Finparáda

Banky zkouší znovu uhnout před speciální daní. Minule to zvládly až příliš bravurně
Ikonka času25. 9. 2022, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak se pozná, že bankám teče do bot? Začnou státu nabízet pomoc při financování a zefektivnění všeho možného od dostupného bydlení přes digitalizaci státní správy po financování dopravních staveb. Počet „nabízených“ miliard pak závisí na...

Přesvědčili jsme Piráty, přesvědčíme i Spolu. Podpora od ANO je škodlivější než koalice, říká Hlaváček
Ikonka času25. 9. 2022, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Den po skončení komunálních voleb se v Praze rozjíždí vyjednávání o nové magistrátní koalici. Hlavní město podle prvních reakcí politiků zřejmě povedou stejné strany, jaké tvoří celostátní vládu. Koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, by...

Canov: Vadí mi, že STAN a jeho předseda zapomínají na starostovská témata
Ikonka času25. 9. 2022, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Necelé tři tisíce hlasů libereckého senátora Michaela Canova dělily od toho, aby svůj post v horní komoře obhájil již v prvním kole. Stejně jako před šesti lety i nyní chybělo málo, aby dlouholetý starosta Chrastavy získal nadpoloviční většinu...

Špinavé cely bez záchoda, bití i bodnutí nožem. Propuštěný Brit popsal, jak ho mučili ruští vojáci
Ikonka času25. 9. 2022, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britský občan Aiden Aslin v prvním rozhovoru po propuštění ze zajetí britskému deníku The Sun popsal, jak ho ruští vojáci v bojích na východě Ukrajiny zajali a pak týrali. Na Ukrajině ho drželi pět měsíců, propuštěn byl tento týden v rámci velké...

Hnutí ANO začalo v Karlových Varech jednat o vzniku koalice
Ikonka času25. 9. 2022, 13:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hnutí ANO, které vyhrálo komunální volby v Karlových Varech, začalo dnes jednat o vzniku koalice ve městě. Jako první přišlo na řadu hnutí Karlovaráci, které skončilo ve volbách na druhém místě. Dnes chce ANO jednat ještě s koalicí Spolu. Jde o strany, které tvořily koalici v Karlových Varech v posledních čtyřech letech. Na této platformě by vítězové chtěli začít sestavovat koalici, řekla dnes ČTK primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Jak připravit vítězného veterána z Le Mans na závodní víkend
Ikonka času25. 9. 2022, 13:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za exhibicí legendárních veteránů je mnoho práce na zprovoznění zastaralých technických prototypů. Někdy nestačí ani tři základní předpoklady a musí nastoupit tovární inženýři z několika automobilek.

Bohumil Pečinka: Volební tsunami neproběhla. Co se stalo? 
Ikonka času25. 9. 2022, 13:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Expremiér Andrej Babiš projektoval komunální a senátní volby 2022 jako referendum o vládě Petra Fialy. Mluvilo se o oranžové tsunami, což byl volební úspěch ČSSD v krajských volbách 2008, když sociální demokraté získali prvenství ve většině krajů a ovládli výsledky senátních voleb. Zopakovalo se to i tentokrát v režii ANO?

Piráti a STAN se spojili s ANO. Vítězné Spolu chtějí v Plzni poslat do opozice
Ikonka času25. 9. 2022, 13:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lídr vítězného Spolu v Plzni David Šlouf míní, že vznikající koalice ve volbách druhého ANO, Pirátů a STAN byla domluvená předem. Spolu, tedy ODS, TOP 09 a KDU-ČSL komunální volby v Plzni vyhrálo, skončí ale v opozici. ANO, Piráti a STAN po sečtení hlasů oznámili, že mají 23 křesel v 47členném zastupitelstvu a že ANO získalo dva další nezávislé zastupitele kandidující za SPD.

Z Nagyové se mi chce plakat. Čeká mě ještě týden polopravd a lží, říká Vystrčil
Ikonka času25. 9. 2022, 13:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čekám další polopravdy a nepravdy, aby to působilo negativně, předvídá před druhým kolem senátních voleb na Jihlavsku předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS. „Pořád věřím, že to nemůže být o tom, kdo má lepší marketing a kdo dokáže lépe oslovit temné proudy v této společnosti,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Vystrčil.

Zahraniční média si všímají, že ve volbách uspělo ve většině velkých měst hnutí ANO
Ikonka času25. 9. 2022, 13:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zahraniční média si všímají, že ve volbách do obecních zastupitelstev v České republice uspělo ve většině velkých měst hnutí ANO bývalého premiéra Andreje Babiše. Jak poznamenala agentura Reuters, Česká republika, podobně jako jiné členské země EU, bojuje s obrovskou inflací a vysokými cenami energií. Opozice přitom říká, že vláda premiéra Petra Fialy toho udělala příliš málo a příliš pozdě, aby lidem pomohla.

Experti: Žoldáci, dobrodruzi a trestanci došli. Mobilizace potíže Rusů umocní
Ikonka času25. 9. 2022, 13:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zvoní imperiálnímu Rusku opravdu hrana? Mobilizace vojenských záloh je dalším krokem ke zborcení mýtu o neporazitelnosti ruské armády. Podle expertů je Kreml v zoufalé situaci a ruskému vládci Vladimiru Putinovi zbývá doslova jen pár nástrojů k další eskalaci, a to mobilizace a hrozby použití jaderných zbraní.

Špinavá slina, typický lidovec, neunesl Okamura označení SPD za extremisty
Ikonka času25. 9. 2022, 13:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka vyloučil povolební vyjednávání s hnutím SPD, které označil za extremistické, a uvedl, že co do počtu mandátů je jeho strana vítězem voleb. Za vítěze se prohlásil i předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ministra práce a sociálních věcí nařkl, že „plive špinavou slinu“. Politici byli hosty Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News.

NadSTANdardní výsledek. Navzdory kauzám mohlo Rakušanovo hnutí mluvit o úspěchu
Ikonka času25. 9. 2022, 13:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
S příjezdem do volebního štábu si výrazné tváře STAN dávaly na čas, jako by si připouštěly obavy z výsledku. Vládní hnutí totiž komunální a senátní volby nezastihly v úplně dobrém rozpoložení. Navzdory všem kauzám mohl nakonec předseda Vít Rakušan mluvit o úspěchu.

Malostranský zápisník: Osprchuj se s dědou – a poraz Putina!
Ikonka času25. 9. 2022, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Proč by sprchový kout ministra Jurečky mohl vyprávět? Jak vláda zachránila národ před sebou samou. Vstali noví Burešové v ANO. Štěstí někdy sedne i na Piráta. Kdo je utajený člen hnutí STAN? A receptář na neděli s Markem Bendou. Píše komentátor MF DNES Miroslav Korecký.

Proti Putinovi už se obrací i jeho spojenci
Ikonka času25. 9. 2022, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dva vysoce postavení ruští zákonodárci dnes reagovali na řadu stížností ohledně částečné mobilizace, kterou vyhlásil tento týden prezident Vladimir Putin. Představitelé, kteří patří mezi blízké spojence šéfa Kremlu, nařídili regionálním úředníkům, aby se situací zabývali a urychleně vyřešili excesy, jež vyvolaly hněv veřejnosti. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Česko by mělo přijímat Rusy prchající před mobilizací, soudí Zeman
Ikonka času25. 9. 2022, 12:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rusy prchající z domoviny před mobilizací by Česko podle prezidenta Miloše Zemana mělo přijímat. Podle něj nepředstavují bezpečnostní riziko, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News.

V pražských Řeporyjích hladce obhájil prvenství svérázný starosta Novotný
Ikonka času25. 9. 2022, 12:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I letošní komunální volby v pražských Řeporyjích vyhrála kandidátka ODS v čele se současným starostou Pavlem Novotným. Strana získala 37,13 procent a v jedenáctičlenném zastupitelstvu obsadí pět křesel. Úspěch zaznamenal také starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Jeho Praha sobě s 53 procenty tu suverénně vyhrála.

V Íránu při protestech zemřelo nejméně 41 lidí, vláda výrazně omezuje internet
Ikonka času25. 9. 2022, 12:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Íránu pokračují protesty, které před více než týdnem rozpoutala smrt mladé ženy v policejní vazbě. O život při nich přišlo už nejméně 41 lidí. Íránský prezident Ebráhím Raísí uvedl, že země se musí s demonstracemi „rozhodně vypořádat“. Írán rovněž zkritizoval krok USA, které chtějí udělat výjimku ze sankcí, aby pomohly Íráncům zajistit v době celonárodních protestů internet.

V Praze nově uspěly SPD a Praha Sobě
Ikonka času25. 9. 2022, 12:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do zastupitelstev velké části větších pražských městských částí se v těchto volbách nově dostali zástupci SPD a Prahy Sobě. SPD, která většinou kandidovala společně nebo s podporou Trikolory, uspěla v Praze 2, 3, 6, 8, 9, 10, 13, 14 a 15, mandáty nezískala v Praze 4 a 5. Zástupci SPD zasednou i v zastupitelstvu hlavního města.

Česko by podle Zemana mělo přijmout Rusy, kteří utíkají před mobilizací
Ikonka času25. 9. 2022, 12:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká republika by podle prezidenta Miloše Zemana měla pomáhat Rusům, kteří ze země prchají před částečnou mobilizací. Zeman tak odmítl stanovisko ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), který se dříve k jejich přijímání vyjádřil negativně a oznámil, že jde o „otázku bezpečnosti“. Český prezident to sdělil v rozhovoru pro televizní stanici CNN Prima News.

Zeman chce přijímat Rusy prchající před mobilizací. K ministrům má výhrady
Ikonka času25. 9. 2022, 12:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Miloš Zeman nebude naléhat na premiéra Petra Fialu (ODS), aby ve vládě vyměnil některé ministry, které nedávno kritizoval v rozhovoru pro Mladou frontu DNES. Bude s ním o tom ale mluvit, řekl dnes v Partii Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News. Sejde se s ním za několik dní.

V Olomouci začalo povolební vyjednávání o nové koalici
Ikonka času25. 9. 2022, 12:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Olomouci dnes ráno začalo povolební vyjednávání o nové koalici na magistrátu. Vítězné hnutí ANO dopoledne usedlo k jednacímu stolu se zástupci koalice Spolu. Do pozdního odpoledne naplánovalo ANO další čtyři jednání se zástupci dalších politických stran a hnutí, jejichž kandidáti usednou v novém zastupitelstvu. ČTK to dnes řekl důvěryhodný zdroj, který je obeznámen s průběhem jednání o vytvoření radniční koalice.

Zeman: Ve volbách získaly SPD a ANO, levice totálně propadla. Neúspěchu komunistů nelituje
Ikonka času25. 9. 2022, 12:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle zisku nových mandátů v zastupitelstvech obcí získaly v pátečních a sobotních volbách SPD a ANO. Málo tratili občanští demokraté a lidovci a KDU-ČSL, středně Piráti, silně STAN, zhodnotil prezident Miloš Zeman výsledky hlasování v dnešním pořadu CNN Prima News Partie.

Zeman by přijal prchající Rusy, připustil srovnání Putina s Hitlerem
Ikonka času25. 9. 2022, 12:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Miloš Zeman se domnívá, že by Česká republika měla přijímat Rusy prchající před mobilizací. „Člověk, který prchá z Ruska, není bezpečnostní riziko,“ řekl v debatě v televizi Prima a CNN Prima News. Paralely mezi Putinem a Hitlerem považuje Zeman k ruskému prezidentovi za trochu nespravedlivé. „Ale jen trochu,“ řekl prezident.

Ministr Kupka obhájil post zastupitele v Líbeznicích
Ikonka času25. 9. 2022, 12:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Líbeznicích u Prahy opět vyhrála volby ODS. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS), který zde byl léta starostou, bude nadále zastupitelem. Jako starosta rezignoval po nástupu do ministerské funkce. Nyní kandidoval ze třetího místa, lídrem byl nynější starosta Jan Havlíček. V patnáctičlenném zastupitelstvu získala ODS téměř se 70 procenty hlasů 11 mandátů a SNK pro Líbeznice s 30 procenty čtyři mandáty.

Politika je o lidech, koalice se Spolu by mi nevadila, říká k povolebním vyjednáváním Babiš
Ikonka času25. 9. 2022, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sčítání hlasů v komunálních volbách provázely na tvářích špiček hnutí ANO úsměvy a dobrá nálada. Šéf hnutí a expremiér Andrej Babiš (ANO) považuje výsledky za úspěch. A to i přesto, že v těch největších městech kandidáti ANO neuspěli. Brno i Praha...

Potravinovému řetězci vládne hrstka firem. Jejich zisky jsou astronomické
Ikonka času25. 9. 2022, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Globálnímu potravinovému řetězci dnes dominuje jen malá skupina obrovských společností. Zatímco ještě například před pětadvaceti lety ovládalo čtyřicet procent celosvětového trhu s komerčním osivem deset společností, nyní jsou to pouhé dvě. Tvrdí to organizace zabývající se ekologickou spravedlností ETC Group, která si na toto téma nechala zhotovit studii.

Couvá Babiš z prezidentského závodu?
Ikonka času25. 9. 2022, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Andrej Babiš slíbil, že v druhé polovině října oznámí, jestli půjde do prezidentských voleb. Musí si evidentně pro sebe vyhodnotit, jestli má šanci uspět. A poslední výzkumy i nadále preferují jiného kandidáta – Petra Pavla. Když se Babiše zeptala Mladá fronta DNES, jestli považuje Pavla za silného…


Jak se nyní chystáte šetřit energiemi?
Ikonka času25. 9. 2022, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[image id="200265558" caption="ředitel Pražské plynárenské" align="left"][image id="200265560" caption="ředitelka české pobočky Greenpeace" align="left"][image id="200265559" caption="podnikatel v energetice" align="left"][image id="200265557" caption="spisovatel a fotograf" align="left"]

Respekt • Despekt
Ikonka času25. 9. 2022, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[image id="200265281" align="center"][image id="200265280" align="center"]

S Dylanem na Zeppelinově poli
Ikonka času25. 9. 2022, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
dopis z Norimberka


Za Írán ještě krásnější
Ikonka času25. 9. 2022, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lidé, kteří navštíví Írán, se po návratu často netají nadšením. Vydali se do Orientu a objevili pohostinné obyvatelstvo, krásnou zemi, zajímavou kulturu… Není divu, Írán je fascinující i bez turistického romantismu. Zvlášť ve velkých městech objeví návštěvník vzdělanou, moderní společnost, která na…

Na bombu by přišla ničivá odpověď
Ikonka času25. 9. 2022, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Putin opět vyhrožuje jadernými zbraněmi

Vertikála smrti
Ikonka času25. 9. 2022, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Svět je teď kvůli Putinovi ještě mnohem nebezpečnější

Další úkol pro maďarského páva
Ikonka času25. 9. 2022, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Viktora Orbána možná čeká trest za jeho hříchy. Co se ale bude dít potom?


 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru