Celkem 5477 článků.|

Objevit.cz

Aplikace iHealth: kvalitní spánek a čistý vzduch
Ikonka času23. 4. 2018, 8:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Aplikace v dnešní době existují už téměř na všechno, lze jejich prostřednictvím usnadnit snad jakoukoliv činnost. Tento článek odkrývá aplikaci, která dokáže rozeznat kvalitu vzduchu ve vašem okolí. Upozorní vás i na smog. Aplikace spolupracuje s čističkami vzduchu Philips.

Pavel Durov: Bojovník za internetovou svobodu v Rusku
Ikonka času20. 4. 2018, 12:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruský podnikatel Pavel Durov založil v roce 2006 sociální sít VKontakte - ruskou verzi Facebooku. Vkontakte má přes 420 miliónů účtů. Podle serveru Alexa.com je to nejnavštěvovanější sociální síť v Rusku, na Ukrajině, v Bělorusku, Moldavsku a Kazachstánu. A protože odmítal spolupracovat s úřady, bylo mu VKontakte Putinovou administrativou odebráno, Durov byl přinucen vzdát se svého podílu a vládu nad VKontakte převzal Mail.ru. V roce 2013 založil Pavel Durov komunikační síť Telegram. A historie se opakuje…

Hackerským útokem přišel Youtuber o 40 milionů v kryptoměnách
Ikonka času20. 4. 2018, 8:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký investor do kryptoměn, Ian Balin, vydělal velké jmění a o své úspěchy se dělil na svém YouTube profilu. Pořádal přednášky, kde lidem radil, jak začít a jak být úspěšný jako on. Při jednom ze svých live streamů však čelil hackerskému útoku. Před očima svých fanoušků byl okraden o 40 milionů dolarů, které získal investicí do kryptoměn.

Hackeři okradli uživatele, kteří chtěli investovat do kryptoměny patřící komunikační aplikaci Telegram
Ikonka času20. 4. 2018, 8:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odborníci Kaspersky Lab odhalili velké množství falešných internetových stránek, které se v uživatelích snaží velmi úspěšně vzbudit dojem, že se jedná o investiční stránky pro tzv. initial coin offering (ICO) chatovací služby Telegram. Předběžná analýza ukázala, že velká část těchto stránek patří nejspíše jedné kyberzločinné skupině. V jednom případě kyberzločinci prostřednictvím falešné stránky ukradly desítky tisíc dolarů. Okradení uživatelé přitom věřili, že investovali do údajné nové kryptoměny patřící Telegramu nazvané Gram. Společnost Telegram ale svůj vlastní ICO oficiálně neoznámila a zároveň varovala před podvodnými investičními stránkami.

Tisková zpráva: LCG New Media vyhrála tendr pro firmu ACEMA
Ikonka času19. 4. 2018, 18:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vítězem tendru na novou digitální agenturu pro finanční instituci ACEMA se stala společnost LCG New Media. „Pro ACEMU budeme mít na starosti přípravu PPC kampaní, veškerý obsahový marketing na sociálních sítích a SEO,“ okomentoval vítězství v tendru ředitel fullservisové digitální agentury LCG New Media Vojtěch Lambert.

Tisková zpráva: DoDo Car: Nový projekt úspěšného startupu převezme péči o auto
Ikonka času19. 4. 2018, 17:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Úspěšný startup DoDo, který nabízí osobní asistenční služby, přichází s novinkou v podobě služby DoDo Car. Majitelé vozů díky ní ušetří čas strávený v servisu, myčce nebo na STK. DoDo autokurýři se o vůz kompletně postarají od jeho vyzvednutí přes požadovanou péči až po dovezení zpět. DoDo tak dále posouvá hranice možností v oblasti asistenčních služeb, a ještě více ulehčuje život svým zákazníkům.

Tisková zpráva: Finančním ředitelem roku 2017 se stal Juraj Strieženec z Kiwi.com
Ikonka času19. 4. 2018, 16:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ocenění Finanční ředitel roku 2017 předávané Klubem finančních ředitelů převzal letos Juraj Strieženec z kiwi.com. CFO firmy přikládá vítězství zejména rychlému růstu firmy a výsledkům v její operativní činnosti.

Tisková zpráva: In-počasí představilo nový systém na tvorbu předpovědí. Má ambice být nejpřesnější
Ikonka času19. 4. 2018, 16:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V posledním roce jsme na portálu In-počasí pracovali na novém systému tvorby předpovědí počasí. Díky projektu Ventusky máme k dispozici v našich databázích obrovské množství meteorologických dat z celé řady numerických modelů. Díky tomu můžeme data různě kombinovat, vyhodnocovat či porovnávat mezi sebou a sestavit tak velmi přesnou předpověď počasí. Zatímco běžné aplikace používají data většinou jen z jednoho modelu, na In-počasí nyní používáme data až ze 3 různých modelů. Jedná se o německý model ICON s vysokým rozlišením, poměrně známý britský model ECMWF a americký model GFS.

Jen 3 % Čechů považuje internetovou reklamu za užitečnou, 70 % se ji snaží omezit
Ikonka času19. 4. 2018, 16:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Digitální agentura AITOM, specialista na tvorbu komplexních internetových řešení, se ve svém nejaktuálnějším výzkumu zaměřila na to, jak Češi vnímají internetovou reklamu. Zjistila například, že až 90 % Čechů si přeje, aby bylo reklamu možné vypnout úplně, a vyhodnotila, že k nákupu motivuje pětkrát více ženy než muže.

Tisková zpráva: Průzkum DPD: Evropané stále častěji nakupují na čínských e-shopech
Ikonka času19. 4. 2018, 16:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle nejnovějšího celoevropského průzkumu společnosti DPDgroup dávají Evropané při nakupování online stále častěji přednost čínským e-shopům před těmi evropskými nebo americkými. Češi nejsou výjimkou. Stejně jako ostatní evropské národy je k tomu vedou zejména lepší ceny. Na zahraničních e-shopech utrácejí nejčastěji mladí muži s vyššími příjmy.

Facebook čekají změny: Již brzy budete znovu potvrzovat, zda chcete sdílet svou sexuální orientaci
Ikonka času18. 4. 2018, 17:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Brzy se i na vašem Facebooku vynoří otázka, zda chcete i nadále sdílet informace o vaší sexuální orientaci, politické příslušnosti či náboženské víře. Mnoho uživatelů totiž vyplnilo tyto údaje ve...

Huawei investuje do 5G sítě. Jaké má plány?
Ikonka času18. 4. 2018, 16:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Huawei má velké plány, dřívější priorita firmy, kterou byly smartphony, je na ústupu. Energii a pozornost věnují pracovníci Huawai do energetiky a chytrých měst.

Vlastníte Škodu nebo Volkswagen? Video ovládájící sociální sítě vás znejistí
Ikonka času17. 4. 2018, 17:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sociální sítě jsou nyní zahlcené sdíleným videem, na kterém je zachyceno, jak muž šroubovákem oddělává logo z motoru auta značky Škoda. Proč je tím video tak populární? Nikdo nečekal, že se pod logem celosvětové automobilky objeví logo, druhé celosvětové automobilky, Volkswagen. Z tohoto zjištění opravdu nebude mít Škodovka radost.

Sarco: První sebevražedný přístroj, který lze vyrobit na 3D tiskárně
Ikonka času17. 4. 2018, 15:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Minulý týden byla na pohřebním veletrhu v Amsterdamu (ano, pohřební veletrh opravdu existuje) představen nový zajímavý projekt jménem Sarco. Ten je dílem nizozemského designéra Alexandera Banninka a australského zastánce eutanázie Philipa Nitschke....

V Číně se neschováte!
Ikonka času16. 4. 2018, 11:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čínský politický systém je sestaven z přísných kontrol všech věcí - od internetu až k tomu, jak lidé tráví svůj každodenní život. Aby to bylo možné, Čína sestavila síť více jak 170 miliónů bezpečnostních kamer, které jsou spojeny se stále se zlepšujícím systémem rozpoznávání obličeje. Takže by nemělo být překvapení, že čínské policii se podařilo chytit podezřelého zločince, který si myslel, že bude v bezpečí v davu 60 000 lidí.

Protézy tak realistické, že je od pravých částí těla nemáte šanci rozeznat
Ikonka času14. 4. 2018, 16:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Umělé prsty, paže, uši nebo třeba nos dokážou vyrobit odborníci z firmy Dianceht se sídlem v mexickém městě Guadalajara v tak realistickém provedení, že se z toho až tají dech.

Jarní soutěž České pošty: účastníci soutěže změnili pravidla
Ikonka času13. 4. 2018, 10:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká pošta je pojem sám o sobě. Je nepostradatelnou institucí, ale zároveň čelí kritickým poznámkám téměř od každého, kdo s ní měl co dočinění. Ostatně skvělým důkazem jsou komentáře, které se objevily pod příspěvkem České pošty na jejich fanpage. Dnes někteří dva uživatelé vyhrají klobouk, brýle a ručník. Kdo to bude?

Jaké nové funkce bude Instagram nabízet? Záloha dat a zhlédnutí stories
Ikonka času12. 4. 2018, 17:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Instagram jako platforma pro sdílení fotografií a videí prozatím postrádá možnost ukládání fotek jiných uživatelů. Jen tak něco stáhnout nejde. Příspěvek, který se vám líbí si můžete pouze uložit do složky oblíbených fotografií na vašem instagramovém profilu a nebo si příspěvek prostě „vyscreenovat“. Příspěvky, které sami sdílíte, se vám mohou automaticky ukládat do fotogalerie vašeho telefonu. Nově bude Instagram nabízet možnost stáhnout si fotografie z newsfeedu nebo z uživatelských profilů.

Společnost Apple prohrála soud. Dohromady přijde o 942 miliónů dolarů.
Ikonka času12. 4. 2018, 13:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost Apple prohrála prozatím poslední kolo soudního sporu o patent bezpečného zasílání zpráv ve svých aplikacích. Celkem 942 miliónů dolarů – takovou částku bude společnost Apple muset zaplatit! Rozhodl o...

Chcete strávit noc zavěšeni z útesu? Žádný problém!
Ikonka času11. 4. 2018, 19:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Máte-li trochu dobrodružného ducha, jistě jste už přišli na spoustu různých způsobů jak na svých dovolených netradičně nocovat. Bubble hotel na Islandu nebo v Karibiku, na lodi, v sáních …...

Tisková zpráva: Slevomat expanduje rychlým tempem a stěhuje se do Karlína
Ikonka času11. 4. 2018, 9:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český inspirační portál se stěhuje do nových kanceláří. Od dubna 2018 bude jeho centrála sídlit v moderním kancelářském komplexu Butterfly v Karlíně, kde bude zabírat celé patro v jedné z budov obklopené zelení. Pro spolupráci si Slevomat zvolil přední českou poradenskou společnost Prochazka & Partners.

Tisková zpráva: Studenti z ČVUT porazili na největším českém hackathonu tým z Oxfordu
Ikonka času11. 4. 2018, 9:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Automatický sběr dat o dírách na silnicích, vylepšené jízdní řády pro městskou hromadnou dopravu nebo navigace, která pozná, kam chcete jet. To jsou ukázky projektů oceněných na největším českém hackathonu Ceehacks. Celkem 18 tříčlenných týmů složených z mladých lidí z celého světa inovace vytvořili během 48 hodin. Vítěz si odnesl ceny až za 500 000 Kč.

Bumper videa – videa, která ani nestihnete přeskočit
Ikonka času10. 4. 2018, 15:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Žijeme v hektické době, kde jednou z nejčastějších vět je „Ne, dnes nemám čas“. Člověk je tvor přizpůsobivý, a proto se mění i vnímání reklamy jako takové. Pryč jsou časy tzv. „longtailů“. Dnes je potřeba zákazníka zaujmout na první pohled, nebo poslech. Jednou takovou možností jsou Bumper videa, se kterými přišel Google již v minulém roce a která přesně odpovídají tomuto trendu zrychlené doby. Agentura LCG New Media zkoumala jejich dopad a efektivitu a zde jsou výsledky.

Mýty a fakta o Doplňku X
Ikonka času10. 4. 2018, 14:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když už jste si vybrali vhodný dron a rozhodli jste se, že si natáčením z dronu začnete vydělávat, při studiu pravidel pro létání s drony jste určitě narazili na mýty a polopravdami opředený Doplněk X.


Vrátit se nahoru