blesk - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 5500 článků.|

blesk

Výbuchy v kostelích při velikonoční mši a v hotelu na Srí Lance: 50 mrtvých, stovky zraněných
Ikonka času21. 4. 2019, 7:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Minimálně šesti místy na Srí Lance dnes otřásly výbuchy. Podle agentury Reuters byly zasaženy tři kostely a hotely. Podle agentury DPA zemřelo nejméně 50 lidí,  AFP píše o 42 obětech. Počty zraněných rychle narůstají, hovoří se o stovkách. Místní úřady podle agentur potvrdily, že mezi postiženými jsou i zahraniční turisté.

Pravda o rozvodu zpěvačky Adele: S manželem spolu nežili už roky!
Ikonka času21. 4. 2019, 7:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zpěvačka Adele (30) je známá především písněmi o rozchodech. Ten zatím největší má právě za sebou, jelikož potvrdila, že s manželem Simonem Koneckim (45) se rozvádí. Nyní navíc vyšlo najevo, že spolu už roky nežili ve společné domácnosti!

Vedro přichází. Meteoroložka řekla, jak to bude letos s tropickými dny
Ikonka času21. 4. 2019, 7:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolik tropických dnů přinese letošní rok? S prvními tropickými teplotami se podle statistik setkáváme na našem území na přelomu května a června. A v průměru se jejich počet celoročně pohybuje pod 15. Jenže v posledních letech nic takového neplatí, loni bylo například tropických dní rekordně mnoho. Třeba v Doksanech jich bylo 48. Tropických dní bylo i v roce 2017 hodně nad dlouhodobým průměrem, 39. A ani letos to zřejmě nebude jiné.

Pohřešovaného Ivana (†32) našli po dvou letech: Ke stromu se připoutal sám, tvrdí policie
Ikonka času21. 4. 2019, 7:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruská policie objevila v lese poblíž města Šatura v Moskevské oblasti kostru cestovatele Ivana Ključareva. (†32). Jeho ostatky nalezli po dvou letech od jeho zmizení. Byly připoutány ke stromu a policie se domnívá, že buď zemřel při nezdařeném pokusu o nápodoba kouzelníka Houdiniho, nebo při nebezpečné sexuální hře.

Nestíháte? Velikonoce zachrání nekynutý mazanec i rychlí beránci
Ikonka času21. 4. 2019, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud se vám do pečení velikonočních dobrot moc nechce, necháváte vše na poslední chvíli, nezoufejte. I když se rozhoupete až dnes, ještě leccos dokážete! Mazanec i beránka krásně stihnete, a navíc můžete i lehce experimentovat. 

Hvězda Modrého kódu Burešová: Hned dva chlapi? S jedním se tulí, druhý ji vozí v porsche!
Ikonka času21. 4. 2019, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ještě nedávno se Eva Burešová (25) nechala slyšet, že chlapa nehledá. Jenže oni se na ni očividně lepí jako vosy na bonbon. Nejenže už má nového partnera Jana Tulenka (36), ale kromě toho teď nyní laškovala i s dalším fešákem! Dokonce s ním sedla i do auta…

Děti, práce i umírající maminka: Petra je „sendvičový“ otrok a volá po změně
Ikonka času21. 4. 2019, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Malé děti na jedné straně, na té druhé nemohoucí rodiče. To je každodenní úděl tzv. sendvičové generace. Pojem označuje lidi ve středním nebo raně důchodovém věku, kteří se snaží pečovat o své blízké na dvou frontách a do toho pracovat. V Česku jich bylo podle odhadů jen v roce 2016 asi půl milionu, jak Blesk Zprávám řekl ředitel programu „Byznys pro společnost“ Pavel Štern. Jednou z nich je i Petra, která jednu dobu pracovala, dbala o umírající maminku i o své děti. Své zažila i Alena s manželem, která má Alzheimera. Podle obou žen je informovanost o problému velmi malá a lidé se stydí mluvit. 

Pohřešovaná Miriam poslala domů záhadný vzkaz: Rodina nevěří, že odešla dobrovolně
Ikonka času21. 4. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když slovenská politička Miriam M. (41) na začátku týdne beze stopy zmizela, její rodina se obávala nejhoršího. Těmto myšlenkám nahrával i nález auta Miriam, které policisté v úterý ráno našli na břehu řeky Hron. Miriam se naštěstí nic nestalo, policisté ji našli živou a zdravou v nemocnici v Česku. Příbuzným se sice ulevilo, jenže vzápětí od Miriam dostali šokující zprávu, kterou si nedokáží vysvětlit.

Režisér Adamec přestal mlžit o společné posteli! Pravda o stěhování manželky Jany kvůli Babišovi
Ikonka času21. 4. 2019, 5:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Celý život byl režisér Jiří Adamec (71) v jednom kole. Ovšem teď práci v televizi vyměnil za rodinný život a do akce přešla naopak jeho manželka Jana Adamcová (47), která se stala mluvčí premiéra Andreje Babiše (64). Jak dvojice zvládá náhlé změny a spí ještě vůbec ve stejné ložnici?

Záhadná smrt maminky Zuzky (†37): Kdo je elitní vyšetřovatel, který se objevil na místě činu
Ikonka času21. 4. 2019, 5:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na místě nálezu těla 37leté Slovenky Zuzany v pražské Divoké Šárce se objevila i legenda pražské mordparty Jan Štoček. Elitní vyšetřovatel dostal za práci u policie několik prestižních cen, v roce 2011 byl uveden do policejní Síně slávy. Jan Štoček vyřešil mnoho složitých případů, označení legenda v tomto případě není přehnané ani omylem. Podle jeho osoby byla navíc napsaná role v jednom z nejúspěšnějších českých kriminálních seriálů.

„Jsem rozvedená, nabídli mi vysavač.“ Jourová radí s ochranou soukromí na webu
Ikonka času21. 4. 2019, 5:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Češi mají lepší ochranu osobních dat než Američané, přesto by si ale měli hlídat, kdo a jak s jejich soukromím nakládá. Ve Studiu Blesk to řekla eurokomisařka Věra Jourová, podle které může firma prodávající naše údaje bez souhlasu dostat milionové pokuty. „Tahají z vás data, vy je s důvěrou svěřujete a nevíte, že se data mohou zneužít a obrátit proti vám,“ zmínila v rozhovoru.

Hvězdy ze zoo: Roztomilá jarní nadílka přinesla nové chlupaté celebrity!
Ikonka času21. 4. 2019, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Největší rozkvět zažívají na jaře zoologické zahrady. Můžou se chlubit exotickými přírůstky i těmi nejobyčejnějšími, přesto krásnými, miminky. Která novorozeňata letos v zahradách přivítali?

Strach rodiny o zdraví Jiřiny Bohdalové (87): Speciální náramek může zachránit život
Ikonka času21. 4. 2019, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nedávný pád Jiřiny Bohdalové (87) ve vlastním domě donutil její blízké jednat. Herečka nosí na ruce speciální SOS tlačítko, které jí má v případě nouze zajistit rychlou pomoc. „To znovu nechci zažít,“ přiznala dcera Simona Stašová (64) strach o maminku.

Hrajte s Nedělním Bleskem o film Čertí brko na DVD
Ikonka času21. 4. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!

Soutěžte s Nedělním Bleskem o DVD s filmem Pat & Mat: Zimní radovánky
Ikonka času21. 4. 2019, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!

Nejmenší chlapec měřil 22 centimetrů a vážil 258 gramů: Po 7 měsících opustil nemocnici
Ikonka času20. 4. 2019, 22:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když se Rjusuke Sekino loni v říjnu narodil, jeho matka měla obavy, že i dotknout se ho by pro jeho tělíčko mohlo mít fatální následky. Vážil totiž pouhých 258 gramů. O téměř sedm měsíců později je malý Rjusuke, považovaný za nejmenšího narozeného chlapce na světě, připravený poznat i svět mimo nemocnici. O víkendu by ho měli konečně propustit domů.

Žena chtěla jít na striptýz: Manžel ji zastřelil! Na policisty vzal útočnou pušku!
Ikonka času20. 4. 2019, 22:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Takový šok americký stát Virginie dlouho nezažil. Ve zdejším klidném městě Woodbridge při střelbě zemřely dvě ženy. Jejich život má na svědomí válečný veterán a úspěšný příslušník americké armády. O to víc je jeho čin zarážející.

V Karviné zemřel motorkář: Ve vysoké rychlosti nezvládl zatáčku
Ikonka času20. 4. 2019, 21:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu večer zemřel v Karviné motorkář. Řidič podle všeho ve vysoké rychlosti nezvládl svůj stroj, v zatáčce vyjel mimo vozovku a narazil do plynové přípojky.

Splacený dluh za záchranu dědečka. Vnuk špiona věnoval statisíce speciálním jednotkám
Ikonka času20. 4. 2019, 21:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za 2. sv. války uneslo gestapo pomocí léčky československého špiona Želibora Kirinoviče, který měl za úkol shromažďovat informace o německé činnosti v sudetském pohraničí. V Německu byl pak tvrdě vyslýchán. Zachránil jej československý generál Moravec, který Kirinoviče vyměnil za milion korun a dva členy gestapa. Nyní se rozhodl špionův vnuk Mills Kirin českým vojákům odvděčit tím, že daroval statisíce korun nadačnímu fondu vojenských speciálních sil.

Kdo hůř dýchá, ten spíš vraždí. Bude varování vědců platit i pro Ostravsko?
Ikonka času20. 4. 2019, 20:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vědci mají podezření, že znečištění ovzduší by kromě zdravotních problémů či horších školních výsledků mohlo mít vliv i na zvýšenou kriminalitu. Některé současné studie naznačují, že tam, kde lidé dýchají nejšpinavější vzduch, se nejvíce krade či zabíjí. Ačkoli to dnes vypadá jako sci-fi, můžeme se jednou dočkat toho, že policie bude monitorovat čistotu ovzduší a rozmísťovat své síly podle aktuálního výskytu zplodin, píše web stanice BBC. Pro Českou republiku by to mohlo znamenat, že se z Ostravska stane semeniště kriminálníků. Ostravsko totiž stále vede v příčkách nejhorší smogové situace nejen v Čechách, ale i v řadě míst Evropy. 

Zora Jandová (60) se raduje z miminka! Přírůstek v rodině tajila čtyři měsíce
Ikonka času20. 4. 2019, 19:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Má za sebou hořkosladké období, ale projevila se především jako pořádná tajnůstkářka. Zora Jandová (60) totiž necelé čtyři měsíce před veřejností skrývala jednu radostnou událost – těší se totiž z miminka!

„Nové pokolení teroristů.“ Po vraždě novinářky zadrželi dva mladíky v Severním Irsku
Ikonka času20. 4. 2019, 19:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Severoirská policie v sobotu oznámila, že zadržela dva mladíky v souvislosti s vraždou novinářky Lyry McKeeové (†29) během nepokojů v Londonderry v noci ze čtvrtka na pátek. Informovala o tom na svém webu zpravodajská stanice BBC. Policie uvedla, že ji situace v Severním Irsku velmi znepokojuje, a varovala před „novým pokolením teroristů“.

V Říčanech hoří školka. Oheň se rozšířil i na střechu nákupního centra
Ikonka času20. 4. 2019, 18:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hasiči středočeského kraje hlásí větší požár v ulici Barákova v Říčanech. Zde se nachází areál bývalého lihovaru, v jehož prostorech je v současnosti školka a nákupní centrum. Na místě jsou hasiči, kteří zasahují u hořící střechy školky.

ISIS zavraždil na 50 syrských vojáků. Jde o největší útok od březnové porážky
Ikonka času20. 4. 2019, 18:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Členové teroristické skupiny Islámský stát (ISIS) v minulých dvou dnech zabili v bojích v Sýrii téměř 50 syrských vojáků a jejich spojenců. Oznámila to v sobotu exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která situaci v Sýrii dlouhodobě monitoruje z Londýna. Je to podle ní největší útok ISIS od jeho březnové porážky na východě Sýrie.

Thajská vláda chce popravit bitcoinového investora! Postavil si plovoucí dům v jejích vodách
Ikonka času20. 4. 2019, 18:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bitcoinový investor Chad Elwartowski a jeho dívka Supranee Thepdetová se musí skrývat před thajskou vládou. Námořnictvo je totiž obvinilo, že si postavili plovoucí dům, tzv. seastead, v jejich mořích, 12 námořních mil (cca 22 km) od pobřeží a pokusili se tak založit vlastní „mikronárod“. Dvojice tím prý narušila suverenitu státu a hrozí jí za to trest smrti.

Dva studenti zastřelili spolužáky i profesora. Od masakru v Columbine je to 20 let
Ikonka času20. 4. 2019, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
20. dubna 1999, tedy přesně před 20 lety došlo k masakru na střední škole Columbine na denverském předměstí Littleton v americkém státě Colorado. Dva maskovaní mladíci při tragickém krveprolití zastřelili 12 studentů a profesora. Poté obrátili zbraně i proti sobě. Vraždění na střední škole Columbine je čtvrtým největším masakrem na americké škole v dějinách.

Řidič špatně zabrzdil náklaďák a šel ho opravovat: Vůz ho přejel, muž podlehl zraněním v nemocnici
Ikonka času20. 4. 2019, 17:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nepozornost a nedbalost se patrně stala osudnou šestašedesátiletému muži z Pelhřimova. Nákladní vůz s návěsem v kopci špatně zabrzdil a kvůli opravě závady vlezl pod návěs. Událost skončila tragicky.

Na Velikonoce se otevřela jedna z nejstarších kaplí Božího hrobu. Najdete ji v Mimoni
Ikonka času20. 4. 2019, 17:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velikonoce otevřely návštěvníkům barokní kapli Božího hrobu v Mimoni na Českolipsku. Kaple vysvěcená v roce 1668 patří spolu se sousedním špitálem ze stejného období k nejcennějším barokním památkám v Libereckém kraji a je součástí Poutní cesty Českolipskem. Historicky se tu odbývaly velké velikonoční oslavy ještě po druhé světové válce, pak to bylo násilným způsobem utnuto, prozradila vedoucí odboru kultury města Helena Jakešová.

Vlak v Ostravě srazil chodkyni: Žena na místě zemřela
Ikonka času20. 4. 2019, 17:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu odpoledne srazil vlak chodkyni na trati mezi Ostravou a Opavou. Žena zranění na místě podlehla. Provoz v obou směrech byl po nehodě uzavřen.

Rok od sebevraždy Aviciiho (†28): Šokující dokument odhalil jeho závislost na lécích!
Ikonka času20. 4. 2019, 16:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sobota 20. dubna - právě na tento den vychází smutné první výročí od sebevraždy švédského DJe Avicciho (†28). Právě rok od úmrtí se veřejnost dočkala zveřejnění šokujících zjištění o jeho životě v rámci dokumentu BBC - Avicii: Pravdivé příběhy. Ten je složen ze starých záběrů a sám umělec v něm promlouvá.

Babiš morálně ustojí i obžalobu za Čapí hnízdo. V ANO řekli, jak je to možné
Ikonka času20. 4. 2019, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když politik ANO čelí obžalobě, musí složit veřejné funkce a z hnutí odejít. Nařizují to interní pravidla hnutí, jenže na premiéra Andreje Babiše budou i v případě podání obžaloby v kauze Čapí hnízdo krátká. Blesk Zprávám to potvrdili místopředsedové ANO: šéf Sněmovny Radek Vondráček a ministr životního prostředí Richard Brabec. Klíčový článek morálního kodexu ANO změkčil sněm před dvěma lety. Původně se vztahoval už rovnou na ty, u kterých je zahájeno trestní stíhání.

Americký „Guru Jára“ znásilňoval ženy v tajném spolku. Dcera miliardáře to platila
Ikonka času20. 4. 2019, 16:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dcera kanadsko-amerického miliardáře Edgara Bronfmana se přiznala ke své roli v tajném spolku, který sexuálně zneužíval ženy. Clare Bronfmanová (40), dědička společnosti Seagram podnikající v zábavním průmyslu a nápojích, čelí obvinění, že použila přes 100 milionů dolarů (2,3 miliardy korun), aby financovala společnost nazvanou Nxivm. Informovala o tom v sobotu britská BBC. Další obviněnou v případu je i americká herečka Allison Macková. Podobný případ jsme měli i v Česku, kde ženy „odháčkovával“ Guru Jára.

Turisté z autobusu smrti jsou doma: Přiletěl pro ně vojenský speciál
Ikonka času20. 4. 2019, 16:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Část přeživších z autobusu, který ve středu havaroval na portugalském ostrově Madeira, už je zpátky doma. Německý vojenský letoun z letiště Cristiana Ronalda odvezl 12 turistů. Při nehodě zemřelo 29 lidí, dalších 27 se zranilo.

Strach z rakoviny? Moderátor Vojnar přiznal bulku v krku! Připravuje se na zákrok
Ikonka času20. 4. 2019, 16:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moderátor Petr Vojnar (43) nemá moc šťastně období. Nejenže se na konci roku rozpadl jeho vztah s matkou jeho synka Sebastiana (2), ale řeší i zdravotní problémy. Kvůli strachu z rakoviny podstupuje nepříjemné zákroky. Našel si totiž bulku!

Chudé děti z Keni se učí na počítačích z Plzně: Město je vyřadilo a darovalo
Ikonka času20. 4. 2019, 15:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Několik desítek počítačů a dalších komponentů darovala Plzeň do africké Keni. Šest let stará technika, kterou město již vyřadilo, teď slouží v komunitním centru Ostrov Naděje. V něm se společnost Centrum Narovinu stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru