Objevit.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 5063 článků.|

Objevit.cz

Nike vydává ekologickou příručku pro výrobce obuvi
Ikonka času26. 6. 2019, 12:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Celosvětově známá a úspěšná značka Nike vyzývá k péči o životní prostředí. A to tím způsobem, že učí další výrobce obuvi, jak využít udržitelné eko materiály. A jak? Nike vydává designérskou příručku.

Lahev z mořských řas, která se po použití vytratí
Ikonka času26. 6. 2019, 12:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo, kdyby plastové obaly a lahve po splnění svého údělu jen tak zmizely? Jeden student nezůstal pouze u představ, ale pokusil se představu učit realitou. Vytvořil materiál na výrobu lahví, které po použití jednoduše zmizí.

O e-shopu Jaromíra Soukupa
Ikonka času26. 6. 2019, 11:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jaromír Soukup. Kauzy Jaromíra Soukupa, Televizní noviny Jaromíra Soukupa – televize Jaromíra Soukupa. Zkrátka Soukup, kam se podíváte. Ještě chybí časopis Jaromíra Soukupa, e-shop Jaromíra Soukupa… Tedy e-shop už je také skutečností. O vlastnictví v e-shopu se dělí s Robertem Změlíkem, českým olympionikem.

Boty z ananasu? Kanada přispívá k ekologii
Ikonka času26. 6. 2019, 11:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tenisky jsou pravděpodobně nejoblíbenějším druhem bot v dnešní době. Nyní už nestačí mít jedny tenisky, ale hned několik druhů a barev. Tenisky se skládají z různých druhů materiálů, tudíž je pak jejich likvidace velmi náročná na recyklaci. Není divu, že se právě tenisky staly terčem snahy o ekologické zpracování. The Plant Shoes, které vznikly v Kanadě, se po vyhození rozpustí.

Google změní výsledky vyhledávání
Ikonka času26. 6. 2019, 11:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Google vyhledávání čeká změna, která se projeví ve výsledcích vyhledávání. Vývojáři Googlu vyhoví dlouhodobým žádostem od expertů na SEO. Problém byl v tom, že Google vyhledávání zobrazilo vždy více odkazů u jedné webové stránky, Nyní by se to mělo změnit. Odkazy zobrazované ve výsledcích vyhledávání by měly být omezeny na maximálně 2 odkazy.

Norský ostrov usiluje o zrušení času
Ikonka času26. 6. 2019, 11:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Umíte si představit, že by se zrušil čas? Vůbec byste neměli tušení, kolik je hodin, schůzky byste si domlouvali alternativně a zavedli alternativní pracovní docházku. Zkrátka by se zrušil den. Život by rázem dostal nový rozměr. Zmizel by stres, deprese a také nedochvilnost. Toho není námět na nový sci-fi film. Na jednom z norských ostrovů se o tom vážně spekuluje. Dokonce byla na podporu téhle myšlenky sepsána petice.

Trendy letní aktivita: magnet fishing
Ikonka času26. 6. 2019, 11:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Novým koníčkem je netradiční rybaření neboli magnet fishing. Vznikl ve Francii z iniciativy přispět k čistému životnímu prostředí. Magnetoví rybáři mají ráj u řek velkých měst. Rozhodli se spojit vzrušení, možný zisk a prospěšnou činnost. Zapojte se i vy.

Tisková zpráva: KPMG: Vlastnění auta přestává být atraktivní, 40 % lidí už k autu necítí emoční vazbu
Ikonka času26. 6. 2019, 11:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
P2P carsharing, tedy sdílení aut přímo mezi lidmi, stále nabírá na popularitě a svá auta je ochotno půjčovat ostatním čím dál více lidí. Přesto je dle studie KPMG největším soupeřem carsharingu potřeba lidí disponovat svým vlastním autem. I v tomto směru se ale situace oproti minulosti výrazně proměnila a 40 % lidí již podle KPMG automobilu nepřisuzuje žádnou emoční hodnotu.

Tisková zpráva: Petr Studnička se stal členem dozorčí rady ADMEZ
Ikonka času26. 6. 2019, 11:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Generální ředitel kontaktních center Conectart, Petr Studnička, se stal členem dozorčí rady Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu ADMEZ. Do nové pozice byl jmenován 22. 5. 2019 a jeho hlavními prioritami je posílení etiky v oboru, zviditelnění asociace, a především co největší edukace trhu.

Mall.cz testuje aplikaci pro nakupování podle fotek
Ikonka času26. 6. 2019, 11:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mall.cz jako první český e-shop testuje vyhledávání podle fotek. Cílem je pomoci lidem co nejrychleji najít produkty z kategorie lifestyle, které slovy není vždy snadné popsat způsobem, který vede přímo k žádnému výsledku vyhledávání. Služba tedy podle libovolné fotky z mobilního telefonu umí vyhledat nejpodobnější produkty, které je následně možné koupit na Mall.cz. Pilotní provoz funguje pro tři kategorie: módu, obuv a hodinky.

„Kam jedeš na dovolenou?“ – Do srubu Tonyho Starka
Ikonka času24. 6. 2019, 20:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
A zase ti Avengers. Superhrdinové si skrze filmová plátna získali naše srdce. Prostřednictvím naší lásky budou pravidelně ždímat naší peněženku. Proč tato slova? Na celosvětově známém portálu poskytující ubytování Airbnb, je v nabídce ubytování ve srubu Tonyho Starka, v kterém se nejčastěji objevoval v posledním filmu ságy Avengers: Endgame.

Travel influencer: cestování mu financuje matka
Ikonka času24. 6. 2019, 20:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Toužíte po tom být influencerem? Tohle novodobé povolání se v dnešní době velmi rozmáhá. A v tom je právěten háček – influencer chce být každý, a tak jich je moc. Uživatelé sociálních sítí se předhání v tom, kdo vymyslí originálnější prezentaci a s jak šíleným nápadem přijde.

Avengers: zábavní park by se měl otevřít v příštím roce
Ikonka času23. 6. 2019, 22:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jistě znáte zábavní parky Disney. Vznikl na základě filmových pohádek a vedle samotných filmů, komixů a reklamních předmětů, vydělává obrovské finanční obnosy v řádech miliard. Není divu, že se do inovace zábavných parků vkládá stále více pozornosti. Například v Disneylandu v Kalifornii vznikla atrakce inspirovaná Star Wars. V reálných plánech je atrakce inspirovaná Marvelem.

3 nejčastější výmluvy pojišťoven po autonehodě
Ikonka času20. 6. 2019, 20:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dopravní nehody jsou bohužel nedílnou součástí každého dne a nikoho z nás taková komplikace nepotěší. Když už se ale nějaká ta dopravní nehoda stane, pravděpodobně očekáváme, po řádně placeném povinném ručení, alespoň vyplacení příslušné částky od pojišťovny, jenže často dochází ze stran pojišťoven k výraznému krácení nebo úplnému zamítnutí pojistného plnění z nejrůznějších důvodů. Které to jsou nejčastěji?

Tisková zpráva: Revolut spouští Apple Pay
Ikonka času16. 6. 2019, 10:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Revolut, jedna z nejrychleji se rozvíjejících technologických společností na světě přináší dnes svým zákazníkům službu Apple Pay, a to v Británii, Francii, Polsku, Německu, České republice, Španělsku, Itálii, Švýcarsku, Irsku, Belgii, Rakousku, Švédsku, Dánsku, Finsku a na Islandu. S Apple Pay na zařízeních iPhone, Apple Watch, iPad a Mac mohou zákazníci Revolutu rychle a pohodlně nakupovat v obchodech, v aplikacích a na webových stránkách.

Tisková zpráva: Na správné parkování koloběžek Lime dohlédnou „patroleři“
Ikonka času16. 6. 2019, 10:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost Lime před startem letní sezóny významně posiluje tým lidí, kteří se v Praze každodenně starají o provoz elektrických koloběžek. Rozšířený 40členný tým s novými patrolery, řidiči a mechaniky zajistí ještě lepší kontrolu nad správným parkováním koloběžek, jejich rozmístěním na strategických místech a bezvadným technickým stavem. Lime posilami reaguje nejen na neustále rostoucí poptávku po službě, ale také na zpětnou vazbu ze strany městských částí.

Tisková zpráva: Aukro má nového investora
Ikonka času16. 6. 2019, 10:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Největší český aukční portál – společnost Aukro – mění vlastnickou strukturu. Novým strategickým investorem je skupina Pale Fire Capital.

Tisková zpráva: Martin Váša HR ředitelem v ARBES Technologies
Ikonka času16. 6. 2019, 10:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
ARBES Technologies,dodavatel informačních systémů pro bankovnictví a finanční trhy, angažoval nového HR ředitele. Stal se jím personalista Martin Váša (50 let), který do společnosti přišel zúročit své zkušenosti z oblasti HR v prostředí IT společností. V ARBES Technologies chce povýšit oblast personálního řízení na nejvyšší možnou úroveň a nastartovat firemní kulturu vyhledávaného zaměstnavatele. Ve své roli má zodpovědnost za komplexní nábor zaměstnanců, personální marketing, řízení firemní kultury, odměňování, vzdělávání a rozvoj.

Tisková zpráva: Módní vyhledávač GLAMI expandoval na další tři evropské trhy
Ikonka času16. 6. 2019, 10:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český vyhledávač módy GLAMI vstoupil na další evropské trhy, kterými jsou Slovinsko, Chorvatsko a Bulharsko. Tím upevnil pozici největšího nezávislého vyhledávače módy vEvropě. Ambicí vyhledávače je ještě vletošním roce přinést novým partnerským obchodům obrat vhodnotě 250 milionů Kč a celkový obrat ve výši 5 miliard Kč všem svým partnerům.

Tisková zpráva: BSC má za sebou úspěšný rok, její tržby vyrostly na 369 milionů korun
Ikonka času7. 6. 2019, 15:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
BSC (Banking Software Company), společnost, která se již více než 25 let zabývá vývojem vlastních softwarových produktů pro bankovní sektor, má za sebou velmi úspěšný rok. Tržby společnosti napříč celou skupinou, jež svůj software prodává zákazníkům v Evropě, Asii i USA, během posledních tří let stabilně rostly o téměř 20 % ročně. V roce 2018 konsolidované tržby BSC dosáhly 369 milionů korun.

Německý stratup mění způsob naší četby – 35 milionů dolarů
Ikonka času3. 6. 2019, 13:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Berlín je evropským centrem chytrých stratupů. Ve středu berlínské prosperující startovní scény je Blinkist - aplikace, která mění způsob naší četby. Aplikace Blinkist upozorňuje na klíčové postřehy z nejlepší světové literatury faktu, které stihnete přečíst za 15 minut. S Blinkistem mohou uživatelé číst nebo poslouchat více než 3 000 titulů.

Pokeat: alternativní strava míří na Alza.cz
Ikonka času3. 6. 2019, 13:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jistě jste si všimli, že se na českém trhu objevují stále nové produkty alternativního stravování. Možná je to známka toho, že lidé nestíhají klasické stravování a nechtějí mu obětovat příliš času. Alternativní potraviny mají výhodu, že je nemusíte dlouho připravovat, často je koupíte už hotové a při konzumaci jim také nemusíte obětovat mnoho času. Stále sílící novinkou je Pokeat, která po roce na trhu oznamuje milionové tržby.

Aplikace Bez Andreje aneb bojkot výrobků Agrofertu
Ikonka času3. 6. 2019, 13:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Aplikace Bez Andreje sklidila nesmírný úspěch již minulý rok – používalo ji přes sto tisíc uživatelů. Princip aplikace spočívá v tom, že rozezná, zda zboží pochází z holdingu Agrofertu, který je vlastněn svěřeneckým fondem premiéra Andreje Babiše. Holding pojímá tolik firem, že se v tom běžný uživatel ztratí. Aplikaci nabízí internetový obchod prohlížeče Google Chrome. Ale jedná se o novou a vylepšenou verzi aplikace, která nese název: #sorryjako: Nakupujte bez Babiše.

Jahoda nebo čokoláda jsou nuda! Mana uspěla s originálními názvy svého funkčního jídla
Ikonka času3. 6. 2019, 12:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zakladatel českého startupu Heaven Labs Jakub Krejčík si dal za cíl každý rok vyvinout novou a vylepšenou verzi svého nutričně kompletního jídla Mana. Letos se to 35letému vizionáři povedlo už podruhé. Poté, co jeho potravinářská firma představila na začátku roku první ochucené verze drinků, přišla nyní na trh i se stejnými příchutěmi ve verzi prášku, který se smíchává s vodou. U obou produktů se firma rozhodla pro neotřelé pojmenování svých příchutí, název čokoláda nebo jahoda byste na obalu hledali marně.

Tisková zpráva: Komunikaci Home Creditu vede Linda Bilal
Ikonka času3. 6. 2019, 10:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tiskovou mluvčí a vedoucí interní a externí komunikace pro ČR a SR společnosti Home Credit se stala Linda Bilal. Od 1.6.2019 vystřídá na pozici Zuzanu Bienvenu, která odchází na roční...

Nejlevnější mobilní internet: Srovnání operátorů
Ikonka času2. 6. 2019, 14:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přijde vyúčtování za mobil a vy si vzpomenete na historku o tom, jak máme všichni údajně víc používat data, aby je operátoři konečně zlevnili. Jenže při pohledu na cenu vám vtip trochu zhořkl na jazyku? Najděte si nejlevnější mobilní internet, možná se před vámi jen trochu schovává.

Dokument V síti: nezletilé oběti oplzlých mužů
Ikonka času30. 5. 2019, 13:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V České republice se nátáčí dokumentární film o zneužívání nezletilých dívek na internetu. Režisérem je Vít Klusák, který spolupracuje s Barborou Klusákovou. Rozhodli se natočit dokument jak pro rodiče, tak pro nezletilé dívky, možná i pro obtěžující muže, kteří na sociálních sítích hledají své nezletilé oběti. V dokumentu se jedná oreálné konverzace, reálné video nahrávky a veškeré záznamy. Klusák s Barborou Chalupovou otevřeli ožahavé téma, které by se mělo řešit.

Seznamte se s generální ředitelkou Booking.com
Ikonka času28. 5. 2019, 20:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nenosí moc make-up a nosí obyčejné černé tričko a kalhoty. Je inspirativní a srdečná. Gillian Tans, je prezidentkou a generální ředitelkou online cestovní platformy Booking.com, patří mezi nejvýše placené generální ředitele na světě s čistým příjmem 40 milionů dolarů.


Vrátit se nahoru