sport.cz

Nedaly jsme se, ale s Kanadou to byl pořádný fofr, uznala Neubauerová
14. 4. 2024, 8:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Senzace se nekonala, české hokejistky prohrály s Kanadou i semifinále mistrovství světa v Utice. Stejně jako při zápase ve skupině (0:5) nedokázaly překonat brankářku Desbiensovou, která si ale připsala jen devět zákroků.

Zlín hraje znovu doma. Chceme se na Pardubice dotáhnout, věří uzdravený Tkáč
14. 4. 2024, 8:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Má za sebou premiérovou čtvrthodinu na ligových trávnících v tomto roce. Uzdravený záložník zlínských fotbalistů David Tkáč pomohl svému týmu v závěru utkání s Olomoucí ubránit důležité vítězství 3:2. Mládežnický reprezentant, jenž se vyléčil z trombózy, věří, že bude postupně zvládat větší zátěž.

Naštvaný Veselý: Jestli se bojíme vítězit nad Spartou, tak fotbal nehrajme
14. 4. 2024, 7:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozbor zápasu se Spartou nebude pro fotbalisty Bohemians vůbec příjemný, trenér Klokanů Jaroslav Veselý byl po porážce 1:3 pořádně nabroušený. Rozpumpovalo ho chování jeho týmu po vedoucí brance v 41. minutě. „Hráli jsme jako děti na pískovišti, které si myslí, že hodí balon soupeři, postaví se v deseti do vápna a nějak se to dohraje,“ chrlil ze sebe Veselý. Nedohrálo, Bohemians inkasovali ještě do přestávky, pár minut po ní znovu. „Sami ve svůj neprospěch jsme utkání vyřešili,“ přidal kouč zelenobílých.

Čvančara: Reprezentace pro mě teď není téma. Musím se dostat do formy
14. 4. 2024, 7:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obnovené zranění kotníku ho stálo velkou část jara. Útočník fotbalového Mönchengladbachu Tomáš Čvančara v sobotu naskočil teprve do třetího utkání po zimní pauze, v derby Borussií proti Dortmundu (1:2) odehrál závěrečnou půlhodinku. A už se cítí plně fit. Dobrá zpráva pro reprezentaci? „Teď to pro mě není téma. Nejdříve se musím dostat do formy,“ řekl v mixzóně pro Sport.cz třiadvacetiletý útočník.

Zachův večer v NHL! Byl vyhlášen první hvězdou zápasu, Pastrňák zapsal dva body
14. 4. 2024, 6:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Další výhra Bostonu, navíc s výraznou českou stopou! Útočník Pavel Zacha přispěl v NHL gólem a přihrávkou k výhře Bostonu 6:4 v Pittsburghu a stal se první hvězdou zápasu. Vítězství podpořili další čeští hráči: David Pastrňák přihrál na dvě branky a Jakub Lauko na jednu. David Rittich předčil v českém brankářském souboji Lukáše Dostála a dovedl Los Angeles k výhře 3:1 nad Anaheimem. San Jose nestačil gól Jana Rutty a podlehl doma Minnesotě 2:6.

Za Rakiče jsem rád, uznal Procházka. Našel v sobě lovecký instinkt
14. 4. 2024, 6:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nadřel se, ale zvítězil. Český bijec Jiří Procházka dal zapomenout na nezdar z konce loňského roku, své zaváhání v titulové bitvě alespoň z části napravil v souboji s rakouským svérázem Aleksandarem Rakičem, kterého po nervy drásajícím průběhu nakonec drtivě ukončil ve druhém kole. Úvodní minuty české dominanci ale zrovna moc nenasvědčovaly. „Věděl jsem, že najdu způsob, jak zvítězit,“ usmál se Procházka v místnosti pro novináře.

Už jsme pletli nohama, ale píšeme historii, těší Daňa
14. 4. 2024, 6:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dokázali dosud nemožné. Hokejisté Třince jako první extraligový celek otočili sérii play off z 0:3 na zápasy. V sobotu vyhráli na ledě Sparty 3:2 až ve čtvrtém prodloužení. „Bylo to už jen o vůli a týmovém duchu,“ říkal po postupu jeden z jeho hlavních strůjců, útočník Marko Daňo.

Dokáže Plzeň zabrzdit rozjetou Slavii? Sport.cz nabídne další audiokomentář z ligy
14. 4. 2024, 6:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalová Fortuna liga má na programu 28. kolo a redakce Sport.cz nabídne v pořadí osmadvacátý audiokomentář. Tentokrát jsme pro vás vybrali šlágr víkendu Plzeň–Slavia, z jehož průběhu si můžete poslechnout přímou reportáž.

Tahák víkendu. Slavia se v Plzni touží vrátit do čela, hraje se i slezské derby
14. 4. 2024, 6:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nedělní program 28. kola fotbalové Fortuna ligy přinese fanouškům čtyři utkání. Ostrava ve slezském derby v 15:00 hostí Karvinou, ve stejný čas vykopnou i zápasy Olomouc-Jablonec a Zlín-Pardubice. Hitem víkendu je pak večerní souboj Plzně se Slavií, jíž by výhra vrátila na první místo tabulky. Přímý přenos všech utkání můžete sledovat na O2 TV i v textové reportáži na webu Sport.cz.

Koller zase v reprezentaci. Známý obr válí v novém sportu, hraje na mistrovství světa
14. 4. 2024, 6:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejlepší fotbalový střelec v historii národního týmu zase reprezentuje! Jan Koller nenazouvá kopačky, ale v dlani svírá děrovanou raketu. Legendární obr se ve španělském Alicante účastní padelového mistrovství světa veteránů. Dvoumetrový habán ztělesňuje sportovní úkaz. Kromě fotbalu a padelu se v minulosti představil i v reprezentaci plážového fotbalu.

Hokejistky padly na MS s Kanadou, čeká je zápas o bronz
14. 4. 2024, 6:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
České hokejistky prohrály v semifinále mistrovství světa v Utice s favorizovanou Kanadou 0:4 a v závěrečném utkání na turnaji budou dnes od 19:00 SELČ bojovat o obhajobu bronzových medailí s Finskem. Kanaďanky se utkají v následném finále s týmem USA.

Česká radost v UFC! Procházka zažil infarktovou bitvu, soupeře tvrdě ukončil
14. 4. 2024, 3:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dokázal to. Český bijec Jiří Procházka dokázal na jubilejním galavečeru UFC 300 v Las Vegas otočit nepříjemně se vyvíjející duel s Rakušanem srbského původu Aleksandarem Rakičem, po zběsilé přestřelce souboj ukončil ve druhém kole na technický knokaut. Oba bijci si po závěru duelu podali ruce.

Moták: Trénuju mimořádný tým. Na Pardubice zase navlečeme montérky, pracovní rukavice a povalíme dál
13. 4. 2024, 22:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Loni ve své premiérové sezoně na třinecké střídačce dovedl mužstvo k titulu, teď je s ním Zdeněk Moták ve finále znovu. Navzdory tomu, že Oceláři prohrávali v semifinále hokejového play off se Spartou už 0:3 na zápasy.

Rána do hlavy a tma. Snad dá Jirka Procházka podobný knokaut, směje se brankářka Novotná
13. 4. 2024, 22:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při herním i výsledkovém trápení českých házenkářek v olympijské kvalifikaci to byla poslední kapka. Reprezentantky se strachovaly o brankářku Sabrinu Novotnou, která ve druhém poločasu utkání s Nizozemskem schytala střelu soupeřky o rychlosti asi 115 kilometrů hodině z metru přímo do obličeje.

Plavec Knedla si v Eindhovenu připsal druhé prvenství a limit pro ME
13. 4. 2024, 22:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Třetí den plaveckého mítinku v Eindhovenu poprvé nepřinesl zápis do českých rekordních tabulek, ale Miroslav Knedla při vítězství v polohovém závodě na 200 metrů splnil limit pro účast na mistrovství Evropy. Normu pro červnový šampionát v Bělehradě mají i Barbora Janíčková a Daniel Gracík na kraulařské stovce.

Korda přišel o hodinky za 7 a půl milionu. V Monte Carlu okradli tenistu maskovaní lupiči
13. 4. 2024, 21:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Více než nepříjemný zážitek má za sebou Sebastian Korda v Monte Carlu. A není to porážka s Jannikem Sinnerem ve druhém kole turnaje na tamní antuce. Třiadvacetiletého amerického tenistu přepadli maskovaní zloději na motocyklech a ukradli mu hodinky za 300 tisíc euro (asi 7,5 milionu korun).

Juventus v derby remizoval s FC Turín a už nemůže získat titul
13. 4. 2024, 21:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Juventus v italské fotbalové lize remizoval na hřišti městského rivala FC Turín 0:0 a matematicky přišel o šanci získat ligový titul. Na vedoucí Inter Milán ztrácí ze třetího místa nedostižných devatenáct bodů, za druhým AC Milán zaostávají svěřenci Massima Allegriho o pět. Oba rivalové mají ještě zápas k dobru.

Horko, nervy i křeče. Věřil jsem, že historii přepíšeme, říkal Kacetl, magnet na sparťanské střely
13. 4. 2024, 21:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Napočítali mu 56 zákroků během víc než dvou hodin čistého času, které v rozhodujícím semifinále se Spartou strávil v třinecké brance. Z 33letého gólmana Ondřeje Kacetla je znovu hrdina Ocelářů. Unavený až k padnutí.

Puk za první gól půjde na poličku. Už mi chyběl jen ten reprezentační, přiznal Michal Kovařčík
13. 4. 2024, 21:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Až v devatenáctém mezistátním zápase kariéry se Michal Kovařčík dočkal reprezentačního gólu, když čtvrtou trefou přispěl k sobotnímu českému vítězství 4:2 nad německými hokejisty.

Friis: Chyběly mi rozhovory s Priskem. Birmančevič je schopný předvést ještě víc
13. 4. 2024, 20:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Neustále se pohyboval ve svém vymezeném prostoru, byl blízko hřiště. Energicky udílel pokyny, sem tam reagoval na výroky rozhodčích. Obvyklý asistent trenéra Lars Friis dovedl fotbalovou Spartu v malém pražském derby na Bohemians při absenci hlavního kouče Briana Priskeho k vítězství 3:1. „Musím přiznat, že pro mě bylo ctí stát v čele Sparty,“ zmínil Friis na tiskové konferenci.

Jsem prázdnej, hlesl kouč Sparty Gross po vyřazení
13. 4. 2024, 20:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čekání hokejové Sparty na první titul od roku 2007 pokračuje. Nepovedlo se ho ukončit ani trenérovi Pavlu Grossovi. Když po více než půlhodině od konce maratonského sedmého zápasu s Třincem dorazil na tiskovou konferenci, mluvil potichu a na první pohled na něm bylo patrné obrovské zklamání ze semifinálového vyřazení.

Můj zkrat nám nepomohl, kál se sparťanský kapitán Řepík
13. 4. 2024, 20:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na „kdyby“ se nehraje, a tak už ani kapitán Sparty Michal Řepík moc obšírně nerozebíral klíčové momenty série, ve které pražský klub ztratil v semifinále jako první v historii českého play off vedení 3:0 na zápasy. Jenže právě jeho sekera do žeber třineckého Hrehorčáka ve čtvrtém zápase a následný dvouzápasový trest začaly překlápět misky vah na stranu soupeře. A skončilo to těžkým zklamáním ve sparťanské šatně.

Hradec přetlačil Slovácko a potvrdil skvělou jarní formu
13. 4. 2024, 20:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Hradce Králové v 28. kole první ligy porazili doma Slovácko 1:0 a potřetí za sebou zvítězili. Východočechům zařídil triumf a posun na osmou příčku neúplné tabulky v 77. minutě Štěpán Harazim. Celek z Uherského Hradiště prohrál třetí ligový zápas po sobě a ze šestého místa, které jako poslední zajišťuje účast v nadstavbové skupině o titul, má na „Votroky“ už jen tříbodový náskok.

Hrdina Třince Roman: Po gólu jsem měl takový blackout, že nevím, co se ve mně odehrávalo
13. 4. 2024, 20:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vítězným gólem rozhodl už v sedmém čtvrtfinále proti Motoru o postupu Ocelářů, po sedmém semifinále hokejové extraligy na Spartě je slovenský hokejový útočník Miloš Roman hrdinou Třince znovu. V čase 121:46 ukončil historicky druhý nejdelší duel tuzemského play off a zajistil úřadujícím mistrům vstupenku do finále.

Ukázal jsem odolnost, radoval se Birmančevič po dvou gólech v Ďolíčku
13. 4. 2024, 19:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První poločas měl na draka, ve druhém byl za hrdinu. Fotbalový křídelník Veljko Birmančevič strhnul pro Spartu dvěma góly po změně stran derby na Bohemians, Letenští vyhráli v Ďolíčku 3:1. „Myslím, že ve druhém poločase se ukázala moje mentalita a odolnost,“ radoval se Birmančevič.

Slovan Bratislava je opět fotbalovým mistrem, třetí slovenský titul slaví Zmrhal
13. 4. 2024, 18:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovan Bratislava slaví pošesté za sebou ligový fotbalový titul. Historicky nejúspěšnější slovenský celek získal jistotu po dnešní domácí bezbrankové remíze v 5. kole nadstavby s Dunajskou Stredou. Svěřenci Vladimíra Weisse po ní mají pět zápasů před koncem nedostižný náskok na druhou Trnavu.

Krev a prasečí hlava u stadionu. Hněv fandů v Olomouci sílí. Mafiánské praktiky, reaguje klub
13. 4. 2024, 18:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zloba olomouckých fanoušků se posouvá na novou úroveň, kterou se už zabývají i policisté. Nespokojení fotbaloví příznivci v sobotu pocákali zdi Androva stadionu krví a před vstup naaranžovali uříznutou prasečí hlavu. „Jsme šokovaní vulgaritou a agresivitou skutku, který připomíná snad jen praktiky nejhorších mafiánů,“ reaguje na klubovém webu předseda představenstva Sigmy Petr Konečný.

Kadeřábkův gól nezabránil debaklu Hoffenheimu v Mohuči
13. 4. 2024, 18:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obránce Pavel Kadeřábek se v německé fotbalové lize podruhé v sezoně gólově prosadil, ale na body to Hoffenheimu nestačilo. Jeho tým na hřišti sestupem ohrožené Mohuče sice po poločase vedl, ale domácím se povedl obrat a zvítězili vysoko 4:1. David Jurásek nastoupil v základní sestavě hostů a vystřídal o poločasové přestávce.

Tsitsipas uštědřil Sinnerovi druhou letošní porážku a je v Monaku ve finále
13. 4. 2024, 17:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řecký tenista Stefanos Tsitsipas zdolal v semifinále turnaje v Monte Carlu světovou dvojku Jannika Sinnera 6:4, 3:6, 6:4 a potřetí na monacké antuce postoupil do finále. Navázat na tituly z let 2021 a 2022 se pokusí proti vítězi duelu mezi světovou jedničkou Novakem Djokovičem a Casperem Ruudem.

Obrat Sparty v Ďolíčku režíroval Birmančevič
13. 4. 2024, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Sparty zvítězili po obratu v 28. kole první ligy na stadionu Bohemians 1905 3:1. Obhájce titulu se posunul do čela neúplné tabulky o dva body před městského rivala Slavii, která se v nedělním šlágru představí v Plzni. „Klokani“ vedli v pražském derby po gólu Lukáše Hůlky, hosté ale na přelomu poločasů obrátili vývoj zásluhou Martina Vitíka a Veljka Birmančeviče, který v 74. minutě přidal pojistku.

Dynamo v divokém nastavení skolilo Liberec
13. 4. 2024, 16:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Českých Budějovic porazili ve 28. ligovém kole doma Liberec v dramatické přestřelce 3:2. Vítězný gól dal až v šesté minutě nastavení Jan Suchan. Jihočeši vyhráli poprvé po pěti kolech a v neúplné tabulce se posunuli na předposlední místo o dva body před Karvinou, která má ale nedělní utkání k dobru. Slovan zůstal sedmý.

Teplice vyloupily Mladou Boleslav
13. 4. 2024, 16:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
28. kolo Fortuna ligy: Ml. Boleslav - Teplice 1:2

Atlético přejelo Gironu a snížilo její náskok na třetím místě
13. 4. 2024, 16:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Atlético Madrid porazilo ve španělské fotbalové lize třetí Gironu po obratu 3:1 a snížilo její náskok na čtyři body. Dva góly dal Antoine Griezmann. Katalánci popáté v řadě nezískali na soupeřově hřišti ani bod a poprvé v ročníku nebodovali v utkání, v němž vstřelili úvodní branku.

Tottenham schytal debakl v Newcastlu a vypadl z první čtyřky
13. 4. 2024, 15:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Tottenhamu v anglické lize prohráli na hřišti Newcastlu 0:4 a po vysoké porážce přišli kvůli horšímu skóre o čtvrté místo v tabulce. Domácí zvítězili navzdory tomu, že trenér Eddie Howe před utkáním postrádal jedenáct hráčů, a posunuli se na šesté místo s desetibodovou ztrátou na dnešního soupeře. Dva góly vstřelil švédský kanonýr Alexander Isak.

České hokejisty čeká v Karlových Varech druhý zápas proti Německu
13. 4. 2024, 14:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dnešní odvetný přípravný zápas českých hokejistů proti Německu odchytá v Karlových Varech gólman Lukáš Klimeš z Vítkovic, který bude v národním týmu debutovat. Premiéra čeká také útočníka Jáchyma Kondelíka z Českých Budějovic. Svěřenci kouče Radima Rulíka se budou snažit navázat na čtvrteční duel, který zásluhou hattricku útočníka Davida Tomáška vyhráli v Karlových Varech 3:0. Odveta na stejném místě začne v 17:10 a můžete ji sledovat v podrobné online reportáži na Sport.cz.