aktuálnÄ›.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4648 článků.|

aktuálně.cz

Chyba: tato stránka se na serveru nenachází, pokračujte prosím na hlavní stránku zpravodajství

Takhle vypadá manželka (41) Davida Hasselhoffa (68) ve sportovním: Klidně by taky mohla dělat plavčici
Ikonka času10. 4. 2021, 15:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Není nejmenších pochyb o tom, že si hvězda Pobřežní hlídky


David Hasselhoff (68)

vybral manželku skvěle. Hayley Roberts je totiž opravdu kost. Postavu má jakou proutek, což nejčastěji předvádí ve sportovním úboru.

Kamion na D8 narazil do stěny tunelu: Z totálně zmačkané kabiny vylezli prakticky bez zranění
Ikonka času10. 4. 2021, 15:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jen těžko se dá uvěřit následkům nehody ze začátku letošního března na dálnici D8. Kamion zde čelně narazil do stěny tunelu u jeho vjezdu. Vše zachytila dálniční kamera, a tak je vidět, jak silný náraz skutečně byl. Ačkoliv z kabiny zbyla jen halda šrotu, řidič i spolujezdec vyvázli prakticky nezraněni.

Muzeum nákladních Tatrovek před dokončením: Už do něj couvají unikáty
Ikonka času10. 4. 2021, 15:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čtyři vysloužilé náklaďáky si nacouvaly na svá místa v právě dokončovaném Muzeu nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici. Přibudou další desítky nákladních vozů a motorky.

Masakr v Barmskě. Bezpečnostní složky zabily přes 80 demonstrantů
Ikonka času10. 4. 2021, 15:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Barmské bezpečnostní složky dnes ve městě Bago v centrální části země zabily více než 80 lidí demonstrujících proti únorovému vojenskému převratu. S odkazem na pozorovatele o tom napsala agentura Reuters.
 

Krvavé protesty v Barmě: Bezpečnostní složky zabily přes 80 demonstrantů, tvrdí pozorovatelé
Ikonka času10. 4. 2021, 15:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Barmské bezpečnostní složky v sobotu ve městě Bago v centrální části země zabily více než 80 lidí demonstrujících proti únorovému vojenskému převratu. S odkazem na pozorovatele o tom napsala agentura Reuters.

Sílu mají, rychlost ne. Dvojskif Synek - Podrazil na ME neprošel do finále
Ikonka času10. 4. 2021, 15:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Veslaři Ondřej Synek a Jakub Podrazil nebudou při svém premiérovém startu na dvojskifu bojovat o medaile na mistrovství Evropy. V italském Varese obsadili v semifinále páté místo a v neděli se představí jen ve finále B. Z české výpravy postoupili mezi nejlepších šest posádek jen Miroslav Vraštil s Jiřím Šimánkem na dvojskifu lehkých vah.

Nepokoje v Barmě pokračují. Bezpečnostní složky při demonstraci zabily přes 80 lidí
Ikonka času10. 4. 2021, 15:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Barmské bezpečnostní složky v sobotu ve městě Bago v centrální části země zabily více než 80 lidí demonstrujících proti únorovému vojenskému převratu. S odkazem na pozorovatele o tom napsala agentura Reuters.

Rakousko vyjednalo nákup milionu dávek Sputniku V. Chce urychlit očkování, prověří si ho samo
Ikonka času10. 4. 2021, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakousko-ruské vyjednávání o Sputniku V je de facto u konce, řekl dnes rakouský kancléř Sebastian Kurz. Vídeň si podle něj může od Ruska koupit milion dávek této vakcíny proti covidu-19. Pro rakouskou očkovací kampaň to bude znamenat „dodatečné urychlení“, citovala kancléře agentura APA.

Kurz doufá v urychlení očkovací kampaně. Rakousko si od Ruska může koupit až milion vakcín Sputniku V
Ikonka času10. 4. 2021, 15:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakousko-ruské vyjednávání o Sputniku V je de facto u konce, řekl v sobotu rakouský kancléř Sebastian Kurz. Vídeň si podle něj může od Ruska koupit milion dávek této vakcíny proti covidu-19. Pro rakouskou očkovací kampaň to bude znamenat „dodatečné urychlení“, citovala kancléře agentura APA.

Vltava oddálí zánik naší civilizace deskou "Spass muss immer sein"
Ikonka času10. 4. 2021, 15:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I když (nejen) nad kulturním světem pořád visí strašák pandemie, umělci a kapely častokrát dál tvoří. Své o tom ví i Vltava. Tuzemská formace se chystá na oslavy 35 let od svého ...

Komora architektů je proti stavbě na náměstí Miloše Formana
Ikonka času10. 4. 2021, 15:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká komora architektů (ČKA) nesouhlasí se zástavbou volného prostranství u bývalého hotelu Intercontinental v centru Prahy, jak to plánuje majitel objektu. Piazzetta nesoucí od roku 2018 jméno náměstí Miloše Formana není podle ČKA prolukou nebo parcelou určenou k zastavění. Je nezastavitelným veřejným prostranstvím ve stabilizovaném území, říká stanovisko, které komora zveřejnila.

Policisté v Rumburku stíhali zfetovaného řidiče. Skončil v řece
Ikonka času10. 4. 2021, 15:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před policisty během sobotního dopoledne ujížděl velkou rychlostí v Rumburku třicetiletý řidič, který byl pod vlivem drog a měl zákaz řízení. Jízdu vozidlem ale nezvládl a následně skončil v řece. Vyvázl bez zranění. Vůz z řeky v ulici Vojtěcha Kováře vytáhli hasiči. Preventivně postavili i norné stěny, škodliviny ale do řeky neunikly.

Salvy uctily prince Philipa. Zazněly i v Austrálii a na vojenských lodích
Ikonka času10. 4. 2021, 15:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dělostřelecké salvy o dnešním poledni britského času (13:00 SELČ) uctily památku prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., který zemřel v pátek ráno na zámku Windsor ve věku 99 let. Výstřely z děl podle serveru BBC News hřměly po celé Británii, na Gibraltaru i na vojenských lodích plujících po mořích. Salvy zazněly i v Austrálii. Veřejnosti úřady doporučily sledovat dělostřelbu z domova v televizi.  

Poslanci před sebou mají schůzi o 530 bodech. Budou řešit Dukovany, radní ČT i stavební zákon
Ikonka času10. 4. 2021, 15:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslanci by měli na nadcházející řádné schůzi hlasovat o podobě nového stavebního zákona, jenž má podle vlády zrychlit povolování staveb. Pokračovat má finále sporné předlohy zvané „lex Dukovany“, v němž chce část opozice zakotvit bezpečnostní pojistky k výstavbě nového bloku jaderné elektrárny mířící proti ruským a čínským firmám, a uzákonění nejméně pětitýdenní dovolené pro všechny zaměstnance. Část opozice dosud schvalování těchto návrhů brzdila. V návrhu programu je rovněž volba čtyř členů Rady České televize (ČT). Schůze začne v úterý odpoledne.

Burianovy mamuty královédvorská zoo půjčila na výstavu do Znojma
Ikonka času10. 4. 2021, 15:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ze Dvora Králové odjelo do Jihomoravského muzea patnáct obrazů malíře pravěku Zdeňka Buriana. Stanou se ozdobou plánované výstavy. Některé safari park zapůjčil úplně poprvé.

Tančící Ujgurové s pivem v ruce. Čína natočila muzikál o pohodě v Sin-ťiangu
Ikonka času10. 4. 2021, 15:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šťastní a tančící Ujgurové, kteří jsou vděční čínské vládě, že je zbavila zhoubného vlivu islámu. O takovém obrázku života v provincii Sin-ťiang se snaží čínská komunistická strana přesvědčit domácí i zahraniční publikum pomocí nového muzikálu. Na ten okamžitě zareagovali aktivisté, podle nichž propaganda nemůže zastínit fakt, že Čína páchá v Sin-ťiang genocidu.

Chebsko zasáhlo zemětřesení. Nejsilnější otřes měl sílu tři stupně
Ikonka času10. 4. 2021, 15:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po menší pauze opět na západě Čech pokračuje seismická aktivita. Na severovýchodě Chebska zaznamenaly v sobotu měřící stanice otřesy. Ten nejsilnější s magnitudem 3 byl okolo jedenácté hodiny, už ráno se však objevily otřesy s magnitudem okolo dvou stupňů.

Podle odborníků se jedná o zemětřesné roje, při kterých se nahromaděná energie z podzemí uvolňuje postupně. Právě díky tomu otřesy nezpůsobují významné škody. "V současné době evidujeme necelou stovku hlášení pozorování od místních obyvatel,“ popsali odborníci z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR. Seismograf ze stanice Luby na Chebsku:https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Apr2021/2512169.jpg?d41d

Otřesy se v poslední době vyskytují poblíž města Luby, kde byly zaznamenány také letos v únoru a loni v prosinci. Sobotní zemětřesní cítili lidé i desítky kilometrů daleko od epicentra, například v Oloví, Jindřichovicích nebo v Krajkové. 
Západ Čech zasáhlo zemětřesení! Experti: Je možné, že přijde dalšíNejsilnější zemětřesení bylo na Chebsku v roce 1984, kdy otřesy dosáhly magnitudy až 4,6 stupně. Tato lokalita se však s otřesy potýká poměrně často. Přestože je Česká republika ze seismického hlediska poměrně klidným územím, občas se jí zemětřesení nevyhnou. Například v Moravskoslezském kraji je to zpravidla kvůli důlní aktivitě.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin. Zemětřesení v západních Čechách potrhalo stěny domů. Více se dozvíte v následující reportáži: 

Volné večery stále tráví rozvádějící se modelka sama: Jak zvládá Romana Pavelková skloubit práci a péči o syna?
Ikonka času10. 4. 2021, 15:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na přehlídkových molech se


Romana Pavelková (36)

objevuje už zřídka kdy. Posledních deset let se věnuje svému podnikání. To se snaží skloubit s rolí maminky a nyní v době zavřených školek také učitelky.

V Golčově Jeníkově narazilo auto do náklaďáku a začalo hořet
Ikonka času10. 4. 2021, 15:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
U pumpy v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku krátce před sobotním polednem narazilo osobní auto do nákladního vozu. Automobil následně začal hořet. Ze zdemolované kabiny museli hasiči vyprostit těžce zraněného řidiče, který byl vrtulníkem transportován do nemocnice.

Firmy budou muset chránit zaměstnance, kteří ohlásí protiprávní jednání. Čeká je i povinnost včas odpovědět na každý podnět
Ikonka času10. 4. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolega podvádí v práci, nadřízený bere úplatky. Pokud zaměstnanec něco takového odhalí, může to nahlásit. V současnosti však s rizikem, že se mu někdo bude mstít. To by se mělo už příští rok změnit. Vládou po několika letech příprav prošel návrh...

‚Prince Philipa chtěly nejkrásnější ženy planety. Alžbětu okouzlil, když jí bylo čtrnáct,‘ říká novinářka
Ikonka času10. 4. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Úmrtí prince Philipa, manžela královny Alžběty, zarmoutilo nejen Británii, ale rovnou celý svět. Jaký vlastně byl? „Philipa osobně frustrovalo, že z jeho rozsáhlých činorodých aktivit novináři nejraději citují jeho přehmaty,“ podotýká v rozhovoru pro Lidovky.cz Anastázie Harris, novinářka žijící ve Spojeném království.

Muzeum v Kopřivnici poprvé připravuje k vystavení vůz Tatra 700-2, model 97
Ikonka času10. 4. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Až nastane rozvolňování vládních koronavirových omezení a otevřou se muzea, v Technickém muzeu Tatra v Kopřivnici na Novojičínsku lidé poprvé uvidí vůz Tatra 700-2, model 97.

VIDEO: Řidička ujížděla policii stoosmdesátkou, dobývali se k ní obuškem
Ikonka času10. 4. 2021, 14:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V pátek v noci policisté pronásledovali řidičku auta, která jela až 180kilometrovou rychlostí po dálnici D5 od Plzně směrem do Prahy. Když se policistům podařilo vůz zastavit, žena ho nechtěla opustit a snažila si zapálit roušku, kterou měla na obličeji. Policisté rozbili okýnko a z auta ji vytáhli.

Doma vyrobené bavlněné roušky fungují, ukazuje nová studie. Vlhkost ještě zvyšuje jejich filtrační schopnost
Ikonka času10. 4. 2021, 14:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podomácku vyrobené roušky se staly symbolem první vlny koronavirové epidemie, Češi vytahovali z půd či sklepů rodičů a prarodičů šicí stroje a po letech je přivedli k životu. Pod hrozbou neznámého viru se snažili chránit dýchací cesty, když sklady...

Téměř polovina Čechů se už sečetla. Sčítání lidu 2021 vyplňují nejčastěji vpodvečer
Ikonka času10. 4. 2021, 14:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za 14 dní od začátku sčítání obyvatel, domů a bytů v Česku obdržel Český statistický úřad (ČSÚ) 2,5 milionu vyplněných formulářů. Elektronicky se tak podle statistiků sečetlo zhruba pět milionů lidí, tedy téměř polovina české populace. V posledním týdnu chodilo v průměru přes 135 000 formulářů denně, největší zájem je ve dnech volna a ve večerních hodinách, sdělil dnes ČSÚ v tiskové zprávě. Elektronické sčítání začalo v sobotu 27. března a skončí 11. května. Pomocí papírových dotazníků se lidé budou moci sečíst od 17. dubna.

Villeneuve: Sainz představuje pro Leclerca skutečnou hrozbu
Ikonka času10. 4. 2021, 14:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jacques Villeneuve vnímá zlepšený výkon Ferrari v letošním ročníku formule 1. Mistr světa z roku 1997 je také zvědavý na velký souboj mezi jezdci Scuderie Charlesem Leclercem a Carlosem Sainzem.

Zklamání na veslařském ME. Synek s Podrazilem nepostoupili do finále
Ikonka času10. 4. 2021, 14:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Veslaři Ondřej Synek a Jakub Podrazil nebudou při svém premiérovém startu na dvojskifu bojovat o medaile na mistrovství Evropy.

Seniorka smažila vejce na věčném ohni: Za hanobení obětí války se možná bude smažit v base
Ikonka času10. 4. 2021, 14:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Neobvyklé místo k usmažení jídla si vybrala důchodkyně ve městě Puškino poblíž Moskvy. Své vejce se rozhodla udělat na věčném ohni na památníků obětí padlých za druhé světové války! Za to hrozí babičce trest.

Duel nejlepšího střelce s nejlepším brankářem vyzněl pro gólmana
Ikonka času10. 4. 2021, 14:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kanonýr soutěže Mužík na straně domácích, nejlepší gólman Tvrdoň v brance hostů. Smál se brankář, fotbalisté Chrudim v utkání 17. kola Fortuna Národní ligy podlehli Ústí nad Labem 0:1. Duel o čtvrtou příčku rozhodla sporná penalta.

ZVĚŘINA: Žaluju, tedy jsem. Soudy užíváme jako automaty na ‚právo’
Ikonka času10. 4. 2021, 14:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve čtvrtek spadl firmám kámen ze srdce, smějí dál testovat zaměstnance, výtěr z nosní dutiny schválil Nejvyšší správní soud jako povolenou praktiku. Jinými slovy testování zaměstnanců na covid-19 není v období pandemie nezákonným útiskem občanů.

Synek s Podrazilem do finále veslařského ME nepostoupili
Ikonka času10. 4. 2021, 14:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Veslaři Ondřej Synek a Jakub Podrazil nebudou při svém premiérovém startu na dvojskifu bojovat o medaile na mistrovství Evropy. V italském Varese obsadili v semifinále páté místo a v neděli se představí jen ve finále B. Z české výpravy postoupili mezi nejlepších šest posádek jen Miroslav Vraštil s Jiřím Šimánkem na dvojskifu lehkých vah.

Testovat své dítě nenechám, říká maminka. Rodiče podepisují petice
Ikonka času10. 4. 2021, 14:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Paní Svatava Bárkyová je maminkou sedmiletého chlapce a s jeho testováním nesouhlasí. Podmínky návratu do škol, které stanovilo ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s ministerstvem školství, se jí příčí natolik, že se rozhodla chlapce nadále nechat doma.  "Do školy nepůjde. Ředitel nakonec souhlasil s tím, že mu učivo budou posílat v rámci distanční výuky. Malý už je s tím taky smířený. Říkal, že žádné testování podstupovat nechce, i když mu škola už hodně chybí," svěřila se redakci TN.cz maminka. Ředitel její názor názor na testování a roušky respektuje, vyhovět jí ale v tom, aby se prvňáček vrátil do školy bez nutnosti testů a ochrany dýchacích cest, nemůže. "Do doby, než o tom rozhodne nezávislý soud, je jakýkoliv právní výklad, názorem a nemá žádnou právní hodnotu. Do doby, než bude judikát soudu, je škola povinna dodržovat nařízení vlády a v případě jeho porušení hrozí právní postih," citovala paní Svatava vyjádření ředitele opavské základní školy. Podívejte se na návod pro žáky, jak se správně ve škole testovat na koronavirus: Její nesouhlasný postoj k podmínkám návratu do škol sdílí mnoho dalších rodičů, kteří podepisují petice. Jednu takovou na konci března založila iniciativa Vraťme děti do školy pod názvem Do školy jedině BEZ PODMÍNEK! Bez roušek, testování a očkování proti covidu. Do sobotního poledne ji podepsalo téměř 13 tisíc lidí. "My, níže podepsaní, odmítáme poslat děti do škol, pokud na nich bude vynucováno opakované testování, celodenní zakrývání dýchacích cest, případně i očkování proti covidu. Dokud nebude narovnáno bezpráví, kterého se Vláda ČR dopouští na našich dětech, budeme bránit jejich právo na vzdělání a na zdraví bez podmínek," stojí v prohlášení. Podle ústavního právníka Aleše Gerlocha nicméně v současné epidemické situaci je právo na vzdělání převyšováno zákonem o ochraně veřejného zdraví, na základě kterého byla stanovena podmínka povinného testování ve školách. 
Co by měli rodiče vědět o návratu do škol. Odpovědi na 5 palčivých otázek

 Pro mnoho rodičů je něco takového nicméně nepřípustné. Vznikají tak další petice. Jednu takovou, která nese název Děti do škol bez testů, podepsalo přes pět tisíc lidí. "Oznamujeme Vám tímto, že protestujeme proti cílené likvidaci života našich dětí pod záminkou ochrany našeho zdraví," vzkazují její zakladatelky ředitelům škol, ministrům a poslancům. Další petici založila iniciativa Zdravé fórum, která k pátku nasbírala přes 15 tisíc podpisů. Požadují v ní návrat dětí do škol bez podmínek, cílenou ochranu rizikových skupin a postupné rozvolňování opatření. Téměř 9,5 tisíce lidí podepsalo petici, která vyzývá k odvolání ministra školství Roberta Plagy (za ANO). Její zakladatelé v ní Plagu kritizují za to, že nebyl schopný zajistit bezpečný návrat dětí do škol, nelíbí se jim jeho postoj k úpravě letošních maturit a závěrečných zkoušek a vyčítají mu špatnou komunikaci. Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin. Podívejte se na návod pro školy, jak se správně chovat a připravit děti na testování:

Tajemství hvězdy Tváře Vojty Drahokoupila: Smrt v rodině během natáčení!
Ikonka času10. 4. 2021, 14:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V nové řadě Tváře je benjamínkem, nejmladším ze všech. A váží si toho. Zpěvák Vojta Drahokoupil (25) si cestu na výsluní musel těžce vydobýt. Nebylo to snadné – jeho životní pouť provázela řada problémů...

Nekuřák a sportovec Pavel o boji s covidem: V jednu chvíli jsem chtěl, ať už to skončí
Ikonka času10. 4. 2021, 14:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sedí na posteli ve znojemské nemocnici, usmívá se a probírá novinky z domova i ze světa se třemi parťáky na pokoji. Čtyřicet dnů poté, co na něj covid-19 nemilosrdně zaútočil, se pedagog Pavel Psota (51) z Moravského Krumlova těší domů.

Nezkrotný vtipálek, jehož humor všichni milovali: Připomeňte si nejlepší hlášky prince Philipa (?99)
Ikonka času10. 4. 2021, 14:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Británie truchlí nad skonem milovaného vévody z Edinburghu (?99), který zemřel v pátek v ranních hodinách ve věku 99 let. Země přišla o velkého muže a


královna Alžběta II. (94)

o svou největší oporu. Jeho lid ho cenil nejen pro jeho obětavost a oddanost, ale také pověstný humor, který si udržel i navzdory pohnutému dětství, a neopustil ho ani ve vyšším věku. Pojďte si připomenout nejlegendárnější hlášky prince Philipa.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru