Revue

Pavel: ČR identifikovala přes milion kusů munice pro Ukrajinu v zemích mimo EU
Tyden-Lide | 11. 4. 2024, 23:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko už identifikovalo více než milion kusů dělostřelecké munice v zemích mimo Evropské unie, jež by mohly být zakoupeny pro Ukrajinu. Po dnešním summitu iniciativy Trojmoří to českým novinářům ve Vilniusu řekl prezident Petr Pavel. Dříve hovořil o počtu 800.000 kusů.

Co bude dál? Bianca Censori bez prádla a prakticky nahá na ulici. Ani klín si tentokrát zakrýt nemohla
super | 11. 4. 2024, 22:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kanye West a jeho žena Bianca Censori v poslední době téměř každý den zavítají do některé z luxusních restaurací v Los Angeles, kde povečeří. To, co by se mohlo jevit jako idylické živobytí, kde si manželé dopřávají gastronomické zážitky spojené s romantickými randíčky, má ovšem dost kontroverzní nádech, jelikož jde prakticky o to, jak moc nahá Bianca opět bude. Je s podivem, že rappera a jeho ženu do luxusních podniků vůbec pustí…

Návrat bývalé moderátorky: ČT v Ostravě má nově vést Gabriela Lefenda, Karas odchází
blesk | 11. 4. 2024, 21:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výběrové řízení na ředitele studia České televize v Ostravě vyhrála mluvčí zdravotnické skupiny Agel Gabriela Lefenda, která dříve v ostravské ČT řídila zpravodajství. Do tendru se přihlásilo devět uchazečů včetně dosavadního šéfa studia Miroslava Karase, ten ale neuspěl. Uvedl to dnes server Mediář, kterému to potvrdila Lefenda.

Razie kvůli korupci na radnici v Liberci: Soud poslal do vazby dva obviněné
blesk | 11. 4. 2024, 21:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Okresní soud v Liberci dnes uvalil vazbu na dva obviněné v korupční kauze spojené s radnicí krajského města. Jde o vedoucího odboru správy veřejného majetku libereckého magistrátu Lukáše Hýbnera a spolumajitele liberecké firmy Investing CZ Josefa Nadrchala, kteří jsou stíháni kvůli zadávání veřejných zakázek na opravy komunikací v Liberci a Smržovce.

Ve vazbě zemřel politický vězeň Kulinič (†51). Čekal na soud kvůli urážce Lukašenka
blesk | 11. 4. 2024, 21:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V běloruské vazbě zemřel jednapadesátiletý Aljaksandr Kulinič, kterého úřady obvinily z urážky autoritářského vůdce země Alexandra Lukašenka. Oznámila to dnes lidskoprávní organizace Vjasna, podle níž je Kulinič šestý politický vězeň, jenž zemřel v Bělorusku za mřížemi. Podle oficiálních údajů zemřel na ischemickou chorobu srdeční, napsalo Rádio Svoboda.

Velká česká banka má průšvih. Lidem najednou zmizely peníze z účtů. Nejste mezi nimi?
AAzdraví.cz | 11. 4. 2024, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Banky se opírají především o důvěru svých klientů, a to z toho hlediska, že jim dokáží zaručit bezpečnosti jejich uložených prostředků. Pokud by to nedokázaly,…

Telegraph Gallery vystavuje ideál krásy pohledem Andreje Dúbravského
Tyden-Lide | 11. 4. 2024, 20:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ideál krásy pohledem jednoho z nejvýraznějších představitelů současné slovenské umělecké scény Andreje Dúbravského představuje ode dneška výstava v olomoucké Telegraph Gallery. Nese název GOOD BOY a představuje díla, ve kterých autor reflektuje ideály krásy v dnešní společnosti, ale také malby přírodních a zvířecích motivů odkazující k jeho životu na vesnici.

Cílem summitu Trojmoří byla podpora Ukrajiny i spolupráce, řekl Pavel
Tyden-Lide | 11. 4. 2024, 20:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Cílem dnešního summitu iniciativy Trojmoří ve Vilniusu bylo vyjádřit pokračující podporu Ukrajině napadené Ruskem, ale i zdůraznit spolupráci mezi členskými a přidruženými zeměmi v energetice, dopravní infrastruktuře a digitálních technologiích. Českým novinářům to v Litvě po schůzce řekl prezident Petr Pavel.

Židovské muzeum v Praze pátrá po knihách: Ztratily se z berlínské knihovny po zrušení nacisty
blesk | 11. 4. 2024, 20:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Najít knihy ztracené z berlínské židovské univerzitní knihovny po jejím zrušení nacisty v roce 1942 je cílem projektu Library of Lost Books (Knihovna ztracených knih). Knihy se instituci nebudou vracet fyzicky, ale převedou se do digitální podoby a zařadí se do virtuální knihovny. Původně měla berlínská knihovna Univerzity pro studium judaismu přes 60.000 knih, v pražském Židovském muzeu už objevili přes 4300 knih z původní berlínské sbírky. Projekt, na kterém se podílí několik institucí z celého světa, dnes novinářům představili zástupci Židovského muzea v Praze.

Mero dokončilo modernizaci ropovodu IKL, pokračuje v přípravě rozšíření TAL
Tyden-Lide | 11. 4. 2024, 20:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Státní společnost Mero letos dokončila modernizaci ropovodu IKL, kterým teče do Česka ropa z německého Ingolstadtu. Po 16 letech v něm také vyměnila řídící systém pro přepravu a skladování ropy. Práce stály 265 milionů korun. Mero zároveň pokračuje v přípravách rozšíření ropovodu TAL v Itálii, na který IKL navazuje. Projekt má ČR od poloviny příštího roku zbavit závislosti na ruské ropě. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl generální ředitel státního podniku Jaroslav Pantůček.

Rok od smrti mluvčí Charty 77 Dany Němcové: Na Senovážném náměstí ji připomíná pamětní deska
blesk | 11. 4. 2024, 20:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Senovážném náměstí v Praze 1 mohou lidé od čtvrtku uctít památku psycholožky, sociální pracovnice a mluvčí Charty 77 Dany Němcové u pamětní desky. Ve čtvrtek ji odhalili starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09) a zástupci nadace Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové při příležitosti prvního výročí úmrtí Němcové. Jedna z nejvýraznějších osobností československého disentu zemřela loni 11. dubna. Stejně jako v době nesvobody i po revoluci v roce 1989 se zastávala slabých a znevýhodněných a věnovala se obraně lidských práv.

Sabina Laurinová: Vážný úraz při natáčení ZOO
blesk | 11. 4. 2024, 20:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Naštípla si rameno a skončila s ortézou. Naštěstí pro Sabinu Laurinovou (51) se to stalo až po natočení svatby v seriálu ZOO. Představení v divadlech Kalich a Metro ale herečka musela na tři týdny zrušit. Teprve teď se mohla před kameru a na jeviště zase vrátit.

Kam zmizela první dáma, ptají se fanoušci? Eva Pavlová se na veřejnosti týdny neukázala, mluvčí Hradu mlčí
super | 11. 4. 2024, 20:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dopřála si po kolotoči pracovních povinností a oficialit Eva Pavlová zasloužené volno? Už i fanoušci první dámy si všimli toho, že je to pár týdnů, co se naposledy ukázala na veřejnosti po boku svého manžela, prezidenta Petra Pavla.

Alkoholik z Dobrých holubů i medvěd Balů přivedl dceru k herectví. Ta skoro denně šíří z obrazovek slávu rodného jména
super | 11. 4. 2024, 20:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jeho tvář i hlas všichni dobře známe. Na divadelním jevišti, filmovém plátně i televizních obrazovkách se objevoval často. Ať už mu připadla role alkoholika obcházejícího léčebný režim popíjením upraveného lihobenzinu v Kleinově filmu Dobří holubi se vracejí, nebo svůj hlas propůjčil v dabingu medvědovi Balů z Knihy džunglí. Na jméno by mu ale většina diváků nepřišla nebýt dcery.

Dobrá audiokniha může být dokonce dvojnásobný zážitek, říká Jiří Lábus
revue.idnes.cz | 11. 4. 2024, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když si objednává štrúdl, zpozorní v kavárně i ten, kdo si ho dosud nevšiml. Stačí ten jeho hlas! Jiří Lábus má za sebou stovky postav, které hrál nebo namluvil. Mimořádnou schopnost pracovat s hlasem a čtenářskou vášeň propojuje i v načítání audioknih. „Když jsou postavy pěkně plastické a jsou mezi nimi i nějaké ludry, to je pak zábava,“ libuje si.

Sexy a šik, každej by mě svlík’! 22 let po vítězství v Miss je Kateřina Průšová neskutečná kost
super | 11. 4. 2024, 19:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výjimečně nebyla nejstarší modelkou na akci. Vítězka Miss ČR 2002  Kateřina Průšová totiž vlastní modelingovou agenturu, kde zaměstnává mladší dívky, takže si konečně mohla na setkání bývalých modelek připadat jako zajíček. I když v prosinci oslavila čtyřicáté narozeniny.

Babiš drsně o Jourové: „Zbláznila se!“ Šije i do Fialy s Rakušanem a chce koupit kohouta
blesk | 11. 4. 2024, 19:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Andrej Babiš (ANO) nejde pro kritiku daleko, na svém facebooku se pustil do eurokomisařky Věry Jourové (ANO), někdejší 1. místopředsedkyně ANO a exministryně pro místní rozvoj. Podle něj odcházela do Bruselu normální, ale zbláznila se tam. Babiš dnes kritizoval ostře ve Sněmovně premiéra Petra Fialu (ODS), ale i šéfa STAN Víta Rakušana. Vedle toho se však na svém facebooku nechal slyšet, že shání a chce koupit kohouta.

O. J. Simpson: sportovec, herec i aktér slavného soudního sporu
Tyden-Lide | 11. 4. 2024, 19:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Orenthal James Simpson (známý pod přezdívkou O. J.), hráč amerického fotbalu a herec, který zemřel ve středu ve věku 76 let, se proslavil také jako aktér známého soudního procesu, který sledovala v přímém televizním přenosu více než polovina Američanů. V říjnu 1995 byl porotou v Los Angeles zproštěn obvinění z dvojnásobné vraždy, své exmanželky Nicole Brownové a jejího přítele Ronalda Goldmana.

Julián Záhorovský má chlapečka! Přivítal ho vlastní ukolébavkou...
blesk | 11. 4. 2024, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Julián Záhorovský (39), hlas, který očaroval posluchače v soutěži Česko hledá SuperStar, si zazpíval nejsilnější píseň svého života. Narodil se mu malý chlapeček, kterému složil ukolébavku přetékající otcovskou láskou.

Soud poslal do vazby dva obviněné v korupční kauze spojené s libereckou radnicí
Tyden-Lide | 11. 4. 2024, 18:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Okresní soud v Liberci dnes uvalil vazbu na dva obviněné v korupční kauze spojené s radnicí krajského města. Jde o vedoucího odboru správy veřejného majetku libereckého magistrátu Lukáše Hýbnera a spolumajitele liberecké firmy Investing CZ Josefa Nadrchala, kteří jsou stíháni kvůli zadávání veřejných zakázek na opravy komunikací v Liberci a Smržovce.

Haškovo dobrý voják Švejk znovu ožívá! Vypraví se na moře ve World of Warships
Tyden-Lide | 11. 4. 2024, 18:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dobrý voják Švejk se zapojí do bitvy s hlasem populárního herce Michala Holána

Moderátorka řekla, že mít dítě ve 41 letech bylo sobecké: Miminko se narodilo předčasně a nemělo ani 1,5 kila
super | 11. 4. 2024, 18:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moderátorka pořadu BBC Breakfast Rachel Burden promluvila o svém „sobeckém“ rozhodnutí stát se počtvrté matkou v 41 letech. Uvedla, že bylo bláhové si myslet, že to zvládne bez problému, a popsala zdravotní komplikace.

V Česku se nečekaně rozpadla slavná hudební skupina. Lidé nevěří vlastním očím, už ji nikdy neuslyší
AAzdraví.cz | 11. 4. 2024, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Se známými hudebními kapelami se vždy pojí velmi početná fanouškovská základna, která muzikanty obvykle nekriticky miluje. Tito lidé si kupují všechny desky a objíždí spoustu…

Vignerová a Kolečko rok po svatbě: Rodinka jako z plakátu
blesk | 11. 4. 2024, 17:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slunce a azurové nebe zlákalo Anetu Vignerovou (36). Společné s manželem, scenáristou Petrem Kolečkem (40) a malým Jiříkem (4) si vychutnávají krásy egyptské Hurghady. Po turbulentním roku, kdy to v jejich vztahu bylo jako na horské dráze, je tak nyní vše doslova zalito sluncem.

Zavřený Pražský okruh u Ruzyně: Došlo k hromadné nehodě, dva zranění
blesk | 11. 4. 2024, 17:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hromadná nehoda několika aut uzavřela Pražský okruh nedaleko Ruzyně ve směru na D7. Podle prvotních informací policie se dva lidé zranili.

Jakmile zapnete pračku, musíte udělat důležitou věc. Jen tak každý rok ušetříte 6000 Kč
AAzdraví.cz | 11. 4. 2024, 17:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zapnutí pračky je běžnou domácí činností, ale víte, že správným přístupem můžete při každém praní ušetřit až 6000 Kč ročně? Mimo běžně známé rady, jako…

Výměna českého velvyslance v Moskvě: Vláda už rozhodla o konci Pivoňky, na tahu je Pavel
blesk | 11. 4. 2024, 17:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dny mandátu českého velvyslance v Rusku Vítězslava Pivoňky (54) se podle všeho chýlí ke konci. Jak Blesku řekl dobře informovaný zdroj z diplomacie, vláda už rozhodla, že by měl ambasador ve funkci skončit, a míč je nyní na straně Hradu.

Byl obviněn z dvojnásobné vraždy, za mřížemi skončil kvůli loupeži: O. J. Simpson podlehl rakovině
super | 11. 4. 2024, 17:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V 76 letech zemřel bývalý fotbalista O.J. Simpson. Ve středu v noci prohrál boj s rakovinou, oznámila rodina v prohlášení. „Byl obklopen svými dětmi a vnoučaty,“ doplnili příbuzní s prosbou o soukromí.

Jiří Vondráček sestru Helenu nepoškodil, rozhodl soud. Obžaloby ho zprostil
revue.idnes.cz | 11. 4. 2024, 17:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolínský soud ve čtvrtek osvobodil hudebníka Jiřího Vondráčka obžalovaného z poškození věřitelů. Soudce dospěl k závěru, že se žádného trestného činu nedopustil. Tři jeho spoluobžalovaní včetně aktivisty Jan Šinágla dostali za maření úředního rozhodnutí podmínky. Verdikt není pravomocný.

Schůzka Pavla a Zelenského: Detaily setkání popsal Blesku vládní zmocněnec pro Ukrajinu!
blesk | 11. 4. 2024, 17:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prezident Petr Pavel se dnes ve Vilniusu sešel se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským. Ten mimo jiné poděkoval České republice za iniciativu zaměřenou na zajištění munice pro napadenou zemi. Oba prezidenti se v Litvě účastní summitu iniciativy Trojmoří a jejich schůzce byl přítomen i vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný. Rozhovor s ním Vám přináší Blesk Zprávy. 


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4

Vrátit se nahoru