Celkem 4880 článků.|

DumFinanci

OSVČ jsou při nemoci většinou bez peněz
Ikonka času14. 8. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Většina osob samostatně výdělečně činných je v případě pracovní neschopnosti bez peněz, nárok na náhradu mzdy OSVČ nemají a na nemocenskou pouze v případě, že jsou účastny na dobrovolném nemocenském pojištění.
 

Jak se počítá dlouhodobá nemocenská?
Ikonka času13. 8. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V případě pracovní neschopnosti náleží od 15. kalendářního dne nemocenská, přičemž denní částka nemocenské záleží na dosahovaném příjmu. Výpočet dlouhodobé nemocenské je od roku 2018 zvýhodněn. Jak vysoká je nemocenská?
  

Bankomaty na každém rohu, ze kterých v průměru Češi vybírají 4000 korun. Od hotovosti se pomalu posouváme k platbám kartou, ukazuje průzkum UniCredit Bank.
Ikonka času8. 8. 2018, 19:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bankomaty. Stroje na peníze, kterých je u nás více než pět tisíc. Jsou tak doslova na každém rohu. Češi z nich loni vybrali hotovost za téměř 680 miliard, v průměru 4 000 korun na výběr[1]. Stejně jako existují různé druhy bankomatů, pohybuje se mezi námi několik hlavních typů jejich uživatelů. Online průzkum UniCredit Bank mapující chování lidí při výběrech z bankomatů ukazuje, že trendem se stávají místo peněženek plných peněž spíše peníze virtuální a Češi stále více kartou platí. Patříte při výběru z bankomatu spíše mezi Konzervy, Bohémy, Spořílky, Všepočítaly, Modernisty nebo Chaotiky? 
  
 
  

Manažerské vzdělání MBA - investice do sebe sama
Ikonka času6. 8. 2018, 16:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejlepší možná investice, která se vždy vrátí, je ta do sebe sama či do vlastních zaměstnanců. Proč se vyplatí „zasednout do lavic“ při úspěšně rozjeté kariéře a investovat do dalšího vzdělání?

Investice do dluhopisů českých společností
Ikonka času6. 8. 2018, 16:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dluhopisy společností nemohou dosahovat takového ratingu jako státní dluhopisy. Oproti nim však přinášejí mnohem vyšší úročení vašich investic. Před samotným nákupem dluhopisů si velmi detailně prostudujte prospekt emitenta. Dle zákona o podnikání na kapitálovém trhu tyto prospekty schvaluje Česká národní banka. Naleznete v nich všechny důležité informace o samotném dluhopisu i o jeho emitentovi. Zkuste se podívat na hospodářské výsledky emitenta dluhopisů, které vám napoví, nakolik je společnost stabilní a důvěryhodná. Nechcete se věnovat této problematice a ztrácet čas studováním detailů? Obraťte se na obchodníka s cennými papíry, který toto zajistí za vás.

Jak probíhá dodanění při předčasném zrušení smlouvy?
Ikonka času3. 8. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V případě předčasného zrušení smlouvy o životním pojištění, u které byly v minulých letech uplatňovány daňové odpočty je nutné tyto daňové odpočty 10 let zpětně dodanit. Jak se v takovém případě postupuje?

Videorozhovor: má stavební spoření stále smysl v portfoliu klienta?
Ikonka času2. 8. 2018, 9:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Již od roku 1993 můžeme sjednávat v České Republice „Stavební spoření“. Slavíme tedy dvacáté páté výročí. Jak se vyvíjelo stavební spoření a jaká je jeho budoucnost? Má stále u klientů své nezastupitelné místo v portfoliích? Na to jsme se zeptali pana Jiřího Šedivého (JŠ), tajemníka Asociace českých stavebních spořitelen.

Jak příspěvky na „životko“ snižují daň z příjmu?
Ikonka času2. 8. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Příspěvky na smlouvu o životním pojištění při splnění zákonných podmínek snižují daň z příjmu. Nárok na snížení daňové povinnosti mohou přitom mít všichni členové domácnosti. Základ daně se snižuje o vklady na smlouvu vždy za celý rok.

Udržujte si stávající zákazníky - získáte konkurenční výhodu
Ikonka času31. 7. 2018, 16:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Proč jsou zákazníci některých firem mnohem spokojenější než klienti konkurence? Navrch mají společnosti, které se nebojí investovat do technologického vývoje a preferuji prozákaznický přístup.

4 stěžejní faktory při prodeji nemovitosti
Ikonka času26. 7. 2018, 11:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prodej nemovitosti s sebou nese značná rizika. Pokud se tedy vlastník, kterému chybí zkušenosti, příliš neorientuje na trhu s realitami, musí počítat s tím, že všechno nemusí proběhnout tak hladce, jak si na začátku představoval.

7 tipů, jak se nedostat do dluhové pasti
Ikonka času24. 7. 2018, 19:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Statistiky jsou hrozivé. Téměř desetina občanů České republiky má nějakou exekuci a počet takových osob i přes rekordně nízkou nezaměstnanost stále roste. Tři a více exekucí má skoro půl milionu lidí. Pokud se finančním problémům chcete vyhnout, věnujte pozornost následujícím 7 tipům.


Vrátit se nahoru