Celkem 4957 článků.|

blesk

Plynové komory: Vynález Čechů? Je to zbytek sovětské propagandy, tvrdí historik
Ikonka času23. 10. 2017, 7:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Plynové komory nevynalezli nacisté za 2. světové války jako nástroj genocidy, ale Čechoslováci o víc než dvacet let dříve! V mobilních říčních komorách smrti legionáři v Rusku likvidovali bolševiky. Ve své knize to aspoň tvrdí spisovatel Tomáš Krystlík. Jak naše legionáře brání historici?

V ANO už rozdělují funkce. Sněmovně by mohl šéfovat Vondráček
Ikonka času23. 10. 2017, 7:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vítěz voleb, hnutí ANO, nominuje do funkce předsedy nové Sněmovny dosavadního místopředsedu dolní komory Radka Vondráčka. Novinářům to řekl po  jednání zástupců ANO a ČSSD o uspořádání povolební Sněmovny místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek. Vondráček je vedle Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka součástí vyjednávacího týmu hnutí ANO. 

Dražba Einsteinových poznámek: Jednou budou mít větší cenu než spropitné, řekl poslíčkovi, když mu je dával
Ikonka času23. 10. 2017, 6:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvě ručně psané poznámky Alberta Einsteina, které věnoval poslíčkovi v Tokiu, se vynořily po 95 letech a v úterý se budou dražit v Jeruzalémě. V jedné z nich vědec popsal svou představu šťastného života.

Povolební šok s českou Barbie: Nahými osmičkami zastíní i Feriho!
Ikonka času23. 10. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká živoucí Barbie Gabriel Jiráčková (17) alias Lolo Ta Bella ukázala své nové osmičky! Na svůj hrudník vypasovaný „náloží“ silikonu je patřičně hrdá a odhalila se dokonce v rouše Evině.

Hlavní dráhu pražského letiště uzavřou kvůli údržbě: Obyvatele Prahy 13 a okolí zatíží větší hluk
Ikonka času23. 10. 2017, 6:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obvyklá podzimní údržba hlavní letecké dráhy přidělá starosti obyvatelům Prahy 13 a okolí. V termínu od 23. do 27. října bude probíhat pravidelná podzimní uzávěra hlavní dráhy Letiště Václava Havla Praha. Po tuto dobu bude provoz směřován pouze na vedlejší vzletovou a přistávací dráhu, jejíž letové koridory vedou nad Prahu a v opačném směru směrem na Kladno. To bude mít za následek zvýšení hluku v oblasti.

Babiš líbal „svého“ muže. A do Sněmovny míří Babišová i známý moderátor
Ikonka času23. 10. 2017, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Monika Babišová nebyla jediná, kdo si na pódiu od vítězstvím opojeného Andreje Babiše vysloužil polibek. Pusu dostal i Marek Prchal, kterého Babiš nazval marketingovým guru a nadšeně ho objímal. Do Sněmovny nyní po zisku 78 křesel míří za ANO i řada nováčků. Někteří se mezi nimi vyjímají. Hokejový brankář Milan Hnilička, moderátor Aleš Juchelka, Ken ze SuperStar Adam Vojtěch či Andrea Babišová.

Pospíšil promluvil o cestě do vedení TOP 09. Kalousek oznámí zásadní věc
Ikonka času23. 10. 2017, 6:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po volebním debaklu TOP 09 v čele s Miroslavem Kalouskem budou ve straně změny. A zřejmě ne malé. Přihlášku už si podal Jiří Pospíšil: rekordman ve sběru preferenčních hlasů z evropských a krajských voleb a bývalý nejpopulárnější politik ODS. „Hlavu na špalek“ chce dát místopředsedkyně Martkéta Pekarová Adamová a Miroslav Kalousek chystá na začátek týdne zásadní oznámení. TOP 09 jen těsně překročila hranici pro vstup do Poslanecké sněmovny a se ziskem 5,31% hlasů bude mít jen sedm poslanců. 

Turista se v Dubaji omylem dotkl jiného muže: Dostal 3 měsíce v base!
Ikonka času23. 10. 2017, 6:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tříměsíční vězení dostal Brit, který se při návštěvě Dubaje omylem dotkl jiného muže. Jamie Harron (27) byl odsouzen za veřejné pohoršovaní, muž ale tvrdí, že se druhé muže dotkl pouze kvůli stabilitě, aby nerozlil pití.

Policista (†43) zavraždil manželku a syny (†9 a †5): Ve vězení zemřel
Ikonka času23. 10. 2017, 5:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vrah Florián Zaťko (†43), který ze žárlivosti zastřelil svou manželku Žofii (†28) a pak dva syny Enriceho (†9) a Markuse (†5), zemřel v nemocnici v Trenčíně.  Za trojnásobnou vraždu měl bývalý slovenský policista strávit za mřížemi pětadvacet let, odseděl si jedenáct.

„Krásný účes na kariéru nestačí,“ míní Zeman o Ferim. Toho varovali rodiče
Ikonka času23. 10. 2017, 5:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jedním z hrdinů sněmovních voleb se stal Dominik Feri (21), který kandidoval za TOP 09. Nejenže se stal nejmladším poslancem, ale zároveň ho lidé vykroužkovali z posledního místa na pražské kandidátce. V rozhovoru pro Blesk.cz se student práv a teplický radní svěřil, že jde do neznáma, ale věří, že je k tomuto skoku připravený. Nad úspěchem Feriho se pozastavil i Miloš Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech.

Módní policie: Tak vypadá peklo! Jde to ještě hůř?
Ikonka času23. 10. 2017, 5:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mediálně známé persony, veřejnost oslovující i dráždící osobnosti, rozličné figurky showbyznysu i politiky, která speciální součástí společenského cirku je, nastavují na akcích svými outfity, vzhledem, image zrcadlo vkusu, jenž u nás panuje. Včetně ikon, miláčků národa, kteří mají být davu inspirací. Ale je tomu opravdu tak? Co ono pomyslné zrcadlo vlastně odráží? Mají více či méně známé postavy zvané celebrity vkus? Oplývají šarmem, tolik žádanou osobitostí?

Masakr na dovolené Petry Černocké: Přestřelka islamistů, při níž zemřelo 30 policistů!
Ikonka času23. 10. 2017, 5:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na dovolenou hrůzy Petra Černocká (67) jen tak nezapomene. S dcerou Bárou (38) a vnučkou Coco (6) odletěla do Egypta, kde se odehrála přestřelka policistů s islamistickými radikály. Třicet policistů při masakru zemřelo.

Hrůzná realita syrské války: Podvyživené nemluvně umíralo v bolestech, jídlo nemají statisíce lidí
Ikonka času23. 10. 2017, 5:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Srdcervoucí fotografie vznikly na východním předměstí Damašku Ghúta. Snímky zachycují malou holčičku Seher Difta, kterou drží v náručí zdravotní sestra a pokládá ji na váhu. Děvčátko váží sotva 2 kg. 

Klaus ml. slavil bez Fialy v centru Prahy. V baru byl s prezidentovými muži
Ikonka času23. 10. 2017, 5:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Václav Klaus mladší kritizoval těsně po volbách výsledek strany. Občanští demokraté měli prý na víc než 11 procent. Poté, co chyběl na povolební tiskové konferenci občanských demokratů, slavil svůj volební úspěch v centru Prahy. Na oslavách byli někteří členové ODS, ovšem bez Petra Fialy. Nechyběli ale lidé blízcí bývalému prezidentovi Václavu Klausovi. Klaus ml. pro Blesk.cz nevyloučil, že bude chtít kandidovat do vedení strany. Podtrhl, že dostal o 10 tisíc preferenčních hlasů víc než Fiala. 

Slavní o volbách: Národ se zbláznil, katastrofa, zabedněnost. Někdo se ale raduje!
Ikonka času23. 10. 2017, 5:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výsledky letošních voleb do Poslanecké sněmovny byly pro někoho překvapivé, pro jiné uspokojující, ale pro většinu známých osobností šokující. Podívejte se na jejich reakce. Kdo si mne ruce?

Být, či nebýt s trestně stíhaným Babišem? Známe pět scénářů vlády v Česku
Ikonka času23. 10. 2017, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Klíčová otázka pro Česko je jasná: jak chce vítězné hnutí ANO vládnout a s kým? Samo buď vyloučilo strany, se kterými do vlády nepůjde, anebo lídři ostatních partají odmítli účast v kabinetu, kde bude trestně stíhaný člověk. Tedy šéf hnutí Andrej Babiš (63), po němž jdou vyšetřovatelé kvůli dotačním podvodům, jakkoli se zvolením do Sněmovny získává napodruhé imunitu.

Za vysmátým Babišem přišli pokoření Zaorálek a Chovanec. ANO chce šéfa Sněmovny
Ikonka času22. 10. 2017, 22:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Andrej Babiš (ANO) si nedělní večerní schůzku s představiteli stran, které se dostaly do Sněmovny, zřejmě vychutnal. Dorazila za ním totiž delegace z ČSSD ve složení Lubomír Zaorálek a Milan Chovanec. Tedy dosavadní koaliční partneři, ale také muži, se kterými se před volbami dostal do nejednoho ostrého konfliktu. Sociální demokraté po schůzce oznámili, že jsou připraveni skončit v opozici. ANO pro změnu vyrukovalo s kandidátem na šéfa Poslanecké sněmovny. Kdo by jím měl být?

Nejvyšší stupeň poplachu v Říčanech: Místo benzinky naštěstí hořel „jen“ přilehlý fastfood
Ikonka času22. 10. 2017, 22:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejvyšší stupeň požárního poplachu vyhlásili v Říčanech poté, co hasiči dostali hlášení o požáru místní čerpací stanice. Nakonec se ale ukázalo, že nehoří přímo benzinka, nýbrž přilehlá restaurace s rychlým občerstvením, v níž zahořely potraviny zapomenuté na sporáku.

Volal v Praze po rozdělení uprchlíků. Slovinský prezident ovládl první kolo voleb
Ikonka času22. 10. 2017, 22:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Loni na Pražském hradě předával Milošovi Zemanovi Řád za mimořádné zásluhy. Prezidentská volba stihla slovinského prezidenta Boruta Pahora dříve, než jeho českého protějška. První kolo vyhrál, prezidentem se však (ještě) nestal a čeká ho kolo druhé proti starostovi města Kamnik. Pahor, který v ČR debatoval se Zemanem i o migraci, navštívil Prahu v únoru 2016, v lednu 2017 ho následoval slovinský premiér Mirek Cerar - jako první premiér této země po 17 letech.

Opilá řidička zabila mámu šesti dětí: Oběť se vracela z porodnice
Ikonka času22. 10. 2017, 21:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvě rozkošné holčičky a další čtyři děti budou vyrůstat bez mámy! Katie Evans zemřela při tragické nehodě v Kalifornii, kterou způsobila zřejmě opilá řidička. Žena se přitom vracela z porodnice, kde byla svá předčasně narozená dvojčátka navštívit.

Bartoš už šéfovi ANO odpověděl a bude ho chtít znovu vydat policii
Ikonka času22. 10. 2017, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V případném hlasování Sněmovny o vydání předsedy ANO Andreje Babiše a jeho zástupce Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání budou Piráti hlasovat pro jejich vydání. Ivan Bartoš už také odpověděl Babišovi na jeho blahopřání a žádost o schůzku. Termín ale zatím nepadl. Piráti si také zvolili předsedu poslaneckého klubu, ten má přednostní právo se na schůzích vyjadřovat.

Babišovi k volební výhře pogratuloval i šéf maďarské diplomacie
Ikonka času22. 10. 2017, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó telefonicky pogratuloval Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO k vítězství v parlamentních volbách a popřál mu úspěch při sestavování vlády. V neděli to podle agentury MTI oznámilo maďarské ministerstvo zahraničí.

Onderka chce výměnu vedení: ČSSD se příště do Sněmovny nemusí dostat
Ikonka času22. 10. 2017, 20:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Současné vedení ČSSD by mělo dát k dispozici své funkce a sjezd by měl rozhodnout, zda je potvrdí, nebo si zvolí jiné vedení. V neděli to řekl bývalý primátor Brna a nově zvolený poslanec Roman Onderka (ČSSD). Na jižní Moravě získal mandát společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Podle Onderky musí přijít sebereflexe. Připomněl také, že na kandidátkách strany chyběly výrazné osobnosti, jako například bývalí hejtmani Jiří Zimola nebo Michal Hašek i poslanec Jeroným Tejc, což prý straně ubralo hlasy.

ČSSD se mimořádně sejde až v dubnu. Řeší i mnohamilionový výpadek
Ikonka času22. 10. 2017, 20:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mimořádný sjezd ČSSD by se měl konat v Hradci Králové 7. dubna, řekl po dnešním večerním jednání užšího vedení strany novinářům úřadující šéf sociální demokracie Milan Chovanec. V tento den ČSSD slaví 140. výročí založení. Šéfové ČSSD se ze sídla strany odebrali do Sněmovny na jednání s představiteli hnutí ANO. Podle Chovance grémium řešilo technické věci, ale také taktiku pro jednání.

Chlapeček (2) se zamkl v rozpáleném autě: Ven ho dostali až hasiči
Ikonka času22. 10. 2017, 20:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stačila chvilka nepozornosti a málem došlo k tragédii. Dvouletý chlapeček na Floridě vzal své mamince klíče a zamkl se v tmavém autě na parkovišti obchodního domu. Na jihu Ameriky v těchto dnech panuje tropické počasí. Chlapce museli z auta dostat až hasiči.

„Jdi domů, nacisto.“ Zastánce nadřazenosti bílé rasy hnali z univerzity
Ikonka času22. 10. 2017, 20:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Protesty tento týden narušily projev hlavního amerického hlasatele nadřazenosti bílé rasy Richarda Spencera v kampusu floridské univerzity v Gainesville. Stovky policistů musely zakročit, oddělit od sebe jeho příznivce a odpůrce, a guvernér pro případ konfliktu vyhlásil stav nouze, uvedla agentura Reuters.

České volby evropským pohledem: Zemětřesení a nová kapitola populistické éry
Ikonka času22. 10. 2017, 19:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O nové politické éře v České republice, o odmítnutí tradičních stran hlavního proudu nebo o zemětřesení píší v neděli ve svém hodnocení českých parlamentních voleb evropská média. Stejně jako v sobotu v bezprostřední reakci na výsledek hlasování se i v neděli média věnují budoucím vztahům Prahy se západní Evropou, neboť šéf vítězného hnutí ANO a předpokládaný příští premiér Andrej Babiš se v minulosti nijak netajil kritickými názory na Evropskou unii.

Irská herečka (39) žaluje pražskou kliniku kvůli zpackané plastice: Chce 200 tisíc korun!
Ikonka času22. 10. 2017, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Toužila po dokonalé tváři, skončila zohyzděná! Irská herečka Barbara Naughton (39) podala žalobu na jednu soukromou kliniku v Praze, u níž absolvovala plastickou operaci. Žena se svěřila do rukou tamních chirurgů, aby vypadala lépe, ovšem operace dopadla katastrofálně. Jako kompenzaci za trvalé následky, které operace způsobila, žádá 200 tisíc korun!

Páreček naháčů šokuje internet: Po světě cestují bez šatů a nemohou si to vynachválit!
Ikonka času22. 10. 2017, 18:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tenhle pár je senzací internetu! Nicka a Lins z Belgie cestují kolem světa a své poznatky z cest sdílí s lidmi na sociálních sítích. Na tom není nic neobvyklého, ovšem tito cestovatelé objevují krásy světa s minimem zavazadel. Cestují totiž nazí!

Gott po deseti letech na pódiu s Vondráčkovou: Fanoušci slzeli dojetím!
Ikonka času22. 10. 2017, 18:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V rámci jubilejního roku má za sebou zpěvačka Helena Vondráčková  (70) další narozeninový koncert! Tentokrát na bratislavském stadionu Ondreje Nepely, kam ji přišla popřát řada hvězd v čele s Karlem Gottem (78).

Zeman vyzdvihl „nekorektního“ Klause ml. Zmínil i Babišovo „milované dítě“
Ikonka času22. 10. 2017, 18:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda ANO s ODS není podle prezidenta Miloše Zemana moc pravděpodobná kvůli sporům o Babišovo „milované dítě“ EET. Vylučovat ji ani tak nechce. Za úspěchem Václava Klause ml., který získal nejvíce preferenčních hlasů ze všech pražských kandidátů ODS, pak vidí odmítnutí politické korektnosti a jasné názory. Občanští demokraté by jeho osobní úspěch měli podle Zemana brát v potaz.

Zeman volil „přítele Ringo Čecha“ s manželkou sám. A kampaň prý stále nedělá
Ikonka času22. 10. 2017, 17:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pouze Miloš Zeman a jeho manželka Ivana volili v jednom z okrsků pražských Stodůlek lídra Strany práv občanů (SPO) Františka Ringo Čecha. V pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech vysvětlil Zeman proč. Svého hlasu nelituje a nepovažuje ho za vyhozený, chtěl Čechovi udělat radost. Dál trvá na také na tom, že kampaň k prezidentským volbám stále nedělá, jakkoli se ve schránkách objevil leták na jeho podporu.

Útok hackerů na české volby: Zahltili volební web, případ řeší policie
Ikonka času22. 10. 2017, 17:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nebyly to obyčejné technické potíže, ale masivní útok hackerů během voleb v Česku, ve kterých triumfoval Andrej Babiš (ANO). Výpadky volebních webů Českého statistického úřadu (ČSÚ) v sobotu po ukončení hlasování způsobili hackeři. Statici předali poznatky o útoku policii a Úřadu pro kybernetickou bezpečnost.

Útočník s brokovnicí vtrhl do zábavního parku a zajal rukojmí, na místě je policie
Ikonka času22. 10. 2017, 17:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Útočník s brokovnicí vtrhl do zábavního parku v Anglii a zajal několik rukojmí. Podle svědka listu Daily Mail muž drží na mušce dva lidi. Na místě je řada ozbrojených policistů.

Zeman pobízí Piráty do vlády. Ani Okamura by mu v kabinetu nevadil
Ikonka času22. 10. 2017, 17:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
„Ať ukážou, co umí.“ Prezident Miloš Zeman vyzval Českou pirátskou stranu, aby přehodnotila odmítavé stanovisko týkající se vstupu do vlády. Její předseda Ivan Bartoš má totiž problém s vítězem voleb Andrejem Babišem (ANO). Zemanovi by nevadil ani kabinet, ve kterém by se po boku ANO objevila Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Spojení Babiše s Piráty by ve Sněmovně mělo jen 100 hlasů, s SPD by to byla nadpoloviční většina.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru