Celkem 139909 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 13.10.2021


Nejčastější provozní problémy tenzometrických snímačů zatížení
eStav.cz | 00:00:30
Tenzometrické snímače zatížení jsou velmi specifická a přesná zařízení. I u nich se ale mohou vyskytnout provozní problémy. Proto je dobré vědět, s čím se můžete setkat a jak problémům předcházet.


Jak na automatickou údržbu filtrů na pitnou vodu?
eStav.cz | 00:00:30
Pokud máte doma filtr na vodu, jistě víte, že je potřeba jej pravidelně čistit proplachem. V případě moderních filtrů s funkcí automatického proplachu se ovšem o údržbu vůbec nemusíte starat.


Růst cen elektřiny a plynu zrychluje. Jak dnes měnit dodavatele energie?
eStav.cz | 00:00:30
Růst cen elektřiny i plynu zrychluje. Levná energie už není. Co dnes můžeme nazývat dobrou cenou elektřiny a plynu? A co zákazníkům doporučuje analytik cen energií Jan Schindler?


Logování v PHP: možnosti výstupů logování zajišťovaných handlery
Root.cz | 00:00:10
Ve druhém článku si ukážeme poměrně podrobně možnosti výstupů logování zajišťovaných handlery. Tyto možnosti jsou vcelku rozsáhlé a evidentně reagují na reálnou poptávku takřka „ze života“.


Softwarová sklizeň (13. 10. 2021)
Root.cz | 00:00:05
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si přidáme anotace k obrázkům, zvýšíme si výdrž baterie u notebooku, proměníme skripty z Pythonu ve webové aplikace a stáhneme si informace z chytrých hodinek.


Farářka o StarDance: Myslela jsem, že to nezvládnu. Tanec je příliš intimní
revue.idnes.cz | 01:00:06
Farářka Martina Viktorie Kopecká (35) se účastní jako soutěžící nové řady StarDance. V rozhovoru pro iDNES.cz promluvila otevřeně o intimitě, práci, zpovědích i osobních setkáních s papežem Františkem. O něm tvrdí, že ji zbavil předsudků o katolících.


Pracujete v těchto odvětvích? Možná vám hrozí potíže se žílami
blesk | 01:00:10
Můžete mít štíhlé, hezky tvarované nohy, ale pokud budou protkané metličkami a křečovými žilami, ukazovat je nejspíš nebudete. Nejste v tom sami. Podle posledních průzkumů trpí chronickým žilním onemocněním 34 % populace do 40 let a 44 % do 60 let. Existuje mnoho faktorů, které projevy této nemoci ovlivňují. Věděli jste, že jedním z nich je například i zaměstnání? Jak rizikové je to vaše?


Škoda přestala vyrábět i objednávat karoq. Aut ubývá, mizí i skladovky
Auto-iDNES.cz | 01:00:12
Omezování výroby kvůli nedostatku čipů způsobuje čím dál viditelnější úbytek aut na trhu. Leasingové společnost kvůli tomu musí dokonce rušit už uzavřené obchody, výrazně se snižuje i nabídka skladových vozů.


Test obutí do sněhu: čínské pneumatiky propadly, nezvládly zimní disciplíny
Auto-iDNES.cz | 01:00:12
Tradiční test zimních pneumatik v podání evropských autoklubů v čele s německým ADAC nově otestoval přes 30 modelů pneumatik v rozměrech 195/65 R15 a 225/50 R17.


Šéf Renaultu: Skutečným problémem elektromobility bude nedostatek surovin
Auto-iDNES.cz | 01:00:12
Luca de Meo patří k výrazným manažerům světového autoprůmyslu. Po kariéře v koncernech Fiat a Volkswagen, kde hrál roli korunního prince, dostal příležitost vést významnou automobilku z Francie. Už déle než rok stojí v čele Renaultu. Exkluzivní rozhovor poskytl českému zástupci v mezinárodní porotě AutoBest Vladimíru Rybeckému.


Jsou bez práce, ale nedobrovolně. Vzdát to nechtějí, vyplývá z analýzy
Finance-iDNES.cz | 01:00:20
Nezaměstnanost je v Česku nízká. Na konci září bylo bez práce jen 3,5 % lidí. Na trhu práce bylo přitom téměř 358 tisíc volných pracovních pozic. Z 262 tisíc uchazečů o novou pracovní příležitost, které eviduje Úřad práce, však bylo téměř 95 tisíc lidí ve věku 50+.


Váš životopis bude možná číst robot. Jak na to, aby vás hned nevyřadil
Finance-iDNES.cz | 01:00:20
Se školními znalostmi o tom, jak má vypadat CV, už nevystačíme. Zvlášť když je nepročítá zkušený personalista, který se na leccos doptá, ale robot. Ten hledá ta správná slova, díky nimž vás pošle do dalšího kola, nebo ne.


Na chytré farmě se urodí víc. Startup radí zemědělcům, jak využívat data
idnes.cz | 02:00:04
Zemědělství je vcelku konzervativní obor, digitalizace do něj proniká pomalu. Sice už existují stroje, které se pohybují na centimetr přesně, na pole pronikají traktory bez řidiče, ale řadu věci dělají zemědělci stále postaru. Firma CleverFarm to chce změnit. S využitím dat jim chce ukázat cestu, jak co nejlépe snižovat náklady, aniž by utrpěla výsledná produkce.


Doba vymetání ministerstev přichází. Čistky čekají nejen finanční správu
idnes.cz | 02:00:04
Když v létě vláda Andreje Babiše vybrala na post nejvyššího státního zástupce někdejšího armádního prokurátora Igora Stříže, sklidila za to od tehdejší opozice kritiku. Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová rovnou slíbila: „Po volbách ho odvoláme.“ Stříž však není rozhodně jediný, kdo se musí obávat o svůj post. Nová vláda si pochopitelně bude chtít na klíčová místa dosadit své lidi.


Jak Čína ztratila Austrálii. Místo restartu vztahů došlo na jaderné ponorky
idnes.cz | 02:00:04
V roce 2012 australská vláda začínala novou éru vztahů s Čínou: Ve školách se jako volitelný jazyk měla nabízet mandarínská čínština, prezident Si Ťin-pching měl projev v parlamentu v Canbeře a oba státy začínaly připravovat velkou obchodní dohodu. Místo toho Austrálie kvůli narůstající nejistotě v regionu nakoupila ponorky na jaderný pohon. Co se stalo?


Jsou bez práce, ale nedobrovolně. Vzdát to nechtějí, vyplývá z analýzy
idnes.cz | 02:00:04
Nezaměstnanost je v Česku nízká. Na konci září bylo bez práce jen 3,5 % lidí. Na trhu práce bylo přitom téměř 358 tisíc volných pracovních pozic. Z 262 tisíc uchazečů o novou pracovní příležitost, které eviduje Úřad práce, však bylo téměř 95 tisíc lidí ve věku 50+.


Ceny potravin se dosud držely. Teď ale přijde zdražovací skok
idnes.cz | 02:00:04
Zrychlující inflace se odráží v cenách prakticky všeho zboží i služeb. Ze srovnání cen potravin v modelovém nákupním košíku, které provedla redakce iDNES.cz, však vyplývá, že se vyšším výdajům za jídlo dalo v supermarketech dosud ještě vyhnout. S tím je teď nejspíš konec. Kvůli suchu a mrazům v Brazílii zdražuje káva, klimatické změny zase nesvědčí pšenici a kukuřici, ze kterých se vyrábějí cereálie.


Váš životopis bude možná číst robot. Jak na to, aby vás hned nevyřadil
idnes.cz | 02:00:04
Se školními znalostmi o tom, jak má vypadat CV, už nevystačíme. Zvlášť když je nepročítá zkušený personalista, který se na leccos doptá, ale robot. Ten hledá ta správná slova, díky nimž vás pošle do dalšího kola, nebo ne.


Zelená je tráva, fotbal to je politika a byznys aneb Proč autoritářské režimy skupují týmy Premier League
iHned.cz | 02:00:06
Manchester City, Chelsea, Newcastle United. Stále více fotbalových klubů britské Premier League vlastní lidé napojení na autoritářské režimy. Poslední jmenovaný se do této kategorie přiřadil minulý týden, když ho za 305 milionů liber (přes devět...


Valovi chtějí na Žižkově jen dlouhodobé nájemníky. V Domě Radost, kde dřív sídlily odbory, vznikne bydlení pro studenty
iHned.cz | 02:00:06
Miliardová proměna někdejšího sídla odborových svazů na pražském Žižkově bude vypadat jinak, než se dosud plánovalo. Rodina Valových, která nemovitost nyní známou jako Dům Radost vlastní, upustila od plánu kombinovat v ní byty pro krátkodobé a...


Finanční trhy (13. 10. 2021)
iHned.cz | 02:00:06
Miliardová proměna někdejšího sídla odborových svazů na pražském Žižkově bude vypadat jinak, než se dosud plánovalo. Rodina Valových, která nemovitost nyní známou jako Dům Radost vlastní, upustila od plánu kombinovat v ní byty pro krátkodobé a...\n


Měď, hliník i americká ropa jsou nejdražší za poslední roky. Přečtěte si, jak se to dotkne vaší peněženky
iHned.cz | 02:00:06
Historicky nejdražší cín, hliník nejdražší za posledních zhruba třináct let nebo například americká ropa nejdražší téměř za sedm let. Ceny komodit v posledních dnech prudce rostou a podle ukazatele Bloomberg Commodity Spot Index se dokonce dostaly...


NÁZOR: Severokorejská hrozba sílí. Na místě jsou rázná opatření, soudí analytik
Eurozpravy-zahraniční | 00:01:00
Severokorejský raketový program postupuje, varuje Richard Weitz, analytik z think tanku Hudson Institute. V komentáři pro server National Interest upozorňuje, že za uplynulý měsíc provokace Pchjongjangu zahrnovaly představení nových, obtížně detekovatelných střel s plochou dráhou letu, mobilních kolejových odpalovacích zařízení, vlastního tekutého raketového paliva i prototypu hypersonického kluzáku.


Proč si vybrat sálavé infratopení?
eStav.cz | 03:00:00
Infratopení je v současnosti stále oblíbenějším zdrojem tepla. Svou oblibu si ovšem nezískalo jen tak. Pojďme tedy zjistit, za co vděčí své popularitě.


Evropská unie, změny daní, manželství pro všechny a jádro mohou zkomplikovat jednání o nové vládě
lidovky.cz | 05:00:00
Opar povolební euforie střídá atmosféra napětí ve vyjednávacích místnostech. Dneškem začínají schůzky, na nichž si mají koalice Spolu a PirSTAN vyjasnit, na jakém programu by měla stát jejich případná vládní spolupráce. Jenže již náhled do programových prohlášení obou koalic ukazuje, že vyjednavači mohou narazit.


Hrad se vyjádří k sestavování vlády, koalice projednají harmonogram a kapitán Kirk se podívá do vesmíru
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Pošleme vám více plynu, slíbil Putin. Ideálně prý přes Nord Stream 2, je levnější než ukrajinská cesta
lidovky.cz | 05:00:00
Putinův příslib zvýšení dodávek ruského plynu pro Evropu srazil rekordní ceny jen dočasně. Moskva tlačí na dlouhodobé smlouvy a hlavně na využití nového plynovodu Nord Stream 2.


Jak nevěštit z voleb. Nová česká vláda nezmění strany barikády
lidovky.cz | 05:00:00
Nic neláká tolik jako interpretace výsledků voleb, zvláště když se na pověření k vládě dlouho čeká. Z médií či od expertů se tak dovídáme leccos.


ANO je na cestě do opozice. Babiš i vítězné koalice čekají na prohlášení Hradu
aktuálně.cz | 05:30:00
Počítáme s tím, že budeme v opozici, uvedl místopředseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Otázkou je, co udělá Andrej Babiš.


Most přes Dyji šel k zemi. Uzavírka Drnholecké potrápí až do května
Denik.cz | 05:58:00
Hluk vystřídalo absolutní ticho. Poté, co jim téměř rok z důvodu vedení objízdné trasy kvůli uzavírce mostu přes Nové Mlýny dennodenně projížděly pod okny tisíce aut, je nyní příjezdová silnice od Dobrého Pole do Drnholce na Břeclavsku cestou duchů.


Smrt studenta v Macoše: Šokuje mě nechuť ji vyšetřit, říká badatel Fránek
Denik.cz | 05:50:00
Deset let. Zhruba tak dlouho se advokát Vilém Fránek z Rájce-Jestřebí na Blanensku zabývá okolnostmi tragického osudu studenta Pavla Švandy. Jeho mrtvé tělo bylo v říjnu 1981 nalezeno na dně propasti Macocha v Moravském krasu.


OBRAZEM: Broumovské kostely míří do českého seznamu kulturních památek
Denik.cz | 05:33:00
Zatímco kostel svatého archanděla Michaela ve Vernéřovicích na Broumovsku září do okolí novotou, tak jen o kousek dál, v pět kilometrů vzdáleném Vižnově, je na zdejší svatostánek zasvěcený svaté Anně žalostný pohled. Dělníci sice nyní pracují na obnově zdejší střechy, ale jinak je kostel oprýskaný a okenice zvonice drží na svém místě jen z boží vůle. I u této sakrální stavby se však zdá se blýská na lepší časy. Ministerstvo kultury ji totiž do konce roku, společně s dalšími desíti zdejšími kostely, plánuje vyhlásit národní kulturní památkou.


Bývalý významný člen FBI se rozhodl být řidičem, vozí děti školním autobusem
Denik.cz | 05:30:00
Více než polovina amerických školních distriktů hlásí „výrazný nedostatek“ řidičů školních autobusů. V okrese Chesterfield ve státě Virginie se však jeden místní důchodce rozhodl pomoci. Jeho předchozím povoláním však byla vysoká pozice v americké FBI.


Scénárista Kukaček i Ordinace Jan Coufal dostane cenu od své Telče
Denik.cz | 05:21:00
V porodnici ho vyměnili a v dospělosti o tom natočil seriál. Úspěšný scenárista Jan Coufal dostane přesně za týden Cenu města Telče za reprezentaci města.


Litevský premiér Andrius Kubilius: Problémy s plynem. Rusko vydírá Unii
Denik.cz | 05:05:00
Litevský expremiér a europoslanec Evropské lidové strany Andrius Kubilius považuje příliv iráckých a dalších migrantů z Běloruska za součást hybridní války.Vy jste byl premiérem Litvyi v době finanční krize. Zvládla Unie tu covidovou lépe?


Krvavá bitva u Borodina: Hitler se při tažení na Moskvu inspiroval Napoleonem
Denik.cz | 05:00:00
Pod pojmem bitva u Borodina si většina lidí vybaví slavný střet mezi ruskými a napoleonskými vojáky z roku 1812. Ale na Borodinském poli se střetla vojska i později. Konkrétně před 80 lety, kdy se armády německé třetí říše pokoušely dobýt Moskvu. 


Týrání sousedů. Muž v Novém Jičíně skladuje hromady odpadů, pokuty mu nevadí
Denik.cz | 05:00:00
/FOTOGALERIE/ Všechno se může hodit, říká si zřejmě majitel domu a nedaleké zahrady v Žižkově ulici v Novém Jičíně. Výsledkem jsou neskutečné hromady odpadu, které již léta obtěžují nejen lidi v ulici. Jedna obrovská hromada různých věcí se kupí v zahradě vedle bytového domu.


StarDance je zpět. S novým choreografem i poctou Suchému
Denik.cz | 04:55:00
Nová dekáda nablýskané show České televize StarDance se blíží. Její jedenáctý ročník a s ním deset nových osobností a zkušených tanečníků poprvé vlétne na taneční parket již v sobotu 16. října ve 20.10 hodin. Co všechno přinese a na co se můžeme těšit?


Zelená je tráva, fotbal to je politika a byznys aneb Proč autoritářské režimy skupují týmy Premier League
Hospodářské noviny | 07:00:13
Manchester City, Chelsea, Newcastle United. Stále více fotbalových klubů britské Premier League vlastní lidé napojení na autoritářské režimy. Poslední jmenovaný se do této kategorie přiřadil minulý týden, když ho za 305 milionů liber (přes devět...


Valovi chtějí na Žižkově jen dlouhodobé nájemníky. V Domě Radost, kde dřív sídlily odbory, vznikne bydlení pro studenty
Hospodářské noviny | 07:00:13
Miliardová proměna někdejšího sídla odborových svazů na pražském Žižkově bude vypadat jinak, než se dosud plánovalo. Rodina Valových, která nemovitost nyní známou jako Dům Radost vlastní, upustila od plánu kombinovat v ní byty pro krátkodobé a...


Finanční trhy (13. 10. 2021)
Hospodářské noviny | 07:00:13
Miliardová proměna někdejšího sídla odborových svazů na pražském Žižkově bude vypadat jinak, než se dosud plánovalo. Rodina Valových, která nemovitost nyní známou jako Dům Radost vlastní, upustila od plánu kombinovat v ní byty pro krátkodobé a...\n


Měď, hliník i americká ropa jsou nejdražší za poslední roky. Přečtěte si, jak se to dotkne vaší peněženky
Hospodářské noviny | 07:00:13
Historicky nejdražší cín, hliník nejdražší za posledních zhruba třináct let nebo například americká ropa nejdražší téměř za sedm let. Ceny komodit v posledních dnech prudce rostou a podle ukazatele Bloomberg Commodity Spot Index se dokonce dostaly...


Začíná lhůta pro zpochybnění sněmovních voleb u Nejvyššího správního soudu
ČT24 | 05:54:41
Lidé mohou od středy zpochybnit průběh a výsledky voleb do sněmovny. Stížnosti by Nejvyššímu správnímu soudu měli poslat do pátku 22. října do 16:00. Zatím se neobjevily informace o tom, že by například některá z neúspěšných stran chtěla letošní volby poslanců napadnout.


Počasí: V Česku napadl první letošní sníh. Dříve než loni
Eurozpravy-domácí | 06:30:00
Vrchol nejvyšší české hory Sněžky v úterý pokryl poprašek sněhu. Jde o první letošní sněžení.


Počasí: V Česku napadl první letošní sníh. Dříve než loni
Eurozpravy-počasí | 06:30:00
Vrchol nejvyšší české hory Sněžky v úterý pokryl poprašek sněhu. Jde o první letošní sněžení.


Saúdská Arábie se nedávno otevřela světu. Čím může návštěvníky překvapit? Zdaleka nejen to se dozvíte v říjnovém vydání Lidé a Země
Reflex | 06:15:00
Nastávající podzim přímo vybízí k večernímu uvelebení s časopisem v ruce. Tentokrát s námi můžete virtuálně cestovat po Evropě, Asii, Africe a Jižní Americe.


Havlíček: Babiš by měl kandidovat na prezidenta, jsem srdcař a pro ANO se obětuju, do vlády se vrátíme
Reflex | 06:00:00
Vstoupil jsem teď do hnutí ANO, jsem srdcař a chci se za něj obětovat, říká vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu, ministr dopravy a nově zvolený poslanec Karel Havlíček. Premiér Babiš by podle něj měl kandidovat na prezidenta. Má prý velkou šanci vyhrát. Pak se můžou objevit noví lídři, kteří ANO povedou do voleb. Havlíček věří, že ANO příští volby vyhraje a do vlády se vrátí. Teď je smířen s opozicí, kde chce mimo jiné akcentovat sociální témata.


Bankovní identitu používá milion lidí, v budoucnu umožní i vstup do registrů, říká Marek Růžička
E15-ekonomika | 06:30:00
Bankovní identita se rozjíždí naplno a už ji využívá milion lidí. Jaký benefit může mít pro český byznys? A jak nakládá Bankovní identita s daty uživatelů? O tom v dalším díle E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s výkonným ředitelem Bankovní identity Markem Růžičkou.


Robert Malecký: Zvířetník je opět v plném proudu. Babiš uznal svou porážku
E15-ekonomika | 06:00:00
V novinářském slangu se mu říká zvířetník a jeho chvíle přichází vždy nejpozději hodinu po oznámení výsledků voleb. Řeč je o tablu budoucích ministrů, chcete-li o spekulacích, kdo by za kterou stranu mohl usednout na které ministerstvo, jaká bude parita zastoupení jednotlivých stran, kolik ministerstev se případně vytvoří nebo zase zruší. Tato oblíbená kratochvíle novinářů má navíc to kouzlo, že ji strany využívají k vypouštění balonků, aby tak samotné vyjednávání ovlivnily na jednu či na druhou stranu. Prostě legrace.


Brusel chystá zásah proti drahým energiím. Ve hře je i seškrtání DPH na nulu
E15-ekonomika | 05:00:00
Evropská komise má dnes představit balíček opatření, která by pomohla zkrotit rekordní ceny energií. Mezi zvažovanými nástroji jsou podle analytiků společné nákupy plynu či vybudování společných plynových zásobníků. Ve hře je údajně i podpora snížení či rovnou zrušení DPH na energie.


Bankovní identitu používá milion lidí, v budoucnu umožní i vstup do registrů, říká Marek Růžička
E15-politika | 06:30:00
Bankovní identita se rozjíždí naplno a už ji využívá milion lidí. Jaký benefit může mít pro český byznys? A jak nakládá Bankovní identita s daty uživatelů? O tom v dalším díle E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s výkonným ředitelem Bankovní identity Markem Růžičkou.


Robert Malecký: Zvířetník je opět v plném proudu. Babiš uznal svou porážku
E15-politika | 06:00:00
V novinářském slangu se mu říká zvířetník a jeho chvíle přichází vždy nejpozději hodinu po oznámení výsledků voleb. Řeč je o tablu budoucích ministrů, chcete-li o spekulacích, kdo by za kterou stranu mohl usednout na které ministerstvo, jaká bude parita zastoupení jednotlivých stran, kolik ministerstev se případně vytvoří nebo zase zruší. Tato oblíbená kratochvíle novinářů má navíc to kouzlo, že ji strany využívají k vypouštění balonků, aby tak samotné vyjednávání ovlivnily na jednu či na druhou stranu. Prostě legrace.


Brusel chystá zásah proti drahým energiím. Ve hře je i seškrtání DPH na nulu
E15-politika | 05:00:00
Evropská komise má dnes představit balíček opatření, která by pomohla zkrotit rekordní ceny energií. Mezi zvažovanými nástroji jsou podle analytiků společné nákupy plynu či vybudování společných plynových zásobníků. Ve hře je údajně i podpora snížení či rovnou zrušení DPH na energie.


Tropická bouře Pamela směřuje na Mexiko
Slunečno.cz | 03:08:00
Obyvatelé západního pobřeží Mexika se připravují na středeční úder bouře Pamela, kterou momentálně doprovází větry vanoucí rychlostí 110 kilometrů za hodinu. Bouře by měla dorazit v ranních hodinách a existují obavy, že před vstupem na pevninu opět nabere na síle. V důsledku přicházející tropické bouře Pamela už během úterý západní pobřeží Mexika zasáhly přívalové deště. V úterý večer se rychlost větru v nárazech pohybovala kolem 130...


Tether jako obvyklý podezřelý a záhada za 68 miliard dolarů
lupa.cz | 06:30:01
Tether je přes svoji dlouhodobě kontroverzní pověst nejpoužívanější stablecoin, který má poměrně dramatickou historii. Situace kolem Tetheru letos v červenci vyeskalovala natolik, že jej začala řešit i Janet Yellen s šéfem americké SEC. Jeho nejnovější kapitola se začala psát teď na podzim.


Nebýt Zemana, vláda by mohla vzniknout rychle, míní politolog Mlejnek
idnes.cz | 07:30:00
Ve středu začíná vyjednávání koalic Spolu a PirSTAN o nové vládě. Za normálních okolností by podle politologa Josefa Mlejnka byla vláda a Sněmovna zformovaná rychle a nebyl by důvod otálet. Jak však v rozhovoru pro iDNES.cz podotýká, v Česku je nyní klíčovou otázkou, co při vyjednávání udělá prezident Miloš Zeman.


Rusko vyzkouší Sputnik V jako nosní sprej. Stále nezvládá počty nakažených
idnes.cz | 06:58:00
Rusko zahájí testování své vakcíny Sputnik V proti nemoci covid-19 ve formě nosního spreje. Očkování bude podáváno dospělým dobrovolníkům, uvádí státní dokument zveřejněný v úterý. Týž den země ohlásila rekordních 973 nových úmrtí pacientů s covidem-19 za den.


Boeing nadále zaostává za Airbusem. Letos dodal o polovinu letadel méně
idnes.cz | 06:40:00
Americký výrobce letadel Boeing v dodávkách letadel nadále výrazně zaostává za svým evropským konkurentem Airbus. Za devět měsíců letošního roku dodal Boeing svým zákazníkům 241 letadel, dodávky Airbusu však činily až 424 letadel. Uvedla to agentura DPA s odvoláním na prohlášení obou společností.


USA schválily zvýšení dluhového stropu, vyhnou se platební neschopnosti
idnes.cz | 06:31:00
Americká Sněmovna reprezentantů v úterý schválila zákon, který vládě prodlužuje možnost půjčovat si finanční prostředky. Minulý týden normu odsouhlasil Senát a podepsat ji musí ještě prezident Joe Biden. Spojeným státům by se tak mělo podařit vyhnout platební neschopnosti.


Lídři budou jednat o šéfovi Sněmovny, Bartoš chce ministra pro digitalizaci
idnes.cz | 06:13:00
Jednání o vedení Sněmovny a možné vládě pětikoalice zahájí dopoledne jednání koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) s koalicí Pirátů a hnutí STAN. „Nejprve se budeme bavit o programu, až potom o personálním složení vlády,“ říká lídr koalice Spolu a kandidát na premiéra. „Chceme respektovat poměrné zastoupení ve Sněmovně,“ prohlásil také Fiala.


Telefon Xiaomi 11T Pro se nabíjí rychlostí blesku a v testu ukázal skvělou výdrž i parádní displej. Ale...
iHned.cz | 07:50:00
Začínat recenzi tím, že testovaný produkt není dokonalý, není nejlepší strategie. Proč číst o telefonu, který má nedostatky, když se výrobci mohou přetrhnout v tom, kdo nabídne „dokonalý“ mobil? Faktem ale je, že telefon, který nemá...


Michálek: Výsledek Pirátů? Bolí mě to, je tam i naštvání, kampaň naprosto selhala
iHned.cz | 07:19:00
Prošli jsme si šokem, výsledek 15 procent nás velmi zklamal. Zklamal nás i průběh kampaně. Za ty čtyři roky jsme dělali výbornou práci, hodně mě bolí, že jsme přišli o tolik kolegů, říká poslanec za Piráty Jakub Michálek. Je tam smutek, je tam...


Ranní brífink Jaroslava Maška: Kontejnerová bitva o Londýn. Výpadky už jsou i v potravinách, říká zpravodajka HN
iHned.cz | 06:59:00
Padesát tisíc kontejnerů se zaseklo v největším britském přístavu Felixstowe – a některé benzinky jsou stále zavřené. Problémy se zásobováním má Británie především kvůli chybějícím řidičům náklaďáků. „Už to začíná být vidět i na pultech...


Fascinující fotky skalních měst. Vypadají jako z jiného světa, hrála i ve Star Wars
bleskove.cz | 06:00:53
Skalní města z celého světa, která jsou stará stovky let, ukazují odvahu i zkušenosti stavitelů. Podívejte se.


Na horách už napadlo, kdy začne sněžit i v nižších polohách? Sledujte radar Blesku
blesk | 07:35:00
Česko má za sebou první letošní podzimní sněžení v horských oblastech. Sněhové vločky se na vrcholcích Krkonoš a Jeseníků vyskytly během noci na úterý, v úterý hranice sněžení klesala na horách do nadmořské výšky 800 metrů nad mořem. Se sněžením se v horských oblastech budeme setkávat až do konce pracovního týdne. Sněžení přináší studené a vlhké severozápadní proudění. Ochladilo se nejen v nižších polohách, ale ve středu se bude teplota v hladině 850 hPa, tedy ve výšce kolem 1500 metrů nad mořem, pohybovat na celém území pod bodem mrazu - kolem -2 °C. Kdy začne sněžit v nížinách?


Superman po více než 80 letech: Stal se z něj bisexuál!
blesk | 07:20:00
Po více než 80 let, kdy se postava Supermana objevovala v komiksových sešitech a na filmových plátnech, platilo, že jeho životní láskou byla reportérka Lois Laneová. Tomu je ale konec. V nadcházejícím vydání se Muž z oceli stane… bisexuálem!


Babišův nápad rezonuje i v Bruselu. Kvůli rostoucím cenám energií radí státům snížit DPH
blesk | 06:55:00
Seznam kroků, jimiž mohou členské státy Evropské unie snižovat dopad divoce rostoucích cen energií na své obyvatele, dnes zveřejní Evropská komise. Spíše než o zásadní návrhy, jako je reforma trhu s elektřinou nebo regulace cen emisních povolenek, o nichž hovoří některé členské země včetně Česka, však podle unijních činitelů půjde spíše o dočasná opatření. Komise chce unijním státům představit seznam doporučení, jak případnými úpravami daní či dotováním cen neporušit přísná konkurenční pravidla EU.


Sluneční králové se vrací do Egypta: Artefakty za miliardu odcestovaly z Národního muzea do Káhiry a Gízy
blesk | 06:45:00
Kdysi by egyptského faraona asi nikdy nenapadlo, že se jeho předměty jednou ocitnou v srdci Evropy a budou si je prohlížet davy návštěvníků. Celých 216 dní byly v Národním muzeu v rámci světové výstavy Sluneční králové k vidění vzácné artefakty staré několik tisíc let. Za více než rok je vidělo téměř 120 000 návštěvníků. V úerý večer vyrazily exponáty na dlouhou cestu zpět do muzeí, odkud pocházejí.


Influencerka (25) v sedmnácti vyhrála v loterii desítky milionů: Peníze jí prý zničily život!
blesk | 05:37:00
Neuvěřitelné štěstí ve hře měla Jane Parková z Edinburghu. Jako sedmnáctiletá vyhrála jackpot jeden milion liber, což je v přepočtu zhruba 30 milionů Kč. Rázem se jí změnil život a dnes pětadvacetiletá blondýnka si užívá luxusu! Lockdown se rozhodla strávit ve slunných Spojených arabských emirátech, kde se obklopila přepychem.


Byla auta jen pro nabubřelé zbohatlíky? Výstava v Technickém muzeu představí meziválečný automobilový sport
blesk | 05:20:00
Národní technické muzeum zahájilo výstavu s názvem Vavříny s vůní benzínu. Výstava představí historii meziválečného československého automobilového sportu a jeho význam v životě československé společnosti. Atmosféru závodního prostředí vykreslí kromě 24 historických automobilů i autentické filmové záběry na několika monitorech a také figuríny v dobových kostýmech představující diváckou veřejnost, fotografy, kameramany nebo četníky, kteří na závody dohlíželi. Výstava potrvá do 1. května 2022.


„Genocida horší než od nacistů, Čína má i digitální technologie,“ říká exilový šéf Ujgurů
blesk | 05:17:00
„Čína na Ujgurech páchá genocidu, je to horší než holokaust. Za války se také o všem nevědělo, teprve vše vyjde najevo,“ říká pro Blesk Zprávy Dolkun Isa, předseda Světového ujgurského kongresu. Z Východního Turkestánu neboli Autonomní oblasti Sin-ťiang podle něj Peking udělal jedno velké vězení. Proto Ujguři vyzývají demokratické země k bojkotu olympiády v Pekingu. Isa a jeho kolegyně z exilové organizace, Zumretay Arkinová, se s Blesk Zprávami na pražské konferenci Forum 2000 bavili o koncentračních táborech v Číně, propagandě proti muslimům i dalajlamovi.


Ordinace praktiků plní lidé s virózami: Mají letos Češi zájem o očkování proti chřipce?
blesk | 05:00:00
V ordinacích praktických lékařů odstartovalo očkování proti chřipce. Někteří lékaři hlásí, že zájem je srovnatelný s loňským rokem, kdy byla o vakcíny rvačka, jinde srovnávají situaci s léty před pandemií. Jako tradičně mají o očkování zájem zejména senioři, chronicky nemocní lidé, ale zájem ve větších městech jeví i třicátníci. Lékaři se shodují na tom, že přibývá v tomto období viróz, někde až o 150 %. Zároveň se už lidé chtějí očkovat v ordinacích proti covidu-19, ale praktici stále čekají na vakcíny od firmy Pfizer/BioNtech.


Otevřené techno kluby a důraz na neočkované: Jak Německo prochází druhým podzimem s covidem
blesk | 05:00:00
Německá nálada kolísá mezi postojem, že je pandemie koronaviru téměř u konce, a strachem z nové vlny, která by mohla udeřit na podzim a v zimě. Důraz je kladen zejména na dvě skupiny – neočkované děti a dospělé, píše Deutsche Welle.


Expert na přežití o zachráněné Julince (8): Nečekal jsem to, je to až neuvěřitelné!
blesk | 05:00:00
Překvapila i zkušeného experta! Julia Sleegersová (8) z Německa, která se ztratila své rodině v neděli v podvečer v okolí Čerchova na Domažlicku, byla včera objevena živá hajným u České studánky. Blesk.cz vyzpovídal Amara Ibrahima, jenž v blízkém okolí kritické lokality pořádá kurzy přežití v extrémních podmínkách.


Nejžhavější focení Megan Foxové s přítelem: Nahá míří zbraní do jeho slabin!
blesk | 05:00:00
Herečka Megan Foxová (35) je po boku rappera, jenž si říká Machine Gun Kelly (31), jako utržená ze řetězu. Dvojice, kterou zahraniční média po právu nazývají „nejžhavější dvojicí Hollywoodu“, nyní nafotila neskutečně sexy snímky, u nichž se budou možná mnozí puritáni červenat…


Podcast: Lékař Havla o Zemanovi: „Jestliže je na ARO, nemůže vykonávat svou funkci“
blesk | 05:00:00
Senát žádá, aby Hrad zveřejnil informace o způsobilosti Miloše Zemana vykonávat prezidentský úřad a prognózu jeho zdravotního stavu s ohledem na proběhnuvší volby. Mlčení jeho kanceláře znervózňuje také občany. Hlava státu byla v neděli odpoledne převezená do Ústřední vojenské nemocnice a podle jejího ředitele Miroslava Zavorala zůstává Zeman v péči odborníků na pracovišti intenzivní medicíny. Podle renomovaného chirurga Pavla Pafka, který v roce 1996 operoval Václava Havla, je soukromí pacienta nadřazeno nad veřejný zájem.


Krásná misska a ex Cristovaa je zadaná! Sexy fotky se svalnatým fotbalistou
blesk | 05:00:00
Krásná blondýnka Kateřina Kasanová (22) je zamilovaná. Už nějaký čas tvoří pár s fotbalistou polského týmu Tomášem Petráškem (29). Urostlý obránce při společném focení ukázal své dokonalé tělo.


Artur Štaidl oslavil čtvrtstoletí: Osud si s ním krutě pohrál!
blesk | 05:00:00
Syn slavných rodičů Ivety Bartošové (†48) a Ladislava Štaidla (†75) Artur Štaidl (25) opravdu neměl jednoduchý život. Navzdory nízkému věku už zažil řadu pořádně traumatických ran, kterým se ale vždy postavil se ctí. Jeho blízcí se shodují, že to byl vlastně vždycky takový "malý dospělý". Teď se ale zdá, že se věci konečně obrací k lepšímu. A do společnosti ho doprovází krásná přítelkyně.


O Slováčka po mrtvičce pečuje Gelemová: Udělal ze mě krávu, zuří Patrasová
blesk | 05:00:00
Je šťastná, že její manžel, který skončil s tzv. malou mrtvicí v nemocnici, je už doma a v pořádku. Zároveň je ale Dáda Patrasová (65) na Felixe Slováčka (78) pěkně naštvaná. „Udělal ze mě krávu,“ prohlásila.


Z „Fialovy drahoty“ se lidé zapotácí: Ekonomové promluvili nejen o zdražení energií
blesk | 05:00:00
Zdražování v Česku jen tak neskončí a na další „dardu“ se musí čeští občané připravit už v listopadu a prosinci, kdy se na nás podle ekonomů Vladimíra Pikory a Lukáše Kovandy řítí razatní zdražení potravin a z růstu cen elektřiny a plynu se mnoho lidí na přelomu roku prý „zapotácí“. Zaměníme Babišovu drahotu za Fialovu? Kdo nese zodpovědnost za tento extrémní růst cen? V čem sdílí ANO a ODS vinu? Nejen o těchto otázkách jsme diskutovali v pořadu Epicentrum Blesk Zpráv.


Blesk Ordinace už DNES v Praze! Nezmeškejte prevenci se Všeobecnou fakultní nemocnicí
blesk | 05:00:00
Šestitýdenní pouť Blesk Ordinace po městech České republiky dnes končí! Deník Blesk se pokusil s pomocí spřátelených nemocnic a s partnery projektu přimět co největší množství Čechů k zájmu o své zdraví. Poslední preventivní odpoledne pro Pražany pořádá deník Blesk s lékaři z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN).


Rusko vyzkouší vakcínu Sputnik v podobě nosního spreje. Země nezvládá rostoucí počty nakažených
lidovky.cz | 07:17:29
Rusko zahájí testování své vakcíny Sputnik V proti nemoci covid-19 ve formě nosního spreje. Očkování bude podáváno dospělým dobrovolníkům, uvádí státní dokument zveřejněný v úterý. Týž den země ohlásila rekordních 973 nových úmrtí pacientů s covidem-19 za den.


USA se vyhnou platební neschopnosti. Sněmovna schválila zvýšení dluhového stropu
lidovky.cz | 07:01:44
Americká Sněmovna reprezentantů v úterý schválila zákon, který vládě prodlužuje možnost půjčovat si finanční prostředky. Minulý týden normu odsouhlasil Senát a podepsat ji musí ještě prezident Joe Biden. Spojeným státům by se tak mělo podařit vyhnout platební neschopnosti.


legalTV.cz: Kdo chce vést Českou advokátní komoru
lidovky.cz | 07:00:00
V pátek 22. října se konají advokátní volby. Advokáti si v nich zvolí nové jedenáctičlenné představenstvo, které povede Českou advokátní komoru v nejbližších letech. Zasvěcení vědí, že to nebude procházka růžovým sadem.


Miss z děcáku odkryla detaily vztahu s otcem svého dítěte, který prošel krizí a rozchodem: Je to pro mě strašidelné
super | 07:38:38
První knihu věnovala


Veronika Kašáková (31)

před sedmi lety svému otci, ta druhá je o druhém zásadním muži jejího života, partnerovi Milanu Sovadinovi. V knížce s názvem Lhala jsem popisuje finalistka České Miss 2014 vzlety i pády ve svém vztahu s otcem syna Matyáše, se kterým prožila v jistou chvíli turbulentní období, a dokonce rozchod. Modelka, která vyrůstala v dětském domově, chtěla svými zkušenostmi inspirovat lidi, kteří zažívají podobný příběh. V knize je i esemesková korespondence s jejím partnerem.


Úraz ještě před StarDance: Pavel Trávníček prozradil, co se mu stalo
super | 05:55:03
Na slavnostním večeru v Národním divadle, kde se předávaly ceny Thálie, jsme potkali také herce


Pavla Trávníčka (70)

s manželkou Monikou. Pavel si udělal čas, aby zatleskal svým kolegům, i během náročných příprav na StarDance. Oba se na společenskou akci těšili a hodili se do gala.


Tajemství lásky Richarda Krajča a jeho ženy Karin: Potkali jsme se trošku později, tak už víme, co od života chceme
super | 05:50:03
Téměř všechno dělají společně, mají dokonce i společný účet na sociálních sítích. "Co jde, propojíme. Ono je vždycky lepší, když jste na to dva, než když jste sám," domnívá se zpěvák

Richard Krajčo (44)

a jeho manželka, režisérka a spisovatelka Karin Krajčo Babinská s ním souhlasí.


Zapomněla si snad kalhoty? Bella Hadid vyrazila ven ve velmi úsporném úboru
super | 05:45:03
Bella Hadid (25)

vyrazila do ulic New Yorku ve sportovním úboru, který odhalil její dlouhé nohy, a dokonce i kousek zadku. Z některých úhlů to vypadalo, jako by si zapomněla kalhoty a vyšla si pouze ve spodním prádle.


Velké odpouštění dluhů se komplikuje. Milostivé léto "sabotují" zdravotní pojišťovny
aktuálně.cz | 06:43:54
Brzy bude stačit, aby dlužníci zaplatili původní dluh a k tomu odměnu exekutorovi, a zbytek bude odpuštěn. Jenže VZP do jistiny započítává i penále.


Užitkový Golf s logem Fordu. Tourneo Connect je dvojčetem Volkswagenu Caddy
aktuálně.cz | 06:03:00
Ford představil první hmatatelný produkt nové spolupráce s Volkswagenem. Tourneo Connect je přeznačeným VW Caddy.


Ještě svodidla. Na části I/13 mezi Teplicemi a Mostem pak zvýší rychlost
Denik.cz | 06:30:00
Když jedete z Teplic do Mostu devadesátkou, patříte tu k nejpomalejším. Výjimkou není ani to, že vás levým jízdním pruhem předjede kamion. Příliš řidičů tu podle pravidel nejezdí. Přitom se už řadu let hovoří o tom, že by se právě na této silniční propojce dvou okresních měst mohla povolit stodesítka. Zjišťovali jsme na Ředitelství silnic a dálnic, jak to s návrhem na rychlejší provoz je.


Desítky bodných ran kvůli penězům: útoky nožem na jihu Moravy končily tragicky
Denik.cz | 05:29:00
S nožem zaútočil muž v pondělí večer na šest lidí v Tišnově na Brněnsku. Pět jich zůstává v nemocnici, nikdo nezemřel. Deník Rovnost připomíná několik obdobných případů z minulosti, kdy se agresoři na jihu Moravy vrhli na více lidí nožem nebo sekerou. Události končily tragicky.


Blockchain – o co se jedná a jak funguje (7. díl)
Kurzy.cz | 07:01:40
Ilustrační obrázek | zdroj 123rf.com Rizika a nevýhody blockchainu Přesto, že blockchain skýtá mnoho potenciálních výhod, je důležité zmínit, že není vše tak růžové, jak se může na první pohled zdát.


Fidelity International: Zůstane tu inflace?
Kurzy.cz | 06:15:00
Podle nejnovějšího průzkumu mezi analytiky společnosti Fidelity International čelí firmy inflačním tlakům různého charakteru. Navzdory tomu, že majorita analytiků se domnívá, že většina inflačních tlaků je spíše dočasná, strukturální síly by mohly i na...


Sázka na člověka. V Česku se rozjíždí první burza talentů, stojí za ní startup Čeňka Stýbla z ViralBrothers
Euro | 07:59:50
Startup Ikiseq se chystá spustit platformu, jejímž prostřednictvím budou moci lidé investovat do lidského talentu Z nabídky osob působících v nejrůznějších oborech od sportu po herectví si investoři vyberou konkrétního člověka, kterého


Amanita: Tvůrci Samorosta a Machinaria prodali 8,5 milionu kopií her, pomohlo Apple Arcade
lupa.cz | 08:25:23
Brněnské herní společnosti Amanita Design se loni podařilo v tržbách přeskočit sto milionů korun. Z předloňských 94 milionů se dostaly na necelých 106 milionů korun. Zisk po zdanění se usadil na částce 34,5 milionu.


Kdo je muž v modrém? Svět zaujal „rakeťák“ stojící v řadě spolu s Kimem
idnes.cz | 09:49:00
Kdo je voják v zářivě modré přiléhavé kombinéze stojící v na fotografii v jedné řadě spolu se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem? Sociální sítě jsou plné obrázků muže, jehož úbor na obranné konferenci v Pchjongjangu zastínil mdlé uniformy severokorejských vojáků i vůdce samotného.


Hrad se má vyjádřit k Zemanovým krokům. Odborníci mají pochybnosti
idnes.cz | 09:45:00
Pražský hrad by se ve středu měl vyjádřit, jak bude prezident Miloš Zeman postupovat při sestavování vlády. Zeman leží od neděle v Ústřední vojenské nemocnici na pracovišti intenzivní medicíny. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka komunikuje, sleduje politickou situaci a seznamuje se s nejnovějšími událostmi.


Vánoční rybky na stromečku pomohou vrátit život do řeky Bečvy
idnes.cz | 09:29:00
Skleněné rybky od sklářských mistrů pomohou rybářům oživit řeku Bečvu. Kampaň Ryba pro Bečvu doputovala také do Olomouckého kraje. Hejtmanství nakoupilo ‘baňky’ ve tvaru rybek z dílny výrobce vánočních ozdob družstva Irisa Vsetín. Z každé prodané rybky putuje část peněz na účet Českého rybářského svazu.


Manželství se stejným pohlavím u monarchy není problém, řekl nizozemský premiér
idnes.cz | 09:24:00
Pokud by jakýkoli nizozemský král či královna chtěli, mohou si vzít člověka stejného pohlaví a nemusí se kvůli tomu vzdávat trůnu. Ve středu to prohlásil premiér Mark Rutte, jenž reagoval na otázku dvou poslanců z jeho liberální Lidové strany pro svobodu a demokracii.


Více než půlmiliarda dotací za prázdné vlaky. Nejvíc dostanou České dráhy
idnes.cz | 09:19:00
Železniční dopravci dostanou za koronavirová omezení platná během první karantény přes 580 milionů korun. Celkem ministerstvo dopravy vyplatí železničním dopravcům za propad tržeb v roce 2020 přes 350 milionů korun a dalších 230 milionů společnostem, které jezdí na své komerční riziko mimo veřejný závazek. V obou kategoriích jsou největším příjemcem České dráhy.


Řidič rozvážkové služby odstavil auto a sebral tržbu, 60 tisíc propil
idnes.cz | 09:00:00
Neuvěřitelnou drzost prokázal mladý zaměstnanec jedné z přepravních služeb. V Bystřici pod Hostýnem zničehonic přerušil rozvážku balíků, odstavil auto a sebral tržbu. Jednašedesát tisíc pak propil a prohýřil v Brně a v Praze.


Oceány budou stoupat staletí, zaplaví města pro půl miliardy lidí, tvrdí studie
idnes.cz | 08:46:00
Hladiny světových oceánů budou ještě po staletí nezadržitelně stoupat a zaplaví města, ve kterých aktuálně žije až půl miliardy lidí, tvrdí vědci v nejnovější studii. Tento trend nelze zvrátit, ani pokud se lidstvu podaří udržet globální oteplení pod hranicí 1,5 stupně, upozorňují vědci.


Při srážce s kamionem a osobním autem zemřel na Pardubicku řidič dodávky
idnes.cz | 08:31:00
Tragická nehoda se ráno stala mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku. Na silnici /35 se střetla dodávka s kamionem a osobním autem. Jednapadesátiletý řidič dodávky střet nepřežil. Silnice bude minimálně do 10 hodin uzavřená, objížďka vede přes Vysoké Chvojno.


Nakažených výrazně přibylo. Stoupá i počet nemocných ve vážném stavu
idnes.cz | 08:16:00
V úterý přibylo 1 511 nových případů nakažených koronavirem, o 403 více než před týdnem. Zdravotníci provedli přes 23 tisíc PCR testů a více než 30 tisíc antigenních testů. Týdenní incidence v přepočtu na sto tisíc obyvatel vzrostla, její hodnota je 65. V nemocnicích je aktuálně 388 hospitalizovaných.


USA v listopadu znovuotevřou hranice s Mexikem a Kanadou. Pouze pro očkované
idnes.cz | 08:04:00
Spojené státy americké v listopadu po 19 měsících otevřou své pozemní hranice pro očkované cestující. Doposud byly v podstatě povoleny jen nezbytně nutné cesty, například obchodní. Mexiko a Kanada řadu měsíců naléhaly na USA, aby uvolnily cestovní omezení, která od začátku pandemie rozdělovala rodiny a znemožňovala turistiku.


RECENZE: Jak Petr Buchta potkal Lenina. V šílené době Rok před válkou
idnes.cz | 07:56:00
Premiéru měl v Rotterdamu, získal jedenáct nominací na lotyšské filmové ceny včetně dvou Čechů, herce v hlavní roli Petra Buchty a střihačky Anny Ryndové. U nás bude Rok před válkou k vidění od pondělí v online videopůjčovnách.


Náklady musí jít dolů, řekl šéf Volkswagenu Diess dozorčí radě. Mluvil o zrušení až 30 tisíc pracovních míst
iHned.cz | 09:32:00
Šéf představenstva Volkswagenu Herbert Diess má velké starosti o budoucnost největší evropské automobilky. Během zasedání dozorčí rady, jež se konala 24. září a na které byl pozván jako host, se podle středečního Handelsblattu postaral o pořádné...


Ripple a XRP: Centralizovaná past na investory, nebo revoluce, která změní bankovnictví?
iHned.cz | 08:00:00
Asi žádný projekt nemá v krypto komunitě tolik nepřátel jako síť XRP Ledger společnosti Ripple. Podle mnohých se jedná o projekt, který není dostatečně centralizovaný a nikdo ho nepoužívá. Zároveň má ale tisíce fanoušků, kteří tvrdí, že už získává...


Kdo je muž v modrém? Svět zaujal „rakeťák“ stojící v řadě spolu s Kimem
lidovky.cz | 09:55:35
Kdo je voják v zářivě modré přiléhavé kombinéze stojící v na fotografii v jedné řadě spolu se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem? Sociální sítě jsou plné obrázků muže, jehož úbor na obranné konferenci v Pchjongjangu zastínil mdlé uniformy severokorejských vojáků i vůdce samotného.


Oceány budou stoupat staletí, zaplaví města pro půl miliardy lidí, tvrdí studie
lidovky.cz | 09:08:14
Hladiny světových oceánů budou ještě po staletí nezadržitelně stoupat a zaplaví města, ve kterých aktuálně žije až půl miliardy lidí, tvrdí vědci v nejnovější studii. Tento trend nelze zvrátit, ani pokud se lidstvu podaří udržet globální oteplení pod hranicí 1,5 stupně, upozorňují vědci.


Počty nakažených dál rostou. V úterý testy odhalily 1511 nových případů
lidovky.cz | 08:29:00
V úterý přibylo 1 511 nových případů nakažených koronavirem, o 403 více než před týdnem. Zdravotníci provedli přes 23 tisíc PCR testů a více než 30 tisíc antigenních testů. Týdenní incidence v přepočtu na sto tisíc obyvatel vzrostla, její hodnota je 65. V nemocnicích je aktuálně 388 hospitalizovaných.


Letěl jen na jeden motor, vyděšeného kolegu ignoroval. Pilot Smartwings stíhán nebude
aktuálně.cz | 09:41:11
Kapitán letu nebezpečnou situaci s kolegy moc neřešil. "Ve výsledku tak zapříčinil gradování stresu v posádce," píše se ve zprávě vyšetřovatelů.


Foto: Černý jestřáb sestřelen. Drsná bitva o Mogadišo na historických snímcích
aktuálně.cz | 09:20:00
Od bitvy o somálské Mogadišo uplynulo 28 let. Připomeňte si operaci na historických snímcích.


Singapur masivně očkoval, přesto se zavírá. Je to frustrující, zlobí se místní
aktuálně.cz | 08:11:52
I když v Singapuru nezemřelo celkově ani 200 lidí, obyvatelé mají pracovat z domova a nosit roušky.


Hladina oceánů bude nevyhnutelně stoupat ještě stovky let, uvedla studie
aktuálně.cz | 08:02:38
Vyšší hladina moře zasáhne zejména asijské země - Čínu, Indii, Indonésii a Vietnam. Další zemí ohroženou vzestupem moří je Bangladéš.


Volil jsi Babiše? Tak dáš za pivo jednou tolik, říkají v Jedové chýši v Ostravě
Denik.cz | 09:30:00
/FOTOGALERIE/ Obvykle ho čepují za pětatřicet korun, ovšem: Kdo volil Babiše, pivo za 69,90! Tak to proklamuje cedule u motobaru v ulici Nad Porubkou mezi ostravskými obvody Poruba a Svinov. 


V úterý přibylo 1511 nakažených. Epidemie nadále zrychluje
Denik.cz | 09:13:00
V úterý přibylo v Česku 1511 případů nemoci covid-19, což je zhruba o třetinu více než před týdnem. Podobně vzrostl i počet hospitalizovaných s covidem-19, proti předchozímu úterku také asi o třetinu na 388. Z toho 78 lidí, tedy pětina, je v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Denní nárůsty počtu nakažených koronavirem se tak nadále drží na nejvyšší úrovni od 11. května.


OBRAZEM: Zima je tady. Na Pradědu napadl první sníh
Denik.cz | 09:03:00
Vrchol nejvyšší hory Moravy a Slezska Praděd pokryl první sníh nadcházející zimy. Sněhové přeháňky předpovídají meteorologové od nadmořské výšky 800 metrů.


Myši patří do nebe. Animovaný film aspiruje na rodinnou podívanou roku
Denik.cz | 08:00:00
/RECENZE/ Deset let se rodil animovaný film Myši patří do nebe. Teď jsou hrdinové téhle akční podívané v kinech a dokazují, že trpělivost se vyplatila. Půvabná dvojka - myš a lišák (vycházející z knižní předlohy Ivy Procházkové) – totiž baví nejen děti, ale i dospělé.


Na den přesně jako vloni: Na Lysé hoře nasněžilo!
blesk | 09:45:00
V Beskydech v noci na dnešek sněžilo. Na vrcholech hor je vidět sněhový poprašek, na nejvyšším vrcholu Lysé hoře napadly tři centimetry sněhu.


Povinné očkování či roušky na pracovišti? Advokát řekl, zda je po vás šéf může chtít!
blesk | 09:30:00
Nezaměstnanost je na minimu a firmy marně shánějí zaměstnance. Přesto se někteří šéfové stále chovají jako neomezení vládci. Největším šéfem pro všechny je ale zákoník práce. Kdy a co může a nemůže zaměstnavatel nařídit, vysvětluje advokát David Šupej ze Sedlakova Legal.


Veronica (36) se stala mámou už ve čtrnácti letech: Na sociální síti oznámila, že čeká dvanáctého potomka!
blesk | 09:30:00
Zatímco její spolužačky začínaly randit a chodit po večírcích, Veronica Merrittová se už starala o vlastní dítě. Rodačka z New Yorku otěhotněla už ve čtrnácti letech a rodičovské povinnosti si natolik zamilovala, že v šestatřiceti letech vychovává jedenáct dětí. Na sociální síti se navíc nedávno podělila o radostnou zprávu. Očekává už dvanáctého potomka! Jestli je to už poslední přírůstek do rodiny, neuvedla.


Policie z dvou vražd podezírá tátu (33) od rodiny: Pumpaře i důchodce popravil milovník zbraní Ján?!
blesk | 09:27:00
Od roku 2015 žili v nejistotě obyvatele slovenského Kežmarku. Na tamní čerpací stanici neznámý pachatel chladnokrevně zavraždil pumpaře Erika (†24). Vrah udeřil znovu v roce 2017, kdy střílel po dvou lidech a v roce 2019, kdy zabil 77letého seniora. Dopadnout pachatele se policistům zřejmě podařilo až šest let po prvním útoku. V poutech skončil třiatřicetiletý Ján z Vojňan, u něhož strážci zákona našli arzenál zbraní! Při zatýkání po nich střílel ze samopalu...


Vláda příliš otálela s vyhlášením karantény, zjistili poslanci. Ta britská nebyla jediná
blesk | 08:55:00
Britská vláda během první vlny koronavirových nákaz otálela s vyhlášením národní uzávěry a nedokázala zamezit šíření nemoci covid-19, což vedlo k tisícům zbytečných úmrtí. Vyplývá to z v úterý zveřejněné zprávy britských poslanců, o které informovala agentura AP. Ke krizi přispělo také nedostatečné testování nakažených a nedůsledné trasování jejich kontaktů.


ExVyvolená Eva Feureislová se ukázala v prádélku: Záhada jejího zadečku!
blesk | 08:30:00
Před lety se zúčastnila reality show Vyvolení a od té doby prošla vskutku obrovskou proměnou. Velkým koníčkem Evy Feureislové (31) se totiž staly plastické operace.


Upravené poprsí a zúžené boky předvedla na přehlídkovém mole: Andrea Kalivodová zářila jako modelka
super | 09:43:13
Poslední měsíce se


Andrea Kalivodová (43)

může chlubit výstavní figurou. Nejenže na sobě zamakala, je stále v pohybu a snaží se jíst zdravě, ale nechala si také vylepšit poprsí a podstoupila odsátí tuku z břicha a boků.


Češka, která se přátelí s britskou královskou rodinou, šla do plavek. Modré krvi radí s jídlem, sama jde příkladem
super | 09:10:24
Hvězdná nutriční specialistka, která se stará o jídelníček i členům britské královské rodiny,

Gabriela Peacock (42)

, je stále ve formě. Sama se udržuje v kondici tak, aby svým klientům mohla jít příkladem. Gabriela, jež s rodinou žije v Londýně, se ukázala v plavkách.


Muž se oženil se starým rýžovarem: Sňatek se spotřebičem vydržel pouhé čtyři dny
super | 08:45:03
Rýžovary jsou dobrými pomocníky v kuchyni a řada hospodyněk si je nemůže vynachválit. Jeden starý rýžovar uchvátil i chlapíka z Indonésie, a to tak moc, že se rozhodl, že mašinku pojme za manželku.


Eva Decastelo se opět vrhla do otužování: Na vodní hladině předvedla svůj bujný dekolt
super | 08:11:41
S prvními studenými podzimními rány se

Eva Decastelo (43)

opět pustila do otužování. Svou imunitu ve studené vodě posilovala celou loňskou zimu a plánuje to i letos. A zatímco v létě se jí kvůli pár kilům navíc do plavek příliš nechtělo, s ochlazováním to má naopak.


"Severokorejský rakeťák" v kombinéze zastínil Kim Čong-una, baví se jím sociální sítě
pikant | 09:03:34
Sociální sítě jsou plné podivně oděného muže, který na fotografiích stojí v přísném pozoru.


Fascinující fotky skalních měst. Vypadají jako z jiného světa, hrála i ve Star Wars
pikant | 06:00:53
Skalní města z celého světa, která jsou stará stovky let, ukazují odvahu i zkušenosti stavitelů. Podívejte se.


Tatra Trucks a VOP CZ vyrobí pro armádu 18 vozidel pro palivové cisterny
Auto.cz | 08:56:00
Kopřivnická automobilka Tatra Trucks a státní podnik VOP CZ vyrobí pro českou armádu 18 vozidel Tatra Force pro palivové cisterny. Zakázka navazuje na podobný kontrakt z minulého roku.


Ford představil stylové SUV Equatro Sport, do Česka ale nejspíš nedorazí
Auto.cz | 08:00:00
Oproti již dříve představenému Equatoru zaujme Equator Sport elegantnějšími a kompaktnějšími tvary, současně je však i výrazně slabší.


Itálie připravuje rozsáhlou daňovou reformu
Kurzy.cz | 09:56:26
Dne 5. 10. 2021 schválila italská vláda rozsáhlou reformu italského daňového systému. Deklarovaným cílem je zvýšit účast na trhu práce, zapojení mladých a podpořit podnikání.


Apple kvůli nedostatku čipů údajně omezí výrobu iPhone 13
Kurzy.cz | 09:54:56
Podle agentury Bloomberg pravděpodobně Apple sníží produkci telefonů iPhon 13 kvůli nedostatku čipů. Původní plán byl vyrobit do konce roku 90 mil. přístrojů, nyní by mohlo být až o 10 mil. kusů méně. Akcie v poobchodní fázi reagovaly poklesem o 1,3 %.


SAP: Lepší než očekávaná čísla za 3Q a další zvýšení výhledu
Kurzy.cz | 09:52:19
SAP oznámil předběžná čísla za 3Q21, která lehce překonala očekávání trhu, a opětovně zvýšil výhled. Tržby byly 6,84 (+5,0 % r/r) vs. oček. 6,7 mld. EUR. Důvodem byl rychlejší růst cloudových služeb. Provozní zisk EBIT byl 2,1 (+2,0 % r/r) vs. oček.


Rozbřesk: Inflaci musíte brát vážně, jednejte raději rychleji, varuje MMF
Kurzy.cz | 09:12:39
Mezinárodní měnový fond včera vyslal ostré varování před inflací. Centrální banky před ní musí být "velmi na pozoru" a MMF jim doporučuje raději jednat rychleji okamžitě, než hasit rozsáhlejší požár s většími škodami později.


Rozdílné hlasy z ČNB o směru měnové politiky
Kurzy.cz | 09:04:48
Ve středu se v denním tisku nezávisle na sobě vyjádřili členové bankovní rady k dalšímu vývoji měnové politiky ČNB. Na jedné straně člen bankovní rady Vojtěch Benda spolu se svým poradcem Jakubem Matějů zdůraznili v článku pro deník Právo rostoucí...


Dolar má prostor pro posílení. Blíží se ale k důležité překážce
Kurzy.cz | 09:04:18
Dolar se během úterního obchodování na páru s eurem posunul na nejsilnější úrovně od loňského července. Zelené bankovky tak vůči společné evropské měně zpevňují už šestý týden v řadě.


Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 3. čtvrtletí 2021. První klíčové firmy již dnes
Kurzy.cz | 08:52:09
Patria.cz Vám přináší kalendář výsledkové sezóny nejdůležitějších firem, zařazených do akciového indexu S&P 500. Uvidíme, které společnosti překonají očekávání a které naopak zaostanou za odhady.


Čeká se slabý výsledek evropského průmyslu. - Ranní glosa: Měnový fond varuje: inflaci musíte brát vážně
Kurzy.cz | 08:37:09
Čeká se slabý výsledek evropského průmyslu.


Česká koruna se drží v okolí 25,40 EUR/CZK (13.10.2021)
Kurzy.cz | 08:35:11
Koruna není příliš schopná ocenit pozitivní domácí impulsy, ať už jsou to jestřábí hlasy z ČNB nebo vysoká inflační čísla z počátku týdne.


Dědek a Michl z ČNB: doba na zvyšování sazeb k normálu ještě nenastala
Kurzy.cz | 08:34:44
Vhodná doba pro zvyšování úrokových sazeb zpět k normální úrovni dosud nenastala, neboť tento proces může ohrozit křehké ekonomické oživení, uvedli členové bankovní rady České národní banky Oldřich Dědek a Aleš Michl ve středečním tisku.


Přiživí americká inflace za září stagflační úvahy
Kurzy.cz | 08:34:22
Eurodolar vyčkává na dnes odpoledne zveřejněná čísla za americkou zářijovou inflaci a také dost možná zápis z posledního zasedání Fedu.


Čas na zvyšování sazeb k normálu ještě není, míní Dědek a Michl z ČNB. Naopak radní Benda je pro poměrně rychlé zvyšování
Kurzy.cz | 08:34:00
Vhodná doba pro zvyšování úrokových sazeb zpět k normální úrovni dosud nenastala, neboť tento proces může ohrozit křehké ekonomické oživení, uvedli členové bankovní rady České národní banky Oldřich Dědek a Aleš Michl ve středečním tisku.


Trhy čekají na výsledkovou sezonu
Kurzy.cz | 08:33:22
Akcie v zámoří se zmítaly kolem nuly téměř celou včerejší obchodní seanci.


Německý průmysl stahuje dolů celou eurozónu (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:23:46
Investiční služby Komerční banky, aktuální tržní data, analýzy a komentáře.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 13.10.2021
Kurzy.cz | 07:21:00
Klíčové události
• Eurozóna: Index ekonomického sentimentu ZEW v říjnu klesá na 21,0 b.
• Německo: Index ekonomického sentimentu ZEW v říjnu klesá na 22,3 b. Dílčí index hodnocení současné situace v říjnu klesá na 21,6 b.
• USA: Index optimismu mezi ...


Fidelity International: Inflační tlaky se liší podle odvětví. Které z nich přetrvají?
Kurzy.cz | 06:15:00
Podle nejnovějšího průzkumu mezi analytiky společnosti Fidelity International čelí firmy inflačním tlakům různého charakteru. Navzdory tomu, že majorita analytiků se domnívá, že většina inflačních tlaků je spíše dočasná, strukturální síly by mohly i na...


EMA ukončila průběžné hodnocení vakcíny proti COVID-19 společnosti CureVac AG
Kurzy.cz | 04:45:47
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) ukončila průběžné hodnocení (rolling-review) vakcíny proti covid-19 společnosti CureVac AG poté, co společnost informovala agenturu, že z procesu odstupuje.


Ocenění docentky Enchdžargal Dagvasumberel za autorství a vydání reprezentativní knihy o České republice v Mongolsku
Kurzy.cz | 10:00:32
Paní doc. Enchdžargal Dagvasumberel, Ph.D., která studovala v České republice a působí na Mongolské státní univerzitě v Ulánbátaru je autorkou obsahově velmi zajímavé publikace „Historie, kultura, politika a mongolsko-české vztahy“...


Slavnostní udělení ceny Gratias agit 2021 paní Daniele Ryugo
Kurzy.cz | 10:00:32
Dne 12. října 2021 ministr zahraničních věcí České republiky v zastoupení velvyslance České republiky v Japonsku panem Martinem Tomčem předal slavnostně cenu Gratias agit 2021 paní Daniele Ryugo.


„Dům zvládne postavit každý šikovný kutil,“ říká průkopník kontejnerové architektury Marek Popálený
Euro | 08:00:39
Letecký inženýr Marek Popálený loni postavil pro svou rodinu dům z přepravních kontejnerů Celý proces stavby natáčel na svůj Youtube kanál 2apples, kde poslední časosběrné video získalo devět milionů shlédnutí Projektovou


Výrobci nápojů se snaží nahrazovat cukr. Se stévií to ještě nevzdali
Euro | 07:58:06
Startup Ikiseq se chystá spustit platformu, jejímž prostřednictvím budou moci lidé investovat do lidského talentu Z nabídky osob působících v nejrůznějších oborech od sportu po herectví si investoři vyberou konkrétního člověka, kterého\n


Tina Turner je zlato v uších. Za hudební katalogy platí vydavatelství desítky milionů dolarů, často přitom odkoupí pouze část práv
Hospodářské noviny | 10:30:00
Když hudební hvězda prodá práva na svou tvorbu, lítají miliony vzduchem. Například loni zpěvák Bob Dylan uskutečnil historicky jednu z největších transakcí spojenou s hudebními právy. Společnosti Universal Music prodal vlastní práva na katalog více...


Šíření epidemie v Česku zrychluje. Babiš na čtvrtek svolal vládní zdravotní radu, projednají strategii
Hospodářské noviny | 10:17:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) po poradě s týmem na řízení epidemie svolal kvůli šíření koronaviru na čtvrtek vládní zdravotní radu. Ministerstvo zdravotnictví na ní představí další strategii, sdělil ve středu premiér na twitteru. Šíření covidu-19 v...


Ceny plynu dál rostou. Největší dodavatel innogy zvýší cenu základního produktu o 10,6 procenta
Hospodářské noviny | 10:07:00
Největší dodavatel plynu v ČR innogy Energie zvýší od 20. listopadu ceny plynu, u základního produktu Standard v průměru o 10,6 procenta. Měsíční platba v typickém rodinném domě naroste o zhruba 200 korun, pro stávající zákazníky s fixovanými...


Náklady musí jít dolů, řekl šéf Volkswagenu Diess dozorčí radě. Mluvil o zrušení až 30 tisíc pracovních míst
Hospodářské noviny | 09:32:00
Šéf představenstva Volkswagenu Herbert Diess má velké starosti o budoucnost největší evropské automobilky. Během zasedání dozorčí rady, jež se konala 24. září a na které byl pozván jako host, se podle středečního Handelsblattu postaral o pořádné...


Ripple a XRP: Centralizovaná past na investory, nebo revoluce, která změní bankovnictví?
Hospodářské noviny | 08:00:00
Asi žádný projekt nemá v krypto komunitě tolik nepřátel jako síť XRP Ledger společnosti Ripple. Podle mnohých se jedná o projekt, který není dostatečně centralizovaný a nikdo ho nepoužívá. Zároveň má ale tisíce fanoušků, kteří tvrdí, že už získává...


Telefon Xiaomi 11T Pro se nabíjí rychlostí blesku a v testu ukázal skvělou výdrž i parádní displej. Ale...
Hospodářské noviny | 07:50:00
Začínat recenzi tím, že testovaný produkt není dokonalý, není nejlepší strategie. Proč číst o telefonu, který má nedostatky, když se výrobci mohou přetrhnout v tom, kdo nabídne „dokonalý“ mobil? Faktem ale je, že telefon, který nemá...


Michálek: Výsledek Pirátů? Bolí mě to, je tam i naštvání, kampaň naprosto selhala
Hospodářské noviny | 07:19:00
Prošli jsme si šokem, výsledek 15 procent nás velmi zklamal. Zklamal nás i průběh kampaně. Za ty čtyři roky jsme dělali výbornou práci, hodně mě bolí, že jsme přišli o tolik kolegů, říká poslanec za Piráty Jakub Michálek. Je tam smutek, je tam...


Ranní brífink Jaroslava Maška: Kontejnerová bitva o Londýn. Výpadky už jsou i v potravinách, říká zpravodajka HN
Hospodářské noviny | 06:59:00
Padesát tisíc kontejnerů se zaseklo v největším britském přístavu Felixstowe – a některé benzinky jsou stále zavřené. Problémy se zásobováním má Británie především kvůli chybějícím řidičům náklaďáků. „Už to začíná být vidět i na pultech...


Denní nárůsty nakažených se vrátily ke květnovým hodnotám, Babiš svolal na čtvrtek vládní zdravotní radu
ČT24 | 08:43:49
V úterý přibylo v Česku 1511 případů nemoci covid-19, což je zhruba o třetinu více než před týdnem. Podobně vzrostl i počet hospitalizovaných s covidem, proti předchozímu úterku také asi o třetinu na 388. Z toho 78 lidí, tedy pětina, je v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Denní nárůsty počtu nakažených koronavirem se tak nadále drží na nejvyšší úrovni od jedenáctého května. Premiér Andrej Babiš (ANO) svolal na čtvrtek jednání Rady pro zdravotní rizika, ministerstvo zdravotnictví na něm má představit další strategii.


Cenu Arnošta Lustiga letos obdržel chirurg Pavel Pafko
ČT24 | 08:13:53
Cenu Arnošta Lustiga, kterou její laureáti dostávají za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost, letos obdržel chirurg Pavel Pafko. Cena se udílí každoročně jednomu z žijících českých občanů, který se obdobným způsobem jako spisovatel Arnošt Lustig příkladně zasloužil o udržení a rozvoj celospolečenských hodnot. Jejím posledním držitelem je bývalý velitel 601. skupiny speciálních sil a současný ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Karel Řehka.


Najít kompromis pěti stran bude obtížné, míní Ludvík a Pilný. Nevidím důvod, oponoval Bursík
ČT24 | 07:54:22
Rozložení Poslanecké sněmovny po říjnových volbách povede k novému kabinetu, o jeho podobě teď politické strany vyjednávají. Největší šanci na sestavení vlády má koalice SPOLU, tedy ODS, KDU-ČSL a TOP 09, s koalicí PirátiSTAN. O povolebním vyjednávání a úkolech pro budoucí ministry v pořadu Události, komentáře debatovali bývalí šéfové resortů zdravotnictví, financí a životního prostředí Miloslav Ludvík (ČSSD), Ivan Pilný a Martin Bursík.


Babiš svolal vládní zdravotní radu kvůli strategii ke koronaviru
Eurozpravy-domácí | 10:28:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) po poradě s týmem na řízení epidemie svolal kvůli šíření koronaviru na čtvrtek vládní zdravotní radu. Ministerstvo zdravotnictví na ní představí další strategii, sdělil dnes premiér na twitteru. Šíření covidu-19 v Česku už asi dva měsíce zrychluje, v uplynulých týdnech vláda opatření spíše uvolňovala.


Počet nakažených rychle roste, v úterý přibylo 1511 případů. Vláda to neřeší
Eurozpravy-domácí | 09:33:00
V úterý přibylo v Česku 1511 případů nemoci covid-19, což je zhruba o třetinu více než před týdnem. Podobně vzrostl i počet hospitalizovaných s covidem-19, proti předchozímu úterku také asi o třetinu na 388. Vláda ale zatím neohlásila žádné kroky, kterými by chtěla pokračující růst nakažených zastavit.


Devět lidí chce po státu odškodné za očkování, někteří až sto milionů korun
Eurozpravy-domácí | 08:25:00
Devět lidí dosud požádalo o odškodné za komplikace způsobené očkováním proti covidu-19. Tři z nich chtějí shodně 100 milionů korun, ze zbylých šesti byl nejvyšší požadavek 950.000 korun.


Slovensko má nejvyšší přírůstek koronavirové nákazy za téměř sedm měsíců
Eurozpravy-zahraniční | 10:44:00
Laboratoře na Slovensku v úterý odhalily nejvyšší počet nových případů koronavirové infekce za posledních téměř sedm měsíců. Testy v pětimilionové zemi zjistily 2406 infikovaných, což je nejvyšší denní přírůstek od 16. března. Vyplývá to z dnešních údajů slovenského ministerstva zdravotnictví. V zemi zároveň přibylo 20 úmrtí na onemocnění covid-19, tedy nejvíce od poloviny května.


Do Německa proniklo od srpna 4300 migrantů přes Bělorusko
Eurozpravy-zahraniční | 09:21:00
Do Německa se trasou přes Bělorusko a Polsko od srpna nelegálně dostalo více než 4300 migrantů. Převážně šlo o lidi z Iráku a Sýrie, Jemenu a Íránu, informovala dnes agentura DPA s odvoláním na sdělení spolkové policie.


V Německu za posledních 24 hodin přibylo 11.903 nakažených
Eurozpravy-zahraniční | 08:05:00
V Německu za posledních 24 hodin přibylo 11.903 nových případů nákazy koronavirem. Před týdnem zaznamenalo Německo podobný přírůstek - 11.547 nových infekcí.


Rusko otestuje vakcínu proti covidu v podobě nosního spreje
Eurozpravy-zahraniční | 07:38:00
Rusko zahájí testování své vakcíny Sputnik V proti nemoci covid-19 ve formě nosního spreje.


Největší dodavatel plynu innogy zvýší cenu, u základního produktu o 10,6 procenta
Eurozpravy-ekonomika | 10:56:00
Největší dodavatel plynu v ČR innogy Energie zvýší od 20. listopadu ceny plynu, u základního produktu Standard to bude v průměru o 10,6 procenta. Měsíční platba v typickém rodinném domě naroste o zhruba 200 korun, pro stávající zákazníky s fixovanými produkty cena zůstane. Firma o tom dnes informovala ČTK.


Volkswagen údajně zvažuje, že zruší 30 tisíc pracovních míst
Eurozpravy-ekonomika | 10:52:00
Německá automobilka Volkswagen uvažuje o zrušení až 30.000 pracovních míst, aby snížila náklady a zlepšila konkurenceschopnost v době, kdy ji ohrožují noví hráči, jako je americký výrobce elektromobilů Tesla. Uvedl to dnes německý list Handelsblatt, který se odvolává na prezentaci generálního ředitele Herberta Diesse pro dozorčí radu. Podle zaměstnanecké rady je ale takové propouštění nepravděpodobné.


MMF považuje zavádění kryptoměn jako platidel za nerozumné a riskantní
Eurozpravy-ekonomika | 10:02:00
Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel s sebou nese značné riziko a ohrožuje globální ekonomiku. Ve zprávě o finanční stabilitě to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Jde podle něj o nerozumnou zkratku a fond se obává takzvané "kryptoizace", tedy postupného zavádění zahraničních měn či kryptoměn v jednotlivých zemích.


Růst čínského exportu v září překvapivě zrychlil
Eurozpravy-ekonomika | 08:18:00
Růst čínského vývozu v září nečekaně zrychlil, protože globální poptávka zůstává solidní a vykompenzovala tak tlak na továrny způsobený nedostatkem elektřiny, problémy s dodávkami a opětovným růstem domácí případů nemoci covid-19.


Slavný rasistický film miloval americký prezident: Bílých hereček se v něm nemohli dotknout černí herci
Reflex | 10:00:00
Problematickou historii Spojených států ilustruje němý film Zrození národa. Ačkoliv vypráví příběh z období před občanskou válkou, jasně ukazuje, že do roku 1915, kdy film vznikl, se toho tolik nezměnilo. Jde o zcela jasnou propagandu inspirovanou knihou z pera rasistického spisovatele. I samotné natáčení zavánělo xenofobií, když černochy hráli běloši. Přesto snímek zcela změnil dosavadní filmografii, a to svými revolučními metodami natáčení.


USA se vyhnou platební neschopnosti. Sněmovna reprezentantů zvýšila dluhový strop
Tiscali-zprávy | 10:05:55
Americká Sněmovna reprezentantů v úterý místního času schválila zákon, který vládě prodlužuje možnost půjčovat si finanční prostředky.


7 nejlepších potravin pro nízkokalorickou dietu
Tiscali-zprávy | 07:47:13
Vybrali jsme pro vás 7 nejlepších potravin, které jsou skvělým doplňkem ketonové diety.


Správně osázené květináče osvěží vaši zahradu i v zimě
Tiscali-zprávy | 07:46:53
Ať už máte malý balkon, terasu nebo potřebujete oživit zajímavou zelení zpevněné plochy na vaší zahradě, určitě oceníte tip na květináče vhodné do exteriéru. 


Innogy zvýší ceny plynu o více než deset procent
E15-ekonomika | 10:14:00
Největší dodavatel plynu v ČR innogy Energie zvýší od 20. listopadu ceny plynu, u základního produktu Standard v průměru o 10,6 procenta. Měsíční platba v typickém rodinném domě naroste o zhruba 200 korun, pro stávající zákazníky s fixovanými produkty cena zůstane. Důvodem pro úpravu ceníků je podle ní dramatický růst ceny komodity na velkoobchodních trzích. Společnost však podotkla, že proti konkurenci roste cena mírnějším tempem, přičemž stávající zákazníci innogy podle ní profitují z levných nákupů plynu v minulosti.


České Sotio pokročilo v boji proti rakovině. „První pacient bude z USA,“ říká šéf výroby Sojka
E15-ekonomika | 10:00:00
Biotechnologická společnost Sotio vlastněná skupinou PPF, kterou založil nedávno zesnulý miliardář Petr Kellner, výrazně pokročila v boji proti rakovině. Ještě letos plánuje vstoupit do klinické fáze testování svého přípravku BOXR, od kterého si firma slibuje, že umožní léčbu pevných nádorových onemocnění. První pacient bude z USA. Vývoj a schválení léku proti rakovině stojí miliardy korun a na cestě k úspěchu je třeba překonat velkou řadu překážek. Pokud však Sotio v následujících letech uspěje ve všech testovacích fázích, může se přípravek stát jedním z největších odkazů Petra Kellnera a současně výnosným byznysem pro skupinu PPF. V takovém případě by Sotio zvažovalo i výstavbu laboratoří ve Spojených státech. „Chceme se dostat na mapu renomovaných farmaceutických firem, které ve světě jsou především v Bostonu nebo v Londýně," říká v rozhovoru pro E15 ředitel výrobní divize společnosti Sotio Luděk Sojka.


Digitální identita v Estonsku ušetřila 844 let pracovního času
E15-ekonomika | 10:00:00
Téměř polovina lidí na světě má přístup k nějaké formě digitální identity, tedy prokazování totožnosti v online prostoru. Její nasazení přitom může významně podpořit ekonomiku. Důležité je, aby byla digitální identita univerzální a použitelná u veřejné i komerční sféry. K nejspolehlivějším digitálním identitám patří bankovní identita, kterou od letoška využívají statisíce klientů českých bank k online přistupování ke službám státu a firem.


ZÁZNAM Z KONFERENCE: Investiční výhledy. Kryptoměny nebo zlato? Do čeho investovat?
E15-ekonomika | 08:50:00
Ve spolupráci s investiční společností EMUN Partners vám přinášíme přenos konference Invetsiční výhledy, jejíž hlavním tématem jsou kryptoměny a investiční zlato. Jako speakeři se představí Leoš Jirman, EMUN Family office, Oldřich Dědek, ČNB, L'uboš Mokráš, PPF banka nebo Igor Mesenský, KPMG Česká republika.


Poptávka po prvních zelených bondech Evropské unie trhala rekordy
E15-ekonomika | 08:35:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Teplo bez starostí najdete v Centru služeb PRE
E15-ekonomika | 11:00:24
 Kdo by nechtěl ušetřit na platbách za energie? V Centru služeb  PRE v Jungmannově ulici je speciální prodejna, kde je široká nabídka zařízení do domácnosti a kde lze získat nejúspornější řešení na míru konkrétní domácnosti. Samozřejmostí je poradenství, možnost návrhu technického řešení a zpracování nezávazné cenové nabídky. To vše zdarma. A samozřejmě v centru služeb zákazník získá také instalaci, pomoc při zajištění dotace, připojení na rozvody, revizi a servis. O konkrétních službách a nabídkách povídá vedoucí Centra služeb PRE Martin Křenek.


Innogy zvýší ceny plynu o více než deset procent
E15-politika | 10:14:00
Největší dodavatel plynu v ČR innogy Energie zvýší od 20. listopadu ceny plynu, u základního produktu Standard v průměru o 10,6 procenta. Měsíční platba v typickém rodinném domě naroste o zhruba 200 korun, pro stávající zákazníky s fixovanými produkty cena zůstane. Důvodem pro úpravu ceníků je podle ní dramatický růst ceny komodity na velkoobchodních trzích. Společnost však podotkla, že proti konkurenci roste cena mírnějším tempem, přičemž stávající zákazníci innogy podle ní profitují z levných nákupů plynu v minulosti.


České Sotio pokročilo v boji proti rakovině. „První pacient bude z USA,“ říká šéf výroby Sojka
E15-politika | 10:00:00
Biotechnologická společnost Sotio vlastněná skupinou PPF, kterou založil nedávno zesnulý miliardář Petr Kellner, výrazně pokročila v boji proti rakovině. Ještě letos plánuje vstoupit do klinické fáze testování svého přípravku BOXR, od kterého si firma slibuje, že umožní léčbu pevných nádorových onemocnění. První pacient bude z USA. Vývoj a schválení léku proti rakovině stojí miliardy korun a na cestě k úspěchu je třeba překonat velkou řadu překážek. Pokud však Sotio v následujících letech uspěje ve všech testovacích fázích, může se přípravek stát jedním z největších odkazů Petra Kellnera a současně výnosným byznysem pro skupinu PPF. V takovém případě by Sotio zvažovalo i výstavbu laboratoří ve Spojených státech. „Chceme se dostat na mapu renomovaných farmaceutických firem, které ve světě jsou především v Bostonu nebo v Londýně," říká v rozhovoru pro E15 ředitel výrobní divize společnosti Sotio Luděk Sojka.


Digitální identita v Estonsku ušetřila 844 let pracovního času
E15-politika | 10:00:00
Téměř polovina lidí na světě má přístup k nějaké formě digitální identity, tedy prokazování totožnosti v online prostoru. Její nasazení přitom může významně podpořit ekonomiku. Důležité je, aby byla digitální identita univerzální a použitelná u veřejné i komerční sféry. K nejspolehlivějším digitálním identitám patří bankovní identita, kterou od letoška využívají statisíce klientů českých bank k online přistupování ke službám státu a firem.


ZÁZNAM Z KONFERENCE: Investiční výhledy. Kryptoměny nebo zlato? Do čeho investovat?
E15-politika | 08:50:00
Ve spolupráci s investiční společností EMUN Partners vám přinášíme přenos konference Invetsiční výhledy, jejíž hlavním tématem jsou kryptoměny a investiční zlato. Jako speakeři se představí Leoš Jirman, EMUN Family office, Oldřich Dědek, ČNB, L'uboš Mokráš, PPF banka nebo Igor Mesenský, KPMG Česká republika.


Poptávka po prvních zelených bondech Evropské unie trhala rekordy
E15-politika | 08:35:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Teplo bez starostí najdete v Centru služeb PRE
E15-politika | 11:00:24
 Kdo by nechtěl ušetřit na platbách za energie? V Centru služeb  PRE v Jungmannově ulici je speciální prodejna, kde je široká nabídka zařízení do domácnosti a kde lze získat nejúspornější řešení na míru konkrétní domácnosti. Samozřejmostí je poradenství, možnost návrhu technického řešení a zpracování nezávazné cenové nabídky. To vše zdarma. A samozřejmě v centru služeb zákazník získá také instalaci, pomoc při zajištění dotace, připojení na rozvody, revizi a servis. O konkrétních službách a nabídkách povídá vedoucí Centra služeb PRE Martin Křenek.


Brožura: Perfektní marketingový nástroj, který si vytisknete online
Objevit.cz | 09:39:07
Chystáte firemní brožuru? Pak vás jistě potěší, že můžete její tisk zadat jednoduše online. Tisk brožury je v eshopu Point4me jednoduchý a rychlý. Stačí mít představu o tom, kolik má...
The post Brožura: Perfektní marketingový nástroj, který si vytisknete online first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Web České televize čelil masivnímu útoku
lupa.cz | 11:14:20
Česká televize na Twitteru kolem 11. hodiny dopoledne uvedla, že čelila masivnímu útoku na své internetové stránky.


Nabídku O2 TV rozšířila videotéka National Geographic
lupa.cz | 10:56:16
Pro zákazníky, kteří sledují O2 TV přes set-top box nebo aplikaci na chytrých televizorech LG, je připravena nová dokumentární videotéka National Geographic. Dostupná bude v tarifech O2 TV Bronzová, Stříbrná a Zlatá. Zákazníkům, kterým se knihovna National Geographic nezobrazuje, doporučuje O2 restart set-top boxu.


Nejvyšší ženou světa je Turkyně, měří přes 215 centimetrů
idnes.cz | 11:51:00
Nejvyšší žijící ženou světa je podle Guinessovy knihy rekordů Turkyně Rümeysa Gelgiová. Měří 215,16 centimetru. Čtyřiadvacetiletá Gelgiová už byla v knize rekordů zapsaná jednou - v roce 2014 jako nejvyšší žijící teenagerka.


Policie Feriho stále nevyslechla. Expolitik oživil Instagram, je v Praze
idnes.cz | 11:40:00
Vyšetřování aféry exposlance Dominika Feriho se protahuje. Policie ho stále nevyslechla v kauze čelí podezření ze sexuálního násilí. Komplikace už přineslo, že se nedávno měnil vyšetřovatel i státní zástupce. O tom, že je někdejší politik v Praze nicméně přítomen, svědčí obnovení jeho aktivity na Instagramu, kde mimo jiné informoval, že šel volit.


V nemocnicích přibývají pacienti s covidem, premiér svolává experty
idnes.cz | 11:27:00
Počty nakažených v Česku dál stoupají. Jen za úterý laboratoře odhalily 1 511 nových případů, v nemocnicích je aktuálně 388 hospitalizovaných. Premiér Andrej Babiš ve středu oznámil, že kvůli zhoršující se situaci na čtvrtek svolal Radu pro zdravotní rizika, kde má ministerstvo zdravotnictví představit další strategii.


Parkanová je nevinná v kauze nákupu letounů CASA, potvrdil soud
idnes.cz | 11:20:00
Odvolací soud ve středu zamítl odvolání státního zástupce a potvrdil osvobození bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové a jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka v kauze nákupu letounů CASA. Státní zástupce tvrdil, že jejich vinou byly armádní stroje, které stát nakoupil v roce 2009, předražené. Dvojice to od počátku odmítala.


Bohemia Energy kvůli extrémním cenám končí. Dotkne se to téměř milionu lidí
idnes.cz | 11:06:00
Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR, ukončí činnost a dodávky elektřiny a plynu pro svých 900 tisíc klientů. Konec Bohemia Energy se týká zákazníků firem Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Odpojení se klienti bát nemusí, dodávky jim zajistí takzvaný dodavatel poslední instance.


Chci 100 milionů za komplikace po očkování proti covidu, žádají tři lidé stát
idnes.cz | 10:55:00
O odškodné za komplikace způsobené očkováním proti covidu-19 zatím požádalo devět lidí. Tři z nich chtějí shodně 100 milionů korun, ze zbylých šesti byl pak nejvyšší požadavek 950 tisíc korun. Ministerstvo zdravotnictví už čtyři žádosti zamítlo, pět vyřizuje. Neúspěšní žadatelé se mohou soudit, podle ministerstva ale zatím žalobu nikdo nepodal.


Bojovali s Hitlerem, Gottwaldem i Havlem, uvádí Jezerka hru o Mašínech
idnes.cz | 10:52:00
Neustále rezonujícím tématem bratří Mašínů se zabývá novinka pražského Divadla Na Jezerce. V představení, které pátrá po tom, proč je jejich osud dodnes vnímán tak kontroverzně, se objeví Milan Šteindler, Miluše Šplechtová či Jan Slovák. „V podstatě je to diskuze, co jejich činy znamenaly,“ předesílá Šteindler.


Vaření a vytápění se prodraží. Innogy po dramatickém růstu cen zdražuje plyn
idnes.cz | 10:46:00
Největší dodavatel plynu v ČR innogy Energie zvýší od 20. listopadu ceny plynu, u základního produktu Standard to bude v průměru o 10,6 procenta. Měsíční platba v typickém rodinném domě naroste o zhruba 200 korun, pro stávající zákazníky s fixovanými produkty cena zůstane. Firma o tom informovala ve středu.


Pustil studentům Othella, ti ho obvinili rasismu. Skladatel se pak omlouval
idnes.cz | 10:30:00
Americký hudební skladatel čínského původu Bright Sheng zrušil seminář na Michiganské univerzitě poté, co ho studenti obvinili z rasismu. Důvodem bylo, že jim na hodině pustil film Othello z roku 1965, v němž má představitel hlavní role Laurence Olivier načerněný obličej.


Konsolidace veřejných financí je málo ambiciózní, Česko patří k nejhorším v EU
idnes.cz | 10:15:00
Plánovaná konsolidace veřejných financí se podle studie Národní rozpočtové rady jeví ve srovnání s dalšími zeměmi EU jako nedostatečně ambiciózní. Česko ze srovnání vychází vždy jako nejhorší nebo druhá nejhorší ze všech zemí EU, uvádí studie.


Vše není o práci, penězích a slávě, řekl laureát Lustigovy ceny Pafko
idnes.cz | 10:14:00
Cenu Arnošta Lustiga, kterou její laureáti dostávají za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost, letos obdržel břišní a hrudní chirurg Pavel Pafko. Cena se udílí každoročně jednomu z žijících českých občanů, který se obdobným způsobem jako spisovatel Arnošt Lustig příkladně zasloužil o udržení a rozvoj celospolečenských hodnot.


Pes uvázl ve skále v Jizerských horách, vyprostili ho po devíti hodinách
idnes.cz | 09:57:00
Devět hodin vyprošťovali hasiči psa, který uvázl v jedné ze skal Jizerskohorských bučin v Oldřichově v Hájích. Přivolaný bagr neuspěl, pomohla až štěrbinová kamera.


Odvolací soud potvrdil osvobození Parkanové a Staňka v kauze letounů CASA
iHned.cz | 11:39:00
Osvobození bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) a jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka je pravomocné. Ve středu o tom rozhodl odvolací soud. Dvojice čelila obžalobě v kauze letounů CASA. Státní zástupce tvrdil, že vinou...


Skupina Bohemia Energy Jiřího Písaříka končí, téměř milion zákazníků musí hledat nového dodavatele
iHned.cz | 11:09:00
Extrémně drahé ceny energií mají zatím největší oběť. Ve středu ráno oznámil konec činnosti jeden z největších hráčů na trhu, skupina Bohemia Energy, kterou ovládají manžele Jiří a Hana Písaříkovi. Elektřinu a plyn od ní odebírá téměř milion...


Tina Turner je zlato v uších. Za hudební katalogy platí vydavatelství desítky milionů dolarů, často přitom odkoupí pouze část práv
iHned.cz | 10:30:00
Když hudební hvězda prodá práva na svou tvorbu, lítají miliony vzduchem. Například loni zpěvák Bob Dylan uskutečnil historicky jednu z největších transakcí spojenou s hudebními právy. Společnosti Universal Music prodal vlastní práva na katalog více...


Šíření epidemie v Česku zrychluje. Babiš na čtvrtek svolal vládní zdravotní radu, projednají strategii
iHned.cz | 10:17:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) po poradě s týmem na řízení epidemie svolal kvůli šíření koronaviru na čtvrtek vládní zdravotní radu. Ministerstvo zdravotnictví na ní představí další strategii, sdělil ve středu premiér na Twitteru. Šíření covidu-19 v...


Ceny plynu dál rostou. Největší dodavatel innogy zvýší cenu základního produktu o 10,6 procenta
iHned.cz | 10:07:00
Největší dodavatel plynu v ČR innogy Energie zvýší od 20. listopadu ceny plynu, u základního produktu Standard v průměru o 10,6 procenta. Měsíční platba v typickém rodinném domě naroste zhruba o 200 korun, pro stávající zákazníky s fixovanými...


Parkanová je v kauze nákupu letounů CASA nevinná, potvrdil soud
lidovky.cz | 11:26:00
Odvolací soud ve středu zamítl odvolání státního zástupce a potvrdil osvobození bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové a jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka v kauze nákupu letounů CASA. Dvojice od počátku odmítala, že by armádní stroje byly její vinou předražené.


Bohemia Energy kvůli extrémním cenám končí. Dotkne se to téměř milionu lidí
lidovky.cz | 11:12:00
Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR, ukončí činnost a dodávky elektřiny a plynu pro svých 900 tisíc klientů. Konec Bohemia Energy se týká zákazníků firem Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Odpojení se klienti bát nemusí, dodávky jim zajistí takzvaný dodavatel poslední instance.


Innogy zdražuje v Česku plyn. Důvodem je dramatický růst velkoobchodních cen
lidovky.cz | 10:57:47
Největší dodavatel plynu v ČR innogy Energie zvýší od 20. listopadu ceny plynu, u základního produktu Standard to bude v průměru o 10,6 procenta. Měsíční platba v typickém rodinném domě naroste o zhruba 200 korun, pro stávající zákazníky s fixovanými produkty cena zůstane. Firma o tom informovala ve středu.


Babiš svolal Radu pro zdravotní rizika, v nemocnicích přibývají neočkovaní pacienti s covidem
lidovky.cz | 11:27:00
Počty nakažených v Česku dál stoupají. Jen za úterý laboratoře odhalily 1 511 nových případů, v nemocnicích je aktuálně 388 hospitalizovaných. Premiér Andrej Babiš ve středu oznámil, že kvůli zhoršující se situaci na čtvrtek svolal Radu pro zdravotní rizika, kde má ministerstvo zdravotnictví představit další strategii.


Bude občas hůř? Na cestě k obnovitelným zdrojům procházíme první vážnou energetickou krizí
lidovky.cz | 10:00:00
Zatímco naše média řeší zdravotní stav prezidenta a povolební vyjednávání, globální média se na svých titulních stranách stále více soustřeďují na energetickou krizi, která postihne na světě všechny, ale Evropu asi nejvíc.


Zkrachovala Bohemia Energy. Trh s energiemi se otřásá, měla skoro milion klientů
aktuálně.cz | 11:43:24
Dodávky energií bude pro klienty zkrachovalé firmy zajišťovat dodavatel poslední instance. Podívejte se, co je třeba udělat.


Žádný humor, ale propagace neonacismu. Soud potvrdil trest za komentář u fotky dětí
aktuálně.cz | 11:38:48
Nejvyšší soud odmítl dovolání Vítězslava Kroupy, který za své příspěvky a komentáře dostal 16 měsíců vězení s odkladem na tři roky.


Na hřebenech hor se udržely první sněhové vločky. Lysá hora hlásí až 3 cm sněhu
aktuálně.cz | 11:10:00
Sledujte záběry prvních letošních sněhových vloček z Beskyd, Krkonoš, Šumavy, Jeseníků i Králického Sněžníku.


Největší prodejce plynu Innogy prudce zdražuje. Ceny plynu zvedne průměrně o desetinu
aktuálně.cz | 10:55:24
Důvodem pro úpravu ceníků je podle firmy dramatický růst ceny komodity na velkoobchodních trzích.


Zastavení výroby ve Škodě až do konce roku by mohlo ohrozit českou ekonomiku
aktuálně.cz | 10:39:00
Nedostatek čipů trápí automobilku Škoda Auto natolik, že ruší další směny a hrozí, že odstaví výrobu až do konce letošního roku.


Bohemia Energy kvůli extrémním cenám končí. Má až 900 tisíc odběrných míst
Denik.cz | 11:21:00
Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR, ukončí činnost a dodávky elektřiny a plynu. Skupina se zhruba 900 tisíci odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. 


Pardon pro dlužníky pomůže jen zčásti, varují exekutoři
Denik.cz | 11:01:00
Stát odpustí lidem poplatky spojené s exekucemi. Ty jsou často obrovské. „Milostivé léto“ se ale nerovná „dluhové amnestii“, upozorňují na obou stranách barikády.


Nové detaily záhadné vraždy mladé blogerky. Koroner řekl, jak zemřela
Denik.cz | 10:51:00
Po týdnech čekání je jasné, jak zemřela mladá americká blogerka Gabby Petitová, jejíž tělo bylo nalezeno v národním parku ve státě Wyoming. Podle soudního lékaře byla žena uškrcená. Pátrání po jejím snoubenci, který zmizel v době, kdy ho policisté chtěli vyslechnout ohledně zmizení Gabby, nadále pokračuje.


Ovčáček vyrazil na Svatou Horu. Pomodlil se za zdraví prezidenta
Denik.cz | 10:13:00
Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se vydal na Svatou Horu na Příbramsku. Pomodlil se za zdraví prezidenta Miloše Zemana a poprosil za požehnání všem, kteří se sami za prezidenta modlí.


Největší dodavatel v Česku zdraží plyn o 10 procent. Sdružení: Rekordní nárůst cen
blesk | 11:25:00
Nastává to, před čím ekonomové v posledních měsících a týdnech varovali. Největší dodavatel plynu v ČR innogy Energie zvýší od 20. listopadu ceny plynu, u základního produktu Standard v průměru o 10,6 procenta. Měsíční platba v typickém rodinném domě naroste o zhruba 200 korun, pro stávající zákazníky s fixovanými produkty cena zůstane. Důvodem pro úpravu ceníků je podle ní dramatický růst ceny komodity na velkoobchodních trzích. Společnost však podotkla, že proti konkurenci roste cena mírnějším tempem, přičemž stávající zákazníci innogy podle ní profitují z levných nákupů plynu v minulosti. S teplem na tom nebudeme o moc lépe, největší meziroční zdražení tepla za posledních 13 let očekává Teplárenské sdružení ČR. Růst cen podle něj může být dvouciferný. Za vytápění bytu si tak lidé příští rok připlatí i několik tisíc korun. Důvodem je zdražování paliv a emisních povolenek. Některé teplárny budou kvůli vývoji na trhu zvyšovat ceny ještě před koncem letošního roku, většina od začátku ledna, uvedlo dnes sdružení v tiskové zprávě. Výrobci a distributoři, kterých je ve sdružení 44, zásobují teplem přes 1,1 milionu domácností.


Drogy u školy na Spořilově? Sedmáci našli sáčky s bílým práškem, od strážníků dostali pochvalu
blesk | 11:21:00
Velkou pochvalu od strážníků si vysloužili dva chlapci a dvě dívky ze sedmé třídy Základní školy Na Chodovci na pražském Spořilově. V úterý odpoledne našli nedaleko školy ležet čtyři sáčky s bílým práškem. Nález hned oznámili učitelce, která je odkázala na strážníka, který u školy pravidelně hlídkuje. „Přístup 12letých dětí byl naprosto ukázkový,“ uvedli strážníci.


Pes na Liberecku zalezl do skály a nemohl ven: Po devíti hodinách přišla dobrá zpráva!
blesk | 11:21:00
Několik jednotek hasičů, tma, zima a jeden pejsek, který se nemůže vyhrabat ze štěrbiny. Náročná devítihodinová akce v okolí Oldřichova v Hájích nakonec dopadla dobře! Pejska se hasičům podařilo vytáhnout nezraněného.


Bohemia Energy: Krach! 900 tisíc zákazníků přišlo o dodavatele elektřiny a plynu, co dělat?
blesk | 11:20:00
Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR, ukončí činnost a dodávky elektřiny a plynu. Skupina se zhruba 900.000 odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Zároveň požádá Energetický regulační úřad o zrušení licencí všech výše uvedených společností. Firma o tom informovala ČTK. Zástupci vlády se situací kolem ukončení činnosti firmy Bohemia Energy zabývají od úterý, řeší, jak minimalizovat dopady na lidi, řekl ČTK Babiš.


Dodávka se na Pardubicku srazila s cisternou a osobákem: Nehoda si vyžádala jednu oběť, řidič kamionu vyletěl z kabiny
blesk | 11:08:00
Jednapadesátiletý muž nepřežil ve středu ráno srážku osobního auta, dodávky a cisterny u Chvojence na Pardubicku. Další tři lidé jsou zranění. Nehoda zablokovala hlavní silniční tah z Hradce Králové na Olomouc, policisté dopravu odklonili po vedlejších silnicích. Řidič kamionu při srážce vyletěl z kabiny! 


Drsné video! Mladík (23) s holí chtěl na eskalátorech okrást muže, strhla se rvačka
blesk | 11:06:00
Pořádná mela se strhla na eskalátorech v metru Křižíkova v pražském Karlíně. Mladík s francouzskou holí tam v neděli dopoledne oslovil jiného muže, na jezdících schodech se mu pak pokusil sebrat osobní věci. Jenže muž se nevzdal bez boje, dvojice se začla rvát a mladík pak z metra utekl. O půl hodiny později ho našli strážníci, skončil v rukou policie. 


Na hubeném Kimovi visí oblek. Na konferenci ho ale zastínil „superhrdina Kapitán KLDR“
blesk | 11:00:00
Voják v zářivě modré, přiléhavé kombinéze, doplněné jasně barevnou pokrývkou hlavy zastínil severokorejského vůdce Kim Čong-una během obranné konference, kterou KLDR uspořádala začátkem týdne v Pchjongjangu, napsal zpravodajský server The New York Post. Kim opět překvapil svou hubenou postavou, zdá se, že dál pokračuje se shazováním kilogramů. Jeho zdravotní stav včetně váhy vzbuzuje zájem expertů i laiků.


Zbytečná smrt mladé kosmetičky Aničky (†21): Nehodu na čtyřkolce nepřežila
blesk | 10:54:00
K tragické nehodě došlo v neděli v odpoledních hodinách u obce Ďurďoš na Slovensku. Mladá dívka původem z Prešova tam měla být na návštěvě u známých. S půjčenou čtyřkolkou vyrazila na lesní cestu. Tam ale zatím z neznámého důvodu havarovala. Při nehodě se vážně zranila. Přes veškerou snahu záchranářů převoz do nemocnice nepřežila. 


Myslivcová porodila holčičku: Dala jí zvláštní jméno! Co ve skutečnosti znamená?
blesk | 10:48:00
Na dceru si sice museli chvíli počkat, ale vyplatilo se. Sestra Dominiky Myslivcové (27) Natálie (23) už je trojnásobnou maminkou a světu prozradila už i jméno své vytoužené holčičky. Rozhodně zní velmi originálně.


Vysíláme: Vít Rakušan v Blesku o volbách, Babišovi i Zemanovi v nemocnici
blesk | 10:45:00
Volby v Česku vyhrála koalice Spolu, která o vládě jedná s koalicí PirSTAN. Vyjednávání jsou v plném proudu, do studia Blesku je vyrazil okomentovat šéf STAN Vít Rakušan. A to v době kdy šéf ANO a premiér Andrej Babiš tvrdí, že první pokus sestavit vládu dostane od Miloše Zemana on. Nakolik povolební vyjednávání komplikuje hospitalizace prezidenta v nemocnici? Mají mít Piráti s pouhými čtyřmi poslanci hned dvě ministerstva? A proč STAN vystoupal na 33 poslanců a jeho koaliční partner utrpěl těžký debakl? To vše v pořadu Epicentrum na Blesk.cz od 11:00.


Při bolestivém močení na samoléčbu nespoléhejte, varuje lékařka! Zánět může přivodit komplikace
blesk | 10:44:00
Zatímco u mužů se nepříjemné pocity při močení vyskytují jen zřídka, ženy tyto obtíže postihují mnohem častěji. Odhaduje se, že alespoň jednou za život potrápí až 50 % z nich a přibližně každá dvacátá žena se s nimi potýká opakovaně.


Veřejné vyznání Jakuba Prachaře: Tento snímek krásné Sary byl focený láskou
super | 11:28:16
Sara Sandeva (24)

a

Jakub Prachař (38)

jsou zamilovaní až po uši. Herecký pár, který se do sebe zakoukal během natáčení seriálu Dvojka na zabití, si soukromí střeží jako oko v hlavě, herečka ale tentokrát udělala výjimku a potěšila fanoušky momentkou ze zářijové dovolené.


Nahlédněte do jednoho ze sídel Adele. V Londýně by si takový luxus dovolit nemohla
super | 10:47:23
Adele (33)

poskytla první rozhovor po pěti letech, ve kterém hovořila nejen o rozchodu s manželem, o tom, jak situaci řešila se synem Angelem, či o novém partnerovi, ale také o stěhování do Los Angeles.


Noidova ex na přehlídkovém mole: Dvojnásobná maminka předvedla dokonalé nohy a hluboký dekolt
super | 10:20:44
Poslední roky se


Gabriela Dvořáková (32)

, nyní provdaná Švamberová, objevuje ve společnosti sporadicky. Bývalá manželka Václava Noida Bárty je předvedším dvojnásobná maminka a užívá si své dcerky. Tentokrát však udělala výjimku a opět se objevila na přehlídkovém mole.


Těžká cesta za štěstím. V sérii Netflixu matka samoživitelka začíná nanovo
pikant | 11:34:00
Třiadvacetiletou hrdinku, která s dvouletou dcerou prchá před agresivním alkoholikem, hraje Margaret Qualleyová známá z Tenkrát v Hollywoodu.


Nová verze Sám doma rozhněvala fanoušky. Hitem je vyjádření původního Kevina
pikant | 10:43:00
Nejzajímavějším se zatím zdá být herecké obsazení policisty.


Mopar poodhaluje koncepty Jeep a RAM, které představí na SEMA show
Auto.cz | 10:50:00
Po roční covidové pauze se slavná americká SEMA Show vrací do Las Vegas a opět nabídne řadu zajímavě upravených speciálů.


Nové Ferrari Icona bude představeno v listopadu, zákazníci dostali zvláštní dárek
Auto.cz | 09:59:00
Speciální pozvánka nepřímo potvrdila, že inspirací pro nový model řady Icona bude nejspíš skutečně Ferrari 330 P4.


Největší dodavatel plynu, společnost Innogy, zvýší ceny o 10,6%
Kurzy.cz | 11:54:52
Společnost Innogy Energie, která je největším dodavatelem plynu pro domácnosti v ČR, zvýší od 20. listopadu ceny dodávek u základního produktu Standard v průměru o 10,6%. U zafixovaných tarifů zůstanou ceny beze změn.


Nebojte se: Nahraďte papír digitálním dokladem!
Kurzy.cz | 11:49:54
Je možné zcela nahradit doklady a písemnosti v papírové podobě za digitální? Co všechno je nutné dodržet, aby doklad splňoval i legislativní požadavky? Jak zajistit jejich průkaznost a věrohodnost po dostatečně dlouhou dobu? Tyto a podobné otázky si&helli


Dodavatel energií Bohemia Energy zkrachoval. Měl 900 000 odběrných míst a roční tržby přes 23 mld. Kč
Kurzy.cz | 11:36:59
Podle agenturních zpráv zkrachovalo přední uskupení nezávislých dodavatelů energií, společnost Bohemia Energy. Důvodem je extrémní růst cen energií na trzích.Firma ukončila činnost a dodávky energií v rámci firem Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie&he


Pochybnost o fungování "buy the dip": Nakupování po poklesech nemusí být vždy vítězná strategie
Kurzy.cz | 11:33:52
Na minimech nakupovat, na maximech prodávat, tak velí jedna z nejrozšířenějších investičních strategií. Nick Maggiulli ze společnosti Ritholtz Wealth Management ovšem upozorňuje, že z vyčkávání s nákupy na výrazné propady trhu se v řadě případů může...


BOHEMIA ENERGY - Ukončení dodávky elektřiny a plynu
Kurzy.cz | 11:02:00
Vážení zákazníci, s politováním Vám musíme oznámit, že skupina BOHEMIA ENERGY ukončuje s okamžitou platností dodávky elektřiny a plynu na českém energetickém trhu. K tomuto razantnímu kroku nás přiměl přetrvávající extrémní růst cen energií na...


Cebia: Souhrn trhu s ojetinami za 9M a 3Q21 - dovez za 9M stoupl téměř o pětinu na téměř 137 000 vozů
Kurzy.cz | 11:00:04
Na trhu ojetých aut došlo ve třetím kvartálu letošního roku k mnoha změnám. Na trh se opět začaly více dostávat vozy čerstvě dovezené ze zahraničí, které navíc vykazovaly meziročně nižší stáří.


Banky přestanou hrát roli dezinflačního faktoru, tvrdí ekonom
Kurzy.cz | 10:47:16
Po finanční krizi roku 2008 byla znatelně utažena regulace bank. Na stránkách VoxEU na to poukazuje ekonom Hans Gersbach, podle kterého tento vývoj představoval také významný dezinflační faktor, relevantní i pro současnou situaci.


Německo - inflace v září lehce přes 4 %. Jádrová složka výrazně pod českou úrovní
Kurzy.cz | 10:44:02
V září dosáhla meziroční inflace 4,1 %, meziměsíčně ale ceny stagnovaly (0,0 %). Také Německo se potýká s velmi vysokou inflací, nicméně situace není tak dramatická, jako je tomu v ČR. Nemalá část inflace je totiž tažena efekty loňského roku.


České trumfy v Dubaji
Kurzy.cz | 10:25:08
EXPO v Dubaji nabízí jedinečnou příležitost k představení nadějných českých technologií, které zatím nejsou ve světě příliš známé.


Německo - nálada mezi investory se dále výrazněji zhoršila
Kurzy.cz | 10:22:16
Nálada mezi německými investory a analytiky na trzích se v říjnu opět významně snížila. Markantní je rozdíl v sentimentu také v porovnání s letošním květnem, kdy ZEW ukazoval rekordních téměř 85 bodů.


Růst akcií Tesly podpořil hlavní akciové indexy v USA
Kurzy.cz | 10:18:05
Hlavní akciové indexy v USA mírně klesaly, protože investoři čekají na dnešní zveřejnění zápisků ze předchozího zasedání členů FOMC, které by mohly přinést bližší informace k plánovanému snižování nákupu aktiv centrální bankou.


Randstad: Vyjádření k situaci v automobilovém průmyslu
Kurzy.cz | 10:13:07
Aktuálně nikdo přesně neví, kdy se situace s dodávkami komponentů nezbytných pro obnovení plnohodnotné výroby v automobilovém průmyslu změní. Řada společností v tomto oboru tak nyní zvažuje, jak dlouho si za dané situace zaměstnance budou schopny udržet.


Co čekat od dnešního zveřejnění americké inflace?
Kurzy.cz | 10:09:30
Makroekonomické dění se dnes bude soustředit zejména na USA. Vyjde zářijová inflace a Fed zveřejní zápis z posledního zasedání. Důležité události se ale odehrají i v Evropě. Ve Vídni vydá OPEC, seskupení států vyvážejících ropu, měsíční zprávu o situaci&h


Čína - smíšená data o vývoji zahraničního obchodu v září. Vývoz výrazně nad odhady, dovoz naopak zaostal
Kurzy.cz | 10:00:33
Čína oznámila, že její vývoz za září rostl meziročně o 28,1 %. Trh přitom počítal s růstem o 21,5 %. Dovozy se za září zvýšily o 17,6 % oproti trhem očekávaným 20,9 %.


Jak zvýšit rozvoj plzeňského regionu v oblasti výzkumu, vývoje a inovací, představí konference na téma inteligentní specializace
Kurzy.cz | 12:00:27
Významné firmy z Plzeňského kraje, výzkumné organizace, vysoké školy, zástupci kraje, měst a obcí a další hosté se sejdou příští čtvrtek 21. října 2021 na konferenci s názvem Inteligentní specializace regionu 2021. Druhý ročník odborného sympozia shrne...


Nezaměstnanost v Karlovarském kraji k 30. 9. 2021 podle MPSV. Kraj vykazoval třetí nejvyšší podíl nezaměstnaných (4,52 %) v rámci celé ČR.
Kurzy.cz | 12:00:27
Facebook[1] Tweet[2] Pin it[3] LinkedIn[4] Email[5] 13. říjen 2021 Úřad práce v Karlovarském kraji evidoval na konci září 2021 celkem 9 070 uchazečů o zaměstnání, z toho 8 477 dosažitelných. Karlovarský kraj vykazoval třetí nejvyšší podíl...


Výsledky voleb do PSP ČR 2021-hlasování ve Francii
Kurzy.cz | 12:00:27
Ve dnech 8. – 9.10.2021 se v budově Velvyslanectví ČR v Paříži uskutečnily volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České


Seznam vydává novou verzi webového prohlížeče, vylepšuje překlady stránek
lupa.cz | 12:29:28
Seznam.cz vydal novou verzi svého webového prohlížeče. Jeho hlavní novinkou je vylepšení zabudovaného překladače cizojazyčných stránek. Seznam se napojuje na technologii brněnské společnosti Lingea.


Justice si to chtěla udělat jednoduché. Takže zničila kariéru i život Vlastě Parkanové
Hospodářské noviny | 13:30:00
Průměrná délka trestního řízení trvá v Česku něco málo přes dvě stě dní. Trestní řízení v případu Vlasty Parkanové trvalo 3200 dní. Devět let. Skončilo tento týden ve středu, kdy odvolací soud devětašedesátiletou exministryni definitivně osvobodil....


Zisk českého Louise Vuittonu kvůli koronaviru dramaticky klesl. Na Pařížské chyběli cizinci
Hospodářské noviny | 13:25:00
Davy turistů, kteří si v luxusních obchodech zkoušejí hodinky za statisíce až miliony korun či vybírají skutečně drahé kabelky nebo šátky. Běžný obrázek centra českého luxusu v pražské Pařížské ulici se změnil v březnu minulého roku, kdy do Česka...


Společný nákup plynu či snížení DPH. Brusel zveřejnil možnosti, jak srazit ceny energií
Hospodářské noviny | 13:14:00
Evropská komise ve středu přišla s návrhem, jak by se EU společně mohla bránit vysokým cenám energií, které sráží na kolena byznys a prodražují účty rodinám napříč kontinentem. V unijním toolboxu – bedně s nářadím – je řada věcí, které...


Na plachetnici kolem světa. Nýdrlovi za stamiliony prodali skupinu reklamních agentur a vydali se obeplout zeměkouli
Hospodářské noviny | 12:45:00
Pavla a Michal pracují v reklamě a mají narozeniny ve stejný červnový den. A právě 22. června před devíti lety se jim změnil život. Slavili kousek od sebe a jejich mejdany se protnuly. Slovo dalo slovo a Michal navrhl, že ještě tu noc spolu odjedou...


Aby zabránily ochraně Moravské Amazonie, najaly Lesy ČR na pár dní experta, jehož erudici odborníci zpochybňují
Hospodářské noviny | 12:20:00
Soutok Moravy a Dyje je nejen v Česku, ale i celé střední Evropě výjimečně cennou přírodní oblastí. Takzvaná Moravská Amazonie je propletená sítí říčních meandrů a skýtá úkryt pro řadu vzácných živočichů. V jedné části dosud nechráněných smíšených...


Hlavně teď nepanikařit, uklidňují velcí dodavatelé klienty Bohemia Energy. Co ale dělat dál?
Hospodářské noviny | 12:06:00
Skupina Bohemia Energy oznámila, že s okamžitou platností ukončuje dodávky elektřiny a plynu na českém energetickém trhu. Doběhly ji vysoké ceny energií na trhu. S využitím informací na webové stránce Bohemia Energy vám přinášíme základní otázky a...


Odvolací soud potvrdil osvobození Parkanové a Staňka v kauze letounů CASA
Hospodářské noviny | 11:39:00
Osvobození bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) a jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka je pravomocné. Ve středu o tom rozhodl odvolací soud. Dvojice čelila obžalobě v kauze letounů CASA. Státní zástupce tvrdil, že vinou...


Skupina Bohemia Energy Jiřího Písaříka končí, téměř milion zákazníků musí hledat nového dodavatele
Hospodářské noviny | 11:09:00
Extrémně drahé ceny energií mají zatím největší oběť. Ve středu ráno oznámil konec činnosti jeden z největších hráčů na trhu, skupina Bohemia Energy, kterou ovládají manžele Jiří a Hana Písaříkovi. Elektřinu a plyn od ní odebírá téměř milion...


Útočník z Tišnova je ve vazbě, dva napadení jsou stále ve vážném stavu
idnes.cz | 12:29:00
Muže, který v pondělí večer v Tišnově na Brněnsku zaútočil na své příbuzné a pět jich zranil, dnes poslal soud do vazby. Za pokus o vraždu mu hrozí dvacetileté vězení, případně výjimečný trest. Dva ze zraněných jsou stále v ohrožení života.


Na vedení ČSSD se nehodím, patřím do terénu, říká místopředseda Veselý
idnes.cz | 12:27:00
Místostarosta Písku a poslanec Ondřej Veselý z ČSSD se v politice pohybuje už 13 let. Za dobu své kariéry zažil několik vzestupů i pádů. Jeden z největších ale přišel o uplynulém volebním víkendu, kdy se sociální demokraté poprvé ve své novodobé historii ocitli mimo Poslaneckou sněmovnu.


Hlasy stanici Nova Lady propůjčili Martina Šťastná a Vasil Fridrich
idnes.cz | 12:00:00
Stanice Nova Lady rozšíří v pondělí 18. října počet tematických stanic skupiny Nova Group. Hlavně divačky se mohou těšit na seriály, reality show a filmy různých žánrů. Upoutávkám stanice propůjčili hlasy herci Martina Šťastná a Vasil Fridrich.


VIDEO: Zloděj s berlí chtěl okrást muže v metru, rvali se na eskalátorech
idnes.cz | 11:52:00
Kamery u východu ze stanice metra Křižíkova zachytily potyčku na eskalátorech. Muž s francouzskou holí chtěl druhého muže okrást, ten se ale začal bránit. Zloději se poté podařilo odkulhat pryč.


Oteklý Tom Cruise. Fanoušci spekulují o plastice obličeje i nemoci
revue.idnes.cz | 11:07:00
Tom Cruise překvapil svým vzhledem. Devětapadesátiletý herec se objevil jako divák na sportovním zápasu v San Franciscu a svět hned obletěly jeho fotky. Fanoušci se ptají, zda je na nich opravdu jejich idol, jiní diskutují o výplních v obličeji. Pravdou bude nejspíš tvrzení, že Cruise jen trochu přibral.


Nachlazené děti zahltily nemocnice v Moravskoslezském kraji, leží i na JIP
idnes.cz | 11:48:00
Epidemie virových i bakteriálních nemocí dýchacích cest, která se rozjela mezi dětmi krátce po návratu do školních kolektivů, v Moravskoslezském kraji graduje. Nachlazené děti nejdříve zaplnily ordinace obvodních pediatrů či pohotovostí, teď už jsou však zahlcená i dětská oddělení včetně jednotek intenzivní péče.


Koaliční smlouvu chceme uzavřít do 8. listopadu, řekl Fiala po první společné schůzce. Požádal o setkání s prezidentem
iHned.cz | 13:49:00
Koalice Spolu a Pirátů se Starosty chtějí jednat o vládě tak, aby mohly do 8. listopadu podepsat koaliční smlouvu, řekl po první schůzce předseda ODS Petr Fiala. Jednání budou probíhat v šesti týmech podle jednotlivých programových oblastí. Fialu...


Justice si to chtěla udělat jednoduché. Takže zničila kariéru i život Vlastě Parkanové
iHned.cz | 13:30:00
Průměrná délka trestního řízení trvá v Česku něco málo přes dvě stě dní. Trestní řízení v případu Vlasty Parkanové trvalo 3200 dní. Devět let. Skončilo tento týden ve středu, kdy odvolací soud devětašedesátiletou exministryni definitivně osvobodil....


Zisk českého Louise Vuittonu kvůli koronaviru dramaticky klesl. Na Pařížské chyběli cizinci
iHned.cz | 13:25:00
Davy turistů, kteří si v luxusních obchodech zkoušejí hodinky za statisíce až miliony korun či vybírají skutečně drahé kabelky nebo šátky. Běžný obrázek centra českého luxusu v pražské Pařížské ulici se změnil v březnu minulého roku, kdy do Česka...


Společný nákup plynu či snížení DPH. Brusel zveřejnil možnosti, jak srazit ceny energií
iHned.cz | 13:14:00
Evropská komise ve středu přišla s návrhem, jak by se EU společně mohla bránit vysokým cenám energií, které sráží na kolena byznys a prodražují účty rodinám napříč kontinentem. V unijním toolboxu – bedně s nářadím – je řada věcí, které...


Na plachetnici kolem světa. Nýdrlovi za stamiliony prodali skupinu reklamních agentur a vydali se obeplout zeměkouli
iHned.cz | 12:45:00
Pavla a Michal pracují v reklamě a mají narozeniny ve stejný červnový den. A právě 22. června před devíti lety se jim změnil život. Slavili kousek od sebe a jejich mejdany se protnuly. Slovo dalo slovo a Michal navrhl, že ještě tu noc spolu odjedou...


Aby zabránily ochraně Moravské Amazonie, najaly Lesy ČR na pár dní experta, jehož erudici odborníci zpochybňují
iHned.cz | 12:20:00
Soutok Moravy a Dyje je nejen v Česku, ale i celé střední Evropě výjimečně cennou přírodní oblastí. Takzvaná Moravská Amazonie je propletená sítí říčních meandrů a skýtá úkryt pro řadu vzácných živočichů. V jedné části dosud nechráněných smíšených...


Hlavně teď nepanikařit, uklidňují velcí dodavatelé klienty Bohemia Energy. Co ale dělat dál?
iHned.cz | 12:06:00
Skupina Bohemia Energy oznámila, že s okamžitou platností ukončuje dodávky elektřiny a plynu na českém energetickém trhu. Doběhly ji vysoké ceny energií na trhu. S využitím informací na webové stránce Bohemia Energy vám přinášíme základní otázky a...


Demi Roseová jako víla Ariel: Vystrčila holý zadeček!
blesk | 13:45:00
„Mořské panny existují,“ tak označila svůj sexy příspěvek na Instagramu Demi Roseová (26), která by někomu mohla připomínat pohádkovou vílu Ariel, jen trochu hanbatější.


Strach o nalezenou Julinku (8): Je zamlklá! V Německu mluví o zázraku
blesk | 13:33:00
Julinka (8), která strávila v okolí vrchu Čerchov  Českém lese dvě mrazivé noci, je stále v nemocnici. Noc prožila na vyhřívaném lůžku. Není zraněná a je celkem v dobré kondici.


Krach Bohemia Energy! Pobočka v Praze je zavřená. Magistrát uklidňuje: PRE a pražské plynárny zajistí dodávky
blesk | 13:18:00
Prahou vlastněné společnosti PRE a Pražská plynárenská jsou připraveny zajistit dodávky elektřiny a plynu pro zákazníky, kteří pod ně ze zákona přejdou kvůli ve středu oznámenému konci skupiny Bohemia Energy se zhruba 900 000 odběrnými místy. Dodávky pro zákazníky Bohemia Energy musí po dobu šesti měsíců zajistit tzv. dodavatel poslední instance, kterými jsou v Praze právě zmíněné městské firmy. Podle informací je pražská pobočka Bohemia Energy zavřená.


Exministryně Parkanová a její podřízený Staněk jsou v případě letounů CASA bez viny, potvrdil soud
ČT24 | 11:10:25
Osvobození bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) a jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka je pravomocné. Ve středu o tom rozhodl odvolací soud. Dvojice čelila obžalobě v kauze letounů CASA. Státní zástupce tvrdil, že vinou Parkanové a Staňka byly armádní stroje, které stát nakoupil v roce 2009, předražené.


Studentku (†14) spolužáci omylem uvěznili pod plachtou v bazénu: Rodina za její smrt žádá přes miliardu
blesk | 13:11:00
Plavecký trénink skončil tragicky v americkém městě Hillsboro v Oregonu. Při tréninku zemřela školačka Nabila Maazouzová (†14), která skončila uvězněna pod plachtou bazénu! Nevědomky ji tam zavřeli její spolužáci. Po školačce se nikdo nesháněl, dokud po ní nezačala pátrat její máma Patty.


Macatá zpěvačka ukázala úplně vše! Lizzo si vyšla jen v síti
blesk | 12:45:00
Tak to je pořádná rybička! Slavná korpulentní hudebnice Lizzo (33) se toho nebojí. V pondělí na VIP party v Los Angeles opět ukázala, že se podle svého mínění nemá za co stydět a do společnosti si vyšla jen ve fialové síti. 


Obrovský úspěch pražské zoo! Za návrat koní Převalského získala prestižní ocenění
blesk | 12:35:00
Obrovský úspěch slaví Zoo Praha! Od Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA) získala nejvyšší ocenění nazvané WAZA Conservation Award. Cenu zahrada získala za projekt Návrat divokých koní a za dlouholetý přínos k záchraně koně Převalského. Pražská zoo je šestou zoologickou zahradou na světě, která toto vyznamenání získala, sdělila mluvčí pražské zoo Lucie Dosedělová.


Soud poslal "řezníka" z Tišnova do vazby: Posekanou švagrovou čeká další operace
blesk | 12:26:00
Násilník, který sekerou a páčidlem zmasakroval šest členů své rodiny v Tišnově, je ve vazbě. Tam si počká na soudní líčení, ve kterém mu hrozí i výjimečný trest. K děsivému útoku, kterému neutekly ani dvě malé děti, došlo v pondělí večer v rodinném domku.


Exministryně obrany Vlasta Parkanová: V kauze letounů CASA je její osvobození pravomocné
blesk | 12:20:00
Osvobození bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) a jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka je pravomocné. Dnes o tom rozhodl odvolací soud. Dvojice čelila obžalobě v kauze letounů CASA. Státní zástupce tvrdil, že vinou Parkanové a Staňka byly armádní stroje, které stát nakoupil v roce 2009, předražené.


Drahý proud položil první velkou firmu Bohemia Energy
Respekt | 11:56:53
Krach firmy s 900 tisíci zákazníky ukazuje slabiny státního dohledu


Dánská dívka si položila v Brně telefon na zem a byl fuč: Zlodějíčka ale chytili za minutku
blesk | 12:04:00
Pozorné kamery a rychlé reakce hlídek strážníků v centru Brna zabránily o víkendu krádeži mobilu, který nechala na chvíli bez dozoru mladá cizinka. Žena podcenila pochybné umění místních nenechavců a málem přišla o přístroj za téměř 20 tisíc korun.  


Proč po krachu dodavatele nezůstanete ve tmě a zimě? Zůstane vám dodavatel poslední instance
blesk | 12:00:00
Co se stane, když zkrachuje váš dodavatel energií? Toho, že by vám doma přestala jít elektřina nebo plyn se naštěstí bát nemusíte. Existují totiž takzvaní dodavatelé poslední instance. Díky tomu budete mít půl roku na změnu dodavatele. Vyplatí se s ní ovšem neotálet, ceníky dodavatelů poslední instance totiž bývají vyšší než u běžných smluv.


Bezruká umělkyně (56) se vdala: Snubní prsten jí vyrobili z popelu vlastního syna
blesk | 11:56:00
V šestapadesáti letech se stala nevěstou! Alison Lapperová je britská umělkyně, která se narodila bez rukou. Proslavila se, když stála v 8. měsíci těhotenství modelem k mramorové soše, která ozdobila londýnské Trafalgarské náměstí. Teď si vzala svého přítele Simona Clifta. Snoubenec jí prý u oltáře na palec u nohy navlékl prsten, který je vyroben z popelu jejího syna. Ten zemřel na předávkování drogami.


Josífek Pizinger slaví 1. narozeniny! Vendula zveřejnila velmi intimní fotku
blesk | 11:45:00
Loni 13. října v půl desáté dopoledne se narodil syn Venduly (49) a Josefa Pizingera (34). Na svět přišel plánovaným císařským řezem stejně jako jeho dva starší sourozenci. Vendula poprvé zveřejnila fotku těsně po narození Josífka.


Spolu a PirSTAN chtějí koaliční smlouvu do 8. listopadu. Fiala požádal o schůzku se Zemanem
lidovky.cz | 13:48:00
Koalice SPOLU a PirSTAN chtějí podepsat koaliční smlouvu o budoucí vládě do 8. listopadu, tedy do začátku ustavující schůze Sněmovny. oznámil kandidát na premiéra, lídr koalice SPOLU Petr Fiala. S prezidentem Milošem Zemanem se chcesetkat ve chvílí, kdy bude prezident přemístěn na standardní pokoj.


Volkswagen uvažuje o zrušení 30 tisíc míst. Podle zaměstnanecké rady je to absurdní
lidovky.cz | 13:15:55
Automobilka Volkswagen uvažuje o zrušení až 30 000 pracovních míst, aby snížila náklady a zlepšila konkurenceschopnost v době, kdy ji ohrožují noví hráči, jako je americký výrobce elektromobilů Tesla. Uvedl to ve středu německý list Handelsblatt, který se odvolává na prezentaci generálního ředitele Herberta Diesse pro dozorčí radu. Podle zaměstnanecké rady je ale takové propouštění nepravděpodobné.


Ani peklo, ani ráj. Ohromující paralely a nápadné rozdíly aneb Česko a Německo po volbách
lidovky.cz | 13:08:00
Vládní strana, která v ohledu na počet obdržených hlasů těsně prohraje parlamentní volby a nedokáže se smířit s tím, že by měla odejít do opozice. Její předseda, jenž chce být pověřen sestavením vlády a doufá, že se mu na svou stranu podaří přetáhnout část opozice.


Zsuzsová z kauzy Kuciak je vinna v případu jiné vraždy, rozhodl nejvyšší soud
lidovky.cz | 13:00:00
Slovenku Alenu Zsuzsovou, která čelí obžalobě v případu vraždy novináře Jána Kuciaka, nejvyšší soud Slovenska ve středu pravomocně uznal vinnou z podílu na jiné vraždě. Soudní senát zamítl nejen její odvolání, ale i dalších dvou obžalovaných proti verdiktu soudu první instance. V kauze vraždy regionálního politika jim vyměřil shodné tresty ve výši 21 let vězení.


Policie Feriho stále nevyslechla. Bývalý poslanec nicméně obnovil aktivity na Instagramu
lidovky.cz | 12:29:00
Vyšetřování aféry exposlance Dominika Feriho se protahuje. Policie ho stále nevyslechla v kauze čelí podezření ze sexuálního násilí. Komplikace už přineslo, že se nedávno měnil vyšetřovatel i státní zástupce. O tom, že je někdejší politik v Praze nicméně přítomen, svědčí obnovení jeho aktivity na Instagramu, kde mimo jiné informoval, že šel volit.


Zeman komunikuje a k obědu si objednal vinnou klobásu. Pak by měl Hrad říct, co bude s vládou
lidovky.cz | 12:00:09
Pražský hrad by se ve středu měl vyjádřit, jak bude prezident Miloš Zeman postupovat při sestavování vlády. Zeman leží od neděle v Ústřední vojenské nemocnici na pracovišti intenzivní medicíny. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka komunikuje, sleduje politickou situaci a seznamuje se s nejnovějšími událostmi.


Nezapomeňte na sociální politiku a propadlé hlasy, jinak příště vyhraje extrémní šílenec, radí Kalvoda koalicím
lidovky.cz | 12:00:00
Nejtěžší part v nově se rodící vládní pětikoalici čeká ODS, bude muset hrát na evropskou strunu, což jí není dvakrát blízké. „Nezvládne-li to, tak se obávám, že tím založí do základů koalice velký problém,“ míní Jan Kalvoda (67), koaliční matador, někdejší šéf Občanské demokratické aliance (ODA), vicepremiér v koaličních vládách Václava Klause z let 1992 až 1997 a v současnosti advokát.


Ze základních potravin meziročně nejvíce zdražilo máslo, ukazuje analýza
Eurozpravy-domácí | 11:18:00
Z vybraných základních potravin podle analýzy akčních letáků sedmi největších českých řetězců meziročně nejvíce zdražily máslo a chléb. Cena másla proti loňsku stoupla o 47 procent na průměrných 184 korun za kilogram. Chléb zdražil průměrně o 30 procent na zhruba 29 korun. Nákupem potravin v akcích mohou lidé letos ušetřit i pětinu výdajů, loni to bylo až 24 procent.


"Bojíme se o vás." Putin propadal záchvatům kašle, úmrtí na covid láme rekordy
aktuálně.cz | 13:42:00
Spekulaci o jeho zdraví posílila skutečnost, že se Putin odhlásil ze středeční konference skupiny G20 o Afghánistánu.


Natálka Grossová přibrala. Jako baletka ve Fantomovi opery musí zhubnout pět kilo
super | 13:04:06
Zazpívala si poslední přestavení svého milovaného muzikálu Čarodějka a už se chystá na další slavný muzikál.

Natálie Grossová (19)

přiznala, že derniéru muzikálu Čarodějka obrečela. "Bylo hodně slz. Byla to jedna z mých nejtěžších derniér. Pro mě to bylo nejlepší představení, které jsem vůbec kdy měla, diváci byli naprosto úžasní," řekla Super.cz Natálka.


Zsuzsová z kauzy Kuciak je podle nejvyššího soudu vinna v případu jiné vraždy
aktuálně.cz | 12:45:26
Za vraždu někdejšího regionálního politika vyměřil obžalovaným soud shodné tresty 21 let vězení.


Konec Bohemia Energy: Lidé budou mít dostatek času najít nového dodavatele
Denik.cz | 13:23:00
Institut dodavatele poslední instance nebyl v takovém rozsahu, jako bude nyní po krachu Bohemia Energy, v tuzemsku využit od krachu Moravia Energo v roce 2008. ČTK to sdělila výkonná ředitelka Českého plynárenského svazu Lenka Kovačovská.


Před sto lety se narodil zpěvák, herec i šarmer Yves Montand
Denik.cz | 13:11:00
Když se malý Yvo Livi coural italskými uličkami, stěží mohli kolemjdoucí tušit, že míjejí budoucí šansoniérskou hvězdu. Táta doma vázal košťata, Yvo pomáhal a snil. V sedmnácti si poprvé rolníkův syn stoupl před mikrofon. A zrodil se Yves Montand. Dnes uplynulo přesně sto let od jeho narození.


První kvildský sněhulák je na světě. Sníh padal i na Churáňově či Kubovce
Denik.cz | 12:24:00
První sníh letošní zimní sezony přišel na Šumavu o více než měsíc dříve. Potvrdil to starosta Kvildy Václav Vostradovský. "Loni bylo poprvé bílo až 20. listopadu," řekl.


Poslechněte si podcast: EU bude trvat na dořešení Babišova konfliktu zájmů
Denik.cz | 12:00:00
Evropská unie bude trvat na tom, aby si i s novou vládou Česko vyřešilo problémy s konfliktem zájmů a přijalo tvrdší zákon, který zamezí opakování kauzy Babiš.


Evropská komise navrhla opatření proti zdražování energií, zváží společný nákup plynu
Eurozpravy-zahraniční | 12:55:00
Země Evropské unie mohou dočasně zmírnit dopady rychlého růstu cen energií finanční podporou či daňovými úlevami pro nejvíce zasažené obyvatele. Vlády mohou pomoci také firmám, nesmějí ale porušit unijní pravidla o státní podpoře. Navrhla to dnes Evropská komise (EK), a to v reakci na žádosti skupiny zemí včetně České republiky o společná opatření proti zdražování energií.


Zsuzsová z kauzy Kuciak je podle nejvyššího soudu vinna v případu jiné vraždy
Eurozpravy-zahraniční | 12:40:00
Slovenka Alena Zsuzsová, která čelí obžalobě v případu vraždy novináře Jána Kuciaka, byla dnes nejvyšším soudem Slovenska pravomocně uznána vinnou z podílu na jiné vraždě. Soudní senát zamítl nejen odvolání Zsuzsové, ale i dalších dvou obžalovaných proti verdiktu soudu první instance, který jim v kauze vraždy někdejšího regionálního politika vyměřil shodné tresty 21 let vězení. Prokurátor neuspěl s návrhem na zpřísnění trestu.


Drama v Tišnově: útočník mohl jít do domu loupit, hrozí mu až dvacet let vězení
Denik.cz | 10:55:00
Těžce pobodal a pořezal celou rodinu. Ozbrojený muž řádil v pondělí s nožem a sekerou v Tišnově na Brněnsku. Policisté potvrdili, že byl příbuzným napadené rodiny. Útočníka krátce po činu zadrželi, v úterý jej obvinili z pokusu o vraždu.


Litevský expremiér Andrius Kubilius: Problémy s plynem. Rusko vydírá Unii
Denik.cz | 05:05:00
Litevský expremiér a europoslanec Evropské lidové strany Andrius Kubilius považuje příliv iráckých a dalších migrantů z Běloruska za součást hybridní války.Vy jste byl premiérem Litvyi v době finanční krize. Zvládla Unie tu covidovou lépe?


Civilizovaná žena. Jak se první republika snažila dosáhnout moderního ideálu
pikant | 13:00:00
Moderní žena měla být na jednu stranu soběstačná a sportovní, na straně druhé podřízená představám o vzhledu a roli.


Škoda Kodiaq RS 2.0 TSI – Sportování bere vážněji
Auto.cz | 12:58:00
Modernizace Škody Kodiaq byla poměrně decentní, tedy s výjimkou modelu RS, který dostal vedle lehce modernizovaného exteriéru a drobných vylepšení interiéru i zcela novou pohonnou jednotku. Ta sice podtrhuje sportovní směřování vozu, nic ale není zadarmo.


V Česku do roku 2025 vznikne 3000 dobíjecích míst pro elektromobily
Auto.cz | 11:56:00
V Česku by do roku 2025 mohlo vzniknout 3000 dobíjecích míst pro elektromobily. Vyplývá to z Memoranda o spolupráci v rozvoji elektromobility v ČR, které podepsali zástupci ministerstva dopravy, ministerstva průmyslu a obchodu, správců infrastruktury, společnosti ČEZ a společnosti Škoda Auto.


Automobilové perly z českých sbírek se v technickém muzeu chlubí vavříny
Auto-iDNES.cz | 13:30:00
Národní technické muzeum v Praze otevírá výstavu dvaceti čtyř sportovních aut z meziválečných let. Návštěvníci si mohou prohlédnout také sedm desítek cen a trofejí z automobilových závodů. Výstava věnovaná historii meziválečného automobilového sportu v Československu je největším letošním projektem muzea. Potrvá až do května příštího roku.


Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede
Auto-iDNES.cz | 12:55:00
Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším je AdBlue, speciální roztok močoviny, který zajišťuje snižování oxidů dusíku ve výfukových plynech.


Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií
Eurozpravy-ekonomika | 12:30:00
Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku. Skupina se zhruba 900.000 odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Požádá Energetický regulační úřad o zrušení licencí všech výše uvedených společností. Firma o tom dnes informovala ČTK.


Škoda využívá v interiéru materiály, které byste nečekali
Reflex | 12:40:00
Jako výchozí surovina nového materiálu slouží nadrobno rozkrájená cukrová řepa, tím však vývoj nekončí.


Někdo by měl Babišovi vysvětlit, že prohrál nejen volby
Reflex | 12:00:00
Andrej Babiš byl zvyklý vyhrávat, válcovat ostatní, slušně řečeno všechny přechytračit. Teď zažívá situaci v obráceném gardu. Zdá se, že to stále ještě nepochopil. Spoléhá na nějaký zázrak, který by jej udržel v pozici vítěze, tedy premiéra. Jiné varianty jej děsí. Je na moci závislý. Je to pro něj droga, která jej nabíjí a udržuje v provozu. Určitě ví, že ke svému přežití potřebuje politické krytí, exekutivní moc a kontrolu nad svým osudem. Ve hře jsou nyní i jeho osobní reálné obavy o osud jeho byznysového impéria a zejména pak strach ze ztráty beztrestnosti.


Výročí virtuální reality: Technologii nejvíc pomohli Češi. Co má smysl si na ní zahrát dnes?
Reflex | 11:00:00
Letošní výročí virtuální reality od PlayStationu připadá na středu 13. října, kdy uplyne přesně 5 let od uvedení futuristicky vypadajícího headsetu s příslušenstvím. Ten v roce 2016 přinesl nový rozměr hraní, primárně díky 360stupňovému výhledu a interaktivnímu ovládán. Připomeňme si nejoblíbenější hry z minulosti a nahlédněme do budoucna na připravované tituly.


Končí Bohemia Energy. Vláda jedná o tom, jak minimalizovat dopady na lidi
Tiscali-zprávy | 13:17:26
Zástupci vlády se situací kolem ukončení činnosti firmy Bohemia Energy zabývají od úterý. Řeší, jak minimalizovat dopady na lidi, jednání pokračují i dnes.


Kauza letounů CASA: Odvolací soud potvrdil osvobození Parkanové a Staňka
Tiscali-zprávy | 11:42:20
Osvobození bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové a jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka je pravomocné. Dnes o tom rozhodl odvolací soud.


Vyjádření ČEZ ke krachu Bohemia Energy. ČEZ je plně připraven na roli DPI. Nebude v ní poprvé
Kurzy.cz | 13:27:40
Chceme všechny odběratele na našem distribučním území ujistit, že se o ně v případě problémů jejich dosavadního dodavatele postaráme. ČEZ je na svou roli dodavatele poslední instance připraven.


13.h - Evropa dopoledne roste, BCPP lehce v minusu kvůli bankám, euro posiluje k dolaru, ropa oslabuje, zlato silněji roste
Kurzy.cz | 12:55:39
Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne lehce rostou. Výrazněji se daří sektoru technologií s růstem indexu o cca 1,9%, nejhůře si vede sektor pojišťoven s poklesem indexu o 0,7%.


Není uhlí. Asijské obry drtí energetická krize, evropské firmy si stěžují na chaotické odstávky
E15-ekonomika | 12:45:00
Evropští byznysmeni vyzývají Čínu, aby zlepšila management opatření přijatých kvůli tamní energetické krizi. Evropané tvrdí, že některé jejich společnosti působící v zemi dostávají až v noci zprávy o tom, že druhý den mají zastavit produkci ve svých továrnách. Do velkých problémů se mezitím dostává i Indie, kde docházejí zásoby uhlí. Osmdesát procent tepelných elektráren je v kritickém stavu a mnohá místa se už potýkají s blackouty.


Bohemia Energy končí. Statisícům lidí skokově zdraží energie
E15-ekonomika | 12:20:00
Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku, ukončí činnost a dodávky elektřiny a plynu. Skupina se zhruba 900 tisíci odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Zároveň požádá Energetický regulační úřad o zrušení licencí všech výše uvedených společností.


Řídicí výbor ITI podpořil poslední projekt programového období 2014-2020 v rámci Hradecko-pardubické aglomerace
Kurzy.cz | 14:00:18
Řídicí výbor ITI na svém 57. jednání schválil poslední projektový záměr a tím završil čerpání finančních prostředků z rezervované alokace pro ITI Hradecko-pardubické aglomerace v programovém období 2014-2020.


Není uhlí. Asijské obry drtí energetická krize, evropské firmy si stěžují na chaotické odstávky
E15-politika | 12:45:00
Evropští byznysmeni vyzývají Čínu, aby zlepšila management opatření přijatých kvůli tamní energetické krizi. Evropané tvrdí, že některé jejich společnosti působící v zemi dostávají až v noci zprávy o tom, že druhý den mají zastavit produkci ve svých továrnách. Do velkých problémů se mezitím dostává i Indie, kde docházejí zásoby uhlí. Osmdesát procent tepelných elektráren je v kritickém stavu a mnohá místa se už potýkají s blackouty.


Bohemia Energy končí. Statisícům lidí skokově zdraží energie
E15-politika | 12:20:00
Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku, ukončí činnost a dodávky elektřiny a plynu. Skupina se zhruba 900 tisíci odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Zároveň požádá Energetický regulační úřad o zrušení licencí všech výše uvedených společností.


Žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů v říjnu. Královnou je Trinity Bank
Finparáda | 12:00:00
Na Finparádě byly aktualizovány žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů. Žebříčky spořicích účtů zásadně ovlivnilo nedávné zvýšení repo sazby Českou národní bankou z 0,75 na 1,50 procenta ročně, na které...


ERÚ: Zákazníkům Bohemia Energy se dodavatelé poslední instance ozvou sami
eStav.cz | 13:12:05
Zákazníkům Bohemia Energy, která oznámila ukončení činnosti, se jejich dodavatel poslední instance sám ozve během několika dnů. Sami nemusí nic dělat, nikam chodit ani volat na pobočky, o nepřetržitou dodávku energií nepřijdou. Od nového dodavatele dostanou základní informace a oznámení o ceně, za kterou jim bude energie dodávat. V tiskové zprávě to dnes uvedl Energetický regulační úřad. Takzvaný dodavatel poslední instance je hlavní dodavatel na daném distribučním území.


V konečném stadiu pomůže pacientovi i pivo, strava má vypadat hezky
idnes.cz | 15:47:00
Nutriční podpora v terminální péči je velmi složitou problematikou, se kterou se pojí řada etických otázek. Potýkají se s ní nejen onkologičtí pacienti, ale také lidé s chronickými neonkologickými chorobami v konečném stadiu. V otázce podpůrné stravy je nutné postupovat individuálně a brát v potaz pacientovy preference.


Svodidla se natlačila za sedačku řidiče, nehoda blokuje D1 u Mirošovic
idnes.cz | 15:46:00
Dálnici D1 u zablokovala u Mirošovic na 22. kilometru ve směru na Prahu nehoda osobního auta, které narazilo do svodidel. Ta se zdeformovala a částečně natlačila dovnitř vozu. Jeden člověk je zraněný, na místo letěl vrtulník záchranářů.


Michal Viewegh napsal novou knihu. Román Dula navazuje na Biomanželku
idnes.cz | 15:15:00
Po knižním deníku o „zrušeném roce 2020“ vychází spisovateli Michalu Vieweghovi letos už druhá kniha. Nový román Dula navazuje na jeho předchozí tituly Biomanželka a Biomanžel z let 2010 a 2015. Vydává nakladatelství Ikar.


Papeže Jana Pavla I. budou svatořečit. Zázračně prý uzdravil dívku
idnes.cz | 15:08:00
Úřadující hlava katolické církve papež František schválil dekret, ve kterém uznává zázrak přisuzovaný jednomu z jeho předchůdců. Ve středu o tom informoval Vatikán. Jan Pavel I., který stál v čele církve v roce 1978 pouhých 33 dní, bude blahořečen a později možná i svatořečen.


O klienty Bohemia Energy se postaráme, slibují dodavatelé poslední instance
idnes.cz | 15:03:00
Dodavatelé poslední instance, mezi které patří ČEZ, E.ON, PRE, Pražská plynárenská a innogy, jsou připraveni postarat se o zákazníky skupiny Bohemia Energy, která ukončila činnost. Firmy zdůrazňují, že lidí nemusí aktivně vůbec nic dělat, budou kontaktováni a dostanou všechny důležité informace.


Razie Jakuba Pokorného: Děsivá třicítka, proti které musíme bojovat
idnes.cz | 15:02:00
Europoslanci minulý týden „odpálili bombu“. Na svém plenárním zasedání ve Štrasburku schválili 8. října doporučení omezit v obytných čtvrtích měst v Evropské unii nejvyšší povolenou rychlost na 30 km/h, protože počet mrtvých při nehodách je pořád vysoký, píše reportér MF DNES Jakub Pokorný.


Budeme opozice konstruktivní, nebudeme a priori říkat ne, říká Babiš
idnes.cz | 14:59:00
Premiér Andrej Babiš dal ve středu poměrně jasně najevo, že se smiřuje s tím, že i se svým hnutím ANO skončí v opozici. „Budeme opozice konstruktivní, nebudeme na všechno a priori říkat ne,“ uvedl premiér.


Z ruin hudebních klubů poblíž Stodolní má vzniknout rezidenční projekt
idnes.cz | 14:45:00
Dokončení rozsáhlé přestavby budovy historických jatek na galerii současného umění v centru Ostravy se sice posouvá z konce letošního na jaro příštího roku, ale město už hledá investora, který by pokračoval ve zvelebování okolí. Zatím jsou totiž vedle jatek například ruiny bývalých hudebních klubů či proluka po prodejně koberců.


Senát projedná pravomoci prezidenta podle prognózy Zemanova stavu
idnes.cz | 14:01:00
Senát bude iniciovat převod pravomocí prezidenta v závislosti na prognóze zdravotního stavu Miloše Zemana, kterou si vyžádal, a pokud to bude třeba. Po jednání senátního bezpečnostního výboru ve středu to řekl jeho předseda Pavel Fischer, který doufá, že se informování Hradu o prezidentově zdravotním stavu zlepší.


Nejlepší lidé. Němci chválí Čechy za pomoc při pátrání po ztracené Julii
idnes.cz | 14:00:00
Zázrak. Tak v Německu popisují úspěšný nález osmileté dívenky, po které záchranné služby pátraly tři dny. Němci si pochvalují spolupráci s českou stranou, vyzdvihují lesníky a jejich znalost náročného terénu. Právě český hajný Julii nalezl.


VIDEO: Že jsem žil jako v ráji? Zato teď jsem v pekle, líčí Gorbačov
idnes.cz | 13:58:00
Předpremiéru na dokumentárním festivalu Ji.hlava bude mít snímek Vitalije Manského s názvem Gorbačov. Ráj, který vznikl v koprodukci s Českem a do distribuce vejde 4. listopadu. Přináší důvěrný portrét bývalého státníka.


U Zemana bych očekával dietnější stravu než buchty a klobásu, řekl šéf lékařů
idnes.cz | 13:48:00
Prezident České lékařské komory Milan Kubek ve středu pro Rádio Impuls reagoval na otázky, které vyvolal jídelníček prezidenta Miloše Zemana. Ten na jednotce nejvyšší intezivní péče ARO v Ústřední vojenské nemocnici podle mluvčího obědval například meruňkové buchty nebo vinnou klobásu s bramborovou kaší. „Nejsem hepatolog, ale spíš bych to viděl na dietnější stravu,“ řekl Kubek.


Ústavní soud zasáhl proti manipulacím kolem nemravných exekucí
idnes.cz | 13:30:00
Obecné soudy se musí zabývat tím, zda má exekutor pravomoc zastavit již skončenou exekuci a zda tak nečiní jen účelově kvůli tomu, aby dlužník neměl možnost znovu otevřít nemravné exekuce. Rozhodl to v úterý Ústavní soud.


Babiš žádá cenový strop pro klienty Bohemia Energy a kompenzaci pro všechny
idnes.cz | 13:21:00
Premiér Andrej Babiš vyzval Energetický regulační úřad, aby zvážil zastropování cen u dodavatelů energií, kteří převezmou zákazníky zkrachovalé Bohemia Energy. Její byznys spojil s praktikami energošmejdů. Vysoké ceny energií chce ale kompenzovat všem domácnostem. Podle spotřeby by dostaly až 1500 Kč ročně. V pondělí to projedná vláda.


Grygárek dostane od soudu další půl milionu korun za nezákonné stíhání
idnes.cz | 13:21:00
Odvolací městský soud v Praze přiznal bývalému náměstkovi pražského vrchního státního zastupitelství Liboru Grygárkovi 520 tisíc korun jako odškodnění za dlouholeté nezákonné stíhání. Spolu se 480 tisíci korun, které mu ministerstvo vyplatilo již dříve, tak právník dostane od úřadu milion a úroky. Verdikt je pravomocný.


KOMENTÁŘ: Vyšší úrokové sazby problém s inflací nevyřeší
idnes.cz | 13:00:00
Ani pětiprocentní inflace a velký tlak na centrální banku nejsou důvodem k dalšímu zvyšování úrokových sazeb. Vyšší sazby problém s dominantně nákladovou inflací nevyřeší, píší ve svém komentáři členové bankovní rady ČNB Oldřich Dědek a Aleš Michl.


Zsuzsová z kauzy Kuciak je vinna v případu jiné vraždy, rozhodl nejvyšší soud
idnes.cz | 12:54:00
Slovenku Alenu Zsuzsovou, která čelí obžalobě v případu vraždy novináře Jána Kuciaka, nejvyšší soud Slovenska ve středu pravomocně uznal vinnou z podílu na jiné vraždě. Soudní senát zamítl nejen její odvolání, ale i dalších dvou obžalovaných proti verdiktu soudu první instance. V kauze vraždy regionálního politika jim vyměřil shodné tresty ve výši 21 let vězení.


Advokacie se rozděluje, hrozí zánik profese, říká kandidát do vedení komory
idnes.cz | 12:35:00
Česká advokátní komora se chystá na sněmu 22. října zvolit své vedení na čtyři roky. Stávající předseda Vladimír Jirousek už nekandiduje. Nahradit ho mohou nejspíš tři lidé, mezi nimi expert na insolvenční právo Michal Žižlavský. „Když se rozdělíme, oslabí nás to a nedokážeme zabránit pozvolnému zániku naší profese,“ říká o právnících.


Český plán na zkrocení rostoucího dluhu je nejhorší v EU. Firmy by kvůli tomu mohly mít dražší úvěry a vyšší daně
iHned.cz | 15:45:00
Jeden z nejdůležitějších úkolů, který před nově vznikající vládou stojí, je zastavit zběsilé tempo zadlužování státu. Současný plán dokonce počítá, že zadlužení v budoucnu ještě poroste. „Česko je mezi zeměmi EU z hlediska plánované...


Chyba, která pronásleduje většinu investorů
iHned.cz | 14:33:00
Investoři si většinou myslí, že jsou při sestavování svých portfolií racionální. V praxi se však setkáváme s celou řadou stále se opakujících chyb. Jedna z nich je natolik častá, že dokonce získala své vlastní jméno. Říká se jí chyba utopených...


Není to prohraný říjen. Věřím, že se KSČM do sněmovny zase vrátí, říká o debaklu komunistů Vojtěch Filip
iHned.cz | 14:20:00
Komunistická strana Čech a Moravy se 32 let po sametové revoluci neprobojovala do sněmovny a všech jejích 15 poslanců tak v dolní komoře parlamentu končí. Vojtěch Filip současně s tím opouští i post předsedy ÚV KSČM. Stranu vedl skoro na den přesně...


Co ukázala referenda. Můžeme odmítat, tak odmítáme
iHned.cz | 12:18:00
Přímá demokracie nemůže fungovat ve prospěch společnosti, dokud si lidé neuvědomují složitost jevů a vlastní zodpovědnost za společnost jako celek. Víkendová vlna lokálních referend v této souvislosti přináší mrazivý portrét české společnosti jako...


Zdá se nám to, nebo nyní Země soptí více než jindy?
iHned.cz | 12:09:00
Při pohledu na stránky novin či televizní obrazovky se může zdát, že se planeta Země rozzuřila a začala ze všech sil prskat na povrch lávu. Stačí se rozhlédnout kolem Evropy a spatříme, že sopečné erupce probíhají na italské Etně, Islandu i jednom z...


V informační válce tentokrát prohráli Piráti. Kdo bude na řadě příště?
iHned.cz | 11:10:00
Teolog Martin Niemöller řekl kdysi o nástupu nacismu (volně parafrázuji): Dokud chodili pro „jiné lidi“, mlčel jsem. Když si přišli pro mě, nezbyl už nikdo, kdo by se mě zastal. Na celém přemetu ve volební situaci mě jako expertku na...


Neváhejte a rychle hledejte nového dodavatele energií, radí bývalým klientům Bohemia Energy expert
lidovky.cz | 15:55:00
Bývalí klienti Bohemia Energy, která ve středu oznámila ukončení své činnosti, by se měli připravit, že hledání nového dodavatele bude náročné. Podle výkonného ředitele Asociace nezávislých dodavatelů Jiřího Gavora si za změnu připlatí. Navíc se musí připravit na dlouhé fronty a přetížené zákaznické linky.


Auto narazilo do svodidel, na místo vyletěl vrtulník. Provoz na D1 se zastavil, čekání v koloně je na desítky minut
lidovky.cz | 15:46:00
Dálnici D1 u zablokovala u Mirošovic na 22. kilometru ve směru na Prahu nehoda osobního auta, které narazilo do svodidel. Ta se zdeformovala a částečně natlačila dovnitř vozu. Jeden člověk je zraněný, na místo letěl vrtulník záchranářů.


Lidé o dodávky nepřijdou, řekl Babiš k Bohemia Energy. Havlíček předloží návrh kompenzace vysokých cen
lidovky.cz | 14:51:00
Premiér Andrej Babiš vyzval Energetický regulační úřad, aby zvážil zastropování cen u dodavatelů energií, kteří převezmou zákazníky zkrachovalé Bohemia Energy. Její byznys spojil s praktikami energošmejdů. Vysoké ceny energií chce ale kompenzovat všem domácnostem. Podle spotřeby by dostaly až 1500 Kč ročně. V pondělí to projedná vláda.


Třetí šéf za tři roky. Poražení němečtí křesťanští demokraté hledají lídra i směr
lidovky.cz | 14:30:00
Křesťanští demokraté končící kancléřky Angely Merkelové si budou muset najít třetího předsedu za poslední tři roky. Možná ho budou poprvé vybírat všichni členové.


‚Znají svůj revír, jsou to nejlepší lidé.‘ Němci ocenili Čechy za pátrání po ztracené dívence
lidovky.cz | 14:02:00
Zázrak. Tak v Německu popisují úspěšný nález osmileté dívenky, po které záchranné služby pátraly tři dny. Němci si pochvalují spolupráci s českou stranou, vyzdvihují lesníky a jejich znalost náročného terénu. Právě český hajný Julii nalezl.


Čech, jenž stál na straně dobra i zla. Bojoval v RAF, pak pomáhal komunistům k moci
aktuálně.cz | 15:45:15
Letec RAF Petr Arton se těsně nedožil stých narozenin. "Roky jsem čekal, zda vyjádří spoluodpovědnost za totalitu," říká historik Adam Hradilek.


Kompenzace vysokých cen energií by mělo dostat 4,3 milionu domácností, řekl Babiš
aktuálně.cz | 15:44:29
Kabinet by měl domácnostem odpustit poplatky na obnovitelné zdroje energie, činit by to mělo necelých 1500 korun na domácnost na rok.


Zeman měl podle zprávy před dvěma lety játra jako mladík. Někdo tady lže, říká lékař
aktuálně.cz | 15:21:03
Podle oslovených lékařů je pravděpodobné, že má prezident cirhózu jater. Vrhá to nové světlo na lékařskou zprávu z roku 2019, podle které byl zdravý.


Brusel navrhl, jak srazit ceny energií. Konkrétní recept je ale na vládách
aktuálně.cz | 15:20:47
Vysoké ceny energií sráží na kolena byznys a prodražují účty rodinám napříč kontinentem.


Co dál po krachu Bohemia Energy. Nevolejte, ozveme se sami, vzkazují dodavatelé
aktuálně.cz | 14:52:34
Dodavatelé poslední instance lidem vzkazují, že nyní nemusí nic a ozvou se jim sami. Zároveň ale avizují další zdražování energií.


OBRAZEM: Zasněžená Lysá aneb Takto to dnes vypadalo na nejvyšší hoře Beskyd
Denik.cz | 15:45:00
Zima dorazila druhou říjnovou středu i do nadmořské výšky 1323 metrů na beskydskou královnu. Sníh padal na Lysé hoře vícekrát, včetně odpolední přeháňky smíšené s deštěm.


Smutný příběh „z trasy“. Prostitutka předhodila kunčaftovi své čtyřleté dítě
Denik.cz | 15:36:00
Před soudem se zpovídá žena z obchodování s vlastním nezletilým synem. Hrozí jí až deset let vězení.


Více plynu do Evropy? Je potřeba jednat s Gazpromem, vzkázal Kreml
Denik.cz | 15:18:00
Ruský plynárenský gigant Gazprom dodává nyní do Evropy zemní plyn na maximum podle uzavřených smluv, případné zvýšení dodávek je potřeba si dohodnout s firmou. Řekl to dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Moskva v úterý informovala, že Gazprom začal využívat své zásoby, aby zvýšil dodávky suroviny prostřednictvím plynovodů a stabilizoval rostoucí ceny suroviny. Prezident Vladimir Putin řekl, že Rusko dodávky plynu do Evropy zvyšuje, zatímco jiní partneři, včetně Spojených států, je omezují.


O klienty Bohemia Energy se postaráme, slibují dodavatelé
Denik.cz | 14:02:00
Dodavatelé poslední instance, mezi které patří ČEZ, E.ON, PRE, Pražská plynárenská a innogy, jsou připraveni postarat se o zákazníky skupiny Bohemia Energy, která ukončila činnost. Firmy zdůrazňují, že lidí nemusí aktivně vůbec nic dělat, budou kontaktováni a dostanou všechny důležité informace. Vyplývá to z jejich dnešních vyjádření pro ČTK. Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku se zhruba 900 tisíc odběrných míst dnes oznámilo, že se rozhodlo ukončit dodávky elektřiny a plynu zákazníkům.


VIDEO: Rvačka se zlodějem v metru: Majitel tašky se bránil zuby nehty
Denik.cz | 13:43:00
Za rvačkou na eskalátorech stanice metra Křižíkova stál pokus o krádež. Jeden muž chtěl okrást druhého o osobní věci z příruční tašky. Majitel se ale bránil, jak jen mohl. Událost se stala v neděli 10. října dopoledne.


Královna si po letech pomáhala holí. Britové řeší zdraví, palác mlčí
revue.idnes.cz | 14:00:00
Alžběta II. (95) se poprvé po 17 letech objevila na veřejnosti s vycházkovou holí, kterou si pomáhala při chůzi. Královna byla na bohoslužbě ke stému výročí založení charity Royal British Legion podporující veterány britských ozbrojených sil. Do Westminsterského opatství dorazila s princeznou Annou.


Nevěřím hubeným spisovatelkám, říká Halina Pawlowská
revue.idnes.cz | 09:33:00
Halina Pawlowská nyní vydává svou 33. knihu. Spisovatelka přiznala, že má problémy s nespavostí, ale také to, že píše čím dál pomaleji. V primácké talk show 7 pádů Honzy Dědka také prozradila, že moc nevěří hubeným kolegyním.


Hrabalovu chatu za 12 milionů možná koupí kraj, otevřel by v ní spisovatelovo muzeum
bleskove.cz | 14:33:44
Kraj by měl o koupi chaty jednat v listopadu. Hejtmanka dodala řekla, že není jasné, zda kraj chatu koupí.


Otec byl posedlý smrtí a ženami, říká dcera Ludvíka Vaculíka. Bil nás a bál se pekla
bleskove.cz | 14:04:44
Disidentské večírky u Havlových, divoké dospívání, drogová závislost a složitý vztah s otcem. Jílková se v nové knize vrací do 80. a 90. let.


Civilizovaná žena. Jak se první republika snažila dosáhnout moderního ideálu
bleskove.cz | 13:00:00
Moderní žena měla být na jednu stranu soběstačná a sportovní, na straně druhé podřízená představám o vzhledu a roli.


Těžká cesta za štěstím. V sérii Netflixu matka samoživitelka začíná nanovo
bleskove.cz | 11:34:00
Třiadvacetiletou hrdinku, která s dvouletou dcerou prchá před agresivním alkoholikem, hraje Margaret Qualleyová, známá z Tenkrát v Hollywoodu.


Nová verze Sám doma rozhněvala fanoušky. Hitem je vyjádření původního Kevina
bleskove.cz | 10:43:00
Nejzajímavějším se zatím zdá být herecké obsazení policisty.


"Severokorejský rakeťák" v kombinéze zastínil Kim Čong-una, baví se jím sociální sítě
bleskove.cz | 09:03:34
Sociální sítě jsou plné podivně oděného muže, který na fotografiích stojí v přísném pozoru.


Školy nemají zásobu testů. Plaga nemůže další objednat, hádá se s Vojtěchem
blesk | 15:45:00
Ministerstvu školství se zatím nepodařilo doobjednat 1,6 milionu testů na covid-19, které chtělo ministerstvo zdravotnictví zajistit jako rezervu pro případné další testování na koronavirus ve školách. Dodavatel úřadu v pátek sdělil, že mu resort zdravotnictví odmítl prodloužit povolení pro uvedení testů na trh, jelikož se zatím nerozhodlo o dalším testování ve školách. Vyplývá to z dopisu ministra školství Roberta Plagy ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (oba za ANO). Dopis s datem z 12. října má ČTK k dispozici. Plaga v něm Vojtěcha vyzval, aby mu sdělil, jak chce zajistit připravenost škol na případnou potřebu dalšího testování na covid-19.


Další rozšiřování modrých zón: Další vzniknout na několika místech v Praze 5
blesk | 15:43:00
Začátkem příštího roku by se měly v Praze 5 rozšířit zóny placeného stání na sídliště Barrandov, Žvahov, Zlíchov a do starých Hlubočep. S odkazem na dnešní rozhodnutí radních městské části o tom informoval mluvčí radnice Stanislav Brunclík. Zóny v Praze 5 se postupně rozšiřují od jejich zavedení v roce 2016, letos v lednu přibyla zbylá část Cibulek a sídliště Podbělohorská.


Babiš zmínil u krachu Bohemia Energy šmejdy. Dopad zdražení energií má zbrzdit nulová DPH
blesk | 15:33:00
Nečekaným krachem Bohemia Energy se vláda zabývala už v úterý. Skupina se zhruba 900 000 odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost, jak v oblasti plynu, tak elektřiny. Premiér Andrej Babiš (ANO) v souvislosti s firmou zmínil praktiky šmejdů, zároveň ubezpečil, že její klienti bez energií nezůstanou. Zároveň vyzval představitele Energetického regulačního úřadu,aby se zamysleli nad zastropováním cen u dodavatelů energií, kteří se budou starat o zákazníky skupiny Bohemia Energy. Vláda kvůli rostoucím cenám energií i kompenzace, podle ministra průmyslu a obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) na ně půjde 4,3 miliardy korun. 


Zfetovaný zloděj sunaru riskoval život: Při útěku skákal po brněnských střechách
blesk | 15:28:00
Stěží uvěřitelný hazard se svým životem předvedl v Brně mladík, který ve skladu prodejny ukradl krabici sunaru. Když zjistil, že má v patách pronásledovatele, přelezl bránu a chtěl se schovat na střechách okolních domů. Nad počínáním zloděje, který se nedávno vrátil z vězení, kroutili hlavou i zkušení policisté.  


Mladého hudebníka Toma (†28) zavraždili v Gruzii: Napadlo ho pět místních, tělo hodili do řeky
blesk | 15:18:00
Thomas Kennedy pocházel z hrabství Mayo v Irsku. Do Gruzie podle místních medií dorazil 30. srpna a začal studovat tamní hudební školu. Jenže domů už se nikdy nevrátí. Byl totiž brutálně zavražděn. 


Operátorka záchranné služby Kristýna odvedla bravurní výkon: Po telefonu provedla maminku složitým porodem
blesk | 15:01:00
Kristýna Vlková (26) pracuje jako operátorka tísňové linky záchranné služby Jihočeského kraje. Nedávno se jí po telefonu podařilo odrodit malé miminko koncem pánevním. Tedy tak, že nejprve se venku objevují nožičky a na konec hlavička. Získá ocenění prestižní záchranářské ceny.  


Známý rapper se stal počtvrté otcem: Usher má dalšího syna!
blesk | 15:00:00
Slavný rapper Usher Raymond IV., spíše známý jenom jako Usher, je bezesporu velice plodný muž. Nejenom v oblasti hudby, kde vydává jeden song za druhým, ale i v soukromí. Dočkal se totiž svého již čtvrtého potomka!


Alena Zsuzsová z kauzy Kuciak vyfasovala 21 let: Odsoudili ji za vraždu primátora!
blesk | 14:57:00
Slovenka Alena Zsuzsová, která čelí obžalobě v případu vraždy novináře Jána Kuciaka, byla ve středu nejvyšším soudem Slovenska pravomocně uznána vinnou z podílu na jiné vraždě. Soudní senát zamítl nejen odvolání Zsuzsové, ale i dalších dvou obžalovaných proti verdiktu soudu první instance, který jim v kauze vraždy někdejšího regionálního politika vyměřil shodné tresty 21 let vězení. Prokurátor neuspěl s návrhem na zpřísnění trestu.


Měli jste elektřinu či plyn od Bohemia Energy? Návod, co dělat po krachu dodavatele
blesk | 14:42:00
Skupina Bohemia Energy se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a přerušit tak dodávky elektřiny a plynu zhruba milionu odběrných míst. Podle odborníků se jedná o mimořádnou situaci, která se v Česku stala poprvé. Klienti Bohemia Energy se nyní ptají, co bude dál. Odborníci uklidňují, že o energie zákazníci nepřijdou. Na tiskovce k tomuto problému vystoupil i premiér Andrej Babiš (ANO). I on upozornil, že nastoupí tzv. dodavatel poslední instance, který bude následujícího půl roku energie dodávat. Co to znamená, kolik to bude stát a co je třeba během následujících šesti měsíců udělat?


Narodila se s tak tenkou kůží, že ji museli dát do speciálního vaku: Proti všem předpokladům přežila!
blesk | 13:12:00
Novorozená Forresta Jean Coburn Gardinerová (18 měs.) měla podle lékařů jen 40% šanci, že přežije, a první měsíce o ni pečovali ve třech různých nemocnicích! 118 dní se holčička srdnatě prala o to, aby mohla být dál s maminkou na světě. A zdá se, že má nejhorší zdárně za sebou.


Příšernost v Talentu. Pokus o zpěv Karla Gotta rval porotě uši, Prachař se jen smál
super | 15:40:44
Někteří soutěžící si nedají pokoj a mají stále pocit, že oplývají velkým talentem. Do show Česko Slovensko má talent se tak už popáté přihlásil Radim Dlátek (54), kterého si moc dobře pamatuje

Jakub Prachař (38)

.


První rozhovor s Bárou Nesvadbovou po provalení nového vztahu. Symbol srdce a přiznání zamilovanosti
super | 14:17:58
Po několikáté si spisovatelka

Barbara Nesvadbová (46)

vyzkoušela profesi designérky. Navrhla například boty, kloboučky, župany, ponožky, tašku a naposledy se vrhla do navrhování šperků. Výtěžky z prodeje jejích výtvorů jsou vždy určené na pomoc potřebným.


Čím se sjížděl Travolta a kdo měl hrát Miu? Kultovní tarantinovka Pulp Fiction slaví 27 let od uvedení
super | 13:56:51
Tarantinovka Pulp Fiction: Historky z podsvětí měla premiéru přesně v tento den před 27 lety. Níže se podívejte na zajímavosti z natáčení kultovního snímku, o kterých jste možná nevěděli.


Poznáváte mladíka na fotce? Toto je první filmová role budoucí hvězdy Ordinace či Vyprávěj
super | 13:36:19
Školní prostředí bylo a je oblíbeným námětem filmařů. Stačí připomenout nestárnoucí veselohry Martina Friče Škola, základ života (1938) a Cesta do hlubin študákovy duše (1939) nebo kultovní film Marečku, podejte mi pero, který v roce 1976 natočil režisér Oldřich Lipský. A pokud jste ještě neviděli hudební komedii Mezi námi kluky (1981), od 13. října budete mít příležitost. Film bude k dispozici online na videoportálu Stream a můžete ho tedy zhlédnout kdykoli.


V seriálové senzaci Hra na oliheň se topila v dluzích: V reálu vydělává tahle kráska miliony a značky se o ni perou
super | 12:28:05
V netflixovém fenoménu Hra na oliheň hraje “kapsářku“ Kang Sae-byeok, kterou jako většinu postav sužují dluhy. Ve skutečnosti je ale jihokorejská kráska HoYeon Jung dost za vodou.


Popelka Eva Hrušková se stala opět babičkou: Na světě přivítala další vnučku
super | 12:21:41
Herečka Eva Hrušková přivítala na světě další vnouče. Představitelka první Popelky se stala opět babičkou a radost jí už pár týdnů dělá vnučka Alžbětka. S manželem Janem Přeučilem se tak těší z role prarodičů.


Hrabalovu chatu za 12 milionů možná koupí kraj, otevřel by v ní spisovatelovo muzeum
pikant | 14:33:44
Kraj by měl o koupi chaty jednat v listopadu. Hejtmanka dodala řekla, že není jasné, zda kraj chatu koupí.


Otec byl posedlý smrtí a ženami, říká dcera Ludvíka Vaculíka. Bil nás a bál se pekla
pikant | 14:04:44
Disidentské večírky u Havlových, divoké dospívání, drogová závislost a složitý vztah s otcem. Jílková se v nové knize vrací do 80. a 90. let.


Tesla by mohla v roce 2023 vyrábět Cybertruck, Roadster i Semi, doufá Musk
Auto.cz | 14:50:00
K neustálému posouvání začátku produkce nejspíš přispěly i problémy se zásobováním, které se netýkaly pouze čipů.


Lucid představuje DreamDrive, vážného konkurenta Tesly Autopilot
Auto.cz | 13:57:00
Jeden z nejvýraznějších konkurentů Tesly představil vlastní systém autonomního řízení, který slibuje velmi sofistikovanou techniku i funkce.


Putin: Ropa za 100 USD je vcelku možná
Kurzy.cz | 15:41:34
Ruský prezident Vladimir Putin v reakci na růst cen ropy a dotaz ohledně dalšího vývoje uvedl, že další růst cen směrem ke 100 USD za barel je vcelku možný.Podle Putina Rusko a další producenti ze skupiny OPEC+ dělají maximum pro stabilizaci trhu a&hellip


Mírně vyšší inflační čísla z USA trhy nevystraší. Fed by měl přistoupit k akci, říká analytik Tomáš Vlk
Kurzy.cz | 15:29:21
Zářijová data o spotřebitelských cenách v zámoří v podstatě potvrdila, že dochází ke stabilizaci tempa a neobnovuje se jejich zrychlování. Celková inflace se nepatrně zvedla na 5,4 pct, zatímco trh podle konsensu počítal s udržením na 5,3.


Exekutorská komora ČR o milostivém létu: Stát může dluhy odpouštět, ale systémově a na své náklady
Kurzy.cz | 15:12:19
Exekutorská komora ČR (EK ČR) se v rámci legislativního procesu ohradila proti podmínkám tzv. milostivého léta, obsaženým v novele občanského soudního řádu a exekučního řádu. EKČR nemá nic proti původní samotné myšlence, kdy stát odpustí příslušenství&hel


Pojišťovna VZP vystupuje z České asociace pojišťoven
Kurzy.cz | 15:02:59
Pojišťovna VZP požádala prezidium České asociace pojišťoven o vystoupení, aby se mohla plně věnovat zákonem svěřenému úkolu v oblasti zdravotního pojištění cizinců. PVZP novelou zákona o pobytu cizinců dostala podruhé za úkol od...


US - inflace v září rostla o 0,4 respektive 5,4% = mírně nad odhady. Jádrová složka v souladu až mírně pod odhady
Kurzy.cz | 14:59:23
Index spotřebitelských cen v USA v září vykázal růst o 0,4% meziměsíčně respektive o 5,4% meziročně.Trh očekával růst o 0,3 respektive 5,3%. Zářijový meziroční růst je nejvyšší od ledna 1991.


JPMorgan silně zahajuje výsledky amerických bank. Nad očekávání díky rekordům investičního bankovnictví i rozpouštění miliard rezerv
Kurzy.cz | 14:38:12
První k klíčových amerických bank JPMorgan přišla před investory s výsledky za třetí čtvrtletí roku a čísla jsou silná. Zisk na akcii 3,74 USD vysoko překonává očekávání 2,97 USD na akcii dle konsensu agentury Bloomberg, podobně příjmy jsou číslem 30...


Kurzovní lístek ČNB na středu 13.10.2021
Kurzy.cz | 14:33:15
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 12.10.Změna13.10. Americký dolar USD 1 21.9610 -0.07%21.9440...


Po Bohemia Energy zůstane škoda nejspíše v řádu miliard, velcí hráči její pád zjevně předvídali už od minulého týdne. Další krachy nelze vyloučit
Kurzy.cz | 14:28:08
Pád Bohemia Energy je největší podobnou událostí od krachu dodavatele elektřiny Moravia Energo na přelomu let 2008 a 2009. Škoda z krachu Moravia Energo dosáhla takřka pět miliard korun. Jejími největšími věřiteli byli v době krachu ČEZ a Komerční banka.


VW chce propustit 30 000 zaměstnanců
Kurzy.cz | 14:19:32
Podle agenturních zpráv německá automobilka VW zvažuje s ohledem na probíhající automobilovou krizi možnost propuštění cca 30 000 zaměstnanců.Na konci loňského roku automobilka globálně zaměstnávala kolem 665 000 lidí.


Úrokové sazby v eurozóně zůstávají na nejnižší úrovni v historii. Cena některých úvěrů na domácnost se mírně zvýšila.
Kurzy.cz | 14:18:58
Evropská centrální banka zatím neuvažuje o zpřísnění své měnové politiky, přestože inflace v eurozóně v září pravděpodobně ještě mírně vzroste. Úrokové sazby ECB zůstávají extrémně nízké, stejně jako bankovní sazby v eurozóně.


Zákazníky skupiny Bohemia Energy entity přebírají dodavatelé poslední instance
Kurzy.cz | 13:34:01
Dodavatel Bohemia Energy a další firmy ze skupiny Bohemia Energy entity dnes oznámili ukončení činnosti. Zákazníci z řad spotřebitelů i firem o energie nepřijdou. O nepřetržitou dodávku elektřiny nebo plynu se u nich postarají dodavatelé poslední...


Vyjádření společnosti E.ON k současnému dění na energetickém trhu. Institut DPI funguje automaticky
Kurzy.cz | 13:31:01
Na českém trhu nastala nyní velmi nestandardní situace, kdy jeden z velkých dodavatelů energií, Bohemia Energy, oznámil, že nadále nedokáže zajistit dodávky elektřiny a plynu pro své stávající klienty.


MMF: Globální ekonomika nadále poroste, kvůli potížím v mezinárodní přepravě a nerovnoměrné distribuci vakcín ale ne tak rychle
Euro | 14:49:21
Světové hospodářství čeká dle Mezinárodního měnového fondu (MMF) letos pomalejší růst, než jaký mu byl predikován v létě. Poskočí „jen“ o 5,9 procenta S výrazně nižším růstem se bude muset spokojit


Levně a rychle dokážeme dostat pomoc k lidem i firmám, říká Petr Stuchlík. Projekt Corrency chce rozjet po celé Unii
Hospodářské noviny | 16:18:00
Radnice v Kyjově na jaře netradičním způsobem podpořila místní podnikatele. Mezi 1600 obyvatel města rozdělila místo peněz nebo voucherů 400 až 600 correntů. Tímto speciálním platidlem (jeden corrent představuje jednu korunu) mohli lidé zaplatit...


Český plán na zkrocení rostoucího dluhu je nejhorší v EU. Firmy by kvůli tomu mohly mít dražší úvěry a vyšší daně
Hospodářské noviny | 15:45:00
Jeden z nejdůležitějších úkolů, který před nově vznikající vládou stojí, je zastavit zběsilé tempo zadlužování státu. Současný plán dokonce počítá, že zadlužení v budoucnu ještě poroste. „Česko je mezi zeměmi EU z hlediska plánované...


Rostoucí inflace se netýká jablek nebo vepřového masa. Jejich nižší cena však znervózňuje zemědělce
Hospodářské noviny | 15:12:00
Ve chvíli, kdy je inflace nejvyšší za posledních 13 let, není vůbec snadné najít výrobek, jehož cena by klesla. Přesto takové produkty existují – v porovnání s loňskem zlevňují především některé druhy ovoce a zeleniny nebo vepřové maso....


Chyba, která pronásleduje většinu investorů
Hospodářské noviny | 14:33:00
Investoři si většinou myslí, že jsou při sestavování svých portfolií racionální. V praxi se však setkáváme s celou řadou stále se opakujících chyb. Jedna z nich je natolik častá, že dokonce získala své vlastní jméno. Říká se jí chyba utopených...


Není to prohraný říjen. Věřím, že se KSČM do sněmovny zase vrátí, říká o debaklu komunistů Vojtěch Filip
Hospodářské noviny | 14:20:00
Komunistická strana Čech a Moravy se 32 let po sametové revoluci neprobojovala do sněmovny a všech jejích 15 poslanců tak v dolní komoře parlamentu končí. Vojtěch Filip současně s tím opouští i post předsedy ÚV KSČM. Stranu vedl skoro na den přesně...


Koaliční smlouvu chceme uzavřít do 8. listopadu, řekl Fiala. Podle Babiše je ale otázkou, koho Zeman nakonec pověří
Hospodářské noviny | 13:49:00
Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) chtějí jednat o vládě tak, aby mohly do 8. listopadu podepsat vládní koaliční smlouvu. Po středeční první schůzce obou opozičních uskupení, která se o víkendu po volbách...


Co ukázala referenda. Můžeme odmítat, tak odmítáme
Hospodářské noviny | 12:18:00
Přímá demokracie nemůže fungovat ve prospěch společnosti, dokud si lidé neuvědomují složitost jevů a vlastní zodpovědnost za společnost jako celek. Víkendová vlna lokálních referend v této souvislosti přináší mrazivý portrét české společnosti jako...


Zdá se nám to, nebo nyní Země soptí více než jindy?
Hospodářské noviny | 12:09:00
Při pohledu na stránky novin či televizní obrazovky se může zdát, že se planeta Země rozzuřila a začala ze všech sil prskat na povrch lávu. Stačí se rozhlédnout kolem Evropy a spatříme, že sopečné erupce probíhají na italské Etně, Islandu i jednom z...


V informační válce tentokrát prohráli Piráti. Kdo bude na řadě příště?
Hospodářské noviny | 11:10:00
Teolog Martin Niemöller řekl kdysi o nástupu nacismu (volně parafrázuji): Dokud chodili pro „jiné lidi“, mlčel jsem. Když si přišli pro mě, nezbyl už nikdo, kdo by se mě zastal. Na celém přemetu ve volební situaci mě jako expertku na...


Zvažte zastropování cen u dodavatelů, kterým připadnou klienti Bohemia Energy, vyzval Babiš regulační úřad
ČT24 | 15:18:33
Ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) by měl v pondělí vládě předložit návrh kompenzace vysokých cen energií pro 4,3 milionu domácností. Kabinet by jim měl odpustit poplatky na obnovitelné zdroje. Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval Energetický regulační úřad (ERÚ), aby zvážil zastropování cen u dodavatelů, kteří se budou starat o zákazníky končící skupiny Bohemia Energy. Hospodářská komora vyzvala ke zřízení krizového štábu, který by se věnoval situaci na trhu s energiemi.


Senát chce jednat o přesunu pravomocí prezidenta podle jeho zdravotní prognózy
ČT24 | 10:48:40
Senát bude iniciovat převod pravomocí prezidenta v závislosti na prognóze zdravotního stavu Miloše Zemana, kterou si vyžádal, a pokud to bude třeba. Uvedl to po středečním jednání senátního bezpečnostního výboru jeho předseda Pavel Fischer. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček napsal na Twitteru, že se Zeman sejde s lídrem koalice SPOLU Petrem Fialou (ODS), žádost prezidentovi tlumočil kancléř Vratislav Mynář. Zeman je od neděle hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici na pracovišti intenzivní medicíny.


SPOLU a PirátiSTAN chtějí do osmého listopadu podepsat koaliční smlouvu, řekl Fiala
ČT24 | 12:40:32
Koalice SPOLU a PirátiSTAN chtějí o budoucí vládě jednat tak, aby mohly nejpozději do osmého listopadu podepsat koaliční smlouvu, řekl po první schůzce předseda ODS Petr Fiala. Personální otázky a rozdělení resortů lídři zatím neřešili, ustanovili ale dle Fialy vznik šesti skupin, které se budou zabývat jednotlivými programovými oblastmi. Lídr koalice SPOLU zároveň uvedl, že se plánuje setkat s prezidentem Zemanem.


Grygárek vysoudil dalších 520 tisíc korun za své nezákonné stíhání
ČT24 | 13:13:42
Odvolací soud ve středu přiřknul bývalému náměstkovi pražského vrchního státního zastupitelství Liboru Grygárkovi 520 tisíc korun jako odškodnění za dlouholeté nezákonné stíhání. Spolu se 480 tisíci, které mu ministerstvo vyplatilo již dříve, tak právník dostane od úřadu milion a úroky. Verdikt je pravomocný. Nárok na omluvný dopis od ministerstva Grygárkovi přiznal již prvoinstanční soud. Úřad se proti rozhodnutí neodvolával.


Bohemia Energy končí. O klienty se postaráme, slibují dodavatelé poslední instance
ČT24 | 11:32:02
Největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku – firma Bohemia Energy – skončí. Skupina se zhruba 900 tisíci odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Zároveň požádá Energetický regulační úřad (ERÚ) o zrušení licencí všech výše uvedených společností. Energie klientům společnosti zajistí takzvaný dodavatel poslední instance. Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval představitele ERÚ, aby se zamysleli nad zastropováním cen u těchto dodavatelů.


Quo vadis, civilizace? Drama o Srebrenici připomíná mechanismy moci
Respekt | 11:01:02
Film natočený k pětadvacátému výročí masakru je stále aktuální


Kompenzace cen energií by mělo dostat 4,3 milionu domácností. Babiš vyzval ERÚ k jednání s dodavateli
Eurozpravy-domácí | 16:34:00
Vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) by měl v pondělí vládě předložit návrh kompenzace vysokých cen energií pro 4,3 milionu domácností. Kabinet by jim měl odpustit poplatky na obnovitelné zdroje energie, činit by to mělo necelých 1500 korun na domácnost na rok. Na dnešní tiskové konferenci to řekli Havlíček a premiér Andrej Babiš (ANO).


Zeman souhlasí se schůzkou s Fialou. Babiš neví, koho pověří sestavením vlády
Eurozpravy-domácí | 16:09:00
Prezident Miloš Zeman souhlasí se schůzkou s předsedou ODS a lídrem koalice Spolu Petrem Fialou. Na twitteru to dnes uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Fialovu žádost Zemanovi tlumočil jeho kancléř Vratislav Mynář. Schůzka se podle mluvčího uskuteční "v pozdějším termínu".


Dálnice D1 je po nehodě ve směru na Prahu uzavřená
Eurozpravy-domácí | 16:07:00
Dálnice D1 u Mirošovic je ve směru na Prahu na 22. kilometru uzavřená, osobní auto narazilo do svodidel.


Design pomůže s problémem dezinformací. Zvol si info a mladí designéři přinesou inovace do mediálního vzdělávání
Eurozpravy-domácí | 15:52:00
Organizace Zvol si info, která dlouhodobě zvyšuje mediální gramotnost na českých školách, se v novém projektu Designformace spojí se studenty Ateliéru digitálního designu Fakulty multimediálních komunikaci Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Ti budou následující semestr navrhovat produkty, které mají sloužit jako pomůcky k výuce mediální gramotnosti na středních školách a pomáhat lépe porozumět problematice dezinformací. Mladí designéři tak naváží na výzkum Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy UK, který odhalil aktuální potřeby učitelů mediální výchovy. Jedná se o unikátní zapojení designu do vzdělávání o problematice dezinformací.


TI se odvolala, soudní spor s Babišem bude pokračovat
Eurozpravy-domácí | 15:23:00
Soudní spor Transparency International (TI) a předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) bude pokračovat. Protikorupční organizace se odvolala proti nepravomocnému rozsudku, podle nějž se premiér nemusí omlouvat za své opakované výroky o tom, že je zkorumpovaná. TI dnes uvedla v tiskové zprávě, že soud nestanovil hranici, kde končí možnosti svobody projevu a začíná nepravdivé osočení.


ČSSD šla zkáze naproti. Věděla, co ji po spojení s Babišem čeká. Hamáčkovi mám stále za zlé jeho otření o Luxe, říká Jurečka
Eurozpravy-domácí | 15:05:00
Předseda lidovců Marian Jurečka lidsky soucítí se sociálními demokraty, kteří se po letošních volbách poprvé v samostatné České republice nedostali do Poslanecké sněmovny. Do jejich zklamání se umí totiž dokonale vžít, neboť KDU-ČSL v roce 2010 rovněž vypadla z Dolní komory parlamentu. „Pokud ale budu mluvit otevřeně, tak si sociální demokraté o svém osudu rozhodli sami, když šli do vlády s Andrejem Babišem. Jan Hamáček se pro spojení s hnutím ANO rozhodl vědomě. Nedbal varování od Milana Štěcha či Bohuslava Sobotky, že jim takový partner nic dobrého nepřinese. ČSSD šla zkáze doslova naproti,“ říká pro EuroZprávy.cz kandidát na vicepreméra v koalici Spolu Marian Jurečka.


Fiala požádal o schůzku se Zemanem. Spolu a PirSTAN chtějí koaliční dohodu do listopadu
Eurozpravy-domácí | 14:33:00
Předseda občanských demokratů a lídr koalice Spolu Petr Fiala požádal kancléře prezidenta Vratislava Mynáře o schůzku s hlavou státu. Má se uskutečnit, nejdříve až bude hospitalizovaný Miloš Zeman mimo jednotku intenzivní péče. Novinářům to řekl Fiala po dnešním jednání koalic Spolu a Starostů s Piráty. Svolání Sněmovny podle Fialy nespěchá, sejde se i bez zásahu prezidenta, uvedl. Zemanovi přeje co nejrychlejší uzdravení.


Senát bude o pravomocích prezidenta jednat podle prognózy Zemanova stavu
Eurozpravy-domácí | 14:02:00
Senát bude iniciovat převod pravomocí prezidenta v závislosti na prognóze zdravotního stavu Miloše Zemana, kterou si vyžádal, a pokud to bude třeba. Uvedl to po dnešním jednání senátního bezpečnostního výboru jeho předseda Pavel Fischer (nezávislý). Doufá, že se informování Hradu o prezidentově zdravotním stavu zlepší.


Zákazníkům Bohemia Energy nehrozí, že nenajdou dodavatele
Eurozpravy-domácí | 13:20:00
Nehrozí, že současní zákazníci Bohemia Energy nenajdou nového dodavatele energií. Mají na to půl roku, dá se očekávat, že zákazníky osloví firmy, které jsou tzv. institutem poslední instance. Lidé ale musí počítat se zdražením. ČTK to dnes řekl analytik společnosti ENA Jiří Gavor. Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR, dnes oznámila, že ukončí činnost a dodávky elektřiny a plynu.


Odvolací soud potvrdil osvobození Parkanové a Staňka v kauze letounů CASA
Eurozpravy-domácí | 12:50:00
Osvobození bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) a jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka je pravomocné. Dnes o tom rozhodl odvolací soud. Dvojice čelila obžalobě v kauze letounů CASA. Státní zástupce tvrdil, že vinou Parkanové a Staňka byly armádní stroje, které stát nakoupil v roce 2009, předražené.


Plynárenský svaz mírní paniku. Lidé mají na změnu dodavatele dost času
Eurozpravy-domácí | 12:45:00
Institut dodavatele poslední instance nebyl v takovém rozsahu, jako bude nyní po krachu Bohemia Energy, v tuzemsku využit od krachu Moravia Energo v roce 2008. ČTK to dnes sdělila výkonná ředitelka Českého plynárenského svazu Lenka Kovačovská.


Vláda podle Babiše řeší dění kolem Bohemia Energy, chce minimalizovat dopady
Eurozpravy-domácí | 12:05:00
ástupci vlády se situací kolem ukončení činnosti firmy Bohemia Energy zabývají od úterý. Řeší, jak minimalizovat dopady na lidi, jednání pokračují i dnes. ČTK to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle vicepremiéra a ministra průmyslu Karla Havlíčka (za ANO) jde o selhání komerčního subjektu v důsledku spekulací a celoevropského růstu cen energií. Napsal to ČTK.


Ve Sněmovně začala jednání formující se vládní koalice
Eurozpravy-domácí | 11:43:00
V klubu občanských demokratů v sídle Poslanecké sněmovny dopoledne začalo jednání koalic Spolu a Starostů s Piráty o formování společné vlády. Představitelé stran by se dnes měli dohodnout na harmonogramu schůzek, na kterých budou skládat programové prohlášení.


Vláda by měla pro firmy s výpadkem výroby spustit Antivirus, míní zástupci průmyslu
Eurozpravy-domácí | 11:40:00
Vláda by měla spustit pro firmy s výpadkem výroby opět program Antivirus, z něhož stát za epidemie proplácel zavřeným provozům či podnikům s omezenou produkcí náhrady mezd. Uvedl to dnes Svaz průmyslu a dopravy. Podle něj by vyplácení příspěvků na mzdy mělo být dočasné na tři měsíce a je nutné jasně vymezit odvětví, do nichž by měla podpora směřovat.


Diktatura v Bělorusku sílí. Bude se trestat za sledování nežádoucích politických kanálů
Eurozpravy-zahraniční | 16:41:00
Bělorusko zavedlo trestní odpovědnost za pravidelné sledování zdrojů na sociální síti Telegram, které úřady označily za extremistické. Běloruský úřad pro boj s organizovaným zločinem uvedl, že lidé mohou být za takzvané odebírání nežádoucích telegramových kanálů stíháni jako účastníci extremistických uskupení a odsouzeni až k sedmi letům odnětí svobody.


Další útok akustickou zbraní? Ambasáda v Kolumbii hlásí případy "havanského syndromu"
Eurozpravy-zahraniční | 15:02:00
Velvyslanectví Spojených států v Kolumbii zaznamenalo několik případů záhadného onemocnění označovaného jako "havanský syndrom", které se v posledních letech objevuje u diplomatů a zaměstnanců zastupitelských úřadů USA v různých koutech světa. S odvoláním na své zdroje o tom v úterý informovaly deníky The Wall Street Journal (WSJ) a The New York Times (NYT). Záležitost podle nich vyšetřují američtí i kolumbijští činitelé.


Katalánsko od pátku ruší téměř všechna zbývající covidová opatření
Eurozpravy-zahraniční | 13:23:00
Katalánsko od pátku ruší téměř všechna zbývající opatření, která v tomto španělském regionu platila kvůli pandemii covidu-19 v různé formě od loňského jara. Mimo jiné se tak opět budou moci z plné kapacity zaplnit fotbalové stadiony i vnitřní prostory restaurací. Informují o tom místní média. Podle katalánského deníku La Vanguardia má tento region mírné zpoždění v uvolnění opatření oproti mnoha jiným oblastem Španělska.


Bělorusko spustilo další trestní řízení proti opoziční političce Cichanouské
Eurozpravy-zahraniční | 11:03:00
Běloruské úřady obvinily přední opoziční politiky Svjatlanu Cichanouskou a Pavla Latušku, že v zahraničí vytvořili alternativní orgány státní moci, a dopustili se tak svévoleného přisvojení úředních pravomocí. Podle agentury TASS o tom ve vysílání státní televize Belarus-1 informoval představitel běloruského vyšetřovacího výboru Sjarhej Kabakovič. Proti Cichanouské i Latuškovi bylo v této věci zahájeno trestní stíhání.


Babiš poslal peníze na nemovitostí ve Francii z české banky
Eurozpravy-ekonomika | 16:57:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) poslal v minulosti peníze do zahraničí na nákup nemovitostí na francouzské Riviéře z české banky. Finanční analytický úřad (FAÚ) ohlášení podezřelé transakce nedostal, a to ani od zahraničních subjektů.


Zemřel profesor Divadelní fakulty JAMU PhDr. Miroslav Plešák
Eurozpravy-kultura | 16:54:00
Janáčkova akademie múzických umění s hlubokým zármutkem oznamuje, že dnes dopoledne 13. října 2021 náhle ve věku 78 let zesnul profesor a člen Akademického senátu Divadelní fakulty a emeritní prorektor JAMU Miroslav Plešák.


Geniální desetiletá autistka má vyšší IQ než Einstein i Hawking
Reflex | 15:10:00
Je jí teprve deset a už studuje dvě vysoké školy. Jestli Mexičanku Adharu Pérez Sánchezovou za výsledky jejích IQ testů spíš obdivovat, nebo litovat, je otázkou. Hry s panenkami vyměnila za průmyslové a systémové inženýrství se zaměřením na matematiku a v budoucnu by chtěla kolonizovat Mars.


Spolu a Piráti se STAN chtějí koaliční smlouvu do 8. listopadu. Fiala se setká se Zemanem
Tiscali-zprávy | 16:04:10
Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) chtějí jednat o vládě tak, aby mohly do 8. listopadu podepsat vládní koaliční smlouvu.


Čeští fotbalisté stále nemají jisté play off, Ronaldo si připsal další rekord
Tiscali-zprávy | 16:01:35
Čeští fotbalisté stále nemají definitivně jistou účast v play off o mistrovství světa. Ani po říjnových zápasech ještě není stoprocentně jasné, že pokud by neudrželi druhé místo ve skupině, budou jedním ze dvou celků z Ligy národů, které doplní v baráži týmy z kvalifikace. Připravit by je ale o to mohl už jen totální kolaps Španělska nebo Francie.


Babiš poslal peníze na nákup nemovitostí ve Francii z české banky
E15-ekonomika | 16:37:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) poslal v minulosti peníze do zahraničí na nákup nemovitostí na francouzské Riviéře z české banky. Finanční analytický úřad (FAÚ) ohlášení podezřelé transakce nedostal, a to ani od zahraničních subjektů. Novinářům to řekl po dnešní schůzi sněmovní komise pro kontrolu činnosti úřadu její předseda František Vácha (za TOP 09). Komise se jednomyslně shodla na tom, že úřad v záležitosti nepochybil.


Brusel ustoupí Londýnu v otázce Severního Irska. Riziko obchodní války však zůstává
E15-ekonomika | 16:17:00
16:17Evropská unie se chystá výrazně ustoupit Velké Británii ve vztahu k pobrexitovému uspořádání v Severním Irsku, jehož problematický status vytváří od začátku roku napětí mezi Londýnem a Bruselem. Sedmadvacítka navrhne Spojenému království zrušení poloviny celních kontrol britského zboží, které do regionu směřuje. Velkorysá nabídka však podle deníku The Guardian a dalších respektovaných médií zřejmě nebude britské straně stačit.


Zdražování energií povede k šestiprocentní inflaci, varují odborníci
E15-ekonomika | 15:58:00
Zdražování elektřiny a plynu pravděpodobně zvýší inflaci až k šesti procentům. Lze totiž očekávat nárůst i o více než jeden procentní bod nejen kvůli samotnému zdražení energií, ale i kvůli tomu, že to ve svých cenách budou muset promítnout i další firmy mimo energetiku. Samotný krach Bohemia Energy by ale ceny energie neměl příliš ovlivnit, protože to nebyl primárně výrobce energie. Ceny energií ve spotřebním koši Českého statistického úřadu zabírají necelých 10 procent. V září inflace stoupla na 4,9 procenta.


Návrh na kompenzace za zvyšující se cenu energií předloží Havlíček v pondělí
E15-ekonomika | 15:49:00
Vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) by měl v pondělí vládě předložit návrh kompenzace vysokých cen energií pro 4,3 milionu domácností. Kabinet by jim měl odpustit poplatky za obnovitelné zdroje energie. Činit by to mělo téměř 1500 korun na domácnost na rok. Na dnešní tiskové konferenci to řekli Havlíček a premiér Andrej Babiš (ANO).


Čistá energie je pojistkou proti cenovým šokům, tvrdí Brusel. Regulovat cenu povolenek odmítá
E15-ekonomika | 15:47:00
Evropská komise radí členským zemím řešit zdražování energií hlavně podporou zranitelných domácností. Státy jim mohou pomoci příspěvky či dočasnými daňovými úlevami. Lze to financovat z vyšších než očekávaných výnosů z prodeje emisních povolenek, podotýká Brusel. S regulací cen emisních povolenek, kterou požadoval i premiér Andrej Babiš (ANO), komise nepočítá.


Babiš vyzval Energetický regulační úřad, aby zastropil ceny energií kvůli Bohemia Energy
E15-ekonomika | 15:07:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval Energetický regulační úřad (ERÚ), aby zvážil zastropování cen u dodavatelů energií, kteří se budou starat o zákazníky končící skupiny Bohemia Energy. Řekl to na dnešní tiskové konferenci v pražském Hrzánském paláci.


Leo Expressem otřásl vstup španělské Renfe. Leoš Novotný starší končí v představenstvu
E15-ekonomika | 15:02:00
Hned několik změn ve struktuře českého dopravce Leo Expressu si vyžádal investiční vstup španělské státní železniční společnosti Renfe.


O elektřinu ani plyn zákazníci Bohemia Energy nepřijdou, násobně si ale připlatí
E15-ekonomika | 14:51:00
Dodavatel elektřiny a plynu Bohemia Energy zaniká. Společnost se rozhodla dobrovolně ukončit činnost, aby zabránila hrozícímu krachu. Do finančních problémů se firma dostala kvůli rostoucím cenám energií, které na burze od začátku roku několikanásobně zdražily. Nikdo ze zákazníků o dodávky energií nepřijde, podle analytiků ale energie původním zákazníkům Bohemia Energy podstatně zdraží.


Český e-sportový tým Sinners trhá rekordy. Teď potřebuje miliony na další rozvoj
E15-ekonomika | 14:00:00
Sportovní klání se už dávno neodehrávají jen na stadionech nebo na závodních tratích, v tuzemsku na síle nabírá elektronický sport. Jednu z hlavních rolí v něm hraje tým Sinners sponzorovyný svým vlastníkem, skupinou Syner Petra Syrovátka a Jiřího Urbana. V zimě uplynou dva roky od založení týmu, jenž se zakrátko zařadil do evropské špičky. Majitelé teď rozjíždějí investiční kolo, ve kterém chtějí sehnat čtyřicet milionů korun na další rozvoj.


Brusel povolil opatření proti energetické drahotě. Regulovat cenu povolenek ale odmítá
E15-ekonomika | 13:59:00
Země EU smějí dočasně mírnit dopady překotného zdražování energií finanční podporou či daňovými úlevami pro nejzasaženější obyvatele. Mohou i pomoci firmám, pokud neporuší unijní pravidla státní podpory. Evropská komise tak reagovala na žádost skupiny zemí včetně Česka o společná opatření proti zdražování. Zvažuje také společný nákup plynu. Další zásadní požadavky států – reformu trhu s elektřinou či regulaci cen emisních povolenek – však unijní exekutiva nevyslyšela.


Babiš poslal peníze na nákup nemovitostí ve Francii z české banky
E15-politika | 16:37:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) poslal v minulosti peníze do zahraničí na nákup nemovitostí na francouzské Riviéře z české banky. Finanční analytický úřad (FAÚ) ohlášení podezřelé transakce nedostal, a to ani od zahraničních subjektů. Novinářům to řekl po dnešní schůzi sněmovní komise pro kontrolu činnosti úřadu její předseda František Vácha (za TOP 09). Komise se jednomyslně shodla na tom, že úřad v záležitosti nepochybil.


Brusel ustoupí Londýnu v otázce Severního Irska. Riziko obchodní války však zůstává
E15-politika | 16:17:00
16:17Evropská unie se chystá výrazně ustoupit Velké Británii ve vztahu k pobrexitovému uspořádání v Severním Irsku, jehož problematický status vytváří od začátku roku napětí mezi Londýnem a Bruselem. Sedmadvacítka navrhne Spojenému království zrušení poloviny celních kontrol britského zboží, které do regionu směřuje. Velkorysá nabídka však podle deníku The Guardian a dalších respektovaných médií zřejmě nebude britské straně stačit.


Zdražování energií povede k šestiprocentní inflaci, varují odborníci
E15-politika | 15:58:00
Zdražování elektřiny a plynu pravděpodobně zvýší inflaci až k šesti procentům. Lze totiž očekávat nárůst i o více než jeden procentní bod nejen kvůli samotnému zdražení energií, ale i kvůli tomu, že to ve svých cenách budou muset promítnout i další firmy mimo energetiku. Samotný krach Bohemia Energy by ale ceny energie neměl příliš ovlivnit, protože to nebyl primárně výrobce energie. Ceny energií ve spotřebním koši Českého statistického úřadu zabírají necelých 10 procent. V září inflace stoupla na 4,9 procenta.


Návrh na kompenzace za zvyšující se cenu energií předloží Havlíček v pondělí
E15-politika | 15:49:00
Vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) by měl v pondělí vládě předložit návrh kompenzace vysokých cen energií pro 4,3 milionu domácností. Kabinet by jim měl odpustit poplatky za obnovitelné zdroje energie. Činit by to mělo téměř 1500 korun na domácnost na rok. Na dnešní tiskové konferenci to řekli Havlíček a premiér Andrej Babiš (ANO).


Čistá energie je pojistkou proti cenovým šokům, tvrdí Brusel. Regulovat cenu povolenek odmítá
E15-politika | 15:47:00
Evropská komise radí členským zemím řešit zdražování energií hlavně podporou zranitelných domácností. Státy jim mohou pomoci příspěvky či dočasnými daňovými úlevami. Lze to financovat z vyšších než očekávaných výnosů z prodeje emisních povolenek, podotýká Brusel. S regulací cen emisních povolenek, kterou požadoval i premiér Andrej Babiš (ANO), komise nepočítá.


Babiš vyzval Energetický regulační úřad, aby zastropil ceny energií kvůli Bohemia Energy
E15-politika | 15:07:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval Energetický regulační úřad (ERÚ), aby zvážil zastropování cen u dodavatelů energií, kteří se budou starat o zákazníky končící skupiny Bohemia Energy. Řekl to na dnešní tiskové konferenci v pražském Hrzánském paláci.


Leo Expressem otřásl vstup španělské Renfe. Leoš Novotný starší končí v představenstvu
E15-politika | 15:02:00
Hned několik změn ve struktuře českého dopravce Leo Expressu si vyžádal investiční vstup španělské státní železniční společnosti Renfe.


O elektřinu ani plyn zákazníci Bohemia Energy nepřijdou, násobně si ale připlatí
E15-politika | 14:51:00
Dodavatel elektřiny a plynu Bohemia Energy zaniká. Společnost se rozhodla dobrovolně ukončit činnost, aby zabránila hrozícímu krachu. Do finančních problémů se firma dostala kvůli rostoucím cenám energií, které na burze od začátku roku několikanásobně zdražily. Nikdo ze zákazníků o dodávky energií nepřijde, podle analytiků ale energie původním zákazníkům Bohemia Energy podstatně zdraží.


Český e-sportový tým Sinners trhá rekordy. Teď potřebuje miliony na další rozvoj
E15-politika | 14:00:00
Sportovní klání se už dávno neodehrávají jen na stadionech nebo na závodních tratích, v tuzemsku na síle nabírá elektronický sport. Jednu z hlavních rolí v něm hraje tým Sinners sponzorovyný svým vlastníkem, skupinou Syner Petra Syrovátka a Jiřího Urbana. V zimě uplynou dva roky od založení týmu, jenž se zakrátko zařadil do evropské špičky. Majitelé teď rozjíždějí investiční kolo, ve kterém chtějí sehnat čtyřicet milionů korun na další rozvoj.


Brusel povolil opatření proti energetické drahotě. Regulovat cenu povolenek ale odmítá
E15-politika | 13:59:00
Země EU smějí dočasně mírnit dopady překotného zdražování energií finanční podporou či daňovými úlevami pro nejzasaženější obyvatele. Mohou i pomoci firmám, pokud neporuší unijní pravidla státní podpory. Evropská komise tak reagovala na žádost skupiny zemí včetně Česka o společná opatření proti zdražování. Zvažuje také společný nákup plynu. Další zásadní požadavky států – reformu trhu s elektřinou či regulaci cen emisních povolenek – však unijní exekutiva nevyslyšela.


Investiční zlato patří mezi dárky, které svou hodnotu neztratí ani po mnoha letech
Finparáda | 16:00:00
Pro někoho je vybírání dárků příjemná záležitost, pro další zase náročný úkol. Vždy samozřejmě záleží na tom, jak dobře znáte vkus a záliby člověka, kterému chcete věnovat dárek k narozeninám, k Vánocům nebo významnému...


Kraj dá výpověď všem zaměstnancům tornádem zničeného domova pro seniory
idnes.cz | 17:35:00
Jihomoravský kraj dá do konce října hromadnou výpověď všem zaměstnancům hodonínského domova pro seniory S-centrum, který v červnu zničilo tornádo. Týká se 95 lidí pracujících na plný a jednoho člověka na poloviční úvazek.


Británie „obětovala“ Severní Irsko jen naoko. Dublin před ní varuje svět
idnes.cz | 17:05:00
Vlády ve světě by měly zvážit spolupráci s Velkou Británií. Ve středu to řekl irský vicepremiér Leo Varadkar. Zareagoval tak na prohlášení Dominica Cummingse, bývalého poradce britského premiéra, že Londýn nikdy neměl v plánu plně se řídit brexitovou dohodou. Podle Varadkara není jisté, že současný předseda britské vlády bude ctít učiněné závazky.


Policie našla na farmě přes 70 mrtvých zvířat, chovatele podezírá z týrání
idnes.cz | 16:56:00
Uhynulými prasaty a ovcemi na farmě v obci na Náchodsku se začali zabývat kriminalisté i Státní veterinární správa. Vyšetřovatel prověřuje právnickou osobu zastoupenou 51letým mužem a 88 letou ženou, kteří jsou podezřelí ze spáchání trestného činu týrání zvířat.


Napadáte a znevažujete naši práci, ohradila se nemocnice, kde leží Zeman
idnes.cz | 16:44:00
Ústřední vojenská nemocnice v Praze se ohradila proti vlně „spekulací, dezinformací a bohužel někdy i útočných vyjádření“ k léčbě prezidenta Miloše Zemana, který je od neděle na její Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. „Neoprávněně vrhají stín na ÚVN,“ soudí její mluvčí Jitka Zinke.


Auto v Budějovicích srazilo chodce kousek od přechodu, v nemocnici zemřel
idnes.cz | 16:44:00
Dvaadevadesátiletý muž nepřežil střet s autem v Českých Budějovicích. Řidič užitkového vozu ho srazil u přechodu na Plzeňské ulici.


Cenovka u CNG je už vyšší než u benzinu, někde chtějí i 50 Kč za kilo
idnes.cz | 16:34:00
Majitele vozů na stlačený zemní plyn CNG vyděsily cenovky u čerpacích stanic. Na velké části z nich už se za kilogram plynu platí víc než za litr benzinu. A objevily se i případy, kdy ceny atakovaly hranici padesáti korun za kilogram.


VIDEO: Staroměstský jez u Karlova mostu získává podobu ze 13. století
idnes.cz | 16:26:00
Dělníci brzy dokončí opravu první z pěti částí Staroměstského jezu. Vrací mu historickou podobu, kterou měl při vybudování ve 13. století. Mimo jiné tím, že v dubovém roštu budou zasazeny žulové kameny. úplně opravený má být jez, který stojí před Karlovým mostem, v březnu roku 2024.


Francie brojí proti terorismu. Na západě uzavře mešitu podporující džihád
idnes.cz | 16:13:00
Mešita v obci Allonnes na západě Francie, kde kazatelé otevřeně podporují ozbrojený boj formou džihádu, bude na popud místních úřadů uzavřena. V náboženském místě docházelo k podněcování k násilí a teroristickým činům, což je podle úřadů trestné.


Parkanová nemusí být z kauzy CASA venku. Bradáčová chce opravný prostředek
idnes.cz | 16:08:00
V kauze nákupu letounů CASA odvolací soud ve středu potvrdil osvobození bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové a jejího podřízeného Jiřího Staňka. Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová pro iDNES.cz uvedla, že se obrátí na nejvyššího státního zástupce s „podnětem k podání mimořádného opravného prostředku“. Ten by mohl podat v kauze dovolání k Nejvyššímu soudu.


Slavná, ale chátrající. O budovu pošty v Brně není zájem, aukce se posouvá
idnes.cz | 16:07:00
Slavná budova České pošty od architekta Bohuslava Fuchse, kam měsíčně chodí 50 tisíc lidí, měla dnes podle plánů získat kupce v elektronické aukci. Jenže památkově chráněný objekt u brněnského nádraží za vyvolávací cenu 117 milionů nikdo nechce.


Kritici apartmánů v Peci uspěli u soudu, milion developerovi platit nemusí
idnes.cz | 16:06:00
Sdružení Žijeme Sněžkou, které kritizovalo stavbu apartmánového domu Pecr Deep v Peci pod Sněžkou a obcházení územního plánu, se nemusí developerovi omlouvat ani platit odškodné jeden milion korun. Rozhodl o tom Krajský soud v Hradci Králové.


V Rozstřelu bude pirátka Richterová, v nové vládě chce křeslo ministryně práce
idnes.cz | 16:00:00
Hostem čtvrtečního Rozstřelu bude Olga Richterová, místopředsedkyně Pirátů a jedna z kandidátek na post ministryně práce a sociálních věci v koaliční vládě Spolu a STAN s Piráty. Moderátor pořadu Vladimír Vokál otevře témata povolebního vyjednávání, preferenčních hlasů nebo klíčových chyb v kampani. Rozstřel můžete sledovat živě ve čtvrtek na iDNES.cz od 11:00 do 11:30 hodin.


Hlavní pirátská loď Praha šla ke dnu. Může za to i život pod Hřibem, upozorňují politologové
iHned.cz | 17:15:00
Polovina všech pirátských poslanců, kteří se nově dostali do sněmovny, pochází z Prahy. S ohledem na to, že jde pouze o dva zástupce, Olgu Richterovou a Jakuba Michálka, není to ale pro stranu příliš radostný výsledek. Praha přitom podle politologů...


Kapitán Kirk se poprvé vydal do skutečného vesmíru. Jeho představitel, herec Shatner, navštívil okraj univerza
iHned.cz | 16:59:00
Kapitán Jim Kirk ze sci-fi seriálu Star Trek, respektive herec, který ho ztvárnil, William Shatner, se konečně podíval do skutečného vesmíru, byť jen na jeho okraj. S dalšími třemi turisty – astronauty ho vynesla raketa New Shepard společnosti...


Levně a rychle dokážeme dostat pomoc k lidem i firmám, říká Petr Stuchlík. Projekt Corrency chce rozjet po celé Unii
iHned.cz | 16:18:00
Radnice v Kyjově na jaře netradičním způsobem podpořila místní podnikatele. Mezi 1600 obyvatel města rozdělila místo peněz nebo voucherů 400 až 600 correntů. Tímto speciálním platidlem (jeden corrent představuje jednu korunu) mohli lidé zaplatit...


Rychlé povolební vystřízlivění kvůli vyrovnaným státním financím
iHned.cz | 15:59:00
Babišova drahota a projedená budoucnost schodkovým státním financováním byly klíčovými ekonomickými tématy vítězné koalice Spolu. Teď po volbách by měly obě koalice, které budou sestavovat vládu, najít shodu v tom, jak napravit ekonomiku. Cesta k...


Rostoucí inflace se netýká jablek nebo vepřového masa. Jejich nižší cena však znervózňuje zemědělce
iHned.cz | 15:12:00
Ve chvíli, kdy je inflace nejvyšší za posledních 13 let, není vůbec snadné najít výrobek, jehož cena by klesla. Přesto takové produkty existují – v porovnání s loňskem zlevňují především některé druhy ovoce a zeleniny nebo vepřové maso....


Čas se krátí a před novou vládou stojí zásadní úkol. Konečně připravit důchodovou reformu
iHned.cz | 11:58:00
Téma stárnutí populace a nutnost důchodové reformy mezi politickými stranami před volbami nerezonovalo tak, jak by vzhledem ke stavu a budoucímu vývoji veřejných financí bylo příhodné. Na blížící se problém dlouhodobě upozorňuje nejen Národní...


Revoluce skončila. Kdo Vlastě Parkanové zaplatí devět zničených let?
lidovky.cz | 16:44:00
Zhruba před deseti lety začalo jedno velmi nepodařené období novodobých českých dějin. Období, v němž byli glorifikováni policisté a státní zástupci, kteří kriminálně stíhali politiky za politická rozhodnutí.


Blahořečení papeže Jana Pavla I.: měl se postarat o zázrak, když uzdravil jedenáctiletou dívku
lidovky.cz | 16:14:42
Úřadující hlava katolické církve papež František schválil dekret, ve kterém uznává zázrak přisuzovaný jednomu z jeho předchůdců. Ve středu o tom informoval Vatikán. Jan Pavel I., který stál v čele církve v roce 1978 pouhých 33 dní, bude blahořečen a později možná i svatořečen.


Volby v bydlišti lídrů. Šlachta ovládl Pohořelice, Rakušan Kolín, Okamura propadl
aktuálně.cz | 16:58:42
Redakce Aktuálně.cz porovnala, jak se vedlo v letošních sněmovních volbách stranám v místech, kde bydlí jejich lídři.


Úřad nepochybil, shodla se komise ohledně Babišova nákupu nemovitostí ve Francii
aktuálně.cz | 15:38:00
Babišovo jméno se objevilo v novinářském investigativním projektu Pandora Papers.


Opilec si v Kutné Hoře lehl do kolejiště, chtěl se vrátit na psychiatrii
Denik.cz | 17:16:00
Opilý muž si lehl do kolejiště v Kutné Hoře, ovšem ne s úmyslem spáchat sebevraždu, ale z demonstrativních důvodů. Chtěl se totiž vrátit zpátky na psychiatrii. Událost se stala u železničního přejezdu u Středových pekáren ve středu odpoledne.


V Děčíně začala výměna železničního mostu, nový přivezou po vodě
Denik.cz | 17:14:00
/FOTO/ Velká podívaná čeká obyvatele Děčína v příštím roce, Správa železnic vymění železniční most v Prostředním Žlebu. Starou konstrukci dostane z pilířů po vodě, stejným způsobem umístí novou. Zároveň opraví přilehlý železniční tunel a trať na východní nádraží. 


Ztracená Julie spala v trávě. V noci viděla jeleny, lišky i divočáka
Denik.cz | 17:08:00
Osmiletá Julie z Německa, kterou tři dny hledali záchranáři v lesích na Domažlicku, už je z nemocnice doma. Dívka se ztratila v neděli večer při výletu s rodiči, v úterý před druhou odpolední ji našel hajný nedaleko České Kubice u České studánky. Podchlazenou, ale zdravou. Tou dobou po ní pátraly stovky záchranářů.


Podle nejvyššího soudu byl komentář pod fotkou dětí jasnou propagací nacismu
Denik.cz | 16:39:00
"Ještěže jsou ze ZŠ Plynárenská. Řešení se přímo nabízí." Takto rasisticky vyznívající komentář, který napsal před čtyřmi lety Vítězslav Kroupa pod skupinovou fotografii prvňáčků ze Základní školy v Proseticích v Teplicích, je jednoznačně nenávistným projevem. Potvrdil to Nejvyšší soud ČR. Podle něj nelze takové vyjádření vydávat za černý humor nebo jej obhajovat svobodou vyjadřování.


Nehoda na D1: Auto narazilo do svodidel a zablokovalo dopravu
Denik.cz | 16:29:00
/FOTOGALERIE/ Auto narazilo do svodidel, nehoda zablokovala ve středu odpoledne provoz na dálnici D1 u Mirošovic ve směru na Prahu. Pro zraněného třiatřicetiletého řidiče letěl záchranářský vrtulník.


OBRAZEM: Psí spřežení opanovala Abertamy. O poháry bojovaly desítky účastníků
Denik.cz | 14:00:00
Kárová sezona psích spřežení má úspěšně za sebou svůj druhý díl.


Žena v Ostravě vyměnila v prodejně letní boty za podzimní a odešla bez placení
Denik.cz | 10:55:00
Mladá zlodějka, která se rozhodla pro "výměnný obchod" a přímo z prodejny odešla v nových botách, zatímco ty své staré nechala v regálu, měla smůlu. Před vchodem ji totiž zadržel pracovník ostrahy a přivolal strážníky.


Jsem svéhlavá a neumím být služebníkem, vysvětluje životní trable Kodetová
revue.idnes.cz | 17:00:00
Její jméno i genetická výbava ji předurčily k intenzivní herecké kariéře. Přesto po oslnivém startu dala Barbora Šporclová Kodetová přednost rodině. Když se před dvěma lety odhodlala k herectví naplno vrátit, pandemie covidu po pár reprízách nové hry zavřela divadla. Příležitost však dostala v novém a hojně diskutovaném televizním seriálu České televize Ochránce.


Vidělo ji 111 milionů lidí. Ze Hry na oliheň se stal nejoblíbenější seriál Netflixu
bleskove.cz | 18:12:00
Vzrostl kvůli ní zájem o korejštinu i sladkost zvanou dalgona. Videotéka čelí žalobě od jihokorejského poskytovatele internetu.


Podcast Na dotek: Překvapilo nás, kolik ateistů počítá s životem po životě
bleskove.cz | 18:00:00
S novinářkou Lucií Vopálenskou a evangelickým duchovním Michalem Plzákem o knize Pro smrt uděláno, která přináší šestadvacet rozhovorů o umírání.


»Thor« Hemsworth dováděl ve vlnách: Božský pohled pro dámy!
blesk | 18:50:00
Dámy, připravte si kapesníky, protože nejspíš začnete pořádně slintat. Hollywoodský krasavec Chris Hemsworth (38), který se do myslí a především srdcí filmových fanynek zapsal coby Thor, předvedl své vysekané tělo na plážích v Austrálii. Takové „pobřežní hlídce“ by se jistě žádná žena nebránila!


Smrtelná nehoda na Kladensku: Při srážce dodávky a osobního auta zemřeli dva lidé
blesk | 18:48:00
Ke tragické nehodě došlo ve středu v podvečer nedaleko obce Sázená na Kladensku. Při srážce osobního auta a dodávky zemřeli dva lidé a další čtyři jsou zranění. Na místo letěly dva vrtulníky záchranné služby.


Kapitán Kirk (90) ze Star Treku se stal nejstarším člověkem ve vesmíru! Strávil v něm pár minut
blesk | 18:22:00
Ve slavném seriálu Star Trek ztvárnil roli velitele lodi USS Enterprise kapitána Jamese Tiberia Kirka. Ve středu se herec William Shatner v devadesáti letech konečně podíval do skutečného vesmíru. Připojil se k posádce rakety společnosti Origin Blue Jeffa Bezose. Cesta trvala přibližně deset minut a herec zažil i okamžiky beztíže. Let dopadl podle plánu a herec poté, co znovu vstoupil na pevnou zem, měl lehce nejistou chůzi.


Tálibán neplní sliby, Afghánistánu hrozí humanitární krize. Bez žen to nepůjde, varuje západ
blesk | 18:04:00
Generální tajemník OSN António Guterres v pondělí vyčetl radikálnímu hnutí Tálibán nesplnění slibů, které dalo po uchopení moci v Afghánistánu v polovině srpna. Zároveň ale upozornil, že zemi hrozí kolaps a humanitární krize pro polovinu obyvatel, pokud mezinárodní společenství nenajde způsob, jak poskytnout přímo afghánské ekonomice potřebnou finanční injekci.


Macaulay Culkin promluvil o novém filmu Sám doma: Fanouškům prozradil, zda v něm hraje!
blesk | 18:00:00
Nový film o legendárním Kevinovi, který zůstane doma sám, se nezadržitelně blíží. FIlmaři už dokonce zveřejnili první trailer a nedočkaví fanoušci nešetří zvědavými otázkami. Těmi zasypávají mimo jiné i hvězdu původní trilogie Macaulaye Culkina (41). A herec teď konečně odpověděl. 


Zemřel slavný divadelník Miroslav Plešák: Bylo mu 78 let
blesk | 17:55:00
V 78 letech ve středu náhle zemřel divadelník a publicista Miroslav Plešák. V 60. letech minulého století spoluzakládal časopis Index, od 70. let se věnoval především divadelní dramaturgii, po pádu komunistické totality také pedagogické práci na Janáčkově akademii múzických umění (JAMU) a dalších vysokých školách. O úmrtí Plešáka informoval mluvčí JAMU Luboš Mareček.


Vedle politických vězňů tu leží gestapáci i vrazi. Nová studie přináší neznámé příběhy z Ďáblického hřbitova
blesk | 17:48:00
Část hřbitova v Ďáblicích je místem posledního odpočinku až dvaceti tisíc lidí, kteří tu byli pohřbíváni do hromadných hrobů hlavně za období protektorátu během 2. světové války i během období komunistického teroru. Často se mluví hlavně o obětech politických procesů nebo represí, ale lze tu najít i ty, kteří se na nich sami podíleli, zločince i vrahy. Příběhy některých zde pohřbených lidí přináší nová studie, která má za cíl zpřesnit informace o tomto pohřebišti a sloužit také jako podklad k jeho plánované proměně.


Babiš platil zámek ve Francii z účtu, tvrdí komise. Cifršpioni podnět k prošetření nikdy nedostali
blesk | 17:18:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) poslal v minulosti peníze do zahraničí na nákup nemovitostí na francouzské Riviéře z české banky. Finanční analytický úřad (FAÚ) ohlášení podezřelé transakce nedostal, a to ani od zahraničních subjektů. Novinářům to řekl po dnešní schůzi sněmovní komise pro kontrolu činnosti úřadu její předseda František Vácha (za TOP 09). Komise se jednomyslně shodla na tom, že úřad v záležitosti nepochybil.


Buchty a klobása na ARO? ÚVN odráží kritiku, Zemanův jídelníček sestavují experti
blesk | 17:13:00
Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) se ohradila proti zpochybňování poskytované péče o prezidenta Miloše Zemana. Léčebný program každého pacienta včetně dietního režimu sestavují specialisté, uvedla na webu nemocnice její mluvčí Jitka Zinke. Někteří lékaři a odborníci v posledních hodinách v médiích zpochybňovali prezidentův jídelníček, jak o něm informoval jeho mluvčí. Server Deník N dnes s odvoláním na tři zdroje uvedl, že prezidentův stav je vážnější, než jeho okolí uvádí.


Soukalová odhodila podprsenku! Neblázni, malá bude mít studený oběd, vzkázali jí
blesk | 17:00:00
Bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová (31) vyvětrala svá „kůzlátka“. Dnes je Mezinárodní den bez podprsenky, a tak se do této aktivity kráska okamžitě zapojila. Pochlubila se starší fotkou, na které je zachycená nahoře bez.


Muž uvázal psa k tvárnici a hodil jej do řeky: Sousedé se mu za utýrané zvíře mstí
blesk | 16:38:00
Australan stanul před soudem kvůli obvinění z týrání zvířete. Po zaplacení kauce a návratu domů na něj čekalo nemilé překvapení. Někdo z místních na jeho garážová vrata nasprejoval nápis „vrah psů“. Hněvu neunikl ani na sociálních sítích, kde mu za jeho zločin lidé hrozili násilím.


Další etapa Velkého městského okruhu dokončena: Demolice hotové, staví se most
blesk | 16:23:00
U brněnského Tomkova náměstí stavbaři za čtvrt roku dokončili demolice většiny objektů. Zde vyroste důležitá část Velkého městského okruhu, který je jednou z technicky nejnáročnějších staveb v České republice za poslední roky.


Nemocnice v Česku plní neočkovaní, tlak je i na JIPky. Babiš svolal experty
blesk | 16:15:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) po poradě s týmem na řízení epidemie svolal kvůli šíření koronaviru na čtvrtek vládní zdravotní radu. Ministerstvo zdravotnictví na ní představí další strategii, sdělil dnes premiér na twitteru. Šíření covidu-19 v Česku už asi dva měsíce zrychluje, v uplynulých týdnech vláda opatření spíše uvolňovala.


Dětská hvězda z Líbáš jako Bůh, kterého Poledňáková označila za nového Holého (†21): Filip Antonio oslavil 18!
blesk | 16:00:00
Když režisérka Marie Poledňáková hledala do svého snímku Líbáš jako Bůh zlobivého chlapečka, objevila Filipa Antonia (18). Po kamerových zkouškách dokonce prohlásila, že je stejný talent jako Tomáš Holý (†21), který exceloval třeba ve snímku Jak dostat tatínka do polepšovny.


Dozvuky červnového tornáda: Hodonínské S-centrum opustí všech 96 zaměstnanců!
blesk | 15:59:00
Nepříjemnou zprávu se jen pár měsíců před Vánocemi dozvěděli zaměstnanci hodonínského S-centra. Všech téměř sto zaměstnanců starajících se o seniory, dostane ke konci října výpověď. Je to proto, že S-centrum bylo poničeno červnovým tornádem natolik, že jeho opravy mají trvat skoro tři roky!


Dál už zajít nemohla! Zpěvačka Lizzo vystavila své tělo na odiv v průhledné síti, pod kterou si vzala jen tanga
super | 19:00:03
Zpěvačka

Lizzo (33)

se toho nikdy nebála a extrémně odhalené modely jsou její doménou. Jeden takový oblékla na velkou oslavu v Los Angeles.


Dovolená podle Dary Rolins. Pod šaty, které víc odhalovaly, než zakrývaly, si nemohla vzít prádlo
super | 18:20:02
Na dovolené se lidé vždy uvolní. Po celém dni stráveném v plavkách se pak vytrácí i pocit stydlivosti. Stejně to má i


Dara Rolins (48)

během své dovolené v Abu Dhabi, která prostřednictvím svého profilu na sociální síti Instagram zveřejnila fotku, na níž pózuje v hedvábných šatech, které díky svému odvážnému střihu nabádaly k absenci spodního prádla. Popová diva na snímku pořízeném při západu slunce působila velmi něžně.


Krasavec z Padesáti odstínů vyvedl na premiéru půvabnou manželku: Nebyla ale jedinou ženou, která se k němu tiskla
super | 17:33:06
Jamie Dornan (39)

vyvedl na premiéru filmu Belfast krásnou manželku Amelii a bezesporu byli nejatraktivnější dvojicí na červeném koberci. V modrém svetříku a zelené sukni z dílny návrhářky Alberty Ferretti to trojnásobné mamince velmi slušelo.


Chodí Beckhamovi společně na kliniku? Victoria má větší rty a David čelo bez vrásek, spekulují fanoušci
super | 17:01:48
David i Victoria Beckhamovi jsou pod drobnohledem svých fanoušků. Ti si u obou všimli na jejich posledních fotkách několika změn.


Třetí nejkrásnější Češka se vdala. Podívejte se, jak jí to slušelo ve svatebkách
super | 16:15:03
Třetí nejkrásnější Češka roku 2018

Tereza Křivánková (27)

se vdala. Půvabná blondýnka, která se od šestnácti let věnuje modelingu, si vzala po tříleté známosti na zámku Bon Repos svého partnera, bývalého vrcholového cyklistu a mistra České republiky Tomáše Koudelu.


Vidělo ji 111 milionů lidí. Ze Hry na oliheň se stal nejoblíbenější seriál Netflixu
pikant | 18:12:00
Vzrostl kvůli ní zájem o korejštinu i sladkost zvanou dalgona. Videotéka čelí žalobě od jihokorejského poskytovatele internetu.


Podcast Na dotek: Překvapilo nás, kolik ateistů počítá s životem po životě
pikant | 18:00:00
S novinářkou Lucií Vopálenskou a evangelickým duchovním Michalem Plzákem o knize Pro smrt uděláno, která přináší šestadvacet rozhovorů o umírání.


Mercedes-Maybach chystá nový elektrický koncept, představen bude v prosinci
Auto.cz | 17:50:00
Na vývoji prémiového elektrického konceptu, který má definovat novou úroveň luxusu, se podílí také módní návrhář Virgil Abloh.


Toyota představila nové MPV Rumion, jde však o přeznačkované Suzuki pro Afriku
Auto.cz | 16:55:00
Spolupráce automobilek Toyota a Suzuki přináší další výsledky, přeznačkované Suzuki Ertiga se ale nejspíš do Evropy nepodívá.


Porsche vzkřísilo Stuckovu závodní 962 v barvách Shellu
Auto.cz | 15:56:00
Porsche si v 80. letech minulého věku udělalo z vytrvalostních závodů sportovních prototypů tak trochu značkový pohár. Nemalou měrou k tomu přispěla i 962. Jeden kus mělo dlouhé roky odložený ve skladišti...


František Kronus: Pro ČEZ bude dlouhodobě klíčové, kde se udrží cena energií
Kurzy.cz | 18:39:00
Trhy aktuálně hýbou rostoucí ceny energií, inflace a začátek výsledkové sezóny. „Cena elektrické energie se za poslední rok, rok a půl zdražila na dvojnásobek až trojnásobek, z nějakých 50 eur se minulý týden dostala dokonce intradenně až na 160 – 17...


Dlouhý (HK ČR): Nikdo se nemusí obávat odpojení dodávek elektřiny a plynu, ekonomické dopady na firmy a sociální dopady na domácnosti ale budou tvrdé. HK navrhuje zřízení krizového štábu, který ochrání firmy p
Kurzy.cz | 18:00:27
Příčinami pádu Bohemia Energy je neprozřetelná obchodní politika a také nedostatečné zajištění proti cenovým výkyvům jak u plynu, tak i elektřiny. Zákazníci Bohemie Energy teď kvůli tomu budou čelit vyšším, v řadě případů extrémně vysokým tržním cenám&hel


ČEZ se ujme své role dodavatele poslední instance pro klienty společností ze skupiny Bohemia Energy
Kurzy.cz | 17:56:22
ČEZ Prodej se od dnešní půlnoci stane dodavatelem poslední instance pro zákazníky společností Bohemia Energy, která ukončuje dodávky energií svým klientům, a to na území Středočeského, Ústeckého, Libereckého, Karlovarského, Plzeňského, Pardubického, Kr...


Souhrn 13.10. - Evropa se inflace nebojí a roste, US trhy nejisté, BCPP klesla kvůli bankám a ČEZ, euro silněji posílilo, ropa kolem 83 USD, zlato silně stouplo
Kurzy.cz | 17:44:07
Pražská burza v polovině týdne při podprůměrné likviditě oslabila a šla opětovně opačným směrem oproti vývoji zahraničních trhů. Evropské akciové trhy dnes lehce rostly především v reakci na příznivě laděné firemní výsledky za 3Q.


Čipy a strategické změny v automobilkách. A zase banky
Kurzy.cz | 17:18:00
WSJ tvrdí, že nedostatek čipů by mohl letos automobilky stát 110 miliard dolarů na tržbách. Dnes o tom, jak se s tím snaží vypořádat, jaké by to mohlo přinést strategické změny v odvětví a jak to souvisí s bankami (o kterých jsem psal i včera).


Krize amerického dluhového stropu: Katalyzátor definitivního oddělení kryptoměn od tradičních trhů?
Kurzy.cz | 17:07:29
Mnoho lidí v krypto průmyslu i mimo něj věří, že politická situace kolem zvýšení stropu dluhu činí digitální aktiva dlouhodobě atraktivnějšími. Nesplacení dluhu Federální vlády USA bylo odvráceno - alespoň prozatím.


Výnosy US dluhopisů po zprávě o inflaci mírně klesají
Kurzy.cz | 17:05:32
Výnosy amerických vládních dluhopisů po zprávě o inflaci klesají (ceny rostou). Výnos klíčových desítek klesl o cca 4 body na 1,537%, výnos třicítek klesl o cca 6 bodů na 2,042%.Dnešní data o vývoji inflace sice ukázala o něco málo větší růst cen oproti&h


Koruna se zkouší vrátit k silnějším úrovním (Komentář)
Kurzy.cz | 17:04:37
Investiční služby Komerční banky, aktuální tržní data, analýzy a komentáře.


V topné sezoně rostoucí ceny energií nejvíce pocítí domácnosti
Kurzy.cz | 16:47:52
Pandemií COVID-19 jsou více či méně zasažená všechna odvětví, přičemž v oblasti energetiky se k tomu přidávají další faktory, zejména neuspokojená poptávka v Číně, rostoucí náklady primárních dodavatelů nebo spekulace s cenami emisních povolenek.


Piráti a Starostové a SPOLU se shodli na společné přípravě koaliční smlouvy. K podpisu by mělo dojít 8. listopadu
Kurzy.cz | 16:19:23
Koalice Pirátů a Starostů dnes jednala s koalicí SPOLU o harmonogramu jednání, které by mělo vést k podpisu koaliční smlouvy, a to nejpozději do 8. listopadu. Společná jednání šesti pracovních skupin se budou v příštích týdnech zabývat programovými&hellip


Bullard (St. Louis Fed): Měli bychom být agresivnější a začít omezovat QE už v listopadu
Kurzy.cz | 16:15:13
Guvernér St. Louis Fedu James Bullard vyslovil názor, že centrální banka by měla být agresivnější a měla by začít dříve s omezováním programu nákupu aktiv, pokud bude i nadále inflace růst.


Klienti Bohemia Energy entity o dodávky elektřiny a plynu nepřijdou, převezmou je tzv. dodavatelé poslední instance
Kurzy.cz | 14:18:45
Společnost Bohemia Energy a další firmy ze skupiny Bohemia Energy entity oznámily ve středu 13. října 2021 ukončení dodávek elektřiny a plynu svým zákazníkům. Domácnosti ani firmy nicméně o energie nepřijdou, o nepřetržitou dodávku elektřiny nebo plynu...


Nikdy neodstoupím. Stíhaný guvernér slovenské centrální banky nehodlá odejít z funkce, chce očistit své jméno
Hospodářské noviny | 19:51:00
Stíhaný guvernér slovenské centrální banky (NBS) Peter Kažimír nehodlá odstoupit z čela NBS. Po úterním obvinění z korupce ve středu vinu opět odmítl a oznámil, že chce očistit své jméno. Někteří slovenští politici ho nicméně již vyzvali, aby na...


Čilé vyjednávání v době, kdy se „o křeslech nemluví“. Lidovci mohou dostat ministerstvo práce, Piráti výměnou nový úřad
Hospodářské noviny | 18:46:00
Je to obvyklá povolební taktika, kterou se vznikající vlády snaží dát najevo, že zatím nic není definitivní a strany se spíš oťukávají. „O struktuře vlády a personálním obsazení se teprve budeme bavit,“ řekl ve středu v duchu...


Pandemie sílí, lůžka se plní. Klíčové je teď podat vakcínu aspoň polovině z 400 tisíc neočkovaných seniorů
Hospodářské noviny | 18:40:00
Téměř čtyři stovky pacientů s covidem leží v nemocnici, a i když se méně testuje, počty pozitivních strmě rostou. Premiér Andrej Babiš (ANO) kvůli tomu svolal vládní Radu pro zdravotní rizika, aby projednala, jak ještě rychle naočkovat zbývajících...


Čína chystá kontroly ve státních bankách. Chce prověřit vazby na velké soukromé hráče, jako je Evergrande
Hospodářské noviny | 18:21:00
Čína připravuje sérii prověrek ve státních bankách a dalších finančních institucích, aby prověřila jejich vazby na velké hráče soukromého sektoru. Informaci přinesl americký list Wall Street Journal. Dohledová akce přichází v době, kdy se Čína snaží...


Biden navázal na Trumpa tvrdším postojem k Číně. Je to jedna z mála věcí, na které se shodnou, míní někdejší Obamův poradce
Hospodářské noviny | 18:19:00
Americký prezident Joe Biden sliboval, že s jeho nástupem do Bílého domu se Spojené státy vrátí ke spolupráci se spojenci, kterou předtím Donald Trump zásadně zpochybnil. „A to splnil, USA jsou opět týmovým hráčem,“ říká Charles Kupchan,...


Chtěla být největší a neustála to. Bohemia Energy Jiřího Písaříka končí, a milion zákazníků tak ztratil dodavatele
Hospodářské noviny | 18:17:00
V úterý ještě na televizních obrazovkách herci Pavel Liška a Marek Daniel přesvědčovali zákazníky, ať si objednají spolehlivé dodávky energií od společnosti Bohemia Energy. A call centra souběžně obvolávala se stejnou zprávou i tisíce domácností a...


Podezření o Babišových nákupech nemovitostí na Riviéře do Česka nepřišla, shodla se komise
Hospodářské noviny | 18:00:00
O tom, že premiér Andrej Babiš v roce 2009 nakupoval domy v zahraničí, neměl Finanční analytický úřad (FAÚ) žádné podezřelé informace. Před stálou sněmovní komisí to uvedl ředitel úřadu Libor Kazda. Členové komise pro dohled nad FAÚ se shodli, že...


Hlavní pirátská loď Praha šla ke dnu. Může za to i život pod Hřibem, upozorňují politologové
Hospodářské noviny | 17:15:00
Polovina všech pirátských poslanců, kteří se nově dostali do sněmovny, pochází z Prahy. S ohledem na to, že jde pouze o dva zástupce, Olgu Richterovou a Jakuba Michálka, není to ale pro stranu příliš radostný výsledek. Praha přitom podle politologů...


Kapitán Kirk se poprvé vydal do skutečného vesmíru. Jeho představitel, herec Shatner, navštívil okraj univerza
Hospodářské noviny | 16:59:00
Kapitán Jim Kirk ze sci-fi seriálu Star Trek, respektive herec, který ho ztvárnil, William Shatner, se konečně podíval do skutečného vesmíru, byť jen na jeho okraj. S dalšími třemi turisty – astronauty ho vynesla raketa New Shepard společnosti...


STALO SE DNES: Bohemia Energy zkrachovala, Zeman slíbil schůzku s Fialou
idnes.cz | 18:00:00
Firma Bohemia Energy ukončí činnost a dodávky elektřiny a plynu pro svých 900 tisíc klientů. Prezident Miloš Zeman souhlasil se schůzkou s lídrem koalice Spolu Petrem Fialou. Premiér Andrej Babiš míří do opozice. Zázrak, popisují Němci práci Čechů při záchraně ztracené dívky. Nemocnice v Moravskoslezském kraji zaplavily děti s nemocemi dýchacích cest. Přinášíme přehled nejdůležitějších středečních událostí.


Rychlé povolební vystřízlivění kvůli vyrovnaným státním financím
Hospodářské noviny | 15:59:00
Babišova drahota a projedená budoucnost schodkovým státním financováním byly klíčovými ekonomickými tématy vítězné koalice Spolu. Teď po volbách by měly obě koalice, které budou sestavovat vládu, najít shodu v tom, jak napravit ekonomiku. Cesta k...


Výrobce šicích strojů z Prostějova skončil v insolvenci. Firmu položila asijská konkurence a covid
Hospodářské noviny | 15:06:00
Společnost AMF Reece, která navazovala na tradici výroby šicích strojů v Česku, skončila v insolvenci. Prostějovský závod, který v minulosti býval součástí státního podniku Minerva, vyráběl hlavně pro velkovýrobce oblečení v Asii speciální šicí...


Čas se krátí a před novou vládou stojí zásadní úkol. Konečně připravit důchodovou reformu
Hospodářské noviny | 11:58:00
Téma stárnutí populace a nutnost důchodové reformy mezi politickými stranami před volbami nerezonovalo tak, jak by vzhledem ke stavu a budoucímu vývoji veřejných financí bylo příhodné. Na blížící se problém dlouhodobě upozorňuje nejen Národní...


U Sazené na Kladensku při nehodě zemřeli dva lidé, čtyři jsou zranění
ČT24 | 18:54:35
U Sazené na Kladensku na silnici I/16 ve středu při nehodě dodávky a osobního auta zemřeli dva lidé. Další čtyři jsou zranění. Silnice je uzavřená. Na místo přiletěly dva vrtulníky záchranářů, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.


Před třemi lety se FAÚ zabýval Babišovými transakcemi, řekl šéf dohledové komise
ČT24 | 18:15:52
Když Andrej Babiš (ANO) v roce 2009 poslal do zahraničí peníze určené na nákup nemovitostí na francouzské Riviéře, nedostal Finanční analytický úřad (FAÚ) žádné upozornění na podezřelou transakci, a to ani od zahraničních subjektů. Úřad se transakcemi zabýval, ale až s velkým odstupem – před třemi lety. Po jednání poslanecké komise, která na činnost FAÚ dohlíží, to řekl její předseda František Vácha (za TOP 09). Podle členů komise úřad nijak nepochybil.


Můj dodavatel energií končí. Jak postupovat dál?
ČT24 | 17:05:00
Firma Bohemia Energy skončí a přestane dodávat elektřinu a plyn zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Klienti se ale nemusí obávat, že by zůstali bez energií, zajistí jim je takzvaný dodavatel poslední instance. Ten se zákazníkům sám během několika dní ozve. Ti pak musí do půl roku uzavřít novou smlouvu. Pro klienty společnosti Amper Market, která do skupiny také patří, hledá Bohemia Energy podle oznámení řešení.


Čína chystá kontroly ve státních bankách. Chce prověřit vazby na velké soukromé hráče, jako je Evergrande
iHned.cz | 18:21:00
Čína připravuje sérii prověrek ve státních bankách a dalších finančních institucích, aby prověřila jejich vazby na velké hráče soukromého sektoru. Informaci přinesl americký list Wall Street Journal. Dohledová akce přichází v době, kdy se Čína snaží...


Biden navázal na Trumpa tvrdším postojem k Číně. Je to jedna z mála věcí, na které se shodnou, míní někdejší Obamův poradce
iHned.cz | 18:19:00
Americký prezident Joe Biden sliboval, že s jeho nástupem do Bílého domu se Spojené státy vrátí ke spolupráci se spojenci, kterou předtím Donald Trump zásadně zpochybnil. „A to splnil, USA jsou opět týmovým hráčem,“ říká Charles Kupchan,...


Chtěla být největší a neustála to. Bohemia Energy Jiřího Písaříka končí, a milion zákazníků tak ztratil dodavatele
iHned.cz | 18:17:00
V úterý ještě na televizních obrazovkách herci Pavel Liška a Marek Daniel přesvědčovali zákazníky, ať si objednají spolehlivé dodávky energií od společnosti Bohemia Energy. A call centra souběžně obvolávala se stejnou zprávou i tisíce domácností a...


Podezření o Babišových nákupech nemovitostí na Riviéře do Česka nepřišla, shodla se komise
iHned.cz | 18:00:00
O tom, že premiér Andrej Babiš v roce 2009 nakupoval domy v zahraničí, neměl Finanční analytický úřad (FAÚ) žádné podezřelé informace. Před stálou sněmovní komisí to uvedl ředitel úřadu Libor Kazda. Členové komise pro dohled nad FAÚ se shodli, že...


Digitalizace: Léčba Bartošem
Respekt | 18:39:28
Koaliční strany uvažují obnovit ministerstvo pro digitalizaci. V jeho čele by mohl stanout předseda Pirátů. Je to dobrý nápad?


Budoucí soupeř Viktora Orbána: zavedená europoslankyně, nebo starosta-ostrostřelec
Respekt | 17:29:07
Maďarská opozice vybírá svého premiérského kandidáta


Výrobce šicích strojů z Prostějova skončil v insolvenci. Firmu položila asijská konkurence a covid
iHned.cz | 15:06:00
Společnost AMF Reece, která navazovala na tradici výroby šicích strojů v Česku, skončila v insolvenci. Prostějovský závod, který v minulosti býval součástí státního podniku Minerva, vyráběl hlavně pro velkovýrobce oblečení v Asii speciální šicí...


Zemřel muž, který řídil černobylskou elektrárnu v době výbuchu. Ve vězení si odseděl několik let
lidovky.cz | 19:20:00
Ve věku 85 let zemřel první ředitel černobylské jaderné elektrárny Viktor Brjukanov, který stál v jejím čele během katastrofy v roce 1986. Brjukanov nastoupil do elektrárny v roce 1970. Zpočátku vedl stavbu, následně až do dubna roku 1986 řídil provoz stanice. Po jaderné havárii ho z vedení odvolali a o dva roky později byl odsouzen k deseti letům vězení, odkud ho po pěti letech podmíněně propustili.


Poslední slovo Karla Olivy: CIVIUM UNITAS
lidovky.cz | 19:00:00
Nedávno jsem si v rámci snahy o alespoň drobné prodloužení uplynuvšího středoevropského léta zajel do Umbrie, italského regionu kousek na sever od Říma. Protože jsem tu už jednou na dovolené byl, i když od té doby uteklo dlouhých 30 let, mohl jsem srovnávat.


Kraj dá výpověď všem zaměstnancům tornádem zničeného domova pro seniory
lidovky.cz | 18:23:56
Jihomoravský kraj dá do konce října hromadnou výpověď všem zaměstnancům hodonínského domova pro seniory S-centrum, který v červnu zničilo tornádo. Týká se 95 lidí pracujících na plný a jednoho člověka na poloviční úvazek.


Bez Přísahy by asi vyhrálo ANO. Šlachta fungoval jako vysavač, bral voliče úplně všem, říká politolog
lidovky.cz | 18:00:00
V roce 2013 vstupoval Andrej Babiš poprvé do sněmovních voleb se svým hnutím ANO. Byl novou tváří politiky, sliboval spravedlnost, lepší zítřky a boj proti korupci. S podobnou rétorikou šel do letošních voleb lídr Přísahy Robert Šlachta.


Fiala pokročil v sestavování nové vlády, prezident Zeman k tématu stále mlčí
aktuálně.cz | 19:37:49
Skončíme v opozici, Fiala se odmítl se mnou setkat, oznámil předseda ANO a premiér Andrej Babiš, kterému chybí většina ve sněmovně.


Kanceláře střídá on-line. Zjistěte, jak se vaše firma zabydlela v digitálním světě
aktuálně.cz | 19:11:27
Úspěch firem v digitálním světě závisí na tom, jak dobře se v něm orientují. Umí to váš podnik? Otestujte se v našem kvízu.


Epidemie covidu sílí. Opatření se nezpřísní, když je budeme dodržovat, míní experti
aktuálně.cz | 18:56:28
Podle odhadů ministerstva zdravotnictví může počet případů narůstat asi o dva tisíce denně. Epidemiologové varují před nedodržováním opatření.


Vypadá jako Mars, ale není to Mars. Vědci testují výbavu astronautů v rudém kráteru
aktuálně.cz | 18:45:13
V obrovském kráteru v izraelské Negevské poušti začala simulace života na Marsu.


Závody ve zbrojení jsou "na pochodu". Jsme připraveni s USA jednat, řekl Putin
aktuálně.cz | 18:43:47
Kreml má s americkým prezidentem Joem Bidenem poměrně stabilní pracovní vztah, dodal ruský prezident.


Irský úřad brojí proti Facebooku. Za práci s daty navrhuje pokutu 913 milionů
aktuálně.cz | 18:21:16
DPC je v EU hlavním regulátorem pro Facebook, protože podnik má v Irsku své evropské ústředí.


Hospodářství hrůzy skrývalo ve chlívech přes 70 utýraných prasat a ovcí
Denik.cz | 18:55:00
/POZOR, FOTOGALERIE JE POUZE PRO OTRLÉ/ Otřesný pohled na desítky mrtvých zvířat se naskytl vyšetřovatelům z náchodské kriminálky. Ti na základě udání nalezli na farmě v jedné z obcí na Náchodsku více jak 70 kusů uhynulých prasat a ovcí v různých stádiích rozkladu.


Dodávka v plamenech: Nehoda u obce Sázená si vyžádala dva mrtvé
Denik.cz | 18:41:00
/FOTO/ Vážná nehoda uzavřela v půl šesté večer silnici I/16 u Sazené nedaleko Velvar. Srazilo se zde osobní auto s dodávkou. Vozidla začala po srážce hořet. V dodávce uhořeli dva lidé. Další tři osoby byly zaklíněny ve vozidlech. Byl vyhlášen traumaplán. Na místo vyjely všechny záchranné složky. Požár vozidel potvrdila i mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.


Žena způsobila svým fenám ukrutná muka. Z jedné zbyla jen ohryzaná kostra
Denik.cz | 18:17:00
Zločin obžalovaná přiznala, českolipský soud ji potrestal dvouletou podmínkou.


PŘEHLEDNĚ: Bohemia Energy končí. Co mají dělat zákazníci, jak se zachovat
Denik.cz | 18:00:00
S nynějším strmým růstem cen elektřiny a plynu na světových trzích se nedokázala vyrovnat Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku. Společnost včera oznámila, že končí svou činnost a přestane dodávat energie zákazníkům. O dodavatele tak přijdou i lidé, kteří měli smlouvu podepsanou s firmami Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie, i těm by měla být zrušena licence u Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Dohromady dodávaly energie na 900 tisíc odběrných míst. Co to bude nyní konkrétně znamenat pro jejich zákazníky – většinou domácnosti a malé a střední podniky?


Dokud se pan prezident neuzdraví, převezme jeho agendu Bůh, rozhodl viceprezident Jiří Ovčáček
Reflex | 18:30:00
Prezident Miloš Zeman, který je aktuálně v neznámém zdravotním stavu hospitalizován v nemocnici a který podle všeho aktuálně není schopen plnit své prezidentské povinnosti, bude dočasně nahrazen Bohem. Na základě výkladu Bible a několika žalmů tak rozhodl viceprezident Jiří Ovčáček.


Krásky němého filmu, které okouzlily svět. U zrodu těchto snímků stál Čech
Reflex | 18:20:00
Český rodák Heinrich Ross založil na začátku 20. let minulého století vydavatelství, které později vešlo ve všeobecnou známost publikováním přibližně 40 tisíc pohlednic s tehdejšími hereckými hvězdami. Na snímcích se objevily herečky nejen z Evropy, ale i zámořské.


Babišova revoluce skončila. Pravice nesmí usnout na vavřínech, jako v minulosti
Reflex | 18:00:00
Volby, které právě proběhly, jsou první zjevnou a vážnou destabilizací babišovských „nových pořádků“. Revoluční nespokojenost s polistopadovou demokracií, zejména s její údajnou korupční prohnilostí, vedla po roce 2013 k tomu, že dvě dříve nejsilnější polistopadové strany (ODS a ČSSD) byly zatlačeny do bezvýznamnosti a dominantní postavení získal mocenský útvar Andreje Babiše, jehož základem byl mohutný koncern Agrofert.


Mimořádné povolební Reflexe Kalouska a Stoniše: Získali jsme novou naději
Reflex | 18:00:00
Vážení diváci, fanoušci videocastu Reflexe Marka Stoniše a Miroslava Kalouska: Omlouváme se, ale natáčení dnešního dílu jsme museli z vážných rodinných důvodů zrušit. Pro všechny, kdo se na pořad těšili, přikládáme v repríze sobotní povolební Reflexe, které jsme mimořádně natočili ve studiu partnerského deníku Blesk. Náš rozhovor byl bezprostřední reakcí na výsledek voleb. I po čtyřech dnech v něm ovšem platí prakticky vše, co jsme v sobotu večer řekli.
Marek Stoniš, šéfredaktor


Jezídi: Jak v současnosti žije etnikum, které po tisících vyvražďoval Islámský stát?
Reflex | 17:00:00
Cesta se klikatí vzhůru mezi kopce, které nahradily suché pláně Kurdistánu. Jinak prázdné horské silničky se začínají plnit auty. Všechny míří stejným směrem: do svatého místa Láliše, ukrytého v úzkém údolí, kam jezídi z celého Iráku míří oslavit Nový rok. Čeká je ale hořkosladký večer. Islámský stát padl, ale na jezídech zanechal hluboké šrámy. I přesto však oblékli své nejlepší oblečení, připravili hostiny a vyrazili k oslavám. Komunita a její srdce Láliš jsou totiž jediné, co mnohým z nich zbylo.


Střílející narkoman poslal ministra na invalidní vozík
Tiscali-zprávy | 19:37:05
Před 31 lety spáchal duševně vyšinutý muž atentát na tehdejšího německého ministra vnitra Wolfganga Schäubleho. Politik přežil a je od té doby na invalidním vozíku. Politiku ale neopustil a příští rok to bude rekordních 50 let, co zasedá v německém parlamentu.


Babiš poslal peníze na nemovitosti ve Francii z české banky. Úřad nepochybil, oznámila komise
Tiscali-zprávy | 18:07:54
Premiér Andrej Babiš poslal v minulosti peníze do zahraničí na nákup nemovitostí na francouzské Riviéře z české banky.


První kroky Fialovy vlády: Zruší EET a omezí slevy na jízdném
E15-ekonomika | 18:22:00
Koalice pěti středopravicových stran chce do 8. listopadu podepsat vládní koaliční smlouvu a do konce října zveřejnit klíčové body programového prohlášení. Některé změny jsou však zřejmé už dnes. Budoucí Fialova vláda se pravděpodobně přikloní ke zrušení elektronické evidence tržeb a shoduje se i na omezení studentských slev na jízdném.


České Sodexo prodává catering americké skupině Aramark. Rodí se nová jednička
E15-ekonomika | 18:08:00
Ponechat si firemní benefity a stravenky, ale zbavit se cateringu. Tuto strategii zvolila česká pobočka francouzské společnosti Sodexo, která právě prodává svou cateringovou divizi. Do své sítě ji zapojí americká skupina Aramark, z níž se stane nová jednička českého cateringového trhu. Transakce, kterou ještě musí schválit antimonopolní úřad, podle zdroje deníku E15 dosáhne hodnoty nižších stovek milionů korun.


Pražská burza významně propadla. Nejvíce přispěly bankovní společnosti
E15-ekonomika | 17:04:00
Pražská burza zamířila do červených čísel. Index PX propadl o 0,66 procenta na 1365,64 bodu. Nejvýznamněji přispěly akcie rakouské skupiny Erste Group Bank, které oslabily o 1,2 procenta a společnosti Komerční banka, které odepsaly 0,72. Společně se podílejí na PX indexu 16,37 procenty. Největší pokles postihl akcie rakouské bankovní skupiny Erste Group Bank a SAB Finance. Nejvýraznější nárůst zaznamenaly akcie likérky Stock a SHS PHOTON ENERGY. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.


První kroky Fialovy vlády: Zruší EET a omezí slevy na jízdném
E15-politika | 18:22:00
Koalice pěti středopravicových stran chce do 8. listopadu podepsat vládní koaliční smlouvu a do konce října zveřejnit klíčové body programového prohlášení. Některé změny jsou však zřejmé už dnes. Budoucí Fialova vláda se pravděpodobně přikloní ke zrušení elektronické evidence tržeb a shoduje se i na omezení studentských slev na jízdném.


České Sodexo prodává catering americké skupině Aramark. Rodí se nová jednička
E15-politika | 18:08:00
Ponechat si firemní benefity a stravenky, ale zbavit se cateringu. Tuto strategii zvolila česká pobočka francouzské společnosti Sodexo, která právě prodává svou cateringovou divizi. Do své sítě ji zapojí americká skupina Aramark, z níž se stane nová jednička českého cateringového trhu. Transakce, kterou ještě musí schválit antimonopolní úřad, podle zdroje deníku E15 dosáhne hodnoty nižších stovek milionů korun.


Pražská burza významně propadla. Nejvíce přispěly bankovní společnosti
E15-politika | 17:04:00
Pražská burza zamířila do červených čísel. Index PX propadl o 0,66 procenta na 1365,64 bodu. Nejvýznamněji přispěly akcie rakouské skupiny Erste Group Bank, které oslabily o 1,2 procenta a společnosti Komerční banka, které odepsaly 0,72. Společně se podílejí na PX indexu 16,37 procenty. Největší pokles postihl akcie rakouské bankovní skupiny Erste Group Bank a SAB Finance. Nejvýraznější nárůst zaznamenaly akcie likérky Stock a SHS PHOTON ENERGY. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.


Útočník s lukem a šípy zabil v Norsku několik lidí. Policie ho zadržela
idnes.cz | 21:38:00
Při útoku v norském městě Kongsberg nedaleko Osla přišlo o život několik lidí. Podezřelý použil luk a šípy. Policisté už ho zadrželi a převezli do vazební věznice, řekl jejich šéf.


Místo jehly pistole. Nizozemští vědci vyvíjejí bezbolestné laserové očkování
idnes.cz | 20:38:00
V Nizozemsku je nově vyvíjena technologie bezbolestného očkování, kdy místo jehly bude látka pod kůži aplikována pomocí laseru. Podle výzkumníků půjde o průlomový vynález, který zmírní strach z jehel a přiláká k očkování více lidí. Přístroj bude podobný pistoli na hraní, která protlačí drobné kapičky vnější vrstvou kůže.


Ztracená holčička se před záchranáři asi schovávala, měla z nich strach
idnes.cz | 20:00:00
MF DNES přináší rekonstrukci pátrání po německé holčičce. Akce měla šťastný konec. Osmiletou Julii Sleegersovou, která byla tři dny a dvě noci pohřešovaná, už v nemocnici vyslechli záchranáři. Nejspíš se před nimi v lese schovávala.


Lékař provedl sto sterilizací za směnu. Indky často nevidí jinou cestu
idnes.cz | 20:00:00
Ačkoli jsou sterilizace v Indii legální a rozšířené, místní šokoval případ ze západu země. Lékař tu během jednoho pracovního dne provedl sterilizaci více než stovce žen, čímž ohrozil jejich zdraví. Legálních je totiž maximálně 30 zákroků denně. Řada místních žen operaci podstupuje s vidinou, že si tak ve velké konkurenci zajistí práci. Další nemají přístup k jiné antikoncepci.


V Německu uložili neonacistu do hrobu židovského učence. Omyl, tvrdí církev
idnes.cz | 19:47:00
Německo šokoval případ, který se odehrál na hřbitově nedaleko Berlína. Nedávno zesnulého popírače holokaustu tam totiž uložili do hrobu po učenci židovského původu, jehož náhrobní kámen u hrobového místa i po letech stále stojí. Evangelická církev uvedla, že se „dopustila hrozného omylu“ a zvažuje přemístění neonacistových ostatků.


Při nehodě na Kladensku zemřeli dva lidé, zasahovaly dva vrtulníky
idnes.cz | 19:07:00
Středeční nehoda dodávky a osobního auta u obce Sazená na Kladensku si vyžádala dva životy. Další čtyři lidé jsou po střetu dvou vozidel zranění. Silnice je uzavřená, na místo přiletěly dva záchranářské vrtulníky.


Jasan starý 160 let přežije, soud zrušil změnu územního plánu
idnes.cz | 19:01:00
Stošedesátiletý jasan u pardubického hypermarketu Albert, který měl padnout kvůli stavbě nového obchodního centra u nádraží, nebude skácen. Krajský soud totiž v pondělí zrušil změnu územního plánu, kterou v roce 2017 zastupitelé budování obchodů namísto zeleně umožnili.


Zemřel bývalý šéf černobylské elektrárny Brjuchanov, řídil ji při výbuchu
idnes.cz | 18:54:00
Ve věku 85 let zemřel první ředitel černobylské jaderné elektrárny Viktor Brjuchanov, který stál v jejím čele během katastrofy v roce 1986. Brjuchanov nastoupil do elektrárny v roce 1970. Zpočátku vedl stavbu, následně až do dubna roku 1986 řídil provoz stanice. Po jaderné havárii ho z vedení odvolali a o dva roky později byl odsouzen k deseti letům vězení, odkud ho po pěti letech podmíněně propustili.


Uvidíme, co si publikum vydupe, říká o vystoupení v O2 areně Marie Rottrová
idnes.cz | 18:47:00
Letošní ročník Českého mejdanu s Impulsem, který se uskuteční v pražské O2 areně, nabídne kromě Chinaski, Mirai nebo kapely Jelen také koncert Marie Rottrové. Dáma české hudby má s vystupováním v halách bohaté zkušenosti, v O2 areně před pěti lety slavila půlkulatiny.


Ve Žďáře vzniká největší farma na 3D tisk betonu, dům zvládne za tři dny
idnes.cz | 18:31:00
Největší 3D tiskárna betonu v Česku a jedna z deseti největších na světě. To je nová farma ve Žďáru nad Sázavou. Revoluční technologie má pomoci modernizovat stavebnictví, nahradit řemeslníky a zlevnit i urychlit stavby. Firma ICE Coral chce „vytisknout“ kavárnu a do dvou let i celou alternativní školu.


OBRAZEM: Na Šumavě napadl první sníh, pod Kletí podzim vybarvil stromy
idnes.cz | 18:29:00
Symbolickým sněhuláčkem přivítali na Kvildě první sněžení. "Na Churáňově ráno naměřili tři centimetry sněhu, na hřebeni na Březníku to bylo pět centimetrů. Na Kvildě napadl poprašek do jednoho centimetru," upřesnil meteorolog Daniel Maňhal.


Separatisty rozdrtíme. Čínská armáda cvičila naproti Tchaj-wanu
idnes.cz | 18:19:00
Čínská lidová osvobozenecká armáda uspořádala vojenské cvičení přímo naproti Tchaj-wanu. Zprávu přinesl oficiální list armády PLA Daily, který slíbil „rozdrcení“ separatistických sil. Peking považuje Tchaj-wan za součást svého území, čínský prezident nedávno slíbil sjednocení ostrova s pevninou. Čína také provedla vojenské cvičení u indických hranic.


Po Bohemia Energy mohou následovat další, není ale důvod k panice, říká expert
idnes.cz | 18:04:00
Bohemia Energy v Česku ukončuje dodávky elektřiny a plynu. Podle výkonného ředitele Asociace nezávislých dodavatelů energií Jiřího Gavora není důvod k panice. „Lidé budou mít šest měsíců na to, aby situaci vyřešili,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz.


Útok v Norsku: Muž ozbrojený lukem a šípy zabil ve městě Kongsberg několik lidí, další zranil
iHned.cz | 21:37:00
Útočník ozbrojený lukem a šípy ve středu večer zabil ve městě Kongsberg na jihovýchodě Norska několik lidí, další zranil. Informovala o tom policie. Podezřelý byl zadržen a zranění byli převezeni do nemocnice. Útoky se odehrály na několika místech v...


Živě: Chtěli ušetřit, ale připlatí si. Co čeká statisíce lidí po pádu Bohemia Energy?
iHned.cz | 20:11:00
Hosty vysílání jsou analytik Michal Šnobr, předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt a skifař Ondřej Synek.


Situace je velmi vážná. Potřebujeme, aby prezident začal konat, nic nevíme, říká profesor Přibáň
iHned.cz | 20:09:00
Lidé okolo prezidenta se chovají spíš jako orientální despocie než jako slušná demokratická země, jmenování premiéra je hvězdná hodina každého prezidenta, říká profesor právní filozofie a sociolog z Univerzity Cardiff Jiří Přibáň. Výsledky voleb...


Tomio se mnou nemluví, teď se budeme potkávat. Proti SPD je potřeba se ozvat, říká Hayato Okamura
iHned.cz | 20:05:00
Bratr Tomio se mnou už několik let nemluví, teď nás zvolení do sněmovny donutí se setkat. Necítím k němu nenávist, je ale důležité se proti jeho populistické politice razantně ozvat, říká Hayato Okamura z KDU-ČSL. Ve volbách získal poslanecký mandát...


Stíhaný guvernér slovenské centrální banky nehodlá odstoupit z funkce. Obvinění z korupce odmítá, chce očistit své jméno
iHned.cz | 19:51:00
Stíhaný guvernér slovenské centrální banky (NBS) Peter Kažimír nehodlá odstoupit z čela NBS. Po úterním obvinění z korupce ve středu vinu opět odmítl a oznámil, že chce očistit své jméno. Někteří slovenští politici ho nicméně již vyzvali, aby na...


Čilé vyjednávání v době, kdy se „o křeslech nemluví“. Lidovci mohou dostat ministerstvo práce, Piráti výměnou nový úřad
iHned.cz | 18:46:00
Je to obvyklá povolební taktika, kterou se vznikající vlády snaží dát najevo, že zatím nic není definitivní a strany se spíš oťukávají. „O struktuře vlády a personálním obsazení se teprve budeme bavit,“ řekl ve středu v duchu...


Pandemie sílí, lůžka se plní. Klíčové je teď podat vakcínu aspoň polovině z 400 tisíc neočkovaných seniorů
iHned.cz | 18:40:00
Téměř čtyři stovky pacientů s covidem leží v nemocnici, a i když se méně testuje, počty pozitivních strmě rostou. Premiér Andrej Babiš (ANO) kvůli tomu svolal vládní Radu pro zdravotní rizika, aby projednala, jak ještě rychle naočkovat zbývajících...


Útočník s lukem v Norsku během svého řádění zabil několik lidí, další zranil. Policie ho dopadla
lidovky.cz | 21:38:00
Při útoku v norském městě Kongsberg nedaleko Osla přišlo o život několik lidí. Podezřelý použil luk a šípy. Policisté už ho zadrželi a převezli do vazební věznice, řekl jejich šéf.


Tyhle Vánoce budou jiné, britské dárky míří do Německa. Kontejnery zablokovaly přístav, nemá je kdo odvézt
lidovky.cz | 20:12:00
Britský otec Vánoc letos nebude mít snadnou práci. K palivové krizi, jež v září ochromila ostrovní čerpací stanice, totiž přibyl další problém. Felixstowe, největší nákladní přístav v zemi, je podle deníku The Times zablokovaný uskladněnými kontejnery, které nemá kdo odvážet. Za oba problémy může mimo jiné nedostatek řidičů kamionů, jichž Spojené království poptává až 100 tisíc.


Finanční představitelé G20 schválili dohodu o globální minimální dani
aktuálně.cz | 21:49:34
Slíbili rovněž, že se vyhnou příliš rychlému omezování rozpočtových opatření na podporu hospodářského růstu.


Tragická nehoda v Českých Budějovicích: Po srážce s autem zemřel chodec
blesk | 21:46:00
Osobní automobil srazil ve středu v Českých Budějovicích chodce, který později na následky zranění zemřel. Řidič vozidla se podle policie zřejmě nevěnoval řízení, uvedla policie na webu. Nehoda se stala dnes ráno v ulici Plzeňská.


Vynášení špíny z Facebooku? Těš se na urážky a vleklé soudy, varují kolegové - whistlebloweři
blesk | 21:43:00
Frances Haugenová napřed anonymně, pak i veřejně před americkým Kongresem informovala o praktikách, jimiž se firma Facebook snaží navyšovat své zisky. Přidala se tak k rozšiřující skupině bývalých pracovníků Silicon Valley, kteří upozorňují na neetické, ne-li ilegální postupy velkých technologických firem. Pro deník The Guardian pět z nich popsalo, jak sami dopadli a co by mohla očekávat i Haugenová.


Šílený lukostřelec zaútočil v Norsku na lidi: Několik jich zabil!
blesk | 21:36:00
Útočník ozbrojený lukem a šípy ve středu večer zabil ve městě Kongsberg na jihovýchodě Norska několik lidí a další zranil. Informovala o tom policie. Podezřelý byl zadržen a zranění byli převezeni do nemocnice. 


V Praze 2 odhalili vyřezávanou lavičku Jaroslava Foglara. Je poctou knize o fiktivní čtvrti
blesk | 21:15:00
Chcete-li si odpočinout na lavičce a zároveň zavzpomínat na místa z knih Jaroslava Foglara, udělá vám radost pět ručně vyřezávaných laviček rozmístěných po Praze. Ta nejnovější od středy zdobí vchod do pobočky městské knihovny v Korunní ulici č. p. 68. Dubová lavička je poctou knize Tajemná Řásnovka. Na každou „Foglarovku“ má vyjít jedna nová lavička.


Podivně oteklý Tom Cruise vypadá jako žába nebo křeček! Co se mu stalo?
blesk | 20:45:00
Hollywoodský herec Tom Cruise (59) vyrazil na zápas Dodgers vs. Giants a fanoušci byli v šoku. Jednak vzal na baseball adoptovaného syna Connora (26), se kterým se na veřejnosti prakticky neukazuje. Zadruhé je překvapila jeho oteklá tvář...


Hladiny oceánů budou dál stoupat, varují vědci. O střechu nad hlavou přijdou stamiliony lidí
blesk | 20:24:00
Světové hladiny oceánů budou ještě po staletí nezadržitelně stoupat a zaplaví města, ve kterých aktuálně žije až půl miliardy lidí, tvrdí vědci v nejnovější studii. Tento trend nelze zvrátit, ani pokud se lidstvu podaří udržet globální oteplení pod hranicí 1,5 stupně Celsia ve srovnání s předindustriální érou, což je aktuální světový klimatický cíl, upozorňují vědci. O článku v časopise Environmental Research Letters informovala agentura AFP.


Zachránce malé Julie hajný Semecký: Tady ji našel! Byla promrzlá a vyděšená
blesk | 20:06:00
Když v úterý ráno odváděl hajný Marin Semecký (31) lesního dělníka na mýtinu, kde má kácet stromy, nenapadlo ho, že asi 300 metrů od něj je hledaná Julia (8) z Německa. Pár hodin nato dívenku našel a zachránil.


Nečekaný vzkaz Evy Burešové všem haterům: Mám „odporný úsměv“? Tak poslouchejte...
blesk | 19:50:00
Sympatická herečka Eva Burešová (28) se za dobu, co se ocitla v hledáčku široké veřejnosti díky seriálu Slunečná, doslechla spousty lichotek… ale i mnoha ošklivých slov. Nejkritizovanější částí jejího těla se stal – opět – její úsměv. Všem „haterům“ nyní Eva poslala jasný vzkaz!


Zvítězili jsme nad deltou, hlásí viroložka. Další koronavirovou vlnu Izrael nečeká
blesk | 19:18:00
Izraeli se podařilo porazit variantu koronaviru delta a lze očekávat, že se epidemická situace v zemi zklidní aspoň na půl roku. Podle listu The Times of Israel to uvedla přední izraelská viroložka Rivka Abulafiaová-Lapidová. Pokles v počtech nových případů koronavirové nákazy přitom přičetla tomu, že třetí posilující dávku vakcíny proti covidu-19 obdržely už miliony Izraelců.


Největší kočička StarDance to rozjela na karnevalu v Riu. Připomeňte si, jak jí to seklo
super | 21:36:08
Hvězda StarDance


Veronika Lálová (29)

si splnila sen. Loni si zatančila na nejslavnějším karnevalu světa v brazilském Rio De Janeiru. Jako první Češce se jí navíc podařilo dostat na prestižní sólovou pozici ve světoznámém průvodu. O své účasti na slavné akci natočila dokument.


Nejen Fantom opery! František Janeček chystá neuvěřitelné překvapení. Víme, o co jde
super | 20:39:07
Muzikál Čarodějka se rozloučil v divadle GoJa Music Hall se svými diváky a producent

František Janeček (77)

už chystá novinky. Již v listopadu se vrací na divadelní prkna veleúspěšný muzikál Fantom opery. A nejen to. Producent získal také licenci na jeden z největších světových muzikálových hitů.


Zpěvačka ukázala své tělo bez retuše: Nechci přiživovat iluzi o tom, jak skvěle máte vypadat po porodu
super | 19:55:02
Zpěvačka

Halsey (27)

vystoupila před pár dny v pořadu SNL ve velmi odvážných a tělo odhalujících modelech. Hned poté na ni začali fanoušci i média pět chválu, jak vypadá jen necelé tři měsíce po porodu skvěle, což zvedlo Halsey ze židle a přidala k tomu pár slov na svůj účet na Instagramu.


Elegán Jan Přeučil k nepoznání: Kvůli roli si poprvé v životě si nechal narůst vousy
super | 19:25:03
Herec

Jan Přeučil (84)

je velkým vyznavačem elegance a noblesy. Nedbalý zevnějšek je mu cizí, i proto nás jeho nová image zaujala. Nechal si narůst vousy a je takřka k nepoznání. „Není to proto, že jsem se neoholil a jsem neupraven. Je to proto, že točím velice zajímavý film Cirkus Maximum,“ svěřil se herec.


Ztracená Julie spala v trávě. V noci viděla jeleny, lišky i divočáka
Denik.cz | 17:08:00
Osmiletá Julie z Německa, kterou tři dny hledali záchranáři v lesích na Domažlicku, už je z nemocnice doma. Dívka se ztratila v neděli večer při výletu s rodiči, v úterý před druhou odpolední ji našel hajný nedaleko České Kubice u České studánky. Podchlazenou, ale zdravou. Tou dobou po ní pátraly stovky záchranářů.


Vyzkoušeli jsme modernizovaný Opel Grandland. Vypadá parádně, jezdí však pořád stejně
Auto.cz | 18:58:00
Opel pokračuje v omlazování své nabídky SUV. Po faceliftu Crosslandu a nové generaci Mokky přichází modernizace Grandlandu. Jak jezdí?


Evropská komise navrhla opatření na snížení vysokých cen energie
Kurzy.cz | 18:50:40
Evropská komise dnes přijala sdělení o cenách energie, jehož cílem je představit souboj nástrojů, které pomohou EU a členským státům vypořádat se s neobvykle vysokými cenami energie. Nástroje by také měly pomoci posílit odolnost vůči případným dalším c...


Eurostat: Průmyslová výroba v srpnu klesla v eurozóně i celé EU
Kurzy.cz | 18:30:56
Evropský statistický úřad Eurostat uvedl, že průmyslová výroba v srpnu tohoto roku klesla v porovnání s předchozím měsícem o 1,6 % v eurozóně a 1,5 % v celé EU. Nejvíce se průmyslu v srpnu dařilo v Dánsku (+3,5 %), Litvě (+2,9 %) a Lucembursku (+2,1 %)...


Ministr Kulhánek přednesl projev na Mezinárodním fóru k připomínce holocaustu a boji proti antisemitismu
Kurzy.cz | 17:28:00
Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) vystoupil 13. října 2021 se svým projevem na konferenci Mezinárodní fórum k připomínce


Rwanda je perspektivní partner ČR
Kurzy.cz | 17:16:00
Ve středu 13. října přijal náměstek Martin Tlapa rwandského velvyslanec se sídlem v Berlíně Igora Césara. Rwanda patří mezi stabilní


Předseda ODS požádal prezidenta republiky Miloše Zemana o setkání
Kurzy.cz | 17:09:03
Předseda ODS Petr Fiala požádal prezidenta republiky Miloše Zemana, prostřednictvím vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Vratislava Mynáře, o setkání. Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky již s prezidentem republiky o žádosti předsedy ODS hovoř...


EU hledá vyšetřovatele pro boj proti podvodům a odborníky na boj proti podvodům v oblasti výdajů EU a boje proti korupci a v oblasti cel a obchodu, tabáku a padělků
Kurzy.cz | 15:22:00
Evropský úřad pro výběr personálu EPSO vypsal výběrové řízení na vyšetřovatele pro boj proti podvodům a odborníky na boj proti podvodům v oblasti výdajů EU a boje proti korupci a v oblasti cel a obchodu, tabáku a padělků. Přijatí vyšetřovatelé (třída A...


EU hledá administrátory v oblasti digitální forenzní analýzy a operativní a strategické analýzy
Kurzy.cz | 15:22:00
Evropský úřad pro výběr personálu EPSO vypsal výběrové řízení na administrátory v oborech digitální forenzní analýza a operativní a strategická analýza. Přijatí specialisté (třída AD 7) budou pracovat především v Evropském úřadu pro boj proti podvodům...


Mírně vyšší inflační čísla z USA trhy nevystraší
Kurzy.cz | 15:09:19
Zářijová data o spotřebitelských cenách v zámoří v podstatě potvrdila, že dochází ke stabilizaci tempa a neobnovuje se jejich zrychlování.


Zdražení elektřiny a plynu. Pro společnosti v moravskoslezském regionu to znamená zvyšování cenu produktů (video)
Kurzy.cz | 15:02:00
Na rekordní úroveň se v posledních týdnech vyšplhaly ceny zemního plynu a elektřiny. Pro společnosti v regionu to znamená zvyšování cenu produktů, pro domácnosti pak vyšší výdaje za spotřebu. Firmy začínají zvažovat alternativní zdroje energie.


Útok v Norsku: Muž ozbrojený lukem a šípy zabil ve městě Kongsberg několik lidí, další zranil
Hospodářské noviny | 21:37:00
Útočník ozbrojený lukem a šípy ve středu večer zabil ve městě Kongsberg na jihovýchodě Norska několik lidí, další zranil. Informovala o tom policie. Podezřelý byl zadržen a zranění byli převezeni do nemocnice. Útoky se odehrály na několika místech v...


Živě: Chtěli ušetřit, ale připlatí si. Co čeká statisíce lidí po pádu Bohemia Energy?
Hospodářské noviny | 20:11:00
Hosty vysílání jsou analytik Michal Šnobr, předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt a skifař Ondřej Synek.


Situace je velmi vážná. Potřebujeme, aby prezident začal konat, nic nevíme, říká profesor Přibáň
Hospodářské noviny | 20:09:00
Lidé okolo prezidenta se chovají spíš jako orientální despocie než jako slušná demokratická země, jmenování premiéra je hvězdná hodina každého prezidenta, říká profesor právní filozofie a sociolog z Univerzity Cardiff Jiří Přibáň. Výsledky voleb...


Tomio se mnou nemluví, teď se budeme potkávat. Proti SPD je potřeba se ozvat, říká Hayato Okamura
Hospodářské noviny | 20:05:00
Bratr Tomio se mnou už několik let nemluví, teď nás zvolení do sněmovny donutí se setkat. Necítím k němu nenávist, je ale důležité se proti jeho populistické politice razantně ozvat, říká Hayato Okamura z KDU-ČSL. Ve volbách získal poslanecký mandát...


Připravujeme se na souboj v opozici, chceme dvě místa ve vedení sněmovny, říká Vondráček
ČT24 | 20:42:37
Hnutí ANO je vítězem sněmovních voleb, protože má v dolní komoře o jedno křeslo víc než koalice SPOLU. V Interview ČT24 to řekl místopředseda hnutí Radek Vondráček. I přesto se největší poslanecký klub připravuje na roli opozice. Jelikož má po volbách nejsilnější zastoupení, bude dle Vondráčka požadovat důležité výbory a pevnou pozici ve vedení sněmovny.


Na Vysočině sjednotili systém žádostí o domovy pro seniory, nehrozí už duplicity
ČT24 | 18:43:15
Kraj Vysočina eviduje šest tisíc žádanek o umístění v domovech pro seniory, k dispozici má ale jen tři tisíce lůžek. Protože jeden člověk může podat víc žádostí, rozhodl se kraj nově propojit penzistické pořadníky. Má to pomoct dobrat se skutečného počtu zájemců, kteří službu využijí. 


Klobása a buchty na ARO? O Zemanův jídelníček se starají specialisté, brání se nemocnice
Eurozpravy-domácí | 21:57:00
Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) se ohradila proti zpochybňování poskytované péče o prezidenta Miloše Zemana. Léčebný program každého pacienta včetně dietního režimu sestavují specialisté, uvedla na webu nemocnice její mluvčí Jitka Zinke.


Byla zveřejněna Zemanova údajná diagnóza. Představuje prý omezení pro výkon funkce
Eurozpravy-domácí | 18:55:00
Pražský hrad podrobnosti o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana neuvádí. To vyvolává spekulace o jeho schopnosti zastávat prezidentský úřad. Na serveru Deník N se však dnes objevila údajná prezidentova diagnóza, která ale paradoxně nekoresponduje s dva roky starou lékařskou zprávou.


Útočník zabil v Norsku lukem a šípy několik lidí
Eurozpravy-zahraniční | 21:45:00
Útočník ozbrojený lukem a šípy dnes večer zabil ve městě Kongsberg na jihovýchodě Norska několik lidí a další zranil. Informovala o tom policie. Podezřelý byl zadržen a zranění byli převezeni do nemocnice.


Británie dnes ohlásila 42.776 nových případů nákazy koronavirem
Eurozpravy-zahraniční | 21:12:00
Británie dnes ohlásila 42.776 nových případů nákazy koronavirem, nejvíce od poloviny července, kdy bylo v Británii přes 54.000 případů denně. Za poslední den v zemi zemřelo 136 lidí v souvislosti s covidem-19, během červencové vlny pandemie v ostrovním království umíralo v průměru desetkrát méně lidí než teď, v lednu to ale bylo desetkrát více, vyplývá z údajů britského ministerstva zdravotnictví.


EU se chce více zapojit do ochrany Arktidy
Eurozpravy-zahraniční | 20:56:00
Evropská unie se chce více zapojit do ochrany životního prostředí Arktidy. Sedmadvacítka se chce mimo jiné zasazovat o zákaz nové těžby ropy, uhlí a plynu v regionu, vyplývá z dnes zveřejněného návrhu nové unijní strategie vůči Arktidě. Evropská komise také otevře své zastoupení v Grónsku.


USA nebudou pomáhat Asadově rehabilitaci, tvrdí Blinken
Eurozpravy-zahraniční | 20:36:00
Spojené státy nemají v úmyslu podporovat jakékoli snahy o normalizaci vztahů se syrským prezidentem Bašárem Asadem. Nebudou pomáhat jeho rehabilitaci, dokud nenastane nezvratný pokrok směrem k politickému řešení situace v Sýrii. Řekl to dnes šéf americké diplomacie Antony Blinken.


Ve Kongu začali očkovat na ebolu kvůli úmrtí dítěte
Eurozpravy-zahraniční | 19:48:00
Ve východním Kongu začalo očkování proti ebole, protože se prokázalo, že na toto vysoce infekční onemocnění minulý týden zemřelo malé dítě. O očkování dnes informovala Světová zdravotnická organizace (WHO). Jako první dostanou vakcínu firmy Merck příbuzní dítěte a zdravotníci.


Putin: Společné zájmy povedou ke zlepšení vztahů mezi Ruskem a USA
Eurozpravy-zahraniční | 18:15:00
Závody ve zbrojení jsou "na pochodu" a odstartovalo je americké odstoupení od smlouvy o protiraketové obraně (ABM) na počátku tisíciletí, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin. Zároveň poznamenal, že Moskva je ohledně odzbrojování připravena na konstruktivní jednání s Washingtonem. Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem se podle Putina díky společným zájmům jednou zlepší. Kreml má s americkým prezidentem Joem Bidenem poměrně stabilní pracovní vztah, dodal ruský prezident.


G20 schválila dohodu o reformě daňového systému, včetně globální minimální daně
Eurozpravy-ekonomika | 21:56:00
Ministři financí a šéfové centrálních bank zemí tvořících skupinu největších ekonomik světa (G20) schválili globální dohodu o reformě daňového systému, která zahrnuje zavedení globální minimální daně.


Konečně relevantní informace o zdravotním stavu Miloše Zemana! K obědu spořádal meruňkové knedlíky a klobásu
Reflex | 20:00:00
Nepříznivý zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana zůstává nadále záhadou. Hrad se obrnil hradbou mlčení, ze které se víceméně ozývají jen žalmy Jirky Ovčáčka. Teď však prezidentův mluvčí pustil do světa pecku! A na tuto (ne)zbytnou novinu se dnes podíváme s Ondřejem Formánkem v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.


EU nabízí Británii, že upustí od některých kontrol zboží mířícího do Severního Irska
Tiscali-zprávy | 20:19:39
Evropská unie je ochotna v rámci urovnání pobrexitového sporu s Británií upustit od části požadovaných kontrol zboží mířícího do Severního Irska z ostatních částí Spojeného království.


Kryptoaktiva nebudeme omezovat, řekl Dědek z ČNB. O měnách ale podle banky nemůže být řeč
E15-ekonomika | 20:30:00
Centrální banka nemá důvod omezovat bitcoin a další kryptoměny. Na konferenci Investiční výhledy to řekl člen bankovní rady České národní banky Oldřich Dědek. Podle něj by ale kryptoaktiva neměla být regulována méně než jiné investiční nástroje, aby tak nebyla zvýhodněna na finančních trzích.


Kryptoaktiva nebudeme omezovat, řekl Dědek z ČNB. O měnách ale podle banky nemůže být řeč
E15-politika | 20:30:00
Centrální banka nemá důvod omezovat bitcoin a další kryptoměny. Na konferenci Investiční výhledy to řekl člen bankovní rady České národní banky Oldřich Dědek. Podle něj by ale kryptoaktiva neměla být regulována méně než jiné investiční nástroje, aby tak nebyla zvýhodněna na finančních trzích.


Místo jehly pistole. Nizozemští vědci vyvíjejí bezbolestné laserové očkování
lidovky.cz | 23:04:14
V Nizozemsku je nově vyvíjena technologie bezbolestného očkování, kdy místo jehly bude látka pod kůži aplikována pomocí laseru. Podle výzkumníků půjde o průlomový vynález, který zmírní strach z jehel a přiláká k očkování více lidí. Přístroj bude podobný pistoli na hraní, která protlačí drobné kapičky vnější vrstvou kůže.


Útočník ozbrojený lukem a šípy v Norsku zabil několik lidí, další vyvázli se zraněním
aktuálně.cz | 22:49:27
Útoky se odehrály na několika místech v centru města, které leží jihozápadně od norské metropole Osla.


EU nabízí Británii výrazné omezení kontrol zboží mířícího do Severního Irska
aktuálně.cz | 22:27:40
Evropská komise předložila balíček návrhů, který počítá s usnadněním celních postupů.


Stíhaný guvernér slovenské centrální banky chce očistit své jméno, odstupovat nebude
aktuálně.cz | 20:11:29
Z titulu své funkce v čele NBS je Kažimír také členem Rady guvernérů Evropské centrální banky. Slovensko je součástí eurozóny od roku 2009.


V norském Kongsbergu útočil muž vyzbrojený lukem. Zabil několik lidí
Denik.cz | 20:53:00
V norském městě Kongsberg ve středu večer útočník zabil a zranil několik lidí. Policie pachatele dopadla. Podle prvních informací z místa neštěstí měl být muž vyzbrojen lukem a šípy.


Česká republika otevřela nový Honorární konzulát ve Skotsku vedený Veronikou MacLeod
Kurzy.cz | 13:19:00
Paní Veronika MacLeod převzala funkci honorárního konzula České republiky ve Skotsku po Dr. Paulu Millarovi, který své působení


Long signál na akcie Advanced Micro Devices (AMD)
Kurzy.cz | 13:12:03
Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru. Od začátku pandemie COVID-19 prodeje PC a notebooků raketově rostly. Spotřebitelé z c...


Nakladatelství "PETERGAILIS" vydalo román Jiřího Kratochvila "LIŠKA V DÁMU" v lotyšském překladu
Kurzy.cz | 13:12:00
Lotyšsko pokračuje v tradici pravidelného vydávání překladů české beletrie, tentokrát světlo světa spatřil román


Zákazníky skupiny Bohemia Energy entity přebírají dodavatelé poslední instance (13.10.2021)
Kurzy.cz | 12:46:00
Dodavatel Bohemia Energy a další firmy ze skupiny Bohemia Energy entity dnes oznámili ukončení činnosti. Zákazníci z řad spotřebitelů i firem o energie nepřijdou. O nepřetržitou dodávku elektřiny nebo plynu se u nich postarají dodavatelé poslední instance


Ústřední databáze pro vyloučení (CED)
Kurzy.cz | 12:08:19
Ústřední databáze pro vyloučení (The Central Exclusion Database - CED).


Plzeň: Do Alfy se vracejí hostující inscenace, první bude Bezruký Frantík
Kurzy.cz | 11:00:00
Do Divadla Alfa se po covidové pauze v minulé sezoně začínají vracet hostující soubory. Jako první to bude pražské Divadlo pod Palmovkou s oceňovanou inscenací Bezruký Frantík.


Koalice nechtějí SPD ve vedení sněmovny. ANO akcentuje poměrné zastoupení
ČT24 | 23:10:14
Politici koalic SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a PirátiSTAN zatím nechtějí sdělovat, kdo by měl vést jednotlivé vládní resorty. Shodně tvrdí, že na personáliích se budou domlouvat až na závěr. Nejedná se navíc jen o obsazení nového kabinetu, ale také o rozložení funkcí v Poslanecké sněmovně. Zatímco hnutí ANO koalice slibují, že budou dbát na poměrné zastoupení ve sněmovních orgánech, vůči SPD jsou příkřejší a hovoří o extremismu. O sestavování vlády i podobě nové sněmovny diskutovali politici v 90' ČT24 a Událostech, komentářích.


Moderátorka Machová: Nejsem odněkud vytažená modelka, pocházím z vesnického fotbalu
idnes.cz | 20:00:00
Diváci fotbalového pořadu O2 TV sport si asi nevšimnou, jak je Eliška Machová drobná a štíhlá. No prosím, proč by ne. Obtížnější je ale představa, že hrávala fotbal, a teď dokonce jako rozhodčí nastupuje k utkáním otrlých mužů. Člověka jímá strach, že občas musí čelit i nevoli rozzuřených venkovských fanoušků.


Více plynu do Evropy? Je potřeba jednat s Gazpromem, vzkázal Kreml
Denik.cz | 15:18:00
Ruský plynárenský gigant Gazprom dodává nyní do Evropy zemní plyn na maximum podle uzavřených smluv, případné zvýšení dodávek je potřeba si dohodnout s firmou. Řekl to dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Moskva v úterý informovala, že Gazprom začal využívat své zásoby, aby zvýšil dodávky suroviny prostřednictvím plynovodů a stabilizoval rostoucí ceny suroviny. Prezident Vladimir Putin řekl, že Rusko dodávky plynu do Evropy zvyšuje, zatímco jiní partneři, včetně Spojených států, je omezují.


Pečlivější monitoring JIP či očkovací kampaň mezi seniory, doporučuje možný kandidát na ministra Válek
ČT24 | 23:12:06
Současná vládní opatření proti šíření koronaviru jsou dobrá, přidal bych pečlivější monitorování jednotek intenzivní péče či „door to door“ očkovací kampaň mezi seniory, řekl v Událostech, komentářích místopředseda TOP 09 Vlastimil Válek. Ten je jedním z možných kandidátů na ministra zdravotnictví v nové vládě.


Bohemia Energy končí. Statisíce lidí musejí najít nového dodavatele, levnějších energií se nedočkají
E15-ekonomika | 18:00:00
Situace na trhu energií v Česku se v posledních týdnech vyhrotila a stala se i horkým politickým tématem. Kvůli skokovému nárůstu cen a očekávanému dalšímu zdražování energií čelí zákaznická centra dodavatelů extrémnímu náporu klientů.  Někteří dodavatelé - například MND - již zastavili příjem zákazníků od zatím fungující konkurence. A v této situaci včera oznámil jeden z největších dodavatelů energií v Česku, Bohemia Energy, ukončení podnikatelské činnosti. Skupina k níž patří i firmy Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie, obsluhuje celkem na 900 tisíc zákazníků.


Bohemia Energy končí. Statisíce lidí musejí najít nového dodavatele, levnějších energií se nedočkají
E15-politika | 18:00:00
Situace na trhu energií v Česku se v posledních týdnech vyhrotila a stala se i horkým politickým tématem. Kvůli skokovému nárůstu cen a očekávanému dalšímu zdražování energií čelí zákaznická centra dodavatelů extrémnímu náporu klientů.  Někteří dodavatelé - například MND - již zastavili příjem zákazníků od zatím fungující konkurence. A v této situaci včera oznámil jeden z největších dodavatelů energií v Česku, Bohemia Energy, ukončení podnikatelské činnosti. Skupina k níž patří i firmy Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie, obsluhuje celkem na 900 tisíc zákazníků.


Finanční řízení firmy: Jak ho nastavit? | Vladislav Hanák (Sophia Solutions)
Mladý Podnikatel | 14:00:38
Jak do firmy nasadit finanční řízení? Jaké nástroje využít a co vůbec požadovat za výstup? Poslechněte si rozhovor s odborníkem ze Sophia Solutions.
The post Finanční řízení firmy: Jak ho nastavit? | Vladislav Hanák (Sophia Solutions) first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Broňa Sobotka: Tvorba produktů a marketing na volné noze
Mladý Podnikatel | 00:00:22
Jak podniká Bronislav Sobotka - nadšený učitel angličtiny z Brna? Nahlédněte do jeho marketingu a zjistěte, na čem vydělává nejvíce peněz a jak buduje značku.
The post Broňa Sobotka: Tvorba produktů a marketing na volné noze first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top