ČT24

Hnutí ANO může letos mít 18 nových senátorů, vládní koalice 20
Ikonka času24. 9. 2022, 19:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hnutí ANO mělo po sečtení tří čtvrtin senátních okrsků šanci na dalších 17 senátorů k Ladislavu Václavcovi, který podle propočtu ČTK mandát obhájil už v prvním kole voleb. Strany vládní koalice by obdobně mohly přes propad STAN přidat až dvě desítky senátorů k Petru Fialovi KDU-ČSL, který podle propočtu ČTK vyhrál předčasné finále na Orlickoústecku. Hnutí SPD z postupových míst vypadlo, ČSSD zřejmě obhájí jedno křeslo ze dvou.

ROZHOVOR: Odmítám, že jde o referendum o vládě, říká Jurečka. Výsledky lidovců zatím hodnotí pozitivně
Ikonka času24. 9. 2022, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolem 19. hodiny sešel Marian Jurečka o patro níž, aby pro EuroZprávy.cz ve volebním štábu koalice Spolu v Truhlářské ulici v centru Prahy zhodnotil průběžné výsledky komunálních a senátních voleb. Ministr práce a sociálních věcí je zatím hodnotí pozitivně, odmítá přitom opoziční argumentaci, že jde o referendum o vládě.

Babiš je zatím spokojený s výsledky senátních voleb
Ikonka času24. 9. 2022, 19:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš je zatím spokojený s výsledky senátních voleb. Voliči vyslyšeli apely, že by volby mohly být referendem o vládě, řekl novinářům při příchodu do volebního štábu na pražském Chodově. Očekával vyšší účast voličů.

Jak vypadají volební štáby? Z předsedů dorazil první Rakušan, na Babiše se čekalo
Ikonka času24. 9. 2022, 19:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Centrální volební štáby jednotlivých stran v Praze se během odpoledne zaplňovaly kandidáty na magistrát a do zastupitelstev jednotlivých pražských radnic i muži a ženami z vysoké politiky. Výsledky voleb, které opoziční ANO označuje za referendum o vládě Petra Fialy (ODS), sledují politici většinou odděleně od novinářů.

Hertl se Šimkem nesouhlasí s postojem vlády. Chtějí s Rusy do Prahy, jinak ne
Ikonka času24. 9. 2022, 19:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hodně ostrou reakci si vysloužila ze strany kanadsko-americké NHL a především klubů San Jose a Nashvillu česká vláda za své nedávné doporučení, aby s seboou nebrali do Prahy ruské hokejisty, což by mělo být součástí sankcí vůči Rusku kvůli invazi na Ukrajině. V tomto ohledu česká vláda podniká kroky především na popud bývalého brankáře a velkého kritika Ruska Dominika Haška. Pochopení však česká vláda nenašla ani u českých reprezentantů v San Jose Tomáše Hertla a Radima Šimka.

Ne vždy rozhoduje víc peněz, ukázalo referendum o využití rybníka
Ikonka času24. 9. 2022, 19:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Spolu s komunálními volbami se v obci Vrčeň na Plzeňsku uskutečnilo referendum o osudu Opatského rybníka. K volebním urnám přišlo přes 71 procent voličů a ti rozhodli, že rybník nechají v pronájmu místnímu spolku, který o něj pečoval v předchozích letech.

Po sečtení dvou třetin okrsků vede ze stran v obcích nadále KDU-ČSL před STAN
Ikonka času24. 9. 2022, 18:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po sečtení hlasů ze dvou třetin okrsků vedla v obecních volbách ze stran kandidujících samostatně dál KDU-ČSL před hnutím STAN. Na dalších místech následovaly ODS, ČSSD a KSČM. Vyplývá to z údajů na volebním serveru. Nejvíce zastupitelských křesel získala jako obvykle nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Do výsledků se zatím nepromítaly údaje z velkých měst.

Hradní kancléř Mynář opět uspěl v Osvětimanech, starostou být nechce
Ikonka času24. 9. 2022, 18:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hradní kancléř Vratislav Mynář (SPOZ) se po čtyřech letech opět dostal do zastupitelstva v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Na rozdíl od minulých komunálních voleb však nezískal nejvyšší počet preferenčních hlasů.

Unikátní mapa iDNES.cz. Podívejte se, jak dopadly volby ve vaší obci i okolí
Ikonka času24. 9. 2022, 18:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čeští občané si po čtyřech letech opět zvolili nové zastupitele ve svých obcích. Průběžné i finální výsledky voleb lze sledovat také skrze unikátní mapu iDNES.cz. Na ní lze vidět, kdo vyhrál volby ve vašem městě, případně jaké jsou výsledky v sousedních obcích.

Po sečtení poloviny okrsků vedlo ANO v obecních volbách v devíti ze 13 krajských měst
Ikonka času24. 9. 2022, 18:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po sečtení zhruba poloviny okrsků vedlo opoziční hnutí ANO v obecních volbách v devíti ze 13 krajských měst, v Plzni spolu s nezávislými. V Praze vítězili Piráti, v Brně koalice ODS a TOP 09. V Liberci figurovala na prvním místě koalice SLK s TOP 09 a KDU-ČSL a v Českých Budějovicích ODS.

Roky vězení za ničení zbraní i neuposlechnutí rozkazu. Putin podepsal nové zákony
Ikonka času24. 9. 2022, 18:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruský prezident Vladimir Putin podepsal změny v trestním zákoníku, které zpřísňují postihy za zločiny spáchané v době mobilizace. Schválil také možnost zjednodušeného získávání občanství pro cizince, kteří vstoupí do ruské armády. 

Tisíce židovských poutníků míří na Ukrajinu navzdory invazi, oslaví Nový rok
Ikonka času24. 9. 2022, 18:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Navzdory ruské invazi míří do ukrajinského města Umaň tisíce chasidských židů. Pouť podnikají každoročně k hrobu rabína Nachmana z Braclavi na svátek Roš hašana, tedy v období židovského Nového roku. Ten letos připadá na 25. až 27. září. Věřící z Izraele a dalších zemí letos cestu podnikají navzdory varováním izraelských a ukrajinských úřadů před cestami do země kvůli bezpečnostní situaci.

Vojenský převrat v Číně? Sociální sítě zaplavily spekulace o svržení prezidenta
Ikonka času24. 9. 2022, 18:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sociální sítě zaplavily spekulace o vojenském převratu v Číně a domácím vězení prezidenta Si Ťin-pchinga. Ten se nedávno účastnil summitu Šanghajské organizace pro spolupráci v Samarkandu. Během toho měl být podle neověřených informací odvolán z čela Čínské lidové osvobozenecké armády (ČLOA). Čínská Komunistická strana ani státní média se k tomu zatím nevyjádřila.

Kandidáti ANO po sečtení poloviny senátních okrsků zatím vítězí
Ikonka času24. 9. 2022, 18:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kandidáti ANO po sečtení poloviny senátních okrsků byli na prvních dvou postupových místech v 19 obvodech, stejně jako při předchozích volbách před šesti lety. Do druhého kola v obvodu Jičín postoupili dosavadní senátor Tomáš Czernin (TOP 09) a Jaromír Dědeček (ANO).

Sovětský svaz na snímcích legendárního fotografa. Prohlédněte si nahou realitu komunistického Ruska
Ikonka času24. 9. 2022, 18:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruský server quibbl.com zveřejnil unikátní záběry fotografa Igora Gavrilova, který více než čtyři desetiletí dokumentoval obyčejný život v Sovětském svazu. Jeho snímky nebyly dlouho publikovány. Prostě proto, že byly až příliš realistické. Nyní je jejich větší část zveřejněna v knize, která se jmenuje Ruský reportér.

Fiala považuje senátní výsledky Spolu a ODS za velmi nadějné
Ikonka času24. 9. 2022, 18:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za velmi nadějné označil při příchodu do volebního štábu koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) výsledky koalice i občanských demokratů v senátních volbách premiér Petr Fiala (ODS). U komunálních voleb chce s hodnocením počkat na sečtení většího počtu hlasů. Fiala věří tomu, že ODS udrží nejsilnější klub v Senátu a také funkci předsedy komory pro Miloše Vystrčila (ODS).

Obrazem: Politici napjatě sledují sčítání hlasů. Ve velkých městech potrvá celou noc
Ikonka času24. 9. 2022, 18:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotoreportéři Aktuálně.cz a HN nahlédli do štábů, kde politici čekají na výsledky komunálních a senátních voleb.

Trhy se bojí inflace víc než války. Zprávy z Ruska zvedají cenu zlata
Ikonka času24. 9. 2022, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zpráva o tom, že Rusko zahájilo částečnou mobilizaci a že hrozí použitím jaderných zbraní, vyděsila celou Evropu. Nebylo se proto čemu divit, že finanční trhy ihned zareagovaly a ceny akcií poklesly. Ještě více než Ruska se však svět bojí globální inflace. To je vidět na světových akciích. Například světoznámý akciový index Dow Jones po zprávách, že centrální banky v boji s inflací prudce zvyšují své úrokové sazby, klesl ještě mnohem víc než po zprávách z Ruska.

Rakušan považuje za reálné získat 3000 obecních zastupitelů
Ikonka času24. 9. 2022, 17:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda STAN, vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan považuje za reálný, i když maximalistický vytyčený cíl získat 3000 obecních zastupitelů. V Praze by považoval za úspěch, kdyby hnutí na magistrátu mohlo vytvořit svůj vlastní zastupitelský klub. Rakušan to dnes řekl novinářům po příchodu do volebního štábu STAN.

SPD doufá ve svůj první úspěch v senátních volbách
Ikonka času24. 9. 2022, 17:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pro hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) by byl úspěchem jakýkoliv lepší výsledek než ten z minulých komunálních a senátních voleb. Po příjezdu do volebního štábu SPD to novinářům řekl předseda hnutí Tomio Okamura. V senátních volbách by byl pro SPD úspěch, kdyby některý z kandidátů postoupil do druhého kola, doplnil.

Jurečka: Lidovci mají ambici posílit po komunálních volbách v českých krajích
Ikonka času24. 9. 2022, 17:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lidovci mají ambici posílit po komunálních volbách v českých krajích. České televizi to dnes ve volebním štábu koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) řekl předseda strany Marian Jurečka. Povolební koalice by podle něj měly nejlépe vznikat mezi vládními stranami, tedy mezi Spolu a Piráty se STAN.

Na Moldavě vyhrálo SPD. Jejich zástupce v komisi nechal hlasovat i vyškrtnuté voliče
Ikonka času24. 9. 2022, 17:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vedení obce vyškrtlo ze seznamu voličů krátce před hlasováním téměř 50 lidí. Navýšení počtu voličů krátce před volbami řeší i policie.

Ze stran kandidujících samostatně vede po sečtení hlasů z poloviny okrsků stále KDU-ČSL
Ikonka času24. 9. 2022, 17:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ze stran kandidujících samostatně vedla v obecních volbách po sečtení hlasů z poloviny okrsků stále KDU-ČSL před hnutím STAN. Na dalších místech následovaly ODS, ČSSD a KSČM. Vyplývá to z údajů na volebním serveru. Nejvíce zastupitelských křesel tradičně držela nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Do výsledků se zatím nepromítaly údaje z velkých měst.

Více než 50 let starý závoďák Dodge Charger Daytona se prodal za velký balík peněz
Ikonka času24. 9. 2022, 17:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tento Dodge Charger Daytona z roku 1969 je závodním i sériově vyráběným vozem zároveň.

Byruška, try, tyry. Ukrajinští prvňáčci se adaptují, někteří neznají zvířata
Ikonka času24. 9. 2022, 17:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mají za sebou tři týdny v českých lavicích a po nelehkém rozkoukávání dělají ukrajinští prvňáčci první pokroky. Přestože ještě nemají dostatečnou slovní zásobu, pokynům učitelů rozumí. Hodně ale záleží, odkud děti pocházejí. Ty z vesnic mnohdy neznají některá zvířata nebo barvy ani ukrajinsky.

Topná sezona je tu: Čistý kotel může ušetřit až třicet procent nákladů
Ikonka času24. 9. 2022, 17:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ručička teploměru v posledních dnech klesá, a to i doma. Nicméně kvůli vysokým cenám energie nejedna domácnost oddaluje rozhodnutí, kdy pod kotlem zapálit, aby na topení ušetřila. Řadu nápadů přináší třeba interaktivní web Šetřím.cz. Jenže ušetřit lze i servisem topné soustavy a odborníci potvrzují, že si to lidé začali uvědomovat. Servisní technici teď mají napilno.

Piráti po volbách
Ikonka času24. 9. 2022, 17:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Piráti mají svůj hlavní volební stan v Praze - jak jinak než - na lodi. Tahle se jmenuje Bam Bu Dah a je zakotvena na Vltavě na dohled od Libeňského mostu.


V Želízech na Mělnicku budou lidé volit znovu. O odstoupení kandidátů se dozvěděli ve volební místnosti
Ikonka času24. 9. 2022, 17:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Komunální volby se budou muset znovu konat v Želízech na Mělnicku, kde v týdnu před hlasováním odstoupili kandidáti. Obec nyní čeká na vypsání nového termínu voleb.  Zastupitelstvo, které vzešlo z proběhlých voleb, proto paradoxně nebude funkční a obec do té doby povede dosavadní starosta Milan Zajíček, který už nekandidoval.

Po střetu s traktorem letěl pro zraněného motorkáře vrtulník
Ikonka času24. 9. 2022, 17:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vážná nehoda se stala kolem poledne na Novojičínsku. Do traktoru tam naboural motocyklista, pro kterého přiletěl záchranářský vrtulník.

Volební účast byla téměř 50procentní. V některých obcích bylo jasno už za půl hodiny
Ikonka času24. 9. 2022, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hlasování v letošních komunálních volbách dnes ve 14:00 skončilo. Lidé si v nich vybrali vedení svých radnic na příští čtyři roky. Souběžně v úvodním kole senátních voleb určili minimálně to, kteří uchazeči se dostali do užšího výběru na 27 míst v...

Generalissimus Putin. Ruský prezident se více zapojuje do válečné strategie, zakázal ústup z Chersonu
Ikonka času24. 9. 2022, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruský prezident Vladimir Putin se v posledních týdnech více zapojil do strategického vojenského plánování invaze na Ukrajině a odmítl žádosti svých velitelů v terénu, aby se mohli stáhnout z důležitého města Cherson na jihu země. S odvoláním na...

Výsledek nula. K urně v ostravském okrsku nepřišel žádný volič
Ikonka času24. 9. 2022, 16:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výsledek komunálních i senátních voleb ze svého okrsku znali hned po uzavření volební místnosti. Volební účast tam totiž byla nulová, pětice členů volební komise jednoho z okrsků ve Slezské Ostravě tak neměla co sčítat. Nezájem o volby je v této lokalitě dlouhodobý.

U voleb v Hamru policie zabavila počítač, mohl snímat prostor za plentou
Ikonka času24. 9. 2022, 16:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V jedné z volebních místností na Českolipsku zabavili policisté notebook. Mohl totiž snímat prostor za plentou. Případ policisté vyšetřují pro podezření z maření voleb.

Strany servírují burgery i koláč. Pivo za 65 korun, mátový čaj za 80
Ikonka času24. 9. 2022, 16:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obložené housky, croissanty nebo koláče. I tentokrát si velké strany přichystaly pro novináře i politiky ve volebních štábech, ve kterých sledují sčítání hlasů, občerstvení. Zatímco někde je pro přítomné vše zdarma, jinde si musí lidé třeba za pití sami zaplatit.

Hnutí ANO po sečtení čtvrtiny senátních okrsků mělo na postupových místech 17 kandidátů
Ikonka času24. 9. 2022, 16:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hnutí ANO po sečtení čtvrtiny senátních okrsků mělo na postupových místech 17 kandidátů, podobně jako při předchozích volbách před šesti lety ve 27 obvodech, kde se volí i nyní. Kandidáti navržení ODS byli na prvním či druhém místě v osmi obvodech, KDU-ČSL v pěti, přičemž v předčasném finále na Orlickoústecku pravděpodobně vyhraje lidovec Petr Fiala nad Stanislavem Ešnerem (ANO).

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru