SluneÄŤno.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4537 článků.|

SluneÄŤno.cz

Chyba: tato stránka se na serveru nenachází, pokračujte prosím na hlavní stránku zpravodajství

Jak se máte? Nela Britaňáková
Ikonka času5. 3. 2021, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Co dělají čeští umělci a umělkyně (nejen) v době pandemie

Válka o vakcinační materiál? Výrobci upozorňují, že hrozí prodlevy kvůli omezení vývozu z USA
Ikonka času5. 3. 2021, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Indický výrobce vakcín AstraZeneca a Novavax, který má zajistit stamiliony dávek, varuje před omezením produkce. To z toho důvodu, že USA blokují export klíčového materiálu pro výrobu za účelem prioritizace vlastních zásob. WHO problémy potvrdila a svolá na příští týden konferenci.

Stalinova válka a smrt: Sovětský vůdce ukázal, kam až může zajít krutost a násilí na vlastním lidu
Ikonka času5. 3. 2021, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dne 5. března roku 1953 zemřel po několika dnech ochrnutí sovětský diktátor Josif Vissarionovič Džugašvili zvaný Stalin. Patřil mezi největší tyrany 20. století a možná i lidských dějin. Narodil se do rodiny chudého gruzínského ševce, studoval na pravoslavného kněze, aby se stal veleknězem prvního ateistického komunistického státu a paradoxně i jedním z největších zabijáků komunistů. 

Kováč chce výhru z Teplic, za zbytečné karty rozdal pokuty: Tohle nestrpím!
Ikonka času5. 3. 2021, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Teď, nebo nikdy. Opava už se nesmí chlácholit tím, že za týden přijde jiný zápas, a pak další. Kováčův výběr musí zabrat hned, tedy v sobotu v Teplicích. Když vyhraje, stáhne náskok soupeře na čtyři body a začne se mu u dna volněji dýchat. „Jednoznačně potřebujeme tři body,“ souhlasí kouč Radoslav Kováč, jemuž budou chybět dva klíčoví hráči – stoper Joss Didiba a záložník Christ Tiehi.

Po silném zemětřesení se Nováčková s rodinou do bytu nevrátila: Nevíme, co s námi bude
Ikonka času5. 3. 2021, 18:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve středu vystrašila


Jitka Nováčková (28)

své fanoušky a followery na sociálních sítích zprávou, když řecké město Larisa, kde pobývá s partnerem a dcerou, postihlo zemětřesení o síle 6,3 stupně Richterovy škály.

„Je to něco, co se děje“, mlžil Blatný o konci Rážové. Babiš má Svrčinovou za odbornici
Ikonka času5. 3. 2021, 18:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje ředitelku moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavlu Svrčinovou, která má v polovině března vystřídat ve funkci hlavní hygieničky Jarmilu Rážovou, za odborníka na svém místě. Chce, aby o epidemii mluvila na veřejnosti. Řekl to novinářům na dotaz ohledně rasistického vtipu sdíleného na její facebookové stránce. Uvedl také, že vláda v pátek o jmenování Svrčinové nejednala. Ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) vtip zarazil a mrzí ho. Bude o tom se Svrčinovou hovořit.

Zoo Plasy vypnuli plyn: Několik zvířat uhynulo, lemuři měli v místnosti -5 stupňů!
Ikonka času5. 3. 2021, 18:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zoo Plasy se potýkala s nebezpečnou situací. Pražská plynárenská jim totiž vypla plyn! A tím pádem i teplo, které spousta zvířat potřebuje ke svému životu. Uhynulo několik ryb, lemuři měli v místnosti -5 stupňů celsia…

Mladý vývojář pomáhá studentům s výukou na dálku a lidem s Alzheimerem cvičit paměť
Ikonka času5. 3. 2021, 18:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Osmnáctiletý student brněnského gymnázia Matěj Krček pomohl nejen své škole zavést výuku na dálku.

Kapitán Příbrami Rezek se vrátil po zranění: Je to stále těžší
Ikonka času5. 3. 2021, 18:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Měsíc chyběl kapitán fotbalistů Příbrami, záložník Jan Rezek svému týmu kvůli zranění lýtkového svalu. V osmatřiceti letech jsou svalová zranění ta nejzrádnější. Zejména v klimatických podmínkách, jaké na přelomu ledna a února panovaly. Po pauze, zaviněné i karanténou Sparty, je před utkáním s Libercem po fotbale hodně hladový... Ví také proč má Příbram takové výkonnostní výkyvy: „Záleží, jak si kdo zápas nastaví v hlavě."

V Brně se objevily další dva případy jihoafrické mutace. Pocházejí ze stejné čtvrti jako posledně
Ikonka času5. 3. 2021, 18:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Laboratoře Elisabeth Pharmacon odhalily v pátek v Brně další dva pozitivní vzorky s jihoafrickou mutací koronaviru. Týká se lidí ze stejné městské části, kde se nachází školka s potvrzeným výskytem mutace, uvedl na twitteru ředitel laboratoře Omar Šerý.

Spojené státy se s EU dohodly na dočasném pozastavení cel, která na sebe uvalily kvůli subvencování letadel
Ikonka času5. 3. 2021, 18:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropská unie a Spojené státy se dohodly, že na čtyři měsíce pozastaví cla, která na sebe vzájemně uvalily v rámci sporu kolem subvencování výroby letadel. Oznámila to v pátek předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová po telefonickém...

Spojené státy se s EU dohodly na dočasném pozastavení cel, která na sebe uvalily kvůli subvencování letadel
Ikonka času5. 3. 2021, 18:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropská unie a Spojené státy se dohodly, že na čtyři měsíce pozastaví cla, která na sebe vzájemně uvalily v rámci sporu kolem subvencování výroby letadel. Oznámila to v pátek předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová po telefonickém...

Pro cesty z Británie do zahraničí bude potřeba nový dokument
Ikonka času5. 3. 2021, 18:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Brity čeká od pondělí 8. března při cestách do zahraničí více papírování. Nově budou muset vyplnit formulář, ve kterém uvedou, proč jejich cesta za hranice Británie dostala výjimku z přísných omezení zavedených kvůli koronaviru. O nové povinnosti dnes informovala agentura Reuters. Epidemie v Británii pomalu slábne, v pondělí se otevřou školy, píše BBC News.

Tip na výlet: Zbytky hradu Frýdberk v Žulové jsou raritou, stal se z nich kostel
Ikonka času5. 3. 2021, 18:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Javornický výběžek spadající pod Olomoucký kraj patří spíše k méně navštěvovaným koutům Česka. Na půli cesty mezi Jeseníkem a Javorníkem, na úpatí Rychlebských hor, leží městečko Žulová. To se pyšní nezvyklou zajímavostí, kterou jinde v Česku nenajdete. Kamenná válcová věž, která zbyla po zdejším středověkém hradě, byla využita při stavbě nového kostela. Okolí Žulové pak vyloženě vybízí k pěší turistice, vydat se můžete třeba na Boží horu nebo na Smolný vrch. Jakmile dojde k rozvolnění aktuálních tvrdých epidemických opatření, vydejte se do tohoto zapomenutého koutu Česka. Mile vás překvapí.

Stres, horská dráha a senzace outsiderů. Česká legenda se loučila s mužskou štafetou
Ikonka času5. 3. 2021, 18:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Krásných štafetových vzpomínek má Ondřej Moravec spoustu. Ta letošní z Nového Města na Moravě mezi ně ale patřit nebude. Po střelbě vleže musela loučící se legenda na trestné kolo a po slibném prvním úseku Michala Krčmáře se český tým propadl na desáté místo.

Souhrn 5.3. - makra z USA zatřepala trhy, ty US pokračují v poklesech, evropské chvíli rostly, BCPP šla proti a silněji rostla, ropa se blíží 70 USD, zlato pod 1700 USD
Ikonka času5. 3. 2021, 18:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražská burza zakončila týden při mírně nadprůměrné likviditě výrazněji v plusu a šla tak proti obecnému vývoji ve světě. Evropské trhy se po většinu dne pohybovaly v minusech, jež byly na krátkou dobu přerušeny určitým zotavením trhů po silné zprávě z&he

Brity při opuštění Ostrovů čeká mnohem více papírování, pro cesty ven potřebují nové lejstro
Ikonka času5. 3. 2021, 18:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Brity čeká od pondělí 8. března při cestách do zahraničí více papírování. Nově budou muset vyplnit formulář, ve kterém uvedou, proč jejich cesta za hranice Británie dostala výjimku z přísných omezení zavedených kvůli koronaviru. O nové povinnosti informovala agentura Reuters. Epidemie v Británii pomalu slábne, v pondělí se otevřou školy, píše BBC News.

Kaufland plánuje zařadit do prodeje antigenní testy
Ikonka času5. 3. 2021, 18:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řetězec Kaufland plánuje zařadit do prodeje antigenní testy. V nejbližších dnech chce uvést do nabídky testy s odběrem z nosu, v polovině března by měli mít zákazníci možnost v jeho prodejnách koupit testy s detekcí koronaviru ze slin. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

HOKEJ ONLINE: Bitva o Prezidentský pohár graduje. Sparta má nabito, Třinec finišuje
Ikonka času5. 3. 2021, 18:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejová Tipsport extraliga má na programu kompletní 51. kolo. Všechny zápasy předposledního kola základní části začínají ve shodný čas v 18 hodin. Velkou pozornost bude poutat duel Sparty s Brnem. Zatímco Pražané bojují s Třincem o Prezidentský pohár, Kometa touží udržet pozici do osmého místa, která jí zaručí výhodu domácího prostředí pro předkolo play off. Všechny zápasy můžete sledovat v podrobných online reportážích na Sport.cz. O2 TV vysílá utkání Komety v Praze.

Většina Američanů schvaluje přístup Bidena ke koronaviru
Ikonka času5. 3. 2021, 18:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kroky amerického prezident Joea Bidena související s pandemií covidu-19 schvaluje 70 procent Američanů, naznačují čerstvě zveřejněné výsledky průzkumu vypracovaného ve spolupráci agentury AP a sociologického institutu NORC. Sondáž také ukazuje, že Biden se měsíc a půl po nástupu do Bílého domu těší solidní popularitě.

Parta »sígrů« opět řádí na Letné a napadá skateboardisty. Policie už musela zasahovat
Ikonka času5. 3. 2021, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Letenské pláni u kyvadla, kterému se mezi pražskou mládeží říká také Stalin, se znovu objevila početná partička výrostků, která napadá místní skateboardisty. Případ se řešil i v minulém roce a zdá se, že se situace opakuje. Podle výpovědi jednoho z přítomných, jsou někteří agresoři dokonce ozbrojeni noži. Padala slova i o plynové pistoli. Vzniklou situaci řeší sedmá městská část společně s policií.

Česko požádalo tři země o součinnost s umístěním pacientů
Ikonka času5. 3. 2021, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká republika aktivovala zahraniční pomoc a požádala o součinnost s umístěním minimálně desítek pacientů s onemocněním covid-19 do Německa, Švýcarska a Polska.

Hejma musel zaskočil za Boučka
Ikonka času5. 3. 2021, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud chcete Boha rozesmát, řekněte mu o svých plánech. Moderátor Libor Bouček měl sedět na koženém gauči v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, místo toho byl ale v porodnici a vysílání narychlo zachraňoval zpěvák Ondřej Hejma.

KRYPTO-GRAF TÝDNE: Zastánci bitcoinu a zlata se přou, co má lepší vyhlídky. Krvácejí ale všichni
Ikonka času5. 3. 2021, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řada investorů se snaží jistit proti hrozbě inflace. Zavedené úložiště hodnoty – zlato – ale v poslední době výrazně ztrácí a od svých rekordních hodnot zamířil dolů i bitcoin. Ten je svými zastánci považován za digitální obdobu zlata. Argumentovat mohou i tím, že drahý kov je vůči dominantní kryptoměně nejslabší od léta.

KRYPTO-GRAF TÝDNE: Zastánci bitcoinu a zlata se přou, co má lepší vyhlídky. Krvácejí ale všichni
Ikonka času5. 3. 2021, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řada investorů se snaží jistit proti hrozbě inflace. Zavedené úložiště hodnoty – zlato – ale v poslední době výrazně ztrácí a od svých rekordních hodnot zamířil dolů i bitcoin. Ten je svými zastánci považován za digitální obdobu zlata. Argumentovat mohou i tím, že drahý kov je vůči dominantní kryptoměně nejslabší od léta.

Fuksa o přípravě: Kluk z Polabí v Kolumbii. Parta Čechů jako atrakce
Ikonka času5. 3. 2021, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odsunutí olympiády ho nejprve hodně vzalo. Později ale začal Martin Fuksa nucený odklad vnímat jako šanci líp se připravit. I proto se vydal se svým týmem do Kolumbie, konkrétně do městečka Guatapé. „Bylo to v horách, takže ne úplně lehký pro kluka z Polabí, ale zvládali jsme to,“ pochvaluje si sedmadvacetiletý sportovec. Příjezd českých olympijských reprezentantů do Jižní Ameriky se stal velikou událostí a sjížděli se za nimi kanoisté z různých koutů země.

Samičce albatrosa se v 70 letech vylíhlo mládě. Vyseděla jich už 30, partnery měnila
Ikonka času5. 3. 2021, 17:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Samička albatrosa jménem Wisdom je nejstarším volně žijícím ptákem na světě. Přežila všechny své partnery i přírodovědce, který ji poprvé kroužkoval.

Samičce albatrosa se v 70 letech vylíhlo mládě. Vyseděla jich už 30, partnery měnila
Ikonka času5. 3. 2021, 17:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Samička albatrosa jménem Wisdom je nejstarším volně žijícím ptákem na světě. Přežila všechny své partnery i přírodovědce, který ji poprvé kroužkoval.

Kolaps trojnásobného mistra světa! Co se stalo?
Ikonka času5. 3. 2021, 17:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výbuch! Propadák! Průšvih! Jinak to snad ani nazvat nejde. Francouzský biatlonista Émilien Jacquelin sice má tři zlaté medaile z mistrovství světa, jenže při štafetovém závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě předvedl neskutečný kolaps. Totálně pokazil střelbu vleže na posledním úseku štafety a sen o tom, že Francii cinkne v cíli cenný kov, byl pryč. „Takhle mistr světa snad nestřílí," kroutil hlavou komentátor nad selháním. Jacquelinovi se podobná věc nestala poprvé.

Policie nechrání, nemocnice neléčí. Vyšel román z noir světa, kde už líp bylo
Ikonka času5. 3. 2021, 17:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvaatřicetiletá Helena Hrstková debutuje příběhem o temném osudu, kterému nelze uniknout.

Policie nechrání, nemocnice neléčí. Vyšel román z noir světa, kde už líp bylo
Ikonka času5. 3. 2021, 17:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvaatřicetiletá Helena Hrstková debutuje příběhem o temném osudu, kterému nelze uniknout.

SAIC Maxus je čínský transformer mezi obytňáky, ve výbavě má i výtah
Ikonka času5. 3. 2021, 17:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O čínském automobilovém průmyslu se mluví především v souvislosti s elektromobily, tentokrát se ale podíváme na jeden hodně neobvyklý obytný vůz.

Už se chystá Philipův (99) pohřeb! Rodina Harryho vyzvala, aby se přijel rozloučit
Ikonka času5. 3. 2021, 17:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ačkoliv je zdravotní stav nemocného prince Philipa (99) po léčbě infekce a operace srdce podle poslední oficiální zprávy dobrý, zdroj z okolí paláce zmiňuje preventivní přípravy na šlechticův pohřeb. Předčasné smuteční oznámení údajně obdržel i princ Harry (36), který by se měl co nejurychleněji vrátit do vlasti a rozloučit se s dědečkem!

Testů pro firmy je dostatek, trvá ale jejich dodání
Ikonka času5. 3. 2021, 17:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na trhu je dostatek testů na nemoc covid, jsou ale problémy s jejich distribucí a některé firmy na ně musí čekat až 10 dní. Uvedli to v pátek zástupci Svazu průmyslu.

Rodiny jsou po ničivém požáru na mizině. Radnice jim poskytla náhradní bydlení
Ikonka času5. 3. 2021, 17:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Strakoničtí radní schválili, že jednorázová podpora pro požárem postižené rodiny, bude deset tisíc korun. Dvě rodiny jsou v tuto chvíli u svých příbuzných, další dvě dostaly prozatím náhradní bydlení. Do konce měsíce chce město Strakonice všechny rodiny přestěhovat do lokality zvané Bažantnice, která leží za městem, a právě tam budou mít rodiny nové trvalé bydliště. Jejich dům, který v tomto týdnu vyhořel, je totiž kvůli požáru už neobyvatelný a statik zřejmě rozhodne o jeho demolici. Radnice rodinám poskytla také potraviny, hygienické potřeby a oblečení, protože přišly úplně o všechno. 
Požár připravil pět rodin o střechu nad hlavou. Příčina je zatím neznámá

 Požár vypukl v bytovém domě, který muselo ihned opustit na třicet lidí. Podle hasičů začalo hořet zřejmě mezi balkonem a koupelnou v jednom z bytů a oheň se následně rozšířil i na střechu. Při evakuaci lidí se nikomu nic nestalo, v domě ale uhořel pes. Předběžná škoda dosahuje půl milionu korun a zatím není jasné, proč začalo hořet. Stále je ve hře technická závada, nedbalostní jednání, ale také úmyslné zapálení.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru