Celkem 4507 článků.|

E15-ekonomika

Ceny klasických aut strmě padají, investoři loví jinde
Ikonka času24. 9. 2017, 11:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Automobilovým průmyslem hýbou změny v cenových hladinách klasických vozů. Ceny strmě padají, investoři se poohlíží jinde. Podle listu The Gurdian padly ceny klasických aut v roce 2016 o 10,4 procent a investoři se poohlížejí jinde. The Gurdian se opírá o zprávu banky Coutt, uvádějící, že kurzu jsou teď fotografie a vzácné hudební nástroje. Jejich tržní cena se za poslední rok zvýšila o 16,4 procent.

Ťok chce nalít čtrnáct miliard do vodní dopravy, velké lodě by proplouvaly Prahou až do Radotína
Ikonka času24. 9. 2017, 10:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do rozvoje vodní dopravy v Česku by se do roku 2023 mělo investovat zhruba 14 miliard korun. Předpokládá to koncepce vodní dopravy, kterou v pondělí projedná vláda. Materiál předkládaný ministerstvem dopravy předpokládá prodloužení vltavské a labské vodní cesty na 338 kilometrů. Velké nákladní lodě by tak mohly proplouvat Prahou až do přístavu v Radotíně, na Labi by pak končily v Pardubicích. Mezi nejvýznamnější stavby patří známé jezy na Labi v Děčíně a Přelouči, lodní zdvihadla na Orlické a Slapské přehradě nebo výstavba nové plavební komory na pražském Smíchově.

OBRAZEM: Podívejte se na hřmící vodopád Dynanji a jeho okolí na západě Islandu
Ikonka času24. 9. 2017, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Cesta do severozápadní části Islandu je náročná, ale cíl stojí za to. V roce 1981 byl vodopád Dynanji, který zde duní, vyhlášen národní přírodní památkou. Nejbližší městečko je vzdálené sedmdesát kilometrů. Jinak kameny, fjordy, kosodřeviny a prašná cesta. Kromě několika dobrodruhů zde potkáte jen ovce a ptáky. 

Americká armáda vydala příručku pro hybridní válku s Rusy. Jejich slabinou je prý chabá motivace
Ikonka času24. 9. 2017, 8:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americká armáda vydala příručku radící na 68 stranách, jak porazit ruské vojáky v hybridní válce, za jakou je považován například konflikt na východě Ukrajiny či anexe Krymu. O příručce, vydané v závěru loňského roku a dostupné na internetu, informoval dnes ruský list Kommersant, s odvoláním na web amerického listu The National Interest.

TOP 10: Auta, kterými se vozil Donald Trump. Do Putinovy limuzíny mají daleko
Ikonka času24. 9. 2017, 8:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Asi každý aspekt soukromého i profesního života amerického prezidenta Donalda Trumpa byl v posledních měsících nesčetněkrát probírán. O jeho vozovém parku se však příliš nemluví. Když jsme slyšeli spojení Trump a auta, bylo to v souvislosti s uzavřením Fordovy továrny v Mexiku či s připravovanou obrněnou limuzínou od Cadillacu. Podívejte se ale do galerie na nejzajímavější dopravní prostředky, které má či měl ve svých garážích.

Reaktor „chlazený mlékem“: tak před 60 lety Československo vstoupilo mezi jaderné velmoci
Ikonka času24. 9. 2017, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Trvalo to jen patnáct minut. V noci z 24. na 25. září zasunuli technici v Řeži severně od Prahy poslední z 26 palivových kazet do nového pokusného jaderného reaktoru. Uran obohacený 10 procenty izotopu U235 se začal štěpit. Když sedm minut po půlnoci vědci štěpnou reakci zastavili, stalo se Československo devátou zemí na světě, která provedla řízenou řetězovou štěpnou reakci. 

Američané poslali bombardéry a bojové stíhačky ke KLDR, chtějí demonstrovat sílu
Ikonka času23. 9. 2017, 20:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mezinárodním vzdušným prostorem nad mořem u východního pobřeží Severní Koreje proletěly americké strategické bombardéry doprovázené bojovými stíhačkami. Cílem operace bylo demonstrovat rozsah vojenských možností, které má prezident Donald Trump k dispozici.

Práce z domova už v Česku přestává být výsadou ajťáků, prosazuje se v dalších oborech
Ikonka času23. 9. 2017, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Flexibilita v zaměstnání je pro Čechy čím dál dostupnější. Oborů, ve kterých čeští pracovníci mohou využívat možnosti pracovat z domova, přibývá. Kromě IT pracovníků, poradců a dalších profesí, které jsou postaveny zejména na práci s daty, se práce z domova šíří i do stavebnictví, velkoobchodu nebo třeba veřejného sektoru.

Netradiční závod. Automobiloví veteráni zdolali kopec pod Cukrákem, podívejte se
Ikonka času23. 9. 2017, 19:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jízda o pohár Elišky Junkové Zbraslav-Jíloviště se uskutečnila druhou zářijovou sobutu. Letos navíc oslavil 50. výročí pořadatel Veteran Car Club Praha. Program byl i v neděli, kdy konala konat výstava na Jílovišti a následně v Dobřichovicích. 

Praha je na kole geniálně průjezdná, říká Jakub Ditrich z bikesharingu Ofo
Ikonka času23. 9. 2017, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do České republiky v posledních týdnech oznámily expanzi čínské bikesharingové společnosti Mobike a Ofo. Druhou jmenovanou v Česku zastupuje výrobce a prodejce kol Jakub Ditrich. Ten vidí budoucnost metropole především v dopravě na sdílených elektrokolech. 

Mexikem otřáslo další zemětřesení, znát bylo až v samotné metropoli
Ikonka času23. 9. 2017, 15:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve chvíli, kdy záchranáři dosud pokračují v prohledávání trosek po ničivých úterních otřesech, zasáhlo Mexiko další zemětřesení, tentokrát o síle 6,2 stupně. Epicentrum mělo v jižním státě Oaxaca. Otřesy pocítili i obyvatelé metropole, kde se mírně chvěly budovy.

Reuters: Vláda žádá ČEZ, aby se rozdělil. Stát by kontroloval jadernou a uhelnou energetiku
Ikonka času23. 9. 2017, 14:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zástupci české vlády podle informací agentury Reuters požádali vedení ČEZ, aby rozpracovalo variantu rozdělení skupiny, kdy by se oddělila distribuce a obnovitelné zdroje a stát by poté měl převzít kontrolu nad jadernou a uhelnou energetikou. Mluvčí skupiny ČEZ Roman Gazdík odmítl zprávu Reuters komentovat.

Seskok parašutistů na pražské Letné se nepodařil. Výsadkář dopadl mezi diváky, které zranil
Ikonka času23. 9. 2017, 14:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při závěrečném seskoku osmi parašutistů na Dnech armády na pražské Letné se jeden z nich netrefil do určeného prostoru a dopadl mezi diváky. Zraněný je údajně výsadkář a tři diváci, z toho jedno dítě. Záchranáři zatím nemají bližší informace o rozsahu zranění.

Rath podal ústavní stížnost, nelíbí se mu použití odposlechů
Ikonka času23. 9. 2017, 12:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý středočeský hejtman David Rath podal ústavní stížnost kvůli červnovému rozhodnutí Nejvyššího soudu, který konstatoval, že výsledky odposlechů jsou v Rathově korupční kauze použitelné jako důkazy. Podle Rathových obhájců tím bylo porušeno právo na spravedlivý proces. Informoval o tom server iRozhlas.cz. Rath již v srpnu uvedl, že stížnost připravuje.

Z KLDR je hlášeno slabé zemětřesení, Čína hovoří o možném výbuchu
Ikonka času23. 9. 2017, 12:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Severní Koreji došlo k zemětřesení o síle 3,4 stupně, které mělo ohnisko na zemském povrchu. Čínská geologická služba uvedla, že se zřejmě jedná o důsledky exploze. Podobná zemětřesení v minulosti obvykle následovala po zkouškách jaderných zbraní. Pchjongjang ve čtvrtek sdělil, že chystá dosud nejsilnější test vodíkové bomby.

Dolínek: V Praze nechci nákladní tranzitní dopravu ani náhodou
Ikonka času23. 9. 2017, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Ještě do konce roku chci městským firmám přikázat, aby při jakékoliv stavební úpravě vozovky rovnou počítaly s budoucí výstavbou elektrostanice," říká v rozhovoru pro portál Auto.cz pražský radní pro dopravu Petr Dolínek, o kterém se spekuluje jako o možném budoucím ministru dopravy. Má stát podporovat elektromobilitu? Bude v hlavním městě zavedené mýto? A dostanou se náklaďáky ve větší míře do hlavního města?

Kolik letišť Berlín potřebuje? Obyvatelé města nebudou hlasovat jen o budoucnosti Merkelové
Ikonka času23. 9. 2017, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V neděli se bude rozhodovat o budoucnosti Německa, Němci půjdou k volbám do Spolkového sněmu. Ve stejný den však proběhné i jiné významné hlasování – referendum o zachování letiště Tegel v Berlíně. Hlavní ze dvou berlínských letišť chce zrušit berlínský senát kvůli chystanému novému velkému letišti Berlin Brandenburg, jehož dostavba se však nadále protahuje. 

Badatelé odhalili poklad, na dně Černého moře se skrýval ohromný hřbitov lodí
Ikonka času23. 9. 2017, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Černém moři se podařilo nalézt skutečný hřbitov lodí – místo, kde spočívá přibližně 60 vraků různých plavidel, vyrobených během 2 500 let (od byzantské éry až do 19. století). Některé z nich jsou navíc skvěle zachované.

OBRAZEM: Cesta kapky skla do podoby chladné lahve trvá 110 minut
Ikonka času23. 9. 2017, 9:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sklárna v Dubí vyprodukuje za den 600 tisíc lahví. Nejvíce z nich jde na český a německý trh. Pracoval v ní i senátor Jaroslav Kubera.

Komentář Dušana Šrámka: Podezřelá Pelikánova žaloba
Ikonka času23. 9. 2017, 8:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) podal kárnou žalobu na soudkyni Helenu Královou z Obvodního soudu pro Prahu 1. Návrh se týká pěti různých trestních řízení, která Králová podle ministra prodloužila o léta, protože v nich opakovaně nerespektovala závazné právní názory nadřízených soudů.

Čína končí s pasivitou vůči KLDR. Zakazuje export zkapalněného zemního plynu a ropných produktů
Ikonka času23. 9. 2017, 8:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čína od října omezí vývoz některých ropných produktů do KLDR a s okamžitou platností zakazuje export zkapalněného zemního plynu do sousední země. Peking zároveň na základě sankcí přijatých minulý týden Radou bezpečnosti OSN v souvislosti se severokorejskými jadernými a raketovými testy vyhlásil okamžitý zákaz dovozu textilu z KLDR.

Tatra ohromila automobilový svět: postavila unikátní osmikolku se všemi řiditelnými koly
Ikonka času23. 9. 2017, 7:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kopřivnická automobilka opět dokazuje, že je připravena nabídnout i taková konstrukční řešení, která konkurence neumí a ani nemůže předložit.

ČEZ získal téměř padesát miliard zpět ze zahraničních investic
Ikonka času23. 9. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na začátku tisíciletí zahájila skupina ČEZ svou spanilou investiční jízdu, a to zejména na Balkáně. Investice dosáhly výše 2,9 miliardy eur, přičemž z této sumy se již vrátilo do republiky již 1,9 miliardy (49,5 miliardy korun). Současná investiční pozice je tak ve výši jedné miliardy eur.

Američané nehodlají ustoupit od diplomatického řešení sporu s KLDR, Rusové chtějí zchladit horké lavy
Ikonka času22. 9. 2017, 20:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rostoucí napětí ve vztazích USA s KLDR je výzvou, ale úsilí řešit spor diplomaticky bude navzdory vzrušené rétorice pokračovat. V rozhovoru pro televizi ABC to řekl americký ministr zahraničí Rex Tillerson. Prezident Donald Trump mezitím na twitteru zopakoval své výpady vůči severokorejskému diktátorovi Kim Čong-unovi. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v sídle OSN v New Yorku označil vzájemné vyhrožování mezi vůdci obou zemí za "dost špatné" a vyzval k tomu, aby se "zchladily horké hlavy".

Prahu zaplaví sdílená kola, na trh vstupují čínské společnosti
Ikonka času22. 9. 2017, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká metropole se v posledních měsících stala cílem čínských bikesharingových startupů. Ty chtějí Pražanům nabídnout sdílení jízdních kol a konkurovat tak zavedeným službám, především českému Rekolu. Společnosti Ofo i Mobike, které na český trh míří, však za sebou mají významné investory, například koncern Alibaba. Magistrát chce přijít s regulací bikesharingu ještě na podzim.

Škoda přesune výrobu své novinky do Německa, varují odboráři
Ikonka času22. 9. 2017, 17:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto chce podle odborářů přesunout výrobu následníka modelu Superb do Německa. Důvodem má být velká poptávka po vozech značky Škoda, továrny tak nestíhají uspokojit poptávku. Mluvčí Škody Auto Zdeněk Štěpánek informaci nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.

Invia loni prodala zájezdy za víc jak čtyři miliardy, nárůst nezabrzdila ani migrační krize
Ikonka času22. 9. 2017, 15:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Cestovní agentura Invia.cz loni prodala v ČR zájezdy cestovních kanceláří v objemu 4,44 miliardy korun, což je meziročně o čtyři procenta víc. Tržby na českém trhu dosáhly 296 milionů korun a zisk stoupl o 11 procent na 80 milionů korun.

Britská policie obvinila údajného pachatele z pumového útoku v metru
Ikonka času22. 9. 2017, 14:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pumový útok v londýnském metru má pokračování. Britská policie obvinila z pokusu o vraždu osmnáctiletého muže, údajného pachatele útoku z minulého týdne. Muž jménem Ahmed Hassan podle policie minulý pátek umístil bombu ve stanici metra Parsons Green. Exploze zranila třicet lidí.

Orbán: Evropská komise? Její přístup k polské vládě připomíná inkvizici
Ikonka času22. 9. 2017, 14:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Maďarský premiér Viktor Orbán  ve Varšavě přirovnal výhrady Evropské komise k počínání polské vlády k inkvizici. "Zpochybňování právního státu v Polsku má politický charakter. Vypadá úplně jako nějaká inkvizice," prohlásil Orbán poté, co se setkal s polskou premiérkou Beatou Szydlovou.

Reakce KLDR na Trumpova slova? Test rakety s jadernou hlavicí, obává se Japonsko
Ikonka času22. 9. 2017, 13:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Severní Korea možná připravuje test rakety s jadernou hlavicí, která přeletí Japonsko, prohlásil dnes japonský ministr obrany Icunori Onodera. Reagoval tak na výhrůžku severokorejského ministra zahraničí, podle něhož by KLDR mohla provést svůj dosud největší jaderný test v Pacifiku.

Ceny bytů v Česku dále rostou. Jejich prodejní cena meziročně stoupla skoro o 11 procent
Ikonka času22. 9. 2017, 13:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prodejní ceny bytů v Praze a v krajských městech ČR vzrostly ve 2. čtvrtletí letošního roku meziročně o 10,7 procenta na 49.800 korun za metr čtvereční. Nejdražší byla Praha s průměrnou cenou 65 700 korun, naopak v nejlevnějším Ústí nad Labem to bylo 11 800 korun.

Su Ťij musí být velmi opatrná, jinak zemi hrozí armádní puč, varuje ředitelka Barmského centra Sabe Soe
Ikonka času22. 9. 2017, 12:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vůdčí osobnost téměř šedesátimilionové Barmy Su Ťij, z níž nyní prchají před násilnostmi statisíce Rohingů, v krizi balancuje na tenkém ostří. Držitelka Nobelovy ceny za mír z roku 1991 ale prý nemůže jít do otevřeného sporu s armádou. „Vojáci by mohli říci: V zemi je chaos, musíme převzít vládu a udělat pořádek. Bohužel jim to umožňuje ústava,“ říká ředitelka Barmského centra Praha Sabe Soe.

Uber má další problémy, Londýn mu neobnoví licenci
Ikonka času22. 9. 2017, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Londýnský úřad zodpovědný za dopravní systém (TfL) se rozhodl, že alternativní taxislužbě Uber neobnoví provozní licenci, která vyprší na konci září. Praktiky Uberu podle úřadu představují bezpečnostní riziko pro veřejnost. Uber, jehož aplikaci v Londýně využívá zhruba 40 tisíc řidičů a 3,5 milionu cestujících, hodlá rozhodnutí TfL napadnout u soudu. Uber čelí problémům rovněž v České republice. V pátek vypršelo ultimátum pražských taxikářů, kteří požadují řešení situace kolem Uberu a hrozí blokádou.

CCleaner jsme koupili už napadený hackery, říká generální ředitel Avastu
Ikonka času22. 9. 2017, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Virus ukrytý v oblíbeném programu pro ´čištění´ počítačů CCleaner, který od léta patří globální jedničce v IT bezpečnosti - českému výrobci antivirových programů Avast, ohrozil letos v létě více než dva miliony zařízení na celém světě. 

ČNB ponechala rezervu na ochranu úvěrového trhu na jednom procentu
Ikonka času22. 9. 2017, 11:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká národní banka ponechala rezervu na ochranu úvěrového trhu, tzv. sazbu proticyklické kapitálové rezervy, pro všechny banky, spořitelní a úvěrní družstva a obchodníky s cennými papíry na jednom procentu.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru