Eurozpravy-kultura

Gangy na síti. Hackeři útočí častěji a jsou rychlejší, nepodceňte volbu hesla
Ikonka času2. 7. 2022, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zločinecké gangy se v kyberprostoru činí. Přestože se specializovaným firmám daří útoky stále častěji odhalovat, hackeři jsou pořád o něco napřed. Navíc pracují mnohem rychleji než dříve. Za poslední dva roky se jim podařilo zkrátit dobu, kdy napadané společnosti zašifrují data, o více než polovinu. Na kyberzločin má vliv i válka na Ukrajině.

Zemřel Joe Turkel, hollywoodský veterán hrál v Blade Runnerovi i Osvícení
Ikonka času2. 7. 2022, 15:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve věku 94 let zemřel koncem června americký herec Joe Turkel. Na samý závěr kariéry si zahrál v kultovních snímcích Stanleyho Kubricka či Ridleyho Scotta. Natáčení se ovšem věnoval už od konce 40. let.

Odborník žasne, laik se diví: HBO Max odhazuje rodinné stříbro v dál
Ikonka času2. 7. 2022, 15:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
To si takhle v pátek večer člověk sedne k bedně, že se připraví na debatu s Lukášem Hejlíkem a jeho dcerou Klárou, kterou moderuje na Reflex stagi v rámci Colours of Ostrava. A že si pustí ty dva z osmi dílů jejich gastrocestopisného dokumentu Spolu a hladoví, které ještě neviděl. Jenže hups, ony tam nejsou. Z knihovny streamovací platformy HBO Max nečekaně a nelogicky zmizelo tolik dobrých titulů, že nad tím zůstává rozum stát.

Volkswagenu se ve Spojených státech nedaří. Meziročně tam prodal o třetinu méně
Ikonka času2. 7. 2022, 15:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odbyt Volkswagenu ve Spojených státech se ve druhém čtvrtletí dál snižoval. Meziročně klesl o 34,4 procenta na 78 281 vozů, uvedla firma v pátek na svém webu. Na vině je přetrvávající nedostatek čipů a problémy se zásobovacími řetězci, které brzdí výrobu.

Volkswagenu se ve Spojených státech nedaří. Meziročně tam prodal o třetinu méně
Ikonka času2. 7. 2022, 15:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odbyt Volkswagenu ve Spojených státech se ve druhém čtvrtletí dál snižoval. Meziročně klesl o 34,4 procenta na 78 281 vozů, uvedla firma v pátek na svém webu. Na vině je přetrvávající nedostatek čipů a problémy se zásobovacími řetězci, které brzdí výrobu.

Další dopad zdražování. Šumava letos turisty netáhne
Ikonka času2. 7. 2022, 15:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dosavadní letošní turistická sezona v Národním parku Šumava je slabší než loni. V západní části Šumavy byl červen návštěvnicky zhruba poloviční oproti loňskému červnu. Na vině může být podle správců parku i inflace a růst cen. Neumí odhadnout, do jaké míry se projeví na prázdninové návštěvnosti. Na návštěvníky je ale Šumava připravena, řekl ČTK ředitel Správy NP Šumava Pevel Hubený.

Sirény nad Ukrajinou. Mykolajiv zasáhlo sedm ruských střel, říká guvernér
Ikonka času2. 7. 2022, 15:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jihoukrajinské město Mykolajiv brzy ráno zasáhly ruské střely, oznámil podle agentury Unian gubernátor Mykolajivské oblasti Vitalij Kim. Starosta Mykolajivu dříve uvedl, že městem otřásly silné výbuchy. Nejméně sedm Ruskem vyslaných raket zasáhlo infrastrukturu a výrobnu cihel, některé dopadly do polí. Podle Kima zatím nejsou hlášeny žádné oběti.

Festival v Karlových Varech představil výstavu na počest bývalé ředitelky Evy Zaoralové
Ikonka času2. 7. 2022, 15:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na počest dlouholeté umělecké ředitelky Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFF KV) Evy Zaoralové, která letos zemřela, představilo dnes vedení festivalu speciální výstavu. Sbírka fotografií připomíná její celoživotní sepětí s filmem, působení v čele karlovarského festivalu i jedinečný vztah s prezidentem MFF KV Jiřím Bartoškou. Výstava nazvaná Naše paní doktorka… pocta Evě Zaoralové je k vidění po celou dobu festivalu v prvním patře hotelu Thermal.

U Hongkongu se v bouři potopila loď, pohřešují se desítky námořníků
Ikonka času2. 7. 2022, 15:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zhruba tři desítky námořníků se pohřešují poté, co se jejich loď kvůli tajfunu potopila v Jihočínském moři nedaleko Hongkongu. Záchranáři po nich pátrají ze vzduchu. S odkazem na hongkongské úřady o tom v sobotu informovaly zahraniční agentury.

Negativní nálady je ve světě víc, uvádí průzkum. Nejsmutnější jsou Afghánci
Ikonka času2. 7. 2022, 15:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Index pozitivních pocitů ve světě se snížil a negativní nálady je víc. Výsledky rozsáhlého mezinárodního průzkumu ukazují, že v loňském roce byli smutní nejvíce lidé v Afghánistánu, naopak nejvíce pozitivní emoce prožili obyvatelé Střední a Jižní Ameriky.

Porsche přesouvá výrobu do závodu VW. Nestíhá vyrábět boxstery a caymany
Ikonka času2. 7. 2022, 15:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přesun souvisí s uspokojením vysoké poptávky po modelech německého výrobce sportovních automobilů.

Železniční koridor z Prahy přes Českou Sibiř je přímější. Porovnejte snímky
Ikonka času2. 7. 2022, 15:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu začal provoz na novém úseku železničního koridoru z Prahy do Lince přes Českou Sibiř, konkrétně mezi Voticemi a Sudoměřicemi u Tábora. Po 151 letech tak zanikla specifická část, kde vlaky překonávaly nejvyšší převýšení na trati.

Regulátoři tabáku by měli zapojit mozek, říká expert Farsalinos
Ikonka času2. 7. 2022, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řecký vědec Konstantinos Farsalinos vystoupil v červnu ve Varšavě na nikotinovém fóru Global Forum for Nicotine, kde veřejně zkritizoval Světovou zdravotnickou organizaci (WHO). Mezinárodní orgán podle něj stigmatizuje tabák jako takový a nerozlišuje mezi různými formami užívání nikotinu. V rámci kulatého stolu pohovořil o problematice regulací tabáku se zúčastněnými novináři.

PRVNÍ DOJMY: Pavla Tomicová si ve Varech jasně říká o hereckou cenu
Ikonka času2. 7. 2022, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve filmu A pak přišla láska..., který na karlovarském festivalu v soutěži Proxima zastupuje Česko, hrají jen čtyři ženy. Pavla Tomicová, Sára Venclovská, Tereza Hofová a Eliška Soukupová. Všechny také pracovaly s režisérem Šimonem Holým na scénáři. A je to znát.

Jihoukrajinské město Mykolajiv dnes zasáhly ruské střely
Ikonka času2. 7. 2022, 14:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jihoukrajinské město Mykolajiv dnes brzy ráno zasáhly ruské střely, oznámil podle agentury Unian gubernátor Mykolajivské oblasti Vitalij Kim. Starosta Mykolajivu dříve uvedl, že městem otřásly silné výbuchy. Nejméně sedm Ruskem vyslaných raket zasáhlo infrastrukturu a výrobnu cihel, některé dopadly do polí. Podle Kima zatím nejsou hlášeny žádné oběti.

Mladá generace má mobily vrostlé do dlaní, lidé bez telefonů jsou prakticky mrtví, říká Marek Eben
Ikonka času2. 7. 2022, 14:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Filmový festival v Karlových Varech tradičně zahajuje svým břitkým projevem Marek Eben. Zatímco v minulých letech básnil o chlebíčcích či popkornové vůni kinosálů, tentokrát si vzal na paškál mobilní telefony. Zahajovací choreografie bratří Cabanů se nesla v duchu mobilů, QR kódů a digitální covidové doby. Eben na to navázal úvahou, jak to mají s telefony různé generace, a připojil návod, jak si vyndat v kině mobil z kapsy. Celý úvodní projev najdete ve videu v úvodu článku.

Pro lidi, kteří kvůli nemoci potřebují být napojeni na přístroje, je zdražování energií velkou zátěží
Ikonka času2. 7. 2022, 14:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zdražování energií v Česku výrazně dopadá i na tisíce pacientů s nemocnými plícemi nebo dýchacími cestami. Ti totiž potřebují k životu přístroje, které jsou připojené na elektřinu. Vedení Národní rady osob se zdravotním postižením proto o podpoře jednalo s ministerstvem práce a sociálních věcí. To teď zvažuje rozšíření mimořádné okamžité pomoci. 

Vyčerpané české turisty musel v rakouských Alpách zachraňovat vrtulník
Ikonka času2. 7. 2022, 14:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vrtulník musel v pátek vyrazit k záchraně dvou českých horolezců, kteří se vydali na alpskou skalní stěnu nedaleko rakouského města Hallstatt. Informovala o tom dnes v tiskové zprávě hornorakouská policie.

Češi se při sestupu ze stěny v Rakousku nedokázali vrátit, pomáhal vrtulník
Ikonka času2. 7. 2022, 14:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vrtulník musel v pátek vyrazit k záchraně dvou českých horolezců, kteří se vydali na alpskou skalní stěnu nedaleko rakouského města Hallstatt.

Obrat v kauze podvodu za miliony na Úřadu vlády. Udělala jsem to, přiznala se žena
Ikonka času2. 7. 2022, 14:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalá pracovnice Úřadu vlády podle zjištění Aktuálně.cz dostane podmíněný trest, zákaz činnosti a povinnost podle svých slov uhradit škodu.

Aktivisté narušili koncert k předsednictví. Jsou zadržení, vypovídat odmítají
Ikonka času2. 7. 2022, 14:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dva aktivisté v pátek večer v Litomyšli na Svitavsku narušili koncert k zahájení předsednictví Česka v Radě EU. Během soboty odmítli vypovídat. Policie čin ještě právně nekvalifikovala. Musí vyslechnout svědky. Řekla to krajská policejní mluvčí Markéta Janovská. Dva muži se připoutali k zábradlí, měli transparenty za ochranu klimatu.

Zeman letos stráví dovolenou na Vysočině a v Lánech
Ikonka času2. 7. 2022, 13:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Miloš Zeman letos stráví dovolenou na Vysočině a v Lánech. Na Vysočinu odjede na "několik málo dnů" v první polovině července. Od počátku srpna pak bude asi tři týdny v Lánech. ČTK to řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Dalším Britům hrozí poprava. Separatisté na Donbase je viní ze žoldnéřství
Ikonka času2. 7. 2022, 13:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Proruští separatisté z Donbasu obvinili další dva zajaté Brity, že bojovali na Ukrajině jako žoldnéři. Patrně jim proto může hrozit trest smrti. S odvoláním na ruská státní média to v sobotu uvedla BBC. Soud v samozvané Doněcké lidové republice již v červnu nepravomocně odsoudil k trestu smrti dvojici Britů a Maročana, kteří prý také bojovali za Ukrajinu.

Rusko přišlo na Ukrajině o téměř 36 tisíc vojáků, tvrdí generální štáb. Snaží se postoupit u Charkova
Ikonka času2. 7. 2022, 13:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruské invazní jednotky se snaží získat zpět ztracené pozice v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny. Terčem ruských dělostřeleckých útoků se stalo několik městeček na východ od Charkova. Ve své pravidelné ranní zprávě o vývoji bojů to dnes uvedl ukrajinský generální štáb. Ruské ozbrojené síly také pokračují ve snahách obklíčit Lysyčansk.

Na co dnes ve Varech? Film Lukase Dhonta Blízko je výjimečná podívaná s mladými herci
Ikonka času2. 7. 2022, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mladý belgický filmař Lukas Dhont potvrzuje ve svém druhém filmu Blízko skvělý smysl pro práci s mladými herci a režijní drobnopis.

Proruští separatisté z východní Ukrajiny obvinili další dva zajaté Brity
Ikonka času2. 7. 2022, 13:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Proruští separatisté z východní Ukrajiny obvinili další dva zajaté Brity z toho, že bojovali na Ukrajině jako žoldnéři. Patrně jim proto může hrozit trest smrti. S odvoláním na ruská státní média to dnes uvedl server BBC News.

V Malešicích přibývá uprchlíků, kteří nezvládají platit byt, tvrdí koordinátor
Ikonka času2. 7. 2022, 13:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve stanovém táboře Malešice už nejsou jen romští uprchlíci, nově přicházejí i Ukrajinci, kteří pracují, ale nezvládají platit tržní cenu bytů, říká koordinátor městečka Jan Škop. V táboře mají stromy, sprchy i bazén pro děti. „Je to důstojnější oproti hlavnímu nádraží, kde nyní jsou už jen restrikce, cizinecká policie navíc mnohdy uprchlíkům podává mylné informace,“ dodává v rozhovoru pro iDNES.cz.

Graubner se stal pražským arcibiskupem, úřad převzal od Duky
Ikonka času2. 7. 2022, 13:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dosavadní olomoucký arcibiskup Jan Graubner při dnešní mši v katedrále sv. Víta na Pražském hradě usedl do křesla symbolizujícího arcibiskupský stolec, a stal se tak pražským arcibiskupem. Do úřadu nastoupil po Dominiku Dukovi. Apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo předal Graubnerovi pallium jakožto symbol arcibiskupa metropolity. Papež Graubnera jmenoval v květnu.

Nález ve stodole je časová kapsle plná starožitných aut a vzácných dílů
Ikonka času2. 7. 2022, 13:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jedna ze zarostlých stodol na americkém venkově byla plná automobilových starožitností. Ideální situace pro návštěvu zkušeného archeologa s kamerou v ruce. 

Od vraku až po naleštěnou krásu, sběratel otevírá nevšední muzeum veteránů
Ikonka času2. 7. 2022, 13:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nové muzeum veteránů věnované vozům značek Volkswagen a Porsche otevírá v neděli 3. července ve Stodu na Plzeňsku automobilový nadšenec a sběratel Jaromír Kostlivý. Návštěvníci uvidí nejen naleštěné brouky, ale také automobily v procesu renovace, jednotlivé díly a různé technické detaily.

KOMENTÁŘ: Školou k elitářství a frustraci. Ignoruje společnost i pracovní trh
Ikonka času2. 7. 2022, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vedení našeho školství nemá ani po třiceti letech důvěru v pluralitu a trh. Tedy v konkrétní nadšence všeho druhu, již chtějí přijít se školou, „která to bude dělat jinak“, píše ve svém komentáři pro MF DNES Eva Rivera, prorektorka Anglo-American University v Praze.

Trať ze Strakonic do Horažďovic bude neprůjezdná do konce července, stovky rodin jsou po bouřích dál bez proudu
Ikonka času2. 7. 2022, 12:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Až do 29. července bude uzavřena kvůli odstraňování škod po bouřce a plánované výluce železniční trať mezi Strakonicemi a Horažďovicemi. Vlaky tam přestaly jezdit po velké bouřce v noci na úterý, kdy popadané stromy poškodily trakční vedení a voda...

Trať ze Strakonic do Horažďovic bude po bouřích neprůjezdná do konce července, dodávky proudu energetici již obnovili
Ikonka času2. 7. 2022, 12:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Až do 29. července bude uzavřena kvůli odstraňování škod po bouřce a plánované výluce železniční trať mezi Strakonicemi a Horažďovicemi. Vlaky tam přestaly jezdit po velké bouřce v noci na úterý, kdy popadané stromy poškodily trakční vedení a voda...

Barťák vzkazuje, že ta cena má nevyčíslitelnou cenu! Janžurová vysvětluje krádež křišťálového glóbu
Ikonka času2. 7. 2022, 12:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hvězdou letošní černobíle znělky karlovarského filmového festivalu je česká herečka Iva Janžurová. V tradičním spotu, který na festivalu zahajuje filmové projekce, sedí na policejní stanici a snaží se policistovi vysvětlit, jakou cenu má křišťálový globus, který převzala na 50. ročníku v roce 2015. Podívejte se na video.

MacBook Air s čipem M2 se začne prodávat 15. července, ceny startují na 37 tisících
Ikonka času2. 7. 2022, 12:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na začátku června Apple představil novou generaci tenčího a lehčího MacBooku Air, který už dostal nový čip M2, větší 13,6palcový displej s vyšším jasem a lepšími barvami, lepší kameru, možnost až 24 GB operační paměti a také větší baterii.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru