blesk

Divadlo Bez zábradlí zakončí sezónu romantickou komedií. Jaká to bude?
30. 5. 2023, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražská scéna uvede koncem divadelní sezóny v české předpremiéře inteligentní komedii od renomovaného francouzského autora a režiséra Ivana Calbéraca, která neurazí ani toho nejnáročnějšího diváka. Přes všechny komické situace není ani zdaleka povrchní, dojme a svou komičností přirozeně vyzývá k zamyšlení.

Komerční banka nabízí klientům končící Hello bank! přechod za stejných podmínek
30. 5. 2023, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Klienti české pobočky banky Hello bank!, která začátkem dubna oznámila, že na českém trhu postupně skončí, nyní třeba přemýšlí, kam své peníze přesunout. A není to bezvýznamný objem.

Bývalý prezidentský kandidát Bašta (75): Převoz do nemocnice ve vážném stavu?!
29. 5. 2023, 21:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Někdejší ministr Zemanovy vlády, v současnosti poslanec SPD Jaroslav Bašta byl údajně převezen do nemocnice. Server Prahain.cz uvedl, že byl hospitalizován kvůli vážné chorobě a jeho stav je velmi vážný až kritický. Bašta v minulosti působil i jako velvyslanec v Rusku a poté na Ukrajině. Loni se zapojil do prezidentského klání, ve kterém skončil v 1. kole se ziskem 4,45 % hlas až pátý.

Tragická smrt chlapečka (†4) v Mostě: Smutný boj o život dítěte a dramatické zadržení pachatele!
29. 5. 2023, 21:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Teprve čtyřletý klučina se stal o víkendu obětí konfliktu dvou mužů v Mostě. K hádce mezi chlapcovým otcem Franceskem M. a kamarádem matky Michalem P. došlo v sobotu nedaleko základní školy. Druhý zmíněný použil proti Francescovi zbraň, do krku ale trefil dítě, které měl muž v rukou. Svědek popsal smutnou snahu o záchranu klučíkova života. Promluvil také zasahující policista.

13. komnata Arnošta Goldflama: Deprese a úzkosti! Léčba u psychiatra
29. 5. 2023, 20:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Populární umělec, herec, spisovatel a dramatik Arnošt Goldflam (76) ještě před nedávnem bojoval s depresemi, způsobenými traumatem z dětství. U diváků se proslavil jako Arnoštek z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág či Lustig z pohádky Lotrando a Zubejda a málokdo by tušil, čím si prošel.

Peklo v Kosovu: Přes 40 zraněných vojáků, z toho 11 Italů. Moskva vidí „velkou hrozbu“
29. 5. 2023, 19:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na severu Kosova, kde žije silná srbská menšina, dnes pokračovaly protesty Srbů proti novým starostům z albánských stran. Ty zvítězily v komunálních volbách, které ovšem místní Srbové na protest bojkotovali. Ve čtyřech městech se srbskou většinou, kde v čele radnic stanuli albánští starostové, posílily své hlídky mezinárodní jednotky KFOR, píše agentura Reuters. Podle agentury ANSA bylo při střetech s demonstranty zraněno 41 příslušníků těchto jednotek. V oblasti se protesty konaly už minulý týden.

Kopřivová a Dubovický na oslavě dcerky: Zvrat ve vztahu?!
29. 5. 2023, 19:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na společné fotce se Veronika Kopřivová (32) a Miroslav Dubovický (32) neukázali už několik měsíců, a tak na sebe spekulace o jejich rozchodu nenechaly čekat. S dcerou Ellou tráví dovolené, ale nikdy se nevyfotili společně. Až 2. narozeniny holčičky vše změnily...

Ondřej Brzobohatý se rozhodl pro závažný krok: Podávám na Taťánu žalobu! Celé vyjádření
29. 5. 2023, 19:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Ondřeji Brzobohatém (40) bouchly saze. Neustálá vyjádření jeho exmanželky Taťány Kuchařové (35) o tom, že ona rozhodně Blesku kompletní znění církevní žaloby neposkytla, a nenápadná naznačování, že to udělal právě on, se rozhodl rázně utnout. Pomyslnou tečku za kauzou udělá trestním oznámením!

Pavláskův Já, diktátor ruší představení: Žilková přichází o kšeft!
29. 5. 2023, 19:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Autorská inscenace Lukáše Pavláska (44) Já, diktátor, která se ještě donedávna hrála v Divadle Broadway, má „utrum“! Po špatných recenzích a divácích předčasně odcházejících ze sálu divadlo zrušilo všechna plánovaná představení. Tvůrci s tím prý ale tak trochu počítali…

Svatební altánek v parku Sacré Coeur na Smíchově: Stále není hotový, stavba se prodražuje. Co s ním bude?
29. 5. 2023, 19:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V parku  Sacré Coeur na pražském Smíchově ještě předchozí vedení radnice zahájilo stavbu tzv. svatebního pavilonu. Stavba začala loni v červenci a hotovo mělo být v říjnu. Jenže ani po roce pavilon není dostavěný a po dělnících jakoby se zem slehla. Důvod je jednoduchý, původně byla stavba vysoutěžena jako zakázka malého rozsahu do 6 milionů, jenže v průběhu stavby se náklady výrazně zvýšily, nové vedení proto musí vypsat novou zakázku, aby mohl být altán dokončen.

Sládci z ukrajinského pivovaru na začátku války vyráběli Molotovovy koktejly. Dnes v Kunraticích vaří Lvovský ležák
29. 5. 2023, 18:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když se koncem loňského února rozjely ruské tanky směrem na Ukrajinu a na ukrajinská města začaly dopadat ruské rakety, byl emeritní sládek kunratického pivovaru Muflon Jindřich Chejn zrovna na pracovní cestě, jejímž cílem měla být právě Ukrajina. Mezitím, co se Jindřich otočil a vyrazil zpět, aby urychleně začal vybírat prostředky na humanitární pomoc, jeho kolegové z Lvovského pivovaru Pravda zanechali vaření piva a „lahváče“ začali plnit Molotovovými koktejly pro domobranu. Jeden z nejznámějších ukrajinských pivovarů, ročně uvaří zhruba tolik piva, jako například Starobrno.

Čaputová vítala hosty velké konference. Lipavský: Problém není jen Putin! Rusko neví, kde končí
29. 5. 2023, 18:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sankce zavedené proti Rusku za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu mají svůj účinek, Moskva má méně zdrojů na nákup zbraní. V dnešním projevu na úvod bratislavské mezinárodní konference Globsec to řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Zároveň varovala před narušením dosavadní jednoty západních států v postoji k Rusku v souvislosti s konfliktem na Ukrajině a také před zneužíváním demokratických svobod extremisty. A Globsecu promluvil i český ministr zahraničí Jan Lipavský.

Dostavba Vítězného náměstí: Praha zveřejnila 5 finalistů architektonické soutěže, rozhodnout může i veřejnost
29. 5. 2023, 18:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vítězné náměstí se po sto letech konečně dočká kompletní dostavby. Mezinárodní porota vybrala 5 finalistů v architektonické soutěži na dostavbu, tzv. čtvrtého kvadrantu Vítězného náměstí. V nových budovách by měly vzniknout byty, kanceláře, ale také chybějící občanská vybavenost a nové prostory zde bude mít i Vysoká škola chemicko-technologická (VŠCHT). Vítězný návrh, do jehož výběru se může zapojit i veřejnost, bude znám letos v září. Začít stavět by se pak mělo asi za 5 let.

35 let od smrti Vladimíra Menšíka (†59): Nemoc mu objevili náhodou! Injekce dostával i na place
29. 5. 2023, 17:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dodnes platí za nejpopulárnějšího z českých herců všech dob a o Vánocích a na Silvestra nás baví svými historkami i téměř třicet let po své smrti. Živelný Vladimír Menšík (†58) byl i v soukromí známý jako velký bonviván, který celé noci propařil. Celý život ho však sužovaly vážné nemoci – přesto však svou dušnost a bolestivý kašel bral na lehkou váhu a kouřil jako fabrika...

Čtyři roky za zbití záchranáře: Důchodce–recidivista ho zřídil na záchytce
29. 5. 2023, 17:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Trest čtyři roky vězení vyfasoval u Krajského soudu v Plzni recidivista Jaroslav Z. (65), který loni v listopadu na záchytce v Sokolově surově zmlátil záchranáře. Přitom státní zástupce navrhoval, aby za těžké ublížení na zdraví zůstal za mřížemi jedenáct let. 

Údajný vrah manželky Pavel potřetí změnil výpověď: Ukazuje na jiného obviněného!
29. 5. 2023, 17:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pavel N., kterému kladou za vinu, že brutálním způsobem zavraždil svou ženu a událost maskoval dopravní nehodou, opět šokuje. Přišel s dalším bizarním tvrzením, že on vrahem není! Obvinil z toho jiného vraha – Karla K., kterého soud zatím nepravomocně poslal do vězení na doživotí.

Rotvajleři potrhali Sofinku (10): Čeká je převýchova a socializace, jsou jako přerostlá šťěňata
29. 5. 2023, 17:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rotvajleři, kteří před dvěma týdny vážně zranili v Holýšově na Plzeňsku malou Sofinku (10), dostali šanci. Ujal se jich spolek RTW – naše láska, jejich naděje. Dvojice hafanů se podle Hany Doubkové ze spolku chová jako přerostlá štěňata. Psy teď čeká na Rokycansku převýchova a socializace.

David Gránský: Naboural svoje porsche! Proč nevolal policii?
29. 5. 2023, 17:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na tiskovou konferenci soutěže Top Voice dorazil herec David Gránský (31) poněkud rozmrzelý. Cestou na akci totiž havaroval a jeho vůz za miliony už není tak krásný a vyleštěný, jak dosud býval. Podle hvězdy seriálu ZOO je příčina jeho nehody velice kuriózní...

Tereza H. otevřeně: Šokující cesta k soudu!
29. 5. 2023, 16:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sedmadvacetiletá Češka Tereza H. byla v lednu 2018 zadržena na letišti v Láhauru za údajné pašování drog. V pákistánském vězení Kot Lakhpat strávila čtyři roky, než ji nakonec soud zprostil všech obvinění. Po návratu do Česka se rozhodla, že se o zážitky z věznice podělí s fanoušky na platformě Herohero. V nejnovějším příspěvku popsala svoji první cestu k soudu.

Erdogan měl ve volbách neoprávněnou výhodu, upozornili západní pozorovatelé
29. 5. 2023, 16:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan měl i před nedělním druhým kolem prezidentských voleb neoprávněnou výhodu nad svým protivníkem a kandidátem opozice Kemalem Kiliçdarogluem. Velmi nevyvážené ve prospěch Erdogana bylo zpravodajství státních médií i části soukromého tisku, píší pozorovatelé z Organizace pro bezpečnost a spolupráce v Evropě (OBSE) a z Rady Evropy.

Vězeň na útěku! Ukrýval se v tunelu metra Náměstí Republiky, uvízl ve vzduchotechnice
29. 5. 2023, 16:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvaadvacetiletý muž utekl v pátek v noci z pankrácké věznice. Dlouho si muž na svobodě neužil. Policisté vězně našli v tubusu metra Náměstí Republiky. Zasekl se ve vzduchotechnice. Muž byl převezen zpět na Pankrác, kam patří. 

Změny v DPH budou diskriminovat rostlinné alternativy mléka, bouří organizace
29. 5. 2023, 16:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vládní konsolidační balíček plánuje přesunout rostlinné alternativy mléka do základní 21procentní sazby, stejně jako všechny ostatní nápoje. Podle organizace ProVeg Česko, která se zaměřuje na zvyšování povědomí o rostlinných alternativách potravin, to může diskriminovat lidi s alergiemi. Organizace to uvedla v otevřeném dopise vládě. Kravské mléko má podle vládního návrhu mít výjimku a být v nově zavedené sjednocené snížené 12procentní sazbě, ve které mají být potraviny. Nyní platí pro mléko i rostlinné alternativy sazba 15 procent, v té jsou nealkoholické nápoje a potraviny.

Misska Karnížová po aféře s týráním: Detaily o penisu bývalého! Fanoušci soptí: Není to už moc?!
29. 5. 2023, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po kauze kolem domácího násilí misska Ráchel Karnížová (23) vytasila další „jobovku“. K překvapení všech detailně popsala podrobnosti svého milostného života, a dokonce práskla i to, jakou „výbavu“ má její ex v kalhotách. 

Spadla klec! Kriminalisté zadrželi dvě organizované skupiny, vařily a prodávaly pervitin ve velkém
29. 5. 2023, 15:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražští kriminalisté si posvítili na vařiče a dealery pervitinu. Skupina v čele se třiačtyřicetiletým mužem měla varnu u Mělníka. V bytě šéfa skupiny bylo nalezeno přes půl kila pervitinu v hodnotě zhruba půl milionu korun. Druhá organizovaná skupina distribuovala pervitin v rámci Prahy.

Korunní svědkyně v kauze týrání seniorů si vzala život! Soud poběží dál
29. 5. 2023, 15:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hádaly se s ní, vyhrožovaly, měly ji za blázna. To vše proto, že bývalá pečovatelka z ostravského Domova Slunečnice Gabriela Lhoťanová (†52) ukázala na nechutnosti kolegyň vůči bezbranným babičkám (79 až 95). Nařčení exkolegyň, soud a smrt syna ji zlomily, žena si vzala život…

Muž na Mladoboleslavsku měl strčit nevidomého do řeky: Napadený se utopil!
29. 5. 2023, 15:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Středočeská policie zadržela a obvinila z pokusu o vraždu 37letého muže ze středních Čech, který podle ní na jaře shodit do vody nevidomého muže. Jeho tělo našli policisté zhruba po čtyřech týdnech pátrání v řece Jizeře. Obviněný je ve vazbě a v případě odsouzení mu hrozí až osmnáctileté vězení. Na webu o tom informovala krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Manželé se báli vlastního psa! V hrůze se před ním schovali do pokoje a zavolali strážníky
29. 5. 2023, 15:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pořádnou hrůzu nahnal staršímu manželskému páru z Brna jejich šestiletý kříženec. Zničehonic se začal chovat značně agresivně a majiteli (67) se zakousl do nohavice tepláků. V obavách, aby se následně nezakousl i do živé tkáně, oba manželé prchli do pokoje, odkud přivolali pomoc.

Adiktolog o závažných následcích kouření: Rakovinou plic výčet nekončí. Co způsobuje cigaretový kouř?
29. 5. 2023, 15:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
 Každé šesté úmrtí v Česku je zapříčiněno závislostí na tabáku. V naší zemi přitom kouří denně přibližně 20 % populace a tomu přibývá kuřáků elektronických cigaret i uživatelů zahřívaného tabáku. Kouření poškozuje téměř každý orgán v lidském těle a v průměru kuřáci ztrácí patnáct let života. Proč tedy lidé podléhají tomu to smrtícímu zlozvyku? Co přesně v těle cigaretový kouř způsobuje? Jak nebezpečné jsou alternativní formy cigaret? Na to v Epicentru Blesku odpovídal  vědecký poradce Národního protidrogového koordinátora Viktor Mravčík.

Krutá smrt mladé hvězdy (†28) hororu Carrie: Půl roku po svatbě podlehla rakovině vaječníků!
29. 5. 2023, 15:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byla mladá, úspěšná, nedávno se provdala... a přece jí osud vyměřil jenom krátkou pozemskou pouť. Ve věku pouhých 28 let zemřela herečka Samatha Weinsteinová, která po dva roky bojovala s rakovinou. Vážné nemoci nakonec podlehla...

Plácnutí korejské hygieničky přes zadek má dohru: Českého lékaře čeká v Soulu soud!
29. 5. 2023, 14:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Českého lékaře, který údajně v opilosti obtěžoval v Koreji hygieničku, čeká soud. Uvedl to dnes web Lidovky.cz s odvoláním na dva zdroje obeznámené s případem. Lékař s hodností podplukovníka do země v dubnu přicestoval s delegací ministra dopravy Martina Kupky (ODS), od té doby je v Koreji zadržen.

Nepoučitelná hříšnice Bella Thorneová: Druhé zásnuby za rok a půl!
29. 5. 2023, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bella Thorneová (25) je nepochybně romantička, která se ani vzdor svému nízkému věku nevzdává snu o svatbě v bílém. Již poněkolikáté kývla na nabídku k sňatku. Tentokrát svému současnému partnerovi, jenž jí navlékl snubní prstýnek rok a půl poté, co to učinil její ex.

Kněz z Blanenska přišel o farnost kvůli sexu! Doznal se
29. 5. 2023, 14:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O svou farnost přišel kněz T. Ž. Biskupství brněnské ho postavilo mimo službu kvůli blíže neupřesněnému sexuálnímu deliktu, kterého se dopustil na Blanensku. Kněz se k činu přiznal a podle biskupství ho lituje.

Aktivista Stupka: Pokorná omluva Kuchařové! Byl jsem v emocích
29. 5. 2023, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Církevní žaloba Taťány Kuchařové (35) na Ondřeje Brzobohatého (40) kvůli anulaci manželství v posledních dnech hýbe celým Českem. LGBTQ+ aktivista Kryštof Stupka (24) byl z celé věci tak dopálený, že začal s Ministerstvem zahraničních věcí jednat, aby Kuchařovou odvolali z funkce ambasadorky v OSN kvůli transfobii a homofobii. Teď ale svá slova bere zpátky!

Horkovod pro Brno: Teplárny podepsaly smlouvy s ČEZ, stavět se začne do tří let
29. 5. 2023, 13:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Městská společnost Teplárny Brno podepsala smlouvu o spolupráci s firmou ČEZ na vybudování horkovodu z Jaderné elektrárny Dukovany. Měřil by více než 40 km a výrazně by tak snížil závislost Brna na plynu.

Dino (25) ubodal vlastní mámu: Vše přiznal, 14 let v base přijal
29. 5. 2023, 13:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hádka s vlastní mámou (†46) se loni v listopadu zcela vymkla kontrole Dinovi N. (25). Popadl nůž a nebožačku ubodal. U Krajského soudu v Plzni už několikrát odsouzený mladý muž vše přiznal, přijal čtrnáctiletý trest. Svým dvěma nezletilým sourozencům se zavázal splácet každému téměř 760 tisíc korun.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru