Celkem 6098 článků.|

Mesec.cz

Vdovský důchod v příkladech: Jak se počítá a kdy ho získáte déle jak na rok?
Ikonka času22. 6. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[7 minut čtení] V případě úmrtí jednoho z manželů má ten druhý nárok na pomoc od státu v podobě pozůstalostního důchodu. Jaké jsou podmínky pro jeho získání? A jak se tento důchod počítá? Poradíme. Automaticky vdovský či vdovecký důchod nedostanete. Musíte o něj požádat a splňovat zákonem stanovené podmínky. Ty jsou ještě náročnější pro ty, kdo chtějí tento pozůstalostní důchod pobírat déle než jen jeden rok. Vdovský či vdovecký důchod je zároveň určen jen pro manželské páry.

Odložili jste si kabát na věšák a je fuč. Kdo a kdy vám nahradí škodu?
Ikonka času22. 6. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[7 minut čtení] Přijdete o svršky v kadeřnictví nebo v práci. Kdo vám nahradí škodu? Jaká jsou pravidla podle občanského zákoníku a podle zákoníku práce? Co musíte udělat? Jak se postupy liší? Institut náhrady škody na věci odložené vám poskytuje jakožto zákazníkům provozů různých služeb ochranu před rizikem vznikajícím v důsledku toho, že jste při návštěvě provozu nuceni odkládat své věci, abyste mohli nabízenou službu využít, a ztrácíte tak svůj přehled a kontrolu nad nimi. Škoda, která musí být nahrazena, může spočívat nejen v odcizení věci, ale i v jejím zničení nebo poškození. Podobně jste chráněni i jako zaměstnanci, abyste se v práci mohli nerušeně věnovat plnění pracovních úkolů.

Rizika internetu: nechybují jen laxní uživatelé, ale i poskytovatelé služeb
Ikonka času21. 6. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Chraňte si hesla, zakrývejte rukou PIN atd. Chyba ale nemusí být jen na vaší straně. Často chybují i vývojáři aplikací, které pak s mnoha chybami umožní útočníkům data vykrást, ať se chráníte sebelépe. Hackeři a podvodníci zkoušejí stále nové finty a triky, jak z vás vymámit peníze, hesla k účtům, internetovým bankovnictvím či jakékoli jiné informace, které mohou využít. Proti těm, kteří se z vás snaží vylákat hesla, se dá bránit obezřetností a dostatečnou finanční gramotností. Proti těm, co kradou hesla, je zase nejlepší se dostatečně zabezpečit a nepoužívat jednoduchá hesla. Češi ale zabezpečení příliš neřeší, a tak útoků a okradených přibývá. Na vině však nemusí být jen laxní uživatelé, ale také špatně nastavený systém. Na konferenci Otevřené cesty, kterou pořádal server Měšec.cz o tom přednášel Jiří Nápravník ze společnosti Salamandr.

Jak dál po rodičovské, když se nechcete vrátit do práce nebo chcete jen kratší úvazek?
Ikonka času21. 6. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[6 minut čtení] Zvláště matky se po rodičovské dovolené mnohdy nedokážou vrátit do práce na plno. Nedaří se jim skloubit plné pracovní nasazení a péči o děti. Jaké mají možnosti? Jak to řešit se zaměstnavatelem? Jak je to s neplaceným volnem, jak s kratší pracovní dobou? Obrátila se na nás maminka, které brzy skončí rodičovská dovolená, protože druhorozený syn oslaví třetí narozeniny. Stará se i o další dítě, a proto se do zaměstnání nechce vracet na plný pracovní úvazek, tedy na plnou týdenní pracovní dobu. Požádala zaměstnavatele o neplacené volno do čtyř let věku mladšího syna, kdy už ten starší půjde do základní školy. Zaměstnavatel však nevyhověl.

Propad cen bytů nečekám, trh je ale třeba zbrzdit, říká šéf Hypoteční banky
Ikonka času20. 6. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[8 minut čtení] Trh s nemovitostmi potřebuje zchladit a jednotlivé banky to samy nezvládnou. Na druhou stranu se ČNB při tvorbě nových doporučení mohla inspirovat třeba na Slovensku, kde mají výjimku mladé rodiny. V rozhovoru se serverem Měšec.cz to říká šéf Hypoteční banky Jiří Feix. Česká národní banka v minulém týdnu oznámila nová omezení pro hypoteční trh. Banky budou muset od října více zkoumat příjmy žadatelů o hypotéky a půjčovat jim jen v případě, když výše úvěru nepřesáhne devítinásobek čistých ročních příjmů a celkové splátky půjček nepřesáhnou 45 procent pravidelných čistých příjmů.

Útoky na hotovost aneb případy z černé kroniky. I Stalin přepadával banky
Ikonka času20. 6. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Z padělání peněz se někdy stane i rodinný byznys. Vynalézavost lidí nezná mezí. Přinášíme historické případy padělání peněz a loupení hotovosti po celém světě. Hotovost vždy přitahovala nejrůznější nekalé živly k provádění nejrůznějších nelegálních skutků, které by se velmi dobře vyjímaly i v rubrice černá kronika jakýchkoli současných novin nebo časopisů. V tomto článku vás chci seznámit s několika útoky na peníze, které se udály v zahraničí. Začneme těmi nejstaršími.

Na jaké finty a triky vás budou lákat finanční poradci?
Ikonka času19. 6. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Jak poznat dobrého a špatného finančního poradce? Někdo hází všechny do jednoho pytle. Ti kvalitní a slušní ale stále existují a využít jejich služeb není žádná ostuda. Finanční poradci se z hlediska pověsti netěší zrovna dobrému jménu. Ačkoli i tuto práci lze bezpochyby vykonávat slušně, čestně a kvalitně, vždy se najde někdo, kdo bude chtít využít situace, sjedná si s vámi schůzku a bude vám nabízet produkty, které zaručeně využijete vy i celá vaše rodina. O tom, jak on využije velkou provizi, kterou za váš podpis nechtěné smlouvy získá, se nejspíše nezmíní.

Jak získat odstupné a kdy dostanete odškodné? Projděte si příklady z praxe
Ikonka času19. 6. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[9 minut čtení] Pokud při změně zaměstnavatele jdete do horšího, můžete získat odstupné, i když dáte výpověď sami. Pokud rušíte pracovní poměr pro nevyplacení mzdy, nemáte nárok na odstupné, ale na dvouměsíční odškodnění. Lze ušetřit na odvodech? Většina zaměstnanců ví, že při propuštění z organizačních důvodů (pokud se ruší či přemísťuje zaměstnavatel nebo jeho část či probíhají změny za účelem zefektivnění práce, v jejichž důsledku se stanou nadbyteční) mají nárok na odstupné, jehož výše se odvíjí od délky práce pro zaměstnavatele. Jde o jednonásobek až trojnásobek průměrného výdělku, což je minimum. Čtěte podrobnosti: Tři platy jako odstupné až po dvou letech práce

Čeho se bojí ČNB? Nechce, aby hlad po bydlení ohrozil banky
Ikonka času18. 6. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[7 minut čtení] Od října budou hypotéky hůře dostupné. Banky budou muset přísněji poměřovat příjmy a případné dluhy svých klientů. Centrální banka reaguje na přehřátý realitní trh. Česká národní banka zpřísní od října pravidla pro hypoteční trh. Banky budou muset více hlídat příjmy uchazečů o hypotéku. Jejich dluhy nebudou smět nově být vyšší jak devítinásobek ročních čistých příjmů a na jejich měsíční splátku nebudou smět lidé vydávat více jak 45 procent měsíčních čistých příjmů.

Jak na prodej nemovitosti, když je zatížena hypotékou?
Ikonka času18. 6. 2018, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Při koupi nemovitosti se čím dál tím více setkáváme s tím, že na listu vlastnictví najdeme zástavní právo nějaké banky, jelikož současný majitel si tuto nemovitost pořídil na hypotéku. Co s tím? Bude to problém? Máme to koupit? Obavy jsou možná na místě, ale zástavní právo jiné banky se dá vyřešit několika způsoby, a to ať budeme platit ze svých peněz, anebo budeme část kupní ceny financovat vlastní hypotékou.


Vrátit se nahoru