E15-politika

Evropská unie začne se společnými nákupy plynu v dubnu. Vybírat bude z více než 50 dodavatelů
Ikonka času7. 3. 2023, 8:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropská unie podnikne v dubnu první kroky ve společných nákupech zemního plynu. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to uvedl místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič. Cílem iniciativy je srazit globální ceny energetických surovin a zajistit si jejich stabilní dodávky v době nejistoty, kterou vyvolala ruská invaze na Ukrajinu. 

Slovenský premiér Heger končí v hnutí OLaNO, spolu s ním i ministr obrany Naď
Ikonka času7. 3. 2023, 7:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovenský premiér Eduard Heger oznámil odchod z hnutí OLaNO. Podle listu Sme v OLaNO končí také ministr obrany Naď. V září budou v zemi předčasné volby.

Vývoj evropského průmyslu zůstává volatilní (Ranní zpráva z finančního trhu)
Ikonka času7. 3. 2023, 7:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vývoj německých továrních objednávek bude podle nás
nadále vykazovat vyšší míru volatility. Po prosincovém meziměsíčním nárůstu o
3,2 % čekáme pro leden pokles o 0,7 %. ČNB zveřejní objem devizových rezerv a
spotových operací. Tato data by měla potvrdi...

Společnost WhatsApp souhlasí s tím, že bude plně dodržovat předpisy EU, lépe informovat své uživatele a respektovat jejich volbu ohledně aktualizací - Ochrana spotřebitele
Ikonka času7. 3. 2023, 7:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V návaznosti na dialog s orgány EU pro ochranu spotřebitele a Evropskou komisí (síť pro spolupráci v oblasti ochrany spotřebitele) se společnost WhatsApp zavázala k větší transparentnosti, pokud jde o změny podmínek poskytování služeb. Kromě toho spole...

Trh s byty se v Moravskoslezském kraji opět rozhýbal, jsou levnější než jinde
Ikonka času7. 3. 2023, 7:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Realitní trh se v Moravskoslezském kraji po útlumu v loňském roce opět rozhýbal. Očekávaný strmý pád cen nemovitostí se nekonal, a tak lidé začali opět nakupovat, a to jak pro vlastní bydlení, tak i stále častěji na investice.

Propast u Macochy znečistily kuchyňské zbytky. Před lety do ní natekly i splašky
Ikonka času7. 3. 2023, 7:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ochránci přírody řeší v Moravském krasu na Blanensku poněkud bizarní druh znečistění podzemních prostor. Do vertikální jeskyně Ostrovská propast v Ostrově u Macochy nedávno někdo vylil vodu zabarvenou krví s mastnotou a zbytky zeleniny. Kuchyňský odpad patrně pocházel z domácí zabijačky. 

Ruský zběh hrozil odpálením úřadu, atrapu granátu našli na dveřích jiného domu
Ikonka času7. 3. 2023, 7:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruské úřady v Domodědovu u Moskvy zadržely muže v maskovací uniformě ozbrojeného předmětem podobným obrannému granátu F1. Údajně ho chtěl odpálit na místní vojenské správě. Jednalo se o ruského dezertéra a následně se zjistilo, že místo granátu měl jen atrapu.

Akcie zahájily týden v klidu, dnes projev J. Powella - Ranní komentář
Ikonka času7. 3. 2023, 7:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Akciové trhy zahájily týden v klidu a bez větších pohybů. Indexy v Evropě i v USA si své pozice držely a spíše jen vyčkávaly na to co přinesou nadcházející dny. Jeden z těch důležitějších momentů nás čeká právě dnes, kdy odpoledne promluví k americkým ...

Šílené nájmy v Londýně platit nechce, umělec si libuje v kontejneru na odpad
Ikonka času7. 3. 2023, 7:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britský umělec Harrison Marshall si v Londýně postavil obydlí v kontejneru na odpadky. Kontejner si speciálně upravil a plánuje v něm bydlet rok, aby upozornil na „šílené“ ceny pronájmů v britské metropoli v době krize rostoucích životních nákladů.

Jednat s Ruskem teď téměř nejde, stíhačky dodejme Ukrajině až časem, míní Pavel
Ikonka času7. 3. 2023, 7:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V této fázi války na Ukrajině je podle příštího českého prezidenta Petra Pavla téměř nemožné mluvit s ruským vedením. Musí nejprve projevit ochotu jednat a předložit alespoň rámec mírového návrhu, řekl v rozhovoru s francouzským listem Le Monde. Uvedl také, že je z dlouhodobého hlediska pro dodávky stíhaček Ukrajině.

Jak skončí válka? Ukrajina zvítězí, ale vzdá se Krymu. A představa, že Putina dovlečeme k soudu, je směšná
Ikonka času7. 3. 2023, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Ukrajině to na příměří nebo na mír rozhodně nevypadá, ještě minimálně řadu měsíců se bude bojovat. Jednou ale tato válka skončí. Jak? V Ranním brífinku HN odpovídá jeden z nejrespektovanějších světových odborníků na Rusko a východní Evropu. Já...

Sledují trhy špatnou centrální banku?
Ikonka času7. 3. 2023, 6:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jeffrey Kleintop ze společnosti Schwab poukazuje na to, že naprostá většina pozornosti investorů se upíná směrem k americké centrální bance a její monetární politice.

Tchaj-wan je červenou linií, kterou USA nesmějí překročit, řekl čínský ministr
Ikonka času7. 3. 2023, 6:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čína se bude nadále snažit o „mírové sjednocení“ s Tchaj-wanem. Možnost přijmout „všechna potřebná opatření“ si ale ponechá, uvedl v úterý zdejší ministr zahraničí Čchin Kang. Dodal, že vyřešení otázky Tchaj-wanu je podle něj jen na čínském lidu a žádná jiná země nemá právo do toho zasahovat.

Pavel: S Rusy se teď skoro nedá mluvit. Ukrajina by časem měla dostat stíhačky
Ikonka času7. 3. 2023, 6:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V této fázi války na Ukrajině je podle příštího českého prezidenta Petra Pavla téměř nemožné mluvit s ruským vedením. Musí nejprve projevit ochotu jednat a předložit alespoň rámec mírového návrhu, řekl v rozhovoru s francouzským listem Le Monde. Uvedl také, že je z dlouhodobého hlediska pro dodávky stíhaček Ukrajině, a vyjádřil přesvědčení, že Česko nemůže sehrávat roli mostu mezi Západem a Východem. Chce vážnou diskuzi o budoucnosti Visegrádu (V4).

Jak na datovku: Mizení zpráv, fikce i časová razítka. Nejčastější mýty o datových schránkách
Ikonka času7. 3. 2023, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Co je o datovkách pravda a co je jen strašák odrazující od jejich používání? Prozkoumali jsme pravdivost sedmi nejčastějších tvrzení, která o datových schránkách kolují.

Vysoká politika jménem DPH. Snaha vládní koalice zjednodušit současný systém sazeb je správná
Ikonka času7. 3. 2023, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve volebním cyklu každé vlády přijde moment, který si její členové budou navždy pamatovat. Teď je to DPH. Skutečně není mnoho tak složitých zkoušek z vysoké politiky, jako je debata o nastavení sazeb daně z přidané hodnoty.

Vysoká politika jménem DPH. Snaha vládní koalice zjednodušit současný systém sazeb je správná
Ikonka času7. 3. 2023, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve volebním cyklu každé vlády přijde moment, který si její členové budou navždy pamatovat. Teď je to DPH. Skutečně není mnoho tak složitých zkoušek z vysoké politiky, jako je debata o nastavení sazeb daně z přidané hodnoty.

Kvůli jinému složení dodávaného plynu se množí stížnosti na poškození plynových kotlů
Ikonka času7. 3. 2023, 6:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo průmyslu a obchodu zaznamenalo podle ministra Jozefa Síkely (za STAN) několik desítek stížností na ucpání plynových kotlů a v několika případech i poškození kotlů přičítaných změně v dovozu plynu. Na tiskové konferenci po jednání zástupců vlády, zaměstnavatelů a odborů Síkela řekl, že při kontrolách na vstupu plynu do Česka žádné anomálie v jeho složení odhaleny nebyly. Věc nyní řeší s Českým plynárenským svazem, společností Net4gas, která zajišťuje přepravu zemního plynu přes Českou republiku, a také Energetickým regulačním úřadem.

VIDEO: Atomovky i tanky. Šedesát let starý film ukazuje přípravu na útok NATO
Ikonka času7. 3. 2023, 6:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obsazení Chomutova a Mostu vojsky NATO, tvrdé boje na Podbořansku včetně použití atomových zbraní i úspěšný protiútok vojsk Varšavské smlouvy z prostoru Vroutek – Lubenec – Chyše na rozhraní Ústeckého a Karlovarského kraje, do kterého se zapojili ruští letci, východoněmečtí tankisté nebo českoslovenští výsadkáři. Takový scénář nabídlo cvičení s názvem Vítr, které se odehrálo na severozápadě Čech podzim roku 1962.

Mořské ptáky v Austrálii ničí nová nemoc, vědci ji pojmenovali plastikóza
Ikonka času7. 3. 2023, 6:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vědci z londýnského Přírodovědného muzea objevili u mořských ptáků novou nemoc, kterou způsobují výhradě plasty. Pojmenovali ji plastikóza. Ptáci, u kterých se projevila, měli od spolykaného odpadu zjizvený trávicí trakt. Jde o první doložený příklad fibrózy tkáně vyvolané výhradě plasty.

Petr Sokol: Miloš Zeman, rebel v mezích zákona jako nejúspěšnější polistopadový politik
Ikonka času7. 3. 2023, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Možná se to dnes někomu nebude líbit, ale odcházející prezident Miloš Zeman je nejúspěšnějším polistopadovým politikem. Jeho politický životopis je příběhem úspěchu. Pomocí ostrého jazyka, značné sebestřednosti a schopnosti sestavit kolem sebe, celoživotního solitéra, politicky výkonný tým, dosáhl na všechny politické mety, které jsou u nás dosažitelné.

Sazby a hodnoty pro důchody, daně, mzdy, dávky,.. - nová aplikace na kurzy.cz, která ušetří čas při hledání informací.
Ikonka času7. 3. 2023, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud každý rok hledáte konkrétní výše odpočtů a slev na daních, procent valorizací důchodů, minimální mzdy, průměrné mzdy, životního minima a dalších, můžete použít novou aplikaci Hodnoty serveru Kurzy.cz, kde naleznete vše na jednom místě.

S pleší tam, s bujnou kšticí zpět. Turecký byznys s transplantací vlasů láká i Čechy
Ikonka času7. 3. 2023, 6:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Turecku vzkvétá byznys s transplantací vlasů. Ročně se tam pro novou kštici vydávají i stovky Čechů, láká je hlavně příznivější cena.

Islanďan ve Vsetíně, Mongolové v České Lípě. Odkud pocházejí cizinci ve vaší obci
Ikonka času7. 3. 2023, 6:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Interaktivní grafika Aktuálně.cz umožňuje vybrat libovolnou obec a zobrazit, jaké národnosti v ní žijí.

Lov na tygra sumaterského: Jak vyfotit poklad indonéských džunglí ohrožený ztrátou životního prostředí
Ikonka času7. 3. 2023, 6:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Harimau znamená v indonéštině tygr. A přesně za ním jsem se do Indonésie vydal. Nebudu přehánět, když napíšu, že jsem na tuhle šanci čekal roky. Mé čekání je ale nic v porovnání s tím, čemu čelí nejmenší a nejkrásnější z tygrů na ostrově Sumatra.

Anděl s copánky padl u Bachmutu. Zdravotnici zasáhla ruská palba, když jela v sanitce
Ikonka času7. 3. 2023, 6:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Devětadvacetiletá Jana Rychlická pomáhala zraněným od prvního dne války na frontě. V úterý má pohřeb.

Dva a půl roku s elektrickou škodovkou: Baterie ztratila třináct procent kapacity
Ikonka času7. 3. 2023, 6:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jaký je život s elektrickou Škodou Citigo? Výsledek měření zbývající kapacity akumulátoru v redakci nikdo neuhádl.

ČEZ má nového kvalifikovaného akcionáře. Nejspíše napojeného na Pavla Tykače
Ikonka času7. 3. 2023, 6:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vlastně právě zhruba před rokem rozvířil dění okolo společnosti ČEZ finančník Pavel Tykač. Vlastník domácí druhé největší energetické skupiny Sev.en totiž nejprve počátkem února oznámil vlastnictví více než 5,38 mil.

Rusové by se měli děsit. Západ bude mít dost důkazů, aby Putina odsoudil, říká režisér filmu Vyšetřovatel
Ikonka času7. 3. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Válka na Ukrajině je prvním ozbrojeným konfliktem, ve kterém Západ systematicky shromažďuje důkazy o válečných zločinech. „Oproti tomu, o čem vyprávíme my v Jugoslávii, je to úplný game changer. Tam přijížděli vyšetřovatelé po letech, hrabali se ve stozích papíru nějakých výpovědí nabraných lidmi, kteří neměli ani zkušenost, ani možnost dělat relevantně rozhovory s poškozenými,“ říká Viktor Portel, režisér dokumentu o českém vyšetřovateli Vladimíru Dzurovi, který v roce 1997 dopadl prvního válečného zločince z bývalé Jugoslávie, postavil ho před haagský tribunál a rozpoutal tím sérii dosud nemyslitelných stíhání politických a vojenských představitelů. Fakt, že se tehdy před soudem ocitl i srbský prezident Slobodan Miloševič, by měl ruskou garnituru děsit.

Ranní check: Česko usiluje o švýcarské tanky Leopard 2, Křetínský chce ovládnout West Ham
Ikonka času7. 3. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dobré ráno! je 66. den v roce, svátek má Tomáš. V tento den roku 2003 byl Václav Klaus inaugurován do funkce prezidenta.
Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.

Ranní check: Česko usiluje o švýcarské tanky Leopard 2, Křetínský chce ovládnout West Ham
Ikonka času7. 3. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dobré ráno! je 66. den v roce, svátek má Tomáš. V tento den roku 2003 byl Václav Klaus inaugurován do funkce prezidenta.
Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.

Politici lžou do poslední vteřiny, i když je chytíte při činu, říká reportér Janouš
Ikonka času7. 3. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
S pistolí prošel přes policejní kontroly až na Hrad. Po vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka rozplétal pozadí slovenského podsvětí. A popsal, jak funguje dětská prostituce v příhraničí, kdo ovládá drogový byznys na pražském hlavním nádraží či komu se hodila smrt kmotra Františka Mrázka. Novinář se nesmí bát, jinak nemůže svou práci dělat dobře, říká reportér MF DNES a iDNES Premium Václav Janouš.

OBRAZEM: Rybáře čekají žně. Do řek a rybníků šly tuny štik, kaprů a candátů
Ikonka času7. 3. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dny se prodlužují, příroda se probouzí. Rybáři už brzo vytáhnout své pruty a vyrazí k vodě. Severočeský rybářský svaz loni nezahálel a „nakrmil“ rybníky, řeky a přehrady tunami ryb. Jaké druhy ryb a kde byly vsazeny se dozvíte v přehledu zarybnění revírů, který přinášíme níže.  

Vandal v Kolíně poškodil parkovací automat. Natočily ho bezpečnostní kamery
Ikonka času7. 3. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Škoda přesahující 100 tisíc korun zůstala po řádění zatím neznámého pachatele, který na konci února poškodil v Rorejcově ulici v Kolíně parkovací automat. Natočily ho při tom bezpečnostní kamery a policisté pro něm teď pátrají.

Kvůli nižšímu růstu penzí osloví ANO zvoleného prezidenta Pavla dopisem
Ikonka času7. 3. 2023, 5:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na zvoleného prezidenta Petra Pavla se rozhodli dopisem obrátit politici hnutí ANO. Pokud nižší růst penzí od června schválí ve středu i Senát, což je vzhledem k síle vládních stran v horní komoře parlamentu více než pravděpodobné, bude to právě Petr Pavel, kdo může důchodcům zajistit penze vyšší, pokud vládní návrh nepodepíše.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru