Finance-iDNES.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4694 článků.|

Finance-iDNES.cz

Chyba: tato stránka se na serveru nenachází, pokračujte prosím na hlavní stránku zpravodajství

RECENZE: Třetí sezóna v F1. Radost, strach, naděje a boj o život v plamenech
Ikonka času10. 4. 2021, 22:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Třetí sezóna F1: Touha po vítězství mapuje dramatickou sezónu 2020, která byla silně poznamenaná probíhající pandemií. Dokumentární seriál ze zákulisí nejvyšší okruhové soutěže si drží vysokou kvalitu. Emotivní příběhy ze zákulisí odhalují jezdce i ředitele týmu jako obyčejné lidi, kteří se musí vypořádat s obrovským tlakem.

Rakousko nečeká a koupí milion dávek Sputniku V, vyjednal kancléř Kurz
Ikonka času10. 4. 2021, 22:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakousko-ruské vyjednávání o vakcíně Sputnik V je u konce, oznámil rakouský kancléř Sebastian Kurz. Vídeň schvaluje odkup milionu dávek vakcíny proti covidu-19 od Ruska, která bude pro rakouskou očkovací kampaň znamenat „dodatečné urychlení“, citovala kancléře agentura APA.

Turecký trapas s křesly jen pro muže má dohru. Šéf Evropské rady prý nemůže klidně spát
Ikonka času10. 4. 2021, 22:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda Evropské rady Charles Michel vyjádřil lítost nad svou neomaleností, kterou předvedl tento týden na setkání s tureckým prezidentem Erdoganem. Uvedl, že pokud by se mohl vrátit v čase, určitě by problém se sezením vyřešil jinak. Dodal rovněž, že po incidentu má problém usnout, jelikož si připadá trapně. Michel na setkání zasedl jediné volné křeslo, čímž donutil předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou k tomu, aby si sedla na gauč opodál.

Místo mikrofonu bere do ruky injekční stříkačku: Naočkovat proti covidu vás může i zpěvák české kapely
Ikonka času10. 4. 2021, 21:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když jsme se sešli s mladými muži z Třebíče, kteří se znají už od základky a od roku 2014 fungují jako kapela Like-It, jejíž song jsme mohli slyšet třeba v komedii Špindl 2, hlavní slovo měl zpěvák Dominik Kříž. V současné době tedy spíš zdravotní bratr. "Vystudoval jsem zdravotní školu a do zdravotnictví jsem se vrátil," řekl Super.cz.

AC Milán porazil Parmu. Přišel ale o vyloučeného Ibrahimovice
Ikonka času10. 4. 2021, 21:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté AC Milán zvítězili v italské lize 3:1 na hřišti Parmy, přestože hráli od 60. minuty bez vyloučeného útočníka Zlatana Ibrahimovice. O čtvrté venkovní výhře v řadě rozhodli dvěma brankami v prvním poločase.

V Brně zhaslo na pár hodin přes 40 tisíc lamp. Vědci měřili světelný smog
Ikonka času10. 4. 2021, 21:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolik světla vlastně v noci svítí ve městech a jestli nesvítíme zbytečně moc. Na to se pokoušeli přijít vědci a odborníci v sobotu nad ránem v ulicích Brna. Asi 15 minut po půlnoci město zhaslo a rozsvítilo se až po půl čtvrté ráno.

"My jsme v Brně vypli veškeré osvětlení, to znamená 40 tisíc lamp, které máme. K tomu jsme vypli samozřejmě osvětlení všech památek,“ popsal Michal Marziniszin z Technických sítí Brno.

"Chceme snižovat světelný smog a chceme taky snižovat modré spektrum,“ tvrdí náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). 
Světelný smog ročně narůstá! Je hrozbou pro zdraví lidí a zvířatAby byl sběr dat co nejpřesnější, zapojila se do nej i brněnská hvězdárna, která na problém světelného znečištění oblohy upozorňuje řadu let. Se světelným smogem se nepotýkají jenom profesionální astronomové. Ani běžní lidé ve městech už nemůžou na obloze vidět to, co jejich předkové.

"Vyrůstá generace lidí, kteří už vlastně neznají pohled na tu hvězdnou oblohu,“ myslí si ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek.

V Brně ani v celé Evropě už není místo, kde by nebyla obloha znečištěná světlem. Do výzkumu se zapojila i vědecká obec. Kvůli přemíře světla, které svítí v noci do oken, mohou mít lidé zdravotní problémy. 
VÍKEND: Světelný smog je hrozbou pro zdraví lidí i zvířat"Narušuje u mnoha citlivých jedinců v podstatě jakési přirozené rytmy, tělo potřebuje regenerovat,“ popsal výzkumný pracovník z Vysokého učení technického v Brně Petr Baxant. Kvůli nočnímu osvětlení trpí i zvířata, radikálně ubylo hmyzu. To má dopady na celý potravní řetězec.

Výsledky měření budou známé za několik dní. Odborníci se ale shodují, že i když zhasneme naráz veškeré veřejné osvětlení v zemi, světelné znečištění se zmenší jen o polovinu. Tu druhou dělají lidé v domovech a soukromý sektor.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Jan Hamáček obhájil post šéfa ČSSD. Není to šťastná volba, míní odborníci
Ikonka času10. 4. 2021, 21:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Celkem 140 z 270 delegátů sociální demokracie se domnívalo, že Jan Hamáček je nejlepší volbou. On sám věří, že pod jeho vedením se strana dostane do Sněmovny. "My jdeme do voleb na podzim s ambicí uspět,“ nechal se slyšet Hamáček.

Jenže podle politologů právě staronový předseda v čele strany zatloukl sociální demokracii další hřebík do rakve. A dost možná už ten úplně poslední. "Výsledek sjezdu je bohužel předzvěstí toho, že naše nejstarší politická strana možná v české politice, přinejmenším té parlamentní, skončí,“ míní politolog Jiří Pehe.

Je nepravděpodobné, že by ČSSD ze stávající vlády Andreje Babiše (ANO) odešla. Dost možná se ale kabinet dočká personálních změn. Mluví se o konci ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který se o post předsedy také ucházel. Neúspěšně. 
Sjezd ČSSD pokračuje. Hamáčkův tábor ovládl vedení strany"O tom, jestli odejde, nakonec rozhodne premiér Babiš. Představa, že by teď Jan Hamáček dal souhlas, když se bude snažit tu stranu sjednotit, aby v těch volbách uspěla, myslím si, že to by byl sebevražedný krok,“ myslí si další politolog Ladislav Mrklas.

"Pozici ve vládě nemá jistou žádný ministr. Protože já nehodlám dát jakémukoliv ministrovi bianco šek, že tam vydrží až do voleb,“ tvrdí Hamáček.

"Mohu jen zopakovat to, co už mnohokrát. Na funkci ministra nelpím. Chci i nadále pracovat pro sociální demokracii, zda to bude na ministerstvu zahraničí nebo jinde, to je na novém vedení,“ sdělil Tomáš Petříček. Média spekulují o tom, že by ho mohl nahradit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin. 

Afroameričané váhají s očkováním, nevěří mu. Vzpomínají na křivdu s výzkumem syfilidy
Ikonka času10. 4. 2021, 21:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Černošská populace v USA zaostává v očkování proti koronaviru. Lidé vakcínám nevěří i kvůli zkušenostem z 20. století.

Knihovny se od pondělí otevřou! Ve většině se uklízí a dezinfikuje
Ikonka času10. 4. 2021, 21:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bílé oblečky a litry a litry dezinfekce. I tak to může vypadat v historické knihovně pražského Klementina. Na čtenáře i zaměstnance tam čekají kompletně vydezinfikované místnosti, pultíky a všechno ostatní. Akce byla velmi důkladná, ale také náročná. Nejvíce daly technikům zabrat stoly a myslet museli i na další místa.

"Veškeré plochy, kde dochází ke styku s lidmi. To znamená stoly, madla, kliky, vypínače,“ popsal Jiří Vejvoda, ředitel dezinfekční sekce firmy na servisní služby.

Neméně složitá byla ale i druhá fáze, tou bylo rozprašování. A to nejen kvůli rozsáhlému prostoru, ale hlavně kvůli historickým materiálům. Proto se používá speciální šetrná chemikálie. I když se do studovny veřejnost zatím ještě nedostane, dezinfikuje se kvůli zaměstnancům, kteří tam budou chodit pro výpůjčky. 
Z knihovny evakuovali 550 lidí. Viník byl opravdu kuriózní!"Knížky si lidé můžou pouze půjčit a odnést domů. Zatím není povoleno, aby byly v provozu studovny nebo aktivity, které vyžadují delší pobyt,“ doplnil ředitel knihovny Vít Richter.

Lidé se tak od příštího týdne dostanou jen do haly pro vyzvedávání knih. I tam se důkladně dezinfikuje. "Jakmile se knihovna otevře celá, kompletně všechny studovny včetně historických prostor, tak tyto prostory projdou dezinfekcí,“ doplnila mluvčí knihovny Irena Maňáková.

Od příštího týdne se začnou knihovny otevírat napříč celou republikou. Musí ale dodržovat hygienická opatření, především pravidlo jeden člověk na 15 metrů čtverečných.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

FOTO, VIDEO: Smutno na Klínovci. Plno sněhu, stojící lanovky, prázdné sjezdovky
Ikonka času10. 4. 2021, 21:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pusto na sjezdovkách, stojící lanovky, zavřené restaurace, prázdná parkoviště. Areál takřka liduprázdný. Dva jediné otevřené stánky s jídlem a pitím téměř bez zákazníků. U odbočky na vrchol společná hlídka policistů a vojáků. Sobotní odpoledne na podmračeném Klínovci je smutné.

V Rakousku zadrželi možného pomocníka atentátníka z Vídně
Ikonka času10. 4. 2021, 21:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakouská policie zatkla muže, kterého podezřívá, že byl zapojený do přípravy teroristického útoku, při němž islámský radikál loni v listopadu zavraždil ve Vídni čtyři lidi. Informovaly o tom dnes deník Kronen Zeitung a agentura APA.

Opavští naháněli Zajíce marně. Byl jsem překvapený, kolik prostoru mi nechali, diví se útočník Baníku
Ikonka času10. 4. 2021, 21:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slezské derby mezi Baníkem a Opavou mělo tentokrát jednoznačného favorita. Ostravané papírové předpoklady v utkání 26. kola fotbalové Fortuna ligy naplnili, Slezský FC porazili jednoznačně 3:0 a popáté za sebou od tohoto soupeře na svém hřišti nedostali gól. Dvakrát se trefil Tomáš Zajíc, třetí gól přidal po přestávce střídající Buchta.

Žralokovi dal pěstí a plaval jak o život: Pokousaný rybář doplatil na souboj o úlovek
Ikonka času10. 4. 2021, 21:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Australan Jackson Howson, kterému kamarádi neřeknou jinak než Jacko, měl smolný víkend - vážně ho při rybaření pokousal žralok. Mladý sportovní rybář se parybě ubránil, praštil ji pěstí do čumáku. Musel pak ale ještě doplavat sto metrů k lodi. „Už jsem zažil lepší víkendy,“ komentoval s nadhledem hororový zážitek.   

Policie zadržela muže podezřelého z příprav loňského teroristického útoku ve Vídni
Ikonka času10. 4. 2021, 21:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakouská policie zatkla muže, kterého podezřívá, že byl zapojený do přípravy teroristického útoku, při němž islámský radikál loni v listopadu zavraždil ve Vídni čtyři lidi. Informovaly o tom v sobotu deník Kronen Zeitung a agentura APA.

Jako divoká šelma: Slavná herečka (55) na pláži ukázala svůj neojblíbenější vzor bikin
Ikonka času10. 4. 2021, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Elizabeth Hurley (55)

miluje fotky v bikinách a skrze ně i vzpomíná na slunné dovolené. I nejnovější snímek vytáhla z archivu a potěšila jím své fanoušky.

Agresivní sršeň či zabiják raků. Druhy, které dobývají Česko či se na to chystají
Ikonka času10. 4. 2021, 20:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak ničí přírodu mýval či rak? Prohlédněte si galerii invazních druhů rostlin i živočichů, z nichž většina už je i v Česku a další jsou za hranicemi.

Unie sportu reaguje na Arenbergera: Epidemiologové vytvářejí velkou zátěž na systém
Ikonka času10. 4. 2021, 20:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Požadavkem na omezení shromažďování, které by neumožnilo dlouhodobě uvolnit amatérský sport, epidemiologové vytvářejí do budoucna velkou zátěž na zdravotnický systém. V reakci na dnešní návrh ministra zdravotnictví Petra Arenbergera to uvedla Česká unie sportu. Děti za dlouhé měsíce bez tréninků odvykají pohybu a mohou trpět i psychickými problémy, upozornila také Národní sportovní agentura.

Opět chaos a špatná komunikace. Arenberger schytává ostrou kritiku
Ikonka času10. 4. 2021, 20:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu v podvečer nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger oznámil, že omezení shromažďování lidí má pokračovat navzdory končícímu nouzovému stavu. A to i přesto, že v pátek na tiskové konferenci mluvil o povolení shlukování dvaceti lidí venku a deseti v uzavřených prostorách. Opozice novému ministrovi vyčetla špatnou komunikaci a chaotičnost.

Školníci a učitelky řeší zádrhel. Do testování žáků nasadí plata vajíček i ruličky od toaleťáku
Ikonka času10. 4. 2021, 20:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stojánky z krabiček na léky či z role toaletního papíru - tak se zástupci škol připravují na pondělní testování žáků prvního stupně. Některé moravské školy totiž dostaly v testovacích sadách pouze jeden stojánek na dvacet zkumavek. Na problém upozornila na sociálních sítích poslankyně ČSSD Kateřina Valachová. Školy navíc podle ní obdržely manuál k testování ve čtvrtek večer. Řada z nich je podle Valachové natolik nespokojená s testy, které dodal stát, že raději nakupují z rozpočtů škol jiné testy.

Plzeňské šance mařil kouzelník Ciupa. Předvedl zázračné zákroky, povzdychl si kouč Guľa
Ikonka času10. 4. 2021, 20:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Plzně si proti Karviné jen v prvním poločase vypracovali šancí na pět gólů. Prosadili se ale až po přestávce, kdy střídající Jean-David Beauguel vyrovnával na konečných 1:1. Zbylé šance i s pomocí brankové konstrukce likvidoval karvinský čaroděj Jiří Ciupa. Právě on měl největší zásluhu na tom, že na stadionu v Ráji skončila čtyřzápasová vítězná série Viktorie.

El Clásico ONLINE: Real - Barcelona 2:0. Benzema trefil krásnou patičku
Ikonka času10. 4. 2021, 20:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velký zápas je tady! Fotbalisté Realu Madrid hrají proti Barceloně. Španělské El Clásico je tradičně soubojem mezi elitními celky v zemi. Real ztrácí v tabulce na Barcelonu ze třetího místa dva body, katalánský soubor je druhý o jediný bod za Atlétiekem Madrid. Zápas sledujte od 21:00 na iSport.cz ONLINE.

Hygiena pátrá po přenašeči brazilské mutace. Experti se bojí další vlny
Ikonka času10. 4. 2021, 20:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ústeckým hygienikům začala doslova detektivní práce. Trasování kontaktů dvou nakažených přenašeče neodhalilo. Proto zvolili jinou metodu hledání. "My jsme našli několik firem a pracovišť, kde pracují jejich zaměstnanci občas v zahraničí nebo naopak mají zahraniční pracovníky. Příští týden tam budou prováděny hromadné odběry,“ informovala ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková.

"Doufejme, že to je pouze ojedinělý výskyt,“ řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Jenže experti už tak optimističtí nejsou. Brazilská mutace je totiž extrémně nakažlivá a podle zahraničních studií má v některých případech nezvykle vysokou míru úmrtnosti.

"V Brazílii denně zemřou zhruba 4000 lidí. Úmrtnost je tak vysoká, že téměř nestíháme pohřbívat,“ popsala situaci brazilská lékařka Juliana Sallesová. 
V Česku je brazilská mutace. PES definitivně skončil. Očkování pro další "Když bude ve světě tolik koronaviru, jako je v současnosti, tak ty mutace prostě vznikat budou a budou stále nebezpečnější,“ myslí si prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek.

Pokud se brazilská mutace koronaviru na Děčínsku rozšíří, okres zřejmě čeká zpřísňování. "Museli bychom zpřísnit epidemická opatření a nevylučuji, že by mohlo dojít k uzavření okresu,“ doplnila Šimůnková. V případě šíření by se žáci do škol asi jen tak nevrátili.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Omezení setkávání lidí od pondělí je nezákonné, uvedl právník
Ikonka času10. 4. 2021, 20:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr Arenberger v sobotu oznámil, že chce vládě v pondělí navrhnout omezení setkávání lidí na nejvýše dva. Důvodem je výskyt brazilské varianty koronaviru v České republice. Že jde ministr vědomě proti platnému zákonu, ho nechává v klidu. "Musí naše mimořádné opatření respektovat do doby, než ho zruší soud. Už máme předžalobní výměr, který už máme v datové schránce, takže nějaký takový proces proběhne," řekl Arenberger v pátek na České televizi. 
Ministr zdravotnictví chce opět omezit setkávání, uvidí se nejvýše dva lidé"Nové opatření je špatně právně i věcně. Pandemický zákon sice umožňuje omezit veřejné a soukromé akce, ale nikoliv rodinná či sousedská setkávání, k tomu by vláda potřebovala nouzový stav," zhodnotil právník a odborník na zdravotní právo Ondřej Dostál v rozhovoru pro TV Nova.

"Věcně nikdo neoprávnil vládu nebo ministra uzavírat nebo zakazovat ty činnosti, které jsou epidemicky zcela bezpečné, například společný sport ve stejné domácnosti. Je možno předpokládat, že budou soudní spory. Pokud lidé opatření poruší, tak namítnou, že sám ministr prohlásil opatření za protizákonná a budou se o pokuty soudit," dodal Dostál. 

var submitCount = 0;

(function($){$(document).ready(function(){
$('#pollForm13891 .pollElements input.answer').click(function(){
$('#pollForm13891').submit();
});

//if submit button is clicked
$('#pollForm13891').submit(function (e) {
submitCount++;
var $form = $(this);

//get the answer
var answerId = $('input[name=poll_13891_answer_id]:checked', $form).val();
if (!answerId) {
alert("Prosím, nejdříve zvolte odpověď!");
return false;
}

// check if it's gender type voting
var gender = null;


$.ajax({
url: "/ajax/box/Poll_PollAndResults/ajaxVoteProcess/?type=json",
type: "post",
// data
data: {
pollId: 13891,
answerId: answerId,
gender: gender
},
dataType: "json",
// error
error: function(xhr, ajaxOptions, thrownError){
var responseTxt = xhr.responseText;
alert(responseTxt);
},
// success
success: function(data){
if (data.success) {
if ($(".site_id_107000").length > 0) {
$.pigeon().show('Děkujeme za hlasování!', {'fade': 2});
}
//console.log(data.data);
$("#poll13891Sum").text(data.data.pollSum);
$("#poll13891MaleSum").text(data.data.pollSumMale);
$("#poll13891FemaleSum").text(data.data.pollSumFemale);
$("#pollForm13891 label").each(function() {
var answerId = $(this).find("input.answer").val();
$(this).find("#poll13891answer"+answerId+"Sum").text(data.answers[answerId].sum);
$(this).find("#poll13891answer"+answerId+"Sum").text(data.answers[answerId].sum);
$(this).find("#poll13891answer"+answerId+"Bar").css("width", data.answers[answerId].sumPercentage+'%' );
$(this).find("#poll13891answer"+answerId+"Percentage").text(data.answers[answerId].sumPercentage);
$(this).find("#poll13891answer"+answerId+"MaleSum").text(data.answers[answerId].sumMale);
$(this).find("#poll13891answer"+answerId+"Title").text('');
$(this).find("#poll13891answer"+answerId+"FemaleSum").text(data.answers[answerId].sumFemale);
});
} else {
$("#pollForm13891 .error").remove();
$form.append('' + data.message + '');
$('#pollForm13891').addClass('already_voted');
if ($(".site_id_107000").length > 0) {
$.pigeon().showError('Už jste hlasoval(a).', {'fade': 2});
}

}
$('#pollForm13891 .pollLegend').text('Děkujeme za hlasování!');
$('#pollForm13891 .pollLegend').addClass('thanks');

if (submitCount >= 0) {
$('#pollForm13891').addClass('already_voted');
$('input.answer', $form).attr('disabled', true).hide();
}

}
});
return false;
});

var statsUrl = "/ajax/box/Poll_PollAndResults/ajaxStats/?id=13891",
pollId = 13891
;
$.get(statsUrl, function(data){
//console.log(data);
if (!data.success) {
return;
}
$("#poll"+pollId+"Sum").text(data.data.pollSum);
$("#poll"+pollId+"MaleSum").text(data.data.pollSumMale);
$("#poll"+pollId+"FemaleSum").text(data.data.pollSumFemale);
for (var i in data.data.answers) {
var answer = data.data.answers[i];
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Sum").text(answer.sum);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Bar").css('width', answer.sumPercentage+'%');
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Percentage").text(answer.sumPercentage);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"MaleSum").text(answer.sumMale);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Title").text('');
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"FemaleSum").text(answer.sumFemale);
}
},'json');
});
})(jQuery);


Anketa
Je vhodné i s dobrým úmyslem vydávat opatření, která mohou být nezákonná?

Ano


1046

hlasůNe


90400

hlasů


Hlasovalo 446 lidí.

 "Zřejmě nebudou protizákonná. Konzultoval jsem to včera ráno, ještě to předchozí mimořádné opatření, s kolegou Dostálem a dnes jsem v tom pokračoval ještě se šesti právníky," popsal ministr Arenberger v sobotních Televizních novinách na TV Nova.

Arenberger v reakci na Dostála uznal, že opatření je sporné. "Podle pandemického zákona pochopitelně můžeme udělat jen malou část omezení, ale zdravotnická služba má ještě další zákony, podle kterých se řada právníků vyjádřila, že je to naprosto v souladu se zákonem," prohlásil. 
V Česku je brazilská mutace. PES definitivně skončil. Očkování pro další 

 "Nezakazujeme činnosti, které jsou v privátním prostoru, to by bylo dokonce protiústavní. Na druhou stranu, každý pochopí, že ta epidemická situace se z neděle na pondělí výrazně nezlepšila, a tudíž musíme být velmi opatrní, abychom neudělali stejnou chybu jako před několika měsíci, aby se nám to znovu rozpadlo a děti jsme museli zahnat ze škol k počítačům," doplnil. Na celý rozhovor se můžete podívat pod titulkem článku. Reakce opozice
 Na návrh opatření už reagovala i opozice. "Nemůže normální ministr v demokratické zemi říkat, že bude dělat nařízení v rozporu s platnou legislativou," pronesl předseda lidovců Marian Jurečka. "Nelze se veřejnosti divit, že má despekt k dodržování takových opatření, protože dokud nebude dodržovat zákony stát, jak to pak může vyžadovat po svých občanech?" položil řečnickou otázků pirátský poslanec Petr Třešňák. Více se dozvíte v reportáži TV Nova od Simony Šimkové:  Ministr se také omluvil sportovcům, doufá, že situace nebude trval déle než týden nebo dva. "Doufám, že poté se situace vylepší, že to nepřeženeme s tím rozvolněním, určitě následný krok bude sport," slíbil.

 Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Erdogan volá pod ukončení znepokojivého vývoje na východě Ukrajiny
Ikonka času10. 4. 2021, 20:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval k ukončení znepokojivého vývoje na východě Ukrajiny a k respektování její územní celistvosti. Zemi, která v Donbasu na východě u hranic s Ruskem čelí potyčkám se separatisty, nabízí Turecko veškerou nutnou podporu. Erdogan to řekl na dnešní tiskové konferenci po setkání se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským v Istanbulu.

Covidem oslabení hrdinové dál drží třetí místo
Ikonka času10. 4. 2021, 20:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Slovácka zvítězili v 26. kole Fortuna ligy nad Libercem 1:0. Jedinou branku vstřelil v 66. minutě z penalty Václav Jurečka. Tým z Uherského Hradiště bodoval ve 13 z posledních 14 ligových zápasů a dál drží třetí místo v neúplné tabulce. Před čtvrtým Jabloncem má náskok jednoho bodu. Liberec tři kola po sobě nezvítězil a patří mu pátá příčka se sedmibodovou ztrátou na covidem oslabené Slovácko.

Juventus plánuje další jednání o Dybalově smlouvě
Ikonka času10. 4. 2021, 20:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Turíně si jej vážili jako zlatého dítěte, poslední měsíce a celkově probíhající sezónu si však Paulo Dybala velmi pravděpodobně za rámeček nedá. Jeho zaměstnavatel má přesto trvající zájem na prodloužení smlouvy, která argentinském reprezentantovi na Allianz Stadium brzy skončí. Bude se ale muset vyrovnat s astronomickými finančními požadavky hráčových zástupců.

Z příspěvku Trumpovi se vyklubala pravidelná platba. Podvod, zlobí se lidé
Ikonka času10. 4. 2021, 20:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řada podporovatelů bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa s překvapením zjistila, že se z jednorázového příspěvku na jeho volební kampaň vyklubal pravidelný měsíční poplatek. Někteří tito nedobrovolní donátoři hovoří o podvodu. Trumpův volební tým musel část příspěvků vrátit.

Nechutné napadení v metru: Sígři si vybili vztek na mladších sourozencích, hledá je policie
Ikonka času10. 4. 2021, 20:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nezáviděníhodnou zkušenost mají za sebou dva sourozenci, kteří měli v plánu využít pro cestování po Praze metro. Ve stanici Budějovická je totiž napadla partička sígrů, která je pořádně zbila. Po útočnících nyní pátrají pražští policisté.

Luxus s výhledem na Washington. Tady bydlela Kamala Harris, než se stala viceprezidentkou USA
Ikonka času10. 4. 2021, 20:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Viceprezidentka USA Kamala Harris prodává druhou nemovitost během posledních dvou měsíců. Po kondominiu v San Francisku, které se prodalo po pouhých deseti dnech na trhu, došlo i na zázemí ve Washingtonu. To Harris pořídila v roce 2017 za 1,775 milionu dolarů, a nyní je prodává za necelé dva miliony.

PSG udrželo výhrou ve Štrasburku kontakt se špičkou francouzské ligy
Ikonka času10. 4. 2021, 20:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Paris Saint Germain zvítězili v sobotním 32. kole francouzské ligy na hřišti Štrasburku 4:1. Obhájci titulu ztrácí z druhého místa tři...

Česko zasáhne silný vítr, varovali meteorologové
Ikonka času10. 4. 2021, 20:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před silným větrem, který zasáhne především východ republiky, varovali v sobotu pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Lidé by tak na doporučení meteorologů měli dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku.

Zajíc se odšpuntoval: Za Smetanův styl jsem radši. Hřiště jako Liverpool, ale...
Ikonka času10. 4. 2021, 20:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pro Ondřeje Smetanu je hroťákem číslo jedna, v derby Tomáš Zajíc (24) důvěru vrátil. V prvním poločase vstřelil tři góly, nakonec platily dva. Baníku to bohatě stačilo.

Amatérskému sportu hrozí rychlé uzavření. Arenberger ho chce okamžitě omezit
Ikonka času10. 4. 2021, 20:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Amatérský sport se ještě nespustil a už mu hrozí bleskurychlé uzavření. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger v pondělí navrhne vládě, aby omezila setkávání na maximálně dva lidi venku a dva lidi uvnitř.

Funkcionalistická zajímavost v Hrdlořezích. Radnice Prahy 9 shání staré fotky zdejší školy
Ikonka času10. 4. 2021, 20:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obecně nebývá zvykem, že by instituce měly nedostatek písemných či obrazových materiálů, které by dokumentovaly jejich historii. V případě Střední průmyslové školy zeměměřičské, která se nachází v hrdlořezské ulici Pod Táborem, je tomu ale přeci jen tak. Proto se radnice Prahy 9 obrátila s prosbou na veřejnost, zda by nepomohla fotografiemi.

Z prodejce přes internet vrahem: Zájemkyni o ledničku ubodal, pohádali se kvůli ceně
Ikonka času10. 4. 2021, 20:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Denise Williamsová (†54) zemřela rukou Joshua Gorgoneho (26), s nímž byla dohodnutá, že si od něj koupí ledničku. Pohádali se u něj doma nad cenou zboží - vrah na Denise nečekaně vytáhl nůž a ubodal ji.  

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru