Objevit.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4741 článků.|

Objevit.cz

Zajímavosti o práci v důchodu
Ikonka času25. 9. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Důchodový věk není žádnou překážkou pro zaměstnání nebo výkon samostatné výdělečné činnosti. Ba právě naopak může být jistota pravidelného příjmu impulsem pro výkon práce, která přináší radost.

Mladší lidé si na penzi musí naspořit. Důchod od státu nebude nic moc
Ikonka času25. 9. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Demografická křivka je neúprosná. A důchodová reforma, která by její dopady na výši budoucích penzí snížila, je zatím v nedohlednu. Reálná hodnota penzí tedy bude téměř jistě klesat. Spoření na stáří se proto stává nezbytností. Motivovat by k tomu měl i nově připravovaný finanční produkt.

Unikátní analýza čtyř tisíc hypoték: zjištění jsou mnohdy překvapivá
Ikonka času25. 9. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hypoteční trh zlevňuje a trhá rekordy. Jaká je ale realita při poskytování hypotečních úvěrů? Jak rychle je lze získat, kolik musí mít žadatel naspořeno a s jakými poplatky je třeba počítat? A kdo na hypotéku nedosáhne? Na tyto a další otázky jsme hledali odpovědi spolu s analytiky společnosti Scott & Rose.

Designér musí stále popichovat inženýry, říká tvůrce interiérů škodovek
Ikonka času25. 9. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vždy miloval auta, vždy miloval design, vždy ho řešil v technických souvislostech a jeho funkčnost pro něj byla stejně důležitá jako vzhled samotný. Slovenský designér Peter Olah je koordinátorem interiérového designu největší české automobilky a žije svůj sen. V exkluzivním rozhovoru pro magazín Esquire odhaluje, jak design auta vzniká.

Jak se kupuje rolls. Peníze nehrají roli, speciality se ladí klidně měsíce
Ikonka času25. 9. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je vždy usměvavý, perfektně vystupující charismatický profesionál. Prodává ta nej auta na světě. Alespoň z pohledu ceny a renomé. Před rollsy chová každý posvátnou úctu. Jindřich Ježdík jimi žije každý den, najel v nich pár tisíc kilometrů a tráví hlavně hodiny a dny rozhovory s těmi, kdo za ně chtějí utratit desítky milionů.

24. září: Tohle potřebujete vědět (nejen) o čtvrtečním obchodování na Wall Street
Ikonka času25. 9. 2020, 0:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americké akcie ve čtvrtek mírně stouply. Nahoru indexům pomohly technologické tituly.

Fotky v plavkách fungují nejlépe, využívám toho, přiznává Iva Kubelková
Ikonka času25. 9. 2020, 0:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Iva Kubelková (43) se fanouškům nově představila jako zpěvačka. Nedávno vydala své první hudební album. V rozhovoru na ÓČKU promluvila modelka a moderátorka o tom, kudy vedla její cesta k muzice. Řeč byla i o její dceři, pravidlech při seznamování se s muži a úspěšné strategii na sociálních sítích.

Díky za každé nové roušky. Jihočeské textilky přežily pandemii díky rouškovému byznysu
Ikonka času25. 9. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když se český trh s rouškami zastavil, objednávky do zahraničí chodily pořád

Potřebujeme víc než jen vývoz mědi, ví po pandemii Chile
Ikonka času25. 9. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na dosud nejvyspělejší jihoamerický trh dopadl koronavirus drtivě. Země hlásí velmi vysoké

Žádný hogo fogo. Zemanův kancléř Mynář naboso nechodí
Ikonka času25. 9. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Miloš Zeman má čich na lidi, kterými se obklopuje. Jeho kancléř Vratislav

Zákaz spalovacích motorů už za 10 let? Velká Británie změní termín
Ikonka času25. 9. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velká Británie by mohla už v roce 2030 zakázat nová auta vybavená

Topíte dřevní peletou? Na co se připravit před novou topnou sezónou
Ikonka času25. 9. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdo je připraven, není překvapen. To platí bezesporu také pro provozovatele teplovodních kotlů na dřevní peletu. Projděme si základní informace pro ty, kteří chtějí být dobře připraveni na nadcházející topnou sezónu.

Běžné účty pro děti nabízí výhody i kapesné od banky do začátku
Ikonka času25. 9. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[16 minut čtení] Chcete-li s dětmi udělat další krok směrem ke světu financí, najdete na trhu poměrně pestrou nabídku dětských účtů. Základní služby včetně výběrů jsou často bez poplatku a v rámci akčních nabídek můžete získat pro dítě i první kapesné od banky. Běžný účet nemusí být jen transakční platforma pro dospělé, ale i další krok do světa financí pro naše děti. Po textu o kapesném tak navazujeme další kapitolou o účtech pro děti. Na trhu jich najdete celou řadu. Většinou se dají založit už od narození, rozsah služeb pak roste s dítětem. Jsou cenově zvýhodněné a nabízejí i různé formy rodičovské kontroly.

Testy na koronavirus jsou pro pendlery v německém příhraničí zdarma
Ikonka času25. 9. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Češi dojíždějící za prací do německého příhraničí se můžou nechat zdarma otestovat na koronavirus. Plošná povinnost nechat se testovat pro ně zatím neplatí, někteří zaměstnavatelé to ale vyžadují. Německo ve středu zařadilo Českou republiku mezi epidemicky rizikové země. Mezi rizikovými oblastmi je celé území České republiky kromě Ústeckého a Moravskoslezského kraje. Všichni, kdo se do Německa vydají z rizikových oblastí, musejí předložit buď negativní test, nebo jít do povinné 14denní karantény.

Podíl Firefoxu stále klesá, zato plat šéfky Mozilly stále roste
Ikonka času25. 9. 2020, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Mozilla na tom není nejlépe a propouští stovky zaměstnanců. Její vlajková loď Firefox je na tom vysloveně bídně a statistiky jdou ke dnu. Vedoucí představitelé Mozilly se naopak mají stále lépe. Dává to smysl? Nejnovější oznámení Mozilly o tom, že propustí dalších 250 lidí, je jen dalším střípkem po léta probíhajícího sestupu Mozilly z výsluní internetových prohlížečů (ale nejen jich). Každopádně toto číslo v současnosti znamená, že z aktuální Mozilly odchází čtvrtina jejích zaměstnanců. Z nemalé části s nimi končí i věci, na kterých pracovali (neznamená to samozřejmě, že by příslušné projekty končily zcela, třeba Rust se přesouvá do komunitního vývoje).

Byl to strašně dlouhý den, přiznal liberecký Rabušic. Teď se s parťáky modlí, aby zůstali zdraví
Ikonka času24. 9. 2020, 23:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rambo zase udeřil! Do zápasu proti FCSB vlétl útočník Liberce Michael Rabušic až po pauze za stavu 0:0 a opět byl hodně vidět. Vstřelil druhý gól na 2:0 a Severočechům pomohl postoupit do play off, ve kterém se Slovan za týden na svém stadionu utká s APOELEM Nikósie o postup do základní skupiny. „Hlavně bylo strašně těžké všechno okolo zápasu,“ přiznal nejzkušenější hráč v modrobílém kádru.

Cesta do Evropské ligy: Plzeň jede do Izraele, Liberec přivítá APOEL
Ikonka času24. 9. 2020, 23:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Plzně i Liberce zvládli souboje 3. předkola Evropské ligy a ve čtvrtek 1. října je čeká poslední překážka v cestě do základní skupiny. Viktoria po výhře nad dánským Sönderjyske (3:0) zamíří do Izraele, kde narazí na tamní Beer Ševu. Slovan si poradil s rumunským FCSB (2:0) a nyní v domácím prostředí vyzve kyperský APOEL.

Lidé se cítí bezpečně. Ale zpřísnili by tresty
Ikonka času24. 9. 2020, 23:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policejní linku 158 vytočila v posledních čtyřech letech více než třetina respondentů ankety Deníku.

AC Milán i Tottenham v EL postupují, Dunajská Streda schytala debakl
Ikonka času24. 9. 2020, 23:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dunajská Streda, která před týdnem vyřadila Jablonec, utrpěla ve 3. předkole Evropské ligy debakl v Linci 0:7. Od 48. minuty navíc za stavu 0:3 dohrávala v deseti. Plzeň bude o postup do skupiny hrát s Beer Ševou, Liberec čeká APOEL Nikósie.

Rabušic: Zápas ani nebyl to nejtěžší. Modlím se, ať jsme všichni zdraví
Ikonka času24. 9. 2020, 23:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Uf. Bláznivý den Liberci konečně končí a rovnou nejlepším možným scénářem. Slovan porazil FCSB 2:0 a postupuje do play off o Evropskou ligu, v němž se utká s kyperským APOELEM. Jak se tým Pavla Hoftycha v Rumunsku připravoval na neznámý kádr soupeře a co dělal během dne? „Bylo to hrozně dlouhé a náročné na hlavu, ještě že už je to za námi,“ oddechl si autor druhé trefy Michael Rabušic.

Tohle holt není Jablonec. Dunajská Streda proti Linci narazila, dostala sedm gólů
Ikonka času24. 9. 2020, 23:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Druhý nejvyšší počet gólů v dnešním programu 3. předkola Evropské ligy nastřílel senzačně Klaksvík z Faerských ostrovů.

Cestování je pro Čechy stále omezené - Rakousko, Řecko, Tunisko i Finsko ještě přitvrdí
Ikonka času24. 9. 2020, 23:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Cestovatelský semafor pro Čechy pořád svítí příliš červeně nebo oranžově a většina evropských zemí na nás pohlíží jako na zemi se zvýšeným rizikem. Cestování z České republiky (případně z Prahy) je proto omezeno, někde stačí negativní PCR test, někde je&h

O výstavbu nového jaderného reaktoru v Dukovanech se hlásí pět uchazečů, první vyrazili Korejci. Ve hře je 160 miliard
Ikonka času24. 9. 2020, 23:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hned po prodlouženém víkendu startuje souboj o největší zakázku v české historii. Energetická skupina ČEZ rozjede sérii jednání s pěti uchazeči o výstavbu nového jaderného reaktoru v Dukovanech. V tendru, který má začít do konce letošního roku, se...

Zápasy ve skupinách Ligy mistrů bude možné odehrát do ledna
Ikonka času24. 9. 2020, 22:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zápasy v základních skupinách Ligy mistrů bude možné dohrávat až do konce ledna, pokud bude nutné kvůli koronaviru program odkládat. UEFA dnes schválila mimořádná pravidla, která umožní protáhnout skupinovou fázi o dalších sedm týdnů za plánovaný konec 9. prosince. Jakékoliv utkání, které se nepodaří odehrát do 28. ledna, pak bude kontumováno v neprospěch týmu, jenž zpoždění zavinil. Stejná pravidla budou platit i pro Evropskou ligu.

Nejen Kadlec, kariéru musel předčasně ukončit další odchovanec Sparty
Ikonka času24. 9. 2020, 22:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prokletý rok pro vrstevníky. Roman Polom, odchovanec fotbalové Sparty a jeden ze členů silného ročníku 1992, ukončil v 28 letech kariéru provázenou mnoha zraněními. Již v únoru ohlásil konec také Václav Kadlec, jemuž bylo teprve sedmadvacet.

Uruguayský obránce Godín přestoupil z Interu do Cagliari
Ikonka času24. 9. 2020, 22:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zkušený uruguayský obránce Diego Godín přestoupil po jedné sezoně v Interu Milán do Cagliari. Na Sardinii podepsal čtyřiatřicetiletý fotbalista tříletou smlouvu.

Jaroslav (54) pobodal svou exmanželku: Seděl za nebezpečné vyhrožování!
Ikonka času24. 9. 2020, 22:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jaroslav (54) bodl svou exmanželku jen kousíček od srdce! Donedávna seděl ve vězení za nebezpečné vyhrožování, byl ale propuštěn. Žena skončila v nemocnici, kde byla operována.

Poloma (28) zastavila zranění. Odchovanec Sparty ukončil kariéru
Ikonka času24. 9. 2020, 22:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Roman Polom, člen silného sparťanského ročníku 1992, do kterého spadají například Ladislav Krejčí st., Pavel Kadeřábek nebo Jiří Skalák, se rozhodl ukončit profesionální kariéru. Poslední ligový zápas odehrál v květnu 2019. Byť následně přestoupil z Olomouce do Českých Budějovic, další start v nejvyšší soutěži už nepřidal a ani nepřidá. 

Jaškin dvěma body přispěl k výhře Dynama, Zohornové poprvé v akci
Ikonka času24. 9. 2020, 22:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejužitečnější hráč minulého ročníku Kontinentální hokejové ligy Dmitri Jaškin pomohl v dnešním utkání gólem a nahrávkou Dynamu Moskva k vítězství 3:2 v Soči. Český reprezentant se trefil v osmi utkáních sezony sedmkrát a vede tabulku střelců s Teemu Hartikainenem z Ufy.

Žalobce zastavil stíhání pohlavárů Jakeše, Štrougala a Vajnara
Ikonka času24. 9. 2020, 22:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jeden zemřel, dva jsou v souvislosti s vysokým věkem duševně nemocní. Po více než třiceti letech proto skončilo stíhání trojice komunistických pohlavárů za zničené životy na státní hranici tehdejšího Československa.
Státní zástupce jim kladl za vinu zneužití pravomoci - hrozilo jim dva až deset let vězení. "Oni byli zodpovědní za rozkazy, jak se má pohraniční stráž chovat,“ tvrdí historik Oldřich Tůma.
Podle Neely Winkelmannové, která před lety trestní oznámení podala, je tvrzení, že jsou duševně choří, nepřímé přiznání pocitu viny. "Kdyby vnímali, že to, co dělali, bylo v souladu s právním řádem, tak by se nebáli postavit se před nezávislý soud a dokázat svoji nevinu,“ rozčiluje se Winkelmannová. 
Policisté stíhají Jakeše, Štrougala a Vajnara kvůli střelbě na hranicích


Celkem podle historiků na československé hranici během komunistického režimu zemřelo nejméně 250 lidí.
Za zločiny z doby komunistického režimu byl z vrcholných politiků odsouzen pouze někdejší prominentní člen komunistické strany Miroslav Štěpán. "Nebyl souzen nikdo jaksi za politickou odpovědnost toho všeho, a to by býval byl případ tedy Štrougala a Vajnara, kdyby to trestní stíhání pokračovalo,“ řekl Tůma
"Odešli do penze, měli vysokou penzi, protože samozřejmě ta se počítá z průměru platu, který člověk měl. Žili si potom normálním životem,“ dodal Libor Svoboda.
A stejně na tom jsou i potomci politiků z tehdejšího vedení KSČ. "Ti, myslím, většinou žili víceméně normálním životem,“ uzavřel Tůma. Například dcera Lubomíra Štrougala je dnes módní návrhářka.

Ve Vietnamu zabavili tisíce použitých kondomů, omyté byly znovu na prodej
Ikonka času24. 9. 2020, 22:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vietnamská policie ve čtvrtek překazila nelegální obchod s použitými kondomy. Uvádí to agentura Reuters s odvoláním na vietnamskou státní televizi VTV. Během operace policie zabavila zhruba 345 tisíc prezervativů, které překupníci omyli a chystali se prodat jako nové.

Covidem-19 se ve světě nakazilo už 32 milionů lidí
Ikonka času24. 9. 2020, 21:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve světě se potvrdilo už přes 32 milionů nakažených koronavirem SARS-CoV-2, který se poprvé objevil loni koncem roku v Číně. Na 980.000 lidí s nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje, ve světě zemřelo. Vyplývá to z nejnovějších údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU).

Zombie bouře Paulette se znovu utvořila u Azorských ostrovů
Ikonka času24. 9. 2020, 21:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V polovině záři Paulette řádila v oblasti Bermud společně s dalšími bouřemi, ale brzy ztratila na své síle a proměnila se v post tropickou cyklónu. Momentálně bouře zesiluje na svou původní sílu, kdy ji doprovázely větry vanoucí rychlostí a 175 kilometrů za hodinu. Poprvé Paulette zasáhla Bermudy 14. září o síle hurikánu prvního stupně. Postupně však zesílil až na druhý stupeň a od té doby neustále zeslaboval. Národní středisko pro hurikány a...

Dal gól, nasměroval Plzeň k postupu, přesto Kobra nešetřil sebekritikou
Ikonka času24. 9. 2020, 21:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zase ukázal, jak důležitou akvizicí se pro Plzeň po příchodu ze zámoří stal. Jeho tým hledal celou první půlhodinu marně cestu, jak si poradit s pětičlennou dánskou obranou a ohrozit gólmana Lawrence, když přišel faul na kapitána Viktorie Brabce a bez rozmýšlení nařízená penalta. Vypjatý moment. A pro další vývoj kvalifikační konfrontace v 3. předkole Evropské ligy proti Sönderjyske nesmírně důležitý.

Guľa po postupu: Utočníky nepotřebuji číslovat. Proč kopal penaltu Ondrášek?
Ikonka času24. 9. 2020, 21:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na předzápasovém tréninku zkoušela Plzeň pokutové kopy. Nedařily se. I kvůli měkčímu terénu. Levák, tedy tradiční exekutor Aleš Čermák, by se rozbíhal na mokru. Proto došlo na změnu strategie. V případě, že by Viktoria kopala penaltu, půjde do akce pravák. K tomu i došlo. Zdeněk Ondrášek vítěznou ránu ustál. I takové detaily pomohly Viktorii k vítězství 3:0 nad Sönderjyske a postupu do play off Evropské ligy. „Čermák přenechal míč Kobrovi a ten penaltu proměnil. Takto funguje mančaft,“ pochvaloval si soudržnost mužstva trenér Adrian Guľa. Také však připustil, že jeho tým nedominoval a že styl dánského soupeře Plzni neseděl.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru