DumFinanci - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4661 článků.|

DumFinanci

Plzeň: Lékařská fakulta otevře své dveře v online prostředí
Ikonka času25. 1. 2021, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Den otevřených dveří se uskuteční ve středu 27. ledna v online podobě a bude možné projít si jednotlivé budovy virtuálně za pomoci nově vytvořeného 3D online modelu.

Závěr seriálu Božena bodoval! Smetanu nakonec ale neslízla Kameníková ani Geislerová
Ikonka času25. 1. 2021, 11:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Závěrečný díl Boženy nezklamal. I tentokrát se stal jedničkou žebříčku sledovanosti, kdy zcela bezkonkurenčně porazil všechny ostatní pořady. Nenechalo si ho totiž ujít 1,7 milionů diváků starších 15 let. Jak ti teď hodnotí tuto sérii, která se svou poslední epizodou konečně slila v jednotný celek? A kdo si nejvíce získal jejich srdce?

Tento týden se výsledkový kolotoč rozjede na plné pecky - MSFT, GE, Facebook, Apple, Tesla a další těžké kalibry
Ikonka času25. 1. 2021, 11:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tento týden se kolotoč firemních výsledků za 4Q20 roztočí na plné obrátky.V úterý své výsledky zveřejní mimo jiné společnosti Microsoft, 3M, Johnson&Johnson, American Express, Starbucks, Raytheon, Verizon, Texas Instruments, Lockheed martin, UBS, D.R.

Zabil 13 lidí, kradl a znásilňoval. Série Netflixu ho líčí jako zrůdu z jiného světa
Ikonka času25. 1. 2021, 11:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Místo detailních záběrů na zlověstné oči vraha by minisérii Night Stalker pomohlo víc kontextu.

Před 15 lety zemřel kmotr František Mrázek (†47): Z veksláka se vypracoval mezi politické špičky
Ikonka času25. 1. 2021, 11:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V pondělí 25. ledna uplynulo už 15 let od smrti kontroverzního podnikatele Františka Mrázka. Kmotra s kontakty mezi českými politickými špičkami zavraždil patrně nájemný vrah. Kdo nechal Mrázka zabít, se dodnes neví. V době smrti měl řadu vlivných nepřátel a jeho majetek měl miliardovou hodnotu. K penězům přitom přišel až překvapivě snadno.

Zabil 13 lidí, kradl a znásilňoval. Série Netflixu ho líčí jako zrůdu z jiného světa
Ikonka času25. 1. 2021, 11:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Místo detailních záběrů na zlověstné oči vraha by minisérii Night Stalker pomohlo víc kontextu.

Další objev českých výzkumníků: Psi poznají místa, kde byli lidé s koronavirem. Nakažené najdou i v davu
Ikonka času25. 1. 2021, 11:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Psi dokáží čichem odhalit místa, kde se vyskytovali lidé s nemocí covid-19, a nakažené najdou například i v plné místnosti. Zjistil to český tým pod vedením Gustava Hotového, který již dříve dokázal, že psi jsou při rozpoznávání nakažených...

Nepřijatelné papalášství, odsoudil Babiš párty. Hnilička se chce vykoupit
Ikonka času25. 1. 2021, 11:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko má další skandál, ve kterém porušili předpisy i lidé činní ve významných funkcích. V teplickém hotelu Prince de Ligne se v sobotu večer konala oslava, které se podle fotografií kolujících v médiích zúčastnil i vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička a místopředseda Rady České televize Jiří Šlégr. Premiér Andrej Babiš to označil za nepřijatelné.

Papalášská party v Teplicích: Bez roušek slavili i Hnilička a Paroubek
Ikonka času25. 1. 2021, 11:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V jednom z teplických hotelů, který vlastní tamní podnikatel Petr Benda, proběhla o víkendu podle deníku Blesk veselá oslava, které se účastnilo několik desítek lidí. Mezi nimi měl být kromě Bendy také bývalý premiér Jiří Paroubek, předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička nebo hokejová legenda Jiří Šlégr.
Účastníci tajného večírku porušili minimálně čtyři vládní opatření spojená s šířením koronaviru. Na večírku byla řada lidí, někteří z nich si vůbec nelámali hlavu s tím, kolik je hodin nebo s povinností zakrývat si ústa a nos. "Je to nepřijatelné papalášství a hlavně porušení vládních nařízení. Pánové si z nich udělali trhací kalendář. Všichni zúčastnění, včetně hotelu, ve kterém se ta akce konala, za to musí nést následky," uvedl k případu premiér Andrej Babiš. Na fotce jsem poznal i @MilanHnilicka. Nevm, co tam dlal, nechpu, pro tam byl, ale oekvm, e z toho pro sebe vyvod dsledky. Mme vem stejnm metrem.— Andrej Babi (@AndrejBabis) January 25, 2021  
Tajná schůzka na Vyšehradě. Účastnit se měl i náměstek VZP Šmehlík


To je však v rozporu s veškerými protiepidemickými opatřeními. V 5. stupni systému PES jsou navíc hromadné akce zakázány, platí také zákaz nočního vycházení po 21. hodině. Hotely navíc smí poskytnout ubytování pouze pro účely výkonu povolání, podnikání nebo lidem, kterým byla nařízena karanténa.
Událost nyní prověřují tepličtí policisté. "Celou věc prověřujeme. Pokud se potvrdí, že došlo k porušení nařízení, bude událost předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu,“ řekla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.
Účast na akci porušující vládní nařízení stála v říjnu post ministra zdravotnictví Romana Prymulu. Ten rezignoval poté, co vyšlo najevo, že se zúčastnil setkání v uzavřené restauraci na pražském Vyšehradě. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

Konec!? Chelsea chystá vyhazov Lamparda. Nahradit ho má Tuchel
Ikonka času25. 1. 2021, 11:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výsledkové trápení, propad tabulkou až na deváté místo. Výsledkem krize Chelsea má být konec Franka Lamparda. Klubová ikona bude podle informací britských médií během pondělka odvolána z pozice hlavního kouče. Jeho nástupcem by se měl stát bývalý trenér PSG Thomas Tuchel.

Hnilička, Paroubek a Šlégr slavili v Bendově hotelu. Ponesete následky, vzkázal Babiš
Ikonka času25. 1. 2021, 11:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička se za svůj prohřešek omluvil. Premiér Andrej Babiš jeho chování označil za "nepřijatelné papalášství".

Prymula se podílel na soukromém projektu testování. Proč Babiš „odpískal“ propagaci očkování?
Ikonka času25. 1. 2021, 11:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poradce premiéra, epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se koncem roku angažoval v soukromém projektu antigenního testování pro statisíce Čechů, napsal v pondělí web Seznam Zprávy. Na kreativní a marketingové části projektu se podílel galerista Jan Třeštík, jeden z účastníků říjnového setkání v uzavřené restauraci na Vyšehradě, po němž musel Prymula rezignovat na ministerskou funkci. Myšlenka masivního testování ale nezískala podle Prymuly podporu premiéra Andreje Babiše (ANO), a proto se nerealizovala.

Nord Wave 2 - Syntezátor z jiného světa
Ikonka času25. 1. 2021, 11:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdo se věnuje hře na klávesové nástroje, určitě už někdy zaznamenal některý z instrumentů značky Nord. Každý produkt z dílny švédského výrobce má příznačně červenou barvu, ...

Slovenského kandidáta na Oscara uvede v USA Centrum Simona Wiesenthala
Ikonka času25. 1. 2021, 11:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Historické drama Zpráva režiséra Petra Bebjaka se vrací k 2. světové válce. U příležitosti celosvětového dne holocaustu ho uvede online Centrum Simona Wiesenthala v USA. Česká premiéra bude na jaře po uvolnění restrikcí.

4. týden bude ve znamení Fedu a HDP ve vyspělých zemích za 4Q20
Ikonka času25. 1. 2021, 11:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z pohledu českých dat ekonomický kalendář nabídne pouze konjunkturální šetření ČSÚ. Hlavní událostí týdne budou předběžné výsledky HDP za čtvrtý kvartál některých evropských států (v čele s Německem, Francií a Španělskem) a také USA, kde navíc Fed...

Hnilička v průšvihu. Se Šlégrem byl na party papalášů, prý to byla chyba
Ikonka času25. 1. 2021, 11:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dva hokejoví olympijští vítězové z Nagana, kteří v současnosti působí v české politice, budou mít co vysvětlovat. Milana Hniličku, šéfa Národní sportovní agentury, a Jiřího Šlégra, místopředsedu Rady České televize, nachytali fotografové deníku Blesk na party v teplickém hotelu. Oslavy, která porušovala prakticky všechna vládní opatření proti šíření koronaviru, se účastnily desítky dalších osob. Hnilička se omluvil za "hloupou chybu" a je připraven nést následky.

Žehlíte správně? Odborník prozradil tipy pro prádlo bez zmuchlanin!
Ikonka času25. 1. 2021, 11:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Žehlení často nepatří mezi nejoblíbenější domácí práce. Existují ale triky, které ušetří spoustu času a zajistí, že prádlo bude bez jediného varhánku.

Výsledky Philipsu ve 4Q20 podpořila silná covidová poptávka. Covidová poptávka v r. 2021 by měla slábnout
Ikonka času25. 1. 2021, 11:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Holandská společnost Philips produkující mimo jiné zdravotnické technologie za 4Q loňského roku vykázala růst EBITA zisku o 7% na 1,14 mld. EUR při obdobném růstu celkových tržeb na úrovni 6 mld. EUR.Trh očekával zisk na úrovni 1,12 mld.

Hnilička uznal chybu a poslal 50 tisíc na charitu
Ikonka času25. 1. 2021, 11:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda Národní sportovní agentury a poslanec ANO Milan Hnilička uvedl, že účast na akci v Teplicích, kde se desítky lidí bavily navzdory vládním opatřením proti koronaviru, byla chybou. Poslanec podle svých slov ponese následky. Zároveň uvedl, že věnoval na charitu 50 000 korun.

Joe Biden mění směr Ameriky
Ikonka času25. 1. 2021, 11:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hned po inauguraci 46. amerického prezidenta Joe Bidena můžeme sledovat přijímání nových zákonů. Kromě tvrdšího přístupu v boji proti koronaviru se Biden začal zaměřovat na zvrácení některých zákonů přijatých během působení Donalda Trumpa.

Knižní tipy Deníku: Návrat Magora a rozsypaná slova Karla Poláčka
Ikonka času25. 1. 2021, 11:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jednou týdně si redaktoři Deníku vybírají z bohaté knižní nabídky. K lednovým úlovkům Michala Bystrova patří kromě básní Ivana Martina Jirouse i deník populárního amerického myslitele H. A. Thoreaua a povídky zlobivého markýze de Sade.

Máte volný počítač a data? Stát hledá posily na „covidovou“ linku. Plat? Nula
Ikonka času25. 1. 2021, 11:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jeden z nástrojů Chytré karantény, který v Česku pomáhá s informacemi ke koronaviru, se potýká s nedostatkem lidí a shání pro linku 1221 posily. Potřebuje 30 až 40 operátorů, kteří by pomohli s rezervováním termínů pro očkování, pro státní projekt je nabírá Český červený kříž. Podmínky? Dobrovolník musí mít vlastní počítač, sluchátka, mikrofon a hlavně pořádně silná data, aby tuto pomoc zvládl. Odměna? Pro dobrovolníky 0,-, a to i přesto, že linka je součástí Chytré karantény, na kterou rozpočet vyhradil 400 milionů korun.

Místo Velké Británie malá Anglie? Hrozí nám zhroucení, míní expremiér Brown
Ikonka času25. 1. 2021, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý britský premiér Gordon Brown uvedl, že pokud v Británii nedojde k zásadním reformám, mohla by se země zhroutit. Příliš mnoho lidí podle něj ztratilo víru ve způsob, jakým je země řízena. K neshodám v zemi také přispívá otázka referenda o nezávislosti, jež hodlá požadovat skotská vláda.

Opilec naboural na Znojemsku do dodávky, pak nacouval do zdi: Nadýchal dvě a půl promile
Ikonka času25. 1. 2021, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nabouraná auta a poničená zeď se škodou za 50 tisíc korun. To je bilance víkendové dopravní nehody, která se v sobotu ráno stala v malé obci na Znojemsku. Za vším je opilý cizinec (36), který v zatáčce nezkrotil vypůjčený vůz, přejel do protisměru a narazil do zaparkované dodávky.

Elitářská párty? U bývalého kmotra ČSSD byli Paroubek, Šlégr i Hnilička
Ikonka času25. 1. 2021, 11:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Navzdory všem vládním opatřením proti šíření koronaviru se v teplickém hotelu bývalého šéfa ústecké ČSSD Petra Bendy údajně konala elitářská party. Té se mimo jiné měli účastnit expremiér Jiří Paroubek, vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička či hokejista a politik Jiří Šlégr. Na kauzu upozornil server Expres.cz.

Británie se může bez reformy zhroutit, říká expremiér Brown. K neshodám vede i nespokojenost ve Skotsku
Ikonka času25. 1. 2021, 11:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý britský premiér Gordon Brown uvedl, že pokud v Británii nedojde k zásadním reformám, mohla by se země zhroutit. Příliš mnoho lidí podle něj ztratilo víru ve způsob, jakým je země řízena. K neshodám v zemi přispívá i otázka skotského referenda o nezávislosti. Skotská národní strana (SNP) podle Browna nemá demokratický mandát k uspořádání referenda a nic na tom nezmění ani očekávané vítězství SNP v květnových volbách do skotského parlamentu, píše agentura Reuters.

Nesvéprávný senior mával nožem před poliklinikou, chtěl za svým lékařem
Ikonka času25. 1. 2021, 11:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Strážníci v Krnově minulý týden řešili oznámení, že před budovou polikliniky na náměstí Hrdinů stojí starší muž, ohání se nožem a něco vykřikuje. Jak záhy zjistili, muž byl psychicky nemocný a chtěl za svým lékařem.

Tání ledu na Zemi zrychlilo, ukazuje nová studie. Vědci mluví o překvapení
Ikonka času25. 1. 2021, 11:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ledu nyní ročně na celém světě ubývá o 57 procent více než v polovině 90. let.

Čtyři fotbalisté a prezident klubu zahynuli při leteckém neštěstí
Ikonka času25. 1. 2021, 11:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tragédie otřásla brazilským fotbalem. Čtyři hráči a prezident klubu Palmas, hrající čtvrtou nejvyšší brazilskou soutěž, v neděli zahynuli při pádu malého dopravního letadla nedaleko města Porto Nacional. Fotbalisté byli na cestě k pondělnímu utkání v Goianii. Letoun se zřítil jen několik okamžiků po startu. Nehodu nikdo nepřežil.

Chlípník obtěžoval ženu v Chotkových sadech! Chtěl jí sáhnout na prsa, bránila se. Případ řeší policie
Ikonka času25. 1. 2021, 11:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pořádně nepříjemné chvíle si prožila žena ve středu večer v Chotkových sadech. Podle její výpovědi si k ní večer na lavičku přisedl neznámý muž a pokusil se jí sáhnout na prsa! Ona se bránila, po krátké potyčce z místa utekla. Případem se teď zabývají policisté.

Dočekal s Cibulskisem přijdou o úterní vzájemný souboj Litvínova s Vítkovicemi
Ikonka času25. 1. 2021, 11:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejový obránce Litvínova Oskars Cibulskis a vítkovický útočník Martin Dočekal obdrželi od předsedy disciplinární komise extraligy Viktora Ujčíka trest zákazu startu v jednom soutěžním utkání za fauly v nedělním 39. kole soutěže.

Rusko se neodvolá proti dvouletému vyloučení ze sportovních akcí
Ikonka času25. 1. 2021, 11:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rusko se neodvolá proti dvouletému vyloučení země z velkých sportovních soutěží včetně olympijských her v Tokiu 2021, zimních olympijských her v Pekingu 2022 či fotbalového mistrovství světa v Kataru 2022 kvůli opakovaným dopingovým proviněním. Oznámila to dnes národní antidopingová agentura RUSADA. Původně čtyřletý trest, který Sportovní arbitrážní soud (CAS) v Lausanne v prosinci zkrátil na polovinu, vyprší 16. prosince 2022.

Koronaviru se v Česku bát nemusíme, žádnou paniku, říkali před rokem
Ikonka času25. 1. 2021, 11:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko již téměř rok bojuje s epidemií koronaviru. Před proniknutím tohoto viru na její území se nevědělo, co lidi čeká. A i z vyšších míst přicházely výroky bagatelizující význam viru. Před rokem tehdejší hlavní hygienička Eva Gottvaldová v rozhovoru s iDNES.cz řekla: „Koronaviru se v Čechách bát nemusíme.“

Roman Prymula se podílel na soukromém projektu antigenního testování
Ikonka času25. 1. 2021, 11:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poradce premiéra, epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se koncem roku angažoval v soukromém projektu antigenního testování pro statisíce Čechů, napsal v pondělí server Seznam Zprávy. Na kreativní a marketingové části projektu se podílel galerista Jan Třeštík, jeden z účastníků říjnového setkání v uzavřené restauraci na Vyšehradě, po němž musel Prymula rezignovat na ministerskou funkci.

V Pomezí je dlouhá fronta na test, pendleři už nemusí stát venku na mrazu
Ikonka času25. 1. 2021, 11:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mnohakilometrové kolony od rána stojí na hraničním přechodu Pomezí nad Ohří. Tvoří je automobily pendlerů, kteří musí mít od sobotní půlnoci při vstupu do Bavorska negativní test na koronavirus, který není starší 48 hodin. Právě na hranicích, v nově vybudovaném mobilním odběrovém místě, nyní mohou antigenní test absolvovat.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru