Mesec.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4678 článků.|

Mesec.cz

Raději ruský Sputnik než čekat měsíce. Zájem Čechů o vakcínu je překvapivý
Ikonka času11. 4. 2021, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podpora vakcíny Sputnik V je v Česku překvapivě vysoká. Pokud by jí úřady udělily výjimku, nechalo by si ji píchnout téměř čtyřicet sedm procent dotázaných, kteří dosud očkovací látku nedostali. Vyplývá to z dubnového průzkumu agentury STEM/MARK pro MF DNES mezi tisícovkou obyvatel ve věku od 18 do 75 let z celé republiky.

Stačí zakašlat a je z toho zpráva. Navalnyj na věznění víc získává, než tratí
Ikonka času11. 4. 2021, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už více než týden drží přední kritik Kremlu Alexej Navalnyj ve vězení hladovku. Požaduje tak, aby k němu pustili kvalifikovaného lékaře, ale nejen to – upozorňuje na nedostatečnou zdravotnickou péči v ruských věznicích. Ještě před měsícem se přitom zdálo, že uvěznění Navalného zajistí prakticky jeho zmizení z politické scény. Opak je ale pravda, shodují se analytici.

Kde vás naočkují dříve? Praktici se přetahují s centry o vakcíny
Ikonka času11. 4. 2021, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Téměř sedm set tisíc lidí v Česku mělo v sobotu splněno. Dostali dvě dávky a očkování proti covidu pro ně skončilo. Celkem je vyočkováno už přes dva miliony dávek. Pro další statisíce lidí však očkování teprve začíná. Na začátku týdne si na pomyslný konec fronty stoupne další skupina, senioři 65+. Kudy vede nejsnazší a nejrychlejší cesta k vakcíně?

KVÍZ: Věcné břemeno či nájemní smlouva. Znáte rizika při koupi nemovitosti?
Ikonka času11. 4. 2021, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Koupě nemovitosti znamená vysokou finanční investici, přesto si řada zájemců předem nezjišťuje všechny možné nedostatky a problémy. Co znamená věcné břemeno? Jak postupovat, když při prohlídce bytu objevíte trhlinu ve zdi? A můžete jako nový vlastník bytu vystěhovat nájemníky? Otestujte si své znalosti v dnešním kvízu.

Autofotka týdne: Tříkolový elektrický minináklaďák vyvinuli online
Ikonka času11. 4. 2021, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Říká se tomu doprava poslední míle. Dnes ji obstarávají kurýři, v Praze však už v testovacím provozu namísto dodávek sedlají elektrokola. Magazín věnovaný architektuře a designu Wallpaper Magazine vymyslel projekt speciálu pro městskou logistiku.

Toyota Celica: legendární drsňácké kupé ukončilo kariéru před 15 lety
Ikonka času11. 4. 2021, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Toyota Celica je aktuálně mrtvé auto, i když její návrat může být jen otázkou dobře načasovaného marketingu. Projeli jsme se v zakladatelce tohoto krásného příběhu plného pořádně dramatických aut.

Brazilská modelka Alessandra Ambrosio slaví čtyřicetiny
Ikonka času11. 4. 2021, 0:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Proslavila se jako andílek Victoria’s Secret a i díky svým podnikatelským aktivitám dodnes patří k nejlépe placeným modelkám. Několikrát si také zahrála ve filmu včetně bondovky Casino Royale. Brazilská modelka Alessandra Ambrosio právě dnes slaví čtyřicet let.

Co se stalo s Islámským státem? Muž z Pentagonu objasnil, kam se poděl chalífát
Ikonka času11. 4. 2021, 0:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
NÁZOR - Islámský stát (IS) ohrožoval celý Irák a celou Sýrii a vzbuzoval závažné obavy z terorismu v západním světě, připomíná vojenský publicista Kris Osborn. Bývalý pracovník Pentagonu v komentáři pro server National Interest pokládá otázky, co se s organizací stalo a zda skutečně zmizela.

Jak funguje mostový jeřáb
Ikonka času11. 4. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přesun materiálu po výrobní hale má většinou na starosti zaměstnanec s vysokozdvižným vozíkem. Vozík zabírá místo a čas zaměstnance je po většinu dne alokovaný právě jen na tuto jedinou činnost.

Statistiky Backblaze o HDD za rok 2020, podpora Apple M1 v Linuxu 5.13
Ikonka času11. 4. 2021, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[4 minuty čtení] Vydán FFmpeg 4.4 „Rao“ nejen s lepší podporou AV1, Wine 6.6 opravuje 56 chyb, novinky v KDE, laserové tiskárny HP bude vyrábět čínský Foxconn, vyšel XScreenSaver 6.0. Nová verze balíku FFmpeg přináší po několika měsících spoustu nových dekodérů a filtrů. Zmiňme však například dekódování HEVC a VP9 v 10/12bit akcelerované přes VDPAU, podporu kódování AV1 videa skrze Intelův kodér SVT-AV1 (plus monochromatické kódování do AV1 skrze referenční knihovnu), kodér pro Cineform HD.

Hustý déšť, břevno, vyloučení. Real ovládl El Clásico a přiživil šanci na obhajobu
Ikonka času10. 4. 2021, 23:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Real porazil Barcelonu i v druhém El Clásicu sezony a předskočil rivala v tabulce. V závěru zvládl oslabení i díky pomoci brankové konstrukce.

Náročný duben rozhodne. Snad nás nedožene, že nemáme příliš široký kádr, doufá kouč Slovácka
Ikonka času10. 4. 2021, 23:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sobotní souboj mužstev usilujících o účast v pohárové Evropě zvládli lépe fotbalisté Slovácka. Hradišťský tým si díky vítězství 1:0 nad Libercem upevnil třetí příčku v tabulce nejvyšší soutěže a trenér Martin Svědík našel po závěrečném hvizdu pro svůj tým jen slova chvály.

Kolony a omezení na D1: Policisté hledali bagr ukradený ve Velké Británii
Ikonka času10. 4. 2021, 22:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/VIDEO/ Já stál na D1 kvůli ukradenýmu bagru? To jsou slova, jimiž uživatel Coty, jenž připojil i fotografii kolony, reagoval na twitteru na informace policejního prezidia o pátečním zásahu ve středních Čechách. Na dálnici D1 se totiž odpoledne podařilo zastavit nákladní automobil převážející stavební stroj ukradený ve Velké Británii.

Trapas na svatbě: Na dortu nechal cukrář trapný nápis!
Ikonka času10. 4. 2021, 22:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nepěkný trapas na svatbě málem způsobil zřejmě zpackaný svatební dort. Když od cukrářů sladkost dorazila do jedné restaurace v americkém Bostonu, vyjímal se na ní nápis, který na první pohled vypadal, že tam asi úplně tak nepatří.

Velký boom re-use center v Česku. Nepotřebnou věc můžete poslat dál
Ikonka času10. 4. 2021, 22:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lidé sem přináší funkční věci, které už doma nepotřebují a je jim líto je vyhodit. A jiné si zase mohou odnést. Za nic se neplatí a je úplně jedno, kolik věcí přinesete nebo odnesete. Vybral si i pan Živčic.

"Ten jídlonosič by se mi hodil domů. Je to dobré na oběd a večeři do práce,“ radoval se Tomáš Živčic z Jihlavy.

Dovybavíte si třeba kuchyň, dětem uděláte radost hračkami. Ale najdou se i různé zvláštnosti a věci, které byste asi nečekali. Například průvodce domácího starého mládence. Lidé už donesli třeba rotoped nebo i ohrádku na dítě. "Už ji například nepotřebují, protože je dítě větší. Tak ji přinesli,“ popsal pracovník centra. 
I zboží z druhé ruky jde reklamovat! Takto postupujte, když bude vadnéNavíc z centra nemusíte odcházet pěšky. Akorát kolo, které někdo přinesl, mělo trošku vyfouklé gumy. "Jen za dopoledne si občané odnesli asi 50 věcí. Různé nádobí, porcelán, skleničky, lyže, sáňky,“ informoval provozovatel centra Martin Málek.

"Do budoucna bychom chtěli otevřít další centrum na velkoobjemové věci, kde bychom například měli nábytek,“ doplnil Málek. O zřízení podobných center prý uvažují i další města.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Slovácký patriot Reinberk: Penalta jasná. Teď si to jenom nepokazit...
Ikonka času10. 4. 2021, 22:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V jiném týmu ligu nehrál. Petr Reinberk (31) a Slovácko, to je pevné spojení. Odchovanec klubu zažil krušné časy, několik válek o záchranu. V této sezoně nestačí počítat body a tabulku nesjíždí odspoda. „Zvládáme zápasy, které jsme dřív nedokázali vyhrát,“ pochvaloval si zkušený obránce po vítězství 1:0 nad Libercem a návratu týmu na třetí místo tabulky.

Poborský: Naštvání a nepříčetnost! Plivnutí do tváře, vzkazuje FAČR
Ikonka času10. 4. 2021, 22:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pátek? Amatérští fotbalisté smějí od pondělí na hřiště ve dvaceti lidech, ministr vtipkuje o tom, že jen bez brankářů. Sobota večer? Velký obrat a požadavek k udržení přísných opatření, které v Česku doporučují epidemiologové. Veletoč nového ministra zdavotnictví Petra Arenbergera naštval sportovní organizace, kde se chystaly na postupný návrat k tréninku. „Bereme si to hodně osobně,“ napsal na Twitter Karel Poborský, česká fotbalová legenda a kandidát na předsedu fotbalové asociace.

Skandál, plivnutí do tváře. FAČR si po dalším omezení sportu nebere servítky
Ikonka času10. 4. 2021, 22:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozhodnutí nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera ponechat kvůli koronavirové situaci omezení shromažďování na maximálně dvě osoby a nedovolit tak postupný restart amatérského sportu odsoudila i Fotbalová asociace ČR. FAČR považuje přístup nového člena vlády za skandální a označila jej za plivnutí do tváře všem, kteří se chystali na pondělní obnovení tréninků v rámci ohlášeného rozvolnění.

FAČR označila rozhodnutí ministra o omezení sportu za skandální
Ikonka času10. 4. 2021, 22:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozhodnutí nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera ponechat kvůli koronavirové situaci omezení shromažďování na maximálně dvě osoby a nedovolit tak postupný restart amatérského sportu odsoudila i Fotbalová asociace ČR.

RECENZE: Třetí sezóna v F1. Radost, strach, naděje a boj o život v plamenech
Ikonka času10. 4. 2021, 22:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Třetí sezóna F1: Touha po vítězství mapuje dramatickou sezónu 2020, která byla silně poznamenaná probíhající pandemií. Dokumentární seriál ze zákulisí nejvyšší okruhové soutěže si drží vysokou kvalitu. Emotivní příběhy ze zákulisí odhalují jezdce i ředitele týmu jako obyčejné lidi, kteří se musí vypořádat s obrovským tlakem.

Rakousko nečeká a koupí milion dávek Sputniku V, vyjednal kancléř Kurz
Ikonka času10. 4. 2021, 22:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakousko-ruské vyjednávání o vakcíně Sputnik V je u konce, oznámil rakouský kancléř Sebastian Kurz. Vídeň schvaluje odkup milionu dávek vakcíny proti covidu-19 od Ruska, která bude pro rakouskou očkovací kampaň znamenat „dodatečné urychlení“, citovala kancléře agentura APA.

Turecký trapas s křesly jen pro muže má dohru. Šéf Evropské rady prý nemůže klidně spát
Ikonka času10. 4. 2021, 22:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda Evropské rady Charles Michel vyjádřil lítost nad svou neomaleností, kterou předvedl tento týden na setkání s tureckým prezidentem Erdoganem. Uvedl, že pokud by se mohl vrátit v čase, určitě by problém se sezením vyřešil jinak. Dodal rovněž, že po incidentu má problém usnout, jelikož si připadá trapně. Michel na setkání zasedl jediné volné křeslo, čímž donutil předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou k tomu, aby si sedla na gauč opodál.

Místo mikrofonu bere do ruky injekční stříkačku: Naočkovat proti covidu vás může i zpěvák české kapely
Ikonka času10. 4. 2021, 21:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když jsme se sešli s mladými muži z Třebíče, kteří se znají už od základky a od roku 2014 fungují jako kapela Like-It, jejíž song jsme mohli slyšet třeba v komedii Špindl 2, hlavní slovo měl zpěvák Dominik Kříž. V současné době tedy spíš zdravotní bratr. "Vystudoval jsem zdravotní školu a do zdravotnictví jsem se vrátil," řekl Super.cz.

AC Milán porazil Parmu. Přišel ale o vyloučeného Ibrahimovice
Ikonka času10. 4. 2021, 21:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté AC Milán zvítězili v italské lize 3:1 na hřišti Parmy, přestože hráli od 60. minuty bez vyloučeného útočníka Zlatana Ibrahimovice. O čtvrté venkovní výhře v řadě rozhodli dvěma brankami v prvním poločase.

V Brně zhaslo na pár hodin přes 40 tisíc lamp. Vědci měřili světelný smog
Ikonka času10. 4. 2021, 21:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolik světla vlastně v noci svítí ve městech a jestli nesvítíme zbytečně moc. Na to se pokoušeli přijít vědci a odborníci v sobotu nad ránem v ulicích Brna. Asi 15 minut po půlnoci město zhaslo a rozsvítilo se až po půl čtvrté ráno.

"My jsme v Brně vypli veškeré osvětlení, to znamená 40 tisíc lamp, které máme. K tomu jsme vypli samozřejmě osvětlení všech památek,“ popsal Michal Marziniszin z Technických sítí Brno.

"Chceme snižovat světelný smog a chceme taky snižovat modré spektrum,“ tvrdí náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). 
Světelný smog ročně narůstá! Je hrozbou pro zdraví lidí a zvířatAby byl sběr dat co nejpřesnější, zapojila se do nej i brněnská hvězdárna, která na problém světelného znečištění oblohy upozorňuje řadu let. Se světelným smogem se nepotýkají jenom profesionální astronomové. Ani běžní lidé ve městech už nemůžou na obloze vidět to, co jejich předkové.

"Vyrůstá generace lidí, kteří už vlastně neznají pohled na tu hvězdnou oblohu,“ myslí si ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek.

V Brně ani v celé Evropě už není místo, kde by nebyla obloha znečištěná světlem. Do výzkumu se zapojila i vědecká obec. Kvůli přemíře světla, které svítí v noci do oken, mohou mít lidé zdravotní problémy. 
VÍKEND: Světelný smog je hrozbou pro zdraví lidí i zvířat"Narušuje u mnoha citlivých jedinců v podstatě jakési přirozené rytmy, tělo potřebuje regenerovat,“ popsal výzkumný pracovník z Vysokého učení technického v Brně Petr Baxant. Kvůli nočnímu osvětlení trpí i zvířata, radikálně ubylo hmyzu. To má dopady na celý potravní řetězec.

Výsledky měření budou známé za několik dní. Odborníci se ale shodují, že i když zhasneme naráz veškeré veřejné osvětlení v zemi, světelné znečištění se zmenší jen o polovinu. Tu druhou dělají lidé v domovech a soukromý sektor.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Jan Hamáček obhájil post šéfa ČSSD. Není to šťastná volba, míní odborníci
Ikonka času10. 4. 2021, 21:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Celkem 140 z 270 delegátů sociální demokracie se domnívalo, že Jan Hamáček je nejlepší volbou. On sám věří, že pod jeho vedením se strana dostane do Sněmovny. "My jdeme do voleb na podzim s ambicí uspět,“ nechal se slyšet Hamáček.

Jenže podle politologů právě staronový předseda v čele strany zatloukl sociální demokracii další hřebík do rakve. A dost možná už ten úplně poslední. "Výsledek sjezdu je bohužel předzvěstí toho, že naše nejstarší politická strana možná v české politice, přinejmenším té parlamentní, skončí,“ míní politolog Jiří Pehe.

Je nepravděpodobné, že by ČSSD ze stávající vlády Andreje Babiše (ANO) odešla. Dost možná se ale kabinet dočká personálních změn. Mluví se o konci ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který se o post předsedy také ucházel. Neúspěšně. 
Sjezd ČSSD pokračuje. Hamáčkův tábor ovládl vedení strany"O tom, jestli odejde, nakonec rozhodne premiér Babiš. Představa, že by teď Jan Hamáček dal souhlas, když se bude snažit tu stranu sjednotit, aby v těch volbách uspěla, myslím si, že to by byl sebevražedný krok,“ myslí si další politolog Ladislav Mrklas.

"Pozici ve vládě nemá jistou žádný ministr. Protože já nehodlám dát jakémukoliv ministrovi bianco šek, že tam vydrží až do voleb,“ tvrdí Hamáček.

"Mohu jen zopakovat to, co už mnohokrát. Na funkci ministra nelpím. Chci i nadále pracovat pro sociální demokracii, zda to bude na ministerstvu zahraničí nebo jinde, to je na novém vedení,“ sdělil Tomáš Petříček. Média spekulují o tom, že by ho mohl nahradit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin. 

Afroameričané váhají s očkováním, nevěří mu. Vzpomínají na křivdu s výzkumem syfilidy
Ikonka času10. 4. 2021, 21:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Černošská populace v USA zaostává v očkování proti koronaviru. Lidé vakcínám nevěří i kvůli zkušenostem z 20. století.

Knihovny se od pondělí otevřou! Ve většině se uklízí a dezinfikuje
Ikonka času10. 4. 2021, 21:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bílé oblečky a litry a litry dezinfekce. I tak to může vypadat v historické knihovně pražského Klementina. Na čtenáře i zaměstnance tam čekají kompletně vydezinfikované místnosti, pultíky a všechno ostatní. Akce byla velmi důkladná, ale také náročná. Nejvíce daly technikům zabrat stoly a myslet museli i na další místa.

"Veškeré plochy, kde dochází ke styku s lidmi. To znamená stoly, madla, kliky, vypínače,“ popsal Jiří Vejvoda, ředitel dezinfekční sekce firmy na servisní služby.

Neméně složitá byla ale i druhá fáze, tou bylo rozprašování. A to nejen kvůli rozsáhlému prostoru, ale hlavně kvůli historickým materiálům. Proto se používá speciální šetrná chemikálie. I když se do studovny veřejnost zatím ještě nedostane, dezinfikuje se kvůli zaměstnancům, kteří tam budou chodit pro výpůjčky. 
Z knihovny evakuovali 550 lidí. Viník byl opravdu kuriózní!"Knížky si lidé můžou pouze půjčit a odnést domů. Zatím není povoleno, aby byly v provozu studovny nebo aktivity, které vyžadují delší pobyt,“ doplnil ředitel knihovny Vít Richter.

Lidé se tak od příštího týdne dostanou jen do haly pro vyzvedávání knih. I tam se důkladně dezinfikuje. "Jakmile se knihovna otevře celá, kompletně všechny studovny včetně historických prostor, tak tyto prostory projdou dezinfekcí,“ doplnila mluvčí knihovny Irena Maňáková.

Od příštího týdne se začnou knihovny otevírat napříč celou republikou. Musí ale dodržovat hygienická opatření, především pravidlo jeden člověk na 15 metrů čtverečných.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

FOTO, VIDEO: Smutno na Klínovci. Plno sněhu, stojící lanovky, prázdné sjezdovky
Ikonka času10. 4. 2021, 21:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pusto na sjezdovkách, stojící lanovky, zavřené restaurace, prázdná parkoviště. Areál takřka liduprázdný. Dva jediné otevřené stánky s jídlem a pitím téměř bez zákazníků. U odbočky na vrchol společná hlídka policistů a vojáků. Sobotní odpoledne na podmračeném Klínovci je smutné.

V Rakousku zadrželi možného pomocníka atentátníka z Vídně
Ikonka času10. 4. 2021, 21:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakouská policie zatkla muže, kterého podezřívá, že byl zapojený do přípravy teroristického útoku, při němž islámský radikál loni v listopadu zavraždil ve Vídni čtyři lidi. Informovaly o tom dnes deník Kronen Zeitung a agentura APA.

Opavští naháněli Zajíce marně. Byl jsem překvapený, kolik prostoru mi nechali, diví se útočník Baníku
Ikonka času10. 4. 2021, 21:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slezské derby mezi Baníkem a Opavou mělo tentokrát jednoznačného favorita. Ostravané papírové předpoklady v utkání 26. kola fotbalové Fortuna ligy naplnili, Slezský FC porazili jednoznačně 3:0 a popáté za sebou od tohoto soupeře na svém hřišti nedostali gól. Dvakrát se trefil Tomáš Zajíc, třetí gól přidal po přestávce střídající Buchta.

Žralokovi dal pěstí a plaval jak o život: Pokousaný rybář doplatil na souboj o úlovek
Ikonka času10. 4. 2021, 21:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Australan Jackson Howson, kterému kamarádi neřeknou jinak než Jacko, měl smolný víkend - vážně ho při rybaření pokousal žralok. Mladý sportovní rybář se parybě ubránil, praštil ji pěstí do čumáku. Musel pak ale ještě doplavat sto metrů k lodi. „Už jsem zažil lepší víkendy,“ komentoval s nadhledem hororový zážitek.   

Policie zadržela muže podezřelého z příprav loňského teroristického útoku ve Vídni
Ikonka času10. 4. 2021, 21:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakouská policie zatkla muže, kterého podezřívá, že byl zapojený do přípravy teroristického útoku, při němž islámský radikál loni v listopadu zavraždil ve Vídni čtyři lidi. Informovaly o tom v sobotu deník Kronen Zeitung a agentura APA.

Jako divoká šelma: Slavná herečka (55) na pláži ukázala svůj neojblíbenější vzor bikin
Ikonka času10. 4. 2021, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Elizabeth Hurley (55)

miluje fotky v bikinách a skrze ně i vzpomíná na slunné dovolené. I nejnovější snímek vytáhla z archivu a potěšila jím své fanoušky.

Agresivní sršeň či zabiják raků. Druhy, které dobývají Česko či se na to chystají
Ikonka času10. 4. 2021, 20:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak ničí přírodu mýval či rak? Prohlédněte si galerii invazních druhů rostlin i živočichů, z nichž většina už je i v Česku a další jsou za hranicemi.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru