Celkem 139807 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 03.12.2021


Co udělá nová vláda s novým stavebním zákonem? Krok vzad, tvrdí stavební advokát
eStav.cz | 00:00:40
Veřejnost očekává s napětím, co udělá nová vláda s novým stavebním zákonem. Ještě je čas na změny, protože zákon nabude v celém rozsahu účinnosti až k 1. červenci 2023. Jeho části týkající se vzniku nových stavebních úřadů však budou účinné už zhruba za měsíc, tedy od 1. ledna 2022.


apkg: nový nástroj pro automatizaci upstream balení
Root.cz | 00:00:10
Vítejte v historicky prvním článku o novém nástroji apkg, který vznikl v Laboratořích CZ.NIC, aby vývojářům usnadnil tvorbu softwarových balíků pro různá (nejen) linuxová distra přímo ze zdrojů.


KDE jako GNOME? Nate Graham otevírá pandořinu skříňku.
Root.cz | 01:00:10
Před pěti dny vydal vývojář KDE Nate Graham na svém blogu úvahu na téma, kterak se KDE míjí s významnou částí potenciálních uživatelů. Kdo je tedy cílový uživatel současného KDE a co s tím lze dělat?


Mateřství mě baví, ale nemám potřebu o něm psát, říká Eva Střihavková
revue.idnes.cz | 01:00:10
Dcera zpěváka Kamila Střihavky Eva žije se synem hudebníka Davida Kollera Adamem. Přestože by se kvůli muzikantskému zázemí nabízelo, že se z ní stane zpěvačka, ona si zvolila dráhu spisovatelky. Její zatím poslední kniha se jmenuje Opička na gumě.


Soutěž Blesk magazínu TV o adventní kalendář - vyhrajte čokoládky s Přáním Ježíškovi
blesk | 01:00:17
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Vyzkoušeli jsme Pumpu budoucnosti. Prim tu hraje elektřina
Auto-iDNES.cz | 01:00:40
Celkem deset nabíjecích stojanů, které dokážou souběžně nabíjet 14 elektromobilů vysokorychlostně a 6 vozů pomaleji, tvoří nový hub na šestém kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Naftu, benzin, CNG a AdBlue tu na dvou stojanech u čerpačky jménem Pumpa pořídíte taky, prim ovšem hraje elektřina.


Psychopati za volantem: pozor na dodávky, elektromobily a bouráky dvou značek
Auto-iDNES.cz | 01:00:40
Beránci ve škodovkách a predátoři v bavorácích? Výběr auta o vás může prozradit víc, než byste možná chtěli. Ať už se posadíte za volant jakéhokoli auta, okolí si vás hned pečlivě zaškatulkuje. Výběr vozu na vás totiž může prozradit víc, než myslíte.


2. prosince: Tohle potřebujete vědět (nejen) o čtvrtečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 00:21:46
Americké akcie ve čtvrtek po předchozích dvou negativních seancích výrazně posílily. Na trhu je nicméně nadále cítit nejistota spojená s novou variantou koronaviru omikron a možným tempem zpřísňování měnové politiky Fedu.


Příspěvek na penzijko je oblíbeným benefitem. Dává ho stále více firem
Finance-iDNES.cz | 01:01:01
Průměrná penze dnes vychází na 45 procent hodnoty průměrné mzdy. Dnešním čtyřicátníkům to podle prognóz nebude stačit ani na pokrytí základních potřeb. I proto řada zaměstnavatelů nabízí svým lidem příspěvek na penzijní spoření jako jeden z benefitů. Přistupují k němu ale různě.


Průzkum: Zdraví je top, rodinu a práci milují ale Češi víc než sebe
Finance-iDNES.cz | 01:01:01
Zdraví, rodina a domov jsou pro Čechy nejdůležitější věcí v životě. Zdraví se přitom ocitlo v době koronaviru na první příčce našich životních hodnot. Rodinu a práci však milujeme víc než sebe. Zatímco rodině věnujeme svůj čas, u vlastního zdraví jen doufáme, že si jeho pevnost udržíme.


Ceny energií stoupnou všem, i s fixací. Zdraží totiž regulovaná složka
Mesec.cz | 00:00:15
Ceny energií se po novém roce opět zvýší. Vzroste regulovaná část ceny elektřiny a plynu. Na peněženkách se to projeví různě. Záleží, jakého máte distributora. Nakonec ale stejně bude nejvíc záležet na tom, kolik vám naúčtuje dodavatel.


Jak „vrátit“ přes internet koupenou e-knihu nebo předplatné časopisu?
Mesec.cz | 00:00:10
Zakoupíte si počítačovou hru, předplatné časopisu nebo e-knihu, ale pak si nákup rozmyslíte. Někdy ještě můžete od smlouvy odstoupit, ale jindy vám toto právo nákupem zaniká. Jak poznat, kdy co platí?


Očkuj se, nebo jdi na úřad práce. Firmy odmítají zaměstnávat lidi bez vakcinace
idnes.cz | 02:00:10
Zatímco na vládní úrovni se teprve diskutuje o tom, zda zavést pro některé profese povinnost očkovat se proti koronaviru, na trhu práce už se zvýhodňování očkovaných pracovníků v praxi děje. Některé firmy podle personalistů neoficiálně požadují certifikát už při pohovorech.


Polsko chce od Němců biliony za válečné škody. Nadějí je nová vláda
idnes.cz | 02:00:10
Polská vláda znovu obnovuje tlak na vyplacení reparací za válečné škody, které v zemi v době druhé světové války způsobilo nacistické Německo. Podle Berlína je ale záležitost dávno uzavřená. Naději teď Poláci vkládají i do nové vlády.


Zájem o soláry roste. Elektřina zdražuje rychleji než panely na střechu
idnes.cz | 02:00:10
Ceny energií prudce rostou a lidé hledají cesty, jak na platbách za elektřinu či plyn co nejvíc ušetřit. Jednou ze stále oblíbenějších možností je instalace solárních panelů, často i v kombinaci s baterií nebo tepelným čerpadlem. Za devět měsíců letošního roku se nainstalovalo 6 188 fotovoltaických elektráren, skoro stejný počet jako za celý loňský rok. Rostoucí zájem však už naráží na kapacity instalačních firem.


Iniciátor očkování: My jako lékaři jsme bohužel v propagaci vakcíny selhali
idnes.cz | 02:00:10
Za týden naočkovat milion lidí, to je vize iniciace Lékaři pomáhají Česku, která si dala za cíl urychlit očkování třetími dávkami vakcíny proti covidu-19. Pomoc nabídlo už více než 650 lékařů. „Vytvoří se tak záložní systém pro celý stát, který jde aktivovat během jednoho dne. Je to jako vojsko v záloze,“ představil svou vizi v Rozstřelu iniciátor akce Radek Mounajjed.


Rusko chce ukázat, kdo je tady pánem, říká analytik k napětí kolem Ukrajiny
idnes.cz | 02:00:10
Rétorika kolem krize na Ukrajině je každým dnem vyhrocenější. Západ viní Rusko z hromadění vojsk, Vladimir Putin kreslí nepřekročitelné „červené linie“. Analytik Michal Lebduška v rozhovoru pro iDNES.cz komentuje ruské obavy z rozšiřování NATO na východ i roli, jakou v současném napětí hraje ukrajinská domácí politika.


Příspěvek na penzijko je oblíbeným benefitem. Dává ho stále více firem
idnes.cz | 02:00:10
Průměrná penze dnes vychází na 45 procent hodnoty průměrné mzdy. Dnešním čtyřicátníkům to podle prognóz nebude stačit ani na pokrytí základních potřeb. I proto řada zaměstnavatelů nabízí svým lidem příspěvek na penzijní spoření jako jeden z benefitů. Přistupují k němu ale různě.


Čeští zaměstnanci chtějí odpovědné šéfy s hodnotami. Ne každý to však splňuje
idnes.cz | 02:00:10
Čeští zaměstnanci se čím dál tím více zajímají o společenskou odpovědnost firem, ekologii a odpovědnost zaměstnavatelů za své zaměstnance. Podle reportu Udržitelné Česko, který zveřejnila platforma Business Leaders Forum se však každý desátý český šéf nechová tak, aby byl s názory a odpovědnostními hodnotami zaměstnanců v souladu.


Finanční trhy (3. 12. 2021)
Hospodářské noviny | 02:00:11
Vysokozdvižné vozíky německé firmy Jungheinrich používá ve svých skladech po celém světě například kurýrní společnost DHL či řetězec supermarketů Lidl. Ročně jich podnik ve vlastních závodech v Evropě a Číně vyrobí více než 100 tisíc. Už za dva roky...\n


Nejdražším městem pro život je Tel Aviv, Praha má 79. místo
Hospodářské noviny | 02:00:11
Izrael Nejdražším městem pro život je Tel Aviv, Praha má 79. místo Roky ovládaly žebříčky nejdražších měst světa Singapur, Curych, Paříž nebo Hongkong. Posilování izraelské měny šekelu vůči americkému dolaru, zvyšování cen v dopravě a zdražování...


Sting nepodlehl covidu, ale lásce. Tvrdí, že nás léčí stejně jako vakcína, která napodobuje nemoc
Hospodářské noviny | 02:00:11
Nové album The Bridge je dalším výrazným návratem už sedmdesátiletého anglického hudebníka Stinga k stylově pestré hudbě, která ho proslavila na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Paradoxně se tak stal revivalem sebe sama.


Veletrhy Brno provedl dvěma krizemi. Jiří Kuliš z čela firmy odchází po dvanácti letech
Hospodářské noviny | 02:00:11
Během posledního roku a půl rušily Veletrhy Brno jednu akci za druhou. V důsledku pandemie koronaviru bylo brněnské výstaviště většinu času prázdné a zhruba čtvrtina zaměstnanců si musela hledat novou práci. Největší provozovatel výstavních akcí v...


Antivax je variací náboženské víry. Racionálně ho porazit nelze
Hospodářské noviny | 02:00:11
Za masovým odporem k očkování není racionální argumentace, ale směsice prastarých ezoterických představ, touhy po společenství souvěrců a po potvrzení vlastní výjimečnosti. Je to vlastně parareligiozní jev, se kterým nic nehne. Máme proto větší...


Jestli jsem očkovaný? A kdy jste měl se svou ženou naposledy sex?
iHned.cz | 02:00:12
Je z bohaté rodiny a celý život patří ke společenské smetánce. Přesto o amerických elitách říká, že jsou „prodejné, hloupé, prolhané“. Mnozí obyčejní Američané však Tuckeru Carlsonovi, ideovému souputníkovi Donalda Trumpa, rozumějí. Jeho...


Boj o českého diváka vstupuje do další fáze: Vrah a rapeři proti Netflixu a spol.
iHned.cz | 02:00:12
Americký streamovací trh už je nasycený, Evropu včetně Česka ale ještě čekají turbulence: přichází Disney Plus a HBO Max. Tuzemské televize hledají recept, jak velkým on-line platformám konkurovat. Ty ale také míří přímo na domácí diváky, ať už...


Návod na elixír života z oceánu: vědci zjistili, proč se věk okouníků počítá na stovky let
iHned.cz | 02:00:12
Okouníci z Pacifiku se dožívají i více než dvou set let ve vynikající fyzické kondici. Rozsáhlý výzkum dědičné informace těchto ryb odhalil, že klíčem k dlouhověkosti může být potlačení škodlivých zánětů a opravy defektů dvojité šroubovice DNA....


Filmové tipy
iHned.cz | 02:00:12
Benedetta (Francie/Belgie/Nizozemsko 2021) v kinech od 2. 12. , distribuce Aerofilms Třiaosmdesátiletý nizozemský tvůrce Paul Verhoeven umí publikum rozhodit a zaskočit, ať už točí evropská dramata, erotické thrillery či hollywoodská sci-fi. Autor...


Proč byl hovor o Hrabalově chatě v kerské hospodě tabu a jak to bylo s autorovým dalším dědictvím
iHned.cz | 02:00:12
Bohumil Hrabal odkázal před smrtí svou chatu sousedovi v Kersku, ten ji nyní prodává téměř za deset milionů korun. Příbytek koupí Středočeský kraj, který v něm zřídí muzeum. Jak to dopadlo s dalším dědictvím po slavném spisovateli? Práva na jeho...


Bohumila Hrabala přeložili do 36 jazyků včetně čínštiny. Zahraniční tantiémy jdou do Švýcarska
iHned.cz | 02:00:12
Když bylo Danielu Rothovi osmnáct let, navštívil exotickou osadu zvanou Kersko v bývalém Československu. Psal se rok 1991 a mladý Švýcar doprovázel svou tetu Susannu Rothovou, která překládala knihy Bohumila Hrabala do němčiny. „U Hrabalovy...


Jungheinrich chystá v Chomutově investici za 1,5 miliardy. Jeho vozíky objednává Škoda nebo Alza
iHned.cz | 02:00:12
Vysokozdvižné vozíky německé firmy Jungheinrich používá ve svých skladech po celém světě například kurýrní společnost DHL či řetězec supermarketů Lidl. Ročně jich podnik ve vlastních závodech v Evropě a Číně vyrobí více než 100 tisíc. Už za dva roky...


Finanční trhy (3. 12. 2021)
iHned.cz | 02:00:12
Vysokozdvižné vozíky německé firmy Jungheinrich používá ve svých skladech po celém světě například kurýrní společnost DHL či řetězec supermarketů Lidl. Ročně jich podnik ve vlastních závodech v Evropě a Číně vyrobí více než 100 tisíc. Už za dva roky...\n


Nejdražším městem pro život je Tel Aviv, Praha má 79. místo
iHned.cz | 02:00:12
Izrael Nejdražším městem pro život je Tel Aviv, Praha má 79. místo Roky ovládaly žebříčky nejdražších měst světa Singapur, Curych, Paříž nebo Hongkong. Posilování izraelské měny šekelu vůči americkému dolaru, zvyšování cen v dopravě a zdražování...


Sting nepodlehl covidu, ale lásce. Tvrdí, že nás léčí stejně jako vakcína, která napodobuje nemoc
iHned.cz | 02:00:12
Nové album The Bridge je dalším výrazným návratem už sedmdesátiletého anglického hudebníka Stinga k stylově pestré hudbě, která ho proslavila na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Paradoxně se tak stal revivalem sebe sama.


Veletrhy Brno provedl dvěma krizemi. Jiří Kuliš z čela firmy odchází po dvanácti letech
iHned.cz | 02:00:12
Během posledního roku a půl rušily Veletrhy Brno jednu akci za druhou. V důsledku pandemie koronaviru bylo brněnské výstaviště většinu času prázdné a zhruba čtvrtina zaměstnanců si musela hledat novou práci. Největší provozovatel výstavních akcí v...


Antivax je variací náboženské víry. Racionálně ho porazit nelze
iHned.cz | 02:00:12
Za masovým odporem k očkování není racionální argumentace, ale směsice prastarých ezoterických představ, touhy po společenství souvěrců a po potvrzení vlastní výjimečnosti. Je to vlastně parareligiozní jev, se kterým nic nehne. Máme proto větší...


Černé zrcadlo už deset let věští temnou budoucnost. Naplnily se jeho technologické vize?
Respekt | 00:47:32
Kultovní britský seriál varoval před růstem online nenávisti, chytrými roboty i populismem


Jak si děti představují budoucnost cestování? Dozvíte se v novém díle podcastu O všem!
Reflex | 02:00:27
Bavíte se se svými dětmi o tom, jak se mají chovat bezpečně na přechodu pro chodce? A co o tom, jak si představují auta budoucnosti? Načerpejte inspiraci pro debaty s dětmi a zjistěte, čím by děti nejraději jezdily. Díky nové dílu našeho podcastu dáte volnost své fantazii.


Virtuální platební karta pro nakupování on-line: udělá vám život jednodušší?
Reflex | 02:00:27
Nechcete platit internetové objednávky kartou, protože se bojíte, že by vám někdo mohl „vyluxovat“ celý účet? A znáte už virtuální platební kartu vytvořenou pro on-line nákupy?


Budou se inspirovat další města příkladem chytrého města Velký Šariš?
E15-ekonomika | 02:00:28
Internet věcí (IoT) není již záležitostí konferencí nebo vzdálené budoucnosti. Také na Slovensku již vznikají chytrá města. Menší a středně velká města bez vlastních analytických kapacit využívají přibývající smart systémy a profitují tak z potenciálu digitalizace naplno.


Budou se inspirovat další města příkladem chytrého města Velký Šariš?
E15-politika | 02:00:29
Internet věcí (IoT) není již záležitostí konferencí nebo vzdálené budoucnosti. Také na Slovensku již vznikají chytrá města. Menší a středně velká města bez vlastních analytických kapacit využívají přibývající smart systémy a profitují tak z potenciálu digitalizace naplno.


Velké dilema třetí dávky: stejná značka, nebo mix? Co potřebujete vědět, pokud uvažujete o změně vakcíny
lidovky.cz | 05:00:00
Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti koronaviru posílit. Míchat, či nemíchat očkovací látky v těle? Výjimku tvoří ti, kteří byli v předchozím období naočkováni látkou od AstraZeneky nebo jednodávkovou Johnson&Johnson. Míchat zkrátka musí.


V Česku startuje lyžařská sezona. Kam vyrazit na svahy, kolik stojí skipasy a jaká platí pravidla
lidovky.cz | 05:00:00
Na některých místech v Česku pomalu startuje lyžařská sezona. Díky aktuálním vhodným podmínkám provozovatelé zasněžují sjezdovky a již o tomto víkendu se, někde po téměř dvou letech, těší na první návštěvníky. Lyžaři bez potvrzení o očkování nebo prodělání onemocnění covid mají ale letos smůlu.


Otazníky kolem summitu demokracií. Možná bylo více na místě svolat summit o svobodách
lidovky.cz | 05:00:00
Amerika svolává na příští týden virtuální summit globálních demokracií. Nejdůležitější je samozřejmě signál, kdo pozván není. Většinou země, které si už na demokracii ani nehrají: Rusko, Bělorusko, Čína, Ázerbájdžán, Kuba, KLDR apod.


Vojtěch bude jednat s Anticovid týmem, k Zemanovi dorazí Jurečka a v Krkonoších začne lyžařská sezona
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Černá díra ve financování Zemanovy kampaně. Není jasné, odkud vzal Mynář dva miliony
aktuálně.cz | 05:30:00
Soud po podnětu od Aktuálně.cz nařídil spolku Přátelé Miloše Zemana zveřejnit účetní závěrku za rok 2018, kdy se konaly prezidentské volby.


Seřídit lyže, nabrousit hrany. Dolní Morava zahajuje sezónu, nesvezou se všichni
Denik.cz | 05:28:00
/FOTO/ Bohatá sněhová nadílka a relativně nízké teploty hrají do karet skiareálům v Orlických horách. Chystají se přivítat milovníky zimních sportů, a tak začaly s technickým zasněžováním. O mikulášském víkendu otevře sjezdovku resort Dolní Morava. Na vlek však podle vládního nařízení smí pouze naočkování nebo ti, kteří v posledních 180 dnech prodělali nemoc covid-19.


Nejstarší mariánské poutní místo v Česku. Rekonstrukci kostela pomohly fondy EU
Denik.cz | 05:04:00
Město s dlouhým názvem, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, vzniklo roku 1960 sloučením dvou samostatných měst. Stará Boleslav je přitom nejstarším mariánským poutním místem v naší zemi, spojeným s mučednickou smrtí svatého Václava v roce 935.


Horor v Bhópálu: Smrtící plyn zabil tisíce lidí za noc, ráno byly ulice plné těl
Denik.cz | 05:00:00
Šlo zřejmě o vůbec největší průmyslovou havárii lidských dějin. V noci z 2. na 3. prosince 1984 uniklo z továrny na pesticidy Union Carbide v indickém Bhópálu kolem 300 až 400 tun methylisokyanátu. Vysoce jedovatého plynu, jehož působení bylo okamžitě vystaveno více než půl milionu lidí. Plyn zabil bezprostředně přes dva tisíce z nich, dalších až 25 tisíc lidí zemřelo na nemoci související s otravou. Někteří ale přežili.


Zkáza ráje bezdomovců. V Sokolově demoluje domy ve vyloučené lokalitě obří bagr
Denik.cz | 05:00:00
Zákaz vstupu chodců, zákaz vjezdu aut. To mohli zažít koncem tohoto týdne chodci a řidiči v sokolovské ulici Sv. Čecha. Začala tam totiž demolice nemovitosti na velmi frekventovaném místě. Je to mezi autobusovým nádražím a ulicí U Divadla. Zdevastovaný dům využívali v minulosti jako svůj azyl bezdomovci. Poté byla zazděna okna a dveře v nižších patrech a budova chátrá. S demolicí má pomoci dotace a po zbourání objektu vznikne na místě parkoviště.


Povinné očkování jen pro někoho nestačí. S pokutami přitvrďte, míní lékaři
Denik.cz | 04:00:00
S návrhem na povinné očkování proti koronaviru až od března 2022, a navíc pouze pro některé skupiny obyvatel, přichází končící vláda až „s křížkem po funuse“. Tvrdí to aspoň reprezentace lékařů i pacientů.


Za hlasování v soutěži HELUZ Dům roku můžete vyhrát bednu sektu
eStav.cz | 05:00:00
Ohodnoťte modely z perníku i dýně Kreativita soutěžících ohromila, podívejte se na 10 nejlepších videí s budoucími domy z cihel HELUZ a ohodnoťte i nejhezčí již postavený dům. Soutěž HELUZ Dům roku 2021 jde do finále a vy můžete svými hlasy rozhodnout o tom, který nejpůsobivější hotový dům z cihel HELUZ vyhraje kategorii Postavili jsme dům z cihel HELUZ a kdo vyhraje stavební materiál na svůj budoucí domov v kategorii Náš budoucí dům z cihel HELUZ. Hlasující postoupí do slosování o bednu prémiového sektu.


Jestli jsem očkovaný? A kdy jste měl se svou ženou naposledy sex?
Hospodářské noviny | 07:00:06
Je z bohaté rodiny a celý život patří ke společenské smetánce. Přesto o amerických elitách říká, že jsou „prodejné, hloupé, prolhané“. Mnozí obyčejní Američané však Tuckeru Carlsonovi, ideovému souputníkovi Donalda Trumpa, rozumějí. Jeho...


Boj o českého diváka vstupuje do další fáze: Vrah a rapeři proti Netflixu a spol.
Hospodářské noviny | 07:00:06
Americký streamovací trh už je nasycený, Evropu včetně Česka ale ještě čekají turbulence: přichází Disney Plus a HBO Max. Tuzemské televize hledají recept, jak velkým on-line platformám konkurovat. Ty ale také míří přímo na domácí diváky, ať už...


Návod na elixír života z oceánu: vědci zjistili, proč se věk okouníků počítá na stovky let
Hospodářské noviny | 07:00:06
Okouníci z Pacifiku se dožívají i více než dvou set let ve vynikající fyzické kondici. Rozsáhlý výzkum dědičné informace těchto ryb odhalil, že klíčem k dlouhověkosti může být potlačení škodlivých zánětů a opravy defektů dvojité šroubovice DNA....


Filmové tipy
Hospodářské noviny | 07:00:06
Benedetta (Francie/Belgie/Nizozemsko 2021) v kinech od 2. 12. , distribuce Aerofilms Třiaosmdesátiletý nizozemský tvůrce Paul Verhoeven umí publikum rozhodit a zaskočit, ať už točí evropská dramata, erotické thrillery či hollywoodská sci-fi. Autor...


Proč byl hovor o Hrabalově chatě v kerské hospodě tabu a jak to bylo s autorovým dalším dědictvím
Hospodářské noviny | 07:00:06
Bohumil Hrabal odkázal před smrtí svou chatu sousedovi v Kersku, ten ji nyní prodává téměř za deset milionů korun. Příbytek koupí Středočeský kraj, který v něm zřídí muzeum. Jak to dopadlo s dalším dědictvím po slavném spisovateli? Práva na jeho...


Bohumila Hrabala přeložili do 36 jazyků včetně čínštiny. Zahraniční tantiémy jdou do Švýcarska
Hospodářské noviny | 07:00:06
Když bylo Danielu Rothovi osmnáct let, navštívil exotickou osadu zvanou Kersko v bývalém Československu. Psal se rok 1991 a mladý Švýcar doprovázel svou tetu Susannu Rothovou, která překládala knihy Bohumila Hrabala do němčiny. „U Hrabalovy...


Jungheinrich chystá v Chomutově investici za 1,5 miliardy. Jeho vozíky objednává Škoda nebo Alza
Hospodářské noviny | 07:00:06
Vysokozdvižné vozíky německé firmy Jungheinrich používá ve svých skladech po celém světě například kurýrní společnost DHL či řetězec supermarketů Lidl. Ročně jich podnik ve vlastních závodech v Evropě a Číně vyrobí více než 100 tisíc. Už za dva roky...


O třetinu méně než před týdnem, ve čtvrtek přibylo 18 582 případů covidu
ČT24 | 06:00:40
Denní přírůstek potvrzených případů onemocnění covid-19 v Česku v mezitýdenním srovnání podruhé v tomto týdnu klesl. Ve čtvrtek testy odhalily 18 582 nakažených, což je asi o 9300 méně než před týdnem. Minulý čtvrtek testy odhalily největší množství nakažených od začátku epidemie za den. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


Do Česka se žene sněžení. Počasí se nezmění ani po víkendu
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Nadcházející víkend, první po nástupu meteorologické zimy, budou provázet sněhové přeháňky. V nižších polohách mohou lidé čekat spíše déšť se sněhem nebo tam bude pršet. V noci má mrznout, přes den se teploty dostanou jen několik stupňů nad nulu.


Do Česka se žene sněžení. Počasí se nezmění ani po víkendu
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Nadcházející víkend, první po nástupu meteorologické zimy, budou provázet sněhové přeháňky. V nižších polohách mohou lidé čekat spíše déšť se sněhem nebo tam bude pršet. V noci má mrznout, přes den se teploty dostanou jen několik stupňů nad nulu.


Strašák jménem povinné očkování. Čeká nás občanská válka?
Reflex | 06:20:00
Pandemie opět nabírá na obrátkách a proto se čím dál častěji začíná hovořit o povinném očkování. Spolu s tím sílí řady přiznivců i odpůrců tohoto kroku. Čeká nás snad občanská válka? Na to se podíváme v bonusovém segmentu Ostrý Pohled Událostí Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.


Chutě indiánů i dobyvatelů aneb Za dobrým jídlem do Kolumbie
Reflex | 06:10:00
Kolumbie to má těžké. Být ve stínu labužnického Peru a špičky světové kuchyně, Mexika, to vyvolá u mnoha lidí dojem, že kolumbijská jídla jsou jen směsí dvou gastrokrálů Severní a Jižní Ameriky. Překvapení přichází s první návštěvou země…


Houfková: Lidi musí znát benefity i rizika očkování, hodně toho nevíme, vývoj pandemie je teď pozitivní
Reflex | 06:00:00
„Na vrcholu hospitalizací ještě nejsme, tam nás ještě pár dní čeká, ale začaly hodně klesat počty nových případů u dětí,“ říká Lucia Houfková, která sleduje na základě dostupných dat dynamiku šíření covidu, a z ní se snaží krátkodobě predikovat situaci. „Co ještě nevypadá pozitivně, je trend vážných případů, ty teď začaly růst. Tam doufám, že je to důsledkem zpoždění. Nejdřív zpomalují nové případy, pak hospitalizace a pak vážné případy, což je tím, že nemoc je u lidí s vážným průběhem na delší dobu,“ dodává matematička. Ta na sebe upozornila svými analýzami na facebookovém blogu Covid zápisky. Kvůli nim byla nejen nařčena vědcem Janem Kulveitem z ohýbání dat, ale také přizvána do Národního institutu pro zvládnutí pandemie. Poradní orgán vznikající vlády už má za sebou několik online jednání, na většinovou shodu v něm to ale zatím nevypadá. „O některých věcech už jsme hlasovali. Pro to, abychom se shodli, musí mít stejný názor většina, což si myslím, že bude v téhle skupině těžké.“


Musíme Evropské komisi ukázat byznysovou realitu, říká Radek Špicar
E15-ekonomika | 06:30:00
Radek Špicar byl zvolen viceprezidentem Konfederace evropského podnikání BusinessEurope. Zlepší to postavení českého byznysu v Evropské unii? A potřebuje evropský byznys hájit před politiky? O tom se s Radkem Špicarem v dalším díle E15 Castu bavil Nikita Poljakov. 


Jakub Horák: Poslední výprava jednoho velkého cestovatele
E15-ekonomika | 06:00:00
Ne že by snad život na souši byl špatný, to jen život na moři je lepší, prohlásil kdysi jeden slavný mořeplavec. „Vzhůru na palubu, dálky volají,“ začíná jedna stará píseň. To kouzlo dálek zná každý malý kluk, který jednou vzal do rukou některou z knížek Julesa Verna nebo Karla Maye.


Vznikl smrtící mix, který bičuje firmy, říká exposlanec za ANO a majitel Brana Pavel Juříček
E15-ekonomika | 05:00:00
Jednoho z nejbohatších Čechů a bývalého poslance hnutí ANO Pavla Juříčka odstupující Babišova vláda zklamala. Z vysoké politiky letos odešel. Podle svých slov už nechtěl poslouchat „nesmyslné bláboly lidí, kteří ještě mají na zadku skořápku”. Ale řízení země kritizuje dál. „V návrhu státního rozpočtu šlo najít mnohem více úspor, i když to Alena Schillerová popírá. Viděl jsem řadu položek, kde mohla šetřit,“ říká Juříček s tím, že ve své vlastní firmě, výrobci autodílů Brano, uspořil obrovské peníze utažením opasku.
 


Musíme Evropské komisi ukázat byznysovou realitu, říká Radek Špicar
E15-politika | 06:30:00
Radek Špicar byl zvolen viceprezidentem Konfederace evropského podnikání BusinessEurope. Zlepší to postavení českého byznysu v Evropské unii? A potřebuje evropský byznys hájit před politiky? O tom se s Radkem Špicarem v dalším díle E15 Castu bavil Nikita Poljakov. 


Jakub Horák: Poslední výprava jednoho velkého cestovatele
E15-politika | 06:00:00
Ne že by snad život na souši byl špatný, to jen život na moři je lepší, prohlásil kdysi jeden slavný mořeplavec. „Vzhůru na palubu, dálky volají,“ začíná jedna stará píseň. To kouzlo dálek zná každý malý kluk, který jednou vzal do rukou některou z knížek Julesa Verna nebo Karla Maye.


Vznikl smrtící mix, který bičuje firmy, říká exposlanec za ANO a majitel Brana Pavel Juříček
E15-politika | 05:00:00
Jednoho z nejbohatších Čechů a bývalého poslance hnutí ANO Pavla Juříčka odstupující Babišova vláda zklamala. Z vysoké politiky letos odešel. Podle svých slov už nechtěl poslouchat „nesmyslné bláboly lidí, kteří ještě mají na zadku skořápku”. Ale řízení země kritizuje dál. „V návrhu státního rozpočtu šlo najít mnohem více úspor, i když to Alena Schillerová popírá. Viděl jsem řadu položek, kde mohla šetřit,“ říká Juříček s tím, že ve své vlastní firmě, výrobci autodílů Brano, uspořil obrovské peníze utažením opasku.
 


Kampaň Dvojky v CZC.cz: Jak dělat brandové kampaně? | Milan Duda
Mladý Podnikatel | 00:00:11
CZC.cz o sobě říká, že je dvojkou na trhu s elektronikou. Vytvořilo velkou brandovou kampaň. Jak dopadla a co se díky ní firma naučila? Rozhovor se šéfem marketingu.
The post Kampaň Dvojky v CZC.cz: Jak dělat brandové kampaně? | Milan Duda first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Jak chce EU regulovat kryptoměny a fintech? Návrhy dvou klíčových nařízení prošly Radou EU
lupa.cz | 06:30:01
Rada Evropské unie dala na konci listopadu zelenou dvěma návrhům z balíčku pro oblast digitálních financí. Co mají nařízení o trzích s kryptoaktivy (MiCA) a nařízení o digitální provozní odolnosti finančního sektoru (DORA) přinést?


Británie má zákon na silná hesla, Rusko si došláplo na IT firmy, ošklivý svetr od Microsoftu
lupa.cz | 06:30:00
Vybudovat nezávislý čipový řetězec v Evropě není možné. Čínské grafické karty jsou tu. Řada novinek v AWS. Emulace x64 ve Windows. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.


Pilot ze „zázraku na Hudsonu“ bude velvyslancem létání. Bojuje za emise
idnes.cz | 07:49:00
Senát Spojených států schválil pilota Chesleyho Sullenbergera jako zástupce USA v Mezinárodní organizaci pro civilní letectví ICAO, mezivládní organizace přidružené k OSN. „V nové funkci zdůrazním závazek naší vlády ke smysluplným krokům v oblasti uhlíkových kompenzací, udržitelných leteckých paliv a postupného přímého snižování emisí,“ uvedl pilot ke svému jmenování.


Posunujeme strop možností, říká mluvčí záchranářů. ‚Hrdinům‘ nadávají a vyhrožují
idnes.cz | 07:30:00
Neustálá možnost nakazit se, náročná práce v ochranných oblecích, dlouhé dezinfekce sanitek a nadávky od pacientů. Jak vypadá každodenní nápor na záchranáře v době epidemie covidu-19? Situaci v rozhovoru popsala Michaela Bothová, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje.


Bouře v Dánsku zaskočila zákazníky prodejny IKEA. Museli v ní přenocovat
idnes.cz | 07:05:00
Zákazníci a zaměstnanci prodejny IKEA ve městě Aalborg na severu Dánska museli přespat kvůli sněhové bouři v obchodě. Domů se kvůli počasí nemohlo vrátit nejméně pětadvacet lidí. V prodejně nejprve povečeřeli, sledovali televizi a nakonec přespali v showroomu. Informoval o tom zpravodajský server BBC.


Zemanovi se do Lán přijede představit kandidát na ministra práce Jurečka
idnes.cz | 06:33:00
Prezident Miloš Zeman pokračuje v jednání s kandidáty do nové vlády Petra Fialy. Do Lán za ním přijede budoucí ministr práce a sociálních věcí, předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Strany příští vlády (ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Piráti a STAN) v koaliční smlouvě slibují například důchodovou reformu.


Brnu stále chybí peníze na hokejovou halu. Věří, že pomůže Fialova vláda
idnes.cz | 06:24:00
Brno hledá firmu, která postaví novou arénu pro hokejovou Kometu a také velké kulturní akce. Vedení města v čele s ODS ale stále nemá zajištěné peníze na tuto zhruba čtyřmiliardovou investici. Spoléhá na pomoc vznikající vlády nového premiéra Petra Fialy.


Jako na houpačce. Přibylo 18 tisíc nakažených, číslo R je opět pod jedničkou
idnes.cz | 06:19:00
Denní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání podruhé v tomto týdnu klesl. Ve čtvrtek testy odhalily 18 582 nakažených, asi o třetinu méně než před týdnem. Minulý čtvrtek byl počet nově nakažených za jeden den nejvyšší od začátku epidemie.


V USA schválili zákon o financování vlády. Teď se čeká na Bidenův podpis
idnes.cz | 06:11:00
Senát Spojených států v poměru 69 ku 28 hlasům schválil zákon o financování americké vlády do 18. února. Odvrátil tak hrozbu ochromení federálních úřadů a služeb. Senát přijal příslušný zákon jen několik hodin po Sněmovně reprezentantů, která jej schválila v poměru 221 ku 212 hlasům.


Konec týdne vrátí do Česka zimní počasí. Na horách napadne až 20 cm sněhu, sledujte radar Blesku
blesk | 07:51:00
Po čtvrtečním přechodu podružné studené fronty se výrazně ochladí. Zatímco v pátek bude převládat jen malá oblačnost, o víkendu už bude počasí v Česku pod vlivem dalšího frontálního systému. Oblačnosti i srážek bude hodně – o víkendu během víkendu na českých horách připadne i přes 20 centimetrů sněhu, pouze v nížinách očekáváme srážky smíšené nebo dešťové. Sněžení tak opět může komplikovat dopravu. V sobotu se mohou ojediněle vyskytnout i srážky mrznoucí – v tom případě se bude tvořit ledovka. Po ránu při poklesu teplot pod bod mrazu místy i náledí. A zimní charakter počasí nás bude provázet také příští týden.


Co dál s pandemickým zákonem? Vojtěch bude jednat s Válkovým týmem, dotknou se i nemocnic
blesk | 07:39:00
O dalším osudu pandemického zákona by měl dnes jednat ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) s Anticovid týmem budoucí vlády. Bavit by se měli rovněž o naplněnosti nemocnic a omezování plánované a zbytné zdravotní péče. Ministr Vojtěch je kvůli nákaze koronavirem v izolaci, s politiky a odborníky nominovanými koalicemi Spolu (ODS, TOP 09 a ČSSD) a PirSTAN proto bude jednat přes videohovor.


150 let srandy populární dvojice: Krampol byl holka s čírem, Bubu tlusté batole!
blesk | 07:10:00
Kdo ví, proč to trvalo tak dlouho, než se dali dohromady! Jiří Krampol (83) a Zuzana Bubílková (69) si totiž v humoru rozumí jako málokdo, proto se rozhodli, že sepíšou humoristickou knížku svých vzpomínek, glos a historek!


Zeman uzavře první týden pohovorů z izolace. Do Lán zamíří adept na ministra práce Jurečka
blesk | 06:57:00
Do Lán na setkání s prezidentem Milošem Zemanem zamíří dnes kandidát na ministra práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Hlavě státu by měl představit své plány v resortu. Šéf lidovců byl v předminulém volebním období ministrem zemědělství tehdejší Sobotkovy vlády.


Kdy si dojít pro barborky, aby kvetly skutečně na Vánoce?
blesk | 06:00:00
Naše babičky pro ně vyrážely den před Mikulášem. V dnešních přetopených bytech by ale nevydržely až do Vánoc. Zajděte si pro ně až na svatou Lucii, tedy kolem třináctého.


Šibenice pro Rudolfa Slánského! Roku 1952 byl v politickém procesu popraven
blesk | 05:37:00
Na sklonku listopadu roku 1952 začal vykonstruovaný proces s vedením protistátního spikleneckého centra v čele s Rudolfem Slánským. Během týdenního politického procesu, který se konal na nátlak tehdejšího vůdce Sovětského svazu Stalina, bylo souzeno 14 lidí a padlo celkem 11 rozsudků smrti, zbytek dostal doživotí. Slánský tak z postu generálního tajemníka KSČ spadl až na úplné dno a nakonec byl 3. prosince 1952 popraven.


Šéf Twitteru odstoupil: Bude se víc věnovat svým modelkám, digitálním měnám a filantropii
blesk | 05:21:00
Jack Dorsey (45) odstoupil z vedení sociální sítě Twitter, která má hodnotu mnoha set miliard korun. O Dorseyovi se říká, že měl tolik koníčků, že na to vést firmu na plný úvazek vlastně ani pořádně neměl čas. „Je to bohém, který se nedopatřením stal miliardářem. Teď pokračuje po cestě, na níž odjakživa byl,” řekli o něm mimo jiné.  


Vášnivý cestovatel Miroslav Zikmund (†102) žil ve Zlíně: Prostorná vila je plná vzpomínek na jeho výpravy
blesk | 05:00:00
Miloval staré vozy, poznávání cizích kultur a festival Smetanova Litomyšl. Cestovatel Miroslav Zikmund ve středu zemřel. Bylo mu 102 let. Narodil se v Plzni, ovšem domovem se mu později stal Zlín, kde vlastnil nádhernou vilu, kde měl tisíce knih, stovky suvenýrů z cest a samozřejmě cestovatelskou mapu s vyznačenými místy, které osobně navštívil.


StarDance aneb když covid řádí! Kdo všechno už ohlásil nákazu?
blesk | 05:00:00
Letošní ročník populární soutěže StarDance …když hvězdy tančí rozhodně není, nebyl a (doufejme!) snad ani nebude jako ty ostatní. Situaci totiž značně komplikuje koronavirová pandemie, která bohužel opět řádí v České republice s plnou silou…


Maminka ve Vodňanech chtěla i s dítětem spáchat sebevraždu? Musela být na dně, řekl svědek
blesk | 05:00:00
Maminku i s dítětem vylovili ve středu večer policisté z řeky Blanice ve Vodňanech. Pomoc přivolali studenti, kteří se vraceli na internát. Na mostě si totiž všimli opuštěného kočárku a kabelky, pak uviděli topící se dvojici. Dítě muselo být resuscitováno a do nemocnice ho převezl vrtulník. Případem se zabývá policie. Podle některých informací však žena skočila do řeky sama, údajně kvůli domácímu násilí. Svědek prozradil Blesku, že ji viděl s kočárkem bezcílně chodit sem a tam už odpoledne.


Varování bohatým státům: Pomozte s očkováním chudých zemí, nebo čekejte další mutace a šoky
blesk | 05:00:00
Nejbohatší státy světa musí pomoct chudým zemím s jejich očkovacími programy, uvedla hlavní ekonomka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) . Pohrozila nekonečným cyklem šoků pro ekonomiku, rostoucí inflací a zpomaleným ekonomickým růstem do budoucna, který by mohly mít na svědomí další nově vznikající mutace koronaviru.


Fotografie zašlé slávy SSSR: Zchátralý plavečák, polorozpadlé lázně i sovětská sci-fi
blesk | 05:00:00
V nové fotografické knize Opuštěný Sovětský svaz přináší fotograf Terence Abela snímky kdysi navštěvovaných budov, které dnes pomalu mizejí pod náporem živlů a přírody. Snímky zachycují současný stav opuštěného plaveckého bazénu, lázní nebo města duchů, kde všude to za éry komunistického Sovětského svazu kypělo životem.


Nová mekka cestovatelů: Brno! Na prestižním žebříčku je druhé! Praha ostrouhala
blesk | 05:00:00
»Brno je zlatá loď, za děvčaty z Brna choď…,« zpívalo se v populární písničce Ivana Mládka (79). Nyní je vidět, že krásy moravské metropole učarovaly i lidem v zahraničí. Populární cestovatelský server Time Out totiž vyhlásil 16 nejlepších měst Evropy a Brno dokázalo porazit jedině francouzské středomořské město Arles! Praha se v žebříčku vůbec neumístila...


Nebezpečný hazard se životy: Obchod s falešnými certifikáty je v Německu na vzestupu
blesk | 05:00:00
Černý trh s digitálními falešnými očkovacími průkazy je v plném proudu. Na internetových fórech se obchoduje s odpovídajícími QR kódy z Německa i ze zahraničí, informoval server Tagesschau. Z výzkumu investigativního pořadu televize ARD Report München také vyplývá, že padělky často nerozpoznají ani aplikace.


Sexy herečka Jitka Schneiderová (48): Svádí ve spodním prádle!
blesk | 05:00:00
Zraje jako víno! Jitka Schneiderová (48) se v nové hře Absolvent pěkně odváže a jen ve spodním prádle na vysokých podpatcích svádí »zajíčka« Daniela Krejčíka (27). Na jevišti...


Adventní kouzlo pro Vašíka: Po porodu málem zemřel, teď mu lidé za tři dny poslali statisíce!
blesk | 05:00:00
Adventní čas je skutečně kouzelný. Přesvědčili se o tom rodiče maličkého Vašíka, který přišel na svět o dlouhých patnáct týdnů dříve. Chlapečkovi po předčasném porodu selhaly životně důležité orgány, nebylo jisté, zda přežije. Štědří dárci teď rodině za pouhé tři dny poslali téměř 400 tisíc korun!


»Baculka« z Lásky nebeské: Ztrácí se před očima! Fanoušci mají strach
blesk | 05:00:00
V romantické komedii Láska nebeská (2003) se britská herečka Martine McCutcheonová (45) proslavila jako »baculka«, která nakonec ve filmu pobláznila i Hugha Granta (61). Jak se říká, kde ty loňské sněhy jsou...


Fiala a jeho „parta“ přichází. Poznáte Bartoše bez dredů? Retrofotky nastupujících ministrů
blesk | 05:00:00
Premiér a sedmnáct ministrů. Tak má vypadat nová vláda, která by se měla ujmout kormidla zhruba týden před Vánoci. Petr Fiala (ODS) je přitom v 57 letech třetím nejstarším premiérem. Končící ministerský předseda Andrej Babiš (ANO) je o deset let starší. V nové vládě budou jen tři ženy. Poznáte ty, kteří nás budou z jednotlivých ministerstev řídit? Objevili jsme retrofotky některých budoucích členů vlády. A je na co se dívat...


Lucie Vondráčková odhalila své nové eko bydlení: Místo televize obří krb!
blesk | 05:00:00
Po rozvodu s Tomášem Plekancem (39) koupila Lucie Vondráčková (41) pozemek se dvěma domy na Praze 4. Rozlehlou nemovitost postupně rekonstruuje dle svého eko myšlení a vzniká z toho opravdu výjimečné bydlení. 


„Narcistní pitomci!“ Psycholog se v Epicentru opřel do narušitelů karantény. Vánoční návštěvy neodmítá
blesk | 05:00:00
Devastující vliv na naši psychiku. Právě takový je nekončící koloběh nadějí na návrat do normálu a následovné uzavírání společnosti, uvedl psycholog Daniel Štrobl ve čtvrtečním Epicentru Blesk Zpráv. Expert vyzval k tomu, abychom si uvědomili, co nás více spojuje, než rozděluje. Pro lidi, kteří porušují karanténu, a ohrožují tak nákazou ostatní, měl nekompromisní vzkaz. Ale na rozdíl od loňského apelu tehdejšího ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) neodmítl v principu návštěvy příbuzných a známých o Vánocích.


Místo kapliček a křížků přístřešky na cvičení. Na severní Moravě vznikají yogapointy
pikant | 06:00:51
Zadáním pro architekty bylo navrhnout drobnou stavbu, která se bude jako prefabrikát osazovat na různých místech, ať už v parcích, či volné přírodě.


Covidová křivka se každý den posouvá jinam. Přibylo 18 582 nakažených, reprodukční číslo kleslo pod 1
lidovky.cz | 07:08:26
Denní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání podruhé v tomto týdnu klesl. Ve čtvrtek testy odhalily 18 582 nakažených, asi o třetinu méně než před týdnem. Minulý čtvrtek byl počet nově nakažených za jeden den nejvyšší od začátku epidemie.


Flyvbjerg: Jak zajistit, aby se megaprojekty nestaly černou dírou na peníze
Kurzy.cz | 05:57:00
Představte si, že byste se stali členem rady rozhodující o stavbě nějakého megaprojektu. Cíl by byl jednoduchý: Postavit ho za rozumnou dobu a za rozumné peníze.


Druhý život? Ikea tvrdí, že vykoupí zpět svůj nábytek, rozhodli jsme se to vyzkoušet
aktuálně.cz | 07:24:13
To, jakou cenu prodávající za použitý nábytek dostane, podle Ikey ovlivňuje jak stav výrobku, tak momentální kapacity skladu. Přesto nás překvapila.


Do aukce jdou vozy Rolls-Royce slavného módního návrháře. Připravte si pořádný balík
aktuálně.cz | 06:02:00
Do aukce jde trojice automobilů Rolls-Royce po módním návrháři Karlu Lagerfeldovi. Stojí pořádné jmění.


Kuriózní noc. Sněhová bouře v Dánsku donutila 25 lidí přespat v prodejně nábytku
Denik.cz | 06:49:00
Zákazníci a zaměstnanci prodejny IKEA ve městě Aalborg na severu Dánska museli přespat kvůli sněhové bouři v obchodě. Domů se nemohlo vrátit nejméně 25 lidí. V prodejně povečeřeli, koukali se na televizi a přespali v showroomu. Informoval o tom zpravodajský server BBC.


Ve čtvrtek přibylo 18 582 případů covidu. O devět tisíc méně než před týdnem
Denik.cz | 06:41:00
Denní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání podruhé v tomto týdnu klesl. Ve čtvrtek testy odhalily 18 582 nakažených, zhruba o 9300 méně než před týdnem. Minulý čtvrtek byl počet nově nakažených za jeden den nejvyšší od začátku epidemie. Hospitalizovaných s onemocněním covid-19 bylo ve čtvrtek 6683 lidí, v těžkém stavu více než tisícovka. Incidenční číslo k dnešku kleslo, na 100 tisíc obyvatel připadá za posledních sedm dní 1135 případů koronaviru, předchozí den dosahovalo hodnoty 1223. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


Unikátní výcvikové středisko: Psi z Heřmanic vyčmuchají i člověka s covidem
Denik.cz | 06:30:00
/FOTO,VIDEO/ Výcvikové středisko Celní správy v Heřmanicích na Frýdlantsku je jediné místo na světě, kde kynologové cvičí psy, aby rozpoznali člověka nakaženého onemocněním covid-19.  


Vánoce natruc. O farmářské trhy v Mostě je zájem, policie řeší desítky přestupků
Denik.cz | 06:29:00
Zimní „farmářské" trhy v Mostě jsou nazvdory covidovým opatřením v plném proudu. Pomáhají nejen trhovcům, ale i umělcům. Policie však zaznamenává prohřešky proti vládním opatřením.


Vakcinologové jsou proti povinnému očkování nad 60 let. U profesí ho vítají
idnes.cz | 09:48:00
Česká vakcinologická společnost nesouhlasí se zavedením povinnosti očkování proti covidu-19 u lidí starších 60 let, uvedl na sociální síti její předseda Roman Chlíbek. Ten za nejvýznamnější součást preventivních opatření požaduje povinnost očkování u vybraných profesních skupin. Ministerstvo zdravotnicí a vláda plánují zavést povinné očkování u zdravotníků, policistů či hasičů.


Nejvyšší státní zástupce chce, ať Mynář vrátí šestimilionovou dotaci na penzion
idnes.cz | 09:32:00
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž podal správní žalobu proti rozhodnutí ministerstva financí, podle kterého prezidentský kancléř Vratislav Mynář nemusí vracet šestimilionovou dotaci na penzion v Osvětimanech. V pátek to řekl mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Petr Malý. Rozhodnutí ministerstva považuje Stříž za nezákonné.


Dvojice pašovala drogy do vězení, pervitin schovala do ping-pongových pálek
idnes.cz | 09:27:00
Do pálek na stolní tenis schovala dvojice z Královéhradecka pervitin pro vězně z rýnovické věznice. Zásilku však ještě před doručením odhalila vězeňská služba. Dvojici nyní hrozí až pět let za mřížemi.


Nová vláda bude covid řešit podle situace v nemocnicích, říká Válek
idnes.cz | 09:21:00
První kroky nové vlády směrem ke koronavirové epidemii budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Budou se lišit podle toho, jaké kroky přijme, resp. nepřijme ještě dosavadní vláda a kdy přesně nastoupí nový kabinet.


Začíná lyžařská sezona, tak dobré sněhové podmínky vlekaři nepamatují
idnes.cz | 09:20:00
Na Černé hoře se dnes začíná lyžovat, v sobotu se přidá Malá Úpa a Šerlišský Mlýn. Úvod sezony v Krkonoších i Orlických horách nabízí díky vytrvalému sněžení překvapivě dobré podmínky. Novinkou jsou pohyblivé ceny skipasů, upravené jsou také první kilometry běžkařských tratí.


VIDEO: Smrtící antraxové dopisy jsou zpět. Naštěstí jen v televizi
idnes.cz | 07:59:00
Psal se rok 2001 a celý svět žil událostmi 11. září, vybraný tým agentů FBI se však mezitím musel zabývat ještě další hrozbou – antraxovými dopisy, které po USA rozesílal neznámý útočník. Kanál National Geographic o události natočil minisérii The Hot Zone - Zákeřný antrax. Uvede jej v premiéře v pátek ve 21 hodin.


Jak získat nejlepší zvuk k filmům: Stačí soundbar před televizí, nebo to chce něco víc?
iHned.cz | 07:50:00
Zážitek z filmů jako v kině, ale bez davů, předraženého popcornu a s ještě lepším obrazem a zvukem je na dosah. Jak se dostat k obrazu, který překoná kvalitou i velikostí filmové plátno v multiplexu, jsme už probrali. A zjistili jsme, že v kině...


S covidem jsme teď na vrcholu, zlom se blíží, ale pokles bude pomalejší a v nemocnicích nastane později
iHned.cz | 07:09:00
Čísla z posledních dnů naznačují, že počty nově potvrzených případů covidu-19 se v Česku dostaly na vrchol. Nastává tak situace, na kterou Hospodářské noviny upozorňovaly ve své analýze. Neznamená to ale, že se virus v Česku přestává šířit, jen bude...


Jiří Krampol je hospitalizovaný se zápalem plic
revue.idnes.cz | 09:02:00
Jiří Krampol leží v pražské nemocnici Na Františku. Třiaosmdesátiletý herec je během posledních tří měsíců už potřetí hospitalizován s dýchacími potížemi. Po problémech s průduškami má Krampol podle jeho blízké kamarádky Zuzany Bubílkové zápal plic. Jeho stav je stabilizovaný.


Sněhová bouře v Dánsku donutila lidi přespat v Ikee. Povečeřeli a sledovali televizi
bleskove.cz | 09:41:14
Část severního Dánska zasáhla ve středu silná sněhová bouře, 300 lidí přečkalo noc na letišti v Aalborgu.


Místo kapliček a křížků přístřešky na cvičení. Na severní Moravě vznikají yogapointy
bleskove.cz | 06:00:51
Zadáním pro architekty bylo navrhnout drobnou stavbu, která se bude jako prefabrikát osazovat na různých místech, ať už v parcích, či volné přírodě.


Zaměstnanci i zákazníci IKEA museli přespat v prodejně: Město zasáhla silná sněhová bouře
blesk | 09:53:00
Zákazníci a zaměstnanci prodejny IKEA ve městě Aalborg na severu Dánska museli přespat kvůli sněhové bouři v obchodě. Domů se nemohlo vrátit nejméně 25 lidí. V prodejně povečeřeli, koukali se na televizi a přespali v showroomu. Informoval o tom zpravodajský server BBC.


Polibek mužů v norské Popelce: Cenzura, nebo zmatky kolem více verzí filmu? Distributor promluvil
blesk | 09:40:00
Remake populární česko-německé pohádky Tři oříšky pro Popelku, kterého se chopili Norové, se ještě ani nedostal do našich kin - a už budí divoké emoce. Na veřejnost se totiž dostala informace, že v pohádce dojde na scénu, kterou společnost uvádějící film do kin měla cenzurovat - jedná se o polibek dvou mužů. Jak to tedy je?


Zármutek na Slezské univerzitě: Zemřel další pedagog (†47)! Odešel nečekaně rychle
blesk | 09:35:00
Smutná a především nečekaná zpráva zasáhla kolegy pedagogy a studenty Slezské univerzity v Opavě. Oblíbený profesor Zdeněk Remeš (†47) náhle podlehl zákeřné nemoci.


Mynářova firma bude muset vrátit miliony? Podle státního zástupce dostala „úlevu“ nezákonně
blesk | 09:32:00
Nejvyšší státní zástupce podal správní žalobu proti rozhodnutí ministerstva financí, podle kterého prezidentský kancléř Vratislav Mynář nemusí vracet šestimilionovou dotaci na penzion v Osvětimanech. ČTK to dnes řekl mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Petr Malý. Rozhodnutí ministerstva považuje nejvyšší státní zástupce Igor Stříž za nezákonné. Návrh na podání správní žaloby předal NSZ v září Úřad Regionálního operačního programu (ROP) Střední Morava.


Pět nejlepších nápojů do mrazivého počasí: Bílá čokoláda, Hot Toddy s whiskey nebo pomerančový punč
blesk | 09:10:00
V mrazivých dnech, které nás právě čekají, je důležité neprochladnout. Kromě dobře zvoleného oblečení jsou skvělou prevencí před nachlazením i lahodné horké nápoje. Přinášíme 5 nejlepších, které vás zahřejí na těle i pohladí po duši...


Přísná Andrea ze Svatby na první pohled se nezdá! Sexy fotky, kam se podíváte
blesk | 08:35:00
Andrea Eliášová (26) se do Svatby na první pohled přihlásila, aby našla tu pravou lásku. Ve vztahu s Kadrim (30) se ale chovala podobně odtažitě, jako mnoho dalších účastnic tohoto experimentu, jehož druhou řadu TV Nova právě dovysílala. Mimo televizní kamery ale působí docela jinak, minimálně pro mužské oko rozhodně přívětivěji...


Žádost o Babišovo stíhání: Spis ke kauze Čapí dorazí do zabezpečené místnosti Sněmovny
blesk | 08:30:00
Státní zástupce Jaroslav Šaroch povolil převoz spisu ke kauze Čapí hnízdo do Sněmovny, do speciálně zabezpečené místnosti výboru má dorazit 7. prosince. Dnešnímu Právu to řekla šéfka mandátového a imunitního výboru Helena Válková (za ANO). Členové výboru budou mít na prostudování spisu ohledně údajného padesátimilionového dotačního podvodu, kde byl původně obviněn mimo jiné premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), tři týdny. Babiš byl v říjnových volbách znovu zvolen poslancem, čímž se mu obnovila imunita v plném rozsahu. Výbor vydává doporučení plénu, zda má poslance k stíhání vydat, nebo ne.


Přičarujte si štěstí na svatou Barboru! Jak to udělat, aby vám „barborka“ vykvetla?
blesk | 08:28:00
O svaté Barboře ležívá sníh na dvoře,« říká lidová pranostika. Spíš než sněhovou nadílkou je tento den známější lidovým zvykem – stříháním větviček ovocných stromů, barborek...


Nejvyšší státní zástupce chce, ať Mynář vrátí šestimilionovou dotaci. Nesouhlasí s rozhodnutím ministerstva
lidovky.cz | 09:45:00
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž podal správní žalobu proti rozhodnutí ministerstva financí, podle kterého prezidentský kancléř Vratislav Mynář nemusí vracet šestimilionovou dotaci na penzion v Osvětimanech. V pátek to řekl mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Petr Malý. Rozhodnutí ministerstva považuje Stříž za nezákonné.


Budeme řešit covid podle situace v nemocnicích, vyjdeme i z rozhodnutí Babišovy vlády, uvedl Válek
lidovky.cz | 09:27:00
První kroky nové vlády směrem ke koronavirové epidemii budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Budou se lišit podle toho, jaké kroky přijme, resp. nepřijme ještě dosavadní vláda a kdy přesně nastoupí nový kabinet.


Sněhová bouře v Dánsku donutila lidi přespat v Ikee. Povečeřeli a sledovali televizi
pikant | 09:41:14
Část severního Dánska zasáhla ve středu silná sněhová bouře, 300 lidí přečkalo noc na letišti v Aalborgu.


Kancléř Mynář by měl vracet šestimilionovou dotaci za penzion, myslí si žalobce
aktuálně.cz | 09:41:28
"Zároveň nejvyšší státní zástupce shledal závažný veřejný zájem na tom, aby toto problematické rozhodnutí přezkoumal soud," uvedl mluvčí.


Ceny baterií meziročně opět klesly, příští rok ale mohou podražit
Auto.cz | 08:51:00
Automobilky dokázaly stlačit cenu baterií i díky omezenému využívání drahých kovů, problémem se ale může stát samotné lithium.


Prohlédli jsme si novinky Toyoty: Jak nás zaujaly nové crossovery, kolínský prcek nebo nový sporťák?
Auto.cz | 08:00:00
Toyota nás pozvala do Bruselu, kde nám odhalila své budoucí plány a poprvé ukázala vybrané novinky. Naživo jsme si tak mohli poprvé prohlédnout Aygo X, GR86, bZ4X i Corollu Cross.


Dálnice D35 je prioritou nové vlády. U Litomyšle se kopne do země v roce 2023
Denik.cz | 06:04:00
Příprava výstavby dálnice D35 kolem Litomyšle pokračuje. Za dva týdny se otevře úsek z Opatovic nad Labem do Časů. Z Časů k Ostrovu by se měli řidiči svézt za dva roky v srpnu. U Litomyšle se má kopnout do země v roce 2023.


Krumlovská osmdesátá. Spartakiáda, městští ochotníci nebo vojenská přísaha
Denik.cz | 05:00:00
Přinášíme další díl seriálu fotoseriálu z historie Českého Krumlova. I tentokrát do ní nahlédeme prostřednictvím oficiálních kronik města, které jsou uloženy ve Státním okresním archivu Český Krumlov.  


Warren Buffett lituje, že se vyhýbal akciím těchto společností
Kurzy.cz | 09:57:21
Každý investor jistě ví, jaké to je, když lituje, že nekoupil určité akcie. Dokonce i hráči, kteří zdánlivě nikdy nevsadí na špatnou společnost, někdy přiznají, že udělali chybu. Legendární investor Warren Buffett nejednou litoval, že měl do některých&hel


63 % elektřiny vyrobené loni v EU pocházelo z bezemisních zdrojů. Podíl OZE poprvé nad fosilní produkcí
Kurzy.cz | 09:54:59
Vyplývá to ze statistik produkce obnovitelných a jaderných elektráren ve Zprávě o stavu energetické unie zveřejněné Evropskou komisí. Nejsilnějším zdrojem v EU jsou s 38 procenty obnovitelné zdroje, které vůbec poprvé předstihly fosilní paliva.


Středoevropské měny se po krátkém propadu zřejmě vrátí na růstovou dráhu
Kurzy.cz | 09:52:34
Středoevropské měny si mají během následujícího roku udržet vzestupný trend tažený zotavením ekonomiky a zvyšováním úrokových sazeb. Koruna během příštích 12 měsíců posílí o 1,8 %, naopak růst forintu a zlotého bude zřejmě vlažnější, než se dříve č...


OPEC+ se drží původního plánu zvyšovat produkci o 400 000 bd
Kurzy.cz | 09:47:02
OPEC+ se dohodl, že od ledna zvýší produkci o 400 tisíc barelů denně. Drží se tak původního plánu postupného navyšování těžby, která ale zůstává stále značně omezená kvůli dubnovému poklesu o téměř 10 mil barelů z důvodu negativního dopadu pandemie na&hel


EMU: PPI inflace přes 20 %
Kurzy.cz | 09:41:27
V říjnu rostly ceny průmyslových výrobců meziročně o 21,9 %. Meziměsíční růst byl 5,4 %. Hlavní „zásluhu“ na takto vysoké inflaci mají energie, když výrobní ceny v energetickém sektoru jsou meziročně výše o zhruba 60 %.


Ranní okénko - Zajímavý vývoj výnosové křivky v USA, klíčová makra z US trhu práce
Kurzy.cz | 09:32:37
Český ekonomický kalendář je prázdný, na smršť dat si počkáme až do příštího týdne. V eurozóně zazní výsledek maloobchodních tržeb za říjen. Čeká se růst o 0,3 % meziměsíčně po předchozím poklesu o 0,3 %.


Vánoční pečivo panettone: nechte se inspirovat Itálií
Kurzy.cz | 09:23:00
Klasický vánoční sladký chléb je oblíbenou pochoutkou nejen v Itálii a vyzkoušet ho letos můžeme i doma. Zdlouhavá příprava bude bohatě odměněna! TIP: Můžete místo rozinek použít třeba čokoládu.


Rozbřesk: Na americkém trhu práce přituhuje a OPEC+ překvapivě kývl na více ropy
Kurzy.cz | 09:22:01
Obavy z varianty omikron jsou stále jedním z hlavních hybatelů tržního dění. Rychlost šíření v Jihoafrické republice ukazuje na výrazně vyšší reprodukční číslo a menší ochranu protilátek po prodělané nemoci.


Bitcoin se příští rok pokusí dosáhnout úrovně 200 000 USD
Kurzy.cz | 09:21:00
Letošní rok byl pro první kryptoměnu velkou výzvou. Vysoká volatilita bitcoinu někdy překročila všechny hranice a velké vzestupy střídaly pády. V nadcházejícím roce se toto digitální aktivum neobejde bez problémů, ale odborníci očekávají pozitivní změny&h


Tržby v Maďarsku poklesly jen mírně
Kurzy.cz | 09:18:56
Maloobchodní tržby v říjnu klesly na 5,7 % meziročně oproti 5,8 % v září. Trhy přitom očekávaly pokles 4,7 % meziročně.


PPF by přivítala většinovou kontrolu v Monetě, ale neusiluje o ni za každou cenu
Kurzy.cz | 09:17:01
Finanční ředitelka PPF Jirásková v rozhovoru pro Reuters uvedla, že by PPF přivítala většinovou kontrolu v Monetě, ale neusiluje o ni za každou cenu. Zájem ponechat akcie Monety obchodované na BCPP zůstává v platnosti.(Reuters).


Předvánoční Priorita je o uhlí, penězích pro obce a o vodních projektech
Kurzy.cz | 09:13:08
Prosincové vydání přináší dva texty týkající se přechodu energetiky z uhlí na obnovitelné zdroje. Uhelné regiony mají možnost připravovat strategické projekty, které pomohou s jejich transformací. K přechodu z uhlí dopomáhá i Modernizační fond, ze kter...


Obavy z Omicronu oslabily, trhy v USA rostly. Ropa se oklepala
Kurzy.cz | 09:13:05
Akciové indexy v USA po dvou dnech poklesu rostly v čele se sektory energií, průmyslu či financí. Na trhu byl včera patrný pokles obav z nové mutace koronaviru, kdy se zvyšuje četnost komentářů, že varianta bude sice nakažlivější, ale méně závažná.


Eurozóna - PPI v průmyslu za říjen s rekordním růstem +21,9%. Trh čekal pod 20%
Kurzy.cz | 09:08:57
Průmyslové ceny v eurozóně (index PPI) v říjnu vzrostly v průměru o 5,4 % m/m a tempo meziročního růstu se zvýšilo na rekordních 21,9 % r/r (16,1 % v říjnu; oček. 19,0 %). Jde o nejvyšší růst cen (m/m a také r/r) v historii časové řady (od roku 1982).


Měny regionu navzdory rizikově averzní náladě dále posílily
Kurzy.cz | 09:06:21
Nálada na světových trzích nebyla během včerejšího dne příliš optimistická, když většina akciových indexů po středečním propadu způsobeném prvním pozitivním případem varianty omikron v USA otevírala v červeném.


Kofola s Mattoni vstupují do slovenského výrobce a recyklátora plastových lahví, chystají investice milionů eur do udržitelnosti
Kurzy.cz | 09:06:00
Novými majiteli třetinových podílů slovenského výrobce preforem pro výrobu PET lahví a také recyklátora plastových lahví, společnosti General Plastic, se stanou společnosti Mattoni 1873 a Kofola.


Allianz zveřejnila nový strategický plán
Kurzy.cz | 09:03:38
Pojišťovna Allianz zveřejnila nový 3letý strategický plán, který počítá s průměrným ročním růstem zisku na akcii o 5-7 % a minimální návratností vlastního kapitálu na úrovni 13 %.


OPEC+ pokračuje dál ve zvyšování produkce
Kurzy.cz | 09:00:55
Uskupení OPEC+ (sdružení OPEC a Rusko) potvrdilo, že bude pokračovat ve zvyšování těžby ropy, jak se členské země dohodly v první polovině letošního roku. Na začátku ledna 2022 uskupení OPEC+ zvýší těžbu o dalších 400 tis.


Do výzkumu ICT zařízení a služeb šlo 23 miliard korun
Kurzy.cz | 09:00:00
Význam investic do nových digitálních technologií a služeb v Česku výrazně stoupá. Za posledních pět let se výdaje do výzkumu a vývoje informačních a komunikačních technologií a služeb téměř zdvojnásobily na 22 975 mil. Kč v roce 2020.


Kofola získala třetinový podíl v General Plastic
Kurzy.cz | 08:58:51
Společnost Kofola ČeskoSlovensko oznámila, že získala třetinový podíl na slovenské firmě General Plastic. Ta se zabývá výrobou a recyklací plastových lahví. Třetinový podíl ve firmě rovněž koupila Mattoni 1873 a zbylou třetinu si ponechává dosavadní&helli


Wall Street 2.12. - omicron je tu už delší dobu, indexy zaznamenaly nejlepší den od října
Kurzy.cz | 08:53:16
Akcie na Wall Street se dokázaly vzpamatovat ze středečního výprodeje, a indexy tak zaznamenaly nejlepší den od října. Trhy povzbudily zprávy, že varianta omikron obíhá ve světě delší dobu, než se předpokládalo.


Obavy z varianty omikron jsou stále jedním z hlavních hybatelů tržního dění. - Ranní glosa: Americký trh práce se dále utahuje
Kurzy.cz | 08:44:16
Obavy z varianty omikron jsou stále jedním z hlavních hybatelů tržního dění.


Koruna se drží v okolí 25,45 EUR/CZK
Kurzy.cz | 08:42:43
Přírůstky nově nakažených sice pravděpodobně zastavily svůj nárůst, ale stabilizovaly se na vysokých úrovních, které jsou pro český zdravotní systém nebezpečné.


Maďarská MNB zvedla jednotýdenní sazbu
Kurzy.cz | 08:41:39
Forint včera dopoledne zpevnil, a to díky dalšímu zvýšení jednotýdenní depozitní sazby MNB z 2,9 % na 3,1 %.


Jestřábí komunikace z Fedu nemá na eurodolar vliv
Kurzy.cz | 08:40:21
Do obchodování by nicméně mohla zasáhnout nová americká data v podobě listopadových statistik z trhu práce.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 03.12.2021
Kurzy.cz | 08:40:00
Klíčové události
• Eurozóna: Míra nezaměstnanosti v říjnu poklesla na 7,3 % ze zářijových 7,4 %. Ceny průmyslových výrobců v říjnu vzrostly o 5,4 % m/m a o 21,9 % r/r.
• Maďarsko: Tamní centrální banka (MNB) zvýšila týdenní depozitní úrokovou sazbu na ...


OPEC+ překvapivě posvětil další růst produkce
Kurzy.cz | 08:39:46
Aliance producentských států OPEC+ včera oproti očekáváním posvětila lednový růst produkce o 400 tis. barelů denně.


Americké akcie včera poměrně značně posilovaly
Kurzy.cz | 08:37:58
Hlavním tahounem růstu byly finanční společnosti.


Vyšší krizové ošetřovné je opět aktivováno a to zpětně od listopadu. Z 25.000 Kč příjmu dostanete za 14 dní karantény 8.300 Kč.
Kurzy.cz | 08:30:00
Opětovná aktivace krizového ošetřovného ve výši 80% od listopadu 2021 do konce února 2022.


Německo: Od 2.12.2021 v obchodech a restauracích pravidlo 2G - Změna pravidel pro vstup do Německa z ČR s ohledem na opatření přijatá vůči SARS-CoV-2
Kurzy.cz | 08:24:00
S platností od 14.11.2021 od 0:00 hod. bude Česká republika spolu s Rakouskem a Maďarskem zařazena na seznam vysoce


Ekonomické výsledky zemědělství - Produkce zemědělského odvětví dosáhla v roce 2020 rekordních 149,0 mld. Kč.
Kurzy.cz | 06:36:10
Posledních 20 let českého zemědělství je charakteristických zejména rozdílnými výsledky v rostlinné a v živočišné výrobě. Časová řada 2000–2020 prezentuje trendy základních ekonomických ukazatelů v odvětví zemědělství. Produkce zemědělského odvětví v z...


Sestry Mertovy šijí oblečení z materiálu pro NASA a z recyklovaných duší na kola. Značka SegraSegra obnovuje řemeslo v Čechách
Euro | 08:30:42
Značka SegraSegra vznikla z diplomové práce Dagmare Mertové. Se šitím jí pomáhala sestra Eliška a teď spolu podnikají.


V Číně vznikají „houbová“ města. Díky použití přírodních technik lépe zadržují i odvádějí vodu, a předcházejí tak povodním
Euro | 08:05:00
Profesor Yu Kongjian přišel s protipovodňovým plánem budování takzvaných houbových měst, která využívají čistě přírodní techniky k zadržení a odvodu dešťové vody. Čínská pobřežní města podle něj přejala evropský model výstavby infrastruktury. Ten ale v těchto podnebných šířkách nemůže fungovat a obyvatele před vodními živly neochrání.


Nejčastější otázky a odpovědi ke kompenzačnímu bonusu pro společníky s.r.o.
Euro | 06:00:02
Profesor Yu Kongjian přišel s protipovodňovým plánem budování takzvaných houbových měst, která využívají čistě přírodní techniky k zadržení a odvodu dešťové vody. Čínská pobřežní města podle něj přejala evropský model výstavby infrastruktury. Ten ale v těchto podnebných šířkách nemůže fungovat a obyvatele před vodními živly neochrání.\n


Americký úřad chce zablokovat spojení firem vyrábějící mikročipy ARM a Nvidia za 1,8 bilionu korun
Hospodářské noviny | 10:02:00
Americká Federální obchodní komise (FTC) podala žalobu, pomocí které se snaží zablokovat dohodu, na jejímž základě by americký výrobce mikročipů Nvidia převzal britského rivala ARM. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž hodnota transakce...


Inflace v Turecku poprvé za téměř tři roky překročila 20 procent. Ceny tlačí vzhůru propad turecké měny
Hospodářské noviny | 09:59:00
Meziroční míra inflace v Turecku poprvé za téměř tři roky překročila 20 procent. Turecký statistický úřad v pátek oznámil, že spotřebitelské ceny se v listopadu meziročně zvýšily o 21,31 procenta po říjnovém nárůstu o 19,89 procenta. Údaje podle...


Jak získat nejlepší zvuk k filmům: Stačí soundbar před televizí, nebo to chce něco víc?
Hospodářské noviny | 07:50:00
Zážitek z filmů jako v kině, ale bez davů, předraženého popcornu a s ještě lepším obrazem a zvukem je na dosah. Jak se dostat k obrazu, který překoná kvalitou i velikostí filmové plátno v multiplexu, jsme už probrali. A zjistili jsme, že v kině...


S covidem jsme teď na vrcholu, zlom se blíží, ale pokles bude pomalejší a v nemocnicích nastane později
Hospodářské noviny | 07:09:00
Čísla z posledních dnů naznačují, že počty nově potvrzených případů covidu-19 se v Česku dostaly na vrchol. Nastává tak situace, na kterou Hospodářské noviny upozorňovaly ve své analýze. Neznamená to ale, že se virus v Česku přestává šířit, jen bude...


Ústavní soud vrátil případ komunistických špiček Štrougala s Vajnarem žalobcům. Stíhání zastavili předčasně
ČT24 | 10:26:34
Za předčasné považuje Ústavní soud zastavení trestního stíhání někdejšího komunistického premiéra Lubomíra Štrougala a federálního ministra vnitra Vratislava Vajnara. Policie je obvinila kvůli úmrtím lidí na československých hranicích, státní zastupitelství původně stíhání zastavilo s argumentem, že oba bývalí politici trpí duševními chorobami a nejsou schopni chápat smysl trestního řízení. Žalobci se musí případem zabývat znovu.


Záchranáři vyjíždějí k extrémnímu množství případů. Roste únava zdravotníků i agresivita pacientů
ČT24 | 09:38:49
Záchranná služba hlásí maxima výjezdů k nemocným lidem, někde se už ocitá na hraně kapacit. Třetina z nich souvisí s nemocí covid-19. Situaci komplikuje i přetížení nemocnic, některé musí pacienty odmítat. Napětí roste, zdravotníci jsou unavení a někteří nemocní lidé jim nadávají.


Poslanci z výboru se dostanou ke spisu k Čapímu hnízdu, Šaroch ho pošle do sněmovny
ČT24 | 09:25:20
Státní zástupce Jaroslav Šaroch zpřístupní části poslanců spis ke kauze Čapí hnízdo, upozornil deník Právo. Šaroch zareagoval na žádosti mandátového a imunitního výboru, jeho členové budou moci do spisu nahlédnout ještě před Vánoci. Vedení výboru si stěžovalo, že státní zástupce, který žádá o vydání znovuzvoleného poslance Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání, vůbec nereagoval na první žádost o zpřístupnění spisu a poslanci ho museli oslovit znovu.


Stříž se obrátil na soud kvůli dotaci pro Mynářovu firmu. Rozhodnutí, že ji nemusí vracet, považuje za nezákonné
ČT24 | 09:19:03
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž napadl u soudu verdikt ministerstva financí, že firma vedoucího prezidentské kanceláře Vratislava Mynáře nemusí vracet téměř šestimilionovou dotaci na penzion v Osvětimanech. Rozhodnutí ministerstva je podle něj nezákonné. Mynáře kvůli dotaci stíhá policie.


Viníci autonehod obvykle marně hledají spolupachatele. Pocit viny je jeden z nejhorších, říká autorka knihy Zabíjím rychle
ČT24 | 08:26:18
Na dokument „13 minut“, ve kterém režisér Vít Klusák rekonstruuje tragédie na silnicích, navazuje kniha nazvaná Zabíjím rychle. Nová publikace obsahuje jedenáct rozhovorů s viníky a oběťmi dopravních nehod. „Film změnil chování na silnici pro mnoho lidí. Doufám, že k tomu přispěje i tato kniha,“ uvedla její autorka Marcela Pecháčková v pořadu Události, komentáře.


Návrh SPD na zavedení přímé volby starostů vláda asi zamítne
Eurozpravy-domácí | 10:48:00
Zavedení přímé volby starostů a hejtmanů, jak je znovu navrhli poslanci SPD, u dosluhující vlády ANO a ČSSD zřejmě narazí. Kabinet by měl podle podkladů pro pondělní schůzi upozornit na to, že v dosavadních debatách o případné přímé volbě hlav samospráv nezazněly zásadní argumenty, které by takovou změnu zdůvodnily. Kabinet v demisi pošle zákonodárcům k ústavní novele zřejmě záporné stanovisko.


Ústavní soud: Žalobci se musí znovu zabývat Štrougalem a Vajnarem
Eurozpravy-domácí | 10:38:00
Žalobci se musí znovu zabývat případem bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara a zadat nové znalecké posudky jejich duševního stavu, plyne z dnešního nálezu Ústavního soudu (ÚS). Stíhání za mrtvé a zraněné na hranicích totalitního Československa žalobci původně zastavili na základě stanoviska znalců, že bývalý předseda vlády i někdejší ministr vnitra vzhledem k duševním stavu nerozumí smyslu trestního řízení. Znalci však nebyli nestranní, došlo tak podle ÚS k porušení práva na účinné vyšetřování.


Státní zástupce napadnul rozhodnutí ministerstva, podle kterého Mynář nemusí vracet dotaci
Eurozpravy-domácí | 10:30:00
Nejvyšší státní zástupce podal správní žalobu proti rozhodnutí ministerstva financí, podle kterého prezidentský kancléř Vratislav Mynář nemusí vracet šestimilionovou dotaci na penzion v Osvětimanech. ČTK to dnes řekl mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Petr Malý.


Odborníci nesouhlasí s povinným očkování pro lidi nad 60 let
Eurozpravy-domácí | 09:44:00
Vakcinologická společnost nesouhlasí s povinným očkováním proti covidu-19 pro lidi nad 60 let, které chystá vláda v demisi. Naopak povinné očkování pro některé profese podporuje. Na twitteru to dnes uvedl předseda vakcinologické společnosti Roman Chlíbek. Chlíbek stojí v čele odborné skupiny, která radí budoucí vládě, kterou tvoří koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) s Piráty a Starosty.


Válek si chce ponechat úvazek v nemocnici, první kroky budou vycházet z aktuální situace
Eurozpravy-domácí | 09:15:00
První kroky nové vlády směrem k epidemii covidu-19 budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Budou se lišit podle toho, jaké kroky přijme, resp. nepřijme ještě dosavadní vláda a kdy přesně ta nová nastoupí, řekl v rozhovoru s ČTK.


V Česku ve čtvrtek přibylo více než 18 tisíc nových případů covidu
Eurozpravy-domácí | 08:34:00
Denní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání podruhé v tomto týdnu klesl. Ve čtvrtek testy odhalily 18.582 nakažených, zhruba o 9300 méně než před týdnem. Minulý čtvrtek byl počet nově nakažených za jeden den nejvyšší od začátku epidemie. Hospitalizovaných s onemocněním covid-19 bylo ve čtvrtek 6683 lidí, v těžkém stavu více než tisícovka.


V Česku se objevilo už 2,2 milionu případů covidu, posledních 100.000 za šest dní
Eurozpravy-domácí | 08:28:00
V ČR se od začátku koronavirové epidemie loni v březnu laboratorně prokázalo přes 2,2 milionu případů nákazy. Od loňského září tempo růstu nákazy rychle stoupalo, nejvíce rostlo loni na podzim, na přelomu roku 2020 a 2021 a pak letos v březnu, kdy počty prokázaných případů stoupaly o více než 10.000 za den a byly i dny s více než 15.000 případy.


Na Slovensku padl absolutní rekord v počtu nově nakažených
Eurozpravy-zahraniční | 10:58:00
Týden po vyhlášení nouzového stavu a zákazu vycházení s výjimkami na Slovensku tamní laboratoře při zatím nejvyšším počtu vykonaných testů odhalily rekordní přírůstek nových případů koronavirové nákazy.


Ve Francii převezou na JIP jednoho nakaženého každých deset minut
Eurozpravy-zahraniční | 10:11:00
Ve Francii zdravotníci převezou na jednotku intenzivní péče jednoho nakaženého každých deset minut, uvedl dnes ráno francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran. Vyzval Francouze, aby se nechali očkovat a omezili sociální kontakty. Ve Francii se potvrdilo devět případů varianty omikron v pěti různých regionech, vždy u cestujících z Afriky. Hlavním nepřítelem ale nadále zůstává varianta delta, dodal Véran v rozhovoru se stanicí Franceinfo.


JAR se potýká se čtvrtou covidovou vlnou, nemocnice zatím příliv pacientů zvládají
Eurozpravy-zahraniční | 08:59:00
Jihoafrická republika se potýká se čtvrtou vlnou epidemie covidu-19, nemocnice zatím příliv pacientů zvládají, řekl dnes novinářům tamní ministr zdravotnictví Joe Phaahla. Ministr doufá, že nová varianta koronaviru omikron se bude nadále projevovat mírnými příznaky. Vyzval rovněž k širšímu očkování, které podle něj brání vážnému průběhu nemoci i u této varianty. Informovala o tom agentura Reuters.


Česko a Slovensko stále patří z hlediska nakažených mezi nejhorší státy světa
Eurozpravy-zahraniční | 08:41:00
Podle počtu nakažených koronavirem za posledních sedm dní je na světě nyní nejhorší situace v Andoře (1412 případů na 100.000 obyvatel, o týden dříve 687), druhé je nyní Slovensko s 1343 případy (před týdnem první s 1431 případy) a třetí je ČR s počtem 1224 případů (před týdnem byla ČR druhá s 1097 případy).


V Německu přibylo 74.352 nově nakažených
Eurozpravy-zahraniční | 08:09:00
V Německu přibylo během uplynulého dne 74.352 nových případů nákazy koronavirem a 390 úmrtí pacientů s covidem-19, uvedly tiskové agentury s odvoláním na Institut Roberta Kocha (RKI). O týden dříve to bylo 76.414 nově potvrzených případů nákazy a 357 úmrtí.


Elon Musk prodal téměř milion akcií automobilky Tesla za miliardu dolarů
Eurozpravy-ekonomika | 09:56:00
Zakladatel automobilky Tesla Elon Musk prodal dalších 934.091 akcií firmy, za které utržil 1,01 miliardy dolarů (22,8 miliardy Kč). Vyplývá to ze čtvrteční zprávy pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Celkem se tento nejbohatší člověk na světě už z daňových důvodů zbavil asi deseti milionů akcií své firmy, celkem za ně získal zhruba 11 miliard dolarů.


Ježíšku, přines mi pivo: Fenomén malých pivovarů dál mění u českého národního nápoje zvyky
Reflex | 10:00:00
Po revoluci bývaly v Česku doby, kdy výběr piva nebyl až tak rozmanitý. Dnes je situace opačná – máme několik velkých a vlivných pivovarnických společností, desítky středních a kolem 500 mini­pivo­varů. Jak se v tom ale orientovat? Co ochutnat? Jednou z možností je zkusit výběr podle projektu Pivo Jinak.


Dobrá zpráva o stavu ekonomiky: Při rekordně nízké nezaměstnanosti jsme dohnali Itálii a předehnali Španělsko
Reflex | 10:00:00
Petr Janda v jedné písni zpívá, že v novinách čte dobré zprávy nejraději. To by po šílených zprávách o covidu chtěl dnes asi každý. Těžko se ale v poslední době něco takového hledá. A přece jsem pro vás jeden střípek našel. Nedávno vydaná Statistická ročenka Českého statistického úřadu tvrdí, že hrubý domácí produkt na obyvatele v paritě kupní síly stoupl loni na 94 procent EU z předchozích 92 procent.


V kauze střelby na hranicích musí o Štrougalovi a Vajnarovi znovu rozhodnout žalobci
Tiscali-zprávy | 10:50:07
Žalobci se musí znovu zabývat případem bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara a zadat nové znalecké posudky jejich duševního stavu. Vyplývá to z dnešního nálezu Ústavního soudu.


Ve čtvrtek přibylo o třetinu méně případů covidu než před týdnem, incidence klesla
Tiscali-zprávy | 07:58:57
Denní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání podruhé v tomto týdnu klesl. Ve čtvrtek testy odhalily 18 582 nakažených, zhruba o 9300 méně než před týdnem.


Nařízení předběžného opatření může být účinné, navrhovateli však přináší i rizika
E15-ekonomika | 10:31:00
Na co je žalobci, že se domůže placení od společnosti, která za dobu trvání soudního řízení rozprodá svůj majetek? Pokud na výsledek soudního řízení čekáte dlouho, může finální rozsudek prakticky ztratit smysl. Jedním ze způsobů jak tomu předejít, je podání návrhu na nařízení předběžného opatření, které ale musí splňovat konkrétní specifika. Z nařízeného opatření však vznikají pro navrhovatele i jistá rizika. Souvislosti i praxi, vníž se rozhodnutí soudů často nepříjemně oddalují, popisuje advokát PRK Partners Michal Sylla.


Energetické firmy musejí na miliardovou provozní podporu dál čekat. Možná i rok
E15-ekonomika | 10:30:00
Dalšímu rozvoji obnovitelných zdrojů v Česku má pomoci provozní podpora v řádu miliard korun, ale je zřejmé, že ani v lednu neodstartuje. Končící vláda Andreje Babiše (ANO) sice stihla schválit nezbytnou novelu zákona o podporovaných zdrojích, vypsání příslušných vyhlášek už ale nechá na nové vládě. Ta nemá šanci dokončit legislativní proces do konce roku.


Musk se zbavuje dalších akcií Tesly. Utržil přes miliardu dolarů
E15-ekonomika | 09:53:00
Zakladatel automobilky Tesla Elon Musk prodal dalších 934 091 akcií firmy, za které utržil 1,01 miliardy dolarů (22,8 miliardy korun). Vyplývá to ze čtvrteční zprávy pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Celkem se tento nejbohatší člověk na světě už z daňových důvodů zbavil asi deseti milionů akcií své firmy, celkem za ně získal zhruba 11 miliard dolarů.


Americký úřad chce zablokovat spojení firem na výrobu čipů Arm a Nvidia
E15-ekonomika | 09:39:00
Americká Federální obchodní komise (FTC) podala žalobu, pomocí které se snaží zablokovat dohodu, na jejímž základě by americký výrobce mikročipů Nvidia převzal britského rivala Arm. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž hodnota transakce přesahuje 80 miliard dolarů (1,8 bilionu korun). Žaloba představuje další překážku pro dokončení dohody, která už čelí hloubkovému vyšetřování v Evropské unii a v Británii.


Čínská taxislužba Didi plánuje stažení z newyorské burzy. Poslechne tak tamní úřady
E15-ekonomika | 09:17:00
Největší čínská alternativní taxislužba Didi plánuje stažení z newyorské akciové burzy NYSE (New York Stock Exchange) a uvedení na burze v Hongkongu. Firma to uvedla ve svém sdělení. Ve Spojených státech se její akcie obchodují teprve pět měsíců. Čínské úřady po Didi požadovaly, aby uvedení na americkou burzu pozastavila, a firma si kvůli neuposlechnutí vysloužila jejich nevoli, připomněla agentura Reuters.


Dorseyho firma Square se přejmenuje na Block. Erdoğan odvolal ministra financí
E15-ekonomika | 09:07:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Miloš Zeman si spravuje chuť. Nedůstojné chvíle před akvariem pokračují
E15-ekonomika | 09:03:00
Miloš Zeman má v těchto dnech napilno. Na zámku v Lánech se začal scházet s Fialovými kandidáty na ministry. A jejich návštěvy si proto zrekapitulujeme v dnešním díle. Více se dozvíte v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.


Martin Holman: Baterie aneb trochu jiné investování (nejen) do elektromobility
E15-ekonomika | 09:00:00
Raketový růst akcií společnosti Tesla za poslední dva roky nebo velmi úspěšné IPO startupové společnosti Rivian mohou některé investory odrazovat od přímé investice do akcií výrobců elektromobilů, a to zejména z pohledu jejich tržní hodnoty ve srovnání s hodnotou producentů konvenčních automobilů. Zajímavou alternativou může být investice do akcií společností vyrábějících baterie, které jsou nejdůležitější a zároveň nejdražší součástkou elektromobilů.


Nařízení předběžného opatření může být účinné, navrhovateli však přináší i rizika
E15-politika | 10:31:00
Na co je žalobci, že se domůže placení od společnosti, která za dobu trvání soudního řízení rozprodá svůj majetek? Pokud na výsledek soudního řízení čekáte dlouho, může finální rozsudek prakticky ztratit smysl. Jedním ze způsobů jak tomu předejít, je podání návrhu na nařízení předběžného opatření, které ale musí splňovat konkrétní specifika. Z nařízeného opatření však vznikají pro navrhovatele i jistá rizika. Souvislosti i praxi, vníž se rozhodnutí soudů často nepříjemně oddalují, popisuje advokát PRK Partners Michal Sylla.


Energetické firmy musejí na miliardovou provozní podporu dál čekat. Možná i rok
E15-politika | 10:30:00
Dalšímu rozvoji obnovitelných zdrojů v Česku má pomoci provozní podpora v řádu miliard korun, ale je zřejmé, že ani v lednu neodstartuje. Končící vláda Andreje Babiše (ANO) sice stihla schválit nezbytnou novelu zákona o podporovaných zdrojích, vypsání příslušných vyhlášek už ale nechá na nové vládě. Ta nemá šanci dokončit legislativní proces do konce roku.


Musk se zbavuje dalších akcií Tesly. Utržil přes miliardu dolarů
E15-politika | 09:53:00
Zakladatel automobilky Tesla Elon Musk prodal dalších 934 091 akcií firmy, za které utržil 1,01 miliardy dolarů (22,8 miliardy korun). Vyplývá to ze čtvrteční zprávy pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Celkem se tento nejbohatší člověk na světě už z daňových důvodů zbavil asi deseti milionů akcií své firmy, celkem za ně získal zhruba 11 miliard dolarů.


Americký úřad chce zablokovat spojení firem na výrobu čipů Arm a Nvidia
E15-politika | 09:39:00
Americká Federální obchodní komise (FTC) podala žalobu, pomocí které se snaží zablokovat dohodu, na jejímž základě by americký výrobce mikročipů Nvidia převzal britského rivala Arm. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž hodnota transakce přesahuje 80 miliard dolarů (1,8 bilionu korun). Žaloba představuje další překážku pro dokončení dohody, která už čelí hloubkovému vyšetřování v Evropské unii a v Británii.


Čínská taxislužba Didi plánuje stažení z newyorské burzy. Poslechne tak tamní úřady
E15-politika | 09:17:00
Největší čínská alternativní taxislužba Didi plánuje stažení z newyorské akciové burzy NYSE (New York Stock Exchange) a uvedení na burze v Hongkongu. Firma to uvedla ve svém sdělení. Ve Spojených státech se její akcie obchodují teprve pět měsíců. Čínské úřady po Didi požadovaly, aby uvedení na americkou burzu pozastavila, a firma si kvůli neuposlechnutí vysloužila jejich nevoli, připomněla agentura Reuters.


Dorseyho firma Square se přejmenuje na Block. Erdoğan odvolal ministra financí
E15-politika | 09:07:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Miloš Zeman si spravuje chuť. Nedůstojné chvíle před akvariem pokračují
E15-politika | 09:03:00
Miloš Zeman má v těchto dnech napilno. Na zámku v Lánech se začal scházet s Fialovými kandidáty na ministry. A jejich návštěvy si proto zrekapitulujeme v dnešním díle. Více se dozvíte v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.


Martin Holman: Baterie aneb trochu jiné investování (nejen) do elektromobility
E15-politika | 09:00:00
Raketový růst akcií společnosti Tesla za poslední dva roky nebo velmi úspěšné IPO startupové společnosti Rivian mohou některé investory odrazovat od přímé investice do akcií výrobců elektromobilů, a to zejména z pohledu jejich tržní hodnoty ve srovnání s hodnotou producentů konvenčních automobilů. Zajímavou alternativou může být investice do akcií společností vyrábějících baterie, které jsou nejdůležitější a zároveň nejdražší součástkou elektromobilů.


Vyplatí se výkup nemovitosti?
Finparáda | 10:00:00
V životě může nastat plno situací (nemožnost splácet hypotéku, exekuce či dražba), kdy člověk potřebuje rychle peníze za svou nemovitost. Klasický prodej nemovitosti trvá většinou kolem tří měsíců, u domů až šest...


Rozhlasová stanice Vltava dostala multimediální studio s Full HD kamerami
lupa.cz | 11:52:16
Český rozhlas dokončil kompletní rekonstrukci vysílacího studia kulturní stanice Vltava na pražských Vinohradech. Autorkou interiérové proměny je architektka Marcela Steinbachová z ateliéru Skupina. Studio poslouží také ke streamování rozhovorů a koncertů. Zároveň byla vylepšena prostorová akustika a původní studio z roku 2000 tak dostalo vyhovující technickou i estetickou podobu.


Nemá sexistické narážky, říká o kritice Ebena producentka StarDance
revue.idnes.cz | 11:49:00
StarDance má na starost poprvé a hned jde o nejsložitější ročník. Komplikují ho koronavirová opatření i covid samotný, který už vyřadil ze soutěže Simonu Babčákovou a Miraie Navrátila. Kreativní producentka Lucie Kapounová v rozhovoru pro iDNES.cz mimo jiné řekla i to, jak vnímá kritiku od některých diváků.


Útočník z úřadu vlády měl u sebe plynovou zbraň a nože, potvrdila policie
idnes.cz | 11:56:00
Policie v pátek potvrdila, že útočník z úřadu vlády byl vyzbrojený plynovou zbraní a noži. O incidentu, který se stal ve středu 24. listopadu, informoval premiér Andrej Babiš ve čtvrtek. Muž je nyní v Bohnicích a je podezřelý ze spáchání trestného činu, výtržnictví a násilí proti úřední osobě a hrozí mu až šestiletý trest vězení.


Od zrození k nirváně. V Praze začala výstava přes 1000 let starých soch Buddhy
bleskove.cz | 11:55:00
Je to dosud největší přehlídka buddhistického umění v Česku.


O Štrougalovi a Vajnarovi musí žalobci rozhodnout znova, řekl Ústavní soud
idnes.cz | 11:43:00
Žalobci se musí znovu zabývat případem bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara. Stíhání za mrtvé a zraněné na hranicích totalitního Československa žalobci původně zastavili na základě stanoviska znalců, že bývalý předseda vlády i někdejší ministr vnitra trpí duševní chorobou a nerozumí smyslu trestního řízení.


USA kleknou na čínské firmy na burzách, budou kontrolovat vazby na vládu
idnes.cz | 11:21:00
Čínské firmy, které mají akcie na burzách ve Spojených státech, budou muset zveřejňovat více informací než dosud, zejména o svém auditu. Uvedla to americká Komise pro cenné papíry (SEC), která k tomu ve čtvrtek vydala souhrn pokynů. Nutné bude také sdělovat, jaké má daná firma vazby na čínskou vládu.


Investice do marketingové komunikace porostou o 12 procent, říká asociace
idnes.cz | 11:00:00
Investice do marketingové komunikace porostou podle Asociace komunikačních agentur (AKA) v roce 2022 o téměř 12 procent na 139,4 miliard korun. Vyplývá to ze zářijového výzkumu marketingových investic v Česku, který pro AKA zpracovala agentura Nielsen Admosphere. Podle odborníků roste za posledních šest let nejrychleji nemediální reklamní trh.


Pivovarský dvůr, drogerie i pronájem kanceláří. Michalik dělal byznys se švagrovou
idnes.cz | 11:00:00
Místopředseda STAN Věslav Michalik měl být novým ministrem průmyslu a obchodu. Kvůli půjčkám od původně anonymní kyperské společnosti, ale hlavně hrozícímu střetu zájmů se jím nestane. Dlouholetý starosta Dolních Břežan přesto stále tvrdí, že se spřízněnými firmami coby zástupce obce žádný byznys nedělal, je však podepsaný pod kupní smlouvou z roku 2005 na obecní pozemek pro firmu Dark Sky. Tedy pro společnost, jejíž jednatelkou je jeho švagrová.


RECENZE: V bezstarostně líbivém světě Mirai není třeba nic řešit
idnes.cz | 10:50:00
Čerství držitelé Českého slavíka Mirai se i na desce pojmenované po japonském symbolu štěstí drží úspěšné formule melodicky i textově jednoduchých, až prostých písniček.


Po zkušenosti s Bohemia Energy chce Energetický úřad změnit zákon
idnes.cz | 10:47:00
Energetický regulační úřad navrhl několik změn energetického zákona. Podle regulátora by se měl záchranný režim dodavatele poslední instance vztahovat i na velkoodběratele tedy zejména na firmy. Zároveň úřad navrhuje, aby byli dodavatelé energií pojištění obdobně jako cestovní kanceláře.


Novodobí otrokáři kupčili s lidmi v Británii, policie už obvinila pětici lidí
idnes.cz | 10:28:00
Policie obvinila pět lidí z obchodování s lidmi a kuplířství ve Velké Británii. Části takzvaných moderních otrokářů hrozí až 12 let vězení. V pátek o tom informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.


Řidič autobusu zavřel ženě nohu do dveří, za její pád ho obvinili
idnes.cz | 10:17:00
Kriminalisté stíhají řidiče autobusu, který loni v červnu v Pardubicích zavřel dveře ve chvíli, kdy mezi nimi stála jedna z cestujících. Po následném otevření se žena vážně zranila. Před soudem muži teoreticky hrozí až dva roky vězení.


Převoz na JIP každých deset minut, hlásí Francie. Přibývá i nemocných dětí
idnes.cz | 10:14:00
Ve Francii zdravotníci převezou na jednotku intenzivní péče jednoho nakaženého každých deset minut, uvedl ráno francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran. Vyzval Francouze, aby se nechali očkovat a omezili sociální kontakty.


Rekonstrukce Velké synagogy spěje ke konci, svitek skrývá řadu tajemství
idnes.cz | 09:36:00
Náročná rekonstrukce interiérů Velké synagogy v Plzni se chýlí ke konci. Výzdoba už je hotová, teď zbývají ještě doplňující stavební práce a dovybavení Tóry. Veřejnost by se měla poprvé podívat do nově opravených prostor příští rok v dubnu.


Kofola a Mattoni kupují podíl slovenské společnosti pro výrobu PET láhví
idnes.cz | 09:32:00
Nápojářské společnosti Kofola a Mattoni 1873 se stanou majiteli třetinových podílů slovenského výrobce preforem pro výrobu PET láhví a recyklátora plastových láhví, společnosti General Plastic. Podepsaly smlouvu o odkupu podílů od dosavadního majitele, společnosti GP Alliance, která si ponechá zbylou třetinu akcií.


Novým rakouským kancléřem se stane Karl Nehammer. Dosavadní ministr vnitra bude i předsedou lidovců
iHned.cz | 11:36:00
Novým rakouským kancléřem se stane dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer (ÖVP), uvedla v pátek agentura APA. Ve funkci nahradí Alexandera Schallenberga, který přitom v čele rakouské koaliční vlády stanul teprve v říjnu. Devětačtyřicetiletý...


Americký úřad chce zablokovat spojení firem vyrábějící mikročipy ARM a Nvidia za 1,8 bilionu korun
iHned.cz | 10:02:00
Americká Federální obchodní komise (FTC) podala žalobu, pomocí které se snaží zablokovat dohodu, na jejímž základě by americký výrobce mikročipů Nvidia převzal britského rivala ARM. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž hodnota transakce...


Inflace v Turecku poprvé za téměř tři roky překročila 20 procent. Ceny tlačí vzhůru propad turecké měny
iHned.cz | 09:59:00
Meziroční míra inflace v Turecku poprvé za téměř tři roky překročila 20 procent. Turecký statistický úřad v pátek oznámil, že spotřebitelské ceny se v listopadu meziročně zvýšily o 21,31 procenta po říjnovém nárůstu o 19,89 procenta. Údaje podle...


Sklapla klec! Krásná manželka šéfa drogového kartelu dostala 3 roky vězení
blesk | 11:50:00
Manželka drogového bosse Joaquina „El Chapa“ Guzmana byla odsouzena na tři roky odnětí svobody ve federálním vězení. Soud ji uznal vinnou ze spiknutí za účelem distribuce kokainu, pervitinu, heroinu a marihuany, které gang Sinaloa systematicky dovážel do USA.  


Novým rakouským kancléřem bude šéf vnitra Karl Nehammer. Nahradí i Kurze v čele lidovců
blesk | 11:41:00
Novým rakouským kancléřem se stane dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer (ÖVP), uvedla dnes agentura APA. Ve funkci nahradí Alexandera Schallenberga, který přitom v čele rakouské koaliční vlády stanul teprve v říjnu. Devětačtyřicetiletý Nehammer se stane také novým předsedou lidovců, které dosud vedl exkancléř Sebastian Kurz. Ve vládě lidovců a Zelených se očekávají i další změny.


Očkování v O2 areně? Babiš chce nejdřív prověřit kapacitu stávajících center, pak se rozhodne
blesk | 11:37:00
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se v pátek na tiskové konferenci vyjádřil k opětovné možnosti zřídit v pražské O2 areně očkovací centrum proti covidu-19, jak vládě tento týden nabídla skupina PPF, které vysočanská hala patří. „Nejdřív uděláme analýzu všech očkovacích center v Praze a potom bude rozhodnuto, jestli tuhle nabídku využijeme,“ řekl Babiš.


Manželka zesnulého režiséra Hanuše (†70): Měli jsme mobilní hospic! Před smrtí si zazpíval
blesk | 11:35:00
Myslel si, že nesnesitelné bolesti mu způsobil úraz na kole, při kterém spadl na záda. Když mu ale lékaři otevřeli dutinu břišní, zjistili, že je režisér Jaroslav Hanuš (†70) pln metastáz a nedalo se s tím už nic dělat.


AAA AUTO, které už za pár týdnů začne slavit 30 let, představilo kalendář plný hvězd
blesk | 11:21:00
Před téměř 30 lety přišel Australan Anthony James Denny do České republiky, aby tu začal podnikat. Z malého obchodníka s ojetinami se díky inovativnímu přístupu stal brzo největší prodejce ojetých automobilů ve střední Evropě známý pod značkou AAA AUTO.


„Princezna“ KLDR dostala zvláštní povolení od bratra. Umožnil jí provádět náhodné inspekce armády
blesk | 11:05:00
Hvězda Kim Jo-čong, sestry severokorejského diktátora Kim Čong-una, dál stoupá a od bratra nyní dostala nové speciální povolení. Kim má nyní autorizaci k tomu provádět inspekce logistických složek armády. Její kontroly nemusí být ohlášené a ona je může podniknout, kdykoliv se jí zachce, uvedl deník Daily NK, který v jihokorejském Soulu založili zběhové a disidenti ze Severní Korey.


FOTO: Covidové oddělení v Krnově je v krizi: Nejtěžší případy už nepřijímá, nemá kam
blesk | 11:05:00
Nemocnice v Krnově zastavila veškerou neakutní péče a poprvé od začátku pandemie omezila přechodně i ambulantní provoz. Stará se o 90 covidových pacientů, za poslední dva dny jejich počet stoupl o 20. Zdravotníci jedou prodloužené směny a sami jsou na pokraji sil. Ředitel nemocnice se s prosbou o pomoc obrátil na všechny lékaře z okolí. Situace je vyhrocená...


Kavalčík v Prostřenu: Po pondělním řádění mu nabídli ochranku!
blesk | 10:40:00
Herec a moderátor rádia Kiss Michal Kavalčík (46) je jedním z účastníků Prostřena a na rozdíl od svého kolegy Daniela Ference, kterému v pondělí zaneřádil byt konfetami, se skvěle baví. 


Případ Štrougal a Vajnar znovu otevřen: Pozůstalé a zraněné z hranic podpořil Ústavní soud
blesk | 10:31:00
Žalobci se musí znovu zabývat případem bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala (97) a Vratislava Vajnara (91). Stíhání za mrtvé a zraněné na hranicích totalitního Československa žalobci původně zastavili na základě stanoviska znalců, že bývalý předseda vlády i někdejší ministr vnitra trpí duševní chorobou a nerozumí smyslu trestního řízení.


Válek si nechá úvazek v nemocnici i po nástupu na ministerstvo. A vybral si mluvčího
blesk | 10:25:00
Po nástupu Vlastimila Válka (TOP 09) na ministerstvo zdravotnictví by měl mít komunikaci s novináři na starosti bývalý mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. Jaké další spolupracovníky si s sebou Válek vezme, zatím není jasné. Některé odborníky oslovil a čeká na jejich odpověď. Válek to řekl v rozhovoru s ČTK. Na ministerstvu by chtěl vytvořit samostatný úsek, který by se věnoval podpoře zdraví. I po nástupu do křesla ministra zdravotnictví si plánuje ponechat malý úvazek ve Fakultní nemocnici Brno, kde nyní vede Kliniku radiologie a nukleární medicíny. I nadále by chtěl také působit na brněnské lékařské fakultě.


Šebrle, Vojnar, Vágner a další slavní sexy muži: Spali v nich čerti!
blesk | 10:01:00
Po speciálním vánočním čísle minulý týden se Blesk tv MAGAZÍN rozhodl nadělovat dál. Tentokrát bude servírovat slavné pány v pekelných převlecích. A ne ledajakých – některé čerty ani nepoznáte!


Šéf expertů Fialovy vlády zveřejnil nesouhlas s povinným očkováním lidí nad 60 let. U profesí to vítá
lidovky.cz | 11:54:00
Česká vakcinologická společnost nesouhlasí se zavedením povinnosti očkování proti covidu-19 u lidí starších 60 let, uvedl na Twitteru její předseda Roman Chlíbek. Ten za nejvýznamnější součást preventivních opatření požaduje povinnost očkování u vybraných profesních skupin. „Do jisté míry se dá vymáhat,“ míní.


O Štrougalovi a Vajnarovi se kvůli mrtvým a zraněným na hranicích musí rozhodnout znovu, řekl soud
lidovky.cz | 11:43:00
Žalobci se musí znovu zabývat případem bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara. Stíhání za mrtvé a zraněné na hranicích totalitního Československa žalobci původně zastavili na základě stanoviska znalců, že bývalý předseda vlády i někdejší ministr vnitra trpí duševní chorobou a nerozumí smyslu trestního řízení.


Vztah Čechů ke covidu je žánrem sci-fi skoro nepolíbený. Totéž si vláda dovolit nemůže
lidovky.cz | 10:31:00
Jmenování Petra Fialy předsedou vlády nesporně vstoupí do historie a záběry z této události mají velkou šanci na reprodukci v učebnicích dějepisu.


Rekordní peníze na zelené projekty. Stát s pomocí EU poskytne dotace i na úspornější bydlení
lidovky.cz | 10:04:00
Ministerstvo životního prostředí bude mít v příštích letech k dispozici nejvyšší sumu finančních prostředků ve své historii. Na zelené projekty půjde podle ministra životního prostředí v demisi Richarda Brabce (ANO) až 500 miliard korun.


Od zrození k nirváně. V Praze začala výstava přes 1000 let starých soch Buddhy
pikant | 11:55:00
Je to dosud největší přehlídka buddhistického umění v Česku.


Policie ČR si převzala první upravené vozy Land Rover Defender
Auto.cz | 11:52:00
První várka z celkem 30 vozů Land Rover Defender pro Policii ČR nabídne civilnější i terénní provedení s offroad výbavou.


Prohlédněte si nejdražší Dacii Jogger. Více než půl milionu ani utratit nejde
Auto.cz | 10:55:00
Solidní prostor o sedmi místech, štědrá výbava, přesto cenovka lehce pod hranicí 500.000 Kč. Taková je nová Dacia Jogger v nejdražším provedení.


Suzuki odhaluje nové hybridní ústrojí. Vyvinulo si ho samo
Auto.cz | 09:54:00
Suzuki se nevyhne další úrovni elektrifikace své nabídky. Po mildhybridech dorazí full-hybridy, jimž automobilka říká Strong Hybrid.


"Už dávno tu nebylo tak smutno." Život v Kyjově utichl, neočkovaní zahltili nemocnici
aktuálně.cz | 10:34:33
"Jsme opět svědky toho, jak pod našima rukama vyhasínají lidské životy. Přitom máme jednoduché, levné a bezpečné řešení - očkování," říká primář.


Kariéra herce Baldwina je kvůli střelbě zřejmě u konce. Nezáleží na tom, řekl
Denik.cz | 10:37:00
Alec Baldwin připustil, že by střelba při natáčení filmu Rust mohla být příčinou konce jeho kariéry. Při zkoušce jedné ze scén herci vystřelila zbraň, která neměla být nabitá. Trefil přitom kameramanku Halynu Hutchinsovou, která zranění nepřežila.


Nejvyšší žalobce Igor Stříž: Lidé se správně ptají, proč se kauzy vlečou
Denik.cz | 10:36:00
Nejvyšším státním zástupcem ho vláda Andreje Babiše jmenovala v červenci poté, co rezignoval Pavel Zeman. Předtím byl deset let jeho prvním náměstkem. Igor Stříž je zastáncem dohod o vině a trestu i stíhání verbálních trestných činů včetně pomluvy.


Kritická situace ve Francii: Na JIP převezou každých 10 minut nového pacienta
Denik.cz | 10:19:00
Ve Francii zdravotníci převezou na jednotku intenzivní péče jednoho nakaženého každých deset minut, uvedl dnes ráno francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran. Vyzval Francouze, aby se nechali očkovat a omezili sociální kontakty. Ve Francii se potvrdilo devět případů varianty omikron v pěti různých regionech, vždy u cestujících z Afriky. Hlavním nepřítelem ale nadále zůstává varianta delta, dodal Véran v rozhovoru se stanicí Franceinfo.


Spor o dotaci pro Mynáře: Stříž označil rozhodnutí ministerstva za nezákonné
Denik.cz | 10:08:00
Nejvyšší státní zástupce podal správní žalobu proti rozhodnutí ministerstva financí, podle kterého prezidentský kancléř Vratislav Mynář nemusí vracet šestimilionovou dotaci na penzion v Osvětimanech. ČTK to dnes řekl mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Petr Malý. Rozhodnutí ministerstva považuje nejvyšší státní zástupce Igor Stříž za nezákonné. Návrh na podání správní žaloby předal NSZ v září Úřad Regionálního operačního programu (ROP) Střední Morava. ČTK požádalo o vyjádření ministerstvo financí.


OBRAZEM: Smutná realita. Takto vypadá přeplněné covidové oddělení v Krnově
Denik.cz | 08:55:00
/FOTOGALERIE/ Krnovská nemocnice zažívá nejtěžší chvíle od začátku pandemie. „Jen za posledních 48 hodin přibylo přes 20 hospitalizovaných! Nemocnici dochází covidová lůžka, a to i pro pacienty v nejtěžším stavu,“ informovala nemocnice ve své tiskové zprávě.


Učitele z gymnázia vyšetřuje policie kvůli údajnému obtěžování. Na škole skončil
Denik.cz | 08:07:00
Případ údajného zneužívání dětí řeší aktuálně kutnohorští kriminalisté. Kauza se měla odehrát na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře. Ačkoliv policie nechtěla být s ohledem na to, že jde o nezletilé, konkrétnější, vyšetřování takového případu na Kutnohorsku připustila.


Jak si vede britská ekonomika po brexitu? Původní plány se nenaplnily, říká Natixis
Kurzy.cz | 11:49:18
Ekonomové francouzské investiční banky Natixis si posvítili na vývoj v Británii poté, co země odešla z EU. Věnovali se oblastem, jako je zahraniční obchod a exporty, zahraniční investice, trh práce a v neposlední řadě inovacím a modernizaci v britském...


Čína - aktivita sektoru služeb podle PPI agentury Caixin zpomalila v listopadu na 52,1 bodu
Kurzy.cz | 11:47:45
Podle dat agentury Caixin/Markit aktivita čínského sektoru služeb v listopadu měřená předstihovým indexem nákupních manažerů PMI klesla na 52,1 bodu oproti říjnovým 53,8 bodu.Sektor služeb se v Číně obtížně vypořádává s nulovou covidovou tolerancí tamní&h


5 důvodů, proč si na vánoční dárky nebrat půjčku
Kurzy.cz | 11:40:35
Vánoce se nekompromisně blíží, obchody se plní nádherným a lákavým zbožím, které stačí už jen zabalit do třpytivého papíru a umístit pod vánoční stromek. Protože tohle představuje to pravé kouzlo Vánoc, není-liž pravda? A pokud zrovna peněženka zeje&helli


Covidoví experti - omicron už tu nějakou dobu je a nepochází zřejmě přímo z JAR
Kurzy.cz | 11:32:01
Podle dostupných statistik byla nová varianta koronaviru, označovaná jako omicron, detekována již ve 2č zemích světa. Podle WHO tento počet dále poroste.Zatím byla nová mutace detekována například v USA, Británii, Francii, Belgii, Holandsku, Německu,&hell


Tržby v eurozóně podle očekávání trhů
Kurzy.cz | 11:18:29
Maloobchodní tržby v říjnu klesly podle očekávání trhů na 1,4 % oproti revidovaným 2,6 % v září. Meziměsíčně tržby vzrostly na 0,2 % oproti revidovaným -0,4 %, přičemž trhy očekávaly růst 0,3 % meziměsíčně.


Smíšené fondy jako investiční řešení vše v jednom
Kurzy.cz | 11:12:17
Pro část finančních rezerv, které potřebují investoři na zavolanou, zůstává ideálním produktem bankovní nebo spořící účet. Je však potřeba si uvědomit, že tyto produkty nejenže nenesou prakticky žádný úrok, ale navíc z nich postupně ukrajuje inflace.


Patrik Tkáč, spoluzakladatel finanční skupiny J&T FINANCE GROUP SE, pokračuje v konsolidaci svého majetku do holdingu J&T Capital Partners.
Kurzy.cz | 11:09:38
Holding J&T Capital Partners, který v polovině roku založil Patrik Tkáč, a do něhož hodlá zkonsolidovat své podíly na společných podnikatelských projektech s Danielem Křetínským, se rozrůstá o další majetkové účasti.


2. díl investičního seriálu o Číně: Nové příležitosti pro globální investory
Kurzy.cz | 11:04:33
Podíl Číny na globální ekonomice se od roku 1978, kdy začaly ekonomické reformy a země se začala otevírat, zvýšil desetkrát. Má se za to, že čínská ekonomika bude do roku 2050 stejně velká jako ekonomiky USA a eurozóny dohromady.


Kmen omikron není tak hrozný; může se zformovat vlna optimismu. Přehled měnového trhu
Kurzy.cz | 11:02:44
Zdá se, že vlna paniky vyvolaná výskytem nového kmene koronaviru již vrcholí a brzy odezní. Ve prospěch takového scénáře hovoří poslední zprávy o covid-19 a výsledky zasedání OPEC+, na kterém bylo rozhodnuto neměnit dříve dohodnutou strategii, což...


AAA Auto: Ojetiny ve střední Evropě chybí stále více, ceny v listopadu dál rostou
Kurzy.cz | 10:59:49
Za měsíc v zemích V4 ubylo z nabídky přes 41 tisíc ojetých aut Po říjnovém mírném oživení, kdy počet nabízených aut poprvé po mnoha měsících vzrostl na 430 536 kusů, došlo v listopadu na sekundárním trhu opět k poklesu.


Malý lokální projekt realizovaný v roce 2021 na Srí Lance
Kurzy.cz | 10:55:00
V roce 2021 byl na Srí Lance realizován malý lokální projekt nazvaný “Podpora dětí ve škole”.


Ekonomický kalendár: Deň NFP!
Kurzy.cz | 10:28:09
 


Európske trhy sa otvorili vyššie
Údaje o pracovných miestach zo Spojených štátov a Kanady
Očakáva sa, že služby ISM vykážu zhoršenie


Futures trhy dnes poukazujú na vyššie otvorenie európskej seansy. DAX futures sa obchodujú blízko včerajších m...


Ranné zhrnutie (03.12.2021)
Kurzy.cz | 10:27:43
Futures na americké indexy klesli po uzavretí seansy po správach o zistených prípadoch Omicron v štáte New York, Los Angeles a Havaj. Indexy však počas ázijskej seansy vyrovnali straty
Akcie v Ázii sa dnes obchodovali vyššie. Nikkei si pripísal 1 %, S...


Graf dňa - USDCAD (03.12.2021)
Kurzy.cz | 10:27:18
USDCAD je jedným z FX párov, ktoré budú dnes aktívnejšie. Novembrové správy o pracovných miestach zo Spojených štátov a Kanady budú zverejnené dnes o 14:30. Správa z USA bude, ako obvykle, pozornejšie sledovaná účastníkmi trhu, pretože môže upevniť oča...


Vysoké náklady na energie a nedostatek hnojiv: Potraviny v Německu v roce 2022 výrazně podraží
Kurzy.cz | 10:26:00
Chemické firmy na celém světě výrazně omezily výrobu hnojiv z důvodu nerentability, sklizně zemědělských plodin jsou menší a tento


Smeruje Turecko k hyperinflácii?
Kurzy.cz | 10:13:55
O Hyperinflácii zatiaľ hovoriť našťastie nemôžeme. Akademické definície sa rôznia, často sa krát sa ako hranica spomína 50 % mesačný rast cien (ročne teda ide o tisícky až desiatky tisícok %), od čoho je Turecko ešte ďaleko. Súčasná ročná miera infláci...


Lidé mají poslední tři týdny na pořízení proti-inflačního Dluhopisu republiky, nejbezpečnější ochrany před inflací pro příští rok
Kurzy.cz | 10:10:35
Ještě zhruba tři týdny zbývají lidem v ČR, aby si pořídili spořící státní dluhopis, Dluhopis republiky, v jeho proti-inflační variantě. Ten v současnosti představuje nejlepší bezpečný způsob, jak své úspory ochránit před inflací.


Na Kypr opět putovalo jedno z ocenění výtvarné soutěže Lidice.
Kurzy.cz | 09:33:00
V rámci 49. ročníku mezinárodní dětské výstavy Lidice na téma "Robot a umělá inteligence" získala patnáctiletá Anna Osmolovskaya z


Všichni producenti potravin se nově musí pro vývoz do Číny registrovat
Kurzy.cz | 08:22:00
Čeští producenti potravin a nápojů vyvážející své produkty do Číny by si měli být vědomi nových čínských předpisů, které začnou být


Sesbírá data a prozradí, jak si zjednodušit práci. Firma UltimateSuite získala milionovou investici a expanduje do USA
Euro | 08:15:45
Společnost UltimateSuite Roberta Šamánka získala od fondu Tensor Ventures a Michala Poplar – Rostocka investici v celkové výši téměř 19 milionů korun a byla oceněna na čtvrt miliardy.


Kvůli internetovým výhrůžkám zdravotníkům či ústavním činitelům stíhá policie desítky lidí
lupa.cz | 13:11:43
Verbální útoky a výhrůžky směřující proti zdravotníkům nebo představitelům vlády na internetu sílí, říká Policie ČR. Na Twitteru zveřejnila informaci, že vyšetřuje jak podezřelé z fyzických útoků z posledních dní, tak desítky autorů hrozeb na internetu.


Proinvestování se z krize dopadlo jako vždycky
iHned.cz | 12:11:00
Možná si vzpomenete na slib vlády, že „z této krize se proinvestujeme“. Myslela to dobře, ale dopadlo to jako vždycky – poznamenal by svým známým bonmotem „slavný“ sovětský politik Černomyrdin. Celkové fixní investice...


Nevadí, že je očkovací kampaň brutální. Je ale třeba ji ukazovat v barech i v MHD
iHned.cz | 11:45:00
Brutální očkovací kampaň proti covidu budí emoce a je kritizována za to, že je neetická, nechutná, agresivní a příliš zastrašuje. Nechme ale emoce stranou a podívejme se na to, co víme o efektivitě šokujících kampaní. Jako třeba o děsivých...


Neměli bychom se zelené ekonomiky bát, měli bychom její nástup využít
iHned.cz | 11:38:00
Budoucnost českého průmyslu vidím nadějně, tedy pokud se jí nebudeme bát a vyhýbat. S kolegyněmi a kolegy, kteří přemýšlí podobně, jsme proto založili iniciativu 2. transformace ekonomiky. Společně v ní prosazujeme názor na nutné změny, bez kterých...


Skončil jsem v Bohnicích a s holým zadkem, říká spisovatel. Radí, jak si vydřít duši
bleskove.cz | 13:50:44
Rozhovor se spisovatelem a bývalým moderátorem rádií Markem Gregerem o jeho knize Vydři - duši, pádech "na hubu" i o krizi středního věku.


Soud dal ženě šanci na pět milionů za smrt partnera, který se oběsil v policejní cele
aktuálně.cz | 13:55:24
Nejvyšší soud poprvé v takové šíři rozhodoval o odpovědnosti státu za ztrátu lidského života a s tím spojeným odškodněním pozůstalé.


Shell odstoupil od plánu těžit ropu u Skotska. Projekt kritizovali ekologové
aktuálně.cz | 13:46:34
Britsko-nizozemský ropný gigant Shell uvedl, že za současné situace nedává rozvoj naleziště ekonomický smysl.


Po honičce na Břeclavsku policisté zadrželi devět migrantů, vůz prorazil i zátarasy
aktuálně.cz | 12:15:25
Policie větší skupiny migrantů na jihu Moravy zadržela i v předchozích týdnech. Na konci listopadu zadrželi na Břeclavsku ve dvou vozech 26 migrantů.


Novým rakouským kancléřem bude Karl Nehammer, povede i lidovce místo Kurze
aktuálně.cz | 12:03:53
Ve vládě lidovců a Zelených se očekávají i další změny.


"Brzy se tu budou prát o chleba." Turecko drtí vysoká inflace, mezi lidmi roste hněv
aktuálně.cz | 12:01:43
"Učebnicový návod na destabilizaci," hodnotí analytici způsob, jak Recep Tayyip Erdogan řídí tureckou ekonomiku.


Střelba ve škole: Student masakr plánoval, učitelé měli pochybnosti již dřív
Denik.cz | 13:29:00
Student Ethan Crumbley v úterý do školy kousek od Detroitu ve státě Michigan přinesl zbraň, kterou zabil čtyři spolužáky a dalších sedm lidí zranil. Dva učitelé nezávisle na sobě nahlásili už předtím jeho znepokojivé chování. To vyústilo ve dvě jednání s vedením školy. Při tom posledním byli i rodiče a událo se jen chvíli předtím, než začal teenager zabíjet.


Pokus o napadení Andreje Babiše: Ozbrojený útočník skončil v Bohnicích
Denik.cz | 12:15:00
Incident na úřadu vlády, o němž informoval premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ve videu na svém facebookovém profilu, se stal ve středu 24. listopadu kolem poledne. ČTK to dnes řekl policejní mluvčí Jan Rybanský. Babiš uvedl, že se ho pokusil napadnout ozbrojený muž a že útočník s pistolí a nožem byl zadržen v Praze na vrátnici Úřadu vlády ČR.


Vandalismus u kladenské nemocnice: Někdo poškodil zdravotníkům auta
Denik.cz | 11:47:00
/FOTOGALERIE/ Rozpíchané pneumatiky, ulomená zrcátka a poškrábaný lak. Tak dopadlo dvanáct aut sestřiček, lékařů a dalších řidičů, kteří parkují v areálu Oblastní nemocnice Kladno. Co k tomu zatím neznámého pachatele vedlo, zjišťuje policie.


Na Šumavě se začíná lyžovat. Jako první otevírají už v pátek Samoty
Denik.cz | 11:37:00
Lyžaři se dočkali. Zahájení lyžařské sezony na Šumavě je tady. Jako první ji v pátek večerním lyžováním od 18 hodin zahájí lyžařský areál Samoty.


Cukrářští učni se na praxi nezastaví. Napéct skoro tunu cukroví je dřina
Denik.cz | 11:13:00
Budoucí cukráři a cukrářky ze Střední živnostenské školy Sokolov napečou před Vánocemi až 850 kilo cukroví všeho druhu. Začínají v listopadu a končí v polovině prosince. Pod dozorem zkušených pedagogů pečou klasiku, která nesmí chybět na sváteční tabuli v téměř žádné rodině.


Dívku (9) prodal otec jako dětskou nevěstu: Před násilnickým manželem ji zachránila neziskovka
blesk | 13:42:00
Příběh devítileté afghánské holčičky šokoval celý svět. Otec Parwany Malikové Abdul se ocitl v bezvýchodné situaci, a tak se uchýlil k těžko představitelnému činu. Rodina žila v táboře pro vysídlené osoby a neměla peníze na jídlo. Muž se proto rozhodl, že svou dceru prodá jako dětskou nevěstu. Dívku se před strašlivým osudem rozhodli zachránit pracovníci neziskové organizace Too Young to Wed (Příliš mladé na svatbu) a dívku i s matkou a sestrami odvezli do chráněného domu.


Ruská influencerka (25) dostává výhrůžky místo Johanssonové (37). Smrt za podobu se Scarlett?
blesk | 13:40:00
Ruskou influencerku Jekatěrinu Šumskou (25) sleduje na TikToku přes 10,2 milionů fanoušků. Vypadá totiž úplně stejně jako Scarlett Johanssonová (37, Černá vdova)! Podoba s hollywoodskou herečkou má ale i odvrácenou tvář: Denně jí kvůli ní vyhrožují smrtí!


Do domu mu dvakrát během hodiny vpadli zloději! Luboš rozjel velkou pátrací akci
blesk | 13:39:00
Nechce si hrát na policii ani rameno spravedlnosti, nedělní ráno mu ale pořádně hnulo žlučí. V rodinném domě na Charbulově ulici v Brně-Černovicích se téměř jako doma producírovala trojice zlodějů. Luboš Schrámek (30), bydlící s manželkou a dvěma dětmi v patře, se rozzlobil. O události se zmínil na sociálních sítích, díky kamerám zveřejnil i videa zachycující nezvanou návštěvu.


Papežův zástupce v EU (†67) podlehl těžkému covidu. Nakazil se během návštěvy Slovenska
blesk | 13:22:00
Ve čtvrtek zemřel apoštolský nuncius pro Evropskou unii, arcibiskup Aldo Giordano, bylo mu 67 let. Ve fakultní nemocnici v belgické Lovani prohrál boj s těžkým covidem. Koronavirem se nakazil během papežovy návštěvy Slovenska, informoval server topky.sk.


Policie o plánovaném útoku na Babiše: Šílenec s pistolí skončil v Bohnicích, byl agresivní
blesk | 12:55:00
Incident na úřadu vlády, o němž informoval premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ve videu na svém facebookovém profilu, se stal ve středu 24. listopadu kolem poledne. V pátek to řekl policejní mluvčí Jan Rybanský. Babiš uvedl, že se ho pokusil napadnout ozbrojený muž a že útočník s pistolí a nožem byl zadržen na vrátnici Úřadu vlády ČR. Podle Rybanského chtěl třiatřicetiletý muž předat dopis konkrétní osobě, což mu nebylo umožněno. Muž začal být agresivní a pracovníci ochranné služby ho poté, co chtěl vytáhnout pistoli, zadrželi, doplnil Rybanský. K setkání Babiše a útočníka tak nedošlo, později se přitom ukázalo, že pistole byla plynová.


Boj o Prahu startuje: Piráti vyberou lídra do voleb, ve hře je Hřib a další čtyři kandidáti
blesk | 12:46:00
O pozici pražského lídra Pirátů do komunálních voleb se kromě současného primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) uchází radní Prahy 12 Jiří Brůžek, předseda finančního výboru Prahy 2 Aleš Chán, místostarostka Prahy 10 Jana Komrsková a ředitelka neziskové organizace Fokus Praha Magdalena Opletalová. Jedničku kandidátky budou členové pražské organizace volit v dvoukolové volbě, jejíž výsledek by měl být znám 20. prosince. Volby se budou konat příští rok na podzim. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražských Pirátů Michal Polák.


Xindl X: Hudba má lidi spojovat, ne je rozdělovat a selektovat
blesk | 12:42:00
Písničkář Xindl X byl hostem Music Studia Live Frekvence 1. Do éteru živě zahrál z posledního alba Terapie songy SebeLoveSong, Lovec perel a Terapie.  V rozhovoru mimo jiné prozradil, jak skládá nové písně, jaké byly jeho začátky, co chystá pro fanoušky i jak se žije na Tenerife.


Ladislav Frej překvapil: Chce to dát dohromady s exmanželkou Steimarovou! A co ona na to?
blesk | 12:40:00
Před 16 měsíci Ladislavu Frejovi (80) zemřela jeho snoubenka Gábinka, jeho třetí exmanželka Evelyna Steimarová (76) zase žije delší dobu sama. „Rád bych se s Evelynou spojil,“ řekl Aha! herec, který minulý pátek oslavil kulatiny. Že by chtěl obnovit vztah, který skončil před 50 lety?


V pražských nemocnicích chybí 300 zdravotníků. Primátor požádal praktiky, aby jim pomohli
blesk | 12:22:00
V pražských nemocnicích chybí asi 300 zdravotníků. Magistrát proto v průběhu uplynulého týdne rozeslal dopis praktickým a ambulantním lékařům s prosbou o dobrovolnou pomoc v nemocnicích. Nedostatek personálu v nemocnicích ještě umocňují další nově vzniklá očkovací centra, primátor Zdeněk Hřib (Piráti) proto vyzval praktické lékaře, aby se co nejvíce zapojili do očkování třetí dávky vakcíny proti covidu-19.


Chlíbek nesouhlasí s povinným očkováním nad 60 let. Válek by chtěl třetí dávku pro všechny
ČT24 | 13:11:52
Vakcinologická společnost nesouhlasí s povinným očkováním proti covidu-19 pro lidi nad 60 let, které chystá vláda v demisi, povinné očkování pro některé profese podporuje. Uvedl to předseda vakcinologické společnosti Roman Chlíbek. Ten stojí v čele odborné skupiny, která radí budoucí vládě. Její ministr zdravotnictví Vlastimil Válek pak chce, aby do jara příštího roku získali všichni očkovaní posilující dávku.


Podmínky za protiromské cedule u památníku v Letech platí. Nejvyšší soud zamítl dovolání dvou mužů
ČT24 | 12:12:26
Nejvyšší soud odmítl dovolání dvou mužů odsouzených k podmíněným trestům za umístění protiromských nápisů u památníku v Letech. ČT to zjistila z databáze soudu. Okresní soud původně odsoudil Matouše Bulíře a Pavla Kozáka za trestný čin popírání a schvalování genocidy, krajský soud ale čin následně přehodnotil na výtržnictví a tresty jim zmírnil. Tento verdikt nyní platí – trest sedmi a pěti měsíců vězení podmíněně odložených na zkušební dobu jednoho a půl roku.


V sobotu bude na severu republiky silně foukat, na jihu se vytvoří ledovka
ČT24 | 12:08:08
V sobotu odpoledne a v noci na neděli se na jihu Moravy a jihovýchodě Čech vytvoří ledovka. Ledovka bývá projevem oteplení, kdy déšť dopadá na prochladlou zemi, a změna počasí se projeví i silným větrem. Vát bude hlavně ve Slezsku a na severu Moravy a také na severu Čech.


Zeman se sešel s Jurečkou. Řešili důchodovou reformu i zneužívání dávek
ČT24 | 09:29:48
Prezident Miloš Zeman v pátek v Lánech absolvoval další ze schůzek s možnými členy nové vlády. Setkal se Marianem Jurečkou (KDU-ČSL), který je kandidátem na ministra práce a sociálních věcí a ve funkci by chtěl do dvou let prosadit změny v důchodovém systému. Politici spolu také mluvili o zneužívání sociálních dávek. Lidovecký šéf setkání označil za konstruktivní, k jeho vizím neměl prezident výhrady. Hlavě státu přivezl jako dárek knihu o historii lidovců a křesťanských hodnotách. Jurečka byl v předminulém volebním období ministrem zemědělství v tehdejší Sobotkově vládě. 


Polský sejm odmítl doživotí za potrat. Utahování šroubů však pokračuje
Respekt | 12:22:31
Velké obavy budí nejnovější návrh ministerstva zdravotnictví na registr těhotenství


Kdo se má líbat v Popelce
Respekt | 12:05:42
Proč Česko někdo zvenčí vidí jako zemi, kde je problémem náklonnost dvou mužů


Skončil jsem v Bohnicích a s holým zadkem, říká spisovatel. Radí, jak si vydřít duši
pikant | 13:50:44
Rozhovor se spisovatelem a bývalým moderátorem rádií Markem Gregerem o jeho knize Vydři - duši, pádech "na hubu" i o krizi středního věku.


Dolní Morava staví nejdelší visutou lávku světa. Kritici varují, že přiláká masy lidí
pikant | 12:18:38
Visutý most vzniká poblíž vyhlídkové věže Stezka v oblacích nad údolím Mlýnského potoka a spojí protilehlé hřebeny Slamník a Chlum. Podívejte se.


Nissan Qashqai 1.3 DIG-T MHEV 158 2WD 6MT – Spoustu věcí dělá dobře
Auto.cz | 12:54:00
Nissan Qashqai, jeden z pionýrů segmentu kompaktních crossoverů, dorazil v nové generaci, už třetí. Jaká je?


Jurečka Zemanovi řekl, jaké má plány s důchody
Eurozpravy-domácí | 13:40:00
Kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN), by chtěl změny důchodů v Česku prosadit v příštích dvou letech. Zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10.000 korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil dnes prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.


Pětina Čechů odmítá očkování proti covidu. Jen pár procent lidí váhá
Eurozpravy-domácí | 13:25:00
Očkování proti koronaviru odmítá 19 procent Čechů, přičemž 14 procent lidí je pevně rozhodnutých, že se očkovat nenechá. Šest procent lidí pak stále váhá, zda vakcinaci podstoupit. Pro povinné očkování by bylo 43 procent dotázaných, stejný podíl se ale vyslovil také proti. Mezi očkovanými je velký zájem o třetí posilující dávku. Vyplývá to z listopadového průzkumu agentury STEM.


Válek chce, aby se veřejné zdravotní pojištění plánovalo na tři roky
Eurozpravy-domácí | 13:15:00
Veřejné zdravotní pojištění by se mělo plánovat nejméně na tři roky, aby poskytovatelé zdravotní péče i pojišťovny mohly lépe hospodařit. V rozhovoru s ČTK to řekl kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).


Do O2 areny se očkovací centrum zatím nevrátí
Eurozpravy-domácí | 12:52:00
Termín na očkování proti covidu-19 má podle premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) rezervováno 465.000 lidí, dalších 86.000 na něj čeká. V Praze je čekání na termín nejkratší. Podle Babiše je však přesto třeba prověřit současné kapacity, někde rozšířit provozní dobu nebo očkovat o víkendu.


Babiše se pokusil napadnout útočník s pistolí a nožem, nyní je v Bohnicích
Eurozpravy-domácí | 12:37:00
Incident na úřadu vlády, o němž informoval premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ve videu na svém facebookovém profilu, se stal ve středu 24. listopadu kolem poledne. ČTK to dnes řekl policejní mluvčí Jan Rybanský. Babiš uvedl, že se ho pokusil napadnout ozbrojený muž a že útočník s pistolí a nožem byl zadržen na vrátnici Úřadu vlády ČR.


Praha dopisem požádala lékaře, aby pomohli v nemocnicích
Eurozpravy-domácí | 12:36:00
Praha dopisem požádala ambulantní specialisty, aby pomohli v nemocnicích. Důvodem je nedostatek personálu potřebného pro provoz v nemocnicích a očkovacích místech. V blízkých dnech bude odeslaná žádost také praktickým lékařům, aby mimo jiné pomohli na lékařské pohotovostní službě.


O nákup zboží na Mikuláše je velký zájem, někteří prodejci mají vyprodáno
Eurozpravy-domácí | 11:50:00
O nákup produktů na mikulášskou nadílku je podle prodejců letos velký zájem, někde vyprodali zásoby a museli je doplnit nad rámec původního plánu.


Do jara by kvůli další vlně všichni očkovaní měli mít posilující dávku, tvrdí Válek
Eurozpravy-domácí | 11:24:00
Do jara příštího roku, kdy může hrozit další vlna epidemie covidu-19, by měli mít všichni očkovaní třetí posilující dávku. Stát by měl také předobjednat léky, které pravděpodobně budou v tu dobu dostupné, a zajistit plošnou dostupnost PCR testů.


Novým rakouským kancléřem bude Karl Nehammer
Eurozpravy-zahraniční | 12:54:00
Novým rakouským kancléřem se stane dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer (ÖVP), uvedla dnes agentura APA. Ve funkci nahradí Alexandera Schallenberga, který přitom v čele rakouské koaliční vlády stanul teprve v říjnu. Devětačtyřicetiletý Nehammer bude nově šéfovat také lidovcům, které dosud vedl exkancléř Sebastian Kurz. Ve vládě lidovců a Zelených se očekávají i další změny.


Ženy nejsou majetek, vyhlásil Tálibán. Studovat a pracovat jim ale neumožnil
Eurozpravy-zahraniční | 12:06:00
Vláda radikálního islamistického hnutí Tálibán dnes zveřejnila vyhlášku, podle níž ženy v Afghánistánu nemají být považovány za majetek a musí souhlasit se sňatkem. Dekret nicméně pomíjí přístup žen a dívek ke vzdělání nebo možnost pracovat mimo domov, poznamenala agentura Reuters.


Bohumil Doležal: Proč si vážím Petra Uhla
Reflex | 13:00:00
Česká média, zejména ta oficiózní, a to jsou už dnes skoro všechna, zalila vlna nekrologů k úmrtí Petra Uhla, takže se mi až oškliví na to téma něco psát. Myslím ale, že bych měl.


Kecy a politika - Speciál Tři mačety: Nic jsem neudělal, tvrdí kandidát na ministra Pavel Blažek
Reflex | 12:00:00
Jak by měl vypadat demokratický stát? Proč dochází k únikům z vyšetřovacích spisů na olomouckém státním zastupitelství? Jaké by mělo být postavení žalobců? A co chce budoucí ministr Pavel Blažek dělat s nelichotivou přezdívkou don Pablo? To byla témata nového speciálu podcastu Kecy a politika s názvem Tři mačety, jehož zkrácený záznam přinášíme čtenářům Reflexu.


Novým rakouským kancléřem a šéfem vládních lidovců bude Karl Nehammer
Tiscali-zprávy | 13:27:47
Novým rakouským kancléřem se stane dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer. Ve funkci nahradí Alexandera Schallenberga, který přitom v čele rakouské koaliční vlády stanul teprve v říjnu. Devětačtyřicetiletý Nehammer bude nově šéfovat také Rakouské lidové straně (ÖVP), již dosud vedl exkancléř Sebastian Kurz. Ten po nedávném odchodu z čela vlády oznámil ve čtvrtek i rezignaci na post stranického šéfa a odchod z politiky.


Jak se nechávají očkovat odmítači vakcinace? Italský koumák to zkusil s protézou
Tiscali-zprávy | 13:18:43
Ve městě Biella na severu Itálie přišel ve čtvrtek do očkovacího centra padesátiletý muž, který si chtěl nechat aplikovat vakcínu proti covidu-19 do silikonové protézy. Jeho mazaný úskok ale byl odhalen.


Odborníci nesouhlasí s chystaným povinným očkováním pro seniory
Tiscali-zprávy | 13:07:48
Vakcinologická společnost nesouhlasí s povinným očkováním proti covidu-19 pro lidi nad 60 let, které chystá vláda v demisi. Naopak povinné očkování pro některé profese podporuje. Na twitteru to dnes uvedl předseda vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.


Muž, který vyhrožoval pistolí na úřadu vlády, skončil v Bohnicích
Tiscali-zprávy | 12:53:35
Premiér v demisi Andrej Babiš ve videu na svém facebookovém profilu uvedl, že se ho pokusil napadnout ozbrojený muž a že útočník s pistolí a nožem byl zadržen na vrátnici Úřadu vlády ČR. Jak informoval policejní mluvčí Jan Rybanský, incident se stal ve středu 24. listopadu kolem poledne.


Ronaldovi na Bicana chybí 20 gólů, Carrick v Manchester United končí
Tiscali-zprávy | 12:08:24
Hvězdný Cristiano Ronaldo vstřelil při čtvrteční výhře Manchesteru United 3:2 nad Arsenalem dvě branky a překonal další milník. Šestatřicetiletý Portugalec nasázel v profesionální kariéře už 801 gólů a jen dvacet zásahů mu schází na největšího kanonýra fotbalové historie Josefa Bicana.


Mynář nemusí vracet dotaci? Podle nejvyššího státního zástupce to je nezákonné
Tiscali-zprávy | 11:29:40
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž podal správní žalobu proti rozhodnutí ministerstva financí, podle něhož prezidentský kancléř Vratislav Mynář nemusí vracet šestimilionovou dotaci na penzion v Osvětimanech.


Na úsporné domy stát přispívá až 650 tisíc. Dotace využilo už 85 tisíc domácností 
E15-ekonomika | 13:35:00
Dotace nejsou jen pro sportovní kluby a firmy, žádat o ně mohou i jednotlivci, kteří mohou žádat zejména o podporu úsporného bydlení. Nejvíce lze získat na zateplení domu, a to až 650 tisíc korun. Dotační program Nová zelená úsporám byl spuštěn v roce 2014, od té doby se o čerpání dotací přihlásilo 85 tisíc domácností, kterým bylo vyplaceno celkově jedenáct miliard korun. 


Humanoidní robot Ameca od firmy Engineered Arts děsí internet. Na videu procitl k životu
E15-ekonomika | 12:45:00
Britská společnost Enginnered Arts specializující se na moderní robotiku šokovala veřejnost prezentací svého nového robota nesoucího název Ameca. Na videu Ameca zdánlivě procitá k životu.


Čínské akcie na amerických burzách budou muset poskytovat více informací, rozhodla komise
E15-ekonomika | 11:50:00
Čínské firmy, které mají akcie na burzách ve Spojených státech, budou muset zveřejňovat více informací než dosud, zejména o svém auditu. Uvedla to americká Komise pro cenné papíry (SEC), která k tomu ve čtvrtek vydala souhrn pokynů. Nutné bude také sdělovat, jaké má daná firma vazby na čínskou vládu. Pokud se čínské firmy odmítnou přísnějším pravidlům podrobit, budou muset z amerických akciových trhů odejít.


Na úsporné domy stát přispívá až 650 tisíc. Dotace využilo už 85 tisíc domácností 
E15-politika | 13:35:00
Dotace nejsou jen pro sportovní kluby a firmy, žádat o ně mohou i jednotlivci, kteří mohou žádat zejména o podporu úsporného bydlení. Nejvíce lze získat na zateplení domu, a to až 650 tisíc korun. Dotační program Nová zelená úsporám byl spuštěn v roce 2014, od té doby se o čerpání dotací přihlásilo 85 tisíc domácností, kterým bylo vyplaceno celkově jedenáct miliard korun. 


Humanoidní robot Ameca od firmy Engineered Arts děsí internet. Na videu procitl k životu
E15-politika | 12:45:00
Britská společnost Enginnered Arts specializující se na moderní robotiku šokovala veřejnost prezentací svého nového robota nesoucího název Ameca. Na videu Ameca zdánlivě procitá k životu.


Čínské akcie na amerických burzách budou muset poskytovat více informací, rozhodla komise
E15-politika | 11:50:00
Čínské firmy, které mají akcie na burzách ve Spojených státech, budou muset zveřejňovat více informací než dosud, zejména o svém auditu. Uvedla to americká Komise pro cenné papíry (SEC), která k tomu ve čtvrtek vydala souhrn pokynů. Nutné bude také sdělovat, jaké má daná firma vazby na čínskou vládu. Pokud se čínské firmy odmítnou přísnějším pravidlům podrobit, budou muset z amerických akciových trhů odejít.


Zpráva o NFP v USA by mohla změnit tón Fedu. Německo zavádí nová karanténní omezení
Kurzy.cz | 13:37:03
Býci se ve čtvrtek ze všech sil snažili vytlačit euro na týdenní maxima, ale projev americké ministryně financí Janet Yellenové obchodníkům připomněl, co je čeká v prosinci tohoto roku.


AKTUÁLNÍ předpověď pro GBP/USD na 3. 12. 2021
Kurzy.cz | 13:11:42
Zprávy z USA byly včera jednoznačně pozitivní. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti se zvýšil, ale pouze na 222 000 s prognózou 245 000. S přihlédnutím k mírné revizi předchozích údajů k lepšímu se jejich počet zvýšil o 28 tisíc.


Na lesní požáry s nejnovější technikou
Kurzy.cz | 12:40:00
Celostátní svaz německého pojišťovnictví (GDV) se vyjádřil k problematice ničivých lesních požárech, jež každoročně zničí ve světě plochu odpovídající rozloze Indie. Nyní prý nastává doba, kdy je třeba udržet požáry v „šachu“ nasazením nejmodernější&helli


Česko pomáhá Mali
Kurzy.cz | 12:38:00
Mali se dlouhodobě potýká s humanitární krizí. 1/3 obyvatelstva, bezmála 6 mil. Lidí, potřebuje humanitární pomoc, z nichž téměř 1 mil. trpí hladem a na 400tis. jsou uprchlíky.
Situaci ztěžuje postupující globální oteplování, zmenšující se objem dešťů,...


Perly týdne: Sektory pro příští rok, dolar jako doplněk akciových pozic a pravděpodobnost jejich ztrát
Kurzy.cz | 12:30:10
BofA nevěří evropským akciím, HSBC zase euru. Blackrock uvažuje nad tím, kterým sektorům by se v nadcházející době mělo vést nejlépe a vysvětluje, proč drží pozice na dolaru.


12.h - Evropa neudržela ranní růst a míří do červených čísel, BCPP se ještě drží v plusu, koruna posiluje, ropa roste k 72 USD za barel Brentu
Kurzy.cz | 12:29:51
Evropské akciové trhy v průběhu dopoledne neudržely ranní silnější optimistickou náladu a kolem oběda se začaly nořit do červených čísel. Zájem především ráno byl o sektory cestování a pohostinství, negativní nálada panuje především v sektoru těžby&hellip


Setkání českých a francouzských firem dodavatelského řetězce během 4. edice World Nuclear Exhibition v Paříži
Kurzy.cz | 11:05:00
Ve dnech 30. listopadu – 2. prosince 2021 se v Paříži uskutečnil 4. ročník veletrhu jaderné energetiky, průmyslu a technologií


Zlínský: Minulý týden si přišlo pro vakcínu 16,5 tisíce lidí. Je to nejvíce za uplynulý měsíc
Kurzy.cz | 10:43:51
ZLÍNSKÝ KRAJ – Minulý týden bylo ve Zlínském kraji naočkováno nejvíce lidí za celý listopad. V porovnání s předchozím týdnem zájem vzrostl o více jak 4 tisíce. Do očkování se také zapojili další praktičtí lékaři a praktičtí lékaři pro děti a dorost. Z ...


Vojtěch vydá vyhlášku o povinném očkování, nová vláda to může změnit
idnes.cz | 15:56:00
Ministerstvo zdravotnictví připravuje vyhlášku o povinném očkování proti covidu-19 pro vybrané skupiny obyvatel. Na tiskové konferenci to v pátek řekl ministr Adam Vojtěch. Ve Sbírce zákonů by měla vyjít příští týden. Týkat se bude seniorů i některých profesí. Povinné očkování má začít v březnu 2022, budoucí vláda jej však může ještě upravit.


Ozbrojeného muže policisté dohonili na poli, vyhrožoval pistolí i nožem
idnes.cz | 15:51:00
Muž z Náchodska se pohádal se svou partnerkou a pak vyhrožoval s plynovou zbraní v ruce jinému muži, který se ženy zastal. Dramatické pak bylo i agresorovo následné zadržení.


Za smrt kameramanky nejsem zodpovědný, říká Baldwin a mluví o konci kariéry
idnes.cz | 15:48:00
Americký herec Alec Baldwin, který nedávno při natáčení filmu Rust neúmyslně zastřelil kameramanku Halynu Hutchinsonovou, prohlásil, že se za její smrt necítí zodpovědný. Také se domnívá, že nebude trestně stíhán, jelikož podstatná je hlavně otázka, jak se ostrý náboj do pistole vůbec dostal. K případu se vyjádřil v pátečním rozhovoru se stanicí ABC.


Staňte se vlnolamem. Německým slovem roku je výraz spojený s pandemií
idnes.cz | 15:28:00
Koronavirus letos opět ovlivnil výběr německého slova roku. Stal se jím výraz Wellenbrecher, tedy vlnolam. Slovo se používá k označení mimořádných opatření, které mají pomoct zkrotit pandemii covidu. Právě toto slovní spojení (Corona-Pandemie) bylo v loňském roce Společností pro německý jazyk (GfdS) vyhlášeno jako vítězné. Společnost slovo roku vybírala už po pětačtyřicáté.


Historický kontrakt. Francie prodá Emirátům 80 stíhaček Rafale za stamiliardy
idnes.cz | 15:23:00
Francie dodá Spojeným arabským emirátům osmdesát stíhacích letounů Rafale od firmy Dassault Aviation. Uzavření kontraktu oznámila v pátek, kdy prezident Emmanuel Macron v SAE zahájil dvoudenní cestu do tří států oblasti Perského zálivu. Součástí smlouvy je rovněž nákup dvanácti vojenských vrtulníků Caracal, jejichž výrobcem je společnost Eurocopter Group.


Přetížená dodávka sotva jela, pytle vážily dvojnásobek povolené hmotnosti
idnes.cz | 14:57:00
Policisté na Frýdecko-Místecku zastavili na dálnici D48 polského řidiče dodávky, která sotva jela a zjevně měla potíže vinou hodně těžkého nákladu. Vůz proto zvážili. Místo povolených maximálně tři a půl tuny vážil takřka sedm tun.


Vakcína Pfizer/BioNtech ochrání i před těžkým průběhem omikronu, tvrdí firma
idnes.cz | 14:54:00
Vakcína proti covidu od firem Pfizer/BioNTech bude chránit před těžkým průběhem onemocnění i u lidí nakažených variantou omikron. Je o tom přesvědčen šéf německé společnosti BioNTech Ugur Sahin. Dodal také, že výrobce by byl schopen poměrně rychle vakcínu upravit „na míru“ omikronu, pokud by to bylo nutné.


Neočkovaným se od pondělí ztíží návrat z Itálie, Norska či Bulharska
idnes.cz | 14:36:00
Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo seznam zemí podle míry rizika nákazy covidem. Od pondělí se do červené kategorie přesune Bulharsko, Malta a Itálie. Tmavě červené budou nově na takzvané mapě cestovatele země jako Kypr, Monako, Norsko a Švýcarsko.


Zeman nemá příznaky covidu. Normálně funguje a pracuje, říká kancléř Mynář
idnes.cz | 14:20:00
Prezident Miloš Zeman nemá klinické příznaky onemocnění covid-19, řekl hradní kancléř Vratislav Mynář. Zeman se bude chtít sejít s premiérem Petrem Fialou záhy poté, co v pátek 10. prosince ukončí schůzky s kandidáty na ministry. Prezident byl již třikrát očkován proti covidu a navíc dostal v Ústřední vojenské nemocnici v Praze monoklonální protilátky.


Cyklista projel před autem strážníků frekventovanou křižovatku na červenou
idnes.cz | 14:13:00
Přímo před služebním vozem strážníků v Pardubicích projel jednu z nejvytíženějších pardubických křižovatek cyklista na červenou. Jeho závažný přestupek zachytila palubní kamera.


Ujíždějící auto proráželo policejní zátarasy, šofér vezl devět běženců
idnes.cz | 14:12:00
Ve zběsilou honičku se proměnila rutinní silniční kontrola na dálnici poblíž Břeclavi. Šofér z dálnice sjel a snažil se policistům ztratit ve vesnických uličkách. Dvaadvacetiletý řidič nakonec i prorazil policejní zátarasy. Zastavit se ho podařilo až s několika dalšími služebními auty.


Český rozhlas spustí speciální stream o cestovateli Miroslavu Zikmundovi
idnes.cz | 14:00:00
Tematický stream Českého rozhlasu Pocta Miroslavu Zikmundovi od pondělí nabídne desítky hodin historických zvukových záznamů nejen z archivu rozhlasu. Posluchači se budou moci seznámit i s nahrávkami z fondu magnetofonových pásků, které si pro vlastní potřebu nechali cestovatelé Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka přetáčet pro svoje kotoučové magnetofony.


PODCAST: Omikron zahýbe vývojem pandemie. Úleva může přijít až zjara, říká biochemik
idnes.cz | 14:00:00
Teprve před týdnem objevili vědci v Jihoafrické republice variantu omikron, která se stala novým strašákem aktuální pandemie. O nové mutaci toho víme málo, což budí paniku. Státníci a odborníci klidní vášně, ale jasné je, že omikron se šíří lépe než současná varianta delta. V novém dílu podcastu Kontext biochemik a lékař Jan Trnka vysvětluje, co všechno nevíme o omikronu a zda-li je důvod k obavám.


Islanďané vyrábí pivo z hrášku a červeného zelí. Trhá prodejní rekordy
idnes.cz | 13:53:00
Jen pár hodin po uvedení na trh se na Islandu vyprodalo pivo uvařené z konzervovaného hrášku a nakládaného červeného zelí, které se perfektně hodí k vánočním svátkům a silvestrovským oslavám na ostrově v Atlantiku.


VIDEO: Nový vánoční hit? Merry Christmas přejí Ed Sheeran a Elton John
idnes.cz | 13:28:00
Britští zpěváci Ed Sheeran a Elton John natočili společný singl a klip Merry Christmas. Výtěžek z jeho prodeje půjde na konto Sheeranovy Suffolk Music Foundation a také AIDS Foundation Eltona Johna.


Novým rakouským kancléřem bude Nehammer, Schallenberg končí po dvou měsících
idnes.cz | 13:24:00
Novým rakouským kancléřem se stane dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer. Povede i vládní lidovce (ÖVP) poté, co jejich bývalý předseda a exkancléř Sebastian Kurz oznámil, že se zcela stáhne z politického života.


„Ruský facebook“ mění majitele, většinu získali Putinovi nejbližší
idnes.cz | 13:21:00
Kontrolu nad největší ruskou sociální sítí VKontakte získali lidé z nejbližšího okruhu ruského prezidenta: Jurij Kovalčuk přezdívaný „Putinův bankéř“ a syn Putinovy sestřenice Michail Šelomov.


Za plné nemocnice je odpovědný Plaga, řekl šéf Pedagogické komory Sárközi
idnes.cz | 13:18:00
Ministr školství Robert Plaga tlačí na to, aby se školy nezavíraly. Tím je osobně zodpovědný za plné nemocnice a za sto mrtvých denně. V Rozstřelu to řekl prezident spolku Pedagogická komora Radek Sárközi, který žádá, aby vláda zvážila zavedení týdenní až čtrnáctidenní distanční výuky. Ocenil by také, kdyby rozhodnutí o formě vyučování bylo na ředitelích jednotlivých škol.


Řidička narazila s autem do stromu. Do nemocnice ji vezl vrtulník
idnes.cz | 13:12:00
Vážná nehoda se stala dopoledne u Plíškovic na Písecku. Řidička tam narazila do stromu a ze zdemolovaného vozu ji museli vyprostit hasiči. Ve vážném stavu ji vrtulník převezl do nemocnice. V autě vezla dítě, které vyvázlo jen se šokem.


Sever Česka potrápí silný vítr, na jihu hrozí ledovka, varují meteorologové
idnes.cz | 12:13:00
Na severovýchodě země a na Liberecku bude v sobotu foukat silný vítr s nárazy o rychlosti 65 kilometrů za hodinu. Meteorologové zároveň varují před výskytem ledovky, která se může tvořit v důsledku mrznoucího deště. Tato výstraha platí zejména pro jižní část země, a to od sobotního poledne do nedělního rána.


Trhovci našli zastání u kolegů i měst, primátorka žádá premiéry o milost
idnes.cz | 12:02:00
Těžké chvíle zažívají drobní podnikatelé a řemeslníci, kteří měli svůj sortiment prodávat na adventních trzích. Vláda kvůli koronaviru tradiční vánoční trhy zrušila. Obchodníci rázem přišli o významný výdělek. Města i jednotlivci se jim snaží pomoci, nabízejí jim kamenné obchody i výstavní síně.


Poullain: My Francouzi jsme hovada, myslíme si, že nám každý musí rozumět
revue.idnes.cz | 14:01:00
Chantal Poullain (65) zavzpomínala na seznámení jejího tatínka s Bolkem Polívkou (72). Herce si vzala v roce 1987 a rozvedli se o 15 let později. V primáckém pořadu 7 pádů Honzy Dědka také prozradila, proč syna Vladimíra (32) neučila jeho mateřštinu a čím se bude živit v dalším lockdownu.


Dolní Morava staví nejdelší visutou lávku světa. Kritici varují, že přiláká masy lidí
bleskove.cz | 12:18:38
Visutý most vzniká poblíž vyhlídkové věže Stezka v oblacích nad údolím Mlýnského potoka a spojí protilehlé hřebeny Slamník a Chlum. Podívejte se.


Student (15) zastřelil čtyři spolužáky: Šikanovali ho? Rodiče pár hodin před masakrem mluvili s učiteli
blesk | 15:49:00
Jen tři hodiny předtím, než se na střední škole v Oxfordu v americkém Michiganu rozpoutalo peklo, mluvili rodiče střelce Ethana Crumbleyho s jeho učiteli. Vyučující byli totiž znepokojeni jeho chováním. Nedlouho po toto rozhovoru patnáctiletý žák chladnokrevně zastřelil své čtyři nevinné spolužáky a sedm dalších včetně učitelky zranil. Spolužáci tvrdí, že byl Ethan na škole šikanovaný. Jelikož ale mladý střelec odmítá vypovídat, policisté šikanu jako motiv nemohou potvrdit, ani vyloučit. Podle Nevlastní bratr Eli (18) Ethana popisuje jako průměrné dítě, které mělo šťastné dětství a dobré známky ve škole.


Porotce StarDance Zdeněk Chlopčík (64): Vztah s první dcerou (34) je hodně narušený!
blesk | 15:40:00
Nevěra stála Zdeňka Chlopčíka (64) první manželství a dceru Andreu (34), se kterou na 14 let ztratil kontakt. I když se občas vídají, zavolají si, tak táto ani Zdeňku mu prý neříká.


Bezohledný kamioňák se s tím nepáral: Předjížděl hlava nehlava, plná čára není zeď!
blesk | 15:34:00
Bezohlednou a riskantní jízdu předvedl na frekventovaném hlavním tahu z Plzně na České Budějovice řidič (47) kamionu. Předjížděl, kde ho napadlo, ani plná čára nebyla překážkou. Ostatní řidiči, aby se vyhnuli kolizi, museli kvůli němu brzdit jak o život.


V Řeporyjích vznikne nové sportoviště se skateparkem či grily. Městská část zaplatí 14 milionů
blesk | 14:57:00
V pražských Řeporyjích bude nový skatepark. Za jeho postavení zaplatí pražská městská část zhruba 14,4 milionu korun. Sportoviště staví v ulici Tělovýchovná firma Mystic Constructions, která v létě vyhrála veřejnou zakázku. Stavební práce by měly být hotové v roce 2022. Vyplývá to ze smluvních dokumentů mezi radnicí a stavební firmou.


Polsko nezvládá nápor migrantů z Běloruska: S Českem a Maďarskem jedná o vojenské pomoci
blesk | 14:57:00
Polsko jedná s Českou republikou a s Maďarskem o vojenské pomoci při zvládání vleklé migrační krize na hranicích s Běloruskem. Podle agentury PAP to dnes řekl polský ministr obrany Mariusz Blaszczak. Podobnou pomoc, ale v té době bez zjevné odezvy, Polsku v listopadu nabídli český prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš.


Prorazil dva policejní zátarasy! Pašerák na Břeclavsku vezl v autě 9 migrantů
blesk | 14:55:00
Zběsile ujíždějící Moldavan (22) v maďarském autě prorazil u Lednice na Břeclavsku dva policejní zátarasy! Měl důvod – v autě vezl devět migrantů.


Záchranář a horolezec Marián (†57) podlehl těžké nemoci: Blízcí se s ním rozloučili s poctami
blesk | 14:41:00
Rodina, přátelé a kolegové se rozloučili s vášnivým horolezcem a horským záchranářem Mariánem Č. Sedmapadesátiletý horal zemřel pár dní po svých narozeninách. Podlehl dlouhé a těžké nemoci. Na pohřbu, který se konal na hřbitově ve slovenském Popradě, zazněly nejoblíbenější písně Mariána a rakev zahalila slovenská vlajka.


Anička Slováčková pomohla neznámé dívce! Za pár měsíců se stal zázrak
blesk | 14:40:00
Na vlastní kůži se Aničce Slováčkové (26) potvrdilo, že to, co dáš, to se ti vrátí. Před lety pomohla smutné dívce a ta jí to skutečně oplatila. Příběh, který se vážně stal, vtiskla do svého nového videoklipu. 


Expert hodnotí zákrok proti muži se zbraněmi v benešovské nemocnici: Policisté byli připraveni střílet
blesk | 14:26:00
Tři policisté versus jeden šílenec zavřený na chirurgické ambulanci benešovské nemocnice. Zdravotníci zažili opravdu velmi krušné chvíle. Muž měl u sebe dva nože a dvě pistole. Naštěstí zareagovali ukázkově a následoval rychlý zákrok policistů. Co se asi dělo v hlavě zasahujících strážců zákona, popsal bývalý policejní instruktor Pavel Černý. A přidal i radu na závěr, jak se v podobné situaci chovat.


Trump útočí na Meghan: Neúcta k Alžbětě a využívání Harryho!
blesk | 14:24:00
Bývalý americký prezident Donald Trump (75) je známý tím, že co na srdci, to na jazyku. Nyní se pořádně drsně navezl do Meghan Markleové (40). Zkritizoval její chování a je si jist, že princ Harry (37) bude jednou velice litovat, že se jí nechal tak bezostyšně využívat…


Pojď dolů! Pojď ty nahoru! Hasiči v Olomouci museli sundávat ze stromu uprchlou pandu
blesk | 14:20:00
O kuriózní zásah se postarala olomouckým hasičům panda červená, která utekla v olomoucké zoo ze svého výběhu a usídlila se ve dvanáctimetrové výšce vzrostlého stromu uprostřed výběhu kamzíků. Samec Gérard z Francie si zde azyl našel po neshodách se svým spolubydlícím. 


Nové služebny pražských strážníků: Dočkali se na Vyšehradě i v Libni
blesk | 14:05:00
Strážníci v Praze-Libuši mají novou služebnu. V budově je operační středisko, školící místnost i zázemí pro odpočinek včetně kuchyňky. Stavba je vybavena systémem, který spoří energie. Na služebně bude sloužit pět strážníků a jejich počet se od ledna zvýší na 13. V pátek to řekl starosta Libuše Jiří Koubek (TOP 09). Náklady byly zhruba 14,83 milionu korun a radnici na ni dal peníze magistrát. Městskou policii zřizuje hlavní město a zaměstnává zhruba dvě tisícovky lidí.


Martin K. se přiznal ke krutému týrání koček: Od soudu odešel s podmínkou
blesk | 13:49:00
Případ otřesného týrání šokoval komunitu chovatelů koček v okolí Jablonce nad Nisou v únoru roku 2020. Martin K. se tehdy vydával za milovníka koček a adoptoval si velké množství koček. Ty pak krutě mučil. Čtyři z nich byly nalezeny mrtvé, další zmizely. U soudu se muž ke  strašným činům přiznal, odešel ale s pouhou podmínkou.


Za smrt kameramanky nejsem zodpovědný, říká Baldwin a mluví o konci kariéry
lidovky.cz | 15:56:12
Americký herec Alec Baldwin, který nedávno při natáčení filmu Rust neúmyslně zastřelil kameramanku Halynu Hutchinsonovou, prohlásil, že se za její smrt necítí zodpovědný. Také se domnívá, že nebude trestně stíhán, jelikož podstatná je hlavně otázka, jak se ostrý náboj do pistole vůbec dostal. K případu se vyjádřil v pátečním rozhovoru se stanicí ABC.


Česko zavede povinné očkování pro seniory nebo strážníky, oznámil Vojtěch. Příští týden vydá vyhlášku
lidovky.cz | 15:56:00
Ministerstvo zdravotnictví připravuje vyhlášku o povinném očkování proti covidu-19 pro vybrané skupiny obyvatel. Na tiskové konferenci to v pátek řekl ministr Adam Vojtěch. Ve Sbírce zákonů by měla vyjít příští týden. Týkat se bude seniorů i některých profesí. Povinné očkování má začít v březnu 2022, budoucí vláda jej však může ještě upravit.


Vakcína Pfizer/BioNtech ochrání i před těžkým průběhem omikronu, tvrdí firma
lidovky.cz | 15:09:39
Vakcína proti covidu od firem Pfizer/BioNTech bude chránit před těžkým průběhem onemocnění i u lidí nakažených variantou omikron. Je o tom přesvědčen šéf německé společnosti BioNTech Ugur Sahin. Dodal také, že výrobce by byl schopen poměrně rychle vakcínu upravit „na míru“ omikronu, pokud by to bylo nutné.


Zeman nemá příznaky covidu. Normálně funguje a pracuje, říká kancléř Mynář
lidovky.cz | 15:09:00
Prezident Miloš Zeman nemá klinické příznaky onemocnění covid-19, řekl hradní kancléř Vratislav Mynář. Zeman se bude chtít sejít s premiérem Petrem Fialou záhy poté, co v pátek 10. prosince ukončí schůzky s kandidáty na ministry. Prezident byl již třikrát očkován proti covidu a navíc dostal v Ústřední vojenské nemocnici v Praze monoklonální protilátky.


Kulhánkův rozlučkový tah Chrámovou horou. Svým rozhodnutím vůči Izraeli ovlivní i budoucího ministra
lidovky.cz | 14:16:00
Česká diplomacie se v OSN jasně postavila proti výlučně muslimskému názvosloví. Postoj Pirátů prokáže jednotu pětikoalice.


Svobodný obchod je v hluboké krizi. Pokud se primárně prosazuje bezpečnost, byznys tím trpí
lidovky.cz | 14:00:00
Diplomaté se připravují na světový Summit pro demokracii (který pořádá americká vláda 9. a 10. prosince – pozn. red.) s tím, že je demokracie globálně již nějakou dobu na ústupu. V deníku The Wall Street Journal upozorňuje Walter Russell Mead, že na ústupu je i svobodný obchod, tedy další důležitý pilíř liberálního světového pořádku.


Sever Česka potrápí silný vítr, na jihu hrozí řidičům ledovka, varují meteorologové
lidovky.cz | 13:56:00
Na severovýchodě země a na Liberecku bude v sobotu foukat silný vítr s nárazy o rychlosti 65 kilometrů za hodinu. Meteorologové zároveň varují před výskytem ledovky, která se může tvořit v důsledku mrznoucího deště. Tato výstraha platí zejména pro jižní část země, a to od sobotního poledne do nedělního rána.


Se stáčením tachometrů mají problém zejména vozy BMW. Podívejte se na seznam aut, s nimiž se podvádí nejčastěji
lidovky.cz | 13:52:00
Nová studie společnosti carVertical varuje zákazníky, kteří chtějí koupit ojetý vůz, že přetočení tachometru hrozí zejména u německých prémiových modelů. Odborníci zkoumali údaje o více než 700 tisíc ojetých vozů z 18 zemí v období od listopadu 2020 do listopadu 2021.


Novým rakouským kancléřem bude Nehammer, Schallenberg končí po dvou měsících
lidovky.cz | 13:24:00
Novým rakouským kancléřem se stane dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer. Povede i vládní lidovce (ÖVP) poté, co jejich bývalý předseda a exkancléř Sebastian Kurz oznámil, že se zcela stáhne z politického života.


Útočník z úřadu vlády měl u sebe plynovou zbraň a nože, potvrdila policie
lidovky.cz | 13:07:00
Policie v pátek potvrdila, že útočník z úřadu vlády byl vyzbrojený plynovou zbraní a noži. O incidentu, který se stal ve středu 24. listopadu, informoval premiér Andrej Babiš ve čtvrtek. Muž je nyní v Bohnicích a je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví a násilí proti úřední osobě a hrozí mu až šestiletý trest vězení.


Budoucí ministr Jurečka slíbil Zemanovi, že důchod více zohlední výchovu dětí
lidovky.cz | 12:57:00
Ve funkci ministra práce a sociálních věcí chce šéf KDU-ČSL Marian Jurečka dělat adresnou sociální politiku. Po jednání s prezidentem Milošem Zeman slíbil i důchodovou reformu, která více zohlední i výchovu dětí. „Já jsem ho ujistil, že v našem programu je jasná podpora toho, že chceme, aby sociální systém byl adresný, aby byl cílený, abychom zabránili zneužívání,“ řekl Jurečka.


Rebelie trhů rozdělila i Václavák. ‚Pod koněm‘ jsou vánoční stánky, na Můstku musí být kvůli opatřením prázdno
lidovky.cz | 12:00:00
Policie už řeší řadu případů porušení vládního opatření. Část stánkařů funguje bez omezení, zvláštní situace panuje například v Praze na Václavském náměstí.


Nová továrna BMW v Maďarsku se pozdrží. Auta začne vyrábět až v roce 2025
Auto.cz | 15:58:00
BMW se přidá k Audi a Mercedesu a bude rovněž vyrábět své vozy v Maďarsku. Ještě to ale nějakou dobu potrvá.


Škoda prý plánuje také elektrický ekvivalent modelu Octavia, včetně Combi
Auto.cz | 14:53:00
Po Enyaqu by měla následovat menší elektrická SUV, časem však automobilka nabídne také elektrický ekvivalent běžných sedanů a kombíků.


Polestar 3 postupně odkrývá svoji tvář. Půjde o výkonné luxusní SUV na elektřinu
Auto.cz | 13:56:00
Sportovní bratr Volva postupně rozšiřuje svoji nabídku. Po kupé a sedanu nastává čas prvního SUV značky Polestar.


Karoq po faceliftu vstupuje na trh. Škoda vyřadila nepopulární verze, zdražila základ
aktuálně.cz | 15:47:28
Škoda Karoq začíná po modernizaci na 638 900 korunách. Je to více než doposud, láká ale na bohatší výbavu.


Může změnit pravidla hry. V čem se liší a jak funguje vakcína "i pro odmítače"
aktuálně.cz | 15:16:00
Vakcína se svým principem od těch doposud užívaných liší - jedná se o takzvanou inaktivovanou vakcínu obsahující celý usmrcený virus SARS-CoV-2.


Po noční službě našli poničená auta a propíchané gumy. Útoků na zdravotníky přibývá
aktuálně.cz | 15:07:45
Pachatele čtyř známých útoků jsme dopadli, stíháme i desítky "internetových hrdinů", kterým hrozí až tři roky za mřížemi, uvedla policie.


Polsko jedná s Českem a Maďarskem o vojenské pomoci na běloruské hranici
aktuálně.cz | 14:44:00
O rozhovorech informoval polský ministr obrany Mariusz Blasczak.


EU zvažuje rozvolnění pravidel testů na zvířatech. Češi to umí i bez krutosti
Denik.cz | 15:32:00
V Česku i v celé Evropě opět doutná spor o to, zda a jak moc testovat kosmetické přípravky na zvířatech. V EU je od roku 2004 zakázané testování kosmetických výrobků na zvířatech, o pět let později začal platit zákaz testování kosmetických přísad. Fakticky ale k pokusům nadále dochází, protože Evropská chemická agentura (ECHA) vyžaduje testování pro zaregistrování jednotlivých chemických látek.


Brutálně ubodal mladšího muže. O jednu svini méně, řekl vrah z Jihlavy o oběti
Denik.cz | 14:19:00
Ani náznak lítosti neprojevil před soudem sedmatřicetiletý Daniel Wedl, který letos v březnu v Jihlavě brutálně ubodal o osm let mladšího muže. Krajský soud v Brně ho za to poslal do vězení na sedmnáct a půl roku. Po odpykání trestu by měl navíc skončit v detenčním ústavu. Podle znalců jde o mimořádně nebezpečného jedince.


Sever Česka v sobotu zasáhne silný vítr. Na jihu se zase může tvořit ledovka
Denik.cz | 13:37:00
Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. V pátek to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Zlato po jestřábích výrocích členů Fedu zvyšuje ztráty
Kurzy.cz | 15:33:16
Nový kmen covidu-19 držel účastníky trhu v průběhu týdne ve střehu. Ti ale obavy setřásli a přesunuli pozornost opět k akciím. Zlato proto začalo znovu klesat. Obavy z kmene omikron na konci tohoto týdne mírně polevily, protože WHO nedostává údaje o tom,&


Současné tržní prostřední je podle pravé ruky Warrena Buffeta „ještě šílenější“ než dotcom bublina
Kurzy.cz | 15:21:05
Pravá ruka Warrena Buffetta, Charlie Munger z Berkshire Hathaway, na páteční konferenci v Austrálii řekl, že trhy jsou místy divoce nadhodnocené a že současné prostředí je „ještě šílenější“ než během dotcom bubliny na konci 90.


BREAKING: USD ztrácí po špatném výsledku NFP
Kurzy.cz | 15:20:43
Americká ekonomika přidala v listopadu nečekaně pouze 210 tisíc nových pracovních míst při očekávání růstu o 550 tisíc. V říjnu vzrostl počet pracovních míst o 550 tisíc. Míra nezaměstnanosti klesla na 4,2 % z předchozích 4,6 %. Trh čekal pouze pokles ...


Pražskou burzu (index PX) bude ovládat jen 11 emisí. Během měsíce ubude druhý titul
Kurzy.cz | 15:11:49
Pražská burza s účinností od 20. prosince přistoupí k pravidelné čtvrtletní rebalanci indexů. Před zmiňovaným rozhodným dnem se v závěrečně aukci v pátek 17.12. jistě tradičně dočkáme zvýšené obchodní aktivity v návaznosti na úpravy portfolií...


Počet pracovních míst klesl (3.12.2021)
Kurzy.cz | 14:50:10
Počet pracovních míst bez zemědělství v listopadu klesl na 210 tis. oproti revidovaným 546 tis. v říjnu. Trhy naopak očekávaly růst na 550 tis. pracovních míst.


US - ekonomika jako celek v listopadu vytvořila jen 210 000 míst, hluboko pod odhady na úrovni 573 000
Kurzy.cz | 14:49:51
Americká ekonomika jako celek v listopadu vytvořila pouhých 210 000 nových pracovních míst, což nebyla ani polovina trhem očekávaných 573 000 míst.Míra nezaměstnanosti i tak poklesla z říjnových 4,5 na 4,2%.


OPEC+ zachovává růst produkce
Kurzy.cz | 14:49:41
OPEC a jeho spojenci se drží zavedené politiky měsíčního zvyšování těžby ropy, a to navzdory obavám ze snížení poptávky po nové variantě omikron a závazku Bílého domu uvolnit strategické zásoby ropy, a navzdory všem překážkám, které by mohly v příštích&he


Nezaměstnanost v Americe klesla (3.12.2021)
Kurzy.cz | 14:48:35
Míra nezaměstnanosti v listopadu klesla na 4,2 % oproti 4,6 % v říjnu. Trhy očekávaly pokles 4,5 %.


Podlaha Alpha Vinyl je ideální do kuchyně, ve které to žije
Kurzy.cz | 14:32:13
V současné době trávíme spoustu času doma, takže i kuchyně je frekventovanější než kdy dříve. Dala by se s trochou nadsázky také nazvat obývacím pokojem, tedy prostorem, který obýváme, ve kterém žijeme.


Analýza BTC na 3. prosince 2021 – sledujte průraz
Kurzy.cz | 14:30:28
Technická analýza: BTC se obchoduje postranně na ceně 56 950 USD. Má potenciál průrazu obchodního rozpětí. Obchodní doporučení: Sledujte průraz obchodního rozpětí, který potvrdí další směr.


USD rastie pred NFP dátami
Kurzy.cz | 14:29:53
Správa o nových pracovných miest mimo poľnohospodárstva v USA o 14:30 je kľúčovou makroudalosťou dňa. Trh očakáva ďalší mesiac solídneho rastu pracovných miest nad úrovňou 500 tisíc. Pokračovanie silného oživenia na trhu práce môže povzbudiť Fed, aby s...


Německo dále přitvrzuje proti covidu. Za poslední 4 týdny je druhé nejhorší po USA
Kurzy.cz | 14:29:22
Němečtí zákonodárci zapracovali nová restriktivní opatření proti covidu a činí kroky směrem ke hlasování o povinném očkování. Zákonodárci včerejším rozhodnutím vyřadili neočkované v podstatě ze všech ne nezbytně nutných činností a aktivit, jako jsou&helli


Kurzovní lístek ČNB na pátek 03.12.2021
Kurzy.cz | 14:28:15
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 2.12.Změna3.12. Americký dolar USD 1 22.4180 +0.40%22.5090...


Čas nakoupit USD/JPY.
Kurzy.cz | 14:19:28
Z paniky ohledně omikronu profitoval japonský jen, který ve spojení s americkou měnou posílil o téměř 300 bodů. Jen byl spolu se švýcarským frankem velmi žádaným ochranným nástrojem, neznámý a děsivý omikron umožnil medvědům USD/JPY dosáhnout lokálního&he


Bulharsko, Malta a Itálie budou nově v červené kategorii zemí podle míry rizika nákazy. Kypr, Monako, Norsko a Švýcarsko budou tmavě červené
Kurzy.cz | 14:11:55
Na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo Ministerstvo zdravotnictví seznam zemí podle míry rizika nákazy, který bude účinný od pondělí 6. prosince. Kypr, Monako, Norsko […]


Co ovlivnilo cenu zemního plynu?
Kurzy.cz | 14:09:25
Dynamika růstu ceny plynu zaskočila letošní rok celou Evropu. Padlo mnoho důvodů, proč tomu tak je, jeden důvod ale chyběl.


Seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním, vysokým a velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění covid-19, s účinností od 6. 12. 2021 - Ochranné opatření MZDR 20599/2020-133/MIN/KAN MZDRX01IJH6N
Kurzy.cz | 13:43:49
Ochranné opatření – seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním, vysokým a velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění covid-19, s účinností od 6. 12. 2021


Podpora českých firem v ropném centru Kazachstánu Atyrauské oblasti
Kurzy.cz | 13:33:00
Dne 2. prosince 2021 navštívila delegace českých firem v čele s velvyslancem ČR Rudolfem Hyklem Atyrauskou oblast, které


Výška sněhu dnes (3. 12. 2021) ráno v 07:00
Kurzy.cz | 12:29:00
V mapce je zobrazena sněhová pokrývka po sněžení, ale také tání posledních dní. Nejvíce sněhu leží na šumavských stanicích Blatný vrch (1350 m) 65 cm a Plechý (1344 m) 60 cm. Pozn.: Mapa je vytvořena z operativních nezvalidovaných dat. [PV]


Počasí: Souhrnná zpráva k výstrahám ČHMÚ silný vítr a ledovka
Kurzy.cz | 11:34:00
Žádost o poskytnutí informací týkajících se testování vakcín proti Covid-19. Žádost konkrétně obsahovala tyto dílčí dotazy, cit.: „1. Kolik vzorků vakcín proti nemoci covid-19 bylo otestováno v ČR SÚKL od roku 2020 po listopad 2021? 2. V případě, že n...


Šéf společnosti BioNTech očekává, že jeho vakcína vyvinutá s Pfizerem bude chránit i před omikronem
Hospodářské noviny | 16:28:00
Německá společnost BioNTech, která vyvinula vakcínu proti covidu-19 společně s firmou Pfizer, očekává, že její očkovací látka bude chránit před těžkým průběhem onemocnění i u lidí nakažených novou variantou omikron. V pátek to řekl šéf firmy Ugur...


Povinné očkování se v Česku bude týkat více lidí, než se původně předpokládalo, oznámil ministr
Hospodářské noviny | 15:58:00
Povinné očkování proti covidu-19 se bude týkat i strážníků městské policie, dobrovolných hasičů, mediků a studentů zdravotnických škol a dále studentů, kteří se připravují na práci v sociálních službách. Vyhlášku o povinném očkování, která má platit...


Nadějný politik Sebastian Kurz odchází do předčasného důchodu. I když se mu nechce
Hospodářské noviny | 14:31:00
Vypadalo to v roce 2017 na blyštivou kariéru politika, nejdříve historicky nejmladšího ministra zahraničí a poté historicky nejmladšího kancléře a spasitele povadlých rakouských lidovců. Nyní, v pětatřiceti se však musel vzdát i postu, který mu měl...


Proinvestování se z krize dopadlo jako vždycky
Hospodářské noviny | 12:11:00
Možná si vzpomenete na slib vlády, že „z této krize se proinvestujeme“. Myslela to dobře, ale dopadlo to jako vždycky – poznamenal by svým známým bonmotem „slavný“ sovětský politik Černomyrdin. Celkové fixní investice...


Nevadí, že je očkovací kampaň brutální. Je ale třeba ji ukazovat v barech i v MHD
Hospodářské noviny | 11:45:00
Brutální očkovací kampaň proti covidu budí emoce a je kritizována za to, že je neetická, nechutná, agresivní a příliš zastrašuje. Nechme ale emoce stranou a podívejme se na to, co víme o efektivitě šokujících kampaní. Jako třeba o děsivých...


Neměli bychom se zelené ekonomiky bát, měli bychom její nástup využít
Hospodářské noviny | 11:38:00
Budoucnost českého průmyslu vidím nadějně, tedy pokud se jí nebudeme bát a vyhýbat. S kolegyněmi a kolegy, kteří přemýšlí podobně, jsme proto založili iniciativu 2. transformace ekonomiky. Společně v ní prosazujeme názor na nutné změny, bez kterých...


Novým rakouským kancléřem se stane Karl Nehammer. Dosavadní ministr vnitra bude i předsedou lidovců
Hospodářské noviny | 11:36:00
Novým rakouským kancléřem se stane dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer (ÖVP), uvedla v pátek agentura APA. Ve funkci nahradí Alexandera Schallenberga, který přitom v čele rakouské koaliční vlády stanul teprve v říjnu. Devětačtyřicetiletý...


Polsko souhlasí s českou pomocí na běloruských hranicích
ČT24 | 16:17:04
Polsko souhlasí s českou pomocí na běloruských hranicích, sdělilo české ministerstvo obrany. Nyní začnou jednání o konkrétních možnostech, jak by Česká republika mohla Polsku při zvládání migrační krize vypomoct. Odpověď Polska na oficiální nabídku prezidenta Miloše Zemana potvrdil i premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Česká vláda je podle něj připravena s Poláky jednat o konkrétní formě pomoci, jako nejpravděpodobnější vidí vyslání armádních ženistů. Využití armády by vyžadovalo souhlas parlamentu.


Kohout vysvětlil běloruské chargé d'affaires vyhoštění Bazanova z Česka
ČT24 | 13:55:57
Náměstek ministra zahraničí Jan Kohout si předvolal chargé d'affaires běloruského velvyslanectví v Praze Olgu Filimončikovou. Na schůzce vysvětlil postup při vyhoštění šéfa běloruského fotbalu Vladimira Bazanova z České republiky. Informovalo o tom ministerstvo zahraničí.


Jak se máte? David Laufer
Respekt | 15:05:30
Co dělají čeští umělci a umělkyně (nejen) v době pandemie


ROZHOVOR: Štrougal s Vajnarem nemusí ohledně železné opony skončit před justicí. I tak Ústavní soud dojal pozůstalé, říká advokát
Eurozpravy-domácí | 17:00:00
Advokát Lubomír Müller se po pátečním vyhlášení nálezu Ústavního soudu, který zrušil rozhodnutí Městského státního zastupitelství v Praze o zastavení trestního stíhání komunistických prominentů bývalého předsedy vlády Lubomíra Štrougala a někdejšího federálního ministra vnitra Vratislava Vajnara za mrtvé a zraněné na železné oponě, chystal okamžitě napsat radostnou zprávu pozůstalým i zraněným občanům bývalé NDR, jež zastupuje. Šestice jeho klientů napadla ustanovení, podle něhož představitelé bývalého režimu nejsou na základě znaleckých posudků schopni vnímat smysl trestního řízení kvůli duševní chorobě. „Jistě některým ukápne slza dojetí, ale zdaleka ještě není jisté, že bývalí funkcionáři stanou před justicí. Vítězství je daleko. Ústavní soud jen stanovil jasná kritéria, že posudky nemohou vypracovat znalci, kteří za minulého režimu byli ideologicky podřízeni představitelům totalitního systému. Nyní musíme čekat, jak rozhodnou nově ustanovení znalci, říká v exkluzivním rozhovoru pro EuroZprávy.cz Lubomír Müller.


Vojtěch představí protiepidemická doporučení k Vánocům, radí i ohledně Mikuláše
Eurozpravy-domácí | 16:56:00
Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení k vánočním svátkům. Na on-line tiskové konferenci to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Zkušenost z loňských Vánoc podle něj ukázala, že se po svátcích zvedla další epidemická vlna. Zároveň řekl, že nedoporučuje, aby si o víkendu lidé zvali domů na návštěvy čerta, Mikuláše a anděla, případně, aby měli respirátory.


Polsko souhlasí s českou pomocí na běloruských hranicích
Eurozpravy-domácí | 16:40:00
Polsko souhlasí s českou pomocí na běloruských hranicích, sdělilo dnes ČTK české ministerstvo obrany. Nyní začnou jednání o konkrétních možnostech, jak by Česká republika mohla Polsku při zvládání migrační krize vypomoct. Odpověď Polska na oficiální nabídku prezidenta Miloše Zemana potvrdil ČTK i premiér Andrej Babiš (ANO).


Povinné očkování se bude týkat i mediků a studentů zdravotnických škol
Eurozpravy-domácí | 16:17:00
Povinné očkování proti covidu-19 se bude týkat i strážníků městské policie, dobrovolných hasičů, mediků a studentů zdravotnických škol a dále studentů, kteří se připravují na práci v sociálních službách. Vyhlášku o povinném očkování, která má platit od března příštího roku, dnes ministerstvo odeslalo do legislativní rady vlády. Příští týden by měla vyjít ve Sbírce zákonů.


Pedagogická komora chce výuku on-line od 13. prosince, aby se nešířil covid
Eurozpravy-domácí | 16:13:00
Zabránit rozšíření nákazy covidem-19 o Vánocích do rodin by podle spolku Pedagogická komora mohlo zavedení distanční výuky zhruba deset dní před vánočními prázdninami. Spolek navrhuje, aby na výuku na dálku žáci přešli 13. prosince. ČTK o tom dnes informoval předseda Radek Sárközi.


Z Itálie a Malty se od pondělí neočkovaným ztíží návrat do Česka
Eurozpravy-domácí | 14:50:00
Od pondělí se ztíží neočkovaným lidem návrat do České republiky z Itálie a Malty. Na takzvané mapě cestovatele budou tato území červená, což značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem. V dnešní tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zahraničí. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.


Lékárníci si stěžují na distributora, že jim nedodává léky, i když je má skladem
Eurozpravy-domácí | 14:13:00
Česká lékárnická komora si stěžuje na farmaceutickou a distributorskou firmu, podle komory odmítá do některých lékáren dodávat léky, i když je má na skladě. Podle lékárníků je takové jednání v rozporu se zákonem.


Česko může bytová nouze ročně přijít na 11 miliard, spočítali experti
Eurozpravy-domácí | 14:01:00
Problémy s bytovou nouzí mohou Česko ročně stát až kolem 11 miliard korun. Částka zohledňuje ale jen část nákladů. Zahrnuje výdaje kvůli zdravotním problémům, zhoršení kvality života či odebírání dětí z rodin. Nevyčísluje dopady na vzdělávání, zaměstnanost, kriminalitu, vězeňství či hodnotu nemovitostí v problémových místech.


Kulhánkův náměstek si předvolal běloruskou diplomatku kvůli případu Bazanova
Eurozpravy-domácí | 13:54:00
Náměstek ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) Jan Kohout si předvolal chargé d'affaires běloruského velvyslanectví v Praze Olgu Filimončikovou. Na schůzce vysvětlil postup při vyhoštění šéfa běloruského fotbalu Uladzimira Bazanova z České republiky. ČTK o tom dnes informovalo ministerstvo zahraničí. S ohledem na diplomatické zvyklosti nebude obsah jednání blíže komentovat.


Zeman nemá podle Mynáře příznaky nákazy, s Fialou se setká záhy po ministrech
Eurozpravy-domácí | 13:50:00
Prezident Miloš Zeman i nadále nemá klinické příznaky onemocnění covid-19. ČTK to dnes řekl kancléř Vratislav Mynář. Prezident se podle něj bude chtít sejít s premiérem Petrem Fialou (ODS) záhy poté, co v pátek 10. prosince ukončí schůzky s kandidáty na ministry.


Belgie a Švýcarsko zpřísní opatření proti šíření koronaviru
Eurozpravy-zahraniční | 16:10:00
Belgická vláda dnes vzhledem k rychlejšímu šíření koronaviru o týden uspíšila začátek vánočních prázdnin pro mateřské a základní školy a nařídila omezení hromadných akcí. Ve vnitřních prostorech budou také nově muset nosit roušky i děti starší šesti let.


Omikron se do Botswany mohl dostat z Evropy
Eurozpravy-zahraniční | 14:29:00
Někteří ze čtyř diplomatů, u nichž se v Botswaně potvrdila koronavirová varianta omikron, přicestovali z Evropy. Sdělil to dnes botswanský prezident Mokgweetsi Masisi a vyzval k přehodnocení cestovních omezení pro některé africké země včetně Botswany.


Západosrbská vesnička Mokra Gora aneb Krásy skryté v kopcích
Reflex | 16:00:00
Mezi horskou oblastí Zlatibor a národním parkem Tara se na svazích zdejších kopců rozprostírá malebná západosrbská vesnička Mokra Gora.


Inflace v eurozóně možná dosáhla vrcholu a měla by začít klesat
Tiscali-zprávy | 16:01:28
Inflace v eurozóně už možná dosáhla svého vrcholu a začne brzy klesat, což by mělo pokračovat i v průběhu příštího roku. Uvedla to dnes prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová, a potvrdila tak názor ECB, že za vzestupem inflace stojí přechodné faktory.


Polsko souhlasí s českou pomocí na běloruských hranicích
E15-ekonomika | 16:35:00
O polském souhlasu ohledně výpomoci české armády na běloruských hranicích, informovalo české ministerstvo obrany. Nyní začnou jednání o konkrétních možnostech, jak by Česká republika mohla Polsku při zvládání migrační krize vypomoct. Odpověď Polska na oficiální nabídku prezidenta Miloše Zemana potvrdil i premiér Andrej Babiš (ANO).


Cestování na Slovensko komplikuje lockdown. Co byste měli vědět, než dorazíte na hranice
E15-ekonomika | 16:00:00
Epidemická situace se v posledních týdnech výrazně zhoršuje v řadě zemí. Velmi vážná situace je také na Slovensku, kde v posledních dnech přibývá více než 10 tisíc potvrzených případů covidu-19 za den. Slovensko už 25. listopadu 2021 vyhlásilo nouzový stav a zákaz vycházení, který by měl platit čtrnáct dní.


Klienti chtějí jako poradkyni ženu, proto máme Kate, říká šéfka digitálních inovací ČSOB
E15-ekonomika | 15:30:00
Do bankovnictví nastoupila Michaela Lhotková před dvaceti lety, kdy se část obchodních transakcí zaznamenávala ručně do papírových knih, dnes je z ní šéfka digitálních inovací a členka představenstva skupiny ČSOB. „Banky jsou dnes v podstatě technologickými společnostmi. Mezi devíti tisíci našich zaměstnanců je klasických bankéřů menšina,“ konstatuje bankéřka, pod jejímž vedením byla letos spuštěna virtuální bankovní asistentka Kate.


Britský obchodní řetězec Selfridges kupují za miliardy liber investoři z Thajska
E15-ekonomika | 14:50:00
Tradiční britský řetězec obchodních domů s luxusním zbožím Selfridges kupují zhruba za čtyři miliardy liber (přibližně 119 miliard korun) asijští investoři. Miliardářská rodina Westonů z Kanady se podle britských médií předběžně dohodla, že ho po 18 letech vlastnění prodá skupině Central Group z Thajska.


Ředitelka Inbrait: Ženy mají ve světě IT velký potenciál
E15-ekonomika | 14:30:00
Před dvěma lety se do čela start-upu, který posílá do firem a organizací IT specialisty, postavila Markéta Houštecká. Svůj nejužší tým poskládala ze samých žen, což je v tuzemsku ojedinělé. „Pořád pracuji na tom, abych navázala spolupráci s dalšími ženami a dokázaly jsme, že ve světě IT máme velký potenciál,“ říká v rozhovoru ředitelka společnosti Inbrait.


Politici chtějí stavět mobilní sítě bez Číny. Pokusy o nový standard ale narážejí
E15-ekonomika | 14:00:00
Mezi odborníky na telekomunikace se rozjela debata, která může vést k velkým změnám postupů při výstavbě mobilních sítí. Zejména západní země tlačí na prosazení technologie OpenRAN. Ta by dle jejich představ měla vytvořit alternativu mimo jiné k produktům čínské společnosti Huawei, umožnit větší konkurenci mezi dodavateli a zvýšit bezpečnost mobilních sítí. K politickým debatám přispívá i Česko, vize ale naráží na tvrdou realitu.


Polsko souhlasí s českou pomocí na běloruských hranicích
E15-politika | 16:35:00
O polském souhlasu ohledně výpomoci české armády na běloruských hranicích, informovalo české ministerstvo obrany. Nyní začnou jednání o konkrétních možnostech, jak by Česká republika mohla Polsku při zvládání migrační krize vypomoct. Odpověď Polska na oficiální nabídku prezidenta Miloše Zemana potvrdil i premiér Andrej Babiš (ANO).


Cestování na Slovensko komplikuje lockdown. Co byste měli vědět, než dorazíte na hranice
E15-politika | 16:00:00
Epidemická situace se v posledních týdnech výrazně zhoršuje v řadě zemí. Velmi vážná situace je také na Slovensku, kde v posledních dnech přibývá více než 10 tisíc potvrzených případů covidu-19 za den. Slovensko už 25. listopadu 2021 vyhlásilo nouzový stav a zákaz vycházení, který by měl platit čtrnáct dní.


Klienti chtějí jako poradkyni ženu, proto máme Kate, říká šéfka digitálních inovací ČSOB
E15-politika | 15:30:00
Do bankovnictví nastoupila Michaela Lhotková před dvaceti lety, kdy se část obchodních transakcí zaznamenávala ručně do papírových knih, dnes je z ní šéfka digitálních inovací a členka představenstva skupiny ČSOB. „Banky jsou dnes v podstatě technologickými společnostmi. Mezi devíti tisíci našich zaměstnanců je klasických bankéřů menšina,“ konstatuje bankéřka, pod jejímž vedením byla letos spuštěna virtuální bankovní asistentka Kate.


Britský obchodní řetězec Selfridges kupují za miliardy liber investoři z Thajska
E15-politika | 14:50:00
Tradiční britský řetězec obchodních domů s luxusním zbožím Selfridges kupují zhruba za čtyři miliardy liber (přibližně 119 miliard korun) asijští investoři. Miliardářská rodina Westonů z Kanady se podle britských médií předběžně dohodla, že ho po 18 letech vlastnění prodá skupině Central Group z Thajska.


Ředitelka Inbrait: Ženy mají ve světě IT velký potenciál
E15-politika | 14:30:00
Před dvěma lety se do čela start-upu, který posílá do firem a organizací IT specialisty, postavila Markéta Houštecká. Svůj nejužší tým poskládala ze samých žen, což je v tuzemsku ojedinělé. „Pořád pracuji na tom, abych navázala spolupráci s dalšími ženami a dokázaly jsme, že ve světě IT máme velký potenciál,“ říká v rozhovoru ředitelka společnosti Inbrait.


Politici chtějí stavět mobilní sítě bez Číny. Pokusy o nový standard ale narážejí
E15-politika | 14:00:00
Mezi odborníky na telekomunikace se rozjela debata, která může vést k velkým změnám postupů při výstavbě mobilních sítí. Zejména západní země tlačí na prosazení technologie OpenRAN. Ta by dle jejich představ měla vytvořit alternativu mimo jiné k produktům čínské společnosti Huawei, umožnit větší konkurenci mezi dodavateli a zvýšit bezpečnost mobilních sítí. K politickým debatám přispívá i Česko, vize ale naráží na tvrdou realitu.


Mobilní aplikace DoKapsy nově umožňuje klientům parkovat v Praze
Finparáda | 14:00:00
Multifunkční mobilní aplikaci DoKapsy od ČSOB, kterou si aktivovalo již více než 60 tisíc lidí, lze nově využít i pro parkování v Praze. V aplikaci uživatelé najdou dostupné parkovací zóny a po uložení SPZ auta...


VIDEO: Lakeside X se vracejí s atmosférickou skladbou a videem
idnes.cz | 17:55:00
Po jedenácti letech se na scénu vrací pražská synthpopová kapela Lakeside X s novou písní Fire in the Sky, která vzešla z jejich spolupráce s německým producentem Danielem Myerem.


Kino Scala a Divadlo Bolka Polívky čeká oprava. Uzavřou se na tři roky
idnes.cz | 17:41:00
Potřebuje odhlučnit, protože promítání v kině Scala se vzájemně ruší s představeními v Divadle Bolka Polívky, a především vyřešit statiku. Budovu na Jakubském náměstí v Brně, ve které kino a divadlo sídlí, tak čeká rekonstrukce za 85 milionů korun.


Policie nebude stíhat novináře za článek o Hamáčkově cestě do Moskvy
idnes.cz | 17:26:00
Národní centrála boje s organizovaným zločinem nezahájí trestní řízení proti autorům reportáže serveru Seznam Zprávy o plánované cestě vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy. Hamáček vinil reportéry Janka Kroupu a Kristinu Cirokovou z pomluvy a šíření poplašné zprávy.


Šéfa kutnohorské nemocnice odvolali uprostřed covidové vřavy, špatně hospodařil
idnes.cz | 17:11:00
V době, kdy kutnohorská nemocnice úpí stejně jako většina špitálů v zemi pod tlakem další covidové vlny, se musel nedobrovolně rozloučit s funkcí její ředitel Petr Geřábek. Dva měsíce poté, co mu dozorčí rada kolínské nemocnice, pod kterou špitál v Kutné Hoře spadá, vytkla chyby spojené s negativní hospodářskou bilancí.


Restu covidovou krizi neustál. Rezervační systém po osmi letech končí
idnes.cz | 17:04:00
Na rezervačním systému Restu.cz se prezentovalo více než 17 tisíc restaurací. Pandemie koronaviru a následné vládní nařízení uzavřely restaurace, a i tento byznys se propadl na nulu. Dva roky bez příjmu donutilo společnost ukončit svou činnost na dobro.


Fake news lépe odrazí selský rozum než vzdělání, říká matadorka sociálních sítí
idnes.cz | 17:00:00
Z digitálních stop, které necháváme na internetu, dovede odhadnout, co nás baví, co kupujeme i jaké máme vzdělání. Zní to možná trošku strašidelně, ale není důvod se bát. Seznamte se s Nikol Stolle, která zná virtuální svět jinak než většina z nás.


Ženy nejsou majetek, rozhodl Tálibán. O vzdělání a práci však mlčí
idnes.cz | 16:53:00
Vláda Tálibánu zveřejnila vyhlášku, podle níž ženy v Afghánistánu nemají být považovány za majetek a musí souhlasit se sňatkem. Dekret nicméně pomíjí přístup žen a dívek ke vzdělání nebo možnost pracovat mimo domov. Radikální islamisté jsou kvůli nedodržování práv žen pod tlakem mezinárodního společenství. To Afgháncům zmrazilo řadu finančních prostředků.


Psovi dával léky na gangrénu, kterou neměl, řekla lékařka o souzeném muži
idnes.cz | 16:47:00
Okresní soud Plzeň-jih dnes pokračoval v projednávání případu medika Martina Švece, který je obžalovaný, že týral svého psa zbytečnými lékařskými zákroky. Senát vyslechl původního majitele Jack Rusell teriéra. Muž uvedl, že Švec, jemuž zdravého psa daroval, mu připadal jako příjemný člověk a nevzbuzoval žádné podezření. To se změnilo, když mu Švec začal posílat fotky a videa, z nichž bylo jasné, že je pes nemocný.


Stav nouze i po proočkování. Ale vakcíny fungují, pochvalují si Portugalci
idnes.cz | 16:23:00
Portugalsko kvůli zvyšujícímu se počtu pozitivně testovaných na koronavirus opět zavedlo stav nouze. Země se nyní chce zaměřit na podávání třetích dávek vakcíny. Portugalci oslovení portálem iDNES.cz si i přes nová opatření pochvalují, že očkování funguje a hospitalizovaných díky němu není tolik.


Polsko přijalo českou pomoc, na běloruskou hranici mohou jet policisté i vojáci
idnes.cz | 16:19:00
Polsko souhlasí s českou pomocí na běloruských hranicích, sdělilo v pátek české ministerstvo obrany. Nyní začnou jednání o konkrétních možnostech, jak by Česká republika mohla Polsku při zvládání migrační krize vypomoct. Odpověď Polska na oficiální nabídku prezidenta Miloše Zemana potvrdil i premiér Andrej Babiš.


Agresivita vůči zdravotníkům roste, v Kladně jim někdo poškodil auta
idnes.cz | 16:16:00
Dosud neznámý pachatel poškodil šest automobilů, které byly zaparkované v areálu kladenské nemocnice. Vozy byly poškrabané, měly propíchané gumy či rozbitá zrcátka. Zdravotníci stále častěji musí čelit také agresivním útokům pacientů.


RECENZE: Čert to vzal, že z pěti vánočních pohádek je nová jen jediná
idnes.cz | 15:52:00
Mikulášskou nadílku v kinech doprovází animované pásmo nazvané O čertovi a jiné vánoční pohádky, zařazené mezi premiéry tak trochu klamně, respektive spíš formálně.


Zachránil jsem Foglarovi život. Nebýt mě, smetl by nás vlak, vzpomíná galerista
idnes.cz | 15:00:00
Rychlé šípy, legendární kresby s postavami Rychlonožky, Červenáčka, Mirka Dušína, Jarky Metelky a Jindry Hojera, jsou stále velkým fenoménem. Některé kresby a tisky kreslíře Marka Čermáka se prodávají za více než 100 tisíc korun. „Jsem překvapený, jaký zájem o ně lidé mají,“ potvrzuje Richard Bergman, majitel pražské Galerie 33.


Chystají se nové mediální zákony. Nezačínejme ale zprostředka
iHned.cz | 16:45:00
Povolební uspořádání nové sněmovny přineslo také úplně jiné složení mediálního výboru. V tomto sněmovním orgánu, který vybírá třeba budoucí členy Rady České televize, má teď většinu pětikoalice. Politici vládních stran se netají záměrem předělat...


Šéf společnosti BioNTech očekává, že jeho vakcína vyvinutá s Pfizerem bude chránit i před omikronem
iHned.cz | 16:28:00
Německá společnost BioNTech, která vyvinula vakcínu proti covidu-19 společně s firmou Pfizer, očekává, že její očkovací látka bude chránit před těžkým průběhem onemocnění i u lidí nakažených novou variantou omikron. V pátek to řekl šéf firmy Ugur...


Povinné očkování se bude týkat více lidí, než se předpokládalo. Mikuláše raději nezvěte, žádá ministr
iHned.cz | 15:58:00
Povinné očkování proti covidu-19 se bude týkat i strážníků městské policie, dobrovolných hasičů, mediků a studentů zdravotnických škol a dále studentů, kteří se připravují na práci v sociálních službách. Vyhlášku o povinném očkování, která má platit...


Třetí kancléř během pár měsíců. V Rakousku nastupuje Karl Nehammer s pověstí generála
iHned.cz | 15:45:00
Poté, co předseda Rakouské lidové strany (ÖVP) Sebastian Kurz ve čtvrtek překvapivě ohlásil, že odchází do ústraní, dostavil se na politické scéně dominový efekt. Funkci spolkového kancléře, kterou zastával teprve od 11. října, složil Alexander...


Nadějný politik Sebastian Kurz odchází do předčasného důchodu. I když se mu nechce
iHned.cz | 14:31:00
Vypadalo to v roce 2017 na blyštivou kariéru politika, nejdříve historicky nejmladšího ministra zahraničí a poté historicky nejmladšího kancléře a spasitele povadlých rakouských lidovců. Nyní, v pětatřiceti se však musel vzdát i postu, který mu měl...


Bilionová snaha Nvidie o ovládnutí trhu s čipy narazila u kontrolních úřadů
iHned.cz | 12:15:00
Britská společnost Arm je označována jako Švýcarsko čipů, protože její licence na ně využívá ve svých zařízeních například Apple, Samsung či Huawei. Loni v září oznámil největší výrobce čipů Nvidia, že chce svého britského rivala převzít, což by...


Policie nebude stíhat novináře za článek o Hamáčkově cestě do Moskvy
lidovky.cz | 17:49:32
Národní centrála boje s organizovaným zločinem nezahájí trestní řízení proti autorům reportáže serveru Seznam Zprávy o plánované cestě vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy. Hamáček vinil reportéry Janka Kroupu a Kristinu Cirokovou z pomluvy a šíření poplašné zprávy.


Agresivita vůči zdravotníkům roste, v Kladně jim někdo poškodil auta
lidovky.cz | 17:40:51
Dosud neznámý pachatel poškodil šest automobilů, které byly zaparkované v areálu kladenské nemocnice. Vozy byly poškrabané, měly propíchané gumy či rozbitá zrcátka. Zdravotníci stále častěji musí čelit také agresivním útokům pacientů.


Rezervační systém Restu po osmi letech končí. Neustál covidovou krizi
lidovky.cz | 17:10:51
Na rezervačním systému Restu.cz se prezentovalo více než 17 tisíc restaurací. Pandemie koronaviru a následné vládní nařízení uzavřely restaurace, a i tento byznys se propadl na nulu. Dva roky bez příjmu donutilo společnost ukončit svou činnost na dobro.


Polsko přijalo českou pomoc, na běloruskou hranici mohou jet policisté i vojáci
lidovky.cz | 16:24:00
Polsko souhlasí s českou pomocí na běloruských hranicích, sdělilo v pátek české ministerstvo obrany. Nyní začnou jednání o konkrétních možnostech, jak by Česká republika mohla Polsku při zvládání migrační krize vypomoct. Odpověď Polska na oficiální nabídku prezidenta Miloše Zemana potvrdil i premiér Andrej Babiš.


Historický kontrakt. Francie prodá Emirátům 80 stíhaček Rafale za stamiliardy
lidovky.cz | 16:04:13
Francie dodá Spojeným arabským emirátům osmdesát stíhacích letounů Rafale od firmy Dassault Aviation. Uzavření kontraktu oznámila v pátek, kdy prezident Emmanuel Macron v SAE zahájil dvoudenní cestu do tří států oblasti Perského zálivu. Součástí smlouvy je rovněž nákup dvanácti vojenských vrtulníků Caracal, jejichž výrobcem je společnost Eurocopter Group.


Vojáci, pochodně a punk z NDR. Německá armáda poctila odcházející Angelu Merkelovou
aktuálně.cz | 17:10:57
Německá kancléřka příští týden po 16 letech skončí v úřadu. Nejvyšší možnou formou pocty se s ní ve čtvrtek večer rozloučila také armáda, bundeswehr.


Rande evropských populistů. Orbán a spol. sní o frakci, která překreslí europarlament
aktuálně.cz | 16:34:28
Lídři euroskeptické pravice na kontinentu hledají způsob, jak spojit síly. V sobotu se sejdou ve Varšavě.


Mluví-li provaz, už nehulte. V jižních Čechách baví řidiče netradiční značky
Denik.cz | 17:05:00
Přinášíme další sérii vtipný nápisů, značek i cedulek, na které lze narazit v Jihočeském kraji. Poznáváte některé? Fotili jsme všude možně na Táborsku, Jindřichohradecku, Strakonicku, Českokrumlovsku i Českobudějovicku.


Roubal nosil v botě nůž, oběti prý házel prasatům. Deník šel po jeho stopách
Denik.cz | 17:00:00
Příběh brutálního vraha Ivana Roubala (12. května 1951–29. června 2015) ožívá na televizních obrazovkách. Televize Nova totiž na své streamovací platformě Voyo nově nabízí třídílný krimiseriál Případ Roubal, v němž Hynek Čermák ztvárnil jednu z nejvýraznějších postav české zločinecké historie. Deník proto připomíná jedenáct let starou reportáž, kdy se jeden z redaktorů vydal po stopách tohoto několikanásobného vraha a hovořil s pamětníky, kteří se s ním na Čachrovsku setkávali.


Migrační krize trvá. Polsko souhlasilo s českou pomocí na běloruských hranicích
Denik.cz | 16:31:00
Polsko přijme českou nabídku pomoci se situací na běloruských hranicích, sdělilo v pátek ČTK české ministerstvo obrany. Nyní začnou jednání o konkrétních možnostech, jak by Česká republika mohla Polsku při zvládání migrační krize vypomoct.


Ve vážném stavu. Dvě děti s covidem převezli ze Zlínského kraje do Brna
Denik.cz | 16:10:00
Sílící epidemie onemocnění covid-19 znatelně zasahuje do chodu Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje (ZZS ZK).


Česko zavede povinné očkování. Vyhláška vyjde příští týden, zahrne i mediky
Denik.cz | 15:36:00
Povinné očkování proti covidu-19 se bude týkat i strážníků městské policie, dobrovolných hasičů, mediků a studentů zdravotnických škol a dále studentů, kteří se připravují na práci v sociálních službách. Vyhlášku o povinném očkování, která má platit od března příštího roku, v pátek ministerstvo odeslalo do legislativní rady vlády. Příští týden by měla vyjít ve Sbírce zákonů. Novinářům to na on-line konferenci řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).


Svět vyrábí stále větší množství obnovitelné energie. Současné tempo ale nestačí, zní z Mezinárodní energetické agentury
Euro | 16:56:02
Lidstvo vyrábí stále více energie z obnovitelných zdrojů. Letošní rok je v tomto ohledu rekordní a v následujících letech se bude svět „zelenat“ ještě rychleji. Z Mezinárodní energetické agentury však zní, že současným tempem „zdaleka nedosáhneme“ potřebného snížení emisí, které jsou hlavní příčinou globálního oteplování.


Konkurence pro české Superface? Amazon Web Services spouští autonomní správu API
lupa.cz | 16:09:32
Amazon Web Services v ostré verzi spouští službu, která sama hlídá aplikační rozhraní (API) třetích stran, takže se o ně není nutné tolik starat. Jde o technologii AWS Data Exchange for APIs, jenž rozšiřuje možnosti již fungující AWS Data Exchange.


Recenze: Populární hudba pamatuje málo tak silných talentů. Adele vydala nové album
bleskove.cz | 18:17:00
Zpěvačka většinu lockdownu strávila v posilovně, kde zvedala činky a při jízdě na rotopedu sledovala filmy s Rockym.


Eva Holubová bojuje proti panice! 12 hodin odříznutá od světa
blesk | 18:40:00
Nad divadly se kvůli zhoršující covidové pandemii stahují mračna. Diváci se bojí chodit, herci bojují s nákazou, a tak se ruší představení. Týká se to i herečky Evy Holubové (62). 


Útok na zdravotníky v Kladně: Někdo jim před nemocnicí poškodil auta!
blesk | 18:17:00
Neznámý pachatel poškodil u kladenské nemocnice celkem 11 aut. Ve většině případů patří zdravotníkům z tamního špitálu. Policie se incidentem zabývá. Zdravotní sestřička Lucie si myslí, že by mohlo jít přímo o útok na zdravotníky, nemocnice to ale spojovat nechce.


Rekonstrukce metra na „Jiřáku“ začala, první jdou na řadu výtahy. Jejich ražbě přihlíží světice
blesk | 17:46:00
U příležitosti blížícího se svátku svaté Barbora, patronky horníků a všech těch, kdo pracují v nebezpečném prostředí, se pražský dopravní podnik (DPP) rozhodl posvětit chystané báňské práce na náměstí Jiřího z Poděbrad, které souvisejí s opravou stanice metra a stavbou nového výtahu. Právě započaté stavbě požehnal Jan Houkal, farář z nedalekého kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.


Blesk Premium jako skvělý dárek: Nadělte exkluzivní čtení i fotky pod stromeček
blesk | 17:44:00
Exkluzivní rozhovory, žhavé informace ze světa celebrit, politiky, fotografie, videa, zprávy, které jinde nenajdete. To všechno a mnohem více je služba Blesk Premium, díky které vám nic důležitého neunikne. Nyní ji můžete jako vánoční dárek objednat svým blízkým, kteří mají rádi Blesk a dosud se k zamčeným článkům nemohli dostat. Jak na to?


Hvězda Sanitky Eva Hudečková slaví 72: S herectvím sekla po aféře se svetrem!
blesk | 17:40:00
Byla jednou z nejvíce sexy hereček své doby a seriál Sanitka ji katapultoval na vrchol popularity. Přesto se Eva Hudečková, která ztvárnila v Sanitce roli ambiciózní doktorky Evy a v pátek 3. prosince slaví 72. narozeniny, slávy zřekla. V roce 1984 hereckou kariéru ukončila. Proč?


Mikuláš, čert a anděl? Nezvat domů, radí ministr zdravotnictví. Nebo leda s respirátorem
blesk | 17:30:00
Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení k vánočním svátkům. Na on-line tiskové konferenci to v pátek řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Zkušenost z loňských Vánoc podle něj ukázala, že se po svátcích zvedla další epidemická vlna. Zároveň řekl, že nedoporučuje, aby si o víkendu lidé zvali domů na návštěvy Mikuláše, čerta a anděla, případně, aby měli respirátory. Doporučení k Vánocům v pátek vydala také Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES).


Kontroly na trzích v centru Prahy: „Vládní nařízení jsou nejasná,“ říkají provozovatelé
blesk | 17:05:00
Od pátku 26.listopadu začal v celé České republice kvůli zhoršující se epidemiologické situaci platit zákaz adventních trhů. Povolen je pouze provoz těch farmářských. Policie mj. provádí kontroly vládních nařízení. Jak jejich dodržování zvládají na Havelském trhu, prozradila Blesku manželka provozovatele Františka Soukupa Helena Soukupová.


Vražda ve Vysočanech?! Žena uhořela v mukách, jejího druha odvedla policie
blesk | 17:02:00
Neskutečná lidská tragédie se odehrála minulý víkend v zahrádkářské kolonii ve Vysočanech. Uhořela tam žena, jejího druha pro podezření z vraždy odvezla policie. Do bezdomovecké komunity v Praze 9 vyjížděli policisté v noci na neděli.


Vojtěch chce povinné očkování pro šedesátníky i mediky. Čeká i na „záložáky“ a hygienu
blesk | 16:40:00
Povinné očkování proti covidu-19 se bude týkat i strážníků městské policie, dobrovolných hasičů, mediků a studentů zdravotnických škol a dále studentů, kteří se připravují na práci v sociálních službách. Vyhlášku o povinném očkování, která má platit od března příštího roku, v pátek ministerstvo odeslalo do legislativní rady vlády. Příští týden by měla vyjít ve Sbírce zákonů. Novinářům to v pátek na on-line konferenci řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).


Agáta Hanychová v lovení chlapů nepolevuje: Zveřejnila dalšího
blesk | 16:40:00
Jak je u Agáty Hanychové (36) zvykem, porozchodový smutek jí dlouho nevydrží a opět se vrhá do dalšího vztahu. Po rozchodu s podnikatelem Jiřím Hellerem má další objev. 


Poslední vzkaz Miroslava Zikmunda (†102): Cestujte a poznávejte svět
blesk | 16:30:00
Miroslav Zikmund (†102) spolu s parťákem Jiřím Hanzelkou (†82) projeli celý svět. Svými výpravami fascinovali a skrze fotografie, knihy či filmové dokumenty vzdělávali. Jejich životní dobrodružství přerušila až smrt Hanzelky v roce 2003, do cestovatelského nebe za ním Zikmund odešel ve středu večer.


Recenze: Populární hudba pamatuje málo tak silných talentů. Adele vydala nové album
pikant | 18:17:00
Zpěvačka většinu lockdownu strávila v posilovně, kde zvedala činky a při jízdě na rotopedu sledovala filmy s Rockym.


Škoda Slavia jako vytoužený kombík? V Česku by nadělala spoustu parády
Auto.cz | 18:52:00
Mladoboleslavská novinka mířící na indický trh se praktičtější karosářské verze nedočká. Vizualizace nám ukazuje, že je to škoda.


Toyota GR86 odhaluje techniku evropské verze. S objednáním neotálejte
Auto.cz | 17:57:00
Evropská varianta Toyoty GR86 má motor o objemu 2,4 litru nakonec naladěný na 172 kW. V nabídce však bude vůz jen po omezenou dobu.


Toyota GR Yaris H2 se oficiálně představila s tříválcem spalujícím vodík
Auto.cz | 16:52:00
Experimentální GR Yaris je osazen stejným motorem, se kterým v Japonsku závodí Corolla Sport.


MMF apeloval na Fed, aby urychlil plánované ukončování programu QE
Kurzy.cz | 17:53:10
MMF dnes vyjádřil přesvědčení respektive doporučení v tom smyslu, že americký Fed by měl urychlit proces normalizace své měnové politiky ve světle rostoucích inflačních rizik. Podle MMF se americká ekonomika jeví svou dynamikou blízko předkovidových&helli


Souhrn 3.12. - zahraniční akciové trhy později odpoledne začaly silněji oslabovat, BCPP v červené nule, ropa silněji rostla, měny a zlato nejisté
Kurzy.cz | 17:42:28
Pražská burza zakončila týden při průměrné likviditě ve finále v červené nule. Evropské akciové trhy po nejistém dni v jeho samotném závěru navázaly na negativní vývoj US trhů a začaly také ztrácet.


Americká ekonomika a zisky obchodovaných firem v roce 2022 a 2023
Kurzy.cz | 17:23:00
Ve třetím čtvrtletí letošního roku oživení americké ekonomiky znatelně zpomalilo, někoho to vedlo k úvahám o recesi, jiní ale čekají opětovný nárůst rychlosti.


Upozornění ČNB na rizika investic do alternativních investičních produktů
Kurzy.cz | 16:40:27
Česká národní banka upozorňuje veřejnost na rizika spojená s nabídkami zhodnocení finančních prostředků prostřednictvím alternativních investičních produktů, které jsou někdy podpořené silnou mediální prezentací.


Exekutorská komora ČR: Soudní exekutoři postupují při vymáhání podle zákonem daných pravidel a nikoli na "objednávku"
Kurzy.cz | 16:24:39
Exekutorská komora ČR v souvislosti s některým veřejně publikovanými postoji a stanovisky věřitelů ohledně aplikace milostivého léta opakovaně sděluje, že soudní exekutoři postupují při vymáhání exekučních titulů podle zákonem daných pravidel a nikoli&hel


Život v roce 2030: Jak změní technologie svět kolem nás?
Kurzy.cz | 16:20:42
Když před téměř dvěma sty lety Jules Verne popisoval dobrodružnou cestu kosmonautů ze Země na Měsíc, většina čtenářů snila s ním. Tedy až do chvíle, kdy Apollo 11 skutečně dosedlo na nedotčený povrch našeho největšího satelitu.


Bankovní identitu má skoro polovina Čechů. Roste i zájem o datové schránky (3.12.2021)
Kurzy.cz | 16:17:46
Občané mohou už více než tři čtvrtě roku přistupovat ke službám veřejné správy prostřednictvím přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví. Po tuto dobu funguje služba bankovní identity, která je výsledkem spolupráce Ministerstva vnitra,...


Silné údaje o zaměstnanosti v USA povedou k rally na trzích a lokálnímu růstu amerického dolaru
Kurzy.cz | 16:00:46
Veškerá pozornost trhů se dnes bude soustředit na zveřejnění údajů z amerického trhu práce, které mohou Fed přimět k dřívějšímu zvýšení úrokových sazeb na začátku příštího roku 2022.


Ceny za evropské emise uhlíku vyrostly na rekordní maximum. Překročily 80 eur za tunu a v příštích týdnech by mohly zamířit až ke 100 eurům
Kurzy.cz | 15:34:23
Evropské futures na emise uhlíku v pátek poprvé přesáhly 80 eur za tunu, a testují tak odhodlání politiků, kteří slibují, že budou jednat v oblasti změny klimatu agresivněji.


Rusko nás může napadnout už v lednu, varuje ukrajinský ministr obrany
Hospodářské noviny | 19:30:00
Rusko shromáždilo u ukrajinských hranic více než 94 000 vojáků a na konci ledna může spustit rozsáhlou vojenskou ofenzivu proti Ukrajině. Podle agentury Reuters to dnes uvedl ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov s odvoláním na informace...


Skupina PPF dokončila realitní investici téměř za sedm miliard korun. Koupila kanceláře v Orlandu
Hospodářské noviny | 19:00:00
Největší tuzemská investiční skupina PPF uskutečnila další velkou investici do amerických realit. Nově dokončila převzetí rozsáhlého kancelářského objektu v Orlandu na Floridě – SouthPark Center –, který je považován za jeden z...


Češi vyrazili na Vídeň. Radovan Vítek dal nabídku na převzetí realitního konkurenta Immofinanz
Hospodářské noviny | 18:06:00
Velké hromadění hotovosti v realitní skupině CPI Property Group (CPIPG) Radovana Vítka a zároveň přibrání amerických fondů Apollo na její palubu mělo jeden hlavní důvod. Skupina CPIPG v pátek po zavření burz oznámila, že podává předběžnou závaznou...


Chystají se nové mediální zákony. Nezačínejme ale zprostředka
Hospodářské noviny | 16:45:00
Povolební uspořádání nové sněmovny přineslo také úplně jiné složení mediálního výboru. V tomto sněmovním orgánu, který vybírá třeba budoucí členy Rady České televize, má teď většinu pětikoalice. Politici vládních stran se netají záměrem předělat...


STALO SE DNES: Čechy čeká povinné očkování, Vánoce možná nový hudební hit
idnes.cz | 18:52:00
Ministerstvo zdravotnictví připravuje vyhlášku o povinném očkování. Česko v sobotu zasáhne silný vítr, hrozí i výskyt ledovky. Herec Alec Baldwin se necítí být zodpovědný za smrt kameramanky, kterou omylem zastřelil při natáčení filmu Rust. Novým rakouským kancléřem se stane dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer. Britští zpěváci Ed Sheeran a Elton John natočili společný vánoční singl.


Třetí kancléř během pár měsíců. V Rakousku nastupuje Karl Nehammer s pověstí generála
Hospodářské noviny | 15:45:00
Poté, co předseda Rakouské lidové strany (ÖVP) Sebastian Kurz ve čtvrtek překvapivě ohlásil, že odchází do ústraní, dostavil se na politické scéně dominový efekt. Funkci spolkového kancléře, kterou zastával teprve od 11. října, složil Alexander...


Kulhánek do OSN, Jindrák na Slovensko. Babišova vláda schválila velvyslance
idnes.cz | 18:38:00
Českým velvyslancem na Slovensku by se měl stát Rudolf Jindrák, zástupcem v sídle OSN pak Jakub Kulhánek. Nové velvyslance v minulých dnech schválila vláda v demisi Andreje Babiše.


Bilionová snaha Nvidie o ovládnutí trhu s čipy narazila u kontrolních úřadů
Hospodářské noviny | 12:15:00
Britská společnost Arm je označována jako Švýcarsko čipů, protože její licence na ně využívá ve svých zařízeních například Apple, Samsung či Huawei. Loni v září oznámil největší výrobce čipů Nvidia, že chce svého britského rivala převzít, což by...


Senior po střetu s autem zůstal na zemi, řidiče musela hledat policie
idnes.cz | 18:04:00
Lehčí zranění utrpěl senior, kterého ve středu srazilo na přechodu v Novém Boru červené auto. Řidič po střetu jen zastavil, vyměnil si několik slov s náhodnou svědkyní a odjel. Díky kameře, která místo krátce po nehodě snímala, policisté šoféra záhy dohledali.


Pozadí informací o covidu: ministerstvo dává miliony za neaktuální web
idnes.cz | 18:00:00
Ministerstvo zdravotnictví pravidelně uzavírá smlouvy za miliony, ale dostává dílo s chybami, zjistila redakce iDNES.cz. Resort zdravotnictví platí každý měsíc Národní agentuře pro komunikační a informační technologie za aktualizaci covidových webů. Efekt však vidět není, stále jsou zastaralé, jak už dříve redakce informovala.


Rusko nás může napadnout už v lednu, varuje ukrajinský ministr obrany
iHned.cz | 19:30:00
Rusko shromáždilo u ukrajinských hranic více než 94 000 vojáků a na konci ledna může spustit rozsáhlou vojenskou ofenzivu proti Ukrajině. Podle agentury Reuters to dnes uvedl ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov s odvoláním na informace...


Skupina PPF dokončila realitní investici téměř za sedm miliard korun. Koupila kanceláře v Orlandu
iHned.cz | 19:00:00
Největší tuzemská investiční skupina PPF uskutečnila další velkou investici do amerických realit. Nově dokončila převzetí rozsáhlého kancelářského objektu v Orlandu na Floridě – SouthPark Center –, který je považován za jeden z...


Češi vyrazili na Vídeň. Radovan Vítek dal nabídku na převzetí realitního konkurenta Immofinanz
iHned.cz | 18:06:00
Velké hromadění hotovosti v realitní skupině CPI Property Group (CPIPG) Radovana Vítka a zároveň přibrání amerických fondů Apollo na její palubu mělo jeden hlavní důvod. Skupina CPIPG v pátek po zavření burz oznámila, že podává předběžnou závaznou...


Policie nezahájí trestní řízení proti autorům reportáže o Hamáčkově cestě do Moskvy
ČT24 | 17:41:35
Policie nezahájí trestní řízení proti autorům reportáže Seznam Zpráv, která se týkala cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Informaci, kterou v pátek server zveřejnil,  potvrdil ČTK mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Uvedl, že policie trestní oznámení šéfa resortu vrnitra v demisi takzvaně uložila. Hamáček se k věci zatím nevyjádřil.


Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití, zbraň pořídil otec
lidovky.cz | 19:52:00
Rodiče chlapce, kterého policisté zadrželi v souvislosti s úterní střelbou na škole v americkém Michiganu, čelí obviněním ze zabití. Podle prokuratury bylo jejich chování horší než nedbalost. Počínání chlapce si vyžádalo čtyři životy. K zabíjení použil zbraň, kterou pořídil jeho otec.


Rusové místo do Alp míří na Kavkaz, hotely tam praskají ve švech. Někoho ale štvou povinné QR kódy
lidovky.cz | 19:30:00
Covid už druhým rokem drží drtivou většinu Rusů za železnou oponou. Ruský masový turismus na Západ přestal existovat. Až na výjimky je Rusům Evropa uzavřena. Moskva nebyla schopna zaregistrovat v Evropské unii vlastní vakcínu Sputnik V. Na mrtvém bodě uvízlo i vzájemné uznání covidových certifikátů mezi Moskvou a EU.


Jindrák míří z Hradu na Slovensko, Kulhánek do OSN. Babišova vláda schválila velvyslance
lidovky.cz | 18:41:30
Českým velvyslancem na Slovensku by se měl stát Rudolf Jindrák, zástupcem v sídle OSN pak Jakub Kulhánek. Nové velvyslance v minulých dnech schválila vláda v demisi Andreje Babiše.


Poslední slovo Jaroslava Veise: Elektrostezky
lidovky.cz | 18:19:00
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá, zní osvědčené přísloví. Takže když se do lesa zavolá elektromobilita, vyjede z něj auto bez výfuku.


Zkoumají DNA z ostatků zakladatele genetiky. Neetické? Vše je s pietou, říká vědkyně
aktuálně.cz | 19:30:08
"Dnes už umíme provést analýzu DNA třeba z vlasu nebo i z jediné buňky," říká Šárka Pospíšilová, genetička a následovnice vědce G. J. Mendela.


Papež na Kypru vyzval k usmíření církví, zacházení s migranty přirovnal k nacismu
aktuálně.cz | 19:29:48
Papež rovněž vyzval k obnovení rozhovorů mezi kyperskými Řeky a kyperskými Turky o sjednocení ostrova. 


Foto: Kostnici u Kutné Hory zachraňují před pádem. Rozebírají přitom pyramidy z lebek
aktuálně.cz | 18:36:14
"Do deseti let by kostel klidně mohl spadnout," tvrdí Radka Krejčí ze sedlecké farnosti. Zdejší církev už sedm let opravuje tuto jedinečnou stavbu.


Náhrobní kámen si Miroslav Zikmund už před deseti lety objednal u Otmara Olivy
Denik.cz | 19:15:00
Už pět let je u akademického sochaře Otmara Olivy na Velehradě nachystaný náhrobní kámen, který si u něj před deseti lety osobně objednal Miroslav Zikmund.


PŘEHLEDNĚ: Povinné očkování je tu. Koho se týká, jaká hrozí odmítačům pokuta
Denik.cz | 19:05:00
Povinné očkování proti covidu se stává realitou, a to pro vybrané skupiny obyvatel a profesí. V pátek to oznámil ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (ANO). Změna vyhlášky vyjde ve Sbírce zákonů už příští týden s platností od března 2022. Vojtěchův pravděpodobný nástupce ve funkci Vlastimil Válek (TOP 09) nesouhlasí s plošným očkováním, ale jeho poradní tým podporuje povinnou vakcinaci některých profesí. Deník přináší odpovědi na základní otázky, které novinku doprovázejí.


Násilí a sex na faře v Karviné: Policisté po půl roce prověřování uzavřeli
Denik.cz | 18:35:00
Po téměř půl roce prověřování uzavřeli policisté případ karvinského duchovního, který byl podezřelý z možného mravnostního deliktu. Výsledek? 


Firmy chtějí nabírat jen očkované. Plošně to však nejde, říkají personalisté
Denik.cz | 18:02:00
Přestože některé firmy v Česku chtějí nabírat pouze pracovníky očkované proti covidu-19, plošně si toto rozdělování zaměstnanců kvůli situaci na trhu práce nemohou dovolit. Vyplývá to z ankety mezi personálními agenturami.


Zvrat u soudu. Za nehodu, při níž zahynul policista, hrozí řidičce až 15 let
Denik.cz | 17:45:00
K zásadnímu obratu došlo v případu smrti ostravského policisty Pavola Kikloše (31), jenž zemřel vloni v červenci při dopravní nehodě v Praze. Viník by mohl být souzen podle přísnější právní kvalifikace, a to obecného ohrožení s výrazně vyšší sazbou od osmi do patnácti let vězení.


Varování ministra zdravotnictví: Mikuláše a čerty radši nezvat
Tiscali-zprávy | 18:16:06
Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení k vánočním svátkům. Na on-line tiskové konferenci to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Zkušenost z loňských Vánoc podle něj ukázala, že se po svátcích zvedla další epidemická vlna. Zároveň řekl, že nedoporučuje, aby si o víkendu lidé zvali domů na návštěvy čerta, Mikuláše a anděla, případně aby měli alespoň respirátory.


PPF koupila v USA parcely o rozloze tří Václaváků. S nimi obří kancelářský komplex
E15-ekonomika | 19:00:00
Investiční skupina PPF rodiny Kellnerových uskutečnila další velkou akvizici v USA. Skrze svou realitní divizi PPF Real Estate Holding koupila administrativní komplex SouthPark Center v Orlandu na Floridě. Transakce za 315 milionů dolarů (přes 7 miliard korun) zahrnuje deset kancelářských budov a celkem 12,5 hektaru pozemků, na kterých je možné stavět další komerční budovy. Společnost tak pokračuje ve své expanzi do Spojených států, v rámci které již do amerických komerčních realit investovala miliardy korun.


Amsterdam oželel ztrátu Shellu a teď kraluje akciovým trhům v Evropě
E15-ekonomika | 17:30:00
Burza v Amsterdamu má za sebou mimořádně úspěšný rok a stále více se posouvá do pozice nejvýznamnějšího akciového trhu Evropské unie. Nizozemský index AEX za posledních dvanáct měsíců posílil o 27,8 procenta na 780,2 bodu, tedy více než německý benchmark DAX, francouzský CAC 40 nebo celoevropský STOXX Europe 600. Londýnskou burzu předstihl v růstu dokonce téměř trojnásobně. Amsterdam také zaznamenal rekordní počet primárních úpisů akcií. 


PPF koupila v USA parcely o rozloze tří Václaváků. S nimi obří kancelářský komplex
E15-politika | 19:00:00
Investiční skupina PPF rodiny Kellnerových uskutečnila další velkou akvizici v USA. Skrze svou realitní divizi PPF Real Estate Holding koupila administrativní komplex SouthPark Center v Orlandu na Floridě. Transakce za 315 milionů dolarů (přes 7 miliard korun) zahrnuje deset kancelářských budov a celkem 12,5 hektaru pozemků, na kterých je možné stavět další komerční budovy. Společnost tak pokračuje ve své expanzi do Spojených států, v rámci které již do amerických komerčních realit investovala miliardy korun.


Amsterdam oželel ztrátu Shellu a teď kraluje akciovým trhům v Evropě
E15-politika | 17:30:00
Burza v Amsterdamu má za sebou mimořádně úspěšný rok a stále více se posouvá do pozice nejvýznamnějšího akciového trhu Evropské unie. Nizozemský index AEX za posledních dvanáct měsíců posílil o 27,8 procenta na 780,2 bodu, tedy více než německý benchmark DAX, francouzský CAC 40 nebo celoevropský STOXX Europe 600. Londýnskou burzu předstihl v růstu dokonce téměř trojnásobně. Amsterdam také zaznamenal rekordní počet primárních úpisů akcií. 


Super Knír! Maduro v komiksu bojuje jako Superman proti Trumpovi
idnes.cz | 21:30:00
Venezuelská státní televize odvysílala krátký komiks, v němž postava podobná Supermanovi bojuje proti americkému imperialismu. Ten zosobňuje exprezident Donald Trump. Postava Supermana má zase evokovat autoritářského prezidenta Nicoláse Madura. Připomíná ho zejména velkým černým knírem, podle něhož se film i jmenuje Súper Bigote (Super Knír).


Objevili jsme příčinu tvorby krevních sraženin po AstraZenece, hlásí vědci
idnes.cz | 20:10:00
Krevní sraženiny, které se u lidí vzácně objevily po očkování vakcínou společnosti AstraZeneca, vyvolaly velké znepokojení a řada států dočasně raději přestala očkovací látku používat. Nová studie nyní přichází s hypotézou pravděpodobné příčiny vzniku sraženin. Vědci tvrdí, že našli spouštěč, který po aplikaci vakcíny vyvolává chybnou imunitní reakci.


Muž řídí zdrogovaný a obtěžuje děti, sousedé si stěžují na nečinnost policie
idnes.cz | 20:00:00
Mladý muž ze Starých Čívic, okrajové části Pardubic, se stal postrachem pro své okolí. Obnažuje se před ženami včetně malých dívek. K tomu přes několik zákazů řízení jezdí dál autem a to i pod vlivem drog. Policie tvrdí, že zatím nemá možnosti, jak potížistu omezit na svobodě.


Svědectví Čecha ze „zóny smrti“: Podchlazení běženci pijou vodu z bažin
idnes.cz | 20:00:00
Žádné jídlo, teploty okolo nuly, řeky a bažiny. V takových podmínkách uprchlicí na hranicích Polska a Běloruska tráví dlouhé dny a noci. Do Bělověžského pralesa je žene střelba běloruských kalašnikovů, přežívají díky pomoci dobrovolníků. Experti hovoří o humanitární krizi a nelegitimním postupu Polska. Redakce iDNES.cz se spojila s Čechem, který na místě působí, a přináší jeho svědectví.


Schillerová chce mimořádné jednání Sněmovny kvůli energetickým úlevám
idnes.cz | 19:54:00
Současná ministryně financí v demisi a předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová chce mimořádné jednání Poslanecké sněmovny ČR. Na té by chtěla vyřešit například zákon, který od příštího roku umožní snížit u elektřiny a plynu sazbu daně z přidané hodnoty na nulu.


Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití, zbraň pořídil otec
idnes.cz | 19:52:00
Rodiče chlapce, kterého policisté zadrželi v souvislosti s úterní střelbou na škole v americkém Michiganu, čelí obviněním ze zabití. Podle prokuratury bylo jejich chování horší než nedbalost. Počínání chlapce si vyžádalo čtyři životy. K zabíjení použil zbraň, kterou pořídil jeho otec.


Ruská cenzura pro firmy Google a Meta. Za porušení zákona zaplatí pokutu
idnes.cz | 19:31:00
Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor zahájil právní kroky proti americkým internetovým společnostem Google a Meta, které by mohly vést k uvalení pokut odvozených od tržeb těchto podniků.


Psi na Mladoboleslavsku pokousali čtyřletou holčičku. Je ve vážném stavu
idnes.cz | 19:13:00
Ve středočeské obci Tuřice na Mladoboleslavsku zaútočili na čtyřletou holčičku dva psi. Záchranná služba ji převezla letecky do nemocnice. Aktuálně je dítě podle informací iDNES.cz ve vážném stavu napojeno na plicní ventilaci.


Harry, jdu do baráku. Dům z filmu Sám doma je na jedinou noc k pronájmu
idnes.cz | 18:41:00
Chicagský rodinný dům z legendární americké komedie Sám doma je na jednu noc dostupný k pronájmu. Jeho majitel umožní rezervaci nemovitosti na portálu Airbnb 7. prosince. Hosty do Kevinovy nedobytné pevnosti uvede sám Buzz McCallister, starší bratr hlavního hrdiny.


V Česku se letos prodalo přes 190 tisíc vozů. Nakupovaly hlavně firmy
idnes.cz | 18:30:00
Za posledních 11 měsíců se v Česku prodalo 190 668 osobních aut, to je v porovnání se stejným obdobím loňského roku o 4,4 procenta více. V listopadu počet registrací klesl meziročně o 7,8 procenta na 16 174 aut. Byl to ale o 28 procent lepší výsledek než v říjnu. Nakupovaly hlavně firmy, na které připadá 76 procent prodaných vozidel.


Královny rekordmanky. Británii a Dánsko čeká rok plný oslav
revue.idnes.cz | 16:00:00
Délka jejich vlády budí údiv i respekt. Většina jejich poddaných nepamatuje jiné panovníky a vnímá je jako symboly vytrvalosti a stability. Dvě královny, které mají nejen velmi podobné povahové rysy, ale jsou i vzájemně spřízněny: britská královna Alžběta II. (95) a dánská královna Margrethe II. (81).


Neočkovaná Megan se stala obětí covidu krátce po porodu. Rodina shání dárkyně mateřského mléka
blesk | 21:45:00
Neočkovaná matka šesti dětí Megan Richardsová (†32) z amerického Missouri podlehla covidu. A to jen pět měsíců po porodu nejmladšího syna, kterého v té době ještě kojila. Rodina nyní shání dárkyně mateřského mléka a prosí veřejnost, aby se nenechala odpůrci očkování odradit od vakcíny.


Vzácné krevní sraženiny po vakcíně firmy AstraZeneca: Vědci zjistili, co je za tím
blesk | 20:55:00
Badatelé věří, že objevili mechanismus, který v ojedinělých případech vede k nebezpečnému, ba smrtelnému srážení krve po podání oxfordské vakcíny vyráběné firmou AstraZeneca. Na vině je virus nachlazení, který samotnou účinnou látku dopravuje na místo určení.


Choreograf z Tváře Yemi A.D. zavzpomínal na Virgila Abloha (†41): Seznámil mě s Kanye Westem!
blesk | 20:40:00
Pondělní předčasné úmrtí módního návrháře Virgila Abloha (†41) otřáslo celým módním světem. Jedním z truchlících je i český choreograf, herec a výtvarný umělec Yemi A.D. (40), který se s Ablohem osobně znal a dlouhé roky spolu spolupracovali. 


Ethan (15) zastřelil při masakru ve škole čtyři studenty: Obvinili i jeho rodiče!
blesk | 20:15:00
Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele smrtící úterní střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obviněním ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila stíhání Jamese a Jennifer Crumbleyových s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky Karen McDonaldové "dalece překračuje nedbalost".


PPF po Kellnerově smrti (†56) koupila další komplex kanceláří v USA. Tentokrát na slunné Floridě
blesk | 20:10:00
Česká společnost PPF Real Estate dokončila převzetí rozsáhlého kancelářského objektu SouthPark Center v Orlandu na Floridě. Cena transakce přesáhla přibližně sedm miliard korun. Firma o tom v pátek informovala v tiskové zprávě. Pro PPF jde o druhou nemovitostní akvizici ve Spojených státech po převzetí kancelářského parku v Atlantě na začátku tohoto roku. První transakci v USA dojednával ještě zakladatel a majoritní vlastník PPF Petr Kellner, který tragicky zemřel letos v březnu při nehodně vrtulníku na Aljašce.


Kasino chtělo po Marvanové půl milionu! U soudu neuspělo. „Realizovala jsem vůli Prahy,“ říká radní
blesk | 20:00:00
Pražská radní Jana Kordová Marvanová (STAN) čelí žalobě od provozovatele kasina na Václavském náměstí kvůli poškození pověsti. Společnosti vadilo několik vět, které řekla na loňském jednání zastupitelstva, kde se řešila regulace hazardu a to, že její podnik označila za hernu. Síť kasin požadovala omluvu a odškodnění půl milionu. Soud ale nakonec žalobu odmítl s tím, že není možné, aby byla odsouzena za výroky pronesené během politické diskuse.


Vánoční večírek a „služebka“ do JAR se zvrtly: 50 nakažených v jedné firmě. Všichni mají omikron?
blesk | 19:50:00
Zaměstnanci norské společnosti Scatec zaměřené na obnovitelnou energii řeší klastr covidu-19. Někteří zaměstnanci se přitom před nějakou dobou vrátili z pracovní cesty v Jihoafrické republice. Následně se konal vánoční večírek, po kterém se u nejméně 50 lidí ze 120 objevil covid-19, všichni jsou přitom plně očkovaní, uvedl list Daily Mail.


Nedožité 76. narozeniny Hany Maciuchové (†75): Jak to vypadalo na jejím hrobě?!
blesk | 19:40:00
Rodina a fanoušci na ni nezapomněli. Hana Maciuchová (†75) sní věčný sen na hřbitově v městské části Olomouce zvané Chválkovice a je vidět, že její hrob je s láskou opečovávaný. Hvězda seriálu Ulice zůstává stále v srdcích diváků.


„Žena není majetek,“ vyhlásil dekretem Tálibán. Nic to neznamená, míní skeptici
blesk | 19:40:00
Vláda radikálního islamistického hnutí Tálibán dnes zveřejnila vyhlášku, podle níž ženy v Afghánistánu nemají být považovány za majetek a musí souhlasit se sňatkem. Dekret nicméně pomíjí přístup žen a dívek ke vzdělání nebo možnost pracovat, poznamenala agentura Reuters. Některé přední Afghánky krok Tálibánu přivítaly, i ony však upozornily na nezodpovězené otázky. Tálibán je od léta, kdy se dostal opět k moci, kvůli nedodržování ženských práv pod tlakem mezinárodního společenství.


Babišova vláda nadělovala: Kulhánek se má stát velvyslancem při OSN, Jindrák na Slovensku
blesk | 18:50:00
Vláda Andreje Babiše (ANO) v demisi v uplynulých dnech schválila některé nové velvyslance. Ředitel zahraničního odboru prezidentské kanceláře a dlouholetý kariérní diplomat Rudolf Jindrák se má stát českým velvyslancem na Slovensku, končící ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) by měl Českou republiku zastupovat v sídle Organizace spojených států (OSN) v New Yorku. Informoval v pátek server Seznam Zprávy s odkazem na dva na sobě nezávislé zdroje. Nominace obou diplomatů je podle informací webu předjednaná mezi dosluhující a nastupující vládou.


Hamáček v kauze Sputniku a cesty do Moskvy neuspěl. Policie trestní oznámení na novináře neřeší
blesk | 18:45:00
Policie nezahájí trestní řízení proti autorům reportáže serveru Seznam Zprávy, která se týkala cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Informaci, kterou v pátek web zveřejnil, ČTK potvrdil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Uvedl, že policie trestní oznámení ministra vnitra takzvaně uložila.


Žena není majetek, ale ušlechtilá a svobodná bytost, rozhodl Tálibán. Přístup ke vzdělání ale pomíjí
lidovky.cz | 21:47:08
Vláda Tálibánu zveřejnila vyhlášku, podle níž ženy v Afghánistánu nemají být považovány za majetek a musí souhlasit se sňatkem. Dekret nicméně pomíjí přístup žen a dívek ke vzdělání nebo možnost pracovat mimo domov. Radikální islamisté jsou kvůli nedodržování práv žen pod tlakem mezinárodního společenství. To Afgháncům zmrazilo řadu finančních prostředků.


Ruská cenzura pro firmy Google a Meta. Za porušení zákona zaplatí pokutu
lidovky.cz | 21:10:13
Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor zahájil právní kroky proti americkým internetovým společnostem Google a Meta, které by mohly vést k uvalení pokut odvozených od tržeb těchto podniků.


Kdo je nový rakouský kancléř? Důstojník v záloze, který na vnitru neustoupil od přísné migrační politiky
lidovky.cz | 20:32:00
Znalci nového rakouského kancléře Karla Nehammera tvrdí, že není velkým řečníkem ani diplomatem, jako byli jeho dva předchůdci, ale že na rozdíl od nich dokáže jednat i s opozicí.


OBRAZEM: Napoleonští vojáci došli k Mohyle míru
Denik.cz | 20:44:00
/FOTO/ Letošní pietní akce připomínající Bitvu u Slavkova jsou sice zrušeny, ale skupina nadšenců z klubů vojenské historie podnikla svoji každoroční akci. Tou je pochod z Olomouce na slavkovské bojiště. Letos pochod končil na Mohyle míru.


V Tuřici zaútočili dva psi na čtyřletou dívku. Vrtulník ji přepravil do Motola
Denik.cz | 19:28:00
V pátek odpoledne došlo v Tuřici na Mladoboleslavsku k útoku dvou psů na čtyřletou dívku. Podle našich informací se jednalo o psy plemene husky, kteří žijí na dvoře u domu a patří do rodiny napadené holčičky. 


Tři faktory, které budou tlačit na vyšší inflaci i po konci pandemie
Kurzy.cz | 21:49:08
Analytici z Fidelity International vedle tlaků vyvolaných pandemií covidu-19 identifikovali tři faktory, které podle nich mohou přispívat k přetrvávání inflace na vyšších úrovních ve střednědobém horizontu.


Vydatné lokální recepty: podzimní salát s pečenou dýní, zeleninou a sýrem
Kurzy.cz | 21:05:02
Zvolte v listopadu lehkou variantu večeře nebo oběda, která spolehlivě zažene hlad a navíc výborně chutná. Salát umně kombinuje sezónní zeleninu a lahodný sýr s vlašskými ořechy, který teprve dodá tu správnou chuť celému pokrmu. Sýr pochází z ...


Akcie DocuSign padají o 40 % kvůli horšímu výhledu tržeb
Kurzy.cz | 19:46:52
Akcie DocuSign (DOCU.US) padaly během dnešní seance až o 40 % v reakci na horší výhled. Ten naznačil, že boom práce z domova již nebude tak silný. Developer software na poli e-signature očekává tržby ve Q4 mezi $557 - $563 mil. při dosavadním očekávání...


US100 klesá o 2,5 %
Kurzy.cz | 19:09:21
Hlavní akciové indexy na Wall Street v průběhu páteční seance prudce klesají. Reagují na jestřábí komentář Jamese Bullarda z Fedu a lepší výsledky indexů ISM ve službách, které vystoupaly na nejvyšší úroveň v historii. Dobrá data zvyšují inflační tlaky...


Belgie: od 4. 12. 2021 dodatková protiepidemiologická opatření
Kurzy.cz | 18:42:00
Současná "zimní opatření" byla s platností od 4. 12.2021 rozšířena o další protiepidemiologická nařízení


Cestování do USA je omezeno - informace o podmínkách cestování do USA. Odpovědi na často kladené otázky týkající se leteckého tranzitu přes mezinárodní letiště v USA
Kurzy.cz | 16:32:00
Zde naleznete nejen informace o podmínkách cestování do USA. Jsou zde i odpovědi na často kladené otázky týkající se leteckého


Pravidla pro cesty do Švýcarska a Lichtenštejnska od 4. 12. 2021
Kurzy.cz | 16:08:00
Od 4. 12. 2022 se ČR nenachází na seznamu zemí s povinnou 10denní karanténou. Cestujícím z Česka tak před vstupem na


Cestování do USA: Od pondělí 6. prosince se zpřísňují podmínky pro vstup do USA
Kurzy.cz | 15:42:00
Před odletem do USA budou občané ČR muset mít kromě potvrzení o očkování negativní test, který nebude starší déle než jeden den


Týdenní přehled dění v EU ve dnech 6. – 12. prosince
Kurzy.cz | 15:32:22
Shrnutí nejdůležitějších událostí Na pondělním zasedání Hospodářského a měnového výboru a Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Evropského parlamentu se bude projednávat mj. změna směrnice o podávání zpráv o udržitelnosti p...


Ministr Kulhánek se zúčastní jednání zemí V4 a Maroka v Budapešti
Kurzy.cz | 14:40:00
Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) se 7. prosince 2021 zúčastní setkání ministrů zahraničních zemí Visegrádské skupiny


V karanténách jsou desetitisíce žáků. Rodiče se o kontaktu s pozitivním dozvídají i týden poté
ČT24 | 20:11:15
Na vakcínu proti covidu pro děti mladší dvanácti let se i více než týden po jejím schválení čeká, neboť první dávky dorazí do Česka až za několik dní. Právě v této kategorii je přitom záchyt nových případů nejvyšší. Kandidát na ministra školství Petr Gazdík (STAN) chce poslední den před vánočními prázdninami žáky otestovat. Záleží na tom, jestli budou stačit zásoby.


Sílí útoky na zdravotníky. U kladenské nemocnice někdo rozbil zrcátka a propíchal pneumatiky
ČT24 | 18:52:59
Policie uvedla na Twitteru, že vnímá sílící útoky a agresivitu vůči zdravotnickým autoritám, zdravotníkům i politikům. U čtyř z pěti případů známých z poslední doby z médií zná pachatele. Lékaři a sestry často mluví o velkém tlaku.


Armáda od pondělí vypomůže v nemocnicích v Hradci Králové nebo Ivančicích
Eurozpravy-domácí | 19:42:00
Armáda od pondělí začne pomáhat v nemocnicích v Hradci Králové, Ivančicích na Brněnsku a v Ústí nad Labem. K dnešnímu dni je celkem do boje s pandemií nasazeno 373 vojáků z povolání. Pomáhají zdravotníkům v 70 zařízeních, armáda je využívána i pro testování nebo trasování. ČTK to dnes sdělila mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková.


Školské odbory chtějí prodloužení vánočních prázdnin a testování očkovaných
Eurozpravy-domácí | 18:25:00
Školské odbory by kvůli covidu-19 uvítaly prodloužení vánočních prázdnin o tři dny, jak to navrhovala pětikoalice vznikající vlády. Jejich předseda František Dobšík proto dnes dopisem vyzval ministra školství v demisi Roberta Plagu (za ANO) a kandidáta na ministra Petra Gazdíka (STAN), aby přehodnotili svou dohodu, že se prázdniny prodlužovat nebudou. Dobšík to dnes řekl ČTK.


Kulhánek se má stát velvyslancem při OSN, Jindrák na Slovensku, píše server
Eurozpravy-domácí | 18:01:00
Vláda Andreje Babiše (ANO) v demisi v uplynulých dnech schválila některé nové velvyslance. Ředitel zahraničního odboru prezidentské kanceláře a dlouholetý kariérní diplomat Rudolf Jindrák se má stát českým velvyslancem na Slovensku, končící ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) by měl Českou republiku zastupovat v sídle Organizace spojených států (OSN) v New Yorku.


Agrofert podal stížnost na odložení vyšetřování vysekání Pacmana v poli
Eurozpravy-domácí | 17:17:00
Agrofert podal stížnost ke Krajskému ředitelství policie Ústeckého kraje na rozhodnutí policistů, kteří odložili případ vysekání postavy Pacmana v řepkovém poli u Rovné na Litoměřicku. ČTK to dnes za koncern sdělila Adéla Čabayová.


Podle Peskova bude rozhovor Putina s Bidenem ve formě videokonference
Eurozpravy-zahraniční | 21:43:00
Nadcházející jednání prezidentů Ruska Vladimira Putina a USA Joea Bidena se uskuteční ve formátu videokonference. Na přesném termínu rozhovoru se ještě pracuje. Podle agentury TASS to dnes řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.


Řecko začne přeočkovávat své občany už tři měsíce po druhé dávce
Eurozpravy-zahraniční | 20:26:00
Řecko začne přeočkovávat proti covidu-19 své obyvatele už tři měsíce po podání druhé dávky vakcíny. Dosud platila šestiměsíční lhůta, kterou má i řada dalších zemí Evropské unie. Úřady ke kroku přistoupily, protože se obávají nové varianty omikron a zimního období, kdy se koronavirová nákaza více šíří, uvedla agentura AFP.


Británie šetří nárůst případů omikronu, Irsko vyhlásilo nová omezení
Eurozpravy-zahraniční | 20:23:00
Britské zdravotní úřady registrují nárůst pozitivních testů na covid-19, které vykazují rys spojovaný s novou variantou koronaviru omikron. Informovala o tom agentura Reuters. Skotská vláda oznámila, že očekává nárůst počtu nakažených touto variantou, protože již došlo k lokálnímu přenosu. Irsko znovu zavede některá koronavirová opatření.


Rusko může v lednu spustit rozsáhlou ofenzívu proti Ukrajině, uvedl Kyjev
Eurozpravy-zahraniční | 19:09:00
Rusko shromáždilo u ukrajinských hranic více než 94.000 vojáků a na konci ledna může spustit rozsáhlou vojenskou ofenzívu proti Ukrajině. Podle agentury Reuters to dnes uvedl ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov s odvoláním na informace zpravodajských služeb. Moskva tvrzení Kyjeva označila za nesmyl. Americký prezident Joe Biden řekl, že připravuje "komplexní iniciativu", jejímž cílem je odradit Rusko od možného útoku na Ukrajinu.


Jak s českým bohémstvím, přejídáním se a láskou nejen k pivu zamávala pandemie?
Reflex | 20:00:00
Skoro dva roky s koronavirem se podepsaly nejen na zdraví a životech Čechů, ale i na jejich návycích. Dříve patřilo vysedávání v hospůdkách s půllitrem v ruce a nějakou nezdravou českou klasikou k národní tradici, teď se ale doba mění... Pojďte se s námi v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv podívat, jak se náš český idilický Hobitín proměnil za poslední dva roky.


Marii Callas zničil alkohol, miliardář Onassis a Jackie Kennedyová
Reflex | 18:15:00
Sopranistka Marii Callas život už od malička zkoušel. Jako dítě byla tlustá a nepříliš hezká, což jí její okolí dávalo najevo. Nikde ve světe se necítila dlouho dobu dostatečně doma - ani v rodných Spojených státech nebo Řecku, odkud pocházela její rodina. A ani v manželství nakonec nebyla šťastná. Po letech se bláznivě zamilovala do milionáře Aristotela Onassise, opustila kvůli němu i manžela. Onassis si místo ní ale vzal vdovu po Johnu Kennedym Jackie. Maria pro něj nikdy nebyla víc než jen hračkou, kterou později odhodil.


Vítkova CPI se stala největším akcionářem ve společnosti Immofinanz
E15-ekonomika | 21:00:00
Dokončenou akvizici hlásí skupina CPI Property Group, která převzala akcie společnosti rakouské realitní společnosti Immofinanz. CPI Property Group se s podílem 21,4 procenta stane jejím největším akcionářem. Cena za akcii byla stanovena na 21,20 eur, tedy zhruba 539 korun. 
 


Vítkova CPI se stala největším akcionářem ve společnosti Immofinanz
E15-politika | 21:00:00
Dokončenou akvizici hlásí skupina CPI Property Group, která převzala akcie společnosti rakouské realitní společnosti Immofinanz. CPI Property Group se s podílem 21,4 procenta stane jejím největším akcionářem. Cena za akcii byla stanovena na 21,20 eur, tedy zhruba 539 korun. 
 


Chlapec, kterého unesl vlastní děda, se na příkaz soudu vrací do Itálie
idnes.cz | 22:10:00
Šestiletý chlapec, který jako jediný přežil květnový pád lanovky v italském Mottarone, se vrátí zpět do Itálie. Chlapec do tohoto týdne pobýval v Izraeli se svým dědečkem, který ho po smrti jeho rodičů unesl. Z Izraele chlapec odletěl v pátek večer.


Chlapec, kterého unesl vlastní děda, se na příkaz soudu vrací do Itálie
lidovky.cz | 22:34:43
Šestiletý chlapec, který jako jediný přežil květnový pád lanovky v italském Mottarone, se vrátí zpět do Itálie. Chlapec do tohoto týdne pobýval v Izraeli se svým dědečkem, který ho po smrti jeho rodičů unesl. Z Izraele chlapec odletěl v pátek večer.


Firma miliardáře Vítka má políčeno na rakouskou realitní společnost Immofinanz. Asi ji ovládne
blesk | 22:15:00
Společnost CPI Property Group (CPIPG), kterou ovládá český miliardář Radovan Vítek, podala nabídku na koupi rakouské realitní společnosti Immofinanz. Vyplývá to z prohlášení, které dnes firma zaslala ČTK. CPIPG je již nyní největším akcionářem Immofinanz s podílem 21,4 procenta.


3. prosince: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pátečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:39:28
Americké akcie v pátek oslabily. Investoři vyhodnocovali zprávu z trhu práce a nadále věnovali pozornost nové variantě koronaviru omikron. V minusu skončily všechny tři hlavní indexy i v týdenním horizontu.


PPF Real Estate pokračuje akvizicí velkého kancelářského komplexu na Floridě v expanzi na americkém trhu
Kurzy.cz | 22:44:00
Společnost PPF Real Estate Holding pokračuje v geografické diverzifikaci byznysu a posiluje svou přítomnost na trhu


Připravte postel na zimu: zachumlejte se do teplé peřiny a huňatých plédů
Kurzy.cz | 22:12:47
V zimě se zdá být postel snad tím nejpřijatelnějším místem na světě. Spousta polštářů, teplá peřina a huňaté plédy jsou totiž to, po čem v chladných dnech toužíme nejvíce. Zima si na vás rozhodně nepřijde...


Dohoda v rámci WTO podpoří obchod se službami
Kurzy.cz | 16:12:36
Skupina v rámci Světové obchodní organizace (WTO) čítající 67 členů včetně EU dnes uzavřela významnou dohodu ohledně snížení překážek v oblasti obchodu se službami. Tato tzv. společná iniciativa týkající se domácí regulace v oblasti služeb by měla výra...


Byznys podle Tomáše Lysoňka: Divoký týden na trzích. Světové burzy rozhodil omikron, stánkaře u stromečku zase vláda
iHned.cz | 11:11:00
Čeština, stejně jako řada dalších jazyků, má hodně široké pojetí slova trh, případně trhy. I když teď vynecháme vzpírání, tak nám těch několik písmen dokáže způsobit řádné zmatky. Třeba jako v uplynulém týdnu, kdy na trhy světové udeřily obavy z...


Nákupy a prodeje firem protahuje současná vlna koronaviru. Nepříznivě působí i prudké zdražení energií
Hospodářské noviny | 15:05:00
Trh s firmami začíná v posledních týdnech opět ochlazovat. „Aktuálně vnímáme na trhu faktory, které ovlivňují profitabilitu společností. Jedná se zejména o růst cen vstupních surovin, cen energií, pracovní síly a logistiky. To vnáší na trh...


Byznys podle Tomáše Lysoňka: Divoký týden na trzích. Světové burzy rozhodil omikron, stánkaře u stromečku zase vláda
Hospodářské noviny | 11:11:00
Čeština, stejně jako řada dalších jazyků, má hodně široké pojetí slova trh, případně trhy. I když teď vynecháme vzpírání, tak nám těch několik písmen dokáže způsobit řádné zmatky. Třeba jako v uplynulém týdnu, kdy na trhy světové udeřily obavy z...


Nemocnice omezují péči, chybí jim personál. Vynucený odklad operací přináší rizika
ČT24 | 18:58:33
Většina nemocnic kvůli nárůstu pacientů s covidem musí odkládat neakutní operace. Nejhorší je situace v Jihomoravském, Zlínském a Moravskoslezském kraji. Některá tamní zařízení už dokonce přestala přijímat pacienty úplně. Důvodem je zejména nedostatek kvalifikovaného personálu blokovaného především péčí o pacienty s covidem. Část zdravotníků je také nemocných, další musí zůstat doma se svými dětmi, protože jejich třída je v karanténě. Odklady zákroků podle lékařů nesou zdravotní rizika.


Novak se stal prvním českým akrobatickým lyžařem na olympiádě po Aleši Valentovi
Eurozpravy-sport | 18:55:00
Česká republika bude mít poprvé od Turína 2006 pod pěti olympijskými kruhy reprezentanta v akrobatickém lyžování. Po pátku se jím totiž stal syn českých emigrantů v Americe Nicolas Novak, který se ve druhém závodu Světového poháru konajícího se ve finské Ruce umístil na čtrnáctém místě a tím se tak tedy kvalifikoval na vrchol této zimní sezóny 2021/22, tedy na Zimní olympijské hry v Pekingu.


Nákupy a prodeje firem protahuje současná vlna koronaviru. Nepříznivě působí i prudké zdražení energií
iHned.cz | 15:05:00
Trh s firmami začíná v posledních týdnech opět ochlazovat. „Aktuálně vnímáme na trhu faktory, které ovlivňují profitabilitu společností. Jedná se zejména o růst cen vstupních surovin, cen energií, pracovní síly a logistiky. To vnáší na trh...


Podnikatel Benýšek chce v Olomouci vést ODS do voleb. Očekává ale vnitrostranický boj s Langerovou „úderkou“
iHned.cz | 16:11:00
V minulosti pracoval Richard Benýšek hlavně jako „čistič“ Petra Kellnera. Jeho nejvýznamnějším působištěm byla pravděpodobně O2 arena, kterou zbavoval vlivu exšéfa Sazky Aleše Hušáka. Dnes má čtyřiapadesátiletý Benýšek vlastní byznys,...


Podnikatel Benýšek chce v Olomouci vést ODS do voleb. Očekává ale vnitrostranický boj s Langerovou „úderkou“
Hospodářské noviny | 16:11:00
V minulosti pracoval Richard Benýšek hlavně jako „čistič“ Petra Kellnera. Jeho nejvýznamnějším působištěm byla pravděpodobně O2 arena, kterou zbavoval vlivu exšéfa Sazky Aleše Hušáka. Dnes má čtyřiapadesátiletý Benýšek vlastní byznys,...


Studenti, kteří strávili rok a půl na distanční výuce, chtějí úlevy u maturity
ČT24 | 17:13:55
I nadcházející maturity by se podle studentů měly zjednodušit. Ke zkoušce totiž půjdou maturanti, kterým ze studia kvůli pandemii vypadla část druhého ročníku a skoro celý ročník třetí. ČT to řekla většina oslovených středoškoláků. Už teď jsou současně některé maturitní třídy v karanténě a znovu se učí jen on-line. V případě plošného uzavření škol bude zjednodušení maturit po státu chtít i Česká středoškolská unie. Ministerstvo školství nevylučuje, že do podoby maturit zasáhne, zatím ale počítá s běžným průběhem.


V Americe pozvedl zadluženou síť obchodů. Novou misí pro irského manažera je vedení Lidlu
Hospodářské noviny | 11:00:00
Mužem číslo dvě ve firemní hierarchii koncernu Schwarz-Gruppe se stal irský manažer Kenneth McGrath. Je to součástí změn na klíčových postech, k nimž v německé skupině dochází koncem roku. Po miliardáři Dieteru Schwarzovi usedl od prosince do čela...


V Americe pozvedl zadluženou síť obchodů. Novou misí pro irského manažera je vedení Lidlu
iHned.cz | 11:00:00
Mužem číslo dvě ve firemní hierarchii koncernu Schwarz-Gruppe se stal irský manažer Kenneth McGrath. Je to součástí změn na klíčových postech, k nimž v německé skupině dochází koncem roku. Po miliardáři Dieteru Schwarzovi usedl od prosince do čela...


Vyšetřování nehod na železnici v Kdyni a Českém Brodě je u konce, vinu nesou strojvedoucí
ČT24 | 19:48:09
Drážní inspekce v poslední době uzavřela vyšetřování dvou nehod z loňska, u kterých bylo nejsložitější označit viníka. Jde o srážky vlaků u Českého Brodu a ve Kdyni. U obou shledala příčinu na straně strojvedoucích, jistý vliv ale připsala také infrastruktuře.Return to top