Mesec.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 5063 článků.|

Mesec.cz

Na sdílených kolech můžete jezdit zadarmo. Platí to město a banka
Ikonka času27. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Bikesharing je mezi obyvateli měst stále populárnějším způsobem dopravy. S růžovými koly můžete jezdit zadarmo 15 minut a s platební kartou získáte další slevu. S modrými koly máte 10 minut zdarma. V Česku se na sdílených kolech svezete v devíti městech, a to buď zcela zadarmo, nebo za minimální poplatek. Je to mimo jiné díky Hello bank!, která se totiž stejně jako loni rozhodla podporovat zdravý životní styl a proplatí 15 minut prvních 10 jízd každému cyklistovi, který se rozhodne využít české bikesharingové společnosti Rekola.

Kdy odpovídá škola za poškození zdraví vašeho dítěte?
Ikonka času27. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Žák čtvrté třídy základní školy s vrozenou srdeční vadou zkolaboval při rozběhání během tělocviku a vážně si poškodil zdraví. Musí jej škola odškodnit? V zákoníku práce je ustanovena také rozšířená věcná působnost, která se týká případů, kdy se nejedná o vztah ze závislé práce. Stanoví, že za škodu, která vznikla žákům základních škol a základních uměleckých škol při vyučování nebo v přímé souvislosti s ním, odpovídá právnická osoba vykonávající činnost dané školy.

Poštovní spořitelna mění ceník. Zdraží papírové výpisy, ale zlevní jiné služby
Ikonka času26. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Některé nabízené služby už v ceníku nenajdete vůbec. Poštovní spořitelna je poskytovala bezplatně a nyní už nevidí důvod je v ceníku dále uvádět. Řada služeb ale zlevní a změny se dotknou i cestovního pojištění. Era/Poštovní spořitelna změní od pondělí 1. července 2019 sazebník a obchodní podmínky. Mimo jiné posouvá čas, do kdy můžete zadat platbu, aby ještě týž den odešla z vašeho účtu. Některé služby ze sazebníku vypouští, ale neznamená to, že už je neposkytuje. Podívejme se tedy na nejdůležitější změny, které vás čekají.

Hanuš Thein, Wüstenrot: Úvěrovat družstva a SVJ je pro nás snadné díky popularitě stavebka
Ikonka času26. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[6 minut čtení] Stavební spoření není jen pro občany. Stavební spořitelny umí úvěrovat i bytová družstva a společenství vlastníků jednotek. Jak to probíhá a jaké jsou trendy? (ROZHOVOR) Stavební spořitelny jsou vnímány spíše jako cesta pro řešení vlastního, soukromého bydlení či jeho rekonstrukci. Stavebky ale přitom mají jako klienty i právnické osoby. Jak si v této oblasti stojí Wüstenrot? Jaké máte klienty z řad právnických osob?

Zdravotní pojištění psů a koček, co vám pojišťovna neproplatí?
Ikonka času25. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Mnozí majitelé v případě nemoci svého domácího mazlíčka investují do jeho léčby tisíce korun. Zdravotního pojištění ale ne vždy nabízí optimální úhrady, na některé způsoby léčby se pojištění navíc nevztahuje. Svého domácího mazlíčka můžete pojistit jen tehdy, když splníte následující podmínky. Zvíře musí být v době pojištění zdravé a musí mít očkování proti vybraným nemocem. Konkrétní typ očkování si stanoví pojišťovna v pojistných podmínkách. Očkování dokládáte očkovacím průkazem, který vám vystaví veterinář. Dále musí být zvíře označeno mikročipem nebo tetováním. Je možné, že po vás v pojišťovně budou chtít ještě vyplnit dotazník o aktuálním zdravotním stavu zvířete, potvrzený veterinářem, případně průkaz původu.

Přišla o nájemní byt, protože ubytovala sestřenici. Jaká jsou pravidla pro podnájem?
Ikonka času25. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Kdy potřebujete souhlas pronajímatele? Lze vyznačení trvalého pobytu na adrese obecního bytu v občanském průkazu podnájemníka považovat za souhlas této obce s podnájmem? Jako nájemce máte plné právo přijímat ve své domácnosti kohokoli, tedy například návštěvy. Pokud ale přijmete nového člena domácnosti, aby s vámi bydlel, jste povinni to oznámit. Pronajímatel má totiž právo vědět, že došlo ke zvýšení počtu osob žijících v bytě, a to bez zbytečného odkladu. Pokud to pronajímateli neoznámíte ani do dvou měsíců, co změna nastala, má se za to, že jste závažně porušili svou povinnost. A za to vám hrozí výpověď. K tomu se však ještě vrátíme.

Nakupujete na e-shopu anonymně nebo pod registrací? Z hlediska dat je v tom rozdíl
Ikonka času24. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Nakupujete na internetu pod registrací nebo anonymně? Jste někde přihlášeni k odběru newsletterů? Z hlediska marketingového využití dat je v jednotlivých variantách velký rozdíl. Liší se pak i to, jak s vámi firmy jednají. Když si vybíráte zboží v internetovém obchodě a následně se rozhodnete pro koupi, většinou tak můžete učinit dvěma způsoby. Buď anonymní formou, kdy jen nakoupíte a nevytvoříte si registraci, nebo formou, kdy registraci vytvoříte, případně už ji máte z minulosti a nyní ji při nákupu využijete.

Osvobozeni od starých dluhů. Některým se otevře možnost jejich promlčení
Ikonka času24. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[8 minut čtení] Ústavní soud konstatoval, že dluhy v exekuci, která je kvůli neplatné rozhodčí doložce vedena neprávem, se mohou promlčet. Jak zjistit, jestli je to i ten váš? Ústavní soud vydal rozhodnutí, které může řadě dlužníků dopomoci od jejich starých závazků. Konstatoval, že dluhy, které jsou vymáhány exekucí protiprávně (v daném případě kvůli neplatné rozhodčí doložce), se mohou promlčet.

Kolik vás bude stát cestovní pojištění na dovolenou?
Ikonka času21. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Chystáte se na cestu do zahraničí a přemýšlíte, jaký typ cestovního pojištěni si pořídit? Máme pro vás srovnání nabídek pojišťoven. Pomůžeme vám vybrat tu, která má i při nízké ceně pojistného příjemné limity pojistného plnění. Pomocí naší kalkulačky cestovního pojištění jsme zpracovali dva modelové příklady turistů, z nichž každý má na své pojištění jiné požadavky, a zjistili jsme, které cestovní pojištění je pro ně ideální.

Češi milují nákupy na AliExpressu. Jak na to krok po kroku
Ikonka času21. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[5 minut čtení] Nákup v čínských internetových obchodech se od nákupu v těch českých příliš neliší. Jsou tam však některá úskalí, na která si musí dát online zákazník pozor. Návod, jak nakupovat na AliExpressu krok po kroku. Nákupy z Číny si mezi českými online zákazníky našly své místo. Obchodů, přes které lze objednávat, je celá řada. Nejvíce využívaný a mezi českými zákazníky nejoblíbenější je AliExpress. Například přes cachbackový portál Tipli.cz uskuteční uživatelé v průběhu běžného měsíce zhruba 50 000 nákupů na AliExpressu.

Chráníte svá data dostatečně? Ani stát není důsledný
Ikonka času20. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Přihlašujete se do různých profilů jen jménem a heslem, ačkoli byste mohli využít i vícefaktorové ověřování? Pak hazardujete nejen se svými daty. Když někdo prolomí heslo do vaší datové schránky a poškodí vás, je dokazování na vaší straně. Jinak si musíte nést následky nedůsledného zabezpečení sami.

Můžete na dovolené dostat výpověď?
Ikonka času20. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[3 minuty čtení] Kdy si určujete nástup dovolené sami? Proč je dobré na mateřskou dovolenou navázat běžnou dovolenou? Můžete mít pracovní pohotovost, i když jste na dovolené? Dobu čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, i když to může být samozřejmě i na žádost zaměstnance, ale se 2 výjimkami, kdy termín nástupu určuje opravdu výhradně sám zaměstnanec.

Jak přežít v zahraničí s průkazem zdravotního pojištění EHIC?
Ikonka času19. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Průkazka vaší zdravotní pojišťovny vám otevírá dveře k lékařské péči v zemích EU, ale i mimo ně. Na co máte nárok, jak postupovat, kde budete ošetřeni a jaká mohou být úskalí spolehnout se jen na veřejné zdravotní pojištění? Jako občanovi České republiky se zdravotním pojištěním vám platí v zemích Evropské Unie průkaz EHIC, anglicky European Health Insurance Card, česky evropský průkaz zdravotního pojištění. Jde o jednotný průkaz zdravotního pojištění, na jehož základě vám bude poskytnuta a zaplacena nezbytná zdravotní péče v zemích Evropské unie (EU) a Evropského hospodářském prostoru (EHP). A občas i jinde.

Jeden stát, jedno území, jedna měna. Snaha sjednotit měnu vede do historie
Ikonka času19. 6. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Již odedávna existuje logická a ekonomickými zákonitostmi podpořená tendence ke sjednocování platné měny na určitém území, protože pro každý stát je životně důležitá jednotná měnová politika. Cesta k euru tak trvala několik století. Nejprve se podíváme zpět na základní momenty měnové politiky ve střední Evropě od 16. do 18. století.


Vrátit se nahoru