tnbiz.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 5609 článků.|

tnbiz.cz

Opilci na dětském hřišti poštvali psa na strážníky. Ti na zvíře vystřelili!
Ikonka času16. 10. 2019, 22:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Okolo jedenácté hodiny dopoledne volali lidé z České Lípy městské policii, že se dva opilí muži povalují nedaleko baru Music Centrál, obtěžují své okolí, žebrají a navíc s sebou mají psa, který kolem pobíhá navolno. Hlídka proto okamžitě vyrazila na místo, kde skutečně nalezla dvojici opilců ležících na dětském hřišti. "Na výzvu, aby si zajistili psa, nereagovali. Ve chvíli, kdy se srážníci pokusili k mužům přiblížit, psa pobídli, aby zaútočil," uvedla městská policie na facebooku. Pes po jednom strážníkovi vystartoval, ten proto tasil zbraň a na zvíře vystřelil. Kulka minula, ale zároveň psa zastrašila. Poté ho hlídka odchytila, ačkoliv jim to dalo pořádně zabrat. Záběry z odchytu dokonce zveřejnila na facebooku. 
Dvojice psů napadla muže (76) u něj na zahradě! Zřejmě přišel o část paže

 "Video obsahuje pouze zlomky děje, zejména na počátku a konci. Z procesních důvodů není zveřejněna část poštvání psa, jeho útoku na strážníka a střelba ze zbraně v krajní nouzi. Celý incident je však detailně zdokumentován. V daném případě šlo o útok na úřední osobu, kde byl pes použit jako zbraň," vysvětluje městská policie. Po odchycení zvířete oba muže strážníci společně s přivolanou hlídkou Policie ČR zadrželi. "Pes je umístěný v záchytném kotci. O jeho osudu i obou zadržených rozhodně vyšetřovatel Policie ČR," dodala městská policie.

Na pražské radnici to vře! Skandál Pirátů nás poškozuje, tvrdí TOP 09
Ikonka času16. 10. 2019, 21:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Atmosféra na čtvrtečním zastupitelstvu se zřejmě bude dát krájet. A to kvůli fotkám pravé ruky primátora Hřiba a zároveň přítelkyně pirátské dvojky Jakuba Michálka, která se scházela tajně s obžalovaným technickým ředitelem JCDecaux. Nejen opozice, ale už i koaliční partneři chtějí vědět proč. "Většina kolegů bude chtít, aby paní Krausová veřejně vysvětlila tohle své jednání. Setkává se na tajných schůzkách se zástupci firmy, která usiluje o městskou zakázku. A zároveň tato firma poskytuje obrovské slevy Pirátům na kampani," uvedl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Podle něj její jednání zavání klientelismem. "A my rozhodně nechceme, aby kvůli schůzkám a avantýrám paní Krausové byly TOP 09 a STAN takhle poškozovány," prohlásil Pospíšil. "My se určitě na zastupitelstvu budeme ptát, co to má znamenat a proč se tak dělo," uvedla zastupitelka za ODS Alexandra Udženija. 
Piráti řeší skandál. Zastupitelka se měla tajně scházet s obžalovaným!

 "Já jsem neudělala nic nelegálního, takže to ráda vysvětlím a jsem ráda, že se budou ptát," brání se Michaela Krausová. Nejprve tvrdila, že ji Tenzer upozorňoval na cizí nekalé praktiky - druhý den schůzku označila za osobní. Podle původního vyjádření schůzka proběhla před rokem - v úterý její přítel Jakub Michálek napsal, že se s Tenzerem naposledy sešla letos v květnu, aby s ním přerušila styky. "Zřejmě ty fotky pořídila konkurence v rámci konkurenčního boje," prohlásil mluvčí JCDecaux Jiří Chvojka. Na magistrátu se chystá tendr na nového provozovatele pražského mobiliáře, jehož vítěz má být znám na jaře. Někteří zastupitelé se teď o korektnost výběrového řízení obávají. "Teď v případě uniklých fotografií panují pochybnosti, aby byl tendr transparentní," vyjádřil se zastupitel za ANO Radomír Nepil. Primátor Hřib kauzu zatím nekomentoval. K záležitosti se prý vyjádří až ve čtvrtek.

V babyboxu v Praze ležela holčička, zdravotníci ji vytáhli za půl minuty
Ikonka času16. 10. 2019, 20:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Několikaměsíční holčička skončila v hloubětínském babyboxu krátce po šesté hodině vpodvečer. Zdravotníci z místní kliniky ji vyzvedli za pouhých 36 vteřin po zaznění signalizace. Vypadá to, že až doposud bylo o holčičku dobře postaráno. Byla čistě oblečená, na sobě měla modré tepláčky a červený svetřík. "Službu konající lékař Karel Pohl mě ujistil, že děťátko je zdravé," uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess. 
Dvě děti v babyboxech za jeden den! Odloženého chlapce našli v Liberci

 Děvčátko dostalo jméno Zuzanka. Její kmotrou se stala Zuzana Tornikidis, která je ředitelkou Nadace Agrofert a která se rozhodla přispět na babyboxy podle slov Ludvíka Hesse "mimořádně velkorysou sumou." Zuzanka je už 197. miminko odložené do babyboxu. Letos se jedná o 17. dítě a celkově 111. holčičku. Ty oproti chlapečkům vedou v poměru 111 ku 86. Babybox v Hloubětínském zámečku funguje už 14 let a za tu dobu v něm skončilo 28 miminek.

Banánový list místo pytlíku. Řetězce razí bio obaly, mohou ale i škodit
Ikonka času16. 10. 2019, 20:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle odborníků jde o sympatickou snahu, která se ale nedá dělat bezmyšlenkovitě. Bez kvalitního obalu se totiž potravinám zkracuje čerstvost a hrozí tak zbytečné plýtvání. Plastové vaničky, kelímky, dózičky nebo sáčky. Na druhé straně látkové pytlíky a papírové obaly nebo úplně bezobalový prodej. Obchodníci balancují mezi ekoverzí a dostatečnou ochranou potravin. Podle odborníků leží optimální řešení někde uprostřed. "Aby byl spotřebitel spokojený, aby se to dalo vyrobit a prodat a netrpělo prostředí," vypočítává Miroslav Koberna z potravinářské komory. 
Obchodní řetězce se zbavují plastů! Zelenina se bude balit jinak

  Ve snaze o přírodní obal tak některé řetězce balí potraviny do přírodních listů - třeba těch banánových. Jenže podle Koberny v nich mohou být pesticidy a herbicidy. Zákazníci prý častěji sáhnou po dělených potravinách, než po celku. I to zvyšuje množství plastových obalů. V jednom z největších obchodních řetězců tak ve snaze o ekologičtější chování ze salátových okurek svlékli plastové fólie. Chtějí tak ušetřit 50 tun plastu ročně. Koberna ale varuje, že bez ochrané vrtsvy zelenina rychleji zplesniví a bude tak více odpadu. To ale řetězec popírá. Stejně jako z obchodů mizí igelitové tašky, čeká to možná i sáčky z plastu. Někde je nahrazují látkové sáčky. Ty sice nejsou zdarma, ale dají se vyprat a znovu použít.

Česká armáda hledí do budoucnosti. Chce mít "bezpilotní" prapor
Ikonka času16. 10. 2019, 20:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bojové stroje, které nepotřebují, aby v nich seděl živý člověk, jsou revolucí ve vedení války. Česká republika zařadí do své armády bezpilotní letouny v budoucnu v mnohem větším rozsahu než doposud. "Máme jednotku nasazenou v Afghánistánu a samozřejmě od 1. ledna vznikne prapor bezpilotních vzdušných prostředků," říká ministr obrany Lubomír Metnar. Jednat se bude patrně o stovky vojáků a desítky strojů. Už nyní funguje v průzkumném praporu z Prostějova rota, která si například v srpnu vyzkoušela americký bezpilotní systém Puma 3. 
V Libyi přiostřuje! Turecký dron sestřelili, Ankara hrozí zásahem

  Puma dokáže létat až dvě a půl hodiny v okruhu dvaceti kilometrů od svého operátora. Průzkum ale není to jediné, co bude armáda od dronů v budoucnu vyžadovat. Do své výbavy zařadí i stroje určené k boji. Nejpoužívanějším bojovým dronem je v současnosti americký Reaper, který dokáže nést protitankové střely nebo laserem naváděné bomby. "Naposledy jsem při akci hlídala naše vojáky a při průzkumu okolí jsem objevila muže, který na ně čekal a měl něco schovaného pod dekou. Upozornila jsem na něj a díky tomu se mohli připravit na jeho útok," vypráví operátora bezpilotního letounu. 
Íránci sestřelili americký vojenský letoun. Narušil prý hranice země

  Bojové drony by se do české armády mohly zařadit už za tři roky. Celkově se ve světě používá na 170 typů bezpilotních strojů a ve vojenských misích jich létá oficiálně přes 21 tisíc. Reálný počet bude mnohem vyšší. Některé drony se vejdou vojákovi do ruky, jiné mohou monitorovat obrovské oblasti.
Například letoun Global Hawk, který během průzkumné mise dokáže zmapovat 100 000 kilometrů čtverečních denně. NATO na začátku tohoto roku obdrželo první z pěti těchto letounů. Má dolet přes 20 tisíc kilometrů.

Opilá matka se "servala" s partnerem. Miminko jí málem vypadlo z náruče!
Ikonka času16. 10. 2019, 18:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
K otřesnému případu vyjížděli pražští strážníci v úterý po třetí hodině odpoledne. Na rvačku opilého páru je upozornil člen ostrahy autobusového nádraží Florenc. Muž a žena, oba cizí národnosti, byli značně opilí a jejich spory vygradovaly ve vzájemné fyzické násilí. Když srážníci dorazili na místo, našli oba cizince sedět na zídce u bočního výstupu z metra. Žena měla na obličeji viditelná zranění a v náruči držela kojence. Kolem nich byl nepořádek a nedopitá láhev tvrdého alkoholu. Muž nadýchal 3,3 promile alkoholu, žena téměř 2,4. A protože byla značně agresivní a měla špatnou koordinaci, ohrožovala nejen sebe, ale především i miminko. Strážníci proto přivolali i záchranáře a Policii ČR. Mezitím konflikt mezi partnery nadále pokračoval - 37letý muž se ženu opět pokusil napadnout. Nakonec tedy skončil v poutech a byl převezen na záchytku. Se svou 33letou partnerkou si však nemají co vyčítat. Vůči strážníkům, kteří jí chtěli pomoci, se chovala agresivně a hystericky. 
Opilá matka v Opavě vyklopila dítě z kočárku. Nechala ho ležet a odešla!

 Navíc odmítla předat záchranářům dítě, které po celou dobu držela v náruči. "Aktivně se bránila a tím ohrožovala zdraví a život miminka," uvedla mluvčí městské policie Michaela Peterková. Na záběrech ve videu je možné vidět, jak se strážníci snažili se ženou marně komunikovat, zatímco záchranáři jistili dítě pro případ, že by opilé matce vypadlo z náruče. Nakonec i proti ní museli použít donucovací prostředky, na místě si ji pak převzala cizinecká policie. "Záchranáři rozhodli o převozu nezraněného dítěte do nemocnice. Celým případem se bude dále zabývat Policie ČR," dodala Peterková.

"Na Šumavě jsem viděla tygra," tvrdí žena! Případ prověřuje policie
Ikonka času16. 10. 2019, 17:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Pokud by to bylo opravdu takové velké zvíře, všimli by si i další lidi. Kromě jednoho oznámení zatím ale nikdo jiný tygra neviděl," řekl policejní mluvčí Till Hauptmann pro Frankenpost.de. "Je možné, že to mohl být velký pes," myslí si mluvčí. Řidička věří, že opravdu viděla tygra - zvíře mělo údajně černo-oranžové pruhy a svou velikostí přesahovalo výšku kapoty jejího auta. Na sto procent si však žena není jistá, protože zrovna byla tma. 
Na Mladoboleslavsku se prý objevila puma! Obecní úřady varují obyvatele

 Bavorský les je domovem mnoha divokých zvířat, jako jsou vlci a rysi. "A někdy přicházejí z České republiky i losi," dodal mluvčí. "Důstojníci samozřejmě nechávají oči otevřené jako součást hlídkové služby," dodal Hauptmann.
U Kroměříže lidé viděli pumu:

Drsný výcvik mladých policistů: Krev, křik, štěkot psů i superdrony
Ikonka času16. 10. 2019, 17:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Odhoďte zbraň a zůstaňte stát s rukama nad hlavou," řve jeden ze studentů Školního policejního střediska Sadská na Nymbursku. Probíhá tu totiž jedna z modelových situací, kterou berou žáci velice vážně.


Kolem duní hudba, štěká policejní pes, na místě se válí odpadky, střepy, brečí zranění lidé a prosí o pomoc. V nepřehledné situaci se snaží muži zákona zorientovat a poté jí co nejlépe vyřešit. Celé akci přihlíží lektor, který po jejím skončení vytkne studentům chyby a zopakuje, jak by měli příště postupovat.


Policisté jeli krotit večírek, v bytě objevili mrtvolu! Byla to vražda?"Areál policejního střediska Sadská má mnoho využití. Je určená nejen pro začátečníky, ale pomáhá vzdělávat a připravovat policii po celou jejich kariéru," říká ředitel krajského ředitelství policie středočeského kraje Václav Kučera.
Středisko se může pyšnit unikátní lezeckou stěnou, která imituje skutečný zásah na budovách. Taktické modelové místnosti, ve kterých jsou pohyblivé příčky a tak vytvoří policistům pokaždé jiné prostředí. "K tomu jsou místnosti monitorované kamerami a studenti zpětně vidí na videu, kde udělali při akci chybu," doplňuje vedoucí Školního policejního střediska Sadská Petra Hofmanová.


VIDEO: Dramatické pronásledování řidiče odcizeného vozidlaDůraz se klade na poskytnutí první pomoci, kde muže zákona školí za použití speciálního zdravotnického batohu. Ten využijí v situacích, kdy jsou na místě dřív než záchranka a zraněný potřebuje ošetřit. "Dřív mohli použít pouze lékárničku, kterou mají ve vozidle a vyčkat na příjezd záchranné služby. Takhle přece jen mají možnost po použití různých věcí zachránit zdraví člověku," popsala situaci Petra Hofmanová.
Dále se tu využívají videokonferenční hovory, díky kterým lze vyslýchat vězně i na dálku z vězení. Využít ho lektor může i pro školení velkého počtu žáků po celé republice. Výcvik připravuje i třeba na ohledání místa činu nebo výslechy obětí ve výslechových místnostech.


Důležitou součástí areálu je i místo, kde se studenti učí ovládat bezpilotní drony. "Dřív se při pátracích akcích používal vrtulník, drony jsou ale mnohem levnější a díky nim se i neplýtvá časem," dodal Ondřej Smotlacha, zodpovědný za provoz dronů.
Brutální náraz do policejního vozu na D1 zachytila dálniční kamera!Policisté se do Sadské rádi vracejí. První 3 měsíce služby tu jsou ubytovaní, učí se střílet, skloubit teorii s výkonem a ve volném čase si zlepšují fyzičku běháním a v posilovně. Výcviku se věnují od 9 ráno do 15:30 a denně se tu vystřídá na 150 policistů. K tomu středisko nabízí náborové a letní kempy nebo krajské přebory dračích lodí.
Do budoucna by rádi rozšířili svůj areál o indoorové cvičiště, nyní jsou ale v jednání s vlastníkem sousedního areálu.


Galerie: GALERIE: Výcvik policie v Sadské

Výcvik policie v Sadské - 1


Výcvik policie v Sadské - 10


Výcvik policie v Sadské - 11


Výcvik policie v Sadské - 12


Výcvik policie v Sadské - 13


Výcvik policie v Sadské - 14


Výcvik policie v Sadské - 15


Výcvik policie v Sadské - 16


Výcvik policie v Sadské - 17


Výcvik policie v Sadské - 2


Výcvik policie v Sadské - 3


Výcvik policie v Sadské - 4


Výcvik policie v Sadské - 5


Výcvik policie v Sadské - 6


Výcvik policie v Sadské - 7


Výcvik policie v Sadské - 8


Výcvik policie v Sadské - 9

Munice z okolí Vrbětic jen tak nezmizí, úklid se letos nestihne!
Ikonka času16. 10. 2019, 17:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policisté mluví o historicky nejdelším a také nejnákladnějším zásahu integrovaného záchranného systému v České republice. Střízlivé odhady mluví o nejméně jedné miliardě korun - na tolik prý vyjdou likvidační práce.
I když první exploze otřásla bývalým vojenským areálem přesně před pěti lety, stále je tu velmi nebezpečno. To je vidět i na policejních záběrech. Denně tu nacházejí desítky kusů nevybuchlé a často poškozené munice.
Vrbětický areál zůstává stále neprodyšně uzavřený. Nejdříve ho střežila armáda, teď policie. 
"Podnikavci" z Vrbětic kradli samopaly, pak se je snažili prodat


Momentálně se tu pracuje v asi nejnáročnějším místě a to mezi oběma sklady, které zničily před pěti lety exploze. Nevybuchlé množství munice je tu extrémní. Několikrát během léta se tu musel použít chemický postřik, aby místo nezarůstalo. I když mělo být původně hotovo do konce letošního roku, finální práce se posouvají a to na jaro 2020.

Kvůli exekuci chtěl muž odpálit dům. Dostal od soudu nejvyšší možný trest
Ikonka času16. 10. 2019, 17:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dodnes nikdo neví, proč vlastně dům nevybouchl. Manželé otevřeli přívod, a když se budova naplnila vysoce hořlavým plynem, stačila k jeho odpálení jediná jiskra. "Hrozil, že ten nahromaděný plyn odpálí a víceméně se o to i pokusil, když škrtal sirkou," uvedl státní zásupce Tomáš Foldyna. Jenže výbuch nenastal. Vojtěch Blatný proto vytáhl plynovou pistoli a v domě začal střílet. Ani hořící střelný prach šlehající z hlavně jako iniciátor výbuchu nestačil. V té době už dům obsazovala zásahová jednotka - policisté šli do akce s nasazením vlastního života. "Mohlo dojít k ohrožení na životě všech lidí, kteří byli přítomni," tvrdí soudní znalec Martin Zeman. 
Zavřeli se v domě a chtěli se odpálit i s policií! Hrozí jim 20 let

 Kvůli sporu o majetek nakonec málem zabili sebe i zasahující policisty. Hlavnímu iniciátorovi ozbrojeného protestu to vyneslo nejpřísnější možný trest - 18 let ve vězení. Jeho manželce uznal soudce polehčující okolnosti. K činu se přiznala a dostala tak jen čtyři roky vězení. Rozsudek není pravomocný.

Přelomový verdikt ČTÚ: Pošta musí zaplatit za špatnou radu pošťačky
Ikonka času16. 10. 2019, 17:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nespokojenému zákazníkovi musí podle rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu zaplatit pošta sedm a půl tisíce za ztracenou minci. Pošta mu přitom chtěla vrátit jen 117 korun, které uhradil za poštovné. Háček byl v tom, že když se odesílatel na poště ptal, jak může zlatý dukát z roku 1845 přepravit, pracovnice za přepážkou mu dala na vybranou ze dvou služeb – Cenný balík a Balík Do ruky – s tím, že mezi nimi není žádný rozdíl. "Odesílatel si vybral službu Balík Do ruky, protože podle svých slov měl pocit, že adresát dostane balík až ke dveřím, přímo do ruky," uvedl Český telekomunikační úřad v říjnové monitorovací zprávě, kde o případu informoval. Pošta odmítala zodpovědnost s tím, že v poštovních podmínkách služby Balík Do ruky je explicitně uvedeno, že bankovky, mince, šeky a další ceniny jsou považovány za nepovolený obsah. ČTÚ tak řešil, jestli zákazníka zbavuje odpovědnosti to, že mu zaměstnankyně pošty poskytla špatnou radu. Pošta tvrdila, že své zaměstnance řádně školí, aby poskytli zákazníkům správné informace. Za poskytnutí špatné rady nezodpovídá, protože jde o exces zaměstnance. ČTÚ se ale opřel o rozhodnutí Nejvyššího soudu, podle nějž exces nastane, pokud škůdce sledoval uspokojení svých osobních zájmů. To se podle úřadu v tomto případě nestalo. 
Horor na České poště: Na balíky marně čekají senioři i matky s dětmi

 "Argumentace pošty v tomto duchu by tak mohla vést k nesmyslnému závěru, že i samotná ztráta zásilky, na jejíž přepravě se podílí řada (k tomu proškolených) zaměstnanců pošty, by v případě jejich selhání představovala exces," upozornil ČTÚ. Opřít se při rozhodování mohl o svědectví syna odesílatele, který s ním na poště byl a dosvědčil, že otci pošťačka opravdu řekla, že jde o rovnocenné služby. Pošta se to nijak nesnažila zpochybnit. Námitce tak ČTÚ vyhověl a poště nařídil muži zaplatit náhradu škody ve výši 7 501 Kč. Pošta chystá velké propouštění, více v reportáži:

Policie obvinila z vraždy ženu. Měla ubodat svého exmanžela (†80)
Ikonka času16. 10. 2019, 16:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tragická událost se odehrála v Českých Budějovicích na konci září. "Kriminalisté obvinili ženu v seniorském věku z vraždy. Po hádce napadla známého osmdesátiletého muže. Způsobila mu bodnořezná zranění, kterým podlehl," řekl policejní mluvčí Jiří Matzner. Žena je podle policie ve vazbě. "Vyšetřovatel si vyžádal v rámci objasňování tohoto skutku znalecké posudky," dodal mluvčí. Muže podle informací TV Nova měla zavraždit jeho bývalá žena, se kterou se dostal do sporu. Jeho tělo údajně leželo v tratolišti krve v domě, kde obviněná bydlela. 
Policisté jeli krotit večírek, v bytě objevili mrtvolu! Byla to vražda?

 Sousedé o rodině mluví jako o bezproblémové. Žena ve svém domě podle nich bydlí společně s dcerou a vnučkou. Jestli byly všechny tři ženy v domě v momentu, kdy se tragédie odehrála, policie neuvedla.

Miloš Zeman jede znovu za lékaři, stráví s nimi nejspíš zbytek týdne
Ikonka času16. 10. 2019, 16:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Informuje o tom Deník N,který se odvolává na tři důvěryhodné zdroje. Miloš Zeman prý za lékaři vyrazí už ve čtvrtek odpoledne. Kancelář prezidenta informaci nejprve nekomentovala. Redakce TN.cz proto s žádostí o vyjádření oslovila mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka. Neodpověděl. Později promluvil pro Blesk. "Pan prezident má naplánován rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici, který bude zahájen ve čtvrtek odpoledne a nejdéle potrvá do této neděle,“ řekl Ovčáček. Ujistil, že Zeman nemá žádný akutní zdravotní problém. Prezident Miloš Zeman byl v ÚVN na vyšetření už na konci září. Při té příležitosti ředitel nemocnice Miroslav Zavoral novinářům řekl, že se hlava státu těší dobrému zdraví. 
Zemana převezli na vyšetření do nemocnice. Je zdráv, tvrdí lékař

 "Měl jsem tu čest na žádost pana prezidenta dneska provést jeho důkladnou zdravotní prohlídku. S potěšením můžu oznámit, že jsme nenalezli žádné chorobné stavy," řekl doslova Zavoral, který je nejen ředitelem, ale zároveň přednostou interní kliniky střešovické nemocnice. I na konci září Ovčáček nechtěl prezidentův zdravotní stav komentovat, pouze odkázal na zmíněné stanovisko ředitele Zavorala.

Hypotéky výrazně zlevňují. Bankéři jsou zoufalí, tvrdí ekonomové
Ikonka času16. 10. 2019, 14:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle Fincentrum Hypoindexu se v září průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů snížila o 0,14 procentního bodu na 2,47 procenta. Ale ani to nepomáhá tomu, aby hypoteční trh ožil. V září sice smluv oproti předchozím měsícům přibylo, jak ale Fincentrum upozorňuje, v září je vždy zájem o hypotéky větší než o prázdninách. Letos v září poskytli bankéři hypotéky za celkem 15,007 miliard, v roce 2018 to přitom za září bylo téměř 21 miliard! Od začátku roku tak bankéři poskytli hypotéky za 128 miliard, vloni to bylo za 160 miliard a o rok dříve dokonce ještě o osm miliard více. "Klienti přestávají slyšet na snižování úrokových sazeb. Odrazují je vysoké ceny nemovitostí. Bankéři přichází o své bonusy a začínají být zoufalí. Standardní nástroje na získávání nových klientů nefungují. Objemy sjednaných hypoték se meziročně strmě propadají a vyhlídky na zlepšení jsou v nedohlednu," vysvětlil hlavní ekonom BHD Štěpán Křeček. Potvrzuje to i další ekonom Lukáš Kovanda. "Bankéři by rádi půjčovali víc, protože hypotéka je pro ně zlatý důl, avšak naráží na neochotu Čechů kupovat drahé, dost možná předražené a cenově nafouknuté nemovitosti. A naráží také na regulace České národní banky, které jim znemožňují půjčovat rizikovější klientele," zmínil Kovanda, hlavní ekonom společnosti Czech Fund, další důvod propadu zájmu o hypotéky. 
Lidé nemají o hypotéky zájem! Ceny nemovitostí jsou stále na vzestupu

 Podle Kovandy ale bankám stále dává s ohledem na pokles tržních úrokových sazeb napříč ekonomikou snížení úrokových sazeb u hypoték smysl. Jak ubývá potencionálních klientů, musí se banky stále více snažit, aby je motivovaly k braní hypoték, případně je přetáhly konkurenci. "Tento vývoj jen tak neustane, byť jsou banky v možnosti snižovat sazby hypoték limitovány výší základní úrokové sazby České národní banky, která činí dvě procenta. Tato sazba se letos v nejpravděpodobnějším scénáři dalšího vývoje již nezmění. V příštím roce je pak rozhodně pravděpodobnější její pokles než růst. Snížení základní sazby ČNB by bankám otevřelo další prostor ke snižování sazeb hypoték. Ani tak však není zaručené, že se Češi osmělí k rozsáhlejšímu pořizování nemovitostí. Což ovšem banky povede k další redukci sazeb," dodal Kovanda. Více o zlevňování hypoték v reportáži:

Muž měl unést a znásilnit školačku! Trest 7,5 roku žalobkyni nestačí
Ikonka času16. 10. 2019, 14:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mladý muž si dívenku vyhlédl loni v prosinci, když šla ráno do školy. Unesl ji v kufru svého auta a v lese ji pak znásilnil. Dívce navíc vyhrožoval pistolí na plastové náboje, která se podobala skutečné zbrani. Českobudějovický krajský soud rozhodl, že si za to odpyká sedm a půl roku ve vězení. Soudní jednání bylo kvůli nízkému věku dívky neveřejné. Sledovali ho ale její rodiče, kteří si vyslechli detaily, jak se znásilnění jejich dcery odehrálo. Policisté pachatele zadrželi hned další den. Pomohl jim poměrně přesný popis, který školačka kriminalistům poskytla. 
Znásilnili mě, obvinila vražedkyně dozorce. Testy DNA určily otce dítěte

 Nemalou měrou k tomu přispěli i další rodiče, kteří si všimli podivného muže před školou. Několik dní před znásilněním totiž lákal několik dívek do svého auta. "Přišla, že jí zase otravuje, a docela mi i brečela, se bála no. Já jsem jí nejdřív nevěřila, protože ona si hodně vymýšlí. Pak už mi to bylo nějaký divný," popsala žena. Znásilněná školačka dodnes trpí posttraumatickým syndromem a bojí se chodit sama ven. Není vyloučeno, že si následky ponese celý život. Obžalovaný, ani jeho právní zástupce, se k rozsudku nevyjádřili. Proti verdiktu se ale na místě odvolala státní zástupkyně.

David (23) je nezvěstný! Lidé našli jen převrácený traktor, který řídil
Ikonka času16. 10. 2019, 13:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Žádáme občany o jakoukoliv informaci, která by nám pomohla k nalezení traktoristy, který pracoval v lese nad Domoracem. Byl nalezen převrácený traktor ze srázu on nikde. Prosím sdílejte či podejte zprávu, jestli ho třeba někdo nepotkal nebo nevezl zraněného do nemocnice," uvedl místostarosta Jiří Navrátil. Policie po třiadvacetiletém mladíkovi intenzivně pátrá. "Pátrali jsme po muži až do časných ranních hodin a v hledání pokračujeme. Na místě jsou už desítky policistů, samozřejmě i psovod," řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková. 
Antónia (16) zmizela z děcáku i s ročním synem. Policie žádá o pomoc

 "Policie České republiky žádá občany o pomoc při pátrání po pohřešované osobě jménem David Magna, občan slovenské národnosti, věk 23 let, výška 180 centimetrů, podsadité postavy, oděn do oranžových montérek značky Husquarna. Naposledy byl viděn 15. října ve 14:20 hod. v lese katastru Hostašovice, může být zraněný," dodala mluvčí. Policii se údajně nepodařilo lokalizovat ani traktoristův mobilní telefon.

Řidič nepřežil nehodu na Pardubicku! Na místě byl i uhynulý pták
Ikonka času16. 10. 2019, 13:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Felicie jela od Holic směrem na Vysoké Mýto a cestovali v ní dva muži. Podle svědků najela do protisměru, a to ve chvíli, kdy tudy projížděl jiný vůz. Zhruba třicetiletý řidič škodovky zemřel na místě, jeho spolujezdec utrpěl lehká zranění. Bez vážných následků dopadl podle zdravotníků muž za volantem druhého vozu. Policisté se nyní snaží zjistit, co přesně stálo za touto tragickou srážkou. Při ohledávání vozů našli policisté na místě i mrtvého dravce. Okamžitě tedy vyvstaly spekulace, zda právě on nemá na této kolizi nějaký podíl. Řidič se ho mohl leknout nebo se mu vyhýbat a najel do protisměru. Policisté stále vyslýchají svědky. 
Hrdinové z D1! Po nehodě vytáhli zaklíněné lidi, zachránili jim život

 Tragédií v úterý skončila i nehoda na jihu Čech. V Předních Zborovicích na Strakonicku řidič motorky měl podle policie narazit do auta před sebou. Zdravotníci ho sice stihli naložit do vrtulníku, ale při převozu do nemocnice zemřel.

Chov psů se zpřísní. Hlásit se budou muset už tři feny, štěňata očipují
Ikonka času16. 10. 2019, 12:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Doposud platilo, že je nutné Státní veterinární správě hlásit chov pěti a více fen, novela tuto hranici snižuje. Cílem novely je omezit tzv. množírny, kde psi živoří v hrozných podmínkách, aby majitelé vydělali na prodeji štěňat. Dalším opatřením je zavedení povinného čipování štěňat předtím, než si je převezme nový majitel. S pozměňovacím návrhem přišla poslankyně Monika Červíčková (ANO). Ta také navrhovala, aby byl explicitně zakázán provoz útulku bez souhlasu obce. Některé útulky se bály zániku, návrh ale sněmovnou neprošel. Poslanci schválili také novelu rostlinolékařského zákona. Naopak na vládní daňový balíček a na zákon o státní sociální podpoře, kam spadá vládou plánované zvýšení rodičovského příspěvku, se nedostalo.  
Zákaz prodeje o svátcích přežil, poslanci sporný zákon nezrušili

 Odpoledne poslanci řeší volby členů několika rad, například Rady České tiskové kanceláře či Rady Státního fondu rozvoje kinematografie. Po 14:30 mají poslanci potvrdit dva nové předsedy výborů – Janu Pastuchovou z ANO v čele Sociálního výboru a Ondřeje Veselého z ČSSD v čele zahraničního výboru. Následovat mají zákony ve 2. čtení a v 18. hodin má vláda poslance informovat o výběrovém řízení na mýtný systém.
 

Fenol zabil v Děčíně dva lidi! Policie po roce a půl obvinila tři zaměstnance
Ikonka času16. 10. 2019, 11:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tragická událost se stala 26. dubna 2018. "V uplynulých dnech krajský policejní vyšetřovatel obvinil tři muže ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Jedná se o pracovníky společnosti, v níž k úniku došlo," řekla policejní mluvčí Alena Bartošová. Jedním z obviněných je pracovník, který podle kriminalistů zahájil čerpání toxické látky fenol v rozporu s platnými pracovními předpisy. "Měl zvolit jinou metodu při čerpání fenolu z autocisterny do zásobníku," vysvětlila mluvčí. "Dalším dvěma obviněným policisté kladou za vinu, že z postavení nadřízených pracovníků nedbali patřičných kontrol," pokračovala mluvčí. 
Záhadné úmrtí! Na Havlíčkobrodsku našli mrtvého 16letého chlapce

Vyšetřování trvalo přes rok a půl. "Policisté vyslechli desítky svědků a vyžádali si několik znaleckých posudků," dodala Bartošová. Příčinou havárie mělo být prasknutí přečerpávací hadice – podle odborníků ho mohl způsobit "nevhodný způsob připojování". Nehoda měla tragické následky. Dva lidé zemřeli kvůli intoxikaci fenolem. Obětí ale mohlo být mnohem více, protože nejméně šestnáct osob, které se nacházely v bezprostředním místě úniku, bylo toxickou látkou ohroženo. V péči lékařů tehdy skončilo 14 lidí.
 

Dominika promluvila o žalobě na Ivanu! Přiznala také manželskou krizi
Ikonka času16. 10. 2019, 10:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Manžel Dominiky Gottové řekl TN.cz, že se plánují soudit o dědictví s Ivanou Gottovou. "Budeme chtít dva miliony euro, nebo dům na Bertramce. Dům by nám stačil," řekl Tolkki a dodal, že by se s Dominikou rádi přestěhovali do České republiky. "Nemáme to ve Finsku rádi," vysvětlil. Dominika Gottová ale řekla Blesku, že se nemá v plánu s Ivanou Gottovou soudit. "Rozhodně žádnou žalobu nechystám, počkám na klasické dědické řízení. To, co dělá můj manžel, je jedním z důvodů vrcholící manželské krize," řekla Blesku Dominika Gottová s tím, že její manžel má finanční problémy. 
Gott se s Dominikou vyrovnal už před smrtí. Částku jí vyplatil v eurech

 "On je muzikant a bohém, už nějakou dobu je bez práce a nedokáže uživit rodinu. Byl měsíc na turné po Jižní Americe a vrátil se bez peněz. Tvrdí mi, že mu pořadatel nezaplatil. Nevím, jak to bylo doopravdy. Nějak jsem mu přestala věřit," dodala Gottová Blesku. Tolkki manželkou krizi pro TN.cz také přiznal. "Věřím, že to zvládneme," řekl známý finský hudebník. Tolkki nyní hledá právníka. "Budeme chtít někoho, kdo by to udělal pro bono (bezplatně), protože si právníka nemůžeme dovolit. Nemáme moc peněz," dodal Tolkki. Kdy a kde bude Karel Gott pochován zatím není jasné:


Zvrhlý cyklista měl v parku osahávat maminku, v kočárku měla mimimko!
Ikonka času16. 10. 2019, 10:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslední srpnový den se vydala žena se svým miminkem, které bylo v kočárku, na procházku do parku Stromovka v Praze 7. Během odpoledne se k ní připojil muž na kole a snažil se s ženou navázat přátelský hovor. "Ta cyklistovi sdělila, ať ji nechá být a nevšímala si ho. To se mu nelíbilo a tak začal maminku osahávat na intimních místech. Poškozená se bránila, jak slovně, tak fyzicky a proto muž nasedl na kolo a společně se svým psem odjel směrem do ulice Za Elektrárnou v Praze 7," popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Policii se podařilo zajistit kamerové záznamy, na kterých byl zachycen podezřelý muž, obrátila se proto s žádostí o pomoc na širokou veřejnost. To se ukázalo jako dobrý krok. 
Učitele obvinili z obtěžování školaček. Zneužívat dívky měl už dříve

 "Díky zveřejnění případu jsme získali poznatek, který vedl ke zjištění totožnosti podezřelého muže. Nyní s ním budou probíhat standardní kroky trestního řízení," doplnila Siřišťová.  Policie muže podezřívá z trestného činu výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí až dva roky vězení.
 

Před vrácením řidičáku terapie? Ministerstvo chystá nová pravidla
Ikonka času16. 10. 2019, 8:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatímco teď řidičům, kteří přišli kvůli nasbírání bodů o řidičský průkaz, stačí počkat rok, absolvovat přezkoušení v autoškole a dopravně psychologické vyšetření, brzy bude možná cesta k vrácení řidičského průkazu obtížnější. Podle Lidových novin chce ministerstvo dopravy, aby řidiči před vrácením řidičáku absolvovali povinnou rehabilitaci. Věří, že takový řidič změní své postoje, návyky a způsob, jakým se za volantem chová. "Centrum dopravního výzkumu momentálně dokončuje implementační studii, na které s námi spolupracuje ministerstvo spravedlnosti, aby i soudci měli možnost určovat při zákazu řízení povinnost absolvovat rehabilitační kurz," řekla Lidovým novinám mluvčí ministerstva dopravy Lenka Rezková. 
Cizinci u zkoušek na řidičák podvádí, ministerstvo to neřeší

 Kurz by byl povinný pro vybodované řidiče, dalším by je mohly nařizovat soudy. Pilotní program probíhá v Brně. Kurz stojí 11 tisíc a řidiči jej zatím neplatí, pokud by ale byly zavedeny povinně pro všechny vybodované, počítá ministerstvo s tím, že by je řidiči museli zaplatit. Pilotní program má podle Centra dopravního výzkumu pozitivní výsledky.

Gott se s Dominikou vyrovnal už před smrtí. Částku jí vyplatil v eurech
Ikonka času16. 10. 2019, 5:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Bylo to předběžná závěť. Podepsala ji více než před dvěma lety. Byli u toho asi čtyři právníci a dostala 100 tisíc euro (2,7 milionů korun)," řekl manžel Dominiky Gottové pro TN.cz. "Není to spravedlivé, je to vlastně docela výsměch," dodal Tolkki, který dobře ví, jaké jmění za svůj život Karel Gott vydělal. "Hledáme vhodného právníka, který by nás zastupoval. Budeme chtít někoho, kdo by to udělal pro bono (bezplatně), protože si právníka nemůžeme dovolit," dodal s tím, že peníze, které jim Gott věnoval, už nemají. "Budeme chtít dva miliony euro, nebo dům na Bertramce. Dům by nám stačil," dodal Tolkki. Manželé údajně momentálně prožívají manželskou krizi. "Dostaneme se z toho," myslí si Tolkki, který s Dominikou žije ve Finsku. Tolkki a Gott se seznámili už v roce 2000. "To bylo poprvé, co jsem přiletěl s Dominikou do Prahy. Nepamatuji si jméno restaurace, ale bylo to u řeky. Karel přišel i s Ivanou. Měl na sobě sluneční brýle a já jsem zrovna dopil pivo," zavzpomínal. 
Písně i alba Karla Gotta trhají rekordy! Vede duet s dcerou Srdce nehasnou

 I když nebyl Tolkki na pohřbu, na tchána nechce jen tak zapomenout. "Rád bych Karla Gotta nějak uctil ve své hudbě, byl to opravdový velikán," řekl Tolkki, který je kytaristou ve své power metalové skupině Avalon.

Karel Gott má po celém světě tisíce fanoušků 

Česko má problém s rovností pohlaví. Má málo žen v politice i v čele firem
Ikonka času16. 10. 2019, 5:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V žebříčku 28 států Evropské unie Česko skončilo na 21. místě, tedy osmém nejhorším. Za posledních 14 let jsme nejenže neudělali žádný pokrok, podle indexu Evropského institutu pro genderovou rovnost jsme se dokonce zhoršili a propadli se o čtyři příčky. Ne ve všech oblastech jsou české ženy znevýhodněné. V kategorii zdraví si například vedou velmi dobře - v přístupu ke zdravotní péči nejsou oproti mužům diskriminovány. V pracovním životě jsou ale výsledky různorodé. Co se zaměstnanosti týče, jsou si ženy a muži víceméně rovni. Ovšem v typech odvětví, kde pracují, jsou rozdíly v pohlaví dost silně znát. České ženy jsou například daleko častěji učitelkami, zdravotnicemi a sociálními pracovnicemi, ovšem v technických oborech je mnohem vyšší podíl mužů. Tento rozdíl je dokonce nejvyšší v celé Evropské unii. 
Ženy jsou lepší šéfky, ukázal výzkum. V čele firem v Česku stojí minimálně

  Na vlivných postech je nerovnost mezi českými muži a ženami nejcitelnější. V přístupu žen k moci má Česko ze všech oblastí nejmizernější skóre a z celé Evropské unie je třetí nejhorší. Podíl žen ve vládě, v parlamentu i v městských zastupitelstvech je o dost nižší než podíl mužů. V politice jich je ale stále víc než na vysokých pozicích v největších firmách. Jejich podíl v představenstvech činí pouze 15 %. Ani ve výzkumných organizacích a veřejnoprávních médiích jich na nejvyšších postech není mnoho. V rovnosti pohlaví nepohořela jenom Česká republika, ale celá střední Evropa. Stát, ve kterém by si muži a ženy byli úplně rovni, by v indexu dostal hodnotu 100. Průměr EU činí 67,4. Všechny středoevropské státy včetně Česka jsou pod tímto průměrem. Lehce podprůměrné jsou tedy překvapivě i Německo a Rakousko. Na celý žebříček se můžete podívat v následujícím grafu:https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Oct2019/2324652.jpg?70e5 Naši další sousedi - Polsko a Slovensko - si vedli daleko hůře. Polský výsledek je pátý nejhorší a slovenský dokonce třetí. Na druhém místě od konce se pak umístilo Maďarsko a úplně nejhorší hodnotu v indexu získalo Řecko. Na opačném konci žebříčku se objevily tradičně skandinávské země v čele se Švédskem a Dánskem. Velmi dobře si vedly také Francie, Velká Británie, Irsko a státy Beneluxu.

Exekutoři draží zabavené věci: Renault za 10 tisíc, Audi za 30!
Ikonka času16. 10. 2019, 5:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Největšími lákadly páteční dražby jsou nejspíš dopravní prostředky - 18 aut a dvě motorky. K mání je třeba legendární Babetta s vyvolávací cenou 1500 korun, fabie za čtyři a pět tisíc nebo Peugeot 307 za deset tisíc. O něco dráž vyjde třeba Audi A4 Avant, jehož dražba odstartuje na ceně 30 tisíc korun. "Klenoty" dražby aut jsou Audi S4 na benzín i LPG s vyvolávací cenou 85 tisíc korun a Volkswagen Touran za tisíc osmdesát. Pokud nesháníte hned zánovní přibližovadlo, ale raději něco menšího do domácnosti, můžete si v pátek vybrat také. Do dražby totiž jde i přes 800 menších věcí jako jsou televize, mobily, rybářské pruty, grily, lyžařské brýle, počítače nebo golfové hole. 
V ČR je skoro 200 tisíc nemovitostí bez majitele. Nejsou vaše?

 Kompletní seznam dražených věcí (kromě aut):Dražba zabavených věcí - pátek 18.října [pdf] A u řady těchto drobnějších položek jsou vyvolávací ceny opravdu nízké - padesát korun je například u lyží, počítačové sestavy nebo sluchátek. Podrobné informace k páteční dražbě včetně přesných časů či způsobů platby najdete na stránkách přerovského exekutorského úřadu ZDE.

Galerie: GALERIE: Dražba vozidel

Dražba vozidel - Škoda Fabia Combi (benzin)


Dražba vozidel - Škoda Fabia (benzin)


Dražba vozidel - Škoda Fabia (benzin)


Dražba vozidel - VW Touran


Dražba vozidel - VW Passat Variant (nafta)


Dražba vozidel - Renault Megane (benzin)


Dražba vozidel - Peugeot Spedeedfight (benzin)


Dražba vozidel - Peugeot 307 (nafta)


Dražba vozidel - Mitsubishi Space Star (nafta)


Dražba vozidel - Mercedes-Benz A 140 (benzin)


Dražba vozidel - Chrysler Cruiser


Dražba vozidel - Chevrolet HHR 2.4 AT (benzin)


Dražba vozidel - Ford Mondeo Turnier (nafta)


Dražba vozidel - Citroën Xsara Picasso (benzin + LPG)


Dražba vozidel - Citroën C5 (nafta)


Dražba vozidel - Citroën C4 Picasso (nafta)


Dražba vozidel - Citroën C3 Picasso (benzin)


Dražba vozidel - Babetta 225 (benzin)


Dražba vozidel - Audi S4 (benzin + LPG)


Dražba vozidel - Audi A4 Avant (nafta)
 

Staňte se Dobrým andělem i vy! TV Nova opět spolupracuje s nadací
Ikonka času15. 10. 2019, 22:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dobří andělé, mezi které patří nejen tváře TV Nova jako třeba Lucie Borhyová a Rey Koranteng, ale i vy – naši diváci – pomohli už více než sedmi tisícům rodin. Tisíce životních příběhů a nelehkých osudů. Tisíce rodin, kterým přišla do cesty zákeřná nemoc.Tisíce podaných pomocných rukou. To je práce Dobrých andělů. "Když nám v nemocnici oznámili, že má Verunka leukémii, byl to pro nás obrovský šok. Místo nástupu do práce jsme se přestěhovali do nemocnice na chemoterapii," vzpomíná dívčina maminka. 
Pomáháme už 6 let! Na podzim přibylo 8 tisíc Dobrých andělů

  Pro své děti chtějí rodiče jen to nejlepší. Jsou ale situace, se kterými si sami neporadí. "Vážnou nemoc v rodině často doprovází potřeba finanční. Tak jako v uplynulých letech přichází televize Nova se společnou kampaní s jediným cílem – podpořit rodiny, které zasáhla vážná nemoc," vysvětluje moderátorka Lucie Borhyová. Všechny peníze, které nadace vybere, se dostanou k rodinám do posledního haléře, pravidelně každý měsíc. Díky transparentnímu účtu dárce přesně ví, komu pomáhá. Právě kvůli tomu se Dobrým andělem staly i další tváře TV Nova. Moderátor Petr Suchoň a herci Michaela Badinková nebo Matyáš Valenta. Stát se Dobrým andělem může každý z nás. Stačí se zaregistrovat na stánkách. I malý příspěvek pomáhá.

Rakovina prsu hrozí i mužům. Tipy, jak provést samovyšetření doma!
Ikonka času15. 10. 2019, 21:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přestože už vypadají báječně, mají za sebou náročnou léčbu. Teď už zdravé předávají své zkušenosti s rakovinou prsu dál a upozorňují na důležitost prevence. "Tím, že jsem si nedělala samovyšetření, tak jsem to nezachytila včas," uvedla jedna z bývalých pacientek. Díky pravidelným vyšetřením se přitom u tří čtvrtin případů dá nemoc včas zachytit. "Ten nádor není nikterak rozvinut, nejsou tam metastáze a je tam velká šance, že pacientka bude uspěšně vyléčena," tvrdí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Na mamografický screening má v České republice nárok každá žena od 45 let. Mladším ženám se proto doporučuje provádět samovyšetření doma."Jedna ruka jde za hlavu, druhou si provádím samovyšetření. Nejlepší je dělat to třemi prsty," radí paní Hana. 
Rakovina prsu jako dárek k Vánocům... Petra a Hanka popsaly svůj boj se zlou nemocí

 "Uděláme tři kroužky, ukročíme prstem a uděláme další. A takhle vyšetříme celou oblast hrudníku," dodává paní Nikola. "Když najdete cokoliv, co se nezdá - bulka nebo něco bolestivého, měli byste zajít k lekaři nebo ke gynekologovi," doporučuje. Rakovina prsu je ale hrozbou i pro muže. "Je to spíše raritní, proto je to zákeřnější. Protože se na to nemyslí. Kde je struktura žlázy, tam může být i onemocnění," varuje lékař Josef Čupka. O tom, že o rakovině prsu u mužů nemají lidé příliš povědomí, svědčí i odpovědi v anketě. "Já si myslím, že je to záležitost jenom žen. Nijak se nevyšetřuju. Nevím, jak bych se vyšetřil," uvedl jeden z dotázaných mužů. Ročně je diagnostikováno u mužů zhruba 50 až 70 těchto karcinomů. Vyšetření probíhá stejně jako u žen.

Exotický pavouk přicestoval do ČR v zásilce banánů! Až z jihu Afriky
Ikonka času15. 10. 2019, 20:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Našimi zaměstnanci byl pavouk nalezen ve skladu, nebyl na prodejní ploše. Pavouk se skrýval v banánech. Vzniklá situace byla řešena dle našich zavedených standardů, které používáme při řešení podobných případů," řekla webu Pribram.cz tisková mluvčí prodejny Markéta Mojžíšová. Zaměstnanci pavouka odchytili. "Celá zásilka byla důkladně prohledána. Žádný další pavouk nalezen nebyl. Navíc z preventivních důvodů byla celá bedna, ve které byl pavouk nalezen, stažena z prodeje," dodala Mojžíšová. 
Z banánů vylezl jedovatý pavouk. Supermarket museli evakuovat

 Žádný ze zaměstnanců údajně nebyl zraněn. Podle mluvčí jsou zásilky pečlivě kontrolovány a nemůže se stát, že se pavouk dostane až na prodejní pulty. Není jasné, o jakého pavouka se jednalo a jestli byl i jedovatý. Nebylo to ale poprvé, kdy v banánech přicestoval do Česka pavouk. "V neposlední řadě jsme kontaktovali dodavatele, abychom ho informovali o nastalé situaci a důrazně jej požádali o zvýšenou kontrolu veškerých dodávek, aby se situace v budoucnu nemohla opakovat," dodala Mojžíšová.

Hrdinové z D1! Po nehodě vytáhli zaklíněné lidi, zachránili jim život
Ikonka času15. 10. 2019, 20:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z kabiny kamionu, který v neděli večer havaroval na D1, zbyl jenom vrak. Šofér vyvázl s velkým štěstím živý. A o štěstí mohou mluvit i další pasažéři ze zdemolovaných aut. Na záznamu z dálniční kamery je vidět, jak někteří svědci nehody běží zraněným na pomoc. Mezi nimi i trojice mužů z uherskohradišťské záchranky, která byla na cestě z pražské záchranářské konference. "V té první fázi jsme se snažili zjistit, co vůbec cisterna převáží, dostat se tam, upozornit zbylé lidi, ať se stáhnou, ať jdou dál, a odnášet lidi mimo nebezpečí," uvedl záchranář Jiří Vašica. Záchranářům pomáhalo dalších pět lidí, včetně dvou vojáků a jedné zdravotní sestry. Podobnou situaci zažili jen při cvičení. "Když jedete jako záchranář v záchranné službě, tak po cestě už si nějakým způsobem člověk sumíruje, co jak bude, i když vždycky je to jinačí. Ale hlavně jsme tam neměli vybavení," tvrdí záchranář Jiří Stuška. 
Ohnivé peklo na D1, hasiči ukázali první vteřiny zásahu u nehody

 Oheň se kvůli silnému větru šířil velmi rychle. Dva zraněné se jim podařilo ještě vytáhnout. Řidič rakouské národnosti ale zůstal v autě zaklíněný a přišel o život. Uniknout smrti se podařilo slovenskému týmu bojových sportů, který jel dodávkou. Byly v ní i tři dívky. Cisterna prý ve tmě nebyla vůbec vidět. Dodávka najela přímo do ní. "Jedna z těch našich bojovnic dokázala otevřít dveře. Začali vystupovat sami. Jeden z těch našich kluků byl zaklíněnej, tak tomu pomohli ven, snažili se pomoct i někomu dalšímu," řekl šéf organizace MMA Oktagon Ondřej Novotný. Škoda na autech byla odhadnuta na 10 milionů korun. Další miliony bude stát oprava poškozené vozovky dálnice. Příčinu nehody policie stále vyšetřuje.

Piráti řeší skandál. Zastupitelka se měla tajně scházet s obžalovaným!
Ikonka času15. 10. 2019, 20:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost se přitom snaží získat tendr na pražský mobiliář a v minulosti Pirátům před volbami nabízela velké slevy na reklamní plochy. Piráti si přitom zakládají na transparentnosti a veškeré schůzky s lobbisty evidují. Na fotografiích technický ředitel JCDecaux Tomáš Tenzer vysazuje šéfku pražských pirátských zastupitelů Michaelu Krausovou na Florenci. O tom ale v pirátském rejstříku schůzek s lobbisty není ani zmínka. Krausová to vysvětlovala nejprve tím, že s Tenzerem hovořila jako s whistleblowerem - tedy tím, kdo jí upozorňoval na nezákonné praktiky. Teď už mluví o osobních schůzkách. "Byly to osobní schůzky, ke kterým se nebudu dál vyjadřovat. On mi říkal informace, jak funguje reklama, mluvili jsme o podezřeních na korupční jednání," hájí se nyní Krausová. 
Spor o desetitíce reklam: Podle soudu smlouva s dopravním podnikem neplatí

  Krausová se podle všeho s technickým ředitelem JCDecaux sešla několikrát. "Ta fotka je asi rok stará, já v momentě, kdy jsem zjistila, že pan Tenzer je trestně stíhaný, tak jsem s ním přerušila veškeré kontakty," tvrdí Krausová. https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Oct2019/2324874.jpg?d41d  Podle informací televize Nova je ale fotografie mladšího data. Na to konto Krausová reagovala, ať si přečteme vyjádření jejího přítele, šéfa poslaneckého klubu pirátů, Jakuba Michálka. Podle něj se poslední schůzka uskutečnila v květnu. Jenže tehdy už bylo více než dva měsíce známo, že jde o obžalovaného v kauze s údajně manipulovanými zakázkami na reklamu. Technický ředitel JCDecaux Tenzer za piráty loni kandidoval v pražské Vinoři. Krausová mu podle svých slov prý radila před kampaní. Předseda Pirátů Ivan Bartoš její verzi věří. JCDecaux Pirátům před volbami poskytlo až 75procentní slevy na některé reklamní plochy. JCDecaux se také chce znovu účastnit tendru na pražský mobiliář, jehož vítěz má být vybrán příští rok na jaře. 
Další kritika na pražský magistrát: Vyvíjí navigaci za 8,5 milionu

  "Kdo seje vítr, sklízí bouři, když někdo upozorňuje na to, jak se chovají jiní politici a chce jít příkladem, může se mu to vrátit jako bumerang," má jasno pražský zastupitel za ANO Patrik Nacher. Krausová se poprvé dostala do povědomí už vloni, kdy vyšlo najevo, že v mládí natočila pornovideo. Její současnou kauzu bude řešit opozice na čtvrtečním jednání zastupitelstva. Podívejte se na rozhovor s politologem Janem Kubáčkem o kauze Pirátů:

Jedovatá látka už je v Berounce, postupuje dál do středních Čech
Ikonka času15. 10. 2019, 20:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bezpečnostní opatření kvůli zajištění nezávadné pitné vody pro Plzeňany měl na svědomí únik asi tří set litrů impregnační látky do přítoku řeky Úhlavy z dřevozpracujícího závodu na Klatovsku. Pracovník zřejmě nechal puštěný ventil s chemikálií. Firma teď mění technologii a něco podobného by se prý už stát nemělo. Hasiči v Plzni museli od pondělka čerpat vodu do úpravny z náhradního zdroje - z Radbuzy. Úhlava byla kontaminovaná. "Parametry nebezpečné látky klesly na minimum. A úpravna vody může začít jet bez problémů," hlásila o den později mluvčí plzeňských vodáren Dana Veselá. "Nadále ale nedoporučujeme konzumovat ryby ulovené v Úhlavě a Berounce," varuje mluvčí kraje Alena Marešová.
Nejezte ryby, nezalévejte. Do řek u Plzně unikla nebezpečná chemikálie

Chemikálie se dostala do Drnového potoka v Lubech u Klatov minulý týden. V dalších dnech tekla dál Úhlavou do Plzně. Proud teď žene jedovatou látku Berounkou Plzeňským krajem. A je otázkou času, kdy se dostane do Středočeského kraje. Odhady mluví o dvou dnech. Středočeský kraj chce také vydat varování před konzumací ryb. Po jejich úhynu na Klatovsku podle odborníků zatím k dalšímu masivnějšímu vymírání nedošlo. Kontaminovanou vodu v Berounce vodohospodáři dál ředí zvýšením odtoků z přehrad.

Stát dává málo peněz na obranu, tvrdí Zeman. Uražený Babiš mu začal tykat
Ikonka času15. 10. 2019, 18:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Československo bylo jedním z mála států, které mělo svou armádu ještě dřív, než oficiálně vzniklo. Za československé vojsko se totiž už považovali legionáři bojující v Rusku. První Generální štáb, jehož náčelníkem se stal francouzský generál Maurice Pellé, byl ustanoven až 15. října 1919. Jeho úkolem bylo vybudovat základy moderní armády a o stejném tématu v úterý hovořili současní nejvyšší armádní představitelé. Prezident Miloš Zeman jakožto vrchní velitel ozbrojených sil kritizoval vládu, že podle něj na obranu nedává dostatek peněz - tedy alespoň 2 % HDP. 
Ministerstvo špatně plánovalo, hrozí nedostatek vojenské výstroje

  "V letech 1998 až 2002 to byla naprostá samozřejmost a já nevím, proč se z toho teď dělají takové hrátky," prohlásil prezident. Předsedy vlády, která se zavázala navýšit postupně rozpočet na obranu na 1,4 procenta HDP do roku 2021, se kritika prezidenta tak dotkla, že mu začal tykat. "Chápu pane prezidente, ale to HDP, když ty jsi byl premiér, bylo úplně někde jinde. Dneska to HDP stále jde nahoru. Je potřeba mluvit v absolutních částkách," řekl Babiš Zemanovi. Letos půjde na obranu kolem 67 miliard korun. 

V Jihlavě mají novou magnetickou rezonanci. Stěhování byl oříšek
Ikonka času15. 10. 2019, 17:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Díky tomuto přístroji budou moci lékaři pacienty v jihlavské nemocnici prohlédnout od hlavy až k patě tím nejmodernějším zařízením, které je na trhu. Taky jeho pořízení stojí pěkný balík - 37 milionů korun. "Je technicky vyspělejší a jeden z největší benefitů tohohle zařízení je zrychlení jednotlivých sekvencí při daném vyšetření," vysvětlil primář Jiří Neubauer. Dostat skoro pět tun vážící kolos - mimochodem vůbec nejtěžší zdravotnický přístroj v nemocnici - na místo, kde má být - nebylo nic jednoduchého. Zapotřebí byl těžkotonážní jeřáb a další technika. Jeřábník musel dávat velký pozor. 
Stěhování drahé rezonance byla fuška! Největší díl vážil osm tun

 Kvůli přesunu přístroje se musela odbourat i část nemocniční budovy. V nemocnici teď budou přístroj několik týdnů testovat. Až poté - nejspíš od prosince - ho začnou naplno používat.

Ústavní soud zrušil zdanění náhrad z církevních restitucí!
Ikonka času15. 10. 2019, 17:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nález Ústavní soud (ÚS) prezentoval na veřejném zasedání se soudcem zpravodajem Jaromírem Jirsou. Podle ÚS  jde "dodatečné snížení finanční náhrady za komunistické křivdy proti principům demokratického právního státu." Závěr soudců uvítal mimo jiné předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, který ho u řečnického pultíku ve Sněmovně komentoval jen pár minut po oznámení. Komunist u jednou majetek ukradli, nyn na nj chtli shnout znovu za pomoci vldy, kter jsou fakticky leny. Proto jsme se obrtili na stavn soud, kter nm dal za pravdu a zdann crkevnch restituc zruil. Dnes zvtzila spravedlnost.— Petr Fiala (@P_Fiala) October 15, 2019
 "Ústava zůstala v tomto státě ochráněna, právní stát zůstal ve věci vyrovnání státu s církvemi stejný jako byl nastaven v roce 2013. A vám, milí kolegové, kteří jste se na pokusu o komunistickou krádež podíleli, zůstala jen věčná ostuda," hřímal Kalousek. Následně sklidil dlouhý potlesk. 
'Okrádají zavražděného!' Poslanci žádají zrušení zdanění restitucí

 "Vítám, že ústavní systém funguje a že jsme demokratickým státem, kde platí právní jistoty pro všechny. Toto byl jen hanebný obchod vlády ANO a ČSSD s SPD a komunisty," má jasno předseda lidovců Marek Výborný. Oproti tomu představitelé vládní koalice verdikt příliš nekomentují - například ministryně financí Alena Schillerová vzkázala, že je rozhodnutí ÚS třeba respektovat. Zdanění finančních náhrad církvím prosadila vládní koalice s podporou poslanců SPD a KSČM, když přehlasovala veto Senátu. Komunisté zdaněním náhrad podmiňovali svoji podporu kabinetu Andreje Babiše.  Připomeňte si kauzu v reportáži TV Nova:


Antónia (16) zmizela z děcáku i s ročním synem. Policie žádá o pomoc
Ikonka času15. 10. 2019, 17:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šestnáctiletá dívka z Ostravy-Zábřehu pobývala v dětském domově v Havířově spolu se svým ročním synkem. V neděli 13. října se s chlapečkem vypravila na plánovanou vycházku, z té se ale už nevrátila. Nenechala ani žádnou zprávu. Než odešla, řekla, že jde za svým přítelem Pavlem. "Mohla by se pohybovat i s dítětem po Ostravě a v okolí. Kontaktovali jsme lidi, kteří by mohli mít o jejím pohybu informace, prověřili jsme všechna místa, kde by se mohla nacházet, prozatím ale bez výsledku," uvedla mluvčí policie Pavla Jiroušková. 
Chlapec (13) nepřišel domů ze školy! Rodina doma trnula strachy

 Policisté proto požádali o pomoc i veřejnost. "Uvítáme jakékoliv informace. Lidé mohou volat na bezplatnou linku Policie ČR 158," dodala Jiroušková. Naposledy na sobě dívka měla černé elastické kalhoty, červené tričko, růžovou bundu a plátěné boty.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru