Auto.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 6611 článků.|

Auto.cz

Předpověď na noc a neděli 9. února
Ikonka času8. 2. 2020, 9:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tlaková výše nad Balkánem zeslábne a v zesilujícím jihozápadním proudění postoupí z Britských ostrovů do vnitrozemí frontální systém, informuje portal.chmi.cz.

Kaše nahrál v NHL na gól. Matthews má 40. trefu
Ikonka času8. 2. 2020, 9:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hlavním strůjcem výhry domácích Maple Leafs byl Auston Matthews, který ke třem přihrávkám přidal i čtyřicátý gól sezony a dotáhl se v tabulce střelců na vedoucího Alexandra Ovečkina.

VIDEO: Green Day v klipu k "Meet Me On The Roof" pomáhají sbalit holku
Ikonka času8. 2. 2020, 9:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Novinka Green Day "Father of All Motherfuckers" je již venku a společně s ní kapela vypustila i nový klip k roztomile jednoduché písni "Meet Me on the Roof". V něm si zahrál mladý herec ...

Basketbalisté Toronta vylepšili klubový rekord na 13 výher v řadě
Ikonka času8. 2. 2020, 9:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obhájci titulu v NBA Toronto Raptors natáhli rekordní klubovou sérii výher na 13 zápasů. Díky vítězství 115:106 na palubovce basketbalistů Indiany se v tabulce Východní konference udrželi na druhém místě před Bostonem. Celtics si v pátek poradili s oslabenou Atlantou 112:107 a připsali si šestý triumf za sebou. Lepší jsou v tomto ohledu jen hráči jediného kanadského celku v lize.

Nikdo netrestá vraždění - Západ je na ústupu a mezinárodní právní pořádek skončil
Ikonka času8. 2. 2020, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Foto: Bývalý britský ministr zahraničí David Miliband, nyní ředitel charitativní organizace International Rescue CommitteeTohle je skutečně vážný problém, poznamenává Jan Čulík a pokračuje: Uznávám, že je za nynější situace naprosto nepravděpodobné, že by se Češi v ČR stali obětí beztrestných válečných masakrů. Nikdy však nevíme, co se může stát v budoucnosti. Šílenci i v ČR požadují rozbití Evropské unie. Kdyby k válce došlo, nikdo vraždění nebude bránit. Myslíte si, že by někomu mezinárodně vadilo, kdyby byli vražděni nějací Češi? Krishnan Guru-Murthy, moderátor Channel 4 News z Turecka: Hovořil jsem
před okamžikem s bývalým britským ministrem zahraničí Davidem
Milibandem, který je nyní generálním ředitelem charitativní organizace
International Rescue Committee, která pomáhá uprchlíkům v Sýrii. Zeptal
jsem se ho, co si myslí, že se musí stát teď.David Miliband,
International Rescue Committee: Dvě naprosto zjevné věci, které je nutno
udělat okamžitě. Zaprvé je zapotřebí zavést řádné příměří. Zadruhé,
začít řádně rozdělovat humanitární pomoc pro ty, kdo jsou v zoufalé
lékařské situaci, le i pro ty, jejichž potřeby jsou méně akutní. A pak
je zásadní věc, kterou musím zdůraznit. Ukazujete ve vašich reportážích,
éru beztrestnosti, kdy mezinárodní právo ztratilo veškerý smysl v
důsledku činů států, které údajně podepsaly konvence OSN. Myslím, že je
životně důležité, aby vedle apelů na příměří, na zlepšení humanitární
situace, vznikl nátlak na to, aby se politikové museli zodpovídat ze
svých činů. Krishnan Guru-Murthy: Cožpak si tu ale Rusko nedělá,
cokoliv se mu zachce? A neexistuje žádný velký stát, jako první nás
zjevně napadnou Spojené státy, který by tento problém řešil a projevil
vedoucí státnictví.

Guardian: Holešovice jako jedna z 10 nejzajímavějších čtvrtí v Evropě
Ikonka času8. 2. 2020, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
 Guardian v sobotu publikuje doporučení pro mezinárodní turisty, kterých 10 "nejzajímavějších městských čtvrtí v Evropě mají navštívit". Mezi čtvrtí Järntorget/Langgatorna, v Goteborgu, univerzitní čtvrtí v Bruselu, El Cabanyal ve Valencii, Neuköllnem v Berlíně a dalšími jsou doporučovány i pražské Holešovice. Že by to mělo něco společného s Janem Čižinským a jeho hnutím Praha sobě?
* * *
"Na sever od centra Prahy, na levém břehu Vltavy za parkem Letná, byly Holešovice dlouho považovány za deprimující čtvrť, která neměla nic co nabídnout místním lidem, nemluvě o turistech. Za posledních asi deset let se však Holešovice pozoruhodným způsobem proměnily. Většinou díky krealitvním podnikatelům, kteří využili prázdných prostor a nízkých činží - činžáků, továren - a vytvořili dynamickou infrastrukturu galerií, obchodů. kaváren, klubů a barů. I když ta čtvrť není tak pohlednicově hezká jako Staré Město či Malá Strana, směsice průmyslových budov a činžáků z 19. století a začátku 20. století (některé secesní jsou opravdu pěkné) a občasných komunistických behemotů jsou místem pro zajímavé procházky, a je tu také mnoho kulturního potěšení.V Holešovicích existují zásadní atraktivní místa, jako obrovské Národní technické muzeum, plné letadel, vlaků a automobilů (Kostelní 42) a Veletržní palác (Dukelských hrdinů 47), což je součást pražské Národní galerie, ale je tu i nabídka množství současného umění. Centrum DOX pro současné umění (Poupětova 1) pomohlo zviditelnit tuto čtvrť, když bylo r. 2008 otevřeno, a v bývalém komplexu továrny pořádá důsledně vynikající výstavy. Na oživeném Pražském trhu (na Bubenském nábřeží) jsou na bývalých jatkách nyní mezinárodně divadlo a cirkus Jatka 78 a galerie Trafo. Další důležitá místa zahrnují Chemistry Gallery nedaleko Hlávkova mostu. kulturní centrum La Fabrika a vysoce populární Bio Oko."(...)Zdroj v angličtině ZDE 

Sýrie: Bombardování porodnice
Ikonka času8. 2. 2020, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Toto je ten děsivý okamžik, kdy záchranáři běží zpět do vybombardované nemocnice uprostřed zoufalého úsilí zachraňovat nemluvňata v porodnici v severozápadní Sýrii, zatímce je opakovaně bombardována.
Nemluvně bylo uprostřed bombardování zapomenuto v porodnici. Záchranáři riskují život tím, že se tam pro něj vrátili.

Shocking. Heart-wrenching.While heroic doctors, nurses @SyriaCivilDef rescuers are struggling to save lives, ruthless #Syria regime-#Russia forces continue attacking hospitals, schools civilians. #Assad-#Putin war crimes warrant a serious response, not impunity silence. https://t.co/AfxNbaGTIb— Lotte Leicht (@LotteLeicht1) February 8, 2020

Skvělá generálka před MS. Ale pár dní to se mnou bylo peklo, přiznává Sáblíková
Ikonka času8. 2. 2020, 8:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Martina Sáblíková byla před závodem v Calgary nervózní kvůli prodělané viróze. Necítila se dobře, jednou odešla z tréninku krátce po jeho začátku.

Biden a Buttigieg se pohádali. TV debata demokratů byla opět vyhrocená
Ikonka času8. 2. 2020, 8:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Uchazeči o prezidentskou nominaci Demokratické strany se v noci na dnešek už poosmé střetli v televizní debatě. Politici se popichovali, navzájem si hodnotili volitelnost či zkušenosti, ale jeden z aktuálních favoritů nominace Bernie Sanders a také bývalý viceprezident Joe Biden vyzvali ke stranické jednotě v úsilí o vítězství nad stávajícím prezidentem Donaldem Trumpem v letošních volbách.

Grosjean je rád, že banku vyměnil za formuli 1. Rychlý kuchař chce zkusit i Dakar
Ikonka času8. 2. 2020, 8:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jedním z vzácných hostů vyhlášení ankety Zlatý volant byl pilot F1 Romain Grosjean. Přečtěte si exkluzivní rozhovor pro deník Aktuálně.cz.

Lukašenko v Soči s Putinem slevu ceny ruské ropy nevyjednal
Ikonka času8. 2. 2020, 8:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi se při pátečním jednání v Soči s ruským prezidentem Vladimirem Putinem nepodařilo dosáhnout slevy z ceny za dodávky ruské ropy. Pokud jde o cenu plynu, strany se jen dohodly, že pro letošek zůstane stejná, jako byla loni.

Unikátní mikrovlnka na kolečkách pomůže s opravou výtluků
Ikonka času8. 2. 2020, 8:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to něco jako mikrovlnná trouba na kolečkách. Práci však neusnadní kuchařům, ale silničářům. Nově vyvinutý stroj jim totiž pomůže s opravou výtluků. Při opravách rozžhaví nejen nový asfalt coby výplň do děr, ale také jejich okolí. Materiál se díky tomu lépe spojí a záplata je odolnější.

Střelba na škole v Denveru: Transgenderový mladík se mstil spolužákům za šikanu
Ikonka času8. 2. 2020, 8:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
K loňské střelbě ve škole na předměstí amerického Denveru s jedním mrtvým a osmi raněnými se přiznal mladistvý, který se chystal změnit pohlaví. Spolužákům se mstil za šikanování. V pátek se obžalovaný podle agentury Reuters přiznal k vraždě a pokusům o vraždu.

V Číně nám neustále měřili teploty, popisují Češi z posledního přímého letu
Ikonka času8. 2. 2020, 8:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu pět ráno na Letišti Václava Havla přistálo letadlo z města Čcheng-tu. Bylo to poslední přímé letadlo, které z Číny přiletělo. Zatímco v Číně kvůli koronaviru lidem téměř na každém kroku měřili teplotu, na pražském letišti si od cestujících pouze vzali osobní údaje a v příštím týdnu je kontaktují hygienici.Další články k tématu:Počet obětí koronaviru roste, nemoci podlehl první AmeričanČeská stopa v léku proti koronaviru. Naši chemici patří ke světové špičceFaktor Čína. Rudý drak je v rozletu, který ani koronavirus nezastaví

Praha se chystá na poslední let do Číny před zákazem. Koronavirus přeruší linky do čtyř měst
Ikonka času8. 2. 2020, 8:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu ve 12:15 odletí z pražského Letiště Václava Havla poslední letecký spoj do Číny, lety jsou pozastaveny na neurčito. Jde o linku společnosti Sichuan Airlines mezi Prahou a Čcheng-tu. Opatření zavedla vláda kvůli šíření koronaviru v Číně. Airbus 330 čínského dopravce má kapacitu 303 cestujících. Podle informací klesl v posledních dvou týdnech zájem o lety z Česka do Číny meziročně více než o polovinu.Další články k tématu:Lékař z Wu-chanu, který varoval před koronavirem, opravdu zemřel. Čínská vláda záměrně mlžila, tvrdí zdroje BBCNa virus doplatí hlavně čínský vývoz. Lidé si zhoršení hospodářského růstu nepřipouští, říká ekonomProblém koronaviru je dlouhá inkubace. V Bavorsku ho přenesla Číňanka, která měla příznaky až po návratu, říká lékařČeská letuška v Číně: Všichni se bojíme. V letadle nosíme masky i rukavice, zrušili jsme drinky i porcelánSvědectví Čecha z čínské izolace: Z oslav nového roku se už nemůžu vrátit, hodně věcí je teď trestnýchČínské pohledy je třeba konfrontovat s našimi a evropskými

V Sundance bodovaly filmy z českého workshopu. Soutěží i o Oscara
Ikonka času8. 2. 2020, 8:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Filmy z českého workshopu dok.incubator bodovaly na americkém festivalu Sundance a soutěží o americké ceny Oscar. Workshop pomohl třeba ke vzniku dokumentárního filmu The Earth is Blue as an Orange, za který dostala ukrajinská filmařka Iryna Tsilyková na letošním Sundance cenu za dokumentární režii. Snímek uvede v březnu v české premiéře i festival Jeden svět.

Každý snímek získává na hodnotě až časem, říká úspěšný fotograf z Kroměříže
Ikonka času8. 2. 2020, 8:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
„Stylizovaná fotografie je pro mě nejvyšší disciplína mezi fotografiemi. Je totiž nejnáročnější na přípravu. Člověk se na focení chystá třeba i půl roku dopředu,“ říká dvaatřicetiletý fotograf Michal Žíla z Kroměříže.

Amatérský turnaj v profi podmínkách. Proč je to jinde problém?
Ikonka času8. 2. 2020, 8:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Půjde zejména o amatérskou akci, přesto turnaj s názvem Den bojovníků udivuje, hlavně organizací. V Ostravě bude totiž v sobotu od 14 hodin sledovat osmapadesát duelů také stejná komise, jaká funguje na turnajích UFC. Ta se u nás neobjevuje ani na velkých profesionálních galavečerech. „Sportovní stránka nikoho nezajímá. Všichni řeší jenom věci, které jdou vidět,“ vysvětluje si situaci organizátor a přední rozhodčí Jakub Müller.

Stokilometrový trek divokou přírodou aneb Mongolským Altajem až k Pěti svatým
Ikonka času8. 2. 2020, 8:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mongolsko je známé hlavně pro své nekonečné pouště, ale najdete tu i pravý opak. Hory porostlé bohatou květenou, husté lesy, dravé ledovcové řeky a ostré skalní vrcholy. To a mnohem víc skrývá na svých rozlehlých pláních a kopcích mongolský národní park Altaj Tavan bogd neboli Pět svatých.

Muž našel vzácné ztracené autíčko v hodnotě 2,3 milionu Kč, jako nové stálo 100 korun
Ikonka času8. 2. 2020, 8:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to fantastický nález jediného existujícího exempláře tohoto modýlku. Do prodeje se dostal omylem, byl koupen za obvyklou cenu a dnes má hodnotu čtyřikrát vyšší než skutečné nové auto téhož typu. (Petr Miler)

Vyjma ředitelky schází pražskému magistrátu stovky úředníků. Nedostatek je hlavně právníků
Ikonka času8. 2. 2020, 8:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dění na pražském magistrátu bylo v uplynulých měsících bedlivě sledováno zejména kvůli výběrovému řízení na post ředitele, nebo kvůli nadpočetnému týmu poradců primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Zatímco těch je, zdá se, více než dost, klíčových úředníků je nedostatek. Podle mluvčího magistrátu Tadeáše Provazníka jich nyní schází téměř 200, včetně dvou ředitelů.

Williamsová zvládla tie-breaky a ve Fed Cupu zůstala neporažená
Ikonka času8. 2. 2020, 8:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Serena Williamsová neprohrála ani čtrnáctou fedcupovou dvouhru, ale s lotyšskou tenistkou Jelenou Ostapenkovou měla hodně práce a páteční zápas rozhodla až po dvou tie-breacích. Uspěla i vítězka Australian Open Sofia Keninová a Američanky po prvním dnu vedou v kvalifikačním utkání v Everettu 2:0.

Zřícení zdi dvora způsobilo zatékání, národní památce hrozí další destrukce
Ikonka času8. 2. 2020, 8:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za zřícení části barokního hospodářského dvora na zámku v Zákupech může dlouhodobé zatékání děravou střechou do interiéru budovy. Vyplývá to z posouzení statika, který na místě provedl šetření. Další články k tématu:V Zákupech se zřítila zeď zchátralého hospodářského dvora zámkuCeny šly nahoru. Opravy zámeckého dvora budou dražší, než se čekalo

Tragická dopravní nehoda omezila dopravu na Havlíčkobrodsku
Ikonka času8. 2. 2020, 8:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tragická dopravní nehoda uzavřela v sobotu ráno provoz u obce Skuhrov na Havlíčkobrodsku.

Podle úřadů sjednocení práce školských poraden omezí práva rodin. Stačilo by sjednotit pravidla
Ikonka času8. 2. 2020, 8:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nárůst administrativy i omezení práv rodin přinese podle krajů, části ministerstev a dalších úřadů sjednocení práce školských poraden v regionech navrhované ministerstvem školství. Návrh, aby doporučení z poraden posuzovali pracovníci pověření ministerstvem a aby se do systému podpory žáků zapojil více i úřad sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), by podle úřadů zvýšil administrativu a rozpočet. Další články k tématu:Vysněné miliony na olympijské hry. ČOV je žádá po několika ministerstvech, ta ale o ničem nevědíNovela inkluze? Přiškrtila nás, říká ředitel školy. Ve třídách je méně pedagogůPovinná maturita z matematiky od roku 2021 možná nebude, jasno bude na jařeUbereme dětem učiva, plánuje ministr školství Plaga. Ředitelé souhlasíSnadný terč útoku na internetu. Víc něž polovina dětí zažila agresi na Facebooku

Po impeachmentu padají hlavy. Trump odvolá velvyslance při EU
Ikonka času8. 2. 2020, 8:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Donald Trump odvolá z funkce amerického velvyslance při EU Gordona Sondlanda, který svědčil proti prezidentovi v procesu ústavní žaloby. Diplomat v pátek podle agentury Reuters uvedl, že to má Trump v úmyslu.

Barcelona stupňuje zájem o svého bývalého hráče, bojí se rivala z Madridu
Ikonka času8. 2. 2020, 8:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Cesty života bývají často klikaté a nevyzpytatelné. Proto se může klidně stát, že někdejší hráč Barcelony Adama Traoré se oklikou přes anglickou ligu vrátí na stadion Camp Nou, kde jako mladík neměl příliš možností se ukázat. 24letý forvard vyrostl v obávaného fotbalistu a Barcelona chce jednat rychle, neboť se o něj zajímá i rival z Madridu.

Barcelona stupňuje zájem o svého bývalého hráče, bojí se rivala z Madridu
Ikonka času8. 2. 2020, 8:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Cesty života bývají často klikaté a nevyzpytatelné. Proto se může klidně stát, že někdejší hráč Barcelony Adama Traoré se oklikou přes anglickou ligu vrátí na stadion Camp Nou, kde jako mladík neměl příliš možností se ukázat. 24letý forvard vyrostl v obávaného fotbalistu a Barcelona chce jednat rychle, neboť se o něj zajímá i rival z Madridu.

Barcelona stupňuje zájem o svého bývalého hráče, bojí se rivala z Madridu
Ikonka času8. 2. 2020, 8:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Cesty života bývají často klikaté a nevyzpytatelné. Proto se může klidně stát, že někdejší hráč Barcelony Adama Traoré se oklikou přes anglickou ligu vrátí na stadion Camp Nou, kde jako mladík neměl příliš možností se ukázat. 24letý forvard vyrostl v obávaného fotbalistu a Barcelona chce jednat rychle, neboť se o něj zajímá i rival z Madridu.

Barcelona stupňuje zájem o svého bývalého hráče, bojí se rivala z Madridu
Ikonka času8. 2. 2020, 8:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Cesty života bývají často klikaté a nevyzpytatelné. Proto se může klidně stát, že někdejší hráč Barcelony Adama Traoré se oklikou přes anglickou ligu vrátí na stadion Camp Nou, kde jako mladík neměl příliš možností se ukázat. 24letý forvard vyrostl v obávaného fotbalistu a Barcelona chce jednat rychle, neboť se o něj zajímá i rival z Madridu.

V Číně na následky nakažení wuchanským virem zemřel první občan USA
Ikonka času8. 2. 2020, 8:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pevninská Čína hlásí dalších 86 úmrtí po nakažení novým koronavirem. Celkově tak počet mrtvých do konce pátku v kontinentální Číně dosáhl 722, informovala v sobotu podle agentury Reuters čínská Národní zdravotnická komise (NHC). Počet případů nákazy v pevninské Číně vzrostl na 34 546. Mezi oběťmi koronaviru v čínském Wu-chanu je americký občan, vůbec první oběť z USA.

Nakažených koronavirem rekordně přibylo, nemoc připravuje o život už i Američany a Japonce
Ikonka času8. 2. 2020, 8:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dalších 86 obětí smrtícího koronaviru hlásí pevninská Čína. Počet nakažených tam současně vzrostl na 34 546. Ve Wu-chanu nemoci podlehl šedesátiletý Američan, vůbec první oběť z USA. Ve stejném městě zemřel nejspíš ze stejných příčin i Japonec. Také on by byl prvním občanem své země, kterého by usmrtil koronavirus.

Nakažených koronavirem rekordně přibylo, nemoc připravuje o život už i Američany a Japonce
Ikonka času8. 2. 2020, 8:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dalších 86 obětí smrtícího koronaviru hlásí pevninská Čína. Počet nakažených tam současně vzrostl na 34 546. Ve Wu-chanu nemoci podlehl šedesátiletý Američan, vůbec první oběť z USA. Ve stejném městě zemřel nejspíš ze stejných příčin i Japonec. Také on by byl prvním občanem své země, kterého by usmrtil koronavirus.

Basketbalisté Toronta vylepšili klubový rekord na 13 výher v řadě
Ikonka času8. 2. 2020, 8:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obhájci titulu v NBA Toronto Raptors natáhli rekordní klubovou sérii výher na 13 zápasů. Díky vítězství 115:106 na palubovce basketbalistů Indiany se v tabulce Východní konference udrželi na druhém místě před Bostonem. Celtics si v pátek poradili s oslabenou Atlantou 112:107 a připsali si šestý triumf za sebou. Lepší jsou v tomto ohledu jen hráči jediného kanadského celku v lize.

Přiblíží se dnes Ledecká snu o malém křišťálovém glóbu za sjezd?
Ikonka času8. 2. 2020, 8:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lyžařku Ester Ledeckou dnes čeká sjezd Světového poháru v německém Garmisch-Partenkirchenu. Pátá žena pátečního tréninku si v něm může vylepšit pozici v průběžném pořadí disciplíny, v níž jí po pěti z devíti závodů patří třetí místo. Závod startuje v 11:30 a vy jej můžete živě sledovat na ČT Sport.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru