Celkem 5197 článků.|

Mesec.cz

Novinky z Fio banky: další investice a kreditky bez poplatků
Ikonka času22. 11. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fio banka představila další plány. Její klienti brzy dostanou k dispozici kreditní karty bez základních poplatků a investice do podílových listů. Co dalšího se ještě chystá? Fio banka, která je z hlediska počtu klientů pátou největší bankou (a největší nízkonákladovou), představila další chystané novinky. Některé z nich budou moci klienti vyzkoušet asi ještě letos, další přijdou v průběhu příštího roku. Z hlediska produktů chce banka nabídnout nejdříve kreditní karty a novou formu investic. Příští rok na řadu přijde nové mobilní bankovnictví a služba Android Pay.

Soudy už nebudou pozdní platby soudních poplatků promíjet. Co znamená zaplatit včas?
Ikonka času22. 11. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od 30. 9. 2017 vám soudy poskytují pro zaplacení soudního poplatku delší lhůtu, na druhou stranu už nebudou tolerovat pozdní, dodatečné placení. Můžete tak přijít o své právo nebo prohrát spor a řízení bez milosti zastaví. Co znamená zaplatit včas? Asi každý ví, že soudit se něco stojí, je třeba platit právníkům, kteří vám pomáhají (psali jsme o tom v článku Jak stanovit odměnu pro právníka, abyste neplatili zbytečně víc? a v článku Kolik zaplatíte protistraně, když prohrajete soudní spor?), ale také soudům, které spor posuzují (psali jsme o tom např. v článku Zadarmo už ani nepohrozíte dlužníkovi soudem).

Jakub Petřina, Air Bank: TOP3 garanci jsme zrušili, protože už pro klienty nebyla výhodná
Ikonka času21. 11. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poradí si už dnešní bankovní klienti se vším přes internet, nebo pro ně zůstává důležitý osobní kontakt na pobočce? Využívají bezkontaktní výběry, nebo se bojí u bankomatů „pípnout“? To a více v rozhovoru s ředitelem marketingu Air Bank. Air Bank letos na podzim slaví šest let na trhu. S Jakubem Petřinou jsme si povídali o tom, co se za tu dobu povedlo a jací jsou její klienti.

Bavil zákazníky zaměstnavatele lyžováním, ale odškodnění za úraz nedostal
Ikonka času21. 11. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Máte nárok na odškodnění úrazu, který se nestal ani při práci, ani team-buildingu, ale na pracovní cestě, kde jste sportovali sice dobrovolně, ale proto, abyste se věnovali zákazníkům zaměstnavatele? Zaměstnanec, který pracoval pro zaměstnavatele jako obchodně-technický poradce, se sjednanou možností vysílání na pracovní cesty, se zúčastnil společně s dalším spoluzaměstnancem zimní akce – čtyřdenního zájezdu do lyžařského střediska v Itálii. Tento zájezd organizoval zaměstnavatel a účelem bylo odměnit významné zákazníky zaměstnavatele za výsledky dosavadní obchodní spolupráce a upevnit s nimi (prostřednictvím zde přítomných zaměstnanců) vzájemné vztahy. Hlavní náplní této akce bylo lyžování. Úkolem zaměstnance zde bylo věnovat se zákazníkům a postarat se o ně tak, aby byli spokojeni.

Kdo a kdy po vás dědí, když nenapíšete závěť?
Ikonka času20. 11. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když závěť napíšete, je dědictví jasné. I tak ale nesmíte opomenout vaše potomky. Když ale žádnou závěť nenapíšete, dědí se podle zákona a podle dědických tříd. Každý má podle nového občanského zákoníku právo za svého života sepsat závěť, ve které se rozhodne, komu odkáže svůj majetek. O tom, jak závěť sepsat, jsme již psali v článku Jak sepsat závěť? Notářská komora ČR ale v současné době zveřejnila několik informací týkající se závěti, které dle jejích zkušeností lidé neví, nebo je často opomíjejí.

Zlaté časy života v socialismu? Zavzpomínejte s námi na realitu i vtipy
Ikonka času20. 11. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byly to doby, kde se vtipy kritizující ekonomiku a hospodářství staly středem lidové slovesnosti. Do dnešní doby se nám tak zachovalo nejedno žertovné povídání, které tehdejší dobu výstižně popisuje. Nezájem o věci veřejné, klesající schopnost socialistického zřízení zajistit zboží a služby základní potřeby, neschopnost plnit sliby, perspektivy stagnující životní úrovně a kvality života – to vše se odráželo v lidové slovesnosti. Nejeden humorně pojatý popis socialistického realismu vypráví o tom, jak to v socialistické ekonomika skřípalo.

Jak si pojistit dům zvenku i zevnitř? Tohle vás může překvapit
Ikonka času16. 11. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pojistit si stavbu, domácnost, nebo byt? Někdy se vyplatí zkombinovat více pojištění dohromady, abyste byli krytí opravdu před vším. A víte, co dělat, když se opravdu stane škoda? Při koupi či pronájmu nemovitosti často řešíme i otázku, jestli si sjednáme pojištění, případně jaké. Podívejme se tedy, jaké varianty pojištění můžete obecně na českém pojistném trhu najít a co vás může při sjednání překvapit.

Jaké jsou vaše nároky, když máte kratší pracovní úvazek?
Ikonka času16. 11. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak je to s odměňováním, přesčasy, dovolenou při kratší pracovní době? A co když zaměstnavateli přestal váš kratší pracovní úvazek vyhovovat, chce více vaší práce – může vás propustit? Pokud podle dohody se zaměstnavatelem pracujete na kratší úvazek (o tom jsme psali v článku Chcete kratší pracovní dobu? Kdy vám zaměstnavatel musí vyhovět), nemá to na váš nárok na dovolenou v zásadě vliv. I tehdy máte právo nejméně na 4 týdny dovolené za kalendářní rok, pokud splníte obecné podmínky. Rozdíl oproti situaci, kdy pracujete s plnou pracovní dobou, spočívá pouze v tom, že v případě pracujícího na plný úvazek s rovnoměrně rozvrženou pracovní dobou 4 týdny odpovídají 20 dnům dovolené (4 týdny x 5 pracovních dní), pro zaměstnance pracujícího kupř. jen 2 dny v týdnu to představuje jen 8 dní dovolené (4 týdny x 2 pracovní dny).

Android Pay je v Česku. Startuje se čtyřmi bankami
Ikonka času15. 11. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mobilem s NFC už v Česku můžeme platit pár let, ale nyní tu přibyla další alternativa, která vám umožní vybrat si kartu pro danou transakci. Zatímco Apple Česko pro platby stále ignoruje, Google oficiálně spustil placení mobily i u nás. Aplikace však umí víc. V úterý 14. listopadu 2017 byla v Česku oficiálně spuštěna služba Android Pay, za kterou stojí společnost Google. Čechům se tak otevřela další možnost platit mobilem, ale připomeňme si, že nejde o jedinou cestu.

Zůstali jste po rozvodu v domě či bytě expartnera? Musíte mu platit nájemné a služby
Ikonka času15. 11. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I když jste nikdy nepodepsali žádnou nájemní smlouvu a nezavázali se platit nájemné, tak pokud je dům či byt exmanžela, a ne společný, musíte po rozvodu platit až do odstěhování nájemné a služby bývalému. Nezaplatíte-li včas, tak i s úroky. Exmanželovi došla po rozvodu trpělivost s exmanželkou a zažaloval ji o placení nájmu za užívání domu, jehož je vlastníkem, a náhradu za spotřebovaný plyn a elektřinu, a to i s příslušenstvím z titulu prodlení s úhradou plateb. Téměř 2 roky (od 1. 9. 2009 do 31. 7. 2011) mu totiž exmanželka nic neplatila, ačkoliv ji k tomu vyzval. Nižší soudy jí uložily povinnost zaplatit.

Finanční produktové novinky v říjnu: rychlejší převody i pomoc v žalu
Ikonka času14. 11. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stále více pojišťoven přistupuje k nové segmentaci u autopojištění. Banky digitalizují a spouštějí svá API. Novinkou je také mnoho mobilních či online aplikací a chatů. Souhrn finančních produktových novinek za říjen 2017. Společnost AXA má online aplikaci, která slouží pro hlášení pojistných událostí v životním pojištění. V rámci hlášení je možné oznámit více škod z různých rizik, která máte pojištěna (tedy například hospitalizace, pracovní neschopnost, chirurgický zákrok atd.).

Chcete kratší pracovní dobu? Kdy vám zaměstnavatel musí vyhovět
Ikonka času14. 11. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak se liší kratší pracovní doba a zkrácená pracovní doba? Kdo na ně má nárok? Kdy může zaměstnavatel i rodičům malých dětí odmítnout kratší pracovní úvazek a co jsou to vážné provozní důvody? Kratší pracovní úvazky, tedy zaměstnávání na kratší pracovní dobu, je v ČR stále poměrně málo rozšířené. Kratším pracovním úvazkem je třeba rozumět ve smyslu ust. § 80 zákoníku práce kratší pracovní dobu, která může být pod rozsah stanovený v ust. § 79 zákoníku práce (tedy základní rozsah) dohodnuta pouze individuální dohodou mezi konkrétním zaměstnavatelem a zaměstnancem.

Zdravotní pojištění 2018: Vyšší minimální zálohy a více státních pojištěnců
Ikonka času13. 11. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Příští rok výrazněji vzroste minimální záloha na zdravotní pojištění. Kromě toho také vznikne nová kategorie státních pojištěnců, do které budou spadat vysokoškolští studenti, kterým už bylo 26 let. Příští rok opět dojde k růstu minimálních záloh a k dalším změnám v oblasti zdravotního pojištění. V dnešním článku si je popíšeme. Navazujeme na text o zálohách a novinkách v sociálním pojištění v roce 2018, které jsme si popsali minule.

Z nových rezervačních smluv u realitek se už bez následků nevyvléknete
Ikonka času13. 11. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nepospíchejte s uzavřením rezervační smlouvy u realitních kanceláří. Nejprve si pečlivě vybranou nemovitost prověřte, teprve pak podepište a složte rezervační zálohu. Podepisujte smlouvu jen až po prověření nemovitosti. Ne každá rezervační smlouva s realitní kanceláří (RK) je neplatná, abyste od ní mohli bez následků odstoupit. RK se poučily z případů, kdy jim soud uložil vrátit zájemcům složenou zálohu, kterou si nechaly místo provize jako smluvní pokutu. Kdy se ze smlouvy nevyvléknete?


Vrátit se nahoru