Celkem 139927 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 03.10.2021


Vylepšení podpory videa v PipeWire, nový ovladač pro ATI Radeony 9000
Root.cz | 01:00:06
LLVM 13.0 přináší binární balíček Flang a vylepšený OpenCL Clang, ARMv9 a GNU GCC, Intel zkoumá možnosti synchronizovaného plánovače CPU+GPU na Linuxu, I/O rozhraní Linuxu umí dokonce 5,1M IOPS/jádro.


Obě dobře tančily, srovnává Trávníček partnerku ze StarDance a Droběnu
revue.idnes.cz | 01:00:07
Pavel Trávníček v říjnu během StarDance oslaví 71. narozeniny a je nejstarší soutěžící show. Rád vzpomíná na tanec z pohádky Tři oříšky pro Popelku, když ho Helena Růžičková unesla jednou rukou. Nyní bude tančit s Veronikou Lálovou (29), která před pěti lety StarDance vyhrála se Zdeňkem Piškulou.


Zasoutěžte si s Nedělním Bleskem o film Duše na DVD
blesk | 01:00:11
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Hrajte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Karel
blesk | 01:00:11
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Motocyklová VC Amerik 2021: Kvalifikaci MotoGP vyhrál Bagnaia, Márquez třetí
Auto.cz | 00:05:00
Francesco Bagnaia sesadil v Austinu z kvalifikačního trůnu Marca Márqueze. Ve slabších kubaturách se radovali Raúl Fernández (Moto2) a Jaume Masiá (Moto3).


Autofotka týdne: Rolls přepne na elektro. Startuje miliony kilometrů testů
Auto-iDNES.cz | 01:00:12
Britský výrobce nejluxusnějších aut světa hodlá od roku 2030 vyrábět pouze elektromobily. Rolls-Royce, který je součástí německé automobilové skupiny BMW, to oznámil v uplynulém týdnu. Slíbil také představit první vůz s čistě elektrickým pohonem jménem Spectre, který uvede na trh v posledním čtvrtletí roku 2023.


KVÍZ: Jak vám pomůže při prodeji bytu homestaging a co je yield nemovitosti?
Finance-iDNES.cz | 01:00:17
Reality jsou aktuálně velké téma. Ať už prodáváte, nakupujete pro sebe nebo chcete do nemovitostí investovat. Jejich ceny se obvykle pohybují v řádu milionů korun a nejednou tvoří zásadní rodinný majetek děděný po generace. Ověřte si znalosti ze světa realit v našem kvízu.


Tankistou na horké půdě. Reportáž z hranice mezi Izraelem a pásmem Gazy
idnes.cz | 02:00:02
Závěje. Když se do nich skočí, člověk se zaboří až nad kotníky. Příjemně hřejí a hodně špiní. Těžké pásy izraelských tanků na izraelské hranici s Pásmem Gazy rozdrtily jemný písek na prach, který jako sníh dělá závěje. Izraelci jsou v pohotovosti, i když na druhé straně bojové linie není šikující se vojáky vidět. Tak vypadá válka s teroristy.


Test proteinových výrobků: tvarohy, jogurty, pudinky... Který je nejlepší živatobudič?
idnes.cz | 02:00:02
Kdysi býval protein mantrou sportovců a návštěvníků posiloven, ostatní si vystačili s obyčejnými bílkovinami. Jenže touha po zdravém a štíhlém těle nás teď žene v obchodě k drahým „high protein“ potravinám. Vyplatí se jejich nákup?


Znají kraj, ve kterém kandidují? Ptali jsme se předsedů jednotlivých stran
idnes.cz | 02:00:02
Jak znáte svůj kraj? A jak jej znají politici, kteří v něm kandidují do sněmovních voleb? Redakce iDNES.cz oslovila lídry a předsedy relevantních stran, kteří usilují o křesla ve Sněmovně. Položila jim šest dotazů vždy v souvislosti s „jejich“ krajem.


Manažeři mají často klapky na očích, říká expert na řízení firem
idnes.cz | 02:00:02
Prodat více nebo s větším ziskem, vyřešit finanční krizi nebo převedení rodinné firmy na děti. To jsou nejčastější problémy, kvůli kterým nastupuje do firem takzvaný interim manažer. I když jsou typově jeho úkoly podobné, každé řešení je unikátní. „Dá se to přirovnat k manželské poradně. Partnerské dvojice mají také většinou podobné problémy, vždy je však potřeba aplikovat odlišný postup,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz spoluzakladatel poradenské společnosti Headim Jiří Vácha.


NÁZOR: Čína a Německo v problémech? Nejlepší karty drží USA, tvrdí politolog
Eurozpravy-zahraniční | 00:01:00
Problémy firmy Evergrande, kterou znal dosud jen málokdo, nyní vyvolávají obavy z nové globální ekonomické krize, poukazuje Fareed Zakaria v komentáři pro server Washington Post. Komentátor a politolog z think tanku Berggruen Institute vysvětluje, že jde o čínského developera s pochybnou vizitkou nejzadluženější realitní společnosti na světě, která má obrovské dluhy ve výši přes 300 miliard dolarů.


Čeští kominíci jsou v jednom kole. Může za to i pandemie
Denik.cz | 04:00:00
Topná sezona začala. Plné ruce práce tak mají kominíci. Řada majitelů domů i bytů totiž opět zapomněla na povinnost mít odborně zkontrolovaný komín.


Budoucí učitelé se špatně učí. Chystá se reforma vysokoškolské přípravy kantorů, má dodat větší prestiž
lidovky.cz | 05:00:00
Na pedagogickou fakultu se mnozí maturanti hlásí, protože ji berou jako záložní plán, nevyjde-li jim vysněný obor. V roce 2016 výzkum společnosti Scio ukázal, že jen deset procent studentů pedagogických fakult chce po absolvování studií opravdu učit, přitom to ale jsou studenti, kteří mají v porovnání se svými kolegy, kteří učit nechtějí nebo váhají, nejhorší výsledky.


Atraktivní zjev už starostce Říma zřejmě nepomůže. V Itálii začínají odložené komunální volby
lidovky.cz | 05:00:00
Bologna, Milán, Neapol, Řím či Turín. Ve všech těchto velkých italských městech a také ve více než třinácti stovkách dalších, menších sídlech budou moci italští voliči od neděle do pondělí rozhodnout o novém obsazení radnic včetně starostů. Nejde o málo, pozice starostů například v Miláně či Římě je co do politického vlivu srovnatelná s ministerskými posty v celostátní vládě.


Koho Češi chtějí ve svém čele. Čeho si na politicích cení a co jim neodpouštějí
aktuálně.cz | 05:29:00
Jaké vlastnosti by podle voličů měl mít premiér? A čeho by se měl naopak vyvarovat? Odpovědi přináší unikátní výzkum agentury Behavio pro Aktuálně.cz.


OBRAZEM: Prosluněná sobota vylákala na Šumavu davy lidí, pěšky i na kolech
Denik.cz | 05:46:00
Slunečné počasí, které panovalo v sobotu, lákalo k výletům. To bylo patrné i na Šumavě, kde byla parkoviště plná.


VIDEO: Od slavné bitvy u dvou rybníků uběhlo 601 let. Od Žižkovy smrti 597
Denik.cz | 05:23:00
První říjnová sobota letošního roku přivedla k mohyle husitského hejtmana Jana Žižky z Trocnova v Sudoměři na Strakonicku stovky diváků. Konala se zde připomínka slavné bitvy z 25. března 1420 a 597 let od jeho úmrtí (11. října 1424 u Přibyslavi).


Slavnost dobrého jídla a pití: podívejte se, jak se Hustopeče topily v burčáku
Denik.cz | 05:20:00
Tradiční burčákové slavnosti tepají tento víkend v Hustopečích. Slavnost dobrého jídla a pití v sobě nezapře velkou dávku humoru a nadsázky.


Oldřich Navrátil: Z Receptáře si odnáším užitečné rady domů i na chatu
Denik.cz | 05:15:00
Už několik let je Oldřich Navrátil tváří pořadu televize Prima Receptář prima nápadů, který letos slaví dvacetiny. Herec si v něm úlohu moderátora užívá, i když se k ní zpočátku stavil s mírnými rozpaky. Dnes je za ni rád, už i proto, že si z natáčení odnesl a odnáší užitečné rady domů či na chatu.


Operace Tajfun: Hitler chtěl dobýt Moskvu, zastavila ho zbraň mocnější než tank
Denik.cz | 05:00:00
Adolf Hitler původně předpokládal, že dobude Moskvu ještě v létě 1941. Tento plán ale padl, když 19. července toho roku odvolal svým vlastním rozkazem značnou část armád skupiny Střed ze směru na Moskvu a přikázal jí podpořit jižní skupinu při dobývání Kyjeva. Jako druhý termín pádu ruské metropole stanovil 7. listopad…


Východoněmecké pohraničí s Českem zhnědlo. Ovládla jej AfD
Denik.cz | 04:45:00
Zatímco v celkových výsledcích německých voleb jasně dominují sociální a křesťanští demokraté, na východě Německa tomu tak není. Tam ve dvou spolkových zemích, v Sasku a Durynsku, ovládla volby extrémně pravicová Alternativa pro Německo (AfD).


Výstraha varuje před větrným počasím, do hor by lidé chodit neměli
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Teploty mají i v neděli na mnoha místech překročit dvacítku, v části země ale příjemné počasí panovat nebude. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silným větrem.


Výstraha varuje před větrným počasím, do hor by lidé chodit neměli
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Teploty mají i v neděli na mnoha místech překročit dvacítku, v části země ale příjemné počasí panovat nebude. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silným větrem.


Akademie Lidé a Země: Kdo byli a jsou Slované?
Reflex | 06:00:00
Co víme o obyvatelích slovanských zemí a jejich předcích?


Stavební povolení se vlečou a stojí peníze. Developeři to řeší dočasnými pronájmy
E15-ekonomika | 06:30:00
Tuzemští developeři skupují v miliardových objemech dosloužilé kancelářské objekty, bývalé průmyslové areály a haly nebo brownfieldy. Chystají se je nahradit moderní rezidenční zástavbou, jejíž zahájení však komplikují vleklá čekání na stavební povolení. Plynou z toho další náklady, které firmy kompenzují dočasnými pronájmy prostor. Toho využívají velké firmy i soukromníci.


Stavební povolení se vlečou a stojí peníze. Developeři to řeší dočasnými pronájmy
E15-politika | 06:30:00
Tuzemští developeři skupují v miliardových objemech dosloužilé kancelářské objekty, bývalé průmyslové areály a haly nebo brownfieldy. Chystají se je nahradit moderní rezidenční zástavbou, jejíž zahájení však komplikují vleklá čekání na stavební povolení. Plynou z toho další náklady, které firmy kompenzují dočasnými pronájmy prostor. Toho využívají velké firmy i soukromníci.


Cyklón Shaheen se blíží k pobřeží Ománu
Slunečno.cz | 02:47:00
Tropický cyklón Shaheen se už několik hodin stále přibližuje k sultanátu Omán. Momentálně ho doprovází větry vanoucí rychlostí až 115 kilometrů za hodinu a je soustředěn v Arabském moři. Bouřková mračna, které cyklón doprovází zasáhnou Omán už v neděli. S příchodem cyklónu Shaheen se očekávají i vydatné srážky, které budou spíše lokálního charakteru. Meteorologové předpovídají, že srážkové úhrny se v následujících dnech budou...


Ošetřují a kastrují kočky, teď se však spolek bojí dluhů
idnes.cz | 06:40:00
Problém s toulavými kočkami pomáhá v Prostějově řešit místní spolek Mourek. Jeho členové se snaží snížit počet koček v ulicích a zabránit jejich přemnožení tak, že zvířata nechává kastrovat. Navíc pomáhají těm malým i nemocným, kterým hledají i domov.


Když film prozradí supertajnou informaci. Hon na ponorku zavařil americké armádě
bleskove.cz | 07:35:00
Sledujte Historky z placu o filmu, kterému se podařilo nechtěně vyzradit tajné informace o technologii pro ponorky amerického námořnictva.


Postrach všech režisérů: 11 primadon, se kterými nechce nikdo natáčet!
blesk | 07:30:00
Přestože na plátnech kin je diváci milují, ve skutečnosti s těmihle herci prý nechce nikdo v Hollywoodu spolupracovat! Možná vás překvapí, že mezi Charliem Sheenem (55) a Lindsay Lohanovou (35), kteří jednu dobu podléhali alkoholovým a drogovým závilostem, najdete i sympaťáky typu Bruce Willise (66)...


Omšelé území na Zahradním Městě obroste zelení. Uprostřed vznikne bytový dům, opodál i psí park
blesk | 06:05:00
Na Zahradním Městě se příští rok začne stavět až 120 nových bytů. Území ohraničené ulicemi s poetickými názvy Šalvějová, Želivecká a Ostružinová je nyní zanedbané a zarostlé nálety. Developerský projekt zde počítá kromě bytů i s relaxační zónou s dětským a sportovním hřištěm. Nezapomíná se ani na psy, kteří by se měli dočkat svého vlastního parku. První nájemníci se nastěhují patrně v roce 2024.


Jak se zbavit octomilek? Poradíme vám 5 zaručených tipů
blesk | 06:03:00
Octomilky, nebyly vinné mušky, jsou sice malé, ale o to protivnější. Láká je sladká vůně zrajícího ovoce, nepohrdnou ale ani zeleninou, pečivem nebo zbytky z kuchyně. A na rozdíl od jiného hmyzu není vůbec lehké je z bytu vypudit. Je to téměř nekonečný boj. Rychle se totiž množí. Díky našim radám ho ale Můžete vyhrát.


Tisíce fanoušků se sjely na Wasteland: Největší postapokalyptický festival ve stylu Šíleného Maxe propukl na poušti
blesk | 05:45:00
Tisíce fanoušků filmu Šílený Max se sjely na Mohavskou poušť, aby se pět dní bavily na nejen hudebním festivalu Wasteland Weekend. Jeho příznivci se převlékli do kostýmů, osedlali vozidla toho správně postapokalyptického vzhledu a celé dny se veselili na události, která je označována za jeden z nejstylovějších festivalů inspirovaných filmovým průmyslem vůbec.


Víkendové sídlo Jiřího Bartošky (74): Tohle je, panečku, »chalupa«!
blesk | 05:00:00
Zvenčí nenápadná budova, uvnitř hypermoderní luxus. Prezident mezinárodního filmového festivalu Jiří Bartoška (74) má vybraný vkus a tomu odpovídá i jeho víkendové sídlo v Andělské Hoře u Karlových Varů.


„Covidová záda“ jako dozvuk pandemie. Bolest beder či lopatek hlásí většina dvacátníků
blesk | 05:00:00
Takzvaná „covidová záda“ se stala novým rozšířeným symptomem, nepoukazují ale přímo na nákazu samotným virem. Na rozdíl od problému s dýcháním, teplotami nebo bolestí na hrudi se totiž covidová záda stala typickým příznakem života za pandemie. Na nový průzkum upozornil server Mirror.


Národní banka zatáhla za brzdu, zdražování nás ale ještě čeká! ...a pocítíme to všude
blesk | 05:00:00
Obrovský, ale potřebný skok. Tak ekonomové hodnotí rozhodnutí České národní banky výrazně zvýšit úrokové sazby. Jde totiž o účinný nástroj ke zkrocení inflace, tedy zdražování. Experti se ale shodují, že růst cen ještě chvíli potrvá a Češi se musí připravit, že si sáhnou hlouběji do kapsy.


Svůdná Iva Pazderková (41) tasila silné zbraně: S vyrýsovaným tělem opět boduje!
blesk | 05:00:00
Za takovou postavou by se nejeden muž otočil.... A nejedna žena by pro ni i vraždila. Herečka Iva Pazderková (41) zkrátka ví, jak na sociální síti zaujmout. 


Vdova po Matuškovi Olga: První rozhovor o novém manželovi!
blesk | 05:00:00
Včera oslavila Olga Matušková svoje 73. narozeniny už jako vdaná paní. Za svého druhého manžela pojala už v květnu bývalého provozního ředitele Semaforu Jiřího Plannera (86), který byl největším kamarádem jejího prvního muže Waldemara Matušky (†76).


Očkování drhne. V padesátce zemí nemá vakcínu ani desetina lidí. Experti varovně zvedají prst
blesk | 05:00:00
Úrovně proočkovanosti, kterou státům zadala za úkol Světová zdravotnická organizace (WHO), nedosáhlo více než padesát zemí. Původním plánem bylo do konce září naočkovat 10 procent populace. Se splněním zadání má největší problém Afrika. Přehled poskytl server DailyMail.


Nevšední výstava v galerii v Hradci Králové: Tohle jsou nejpovedenější padělky uměleckých děl!
blesk | 05:00:00
To tu ještě nebylo! Velké výstavy se dočkaly jedny z nejlepších výtvorů padělatelů a tvůrců replik uměleckých děl. Některé jsou tak dokonalé, že je od originálů dlouho nerozeznali ani ti největší znalci.


Ondrášek (8) bojuje od narození o život: Po porodu ho lékaři resuscitovali, rodina potřebuje pomoc
blesk | 05:00:00
Ondráškův (8) boj o život začal už v maminčině bříšku. Nejdřív to vypadalo, že se žádné komplikace neobjeví, to se ale během jednoho týdne změnilo. Chlapec má poškozený mozek, po porodu byl resuscitován a připojen na umělou plicní ventilaci. I přes to všechno ale minulý rok v září nastoupil do speciální školy.


Putinova tajná zbraň: Krásná Darja mluví několika jazyky. „Nasadil“ ji i na Trumpa
blesk | 05:00:00
Díky nové knize o exprezidentovi Spojených států Donaldovi Trumpovi se dostala do zájmu novinářů jedna z tlumočnic ruského prezidenta Vladimira Putina. Velmi atraktivní Darja Bojarská (36) měla podle bývalé mluvčí Bílého domu Stephanie Grishamové Trumpa rozptýlit, Putin prý využil toho, že americký exprezident má zálibu v mladých krásných ženách. Kreml popírá, že by Bojarská měla jinou funkci než tlumočení, uvedl list Dail Mail.


Jitka (27) nemá na vlastní bydlení, sama si postavila zemljanku!
blesk | 05:00:00
Má práci, ale na vlastní bydlení tak jako spousta Čechů v současné době nedosáhne. Jitka  Švárová (27) se svou situaci rozhodla řešit svérázným způsobem a poté, co zjistila, že bydlení v paneláku není úplně pro ni, si sama postavila zemljanku.


Když film prozradí supertajnou informaci. Hon na ponorku zavařil americké armádě
pikant | 07:35:00
Sledujte Historky z placu o filmu, kterému se podařilo nechtěně vyzradit tajné informace o technologii pro ponorky amerického námořnictva.


‚Potrat je osobní volba, ne právní debata.‘ Tisíce Američanek demonstrovaly za svá práva
lidovky.cz | 07:39:42
Ve Washingtonu, Austinu a dalších amerických městech probíhaly v sobotu pochody za práva žen na potrat. Tisíce žen se před největším z pochodů v americké metropoli sešly před Bílým domem, dav více než tisíce lidí demonstroval i před budovou Kapitolu v Texasu proti nedávno zavedenému přísnému omezení potratů, napsaly agentury AP a Reuters.


Osudový podzim pro pravoslavnou církev. Po smrti Heydricha nacisté rozpoutali peklo
aktuálně.cz | 07:02:59
Po odhalení vojáků, kteří zlikvidovali Heydricha, nacisté zatýkali představitele České pravoslavné církve. Mnohé v září a říjnu 1942 zavraždili.


Československý luxus pro vyvolené. Tatra 613 byla vrcholem normalizačního autoparku
aktuálně.cz | 06:32:00
Tatra 613 se vyráběla přes dvacet let. Za socialismu sloužila především politickým a podnikovým špičkám.


Jděte do toho, vzkazuje dárce kostní dřeně, který zachránil člověka
Denik.cz | 06:30:00
„Kdo zachrání jeden lidský život, zachrání celý svět,“ zní epitaf Oskara Schindlera, známého tím, že zachránil 1 200 Židů před smrtí v koncentračním táboře. Mezi podobné hrdiny se zařadil dárce kostní dřeně Dušan Kašťák. Při jeho rozhodování o zápisu do registru sehrála klíčovou roli starší dcera.


Známý cyklista musel u Loun dýchat. Překvapilo ho, jací policisté ho zastavili
Denik.cz | 06:30:00
/FOTO/ Dobrý den, pane řidiči. Pil jste před jízdou alkohol? Ne? Dobře, ověříme si to dechovou zkouškou. S těmito větami se setkal téměř každý, kdo řídí auto. Občas musí při policejní kontrole dýchat i cyklisté. V sobotu odpoledne to potkalo i nestora mostecké cyklistiky Jaroslava Hrubého. Ovšem kdo ho u Výškova na Lounsku zastavil, ho překvapilo. Byli to totiž příslušníci Veřejné bezpečnosti jako vystřižení z osmdesátých let 20. století.


Tisíce kněží ve Francii zneužívaly děti, zjistila vyšetřovací komise
idnes.cz | 09:34:00
Ve francouzské katolické církvi se od roku 1950 vyskytlo 2 900 až 3 200 kněží a řeholníků, kteří sexuálně zneužívali děti. Uvedl to Jean-Marc Sauvé, předseda nezávislé komise, která byla pověřena vyšetřováním sexuálních zločinů na dětech v církvi. Orgán zveřejní svou netrpělivě očekávanou závěrečnou zprávu v úterý.


V Hřensku se dala do pohybu skalní stěna. Bariéra zachytila 20tunový kámen
idnes.cz | 09:21:00
V Hřensku na Děčínsku v Národním parku České Švýcarsko se uvolnil zhruba dvacetitunový kamenný blok, nad silnicí I/62 ho zachytila vysokozátěžová bariéra. Pletivo zabezpečuje skály od roku 2015, od té doby jde o první velký záchyt.


Colin Firth a Stanley Tucci: Chápeme, proč chtějí nemocní skončit s životem
idnes.cz | 08:59:00
Pojí je přes dvacet let přátelství, úspěšná herecká kariéra a nově i film Supernova. Do kin vstupuje kvůli pandemii s téměř ročním zpožděním a Colin Firth společně se Stanleym Tuccim v něm jako dlouholetí partneři čelí neúprosné diagnóze rané demence jednoho z nich.


Nejhorší víkendová čísla od jara. V sobotu přibylo 550 případů covidu
idnes.cz | 08:56:00
V sobotu přibylo v Česku 550 potvrzených případů covidu. Je to nejvyšší víkendový nárůst od 15. května. Počet hospitalizovaných se ale snížil o 23 na 217 pacientů. V těžkém stavu je 37 z nich. Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření nákazy kleslo z 1,32 na 1,29. Průměrná týdenní incidence covidu mírně stoupla na 41 potvrzených případů na 100 000 obyvatel.


Tanvaldský Špičák obsadily těžební stroje, stromy ustoupí sjezdovkám
idnes.cz | 08:34:00
Těžební stroje teď obsadily část svahu pod lanovkou Špičák II na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách. Rozsáhlé kácení souvisí s plánovaným rozšířením černé sjezdovky Slalomák a modré sjezdovky vedle vleku Zalomený. Lyžaři by se po vylepšených tratích měli svézt už tuto zimní sezonu.


Lodní doprava nefunguje, oděvní firmy proto stěhují výrobu blíž a sází na letadla
idnes.cz | 07:00:00
Italská módní značka Benetton přesune výrobu svého oblečení z Asie blíž Evropě. Důvodem jsou neustávající problémy v dlouhých dodavatelských řetězcích. Lodní doprava se firmám značně prodražuje a navíc se dodávky neustále zpožďují. Jiné značky řeší nesnáze v globální logistice tím, že využívají mnohem dražší leteckou dopravu.


Týden obrazem: Chocholatá slepice, ohnivé inferno a útoky na migranty
bleskove.cz | 08:00:00
Fotografové zpravodajské agentury Reuters měli v uplynulém týdnu napilno. Podívejte se na výběr nejlepších snímků.


Půl roku po smrti Hany Hegerové: Drsný útok její kolegyně! Šlo o sex
blesk | 09:45:00
Drsný útok na královnu českého šansonu! V nové knize o Haně Hegerové (†89) hovoří také její kolegyně Maja Velšicová (85). Vzpomíná na ni převážně jako na skvělou zpěvačku, která se však uměla vždy pragmaticky zamilovat a spojit svůj život s někým, kdo jí kariérně pomohl.


Zdecimovaní covidem, hladoví a bez práce: Brazilci vyšli do ulic, pálili figuríny prezidenta
blesk | 09:32:00
Desetitisíce lidí v osmi desítkách brazilských měst, včetně metropole země, Sao Paula i Ria de Janeiro, v sobotu demonstrovaly proti krajně pravicovému prezidentovi Jairu Bolsonarovi kvůli jeho lehkovážnému přístupu k pandemii covidu-19 a kvůli rostoucí inflaci a nezaměstnanosti. Demonstrace se konaly rok před prezidentskými volbami, které by podle současných průzkumů Bolsonaro zřejmě prohrál.


VIDEO: Velkolepá světelná show: Na baziliku sv. Petra a Pavla se promítala Vyšehradská odyssea
blesk | 09:21:00
České země si letos na podzim připomínají významné jubileum. 15. září 921 byla zavražděna kněžna Ludmila, babička sv. Václava, sama později prohlášena za svatou. Stala se tak vůbec první českou světicí. Právě v rámci připomenutí výročí jejího násilného skonu se v sobotu večer konal na vyšehradskou dominantu velkolepý videomapping, který nesl název Vyšehradská odysea.


Na Mniší horu lanovkou! V zoo v Brně už nebudete muset šlapat do kopce
blesk | 09:15:00
Brněnská zoo má jednu nevýhodu a tou je její poloha na Mniší hoře, což je vysoký kopec. Pro maminky s kočárky, seniory a handicapované je problematické vyšplhat k expozici žiraf, zeber či plazů. Nově tu tak vznikne lanovka.


Expertka o Harryho šokující nové knize: Pro Charlese i královnu bude zničující!
blesk | 09:00:00
Zatímco královská rodina tiše zuří, fanoušci Harryho (37) a Meghan (40) už jsou natěšení, stejně tak i milovníci královských skandálů. Zkrátka všichni už očekávají Harryho novou šokující knihu. Dozvíme se konečně, kdo z rodiny měl rasistické poznámky před narozením Archieho (2)?


Záhadná smrt tří studentek medicíny (†17, †18 a †19): Po požáru se našla pobodaná těla!
blesk | 08:56:00
Ve čtvrtek 30. září vypukl požár v panelovém domě ve městě Gaj v Orenburgské oblasti v Rusku. Poté, co byly plameny uhašeny, přišel šok. V jednom z bytů se nalezla dvě těla, třetí pak vyšetřovatelé objevili na dvoře. Všechny tři mrtvoly měly bodnořezná zranění, policie proto zahájila vyšetřování trestného činu vraždy dvou a více osob.


Bez testů po druhé dávce jen půl roku. Izrael zpřísnil pravidla, tlačí k přeočkování
blesk | 08:28:00
V Izraeli se ode dneška zkracuje lhůta, po kterou platí takzvané zelené pasy, jež znamenají vstupenku ke společenskému životu. Nově se s nimi lidé například do restaurací a barů nebo na sportovní a kulturní akce dostanou jen šest měsíců po druhé dávce očkování proti covidu-19, pro jeho prodloužení je potřeba si dojít na třetí dávku vakcíny. Agentura DPA k tomu napsala, že úřady k tomuto kroku přistoupily kvůli vysokým počtům nakažených.


Týden obrazem: Chocholatá slepice, ohnivé inferno a útoky na migranty
pikant | 08:00:00
Fotografové zpravodajské agentury Reuters měli v uplynulém týdnu napilno. Podívejte se na výběr nejlepších snímků.


Uplynulo 40 let od jednoho z nejslavnějších československých titulů. Je trochu nedoceněný
Auto.cz | 09:47:00
Neděle 27. září 1981 je slavným dnem pro český motoristický sport. Před čtyřiceti lety získala mladoboleslavská značka Škoda titul mistra Evropy v závodech cestovních automobilů.


Dárky českým seniorům. Rychlý růst důchodů měl svou logiku, ale rozhodně ne na dluh
lidovky.cz | 09:41:00
Většina politických stran se snaží ve svých předvolebních programech slíbit něco hezkého nejstarší části české populace. Nejčastěji přímo v tisících korun, o které narostou státní důchody. Vyvstává tak otázka, jak na tom vlastně čeští senioři jsou a zda rychlé zvyšování důchodů v posledních letech bylo na místě.


Počty stoupají. Za sobotu přibylo 550 nakažených, nejvíc za víkendový den od května
lidovky.cz | 08:56:00
V sobotu přibylo v Česku 550 potvrzených případů covidu. Je to nejvyšší víkendový nárůst od 15. května. Počet hospitalizovaných se ale snížil o 23 na 217 pacientů. V těžkém stavu je 37 z nich. Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření nákazy kleslo z 1,32 na 1,29. Průměrná týdenní incidence covidu mírně stoupla na 41 potvrzených případů na 100 000 obyvatel.


Tisíce zástupců církve ve Francii zneužívaly děti, uvádí vyšetřovací komise
aktuálně.cz | 09:08:01
Ve francouzské katolické církvi se od roku 1950 vyskytlo 2900 až 3200 kněží a řeholníků, kteří sexuálně zneužívali děti.


V sobotu přibylo 550 nakažených. Nejvíce o víkendu od poloviny května
Denik.cz | 09:23:00
V sobotu přibylo v Česku 550 potvrzených případů covidu. Je to nejvyšší víkendový nárůst od 15. května. Počet hospitalizovaných se ale snížil o 23 na 217 pacientů. V těžkém stavu je 37 z nich. Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření nákazy kleslo z 1,32 na 1,29. Nad hodnotou jedna, která znamená zrychlování epidemie, se drží od konce srpna. Průměrná týdenní incidence covidu mírně stoupla na 41 potvrzených případů na 100 tisíc obyvatel. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.


Tisíce Američanek demontrovaly v ulicích. Nechtějí přijít o právo na potrat
Denik.cz | 07:50:00
Ve Washingtonu, texaském Austinu a dalších amerických městech dnes vyšly do ulic demonstrantky při pochodech za práva žen na potrat. Tisíce žen se před největším z pochodů v americké metropoli sešly před Bílým domem, dav více než tisíce lidí demonstroval i před budovou Kapitolu v Texasu proti nedávno zavedenému přísnému omezení potratů, napsaly agentury AP a Reuters.


Víkendář: Giancarlo o budoucnosti kryptoměn
Kurzy.cz | 08:54:00
Chris Giancarlo stál v čele americké CFTC, Komise pro termínové obchody s komoditami, a na Yahoo Finance hovořil o svém pohledu na další vývoj kolem kryptoměn.


Herní tip: FIFA 22 i Hot Wheels Unleashed jsou nejlepší ve víc lidech ve stejném pokoji
Hospodářské noviny | 09:30:00
Fotbal a automobilové závody, to je téměř ideální náplň volného času pro spoustu lidí. Na stadionech, v televizi nebo v podobně videohry, kdy je člověk ve výsledku nejblíž akci. V našem případě to splňuje nový díl FIFA 22 i akční závody Hot Wheels,...


Policie obvinila bývalou právničku lobbisty Horáčka ze zpronevěry
ČT24 | 10:57:34
Policie obvinila bývalou firemní právničku lobbisty Tomáše Horáčka Ninu Rydlovou ze zpronevěry dvanácti milionů korun. Peníze údajně vyvedla z Horáčkových firem v době, kdy byl ve vazební věznici. Obviněná je i ústecká společnost JTH Group, která podle policie vystavovala Rydlové fiktivní faktury. Advokátka označila stíhání za „scestné“ a vinu odmítá také firma, informuje server iROZHLAS.cz.


V sobotu přibylo 550 nakažených, nejvíce o víkendu od poloviny května
ČT24 | 09:20:40
V sobotu laboratoře v Česku potvrdily 550 případů covidu. Je to nejvyšší víkendový nárůst od 15. května. Počet hospitalizovaných se ale snížil o 23 na 217 pacientů. V těžkém stavu je 37 z nich. Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření nákazy kleslo z 1,32 na 1,29. Nad hodnotou jedna, která znamená zrychlování epidemie, se drží od konce srpna. Průměrná týdenní incidence covidu mírně stoupla na 41 potvrzených případů na sto tisíc obyvatel. 


V sobotu přibylo 550 nakažených, nejvíce o víkendu od poloviny května
Eurozpravy-domácí | 10:50:00
V sobotu přibylo v Česku 550 potvrzených případů covidu. Je to nejvyšší víkendový nárůst od 15. května. Počet hospitalizovaných se ale snížil o 23 na 217 pacientů. V těžkém stavu je 37 z nich. Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření nákazy kleslo z 1,32 na 1,29.


Favoritem voleb je dle průzkumů hnutí ANO, opoziční koalice jsou mu v patách
Eurozpravy-domácí | 09:55:00
Sněmovní volby podle průzkumů opět vyhraje vládní hnutí ANO před koalicemi Spolu a Piráty se STAN. Poslanci zůstanou SPD i KSČM. ČSSD naopak hrozí odchod z dolní komory, v níž by tak zůstalo osm stran a hnutí místo původních devíti.


Na platy zaměstnanců státu má jít příští rok o 13,3 miliardy korun více
Eurozpravy-domácí | 08:33:00
Stát plánuje v příštím roce vydat na platy zaměstnanců státu o 13,3 miliardy korun víc než letos. Celkem by si měly tyto výdaje vyžádat 252,4 miliardy korun. Pro stát by mělo proti letošku pracovat téměř o 7000 lidí víc. Přibýt by měli hlavně učitelé.


Stát vybral letos ke konci září na daních o 15 miliard více než před rokem
Eurozpravy-domácí | 08:03:00
Celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení letos ke konci září stouply meziročně o dvě procenta, tedy o 14,8 miliardy Kč, na 744,3 miliardy korun. Na dani z přidané hodnoty (DPH) stát získal 323,6 miliardy korun, meziročně o 22,4 miliardy korun více.


Rada bezpečnosti OSN uplatňuje dvojí metr, řekl severokorejský činitel
Eurozpravy-zahraniční | 10:20:00
Rada bezpečnosti OSN uplatňuje dvojí metr ohledně vojenských aktivit různých členských států, řekl dnes prostřednictvím severokorejské státní tiskové agentury KCNA představitel severokorejského ministerstva zahraničí Čo Čchol-So. KLDR čelí v posledních době silné mezinárodní kritice kvůli řadě nedávných testů různých střel a raket.


Ve Francii zneužívalo děti tisíce činitelů církve, uvádí vyšetřovací komise
Eurozpravy-zahraniční | 09:40:00
Ve francouzské katolické církvi se od roku 1950 vyskytlo 2900 až 3200 kněží a řeholníků, kteří sexuálně zneužívali děti. Agentuře AFP to sdělil Jean-Marc Sauvé, předseda nezávislé komise, která byla pověřena vyšetřováním sexuálních zločinů na dětech v církvi. Orgán zveřejní svou netrpělivě očekávanou závěrečnou zprávu v úterý.


Desetitisíce Brazilců protestovaly proti prezidentovi Bolsonarovi
Eurozpravy-zahraniční | 09:23:00
Desetitisíce lidí v osmi desítkách brazilských měst, včetně metropole země, Sao Paula i Ria de Janeiro, v sobotu demonstrovaly proti krajně pravicovému prezidentovi Jairu Bolsonarovi kvůli jeho lehkovážnému přístupu k pandemii covidu-19 a kvůli rostoucí inflaci a nezaměstnanosti.


Čína vyslala k Tchaj-wanu v sobotu dosud největší počet letounů za den
Eurozpravy-zahraniční | 08:26:00
Čína vyslala dva dny po sobě dosud největší množství bojových letounů do vzdušné obranné zóny Tchaj-wanu. Po pátečních 38 strojích v sobotu narušilo tchajwanský vzdušný prostor celkem 39 letadel, která přiletěla ve dvou vlnách. Podle zahraničních médií o tom dnes informovalo tchajwanské ministerstvo obrany.


V Německu za sobotu přibylo méně nakažených koronavirem než před týdnem
Eurozpravy-zahraniční | 08:06:00
Hygienici v Německu za sobotu evidují 6164 nových případů koronavirové infekce, před týdnem za tento den přibylo 7774 nově nakažených. Vyplývá to ze statistiky, kterou dnes zveřejnil Institut Roberta Kocha. Zemřelo devět pacientů nakažených virem SARS-CoV-2, zatímco na minulou sobotu připadlo 28 smrtelných případů.


Izrael omezil platnost covidových pasů, lidi chce dostat na třetí dávku
Eurozpravy-zahraniční | 07:59:00
V Izraeli se ode dneška zkracuje lhůta, po kterou platí takzvané zelené pasy, jež znamenají vstupenku ke společenskému životu. Nově se s nimi lidé například do restaurací a barů nebo na sportovní a kulturní akce dostanou jen šest měsíců po druhé dávce očkování proti covidu-19, pro jeho prodloužení je potřeba si dojít na třetí dávku vakcíny.


Zdražování stavebních materiálů zvýšilo cenu staveb až o pětinu
Eurozpravy-ekonomika | 08:11:00
Současné zdražování některých stavebních materiálů zvýšilo cenu staveb až o pětinu. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti CEEC Research mezi více než stovkou ředitelů stavebních firem. Podle 42 procent z nich musela kvůli nedostatku materiálů jejich společnost pozastavit výstavbu.


Film Zpráva o hrdinském činu dvou židovských mladíků míří do kin i ke studentům
Reflex | 09:00:00
Celovečerní film Zpráva o obdivuhodném činu dvou mladých židovských vězňů Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrby, kteří utekli z Osvětimi a dokázali přesvědčit svět o hrůzném fungování koncentračního tábora, vstupuje 14. října do distribuce. 


Život a smrt královny erotických pohlednic z počátku 20. století: Umění, drogy a alkohol
Reflex | 08:30:00
Alice Prin už od pouhých 14 let pózovala nahá sochařům. Pocházela z chudé rodiny a v Paříži si měla najít práci. Nakonec se stala jako Kiki z Montparnassu múzou pro celou řadu umělců včetně Jeana Cocteaua, Francise Picabii a Juliana Mandely. Její nahaté fotografie jsou známé po celém světě. Tančila v barech jen ve spodním prádle a zpívala přisprostlé písničky, přesně v duchu své doby. Její autobiografii ve Spojených státech okamžitě zakázali. Neříkalo se jí Královna Montparnassu jen tak!


Poslanec Žáček: Zeman je pomstychtivá postava. Po volbách si bude vyřizovat účty za Vrbětice
Reflex | 07:30:00
Vlivným členem sněmovního bezpečnostního výboru je už čtyři roky Pavel Žáček (ODS). Jak vnímá pronikání Ruska, Babišovy námluvy s Viktorem Orbánem a roli ruských tajných služeb v našem prostoru?


Před medvědy ochrání jedině rock'n'roll, věří Japonsko
Tiscali-zprávy | 08:50:50
Běžné varování lidé neposlouchají, tak to zkusíme říct písní - a hned rockovou! Neobvyklý způsob, jak lidi udržet v bezpečí před útoky medvědů, zvolila japonská oblast Iwate a zatím na svou protimedvědí hymnu sklízí kladné ohlasy.


Windows 11 přichází. Microsoft umožní přechod na nový operační systém 5. října
E15-ekonomika | 09:36:00
Šest let po uvedení Windows 10 přichází společnost Microsoft s novou variantou svého operačního systému. Verze Windows 11 má být modernější a stabilnější a pro uživatele předchozí verze zdarma. V roce 2015 přitom společnost tvrdila, že u systému Windows 10 zůstane navždy.


Počty nakažených koronavirem opět rostou. Česko se v sobotu vrátilo na květnové hodnoty
E15-ekonomika | 09:19:00
V sobotu přibylo v Česku 550 potvrzených případů covidu. Je to nejvyšší víkendový nárůst od 15. května. Počet hospitalizovaných se ale snížil o 23 na 217 pacientů. V těžkém stavu je 37 z nich. Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření nákazy kleslo z 1,32 na 1,29. Nad hodnotou jedna, která znamená zrychlování epidemie, se drží od konce srpna. Průměrná týdenní incidence covidu mírně stoupla na 41 potvrzených případů na 100 tisíc obyvatel. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.


Ropa, plyn a uhlí prudce zdražují. Cena zlata a stříbra mezitím výrazně poklesla
E15-ekonomika | 09:15:00
Cena zlata od začátku roku klesla o téměř desetinu na 1760 dolarů za unci. Také stříbro letos ztrácí. Pokles o 18 procent na 710 USD za kilogram jej vrací na hodnoty před pandemií. Drahé kovy jako platina a palladium, hojně využívané v automobilovém průmyslu, letos rovněž zažívají dvojciferný pokles. Naopak výrazně vzrostla cena ropy, plynu či uhlí.


Windows 11 přichází. Microsoft umožní přechod na nový operační systém 5. října
E15-politika | 09:36:00
Šest let po uvedení Windows 10 přichází společnost Microsoft s novou variantou svého operačního systému. Verze Windows 11 má být modernější a stabilnější a pro uživatele předchozí verze zdarma. V roce 2015 přitom společnost tvrdila, že u systému Windows 10 zůstane navždy.


Počty nakažených koronavirem opět rostou. Česko se v sobotu vrátilo na květnové hodnoty
E15-politika | 09:19:00
V sobotu přibylo v Česku 550 potvrzených případů covidu. Je to nejvyšší víkendový nárůst od 15. května. Počet hospitalizovaných se ale snížil o 23 na 217 pacientů. V těžkém stavu je 37 z nich. Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření nákazy kleslo z 1,32 na 1,29. Nad hodnotou jedna, která znamená zrychlování epidemie, se drží od konce srpna. Průměrná týdenní incidence covidu mírně stoupla na 41 potvrzených případů na 100 tisíc obyvatel. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.


Ropa, plyn a uhlí prudce zdražují. Cena zlata a stříbra mezitím výrazně poklesla
E15-politika | 09:15:00
Cena zlata od začátku roku klesla o téměř desetinu na 1760 dolarů za unci. Také stříbro letos ztrácí. Pokles o 18 procent na 710 USD za kilogram jej vrací na hodnoty před pandemií. Drahé kovy jako platina a palladium, hojně využívané v automobilovém průmyslu, letos rovněž zažívají dvojciferný pokles. Naopak výrazně vzrostla cena ropy, plynu či uhlí.


Průzkum: Volby by vyhrálo ANO, ve Sněmovně by byli i komunisté a Přísaha
idnes.cz | 11:54:00
Podle nejnovějšího modelu STEM pro CNN Prima News by volby vyhrálo ANO s 27,3 procenty. Průzkum také ukázal, že dvě opoziční koalice SPOLU a PirSTAN by nezískaly většinu ve Sněmovně. Do ní by se totiž dostali i komunisté a Přísaha. Před branami dolní komory by naopak skončila ČSSD.


Zemřel Bernard Tapie, podnikatel ve sportu i někdejší Mitterandův ministr
idnes.cz | 11:52:00
V neděli zemřel význačný francouzský podnikatel a bývalý ministr v levicové vládě prezidenta Françoise Mitterranda z počátku 90. let Bernard Tapie, bylo mu 78 let. Podle francouzských médií vedl boj s rakovinou a nedávno podstoupil operaci kvůli nádoru na mozku.


V Plzni slavili dvě trolejbusová výročí. Do ulic města vyjely unikáty
idnes.cz | 11:41:00
Dvě dopravní jubilea si připomněla Plzeň o víkendu. 80 let trolejbusové dopravy v Plzni a 85 let výroby trolejbusů Škoda. Pro návštěvníky byla v západočeské metropoli připravena výstava vozidel. Mohli si také připomenout historii výroby i provozu trolejbusů nebo vyslechnout zajímavé přednášky.


Sedím na WC a v míse krysa. Drzí hlodavci po pandemii přilézají i odpadem
idnes.cz | 10:50:00
Během koronavirové pandemie výrazně přibylo případů, kdy lidem vlezou až do domů krysy, varují experti. Britský deník The Guardian píše o 41procentním nárůstu incidentů s hlodavci. Ti se dovnitř mohou dostat přes záchod. Lákají je tam i zbytky jídla, které naleznou u domu. Úřady v britském Norwichi proto lidem nakázaly, aby poblíž obydlí vůbec nekrmili své mazlíčky.


Policie pátrá po čtrnáctileté ukrajinské dívce z Ostrova na Karlovarsku
idnes.cz | 10:46:00
Policisté pátrají na Karlovarsku po čtrnáctileté dívce ukrajinské státní příslušnosti. Mariia Stenavská v pátek zřejmě odešla z místa bydliště v Ostrově. Její matka ji naposledy viděla toho dne v šest hodin ráno, když odcházela do zaměstnání.


Izrael zkracuje svobodu očkovaných na půl roku, chce podpořit třetí dávku
idnes.cz | 10:16:00
V Izraeli se od neděle zkracuje lhůta, po kterou platí takzvané zelené pasy, jež znamenají vstupenku ke společenskému životu. Nově se s nimi lidé například do restaurací a barů nebo na sportovní a kulturní akce dostanou jen šest měsíců po druhé dávce očkování proti covidu-19, pro jeho prodloužení je potřeba absolvovat třetí dávku vakcíny.


Změna zákona o pěstounské péči je rána pod pás, míní prarodiče
idnes.cz | 09:58:00
Je to rána pod pás. Tak hodnotí chystanou novelu zákona o pěstounské péči lidé, kteří mají v pěstounské péči svá vnoučata. Zatímco nepříbuzní pěstouni by si díky novele měli polepšit, prarodiče dostanou odměnu nižší.


Konec příměří: Babiš a Schillerová kritizují ČNB za zvyšování sazeb. Nesmyslně utrácíte, kontruje Rusnok
iHned.cz | 11:34:00
Bývala to nepsaná dohoda mezi Českou národní bankou a vládou: ČNB nechává na vládě státní rozpočet, daně a další záležitosti, a premiér či ministři zase centrální bance nemluví do její měnové politiky. Některé vlády pravidlo ctily, některé občas...


Herní tip: FIFA 22 i Hot Wheels Unleashed jsou nejlepší ve víc lidech ve stejném pokoji
iHned.cz | 09:30:00
Fotbal a automobilové závody, to je téměř ideální náplň volného času pro spoustu lidí. Na stadionech, v televizi nebo v podobně videohry, kdy je člověk ve výsledku nejblíž akci. V našem případě to splňuje nový díl FIFA 22 i akční závody Hot Wheels,...


Volby by vyhrálo ANO, dvě opoziční koalice by ve sněmovně nezískaly většinu, ukázal průzkum
lidovky.cz | 11:54:00
Podle nejnovějšího modelu STEM pro CNN Prima News by volby vyhrálo ANO s 27,3 procenty. Průzkum také ukázal, že dvě opoziční koalice SPOLU a PirSTAN by nezískaly většinu ve Sněmovně. Do ní by se totiž dostali i komunisté a Přísaha. Před branami dolní komory by naopak skončila ČSSD.


Ve Francii zneužívalo děti tisíce katolických kněží a řeholníků, zjistila vyšetřovací komise
lidovky.cz | 10:46:23
Ve francouzské katolické církvi se od roku 1950 vyskytlo 2 900 až 3 200 kněží a řeholníků, kteří sexuálně zneužívali děti. Uvedl to Jean-Marc Sauvé, předseda nezávislé komise, která byla pověřena vyšetřováním sexuálních zločinů na dětech v církvi. Orgán zveřejní svou netrpělivě očekávanou závěrečnou zprávu v úterý.


S Čechy jsem původně neuměl komunikovat, říká šéf Mattoni. Vysychání vrtů se nebojí
aktuálně.cz | 10:08:15
V rozhovoru pro týdeník Ekonom popsal Alessandro Pasquale vznik rodinné firmy a svůj přesun ze Švýcarska do Česka, který nebyl jednoduchý.


Polyamorie? Tomu já nerozumím, říká Dana Morávková
revue.idnes.cz | 11:20:00
Dana Morávková promluvila o polyamorii i rolích seriálových potvor, které ji některé scenáristky rády přisuzují. Přiznala také, že není příliš zdatnou kuchařkou a knížky s jejími recepty se proto prý rozhodně nikdy nedočkáme.


Krajčo: Ostravu trápí nejistota a skepse. Nejsem pseudomesiáš, nechci lidi ovlivňovat
bleskove.cz | 11:17:21
"Zamrzí mě, když lidé chtějí, abych hrál víc v divadle než s kapelou, moje srdce má hudba." Richard Krajčo o pubertě, snech i vzpomínkách na Ostravu.


Dramatické ráno: Oheň poničil v Hodoníně byt, popálený majitel skončil v nemocnici
blesk | 11:41:00
Nepříjemný ranní budíček postihl v neděli před 6.hodinou  obyvatele panelového domu na Cihlářské ulici v Hodoníně. V jednom z bytů ve vyšších podlažích vznikl oheň, který se rozšířil z koupelny. Jeho majitel v důchodovém věku utrpěl vážné popáleniny. Celkem 29 obyvatel muselo budovu opustit.  


Jsi nejlepší kámoš, bejku! Neobvyklá družba Čuňase, kterého zachránil řezník
blesk | 11:14:00
Jeden chrochtá, druhý bučí. Přesto se domluví. Na pastvině v Dolní Lomné na Frýdecko-Místecku se k sobě tulí býček s čuníkem. Za to, že si mohou užívat neobvyklého přátelství, vděčí kupodivu řezníkovi na jatkách.


Osmdesátikilovou medvědici ve Vysokých Tatrách srazila tramvaj: Mrtvé zvíře pak táhla po kolejích
blesk | 11:05:00
Tramvaj ve Vysokých Tatrách v týdnu srazila medvědic. Řidič si ale toho, že zvíře srazil vůbec nevšiml. Mrtvola se našla až druhý den ráno.


Vyvedla 12 milionů, viní policie advokátku lobbisty Horáčka. Stíhá i firmu známého developera
blesk | 10:58:00
Policie obvinila bývalou firemní právničku lobbisty Tomáše Horáčka Ninu Rydlovou ze zpronevěry 12 milionů korun. Peníze údajně vyvedla z Horáčkových firem v době, kdy byl ve vazební věznici. Obviněná je i ústecká společnost JTH Group, která podle policie vystavovala Rydlové fiktivní faktury. Advokátka označila stíhání za „scestné“, vinu odmítá také firma. Informuje o tom server iROZHLAS.cz.


Hororový dům z Mlčení jehňátek opravili: Fanoušci mohou strávit noc ve sklepě šíleného vraha
blesk | 10:45:00
Fanoušci hororových filmů mají jedinečnou možnost přenocovat v sídle filmového vraha Buffalo Billa v americké Pensylvánii. Třípatrový dům, v němž šílený vrah stahoval své oběti z kůže, se dočkal rekonstrukce. Zájemci, kteří by chtěli strávit Halloween v strašidelném domě, který se objevil v kultovním filmu Mlčení jehňátek, si ho mohou pronajmout a prozkoumat tajemné sklepení, kde Buffalo Bill zadržoval unesené ženy.


Neviděli jste ji? Policie pátrá po Marii (14) z Karlovarska
blesk | 10:34:00
Policisté pátrají na Karlovarsku po čtrnáctileté dívce ukrajinské státní příslušnosti. Mariia Stenavská v pátek zřejmě odešla z místa bydliště v Ostrově.


Pravda o podnikání obviněné Queen Plačkové: Jen loni vydělala 25 milionů! Čím?
blesk | 10:30:00
Nepříliš šťastné období má za sebou královna instagramu Zuzana Plačková (30). Spolu s manželem René Strauszem byli v pondělí po rozsáhlé policejní razii zadrženi, ovšem obvinění ohledně pašování drog se nakonec nepotvrdila. Dvojice byla již propuštěna na svobodu a Zuzana už fanoušky také ujistila, že je nevinná. Prý nemá něco takového ani zapotřebí - a je to skutečně tak? Kolik si vydělává a čím vlastně?
 


Tohle je móda roku 2021: Kozačky pro pány a kalhoty pro slona!
blesk | 10:07:00
Kdo miluje módu a rád se obléká podle posledních trendů, měl by nyní možná zbystřit. Přece jen z nové módní přehlídky outfitů z dílny legendární britské návrhářky Vivienne Westwoodové (80) si mohou vzít příklad... I když je to tentokrát pořádná divočina!


FOTO: Noční bitva v Terezíně lákala. Přišla i Marie Terezie
Denik.cz | 10:49:00
Pochody a přehlídky, ukázky výcviku vojska i dobytí střelecké baterie. Nejen to nabídly Josefínské slavnosti, které už tradičně připomínají založení pevnosti Terezín. Velkolepá historická podívaná pro příznivce historie i staré vojenské techniky se ve městě konala v sobotu 2. října.


Teploty přes dvacet stupňů ještě chvilku vydrží. Poté se citelně ochladí
Denik.cz | 10:21:00
Začátek října přinesl pěkné počasí. Tento trend pár dalších dní vydrží, přestože ještě ke konci minulého týdne meteorologové od pondělí předpovídali zataženou oblohu a déšť. V pondělí a úterý bychom si měli užívat krásného počasí a příjemných teplot přesahujících dvacet stupňů Celsia. Potom přijde citelné ochlazení.


FOTO, VIDEO: Výrobnu dřevěných briket v Lipně zničil požár, škoda jde do milionů
Denik.cz | 09:32:00
Patnáct hasičských jednotek zasahovalo v neděli ráno u požáru bývalé zemědělské usedlosti v Lipně nedaleko Líšťan na severním Plzeňsku. Objekt, ve kterém se dnes vyrábějí dřevěné brikety, rozsáhlý požár zničil, poškozena byla i navazující obytná část.


Tygři, medvědi i tapíři přilákali návštěvníky do jihlavské zoo, podívejte se
Denik.cz | 08:22:00
Komentovaná krmení zvířat, soutěžní stezku s úkoly či tvořivé dílničky, toho všeho se mohli zúčastnit v sobotu 2. října návštěvníci Zoologické zahrady Jihlava.


Ranní drama v Hodoníně: Hořel bytový dům, muž je v kritickém stavu v nemocnici
Denik.cz | 08:11:00
Do dramatického nedělního rána se probudili obyvatelé panelového domu na Cihlářské ulici v Hodoníně. Jeden z bytů tam začal před šestou hodinou ráno hořet. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů. Opustit své domovy muselo 29 lidí.


Sezona zelí je tu. Ujdou i 18 tisíc kroků. V Bučině denně našlapou deset tun.
Denik.cz | 07:44:00
/FOTO, VIDEO/ Jen těžko bychom v Pardubickém kraji hledali člověka, který se nikdy nesetkal s pětisetgramovým bílým pytlíkem s popiskem Bučinské zelí. To pochází právě z obce Bučina a stojí za ním rodina Meclova, která dodnes nepoužívá žádné moderní technologie a stovky tun kysaného zelí každoročně poctivě šlapou všichni členové rodiny. V říjnových dnech si do Bučiny u Vysokého Mýta mohou zajet také zájemci o krouhané zelí.


Krajčo: Ostravu trápí nejistota a skepse. Nejsem pseudomesiáš, nechci lidi ovlivňovat
pikant | 11:17:21
"Zamrzí mě, když lidé chtějí, abych hrál víc v divadle než s kapelou, moje srdce má hudba." Richard Krajčo o pubertě, snech i vzpomínkách na Ostravu.


Nová bondovka Není čas zemřít je v kinech. Jaká všechna auta v ní uvidíme?
Auto.cz | 11:45:00
Již pětadvacátý film oficiální série o agentovi 007 je doslova nabitý automobily. Po boku Jamese Bonda se objeví legendární Aston Martiny, stejně jako třeba postarší Maserati Quattroporte.


Pražská burza navýšila 13 letá maxima, akcie ČEZ se v týdnu postaraly zřejmě o rekordní podíl obchodů
Kurzy.cz | 11:46:00
objem akciových obchodů ve zkráceném týdnu dosáhl 2,48 mld. Kč, o více než 40 % se postaraly akcie ČEZ; akcie CZG oslavily roční výročí na trhu rekordním týdenním objemem obchodů 95 mil. Kč; akcie KB si projdou rozhodným dnem pro nárok...


Hrad už jen jako skanzen, Pražané si tam odvykli chodit
idnes.cz | 13:25:00
Pražský hrad, pondělí odpoledne. Nejvýznamnější památka hlavního města zeje až na výjimky prázdnotou. Několik turistů si prohlíží katedrálu svatého Víta, jeden zamilovaný pár se fotí ve Zlaté uličce. Symbol Prahy jinak působí opuštěně, jako by si sem snad lidé odvykli chodit.


Afghánci schovávají obrazy i filmy. Džihád proti umění přijde, tuší
idnes.cz | 13:11:00
Afghánští umělci zakopávají svá výtvarná dílna, pokoušejí se o záchranu filmů a z poliček sundávají literaturu, která by se Tálibánu nemusela líbit. Ačkoli hnutí zatím neuvedlo, jakou bude mít umění pod jeho vládou podobu a formu, Afghánci jsou na pozoru před jeho zdánlivou otevřeností. „Zachránit vlastní umění je jako zachránit vlastní život,“ líčí umělci.


Malý jako Napoleon. Poruchou růstu trpí tisíce dětí, příčin může být vícero
idnes.cz | 12:49:00
Zpomalení růstu může být u dětí prvním příznakem vážné choroby. Rodiče by tak měli zpozornět, pokud zaznamenají, že jejich dítě neroste tak, jak by mělo. Podle odborníků navíc u části dětí dochází ke zpomalení růstu bez zjevné příčiny. Pomoci může v takových případech speciální léčba růstovým hormonem.


V Rusku za den zemřelo 890 lidí s covidem, nejvíc od počátku pandemie
idnes.cz | 12:40:00
Rusko aktuálně eviduje 890 denních úmrtí spojených s onemocnění covid-19, je to o nejvyšší denní bilance v zemi od počátku pandemie. Nakažených v Rusku za sobotu přibylo 25 769, to je nejvíce od začátku ledna, informovala o tom agentura TASS.


Nekompetentní, uvažování velkého dlužníka, odmítl Rusnok kritiku Schillerové
idnes.cz | 12:39:00
Guvernér centrální banky Jiří Rusnok považuje starost o měnovou a cenovou stabilitu za klíčový úkol, při jehož plnění se není možné příliš ohlížet na přání dlužníků. Reagoval tak i na dřívější výroky ministryně financí Aleny Schillerové, která varovala, že růst úrokových sazeb zdraží obsluhu státního dluhu.


Na Plzeňsku hořel statek s linkou na výrobu briket. Škoda je 3,5 milionu
idnes.cz | 12:16:00
V Lipně na severním Plzeňsku dnes ráno hořela budova bývalého kravína, kde se v současnosti nachází linka na výrobu dřevěných briket. Rozsah požáru byl tak velký, že byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu.


Volby by dle průzkumu STEM vyhrálo ANO s 27,3 procenty. Koalice Spolu na druhém místě posiluje, má 21,4 procenta
Hospodářské noviny | 11:55:00
Sněmovní volby by podle modelu agentury STEM na konci září vyhrálo vládní hnutí ANO s 27,3 procenta, i když proti předchozímu modelu ztrácí. V průzkumu z přelomu srpna a září mělo podporu 32,4 procenta hlasů. Na druhém místě by byla koalice Spolu...


Konec příměří: Babiš a Schillerová kritizují ČNB za zvyšování sazeb. Nesmyslně utrácíte, kontruje Rusnok
Hospodářské noviny | 11:34:00
Bývala to nepsaná dohoda mezi Českou národní bankou a vládou: ČNB nechává na vládě státní rozpočet, daně a další záležitosti, a premiér či ministři zase centrální bance nemluví do její měnové politiky. Některé vlády pravidlo ctily, některé občas...


Čtrnáct set korun pro každého státního zaměstnance? Rozpočet je hotov, hlasů je ale zatím málo
Hospodářské noviny | 11:19:00
Pandemie ještě rozhodně nekončí. Přinejmenším ekonomicky. Ve státním rozpočtu na příští rok, jak ho minulý týden navrhla vláda, po covidu zůstává silná stopa v podobě dalšího zvýšení výdajů na dluh. Rozpočet kvůli tomu může narazit po volbách v nové...


Byznys podle Jany Klímové: Czexitáři by si měli zchladit hlavu v Británii. Akciový horor u soudu a kampaň v elektrárně
Hospodářské noviny | 11:18:00
Šéf SPD Tomio Okamura se nechal slyšet, že by po nadcházejících volbách uvažoval o podpoře vlády jen pod podmínkou, že vypíše referendum o našem členství v Evropské unii. Vzhledem tomu, že se SPD jeví jako partner pro nejsilnější hnutí ANO, vzniká...


Vyjádření Schillerové ohledně zvýšení sazeb ČNB je nekompetentní, reagoval Rusnok
lidovky.cz | 13:32:49
Guvernér centrální banky Jiří Rusnok považuje starost o měnovou a cenovou stabilitu za klíčový úkol, při jehož plnění se není možné příliš ohlížet na přání dlužníků. Reagoval tak i na dřívější výroky ministryně financí Aleny Schillerové, která varovala, že růst úrokových sazeb zdraží obsluhu státního dluhu.


Zemřel Bernard Tapie, ministr v Mitterrandově vládě a bývalý majitel Adidasu
lidovky.cz | 12:39:23
V neděli zemřel význačný francouzský podnikatel a bývalý ministr v levicové vládě prezidenta Françoise Mitterranda z počátku 90. let Bernard Tapie, bylo mu 78 let. Podle francouzských médií vedl boj s rakovinou a nedávno podstoupil operaci kvůli nádoru na mozku.


Volby by vyhrálo ANO, ČSSD se v novém průzkumu do sněmovny nedostala
aktuálně.cz | 13:13:50
Sněmovní volby by podle modelu agentury STEM na konci září vyhrálo vládní hnutí ANO s 27,3 procenta, i když proti předchozímu modelu ztrácí.


Podcast: Nemocnice jsou pro hackery oblíbeným cílem, spolupráce v EU je namístě
aktuálně.cz | 12:16:16
V podcastu Aktuálně.cz hovořil Miloslav Lujka o vzrůstajícím počtu kybernetických útoků i tom, jak se proti nim efektivně chránit.


Fleret, Argema a drůbež. Na výstaviště táhla davy muzika i zvířata
Denik.cz | 12:42:00
Kapelám Fleret a Argema, ale také holubům, králíkům či drůbeži patřilo v sobotu 2. října výstaviště v Přerově. Konala se zde Výstava Moravy a Slezska hospodářských a drobných zvířat.


VIDEO: Bohyně vína a obří hrozen, jako symbol úrody. Valtice ovládlo vinobraní
Denik.cz | 11:46:00
Davy lidí lemují v sobotu po poledni příjezdovou cestu na náměstí ve Valticích. „Už jedou,“ nenechává si pro sebe muž v hloučku přátel postávající před radnicí. Dav se rozestoupí a k náměstí se blíží klapot koňských kopyt. Jezdkyně v dobových kostýmech a vlajkami majestátně uvádí mezi dav průvod krojovaných. Valtické vinobraní začíná.


Mistrovství v těžkém terénu: podívejte se, jak Pístovem hřměly velké motory
Denik.cz | 11:06:00
/FOTO/ Třiadvacátá soutěžní sezóna otevřeného Mistrovství České republiky v Truck trialu ukončila svou sezonu o víkendu 2. a 3. října v Jihlavě, konkrétně v areálu v Pístově.


Co se vám líbí na životě v naší zemi? A co by se mělo změnit, být jinak?
Respekt | 12:00:00
(Ptali jsme se školáků)


Respekt • Despekt
Respekt | 12:00:00
[image id="200242696" align="center"][image id="200242695" align="center"]


Dopis z New Orleansu
Respekt | 12:00:00
Bez památky na Louise Armstronga


Dopisy
Respekt | 12:00:00
Ochráním vás, ale hlavně sebe
Respekt 36/2021

Skvěle napsaný komentář (short and sweet). Ačkoli sleduji politické dění intenzivně, až při jeho čtení jsem si uvědomila, jak moc vše kolem Babiše stojí na strachu z ohrožení a jak je svět jeho a jeho voličů temný a hnusný, plný ustrašených a…


Nedostat se do šedé zóny
Respekt | 12:00:00
K velké změně stačí opravdu málo


Respekt do kancléřství
Respekt | 12:00:00
O tom, že sociální demokrat Olaf Scholz vyhrál německé volby hlavně díky chybám soupeřů a dokonalé nápodobě populární a loučící se Angely Merkel, bylo v minulých dnech napsáno hodně. Je to pravda, doložitelná například tím, že k jeho straně přešel milion a půl takzvaných merkelovských voličů, kteří…


Jak nahradit Šimáčkovou
Respekt | 12:00:00
Důležitá poloha Ústavního soudu je oslabená


Americká pokerová partie
Respekt | 12:00:00
Ekonomika Spojených států roste, jejich politika se hroutí


Koho mám volit?
Respekt | 12:00:00
Volby rozhodnou váhající voliči. Kdo jsou a co chtějí.


Muž, který se bál zastřelení
Respekt | 12:00:00
Jak se Andrej Babiš dostal k moci a čím lidem tolik učaroval


Štamgasti z Hvězdy života
Respekt | 12:00:00
Na budoucí směřování Německa budou mít zásadní vliv dvě strany, které příslibem změn nejvíce oslovily mladé voliče  


O dvou autonomiích
Respekt | 12:00:00
Evropské státy čeká v nadcházejících letech klíčová strukturální debata. Američané dávají Evropanům už dlouho najevo, že se těžiště jejich zájmu ve světě odlepilo od evropského kontinentu, a naposledy rychlý odchod z Afghánistánu ukázal, že NATO je v mysli Američanů druhotné. Evropané na to musí…


Česko
Respekt | 12:00:00
Vodochody má Maďar
Největší český výrobce letecké techniky, společnost Aero Vodochody, nově patří společnosti HSC Aerojet, v níž má většinu maďarský finančník Kristóf Szalay-Bobrovniczky. Menší podíl vlastní česká skupina Omnipol. Vedení společnosti se ujímá Viktor Sotona, ve funkci nahradí…


Svět
Respekt | 12:00:00
Neštěstí na hranicích trvá
Polská vláda prodloužila nouzový stav u východních hranic, kde táboří několik desítek až stovek iráckých a afghánských uprchlíků, které do Polska tlačí běloruský režim – a polská hraniční stráž je zase tlačí zpátky. Ministerstvo vnitra svůj tvrdý postup obhajuje tím, že…


Anebo to bylo úplně jinak
Respekt | 12:00:00
Začít můžeme třeba několika tisícovkami tajemných lidských stop rozesetých po národním parku White Sands v Novém Mexiku. Objeveny byly teprve v roce 2009, některé za sebou zanechal chodec kráčející rovně napříč krajinou, jiné zase matka s dětmi skotačícími okolo ní. Lidská chodidla se otiskla do…


Večerníček to v Ostravě rozjel. Výstava je plná akcí, baví se nejen děti
Denik.cz | 05:00:00
/FOTOGALERIE/ Užít si to. To je hlavní krédo nové půlroční výstavy Večerníček a království pohádek, která tento víkend začala v Dolních Vítkovicích v Ostravě. A tím je myšleno nejen koukat, ale zejména zkoušet. Svět techniky se tu na následujícího půl roku proměnil v místo, kde ani nemusíte otočit kouzelným prstenem, přesto se vašim dětem rozzáří oči.


1400 korun pro každého?
Respekt | 12:00:00
Státní rozpočet je hotov, ale hlasů je zatím málo


Tři for premiér
Respekt | 12:00:00
Maďarský opoziční experiment se zatím daří


Zmatky a bloky
Respekt | 12:00:00
Čtyři klíčová hlasování opět ukázala slepou uličku současné americké politiky


Nastavujeme postupy
Respekt | 12:00:00
Česko stále nedalo Evropě záruky férového vyplácení dotací


Volby 2021
Respekt | 12:00:00
Babišova brožura o rakovině je v pořádku
Sporná brožura na podporu onkologické prevence, kterou opozice kritizovala jako součást předvolební kampaně hnutí ANO za státní peníze, by se měla mírně upravit, jinak je ale v pořádku. Konstatoval to Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a…


Práce, která nefrčí
Respekt | 12:00:00
V Evropě docházejí řidiči. Samozřejmě nikoli ti v osobních autech, těch je více než dost, ale řidiči těžkotonážní, kteří ženou po silnicích kamiony, cisterny nebo autobusy. Pozornost se teď soustředí na Británii, kde se situace vyhrotila až do stavu, kdy nemá kdo rozvážet benzin, ve skutečnosti je…


Nejsladší nápěv v kakofonii světa
Respekt | 12:00:00
Existuje velký rozdíl mezi optimismem a nadějí


Když vítěz bere vše
Respekt | 12:00:00
Vlivný ekonom Richard Florida přehodnotil svůj recept na úspěšné město


Neznalost je příležitost
Respekt | 12:00:00
Oblíbená spisovatelka Baracka Obamy. Intelektuálka ověnčená čestnými doktoráty z prestižních univerzit i literárními cenami, ale zároveň s talentem vyložit svoje myšlenky natolik srozumitelně, že pronikají do popkultury i módy. I když sláva nigerijské spisovatelky Chimamandy Ngozi Adichie dávno…


Plyn jako zbraň
Respekt | 12:00:00
Rusko vždy využívalo své nerostné suroviny jako zdroj svého bohatství – ale i jako prostředek nátlaku na jiné státy. Jak hledět historickou optikou na rodící se plynovou krizi?


Muž, kterému došel čas
Respekt | 12:00:00
Nová bondovka se emotivně loučí s érou Daniela Craiga a připravuje půdu pro jeho nástupce


Tiktokové skotáctví
Respekt | 12:00:00
To není prauda. To jsme neudělali. My hoši, co spolu chodíme, jsme nezdobové a rošťáci a skotáci, ale tohle je i na nás kapánek přespříliš. Prý plácnout učitele a utéct. Náš pan učitel, ten by nás srovnal, jemu je to fuk.

Ovšem: nás bylo pět. A na sociální síti je pohromadě pět a víc milionů…


Pohádka pro lufťáky
Respekt | 12:00:00
Bohemistka a komparatistka Zuzana Říhová ve své druhé próze přenáší pohádku o Červené karkulce do kulis současné vesnice. Její podání brutalitou překonává lidové verze a graduje v horor o emoční prázdnotě. Pár v krizi Bohumila a Bohumil se s mentálně postiženým synem stěhuje na venkov v naději, že…


Neautorizovaná biografie doby
Respekt | 12:00:00
Světová knihovna Odeonu už čítá přes 250 svazků, ale tohle je nejspíš první, který obsahuje také ilustrace. Na té nejdůležitější je „titulní“ muž v červeném kabátě, podle něhož se novinka Juliana Barnese jmenuje. Občanským jménem to je doktor Samuel Pozzi, zakladatel moderní francouzské gynekologie…


Knižní tipy
Respekt | 12:00:00
Ušlechtilý rasismus
Zatímco její kamarádky mají stabilní zaměstnání a ambice, pětadvacetiletá Afroameričanka Emira po studiích žije od výplaty k výplatě a bydlí ve sdíleném bytě. Zajištěné bělošské rodině na bohatém předměstí hlídá tříletou dcerku Briar, přičemž se v rámci babysittingu dostane do…


Kultura/mix
Respekt | 12:00:00
DĚLNÍCI KULTURY
Máloco působí absurdněji. Od teenagerských let, kdy vydala první singl, byla jednou z nejslavnějších popových zpěvaček vůbec. A stále je. Přesto od roku 2008 nemá právo rozhodovat o svých finančních ani ryze osobních záležitostech. Paradoxně právě za této situace vydala čtyři alba…


Nevadila by mně nějaká defenestřička
Respekt | 12:00:00
Tento týden odpovídá výtvarník a hudebník Milan Knížák


Dosáhnout čeho, nikoli co
Respekt | 12:00:00
Jedním z častých prohřešků vůči spisovné češtině je používání chybné vazby u sloves. Příkladem tohoto poměrně rozšířeného nešvaru je také sloveso „dosáhnout“. Jako lavina se veřejným prostorem šíří perly typu: „bez pomoci celého týmu bych takové výsledky nedosáhl“ nebo otázka: „co můžeme dosáhnout…


Jídlo se nevyhazuje!
Respekt | 12:00:00
Irsko, 2012: Sedím v kuchyni na studené dlažbě typicky ostrovního, námi pronajatého domečku. Venku prší a já si čtu přebal na mléku. Mléčné výrobky, sýry, máslo, kukuřičné lupínky, džus a desítky dalších potravin spojuje tenká červená linie. Na obalech jsou popsané příběhy lokálních farmářů, kteří…


Christiania: město osadníků
Respekt | 12:00:00
26. září 1971


Milion vakcín pro Rwandu
Respekt | 12:00:00
Můj den začíná výjimečně dobře. Sice jsem vzhůru už od pěti, ale malý spí u chůvy na zádech. Jelikož pracuju jen na půl úvazku a první on-line schůzi mám ve dvanáct, tak toho využívám, zamykám se do pokoje pro hosty a pouštím si Wonder Woman.

V 11.50 zjišťuju, že mám spoustu nepřečtených zpráv…


Zen žen
Respekt | 12:00:00
[image id="200242694" caption="Zen žen" align="right"]


Z webu Respektu
Respekt | 12:00:00
Dobře to Tomio zpívá
Jak vypadá jarmareční nálada podle Svobody a přímé demokracie, politického výtahu Tomia Okamury, zachytila ve své reportáži Ivana Svobodová.
Tak hodně zdravíčka a rozvahy. Hustá dvojka v živé akci
Nezapomněli jsme ani na druhou vládní stranu, sociální demokracii, jejíž…


Uplynulých sedm dní Tomáše Brolíka
Respekt | 12:00:00
[image id="200242659"]

Na britských ostrovech objevili pozůstatky dosud neznámého druhu dravého dinosaura. Na tomtaké souostroví panoval nedostatek paliva na čerpacích stanicích a zboží v obchodech. V podkrkonošském Trutnově začaly po covidové odmlce hned dva ročníky tradičního festivalu Jazzinec…


Schillerová zuří kvůli zvýšení sazeb. „Nekompetentnost,“ vmetl ministryni guvernér
blesk | 13:41:00
Vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) na twitteru ohledně čtvrtečního zvýšení úrokových sazeb České národní banky je naprosto nekompetentní. V dnešním pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Schillerová řekla, že ČNB přehodila výhybku hospodářské politiky ČR na kolej typickou pro rozvojové země a zvolila cestu dražších úvěrů pro firmy či zdražení hypoték rodinám o tisíce korun měsíčně. Hospodářskou politiku ale podle Rusnoka netvoří jen měnová politika ČNB. Z 50 až 60 procent hospodářskou politiku tvoří ministr financí, uvedl guvernér.


Dana Morávková má novou roli, ale...: Je to »zase« potvora!
blesk | 13:30:00
Scenáristky sestry Kateřina a Jitka Bártů (46) na ni opět myslely. V nové osmidílné minisérii Půlnoční zpověď zase napsaly Daně Morávkové (50) roli na tělo a je to – jak jinak – zase potvora. „Ty se mi hrají moc dobře,“ přiznává herečka spokojeně. Přitom je jako půvabná žena tváří mnoha produktů a často se pohybuje v módním světě.


Poprvé v Brně: Našli středověký kachel s vyobrazením sv. Jeronýma
blesk | 13:25:00
Archeologický výzkum na rohu Kopečné a Leitnerovy ulice vydal další pozoruhodný nález. Prakticky v den výročí úmrtí svatého Jeronýma (cca 347 až 30. září 420 n. l.) objevili badatelé středověký kamnový kachel zpodobňující právě tohoto světce. Jde o vůbec jeho první zpodobnění nalezené na území Brna. 


Dvojčata svou krásou vyrážejí dech: Okouzlení muži je doslova pronásledují!
blesk | 13:04:00
Tak pro tahle dvojčata by se každý roztrhal! A to především modelingové agentury. Neele s Inkou všechny uchvacují svým vzhledem již od útlého mládí. Neustále fotí pro nejrůznější luxusní značky a cestují po světě. Za jediný problém označují až příliš dotěrné muže, kteří by s nimi chtěli strávit noc.


Ze jediný den 890 mrtvých: Rusko čelí další vlně, nově nakažených je nejvíc od ledna
blesk | 12:04:00
Rusko dnes oznámilo za poslední den 890 úmrtí spojených s nemocí covid-19, je to nejvyšší denní bilance v této zemi od počátku pandemie. Nakažených za posledních 24 hodin evidují v Rusku 25.769, což je nejvyšší denní údaj od začátku ledna, informovala agentura TASS.


Meg Ryan (59) po dlouhé době na veřejnosti: Fanoušci ji nepoznávají!
blesk | 12:00:00
Americká herečka Meg Ryan (59) patří mezi neochvějné stálice filmového průmyslu a její jméno i tvář znají fanoušci po celém světě. Zdá se ale, že právě její slavný obličej už je minulostí. Když po dlouhé době vyšla na veřejnost, fanoušci ji téměř nepoznali. 


Nejen mužské akty. Olomoucká galerie vystavuje fotografie Roberta Vana
pikant | 13:55:00
Kromě mužských aktů a modelingové fotografie jsou k vidění také autorova méně známá zátiší, krajiny nebo pražské motivy.


Komentář: Odchází zranitelný Bond. Jsou důležitější věci než pohlaví či barva pleti
pikant | 12:37:00
V podání Daniela Craiga působil agent 007 zranitelněji a uvěřitelněji, po fyzické stránce i ve vztahu k ženám.


Fandové Classic Motocross: Když legendární motorky pořád závodí!
Auto.cz | 13:21:00
V amatérských závodech Motocross Classic obvykle jezdcům nejde ani tak o vavříny, jako spíš o prožití přátelské atmosféry z doby jejich mládí. Své historické čezety nám předvedli na trati ve Velimi tři z nadšených účastníků seriálu.


Řešením nedostatku paliva v Británii není nekontrolovaná migrace, řekl Johnson
Eurozpravy-zahraniční | 13:03:00
Britský premiér Boris Johnson dnes prohlásil, že nechce kvůli vyřešení nedostatku řidičů v Británii uvolňovat pravidla pro imigraci zahraničních pracovníků. Nedostupnost pohonných hmot na čerpacích stanicích je podle něj způsobena vysokou poptávkou.


Rusko hlásí 890 úmrtí s koronavirem za den, nejvíc od počátku pandemie
Eurozpravy-zahraniční | 12:27:00
Rusko dnes oznámilo za poslední den 890 úmrtí spojených s nemocí covid-19, je to nejvyšší denní bilance v této zemi od počátku pandemie. Nakažených za posledních 24 hodin evidují v Rusku 25.769, což je nejvyšší denní údaj od začátku ledna, informovala agentura TASS.


Zemřel francouzský podnikatel a bývalý politik Bernard Tapie
Eurozpravy-zahraniční | 11:38:00
Ve věku 78 let dnes zemřel Bernard Tapie, význačný francouzský podnikatel a bývalý ministr v levicové vládě prezidenta Françoise Mitterranda z počátku 90. let. Podle francouzských médií se potýkal s rakovinou a v poslední době podstoupil operaci zejména kvůli nádoru na mozku.


V Itálii začaly místní volby, rozhodnou i o novém vedení Říma
Eurozpravy-zahraniční | 11:00:00
V Itálii dnes začaly volby, v nichž se rozhodne o zastupitelstvech více než 1100 měst, včetně Říma, Milána, Neapole či Turína. Konají se také regionální volby v Kalábrii. S napětím je sledováno mimo jiné hlasování v italské metropoli, kde současná starostka Virginia Raggiová zřejmě nepostoupí do druhého kola.


Jaké jsou aktuální zdroje financování zdravotní péče v Rakousku?
Kurzy.cz | 12:20:00
V loňském roce bylo v Rakousku vynaloženo na péči o zdraví celkem 45,97 miliardy EUR. O rok dříve to bylo 44,16 miliardy. Tři čtvrtiny z toho nese na bedrech veřejné zdravotní pojištění, tedy stát.


Vyplenit vesnici, ubránit hrad, porazit nepřátele. Vzniká videohra o husitech. Pracuje na ní jediný vývojář
Reflex | 13:30:00
Shadows over Silesia je temná akční adventura s fantasy prvky zasazená do reálné středověké Evropy. Hlavní pilíře hratelnosti jsou tři - průzkum, hádanky a souboje. Izometrická grafika připomíná klasiky žánru a působí trochu pohádkovým dojmem. Hráč se bude pohybovat jak po svých, tak na hřbetu koně a navštíví spoustu reálných i fiktivních míst ve středověkém Slezsku. Bude plenit vesnice, bránit hradby města, prozkoumávat tajné podzemní kobky, opuštěné doly, nebo zapovězené části klášterů. Hra vyjde úplně dabovaná nejen v angličtině, ale díky spolupráci se skupinou Fénix Pro Dabing také v češtině. Autor Petr Kubíček, který na hře pracuje už více než dva a půl roku, nyní zveřejnil trailer a prosí veřejnost o pomoc skrz crowdfundingovou sbírku na Hithitu.


Přečetli jsme za vás: Volby a důchody. Babiš slibuje důchod 20 tisíc. Všechny strany chtějí reformu penzí
Reflex | 12:00:00
Důchody jsou tématem, které je možná pro většinu populace nezáživné, nicméně o to víc důležité. Zajištění poklidného stáří patří mezi priority většiny politických subjektů. Některé strany cílí především na důchodce, tytam jsou časy, kdy se jednalo o výsadu sociálních demokratů a komunistů. Lídři si uvědomují, jakou sílu mají starší generace.


Tohle je možné jen v Americe: Zábavní park, který zastínil všechny!
Reflex | 11:00:00
Hezké počasí a zábavní park je splněným snem každého dítěte. V Praze se chodí na Matějskou, svět je pak plný různých Disneylandů a Legolandů. Předhání se v počtu nejmodernějších atrakcí, ve finále ale mají všechny jedno společné. Americký Pullen Park je jedním z nejstarších, založen byl už v roce 1887, přesto nad ostatními vítězí na celé čáře. Nabízí totiž něco, co jiné nemají – kombinaci placené sekce se všemi atrakcemi s volně přístupným dětským hřištěm.


Týden před volbami ANO ztrácí. Zachrání Babiše Okamura s komunisty?
Tiscali-zprávy | 12:47:33
Příští koalici bude po volbách skládat Andrej Babiš. Je téměř jisté, že jeho ANO ve volbách zvítězí. Jisté však není, zda jeho vláda získá důvěru.


Guvernér ČNB Rusnok se pustil do Schillerové. Její rétoriku označil za nekompetentní
E15-ekonomika | 13:39:00
Vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) na twitteru ohledně čtvrtečního zvýšení úrokových sazeb České národní banky je naprosto nekompetentní. V dnešním pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Schillerová řekla, že ČNB přehodila výhybku hospodářské politiky České republiky na kolej typickou pro rozvojové země a zvolila cestu dražších úvěrů pro firmy či zdražení hypoték rodinám o tisíce korun měsíčně. Hospodářskou politiku ale podle Rusnoka netvoří jen měnová politika ČNB. Z 50 až 60 procent hospodářskou politiku tvoří ministr financí, uvedl guvernér.


Volkswagen překopal výrobu v Hannoveru. Tamní závod začal vyrábět nový Multivan T7
E15-ekonomika | 13:33:00
Volkswagen Multivan se i v nové generaci vyrábí v německém Hannoveru. Zásadní změna koncepce si však vyžádala výraznou modernizaci výrobního závodu.


Konec suchých roků. Zelené zlato letos přinese pěstitelům výrazně vyšší výnosy
E15-ekonomika | 11:00:00
Výrazně vyšší výnosy proti loňskému roku mají někteří pěstitelé chmele na Lounsku, Rakovnicku a na Žatecku. Sklizeň chmele, která v těchto dnech končí, letos začala později než v předchozích letech. Konkrétně až koncem srpna. Úroda odrůdy žatecký poloraný červeňák je ale velice slibná. 


Guvernér ČNB Rusnok se pustil do Schillerové. Její rétoriku označil za nekompetentní
E15-politika | 13:39:00
Vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) na twitteru ohledně čtvrtečního zvýšení úrokových sazeb České národní banky je naprosto nekompetentní. V dnešním pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Schillerová řekla, že ČNB přehodila výhybku hospodářské politiky České republiky na kolej typickou pro rozvojové země a zvolila cestu dražších úvěrů pro firmy či zdražení hypoték rodinám o tisíce korun měsíčně. Hospodářskou politiku ale podle Rusnoka netvoří jen měnová politika ČNB. Z 50 až 60 procent hospodářskou politiku tvoří ministr financí, uvedl guvernér.


Volkswagen překopal výrobu v Hannoveru. Tamní závod začal vyrábět nový Multivan T7
E15-politika | 13:33:00
Volkswagen Multivan se i v nové generaci vyrábí v německém Hannoveru. Zásadní změna koncepce si však vyžádala výraznou modernizaci výrobního závodu.


Konec suchých roků. Zelené zlato letos přinese pěstitelům výrazně vyšší výnosy
E15-politika | 11:00:00
Výrazně vyšší výnosy proti loňskému roku mají někteří pěstitelé chmele na Lounsku, Rakovnicku a na Žatecku. Sklizeň chmele, která v těchto dnech končí, letos začala později než v předchozích letech. Konkrétně až koncem srpna. Úroda odrůdy žatecký poloraný červeňák je ale velice slibná. 


Motorkář dostal na Červenohorském sedle smyk a havaroval. Náraz nepřežil
idnes.cz | 15:45:00
Při nehodě na silnici I/44 přes Červenohorské sedlo zahynul v neděli odpoledne pětačtyřicetiletý motorkář. Při průjezdu zatáčkou dostal smyk a narazil do svodidel. Okolnosti nehody vyšetřuje policie, která v místě havárie řídila dopravu kyvadlově. Sdělil to policejní mluvčí Libor Hejtman.


V Itálii havarovalo malé letadlo. Zahynulo osm lidí včetně dítěte
idnes.cz | 15:34:00
U Milána na severu Itálie v neděli havarovalo malé soukromé letadlo. Stroj dopadl na neobydlenou rekonstruovanou budovu, ve které v tom okamžiku nikdo nebyl. V objektu ale parkovala auta a některá po pádu letounu začala hořet. Média původně zmiňovala šest obětí, později ale uvedla, že pád nepřežilo osm lidí včetně dítěte.


Řidiči zdržují záchranáře na cestách. Netvoří uličku, vybrzďují sanitky
idnes.cz | 15:29:00
Hasiči se snaží prodrat kolonou. Siréna zní, majáky svítí, řidiči zvolna odklání vozy do strany a tvoří záchranářskou uličku. A do toho jiný šofér vjíždí do protisměru přímo vstříc hasičům. Takový případ popsal jejich pražský mluvčí Martin Kavka. Závěr je jasný - ne všichni řidič ví, jak se správně při znění sirén a blikajících majácích chovat, aby hasičům, záchranářům i policistům usnadnili cestu k lidem v nouzi.


U Luhačovic narazil rychlík do spadlého stromu. Vlaky nabírají zpoždění
idnes.cz | 15:03:00
Na železniční trati mezi Luhačovicemi a Újezdcem u Luhačovic na Zlínsku v neděli krátce před 13:00 narazil rychlík Slovácký expres do spadlého stromu, nehoda se podle prvotních informací obešla bez zranění. Řekl to mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.


Oplácaní na zimu. Na Aljašce pořádají soutěž o nejtlustšího medvěda
idnes.cz | 14:25:00
V národním parku Katmai na Aljašce se koná Týden tlustých medvědů. Jedná se o každoroční oslavou hojnosti přírody a žravosti těchto impozantních šelem. Tamní medvědi hnědí se totiž snaží nabrat dostatek kil, aby přežili zimní spánek. Sice o tom nemají tušení, ale někteří z těchto milovníků lososů soutěží o to, kterému z nich se podaří nejvíce ztloustnout.


Lékařka na Slovensku odmítla ošetřit dítě kvůli neočkované matce. Zemřelo
idnes.cz | 14:14:00
V slovenské obci Jarovnice u Sabinova, kde žije početná romská komunita, zemřel po astmatickém záchvatu čtyřletý chlapec. Místní lékařka jej odmítla přijmout, neboť jeho matka není naočkovaná. Policie celou záležitost vyšetřuje.


Malostranský zápisník: Jak si zvolit poslaneckého Supermana
idnes.cz | 14:00:00
Každá partaj má v genech něco zakódované, tak co z toho u voleb namíchat šílený koktejl? Také vám dopis nepřišel po týdnu, ale až po týdnu? Proč se Babiš přiznává v přímém přenosu? A co si dává na pizzu Fiala?


Maláčová se Stropnickým se snaží zastavit pád ČSSD v Praze. Favoritem jsou ale Spolu, překvapit mohou ANO i Zelení
iHned.cz | 15:30:00
Postavíme 10 tisíc nových státních bytů ročně. Šlo to za Husáka, půjde to dneska taky, oznamuje ve videu na YouTube ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Jinak také lídryně pražské kandidátky ČSSD. A dvojka kandidátky, někdejší předseda...


Lego slaví největší zisky v historii, hlavního rivala předčilo desetinásobně. A vyvíjí kostky z cukrové třtiny
iHned.cz | 15:27:00
Už desítky let vyrábí jen plastové kostičky v různých tvarech, formách a barvách. I tak ale lidé dánskou společnost Lego, respektive její stavebnice, milují. Ukazují to i aktuální výsledky za první pololetí letošního roku, které jsou nejlepší v...


Volby by dle průzkumu STEM vyhrálo ANO s 27,3 procenty. Koalice Spolu na druhém místě posiluje, má 21,4 procenta
iHned.cz | 11:55:00
Sněmovní volby by podle modelu agentury STEM na konci září vyhrálo vládní hnutí ANO s 27,3 procenta, i když proti předchozímu modelu ztrácí. V průzkumu z přelomu srpna a září mělo podporu 32,4 procenta hlasů. Na druhém místě by byla koalice Spolu...


Čtrnáct set korun pro každého státního zaměstnance? Rozpočet je hotov, hlasů je ale zatím málo
iHned.cz | 11:19:00
Pandemie ještě rozhodně nekončí. Přinejmenším ekonomicky. Ve státním rozpočtu na příští rok, jak ho minulý týden navrhla vláda, po covidu zůstává silná stopa v podobě dalšího zvýšení výdajů na dluh. Rozpočet kvůli tomu může narazit po volbách v nové...


Byznys podle Jany Klímové: Czexitáři by si měli zchladit hlavu v Británii. Akciový horor u soudu a kampaň v elektrárně
iHned.cz | 11:18:00
Šéf SPD Tomio Okamura se nechal slyšet, že by po nadcházejících volbách uvažoval o podpoře vlády jen pod podmínkou, že vypíše referendum o našem členství v Evropské unii. Vzhledem tomu, že se SPD jeví jako partner pro nejsilnější hnutí ANO, vzniká...


Na budovu u Milána se zřítilo malé letadlo. Havárii nepřežilo osm lidí včetně dítěte
lidovky.cz | 15:34:00
U Milána na severu Itálie v neděli havarovalo malé soukromé letadlo. Stroj dopadl na neobydlenou rekonstruovanou budovu, ve které v tom okamžiku nikdo nebyl. V objektu ale parkovala auta a některá po pádu letounu začala hořet. Média původně zmiňovala šest obětí, později ale uvedla, že pád nepřežilo osm lidí včetně dítěte.


‚Září nám poměrně přálo.‘ Domácí vinaři věří v dobrý rok, někde hrozny sklízejí speciální kombajny
lidovky.cz | 15:17:00
Září přálo vinařům, hrozny postupně dozrávají k potřebné cukernatosti, mohl by to být vydařený ročník. Pokud nepřijdou v následujících týdnech vytrvalé deště, hrozny nenapadne hniloba, dočkají se vinaři a následně i konzumenti z letošní úrody kvalitního vína. Sklizeň už je všude v plném běhu a pěstitelé doufají, že letošek by mohl dopadnout kvalitou i množstvím podobně jako minulý rok. A ten patřil k těm spíš historicky lepším.


Při explozi u kábulské mešity zemřeli nejméně dva civilisté
aktuálně.cz | 15:56:45
K zodpovědnosti za útok se zatím nikdo nepřihlásil.


Libanon padá na úplné dno. V zemi nejsou léky, elektřina ani základní potraviny
aktuálně.cz | 15:30:02
Libanon už dva roky sužuje hluboká ekonomická krize. Nemocnicím došly léky, čerpací stanice nemají dostatek pohonných hmot.


Bylo by dobré, aby Zeman informoval o svém zdravotním stavu, řekl Vystrčil
aktuálně.cz | 15:03:01
"Bude za nějakou dobu někoho pověřovat sestavením vlády, bude rozhodovat o tom, kdo bude a nebude premiérem," vysvětluje šéf Senátu.


Polské poutě: na kolenou kolem kostela, cestou necestou se sochou Panny Marie
bleskove.cz | 14:07:22
České poutě často ztratily původní duchovní význam a zůstaly jen střelnice, kolotoče a piva v kelímku. U polských sousedů je to jinak.


Nejen mužské akty. Olomoucká galerie vystavuje fotografie Roberta Vana
bleskove.cz | 13:55:00
Kromě mužských aktů a modelingové fotografie jsou k vidění také autorova méně známá zátiší, krajiny nebo pražské motivy.


Komentář: Odchází zranitelný Bond. Jsou důležitější věci než pohlaví či barva pleti
bleskove.cz | 12:37:00
V podání Daniela Craiga působil agent 007 zranitelněji a uvěřitelněji, po fyzické stránce i ve vztahu k ženám.


Motorkář (45) dostal při průjezdu zatáčkou smyk: Náraz do svodidel nepřežil
blesk | 15:35:00
Při nehodě na silnici I/44 přes Červenohorské sedlo zahynul v neděli odpoledne pětačtyřicetiletý motorkář, který při průjezdu zatáčkou dostal smyk a narazil do svodidel. 


Pátrání po talentované zpěvačce skončilo špatně: Slovenka Janet (†51) je mrtvá
blesk | 15:22:00
Talentovaná zpěvačka Janeta H. z Bratislavy zmizela 30 září. O den později po ní bylo vyhlášeno pátrání, do kterého se zapojilo velké množství lidí. Na sociální síti sdílely příspěvek policie tisíce uživatelů. V neděli ovšem přišla hrozná zpráva. Janet byla nalezena mrtvá. 


Strážník Martin z Havířova chtěl udělat dětem radost: Ale kradou se i bábovky!
blesk | 15:15:00
Přinést radost dětem a ulehčit maminkám chtěl strážník Martin Čech (38) z Havířova a vymyslel u pískovišť sdílené bábovičky. Jenže bábovky tam nezůstaly dlouho. Poprvé zmizely s celou bednou, podruhé bez bedny, ale jen proto, že byla na řetězu...


Marek Ztracený po pádu z pódia: Zase řádil! A vystoupil v helmě
blesk | 14:00:00
Ještě před týdnem, kdy Marek Ztracený (36) v Pardubicích spadnul z podia a utrpěl otřes mozku po ráně do hlavy to nevypadalo, že by mohl vystoupit i v Ostravě! Zotavil se a před diváky nakráčel v helmě!


Polské poutě: na kolenou kolem kostela, cestou necestou se sochou Panny Marie
pikant | 14:07:22
České poutě často ztratily původní duchovní význam a zůstaly jen střelnice, kolotoče a piva v kelímku. U polských sousedů je to jinak.


Finská rallye v cíli: Evans vyhrál a pronásleduje Ogiera
Auto.cz | 15:45:00
Velšský pilot Elfyn Evans (Toyota Yaris WRC) vyhrál Finskou rallye, která byla desátým podnikem letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích. Evans získal maximální možný počet bodů a jako druhý snížil náskok obhájce titulu Sebastiena Ogiera (Toyota Yaris WRC).


Jízdní dojmy s Peugeoty 308 a 308 SW: Stále obyčejný, ale ve všem lepší
Auto.cz | 15:44:00
Nový Peugeot 308 přijíždí s výrazným designem a hybridy, i nadále ale nabízí zájemcům obyčejné dieselové a benzinové motory a také manuální i automatickou převodovku. Se všemi jsme se už projeli v jeho domovské Francii.


Maláčová se Stropnickým se snaží zastavit pád ČSSD v Praze. Favoritem jsou ale Spolu, překvapit mohou ANO i Zelení
Hospodářské noviny | 15:30:00
Postavíme 10 tisíc nových státních bytů ročně. Šlo to za Husáka, půjde to dneska taky, oznamuje ve videu na YouTube ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Jinak také lídryně pražské kandidátky ČSSD. A dvojka kandidátky, někdejší předseda...


Lego slaví největší zisky v historii, hlavního rivala předčilo desetinásobně. A vyvíjí kostky z cukrové třtiny
Hospodářské noviny | 15:27:00
Už desítky let vyrábí jen plastové kostičky v různých tvarech, formách a barvách. I tak ale lidé dánskou společnost Lego, respektive její stavebnice, milují. Ukazují to i aktuální výsledky za první pololetí letošního roku, které jsou nejlepší v...


Vystrčilovi vadí, že ANO zve zastánce zrušení Benešových dekretů. Není to oficiální postoj Maďarska, brání se Vondráček
ČT24 | 16:24:13
Česko v týdnu navštívil předseda maďarské vlády Viktor Orbán. Ten se v minulosti netajil odporem k Benešovým dekretům. Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) Orbánův pohled na ně přetrvává. Předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) však tvrdí, že to není oficiální stanovisko kabinetu v Budapešti. Politici se střetli v Otázkách Václava Moravce.


Nekompetentní, označil Rusnok slova Schillerové o zvýšení úrokových sazeb ČNB
ČT24 | 13:47:15
Vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO), kterým kritizovala zvýšení základní úrokové sazby o 0,75 procentního bodu na 1,50 procenta, je podle guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka nekompetentní, uvedl v Otázkách Václava Moravce (OVM). Schillerová řekla, že ČNB přehodila výhybku hospodářské politiky Česka na kolej typickou pro rozvojové země a zvolila cestu dražších úvěrů pro firmy či zdražení hypoték rodinám o tisíce korun měsíčně.


Policie v bytě polského novináře: Velký omyl, nebo bezprecedentní útok na média
Respekt | 13:15:18
Podle vyšetřovatelů odešly z reportérova počítače výhružky smrtí vládnímu poslanci


Mobil na hnoji
Respekt | 12:01:46
Všichni známe ty články o nutnosti digitálního detoxu. O tom, jak je potřeba občas vypnout mobil a jak se potom člověk víc vyspí, míň stresuje a víc raduje ze života.

S digitálním detoxem jsem ale nikdy neměla problém. Problém jsem vždycky měla s roztržitostí. A s mobilem. Hned od té doby, co se…


Na Orbána
Respekt | 12:00:00
Na našem přístupu nic měnit nehodláme. Nadále se budeme slušně, ale důsledně ptát, reportovat a hledat informace


Čínská trojka
Respekt | 12:00:00
Co je za propuštěním vlivné manažerky Huaweie


Dálnici D1 uzavřela na Benešovsku hromadná nehoda, čtyři zranění
Eurozpravy-domácí | 16:48:00
Dálnici D1 uzavřela na 66. kilometru ve směru na Prahu zhruba na 30 minut hromadná nehoda tří osobních aut. Čtyři lidé se zranili, jednoho člověka museli hasiči vyprostit, řekla ČTK mluvčí hasičů Dagmar Zemanová.


Zemřela herečka Národního divadla Blanka Bohdanová, bylo jí 91 let
Eurozpravy-domácí | 16:30:00
V jedné z pražských nemocnic dnes dopoledne ve věku 91 let zemřela emeritní členka Národního divadla (ND) v Praze Blanka Bohdanová. V ND si nositelka ceny Thálie a držitelka dvou cen Františka Filipovského za dabing v průběhu 50 let zahrála přes 80 rolí. ČTK o tom informoval mluvčí ND Tomáš Staněk.


REPORTÁŽ: Jestli se spojíte s Babišem, tak jste u mě skončil, pane Fialo, slyšel na kampani s vlaky v zádech lídr koalice Spolu
Eurozpravy-domácí | 16:10:00
Ve vzduchu se mísí vůně pražené kukuřice a cukrové vaty. Politické debaty přehlušuje ostrý výstražný signál oznamující, že za okamžik kolem Hradčanské projede vlak do Rakovníka. Záhy se závory v pražských Dejvicích zvednou a davy lidí ve slunečném odpoledni zastavují dobrovolníci koalice Spolu. Dávají jim do rukou propagační tiskoviny a materiály. V rušném mumraji předvolební kampaně ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, kterou EuroZprávy.cz navštívily, přispěchá postarší dáma k předsedovi ODS Petru Fialovu a rázně mu zablokuje cestu. „Jestli se spojíte po volbách s Babišem, tak jste u mě skončil, pane Fialo.“ Lídr koalice Spolu se pousměje a paní ujistí: „Buďte v klidu, já sliby držím,“ odvětí.


Senát by se mohl dotázat na zdraví prezidenta Zemana, naznačil Vystrčil
Eurozpravy-domácí | 15:12:00
Předseda senátu Miloš Vystrčil (ODS) zmínil jako možnou variantu, že by se Senát oficiální cestou dotázal na zdraví prezidenta. Podle Vystrčila by bylo vhodné, aby Miloš Zeman vzhledem k blížícím se sněmovním volbám informoval o svém stavu. Šéf horní komory Parlamentu to dnes uvedl v České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce.


Naprosto nekompetentní, sepsul Rusnok Schillerovou za vyjádření o sazbách
Eurozpravy-domácí | 13:40:00
Vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) na twitteru ohledně čtvrtečního zvýšení úrokových sazeb České národní banky je naprosto nekompetentní. V dnešním pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.


Volby by vyhrálo ANO s náskokem téměř šesti procent, ukazuje průzkum
Eurozpravy-domácí | 13:09:00
Sněmovní volby by podle modelu agentury STEM na konci září vyhrálo vládní hnutí ANO s 27,3 procenta, i když proti předchozímu modelu ztrácí. V průzkumu z přelomu srpna a září mělo podporu 32,4 procenta hlasů.


Osm lidí zemřelo při pádu malého letadla na neobydlenou budovu u Milána
Eurozpravy-zahraniční | 15:25:00
U Milána na severu Itálie dnes havarovalo malé soukromé letadlo, všech osm lidí na palubě zemřelo. Agentura ANSA původně informovala o šesti mrtvých, později napsala, že v letadle byl pilot, kopilot, pět dospělých a dítě.


Britská policie zatkla dalšího muže v souvislosti s vraždou novinářky McKeeové
Eurozpravy-zahraniční | 14:27:00
Severoirští detektivové obvinili 53letého muže v souvislosti s vraždou novinářky Lyry McKeeové z roku 2019. Informovala o tom dnes zpravodajská stanice BBC. McKeeovou zabili stoupenci organizace Nová IRA, když žurnalistka přihlížela nepokojům ve městě Londonderry.


Černá, béžová i šedá jsou pryč. Letošní podzim obarví váš šatník do pestřejších barev
Reflex | 16:00:00
Nejatraktivnější módní sezóna je konečně tu. Podzim, doba vrstvení, kombinování letních kousků s teplejšími svršky. Čas, kdy se ještě nechceme rozloučit s dlouhými šaty, zároveň se ale trochu těšíme na cardigany, kožené bundy a mokasíny. Jaké trendy nás v nadcházejícím období čekají a které kousky by v naší skříni rozhodně neměly chybět? To prozrazuje nový Fashion trend report od GLAMI.


Poláci se spolčili s nacisty a anektovali Těšínsko. Rok poté sami přišli o svůj stát
Reflex | 15:00:00
V září jsme si připomněli výročí začátku druhé světové války. Tehdy v roce 1939 Německo napadlo Polsko a o pár dní později bylo Polsko napadeno i Sovětským svazem. Ale ještě rok předtím v roce 1938 samotné Polsko využilo situace a pod hrozbou války donutilo Československo k tomu, aby nebránilo obsazení jeho území na Těšínsku.


Jak se hází do gala téměř 300 let staré panenky
Tiscali-zprávy | 16:58:31
Mít domeček pro panenky je snem nejedné dívky, nejinak tomu bylo i pár staletí nazpět. Díky tomu, že k hračkám měly děti dříve úctu, se některé z panenek z 18. století dochovaly v úžasném stavu. 


Zemřela malující herečka Blanka Bohdanová
Tiscali-zprávy | 16:41:41
Ve věku 91 let v neděli zemřela emeritní členka Národního divadla v Praze Blanka Bohdanová.


Nekompetentní Schillerová, notovali si guvernér ČNB a bývalý viceguvernér
Tiscali-zprávy | 15:25:17
Zpravidla zdrženliví centrální bankéři se v nedělních Otázkách Václava Moravce v ČT neudrželi a příkře komentovali výroky ministryně financí.


Ghana neví, co s čokoládou. Rekordní úrodu kakaa není komu prodat
E15-ekonomika | 16:15:00
Ghana, která je spolu s Pobřežím slonoviny největším exportérem kakaových bobů na světě, se letos potýká s velmi kuriózním problémem. Země má obrovské množství čokolády, odběratelé o ni však nemají zájem. „Pandemie srazila poptávku ze strany velkých čokoládoven a nechala západoafrické farmáře v přebytku,“ píše agentura Bloomberg.


Takle vypadá Merkur. Evropsko-japonská sonda BepiColombo zaslala první fotky
E15-ekonomika | 15:13:00
Evropsko-japonská sonda BepiColombo zaslala na Zemi své první fotografie planety Merkur, okolo které v pátek proletěla ve vzdálenosti méně než 200 kilometrů. BepiColombo míří na oběžnou dráhu Merkuru, na kterou vypustí dvě sondy, jednu od Evropské kosmické agentury (ESA) a druhou vyvinutou japonskou vesmírnou agenturou JAXA. Vzhledem k malé vzdálenosti od Slunce je však cesta na oběžnou dráhu Merkuru poměrně složitá a sonda jí dosáhne až v roce 2025.


Ghana neví, co s čokoládou. Rekordní úrodu kakaa není komu prodat
E15-politika | 16:15:00
Ghana, která je spolu s Pobřežím slonoviny největším exportérem kakaových bobů na světě, se letos potýká s velmi kuriózním problémem. Země má obrovské množství čokolády, odběratelé o ni však nemají zájem. „Pandemie srazila poptávku ze strany velkých čokoládoven a nechala západoafrické farmáře v přebytku,“ píše agentura Bloomberg.


Takle vypadá Merkur. Evropsko-japonská sonda BepiColombo zaslala první fotky
E15-politika | 15:13:00
Evropsko-japonská sonda BepiColombo zaslala na Zemi své první fotografie planety Merkur, okolo které v pátek proletěla ve vzdálenosti méně než 200 kilometrů. BepiColombo míří na oběžnou dráhu Merkuru, na kterou vypustí dvě sondy, jednu od Evropské kosmické agentury (ESA) a druhou vyvinutou japonskou vesmírnou agenturou JAXA. Vzhledem k malé vzdálenosti od Slunce je však cesta na oběžnou dráhu Merkuru poměrně složitá a sonda jí dosáhne až v roce 2025.


Ve Volební superdebatě se naživo utká sedm lídrů politických stran
idnes.cz | 17:41:00
Česko vstupuje do posledního pracovního týdne před sněmovními volbami. Co voličům nabízí jednotliví uchazeči o křesla poslanců? Jak chtějí řešit bytovou problematiku nebo jaký mají plán pro případ další vlny covidu? Na takové otázky budou odpovídat lídři jednotlivých stran a hnutí v pondělí ve Volební superdebatě iDNES.cz od 11 hodin.


Zemřela herečka Blanka Bohdanová. Člence Národního divadla bylo 91 let
idnes.cz | 17:35:00
V Praze v neděli zemřela ve věku 91 let emeritní členka Národního divadla, herečka a držitelka Thálie Blanka Bohdanová. Serveru iDNES.cz informaci potvrdil mluvčí divadla Tomáš Staněk.


D1 stála kvůli hromadné nehodě na 66. kilometru. Čtyři lidé se zranili
idnes.cz | 16:56:00
Dálnici D1 uzavřela na 66. kilometru ve směru na Prahu zhruba na 30 minut hromadná nehoda tří osobních aut. „Čtyři lidé se zranili, jednoho člověka museli hasiči vyprostit,“ řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová.


Ostravské stopy: Na hranicích jsme si vyměňovali batohy s literaturou
idnes.cz | 16:55:00
Přeložil do svého rodného jazyka desítky českých autorů, s řadou z nich dělal rozhovory, opakovaně se například setkal s Karlem Krylem. Nejznámější polský bohemista Andrzej Slawomir Jagodziński od revoluce pravidelně zajíždí i na Ostravsko a okolí. Nejprve jako ředitel Polského institutu v Praze, poslední dobou jako host literárních pořadů anebo organizátor literárních programů.


Jak se vyznat v kandidátech koalic? Studenti srovnali jejich názory v anketě
idnes.cz | 16:18:00
Jak zjistit, co jednotliví politici skutečně hlásají? A co budou po zvolení ve Sněmovně opravdu prosazovat? S odpovědí přišla dvojice středoškoláků z Brna, která vyzpovídala přes dvě stě kandidátů do letošních sněmovních voleb. Vojtěch Hlavenka a Max Onderka tak pomáhají voličům v orientaci v koalicích. Podrobný přehled nabízejí na webu Názory politiků.


VIDEA TÝDNE: Nová verze Popelky, drama na pouti a pád ženy z balkonu
idnes.cz | 16:15:00
Norové se rozhodli natočit po svém Tři oříšky pro Popelku a tento týden zveřejnili z nové pohádky první ukázku. Šok zažila dvojice mužů na pouti ve Strakonicích, když se s nimi utrhlo lano jedné z atrakcí. Brno se stalo terčem vtipů kvůli kuriózní zastávce, zdrogovaný muž prosil policisty na kolenou, aby vzápětí mlátil hlavou o auto a milostné hrátky málem skončily tragédií, když při nich žena vypadla z balkonu.


Zemřela herečka Blanka Bohdanová. Bylo jí 91 let
Denik.cz | 16:04:00
Ve věku 91 let zemřela v neděli emeritní členka Národního divadla, herečka, výtvarnice, pedagožka, držitelka Ceny Thálie a cen Františka Filipovského za dabing Blanka Bohdanová. Oznámil to mluvčí první české scény Tomáš Staněk.


U Milána spadlo malé soukromé letadlo. Zemřelo osm lidí
Denik.cz | 15:47:00
U Milána na severu Itálie dnes havarovalo malé soukromé letadlo, všech osm lidí na palubě zemřelo. Agentura ANSA původně informovala o šesti mrtvých, později napsala, že v letadle byl pilot, kopilot, pět dospělých a dítě.


FOTO: Plzeň ovládly bezpilotní letouny. Vojáci předvedli drony z afghánské mise
Denik.cz | 14:49:00
Plzeňský festival bezpilotního létání se těšil velké oblibě. Jenom za sobotu na něj dorazily přes tři tisíce návštěvníků. Další tisícovka lidí sledovala Dronfest přes internet. Vedle závodů dronů byly velkým tahákem také přednášky.


OBRAZEM: Ondřejovská osmička opět lákala na závod historických vozidel
Denik.cz | 11:27:00
Tradiční závod historických vozidel nazvaný Ondřejovská osmička se konal v sobotu v Ondřejově. Za organizací závodu stojí místní Posázavský klub historických vozidel. Zúčastnit se mohly motocykly a automobily starší třiceti let od svého roku výroby.


Amazon uvedl domácího robota, lidé sdílí konspirační teorie kvůli lajkům a křeček vydělává na kryptoměnách
lupa.cz | 19:00:00
Facebook hodně moc chtěl vytěžit děti, výpadek Slacku, titulkujte videa, RIP Instagram Kids, Imgur prodáno, Five9 neprodáno. Co ještě přinesl právě končící #tyden?


Na seriálech mě baví právě ta rychlost, říká herec Miloslav Mejzlík
revue.idnes.cz | 17:00:00
Narodil se v Třebíči, ve městě s pevnou divadelní tradicí. Už řadu let žije a tvoří v Praze, ale na místa, kde prožil dětství a která mu dala krásné role, Miloslav Mejzlík nezapomíná.


Graffiti se do galerie přenést nedá, říká. Škapa vystavuje ve Špálovce
bleskove.cz | 17:48:00
Představitel první generace českého graffiti odshora dolů posprejoval galerii v centru Prahy. Neušetřil ani skleněná průčelí.


Zemřela herečka Blanka Bohdanová. Emeritní člence Národního divadla bylo 91 let
bleskove.cz | 17:16:19
Během své kariéry v Národním divadle odehrála přes osmdesát rolí.


Gigantický „covidový kemp“ pro turisty: V kolébce koronaviru pod dozorem přístrojů a robotů
blesk | 17:55:00
Čína brzy otevře brány zbrusu nového „covidového kempu“. Areál se pyšní pěti tisíci pokoji pro zahraniční cestovatele, kteří zde po příletu stráví dva týdny v rámci povinné prevenční karantény. Do konce roku 2021 chce podobný areál zprovoznit i Austrálie, napsal server DailyMail.


Chtějí zpět čápy: V Kožlanech upravili komín a doufají, že se ptáci vrátí
blesk | 17:05:00
Novou hnízdní podložku nainstalovali ochránci na komín v Kožlanech na severním Plzeňsku. Místní doufají, že si k nim po více než čtvrt století opět najdou cestu čápi a snad tam i zahnízdí.


Tálibán hrozí kvůli hlídkujícím dronům: Američany varuje před „negativními následky“
blesk | 16:24:00
Spojené státy po stažení vojenských jednotek z povzdálí dohlížejí na dění v Afghánistánu. Hlídkové drony, které se prohánějí nad státem, se ale Tálibánu nelíbí. Mluvčí hnutí Američanům vyhrožoval „negativními následky“ a odkázal na katarskou mírovou smlouvu. Informoval o tom server DailyMail.


Zemřela herečka Blanka Bohdanová (†91): Komunisté jí zničili kariéru!
blesk | 16:14:00
Ve věku 91 let v neděli v jedné z pražských nemocnic zemřela herečka z filmu Romeo, Julie a tma a seriálů My všichni školou povinní či Život na zámku, také vášnivá malířka Blanka Bohdanová. Mimo jiné i držitelka Thálie za celoživotní činoherní mistrovství. ČTK to sdělil mluvčí Národního divadla. 


Slunný podzim utne studená fronta. V Praze se hodí mít po ruce deštník nebo pláštěnku
blesk | 16:05:00
Neobvykle teplé byly závěrečné zářijové dny. Už tehdy odborníci nicméně varovali před příchodem dešťů. Ty se podle meteoroložky Dagmar Honsové skutečně blíží. „Potřebovat budeme deštníky a pláštěnky. Nový týden tak bude ve znamení klasického říjnového počasí,“ uvádí. Sluníčka si nicméně ještě chvilku užijeme. „Teplé jižní proudění, které v maximech přináší teploty přes 20 °C, ukončí přechod vlnící se studené fronty až ve středu. Do té doby budou nejvyšší odpolední teploty stoupat vysoko – až ke 23 °C.“


Soukromé letadlo se zřítilo na neobydlenou budovu: Osm lidí zemřelo!
blesk | 16:03:00
Na severu Itálie poblíž města Milán havarovalo v neděli malé soukromé letadlo. To narazilo do neobydlené budovy, uvnitř které naštěstí nikdo nebyl. Uvnitř letadla však zahynulo osm lidí.


Nahá Helena Houdová: Musela jsem si sáhnout do nejhlubších míst!
blesk | 16:02:00
Královna krásy Helena Houdová (41) se opět odhalila. A to jak fyzicky, tak duševně. Bývalá modelka, která se před časem našla v ezoterice a od té doby se živí jako sexuální koučka, se na sobě neustále snaží pracovat. To se jí podle jejích slov daří, ale musela si kvůli tomu sáhnout do těch nejhlubších míst. A pro jistotu to udělala nahá. 


Graffiti se do galerie přenést nedá, říká. Škapa vystavuje ve Špálovce
pikant | 17:48:00
Představitel první generace českého graffiti odshora dolů posprejoval galerii v centru Prahy. Neušetřil ani skleněná průčelí.


Zemřela herečka Blanka Bohdanová. Emeritní člence Národního divadla bylo 91 let
pikant | 17:16:19
Během své kariéry v Národním divadle odehrála přes osmdesát rolí.


Sledujte motocyklovou VC Amerik 2021 online na iSport.cz
Auto.cz | 17:55:00
V Austinu probíhá další závod MS silničních motocyklů. 


Invelt Pačejov Rally v cíli: Kopecký vyhrál, Mareš pojistil celkové stříbo
Auto.cz | 16:55:00
Úřadující mistr republiky Jan Kopecký vyhrál s vozem Škoda Fabia Rally2 evo 42. ročník Invelt Rally Pačejov, který byl šestým podnikem Sonax mistrovství republiky v automobilových soutěžích. Radost může mít i třetí v cíli Filip Mareš, který si třetím místem pojistil konečné druhé místo v letošním šampionátu.


Autozápisník: Znáte Burundi čí Svazijsko? Mají tam lepší silnice než v Česku
Auto-iDNES.cz | 18:00:00
S elektrickými „automobilovými“ kytarami se roztrhl pytel, stejně jako s řešeními, jak se vypořádat s rozbitými silnicemi. Testovací expert František vyzkoušel další model z Mladé Boleslavi a budoucí agenti 007 dostali nový „trenažér“. Co to také znamená, když se řekne „ostrý jako bugatti“, a jak by vypadal elektromobil, kdyby ho sestavovali pejsek s kočičkou?


ŠKODA AUTO Česká republika má nového vedoucího marketingu, stává se jím Libor Šedivák
Kurzy.cz | 17:24:13
Mladá Boleslav, 1. října 2021 – Na místo vedoucího marketingu ŠKODA AUTO Česká republika nastupuje Libor Šedivák. Zkušený manažer má mnohaletou praxi z různých marketingových pozic v oblasti automotive, posledních 10 let působil v oddělení mezinárodníh...


Zemřela herečka a výtvarnice Blanka Bohdanová
Kurzy.cz | 17:11:44
Ve věku 91 let zemřela herečka a výtvarnice Blanka Bohdanová. Dlouholetá členka souboru Národního divadla a nositelka ceny Thálie působila i jako pedagožka, věnovala se rovněž dabingu (obdržela Cenu Františka Filipovského, mimo jiné za Řidiče slečny&helli


Vláda má problém, Česká národní banka jí zdražuje dluh na víceletá maxima a hrozí dluhová spirála. ČNB má problém také – je nejrozpolcenější minimálně od 90. let
Kurzy.cz | 16:43:31
V pátek před tímto víkendem zdražil dluh české vlády nejvýše od listopadu 2018. Úrok na desetiletém vládním dluhopisu vystoupal dle údajů agentury Bloomberg až na 2,143 procenta. Naposledy byl výše 5. listopadu 2018.


Babiš nakoupil přes offshorové firmy nemovitosti. Pochybení odmítá
idnes.cz | 19:51:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) si přes své offshorové firmy poslal téměř 400 milionů korun, za které si pak koupil nemovitosti na francouzské Riviéře včetně zámečku Bigaud. Zjištění, které v neděli zveřejnil web Investigace.cz, je součástí nového globálního projektu Pandora Papers, za nímž stojí Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů. Premiér vinu odmítá.


Na Vysočině našla žena munici z války. Pyrotechnici část z ní odpálili
idnes.cz | 19:42:00
U obce Vlachovice u Nového Města na Moravě nalezla žena za pomoci detektoru kovů válečnou munici. Pyrotechnici na místě našli téměř dvě stě granátů a další munici pocházející zřejmě z období druhé světové války. Její část museli kvůli její nestálosti odpálit.


V nedělní Superdebatě na CNN Prima NEWS diváci zvolí, kdo půjde do finále
idnes.cz | 19:26:00
Superdebata Česko hledá premiéra vysílaná zpravodajskými stanicemi CNN Prima NEWS a Prima, která začíná v neděli od 20 hodin, představí několik novinek. Tou hlavní je hlasovací systém přímo během živé debaty, kdy v první části budou debatovat čtyři reprezentanti, do druhé půle se ale dostanou už jen dva, podle hlasování diváků u obrazovek.


Volební komise nelákají. Kvůli malé odměně, strachu z covidu i zodpovědnosti
idnes.cz | 17:57:00
K volbám nepochybně patří i volební komise. Lidé z řad veřejnosti, ale také politických stran a hnutí, mají na starost průběh voleb a zejména klíčové sčítání hlasů po nich. Redakce iDNES.cz oslovila velká města i malé obce s otázkou, zda je u nich o členství v komisi zájem. Z odpovědí vyplývá, že zájem upadá především na malých městech.


RECENZE: Saint Etienne vydali hudební ekvivalent wellness pobytu
idnes.cz | 16:50:00
Zastavte se, rozjímejte, vznášejte se na vlnách hudby a nechte se kolébat nostalgickými vzpomínkami. Přesně k tomu vybízí nové album skupiny Saint Etienne.


Dopis od paní, které pomohla moje kostní dřeň, mě dojal, říká dárkyně
idnes.cz | 11:08:00
Táborská zdravotní sestra Lucie Spálenková vypráví, proč se rozhodla darovat kostní dřeň. Těší ji, že se do registru přihlásili i její známí.


Hlavní postavou Pandora Papers je i český premiér Andrej Babiš. Přes své offshorové firmy si měl poslat téměř 400 milionů korun
iHned.cz | 18:52:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) si přes své offshorové firmy poslal téměř 400 milionů korun, za které si pak koupil nemovitosti na francouzské Riviéře včetně zámečku Bigaud. Podle odborníků nese operace znaky praní peněz. Zjištění, které dnes zveřejnil...


Babiš poslal přes offshorové firmy 400 milionů a nakoupil za ně ve Francii nemovitosti. Pochybení odmítá
lidovky.cz | 19:51:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) si přes své offshorové firmy poslal téměř 400 milionů korun, za které si pak koupil nemovitosti na francouzské Riviéře včetně zámečku Bigaud. Zjištění, které v neděli zveřejnil web Investigace.cz, je součástí nového globálního projektu Pandora Papers, za nímž stojí Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů. Premiér vinu odmítá.


Poslední slovo Ondřeje Neffa: Moje politická sci-fi
lidovky.cz | 19:00:00
Čím jiným bych se měl v těchto dnech zabývat než politickou sci-fi? V pátek se otevřou volební místnosti, v sobotu ve dvě se zavřou, pak se bude počítat a dozvíme se, co teď nevíme. Až se to dozvíme, budeme vědět, že vlastně nic nevíme. Následuje tedy fantazie.


Babiš si přes offshorové firmy poslal skoro 400 milionů korun, tvrdí skupina novinářů
aktuálně.cz | 19:40:38
Vychází z téměř dvanácti milionů dokumentů zveřejněných v novinářském projektu Pandora Papers.


Zlatý důl, nebo prevence? Úsekových radarů přibylo v ČR za tři roky o polovinu
Denik.cz | 19:12:00
Setkal se s nimi asi každý řidič, který v obci neuhlídal pedál plynu a do schránky mu posléze doputovala pokuta s přiloženou fotografií a s naměřenou průměrnou rychlostí. Řeč je o takzvaných úsekových radarech. Ty mají v posledních letech obce napříč Českou republikou stále více „v oblibě“. 


Přes sto padesát granátů z války: u Vlachovic část odpálili na místě, podívejte
Denik.cz | 18:52:00
Zhruba deset centimetrů pod povrchem v lesním porostu u obce Vlachovice u Nového Města na Moravě našla žena několik silně zkorodovaných rozbušek. V sobotu odpoledne na místo vyjeli policisté.


Babiš si poslal 400 milionů přes offshorové firmy. Odborníci mluví o praní peněz
Eurozpravy-domácí | 19:26:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) si přes své offshorové firmy poslal téměř 400 milionů korun, za které si pak koupil nemovitosti na francouzské Riviéře včetně zámečku Bigaud. Podle odborníků nese operace znaky praní peněz.


Pandora Papers: Kauza se netýká jen Babiše, figuruje v ní přes 300 Čechů
Eurozpravy-domácí | 19:13:00
V mezinárodním novinářském projektu Pandora Papers, který se zabývá využíváním offshorových společností, figuruje v uniklých dokumentech přes 300 Čechů a 178 offshorových firem s českým pozadím.


Kauzu Pandora Papers řeší i v zahraničí, týká se třeba Blaira
Eurozpravy-zahraniční | 19:59:00
O podezřelých finančních transakcích stovek politiků a dalších osobností z více než 90 zemí dnes v rámci projektu Pandora Papers informovalo Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů (ICIJ).


Premiér Sánchez slíbil další pomoc La Palmě, kterou zpustošil výbuch sopky
Eurozpravy-zahraniční | 18:55:00
Španělská vláda pomůže obnovit ostrov La Palma, kde výbuch sopky donutil tisíce lidí opustit domovy a poničil stovky budov, slíbil dnes podle agentury Reuters španělský premiér Pedro Sánchez. Prohlásil, že vláda pro ostrov schválí pomoc ve výši 206 milionů eur (5,2 miliardy Kč), a zároveň ubezpečil, že na ostrově turistům nehrozí nebezpečí.


Zelenskyj chce dosáhnout návratu zadrženého Saakašviliho na Ukrajinu
Eurozpravy-zahraniční | 18:28:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podle agentury Interfax chce, aby se na Ukrajinu vrátil gruzínský exprezident Michail Saakašvili, který byl v pátek zadržen v Gruzii. Bývalý prezident byl zatčen nedlouho poté, co se vrátil do vlasti, aby podpořil před sobotními komunálními volbami opozici. Zelenskyj připomněl, že Saakašvili má ukrajinské občanství.


Babiš vyvedl 400 milionů přes firmy v daňových rájích. Koupil za ně domy na francouzské riviéře i zámek
Reflex | 19:25:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) si přes své offshorové firmy poslal téměř 400 milionů korun, za které si pak koupil nemovitosti na francouzské Riviéře včetně zámečku Bigaud. Podle odborníků nese operace znaky praní peněz. Zjištění, které dnes zveřejnil web Investigace.cz, je součástí nového globálního projektu Pandora Papers, za nímž stojí Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů


V 91 letech zemřela členka činohry Národního divadla Blanka Bohdanová
Reflex | 17:50:00
V jedné z pražských nemocnic dnes dopoledne ve věku 91 let zemřela emeritní členka Národního divadla (ND) v Praze Blanka Bohdanová. V ND si nositelka ceny Thálie a držitelka dvou cen Františka Filipovského za dabing v průběhu 50 let zahrála přes 80 rolí. ČTK o tom informoval mluvčí ND Tomáš Staněk. "Poslední rozloučení se na přání zesnulé uskuteční v kruhu rodinném," sdělil Staněk.


Babiš si poslal stovky milionů korun přes offshorové firmy, píše investigativní web
Tiscali-zprávy | 19:03:58
Premiér Andrej Babiš (ANO) si přes své offshorové firmy poslal téměř 400 milionů korun, za které si koupil nemovitosti na francouzské Riviéře včetně zámečku Bigaud, informuje web Investigace. 


Babiš přes daňové ráje prohnal 400 milionů. Odborníci mluví o praní špinavých peněz
E15-ekonomika | 17:30:00
Českou linku takzvaných Pandora Papers zveřejnilo České centrum pro investigativní žurnalistiku. Podle toho Andrej Babiš si přes své offshory poslal skoro 400 milionů korun, za které si posléze koupil nemovitosti na francouzské Riviéře, včetně zámečku Bigaud. Operace nese znaky praní peněz, shodují se odborníci. Babiš odmítl, že by v tomto případě udělal cokoli nezákonného. Pokládá to za pokus o očernění a ovlivnění voleb. Upozorňuje, že celá kauza se vztahuje k období před jeho vstupem do politiky. O kauze českého premiéra již informují významná zahraniční média, například britský deník The Guardian.


Co vám (ne)uteklo: Evropa míří do energetické krize, hypotéky zdraží, bitcoin čeká cenový šok...
E15-ekonomika | 17:00:00
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


Babiš přes daňové ráje prohnal 400 milionů. Odborníci mluví o praní špinavých peněz
E15-politika | 17:30:00
Českou linku takzvaných Pandora Papers zveřejnilo České centrum pro investigativní žurnalistiku. Podle toho Andrej Babiš si přes své offshory poslal skoro 400 milionů korun, za které si posléze koupil nemovitosti na francouzské Riviéře, včetně zámečku Bigaud. Operace nese znaky praní peněz, shodují se odborníci. Babiš odmítl, že by v tomto případě udělal cokoli nezákonného. Pokládá to za pokus o očernění a ovlivnění voleb. Upozorňuje, že celá kauza se vztahuje k období před jeho vstupem do politiky. O kauze českého premiéra již informují významná zahraniční média, například britský deník The Guardian.


Co vám (ne)uteklo: Evropa míří do energetické krize, hypotéky zdraží, bitcoin čeká cenový šok...
E15-politika | 17:00:00
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


HBO, Voyo a Netflix na další týden: Návrat Sheldona Coopera, nálož filmů s Ryanem Reynoldsem či interaktivní horor
Euro | 18:19:45
Netflix a HBO GO jsou v tuzemsku jasně nejpopulárnější streamovací platformy, každý


Babiš by měl vysvětlit, kde vzal 15 milionů eur, žádá Investigace.cz
idnes.cz | 21:12:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl podle novinářů z webu Investigace.cz vysvětlit, kde vzal 15 milionů eur (tehdy 381 milionů korun) z kauzy Pandora Papers a proč podnikl kroky k nedohledání původu těchto peněz. Portál také odmítl premiérovo tvrzení, že zveřejnění informací je snahou o ovlivnění českých sněmovních voleb.


Milá dáma s nostalgií, vzpomínají na Blanku Bohdanovou režiséři
idnes.cz | 20:58:00
Naposled stála Blanka Bohdanová před kamerou ve snímcích Aljona a Bastardi. Na herečku, která zemřela v 91 letech, vzpomínají režiséři obou děl Jaroslav Brabec a Tomáš Magnusek.


Sněmovní statistiky: Nejčastěji chyběl Babiš, nejvíce interpelovali Piráti
idnes.cz | 20:00:00
„Odpovědnost vůči Sněmovně neznamená, že tam sedím a ztrácím čas,“ odpověděl portálu iDNES.cz premiér Babiš na otázku, proč na jednáních poslanců chyběl. „Nepamatuji si, že by některý z jeho předchůdců dával tak často a tak intenzivně veřejně najevo nechuť sedět ve Sněmovně,“ kontroval politolog Petr Just. Kdo z poslanců v uplynulém období nejvíce interpeloval a kdo hlasoval nejčastěji?


Podezřelé transakce se týkají stovek státníků i generálů. Nechybí Blair či ‚peněženka‘ pro Putinovo bohatství
lidovky.cz | 21:57:00
O podezřelých finančních transakcích stovek politiků a dalších osobností z více než 90 zemí dnes v rámci projektu Pandora Papers informovalo Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů (ICIJ). Zmiňuje se například o jordánském králi Abdalláhovi II., prezidentech Ukrajiny, Keni a Ekvádoru či o bývalém britském premiérovi Tonym Blairovi.


To má korupční prvky až do roztrhání těla, komentoval Babiše šéf Pirátů. Peníze byly zdaněné, reagoval premiér
lidovky.cz | 20:37:00
V superdebatě Česko hledá premiéra svedli debatu Andrej Babiš, Petr Fiala, Ivan Bartoš a Tomio Okamura. Nejvíce emocí strhla otázka na migraci, kde došlo ke vzájemnému obviňování. Premiér Babiš následně nazval šéfa Pirátů zrádcem a vítačem migrantů. Předsedové koalic Spolu i Pirátů a starostů premiéra opakovaně nazvali lhářem.


Tony Blair i jordánský král. V Pandora Papers figuruje řada světových politiků
aktuálně.cz | 20:03:55
O podezřelých finančních transakcích v rámci projektu Pandora Papers informovalo Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů.


Babiš si poslal 400 milionů a koupil zámek ve Francii, tvrdí novináři
Denik.cz | 19:39:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) si přes své offshorové firmy poslal téměř 400 milionů korun, za které si pak koupil nemovitosti na francouzské Riviéře včetně zámečku Bigaud. Podle odborníků nese operace znaky praní peněz. Zjištění, které dnes zveřejnil web Investigace.cz, BBC, The Guardian a další světová média, je součástí nového globálního projektu Pandora Papers, za nímž stojí Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů. Babiš odmítl, že by v tomto případě udělal cokoli nezákonného. Pokládá to za pokus o své očernění a za ovlivnění voleb, napsal v reakci ČTK.


Hokejista Milan (41) prodělal masivní krvácení do mozku: Milující otec chce opět normálně žít
blesk | 20:12:00
Hrdý otec dvou dětí a vášnivý hokejista Milan (41) utrpěl vážné krvácení do mozku, které mu způsobilo těžké zdravotní následky. Milan nemůže mluvit a má ochrnutou pravou polovinu těla. Léčba je možná, ale drahá. Pomohla by bývalému hokejovému trenérovi vrátit se zpět do života a k milující rodině. 


Prezidenti, král i expremiér Tony Blair: Pandora Papers odkryl kšefty stovek mocných
blesk | 19:58:00
O podezřelých finančních transakcích stovek politiků a dalších osobností z více než 90 zemí dnes v rámci projektu Pandora Papers informovalo Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů (ICIJ). Zmiňuje se například o jordánském králi Abdalláhovi II., prezidentech Ukrajiny, Keni a Ekvádoru či o bývalém britském premiérovi Tony Blairovi. Získané dokumenty popisují i aktivity 130 miliardářů z Ruska, USA nebo Turecka a řady velvyslanců, starostů, ministrů, poradců či generálů. Podle českého serveru investigace.cz, který se projektu zúčastnil, se kauzy týkají 300 Čechů a také českého premiéra Andreje Babiše.


Světová výstava se vrátila po 31 letech do Česka: 13 tisíc hafanů zaplavilo brněnské výstaviště
blesk | 19:29:00
Milovníci nejvěrnějšího přítele člověka si dali dostaveníčko na brněnském výstavišti. A nešlo o běžnou akci, právě naopak. Do Česka se totiž po třech desítkách let vrátila světová výstava psů všech plemen! Nejvzdálenější účastníci vážili cestu z Filipín, Austrálie, Kanady či Argentiny. 


Tragický závěr víkendu na silnicích: Další dva mrtví motorkáři
blesk | 18:56:00
V neděli odpoledne došlo u Chyňavy ve Středočeském kraji k havárii. Motorkář se střetl s osobním autem. Nehodu nepřežil. Další motorkář zemřel na Mostecku.


Kia Sorento 1.6 T-GDi PHEV 4x4 6AT Top – Jedno z mála
Auto.cz | 19:50:00
Nové Sorento už jsme vyzkoušeli s dieselem i jako klasický hybrid. Zbývá nám ještě plug-in.


Video se SsangYongem Musso Grand: Prázdný vs. naložený? Obrovský rozdíl
Auto.cz | 18:50:00
Pick-up Musso Grand prošel před časem omlazením, které přineslo hlavně designové úpravy. A pořád zůstává mimořádně schopným pracantem.


Burzovní kalendář 40/52 - Co musíme vědět do nového týdne!
Kurzy.cz | 21:46:31
Páteční statistiky z amerického trhu práce za měsíc září se stanou již tradičním vrcholem makroekonomického kalendáře prvního týdne nového měsíce. Bude se jednat o poslední data zaměstnanosti mimo sektor zemědělství ve Spojených státech před listopadovým&


Při pohledu na tento graf jdou na zlaté býky mdloby
Kurzy.cz | 20:15:09
Zlato letos nemá na růžích ustláno. Od začátku roku cena žlutého kovu klesla z 1 900 dolarů za trojskou unci na současných zhruba 1 750 dolarů za trojskou unci. A jeden z ukazatelů technické analýzy naznačuje, že může být ještě hůře.


Ministr zahraničních věcí ČR na pracovní návštěvě v Arménii
Kurzy.cz | 11:35:00
Ministr zahraničních věcí České republiky Jakub Kulhánek uskutečnil ve dnech 30. září - 1. října 2021 pracovní návštěvu Arménské


Společnost SAKO Brno vytřídila rekordní množství kovů ze směsného komunálního odpadu víc než čtyři a půl tisíce tun
Kurzy.cz | 22:00:18
Spalovna hlásí rekord. Za loňský rok vytřídila největší množství kovů. Společnost SAKO Brno jich získala ze směsného komunálního odpadu víc než čtyři a půl tisíce tun - například železa bylo o 16 a půl procenta víc než v roce předchozím.


Hlavní postavou Pandora Papers je i český premiér Andrej Babiš. Přes své offshorové firmy si měl poslat téměř 400 milionů korun
Hospodářské noviny | 18:52:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) si přes své offshorové firmy poslal téměř 400 milionů korun, za které si pak koupil nemovitosti na francouzské Riviéře včetně zámečku Bigaud. Podle odborníků nese operace znaky praní peněz. Zjištění, které dnes zveřejnil...


Nejvyšší volební potenciál si drží koalice SPOLU, ukázal odhad Kantar CZ a Data Collect
ČT24 | 13:49:51
Do sněmovních voleb zbývá týden. Události přinesly informace o aktuálním odhadu volebního potenciálu, který pro Českou televizi zpracovaly firmy Kantar CZ a Data Collect. Suma volebních potenciálů není sto procent, člověk rozhodující se mezi volbou například dvou subjektů je potenciální volič obou z nich.


Pandora Papers viní Babiše i další osobnosti ze zneužívání offshorů. Premiér to odmítá
ČT24 | 18:52:23
Globální projekt Pandora Papers, za nímž stojí Mezinárodní konsorcium asi šesti set investigativních novinářů ze 117 zemí, zveřejnil miliony dokumentů o využívání offshorů, o daňových únicích a praní špinavých peněz, kterých se prý dopouštějí významné osobnosti. V Česku je zveřejnil web Investigace.cz. Premiér Andrej Babiš (ANO) si podle nich přes své offshorové firmy poslal téměř 400 milionů korun, za které si pak koupil nemovitosti na francouzské Riviéře včetně zámečku Bigaud. Podle odborníků nese operace znaky praní peněz. Babiš odmítá, že by udělal cokoli nezákonného, pokládá to za pokus o očernění a ovlivnění voleb. V projektu Pandora Papers podle Investigace.cz figuruje přes tři sta Čechů a stovky světových osobností. Jsou mezi nimi exministr, lokální politici, zbrojaři i nejbohatší lidé Česka.


Pandora Papers: Proč Babiš kupoval zámek tak složitě, když to šlo jednoduše?
Respekt | 19:58:19
Český premiér investoval miliony přes daňové ráje a není jasné proč


Babiš by měl podle novinářů vysvětlit, kde vzal 15 milionů eur
Eurozpravy-domácí | 20:52:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl podle novinářů z webu Investigace.cz vysvětlit, kde vzal 15 milionů eur (tehdy 381 milionů korun) z kauzy Pandora Papers a proč podnikl kroky k nedohledání původu těchto peněz.


Merkelová vyzvala politické strany k překonávání vzájemných odlišností
Eurozpravy-zahraniční | 21:10:00
Německá kancléřka Angela Merkelová dnes vyzvala politické strany, aby byly po parlamentních volbách při jednání o sestavení vlády otevřené dialogu a byly připraveny přenést se přes vzájemné rozdíly.


Slavia padla! Sparta ji udolala poprvé od března 2016
Tiscali-zprávy | 21:58:44
Neuvěřitelná série skončila: sešívaní po 54 zápasech v lize prohráli.


Tony Blair, Shakira či prezident Ukrajiny. Novináři odhalili podezřelé finanční transakce slavných
E15-ekonomika | 20:35:00
Projekt Pandora Papers, za nímž stojí Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů, v neděli odhalil pomocí milionů uniklých dokumentů tajemství politiků, miliardářů a celebrit, které si tajně ukrývaly peníze v daňových rájích, často za účelem zamaskovat skutečné bohatství dané osoby. Vedle českého premiéra Andreje Babiše (ANO) je mezi nimi i celá řada dalších dobře známých jmen.


Tony Blair, Shakira či prezident Ukrajiny. Novináři odhalili podezřelé finanční transakce slavných
E15-politika | 20:35:00
Projekt Pandora Papers, za nímž stojí Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů, v neděli odhalil pomocí milionů uniklých dokumentů tajemství politiků, miliardářů a celebrit, které si tajně ukrývaly peníze v daňových rájích, často za účelem zamaskovat skutečné bohatství dané osoby. Vedle českého premiéra Andreje Babiše (ANO) je mezi nimi i celá řada dalších dobře známých jmen.


Novináři informovali o transakcích politiků. Jsou mezi nimi králové i premiéři
idnes.cz | 22:30:00
O podezřelých finančních transakcích stovek politiků a dalších osobností z více než 90 zemí v neděli v rámci projektu Pandora Papers informovalo Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů (ICIJ). Zmiňuje se například o jordánském králi Abdalláhovi II., prezidentech Ukrajiny, Keni a Ekvádoru či o bývalém britském premiérovi Tonym Blairovi.


Babiš by měl vysvětlit, kde vzal 15 milionů eur, žádá Investigace.cz
lidovky.cz | 22:00:09
Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl podle novinářů z webu Investigace.cz vysvětlit, kde vzal 15 milionů eur (tehdy 381 milionů korun) z kauzy Pandora Papers a proč podnikl kroky k nedohledání původu těchto peněz. Portál také odmítl premiérovo tvrzení, že zveřejnění informací je snahou o ovlivnění českých sněmovních voleb.


Ať Babiš doloží, že peníze na nemovitosti ve Francii zdanil, míní lídři stran
aktuálně.cz | 22:40:31
Vyplývá to z jejich příspěvků na Twitteru.


Incomingová mise podpořila české skláře v Libereckém kraji.
Kurzy.cz | 00:00:00
Zástupci švédských médií a touroperátorů navštívili ve dnech 26. až 30. září 2021 Křišťálové údolí v severních Čechách.


Lustrační zákon platí už 30 let. Přežil pochybnosti i snahy o zrušení
ČT24 | 15:12:16
Před třiceti lety – 4. října 1991 – přijalo tehdejší Federální shromáždění jednu z nejznámějších polistopadových norem. Takzvaný lustrační zákon měl zabránit, aby se do vysokých funkcí v čele státu, armády, soudů, ale například i v televizi nebo rozhlase dostali bývalí příslušníci nebo spolupracovníci StB, vysocí funkcionáři KSČ nebo Lidových milicí. Přes opakované pokusy o jeho zrušení platí dodnes.


V novém týdnu proběhnou ve Zlíně cvičení složitých policejních zákroků
Kurzy.cz | 21:45:05
Zlín - Začátkem nového týdne proběhnou ve Zlíně dva nácviky policejních zákroků, které se odehrají na frekventovaných místech.


Entry to the Czech Republic from the UAE
Kurzy.cz | 12:25:00
Travel from the UAE for the purpose of tourism and visiting friends to the Czech Republic remains limited. As


Czech Minister of Foreign Affairs made a working visit to Armenia
Kurzy.cz | 11:28:00
The Minister of Foreign Affairs of the Czech Republic Mr. Jakub Kulhánek made a working visit to the Republic of Armenia onReturn to top