Celkem 139940 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 10.12.2021


Rodinný dům s elektrickým podlahovým topením a úsporným ohřevem teplé vody
eStav.cz | 00:00:38
Čistě elektrické vytápění i ohřev vody jsou při správném návrhu a použití velice komfortním i finančně výhodným řešením.


Ošetřování a čištění průmyslových podlah má svá specifika
eStav.cz | 00:00:38
Průmyslové podlahy vyžadují zvláštní péči a pozornost. A to jak při výrobě, aby měly správné užitné vlastnosti, tak i z hlediska jejich povrchové úpravy, čištění a údržby. Musí nejen odolat značnému namáhání, ale zároveň splňovat normy bezpečnosti práce. Jaký způsob čištění použít, závisí do značné míry na struktuře podlahy.


Vinylové podlahy Rigid – krása, odolnost, praktičnost
eStav.cz | 00:00:38
Mezi vinylovými podlahami se začínají objevovat speciální zámkové SPC vinylové podlahy Rigid. Jaké jsou jejich přednosti a proč jsou lepší než vinylová klasika?


Novinky pro Linux 5.17: optimalizace sítě i vylepšení pro disketové mechaniky
Root.cz | 00:00:10
Dále podpora rodiny Apple M1, Radeony a další novinky u AMD, VRR pro Intel Ice Lake, podpora několika starších tabletů s Nvidia Tegra i grafických karet GeForce RTX 3060 v nouveau.


Hodně se střílí a krade, málo se směje, míní v 95 letech Gustav Oplustil
revue.idnes.cz | 01:00:10
Gustav Oplustil se svěřil s tím, že u současného televizního humoru se nepobaví a nezasměje. Pětadevadesátiletý scenárista, dramaturg a režisér se v rozhovoru pro iDNES.cz rozpovídal i o spolupráci s Vlastou Burianem či Janem Werichem. Podle Oplustila dnes lidem ve vysílání chybí kvalitní humor.


Několik tipů, jak ušetřit za elektřinu
blesk | 01:00:17
Globální růst cen elektřiny letos zasáhnul všechny tuzemské odběratele. Dosavadní obvyklé měsíční zálohy se rázem vyšplhaly na výrazně vyšší částky. I když existuje mezi odborníky shoda, že růst se bude pozvolna mírnit a ceny již tak prudce nahoru nepůjdou, nelze ovšem očekávat, že se vrátí na původní úroveň. Mnohé domácnosti se proto snaží snížit své výdaje za energie.


Horolezec Marek Holeček: Když mi teče do bot, myslím na rodinu
blesk | 01:00:17
Životní spokojenost je v Česku třetí nejvyšší v Evropě, po Belgii a Nizozemsku. Zároveň pouze tato trojice národů se cítí opravdu dobře. Ukázaly to průzkumy NN Životní pojišťovny spolu s tím, že pro devět z deseti Čechů je zdrojem radosti rodina. „V Česku máme všechno, co potřebujeme ke spokojenému životu,“ souhlasí i zcestovalý horolezec Marek „Mára“ Holeček, který jako první Čech v historii získal hlavní cenu prestižního mezinárodního ocenění Zlatý cepín. 


Přestaňte se zdlouhavým vyhledáváním práce! Hledejte ji efektivně
blesk | 01:00:17
Jestliže hledáte nové zaměstnání asi znáte situaci, kdy si musíte vyhradit pár hodin času, abyste prošli všechny velké pracovní portály. Uvaříte si hrnek kávy a někdy několik hodin proklikáváte inzerci jen abyste zjistili, že na daný inzerát jste již odpověděli jinde. Co kdyby to šlo jednodušeji? Zkuste velké pracovní portály, a hlavně pracovní agregátory, které se postupně začínají prosazovat i v Česku!


4 tipy, jak skloubit studium s prací
blesk | 01:00:17
Nespočet studentů se již během svého vysokoškolského studia pouští do praxe, ať už kvůli získání zkušeností nebo přivýdělku. Mnohdy je však zapotřebí svůj harmonogram náležitě upravit, aby studium nebo právě práce neutrpěla. Přečtěte si 4 základní triky od studentů soukromé Vysoké školy NEWTON, a. s. (v zahraničí NEWTON University) a aplikujte je i na svoji kariéru.


V Česku vznikne síť autoservisů u benzinek, příští rok jich otevře šedesát
Auto-iDNES.cz | 01:00:21
Na českém trhu vznikne franšízová síť autoservisů Quick Stop Car. Během příštího roku plánuje otevřít u čerpacích stanic přes šedesát provozoven. Do roku 2024 by jich mělo být přes čtyři sta. Generálním partnerem projektu a zároveň hlavním dodavatelem kompletního vybavení bude americká společnost LKQ.


Nejdéle trčeli v kolonách řidiči v Londýně, prý kvůli cyklopruhům
Auto-iDNES.cz | 01:00:21
Nejvíce času v dopravních zácpách letos strávili řidiči v Londýně, kde každý člověk za volantem pročekal kvůli husté dopravě v průměru 148 hodin. Vyplývá to z žebříčku dopravní vytíženosti měst, který sestavila společnost Inrix. Praha figuruje na 110. místě, v české metropoli letos řidiči prostáli 51 hodin v kolonách.


Nastal čas adventních ťukanců. U nákupáků pozor na přednost zprava
Auto-iDNES.cz | 01:00:21
Advent je pro většinu lidí v Česku čas shánění a nákupní horečky. Blížící se Vánoce podle odborníků už tradičně ohlašují dopravní kolony, přecpaná nákupní centra a zvýšené riziko dopravních nehod. Portál nehod porovnal nehodovost u největších nákupáků v Česku – nejvíce adventních ťukanců se děje v okolí OC Westfield Chodov v Praze.


10.12.2021 Bytová výstavba v Karlovarském kraji v 1. až 3. čtvrtletí roku...
Kurzy.cz | 00:49:07
10. 12. 2021 V 1. až 3. čtvrtletí roku 2021 byla v Karlovarském kraji zahájena výstavba 747 nových bytů, z toho téměř polovina v nových rodinných domech (49,0 %). V mezikrajském srovnání tak Karlovarský kraj zaznamenal v počtu nově zahájených bytů...


Whistleblowing. Udavačství či budování bezpečného pracovního prostředí
Finance-iDNES.cz | 01:00:25
Diskriminace, sexuální obtěžování, šikana ze strany kolegů či nadřízených, nebo třeba korupce. Nic z toho by se na pracovišti nemělo odehrávat. Pokud ano, mělo by se na to upozornit. Jenže v praxi se to z mnoha důvodů často neděje. Změně by měla napomoci nová legislativa o whistleblowingu. A řada firem se o to snaží i bez ní.


Zmapovali jsme aktuálně nejlepší spořicí účty. Bodují tři banky
Finance-iDNES.cz | 01:00:25
Úrokové sazby na spořicích účtech rostou. K vylepšení sazeb na spořicích účtech se postupně přidávají další banky. Reagují tak na rostoucí inflaci, která v říjnu meziročně stoupla na 5,8 %. Banky reagují i na zvýšení základní úrokové sazby, ke které přistoupila ČNB na úroveň 2,75 %.


Jaké daňové novinky vám příští rok ovlivní peněženku?
Mesec.cz | 00:00:15
Přelom roku přenese do praxe řadu daňových novinek. Vytěží z toho hlavně peněženky obyčejných lidí. Poplatníky s vyššími příjmy naopak změny moc nepotěší.


Jak ochránit úspory před inflací? Zkuste protiinflační dluhopisy. Tipy a triky, jak na ně
Mesec.cz | 00:00:10
Praktické rady pro čtenáře, kteří uvažují o nákupu státních dluhopisů, resp. protiinflačních dluhopisů. Právě nyní je nejvyšší čas před uzávěrkou aktuálně nabízené emise.


Moje čtení: publicista Pavel Klusák
Hospodářské noviny | 02:00:08
Demytizaci Karla Gotta se věnoval poslední dva roky publicista Pavel Klusák. Jeho kniha právě vyšla. „Na nočním stolku mám binec,“ říká k vlastní četbě.


ČSSD před sjezdem: Šmarda posiluje v souboji s Maláčovou o post šéfa chřadnoucí strany
Hospodářské noviny | 02:00:08
Díky pozici ministryně práce a sociálních věcí i průzkumům, z nichž vychází jako nejpopulárnější politička ČSSD, by se mohlo zdát, že před pátečním sjezdem je jasnou favoritkou v souboji o post předsedy strany Jana Maláčová. Ale podle informací HN...


Gandalf, bankovnictví a zejména vzpomínka na Václava Havla
Hospodářské noviny | 02:00:08
Vzpomínám si, jak si nás kdysi zavolal Václav Havel. Udělal to skrze Sabinu Tančevovou, svoji tehdejší pravou ruku, když už nebyl prezidentem. Ta hlásila, že „pepe“ by rád konzultaci se mnou a s Janem Macháčkem ohledně financí....


Do kin přichází režisér, který potopil i Titanic
Hospodářské noviny | 02:00:08
Ačkoliv je japonský animátor Mijazaki držitelem Oscara, jeho filmy se nikdy nehrály v českých kinech. Nyní to mění autorův nejosobnější snímek Můj soused Totoro.


„Slunce neposílá faktury,“ říká Martin Hausenblas, který na střechu firmy nainstaloval fotovoltaickou elektrárnu
Hospodářské noviny | 02:00:08
Na svých internetových stránkách se prezentuje jako podnikatel, filantrop a politik. První dvě kategorie platí, ta třetí už ne. Aktivní politické působení v Ústí nad Labem Martin Hausenblas ukončil a tvrdí, že se mu ulevilo. Část majetku v hodnotě...


Netflix objevil portugalskou vesnici, kde se roku 1968 bojovalo za Československo
Hospodářské noviny | 02:00:08
Rádio Svobodná Evropa bylo bojištěm studené války a pro mnoho Čechů a Slováků za železnou oponou představovalo jediné okno na Západ. Redakce sídlila v Mnichově, ale antény, které jeho vysílání šířily, stály mnohem dál na západ – v Portugalsku. Také...


Záhada mumií z čínské pouště: čilé obchodní i kulturní kontakty se světem, geneticky v izolaci
Hospodářské noviny | 02:00:08
Už více než 20 let nacházejí archeologové v Tarimské pánvi na severu Číny těla nebožtíků dokonale vysušená pouštním pískem. Mumie staré čtyři tisíciletí jitří fantazii laiků i expertů nezvyklými rysy. O jejich původu kolují nejrůznější hypotézy....


Svět extra: Pro nocležníky v proslulém domě budou nastraženy pasti
Hospodářské noviny | 02:00:08
USA Pro nocležníky v proslulém domě budou nastraženy pasti Fanoušci snímku Sám doma z roku 1990 si mohli v úterý přes Airbnb zarezervovat přespání v domě filmové rodiny McCallisterových. Dům stojící v Chicagu byl k pronájmu na noc z 12. na 13....


Dopady extrémního stresu se projevují v mozkové struktuře potomků ve druhé a třetí generaci
Hospodářské noviny | 02:00:08
„Dějiny nejsou jenom stránky z učebnic dějepisu, ale jsou v nás. Jsme nositeli toho, co zažili naši předkové,“ říká neurolog Ivan Rektor, který v třígenerační studii zkoumá dopad extrémního stresu přeživších holokaustu. S kolegy na...


Santové jsou letos nedostatkovým zbožím
Hospodářské noviny | 02:00:08
Rodinné oslavy, firemní večírky, obchodní domy. Tam všude ve Spojených státech na Vánoce chtějí Santy. Kvůli pandemii o ně ale nikdy nebyla taková nouze jako nyní.


Retro Garáži se podařilo přilákat lidi na automobilovou nostalgii
Hospodářské noviny | 02:00:08
Na první Retro Garáži před čtyřmi lety Pavel Kočí, její organizátor, vydražil vlastní škodovku za čtyři tisíce. Dnes největší tuzemská akce pro veteránisty nabízí burzu náhradních dílů i aukci unikátních aut a motorek, jaká nemá v Česku obdoby....


Ekologie není překážkou úspěchu. Skeptické milionáře přesvědčily výsledky firem i sílící regulace
Hospodářské noviny | 02:00:08
Podnikatelé a investoři mohou vydělat peníze i díky tomu, že budou šetrnější k životnímu prostředí. Myslí si to většina českých dolarových milionářů. Zatímco u mladší generace byznysmenů není příklon k ekologii ničím překvapivým, ta starší k ní byla...


Přibývají důvody pro vyšší úrokové sazby
Hospodářské noviny | 02:00:08
Až budete číst tyto řádky, budeme už pravděpodobně vědět, jak se skok v cenách energií a s tím spojené odpuštění plateb DPH propsaly do výpočtu inflace za listopad. Odchylka výsledku od průměrného očekávání trhu, které bylo u šesti procent, může být...


Finanční trhy (10. 12. 2021)
Hospodářské noviny | 02:00:08
Až budete číst tyto řádky, budeme už pravděpodobně vědět, jak se skok v cenách energií a s tím spojené odpuštění plateb DPH propsaly do výpočtu inflace za listopad. Odchylka výsledku od průměrného očekávání trhu, které bylo u šesti procent, může být...\n


Blízké vztahy v rodinách i dlouhodobá důvěra ve vakcíny. Z Portugalců a Španělů jsou premianti v očkování
Hospodářské noviny | 02:00:08
Na 450 tisíc seniorů starších 60 let v Česku stále nedostalo ani první dávku vakcíny, která by je ochránila před těžkým průběhem nemoci covid-19. Portugalsko, které má zhruba stejný počet obyvatel jako Česko, je na tom o poznání lépe. V posledních...


Budu vám vyprávět...
Hospodářské noviny | 02:00:08
Koho si vážíme natolik, abychom mu svěřili náš magazín? Na tuhle otázku jsme v redakci před pár měsíci měli rychle jasno. Muž, který hraje zásadní roli na české kulturní scéně a který to i přes vážnou nemoc nevzdal, překonal ji a každý rok dál...


Akce, místa a novinky
Hospodářské noviny | 02:00:08
GASTRO Z pece rovnou do ruky Do Brna chtěli přinést pravý francouzský croissant a první profesionální pec měli v garáži u rodičů. Tomáš Kadlec a Vilém Ráček stojí za třemi pobočkami vyhlášené brněnské pekárny, kde najdete vyhlášený toustový chleba...


Bez čeho se neobejde Darina Muchová, manželka ředitele karlovarského festivalu?
Hospodářské noviny | 02:00:08
Manželka ředitele karlovarského festivalu Kryštofa Muchy, máma tří kluků a také vášnivá golfistka a milovnice módy. Vystudovala stavařinu, s myšlenkou na udržitelnost založila web Redress.cz, na kterém uživatelé prodávají kousky od světových i...


Okna do světa zázraků
Hospodářské noviny | 02:00:09
Nepřehlédnutelná záře, oslnivé kusy, sváteční témata. Tohle jsou ty nejkrásnější letošní výlohy luxusních značek.


Byl tady Virgil. Jak se svět loučil s geniálním návrhářem, který přesáhl svět módy
Hospodářské noviny | 02:00:09
Na Miami Marine Stadium zářila světla v barvě duhy. Ve vzduchu se vznášel červený balon. Najednou vzlétly drony a vytvořily nápis: Virgil Was Here. Byl tady Virgil. V dálce bouchal velkolepý ohňostroj a k tomu hrála teskná hudba z filmu Slunovrat....


Tohle jsou falza!
Hospodářské noviny | 02:00:09
Vidíte ten obraz vlevo? Polonahá dívka se zasněným pohledem, která svými tajemnými rysy připomíná slavnou Monu Lisu od Leonarda da Vinciho. Obraz má dokonce jeho signaturu. Ale to je všechno. Jde o falzum, obraz pojmenovaný Mona Vanna Nuda namaloval...


Krajina naděje
Hospodářské noviny | 02:00:09
Modročerný Sólheimajökull, impozantní ledovec na jihu Islandu mezi sopkami Katla a Eyjafjallajökull. Tyrkysové kry pohupující se na hladině rozlehlé laguny Jökulsárlón. A také Diamond beach, skutečným jménem Breiđamerkursandur, tedy pláž posetá...


#jídlove Lukáše Hejlíka
Hospodářské noviny | 02:00:09
Lichtenštejnové celý Lednicko‑valtický areál stavěli tak, aby byl na odiv všem, a to i generacím budoucím. Jeden z jejich neskutečných objektů je Hraniční zámeček. Ano, opravdu to byla hranice mezi Rakouskem a Moravou. Kochat se tu nádherným...


Bruselské předvečery
Hospodářské noviny | 02:00:09
Lehký déšť neustává a připomíná, jaké je typické bruselské počasí. V podvečer, kdy už jsou nasvíceny vánoční trhy, procházím čtvrtí Saint‑Gilles. Je to příjemně svěží čas, kdy místní posedávají u venkovních stolů, choulí se do kabátů a živě se...


Rozhovor PročNe: Jiří Bartoška a Kryštof Mucha o kouzlu bijáků i lákání hvězd z Hollywoodu
Hospodářské noviny | 02:00:09
Velký příběh dvou mužů, kteří vybudovali v Česku filmový festival světové úrovně, přivážejí sem hollywoodské hvězdy a na deset letních dnů udělají z Karlových Varů nejživější místo v zemi. Tak pojďte, děti, nadechuje se Jiří Bartoška a začíná ho...


Barmane, dvakrát! Vyrazili jsme na drink s Bartoškou a Muchou do Public Interest
Hospodářské noviny | 02:00:09
Kdyby vás pánové Bartoška a Mucha pozvali na drink, nejspíš by to bylo sem, do pražského
baru Public Interest.


Lovec pokladů. Karel Och sleduje stovky filmů ročně a jezdí na festivaly i do pouště
Hospodářské noviny | 02:00:09
Do kina chodil už odmala, a dokonce v něm míval vlastní sedačku. Dnes objíždí Karel Och větší i menší filmové akce, ročně vidí stovky snímků a přehled si drží jako málokdo. Taky proto má finální slovo v tom, co se bude na festivalu ve Varech...


Ten, který zařídí všechno. Šéf festivalové produkce nachodí za den až desítky kilometrů
Hospodářské noviny | 02:00:09
Když se rozběhne karlovarský festival, tak se Petr Lintimer nezastaví. Co víc, nachodí klidně přes dvě desítky kilometrů za den. Ze své kanceláře šéfa produkce v Thermalu dohlíží na to, aby vše skvěle fungovalo. Přitom vystudoval filozofii, což se...


Srdcaři. Osm „bezejmenných" ze zákulisí festivalu, bez nichž by nebyl takový, jaký je
Hospodářské noviny | 02:00:09
Tohle je osm lidí, které najdete za pomyslnou oponou. Jsou to pyšní Karlovaráci i ti, kteří si každé léto berou kvůli práci na festivalu dovolenou ze svého běžného zaměstnání. A všem bije srdce pro film. Právě díky těmto „neznámým" festival...


Mistři rychlé akce. Jak se točí festivalové znělky s hollywoodskými hvězdami
Hospodářské noviny | 02:00:09
Mají mimořádný talent zaujmout vás během chvilky. Režiséři Ivan Zachariáš a Martin Krejčí točí reklamy pro Apple či Nike a dělají i znělky na karlovarský festival. Září v nich John Malkovich, Harvey Keitel nebo Miloš Forman.


Kreativci z plakátu. Studio Najbrt přibližuje, jak vznikají karlovarské festivalové vizuály
Hospodářské noviny | 02:00:09
Možná ho máte doma na hrnku, na tašce nebo vám třeba jen uvízl v paměti. Vizuály Studia Najbrt jsou jedním z nejvýraznějších prvků karlovarského festivalu a každý rok sklízí ostrou kritiku i nadšené ovace.


Teď se budou dít věci! Bratři Cabani kouzlí ve Varech nezapomenutelné ceremoniály
Hospodářské noviny | 02:00:09
Trampolíny, bazén, živá májka i déšť v kině. Pětadvacet let taví Cabani své nápady do podoby zahajovacího ceremoniálu na karlovarském festivalu.


Bartoškovo útočiště. U zříceniny Andělské hory si postavil chalupu s kouzelným výhledem
Hospodářské noviny | 02:00:09
Tak dlouho jezdil Jiří Bartoška mezi Prahou a Karlovými Vary a míjel zříceninu hradu Andělská hora, až si tam postavil chalupu. Deset minut od festivalového ruchu se mu otevřel kouzelný výhled do nekončící krajiny.


Malajsie, Kanáry, Slovensko... Kam vyrážejí šéfové festivalu pro jedinečné golfové zážitky
Hospodářské noviny | 02:00:09
V zimě většinou vyrážejí na pánskou jízdu, v létě to je spíš rodinná dovolená. Kryštof Mucha začal hrát golf před dvaceti lety, dostal to tak trochu befelem od Jiřího Bartošky, který začal krátce předtím. Na hřiště vyrážejí společně s partou přátel....


Odměňte se za uplynulý rok. Nadčasové kousky se šmrncovními detaily, které z nich dělají designové skvosty, ocení každá žena
Hospodářské noviny | 02:00:09
Odměňte se za uplynulý rok. Nadčasové kousky se šmrncovními detaily, které z nich dělají designové skvosty, ocení každá žena poslední >> Hodinky české značky Bohematic ze stránek PročNe dobře znáte....


Zapomeňte na ponožky a trenýrky a obdarujte své muže něčím opravdu výjimečným
Hospodářské noviny | 02:00:09
Zapomeňte na ponožky a trenýrky a obdarujte své muže něčím opravdu výjimečným poslední >> Kombinace nerezového pouzdra a koženého pásku v barvě bourbonu je nadčasová klasika. S hodinkami Master...


Módní slalom
Hospodářské noviny | 02:00:09
Stěžovat si, že nesnášíte zimu a sníh vás obtěžuje, se nesluší. S tajícími póly a zvyšující se teplotou planety budou bílá nadílka a perfektně manšestrové svahy brzy luxusem pro vyvolené, a tak si jich začínají vážit třeba i módní influenceři, které...


Co znamená nový německý kancléř Scholz pro Česko
Hospodářské noviny | 02:00:09
Scholz v EU nebude vyhledávat konflikty. Nastupující česká vláda se s ním ale ve spoustě věcí neshoduje.


Zbavit Zemana pravomocí? Byl to pokus o puč, říká hradní kancléř Mynář
idnes.cz | 02:00:10
Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář v exkluzivním rozhovoru pro MF DNES mluví o nápadu zbavit Miloše Zemana pravomocí, zdravotním stavu prezidenta i o účinkování Nory Fridrichové ve StarDance. „K čemu by mi bylo, kdybych držel pana prezidenta v Lánech a nepustil ho do nemocnice, jak se také spekulovalo? Moje funkce přece stojí a padá s tím, že je pan prezident v pořádku,“ říká v rozhovoru.


Zlevnění se nekoná, energie dál prudce zdražují. Burzy opět šílí
idnes.cz | 02:00:10
Pro české odběratele je to další špatná zpráva. Už to vypadalo, že se po říjnovém blouznění energetické burzy trochu uklidnily. Jenže v posledních týdnech znovu začala elektřina a plyn dramaticky zdražovat. Na vině je tentokrát především prudký růst ceny emisních povolenek. Za poslední měsíc stoupla zhruba o polovinu na 90 eur za tunu.


Vůdce Si už dva roky neopustil Čínu. Šíří se spekulace, co za tím je
idnes.cz | 02:00:10
Čínský prezident Si Ťin-pching už skoro dva roky neopustil zemi. Naposledy pobyl v Myanmaru (Barma), odkud se vrátil 18. ledna 2020. A potom už nic. Konec výletů. Za absencí v cizině může být pandemie, ale i domácí úkoly či klesající důvěra v Čínu.


Čerpání řádné dovolené je problém, nestíhá ji vybrat až 36 procent zaměstnanců
idnes.cz | 02:00:10
Čerpání dovolené během roku pro některé zaměstnance představuje komplikace a 36 procent z nich přiznává, že si ji nestíhá do konce roku vybrat. Pouze 28 procent by zvládlo vybrat i dnů více, vyplývá to z barometru zaměstnanců společnosti Up Česká republika, které se specializuje na péči o zaměstnance.


Rozdává doktor léky? Ilegální, varují lékárny. Chybí kontrola, přednost má zisk
idnes.cz | 02:00:10
Baťůžkaření. Nelegální výdej léku na předpis přímo pacientům v ordinacích. Na problematické praxi se podílejí podle České lékárnické komory lékaři, provozovatelé samotných lékáren či farmaceutičtí reprezentanti. Přestože situaci pomohlo zavedení eReceptu, podle komory jde o stále rozšířenou praxi.


Moje čtení: publicista Pavel Klusák
iHned.cz | 02:00:13
Demytizaci Karla Gotta se věnoval poslední dva roky publicista Pavel Klusák. Jeho kniha právě vyšla. „Na nočním stolku mám binec,“ říká k vlastní četbě.


ČSSD před sjezdem: Šmarda posiluje v souboji s Maláčovou o post šéfa chřadnoucí strany
iHned.cz | 02:00:13
Díky pozici ministryně práce a sociálních věcí i průzkumům, z nichž vychází jako nejpopulárnější politička ČSSD, by se mohlo zdát, že před pátečním sjezdem je jasnou favoritkou v souboji o post předsedy strany Jana Maláčová. Ale podle informací HN...


Gandalf, bankovnictví a zejména vzpomínka na Václava Havla
iHned.cz | 02:00:13
Vzpomínám si, jak si nás kdysi zavolal Václav Havel. Udělal to skrze Sabinu Tančevovou, svoji tehdejší pravou ruku, když už nebyl prezidentem. Ta hlásila, že „pepe“ by rád konzultaci se mnou a s Janem Macháčkem ohledně financí....


Do kin přichází režisér, který potopil i Titanic
iHned.cz | 02:00:13
Ačkoliv je japonský animátor Mijazaki držitelem Oscara, jeho filmy se nikdy nehrály v českých kinech. Nyní to mění autorův nejosobnější snímek Můj soused Totoro.


„Slunce neposílá faktury,“ říká Martin Hausenblas, který na střechu firmy nainstaloval fotovoltaickou elektrárnu
iHned.cz | 02:00:13
Na svých internetových stránkách se prezentuje jako podnikatel, filantrop a politik. První dvě kategorie platí, ta třetí už ne. Aktivní politické působení v Ústí nad Labem Martin Hausenblas ukončil a tvrdí, že se mu ulevilo. Část majetku v hodnotě...


Netflix objevil portugalskou vesnici, kde se roku 1968 bojovalo za Československo
iHned.cz | 02:00:13
Rádio Svobodná Evropa bylo bojištěm studené války a pro mnoho Čechů a Slováků za železnou oponou představovalo jediné okno na Západ. Redakce sídlila v Mnichově, ale antény, které jeho vysílání šířily, stály mnohem dál na západ – v Portugalsku. Také...


Záhada mumií z čínské pouště: čilé obchodní i kulturní kontakty se světem, geneticky v izolaci
iHned.cz | 02:00:13
Už více než 20 let nacházejí archeologové v Tarimské pánvi na severu Číny těla nebožtíků dokonale vysušená pouštním pískem. Mumie staré čtyři tisíciletí jitří fantazii laiků i expertů nezvyklými rysy. O jejich původu kolují nejrůznější hypotézy....


Svět extra: Pro nocležníky v proslulém domě budou nastraženy pasti
iHned.cz | 02:00:13
USA Pro nocležníky v proslulém domě budou nastraženy pasti Fanoušci snímku Sám doma z roku 1990 si mohli v úterý přes Airbnb zarezervovat přespání v domě filmové rodiny McCallisterových. Dům stojící v Chicagu byl k pronájmu na noc z 12. na 13....


Dopady extrémního stresu se projevují v mozkové struktuře potomků ve druhé a třetí generaci
iHned.cz | 02:00:13
„Dějiny nejsou jenom stránky z učebnic dějepisu, ale jsou v nás. Jsme nositeli toho, co zažili naši předkové,“ říká neurolog Ivan Rektor, který v třígenerační studii zkoumá dopad extrémního stresu přeživších holokaustu. S kolegy na...


Santové jsou letos nedostatkovým zbožím
iHned.cz | 02:00:13
Rodinné oslavy, firemní večírky, obchodní domy. Tam všude ve Spojených státech na Vánoce chtějí Santy. Kvůli pandemii o ně ale nikdy nebyla taková nouze jako nyní.


Retro Garáži se podařilo přilákat lidi na automobilovou nostalgii
iHned.cz | 02:00:13
Na první Retro Garáži před čtyřmi lety Pavel Kočí, její organizátor, vydražil vlastní škodovku za čtyři tisíce. Dnes největší tuzemská akce pro veteránisty nabízí burzu náhradních dílů i aukci unikátních aut a motorek, jaká nemá v Česku obdoby....


Ekologie není překážkou úspěchu. Skeptické milionáře přesvědčily výsledky firem i sílící regulace
iHned.cz | 02:00:13
Podnikatelé a investoři mohou vydělat peníze i díky tomu, že budou šetrnější k životnímu prostředí. Myslí si to většina českých dolarových milionářů. Zatímco u mladší generace byznysmenů není příklon k ekologii ničím překvapivým, ta starší k ní byla...


Přibývají důvody pro vyšší úrokové sazby
iHned.cz | 02:00:13
Až budete číst tyto řádky, budeme už pravděpodobně vědět, jak se skok v cenách energií a s tím spojené odpuštění plateb DPH propsaly do výpočtu inflace za listopad. Odchylka výsledku od průměrného očekávání trhu, které bylo u šesti procent, může být...


Finanční trhy (10. 12. 2021)
iHned.cz | 02:00:13
Až budete číst tyto řádky, budeme už pravděpodobně vědět, jak se skok v cenách energií a s tím spojené odpuštění plateb DPH propsaly do výpočtu inflace za listopad. Odchylka výsledku od průměrného očekávání trhu, které bylo u šesti procent, může být...\n


Blízké vztahy v rodinách i dlouhodobá důvěra ve vakcíny. Z Portugalců a Španělů jsou premianti v očkování
iHned.cz | 02:00:13
Na 450 tisíc seniorů starších 60 let v Česku stále nedostalo ani první dávku vakcíny, která by je ochránila před těžkým průběhem nemoci covid-19. Portugalsko, které má zhruba stejný počet obyvatel jako Česko, je na tom o poznání lépe. V posledních...


Budu vám vyprávět...
iHned.cz | 02:00:13
Koho si vážíme natolik, abychom mu svěřili náš magazín? Na tuhle otázku jsme v redakci před pár měsíci měli rychle jasno. Muž, který hraje zásadní roli na české kulturní scéně a který to i přes vážnou nemoc nevzdal, překonal ji a každý rok dál...


Akce, místa a novinky
iHned.cz | 02:00:13
GASTRO Z pece rovnou do ruky Do Brna chtěli přinést pravý francouzský croissant a první profesionální pec měli v garáži u rodičů. Tomáš Kadlec a Vilém Ráček stojí za třemi pobočkami vyhlášené brněnské pekárny, kde najdete vyhlášený toustový chleba...


Bez čeho se neobejde Darina Muchová, manželka ředitele karlovarského festivalu?
iHned.cz | 02:00:13
Manželka ředitele karlovarského festivalu Kryštofa Muchy, máma tří kluků a také vášnivá golfistka a milovnice módy. Vystudovala stavařinu, s myšlenkou na udržitelnost založila web Redress.cz, na kterém uživatelé prodávají kousky od světových i...


Okna do světa zázraků
iHned.cz | 02:00:14
Nepřehlédnutelná záře, oslnivé kusy, sváteční témata. Tohle jsou ty nejkrásnější letošní výlohy luxusních značek.


Byl tady Virgil. Jak se svět loučil s geniálním návrhářem, který přesáhl svět módy
iHned.cz | 02:00:14
Na Miami Marine Stadium zářila světla v barvě duhy. Ve vzduchu se vznášel červený balon. Najednou vzlétly drony a vytvořily nápis: Virgil Was Here. Byl tady Virgil. V dálce bouchal velkolepý ohňostroj a k tomu hrála teskná hudba z filmu Slunovrat....


Tohle jsou falza!
iHned.cz | 02:00:14
Vidíte ten obraz vlevo? Polonahá dívka se zasněným pohledem, která svými tajemnými rysy připomíná slavnou Monu Lisu od Leonarda da Vinciho. Obraz má dokonce jeho signaturu. Ale to je všechno. Jde o falzum, obraz pojmenovaný Mona Vanna Nuda namaloval...


Krajina naděje
iHned.cz | 02:00:14
Modročerný Sólheimajökull, impozantní ledovec na jihu Islandu mezi sopkami Katla a Eyjafjallajökull. Tyrkysové kry pohupující se na hladině rozlehlé laguny Jökulsárlón. A také Diamond beach, skutečným jménem Breiđamerkursandur, tedy pláž posetá...


#jídlove Lukáše Hejlíka
iHned.cz | 02:00:14
Lichtenštejnové celý Lednicko‑valtický areál stavěli tak, aby byl na odiv všem, a to i generacím budoucím. Jeden z jejich neskutečných objektů je Hraniční zámeček. Ano, opravdu to byla hranice mezi Rakouskem a Moravou. Kochat se tu nádherným...


Bruselské předvečery
iHned.cz | 02:00:14
Lehký déšť neustává a připomíná, jaké je typické bruselské počasí. V podvečer, kdy už jsou nasvíceny vánoční trhy, procházím čtvrtí Saint‑Gilles. Je to příjemně svěží čas, kdy místní posedávají u venkovních stolů, choulí se do kabátů a živě se...


Rozhovor PročNe: Jiří Bartoška a Kryštof Mucha o kouzlu bijáků i lákání hvězd z Hollywoodu
iHned.cz | 02:00:14
Velký příběh dvou mužů, kteří vybudovali v Česku filmový festival světové úrovně, přivážejí sem hollywoodské hvězdy a na deset letních dnů udělají z Karlových Varů nejživější místo v zemi. Tak pojďte, děti, nadechuje se Jiří Bartoška a začíná ho...


Barmane, dvakrát! Vyrazili jsme na drink s Bartoškou a Muchou do Public Interest
iHned.cz | 02:00:14
Kdyby vás pánové Bartoška a Mucha pozvali na drink, nejspíš by to bylo sem, do pražského
baru Public Interest.


Lovec pokladů. Karel Och sleduje stovky filmů ročně a jezdí na festivaly i do pouště
iHned.cz | 02:00:14
Do kina chodil už odmala, a dokonce v něm míval vlastní sedačku. Dnes objíždí Karel Och větší i menší filmové akce, ročně vidí stovky snímků a přehled si drží jako málokdo. Taky proto má finální slovo v tom, co se bude na festivalu ve Varech...


Ten, který zařídí všechno. Šéf festivalové produkce nachodí za den až desítky kilometrů
iHned.cz | 02:00:14
Když se rozběhne karlovarský festival, tak se Petr Lintimer nezastaví. Co víc, nachodí klidně přes dvě desítky kilometrů za den. Ze své kanceláře šéfa produkce v Thermalu dohlíží na to, aby vše skvěle fungovalo. Přitom vystudoval filozofii, což se...


Srdcaři. Osm „bezejmenných" ze zákulisí festivalu, bez nichž by nebyl takový, jaký je
iHned.cz | 02:00:14
Tohle je osm lidí, které najdete za pomyslnou oponou. Jsou to pyšní Karlovaráci i ti, kteří si každé léto berou kvůli práci na festivalu dovolenou ze svého běžného zaměstnání. A všem bije srdce pro film. Právě díky těmto „neznámým" festival...


Mistři rychlé akce. Jak se točí festivalové znělky s hollywoodskými hvězdami
iHned.cz | 02:00:14
Mají mimořádný talent zaujmout vás během chvilky. Režiséři Ivan Zachariáš a Martin Krejčí točí reklamy pro Apple či Nike a dělají i znělky na karlovarský festival. Září v nich John Malkovich, Harvey Keitel nebo Miloš Forman.


Kreativci z plakátu. Studio Najbrt přibližuje, jak vznikají karlovarské festivalové vizuály
iHned.cz | 02:00:14
Možná ho máte doma na hrnku, na tašce nebo vám třeba jen uvízl v paměti. Vizuály Studia Najbrt jsou jedním z nejvýraznějších prvků karlovarského festivalu a každý rok sklízí ostrou kritiku i nadšené ovace.


Teď se budou dít věci! Bratři Cabani kouzlí ve Varech nezapomenutelné ceremoniály
iHned.cz | 02:00:14
Trampolíny, bazén, živá májka i déšť v kině. Pětadvacet let taví Cabani své nápady do podoby zahajovacího ceremoniálu na karlovarském festivalu.


Bartoškovo útočiště. U zříceniny Andělské hory si postavil chalupu s kouzelným výhledem
iHned.cz | 02:00:14
Tak dlouho jezdil Jiří Bartoška mezi Prahou a Karlovými Vary a míjel zříceninu hradu Andělská hora, až si tam postavil chalupu. Deset minut od festivalového ruchu se mu otevřel kouzelný výhled do nekončící krajiny.


Malajsie, Kanáry, Slovensko... Kam vyrážejí šéfové festivalu pro jedinečné golfové zážitky
iHned.cz | 02:00:14
V zimě většinou vyrážejí na pánskou jízdu, v létě to je spíš rodinná dovolená. Kryštof Mucha začal hrát golf před dvaceti lety, dostal to tak trochu befelem od Jiřího Bartošky, který začal krátce předtím. Na hřiště vyrážejí společně s partou přátel....


Odměňte se za uplynulý rok. Nadčasové kousky se šmrncovními detaily, které z nich dělají designové skvosty, ocení každá žena
iHned.cz | 02:00:14
Odměňte se za uplynulý rok. Nadčasové kousky se šmrncovními detaily, které z nich dělají designové skvosty, ocení každá žena poslední >> Hodinky české značky Bohematic ze stránek PročNe dobře znáte....


Zapomeňte na ponožky a trenýrky a obdarujte své muže něčím opravdu výjimečným
iHned.cz | 02:00:14
Zapomeňte na ponožky a trenýrky a obdarujte své muže něčím opravdu výjimečným poslední >> Kombinace nerezového pouzdra a koženého pásku v barvě bourbonu je nadčasová klasika. S hodinkami Master...


Módní slalom
iHned.cz | 02:00:14
Stěžovat si, že nesnášíte zimu a sníh vás obtěžuje, se nesluší. S tajícími póly a zvyšující se teplotou planety budou bílá nadílka a perfektně manšestrové svahy brzy luxusem pro vyvolené, a tak si jich začínají vážit třeba i módní influenceři, které...


Co znamená nový německý kancléř Scholz pro Česko
iHned.cz | 02:00:14
Scholz v EU nebude vyhledávat konflikty. Nastupující česká vláda se s ním ale ve spoustě věcí neshoduje.


Bek: Kdybych necítil podporu premiéra, nedělám to. O Visegrádu chci mluvit
Respekt | 00:09:00
S nominantem na ministra pro evropské záležitosti nejen o schůzce v Lánech


Stále nenacházíte ideální práci nebo brigádu? Zkuste pracovní agregátory
Reflex | 02:00:27
Ačkoli se již dlouhou dobu mluví o skutečnosti, že klasickým pracovním portálům již brzy odzvoní, řada lidí se stále spoléhá jen na ně. Je to samozřejmě škoda, protože díky pracovním agregátorům najdete na jednom místě mnohem více relevantních nabídek. Co to tedy ten pracovní agregátor je? Liší se nějak od pracovního portálu? Jak jej používat? To a mnoho dalšího naleznete níže…


Několik tipů, jak ušetřit za elektřinu
E15-ekonomika | 02:00:28
Globální růst cen elektřiny letos zasáhnul všechny tuzemské odběratele. Dosavadní obvyklé měsíční zálohy se rázem vyšplhaly na výrazně vyšší částky. I když existuje mezi odborníky shoda, že růst se bude pozvolna mírnit a ceny již tak prudce nahoru nepůjdou, nelze ovšem očekávat, že se vrátí na původní úroveň. Mnohé domácnosti se proto snaží snížit své výdaje za energie.


Několik tipů, jak ušetřit za elektřinu
E15-politika | 02:00:29
Globální růst cen elektřiny letos zasáhnul všechny tuzemské odběratele. Dosavadní obvyklé měsíční zálohy se rázem vyšplhaly na výrazně vyšší částky. I když existuje mezi odborníky shoda, že růst se bude pozvolna mírnit a ceny již tak prudce nahoru nepůjdou, nelze ovšem očekávat, že se vrátí na původní úroveň. Mnohé domácnosti se proto snaží snížit své výdaje za energie.


EU se zabarvuje do červena. Posílení socialistů ale nemusí znamenat, že by se vždy uměli shodnout
lidovky.cz | 05:00:00
Zvolení německého sociálního demokrata Olafa Scholze spolkovým kancléřem bude mít dopad i na politickou mapu Evropské unie. V ní už předtím hrály velkou roli vlády vedené sociálními demokraty, teď jejich řady posílí zástupce největší členské země.


Merkelovou zhodnotí s odstupem až historie. Některá její rozhodnutí Evropu štěpí
lidovky.cz | 05:00:00
Zakladatel a komentátor serveru Eurointelligence.com Wolfgang Münchau hodnotil kancléřku Angelu Merkelovou již vícekrát, naposledy v červnu letošního roku. Münchau má ideální vhled i odstup. Je Němec, ale žije dávno v Londýně a v Itálii, zabývá se především Evropou a eurozónou.


Novoroční překvapení: až 200 tisíc Čechů se probudí s neplatným očkovacím certifikátem. Jak tomu předejít?
lidovky.cz | 05:00:00
S příchodem nového roku se odehraje zásadní změna v platnosti očkovacích certifikátů. Vláda ji na doporučení Evropské komise zkrátila na devět měsíců. Už 1. ledna aplikace Tečka zčervená prvním lidem, a tím přestane platit očkovací certifikát.


Zemanovi skončí izolace, Válka ale přijme ještě v kukani. V Praze bude pohřeb Petra Uhla
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Necháváte shánění dárků na poslední chvíli? Teď ještě stíháte, ale pozor na doručování, brzdí ho covid
lidovky.cz | 05:00:00
Patříte-li mezi ty, kdo nechávají shánění dárků na poslední chvíli, stále máte z čeho vybírat. Nedostatek hrozí jen v některých kategoriích, například u levnější elektroniky. Při nakupování online si dejte pozor na vytíženost dopravců.


Současné ODS je Havel bližší, říká Vystrčil. Boj o Hrad nevylučuje, manželka je proti
aktuálně.cz | 05:30:00
Prezident nemůže určovat, kdo bude nebo nebude členem vlády. Když někoho odmítne, je řešením žaloba, prohlašuje předseda Senátu.


Jako před tornádem. Mezi Hodonínem a Břeclaví zase projedou všechny vlaky
Denik.cz | 05:40:00
Všechny rychlíky z Brna nebo opačným směrem budou opět od neděle jezdit i v úseku mezi Břeclaví a Hodonínem. Od červnového tornáda, které zasáhlo Moravskou Novou Ves, Hrušky, Lužice, Mikulčice a Hodonín, tam zůstával omezený provoz.


Špilberk se pyšní dalšími opravenými prostory. Lapidárium má díky fondům EU
Denik.cz | 05:31:00
Kdysi vodní nádrže, konírny a kočárovna – dnes lapidárium a odborné zázemí hradu. To je výsledek proměny prostor Špilberku, jež dlouho čekaly na nové využití.


Čína tvrdí muziku. Zavádí nový systém sledování cizinců
Denik.cz | 05:30:00
Che-nan je čínská provincie s 99 miliony obyvateli. Kolébka tamní civilizace a obilnice země. Pokud by tento kus Číny vyhlásil nezávislost, byl by 14. nejlidnatějším státem světa. Nyní se Che-nan stává opět slavných jako za časů prvních císařských dynastií. Jenže je to jiná sláva. Region se stal průkopníkem pokročilého sledování zahraničních novinářů, studentů a žen.


Sníh v Ostravě: Když valí furt, je zle. První na ráně je dispečer, říká silničář
Denik.cz | 05:20:00
/FOTOGALERIE/ Svinov, Polanka, Vřesina, Krásné Pole. To je oblast, kde Jakub Majkrzák nemá problém najezdit za dvanáctihodinovou šichtu i 250 kilometrů. Třebaže chumelí.  


Děsivý případ znovu ožívá. Student zmizel před 46 lety, teď voda vydala jeho vůz
Denik.cz | 05:00:00
Bylo to jedno z amerických mystérií, připomínající například zmizení šestiletých chlapců Etana Patze či Adama Walshe, jejichž únosy nebyly nikdy plně objasněny. Případ Kylea Clinscalese, vysokoškolského studenta z Auburnské univerzity v Georgii, byl ještě podivnější v tom, že když se ztratil, nebyl už malý chlapec. Přesto v lednu 1976 zmizel beze stopy a desítky let o jeho osudu nikdo nic nevěděl. Až do tohoto úterý.


Nejčastější fámy o covidu: Tajné info: nemocnice jsou plné očkovaných
Denik.cz | 04:40:00
Dezinformace či manipulativní zprávy o koronaviru a očkování proti němu plní internet po celém světě. Mylné či cíleně lživé informace se proto logicky šíří i po českých sítích a emailových schránkách. Na takovou zprávu narazil jistě každý z nás a leckdy je těžké ji odlišit od pravdy. Deník se proto rozhodl pomoci čtenářům zorientovat se v desítkách a stovkách „zaručených pravd,“ které kolují světem.


Tyto knihy jsou skvělým dárek na Vánoce. Zasmějete se i potěšíte děti
Denik.cz | 04:09:00
Nevíte, jakou knihou podarovat své děti a blízké, kteří mají rádi humor, na Vánoce? Deník vybral ty nejzajímavější z nich, které se objevily na trhu a mohou se stát hitem letošního adventního trhu. A protože zajímavých knih je opravdu hodně, po včerejších tipech od světoznámých českých a světových autorů a nových knihách ve fenoménu posledních deseti let – severské detektivce – dnes přidáváme dalších šest jistých zásahů na pěkný vánoční dárek: tipy na humorné knihy nebo knížky pro děti. A navíc dva osobní tipy autorky článku. V dalším týdnu budeme pokračovat a nabídneme tipy z hudby, na zajímavé zážitky a také srovnání sdílených platforem filmu i hudby.


Testy ve čtvrtek potvrdily nejméně nakažených covidem ve všední den za tři týdny
ČT24 | 05:49:43
Ve čtvrtek přibylo v Česku 14 229 potvrzených případů koronaviru, což je nejméně ve všední den za poslední tři týdny. Proti minulému čtvrtku je to pokles o téměř čtyři tisíce čtyři sta nakažených. Počet hospitalizovaných s covidem-19 se snížil na 6321, v těžkém stavu je 1086 z nich. O návrhu na prodloužení takzvaného pandemického zákona bude jednat ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) se zástupci AntiCovid týmu nastupující vládní koalice. Resort chce novelu už příští týden poslat do připomínkového řízení, bez prodloužení by v únoru skončila.


Předpověď počasí na víkend slibuje další sníh a mrazy
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
O víkendu se Česko dočká dalšího sněžení, to by však nemělo být tak vytrvalé, jako v posledních dnech. Zatímco ve dne se teploty budou pohybovat kolem nuly, v noci klesnou až k -8 stupňům.


Předpověď počasí na víkend slibuje další sníh a mrazy
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
O víkendu se Česko dočká dalšího sněžení, to by však nemělo být tak vytrvalé, jako v posledních dnech. Zatímco ve dne se teploty budou pohybovat kolem nuly, v noci klesnou až k -8 stupňům.


Izrael očima Češky: Země upřímnosti a protikladů
Reflex | 06:30:00
Loni přijela do „Svaté země“ kvůli magisterskému studiu a od té doby ji pestrost Izraele nepřestává udivovat. Která místa se Adéle Pegleyové nejvíc líbí a co jí z domova chybí?


Fotografie z jiného světa: Jak vypadala Čína před komunistickým převratem?
Reflex | 06:20:00
Jen málokterá země prošla za posledních 100 let tak velkou proměnou jako právě Čína. Z konzervativního císařství plného rozličných kultur se stala uniformní komunistická velmoc.


Publicista Karel Veselý o českém rapu, síle Yzomandiase a spol., nadprodukci hudby a emocích, které otevírá
Reflex | 06:00:00
„Hudby je strašně moc,“ zní z úst hudebního publicisty a spisovatele přinejmenším překvapivě, zvlášť když pamatuje doby, kdy si mohl koupit jedno cédéčko za měsíc. „Byla v tom zvláštní magie. I desku, která se ti napoprvé nelíbila, jsi poslouchal několikrát, aby se ti líbit začala, protože ti nic jiného nezbylo. Samozřejmě v něčem to bylo strašný, nejenže bylo málo muziky, ale i kanálů, takže se lidi dali lehce ovlivňovat tím, že jim někdo hodil něco v televizi a oni to museli poslouchat. V něčem ten vztah byl ale intimnější,“ říká Karel Veselý s tím, že o schopnost zamilovat se do nových alb tak, jako když mu bylo patnáct, naštěstí nepřišel. Tehdy mu ostatně učaroval rap a zůstalo mu to dodnes. „Bylo to něco nového. Vždycky mě na hudbě zajímala nějaká inovace,“ vzpomíná scenárista webové spoluautor RapStory. Ta mapuje 30 let tuzemského rapu prostřednictvím výpovědí těch, kteří ho utvářeli. A málem nevznikla. I když jde o nejrychleji se rozvíjející žánr v Česku, potkat se s rapperem je stejně těžké dnes jako kdysi. „Nepotřebují reklamu, jejich fame je organický.“  


Jakub Horák: Jaké varovné signály vysílal hlavní akcionář Xixoio Watzke
E15-ekonomika | 06:00:00
V našem Eccentric Clubu pořádáme každý týden různé přednášky na aktuální témata a v poslední době se týkají samozřejmě i kryptoměn, neboť každého zajímají aktiva, která přes noc mohou vyrůst až o tisíce procent. A pochopitelně některé z nových měn nebo coinů mohou stejně tak o tisíce procent spadnout, což je na nich už méně zajímavé, nicméně velmi varovné, takže je opět o důvod víc vyslechnout si na to názor některého z expertů.


Výrobce autonomních vozidel Mobileye vstoupí na burzu. Míří na 50 miliard dolarů
E15-ekonomika | 05:30:00
Autonomní vozidla sice ještě nejsou běžnou součástí dopravy, už nyní je ale možné do nich investovat. Izraelský Mobileye, který vyvíjí systémy autonomního řízení a testuje autonomní vozidla, vstoupí příští rok na burzu. V současné době startup vlastní technologický gigant Intel, který ho před čtyřmi roky koupil za více než 15 miliard dolarů.


Cizinci jsou jediným zdrojem pracovní síly pro průmyslové firmy. Česko je ale přestává lákat
E15-ekonomika | 05:00:00
Na jedno volné pracovní místo určené pro kvalifikované manuálně pracující připadá dnes v průměru pouze třetina až půlka uchazeče, plyne z údajů ministerstva práce a sociálních věcí. A situace se má podle odborníků ještě zhoršit. „Pokud budeme vycházet z predikce ekonomického vývoje české ekonomiky a ze současných odhadů počtu chybějících pracovníků v průmyslu a stavebnictví – kolem 300 tisíc lidí, tak by se nedostatek v dalším roce měl ještě zvýšit,“ konstatuje expert na odborné vzdělávání Moravskoslezského paktu zaměstnanosti Jan Kelar.


Jakub Horák: Jaké varovné signály vysílal hlavní akcionář Xixoio Watzke
E15-politika | 06:00:00
V našem Eccentric Clubu pořádáme každý týden různé přednášky na aktuální témata a v poslední době se týkají samozřejmě i kryptoměn, neboť každého zajímají aktiva, která přes noc mohou vyrůst až o tisíce procent. A pochopitelně některé z nových měn nebo coinů mohou stejně tak o tisíce procent spadnout, což je na nich už méně zajímavé, nicméně velmi varovné, takže je opět o důvod víc vyslechnout si na to názor některého z expertů.


Výrobce autonomních vozidel Mobileye vstoupí na burzu. Míří na 50 miliard dolarů
E15-politika | 05:30:00
Autonomní vozidla sice ještě nejsou běžnou součástí dopravy, už nyní je ale možné do nich investovat. Izraelský Mobileye, který vyvíjí systémy autonomního řízení a testuje autonomní vozidla, vstoupí příští rok na burzu. V současné době startup vlastní technologický gigant Intel, který ho před čtyřmi roky koupil za více než 15 miliard dolarů.


Cizinci jsou jediným zdrojem pracovní síly pro průmyslové firmy. Česko je ale přestává lákat
E15-politika | 05:00:00
Na jedno volné pracovní místo určené pro kvalifikované manuálně pracující připadá dnes v průměru pouze třetina až půlka uchazeče, plyne z údajů ministerstva práce a sociálních věcí. A situace se má podle odborníků ještě zhoršit. „Pokud budeme vycházet z predikce ekonomického vývoje české ekonomiky a ze současných odhadů počtu chybějících pracovníků v průmyslu a stavebnictví – kolem 300 tisíc lidí, tak by se nedostatek v dalším roce měl ještě zvýšit,“ konstatuje expert na odborné vzdělávání Moravskoslezského paktu zaměstnanosti Jan Kelar.


Microsoft varuje před Chromem, nový Poznámkový blok, Apple uzavřel dohodu s Čínou
lupa.cz | 06:30:01
Rusko blokuje Tor. AWS mělo výpadek. Nadšení z OpenRAN v Evropě opadá. Spojení Nvidie a ARMu asi neprojde. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.


Příběhy z historie českého internetu: První komerční mobilní síť aneb Telekomunikační revoluce
lupa.cz | 06:30:01
První mobilní telefony v Československu vážily přes 4 kg a byly luxusním zbožím pro bohaté. Jak u nás vlastně mobilní sítě začínaly?


Památník, muzeum i restaurace. Továrnu ze Schindlerova seznamu čeká velká proměna
bleskove.cz | 06:00:20
Potomci původních majitelů, kteří zachraňují továrnu z 19. století, zažádali o povolení ke stavbě v areálu. Podívejte se, jaké jsou jejich plány.


Na evropské Oscary čekají tvůrci Myší ve večerním gala doma na gauči
idnes.cz | 07:30:00
Na Evropské filmové ceny, které se v sobotu udílejí v Berlíně, může dosáhnou český animovaný snímek Myši patří do nebe. „Děti se často ptají, zda bude mít druhý díl,“ přiznali režiséři Denisa Grimmová a Jan Bubeníček.


Za Zemanem míří budoucí ministr zdravotnictví Válek. S plánem na boj s covidem
blesk | 06:45:00
Za prezidentem Milošem Zemanem přijede dnes na lánský zámek kandidát na ministra zdravotnictví v nové vládě Vlastimil Válek z TOP 09. Prezidentovi dneškem končí izolace kvůli nákaze covidem-19, od Válka ho však ještě bude dělit plexisklo.


Cizinci zvolili Prahu mezi 10 nejlepších měst pro život. Místní by ale mohli být přátelštější, říká průzkum
blesk | 06:13:00
Pro lidi, kteří dlouhodobě žijí v zahraničí, se vžil název expati, což vzniklo zkrácením anglického slova expatriate. Organizace InterNations se každoročně ptá více než 12 tisíc lidí, kteří žijí mimo svou vlast, aby zhodnotili, jak se jim žije v 57 městech po celém světě. Praha se letos umístila na sedmém místě a expati, kteří zde žijí, si nejvíce cení kvality života, veřejné dopravy nebo kariérních příležitostí. Zhruba třetině z nich ale přijdou místní trochu nepřátelští a ne úplně vstřícní vůči cizincům. 


Přes padesát mrtvých po dopravní nehodě v Mexiku: Oběti jsou většinou z Guatemaly
blesk | 06:08:00
Nákladní auto s přívěsem plným migrantů z jižní a střední Ameriky se převrátilo na dálnici na jihu Mexika, ve státě Chiapas. Zemřelo nejméně 53 lidí a mnoho dalších se zranilo, většina obětí byli migranti ze sousední Guatemaly. Na návěsu se v době neštěstí nacházelo asi 100 lidí.


Recepty na cukroví na poslední chvíli: Makronky, ořechové františky a vánoční pyramidky
blesk | 06:00:00
Vánoce jsou tady už z dva týdny a vy teprve připravujete plán cukroví, které budete chystat? Přinášíme tři snadné recepty, budou se hodit doslova na poslední chvíli. A pozitivní je, že do trouby z nich musí jen makronky.


Dýchá i krvácí: Vojáci trénovali záchranu psích parťáků v boji na speciálních figurínách
blesk | 05:59:00
Vojenští policisté na speciálním výcviku trénovali jak zachránit služebního psa na bojišti. Figuríny, které k tomu využívají jsou jako živé - dýchají, krvácí a dokonce reagují na ošetření.


Přibylo 14229 pozitivně testovaných, nejméně ve všední den za tři týdny
idnes.cz | 06:15:00
Ve čtvrtek laboratoře v Česku odhalily 14 229 pozitivních případů nákazy. Je to o přibližně o 4 400 méně než minulý týden a nejnižší nárůst ve všední den od 18. listopadu, tedy za poslední tři týdny. Sedmidenní incidence klesla na 938, reprodukční číslo kleslo mírně na 0,86.


Miliónový poklad od popelnic! Málem skončil ve smetí, pak obraz čekal 30 let
blesk | 05:27:00
Předčasné Vánoce si dopřává rodina z pražských Střešovic vlastně na pokračování. Před desítkami let narazili u popelnic na poklad! Jaký má obraz s kyticí květin význam, ale neměli tušení 30 let. Teď jim může vydělat miliony.


To je nádhera! Vánoce září v Třanovicích 34 tisíci žárovek
blesk | 05:14:00
Záře až oči přechází! Téměř 34 000 žárovek svítí na rodinném domě v Třanovicích na Frýdecko-Místecku. Od září je tam s pomocí plošiny věšel Jakub Palach (19). Půl roku předem si však maloval návrhy, aby vše ladilo dohromady.


Hřiba za primátora znovu nechceme, říkají Piráti: Táhne stranu ke dnu, vyčítají mu i digitalizaci
blesk | 05:09:00
Prátská strana je známá tím, že usiluje o velkou míru transparentnosti a o řadě věcí mají ve straně možnost rozhodovat i veřejně diskutovat samotní členové. To se týkalo vstupu strany do budoucí vlády i výběru lídra pražské kandidátky, který by se mohl stát primátorem. Ve své funkci chce pokračovat i Zdeněk Hřib a k jeho nominaci se už rozjela diskuse, ve které zazněla od některých jeho spolustraníků i poměrně ostrá slova na jeho adresu. Co mu Piráti nejvíce vyčítají a za co ho naopak chválí?


Zemřeli v roce 2021: Odešli slavní umělci i vládci. Koho zabil covid a na koho spáchali atentát?
blesk | 05:00:00
V roce 2021 zemřelo mnoho slavných osobností. Od herců, přes vědce až po panovníky. Mezi známými zesnulými je například herec Jean-Paul Belmondo či i manžel královny Alžběty II., princi Philip. Podívejte se, jaká další jména opustila v letošním roce tento svět a co je o život připravilo. 


O studeném víkendu hrozí i ledovka, pak přijdou mrznoucí srážky. Sledujte radar Blesku
blesk | 05:00:00
Čtvrtek přinesl nejvyšší sněhovou nadílku do nížin zřejmě do Vánoc. Až do konce týdne bude počasí u nás pod vlivem brázdy nízkého tlaku vzduchu, ale o víkendu očekáváme sněžení nebo sněhové přeháňky na horách místy, jinde jen ojediněle. Řidiči musí být ale i nadále opatrní – po ránu se mohou ojediněle vytvářet mrznoucí mlhy, místy zmrazky a náledí. Už v neděli se ojediněle mohou vyskytnout i srážky mrznoucí a tvořit se bude ledovka. Příští týden přinese nárůst teplot – v nížinách postupně naměříme až  7 °C.


Zdražování v Česku: Situace bude těžká, varuje Nerudová. Kdy se rozhodne o boji o Hrad?
blesk | 05:00:00
Řada českých domácností musí počítat s tím, že příští rok pro ně bude velmi těžký. Nejen že vyrostou ceny energií, ale Čechy čeká i zdražení jejich stávajících hypoték. V pořadu Epicentrum Blesk Zpráv na to upozornila dosluhující rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová, která zároveň podotkla, že za rozjetou inflaci může částečně stát kvůli svým vysokým výdajům. Nová vláda tak bude mít hodně práce, aby to napravila. Nerudová mluvila také o své možné kandidatuře na prezidentku, podle ní v české politice chybí ženský prvek.


Otec (†40) zavraždil manželku a dcerky kvůli falešnému očkování: Byl to antivaxer?!
blesk | 05:00:00
Město Königs Wusterhausen jižně od Berlína šokovala rodinná tragédie. V obytném domě našli rodiče s jejich třemi dcerami (†4, †8 a †10) mrtvé. Jediný, kdo neštěstí přežil, je rodinný pes. Devid R. (†40), který za masakrem nejspíš stojí, měl být zarputilým odmítačem očkování, vakcinaci měl přirovnávat k holocaustu. Trpěl paranoidní představou, že mu úřady vezmou děti, protože zfalšoval své ženě očkovací certifikát.


Tereza Kostková po covidu: Ve StarDance jsem si vytáhla černého Petra! Strach o Ebena
blesk | 05:00:00
O takové prvenství opravdu nestála. Herečka Tereza Kostková (45) byla totiž první, kdo ve StarDance onemocněl covidem. Jak sama říká, vytáhla si černého Petra  a několik dní to nenesla dobře. 


Hana Mašlíková po roce od rozchodu s manželem: Nečekané přiznání!
blesk | 05:00:00
Modelka a moderátorka Hana Mašlíková (39) se před rokem rozešla se svým manželem André Reindersem a od té doby byl její soukromí život zahalen tajemstvím. Teď se na sociální síti svým fanouškům pochlubila velkou novinkou.


ČSSD si po propadáku zvolí nové vedení: Nahradí Hamáčka Maláčová, Šmarda nebo nová krev?
blesk | 05:00:00
Tradiční parlamentní i vládní strana ČSSD zažila v poslední době největší propad v polistopadové historii. Volby do Sněmovny letos v říjnu prohrála, když získala pouhých 4,65 procenta hlasů a nepřekročila tak zákonný pětiprocentní práh nutný pro vstup do této parlamentní komory. Parlamentní stranou sice zůstala, neboť má zastoupení v Senátu, i zde se ale její zastoupení scvrklo na pouhé tři senátory. Strana neuspěla ani v loňských volbách do zastupitelstev krajů, ani v předloňských volbách do Evropského parlamentu. Nyní čeká sociální demokracii volba nového vedení, ke které dojde v pátek na online sjezdu. 


Z dobrodruha invalidou: Válečný fotograf strávil kvůli dlouhému covidu poslední rok v posteli
blesk | 05:00:00
Úspěšný spisovatel a válečný fotograf Antony Loveless (52), který dřív neustále vyhledával dobrodružství, strávil i se svou partnerkou téměř celý rok doma. Po nákaze koronavirem se jejich svět zmenšil na dvě místnosti, vyčerpá je i cesta do koupelny a bez pomoci si nedojdou ani sami na nákup. Takzvaný „long covid“ páru obrátil život vzhůru nohama a kvůli neschopnosti pracovat a nedostatečné podpoře státu jim hrozí ztráta majetku.


Miliardář a sexuální predátor Epstein si s milenkou užíval i na chatě britské královny!
blesk | 05:00:00
Finančník a miliardář a také usvědčený sexuální delikvent Jeffrey Epstein (†66) žil dlouhá léta ve spokojeném luxusu se svou přítelkyní Ghislaine Maxwellovou (59), než padla klec a byl odsouzen za sexuální zneužívání nezletilých. Nyní stojí před soudem i Ghislaine a zpovídá se za podílení se na jeho zločinech. Na veřejnost se dostávají nové a nové snímky ze soukromého života celebritního páru zvrhlíků, včetně fotky z terasy na chatě samotné britské královny!  


Rozestup vás nespasí, ale i špatně nasazená rouška zabere: Studie covidové ochrany překvapila
blesk | 05:00:00
Němečtí a američtí vědci představili studii, ve které se zabývají opatřeními spojenými s pandemií covidu-19. Konkrétně se zaměřili na nošení roušek a sociální distancování. Podle závěrů jejich výzkumu je nebezpečí nákazy covidem 225krát nižší u lidí, kteří si zakrývají nos a ústa, uvedl list Daily Mail.


Vánoce v době covidu 2 a přetrhaná rodinná pouta: Neočkovaným zakázán vstup k sváteční tabuli?
blesk | 05:00:00
Dvě třetiny očkovaných Američanů se rozhodly neočkovaným rodinným příslušníkům zakázat přístup na rodinná setkání. Vyplývá to ze studie společnosti OnePoll, která se snažila zjistit, jak otázka vakcíny ovlivnila mezilidské vztahy. 53 procent dotázaných odpovědělo, že očkování naprosto rozdělilo jejich rodinu. I český ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) zveřejnil ve čtvrtek 11 doporučení týkajících se mimo jiné rodinných setkávání.


Český milionář Miloš Kant: Opulentní párty v erotickém klubu covidu navzdory!
blesk | 05:00:00
Český milionář Miloš Kant, který v Cannes požádal svou přítelkyni o ruku na červeném koberci, o sobě zase dává vědět. Ve svém erotickém klubu v Portugalsku pořádá opulentní párty se sexy kočkami. Koronaviru navzdory!


Památník, muzeum i restaurace. Továrnu ze Schindlerova seznamu čeká velká proměna
pikant | 06:00:20
Potomci původních majitelů, kteří zachraňují továrnu z 19. století, zažádali o povolení ke stavbě v areálu. Podívejte se, jaké jsou jejich plány.


Hyundai i20 N 1.6 T-GDi Premium – Malé veledílo
Auto.cz | 08:00:00
Sportovní divize Hyundai N se rozrůstá o třetího, nejmenšího člena rodu. Zjišťovali jsme, kterak se nabroušená dvacítka poprala s nemalým očekáváním.


Polští silničáři trochu zaspali. Spletli si měsíce, trávu tak sekali pod vrstvou sněhu
lidovky.cz | 07:19:53
Svědky bizarní podívané byli všichni řidiči, kteří před několika dny jeli po silnici nedaleko vesnice Lipno ve Velkopolském vojvodství. Na kraji vozovky pracovníci údržby motorovými kosami sekali trávu. Zpozdili se však o měsíc, tráva už byla zasypaná sněhem.


Přibylo 14 229 pozitivně testovaných, nejméně ve všední den za tři týdny. Klesají i číslo R či incidence
lidovky.cz | 07:07:26
Ve čtvrtek laboratoře v Česku odhalily 14 229 pozitivních případů nákazy. Je to o přibližně o 4 400 méně než minulý týden a nejnižší nárůst ve všední den od 18. listopadu, tedy za poslední tři týdny. Sedmidenní incidence klesla na 938, reprodukční číslo kleslo mírně na 0,86.


Lockdown v Rakousku zabral, nakažených ubývá. Na Slovensku čísla příliš neklesla
aktuálně.cz | 06:14:06
Ačkoliv na Slovensku počty nakažených nijak dramaticky neklesly, země uvolňuje přísný lockdown. Mluví se však o omezeních na Vánoce.


Hlad po vánočních brigádnících žene mzdy nahoru. Odměny zvýšila Česká pošta i Amazon
aktuálně.cz | 06:12:52
Česká pošta loni nabízela brigádníkům maximálně 160 korun na hodinu, letos u některých pozic platí 180 korun na hodinu.


Rodinný ideál za 1,2 milionu. Nový VW Multivan míří do Česka, toto je jeho konkurence
aktuálně.cz | 06:02:00
Na český trh přichází nová generace Volkswagenu Multivan. Rozebrali jsme její ceník a srovnali oblíbený model s konkurencí.


Další elektromobilka na americkém trhu, tentokrát ze Švédska
Kurzy.cz | 06:36:00
Na americký akciový trh míří další firma, která se chce stát výrobcem elektromobilů. Jde o švédskou Polestar. Tato společnost nechce provést primární úpis akcií, ale využít k tomu fúzi s již obchodovanou společností, tedy se SPAC.


Ve čtvrtek přibylo 14 229 případů. Nejméně ve všední den za tři týdny
Denik.cz | 06:38:00
Ve čtvrtek přibylo v České republice 14 229 potvrzených případů koronaviru, což je nejméně ve všední den za poslední tři týdny. Proti minulému čtvrtku je to pokles o téměř 4400 nakažených. Počet hospitalizovaných s covidem-19 se snížil na 6321, v těžkém stavu je 1086 z nich. Dále klesá také incidenční číslo, k dnešku připadá v Česku na 100 tisíc obyvatel za uplynulých sedm dní 938 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.


Stárneme. Sex v textech Kabátu nahradily nemoci, přiznává oslavenec Milan Špalek
Denik.cz | 06:32:00
Tmavé brýle a dlouhé světlé vlasy, které téměř čtyřicet let nestříhal. Tak si každý hned vybaví baskytaristu Milana Špalka, který v roce 1983 skupinu Kabát založil. A také díky jeho textům se skladby teplické kapely staly hity. Dnes je tomuto muzikantovi 55 let.


Pilota vyděsila zvláštní světla. Myslí si, že to bylo UFO
Denik.cz | 06:20:00
Zhluk dvanácti světel si všiml pilot, který letěl nad Tichým oceánem. Jelikož si jejich přítomnost nedokáže jinak vysvětlit, tvrdí, že viděl UFO. Zvláštní světla natočil i na video. Jejich původ zatím nikdo nedokázal objasnit.


Neobvyklý spor. Důchodce zoral cizí louku, hrozilo mu vězení
Denik.cz | 06:02:00
Zoral louku, která patřila městu. A nejednou. Důchodci Josefu Pelikánovi z Přibyslavi na Havlíčkobrodsku za to hrozilo roční vězení. Loni v listopadu totiž zoral louku v majetku města již podruhé. Za první čin už byl pravomocně odsouzen v loňském roce. Pelikán se bránil tím, že nebylo prokázáno, že jde o majetek města.


Záchranářka: Lidé nerespektují nutnost nošení respirátorů. Ohrožují tak i nás
Denik.cz | 06:01:00
Záchranářka a krizová interventka Aneta Křivánková pracuje pro Zdravotnickou záchrannou službu (ZZS) Jihočeského kraje třináctým rokem. Působí na Oblastním středisku Tábor, takže slouží nejen v druhém největším jihočeském městě, ale k pacientům vyjíždí také z dalších výjezdových základen v okrese, ze Soběslavi, Opařan, Veselí nad Lužnicí a Mladé Vožice. Ve volném čase se navíc věnuje ještě vzdělávání laické veřejnosti, učí první pomoc. 


V Brně se vyvíjejí navigační systémy pro drony, které mají potenciál ve vojenském i civilním sektoru. První ostré testy udělaly velký dojem
Euro | 07:50:50
Společnost Honeywell představila navigační řešení pro drony, které jim umožní fungovat i na místech, kde je rušen hlavní satelitní navigační signál (GNSS), klíčový pro jejich fungování. Hlavní prvky systémů se zkratkami HCINS a HRVS byly vyvinuty v brněnském technologickém centru Honeywell, předním vědecko-výzkumném pracovišti svého druhu na světě.


Majitel Canal+ plánuje zcela převzít konkurenční firmu Lagardère
lupa.cz | 09:09:58
Na francouzském mediálním trhu se schyluje k obří transakci. Skupina Vivendi, která mimo jiné vlastní placené televizní stanice pod značkou Canal+, plánuje zcela ovládnout konkurenční firmu Lagardère. Korporace Vivendi by se tímto krokem rozšířila o rozhlasovou stanici Europe 1 anebo oblíbené časopisy Paris Match a Journal du Dimanche.


Zinscenoval rasistický útok na sebe, nyní herce Smolletta odsoudili
revue.idnes.cz | 08:44:00
Americký herec Jussie Smollett, obviněný z křivé výpovědi kvůli zinscenování rasistického útoku na svou osobu, je podle soudu vinen v pěti ze šesti bodů obžaloby. Porotci v chicagském procesu dospěli k verdiktu po dvou dnech jednání. O výši trestu rozhodne porota později, herci hrozí vězení a pokuta.


Polští silničáři sekali u silnice trávu pod vrstvou sněhu. Absurdní, reagují lidé
bleskove.cz | 08:58:20
"Chápu, že žijeme v zemi absurdity, ale tohle už je příliš," poznamenal v regionální rozhlasové stanici jeden z posluchačů.


Oplácanou účetní šikanovali: Vyřešila to obřími silikony a cvičením!
blesk | 09:40:00
Při pohledu na její starší fotografie byste dnes Jazmyne Dayovou (28) zřejmě nepoznali. Dívka trpěla nadváhou a kvůli drsné šikaně sebevědomím rozhodně nepřekypovala. Pak se ale rozhodla svůj vzhled drasticky změnit. 
 


Spor o přesunuté trhy ve Zlíně: Hejtman z ANO je kritizuje, primátor z ANO brání
blesk | 09:27:00
Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO) kritizuje trhy ve Zlíně a vyzval vedení města, aby je zrušilo. Přestože vláda vánoční trhy zakázala, trhy na zlínském náměstí Míru jsou otevřené od středy. Umožnila to novela tržního řádu, která rozšířila tržiště Pod Kaštany i na náměstí. Podle zlínského primátora Jiřího Korce (ANO) je venkovní prodej bezpečný a na náměstí platí opatření, jako jsou bezpečné rozestupy či zákaz prodeje potravin ke konzumaci na místě. První den konání trhů na náměstí zasahovala policie a přišla na 17 prohřešků, na místě se také konzumoval alkohol. Podle Korce poslal policejní kontrolu na náměstí hejtman, píše dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).


Neočkovaný Miroslav Etzler (56): Co řekl přítelkyni, když zavolala sanitku!
blesk | 09:20:00
Oblíbený herec Miroslav Etzler se momentálně v nemocnici v České Lípě zotavuje z nákazy covidem. Sype si popel na hlavu, že podcenil význam očkování, a snaží se lidem vysvětlit, aby nedělali stejnou chybu jako on. Teď popsal, co se odehrávalo ve chvílích, kdy mu jeho přítelkyně volala sanitku.


Srážka tří aut na Sokolovsku: Jeden člověk nehodu nepřežil
blesk | 09:02:00
Na silnici 210 u Boučí na Sokolovsku se v pátek ráno srazila tři osobní auta. Při nehodě jeden člověk utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl.


Hvězda Ordinace Petr Rychlý má strach, že přijde o syna! Co se stalo?
blesk | 07:50:00
Herec Petr Rychlý (56) je novou posilou Divadla Kalich. A nejenom to je novinkou v jeho životě, poprvé se také nechá režírovat od svého nejstaršího syna Ondřeje (29). 


Maďarsko má právo uplatňovat vlastní pravidla, rozhodl ústavní soud
idnes.cz | 09:39:00
Maďarsko má podle ústavního soudu právo uplatňovat vlastní pravidla v oblastech, ve kterých Evropská unie dosud „nepřijala přiměřená opatření pro společné uplatňování předpisů EU“. Soud rozhodoval o podnětu vlády premiéra Viktora Orbána, zpochybňujícím nadřazenost unijního práva nad právem maďarským v souvislosti se soudním sporem o zacházení s migranty


Při srážce tří aut na Sokolovsku zemřela žena, silnice je zavřená
idnes.cz | 09:31:00
Vážná dopravní nehoda ráno uzavřela silnici u Dolních Niv na Sokolovsku. Srazila se tam dvě osobní auta a dodávka. Jedna žena havárii nepřežila. Při nehodě se zranilo dalších šest lidí.


Zdražování nekončí, inflace stoupla na šest procent. Je nejvyšší za 13 let
idnes.cz | 09:19:00
Spotřebitelské ceny v Česku v listopadu meziměsíčně stouply o 0,2 procenta. V meziročním srovnání dosáhla inflace šesti procent. Nejvíce ji ovlivnily ceny dopravy a bydlení. Zdražují i potraviny a dopad mělo také prominutí DPH u elektřiny a plynu. V pátek o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).


Zemědělci přestavují stáje na drůbežárny, protože stoupá zájem o kuřata
idnes.cz | 09:03:00
Nejméně pět drůbežáren vznikne příští rok v jižních Čechách. Ta největší má
být na Dačicku. Ne všude však místní obyvatelé výkrmny kuřat tolerují. Vadí jim hlavně zápach čpavku a zvýšená doprava.


Na Litoměřicku zemřel řidič po střetu s náklaďákem, v Mostě havaroval sypač
idnes.cz | 09:02:00
U obce Račiněves na Litoměřicku se ráno na zasněžené silnici srazilo osobní auto s nákladním. Řidič osobního vozu nehodu nepřežil. V Ústeckém kraji si dnes musejí dát řidiči pozor místy na sníh či ledovku.


Mynář potvrdil odklad jmenování Nekuly. Fiala jde opět za Zemanem v pondělí
idnes.cz | 08:54:00
Premiér Petr Fiala se v pondělí sejde s prezidentem Milošem Zemanem, aby se definitivně domluvili na termínu jmenování nové vlády. Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář to v pátek ráno řekl v Radiožurnálu Českého rozhlasu. S kandidátem na ministra zemědělství Zdeňkem Nekulou má prezident setkat ihned po Novém roce. Do té doby by vedením resortu mohl být pověřen Marian Jurečka.


Zemřel Steve Bronski, spoluzakládající člen kapely Bronski Beat
idnes.cz | 08:47:00
Ve věku 61 let zemřel Steve Bronski, spoluzakladatel synth-popového tria Bronski Beat, které největší úspěchy slavilo v 80. letech s hitem Smalltown Boy, hymnou homosexuální komunity.


Ze soutěže krásy vyřadili 40 velbloudů, majitelé je „vylepšili“ botoxem
idnes.cz | 08:34:00
Porotci soutěže velbloudí krásy v Saúdské Arábii letos nemilosrdně vyloučili čtyřicet zvířat, které majitelé vylepšili botoxovými injekcemi a dalšími zkrášlovacími zákroky. Informovala o tom saúdskoarabská tisková agentura SPA.


V Mexiku havarovalo přetížené auto s migranty, zemřelo nejméně 53 lidí
idnes.cz | 07:11:00
Při dopravní nehodě v mexickém státě Chiapas zemřelo nejméně 53 lidí, většina z nich byli migranti ze sousední Guatemaly. Zhruba stovka lidí, kteří chtěli nelegálně překročit hranici do Spojených států, cestovalo v nákladním autě, které však havarovalo na dálnici. Lítost nad neštěstím vyjádřili prezidenti Mexika i Guatemaly.


Maláčová, Šmarda, či někdo jiný? Dosud vládní ČSSD si zvolí nové vedení
idnes.cz | 07:03:00
Sociální demokracie, která po říjnových volbách vypadla ze Sněmovny, si zvolí nové vedení. Dosud vládní stranu má zájem vést sedm lidí. Favority volby jsou ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. Sjezd se kvůli koronaviru koná v pátek online.


Trump nesmí blokovat vydání dokumentů o útoku na Kapitol, rozhodl soud
idnes.cz | 06:42:00
Americký federální soud ve čtvrtek rozhodl, že bývalý prezident Donald Trump nesmí bránit vydání dokumentů o útoku na Kapitol, které by mohly svědčit v jeho neprospěch. Vyšetřovací komise je považuje za podstatné pro prošetření násilností z 6. ledna a roli, kterou při nich Trump sehrál. Proti verdiktu se exprezident nejspíš odvolá, píše agentura AFP.


Bizár v Polsku. Silničáři o měsíc zaspali, trávu sekali pod vrstvou sněhu
idnes.cz | 06:27:00
Svědky bizarní podívané byli všichni řidiči, kteří před několika dny jeli po silnici nedaleko vesnice Lipno ve Velkopolském vojvodství. Na kraji vozovky pracovníci údržby motorovými kosami sekali trávu. Zpozdili se však o měsíc, tráva už byla zasypaná sněhem.


Kandidát na ministra zdravotnictví Válek představí Zemanovi plán proti covidu
idnes.cz | 06:27:00
Prezident Miloš Zeman přijme na zámku v Lánech kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka z TOP 09. V posledních dvou týdnech se Zeman postupně sešel s kandidáty do vlády Petra Fialy, s výjimkou Zdeňka Nekuly z KDU-ČSL, který má koronavirus. S premiérem Fialou by se pak Zeman měl domluvit na jmenování nové vlády.


Hodně se střílí a krade, málo se směje, míní v 95 letech Gustav Oplustil
idnes.cz | 10:00:12
Gustav Oplustil se svěřil s tím, že u současného televizního humoru se nepobaví a nezasměje. Pětadevadesátiletý scenárista, dramaturg a režisér se v rozhovoru pro iDNES.cz rozpovídal i o spolupráci s Vlastou Burianem či Janem Werichem. Podle Oplustila dnes lidem ve vysílání chybí kvalitní humor.


Polští silničáři sekali u silnice trávu pod vrstvou sněhu. Absurdní, reagují lidé
pikant | 08:58:20
"Chápu, že žijeme v zemi absurdity, ale tohle už je příliš," poznamenal v regionální rozhlasové stanici jeden z posluchačů.


Volkswagen masivně investuje do zelené energie, financuje větrné i solární elektrárny
Auto.cz | 08:56:00
Údajně jde o první automobilku, která takto masivně podporuje rozvoj obnovitelné energetiky v průmyslovém rozsahu.


Byznysmeni a hudebníci sobě! Jak se Praha stane evropským hudebním centrem
iHned.cz | 07:00:00
Music Together. To je nová iniciativa českých hudebníků a hudby milovných byznysmenů, kteří si dali společný cíl. „Chceme posunout dění v hudbě v Česku o několik pater výše. Potenciál je tu obrovský,“ říká David Gaydečka, šéf a...


Inflace v Česku dále roste. Nebýt snížení DPH na elektřinu a plyn činila by už nyní 7 %, v lednu může být až 10procentní
Kurzy.cz | 09:58:48
Míra inflace v ČR dosáhla v listopadu úrovně rovných šesti procent v meziročním vyjádření. Zhruba se tak trefila do očekávání trhu. Z hlediska běžného spotřebitele je pozitivní alespoň to, že tentokrát tak nepříjemně nepřekvapila svojí výší jako v...


Petr Dufek: Dosažení 7% inflace je otázkou velmi krátké doby a signálem pro ČNB, že růst sazeb může pokračovat
Kurzy.cz | 09:56:13
Navzdory faktu, že na krátko poklesly ceny elektřiny a zemního plynu díky odpuštění DPH, inflace pokračovala v růstu.

Meziroční inflace sledovaná centrální bankou tak v listopadu vzrostla o dvě desetiny procentního bodu na 6 %.


Fiala v pondělí se Zemanem domluví jmenování vlády. Nekulu na zemědělství zastoupí Jurečka
lidovky.cz | 09:09:00
Premiér Petr Fiala se v pondělí sejde s prezidentem Milošem Zemanem, aby se definitivně domluvili na termínu jmenování nové vlády. Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář to v pátek ráno řekl v Radiožurnálu Českého rozhlasu. S kandidátem na ministra zemědělství Zdeňkem Nekulou má prezident setkat ihned po Novém roce. Do té doby by vedením resortu mohl být pověřen Marian Jurečka.


Pozornost směřuje k inflačním datům v USA
Kurzy.cz | 09:44:15
Akciové trhy ve čtvrtek přerušily růst z posledních dní, pokles vedly indexy v USA, zejména technologický sektor. Index Nasdaq zde klesal přes 1,5% s největšími poklesy u růstových firem s vysokým oceněním jako Tesla, AMD či Nvidia, jež oslabovaly mezi&he


Inflaci příliš nezbrzdila ani odpuštěná DPH
Kurzy.cz | 09:43:51
Navzdory faktu, že na krátko poklesly ceny elektřiny a zemního plynu díky odpuštění DPH, inflace pokračovala v růstu.


Inflace, inflace a zase inflace. Kam se vydá?
Kurzy.cz | 09:38:06
Údaj o české inflaci se vzápětí dozvíme. Čekáme další nárůst meziroční dynamiky z 5,8 % na 6,4 %. Nejsilnější přírůstky očekáváme od cen potravin a pohonných hmot. Nicméně růst očekáváme víceméně plošný a nahoru se tak posune i jádrová inflace, která v&he


Pražská burza se dostala mezi deset letos nejvýnosnějších burz světa, táhnou ji nahoru bankovní akcie i ČEZ. Akcie představují zajištění proti zdražujícím energiím i hypotékám, ale jen pro někoho
Kurzy.cz | 09:33:50
Hlavní ukazatel pražské burzy se v tomto týdnu ocitl v první světové desítce letos nejlépe zhodnocujících burz. Jen devět zemí světa vykazuje dle Bloombergu ještě vyšší dosavadní výkonnost svého primárního burzovního ukazatele než Česká republika (viz&hel


Wall Street 9.12. - po 3 dnech korekce, trh vyhlíží s obavami dnešní inflaci
Kurzy.cz | 09:29:12
Čtvrteční seance dala zapomenout na 3 růstové dny v řadě a 2 ze 3 hlavních indexů se ponořily do nepopulární červené barvy. Beze změny oproti středečnímu obchodování zůstal pouze Dow Jones.


Aktuálně z krypto trhu 10. prosince 2021
Kurzy.cz | 09:28:29
Analytici doufají v pokračování vzestupného trendu, ale bitcoin opět klesá. BTC se 9. prosince propadl o 1 500 USD. Prodlouží nejspíš sestupný pohyb, který začal 10. listopadu. Minulou sobotu se vlajková kryptoměna propadla o 15 000 USD a pak polovinu&hel


Daimler Truck: Dnes začíná obchodování na burze ve Frankfurtu
Kurzy.cz | 09:25:33
Dnes se bude na burze ve Frankfurtu poprvé obchodovat s akciemi společnosti Daimler Truck Holding AG, která se oddělila od skupiny Daimler AG. Daimler Truck je výrobcem nákladních vozů, který byl doposud součástí skupiny Daimler.


Moneta: Další poradenská společnost doporučuje hlasovat pro spojení s Air Bank
Kurzy.cz | 09:22:08
Po společnosti Institutional Shareholder Services také další poradenská společnost Glass Lewis doporučila akcionářům Monety hlasovat pro všechny navrhované body nadcházející mimořádné valné hromady, včetně akvizice Air Bank a navýšení kapitálu.


Rozbřesk: Koruna a český peněžní trh ve střehu nad listopadovou inflací
Kurzy.cz | 09:20:00
Vysoká inflace trápí nejenom ČR, ale i další středoevropské země jako Maďarsko a Polsko. Listopadová inflace v obou zemích překonala 7 % a tak není divu, že maďarská a polská centrální musely znovu utáhnout měnovou politiku.


10.12.2021 Průměrná míra inflace v listopadu 2021 byla 3,5 %
Kurzy.cz | 09:13:35
Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen vyjadřuje procentní změnu průměrné cenové hladiny za 12 posledních měsíců proti průměru 12 předchozích měsíců. V listopadu dosáhla 3,5 %. Tato míra inflace je vhodná...


10.12.2021 Indexy cen vývozu a dovozu - říjen 2021
Kurzy.cz | 09:04:03
V říjnu 2021 vývozní ceny meziměsíčně vzrostly o 1,5 %, dovozní ceny o 2,6 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 98,9 %. Meziročně vývozní ceny vzrostly o 7,5 %, dovozní ceny o 9,9 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 97,8 %.


ČR - inflace v listopadu rostla o 0,2% m/m a o 6% r/r
Kurzy.cz | 09:03:59
Měsíční informace o vývoji indexů spotřebitelských cen (životních nákladů) na území České republiky podle klasifikace konečné spotřeby COICOP (Classification of Individual Consumption by Purpose) za domácnosti celkem, domácnosti důchodců a domácnosti ž...


Báze pražského indexu PX od 20. prosince: Burzovní jedenáctku vedou Erste, Avast a ČEZ (10.12.2021)
Kurzy.cz | 08:51:03
Od 20. prosince tohoto roku vstoupí v platnost pravidelná rebalance klíčového indexu pražské burzy PX , tedy úprava jeho složení a vah jednotlivých v něm zastoupených titulů.


Guvernér NBP indikoval, že utahování bude pokračovat. - Ranní glosa: Zatímco MNB opět zvedla sazby
Kurzy.cz | 08:50:12
Guvernér NBP indikoval, že utahování bude pokračovat.


Koruna a český peněžní trh ve střehu před listopadovou inflací
Kurzy.cz | 08:49:43
Koruna a český peněžní trh bude dnes s napětím sledovat výsledek listopadové inflace.


Americká inflace se v listopadu posunula na dostřel k 7 %
Kurzy.cz | 08:48:03
Globální trhy včetně toho eurodolarového čeká dnes odpoledne hlavní číslo týdne, které může zároveň velmi ovlivnit výstupy ze zasedání Fedu příští středu.


Wall Street po sérii růstů odevzdala část zisků
Kurzy.cz | 08:46:07
Americké trhy po sérii růstů odevzdaly včera část zisků.


Program QE je „mrtvý“. Fed se může dostat do problémů
Kurzy.cz | 08:45:33
Pandemie, inflace, měnová politika. To jsou tři hlavní témata, která řeší světové trhy. Nervozita z nové mutace viru Covid-19, jak se zdá, opadla. Do popředí se tak dostává inflace ve spojení s měnovou politikou, v čele s americkou ekonomikou a Fedem. ...


Co přineslo slyšení krypto CEOs před kongresem USA?
Kurzy.cz | 08:45:02

Dnes pro vás máme připravenou aktualitu z oblasti regulací na území USA. Včera totiž proběhlo důležité sezení, kde se setkali regulátoři a politici se zástupci vybraných největších kryptoměnových společností působících na území Spojených států.Ranní komentář: Akcie po několikadenním růstu mírně ztrácejí, dnes americká inflace
Kurzy.cz | 08:44:02
Akciové indexy včera mírně korigovaly zisky z dřívějších dnů. Na vině byly, alespoň podle titulků v médiích, opětovné obavy z omicronu a jeho dopadu na světovou ekonomiku. Situace na trzích je ale i tak dále docela stabilizovaná a akcie si své vysoké v...


Trh dnes očekává klíčová data o listopadové US inflaci. Počítá se s růstem o 0,7% m/m a 6,7% r/r
Kurzy.cz | 08:37:04
Dnes budou v USA zveřejněna data o vývoji tamní listopadové inflace. Trh očekává růst indexu spotřebitelských cen meziměsíčně o 0,7% respektive 6,7% meziročně. To by byla nejvyšší úroveň růstu cen od roku 1982, kdy se index zvedl o 7%.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 10.12.2021
Kurzy.cz | 08:16:00
Klíčové události
• Německo: V zahraničním obchodu se zbožím v říjnu export vzrostl o 4,1 % m/m, import o 5,0 % m/m a obchodní bilance byla přebytková ve výši 12,5 mld. eur.
• USA: Nové týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti do 4. prosince poklesly...


Bitcoin ztrácí naději, že v prosinci dosáhne vysokých hodnot. Jak může Evergrande a jeho neschopnost splácet pomoci BTC obnovit býčí rally?
Kurzy.cz | 08:14:27
Bitcoin stále vypadá slabě a soudě podle pohybu technických ukazatelů je více nakloněn pohybu směrem ke spodní části aktuální fluktuační oblasti. Aktivum postrádá silný vzestupný impuls a fundamentální předpoklady pro růst.


Nehoda tramvaje a nákladního auta zkomplikovala dopravu v Praze
Denik.cz | 09:31:00
Tramvaj a nákladní auto se srazily v ulici Sokolovská u Invalidovny. Nehoda se obešla bez zranění, ale musela být kvůli ní odkloněna doprava včetně několika tramvajových linek. Událost se stala v pátek kolem půl deváté ráno.


Sníh znovu komplikuje dopravu v Česku. Silnice jsou sjízdné jen s opatrností
Denik.cz | 08:49:00
Sníh komplikuje dopravu v Česku i dnes po ránu. Oproti čtvrtku je ale situace výrazně klidnější. Silnice jsou obvykle sjízdné se zvýšenou opatrností. Ve vyšších polohách musí řidič počítat s ujetým sněhem na vozovkách. Sněhové přeháňky dnes meteorologové očekávají už jen výjimečně. Komplikace na Českomoravské vrchovině představuje přechodně zesílený vítr, který v kombinaci se suchým prachovým sněhem může vytvářet sněhové jazyky, uvedl ráno na twitteru Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Sdílení automobilů se těší stále větší popularitě. Platforma HoppyGo nabízí před Vánocemi za carsharing dvojnásobnou odměnu
Euro | 09:35:58
Podle šéfa české platformy HoppyGo Robina Švaříčka najde každé sdílené auto svého nového řidiče. Vozy z nabídky v průměru nepřesahují stáří 10 let a mají najeto zhruba 145 tisíc kilometrů. Carsharingová společnost kromě široké nabídky vozů nabízí zákazníkům také odměnu za poskytnutí svého auta. Od začátku roku si lidé půjčováním vozidel vydělali 23 milionů korun.


Poslední šance pro Ježíška: Vybrali jsme elektronické dárky, za které dáme ruku do ohně
Hospodářské noviny | 10:00:00
Vsadit na bezchybnou logistiku bude během pár dní nerozumné. Ježíšek si musí pospíšit, pokud už nesehnal všechny dárky s předstihem. Abychom to usnadnili nerozhodným, připravili jsme tipy na technologické hračky pod stromeček, za které bychom sami...


Skončil v roli černocha. Je to absurdní, korektnost je nepřítel umění, reaguje Sokol
Hospodářské noviny | 09:45:00
„Upřímně řečeno jsem čekal, že se to stane. Mám pro to pochopení v určitých částech světa, ale v našich podmínkách to vnímám jako naprostou absurditu,“ říká herec Ondřej Sokol. Činoherní klub musel stáhnout hru Ujetá ruka, kterou Sokol...


Šmarda: Je to chyba nás všech, ale schody se mají zametat odshora
Hospodářské noviny | 09:20:00
Starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda je vedle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové hlavním favoritem na post předsedy strany, kterého si sociální demokraté budou volit v pátek na sjezdu. Tento bývalý místopředseda strany patří...


Byznysmeni a hudebníci sobě! Jak se Praha stane evropským hudebním centrem
Hospodářské noviny | 07:00:00
Music Together. To je nová iniciativa českých hudebníků a hudby milovných byznysmenů, kteří si dali společný cíl. „Chceme posunout dění v hudbě v Česku o několik pater výše. Potenciál je tu obrovský,“ říká David Gaydečka, šéf a...


Nekula bude zřejmě ministr zemědělství až po Novém roce. Zatím by ho mohl zastoupit Jurečka, řekl Mynář
ČT24 | 08:41:35
Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) se v pondělí sejde s prezidentem Milošem Zemanem, aby se domluvili na termínu jmenování nové vlády. Českému rozhlasu-Radiožurnálu to v pátek ráno řekl vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář. S kandidátem na ministra zemědělství Zdeňkem Nekulou (KDU-ČSL) se podle něj hlava státu setká ihned po Novém roce. Do schůzky Zemana s Nekulou by vedením resortu mohl být podle informací Hradu pověřen lidovec Marian Jurečka.


Vyhláška o povinném očkování proti covidu má nově oporu ve sbírce zákonů
Eurozpravy-domácí | 10:57:00
Ve sbírce zákonů dnes vyšla vyhláška, která od března zavádí povinné očkování proti covidu pro lidi nad 60 let a vybrané profese, u kterých více hrozí nákaza koronavirem. Upozornila na to Česká televize. Vyhláška se vydává podle zákona o ochraně veřejného zdraví, upravuje také další povinná očkování dětí nebo profesí proti některým nemocem.


Jurečka může dočasně vést dvě ministerstva. Zeman jmenuje Nekulu ministrem až příští rok
Eurozpravy-domácí | 10:44:00
Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) se v pondělí sejde s prezidentem Milošem Zemanem, aby se domluvili na termínu jmenování nové vlády. Českému rozhlasu-Radiožurnálu to dnes ráno řekl vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář. S kandidátem na ministra zemědělství Zdeňkem Nekulou (KDU-ČSL) se podle něj hlava státu setká ihned po Novém roce a následně ho jmenuje.


ŽIVĚ: ČSSD zahájila mimořádný online sjezd, vybere nové vedení
Eurozpravy-domácí | 10:27:00
Sociální demokracie zahájila mimořádný sjezd, na kterém si po vypadnutí ze Sněmovny vybere nové vedení. Před zahájením jednání se přihlásilo sedm kandidátů na předsedu, favority volby budou ministryně práce v demisi Jana Maláčová a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. Jednání se kvůli epidemii covidu-19 koná on-line, strana se chystá jeho hlavní části vysílat na svém facebookovém účtu.


Kvůli těžkému sněhu jsou bez proudu tisíce odběrných míst
Eurozpravy-domácí | 09:54:00
Těžký sníh, který ve čtvrtek napadl na jihovýchodě Moravy, způsobil poruchu na 18 místech na jižní Moravě a ve Zlínském kraji. Bez proudu bylo dnes ráno 8800 odběrných míst na Břeclavsku, Hodonínsku a Zlínsku. ČTK to řekl mluvčí energetické společnosti eg.d Roman Šperňák.


Čerstvý sníh v Česku opět zkomplikoval dopravu
Eurozpravy-domácí | 09:42:00
Sníh komplikuje dopravu v Česku i dnes po ránu. Oproti čtvrtku je ale situace výrazně klidnější. Silnice jsou obvykle sjízdné se zvýšenou opatrností. Ve vyšších polohách musí řidič počítat s ujetým sněhem na vozovkách. Sněhové přeháňky dnes meteorologové očekávají už jen výjimečně.


Česko je druhou nejvíce zasaženou zemí v rámci EU
Eurozpravy-domácí | 09:20:00
Podle počtu nakažených koronavirem za sedm dní je nyní v EU nejhorší situace stejně jako před týdnem na Slovensku (1328 případů na 100.000 obyvatel za sedm dní do 8. prosince, o týden dříve 1403), druhá zůstává ČR s 1027 případy (před týdnem 1194 případů).


Ve čtvrtek přibylo v České republice 14.229 nakažených
Eurozpravy-domácí | 08:19:00
Ve čtvrtek přibylo v České republice 14.229 potvrzených případů koronaviru, což je nejméně ve všední den za poslední tři týdny. Proti minulému čtvrtku je to pokles o téměř 4400 nakažených. Počet hospitalizovaných s covidem-19 se snížil na 6321, v těžkém stavu je 1086 z nich.


V Jižní Koreji opět přibylo více než 7000 nově nakažených koronavirem
Eurozpravy-zahraniční | 09:49:00
V Jižní Koreji třetí den v řadě přibylo více než 7000 nově nakažených koronavirem. Kvůli současné vlně pandemie, kdy země zažívá rekordní přírůstky infikovaných, jsou pod tlakem nemocnice a objevují se pochyby ohledně plánů zvládnout situaci bez lockdownu.


Austrálie bude od ledna očkovat proti covidu i děti od pěti let
Eurozpravy-zahraniční | 08:59:00
Austrálie začne od 10. ledna nabízet vakcínu proti nemoci covid-19 dětem od pěti do 11 let, uvedl dnes australský premiér Scott Morrison. Interval mezi dávkami bude osm týdnů, v případě pandemie bude možná ho zkrátit až na tři týdny. Australské úřady zatím schválily přípravek od společnosti Pfizer, o vakcíně od firmy Moderna ještě musí rozhodnout, píše Reuters.


Při dopravní nehodě v Mexiku zemřelo přes 50 lidí
Eurozpravy-zahraniční | 08:40:00
Při dopravní nehodě v mexickém státě Chiapas zemřelo nejméně 53 lidí, většina obětí byli migranti ze sousední Guatemaly. Původní informace uváděly 49 obětí převážně z Hondurasu, mexická prokuratura později informaci médií upřesnila.


Scholz zamíří podle tradice na první zahraniční cestu do Paříže
Eurozpravy-zahraniční | 07:46:00
Nový německý kancléř Olaf Scholz podnikne první zahraniční cestu, podle tradice navštíví Paříž, kde bude jednat s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Následně odletí do Bruselu, kde se sejde s představiteli Evropské unie a Severoatlantické aliance.


Zdražování v Česku nebere konce. Inflace zrychlila na alarmujících šest procent
Eurozpravy-ekonomika | 10:13:00
Inflace v listopadu zrychlila meziroční růst na šest procent z říjnových 5,8 procenta. Šestiprocentní růst spotřebitelských cen zaznamenalo Česko naposledy v říjnu 2008. Aktuální vývoj nejvíce ovlivnily ceny v dopravě. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici v průměru očekávali listopadovou inflaci na úrovni 6,2 procenta.


Na koho narazí Sparta a Slavia ve vyřazovací fázi Evropské konferenční ligy?
Tiscali-zprávy | 10:48:14
Mezi sedmi možnými soupeři fotbalistů Slavie v úvodním kole vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy jsou i Midtjylland a Leicester, s nimiž se červenobílí utkali v minulé sezoně. Českému mistrovi může pondělní los přisoudit také Fenerbahce Istanbul s reprezentačním obráncem Filipem Novákem. Druhý z českých účastníků jarních bojů Sparta může narazit na dánské Randers (přemožitele Jablonce ve skupině) či postupujícího z dvojice Tottenham nebo Arnhem, za který hraje český obránce Tomáš Hájek.


Kdy bude jmenována nová vláda? Zeman se s Fialou dohodne na termínu v pondělí
Tiscali-zprávy | 10:24:10
Designovaný premiér Petr Fiala se v pondělí sejde s prezidentem Milošem Zemanem, aby se domluvili na termínu jmenování nové vlády.


Ve čtvrtek přibylo 14 229 nakažených. Ve sbírce zákonů vyšla vyhláška o povinném očkování
Tiscali-zprávy | 10:13:15
Ve čtvrtek přibylo v České republice 14 229 potvrzených případů koronaviru. Ve sbírce zákonů dnes vyšla vyhláška o povinném očkování.


Inflace v listopadu zrychlila na šest procent, nejvíce s ní hýbou ceny v dopravě
E15-ekonomika | 10:17:00
Inflace se v listopadu meziročně všplhala na šest procent ze říjnových 5,8 procenta. Je tak nejvyšší od roku 2008. Nejvíce ji ovlivnily ceny v dopravě. Meziměsíčně vzrostly spotřebitelské ceny v listopadu o 0,2 procenta.


Hrou roku je rodinná It Takes Two. Microsoft se díky masivní investicím dere do popředí
E15-ekonomika | 10:12:00
Na prestižním udílení cen v herním průmyslu Game Awards letos triumfovali tvůrci rodinné hry It Takes Two. Tři a půl hodinu dlouhý ceremoniál hravě překonal všechny letošní marketingové prezentace v herním odvětví a mimo jiné potvrdil o vyrovnanější rozložení sil mezi Microsoftem a Sony na poli her. Diváky zaujal i nápadný přesah do filmového průmyslu a možná signalizace budoucnosti značky Star Wars.


Austrálii čekají suché Vánoce. Země bojuje s nedostatkem piva
E15-ekonomika | 08:18:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Naši roboti učí zaměstnance, jak mluvit se zákazníky, říkají zakladatelé startupu WeBoard
E15-ekonomika | 07:00:00
Vítězem startupové soutěže na E15 Technologic Festivalu se stal startup WeBoard, který se zaměřuje na školení zaměstnanců ve virtuální realitě. Jak je tenhle produkt žádaný? A nevstoupí brzo do hry velké společnosti jako Google nebo Microsoft? O tom v dalším díle E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s Martinem Možnarem a Radimem Tvrdoněm, zakladateli startupu WeBoard.


Inflace v listopadu zrychlila na šest procent, nejvíce s ní hýbou ceny v dopravě
E15-politika | 10:17:00
Inflace se v listopadu meziročně všplhala na šest procent ze říjnových 5,8 procenta. Je tak nejvyšší od roku 2008. Nejvíce ji ovlivnily ceny v dopravě. Meziměsíčně vzrostly spotřebitelské ceny v listopadu o 0,2 procenta.


Hrou roku je rodinná It Takes Two. Microsoft se díky masivní investicím dere do popředí
E15-politika | 10:12:00
Na prestižním udílení cen v herním průmyslu Game Awards letos triumfovali tvůrci rodinné hry It Takes Two. Tři a půl hodinu dlouhý ceremoniál hravě překonal všechny letošní marketingové prezentace v herním odvětví a mimo jiné potvrdil o vyrovnanější rozložení sil mezi Microsoftem a Sony na poli her. Diváky zaujal i nápadný přesah do filmového průmyslu a možná signalizace budoucnosti značky Star Wars.


Austrálii čekají suché Vánoce. Země bojuje s nedostatkem piva
E15-politika | 08:18:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Naši roboti učí zaměstnance, jak mluvit se zákazníky, říkají zakladatelé startupu WeBoard
E15-politika | 07:00:00
Vítězem startupové soutěže na E15 Technologic Festivalu se stal startup WeBoard, který se zaměřuje na školení zaměstnanců ve virtuální realitě. Jak je tenhle produkt žádaný? A nevstoupí brzo do hry velké společnosti jako Google nebo Microsoft? O tom v dalším díle E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s Martinem Možnarem a Radimem Tvrdoněm, zakladateli startupu WeBoard.


Dopředné refinancování hypotéky. Komu a kdy se může hodit?
Finparáda | 10:00:00
Pokud splácíte hypotéku a obáváte se raketového růstu úrokových sazeb, můžete využít dopředné refinancování. Tuto možnost nabízí všechny tuzemské banky. Kdy a komu se může hodit? Nechte se inspirovat tipy odborníků...


Do internetového uzlu NIX.CZ se připojila jubilejní dvoustá síť
lupa.cz | 11:24:33
Do českého internetového uzlu NIX.CZ se připojila jubilejní dvoustá síť. Tou je infrastruktura rakouské společnosti Hohl IT nabízející virtuální servery.


Zemanův stav se neustále zlepšuje, zhodnotil šéf konzilia Zima
idnes.cz | 11:44:00
V Ústřední vojenské nemocnici se v pátek dopoledne sešli členové lékařského konzilia prezidenta Miloše Zemana. Podle vedoucího konzilia a končícího rektora Univerzity Tomáše Zimy je prezidentův klinický stav uspokojivý a stabilizovaný. Věří, že s doplněním rehabilitace by se mohl i nadále zlepšovat.


Návrat neočkovaných z Kanárů a Azorů bude lehčí. Od pondělí stačí test
idnes.cz | 11:43:00
Návrat neočkovaných z Kanárských a Azorských ostrovů se od pondělí zjednoduší. Tyto dvě oblasti přechází od pondělí do oranžové kategorie, která značí střední míru rizika nákazy koronavirem. Změny nastanou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka. O novinkách informovalo v pátek ministerstvo zahraničí.


Česko sevře náledí, zvyšuje se nebezpečí nehod a úrazů
idnes.cz | 11:34:00
Od pátečních odpoledních hodin do sobotního rána bude platit výstraha před náledím na celém území České republiky. Hrozí komplikace v dopravě včetně zvýšené nehodovosti a nebezpečí úrazů v důsledku uklouznutí.


Lupič v České Lípě pořezal barmanku v herně, podle svědka šel jako tučňák
idnes.cz | 11:24:00
Ve středu kolem půl druhé odpoledne přepadl ozbrojený lupič hernu v České Lípě. Nejdříve zaútočil na barmanku slovně a pak i nožem. Požadoval po ní peníze, které mu nakonec vydala.


Milostivé léto je nově i pro nepojištěné řidiče, uvádí kancelář pojistitelů
idnes.cz | 11:16:00
Lidem, kteří před čtyřmi a více roky spadli do exekuce, protože neplatili povinné ručení za vozidlo, se jejich dluh odpustí. Stačí když zaplatí jistinu a 900 korun jako poplatek exekutorovi. Rozhodla o tom Česká kancelář pojistitelů, která spravuje poplatky nepojištěných řidičů. Tato profesní organizace se tak připojuje k Milostivému létu.


Kriminalisté už 15 let pátrají po muži, který vybíral splátky z půjček
idnes.cz | 11:03:00
Jihočeští kriminalisté již patnáct let pátrají po Daliboru Eisenreichovi z Českokrumlovska. Živil se jako výběrčí splátek z půjček. Policisté pracují s verzí, že se mohl stát obětí zločinu, ale nevylučují, že se chtěl sám ztratit ze světa.


Hlavní zprávy na Primě bude nově Gabriela Lašková moderovat s Petrem Suchoněm
idnes.cz | 11:00:00
Televize Prima a CNN Prima NEWS vytvořily pro Hlavní zprávy novou moderátorskou dvojici. V neděli se tak divákům poprvé představí Gabriela Lašková a Petr Suchoň. Dosavadní kolega Laškové Marek Kafka zůstane součástí zpravodajského týmu Primy. Moderuje Sport na CNN Prima NEWS, oznámila Prima.


Další políček. Austrálie se zbaví evropských vrtulníků, pořídí americké
idnes.cz | 10:51:00
Australská armáda oznámila, že plánuje vyřadit své vrtulníky Taipan evropské výroby a místo nich nakoupí americké stroje Black Hawk a Seahawk. Krok zdůvodnila větší spolehlivostí helikoptér z USA.


V Brně leží nejvíc prosincového sněhu od roku 1985, vydrží do příštího týdne
idnes.cz | 10:43:00
Sníh dál komplikuje dopravu na jihu Moravy. Podle meteorologů je aktuálně v Brně na prosincové poměry nejvyšší sněhová pokrývka za téměř čtyřicet let. Ráno naměřila meteorologická stanice v Tuřanech 18 centimetrů, nejvíc od roku 1985. Sníh má vydržet do příštího týdne.


Test cukroví z obchodu: suché, drolivé a bez vůně
idnes.cz | 10:36:00
Chybí čas, chuť, vůle, kondice či talent. Ať už máte jakýkoliv důvod, proč si cukroví koupit, připravte se, že se domácímu ani nepřiblíží. Spíš si domů přinesete fádní čajové pečivo.


Vyhláška o povinném očkování vyšla ve Sbírce zákonů. Nová vláda je proti
idnes.cz | 10:26:00
Ve sbírce zákonů vyšla vyhláška, která od března zavádí povinné očkování proti covidu-19 pro lidi nad 60 let a vybrané profese, například zdravotníky včetně studentů medicíny policisty nebo hasiče. Nová vláda však avizovala, že je proti povinnému očkování určité věkové skupiny a vyhlášku buď zruší nebo změní.


V kauze Berbr figuruje i Mynář. Chtěl, aby sudí neubližovali 1. FC Slovácko
idnes.cz | 10:16:00
V policejním spisu ke kauze bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra, který spolu s dvěma desítkami lidí čelí stíhání kvůli údajné korupci a ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy, podle serveru Seznam Zprávy figuruje jméno hradního kanceláře Vratislava Mynáře. Berbra požádal o podporu či ochranu klubu 1. FC Slovácko před rozhodčími.


Vstup na hřiště u vily v parku někdo svévolně zamkl, lanko štípali strážníci
idnes.cz | 10:16:00
Sportoviště v pardubickém parku Na Špici je stále někomu trnem v oku. Před pár dny tam sportovci volali strážníky, aby otevřeli branku zablokovanou silným cyklistickým zámkem. Nebyl to zdaleka první problém na tomto hřišti.


Shakespeare v ulicích New Yorku. Nová West Side Story je jedním z filmů roku
bleskove.cz | 11:30:00
Je to dokonalé retro pro 21. století. Příběh o rasové nesnášenlivosti a pouličním násilí přitom ani nepotřeboval aktualizovat.


Podmořský strašidelný obr. Vědci v hlubinách oceánu natočili záhadného tvora
bleskove.cz | 11:29:00
Za posledních 34 let ji vědci v hlubinách kalifornského zálivu zpozorovali pouze devětkrát.


Jak půjdu v lockdownu na botox? Vtipné i bizarní příběhy z Prahy vycházejí knižně
bleskove.cz | 10:59:31
Správci jedné z nejpopulárnějších skupin na Facebooku vydávají vtipné příběhy z Prahy knižně. Tvrdí, že toxicita sociálních sítí se jich netýká.


Zemanův zdravotní stav je uspokojivý a lepší se, oznámil šéf lékařského konzilia
blesk | 11:40:00
Klinický stav prezidenta Miloše Zemana je uspokojivý, stabilizovaný a vykazuje trvalé známky zlepšování. Lékařské konzilium se domnívá, že s doplněním rehabilitace by se mohl i nadále zlepšovat. ČTK to po dnešním jednání prezidentova lékařského konzilia řekl jeho vedoucí, lékař Tomáš Zima.


Šmarda: Je to chyba nás všech, ale schody se mají zametat odshora
iHned.cz | 09:20:00
Starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda je vedle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové hlavním favoritem na post předsedy strany, kterého si sociální demokraté budou volit v pátek na sjezdu. Tento bývalý místopředseda strany patří...


Premiérka na tahu v nočním klubu: Další aférka kvůli nedodržení izolace pohoršila Finy
blesk | 11:31:00
Finská premiérka Sanna Marinová se veřejně omluvila za to, že se po kontaktu s člověkem nakaženým covidem-19 neodebrala do izolace. S omluvou přišla poté, co do tisku pronikly její snímky z nočního klubu, kam vyrazila, když už měla být v karanténě, uvedla stanice CNN. Marinová ani zdaleka není jediná politička, která řeší skandál spojený s restrikcemi. Británií tento týden otřáslo video, na kterém zaměstnanci premiéra Borise Johnsona vtipkují o vánočním večírku pořádaném v době lockdownu.


V příštím kole StarDance si zatančí porota! Čekáme na »zimomriavky«, vzkazují diváci
blesk | 11:30:00
Soutěžících ve StarDance rychle ubývá a tak na parket v příštím kole vyrazí i porotci! Společné číslo si čtveřice střihla již v minulé řadě. Půjde jim to letos stejně dobře?


Milostivé léto pro černé pasažéry: Kritizovaný exekutor ustoupil, dvojitý poplatek účtovat nebude
blesk | 11:17:00
Exekutor Juraj Podkonický oznámil pražskému dopravnímu podniku (DPP), že v rámci takzvaného milostivého léta ustupuje od účtování dvojnásobného poplatku za zastavení exekuce u pokut vymáhaných od černých pasažérů, píšou páteční Hospodářské noviny (HN). Dosud exekutor považoval částku za nezaplacený lístek a pokutu od revizora za dva samostatné dluhy. Vedení města v minulosti Podkonického kvůli této praxi kritizovalo, ten ale tvrdil, že postupuje podle zákona.


Zákaz prodeje živých kaprů? Ředitel Zoo Tábor ho podporuje: Je to barbarství, myslí si
blesk | 11:11:00
Cesta z rybníka až na vánoční stůl je pro kapra často neskutečně bolestivá, krvavá a plná zranění. Jedním z těch, kdo zejména prodej živých kaprů na Vánoce kritizuje, je i ředitel Zoo Tábor Evžen Korec. Lidi prosí, aby nekupovali živé ryby, jejichž prodej pokládá za barbarství. A nejen to.


Sebastiánek (†4) si hrál na zmrzlé cestě a couvající šofér ho neviděl: Dítě zemřelo na místě
blesk | 11:03:00
Obrovská tragédie otřásla slovenskou obcí Petrová. Teprve čtyřletý hoch si tam hrál na zledovatělé cestě, když ho srazilo auto. Nebohému chlapci už nebylo pomoci.


Úředník finanční správy chtěl 10 milionů za informace. Nejvyšší soud mu potvrdil 8letý trest
blesk | 10:51:00
Nejvyšší soud potvrdil někdejšímu zaměstnanci finanční správy Jiřímu Jungovi osmiletý trest vězení za zneužití pravomoci a přijetí úplatku. Podle obžaloby požadoval deset milionů korun za poskytnutí neveřejných informací. Vinu popíral. Nejvyšší soud rozhodoval bez veřejného jednání. Výsledek sdělil Adam Wenig, mluvčí Městského soudu v Praze, který se případem zabýval jako první instance. Odůvodnění zatím není zpřístupněné pro veřejnost.


Bezvládná žena a prázdná plata od léků! Policisté zachránili dívku ve Stodůlkách
blesk | 10:42:00
Obrovský strach o dceru, která chtěla spáchat sebevraždu, měla žena v neděli po poledni, zalarmovala proto policii. Ta hned vyrazila do bytu v pražských Stodůlkách, kde se dcera měla nacházet. Na zvonek ani klepání nikdo nereagoval, policisté proto násilně otevřeli dveře a skutečně našli bezvládnou ženu, která reagovala pouze na bolestivé podněty. Kolem byla poházená prázdná plata od léků! Policisté dívku předali záchranářům.


Přeučil ukázal starý dokument o Chýlkové! Tedy Ivano...
blesk | 10:30:00
Ačkoliv dnes patří k nejobsazovanějším herečkám, ve škole se Ivana Chýlková (57) moc nesnažila! Aleš Cibulka (44) během natáčení rozhlasového silvestrovského Toboganu přečetl její studijní hodnocení z roku 1981. Podepsal ho její učitel Jan Přeučil (83).


Potvrzeno: Povinné očkování 60+ a vybraných profesí stvrdila Vojtěchova vyhláška
blesk | 10:21:00
Ve sbírce zákonů dnes vyšla vyhláška, která od března zavádí povinné očkování proti covidu pro lidi nad 60 let a vybrané profese, u kterých více hrozí nákaza koronavirem. Upozornila na to Česká televize. Vyhláška se vydává podle zákona o ochraně veřejného zdraví, upravuje také další povinná očkování dětí nebo profesí proti některým nemocem.


Brno hlásí rekord: 18 cm! Nejvíce sněhu za 36 let a vydrží
blesk | 10:21:00
V Brně leží rekordní množství prosincového sněhu od roku 1985. Meteorologická stanice v Brně-Tuřanech v pátek ráno naměřila výšku pokrývky 18 centimetrů. Sníh by měl vydržet zhruba do poloviny příštího týdne.


Máma (28) se v těhotenství nakazila koronavirem: Dceru porodila o 14 týdnů dřív!
blesk | 10:09:00
Maminka Stephanie Curranová netušila, že porod její prvorozené dcerky se změní v naprostý horor. Rodačka ze skotského města East Kilbride se nakazila covidem-19 a musela být uvedena do umělého spánku. Mezitím porodila svou dcerku Millie, která se narodila o čtrnáct týdnů dřív a nevážila ani půl kila!


Muž (40) se zabarikádoval v domě s jedovatými hady a bojovým psem: Musela na něj naběhnout zásahovka
blesk | 10:05:00
O pořádné drama se postaral duševně nemocný muž (40), který se zabarikádoval u sebe doma a vyhrožoval, že dům podpálí. Měl v něm jedovaté hady a psa bojového plemene. Muž zpacifikovala zásahová jednotka. 


Úlovek pražských policistů: Při kontrole dopadli vyhoštěného sériového lupiče! Skončil ve vazbě
blesk | 09:34:00
Jedna silniční kontrola odhalila protřelého lumpa! Policisté v neděli časně ráno zastavili v Praze 5 auto, pod zadními sedadly si všimli střelné zbraně i nářadí, které bylo poházené po vozidle. Brzy vyšlo najevo, že muž je pod vlivem drog, stojí za vloupačkami do stavebních buněk i novostaveb, má zákaz ířzení a byl do října 2024 vyhoštěn z Česka! Skončil ve vazbě.


Shakespeare v ulicích New Yorku. Nová West Side Story je jedním z filmů roku
pikant | 11:30:00
Je to dokonalé retro pro 21. století. Příběh o rasové nesnášenlivosti a pouličním násilí přitom ani nepotřeboval aktualizovat.


Podmořský strašidelný obr. Vědci v hlubinách oceánu natočili záhadného tvora
pikant | 11:29:00
Za posledních 34 let ji vědci v hlubinách kalifornského zálivu zpozorovali pouze devětkrát.


Jak půjdu v lockdownu na botox? Vtipné i bizarní příběhy z Prahy vycházejí knižně
pikant | 10:59:31
Správci jedné z nejpopulárnějších skupin na Facebooku vydávají vtipné příběhy z Prahy knižně. Tvrdí, že toxicita sociálních sítí se jich netýká.


Je fér říci ‚nevím’. Dejme si pozor na příliš definitivní předpovědi
lidovky.cz | 11:00:00
Omega je známé řecké písmeno symbolizující úplnost či definitivu („alfa a omega“). Písmeno omikron přibližuje až nová varianta koronaviru. Mohlo by symbolizovat nejistotu či férovou odpověď „nevím“.


Vyhláška o povinném očkování vyšla ve Sbírce zákonů. Nová vláda je proti
lidovky.cz | 10:56:00
Ve sbírce zákonů vyšla vyhláška, která od března zavádí povinné očkování proti covidu-19 pro lidi nad 60 let a vybrané profese, například zdravotníky včetně studentů medicíny policisty nebo hasiče. Nová vláda však avizovala, že je proti povinnému očkování určité věkové skupiny a vyhlášku buď zruší nebo změní.


Nové supervlaky už jsou připravené, mají trasy. Kde ještě si cestující polepší
lidovky.cz | 10:48:00
Byla okolo toho velká nervozita, ale nakonec se to povede. V neděli 12. prosince, v den, kdy tradičně začínají platit nové jízdní řády, vyjede po kolejích mezi Prahou, Plzní a Chebem zbrusu nový vlak s označením InterJet. Společný počin české Škody a německého Siemensu má být podobným zákaznickým tahákem, jako jsou vlaky Pendolino nebo RailJet.


Je unijní právo nadřazené maďarskému? Ústavní soud odpověděl Orbánovi, že někde ano
lidovky.cz | 10:32:00
Maďarsko má podle ústavního soudu právo uplatňovat vlastní pravidla v oblastech, ve kterých Evropská unie dosud „nepřijala přiměřená opatření pro společné uplatňování předpisů EU“. Soud rozhodoval o podnětu vlády premiéra Viktora Orbána, zpochybňujícím nadřazenost unijního práva nad právem maďarským v souvislosti se soudním sporem o zacházení s migranty.


S Berbrem si psal také kancléř Mynář, měl lobbovat za ochranu Slovácka před rozhodčími
lidovky.cz | 10:18:00
V policejním spisu ke kauze bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra, který spolu s dvěma desítkami lidí čelí stíhání kvůli údajné korupci a ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy, podle serveru Seznam Zprávy figuruje jméno hradního kanceláře Vratislava Mynáře. Berbra požádal o podporu či ochranu klubu 1. FC Slovácko před rozhodčími.


Firmy pomáhají. Cizrna, quinoa či datlový sirup. Díky sbírce ochutnají děti z domovů i potraviny, které neznají
lidovky.cz | 10:00:00
Do potravinové sbírky se v nejen v listopadu, ale také o prvním prosincovém víkendu zapojily tisíce Čechů, aby pomohly a zpříjemnily Vánoce matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, seniorům či dětem v domovech. Právě dětské domovy už se těší, jak z darovaných surovin budou děti moci upéct cukroví a také si zpestří vánoční tabuli. Dokonce i potravinami, které dosud neznaly.


Nejvyšší za 13 let. Zdražování nekončí, inflace stoupla na rekordních šest procent
lidovky.cz | 09:30:00
Spotřebitelské ceny v Česku v listopadu meziměsíčně stouply o 0,2 procenta. V meziročním srovnání dosáhla inflace šesti procent. Nejvíce ji ovlivnily ceny dopravy a bydlení. Zdražují i potraviny a dopad mělo také prominutí DPH u elektřiny a plynu. V pátek o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).


Inflace v listopadu zrychlila na šest procent. Lidé si připlatili za benzin i bydlení
aktuálně.cz | 11:31:11
Šestiprocentní inflace byla v Česku naposledy v říjnu 2008.


Exekutor tvrdí, že už neúčtuje dvoje náklady za černou jízdu. Praha ho kritizovala
aktuálně.cz | 11:06:31
Exekutor Juraj Podkonický tvrdí, že v rámci takzvaného milostivého léta ustupuje od účtování dvojnásobného poplatku za zastavení exekuce.


Maďarsko má podle ústavního soudu právo uplatňovat vlastní pravidla
aktuálně.cz | 10:49:38
Soud rozhodoval o sporu s Evropskou unií.


Začal klíčový sjezd ČSSD. O post předsedy bojuje Šmarda, Maláčová i dalších pět lidí
aktuálně.cz | 10:29:06
Dva měsíce po prohraných volbách, kdy sociální demokraté vypadli z Poslanecké sněmovny, si vybírají své nové vedení.


I francouzský Peugeot plánuje dát sbohem spalovacím motorům. V Evropě v roce 2030
aktuálně.cz | 06:03:00
Francouzská značka Peugeot bude v Evropě uvádět po roce 2030 jen elektrické modely. Spalovací motory však chce ponechat pro mimoevropské trhy.


Před 100 lety skončilo „klepání“ motorů. Američané objevili tetraethylolovo
Auto-iDNES.cz | 00:05:00
Odborníci z americké automobilky General Motors objevili 9. prosince 1921 tetraethylolovo. Zdraví škodlivé aditivum ukončilo „klepání“ benzinových motorů. S postupem přidávání tetraethylolova do benzínu přišel Thomas Midgley. K omezování jeho užívání docházelo od 70. let 20. století.


Anketa: Ženy o sexuálním násilí mlčí kvůli strachu i nedůvěře v úřady
Denik.cz | 11:51:00
Proč se policie dozví jen o zlomku případů znásilnění v Česku? Co vede oběti k tomu, aby hrůzný čin zamlčely? Jak je možné, že spousta násilníků vyvázne bez trestu a hrozí, že zaútočí znovu? Problematika sexuálního násilí v Česku je stále spojena s řadou nezodpovězených otázek. Reportéři se proto obrátili na osobnosti z Panelu Deníku, aby zjistili, jaký na věc mají názor.


Závěry lékařského konzilia: Zemanův stav je uspokojivý, zlepšuje se
Denik.cz | 11:34:00
Klinický stav prezidenta Miloše Zemana je uspokojivý, stabilizovaný a vykazuje trvalé známky zlepšování. Lékařské konzilium se domnívá, že s doplněním rehabilitace by se mohl i nadále zlepšovat. ČTK to po dnešním jednání prezidentova lékařského konzilia řekl jeho vedoucí, lékař Tomáš Zima.


Předseda Pirátů Ivan Bartoš: Éra devadesátek se nevrátí. Věřím Fialovi
Denik.cz | 11:01:00
Šéf Pirátů Ivana Bartoše čeká plavba v neklidných vodách. V těžké situaci převezme ministerstvo pro místní rozvoj, kam spadají evropské fondy, bydlení, stavební zákon či cestovní ruch. Kromě toho bude vicepremiérem pro digitalizaci. Zároveň se jmenování Fialovy vlády možná zadrhne na jeho nominantovi na ministra zahraničí Janu Lipavském.


Na Kladensku havarovala v pátek ráno hned tři auta, zranila se žena i dítě
Denik.cz | 09:58:00
Na namrzlých a zasněžených silnicích havarovali na Kladensku v pátek ráno tři řidiči. 


Graf dňa - OIL.WTI (10.12.2021)
Kurzy.cz | 11:57:50
Futures na ropu WTI včera prudko klesli, keď obchodníci prehodnotili výhľad dopytu po nedávnych zmiešaných správach týkajúcich sa kmeňa Omicron. Skoršie štúdie naznačili, že nový variant vírusu Covid-19 má za následok menej závažné reakcie u pacientov ...


V. Benda – Měnová politika ČNB mezi Skyllou a Charybdou
Kurzy.cz | 11:57:19
V. Benda, člen bankovní rady ČNB a J. Matějů, poradce (Právo 10. 12. 2021 strana 15, rubrika Trhy & ekonomika) Česká národní banka je tu od toho, aby zajistila cenovou a finanční stabilitu. Cílem ČNB je 2% růst spotřebitelských cen. Současný vývoj...


Inflace se udržela v blízkosti 6 % díky prominutí DPH na energie
Kurzy.cz | 11:56:25
Inflace v listopadu nakonec navýšila tempo jen mírně z 5,8 % na 6,0 %. Nahoru jí tlačily ceny potravin a dopravy a pokračoval také růst cen služeb. Naopak výrazněji inflaci zbrzdilo přechodné odpuštění DPH na elektřinu a zemní plyn .


Důvody růstu spotřebitelských cen jsou především vnější, opatření jsou spíše v rukou budoucí vlády, než ČNB
Kurzy.cz | 11:51:59
Meziroční růst spotřebitelských cen na úrovni 6 % je z větší části ovlivněn děním na globálních trzích. Nemalý podíl na něm má ovšem i rozsáhlá tuzemská fiskální expanze, jen zčásti spojená s pandemií covid-19.


Nový jízdní řád 2021 v Pardubickém kraji
Kurzy.cz | 11:39:19
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Technická analýza páru EUR/USD na 10. prosince 2021
Kurzy.cz | 11:38:12
Technický výhled na trh: Poté, co pár EUR/USD prorazil nad rezistenci krátkodobé trendové linie na hladině 1,1295 a dosáhl technické rezistence na hladině 1,1347, se volatilita v denním časovém rámci snížila.


Technická analýza páru BTC/USD na 10. prosince 2021
Kurzy.cz | 11:33:00
Zprávy z krypto průmyslu: Ačkoli cena bitcoinu prochází obdobím vysoké volatility, velká část investorů stále odmítá své digitální mince prodat. Podle společnosti Glassnode dosáhl počet bitcoinů držených na adresách HODLerů k 9.


Technická analýza páru ETH/USD na 10. prosince 2021
Kurzy.cz | 11:03:44
Zprávy z krypto průmyslu: Počet respondentů, kteří uvedli, že by své peníze investovali spíše do kryptoměn než do tradičních akcií, stoupl – během pouhých pěti měsíců o 140 %. Nová studie společnosti CivicScience odhalila, že čím dál více investorů&hellip


Noční můra zlata se může stát skutečností
Kurzy.cz | 10:24:47
Žlutý kov hodlá vykázat čtvrtý týden souvislého poklesu. Tlak na zlaté cihly vyvíjí čím dál silnější jestřábí vystupování Fedu. Zdá se, že hlavní zápletka letošního roku se pomalu blíží ke svému konci.


Nová makroekonomická prognóza - vysoká inflace, nižší růst HDP, koruna posílí
Kurzy.cz | 10:07:43
Růst HDP posouváme pro letošní i příští rok dolů, když hlavním důvodem jsou problémy v autoprůmyslu. Potíže s chybějícími čipy budou pravděpodobně přetrvávat minimálně i v první polovině příštího roku s rizikem delšího působení.


Ekonomický kalendár: Údaje CPI v USA sú v centre pozornosti
Kurzy.cz | 10:02:20
 


Európske trhy sa otvoria nižšie
V centre pozornosti sú údaje CPI z USA
Index spotrebiteľskej dôvery Michigan


Európske akciové trhy začali dnešné obchodovanie nižšie. Ekonomický kalendár na európske ráno je opäť prázdny, pretože jediné pozoruho...


Ranné zhrnutie (10.12.2021)
Kurzy.cz | 10:02:08
 


Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie. S&P 500 klesol o 0,72 %, Dow Jones uzavrel bez výraznejších zmien a Nasdaq klesol o 1,71 %. Russell 2000 klesol o 1,96 %
V Ázii prevláda negatívny sentiment. Nikkei klesol o 1,04 %, S&P/ASX ...


USA: Nové žádosti nejnižší od roku 1969
Kurzy.cz | 10:01:15
Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti dosáhl v USA minulý týden 184 tisíc. Nejen že jde o výrazně nízké číslo signalizující velmi silný trh práce, ale také jde o nejnižší hodnotu od roku 1969. Tržní očekávání byla na 215 tisících.


Poradenská Glass Lewis doporučila akcionářům Monety na VH 20.prosince hlasovat pro schválení transakce na akvizici AirBank ze skupiny PPF.
Kurzy.cz | 09:46:50
Proxy poradenská společnost Glass Lewis doporučila akcionářům Monety na valné hromadě 20.prosince hlasovat pro schválení transakce na akvizici AirBank ze skupiny PPF. Následuje tak dřívější kladné dopoučení dalšího poradce Institutional Shareholder&hellip


Řidiči již mohou jezdit přes Rádelský mlýn na silnici I/35.
Kurzy.cz | 12:00:31
Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje v pátek 10.


Evropané se nechtějí vracet do kanceláří. Po osmihodinové pracovní době se stýská jen 14 procentům lidí
Euro | 10:50:34
Podle studie, kterou ve čtvrtek vydala společnost Samsung, zvládá být většina Evropanů produktivnější na home office. Nejraději pak mají hybridní práci s možností střídat domov a kancelář.


NÚKIB vydal návod pro bezpečné nabízení a využívání cloudu ve státní sféře
lupa.cz | 13:41:30
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost zveřejnil dokument (PDF), který má sloužit jako průvodce využívání cloudových služeb státními institucemi v odpovídající bezpečnostní úrovni.


Zeman odmítne jmenovat Lipavského. Vadí mu nízká kvalifikace, přístup k Visegrádu a Izraeli
Hospodářské noviny | 12:36:00
Podle vyjádření Pražského hradu má prezident výhrady k vícero ministerským kandidátům. „U některých kandidátů se ukázalo, že se věcné problematice jim přisouzených resortů v minulosti nevěnovali, což zakládá riziko deficitu odborné...


Konečně můžete pustit volant. Mercedes předběhl Teslu a jeho autonomní vozy míří na dálnice
Hospodářské noviny | 12:15:00
Možnost zcela pustit volant a věnovat se e-mailům či podobným činnostem. Lákavý slib, který má proměnit nezáživnou jízdu po dálnici v produktivně strávený čas, je konečně blízko svému splnění. Mercedes tvrdí, že začne patřičně vybavená auta prodávat...


Úrokové sazby dál porostou. Měly by se dostat nad úroveň tří procent, řekl Rusnok
Hospodářské noviny | 11:30:00
Růst úrokových sazeb České národní banky bude pokračovat. Sazby totiž ještě nejsou na své neutrální úrovni, která je kolem tří procent. Na páteční konferenci Barometr českého průmyslu to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Základní úroková sazba je nyní...


Povinné očkování je skoro jako znásilnění, tvrdí Marian Jurečka
Hospodářské noviny | 11:00:00
Jak se budoucí ministr cítí, když se musí zabořit do minikřesílka před teráriiem v Lánech? Předseda lidovců a budoucí ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka v novém dílu podcastu Byznys a politika vysvětluje, proč na "výslech" k Miloši...


Náckovští Hilteři slibují facku hyperkorektnosti i kopanec rasistům
idnes.cz | 13:52:00
Facku hyperkorektní době a pořádný kopanec rasistům prý nabídne nejnovější představení pražského divadelního spolku Ztracená existence. Novinka s názvem Hilteři totiž bude popisovat „život a smrt jedné obyčejné, české a tak trošku náckovské kapely“.


Lidé se naposledy rozloučí s novinářem a obhájcem lidských práv Uhlem
idnes.cz | 13:50:00
Veřejnost se v pátek odpoledne naposledy rozloučí s Petrem Uhlem. Novinář a publicista, někdejší disident, politický vězeň a signatář Charty 77 zemřel 1. prosince ve věku 80 let. Obřad ve strašnickém krematoriu má být podle Uhlovy rodiny oslavou naplněného života statečného člověka. Poslední rozloučení symbolicky připadá na Den lidských práv, která Uhl hájil v dobách komunistického režimu i v polistopadové éře.


„Cítím nový Mnichov“. Bidena po jednání s Putinem viní z appeasementu
idnes.cz | 13:41:00
Znepokojení ve východní Evropě vzbudil návrh Joea Bidena, aby vybraní členové NATO začali jednat s Ruskem o jeho obavách z Aliance. Analytici se také shodují, že po úterní videokonferenci mezi americkým a ruským prezidentem bude Ukrajina donucena k ústupkům v Donbasu.


Bude třeba čtvrtá dávka, možná dříve než za rok, říká k omikronu šéf Pfizeru
idnes.cz | 13:23:00
Přeočkování čtvrtou dávkou vakcíny proti covidu-19 možná bude kvůli nové variantě koronaviru omikron zapotřebí dříve, než se předpokládalo. V rozhovoru s americkou televizí CNBC to řekl šéf farmaceutické společnosti Pfizer Albert Bourla.


KOMENTÁŘ: Hlasování poštou? Nesmysl! Podívejte se na Ameriku
idnes.cz | 13:08:00
Korespondenční volba má nyní velkou šanci na schválení: Fialova vláda oprávněně čeká, že z ní může mít profit. Poslanci a senátoři by však při jejím schvalování měli mít na mysli všechna prokazatelná rizika, vysvětluje ve svém komentáři pro MF DNES politolog a bývalý velvyslanec ve Francii Petr Drulák.


PODCAST: Nemocnice nezkolabují, zvykneme si na horší péči, říká lékař ARO
idnes.cz | 13:06:00
Vedle největšího vytížení nemocnic zejména na covidových odděleních čelí také zdravotnický personál slovním útokům a sabotážím. Rezignovaní zdravotníci musí přemýšlet, kolik toho vydrží, než se pod tlakem zlomí a vyhoří. V dnešním dílu zpravodajského podcastu Kontext se ptáme lékaře ARO a viceprezidenta České lékařské komory Zdeňka Mrozka na to, jestli máme čekat odchod zdravotníků a zda-li to bude znamenat kolaps systému zdravotnictví.


Zeman zdůvodnil odmítnutí Lipavského. Ústava je podle něj na jeho straně
idnes.cz | 12:55:00
Prezident Miloš Zeman potvrdil, že nebude jmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského do funkce ministra zahraničí. V pátek to oznámil Hrad. Zdůvodnil to mimo jiné jeho nízkou kvalifikací či distancovaným postojem k Visegrádské spolupráci a Izraeli. Zároveň zdůraznil, že Ústava mu neukládá povinnost akceptovat každý návrh, který je mu předložen.


DOKUMENT: Stanovisko prezidenta k nejmenování Lipavského ministrem
idnes.cz | 12:46:00
Prezident Miloš Zeman potvrdil, že nebude jmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského do funkce ministra zahraničí. Vyjmenoval také důvody. Přinášíme kompletní znění stanoviska prezidenta.


Ministr i šéfové výborů. Noví poslanci ze Zlínského kraje znají své role
idnes.cz | 12:41:00
Noví poslanci ze Zlínského kraje už znají své pozice ve Sněmovně. Petr Gazdík by měl být ministrem školství, jiní regionální politici povedou sněmovní výbory. Stávající starostové si plánují své funkce ve vedení radnic ponechat do konce volebního období. Politici zároveň prohlašují, že budou chtít pomoci svému regionu, především se stavbou dálnic.


Assange může být vydán do USA, zvrátil britský soud dřívější verdikt
idnes.cz | 12:32:00
Britský odvolací soud v pátek otevřel cestu k vydání zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange do Spojených států. Zrušil stanovisko soudu nižší instance, podle kterého je Assangeovo psychické zdraví příliš křehké na to, aby byl schopen zvládnout podmínky panující v americkém vězeňském systému.


RECENZE: Hořký příběh knihy Tajemství Třeštíková naštěstí vyobrazila s nadsázkou
idnes.cz | 12:12:00
Nový román Tajemství spisovatelky Radky Třeštíkové je jako bonboniéra pro milovníky hádanek. A nechybí ani vtip, i když příběh samotný humorný není. Spíš naopak.


VIDEO: Policisté vylomili dveře bytu, v němž se mladá žena trávila prášky
idnes.cz | 12:07:00
Policisté v neděli zachránili život dvaadvacetileté ženě, která se pokusila o sebevraždu předávkováním léky. Doma se zamkla a zabezpečila dveře závorou, policisté se k ní přesto dostali včas díky vybavení, které vozí ve velitelském autě.


Skončil v roli černocha. Je to absurdní, děsí mě, kam se doba vydává, říká Sokol
bleskove.cz | 08:41:00
„Mám pro to pochopení v určitých částech světa, ale v našich podmínkách to vnímám jako naprostou absurditu,” říká v DVtv.


Zeman odmítne jmenovat Lipavského. Vadí mu nízká kvalifikace, přístup k Visegrádu a Izraeli
iHned.cz | 12:36:00
Podle vyjádření Pražského hradu má prezident výhrady k vícero ministerským kandidátům. „U některých kandidátů se ukázalo, že se věcné problematice jim přisouzených resortů v minulosti nevěnovali, což zakládá riziko deficitu odborné...


Konečně můžete pustit volant. Mercedes předběhl Teslu a jeho autonomní vozy míří na dálnice
iHned.cz | 12:15:00
Možnost zcela pustit volant a věnovat se e-mailům či podobným činnostem. Lákavý slib, který má proměnit nezáživnou jízdu po dálnici v produktivně strávený čas, je konečně blízko svému splnění. Mercedes tvrdí, že začne patřičně vybavená auta prodávat...


Úrokové sazby dál porostou. Měly by se dostat nad úroveň tří procent, řekl Rusnok
iHned.cz | 11:30:00
Růst úrokových sazeb České národní banky bude pokračovat. Sazby totiž ještě nejsou na své neutrální úrovni, která je kolem tří procent. Na páteční konferenci Barometr českého průmyslu to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Základní úroková sazba je nyní...


Povinné očkování je skoro jako znásilnění, tvrdí Marian Jurečka
iHned.cz | 11:00:00
Jak se budoucí ministr cítí, když se musí zabořit do minikřesílka před teráriiem v Lánech? Předseda lidovců a budoucí ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka v novém dílu podcastu Byznys a politika vysvětluje, proč na "výslech" k Miloši...


Poslední šance pro Ježíška: Vybrali jsme elektronické dárky, za které dáme ruku do ohně
iHned.cz | 10:00:00
Vsadit na bezchybnou logistiku bude během pár dní nerozumné. Ježíšek si musí pospíšit, pokud už nesehnal všechny dárky s předstihem. Abychom to usnadnili nerozhodným, připravili jsme tipy na technologické hračky pod stromeček, za které bychom sami...


Skončil v roli černocha. Je to absurdní, korektnost je nepřítel umění, reaguje Sokol
iHned.cz | 09:45:00
„Upřímně řečeno jsem čekal, že se to stane. Mám pro to pochopení v určitých částech světa, ale v našich podmínkách to vnímám jako naprostou absurditu,“ říká herec Ondřej Sokol. Činoherní klub musel stáhnout hru Ujetá ruka, kterou Sokol...


Vémolova Lela to schytala: Odporný útok za poporodní fotky!
blesk | 13:20:00
Ani ne dva týdny po porodu se partnerka MMA zápasníka Karlose Vémoly (36) Lela Ceterová (32) pochlubila na sociálních sítích perfektní postavou. Vedle obdivných reakcí se ale dočkala i drsné kritiky: prý je neupřímná a zatahuje břicho! To modelka rezolutně odmítá.


Omluva společnosti Reber, výrobci slavných Mozartových koulí
blesk | 13:14:00
Úpadek společnosti Salzburg Schokolade, výrobce Mozartových koulí značky Mirabell, o kterém Blesk.cz informoval ve středu 1.12., se nijak nedotýká výrobce Mozartových koulí značky Reber, jak čtenáři Blesk.cz mohli vyvodit kvůli chybně zvolené ilustrační fotografii v úvodu původního článku.


Zeman tvrdě zaútočil na Lipavského: Má nízkou kvalifikaci na ministra! Co dál mu vytkl?
blesk | 12:54:00
Prezident Zeman odmítá jmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Vyčítá mu nízkou kvalifikaci nebo vztahy k Izraeli a visegrádské čtyřce. Mluvčí Jiří Ovčáček uveřejnil Zemanův postoj na oficiálních stránkách Hradu.


Námitky proti metru D smetlo ministerstvo ze stolu. Stavbě by nemělo nic bránit
blesk | 12:45:00
Ministerstvo dopravy zamítlo námitku o podjatosti pražského magistrátu v souvislosti se stavbou metra D. Argumenty v námitce označilo ve svém rozhodnutí za nedůvodné. Vyplývá to z usnesení ministerstva, které má ČTK k dispozici. Námitku podal na ministerstvo spolek Pankrácká společnost, která se rovněž odvolala proti vydanému nepravomocnému stavebnímu povolení. Na rozhodnutí v tomto případě město čeká. Pokud odvolání ministerstvo zamítne, městu a dopravnímu podniku (DPP) nebude nic bránit v zahájení stavby, uvedl dnes pro ČTK náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).


Vánoční Brno láká i bez trhů: Dva ozdobené stromy, svítící hvězda i retro tramvaj
blesk | 12:36:00
Tradiční adventní trhy se v Brně s ohledem na aktuální epidemiologická opatření konat nemohou. V centru je ale přesto několik zajímavých vánočních atrakcí. Dva vánoční stromy stojí na náměstí Svobody a Zelném trhu, unikátní svítící hvězda na nádvoří Staré radnice. Městem projíždí retro tramvaj a v provozu jsou dva dětské kolotoče.


Jasmina Alagič v problémech: Obstavený účet a právníci!
blesk | 12:30:00
Moderátorka a manželka rapera Rytmuse (44), který si potrpí na luxus, Jasmina Alagič (32) prý dluží Sociální pojišťovně! Dluh 9 tisíc eur (229 tisíc korun) je zveřejněn na jejich oficiálních stránkách. Slovenská kráska to popírá a ohání se právníky. 


„Ostuda Prahy“ znovu otevřena: Na terasu na Budějovické přes 40 let nikdo nesáhl, teď je opravená
blesk | 12:20:00
Nad stanicí pražského metra C Budějovická byla v pátek otevřena opravená terasa a lidé ji mohou bez omezení používat. Zavřený zatím zůstává jižní výstup ze stanice metra, bude otevřen do 23. prosince. Novinářům to řekl pražský radní Jan Chabr (TOP 09) a místostarosta Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09). Rekonstrukce terasy začala letos na jaře a město vyšla na zhruba 34 milionů korun. Terasa z roku 1977 nebyla nikdy opravována a před několika lety musela být podepřena.


Po smrti táty se sourozenci pustili do renovace: Z autobusu je luxusní prázdninový byt
blesk | 12:00:00
Thomas, Anna, Rachel and Niall McCarthyovi z irského města Cork přišli minulý rok v květnu o tatínka Patricka. Po tragické ztrátě se pustili do společného projektu, aby přišli na jiné myšlenky a uctili otcovu památku. Starý dvoupatrový autobus proměnili na úžasný prázdninový domek, který nyní pronajímají. Jsou si jisti, že by na ně táta byl pyšný.


Noc bude kluzká, může se vytvořit náledí nebo zmrazky
ČT24 | 12:21:31
Od pátečního odpoledne do sobotního rána mohou být cesty obzvláště kluzké. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu na náledí. V noci bude v celé republice pod nulou, takže tam, kde přes den taje, voda opět zmrzne. Chodcům hrozí uklouznutí, řidičům nehody, případně problémy ve stoupání.


Zeman odmítl jmenovat Lipavského
ČT24 | 12:30:00
Prezident Miloš Zeman odmítá jmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Vyčítá mu údajně nízkou kvalifikaci nebo vztahy k Izraeli, visegrádské čtyřce a sudetským Němcům. Ústava podle Zemana neukládá povinnost, aby musel akceptovat každý návrh, který je mu předložen, s čímž vznikající kabinet nesouhlasí. Výhrady má Hrad i k dalším kandidátům na ministry, ty ale jmenuje. Zeman to uvedl v prohlášení, které na webu Pražského hradu zveřejnil jeho mluvčí.


Zdravotní stav prezidenta Zemana je uspokojivý a zlepšuje se, hodnotí předseda konzilia Zima
ČT24 | 11:51:10
Klinický stav prezidenta Miloše Zemana je uspokojivý, stabilizovaný a vykazuje trvalé známky zlepšování. Lékařské konzilium se domnívá, že s doplněním rehabilitace by se mohl i nadále zlepšovat. Po pátečním jednání prezidentova lékařského konzilia to řekl jeho vedoucí, lékař Tomáš Zima.


Povinné očkování není správnou cestou, řekl Válek po setkání s prezidentem
ČT24 | 10:42:52
Schůzku s prezidentem Milošem Zemanem už na lánském zámku absolvoval i kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09. Na tiskovém brífinku zopakoval, že plošné povinné očkování na covid-19 není správnou cestou. Vyhláška o povinném očkování, která vyšla ve sbírce zákonů, bude podle něj upravena. 


Pavel Tykač, Moneta a budoucnost uhlí
Respekt | 12:29:18
Proč se finančník domnívá, že se v Evropě nevyplatí stavět nové energetické zdroje


Nechte se očkovat, vyzval po jednání se Zemanem Válek. Nemá být ale povinné, chce posílit PCR testy
lidovky.cz | 13:38:00
Kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek po setkání s prezidentem Milošem Zemanem znovu odmítl povinné očkování proti covidu a zdůraznil význam PCR testů. „Povinné plošné očkování nepovažuji za správnou cestu. Vyhláška bude muset diskutována s legislativci a bude modifikována,“ řekl Válek.


Zemanovi vadí na Lipavském nízké vzdělání, vztah k Izraeli a V4 či téma Sudet. Ústava je prý na jeho straně
lidovky.cz | 12:55:00
Prezident Miloš Zeman potvrdil, že nebude jmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského do funkce ministra zahraničí. V pátek to oznámil Hrad. Zdůvodnil to mimo jiné jeho nízkou kvalifikací či distancovaným postojem k Visegrádské spolupráci a Izraeli. Zároveň zdůraznil, že Ústava mu neukládá povinnost akceptovat každý návrh, který je mu předložen.


Nová pravidla podle budoucí vlády. Žáci by mohli do školy, i když měli pozitivního spolužáka, říká Gazdík
lidovky.cz | 12:01:00
Testovat by se měli i očkovaní žáci. V případě rizikového kontaktu by děti mohly s testem do školy, shodl se Gazdík s odborníky.


Skončil v roli černocha. Je to absurdní, děsí mě, kam se doba vydává, říká Sokol
pikant | 08:41:00
„Mám pro to pochopení v určitých částech světa, ale v našich podmínkách to vnímám jako naprostou absurditu,” říká v DVtv.


Menší rozměry a technika Capturu. Nové Mitsubishi ASX se začíná rýsovat
Auto.cz | 12:57:00
Nástupce Mitsubishi ASX očekáváme v roce 2023, už teď se ale objevují první informace nejen o jeho možné podobě, ale i technice.


Studie: Přechod k elektroautům v EU ohrožuje statisíce míst ve výrobě součástek
Auto.cz | 11:53:00
Přechod od automobilů se spalovacími motory k elektromobilům by v Evropské unii mohl vést k zániku zhruba půl milionu pracovních míst ve výrobě automobilových součástek.


Jak vypadá spalovací motor hybridního Priusu po nájezdu 488.000 km?
Auto.cz | 10:52:00
Rozložení atmosférického čtyřválce po stovkách tisících kilometrů. Nadprůměrný nájezd se projevil nejvíce v přístupu bývalého majitele či majitelů, jednoduchá skladba motoru obstála.  


Ceny ojetin v Evropě vyrostly téměř o 20 % oproti loňskému roku
Auto.cz | 09:57:00
Vysoká poptávka a nedostatek nových automobilů šroubují ceny ojetin po celém světě.


Z dovolené se nevrátil. Uprchlý běloruský dispečer se skrývá, zrušil si sociální sítě
aktuálně.cz | 13:59:13
Běloruský letecký dispečer Oleg Galegov utekl ze země do Polska a popsal, co se dělo kolem vynuceného přistání letounu Ryanairu.


Titul bakaláře na ministra nestačí, tvrdí Zeman. Lipavského nejmenuje ze čtyř důvodů
aktuálně.cz | 13:58:28
Na rozdíl od současných postojů přitom Zeman v roce 1998 tvrdil, že ústava platí pro každého a veto ministra ze strany prezidenta je s ní v rozporu.


Po téměř dvou letech se Jablonec opět spojí se světem. Otevírá se klíčová křižovatka
aktuálně.cz | 13:24:42
Cena stavby, která se nachází na hlavní silnici I/35 z Liberce na Turnov, vzrostla z původních 408 milionů korun bez DPH na 444 milionů.


České dráhy nasadí desítky nových vlaků. V neděli vyjedou na koleje první InterJety
aktuálně.cz | 12:19:52
V neděli začne platit nový jízdní řád Českých drah.


Britský odvolací soud otevřel cestu k vydání Juliana Assange do USA
aktuálně.cz | 12:18:42
Za trestné činy, ze kterých je obžalovaný, hrozí až 175 let vězení. Nejdelší trest, jaký soud v USA v podobném případě udělil, je 63 měsíců.


VIDEO: Žena se chtěla předávkovat, policisté museli vylomit dveře jejího bytu
Denik.cz | 12:41:00
/FOTOGALERIE/ Žena nahlásila policii, že její dcera chce spáchat ve svém bytě sebevraždu. Policisté tak v neděli krátce po poledni vyjeli do pražských Stodůlek, kde museli vylomit dveře. Žena ležela na posteli a nekomunikovala, kolem sebe měla poházená prázdná plata od léků. 


Zeman odmítá jmenovat Lipavského. Nelíbí se mu jeho názory ani kvalifikace
Denik.cz | 12:35:00
Prezident Miloš Zeman se po schůzkách se všemi kandidáty na ministry ve Fialově vládě rozhodl nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského. Důvody jsou podle hlavy státu jeho nedostatečná kvalifikace a některé názory. K dalším adeptům má Zeman výhrady, ale jmenuje je.


Kytička pro dceru... Ostravané uctili památku obětí šíleného střelce
Denik.cz | 12:15:00
Maminko, buď na sebe opatrná! Ty buď na sebe opatrná! To byla poslední slova, které si řekly po telefonu v úterý 10. prosince 2019 seniorka z Ostravy se svou dcerou… a ta se posléze stala jednou ze šesti obětí pomateného střelce Ctirada Vitáska na traumatologii v porubské fakultní nemocnici.


Poslední tajemství Ivana Roubala. Proč je vrah ze Šumavy pohřbený v Karviné?
Denik.cz | 12:00:00
/FOTOGALERIE/ Na doživotí odsouzený sériový vrah Ivan Roubal, kterému je věnována právě končící třídílná televizní minisérie, zanechal nesmazatelnou stopu také v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Roubal svého času pobýval v káznici Mírov, zbytek svého života strávil ve Věznici Karviná. Deník exkluzivně zjistil, co se nakonec stalo s tělem Ivana Roubala a kde je pohřbený.


Slovensko zmírnilo omezení pro očkované, lidé toho okamžitě využili
Eurozpravy-zahraniční | 13:15:00
U vstupu do prodejen s oblečením a jiných provozů ve velkém nákupním centru Avion na okraji Bratislavy se dnes dopoledne na krátkou dobu shromažďovali zákazníci a ve svých mobilních telefonech hledali covidový certifikát. Tím se pak prokázali prodavačce nebo pracovníkovi ostrahy. Po dvou týdnech celostátní uzávěry v zemi mohou mít znovu otevřeno všechny obchody v zemi; do řady z nich je ale vstup povolen pouze lidem, kteří mají potvrzení o očkování proti covidu-19 nebo o prodělání tohoto onemocnění. Odborníci označili uvolnění omezení za příliš výrazné.


Němečtí poslanci schválili povinné očkování pro zdravotníky
Eurozpravy-zahraniční | 13:02:00
Nejpozději k 15. březnu 2022 musí být zdravotníci, pečovatelé a záchranáři v Německu očkovaní proti nemoci covid-19, případně být z infekce vyléčeni, v opačném případě nebudou moci své profese zastávat. Dnes o tom rozhodli poslanci Spolkového sněmu, kteří výjimku udělili pouze osobám, které ze zdravotních důvodů vakcinovány být nemohou.


Britský odvolací soud otevřel cestu k vydání Juliana Assange do USA
Eurozpravy-zahraniční | 12:18:00
Britský odvolací soud dnes otevřel cestu k vydání zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange do Spojených států. Zrušil stanovisko soudu nižší instance, podle kterého je Assangeovo psychické zdraví příliš křehké na to, aby byl schopen zvládnout podmínky panující v americkém vězeňském systému.


Meziroční růst spotřebitelských cen v české ekonomice v listopadu dále zrychlil
Kurzy.cz | 13:29:29
Meziroční růst spotřebitelských cen v české ekonomice v listopadu dále zrychlil, navzdory přechodnému prominutí daně z přidané hodnoty u cen elektřiny a zemního plynu. Celková meziroční inflace v listopadu vzrostla z 5,8 % na 6,0 %, což je nejvyšší&hellip


Na Ukrajině už zemřelo s covidem více než 90.000 lidí
Eurozpravy-zahraniční | 11:34:00
Na Ukrajině za uplynulý den přibylo 11.327 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 442 covidových úmrtí, oznámilo dnes ministerstvo zdravotnictví. Celkový počet obětí pandemie v zemi překročil 90.000.


Zeman nejmenuje Lipavského ministrem zahraničí
Kurzy.cz | 13:00:00
Prezident Miloš Zeman odmítá jmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Vyčítá mu nízkou kvalifikaci nebo vztahy k Izraeli a visegrádské čtyřce.


Technická analýza páru GBP/USD na 10. prosince 2021
Kurzy.cz | 12:39:26
Technický výhled na trh: Odraz páru GBP/USD od hladiny 1,3194 opět zastavila klíčová rezistence krátkodobé trendové linie u hladiny 1,3277 a trh se obrátil k hladině 1,3166. Její případné porušení by vyvolalo zrychlení výprodeje k hladině 1,3166 a dále k&


12.h - Evropa s napětím vyhlíží US inflaci a je zklamaná daty z Británie, BCPP opět pod vlivem ČEZu, dolar posiluje, ropa vyčkává u 75 USD
Kurzy.cz | 12:28:30
Evropské akciové trhy v průběhu dopoledne lehce oslabují. Ranní nálada byla o poznání horší, ale postupem času se zlepšuje. Klíčovou událostí dne bude americká inflace, kterou všichni s napětím vyhlížejí.


Lyžování ve Slovinsku: Zahájení lyžařské sezóny 2021/2022 ve Slovinsku
Kurzy.cz | 12:09:00
Zájemci o lyžování musí při vstupu do lyžařských areálů ve Slovinsku splňovat podmínky bezinfekčnosti.


Inflace nabrala vražedné tempo
Kurzy.cz | 12:06:25
„Lidé si v rámci pandemie utáhli opasky. Díky tomu narostly úspory domácností na rekordní úroveň. K povolení opasků však bohužel nedojde. Obří inflace postupně likviduje kupní sílu nashromážděných úspor,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.


České prezentaci na EXPO 2020 vévodí voda a technologie zaměřené na udržitelnost
Kurzy.cz | 11:35:00
Ústředním tématem české prezentace na EXPO je voda a vše kolem ní, silné zastoupení ale mají na českém pavilonu i technologie


Francie a Madeira budou nově v tmavě červené kategorii zemí podle míry rizika nákazy. Azorské a Kanárské ostrovy budou oranžové
Kurzy.cz | 11:26:04
Na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo Ministerstvo zdravotnictví seznam zemí podle míry rizika nákazy, který bude účinný od pondělí 13. prosince. Azorské a Kanárské […]


13. prosince 2021: Premiéři zemí V4 budou jednat v Budapešti s prezidentem Macronem
Kurzy.cz | 10:50:29
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se v pondělí 13. prosince 2021 v Budapešti zúčastní summitu premiérů zemí V4 s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Tématy jednání budou priority nadcházejícího francouzského předsednictví v Radě EU,...


Náledí: Na celém území ČR leží sníh, který bude zejména v nižších polohách přes den odtávat.
Kurzy.cz | 10:49:00
SOUHRNNÁ ZPRÁVA K VÝSTRAHÁM ČHMÚ Vydána: Pátek 10.12.2021 10:35 Platnost: od pátku 10.12.2021 16:00 do soboty 11.12.2021 09:00 Na celém území ČR leží sníh, který bude zejména v nižších polohách přes den odtávat.


Česká pošta: Na zásilky z Číny a Velké Británie je nutné podat elektronické celní prohlášení
Kurzy.cz | 10:48:00
Čekáte na svůj balíček z Číny nebo Velké Británie? Možná již dávno leží ve skladu České pošty. Od října i drobné zásilky ze zemí mimo Evropskou unii podléhají dani z přidané hodnoty a proclení. Pro každou z nich je proto nutné podat elektronické...


Před sto lety bylo v Praze blaze a v Sudetech draze
Kurzy.cz | 10:27:05
Nejlevnější potraviny a spotřební zboží měli v roce 1921 Pražané, i když v různých částech Prahy byly patrné cenové rozdíly. Statistici ze Státního úřadu statistického (SÚS) zveřejnili v roce 1921 v časopise Zprávy SÚS měsíční přehled o aktuálních malo...


Je Burešova éra u konce? V čele státu za sebou má svojí poslední večeři!
Reflex | 13:30:00
Poslední večeře! Tak se jmenuje nejnovější vydání úspěšné, satirické deskovky Chyťte Bureše, které se už prodalo přes 14 tisíc kusů. Poslední večeře bude ve vašich domácnostech ještě dlouho zábavně připomínat významný renesanční moment české politiky, kterým byly letošní volby a odchod agenta Bureše z vedení naší země. Zábava pro děti i dospělé, nová grafika, kauzy i nové otázky se kterými se nebudete nudit.


Kauza Daniela Kovářová: Rakovina cancel culture jde po úspěšné rodinné advokátce
Reflex | 12:00:00
Se stoprocentní jistotou si můžeme říci, že jakmile se na Západě objeví sebevětší blbost, dřív nebo později dorazí k nám. Zvláště když se jedná o progresivistický mor, který se již několik let rozlézá po amerických a dalších anglosaských univerzitách a který se ve jménu nejrůznějších pochybných teorií snaží citovým vydíráním a ublíženeckým kňouráním zabránit šíření nepohodlných názorů a eliminovat jejich nositele. 


Plavba začala nadějně. Teď se kocábka s Piráty očividně potápí
Reflex | 11:40:00
Od voleb sice uplynuly už dva měsíce, ale nová vláda furt nevládne. A asi si ještě chvíli počkáme. Nicméně i tak už Piráti zvládli přebrat štafetu po ČSSD, straně, která právě poslední volby nepřežila. Tou štafetou je ta neuvěřitelně přesná a totálně debilní schopnost střílet se do vlastní nohy. Že k tomu maj vlohy nám ostatně ukázali už ve volební kampani, ve které zpočátku dokonce platili za favorita, ale jak to nakonec dopadlo to všichni víme. Více v Událostech Luďka Staňka na Mall.tv.


Zrůdy v sukních: Krutá Ruth, sadistická dozorkyně s bičíkem a lopatou. Šibenici neutekla
Reflex | 10:50:00
Druhá světová válka byla pro zrůdy jako Ruth Neudeck tím ideálním místem, kde mohly ukázat svou pravou tvář. Jako dozorkyně a později i vedoucí v koncentračním táboře strávila sotva rok, přesto je i její jméno dodnes spojováno s těmi nejodpornějšími zločiny proti lidskosti. Teprve ve 24 letech měla na svědomí smrt tisíců vězňů - posílala je do plynových komor, některé ale zabila vlastníma rukama. Jedné ženě podřezala krk lopatou!


Spotřebitelská inflace – listopad 2021. Spotřebitelské ceny se oproti loňskému listopadu zvýšily o 6,0 %. Ve srovnání s letošním říjnem ceny vzrostly o 0,2 %.
Kurzy.cz | 09:53:25
Spotřebitelské ceny se oproti loňskému listopadu zvýšily o 6,0 %. Ve srovnání s letošním říjnem ceny vzrostly o 0,2 %. Vývoj cen ovlivnilo prominutí DPH u elektřiny a plynu. I když byl celkový meziměsíční přírůstek spotřebitelských cen v listopadu mí...


Cestování do Indonésie a v rámci Indonésie od 03. prosince 2021 do odvolání
Kurzy.cz | 09:47:00
V současné době indonéská vláda dočasně uzavírá vstup cizím státním příslušníkům, přímým letem nebo tranzitem, kteří během


Prohlášení MZV u příležitosti Dne lidských práv
Kurzy.cz | 09:45:00
Dne 10. prosince si každoročně u příležitosti přijetí Všeobecné deklarace lidských práv připomínáme mezinárodní Den lidských práv. Cílem deklarace bylo zajistit všeobecné uznávání a zachovávání lidských práv a základních svobod. I v letošním roce je te...


❄ Výška sněhu dnes (10. 12. 2021) ráno v 07:00 ❄
Kurzy.cz | 09:38:00
Výška sněhu dnes (10. 12. 2021) ráno v 07:00 V mapce je zobrazena sněhová pokrývka po včerejším vydatném sněžení. Sníh leží prakticky na celém území Česka, snad jen vyjma nejnižších poloh Karlovarského kraje, kde je spíše jen nesouvislá sněhová pokrývka.


Turecká poslankyně promluvila v parlamentu kurdsky. Vypnuli jí mikrofon
Tiscali-zprávy | 13:30:41
V tureckém parlamentu ve středu vypnuli mikrofon poslankyni třetí největší strany, protože řekla několik vět v kurdštině.


Miloš Zeman odmítl jmenovat Lipavského. Fiala chce situaci řešit u Ústavního soudu
Tiscali-zprávy | 13:28:53
Prezident Zeman odmítá jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí, vyčítá mu hned několik různých věcí.


Zeman odmítl jmenoval Lipavského, kvůli postoji k Izraeli i sudetským Němcům
E15-ekonomika | 13:08:00
Prezident Miloš Zeman odmítá jmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Vyčítá mu nízkou kvalifikaci nebo vztahy k Izraeli a visegrádské čtyřce. Ústava podle Zemana neukládá povinnost, aby musel akceptovat každý návrh, který je mu předložen. Výhrady má i k dalším kandidátů na ministry, ty ale jmenuje, uvedl v prohlášení Pražský hrad.


Shell potvrdil stěhování do Británie. Odkaz na Nizozemsko zmizí i ze jména firmy
E15-ekonomika | 12:42:00
Akcionáři ropné společnosti Royal Dutch Shell schválili návrh na přesunutí sídla firmy z Nizozemska do Velké Británie. Shell tak z Nizozemska přestěhuje i svůj daňový domicil, z názvu společnosti zmizí přídomek odkazující na nizozemské království. Záměr už dříve vyvolal nevoli nizozemské vlády.


Marek Ševčík: Kam kráčíš, koruno?
E15-ekonomika | 11:33:00
Pro posílení koruny nyní hraje více faktorů než proti němu. Česká národní banka zvedla základní úrokovou sazbu o 2,5 procentního bodu na 2,75 procenta během méně než půl roku. Tomu se přizpůsobují dluhopisové trhy. Český desetiletý státní dluhopis nabízí o 2,7 procentního bodu ročně více než ten německý, o 2,4 procentního bodu více než francouzský a o 1,4 procentního bodu více než italský. Takto výjimečně vysoký rozdíl slouží jako lákadlo zahraničním investorům pro alokaci prostředků do české koruny.


TMR chce investovat do zničené lanovky na Ještěd. České dráhy čekají na analýzu oprav
E15-ekonomika | 11:00:00
Od tragického zřícení lanovky Horní Hanychov-Ještěd uplynul více než měsíc. Její majitel České dráhy zadal zpracování analýzy neštěstí, která má být hotová začátkem příštího roku. Zájem o pomoc a spolupráci na projektu lanovky projevil také Igor Rattaj, majitel společnosti TMR, jež provozuje na Ještědu Skiareál a zahajuje tam provoz na nové sjezdovce Nová Skalka.


Zeman odmítl jmenoval Lipavského, kvůli postoji k Izraeli i sudetským Němcům
E15-politika | 13:08:00
Prezident Miloš Zeman odmítá jmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Vyčítá mu nízkou kvalifikaci nebo vztahy k Izraeli a visegrádské čtyřce. Ústava podle Zemana neukládá povinnost, aby musel akceptovat každý návrh, který je mu předložen. Výhrady má i k dalším kandidátů na ministry, ty ale jmenuje, uvedl v prohlášení Pražský hrad.


Shell potvrdil stěhování do Británie. Odkaz na Nizozemsko zmizí i ze jména firmy
E15-politika | 12:42:00
Akcionáři ropné společnosti Royal Dutch Shell schválili návrh na přesunutí sídla firmy z Nizozemska do Velké Británie. Shell tak z Nizozemska přestěhuje i svůj daňový domicil, z názvu společnosti zmizí přídomek odkazující na nizozemské království. Záměr už dříve vyvolal nevoli nizozemské vlády.


Marek Ševčík: Kam kráčíš, koruno?
E15-politika | 11:33:00
Pro posílení koruny nyní hraje více faktorů než proti němu. Česká národní banka zvedla základní úrokovou sazbu o 2,5 procentního bodu na 2,75 procenta během méně než půl roku. Tomu se přizpůsobují dluhopisové trhy. Český desetiletý státní dluhopis nabízí o 2,7 procentního bodu ročně více než ten německý, o 2,4 procentního bodu více než francouzský a o 1,4 procentního bodu více než italský. Takto výjimečně vysoký rozdíl slouží jako lákadlo zahraničním investorům pro alokaci prostředků do české koruny.


TMR chce investovat do zničené lanovky na Ještěd. České dráhy čekají na analýzu oprav
E15-politika | 11:00:00
Od tragického zřícení lanovky Horní Hanychov-Ještěd uplynul více než měsíc. Její majitel České dráhy zadal zpracování analýzy neštěstí, která má být hotová začátkem příštího roku. Zájem o pomoc a spolupráci na projektu lanovky projevil také Igor Rattaj, majitel společnosti TMR, jež provozuje na Ještědu Skiareál a zahajuje tam provoz na nové sjezdovce Nová Skalka.


Tisková zpráva: Pošlete své auto na brigádu. Před Vánocemi stoupá zájem o carsharing, lidé si na HoppyGo rozdělí dvojnásobnou odměnu za zápůjčky
Objevit.cz | 13:27:25
Raketovým tempem přibývá aut, která svým majitelům přispívají do rodinných rozpočtů. Platforma pro sdílení aut mezi lidmi HoppyGo hlásí od začátku roku nárůst o 1150 vozů a celkový počet aut ve...
The post Pošlete své auto na brigádu. Před Vánocemi stoupá zájem o carsharing, lidé si na HoppyGo rozdělí dvojnásobnou odměnu za zápůjčky first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Terasa na Budějovické je opravena. Vstup do metra se otevře do konce roku
idnes.cz | 15:43:00
Nad stanicí pražského metra C Budějovická se pro veřejnost otevřela opravená terasa. Zavřený zatím zůstává jižní výstup ze stanice metra, který bude otevřen do 23. prosince, slíbil pražský radní Jan Chabr. Rekonstrukce terasy z roku 1977 začala letos na jaře a město vyšla na zhruba 34 milionů korun.


Absurdní a výhrůžné, prospal poslední roky, reagují na Zemana sudetští Němci
idnes.cz | 15:27:00
Za absurdní výhrůžné gesto považují sudetští Němci výhradu českého prezidenta Miloše Zemana, který odmítá jmenovat ministrem zahraničí kandidáta Pirátů Jana Lipavského mimo jiné i kvůli jeho návrhu, aby se příští Sudetoněmecké dny konaly na českém území. V prohlášení to dnes uvedl nejvyšší představitel sudetských Němců Bernd Posselt.


Politici si nechtěli přiznat tu chybu, že tečka nebude, řekl šéf JIP Duška
idnes.cz | 15:24:00
Odborníci mohli předvídat, že bude třídávkové schéma očkování proti koronaviru, prohlásil přednosta ARO a JIP vinohradské nemocnice František Duška v pořadu 360° na CNN Prima News. V pořadu se Duška také vyjádřil, jakým způsobem se schvalují koronavirové vakcíny na evropské úrovni.


Tradice pokračuje. Novoroční projev přednese šéf Senátu Vystrčil
idnes.cz | 15:10:00
Předseda Senátu Miloš Vystrčil opět na počátku roku přednese svůj novoroční projev. Bude tak pokračovat v tradici, kterou založil jeho předchůdce Jaroslav Kubera. ČTK to v pátek potvrdila tisková tajemnice Kanceláře Senátu Sue Nguyen.


Ženu, jež v Německu přidávala jed do nápojů, poslal soud na psychiatrii
idnes.cz | 15:04:00
Soud v Mnichově poslal na neurčitou dobu na psychiatrii 57letou ženu, která do lahví s nápoji přidávala jed. Podle soudu žena kvůli paranoidní schizofrenii nebyla schopná ovládat své jednání. Byla obžalovaná z pokusu o vraždu v pěti případech.


V kuchyni se vařil pervitin, policie nafotila kompletní vybavení
idnes.cz | 15:04:00
Policisté na Karvinsku objevili kuchyni, kde se hodně vařilo. Ale ne běžné menu, nýbrž pervitin. Zásahová jednotka po několikatýdenním sledování zadržela muže a ženu. Varnu policisté nafotili a snímky zveřejnili.


Malování postav z Večerníčků není trestné, řekl soud a Pirátku zprostil
idnes.cz | 15:00:00
Okresní soud v Šumperku dnes rozhodl, že krajská radní Zdeňka Dvořáková Kocourková, která byla obžalovaná za možné porušení autorských práv, byla zproštěna obžaloby. V minulých letech totiž malovala v dětských pokojích postavičky z Večerníčků a animovaných filmů.


Byla jste majákem stability, vyznal se Zeman Merkelové a pozval ji do Prahy
idnes.cz | 14:57:00
Prezident Miloš Zeman poslal v úterý otevřený dopis bývalé kancléřce Angele Merkelové, zve ji na osobní návštěvu do Prahy. V dopise mimo jiné skládá Merkelové poklonu za skvěle odvedenou práci na postu kancléřky a za to, že představovala více než šestnáct let maják stability.


V poštovních skladech se hromadí zásilky z ciziny kvůli proclení
idnes.cz | 14:49:00
Ve skladech České pošty se hromadí tisíce zásilek ze zemí mimo EU, které musí adresáti nově proclít a zaplatit DPH. Nejde jen o zásilky z Číny, ale například i z Velké Británie. Pro každou z nich je nutné podat elektronické celní prohlášení. Česká pošta to v pátek uvedla v tiskové zprávě.


Zemanův krok pětikoalici pobouřil. Podle Okamury je Lipavský nekompetentní
idnes.cz | 14:49:00
Po pátečním prohlášení prezidenta Zemana, který se rozhodl nejmenovat do budoucí vlády pirátského kandidáta Jana Lipavského, se strhla lavina nesouhlasných vyjádření. Předsedové stran pětikoalice se na twitteru jednomyslně vyjádřili pro podání kompetenční žaloby. Podle Petra Fialy budou konkrétní kroky ohlášeny v pondělí po schůzce v Lánech.


Místo trhů jsou ze stánků v centru Brna zimní zahrádky, radnice je povolila
idnes.cz | 14:47:00
Vánoční stánky s nabídkou punčů se v centru Brna změnily na zimní restaurační zahrádky. Doplňují nabídku restaurací, které mohou mít zahrádky otevřené i teď v zimních měsících.


Vytvořil jsem sebevražedný modul, tvrdí Švýcar. Zabít prý dokáže za 30 sekund
idnes.cz | 14:38:00
Obhájce eutanazie ze Švýcarska tvrdí, že dotáhl k dokonalosti svou sebevražednou kapsli Sarco, která lidem umožní asistované umírání po stisknutí jediného tlačítka. Vnitřek modulu se poté zaplní dusíkem, jenž okamžitě sníží hladinu kyslíku. Žádné z hlavních švýcarských organizací pro asistovanou sebevraždu se ale technologie nezamlouvá.


Právníci: Zeman si vykládá Ústavu podle sebe. Nemá si z kandidátů vybírat
idnes.cz | 14:36:00
Prezident Miloš Zeman oznámil, že nejmenuje Jana Lipavského ministrem zahraničí. Zeman si však Ústavu vykládá pro sebe, tvrdí ústavní právník Jan Kysela. Pokud bychom přistoupili na jeho argumentaci, neměli bychom vládu premiéra, ale prezidenta, míní. Podobně se vyjádřil i ústavní právník Ondřej Preuss. „Je to předseda vlády, kdo má disponovat tím, kdo bude členem kabinetu,“ komentoval pro ČT.


Pevnost Bouda ztratila hlas, v 53 letech zemřel její hlavní propagátor
idnes.cz | 14:26:00
Dělostřelecká tvrz Bouda přišla o člověka, který jí po roce 1989 spolu s dalšími bunkrology dal nový smysl. Ve středu v 53 letech náhle zemřel její šéf a hlavní architekt rozvoje pevnosti Martin Ráboň.


Od Tchaj-wanu se odvrátil další stát. Nikaragua uznala jednotnou Čínu
idnes.cz | 14:20:00
Nikaragua oficiálně přerušila diplomatické styky s Tchaj-wanem a uznala jednotnou Čínu. Tchaj-wan v posledních letech ztrácí podporu stále více zemí a rozhodnutí Nikaraguy přijal s „hlubokým politováním“. Naopak Peking nový diplomatický směr Nikaraguy uvítal a oznámil, že vysocí představitelé obou zemí se již setkali.


Analýza: Třetina očkovaných diskutujících zvažuje, že na třetí dávku nepůjde
idnes.cz | 14:00:00
Téma třetí dávky očkování proti covid-19 rezonuje v médiích. V tradičních médiích převažují články s pozitivním hodnocením vakcinace, naopak na sítích dominují odmítavé příspěvky, a to i mezi očkovanými uživateli. Jak vyplývá z analýzy Newton Media, třetina diskutujících, kteří zahájili očkování, zvažuje, že třetí dávku již nepodstoupí.


Podívejte se do nemocnic, vyčítá hejtman primátorovi Zlína otevření trhů
idnes.cz | 13:08:00
Otevření trhů ve Zlíně provázejí policejní kontroly i spory spolustraníků z hnutí ANO, zlínského primátora Jiřího Korce a hejtmana Radima Holiše. Hned první den konání trhů na náměstí Míru tam zasahovala policie a přišla na 17 prohřešků, které řešila částečně domluvou, částečně postoupením do správního řízení, které může skončit pokutou.


Zeman prospal usmiřování se sudetskými Němci. Za odmítnutím Lipavského je něco jiného, tvrdí Posselt
iHned.cz | 15:13:00
Miloš Zeman vytáhl jeden ze svých starých faulů. Podobně jako hrál před druhým kolem prezidentské volby proti Karlu Schwarzenbergovi v roce 2013 se sudetoněmeckou kartou, dnes s ní přišel znovu. Zmínil ji jako jeden z důvodů, proč nehodlá jmenovat...


Český i australský výběr nových obrněnců se leckdy podobají. Něco ale dělají ti druzí důkladněji
iHned.cz | 14:36:00
Nová česká ministryně obrany Jana Černochová (ODS) bude mít po nástupu na stole spolu s mnoha jinými věcmi složku papírů v hodnotě 52 miliard korun. Končící ministr Lubomír Metnar (za ANO) jí nechal rozdělané výběrové řízení na největší zakázku v...


Finská vláda si objedná 64 amerických bitevníků F-35. Uvažuje o nich i Česko
iHned.cz | 14:31:00
Finská vláda oficiálně vyhlásila výsledek téměř šest let trvajícího tendru na výběr nových bojových letadel. Z konkurence pěti strojů si vybrala americký víceúčelový bitevník F-35. Výsledek výběrového řízení oznámil na tiskové konferenci ministr...


Bylo by příjemné mít volný čas. Šéf Tesly Musk zvažuje, že odstoupí z funkce a bude jen influencerem
iHned.cz | 14:02:00
Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk zvažuje, že se své pozice vzdá a stane se influencerem. Napsal to dnes na Twitteru. Musk už v minulosti několikrát zopakoval, že lidé by neměli pracovat tak moc jako on. „Zvažuji, že zanechám své práce...


Co nás čeká po smrti? I silně konzervativní obor jako pohřebnictví má své trendy
iHned.cz | 14:00:00
Vikingové posílali těla svých mrtvých po vodě na hořících vorech. Pohanští předkové Gruzínců zase zemřelé pohřbívali v keramickém demižonu na víno. V Indii pohřbívají do posvátné řeky Gangy, námořníci do moře, Nepálci do větru. Moderní západní svět...


Sociální sítě musí upravit algoritmy. Škod už bylo dost
iHned.cz | 13:39:00
Na evropské a americké půdě se zvyšuje tlak na regulaci sociálních sítí. Politiky znepokojují algoritmy, které uživatelům doporučují obsah. Příspěvky na Facebooku, Twitteru, Instagramu nebo LinkedInu se primárně řadí podle toho, co by uživatele...


Hygieno, přidej, covid tě předbíhá už o celých deset dní
iHned.cz | 13:25:00
Ha! Máme u dítěte pozitivní test na covid, co teď?! Tak to by nám měla asi zavolat hygiena, ne? Hygiena? Hahahaha. Ne, do smíchu nám ve skutečnosti nebylo ani trochu. Okamžitě jsme kontaktovali, koho bylo potřeba, zburcovali půlku školky a zařídili...


Mirka van Gils Slavíková: Za zdobené perníky mi v USA málem utrhali ruce
revue.idnes.cz | 14:00:00
Kromě toho, že je Mirka van Gils Slavíková špičkovou cukrářkou, má za sebou také zajímavý a dobrodružný život. V roce 1989 odjela do Německa, kde pracovala v pekárně a cukrárně. U kroucení preclíků ale nezůstala, jak prozradila v Show Jana Krause.


Pan Božský na premiéře seriálu ukázal skutečnou manželku, Carrie syna
revue.idnes.cz | 12:00:00
Na slavnostní premiéru seriálu A jak to bylo dál dorazily hlavní hvězdy. Pan Božský alias Chris Noth se ukázal s manželkou, seriálová Carrie, kterou hraje Sarah Jessica Parkerová, zase vyvedla kromě manžela i syna. Podívejte se, kdo další se ukázal na premiéře pokračování Sexu ve městě.


Poezie dětského světa a portréty osobností očima fotografky Barbory Jelínkové
bleskove.cz | 15:01:37
Fotografka Barbora Jelínková vydala knihu Rozpomenutí, která propojuje portréty známých osobností s pohledy do dětského světa a autorskými texty.


Bartoš sepsul Zemana: Lipavský je kvalitní kandidát! Sáhne Fiala po žalobě?
blesk | 15:54:00
Jan Lipavský je kvalitní kandidát na ministra zahraničí, prezident Zeman by neměl tímto způsobem kádrovat adepty, ozval se dnes šéf Pirátů Ivan Bartoš. A to poté, co Zeman potvrdil, že Lipavského odmítá jmenovat a uvedl k němu hned několik výhrad. Na postoj a postup Zemana reagují i další včetně premiéra Petra Fialy (ODS).


Potápěč našel pod vodou vrak s mrtvými těly! Vyřešil případ starý 21 let
blesk | 15:27:00
Děsivý nález učinil vášnivý potápěč Jeremy Sides z USA. Když se ponořil do jedné z místních řek, narazil na dně koryta na automobil. A aby toho nebylo málo, ve voze byla zaklíněna dvě lidská těla. Šlo o dva mladistvé, které se policistům nedařilo najít jednadvacet let!


Statečný Toníček uhranul Kate a Williama! Kvůli rodičům přišel o nohy, dnes pomáhá ostatním
blesk | 15:22:00
Vévodkyni Kate (39) a prince Williama (39) na sváteční bohoslužbě naprosto okouzlil teprve sedmiletý chlapeček. Tony Hudgell přišel o obě nohy kvůli týrání ze strany svých biologických rodičů, nikdy se ale nevzdal a dnes navzdory svému nízkému věku pomáhá ostatním.
 


Anna (21) vyřízla srdce své matce: U soudu ležela na lavici a čistila si nehty
blesk | 15:18:00
Instagramová hvězda Anna Leikovicová vyřízla své matce srdce! U soudu pak krutá vražedkyně dělala jakoby nic, ležela na lavici a čistila si nehty. Byla umístěna do ústavu pro duševně choré.


ŽIVĚ Veřejnost se loučí s disidentem Uhlem (†80): Rodina si pro pohřeb vybrala významný den
blesk | 15:09:00
Veřejnost se dnes odpoledne naposledy loučí s Petrem Uhlem. Novinář a publicista, někdejší disident, politický vězeň a signatář Charty 77 zemřel 1. prosince ve věku 80 let. Obřad ve strašnickém krematoriu má být podle Uhlovy rodiny oslavou naplněného života statečného člověka. Poslední rozloučení symbolicky připadá na Den lidských práv, která Uhl hájil v dobách komunistického režimu i v polistopadové éře.


Unikátní betlémy ve Frýdku-Místku: Ukrývají se ve vydlabané lípě
blesk | 15:08:00
Jeden za druhým míří lidé po setmění do altánu ve frýdecko-místeckých sadech. Torzo staré lípy tam ukrývá v dutých větvích miniaturní pokojíčky s motivy Vánoc. Vznikla tak naprosto unikátní sbírka netradičních betlémů.


Exprezident Klaus byl opět v nemocnici: Lékaři mu kontrolovali zlomený kotník
blesk | 14:55:00
Podle informací Blesku dnes exprezident Václav Klaus navštívil motolskou rehabilitační kliniku. Předem domluvená návštěva lékaře byla podle mluvčího Institutu Václava Klause Petra Macinky jen kontrolou lehce zlomeného kotníku. Zlomeninu si exprezident přivodil o víkendu při túře v Krkonoších. 


Obří výluka na železnici: Ochromí od neděle vlaky na jižní Moravě
blesk | 14:35:00
Velké dopravní výluky ochromí od neděle nejméně na rok celý sever Jihomoravského kraje. Dotknou se zhruba půl milionu obyvatel.


Milan Drobný: Zatkli ho s pytlem v kostele!
blesk | 14:30:00
Už se nechtěl jen tak dívat, jak mu ruší jedno vystoupení za druhým. Milan Drobný, který včera oslavil 77. narozeniny, vyrazil se ženou do Itálie na Ischii. Ani ve snu ho nenapadlo, že ho tam vyhmátnou karabiniéři v přesvědčení, že vykrádá kostel!


Do tří let jako nový? Od ledna se začne s dostavbou vyhořelého křídla Průmyslového paláce
blesk | 14:10:00
Práce na dostavbě a rekonstrukci Průmyslového paláce na pražském Výstavišti začnou v lednu a hotovy mají být do tří let. Hlavní město již podepsalo smlouvu s konsorciem firem Metrostav-DIZ, Avers a Syner, které práce za zhruba 2,64 miliardy korun provede. V tiskové zprávě o tom ČTK informoval mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Levé křídlo paláce vyhořelo v roce 2008. Jeho dostavbu dlouhodobě provázely potíže.


Covid pozitivní maminka už dál jet nemohla: S dítětem přenocovala v autě
blesk | 14:00:00
Maminka nakažená covidem-19 musela i s dítětem nocovat v autě. Nebyla totiž schopná řídit. Naštěstí je ale rychle vypátrali strážníci z Jihlavy a předali je do péče zdravotníků. Bál se o ně manžel, kterému se jeho žena několik hodin nehlásila.


Výhody a nevýhody stavebního spoření přehledně: Co nabízí spořitelny?
blesk | 13:52:00
Uvažujete, kam uložit peníze, aby vám z nich inflace neukousla příliš velké sousto? Zkuste stavební spoření. Atraktivní je především díky státní podpoře a poměrně příznivému úročení. Pokud si ho stihnete založit ještě nyní, v prosinci, máte šanci získat od státu celoroční podporu 2000 korun.


Tragédie ve Frýdku-Místku: Starší muž vypadl z okna! Nepřežil
blesk | 13:47:00
Tragický okamžik sledovali dnes dopoledne lidé na sídlišti ve Frýdku-Místku. Z vyššího patra panelového domu vypadl starší muž. Nepřežil.


Opilec si přitápěl v přívěsu: Záhy hořel on i vše kolem! Zachránili jej policisté
blesk | 13:46:00
Pohotově se zachovali policisté z obvodního oddělení v Dobřanech na Plzeňsku. Když uviděli odstavený přívěs, ze kterého šlehaly plameny, na zemi muže v hořícím oděvu a vedle propanbutanovou láhev, nezaváhali ani chvíli. Začali hasit, muži (60) tak zachránili život.


Muž chtěl spáchat sebevraždu a napsal o tom policistovi: Ten obratem zorganizoval záchrannou operaci
blesk | 13:44:00
Policista Tomáš měl po službě a doma dospával náročné hodiny, které si odsloužil v ulicích Liberce. Pak mu ale napsal nejmenovaný muž. Jeho zprávy byly znepokojivé. Vypadalo to, že by si mohl ublížit. Tomáš začal okamžitě jednat.


Budou se psi muset stěhovat z Košířů? Na chrtím závodišti by se brzy mohli prohánět cyklisté
blesk | 13:41:00
Pražský magistrát zvažuje, že odkoupí chrtí závodiště v Plzeňské ulici v Praze 5, které je na pronajatých městských pozemcích. Jak ČTK řekli pražští radní Jan Chabr (TOP 09) a Vít Šimral (Piráti), namísto závodiště by mohlo ve spolupráci s Národní sportovní agenturou (NSA) a Českým svazem cyklistiky (ČSC) vzniknout cyklistické centrum s velodromem. Nejprve je nicméně podle Chabra nutné zhodnotit, jestli je nemovitost pro přestavbu vhodná.


Mynářovo jméno v policejním spise: Kvůli kauze fotbalového bosse Berbra
blesk | 13:37:00
V policejním spisu ke kauze bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra, který spolu s dvěma desítkami lidí čelí stíhání kvůli údajné korupci a ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy, podle serveru Seznam Zprávy figuruje jméno vedoucího prezidentské kanceláře Vratislava Mynáře. Berbra požádal o pomoc, která se podle vyšetřovatelů týkala podpory či ochrany prvoligového klubu 1. FC Slovácko před rozhodčími. V tom smyslu, aby sudí klubu neublížili, uvedl dnes server. Mynář odmítl na dotazy serveru prostřednictvím mluvčího prezidentské kanceláře odpovědět.


Drama kvůli čtyřleté holčičce: Eileen se prý ztratila rodičům v chaosu na bělorusko-polské hranici!
blesk | 13:27:00
Na hranicích s Běloruskem se údajně ztratila teprve 4letá irácká holčička Eileen. Jak uvedla jedna z neziskovek působících na místě, podle rodičů dívka měla zmizet při zmařeném pokusu o přechod hranic. Polští pohraničníci ale informace popřeli.


Poezie dětského světa a portréty osobností očima fotografky Barbory Jelínkové
pikant | 15:01:37
Fotografka Barbora Jelínková vydala knihu Rozpomenutí, která propojuje portréty známých osobností s pohledy do dětského světa a autorskými texty.


Vystrčil naváže na Kuberu. Šéf Senátu přednese novoroční projev, půjde s ním ven znovu ‚živě‘
lidovky.cz | 15:53:01
Předseda Senátu Miloš Vystrčil opět na počátku roku přednese svůj novoroční projev. Bude tak pokračovat v tradici, kterou založil jeho předchůdce Jaroslav Kubera. ČTK to v pátek potvrdila tisková tajemnice Kanceláře Senátu Sue Nguyen.


Šmarda je novým předsedou ČSSD. Šéf odborů Středula na Hrad, zavelel straně
lidovky.cz | 15:47:00
Sociální demokracie, která po říjnových volbách vypadla ze Sněmovny, si zvolila nového předsedu. Je jím dosavadní starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. Porazil ministryni práce sociálních věcí Janu Maláčovou. Prohlásil, že strana by měla oslovit šéfa odborové centrály ČSMKOS Josefa Středulu, aby kandidoval na Hrad.


Volkswagen chystá také obytný ID. Buzz, verze California dorazí po roce 2025
Auto.cz | 13:52:00
Při současné popularitě obytných vozů bylo jen otázkou času, kdy VW potvrdí také vznik elektrického modelu ID. California.


Policista v terénu musí být očkovaný, říká adept na ministra Rakušan. Řešit bude s Černochovou i vojáky
lidovky.cz | 14:00:00
Jak dlouho bude republika v nouzovém stavu? A kde ve svém resortu ušetří? Nejen o tom mluví v rozhovoru pro server Lidovky.cz Vít Rakušan, předseda hnutí STAN a kandidát na nového ministra vnitra.


Havel se nenechal škatulkovat. Jeho odkaz stále žije i v zahraničí, říká Žantovský
aktuálně.cz | 15:30:20
V sobotu 18. prosince uplyne od úmrtí Václava Havla deset let. Aktuálně.cz připravilo seriál 10 rozhovorů s lidmi, kteří vedle něho působili.


OBRAZEM: Originální výzdoba. Dívčí Hrad se pyšní svítícími sochami z ledu
Denik.cz | 15:19:00
Řidiče, kteří projíždí Osoblažskem po setmění, většinou vítají v každé obci rozsvícené vánoční stromy. V Dívčím Hradě ale mají tak originální adventní výzdobu, že řidič musí zastavit a aspoň chvíli žasnout.  


Po manželově sebevraždě jí zbyly dluhy. Nesmí nás to dostat na dno, říká vdova
Denik.cz | 15:10:00
Marie Kodytková z České Třebové přišla v posledních týdnech o všechny životní jistoty. Její manžel spáchal sebevraždu. Na světě nechal nejen manželku a tři děti, ale také dluhy, o kterých rodina neměla potuchy.


Běhá u Staré Boleslavi medvěd? Je to důvěryhodná zpráva, tvrdí myslivci
Denik.cz | 14:29:00
Zástupci myslivců zveřejnili na sociální síti zprávu, že v okolí souměstí Brandýs nad Labem - Stará Boleslav by se měl pohybovat medvěd hnědý. Podle nich se jedná o důvěryhodnou, i když zatím neověřenou informaci. Sdělení se objevilo na stránce Českomoravské myslivecké jednotky.


Anabáze za bílým zlatem. Vlny krajanů před sto lety vyplouvaly do Argentiny
Denik.cz | 14:20:00
Na počátku dvacátých let minulého století začala malá migrační vlna z Československa do Argentiny. Chudí lidé se plavili přes oceán za snem vlastních pozemků s bavlnou. Čekala je tam tvrdá dřina.


Veterina v Plavsku odebrala desítky jorkšírů. Chovali je v příšerných podmínkách
Denik.cz | 13:46:00
Sedmačtyřicet psů plemene jorkšírský teriér odebrali ve čtvrtek 9. prosince inspektoři Státní veterinární správy z Jihočeského kraje ve spolupráci s městem Jindřichův Hradec, Policií ČR, starostou obce Plavsko a pracovníky odchytové služby a několika útulků pro opuštěná zvířata. Šestnáct z nich byla štěňata. Mezi psy žijícími ve strašných podmínkách byla nalezena i mrtvá zvířata.


Evakuace v brněnské Purkyňově ulici: kvůli sněhu hrozí zřícení střechy muzea
Denik.cz | 13:42:00
/VIDEO/ Jihomoravští hasiči v těchto chvílích zasahují v Purkyňově ulici budově brněnského Technického muzea, kde hrozí zřícení střechy pod tíhou těžkého sněhu.


KOMENTÁŘ: Chceme opravdu omezit plýtvání? Přestaňme zabíjet trh s použitým zbožím složitým DPH. Jinou podporu nepotřebuje
Kurzy.cz | 15:57:33
Ceny jdou nahoru a všechno chybí. Nejsou čipy, není papír, lodě stojí v přístavech, v zimě možná dojde plyn. To je obrázek světa, ve kterém jsme se probudili. O tom, kdo a co vše za to může už jsme si přečetli dost, ale co teď s rozlitým mlékem? Pokud&hel


Analýza BTC na 10. prosince 2021 – Odmítnutí klíčového supportu
Kurzy.cz | 15:50:05
Technická analýza: BTC/USD se obchoduje směrem dolů, jak jsem očekával, a cena dosáhla mého prvního cíle poklesu na úrovni 47 320 USD. Každopádně je zde šance na vzestupnou rotaci díky odmítnutí supportu.....


US - inflace v listopadu rostla meziročně o 6,8% = mírně nad odhady trhu
Kurzy.cz | 15:34:05
Spotřebitelská inflace v USA v listopadu rostla v meziročním srovnání o 6,8% a mírně překonala odhady trhu.Trh očekával růst indexu spotřebitelských cen meziměsíčně o 0,7% respektive 6,7% meziročně.


Americký akciový trh před zveřejněním údajů o inflaci zamrzl
Kurzy.cz | 15:30:16
Americké akcie ve čtvrtek klesly, protože ekonomická hrozba restrikcí převážila nad optimismem ohledně účinnosti stávajících vakcín proti novému kmeni omikron. Indexy S&P 500 i Nasdaq 100 klesly a ukončily tak třídenní rally.


Inflace v USA roste na 39 letá maxima, EURUSD vyskočil vzhůru
Kurzy.cz | 14:43:39
Vysoce očekávaný výsledek indexu spotřebitelských cen za listopad vzrostl dle očekávání na 6,8 % YoY po říjnovém růstu o 6,2 % YoY. Jádrový index spotřebitelských cen CPI, který nemonitoruje ceny potravin a energií, vzrostl dle očekávání na 4,9 % YoY p...


Americká inflace stoupla podle očekávání trhů
Kurzy.cz | 14:41:54
Index spotřebitelských cen vzrostl v listopadu podle očekávání trhů na 6,8 % meziročně oproti 6,2 % v říjnu. Jádrová inflace vzrostla na 4,9 % oproti 4,6 % meziročně.


Vyhlídky zlata na rok 2022
Kurzy.cz | 14:35:23
Podle komoditních analytiků ze Societe Generale by mohlo být první čtvrtletí roku 2022 pro ceny zlata v příštím roce rekordní. Analytici ve čtvrteční zprávě uvedli, že ceny zlata dosáhnou ve druhém čtvrtletí přibližně 1 900 USD za unci.


Úspěšná prezentace českých firem na konferenci Digital Agriculture 2021 v Záhřebu
Kurzy.cz | 14:34:00
České společnosti


Dolár posilňuje pred zverejnením inflácie
Kurzy.cz | 14:28:41
Dolár sa posilňuje pred zverejnením kľúčových údajov z americkej ekonomiky. Očakáva sa, že inflácia CPI sa v novembri zrýchlila na 6,8% z medziročných 6,2%. Očakáva sa, že jadrová inflácia sa medziročne zvýši na 4,9 % zo 4,6 % medziročne. Objavili sa v...


Kurzovní lístek ČNB na pátek 10.12.2021
Kurzy.cz | 14:28:21
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 9.12.Změna10.12. Americký dolar USD 1 22.4900 +0.04%22.5000...


Perly týdne: IPO se dostávají do vysokých otáček, nástup zatracovaných akcií a Velká doba výpovědní
Kurzy.cz | 14:20:00
V USA a dalších zemích se výrazně mění postoje lidí k práci a zaměstnání, což se projevuje i na neobvyklém stavu trhu práce. Albion Financial Group poukazuje na akcie, které letos zaostávaly, ale příští rok by měl platit opak.


Pomoc samoživitelkám z Mali
Kurzy.cz | 14:09:00
Konflikty, sucho, povodně, vysídlení, nerovné postavení žen. To vše je realita současného Mali, která dopadá nejhůře na ty nejohroženější-matky samoživitelky, děti a další ohrožené skupiny. Podle statistik žije v zemi 9 z 10 lidí pod hranicí chudoby.


Britská ekonomika v říjnu nebyla v dobré kondici, BoE by nemusela zvýšit sazby
Kurzy.cz | 14:02:49
Ekonomika Velké Británie za říjen rostla meziměsíčně o pouhé 0,1%, což výrazně zaostala za odhady nastavenými na 0,4%.Průmyslová produkce v říjnu klesla meiměsíčně o 0,6% oproti trhem očekávanému růstu o 0,1%.


Týdenní přehled dění v EU ve dnech 13. – 19. prosince
Kurzy.cz | 13:55:42
Shrnutí nejdůležitějších událostí Tento týden proběhne poslední zasedání pléna Evropského parlamentu v roce 2021. Poslanci se budou zabývat mimo jiné aktem o digitálních trzích, dohodou o letecké dopravě mezi EU a USA nebo prováděním směrnice o energet...


Může se bitcoin vrátit na 50 000 USD?
Kurzy.cz | 13:51:51
Bitcoin ve čtvrtek klesl a zastavil rally pozorovanou v posledních pěti dnech. Nedokázal se udržet ani nad 50 000 USD, protože obchodníci nedokázali udržet býčí momentum pozorované po náhlém propadu minulý víkend. V New Yorku se token propadl o 5,6 %.


Inflace v listopadu 2021 výrazně nad prognózou ČNB a vysoko nad horní hranicí tolerančního pásma cíle
Kurzy.cz | 13:39:23
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v listopadu 2021 Podle dnes zveřejněných údajů vzrostla v listopadu 2021 cenová hladina meziročně o 6 %. Inflace tak dále zrychlila a nacházela se vysoko nad horní hranicí tolerančního pásma cíle...


ŠKODA ENYAQ iV získala ocenění „Nejoblíbenější auto roku 2022 ve Švýcarsku“
Kurzy.cz | 13:32:49
Mladá Boleslav, 10. prosince 2021 – Úspěšná obhajoba titulu: ŠKODA ENYAQ iV získala ocenění Nejoblíbenější auto roku 2022 ve Švýcarsku a po loňském velkém úspěchu modelu ŠKODA OCTAVIA přinesla českému výrobci automobilů již druhé vítězství v řadě v p...


Stanovisko prezidenta republiky - osoba Jana Lipavského
Kurzy.cz | 13:29:19
Ve dnech od 29. listopadu 2021 do 10. prosince 2021 se prezident republiky Miloš Zeman sešel se všemi navrženými kandidáty na ministerské funkce. U některých kandidátů se ukázalo, že se věcné problematice jim přisouzených resortů v minulosti nevěnovali...


Alena Schillerová hostem Událostí, komentářů
Kurzy.cz | 12:30:00
Datum vydání: 09.12.2021 | Zdroj: ČT 24 | Rubrika: 22:00 Události, komentáře


Ministr Kulhánek na zasedání Rady pro zahraniční záležitosti dne 13. 12. 2021 v Bruselu
Kurzy.cz | 12:29:51
Ministři zahraničních věcí EU se v pondělí 13. prosince 2021 sejdou v Bruselu k pravidelnému zasedání Rady pro zahraniční záležitosti.


Mezinárodní den lidských práv - ochrana lidských práv v České republice a ve Slovinsku
Kurzy.cz | 10:06:00
Dne 10. 12. si každoročně připomínáme den lidských práv. Česká republika i Slovinsko jsou aktivní v podpoře dodržování lidských práv


Kdo z boháčů nemá superjachtu, jako by nebyl. Loděnice jich díky pandemii nyní stavějí nejvíce v historii
Euro | 15:10:44
Po celém světě aktuálně vzniká na 1200 superjachet, tedy o 25 procent plavidel více než vloni touto dobou. Vyplývá to ze statistik specializovaného časopisu Boat International. Jde o největší počet této kategorie luxusních lodí, který byl kdy zadán do výroby.


Zeman zaspal usmiřování se sudetskými Němci. Za odmítnutím Lipavského je něco jiného, naráží Posselt na Rusko a Čínu
Hospodářské noviny | 15:13:00
Miloš Zeman vytáhl jeden ze svých starých faulů. Podobně jako hrál před druhým kolem prezidentské volby proti Karlu Schwarzenbergovi v roce 2013 se sudetoněmeckou kartou, dnes s ní přišel znovu. Zmínil ji jako jeden z důvodů, proč nehodlá jmenovat...


Český i australský výběr nových obrněnců se leckdy podobají. Něco ale dělají ti druzí důkladněji
Hospodářské noviny | 14:36:00
Nová česká ministryně obrany Jana Černochová (ODS) bude mít po nástupu na stole spolu s mnoha jinými věcmi složku papírů v hodnotě 52 miliard korun. Končící ministr Lubomír Metnar (za ANO) jí nechal rozdělané výběrové řízení na největší zakázku v...


Finská vláda si objedná 64 amerických bitevníků F-35. Uvažuje o nich i Česko
Hospodářské noviny | 14:31:00
Finská vláda oficiálně vyhlásila výsledek téměř šest let trvajícího tendru na výběr nových bojových letadel. Z konkurence pěti strojů si vybrala americký víceúčelový bitevník F-35. Výsledek výběrového řízení oznámil na tiskové konferenci ministr...


Co nás čeká po smrti? I silně konzervativní obor jako pohřebnictví má své trendy
Hospodářské noviny | 14:00:00
Vikingové posílali těla svých mrtvých po vodě na hořících vorech. Pohanští předkové Gruzínců zase zemřelé pohřbívali v keramickém demižonu na víno. V Indii pohřbívají do posvátné řeky Gangy, námořníci do moře, Nepálci do větru. Moderní západní svět...


Sociální sítě musí upravit algoritmy. Škod už bylo dost
Hospodářské noviny | 13:39:00
Na evropské a americké půdě se zvyšuje tlak na regulaci sociálních sítí. Politiky znepokojují algoritmy, které uživatelům doporučují obsah. Příspěvky na Facebooku, Twitteru, Instagramu nebo LinkedInu se primárně řadí podle toho, co by uživatele...


Hygieno, přidej, covid tě předbíhá už o celých deset dní
Hospodářské noviny | 13:25:00
Ha! Máme u dítěte pozitivní test na covid, co teď?! Tak to by nám měla asi zavolat hygiena, ne? Hygiena? Hahahaha. Ne, do smíchu nám ve skutečnosti nebylo ani trochu. Okamžitě jsme kontaktovali, koho bylo potřeba, zburcovali půlku školky a zařídili...


Šmarda je novým předsedou ČSSD. Slíbil straně změny, které budou bolet, za prezidenta chce Středulu
ČT24 | 15:01:47
Michal Šmarda je novým šéfem ČSSD, statutárním místopředsedou zvolili delagáti mimořádného sjezdu Igora Bruzla. Oba jsou hlavně komunální politici, Šmarda je starostou v Novém Městě na Moravě, Bruzl bohumínským místostarostou. Vedení strany přebírají dva měsíce poté, co vypadla z Poslanecké sněmovny a rok po volbách, po nichž přišla o senátorský klub.


Kvalifikace, Izrael a V4. Zeman odmítl jmenovat Lipavského ministrem zahraničí
Respekt | 13:13:04
Před designovaným premiérem Fialou je nyní volba, zda čekat na výsledek kompetenční žaloby, nebo předat dočasně řízení resortu někomu jinému


Zeman odmítá jmenovat Lipavského. Fiala se chce obrátit na Ústavní soud
Eurozpravy-domácí | 16:54:00
Prezident Miloš Zeman odmítá jmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Vyčítá mu nízkou kvalifikaci nebo vztahy k Izraeli a visegrádské čtyřce. Ústava podle Zemana neukládá povinnost, aby musel akceptovat každý návrh, který je mu předložen. Výhrady má i k dalším kandidátů na ministry, ty ale jmenuje. Zeman to uvedl v prohlášení, které na webu Pražského hradu zveřejnil jeho mluvčí.


Prezident nesmí při výkonu pravomocí zohledňovat své sympatie, míní ústavní právník
Eurozpravy-domácí | 16:23:00
Prezident nesmí při výkonu pravomocí zohledňovat své osobní či politické sympatie ke konkrétním lidem, odepřít jmenování ministra by mohl jen tehdy, pokud by mu bránila právní překážka na straně kandidáta. Na dotaz ČTK to dnes uvedl ústavní právník Marek Antoš.


Zubní lékaři podle zákona nemohou očkovat v ordinacích, jen v centrech, upozornil Vojtěch
Eurozpravy-domácí | 15:43:00
Zubní lékaři podle zákona nemohou očkovat proti covidu-19 ve svých ordinacích, mohou se zapojit v očkovacích centrech nebo pracovat s jiným lékařem specialistou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) to dnes napsal na twitteru.


Ve skladech České pošty se hromadí tisíce neproclených zásilek z třetích zemí
Eurozpravy-domácí | 14:48:00
Ve skladech České pošty se hromadí tisíce zásilek ze zemí mimo EU, které musí adresáti nově proclít a zaplatit DPH. Nejde jen o zásilky z Číny, ale například i z Velké Británie. Pro každou z nich je nutné podat elektronické celní prohlášení. Česká pošta to dnes uvedla v tiskové zprávě.


Zeman poděkoval Merkelové a pozval ji do Prahy
Eurozpravy-domácí | 14:19:00
Prezident Miloš Zeman poděkoval bývalé německé kancléřce Angele Merkelové, která skončila po 16 letech v úřadu, za její přínos vzájemným vztahům ČR a SRN. Označil je za nejlepší v novodobé historii.


Válek řešil se Zemanem covid. Plošné očkování věkových skupin odmítá
Eurozpravy-domácí | 12:42:00
Hlavním tématem při dnešním setkání s prezidentem Milošem Zemanem byla epidemie covidu-19, řekl novinářům po jednání kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Zopakoval, že plošné povinné očkování podle věkových kategorií odmítá, o čemž informoval i prezidenta. Vyhláška o povinném očkování, která dnes vyšla ve sbírce zákonů, podle něj bude jistě upravena.


S Petrem Uhlem jsem se kvůli jeho levicovým postojům nehádala, v disentu nás pojila společná řeka myšlenek, říká Němcová
Eurozpravy-domácí | 12:30:00
Do poslední chvíle ladila smuteční projev, aby se dnes co nejdůstojněji rozloučila s disidentem Petrem Uhlem, který zemřel ve středu 1. prosince. Jedna z prvních signatářek Charty 77 Dana Němcová sice nerozuměla jeho silně levicovým postojům, ale ctila jej jako nesmírně statečného člověka, který pro své přesvědčení ohledně boje za lidská práva strávil v komunistických vězeních devět let. „Petr byl výjimečně vyhraněnou osobností, která ze svých zásad nikdy neustoupila. Je symbolické, že bude pochován právě dnes, kdy je Den lidských práv. Bude mně moc chybět,“ říká pro EuroZprávy.cz Dana Němcová, která s ostatními chartisty dá Petru Uhlovi sbohem v pražském strašnickém krematoriu od 15 hodin.


Zdravotní stav prezidenta Zemana je uspokojivý a zlepšuje se, hodnotí lékař
Eurozpravy-domácí | 12:19:00
Klinický stav prezidenta Miloše Zemana je uspokojivý, stabilizovaný a vykazuje trvalé známky zlepšování. Lékařské konzilium se domnívá, že s doplněním rehabilitace by se mohl i nadále zlepšovat. ČTK to po dnešním jednání prezidentova lékařského konzilia řekl jeho vedoucí, lékař Tomáš Zima.


Vakcína pro dětí od pěti let by měla do Česka dorazit 14. prosince
Eurozpravy-domácí | 11:17:00
Dávky očkovací vakcíny proti covidu-19 pro dětí od pěti let by měly do Prahy dorazit v úterý 14. prosince, po jejich distribuci dětským praktikům a očkovacím místům bude zahájena vakcinace. ČTK to dnes řekl pražský očkovací koordinátor Martin Ježek.


V JAR zatím nepozorují, že by omikron způsoboval závažnější průběh
Eurozpravy-zahraniční | 16:32:00
Odborníci z Jihoafrické republiky (JAR) nevidí známky toho, že by varianta koronaviru omikron způsobovala vážnější průběh onemocnění covid-19, uvedl dnes podle agentury Reuters tamní ministr zdravotnictví Joe Phaahla. Varianta omikron byla poprvé zaznamenána právě na jihu Afriky a v JAR způsobila značný nárůst počtu nakažených.


Sudetští Němci: Zemanovo nejmenování Lipavského je absurdní výhrůžné gesto
Eurozpravy-zahraniční | 15:27:00
Za absurdní výhrůžné gesto považují sudetští Němci výhradu českého prezidenta Miloše Zemana, který odmítá jmenovat ministrem zahraničí kandidáta Pirátů Jana Lipavského mimo jiné i kvůli jeho návrhu, aby se příští Sudetoněmecké dny konaly na českém území. V prohlášení to dnes uvedl nejvyšší představitel sudetských Němců Bernd Posselt.


Pfizer: Kvůli omikronu bude potřeba čtvrtá dávka dříve, než se čekalo
Eurozpravy-zahraniční | 15:11:00
Přeočkování čtvrtou dávkou vakcíny proti covidu-19 možná bude kvůli nové variantě koronaviru omikron zapotřebí dříve, než se předpokládalo. V rozhovoru s americkou televizí CNBC to řekl šéf farmaceutické společnosti Pfizer Albert Bourla.


Musk zřejmě zvažuje, že odstoupí z funkce šéfa Tesly a SpaceX
Eurozpravy-zahraniční | 14:26:00
Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk zvažuje, že se své pozice vzdá a stane se influencerem. Napsal to dnes na twitteru. Musk už v minulosti několik zopakoval, že lidé by neměli pracovat tak moc jako on.


Jordánsko hlásí první dva případy omikronu, zpřísní podmínky vstupu do země
Eurozpravy-zahraniční | 14:05:00
V Jordánsku se prokázaly první dva případy nové varianty koronaviru omikron. Jordánské ministerstvo zdravotnictví o tom informovalo ve čtvrtečním prohlášení, uvedla dnes agentura AP. Od neděle se zpřísní podmínky vstupu do země.


Jaká je budoucnost zdravotnictví? Ať se každý odoperuje sám! Lidé rozumí medicíně stejně líp než doktoři
Reflex | 15:00:00
Už jste o tom slyšeli? To nejhorší co může v současnosti doktora potkat, není covid, infarkt, vyhoření nebo smrt, ale pacient. Jeden v Kladně poničil zdravotníkům auta, další záchranářům vyhrožoval, že je zastřelí a jinej zase zdemoloval půlku urgentní medicíny. doporučuju abyste si koupili šitíčko a návod na operace pro amatéry a začali studovat, protože brzo asi bude jednodušší si zoperovat sám než čekat na toho jediného doktora, která tu zbyde. Více v Událostech Luďka Staňka na Mall.tv.


Tragédie svazu Z a poslední plavba admirála Phillipse
Reflex | 14:20:00
Letos 7. prosince jsme si připomněli 80. výročí japonského útoku na americkou základnu Pearl Harbor, jenž vedl ke vstupu Spojených států do druhé světové války proti mocnostem Osy. ČT2 přiblížila hektické události, které vyústily v útok na americké Tichomořské loďstvo, výborným oscarovým velkofilmem Tora! Tora! Tora!


Novým předsedou ČSSD se na mimořádném sjezdu stal Michal Šmarda
E15-ekonomika | 16:15:00
Předsedou ČSSD se na dnešním mimořádném on-line sjezdu stal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. V prvním kole volby získal 130 z 233 hlasů delegátů. Dosluhující ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová dostala 62 hlasů, někdejšího šéfa Vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka podpořilo 41 delegátů. Šmarda je v čele strany nástupcem Jana Hamáčka, který odstoupil po neúspěšných sněmovních volbách.


Ceny ojetých aut v Evropě oproti loňskému roku vyrostly o pětinu
E15-ekonomika | 16:00:00
Nedávná analýza známého vyhledávače ojetých vozidel AutoScout24, na kterou upozornil magazín CarScoops, ukázala, že kupující ojetých vozidel zaplatili v listopadu 2021 v průměru o 18 % víc, než kolik platili v roce minulém. Oněch 18 % přitom mohlo znamenat v průměru částku okolo 3 726 eur (cca 94 800 korun), což rozhodně není málo.


EU musí změnit systém emisních povolenek, nebo z něj Varšava vystoupí, varuje Polsko
E15-ekonomika | 15:15:00
Polsko vykročilo na cestu směrem k vystoupení ze systému emisních povolenek Evropské unie (EU ETS). Sejm přijal ve čtvrtek rezoluci vyzývající unijní země, aby pozastavily systém obchodování s povolenkami a začaly pracovat na jeho reformě. Alternativou je podle dolní komory polského parlamentu vystoupení Polska ze systému EU ETS, dokud neprojde požadovanými změnami, tedy především snížením cen povolenek.


Inflace v USA vystoupila na 6,8 procenta, je nejvyšší za téměř 40 let
E15-ekonomika | 14:59:00
Míra inflace ve Spojených státech v listopadu vystoupila na 6,8 procenta a je nejvyšší za téměř 40 let. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. Ceny se zvyšovaly u většiny položek, nejvíce zdražily pohonné hmoty, bydlení, potraviny či auta. Výsledek překonal očekávání analytiků, což mimo jiné znamená, že americká centrální banka (Fed) by mohla začít uvažovat o rychlejším ukončení podpůrných opatření.


Šéf Tesly Elon Musk zvažuje, že odstoupí z funkce. Chce být influencerem na plný úvazek
E15-ekonomika | 14:00:00
Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk zvažuje, že se své pozice vzdá a stane se influencerem. Napsal to dnes na twitteru. Musk už v minulosti několik zopakoval, že lidé by neměli pracovat tak moc jako on.


Životní pojištění a daně za rok 2021
E15-ekonomika | 13:28:00
Za rok 2021 je možné si snížit základ daně až o 24 tisíc korun z důvodu uplatnění daňového odpočtu životního pojištění. Jaké podmínky musí být splněny? Jaké jsou daňové povinnosti při předčasném zrušení smlouvy?


Novým předsedou ČSSD se na mimořádném sjezdu stal Michal Šmarda
E15-politika | 16:15:00
Předsedou ČSSD se na dnešním mimořádném on-line sjezdu stal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. V prvním kole volby získal 130 z 233 hlasů delegátů. Dosluhující ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová dostala 62 hlasů, někdejšího šéfa Vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka podpořilo 41 delegátů. Šmarda je v čele strany nástupcem Jana Hamáčka, který odstoupil po neúspěšných sněmovních volbách.


Ceny ojetých aut v Evropě oproti loňskému roku vyrostly o pětinu
E15-politika | 16:00:00
Nedávná analýza známého vyhledávače ojetých vozidel AutoScout24, na kterou upozornil magazín CarScoops, ukázala, že kupující ojetých vozidel zaplatili v listopadu 2021 v průměru o 18 % víc, než kolik platili v roce minulém. Oněch 18 % přitom mohlo znamenat v průměru částku okolo 3 726 eur (cca 94 800 korun), což rozhodně není málo.


EU musí změnit systém emisních povolenek, nebo z něj Varšava vystoupí, varuje Polsko
E15-politika | 15:15:00
Polsko vykročilo na cestu směrem k vystoupení ze systému emisních povolenek Evropské unie (EU ETS). Sejm přijal ve čtvrtek rezoluci vyzývající unijní země, aby pozastavily systém obchodování s povolenkami a začaly pracovat na jeho reformě. Alternativou je podle dolní komory polského parlamentu vystoupení Polska ze systému EU ETS, dokud neprojde požadovanými změnami, tedy především snížením cen povolenek.


Inflace v USA vystoupila na 6,8 procenta, je nejvyšší za téměř 40 let
E15-politika | 14:59:00
Míra inflace ve Spojených státech v listopadu vystoupila na 6,8 procenta a je nejvyšší za téměř 40 let. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. Ceny se zvyšovaly u většiny položek, nejvíce zdražily pohonné hmoty, bydlení, potraviny či auta. Výsledek překonal očekávání analytiků, což mimo jiné znamená, že americká centrální banka (Fed) by mohla začít uvažovat o rychlejším ukončení podpůrných opatření.


Šéf Tesly Elon Musk zvažuje, že odstoupí z funkce. Chce být influencerem na plný úvazek
E15-politika | 14:00:00
Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk zvažuje, že se své pozice vzdá a stane se influencerem. Napsal to dnes na twitteru. Musk už v minulosti několik zopakoval, že lidé by neměli pracovat tak moc jako on.


Životní pojištění a daně za rok 2021
E15-politika | 13:28:00
Za rok 2021 je možné si snížit základ daně až o 24 tisíc korun z důvodu uplatnění daňového odpočtu životního pojištění. Jaké podmínky musí být splněny? Jaké jsou daňové povinnosti při předčasném zrušení smlouvy?


Bývalý zaměstnanec se posilnil vodkou a zapálil zaměstnavateli auto
idnes.cz | 17:38:00
Až tříleté vězení hrozí muži, který na Pardubicku úmyslně zapálil dodávku majiteli firmy, který mu dal výpověď. Škoda na vozidle i přilehlé hale je 850 tisíc korun.


Rána pro věřitele Bártovy EMTC. Aplikace za miliardu se prodala za 5 milionů
idnes.cz | 17:07:00
Výukovou aplikaci pro děti Lipa Learning, na kterou měla skupina EMTC Tomáše Bárty vybrat od investorů téměř 900 milionů Kč, se podařilo prodat jen za 5 milionů. Vyplývá to z informací zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Aplikaci koupila firma Delta Zeta Capital. Z prodeje měly být uspokojeny pohledávky stovek drobných dluhopisových věřitelů skupiny.


Do Vánoc dva týdny, prskavky už vypálily balkon a poškodily auto pod ním
idnes.cz | 16:48:00
Pražským hasičům začala vánoční sezona požárů spojená s prskavkami a svíčkami. V Nuslích zasahovali u požáru balkónu od prskavek, které vypadly z rukou dětem ve vyšším patře. Hasiči proto před používáním této zábavní pyrotechniky v bytech důrazně varují.


Wagnerová: Fiala má hned podat žalobu, jinak pomáhá Zemanovi obejít Ústavu
idnes.cz | 16:47:00
Pokud by došlo na kompetenční žalobu ve sporu prezident versus designovaný premiér, měl by Petr Fiala podle bývalé místopředsedkyně Ústavního soudu Elišky Wagnerové žádat o přednostní projednání. Podle ní jde o naplnění výsledků voleb, tedy záležitost, která musí být vyřešena rychle.


Ťuknutí pěstí a drahý Olaf. Macron se sešel s novým německým kancléřem
idnes.cz | 16:34:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron přijal nového německého kancléře Olafa Scholze. Ten ve své funkci úřaduje teprve třetí den a Paříž je cílem jeho první zahraniční cesty. Z Francie zamíří do Bruselu, kde se sejde se šéfy klíčových institucí Evropské unie a také s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem.


Pirátům Zemanovo „veto“ vyhovovalo, když sami ukazovali na vady kandidátů
idnes.cz | 16:09:00
Piráty v pátek rozlítilo, že prezident Miloš Zeman odmítl pro údajnou nezpůsobilost jmenovat kandidáta Pirátů na ministra zahraničí Jana Lipavského. Podle šéfa strany Ivana Bartoše prezident nemůže jmenování odmítnout. Byli to přitom Piráti, kteří před třemi lety sbírali důvody, pro které měl Zeman odmítnout jiné kandidáty do vládní funkce.


Chovateli odebrali téměř padesát jorkšírů. Žili ve výkalech a bez krmiva
idnes.cz | 15:53:00
Podvýživa, přerostlé drápy a prostředí plné vlastních výkalů. V takových podmínkách měl chovatel na Jindřichohradecku téměř padesát jorkšírských teriérů, než mu byli psi na popud Státní veterinární správy odebráni.


Lidé se naposledy rozloučili s novinářem a obhájcem lidských práv Uhlem
lidovky.cz | 17:00:22
Veřejnost se rozloučila s Petrem Uhlem. Novinář a publicista, někdejší disident, politický vězeň a signatář Charty 77 zemřel 1. prosince ve věku 80 let. Obřad se konal ve strašnickém krematoriu, promluvili na něm přátelé a blízcí zesnulého novináře. Poslední rozloučení symbolicky připadlo na Den lidských práv, která Uhl hájil v dobách komunistického režimu i v polistopadové éře.


‚Je to o penězích.‘ Šéf JIP Duška vysvětlil, proč schvalování vakcíny proti covidu jde oproti jiným rychle
lidovky.cz | 16:16:00
Odborníci mohli předvídat, že bude třídávkové schéma očkování proti koronaviru, prohlásil přednosta ARO a JIP vinohradské nemocnice František Duška v pořadu 360° na CNN Prima News. V pořadu se Duška také vyjádřil, jakým způsobem se schvalují koronavirové vakcíny na evropské úrovni.


Míchejte vakcíny, budou účinnější, doporučuje nově evropská agentura. Navrhuje i mix první a druhé dávky
lidovky.cz | 16:00:00
Při mísení ingrediencí musí být zejména začínající kuchař maximálně obezřetný; ještě neví, co se stane, když se citron spojí se smetanou. V podobné pozici se dosud nacházel svět vůči covidovým vakcínám, neměl tušení, jestli je nutné se striktně držet jedné značky, když už se s vakcinací začne, nebo neuškodí je nakombinovat.


Strašení ‚zlým sudetským Němcem‘? Zeman prospal poslední roky usmiřování, čílí se Bernd Posselt
lidovky.cz | 15:58:27
Za absurdní výhrůžné gesto považují sudetští Němci výhradu českého prezidenta Miloše Zemana, který odmítá jmenovat ministrem zahraničí kandidáta Pirátů Jana Lipavského mimo jiné i kvůli jeho návrhu, aby se příští Sudetoněmecké dny konaly na českém území. V prohlášení to dnes uvedl nejvyšší představitel sudetských Němců Bernd Posselt.


Čtvrtá dávka bude možná potřeba dříve, může za to omikron, tvrdí šéf Pfizeru. Odhadl, kdy na ni dojde
lidovky.cz | 14:25:22
Přeočkování čtvrtou dávkou vakcíny proti covidu-19 možná bude kvůli nové variantě koronaviru omikron zapotřebí dříve, než se předpokládalo. V rozhovoru s americkou televizí CNBC to řekl šéf farmaceutické společnosti Pfizer Albert Bourla.


Plaga prázdniny neprodlouží. Školy to dělají samy, některé už ale volno vyčerpaly
aktuálně.cz | 16:25:04
Někteří žáci budou mít delší vánoční prázdniny díky tomu, že ředitelé vypisují ředitelská volna. Jejich počet je ale omezený jen na pět za školní rok.


Bakalář Lipavský prezidentovi vadí, maturant Hamáček ale ne
Denik.cz | 17:05:00
Prezident Miloš Zeman uvedl jako první důvod nejmenování Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí jeho nedostatečnou kvalifikaci.


Sociální demokraté si zvolili nového předsedu. Šmarda uspěl již v prvním kole
Denik.cz | 15:37:00
Předsedou ČSSD se na dnešním mimořádném on-line sjezdu stal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. V prvním kole volby získal 130 z 233 hlasů delegátů. Dosluhující ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová dostala 62 hlasů, někdejšího šéfa Vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka podpořilo 41 delegátů.


Dara Rolins randí s Pavlem Nedvědem. Jsem fakt šťastná, říká zpěvačka
revue.idnes.cz | 15:37:00
Zpěvačka Dara Rolins (49) je opět zamilovaná. Pár tvoří s fotbalistou Pavlem Nedvědem (49). Dvojice se sblížila v létě v Itálii.


Komentář: Udržet soubor bude výzva. Co čekat od nových šéfů činohry Národního divadla
bleskove.cz | 18:13:00
Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský chtějí využít i Státní operu. V historické budově by rádi uváděli hry o pocitech jako lásce, víře či naději.


Žena s dětmi uvízla na kolejích, řítil se na ně vlak. Drama zachytila kamera
bleskove.cz | 16:31:00
Žena na kolejích uvízla i se svou dcerou a synem na motocyklu, který se zasekl o železniční pražce.


Další online výuka by byla pro učební obory katastrofa, varuje ředitel. Už teď řeší velké absence
blesk | 18:39:00
Pandemie koronaviru po celém Česku výrazně zasáhla žáky a studenty po celém Česku. Ti se museli měsíce učit doma a s učiteli se vídali jen skrze obrazovky počítačů. Přestože politici teď slibují, že k další plošné uzavírce už nedojde, mezi některými řediteli středních odborných škol panuje obava, že studenti opět přijdou o nezbytné hodiny praktické výuky, která je pro uplatnění například u učebních oborů klíčová.


Moderátorka Lašková strachy bez sebe: Syn skončil v nemocnici! Podstoupil zákrok
blesk | 18:35:00
Misska a moderátorka Gabriela Lašková (31) je v současnosti hlavně maminkou. Má totiž dva malé syny, kterým věnuje většinu svého času a hlavně lásky. Péče o děti však nepřináší jen radosti, občas přijdou i starosti. Oblíbená moderátorka prozradila, proč musel její malý Vincent do nemocnice.


Německo jde vstříc povinnému očkování: Čeká na zdravotníky, záchranáře i pečovatele
blesk | 18:25:00
Nejpozději k 15. březnu 2022 musí být zdravotníci, pečovatelé a záchranáři v Německu očkovaní proti nemoci covid-19, případně být z infekce vyléčeni, v opačném případě nebudou moci své profese zastávat. V pátek o tom rozhodli poslanci Spolkového sněmu, kteří výjimku udělili pouze osobám, které ze zdravotních důvodů vakcinovány být nemohou. Německo zároveň připravuje všeobecnou očkovací povinnost, která by podle představ nového kancléře Olafa Scholze měla platit nejpozději od března.


Další špatná zpráva pro zájemce o hypotéky: Rusnok připustil další zvyšování úrokových sazeb
blesk | 18:10:00
Růst úrokových sazeb České národní banky bude ještě pokračovat. Sazby totiž ještě nejsou na jejich neutrální úrovni, která je kolem tří procent. Na páteční konferenci Barometr českého průmyslu to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Základní úroková sazba je nyní 2,75 procenta. Koho taková prognóza určitě nepotěší, jsou zájemci o hypotéky a lidé, kterým u jejich úvěrů končí fixace. Banky vyšší sazby ČNB zpravidla promítají i do zvýšených sazeb svých produktů.


TikToker popsal účinky nejnebezpečnější drogy světa: Ďáblův dech člověku sebere svobodnou vůli!
blesk | 18:02:00
Sociální síť šokoval TikToker Brett, který své fanoušky varoval před nejnebezpečnější drogou světa, které se říká „ďáblův dech.“ Po vdechnutí omamné látky prý člověk naprosto ztrácí svobodnou vůli! Údajně stačí, aby vám ji kolemjdoucí foukl do obličeje, a může vás podle Bretta ovládat!


Omikron jako posila pro očkovací byznys? Šéf Pfizeru už kalkuluje s nutností čtvrté dávky
blesk | 18:00:00
Přeočkování čtvrtou dávkou vakcíny proti covidu-19 možná bude kvůli nové variantě koronaviru omikron zapotřebí dříve, než se předpokládalo. V rozhovoru s americkou televizí CNBC to řekl šéf farmaceutické společnosti Pfizer Albert Bourla. Pokud by se nutnost čtvrté dávky potvrdila, znamenalo by to pro jeho firmu příležitost pro další výdělky.


Šťastné a veselé! Kate a William zveřejnili vánoční přání obestřené tajemstvím
blesk | 17:40:00
Tak tohle je rodinka jako z plakátu. Princ William (39) a vévodkyně Kate Middletonová (39) předčasně popřáli fanouškům krásné svátky a odhalili fotografii, kterou letos použijí na svá vánoční přání. 


Ústavní právníci si podali Zemana kvůli Lipavskému. Ovčáček kontroval citátem Havla
blesk | 17:00:00
Prezident nesmí při výkonu pravomocí zohledňovat své osobní či politické sympatie ke konkrétním lidem, odepřít jmenování ministra by mohl jen tehdy, pokud by mu bránila právní překážka na straně kandidáta. Shodli se na tom ústavní právníci, které oslovila ČTK. Jestliže se designovaný premiér Petr Fiala (ODS) obrátí kvůli nejmenování Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí na Ústavní soud, bude mít podle právníků velkou šanci uspět. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček pohotově oprášil citát bývalého prezidenta Václava Havla, který při kometenčních sporech o jmenování ministrů patří mezi hojně zmiňované.


Vědci zjistili, že neočkovaní Pražané ztratili 12 let života. Lidé tu i nejvíce omezovali společenský život
blesk | 16:42:00
Kvůli pandemii nemoci covid-19 v celém Česku již zemřelo 34 tisíc lidí, v hlavním městě pak něco přes tři tisíce. Nemoc, a s ní spojená vládní opatření, ale mají dopady i do běžného života. Podle demografky Dagmar Dzúrové, která prezentovala na pražském zdravotnickém kongresu data o průchodu epidemie metropolí, se oproti roku 2019 letos zvýšila tzv. nadúmrtnost o téměř 17 procent. V Praze se oproti průměru ostatních krajů více lidí dostalo do situace, kdy museli omezovat své kontakty i společenský život. 


Komentář: Udržet soubor bude výzva. Co čekat od nových šéfů činohry Národního divadla
pikant | 18:13:00
Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský chtějí využít i Státní operu. V historické budově by rádi uváděli hry o pocitech jako lásce, víře či naději.


Žena s dětmi uvízla na kolejích, řítil se na ně vlak. Drama zachytila kamera
pikant | 16:31:00
Žena na kolejích uvízla i se svou dcerou a synem na motocyklu, který se zasekl o železniční pražce.


Tak širokou nabídku jako dnes Škoda ve své historii neměla, říká její ředitel Maláček
Auto.cz | 17:52:00
Na rozhovor do podcastu Auto.cz tentokrát přijal pozvání Jiří Maláček, šéf českého zastoupení značky Škoda. Řeč byla nejen o budoucnosti.


Nový VW Amarok vykreslen dle skic: Takto nějak bude vypadat!
Auto.cz | 16:56:00
Dvojče před pár dny představeného Fordu Ranger láká na svou premiéru oficiálními skicami. Na jejich základech jsme „postavili“ sériové auto.


Mercedes předběhl Teslu, jeho autonomní řízení dostalo v Německu zelenou
Auto.cz | 15:54:00
Řidiči vozů Mercedes se systémem Drive Pilot budou moci za určitých okolností nechat řídit vozidlo samostatně bez rukou na volantu.


Jeep láká na budoucí technologie, včetně rozšířené reality a terénních map
Auto.cz | 14:53:00
Společnost Stellantis během nedávného Software Day představila řadu důležitých technologických novinek, z nichž některé se týkají pouze značky Jeep.


Souhrn 10.12. - klíčová US inflační data hýbou trhy, jejich výklady se mění za pochodu, BCPP dnes lehce oslabila při korekci na ČEZu, koruna odpoledne posilovala, protiinflační zlato opět v kurzu
Kurzy.cz | 18:04:29
Pražská burza zakončila další týden při opětovně nadprůměrné likviditě lehce v minusu. Evropské akciové trhy se dnes věnovaly především přípravám na zveřejnění klíčové zprávy o vývoji americké inflace a následně pak výkladům prezentovaných dat.


Michiganský sentiment roste navzdory obavám z inflace
Kurzy.cz | 17:54:08
Předběžný ukazatel spotřebitelského sentimentu University of Michigan ukázal zlepšení celkové nálady spotřebitelů. Index vzrostl z listopadových 67,4 na 70,4 v prosinci. Očekávání bylo nastaveno na pokles na 67,1. Spotřebitelské očekávání vzrostlo na 6...


Čínská ekonomika v roce 2022 a 2023, valuační atraktivita čínských akcií
Kurzy.cz | 17:35:00
V závislosti na způsobu měření je čínská ekonomika druhá, či dokonce největší ekonomika světa. Podíl jejího akciového trhu na celkové kapitalizaci rozvíjejících se trhů pak podle Goldman Sachs dosahoval ještě relativně nedávno téměř 40 %, ale v posledn...


Dnešní zveřejnění údajů o inflaci v USA se může ukázat jako osudové
Kurzy.cz | 16:40:15
Světové trhy se včera stáhly na pozadí fixace dříve přijatých zisků v očekávání dnešního zveřejnění nejdůležitějších údajů o spotřebitelské inflaci v Americe. Podle konsenzuální prognózy vzrostla listopadová inflace v meziročním vyjádření na 6,8 %,&hellip


Americká inflace je nejvyšší za téměř čtyři dekády, přesto roste "jen" podle očekávání. Vrchol je blízko
Kurzy.cz | 16:37:55
S napětím očekávaná listopadová inflační data ze zámoří nakonec dopadla podle očekávání. Meziměsíční růst cen o 0,8 pct je sice o chlup vyšší, ale meziroční inflace na úrovni 6,8 pct a jádrová inflace 4,9 procenta odpovídají tržnímu konsensu.


Cebia: Autoservisy zdražily o 9%, promítl se i růst cen energií
Kurzy.cz | 16:35:51
Autoservisy letos zdražily v průměru o 9 %. Kromě vyšší ceny náhradních dílů se do zdražení promítl také růst cen energií. Ceny dílů i prací rostou letos zhruba dvakrát rychleji než v předchozím roce.


Prezentace studie UJEP: Přínos technologie 5G k rozvoji Ústeckého regionu
Kurzy.cz | 16:21:21
Výzkumný tým Fakulty sociálně ekonomické Univerzity Jana Evangelisty Purkyně zveřejnil tento týden nově realizovanou studii na téma Vysokorychlostní sítě nové generace v kontextu rozvoje regionu Ústí nad Labem.


Evropská Rada potvrdila předběžnou dohodu o 8. akčním programu pro životní prostředí
Kurzy.cz | 16:17:17
Rada schválila na svém dnešním zasedání předběžnou politickou dohodu ohledně osmého akčního programu pro životní prostředí ze začátku prosince tohoto roku. Akční program obsahuje soubor závazků týkajících se ochrany klimatu a životního prostředí do rok...


Spotřebitelská důvěra podle UniMichigan roste
Kurzy.cz | 16:14:50
Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan v prosinci podle předběžných odhadů vzrostla na 70,4 b. oproti 67,4 b. v listopadu. Trhy očekávaly růst 68 b.


Komunikační oddělení RSBC Holding nově vede Jana Zbortková. Vedle marketingu a komunikace zastřeší také četné filantropické aktivity společnosti.
Kurzy.cz | 16:14:09
Novou vedoucí oddělení komunikace a tiskovou mluvčí investiční skupiny RSBC se stala Jana Zbortková. Do společnosti přichází s více než dvacetiletou praxí v oboru marketingové i PR komunikace a projektového či krizového managementu, a to jak z agenturní,&


Výhodnější jízdné či lepší časové návaznosti. To čeká cestující díky zařazení Mladoboleslavska do Pražské integrované dopravy
Kurzy.cz | 15:59:02
Oblast Mladoboleslavska se od neděle 12. prosince zařadí do systému Pražské integrované dopravy, což povede k zavedení 38 nových autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID) a současně úpravě provozu 12 stávajících linek PID. Díky tomuto kroku ...


Rakouská farmacie má velké ambice. země reaguje na pandemii
Kurzy.cz | 15:57:27
Pandemie vytvořila podmínky k tomu, aby se Rakousko stalo významnou farmaceutickou lokalitou a postupně se ve výrobě farmaceutických produktů osamostatnilo.


Termíny zasedání bankovní rady ČNB na rok 2022
Kurzy.cz | 15:44:00
Sdílejte [1] [2] [3] [4] Česká národní banka zveřejnila kalendář zasedání bankovní rady ČNB na rok 2022. (Kalendář jednání bankovní rady je dostupný také prostřednictvím aplikace Kalendář[5].) Datum Program 6. 1. 2022 Jednání bankovní rady –...


Přehledně k cestování: Rakousko ruší plošný lockdown, Slovensko rozšiřuje výjimky
Kurzy.cz | 15:35:00
Přinášíme pravidelný souhrn změn týkajících se cestování do zahraničí a následných návratů do ČR. Tzv. cestovatelský semafor


Inflace v ČR je 6 %, nad očekáváním ČNB. Rusnok oznámil další zvyšování sazeb
Kurzy.cz | 14:35:38
Bank of Canada na svém posledním zasedání v tomto roce ponechala základní úrokovou sazbu na úrovni 0,25 %. Že centrální banka zůstane ve vyčkávajícím módu analytici očekávali, takže se nejednalo o žádné překvapení ze strany banky. Centrální banka se ob...


A nejmenuju ho a ne a ne a ne! Zeman chtěl být Jokerem, ale skončí jako podřadný komik
Hospodářské noviny | 17:21:00
Prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat ministrem zahraničí piráta Jana Lipavského. Své rozhodnutí odůvodnil širokým spektrem argumentů. Od nesmyslných přes úplně hloupé až po dokonale směšné. Plynou z toho dva zásadní závěry. Zaprvé je zřejmé, že...


Myslel jsem, že zemřu. Brita v Singapuru napadly agresivní vydry
idnes.cz | 18:58:00
Brita Grahama George Spencera pokousaly v singapurské botanické zahradě vydry. Měl 26 ran a musel do nemocnice, kde mu některá zranění sešili. Zahrada případ začala vyšetřovat.


Z auta v rybníce byla vidět jen kola. Řidičku tahali z ledové vody policisté
idnes.cz | 18:28:00
Řidička na Příbramsku dostala smyk a auto skončilo na střeše v rybníce. Policisté neváhali a vydali se pro ni do ledové vody doprostřed rybníka, kde autu koukala z vody už jen kola. Řidičku vyprostili, vytáhli na břeh a záchranářům se ji poté podařilo oživit.


Finsko kupuje superstíhačky F-35. Nejlepší poměr cena–výkon, tvrdí
idnes.cz | 18:19:00
Finská vláda v pátek oznámila, že jako náhradu za dosluhující nadzvukové letouny F/A-18 Hornet koupí 64 nejmodernějších stíhaček F-35 Lightning II. Na přezbrojení vzdušných sil má Finsko připraveno astronomických 10 miliard eur, tedy v přepočtu přes 253 miliard korun.


STALO SE DNES: Zeman odmítl jmenovat Lipavského, ČSSD má nového šéfa
idnes.cz | 18:11:00
Hrad v pátek potvrdil, že prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí. Do sobotního rána platí výstraha před náledím. Sociální demokracie má nového šéfa, stal se jím Michal Šmarda. Švýcar tvrdí, že vymyslel dokonalou sebevražednou kapsli. Podívejte se na přehled nejdůležitějších pátečních zpráv.


Musíme se lidí zastávat v ulicích a na radnicích, říká nový šéf ČSSD Šmarda
idnes.cz | 18:07:00
ČSSD se podle nového předsedy Michala Šmardy nachází v nejtěžší situaci ve své novodobé historii. Vypadla ze Sněmovny a je ve špatné hospodářské kondici. „Není v parlamentu nikdo, kdo by se zastal obyčejných lidí, kdo by se zastal lidí práce,“ posteskl si Šmarda. „Musíme se lidí zastávat v ulicích, musíme se jich zastávat na radnicích,“ řekl iDNES.cz Šmarda.


Žaloba by byla degradací politiky, Lipavský na funkci nemá, míní Klaus
idnes.cz | 17:51:00
Exprezident Václav Klaus nesouhlasí s podáním kompetenční žaloby na Miloše Zemana, kterou hodlá podat premiér Petr Fiala kvůli postu ministra zahraničí. Podle něho se politické konflikty nemají řešit soudní cestou, nýbrž kompromisem a dohodou. Svůj postoj k celé kauze vyslovil ve svém vyjádření pro iDNES.cz.


A nejmenuju ho a ne a ne a ne! Zeman chtěl být Jokerem, ale skončí jako podřadný komik
iHned.cz | 17:21:00
Prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat ministrem zahraničí piráta Jana Lipavského. Své rozhodnutí odůvodnil širokým spektrem argumentů. Od nesmyslných přes úplně hloupé až po dokonale směšné. Plynou z toho dva zásadní závěry. Zaprvé je zřejmé, že...


Za čtyři dny přes 440 tisíc. Kryptoměny umí i pomáhat, ne jen prát peníze
iHned.cz | 14:55:00
Pokud by člověk poslouchal pouze politiky, bankéře a – ano, pardon za to slovo – staré finančníky, měl by ve všem okamžitě jasno. Bitcoin a jemu podobné digitální mince jsou nesmysly, které nemají praktické využití, brzy zmizí a jejich...


Prezident dodává jmenování jen lesk. Zeman vůči ní nemůže uplatňovat své představy, říká odborník na ústavu
lidovky.cz | 18:19:00
„Vláda neodpovídá prezidentu republiky. Z toho také vyplývá, že vůči ní nemůže uplatňovat představy, kdo má být jak zkušený, nebo jaký má mít politický program,“ řekl webu Lidovky.cz ke sporu o jmenování ministra zahraničí Marek Antoš, vedoucí katedry ústavního práva Právnické fakulty UK.


Zemanovy výhrady ke jmenování Lipavského: Co tvrdí prezident a jaká jsou fakta
aktuálně.cz | 19:41:23
Aktuálně.cz přináší přehled argumentů, kterými Zeman tento krok obhajuje, a vyjádření ministerského kandidáta.


Na začátku byl virus, kterému něco chybělo. Takto jihoafričtí vědci objevili omikron
aktuálně.cz | 19:10:10
"Jako první nás napadlo, že klidný prosinec a vánoční prázdniny jsou ty tam," vzpomínají jihoafričtí vědci na moment, kdy narazili na omikron.


Foto: Plná smuteční síň se loučila s Petrem Uhlem. Přišel i Bartoš, Špidla a Zaorálek
aktuálně.cz | 18:52:04
Řada lidí včetně politiků se přišla rozloučit s Petrem Uhlem. Disident, politik a především celoživotní bojovník za svobodu zemřel 1. prosince.


Češi si odmítají převzít zásilky z Číny a dalších zemí. Poště se plní sklady
Denik.cz | 18:38:00
Ve skladech České pošty se hromadí tisíce zásilek ze zemí mimo EU, které musí adresáti nově proclít a zaplatit DPH. Nejde jen o zásilky z Číny, ale například i z Velké Británie. Pro každou z nich je nutné podat elektronické celní prohlášení. Česká pošta to uvedla v tiskové zprávě.


Na Hrad by měl kandidovat Josef Středula, prohlásil nový šéf ČSSD Šmarda
Respekt | 16:30:15
Ministryně Maláčová prohrála souboj o šéfa strany a pak oznámila, že nebude kandidovat na žádnou pozici ve vedení


Předseda Senátu Vystrčil opět přednese novoroční projev, předsedkyně Sněmovny ne
Eurozpravy-domácí | 19:38:00
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) opět na počátku roku přednese svůj novoroční projev. Bude tak pokračovat v tradici, kterou založil jeho předchůdce Jaroslav Kubera (ODS). ČTK to dnes potvrdila tisková tajemnice Kanceláře Senátu Sue Nguyen. Nová předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) novoroční projev neplánuje.


Švýcarská vláda zvažuje kvůli rostoucímu počtu nakažených nová omezení
Eurozpravy-zahraniční | 19:06:00
Švýcarská vláda zvažuje kvůli rostoucímu počtu případů koronavirové infekce a hrozícímu přetížení zdravotního systému nová omezení. Lidé bez očkování by například nesměli do mnoha vnitřních prostor a nepomohl by jim ani negativní test na koronavirus SARS-CoV-2.


Německo bude usilovat o silnou a suverénní EU, cítí za ni odpovědnost, řekl Scholz
Eurozpravy-zahraniční | 18:19:00
Nová německá vláda bude nadále usilovat o silnou a suverénní Evropskou unii, její přechod ke klimaticky odpovědnému hospodářství a společný boj proti nemoci covid-19. Po jednání s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou to dnes prohlásil německý kancléř Olaf Scholz, který také mimo jiné potvrdil záměr své vlády docílit unijní podpory pro výrobu energie z plynu. Šéfka unijní exekutivy ocenila pokračování proevropského přístupu Berlína a označila Německo za příklad pro ekologickou transformaci unie.


Rusnok: Růst úrokových sazeb bude ještě pokračovat
Eurozpravy-ekonomika | 18:46:00
Růst úrokových sazeb České národní banky bude ještě pokračovat. Sazby totiž ještě nejsou na jejich neutrální úrovni, která je kolem tří procent. Na dnešní konferenci Barometr českého průmyslu to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Základní úroková sazba je nyní 2,75 procenta.


Zdražuje se i v USA. Míra inflace je nejvyšší za téměř 40 let
Eurozpravy-ekonomika | 17:29:00
Míra inflace ve Spojených státech v listopadu vystoupila na 6,8 procenta a je nejvyšší za téměř 40 let. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. Ceny se zvyšovaly u většiny položek, nejvíce zdražily pohonné hmoty, bydlení, potraviny či auta. Výsledek překonal očekávání analytiků, což mimo jiné znamená, že americká centrální banka (Fed) by mohla začít uvažovat o rychlejším ukončení podpůrných opatření.


Nahá nymfa pózovala v 19ti letech Manetovi na dvou nejsmyslnějších obrazech impresionismu
Reflex | 18:30:00
Édouard Manet byl jedním z nejvýznamnějších malířů impresionismu. Jeho díla Snídaně v trávě nebo Olympia dodnes fascinují milovníky umění po celém světě. A také milovníky žen. Na obou obrazech je vyobrazena malířova múza Victorine Meurent. A to zcela nahá.


Návrat na hrad Wolfenstein: Legendární střílečka slaví dvacet let
Reflex | 18:10:00
Před pár dny uplynulo dvacet let ode dne, kdy Activision vydalo hru Return to Castle Wolfenstein. Byla to jedna z nejlepších stříleček své generace, pevně zakotvená ve svých kořenech a zároveň důsledně svěží a moderní. Když ji budete hrát dnes, najdete tam jen málo věcí, které doopravdy zestárly. A právě takové místo hra zaujala i v kontextu celé série. Zároveň zpečetila už tenkrát dvacetiletou historii řady jako důležitou součást žánrové historie… A také položila základy pro možná nejlepší střílečku posledních dvaceti let.


Plošné povinné očkování zrušíme, lockdown nebude ani s omikronem, říká příští ministr zdravotnictví Válek
Reflex | 17:00:00
Kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek /TOP 09/ má jasno o prvních krocích ve funkci. Chce zrušit plošné povinné očkování proti covid-19 pro lidi starší 60 let, argumenty detailně představuje v rozhovoru pro Prostor X. Zároveň chce revidovat platná opatření a některá nelogická zruší. Plánuje udělat kroky, které povedou k tomu, že praktici budou očkovat 100 tisíc lidí denně. Chce víc testovat, po Novém roce plánuje minimálně jedno kolo testování ve školách s třídenním rozestupem testů. Říká, že není zvyklý na neúspěch, proto věří, že se mu jeho plány povedou a budou stačit. Inspiraci hledá v Portugalsku.


Toleranční kostel: Unikátní kulturní památka z 18. století, kde sloužil farář a spisovatel Jan Karafiát
Reflex | 16:50:00
Ve valašské obci Velká Lhota, ležící těsně pod hřebenem Vsetínských vrchů na prudkém jižním svahu asi 6 km jihovýchodně od Valašského Meziříčí, se nachází významná národní kulturní památka – dřevěný roubený toleranční kostel.


Kvůli vám se vzdávám trůnu, klenotů i katedrál
Tiscali-zprávy | 19:17:55
Před 85 lety se Eduard VIII. kvůli lásce k neurozené a dvakrát rozvedené Američance Wallis Simpsonové vzdal dobrovolně britského trůnu. Možná to zachránilo svět před něčím daleko horším.


Nový potratový zákon státu Texas ponechal americký nejvyšší soud v platnosti
Tiscali-zprávy | 18:19:05
Americký nejvyšší soud dnes ponechal v platnosti nový potratový zákon státu Texas, který zakazuje veškeré interrupce po zhruba šestém týdnu těhotenství.


Za vysokou inflací je i ekonomická politika dosluhující vlády, myslí si Stanjura
Tiscali-zprávy | 18:09:19
Za vysokou inflaci může podle kandidáta na ministra financí Zbyňka Stanjury politika dosluhující vlády.


Reportáž z hangárů: v Mošnově rozebírají aerofloty i letadla z kolumbijské džungle
E15-ekonomika | 19:00:00
Kanystry v kokpitu, okna neprodyšně přelepená. V mošnovských hangárech parkují dopravní letadla tak, jak je z letních cest k moři neznáte. Na běžnou údržbu i větší opravy do Ostravy putují stroje z celého světa. Z rampy shlížíme třeba na Aeroflot v klubových barvách basketbalové CSKA Moskva, kolem jehož ocasu postavili technici „vsetínskou“ – tedy zelenožlutou – konstrukci. Zakázek za miliony dolarů tu ale přistává více.


Ceny potravin porostou i v příštím roce. Dražší bude zelenina, pečivo, mléčné výrobky i pivo
E15-ekonomika | 17:20:00
Máslo v listopadu meziročně zdražilo o 27 procent a brambory o pět procent. A inflace požene ceny potravin ještě výš. Přední potravinářské firmy v Česku oslovené deníkem E15 potvrzují, že budou v příštím roce zdražovat. Od ledna ceny některých potravin vzrostou i o patnáct procent. 


Reportáž z hangárů: v Mošnově rozebírají aerofloty i letadla z kolumbijské džungle
E15-politika | 19:00:00
Kanystry v kokpitu, okna neprodyšně přelepená. V mošnovských hangárech parkují dopravní letadla tak, jak je z letních cest k moři neznáte. Na běžnou údržbu i větší opravy do Ostravy putují stroje z celého světa. Z rampy shlížíme třeba na Aeroflot v klubových barvách basketbalové CSKA Moskva, kolem jehož ocasu postavili technici „vsetínskou“ – tedy zelenožlutou – konstrukci. Zakázek za miliony dolarů tu ale přistává více.


Ceny potravin porostou i v příštím roce. Dražší bude zelenina, pečivo, mléčné výrobky i pivo
E15-politika | 17:20:00
Máslo v listopadu meziročně zdražilo o 27 procent a brambory o pět procent. A inflace požene ceny potravin ještě výš. Přední potravinářské firmy v Česku oslovené deníkem E15 potvrzují, že budou v příštím roce zdražovat. Od ledna ceny některých potravin vzrostou i o patnáct procent. 


Zemřel Mike Nesmith, kytarista a zpěvák z kapely The Monkees
idnes.cz | 21:04:00
Ve věku 78 let v pátek zemřel americký kytarista, zpěvák a podnikatel Michael Nesmith, známý především díky svému působení v kapele The Monkees. S odvoláním na jeho rodinu o tom informoval časopis Rolling Stone.


Koronavirus napadá tukovou tkáň, poflakuje se v ní a množí, varují vědci
idnes.cz | 20:45:00
Že nadváha zvyšuje riziko těžkého průběhu covidu, už je známo. Obézní lidé obvykle mívají další zdravotní potíže, jako je cukrovka nebo vysoký krevní tlak, které jim při nákaze koronavirem zrovna nepomáhají. Člověka však zřejmě ohrožuje i tuk samotný, míní vědci. Zveřejnili studii, podle které virus napadá tukové buňky a odtamtud pak další tkáně.


Otázky a odpovědi: Soud o ministra může trvat měsíce, opravný prostředek není
idnes.cz | 20:14:00
Prezident Miloš Zeman v pátek vysvětlil, proč odmítá jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí. Konstatoval, že kandidát má nízkou kvalifikaci či zastává distancovaný postoj k visegrádské spolupráci. Designovaný premiér Petr Fiala reagoval, že je potřeba, aby Ústavní soud jednou provždy vyřešil otázku kompetencí ohledně jmenování kabinetu. Redakce iDNES.cz přináší otázky a odpovědi, co se bude dít dál.


Jak udělat nároží. Smíchov City má návrhy na další fázi výstavby
idnes.cz | 20:04:00
Proměna Smíchova jde do další fáze. Z mezinárodní architektonické soutěže, jíž se zúčastnilo devatenáct tuzemských i zahraničních ateliérů, vzešlo deset vítězů, kteří navrhli podobu tří domovních bloků nové čtvrti Smíchov City. Projekt developerské skupiny Sekyra Group je aktuálně největším developerským počinem v širším centru Prahy.


Kontrola Bulovky kvůli zakázkám. Podle odborářů šéf nemocnice platí příbuzné
idnes.cz | 20:00:00
Ministerstvo zdravotnictví poslalo do Fakultní nemocnice Bulovka kontrolu. Dostalo totiž od Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče upozornění od části zaměstnanců, že nové vedení Bulovky zaměstnává příbuzné, špatně hospodaří, proplácí z firemního účtu soukromé výlety, nabírá kancelářské pracovníky a přiděluje zakázky bez výběrových řízení.


Šmarda ovládl mimořádný sjezd sociální demokracie, z jeho hlavní soupeřky bude řadová členka
iHned.cz | 20:55:00
Pod vedením Michala Šmardy se bude sociální demokracie pokoušet zastavit svůj sestup ve volebních výsledcích, který vyvrcholil říjnovým vypadnutím ze Sněmovny. Starosta Nového Města na Moravě Šmarda v pátek ve volbě nového předsedy ČSSD zvítězil...


Opilého řidiče, který utekl od nehody, vyčmuchal policejní pes Chari: Zaštěkal a hříšník se přiznal
blesk | 21:21:00
Ústecká městská část Střekov má nového zvířecího hrdinu. Je jím policejní pes Chari, který „zadržel“ opilce, který utekl od nehody. Ačkoli se před policií nejdříve kroutil, tváří v tvář ostrým špičákům vycvičeného německého ovčáka se hříšník přiznal.   


Škatulata, hejbejte se na Primě: Suchoň »laškuje« s Miss Laškovou!
blesk | 21:20:00
Bývalá hvězda nováckých Televizních novin Petr Suchoň (37) se vrací do křesla moderátora večerních zpráv. Už v neděli bude na CNN Prima News uvádět Hlavní zprávy po boku Gabriely Laškové (31)!


Dohra exploze v Bejrútu s 207 mrtvými: Soudce nařídil okamžité zatčení exministra
blesk | 21:17:00
Libanonský soudce Tárik Bitár, pověřený vyšetřováním loňského ničivého výbuchu v bejrútském přístavu, nařídil okamžité zatčení někdejšího ministra financí Alího Hasana Chalíla. Bitár ho chce kvůli kauze vyslechnout. Informovala o tom dnes libanonská média.


Zdrcená a nemocná maminka odložila Lukáška do babyboxu v Nymburku
blesk | 20:52:00
Do babyboxu v nymburské nemocnici v pátek večer někdo odložil chlapečka. Jeho maminka přidala dopis, malý Lukášek na sobě měl zimní overal, zabalený byl v šedé plyšové dece a na cestu dostal tašku ozdobenou sovičkami. V tiskové zprávě to uvedl zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess.


Hvězda Ulice a Pana profesora Eva Hacurová (28): Dvoje zásnuby za jeden rok!
blesk | 20:30:00
Některé ženy na pokleknutí vysněného muže čekají dlouhá léta. To ovšem není případ Evy Hacurové (28), které na levý prsteníček navlékli zásnubní prsten hned dva muži během 12 měsíců! Minulé Vánoce před motorkářkou z Ulice poklekl partner, hudebník Kryštof Vondráček (33), a ve včerejší epizodě seriálu Pan profesor zase herecký kolega Ondřej Bauer (37).


Biden truchlil nad rakví exsenátora: S Bobem Dolem (†98) se rozloučili i Clinton či Pence
blesk | 20:01:00
Političtí lídři z obou hlavních amerických politických stran se dnes přišli naposledy rozloučit s bývalým senátorem Bobem Dolem do washingtonské Národní katedrály. Obřadu se zúčastnil prezident Joe Biden s manželkou Jill, členové jeho vlády, bývalí republikánští viceprezidenti Mike Pence, Dick Cheney a Dan Quayle. Přišel rovněž exprezident Bill Clinton, který Dolea porazil v souboji o Bílý dům v roce 1996.


Omikron ztrácí nálepku strašáka? Experti z JAR přinesli sérii pozitivních zpráv
blesk | 19:40:00
Odborníci z Jihoafrické republiky (JAR) nevidí známky toho, že by zprvu obávaná varianta koronaviru omikron způsobovala vážnější průběh onemocnění covid-19. V pátek to podle agentury Reuters uvedl tamní ministr zdravotnictví Joe Phaahla. Varianta omikron byla poprvé zaznamenána právě na jihu Afriky a v JAR způsobila značný nárůst počtu nakažených.


Nástupce Merkelové v Paříži navštívil Macrona. V čem státníci souzněli a kde to zatím drhne?
blesk | 19:30:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron v pátek přijal nového německého kancléře Olafa Scholze. Ten se úřadu ujal ve středu a Paříž je cílem jeho první zahraniční cesty. Odsud zamíří do Bruselu, kde se sejde se šéfy klíčových institucí Evropské unie a také s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem.


Jiří Krampol na JIP: Doktoři ho tahají z druhého břehu! říká Bubílková
blesk | 19:30:00
Sáhl si na dno sil. Jiří Krampol (83) už ví, že ho do nemocnice nedostaly jen průdušky, ale nebezpečný zápal plic a slabé srdce. „Doktoři ho tahali z druhého břehu,“ popsala bez příkras jeho kamarádka Zuzana Bubílková (69).


Vlaďka Erbová (40) si nadělila mladší obličej! Padaly mi tváře, přiznává
blesk | 19:20:00
Letos oslavila čtyřicítku, a tak přišel čas trochu omladit obličej. Modelka Vlaďka Erbová má za sebou první miniinvazivní zákrok, který má pozvednout její ochablé tváře a efekt je viditelný dva roky.  


Zelená arktická horečka: Ze švédských starousedlíků jsou kvůli průmyslu vítači migrantů
blesk | 19:05:00
Ještě nedávno odsud vláda přesouvala nezaměstnané za pracovními příležitostmi na jihu země. Teď na severu Švédska vyrůstají průmyslové megaprojekty a potřebují desetitisíce zaměstnanců. Lákat se je snaží z celého světa. Budou sobi, polární záře a curling dostatečnou motivací? ptá se deník Guardian.


Kissinger v televizi. Má Petr Fiala kvůli Lipavskému politicky krvácet?
lidovky.cz | 20:26:00
CHLÍVEK. Chlívek se obává, že jeden člověk od čtvrtečního večera neustále škytá. Tím dotyčným je Václav Klaus a vzpomíná na něj Petr Fiala. Vzpomíná na to, jak zakladatel ODS trpěl coby premiér koalice tří stran, a dost možná jej bolí hlava při pouhé představě, co jej v nejbližších letech coby šéfa pětikoaliční vlády čeká.


Zemřel americký kytarista a zpěvák Michael Nesmith z kapely The Monkees
pikant | 21:05:11
S odvoláním na jeho rodinu o tom informoval časopis Rolling Stone.


Mercedes-Benz W140: Mamut neměl na růžích ustláno (2. díl)
Auto.cz | 18:52:00
Mercedes W140 se během své kariéry decentně měnil. Do útrob „mamuta“ postupně pronikala nejmodernější elektronika. Aktivní život velké trojcípé hvězdy pokračoval dál, vlastně až do přelomu milénia.


Že vám nic nechybí? Kupte si rollse. Miliony nestačí, musíte mít úroveň
Auto-iDNES.cz | 20:00:00
Rolls-Royce tady určitě ještě nebyl. Jeho veličenstvo NEJ auto světa jsme zavezli mezi harampádí kovošrotu do středočeských Úval. Až chlapům v montérkách vypadly cigarety z koutku. A pak vyrazili podzimní mlhou na vyhlídku s polstrovanou lavičkou v kufru.


Informace k cenovému rozhodnutí POZE pro rok 2022
Kurzy.cz | 21:03:32
Informace k cenovému rozhodnutí POZE pro rok 2022 10. 12. 2021 Energetický regulační úřad (ERÚ) vydal na základě zákona č. 165/2012 Sb., o podporovaných zdrojích energie (zákon o POZE), dne 29. září 2021 cenové rozhodnutí č. 6/2021, kterým se...


Šmarda ovládl mimořádný sjezd sociální demokracie, z jeho hlavní soupeřky bude řadová členka
Hospodářské noviny | 20:55:00
Pod vedením Michala Šmardy se bude sociální demokracie pokoušet zastavit svůj sestup ve volebních výsledcích, který vyvrcholil říjnovým vypadnutím ze Sněmovny. Starosta Nového Města na Moravě Šmarda v pátek ve volbě nového předsedy ČSSD zvítězil...


Za čtyři dny přes 440 tisíc. Kryptoměny umí i pomáhat, ne jen prát peníze
Hospodářské noviny | 14:55:00
Pokud by člověk poslouchal pouze politiky, bankéře a – ano, pardon za to slovo – staré finančníky, měl by ve všem okamžitě jasno. Bitcoin a jemu podobné digitální mince jsou nesmysly, které nemají praktické využití, brzy zmizí a jejich...


Ve sporu o jmenování Lipavského ústavní právníci převážně nesouhlasí s postojem prezidenta
ČT24 | 21:35:44
Prezident republiky Miloš Zeman odmítl jmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) uvažuje, že se obrátí na Ústavní soud, aby jednou provždy vyřešil otázku kompetencí ohledně nových členů vlády. Ústavní právníci mají na oprávněnost postupu prezidenta různé názory, byť v jejich vyjádřeních pro ČT či agenturu ČTK převažuje postoj, že k tomu oprávněn není. 


Anketa: Srdce Evropy bije v česko-německém pohraničí
Respekt | 22:14:33
Jak se s novou spolkovou vládou promění vztahy Berlína s Českou republikou


Do babyboxu v nymburské nemocnici dnes někdo umístil chlapečka Lukáška
Eurozpravy-domácí | 20:24:00
Do babyboxu v nymburské nemocnici dnes večer někdo odložil chlapečka. Jeho maminka přidala dopis, malý Lukášek na sobě měl zimní overal, zabalený byl v šedé plyšové dece a na cestu dostal tašku ozdobenou sovičkami. V tiskové zprávě to uvedl zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess.


Mýcení amazonského deštného pralesa v listopadu v Brazílii výrazně zpomalilo
Eurozpravy-zahraniční | 21:53:00
Mýcení amazonského deštného pralesa v listopadu v Brazílii výrazně zpomalilo. Ukazují to údaje brazilského Národního ústavu pro výzkum vesmíru (INPE), na které dnes upozornila agentura EFE. V listopadu amazonský prales přišel o 250 kilometrů čtverečních plochy, což byl nejnižší údaj za posledních šest let. Podle ekologů se však jedná jen o dočasný výkyv, za kterým nestojí zpřísnění vládní politiky.


Biden tvrdí, že ho Rusko ujistilo, že nebude stupňovat napětí, řekl Zelenskyj
Eurozpravy-zahraniční | 21:26:00
Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek řekl svému ukrajinskému kolegovi Volodymyru Zelenskému, že ho Rusko ujistilo o tom, že nebude stupňovat napětí na ukrajinských územích. Ukrajinský prezident to dnes prohlásil v rozhovoru pro televizi 1+1. Nevyloučil v něm také referendum o Donbasu ani přímé jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.


Čeští florbalisté si na MS zahrají o bronz. V semifinále neudrželi náskok dvou branek
Eurozpravy-sport | 20:59:00
V pátek v podvečer se finských Helsinkách, kde se v těchto dnech koná mistrovství světa ve florbale mužů, se v rámci tohoto šampionátu v semifinále utkali češt reprezentanti s domácími Finy. Český výběr usiloval o senzačním postupu do finále a jistotu prvního cenného kovu od roku 2014. Našlápnuto k tomu měl výborně, neboť ještě po první třetině vedl 2:0, ovšem poté se domácím nejenže podařilo dvoubrankový náskok Čechů smazat, ale dokonce pak i stav otočit a to v úplně poslední minutě na konečných 2:3. Finové tak tedy v sobotu budou ve finále se Švédskem útočit na zlatý hattrick, v boji o bronz se ještě před tím utkají Češi se Švýcarskem.


Co Čech, to chatař a cyklista. Co s námi provedla pandemie?
Reflex | 20:00:00
Je pátek a jsme zpátky v tom českém Hobitíně s jeho chatami, chalupami a sruby. A také s cyklisty a knihožrouty. To jsou totiž tři věci, ve kterých máme ve světě aspoň trošku navrch. Covid, který náš život ovládá už dva roky, nám paradoxně dal velkou spoustu volného času a zákaz stýkání se s lidmi. Což těm třem disciplínám výrazně nahrává. Jak, to se podívejte v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.


Tisíce amerických vojáků zůstávají bez očkování, hrozí jim až propuštění
idnes.cz | 22:00:00
Zákaz dalšího výcviku, pozastavení mzdy a kariérního postupu, disciplinární řízení i propuštění ze služby hrozí příslušníkům amerických ozbrojených sil, kteří odmítnou plné očkování proti koronaviru. Některým už termín vypršel. Hrozba postihu včetně vyhazovu tak visí třeba nad 9 tisíci příslušníků námořní pěchoty a dalšími 9 tisíci členy námořnictva.


Kolumbijští vojáci přiznali, že v boji s FARC záměrně zabili 247 civilistů
aktuálně.cz | 22:34:29
Vojáci přiznali, že zavražděné civilisty vydávali za povstalce.


ANALÝZA: Zeman si prosadil své. Česko čeká kompetenční žaloba
Denik.cz | 20:00:00
Prezident potvrdil, že Jana Lipavského ministrem zahraničí nejmenuje. Vadí mu jeho nízká kvalifikace a postoj k V4 a Izraeli.


Poslední rozloučení s Uhlem: Přišli Špidla či Sommerová, Zeman poslal věnec
Denik.cz | 17:16:00
Rodina, přátelé a desítky dalších hostů se v pátek odpoledne rozloučili ve strašnickém krematoriu s novinářem, bývalým disidentem a politickým vězněm Petrem Uhlem.


Zemřel americký kytarista a zpěvák Michael Nesmith z kapely The Monkees
bleskove.cz | 21:05:11
S odvoláním na jeho rodinu o tom informoval časopis Rolling Stone.


D1 na Benešovsku uzavřela hromadná nehoda: 4 lidé jsou zranění
blesk | 23:44:00
Na dálnici D1 u obce Psáře na Benešovsku došlo k hromadné nehodě tří dodávek a jednoho osobního auta. Nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby. 


Exposlanec znásilnil ve spánku manželku, prasklo na něj. Kvůli sexu bombardoval SMS další ženy
blesk | 22:10:00
Bývalý konzervativní poslanec Andrew Griffiths znásilnil svou ženu, zatímco spala, konstatoval britský soud. Politik se podle dnes zveřejněného verdiktu na své nyní už bývalé manželce v době manželství dopouštěl domácího násilí - nutil ji k sexu, fyzicky napadal nebo ji slovně urážel, napsal list The Guardian. Griffiths obvinění odmítl. Ze svých politických funkcí už dříve rezignoval, poslankyní za torye se později naopak stala jeho někdejší žena Kate Griffithsová.


10. prosince: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pátečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:52:36
Americké akcie týden zakončily růstem a výrazné zisky si připsaly i v horizontu pěti obchodních dní. Náladu na trzích v uplynulých dnech podporovalo opadání obav z možných hospodářských dopadů varianty koronaviru omikron.


Alfa a omega investování? Délka investičního horizontu
Kurzy.cz | 23:47:00
Na konci května 1999 byl na titulní stránce magazínu Barron's poután text, který se čtenáře snažil přesvědčit, že projekt Jeffa Bezose nazvaný Amazon.com je odsouzený k neúspěchu. Tvrdil mimo jiné, že skutečnými vítězi se na trhu mohou stát jen ti...


Lyžařská sezóna 2021/2022 na Slovensku - otevření lyžařských středisek od 10.12.2021 za přísných epidemiologických podmínek - lyžování na Slovensku
Kurzy.cz | 19:01:00
Od 10. 12. 2021 otevírají některá slovenská lyžařská střediska pro osoby plně očkované a osoby pro prodělání onemocnění COVID-19. Krátkodobé ubytování v hotelech není možné. Restaurace vydávají jídla z okénka / na objednávku s sebou.


Pozvánka na online debatu „Plynový balíček: jak ovlivní spotřebitele a podniky v EU?“
Kurzy.cz | 18:56:12
Více informací o debatě najdete na facebookové stránce akce[1] Registrace na debatu není nutná. Živé vysílání proběhne zde[2]. Pozvánka v pdf ke stažení zde[3] [4] [5] [6] [7]


Rozpočet Olomouce na rok 2022 schválen. Investice splněny, zadlužení se snižuje
Kurzy.cz | 17:31:13
Velké investice do školství, splněný slib zvýšení investic do oprav, výrazné provozní úspory a snižování míry zadlužení. Během dopolední části pátečního jednání olomouckého zastupitelstva byl předložen, prodiskutován a nakonec i schválen rozpočet města...


Aktuální podmínky vstupu a pobytu na území Španělska včetně Baleárských a Kanárských ostrovů - Celé Španělsko včetně Baleárských ostrovů je z pohledu ČR červené
Kurzy.cz | 16:17:00
Od 25.10.2021 zahrnuje Španělsko mezi tzv. rizikové oblasti z hlediska nákazy celou ČR. Osoby, které cestují z rizikových regionů,


Cestování a podmínky vstupu do ČR - od 13. prosince 2021 jsou Kanárské ostrovy ORANŽOVÉ.
Kurzy.cz | 16:15:00
Upozorňujeme na průběžné aktualizace ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, reagující na vývoj situace covid-19. V souladu s


Počet uzlů na Lightning Network Bitcoinu vyskočil za tři měsíce o 23 %
Kurzy.cz | 15:53:46

Nejnovější náznak zvýšené adopce Bitcoinu přišel v podobě uzlů (nodů) na Lightnint Network Bitcoinu. Data ukazují, že tyto Lightning uzly zaznamenaly v posledních třech měsících významný vzestup.International Conference „The Little Entente Centenary (1921-2021)“
Kurzy.cz | 15:22:00
On 9 December 2021, the Titulescu European Foundation and the Embassy of the Czech Republic in Romania organised a conference in Bucharest


"The most economical way to open up to the EU is to invest in Czechia”
Kurzy.cz | 12:39:00
Martin Felenda, Chairman of the Supervisory Board of the Czech Turkish Joint Chamber of Commerce, cited investing in the Czech Republic as


Sociální demokracie má být centrem levicového a progresivního myšlení, říká její nový šéf Šmarda
ČT24 | 21:16:43
Sociální demokraté si zvolili nového předsedu - starostu Nového Města na Moravě Michala Šmardu. ČSSD čeká těžké období, stranu navíc rozštěpila účast ve vládě s ANO, uvedl v pátečním rozhovoru pro Události, komentáře. Nyní je podle něj potřeba dívat se kupředu a soustředit se na nadcházející volby.


Boží představení. Ze zdánlivého lesbického béčka se vynořuje velmi chytrý film
Respekt | 22:54:45
Paul Verhoeven ve snímku Benedetta nepřestává testovat svými vizemi diváckou víru


Sáblíková zajela v Calgary nejlepší čas sezóny. Na tříkilometrové trati skončila třetí
Eurozpravy-sport | 23:32:00
Poprvé v této sezóně se česká reprezentantka Martina Sáblíková dostala na stupně vítězů. V rámci závodu Světového poháru konajícího se tento víkend tentokrát v Calgary se v pátek představila na tříkilometrové trati a právě na ní pak nestačila pouze na Italku Francescu Lollobrigidovou a Kanaďanku Isabelle Weidemannovou.


Týden s technologiemi: Apple si drží monopol na platby, miliardy dolarů jsou v bezpečí
Hospodářské noviny | 21:40:00
Vánoce jsou ještě daleko. Ne z pohledu nakupování dárků, logistické firmy už nyní pod tlakem odříkají zakázky a kdo nemá vlastní dopravu, má celkem smůlu. Z pohledu technologických firem ale ještě není čas ani na odpočinek, ani na rozjímání. Jen dva...


ČSSD po debaklu překopala vedení, Šmarda chce velkou levicovou koalici a Středulu za prezidenta
Hospodářské noviny | 18:22:00
Letošní volební debakl přiměl ČSSD asi k největším personálním změnám od roku 1993, kdy se do čela strany dostal dnešní prezident Miloš Zeman. Tehdy na hraně volitelnosti pohybující se stranu dovedly změny až do vlády, teď by sociálním demokratům...


Neblahý osud českých lékařů v odboji. Historik Uhlíř získal v Berlíně důležité dokumenty
ČT24 | 17:33:34
Dosud neznámé dokumenty, které podrobně mapují osudy českých odbojářů po zatčení gestapem, se z Lidového soudního dvora v Berlíně podařilo získat historikovi Janu Borisovi Uhlířovi. Zejména jde o trio lékařů, které nacisté zavraždili.


Týden s technologiemi: Apple si drží monopol na platby, miliardy dolarů jsou v bezpečí
iHned.cz | 21:40:00
Vánoce jsou ještě daleko. Ne z pohledu nakupování dárků, logistické firmy už nyní pod tlakem odříkají zakázky a kdo nemá vlastní dopravu, má celkem smůlu. Z pohledu technologických firem ale ještě není čas ani na odpočinek, ani na rozjímání. Jen dva...


ČSSD po debaklu překopala vedení, Šmarda chce velkou levicovou koalici a Středulu za prezidenta
iHned.cz | 18:22:00
Letošní volební debakl přiměl ČSSD asi k největším personálním změnám od roku 1993, kdy se do čela strany dostal dnešní prezident Miloš Zeman. Tehdy na hraně volitelnosti pohybující se stranu dovedly změny až do vlády, teď by sociálním demokratům...


Schváleno: Město Olomouc zahájí přípravu k převodu čtyř stovek bytů
Kurzy.cz | 21:26:39
Kompromisní variantu podmínek převodu čtyř stovek bytů schválilo při dnešním jednání Zastupitelstvo města Olomouce. Návrh zohlednil předpokládanou neplatnost smluv, uzavřených před více než dvaceti lety, a stanovil variantu převodu bytů dosavadním náje...


Ve skladech České pošty čekají možná i vaše dárky. Tisíce lidí ignorují celní formuláře
iHned.cz | 11:31:00
Také na letošní Vánoce si řada Čechů objednává dárky ze zahraničí, mnohdy z Číny, ale třeba i z USA či Velké Británie. A právě tam mohou někteří narazit. Objednaná zásilka se může oproti ceně na e-shopu prodražit, protáhnout se může i doba jejího...


První země uvolňují opatření. V Rakousku lockdown fungoval, Slovensko je na tom hůř než Česko
Hospodářské noviny | 14:22:00
Dva týdny měli zavřenou většinu obchodů a domovy mohli opouštět jen v nejnutnějších případech. Nyní Rakousko a Slovensko končí s celostátními lockdowny, které měly zastavit rychlý nárůst nakažených covidem. Zatímco v Rakousku uzávěra země zabrala,...


Firma spolužáků z kyjevské univerzity pomáhá správně psát anglicky. Její hodnota je už 13 miliard dolarů
Hospodářské noviny | 11:43:00
Každý den jejich službu využívá na 30 milionů uživatelů a mezi korporátními zákazníky mají takové giganty jako Cisco nebo Zoom. Grammarly pomáhá psát bez chyb anglicky a u jejího zrodu v prvních letech tohoto tisíciletí stáli programátoři, kteří se...


Ve skladech České pošty čekají možná i vaše dárky. Tisíce lidí ignorují celní formuláře
Hospodářské noviny | 11:31:00
Také na letošní Vánoce si řada Čechů objednává dárky ze zahraničí, mnohdy z Číny, ale třeba i z USA či Velké Británie. A právě tam mohou někteří narazit. Objednaná zásilka se může oproti ceně na e-shopu prodražit, protáhnout se může i doba jejího...


První země uvolňují opatření. V Rakousku lockdown fungoval, Slovensko je na tom hůř než Česko
iHned.cz | 14:22:00
Dva týdny měli zavřenou většinu obchodů a domovy mohli opouštět jen v nejnutnějších případech. Nyní Rakousko a Slovensko končí s celostátními lockdowny, které měly zastavit rychlý nárůst nakažených covidem. Zatímco v Rakousku uzávěra země zabrala,...


Firma spolužáků z kyjevské univerzity pomáhá správně psát anglicky. Její hodnota je už 13 miliard dolarů
iHned.cz | 11:43:00
Každý den jejich službu využívá na 30 milionů uživatelů a mezi korporátními zákazníky mají takové giganty jako Cisco nebo Zoom. Grammarly pomáhá psát bez chyb anglicky a u jejího zrodu v prvních letech tohoto tisíciletí stáli programátoři, kteří se...


Když mají topmanažeři dceru, přijímají víc žen a lépe je platí, ukázal výzkum
Hospodářské noviny | 11:29:00
Pokud se budou výdělky mužů a žen přibližovat stejným tempem jako dosud, vyrovnají se v Česku až za 100 let. Ukázala to loňská analýza Evropské odborové konfederace. Země je na tom v tomto ohledu hůř než většina ostatních zemí Evropské unie –...


Když mají topmanažeři dceru, přijímají víc žen a lépe je platí, ukázal výzkum
iHned.cz | 11:29:00
Pokud se budou výdělky mužů a žen přibližovat stejným tempem jako dosud, vyrovnají se v Česku až za 100 let. Ukázala to loňská analýza Evropské odborové konfederace. Země je na tom v tomto ohledu hůř než většina ostatních zemí Evropské unie –...


Obchod dvou českých firem ve Slovinsku: vinařství koupili investoři do nemovitostí
iHned.cz | 11:35:00
Po pěti letech se skupina RSBC miliardáře Roberta Schönfelda rozhodla ukončit svou první slovinskou investici. Prodala vinařství Zlati Grič dvojici investorů do nemovitostí Petru Valentovi a Davidu Hauerlandovi, vlastníků společnosti Fidurock. Podle...


Obchod dvou českých firem ve Slovinsku: vinařství koupili investoři do nemovitostí
Hospodářské noviny | 11:35:00
Po pěti letech se skupina RSBC miliardáře Roberta Schönfelda rozhodla ukončit svou první slovinskou investici. Prodala vinařství Zlati Grič dvojici investorů do nemovitostí Petru Valentovi a Davidu Hauerlandovi, vlastníků společnosti Fidurock. Podle...


Produkční BMW XM: Bude nejvýkonnější auto divize M vypadat takhle?
Auto.cz | 20:55:00
Na konci listopadu BMW představilo koncept XM, předobraz budoucího SUV, které vzniká u sportovní divize M.


Intelektuálové: Shoshana Zuboff
Respekt | 15:46:27
Poslechněte si vybrané profily ze seriálu Světoví intelektuálové jako podcast


Jakub Vejmola alias Kicom: Byznys Bitcoinového Kanálu
Mladý Podnikatel | 00:00:32
Exkluzivní vůbec první rozhovor, ve kterém kryptoměnový influencer Jakub Vejmola popisuje zákulisí byznysu Bitcoinového kanálu a fungování na YouTube.
The post Jakub Vejmola alias Kicom: Byznys Bitcoinového Kanálu first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Rok 2021 ovládly covidové dezinformace. Na šíření lží doplatili nakonec i jejich tvůrci
iHned.cz | 10:02:00
Ta reklama na zapadlé zastávce autobusové linky B43 v newyorské čtvrti Brooklyn vyvolala takový poprask na sociálních sítích, že se dostala i do celostátních amerických médií. Ve stejném designu a stejným druhem písma, jakým newyorská radnice...Return to top