Finparáda

Index termínovaných vkladů v září
26. 9. 2023, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Opět je tu pravidelná informace o změnách úrokových sazeb na termínovaných vkladech. U termínoindexu, tedy průměrné úrokové sazbě termínovaných vkladů došlo ke snížení u jednoroční fixace. Zbylé sledované fixace zůstaly beze změny. Podrobnosti z oblasti termínovaných vkladů naleznete v našem článku.

Průzkum realitního trhu za první polovinu roku 2023
26. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V prvních šesti měsících roku 2023 se na českém realitním trhu objevily známky mírného oživení, což signalizuje potenciální zlepšení po období stagnace či poklesu v důsledku předchozích ekonomických výzev. Ceny nemovitostí i úrokové sazby hypoték víceméně stagnovaly. Počet nemovitostí stále roste, přičemž lidé mají zájem především o novostavby. Vyplývá to z dat průzkumu fintech startupu hyponamíru.cz.

Co nového čeká na řidiče? Na domácích silnicích bude stačit digitální verze zelené karty
25. 9. 2023, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zelená karta ztratila barvu a teď přijde také o papír. Česká vláda v srpnu schválila zákon, podle kterého nebude od příštího roku nutné s sebou vozit zelenou kartu v listinné podobě. Na domácích silnicích stačí její digitální verze. Do zahraničí je to ale jiné, tam se i nadále bude muset s papírovým dokladem.

Nejlepší finanční produkty podle veřejnosti. Hlasujte na Finparádě
25. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Finparáda.cz ve spolupráci s analytickou společností Scott & Rose bude na začátku příštího roku vyhodnocovat nejlepší finanční produkty za rok 2023. Kromě kategorií, které hodnotí odborníci, bude vyhlášen i vítěz v kategorii Produkt veřejnosti, kterou ovlivňuje hlasování veřejnosti, tj. přímo návštěvníci serveru Finparáda.cz. Ovlivnit vítěze této kategorie tak můžete i vy. Hlasujte pro váš oblíbený finanční produkt!

Útraty Čechů v zahraničí meziročně vzrostly téměř o čtvrtinu. Kde Češi utráceli nejvíce?
22. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na dovolenou k moři nebo jen na skok do sousední země nakoupit. Češi i letos utráceli v zahraničí, a to dokonce o 23 % více než loni. Jen v letních měsících (od června do srpna) útraty stouply o 13 %. Nejčastěji přitom vyráží po Evropě – mezi nejpopulárnější destinace patřily Itálie, Chorvatsko a Řecko. Skokanem roku v objemu plateb je pak Polsko, kde Češi utráceli o třetinu více než loni, ukázala ČSOB a vyhledávače letenek Kiwi.com.

Čím dál více Čechů nakupuje online z mobilního telefonu. Jakou výhodu těmto lidem přinesla Raiffeisenbank?
21. 9. 2023, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pohodlí domova a nákupy na internetu. To je kombinace, kterou v posledních letech volí čím dál více lidí. Z průzkumu Mastercard vyplynulo, že 7 z 10 Čechů nakupuje online z mobilního telefonu. Banky se snaží svým klientům usnadnit nejen využívání bankovních produktů, ale i operace spojené s nakupováním. Například od letošního roku si uživatelé Raiffeisen bankovnictví mohou v aplikaci zobrazit číslo karty a CVC kód. Díky tomu nemusí při placení online hledat fyzickou kartu v peněžence.

Češi odkládají rekonstrukce hlavně kvůli penězům
21. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V následujících 12 měsících se podle průzkumu Buřinky do rekonstrukce plánuje pustit každý čtvrtý majitel rodinného domu. Nejčastější bariérou pro polovinu z těch, kteří rekonstrukci odkládají, jsou finance. Z tohoto důvodu většina Čechů domy opravuje raději postupně. Stavební spořitelny díky chystané spolupráci se Státním fondem životního prostředí postupně odstraňují tyto bariéry a zpřístupňují energeticky udržitelné rekonstrukce stále většímu počtu obyvatel.

Češi stále více preferují bezhotovostní platby
20. 9. 2023, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rychlost, jednoduchost a žádné zbytečné přepočítávání drobných. Tak Češi popisují ideální způsob placení v obchodech nebo za služby. Vyplývá to z průzkumu společnosti Mastercard. Počet lidí, kteří upřednostňují bezhotovostní platby, se dlouhodobě zvyšuje: vedle tradičních karet jsou na vzestupu hlavně mobily a chytré hodinky. Stále jsou ale místa, kde obchodníci bezhotovostní platby nepřijímají, což může řadu lidí od nákupu odradit.

Žebříček běžných účtů v září. Jaké je pořadí bank?
20. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Žebříček běžných účtů v září. Nadále se v čele žebříčku drží MONETA Money Bank, Česká spořitelna a Air Bank. V žebříčku se posunula na třetí místo Komerční banka s novým konceptem bankovnictví a účtem Start. Jaké je aktuální pořadí bank a jejich běžných účtů?

Většina na penzi spoří, movitější investují a co pro střadatele chystá stát?
19. 9. 2023, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Suma, se kterou by lidé měli odcházet na penzi, je samozřejmě individuální, záleží na tom, jak moc si chtějí udržet dosavadní životní standard. Pokud budeme počítat člověka s průměrným čistým příjmem 30 000 korun měsíčně, který si chce udržet svou životní úroveň, měl by mít naspořeno zhruba 2,5 milionu korun ve svých 65 letech, vysvětluje Vladimír Weiss, finanční poradce Partners.

I přes snahu EU zůstane desetina kryptosvěta bez regulace
19. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropské nařízení o trzích s kryptoaktivy (MiCA) vytvoří od roku 2025 nový regulovaný sektor finančních služeb. Jak ale upozorňují experti, přibližně desetina kryptosvěta zůstane v šedé zóně a regulaci na evropské úrovni podléhat nebude. Tento podíl se může velmi snadno výrazně změnit, online svět se dokáže vyvíjet velmi rychle. Zaváděná přísnější pravidla ale mohou ve finále způsobit raketový růst zatím neregulované části trhu.

Jak si nastavit povinné ručení na auto, abyste neplatili více?
18. 9. 2023, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdybych to byl býval věděl… Tak bych si udělal lepší pojistku. Bohužel k takovému zjištění dospějí majitelé aut většinou až po první nehodě, kdy zjistí, že jejich asistenční služba neproplatí vyproštění vozidla po nehodě, že při totální škodě přišli o velké peníze za spoluúčast na havarijním pojištění nebo že museli doplatit původně výhodnou cenu za pojistku podle najetých kilometrů, když limit nepatrně „přešvihli“. Jak nastavit kvalitní havarijní pojištění i povinné ručení?

Hypoteční trh mírně roste
18. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hypoteční trh nadále ožívá. Podle nového ČBA Hypomonitoru zaznamenal objem poskytnutých hypoték meziměsíční růst o čtvrtinu. Komentář k nově zveřejněným datům a vývoji hypotečních úvěrů přinášíme v našem článku.

Firmy vydaly dluhopisy za více než 90 miliard Kč
15. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mezi lednem 2022 a červnem 2023 vydaly firmy 886 emisí korporátních dluhopisů v objemu 90,4 miliardy Kč. Více než polovina emitentů nabídla výnosy vyšší než 8 %. V insolvenci se ve sledovaném období ocitlo 10 emitentů, kteří vydali 35 emisí dluhopisů v celkovém objemu 3,2 miliardy Kč. Vyplývá to z údajů Srovnávače dluhopisů, který provozuje Dluhopisomat.

Co přináší společnost Revolut prostřednictvím Flexibilních účtů?
14. 9. 2023, 12:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Revolut, globální finanční aplikace s více než 30 miliony zákazníků po celém světě, nedávno v České republice spustila nový způsob multiměnového spoření – spořicí účty s vysokým výnosem. Flexibilní účty jsou možností, jak mohou zákazníci získat ze svých peněz co nejvíce, v době, kdy životní náklady rychle rostou. Zároveň také získají vysoké úrokové sazby.

Raiffeisen stavební spořitelna nabízí úrok 7 % p.a. na stavebním spoření
14. 9. 2023, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Začátkem září došlo ke změnám hned u několika stavebních spořitelen. Raiffeisen stavební spořitelna nabízí nový tarif stavebního spoření u kterého zdvojnásobí státní podporu. Jaké jsou další změny u stavebních spořitelen se dozvíte v našem článku.

ČNB zpřístupní registr pro platby na kontakt. Službu plánuje provozovat devět bank
14. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nový registr umožní bankám zprovoznit službu platby na kontakt, která zjednoduší posílání peněz mezi lidmi. Registr pro platby na kontakt bude provozovat Česká národní banka. Namísto čísla účtu v internetovém či mobilním bankovnictví bude stačit zadat mobilní číslo příjemce platby. Banky do něj budou mít přístup od 30. října 2023. Platby na kontakt by se pro veřejnost mohly spustit v průběhu listopadu.

Jak investovat - FinSeriál díl 20
13. 9. 2023, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přinášíme vám pravidelný Finparáda FinSeriál, kde se v připravené sérii článků dozvíte o aktuálních tématech z oblasti financí, investic a nemovitostí. Ve dvacátém díle s názvem „Jak investovat“ se dozvíte informace o tom, jak začít investovat, co je to investiční trojúhelník nebo jak spolu souvisí riziko a investiční horizont.

Žebříček doplňkového penzijního spoření v září
13. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Žebříček penzijních účastnických fondů má nové pořadí. První místo patří Conseq penzijní společnosti, druhé místo zaujala Česká spořitelna - penzijní společnost a na třetí místo klesla Generali penzijní společnosti. Fondům se opět začíná dařit.

Produktové novinky bank v srpnu aneb co nového pro nás banky připravily?
12. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přinášíme vám pravidelnou informaci o tom, jaké produktové změny a inovace banky a pojišťovny provedly za uplynulý měsíc. Novinky v průběhu srpna letošního roku oznámily Raiffeisenbank, Komerční banka, KB Pojišťovna, Slavia pojišťovna a UniCredit Bank, Přehled všech produktových novinek u jednotlivých společností najdete v článku.

Jaké změny pro řidiče přinese novela zákona o povinném ručení?
11. 9. 2023, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Připravovaná novela zákona o povinném ručení bude pro řidiče znamenat hned několik změn, pro pojišťovny pak hlavně digitální revoluci. Povinné ručení by se již od 23. prosince 2023 mělo řídit novým zákonem. ČR mění podmínky kvůli sjednocení pravidel s ostatními státy EU podle takzvané motorové směrnice.

Žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů v září
11. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Finparádě jsme aktualizovali žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů. V žebříčku nadále vede Max banka, UniCredit Bank, Trinity Bank a NEY spořitelní družstvo. Jaké jsou aktuálně nejvyšší sazby?

Jaké novinky nabízí Raiffeisenbank svým klientům?
8. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Raiffeisenbank k hypotečním úvěrům a refinancovaným úvěrům sjednaným mezi 4. zářím a 27. říjnem 2023 nabízí zajištění ocenění nemovitosti zdarma. Nově umožňuje pro cizince ze zemí Evropské unie využívat bankovní identitu, která jim přinese usnadnění a větší komfort při komunikaci se státem i soukromými poskytovateli služeb. Dále Raiffeisenbank přináší moderní mobilní aplikaci a internetové bankovnictví pro klienty Raiffeisen stavební spořitelny, která nahradí zastaralý Internet servis.

MONETA spouští placení prostřednictvím hodinek Swatch
7. 9. 2023, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
MONETA Money Bank začala podporovat platební službu Swatch PAY! Ta umožňuje bezkontaktní placení prostřednictvím speciálních modelů „klasických“ hodinek Swatch. Hodinky jsou opatřené NFC čipem, díky kterému lze nahrát přímo do hodinek platební kartu a následně s ní nejen platit, ale i vybírat hotovost z bankomatu.

Evropský trh s ETF je nastartovaný na odpovědné investování
7. 9. 2023, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropský trh s ETF potřeboval jen něco málo přes 20 let, aby nashromáždil aktiva v hodnotě 1,2 bilionu liber v přibližně 2 000 fondech. Avšak jejich využívání asset manažery, finančními poradci a mladší generací soukromých investorů začalo nabírat na síle až v posledních několika letech. Investoři stále častěji zařazují ETF do svých portfolií, ať už kvůli diverzifikaci, přístupu k novým příležitostem nebo jednoduše kvůli snížení nákladů. Přesto vše nasvědčuje tomu, že se nacházíme v počátečních fázích růstu.

Pokles sazeb hypotečních úvěrů pokračuje
7. 9. 2023, 0:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hypoteční úvěry již čtvrtým měsícem zlevňují. Průměrná nabídková sazba hypotečních úvěrů klesla o 9 bazických bodů. Aktuální data a komentáře k vývoji hypotečních úvěrů přinášíme v našem článku.

Jaký byl vývoj zlata za měsíc srpen?
6. 9. 2023, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zlato je investicí, která si navzdory času uchovává svou hodnotu. Proto je jednou z nejbezpečnějších, stabilních a konzervativních investic. Zlato sice nenabízí vysoké zhodnocení, ale na druhou stranu nese nízké riziko a jeho hodnota v dlouhodobém horizontu roste. Jak se měnila hodnota zlata a jak na změny reagoval tuzemský trh? Přinášíme přehled vývoje zlata za měsíc srpen.

Změny bankovních poplatků
6. 9. 2023, 8:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přinášíme vám informaci o změnách v produktech a v poplatcích českých bank. Česká spořitelna upravila poplatky u pojištění schopnosti splácet. MONETA Money Bank nachystala změny od 1. října a ČSOB, Komerční banka a UniCredit Bank změní své sazebníky od 1. listopadu. Za co si připlatíme se dočtete v našem článku.

Dokážete odolat podvodné zprávě, telefonátu? Vyzkoušejte si interaktivní kybertest!
5. 9. 2023, 15:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nikdy nevíte, kdy právě vám přijde podezřelá zpráva nebo podvodný telefonát. Dokážete odolat? Dokážou to vaši blízcí? Zkušenost ukazuje, že se oběťmi stávají i vzdělaní lidé a lidé pracující ve finančnictví. Pachatelé postupují sofistikovaně a dobře vědí, jak svými oběťmi manipulovat. Velmi často se jedná o cílené útoky využívající citlivé informace o obětech. Těch pachatelé dokážou šikovně využít, stejně tak jako mnoha dalších prvků manipulace. Časový nátlak, zastrašování, důvěra v lidský hlas, vyvolání pocitu snadného a rychlého zbohatnutí.

Denní zprávy
5. 9. 2023, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zajímá vás svět finančních produktů a služeb, ale i ekonomická témata? Každý všední den pro vás připravíme přehled těch nejzajímavějších informací a novinek z finančního trhu za den předchozí. Sledujte naše pravidelné denní zpravodajství na Finparádě.cz, ve kterém najdete veškeré důležité zprávy na jednom místě.

Žebříček podílových fondů na Finparádě za měsíc srpen
5. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podílový fond je soubor majetku (například akcií a dluhopisů), který je obhospodařován investiční společností. Jde o tzv. kolektivní způsob investování. Na Finparádě se zaměřujeme na podílové fondy z nabídky tuzemských pojišťoven a bank. Přinášíme vám žebříček podílových fondů za měsíc srpen.

Dodavatelé v září snižují ceny energií. Kolik lidé ušetří?
4. 9. 2023, 13:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V článku vám přinášíme informace o snižování cen energií tří dodavatelů. Konkrétně se jedná o společnost ČEZ, E.ON a PRE. ČEZ zlevní elektřinu i plyn od poloviny září. E.ON a PRE snižili ceny již od 1. září.

Jak vysokou odměnu můžete získat při založení běžného účtu?
4. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jaké banky aktuálně nabízí při založení běžného účtu nějakou formu bonusu a nebo slevy? Klienti se mohou těšit na finanční odměny, lístky do kina a další výhody. Které banky tyto odměny nabízejí, to Vám přinášíme v následujícím přehledu.

Finanční gramotnost školáků
1. 9. 2023, 12:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z testu finanční gramotnosti určené pro žáky 9. tříd základních škol neuspělo více než 54 % dospívajících. Co bylo obsahem testu a v čem se dospívající nevyznají?

Biometrické ověření u benefitních karet
1. 9. 2023, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Online platby zaměstnaneckými benefitními kartami lze od srpna ověřit pomocí aplikace Up klíč. O jakou inovaci se jedná?

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru