lupa.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4715 článků.|

lupa.cz

Kvíz: Sníte o skvělém platu a profesní kariéře? Otestujte se, na co máte
Ikonka času17. 1. 2021, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Co někoho v jeho kariéře činí šťastným, vás nemusí vůbec těšit. Stanovte si své priority na základě toho, co umíte nejlépe. Náš dnešní kvíz vám v tom třeba pomůže.

Autofotka týdne: Elektrické eso je parádní retro
Ikonka času17. 1. 2021, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ace, anglicky „eso“, je elektromobil jak z komiksu. Prďácké kupátko v retro stylu je dílem kalifornského start-upu Alpha Motor Corporation. Bateriová zadokolka je k objednání online na webu.

Zemní plyn není mrtev. V Praze vyzkouší biometan z čističky
Ikonka času17. 1. 2021, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V České republice je aktuálně v provozu více než 26 000 vozidel na stlačený zemní plyn (CNG). Ta se vyznačují téměř polovičními provozními náklady oproti benzinovým či naftovým motorizacím a výrazně nižšími emisemi.

Hrajte s Nedělním Bleskem o DVD s filmem Hurá do džunle
Ikonka času17. 1. 2021, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!

Planeta slepic. Komik Lukáš Pavlásek chystá koronavirové představení
Ikonka času17. 1. 2021, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Knížky pro děti píše Lukáš Pavlásek (42) hlavně kvůli sobě. Komik a moderátor je s osmi knihami produktivním spisovatelem. Zato některé domácí práce a plánování svatby k velké nelibosti přítelkyně odkládá, přiznal v rozhovoru pro týdeník 5plus2.

Pat Gelsinger: buďme lepší než ta lifestylová společnost z Cupertina, Linux 5.12 a Intel GPU
Ikonka času17. 1. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[6 minut čtení] Ubuntu 21.04 a nečitelný /home, Seagate o budoucnosti, Rav1e 0.4, TSMC na 3 nm ještě letos, Intel Xe DG2 7nm procesem u TSMC, Nouveau s počáteční podporou GeForce RTX 3000. S vydáním Ubuntu 21.04 skončí ve vesmíru Ubuntu špatná praxe, kdy byl /home adresář nových uživatelů ve výchozím nastavení vytvářen s právy 755, tedy čitelný i pro jiné běžné uživatele v systému. Nově budou práva omezena na 750. Stížnosti uživatelů Ubuntu na příliš otevřené výchozí nastavení se přitom datují až do roku 2006, Canonical do odůvodňoval tím, že to usnadňuje sdílení dat mezi uživateli téhož stroje. Práva samozřejmě lze dnes a stejně tak i v budoucnu dodatečně nastavit dle libosti.

Jsme silnější než před rokem, komentoval vítězný vstup do jara Trpišovský
Ikonka času16. 1. 2021, 23:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obhájce titulu a úřadující ligový lídr si oddechl. Vstup do druhé části nejvyšší tuzemské soutěže zvládli fotbalisté Slavie Praha vítězně, přestože během zimní pauzy vlivem rozsáhlé nákazy nemocí covid-19 v kádru netrénovali ani jednou v nejsilnějším složení. I tak sobotní duel se Sigmou Olomouc vyhráli 3:1 a jsou o krůček blíže naplnění snu o třetím titulu v řadě. „Cením si obratu, který jsme předvedli," pronesl Jindřich Trpišovský, kouč vítězů.

Slávistická ruka před klíčovou penaltou? Nenašli jsme jasný důkaz, prohlásil sudí
Ikonka času16. 1. 2021, 22:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Nemůžeme jednat na základě domněnek. Podle zadní kamery se pravděpodobně o ruku jednat mohlo, ale i nemuselo," uvedl videorozhodčí Jiří Adam.

Krajská letiště mají kvůli covidu-19 problémy! Hlásí milionové ztráty
Ikonka času16. 1. 2021, 22:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ještě v roce 2019 bylo brněnské letiště jediné, které se udrželo v zisku. Odbavilo přes půl milionu cestujících. Loni ale kvůli koronavirové pandemii prošlo terminálem o 84 % cestujících méně. Ztráty budou obrovské.
"Očekáváme ekonomické ztráty v rozmezí 60 až 75 milionů korun,“ řekl mluvčí brněnského letiště Jakub Splavec.
Podobně je na tom i letiště v Karlových Varech, které loni odbavilo okolo 17 tisíc cestujících. Ztráty odhaduje na 19 milionů korun. Stejně jako pardubické letiště se v letošním roce neobejde bez finanční pomoci z krajské pokladny. 
Přistřižená křídla. Nedávno lámala rekordy, teď letiště sotva přežívají


"Pokusíme se s hlavním vlastníkem situaci vyřešit. Pardubický kraj i město už zakročilo, a to zvýšením základního kapitálu. Musíme provoz zachovat,“ tvrdí hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD).
Zřejmě nejtěžší rozhodování čeká Jihočeský kraj. Letiště za téměř dvě miliardy korun ještě ani nespustilo plný provoz a současná krize pro něj může znamenat konec. "Myslet si, že tady budou létat letadla v létě do Řecka, Chorvatska, Bulharska a bude to pro kraj ziskové, je velmi naivní představa. Musíme opravdu reálně mluvit o tom, co je tam možné,“ informoval hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS).
Jihočeský kraj je jediným vlastníkem letiště. V letošním roce už s žádnými penězi navíc nepočítá, uvedl Kuba. Letiště navíc stále nezískalo certifikát potřebný pro povolení k přistávání dopravních letadel. Původně ho mělo získat do konce loňského roku.

Takhle sexy je jeden z andílků Victoria's Secret ve valentýnském prádélku z krajek a průhledných látek
Ikonka času16. 1. 2021, 22:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Blíží se svátek zamilovaných, a to znamená jediné: modelky se začínají víc a víc odhalovat do speciálních valentýnských kolekcí.

Lidé na jihu Čech zůstali kvůli sporu bez tepla! Nepřípustné, míní Havlíček
Ikonka času16. 1. 2021, 22:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Topení je studené. Samozřejmě, že to člověk pocítí, ale naštěstí to nebylo až tak kruté. Večer to pustili znovu,“ řekl Zdeněk Pešek z tamního sídliště.
V obrovské nejistotě žijí obyvatelé sídliště Šumava. Kohouty přivřela městská teplárna, která vede dlouhodobé spory se soukromým dodavatelem. "Nechápu, proč se dva subjekty nemohou domluvit. Vždyť to je šílené,“ myslí si Pešek.
Omezení dodávek tepla do 13 panelových domů strakonický starosta podpořil. "Já jsem o tom osobně věděl. Nešlo tam o to, týrat lidi, nebo je nějakým způsobem nechat prochladnout, ale spíš upozornit na to, že teplárna je skutečný výrobce. A ne s ní pořád nejednat a nechávat to na soudy,“ sdělil starosta Strakonic Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost). 
Lidé ve Strakonicích se bojí! Kvůli sporu hrozí přerušení dodávek tepla


Vážnou situaci přijel do Strakonic řešit i ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). "V posledních hodinách a dnech se redukovala dodávka, což je nepřípustné. Moje role byla mediační a snažil jsem se tu situaci pomoci vyřešit,“ informoval ministr.
"Výsledek tohoto jednání je takový, že dodávky budou obnoveny v plném rozsahu,“ doplnil předseda Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Stanislav Trávníček.
Společnost Energo, která lidem dodává teplo, údajně dluží teplárně za nezaplacené faktury přes 800 tisíc korun. Důvodem neplacení faktur mají být peníze, které naopak teplárna dluží dodavateli. "Teplárna dluží naší společnosti 14,5 milionů korun. Využívá naše tepelné hospodářství,“ objasnil jednatel společnosti Energo Strakonice s. r. o. Roman Němeček.
Společnosti dostaly tři měsíce na podepsání smlouvy. Obě strany na sebe zároveň podaly žalobu. Sporem se tak bude zabývat soud. 

Kuchta: Spadl mi obrovský kámen ze srdce. Penalta jasná, ruku jsem necítil
Ikonka času16. 1. 2021, 22:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První penaltu zařídil tak, že byl faulován. Druhou sám proměnil, i když měl štěstí, že Aleš Mandous vyrazil míč přesně před něj. JAN KUCHTA ho jen doklepl do brány a druhým gólem pak jistil vítězství nad Sigmou Olomouc 3:1.

Zlomily je dvě penalty! Sami si za ně můžeme, nehledali Hanáci výmluvy
Ikonka času16. 1. 2021, 22:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nehledali výmluvy, nesvalovali vinu na rozhodčí. Byť je srazily dva pokutové kopy a o bodovém zisku na hřišti ligového lídra si tak mohli nechat jen zdát, fotbalisté Sigmy Olomouc po sobotní prohře 1:3 na hřišti pražské Slavie v duelu 15. kola hledali vinu hlavně u sebe.

Donuťte mě vrátit se zpátky! Chabib nevyloučil, že bude znovu zápasit
Ikonka času16. 1. 2021, 22:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velký comeback je pořád ve hře! Chabib Nurmagomedov nezavrhl návrat do klece. Poté, co při posledním střetnutí porazil Justina Gaethjeho, odhodil rukavice na podlahu oktagonu a řekl, že už se nevrátí. Dana White ale při turnaji UFC on ABC 1 řekl, že ruský šampion už si tak jistý odchodem do důchodu není. „Řekl mi, že až bude zápasit Conor McGregor s Dustinem Poirierem a Dan Hooker s Michaelem Chandlerem, ať předvedou něco, co ho donutí se vrátit,“ uvedl prezident UFC. 

Restauratéři se bouří! Z podniků si dělají petiční místa s občerstvením
Ikonka času16. 1. 2021, 22:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bar nebo petiční místo, kde se můžete občerstvit? Policie nemá kontroly dodržování vládních opatření vůbec snadné. "Našim zákazníkům by mělo hrozit maximálně to, že je policie vyzve ke ztotožnění,“ tvrdí provozovatel baru Ladislav Výda.
Scénka z Mladé Boleslavi je jen jedna z mnoha. "Když dlouho stojíte a říkáte paragrafy, tak oni se omluví, že musí jít. A nechají otevřeno,“ doplnil majitel restaurace Jakub Olbert.
K iniciativě "Chcípl PES“ se do soboty připojilo na 1 200 podniků. Drtivá většina z nich otevřeno buď má, nebo se na to v nejbližší době chystá. "Lidem opravdu dochází finanční prostředky a zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Takže se to hrne,“ míní Jiří Janeček z iniciativy "Chcípl PES". 
Nový PES byl mohl otevřít restaurace i hotely. Některým se to ale nevyplatí

 
Nahrává jim to, že avizované drakonické pokuty až tři miliony korun pro podniky nikdo neukládá. I když po tom zákonodárci volali. "Senát jim to hodil zpátky. Dokud poslanci nezmění zákon, tak se nic nestane,“ poznamenal Olbert.
"Nemůžeme postihnout přímo provozovny, což jsou právnické osoby, ale hlavně osoby fyzické,“ uzavřel mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.
A tam je pokuta maximálně 20 tisíc. Rebelující hospodští ale riskují jinou věc. Nemuseli by dosáhnout na peníze z kompenzačních programů. A to ani za dny, kdy měli ještě poslušně zavřeno.
Nespokojení restauratéři už několikrát demonstrovali. Příští sobotu se chystají masově otevřít podniky. 

Rok od kolapsu Bohouše Josefa v divadle. Jak se zpěvákovi po operaci srdce daří?
Ikonka času16. 1. 2021, 22:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za pár dní to bude rok, co zpěvák Bohouš Josef před muzikálovým představením Tři mušketýři v Divadle Broadway zkolaboval. Musel následně podstoupit operaci srdce pod vedením profesora Pirka. Následně se začal víc starat o svou životosprávu, a dokonce seknul s kouřením.

Tři cyklisté Bory skončili po srážce s autem v nemocnici
Ikonka času16. 1. 2021, 22:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šokující zprávu poslal v sobotu večer do světa německý cyklistický tým Bora-hansgrohe. Tři cyklisté elitní stáje utrpěli zranění poté, co se při tréninkové jízdě v Itálii dostali do kolize s autem. Podle serveru cyclingnews.com se do nehody zapletlo hned sedm jezdců týmu.

Trpišovský po vstupu do jara: Bah hrál chvalitebně, chválím trávníkáře 
Ikonka času16. 1. 2021, 22:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slavia už zase vede tabulku o šest bodů před druhým Jabloncem. Červenobílé proti Olomouci nerozhodila ani brzy inkasovaná branka. „Myslím, že tým je dál než před rokem. Věděl jsem, že se do zápasu vrátíme,“ podotkl trenér „sešívaných“ Jindřich Trpišovský po otočce a výhře 3:1. Pochválil nováčka Alexandra Baha, který přišel z dánského Sönderjyske a na pozici pravého obránce si odbyl premiéru v české lize.

Německá policie objevila v dodávkách 23 migrantů, předala je do Česka
Ikonka času16. 1. 2021, 21:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Třiadvacet migrantů objevili němečtí policisté ve třech dodávkách, které zastavili u města Selb nedaleko hranice s Českem. Dvacet mužů a tři ženy byli podle nich "namačkaní ve velmi malém prostoru", informovala agentura DPA. Všechny migranty i tři převaděče předala německá spolková policie do Česka.

Slovenská vláda se shodla na plošném testování na koronavirus
Ikonka času16. 1. 2021, 21:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na uspořádání plošného otestování obyvatel Slovenska na koronavirus s cílem odhalit polovinu infikovaných se na dnešní mimořádné schůzi shodla tamní vláda. Detaily o testování a o dalších opatřeních nejsou známé, příslušné usnesení přijme kabinet v neděli, řekl novinářům ministr zdravotnictví Marek Krajčí. Strany čtyřčlenné slovenské vládní koalice dříve v tomto týdnu vyjádřily rozdílné názory na to, zda by testování mělo proběhnout na celém území země, nebo jen v nejvíce postižených okresech.

Sníh vylákal do hor tisíce turistů! Policie začala kontrolovat ve velkém
Ikonka času16. 1. 2021, 21:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Většina lidí volila z protiepidemického hlediska tu riskantnější variantu cestování na hory, tou je hromadná kyvadlová doprava z Liberce. Minulý týden na Bedřichově bylo nacpáno. Auta stála, kde se dalo. Silnice k největší běžecké trati v Česku byly ucpané ze všech stran. V sobotu krátce po osmé hodině tam bylo parkoviště znovu beznadějně plné. "Kdo dřív vstane, ten dřív bere místo k parkování. Vstávali jsme před pátou ráno,“ smáli se oslovení běžkaři.
"Máme připraveno 200 kilometrů tratí. Podmínky jsou ideální,“ popsal ředitel Jizerské o. p. s. Martin Kunc. 
Češi se lekli! Na horách jich je méně, Bedřichov zavedl přísná opatření


Zatímco minulý týden Jizerskou magistrálu navštívilo kolem 8 500 lidí, v sobotu jich tam byla podle policie polovina. "Opatření kopírují ta, která platí, když se koná Jizerská padesátka,“ řekl náměstek ředitele policie pro Liberecký kraj Pavel Bartoš. Policisté byli vidět všude. Pohotovost měli i odtahové služby. S parkováním pomáhali hasiči. Také Jeseníky vzali lidé útokem. Davy pěších turistů se draly na Praděd. Parkoviště byla plná. Autobusy chrlily další lidi. "Mamka chtěla jít na hory a taťka nechtěl, tak my jsme šly,“ radovala se oslovená holčička. Rovněž v Krkonoších bylo narváno. Z vrcholu Sněžky se někteří svezli třeba i na historických saních.
Právě policisté a strážci Krkonošského národního parku se v sobotu zaměřili na vyšší polohy v horách. V Modrém dole u Pece pod Sněžkou kontrolovali hlavně skialpinisty, jestli nejezdí ve volném terénu, kde by mohli rušit zvířata. Navíc v oblasti hrozí utržení lavin.  Podívejte se na reportáž TV Nova:

Florbalisté Střešovic nastříleli poslednímu týmu deset gólů
Ikonka času16. 1. 2021, 21:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Florbalisté Tatranu Střešovice vyhráli v dohrávaném 16. kole superligy na hřišti posledních Otrokovic 10:4 a na třetím místě se vzdálili na rozdíl tří bodů čtvrtým Bohemians. Ti ale mají zápas k dobru. Šesti body za dvě branky a čtyři asistence řídil kanonádu Pražanů Matěj Havlas.

Der Spiegel: V Česku zájem o očkování není, ale národ brblá kvůli zavřeným hospodám
Ikonka času16. 1. 2021, 21:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nabídky přijímat české pacienty učinily Bavorsko a Sasko již v říjnu, upozornil německý magazín.

Kolumbii děsí Escobarovi hroši. Do roku 2040 jich může být přes tisíc
Ikonka času16. 1. 2021, 21:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolumbijské přírodovědce znepokojují množící se hroši, jejichž populaci v 80. letech založil drogový boss Pablo Escobar. V zemi totiž nemají přirozené nepřátele jako v Africe. Rostoucí počet hrochů tak může být rizikem pro ekosystémy s řadou ohrožených druhů či pro místní rybáře. Regulovat hrochy kastrací je navíc obtížné, jsou totiž velmi agresivní.

Futsalisté Chrudimi jsou v osmifinále LM! Differdange porazili 4:0
Ikonka času16. 1. 2021, 21:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Futsalisté Chrudimi postoupili do osmifinále Ligy mistrů. Čeští šampioni v úvodním kole elitní soutěže na domácí palubovce porazili lucemburské Differdange jednoznačně 4:0.

Nemocný pejsek se musel živit odpadky: Spolek zvíře zachránil a majitelce slibuje trestní oznámení
Ikonka času16. 1. 2021, 21:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Extrémně zanedbaného a nemocného pejska s perineální kýlou si do své péče převzal Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat. Majitelka se psa chtěla zbavit, zachránil ho spolek. Minimálně týden byl bez jídla, čekají ho náročné operace.

Radši si to ověřte! Očkovací systém Jiřímu potvrdil tři termíny, neplatil žádný
Ikonka času16. 1. 2021, 21:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jiřímu Fähnrichovi je 81 let a hned v pátek se chtěl nechat registrovat na očkování proti covidu-19. S postupem na počítači mu pomáhala jeho partnerka.
Přes den se jim nepodařilo zaregistrovat, tak své štěstí zkoušeli v noci. "Začal jsem se vším znovu. Najednou mi vyjela Thomayerova nemocnice, kam jsme původně na očkování chtěli jet, dokonce měla v nabídce termínů sobotu i neděli," popsala partnerka Jiřího Fähnricha.
Velmi potěšená, že se jí podaří zajistit termín již na neděli, si okamžitě jeden vybrala, a to na 12:00. Za tři minuty jí systém oznámil, že je plno. Zkusila proto další termín, neděli ve 13:15, systém jí opět oznámil, že je plno. Zkusila tedy pátek 22. ledna. 
Problémy s rezervačním systémem pokračují! V Ostravě nemohli očkovat


"Při posledním pokusu trvalo vygenerování hodně dlouho. Pak to skončilo a nic mi to neřeklo, což mi přišlo divné, tak jsem se podívala do mailu, a tam byla zpráva, že je Jiří registrovaný na pátek 22. ledna na 13:15," řekla.
U počítače zavládla radost, že se vše konečně podařilo zařídit. Pak dokonce přišel mail, že je registrovaný i termín v neděli na 12. hodinu, o něco později přišlo ještě potvrzení na 13:15. Vše si vytiskla. Všechny potvrzující maily má redakce TN.cz k dispozici, můžete se na ně podívat v galerii níže. Galerie: GALERIE: Potvrzení termínu

Potvrzení termínu - 2


Potvrzení termínu - 3


Potvrzení termínu - 1
"Jediná věc, která tam nebyla, tak tam nebyl termín druhé vakcíny. Ale tak jsem si řekla, že to snad nevadí, půjdeme v neděli a bude to v pořádku," vysvětlila.
Jelikož je pečlivá a vše si ráda ještě ověří, tak hned v sobotu zavolala na ústřednu nemocnice. "Tam mi řekli, že je to úplná blbost, že v sobotu a v neděli se v nemocnici neočkuje. V tu chvíli jsem se úplně rozložila. Vždyť jsem měla v ruce papíry s potvrzením!" rozohnila se. 

var submitCount = 0;

(function($){$(document).ready(function(){
$('#pollForm13506 .pollElements input.answer').click(function(){
$('#pollForm13506').submit();
});

//if submit button is clicked
$('#pollForm13506').submit(function (e) {
submitCount++;
var $form = $(this);

//get the answer
var answerId = $('input[name=poll_13506_answer_id]:checked', $form).val();
if (!answerId) {
alert("Prosím, nejdříve zvolte odpověď!");
return false;
}

// check if it's gender type voting
var gender = null;


$.ajax({
url: "/ajax/box/Poll_PollAndResults/ajaxVoteProcess/?type=json",
type: "post",
// data
data: {
pollId: 13506,
answerId: answerId,
gender: gender
},
dataType: "json",
// error
error: function(xhr, ajaxOptions, thrownError){
var responseTxt = xhr.responseText;
alert(responseTxt);
},
// success
success: function(data){
if (data.success) {
if ($(".site_id_107000").length > 0) {
$.pigeon().show('Děkujeme za hlasování!', {'fade': 2});
}
//console.log(data.data);
$("#poll13506Sum").text(data.data.pollSum);
$("#poll13506MaleSum").text(data.data.pollSumMale);
$("#poll13506FemaleSum").text(data.data.pollSumFemale);
$("#pollForm13506 label").each(function() {
var answerId = $(this).find("input.answer").val();
$(this).find("#poll13506answer"+answerId+"Sum").text(data.answers[answerId].sum);
$(this).find("#poll13506answer"+answerId+"Sum").text(data.answers[answerId].sum);
$(this).find("#poll13506answer"+answerId+"Bar").css("width", data.answers[answerId].sumPercentage+'%' );
$(this).find("#poll13506answer"+answerId+"Percentage").text(data.answers[answerId].sumPercentage);
$(this).find("#poll13506answer"+answerId+"MaleSum").text(data.answers[answerId].sumMale);
$(this).find("#poll13506answer"+answerId+"Title").text('');
$(this).find("#poll13506answer"+answerId+"FemaleSum").text(data.answers[answerId].sumFemale);
});
} else {
$("#pollForm13506 .error").remove();
$form.append('' + data.message + '');
$('#pollForm13506').addClass('already_voted');
if ($(".site_id_107000").length > 0) {
$.pigeon().showError('Už jste hlasoval(a).', {'fade': 2});
}

}
$('#pollForm13506 .pollLegend').text('Děkujeme za hlasování!');
$('#pollForm13506 .pollLegend').addClass('thanks');

if (submitCount >= 0) {
$('#pollForm13506').addClass('already_voted');
$('input.answer', $form).attr('disabled', true).hide();
}

}
});
return false;
});

var statsUrl = "/ajax/box/Poll_PollAndResults/ajaxStats/?id=13506",
pollId = 13506
;
$.get(statsUrl, function(data){
//console.log(data);
if (!data.success) {
return;
}
$("#poll"+pollId+"Sum").text(data.data.pollSum);
$("#poll"+pollId+"MaleSum").text(data.data.pollSumMale);
$("#poll"+pollId+"FemaleSum").text(data.data.pollSumFemale);
for (var i in data.data.answers) {
var answer = data.data.answers[i];
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Sum").text(answer.sum);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Bar").css('width', answer.sumPercentage+'%');
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Percentage").text(answer.sumPercentage);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"MaleSum").text(answer.sumMale);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Title").text('');
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"FemaleSum").text(answer.sumFemale);
}
},'json');
});
})(jQuery);


Anketa
Co říkáte na Centrální rezervační systém očkování proti covidu-19?

Výborná nápad, funguje skvěle!


00

hlasůObjevily se nějaké chyby, ale jinak funguje


00

hlasůVůbec nefunguje, je to naprosto otřesné


00

hlasů


Hlasovalo 0 lidí.


Zavolala pak na očkovací linku 1221. Tam se dozvěděla ještě horší zprávu. "Dáma na lince byla velmi ochotná, ale řekla nám, že žádnou registraci ani na neděli, ale ani na pátek nemáme. Do té doby jsem byla relativně klidná, ale když nebyl ani ten pátek, tak jsem si řekla, proboha, oni chtějí honit 80letého člověka do nemocnice, který špatně chodí a vidí, a pak narazíme na zavřené dveře," rozhořčeně přiblížila své znechucení registračním systémem.
Přes linku se nakonec podařilo Jiřího Fähnricha zaregistrovat na 29. ledna. Potvrzení mailem ale nepřišlo, což je ale prý podle operátorky v pořádku. Dvojice doufá, že snad už bude vše v pořádku.
 Kvůli komplikacím s připojením nemohly nemocnice zahájit vakcinaci seniorů. podívejte se na reportáž TV Nova:  

Babiš označil nového předsedu CDU Lascheta za zkušeného politika
Ikonka času16. 1. 2021, 21:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) si podle premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše zvolila do čela v osobě Armina Lascheta zkušeného politika, který bude navazovat na své předchůdce. Babiš je přesvědčen o tom, že Laschetovo zvolení nijak neovlivní velmi dobré česko-německé vztahy. Uvedl to dnes na dotaz ČTK.

Breiteho gól Slavii neublížil: Chyby se nabalují, místo přerušení penalta
Ikonka času16. 1. 2021, 21:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dal gól Slavii, což je v téhle sezoně v české lize vzácný jev, moc radosti z něj ale olomoucký záložník Radim Breite nemohl mít. Sigma nakonec totiž v Edenu padla 1:3. Zkušeného hráče mrzely chyby před penaltovými situacemi. „To je prostě špatně,“ zlobil se Breite.  

Ve Francii začal platit zákaz vycházení už od 18:00
Ikonka času16. 1. 2021, 21:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve Francii začal dnes platit delší zákaz nočního vycházení. Místo dosavadních 20:00 nesmí obyvatelé vycházet už od 18:00. Informovala o tom agentura AFP. Cílem opatření, které má prozatím platit dva týdny, je snížit počet nakažených koronavirem. S covidem-19 ve Francii od počátku epidemie zemřelo více než 70.000 lidí.

Německý tisk kritizuje Čechy: V ohnisku koronaviru není zájem o očkování
Ikonka času16. 1. 2021, 21:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká republika v počtu lidí, kteří umírají na komplikace související s nemocí covid-19, předčí Británii i Spojené státy, přesto se v zemi podle průzkumu Univerzity Palackého v Olomouci chce nechat očkovat jen 30 procent obyvatel. Napsal to dnes portál magazínu Der Spiegel. Ten německé čtenáře seznamuje s vážnou epidemickou situací v Česku, která podle něj zůstává před světem tak trochu skryta.

Skupina mužů v Indii ubila holemi a sekerou ohroženého delfína
Ikonka času16. 1. 2021, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policie v indickém státě Uttarpradéš zadržela tři muže, kteří se účastnili brutálního zabití ohroženého druhu delfína. Video z incidentu vzbudilo velkou pozornost na sociálních sítích. Motiv činu stále není znám.

Češi brblají, vláda je lehkomyslná: Němci si s hodnocením situace v ČR neberou servítky
Ikonka času16. 1. 2021, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká republika v počtu lidí, kteří umírají na komplikace související s nemocí covid-19, předčí Británii i Spojené státy, přesto se v zemi podle průzkumu Univerzity Palackého v Olomouci chce nechat očkovat jen 30 procent obyvatel. Napsal to dnes portál magazínu Der Spiegel. Ten německé čtenáře seznamuje s vážnou epidemickou situací v Česku, která podle něj zůstává před světem tak trochu skryta.

Jawo obrovsky roste, těší Páníka. Jen obrousit, zprostředka hrát nechce
Ikonka času16. 1. 2021, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ze tří bodů, které byly na dosah, se Bohumil Páník těšit nemohl. Nicméně pár drobných radostí mu zápas v Opavě (0:0) přinesl. V první řadě výkon útočníka Lamina Jawa (25), který navázal na povedené představení v posledním kole minulého roku proti Teplicím. Zlepšení dravého Gambijce je evidentní, vedle Condeho by se mohl stát bývalý hráč Jihlavy dalším žádaným artiklem ze Zlína. „Hraje o obrovskou úroveň výš než na začátku,“ prohlásil kouč Fastavu.

Úspěšný akrobat Gebre Selassie. Trefa českého obránce poslala Brémy vstříc výhře
Ikonka času16. 1. 2021, 20:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Projděte si zpravodajství ze zahraničních fotbalových soutěží.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru