sport.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4517 článků.|

sport.cz

Chyba: tato stránka se na serveru nenachází, pokračujte prosím na hlavní stránku zpravodajství

Bezpečnost na silnici ovlivňuje vhodné obutí auta i řidiče
Ikonka času12. 8. 2020, 14:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na téma volby správného obutí pro naše vozy už toho bylo napsáno mnoho, správné obutí řidiče je ale neméně důležitým aspektem bezpečnosti na silnicích.

Soud zrušil zákaz ‚pivních kol‘. Od soboty se budou moci vrátit do centra Prahy
Ikonka času12. 8. 2020, 14:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu přestane v širším centru Prahy platit zákaz takzvaných pivních kol, tedy vozítek servírujících alkohol skupinám turistů. Původní opatření magistrátu zrušil soud a dočasnému zákazu, který město zavedlo namísto něj, vyprší platnost. Vyplývá to z dopisu náměstka Adama Scheinherra a z rozsudku, podle kterého neměl o zákazu rozhodovat magistrát, ale silniční úřady na jednotlivých městských částech.

Američani oslovili Marhoula pro film o McCarthym
Ikonka času12. 8. 2020, 14:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Američtí producenti si režiséra Václava Marhoula vybrali k natočení filmu o bývalém americkém senátorovi Josephovi McCarthym zřejmě kvůli tomu, že má zkušenost se životem v nesvobodě. Marhoul to řekl na Letní filmové škole v Uherském Hradišti, kam si s sebou přivezl i scénář k připravovanému filmu.

‚Pryč se smrtijedy.‘ V Thajsku demonstrují proti vojenskému režimu v kouzelnických hábitech
Ikonka času12. 8. 2020, 14:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V thajských ulicích se objevili lidé v čarodějnických hábitech a s hůlkami v rukou. Nejedná se ale o sraz fanoušků Harryho Pottera, nýbrž o protivládní demonstrace proti vojenské juntě, která je v zemi u moci od roku 2014. Studenti požadují demokratické reformy a odchod armádních činitelů, které přirovnávají k černokněžníkovi Voldemortovi.

Pohřeb hvězdy Národního Horákové (†50), které puklo srdce: Syn (10) už nemá ani tátu!
Ikonka času12. 8. 2020, 14:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rodina, kolegové a přátelé se dnes v pražském strašnickém krematoriu rozloučili s Evou Horákovou (†50), baletkou, tanečnicí a někdejší šéfkou baletu opery Národního divadla. S maminkou se loučil také vymodlený syn Jurášek (10), který už nemá ani tatínka. Jevištní technik David zemřel před čtyřmi lety...

V nejlidnatější německé zemi začala škola, žáci musí mít roušky
Ikonka času12. 8. 2020, 14:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V nejlidnatější německé spolkové zemi, Severním Porýní-Vestfálsku, dnes po více než šesti týdnech skončily letní prázdniny. Kvůli šíření koronaviru musí mít žáci i učitelé ve školách zakrytá ústa a nos - a to po celou dobu výuky. Severní Porýní-Vestfálsko je jedinou spolkovou zemí s takto přísným opatřením, informovala agentura DPA.

Střední Evropa – sázka na růst
Ikonka času12. 8. 2020, 14:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hlavní akciové trhy se zotavily z krize extrémně rychle. Investoři, kterým rally unikla, a věřte, že takových je většina, zoufale pátrají po aktivech, která mají stále vysoký potenciál růstu.

Důchodkyně (68) znovu skončila v izolaci. Z nákazy koronavirem se vyléčila před půl rokem
Ikonka času12. 8. 2020, 14:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Úřady v čínském městě Ťing-čou ve středu informovaly o případu místní ženy, která před šesti měsíci prodělala nemoc covid-19 a o víkendu měla znovu pozitivní test na koronavirus. Napsala to agentura Reuters s tím, že není jasné, jaký je zdravotní stav dané pacientky. Podobné případy už byly zdokumentovány i ve Spojených státech. Vědci dál hledají odpověď na otázku, jak dlouho může lidem po překonání koronavirové nákazy vydržet imunita.

Liga mistrů ONLINE: Atalanta - PSG. Čtvrtfinále v Lisabonu na jediný zápas
Ikonka času12. 8. 2020, 14:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalová Liga mistrů se dohrává bez diváků turnajovým systémem na jeden zápas v Lisabonu a v prvním čtvrtfinále se utkají Bergamo s Paris St. Germain. Oba celky na sebe v pohárové Evropě narazí poprvé. Vítěz se v semifinále střetne s lepším z dvojice Lipsko - Atlético Madrid, utkání má výkop v 21:00, sledujte ho ONLINE. Zápas vysílají i O2 TV Sport a O2 TV Fotbal.

Berenika Kohoutová se toho nebojí: Takhle se zvěčnila s dcerkou u prsu a rozpovídala se o kojení
Ikonka času12. 8. 2020, 14:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Berenika Kohoutová (29)

neměla nikdy problém zabřednout do intimních témat včetně kojení. V rámci světového týdne kojení se podělila s fanoušky o své vlastní zkušenosti a připojila také snímek s dcerou Lolou, na kterém bez ostychu odhalila část svého ňadra.

Pompeo: Rusko se snaží zničit demokracie, dostavba Dukovan v jejich rukou by oslabila bezpečnost ČR
Ikonka času12. 8. 2020, 14:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo zdůraznil důležitost výběru nového partnera při dostavbě jaderné elektrárny Dukovany. Partnerství s ruskými a čínskými státními podniky by podle něj oslabilo českou národní bezpečnost a suverenitu. Kromě energetiky mluvil s premiérem Andrejem Babišem také o situaci v Bělorusku, demokracii, či Rusku.

Pompeo: Rusko se snaží zničit demokracie, dostavba Dukovan v jejich rukou by oslabila bezpečnost ČR
Ikonka času12. 8. 2020, 14:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo zdůraznil důležitost výběru nového partnera při dostavbě jaderné elektrárny Dukovany. Partnerství s ruskými a čínskými státními podniky by podle něj oslabilo českou národní bezpečnost a suverenitu. Kromě energetiky mluvil s premiérem Andrejem Babišem také o situaci v Bělorusku, demokracii, či Rusku.

Penta u Masarykova nádraží mění plány. Ze čtvrti architektky Hadid zbude jen torzo
Ikonka času12. 8. 2020, 14:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Penta vyhlásí novou soutěž na stavbu byznysového centra u Masarykova nádraží, původní návrh podle slavné architektky Zaha Hadid vznikne jen z části.

Havlíček se chystal do funkce za jejími zády? Exministryně Nováková promluvila
Ikonka času12. 8. 2020, 14:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Někdejší ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková si kvůli svému výroku, že Češi málo využívají data, která jsou pak v důsledku toho drahá, vysloužila přízvisko DataMarta. Sama nyní tvrdí, že její fungování na úřadu bylo pouze přechodným řešením před příchodem Karla Havlíčka.

Naletěl šmejdům? Messi utratil pořádný balík za produkt, který ho má chránit před koronavirem
Ikonka času12. 8. 2020, 14:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Někteří sportovci to s prevencí proti nemoci covid-19 ženou skutečně do extrému. Argentinský fotbalista Lionel Messi podle španělských médií spí na matraci, která má údajně během čtyř hodin zničit téměř veškeré stopy koronaviru. Produkt od španělské firmy stojí 1000 eur (asi 26 000 korun).

Předchozí starosti vzala voda, říká seniorka, které červnová povodeň zničila dům
Ikonka času12. 8. 2020, 14:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Povodeň v neděli 14. června zcela zdevastovala v obci Míčov na Chrudimsku čerstvě zrekonstruovaný domek 63leté Libuše Fidlerové. Seniorka zatnula zuby, hodila za hlavu všechny trable a začala s pomocí obce, rodiny a sousedů s opravou.

Ve Skotsku vykolejil vlak, na místě jsou vážně zranění. Příčina nehody se zatím zjišťuje
Ikonka času12. 8. 2020, 14:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Několik vážně zraněných si ve středu vyžádala železniční nehoda ve Skotsku. Osobní vlak vykolejil dopoledne nedaleko města Stonehaven, informovala agentura Reuters. Příčina neštěstí zatím není známa. V oblasti přes noc silně pršelo.

Petra bojuje s vzácnou nemocí. Trápí ji diabetes a zrazují ji vlastní svaly
Ikonka času12. 8. 2020, 14:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Petruška se narodila jako zdravé miminko, až ve čtyřech měsících, kdy zkolabovala, se zjistilo, že něco není v pořádku. "První, co nám lékaři řekli, je, že má diabetes, a v ten okamžik jsem měla pocit, že se mi zhroutil svět. Že si v životě nedá nic sladkého, žádnou zmrzlinu, ale postupem času člověk vystřízlivěl a prokouknul tou diagnózou," vyjádřila se Petřina maminka. Zjistilo se přitom také, že dívenka trpí vzácným onemocněním s názvem DEND syndrom. 
Zúčastněte se charitativní dražby obrazu na pomoc malé Petrušce!

 "To Pétě způsobuje ten diabetes – epilepsii, opožděný motorický vývoj, oční vadu, měla i rozštěp měkkého patra. V ten okamžik jsme si říkali, jak ten život půjde dál. Nikdy jsme se s tím nesmířili, ale časem jsme si ten život začali užívat a přizpůsobili ho potřebám Petrušky," popsala matka nemocné dívky. Petra své tělo neumí efektivně využívat. Některé svaly potřebuje zpevnit, jiné zase povolit. A proto, aby se naučila své tělo ovládat, musí navštěvovat speciální rehabilitace. 
Někdo posílá peníze, jiný lásku. Jak pomáhají Bejrútu známé osobnosti

 "Ty rehabilitace, které Petruška podstupuje, tak pojišťovna neproplácí, tudíž my jsme nuceni shánět každý rok částky na to, abychom mohli nadále cvičit, aby Péťa mohla dále dělat svoje pokroky," řekla dívčina matka. Jedna taková rehabilitace stojí 80 tisíc korun na měsíc a měla by se čtyřikrát do roka opakovat. Právě proto se jí Nadace Nova rozhodla pomoci a zapojit se můžete i vy. Přispět na pomoc Petrušce a její rodině můžete jednak prostřednictvím aukce skleněné plastiky, a jednak zasláním libovolné finanční částky. Děkujeme, že pomáháte.

Avast: Lepší výsledky, vyšší dividenda, růst cílů (Komentář k výsledkům hospodaření)
Ikonka času12. 8. 2020, 14:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Investiční služby Komerční banky, aktuální tržní data, analýzy a komentáře.

Za středověké mince z Tachovska by si šlo koupit celou ves. Teď poklad vystaví plzeňské muzeum
Ikonka času12. 8. 2020, 14:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poklad 435 zlatých a stříbrných mincí ze 14. století, které našli 23. března dva lidé v lese asi pět kilometrů západně od kláštera Kladruby na Tachovsku, má historickou hodnotu kolem čtyř milionů korun. V době svého, zřejmě chvatného, uložení do země ke konci 70. let 14. století by si za ně majitel mohl koupit celou vesnici. Podobný nález je unikátní, v době vlády Karla IV. nebyly války a v zemi bylo poměrně bezpečno, takže nebylo tolik důvodů mince ukrývat, uvedl ředitel Západočeského muzea v Plzni František Frýda.

Poklad od Kladrub má hodnotu čtyř milionů, kdysi byste za něj koupili vesnici
Ikonka času12. 8. 2020, 14:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poklad 435 zlatých a stříbrných mincí ze 14. století, které našli 23. března dva lidé v lese asi pět kilometrů západně od kláštera Kladruby na Tachovsku, má historickou hodnotu kolem čtyř milionů korun. Mince z ryzího zlata byly ve velmi dobrém stavu s dobře patrnou ražbou.

Berenika Kohoutová zveřejnila dojemně intimní foto! K tomu drsný komentář
Ikonka času12. 8. 2020, 14:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O kojení se u nás nikdo moc nemluvilo. Až do doby, kdy  některé české herečky - čerstvé matky začaly vytahovat svá prsa a popisovat své dojmy, názory a pocity. Po Kristýně Leichtové (34), Marii Doležalové (33) se slova ujala maminka téměř půlroční holčičky Loly Berenika Kohoutová (29). 

Díla přivezli koně, umělci přijeli na kolech: Unikátní výstava v Rudolfinu vznikla za minimálního užití energií
Ikonka času12. 8. 2020, 14:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podobně jako hudební interpreti hrající unplugged, tedy výlučně na akustické hudební nástroje místo elektrických, připravila desítka umělců z Rakouska, Belgie, České republiky a Slovenska své site-specific projekty pro Galerii Rudolfinum za minimálního užití energií na jejich výrobu i transport a s důrazem na ruční práci. Výstava nazvaná Unplugged (Bez napětí) bude využívat jen denní světlo, některá díla přivezl koňský povoz a umělci přijeli na kolech, také katalog výstavy byl vyroben ručně z ručního papíru. Pro diváky bude díky sponzorovi zdarma přístupná od 13. srpna do 29. listopadu.

V Ostravě otevřeli Covid centrum, zvládne tisíc vzorků denně
Ikonka času12. 8. 2020, 14:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V ostravské fakultní nemocnici otevřeli další Covid centrum v republice. Vzniklo na okraji nemocničního areálu u vjezdu z ulice K Myslivně. Na jednom místě jsou zde soustředěna všechna odběrová místa, informační centrum a brzy přibude i laboratoř.

Fresh Prince se vrátí do Bel-Air. Will Smith natočí novou verzi oblíbeného sitcomu
Ikonka času12. 8. 2020, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dnes již kultovní sitcom Fresh Prince o bohaté rodině a jejich nezvedeném synovci se dočká nové verze, takzvaného rebootu. Postará se o něj Will Smith, představitel hlavní role z původního seriálu. Projekt vzniká na základě fanouškovského videa.

Ve Skotsku vykolejil vlak, na místě jsou vážně zranění
Ikonka času12. 8. 2020, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Několik vážně zraněných si dnes vyžádala železniční nehoda ve Skotsku. Osobní vlak vykolejil dopoledne nedaleko města Stonehaven, informovala agentura Reuters. Příčina neštěstí zatím není známa. V oblasti přes noc silně pršelo.

Kurzovní lístek ČNB na středu 12.08.2020
Ikonka času12. 8. 2020, 14:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 11.8.Změna12.8. Americký dolar USD 1 22.1940 -0.04%22.1850...

Dělníka zavalila zemina a letěl pro něj vrtulník. Museli jej oživovat
Ikonka času12. 8. 2020, 14:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nehoda se stala v obci Psáry v okrese Praha-západ. Dopoledne zde muže zasypala veliká hromada zeminy. "Dnes dopoledne jsme kolem 10. hodiny přijali oznámení o dělníkovi zasypaném zeminou. Na místo dorazila ihned také záchranářská služba a hasiči,“ informuje policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Ve výkopu byl s dělníkem také další muž, který se zranil jenom lehce. "Záchranáři muže na místě úspěšně resuscitovali a následně byl letecky transportován do nemocnice,“ doplňuje Suchánková. 
Paraglidista skončil v elektrickém vedení. Začaly mu hořet šňůry padáku

 "Na místo byly vyslány dvě profesionální jednotky a dvě dobrovolné. Společně se záchrannou službou jsme vyprošťovali zavalenou osobu. Druhá osoba se z výkopu dostala sama,“ řekl pro Aktu.cz velitel hasičů Martin Vondra. Galerie: GALERIE: Dělníka zavalila zemina

Zavalený dělník v Psárech - 2


Zavalený dělník v Psárech - 3


Zavalený dělník v Psárech - 4


Zavalený dělník v Psárech - 1

Předpověď na noc a čtvrtek 13. srpna
Ikonka času12. 8. 2020, 14:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od západu postoupí do střední Evropy brázda nižšího tlaku vzduchu. informuje portal.chmi.cz.

Předpověď na noc a čtvrtek 13. srpna
Ikonka času12. 8. 2020, 14:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od západu postoupí do střední Evropy brázda nižšího tlaku vzduchu. informuje portal.chmi.cz.

Povinná účast i při distanční výuce. Vláda projedná novelu školského zákona
Ikonka času12. 8. 2020, 14:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Formu výuky na dálku návrh nestanoví, škola ji má přizpůsobit podmínkám žáka.

RaceFans: FIA chce od příštího roku zakázat kvalifikační režimy
Ikonka času12. 8. 2020, 14:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mezinárodní automobilová federace (FIA) chce zakázat využívání kvalifikačních režimů.

Oblíbená restaurace u dálnice vzplála jako otep slámy: Kdo za to prý může?
Ikonka času12. 8. 2020, 14:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obrovský požár oblíbené restaurace U čtyř kamenů na Mladoboleslavsku z roku 2017 má možná po několika letech vyšetřování svého viníka. Minulou středu policie obvinila člověka, který to prý má na svědomí. Hrozí mu až pět let vězení.

I dálková výuka je povinná, chce nařídit dětem novela školského zákona
Ikonka času12. 8. 2020, 14:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Novela školského zákona, kterou v pondělí projedná vláda, má pro děti zavést povinnost účastnit se distanční výuky jako součásti povinné školní docházky. Dosud ji čeká legislativa nijak neupravovala. Formu výuky na dálku návrh nestanoví, škola ji má přizpůsobit podmínkám žáka. Problémem ale mohou být počítače, které nejsou v každé rodině. Návrh je připravený, přesný plán ale ne.

"Nadělal pořádné vlny." Procházka stoupá žebříčkem UFC, ani nemusí do klece
Ikonka času12. 8. 2020, 14:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jiří Procházka už je šestý v polotěžké váze UFC. A získal cenu pro knock-out měsíce.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru