Celkem 149775 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 11.09.2021


Překonal jsem rodinné prokletí, říká imitátor Vladimír Hron
revue.idnes.cz | 01:00:13
Jsou hvězdy, které nehasnou. To hlásil Vladimír Hron dlouhé roky v televizním pořadu, kde věrně napodoboval stovky českých i světových zpěváků a připomínal jejich největší hity. Jeho vlastní hvězda také ještě nevyhasla, i když už většinou zpívá pro menší publikum než dřív. Nejen o vystupování promluvil v rozhovoru pro týdeník 5plus2.


Den premiéry Škody Superb si pamatuje celý svět: 11. září 2001
Auto-iDNES.cz | 01:00:17
Superb je jedním z vrcholných modelů automobilky Škoda. Představen byl přesně před dvaceti lety, 11. září 2001 na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.


Bicykly jsou hvězdami autosalonu v Mnichově. Odvezou pivo, nákup i rodinu
Auto-iDNES.cz | 01:00:17
Mezinárodní automobilová výstava (IAA) už nechce být jen obyčejnou přehlídkou aut, po přesunu autosalonu z Frankfurtu nad Mohanem do Mnichova se tradičního konceptu vzdala a název IAA změnila na IAA Mobility. Signalizuje tak, že středobodem je nyní doprava. To, že jde o dopravu ekologicky šetrnou, je na výstavě nepřehlédnutelné.


Před patnácti lety měl odvahu. Nejen díky tomu je dnes na špičce v oboru
Finance-iDNES.cz | 01:00:29
Svoje první vlastní víno vyrobil v 17 letech, ale jen pro domácí potřebu. Dnes je Petr Marcinčák největším biovinařem v Česku. Sedm let drží titul biovíno roku, ocenění udělované v rámci soutěže Česká biopotravina roku. A úspěchů se dočkal i na světových soutěžích.


Očkování pod 12 let? Teď je to mimo, vzkazuje ministerstvo. Nejdřív příští rok
idnes.cz | 02:00:09
Slovensko začalo ve čtvrtek s očkováním dětí mladších 12 let. Stejně staré české děti k pediatrům ani do očkovacích center zatím ani nezamíří. Česko počká na schválení vakcíny Evropskou unií. „V tuto chvíli je to mimo, my o tom vůbec neuvažujeme,“ říká mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.


Před patnácti lety měl odvahu. Nejen díky tomu je dnes na špičce v oboru
idnes.cz | 02:00:09
Svoje první vlastní víno vyrobil v 17 letech, ale jen pro domácí potřebu. Dnes je Petr Marcinčák největším biovinařem v Česku. Sedm let drží titul biovíno roku, ocenění udělované v rámci soutěže Česká biopotravina roku. A úspěchů se dočkal i na světových soutěžích.


Jedenáct vzpomínek na 11. září. Byla jsem sousedkou teroristů, říká Češka
idnes.cz | 02:00:09
Datum 11. září 2001 změnilo moderní dějiny. Většina z nás si do smrti zapamatuje, co dělala onoho dne před 20 lety, kdy teroristé zaútočili unesenými civilními letouny na USA. Celý svět tehdy nevěřícně sledoval obrazy kouřících mrakodrapů. Přečtěte si 11 autentických vzpomínek 11 Čechů z magazínu Víkend DNES.


Čeští studenti moc nepracují, chybí příležitosti. V jiných zemích EU to neplatí
idnes.cz | 02:00:09
Z českých studentů a studentek ve věku 15 až 24 let dlouhodobě pracují jen zhruba tři procenta lidí, vyplývá z nedávno publikované statistiky Eurostatu. Česká republika se tak řadí mezi státy s nejnižší účastí studujících na pracovním trhu. Důvodem je podle expertů nedostatek zkrácených úvazků, stáží a praxí v oboru.


Ukrajinci nastražili past na ruské žoldnéře. Vyvolali diplomatickou roztržku
idnes.cz | 02:00:09
Zadržení ruských žoldnéřů v Bělorusku v srpnu loňského rok vyvolalo diplomatickou roztržku s Ruskem. Bělorusko později naznačilo, že Rusy do země přilákala ukrajinská špionážní hra. Tři bývalí příslušníci ukrajinských tajných služeb nyní uvedli podrobnosti o tom, co se tehdy stalo.


Nevěděl jsem, co je youtuber, a tak jsem chtěl být indián, říká malíř Čech
idnes.cz | 02:00:09
Pavel Čech je nejen originální výtvarník a spisovatel, ale také neobyčejný člověk. Málokdo do svých knížek vtiskl tak sugestivně všechno, co jsme jako děti milovali. Touhu po dobrodružství, po přátelství, po prvních láskách, po tajemných dálkách, po tom stát se hrdinným indiánem nebo nezdolným námořníkem.


Dvacet let od 11. září. Za údery na USA stojí špatná komunikace služeb, teroristé zmátli zpravodajce vizáží i vzdělaností, říká generál Šedivý
Eurozpravy-zahraniční | 01:00:00
ROZHOVOR - Duše se stále halí do žalu, bolest neutichá a slzy neoschly. Svět se dodnes nevzpamatoval z děsivé apokalypsy, která se odehrála 11. září 2001 v USA. Přesně před dvaceti lety teroristé z Al-Káidy použili unesená letadla jako bomby a boeingy narazili do Světového obchodního centra v New Yorku a západní stěny Pentagonu poblíž Washingtonu. Při úderech vyhaslo téměř tři tisíce lidských životů. Bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky Jiří Šedivý, který v dramatických a hektických dnech vykonával tuto vysokou funkci, se domnívá, že pochybily zpravodajské služby. „Sami Američané přiznali, že zpravodajci si mezi sebou nepředávali vlastní citlivé informace a špatně spolu komunikovali. Pokud by škálu zpráv vyhodnotili, chystaný úder by překazili,“ říká v exkluzivním obsáhlém rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jiří Šedivý, armádní generál ve výslužbě.


Politolog: Dvacet let od 11. září stále nevíme, jak nahlížet na radikální islám
Eurozpravy-zahraniční | 00:01:00
NÁZOR - Pokud chceme skutečně porozumět dnešnímu militantnímu islámu, je třeba věnovat pozornost prohlášení Tálibánu z minulého týdne, domnívá se Fareed Zakaria, komentátor a politolog z think tanku Berggruen Institute. V textu pro server Washington Post připomíná, že afghánské hnutí za svého nejdůležitějšího partnera označilo Čínu s spolupráci s ní za "zásadní a mimořádnou příležitost".


Zdravotníci se chystají na třetí dávku
Novinky.cz | 03:33:01
České nemocnice se již připravují na očkování třetí dávkou vakcín proti covidu-19. Čekají jen na finální posvěcení ministerstvem zdravotnictví, které už avizovalo, že se začne 20. září.


Papež míří do Maďarska a na Slovensko. Navštíví i košické sídliště Luník IX, kde žijí hlavně Romové
lidovky.cz | 05:00:00
Po Iráku, kde pobýval na jaře, vede druhá letošní zahraniční cesta papeže Františka do Maďarska a na Slovensko. Do Budapešti přiletí v neděli ráno na několikahodinovou bleskovou návštěvu. Krátce před polednem zde odslouží mši. Bude vyvrcholením 52. Mezinárodního eucharistického kongresu, který se zde koná již od 5. září.


Břímě bílého muže. Má Západ i 20 let po útoku džihádistů na USA řešit problémy muslimského světa?
lidovky.cz | 05:00:00
Před dvaceti lety jsme jen nevěřícně zírali. Lze říci „my“, neboť těžko najít člověka, který by televizní záběry padajících Dvojčat neviděl. I autor těchto řádek zažil jen tři historické dny, u kterých si pamatuje, kde byl a co dělal – 21. srpen 1968 (jako malý kluk), 17. listopad 1989 a 11. září 2001.


Z kanceláře viděl hořící Dvojčata. S malou dcerou pak utíkal před padající sutí
aktuálně.cz | 05:30:00
Jako manžel a otec tří dcer se Bill Grueskin bál o svou rodinu. Jako novinář se bál o kolegy, které 11. září poslal ke Světovému obchodnímu centru.


Čech pomáhal záchranářům po pádu Dvojčat. Návrat do normálu byl trauma, říká
Denik.cz | 06:00:00
/FOTOGALERIE/ Je to dvacet let, ale intenzita zážitku je stále stejná. Těmito slovy vzpomíná architekt a spisovatel Jiří Boudník z Plzně na zřícení Dvojčat v New Yorku, kde tehdy pomáhal záchranářům a prožíval krušné chvíle.


Smrti ve Dvojčatech unikla o vlásek. Popel padal dny, líčí svědkyně z Břeclavska
Denik.cz | 05:51:00
Krásné úterní ráno. Nebe čisté, modré, ani mráček. Osmadvacetiletá žena z Břeclavska míří v autě k mrakodrapu Světového obchodního centra v New Yorku. Má tam domluvenou schůzku s právníkem kvůli studijnímu vízu. „Chtěla jsem jít i nahoru. Užít si výhled,“ říká.


Nový obyvatel větrného mlýna: Černý kocour získal jméno Kancimourek
Denik.cz | 05:46:00
Nový obyvatel větrného mlýna v Třebíči na Kanciborku už zná svoje jméno. Během léta totiž městské kulturní středisko vyhlásilo soutěž o jméno pro sochu dřevěného kocoura, který dělá společnost poslednímu obyvateli Ferdinandu Ondráčkovi v expozici sociálního bydlení v prvním podlaží.


Na houby do Beskyd autem? Proč ne. Dávejte ale pozor, kde zaparkujete
Denik.cz | 05:40:00
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR se obrací na návštěvníky CHKO Beskydy s prosbou, aby věnovali více pozornosti dopravnímu značení a vozidla parkovali jen tam, kde je to povolené.


Obnova náměstí v Jihlavě: Vysadí jerlíny, lidé tam najdou stín i vodní prvek
Denik.cz | 05:39:00
/MAPA/ Výsadbou pěti jerlínů začne příští rok na jaře očekávaná revitalizace Masarykova náměstí v Jihlavě.


Byla velmi slušná, říkají blízcí o ženě zavražděné na Písecku
Denik.cz | 05:28:00
Ve spojitosti s vážným zločinem, ke kterému došlu v lese Hájek na mýtině u rybníka nedaleko Protivína na Písecku, jihočeští kriminalisté zadrželi sedmadvacetiletého muže. Případ je stále opředen tajemstvím, místním lidem však spadl kámen ze srdce. Měli totiž strach o své blízké.


Na teror 11. září odpověděly USA drahou a dlouhou válkou
Denik.cz | 05:00:00
Reakce Spojených států na hrůzné teroristické útoky z 11. září 2001 byla v podobě dobytí a dvacetiletém vojenském obsazení Afghánistánu přehnaná. USA a Západ tím byly zataženy do nekonečné, extrémně drahé a velmi krvavé války.


Hnus. Rozhlednu u Oder ničí vulgární kresby, vandalové útočí i jinde v okolí
Denik.cz | 05:00:00
/FOTOGALERIE/ Na rozhlednu ve Veselí u Oder se zaměřili zatím neznámí vandalové. Podstavec rozhledny je postříkaný různými nápisy. Ty se objevují částečně také na některých místech na věži. Mezi nápisy nechybí ani vulgární výjevy.


Chyba s poctivými úmysly. Omyl reportérky stále živí konspiraci k 11. září
Denik.cz | 05:00:00
Zřejmě nejznámější novinářkou spojenou s útoky z 11. září 2001 zůstává dodnes Jane Standleyová, tehdejší reportérka BBC, která v onen den pronesla slavnou větu o pádu budovy WTC 7, jež stála v tom okamžiku stále ještě za ní. Není to však jediné, čím je tato dáma zajímavá.


Počasí o víkendu může být rozlučkou s letošním létem
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Možná poslední letní víkend letošního roku právě začíná. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu v předpovědi na sobotu a neděli počítají s nadprůměrnými teplotami, ale také s rozmary počasí.


Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy
Eurozpravy-domácí | 06:52:00
K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik pro zájemce den otevřených dveří v zázemí v bystrckém přístavišti.


Počasí o víkendu může být rozlučkou s letošním létem
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Možná poslední letní víkend letošního roku právě začíná. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu v předpovědi na sobotu a neděli počítají s nadprůměrnými teplotami, ale také s rozmary počasí.


Oscarový herec, olympijský vítěz či hrdina akčních filmů. Které celebrity málem zemřely při pádu Dvojčat?
Reflex | 06:30:00
Jedná se o nejhorší teroristický útok v dějinách, během 11. září 2001 přišlo o život na tři tisíce lidí. Další stovky mají nebo měly celoživotní následky. Na druhou stranu se mezi smutnými příběhy najdou i takové, ve kterých se skrývá štěstí a úleva. Některé celebrity totiž utekly hrobníkovi z lopaty, protože se v inkriminovaný čas měly nacházet v okolí Dvojčat. Osud tomu chtěl ale jinak.


New York v slzách a prachu: Unikátní dobové snímky zachycují město pár dní po teroristickém útoku
Reflex | 06:20:00
Bez kontextu vypadají některé snímky až děsivě současně – zavřené obchody, lidé v respirátorech a strach v ulicích. New York ale v roce 2001 nesužovala pandemie covidu, město se vzpamatovávalo z bezprecedentního teroristického útoku na Světové obchodní centrum. Zatímco reportérka Reflexu byla shodou okolností na místě právě v době katastrofy, fotograf Jan Šibík dorazil na místo pár dní poté. Jeho fotoaparát ale zachytil mrazivou atmosféru, která v paralyzovaném městě panovala. Podívejte se na jeho snímky.


Politici po 11. září: Babiš kupoval Unipetrol, Zeman měl koliku, Piráti „nebyli na světě“
Reflex | 06:10:00
„Co jste zrovna dělali, když jste se dozvěděli, že do dvou newyorských mrakodrapů narazila civilní letadla?“ Zvlášť kolem 11. září poměrně častá otázka. My máme archivy, tak jsme se podívali na to, co v té době dělali naši současní politici. Nejen tedy v ten den, ale v tom rozjitřeném období až do konce roku 2001.      


Když v New Yorku padala dvojčata a reportérka Reflexu byla u toho
Reflex | 06:00:00
Od teroristického útoku na newyorská Dvojčata, který do značné míry změnil celý svět, uplynulo 20 let. Osudného 11. září 2001 se v New Yorku pohybovala i studentka a reportérka Reflexu Veronika Bednářová, která v té době v New Yorku žila. V podvečer před teroristickým útokem se s kamarádkou procházela na Manhattanu a obdivovala velikost budov Světového obchodního centra. Když do jedné z nich druhý den ráno narazilo první letadlo, byla nedaleko. Přečtěte si její skvělou reportáž V úterý nikdo nečetl noviny, která ani po dvou desetiletích neztratila nic ze své dramatičnosti.


Pobídka pro gigafactory bude vysoká, ale nemáme na vybranou, míní šéf Deloitte
E15-ekonomika | 05:30:00
Továrny na baterie už mají v Maďarsku a v Polsku, staví se na Slovensku a nyní se rozhoduje, zda bude i v Česku. Pro tuzemskou ekonomiku je přilákání investora v tomto oboru mimořádně důležité, míní Josef Kotrba, energetický expert a prezident poradenské společnosti Deloitte. „Česko zkrátka musí dohnat zbytek Evropy,“ má jasno Kotrba.


Dvacet let od teroristických útoků 11. září: Dnes už by jim to nevyšlo, tvrdí expert
E15-ekonomika | 05:00:00
Dnes uplynulo přesně dvacet let od jedné z nejvýznamnějších historických událostí tohoto století – teroristických útoků na New York a Washington, které spáchala islamistická organizace al-Káida. Tragédie z 11. září 2001 si vyžádala životy téměř tří tisíc lidí a vedla k válkám v Afghánistánu a v Iráku. První jmenovaný konflikt oficiálně skončil teprve minulý měsíc. Podobně rozsáhlý útok podle odborníků patrně už nikdy nenastane, ale následky katastrofy pociťují Spojené státy dodnes.


Pobídka pro gigafactory bude vysoká, ale nemáme na vybranou, míní šéf Deloitte
E15-politika | 05:30:00
Továrny na baterie už mají v Maďarsku a v Polsku, staví se na Slovensku a nyní se rozhoduje, zda bude i v Česku. Pro tuzemskou ekonomiku je přilákání investora v tomto oboru mimořádně důležité, míní Josef Kotrba, energetický expert a prezident poradenské společnosti Deloitte. „Česko zkrátka musí dohnat zbytek Evropy,“ má jasno Kotrba.


Dvacet let od teroristických útoků 11. září: Dnes už by jim to nevyšlo, tvrdí expert
E15-politika | 05:00:00
Dnes uplynulo přesně dvacet let od jedné z nejvýznamnějších historických událostí tohoto století – teroristických útoků na New York a Washington, které spáchala islamistická organizace al-Káida. Tragédie z 11. září 2001 si vyžádala životy téměř tří tisíc lidí a vedla k válkám v Afghánistánu a v Iráku. První jmenovaný konflikt oficiálně skončil teprve minulý měsíc. Podobně rozsáhlý útok podle odborníků patrně už nikdy nenastane, ale následky katastrofy pociťují Spojené státy dodnes.


Ve Francii obvinili exministryni zdravotnictví kvůli reakci na pandemii
idnes.cz | 07:34:00
Bývalá francouzská ministryně zdravotnictví Agnès Buzynová byla v pátek formálně obviněna kvůli způsobu, jakým v době výkonu funkce řešila epidemii covidu-19. Informovala o tom agentura AFP. Podle agentury Reuters se jedná o jeden z prvních případů na světě, kdy se musí vedoucí činitel právně zodpovídat za své činy v souvislosti s koronavirovou nákazou.


Energošmejdi Centrální výběrová řízení jsou v insolvenci. Dluží 117 milionů
idnes.cz | 07:00:00
Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení s firmou Centrální výběrová řízení (CVŘ), vyplývá z informací zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Společnost podnikatele Vlastimila Zimáka v insolvenčním návrhu uvádí, že eviduje 82 věřitelů s pohledávkami za téměř 117 milionů korun. Soud vyzývá další věřitele k přihlášení jejich pohledávek.


Ve Francii obvinili exministryni zdravotnictví kvůli tomu, jak řešila pandemii covidu
lidovky.cz | 07:41:10
Bývalá francouzská ministryně zdravotnictví Agnès Buzynová byla v pátek formálně obviněna kvůli způsobu, jakým v době výkonu funkce řešila epidemii covidu-19. Informovala o tom agentura AFP. Podle agentury Reuters se jedná o jeden z prvních případů na světě, kdy se musí vedoucí činitel právně zodpovídat za své činy v souvislosti s koronavirovou nákazou.


Teror z 11. září na ikonických snímcích. Připomeňte si nejčernější den USA
aktuálně.cz | 07:56:48
Spojené státy si připomínají dvacáté výročí teroristických útoků z 11. září.


Němci čekali, že se spálíme a dáme pokoj. Exšéf Škody o 20 úspěšných letech Superbu
aktuálně.cz | 06:24:00
Po úspěchu Octavie zavládlo přesvědčení, že Škoda je úspěšná až dost. Superb ji posunul o třídu výš a otevřel dveře k dnešnímu rozmachu.


RECENZE: Cesta domů? Tomáš Vorel míří spíš do slepé ulice
Denik.cz | 06:50:00
Věčné prokletí sklepáckou poetikou. I tak by se dala s trochou nadsázky označit filmová tvorba režiséra Tomáše Vorla, jenž vyšel z Divadla Sklep (které mimochodem letos slaví jubilejní padesátku) a kterého slavný spolek poznamenal asi více, než by sám chtěl. Dokládá to i jeho aktuální film Cesta domů, který právě vstoupil do kin.


Český řidič (73) slepě věřil navigaci: Skončil ztracený hluboko v rakouských lesích!
blesk | 07:40:00
Není radno v autě slepě věřit navigaci. Svém o tom ví i třiasedmdesátiletý český řidič. Ten se vracel z dovolené u moře, ale právě navigace ho zavedla do rakouských lesů. To mu nepřipadalo divné. Pokračoval dál do hvozdu, kde uvízl. Na pomoc museli spěchat hasiči.


Belmondův (†88) syn ukázal fotku otce s přáteli: Kromě jednoho jsou všichni mrtví!
blesk | 07:28:00
Bývalý automobilový závodník Paul Belmondo (58) několik hodin před pohřbem svého otce sdílel dojemnou fotografii. Legendární Jean-Paul Belmondo (†88) na ní stojí obklopen čtyřmi přáteli z řad hereckých kolegů. Dnes už ale bohužel žije jenom jediný. 


20 let od útoků v New Yorku vzniklo v Praze centrum pro výzkum terorismu. Jeho činnost zahájil exšéf Mosadu
blesk | 07:10:00
Centurm pro výzkum terorismu (CVT) nově vzniklo v hlavním městě, jeho fungování v pátek dopoledne slavnostně zahájil bývalý šéf izraelské tajné služby Mosad Dani Jatom. Nová nevládní instituce bude propojená s akademickým prostředím a bude se snažit informovat veřejnost o hrozbách, které terorismus celosvětově představuje. Ředitelem nové neziskové organizace se stal  bezpečnostní expert izraelského původu David Bohbot.


Věrný fanoušek Britney Spears: Za zpěvačku utratil 3 miliony!
blesk | 07:00:00
Celkem tři miliony korun! Tolik peněz vynaložil Američan Zachary Gordon-Abraham (25) z Pensylvánie za suvenýry se zpěvačkou Britney Spearsovou (39).


České děti nesnídají a svačí sladkosti: Hrozí jim obezita a cukrovka. Co radí odborníci?
blesk | 05:25:00
Online vyúka narušila dětem nejen studijní zvyklosti, ale také stravovací návyky. Většinu času trávily doma na gauči a jak ukazují výzkumy, počet obézních školáků stoupá. České děti často nesnídají, šidí školní svačiny, některé pohrdnou i obědy ze školní jídelny. Dostávají pak velký hlad až odpoledne a po výuce jdou často do obchodů pro sladká a tučná jídla i slazené nápoje. Prázdné kalorie z nezdravého jídla jsou spojeny s nedostatkem vitamínů a minerálních látek. Zdravé stravování děti může zásadně ovlivnit jejich vývoj a zdraví. Jak by měla vypadat ideální snídaně a svačina?


Brutální napadení v Chomutově: Žena měla s dívkou mrštit o zem a dupnout jí na hlavu!
blesk | 05:20:00
Chomutov šokoval násilný incident. Žena tam měla napadnout mladou dívku Terezu, která si hrála na dětském hřišti. Podle informací policie s ní mrštila o zem a dupla jí na hlavu! Údajným důvodem tak brutálního útoku prý bylo, že syn ženy se měl vrátit domů zakrvácený a se zlomeným nosem. Své mámě prý řekl, že mu to způsobila právě drobná dívka. Incident na hřišti viděl asistent prevence kriminality, který okamžitě na místo přivolal městské strážníky.


Útoky z 11. září 2001 navždy změnily leteckou dopravu. Co je od pádu Dvojčat jinak?
blesk | 05:05:00
Datum 11. září 2001 se zapsalo do dějin, ten den došlo ve Spojených státech k jedněm z nejděsivějších teroristických útoků na světě. Příslušníci organizace al-Kaída unesli čtyři americká letadla, s nimiž posléze naletěli do předem určených cílů. Jen jedno z letadel, let 93 aerolinek United Airlines, nesplnilo plán teroristů, jeho stateční pasažéři se pokusili únosce přemoct. Stroj zřejmě mířil na Kapitol, kam ale nedoletěl. Útoky si vyžádaly bezmála tři tisíce obětí, atentáty změnily život tisícům lidí, kvůli nim se změnila i letecká doprava, uvedla stanice CNN.


Chlap jí nechybí! Čerstvě single Pavlína Pořízková (56) dráždí v bikinách
blesk | 05:00:00
Česká topmodelka Pavlína Pořízková (56) opět dokázala, že do kapsy strčí i o generaci mladší kolegyně. Čerstvě nezadaná »padesátka« se svlékla do bikin a všechny případné hatery poslala do patřičných míst. 
 


Zámek v Protivíně koupili Malajsijci a opraví ho za půl miliardy: Je pro českou manželku sultána?
blesk | 05:00:00
Malajsijský sultán Muhammad V. Kelantanský (51) chce dát půl miliardy do opravy zámku v Protivíně? Proč? Místní si šuškají, že je to na přání jeho české manželky Diany Petry! Mluvila o ní i sultánova exmanželka, Miss Moskva 2015 Oksana Vojevodinová (29).


Kamarádi Delon a Richard vyprovodili Belmonda (†88) o berlích: Kéž bychom odešli společně!
blesk | 05:00:00
Rodina a přátelé doprovodili Jeana-Paula Belmonda (†88) na jeho poslední cestě. V čele smutečního průvodu stanuli také dva jeho nejbližší přátelé - Alain Delon (85) a Pierre Richard (87). A ač oběma hercům rovněž ubývají síly a belhají se o berlích, poslední sbohem přišli dát milovanému Bábelovi osobně.


Záhadná smrt největšího bojovníka proti Izraeli: Polonium, AIDS, nebo vražda z rukou manželky?
blesk | 05:00:00
Jásir Arafat byl od druhé poloviny 20. století jednou z předních postav historie Blízkého východu. Říct o něm, že byl velkým palestinským bojovníkem proti Izraeli by bylo značně podhodnocující. Arafatův boj v čele Organizace pro osvobození Palestiny stál život tisíce lidí - Palestinců i Izraelců. Ačkoliv před 28 lety došlo k vzájemnému uznání, spor mezi národy neustal. Arafat skončil v domácím vězení a jen pár let na to záhadně zemřel ve Francii.


10 NEJ momentů na pohřbech Jeana-Paula Belmonda (†88): Legendy Delon a Richard o berlích, čarokrásná dcera Stella (18) s matkou
blesk | 05:00:00
Dva dny se nejenom Francie, ale celý svět loučil s legendárním "rošťákem" Jeanem-Paulem Belmondem (†88). Státní pohřeb v Invalidovně měl v režii francouzský prezident Emmanuele Macron (43), rodinný v kostele ovládly legendy o berlích Alain Delon (85) a Pierre Richard (87).


Zemřel »Vladko« Boris Slivka (†57) ze seriálu Chlapci a chlapi: Jeho smrt šetří policie!
blesk | 05:00:00
Nejvíce se zapsal do paměti rolí Slováka Vlada v seriálu Chlapci a chlapi. Z Ameriky, kam Boris Slivka (†57) emigroval, nyní přišla smutná zpráva. Boris tragicky zahynul během nehody ve Washinghtonu. Jeho tragickou smrt šetří policie. A to přitom plánoval setkání s rodinou ze Slovenska, kterou dlouho neviděl. K jejich shledání už, bohužel, nedojde...


Prevenci po covidu zvládnete na Blesk Ordinaci! Čeká na vás ještě pět měst
blesk | 05:00:00
Ještě pět měst, pět šancí na vyšetření. To je Blesk Ordinace a vaše příležitost podstoupit zdarma sérii preventivních prohlídek pod širým nebem, ve vašem městě, na vašem náměstí.


„Vybavím si každou vteřinu.“ Architekt Jiří zažil teror 11. září, zmínil šok i pomoc hasičům
blesk | 05:00:00
Dnes je to přesně 20 let od chvíle, kdy New York zažil teroristický útok na věže světového obchodního centra. Při ničivé události zemřelo skoro 3000 lidí, dalších 6000 jich bylo zraněno. Odklízení trosek trvalo několik dlouhých let a účastnil se ho i český architekt a spisovatel Jiří Boudník. Když do věží narazila letadla, byl v sousední čtvrti. Dodnes si podle svých slov pamatuje každou vteřinu tohoto osudného dne. I proto, že nezahálel a rychle vytvořil úplně první model zřícené stavby, kterým pomohl s orientací záchranářům. O svých vzpomínkách na 11. září 2001 hovořil Boudník v pořadu Epicentrum na Blesk.cz.


Co na Melanii prozradí její personální exšéfka? Už teď ji před odplatou Trumpových varují
blesk | 05:00:00
Melania Trumpová byla pro mnohé Američany jako první dáma Spojených států záhadná a nepřístupná. Příznivci exprezidenta Donalda Trumpa ji sice zbožňovali, o slovinské exmodelce toho ale moc nevěděli. Trumpová se stranila mítinků s voliči, k manželovým mnohdy kontroverzním rozhodnutím a výrokům se vyjadřovala zřídka. Její bývalá personální šéfka Stephanie Grishamová nechá ve své nové knize nahlédnout do soukromí bývalé první dámy, už nyní ji lidé varují, že ze strany Trumpových může přijít tvrdá odveta, uvedl list Daily Mail.


Pavel z Brna: Jediný člověk na světě, který natočil před 20 lety oba útoky v New Yorku
blesk | 05:00:00
Jediný člověk na světě nafilmoval 11. září před 20 lety nárazy obou teroristy unesených boeingů do mrakodrapů v New Yorku. Je jím bývalý horník, řemeslník a pošťák Pavel Hlava (58) z Brna.


Na množitelku retrívrů si už vyšláply úřady. Přijde po správním řízení o třetinu psů?
blesk | 05:00:00
Štěkot psů a zápach dál obtěžuje sousedy množitely Mileny Růžickové v Odrovicích a Žabčicích na Brněnsku. Žena tu na malých dvorcích drží stovku retrívrů. Krajská veterinární správa podala obcím s rozšířenou působností podnět na odběr třetiny z nich. Úřady v Pohořelicích a Židlochovicích se jimi už zabývají.


Ženich ze Svatby na první pohled dostane jako dárek vodítko pro psa. Nevěsta mu tím naznačila, co se bude dít v posteli
super | 05:55:24
Prvním párem ve druhé řadě populární show Svatba na první pohled jsou Romana a Jaroslav, kteří na sebe zareagují už při testech atraktivity. Ještě než se poprvé spatří před oltářem, dávají si dárky, které by tomu druhému měli tak trochu napovědět, co od něj čekat.


Hrubián s citlivou duší i nežádoucí osoba. Bouřlivák Pavel Landovský (✝78) by oslavil 85. narozeniny
super | 05:55:20
Pro někoho zůstane už navždy majorem Terazkym z Černých baronů (1992), pro jiné je nesmrtelný jeho venkovský starý mládenec Tonda, kterého v Utrpení mladého Boháčka (1969) nutí jeho matka do ženění. O tom, že

Pavel Landovský (✝78)

(11. 9. 1936 – 10. 10. 2014) byl jedním z nejoriginálnějších českých herců druhé poloviny 20. století, není ale pochyb.


Dáda Patrasová ukázala nohy bez celulitidy. Nikdy prý s pomerančovou kůží problém neměla. Víme, jak to dělá
super | 05:55:03
Zatímco řada žen během lockdownu přibrala,

Dáda Patrasová (65)

je momentálně se svojí postavou spokojená. Přiznává, že v minulosti hodně řešila téma hubnutí, nyní je ale spokojená.


Fila: Smetana jako mrcha funguje skvěle. Český film má komediální trefu
pikant | 07:30:00
"Romantická komedie Jedině Tereza je důkaz, že se Češi tento žánr naučili točit," tvrdí filmový kritik Kamil Fila.


Dříve nepublikované fotky tajné služby ukazují, jak dopadla auta po útocích z 11. září
Autoforum.cz | 06:00:00
Není to úplně obvyklý pohled na věc, a tak při 20. výročí této tragické události věnujme krátkou vzpomínku i jim. Útokům padla za oběť také řada obrněných limuzín USSS. (Petr Miler)


Herečka Beata Kaňoková: Manželství za přežitek nepovažuji
Novinky-kultura | 07:31:02
V novém seriálu Pan profesor bude učit studenty gymnázia stejné předměty, které i ona jako studentka milovala. Dokonce se chtěla věnovat kantořině. Pak ale vystudovala na opavské univerzitě kulturní dramaturgii a činohru na pražské DAMU. Na rozdíl od své seriálové postavy má Beata Kaňoková (32) dvouletou dceru.


Dům pro kočku, psa, zajíce a jejich lidi bude zarůstat do zeleně
eStav.cz | 04:48:16
Železobeton si obvykle nespojujeme s citlivě hravým provedením, a přemíru zdí také vždy nechápeme jako klad. Bratislavský rodinný „dům v domě“ se ale klasickým srovnáním vymyká. Chytře zpracovaný projekt z něj činí jednu z nejnápaditějších slovenských staveb loňského roku.


Na Benešovsku auto narazilo do stojícího traktoru. Řidič zemřel na místě
idnes.cz | 09:45:00
V sobotu ráno narazilo auto do stojícího traktoru na silnici u Benešova. Nehoda má tragické následky, řidič na místě zemřel. Oživit se ho pokoušeli policisté, kteří u nehody byli jako první. Silnice mezi Benešovem a Vlašimí je uzavřená, objížďka vede přes Skalici a Pecínov.


V pátek přibylo 447 případů covidu, o 142 více než před týdnem
idnes.cz | 09:42:00
V Česku přibylo v pátek 447 případů nákazy covidem-19. Je to o 142 nakažených více než před týdnem a nejvíc za pátek od konce května. Testovalo se přitom jen nepatrně více. Laboratoře v pátek vyhodnotily 26 540 PCR testů, asi o 2,5 tisíce více než minulý týden. Počet hospitalizovaných stoupl za týden o tři čtvrtiny na 112, patnáct z nich je v těžkém stavu.


OBRAZEM: Před dvaceti lety se změnil svět. USA si připomínají útok na dvojčata
idnes.cz | 09:17:00
Spojené státy americké si v sobotu připomínají dvacáté výročí od teroristických útoků v New Yorku, Washingtonu a Pensylvánii. Dnem, kdy islamistická organizace Al-Kájdá zaútočila na Světové obchodní centrum, se podle svědků změnil svět. Na místě neštěstí, při němž přišlo o život na tři tisíce lidí, stojí od listopadu 2014 mrakodrap One World Trade Center.


VIDEO: Tornádo na italském ostrově zabíjelo. Dva mrtví, auta létala vzduchem
idnes.cz | 09:10:00
Malý italský ostrov Pantelleria ve Středozemním moři mezi Sicílií a Afrikou zasáhlo tornádo. Dva lidé zemřeli a dalších devět je zraněných. Obě oběti, 86letého obyvatele ostrova a hasiče mimo službu, zastihlo tornádo při řízení auta, vír je vynesl do vzduchu a auta pak prudce dopadla na zem. Starosta ostrova řekl, že se podle prvních informací nikdo nepohřešuje.


Krnov zbourá vyloučenou lokalitu, nájemníci se musejí vystěhovat bez náhrady
idnes.cz | 08:39:00
Sedm bytových domů obývaných většinou problémovými nájemníky půjde v Krnově k zemi. Z mapy města tím definitivně zmizí vyloučená lokalita ulic Mánesova, Vrchlického a Alšova. Pět domů je už prázdných, obyvatelé zbylých dvou si musejí hledat nové bydlení.


Američané pozastavili evakuační lety z Kábulu, u Afghánců odhalili spalničky
idnes.cz | 08:36:00
Lety s uprchlíky z Afghánistánu do Spojených států byly dočasně pozastaveny kvůli čtyřem případům spalniček, uvedla v pátek mluvčí Bílého domu Jen Psakiová. Virové infekční onemocnění se vyskytlo mezi Afghánci, kteří do USA přicestovali teprve nedávno. Nakažení jsou nyní v karanténě, doplnila mluvčí.


Předražené a stále nedostatkové. Jak by lídři řešili trh s byty v Praze
idnes.cz | 08:01:00
Zájem o nemovitosti v Praze v první polovině roku trhal rekordy. Lidé skupují nové a poptávka po bydlení stoupá, ceny proto opět vzrostly. Magistrát chce situaci řešit výstavbou městských bytů, ale to ještě několik let potrvá. Různé recepty nabízejí lídři pražských kandidátek do Poslanecké sněmovny. Chtějí podpořit výstavbu družstevních či obecních bytů, nebo uvolnit byty z Airbnb.


Fotbalista Kúdela se oženil, nevěstě zazpíval fanoušek Slavie Leoš Mareš
revue.idnes.cz | 08:34:00
Fotbalový obránce pražské Slavie Ondřej Kúdela (34) hlásí přestup. Ne však do jiného klubu, ale do stavu manželského. Na zámku Bon Repos nedaleko Prahy si během reprezentační přestávky vzal svou dlouholetou partnerku Markétu Křivkovou.


Padaly sloupy, střechy jsou poškozené, stromy vyvrácené. Tornádo na italském ostrově zabíjelo
lidovky.cz | 09:26:27
Malý italský ostrov Pantelleria ve Středozemním moři mezi Sicílií a Afrikou zasáhlo tornádo. Dva lidé zemřeli a dalších devět je zraněných. Obě oběti, 86letého obyvatele ostrova a hasiče mimo službu, zastihlo tornádo při řízení auta, vír je vynesl do vzduchu a auta pak prudce dopadla na zem. Starosta ostrova řekl, že se podle prvních informací nikdo nepohřešuje.


V pátek přibylo 447 případů covidu, o 142 více než před týdnem. Roste i počet lidí v nemocnicích
lidovky.cz | 08:56:00
V Česku přibylo v pátek 447 případů nákazy covidem-19. Je to o 142 nakažených více než před týdnem a nejvíc za pátek od konce května. Testovalo se přitom jen nepatrně více. Laboratoře v pátek vyhodnotily 26 540 PCR testů, asi o 2,5 tisíce více než minulý týden. Počet hospitalizovaných stoupl za týden o tři čtvrtiny na 112, patnáct z nich je v těžkém stavu.


Fila: Smetana jako mrcha funguje skvěle. Český film má komediální trefu
bleskove.cz | 07:30:00
"Romantická komedie Jedině Tereza je důkaz, že se Češi tento žánr naučili točit," tvrdí kritik Kamil Fila.


Video: V práci vypil litr tvrdého a pár piv, pak skočil do auta a vydal se do provozu
blesk | 09:34:00
V práci si měl celý den pořádně přihýbat, přesto měl na konci šichty tu drzost, že si sedl do auta! Cestou domů doslova vrávoral i s autem – křižoval celou vozovku a silně ohrožoval bezpečnost provozu. Policista v civilu, který jel náhodou těsně za ním, k němu přivolal své kolegy ve službě.


Dálnice se přiblížila k Hodonínsku: Staví úsek do Moravského Písku, hotovo bude za tři roky
blesk | 09:15:00
Poprvé v historii bude Hodonínsko propojeno s dálniční sítí. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo výstavbu úseku D55 mezi Starým Městem a Moravským Pískem. Hotovo má být v dubnu 2024. Nový úsek výrazně zlepší dopravu v regionu.


Hruška z napoleonských válek nebo tisíciletý dub vysazený kněžnou Libuší: Podívejte se na letošní kandidáty na cenu Strom roku
blesk | 09:10:00
Již od začátku nového milénia enviromentální spolek Nadace partnerství vyhlašuje cenu Strom roku. Do užšího výběru odborná porota vybrala celkem dvanáct statných jedinců z celé České republiky. Do 12. září můžete hlasovat pro strom, jehož příběh vás nejvíce zaujal. Nadace dále vyhlašuje speciální cenu Stromy hrdinové pro dřevinu potýkající se s těžkým osudem. Vybrané peníze jsou investovány do údržby všech památných stromů.


Do školy vtrhli odmítači roušek. Akci organizoval naštvaný táta, uklízečka to „odskákala“
blesk | 09:10:00
Odmítači roušek v Chorvatsku v pátek na protest proti koronavirovým opatřením načas obsadili vesnickou základní školu. Kvůli šoku z neohlášeného vpádu asi tří desítek osob musela být převezena do nemocnice školní uklízečka, informovala místní média. V Chorvatsku platí povinnost nošení roušek na školách kvůli zhoršené epidemické situaci.


Přes italský ostrov se prohnalo tornádo. Házelo auty, ničilo domy a zabilo dva řidiče
blesk | 09:10:00
Dva lidé zemřeli a devět se zranilo poté, co malý italský ostrov Pantelleria ve Středozemním moři zasáhlo tornádo. Obě oběti, 86letého obyvatele ostrova a hasiče mimo službu, zastihlo tornádo při řízení auta. Vír je vynesl do vzduchu a auta pak prudce dopadla na zem. Zranění, z nichž čtyři jsou ve vážném stavu, byli údajně také účastníky dopravních nehod způsobených silným větrem, píše agentura ANSA.


100 tisíc škodovek letos nevyjede z fabriky. Šéf bez obalu: Nedostatek čipů nesmírně bolí
blesk | 08:30:00
Automobilka Škoda Auto v letošním roce kvůli chybějícím čipům nedokáže vyrobit 100 000 vozů. Uvedl to podle agentury DPA šéf podniku Thomas Schäfer v rozhovoru s německým listem Augsburger Allgemeine. V loňském roce Škoda Auto vyrobila zhruba 940 000 vozů, upozornila DPA.


Jak zabránit střetům vozů se zvěří? Pomoci by mohl inteligentní patník
Denik.cz | 09:38:00
Divoké prase, srna, zajíc, ale i jelen a další zvěř na silnici jsou noční můrou mnoha řidičů. Odvrátit střet je pak skoro nemožné a následky mohou být nejen v podobě zmuchlané karoserie. Se zajímavým nápadem a řešením, jak takové nehodě s divokou zvěří zabránit, se můžete setkat na silnici u Žebráků na Tachovsku.


Cesta z chudoby. Batohy plné školních pomůcek zamíří z Vyškovska až do Afriky
Denik.cz | 08:19:00
Také děti v africké Malawi potřebují chodit do školy, často jim k tomu ale chybí i ty nejzákladnější pomůcky. Pomocnou ruku jim nyní mohou nabídnout obyvatelé Bučovic na Vyškovsku účastí na Batůžkovém projektu.


Týral ji, přesto nedokázala odejít. Soud rozplétá kauzu domácího násilí
Denik.cz | 08:04:00
Nadávky nejhrubšího zrna, stálé výčitky, že špatně vaří, uklízí a kvůli jiným malichernostem, ale především časté bití, fackování, škrcení a kopance. I vynucovaný sex. To vše, podle obžaloby, snášela v období od srpna 2017 do září 2020 mladá žena z Českolipska od svého čtyřiatřicetiletého přítele Ladislava J.


Aliance za dětská práva konstatuje nedostatek pokroku před zasedáním výboru OSN
Britské_listy | 10:00:00
Pozn. JČ: Včera jsme viděli u řeky Berounky, jak otec křičí na asi dvouletého chlapce. Neuvěřitelná scéna.
* * *
Česká Aliance
za dětská práva vykreslila bezútěšný obraz ve své
alternativní zprávě předložené Výboru OSN pro práva dítěte,
který 6. a 7. září projednal s delegací české vlády
pravidelné zprávy o provádění Úmluvy o právech dítěte v
České republice.

Aliance, která
je členem střechové evropské organizace Eurochild, ve zprávě
zdůrazňuje, že téměř žádné z 88 doporučení výboru UNCRC
pro Českou republiku schválených v srpnu 2011 nebylo naplněno.
Důvodem je, stejně jako v některých jiných zemích v regionu
východní Evropy, přetrvávající nálada proti právům dětí ve
velké části společnosti. Alternativní zpráva prohlašuje, že
„práva dětí nejsou uznávána a děti jsou buď považovány za
majetek svých rodičů, do něhož stát nemá právo zasahovat,
nebo požaduje kodifikaci a vymáhání „povinností dětí“.

Zdroj v angličtině ZDE


"Exkluzivní" nevěrohodné průzkumy na Parlamentních listech
Britské_listy | 10:00:00
Parlamentní listy se chlubí "exkluzivním" průzkumem preferencí. Opět ho dělala agentura Phoenix Research. Ta patři muži, který v minulosti prodával politikům PR články právě na PL. Sociologové ji označují za nevěrohodnou. Psali jsme na @Aktualnecz: https://t.co/WKXeyLNnUR pic.twitter.com/SnoCjSlUdr— Lukáš Valášek (@lukasvalasek) September 10, 2021


Náměstek britského ministra zahraničí vulgárně nadával známému protibrexitérskému aktivistovi
Britské_listy | 10:00:00
Nigel Adams Tory MP not happy to answer some questions... tells me to fuck off calls Sylvia a numpty. He also calls me Dave... a far right myth. #BrexitTax pic.twitter.com/OsZyufyuqj— Steve Bray It's time we removed this corrupt gov. (@snb19692) September 8, 2021


Nigel Adams, náměstek britského ministra zahraničí a konzervativní poslanec se odmítl omluvit za to, že před parlamentem vulgárně zaútočil na Steva Braye, známého protibrexitérského aktivistu, který dlouhá léta demonstruje proti brexitu u Dolní sněmovny a když jsou tam před parlamentem pro televizi interviewovaní poslanci, stojí v záběru v pozadí s antibrexitérskými transparenty. Skanduje také protibrexitérská a protivládní hesla.Poté, co se k Adamsovi Steve Bray přiblížil u vrat do parlamentu, nepřátelská výměna názorů vyvrcholila tím, že Adams řekl Brayovi: Jděte prostě odtud do prdele a když tak si stěžujte svému poslanci."
Adams Steva Braye také opakovaně nazýval jménem Dave, jímž ho označují ultrakonzervativní sociální média. Steve Bray se Adamse zeptal, co si myslí o drastickém zvýšení daní pro
britské občany, které Boris Johnson právě oznámil, Bray je nazývá "daní
za brexit", protože brexit vedl k obrovskému propadu britské ekonomiky.   Bray Adamsovi také sděluje, že jeho Konzervativní strana je zkorumpovaná skrznaskrz, že zkorumpovaný je i celý londýnský parlament a že občané ho a jeho kumpány poženou k odpovědnosti. Adams mu v nahrávce odpovídá, že je Bray "nudný". V následném prohlášení se Adams odmítl omluvit a konstatoval, že jeho jednání "bezpochyby vyjadřuje názory i ostatních poslanců". Aktivista Bray obviňuje Adamse, že je opilý, ten tvrdí, že "ještě jsem nic nepil". Ve chvíli, kdy Bray a jeho kameraman přestávají Adamse natáčet, ten sprostě nadává podruhé, ale není to řádně slyšet.
Zdroj v angličtině ZDE


Nový Zéland před 120 lety: Unikátní fotky nádherné krajiny a dávná legenda o lásce
pikant | 09:42:50
Díky unikátním snímkům z let 1890 až 1910 se můžeme přesunout v čase a podívat se na Nový Zéland v době, kdy tam začali přijíždět první turisté.


Kde jste byli 11. září. Dokument HBO o pandemii a útocích je sporný
pikant | 08:53:00
Lékaři, hasiči či policisté líčí, kdy prvně slyšeli o nemoci covid-19 nebo kde se nacházeli v okamžiku nárazu prvního letadla.


Alespoň jedna značka jde proti proudu, místo downsizingu a elektřiny sází na větší motor
Autoforum.cz | 07:30:00
Dnes už se obvykle ani nezajímáme o to, zda pohon té či oné novinky prošel downsizingem jako o to, kolik má navíc elektrických motorů. V tomto kontextu je osvěžující, že někdo neslyší ani na ten downsizing. (Petr Miler)


Volby očima řidičů: Co nám slibují jednotlivé politické strany?
Auto.cz | 08:00:00
Víc dálnic, rychlost až 150 km/h, ale také podpora cyklostezek a elektromobilů. Politické strany lákají motoristy před parlamentními volbami, které se konají ve dnech 8. a 9. října.


Matěj Drabina z Bandjeez o posmrtném albu Davida Stypky: Slepé uličky jsme doslova prošmejdili
Novinky-kultura | 09:52:02
Album Dýchej je završením hudební cesty Davida Stypky. Písničkář ze severu Moravy pro ně ještě před svou smrtí připravil jedenáct autorských písní, z nichž čiší naděje a chuť do života. Nahrávku dokončili jeho spoluhráči a přátelé ze skupiny Bandjeez s producentem Martinem Ledvinou. O procesu vypráví bubeník Matěj Drabina.


Zažijte netradičních #5 PROSTOR Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu
Musicserver | 08:35:00
Beton, břečťan, historizující architektura, opuštěná místa i přehlížená zákoutí. Mezi 14. - 18. zářím oživí Pražská tržnice, pod taktovkou kolektivu Burza#4, pětici svých ...


Jak se daří Čechům v oblasti rezidenčního bydlení v porovnání s Evropou?
Kurzy.cz | 09:55:01
Společnost Deloitte vydala každoroční rozsáhlou studii , která se věnuje vývoji na trhu s rezidenčním bydlením . Jak tedy Evropané bydlí a kolik je to stojí v porovnání s Čechy? Češi vydělávají na průměrný byt 12,2 let (hrubý příjem bez zahrnutí výdaj&hel


10. září: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pátečnímobchodování v USA
Kurzy.cz | 08:38:36
Americké akcie na závěr týdne oslabily a v minusu skončily i za celý týden, který byl kratší o pondělní svátek ve Spojených státech.


Víkendář: Manželství a ceny komodit – nečekaný vztah
Kurzy.cz | 08:05:00
Během čtyřiceti let před propuknutím první světové války se 100 dcer amerických podnikatelských magnátů vdalo za vysoce postavené členy britské aristokracie.


Stíhaný investor Janata popírá, že by provozoval miliardové „letadlo“. Policie ho viní z obřího podvodu
Hospodářské noviny | 10:30:00
Policie v minulých dnech obvinila investora Ondřeje Janatu, že podvodem vylákal celkem 1,5 miliardy korun od více než 4000 investorů. Podle policie měl provozovat fond na bázi takzvaného Ponziho schématu neboli letadla, kdy jsou první investoři...


Arca rozdala prostředníkům přes miliardu, její vlastník nemůže řídit reorganizaci, říká šéf věřitelského fondu
Hospodářské noviny | 09:00:00
Více než rok již uplynul od doby, kdy slovensko-české skupině Arca Investments došly peníze. Stovky investorů a dalších věřitelů stále čekají na plán, jak bude skupina pohledávky splácet. Insolvenci finanční skupiny Arca a jejích různých částí nyní...


V pátek testy odhalily 447 nakažených koronavirem, o polovinu víc než před týdnem
ČT24 | 09:12:40
V pátek přibylo v Česku 447 případů nemoci covid-19, což je skoro o polovinu více než před týdnem. Počet hospitalizovaných s covidem-19 stoupl za uplynulých sedm dní dokonce o tři čtvrtiny na 112. Takzvané incidenční číslo, které ukazuje počet nově nakažených za posledních sedm dní na každých 100 tisíc obyvatel, se v sobotu zvýšilo z pátečních 23 na 24 případů. Před týdnem přitom činilo jen 15 případů. Opět mírně vzrostlo i reprodukční číslo ukazující rychlost šíření epidemie.


Nejčernější předpovědi se nevyplní. Tajfun Chanthu slábne
Eurozpravy-domácí | 09:49:00
Tajfun Chanthu, který se blíží od Filipín k Tchaj-wanu slábne a nejspíš zasáhne pevninu jen velmi okrajově. Přesto se ale očekává, že přinese vydatné deště a silné poryvy větru.


Důsledky útoku z 11. září pociťujeme dodnes, připomíná expert
Eurozpravy-domácí | 09:39:00
Teroristický útok na USA 11. září 2001 byl podle zástupce ředitele Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií Josefa Procházky strategickým šokem, obdobně jako covid. V odborné literatuře se do té doby nesetkal se scénářem, který by takovou krizovou situaci předvídal.


Vondra: Je úspěch, že se 11. září neopakovalo. Al-Káida byla ochromena, bin Ládin dopaden
Eurozpravy-domácí | 09:30:00
Západ se po teroristickém útoku před 20 lety na Spojené státy naučil víc bránit, zlepšil koordinaci zpravodajských služeb, posiloval bezpečnost lidí, někdy i na úkor osobních svobod. Velkým testem prošla Severoatlantická aliance (NATO), jež navzdory krizím a rozdílným pohledům zůstala silná a soudržná.


Počet nově nakažených za pátek opět překonal čtyři stovky
Eurozpravy-domácí | 09:00:00
V pátek přibylo v Česku 447 případů nemoci covid-19, což je skoro o polovinu více než před týdnem. Počet hospitalizovaných s covidem-19 stoupl za uplynulých sedm dní dokonce o tři čtvrtiny na 112. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


Konec střídání letního a zimního času v nedohlednu. EU už změnu času neřeší
Eurozpravy-domácí | 08:03:00
Vláda bude v pondělí rozhodovat o termínech střídání času v dalších pěti letech. Schvalovat bude nařízení, které data časových přechodů stanovuje. Letní čas by měl stejně jako dosud začínat vždy poslední březnovou neděli a trvat do poslední neděle v říjnu.


Česko by mělo dát 45 milionů korun na humanitární pomoc v Afghánistánu
Eurozpravy-domácí | 07:55:00
Česká republika by měla poskytnout 45 milionů korun na humanitární pomoc a na dary pro mezinárodní organizace působící v Afghánistánu. Ministerstvo zahraničí na to navrhuje přesunout 40 milionů, které vláda v červenci schválila na podporu afghánských obranných a bezpečnostních sil a udržitelného rozvoje země. Dalších pět milionů korun resort poskytne ze svého rozpočtu. Materiál, který má ČTK k dispozici, brzy projedná vláda.


Ani 20 let po 11. září úřady neznají totožnost všech obětí
Eurozpravy-zahraniční | 10:40:00
Dorothy Morganová téměř před 20 lety zmizela v troskách Světového obchodního centra, tak jako většina z 2753 obětí teroristických útoků z 11. září 2001. Minulý měsíc její dceři zaklepala na dveře dvojice detektivů: Přišli jí oznámit, že newyorský úřad soudního lékaře spojil její matku s místem činu díky pokročilé analýze DNA. U dalších stovek obětí stále takové potvrzení nepřišlo, uvádí ve svém článku deník The New York Times (NYT).


Z okolních zemí hlásí nejvíce případů covidu Rakousko
Eurozpravy-zahraniční | 10:09:00
Česká republika má za uplynulé dva týdny 37 nových případů nákazy novým typem koronaviru na 100.000 obyvatel (předtím 25 případů) a je nyní podruhé za sebou na čtvrtém místě mezi sousedními zeměmi.


Černý puntík americké historie. USA si připomenou 20 let od z 11. září
Eurozpravy-zahraniční | 08:26:00
Spojené státy si dnes připomenou 20 let od teroristických útoků z 11. září 2001. Vzpomínkové akce se uskuteční na místě, kde stávaly dvě věže newyorského Světového obchodního centra, u Pentagonu nedaleko hlavního města Washingtonu a v obci Shanksville v Pensylvánii. Piety za oběti netragičtějšího teroristického útoku v dějinách se zúčastní také prezident Joe Biden.


Německo hlásí 11.214 nových případů nákazy koronavirem
Eurozpravy-zahraniční | 07:18:00
Úřady v Německu za posledních 24 hodin ohlásily 11.214 nových případů nákazy koronavirem a 45 úmrtí souvisejících s nemocí covid-19.


RECENZE: Miroslav Donutil v nejlepší formě v dramatu Atlas ptáků
Eurozpravy-kultura | 09:46:00
RECENZE - Jestliže v posledních letech herecká hvězda Miroslava Donutila pomalu klesala k obzoru, s novým snímkem svérázného Olma Omerzu se vyhoupla zase o něco výš. Chytlavé drama s tíživou atmosférou diváka rychle pohltí, herci dřou, ale stačí to na podařený snímek?


Nejčernější předpovědi se nevyplní. Tajfun Chanthu slábne
Eurozpravy-počasí | 09:49:00
Tajfun Chanthu, který se blíží od Filipín k Tchaj-wanu slábne a nejspíš zasáhne pevninu jen velmi okrajově. Přesto se ale očekává, že přinese vydatné deště a silné poryvy větru.


Indické město Maisúr: Centrum oslav hinduistického svátku dašahra zdobí impozantní královský palác
Reflex | 10:30:00
Podle hinduistické legendy byla oblast kolem indického města Maisúru sídlem Máhišašury, démona s buvolí hlavou. Lidé byli za jeho vlády velmi utlačováni a prosili bohy, aby jim od démona pomohli. Párvatí, Šivova manželka, vyslyšela jejich modlitby a zrodila se znovu jako bohyně Čámundéšvarí. Nakonec porazila Máhišašuru v bitvě, která trvala devět dní a devět dlouhých nocí. Když bohyně démona zabila, usadila se na hoře Čámundi. Tak přišlo toto místo ke svému jménu Máhišuru, město démona Máhišašury.


Útok na „Dvojčata“ očima záchranářů
Tiscali-zprávy | 08:01:00
Je to přesně dvacet let, co se nejen panorama New Yorku významně proměnilo. Při teroristickém útoku na věže Světového obchodního centra, budovu Pentagonu a po zřícení čtvrtého letadla zemřelo 11. září 2001 přibližně tři tisíce lidí. 


Šetřit, nebo investovat? Kandidáti na německého kancléře kolem svých plánů jen mlží
E15-ekonomika | 10:00:00
Volební kampaně v Německu vrcholí. Do klíčového hlasování, z něhož vzejde nástupce Angely Merkelové na postu spolkového kancléře, zbývá už jen něco málo přes dva týdny. Všichni kandidáti se ohánějí plány investic do zelených projektů a digitalizace ekonomiky. Žádný však voličům neříká, na kolik je slibovaná transformace vyjde a zda ji vůbec půjde provést, aniž by se stát musel ještě hlouběji zadlužovat, upozorňuje agentura Bloomberg. 


Kam až se dostalo Maďarsko během důmyslné diktatury Viktora Orbána
E15-ekonomika | 08:28:00
Viktor Orbán začal jako takový maďarský havloid, sluníčkář a člen budapešťské kavárny. Jeho strana v prvních volbách po pádu komunistů získala 9 procent, rok na to jen 7 procent.


Aukce století. Rozvod amerických sběratelů pošle na trh spektakulární kolekci umění
E15-ekonomika | 07:31:00
Kvůli rozvodu páru amerických sběratelů půjde do aukce jedna z nejvýznamnějších soukromých sbírek moderního umění, jejíž prodej může podle odhadů vynést až 600 milionů dolarů (asi 13 miliard korun). Kolekce bývalých manželů Harryho a Lindy Mackloweových obsahuje například díla Pabla Picassa, Marka Rothka, Alberta Giacomettiho, Jeffa Koonse či Andyho Warhola. 


Šetřit, nebo investovat? Kandidáti na německého kancléře kolem svých plánů jen mlží
E15-politika | 10:00:00
Volební kampaně v Německu vrcholí. Do klíčového hlasování, z něhož vzejde nástupce Angely Merkelové na postu spolkového kancléře, zbývá už jen něco málo přes dva týdny. Všichni kandidáti se ohánějí plány investic do zelených projektů a digitalizace ekonomiky. Žádný však voličům neříká, na kolik je slibovaná transformace vyjde a zda ji vůbec půjde provést, aniž by se stát musel ještě hlouběji zadlužovat, upozorňuje agentura Bloomberg. 


Kam až se dostalo Maďarsko během důmyslné diktatury Viktora Orbána
E15-politika | 08:28:00
Viktor Orbán začal jako takový maďarský havloid, sluníčkář a člen budapešťské kavárny. Jeho strana v prvních volbách po pádu komunistů získala 9 procent, rok na to jen 7 procent.


Aukce století. Rozvod amerických sběratelů pošle na trh spektakulární kolekci umění
E15-politika | 07:31:00
Kvůli rozvodu páru amerických sběratelů půjde do aukce jedna z nejvýznamnějších soukromých sbírek moderního umění, jejíž prodej může podle odhadů vynést až 600 milionů dolarů (asi 13 miliard korun). Kolekce bývalých manželů Harryho a Lindy Mackloweových obsahuje například díla Pabla Picassa, Marka Rothka, Alberta Giacomettiho, Jeffa Koonse či Andyho Warhola. 


Tajfun Chanthu ztrácí na síle, Tchaj-wan nejspíš zasáhne jen okrajově
Globe24 | 09:49:00
Tajfun Chanthu, který se blíží od Filipín k Tchaj-wanu slábne a nejspíš zasáhne pevninu jen velmi okrajově. Přesto se ale očekává, že přinese vydatné deště a silné poryvy větru.


V těžkých chvílích je jednota naší největší předností, řekl Biden k 11. září
idnes.cz | 11:24:00
Americký prezident Joe Biden v předvečer dvacátého výročí teroristických útoků z 11. září věnoval vzpomínku skoro třem tisícům obětí a vyzval Američany k jednotě. Na oběti vzpomněly také například královna Alžběta II. či šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová.


Fico hlasem odpůrců očkování. Prachsprostý byznys, vytvoří závislost, hlásá
idnes.cz | 10:45:00
Slovenský expremiér a předseda parlamentní strany Směr-SD Robert Fico odmítá očkování proti covidu. „Za očkováním je akorát prachsprostý byznys, nic jiného,“ řekl na středeční tiskové Fico. Dodal, že jedinou výhodu očkování, kterou uznává je ta, že může snížit riziko těžkého průběhu covidu.


Výročí 11. září připomnělo i České centrum v USA. Uspořádalo pietní večery
idnes.cz | 10:30:00
V předvečer teroristických útoků, které se odehrály před dvaceti lety v americkém New Yorku, si tragickou událost připomnělo i tamní České centrum. Ve spolupráci s Harmony Foundation a Generálním konzulátem ČR v New Yorku uspořádalo dva pietní večery.


Sehnat film do foťáku bylo v New Yorku 11. září nemožné, vzpomíná fotograf
idnes.cz | 10:09:00
Do New Yorku vyrazili brněnští fotografové Jef a Tino Kratochvilovi před dvaceti lety fotit zpěvačku Věru Martinovou. Z toho vzhledem k aktuálnímu dění sešlo, jejich aparáty ovšem zachytily zkázu dvou mrakodrapů Světového obchodního centra.


Nedrilovat větnou skladbu, raději psát eseje. Češtináři chtějí změnit výuku
idnes.cz | 09:56:00
Ve výuce češtiny pro 21. století je podle Společnosti učitelů českého jazyka a literatury potřeba redukovat učení odborných pojmů a větné skladby a naopak se více zaměřit na obsah slohu či podporu individuální četby. Do výuky by se podle kantorů měla zařadit i klasická anglosaská argumentační esej.


Čtrnáctiletá dívka nedorazila domů. Svědci ji viděli v černé paruce
idnes.cz | 09:55:00
Od pátečních ranních hodin pátrají policisté po čtrnáctileté dívce ze Dvora Králové nad Labem, která už o den dříve nedorazila do školy a poté domů. Policisté prověřili její okolí a kamarády, zatím neúspěšně. Dívka ač má blonďaté vlasy, tak ji svědci viděli v černé paruce.


Stíhaný investor Janata popírá, že by provozoval miliardové „letadlo“. Policie ho viní z obřího podvodu
iHned.cz | 10:30:00
Policie v minulých dnech obvinila investora Ondřeje Janatu, že podvodem vylákal celkem 1,5 miliardy korun od více než 4000 investorů. Podle policie měl provozovat fond na bázi takzvaného Ponziho schématu neboli letadla, kdy jsou první investoři...


Arca rozdala prostředníkům přes miliardu, její vlastník nemůže řídit reorganizaci, říká šéf věřitelského fondu
iHned.cz | 09:00:00
Více než rok již uplynul od doby, kdy slovensko-české skupině Arca Investments došly peníze. Stovky investorů a dalších věřitelů stále čekají na plán, jak bude skupina pohledávky splácet. Insolvenci finanční skupiny Arca a jejích různých částí nyní...


Školy se znovu zavírat nebudou, říká hlavní hygienička Svrčinová
Novinky.cz | 11:49:01
K uzavírání obchodů ani škol už znovu nedojde, řekla v rozhovoru pro Právo hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Všechny tři vlny testování ve školách budou podle ní vyhodnoceny do úterý.


Kvalita podzemních vod se zlepšila, přesto 3/4 vzorků nevyhovují
Novinky.cz | 11:17:02
Kvalita podzemních vod se loni mírně zlepšila. Limity alespoň v jednom z ukazatelů byly překročené v 82,4 procenta případů, což bylo o 1,7 procentního bodu méně než předloni. Horší je situace u mělkých vrtů, kde byly limity překročené v 95,5 procenta případů, což bylo meziroční zlepšení o půl procentního bodu. Uvádí to zpráva o stavu vodního hospodářství (tzv. Modrá zpráva), kterou dostane v pondělí pro informaci vláda.


Jak si Češi pamatují útok na Dvojčata: Co to je za debilní film, ptala se Holubová
Novinky.cz | 11:03:01
Teroristické útoky 11. září v New Yorku a Washingtonu jsou jednou z těch událostí, u kterých člověk přesně ví, kde byl a co dělal. Mysleli jsme si, že to není skutečné, že jde o film, zaznívá často při vzpomínkách na událost. Redakce Novinek se zeptala Čechů, jak bezprecedentní obrázky prožívali.


Chřipka po koronavirové pauze letos znovu udeří, varují experti
Novinky.cz | 10:35:02
Epidemie chřipky, která většinou kulminuje v lednu a únoru, v minulé sezoně nepřišla, vytlačil ji koronavirus. Někteří odborníci se domnívají, že letos přijít může, a tak se na ni připravují.


Vláda v pondělí rozhodne, zda se bude v Česku dál střídat letní a zimní čas
Novinky.cz | 10:31:02
Vláda bude v pondělí rozhodovat o termínech střídání času v dalších pěti letech. Schvalovat bude nařízení, které data časových přechodů stanovuje. Letní čas by měl stejně jako dosud začínat vždy poslední březnovou neděli a trvat do poslední neděle v říjnu. Změny času měly v EU skončit původně v roce 2019, členské státy se ale na jednotném čase nedohodly. Následující termín zrušení časového střídání byl letos.


Biden uctil oběti 11. září, varoval před nenávistí k muslimům a vyzval k jednotě
aktuálně.cz | 11:45:42
Americký prezident věnoval v předvečer výročí vzpomínku obětem útoku, v sobotu navštíví památník v New Yorku.


Experti provedou velkou revizi učiva základní školy, zavést by se měla od roku 2024
aktuálně.cz | 10:08:38
Nový rámcový vzdělávací program, který vymezuje minimum pro náplň učiva, by měl vzniknout v následujících dvou letech.


Praha je mezi nejlepšími městy světa, tvrdí žebříček. Je krásná a auto tam není třeba
aktuálně.cz | 08:52:06
Praha se umístila na sedmém místě v žebříčku nejlepších měst na světě, který sestavil časopis Time Out.


Jak se ve světě učí o 11. září? Někde v učebnicích chybí, jinde slouží kritice USA
aktuálně.cz | 08:29:21
Zatímco Čína využívá ve výuce útok ke kritice hegemonie USA, v učebnicích například v Egyptě nebo Venezuele událost úplně chybí.


Škoda letos kvůli čipové krizi nezvládne vyrobit 100 tisíc vozů
aktuálně.cz | 07:26:59
Čipová krize bude pokračovat také v příštím roce, ale snad už nebude tak silná jako v roce 2021, věří šéf automobilky.


Komunistům utekl Vlakem svobody. V Aši projeli železnou oponou a stali se legendami
bleskove.cz | 10:22:11
Odbojáři a skautovi Karlu Rumlovi hrozilo v září 1951 zatčení a možná i trest smrti. Pak se dozvěděl, že druhý den odjíždí pozoruhodný vlak do Aše.


Nový Zéland před 120 lety: Unikátní fotky nádherné krajiny a dávná legenda o lásce
bleskove.cz | 09:42:50
Díky unikátním snímkům z let 1890 až 1910 se můžeme přesunout v čase a podívat se na Nový Zéland v době, kdy tam začali přijíždět první turisté.


Kde jste byli 11. září. Dokument HBO o pandemii a útocích je sporný
bleskove.cz | 08:53:00
Lékaři, hasiči či policisté líčí, kdy prvně slyšeli o nemoci covid-19 nebo kde se nacházeli v okamžiku nárazu prvního letadla.


Překvapivá proměna. Nádraží patřilo k nejošklivějším, nyní Hanušovice zdobí
Denik.cz | 11:33:00
K nepoznání se změnila budova železniční stanice v Hanušovicích. Jedno z nejošklivějších nádraží v Olomouckém kraji dostalo noblesní podobu. Rekonstrukce vyšla na 51 milionů korun.


Elektřina i plyn skokově zdraží. Cena vyroste až o pětinu
Denik.cz | 11:09:00
Ceny elektřiny a plynu na mezinárodních trzích lámou rekordy. A jejich náhlý vzestup se podle odborníků již brzy promítne i do peněženek českých spotřebitelů. Analytik Jiří Gavor ještě nedávno očekával, že jejich faktury vzrostou asi o desetinu. 


Odborník: Útok na dvojčata byl strategickým šokem. Obdobně jako koronavirus
Denik.cz | 10:59:00
Teroristický útok na USA 11. září 2001 byl podle zástupce ředitele Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií Josefa Procházky strategickým šokem, obdobně jako covid. V odborné literatuře se do té doby nesetkal se scénářem, který by takovou krizovou situaci předvídal. Důsledky útoků jsou podle něj navíc dodnes zřejmé v posílených bezpečnostních opatřeních, jako je třeba omezování osobní svobody. Procházka to řekl v rozhovoru s ČTK.


Auta létala vzduchem. Italský ostrov zasáhlo tornádo, zemřeli dva lidé
Denik.cz | 10:46:00
Dva lidé zemřeli a devět se zranilo poté, co malý italský ostrov Pantelleria ve Středozemním moři zasáhlo tornádo. Obě oběti, 86letého obyvatele ostrova a hasiče mimo službu, zastihlo tornádo při řízení auta. Vír je vynesl do vzduchu a auta pak prudce dopadla na zem. Zranění, z nichž čtyři jsou ve vážném stavu, byli údajně také účastníky dopravních nehod způsobených silným větrem, píše agentura ANSA.


Za pátek odhalily laboratoře 447 nově nakažených. O půlku více než před týdnem
Denik.cz | 09:51:00
V pátek přibylo v Česku 447 případů nemoci covid-19, což je skoro o polovinu více než před týdnem. Počet hospitalizovaných s covidem-19 stoupl za uplynulých sedm dní dokonce o tři čtvrtiny na 112. Takzvané incidenční číslo, které ukazuje počet nově nakažených za posledních sedm dní na každých sto tisíc obyvatel obyvatel, se dnes zvýšilo z pátečních 23 na 24 případů. Před týdnem přitom činilo jen 15 případů.


Kotrč větší než hlava! Vzácná houba je vynikající a ještě léčí
blesk | 10:45:00
Poklad našel v lesích na Opavsku Vladimír Baday (68) i Dalibor Bystroň (43). V košíku si odnášeli hned několik vzácných hub jménem kotrč. Restaurace za ni platí tisíce. Houbaři je ale za nic neprodají, pochutnali si na nich se svými rodinami.


Rapperku (33) vyhodili z letadla kvůli nevhodnému oblečení: Šlo o diskriminaci kvůli její váze a rase?
blesk | 10:40:00
Obyvatelka Aljašky Ray Lin Howardová (33) se cítí být diskriminována ze strany personálu letecké společnosti Alaska Airlines za svou nadváhu a smíšený původ. Aby se dovolala spravedlnosti, použila nejsilnější možný nástroj - sociální sítě. Během víkendu se z několika klipů, ve kterých uživatelům Tik Toku popisuje svou verzi příběhu, stal virál.


Části hygieniků zřejmě stoupnou platy, na klíčových pozicích mají brát až dvakrát tolik
blesk | 10:30:00
Někteří pracovníci hygienické služby by mohli od příštího roku vydělávat výrazně víc než dosud. Lidem na klíčových postech by se tarif mohl až zdvojnásobit, ostatním by ale mohl klesnout. Hygienici, kteří pracují v terénu, by mohli pobírat vyšší příplatky. Změny nařízení, které upravuje odměňování lékařů hygien ve státní službě, se chystá v pondělí projednávat vláda. Podle podkladů k chystanému předpisu se ale nepočítá s tím, že by se celková suma na výdělky hygieniků zvedla.


„Byla úžasná a krásná.“ Dceři po 20 letech od 11. září potvrdili, že její matka zemřela
blesk | 10:15:00
Ve Spojených státech se těsně před dvacátým výročím útoku na newyorská Dvojčata podařilo identifikovat další dvě oběti. Jednou z nich byla Dorothy Morganová (†47), která v té době pracovala v jedné z budov jako likvidátorka pojistných událostí. Její dcera Nykiah smrt své matky posledních dvacet let vehementně odmítala a věřila, že ji tehdy nemocnice propustila s těžkou ztrátou paměti. „Věřila jsem, že je někde na světě.“


Moderátor Honza Musil po 5 letech od svatby s Jakubem: Už žádný důkaz lásky!
blesk | 10:00:00
Je to pět let, co si moderátor Honza Musil (54) v Grébovce řekl ANO se svým partnerem Jakubem Bialým. Zatěžkávací zkouškou jejich vztahu byl Honzův vážný úraz, po němž na čas přestal chodit.


Hurikán Olaf zasáhl oblíbené letovisko: 20 tisíc turistů strávilo noc plnou strachu
blesk | 10:00:00
Hurikán Olaf v pátek opět zeslábl na tropickou bouři poté, co zasáhl letovisko Los Cabos na cípu mexického poloostrova Baja California. Do regionu přinesl přívalové deště, oběti však hlášeny nebyly. Informuje o tom agentura AP.


Znovu zamilovaní až po uši: Jennifer Lopez a Ben Affleck se poprvé od obnovení vztahu prošli společně po červeném koberci
super | 11:25:03
Svou znovu nalezenou lásku světu oficiálně potvrdili na filmovém festivalu v Benátkách. Ruku v ruce vyrazil zamilovaný pár na premiéru filmu The Last Duel.


To musíte vidět: První společný rozhovor Lucie Vondráčkové a Petra Vojnara
super | 10:15:02
První společné pracovní akce moderátora

Petra Vojnara (45)

a zpěvačky

Lucie Vondráčkové (41)

jsme museli využít ke prvnímu společnému rozhovoru. Pár se nejdřív trochu zdráhal, že chtějí mluvit jen o pracovní poloze jejich vztahu, ale stejně to nevydrželi.


Více než 15 lidí usmrtila v Myanmaru nyní armáda po celostátní výzvě k povstání
Britské_listy | 10:00:00
 Vesničané informují o tom, že u města Gangaw byli zabiti i školáci Asi
15 až 20 vesničanů, včetně několika teenagerů, bylo usmrceno při
těžkých bojích mezi vládními jednotkami a hnutím odporu. Boje u města
Gangaw na severozápadě regionu Magway vznikly dva dny po vyhlášení
celonárodního povstání. Vyhlásila ho vláda národní jednoty, opoziční
organizace, která se snaží zorganizovat opozici proti vojenské
diktatuře.


Cindy Crawford po 29 letech znovu oblékla džínové kraťasy a sexy bílé tílko. Takhle přetvořila legendární reklamu
super | 08:52:28
Cindy Crawford (55)

je ikonickou tváří devadesátek a její reklamu na sycený nápoj v plechovce si jistě pamatujete. Krátká spot natočila v roce 1992 a nyní se po 29 letech nechala nafotit ve stejném outfitu a na stejném místě znovu.


Komunistům utekl Vlakem svobody. V Aši projeli železnou oponou a stali se legendami
pikant | 10:22:11
Odbojáři a skautovi Karlu Rumlovi hrozilo v září 1951 zatčení a možná i trest smrti. Pak se dozvěděl, že druhý den odjíždí pozoruhodný vlak do Aše.


Občan nachytal dopravní policisty, jak si v autě dávají šlofíka, jejich reakce je k nezaplacení
Autoforum.cz | 09:00:00
Zkazky o tom, že policisté s oblibou tráví část své služby tak, že se někde „zašijí” v autě a po pár koblihách si dopřejí i trochu zaslouženého odpočinku, zjevně nemusí být jen pověrami. (Petr Miler)


Rozhledny Pardubického kraje: Převažují novodobé stavby!
Auto.cz | 11:20:00
Pardubický kraj má velmi rozmanitý reliéf a tomu odpovídá i jeho současná „nabídka“ rozhleden. Novodobé jednoznačně převažují.


Škodovácký návrat k luxusu: První generace Superbu se představila před 20 lety
Auto.cz | 09:45:00
Mladoboleslavská automobilka Škoda se po listopadu 1989 díky spojení s německým Volkswagenem stala z producenta vysmívaných vozů výrobcem kvalitních aut prodávaných za rozumnou cenu.


Spevák Ed Sheeran zverejnil nový singel Shivers
Musiczone | 11:34:48
Shivers je druhým oficiálnym singlom z novej platne. Sheeran v piesni plnej euforických momentov popisuje, aké to je sa zamilovať. Skladbu natočil s osvedčenou dvojicou producentov – Fred Again s ním spolupracoval napríklad na singli Bad Habits alebo mixtape kolekcii No.6 Collaborations Project, Steve Mac je podpísaný pod jedným z najväčších hitov spevákovej kariéry Shape Of You. S námetom skladby korešponduje obrazovo mnohovrstevné video, ktoré režíroval […]
Ďalšie zaujímavé články nájdete na music ZONE.


Peter Nagy miluje jednoduché videoklipy, jeden nahral aj ku skladbe Petrolej
Musiczone | 11:27:36
Slovenská stálica Peter Nagy predstavuje klip k ústrednej skladbe najnovšieho albumu „Petrolej“. Minimalistický klip s rovnakým názvom má na konte uznávaný fotograf Ľubo Špirko, ktorý video nakrútil na jednu kameru. Spevák, skladateľ, hudobník, textár a producent Peter Nagy vydal radový album po 12-ich rokoch. CD-čku „Petrolej“ sa veľmi darí, má za sebou už tretiu reedíciu! „Horím dlho […]
Ďalšie zaujímavé články nájdete na music ZONE.


Sting predstavuje nový singel a oznámil dátum vydania nového albumu
Musiczone | 11:18:36
Už 19. novembra sa fanúšikovia anglickej superstar dočkajú nového albumu s názvom The Bridge. Dovtedy si musia vystačiť s malou ukážkou vo forme singlu „If It’s Love“, kde Sting predvádza svoj nepopierateľný dar pre tvorbu pozitívnych, sviežich a nákazlivých popových melódií. Táto priamočiara milostná pieseň, zaobalená charakteristickým hlasom mnohonásobného držiteľa Grammy, je úvahou o romantických citoch, ktoré Sting prirovnáva k symptómom choroby. […]
Ďalšie zaujímavé články nájdete na music ZONE.


Elton John oznámil dátum vydania svojho ďalšieho albumu The Lockdown Sessions
Musiczone | 11:15:39
V marci 2020 bol sir Elton John nútený prerušiť svoje turné Farewell Yellow Brick Road kvôli pandémii COVID-19. Všetko zlé je však na niečo dobé a začal vznikať jeden z najzaujímavejších albumov tohto britského umelca. V čase, kedy sa svet uzatváral, stretol spevák mnoho mladých umelcov prostredníctvom svojej show Apple Music Rocket Hour a začali sa tak rysovať obrazy nového albumu. The Lockdown Sessions je […]
Ďalšie zaujímavé články nájdete na music ZONE.


Benefičný festival Osmidiv prinieslo do Banskej Štiavnice hudobné „poklady“
Musiczone | 11:12:47
V nedeľu 22. augusta 2021, sa amfiteáter v Banskej Štiavnici stal „domovom“ už dvanásteho ročníka benefičného podujatia Osmidiv. Pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím ho úspešne pripravilo Občianske združenie Milan Štefánik. Vzhľadom na pretrvávajúce opatrenia vstup bol len pre pozvaných. Pred koncertom bolo potrebné ale čo to pripraviť. Partia dobrovoľníkov sa od rána nezastavila. Vybaľovali, vešali, lepili. Skladali […]
Ďalšie zaujímavé články nájdete na music ZONE.


Speváčka Kristína Tran pokrstila svoje EP na netradičnom nosiči
Musiczone | 11:10:33
Speváčka Kristína Tran, v minulosti pôsobiaca pod umeleckým menom “Layla” pokrstila svoje EP Transmission. Krst sa uskutočnil na palube jednej z bratislavských lodí na Dunaji s krásnou panorámou takmer celého mesta.  Kristína si pre svojich hostí pripravila skvelý akustický koncert, kde zaznelo všetkých 7 piesní, ktoré na novom EP nájdete. Približne v polovici koncertu pozvala speváčka […]
Ďalšie zaujímavé články nájdete na music ZONE.


Vypočujte si debutový singel Dáždniky z púpav od Emmanuely Pudding
Musiczone | 11:06:41
Emmanuela Pudding, vlastným menom Emmanuela Dobšovičová pred pár dňami vydala svoj debutový singel. Pieseň, s názvom „Dáždniky z púpav“, bola inšpirovaná príchodom jari, obdobia radosti z prebúdzajúceho sa života, kvetmi rozkvitnutých lúk. Autorom hudby je Anton Vicena, text napísla Mirka Vicenová a Ľuboš Šrámek je aranžérom skladby. Na štúdiovej nahrávke ďalej spolupracovali: Pavol Bereza, Tomáš […]
Ďalšie zaujímavé články nájdete na music ZONE.


Nový album Imagine Dragons obsahuje známe hity aj hudobné experimenty
Musiczone | 10:59:28
Multiplatinová kapela, niekoľkonásobní držitelia ceny Grammy a jedna z najpredávanejších rockových kapiel – to sú Imagine Dragons! Od posledného albumu Origins ubehlio tri roky a partička z Las vega teraz vydáva svoj piaty štúdiový album s názvom Mercury – Act 1, ktoré obsahuje už známe hity ako „Follow You“, „Cutthroat“ alebo najnovší singel „Wrecked“. Nový počin vznikal v spolipráci s producentom Rickom Rubinom a tentokrát, na […]
Ďalšie zaujímavé články nájdete na music ZONE.


ABBA po 40-tich rokoch vydáva úplne nový štúdiový album Voyage
Musiczone | 10:56:36
ABBA, najúspešnejšia popová skupina všetkých čias, oznámila, že sa prvýkrát po 40-tich rokoch vracacia so sériou koncertov. Prvý koncert sa uskutoční 27. mája 2022 na ktorom uvidíme digitálnu Agnethu, Björna, Bennyho a Anni-Frid s desaťčlennou kapelou v londýnskej ABBA aréne postavenej výlučne pre tento účel. Na nový štúdiový album sa môžete tešiť už 5. novembra 2021. Digitálne […]
Ďalšie zaujímavé články nájdete na music ZONE.


Fanúšikovia The Beatles sa môžu tešiť na špeciálnu edíciu Let It Be
Musiczone | 10:51:12
Legendárna kapela z Liverpoolu opäť ožíva. V nadväznosti na rozšírené edície albumov Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band (2017), The BEATLES („White Album“) (2018) a Abbey Road (2019), vychádzajú ďalšie špeciálne nahrávky, tentokrát z veľmi úspešného albumu Let It Be z roku 1970. Už 15. októbra sa fanúšikovia môžu tešiť na nový stereo záznam „Don’t Let Me Down“ z prvého strešného vystúpenia a na množstvo ďalších piesní chrobákov v novom šate. […]
Ďalšie zaujímavé články nájdete na music ZONE.


PUBLICISTIKA: Slavná alba: Z popela kasina a zimy na hotelových chodbách dokázali Deep Purple vykřesat desku "Machine Head"
Musicserver | 10:00:00
Série článků Slavná alba, která vzniká ve spojitosti se stejnojmenným cyklem BBC, jejž vysílá ČT art, se po prázdninové přestávce vrací. Dnes nabídne příběh o hledání vlastní tváře a boji proti nepřízni okolností, který mnohdy přináší ty nejlepší výsledky. Bude to příběh "Machine Head" rockerů Deep Purple.


Recepty s regionální potravinou: buchtičky se šodó
Kurzy.cz | 10:32:00
Připravte si nesmrtelnou klasiku, která chutná dětem i dospělým. Poctivá česká jídla nyní zažívají renesanci. Použijete-li do nich kvalitní ingredience, povýšíte jejich chuť a jistě se stanou nedílnou součástí vašeho jídelníčku.


Volkswagen poodkryl elektromobil za půl milionu korun, Polestar transportér pro koncové doručování
Kurzy.cz | 10:17:50
V Mnichově probíhá tento týden mezinárodní autosalon IAA MOBILITY 2021 pod sloganem „Co nás posune dál“. Kromě automobilů návštěvníci mohou v premiéře shlédnout například také multifunkční elektrický transportér Re:Move od švédského výrobce elektromobilů


Budoucností je sdílení a opravování věcí, říká propagátorka udržitelné módy
idnes.cz | 13:25:00
Kamila Boudová se řadí mezi přední propagátorky udržitelné módy. Je zakladatelkou eventu Slou Days, kde najdete přes padesát značek, které vyrábějí oblečení a kosmetiku s respektem k planetě a společnosti, a který oslavuje pomalý životní styl. Mimo to také vyučuje v Paříži na vysokých školách a má v plánu otevřít továrnu na recyklaci textilu.


Bojovníci Tálibánu zavraždili bratra afghánského exviceprezidenta Sáliha
idnes.cz | 13:12:00
Tálibové v provincii Pandžšír, která byla posledním místem protitálibánského odporu v Afghánistánu, zastřelili Ruhulláha Azízího, bratra bývalého afghánského viceprezidenta Amrulláha Sáliha a jeho řidiče. Zavražděný Azízí patřil k odpůrcům Tálibánu, kteří proti radikálnímu islamistickému hnutí aktivně bojovali.


Česko má další milník v očkování. Alespoň jednu dávku má už šest milionů lidí
idnes.cz | 12:41:00
Alespoň jednu z dávek očkování proti covidu-19 má od pátku už šest milionů Čechů. Zájem lidí o vakcínu však klesá a 75procentní proočkovanost, která se udává jako minimální hranice pro dosažení kolektivní imunity, je stále daleko.


Potíže se zákonem mě donutily s živelným graffiti přestat, vypráví KubaSprej
idnes.cz | 12:41:00
Začínal s graffiti, pak ho zaujalo sprejování přes šablony, v čemž exceluje Brit Banksy. Před deseti lety uhranuly Jakuba Truhláře pouliční malby, street art. Začínal se šablonami jako samouk, teď už tvoří obrazy o čtyřech i pěti barvách, někdy je dotváří ještě fixem, akrylovou barvou či akvarelem. Nabízí popkulturní ikony, ale i odkazy na Jiráska.


Legendární „prestiže“ budou poprvé i vlněné. Ovečkárna spojila síly s Moledou
idnes.cz | 12:00:00
Česká firma Czech Wool company provozující e-shop s produkty z ovčí vlny Ovečkárna spojila síly se společností Moleda. Ta vyrábí obuv značky Prestige. Společně vytvořily limitovanou sérii bot. Obě firmy si od nového partnerství slibují rozšíření svého portfolia o unikátní český výrobek, se kterým by také rády expandovaly do zahraničí.


Muž chce, abych zas nafotila nahé snímky, říká bývalá playmate Belohorcová
revue.idnes.cz | 13:05:00
Bývalá playmate a moderátorka pořadu Peříčko Zuzana Belohorcová se s manželem Vlastou Hájkem a dvěma dětmi po jedenácti letech života v americkém Miami vrátila na pár dní do Česka. Rodina opustila kvůli bezpečnosti dětí Spojené státy a rozhodla se zkusit začít nový život na Kanárských ostrovech.


Po pohřbu Zdenky Procházkové (†95): Věnce dali na hrob Havlovi (†75)!
blesk | 13:46:00
Vzácné a krásné gesto. Po smutečním obřadu v kapli svatého Václava na Vinohradském hřbitově věnovala rodina zesnulé Zdenky Procházkové (†95) květinové dary Václavu Havlovi (†75). Zdenka bude podle vlastního přání zpopelněna a rozptýlena tam, kde nechala rozptýlit své rodiče.


Do Kábulu poletí první komerční let od ovládnutí Talibánem, vyrazí z pákistánské metropole
blesk | 13:40:00
První komerční let do Kábulu po ovládnutí Afghánistánu islamistickým hnutím Tálibán spojí v pondělí afghánské hlavní město s pákistánskou metropolí Islámábád, oznámily pákistánské aerolinie PIA. Veškeré civilní lety do Kábulu byly přerušeny 15. srpna poté, co moc v zemi převzal Tálibán. Podle letecké společnosti je o první letecké spojení do Kábulu zájem zejména mezi humanitárními pracovníky a novináři, uvedla agentura AFP.


Tálibové zastřelili bratra bývalého viceprezidenta Afghánistánu. Smrt čekala i jeho řidiče
blesk | 13:30:00
Tálibové v provincii Pandžšír, která byla posledním místem protitálibánského odporu v Afghánistánu, zastřelili Ruhulláha Azízího, bratra bývalého afghánského viceprezidenta Amrulláha Sáliha a jeho řidiče. Uvedla to  agentura AP s odvoláním na Sálihova synovce. Zavražděný Azízí patřil k odpůrcům Tálibánu, kteří proti radikálnímu islamistickému hnutí aktivně bojovali.


Vzpomínky na mrtvé z 11. září: Biden vyzval k jednotě, Babiš připomněl strach o dceru
blesk | 13:28:00
Americký prezident Joe Biden v předvečer 20. výročí teroristických útoků z 11. září 2001 věnoval vzpomínku skoro 3000 obětí a vyzval Američany k jednotě. Na nejtragičtější den v dějinách USA zavzpomínali i další politické špičky, včetně premiéra Andreje Babiše (ANO). Piety a vzpomínkové akce jsou věnovány nejen přimým obětěm, ale i lidem, kteří na místě tragédie obětovali své životy, aby pomohli ostatním z trosek. 


Profesorka filosofie odmítla roušku i očkování. Univerzita ji vyhodila a zakázala vstup
blesk | 12:45:00
Profesorka filosofie z kanadské University of Western Ontario musela odejít na placenou dovolenou poté, co se odmítla očkovat proti covidu-19. Svým rozhodnutím totiž porušovala vnitřní předpisy školy a nemohla tak učit studenty. Žena zároveň odmítala nosit ochranu úst a nosu. Do podobně sporné situace se přitom může brzy dostat zhruba 3,7 milionu Kanaďanů, kteří s očkováním váhají nebo ho rovnou odmítají. Jak upozornil deník National Post, debata se tak už nyní točí kolem otázky, co vše mají zaměstnavatelé právo po svých podřízených požadovat.


Vlak na Trutnovsku srazil člověka: Evakuovali 200 lidí
blesk | 12:39:00
Po sražení člověka vlakem evakuační autobusy hasičů odváželi více než 200 lidí z místa, kde rychlík za místem nehody zastavil. Kvůli nešťastné události vlaky na trati Liberec – Jaroměř vystřídaly autobusy.


Nečekaný nález: Znojmo objevilo na náměstí dům s utajenou kaplí
blesk | 12:33:00
Znojmo skrývá v samotném centru unikátní renesanční památku. Je natolik utajená, že o ní nic netuší ani mnozí místní, kteří kolem ní denně chodí na Masarykovo náměstí.


Strategie nulového covidu se Australanům hroutí: Za den v zemi přibylo přes 2000 nakažených
blesk | 12:30:00
V Austrálii bylo za sobotu 2077 pozitivně testovaných na covid-19 a padl tak jen den starý rekord 1903 nakažených. Naprostá většina infikovaných, dnes 1599, je ve státě Nový Jižní Wales, kde mají lidé už téměř tři měsíce nařízeno omezit pohyb na veřejnosti na minimum. Sousední pětimilionový stát Queensland zaznamenal za 24 hodin pět nových případů nákazy na jednom místě a příštích několik dní bude rozhodujících pro případné zavedení karantény, uvedly podle agentury Reuters místní úřady.


Policie pátrá po Daniele (23) z Jilemnice: Může být v ohrožení života
blesk | 12:12:00
Policie pátrá po 23leté studentce z Jilemnice, která může být v ohrožení života. Z domova odešla po návratu ze školy v pátek odpoledne. V noci na sobotu policie při pátrání v okolí Jilemnice nasadila vrtulník s termovizí. Pátrání pokračuje, policistům pomáhají i hasiči se psy.


Britský penzista (72) zabloudil v dovolenkovém ráji: Džunglí se prodíral tři dlouhé dny!
blesk | 12:10:00
Dramatický zážitek má za sebou britský senior, který v rámci dovolené navštívil Thajsko. Na výletu do místních hor se ztratil a tři dny nemohl najít cestu zpět do civilizace ani ke své manželce. Naštěstí vše dobře dopadlo a Leonard i díky své pevné vůli přežil. 


Andrea Verešová vyrazila od moře rovnou na molo: Jako den a noc!
blesk | 12:00:00
Z molo plavek vklouzla do šatů! Na bratislavských módních dnech předvedla Andrea Verešová (41) své opálení hned po návratu z dovolené. V modrých šatech zářila jako Večernice.


Vláda rozhodne o střídání času. Jak to s ním bude vypadat příštích pět let, skončí změny?
blesk | 12:00:00
Vláda bude v pondělí rozhodovat o termínech střídání času v dalších pěti letech. Schvalovat bude nařízení, které data časových přechodů stanovuje. Letní čas by měl stejně jako dosud začínat vždy poslední březnovou neděli a trvat do poslední neděle v říjnu. Změny času měly v EU skončit původně v roce 2019, členské státy se ale na jednotném čase nedohodly. Následující termín zrušení časového střídání byl letos.


Ohnivé peklo pardubických hasičů: Plameny na dosah, stísněný prostor a nedýchatelný vzduch!
blesk | 11:51:00
Ohnivé peklo na vlastní kůži, ale zatím jen „jako“, si mohou vyzkoušet členové hasičských jednotek ve speciálním cvičném kontejneru na Pardubicku. Zažívají v něm to, co je může v budoucnu čekat  – plameny všude kolem, uzavřený prostor a nedýchatelný vzduch!


Osobní auto narazilo u Benešova do traktoru: Jeden člověk zemřel
blesk | 11:48:00
U Benešova v sobotu ráno narazilo osobní auto do stojícího traktoru. Řidič auta nehodu nepřežil, spolujezdkyně vyvázla bez zranění. Příčinu nehody policisté vyšetřují.


Nová sportoviště v Praze: Na Šutce vznikne areál s venkovním bazén, v Praze 10 postaví sportovní halu
blesk | 11:37:00
V plaveckém areálu Šutka v Praze 8 vznikne venkovní areál s novým bazénem a odpočinkovou zónou. U gymnázia Přípotoční v Praze 10 bude nová sportovní hala. Magistrát si nyní na obě stavby nechá vypracovat projekt. Prvá stavba vyjde předběžně na 250 milionů korun a druhá na 450 milionů. ČTK to sdělili mluvčí magistrátu Vít Hofman a Prahy 8 Martin Šalek. Projekty město zařadí do svého rozpočtu na příští rok.


Méně biflování a větného rozboru, víc přemýšlení a slohu: Školy v Česku čeká zásadní změna
blesk | 11:10:00
Zástupci škol a zaměstnavatelů, pedagogické fakulty, školní inspekce i další instituce se v nadcházejících měsících zapojí do přípravy podkladů k velké revizi učiva pro základní školy. Spolupracovat budou v expertním panelu, který na začátku září ustanovilo ministerstvo školství. Nový rámcový vzdělávací program, který vymezuje minimum pro náplň učiva, by měl vzniknout v následujících dvou letech. Školy by podle něj mohly začít vyučovat od září 2024. K přípravě změn spustilo ministerstvo také web velke-revize-zv.rvp.cz. Úřad o tom informoval ČTK v tiskové zprávě. Již dříve avizoval seškrtání a modernizaci vzdělávacích plánů.


Turistický ráj na Bali se změnil v město duchů: Pláže jsou vylidněné, kluby k pronájmu
blesk | 11:00:00
Youtuber natočil prázdné ulice města v Bali. Na videu ukázal zabarikádované bary, kluby s cedulemi „K pronájmu“ a vylidněné pláže. Oblast, která obvykle závisí na cestovním ruchu a do které se ročně sjíždí davy Australanů, připomíná město duchů. Na facebooku se tvoří fanouškovské skupiny na podporu oblíbeného party resortu. Upozornil na to server DailyMail.


Ač dostává role milovníků, fešáka z Ulice ženy nelákají. Přesto možná jednou bude rodič
super | 13:05:02
Role seriálových krasavců obohatil Daniel Bambas, který se na konci srpna objevil v Ulici. Zámožný Mirek padne do oka Magdě (Veronika Čermák Macková). Zamilují se? A jak to má s láskou fešák, který už okouzloval divačky Ordinace v růžové zahradě nebo Velmi křehkých vztahů?


Zdravotní problémy musela Konvičková řešit radikálně. Nasadila jsem si paruku a rozplakala se
super | 12:05:03
Od té doby, co se

Markéta Konvičková (27)

před rokem stala maminkou, směřuje veškerou pozornost na dcerku Amálku. Zpěvačka je nyní maminkou na plný úvazek, ale pravdou je, že nezapomíná ani na potřebné. Jelikož se před dvěma lety potýkala se zdravotními potížemi, rozhodla se zároveň podpořit ženy, které bohužel stejně jako ona kvůli onemocnění přišly o svou hustou hřívu vlasů.


Po 12 letech konec! Manžel Ewy Farne překvapil fanoušky nečekaným rozhodnutím
super | 09:23:36
Jedna jejich společná etapa končí. Manžel

Ewy Farne (28)

, muzikant

Martin Chobot (32)

, se rozhodl pro odchod z kapely, ve které spolu vystupovali více než deset let, a kde poprvé zažehla jejich láska, ze které později vzešel syn Artur.


Nové řešení pohonu aut se stává realitou, může být snadno i čistší než elektřina
Autoforum.cz | 10:30:00
Pro racionálně uvažujícího člověka musí být až bolestivé vidět, jaká očekávání jsou spojována s elektromobily, uvážíme-li, jaký nový vývoj, výrobu, těžbu surovin, stavbu infrastruktury a na konci beztak nikoli bezemisní výrobu elektřiny obnáší. Alternativa existuje. (Petr Prokopec)


Legenda F1 Phil Hill byl zapálený sběratel. Sbíral prakticky vše...
Auto.cz | 13:15:00
Jeden muž dokázal během jednoho života popularizovat automobilový svět stylem, který nezvládají davy. Američan šířil upřímný zájem o závody a sběratelství se stalo prakticky nakažlivé.


Dušek: V nemocnicích mohou být v září opět stovky pacientů s covidem
Novinky.cz | 13:29:02
V průběhu září mohou být v nemocnicích s covidem v jeden den až stovky nemocných, řekl včera v ČT šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Ke včerejšímu dni bylo hospitalizováno 109 lidí, z toho 13 v těžkém stavu. Loni bylo touto dobou v nemocnicích 272 lidí, z toho 67 vážných případů.


Bojovníci Tálibánu zavraždili bratra afghánského exviceprezidenta Sáliha
lidovky.cz | 13:34:34
Tálibové v provincii Pandžšír, která byla posledním místem protitálibánského odporu v Afghánistánu, zastřelili Ruhulláha Azízího, bratra bývalého afghánského viceprezidenta Amrulláha Sáliha a jeho řidiče. Zavražděný Azízí patřil k odpůrcům Tálibánu, kteří proti radikálnímu islamistickému hnutí aktivně bojovali.


Tálibán a svět 2.0. Umírněnost se dá za peníze těžko koupit
lidovky.cz | 13:09:00
Afghánské radikální hnutí Tálibán asi zrovna není organizace, nad níž by západní politici či ochránci lidských práv jásali.


Česko má další milník v očkování. Alespoň jednu dávku má už šest milionů lidí, zájem ale postupně klesá
lidovky.cz | 12:57:39
Alespoň jednu z dávek očkování proti covidu-19 má od pátku už šest milionů Čechů. Zájem lidí o vakcínu však klesá a 75procentní proočkovanost, která se udává jako minimální hranice pro dosažení kolektivní imunity, je stále daleko.


Tak silný úder jako loni nečekám, říká šéf statistiků Dušek. Ve hře jsou tři scénáře, záleží na proočkovanosti
lidovky.cz | 12:00:00
Máme tři scénáře možného vývoje epidemie, nyní se nacházíme v tom středním, realistickém, říká Ladislav Dušek, ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky. Za klíčové považuje, aby míra proočkovanosti populace dosáhla alespoň 70 procent.


Jednota je naší největší předností, řekl Biden k 11. září. Poukázal i na ‚temné stránky lidské přirozenosti‘
lidovky.cz | 13:58:00
Americký prezident Joe Biden v předvečer dvacátého výročí teroristických útoků z 11. září věnoval vzpomínku skoro třem tisícům obětí a vyzval Američany k jednotě. Na oběti vzpomněli také například bývalý prezident Barack Obama, královna Alžběta II. či šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová.


‚Za očkováním je jen prachsprostý byznys.‘ Slovenský expremiér varuje před závislostí na vakcínách
lidovky.cz | 10:48:00
Slovenský expremiér a předseda parlamentní strany Směr-SD Robert Fico odmítá očkování proti covidu. „Za očkováním je akorát prachsprostý byznys, nic jiného,“ řekl na středeční tiskové Fico. Dodal, že jedinou výhodu očkování, kterou uznává je ta, že může snížit riziko těžkého průběhu covidu.


Normandské krávy z jižních Čech dojí speciální mléko A2. Může se stát řešením alergií
aktuálně.cz | 12:42:44
Takzvané A2 mléko je vhodné pro lidi s alergií na mléčnou bílkovinu kasein, v Česku však zatím není běžně dostupné.


Bojovníci Tálibánu zavraždili bratra bývalého afghánského viceprezidenta Sáliha
Denik.cz | 13:51:00
Tálibové v provincii Pandžšír, která byla posledním místem protitálibánského odporu v Afghánistánu, zastřelili Ruhulláha Azízího, bratra bývalého afghánského viceprezidenta Amrulláha Sáliha a jeho řidiče. Uvedla to agentura AP s odvoláním na Sálihova synovce. Zavražděný Azízí patřil k odpůrcům Tálibánu, kteří proti radikálnímu islamistickému hnutí aktivně bojovali.


Svět vzpomíná na události 11. září 2001. Biden vyzval Američany k jednotě
Denik.cz | 12:18:00
Americký prezident Joe Biden v předvečer 20. výročí teroristických útoků z 11. září 2001 věnoval vzpomínku skoro 3000 obětí a vyzval Američany k jednotě. Britská panovnice Alžběta II. dnes v prohlášení uvedla, že myslí na oběti a pozůstalé a vzdala hold lidem, kteří se podíleli na obnově po útocích. Podle šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové "EU stojí za Spojenými státy v obraně svobody a soucitu proti nenávisti".


Tomáš Suchý: Nejsem klasický básník
Novinky-kultura | 12:25:02
Už hezkých pár let vyjíždí z Berouna pětapadesátiletý Tomáš Suchý se svou kapelou Ponožky pana Semtamťuka na koncerty a rozličné slavnosti. Ale poslední dva roky zpívající autor hudby i textů věnoval i přípravě svého nedávno vydaného sólového alba. Obsah se samozřejmě liší od písniček domovské kapely.


FOTOGALERIE: Kittchen pokřtili album "Puls"
Musicserver | 12:19:00
Kapela Kittchen se při příležitosti křtu desky "Puls" rozrostla o basáka Štěpána Růžičku a v pražské Akropoli odehrála nádherný koncert. V sálu byl výborný zvuk, songy dostaly často nové a nečekané aranže a kromě celé nové nahrávky tu zazněly skladby ze všech předchozích alb i z kompilace osamělých písničkářů.


Italským ostrovem se prohnalo tornádo, s auty házelo o zem
Eurozpravy-zahraniční | 13:47:00
Dva lidé zemřeli a devět se zranilo poté, co malý italský ostrov Pantelleria ve Středozemním moři zasáhlo tornádo. Obě oběti, 86letého obyvatele ostrova a hasiče mimo službu, zastihlo tornádo při řízení auta.


20 let od 11. září: Zájem konspirátorů se přenesl na covid-19
Eurozpravy-zahraniční | 13:17:00
Pro Heather Bauerovou je výročí útoků z 11. září o něčem jiném než o pádu dvojčat v New Yorku, zející díře v Pentagonu nebo vraku letadla na poli v Pensylvánii. Tato Američanka je přesvědčená, že za atentáty stály Spojené státy, nikoli teroristická organizace Al-Káida. Tato konspirační teorie se bude spolu s dalšími ozývat na různých událostech ke 20. výročí útoků z 11. září, napsala agentura AFP.


Američané kvůli spalničkám pozastavili lety s evakuovanými z Afghánistánu
Eurozpravy-zahraniční | 12:32:00
Lety s uprchlíky z Afghánistánu do Spojených států byly dočasně pozastaveny kvůli čtyřem případům spalniček, uvedla dnes mluvčí Bílého domu Jen Psakiová podle agentury Reuters.


Austrálie hlásí nový rekord v počtu nakažených
Eurozpravy-zahraniční | 11:59:00
V Austrálii bylo za dnešek 2077 počet pozitivně testovaných na covid-19 a padl tak jen den starý rekord 1903 nakažených. Naprostá většina infikovaných, dnes 1599, je ve státě Nový Jižní Wales, kde mají lidé už téměř tři měsíce nařízeno omezit pohyb na veřejnosti na minimum.


Biden v projevu k 11. září vyzval k jednotě. Podle Johnsona teroristé neotřásli vírou v demokracii
Eurozpravy-zahraniční | 10:59:00
Americký prezident Joe Biden v předvečer 20. výročí teroristických útoků z 11. září 2001 věnoval vzpomínku skoro 3000 obětí a vyzval Američany k jednotě. Britská panovnice Alžběta II. dnes v prohlášení uvedla, že myslí na oběti a pozůstalé a vzdala hold lidem, kteří se podíleli na obnově po útocích. Podle šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové "EU stojí za Spojenými státy v obraně svobody a soucitu proti nenávisti".


Recept na bytovou krizi? Zdanění prázdných bytů bohatých nic nevyřeší, píše agentura
Eurozpravy-ekonomika | 11:31:00
Politikům v různých částech světa se nedaří zvládnout krizi na trhu s dostupným bydlením. V některých světových velkoměstech se tak zaměřili na taktiku, kterou je zdanění prázdných bytů a domů bohatých. Ne všichni jsou však přesvědčeni, že to pomůže. Podle ekonomů jsou tyto poplatky jsou do značné míry politickým divadlem a politici musí začít řešit jiné faktory, jako nerovnováha mezi nabídkou a poptávkou, píše agentura Bloomberg.


Kam až se dostalo Maďarsko během důmyslné diktatury Viktora Orbána
Reflex | 13:30:00
Politiku můžeme brát jako takový trh s názory - když se neprodává, změníme sortiment. Tuhle morální akrobacii předvádí celá řada našich politků, ale dneska se mrkneme do zahraničí, přeborníkem je totiž Viktor Orbán. Politik, který jako mladík začínal coby nadějný prozápadní a tolerantní člen mladé strany. Jenže když se svým otevřeným přístupem neuspěl, otočil o 180° a stal se z něj nácíček jak prase. Více v Událostech Luďka Staňka na Mall.tv.


Zrušení letního času v nedohlednu, vláda v pondělí rozhodne o termínech střídání
Tiscali-zprávy | 13:37:35
Vláda bude v pondělí rozhodovat o termínech střídání času v dalších pěti letech. Změny času měly v EU skončit původně v roce 2019, členské státy se ale na jednotném čase nedohodly. Následující termín zrušení časového střídání byl letos.


Svět si připomíná 11. září, Biden vyzval Američany k jednotě
Tiscali-zprávy | 11:22:15
Americký prezident Joe Biden v předvečer 20. výročí teroristických útoků z 11. září 2001 věnoval vzpomínku skoro 3000 obětí a vyzval Američany k jednotě. Britská panovnice Alžběta II. v prohlášení uvedla, že myslí na oběti a pozůstalé a vzdala hold lidem, kteří se podíleli na obnově po útocích. Podle šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové „EU stojí za Spojenými státy v obraně svobody a soucitu proti nenávisti“.


Ani motorka, ani kolo. BMW hledá třetí cesty mobility, slovo dostala i řepka
E15-ekonomika | 13:00:00
Na mnichovském veletrhu IAA Mobility nechybí domácí BMW a představuje zde dva elektrobiky. Kromě velmi podobného jména však nemají mnoho společného, každý vyvinula jiná divize a každý má trochu jiné využití. 


Palác na kolonádě ve Varech jde do dražby. Plán ruských investorů nevyšel
E15-ekonomika | 12:00:00
Namísto luxusních obchodů pro bohaté lázeňské hosty dražba. Aukční a realitní společnost Gavlas nabízí v elektronické dražbě secesní palác situovaný hned naproti Vřídelní kolonádě v Karlových Varech. Vyvolávací cena je sto milionů korun. Někdejší sídlo Městské spořitelny z roku 1906 poslal do dražby insolvenční správce společnosti Odis Company ruských podnikatelů Alexandra a Nikolaye Odintsových. Firma je v konkurzu od roku 2018.


E15 International E-commerce Summit startuje už v pondělí, vystoupí více než padesát řečníků
E15-ekonomika | 12:00:00
Polovina září bude na čtyři dny patřit předním odborníkům na e-commerce. Jedinečný koncept E15 International E-commerce Summit představí více než 50 špiček české i zahraniční e-commerce virtuálně i živě! 


Dukáty, Filla i čezety. Češi v srpnu skoupili starožitnosti za více než 100 milionů korun
E15-ekonomika | 11:30:00
O starožitné a sběratelské předměty je na aukčním portálu Aukro stále zájem. Dražby za srpen činily 128 milionů korun a ve srovnání s červencem lidé v těchto dražbách utratili zhruba o 23 milionů korun více. 


Útok jedenáctého září zformoval podobu moderního mrakodrapu. Je nyní nejen vyšší, ale i bezpečnější
E15-ekonomika | 11:00:00
Teroristický útok z 11. září 2001 kromě výrazné změny v bezpečnosti letecké dopravy ovlivnil i bezpečnostní řešení výškových budov po celém světě. Odborníci očekávali, že už se supervysoké budovy stavět nebudou, ale vývoj se nakonec ubíral zcela opačným směrem. Podle studie Council on Tall Buildings and Urban Habitat se za posledních dvacet let postavilo pětkrát více budov s výškou přes 200 metrů než do roku 2001.


Ani motorka, ani kolo. BMW hledá třetí cesty mobility, slovo dostala i řepka
E15-politika | 13:00:00
Na mnichovském veletrhu IAA Mobility nechybí domácí BMW a představuje zde dva elektrobiky. Kromě velmi podobného jména však nemají mnoho společného, každý vyvinula jiná divize a každý má trochu jiné využití. 


Palác na kolonádě ve Varech jde do dražby. Plán ruských investorů nevyšel
E15-politika | 12:00:00
Namísto luxusních obchodů pro bohaté lázeňské hosty dražba. Aukční a realitní společnost Gavlas nabízí v elektronické dražbě secesní palác situovaný hned naproti Vřídelní kolonádě v Karlových Varech. Vyvolávací cena je sto milionů korun. Někdejší sídlo Městské spořitelny z roku 1906 poslal do dražby insolvenční správce společnosti Odis Company ruských podnikatelů Alexandra a Nikolaye Odintsových. Firma je v konkurzu od roku 2018.


E15 International E-commerce Summit startuje už v pondělí, vystoupí více než padesát řečníků
E15-politika | 12:00:00
Polovina září bude na čtyři dny patřit předním odborníkům na e-commerce. Jedinečný koncept E15 International E-commerce Summit představí více než 50 špiček české i zahraniční e-commerce virtuálně i živě! 


Dukáty, Filla i čezety. Češi v srpnu skoupili starožitnosti za více než 100 milionů korun
E15-politika | 11:30:00
O starožitné a sběratelské předměty je na aukčním portálu Aukro stále zájem. Dražby za srpen činily 128 milionů korun a ve srovnání s červencem lidé v těchto dražbách utratili zhruba o 23 milionů korun více. 


Útok jedenáctého září zformoval podobu moderního mrakodrapu. Je nyní nejen vyšší, ale i bezpečnější
E15-politika | 11:00:00
Teroristický útok z 11. září 2001 kromě výrazné změny v bezpečnosti letecké dopravy ovlivnil i bezpečnostní řešení výškových budov po celém světě. Odborníci očekávali, že už se supervysoké budovy stavět nebudou, ale vývoj se nakonec ubíral zcela opačným směrem. Podle studie Council on Tall Buildings and Urban Habitat se za posledních dvacet let postavilo pětkrát více budov s výškou přes 200 metrů než do roku 2001.


Dálkový odečet pro všechny vodoměry, měřiče tepla i chladu nebo indikátory na radiátory
eStav.cz | 02:00:00
Povinnost instalovat dálkově odečitatelná měřidla nastane nejdříve od příštího roku. Instalace nových měřičů tepla a chladu, vodoměrů na teplou vodu a indikátorů na radiátorech, které budou mít funkci dálkového odečtu, bude v Česku povinná nejdříve od příštího roku.


Spokojený zákazník důvěřuje originálu Geberit
eStav.cz | 14:00:36
Jako poděkování za dlouholetou důvěru připravila společnost Geberit 21 špičkových sprchovacích WC Geberit AquaClean Sela. Vyhrát je můžete v rámci výherní akce Nabídka 2021 až do listopadu 2021.


Investiční fond PFFL cílí na výstavbu domů pro seniory
eStav.cz | 14:00:36
Máme připravený unikátní koncept výstavby napříč celou republikou. Jde o unifikovanou výstavbu, která zajistí ekonomický provoz a komfortní prostředí pro seniory.


Paraglidistka skončila v korunách stromů. Svědci zahltili linky horské služby
idnes.cz | 15:09:00
V pátek odpoledne horští záchranáři v Krkonoších pomáhali uvázlé paraglidistce, která nezvládla let pod Černou horou. Žena spadla do korun stromů. Její pád viděli další letci a zahltili komunikační kanály horské služby. Paraglidistka se při nehodě nezranila.


Zdraví není byznys! Francouzi znovu protestují proti pandemickým opatřením
idnes.cz | 15:02:00
Ve Francii opět protestují až desetitisíce lidí proti covid pasům a povinnosti prokazovat se jimi v restauracích, barech či dopravě. Jen v Paříži byla nahlášena čtyři shromáždění. Policie podle serveru Le Figaro v metropoli očekává třicet tisíc demonstrantů, v dalších městech po celé zemi pak až 170 tisíc. Proti vládním pandemickým opatřením se ve Francii protestuje již devátý víkend v řadě.


V Mostě vznikl památník pro oběti z řad horníků, připomíná narušenou krajinu
idnes.cz | 14:45:00
Netradiční Památník hornických tradic a důlních neštěstí od architekta Jakuba Klašky odhalili v sobotu v Mostě v rámci 25. setkání hornických měst a obcí. Nový monument na jižním okraji náměstí Velké mostecké stávky má připomínat krajinu narušenou důlní těžbou překrytou zrekultivovaným pásem zeleně.


VIDEO: S lékařem po videu. Zkusili jsme test na covid online
idnes.cz | 14:37:00
Vyhnout se lidem ve frontě před odběrovým místem můžete díky novému způsobu testování, který se nyní rozmáhá. Při samotestu pod dohledem zdravotníka, který vás sleduje přes videohovor, získáte certifikát o bezinfekčnosti. Reportér Matěj Smlsal tuto možnost vyzkoušel.


Na Ameriku útočí. Pozadí ikonické fotky, na které se Bush dozvídá o 11. září
idnes.cz | 14:00:00
„America is under attack,“ zašeptal 11. září 2001 vedoucí štábu Bílého domu Andrew Card prezidentovi Georgi W. Bushovi, který byl právě na návštěvě v základní škole. V týž moment vznikla ikonická fotografie. Card a ostatní svědci dnes vzpomínají, jak prezident Bush reagoval na nečekanou informaci i na den, který změnil Ameriku i celý svět.


Dvě porsche, půl miliardy z kreditky, vila v Chuchli. Policie píše, jak „burzovní génius“ roztočil peníze investorů
iHned.cz | 14:00:00
Ondřej Janata v posledních měsících vystupoval jako mladý investiční génius, který lidem zhodnocuje burzovními obchody peníze o desítky procent. Policisté ho pak obvinili z podvodu 1,6 miliardy na čtyřech tisících drobných investorů. HN a...


Zpřísňování nejvíc hrozí ve třech krajích. Největší očkovací centrum skončilo
Novinky.cz | 15:46:01
Epidemie koronaviru v Česku v posledních dnech zesiluje. Denní počty odhalených případů mezi týdny rostou a v nemocnicích je po čase opět přes sto lidí. Nehorší situace je aktuálně v Karlovarském kraji, v Praze a na jihu Čech, nejlépe je na tom nyní Olomoucký kraj. Ministerstvo zdravotnictví zatím zpřísňování opatření neplánuje. Pokud přijdou, měla by být regionální a spíše režimová, například v podobě testování či nošení roušek.


New York si připomíná 20 let od teroristických útoků, dorazili Biden, Obama i Clinton
aktuálně.cz | 15:20:18
Obřad zahájilo rozvinutí americké státní vlajky za doprovodu hymny USA.


"Investiční génius" podle policie miliardu od investorů utrácel za auta a příbuzné
aktuálně.cz | 14:20:09
Podle NCOZ Ondřej Janata na burze vůbec neobchodoval. Investované úspory lidí dle detektivů převáděl na své účty.


Traktoriáda nabídla letos větší adrenalin. Spanilou jízdu doplnil i kombajn
Denik.cz | 14:11:00
/FOTO, VIDEO/ Jako ozvěna se nese v sobotu Kašnicí na Břeclavsku zvuk traktorů. Obec totiž podruhé patřila stále populárnější Traktoriádě. Už úvodní spanilá jízda zaplnila hlavní ulici Kašnice diváky.


U sv. Anny v Brně mají ranhojičky! Do otevřených ran dávají larvy bzučivky
blesk | 15:35:00
I když by se mohlo zdát, že slovo „ranhojič“ dnes najdeme už pouze v historických románech, opak je pravdou. Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně zachraňují speciálně vyškolené sestry – specialistky pro hojení ran - lidem končetiny pomocí larev.


Dítě s hranatou hlavou všichni kromě matky zavrhli: Otec ho nazval ďáblovým semenem a od rodiny odešel
blesk | 15:34:00
Bajeneza Liberata pocházející z Rwandy pečuje sama o svého syna. Její manžel ji spolu s jejich dalšími dětmi opustil. Ze strany vesničanů matka čelí odsuzujícímu posměchu. Proč? Narodilo se jí dítě se znetvořenou hlavou. V tíživé životní situaci se rozhodla založit internetovou finanční sbírku a pomoc se hrne z celého světa.


Vlk z Wall Street DiCaprio prodává další dům: Na vile v Malibu vydělá 180 milionů!
blesk | 15:00:00
Slavný herec Leonardo DiCaprio (46) se v krátkém časovém úseku zbavuje už druhé nemovitosti. Že by se hvězdy Titanicu neblaze dotkly následky koronavirové pandemie, kdy jako jeden z mnoha umělců neměl moc příležitostí zazářit na stříbrném plátně? Za vilu v Malibu si řekl částku přímo závratnou!


Případ bestiality u soudu: Žena nutila k sexu svého psa
blesk | 14:53:00
Žena (29) čelí obvinění ze závažného trestného činu, který je v rozporu se zákonem pocházejícím z roku 1861. Dle obžaloby se měla dopustit týrání svého psa tím, že ho donutila k sexu.


Srážka tří aut u Starého Města: Zranilo se pět lidí, včetně malého chlapce!
blesk | 14:39:00
Při srážce tří osobních aut na Uherskohradišťsku se v sobotu ráno zranilo několik lidí. Silnice I/55 mezi Starým Městem a Huštěnovicemi kvůli tomu byla zhruba čtyři hodiny zcela uzavřena. Informovala o tom mluvčí krajské policie Lenka Javorková. Všechna zranění jsou podle ní lehká, nikdo neutrpěl vážnější úraz.


Češi zachránili turistickou sezonu na jižní Moravě: Pernštejn, Veveří i zoo hlásí plno
blesk | 14:15:00
Propastný úbytek zahraničních návštěvníků zaznamenala v létě všechna významná turistická lákadla jižní Moravy. Dokázali je ale častokrát nahradit domácí návštěvníci. Díky tomu překonání loňské letní návštěvnosti hlásí hrady Pernštějn s Veveří i zámek ve Vranově nad Dyjí nebo třeba zoo.


Příběhy kněží, kteří vstoupili do komunistické organizace Pacem in terris: Pohrdali námi
blesk | 14:11:00
Církevní organizaci Pacem in terris vytvořil v 70. letech komunistický režim s cílem nahlodat společenství katolických kněží a věřících a rozložit tak církev zevnitř. Záměr komunistů sice církevní struktury znejistily, položit církev na lopatky se přesto režimu nepodařilo. Příběhy pamětníků ukazují, jaké poměry v organizaci panovaly. 


Zahynul úspěšný podnikatel a politik Pavol Matlák (†39): Havaroval ve svém Lamborghini!
blesk | 13:59:00
Při dopravní nehodě ve slovenském Dolném Kubíně zemřel ve věku 39 let okresní předseda strany Svoboda a Solidarita (SaS) v Náměstově, podnikatel Pavol Matlák. Informaci potvrdila na sociálních sítích i Matlákova politická strana.


Prázdné byty a domy boháčů jako lákavá kořist: Kde je chtějí danit na „pirátský“ způsob?
blesk | 13:45:00
Politikům v různých částech světa se nedaří zvládnout krizi na trhu s dostupným bydlením. V některých světových velkoměstech se tak zaměřili na taktiku, kterou je zdanění prázdných bytů a domů bohatých lidí. Ne všichni jsou však přesvědčeni, že to pomůže. Podle ekonomů jsou tyto poplatky do značné míry politickým divadlem a politici musí začít řešit jiné faktory, jako nerovnováhu mezi nabídkou a poptávkou, píše agentura Bloomberg.


Žilková to nemá jednoduché. Syn Vincent jí dává na hlídání psa, o kterého se bojí víc než Hanychová o děti
super | 15:20:03
V poslední době je Vincent Navrátil (24) dost zaměstnaný a nemůže se věnovat svému milovanému psovi tak, jak by si přál. Naštěstí má možnost svou fenku samojeda Coco občas dát na hlídání své mamince


Veronice Žilkové (59)

. Ta se opět vrátila z Izraele do České republiky a její blízcí ji mohou využít k hlídání vnoučat, ale i čtyřnohých mazlíčků.


Kvůli covidu přišla o kšefty. Předtím se ale česká Kate Moss musela smířit s jinou velkou tragédií
super | 14:15:03
S příchodem pandemie koronaviru přišla Eva Klímková o lukrativní zakázky v modelingu. Svět módy se totiž zpomalil a modelka nemohla za prací cestovat do zahraničí.


Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor
Autoforum.cz | 12:00:00
Oceňují jej odborníci a zákazníci jej svým zájmem ženou mezi nejžádanější vozy své třídy. Za takové situace by bylo jenom logické, kdyby nová generace Levorgu dostala i ostrou verzi. A přesně ta je podle Australanů hotovou věcí. (Petr Prokopec)


Bentley zvažuje plug-in hybridní Continental GT, důvodem jsou i zákazníci
Auto.cz | 15:10:00
Zákazníci totiž ukázali velký zájem o nulové emise, které do příchodu prvního elektromobilu značky nabízejí právě jen plug-in hybridu.


Horkýže Slíže pokrstia svoj nový album Alibaba a 40 krátkych songov 2 v nitrianskom klube Music a Cafe
Musiczone | 12:04:26
Nový album kapely Horkýže Slíže Alibaba a 40 krátkych songov 2 sa oficiálne poleje alkoholom 14. septembra v známom nitrianskom hudobnom klube Music a Cafe. Novinka je pokračovaním albumu Alibaba a 40 krátkych songov z roku 2003. Album bude obsahovať 40 krátkych skladieb, ktoré sa na ostatné albumy zatiaľ nedostali. Horkýže Slíže nové skladby nahrávali […]
Ďalšie zaujímavé články nájdete na music ZONE.


RECENZE: Duo ťuk natočilo album "Ohlédnutí světla" pro fanoušky a fajnšmekry
Musicserver | 14:25:00
Hudba jako prostředek k životní radosti, nikoliv ke slávě. Tak by se dal vystihnout vztah ke tvorbě Jaroslava Moravce. Zpočátku vystupoval jako písničkář, později založil Duo ťuk, pro které kromě vlastních textů a těch Miroslava Kvapila zhudebnil řadu básní. Důkazem je i zbrusu nové album "Ohlédnutí světla".


Ponížení, nebo kalkul?
Tyden-Lide | 12:00:00
Karlovarský filmový festival bývá pompézní přehlídkou nejen filmové tvorby, ale také tvorby módních návrhářů. Některé herečky vynesou na červený koberec opravdu extravagantní modely, jiné se zase drží umírněnějšího stylu, ale společným jmenovatelem je snaha vypadat co nejlépe. Jitka Čadek Čvančarová svou vizáží pokaždé zaujme, letos ale narazila na velmi netaktní chování a posměch.


Proč to má český byznys v Polsku těžké a co mají Poláci společného s Číňany
Hospodářské noviny | 16:30:00
Poláci bývají velmi zaskočeni, pokud jejich styl jednání v byznysu i politice, připomínající často buldozer v kombinaci s tankem, narazí. Potvrdil jsem si to tento týden na Ekonomickém fóru, jehož třicátý ročník se přesunul z tradičního místa konání...


Dvě porsche, půl miliardy z kreditky, vila v Chuchli. Policie píše, jak „burzovní génius“ roztočil peníze investorů
Hospodářské noviny | 14:00:00
Ondřej Janata v posledních měsících vystupoval jako mladý investiční génius, který lidem zhodnocuje burzovními obchody peníze o desítky procent. Policisté ho pak obvinili z podvodu 1,6 miliardy na čtyřech tisících drobných investorů. HN a...


Ministerstvo zahraničí chce poslat 45 milionů korun na humanitární pomoc v Afghánistánu
ČT24 | 16:05:46
Česká republika by měla poskytnout 45 milionů korun na humanitární pomoc a na dary pro mezinárodní organizace působící v Afghánistánu. Ministerstvo zahraničí na to navrhuje přesunout 40 milionů, které vláda v červenci schválila na podporu afghánských obranných a bezpečnostních sil a udržitelného rozvoje země. Dalších pět milionů resort poskytne ze svého rozpočtu. Materiál má ještě projednat kabinet. 


Před 70 lety prorazil Vlak svobody železnou oponu. Bolševická moc se mstila
Eurozpravy-domácí | 16:40:00
Komentář Pavla Žáčka – Jejich odvaha a statečnost ohromila demokratický svět. Čtveřice mužů - výpravčí Karel Truxa, strojvůdce Jaroslav Konvalinka, úředník Václav Trobl a zubní lékař Jaroslav Švec - odmítala snášet nesnesitelné komunistické bezpráví, a tak přesně před 70 lety 11. září 1951 prorazili vlakem železnou oponu. Osobní spoj číslo 3717 na trase mezi Chebem a Aší dostal přezdívku Vlak svobody. Na Západě, v německém Selbu, se tak nečekaně ocitlo 111 cestujících a 32 lidí se rozhodlo pro nový život. Zatímco pluralitní státy byly netradičním útěkem nadšeny, bolševická moc zuřila a mstila se. Navrátivší tvrdě vyslýchala a v rámci akce „Selb“ poslala pět osob na doživotí a dalších 65 odpůrců režimu na 570 let vězení.


New York si pietou i minutou ticha připomíná 20. výročí od 11. září
Eurozpravy-zahraniční | 15:40:00
Tisíce lidí si dnes v místě, kde stávala newyorská dvojčata Světového obchodního centra (WTC), za přítomnosti amerického prezidenta Joea Bidena a jeho předchůdců Baracka Obamy a Billa Clintona připomínají památku obětí teroristických útoků 11. září 2001.


Papežova cesta do střední Evropy je první od operace střev. Otestuje jeho zdraví
Eurozpravy-zahraniční | 15:11:00
Papež František podniká svou první zahraniční cestu od červencové operace střev, čtyřdenní návštěvu střední Evropy, která nejen prověří jeho zdraví, ale také přinese jeden z nejošemetnějších okamžiků jeho papežství - setkání s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, typem populistického pravicového vůdce, jakým František obvykle pohrdá. Před papežovou cestou do Maďarska a na Slovensko to dnes napsala agentura AP.


Česko bude od příštího roku přispívat do visegrádského fondu o 63 milionů korun více
Eurozpravy-ekonomika | 14:30:00
Česko by mělo od příštího roku přispívat do Mezinárodního visegrádského fondu 2,5 milionu eur (zhruba 63 milionů korun) ročně místo dosavadních dvou milionů eur. Stejně na tom budou i ostatní země visegrádské čtyřky (V4), tedy Slovensko, Polsko, Maďarsko. Vyplývá to z únorové dohody předsedů vlád států V4. Materiál ministerstva zahraničí, z jehož rozpočtu bude příspěvek hrazen, projedná v pondělí vláda.


Vlak svobody: Před 70 lety se na Chebsku podařil nevídaný útěk z totalitního Československa
Reflex | 15:00:00
Vlak číslo 3717 na nádraží v Aši 11. září 1951 ani nezpomalil. Projel stanicí a přidával na rychlosti. Většina ze sto jedenácti pasažérů netušila, co se děje. Když vlak půl kilometru za státní hranicí zastavil u strážního domku číslo 30, jeden z cestujících zvedl hlavu od novin a překvapeně vykřikl: „Lidi, vždyť my jsme v Německu!"


Lovecraft po japonsku aneb Střezte se děsivé spirály!
Reflex | 13:00:00
Nakladatelství Crew přineslo komiksovou Spirálu japonského kultovního autora hororů jménem Džundži Itó. Je to jedna z těch knih, které tak nějak předefinují vaše vnímání. Po dočtení už nikdy nebudete hledět na spirálu, či do ní, jako předtím…


Mileniálky mají po pandemii jasno: Děti jsou drahý luxus, lepší jsou psi a kočky
Tiscali-zprávy | 16:11:23
Pandemie covidu-19 utvrdila mnoho žen v tom, že nechtějí mít děti - doba je nejistá, životní náklady rostou a bezdětný život přináší méně stresu. Jen ve Spojených státech byla loni porodnost nejnižší od roku 1979. Ženy, které neplánují děti, si většinou vystačí s kariérou, koníčky a psem či kočkou jako plnohodnotnou náhradou.


Toyota chce hrát první housle elektromobility. Investuje 14 miliard dolarů do vývoje baterií
E15-ekonomika | 15:30:00
Baterie je klíčovou a také nejdražší součástí elektromobilu. Je tedy extrémně důležité, aby se automobilky snažily co nejrychleji inovovat bateriové technologie, což sníží celkovou cenu elektromobilu (a zároveň umožní delší dojezd, případně vylepší i další kvality).


Do mořských vln za draky. Egypt láká na ideální podmínky pro kitesurfing
E15-ekonomika | 14:30:00
Kitesurfing je jeden z nejatraktivnějších vodních sportů současnosti. Jízda na speciálním krátkém prkně za využití tažného draka přímo vybízí ke kreativitě, zdatný surfař může ve vysoké rychlosti brázdit hladinu a také se od ní odpoutat a v dlouhých skocích, do nichž ti nejlepší zařazují freestylové triky, doslova létat nad vodou.


Krize bydlení udeřila napřič světem. Zdaňování a vyvlastňování prázdných bytů prý není řešením
E15-ekonomika | 14:00:00
Politikům v různých částech světa se nedaří zvládnout krizi na trhu s dostupným bydlením. V některých světových velkoměstech se tak zaměřili na taktiku, kterou je zdanění prázdných bytů a domů bohatých. 


Toyota chce hrát první housle elektromobility. Investuje 14 miliard dolarů do vývoje baterií
E15-politika | 15:30:00
Baterie je klíčovou a také nejdražší součástí elektromobilu. Je tedy extrémně důležité, aby se automobilky snažily co nejrychleji inovovat bateriové technologie, což sníží celkovou cenu elektromobilu (a zároveň umožní delší dojezd, případně vylepší i další kvality).


Do mořských vln za draky. Egypt láká na ideální podmínky pro kitesurfing
E15-politika | 14:30:00
Kitesurfing je jeden z nejatraktivnějších vodních sportů současnosti. Jízda na speciálním krátkém prkně za využití tažného draka přímo vybízí ke kreativitě, zdatný surfař může ve vysoké rychlosti brázdit hladinu a také se od ní odpoutat a v dlouhých skocích, do nichž ti nejlepší zařazují freestylové triky, doslova létat nad vodou.


Krize bydlení udeřila napřič světem. Zdaňování a vyvlastňování prázdných bytů prý není řešením
E15-politika | 14:00:00
Politikům v různých částech světa se nedaří zvládnout krizi na trhu s dostupným bydlením. V některých světových velkoměstech se tak zaměřili na taktiku, kterou je zdanění prázdných bytů a domů bohatých. 


Peruánský terorista Guzmán zemřel. Za bombový útok dostal dva doživotní tresty
idnes.cz | 17:53:00
Ve věku 86 let v sobotu ve vojenské nemocnici zemřel Abimael Guzmán, zakladatel někdejší peruánské teroristické organizace Světlá stezka. Guzmán, který byl od roku 1992 ve vězení, se v posledních měsících potýkal s chatrným zdravím. Příslušníci maoistické organizace Světlá stezka zabili v 80. a 90. letech minulého století desetitisíce lidí, do roku 2000 jich bylo téměř 70 000.


Mám štěstí, že tady pořád jsem. Řadu obětí jsem znal, říká hasič z 11. září
idnes.cz | 17:15:00
Bývalý newyorský hasič James Manahan velel deseti jednotkám, když 11. září 2001 zaútočili teroristé. Několik dní hledal na místě se svými kolegy přeživší, později pomáhal připravit sbor na podobné situace. „Spousta hasičů byla rozrušená, a občas jsme proto riskovali více, než jsme měli. Nikdo sám od sebe odejít nechtěl, i když byl na pokraji sil,“ vzpomíná v rozhovoru pro iDNES.cz na tragickou událost.


Den otevřené dálnice D35 přilákal stovky lidí, mnozí odcházeli zklamaní
idnes.cz | 17:13:00
Lidé v sobotu mohli poprvé vkročit na nový úsek dálnice D35, který povede z Opatovic nad Labem do Časů. Na Den otevření dálnice dorazily tisíce lidí, řada z nich ale odjížděla zklamaných. Nemohli si totiž projet celou trasu, ale pouze první dva kilometry. Celý úsek se pro řidiče otevře v prosinci.


Třinecké železárny opravují vysokou pec. Podívejte se dovnitř
idnes.cz | 16:02:00
Unikátní příležitost nahlédnout do útrob vysoké pece mají v těchto dnech někteří zaměstnanci Třineckých železáren. Tamní vysoká pec VP6 z roku 1952, vyrábějící každoročně okolo milionu tun surového železa, vyhasla.


Česká firma mění model investování do firem. Místo dluhopisů nabídne tokeny
idnes.cz | 15:59:00
Technologická společnost Xixoio spustila v červnu platformu pro veřejnou nabídku tokenů. Firmy z tuzemska jejím prostřednictvím mohou upsat vlastní měnu na blockchainu, a získat tak kapitál na další rozvoj. K pátku operuje s kapitálem půl miliardy korun a čeká na eminenta. Zakladatel společnosti Richard Watzke má s takzvanou tokenizací firem další plány.


Proč to má český byznys v Polsku těžké a co mají Poláci společného s Číňany
iHned.cz | 16:30:00
Poláci bývají velmi zaskočeni, pokud jejich styl jednání v byznysu i politice, připomínající často buldozer v kombinaci s tankem, narazí. Potvrdil jsem si to tento týden na Ekonomickém fóru, jehož třicátý ročník se přesunul z tradičního místa konání...


Vystoupil jsem z tramvaje a začal lovit stanice, vzpomíná na „dvojčata” Grygar
Novinky.cz | 16:59:01
K výročí 20 let, které uplynuly od teroristických útoků v USA, oslovila redakce Novinek i osobnosti vědy, aby se se čtenáři podělily o vzpomínku, kde a kdy se o přelomových událostech moderních dějin dozvěděly a co se jim při tom honilo hlavou.


Poslední slovo Jaroslava Veise: Zaniklá řemesla
lidovky.cz | 18:00:00
Narafičil mi Google před pár dny na monitor odkaz na článek o tradičních řemeslech, která se přestěhovala ze života do muzea, patrně proto, že jsem předtím hledal, jestli má muzeum v Blatné v neděli otevřeno. Takže přede mnou chvíli definovali pasíři, nunváři, brabenáři, dráteníci a kolomazníci, dokonce i trhač kostic do korzetů. Všichni s nostalgií doby, kdy čas ještě vlídně plynul, v řekách skákali přes jezy lososi a na dvorku na Starém bělidle se líně povalovali Sultán s Tyrlem.


Pražské letiště ožívá. Aerolinky nabízejí lety již do 115 destinací, dalších 16 linek má přibýt
lidovky.cz | 17:07:00
Hlavní turistická sezona se pomalu chýlí ke konci, oproti loňskému podzimu ale letos zůstávají dveře do zahraničí o něco více otevřené.


Zdraví není byznys. Francouzi znovu protestují proti pandemickým opatřením
lidovky.cz | 15:59:00
Ve Francii opět protestují až desetitisíce lidí proti covid pasům a povinnosti prokazovat se jimi v restauracích, barech či dopravě. Jen v Paříži byla nahlášena čtyři shromáždění. Policie podle serveru Le Figaro v metropoli očekává třicet tisíc demonstrantů, v dalších městech po celé zemi pak až 170 tisíc. Proti vládním pandemickým opatřením se ve Francii protestuje již devátý víkend v řadě.


Bavorská CSU se postavila za kancléřského kandidáta Lascheta. Odmítla tak Södera
aktuálně.cz | 16:12:14
Znovu demonstrovala jednotu konzervativní unie CDU/CSU po sáhodlouhých úvahách o tom, zda by nebyl bavorský premiér Markus Söder vhodnějším lídrem.


Foto: Seznamte se s pražskými parky, které jsou podle žebříčku nejkrásnější na světě
aktuálně.cz | 16:03:06
Na škále, kterou sestavil server ABC Flora, dostalo hlavní město plný počet bodů. Projděte si některé pražské parky v galerii Aktuálně.cz.


Dycky horník. Havíři slaví v Mostě svůj svátek, odhalili památník
Denik.cz | 17:30:00
Odhalením Památníku hornických tradic a důlních neštěstí začalo v Mostě v sobotu 11. září Setkání hornických měst a obcí 2021. Do Mostu dorazily desítky delegací z ČR, Slovenska a Německa.


OBRAZEM: Královna Poullain i burčák. Pálavské vinobraní přilákalo davy lidí
Denik.cz | 17:20:00
Tradiční hojně navštěvovaná akce Pálavské vinobraní v Mikulově probíhá po tři dny za zvýšených hygienických opatření. Denní limit návštěvníků, ale i důsledné kontroly očkování nebo prodělaného covidu jsou omezení, které ale akci nijak zásadně nenarušují.


OBRAZEM: Svátek železnice. Z pražského nádraží vyjely parní i moderní soupravy
Denik.cz | 17:14:00
Pražský železniční den. Letošní první velkolepá akce nabídla nejen fanouškům dopravní techniky jízdy historickými i moderními typy vlaků po Praze či okolí (například Kralupy nad Vltavou, Hostivice nebo Český Brod) i možnost svezení se s historickými tramvajemi či autobusy centrem hlavního města.


Od útoku Romů na Bruntálsku uplynuly dva roky. Pachatelé k soudu nepřišli
Denik.cz | 17:13:00
/FOTOGALERIE/ Dvorce na Bruntálsku se do povědomí veřejnosti zapsaly v roce 2019, když přibližně dvanáct Romů brutálně napadlo starousedlíka Martina Teplíka. Deník se o víkendu vydal do Dvorců, aby zjistil, co se od té doby změnilo a místní také informoval o aktuálním pravomocném rozsudku nad třemi hlavními aktéry, kteří byli odsouzeni jako uprchlí. V současné době se s největší pravděpodobností ukrývají v Anglii.


Nenahraditelná atmosféra. Věřící z Moravské Nové Vsi vyrazí za papežem na kole
Denik.cz | 16:57:00
Papež František se modlil za lidi postižené tornádem na jižní Moravě, už když se dozvěděl o katastrofě. „Uvidíme, zda nás vzpomene i ve své promluvě při návštěvě sousedního Slovenska,“ říká farář Marián Kalina. Stará se o věřící z poškozených obcí Moravské Nové Vsi a Hrušek. V obou ničivý živel poškodil kostely. Dřevo ze střechy nakonec nebude jen součástí kříže na pódiu, papež dostane i speciální dar.


Minuta ticha a předčítání jmen. New York vzpomíná na oběti teroristického útoku
Denik.cz | 16:14:00
Tisíce lidí si v místě, kde stávala newyorská dvojčata Světového obchodního centra (WTC), za přítomnosti amerického prezidenta Joea Bidena a jeho předchůdců Baracka Obamy a Billa Clintona připomínají památku obětí teroristických útoků. Obřad zahájilo rozvinutí americké státní vlajky za doprovodu hymny, po němž následovala minuta ticha ve chvíli, kdy před 20 lety první letadlo narazilo do severní věže WTC.


Jiří Boudník hovoří o útoku na WTC
Britské_listy | 10:00:00
Československá společnost pro vědy a umění v USA, newyorská pobočka, pořádá dnes v sobotu 11.9. na internetu přednášku JIřího Boudníka o 11. září 2001. Přednáška se koná v 15 hodin newyorského času, tedy ve 21 hodin středoevropského času. Přednáška je v angličtině, podrobnosti níže.


Měli Picassa i Rothka. Americký pár se rozvádí, draží umění za miliardy
bleskove.cz | 17:59:00
Podnikatel známý stavbou mrakodrapů měl mimomanželský vztah. Protože se s ženou nedohodli v rozvodém řízení, umění za 13 miliard korun rozprodají.


Zdravotní bratr odpracoval 259 hodin přesčas: Zemřel na předávkování léky proti bolesti
blesk | 18:26:00
Pětatřicetiletý Philip Pengson pracoval během pandemie takřka bez přestání. K vysokému nasazení mu zřejmě pomáhaly léky proti bolesti. Philipovi kolegové policii přiznali, že si všimli změn v jeho chování – během směny vždy zmizel a po dlouhé době se vrátil omámený. Jednou se z toalet již nevrátil.


Terorista Guzmán (†86) zemřel, zabila ho infekce. Na rukou měl krev 70 tisíc lidí
blesk | 18:25:00
Ve věku 86 let dnes ve vojenské nemocnici zemřel Abimael Guzmán, zakladatel někdejší peruánské teroristické organizace Světlá stezka. Informovaly o tom na twitteru peruánské úřady. Guzmán, který byl od roku 1992 ve vězení, se v posledních měsících potýkal s chatrným zdravím, uvedla agentura Reuters.


Průzkum ukázal 37 nejúžasnějších měst světa. Praha trumfla Barcelonu, Paříž, Londýn i Tokio
blesk | 18:20:00
Průzkum vedený cestovatelským serverem Time Out odhalil 37 nejkrásnějších měst světa. První místo v něm získalo americké San Francisco, které je podle průvodce s názvem Nejlepší světová města roku 2021 kombinací pokrokovosti, přijetí a udržitelnosti. Stříbrnou pozici obsadil nizozemský Amsterodam, na třetí příčce se umístil britský Manchester, po něm následuje dánská Kodaň a páté místo si vybojoval americký New York. Průzkumu se zúčastnilo 27 000 lidí. Praha se nemá ale za co stydět - ve velké konkurenci skončila sedmá a nechala za sebou mimo jiné Barcelonu, Paříž, Londýn nebo Tokio.


Habera se v SuperStar pustil do mladé soutěžící: Hluchá jako poleno!
blesk | 18:00:00
Ne nadarmo má Pavel Habera (59) přezdívku kat. V soutěži SuperStar kosí jednoho zlatem v hlase neobdařeného účinkujícího za druhým. V nedělním dílu to pořádně schytá Frederika (19), jejíž zpěv trhal uši všem porotcům.


Vondráčková s Vojnarem poprvé ve společnosti: Módní halucinace roku!
blesk | 17:33:00
Na své první představení ve společnosti se Lucie Vondráčková (41) a Petr Vojnar (45) pořádně oblékli. Nová milenecká dvojice zřejmě zavítala do fundusu cirkusu Humberto a vypůjčila si saka s divokými potisky. 


Rodná vlast bin Ládina zakročila po 11. září proti terorismu. A spolupracovala s Američany
blesk | 17:15:00
Saúdská Arábie prošla od teroristických útoků z 11. září 2001 velkými změnami, píše agentura AP. Všichni kromě čtyř z 19 atentátníků byli občané Saúdské Arábie a království bylo rodištěm strůjce útoků a zakladatele teroristické organizace Al-Káida Usámy bin Ládina. V následujících 20 letech se Saúdská Arábie postavila členům Al-Káidy na své půdě, upravila učebnice, potírala financování terorismu a proti terorismu spolupracovala také se Spojenými státy.


Krkavčí matku čeká soud: V opilosti ustřihla prst malému Adámkovi (4)
blesk | 17:06:00
Matkou roku se určitě nestane Polka Iwona L. Ráda se napije, nechodí do práce a vše vyeskalovalo do té míry, že ve stavu opilosti ušmikla svému synovi Adamovi prst. Povedenou mámu čeká soud a chlapec je v péči otce. 


Šest osudových žen Jeana-Paula Belmonda (†88): Okouzlil první Bond girl i zlatokopku!
blesk | 17:02:00
„Nebojím se konce! Měl jsem skvělý život a líbal ty nejkrásnější ženy světa,“ prohlásil kdysi Jean-Paul Belmondo (†88), který ve filmech okouzlil Claudii Cardinalovou (83) či Sophii Lorenovou (86). V reálu ale na ženy moc odhad neměl. Jeho náručí prošly údajná drogová dealerka i lstivá zlatokopka!


Analytik Andrew se po útoku na Dvojčata měl vrátit do kanceláře. Ale vzepřel se a přežil
blesk | 17:00:00
O tom, jestli přežije, rozhodlo pouhé zmáčknutí tlačítka ve výtahu. Andrew Cullen na dvacáté výročí teroristického útoku na newyorská dvojčata promluvil o osudném dni, kdy se vzepřel nařízením svých šéfů a zvládl se tak dostat z jižní budovy včas. Přes traumatickou zkušenost se podle svých slov zatím stále nedokázal přenést.


Dýně, kam se podíváte: Z výstavy ve Valticích si odnesete i recepty
blesk | 16:55:00
Na dýně, cukety a patisony láká zemědělské muzeum ve Valticích. K vidění tu jsou tradiční i méně známé druhy. Domů si navíc můžete odnést i zajímavé recepty.


Cirk La Putyka uvede svůj vysněný projekt Cesty. Slibuje vrcholný cirkus plný akrobacie, žonglování nebo tance
blesk | 16:24:00
Soubor Cirku La Putyka, který se věnuje současnému cirkusovému umění, v sobotu uvede premiéru svého doposud nejrozsáhlejšího projektu Cesty. Představení se bude v hrát v Azylu78 v pražských Holešovicích. Soubor láká diváky na velkolepou scénu plnou akrobacie, žonglování a náročných čísel. Představení se bude hrát pouze od 11. do 24. září.


Poloprázdné regály v obchodech kvůli brexitu a covidu. „A bude hůř,“ varuje Brity expert
blesk | 16:10:00
Britská Potravinářská komora varovala, že d
Dny, kdy si zákazník mohl v supermarketu vyzvednout, cokoli chtěl a kdykoli chtěl, jsou u konce. Takové varování adresovala britským spotřebitelům tamní Potravinářská komora. Na svědomí to má podle výkonného ředitele dodavatelská krize způsobená pandemií koronaviru a brexitem. V oboru není dostatek zaměstnanců. Informoval o tom web Daily Mail.


Svatba na první pohled: Novou řadu reality show »ukradly« Robinsonky!
blesk | 16:00:00
Stačil jeden pohled a pozornému divákovi upoutávek na nové díly Svatba na první pohled neunikly známé tváře. Nejlepší kamarádky další z nevěst - Tereza Dušková (24) a Katka Koubová (29) jsou účastnice show Robinsonův ostrov 2, jenž běžel před třemi roky na Nově. Náhoda?


Slova plná bolesti: Nejstarší vnuk Jeana-Paula Belmonda poděkoval fanouškům a naposledy se rozloučil s dědečkem
super | 18:12:21
Celý svět se v posledním týdnu loučil s hereckou legendou francouzského filmu Jeanem-Paulem Belmondem, který v pondělí 6. září odešel do hereckého nebe.


Fanoušci Slunečné nemusí smutnit: Eva Burešová a další oblíbené tváře míří do nového seriálu!
super | 18:05:02
Prima začala natáčet nový seriál. Televize přišla s projektem, který dostal pracovní název ZOO a bude se z části odehrávat v prostředí Safari Parku Dvůr Králové. A fanoušci Slunečné nemusí smutnit, o hlavní hrdinku

Evu Burešovou (28)

alias Týnu Popelkovou, i mnoho dalších herců, nepřijdou.


Čím v pubertě okouzloval svou ženu? Recept nejoblíbenějšího pohádkového prince vás dostane
super | 17:15:03
Představitel pohádkových princů

Jan Čenský (60)

prozradil, na co v mládí lákal svou ženu. Kromě jiného na sladké! O svůj recept se podělil s Pavlem Berkym v pořadu Ve dvou se to lépe vaří. Jde o zapečený zmrzlinový dort.


214 milionů chce Leonardo DiCaprio za své luxusní sídlo v Miami: Podívejte se na dům, který koupil po úspěchu v Titaniku
super | 16:15:03
Herec


Leonardo DiCaprio (46)

se zbavuje jedné ze svých nemovitostí. Za deset milionů dolarů, v přepočtu za 214 miliónů korun prodává dům v Miami.


Měli Picassa i Rothka. Americký pár se rozvádí, draží umění za miliardy
pikant | 17:59:00
Podnikatel známý stavbou mrakodrapů měl mimomanželský vztah. Protože se s ženou nedohodli v rozvodém řízení, umění za 13 miliard korun rozprodají.


Světově nejprodávanějším autem své třídy je vůz, který už se v Evropě 9 let nenabízí
Autoforum.cz | 15:00:00
Ne jeho nová generace nebo cokoli podobného, ale přímo auto, které už Evropě přestalo být po chuti v roce 2012 a poprvé se představilo v roce 1998, aktuálně celosvětově poráží všechny novější modely. (Petr Miler)


Levně k mání je vzácnost mezi německými dělníky silnic, takto zachovalý už se nevidí
Autoforum.cz | 13:30:00
Tohle auto na první pohled nedělá dojem čehokoli výjimečného, přesně tím ale je. Tak málo jetý a zachovalý vůz těchto parametrů po prvním majiteli se v prodeji za rozumnou cenu nevidí. (Petr Miler)


Akropolis rallye po 2. dnu: Rovanperä kraluje, Tänak a Ogier bojují o stříbro
Auto.cz | 18:55:00
Fin Kalle Rovanperä (Toyota Yaris WRC) suverénním způsobem kraluje po druhém dnu řecké Akropolis Rallye, která je devátým podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Jeho nejbližší pronásledovatelé výrazně ztratili a Estonec Ott Tänak (Hyundai i20 Coupé WRC) a lídr šampionátu Francouz Sebastien Ogier (Toyota Yaris WRC) tak už bojují o druhé a třetí místo. 


Rychlé kolo s Audi RS Q3 Sportback: Pořád ostré, ale mohlo by být ještě ostřejší
Auto.cz | 17:40:00
SUV na okruhu? Většinou velmi špatný nápad, tentokrát si ale myslím, že by to nemuselo být vůbec špatné.


Kvalifikace motocyklové VC Aragonie 2021: Bagnaia překonal šest let starý rekord
Auto.cz | 16:36:00
Z prvního místa na startu vyrazí do jednostopé GP Aragonie v jednotlivých kubaturách Francesco Bagnaia (MotoGP), Sam Lowes (Moto2) a Darryn Binder (Moto3).


Richard Ashcroft se připomene s akustickou deskou
Musicserver | 18:41:00
Jeho zatím poslední řadovka "Natural Rebel" vyšla před téměř třemi roky. Jakmile opadla covidová opatření, začal se Richard Ashcroft zabývat možnostmi, jak nastartovat tvůrčí a ...


NAžIVO: Mighty Oaks v Rock Café znovu ukázali, co umějí nejlépe
Musicserver | 17:58:21
Ten příběh už je docela znám. V Berlíně se potkali Američan Ian Hooper, Ital Claudio Donzelli a Brit Craig Saunders a brzy nato založili kapelu. Dali si jméno Mighty Oaks a od roku 2015, kdy příjemně překvapili na festivalu Rock im Park, o nich na musicserveru píšeme průběžně. Toto je další kapitola.


Filmy, panelové diskuze i taneční performance nabídne letošní festival Film a architektura
Musicserver | 16:34:00
Pět dnů, dvacet mezinárodních a tuzemských snímků, diskuze s režiséry a odborníky nebo taneční performance. Festival Film a architektura zavítá ve dnech 30. září - 4. října do ...


Proměňte svůj home office v oázu klidu
Kurzy.cz | 18:42:33
S navratem zivota do relativniho normalu se vetsina z nas mohla vratit do kancelari, ale prace z domova je porad pro mnoho lidi alternativou. Investice do domaci kancelare je investici do nas samotnych.


Ecofin: Ministři financí jednali o digitální transformaci a udržitelném financování. Osm zemí apelovalo na dodržování fiskálních pravidel
Kurzy.cz | 13:50:00
Na neformálním setkání Rady Ecofin pod vedením slovinského předsednictví debatovali ministři financí Evropské unie o digitální transformaci ve světě financí a o problematice udržitelného financování. Tématem bylo také zdanění digitální ekonomiky a dodr...


Na jihozápadě Vysočiny i jihu Čech hrozí silné bouřky a přívalové deště
idnes.cz | 19:20:00
Na jihozápadě Vysočiny se dnes vpodvečer vytvořily velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, které se nad územím téměř nehýbou. Může během nich lokálně napršet až 50 litrů vody za hodinu. Během večera budou bouřky slábnout. Výstraha meteorologů platí do 21:30 na Vysočině pro Jihlavsko, Pelhřimovsko a okolí Pacova a Telče, na jihu Čech pro okolí Dačic.


Je to posvátná povinnost, říkají vědci k identifikaci obětí i po 20 letech
idnes.cz | 18:35:00
Američanka Dorothy Morganová byla jednou z obětí teroristických útoků z 11. září. Před dvaceti lety zmizela v troskách Světového obchodního centra. Minulý měsíc oznámily úřady její dceři, že díky pokročilé analýze DNA její matku identifikovaly. U dalších stovek obětí stále takové potvrzení nepřišlo, uvádí ve svém článku deník The New York Times.


Turistická špička se přes hory přelila už na jaře, v létě zájem opadl
idnes.cz | 18:33:00
Loňský a letošní jarní extrémní zájem turistů o hory v létě mírně opadl. Návštěvnost národních parků však každoročně roste o desítky procent. Stejně jako loni však sezonu ovlivnila protiepidemická opatření. „Červenec byl v porovnání s loňským rokem opravdu špatný,“ podotkl majitel špindlerovské ubytovací kanceláře Martin Jandura.


Vodík vyrobený elektrolýzou jako palivo budoucnosti. V cestě ale stojí překážky
idnes.cz | 17:59:00
Vodík vyrobený elektrolýzou z vody je podle odborníků do budoucna velkou nadějí. Širšímu využití zatím ale brání omezené možnosti jeho přepravy na větší vzdálenosti. Na řešení proto pracují přední dopravci. Ti navrhují novou generaci lodí, které by vodík při velmi nízkých teplotách transportovaly po celém světě.


Meteorologové varují před bouřkami na Vysočině. Ty budou ale večer slábnout
ČT24 | 19:52:37
Na jihozápadě Vysočiny se v sobotu vpodvečer vytvořily velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, které se nad územím téměř nehýbou. Může během nich lokálně napršet až 50 litrů vody za hodinu. Večer budou bouřky slábnout. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Jeho výstraha platí do 21:30 na Vysočině pro Jihlavsko, Pelhřimovsko a okolí Pacova a Telče, na jihu Čech pro okolí Dačic.


Na tu hrůzu nikdy nemůžete zapomenout, říká newyorský hasič
Novinky.cz | 19:48:01
Dvacáté výročí tragických teroristických útoků na Spojené státy americké si v sobotu 11. září 2021 připomněl Sbor dobrovolných hasičů Prahy 1 tradičním pietním aktem u pomníku na pražské Kampě 20. Prahu při této příležitosti navštívil newyorský hasič James Manahan, který po útocích na dvojčata pomáhal. Uvedl, že na tragédii se nedá zapomenout. Sám se také dodnes potýká s následky v podobě zdravotních problémů.


Na Vysočině hrozí silné bouřky, mraky se téměř nehýbou, varovali meteorologové
Novinky.cz | 19:12:01
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu večer varoval před velmi silnými bouřkami na Vysočině. Výstraha týká jen pěti okresů, jde však o vysoký stupeň nebezpečí.


Po tornádu v Hruškách ho museli vyprostit z trosek. Stále má co dělat s opravami
Novinky.cz | 19:00:02
Tornádo, které zpustošilo jižní Moravu, mají obyvatelé Hrušek stále v živé paměti. Jedním z nich je 77letý Miroslav Petrjánoš, který se v Hruškách narodil. Muž věří, že do zimy by mohl bydlet jako dřív. Práce však má on i další lidé v obci před sebou stále dost.


Volný přirovnával očkování k Mengeleho pokusům. Podporovatelé mu viseli na rtech
Novinky.cz | 18:12:02
K pokusům nacistického lékaře Josefa Mengeleho na dětech přirovnal v sobotu nezařazený poslanec Lubomír Volný očkování proti covidu-19. Bylo to na předvolebním mítinku v Českých Budějovicích, kde Volný propagoval své hnutí Volný blok, s nímž by rád pronikl do Sněmovny. Volný má kampaň postavenou hlavně na vymezování se proti opatřením proti koronaviru. Redakcí oslovení příznivci neměli s jeho často kontroverzními výroky problém.


Na jihozápadě Vysočiny a jihu Čech hrozí silné bouřky. Lokálně může napršet až 50 litrů za hodinu
lidovky.cz | 19:43:25
Na jihozápadě Vysočiny se dnes vpodvečer vytvořily velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, které se nad územím téměř nehýbou. Může během nich lokálně napršet až 50 litrů vody za hodinu. Během večera budou bouřky slábnout. Výstraha meteorologů platí do 21:30 na Vysočině pro Jihlavsko, Pelhřimovsko a okolí Pacova a Telče, na jihu Čech pro okolí Dačic.


Nedostatek dřeva šroubuje ceny. Drahé a hůře dostupné jsou i další stavební materiály
lidovky.cz | 19:05:00
Zpožděné stavby, dlouhé dodací lhůty – a samozřejmě mnohem vyšší cenovky pro zákazníky. Chybějící dříví ochromuje stavebnictví i nábytkářství. Ceny řeziva za poslední rok stoupají o desítky procent.


František není dobrý katolík. Papežova návštěva na Slovensku věřící z gauče nezvedá
aktuálně.cz | 19:55:46
Podporuje očkování, je pro přijímání migrantů a nechce soudit homosexuály. Papež František na Slovenku není tak oblíbený jako Jan Pavel II.


Bezpečnost není samozřejmá, shodují se politici. Při výročí vyzdvihli důležitost NATO
aktuálně.cz | 19:55:10
Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) 11. září 2001 ukázalo, že skončila doba, kdy agrese a konflikty znamenaly, že jeden stát napadne druhý.


Amerika si připomíná oběti útoků 11. září. Na vzpomínkové akce dorazily tisíce lidí
aktuálně.cz | 18:34:16
Dvacet let od útoku na Světové obchodní centrum se na mnohých místech ve Spojených státech konaly vzpomínkové ceremonie.


Počasí: Nad Vysočinou stojí mraky, hrozí velmi silné bouřky
Eurozpravy-domácí | 19:36:00
Na jihozápadě Vysočiny se dnes vpodvečer vytvořily velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, které se nad územím téměř nehýbou.


11. září si lidé uvědomili hrozby současného světa, říkají politici
Eurozpravy-domácí | 17:08:00
Politici při příležitosti 20. výročí od útoku na Spojené státy uvedli, že je nutné s terorismem bojovat a že bezpečnost není samozřejmá. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) 11. září 2001 ukázalo, že skončila doba, kdy agrese a konflikty znamenaly, že jeden stát napadne druhý.


Výpadky v MHD i uzávěrka části dálnice. Slovensko se chystá na příjezd papeže
Eurozpravy-zahraniční | 19:26:00
Slovensko po 18 letech znovu navštíví hlava katolické církve. Papež František zavítá do země v neděli a setrvá v ní do středy. Jaký má program a jak se země na jeho příjezd připravuje?


Merkelová v Polsku vyzvala k řešení sporu s EU
Eurozpravy-zahraniční | 18:24:00
Německá kancléřka Angela Merkelová se vyslovila pro řešení sporu Evropské unie s Polskem kvůli kontroverzní reformě justice jednáním, nikoli soudní cestou. Podle agentury DPA to řekla po dnešním jednání s polským premiérem Mateuszem Morawieckým ve Varšavě.


Afghánci netuší, co se 11. září stalo. O útocích neslyšeli ani v Kábulu
Eurozpravy-zahraniční | 17:49:00
Na rušném tržišti v západní části afghánského Kábulu málo kdo věděl, že dnes uplynulo 20 let od teroristických útoků z 11. září 2001, píše zpravodajský web BBC. Někteří Afghánci podle něj vůbec netušili, co se tehdy v New Yorku stalo. Pro jiné je vzpomínka na tragédii úzce spjata s boji v Afghánistánu.


Počasí: Nad Vysočinou stojí mraky, hrozí velmi silné bouřky
Eurozpravy-počasí | 19:36:00
Na jihozápadě Vysočiny se dnes vpodvečer vytvořily velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, které se nad územím téměř nehýbou.


Nejstarší snímky aktů z Německa. Takto se fotila nahota v 19. století
Reflex | 17:00:00
Pokud si myslíte, že odvážné fotografie, akty, nahota ale i porno jsou výsadou moderních dob a časopisů jako je Playboy nebo Hustler, tak byste byli na omylu. Pořádně peprné scény byste našli už na středověkých kresbách, výjimkou nebyly ani v baroku. A s příchodem fotografie touha lidí pro prasárničkách rozhodně neutichla. Už na sklonku 19. století se odvážlivci mohli pochlubit fotografií sexuálního aktu, kde nezůstal prostor pro fantazii. A ne jinak tomu bylo ani v puritánské první polovině 20. století - nejvíce podobných fotek, případně pohlednic pochází ze sousedního Německa. Na hanbaté snímky z přelomu století se můžete podívat v galerii.


Čeští politici k 11. září: Před 20 lety se zastavil svět, s terorismem je nutné bojovat
Tiscali-zprávy | 19:12:45
Čeští politici při příležitosti 20. výročí od útoku na Spojené státy uvedli, že je nutné s terorismem bojovat a že bezpečnost není samozřejmá. Někteří v této souvislosti zdůraznili význam našeho členství v NATO.


Svět si připomněl 11. září, Biden vyzval Američany k jednotě
Tiscali-zprávy | 11:22:15
Tisíce lidí si dnes v místě, kde stávala newyorská dvojčata Světového obchodního centra (WTC), připomněly památku obětí teroristických útoků 11. září 2001. Pietní akce se zúčastnil americký prezident Joe Biden a jeho předchůdci Barack Obama a Bill Clinton, na pietě v Pensylvánii promluvil také bývalý americký prezident George Bush mladší.


Dny jednoty po útocích se zdají být vzdálené, vzkázal Americe George Bush
E15-ekonomika | 19:40:00
U pensylvánské obce Shanksville se dnes za přítomnosti americké viceprezidentky Kamaly Harrisové a George Bushe, který byl prezidentem v době teroristických útoků 11. září 2001, konala vzpomínková akce pro rodiny obětí letu United Airlines 93. Čtvrtý unesený letoun se po potyčce cestujících a posádky s únosci zřítil ve státě Pensylvánie u Shanksville. 


Rána pro drogový byznys. Britové zadrželi jachtu s pětimiliardovým nákladem kokainu
E15-ekonomika | 16:47:00
Britští kriminalisté 130 kilometrů od pobřeží zadrželi jachtu s dvěma tunami kokainu na palubě. Cenu drog odhadli na 160 milionů liber (4,7 miliardy korun).


Dny jednoty po útocích se zdají být vzdálené, vzkázal Americe George Bush
E15-politika | 19:40:00
U pensylvánské obce Shanksville se dnes za přítomnosti americké viceprezidentky Kamaly Harrisové a George Bushe, který byl prezidentem v době teroristických útoků 11. září 2001, konala vzpomínková akce pro rodiny obětí letu United Airlines 93. Čtvrtý unesený letoun se po potyčce cestujících a posádky s únosci zřítil ve státě Pensylvánie u Shanksville. 


Rána pro drogový byznys. Britové zadrželi jachtu s pětimiliardovým nákladem kokainu
E15-politika | 16:47:00
Britští kriminalisté 130 kilometrů od pobřeží zadrželi jachtu s dvěma tunami kokainu na palubě. Cenu drog odhadli na 160 milionů liber (4,7 miliardy korun).


Nad Vysočinou se zastavily mraky, formují se silné bouřky
Globe24 | 19:34:00
Na jihozápadě Vysočiny se dnes vpodvečer vytvořily velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, které se nad územím téměř nehýbou.


Katalánci opět volají po nezávislosti. V Barceloně demonstrovaly tisíce lidí
idnes.cz | 21:17:00
Přes sto tisíc lidí se v sobotu v Barceloně zúčastnilo demonstrace, při níž opět zazněly výzvy k nezávislosti autonomní oblasti Katalánsko na Španělsku. Informovala o tom agentura Reuters. Akce se konala u příležitosti svátku Katalánska La Diada.


Pražští hasiči uctili oběti z 11. září. Český pomník newyorského kolegu dojal
idnes.cz | 20:48:00
Dvacáté výročí teroristických útoků na budovy Světového obchodního centra (WTC) v New Yorku si připomínali v sobotu i lidé v Česku. V Praze na Kampě byl u památníku 343 newyorských hasičů, kteří 11. září 2001 zahynuli při záchranných pracích v troskách WTC, také newyorský hasič James Manahan. Podílel se tehdy na záchraně životů.


Zlatého lva z Benátek vyhrál Happening, cenu má i Penelope Cruzová
idnes.cz | 20:45:00
Porota 78. ročníku filmového festivalu v Benátkách, kterou vedl jihokorejský režisér Bong Joon Ho, vyhlásila vítěze. Zlatého lva získalo francouzské drama o potratu Happening, které natočila Audrey Diwanová.


Naděje pro pacienty s demencí. V Praze vznikla první mozková banka
idnes.cz | 20:00:00
Důležitý krok k výzkumu neurodegenerativních onemocnění udělala Fakultní Thomayerova nemocnice ve spolupráci s 3. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v Praze. Na začátku prázdnin se otevřela mozková banka, zatím jediné podobné zařízení v České republice. V ní se uchovávají pro další bádání tkáně pacientů, kteří zemřeli na Alzheimerovu či Parkinsonovu nemoc.


Co je to bezosismus? Když práci řídí data, senzory a slogany jako v Amazonu. Systém může být hlavní odkaz Jeffa Bezose
iHned.cz | 20:20:00
AB 701. Tajemná zkratka, která nemá nic společného s Andrejem Babišem, se sci-fi tematikou, ani se pod ní neukrývá označení vojenského letounu. Zajímá ovšem nejbohatšího člověka světa Jeffa Bezose a vedení „jeho“ Amazonu. AB 701 je totiž...


Usměvavý terorista se prokopal z věznice a už je znovu za mřížemi. Izraelci dopadli Zubajdího, symbol intifády
iHned.cz | 20:00:00
Zakaríja Zubajdí plnil stránky izraelských novin po dvě desetiletí. Mohl za to jeho životní příběh, kdy střídal terorismus s mírovými iniciativami, ale i jeho bezprostřední úsměv a schopnost a ochota mluvit s novináři. Minulou neděli spolu s dalšími...


Hrad Svojanov slaví tři jedničky
Novinky.cz | 21:13:02
Nekulaté, přesto magické výročí tento víkend slaví hrad Svojanov na Svitavsku. Právě před 111 lety totiž svojanovský velkostatek zakoupilo královské věnné město Polička. A s výjimkou let komunismu jej vlastní dodnes.


Ranhojičky od sv. Anny léčbu larvami neopouští
Novinky.cz | 20:57:01
Ranhojiče by většina lidí zařadila do středověku, kdy se léčilo pijavicemi a rány se vypalovaly žhavým železem. Ale v nemocnicích je najdete i dnes. Například ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně (FNUSA) specialistky pro hojení ran toto označení vůbec nepovažují za přežitek. Ony totiž skutečně hojí rány.


Byl to absolutní budíček, říká Alexandr Vondra o útocích z 11. září
Novinky.cz | 20:37:02
Před dvaceti lety se stal New York a Washington terčem teroristických útoků unesenými letadly. Dobře si na ně pamatuje i Alexandr Vondra, který krátce předtím skončil ve funkci velvyslance v USA a nastoupil na místo organizátora summitu NATO.


Extrémní bouřky na Vysočině: Mraky se skoro nehýbou, varují meteorologové
Denik.cz | 20:49:00
Na jihozápadě Vysočiny se vpodvečer vytvořily velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, které se nad územím téměř nehýbou. Může během nich lokálně napršet až 50 litrů vody za hodinu. Večer budou bouřky slábnout.


Oslavy na Brněnské přehradě: lodě praskaly ve švech, lákala sanitka i simulátor
Denik.cz | 19:55:00
/FOTO, VIDEO/ Šinu si to rychlým krokem na Brněnskou přehradu do přístaviště, abych stihla začátek oslavy tři čtvrtě století brněnské lodní dopravy. Už z dálky vidím barevnou balónkovou výzdobu a slyším já chči balónek z úst malého chlapce v tričku s dinosaury. Je sobota a kolem bílé kotvy se už hemží davy lidí. Přes všechny se proderu až k zábradlí. V tom odbíjí jedenáctá hodina dopoledne a nastupují lodní kapitáni. Řadu mužů v pěkných stejnokrojích si okamžitě fotí všichni přihlížející včetně mě.


S Karlem jsme toho hodně zažili, nic nás nerozhodí, říká herečka Kouklová
revue.idnes.cz | 19:00:00
Půvabná herečka Nikol Kouklová se vdala do známé herecké rodiny, ale sama ve svých aktivitách také nijak nezahálí. Co vše jí dal delší pobyt v USA, kde s mužem pracovala na neuvěřitelných místech?


Hlavní cenu benátského festivalu získal film o potratech L'Événement
bleskove.cz | 21:03:12
Vypráví o mladé ženě, která chce jít ve Francii na počátku 60. let na potrat, což bylo tehdy nezákonné.


Matka čtyř dětí prohledává kontejnery, vydělá si tím 21 tisíc za týden
bleskove.cz | 19:29:07
Američanka prohledává kontejnery a odpadkové koše a následně prodává cenné věci, které v nich najde.


Trump během piety navštívil hasiče a strážníky. Zkritizoval stažení vojsk z Afghánistánu
blesk | 20:45:00
Bývalý prezident Spojených států Donald Trump v sobotu kritizoval svého nástupce Joea Bidena za stažení amerických vojáků z Afghánistánu. Uvedla to agentura Reuters. Trump dnes k příležitosti 20. výročí teroristických útoků z 11. září 2001 navštívil newyorský policejní okrsek a požární stanici, kde promluvil ke strážníkům a hasičům.


Sportovce Jakuba (†30) srazil v Budapešti mikrobus: Loučení se svobodou skončilo jeho smrtí
blesk | 20:21:00
Velké neštěstí se o událo v maďarském hlavním městě Budapešť. O život tam přišel třicetiletý Slovák, kterého na přechodu pro chodce srazilo auto. Podle všeho se jednalo o sportovce Jakuba, který holdoval triatlonu.


Protesty proti opatřením i pasům: Lidé šli do ulic v Nizozemí, Řecku i v Rakousku. Dánové slaví
blesk | 20:20:00
Desetitisíce demonstrantů v nizozemských městech a tisícovky ve Vídni dnes demonstrovaly proti omezením a zákazům souvisejícím s covidovou pandemií. V Nizozemsku se lidé vydali do ulic v doprovodu hudebníků a DJ, aby protestovali proti omezením kulturních akcí. Protesty pokračují také v Řecku a ve Francii. Desetitisíce Dánů se dnes naopak vydaly na rockový koncert.


Rychlík z Prahy do Aše prorazil závoru do Německa: Od jízdy „vlaku svobody“ uplynulo 70 let
blesk | 20:15:00
Před 70 lety, 11. září 1951, prorazil československou železnou oponu rychlík z Prahy do Aše a převezl 110 cestujících do západního Německa. Vlak číslo 3717, později nazvaný „vlak svobody“, odjel ve 14:12 z Chebu do Aše, kde ovšem nezastavil, přerazil dřevěnou závoru a přejel státní hranici. Útěk zorganizovali strojvůdce Jaroslav Konvalinka, výpravčí Karel Truksa a lékař Jaroslav Švec. Do Československa se poté vrátilo 77 ze 110 cestujících, kteří o plánovaném útěku nevěděli. Úspěšná akce několika odpůrců komunistického režimu vedla posléze ke zrušení trati Cheb-Aš-Hof. Trať byla obnovena v prosinci 2015.


A je po legraci: Prince Harryho a Meghan vypískali!
blesk | 20:00:00
V Americe sláva, doma v Británii ostuda. Tak se dá shrnout čtvrteční reakce britského publika na ukázky z březnového rozhovoru Oprah Winfreyové (67) s princem Harrym (36) a jeho manželkou Meghan (40), ve kterém obvinili britskou královskou rodinu z rasismu.


Silné bouřky a lijáky zasáhly Vysočinu, hrozí i kroupy. Sledujte radar Blesku
blesk | 19:30:00
Na jihozápadě Vysočiny se dnes vpodvečer vytvořily velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, které se nad územím téměř nehýbou. Může během nich lokálně napršet až 50 litrů vody za hodinu. Večer budou bouřky slábnout. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Jeho výstraha platí do 21:30 na Vysočině pro Jihlavsko, Pelhřimovsko a okolí Pacova a Telče, na jihu Čech pro okolí Dačic.


Odhodily svršky a vlezly do ledové vody nahé: Režisér Vorel svlékl v novém filmu nejen Majdu z Vyprávěj
super | 21:05:03
Svléknout do filmu herečky je nelehký úděl každého režiséra. V tomto případě šlo kromě nahoty ale také o to, aby se dámy přizpůsobily nepříznivým podmínkám, které představovaly velmi nízké teploty.


Striptérka Ála z Discopříběhu bude znovu dráždit přednostmi: Zahraje si prsatou prodavačku langošů
super | 19:35:03
Chyběla vám sexy Ála z Discopříběhu? V seriálu Dvojka na zabití si


Eva Čížkovská (55)

sice nezahraje striptérku, ale opět bude pořádně provokativní. Když si přečetla scénář k epizodní roli prodavačky ve stánku s langoši, neváhala.


Hlavní cenu benátského festivalu získal film o potratech L'Événement
pikant | 21:03:12
Vypráví o mladé ženě, která chce jít ve Francii na počátku 60. let na potrat, což bylo tehdy nezákonné.


Matka čtyř dětí prohledává kontejnery, vydělá si tím 21 tisíc za týden
pikant | 19:29:07
Američanka prohledává kontejnery a odpadkové koše a následně prodává cenné věci, které v nich najde.


Králové kdysi populární třídy aut dožívají ve smutné křeči, vládne jim doprodávaný vůz
Autoforum.cz | 16:30:00
Berme to jako poučení o tom, jak krutě pomíjivá může být sláva určitého typu aut a jak rychle může vzít za své třeba popularita SUV. Z někdejší oblíbenosti MPV nezbylo nic, stejně jako z vrcholných modelů této třídy. (Petr Miler)


F1: Sprint na Monze vyhrál Bottas, první odstartuje Verstappen
Auto.cz | 19:25:00
Sprintovou kvalifikaci na Grand Prix Itálie 2021 vyhrál Valtteri Bottas, který ale do závodu po penalizaci odstartuje poslední. Pole position tak získal Max Verstappen. Hamilton skončil ve sprintu na pátém místě.


Hrad Svojanov slaví tři jedničky
Novinky-kultura | 21:13:02
Nekulaté, přesto magické výročí tento víkend slaví hrad Svojanov na Svitavsku. Právě před 111 lety totiž svojanovský velkostatek zakoupilo královské věnné město Polička. A s výjimkou let komunismu jej vlastní dodnes.


V novém týdnu znovu převládne pěkné letní počasí
Kurzy.cz | 19:08:34
V srpnu se místy objevilo horší počasí a pršelo. Září se však snaží situaci vynahradit. V mnohých případech až extrémně. V Norsku byla v posledních dnech zaznamenána nejvyšší zářijová teplota v historii, skoro 29 °C.


Co je to bezosismus? Když práci řídí data, senzory a slogany jako v Amazonu. Systém může být hlavní odkaz Jeffa Bezose
Hospodářské noviny | 20:20:00
AB 701. Tajemná zkratka, která nemá nic společného s Andrejem Babišem, se sci-fi tematikou, ani se pod ní neukrývá označení vojenského letounu. Zajímá ovšem nejbohatšího člověka světa Jeffa Bezose a vedení „jeho“ Amazonu. AB 701 je totiž...


Usměvavý terorista se prokopal z věznice a už je znovu za mřížemi. Izraelci dopadli Zubajdího, symbol intifády
Hospodářské noviny | 20:00:00
Zakaríja Zubajdí plnil stránky izraelských novin po dvě desetiletí. Mohl za to jeho životní příběh, kdy střídal terorismus s mírovými iniciativami, ale i jeho bezprostřední úsměv a schopnost a ochota mluvit s novináři. Minulou neděli spolu s dalšími...


Vlak svobody prorazil železnou oponu. Cestující o ničem nevěděli
ČT24 | 20:28:39
Před 70 lety zažilo Československo největší hromadný útěk na Západ. Začalo se mu říkat vlak svobody; 11. září 1951 se tři odpůrci komunismu rozhodli prorazit si cestu do západního Německa. Uvnitř vlakové soupravy bylo 110 cestujících a většina o plánovaném útěku nevěděla. Za hranicemi zůstalo 36 z nich. Výročí si v sobotu připomněli v původním cílovém městě – v Aši.


Poslanci se sejdou naposledy před volbami. Na programu mají téměř dvě stě bodů
ČT24 | 12:56:49
Poslední řádná schůze sněmovny v tomto složení začne v úterý. Na programu má hlavně zákony vrácené Senátem a taky několik třetích čtení. Projednat by měli politici 196 bodů, a ani tentokrát není jasné, jestli to zvládnou.


Silničáři preventivně rozebírají svah na D8
ČT24 | 15:06:03
Ze svahu u dálnice D8 odvezou silničáři desítky tisíc tun zeminy. Pracují v místě, kde komunikaci hlídají hlubinná čidla kvůli možnému sesuvu. Odlehčování svahu je preventivní, při silných deštích by se totiž podle vědců mohl pohnout.


Stát chce do svých řad dalších sedm tisíc zaměstnanců. Opozici vadí úředníci, mluví o rozhazování peněz
ČT24 | 14:18:07
Stát chce v příštím roce přijmout bezmála sedm tisíc nových zaměstnanců. Česká televize to zjistila z návrhu státního rozpočtu na rok 2022. Přibýt mají hlavně noví učitelé, policisté, vojáci, hasiči, ale i státní úředníci. Opozice vládu kritizuje, že jen za posledních pět let nabraly státní instituce přes čtyřicet tisíc nových zaměstnanců.


S klavírem je to jako s kolem. Nemyslíte na šlapání, ale na to, kam jedete
Respekt | 22:35:28
Rozhovor: Klavírista Kit Armstrong vystoupí v české premiéře na festivalu Dvořákova Praha


Cestovní kanceláře opět létají z Prahy do Tuniska
Eurozpravy-domácí | 21:00:00
Tuzemské cestovní kanceláře (CK) dnes zahájily druhý týden obnovených letů do Tuniska. Z pražského letiště Václava Havla dnes do severoafrické země odletěla dvě letadla s turisty. Lidé mířili na ostrov Džerba i do oblastí na pevnině. Ceny zájezdů jsou podle Kateřiny Duškové z Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch momentálně na rekordně nízké úrovni. Komplikací ovšem je požadavek PCR testů na koronavirus před vstupem do země i pro očkované, řekla ČTK.


"To je Amerika, kterou znám." Bush a Harrisová vyzvali na pietní akci k 11. září Američany k jednotě
Eurozpravy-zahraniční | 21:41:00
U pensylvánské obce Shanksville se dnes za přítomnosti americké viceprezidentky Kamaly Harrisové a George Bushe, který byl prezidentem v době teroristických útoků 11. září 2001, konala vzpomínková akce pro rodiny obětí letu United Airlines 93. Čtvrtý unesený letoun se po potyčce cestujících a posádky s únosci zřítil ve státě Pensylvánie u Shanksville.


Nizozemci a Rakušané protestovali proti koronavirovým omezením
Eurozpravy-zahraniční | 20:33:00
Desetitisíce demonstrantů v nizozemských městech a tisícovky ve Vídni dnes demonstrovaly proti omezením a zákazům souvisejících s covidovou pandemií. V Nizozemsku se lidé vydali do ulic v doprovodu hudebníků a dýdžejů, aby protestovali proti omezením kulturních akcí. Desetitisíce Dánů se dnes naopak vydaly na rockový koncert.


Fotbalisté Plzně doma porazili Spartu 3:2 a vystřídali ji v čele první ligy
Tiscali-zprávy | 21:15:39
Fotbalisté Plzně ve šlágru 7. ligového kola zdolali doma Spartu 3:2. Západočeši připravili pražskému rivalovi premiérovou porážku v sezoně nejvyšší soutěže a vystřídali ho v čele neúplné tabulky. Letenští prohráli po 15 ligových zápasech a z druhé příčky ztrácejí na Viktorii dva body.


Zlatého lva si z Benátek odnáší pošesté žena - za potratové drama L’Événement
Tiscali-zprávy | 21:01:02
Zlatého lva, hlavní cenu mezinárodního filmového festivalu v Benátkách, získal francouzský film L’Événement (Událost nebo Příhoda). Film natočila režisérka Audrey Diwanová podle knižní autobiografie Annie Ernauxové. Vypráví o mladé ženě, která chce jít ve Francii na počátku 60. let na potrat, což bylo tehdy ještě nezákonné. Stříbrného lva získal italský režisér Paolo Sorrentino za snímek Boží ruka.


Proti covidovým omezením protestovali Nizozemci, Rakušané i Řekové
Tiscali-zprávy | 20:52:56
Desetitisíce demonstrantů v nizozemských městech a tisícovky ve Vídni dnes demonstrovaly proti omezením a zákazům souvisejících s covidovou pandemií. V Nizozemsku se lidé vydali do ulic v doprovodu hudebníků a dýdžejů, aby protestovali proti omezením kulturních akcí. Desetitisíce Dánů se dnes naopak vydaly na rockový koncert. V Řecku se protesty zvrhly v násilnosti.


Katalánci opět volají po nezávislosti. V Barceloně demonstrovalo přes sto tisíc lidí
lidovky.cz | 22:40:30
Přes sto tisíc lidí se v sobotu v Barceloně zúčastnilo demonstrace, při níž opět zazněly výzvy k nezávislosti autonomní oblasti Katalánsko na Španělsku. Informovala o tom agentura Reuters. Akce se konala u příležitosti svátku Katalánska La Diada.


V Barceloně vyšly do ulic tisíce lidí: Katalánci chtějí samostatnost od Španělska
blesk | 21:45:00
Přes sto tisíc lidí se dnes v Barceloně zúčastnilo demonstrace, při níž opět zazněly výzvy k nezávislosti autonomní oblasti Katalánsko na Španělsku. Informovala o tom agentura Reuters. Akce se konala u příležitosti svátku Katalánska La Diada.


Vášeň se mu vymkla z rukou: V bytě zatčeného zvrhlíka našli kompletní sortiment dámského second handu
blesk | 21:44:00
V Japonsku policie zatkla nenapravitelného fetišistu, který systematicky kradl dámské spodní prádlo. Doma měl 730 kusů podprsenek a kalhotek.


Zlatého lva v Benátkách získalo drama o potratech
Novinky-kultura | 20:38:37
Zlatého lva, hlavní cenu mezinárodního filmového festivalu v Benátkách, získal francouzský film L'Événement (Událost nebo Příhoda). Oznámila to v sobotu večer porota soutěžní přehlídky. Film natočila režisérka Audrey Diwanová podle knižní autobiografie autorky Annie Ernauxové. Vypráví o mladé ženě, která chce jít ve Francii na počátku 60. let na potrat, což bylo tehdy nezákonné. Soutěžní filmy posuzovala porota, jíž předsedal jihokorejský oscarový režisér Pong Čun-hoa.


Duel Jaromíra Soukupa 10. 9. 2021 s Janou Maláčovou v našem YouTube archivu
Tyden-sport | 08:33:00
Exkluzivní rozhovor s předními politiky a osobnostmi. Aktuální otázky, pádné argumenty, ožehavá témata.


Ponížení, nebo kalkul?
Tyden-sport | 12:00:00
Karlovarský filmový festival bývá pompézní přehlídkou nejen filmové tvorby, ale také tvorby módních návrhářů. Některé herečky vynesou na červený koberec opravdu extravagantní modely, jiné se zase drží umírněnějšího stylu, ale společným jmenovatelem je snaha vypadat co nejlépe. Jitka Čadek Čvančarová svou vizáží pokaždé zaujme, letos ale narazila na velmi netaktní chování a posměch.


Duel Jaromíra Soukupa 10. 9. 2021 s Janou Maláčovou v našem YouTube archivu
Tyden-Byznys | 08:33:00
Exkluzivní rozhovor s předními politiky a osobnostmi. Aktuální otázky, pádné argumenty, ožehavá témata.


Ponížení, nebo kalkul?
Tyden-Byznys | 12:00:00
Karlovarský filmový festival bývá pompézní přehlídkou nejen filmové tvorby, ale také tvorby módních návrhářů. Některé herečky vynesou na červený koberec opravdu extravagantní modely, jiné se zase drží umírněnějšího stylu, ale společným jmenovatelem je snaha vypadat co nejlépe. Jitka Čadek Čvančarová svou vizáží pokaždé zaujme, letos ale narazila na velmi netaktní chování a posměch.


Ponížení, nebo kalkul?
Tyden-zahraniční | 12:00:00
Karlovarský filmový festival bývá pompézní přehlídkou nejen filmové tvorby, ale také tvorby módních návrhářů. Některé herečky vynesou na červený koberec opravdu extravagantní modely, jiné se zase drží umírněnějšího stylu, ale společným jmenovatelem je snaha vypadat co nejlépe. Jitka Čadek Čvančarová svou vizáží pokaždé zaujme, letos ale narazila na velmi netaktní chování a posměch.


Ikonické snímky z 11. září 2001: zkáza New Yorku i pocity sounáležitosti
iHned.cz | 20:23:00
Každý současník si dodnes pamatuje, kde byl a co dělal, když se dozvěděl o teroristických útocích v New Yorku a Washingtonu. Desítky, ne-li stovky milonů lidí seděli u svých televizorů a šokovaně stále dokola sledovali záběry letadel narážejících...


Ikonické snímky z 11. září 2001: zkáza New Yorku i pocity sounáležitosti
Hospodářské noviny | 20:23:00
Každý současník si dodnes pamatuje, kde byl a co dělal, když se dozvěděl o teroristických útocích v New Yorku a Washingtonu. Desítky, ne-li stovky milonů lidí seděli u svých televizorů a šokovaně stále dokola sledovali záběry letadel narážejících...


Duel Jaromíra Soukupa 10. 9. 2021 s Janou Maláčovou v našem YouTube archivu
Tyden-domácí | 08:33:00
Exkluzivní rozhovor s předními politiky a osobnostmi. Aktuální otázky, pádné argumenty, ožehavá témata.


Ponížení, nebo kalkul?
Tyden-domácí | 12:00:00
Karlovarský filmový festival bývá pompézní přehlídkou nejen filmové tvorby, ale také tvorby módních návrhářů. Některé herečky vynesou na červený koberec opravdu extravagantní modely, jiné se zase drží umírněnějšího stylu, ale společným jmenovatelem je snaha vypadat co nejlépe. Jitka Čadek Čvančarová svou vizáží pokaždé zaujme, letos ale narazila na velmi netaktní chování a posměch.


Duel Jaromíra Soukupa 10. 9. 2021 s Janou Maláčovou v našem YouTube archivu
Tyden-Lide | 08:33:00
Exkluzivní rozhovor s předními politiky a osobnostmi. Aktuální otázky, pádné argumenty, ožehavá témata.


Na závěrečné zkoušky v autoškole se místy tvoří fronty. Problém hlásí Praha a Ústecko
ČT24 | 12:27:44
Na závěrečné zkoušky čekají žadatelé o řidičský průkaz na některých místech i měsíce. Úřady totiž dohání období, kdy se kvůli koronavirovým opatřením konat nemohly. Největší zdržení hlásí Asociace autoškol ČR v hlavním městě nebo na Ústecku. Podle ministerstva dopravy jsou ale podobné příklady v republice spíše výjimkou.


Duel Jaromíra Soukupa 10. 9. 2021 s Janou Maláčovou v našem YouTube archivu
Tyden-Kultura | 08:33:00
Exkluzivní rozhovor s předními politiky a osobnostmi. Aktuální otázky, pádné argumenty, ožehavá témata.


Ponížení, nebo kalkul?
Tyden-Kultura | 12:00:00
Karlovarský filmový festival bývá pompézní přehlídkou nejen filmové tvorby, ale také tvorby módních návrhářů. Některé herečky vynesou na červený koberec opravdu extravagantní modely, jiné se zase drží umírněnějšího stylu, ale společným jmenovatelem je snaha vypadat co nejlépe. Jitka Čadek Čvančarová svou vizáží pokaždé zaujme, letos ale narazila na velmi netaktní chování a posměch.Return to top