tnbiz.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 6234 článků.|

tnbiz.cz

Horoskop na pondělí 9. prosince: Uvolněte se a dejte na intuici
Ikonka času9. 12. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Beran Stojíte na rozcestí a nevíte, která cesta je správná. Láká vás ta těžší možnost, ale zároveň vás děsí. To vás nutí přiklonit se ke snadnému řešení. Pamatujte, že to, co je snazší na začátku, je těžší na konci. Těžký začátek se vždy odmění lehčím koncem. Býk Můžete si posílit rodinné vztahy. Napište vašim příbuzným, sourozencům, bratrancům a sestřenicím, jak se jim daří. I obyčejný krátký email nebo SMS může být slibný začátek skvělého dlouhého rozhovoru, který utuží rodinné vztahy a prohloubí důvěru. Blíženci Ozve se vám někdo, ke komu jste chovali hluboké city, ať už negativní nebo pozitivní. Budete zvědaví, jak se mu daří, a napadne vás, zda se s ním obnovit komunikaci či nikoliv. Někteří lidé však žijí komplikovaně celý svůj život a nikdy se nezmění. Rak Vaše intuice je dnes velmi zesílená a díky ní vás vůbec nic nepřekvapí. Pokud se nemůžete rozhodnout, jakým směrem se vydat, intuice vám správně pošeptá do ouška, jaká cesta je ta správná. Na vás si dneska nikdo nepřijde a ani vás ničím neobelstí. NOVINKA! VELKÝ TAROT 2020!
Zjistěte, co Vás čeká! Poznejte svou budoucnost dříve, než se stane skutečností! Nečekejte a vytáhněte si svých 5 karet hned teď!
  Lev Veškeré citové problémy se dnes vyřeší a vy zjistíte, že kolem sebe máte báječné přátele, na které se můžete spolehnout. Nezraďte jejich důvěru a vždy je vyslechněte, když vás o to požádají, oni udělají totéž. Starými konflikty se již netrapte. Panna Perfekcionismus není ta pravá cesta ke štěstí. Musíte se naučit, jak přijmout sami sebe takové, jací jste, a smířit se s tím, že jste jen obyčejný člověk. Ve svých nedokonalostech hledejte originalitu a možnosti svobodného životního vývoje člověka. Váhy Vystupte z komfortní zóny! Vytvořili jste si kolem sebe brnění z polštářů, které vám zaručuje bezbolestné procházení životem. Jenže jste se zasekli na mrtvém bodě. Co bolí, to roste a činí nás zkušenějšími i silnějšími. Nebojte se ztratit své pohodlí. Štír Kamarád z vašeho okolí bude dnes hrozně náladový, protože se mu věci nedaří tak, jak mají. Uklidněte jej, ale nenechte si zkazit náladu jeho apokalyptickými vizemi o nicotnosti života a strašidelné budoucnosti. Zítra nebude ani vědět, že byl smutný. TAROT PŘÁNÍ
Pokud máte své tajné přání a chcete vědět, zda se vám vyplní, pak neváhejte a vytáhněte si své 3 karty teď!
 
StřelecMilostný život ovlivňuje vaši náladu i v jiných sférách života. Je nutné, abyste přestali skuhrat o odporné povaze opačného pohlaví a dali sami sebe pořádně do pucu! Změňte šatník, jděte ke kadeřníkovi, začněte sportovat a usmívejte se na ostatní. Kozoroh Zbavte se nánosů starých vzpomínek a nechte vyplout na povrch vnitřní přeměnu, kterou procházíte. Vymažte všechny kontakty, které nebudete používat a ošklivé emaily z minulosti. Ukliďte si v duši jako na pracovním stole, když chcete zahájit nový projekt. Vodnář Před vámi stojí mnoho úkolů, které musíte dokončit. Nepanikařte. Vše zvládnete. Jste důležitou osobou pro ostatní a bez vaší pomoci by se jim projekty zhroutily jako domečky z karet. Uvědomte si svoji hodnotu, kterou máte pro své okolí a buďte pyšní. Ryby Měli byste se konečně naučit náležitě se ohodnotit. Nebuďte skromní a pochvalte se, když se vám něco povede, nikdo jiný to za vás neudělá. Až si budete umět nastavit tu pravou sebehodnotu, dokonce i okolí vám začne vyjadřovat zasloužilý respekt.
 

Čeho se Češi nejvíc bojí? Vede nechráněný sex a daňové přiznání
Ikonka času9. 12. 2019, 5:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Rodina a přátelé, zdraví a domov. To jsou pro Čechy nejdůležitější pilíře spokojeného života podle toho, co nám o sobě sami v posledních letech řekli v průzkumech. Letos jsme se rozhodli podívat na to, co naopak vnímají jako riziko či ohrožení, a to v různých oblastech života," vysvětluje hlavní myšlenku výzkumu Maurick Schellekens, generální ředitel NN pojišťovny a penzijní společnosti. „Naším cílem bylo zjistit, jak lidé k riziku přistupují a kdy se naopak cítí bezpečně,“ dodává. Dobré jméno ctímeČeši se podle průzkumu NN jasně nejvíce obávají v situacích, které mohou vypovídat o jejich charakteru a stát je pověstné dobré jméno. Zajímavé přitom je, že Čechům přijde riskantnější upravit si daňové přiznání, než mít pletky se zadaným partnerem. Čtvrtina lidí by také nebrala jako risk nevrátit peněženku plnou peněz a osm procent lidí by nemělo problém chlubit se dobře vykonanou prací, i když ji odvedl někdo jiný. Opít se na večírku a riskovat následný trapas riskne polovina dotázaných. 
Strašit, či nestrašit? Do ulic vyrazí armády čertů, Mikuláši a andělé

 Jde nám o zdravíVeskrze zodpovědní jsme také v oblasti zdraví a bezpečnosti. Rizika, která mohou přímo ohrozit život a zdraví, si uvědomuje většina lidí a staví se k nim zodpovědně. Kuriozitou ovšem je, že Češi vnímají například nechráněný sex s neznámým jako nebezpečnější činnost, než jízdu v autě bez pásu. "Šance na to, že řidič přežije autonehodu, je přitom podle odborných odhadů vyšší asi o čtyřicet procent v případě, že je řidič připoutaný," doplňuje generální ředitel NN pojišťovny. Jako rizikový uvedlo právě nechráněný sex s někým neznámým hned 78 % dotázaných, jen tři pětiny dotázaných ale stejný risk vnímají při jízdě autem bez pásu. Zodpovědnější jsou motorkáři, čtyři pětiny dotázaných by se bály vyrazit na motorce bez helmy. Respekt máme i z chození v noci sami venku, to vyvolává obavy v 56 % dotázaných. Ani za denního světla však není bezpečnost zaručena, třetina dotázaných Čechů se například bojí opalovat se bez ochranného opalovacího krému. 
Mladí se děsí sexu: Každý osmý je v 26 letech panic! Čeho se bojí?

 S penězi si nezahrávámeTřetí nejrizikovější oblastí života jsou pro Čechy peníze. Zde průzkum ukázal zajímavou spojitost mezi vnímáním rizika u investic a hazardu. Investovat desetinu ročního příjmu do konzervativního fondu je pro Čechy skoro stejně rizikové jako vsadit ve sportce denní výdělek, který je podle průměrné mzdy asi 1500 Kč. A podobná je i představa lidí o rizikovosti investic do akcií a sázení v kartách. "Češi se bojí investic. Jakýkoli výkyv hodnoty vnímají jako riziko, a to dokonce na stejné úrovni jako hazard. Není se úplně čemu divit. Porevoluční český finanční trh je stále celkem mladý, a i přes relativní finanční zodpovědnost, která Čechy charakterizuje, mnoho lidí stále ještě finančním nástrojům nedůvěřuje," říká Maurick Schellekens. Vztahy a práceNa konci seznamu pak skončily naše mezilidské vztahy, ať už osobní nebo pracovní. Ve společnosti přátel se totiž cítíme dobře a bezpečně. O důležitosti vztahů v životě svědčí například velká neochota dotázaných stěhovat se někam daleko – to v dotazníku zmínilo nejvíce respondentů. I když o přátele nechceme přijít, tři čtvrtiny dotázaných nemají žádný problém svým kamarádům oponovat. V práci už je to ale jiné. Vyjádřit nesouhlas se šéfem nebo říct nepopulární názor před kolegy se bojí třetina Čechů.

"Nadějné" vyhlídky učitelů: Za 32 let praxe jim plat vzroste o pět tisíc
Ikonka času9. 12. 2019, 5:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Průměrný plat učitelů by se měl v příštím roce, co se týče tarifu, zvýšit o osm procent, o dvě procenta by měla růst jeho variabilní složka. Školské odbory ale požadovaly větší navýšení tak, aby vláda dodržela slib, že bude v roce 2021 činit výdělek učitele 150 % průměrného platu. To ale současným tempem podle Pedagogické komory rozhodně není splnitelné. "U učitelů se neustále uvádí 45 tisíc korun, jako by to už měli, což nebude většina mít ani, až to bude opravdu průměrný plat," sdělil už dříve mluvčí Pedagogické komory Radek Sárközi. Reálně se ale mzdy pedagogů zvednou ještě o méně než osm procent. Učitelé v mateřské škole, kteří se obvykle zařazují do 9. platové třídy, mají nově měsíčně brát 29,5 až 35 tisíc korun hrubého. Učitelé na základní či střední škole nebo speciální pedagogové (12. třída) mají dostávat 31 až 40 tisíc korun. Hrubá měsíční mzda pedagogických pracovníků v roce 2020: https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Dec2019/2340587.jpg?cf9d Vždy jde o rozmezí s ohledem na praxi. Tabulky tak odhalily další smutný fakt o platovém oceňování pedagogů - vyhlídka na zvýšení platu s postupem let není zrovna nadějná. Učitelé ve školce si po 32 letech praxe v průměru polepší o pět tisíc, ti na základní či střední škole o devět tisíc korun. Ředitelé mateřské školy, kteří patří nejčastěji do 10. platové třídy, si po třech desetiletích polepší o pět tisíc korun, ředitelé základní a střední školy (obvykle 13. třída) zhruba o 12 tisíc. Asistentům pedagogů (nejčastěji 8. třída) se průměrně plat zvedne o šest tisíc korun. Čistá měsíční mzda pedagogických pracovníků v roce 2020:https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Dec2019/2340588.jpg?f49a Pedagogická komora ale upozorňuje, že učitelé, kteří teprve začínají, jsou obvykle řazeni do nižší platové třídy. Do té "běžné" se dostanou až po několika letech praxe. Podobně je tomu i u ředitelů - jen málokterý na postu figuruje celých 32 let, spíše se na pozici dostává až po pár letech.  
O kolik si učitelé reálně polepší? Žádné tisíce to nebudou! PŘEHLED

 Hrubý měsíční plat učitele v prvním pololetí vzrostl na 37 325 korun, průměrná mzda v Česku ve stejném období činila 33 297 korun. Průměrný učitelský plat tak dosáhl 112 procent průměrné mzdy. Školské odbory dlouhodobě požadují zvýšení odměn alespoň na 130 procent. Podívejte se na reportáž TV Nova o růstu učitelských platů:

Firmy vyplácejí vánoční bonusy. Někde musí stačit večírek či mikina
Ikonka času8. 12. 2019, 21:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatímco pod rodinným vánočním stromkem by je většina lidí najít nemusela, nejoblíbenějším dárkem od zaměstnavatele jsou peníze. Oblíbené jsou i nejrůznější poukazy, například jsou na wellness nebo fitness aktivity. Ve firmách se hojně rozdávají i dárkové balíčky. 
var submitCount = 0;

(function($){$(document).ready(function(){
$('#pollForm12723 .pollElements input.answer').click(function(){
$('#pollForm12723').submit();
});

//if submit button is clicked
$('#pollForm12723').submit(function (e) {
submitCount++;
var $form = $(this);

//get the answer
var answerId = $('input[name=poll_12723_answer_id]:checked', $form).val();
if (!answerId) {
alert("Prosím, nejdříve zvolte odpověď!");
return false;
}

// check if it's gender type voting
var gender = null;


$.ajax({
url: "/ajax/box/Poll_PollAndResults/ajaxVoteProcess/?type=json",
type: "post",
// data
data: {
pollId: 12723,
answerId: answerId,
gender: gender
},
dataType: "json",
// error
error: function(xhr, ajaxOptions, thrownError){
var responseTxt = xhr.responseText;
alert(responseTxt);
},
// success
success: function(data){
if (data.success) {
if ($(".site_id_107000").length > 0) {
$.pigeon().show('Děkujeme za hlasování!', {'fade': 2});
}
//console.log(data.data);
$("#poll12723Sum").text(data.data.pollSum);
$("#poll12723MaleSum").text(data.data.pollSumMale);
$("#poll12723FemaleSum").text(data.data.pollSumFemale);
$("#pollForm12723 label").each(function() {
var answerId = $(this).find("input.answer").val();
$(this).find("#poll12723answer"+answerId+"Sum").text(data.answers[answerId].sum);
$(this).find("#poll12723answer"+answerId+"Sum").text(data.answers[answerId].sum);
$(this).find("#poll12723answer"+answerId+"Bar").css("width", data.answers[answerId].sumPercentage+'%' );
$(this).find("#poll12723answer"+answerId+"Percentage").text(data.answers[answerId].sumPercentage);
$(this).find("#poll12723answer"+answerId+"MaleSum").text(data.answers[answerId].sumMale);
$(this).find("#poll12723answer"+answerId+"Title").text('');
$(this).find("#poll12723answer"+answerId+"FemaleSum").text(data.answers[answerId].sumFemale);
});
} else {
$("#pollForm12723 .error").remove();
$form.append('' + data.message + '');
$('#pollForm12723').addClass('already_voted');
if ($(".site_id_107000").length > 0) {
$.pigeon().showError('Už jste hlasoval(a).', {'fade': 2});
}

}
$('#pollForm12723 .pollLegend').text('Děkujeme za hlasování!');
$('#pollForm12723 .pollLegend').addClass('thanks');

if (submitCount >= 0) {
$('#pollForm12723').addClass('already_voted');
$('input.answer', $form).attr('disabled', true).hide();
}

}
});
return false;
});

var statsUrl = "/ajax/box/Poll_PollAndResults/ajaxStats/?id=12723",
pollId = 12723
;
$.get(statsUrl, function(data){
//console.log(data);
if (!data.success) {
return;
}
$("#poll"+pollId+"Sum").text(data.data.pollSum);
$("#poll"+pollId+"MaleSum").text(data.data.pollSumMale);
$("#poll"+pollId+"FemaleSum").text(data.data.pollSumFemale);
for (var i in data.data.answers) {
var answer = data.data.answers[i];
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Sum").text(answer.sum);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Bar").css('width', answer.sumPercentage+'%');
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Percentage").text(answer.sumPercentage);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"MaleSum").text(answer.sumMale);
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"Title").text('');
$("#poll"+pollId+"answer"+answer.id+"FemaleSum").text(answer.sumFemale);
}
},'json');
});
})(jQuery);


Anketa
Co jste dostali jako vánoční bonus vy?

Peníze


377

hlasůPoukaz


00

hlasůDrobnost


00

hlasůNic


6312

hlasůNěco jiného


00

hlasů


Hlasovalo 19 lidí.

 Oblíbeným benefitem, který navíc stmelí pracovní kolektiv, jsou i firemní večírky s jídlem a pitím zdarma. Rozdává se i oblečení nebo firemní produkty. V některých firmách se od vánočních benefitů upustilo. Najdou se i tací, kteří zatím nevědí a doufají. Zdaleka nejhůř jsou na tom lidé, kteří pracují sami na sebe. Pokud by chtěli vánoční dárek, museli by si ho taky sami koupit. 
Kapr, stromeček nebo cukroví. Na kolik nás letos vyjdou Vánoce?

 Podle psychologů jsou vánoční odměny a benefity dobrý způsob jak zaměstnance ocenit a zvýšit tím jejich motivaci k práci.
 

Některá velká města chystají dražší MHD, cena jízdného půjde nahoru
Ikonka času8. 12. 2019, 21:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už na konci příštího týdne si budou muset cestující městskou hromadnou dopravou v Ústí nad Labem připlatit. Cena jízdenky stoupne o dvě koruny. "Jednorázové obyčejné jízdné, které stálo 18 korun, bude zdražené na 20 korun," sdělila mluvčí Dopravního podniku Ústí nad Labem Jana Dvořáková. Od nového roku si cestující připlatí i v Plzni. Základní jízdné stoupne o dvě koruny, časové kupóny zdraží o šest korun. V Ostravě základní jízdné stoupne ze 14 na 16 korun a přestupní jízdenka zdraží z 20 na 24. V dubnu pak začne platit nový ceník v Olomouci. Základní jízdné tam stojí 14 korun, po změně cestující zaplatí o čtyři koruny víc. V okolí Hradce Králové pak po novém roce omezí některé spoje MHD, protože dopravní podnik malým obcím zdražil poplatek za to, že tam autobusy posílá. 
Vlaky a MHD čekají velké změny! Od prosince se změní jízdní řády

 Královéhradecká MHD zajíždí do šesti obcí v okolí krajského města a to zdražení se pravděpodobně nejvíc dotkne obecní kasy ve Vysoké nad Labem. "To navýšení meziroční je asi o 50 % za kilometr, takže nám to vyskočí o více než 600 tisíc," vysvětlil starosta Jiří Horák. Zvýšit cenu jízdného chce i Praha, zatím o tom ale prý koalice na magistrátu teprve jedná.
 

Statisíce lidí nemají dost peněz na dárky, někteří volí půjčky
Ikonka času8. 12. 2019, 20:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Bohužel minulý rok jsem si vzal úvěr a doteď mám problém s těmi úroky to splácet," popsal pan Petr. Nový telefon, televize, nábytek, spotřebiče do kuchyně, ale i hračky pro děti. Každoročně se najdou Češi, kteří neustále opakují stejnou chybu. Na Vánoční dárky si nenašetří a vezmou si půjčku. Zhruba sedm procent Čechů si podle České bankovní asociace letos půjčit chce nebo si půjčilo. Dalších 10 procent to zvažuje. Drtivá většina lidí, která si na Vánoce vezme úvěr, si půjčí maximálně 10 nebo 20 tisíc. Třetina pak částku do pěti tisíc a jen zlomek si půjčí 50 a více tisíc korun. 
Kapr, stromeček nebo cukroví. Na kolik nás letos vyjdou Vánoce?

 U klasické půjčky je navíc riziko, že kupovanou věc zaplatíte kvůli úrokům i dvakrát. "Úroky mohou činit až 400 procent," vysvětlil ekonom Lukáš Kovanda. To pak vede až k exekuci. V té je podle statistik 821 tisíc lidí, jejich počet každoročně mírně klesá.
 

Vrcholní politici dostanou příští rok přidáno. Podívejte se, o kolik si přilepší
Ikonka času8. 12. 2019, 20:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident, předseda vlády i poslanci - vrcholní politici opět budou dostávat o něco víc. Platy vzrostou zhruba o desetinu. Hlava státu bude brát od nového roku přes 300 tisíc korun. Politikům rostou platy téměř každý rok. Třeba premiér si za poslední dva roky přilepšil asi o 40 tisíc. Jiným profesím trvá takový platový růst několik let. Ministři oproti loňskému roku dostanou asi o 16 tisíc víc. "Minulá Poslanecká sněmovna schválila nějaký ten vzorec, kde vlastně dochází k tomu automatickému navyšování. To není předmětem toho, že bychom si teď něco odhlasovávali," sdělila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Vedle platů porostou také měsíční náhrady. Třeba na těch cestovních budou mít poslanci podle vzdálenosti bydliště až 50 500 korun. Paušální náhrada na stravné a reprezentaci vzroste zhruba o 1000 na 13 500. 
Plat prezidenta se zvýší o 28 tisíc, poslanců o 8000, hasičů o 1500 korun

 Platy politiků porostou kvůli zvýšení průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře. Průměrná hrubá mzda dosáhla v Česku v letošním třetím čtvrtletí 33 697 korun. Na průměrnou mzdu nedosáhnou asi dvě třetiny zaměstnanců.
 

Rodin s více dětmi je stále méně, důvodem jsou finance či třeba kariéra
Ikonka času8. 12. 2019, 20:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jedno stačí, dvě jsou moc. Tak tohle si při plánování rodičovství říká stále víc Čechů a Češek. "Já se domnívám, že je to změna žebříčku hodnot, v mé generaci bylo ideálem pro ženu naplnit ženství tím, že porodí děti," zhodnotil psycholog Karel Humhal. Teď prý spíš upřednostňují před rodinou pracovní příležitosti anebo delší studium. V současnosti je stále více žen, které přivádějí své první dítě na svět kolem třicítky. "Když mají to první dítě pozdě, tak už potom nestihnou mít to druhé," vysvětila Radka Dudová ze sociologického ústavu. "Dnes ideálem ženství je být manažerkou, úspěšnou vědkyní, ty děti jsou na vedlejší koleji," doplnil Humhal. Rozhoduje prý i delší čas strávený v práci nebo finance. 
Dostanete milion, co s ním uděláte? Plány dětí a rodičů se liší! ANKETA

 Být jedináčkem přitom může znamenat i nevýhodu. "Ví se, že život s jedináčkem je těžký, ten partner, který s ním žije, musí mít velkou míru tolerance, aby unesl jeho rozmary," uvedl Humhal. Většina lidí přitom podle průzkumu stále považuje za ideál funkční rodinu s dvěma dětmi.
 

Pošta slíbila placení kartou na všech pobočkách, jedna stále zaostává
Ikonka času8. 12. 2019, 20:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zákazníci zaplatí České poště za balík ze zahraničí 103 korun. Další peníze pak přichází za clo, to už se ve vedlejší místnosti platí celníkům. A zatímco oni platební terminál mají, pošťáci ne. "Posílají nás do háje tady s tím. Problém je, že ten bankomat je daleko," zhodnotila jedna z pošťaček. A podle zaměstnanců státního podniku je lidí bez hotovosti hodně a stále jich přibývá. Informace, že se v místě nedá platit kartou, je v dopise, který chodí zákazníkům společně s oznámením o zásilce. Přesto se stává velmi často, že si lidé dopis nepřečtou vůbec nebo že tuto informaci přehlédnou. "Ten důvod jsou technické záležitosti, protože poštovní software, poštovní systém je napojený na Celní správu, takže z tohoto důvodu by bylo velmi náročné okamžitě zavést platební terminál," vysvětlil mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Že Česká pošta vstupuje do nové éry a umožní na všech pobočkách platit kartou, ale oznámila už letos v létě. Terminál se podle České pošty plánuje i na tuto poslední pobočku. Kdy to bude, ovšem není jasné. 
Za doručení do druhého dne si připlatíme, pošta chystá zdražení!

 Česko je evropskou velmocí v bezkontaktním placení. Ve světovém měřítku jsme druzí. Obliba plateb mávnutím kartou před terminálem přitom stále roste, přispívá k tomu i rozšíření bezkontaktních plateb mobilními telefony a možnost platit prakticky cokoli. Letos poprvé jsme bezkontaktně provedli už více než jednu miliardu transakcí. Více v reportáži TV Nova: 
 

Rodina prosí o pomoc s pátráním, maminku Irenu pohřešují půl roku!
Ikonka času8. 12. 2019, 18:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Naposledy viděli Irenu Torákovou 21. 5. 2019, když odcházela ze zdravotnického zařízení na Roudnicku. Do dnešního dne ale o sobě nepodala nikomu žádnou zprávu, domů se také nevrátila. Policisté po ní kvůli tomu vyhlásili začátkem října pátrání, ženu se ale zatím najít nepodařilo. Na redakci TN.cz se obrátil muž, který má být jejím synem, a prosí o pomoc při pátrání po ztracené mamince. Hledaná měří kolem 145 až 155 centimetrů, je hubené postavy, má oválný obličej, hnědé oči a středně dlouhé hnědočerné vlasy. Výrazným poznávacím znamením může být držení těla, žena je mírně nachýlena dopředu. Mluví pomalu a má podle policie horší výslovnost. Zvláštním znamením je jizva na pravé ruce od ramene až k předloktí. 
Záchranáři pronikli do 12. patra paneláku. Hledají poslední oběť

 "Jakékoliv informace k výskytu pohřešované sdělte na linku 158, popř. na tel. č. 974 436 456 (v pracovní dny v době 7 – 15 hod.) nebo na nebližší policejní služebnu. Za pomoc předem děkujeme," informovali policisté.
 

Požár domu nepřežili 2 lidé! Sousedé se je snažili na oheň upozornit
Ikonka času8. 12. 2019, 11:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hasiči na místo přijeli 30 minut po půlnoci. "Dostali se do domu, aby zjistili, jestli se tam nacházejí lidé. Našli ale dvě ohořelá těla," popsala tragickou událost mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková. "Hasiči z domu vynesli propanbutanovou lahev,“ dodala. Požár se hasičům podařilo zcela uhasit. "Škoda je předběžně vyčíslena na jeden milion korun," doplnila mluvčí. Ráno na místo přijel vyšetřovatel, který se bude snažit zjistit příčinu požáru. Podle informací TV Nova v domě žila přibližně pětapadesátiletá žena, která starší dům zdědila po rodičích. 
Čas smrti 12:12. Výbuch v Prešově zaznamenala kamera! VIDEO

 Obyvatelé obce jsou z tragédie otřeseni. "Z důvodu nešťastné události v obci se dnes ruší Rozsvícení vánočního stromečku," uvedl zástupce obce Sovolusky na Facebooku.

Horoskop na neděli 8. prosince: Naplňte ambice a jděte si za svým
Ikonka času8. 12. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Beran Věnujte se tomu, co máte rádi. Opět zahoříte starou vášní pro vědu. Vědci mohou konečně dostat potřebnou dotaci na svůj výzkum. Ti ostatní by měli věnovat čas rozvíjením svého vlastního zájmu a zaměřit se na kvalitu zdrojů, ze kterých čerpají informace. Býk Díky vaší ochotě snášet upřímnost, i když občas bolí, se z vás staly velmi silné osobnosti, které se nemají čeho obávat. Umíte vidět problém takový, jaký je. Copak zkusit zúročit své zkušenosti a rozjet vlastní projekt? Síly i odvahy máte dostatek. Blíženci V práci vás mohou čekat problémy, kterým se každý až do teď vyhýbal. Díky vaší schopnosti komunikovat dokážete uklidnit své kolegy a najít společné řešení. Zkuste se inspirovat starými chybami a převést je v pravý opak tak, aby se situace již neopakovala. Rak Můžete cítit příval nových sil a oživení starého vztahu, nebo vášně pro koníček či dokonce práci. Nechte skrze sebe proudit nové nápady, které vám pomohou dostat staré pořádky na novou a mnohem lepší úroveň. Ve vztahu si budete užívat vzájemné důvěry. MĚSÍČNÍ HOROSKOP NA PROSINEC!
Zajímá vás, na co se můžete v tomto měsíci těšit? Zjistěte to již nyní! Lev Zaměřte se na svoje ambice a priority v podnikání. Učiňte veškeré kroky k jejich naplnění a posunutí věcí vpřed. Nic dnes není tak důležité, než aby veškerá vaše energie proudila do míst, na kterých vám záleží. Jen vše dělejte s rozmyslem a krok za krokem. Panna Dnešní hvězdné konstelace přejí rozvoji vašich koníčků. Určitě neztrácejte zbytečně čas šmírováním lidí na sociálních sítí, ale vytvořte něco hodnotného vlastní tvorbou. Ať již budete vařit, šít, půjdete si zasportovat, budete mít ze sebe radost. Váhy Soustřeďte se na to, abyste dosáhli kýženého pocitu bezpečí a pohodlí. Podaří se vám vyřešit všechny potíže, které vás trápily a konečně si odpočinete po náročném období. Dokonce se vám do žil vlije nová energie a vy budete mít chuť zkusit něco nového. Štír Dnes jste obzvláště přesvědčiví a okouzlující. Využijte toho k vyřešení věcí, které se táhnou již dlouho a vytvářejí ve vás pocit rozpolcenosti. Dnes je sjednotíte do celku a navíc si prosadíte svou. Zažijete velmi příjemný pocit zadostiučinění. APLIKACE ZDARMA: HODÍME SE K SOBĚ? Je to ten pravý? Je to ta pravá? Ověřte si právě teď, jaké máte šance na trvalou lásku!
 
Střelec V okolí se objeví nové impulzy, které vám nebudou dělat dobře, drazí Střelci. Naštěstí máte dostatek síly i kontroly, aby vás nezasáhly. Víc se soustřeďte na vlastní nezávislost, abyste příště nemuseli řešit věci, které se teprve rodí, jako problémy. Kozoroh Budou se na vás valit věci nejen z práce, ale i z mezilidských vztahů. A mnohem větší pozornost věnujte mezilidským vztahům a neutíkejte od nich, abyste řešili banálnosti v práci. Sedněte si a v klidu popřemýšlejte, jak vylepšit ty, které vás trápí. Vodnář Ráno klidně lenošte a čerpejte energii na další týden. Ranní meditací uklidněte svoji mysl a jděte si zasportovat. Dejte dneska sbohem veškeré technice a zkuste si užít jednoduchého víkendu někde venku. Večer je vhodný na čtení knih a pití dobrého čaje. Ryby Hoďte veškeré starosti za hlavu a věnujte se pouze zábavě. Vlastní koníčky, srazy s přáteli. A nezapomeňte dát prostor své tvůrčí stránce! Kdy jindy než v neděli byste se měli věnovat tomu, co a koho opravdu milujete? Úklid počká, ale zábava nikoliv! 

Traktor Janovi (25) amputoval nohy! Vždy pomáhal městu, teď mu to vrátí
Ikonka času8. 12. 2019, 5:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Honzovi navždy změnila život vážná nehoda, která se stala začátkem července. Přejela ho zemědělská sekačka, když ležel na poli. Lékaři mu museli částečně amputovat obě nohy. "Honzíkův stav se zázračně zlepšil a my se v Brtnici těšíme, že se s ním brzy setkáme u nás doma. Je to opravdu velký bojovník a lékaři kolem něj profesionálové – kouzelníci," řekla TN.cz starostka Miroslava Švaříčková. O mladíkův život se podle starostky Brtnice strachovali všichni místní lidé. Honza byl pro město velkým přínosem. Pomáhal na kulturních akcích a také byl ve sboru dobrovolných hasičů. Navíc pracoval v Technické skupině města, kde se staral o úklid a veřejnou zeleň. 
Řidič předjížděl kolonu, nestihl se zařadit zpět. Střet s traktorem nepřežil

Zástupci města se snaží mladíkovi pomoci v těžké životní změně. "Město Brtnice vyhlašuje veřejnou sbírku pro Honzu z Brtnice, za účelem finanční pomoci v jeho tíživé situaci, kdy následkem těžkého úrazu přišel o obě nohy," uvedli na webových stránkách města. "Prostředky ze sbírkového účtu budou využity na vytvoření bezbariérového prostředí v domě, na koupi a úpravu vozidla pro ZTP a na pokrytí nákladů spojených s léčbou a invalidní vozík," je napsáno v prohlášení na webu města. Sbírka se rozběhla 1. prosince a potrvá až do června příštího 2020. "I vy můžete pomoci a přispět svým finančním darem na transparentní běžný účet č. 2101718643/2010, vedený u Fio banky a.s.  Děkujeme za podporu Honzíkovi a jeho rodině v této tíživé situaci," uvedli zástupci města. Proč mladík na poli ležel, není úplně jasné. "Prověřováním jsme v této nešťastné události nezjistili úmyslnou příčinu a případ jsme odložili," řekla TN.cz policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Pražské letiště hlídají sokolníci! Po areálu jezdí s dravcem přímo na ruce
Ikonka času8. 12. 2019, 5:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Snažíme se plašit a lovit různé divoké ptáky a savce – hlavně zajíce. Snažíme se o to, aby celé letiště bylo bezpečné pro odlety a přistání letadel. Nejlepší a nejúčinnější způsob ochrany je sokolnictví, k tomu využíváme dravé ptáky. Ten způsob je přirozený, to znamená, že divocí ptáci si na nás tím pádem dávají pozor," říká Jan Kobiela, supervizor biologické ochrany letiště.
Sokolíci na letišti nicméně fungují především jako prevence. Vyhání tedy zvěř z areálu letiště, aby nedošlo ke střetu s letadlem. Pravděpodobnost, že se něco takového stane, je však poměrně malá. Podle statistik připadá na jeden střet zhruba dva a půl tisíce letů. Stroje jsou navíc postavené tak, aby případnou srážku se zvěří bez potíží zvládly.
Sokolníci mají na pražském letišti k dispozici hned několik druhů dravých ptáků – od samotných drobnějších sokolů po čtyřkilové orly. Naučené už s nimi mají i povely, podle kterých dravec pozná, jestli má letět níž, výš nebo se má vrátit zpátky k sokolníkovi. A kdyby pták přeci jen náhodou zaletěl někam dál, mohou ho sokolníci lokalizovat pomocí vysílačky. 
Kapitán ruského airbusu je za hrdinu. "Jen jsem dělal svou práci," řekl


Poměrně zajímavé také je, že dravci zvládají i jízdu automobilem. Mají k tomu přizpůsobený kufr, často se ale „vozí“ přímo na ruce sokolníka. Právě jízda autem je totiž jediný způsob, jak se sokolníci mohou rychle dostat v prostoru rozsáhlého areálu letiště tam, kde je to zrovna akutně potřeba. Speciálně upravené automobily, které letiště používá, mají navíc nainstalovaný i přídavný zvukový systém, který umí plašit další zvířata. Galerie: GALERIE: Sokolníci

Sokolníci - 1


Sokolníci - 2


Sokolníci - 3


Sokolníci - 4


Sokolníci - 5


Sokolníci - 6


Sokolníci - 7


Sokolníci - 8


Sokolníci - 9


Sokolníci - 10


Sokolníci - 11


Sokolníci - 12


Sokolníci - 3


Sokolníci - 14


Sokolníci - 15

Lyžařská sezóna je tu! Lidé již vyrazili na první otevřené sjezdovky
Ikonka času7. 12. 2019, 21:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Návštěvníky s lyžemi a snowboardy už přivítali provozovatelé ski arény Karlov pod Pradědem a sedačková lanovka se v pátek večer rozjela i v areálu Branná na okraji Hrubého Jeseníku. Tyto areály v Jeseníkách zatím zprovoznily necelý kilometr sjezdovek, což ale lyžařům pro premiéru před nadcházející zimou stačilo. "Návštěvnost nás celkem překvapila hned první večerní lyžování, plné parkoviště, více méně každá druhá sedačka plná, do Vánoc to snad vydrží," uvedl vedoucí strojník areálu Karlov. V sobotu měly velký den areály Monínec ve středních Čechách, Kvilda na Šumavě, Černá Hora a Malá Úpa v Krkonoších, Bílá v Beskydech a také Stupava v Buchlovských horách. "Máme asi 35 centimetrů, myslím si, že na lyžování jsou podmínky výborné. Bylo to štěstí, že nám přišel mráz, je to i technologií. Máme poměrně silnou techniku na to, abychom dokázali zasněžit rychle," uvedl provozovatel areálu Stupava Lubomír Orel. 
Tragédie v Alpách! Na Mont Blancu se utrhla lavina, dva lyžaři zemřeli

 A v neděli se k sedmi lyžařským areálům přidají další zimní střediska snad ve všech horských regionech Česka. Lyžaře jistě potěší, že i v dalších dnech má být na horách lehce nad nulou a místy napadne i nový sníh.
 

Stále více Čechů nakupuje přes internet, lidé chtějí hlavně šetřit čas
Ikonka času7. 12. 2019, 20:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stačí sednout k počítači, otevřít internetové stránky s potravinami a do košíku vybrat nákup. Za poslední rok stoupl supermarketům počet online zákazníků o 70 procent. Podle odborníků díky tomu patříme na špici v Evropě. "Ten trend je zřejmý, stále více a více lidí přechází na online nákupy, dokonce snad dvacet procent Čechů uvádí, že prakticky realizuje pouze ty e-nákupy," sdělil ekonom Lukáš Kovanda. Podle statistik potraviny online objednávají nejvíc lidé v hlavním městě, ve středních Čechách a v Brně. Naopak třeba obyvatele Ostravy nákup potravin přes internet nezajímá. Podle statistik člověk, který nakupuje potraviny online místo v kamenných obchodech, ročně ušetří až dva a půl dne času, najezdí autem méně o téměř 800 kilometrů a odnosí o 600 kilogramů méně. "Online nakupování začíná být standardem, lidé se k nám mnohem častěji vracejí. Přitom ze začátku náš e-shop brali jako zajímavý experiment a zpestření," popsal zakladatel eshopu s potravinami Tomáš Čupr. 
Výběr dárku raději nepodceňujte! Na tohle si dejte při nakupování pozor

 Rostoucí obliba nákupů potravin na síti má podle odborníků dopad na kamenné prodejny. V Česku už prakticky nevznikají velké hypermarkety. Přibývá spíše menších a středních prodejen. Podle odborníků můžeme očekávat, že z velkých nákupních center budou v budoucnu spíše centra zábavní. Češi nenakupují přes internet jen potraviny. V online prostředí každoročně přibývá i objednávek oblečení, elektroniky nebo třeba zájezdů. Podle ekonomů právě kolem Vánoc Češi na internetu utratí nejvíc peněž z celého roku.Více v reportáži TV Nova:
 

Leoš se ztratil cestou domů, může mu jít o život! Pomozte policii pátrat
Ikonka času7. 12. 2019, 18:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pohřešovaný Leoš Golka (72) vyrazil v pátek odpoledne na plánovanou akci v Ostravě Hrabové. Tam byl také naposledy viděn, od té doby se ale domů nevrátil a nepodal o sobě žádnou zprávu. Na sobě měl při odchodu z domu oblečenu modrou zimní prošívanou bundu, modré rifle, které jsou po stranách šedé. Pod bundou měl oblečenu modro-fialovou kostkovanou košili a na nohou měl černé polobotky. "Pohřešovaný může být v důsledku prodělaných nemocí dezorientován a hlavně po setmění se neorientuje v terénu. Je pro něj typická pomalá až malátná chůze," popsala mluvčí policie Pavla Jiroušová. 
Policie objasnila vraždu seniorky v Hradci. Neměla přitom jedinou stopu

 Policisté propátrali okolí, provedly prověrky zdravotnických zařízení, zatím ale byli neúspěšní. Vzhledem k tomu, že muži může jít o život, žádají o pomoc veřejnost. V případě, že byste o Leošovi měli jakoukoliv informaci, kontaktujte linku 158.

Tragédie na Havlíčkobrodsku! Chodkyně střet s autem nepřežila
Ikonka času7. 12. 2019, 18:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tísňová linka přijala v sobotu krátce před pátou hodinou oznámení o velmi vážné nehodě v Přibyslavi, kde se střetlo osobní auto s chodkyní. Na místo okamžitě vyrazily složky Integrovaného záchranného systému. Žena při nehodě utrpěla velmi vážná zranění, kterým i přes veškerou snahu zasahujících na místě podlehla. "Policisté provedli u řidiče vozidla dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl negativní. Zjišťování příčiny a okolností tragické dopravní nehody bude předmětem prověřování," sdělila k případu mluvčí policie Jana Kroutilová. 
Mikuláši na Břeclavsku se splašily saně. Srazil malou holčičku

 U tragické nehody zasahovali v pátek také policisté na Zlínsku. Sedmapadesátiletý muž se na kole vracel z restaurace, asi po 50 metrech jízdy ale najel na obrubník a upadl přímo na hlavu. Byl na místě mrtev.
 

Do Vánoc bude víc pršet i sněžit. Mrazy se Česku vyhnou
Ikonka času7. 12. 2019, 16:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Období od 9. prosince do 5. ledna by mělo být podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplotně normální až slabě nadnormální. "V následujících čtyřech týdnech se očekávají teploty většinou na horní hranici běžných hodnot pro danou roční dobu, v prvních dvou týdnech i nad touto hranicí," informuje ČHMÚ. Očekává se, že z hlediska srážek bude období také v normálu až lehce nad normálem. Relativně nejvíce by mělo pršet či sněžit v prvních dvou týdnech. 
Ledovka komplikovala dopravu! Nehody uzavřely dálnici D1

 Podle ČHMÚ se budou maximální denní teploty v daném období držet většinou nad nulou, pod bod mrazu by pak měly klesat v noci. https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Dec2019/2340874.jpg?d41d

5 věcí, které musíte stihnout do konce roku, pokud chcete ušetřit
Ikonka času7. 12. 2019, 13:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tyhle položky na daňovém přiznání rozhodně neignorujte, díky nim můžete ušetřit! Stavební spoření"Stavebko" je jedním z nejpopulárnějších spořících produktů. Využívají ho ti, kteří chtějí uspořit, i ti, kteří mají zájem o půjčku, případně lidé, kteří by rádi své peníze někam uložili, ale nabídky termínovaných vkladů a spořicích účtů jim nevyhovují. Stát ke stavebnímu spoření totiž vyplácí příspěvek.
Ten je ve výši 10 % z uložené částky, maximálně však 2 000 korun ročně. K tomu si můžete přičíst procenta zhodnocení vkladu od stavební spořitelny. Abyste na peníze ale dosáhli, musíte mít ke konci roku naspořeno alespoň 20 000 korun.
Potřebujete na finanční úřad? Na konci roku mají omezený provoz!

Pokud na "stavebku" tuto částku nemáte, je nutné ji doplatit ještě před koncem roku. Poslední termín, kdy můžete odeslat platbu, je pondělí 30. 12. 2019.
„Osobně bych to posílal v tom týdnu, který tomu předchází, tedy čtvrtek, pátek nejpozději,“ říká finanční poradce Robert Stejkora.
Výhoda stavebního spoření, tedy možnost přispívat i nepravidelně a prakticky libovolnou částkou bez jakýchkoli sankcí, se v prosinci stává i jeho nevýhodou. https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Dec2019/2340696.jpg?3d8a Penzijní připojištěníZájem o penzijní připojištění, nově pojmenované doplňkové penzijní spoření, aktuálně roste. Rok 2019 je prvním, kdy došlo k nárůstu zájmu o tento druh připojištění. Asociace penzijních společností ČR v říjnu uvedla, že počet zájemců o dobrovolné "penzijko" vzrostl o téměř 4,5 milionu.
Právě výhody plynoucí z penzijního připojištění je dobré čerpat na konci roku, kdy si můžete daňový odpočet snížit až o 24 tisíc a výrazně tak ušetřit. Podle toho, kolik si naspoříte, vám bude stát vracet peníze zpátky.  https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Dec2019/2340701.jpg?6915 Penzijní společnosti každý rok rozesílají vyúčtování, které pak stačí předat zaměstnavateli. Nejvíce stát přispěje 230 korunami měsíčně, pokud sami každý měsíc vkládáte alespoň 1 000 korun. Pokud si budete například spořit alespoň 300 korun měsíčně, stát vám přispěje 90 korunami. "Jedná se o maximální státní podporu při tisícovce měsíčně, respektive 12 tisíc za rok, ale potom navíc je ještě možnost snížit si daňový odpočet, a to až o 24 tisíc. Nicméně v tom případě by lidé museli zaplatit dohromady 36 tisíc korun za rok," informuje Stejkora. Životní pojištěníNa podobném principu jako penzijní připojištění funguje i životní pojištění, které si rovněž koncem roku můžete připsat k daňovému odpočtu. I tato položka vám může snížit daňový základ o 24 tisíc. 
Jak Češi spoří? Peníze odkládají zodpovědně, ale nevýhodně


Roční úspora se i v tomhle případě odvíjí od toho, kolik peněz si spoříme. Pokud každý měsíc na pojištění přispějeme stokorunou, tedy 1 200 za rok, sleva na dani bude 180 korun. Při vložení 200 už bude sleva 360 korun. Maximální částka, kterou můžeme životním pojištěním ušetřit na daních, je 3 600. https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Dec2019/2340697.jpg?7eda
"Pokud budou platit víc než dvanáct tisíc za rok, tak z té částky nad 12 tisíc je daňový odpočet, nebo snížení daňového základu a z té částky se jim vrátí zpátky 15 %. Maximální daňový odpočet je v tomhle případě 24 tisíc," říká Stejkora.
Částku je na spořicí účet nutno poslat tak, aby se připsala do konce roku. Odpočet se pak uplatní u dalšího daňového přiznání. Na rozdíl od penzijního připojištění není u "životka" povinnost platit za rok žádnou konkrétní částku. Zkontrolovat si platnost smluv a voucherůPřed koncem roku je vhodné zkontrolovat všechny smlouvy a ověřit si, do kdy vlastně platí. Končící smlouvy je pak dobré prodloužit, nebo po uvážení zrušit, ale rozhodně nenechat ležet ladem. Po novém roce bychom se pak mohli divit. Stejnou pozornost je třeba věnovat voucherům, poukazům a službám, které se hradí na rok.
Nezůstává vám z výplaty ani koruna? Odborník radí, jak spořit! ANKETA


Pokud si máte v úmyslu založit například hypotéku, je konec roku rovněž vhodnou dobou takovou investici uvážit, protože se předpokládá, že úrokové sazby v průběhu příštího roku budou růst. Je tak výhodné zažádat o hypotéku ještě v tomto roce. Zároveň musíme mít na paměti faktory, které by čerpání hypotéky mohly negativně ovlivnit, například přemíra půjček. Ta by mohla způsobit, že na úhradu hypotéky nezbyde dostatek financí.
"Je dobré nepodléhat tlakům obchodníků a půjčkám, co nabízí na dárky a na Vánoce. Není přece dobré za dárky a za dovolenou utrácet peníze, které jsme ještě nevydělali, protože ty půjčky jsou většinou nevýhodné a dostávají nás do dluhové pasti," říká finanční poradce Štěpán Vaněk. 
Řidiči se shodují, že řídit bez handfree je nebezpečné. Ale jen 47% z nich ho použije

 Řidiči mají možnost snížit počet svých bodůŘidiči – hříšníci, kteří v průběhu roku nasbírali na silnicích nějaké ty trestné body, mají teď před koncem roku možnost počet svých bodů snížit. Toho lze dosáhnout absolvováním speciálního "školení bezpečné jízdy".
Řidiči, kteří doloží žádost o odečtení bodů z registru u příslušného obecního úřadu s rozšířenou působností spolu s potvrzením o absolvování školení, mohou své bodové konto snížit až o tři body. Školení za účelem snížení počtu bodů může provádět pouze subjekt, kterému příslušný krajský úřad udělil akreditaci.
Češi neodkládají telefon ani za volantem! Někteří píší i SMSky


Součástí školení je teoretická část a část praktická, při které instruktor vyhodnotí, jestli si řidič "umazání" bodů zaslouží a jestli je jeho účast na silničním provozu bezpečná. Po absolvování obdrží účastník potvrzení.
Školení se můžou zúčastnit pouze řidiči, kteří ke dni podání žádosti o účast na onom školení nemají v registru řidičů zaznamenáno víc než 10 bodů za porušení právních předpisů. Zároveň nesmí být ohodnoceni šesti a více body za stejný přestupek.

Ledovka komplikuje dopravu! Nehody uzavřely dálnici D1
Ikonka času7. 12. 2019, 9:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dálnice na trase Praha - Říkovice byla ráno po osmé hodině mezi výjezdy Kojetín a Mořice uzavřena "Některá místa, především mosty, mohou být namrzlá," uvedlo Ředitelství silnic a dálnic. Policie řeší několik dopravních nehod. Výstraha ČHMÚ před ledovkou platí od sobotní druhé hodiny ranní do 15. hodiny pro Liberecký kraj - Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Liberec, Semily, Tanvald, Turnov, Železný Brod. Dále výstraha platí pro Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina - (Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod, Humpolec, Chotěboř, Jihlava, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Nové Město na Moravě, Světlá nad Sázavou, Telč, Třebíč, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou. Také pro Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj a  Moravskoslezský kraj. 
Na Česko se žene sníh, ledovka hrozí i v nížinách! MAPY SRÁŽEK

 Podle předpovědi meteorologů v sobotu bude podle ČHMÚ zataženo a místy přeháňky. Nevíce bude pršet v horách, kde bude i sněžit. Nejvyšší teploty se podle meteorologů vyšplhají na 5 až 9 stupňů, na východě Moravy místy kolem 3 stupňů.

Horoskop na sobotu 7. prosince: Budete empatičtí a ochotní pomoci
Ikonka času7. 12. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Beran Není vůbec vhodná chvíle na neuvážené finanční transakce a podniky. Rovněž si dejte pozor na jednání v mezilidských vztazích, protože můžete podléhat iluzím. Raději vše odložte na dobu, kdy váš úsudek bude jasný a čistý jako pravé poledne v létě. Býk
Zaměřte se na mezilidské vztahy. Obzvláště na otázku nastavení si hranic. Jste zbytečně moc odtažití? Nebo naopak necháváte druhé strkat nos do věcí, do kterých jim nesmí nic být? Otázky týkající se svobody vlastní i těch druhých jsou na pořadu dne. Blíženci Klíčem k maximální spokojenosti, je neklást zbytečně moc vysoké nároky na okolí. Užívejte si každého dne. I vysypání koše může být osvěžující, když budeme schopni vnímat krásu dne takového, jaký je. Virtuální realita je plytká, žijte přítomností. Rak
Nenechte si nasazovat růžové brýle od ostatních. Každý chce, abyste ho viděli v tom nejlepším možném světle. A nikdo nechce přiznat své chyby. Nenechte se mást sladkými řečmi, někdy se v nich skrývá otrava. Oceňujte upřímnost, i kdyby měla být vražedná. MĚSÍČNÍ HOROSKOP NA PROSINEC!
Zajímá vás, na co se můžete v tomto měsíci těšit? Zjistěte to již nyní!
  Lev Neběhejte zbytečně za nepolapitelnými lidmi nebo příležitostmi. Uvědomte si, že každý jsme tvůrcem svého vlastního štěstí, a pokud někdo nemá zájem se s vámi podílet na podniku, je to jeho smůla, nikoliv vaše! Máte dostatek energie uspět i sami za sebe. Panna Dnes bude pro vás složité rozumět emocím ostatních lidí. Raději se zabývejte věcmi, které vyžadují pouze logický úsudek a chladný rozum. Hlavně nekomentujte citové výlevy ostatních osob. Mohou pocházet z mnohem vážnější situace, o které nemáte informace. Váhy Pocity vyčerpanosti a nedostatek energie mohou pramenit z věcí, které mají hluboké kořeny ve vašem dětství. Udělejte si vlastní hlubinnou psychoanalýzu, možná narazíte na program z dětství, který stále dodržujete, ale vůbec vám nevyhovuje. Zbavte se jej! Štír Určitě využívejte svoji empatii a soucit pro potřebné osoby, ale zdržujte se jejich idealizace. Nikdo není ve svých potížích bez viny okolí, ale rovněž i sami nesou podíl viny na tom, kde jsou. Podejte pomocnou ruku, ale udržte si bezpečný odstup. APLIKACE ZDARMA: HODÍME SE K SOBĚ? Je to ten pravý? Je to ta pravá? Ověřte si právě teď, jaké máte šance na trvalou lásku!
 
Střelec Zabývejte se více svou motivací, která vás žene kupředu k dosažení hmotných cílů. Vaše poslání je tady na zemi a je nutné se zabývat i materiálními hodnotami, které tvoří pevný základ pro duchovní růst. Hladovějící nemají čas na duchovní rozvoj, že? Kozoroh Využijte dnešní energie pro konání dobročinnosti. Sami na sobě jste již poznali, že nic neposune lidi kupředu víc než projev solidarity a vzájemného pochopení. Ucítíte i touhu po nových náročných projektech, které otestují úroveň vašich sil. Tak směle do toho! Vodnář Pokud máte nedotažené projekty ve vlastním podnikání, je vhodná chvíle pro jejich úspěšné dokončení. Zkuste se inspirovat nápady, které již fungují. Dejte jim nový modernější kabát. Udělejte si pořádek ve své účetní knize a popřemýšlejte o svém vývoji. Ryby Je ideální čas na rozvíjení přátelských vztahů. Jste dobrým posluchačem i rádcem, tak neseďte doma a vzhůru do společnosti. Znalosti a životní zkušenosti z vás dělají osobu, na kterou se bude obracet mnoho lidí s prosbou o radu. Těšte se z respektu okolí. 

Nehorázné plýtvání! Muž naplnil pečivem kontejner téměř až po okraj
Ikonka času7. 12. 2019, 5:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Není to ani dva týdny, co se celý národ zapojil do Sbírky potravin, během které se díky ochotě pomáhat podařilo pro potřebné domácnosti ve finanční tíži vybrat 382 tun potravin. Hřejivý pocit z dobrého skutku ovšem musí zamrznout při pohledu na plýtvání, které se děje v samém srdci Prahy. Galerie: GALERIE: Plýtvání potravinami na Kampě

Plýtvání potravinami - 3


Plýtvání potravinami - 4


Plýtvání potravinami - 8


Plýtvání potravinami - 5


Plýtvání potravinami - 2


Plýtvání potravinami - 1


Plýtvání potravinami - 6


Plýtvání potravinami - 7 V blízkosti vánočních trhů na pražské Kampě muž dovezl ke kontejnerům na kárce několik beden pečiva, které před zraky kolemjdoucích začal vyhazovat do jedné z popelnic. Tu naplnil téměř po okraj. Dle fotografií a videa, které nám zaslala naše čtenářka, nejde přitom o pečivo nijak staré nebo znehodnocené.  "Když ve zprávách poslouchám, jak se dobrovolníci přehrabují na skládkách, aby našli a spočítali zbytky jídel a pak to 'rozdělili' na všechny obyvatele, a pak je pořad o tom, že nemocná maminka nemá pořádně co dát dětem k jídlu a sama nejí, tak mě tahle situace prostě nenechala chladnou," napsala rozčilená čtenářka. Zejména v předvánočním čase, kdy se lidé snaží myslet na druhé a být nápomocní, takový pohled zamrzí. Pokud je dotyčný muž prodejcem a nepodařilo se mu zboží prodat, udělal by lépe, kdyby ho včas nabídl se slevou, nebo ho ke konci dne prostě rozdal. 
Nekrmte v lese zvířata, prosí experti. Zabít může i rohlík!

I větší obchody nebo dokonce řetězce jsou schopny s neprodaným pečivem zacházet lépe. Mnohé ho vrací zpět do pekáren pro další využití, jiné mají nasmlouvané přímé odběratele a nabízí staré pečivo například mysliveckým spolkům, zvířecím útulkům, chovatelům dobytka nebo zoologickým zahradám. Možná by si z nich hříšník z Kampy měl vzít pro příště příklad.

Děti poslaly Ježíškovi dojemné vzkazy. Přály si jídlo, dříví či domov
Ikonka času7. 12. 2019, 5:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V České republice věří děti na Ježíška, v jiných státech po světě zase dárky nosí Santa Claus. I když je mezi nimi rozdíl, jedno zůstává stejné. Všechny děti jim před Vánoci posílají dopisy se svými přáními. Dávají ho za okno a radují se, když zmizí. Chlapci si často přejí třeba autodráhu, stavebnici nebo lego. Dívky spíše touží po panenkách. Objevily se ale případy, kdy se děti rozhodly pomoct nejen sobě, ale i své rodině. Sedmiletá holčička z britského Liverpoolu napsala velmi dojemný dopis. Ten v poštovní schránce objevilo komunitní centrum. "Milý otče Vánoc, můžete mi pomoci? Můžeme mít domov na Vánoce? Maminka chce, abychom byli všichni pohromadě. Můžete nám dát nějaké jídlo a mě nějakou krásnou panenku k Vánocům?" stálo v dopise. Vše na twitteru zveřejnil radní Gerard Woodhouse. A veřejnost byla dojatá. Všichni chtěli holčičce pomoci, uvedl deník Mirror. Další přání zaslala Santa Clausovi Ava ze Spojených států. "Můj otec letos přišel o práci. Chtěla bych vánoční Barbie (černou s černými náušnicemi) a nějaké knihy. Doufám, že také dostanu holínky," napsala dívenka. Amelia si zase přála dříví pro svou rodinu na zimu, informoval portál East Bay Times. Co si vaše děti letos přály k Ježíškovi? Jaké originální přání mu napsaly? Pošlete nám ho na náš email zpravy@nova.cz nebo na facebook.  Originální přání měl také Aldan. "Jsem baculatý a ne tak vysoký. Moji přátelé jsou vyšší…Moje matka pracuje ve dvou pracích a opravdu se mi snaží dát, co může, aby mě potěšila…Nežádám pro nás moc, ale pěkný dárek a návštěva by byla hezká," uvedl Aldan a popřál Santovi krásné Vánoce. 
Dáváte dětem na Štědrý večer rybí prsty? Pozor, tyhle jsou ošizené

 A letos se Českem šíří příběh chlapce, který napsal své přání a dal ho do balónku. Ten poté vypustil. Ke konci listopadu ho našli lidé až v Rakousku a od té doby se po dítěti pátrá. Fotku s balónkem zveřejnil Čech na svém facebooku a sdílelo ho už přes tři tisíce lidí. Všichni se snaží chlapečka najít, aby se mu jeho přání splnilo. https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpavel.broz.7334%2Fposts%2F420993582143429&width=500  

Voda z prasklého potrubí zaplavila domy, 20 lidí museli evakuovat
Ikonka času7. 12. 2019, 0:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vodovodní řad o tloušťce 60 centimetrů vedoucí z nedalekého vodojemu praskl kolem půl desáté. Voda protékala Starostřešovickou ulicí a nezadala si se záplavami. Podemlela opěrnou zeď, vytrhala dlažební kostky a spolu s bahnem natekla do sklepů, garáže a chodeb několika domů. Svažitou ulicí stekla na hlavní Střešovickou, která musela být směrem do centra uzavřena. Hasiči z postižených domů evakuovali dvacet obyvatel. Našli azyl v sousedním penzionu a poté šli nocovat k příbuzným. Přistavený evakuační autobus tak zůstal nevyužit. Nejhůře zasažené tři domy prohlédl statik. Na jeho doporučení zůstala celá krátká ulice uzavřená a až do rána tam policisté nikoho nepustí. Dopoledne odborníci rozhodnou, co s budovami bude dál. 

Jsou odkázáni na pomoc ostatních, teď ale přijdou o noční pečovatele
Ikonka času6. 12. 2019, 21:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přes deset let v domě fungovala nepřetržitá pečovatelská služba. Díky tomu i nepohybliví vozíčkáři mohou žít v samostatných bytech. "Dvě třetiny lidí, kteří tu noční potřebují, jsou těžce imobilní, ale všichni pracujeme," sdělila vozíčkářka Petra Čermáková. Teď dostali nájemníci nové smlouvy a zjistili, že v noci zůstanou bez pomoci. Pečovatel v osm večer odejde a vrátí se až ráno. Mezi nájemníky jsou přitom těžce postižení. Paní Čermáková trpí svalovou atrofií, během spánku potřebuje několikrát otočit na posteli. Podobně je na tom desítka dalších nájemníků. Paní Xaverová zůstala po těžkém úrazu ochrnutá a každý večer potřebuje uložit do postele. "Opravdu nevím, kdy tu službu budu potřebovat, já jsem na ni plně odkázaná," uvedla. 
Anička (16) má nemoc, která ještě nemá jméno! Pomoci můžete i vy

 Bez noční služby v domě hrozí, že se postižení nedostanou ani na toaletu. Když se obrátili na úřady, dostali odpověď, která jim vzala poslední zbytky naděje. Město a kraj se hájí, že postupují v souladu se zákonem, který jasně říká, že pečovatelská služba pro vozíčkáře není poskytována nonstop. "Město Brno sjednalo noční služby zajištěné ligou vozíčkářů," reagoval vedoucí tiskového střediska brněnského magistrátu Roman Burián. Organizace, které se zabývají právy vozíčkářů, evidují stejné problémy s péčí o postižené na řadě míst po celé republice.
 

Speciální opatření na Mírově, černý kašel mohl za mříže zavléct dozorce
Ikonka času6. 12. 2019, 20:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Černý kašel zřejmě zavlekl za mříže podle informací televize Nova jeden z dozorců. Kde se nakazil, není jasné. Nyní je v domácím léčení. "Na pokyny a doporučení krajské hygienické stanice v Olomouci pokračujeme v opatřeních," sdělila mluvčí Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR Petra Kučerová. "Provádí se důkladný úklid s povrchovou desinfekcí, větrání," popsala ředitelka protiepidemického odboru Růžena Halířová. Třicítka trestanců stále zůstává v karanténě, týká se to i Petra Kamného, který byl odsouzen na 28 let za vraždu manželky a dcery v Egyptě. I on už nosí roušku, před pár dny měli ale podle informací televize Nova před ústy jen kapesníky. Ale ani rouška přenosu nemoci zabránit nemusí. 
Kramný a další vězni v karanténě! Na Mírově řádí nakažlivá nemoc

 Hygienici dále doporučili, aby byla věznice pro návštěvy částečně uzavřena. Lidé, kteří trpí respiračními onemocněními, by se totiž snadno mohli nakazit. Na Mírově si nyní odpykává trest zhruba 370 vězňů za nejtěžší zločiny. Průměrná délka trestu v této věznici je 12 let.
 

Policejní honička se neobešla bez střelby. Policii ujížděl bývalý kolega
Ikonka času6. 12. 2019, 20:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Od čtvrteční noci vyšetřují kriminalisté podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě. Ze skutku je podezřelý pravděpodobně podnapilý, padesátiletý řidič vozidla Škoda Fabia, kterého stavěla hlídka strážníků městské policie Strakonice. Řidič nereagoval na pokyny strážníků a snažil se ujet," popisuje začátek celé honičky Jiří Matzner, tiskový mluvčí KŘP Jihočeského kraje. Strážníci jej pronásledovali a společně s hlídkou policistů mu zablokovali po pár minutách cestu. "Řidič Fabie to nevzdal a na strážníky se pokusil najet, jeden ze strážníků musel použít proti vozidlu služební zbraň, druhý strážník byl nucen uskočit a řidiči se podařilo z místa ujet," popisuje dramatické události tiskový mluvčí. Očitý svědek nám potvrdil, že honička probíhala v rušné části města, vozy projely například ulicí Lidickou. 
Na policii vtrhl pobodaný muž! Útočníka dopadli až při honičce

 Zřejmě podnapilý řidič následně havaroval na rozcestí u Štěkně. Policisté ho zadrželi, odmítl ale podstoupit dechovou zkoušku i odběr krve a skončil v policejní cele. Mělo by jít o jejich kolegu, který sloužil na místním policejním oddělení, policie to ale nepotvrdila a uvalila na případ embargo. Naštěstí během zákroku strážníků a následné nehody nebyl nikdo zraněn. V případě, že bude agresivní řidič odsouzen, hrozí mu trest až čtyři roky vězení.

Policie se pochlubila novým vrtulníkem. Modernější neexistuje
Ikonka času6. 12. 2019, 20:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Požáry, havárie, povodně, záchrana zraněných nebo pátrání po hledaných osobách. To vše je náplní práce Letecké služby policie. Teď při ní bude policistům nově pomáhat i tento vrtulník přezdívaný Ivanka. "Je to vrtulník, který je nejmodernější ve své kategorii. Má například zmodernizované noční vidění, pro piloty samozřejmě komfortnější obsluhu," přibližuje jeho přednosti prezident Policie ČR Jan Švejdar. Tento typ vrtulníku je typický tím, že disponuje uzavřeným ocasním rotorem, který je účinnější a bezpečnější než běžný odkrytý. Novinkou je plně digitální kokpit nebo speciální GoPro kamera. "Takto vybavený vrtulník v této konfiguraci je samozřejmě připraven hlavně pro pátrání, ať jsou to ztracené osoby, děti, pátrání po pachatelích trestných činnosti. Je vybavený i pro noční létání," doplňuje Tomáš Hytych, ředitel Letecké služby Policie ČR. 
Karlovy Vary a Zlín bez letecké záchranky. Stát s vrtulníky nepočítá!

 Ročně nalétají policejní vrtulníky přes tři tisíce hodin. Jen vloni s nimi letecké služby provedly zhruba 400 ostrých vzletů. V policejní letecké flotile je stále i vrtulník, který v březnu 2011 havaroval během cvičení na letišti ve Slaném. Jeho oprava tehdy vyšla přibližně na 50 milionů korun. "Kromě své policejní činnosti létá vrtulník i pro záchranku, momentálně létáme na dvou stanovištích, to je Praha a Brno. Četnost je daná počasím, situací, která nastane. Ale lze říct, že několikrát denně je policejní vrtulník ve vzduchu," doplnil závěrem Jan Švejdar.

Nález bomby ve škole v Dolních Jirčanech! Evakuovali i hospodu
Ikonka času6. 12. 2019, 17:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nález byl oznámen v blízkosti budovy základní školy, ta se naštěstí momentálně rekonstruuje, žáci tedy nebyli v ohrožení. Granát měli nalézt dělníci, kteří v budově provádějí stavební úpravy. Z bezpečnostních důvodů ale záchranné složky nařídily evakuaci domů v okruhu dvaceti až třiceti metrů. Budova školy se nachází v blízkosti návsi obce, kde stojí mimo jiné i dvě restaurace nebo obchod s potravinami. Z bezpečnostních důvodů došlo k jejich uzavření. Galerie: GALERIE: nález bomby v Dolních Jirčanech

Nalezená nevybuchlá výbušnina - 5


Nalezená nevybuchlá výbušnina - 6


Nalezená nevybuchlá výbušnina - 4


Nalezená nevybuchlá výbušnina - 1


Nalezená nevybuchlá výbušnina - 2 
Při výbuchu v Prešově zemřelo nejméně pět lidí! Pomáhá i armáda


Zjišťujeme další podrobnosti.
 

Ministr Vojtěch popíjel se studenty, nastartované auto prý hodiny čekalo
Ikonka času6. 12. 2019, 17:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Setkání mediků s ministrem probíhalo ve studentském klubu Přírodovědecké fakulty Mrtvá ryba. Jedna ze studentek této fakulty se cítila být dotčena přítomností ministra v tomto klubu, dle svědectví několika hostů klubu ho opakovaně slovně napadala, nešetřila vulgárními výrazy a pokoušela se ho z restaurace vyhodit. "Naši srdečnou diskuzi s panem ministrem narušila zjevně opilá studentka, která na něj křičela, vyčítala mu, zda se nestydí za Babiše a Hnutí ANO, otravovala ho dotazy, které vůbec nesouvisí jeho rezortem," popsala situaci jedna z přítomných mediček. Dívku se snažili umírnit i sami studenti, okrádala je o vzácný čas, který hodlali strávit v besedě s ministrem, docházela jim trpělivost, neboť hádka trvala téměř tři čtvrtě hodiny. Dívka i na jejich slova reagovala agresivně, vulgárně je napadala, na jednu ze studentek dokonce vychrstla sklenici vody. 
Strážník okřikl pejskařku, žena se na něj vrhla a pokousala ho

Rozhořčení z dotyčné zřejmě nevyprchalo ani druhý den, v pátek ráno ve facebookové skupině studentů Přírodovědné fakulty sdílela kritický status, ve kterém ministra Vojtěcha obvinila mimo jiné z toho, že zatímco v klubu vesele diskutoval a popíjel se studenty, auto jeho řidiče parkovalo nesprávně přímo na chodníku před klubem. Dle jejích slov zde mělo stát několik hodin, po celou dobu se zapnutým motorem. Barmanka klubu na sociální síti potvrdila, že auto v ulici viděla ještě kolem půlnoci. https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Dec2019/2340677.jpg?d41d Status ve studentské facebookové skupině vyvolal vlnu nevole, některé komentáře hovoří o aroganci moci, jiné si stěžují na to, že ministr užívá služební vůz a řidiče k soukromému používání. https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Dec2019/2340676.jpg?d41d"Na besedu studentských spolků, kam jsem byl pozván studenty 1. LF, jsem přijel služebním vozem, protože jsem tam jel rovnou z předchozího pracovního programu. Řidič se ihned poté, co mě na místo dovezl, vrátil na ministerstvo. Není skutečně pravda, že by na místě stál několik hodin," uvedl na svou obranu ministr Adam Vojtěch v reakci na náš dotaz. Jeho slova potvrzují i organizátoři setkání. "Já sám jsem ze setkání odcházel kolem půl jedenácté, kdy pan ministr ještě se studenty živě diskutoval. Mohu potvrdit, že před budovou klubu jeho auto rozhodně nestálo," potvrdil František Trantina, který setkání studentských spolků s ministrem organizoval.

Naháč se v Praze mazlil s autobusem. Cestující museli počkat
Ikonka času6. 12. 2019, 16:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Video umístil na twitter uživatel Sebastian Hykš, známý pod přezdívkou "nečum", který je také jeho autorem. Redakci TN.cz podrobně vysvětlil, za jakých okolností naháče natočil.
"Jel jsem z tréninku směr Kačerov domů, když v tom na autobusové zastávce Michelská nebo Hadovitá, už si nejsem jistý, náš autobus najednou zastavil. Tak jsme se všichni podívali ven a najednou jsme uviděli tohoto muže, jak stojí úplně nahý venku namáčknutý na autobuse. Tak jsem hned vytáhl mobil a začal jsem to natáčet. Víc jsem natočit bohužel nestihl a více podrobností o tom, co se tam stalo, taky nevím. Samotného by mě to zajímalo. Měl ruce za stěrači a nevypadal na to, že hodlá odejít po svých," řekl Sebastian. 
Vlaky a MHD čekají velké změny! Od prosince se změní jízdní řády

Ze záznamu není zřejmé, jak dlouho muž před autobusem stojí a ani proč. Jeho odhodlání je ovšem v zimě, jaká ve čtvrtek panovala, přinejmenším obdivuhodné. Prozatím se nepodařilo zjistit, jestli byl muž "jen" opilý, nebo byly jeho motivy hlubšího charakteru a snažil se v Adamově rouše zastavit autobus například proto, aby pomohl životnímu prostředí. Dopravní podnik hlavního města Prahy dle slov mluvčí Anety Řehkové byl o incidentu informován a aktuálně k němu zjišťuje informace. Městská policie byla o "případu" rovněž informována. Podrobnosti dále zjišťujeme.
 

Po čtyřech letech mu našli ukradené auto. Majiteli to radost neudělalo
Ikonka času6. 12. 2019, 15:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nepojízdný vrak modrého Seatu objevil ve vodě pozorný občan. "Na linku 158 oznámil zaměstnanec stavební firmy, že si u mostu Kapitána Bartoše v Pardubicích všiml motorového vozidla v Labi. Na místo kromě policistů přijeli i členové hasičského záchranného sboru. Po vytažení vozidla z řeky ho policisté díky registrační značce, která na vozidle stále ještě byla, vylustrovali a zjistili, že v srpnu 2015 bylo nahlášeno jako odcizené," komentuje případ Dita Holečková, tisková mluvčí policie Pardubického kraje. https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Dec2019/2340567.jpg?d41d 
VIDEO: Unikátní nález na dně Baltu! Archeologové jsou nadšeni


Překvapením pro majitele jistě byl nejen stav jeho vozu, ale i fakt, že vozidlo bylo nalezeno nedaleko místa, kde ho majitel naposledy viděl.
 

Pardubický hejtman založil nové hnutí. Do voleb půjde namísto ČSSD
Ikonka času6. 12. 2019, 15:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Název nového hnutí je 3 pk, to znamená pro prosperující Pardubický kraj. Je to společná kandidátka sociálních demokratů, místních komunálních politiků a pak nestraníků nebo starostů okolních obcí. Lídrem kandidátky pro podzimní krajské volby v příštím roce je současný hejtman a ještě letos na jaře místopředseda sociální demokracie Martin Netolický. Ten tvrdí, že projekt společné kandidátky byl připravovaný rok, a že ho dokonce schválilo vedení sociální demokracie. Přestože krajské zastupitelstvo má 45 členů, na kandidátce se objeví hned padesát jmen, zatím jich během dnešního představení nového politického hnutí jeho vedení zveřejnilo prvních dvacet. Jedná se prý ryze o projekt na krajské úrovni a pro parlamentní volby, které se budou konat v roce 2021, prý ambice nemá. 
TOP 09 by měla zaniknout, prohlásil Michálek. Rozčílil Kalouska i Feriho

 "Je to koncept regionálního charakteru. Je založený na osobnostech s velkým potenciálem. Lidé, kteří jsou na kadidátní listině, od prvního po poslední místo charakterizuje to, že něco dokázali," vysvětlil Martin Netolický. "I my jsme přesvědčeni o tom, že by to měl být dvouciferný výsledek, bude-li začínat patnáctkou a více, budeme spokojeni," dodal Petr Fiala z hnutí.

Inspekce odhalila nekvalitní paliva! Tady škodili vašim autům. MAPA
Ikonka času6. 12. 2019, 14:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při kontrole zaměřené na čerpací stanice hodnotí Česká obchodní inspekce několik základních ukazatelů kvality paliva. Těmi jsou u benzínu tlak par s ohledem na klimatické podmínky a indukční perioda (oxidační stabilita). Ta udává, jak moc benzín "vyšeptává". Čím více palivo oxiduje, tím více zanáší motor, ucpává palivové filtry a kvůli zvýšené kyselosti napomáhá korozi. U nafty se kontroluje bod vzplanutí, množství síry a MEMK (podíl mastných kyselin).  
Tady jíst nechcete! Inspekce zavřela bary, restaurace i pivnice. PŘEHLED

 Povinnost zaplatit pokutu se letos týká celkem 13 provozovatelů čerpacích stanic. Jedna pokuta je za starší prohřešek z předchozího roku. Důvodem udělení pokuty je nejčastěji nedostatečná kvalita nabízených pohonných hmot.  Nejvyšší pokuta, kterou ČOI na základě kontroly udělila, je 350 000 korun. Letos nabyly splatnosti sankce za celkem 1 225 000 korun. Podrobný přehled pokutovaných provozoven.https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Dec2019/2339282.jpg?6061 Nejvyšší pokutu si vysloužila čerpací stanice FORIANA, která ve své provozovně v Kratonohách prodávala naftu s téměř osmkrát vyšším obsahem síry, než je povolená hodnota. Testy ukázaly, že obsah síry v palivu je 89 mg/kg, přičemž požadovaná hodnota je 12 mg/kg.  Celkem 160 000 korun je povinen zaplatit provozovatel benzínek SEVEN a to za prodej benzínu s hodnotou par o téměř 10 jednotek vyšší, než udává norma. Provozovatel také používal prodejní stojan, ke kterému neměl příslušná úřední povolení. Čerpací stanice MOL na dálnici D2 ve směru na Brno a ve Velkých Němčicích si za prodej nekvalitního benzínu vysloužila pokutu ve výši 150 000 korun.
Plísně, mrtvé myši. Inspekce zavřela letos desítky obchodů! PŘEHLED

Provozovatelce Anně Zatloukalové byla uložena pokuta 100 000 korun za prodej benzínu s výrazně nižší oxidační stabilitou, než udává povinná norma. "Správná" hodnota je 339 jednotek, vzorek benzínu z této provozovny měl pouze 287. Osmdesát tisíc musí zaplatit provozovatel benzínky K&P v Jizerním Vtelně. Prodával naftu s nižším bodem vzplanutí, než udávají normy. Naměřená hodnota byla 48 °C namísto povinných 53. Nejnižší udělená pokuta se týká provozovny Jaroslava Motyčky a to 5 000 za nadměrné množství síry v motorové naftě. Kontrolu této stanice provedl celní úřad. Čerpací stanice totiž není veřejná a je využívána pro služební nákladní vozidla.  Přehled výsledků kontroly pohonných hmot podle jednotlivých inspektorátů. https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Dec2019/2339281.jpg?d41d Za říjen 2019 odebrala ČOI celkem 248 vzorků pohonných hmot, ze kterých požadovaným parametrům nevyhověl pouze jeden.
"V celkovém hodnocení a porovnání jakosti odebraných vzorků pohonných hmot bylo zaznamenáno v říjnu 2019 zlepšení, jelikož v září 2019 nevyhověly 2 odebrané vzorky (1 vzorek benzinu a 1 vzorek nafty)," uvádí Česká obchodní inspekce v tiskové zprávě za říjen.
 

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru