Objevit.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4611 článků.|

Objevit.cz

Znovuoživení Tumblr nebo jen další úpadek?
Ikonka času15. 8. 2019, 10:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zdá se, že sociální síť Tumblr má svá nejlepší léta již za sebou. Těžko říci, jestli se jedná o selhání vedení nebo již od začátku o špatný projekt. Cena blogovací platformy klesla z 1,1 miliard dolarů na pouhé 3 miliony.

Potvrzeno: Amazon připravuje seriál The Lord of the Rings
Ikonka času15. 8. 2019, 10:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Seriál Pán prstenů se bude vysílat pouze v internetové televizi Amazon. Přirozeně by vás napadlo, že si takový seriál vezme pod křídla HBO, ale není tomu tak. Fanoušci legendární ságy si přijdou na své v chystaném seriálu, kde se budou jejich oblíbení hrdinové objevovat mnohem častěji. Seriál by měl vyjít vroce 2020.

Tisková zpráva: Počasí.cz má novou podobu a díky datům z Windy.com nabízí předpověď i pro celý svět
Ikonka času14. 8. 2019, 9:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Služba Počasí.cz české internetové jedničky Seznam.cz má od dnešního dne zcela novou podobu své desktopové i mobilní verze. Díky propojení s aplikací Windy.com navíc lidem přinese informace o počasí z každého kouta světa, včetně podrobné předpovědi až na šest dní dopředu. Mezi novinky patří i hodinový výhled s vývojem teploty, větru i srážek, aktuální situaci doplní také meteoradar.

Tisková zpráva: Sdílená ekonomika tlačí ceny dolů i v bankovnictví, projevuje se nižšími úroky
Ikonka času12. 8. 2019, 15:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nástup P2P platforem a automatizace se projevil výrazně ve všech oborech a spotřebitelské úvěry nejsou výjimkou. V České republice je nyní rozdíl mezi průměrnou sazbou spotřebitelských úvěrů na bankovním trhu a na trhu P2P úvěrů v podobě Zonky více než jeden procentní bod. Hlavním faktorem jsou nižší náklady díky využitímoderních technologií a vyřízení online.

Remo Recover: ideální způsob, jak předejít ztrátě souborů
Ikonka času12. 8. 2019, 15:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hledáte ideální software pro obnovu dat z vašeho počítače? Možná pro vás máme řešení, které se jmenuje Remo Recover. Jedná se o komplexní péči o data ve vašem počítači. Společnost Remo Software existuje již od roku 2011 a především upravuje softwary, aby byly snadno ovladatelné i pro netechnické uživatele. Pokud budete potřebovat pomoci s instalací a nepomůže vám ani jeden z několika videonávodů, můžete společnost bezprostředně kontaktovat(e-mailem, telefonicky, online).

Tisková zpráva: Fake news hýbou českými médii. K jejich potírání se přihlásil i Patrik Hezucký
Ikonka času9. 8. 2019, 17:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po České televizi, která se v čele s Tomášem Měcháčkem rozhodla bojovat proti fake news, se ke zvýšení mediální gramotnosti v Česku přihlásil i rozhlasový moderátor Evropy 2, Patrik Hezucký. V srpnu spouští vlastní internetový pravidelný pořad “Kachny Patrika Hezuckého”.

Tisková zpráva: Lime je hrdým partnerem Prague Pride. Účastníkům festivalu umožní ekologický pohyb po městě
Ikonka času9. 8. 2019, 16:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost Lime navazuje na své globální aktivity a stává se partnerem Prague Pride. Cílem Limu je umožnit účastníkům festivalu se rychle, pohodlně a ekologicky pohybovat po Praze a zároveň ukázat svou podporu rovných práv bez ohledu na sexuální orientaci nebo genderovou identitu.

Tisková zpráva: V Brně se dějí věci! Firmy na webový a mobilní vývoj – NOTUM a Lunadio – spojují síly
Ikonka času9. 8. 2019, 16:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost NOTUM je sice ještě mladá, přesto se už může pochlubit několika klienty zvučných jmen,
pro které realizovala řadu webových projektů. Mezi zmíněné klienty patří například společnosti
Student Agency, Safe Trees, Konica Minolta nebo Czechitas. Nového hráče v brněnském „Sillicon
Valley“ si zanedlouho všimla společnost Artin, která se nakonec stala jedním z jeho spoluvlastníků, a
NOTUM se tak navzdory své poměrně krátké existenci těší velmi silnému zázemí.

Tisková zpráva: Lovebrand DoDo expanduje do Brna. Osobního kurýra poprvé využijí i mimopražští zákazníci
Ikonka času9. 8. 2019, 16:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Startup DoDo, poskytující chytré kurýrní služby, reaguje na úspěch společnosti v Praze a rozrůstá se i mimo hlavní město. Osobního kurýra nově v rámci pilotního provozu mohou využít obyvatelé Brna, kterým DoDo zajistí jakoukoli pochůzku a dovezení jakékoli zásilky. Chytrá kurýrní služba za rok 2018 vykázala meziroční více než 500% růst a obrat ve výši 60 milionů korun. DoDo chce zároveň dále zvyšovat počet odbavených zásilek, který v minulém roce vyrostl na čtyřnásobek a dosáhl téměř půl milionu.

Seznámení přes internet
Ikonka času7. 8. 2019, 12:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mnoho z nás nemá tolik příležitostí k seznámení jako jiní, buďto jsme pracovně příliš vytížení a nebo zrovna nejsme ten typ člověka, který by vymetal každý pátek bary a různé akce. Za předpokladu, že se s tím ztotožňujete ještě neznamená, že v životě nikoho nenajdete. Navázat známost lze i přes internet, což má mnoho výhod. Je tato varianta bezpečná? Na co bychom si měli dávat pozor? To zjistíte v tomto článku.

Tisková zpráva: Za Mall Group od srpna nově komunikuje Pavla Hobíková
Ikonka času7. 8. 2019, 12:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Novou PR manažerkou a tiskovou mluvčí Mall Group se od 1. srpna 2019 stává Pavla Hobíková. Zodpovědná bude za rozvoj externí komunikace a mediálních vztahů e-commerce skupiny. Na pozici střídá Táňu Lálovou.

Řím: jízdenka za PET lahev
Ikonka času31. 7. 2019, 15:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Další iniciativa týkající se recyklace se zrodila v Římě. Město ustává vlny turistů z celého světa, které si chtějí prohlédlout kolébku kultury. Tito turosté za sebou nechávají spoustu plastového odpadu, minimálně plastové lahve. A tak si vedení města lámalo hlavu s tím, jak nadbytku plastů zamezit. V Římě si můžete za plastové lahve koupit jízdenku hromadnou dopravou.

Trainingzone: web, který vás zdokonalí
Ikonka času30. 7. 2019, 10:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zajímáte se o osobní rozvoj, o způsoby učení a o sebeprezentaci? Chodíte na workshopy nebo je sami školíte? Možná vás bude zajímat nový web, který volně poskytuje články na toto téma. Články píší zkušení lektoři, jsou praktické a rady můžete použít v běžném životě.

Tisková zpráva: Libor Hudeček se v Mall Group stará o “poslední míli”
Ikonka času30. 7. 2019, 10:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na pozici Last Mile Chief Officer v Mall Group nastoupil Libor Hudeček. Jeho úkolem je rozvíjet a inovovat distribuční kanály nákupní galerie Mall a rozšířit síť výdejních míst. Hudeček má mnohaleté zkušenosti z e-commerce firem i z outsourcingu logistiky. Mall.cz za posledních 12 měsíců provedl řadu aktivit rozvíjejících tzv. poslední míli, mimo jiné například start více než stovky Mall Boxů či rozšíření výdejní sítě na více než 250 Mall Shopů a Mall Pointů v Česku a přes 170 na Slovensku.

Tisková zpráva: Home Credit oznámil změnu na pozici ředitele divize IT
Ikonka času30. 7. 2019, 10:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Novým ředitelem divize IT Home Creditu pro Českou a Slovenskou republiku se stal od 1.7.2019 David Paták. Na pozici vystřídal Mirka Červenku, který ukončí svoje působení v Home Creditu k 31.8.2019. David Paták pracuje ve skupině Home Credit na různých pozicích již 17 let. Má zkušenosti z mezinárodních projektů v Rusku, Číně, Vietnamu a USA, kde aktuálně ještě působí.

Tisková zpráva: Miroslav Kořen je novým generálním ředitelem Kaspersky Lab pro východní Evropu
Ikonka času30. 7. 2019, 10:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Miroslav Kořen nastoupil na pozici generálního ředitele pro východní Evropu ve společnosti Kaspersky Lab. Z Prahy povede východoevropský tým a bude zodpovědný za dlouhodobý růst a výkonnost společnosti v oblasti B2C produktů, digitálních prodejů a firemních kyberbezpečnostních řešení napříč trhy v tomto regionu.

Tisková zpráva: MALL.CZ stěhuje Bigbrands i Proděti a spouští největší nákupní svět s dětským zbožím
Ikonka času30. 7. 2019, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od pondělí, 22. června, najdou zákazníci v nákupní galerii MALL.CZ největší dětský internetový svět a rozšířenou nabídku módy. Dosud samostatné značky Proděti.cz (na Slovensku Bambino.sk) a Bigbrands se v obou zemích stěhují do galerie MALL a zároveň zde vznikají zákaznické kluby. Rodiče tak budou moci vybírat z nejširší nabídky produktů a využít řadu užitečných benefitů. Nový dětský svět v sobě sdružuje segmenty jako např. hračky, péči o dítě či oblečení, které v nákupní galerii představují tržby přesahující miliardu korun za uplynulý rok. Očekávaný počet registrovaných maminek i tatínků v MALL klubu Pro děti má do konce roku dosáhnout počtu 100 000 členů.

Tisková zpráva: Nový fintech startup Refinanso.cz přináší na český hypoteční trh refinancování hypotéky online a s nejnižší úrokovou sazbou
Ikonka času22. 7. 2019, 11:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Letos na jaře vstoupil na trh nový fintech startup Refinanso.cz z dílny company builderu Creative Dock. Chce rozhýbat české hypotéky a nabídnout klientům něco úplně jiného, než co nabízí současný trh. Díky automatizaci procesů, jako je schvalování úvěrů, posuzování úvěruschopnosti klientů, oceňování nemovitosti i samotné přípravy hypotečních smluv, Refinanso.cz zjednodušuje proces refinancování hypotéky a nabízí ho teď plně online s nejnižší úrokovou sazbou na trhu. Refinanso.cz má status tzv. vázaného zástupce banky Moneta Money Bank, která je investorem projektu a poskytovatelem hypotečních úvěrů.

Evropa má více silničních kamer než zbytek světa dohromady, jejími premianty jsou Itálie i Chorvatsko
Ikonka času22. 7. 2019, 11:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Češi by při cestě do oblíbených dovolenkových destinacích měli důsledně dbát na dodržování předepsané rychlosti i dalších pravidel silničního provozu. Mohou totiž cestovat přes země, které vedou v počtu radarů nebo kamer monitorujících průjezd na červenou. V Evropě vede Itálie, kde každých 100 kilometrů silnic kontrolují více než dvě kamery. A například v Rakousku či Chorvatsku připadá jedna kamera na téměř každý takový úsek. Silnice v Evropě hlídá v součtu více kamer (48 501) než na všech ostatních kontinentech dohromady.


Vrátit se nahoru