Sport

Atalanta zostudila Liverpool na Anfield Road
sport.cz | 11. 4. 2024, 23:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Liverpoolu schytali v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy debakl. Atalantě Bergamo doma podlehli 0:3. Doma neuspěl ani AC Milán v italském duelu s AS Řím (0:1). Výhodu domácího prostředí proměnila ve vítězství 2:1 Benfica Lisabon v utkání s Olympiquem Marseille.

Pavel: ČR identifikovala přes milion kusů munice pro Ukrajinu v zemích mimo EU
Tyden-sport | 11. 4. 2024, 23:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko už identifikovalo více než milion kusů dělostřelecké munice v zemích mimo Evropské unie, jež by mohly být zakoupeny pro Ukrajinu. Po dnešním summitu iniciativy Trojmoří to českým novinářům ve Vilniusu řekl prezident Petr Pavel. Dříve hovořil o počtu 800.000 kusů.

Leverkusen srazil Kladiváře v závěru, Liverpool po demolici Sparty prožil šok
iHNed sport | 11. 4. 2024, 22:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Leverkusenu porazili v prvním čtvrtfinále Evropské ligy West Ham United 2:0. Liverpool prohrál doma s Atalantou Bergamo 0:3.

Je to pro mě svým způsobem životní projekt, říká Alonso o Astonu Martin
f1sport.auto.cz | 11. 4. 2024, 22:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fernando Alonso zatím neví, jak dlouho ještě bude ve F1 závodit. Ve spolupráci s Astonem chce ale pokračovat i poté, co skončí.

Hrdý Koubek: Nechci pronášet velikášské řeči, ale Fiorentina si v italské lize vytváří víc šancí!
sport.cz | 11. 4. 2024, 22:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když uběhlo šest nastavených minut, gestikuloval divoce směrem k hlavnímu rozhodčímu, aby už úvodní čtvrtfinále fotbalové Konferenční ligy s Fiorentinou ukončil. Ve chvíli, kdy se tak stalo, si trenér Plzně Miroslav Koubek radostně zapumpoval. „Měl jsem radost, že jsme remízou zajistili českému mistrovi přímý postup do Ligy mistrů v přespříští sezoně. A také mě těšilo, jak skvěle takticky mužstvo zápas zvládlo,“ zářil Koubek po utkání.

Koubek si dloubl do Sparty: Rozdat si to na férovku? Pak to skončí všelijak…
iSport.cz | 11. 4. 2024, 22:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tohle nebyla Viktoria, ale Betonárka Plzeň. Šofér zaparkovaného autobusu Miroslav Koubek upletl pro první partii s Fiorentinou brutální defenzivní taktiku. „Byla to životní nutnost,“ usmál se. Proč to neříct, vyšlo to dokonale. Poslední tuzemský zástupce v Evropě ve čtvrtfinále Konferenční ligy neinkasoval a před odvetou v Itálii si po výsledku 0:0 hýčká naději k pokoření další historické mety. Zisk bodu zároveň znamená velkou věc pro český fotbal: mistr ze sezony 2024/25 postoupí přímo do ligové fáze Ligy mistrů 2025/26. Na tiskové konferenci si pak Koubek mírně rýpl do Sparty.

Doufali jsme, že gól platit nebude, připustil jediný střelec Sparty Najman
sport.cz | 11. 4. 2024, 22:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V úvodní minutě třetí třetiny šestého semifinále hokejové extraligy dokázal jako první odčarovat kouzlo skvěle chytajících gólmanů, když po chybě obránce Šenkeříka nedal domácímu Ondřeji Kacetlovi šanci. Ondřej Najman poslal Spartu do vedení 1:0 a zdálo se, že Třinec už nenajde odpověď. Sparťané ale poslední momenty šestého utkání podcenili a v poslední vteřině jim sen o postupu do finále sebral nečekanou střelou zpoza branky Daniel Voženílek.

České hokejistky udolaly ve čtvrtfinále MS Německo 1:0, rozhodla Pejšová
iHNed sport | 11. 4. 2024, 22:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
České hokejistky porazily ve čtvrtfinále mistrovství světa v Utice Německo 1:0, postoupily do sobotního semifinále.

NHL ONLINE: Český střet v Torontu, Kubalík nastupuje proti Tampě Bay
iSport.cz | 11. 4. 2024, 22:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hned deset zápasů si NHL přichystala v noci ze čtvrtka na pátek. Největší české hvězdy tentokrát scházejí, o krajany přesto není nouze. Dominik Kubalík vyrazil spolu s Ottawou na horký led Tampy Bay. V Torontu se pouští David Kämpf do souboje s Ondřejem Palátem či Tomášem Noskem, kteří koušou jistotu nepostupu do play off. Zabojovat o něj mohou ještě další týmy. Hrají i Radek Faksa (Dallas) nebo Filip Zadina s Janem Ruttou (San Jose), do brankoviště Kings by mohl vplout David Rittich. Sledujte ONLINE přenosy ze všech zápasů na iSport.cz.

Hrábli jsme si na dno, přiznává Jemelka. V Itálii se Plzeň porve o postup
sport.cz | 11. 4. 2024, 21:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Náročný zápas s pozitivním koncem mají za sebou fotbalisté Viktorie Plzeň. V úvodním čtvrtfinále fotbalové Konferenční ligy uhráli s italskou Fiorentinou remízu 0:0 a podle obránce Václava Jemelky je šance historické tažení Evropou ještě protáhnout.

Spokojený Jemelka: Ještě máme rozdělanou práci. Řezník byl výborný
iSport.cz | 11. 4. 2024, 21:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pomohl udržet zdecimovanému týmu další nulu v evropském poháru, zkrotit favorizovanou Fiorentinu. Václav Jemelka naskočil na levé straně defenzivní formace, přispěl k poctivému výkonu i k remíze 0:0 v prvním čtvrtfinále Konferenční ligy.

Třinec vteřinu před koncem zmrazil Spartu. Krásné i nespravedlivé zároveň, zářil Cienciala
sport.cz | 11. 4. 2024, 21:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za takový thriller by se nemuseli stydět ani ti nejlepší filmoví scenáristé. Hokejová Sparta byla v šestém zápase série proti Třinci vteřinu od postupu do finále extraligy, pak ji ale po nahrávce Davida Ciencialy zmrazil gólem na 1:1 v posledním možném okamžiku Daniel Voženílek. Následovalo prodloužení, které Cienciala k radosti domácích fanoušků v 70. minutě ukončil tečí Adámkovy střely. „Je to tři tři, ale není to ještě konec. V Praze si to rozdáme,“ oddychoval centr Ocelářů.

Frodl si při nule zpíval Vysoký jalovec a vzpomněl si na Okresní přebor: Jsem gólman, já to nejlíp vidím
sport.cz | 11. 4. 2024, 21:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V reprezentaci si už jednou zachytal. Před třemi lety ale dostal jen půlku utkání proti Rakousku, i proto bral Dominik Frodl čtvrteční start proti Německu za svou plnohodnotnou premiéru. A dopadla báječně, protože v Karlových Varech, kde je coby gólman zdejší Energie doma, vyčapal nulu (3:0) a ještě si připsal „neoficiální“ asistenci u možná zlomového druhého gólu. „Výsledek vypovídá za všechno. Byl to od nás skvělý výkon a já jsem si nedovedl představit, že budu mít nulu,“ říkal brankář, jemuž bude příští týden 28 let.

Střelec Cienciala: Proto milujeme hokej. Letadlo? Určitě by bodlo
iSport.cz | 11. 4. 2024, 21:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Větší drama snad ani nejde vymyslet. Sparta už byla ve finále, k postupu jí chyběla necelá sekunda. Jenže třinecký útočník Daniel Voženílek vyrovnal v čase 59:59 a David Cienciala pak vítěznou tečí v 70. minutě prodloužení málem zbořil Werk Arenu. Oceláři vyhráli 2:1 v prodloužení, v semifinále se vyhrabali ze ztráty 0:3 na zápasy, srovnali na 3:3. Rozhodne sedmá bitva v sobotu v Praze.

Hlava to nepobírá, komentoval Voženílek zázračnou trefu. Síly najde Třinec vždycky
iHNed sport | 11. 4. 2024, 21:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dynastie Třince mohla skončit, ale Daniel Voženílek mu dvě desetiny před koncem udržel šanci na pátý titul v řadě. Po gólu vnímal jen euforii.

Najman rozdával víru: Máme hroznou sílu a věřím, že to urveme! Těším se
iSport.cz | 11. 4. 2024, 21:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byl to Ondřej Najman, kdo stál v zápise coby střelec vítězného gólu v šestém duelu semifinále mezi Třincem a Spartou. Barva na papíru už usychala a pak přišel drsný Voženílkův zmizík v čase 59:59,8… Nevadí, ještě tu je sobota. Ve zkratce zhruba taková byla reakce sparťanů na děsivě odpálený postup z nakresleného finále. „Hraje se až do poslední sekundy a oni toho využili,“ řekl k šílené koncovce útočník Sparty, která v šestém zápase série padla 1:2 po prodloužení.

Rulík po výhře: S Tomáškem jsme měli delší rozhovor, jsem za něj strašně rád
iSport.cz | 11. 4. 2024, 21:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První přípravný zápas si může Radim Rulík se svým trenérským štábem odškrtnout zelenou fajfkou. Národní tým v Karlových Varech porazil Němce s přehledem 3:0. Soupeře téměř do ničeho nepustil a navíc měl na soupisce Davida Tomáška, který se o vše postaral prvním reprezentačním hattrickem. „Šlo na nás málo střel. Byli jsme poctiví ve hře dozadu. Němcům jsme toho moc nedovolili,“ hodnotil hlavní trenér.

Olympiakos ve čtvrtfinále Konferenční ligy zdolal Fenerbahce
sport.cz | 11. 4. 2024, 21:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Olympiakosu Pireus v úvodním utkání čtvrtfinále Evropské konferenční ligy porazili na svém hřišti 3:2 Fenerbahce. Bruggy přehrály na svém hřišti 1:0 PAOK Soluň. Vítěz dvojzápasu se v semifinále může utkat s Plzní, která doma remizovala 0:0 s Fiorentinou. Hostujícím celkům se nedařilo ani v poslední duelu, Lille podlehlo 1:2 na půdě Aston Villy. Odvety jsou na programu za týden.

Telegraph Gallery vystavuje ideál krásy pohledem Andreje Dúbravského
Tyden-sport | 11. 4. 2024, 20:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ideál krásy pohledem jednoho z nejvýraznějších představitelů současné slovenské umělecké scény Andreje Dúbravského představuje ode dneška výstava v olomoucké Telegraph Gallery. Nese název GOOD BOY a představuje díla, ve kterých autor reflektuje ideály krásy v dnešní společnosti, ale také malby přírodních a zvířecích motivů odkazující k jeho životu na vesnici.

Cílem summitu Trojmoří byla podpora Ukrajiny i spolupráce, řekl Pavel
Tyden-sport | 11. 4. 2024, 20:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Cílem dnešního summitu iniciativy Trojmoří ve Vilniusu bylo vyjádřit pokračující podporu Ukrajině napadené Ruskem, ale i zdůraznit spolupráci mezi členskými a přidruženými zeměmi v energetice, dopravní infrastruktuře a digitálních technologiích. Českým novinářům to v Litvě po schůzce řekl prezident Petr Pavel.

Alonso prodloužil smlouvu s Aston Martinem a ukončil spekulace o odchodu
sport.cz | 11. 4. 2024, 20:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvojnásobný mistr světa formule 1 Španěl Fernando Alonso bude i nadále hájit barvy Aston Martinu, za který jezdí od loňska. S britskou stájí dnes podepsal dvouletou smlouvu. Ukončil tak spekulace o možném odchodu k Mercedesu, kde mohl nahradit Brita Lewise Hamiltona.

Senzační bod pro Plzeň. Viktorii dává naději, Česku základní skupinu Ligy mistrů!
iHNed sport | 11. 4. 2024, 20:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Plzně v prvním čtvrtfinálovém duelu remizovali s Fiorentinou 0:0 a zajistili tak Česku přímý postup do Ligy mistrů v přespříštím ročníku.

Mero dokončilo modernizaci ropovodu IKL, pokračuje v přípravě rozšíření TAL
Tyden-sport | 11. 4. 2024, 20:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Státní společnost Mero letos dokončila modernizaci ropovodu IKL, kterým teče do Česka ropa z německého Ingolstadtu. Po 16 letech v něm také vyměnila řídící systém pro přepravu a skladování ropy. Práce stály 265 milionů korun. Mero zároveň pokračuje v přípravách rozšíření ropovodu TAL v Itálii, na který IKL navazuje. Projekt má ČR od poloviny příštího roku zbavit závislosti na ruské ropě. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl generální ředitel státního podniku Jaroslav Pantůček.

To není možný! Nevěřím, co jsme viděli, žasli experti nad blázincem v Třinci. I ti nejlepší se někdy pokáknou
sport.cz | 11. 4. 2024, 20:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Takový scénář by snad nedokázal napsat ani sebelepší autor detektivek. Hokejisté Sparty ne že měli finále na dosah, oni už ho snad měli v rukách a zdálo se, že jim ho z nich už nikdo a nic nemůže vyrvat. Přesto se tak stalo. Tím zlodějem byl jen pár setin před koncem základní hrací doby Daniel Voženílek.

Ani Mercedes, ani Red Bull. Veterán Alonso zůstane další dva roky v Aston Martinu
iHNed sport | 11. 4. 2024, 20:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvojnásobný mistr světa formule 1 Španěl Fernando Alonso bude i nadále hájit barvy Aston Martinu, za který jezdí od loňska.

Leverkusen - West Ham 0:0. Schick měl na noze úvodní gól, jeho pokus lapil Fabianski
iHNed sport | 11. 4. 2024, 20:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sledujte on-line přenos z úvodního utkání čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy mezi Leverkusenem a West Hamem.

Házenkářky klíčový zápas o OH nezvládly, Španělsku podlehly o 10 gólů
iSport.cz | 11. 4. 2024, 20:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
České házenkářky prohrály úvodní důležité utkání kvalifikace o postup na olympijské hry s domácím Španělskem 21:31 a šance na historický postup se jim vzdálila. Svěřenkyně trenéra Benta Dahla doplatily hlavně na nepovedený první poločas, který ztratily 10:19. V pátek zabojují v přímořském městě Torrevieja o naději proti favorizovanému Nizozemsku, kvalifikaci zakončí v neděli proti Argentině.

Historické zmrtvýchvstání Třince! Sparta selhala, byla jedinou vteřinu od finále
iHNed sport | 11. 4. 2024, 20:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Třinečtí hokejisté udolali na svém ledě Spartu 2:1 v prodloužení a vynutili si v semifinále play off extraligy rozhodující sedmý duel.

Běžkyně Guliyevová přijde kvůli dopingu o stříbro z OH
sport.cz | 11. 4. 2024, 19:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU) dnes potvrdila, že Jekatěrina Guliyevová přijde kvůli dopingu o stříbrnou olympijskou medaili, kterou vybojovala v běhu na 800 metrů v Londýně 2012 pro Rusko ještě pod jménem Poistogovová. Třiatřicetiletá půlkařka, jež po svatbě se sprinterem Ramilem Guliyevem reprezentuje Turecko, navíc dostala dvouletý distanc a přišla o výsledky od července 2012 do října 2014.

Opora Vsetína Klhůfek o baráži: Máme šanci, Kladno si nás nepřálo. Co Jágr?
iSport.cz | 11. 4. 2024, 19:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Se svými parťáky vyhrál tu nejexponovanější sérii, bitvu se Zlínem, kde hokejově vyrostl. Teď je před ním další velká výzva: baráž o extraligu proti Jágrově Kladnu. „Kvůli těmto zápasům jsem sem přišel. Zažil jsem to a jsem strašně šťastný,“ líčí útočník Pavel Klhůfek (32), jeden z klíčových hráčů VHK Robe Vsetín.