Mesec.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 6730 článků.|

Mesec.cz

UniCredit Bank rozdává 2000 Kč za založení účtu. Proplatí vaše nákupy
Ikonka času9. 12. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Za nový účet peníze jako bonus. Akční nabídka UniCredit Bank běží do konce prosince 2019, a pokud zvažujete změnu banky, nebo chcete další účet v bance, může být finanční bonus příjemná motivace. Přeneste si účet k nám a získejte zpět až 2000 Kč za všechny své nákupy. Tak začala kampaň UniCredit bank v říjnu 2019, a protože banka stále peníze rozdává až do konce prosince, ukážeme si, co musíte pro to udělat, abyste nemuseli číst podrobné podmínky akce UniCredit Bank.

Přispěli vám rodiče na bydlení? Co dostávají Češi věnem?
Ikonka času9. 12. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Někomu rodiče věnem dají auto, jiní dají dítěti do výbavy peřiny nebo stavební spoření. Nejčastěji se v dnešní době dávají peníze. Co jste od rodičů dostali vy? A plánujete dávat věno nebo výbavu i svým dětem? Většina rodičů se snaží svým dětem vstup do života ulehčit. Ať už se jedná o osamostatnění, nebo vstup do manželství, rodiče často dětem pomáhají. Finančně, ale i materiálně. Stavební spořitelna České spořitelny provedla studii, ve které se zaměřila na to, jakým způsobem rodiče své děti podporují.

Historie peněz v Mexiku a v Trinidadu a Tobagu
Ikonka času7. 12. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] První mexické mince razili kolonizátoři z kradeného zlata indiánů. Vzácné šperky a posvátné předměty skončily v tavících pecích, kde byly přeměněny na zlatou měnu. Na ostrovech Trinidad a Tobago byly některé mince v oběhu víc než sto let. Domorodé indiánské kultury (na celém americkém kontinentě) nedospěly ve svém vývoji k používání peněz. Takže peníze s valstní měnovou soustavou zde byly zavedeny teprve kolonizátory. Na začátku 15. století, v prvních desetiletích dobývání nově objeveného amerického kontinentu, se španělští dobyvatelé snažili ukořistit co nejvíce zlata a stříbra.

Pokusů o pojistné podvody přibývá. Podvodníci se specializují na úrazové pojištění
Ikonka času6. 12. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[6 minut čtení] Muž tvrdil, že omylem vypil litr vína. I takové případy vyšetřují týmy řešící pojistné podvody. Pokusů o ně každoročně přibývá a zvyšují se také částky jednotlivých případů. V roce 2018 prověřily pojišťovny sdružené v České asociaci pojišťoven (ČAP) 10 325 podezřelých hlášení a odhalily pojistné podvody v celkové hodnotě 1,299 miliardy Kč. Průměrná výše jednoho pojistného podvodu v tomto roce dosáhla hodnoty 232 000 Kč. Zatímco v roce 2017 to bylo jen 196 000 Kč. S nárůstem pojistných podvodů se potýká i Česká pojišťovna. V prvních třech čtvrtletích roku 2019 detektivové pojišťovny přišli na pojistné podvody v celkové hodnotě 316 milionů Kč.

Zvýšení minimální mzdy od 1. 1. 2020 prodraží zdravotní pojištění jeho „samoplátcům“
Ikonka času6. 12. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Pokud nejste zaměstnáni, nepodnikáte ani nejste uchazečem o zaměstnání či za vás z jiných důvodů neplatí zdravotní pojištění stát, zase si jako osoba bez zdanitelných příjmů připlatíte. Zvýšení minimální mzdy vždy potěší nízkopříjmové kategorie zaměstnanců, pakliže si i po nárůstu mzdových nákladů pro zaměstnavatele udrží práci. Stejně jako třeba uchazeče o zaměstnání, kteří si, když už nemají nárok na podporu v nezaměstnanosti (po vypršení podpůrčí doby), vydělávají v povoleném nekolidujícím zaměstnání (o změnách pro „pracující nezaměstnané“ pro rok 2020 si povíme někdy příště podrobněji). Na druhou stranu netěší zaměstnavatele, kteří zaměstnávají právě zaměstnance, jejichž práce má nízkou hodnotu, musejí jim přidat, ačkoliv se jejich přínos pro firmu nezvyšuje, a stejně tak netěší tzv. samoplátce zdravotního pojištění čili osoby bez zdanitelných příjmů.

Češi vs. riziko: Vrátili byste nalezenou peněženku?
Ikonka času5. 12. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Upravili byste si daňové přiznání, abyste nemuseli státu platit moc peněz? Vrátili byste nalezenou peněženku s 5000 Kč? Vztah Čechů k riziku je proměnlivý. Jste při investicích a v životě spíše opatrnější, nebo rádi riskujete? Pravděpodobně bude záležet na tom, o jakou záležitost půjde. NN Životní pojišťovna provedla průzkum, aby zmapovala vztah Čechů k riziku. Najdete se v odpovědích? Průzkum byl proveden metodou DOSPERT.

Můžete si cenu vánočních dárků pro děti odečíst od splátky výživného?
Ikonka času5. 12. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Dětem za Ježíška pod stromeček koupíte dárky za mnoho tisíc. Za částku mnohem vyšší, než je měsíční výživné. Napadne vás: A musím tedy platit za prosinec výživné? Nedalo by se aspoň snížit? Jak tomu je podle zákona? Pokud nejde o nějaký formální a více či méně povinnou loajalitou, či dokonce servilitou vynucený dárek, jako třeba nadřízenému nebo šéfovi firmy, kde pracujete, k narozeninám, darování je radost, a ne povinnost.

Na co si dát pozor při zazimování pojištěné chaty?
Ikonka času4. 12. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Vypnuli jste plyn a uzávěr vody? Majitelé zabezpečení svých chat často podceňují, pokud ale něco zanedbáte, pojišťovna vám nemusí proplatit celou výši pojistného plnění. Vlastníte chatu či domek, kam v zimě moc nejezdíte, a platíte pojištění s tím, že když se náhodou během vaší několikaměsíční nepřítomnosti něco stane, pojišťovna vám vzniklou škodu proplatí? Pozor. Pokud nevěnujete dostatečnou péči jejímu zazimování, pojišťovna vám v případě škody nemusí zaplatit ani korunu. Protože jste zanedbali svou povinnost předejít pojistné události (škodě), která je zakotvena i v občanském zákoníku.

Nesouhlasíte s ředitelskou důtkou vaší ratolesti. Můžete to dát k soudu?
Ikonka času4. 12. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Soud občany chrání před pochybeními státní a veřejné správy, do které patří i školství. Lze žalobou napadnout důtku či jiné kázeňské opatření udělené dítěti? Nezletilá dívka, žákyně základní školy, dostala ředitelskou důtku. To se rozhodně nelíbilo rodičům, a tak se její otec, zastupující žákyni, obrátil na správní soud. Správní soudnictví poskytuje ochranu proti zásahům orgánů státní a veřejné správy (správních orgánů) do (tzv. veřejných subjektivních) práv fyzických i právnických osob. Součástí veřejné správy je i školství. Otec se jménem dcery proti udělené důtce nejprve odvolal. Nedočkal se však žádného rozhodnutí.

Novinky v listopadu: pojištění poškození výtluky, Apple Pay a potvrzení transakcí skenem obličeje
Ikonka času3. 12. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[14 minut čtení] Zaregistrovali jste všechny změny za listopad? Pokud nevíte, ověřte si to v našem tradičním přehledu. V listopadu spustily další banky Apple Pay, Google Pay a další formy placení. Někde můžete nově potvrzovat transakce skenem obličeje a dalšími biometrickými prvky. A změny se dotkly i platů a minimální mzdy. Kooperativa pojišťovna v listopadu aktualizovala svou nabídku autopojištění a zařadila do něj připojištění VÝMOL. To kryje poškození vozidla v důsledku projetí neoznačeného výtluku na silnici. Limit pojistného plnění je v tomto případě nastaven na 10 000 Kč na pojistnou událost. Po vás pak pojišťovna v rámci šetření bude požadovat fotodokumentaci výmolu a poškození vozu s celkovou dispozicí místa, kde k poškození došlo.

Jak odvolat vlastní výpověď?
Ikonka času3. 12. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Rozmysleli jste si vlastní výpověď a teď přemýšlíte, jak ji odvolat? Máme pro vás praktický návod. Horká hlava vychladne. Říká se, že ráno moudřejší večera. Jednali jste v emocionálním vypětí nebo s vidinou lepšího zaměstnání a dali výpověď. Jenže to lepší místo je už obsazené nebo jste zjistili, že u jiného zaměstnavatele to zase tak úžasné není a rádi byste zůstali u dosavadního zaměstnavatele. Jak na to?

Některé pozemky čeká přeměřování. Vlastníci musí označit jejich hranice
Ikonka času2. 12. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[7 minut čtení] Jen vytyčením hranic ale nové mapování pro vlastníky končit nemusí. V případě změny výměry pozemku musí podat i daňové přiznání k dani z nemovitých věcí, a pokud je pozemek součástí zástavy, je nutné o změně informovat i banku. Říká se: „pokrok nezastavíš“. Platí to i pro katastr nemovitostí, jehož údaje se řadu let převáděly do digitální podoby. Dnes už je digitalizace prakticky dokončená a úřady se zabývají spíš navazujícími činnostmi, které mají za cíl dále zpřesnit údaje v katastru: revizí katastru a novým katastrálním mapováním. A právě tyto procesy se mohou dotknout i samotných vlastníků pozemků.

ČNB: Růst cen nemovitostí 2020 bude v roce zpomalovat, cena je přemrštěná
Ikonka času2. 12. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Cena bydlení nadhodnocena o 15 až 20 %. Proto vydala doporučení pro zpřísnění poskytování hypoték těm, kteří si pořizují další hypotéku v řadě a byt chtějí využít k pronajímaní. Současně chce, aby měla u hypoték zákonnou pravomoc stanovovat horní hranice ukazatelů LTV, DTI a DSTI. Česká národní banka nezmění doporučené limity ukazatelů LTV, DTI a DSTI pro poskytování hypotečních úvěrů. Přestože cena bytů a dalších nemovitostí určených k bydlení je podle ČNB nadhodnocená, k čemuž přispívá nízká úroková sazba hypoték. O ty je stále velký zájem. Byty se prodávají stále dostatečně dobře na to, aby developeři a majitelé prodávající nemovitosti šli s jejich cenou dolů.

Diskuze na Měšci se mění. Tak jako naše společnost
Ikonka času1. 12. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Server Měšec.cz zavádí povinné registrace a schvalování diskuzí, a to jako poslední ze serverů vydavatelství Internet Info. Mění se totiž naše společnost a s ní i pravidla slušného chování. Od neděle 1. 12. 2019 na Měšci oficiálně nově diskuzní příspěvek pod články a aktualitami přidáte jen jako registrovaní čtenáři. Měšec.cz se tak přidává k sesterským serverům Internet Info, kde tento systém již necelý rok funguje. Nejprve vaše názory budeme schvalovat, pokud ale nebudou porušovat pravidla diskuzí, budete moci přispívat již bez omezení. Když pravidla porušíte (bude vám smazán příspěvek), opět budou vaše názory muset být schvalovány. V krajním případě vám může být vystaven ban.


Vrátit se nahoru