Celkem 4957 článků.|

Objevit.cz

Papírová kniha, ve které neotáčíte stránky, ale scrollujete? Je jediná na světě a můžete ji vyhrát
Ikonka času22. 10. 2017, 20:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od doby, co se před několika lety masově rozšířily čtečky knih, se milovníci literatury rozdělili na dva nesmiřitelné tábory. Jeden nedá dopustit na klasické papírové knihy, ve kterých můžete dle libosti listovat reálnými stránkami a cítit při tom jejich vůni. Zástupci druhého zase propadli moderní technologii a nemohou si vynachválit praktický přínos elektronické hračky, do které nacpete stovky virtuálních románů, které můžete nosit neustále při sobě. Spojit oba rivaly se teď tak trochu s nadsázkou pokusil populární knižní portál Martinus.sk.

Cukrářské zázraky z rukou architekta! Algoritmicky modelované dorty, 3D tiskárna a geometrie
Ikonka času22. 10. 2017, 13:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jaké zázraky vznikají, pokud začne s cukrářstvím architekt? A co vznikne ze spojení tradičních a nejnovějších technologií? Tento kousek vznikl za pomoci grafického algoritmického editoru Grasshopper a 3D tiskárny. Podívejte se...

Nudí vás klasické bydlení? Ustelte si v luxusní šišce v korunách stromů s výhledem na hory
Ikonka času21. 10. 2017, 19:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dosáhnout spojení s přírodou, aniž byste museli opustit pohodlí moderního způsobu života, snad nikdy nebylo jednodušší. V rámci soutěže v roce 2014 vytvořil italský architekt Claudio Beltrame originální návrh „domečku na stromě“, uplynulo pár let a v jeho designovém zázraku ve tvaru šišky umístěné v korunách stromů se na prázdniny můžete ubytovat i vy!

V Banské Štiavnici se otevřela tvořivá kavárna Stará Škola s nejvybranější kávou a zajímavými workshopy
Ikonka času21. 10. 2017, 14:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Banské Štiavnici, Slovenském městě proslaveném nejen zlatými a stříbrnými doly a historickou částí zapsanou na seznamu UNESCO, otevřel bývalý trenér Marek Pink kavárnu s duší, ve které nabízí nejvybranější kávu a zajímavé události. Zde si můžete odpočinout při inspirujících procházkách tímto městem umělců.

Objednáte si balík a najdete ho ve skříni? Pro Amazon není nic nemožné
Ikonka času20. 10. 2017, 21:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Představte si následující situaci: objednali jste si přes internet zboží a po návratu z práce jej najdete přímo u sebe doma. Nemusíte na žádné odběrové místo, nečekáte na kurýra, prostě jen otevřete speciální schránku a vypadne na vás balík. Utopie? Kdepak, Amazon.

Kocour bez bot procestoval národní parky Ameriky, není jediným kočičím dobrodruhem
Ikonka času20. 10. 2017, 21:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud se domníváte, že kočky nedokážou být dobrým společníkem na cestách, možná vás vyvedem z omylu. Kočky jsou šelmy, které potřebují dobrodružství. A nemusí si jen hrát s umělou myší, nebo provázkem, mohou se stát cestovateli a cestování si náležitě užívají. Třeba jako Vladimír.

WhatsApp spouští novu funci: nyní můžete sdílet vaši přesnou polohu
Ikonka času20. 10. 2017, 8:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stejně jako už Apple či Messenger, nyní spouští sdílení polohy další aplikace. WhatsApp během následujících týdnů dovolí vašim kontaktům možnost zobrazit si vaši aktuální polohu na mapě, či vám sledovat,...

P01 Pioneer: Peněženka se zápisníkem, perem a technologií RFID
Ikonka času19. 10. 2017, 20:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Kickstarteru se nedávno objevil další velice zajímavý projekt. Peněženka P01 Pioneer, která obsahuje zápisník a pero a je chráněna technologií RFID. Tato vychytaná peněženka od společnosti Dango Products má v sobě vše, co potřebujete, a to včetně vašich peněz.

Zaměstnanci Microsoftu mají nové kanceláře. Malé, hobití a na stromě.
Ikonka času19. 10. 2017, 13:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přepracování, frustrace ze stále stejného pracovního prostředí a nedostatek čerstvého vzduchu. Kdo z nás tyto pocity v práci nezažívá několikrát do týdne? V Microsoftu na to šli od lesa. Doslova....

Konec nahých žen v reklamách? Dánská firma obrátila role a sklízí uznání i kritiku
Ikonka času19. 10. 2017, 10:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdy jste naposledy na billboardu viděli nahého muže? Určitě už pěkně dávno, možná dokonce nikdy. (Polo)nahými ženami se to naproti tomu v reklamách jenom hemží. Když se nad tím zamyslíme, není to vlastně trochu zvláštní?

A je to tady! Umělá inteligence dokáže rozpoznat vaši sexuální orientaci
Ikonka času19. 10. 2017, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Umělá inteligence se neustále zdokonaluje. Před několika měsíci se objevila zpráva o tom, že systém umělé inteligence, který vyvíjel Facebook, vytvořil svůj vlastní jazyk. Jakmile však výzkumníci zjistili, že roboti už nepoužívají angličtinu, rozhodli se systém kvůli bezpečnosti uzavřít. O pár týdnů později se ukázalo, že se umělá inteligence sama zdokonalovala, až nakonec dokázala porazit člověka v počítačové hře. Vizionář Elon Musk varuje, že je to větší hrozba než KLDR. Po tom všem vás asi ani nepřekvapí, že umělá inteligence dokáže určit sexuální orientaci lidí pouze z fotky obličeje.

Pilulka.cz letos dosáhne tržeb přes miliardu, na trhu není ani pět let
Ikonka času19. 10. 2017, 0:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zakladatelem obchodu Pilulka.cz, třetího největšího lékárenského konceptu v České republice, který kromě e-shopu provozuje i síť několika desítek kamených lékáren, je zkušený internetový podnikatel Martin Kasa. Ten již v roce 2010 vydělal stovky miliónů na prodeji portálu Kasa.cz, se kterým se stal jedním z nejvýznamějších průkopníků online nakupování v Česku. Pilulka letos překoná v tržbách miliardu korun.

Plotter: Chytrý asistent nejen pro designéry
Ikonka času18. 10. 2017, 16:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Plotter je inteligentní nástroj pro designéry, který umí kreslit, rýsovat, vytvářet vzory atd. Zkrátka vše, na co si vzpomenete. Jedná se o startupový projekt týmu Thus And Also Inc z Atlanty, který již na crowdfundingovém webu Indiegogo od přispěvatelů získal více než 15 000 USD.

Tisková zpráva: Jedtevolit.cz: SmileCar, Rekola a Liftago dovezou zákazníky až k volebním urnám
Ikonka času18. 10. 2017, 16:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tři úspěšné dopravní startupy, SmileCar, Rekola a Liftago, se rozhodly spojit síly a podnítit své zákazníky k zapojení do nadcházejících parlamentních voleb. V rámci iniciativy Jedtevolit.cz nabízí všechny tři služby společně speciální promoakci, díky které mohou zákazníci cestovat k volebním urnám zadarmo či s výraznou slevou.

VIDEO: Dubaj představuje dopravu budoucnosti. Policie provedla testování hoverbiku
Ikonka času18. 10. 2017, 11:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dubajská policie by mohla už brzy namísto klasického automobilu používat elektrický hoverbike. Během technologické mezinárodní konference GITEX dubajská policie testovala hoverbike, který dokáže letět rychlostí 70 kilometrů za hodinu a vzlétnout do výšky téměř 5 metrů.

Honza Dolejš: Nad plánováním svého dne bychom měli mít kontrolu, jen ne vždy úplně do puntíku
Ikonka času18. 10. 2017, 0:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mladistvý vzhled, ale přitom mnoho zkušeností. Honza Dolejš už má ve svém profesním životě leccos za sebou. Je spojován s online portálem Svět Androida, kde psal jako redaktor. Později se vypracoval...

Geniální reklamní kampaň odstranila z časopisu všechny černé tečky. Co tím chtěla říct?
Ikonka času17. 10. 2017, 19:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Minulý pátek byli pravidelní čtenáři britského deníku Daily mail možná poněkud překvapeni. Víkendový magazín s názvem It´s Friday! totiž z neznámého důvodu obsahoval místo klasických černých růžové, modré, zelené a oranžové tečky za větami.

Levin Iglut: Unikátní iglú, ze kterého můžete sledovat polární záři ve Finsku
Ikonka času16. 10. 2017, 21:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Máte rádi cestování? Hledáte neobvyklé ubytování? Pak vás možná zaujmou domky Levin Iglut, které se nacházejí v destinaci Levi ve Finsku. Jedná se o unikátní iglú, které nabízejí dostatek luxusu i nevšední zážitek v jednom.

Tisková zpráva: Dobrý web představuje novou posilu výzkumného týmu
Ikonka času16. 10. 2017, 17:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Digitální agentura Dobrý web do své výzkumné laboratoře přijala novou posilu. Petra Kutálková, která nastupuje na pozici UX researcher, se ve své dosavadní kariéře zaměřovala na pomoc organizacím jako La Strada, zabývající se problematikou obchodování s lidmi, v nichž je nezbytně důležité dokonale se vcítit do lidí, jimž podobné subjekty pomáhají. V Dobrém webu uplatní svou schopnost empatie zejména na poli uživatelských výzkumů.

Tohle dokáže jen skutečný nadšenec. Muž prodal svůj majetek a čeká, až zbohatne díky bitcoinu
Ikonka času15. 10. 2017, 23:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tak trochu do rizika se rozhodl jít devětatřicetiletý nizozemský investor Didi Taihuttu. „Pokud nikdy neriskujete, život je přece nudný,“ přibližuje své pohnutky k tomu, proč prodal veškeré jmění a nyní s rodinou žije pod stanem. Důvod? Čeká na okamžik, kdy se zhodnotí jeho investice do bitcoinu.

Mumifikované mechové stěny a rostliny. Jako živé a bez potřeby vody
Ikonka času15. 10. 2017, 0:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mumifikované rostliny, mechové stěny či obrazy jsou designově efektní bezúdržbové interiérové dekorace. Vždyť který kancelářský prostor by neuvítal zazelenění bez údržby? Jedná se o poměrně netradiční interiérový prvek, který objevíme...

Budoucnost války: Ovládnou bitevní vřavu robotická zvířata, ruský „terminátor“ F.E.D.O.R a unikatní vznášedlo koncernu Kalašnikov?
Ikonka času14. 10. 2017, 16:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prostředí sci-fi se stává běžnou realitou. Pojďme se spolu podívat ne do budoucnosti, ale na současné novinky: vznášedlo firmy Kalashnikov, robotická zvířata, robo-pomocníky a nejnovějšího ruského „terminátora“ FEDOR. Jak je...

Česká firma zvítězila v prestižní soutěži. Představila budoucnost nakupování
Ikonka času13. 10. 2017, 19:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V přepočtu přes čtyři miliony korun získal vítěz prestižní mezinárodní soutěže New Plastics Economy Innovation. Letos poprvé v historii slavili úspěch čeští podnikatelé – konkrétně nadějná firma Miwa. Porotu zaujal její projekt „precyklace“.

Tisková zpráva: Společnosti IdeaSense se nově stará o komunikaci agentura Rubikon
Ikonka času13. 10. 2017, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost IdeaSense začala spolupráci s agenturou Rubikon PR, která se jí nově stará o komunikaci. IdeaSense pomáhá klientům inovovat produkty, služby a business modely prostřednictvím své metody Inovačních farem®.

IKEA zahájila prodej nábytku pro domácí mazlíčky
Ikonka času13. 10. 2017, 8:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
IKEA už od nepaměti zásobuje naše domovy vším možným nábytkem, spotřebiči a spoustou dalších věcí, které nepotřebujeme, ale stejně nakonec koupíme. To poslední, co v obchodech IKEA chybělo a co...


Vrátit se nahoru