Celkem 149854 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 09.10.2021


Robotické drony mapují památkové objekty
eStav.cz | 00:00:35
Skupina Multirobotických systémů Fakulty elektrotechnické ČVUT a Národního památkového ústavu rozvíjí projekt, jehož cílem je vyvinout metodologii pro bezpečné použití bezpilotních helikoptér při mapování interiérů a exteriérů historických objektů v místech, kde nelze použít konvenční technologie.


Ceny energií rostou, fixace už se nevyplatí
eStav.cz | 00:00:35
Rostoucí ceny energií se už několik týdnů řeší na všech frontách a české domácnosti tahle otázka pálí. Lidé se zdražování právem bojí a jsou kvůli tomu zranitelní. Mohou totiž snáze kývnout na nabídku prodejcem „šikovně“ prezentovanou nabídku, která pro ně není výhodná. To se týká třeba fixace ceny. V téhle fázi zdražování už na ní totiž může vydělat jedině poskytovatel. Zákazník na ni v dalších letech doplatí.


Krajčo si se ženou pořídili kostel. Chtěl jsem klub, ale tohle je lepší, říká zpěvák
revue.idnes.cz | 01:00:10
Chtěl rockový klub, místo toho má kostel. Zpěvák a herec Richard Krajčo a jeho žena režisérka Karin Krajčo Babinská opravují kostel, ve kterém chtějí pořádat koncerty. I o tom promluvil pro týdeník 5plus2 frontman kapely Kryštof, které v pátek 8. října vyšlo osmé řadové album s názvem Halywůd.


Les Lenin, herečka kosmonautka a carská svatba. Nejhezčí fotky z tohoto týdne
bleskove.cz | 01:00:13
Podívejte se na dvacet nejlepších fotek, které popisují ve zkratce tento týden.


Les Lenin, herečka kosmonautka a carská svatba. Nejhezčí fotky z tohoto týdne
pikant | 01:00:15
Podívejte se na dvacet nejlepších fotek, které popisují ve zkratce tento týden.


Pobyt v Římě jí obrátil život naruby, letos už má obrat přes miliony
Finance-iDNES.cz | 01:00:42
Stalo se to na dovolené v Římě. Darina Šťastná tam potkala dvě „dámy“. Obě byly stejně vkusně oblečeny, za oběma se ohlížel kdekdo, muži i ženy. Byla to maminka s malou dcerkou, obě měly úplně stejný outfit. A tehdy už Darina Šťastná podvědomě věděla, že chce šít právě takové oblečení.


Kdo nám přidá, dostane hlas. Reportáž z odlehlých obcí, kde lidé žijí s dluhy
idnes.cz | 02:00:04
Na dluh neprodávám. Cedulka u pultu u kasy v obchůdku v malé vesnici Nová ves na Sokolovsku vás zaskočí, ale vypovídá o zdejší situaci vše. Přes 52 procent lidí je tu v exekuci, průměrně má každý pět exekucí a dluží statisíce.


Tropický ráj Bali. S obří výstavbou resortů končí romantika, bojí se turisté
idnes.cz | 02:00:04
Indonésie chce zopakovat popularitu svého nejznámějšího ostrova a nabídnout svým návštěvníkům deset nových Bali pod názvem Mandalika. Jenže snaha rychle se rozvíjející země ekonomicky využít potenciál svého přírodního i kulturního bohatství se setkává i s kritikou, ve které se mísí oprávněné námitky i nostalgie nad koncem starých časů prostého života domorodců a nástupu průmyslu cestovního ruchu.


NÁZOR: Prohnilý offshoreový byznys. Aktivista objasňuje skandál Pandora Papers
Eurozpravy-zahraniční | 00:01:00
Po zveřejnění tzv. Panama Papers před pěti lety se jisté byznysové kruhy snažily líčit pochybnou firmy Mossack Fonseca, která stála v jádru celé kauzy, jako vyvrhele, zkažené jablko v prosperujícím sadu skvělých profesionálů usnadňujících světový obchod a pomáhajících korporacím platit spravedlivé, byť minimální daně, připomíná Drew Sullivan v komentáři pro server Washington Post. Protikorupční aktivista a spoluzakladatel Projektu pro hlášení organizovaného zločinu a korupce (OCCRP) dodává, že odhalení tzv. Pandora Papers toto tvrzení vyvrací.


Stopka na poslední chvíli: auta, která už startovala, ale nevyjela
Auto-iDNES.cz | 05:00:29
Věnujete miliardu korun a fůru času na vznik úplně nového modelu s nadějí, že se prosadí. V historii však existuje dost případů, kdy automobilky tyto investice odepsaly a zastavily vývoj auta těsně před jeho uvedením na trh.


Íránka Marjam je hvězdou mezi automechaniky. Místo hidžábu nosí kšiltovku
Auto-iDNES.cz | 05:00:29
Změť autoservisů ve věčně ucpaných ulicích íránské metropole Teheránu jsou čistě mužská záležitost. Tedy téměř. V jedné z garáží na severu města pracuje Marjam Rúháníová. Odložila svatbu a odešla od rodiny i od práce na poli, aby si splnila sen. Teď je slavná a pomáhá ženám prosadit se v mužské branži.


Jazykovědec Oliva hodnotí volební kampaň: ještě ostřejší než minule, vulgární i bez vulgarit
lidovky.cz | 05:00:00
Politici dnes nemluví, jak se sluší a patří. Důkazem je i letošní předvolební klání, které kultivovanou a spisovnou češtinou velmi šetřilo. „U mladších politiků jistě hraje velkou roli nedostatečná pozornost věnovaná spisovné mluvě ve škole. Obecně ale může jít asi i o snahu zalíbit se intelektuálně jednodušší, ale ovšem také početnější části voličstva,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz jazykovědec Karel Oliva.


Na mrtvé není copyright. Každý tak může blábolit o tom, co by dnes udělal Lux či Havel
lidovky.cz | 05:00:00
Předseda ČSSD Jan Hamáček použil na samém konci volební kampaně jeden rétorický trik, oslovil voliče KDU-ČSL výzvou, aby volili sociální demokraty a doprovodil to tvrzením, že bývalý předseda křesťanských demokratů Lux by dnes volil spíš sociální demokraty než koalici Spolu (jejíž součástí je KDU-ČSL).


Odchod do předčasného důchodu vám zkrátí vyplácenou penzi. Jak spočítat, kdy se vám vyplatí?
lidovky.cz | 05:00:00
Zatím jste nedosáhli důchodového věku, ale už byste chtěli odejít na penzi? Pak zvažte možnosti, které se nabízejí. Tou první, která člověka napadne, je odchod do předčasného starobního důchodu. Abyste na něj dosáhli, musíte ovšem získat alespoň 35 let pojištění. Tedy stejnou dobu, jaká je stanovena pro řádný starobní důchod.


‚Roušku i venku? To se asi udusím.‘ Proočkovaná Dubaj má přísná pravidla, hlídají je tajní v ulicích
lidovky.cz | 05:00:00
Arabský emirát patří mezi očkovací premianty, vakcínu proti covidu má přes 80 procent obyvatel. Přesto jsou zde roušky stále povinné a za jejich odložení hrozí vysoké pokuty. Nastartovat turistický ruch po pandemii mají nové atrakce, jichž se zde letos otevírá několik.


Kdo složí vládu a kolik hlasů propadne? Deset věcí, které sledovat u voleb
aktuálně.cz | 05:30:00
Bude ANO potřetí za sebou ve vládě, nebo vznikne kabinet dvou širokých koalic? Aktuálně.cz doporučuje, na co zaměřit pozornost u voleb.


Afghánistán po Američanech. Tálibán čeká na čínské peníze, ty ale nepřicházejí
Denik.cz | 05:30:00
Tajným zaklínadlem tálibánských vůdců je sousloví: čínské investice. Jenže podle posledního vývoje to vypadá, že Peking v žádném případě nehodlá dopadnout jako předchozí dobyvatelé z Británie, Sovětského svazu a Spojených států. Nechce být dalším náhrobkem na afghánském hřbitovu říší.


INFOGRAFIKA: České kraje si polepšily. Dostanou proto méně peněz z EU
Denik.cz | 05:18:00
Evropská unie dělí regionální části NUTS 2  (jeden a více krajů) do třech ekonomických kategorií, podle kterých určuje míru spolufinancování projektů podpořených z unijních dotací. Jak si stojí české regiony?


Občanská válka ve Švýcarsku: Protestanti tvrdě narazili, vůdce čekal krutý konec
Denik.cz | 05:00:00
Od konce husitských válek uplynulo v roce 1531 již bezmála sto let, ale reformační náboženské hnutí, jež pomohly zažehnout, nijak nezesláblo. Rozkol církve a spor o její budoucí podobu sice ještě nezachvátil celou Evropu, přesto byl ale stále zřejmější. Ve Švýcarsku vyústil v krvavou občanskou válku.


Počasí se příští týden ustálí, oteplení zatím nepřijde
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Podzimní počasí vtrhlo do Česka vší silou, odpovídá tomu i předpověď meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu pro příští týden. Alespoň během něj nepřijdou žádné výkyvy.


Počasí se příští týden ustálí, oteplení zatím nepřijde
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Podzimní počasí vtrhlo do Česka vší silou, odpovídá tomu i předpověď meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu pro příští týden. Alespoň během něj nepřijdou žádné výkyvy.


Petr Havlík: Volme zdravou budoucnost, a ne nemocnou minulost
Reflex | 07:00:00
Již za pár hodin máme všichni šanci něco zásadního změnit. Jako v každých volbách i nyní jde o to, zda touha po změně bude větší než obava ze změny. Voliči ANO a voliči jeho spojenců si přejí udržení dnešního stavu. Rekrutují se převážně z početné skupiny seniorů, státních zaměstnanců a pravděpodobně i zaměstnanců impéria Agrofert. Většina z nich si žádné komplikované úvahy nepřipouští. Mají v tom jasno, stát a jejich vůdce se o ně postarají. Jejich svět ohraničují mantinely kultu konzumu a mravní relativizace. Účel světí prostředky.


Většina firem práci z domova podporuje, ale provozní náklady neproplácí
E15-ekonomika | 05:30:00
Značná část českých společností provozuje takzvaný hybridní model práce, kdy se po část týdne pracuje z domova. Příspěvky na náklady spojené s home officem ovšem hradí jen zlomek zaměstnavatelů. Účty za elektřinu, internet a další náklady si tak zaměstnanci musejí platit sami, a to i přesto že náklady mohou přesahovat tisíc korun měsíčně.


Většina firem práci z domova podporuje, ale provozní náklady neproplácí
E15-politika | 05:30:00
Značná část českých společností provozuje takzvaný hybridní model práce, kdy se po část týdne pracuje z domova. Příspěvky na náklady spojené s home officem ovšem hradí jen zlomek zaměstnavatelů. Účty za elektřinu, internet a další náklady si tak zaměstnanci musejí platit sami, a to i přesto že náklady mohou přesahovat tisíc korun měsíčně.


Tálibán má nového vnitřního nepřítele. Používá k útokům jeho vlastní taktiku
idnes.cz | 07:47:00
Tálibánci čelí novému nepříteli, který od nich převzal jejich strategii. Uskupení na tálibance zaútočilo pomocí lepivých bomb přichycených na spodní části aut. Podle zpravodajců je jejich hlavní struktura rozbitá a jsou rozděleni do malých, které provádějí útoky.


V sobotu pokračují volby do Sněmovny. Lídři už mají hotovo, čekají na výsledky
idnes.cz | 07:00:00
V osm hodin ráno se opět otevírají volební místnosti, kam mohou občané České republiky přijít podpořit jeden z 22 subjektů kandidujících do Poslanecké sněmovny. V některých okrscích už v pátek odvolila více než polovina zapsaných voličů. Své hlasy mohou zájemci odevzdávat do druhé hodiny odpoledne, kdy se začnou sčítat výsledky.


Farmáři testují solární pole, pod panely se daří révě i rajčatům
idnes.cz | 07:00:00
Pasení ovcí a výroba elektřiny ze solárních panelů zvyšují produktivitu půdy, uvádí výzkum publikovaný v časopise Frontiers in Sustainable Food Systems. Jde o studii, jež proběhla na Oregon State University v Corvallisu a zkoumá chov hospodářských zvířat v rámci agrivoltaických systémů.


Chceme více žen v politice, chybí jejich pohled, snížila by se i korupce, říká ambasadorka iniciativy Zakroužkuj ženu
iHned.cz | 07:25:00
Bohužel je jedna žena nalévající politikům v debatě stále ještě obrázek české politiky. Teď do sněmovny kandiduje přes 1600 žen, které se do politiky dostat mohou, ale čelí různým bariérám a stereotypům, nedostávají se na vyšší, volitelná místa, a...


Z testovací dráhy na střeše automobilky je zahrada a ovál pro elektrokoloběžky
aktuálně.cz | 06:21:00
Kdysi se tu proháněla auta, teď tu můžete běhat, relaxovat, cvičit jógu. Na střeše automobilky v Turíně se otevřela botanická zahrada.


KVÍZ: Medvídek Pú slaví 95 let. Jak moc populární postavu znáte?
Denik.cz | 05:45:00
V příštím týdnu uplyne už 95 let od prvního vydání knihy A. A. Milnea, jejímž hlavním hrdinou byl Medvídek Pú. Co víte o populární literární postavě a jejím autorovi?


Znáte tajemství Kunratického lesa? Nová venkovní hra prověří vaše znalosti
blesk | 07:10:00
Zajímavou hru nyní spustily Lesy hl. m. Prahy. Mapování detailů v Kunratickém lese má za cíl seznámit návštěvníky s tímto největším lesem, který vlastní přímo hlavní město. Jeho kořeny sahají až do doby krále Václava IV. a jsou tu k nalezení stopy z těchto dávno minulých dob. Mapování detailů je hra, ve které mají soutěžící za úkol podle fotek s nápovědou najít známé i méně známé body Kunratického lesa, vyluštit všechny hádanky, které se k nim vážou, a odhalit tajenku.


Krutý ortel na pátek 13.: „Vaše dítě nikdy nebude chodit.“ Majdalenka (1,5) trpí nemocí SMA
blesk | 05:25:00
Noční můra všech rodičů se bohužel pro rodinu 17měsíční Majdalenky stala skutečností. Dívenka v roce, kdy už se děti učí chodit, sotva lezla, maminka s ní proto začala docházet na cvičení. Majdalenka absolvovala také řadu lékařských prohlídek. V pátek 13. srpna se v pražské Thomayerově nemocnici rodina dozvěděla krutou diagnózu – holčička trpí spinální svalovou atrofií druhého stupně. Dostala lék Spinraza, aby byla léčba úspěšná, musí však dál rehabilitovat. Rodina proto shání peníze, aby si mohla pořídit bezbariérový byt a pokrýt veškeré náklady.


Těžký osud fenečky Bailey: Zotavovala se po náročné operaci, pak najednou přestala chodit
blesk | 05:10:00
Vše začalo, když fenku Bailey srazilo auto. Skončila se zlomenou pánví. Po náročné operaci se nedokázala ani sama vyčůrat. Nicméně se začala zotavovat a zvládala už i procházky. Pak přišla komplikace, psí holčička přestala zničehonic používat zadní tlapku. Aby se zotavila, potřebuje další nákladnou operaci.


Šedovlasá influencerka (41) skoncovala s barvením vlasů: Zlí lidé jí teď říkají babičko
blesk | 05:00:00
Miranda Parkerová z amerického Michiganu říká, že začala šedivět, už když jí bylo kolem dvaceti let. Celé roky se to snažila zakrýt a za barvení utratila obrovskou sumu peněz. Nakonec se rozhodla, že přijme svůj přirozený vzhled a vlasy nechá takové, jaké jsou, přestože ji někteří zlí lidé urážejí a tvrdí, že vypadá jako babička.


Vdova Ivana Gottová po premiéře dokumentu Karel: Ukázala další nezveřejněné záběry manžela s vnoučky!
blesk | 05:00:00
Do kin ve čtvrtek oficiálně vešel dokument Karel o posledním roce života Karla Gotta (†80). Vdova po zpěvákovi Ivana (45) do světa poslala další nezveřejněné záběry a také prohlášení o tom, že chystá další slavnostní projekci.


Nejčastější choroby jater: Nenápadné přízraky tichého zabijáka, život zkracuje o 10 let
blesk | 05:00:00
Chronické virové záněty jater, nadměrná konzumace alkoholu a nealkoholová tuková choroba jater – to jsou dnes celosvětově tři nejčastější příčiny chronických jaterních onemocnění. U většiny z nich je konečným stadiem cirhóza, která také bývá příčinou předčasného úmrtí. Poškození jater, k němuž dochází při chronických jaterních onemocněních, je proces trvající i desítky let. Příznaky bývají obvykle velmi nenápadné a zaměnitelné s jinými nemocemi. Jaké příznaky to jsou a jaká jsou stadia poškození jater.


Podcast: Sex s modelkami bych už neriskoval, říká úspěšný fotograf Jan Hodač
blesk | 05:00:00
Přes dvacet let se mostecký fotograf Jan Hodač věnuje profesionálnímu focení a jeho dílo putovalo po celém světě. Začínal ještě s analogovým fotoaparátem, kterým zachycoval krásu a půvab žen, až se dostal ke krajinám a vzácným houbám. Jak se jeho branže změnila, a proč se podle něj už žádný fotograf nestane takovou legendou jako Jan Saudek nebo Antonín Kratochvíl, prozradil v Blesk Podcast. 


Arichteva nechala nahlédnout do jejich vilky z 19. století. Dechberoucí původní vybavení, ale jedna věc musí pryč!
blesk | 05:00:00
Veronika (35) a Biser Arichtevovi (44) před časem investovali do koupě nemovitosti z 19. století. I když se herečka netajila tím, že by bylo asi lepší ji srovnat se zemí, pustili se do náročné rekonstrukce. 


Nestárnoucí Suzanne Somersová (75) ze seriálu Krok za krokem: Víc sexy než ve třiceti!
blesk | 05:00:00
O americké herečce Suzanne Somersové, která za dva týdny oslaví 75. narozeniny, bezesporu platí, že s přibývajícími lety zraje jako víno!


Ochrání nás ústní voda před těžkým covidem? Studie naznačila spojitost nákazy a dentální hygieny
blesk | 05:00:00
Podle egyptských vědců trpí horšími příznaky covidu ti, kteří se nedostatečně starají o své zuby. Kloktání ústní vody po ránu by nás navíc mělo do určité míry chránit před samotnou nákazou. Někteří experti se totiž domnívají, že koronavirová infekce se do těla rozšiřuje právě z dásní. Na studii upozornil web Daily Mail.


Ikonu revoluce zavraždili, aby jim neutekl cestou k soudu: Guevaru rozstřílel voják z pomsty
blesk | 05:00:00
Pro mnohé se Che Guevara stal synonymem pro revoluci. Dodnes jeho tvář zdobí domy na Kubě i trička po celém světě. Ve skutečnosti jde ale o kontroverzního bojovníka, který šel za svým přes mrtvoly. Doslova. Jeho úmysly byly možná dobré, cesta k nim ale nikoliv. Ta jeho skončila uprostřed bolivijské džungle z rukou vojáka, kterému Guevarovi partyzáni zabili kamarády. Pomstu vykonal dokonale, přesto, nebo možná právě proto, se z Che Guevary stal mučedník.


Renée Zellwegerová už nemusí kvůli roli tloustnout: Vyfasovala speciální obleček!
blesk | 05:00:00
Nenechala se odradit depresemi a záchvaty paniky, které mívala z neustálého hubnutí a tloustnutí pro slavnou roli Bridget Jonesové, a jde do toho znovu?! Nene, Renée Zellwegerová (52) na to v seriálu o usvědčené vražedkyni žen Pam Huppové (62) jde jinak. Chytřeji.


Blesk Ordinace se rozloučí v Praze: Nezapomínejte na své zdraví, vsaďte na prevenci!
blesk | 05:00:00
Už naposledy se v letošním roce otevřou brány Blesk Ordinace. V Praze na Karlově náměstí budou vyšetřovat lékaři z Všeobecné fakultní nemocnice a partneři projektu deníku Blesk.


Kate Upton po dlouhé době přidala obnažený snímek: Svého času nejpopulárnější modelka ukázala tělo jen v krajce
super | 07:58:21
Štědře přírodně obdařená modelka

Kate Upton (29)

se vrací do režimu provokování. Tři roky po narození dcery je už dávno v plném pracovním režimu a zrovna minulý týden si zašla přehlídku návrhářky Tory Burch v rámci týdne módy v New Yorku.


Těší se na botox a spravování těla! Veronika Arichteva se rok po porodu nebála ukázat špíčky a osm kilo nahoře
super | 05:55:03
Před rokem se

Veronika Arichteva (35)

stala maminkou syna Luky. A k narozeninám mu připravila oslavu ve velkém stylu. "Oslava byla krásná. Původně jsem ji chtěla dělat jen doma, nic velkého. Ale jsme početná rodina, udělali jsme to v restauraci, přišla rodina, kamarádi, bylo to fajn," řekla Super.cz Veronika.


To chtělo odvahu! Bývalá hvězda reality show ve výstřihu až po pupík málem neuhlídala své vnady
super | 05:50:02
Blogerka a bývalá finalistka reality show Hotel Paradise a VyVolení Nikol Trojanová oblékla na akci soutěže krásy Miss Czech Republic pořádně sexy outfit. A troufla si na velmi odhalený model i přesto, že má pár kilo navíc. Na sex-appealu jí to ale rozhodně neubralo.


Když začala hubnout, hejtovaly ji hlavně ženy: Ranilo mě to a ku*evsky zklamalo, přiznává Adele
super | 05:45:03
Zpěvačka

Adele (33)

šokovala prvním rozhovorem po pěti letech. K tomu zapózovala pro oba, britský i americký magazín Vogue, a ze snímků jsou fanoušci unešení. Dramatická proměna, při níž shodila 40 kilo, se ale bohužel neobešla bez kritiky.


Je nahá, nebo oblečená? Ruska ohromila lidi na internetu dlouhými vlasy
pikant | 07:00:00
Sledujte výběr videí, která v posledních dnech pobavila miliony diváků na internetu.


Kvůli technické závadě hořelo v reklamní firmě u Prahy, škoda je tři miliony
idnes.cz | 09:29:00
Hodinu před půlnocí na sobotu vyjeli hasiči k požáru v reklamní firmě v Chrášťanech na Berounsku. Plameny z velké části uhasili zaměstnanci firmy, nicméně i tak vznikla škoda tři miliony korun. Příčinou požáru je podle vyšetřovatele technická závada na laserové řezačce.


Nová stanice Nova Lady startuje 18. října, nabídne seriály i romantiku
idnes.cz | 09:00:00
Skupina Nova Group spouští v pondělí 18. října novou tematickou stanici pro ženy. Bude se jmenovat Nova Lady a přinese především premiéry úspěšných zahraničních pořadů, ale i reprízy oblíbených titulů, oznámila televize.


Zeman jako prezident bez pravomocí? Ústavní právníci se přou, zda je důvod
idnes.cz | 08:27:00
Parlament České republiky, tedy shodně senátoři i poslanci, by mohli hlasovat o zbavení prezidenta Miloše Zemana jeho pravomocí. Alespoň pokud by došli k názoru, že prezident již není schopný nadále vykonávat úřad. Jestli je již na čase, aby začal Parlament o této možnosti jednat, se ale ústavní právníci neshodnou.


V pátek přibylo 1017 nových případů. Počet potřetí v týdnu přesáhl tisícovku
idnes.cz | 08:22:00
V pátek laboratoře evidovaly 1017 nových případů nákazy koronavirem. To je o 193 více než minulý týden v tentýž den. V nemocnici je hospitalizováno 331 lidí. Týdenní incidence stoupla na 54 případů. Dál roste počet nových případů v přepočtu na 100 000 obyvatel.


Sadařům chybějí brigádnici. Na sběr se nehlásí studenti, důchodci ani cizinci
idnes.cz | 08:13:00
Nezájem studentů, komplikace s najímáním zahraničních pracovníků a ubývající počty důchodců. Ovocnáři v okolí Turnova se shodují, že brigádníků na sklizeň jablek dlouhodobě ubývá.


V pátek přibylo 1017 nových případů covidu, o 193 více než před týdnem. Incidence stále stoupá
lidovky.cz | 08:30:00
V pátek laboratoře evidovaly 1017 nových případů nákazy koronavirem. To je o 193 více než minulý týden v tentýž den. V nemocnici je hospitalizováno 331 lidí. Týdenní incidence stoupla na 54 případů. Dál roste počet nových případů v přepočtu na 100 000 obyvatel.


V nemocnicích leží nejvíc pacientů s covidem od začátku června. Přibývá i nakažených
aktuálně.cz | 09:00:00
Události kolem pandemie covidu v Česku i ve světě sledujeme v on-line reportáži.


Foto: Zodiac psal tajemné šifry. Skupina bývalých vyšetřovatelů tvrdí, že ho odhalila
aktuálně.cz | 08:42:26
Zodiac vraždil v USA na přelomu 60. a 70. let. Nyní skupina, která si říká Case Breakers, tvrdí, že se jí podařilo odhalit jeho identitu.


Vážná nehoda u Třebíče: Vlak srazil člověka, ten utrpěl vážná poranění
Denik.cz | 09:32:00
Setkání člověka s vlakem je většinou tragické a má vážné následky. Nejinak to bylo na Třebíčsku.


Nových případů covidu bylo v pátek znovu přes tisíc. Testovalo se přitom méně
Denik.cz | 09:17:00
Počet nových případů koronaviru v Česku v pátek potřetí v tomto týdnu přesáhl tisícovku. Laboratoře jich potvrdily 1017, téměř o čtvrtinu víc než před týdnem. Testů přitom v mezitýdenním srovnání ubylo. S nemocí covid-19 je v nemocnicích 331 lidí, nejvíc od začátku června. Počet úmrtí s koronavirem se přiblížil 30 500. Dál roste počet nových případů v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


FOTOGALERIE: Od baterie hoverboardu vzplála garáž, byla evakuována půlka bytovky
Denik.cz | 08:46:00
Patnáct lidí muselo být včera odpoledne evakuováno z bytového domu v Holicích poté, co kvůli technické závadě na baterii hoverboardu vzplála garáž v přízemí. „Slyšeli jsme ránu, bouchlo to a rozlétla se vrata garáže,“ líčil svědek celé události. Hasiči sice měli oheň pod kontrolou rychle, k zásahu ale museli použít dýchací přístroje. Museli vypnout i přívod plynu a elektřinu. 


Noční požár řezačky plastů spolykal tři miliony korun. Žena se nadýchala zplodin
Denik.cz | 07:50:00
/FOTOGALERIE/ Třímilionovou škodu způsobil požár, k jehož likvidaci byli středočeští hasiči přivoláni uprostřed noci na sobotu 9. října do Chrášťan na Praze-západ. Hodinu před půlnocí se v tamní reklamní firmě porouchala laserová řezačka plastů a začala hořet.


Praha Sobě u volebních místností po celé metropoli: „Děláte si kampaň do komunálu,“ kritizuje šéf pražské ODS
blesk | 09:30:00
Od pátku, kdy se otevřely volební místnosti pro volby do Poslanecké sněmovny, voliči po celé Praze můžou narazit na stánky sdružení Praha Sobě, které začalo sbírat podpisy pro další volby na pražský magistrát i v některých městských částech. Hned se objevily názory, že se jedná o neetické chování nebo volební agitaci, podle radní Hany Marvanové (STAN) jde minimálně o obcházení volebního zákona.


Hradlový most na Šumavě čeká uzavírka a oprava: Příští rok bude jako nový
blesk | 09:13:00
Unikátní hradlový most přes řeku Vydru na Šumavě čeká kvůli dezolátnímu stavu oprava. Veřejnosti se dílo zvané rechle uzavře 18. října, stejně tak i přilehlé parkoviště. Hotovo bude v polovině příštího roku. Nedaleký Vchynicko-Tetovský kanál zůstane po celou dobu oprav přístupný.


Simona Krainová terčem nenávisti: Urážky mažu a lidi blokuji!
blesk | 08:57:00
Stala se terčem nenávisti. Simona Krainová (48) strávila celé čtyři měsíce v Karibiku s celou svou rodinou. Pro syny Bruna (9) a Maxe (11) měla individuální školní plán a sama vydělávala na sociálních sítích a mnoho lidí to modelce mělo za zlé.


Noční požár v Chrášťanech: Od laserové řezačky chytla dílna. Škoda je tři miliony
blesk | 08:29:00
V Chrášťanech u Prahy v noci na sobotu hořelo v dílně reklamní firmy, dva lidé se nadýchali kouře. Plameny způsobily škodu tři miliony korun, příčinou byla technická závada na laserové řezačce, informovala dnes ČTK mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.


Ráda se baví o sexu! Gwyneth Paltrow už nenabízí jen svíčky s vůní její vaginy
super | 09:55:02
Pro

Gwyneth Paltrow (49)

není cizí mluvit o sexuálních tématech, a tak není divu, že se po svíčkách s vůní její vaginy i jejího orgasmu přišla s další pomůckou pro ženy toužící po potěšení.


Hvězda kontroverzní reality show znovu před kamerou: Tahle dnes vypadá Braňo Mojsej. Fešák vedle je jeho syn
super | 09:01:06
Na casting SuperStar zamířil potomek slavného slovenského zpěváka. Branislav Mojsej je synem Braňa Mojseje, který se u našich východních sousedů proslavil nejen hudebním talentem, ale také manželstvím s bývalou podnikatelkou Norou Mojsejovou.


Jak se dostalo vzácné Lamborghini Periscopio do sbírky Roda Stewarta
Auto.cz | 09:45:00
Jeden z kusů úvodní edice Countachu se v Austrálii stal majetkem rockové hvězdy, která zavelela k úpravám v USA a ve Velké Británii. Změny nedokázali vrátit další majitelé a ani specialisté, přesto je LP400 Roda Stewarta sběratelský exemplář.  


Proč jsou nová auta tak drahá. A dlouho se na ně čeká. Nejde jen o čipy!
Auto.cz | 08:00:00
Na auta se čeká rekordně dlouho, jejich ceny rostou a málokdo si dovolí odhadnout další týdny. Podívali jsme se bolestem světa vozů pod vroucí pokličku.


Víkendář: Prasad o budoucnosti peněz a konci jejich fyzické formy
Kurzy.cz | 09:20:00
Americká centrální banka se připojuje k řadě dalších a začíná uvažovat o přínosech a negativech vlastní digitální měny. Do toho přichází profesor Cornell University Eswar Prasad se svou novou knihou „The Future of Money“, kde přemítá právě nad budoucno...


Volby v Česku ONLINE: Druhý volební den, pak první výsledky
Kurzy.cz | 08:28:06
V Česku se dnes v 8:00 druhým dnem otevřely volební místnosti. Voliči pokračují v rozhodování o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda.


Hlasujeme v nejdůležitějších volbách v historii samostatného Česka. Tady jsou důvody
Hospodářské noviny | 10:00:00
Politici označují každé volby za ty vůbec nejdůležitější. Logicky, chtějí mobilizovat voliče. Je to nadsázka. V dějinách demokratických států se ale občas opravdu stává, že nastane volební střet mimořádného významu. A právě takový teď prožívá Česko....


Týden s technologiemi: Nedokonalé starty Windows 11 a Androidu 12 a výdělky odhalené kvůli hackerům
Hospodářské noviny | 09:24:00
Windows 11 mají za sebou vlažný vstup na trh, který prospěje primárně prodejům nových počítačů, jež se mají po šesti letech čím odlišit od těch starých. Ještě pomalejší nástup však má Android 12. Google vypustil novou verzi operačního systému do...


Chceme více žen v politice, chybí jejich pohled, snížila by se i korupce, říká ambasadorka iniciativy Zakroužkuj ženu
Hospodářské noviny | 07:25:00
Bohužel je jedna žena nalévající politikům v debatě stále ještě obrázek české politiky. Teď do sněmovny kandiduje přes 1600 žen, které se do politiky dostat mohou, ale čelí různým bariérám a stereotypům, nedostávají se na vyšší, volitelná místa, a...


Počet odhalených případů covidu v pátek opět překonal tisícovku. Přibývá i pacientů v nemocnicích
ČT24 | 09:16:00
Počet případů covidu v Česku v pátek potřetí v tomto týdnu přesáhl tisícovku. Laboratoře jich potvrdily 1017, skoro o čtvrtinu víc než před týdnem. Testů přitom v mezitýdenním srovnání ubylo. S nemocí covid-19 je v nemocnicích 331 lidí, což je nejvíc od začátku června. Dál roste počet nových případů v přepočtu na sto tisíc obyvatel. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


Polarita a bubliny ve společnosti jsou nebezpečné, shodli se hosté Událostí, komentářů
ČT24 | 00:32:53
Jak se žije v Česku mladé i staré generaci, taková byla hlavní otázka na hosty Událostí, komentářů první den voleb. Hovořili Pavel Pafko, Jan Cina, Zdeněk Kalvach, Jakub Štáfek a Johanna Nejedlová. Velkým problémem jsou podle nich sociální bubliny a obecně polarizace ve společnosti, která často není schopna vidět svět komplexně, ale pouze ze svého pohledu.


ON-LINE: Druhý den voleb. Česko se už dnes dozví nové rozložení Sněmovny
Eurozpravy-domácí | 10:58:00
Česko dnes čeká druhý den voleb do Poslanecké sněmovny. Hlasovat v něm budou moci ti, kteří cestu do volebních místností nenašli v pátek. Možnost vybrat si své poslance mají od 08:00 do 14:00. Informace alespoň o tom, které uskupení se do Sněmovny dostaly, by mohly být známy do večera.


Je Zeman schopen vykonávat úřad? Podle Vystrčila není na místě to řešit
Eurozpravy-domácí | 10:13:00
Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) není teď doba na to uvažovat v souvislosti se zdravotním stavem prezidenta Miloše Zemana o užití článku 66 české ústavy. Vystrčil to řekl dnes ráno ČTK v Telči na Jihlavsku, kde hlasoval ve volbách do Poslanecké sněmovny. Článek se zabývá i situací, kdy prezident nemůže ze závažných důvodů svůj úřad vykonávat a jeho pravomoce rozhodnutím Parlamentu přejdou na jiné ústavní činitele.


Šlachta věří, že se Přísaha dostane do Sněmovny
Eurozpravy-domácí | 10:02:00
Předseda Přísahy Róbert Šlachta věří, že jeho hnutí překoná ve volbách pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny. Řekl to dnes novinářům v Pohořelicích na Brněnsku, kde byl volit. Podle Šlachty je pro Přísahu úspěch už jen to, že od lednového založení se dostala "z ulice" do debat mezi největší politické strany. Volby začaly v pátek a skončí dnes odpoledne.


Přibylo dalších tisíc nakažených. Kubek hovoří o povinném očkování pro všechny
Eurozpravy-domácí | 09:00:00
Počet případů koronaviru v Česku v pátek potřetí v tomto týdnu přesáhl tisícovku. Laboratoře jich potvrdily 1017, téměř o čtvrtinu víc než před týdnem. Testů přitom v mezitýdenním srovnání ubylo.


V Kongu se objevil nový případ eboly
Eurozpravy-zahraniční | 10:38:00
V Kongu se objevil nový případ životu nebezpečné nemoci ebola. Nákazu zaznamenali v provincii Severní Kivu na východě země. Dítě, které vykazovalo její příznaky, ve středu zemřelo. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) to oznámilo konžské ministerstvo zdravotnictví. Teprve v květnu úřady uvedly, že ebola v Severním Kivu už není.


Islámský stát útočí proti Tálibánu jeho vlastními taktikami
Eurozpravy-zahraniční | 10:25:00
Noví afghánští vůdci z řad Tálibánu svrhli před více než měsícem vládu v Kábulu podporovanou Západem, nyní ale v zemi čelí vnitřnímu nepříteli. Ten od nich přitom převzal mnoho strategií, jimiž se vyznačovalo jejich vlastní úspěšné partyzánské vojenské tažení. Jednou z nich je takzvaná městská válka, napsala dnes agentura Reuters.


Americké ministerstvo potvrdilo jednání s představiteli Tálibánu
Eurozpravy-zahraniční | 08:47:00
Americké ministerstvo zahraničí v pátek potvrdilo zprávu, že v katarském Dauhá bude dnes a v neděli jednat delegace Spojených států s vysokými představiteli radikálního islámského hnutí Tálibán.


V Německu přibylo za poslední den 8854 nakažených
Eurozpravy-zahraniční | 07:55:00
V Německu za posledních 24 hodin přibylo 8854 nových případů nákazy koronavirem.


Temný svět exekucí v Česku. Šílenosti devadesátek tady stále přetrvávají
Reflex | 10:00:00
Pojďme se dnes podívat se na jedno opravdu příjemné téma. A tím jsou exekuce. V Česku hraje asi 800 000 lidí speciální verzi Hunger Games pro pokročilé. Některý to dotáhli už tak daleko, že naoko radši umřeli, aby se dostali z dluhový pasti. A tak není divu, že na dlužníky cílí i celá řada politických stran - v exekuci je totiž zhruba 7,5 % voličů a to už může znamenat pořádnou základnu fanoušků. O něco překvapivější je ovšem fakt, kolik z našich zákonodárců se s paktuje právě s lichvou a vymahači dluhů. Více v Událostech Luďka Staňka na Mall.tv.


Tajemství galantního i necudného rokoka: Takto ve skutečnosti vnímali erotiku
Reflex | 07:20:00
Když se řekne rokoko, většina z nás si představí vysoké obskurně komplikované paruky a přeplácané interiéry. Jen o tom tento umělecký sloh však ani zdaleka není. Rokoko je především doba, ve které se pobožnost baroka pomalu hroutila pod sexuální revolucí osvícenství. A přesně o tom jsou obrazy Houpačka, Diana v lázni nebo Rozbitý džbán, které překypují sexuální symbolikou. Víc se o nich dozvíte v pořadu Tajemství erotických obrazů.


TOP 10: Nejhezčí světové poštovní budovy
Reflex | 07:10:00
Na devátý říjen připadá Světový den pošty. Jedná se totiž o výročí založení Světové poštovní unie v roce 1874, které znamenalo velký krok vpřed v globální komunikaci a předznamenalo svět neomezený vzdáleností, který známe dnes. Světový den pošty se slaví od roku 1969 a mezi obyčeje s ním spojené patří například prodej unikátních poštovních známek či různé události pořádané jednotlivými poštami. My se ve spojitosti s tímto dnem podíváme v komentované fotogalerii na ty nejhezčí světové poštovní budovy.


Facebook, Instagram a Messenger postihl další výpadek
E15-ekonomika | 08:22:00
Po pondělním asi šestihodinovém výpadku byly produkty společnosti Facebook v pátek opět dočasně nedostupné pro uživatele z celého světa. Tentokrát problém trval asi dvě hodiny a postihl kromě hlavní platformy také Instagram, komunikační aplikaci Messenger a službu Workplace. Facebook opět jako příčinu označil chybnou změnu konfigurace, podrobnosti ale ihned nesdělil.


Facebook, Instagram a Messenger postihl další výpadek
E15-politika | 08:22:00
Po pondělním asi šestihodinovém výpadku byly produkty společnosti Facebook v pátek opět dočasně nedostupné pro uživatele z celého světa. Tentokrát problém trval asi dvě hodiny a postihl kromě hlavní platformy také Instagram, komunikační aplikaci Messenger a službu Workplace. Facebook opět jako příčinu označil chybnou změnu konfigurace, podrobnosti ale ihned nesdělil.


Ázerbájdžán vyhlíží konec ropy a láká české firmy. I do Karabachu
idnes.cz | 11:50:00
Závody Formule 1, pompézní mrakodrapy, finále Eurovize, vojenské vítězství v Karabachu... To vše si Ázerbájdžán mohl dovolit díky příjmům z ropy a zemního plynu. V posledních letech však usilovně hledá cesty jak diverzifikovat ekonomiku a přilákat zahraniční investory – například i z Česka.


Praha Sobě sbírá podpisy přímo před volebními místnostmi, čelí kritice
idnes.cz | 11:31:00
Před řadou volebních místností v Praze sbírají dobrovolníci podpisy pro sdružení Praha Sobě, aby příští rok mohlo kandidovat v komunálních volbách. Zákon přitom zakazuje volební agitaci v okolí volebních místností. Podle lídra sdružení Jana Čižinského je vše v pořádku, jejich petice se netýká těchto voleb.


Noční poplach v Brně. Alarm omylem uvěznil komisi ve volební místnosti
idnes.cz | 11:07:00
V pátek večer zaměstnanec radnice v Brně-Žabovřeskách zapomněl, že se zde konají volby, a omylem zakódoval objekt i s volební komisí. Na místě zasahovali strážníci městské policie. Jejich mluvčí Jakub Ghanem řekl, že situace trvala jen chvilku a nikdo nebyl omezený na ústavním právu volit. Volby do Sněmovny začaly v pátek a končí dnes odpoledne.


Řidič, který najel do lidí před bránou Škodovky, měl zdravotní komplikace
idnes.cz | 10:41:00
Mladoboleslavští kriminalisté odložili případ, kdy řidič na jaře najel vysokou rychlostí do lidí u vstupu do u jedné z bran do automobilky Škoda Auto. Třiačtyřicetiletý muž měl náhlé zdravotní komplikace, které nemohl předvídat. Při události se zranili tři lidé.


Sjednocení Tchaj-wanu s Čínou dokončíme, pohrozil prezident Si Ťin-pching
idnes.cz | 10:38:00
Prosazování nezávislosti Tchaj-wanu je největší překážkou „znovusjednocení“ Číny, tento proces ale „rozhodně bude dokonán“. I s tímto vzkazem dnes vystoupil čínský prezident Si Ťin-pching při příležitosti 110. výročí revoluce, která vedla ke svržení poslední císařské dynastie. Prezident v projevu přímo nezmínil použití síly vůči Tchaj-peji.


Česko bude mít několik dní přes 200 poslanců. Mandát starým vyprší 21. října
idnes.cz | 10:38:00
V Česku se opět konají volby do Sněmovny. Protože se konají v dřívějším termínu než předchozí hlasování před čtyřmi lety, může mít Česká republika několik dnů až 400 poslanců. „Volby se vždy konají před koncem starých mandátů. Je to jedno, jestli jde o prezidenta, hejtmany či zastupitelstva,“ říká současný poslanec Marek Benda.


Merkelová na koni bez sedla a s typickým gestem. V Německu jí odhalili sochu
idnes.cz | 10:01:00
V malé bavorské obci odhalili jezdeckou sochu dosluhující kancléřky Angely Merkelové. Vznikla z odlehčeného betonu na 3D tiskárně. Socha v životní velikosti znázorňuje političku v kalhotovém kostýmu, s typicky složenýma rukama a neproniknutelným výrazem. Ani její autor Wilhelm Koch nechce odpovědět na otázku, zda dílo zamýšlel jako poctu, nebo spíše jako ironii.


Praha proti graffiti bojuje s aplikací, odstranění komplikují památkáři
idnes.cz | 06:50:00
Mobilní telefony s funkcí lokalizace už několik měsíců pomáhají včasnému zásahu v místě sprejerských útoků. Výtvory vandalů lidé ohlašují přes aplikaci Bez graffiti. Malůvky bývají obvykle odstraněny do 24 hodin. V historickém centru je ale čištění komplikované kvůli komunikaci s památkáři.


Hlasujeme v nejdůležitějších volbách v historii samostatného Česka. Tady jsou důvody
iHned.cz | 10:00:00
Politici označují každé volby za ty vůbec nejdůležitější. Logicky, chtějí mobilizovat voliče. Je to nadsázka. V dějinách demokratických států se ale občas opravdu stává, že nastane volební střet mimořádného významu. A právě takový teď prožívá Česko....


Týden s technologiemi: Nedokonalé starty Windows 11 a Androidu 12 a výdělky odhalené kvůli hackerům
iHned.cz | 09:24:00
Windows 11 mají za sebou vlažný vstup na trh, který prospěje primárně prodejům nových počítačů, jež se mají po šesti letech čím odlišit od těch starých. Ještě pomalejší nástup však má Android 12. Google vypustil novou verzi operačního systému do...


Zemanův stav by se teď podle Vystrčila neměl řešit. Zbavovat ho pravomocí je podle něj zatím nesmysl
lidovky.cz | 11:52:00
Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) není teď doba na to uvažovat v souvislosti se zdravotním stavem prezidenta Miloše Zemana o užití článku 66 české ústavy. Článek se zabývá i situací, kdy prezident nemůže ze závažných důvodů svůj úřad vykonávat a jeho pravomoce rozhodnutím parlamentu přejdou na jiné ústavní činitele.


Ve stínu zemětřesení na trzích. Načasování klimatické konference nemohlo být horší
lidovky.cz | 11:41:00
Političtí komentátoři v USA se nyní soustředí na dva zákony, které mají rozpustit v americké ekonomice biliony dolarů. Jejich přijetí se komplikuje a dramatizuje a neúspěch může znamenat, že prezidentský vlak Joea Bidena úplně vykolejí.


Legendární pito oslavilo výročí. Zpočátku cílilo na řidiče, název vznikl spojením slabik ze dvou slov
lidovky.cz | 10:30:00
Dvě skupiny žen a mužů se v roce 1975 zúčastnily zajímavého testu. Během půl hodiny vypili dobrovolníci různé množství nealko piva Pito, od půl litru po dva litry. A po další půlhodině a následně hodině jim lékaři odebrali krev.


Merkelová na koni bez sedla a s typickým gestem. V Německu jí odhalili sochu, která vznikla na 3D tiskárně
lidovky.cz | 10:04:00
V malé bavorské obci odhalili jezdeckou sochu dosluhující kancléřky Angely Merkelové. Vznikla z odlehčeného betonu na 3D tiskárně. Socha v životní velikosti znázorňuje političku v kalhotovém kostýmu, s typicky složenýma rukama a neproniknutelným výrazem. Ani její autor Wilhelm Koch nechce odpovědět na otázku, zda dílo zamýšlel jako poctu, nebo spíše jako ironii.


Zaměstnanec brněnské radnice omylem zamkl volební komisi. Zachránili ji strážníci
aktuálně.cz | 11:34:00
Zaměstnanec radnice v městské části Brno-Žabovřesky omylem v pátek večer zakódoval objekt i s volební komisí.


Češi ocení jako firemní dárek alkohol. Klíčenku mají za špatný vtip, ukázal průzkum
aktuálně.cz | 10:20:00
Reklamní předměty jako dárek Češi podle průzkumu skutečně nemusí. A příliš nadšeni nejsou ani z kalendářů.


Odvolat prezidenta kvůli zdravotnímu stavu teď nepřichází v úvahu, tvrdí Vystrčil
aktuálně.cz | 09:52:05
Podle předsedy Senátu teď není vhodná doba na to uvažovat v souvislosti se zdravotním stavem prezidenta Miloše Zemana o užití článku 66 české ústavy.


Chtěla ho za muže, on svedl její dospívající sestru. Vyšly působivé povídky Munroové
bleskove.cz | 11:32:00
Devadesátiletá Kanaďanka vypráví zdánlivě obyčejné příběhy, a přesto za ně dostala Bookerovu i Nobelovu cenu za literaturu.


Dvakrát denně zazvoní. Velčovského socha ve Znojmě připomíná telefonní budky
bleskove.cz | 10:34:00
Původním plánem bylo vyrobit ji z vyřazených telefonních budek. Nakonec dílo z ocelového plechu podle Velčovského návrhu zhotovil zámečník.


Je nahá, nebo oblečená? Ruska ohromila lidi na internetu dlouhými vlasy
bleskove.cz | 07:00:00
Sledujte výběr videí, která v posledních dnech pobavila miliony diváků na internetu.


OBRAZEM: Slovenská strela se představila v Praze, pak vyrazila na Rakovnicko
Denik.cz | 11:12:00
Legendární motorový vůz Slovenská strela bude jedním z hlavních lákadel setkání motorových vozů, které se o víkendu uskuteční v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka. K vidění tu budou i další motoráky a některými z nich se budou moci návštěvníci i projet. Díky snímkům Deníku se můžete podívat do útrob tohoto vozu.


Africký mor prasat je v Polsku a Německu. Blíží se k českým hranicím
Denik.cz | 10:00:00
V sousedních zemích Polsku a Německu se objevila nákaza u prasete domácího a nelze vyloučit zavlečení choroby přes hranice do České republiky. Liberecký kraj se připravuje na případné zavlečení nákazy. Veterináři sledují situaci v zahraničí. Pro lidi není nákaza nebezpečná, ale ohrožuje chovy domácích prasat.


Lihoviny v Rusku zdražily, lidé pijí náhražky: 26 osob se otrávilo nevhodným alkoholem
blesk | 11:29:00
Počet obětí otravy alkoholem v ruské Orenburské oblasti u hranic s Kazachstánem stoupl na 26 z devíti, které úřady uváděly ve čtvrtek, napsala agentura Reuters. Lidé požili náhražku legálních lihovin, které v posledních letech zdražily.


Nemohla za buldočky, tak buldočci z celé republiky jezdí za Janou do Jablunkova
blesk | 11:15:00
Proč se zamilovala zrovna do psa s placatým čumákem, neví. Ale dlouho si ho přála. Až jí ho jako dárek přinesly dospělé děti. Teď má Jana Foltová (56) z Jablunkova francouzské buldočky dva a další desítky za ní každý rok jezdí na sraz.


Smrtící ebola znovu udeřila v Kongu. Nakazilo se dítě, krátce poté zemřelo
blesk | 10:39:00
V Kongu se objevil nový případ životu nebezpečné nemoci ebola. Nákazu zaznamenali v provincii Severní Kivu na východě země. Dítě, které vykazovalo její příznaky, ve středu zemřelo. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) to oznámilo konžské ministerstvo zdravotnictví. Teprve v květnu úřady uvedly, že ebola v Severním Kivu už není.


Zemanovo zdraví: Vystrčil promluvil o zbavení prezidenta jeho pravomocí. A okolí Hradu
blesk | 10:06:00
Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) není teď doba na to uvažovat v souvislosti se zdravotním stavem prezidenta Miloše Zemana o užití článku 66 české ústavy. Vystrčil to řekl v sobotu ráno v Telči na Jihlavsku, kde hlasoval ve volbách do Poslanecké sněmovny. Článek se zabývá i situací, kdy prezident nemůže ze závažných důvodů svůj úřad vykonávat a jeho pravomoce rozhodnutím Parlamentu přejdou na jiné ústavní činitele.


Četařka Babinčáková po letech v Praze: Martina Adamcová ukázala dospělého syna, který je filmovou hvězdou v Koreji
super | 11:16:15
Roky se i kvůli pandemii koronaviru nepodívala z Kanady domů. Teď Martina Adamcová, kterou proslavila role četařky Babinčákové ve filmu Tankový prapor, dorazila na dva týdny do Česka, a dokonce nám představila i svého dospělého syna.


Známé tváře u voleb: Schneiderová natočila video, Klus se fotil se svým hrdinou a Holubové zakázali fotit
super | 10:41:33
Některé celebrity se rozhodly výrazně a veřejně apelovat na důležitost vyrazit i letos k volebním urnám. Řada z nich také vyjádřila svůj názor, koho si představují v příštích čtyřech letech ve vedení státu a označili svého favorita. Někteří se snaží naznačit, že samotná účast je vítězstvím.


Chtěla ho za muže, on svedl její dospívající sestru. Vyšly působivé povídky Munroové
pikant | 11:32:00
Devadesátiletá Kanaďanka vypráví zdánlivě obyčejné příběhy, a přesto za ně dostala Bookerovu i Nobelovu cenu za literaturu.


Dvakrát denně zazvoní. Velčovského socha ve Znojmě připomíná telefonní budky
pikant | 10:34:00
Původním plánem bylo vyrobit ji z vyřazených telefonních budek. Nakonec dílo z ocelového plechu podle Velčovského návrhu zhotovil zámečník.


Vyznáte se v novém štítkování pneumatik? Je to zmatek, ale v zájmu ekologie!
Auto.cz | 11:50:00
Pokud jste letos vybírali nové pneumatiky, možná už víte, že jsou na nich jiné energetické štítky. Přidávají nové údaje a posouvají dosavadní škálu hodnocení.


Nová nabídka kryptoměn u XTB
Kurzy.cz | 11:42:09
Téměř třikrát více instrumentů založených na kryptoměnách a atraktivní spready tvoří dva pilíře nové krypto nabídky, kterou nyní zavedl jeden z nejpopulárnějších globálních brokerů


Plná hala novinářů a velká fotka Babiše. ANO sleduje výsledky na Chodově
idnes.cz | 13:49:00
Hlasování se chýlí ke konci. Podle mnohých jde tentokrát svým způsobem o referendum o tom, zda současný premiér Andrej Babiš zůstane v čele země, nebo jeho hnutí ANO přejde do opozice, a to bez něj. Výsledky bude sledovat z volebního štábu hnutí, které se nachází nedaleko sídla strany na pražském Chodově.


Šlachta táhne s Přísahou na Sněmovnu. Expolicista kampaň stavěl na vyšetřování
idnes.cz | 13:30:00
Hnutí Přísaha je na politické scéně nováčkem, doufá však v překročení pětiprocentní hranice a vstup do Sněmovny. Lídr hnutí Robert Šlachta slibuje boj s korupcí a prošetření covidových zakázek. Členové čekají na výsledky voleb v prostorách F&B Catering na pražském Smíchově. Robert Šlachta by měl dorazit okolo páté hodiny.


Klaus mladší volil Trikoloru, výsledky voleb bude sledovat v jejím štábu
idnes.cz | 13:17:00
Už jen několik málo hodin mají voliči na to, aby ve volbách do Poslanecké sněmovny rozhodli o své budoucnosti. Ve 14 hodin se volební místnosti zavřou, komisaři začnou počítat hlasy a politici se přemístí do volebních štábů, aby společně sledovali, jak si jejich strany vedou. Ve štábu koalice Trikolory, Soukromníků a Svobodných bude i Václav Klaus mladší, bývalý předseda prvně zmíněného hnutí.


Fiala vyhlíží, zda získá post premiéra, a Spolu 101 hlasů pro opoziční bloky
idnes.cz | 12:58:00
Je jasné, že to chce změnu, řekl kandidát koalice Spolu na premiéra Petr Fiala, než se otevřely volební místnosti. Pro očekávání výsledků si jím vedená konzervativní koalice, kterou vytvořily ODS, KDU-ČSL a TOP 09, zvolila hotel Grand Majestic Plaza nedaleko sídla občanských demokratů v centru Prahy.


Sto tisíc za hlasy pro ANO? Policie prověřuje pokus o uplácení na ubytovně
idnes.cz | 12:33:00
Dva muži podezřelého vzezření se údajně snažili kupčit s hlasy v ubytovně ve Slaném. Správci objektu měli nabídnout tisícovku za hlas a padesáti tisícovou odměnu pro něj samotného. „Jeden z nich uvedl, že patří k Babišovi,“ popsal pro iDNES.cz incident správce. Případem se nyní zabývá policie. Hnutí ANO to považuje za snahu je poškodit.


V Kongu se znovu šíří ebola, na nebezpečnou nákazu zemřelo dítě
idnes.cz | 12:08:00
V Kongu se objevil nový případ životu nebezpečné nemoci ebola. Nákazu zaznamenali v provincii Severní Kivu na východě země. Dítě, které vykazovalo její příznaky, ve středu zemřelo. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) to oznámilo konžské ministerstvo zdravotnictví. Teprve v květnu úřady uvedly, že ebola v Severním Kivu už není.


Bavlna zdražuje. Na vině je sucho i obchodní válka mezi USA a Čínou
idnes.cz | 12:00:00
Ceny bavlny se tento týden vyšplhaly na své desetileté maximum. Bavlna je tak další z komodit a surovin, kterou postihlo prudké zdražení. Vyšší cenu mohou v příštích týdnech a měsících pocítit i spotřebitelé.


Hlavně ať nám volby dají jasnou a silnou většinovou koalici. Jinak hrozí černý scénář
lidovky.cz | 13:33:00
Psát komentář, podčárník či obyčejný autorský text uprostřed volebního hlasování do tradičních tiskovin je vskutku pikantní kratochvíle: zatímco autor v blahé nevědomosti ťuká do kláves, čtenář o pár desítek hodin moudřejší se už pochechtává nad pisálkovou naivitou.


Sto tisíc za hlasy pro ANO? Policie prověřuje pokus o uplácení na ubytovně ve Slaném
lidovky.cz | 12:38:00
Dva muži podezřelého vzezření se údajně snažili kupčit s hlasy v ubytovně ve Slaném. Správci objektu měli nabídnout tisícovku za hlas a padesáti tisícovou odměnu pro něj samotného. „Jeden z nich uvedl, že patří k Babišovi,“ popsal pro iDNES.cz incident správce. Případem se nyní zabývá policie. Hnutí ANO to považuje za snahu je poškodit.


Kdo povládne po volbách? Nabízíme osm možných variant dalšího vývoje
lidovky.cz | 12:28:00
Ve volbách záleží na každém hlasu, ale letos může být finální součet mimořádně těsný. Rozhodne, jestli většinu dovedou sestavit protibabišovské koalice, nebo bude v nějaké formě vlády pokračovat hnutí ANO.


Bavlna zdražuje, je na desetiletém maximu. Na vině jsou sucho i obchodní válka mezi USA a Čínou
lidovky.cz | 12:13:25
Ceny bavlny se tento týden vyšplhaly na své desetileté maximum. Bavlna je tak další z komodit a surovin, kterou postihlo prudké zdražení. Vyšší cenu mohou v příštích týdnech a měsících pocítit i spotřebitelé.


V Kongu se znovu šíří ebola, na nákazu zemřelo dítě. V letech 2014 až 2015 jí podlehlo 11 tisíc lidí
lidovky.cz | 12:10:00
V Kongu se objevil nový případ životu nebezpečné nemoci ebola. Nákazu zaznamenali v provincii Severní Kivu na východě země. Dítě, které vykazovalo její příznaky, ve středu zemřelo. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) to oznámilo konžské ministerstvo zdravotnictví. Teprve v květnu úřady uvedly, že ebola v Severním Kivu už není.


Policie řeší údajné kupčení s hlasy ve Slaném. Za volbu měli lidé dostat 1000 korun
aktuálně.cz | 13:55:00
Podle serveru Romea.cz kdosi na ubytovně ve Slaném nabízel tisíc korun za hlas pro hnutí ANO. Policie zatím informaci nepotvrdila.


Láva na španělské La Palmě pohltila další domy. Ostrovem otřásla také série erupcí
aktuálně.cz | 13:51:23
Sopka na španělské La Palmě zničily další čtyři domy. Ostrov v sobotu rovněž zaznamenal sérii 37 otřesů, z nichž ten nejsilnější dosáhl 4,1 stupně.


Nová mapa zapomenutých pozemků. Zjistěte, zda nejsou vaše, brzy propadnou státu
aktuálně.cz | 13:16:20
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových radí, aby lidé zkontrolovali, zda jim nepatří některý z "opuštěných" pozemků. Za čas propadnou státu.


V utajení žili běžný život. Castro infiltroval Ameriku špiony, na Kubě jsou za hrdiny
aktuálně.cz | 13:11:02
Takzvaná Kubánská pětice za osm let předala Havaně nespočet informací o tom, co v USA chystají protikubánské skupiny.


Rozruch v brněnské volební místnosti: Máte tam bombu, nahlásil anonym
Denik.cz | 13:18:00
Jihomoravské policisty během sobotního volebního dopoledne zaměstnalo anonymní oznámení o uložení bomby ve volební místnosti. „Přijali jsme adekvátní opatření, žádné takové zařízení nebylo nalezeno,“ ubezpečil mluvčí Pavel Šváb.


Zemanův stav by se teď neměl řešit podle ústavy, řekl šéf Senátu Vystčil
Denik.cz | 12:36:00
Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) není teď doba na to uvažovat v souvislosti se zdravotním stavem prezidenta Miloše Zemana o užití článku 66 české ústavy. Vystrčil to řekl ráno ČTK v Telči na Jihlavsku, kde hlasoval ve volbách do Poslanecké sněmovny. Článek se zabývá i situací, kdy prezident nemůže ze závažných důvodů svůj úřad vykonávat a jeho pravomoce rozhodnutím Parlamentu přejdou na jiné ústavní činitele.


Šokující najetí auta do lidí: šlo o nehodu kvůli zdravotním komplikacím
Denik.cz | 12:30:00
Řidič, který v dubnu najel ve vysoké rychlosti na skupinu lidí u brány automobilky Škoda Auto, nespáchal trestný čin. Že se událostí nebude zabývat soud, plyne ze závěrů znaleckého zkoumání, uvedla v pátek 8. října policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.


Na parketu si připadám jako nahý, prozradil o StarDance Tomáš Verner
revue.idnes.cz | 11:07:00
Krasobruslaře Tomáše Vernera (35) do StarDance lákali již několikrát. Souhlasil však až nyní. Prozradil, že přestože jako bývalý sportovec chtěl opět zažít tréninkový dril, po zkoušení s tanečnicí Kristýnou Coufalovou si to rozmyslel.


Policie eviduje nedodržování opatření u voleb. V Brně anonym nahlásil bombu
Eurozpravy-domácí | 13:24:00
Policie také dnes při volbách zaznamenala případy, kdy lidé porušovali opatření proti šíření koronaviru. Bylo jich ale méně než v pátek. V Brně se zabývala anonymním oznámením o uložení bomby ve volební místnosti, hlasování se to ale nedotklo. Policie to dnes uvedla na twitteru. Volby do Sněmovny začaly v pátek odpoledne, hlas mohou lidé odevzdat do dnešních 14:00.


Policajtům od soudu pláchl dealer pervitinu: Protáhnul se oknem na záchodcích
blesk | 13:44:00
Pořádnou ostudu si utrhli policisté v Trnavě, když jim ze záchodků v budově soudu utekl recidivista. Otevřel si okno a vyskočil. Svobody si ale užíval jen několik hodin. 


Vulkán na Kanárech pořád soptí: Láva pohltila další domy, ostrov zasáhlo i 37 otřesů
blesk | 13:31:00
Proud žhavé lávy stále vytékající ze sopky na španělském ostrově La Palma zničil dnes časně ráno další nejméně čtyři domy. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na svědky. Na ostrově byla dnes rovněž zaznamenána série 37 otřesů, z nichž ten nejsilnější dosáhl 4,1 stupně, uvedl španělský národní geologický institut.


Na muže v Halenkově spadl strom: Letěl pro něj vrtulník
blesk | 12:57:00
Náročnou záchranu muže, na kterého při kácení spadl strom, mají za sebou hasiči Zlínského kraje. Akci komplikoval těžce přístupný terén. Zraněného muže nakonec musel vyzvednout vrtulník.


Záchranná akce skončila vězením. Britského vojáka považovali za špiona, celu sdílel s ISIS
blesk | 12:47:00
Bývalý britský voják Ben Slater strávil několik týdnů v afghánské věznici. Hnutí Tálibán ho zamklo v cele se členy Islámského státu poté, co se pokusil evakuovat své afghánské zaměstnance pryč ze země. Denně musel čelit násilí ze strany bachařů, kteří ho považovali za špiona pracujícího pro bezpečnostní službu MI5. Informoval o tom server DailyMail.


Útok ozbrojenců odnesli Češi: Adrian (†32) tři měsíce marně bojoval o život
blesk | 12:44:00
Uplynulo deset let od tragické smrti vojáka Adriana Wernera (†32). Ten byl zraněn v Afghánistánu, když s kolegy bránil předsunutou základnu v provincii Wardak. Lékaři se ho snažili zachránit, bohužel marně.


Vážná nehoda u Chvojence: Čelní střet aut si vyžádal tři zraněné
blesk | 12:39:00
Sobotní vážná nehoda u Chvojence na Pardubicku zablokovala hlavní tah na Olomouc. Čelní střet dvou aut si vyžádal tři zraněné. Zasahovat musel i vrtulník.


Sexy Nathan z Love Islandu: Jeho sexuální orientace vzbuzuje pochyby u fanoušků!
blesk | 12:29:00
Ve vile reality show Love Island začíná přituhovat a napětí mezi soutěžícími postupně sílí. Jedněmi z adeptů na vítězství jsou Nathan (25) a Tereza (24). Teď ale přibývají hlasy, podle kterých si Nathan výhru údajně nezaslouží. Někteří tvrdí, že mladý fotbalista udělá pro slávu cokoli a množí se dokonce i teorie o tom, že je ve skutečnosti gay.  


Řidiči, pozor: Kvůli opravě se v Plzni uzavře křižovatka Koperníkova - Bendova
blesk | 12:25:00
Frekventovanou plzeňskou křižovatku Koperníkovy a Bendovy ulice nedaleko mostu Ivana Magora Jirouse čeká uzavírka a oprava. Propadá se tady asfalt, řidiče tak čeká objížďka. Odkloněné budou i linky hromadné dopravy. Stavební práce začnou v pondělí 11. října a potrvají pět dnů.


Detoxikace podle Tálibánu: „Odvykačka“ afghánských drogově závislých je drsná, připomíná koncentrák
blesk | 11:34:00
Tálibánci je posbírali zpod mostů, od řek, vytáhli je zprostřed odpadků a násilím je dotáhli do kábulského odvykacího centra. Záběry na polonahé bloumající chudáky, které se nová vláda snaží násilím zbavit drogové závislosti, připomínají noční můru nacistických koncentračních táborů. 


Madonna způsobila poprask v televizi. Tímhle gestem totálně vykolejila moderátora pořadu a pobouřila diváky
super | 13:00:02
Madonna (63)

zásadně bojuje proti tomu, aby někdy byla označena za obyčejnou. V pátečním vysílání The Tonight Show vykolejila moderátora Jimmyho Fallona dost zvláštním chováním.


Přítel Bagárové odešel podnikat zpátky do rodné země. Jak zvládá porotkyně SuperStar péči o dítě a pracovní zápřah?
super | 12:05:02
Na péči o dceru zůstala

Monika Bagárová (27)

sama. Její partner a otec dcery Ruminky tráví poslední týdny ve svém rodném Uzbekistánu. Zpěvačka nechce z přesvědčení využívat pomoc profesionální chůvy, a tak je dobře, že jí vypomáhají aspoň její rodiče, kteří za ní do jejího domu v Mníšku pod Brdy jezdí z Brna.


Na území Ferrari a Lamborghini bylo otevřeno centrum zážitků značky... Porsche!
Auto.cz | 13:49:00
Nové centrum zábavy od Porsche je strategicky umístěno v těsné blízkosti letiště a jezera, blízkost konkurence je údajně náhoda. Na každý pád v dojezdové vzdálenosti od Česka vznikl další ráj fanoušků automobilismu.


WTCR V Mostě: Petr Fulín má pole position
Auto.cz | 12:45:00
Český automobilový jezdec Petr Fulín odstartuje v neděli 10. října odpoledne do prvního závodu Světového poháru cestovních vozů (FIA WTCR) v Mostě z nejvýhodnější startovní pozice! 


Počet mrtvých s covidem v Rusku dál trhá rekordy
Eurozpravy-zahraniční | 11:28:00
Za poslední den v Rusku zemřelo 968 lidí v souvislosti s covidem-19, to je znovu nejvyšší číslo od vypuknutí pandemie. Rostou také denní přírůstky infikovaných koronavirem. Poté co dva dny přesahovaly 27.000, vystoupil počet nakažených za uplynulých 24 hodin na 29.362. To je maximum od loňského 24. prosince a druhá nejvyšší hodnota od začátku pandemie v zemi, informovala agentura TASS s odvoláním na ruský operativní štáb.


Češi bučeli na poklekávající fotbalisty Walesu, všímají si incidentu britská média
Eurozpravy-sport | 12:56:00
Samou chválu si vysloužil za svůj výkon velšský fotbalový národní tým v pátečním kvalifikačním zápase proti Česku v pražském Edenu. Podle britských médií totiž označil tento výkon Velšanů za jejich asi nejlepší v kvalifikaci s tím, že by mohla tato ostrovní země pomýšlet na svou první účast na světovém šampionátu od roku 1958. Média pochváila i přístup velšských reprezentatntů poté, co si v úvodu druhého poločasu dali kuriózní vlastní gól po Ramseyho "malé domů".


Hráče od vakcíny odrazují konspirační teorie, tvrdí fotbalový trenér
Eurozpravy-sport | 11:19:00
Trenér anglické reprezentace Gareth Southgate se domnívá, že někteří fotbalisté se nenechávají očkovat proti koronaviru, protože je ovlivňují konspirační teorie na sociálních sítích. Britská média v září uvedla, že pouze sedm z 20 klubů anglické Premier League má více než padesátiprocentní proočkovanost kádru.


Karel Steigerwald: Cepy do rukou! Babiš je feudál z offshorového zámku
Reflex | 13:00:00
Koalice jsou podvodem na voličích, říká Babiš. Ve skutečnosti jsou koalice zcela běžné. Jsou dokonce nutné, bez nich by vládní většina ve volebním systému našeho typu nevznikla. Koalici využil už dvakrát i sám Babiš, aby se dostal k moci. Když koalice dělají jiné strany, vidí v tom podvod. Umění koalice učí politické strany potřebné toleranci a kompromisu a vyjednávání, bez čehož se demokracie neobejde. To Babiš nepochopil. Svého koaličního druha ČSSD ubil až k politické smrti. Když vyhrajeme, oslovím krom Pirátů všechny, chytá se teď do vlastní pasti.


Jako od Dana Browna. Batman Langdon objevuje krásy světa včetně matičky stověžaté
Reflex | 12:00:00
Velkou událostí a chytrým marketingovým tahem je nová komiksová kniha s lakonickým názvem Batman: Svět. Nakladatelství DC došlo, že odkaz netopýřího muže dávno přerostl hranice Gothamu a Ameriky, a proto vymysleli nadnárodní projekt – čtrnáct příběhů s Báťou ze čtrnácti zemí světa, kde je maskovaný mstitel populární.


Čínský prezident při výročí revoluce zdůraznil nutnost „znovusjednocení“ s Tchaj-wanem
Tiscali-zprávy | 11:39:26
Prosazování nezávislosti Tchaj-wanu je největší překážkou „znovusjednocení“ Číny, tento proces ale „rozhodně bude dokonán“, prohlásil čínský prezident Si Ťin-pching.


V Česku druhý den pokračují volby, volební místnosti budou otevřené do 14 hodin
Tiscali-zprávy | 11:05:56
Česku se po noční přestávce dnes ráno v 8 hodin znovu otevřely volební místnosti. Nové poslance si dnes budou moci vybrat voliči, kteří to nestihli v pátek.


Jiji z Afghánistánu nemá ráda muže a svého zachránce ignoruje, přesto se učí jeho řeč
Tiscali-zprávy | 10:41:12
Francouzský velvyslanec v Abú Zabí Xavier Chatel slíbil zoufalé malé afghánské dívce, že se postará o jejího ptáka, kterého při evakuaci odmítli vzít do letadla. Pěvec jménem Jiji tak nyní žije na ambasádě, učí se francouzsky a čeká, až se bude moci opět setkat se svou malou chovatelkou.


Temný svět exekucí v Česku. Šílenosti devadesátek tady stále přetrvávají
E15-ekonomika | 11:25:00
V exekuci je 7,5 procenta voličů. Takže to vypadá jako dobrý téma pro sliby našich politiků, že jo. No nejste na omylu – sliby byly řešení dluhů plné už v minulosti. A u slibů taky zůstalo. 


Firmě, která chce kávu jako odpustek, nic neprodáme, říká zakladatelka sociální pražírny
E15-ekonomika | 11:00:00
Strávila dvacet let ve zdravotnictví a v neziskovém sektoru, kde se věnovala zaměstnávání zdravotně postižených a spoluzaložila sociální spolek Revenium. Těsně poté co Hana Potměšilová spolu s kolegy otevřela první sociální pražírnu výběrové kávy Naturpark12, přišla únorová vlna pandemie. „Místo kaváren jsme kávu začali nabízet firmám a jejich zaměstnancům, a to i formou náhradního plnění (viz vysvětlení na konci rozhovoru),“ uvádí. Pražírna loni dosáhla dvoumilionového obratu a letos registruje třetinový růst tržeb. „Měli jsme štěstí, že lidé zůstali doma a pili kávu,“ dodává.


Temný svět exekucí v Česku. Šílenosti devadesátek tady stále přetrvávají
E15-politika | 11:25:00
V exekuci je 7,5 procenta voličů. Takže to vypadá jako dobrý téma pro sliby našich politiků, že jo. No nejste na omylu – sliby byly řešení dluhů plné už v minulosti. A u slibů taky zůstalo. 


Firmě, která chce kávu jako odpustek, nic neprodáme, říká zakladatelka sociální pražírny
E15-politika | 11:00:00
Strávila dvacet let ve zdravotnictví a v neziskovém sektoru, kde se věnovala zaměstnávání zdravotně postižených a spoluzaložila sociální spolek Revenium. Těsně poté co Hana Potměšilová spolu s kolegy otevřela první sociální pražírnu výběrové kávy Naturpark12, přišla únorová vlna pandemie. „Místo kaváren jsme kávu začali nabízet firmám a jejich zaměstnancům, a to i formou náhradního plnění (viz vysvětlení na konci rozhovoru),“ uvádí. Pražírna loni dosáhla dvoumilionového obratu a letos registruje třetinový růst tržeb. „Měli jsme štěstí, že lidé zůstali doma a pili kávu,“ dodává.


Sčítání: v čele ANO a SPOLU, Piráti a STAN ztrácejí, ČSSD stojí nad propastí
idnes.cz | 15:57:00
Po sečtení poloviny okrsků v hlasování do Poslanecké sněmovny vede hnutí ANO s necelými 30 procenty před koalicí SPOLU s téměř 25 procenty, třetí koalice Pirátů a STAN ale výrazně ztrácí - má 13,8 procent. Těsně pod pět procent už je ČSSD, mimo Sněmovnu jsou i Přísaha a komunisté. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.


Když se nedostaneme do Sněmovny, v čele strany končím, řekl Hamáček
idnes.cz | 15:54:00
V Lidovém domě v Praze, kde sídlí ČSSD, již čekají na výsledky voleb předseda strany Jan Hamáček i jednička na pražské kandidátce Jana Maláčová s dvojkou Matějem Stropnickým. Sociální demokraté čekají na sečtení hlasů se sklenkami vína oddělení od novinářů. Vyšší volební účast, kterou předpokládá Hamáček, by mohla straně ve volbách pomoct. Pokud strana neuspěje, nebude jako předseda pokračovat.


Velké strany přichystaly volební hostiny, jinde jsou hlady a za pivo zaplatí
idnes.cz | 15:39:00
Novináři vyrazili do volebních štábů, aby zprostředkovali čtenářům aktuální dění. Některé strany si pro ně připravily bohaté pohoštění. Koalice SPOLU nabízela tři masové chody, SPD obložené mísy a hnutí ANO sladké pochutiny včetně proslulých koblih. Naopak reportéři ve štábu koalice Trikolóra Svobodní Soukromníci zůstali o hladu, stejně jako kolegové u Přísahy.


Bartoš: Věřím, že sestavíme vládu. Se Spolu budeme jednat ještě dnes
idnes.cz | 15:36:00
Ve štábu koalice Pirátů a Starostů panuje po uzavření volebních místností optimistická nálada. Vysoká účast voličů by mohla pomoci k porážce ANO, řekl novinářům poslanec Mikuláš Ferjenčík. Do pražské La Fabriky dorazil už i lídr Pirátů a Starostů a kandidát na premiéra Ivan Bartoš, který věří, že s koalicí Spolu sestaví vládu.


Sportovní zbraně měnili na smrtící. Dva Češi budou vydáni do Nizozemska
idnes.cz | 15:30:00
Do nelegálního obchodu se zbraněmi se měli zamotat dva občané Česka, na něž byl v Nizozemsku vydán zatykač. V úterý se je podařilo zadržet kriminalistům z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Oba zadržení budou vydáni do Nizozemska.


Volný vyhlíží Sněmovnu. Mezi novináři ho pozoruje dokumentarista Klusák
idnes.cz | 15:17:00
V holešovickém hotelu Plaza volební výsledky vyhlíží zástupci Volného bloku. Předvolební průzkumy uskupení predikovaly zisk jednotek procent hlasů. Klíčová tak pro blok může být hranice 1,5 procenta hlasů, což by znamenalo zisk stokoruny do stranické pokladny za každý hlas, případný tříprocentní zisk by pak Volnému Bloku otevřel cestu k dalším milionům díky příspěvku na činnost.


SPD s pokorou očekává výsledky voleb, z kampaně mají dle Fialy dobrý pocit
idnes.cz | 15:15:00
Ve volebním štábu hnutí Svoboda a přímá demokracie, který se nalézá v pražském hotelu Duo, zatím panuje klid. „Nálada není ani pozitivní, ani negativní. S pokorou očekáváme výsledky voleb,“ sdělil ve štábu pro novináře Radim Fiala, předseda poslaneckého klubu SPD a lídr kandidátky v Olomouckém kraji.


Nemohli jsme volit, náš názor se vládě nehodí do krámu, láteří Češi na Zélandu
idnes.cz | 15:15:00
Kvůli zavřeným hranicím letos Češi žijící na Novém Zélandu nemohli uplatnit své volební právo. Museli by do Austrálie, která je kvůli covidu téměř nepropustně uzavřená. Zéland ostatně také. Redakci iDNES.cz se ozvaly desítky lidí, kteří volit chtěli a teď jsou rozčílení. Vadí jim, že Česko nemá ambasádu přímo na Zélandu. A mnozí si myslí, že vláda o jejich hlasy nestojí.


Komunisty při čekání svírá otázka, zda přežijí. Průzkumy jsou proti nim
idnes.cz | 14:43:00
KSČM se podle preferencí nemusí do Sněmovny dostat. Komunisté proto sledují sčítání hlasů s velkou nervozitou. Štáb mají ve svém sídle v ulici Politických vězňů. Jisté mají ale jedno - budou si po volbách vybírat nového předsedu strany. Vojtěch Filip totiž avizoval, že v čele už nebude chtít pokračovat.


K zapisovatelce bez roušky jela dvakrát policie, sezení stranou nestačilo
idnes.cz | 14:34:00
Policie během voleb dvakrát vyjížděla do okrsku číslo 1004 na ZŠ Bratranců Veverkových v Pardubicích, kde zapisovatelka volební komise odmítla ve volební místnosti chránit své dýchací cesty rouškou nebo respirátorem.


Opatrný optimismus ve štábu SPOLU. Jejich interní průzkum se shoduje s predikcí CNN Prima News, mohli by vládnout
iHned.cz | 15:42:00
Výsledky z dosud sečtených menších okrsků by tomu nemusely napovídat, ale ve volebním štábu koalice Spolu v pražském hotelu Grand Majestic v Truhlářské ulici panuje optimismus. Členy koalice tvořené ODS, KDU-ČSL a TOP 09 povzbuzují jak vysoká...


Snad nikdy neměli voliči takovou potřebu kroužkovat
iHned.cz | 14:33:00
Výsledek voleb zatím odhadovat nelze, lze si ale úspěšně tipnout, že v těchto volbách padne nejvíce kroužků v historii. Snad nikdy neměli voliči takovou potřebu kroužkovat. V minulosti se kroužkování stalo populárním hlavně proto, že šlo o docela...


Nemohli jsme volit, náš názor se vládě nehodí do krámu, láteří Češi na zavřeném Novém Zélandu
lidovky.cz | 15:23:59
Kvůli zavřeným hranicím letos Češi žijící na Novém Zélandu nemohli uplatnit své volební právo. Museli by do Austrálie, která je kvůli covidu téměř nepropustně uzavřená. Zéland ostatně také. Redakci iDNES.cz se ozvaly desítky lidí, kteří volit chtěli a teď jsou rozčílení. Vadí jim, že Česko nemá ambasádu přímo na Zélandu. A mnozí si myslí, že vláda o jejich hlasy nestojí.


Zelení dali ruce pryč od Kurze. Menší partner chce v čele rakouské vlády ‚bezúhonnou osobnost‘
lidovky.cz | 14:56:00
I nadále zůstává další osud vlády rakouského kancléře Sebastiana Kurze nejasný. Pravděpodobnost, že by mohl 35letý předseda Rakouské lidové strany (ÖVP) dál setrvat v čele kabinetu, se ovšem zmenšila.


Služby Facebooku postihl v noci další výpadek. Na vině prý byla opět změna konfigurace
lidovky.cz | 14:36:00
Po pondělním asi šestihodinovém výpadku byly produkty společnosti Facebook v pátek opět dočasně nedostupné pro uživatele z celého světa. Tentokrát problém trval asi dvě hodiny a postihl kromě hlavní platformy také Instagram, komunikační aplikaci Messenger a službu Workplace. Facebook opět jako příčinu označil chybnou změnu konfigurace, podrobnosti ale ihned nesdělil.


Složte si vlastní koalici. Kdo by nyní mohl mít většinu v Poslanecké sněmovně
aktuálně.cz | 15:46:03
Zkuste si už nyní sestavit možnou koalici podle průběžných dat.


ŽIVĚ: Podívejte se, jak to vypadá ve štábech hnutí ANO a demokratických koalic
aktuálně.cz | 15:52:00
Takto to vypadá ve štábech hnutí ANO a obou demokratických koalic.


Na Ostravsku se možná kupčilo s hlasy, policie přijala oznámení
Denik.cz | 13:59:00
Ostravští policisté začali v sobotu prověřovat zprávy o možném kupčení s hlasy. Podle informací Deníku se na policisty obrátili samotní členové komise.


Islámský stát používá k útokům na Tálibán jeho vlastní taktiky
Denik.cz | 13:50:00
Noví afghánští vůdci z řad Tálibánu svrhli před více než měsícem vládu v Kábulu podporovanou Západem, nyní ale v zemi čelí vnitřnímu nepříteli. Ten od nich přitom převzal mnoho strategií, jimiž se vyznačovalo jejich vlastní úspěšné partyzánské vojenské tažení. Jednou z nich je takzvaná městská válka, napsala agentura Reuters.


Staví pomocí soli, bahna i chaluh. Unikátní metoda zaujala i autora Tančícího domu
bleskove.cz | 15:18:15
Smyslem francouzského ateliéru je snížit produkci oxidu uhličitého ve stavebnictví a nahradit umělé materiály udržitelnými zdroji z přírody.


Je to vůbec ona?! Megan Foxová se coby blondýna změnila k nepoznání!
blesk | 15:01:00
Herečka Megan Foxová (35) šokovala všechny své příznivce na sociální síti. Půvabná brunetka totiž překvapila svým posledním selfíčkem, na němž pózuje změněná k nepoznání. Stačilo k tomu velice málo, aby vypadala jako docela jiná žena – nová barva vlasů…


Vlak na Vysočině srazil dítě: Utrpělo těžká zranění!
blesk | 14:16:00
V pátek odpoledne srazil vlak u Číchova na Třebíčsku dítě. Těžce zraněného nezletilce transportoval do nemocnice v Brně vrtulník. 


Britská princezna Margaret a česká Michael: Utajený spor kvůli rozvodu a víře!
blesk | 14:09:00
Ačkoli se navenek vždy snaží držet dekórum, za zavřenými dveřmi v britské královské rodině nikdy o drama nouze nebyla. Dokazuje to i nový dokument televize Channel 5. Snímek odhaluje pozadí hluboké nenávisti mezi princeznou Margaret (†72) a princeznou Michael (76) z Karlových Varů. 


Hrozil jí rozvod: Autorka populárního Zápisníku alkoholičky prozradila, jak její závislost zacloumala s rodinou
super | 15:49:31
Po porodu prvního dítěte začala mít Michaela Duffková problémy s alkoholem. Se závislostí bojovala v léčebně, kde začala psát blog Zápisník alkoholičky, ze kterého později vznikl stejnojmenný knižní bestseller. V současné době má na svém kontě knihy dvě, kromě první zmíněné i Zápisník abstinentky. Říká, že alkoholik není nikdy zcela vyléčený a ona sama nehodlá svou vůli pokoušet ani pár let po léčbě.


Blízká spolupracovnice Karla Gotta promluvila: Den po jeho smrti se jí stala neuvěřitelná věc!
super | 15:01:30
Zpěvačka

Dasha (40)

patřila k nejbližším spolupracovnicím

Karla Gotta (✝80)

. Není vokalistka, která by takovou spoustu let stála po boku legendy české pop music. Odchod Karla byl pro ni velmi bolestivý a velmi emotivní pro ni bylo i nedávné výročí.


Celý se polámal při pádu z kola, ale opět sportuje: Jan Čenský (60) zvládá lyže, tenis i windsurfing
super | 14:00:02
Loni se při pádu z kola tak pomlátil, že trvalo rok, než se dal úplně dohromady. Herec

Jan Čenský (60)

měl posunutou klíční kost, utržené ucho, zlomenou ruku, tři žebra a nohu. "Už jsem v pořádku a začal jsem i sportovat," ujistil Super.cz.


Staví pomocí soli, bahna i chaluh. Unikátní metoda zaujala i autora Tančícího domu
pikant | 15:18:15
Smyslem francouzského ateliéru je snížit produkci oxidu uhličitého ve stavebnictví a nahradit umělé materiály udržitelnými zdroji z přírody.


Pořídil si vysněný válečný Jeep-Willys: Z Detroitu přes Orlí hnízdo až do Kralup
Auto.cz | 15:43:00
Přes dvacet let na něj dennodenně myslel. Pak si ho v roce 1999 přivezl z Rakouska. Další tři roky na něj ale jen koukal, protože neměl na renovaci. Oldřich Kalina to však i přes všechna úskalí zvládl. A teď nás svým famózním Jeepem Willys povozil.


Volby 2021 - Výsledky voleb v obcích, okresech a krajích
Kurzy.cz | 14:44:07
Výsledky hlasování za územní celky – výběr územní úrovně Česká republika Hlavní město Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj&hel


Volby v Česku: Začalo sčítání hlasů, přijdou první odhady výsledků. Sledujeme online
Kurzy.cz | 14:06:00
Hlasování v letošních volbách do Sněmovny dnes ve 14:00 skončilo. Lidé určili, které z 22 stran, hnutí a koalic budou mít poslance a které budou mít šanci podílet se na vládě.


Volby 2021 - Sledujete volební speciál ČRo
Kurzy.cz | 13:52:00
Reakce a komentáře k prvním výsledkům, vstupy ze štábů stran a hnutí, tiskové konference živě. Vysílání ze Studia 1 moderují Jan Pokorný a Jan Bumba.


Věříme, že se ve výsledku ještě posuneme, scénář pro patovou situaci jsme zatím nevymýšleli, říká Bartoš
Hospodářské noviny | 16:20:00
Přinášíme krátký rozhovor s kandidátem na premiéra koalice Pirátů a STAN Ivanem Bartošem po sečtení poloviny hlasů: Může se stát výjimečná situace, že ve sněmovně budou jen čtyři volební uskupení, zjednoduší vám to situaci při povolebním...


Bratrovražedný souboj populistů oslabil Okamuru a může připravit Babiše o vládu
Hospodářské noviny | 15:57:00
Z televizních debat vyšel Tomio Okamura jako jeden z vítězů - své sdělení vždy spolehlivě předal, byl agresivní, výrazný, potvrdil, že umí mluvit. Jenže solidní výkon v superdebatách a podle expertů i celkově povedená kampaň mu podle všeho nebyly...


Opatrný optimismus ve štábu Spolu, mohli by vládnout. Podle Vondráka z ANO by mělo vládní koalici sestavit ANO a SPOLU
Hospodářské noviny | 15:42:00
Výsledky z dosud sečtených menších okrsků by tomu nemusely napovídat, ale ve volebním štábu koalice Spolu v pražském hotelu Grand Majestic v Truhlářské ulici panuje optimismus. Členy koalice tvořené ODS, KDU-ČSL a TOP 09 povzbuzují jak vysoká...


Snad nikdy neměli voliči takovou potřebu kroužkovat
Hospodářské noviny | 14:33:00
Výsledek voleb zatím odhadovat nelze, lze si ale úspěšně tipnout, že v těchto volbách padne nejvíce kroužků v historii. Snad nikdy neměli voliči takovou potřebu kroužkovat. V minulosti se kroužkování stalo populárním hlavně proto, že šlo o docela...


ŽIVĚ: Jsou sečteny tři čtvrtiny okrsků. Opoziční koalice směřují k většině, ČSSD a KSČM jsou pod 5 procenty
ČT24 | 11:25:07
Podle dílčích výsledků po sečtení dvou třetin volebních okrsků vede vládní hnutí ANO, koalice SPOLU ale stahuje její náskok. Pod pětiprocentní hranicí jsou dvě dosavadní sněmovní strany – ČSSD a KSČM. Je pod ní i hnutí PŘÍSAHA. Volby do Poslanecké sněmovny skončily ve 14 hodin, výsledky z prvního okrsku zveřejnil Český statistický úřad zhruba po dvaceti minutách.


Dosavadní výsledky signalizují remízu, ale velká města mohou vítězství zajistit koalicím
Respekt | 14:05:55
Zpravodajství z výsledků parlamentních voleb


Hamáček odstoupí z vedení ČSSD, pokud se nedostane do Sněmovny
Eurozpravy-domácí | 16:55:00
Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček věří, že sociální demokracii pomohou do Sněmovny hlasy z Prahy díky kampani ministryně práce Jany Maláčové. Ve štábu vládní strany v pražském Lidovém domě České televizi řekl, že ve vedení ČSSD skončí, pokud strana z dolní komory vypadne. Kdyby se do ní nedostala, bude mít příští čtyři roky na své přeskupení a na návrat "odspodu", řekl novinářům Hamáček.


Rakušan věří ve 101 mandátů pro demokratické koalice. Jde o nám o Babišův konec, řekl
Eurozpravy-domácí | 16:26:00
Dvě hodiny po uzavření volebních místností přijel do Prahy Vít Rakušan, jedna z tváří opoziční koalice Pirátů a Starostů. Předseda STAN vyjádřil víru, že společně s koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) dosáhnou na 101 mandátů a ukončí vládu premiéra Andreje Babiše (ANO).


SPD půjde do vlády s ANO jen když slíbí zákon o referendu, tvrdí Fiala
Eurozpravy-domácí | 16:22:00
Za hlavní podmínku pro případný vstup do vlády s ANO považuje hnutí SPD zákon o referendu, který by umožnil hlasování o vystoupení nebo setrvání České republiky v Evropské unii. Ve volebním štábu na pražském Střížkově to řekl místopředseda strany Radim Fiala. Zopakoval také, že SPD z programových důvodů předem vylučuje spolupráci s Piráty.


Pro Piráty a STAN je klíčové získat s koalicí Spolu většinu, Bartoš věří v úspěch opozice
Eurozpravy-domácí | 16:10:00
Předseda Pirátů Ivan Bartoš stále věří, že demokratická opozice ve sněmovních volbách výrazně uspěje a bude sestavovat vládu. Po sečtení výsledků si zástupci koalice Pirátů a STAN zavolají s představiteli Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), řekl dnes novinářům ve štábu v Praze.


OBRAZEM: Byli jsme u sčítání hlasů. Jak probíhá?
Eurozpravy-domácí | 15:45:00
Úderem 14. hodiny skončily v Česku volby do Sněmovny. Podívejte se v exkluzivní fotogalerii, jak probíhá otevírání zapečetěných uren a sčítání hlasů.


GRAF: Deset procent hlasů sečteno. Podívejte se, jak se hlasovalo v okresech
Eurozpravy-domácí | 15:19:00
Ve sněmovních volbách vítězilo po sečtení desetiny okrsků ANO se 30,5 procenta hlasů před koalicí Spolu, která měla 23,65 procenta. Třetí byla koalice Pirátů a STAN se 13,04 procenta.


GRAF: Jak lidé volili v obcích?
Eurozpravy-domácí | 15:09:00
Ve sněmovních volbách vítězilo po sečtení pěti procent okrsků ANO se 30,88 procenta hlasů před Spolu, které mělo 23,63 procenta. Třetí byli PirSTAN s 12,73 procenta. Do Sněmovny by se dostalo pět uskupení, vyplývá z výsledků na webu volby.cz. Vládní ČSSD má průběžně 5,34 procenta, a do Sněmovny by tak postoupila. Podívejte se, jak lidé volili v jednotlivých obcích.


O volby do Sněmovny byl zájem i v zahraničí, někde se stály fronty
Eurozpravy-domácí | 14:48:00
V Německu hlasovalo v letošních českých parlamentních volbách asi 1350 voličů. ČTK to dnes sdělili zástupci velvyslanectví v Berlíně a generálních konzulátů v Drážďanech, Düsseldorfu a Mnichově, kde krajané mohli volit. Zájem o hlasování byl tedy podobný jako před čtyřmi lety. Letošní volby se konaly bez komplikací, volební komise nemusely řešit žádné incidenty.


Volby skončily. Čeští voliči poslali do Sněmovny 200 poslanců
Eurozpravy-domácí | 14:16:00
Hlasování v letošních volbách do Sněmovny dnes ve 14:00 skončilo. Lidé určili, které z 22 stran, hnutí a koalic budou mít poslance a které budou mít šanci podílet se na vládě. Podle průzkumů by v dolní komoře mělo mít zastoupení nejméně sedm stran, další tři se pohybovaly kolem vstupní pětiprocentní hranice.


Volby do Sněmovny místy dosahují až 70% účasti
Eurozpravy-domácí | 12:55:00
Ve volbách do Sněmovny hlasovalo do dnešních 11:00 často více než 50 procent oprávněných voličů, někde se účast dostala k 70 procentům. Některé okrsky třeba v Karlových Varech hlásí již nyní větší zájem než v minulých volbách před čtyřmi lety. Vyplývá to z aktuálních informací ČTK od krajských úřadů a radnic. Volby nedoprovázejí žádné výraznější problémy, objevuje se nedodržování povinného zakrývání nosu a úst kvůli koronaviru. Oznámení o možném kupčení s volebními hlasy prošetřuje policie na ubytovně ve Slaném. Volební místnosti se uzavřou ve 14:00.


Petr Sokol: Co bude následovat, když se uvolní funkce prezidenta?
Reflex | 15:30:00
Vzhledem k mlžení Hradu ohledně prezidentova zdraví, proberme také otázku, co se bude po volbách dít, když prezident například ze zdravotních důvodů odstoupí, nebo ho obě komory parlamentu prohlásí za neschopného vykonávat úřad prezidenta „z vážného důvodu“.


Když vám teče do bot a je to vlastně fajn
Tiscali-zprávy | 16:28:37
Je to příjemný relax, vychutnávat si při západu slunce svůj oblíbený drink nebo jídlo a nechat si přitom jemně šplouchat vlnami do nohou. Popis pohody sedí. Až na to, že tyhle vlny nejsou mořské, ale povodňové a lidé sedí do půli lýtek ve vodě z rozvodněné řeky. 


Po sečtení tří čtvrtin okrsků vedlo ANO před Spolu a PirSTAN
Tiscali-zprávy | 15:47:01
Ve sněmovních volbách vítězilo po sečtení tří čtvrtin okrsků hnutí ANO s 28,90 procenta hlasů před koalicí Spolu, která měla 25,66 procenta.


Počet případů koronaviru v Česku v pátek potřetí v týdnu přesáhl tisícovku
Tiscali-zprávy | 14:20:40
Počet případů koronaviru v Česku v pátek potřetí v tomto týdnu přesáhl tisícovku. Laboratoře jich potvrdily 1017, téměř o čtvrtinu víc než před týdnem.


V Česku skončily parlamentní volby
Tiscali-zprávy | 11:05:56
Hlasování v letošních volbách do Sněmovny dnes ve 14 hodin skončilo.


Jak volili Češi ve světě. V Moskvě bodoval Okamura, v Brazílii Šlachta
idnes.cz | 17:21:00
Průběžné sčítání hlasů naznačuje, že Češi žijící v zahraničí velmi často podpořili opoziční koalice Spolu nebo Piráty a STAN. Najdou se však i ostrůvky s úplně jinými výsledky. Třeba v hlavním městě Brazílie jednoznačně zvítězila Přísaha.


Piráti mají zatím jen tři mandáty, díky kroužkování je vytlačili Starostové
idnes.cz | 16:59:00
Podle prozatímních výsledků sečtených hlasů se ukazuje, že lidé preferovali Starosty a nezávislé před jejich koaličními partnery Piráty. Kvůli kroužkování vybraných kandidátů a kandidátek získává STAN 34 mandátů, zatímco Piráti pouze tři.


Schwarzenberg je proti sesazování Zemana z funkce ze zdravotních důvodů
idnes.cz | 16:55:00
Bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg podpořil vznik koalice Spolu s Piráty a hnutí STAN. „Jiná neexistuje, nevidím žádnou jinou,“ řekl Schwarzenberg. Očekává ale, že prezident Miloš Zeman jmenuje premiérem Andreje Babiše a že Babiš bude v čele vlády, dokud bude Zeman ve funkci.


Predikce výsledků: Volby vyhraje ANO s 28 procenty, SPOLU bude hned v závěsu
idnes.cz | 16:42:00
Volby do Sněmovny podle predikce televize CNN Prima News a serveru iROZHLAS vyhraje hnutí ANO těsně před koalicí Spolu. Po sečtení 20 až 25 procent odevzdaných hlasů z jejich predikcí vyplynulo, že ANO bude mít 27,8 procenta hlasů a Spolu 26,4 procenta. Třetí bude koalice Pirátů a STAN. Zda se do Sněmovny dostane ČSSD, není jisté.


Dva muže zachránili po měsíci stráveném v člunu. Bylo to zpestření, říkají
idnes.cz | 16:13:00
Přežít pouze na pomerančích, kokosových ořeších a dešťové vodě se podařilo dvěma mužům ze Šalamounových ostrovů. Ti se vydali na rutinní plavbu motorovým člunem, ale protože je překvapila bouře a přestala jim fungovat GPS, na lodi strávili v neznámých vodách 29 dní. Rybáři je vyčerpané našli 400 kilometrů od místa, odkud vypluli.


ČSSD přežila nacisty i komunisty, dá i tohle. Změna ale bude muset být hluboká, míní politolog Jelínek
iHned.cz | 17:56:00
Volební výsledky po sečtení 94 procent všech okrsků ukazují, že sociální demokraté poprvé v novodobé historii Česka nebudou mít zastoupení v Poslanecké sněmovně. „Strana musí udělat tak hlubokou sebereflexi, jakou ještě nikdy neudělala. Vést...


Stále máme šanci sestavit středopravou koalici se SPOLU, říká hejtman Ivo Vondrák z ANO
iHned.cz | 17:46:00
Ve volebním štábu ANO si už uvědomují, že udržet premiérský post pro ně bude těžké. Vyjednávací tým, který bude ještě odpoledne sestaven, by tak podle některých názorů mohl rovnou vyrazit za zástupci koalice SPOLU. Premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše...


Uvědomělá obec Čilá. Jsme hrdí, že u nás chodí volit všichni, říká zapisovatelka volební komise ve vesničce na břehu Berounky
iHned.cz | 17:30:00
Od roku 1989 nevynechala šestašedesátiletá Iva Hájková z Čilé na Rokycansku jediné volby. A stejně tak prakticky všichni další obyvatelé malé obce s 20 obyvateli na břehu Berounky. Všech sedmnáct místních, kterým je nad 18 let a mají volební právo,...


Věříme, že se ve výsledku ještě posuneme, scénář pro patovou situaci jsme zatím nevymýšleli, říká Bartoš
iHned.cz | 16:20:00
Přinášíme krátký rozhovor s kandidátem na premiéra koalice Pirátů a STAN Ivanem Bartošem po sečtení poloviny hlasů: HN: Může se stát výjimečná situace, že ve sněmovně budou jen čtyři volební uskupení, zjednoduší vám to situaci při povolebním...


Bratrovražedný souboj populistů oslabil Okamuru a může připravit Babiše o vládu
iHned.cz | 15:57:00
Z televizních debat vyšel Tomio Okamura jako jeden z vítězů - své sdělení vždy spolehlivě předal, byl agresivní, výrazný, potvrdil, že umí mluvit. Jenže solidní výkon v superdebatách a podle expertů i celkově povedená kampaň mu podle všeho nebyly...


SPD obhájilo pozice, oslabily nás další podobné strany, řekl Okamura. S výsledkem je přesto spokojený
lidovky.cz | 17:56:00
Předseda SPD Tomio Okamura je s výsledkem voleb spokojený. „Obhájili jsme pozice,“ řekl kolem půl šesté k výsledkům. Lituje ale tříštění sil na vlastenecké scéně a toho, že některé politické subjekty v závěru kampaně přebraly program SPD. Místopředseda strany Radim Fiala už dříve avizoval, že nálada ve štábu nebyla ani pozitivní, ani negativní.


Hejtman Vondrák: Nabízí se spolupráce ANO a koalice SPOLU. Pro Babiše by bylo sedět v opozici psychicky náročné
lidovky.cz | 17:37:00
Moravskoslezský hejtman a poslanec ANO Ivo Vondrák věří, že existuje prostor pro vznik vládní koalice ANO a SPOLU. Chce proto být i ve vyjednávacím týmu hnutí.


Jak volili Češi ve světě. V Moskvě bodoval Okamura, v Brazílii Šlachta, v Austrálii PirStan
lidovky.cz | 17:36:49
Průběžné sčítání hlasů naznačuje, že Češi žijící v zahraničí velmi často podpořili opoziční koalice Spolu nebo Piráty a STAN. Najdou se však i ostrůvky s úplně jinými výsledky. Třeba v hlavním městě Brazílie jednoznačně zvítězila Přísaha.


HUDEMA: Jak Piráti o štěstí přišli. Systém kroužkování je z koalice fakticky eliminoval
lidovky.cz | 17:31:00
Koalice Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) vstoupila do kampaně s heslem Vraťme zemi budoucnost, aspirovala na to, že se stane nejsilnější politickou silou v zemi a šéf Pirátů Ivan Bartoš byl považován za budoucího premiéra.


Sjednocení Tchaj-wanu s Čínou dokončíme, pohrozil prezident Si Ťin-pching při výročí revoluce
lidovky.cz | 17:13:11
Prosazování nezávislosti Tchaj-wanu je největší překážkou „znovusjednocení“ Číny, tento proces ale „rozhodně bude dokonán“. I s tímto vzkazem dnes vystoupil čínský prezident Si Ťin-pching při příležitosti 110. výročí revoluce, která vedla ke svržení poslední císařské dynastie. Prezident v projevu přímo nezmínil použití síly vůči Tchaj-peji.


Když se nedostaneme do sněmovny, v čele strany končím, řekl Hamáček. ČSSD ve volbách propadla
lidovky.cz | 17:37:00
Podle předběžných výsledků voleb se sociální demokraté propadli pod pět procent. To by znamenalo, že se strana poprvé od roku 1992 nedostane do Sněmovny. Na rozdíl od jiných štábů, kde politici sledují výsledky společně s novináři, se členové ČSSD od médií izolují. Předseda Jan Hamáček tvrdí, že atmosféra je mezi nimi klidná. „Stále jsme optimisté,“ dodal pro MF DNES místopředseda strany Roman Onderka.


Andrej Babiš, sebe-ničitel. Premiér zruinoval většinu svých potenciálních spojenců
lidovky.cz | 17:08:00
Je to měsíc, co jsme psali, že Andreji Babišovi hrozí zopakování příběhu Pyrrha I. Épeirského. Tedy muže, který utrpěl takové vítězství, až se pro něj stalo zničujícím.


ZVĚŘINA: Sto let a dost. Konec komunistů se stává skutečností
lidovky.cz | 16:53:00
Po sečtení volebních hlasů je jasné, že Komunistická strana Čech a Moravy, následnická organizace KSČ, ve sněmovně končí.


Ve velkých městech jsme silní. Kampaň se v menších obcích dělá lépe s třiceti procenty, říká Bartoš
lidovky.cz | 16:43:00
Až bude sečtený relevantní počet okrsků, měly by proběhnout i počáteční telefonáty mezi stranami, které se dostaly do sněmovny, míní předseda Pirátů a lídr koalice se STAN Ivan Bartoš. „Doufám, že demokratická opozice, tedy ty dvě koalice, které kandidují, budou mít nakonec ve sněmovně většinu a zastavíme postup Andreje Babiše a SPD,“ řekl Bartoš v rozhovoru pro Lidovky.cz.


Mladí volili i nás, nejen Piráty. ANO už Prahu neobsadí, usuzuje Benda. O možné vládní koalici má jasno
lidovky.cz | 16:02:00
Nejdéle sloužící poslanec Marek Benda z ODS prý vidí výsledek své koalice v Praze mimořádně optimisticky, hnutí ANO už prý hlavní město neobsadí tak jako v minulých volbách. „Pokud budeme mít alespoň 101 mandátů v kombinaci s koalicí PirStan, budeme chtít vládu složit s nimi. Na tom se nic nemění,“ řekl v rozhovoru pro Lidovky.cz.


Obrazem: Výprask Pirátů, Hamáčkův smutek. Jak lídři prožívají sčítání hlasů
aktuálně.cz | 17:43:19
Podívejte se na dění ve volebních štábech jednotlivých stran, kde politici sledují sčítání výsledků letošního hlasování o podobě budoucí sněmovny.


Policie zasahovala u voleb v Kutné Hoře. Předseda komise na sebe zavolal policii
Denik.cz | 15:46:00
Bez incidentu se neobešel průběh voleb v Kutné Hoře. Krátce po poledni to začalo vřít ve volební komisi na Základní škole Jana Palacha. Na místo vyjeli jak strážníci městské policie, tak policie státní. Důvodem měl být spor mezi členy volební komise a jejím předsedou.


Muž chrstl své bývalé přítelkyni kyselinu do obličeje: Neunesl, že se s ním rozešla
blesk | 18:21:00
Brit se oblékl do odolného oděvu, nasadil si masku a hodil kyselinu do tváře své bývalý přítelkyně. Šlo o brutální o čin motivovaný žárlivostí. Obětí je nadějná mladá lékařka. Útočník Milad Rouf se k činu posléze přiznal. Doktorka Rym je z útoku zdrcená. 


Topmodelka Karolína Kurková (37) je k nepoznání Proměnila se v Kleopatru!
blesk | 18:20:00
Stačila černá paruka, výrazné líčení a málokdo by poznal, že na povedených snímcích je Karolína Kurková (37). Česká topmodelka dokazuje, že je tak trochu chameleon, žádná proměna jí není cizí a navíc jako legendární herečka Elizabeth Taylor (†79) vypadá skvostně!


Poprvé po 100 letech: Sněmovna bez komunistů!
blesk | 18:12:00
Komunisti se poprvé od vzniku strany v roce 1921 nedostanou do Sněmovny! Mezi partajníky zavládlo velké zklamání. Podle propočtů získali komunisté jen 3,68 procent, potřeba je ale překročit „magickou“ hranici pěti procent.


Mezi světem děsivého hororu a realitou. Recenze The Medium
blesk | 18:00:00
Videoherní horory se těší obrovské popularitě, protože dokážou do dění vtáhnout více než jejich filmové nebo knižní obdoby. Strašidelný titul The Medium, který nyní vyšel i pro next-gen konzoli PlayStation 5, pojednává o mladé ženě Marianne. Jak název hry napovídá, je médium. Mezi jednu z jejích schopností patří možnost existovat v materiálním světě, který považujeme za realitu, i ve světě spirituálním, kterému vládnou duchové. Podle jednoho názoru je to dar, podle druhého prokletí.


Tragická nehoda u Poděbrad: Při nehodě dvou aut zemřel člověk! Několik dalších se zranilo
blesk | 17:23:00
Na silnici mezi Osečkem a Poděbrady na Nymbursku se srazila dvě auta, jeden člověk zemřel, několik dalších utrpělo zranění. Zasahoval i vrtulník letecké záchranky. 


Někdejší boubelka Adele posedlá cvičením: Hrozí jí nebezpečí, tvrdí odborníci!
blesk | 16:25:00
Zpěvačka Adele (33) se po rozvodu s manželem neskutečně změnila, jak vizuálně, tak i psychicky. Zatímco duševní změny ze sebe vyzpívá v novém albu, její proměna z oplácané holky „krev a mlíko“ v sexy modelku je viditelnější. Za vyrýsovanou postavu prý vděčí pravidelnému cvičení - dvakrát až třikrát denně si dává do těla v posilovně…


Problémy u voleb: Agresivní opilec, kupčení s hlasy i bomba!
blesk | 16:20:00
Policie při volbách zjistila desítky porušení protiepidemických opatření a má zatím dvě oznámení o možném kupčení s hlasy, ze Slaného a Ostravska. V Brně se zabývala anonymním ohlášením bomby ve volební místnosti, které se nepotvrdilo. Na Orlickoústecku policie krotila rozvášněného muže, který přebral alkohol.


Turistka našla na túře krásný žlutý kamínek: Vyklubal se z něj diamant za 657 tisíc!
blesk | 15:56:00
Americká turistka s pořádnou dávkou štěstí našla při túře v parku na zemi drobný žlutý kámen. Později se ukázalo, že jde o diamant za víc jak 657 tisíc! Drahokam si šťastná žena mohla nechat.


Nechtěla zastínit manžela, tak raději pózovala sama: Beyoncé uchvátila svými přednostmi na filmové premiéře
super | 18:02:17
Beyoncé (40)

poctila svou přítomností diváky na premiéře westernu Tím tvrdší je pád. Na zahájení londýnského filmového festivalu dorazila ve velké večerní. V černých sametových šatech od návrháře Valdrina Sahitiho vynikly její dokonalé křivky.


O přirození tohoto krasavce se hojně spekuluje: Po žhavých postelových scénách to dal dohromady se seriálovou kolegyní
super | 17:05:03
V netflixovém seriálu Sex/Život předváděli tak žhavé postelové scény, že není divu, že to Adam Demos (36) a Sarah Shahi (41) dali dohromady i v reálném životě. Hvězdnou dvojici je často vidět, jak jdou například z fitka, kde trápí svá těla. Ta bez pochyby předvedou i v připravované druhé řadě trháku, který pobláznil diváky.


Na ulici se zjevil jeden z tuctu vzácných autobusů GM Futurliner
Auto.cz | 17:50:00
Noční parkování autobusu na steroidech vyvolalo nejistotu u obyvatel malého města. Tajemný kolos trochu děsil, i když byl pod lampou u krajnice odstaven zcela záměrně.


Kvalifikaci v Turecku vyhrál Hamilton. Z pole position odstartuje Bottas
Auto.cz | 17:10:00
Kvalifikaci na Velkou cenu Turecka 2021 vyhrál Lewis Hamilton, kterého ale čeká penalizace za nasazení nového motoru. Z pole position tak odstartuje Bottas před Verstappenem.


Výsledky voleb: Chybí sečíst 1 %. SPOLU předstihlo ANO, koalice mají jasnou většinu 108 mandátů. Sledujeme online
Kurzy.cz | 18:22:18
Po sečtení bezmála 99 % při volební účasti přesahující 65 % SPOLU průběžně 27,6 % ku 27,3 % u ANO. Chybí sečíst přes 1 %. SPOLU vyrovnává ANO na mandáty ve Sněmovně, oba 71.


Volby v Česku: Chybí sečíst 2 %. SPOLU se ve finiši dostává před ANO, koalice mají jasnou většinu mandátů. Sledujeme online
Kurzy.cz | 18:09:59
Po sečtení 98 % při volební účasti přesahující 65 % se ve finiši sčítání koalice SPOLU posouvá před ANO nynějším poměrem 27,5 % ku 27,4 %. Následují PirSTAN s 15,4 % a SPD 9,7 %, ostatní jsou mimo Sněmovnu.


Volby v Česku: Chybí sečíst 5 %. Koalice mají většinu mandátů, SPOLU dotahuje ANO. Sledujeme online
Kurzy.cz | 17:41:30
Po sečtení 95 % okrsků při volební účasti 65,1 % získává ANO 27,8 %, SPOLU 27 %, PirSTAN 15,2 %, SPD 9,9 %, ostatní jsou mimo Sněmovnu. V Praze chybí sečíst 26 % při průběžném výsledku SPOLU 40 % a ANO 17,7 %.


Volby v Česku: Vítězem se jeví ANO, SPOLU a PirStan získávají průběžně většinu mandátů ve Sněmovně. Sledujeme online
Kurzy.cz | 17:00:38
Hlasování v letošních volbách do Sněmovny dnes ve 14:00 skončilo. Ve sněmovních volbách vítězilo posečtení poloviny okrsků vedlo ANO s 29,75 % před Spolu s 24,53 % a PirSTAN se 13,88 %.


Volby v Česku: Po sečtení poloviny okrsků první ANO, SPOLU a PirStan snižují jeho náskok. Sledujeme online
Kurzy.cz | 16:03:37
Hlasování v letošních volbách do Sněmovny dnes ve 14:00 skončilo. Ve sněmovních volbách vítězilo posečtení poloviny okrsků vedlo ANO s 29,75 % před Spolu s 24,53 % a PirSTAN se 13,88 %.


Podmínky přicestování do ČR z Kypru - do neděle 10.10. platí pravidla pro návrat z červené země.
Kurzy.cz | 08:16:00
Kyperská republika bude s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci zařazena od 11.10.20211 do oranžové skupiny zemí.


Vedení KSČM rezignovalo. Vstanou noví bojovníci, vzkázal Filip
idnes.cz | 19:56:00
Předseda KSČM Vojtěch Filip a členové vedení strany rezignovali na své posty. Řízením jsou pověřeni Petr Šimůnek a Václav Ort. Filip výsledek voleb označil za zdrcující porážku. Komunisté se po 30 letech nedostali do Sněmovny.


Osobnosti ANO měly dostat v kampani větší prostor, výsledek mohl být jiný, říká Kolovratník
Hospodářské noviny | 19:55:00
Hnutí ANO se pomalu srovnává s výsledkem parlamentních voleb, a i když oslovení poslanci hodnotí výsledky jako úspěch, zaznívá už i opatrná kritika, že kampaň mohla vypadat jinak. „Do jisté míry to vnímám jako odpovědnost centrálního vedení...


Kancléř Kurz kvůli podezření z korupce rezignuje, zůstane jen předsedou lidovců
idnes.cz | 19:54:00
Rakouský kancléř Sebastian Kurz rezignuje na svou funkci. Zůstane pouze předsedou svých lidovců (ÖVP). Prokuratura ve středu oznámila, že Kurze a dalších devět lidí bude vyšetřovat pro podezření z úplatkářství a porušení důvěry. Odchod kancléře kromě opozice žádali také koaliční Zelení.


Fiala triumfuje, Babiš skončil jako kůl v plotě. Hlavním nepřítelem demokratických stran je teď prezident Zeman
Hospodářské noviny | 18:18:00
Za normálních okolností by bylo po dnešním dni jisté, že éra Andreje Babiše po osmi letech skončila. Koalice Spolu skvělým finišem kampaně dokázala zmobilizovat voliče a ziskem přes 27 procent porazit hnutí ANO. Společně s PirSTAN získala dohromady...


ČSSD přežila nacisty i komunisty, dá i tohle. Změna ale bude muset být hluboká, míní politolog Jelínek
Hospodářské noviny | 17:56:00
Volební výsledky po sečtení 94 procent všech okrsků ukazují, že sociální demokraté poprvé v novodobé historii Česka nebudou mít zastoupení v Poslanecké sněmovně. „Strana musí udělat tak hlubokou sebereflexi, jakou ještě nikdy neudělala. Vést...


Stále máme šanci sestavit středopravou koalici se Spolu, říká hejtman Ivo Vondrák z ANO
Hospodářské noviny | 17:46:00
Ve volebním štábu ANO si už uvědomují, že udržet premiérský post pro ně bude těžké. Vyjednávací tým, který bude ještě odpoledne sestaven, by tak podle některých názorů mohl rovnou vyrazit za zástupci koalice Spolu. Premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše...


Zeman si povolal Babiše. SPOLU začne jednat o koalici se Starosty
idnes.cz | 19:20:00
Prezident Miloš Zeman přijme v neděli v 11:00 na zámku v Lánech předsedu hnutí ANO a premiéra Andreje Babiše. Portálu iDNES.cz to napsal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Pražský hrad také podle něj připravuje Zemanovo prohlášení. Publikováno bude v neděli na webu a na sociálních sítích.


Jakeš by byl smutný, že už pro lidi nejsme naděje, říká komunista Skála
idnes.cz | 19:15:00
Pouhých 3,6 procenta hlasů získala KSČM ve volbách do Poslanecké Sněmovny. Tedy poprvé od svého založení se tam nedostala. Místopředseda KSČM Josef Skála v rozhovoru pro iDNES.cz říká, že pociťuje hořké zadostiučinění, prý došlo na jeho slova.


Jsme jak Židé v Německu při výhře Hitlera, hodnotil Volný debakl ve volbách
idnes.cz | 18:46:00
Poslanec Lubomír Volný, který vedl do voleb Volný blok, si před sčítáním hlasů dělal naděje na obhájení mandátu. Blok se do Sněmovny nedostal a nedosáhl nakonec ani na státní příspěvek, pro který by musel získat 1,5 procenta. Strana zůstala těsně pod hranicí pro jeho přiznání.


Jižní Čechy ovládlo SPOLU, lídr Pirátů neobhájil poslanecký mandát
idnes.cz | 18:43:00
V Jihočeském kraji se s poměrně jasného vítězství ve volbách do Sněmovny raduje uskupení SPOLU. Druhé hnutí ANO poráží o více než dvě procenta při zisku 29 procent hlasů. V koalici PirSTAN se ukázala síla kroužkování, když Starostové doslova válcovali kolegy z Pirátů.


Deset let chyb. ČSSD šla dolů, co jsem odešel, hodnotí fiasko ČSSD Paroubek
idnes.cz | 18:37:00
Sociální demokraté se ve volbách propadli pod pět procent a poprvé v historii České republiky se nedostali se do Sněmovny. Podle bývalého předsedy Jiřího Paroubka strana nedokázala obnovit svou důvěryhodnost, konkrétně v tom prý selhal její dosavadní předseda Jan Hamáček.


Končím, prohlásil Hamáček po propadu ČSSD ve volbách
idnes.cz | 18:10:00
Předseda ČSSD Jan Hamáček ohlásil v sobotu po sečtení hlasů ve volbách do Poslanecké sněmovny svůj konec v čele strany, která svolá na 25. října předsednictvo, kde bude zvolen Hamáčkův nástupce. V sociální demokracii plánuje pokračovat jako řadový člen. Funkci předsedy sociálních demokratů zastával od února 2018.


Srážku dvou aut u Poděbrad nepřežila spolujezdkyně, další jsou zranění
idnes.cz | 18:06:00
K vážné dopravní nehodě vzlétl vrtulník letecké záchranné služby k Poděbradům. U křižovatky za sjezdem z dálnice D11 se střetly dvě osobní auta. Při nehodě zemřela spolujezdkyně z jednoho auta. Další lidé jsou zranění a dle mluvčí záchranné služby Petry Homolové jsou mezi nimi děti.


So far, so good, říkají byznysmeni k výsledkům voleb. Důležité pro českou ekonomiku je, že oslabí protiunijní nálady
iHned.cz | 19:56:00
Na překvapivé výsledky parlamentních voleb jsme se zeptali šéfů a majitelů velkých českých firem. Co říkají na vypadnutí komunistů ze sněmovny, oslabení Andreje Babiše a vítězství koalic? Někteří z nich do voleb přímo zasáhli. Foto: Milan Bureš...


Osobnosti ANO měly dostat v kampani větší prostor, výsledek mohl být jiný, říká Kolovratník
iHned.cz | 19:55:00
Hnutí ANO se pomalu srovnává s výsledkem parlamentních voleb, a i když oslovení poslanci hodnotí výsledky jako úspěch, zaznívá už i opatrná kritika, že kampaň mohla vypadat jinak. „Do jisté míry to vnímám jako odpovědnost centrálního vedení...


Tvrdý náraz Pirátů. Do sněmovny se dostanou jen čtyři. Začíná se spekulovat, jestli se vůbec budou podílet na vládě
iHned.cz | 18:25:00
Z vrcholu až na dno. Piráti při pohledu na volební výsledky zažívají rozporuplné pocity. Sice v koalici spolu se STAN a uskupením Spolu získají ve sněmovně většinu, jejich zástupci ale ze sněmovny téměř vymizí. Podle dosavadních výsledků se totiž do...


Fiala triumfuje, Babiš skončil jako kůl v plotě. Hlavním nepřítelem demokratických stran je teď prezident Zeman
iHned.cz | 18:18:00
Za normálních okolností by bylo po dnešním dni jisté, že éra Andreje Babiše po osmi letech skončila. Koalice Spolu skvělým finišem kampaně dokázala zmobilizovat voliče a ziskem přes 27 procent porazit hnutí ANO. Společně s PirSTAN získala dohromady...


Změna je tady, my jsme ji slíbili, my ji uděláme, řekl lídr SPOLU Fiala
ČT24 | 18:40:54
Koalice SPOLU získala v letošních sněmovních volbách nejvíc hlasů. Lídr koalice Petr Fiala (ODS) sdělil, že obě demokratické koalice mají většinu a mají šanci postavit většinovou vládu. „Toto je změna, my jsme změna, vy jste změna,“ sdělil ve volebním štábu Fiala, kterého na pódium volebního štábu doprovodili Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a Marian Jurečka (KDU-ČSL).


„Doba chaosu bude brzy u konce.“ Piráti a Starostové jdou jednat o koalici se SPOLU
ČT24 | 18:36:16
Koalice Pirátů a hnutí Starostové by měla ještě v sobotu večer začít vyjednávat s koalicí SPOLU o možnosti sestavit budoucí vládu, oznámil šéf Pirátů Ivan Bartoš. Předseda Starostů Vít Rakušan věří, že koalice Spolu dostojí svému slibu a nebude jednat s ANO a SPD. Koalice PirátiSTAN získala po sečtení 99 procent okrsků přes 15,5 procenta hlasů. 


OBRAZEM: Radost SPOLU, zklamání v Lidovém domě. Jak štáby přihlížely volbám?
ČT24 | 17:30:17
Nejvíc hlasů ve sněmovních volbách získala koalice SPOLU tvořená občanskými demokraty, lidovci a TOP 09. Debakl pak zaznamenaly levicové strany – sociální demokraté ani komunisté se poprvé od revoluce nedostali do sněmovny. Jak vypadala atmosféra v politických štábech, ukazuje fotogalerie.


„Tříštění sil na vlastenecké scéně je škoda,“ uvedl Okamura. SPD podle něj udržela pozice
ČT24 | 18:17:10
Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) udrželo ve volbách své pozice, i když mu mezi vlasteneckými stranami stoupla konkurence, ocenil při hodnocení výsledků voleb do Poslanecké sněmovny předseda SPD Tomio Okamura. Povolební jednání budou podle něj dlouhá, SPD je na ně připravena, řekl novinářům ve volebním štábu SPD v pražském hotelu Duo.


ČSSD opouští sněmovnu, Hamáček vedení strany
ČT24 | 18:05:59
Sociální demokracie se nedostala do Poslanecké sněmovny, neusedne v ní poprvé od své obnovy v devadesátých letech. Po sečtení 99 procent hlasů měla zisk 4,66 procenta. Jan Hamáček oznámil, že rezignuje na funkci předsedy. Straníci volají po restartu a modernizaci. 


KSČM se poprvé v historii nedostane do sněmovny. Vedení strany včetně Filipa rezignovalo
ČT24 | 17:53:45
Komunisté se poprvé od revoluce nedostanou do sněmovny. Podle propočtů ČTK získali 3,68 procenta hlasů. Vedení strany včetně předsedy Vojtěcha Filipa rezignovalo. Řízením jsou pověřeni Petr Šimůnek a Václav Ort. Už ve volbách v roce 2017 utrpěli komunisté debakl, když se ziskem 15 mandátů dopadli nejhůře v polistopadové historii. Paradoxně ale dosáhli na největší porevoluční vliv: až do letošního dubna podporovali menšinovou vládu ANO a ČSSD, obsadili jednu z pozic místopředsedy sněmovny a vedli vlivný rozpočtový výbor.


Opozice vyhrála volby. Piráti doplatili na kroužkování
Respekt | 18:51:58
Šéf Starostů Vít Rakušan ujišťuje, že koalice PirSTAN se nerozpadne


Takovej kousek nám chyběl, lituje Šlachta. Ale prý se jede dál
Respekt | 17:52:34
Z nuly na 4,75 procenta za půl roku není tak zlé, ale mohlo to být lepší, dodává šéf Přísahy


Rakouský kancléř Kurz kvůli podezření z korupce rezignuje. Zůstane jen předsedou lidovců
lidovky.cz | 19:58:00
Rakouský kancléř Sebastian Kurz rezignuje na svou funkci. Zůstane pouze předsedou svých lidovců (ÖVP). Prokuratura ve středu oznámila, že Kurze a dalších devět lidí bude vyšetřovat pro podezření z úplatkářství a porušení důvěry. Odchod kancléře kromě opozice žádali také koaliční Zelení.


ZVĚŘINA: Babiš prohrál, co udělá Zeman? Z logiky věci by měl pověřit Fialu
lidovky.cz | 19:41:00
Vítěznou stranu po víkendových volbách vede Andrej Babiš, nejsilnější silou je však koalice Spolu, která s koalici PirStan disponuje většinou. Z logiky věci by prezident měl pověřit sestavením vlády Petra Fialu. Strany, které si přejí odchod Andreje Babiše z vlády u voličů zvítězily, měly by tedy dostat prostor pro to, aby své představy zhmotnily. Opoziční strany, které slibovaly změnu, mají jasnou sněmovní většinu, a tedy není o čem diskutovat.


Splatím dluhy a jedeme dál. Další cíl jsou komunální volby, říká Šlachta
lidovky.cz | 19:37:00
Pětiprocentní hranici hnutí Přísaha v letošních volbách nepřekročilo, do sněmovny se tedy nedostane. I tak ale šéf hnutí Robert Šlachta považuje výsledek 4,7 procenta hlasů za úspěch.


Po zdrcující porážce celé vedení KSČM rezignovalo. Komunisté nebudou poprvé od války ve sněmovně
lidovky.cz | 19:56:00
Předseda KSČM Vojtěch Filip a členové vedení strany rezignovali na své posty. Řízením jsou pověřeni Petr Šimůnek a Václav Ort. Filip výsledek voleb označil za zdrcující porážku. Komunisté se po 30 letech nedostali do Sněmovny.


V Průhonicích, kde žije předseda ANO Babiš, vyhrála koalice Spolu. Uspěla i v Lánech
lidovky.cz | 19:22:00
V Průhonicích u Prahy, kde žije předseda hnutí ANO Andrej Babiš, zvítězila ve sněmovních volbách koalice Spolu. Získala 41,16 procenta hlasů. Druhé je ANO s 21,75 procenta a třetí skončili Piráti se STAN, které volilo 20,23 procenta lidí, vyplývá volebního serveru www.volby.cz.


Že budeme druzí, jsem nečekal. Prohrál jsem sázku, říká šéf sněmovny Vondráček
lidovky.cz | 19:03:00
Jeden z prvních politiků ANO, který mezi novináři v centrále přišel po sečtení téměř 100 procent hlasů, byl šéf sněmovny Radek Vondráček. Viditelně ho výsledky a druhé místo ve volbách zaskočily.


V nejtěsnějších volbách zvítězili Fiala a STAN. Piráti propadli, ČSSD a komunisté ve sněmovně končí
lidovky.cz | 19:01:00
Vítězem voleb do Poslanecké sněmovny je koalice SPOLU. Těsně před koncem sčítání přeskočila dosud vedoucí ANO a má náskok téměř půl procenta. Třetí na pásce je koalice Pirátů a STAN. Do Sněmovny se dostane i Okamurova SPD. Naopak ČSSD a komunisté jsou ze hry.


Jeden kroužek vládne všem. Volbami zamíchaly preferenční hlasy, vydělali na tom Starostové
lidovky.cz | 18:25:00
„Volič je suverén.“ Volby jednoznačně ukázaly, že stranické strategie, dohody a pořadí na kandidátkách nehrají roli. Stačí, že volič za plentou vezme do ruky propisku a dá se do kroužkování.


Končím, prohlásil Hamáček po propadu ČSSD ve volbách. Strana se nedostala do sněmovny
lidovky.cz | 18:13:00
Předseda ČSSD Jan Hamáček ohlásil v sobotu po sečtení hlasů ve volbách do Poslanecké sněmovny svůj konec v čele strany, která svolá na 25. října předsednictvo, kde bude zvolen Hamáčkův nástupce. V sociální demokracii plánuje pokračovat jako řadový člen. Funkci předsedy sociálních demokratů zastával od února 2018.


VIDEO: Andrej Babiš přichází do štábu hnutí ANO a čelí prvním otázkám novinářů
aktuálně.cz | 19:14:00
Podívejte se, jak reagoval na otázky novinářů.


Koalice Spolu chce zahájit jednání o povolebním uspořádání
Eurozpravy-domácí | 18:12:00
Šéf volebního štábu koalice Spolu Zbyněk Stanjura (ODS) vyloučil jednání o vládě s ANO. Počítá, že za Spolu bude jednat předseda ODS Petr Fiala a jako vítěz sněmovních voleb rozhovory o povolebním uspořádání zahájí, zřejmě ještě dnes.


Od mladého Gottwalda po Jakeše u soudu. Komunisté oslavili stovku a končí ve sněmovně
aktuálně.cz | 18:51:43
Ke světlým obdobím patří protinacistický odboj. K těm velmi temným pak represe, žalářování či popravy odpůrců komunistického režimu.


Koalice Spolu porazila Babiše a slaví výhru. Volby skončily debaklem ČSSD a komunistů
aktuálně.cz | 18:40:53
Opoziční koalice budou mít ve sněmovně většinu. Chtějí začít vyjednávat o nové vládě už dnes.


Drama u Kuřimi: dívka se zranila při pádu z koně, zasahoval vrtulník i jeřáb
Denik.cz | 19:32:00
Mladá dívka skončila se středně těžkými zraněními po pádu z koně. Nehoda se stala v těžce přístupném terénu v lese nedaleko Kuřimi na Brněnsku. U komplikovaného zásahu pomáhali pracovníkům záchranných složek dva vrtulníky i jeřáb.


ROZHOVOR: V kampani jsme nic nepodcenili, na mítincích jsem se přesvědčil, že lidé chtějí změnu. Jsme optimisté, říká Baxa.
Eurozpravy-domácí | 17:07:00
Nepropadal panice, když po patnácté hodině koalice Spolu složená z ODS, TOP 09 a KDU-ČSL ztrácela sedm procent na hnutí ANO. Místopředseda ODS Martin Baxa věří, že konečné výsledky potvrdí změnu, jakou žádají občané, s nimiž se potkal na předvolebních mítincích. „V přípravě jsme nic nepodcenili, procestovali jsme zemi křížem krážem a osobně jsem se přesvědčil, že lidé si přejí konec vlády Andreje Babiše a další polulistů. Ohledně konečného výsledku jsme optimisté,“ říká pro EuroZprávy.cz lídr kandidátky Spolu pro Plzeňský kraj Martin Baxa.


Bouře na Ostrovech. Anglický klub převzali Saúdové a účastníci Premier League se bojí
Eurozpravy-sport | 18:08:00
Během tohoto týdne je hlavním tématem anglického fotbalu v těchto dnech ta skutečnost, že účastníka Premier League Newcastle převzalo saúdskoarabské koncorsium. Protože je ale vedené saúdskoarabským korunním princem Mohamedem bin Salmánem, vyvolalo tento fakt bouči nevole nejen u lidskoprávních organizací, ale i u ostatních klubů anglické nejvyšší fotbalové soutěže. Ty se obávají kvůli tomuto spojení o důvěryhodnost značky anglické soutěže a proto tak se podle deníku The Guardian hodlají setkat s vedením samotné Premier League.


Komunisti jsou minulostí. Propadli ve volbách, vedení strany rezignuje
Reflex | 19:30:00
Předseda komunistů Vojtěch Filip a všichni členové vedení KSČM dnes rezignovali na stranické posty. Reagovali tak na výsledky voleb, které poslaly KSČM po 30 letech mimo Poslaneckou sněmovnu. Řízením KSČM jsou pověřeni Petr Šimůnek a Václav Ort. Filip označil výsledek voleb za zdrcující porážku.


SPOLU vyhrálo volby. Demokratický blok má šanci sestavit vládu. Babišovo ANO přerostlo ve finiši sčítání
Reflex | 18:30:00
Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) podle propočtu ČTK vyhraje letošní sněmovní volby. Hnutí ANO skončí druhé před koalicí Pirátů se Starosty. Místa v dolní komoře obsadí ještě hnutí SPD. Tradiční levice v podobě ČSSD a KSČM poslance mít nebudou.


Koalice Spolu a PirSTAN získají většinu, ANO vítězství neobhájilo
Tiscali-zprávy | 18:56:07
Hnutí ANO neobhájí vítězství ve sněmovních volbách, které letos bude patřit koalici Spolu, tedy ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, díky výrazné výhře v Praze.


Robert Malecký: Stopka Babišismu. Šéf hnutí ANO zničil všechny a všechno, o co se opíral
E15-ekonomika | 18:14:00
Andrej Babiš postupě zničil sociální demokracii, komunisty, cílenou antikampaní Piráty a nakonec i sám sebe. Nejvýznamnější vzkaz letošních voleb je jasný: politika člověka zatíženého skandály, rozvrácením veřejných rozpočtů, neschopností řídit zemi a bez schopnosti nabídnout jakoukoli vizi kromě svého osobního prospěchu je pomalu u konce. I když nic není absolutní.


Výsledky voleb před čtyřmi lety a dnes: Koalice Spolu přidala napříč regiony, ANO všude ztrácí
E15-ekonomika | 17:07:00
Jak si ve volbách vedou strany ve srovnání s výsledky hlasování v roce 2017? Podívejte se na naší interaktivní infografiku, kde si můžete porovnat zisky a propady jednotlivých stran a volebních koalic po jednotlivých krajích. 


Robert Malecký: Stopka Babišismu. Šéf hnutí ANO zničil všechny a všechno, o co se opíral
E15-politika | 18:14:00
Andrej Babiš postupě zničil sociální demokracii, komunisty, cílenou antikampaní Piráty a nakonec i sám sebe. Nejvýznamnější vzkaz letošních voleb je jasný: politika člověka zatíženého skandály, rozvrácením veřejných rozpočtů, neschopností řídit zemi a bez schopnosti nabídnout jakoukoli vizi kromě svého osobního prospěchu je pomalu u konce. I když nic není absolutní.


Výsledky voleb před čtyřmi lety a dnes: Koalice Spolu přidala napříč regiony, ANO všude ztrácí
E15-politika | 17:07:00
Jak si ve volbách vedou strany ve srovnání s výsledky hlasování v roce 2017? Podívejte se na naší interaktivní infografiku, kde si můžete porovnat zisky a propady jednotlivých stran a volebních koalic po jednotlivých krajích. 


V domovských Průhonicích Babiš hlasy nedostal, u Čapího hnízda ano
idnes.cz | 21:47:00
V Průhonicích u Prahy, kde žije předseda hnutí ANO Andrej Babiš, zvítězila ve sněmovních volbách koalice Spolu. Hnutí ale bylo úspěšné v Olbramovicích, kde je farma Čapí hnízdo.


Vítězové i poražení. Zpěváci propadli, uspěla fyzioterapeutka i skokan na lyžích
idnes.cz | 21:46:00
Volby do Sněmovny ovládla koalice Spolu, nebylo to však jediné překvapení letošních voleb. Výrazně propadli Piráti, kteří narazili na preferenční hlasy. Lidé kroužkováním naopak vytáhli například fyzioterapeutku i stavitele. Naopak do Sněmovny neposlali několikanásobného vítěze Velké pardubické Josefa Váňu.


Koalici jedině s Piráti a Starosty, zní z ODS
idnes.cz | 21:45:00
ODS neuvažuje o žádné jiné koalici, než s uskupením Pirátů a Starostů. To je hlavní signál z nejužšího vedení ODS. „Neumím si představit, že by koalice Spolu po tomto výsledku uvažovala o jiné koalici, než se Starosty a Piráty. Je to jednoznačný signál lidí, co si přejí a touha po změně,“ říká hejtman Jihočeského kraje a vlivný občanský demokrat Martin Kuba.


Thálie mají Janžurová, Švormová, Švehlík, Kačer, Satoranský i Molavcová
idnes.cz | 21:45:00
Po loňském online přenosu se ceny Thálie vrátily do pražského Národního divadla. Ceny za celoživotní dílo v sobotu dostali Iva Janžurová, Libuše Švormová, Alois Švehlík, Jitka Molavcová, Jaroslav Satoranský či Jan Kačer, cena pro mladé do 33 let patří Denise Barešové.


Šlachta už se chystá na další volby. Na zadku bych dlouho nevydržel, říká
idnes.cz | 21:35:00
Přísaha se i přes nadějné prognózy do Sněmovny nepodívá. Lídr hnutí Robert Šlachta se přesto tváří jako vítěz. Fungujeme osm měsíců a přeskočili jsme ČSSD i KSČM, mám z toho výsledku husí kůži, řekl v rozhovoru pro iDNES.cz. Nyní si chce chvíli odpočinout, už teď ale pomýšlí na další volby, tentokrát komunální.


Pardubické Zelené bráně zůstane dosavadní vzhled, omítku lidé odmítli
idnes.cz | 21:22:00
Pardubický magistrát má po letech konečně jasno. Obyvatelé ve všelidovém hlasování rozhodli, že historická dominanta města zůstane v takové podobě, jakou ji znají téměř 110 let. Bez omítky. V referendu o Zelené bráně, kterého se zúčastnilo 48,4 % oprávněných voličů, se 72,5 % z nich vyslovilo pro zachování kamenného zdiva.


Senzace v Praze. Babiš v nervydrásajících volbách ztratil moc, píší ve světě
idnes.cz | 21:20:00
Co ukázaly české volby? Že Češi chtějí změnu, komentují výhru koalice SPOLU média v zahraničí. Zatím se k hlasování v Česku vyjadřují především média u sousedů. Prohru Andreje Babiše a jeho hnutí vnímají jako překvapivou, ještě nedávno totiž dominoval průzkumům. Vliv podle nich může mít i poslední kauza Pandora Papers, která se mimo jiné týká podezřelých finančních transakcí premiéra.


KOMENTÁŘ: Babišova éra asi končí, Česko směřuje k vládě pěti stran
idnes.cz | 21:10:00
Po sedmi letech zná Česko jiného volebního vítěze než hnutí ANO. Vše směřuje ke středopravé vládě pěti stran. Karty sice rozdá prezident, ale pokus o sestavení kabinetu se pro Babiše blíží „mission impossible“. Pohled na povolební vyjednávání nabízí komentátor MF DNES Miroslav Korecký.


Co přijde po výprasku? Bartoš musí skončit, Maláčová ČSSD nevzkřísí, říká politolog
idnes.cz | 20:49:00
Vítězem voleb do Sněmovny se podle procent získaných hlasů stane koalice SPOLU, druhé bude hnutí ANO. Naopak pětiprocentní hranici nepřekročila ČSSD, dosavadní šéf Jan Hamáček už oznámil, že končí. Podle politologa Josefa Mlejnka bude těžké Hamáčka ve vedení nahradit. „Sociální demokracie je dlouhodobá, takže bych nevylučoval, že někdo značku oživí,“ uvedl v rozhovoru.


Jurečka: Pokud je Babiš příčetný, měl by odmítnout pověření sestavit vládu
idnes.cz | 20:45:00
Síla volebního výsledku povede podle šéfa KDU-ČSL Mariana Jurečky k tomu, že prezident Miloš Zeman nakonec pověří Petra Fialu sestavením vlády a následně bude Fiala jmenován premiérem. „Pokud je Andrej Babiš příčetný a uvědomuje si současnou realitu, tak by měl říci: ‚Pane prezidente, já to odmítám,‘“ uvedl v rozhovoru pro iDNES.cz Jurečka.


K urně a na kulajdu. V Malé Úpě soutěžili o nejlepší krkonošskou polévku
idnes.cz | 20:21:00
Spolu, ČSSD, nebo Piráti? Bramboračka, kulajda, nebo zelňačka? Volební víkend pojala nejvýše položená obec v Krkonoších po svém. V den, kdy republika rozhodovala o novém složení Poslanecké sněmovny, lidé v Malé Úpě měli i jiné starosti. Soutěžili v pojídání borůvkových knedlíků a rozhodovali o tom, která polévka vyhraje 6. ročník Maloúpské vařečky.


Lidovecká bašta nezklamala, ve Zlínském kraji je vítězem KDU-ČSL
idnes.cz | 20:11:00
Voličská základna lidovecké strany ve Zlínském kraji znovu nezklamala a strana i díky ní udělala z koalice SPOLU vítěze voleb do Poslanecké sněmovny. Celkově v kraji získala 27,78 procenta hlasů. To znamená zisk čtyř mandátů. Z toho tři pro zástupce KDU-ČSL.


Na finále Miss se se mnou holky přestaly bavit, přiznává Taťána Gregor Brzobohatá
revue.idnes.cz | 20:00:00
Před patnácti lety vyhrála ještě pod svým dívčím příjmením Kuchařová Miss ČR a krátce nato jako jediná Češka získala také titul nejkrásnější ženy světa. Taťána Gregor Brzobohatá se sice stále věnuje modelingu, reklamě a zastupuje obchodní značky, vedle toho ale vede úspěšnou nadaci zaměřenou na pomoc seniorům a nedávno vydala knihu Pokračování příště.


Jednání o vládě začnou až ve středu. Babiš odmítl funkci předsedy sněmovny
iHned.cz | 20:25:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) oznámil, že chce jednat s koalicí Spolu o složení vlády. Schůzky s prezidentem Milošem Zemanem prý začnou ve středu. Ještě v sobotu večer hnutí sestaví vyjednávací tým, který zástupce koalice osloví. Premiér nechtěl...


Vládu chceme mít do Vánoc, říká šéf lidovců Jurečka po vítězství Spolu. Zeman s Babišem to můžou zdržovat nanejvýš pár týdnů
iHned.cz | 20:20:00
Pana prezidenta určitě budeme chtít oslovit a jednat s ním. S ohledem na jeho možnosti nechceme tlačit, ale byli bychom rádi, aby to bylo v nejbližších dnech – říká jeden z trojice lídrů koalice Spolu, předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, v...


Rakouský kancléř Sebastian Kurz oznámil, že končí ve funkci. Nahradit ho má ministr zahraničí Schallenberg
iHned.cz | 20:10:00
Rakouský kancléř Sebastian Kurz v sobotu večer oznámil, že končí ve funkci. Politik, podezřelý v korupční kauze, uvedl, že svým odchodem chce zabránit chaosu a nestabilitě, napsal list Kronen Zeitung. Kurz navrhl, aby na jeho místo v čele rakouské...


Koalice Spolu a Pirátů se Starosty podepsaly memorandum o vůli vytvořit společně většinovou vládu
lidovky.cz | 21:54:00
Koalice Spolu jásá nad triumfem a lídři ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů a STAN podepsali referendum o vůli vytvořit společnou většinovou vládu. Žádají prezidenta Miloše Zemana, aby pověřil volebního lídra koalice Spolu Petra Fialu sestavením vlády.


Senzace v Praze. Babiš v nervydrásajících volbách ztratil moc, píší ve světě
lidovky.cz | 21:48:09
Co ukázaly české volby? Že Češi chtějí změnu, komentují výhru koalice SPOLU média v zahraničí. Zatím se k hlasování v Česku vyjadřují především média u sousedů. Prohru Andreje Babiše a jeho hnutí vnímají jako překvapivou, ještě nedávno totiž dominoval průzkumům. Vliv podle nich může mít i poslední kauza Pandora Papers, která se mimo jiné týká podezřelých finančních transakcí premiéra.


Odchod levice ze sněmovny je podle lídrů KSČM nebezpečný. My se vrátíme, nekončíme v propadlišti dějin, zaznělo
lidovky.cz | 21:31:00
Letošní volby zaznamenaly historický moment - do sněmovny se vůbec poprvé nedostala komunistická strana, která letos oslavila sto let své existence. Výsledek 3,6 procenta členové označili za velký propadák, nyní již bývalý předseda strany Vojtěch Filip dokonce mluvil o osobní prohře. Krátce po sedmé hodině Filip na svou funkci rezignoval. „Odchod levice znamená odchod solidarity z politiky,” řekl novinářům.


Hayato ‚překroužkoval‘ Tomia. Staršího z bratrů dostaly do sněmovny preferenční hlasy
lidovky.cz | 21:27:00
Bratrský souboj ve sněmovně. Po volbách už je jasné, že se v jednacím sále i kuloárech budou pravidelně potkávat sourozenci Okamurovi.


Paroubek po volebním krachu ČSSD nevylučuje svůj návrat. Mluví o vině Hamáčka i zatuchlých figurách
lidovky.cz | 21:21:00
ČSSD, nejstarší tuzemská politická strana, se poprvé v historii samostatné České republiky nedostala do dolní komory Parlamentu. V právě skončených volbách nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do sněmovny, získala 4,6 procenta hlasů voličů.


ČSSD to má sečteno. Hamáček kvůli volebnímu debaklu skládá účty a končí jako předseda
lidovky.cz | 20:30:00
Sociálním demokratům vystavili voliči po osmi letech ve vládě s hnutím ANO účet. Poprvé od revoluce se neprobojovali do Poslanecké sněmovny, dosáhli na pouhých 4,6 procenta.


ANO poprvé ochutnalo prohru, Piráty zaskočila volební anomálie a ve sněmovně skončila tradiční levice
lidovky.cz | 20:25:00
Co se od roku 2013 hnutí ANO dostalo z druhého místa do sněmovny, neprohrál jeho předseda Andrej Babiš ani jedny celostátní volby. Byl první v klání o dolní komoru, o kraje, komunál i europarlament. První porážku ochutnal až letos, ve volbách, o nichž sám předem prohlásil, že jsou poslední příležitostí ho volit. Koalice SPOLU vedená lídrem Petrem Fialou (ODS) porazila hnutí až díky drtivému finiši o pár tisíc hlasů.


Obě koalice musí do vlády, ODS by spojením s ANO spáchala sebevraždu, míní politolog
aktuálně.cz | 21:45:20
Politolog Lubomír Kopeček v rozhovoru pro Aktuálně.cz analyzuje výsledek voleb. Podle něj z vysoké volební účasti těžila koalice Spolu.


Jak volili Češi v zahraničí: Okamura vyhrál v Kuvajtu, ČSSD na Kubě
aktuálně.cz | 21:36:07
Výsledky voleb u českých občanů žijících ve světě se už tradičně od konečných republikových výsledků dost liší. Dominovali Piráti se starosty.


Velká spokojenost, říká Šlachta o výsledku Přísahy. Jeho hnutí přeskočilo i ČSSD
aktuálně.cz | 21:04:37
"Pro nás to znamená, že můžeme jet dál. Hnutí fungovalo několik měsíců, takže pro mě je úspěch, kam jsme se dostali," sdělil pro Aktuálně.cz.


Zklamaný Babiš, Fiala v euforii. Takto kamery zachytily smutek i oslavy ve štábech
aktuálně.cz | 20:58:00
Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny se promítly i na náladách ve volebních štábech.


Rakouský kancléř Kurz podá demisi, nahradí ho nejspíš ministr zahraničí
aktuálně.cz | 20:47:03
Politik podezřelý v korupční kauze uvedl, že svým odchodem chce zabránit chaosu a nestabilitě.


"Praha samozřejmě nesnáší Babiše." Projděte si reakce lídrů stran na výsledky voleb
aktuálně.cz | 20:38:39
Povolební vyjádření předsedů politických stran přehledně.


Podporovaly Babiše, vypadly ze sněmovny. V čele KSČM i ČSSD končí i jejich lídři
aktuálně.cz | 20:34:45
Premiér Andrej Babiš tradičním levicovým stranám voliče do velké míry odvedl. Přečtěte si, co stojí za úpadkem obou stran.


"Mojí paní se na nic neptejte." Babiš vzal manželku na pódium, ke slovu ji nepustil
aktuálně.cz | 20:19:00
Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v projevu po prohraných volbách do Poslanecké sněmovny poděkoval své rodině.


Slavnostní udílení cen Thálie: Erika Stárková ukázala rostoucí bříško
blesk | 21:15:00
Sobotní večer patřil v Národním Divadle slavnostnímu udílení cen Thálie. 28. ročník této významné události si nenechalo ujít mnoho slavných osobností.


Po matce s dcerou bylo vyhlášeno rozsáhlé pátrání: O ničem nevěděly, užívaly si dovolenou
blesk | 20:39:00
Po matce Elizabeth Doranové (93) a její dceři Julii (61) z Anglie se rozjelo rozsáhlé a dramatické pátrání. Ženy si mezitím užívaly na dovolené a neměly tušení, že kvůli nim probíhá velká pátrací akce. 


Rakouský kancléř Kurz po aféře rezignoval, nahradí ho ministr zahraničí
blesk | 20:05:00
Rakouský kancléř Sebastian Kurz se rozhodl odstoupit. Své místo přenechá ministru zahraničí Alexanderu Schallenbergovi. Informovala o tom zpravodajská agentura AFP.


Nadšenec drží bizarní syrovou dietu: Nejraději má ovčí mozek
blesk | 18:44:00
Neobvyklou dietu drží rodák z americké Nebrasky. Weston Rowe (39) už třetí rok jí pouze syrové maso! Na jeho jídelníčku nechybí ani syrové kuřecí, které je spojováno se salmonelou. Muž tvrdí, že mu jeho speciální dieta prospívá a rozhodně se jí nehodlá vzdát.


Felix Slováček skončil v nemocnici. Okamžitou pomoc mu zajistila exmilenka
super | 21:26:19
Saxofonista

Felix Slováček (78)

byl odvezen do písecké nemocnice poté, co se mu údajně přitížilo.


Prostoru na další tetování už na těle moc nemá. Slavný zpěvák vyrazil bez trička a krom svalů ukázal nový účes
super | 20:20:03
Dvaačtyřicetiletý zpěvák skupiny Maroon 5 je chameleon, co se týče vlasů. Někdy je nosí delší a tmavé a jindy je odbarví na blond. Ze světlé už je to jen krok k nějaké divočejší barvě, kterou zvolil nyní. Modrá je dobrá, říká si nejspíš Adam Levine.


Zhubla 15 kilo kvůli pupeční kýle, ale macatá chce zůstat: Velké panděro táhne dolů, přiznala moderátorka
super | 19:27:31
Před týdnem oslavila čtyřicáté narozeniny a docela špatně to prožívala. "Nečekala jsem, že to se mnou takhle zamává," svěřila moderátorka Aneta Christovová, kterou známe mj. ze seskupení Trojhlavá saň s Lindou Finkovou a Vlaďkou Pirichovou.


Volkswagen Crafter 2.0 TDI (130 kW) Freestyle – Pro spaní i pro motorku
Auto.cz | 18:59:00
Hledáte univerzála zvládajícího převézt až osm osob a zároveň schopného odvézt motorku a umožnit přespání? Nabízí se vám Volkswagen Crafter s přestavbou Freestyle od společnosti Sicar.


Čína vs. USA: Technologická válka o příští podobu světa. Studená jen zatím?
Kurzy.cz | 21:59:43
Konflikty s Čínou se množí a ne vždy za to může Peking. Jeho asertivitu nicméně nemůže Západ nechávat bez reakce. I proto nakonec svět zažije novou studenou válku, jejímž bojištěm se stane technologický sektor, shodli se na platformě Alter Eko...


Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny v Ústeckém kraji
Kurzy.cz | 20:43:24
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konané ve dnech 8.10. – 9.10.2021 Výsledky hlasování za územní celky Kraj: Ústecký kraj Okrsky Voliči v seznamu Vydané obálky Volební účast v % Odevzdané obálky Platné hlasy % platných hlasů...


Bitcoin dominuje trhu kryptoměn
Kurzy.cz | 20:13:56
V dnešních Perličkách týdne se jako každý týden podíváme na to nejdůležitější, co se událo ve světě kryptoměn. Máme pro vás tedy připravené základní informace o vývoji trhu, výběr z CK novinek a taky pár novinek úplně mimo, které trhem hýbaly n...


Volby 2021: Zbývá sečíst 0,1% - vyhrála koalice SPOLU, spolu s Piráty a Starosty mohou mít 108 poslanců
Kurzy.cz | 19:46:26
Po sečtení 99,87% hlasů se vítězem voleb stala koalice SPOLU se ziskem 27,77% hlasů a 71 poslaneckých míst.Doposud vládnoucí ANO získalo zatím 27,15% hlasů a 72 mandátů.Pomyslný bronz bere koalice Piráti a Starostové se ziskem 15,58% a 37 mandáty.


Volby plné překvapení a emocí. Vítězové a poražení očima našich fotografů
Hospodářské noviny | 22:00:00
Změna je tady, my ji uděláme, oznámil Petr Fiala (ODS) volební vítězství koalice Spolu. Letošní volby jsou plné překvapení. ANO skončilo druhé, poprvé v historii samostatné České republiky neusednou ve sněmovně komunisté ani ČSSD a Piráti, ač měli...


Jednání o vládě začnou až ve středu. Babiš odmítl funkci předsedy sněmovny
Hospodářské noviny | 20:25:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) oznámil, že chce jednat s koalicí Spolu o složení vlády. Schůzky s prezidentem Milošem Zemanem prý začnou ve středu. Ještě v sobotu večer hnutí sestaví vyjednávací tým, který zástupce koalice osloví. Premiér nechtěl...


Vládu chceme mít do Vánoc, říká šéf lidovců Jurečka po vítězství Spolu. Zeman s Babišem to můžou zdržovat nanejvýš pár týdnů
Hospodářské noviny | 20:20:00
Pana prezidenta určitě budeme chtít oslovit a jednat s ním. S ohledem na jeho možnosti nechceme tlačit, ale byli bychom rádi, aby to bylo v nejbližších dnech – říká jeden z trojice lídrů koalice Spolu, předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, v...


Rakouský kancléř Sebastian Kurz oznámil, že končí ve funkci. Nahradit ho má ministr zahraničí Schallenberg
Hospodářské noviny | 20:10:00
Rakouský kancléř Sebastian Kurz v sobotu večer oznámil, že končí ve funkci. Politik, podezřelý v korupční kauze, uvedl, že svým odchodem chce zabránit chaosu a nestabilitě, napsal list Kronen Zeitung. Kurz navrhl, aby na jeho místo v čele rakouské...


So far, so good, říkají byznysmeni k výsledkům voleb. Důležité pro českou ekonomiku je, že oslabí protiunijní nálady
Hospodářské noviny | 19:56:00
Na překvapivé výsledky parlamentních voleb jsme se zeptali šéfů a majitelů velkých českých firem. Co říkají na vypadnutí komunistů ze sněmovny, oslabení Andreje Babiše a vítězství koalic? Někteří z nich do voleb přímo zasáhli. Foto: Milan Bureš...


Tvrdý náraz Pirátů. Do sněmovny se dostanou jen čtyři. Začíná se spekulovat, jestli se vůbec budou podílet na vládě
Hospodářské noviny | 18:25:00
Z vrcholu až na dno. Piráti při pohledu na volební výsledky zažívají rozporuplné pocity. Sice v koalici spolu se STAN a uskupením Spolu získají ve sněmovně většinu, jejich zástupci ale ze sněmovny téměř vymizí. Podle dosavadních výsledků se totiž do...


Uvědomělá obec Čilá. Jsme hrdí, že u nás chodí volit všichni, říká zapisovatelka volební komise ve vesničce na břehu Berounky
Hospodářské noviny | 17:03:00
Od roku 1989 nevynechala šestašedesátiletá Iva Hájková z Čilé na Rokycansku jediné volby. A stejně tak prakticky všichni další obyvatelé malé obce s 20 obyvateli na břehu Berounky. Všech sedmnáct místních, kterým je nad 18 let a mají volební právo,...


Nejvíc preferenčních hlasů dostal Rakušan, ve sněmovně vedle sebe zasednou i bratři Okamurové
ČT24 | 21:17:53
Vítězem letošních sněmovních voleb v počtu preferenčních hlasů, a to jak v absolutních číslech, tak v procentech, se stal předseda STAN Vít Rakušan, který za koalici PirátiSTAN kandidoval ve Středočeském kraji, kde dřív působil jako starosta Kolína. Získal asi 60 tisíc hlasů.


Je po volbách – a co bude dál? Do třiceti dní se sejde sněmovna, s vládou je na tahu prezident
ČT24 | 17:43:01
Voliči rozhodli o novém složení Poslanecké sněmovny a v následujících dnech a týdnech Česko čeká nová dělba moci. Nejpozději do třiceti dní se sejde nová dolní komora, která také zvolí své orgány, prezident republiky pak vybere politika, kterého pověří jednáním o sestavení vlády. Většinu po volbách sice mají dosud opoziční koalice, první, kdo míří za Zemanem, je ale dosavadní premiér Andrej Babiš.


Babiš: Jsme nejsilnější, další vývoj nechám na prezidentu Zemanovi
ČT24 | 18:20:52
Hnutí ANO podruhé za sebou volby nevyhrálo, skončilo na počet hlasů těsně druhé, porazila ho koalice SPOLU. Volby byly podle předsedy ANO Andreje Babiše těsné. Další rozhodnutí nechá na prezidentu Miloši Zemanovi, koho pověří sestavováním vlády, jednat by se dle Babiše mělo začít ve středu. Na stejném místě bylo ANO i v roce 2013. Tehdy skončilo za vítěznou ČSSD.


Ve volebním štábu ANO
Respekt | 22:17:43
Za skvělý výsledek označil zisk hnutí ANO ve sněmovních volbách jeho předseda a premiér Andrej Babiš. Nepočítal ale s tím, že ANO prohraje. Na tiskové konferenci ve štábu hnutí ANO na pražském Chodově také pogratuloval předsedovi ODS a lídrovi vítězné koalice Spolu Petru Fialovi.  Podle Babiše se uvidí, zda se prezident Miloš Zeman rozhodne ho pověřit sestavením vlády. Rozhovory o tom podle něj začnou ve středu.


Jsem připraven Petru Fialovi sloužit na každé pozici, ke které mě vyzve
Respekt | 21:49:57
S Markem Bendou o šéfovi sněmovny, povolebním vývoji, roli prezidenta i sestavování vlády


Tak se předveď, pravicové Česko
Respekt | 21:40:15
Už dlouho jsme neměli tak jasný výsledek voleb, přesto zemi hrozí politický chaos


Takhle konzervativní sněmovnu jsme asi ještě neměli
Respekt | 20:14:22
Podcast: s reportérkou Andreou Procházkovou o výsledcích voleb plus vstupy z volebních štábů


Oslabení a zklamaní
Respekt | 20:10:17
Třetí koalice Pirátů a starostů se ziskem patnácti procent skončila daleko za očekáváním průzkumů. Neúspěchem volby dopadly hlavně pro Piráty - Starostům a nezávislým dali voliči větší množství preferenčních hlasů. Podle propočtů zástupci STAN obsadí většinu mandátů, které koalice získá - na Piráty zbydou jen čtyři křesla. A na náladě ve štábu to bylo znát.


OBRAZEM: Ve štábu ČSSD vládla po volbách poraženecká nálada
Eurozpravy-domácí | 22:51:00
ČSSD zaplatila podle svého odstupujícího předsedy Jana Hamáčka volebním výsledkem část ceny za účast ve vládě. Strana podle něj tuto zkoušku, kdy skončila mimo Sněmovnu, přežije. Svého nástupce, který by ho v předsednickém křesle mohl vystřídat, Hamáček doporučovat nebude.


Absolutně nejvíc preferenčních hlasů získal Rakušan, druhá je Pekarová Adamová
Eurozpravy-domácí | 22:50:00
Vítězem letošních sněmovních voleb v počtu preferenčních hlasů, a to jak v absolutních číslech, tak v procentech, se stal předseda STAN Vít Rakušan, který kandidoval ve svém Středočeském kraji. Podle předběžných výsledků po sečtení víc než 99 procent okrsků získal zhruba 60.000 hlasů. Druhou nejúspěšnější kandidátkou podle počtu preferenčních hlasů se stala pražská lídryně koalice Spolu a předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která získala víc než 48.800 hlasů.


Konečná bude kandidovat do čela KSČM
Eurozpravy-domácí | 22:30:00
Europoslankyně Kateřina Konečná oznámila kandidaturu na předsedkyni KSČM. Nové vedení bude volit mimořádný sjezd 23. října. Před obecními volbami v příštím roce chce Konečná oslovit s nabídkou spolupráce všechny levicové politické i společenské organizace. Na tiskové konferenci v pražském sídle komunistů označila výsledek voleb, který poslal komunisty z Poslanecké sněmovny, za obrovskou zásadní prohru, kterou ale lze vzít jako odrazový můstek pro návrat.


Spolu a PirSTAN podepsaly memorandum o sestavení vlády. Hrad má jmenovat premiérem Fialu
Eurozpravy-domácí | 22:09:00
Koalice Spolu, která zahrnuje ODS, lidovce a TOP 09, a koalice Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) dnes podepsaly memorandum o vůli vytvořit společně většinovou vládu. Požádaly prezidenta Miloše Zemana, aby pověřil předsedu ODS Petra Fialu jednáním o sestavení kabinetu. Koalice současně budou jednat o vládě pouze společně a nevstoupí do jednání s dalšími subjekty, řekl Fiala.


ČSSD potopila vláda s hnutím ANO, míní politolog
Eurozpravy-domácí | 21:59:00
Politolog Daniel Kroupa míní, že sociální demokracii poškodila účast ve vládě. Hnutí ANO podle něj sice získalo nejvíce mandátů, ale fakticky volby prohrálo, protože ztratilo koaliční potenciál. V úspěchu koalice Spolu velkou roli sehrála osobnost Petra Fialy (ODS), který působil po celou volební kampaň věrohodně, řekl ČTK Kroupa, vysokoškolský pedagog a bývalý politik.


Lídři koalice Spolu přirovnávají volební vítězství k Naganu. Fiala byl naším Haškem, dodával nám klid a jistotu, tvrdí Jurečka
Eurozpravy-domácí | 21:55:00
Zářili štěstím a volební triumf koalice Spolu přirovnali k Naganu, kde čeští hokejisté v roce 1998 pod trenérem Ivanem Hlinkou dobyli v konkurenci hráčů z NHL olympijské zlato. „Národní tým měl tehdy v brance zázračného Dominika Haška, který celku dodával jistotu a klid. On je dovedl k triumfu. Přesně tak se choval Petr Fiala. Byl takovým naším Dominikem Haškem, který nás jako koalici Spolu mimochodem veřejně podporoval,“ říká šéf KDU-ČSL Marian Jurečka pro EuroZprávy.cz, které dotaz ohledně japonského Nagana na tiskové konferenci položily.


Kdo nahradí Hamáčka? Ve hře je Maláčová
Eurozpravy-domácí | 21:51:00
Místopředsedkyně ČSSD a dosavadní ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) nekomentovala, zda bude kandidovat na předsedkyni ČSSD. Se svým volebním výsledkem v Praze, kde vedla stranickou kandidátku, je spokojená. Podle Maláčové po vypadnutí sociálních demokratů ze Sněmovny nebudou mít obyčejní lidé v politice zastání. Obává se zdražování energií a návrhů na odklad důchodového věku či zavedení poplatků ve zdravotnictví.


GRAF: Sestavte si vlastní koalice. Babiš s SPD na 101 hlasů nestačí
Eurozpravy-domácí | 21:42:00
Sčítání hlasů se blíží do finále a podle modelu možných koalic nebude stačit spolupráce hnutí ANO s SPD. Další dvě uskupení, Spolu a PirSTAN, spolupráci s ANO dlouhodobě odmítají. Sestavte si možné koalice v unikátním grafu.


ROZHOVOR: Máme silný mandát a prezident ho musí respektovat. Chceme společnost spojit, říká Fiala
Eurozpravy-domácí | 20:47:00
Přišel na pódium a sborově se ozvalo ohlušující skandování: „Premiér, premiér.“ Lídr vítězné koalice Spolu a šéf ODS Petr Fiala i při atmosféře připomínající karneval uvažoval politicky. Vůbec jej netrápila skutečnost, jak se zachová prezident Miloš Zeman, který už dopředu avizoval, že povolebním jednáním pověří vítěznou stranu či hnutí, nikoli koalici. „Je vůbec otázkou, zda je zapotřebí přesvědčovat pana prezidenta, když máme většinu. Voliči rozhodli naprosto jasně. Máme neskutečně silný mandát. Máme šanci společnost spojit a zamezit jejímu rozeštvávání,“ řekl kandidát na ministerského předsedu Petr Fiala na improvizované tiskové konferenci.


Rozhovory o vládě začnou ve středu, s prohrou ANO Babiš nepočítal
Eurozpravy-domácí | 20:40:00
Za skvělý výsledek označil zisk hnutí ANO ve sněmovních volbách jeho předseda a premiér Andrej Babiš. Nepočítal ale s tím, že ANO prohraje. Pogratuloval předsedovi ODS a lídrovi vítězné koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) Petru Fialovi. Řekl to na tiskové konferenci ve štábu hnutí ANO na pražském Chodově.


KOMENTÁŘ: Demokracie v Česku není mrtvá. Všichni teď věří v lepší budoucnost
Eurozpravy-domácí | 20:30:00
Alea iacta est, Kostky jsou vrženy. Vítězem parlamentních voleb v České republice se stala možná pro někoho překvapivě koalice Spolu, sdružení politických stran ODS, KDU-ČSL a TOP09. Porazili společně populistické hnutí Ano Andreje Babiše. Nová parlamentní komora bude poprvé od konce druhé světové války bez zástupců ČSSD a komunistů. Překvapivá je i masivní (téměř 65,5 procent oprávněných voličů) účast lidí ve volbách. Ukazuje na to, že v Česku lidé neztratili zájem o svou budoucnost, že jim vadí cílené rozdělování společnosti, tak jak to provozovalo dosavadní vládní hnutí Ano, ČSSD a komunisti. Musím také říct, že jsem měl původně připravený jiný, smutnější komentář, ale volby ukázaly, že věřit až do poslední chvíle v dobrý výsledek a spoléhat se na to, že lidé přece nejsou tak hloupí, se tu pořád vyplácí.


Filip a zbytek vedení KSČM kvůli prohraným volbám rezignovali
Eurozpravy-domácí | 20:27:00
Předseda komunistů Vojtěch Filip a všichni členové vedení KSČM dnes rezignovali na stranické posty. Reagovali tak na výsledky voleb, které poslaly KSČM po 30 letech mimo Poslaneckou sněmovnu. Řízením KSČM jsou pověřeni dosavadní první místopředseda Petr Šimůnek a dosavadní místopředseda Václav Ort. Filip označil výsledek voleb za zdrcující porážku. Členem strany zůstává. Už dříve oznámil, že znovu na předsedu KSČM kandidovat nebude.


Okamura: Povolební jednání budou dlouhá, nemáme výrazného konkurenta
Eurozpravy-domácí | 20:14:00
Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) udrželo ve volbách své pozice, i když mu mezi vlasteneckými stranami stoupla konkurence, ocenil při hodnocení výsledků voleb do Poslanecké sněmovny předseda SPD Tomio Okamura. Povolební jednání budou podle něj dlouhá, SPD je na ně připravena, řekl novinářům ve volebním štábu SPD v pražském hotelu Duo.


OBRAZEM: Volební štáb vítězné koalice Spolu má důvod k radosti
Eurozpravy-domácí | 19:48:00
Volební vítězství slaví koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Vládní hnutí ANO skončilo těsně druhé, koalice Pirátů se STAN třetí před hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD). Další strany se do Sněmovny nedostanou. Podívejte se na záběry z vítězné koalice, která hnutí ANO v závěru sčítání předstihla.


Evropský tisk: Výsledek voleb je překvapením, opozice může sestavit vládu
Eurozpravy-zahraniční | 21:37:00
Opozice v Česku vyhrála volby a může sestavit vládu, Českou republiku patrně čeká politická změna. V reakci na výsledky hlasování českých voličů, podle kterých většinu ve Sněmovně budou mít koalice Spolu a Pirátů se Starosty, to dnes napsala slovenská média.


Kurz v pozici rakouského premiéra končí
Eurozpravy-zahraniční | 21:03:00
Rakouský kancléř Sebastian Kurz dnes večer oznámil, že končí ve funkci. Politik, podezřelý v korupční kauze, uvedl, že svým odchodem chce zabránit chaosu a nestabilitě, napsal list Kronen Zeitung. Kurz navrhl, aby na jeho místo v čele rakouské vlády nastoupil ministr zahraničí Alexander Schallenberg.


Nejen Holeš neletí do Kazaně. Před duelem s Bělorusy Šilhavý povolal další tři hráče
Eurozpravy-sport | 20:25:00
Trable kouče českého fotbalového národního týmu Jaroslava Šilhavého stále neberou konce. Před pondělním dalším důležitým kvalifikačním soubojem s Běloruskem, které se odehraje v ruské Kazani. Tam totiž poletí reprezentace nejen bez univerzála Tomáše Holeše, jenž chyběl už dříve, ale i bez brankáře Aleše Mandouse a záložníka Antonína Baráka. Místo nich povolal kouč Šilhavý další nové tři jména: Davida Pavelku, Pavla Buchu a gólmana Filipa Ngyuena.


Kalousek: Prezident Zeman musí co nejdříve jmenovat Fialu premiérem. Není jiná možnost
Reflex | 20:20:00
Dnešní mimořádné povolební Reflexe Miroslava Kalouska a Marka Stoniše se odehrály v kulisách povolebního studia deníku Blesk.


Babiš skončil. Z téhle bryndy ho Zeman nevytáhne
Tiscali-zprávy | 22:22:41
Miloš Zeman se ještě může postarat o dramatickou koncovku voleb. Andreje Babiše však nezachrání.


Rakouský kancléř Sebastian Kurz končí. Nejspíš ho nahradí ministr zahraničí
Tiscali-zprávy | 20:55:46
Rakouský kancléř Sebastian Kurz dnes večer oznámil, že končí ve funkci. Politik, podezřelý v korupční kauze, uvedl, že svým odchodem chce zabránit chaosu a nestabilitě, napsal list Kronen Zeitung.


Volby vyhrála koalice Spolu, s PirSTAN mají většinu, KSČM a ČSSD pod 5 procent
Tiscali-zprávy | 20:15:27
 Koalice Spolu, která zahrnuje ODS, lidovce a TOP 09, a koalice Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) dnes podepsaly memorandum o vůli vytvořit společně většinovou vládu.


Nová vláda podle analytiků nejspíše povede k odpovědnější rozpočtové politice
Tiscali-zprávy | 20:01:40
Nová vláda, která zřejmě vzejde z parlamentních koalic, pravděpodobně povede k odpovědnější rozpočtové politice. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK.


Bartoš s Rakušanem se dohodli se Spolu. Fiala by přitom vykroužkované Piráty k vládě nepotřeboval
E15-ekonomika | 22:36:00
Opoziční koalice mají pohodlných 108 hlasů k potenciální společné vládě. Propad Pirátů a Starostů zachránila trojkoalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, která v součtu dokázala přeskočit vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše a vyhrát volby. Obě koalice se rychle dohodly na společnm postupu, smutní Piráti se čtyřmi mandáty přitom k vládě s důvěrou nejsou potřeba.


Zklamání v ČSSD. Hamáček rezignuje na post předsedy, Maláčová slíbila brzký návrat
E15-ekonomika | 21:28:00
Sociální demokracie se nedostala do sněmovny, v dolní komoře bude chybět vůbec poprvé v historii samostatné České republiky. „Mrzí mě to, nicméně je to rozhodnutí našich občanů,“ řekl krátce po ohlášení volebních výsledků předseda strany Jan Hamáček. Na post rezignuje 25. října na předsednictvu strany. Většina sociálních demokratů zatím odmítá o jménu nového předsedy spekulovat,.


Rakouský kancléř Kurz oznámil rezignaci. Obvinění z korupce nadále odmítá
E15-ekonomika | 20:47:00
Rakouský kancléř Sebastian Kurz oznámil, že končí ve funkci. Politik podezřelý v korupční kauze vysvětlil, že svým odchodem chce zabránit chaosu a nestabilitě. Kurz navrhl, aby na jeho místo v čele rakouské vlády nastoupil ministr zahraničí Alexander Schallenberg.


ČSSD zpohodlněla. Teď je příležitost, aby to znovu byla lidová strana, říká Matěj Stropnický
E15-ekonomika | 20:17:00
Sociální demokracie se poprvé v historii České republiky nedostala do dolní komory Parlamentu. V poslaneckých lavicích tak nezasedne ani Matěj Stropnický, který kandidoval na druhé pozici kandidátky ČSSD v Praze. Levicoví voliči volí premiéra Andreje Babiše, protože vidí, že se umí postavit ODS, řekl Stropnický deníku E15 bezprostředně po sečtení volebních výsledků. 


Bartoš s Rakušanem se dohodli se Spolu. Fiala by přitom vykroužkované Piráty k vládě nepotřeboval
E15-politika | 22:36:00
Opoziční koalice mají pohodlných 108 hlasů k potenciální společné vládě. Propad Pirátů a Starostů zachránila trojkoalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, která v součtu dokázala přeskočit vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše a vyhrát volby. Obě koalice se rychle dohodly na společnm postupu, smutní Piráti se čtyřmi mandáty přitom k vládě s důvěrou nejsou potřeba.


Zklamání v ČSSD. Hamáček rezignuje na post předsedy, Maláčová slíbila brzký návrat
E15-politika | 21:28:00
Sociální demokracie se nedostala do sněmovny, v dolní komoře bude chybět vůbec poprvé v historii samostatné České republiky. „Mrzí mě to, nicméně je to rozhodnutí našich občanů,“ řekl krátce po ohlášení volebních výsledků předseda strany Jan Hamáček. Na post rezignuje 25. října na předsednictvu strany. Většina sociálních demokratů zatím odmítá o jménu nového předsedy spekulovat,.


Rakouský kancléř Kurz oznámil rezignaci. Obvinění z korupce nadále odmítá
E15-politika | 20:47:00
Rakouský kancléř Sebastian Kurz oznámil, že končí ve funkci. Politik podezřelý v korupční kauze vysvětlil, že svým odchodem chce zabránit chaosu a nestabilitě. Kurz navrhl, aby na jeho místo v čele rakouské vlády nastoupil ministr zahraničí Alexander Schallenberg.


ČSSD zpohodlněla. Teď je příležitost, aby to znovu byla lidová strana, říká Matěj Stropnický
E15-politika | 20:17:00
Sociální demokracie se poprvé v historii České republiky nedostala do dolní komory Parlamentu. V poslaneckých lavicích tak nezasedne ani Matěj Stropnický, který kandidoval na druhé pozici kandidátky ČSSD v Praze. Levicoví voliči volí premiéra Andreje Babiše, protože vidí, že se umí postavit ODS, řekl Stropnický deníku E15 bezprostředně po sečtení volebních výsledků. 


Krvavě jsme zaplatili za Babišovu vládu, zní od sociálních demokratů
idnes.cz | 22:12:00
V sociální demokracii v sobotu večer zavládl smutek. „Výsledek voleb je krvavou daní za vstup sociální demokracie do vlády Andreje Babiše,“ komentoval prohru ČSSD její místopředseda Roman Onderka. Jana Maláčová měla při tiskové konferenci slzy na krajíčku.


Babiš podcenil SPOLU, amatéři Piráti, vyřízená KSČM. Experti hodnotí volby
idnes.cz | 22:12:00
Překvapivý úspěch koalice SPOLU a skutečnost, že tři strany zůstaly těsně pod pětiprocentní hranicí. V tom politologové spatřují hlavní momenty letošních voleb. „Koalice odsunuly ANO na druhou kolej, a to teď nemá žádnou šanci, že by mohlo dlouhodobě vládnout," míní politolog Ladislav Mrklas. Podle jiného odborníka, Jana Kubáčka, Česko bude mít novou vládu nejdříve na jaře 2022.


Volby plné překvapení a emocí. Vítězové a poražení očima našich fotografů
iHned.cz | 22:00:00
Změna je tady, my ji uděláme, oznámil Petr Fiala (ODS) volební vítězství koalice Spolu. Letošní volby jsou plné překvapení. ANO skončilo druhé, poprvé v historii samostatné České republiky neusednou ve sněmovně komunisté ani ČSSD a Piráti, ač měli...


Končící jihočeský poslanec SPD Rozner se chce víc věnovat rodině a kapele Argema
lidovky.cz | 22:40:00
Jihočeský poslanec SPD Miloslav Rozner, který neobhájil mandát do Sněmovny, nechce z politiky úplně odejít. Hodlá se ale víc věnovat rodině a manažerské práci pro rockovou skupinu Argema, jež příští rok oslaví 40 let. To, že ve volbách neuspěl, ho nemrzí. Váží si toho, že udržel rodinu, řekl.


Piráti poraženými voleb. Kroužkováním posílení starostové ale za svými spojenci stojí
aktuálně.cz | 23:17:58
Piráti získají pouhé čtyři poslance, dosud jich ve sněmovně měli 22.


Ceny Thálie znají vítěze. Skleněnou masku získal režisér Kačer i herečka Molavcová
aktuálně.cz | 22:40:04
Prestižní ocenění letos získalo více umělců za celoživotních mistrovství, nebyly naopak uděleny ceny za mimořádné jevištní výkony.


Kavan: Prezentace nebyla Hamáčkova silná stránka, sebereflexe v ČSSD měla přijít dřív
aktuálně.cz | 22:25:52
Strana nedokázala oslovit seniory ani mladé levicové voliče a nevyjadřovala se dostatečně srozumitelně, míní exministr zahraničí Jan Kavan.


Rakouský kancléř Kurz rezignoval. Je podezřelý z korupce
Denik.cz | 20:07:00
Rakouský kancléř Sebastian Kurz dnes večer oznámil, že končí ve funkci. Politik, podezřelý v korupční kauze, uvedl, že svým odchodem chce zabránit chaosu a nestabilitě. Kurz navrhl, aby na jeho místo v čele rakouské vlády nastoupil ministr zahraničí Alexander Schallenberg. Zelení Kurzovo oznámení uvítali a potvrdili ochotu pokračovat ve vládní koalici s lidovci, uvedla agentura APA.


Letošní Thálie patří Janžurce!
blesk | 21:50:00
Ceny Thálie se konečně vrátily opět do Národního divadla. Již 28. ročník svátku divadla probíhal trochu jinak, než bylo zvykem. Divadla nehrála, nebylo tedy koho chválit.


Přes 130 zemí včetně ČR se přelomově dohodlo na minimální podnikové dani. Česku přinese zhruba 2 mld. Kč ročně
Kurzy.cz | 23:22:13
Celkem 136 zemí a jurisdikcí, které dohromady vytváří přes 90 procent světového hrubého domácího produktu, včera uzavřelo přelomovou dohodu, jež přitvrdí boj proti daňovým rájům. Dohodly se totiž na minimální podnikové dani ve výší alespoň patnácti&hellip


09.10.2021 Voliči rozhodli o novém složení Poslanecké sněmovny
Kurzy.cz | 23:13:41
Český statistický úřad ukončil zpracování výsledků voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky přepočtem hlasů na mandáty. Volební účast dosáhla 65,43 %, v poslaneckých lavicích zasedne historicky nejvíce žen.


Pardubice: Voliči v referendu odmítli omítnutí Zelené brány
Kurzy.cz | 00:00:00
Obyvatelé Pardubic v pátek a v sobotu rozhodovali o tom, zda omítnout, nebo neomítnout historickou dominantu města, Zelenou bránu. Rozhodovat mohli v místním referendu, které se konalo současně s volbami do Poslanecké sněmovny ve všech městských volebn...


Ve volbách propadl milion hlasů, nejvíc v historii Česka
ČT24 | 23:55:32
V letošních volbách propadl více než milion hlasů. Znamená to, že preference milionu voličů nebude mít vliv na složení Poslanecké sněmovny. Propadlých hlasů je nejvíce za celou dobu samostatné České republiky.


Polovina Čechů v zahraničí volila koalici PirátiSTAN
ČT24 | 22:46:29
Češi v zahraničí nejvíce volili do sněmovny koalici PirátiSTAN, která získala polovinu všech odevzdaných hlasů. Druhá byla koalice SPOLU, tedy ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, která obdržela třetinu hlasů. Vládní hnutí ANO těsně zůstalo pod pětiprocentní hranici, ostatní kandidující strany a hnutí skončily hluboko pod ní. Češi volící v zahraničí vybírali z kandidátů v Ústeckém kraji.


Naděje pro střední Evropu, komplikace pro Turów, hodnotí české volby zahraniční média
ČT24 | 22:53:03
Hnutí ANO a premiér Andrej Babiš utrpěli nečekanou porážku a jejich šance, že budou sestavovat příští českou vládu, jsou mizivé, píší média ve Francii, Velké Británii nebo v Belgii. Evropský tisk si také všímá konce sociální demokracie a komunistů v české Poslanecké sněmovně, v obou případech po desetiletích. V komentářích polských médií se objevují obavy, že výsledek voleb zkomplikuje řešení sporu ohledně Dolu Turów. Slovenský tisk považuje situaci v Česku za naději pro střední Evropu.


„Sociální demokracii do sněmovny dovedu,“ sliboval Hamáček. Nestalo se, strana zažila historický pád
ČT24 | 22:39:56
Česká strana sociálně demokratická nezískala ani pět procent hlasů, a nebude tak po letošních volbách v Poslanecké sněmovně. Nejstarší česká levicová strana, která byla v dolní komoře více než tři dekády, navázala na sérii neúspěchů z posledních let. Společně s neúspěchem KSČM tak dochází k proměně politické mapy v České republice, ve sněmovně nebude zastoupena žádná z tradičních levicových stran. 


Nedivil bych se, kdyby koalice utvořily vládu jen na určitou dobu, třeba než skončí Zeman
Respekt | 23:00:26
S politologem Jiřím Pehem o výsledcích voleb, možných scénářích a překvapeních


Sebastian Kurz přišel o dokonalý politický make-up i post kancléře
Respekt | 22:59:36
Rezignoval kvůli podezření, že si za peníze ministerstva financí kupoval lepší veřejný obraz. Vinu však odmítá


Ve štábu vítězné koalice Spolu
Respekt | 22:55:27
[image id="200243296"] [image id="200243297"] [image id="200243298"] [image id="200243300"] [image id="200243301"] [image id="200243302"] [image id="200243304"] [image id="200243305"] [image id="200243306"] [image id="200243308"] [image id="200243309"] [image id="200243310"] [image id="200243311"] …


OBRAZEM: Ve volebním štábu ANO nechybělo předsednictvo hnutí
Eurozpravy-domácí | 23:47:00
Za skvělý výsledek označil zisk hnutí ANO ve sněmovních volbách jeho předseda a premiér Andrej Babiš. Nepočítal ale s tím, že ANO prohraje. Pogratuloval předsedovi ODS a lídrovi vítězné koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) Petru Fialovi.


Spolu bude mít méně křesel než ANO. Do Sněmovny se vrací necelá polovina poslanců
Eurozpravy-domácí | 23:27:00
Koalice Spolu, která ve sněmovních volbách získala nejvíce hlasů, bude mít podle propočtů ČTK ve Sněmovně 71 křesel, druhé ANO obsadí díky změně pravidla přepočtu hlasů 72 křesel a třetí PirSTAN 37 mandátů. SPD získala 20 křesel. Jiné strany se do Sněmovny nedostaly.


V zahraničí lidé nejvíce volili do Sněmovny koalici Pirátů se Starosty
Eurozpravy-domácí | 23:17:00
Češi v zahraničí nejvíce volili do Sněmovny koalici Pirátů se Starosty, která získala polovinu všech odevzdaných hlasů. Druhá byla koalice Spolu, tedy ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, která obdržela třetinu hlasů. Vládní hnutí ANO těsně zůstalo pod pětiprocentní hranici, ostatní kandidující strany a hnutí skončily hluboko pod ní. Výsledky byly dnes zveřejněny na volebním webu.


Letošní volby do Sněmovny přitáhly k volebním urnám o 320.000 voličů víc než předchozí
Eurozpravy-domácí | 23:14:00
Letošní volby do Sněmovny přitáhly k volebním urnám 65,4 procenta voličů. Proti předchozím volbám v roce 2017 jich přišlo zhruba o 320.000 víc a odevzdali přes 5,37 milionu platných hlasů. Letos je to třetí nejvyšší účast ve sněmovních volbách.


Kecy & politika: Babiš jde od válu a komunisté do pekla
Reflex | 23:05:00
Jaká je interpretace letošních výsledků sněmovních voleb? Šlo o protest středostavovských vrstev proti Andreji Babišovi a jeho světu. Produktivní vrstvy společnosti prostě zatáhly za záchrannou brzdu, zmobilizovaly se a daly Andreji Babišovi stopku.


V nové sněmovně zasedne čtvrtina žen, nejvíc v novodobých dějinách
ČT24 | 23:58:03
Čtvrtinu nové Poslanecké sněmovny by měly tvořit ženy. Dvacet poslankyň by mělo zastupovat hnutí ANO, třináct koalici PirátiSTAN, dvanáct SPOLU a pět SPD. Podle občanské iniciativy Zakroužkuj ženu novým poslankyním pomohly hlavně preferenční hlasy, dvanáct z nich by se bez nich do sněmovny vůbec nedostalo.


Výsledky voleb na zastupitelských úřadech České republiky ve Spojeném království
Kurzy.cz | 23:29:00
V celkovém součtů bylo na obou zastupitelských úřadech České republiky ve Spojeném království odevzdáno 1330 platných hlasů, nejvíce zeReturn to top