Celkem 139926 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 11.12.2021


Kamerový systém Hikvision ColorVu – dívejte se barevně, dokonce i ve tmě
eStav.cz | 00:00:43
Kamerový systém Hikvision ColorVu je odpovědí na to, jak zachytit detaily i při slabém osvětlení a mít k dispozici barevné video 24/7. Zásluhu na tom mají nejmodernější hardwarové technologie.


Klasika nebo moderní design. Jaký vybrat nábytek pod umyvadlo?
eStav.cz | 00:00:43
V současné době je na trhu velká škála koupelnového nábytku, a tak si každý může vybrat dle svých preferencí. Důležité ale je vždy volit nábytek, který je vhodný pro použití v koupelně, protože je vystaven vyšší vlhkosti a je více namáhán, čemuž musí odpovídat i použité materiály a jejich odolnost. A jak vybrat ten správný pod umyvadlo? Zvolit klasické skříňky, nebo desku? S tím vám poradí česká značka koupelnového vybavení Jika.


Herec Jaroslav Marvan tajil nemanželskou dceru i vážnou nemoc
revue.idnes.cz | 01:00:05
Kdo by neznal Jaroslava Marvana coby cholerického revizora Anděla, moudrého radu Vacátka nebo excelentního nahrávače v komediích s Vlastou Burianem? O co víc zářil před diváky, o to méně se vědělo o jeho soukromí. Tajil nemoc, jeho dcera byla nemanželská a její matku potkala podivná smrt, píše týdeník 5plus2.


Pojízdný bunkr nového německého kancléře testovali jen ostrými, vyrábí ho rok
Auto-iDNES.cz | 01:00:13
S novým německým kancléřem Olafem Scholzem se v garážích Spolkového kancléřství v Berlíně zabydlel i zbrusu nový Mercedes-Benz S 680 Guard 4Matic. Pokud se jedná o verzi s balistickou ochranou s třídou VPAM VR10, je to nejbezpečnější civilní automobil přímo od výrobce. Střídá tak pancéřované Audi A8 L Security, se kterým se vozila Angela Merkelová.


Do práce v obleku, nebo se psem. Jak se liší kariéra v malé firmě a v korporátu
Finance-iDNES.cz | 01:00:22
Raději byste věděli, u kterého stolu budete sedět za dva roky, nebo chcete mít každý den originální? Stejná pozice v korporátu a v malé firmě, kde si všichni tykají, bude vždy vypadat jinak.


V Česku hrozí náledí
Slunečno.cz | 01:24:00
Ke konci pracovního týdne spadlo na našem území až 20 centimetrů sněhu. Nejvíce sněžilo na jižní Moravě a na hřebenech Orlických hor a Šumavy. V horách už leží kolem padesáti až sedmdesáti centimetrů sněhu. Většina těžkého sněhu v nižších polohách začala od pátku postupně odtávat, protože přes den jsou teploty mírně nad bodem mrazu. Jakmile začne sníh přes den odtávat a k večeru klesne teplota k bodu mrazu, začne se tvořit nebezpečné...


Lockdown v Rakousku končí, otevřou se i sjezdovky. Jenže ne pro všechny
idnes.cz | 04:00:06
Sobota je pro Rakousko velkým dnem. Pravděpodobně nejkratší a nejsledovanější lockdown v­ historii covidové mizerie končí. Jenže ne pro všechny. Sedmidenní incidence se sice za poslední dva a ­půl týdne sesunula o desítky procent níže, ale stále to Rakousku nestačí. Země teď hraje o všechno.


V pondělí se otevře registrace. Jak se budou v Česku očkovat děti
idnes.cz | 04:00:06
V noci z neděle na pondělí se otevře registrace pro očkování proti covidu pro děti od pěti do jedenácti let. Dosud bylo možné podávat vakcínu jen dětem od dvanácti let. Snížení věkové hranice umožnilo rozhodnutí Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). „Očkováním chráníme zbytek populace,“ říkají lékaři.


Švédsko láká turisty do míst, podle kterých se jmenují výrobky IKEA
idnes.cz | 04:00:06
Pokud člověk zadá slovo Bolmen do internetového vyhledávače, zobrazí se mu obrázky toaletní štětky od nábytkové společnosti IKEA. Jenže Bolmen není jen produkt pro domácnost, je to rovněž jezero na jihu Švédska, podle kterého je štětka pojmenovaná. Upozorňuje na to nová kampaň agentury Visit Sweden, která chce přilákat turisty do Švédska.


Potlesk lékařům přehlušily útoky. Covid je dlouhý a frustruje, říká sociolog
idnes.cz | 04:00:06
Zdravotníci stále častěji čelí agresivním útokům, a to nejen ze strany svých pacientů. Podle sociologa Martina Buchtíka podobná nálada mezi lidmi panuje i v jiných státech. „Tohle je vlastní všem situacím, které trvají dlouho, jsou úmorné a frustrující pro všechny,“ říká pro iDNES.cz ředitel STEM a člen Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES).


Zůstaňte doma v bezpečí! Pozor ale na domácí násilí
Denik.cz | 03:47:00
Domácí násilí je v Česku vážným a v žádném případě nemizícím problémem. S covidovou pandemií a uzávěrami se tento problém ještě stupňuje.


Je víc kancléř, nebo ministryně? V otázkách zahraniční politiky to může mezi Scholzem a Baerbockovou jiskřit
lidovky.cz | 05:00:00
Nová německá vláda zahájila krátce po svém jmenování intenzivní cestovatelské aktivity. Jak nový sociálnědemokratický kancléř Olaf Scholz, tak i ministryně zahraničních věcí za Zelené Annalena Baerbocková během několika hodin absolvovali tradiční návštěvu Paříže u klíčového spojence a Bruselu u institucí Evropské unie a NATO.


‚Druhý čínský šok‘. Technologický rozvoj Číny může Západu poměrně brzy přivodit déja vu
lidovky.cz | 05:00:00
Přesně před dvaceti lety učinil Západ podle mnohých možná svoji největší chybu vůbec. V čele s Washingtonem podpořil vstup Číny do Světové obchodní organizace (WTO). Členem se někdejší „dílna světa“ stala 11. prosince 2001. Vstup Západu způsobil šok – „čínský šok“, z něhož se dodnes nevzpamatoval.


Pro vánoční stromek vyrazte co nejdříve, mizí rychle. Kde se dají sehnat ještě bez problémů?
lidovky.cz | 05:00:00
K vánočním nákupům neodmyslitelně patří také výběr vánočního stromku. Obchody nabízejí stromky různých kvalit a velikostí, živé i umělé. I když do Vánoc je ještě času dost, mohou letos stromky ubývat rychleji. Proto více než jindy platí: čím dříve, tím lépe.


Miliony z dotace pro Mynáře nezákonně přikrylo ministerstvo, píše nejvyšší žalobce
aktuálně.cz | 05:00:00
Aktuálně.cz získalo žalobu nejvyššího žalobce Igora Stříže, kterou podal kvůli dotaci firmě kancléře Vratislava Mynáře na stavbu penzionu.


Emotivní příběh: Když byl dítě, unesli ho. Po 14 letech se opět setkal s rodiči
Denik.cz | 05:30:00
Těšili se na nový začátek. Čínská rodina se přestěhovala do Šen-Čenu, kde si pronajala krámek na prodej plněných knedlíků. Hned vedle stála školka, kam měl chodit čtyřletý syn Su Zhuo. Vypadalo to, že jde o ideální místo. Netrvalo dlouho a šťastný život se rozplynul. Jednoho dne neznámý muž na ulici chlapci nabídl hračku. Bylo to naposledy, co svého syna rodiče viděli. Tedy až do teď. Po dlouhých 14 letech se s ním nečekaně shledali. Příběh otce, který své dítě neúnavně po celou dobu hledal, inspiroval rovněž film o obchodování s lidmi.


Nejzáhadnější rozhodnutí Adolfa Hitlera: Ze slabosti vyhlásil válku USA
Denik.cz | 05:00:00
Vojenští historici označují tuto událost za „nejzáhadnější Hitlerovo rozhodnutí“. Ve středu 11. prosince 1941 vyhlásil nečekaně válku Spojeným státům americkým, a to téměř bez jakékoli konzultace s velením svých vojsk.


Češi hltají nákupy podle letáků. Ve slevách bývají brambory, ale i webkamery
Denik.cz | 04:30:00
Předvánoční období je i v letošním roce dobou, kdy se zákazníci snaží v obchodech ušetřit díky slevovým akcím. Ty bývají často zaměřeny na vánoční cukroví. Letos si lidé ty nejtypičtější suroviny potřebné k jeho upečení v akcích mohou pořídit v průměru za 913 korun, tedy o 69 korun dráž než loni. Vyplývá to z analýzy společnosti Česká distribuční, dceřiné společnosti Vltava Labe Media.


Počasí o víkendu bude přát lyžařům. Rozjedou se lanovky a vleky
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Na horách o víkendu vydrží zimní počasí, teploty zůstanou většinou i přes den pod bodem mrazu a místy se přidá ještě občasné slabé sněžení nebo sněhové přeháňky.


Počasí o víkendu bude přát lyžařům. Rozjedou se lanovky a vleky
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Na horách o víkendu vydrží zimní počasí, teploty zůstanou většinou i přes den pod bodem mrazu a místy se přidá ještě občasné slabé sněžení nebo sněhové přeháňky.


Podcast O všem!: Jaká je budoucnost peněz a jak ji vidí naše nejmladší generace?
Reflex | 06:00:00
Taky jste někdy přemýšleli o tom, čím se bude platit v budoucnosti. Zda budou peníze vůbec potřeba a co je případně nahradí. A jaký názor mají na peníze naše děti a jak je naučit s nimi „pracovat“? Na to, a mnohem více, jsme se zeptali v novém díle podcastu O všem! nejen dětí samotných, ale také generální ředitelky společnosti ESSOX, Jany Hanušové.


Kurýři rozvážkových platforem v Evropské unii dostanou práva zaměstnanců
E15-ekonomika | 05:00:00
Evropská komise ve čtvrtek zveřejnila dlouho očekávaný návrh nového zákona. Na jeho základě mají být pracovníkům rozvážkových online platforem, jako je americká služba Uber Eats, britská Deliveroo či německá Delivery Hero, na území Evropské unie přiznána zaměstnanecká práva. Kurýři tak získají nárok na minimální mzdu, placenou dovolenou, nemocenskou, pojištění a další běžné výhody.


Kurýři rozvážkových platforem v Evropské unii dostanou práva zaměstnanců
E15-politika | 05:00:00
Evropská komise ve čtvrtek zveřejnila dlouho očekávaný návrh nového zákona. Na jeho základě mají být pracovníkům rozvážkových online platforem, jako je americká služba Uber Eats, britská Deliveroo či německá Delivery Hero, na území Evropské unie přiznána zaměstnanecká práva. Kurýři tak získají nárok na minimální mzdu, placenou dovolenou, nemocenskou, pojištění a další běžné výhody.


Část USA zasáhly v noci bouře. V Illinoisu spadla střecha skladu Amazon
idnes.cz | 07:36:00
Část USA zasáhly v noci z pátku na sobotu silné bouře. Ve státě Arkansas se tornádo prohnalo domem pro seniory, kde zahynuli dva lidé, pět dalších se zranilo. V jižním Illinoisu se několik lidí zranilo po pádu střechy ve skladu firmy Amazon. Informovala o tom agentura AP.


Přibylo 12 386 případů, o třetinu méně než před týdnem. Incidence klesá
idnes.cz | 07:04:00
Testy v pátek potvrdily 12 386 případů nákazy koronavirem. Jde o nejnižší počet nově nakažených v pracovním dni od poloviny listopadu. Zároveň je to asi o 5300 případů méně než před týdnem. Nadále klesá sedmidenní incidence, mírně se snižuje i zatížení nemocnic. Sedmidenní incidence poprvé po třech týdnech klesla pod 900 případů na 100 tisíc obyvatel.


Inflace ukrajuje stále víc z úspor. Češi se při nákupech začínají krotit
idnes.cz | 07:00:00
Zdražuje skoro vše. Na rostoucích cenách se projevuje řada vlivů – dražší energie i ropa. To se v Česku projevilo třeba prudkým růstem cen benzinu a nafty. Zdražují ovšem i potraviny, prostřednictvím jejichž cen výrobci na zákazníky přenášejí zvýšené náklady. Například cena másla vyskočila za jediný měsíc o 12,4 procenta.


Inflace přes Vánoce zrychlí, dvoucifernou ale nečekám, říká šéf ČNB Rusnok
idnes.cz | 08:00:04
Inflace kouká odevšad. Do růstu cen se promítá nedostatek čipů, komplikace v mezinárodní dopravě i domácí vlivy. Třeba chybějící pracovníci nutí firmy šponovat mzdy, stejně jako velkorysé rozdávání ze státní kasy. Podle guvernéra České národní banky dosáhne inflace vrcholu počátkem příštího roku. „Pak začne klesat, protože začnou odeznívat faktory dovezené nákladové inflace,“ uvádí Rusnok.


Fila: Sex ve městě je zpátky. Jde s dobou a je trapný i divný
bleskove.cz | 07:37:00
Hrdinky Sexu ve městě si v pokračování uvědomují svůj věk i sociální status. Snaží se "jít s dobou", tvrdí kritik Kamil Fila.


Paneláky jako ekologické a atraktivní bydlení. Ostrava má plán, jak proměnit sídliště
bleskove.cz | 07:02:00
Ostrava představila plán, jak sídliště zatraktivnit pro mladé lidi a rodiny s dětmi.


Češka Petra záhadně zmizela v Londýně! Zatčen jeden muž! Do případu se vložila i britská poslankyně
blesk | 07:50:00
Londýnská policie hledá Češku Petru Srncovou (32), která je již dva týdny nezvěstná. V pátek vyzvala veřejnost, aby jí s pátráním po dvaatřicetileté ženě pomohla, uvedl deník The Sun.


Přes USA se přehnala série monstrózních nočních tornád: Smetený dům seniorů i velkosklad Amazonu
blesk | 06:59:00
Část Spojených států zasáhly v noci z pátku na sobotu silné bouře. Tornádo udeřilo na dům pro seniory ve státě Arkansas, kde dva lidé zemřeli a pět se jich zranilo, uvedla agentura AP. Několik lidí se také zřejmě zranilo po pádu střechy ve skladu firmy Amazon v jižním Illinoisu.


„Věčné monstrum pandemie.“ Nový německý ministr zdravotnictví vychází ven jen s ochrankou
blesk | 06:10:00
Velmi o to stál, ale Olaf Scholz ho nechal čekat. Karl Lauterbach však konečně získal vytoužené ministerské křeslo – s velkou důvěrou. Odborník na koronavirus ovšem není bez kontroverzí, žádné jiné jméno kabinetu nevyvolalo takovou diskuzi. Profil nového spolkového ministra zdravotnictví zpracoval server Tagesschau.


Uškrtil dívku (†21) a nechal ji s hlavou v záchodu: Vraha usvědčily po 25 letech testy DNA
blesk | 05:55:00
Priscilla Lewisová (†21) zemřela brutální smrtí v roce 1996 a od té doby její příbuzní nepřestávali doufali, že se policii podaří jejího vraha dopadnout. Nakonec k němu vyšetřovatele po dlouhých letech dovedly testy DNA. Kriminalisté ho ale našli ve vězení.


Zoo Praha má prvního vombata: Cooper kadí krychlové bobky a brzy dostane i družku
blesk | 05:25:00
Expozice Darwinův kráter v Zoo Praha, která sem přenesla kus přírody z Austrálie a Tasmánie, má nového obyvatele. Je jím sameček vombata jménem Cooper. Tento roztomilý tvor je nejbližší příbuzný koaly, také tak trochu připomíná plyšového medvídka. Je to úplně první vombat v Česku, brzy by k němu ale měla dorazit i samička. Zatím ale musí zůstat v karanténě a poroto ho návštěvníci budou moc spatřit až kolem 10. ledna. 


Povinné očkování se blíží do Česka a postupuje Evropou. „Krajní řešení,“ zní přitom z WHO
blesk | 05:00:00
Ve sbírce zákonů v pátek vyšla vyhláška, která od března zavádí v Česku  povinné očkování proti covidu-19 pro lidi nad 60 let a některé profese. Vlády by se k povinnému očkování proti covidu-19 měly uchýlit jen tehdy, kdy selžou všechny ostatní způsoby, jak lidi motivovat k vakcinaci. Uvedl to šéfa evropské sekce Světové zdravotnické organizace (WHO) Hans Kluge. Dodal, že odborníci zatím nemají dost dat, aby mohli říci, zda je nová varianta omikron nakažlivější a nebezpečnější než dosud dominantní delta.


Marvan si udělal dítě s milenkou: Zhrzená manželka ji rok poté zavraždila svítiplynem?
blesk | 05:00:00
Jaroslav Marvan patří bezpochyby k jedněm z nejznámějších a nejlepších českých hvězd stříbrného plátna. Jeho role ve filmech Anděl na horách, Poslední Mohykán, nebo v krimi seriálu Hříšní lidé města pražského jsou nezapomenutelné. A stejně jako jeho práce byl velmi pestrý i jeho život. A ne vždy v dobrém slova smyslu. Na krku má obvinění s kolaborace s nacisty i komunisty a také nemanželskou dceru s milenkou.


Granátové jablko je elixír zdraví: Snadný návod, jak se dostat k zrníčkům!
blesk | 05:00:00
V předvánoční čas často přihazujeme v rámci svátečních nákupů do košíku exotičtější ovoce… Na stole se pak doma objevuje ananas, sušené datle či fíky. Zajímavou obměnou může být granátové jablko. Věděli jste, že patří mezi nejzdravější ovoce na světě? A pokud netušíte, jak ho oloupat, máme pro vás jednoduchý návod.


Nejvnadnější Miss Šlégrová po třetím porodu: Postavička jako lusk!
blesk | 05:00:00
Návrat do skvělé formy hlásí Lucie Šlégrová (39), rozená Králová, jen pouhý rok a půl od porodu syna Roníka. Recept bývalé královny krásy z roku 2005 je jednoduchý. Stačí prý nespavé miminko, běhání okolo dalších dětí a sem tam nějaké to protažení.


Jaká matka, taká Katka? Madonna (63) s dcerou Lourdes (25) v sexy obleččích!
blesk | 05:00:00
Je to snad soutěž? Dcera popové ikony Madonny (63) Lourdes Leonová (25) se mámě podobá čím dál víc. Tentokrát dokonce přímo vedle sebe zapózovaly ve spodním prádle! 


„Nežiju svůj sen, prožívám noční můru.” Mladá maminka (28) trpí následky dlouhého covidu
blesk | 05:00:00
Miliony lidí trpí dlouhým covidem čili postcovidovým syndromem, zejména chronickou únavou i dalšími příznaky dlouhé měsíce po nákaze koronavirem. Některé z nich únava natolik odrovnala, že nemohou pracovat; nezřídka nezvládají platit nájem či hypotéky, píše Washington Post.


Tereza H. (25) zůstává dál nuceně v Pákistánu: Sen o Vánocích doma v Česku se rozplývá?!
blesk | 05:00:00
Trýznivé čekání stále nebere konce. Ačkoli je vězněná Češka Tereza H. (25) už oficiálně svobodná, může se stále stát, že Vánoce doma nestráví. Místo toho ji může čekat další strastiplný pobyt v Pákistánu. Celníci odmítají dívce vydat její pas! Na osvobozující verdikt soudu navíc podali stížnost u Nejvyššího soudu.


Podcast: V české hospodě na EXPU je vždy natřískáno, říká organizátorka. Co v Dubaji neminout?
blesk | 05:00:00
Přes dva měsíce je otevřený areál světové výstavy EXPO 2020 v Dubaji. Mezi 192 národními pavilony nechybí ani Česko, které podle organizátorky Kristýny Valeš Syslové patří mezi vyhledávaná místa. Může za to i chlazené čepované pivo, které podávají v restauraci v přízemí. Proč organizátorku ohromila zahrada v oblacích nebo německý pavilon pojatý jako univerzitní kampus, prozradila pro Blesk Podcast.


Nový šéf ČSSD Šmarda: Překope mi to život, jako starosta končím. A proč se nelíbil Zemanovi?
blesk | 05:00:00
Novým předsedou skomírající sociální demokracie se stal Michal Šmarda. Z 233 delegátů mu vyslovilo podporu 130 z nich. Nelehkého úkolu dostat ČSSD z dluhů a zpátky na pomyslné politické výsluní se zhostil s radostí. Dle svých slov to straně po 28 letech dluží. Skončí také na pozici starosty Nového Města na Moravě, bude na neuvolněné pozici. Blesk Zprávám to odůvodnil i tak, že nebude potřebovat dva platy. Šmardu si můžeme pamatovat také z roku 2019, kdy vedl spory s prezidentem Milošem Zemanem, který se postavil proti jeho jmenování ministrem kultury.


Zeman naložil Lipavskému, Fialova vláda v nedohlednu? Politolog radí „udělat to chytře“
blesk | 05:00:00
„Vy jste změna, my jsme změna,“ radoval se po volbách lídr koalice Spolu a nyní i designovaný premiér Petr Fiala (57, ODS). Jenže prezident Miloš Zeman (77) je pořád stejný, a tak se rozhodl novému kabinetu pořádně zavařit. V pátek dokonce zveřejnil detailní důvody, proč Lipavského v současné podobě nejmenuje!


StarDance: Strach z finálového večera!
blesk | 05:00:00
Ve StarDance naplno začaly přípravy na finálový večer! Ten má podle plánu proběhnout příští týden v sobotu 18. prosince. Produkce navrhla, aby si všichni soutěžící s partnery či partnerkami zatančili hromadný tanec. Ale ihned nastal problém: Kvůli koronaviru není možné, aby ho hvězdy nacvičovaly společně. Herec Pavel Trávníček (71) do toho otevřeně promluvil o svém strachu z koronaviru.


Brit se bál o život, vrhly se na něj agresivní vydry. K útoku je mohl vyprovokovat běžec, který je pošlapal
lidovky.cz | 07:09:03
Brita Grahama George Spencera pokousaly v singapurské botanické zahradě vydry. Měl 26 ran a musel do nemocnice, kde mu některá zranění sešili. Zahrada případ začala vyšetřovat.


Šíření epidemie dál zpomaluje. Za pátek přibylo necelých 12 400 případů, o 5300 případů méně než před týdnem
lidovky.cz | 07:00:00
V pátek testy v Česku potvrdily 12 386 případů nákazy novým typem koronaviru. Bylo to zhruba o 5300 případů méně než před týdnem a zároveň nejnižší počet v pracovním dni od poloviny listopadu. Sedmidenní incidence poprvé po třech týdnech klesla pod 900 případů na 100 000 obyvatel. V nemocnicích bylo v pátek 6222 pacientů s covidem, v mezitýdenním srovnání přibližně o 800 méně. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.


Až do města Å, kde mají ryby vlastní muzeum. Lofoty jsou nejkrásnějším cípem Norska
aktuálně.cz | 06:02:00
Benzinové Porsche Macan dává poslední sbohem. Od příští generace už bude jen tiše bzučet jako všechny elektromobily. Projeli jsme s ním Lofoty.


OBRAZEM: Kouzelná výzdoba. Města na Olomoucku se oděla do svátečního hávu
Denik.cz | 07:30:00
Tisíce zářících světýlek, nasvícené radniční věže, nazdobené vánoční jehličnany, dřevěný betlém. Taky speciální vyhlídka či kluziště. A aspoň jeden stánek s horkým punčem. Centra měst na Olomoucku se v adventním čase jako každoročně oděla do svátečního hávu, aby místním i turistům zpříjemnila předvánoční čas.


Významný nález. Na Pelhřimovsku byly objeveny unikátní sklářské kleště
Denik.cz | 06:30:00
Na Pelhřimovsku došlo k významnému nálezu sklářských kleští, které skončily ve sklárně v Karlově, kde si je občas mohou návštěvníci vyzkoušet a kde si jich také povšiml sklářský historik Pavel Rous. K jejich výzkumu přizval i českolipského genealoga Martina Bendu.


Cukroví se peče i ve škole. Studenti v Mostě zkoušeli klasiku, která doma potěší
Denik.cz | 06:29:00
Z kuchyně se ozývá smích a cinkot plechů jako v pohádce o Popelce. Skupina dívek v kuchařských uniformách kmitá kolem napečených sladkých dobrot, které ještě potřebují ozdobit. Vedle hotových pracen vznikají vosí hnízda. Piškoty, moučkový cukr, změklé máslo, kakao, pět lžic mléka, pět lžic rumu. A nezapomenout žloutek do náplně. Tak to má být. Do Vánoc zbývají dva týdny a v Soukromé hotelové škole Bukaschool v Mostě vrcholí dvoudenní Kurz vánočního cukroví. Kdo ho sní? No přece rodiny studentů.


Ježek z trámů. Památník připomene tornádo a jeho oběti, říká sochař
Denik.cz | 06:22:00
Desítky trámů trčících jako bodliny a zpodobňující rotující vír tornáda. Až osm metrů vysoký památník připomínající letošní přírodní katastrofu na jižní Moravě připravuje akademický sochař Michal Blažek. Deníku ukázal první skicu vizualizace díla. A se studenty pracuje na modelu. S návrhem oslovil i starosty postižených obcí. „Děláme první kroky k postavení památníku na ničivé tornádo a jeho oběti. Pokud vše dobře půjde, odhalíme ho čtyřiadvacátého června 2022 k výročí události,“ uvedl šestašedesátiletý Blažek.


Na jeviště z pošty. Marvan šel z role do role, proti Burianovi zřejmě intrikoval
Denik.cz | 06:00:00
Účinkoval ve 212 filmech a stal se tak jedním z nejobsazovanějších českých herců vůbec. Nic tomu přitom nenasvědčovalo. Jaroslav Marvan měl původně být po otcově vzoru pošťákem. Dnes od jeho narození uplyne 120 let.


Nejčastější fámy o covidu: Očkované osoby se chovají jinak
Denik.cz | 06:00:00
Dezinformace či manipulativní zprávy o koronaviru a očkování proti němu plní internet po celém světě. Mylné či cíleně lživé informace se proto logicky šíří i po českých sítích a emailových schránkách. Na takovou zprávu narazil jistě každý z nás a leckdy je těžké ji odlišit od pravdy. Deník se proto rozhodl pomoci čtenářům zorientovat se v desítkách a stovkách „zaručených pravd,“ které kolují světem.


Krmením se ptáci učí být závislí na potravě od lidí, varuje ornitolog
idnes.cz | 09:39:00
Jihočeský ornitolog Jan Havlíček upozorňuje na problémy, které ptákům způsobuje nevhodné krmivo. Lidé jim ho házejí ze břehů i do krmítek. Velkým rizikem je pro ně slané pečivo, které je může otrávit.


Na Bruntálsku muž ulehl do postele s cigaretou, způsobil požár domu
idnes.cz | 09:31:00
V noci na sobotu devět jednotek hasičů vyjelo k požáru rodinného domu na Bruntálsku. Dům vzplál nejspíše od cigarety, se kterou majitel po oslavě ulehl do postele. Utrpěl popáleniny na končetinách a nadýchal se zplodin. Škoda na domě je zhruba půl milionu korun.


Ženy na mateřské vymyslely zdravé datlové sladkosti, sklízejí s nimi úspěch
idnes.cz | 09:19:00
Když se řekne bonbony, lízátka či tyčinky, jen málokdo si představí něco zdravého. Hlavní složky těchto běžně dostupných laskomin tvoří totiž cukr, umělá sladidla, aromata, barviva a další látky. Lucie Bastlová a Andrea Řídká z Třebíčska se rozhodly dokázat, že mlsat se dá i zdravě.


TELEVIZIONÁŘ: Komik Billy Crystal si dopřál vlastní Nečekanou výhru
idnes.cz | 08:58:00
Do tuzemských kin se nedostala, tudíž se v sobotu večer na filmové stanici HBO předvede Nečekaná výhra zdejším fanouškům populárního amerického komika nejspíše poprvé.


Londýnská policie hledá nezvěstnou Češku. Pryč je už dva týdny
idnes.cz | 08:47:00
Londýnská policie pátrá po Češce, která je už dva týdny nezvěstná. V pátek se obrátila na veřejnost, aby jí s hledáním dvaatřicetileté ženy pomohla. Uvedl to bulvární deník The Sun. Policie kontaktovala také příbuzné ženy v České republice, ti ale o ní rovněž nemají žádné informace. V souvislosti se zmizením policisté zadrželi jednoho muže.


Řečtí antivaxeři odvedli ředitele školy v poutech. Rouškami týrá děti, tvrdí
idnes.cz | 08:36:00
Do školy v obci nedaleko řecké Soluně vtrhla v pátek ráno skupina odpůrců očkování. Řediteli zařízení nasadili antivaxeři pouta a odvedli ho na policii s tím, že podle nich „týrá jejich děti“. Za to považují pravidlo, že děti musí při výuce nosit roušky a dělat si testy na koronavirus. Informoval o tom místní deník Kathimerini.


Holčičce z reklamy na Kofolu je už 22 let. Jak vzpomíná na natáčení a co teď dělá?
bleskove.cz | 08:30:00
Sandra Flemrová tvrdí, že lidé dodnes chtějí, aby řekla slavnou větu "Já nemusím..."


Byznys podle Luďka Vainerta: Užitečná lekce od dolarových milionářů
iHned.cz | 09:30:00
Inspirovat se od bohatých lidí, jak rozmnožit či alespoň udržet majetek, je v dobách inflační vlny, jakou jsme nezažili od devadesátých let a o které si mnozí milionáři myslí, že je dokonce vyšší, než se vykazuje, důležitější než jindy. Tradiční...


Pfizer v boji s omikronem slábne, AstraZeneca kapituluje: Nutnost třetí dávky podtrhla studie
blesk | 09:30:00
V případě varianty omikron je přeočkování klíčové pro větší ochranu před rozvojem příznaků nemoci covid-19. Ukazuje to analýza britského úřadu pro zdravotní bezpečnost (UK HSA), na kterou upozornila v pátek stanice BBC. Pokles účinnosti vykazují přípravky od firem Pfizer a AstraZeneca, jež patří k nejpoužívanějším v Británii. Úřad ale varuje, že se jedná jen o předběžné závěry.


Auto na Jihlavsku narazilo do stromu: Řidič neměl šanci přežít
blesk | 09:16:00
Na Jihlavsku v pátek odpoledne zemřel řidič (†52) Felicie. U obce Zhoř narazil do stromu a po nehodě utrpěl vážná zranění, kterým nakonec podlehl. 


Oprava Staré školy ve Znojmě je u konce: Stála 71 milionů, našli tu i kostru batolete
blesk | 09:15:00
Znojmo dokončilo po více než dvou letech rekonstrukci budovy Staré školy v areálu Louckého kláštera. Za 71 milionů korun vzniklo nové společenské a kulturní centrum. V provozu má být od příštího roku.


Drahota v Česku: Dovozní ceny paliv a energií stouply v říjnu meziročně o 124 procent
blesk | 08:45:00
Dovozní i vývozní ceny minerálních paliv, zejména elektřiny, plynu, ropy a ropných výrobků v říjnu meziročně dál výrazně stouply. Podle v pátek zveřejněných dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) vzrostly ve vývozu o 104,6 procenta a v dovozu o 124,2 procenta. V dovozu významně vzrostly i ceny ostatních surovin, a to o čtvrtinu. Růst cen energií, surovin, materiálů a polotovarů komplikuje život českým firmám, surovin a polotovarů je navíc na celém světě nedostatek.


Námraza a uježděný sníh na silnicích v Česku: Kde si řidiči musí dat největší pozor?
blesk | 08:25:00
Není to takové drama jako ve čtvrtek, přesto i sobotní ráno znamená pro řidiče komplikovanější cestu. V řadě krajů Česka leží na vozovkách zledovatělý sníh, námraza, místy padá ještě sníh čerstvý. Teploty se pohybují pod bodem mrazu, proto pokrývka sněhu a ledu s výjimkou míst s chemickým ošetřením neodtává. Podívejte se na přehled napříč kraji.


Spojenými státy se prohnalo nejméně 19 tornád. Ve státě Arkansas jedno z nich zasáhlo dům pro seniory
lidovky.cz | 09:42:00
Část Spojených států zasáhly v noci z pátku na sobotu silné bouře, která na mnoha místech provázela tornáda. Jedno z nich se prohnalo domovem pro seniory ve státě Arkansas se tornádo prohnalo domem pro seniory, zahynul zde jeden člověk. Oběti hlásí také úřady ve státech Missouri a Tennessee. V jižním Illinoisu se několik lidí zranilo po pádu střechy ve skladu firmy Amazon.


Pryč je už dva týdny. Londýnská policie hledá nezvěstnou Češku, jednoho muže zadržela
lidovky.cz | 09:21:33
Londýnská policie pátrá po Češce, která je už dva týdny nezvěstná. V pátek se obrátila na veřejnost, aby jí s hledáním dvaatřicetileté ženy pomohla. Uvedl to bulvární deník The Sun. Policie kontaktovala také příbuzné ženy v České republice, ti ale o ní rovněž nemají žádné informace. V souvislosti se zmizením policisté zadrželi jednoho muže.


Paneláky jako ekologické a atraktivní bydlení. Ostrava má plán, jak proměnit sídliště
pikant | 07:02:00
Ostrava představila plán, jak sídliště zatraktivnit pro mladé lidi a rodiny s dětmi.


Elon Musk zvažuje, že odstoupí z funkce a bude jen influencerem
Auto.cz | 09:40:00
Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk zvažuje, že se své pozice vzdá a stane se influencerem. Napsal to dnes na twitteru. Musk už v minulosti několik zopakoval, že lidé by neměli pracovat tak moc jako on.


Můj první kontakt s motokárovou dvoutaktní zbraní. A to nebyl jediný velký zážitek
Auto.cz | 08:00:00
Lukáš Folk, můj velký kamarád, který se staral o mě a moji šedivku v Octavia Cupu, mi po čase zavolal. Jestli si prý chci vyzkoušet motokáru mistra republiky, Vaška Tomáška a jeho týmu UBK. Vlastně nechápu, proč se vůbec ptal.


PPF získala souhlas ČNB k výkupu minoritních akcionářů 02 C.R. na ceně 270 korun za akcii (7.12.2021)
Kurzy.cz | 09:03:00
PPF Telco, součást skupiny PPF a hlavní akcionář O2 Czech Republic, obdržela souhlas České národní banky k zahájení procesu výkupu minoritních akcionářů společnosti O2 CR.


Víkendář: Je ESG investování jen marketing, nebo přináší hmatatelné výsledky?
Kurzy.cz | 08:50:00
Takzvané ESG investování, které by mělo být zaměřeno na společnosti chovající se zodpovědně k životnímu prostředí a společnosti, je již několik let jedním z hlavních investičních témat.


Byznys podle Luďka Vainerta: Užitečná lekce od dolarových milionářů
Hospodářské noviny | 09:30:00
Inspirovat se od bohatých lidí, jak rozmnožit či alespoň udržet majetek, je v dobách inflační vlny, jakou jsme nezažili od devadesátých let a o které si mnozí milionáři myslí, že je dokonce vyšší, než se vykazuje, důležitější než jindy. Tradiční...


Epidemie dál klesá, v pátek přibylo 12 386 případů covidu
ČT24 | 08:02:01
V pátek testy v Česku potvrdily 12 386 případů nákazy novým typem koronaviru. Bylo to zhruba o 5300 případů méně než před týdnem a zároveň nejnižší počet v pracovním dni od poloviny listopadu. Sedmidenní incidence poprvé po třech týdnech klesla pod 900 případů na 100 tisíc obyvatel. V nemocnicích bylo v pátek 6222 pacientů s covidem, v mezitýdenním srovnání přibližně o 800 méně.


Na 90 procent Čechů sleduje při nákupu akce nebo slevy
Eurozpravy-domácí | 10:37:00
Zlevněné zboží nebo speciální akce patří v životě Čechů k důležitým faktorům nákupního rozhodování. Na 90 procent Čechů je sleduje, vyplývá z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty. Nejčastěji slevy sledují lidé se základním vzděláním, těch je dokonce 98 procent.


České hrady a zámky přes zimu nespí. Kam můžete vyrazit?
Eurozpravy-domácí | 10:00:00
Ačkoliv návštěvnická sezona skončila společně s letošním poměrně teplým a slunným podzimem, řada českých památek zůstává otevřená i v nastalém zimním období. Na některých zámcích a hradech jsou v nabídce zkrácené tradiční trasy, ale na některých objektech jsou zpřístupněna místa, kam se jindy návštěvník nepodívá.


Nových případů koronaviru dál ubývá, za pátek jich je přes 12 tisíc
Eurozpravy-domácí | 08:03:00
V pátek testy v Česku potvrdily 12.386 případů nákazy novým typem koronaviru. Bylo to zhruba o 5300 případů méně než před týdnem a zároveň nejnižší počet v pracovním dni od poloviny listopadu. Sedmidenní incidence poprvé po třech týdnech klesla pod 900 případů na 100.000 obyvatel.


Počet výskytů koronaviru se v Rusku blíží k deseti milionům
Eurozpravy-zahraniční | 10:55:00
V Rusku testy za poslední den potvrdily koronavirovou infekci u dalších 30.288 osob. Počet případů evidovaných od začátku pandemie k dnešku vzrostl na 9,986.967, informují ruská média s odvoláním na úřady. Ukrajina získá od Světové banky další peníze na boj s covidem-19, uvedla agentura Reuters.


USA zasáhly bouře a tornáda. Arkansas, Missouri a Tennessee hlásí mrtvé
Eurozpravy-zahraniční | 09:45:00
Část Spojených států zasáhly v noci na dnešek silné bouře, které zřejmě na mnoha místech provázela tornáda. Jedno z nich udeřilo na dům pro seniory ve státě Arkansas, kde jeden člověk zemřel a několik dalších utrpělo zranění, uvedla agentura AP. Oběti hlásí také úřady ve státech Missouri a Tennessee, zatímco záchranáři na jihu Illinois zasahovali kvůli pádu střechy ve skladu firmy Amazon.


Tchaj-wan potvrdil první výskyt varianty omikron v zemi
Eurozpravy-zahraniční | 08:52:00
Tchaj-wanská vláda dnes uvedla, že v zemi byl potvrzen první případ nové varianty koronaviru omikron, píše agentura Reuters. Nakazil se jí člověk, který přiletěl ze Svazijska na jihu Afriky.


Německá exkancléřka Merkelová se prý chystá napsat politickou autobiografii
Eurozpravy-zahraniční | 08:23:00
Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová chce napsat autobiografickou knihu, v níž hodlá vysvětlit svá nejdůležitější politická rozhodnutí. S odvoláním na blízkou spolupracovnici političky o tom informoval zpravodajský magazín Der Spiegel.


G7 musí Rusku ukázat, že útok na Ukrajinu by byl chybou, řekla ministryně
Eurozpravy-zahraniční | 08:19:00
Země skupiny G7 musí Rusku jasně ukázat, že útok na Ukrajinu by byl strategickou chybou, která by pro Moskvu měla vážné následky. Médiím to řekla britská ministryně zahraničí Liz Trussová před dnešním setkáním s dalšími zástupci zemí G7 v Liverpoolu. Trussová chce také jednat o tom, aby demokratické země nebyly závislé na ruském plynu a měly náhradní zdroje této komodity, uvedla agentura AP.


Německo hlásí přes 53 tisíc nakažených a 510 úmrtí
Eurozpravy-zahraniční | 08:16:00
V souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo v Německu za posledních 24 hodin 510 lidí. Ukázaly to dnešní statistiky Institutu Roberta Kocha (RKI). Nových případů nákazy bylo za předchozí den 53.700, což je o zhruba 11.000 případů méně než před týdnem, uvedla agentura DPA.


Přeočkování je v případě varianty omikron klíčové, tvrdí britská studie
Eurozpravy-zahraniční | 08:12:00
V případě varianty mikron je přeočkování klíčové pro větší ochranu před rozvojem příznaků nemoci covid-19. Ukazuje to analýza britského úřadu pro zdravotní bezpečnost (UK HSA), na kterou upozornila v pátek stanice BBC. Pokles účinnosti vykazují přípravky od firem Pfizer a AstraZeneca, jež patří k nejpoužívanějším v Británii. Úřad ale varuje, že se jedná jen o předběžné závěry.


Bizarní soužití medvědů a Rusů. Míšové se dokonale naučili nejdůležitější ruské zvyky
Reflex | 10:30:00
Každý měl určitě v dětství plyšového medvěda. V Rusku mají místní obyvatelé také medvědy, ale živé. Méďové s nimi jezdí na motorce, stolují, případně se povalují u nich na terase. Proč by ne? V Rusku je přece možné všechno.


V Klecích vizuálního vyprávění. Gaimanovu obálkáři vyšel legendární komiks konečně i v češtině
Reflex | 09:30:00
Vydat česky Klece Davea McKeana je i přes jejich slávu odvážný krok, který docení každý nadšený komiksožrout. Jedná se o jedno z „těch“ komiksových děl, o kterých se ví, že svého času měnily kánon, a dodnes se na ně odkazuje.


Rybolov na amazonské řece Itaya aneb Jak jsem potkal piraně
Reflex | 07:10:00
Připichuji k háčku kousek kuřecích střev a vlasec namotaný na plastovém kotouči vhazuji do poklidné hladiny řeky Itaya v peruánské Amazonii. Podle instrukcí lodivoda čekám, až se vlákno v mých dlaních rozechvěje, což bude znamenat, že ryba ťuká do návnady. Teprve pak zaseknu a z vody vytáhnu mrskající se zubatou piraňu.


Vladimír Pikora: Průmysl padá a nezaměstnanost také. Základní ekonomické poučky přestávají platit
Reflex | 07:00:00
Je to zvláštní krize. Průmysl klesá a nezaměstnanost také. Člověk by řekl, že když se méně vyrábí, tak se bude propouštět. Statistiky ale ukazují pravý opak. Podle Českého statistického úřadu poklesla v říjnu průmyslová výroba meziročně o 4,9 procenta, zatímco podle Úřadu práce ČR podíl nezaměstnaných poklesl na 3,3 procenta. To je o půl procentního bodu méně než před rokem.


Noční můra? Firemní večírek, na kterém musíte být neustále v pozoru
Tiscali-zprávy | 08:29:10
Firemní vánoční večírky jsou ve většině firem pohodovou párty, na které se se skleničkou v ruce alespoň na jeden večer zapomene na rozdíly mezi šéfy a „pěšáky“. Nikoli ale v Japonsku - tam jsou vánoční večírky zvané bónenkai noční můrou většiny zaměstnanců. Jsou prakticky povinné a přísná firemní hierarchie platí i na nich. A opilecké rozhovory s nadřízenými se nepromíjejí...


OBRAZEM: Mexická vrakoviště požírají legendární autobusy, kamiony i veterány
E15-ekonomika | 09:47:00
Mezi vášně Mexičanů patří kromě tance i hledání pokladů na zdejších vrakovištích. Právě ta často ohraničují menší obce či vesničky z obou stran. Místní zde s trochou štěstí nacházejí náhradní díly do svých monopostů, fotografové pak cenné úlovky. Podívejte se na ty nejzajímavější, které jsme na mexickém poloostrovu Jukatán nasbírali.


Zlatý čas lékáren. Loni utržily přes sto miliard
E15-ekonomika | 09:33:00
Lékárny a výdejny zdravotnických prostředků loni utržily zhruba 102 miliard korun, což je o 11 procent více než v roce 2019 a nejvíce minimálně od roku 2011. Každý člověk průměrně loni zaplatil za doplatky, léky a zdravotnické prostředky 1718 korun, což je o 50 korun méně než v roce 2019.


OBRAZEM: Mexická vrakoviště požírají legendární autobusy, kamiony i veterány
E15-politika | 09:47:00
Mezi vášně Mexičanů patří kromě tance i hledání pokladů na zdejších vrakovištích. Právě ta často ohraničují menší obce či vesničky z obou stran. Místní zde s trochou štěstí nacházejí náhradní díly do svých monopostů, fotografové pak cenné úlovky. Podívejte se na ty nejzajímavější, které jsme na mexickém poloostrovu Jukatán nasbírali.


Zlatý čas lékáren. Loni utržily přes sto miliard
E15-politika | 09:33:00
Lékárny a výdejny zdravotnických prostředků loni utržily zhruba 102 miliard korun, což je o 11 procent více než v roce 2019 a nejvíce minimálně od roku 2011. Každý člověk průměrně loni zaplatil za doplatky, léky a zdravotnické prostředky 1718 korun, což je o 50 korun méně než v roce 2019.


William a Kate zveřejnili vánoční přání. Fotka vznikla v Jordánsku
revue.idnes.cz | 11:21:00
Vévoda (39) a vévodkyně (39) z Cambridge popřáli svým příznivcům krásné svátky a jako tradičně s předstihem zveřejnili snímek, který vybrali na letošní vánoční přání. Fotografie vznikla na dovolené v Jordánsku.


Zemětřesení v Karviné? Kdepak, přístroje ohlásily falešnou lokalizaci
idnes.cz | 11:39:00
Večer se na Karvinsku podle seismologické stanice v Ostravě otřásla země. Naměřila magnitudo 3,5. Ostatní stanice však pouze 1. Jednalo se o falešnou lokalizaci, kterou převzalo například Evropsko-středozemní seismologické centrum.


Mezi Plzní a Českými Budějovicemi pojedou vlaky rychleji než auta
idnes.cz | 11:12:00
Mým snem je, abychom se v co nejkratší době dočkali rychlých spojení. Myslím si, že jsme je už dávno měli mít, říká ředitel Stavební správy západ Správy železnic Petr Hofhanzl.


Trochu jiná biografie. Merkelová chce vysvětlit svá politická rozhodnutí
idnes.cz | 11:04:00
Vysvětlím svá nejdůležitější politická rozhodnutí. Tak informuje německý magazín Der Spiegel o chystané autobiografické knihy bývalé kancléřky Angely Merkelové.


Galerie řeší, jestli nemá ve sbírce padělky. Pochybnosti jsou u desítek děl
idnes.cz | 10:59:00
Galerie Benedikta Rejta v Lounech má zřejmě ve své sbírce padělky mnoha uměleckých děl. Pochybnosti o pravosti jsou u více než šesti desítek děl ruské revoluční avantgardy zakoupených v letech 2015 až 2017. Galerie i kraj, který je zřizovatelem instituce, teď zkoumá okolnosti nákupu.


Muž ležel na zemi a hořelo na něm oblečení. Život mu zachránili policisté
idnes.cz | 10:51:00
Ve čtvrtek v noci policisté z Dobřan zachránili život muži, kterého si všimli poblíž hořícího karavanu u nádraží. Na ležícím muži hořelo oblečení. Policisté okamžitě k uhašení oděvu použili hasící přístroj. Muže si poté převzali do péče záchranáři a převezli ho do nemocnice.


Práva žen do názvu varšavské křižovatky? Vzpamatujte se, protestuje premiér
idnes.cz | 10:18:00
Jedna z nejrušnějších křižovatek v polské Varšavě může být přejmenována na počest ženských práv. Obří kruhový objezd nedaleko Paláce kultury a vědy v současnosti nese jméno jednoho z hlavních představitelů krajní pravice v předválečném Polsku Romana Dmowského. Proti případné změně názvu se ohradil premiér Mateusz Morawiecki.


Na jednu jízdenku až do Prahy. Mladoboleslavsko vstoupilo do PID
idnes.cz | 10:11:00
Z Mladé Boleslavi na Černý Most expresní linkou za 40 minut a pak s jednou jízdenkou metrem dál po Praze. Poslední velká část Středočeského kraje přichází do Pražské integrované dopravy.


USA zasáhly silné bouře s tornády, guvernér Kentucky odhadl počet obětí na 50
iHned.cz | 11:46:00
Značné škody a oběti na životech způsobila v noci na dnešek vlna silných bouří s tornády v centrální části Spojených států. Guvernér Kentucky Andy Beshear dnes ráno prohlásil, že na jihozápadě tohoto státu pravděpodobně zahynulo nejméně 50 lidí....


Vémolova Lela 10 dní po porodu: Zvrat! Na tenhle den čekala celou dobu
blesk | 11:20:00
Lela Ceterová je od 1. prosince dvojnásobnou maminkou. Svého synka Rockyho, jemuž jméno vybral MMA bijec Karlos Vémola (36) podle slavného zápasníka Rockyho Balboy ze stejnojmenného filmu Sylvestea Stalloneho (75), ale nemohla až doteď chovat bez respirátoru. Teď už konečně může!


Největší tržby za posledních deset let: Tuzemské lékárny měly i kvůli covidu loni žně
blesk | 10:50:00
Lékárny a výdejny zdravotnických prostředků loni utržily zhruba 102 miliard korun, což je o 11 procent více než v roce 2019 a nejvíce minimálně od roku 2011. Každý člověk průměrně loni zaplatil za doplatky, léky a zdravotnické prostředky 1718 korun, což je o 50 korun méně než v roce 2019. Nárůst tržeb je dán především zvýšenými příjmy od poskytovatelů zdravotnických služeb, což zřejmě souvisí s léčbou pacientů s těžkým průběhem covidu-19 a zvyšujícími se náklady na léky, které se používají ve specializované centrové péči. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).


Záchranná operace Karel: Zraněný havran se už kurýruje v ptačím centru
blesk | 10:42:00
Povykující hejno havranů zaujalo na procházce v městské čtvrti Líšeň  jednoho z Brňanů natolik, že se rozhodl příčinu rozruchu prozkoumat. Když spatřil v košaté koruně stromu uvězněného opeřence, přivolal strážníky a hasiče, kteří zvíře vyprostili. Jenže, ouha, havran si poranil vaz na noze a musel neprodleně k veterináři.


Praha 3 se s Viktorií Žižkov dohodla: Radnice fotbalovému klubu pronajme stadion na 30 let
blesk | 10:24:00
Radnice Prahy 3 se dohodla s fotbalovým klubem Viktoria Žižkov na podmínkách nájemní smlouvy stadionu v Seifertově ulici. Klub by měl získat stadion do nájmu na 30 let za symbolickou korunu ročně a zároveň mít předkupní právo pro případ, že by se městská část rozhodla jej prodat. ČTK to potvrdili starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09) a předseda představenstva klubu Milan Richter. O smlouvě podle starosty bude hlasovat zastupitelstvo městské části začátkem příštího roku.


Svět brojí proti odlesňování. Kde roste nejvíc zeleně a proč je její úbytek problém?
aktuálně.cz | 11:30:38
V infografice zjistíte, kde ve světě rostou největší lesy i kde zelený porost mizí nejrychleji a co to způsobuje.


Mimořádný případ: Kam s ní(m)? Obžalovaný muž se mění v ženu
Denik.cz | 11:06:00
Trestný čin spáchal Lukáš A. Policisté kvůli skutku vyslýchali Maxima M. Souzena je za něj Misha M. (42). Ne, orgány činné v trestním řízení se nespletly. Jde jen o mimořádný případ a stále jednoho člověka měnícího svá jména. Trestný čin totiž skutečně spáchal vloni na Plzeňsku muž, který ale prochází změnou pohlaví a po více než roce už vystupuje jako žena, byť přerod ještě není dokončen. Je to poněkud zapeklitý oříšek nejen pro soud, ale i vězeňskou službu, která nejspíše bude muset řešit pověstné Nerudovské „kam s ním (ní)“.


OBRAZEM: Půjdem spolu do Betléma. Sklep v panelovém domě ukrývá vánoční poklad
Denik.cz | 10:14:00
Unikátní telčský betlém mohou zájemci zhlédnout v jednom z libereckých paneláků. Vzniká už bezmála padesát let. Jeho tvůrcem je Jiří Petrů. Vytvořil vyřezávané figurky a sestrojil i mechaniku. 


Slavil a šel spát s cigaretou. Škoda na vyhořelém domě je půl milionu
Denik.cz | 09:53:00
V Liptani bylo v pátek večer nejprve veselo a v sobotu potom hodně smutno. Po oslavě v jednom z rodinných domků se v něm rozhostil požár od cigarety zraněného majitele.


Šíření epidemie dál zpomaluje. V pátek přibylo 12 386 případů covidu
Denik.cz | 09:09:00
V pátek testy v Česku potvrdily 12 386 případů nákazy novým typem koronaviru. Bylo to zhruba o 5300 případů méně než před týdnem a zároveň nejnižší počet v pracovním dni od poloviny listopadu. Sedmidenní incidence poprvé po třech týdnech klesla pod 900 případů na 100 tisíc obyvatel. V nemocnicích bylo v pátek 6222 pacientů s covidem, v mezitýdenním srovnání přibližně o 800 méně. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.


Holčičce z reklamy na Kofolu je už 22 let. Jak vzpomíná na natáčení a co teď dělá?
pikant | 08:30:00
Sandra Flemrová tvrdí, že lidé dodnes chtějí, aby řekla slavnou větu "Já nemusím..."


Fila: Sex ve městě je zpátky. Jde s dobou a je trapný i divný
pikant | 07:37:00
Hrdinky Sexu ve městě si v pokračování uvědomují svůj věk i sociální status. Snaží se "jít s dobou", tvrdí kritik Kamil Fila.


Rozhovor se Zdeňkem Černým, někdejším světovým rekordmanem a renovátorem: Tankovali jsme z konve na mléko
Auto.cz | 11:51:00
Mít doma provozuschopné vozidlo, které trhalo světové rekordy, je snem každého zapáleného milovníka motorsportu. Zdeněk Černý z Kostomlat pod Milešovkou jeden takový vypiplal zpět z nepojízdného vraku až po nádherný exemplář.


Kryptoměny míří do stále většího množství portfolií, ke klasické investici mají ale pořád daleko
Kurzy.cz | 10:32:12
Investiční společnost Ritholtz Wealth Management ve spolupráci s WisdomTree Investments začala klientům nabízet nový nástroj určený k investování do kryptoměn. RWM WisdomTree Crypto Index má expozici vůči konkrétním kryptoměnám v čele s bitcoinem...


Koncern VW plánuje rekordní investice. Prodá v roce 2026 na 2,5 milionu elektromobilů?
Kurzy.cz | 10:00:00
Koncern VW ve čtvrtek oznámil přesuny na nejvyšších postech, což se dotkne také domácí dcery ŠKODA. Zároveň došlo ke zveřejnění aktualizovaného nového pětiletého plánu směrování koncernu. Sídlo a výrobní závod skupiny ve Wolfsburgu se má výrazně proměnit.


Peníze si do hrobu nevezmeš – příběhy peněz a pokladů se vyprávějí v nové numizmatické expozici na pardubickém zámku
Kurzy.cz | 01:13:41
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


USA zasáhly silné bouře s tornády, guvernér Kentucky odhadl počet obětí na 50
Hospodářské noviny | 11:46:00
Značné škody a oběti na životech způsobila v noci na dnešek vlna silných bouří s tornády v centrální části Spojených států. Guvernér Kentucky Andy Beshear dnes ráno prohlásil, že na jihozápadě tohoto státu pravděpodobně zahynulo nejméně 50 lidí....


Jedna malá chyba Log4Shell ohrožuje Minecraft i servery Applu, Amazonu nebo Steamu
Hospodářské noviny | 11:25:00
Zatímco jste spali, odborníci na počítačovou bezpečnost hasili a stále hasí následky bezpečnostní chyby objevené na serverech populární hry Minecraft. Nejde ale o incident, který by se týkal jediné aplikace. Ukázalo se, že problém je v kousku...


Sestry v belgickém klášteře vaří pivo. V neděli každá benediktinka vypije jednu lahev
bleskove.cz | 10:30:15
"Jsou dobrá pro zdraví, pomáhají trávení," pochvalují si belgické benediktinky piva, která začaly vyrábět ve spolupráci s pivovarem John Martin.


Jako dvaašedesát jointů. Obří marihuanové brownie dostane jediný zákazník
idnes.cz | 13:12:00
Podle amerických médií to má být největší marihuanové „brownie“ v dějinách. Řeč je o čokoládovo-konopném zákusku o hmotnosti 385 kilogramů, které upekl americký distributor marihuany se sídlem ve státě Massachusetts. Společnost tento koláč prodá jedinému zákazníkovi.


Důsledek nedostatku čipů. V otevřených továrnách covidu podlehly desítky lidí
idnes.cz | 13:00:00
Celý svět bojuje s obrovskou dodavatelskou krizí. Státům chybí i čipy, které se používají pro výrobu nových aut nebo chytrých telefonů. Klíčovým výrobcem polovodičů je v mezinárodním hledisku Malajsie. Ta kvůli tomu v minulých měsících čelila obrovskému výrobnímu tlaku, na který ale doplatilo životem několik desítek pracovníků.


Rychlý hraje prezidenta, kterého svědí nos. A vrátí se Čtvrtníčkův Ivánek
idnes.cz | 11:55:00
Program už čtvrtého ročníku svého Hvězdného léta pod žižkovskou věží odtajnilo pražské Divadlo Kalich. Ústřední premiérou bude novinka A s pravdou ven v režii Petra Rychlého, herec si zde zahraje i hlavní roli čerstvě zvoleného prezidenta. Letní přehlídka nabídne i návrat komedie Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Petra Čtvrtníčka a Jiřího Lábuse.


Nebezpečný zloděj se na Andělu vkradl do auta: Policistům ho pomohla vypátrat policejní fenka
blesk | 13:40:00
Pátrání po zloději se rozjelo v pátek kolem osmé hodiny večer. Ten se v ulici Zborovská voupal do luxusního vozu značky Mercedes. Když si ho všiml kolemjdoucí a zloděje se pokusil od jeho činu odradit, začal mu vyhrožovat zastřelením. Kolemjdoucí vše nahlásil na tísňovou linku a rozjela se pátrací akce. 


Záchranáři uvízli ve sněhu: Místní je vyprostili po 40 minutách tvrdého úsilí
blesk | 13:26:00
Silné sněžení zaskočilo jihomoravské záchranáře v Hlíně na Brněnsku. Poskytli pacientovi první pomoc a pak zapadli s autem do sněhu. Místní obyvatelé je naštěstí nenechali ve štychu.


Drsný konec mezi Kadrim a Andreou ze Svatby: Gamblerství, dluhy, návrat k bývalému a plánovaný útok!
blesk | 13:00:00
Že expertům z reality show Svatba na první pohled jejich pokusy dát dohromady geneticky kompatibilní páry zdaleka vždy nevyšly, není nic nového. Vývoj vztahu mezi Kadrim Preshevou (29) a Andreou Eliášovou (25) však nabral zcela nevídané rozměry. Tohle je regulérní válka!


Neočkoval se, skončil v kómatu: Málem mě to zabilo, očkujte se, vzkazuje statný hasič a sportovec Jirka
blesk | 12:55:00
Ostřílený hasič Jirka z Jesenicka se nenechal očkovat a onemocněl covidem. 20 dní strávil v nemoci, z toho 4 v kómatu. Po dalších 45 dnech rekonvalescence naštěstí vše dopadlo dobře a Jirka už zase pomáhá lidem. Podcenil jsem to, přiznává v emotivním klipu hasičů propagujícím očkování.


Auto skončilo po nehodě v rybníku u obce Úklid: Řidičku vytáhli policisté Tereza a Radek
blesk | 12:29:00
V obci Úklid nedaleko Příbrami došlo ve čtvrtek k hrozivé nehodě! Žena s autem skončila v rybníku. Vůz byl střechou ke dnu. Po chvíli v ledové vodě upadla do bezvědomí. Z vozu ji vytáhla policistka Tereza s kolegou Radkem, poté začali s resuscitací. Záchranka zraněnou řidičku převezla do nemocnice. Momentálně je v umělém spánku.


Makovice na místeckém kostele vydala 107 let staré tajemství: Kost svatého Valentýna!
blesk | 12:22:00
Napětí ve vzduchu by se dalo krájet, když děkan místecké farnosti s primátorem Frýdku-Místku procházeli poselství minulých generací nalezené v kupoli na střeše kostelní věže. Mezi dobovými fotkami, dopisy, zprávami či mincemi bylo i velké překvapení…


Stroj na dobrovolnou smrt: Švýcaři schválili kapsli na sebevraždu, kde zemřete štěstím
blesk | 12:18:00
Co se techniky týče, bylo Švýcarsko vždy inovativní. Stačí zmínit například precizní švýcarské hodinky nebo všestranné švýcarské nože. Nově nabídne země sýra a čokolády jako vůbec první na světě také unikátní přístroj na… asistovanou sebevraždu!


Muzikálová Čarodějka porodila chlapečka s krásným jménem! Byl to boj, prozradila
blesk | 12:10:00
Muzikálová hvězda Markéta Pešková (29), která se příznivcům divadla a muzikálů zapsala nejvíce do paměti coby čarodějka Elphaba, se stala maminkou!


Vlak na Zličíně srazil člověka: Provoz na trati nehoda zastavila
blesk | 11:27:00
Pražští hasiči spolu se Správou železnic zasahovali na pražském Zličíně. Došlo tam k nehodě, při které vlak srazil osobu. Hasiči zraněného předali do péče záchranářů.


Karvinou zasáhlo zemětřesení: Na české poměry bylo silné
blesk | 11:09:00
Karvinou v Moravskoslezském kraji zasáhlo zemětřesení o síle 3,5 stupně Richterovy škály. Na poměry České republiky se jedná o poměrně silné otřesy. O den dříve se objevilo i v Ostravě.


Očkování malých dětí v ČR startuje, američtí rodiče mají ale strach. Co radí psychologové?
blesk | 11:00:00
Psychologové přichází s radami, jak svým dětem nejvíce usnadnit život během pandemie. Doporučují preventivní návštěvy svých ordignací a apelují na rodiče, aby dbali i na vlastní duševní zdraví. Podle nejnovějšího amerického výzkumu se přitom většina rodičů stále bojí nechat své děti naočkovat proti koronaviru. Ve většině případů za tím stojí strach z možných vedlejších účinků vakcíny nebo pocit, že o očkovacích látkách zatím není dostatek informací. K vakcíně budou mít brzy přístup i české děti od pěti let věku. K registrace k očkování se pro ně otevře od půlnoci z neděle na pondělí.


Jedna malá chyba Log4Shell ohrožuje Minecraft i servery Applu, Amazonu nebo Steamu
iHned.cz | 11:25:00
Zatímco jste spali, odborníci na počítačovou bezpečnost hasili a stále hasí následky bezpečnostní chyby objevené na serverech populární hry Minecraft. Nejde ale o incident, který by se týkal jediné aplikace. Ukázalo se, že problém je v kousku...


Sestry v belgickém klášteře vaří pivo. V neděli každá benediktinka vypije jednu lahev
pikant | 10:30:15
"Jsou dobrá pro zdraví, pomáhají trávení," pochvalují si belgické benediktinky piva, která začaly vyrábět ve spolupráci s pivovarem John Martin.


Historie transportu zraněných v evropských armádách
Auto.cz | 13:47:00
Zajištění zdravotnické péče zraněným ve válce je nejsmysluplnější činnost v nenávistném prostředí ozbrojeného konfliktu.


Voliči ve čtyřech obcích v sobotu v opakovaných volbách vybírají nová zastupitelstva
ČT24 | 11:23:45
Voliči ve čtyřech obcích v sobotu v opakovaných volbách vyberou nová zastupitelstva. Nové vedení získá Nová Ves na Liberecku, Rovná na Pelhřimovsku, Komňa na Uherskohradišťsku a Lužice na Mostecku. Hlasovací lístek mohou lidé odevzdat od 7:00 do 22:00.


Trochu jiná biografie. Merkelová chce vysvětlit svá politická rozhodnutí
lidovky.cz | 13:55:17
Vysvětlím svá nejdůležitější politická rozhodnutí. Tak informuje německý magazín Der Spiegel o chystané autobiografické knihy bývalé kancléřky Angely Merkelové.


Kupované cukroví výrazně zdražilo, chybí cukráři a cena surovin vyletěla nahoru. Přesto je o něj velký zájem
lidovky.cz | 12:00:00
Rostoucí ceny energií, dražší mouka a obrovský nedostatek cukrářů. Za vánoční cukroví na objednávku si letos připlatíme. Cena se pohybuje přibližně od 500 do 1000 korun za kilogram. Někteří prodejci zdražili až o 150 korun, výjimečně to bylo i více. Nejoblíbenější je mix všech druhů, které daný cukrář nabízí. Zájem je i přes rostoucí ceny velký.


Jedna z varšavských křižovatek může změnit jméno na počest ženských práv. Vzpamatujte se, čílí se premiér
lidovky.cz | 10:59:36
Jedna z nejrušnějších křižovatek v polské Varšavě může být přejmenována na počest ženských práv. Obří kruhový objezd nedaleko Paláce kultury a vědy v současnosti nese jméno jednoho z hlavních představitelů krajní pravice v předválečném Polsku Romana Dmowského. Proti případné změně názvu se ohradil premiér Mateusz Morawiecki.


Fialův kabinet řeší postup po zamítnutí Lipavského. Má dvě varianty
Eurozpravy-domácí | 13:58:00
Koalice stran budoucí vlády ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů a STAN má dvě varianty postupu potom, co prezident Miloš Zeman oznámil, že nejmenuje Jana Lipavskéko (Piráti) ministrem zahraničí. Jako pravděpodobnější se podle dnešních informací ČTK od dvou zdrojů z dvojice těchto stran jeví možnost, že ministři jmenováni budou.


Středozápadem USA se prohnaly bouře s tornády, v Kentucky očekávají desítky mrtvých
aktuálně.cz | 12:29:33
V Kentucky si tornáda vyžádala desítky obětí. Mrtvé hlásily také úřady ve státech Arkansas, Missouri a Tennessee.


KOMENTÁŘ: Škody, které napáchala Babišova vláda během pandemie. Lze je vůbec vyčíslit?
Eurozpravy-domácí | 12:00:00
Dvacátá léta jednadvacátého století se do historie planety Země dozajista zapíšou jako Doba covidová. Zápisky budou jistě obsahovat z pohledu příštích lidí „suchá“ konstatování o tom, kolik obyvatel té které země umřelo, jak kvůli covidu klesly počty pracovních míst, výkon ekonomik a jaké následky řešení tohoto problému muselo lidstvo překonat, aby pandemii dokázalo vzdorovat. Nyní se nám zprávy o tom, že bude líp a že najdeme onen klíč, otevírající dveře ke klidu, zdají jako nereálné. Snad bude ale i pro tuto éru nakonec platit okřídlené moudro známé z českých pohádek, totiž, že vše dobře skončí.


Šupináč na špici. Kapr zůstává králem českého rybářství, hlavně kvůli ekonomice
Denik.cz | 12:08:00
Ve vánočním čase se s ním setkáváme na stolech už nejméně dvě století. Tradice chovu kapra v českých zemích je ale ještě o několik století hlubší. A pravděpodobně jen tak neskončí. Šupináč stále dominuje českému rybářství a může se pyšnit tím, že jeho chov stále staví na historických základech.


Centrální část USA zasáhly bouře s tornády. Vyžádaly si desítky obětí
Denik.cz | 11:39:00
Značné škody a oběti na životech způsobila v noci na dnešek vlna silných bouří s tornády v centrální části Spojených států. Guvernér Kentucky Andy Beshear dnes ráno prohlásil, že na jihozápadě tohoto státu pravděpodobně zahynulo nejméně 50 lidí. Mrtvé hlásily také úřady ve státech Arkansas, Missouri a Tennessee, zatímco záchranáři na jihu Illinois zasahovali kvůli pádu střechy ve skladu firmy Amazon.


Japonsko zvažuje, že stejně jako USA nepošle na olympiádu do Číny ministry
Eurozpravy-zahraniční | 11:12:00
Japonsko uvažuje o tom, že na zimní olympijské hry do Pekingu stejně jako Spojené státy nepošle žádného z ministrů. Dnes o tom informovala tisková agentura Kjódó s odvoláním na zdroje ve vládě.


Rychlobruslařka Zdráhalová zaznamenala v Calgary osobní rekord na tříkilometrové trati
Eurozpravy-sport | 10:44:00
Poté, co v pátek rychlobruslařka Nikola Zdráhalová absolvovala v rámci divizi B Světového poháru v rychlobruslení v Calgary pětistovku, se následně postavila na tříkilometrovou trať. Na té si dokázala vylepšit osobní rekord, když projela časem 3:59,664. Díky tomuto výkonu si tak do celkového hodnocení Světového poháru připsala 28 bodů.


Zeman zvolil konfrontaci, ze které nic nezíská. Rozhodl se už jen mstít a škodit
Reflex | 12:00:00
Prezident Zeman potvrdil, že odmítá jmenovat kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského. Uvedl několik zástupných důvodů, jelikož v minulosti neuplatňoval podobná kritéria na všechny členy vlády. Zemanův svévolný šprajc jen v současné krizi přilévá olej do ohně.


Pět výzev pro Škoda Auto v roce 2022: elektromobily, čipy, gigafactory, nový šéf a Vietnam
E15-ekonomika | 13:44:00
Automobilový průmysl prožívá extrémně turbulentní období a klidný nebude ani příští rok. Složité úkoly v něm čekají i na největší tuzemskou automobilku Škoda Auto. Těchto pět výzev, kterým bude klíčový hráč českého „autolandu“ čelit v roce 2022, patří k nejvýznamnějším.


Volby poštou pro Čechy v cizině projdou, ujišťují strany. Ovlivní to i volbu prezidenta
E15-ekonomika | 11:00:00
Po více než deseti letech politických tahanic mají krajané žijící v zahraničí reálnou šanci, že budou moci napřesrok vybírat prezidenta republiky korespondenčně. Odpadla by jim tak nutnost hlasovat na českých zastupitelských úřadech, kam ve Spojených státech nebo v Austrálii musejí často dojíždět přes půl kontinentu. Kvůli tomu se mnozí z nich voleb neúčastní. Návrh zákona už prošel Senátem. Nyní ho projedná nová Poslanecká sněmovna, kde má koalice Spolu s Piráty a STAN většinu.


Pět výzev pro Škoda Auto v roce 2022: elektromobily, čipy, gigafactory, nový šéf a Vietnam
E15-politika | 13:44:00
Automobilový průmysl prožívá extrémně turbulentní období a klidný nebude ani příští rok. Složité úkoly v něm čekají i na největší tuzemskou automobilku Škoda Auto. Těchto pět výzev, kterým bude klíčový hráč českého „autolandu“ čelit v roce 2022, patří k nejvýznamnějším.


Volby poštou pro Čechy v cizině projdou, ujišťují strany. Ovlivní to i volbu prezidenta
E15-politika | 11:00:00
Po více než deseti letech politických tahanic mají krajané žijící v zahraničí reálnou šanci, že budou moci napřesrok vybírat prezidenta republiky korespondenčně. Odpadla by jim tak nutnost hlasovat na českých zastupitelských úřadech, kam ve Spojených státech nebo v Austrálii musejí často dojíždět přes půl kontinentu. Kvůli tomu se mnozí z nich voleb neúčastní. Návrh zákona už prošel Senátem. Nyní ho projedná nová Poslanecká sněmovna, kde má koalice Spolu s Piráty a STAN většinu.


V Trutnově se koná padesátihodinový očkovací maraton, lidé chodí i v noci
idnes.cz | 15:39:00
Stovky dávek vakcíny proti covidu-19 aplikují zdravotníci během očkovacího maratonu v trutnovském kulturním centru Uffo. Začal v pátek navečer a potrvá do nedělní noci. Zdravotníci očkují nepřetržitě 50 hodin, za tu dobu plánují podat kolem 1 500 dávek. Zájem veřejnosti je obrovský, první nedočkavci stály před Uffem desítky minut před zahájením akce.


Balet z vás udělá perfektního zaměstnance, říká tanečnice Miřenka Čechová
idnes.cz | 15:27:00
Balet vyžaduje naprostou oddanost a disciplínu, člověk si musí umět odepřít všechno, i sám sebe, říká Miřenka Čechová. Sama se po absolutoriu na pražské taneční konzervatoři rozhodla svět baletu opustit, v tanečním světě však působí nadále jako interpretka, choreografka a režisérka. Baletní tanečníci musí být jako cibule, obalení ochrannými slupkami, popisuje Čechová nemilosrdný svět, o kterém v roce 2020 napsala knihu.


Na Slovensku zabíjel metanol. Policie varuje před nekvalitním alkoholem
idnes.cz | 15:03:00
Policie na středním Slovensku vyšetřuje úmrtí muže, u kterého pitva odhalila přítomnost metanolu a dalších prudce jedovatých látek. Policisté varovali veřejnost, že nebezpečný alkohol si mohlo koupit více lidí. Na svých internetových stránkách o tom informuje televize Markíza.


Koalice má po odmítnutí Lipavského Zemanem dvě varianty postupu
idnes.cz | 14:22:00
Budoucí vláda Petra Fialy má poté, co prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí, dvě možnosti. Pravděpodobnější je nyní varianta, že ministři jmenováni budou, uvedly zdroje ČTK. Resort zahraničí by zatím řídil Fiala nebo předseda Pirátů Ivan Bartoš, koalice by poté řešila spor s prezidentem kompetenční žalobou k Ústavnímu soudu.


Německým manželům svítí doma 444 vánočních stromků. Zdobili je už od srpna
idnes.cz | 14:13:00
Manželé Susanne a Thomas Jerominovi z Dolního Saska se stali opakovaně držiteli světového rekordu. V rodinném domě mají 444 nazdobených vánočních stromků. Ozdoby jsou přitom velice netradiční. Od klasických vánočních koulí přes figurky filmových postav až po gumové kachničky. „Je to hezké,“ vysvětluje pár svou vánoční výzdobu.


KOMENTÁŘ: Velké manévry před volbami. Macron vyčkává „strategií mistra orloje“
idnes.cz | 14:00:00
Do prvního kola prezidentských voleb ve Francii zbývá 120 dní. A Emmanuel Macron stále nevyhlásil kandidaturu. Jak je možné, že si právě on udržuje téměř neměnný kredit favorita? ptá se Josef Brož, konzultant Institute of European Democrats.


Expedice do Antarktidy: Kufry narvané testy a dezinfekcí! Zpátky přiletí až v březnu
blesk | 15:20:00
Přísná protiepidemická opaření budou provázet také letošní expedici vědců z Masarykovy univerzity do Antarktidy. Přesto, že jsou všichni členové šestnáctičlenné výpravy povinně očkovaní, čeká je před cestou na základnu J. G. Mendela na ostrově Jamese Rosse u Antarktického poloostrova ještě detailní vyšetření ve FN Ostrava a po příletu do Chile pak týdenní karanténa. Celá expedice je na cestu a pobyt vybavena množstvím testů, respirátorů a dezinfekce.


Nová zastávka na Velké Ohradě je posprejovaná! Vandal způsobil škodu 20 tisíc, jde po něm policie
blesk | 15:16:00
Radost vydržela jen chvíli! Ve čtvrtek 9. prosince zástupci Prahy slavnostně odhalili první novou zastávku MHD za zhruba 350 tisíc, a to na Velké Ohradě. Jenže ji stihl už někdo posprejovat. Policie se celou situací zabývá a po vandalovi bude pátrat. 


Nový Sex ve městě: Detaily o smrti Pana Božského!
blesk | 15:14:00
Na den, kdy se zase vrátí na scénu Carrie Bradshawová s panem Božským, čekaly miliony fanoušků skoro 18 let. A když konečně přišel, radost vystřídaly šok a slzy: Životní lásku newyorské sloupkařky ze Sexu ve městě totiž hned zabil infarkt!


První případy omikronu na Slovensku: Tři plně očkovaní navrátilci z rizikových zemí
blesk | 14:35:00
Slovensko potvrdilo první tři případy nové koronavirové varianty omikron. Všechny tři osoby byly očkovány proti covidu-19, navštívily země považované v souvislosti s omikronem za rizikové a projevily se u nich jen mírné příznaky onemocnění. ČTK o tom dnes informoval úřad hlavního hygienika (ÚVZ). Variantu omikron, kterou laboratoře na Slovensku odhalily v pátek, už zjistilo na svém území vícero zemí včetně Česka.


Zemětřesení v Karviné? Omyl, šlo jen o slabý důlní otřes. Přístroje chybovaly, ve Francii to neprověřili
lidovky.cz | 15:52:15
V pátek večer se na Karvinsku podle seismologické stanice v Ostravě otřásla země. Naměřila magnitudo 3,5. Ostatní stanice však změřily pouze hodnotu 1. Jednalo se o falešnou lokalizaci, kterou převzalo například Evropsko-středozemní seismologické centrum.


Fiala zaútočí a ustoupí zároveň. Pětikoalice má v přetahované se Zemanem domluvený plán
lidovky.cz | 15:28:00
Vláda bude. Prezident Miloš Zeman v pátek oznámil, že se pod složení kabinetu Petra Fialy (ODS) podepíše. Jenže s dvěma výjimkami: do funkce nejmenuje kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) ani adepta na post šéfa resortu zemědělství Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL).


Hbitý zloděj: Ženě v metru vytrhl mobil z ruky a ujel. Druhý pokus mu už nevyšel. Nepoznáváte ho?
blesk | 13:56:00
Vymyslel si plán, jak okrást cestující v metru. Jednou mu to vyšlo, podruhé už ne. Policie od 25. listopadu pátrá po zloději. Ten vytrhl z ruky jedné z cestujících mobil a hbitě s ním naskočil do právě odjíždějící soupravy. Druhý pokus mu už ale nevyšel. Nepoznáváte ho?


Ovce sedí na pr*eli! Martin dokáže ostříhat zvíře za 90 vteřin
blesk | 13:48:00
Jedna ovce, druhá, osmdesátá ovce… Venku mínus 10 stupňů a stádo na Hrčavě přišlo o kožich. „Teď je právě nejlepší čas, kdy se mají ovečky stříhat,“ překvapivě řekl stříhač Martin Szmek (47) z Nýdku na Frýdecko-Místecku.


Nedaleko Brandýsa se volně pohybuje medvěd? Myslivci hledají případné svědky
blesk | 13:42:00
Nedaleko Prahy se objevil medvěd? Myslivci ověřují informaci o tom, že se kolem obce Hlavenec a Brandýs nad Labem pohybuje šelma. Podle nich by medvěd mohl být buď na útěku ze zajetí nebo migruje. Informaci ale zatím nemají pořádně ověřenou.


S mobily trávíme denně celé hodiny. Kvíz prověří, co o nich ve skutečnosti víte
aktuálně.cz | 15:11:06
Ověřte si v našem kvízu, jak se vyznáte v technologických novinkách a zda si vzpomenete na začátky mobilů v Česku.


Byl nesmírně přátelský a vyrovnaný. Obdivovala jsem ho, říká o Havlovi jeho tajemnice
aktuálně.cz | 14:06:22
V sobotu 18. prosince uplyne od úmrtí Václava Havla deset let. Aktuálně.cz připravilo seriál 10 rozhovorů s lidmi, kteří vedle něho působili.


Nebezpečný alkohol: Na Slovensku se zřejmě objevila smrtelná otrava metanolem
Denik.cz | 15:29:00
Policie na středním Slovensku vyšetřuje úmrtí muže, v jehož těle se při pitvě zjistila přítomnost metanolu a dalších prudce jedovatých látek. Veřejnost proto policisté varovali, že nebezpečný alkohol si mohlo koupit více lidí. Na svých internetových stránkách o tom informuje televize Markíza.


Spor o Lipavského: Koalice má dvě varianty, zahraničí může vést Fiala i Bartoš
Denik.cz | 14:32:00
Koalice stran budoucí vlády ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů a STAN má dvě varianty postupu potom, co prezident Miloš Zeman oznámil, že nejmenuje Jana Lipavskéko (Piráti) ministrem zahraničí. Jako pravděpodobnější se podle dnešních informací ČTK od dvou zdrojů z dvojice těchto stran jeví možnost, že ministři jmenováni budou. Místo Lipavského by ale zatím byl pověřen řízením ministerstva zahraničí buď designovaný premiér Petr Fiala (ODS), nebo předseda Pirátů Ivan Bartoš, který má vést ministerstvo pro místní rozvoj.


Tříletý chlapeček odešel sám ze školky. Šlo o nedbalost. Ale existují i náhody
Denik.cz | 13:44:00
Tříletý chlapeček v Hlinsku odešel ze zahrady mateřské školy bez vědomí učitelek. Vyšel otevřenou brankou a prošel několik ulic. Naštěstí potkal všímavého kolemjdoucího, který ho dovedl zpátky do školky. Následovala řada bezpečnostních vylepšení i ukončení pracovního poměru s oběma učitelkami.


Připravované elektrické Mini nafoceno bez maskování. Jak se vám líbí?
Auto.cz | 15:45:00
Velké vášně vzbuzuje zejména nevšedně tvarovaná záď.


Češi jezdí "kaufovat" do Německa (video)
Kurzy.cz | 13:35:00
Tisíce Čechů jezdí pravidelně nakupovat do Německa. Hlavně potraviny jsou tam podle nich kvalitnější a v některých případech i levnější. Pokud se v sousední zemi nezdrží déle než 24 hodin, nemusejí vyplňovat ani koronavirový příjezdový formulář a hranice&


Koalice má dvě varianty postupu potom, co Zeman odmítl Lipavského. Vláda zřejmě jmenována bude
ČT24 | 14:18:44
Koalice stran budoucí vlády ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů a STAN má dvě varianty postupu potom, co prezident Miloš Zeman oznámil, že nejmenuje Jana Lipavskéko (Piráti) ministrem zahraničí. Jako pravděpodobnější se podle informací ČTK od dvou zdrojů z dvojice těchto stran jeví možnost, že ministři jmenováni budou. Místo Lipavského by ale zatím byl pověřen řízením ministerstva zahraničí buď designovaný premiér Petr Fiala (ODS), nebo předseda Pirátů Ivan Bartoš, který má vést ministerstvo pro místní rozvoj.


Psychiatrické nemocnice kvůli covidu omezují provoz, některé chtějí povolit návštěvy alespoň na Vánoce
ČT24 | 10:55:33
Psychiatrické nemocnice napříč republikou omezují svůj provoz pod náporem covid pozitivních pacientů a zaměstnanců. Pro nakažené vznikají karanténní oddělení, nemocnice přestávají přijímat pacienty na neakutní hospitalizace a ruší terapie i některé programy. ČT to potvrdilo šest největších psychiatrických nemocnic. Většina českých psychiatrických zařízení také zavedla částečný nebo úplný zákaz návštěv. Ten by se ale mohl v některých případech uvolnit alespoň na Vánoce.


Na křest pověstí ze staré Prahy dohlížel ilustrátor Srnec z nebes. Bez něho bych nenašel odvahu knihu napsat, říká Paur
Eurozpravy-domácí | 15:15:00
Těšil se, jak si spolu vychutnají slavnostní chvíli, zvláště když už ji jednou kvůli koronavirové pandemii museli odložit. Spisovatel Tomáš Paur však při křtu své pohádkové knihy s titulem Když myši vylezou ze svých skrýší cítil spíše žal než radost. Po svém boku při čtvrtečním polévání díla šampaňským v knihkupectví Kavka totiž postrádal ilustrátora vydaných dětských pověstí ze staré Prahy a zakladatele světově proslulého Černého divadla Jiřího Srnce, který v neděli 28. listopadu zemřel. Na křest tak Mistr dohlížel z nebes. „K pocitu štěstí mám daleko, když tady Jirka chybí. Chtěl jsem křest kvůli jeho odchodu odložit, ale s jeho rodinou jsme se dohodli, že by si sám další rušení nepřál, protože miloval život, včetně všeho, co k němu patří. Jeho kresby v knize jsou dokonalé a její kvalitu tak posouvají ještě na vyšší úroveň,“ říká pro EuroZprávy.cz Tomáš Paur.


Přístroje ohlásily na Karvinsku zemětřesení, byl to ale jen důlní otřes
Eurozpravy-domácí | 13:50:00
Měřicí přístroje na Karvinsku v pátek zaznamenaly důlní otřes okolo jednoho stupně na Richterově škále. Při automatizovaném zpracování dat ale vznikla chyba a v údajích Evropsko-středozemního seismologického centra ve Francii se pak objevil údaj 3,5 stupně. Tuto hodnotu dnes na dotaz ČTK odmítl vedoucí seismické služby Geofyzikálního ústavu Akademie věd Jan Zedník.


Omikron si v Británii bez restrikcí vyžádá dle vědců nejméně 25 000 obětí
Eurozpravy-zahraniční | 16:18:00
Nová vlna nákazy koronavirovou variantou omikron si v Británii do konce dubna vyžádá přinejmenším 25.000 obětí, pokud vláda nepodnikne další kroky a nezpřísní stávající protiepidemická opatření. Modely vývoje pandemie po příchodu nakažlivější varianty omikron zpracovali odborníci z vysoké školy London School of Hygiene & Tropical Medicine (LSHTM). Podle nejpesimističtějšího scénáře může v Británii zemřít až 75.000 lidí.


Německá SPD má nové vedení. Plánuje sociálnědemokratické desetiletí
Eurozpravy-zahraniční | 15:57:00
Německá sociální demokracie (SPD) si na dnešním volebním sjezdu opět vybrala do vedení stávající spolupředsedkyni Saskii Eskenovou, kterou nově doplní dosavadní generální tajemník Lars Klingbeil.


Ve Vídni se sešlo na 20 000 odpůrců opatření proti covidu a očkování
Eurozpravy-zahraniční | 15:30:00
Asi 20.000 lidí nesouhlasících s protikokoronavirovými opatřeními se dnes sešlo v centru Vídně. Podle agentury APA dávali najevo hlavně odpor vůči chystané očkovací povinnosti pro všechny lidi starší 14 let. V Německu několik stovek lidí uspořádalo podobnou demonstraci ve Schwerinu.


Na Slovensku se zřejmě objevil smrtelný případ otravy metanolem
Eurozpravy-zahraniční | 14:38:00
Policie na středním Slovensku vyšetřuje úmrtí muže, v jehož těle se při pitvě zjistila přítomnost metanolu a dalších prudce jedovatých látek. Veřejnost proto policisté varovali, že nebezpečný alkohol si mohlo koupit více lidí. Na svých internetových stránkách o tom informuje televize Markíza.


Slovensko potvrdilo první tři případy nové varianty koronaviru omikron
Eurozpravy-zahraniční | 14:05:00
Slovensko potvrdilo první tři případy nové koronavirové varianty omikron. Všechny tři osoby byly očkovány proti covidu-19, navštívily země považované v souvislosti s omikronem za rizikové a projevily se u nich jen mírné příznaky onemocnění. ČTK o tom dnes informoval úřad hlavního hygienika (ÚVZ).


Neštěstí krátce před olympiádou. Samková si zlomila oba kotníky a podstoupí operaci
Eurozpravy-sport | 16:40:00
Tak to je pech. Jedna z největších českých medailových naději na nadcházejících Zimních olympijských hrách v Pekingu snowboardcrossařka Eva Samková si v sobotu po úspěchu ve snowboardcrossovém mixu v rámci Světového poháru v Montafonu zlomila hned oba kotníky. Česká reprezentantka se rozhodla ihned podstoupit jejich operaci a visí tak otazník nad tím, zda stihne olympijský závod konající se 9. února.


První medaile z MS po sedmi letech. Čeští florbalisté získali v Helsinkách bronz
Eurozpravy-sport | 16:30:00
Čeští florbalisté nechtěli z letošního světového šampionátu odjet s prázdnou, když došli tak daleko, tedy do bojů o medaile, a rozohodně se tak chtěli vrátit s prvním cenným kovem od roku 2014. Během sobotního odpoledne ve finských Helsinkách se tak v boji o bronz postavili proti Švýcarům a rozhodně to jednoduchý souboj pro český výběr nebyl. V duelu sice ztráceli, následně ale dokázali nepříznivý stav srovnat a duel tak muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se Čechům podařil vstřelit vítězný gól a po vítězství 4:3 tak mohla radost propuknout naplno.


F1 míří do velkého finále. Poslední kvalifikaci vyhrál Verstappen před Hamiltonem
Eurozpravy-sport | 16:00:00
V kvalifikaci VC Abú Zabí zvítězil na poslední chvíli Max Verstappen, Lewis Hamilton zaostal o 3 desetiny a zítra odstartuje druhý. Skvělé kolo poskládal i Lando Norris, které mu stačilo na třetí místo a do zítřejšího závodu odstartuje společně s Pérezem z druhé řady. Bottasovi se ale třetí část kvalifikace nepovedla a zítra odstartuje až z 6. pozice.


Úspěch snowboardcrossového mixu. Samková s Kubičíkem skončili druzí
Eurozpravy-sport | 14:58:00
Historicky první medaili získali v sobotu v rámci Světového poháru ve snowboardcrossu a české duo Eva Samková s Janem Kubičíkem. Ti se totiž zúčastnili závodu ve snowbordcrossovém mixu v Montafonu. A právě v této disciplíně se tak tedy jedná o první český medailový úspěch. První skončili Italové Lorenza Sommarivu a Michelu Moioliovou. Pro Evu Samkovou je to po vítězství z minulého týdne opět medaile z druhého letošního podniku Světového poháru.


Stíhací závod biatlonistů v Hochfilzenu ovládli Francouzi. Krčmář sedmadvacátý
Eurozpravy-sport | 14:40:00
Jediný český reprezentant ve startovním poli se zúčastnil sobotního stíhacího závodu biatlonistů v rakouském Hochfilzenu. Řeč je o Michalu Krčmářovi, jenž vyrazil do závodu ze 39. pozice a nakonec i díky sedmému nejrychlwejšímu běžeckému času si v cíli polepšil o dvanáct pozic a skončil tak na 27. místě. Závod se hodně vydařil Francouzům. Na prvních dvou místech skončili Quentin Fillon Maillet a Emilien Jacquelin. Na stupních vítězů je na bronzovém stupínku doplnil sice Švéd Sebastian Samuelsson, o jehož pozici nakonec rozhodl fotofiniš poté, co těsně překonal dalšího Francouze Simona Desthieuxe.


Pražský okruh, jednotná jízdenka a zrušení Zemanova kanálu. Co vše plánuje nová vláda v dopravě
Reflex | 15:00:00
Vláda koalic Spolu a Pirátů a Starostů se zanedlouho ujme moci. Po plánu vlády na důchodovou reformu se zaměříme na to, jaké praktické změny a pokroky vláda chystá v dopravě. Týkají se výstavby dálnic a pražského okruhu i třeba vysokorychlostních vlaků.


Pět je víc než jeden. Ví to i umělec, který kreslí najednou několik portrétů
Tiscali-zprávy | 15:35:44
Proč malovat jeden portrét za druhým, když jde dělat víc najednou? Talentovaný filipínský umělec Junel Salido zvládá paralelně kreslit pět až sedm rozdílných portrétů. 


Vlna tornád a bouří zasáhla centrální část USA. Jedno tornádo poničilo i sklad Amazonu
E15-ekonomika | 13:56:00
Značné škody a oběti na životech způsobila v noci na dnešek vlna silných bouří s tornády v centrální části Spojených států. Guvernér Kentucky Andy Beshear ráno prohlásil, že na jihozápadě tohoto státu pravděpodobně zahynulo nejméně 50 lidí. Oběti ohlásily také úřady ve státech Arkansas, Missouri a Tennessee a bez mrtvých se podle všeho neobešel ani pád střechy jednoho ze skladů společnosti Amazon v Illinois.


Vlna tornád a bouří zasáhla centrální část USA. Jedno tornádo poničilo i sklad Amazonu
E15-politika | 13:56:00
Značné škody a oběti na životech způsobila v noci na dnešek vlna silných bouří s tornády v centrální části Spojených států. Guvernér Kentucky Andy Beshear ráno prohlásil, že na jihozápadě tohoto státu pravděpodobně zahynulo nejméně 50 lidí. Oběti ohlásily také úřady ve státech Arkansas, Missouri a Tennessee a bez mrtvých se podle všeho neobešel ani pád střechy jednoho ze skladů společnosti Amazon v Illinois.


Žena ukazuje obezitu bez filtru. Jsi nenažrané líné prase, píší jí
idnes.cz | 17:31:00
Jarmila Ďuříčková na sociálních sítích ukazuje, že i obézní člověk může žít zdravě a spokojeně. Snaží se zhubnout, ale sdílí i selhání. Dokud hubnu, jsem skvělá, ale když se nedaří, lidé mi nadávají, popisuje reakce některých sledujících na Instagramu. Lidé mají pocit, že si obézní lidé za svou obezitu mohou sami, ačkoliv to tak často není, tvrdí psycholog.


RECENZE: Záhadný masér od Černobylu věří, že ještě napadne sníh
idnes.cz | 16:50:00
Polský kandidát na amerického Oscara v kategorii mezinárodních filmů Sněžit už nikdy nebude získal zvláštní cenu z Benátek a do českých kin vnáší prvek mysteria od Černobylu.


Můžu jít do háje? Indický dirigent vzpomíná na své začátky v Česku
idnes.cz | 16:00:00
Dirigování se na rozdíl od hry na hudební nástroj velmi těžko zkouší, protože k tomu, abyste mohli dirigovat, potřebujete celý orchestr, který nemáte k dispozici, kdykoliv si zamanete, říká dirigent, milovník české klasické hudby a sběratel plnicích per Debashish Chaudhuri, který si za ženu vzal Češku a v Praze žije už 21 let.


„Megademonstrace“ proti opatřením. Ve Vídni se sešlo na dvacet tisíc odpůrců
idnes.cz | 15:52:00
Asi 20 tisíc lidí, kteří nesouhlasí s protikoronavirovými opatřeními, se v sobotu sešlo v centru Vídně. Podle agentury APA dávali najevo hlavně odpor vůči chystané očkovací povinnosti pro všechny lidi starší 14 let. V Německu několik stovek lidí uspořádalo podobnou demonstraci ve Schwerinu.


Cestou za zatměním Slunce nad Antarktidou si fotograf z Opavy splnil sen
idnes.cz | 13:00:00
Za posledních patnáct let nevynechal Petr Horálek jediné úplné zatmění Slunce, i když za většinou z nich musel putovat do různých koutů světa. U toho posledního, které se odehrálo v sobotu 4. prosince nad Antarktidou, ale měl spolupracovník Fyzikálního ústavu Slezské univerzity v Opavě jen malou naději, že u něj bude. Šance dostat se na jižní ledový kontinent jsou pro obyčejného smrtelníka jen mizivé.


Lyžařská střediska v Evropě vyhlíží zimní sezonu s obavami. Bojí se dalších lockdownů
iHned.cz | 16:40:00
Terasa u restaurace Findlerhof, která leží v horách nad švýcarským střediskem Zermatt, je plná návštěvníků. Číšníci roznáší šampaňské či víno a rychle přechází z angličtiny, do francouzštiny, italštiny či němčiny, popisuje britský deník Financial...


Ztratí Francie Kaledonii? Hlasovat se má potřetí, podle smlouvy na dlouhou dobu naposledy
lidovky.cz | 17:47:00
Obyvatelé tropického souostroví v dalekém Pacifiku budou v neděli již potřetí krátce po sobě hlasovat o osamostatnění od Francie. Zastánci samostatnosti neuspěli se snahou hlasování kvůli koronaviru odložit.


Ve Vídni vyšly tisíce odpůrců do ulic. ‚Megademonstrace‘ proti opatřením se zúčastnilo na 20 tisíc lidí
lidovky.cz | 17:09:00
Asi 20 tisíc lidí, kteří nesouhlasí s protikoronavirovými opatřeními, se v sobotu sešlo v centru Vídně. Podle agentury APA dávali najevo hlavně odpor vůči chystané očkovací povinnosti pro všechny lidi starší 14 let. V Německu několik stovek lidí uspořádalo podobnou demonstraci ve Schwerinu.


Louskáček se stal obětí kulturní války. Vadí děti s nasazenou černou maskou i cupitání v orientálním tanci
lidovky.cz | 14:27:00
LÉKÁRNA. Berlínský Staatsballett letos už nebude hrát Louskáčka P. I. Čajkovského, místo něj uvede balet Don Quijote. Rozhodla o tom umělecká šéfová divadla Christiane Theobaldová. Připomínám, že prosinec je měsícem Louskáčka, jde o emblematický kus spojený s Vánocemi.


Raketa firmy Blue Origin vynesla k vesmíru dceru prvního amerického astronauta
aktuálně.cz | 17:34:25
Z Texasu dnes úspěšně odstartovala raketa New Shepard, která k hranicím vesmíru vynesla i dceru prvního amerického astronauta Alana Sheparda.


Překvapilo mě, kolik znásilnění se ve světě stane, říká filmař Jiří Vacek
Denik.cz | 16:57:00
Na problematiku sexuálního násilí chtěli upozornit tvůrci krátkého filmu Cruel, Beautiful. Vychází ze skutečné události. Autor snímku Jiří Vacek na emotivní příběh narazil náhodou.


Cizinec bil ženu do hlavy a pak na ni zaútočil nožem. Už je ve vazbě
Denik.cz | 16:23:00
Nejprve se pohádali, pak došlo k fyzickému napadení. Třiapadesátiletý cizinec po předchozí slovní rozepři v Mastníku na Třebíčsku fyzicky napadl čtyřiačtyřicetiletou ženu. „K činu došlo v obytné části bývalého zemědělského provozu. Ženu opakovaně udeřil do hlavy a poté na ní zaútočil nožem. Muž byl krátce po činu zadržen,“ informovala o případu policejní mluvčí Dana Čírtková.


Části Rakušanů s povinným očkováním došla trpělivost: 20 tisíc lidí v ulicích
blesk | 18:18:00
Asi 20 000 lidí nesouhlasících s protikokoronavirovými opatřeními se dnes sešlo v centru Vídně. Podle agentury APA dávali najevo hlavně odpor vůči chystané očkovací povinnosti pro všechny lidi starší 14 let. V Německu několik stovek lidí uspořádalo podobnou demonstraci ve Schwerinu. V Lucemburku policie použila proti demonstrantům vodní dělo.


Lavina v Alpách zavalila lyžaře: Čtrnáctiletý chlapec zemřel na místě
blesk | 18:14:00
Teprve čtrnáctiletý chlapec zemřel v rakouské spolkové zemi Tyrolsko po pádu laviny. Sníh ho zavalil, jeho tělo bylo nalezeno až hodinu poté. Hledala ho stovka členů horské služby a tři vrtulníky. 


Během jednoho týdne zemřeli dva neočkovaní žáci (†14 a †15) ze stejné školy ve Velké Británii: Nakazili se covidem
blesk | 17:48:00
Studenti Harry Towers (†15) a Mohammed Habib (†14) zemřeli během jednoho týdne poté, co se nakazili koronavirem. Oba byli žáky katolické školy St John Fisher College v Newcastle-under-Lyme. Škola měla v předchozích týdnech pořádat plošné očkování proti covid-19. To však bylo odloženo.


Cizinec na Třebíčsku údajně uhodil ženu a pak na ni zaútočil nožem: Skončil ve vazbě
blesk | 17:32:00
Třebíčský okresní soud v sobotu poslal do vazby třiapadesátiletého cizince, který podle policie ve čtvrtek napadl o devět let mladší ženu a zaútočil na ni nožem. Napadená skončila se zraněním v nemocnici.


V Londýně zmizela sestřička Petra (32): Naposledy ji viděli u bankomatu
blesk | 17:23:00
Zdravotní sestra Petra Srncová (32) je už dva týdny nezvěstná! V Londýně po ní pátrá policie, která zároveň prosí o jakoukoliv pomoc. Naposledy byla vidět na cestě domů, když si vybírala peníze. V souvislosti se zmizením byl zatčen muž a je ve vazbě. Kolegové v nemocnici jsou z jejího zmizení zdrcení. Na případu spolupracuje i české ministerstvo zahraničí.


Dcera prvního astronauta USA vyletěla na hranici vesmíru. V raketě miliardáře Bezose
blesk | 17:10:00
Z Texasu v sobotu úspěšně odstartovala raketa New Shepard soukromé společnosti Blue Origin, která k hranicím vesmíru vynesla i dceru prvního amerického astronauta Alana Sheparda. Modul se šesti členy posádky po zhruba desetiminutovém letu bezpečně přistál v poušti, v přímém přenosu to mohli lidé sledovat na internetových stránkách společnosti, kterou vlastní nejbohatší muž světa Jeff Bezos.


Božkovská kaple září novotou: Barokní památku se dočkala důkladné opravy
blesk | 16:35:00
Novotou září barokní kaple na návsi v plzeňském Božkově. Chlouba zdejší vesnické památkové rezervace prošla důkladnou opravou.


Semifinalisté StarDance Verner, Kopecká a Cina: Zákaz styku!
blesk | 16:29:00
Letošní StarDance od začátku velmi komplikuje covid-19! Česká televize se rozhodla poslední tři soutěžní páry vstupující do dnešního semifinále chránit, a proto v zákulisí razantně zpřísnila opatření.


Hrob Zdenky Procházkové (†95): Posmrtné setkání s exmanželem Högerem (†67)!
blesk | 16:27:00
Symbolicky se sešli po smrti. Příbuzní uložili ostatky herečky Zdenky Procházkové (†95) na Vyšehrad do hrobu, který patří Herecké asociaci. Necelých sto metrů dál sní věčný sen její první manžel, slavný herec Karel Höger (†67).


Chorvatská policie našla tělo dívky (†10): Utopila se v řece!
blesk | 16:03:00
Chorvatská policie v sobotu oznámila, že našla tělo desetileté turecké dívky, která se utopila, když se její rodina pokoušela překročit rozvodněnou řeku na hranici se Slovinskem. Uvedla to agentura AP.


Dvě minuty v hasičárně, za další dvě na místě: Dobrovolní hasiči z Horního Maršova vyráželi k osobě v bezvědomí
blesk | 15:52:00
Stačí jen dvě minuty a už sedí v hasičské dodávce, zapínají majáky a vyráží vstříc občanovi v nouzi. Kdo? Dobrovolní hasiči z Horního Maršova! Ty na začátku prosince povolali s automatických externím defibrilátorem k osobě, která byla v bezvědomí.


Škoda připomíná tři zajímavé prototypy ze své historie. Znáte jejich příběh?
Auto.cz | 17:51:00
V automobilce Škoda samozřejmě za více než 125 let její historie vznikla celá řada různých prototypů. Mladoboleslavská firma nyní tři z nich připomíná.


F1: Poslední kvalifikační drama pro Verstappena!
Auto.cz | 16:40:00
Z pole position do posledního závodu sezóny odstartuje Max Verstappen. Hamiltona porazil o více než 3 desetiny.


Světově významná ratingová agentura Fitch potvrzuje Česku rating. Rizikem může být příliš nesourodá koalice Fialovy nastupující vlády, provizorium samo o sobě ne
Kurzy.cz | 17:07:08
Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Naposledy tak učinila koncem letošního června. Agentura předpokládá, že nastupující vláda premiéra Petra Fialy přikročí k&helli


USA procházejí boomem, firmy si mohou udržet vyšší marže a inflace by mohla klesnout, domnívá se ekonomka
Kurzy.cz | 16:02:00
Jednou z možností je, že inflace klesne díky růstu výrobních kapacit. Na něj ukazují vysoké investice amerického korporátního sektoru, které jsou motivovány snahou o zvýšení efektivity, eliminaci mzdových tlaků a nedostatku zaměstnanců.


Hobitín oslavil 20 let od uvedení Pána prstenů, fanoušci dorazili v kostýmech
idnes.cz | 18:36:00
Fiktivní hobití městečko na Novém Zélandu, které se objevilo ve filmové sérii Pán prstenů, si připomnělo výročí dvaceti let od uvedení prvního dílu do kin. Slavilo se také promítáním snímků v Aucklandu a Wellingtonu, mnoho fanoušků dorazilo v tematických kostýmech.


Cizinec zaútočil na ženu nožem. Třebíčský soud ho poslal do vazby
idnes.cz | 18:35:00
Kriminalisté z Třebíče vyšetřují násilný trestný čin, ke kterému došlo ve čtvrtek odpoledne v obci Mastník. Třiapadesátiletý cizinec zde mimo jiné i nožem napadl čtyřiadvacetiletou ženu a vážně ji zranil. Krátce po činu byl zadržen. Soud ho v sobotu poslal do vazební věznice.


KOMENTÁŘ: Ve společnosti se vytvoří jizva, kterou nic nezahojí
idnes.cz | 18:00:00
Stará vláda se pře s novou, jakou část české společnosti bude třeba přimět k očkování povinně. Podle věku? Anebo podle profesních skupin? Profesor epidemiologie Jiří Beran vstupuje do této diskuse s názorem, že obojí je špatně.


Krize nekrize, do vědy a výzkumu jde na jihu Moravy stále více peněz
idnes.cz | 17:00:00
Růst výdajů na výzkum a vývoj se zastavil téměř ve všech krajích. Jednou z výjimek je jižní Morava, kde naopak meziročně o 1,6 miliardy korun vzrostly. V regionu investují zejména firmy, vyčnívají ty na mikroskopy, které utratily přes miliardu.


Poslední slovo Jaroslava Veise: Tajemná krabice v Lánech
lidovky.cz | 18:31:00
Nikomu nejde na rozum, proč prezident v karanténě nemluví s ministerskými nominanty jako všichni normální lidé videohovorem, nýbrž z průhledné krabice, což navíc den co den dokumentují bizarní fotografie z mobilu jeho mluvčího. S vysvětlením nyní přichází paralelní politologicko-konspirační komora založená po vzoru paralelní lékařské komory skupinou zkušených politologů-konspirátorů:


Německá SPD má nové vedení a plánuje velký návrat sociální demokracie
aktuálně.cz | 19:22:08
Německá sociální demokracie (SPD) si na dnešním volebním sjezdu opět vybrala do vedení stávající spolupředsedkyni Saskii Eskenovou.


Ani na koridoru si lidé z vlaku nezavolají. Operátoři i stát mají ale nový plán
Denik.cz | 18:21:00
Kdykoliv a kdekoliv si zatelefonovat, připojit se na internet. V dnešním světě pro většinu lidí naprostá samozřejmost. Jenže i v 21. století jsou v Česku místa, odkud si nezavoláte. Nejde jen o odlehlé oblasti, signál mobilního telefonu stále vypadává i při cestách vlakem, včetně hlavních koridorů. Ty jsou podle dat Českého telekomunikačního úřadu (ČTU) již z osmdesáti procent pokryté, ale nestačí to.  Důvodem je špatná prostupnost signálu do interiéru vlaku. „Železniční vagón se chová jako Faradayova klec. I kdyby trať byla krásně pokrytá, přesto si obtížně zavoláte,“ říká předsedkyně Rady ČTÚ Hana Továrková.


Lyžaři vzali Špičák útokem, parkoviště bylo plné. Opatření ale rozdělují party
Denik.cz | 14:57:00
Lyžaři se dočkali a vzali svahy na Železnorudsku útokem, parkoviště areálu Špičák praskalo v sobotu ve švech. Bohužel ne všichni si mohou zajezdit. Rozdělují se kvůli opatřením party i rodiny.


Nová vláda počítá s růstem minimální mzdy na 16 200 korun
Eurozpravy-domácí | 19:52:00
Nastupující vláda Petra Fialy (ODS) nebude měnit rozhodnutí končícího kabinetu Andreje Babiše (ANO) o zvýšení minimální mzdy od ledna o 1000 korun na 16.200 korun. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Nařízení schválila vláda ANO a ČSSD začátkem listopadu. S minimální mzdou se zvýší i zaručená mzda, a to podle odbornosti, složitosti a odpovědnosti práce až na 32.400 korun.


Rusko-ukrajinskou krizi je podle G7 třeba řešit u jednacího stolu, tvrdí Baerbocková
Eurozpravy-zahraniční | 19:23:00
Ministři zahraničí členských zemí skupiny G7 se shodli na zásadních stanoviscích v postojích vůči Rusku, Číně a Íránu. Uvedla to dnes podle agentury DPA nová šéfka německé diplomacie Annalena Baerbocková. Ministři G7 podle ní sdílejí názor, že k vyřešení krize kolem koncentrace ruských vojenských jednotek u ukrajinských hranic je zapotřebí návrat k jednacímu stolu a že jakákoli změna hranic v Evropě je nemyslitelná.


RECENZE: Restart série Resident Evil se nepodařil. Do Racoon City přišla bída a zmar
Eurozpravy-kultura | 17:40:00
Už je z toho pomalu evergreen, že filmové adaptace her končí na smetišti spolu s jiným kinematografickým odpadem. Bohužel, podobně dopadl i tento pokus o restart hororové série. Strůjce této katastrofy je snadné identifikovat, neboť se jedná o režiséra a scenáristu Johannese Robertse.


Před 5 lety byl do provozu uveden Gotthardský tunel, nejdelší a nejhlubší železniční tunel na světě
Reflex | 18:00:00
Měří 57 kilometrů a nachází se v hloubce až 2,3 kilometru, vlaky jím projíždějí rychlostí i 250 kilometrů za hodinu a na jeho výstavbu se spotřebovaly čtyři miliony kubických metrů betonu. Řeč o Gotthardském (úpatním) tunelu, nejdelším a nejhlubším železničním tunelu na světě. Tato technická pýcha země helvétského kříže, s jejíž výstavbou Švýcaři opakovaně souhlasili v referendu a vydatně na ni přispěli ze svých daní, byla uvedena do plného komerčního provozu právě před pěti lety, 11. prosince 2016. Do té doby byl nejdelším železničním tunelem na světě Seikan v Japonsku.


Trh s rozvážkovými službami v Praze roste. Zákazníkům dovezou jídlo, drogerii i vibrátor
E15-ekonomika | 18:30:00
Rozvážkové služby, jako jsou například Wolt, Bolt Food, Dáme jídlo nebo nově Levitoo, dobývají pražský trh. Nejen že svým zákazníkům dovezou jídlo z restaurací a potraviny z hypermarketů, ale některé z nich založily vlastní „markety“, ze kterých dokážou dodat zboží i do dvaceti minut. Sortiment je široký a kromě potravin nebo drogerie, mohou kurýři některých služeb do několika minut přivézt i erotické pomůcky, květiny nebo elektroniku. 


Raketa Blue Origin vynesla k vesmíru dceru prvního amerického astronauta
E15-ekonomika | 16:51:00
Z Texasu úspěšně odstartovala raketa New Shepard soukromé společnosti Blue Origin, která k hranicím vesmíru vynesla i dceru prvního amerického astronauta Alana Sheparda. Modul se šesti členy posádky po zhruba desetiminutovém letu bezpečně přistál v poušti, v přímém přenosu to mohli lidé sledovat na internetových stránkách společnosti, kterou vlastní nejbohatší muž světa Jeff Bezos.


Trh s rozvážkovými službami v Praze roste. Zákazníkům dovezou jídlo, drogerii i vibrátor
E15-politika | 18:30:00
Rozvážkové služby, jako jsou například Wolt, Bolt Food, Dáme jídlo nebo nově Levitoo, dobývají pražský trh. Nejen že svým zákazníkům dovezou jídlo z restaurací a potraviny z hypermarketů, ale některé z nich založily vlastní „markety“, ze kterých dokážou dodat zboží i do dvaceti minut. Sortiment je široký a kromě potravin nebo drogerie, mohou kurýři některých služeb do několika minut přivézt i erotické pomůcky, květiny nebo elektroniku. 


Raketa Blue Origin vynesla k vesmíru dceru prvního amerického astronauta
E15-politika | 16:51:00
Z Texasu úspěšně odstartovala raketa New Shepard soukromé společnosti Blue Origin, která k hranicím vesmíru vynesla i dceru prvního amerického astronauta Alana Sheparda. Modul se šesti členy posádky po zhruba desetiminutovém letu bezpečně přistál v poušti, v přímém přenosu to mohli lidé sledovat na internetových stránkách společnosti, kterou vlastní nejbohatší muž světa Jeff Bezos.


Filmem roku je Quo vadis, Aida?, hercem Hopkins. České Myši neuspěly
idnes.cz | 20:46:00
Evropská filmová akademie udílela výroční ceny. Vyhrál film Quo vadis, Aida?, za který bodovala i herečka Jasna Duričičová, nejlepším hercem se stal Anthony Hopkins za snímek Otec. Český film Myši patří do nebe zůstal v animované kategorii u nominace.


Cukr, káva... zemři. Čeští školáci napodobují krvavý seriál Hra na oliheň
idnes.cz | 20:00:00
V českých školách se rozmohl nový nešvar. Děti, a to i ty nejmenší, si hrají na populární seriál Hra na oliheň, který je plný krve a násilí. Učitelé rodiče varují, aby více hlídali, co jejich děti doma sledují.


Omikron zamával s návratem zaměstnanců do kanceláří. Firmy ho opět odsouvají
idnes.cz | 20:00:00
Společnosti po celém světě opět překládají hromadný návrat svých pracovníků do kanceláří. Může za to nově objevená koronavirová mutace omikron, která firmám přidělává vrásky na čele. Pracovat z domova tak nadále bude třeba většina zaměstnanců společnosti Google.


Dosud migranty hostili, teď zchudlí Libanonci sami prchají. I přes Bělorusko
idnes.cz | 20:00:00
Libanon už přestává být pouze hostitelskou zemí pro migranty. Odcházejí z něj jak syrští běženci, tak i jeho běžní občané, které sužuje hrozivá ekonomická situace v zemi. Míří do Evropy, některé láká využít běloruské cesty k dosažení hranic Polska a dalších zemí EU.


Rodina a přátelé se ve Zlíně rozloučili se slavným cestovatelem Zikmundem
idnes.cz | 19:56:00
Rodina a nejbližší spolupracovníci a přátelé se v sobotu odpoledne rozloučili s cestovatelem a spisovatelem Miroslavem Zikmundem, který zemřel na začátku prosince ve věku 102 let. Smuteční obřad v síni zlínského krematoria byl neveřejný, sdělila dcera Zikmundovy životní partnerky Jana Macalíková.


Přestaňte stárnout, začněte žít! vzkazují Eva Hrušková a Jan Přeučil
revue.idnes.cz | 20:00:00
Věk je jen číslo. Herci a manželé Eva Hrušková a Jan Přeučil jsou zářnými příklady tohoto tvrzení. Energičtí, bystří, veselí a tak noblesní, jak si jen umíte představit. Vyprávěli o Vánocích, Popelce i kloboucích.


Semifinále StarDance: Porotci se zapojili do tréninků a sami i zatančí
revue.idnes.cz | 18:23:00
Semifinále taneční show StarDance dnes večer zahájí vystoupení Tatiany Drexler, Zdeňka Chlopčíka, Richarda Genzera a Jana Tománka. Tři ze čtyř porotců navíc navštívili tréninky soutěžních párů a zapojili se do choreografie a náročné přípravy na velké finále.


Rodina a přátelé se ve Zlíně rozloučili se slavným cestovatelem Zikmundem
lidovky.cz | 20:05:59
Rodina a nejbližší spolupracovníci a přátelé se v sobotu odpoledne rozloučili s cestovatelem a spisovatelem Miroslavem Zikmundem, který zemřel na začátku prosince ve věku 102 let. Smuteční obřad v síni zlínského krematoria byl neveřejný, sdělila dcera Zikmundovy životní partnerky Jana Macalíková.


Fiala kývne na vládu bez Lipavského, ale ve finále neuhne, míní experti. Jasno bude v pondělí
blesk | 20:00:00
Už na začátku příštího týdne by mělo být jasné, zda budeme mít v jeho průběhu novou vládu. Bezproblémový průběh jmenování ale designovaný premiér Petr Fiala (ODS) čekat nemůže. Prezident Miloš Zeman mu totiž nechce vyhovět se jmenováním Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí. Fiala se kvůli tomu obrátí na soud, aby dal jasný výklad ústavy. To může trvat ale týdny, i měsíce – i proto se podle oslovených politologů předseda vlády dočasně smíří s tím, že bude křeslo šéfa české diplomacie prozatím oficiálně neobsazené. Respektive ho bude mít pod sebou jiný člen vlády.


Utajený pohřeb Miroslava Zikmunda (†102): Na poslední cestu mu troubila tatrovka
blesk | 20:00:00
V režimu přísného utajení se v sobotu uskutečnilo poslední rozloučení s legendárním cestovatelem a spisovatelem Miroslavem Zikmundem (†102). Na cestu za parťákem Jiřím Hanzelkou (†82) jej vyprovodil klakson jejich slavné tatrovky.


Šestá vlna půjde po školácích: Očkování dětí 5+ začne příští týden také ve Španělsku
blesk | 19:05:00
Španělská Správa pro ochranu veřejného zdraví schválila očkování u dětí mladších dvanácti let, ty teď totiž virus přenášejí nejvíce, píše deník El País. Rozběhne se podobně jako v Česku už příští týden.


Somálská muslimka novou starostkou v „nejbělejším“ státě USA. Jak se jí to podařilo?
blesk | 19:00:00
Čtvrté největší město státu Maine obývají z 90 procent běloši. Přesto si teď do čela radnice v South Portlandu zvolili ženu, která přišla ze Somálska v 90. letech, píše CNN.


Unikátní lyžařský svah mezi vinicemi: prckové už sviští z kopce
Denik.cz | 17:21:00
„Držíme rovnováhu, zkusíme si sednout a teď si zadupeme.“ Tak zní pokyny instruktorů na lyžařském svahu v Němčičkách na Břeclavsku. Úkony po nich opakují v kruhu desítky dětí. Mnohé z nich měří jen něco přes metr. S lyžemi na nohou se v svítivých žlutých vestách batolí na sněhu jako kuřata.


Lyžařská střediska v Evropě vyhlíží zimní sezonu s obavami. Bojí se dalších lockdownů
Hospodářské noviny | 16:40:00
Terasa u restaurace Findlerhof, která leží v horách nad švýcarským střediskem Zermatt, je plná návštěvníků. Číšníci roznáší šampaňské či víno a rychle přechází z angličtiny, do francouzštiny, italštiny či němčiny, popisuje britský deník Financial...


Počet mrtvých s covidem překonal 5,3 milionu, tempo se mírně zrychlilo
Eurozpravy-zahraniční | 20:45:00
Počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 na celém světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překročil 5,3 milionu. Od srpna přibylo 100.000 mrtvých za 11 dní, třikrát za deset dní, dvakrát za 12 dní, pak za 15 dní a třikrát za 14 dní. Posledních 100.000 mrtvých přibylo za 12 dní.


Kolize, v níž figuroval český řidič, vedla k hromadné nehodě na německé dálnici
Eurozpravy-zahraniční | 20:22:00
Na německé dálnici A8 v úseku Neukirchen-Anger ve směru na Salcburk dnes havarovalo několika automobilů. Hromadnou nehodu odstartovala kolize, v níž figuroval český řidič a která provoz na dvě hodiny omezila, informoval server mangfall24.de.


Samková si zlomila oba kotníky. Dva měsíce před olympiádou
Tiscali-zprávy | 21:37:50
Snowboardcrossařka Eva Samková si na Světovém poháru v Montafonu zlomila oba kotníky a v Rakousku musela ihned podstoupit operaci. Její start na olympijských hrách v Pekingu se tak zdá spíš nereálný.


Nová vláda lednové zvýšení minimální mzdy o 1000 korun nestopne
Tiscali-zprávy | 21:17:24
Minimální mzda se od ledna o 1000 korun zvýší na 16 200 korun tak, jak koncem listopadu schválila  dosluhující vláda Andreje Babiše. Nastupující vláda Petra Fialy rozhodnutí měnit nebude, uvedla Česká televize.


Fiala má ve hře dva postupy, pokud Zeman Lipavského nejmenuje
Tiscali-zprávy | 15:05:58
Budoucí vládní koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů a STAN pod vedením designovaného premiéra Petra Fialy má připraveny dvě varianty postupu poté, co prezident Miloš Zeman oznámil, že nejmenuje Jana Lipavskéko (Piráti) ministrem zahraničí. Nejpravděpodobnější z nich je ta, že ho dočasně zastoupí Fiala, nebo předseda Pirátů Ivan Bartoš, který má vést ministerstvo pro místní rozvoj. 


Šíření covidu zpomaluje, počet nově nakažených klesá devátý den v řadě
Tiscali-zprávy | 10:53:49
Laboratoře v pátek potvrdily 12 386 nových případů nákazy covidem-19. Je to nejnižší počet v pracovním dni od poloviny listopadu. Epidemie zpomaluje už devátý den v řadě. Minulý pátek testy ukázaly o zhruba 5300 případů víc.


Fialova vláda nezmění zvýšení minimální mzdy Babišovým kabinetem
E15-ekonomika | 19:48:00
Nastupující vláda Petra Fialy (ODS) nebude měnit rozhodnutí končícího kabinetu Andreje Babiše (ANO) o zvýšení minimální mzdy od ledna o 1000 korun na 16 200 korun. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Nařízení schválila vláda ANO a ČSSD začátkem listopadu. S minimální mzdou se zvýší i zaručená mzda, a to podle odbornosti, složitosti a odpovědnosti práce až na 32 400 korun.


Fialova vláda nezmění zvýšení minimální mzdy Babišovým kabinetem
E15-politika | 19:48:00
Nastupující vláda Petra Fialy (ODS) nebude měnit rozhodnutí končícího kabinetu Andreje Babiše (ANO) o zvýšení minimální mzdy od ledna o 1000 korun na 16 200 korun. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Nařízení schválila vláda ANO a ČSSD začátkem listopadu. S minimální mzdou se zvýší i zaručená mzda, a to podle odbornosti, složitosti a odpovědnosti práce až na 32 400 korun.


Čína chce být lyžařskou velmocí, chybí jí ale sníh. Nahlédněte do jednoho skiareálu
aktuálně.cz | 20:31:39
Zájem o zimní sporty má v zemi zvednout olympiáda v Pekingu. Vznikají proto lyžařská střediska jako Thaiwoo.


Překvapení ve StarDance: Do finále postupují Cina, Verner i Kopecká
revue.idnes.cz | 22:43:00
Semifinálový večer StarDance se neobešel bez pořádných emocí. Moderátoři Marek Eben a Tereza Kostková totiž až v samotném závěru prozradili, že v předposledním kole žádný z párů nevypadne. Soutěžící tentokrát předvedli slowfox, sambu, rumbu, waltz, paso doble a quickstep, speciální předtančení si připravila i porota.


Šok ve StarDance: Vyřazovací habaďůra!
blesk | 22:20:00
Semifinálové kolo StarDance je za námi a přineslo opravdu grandiózní zvrat. Do finále se probojovaly všechny tři páry! Nikdo dopředu netušil, co Česká televize chystá, kromě moderátorů Terezy Kostkové (45) a Marka Ebena (63).


Zásadní chvíle v semifinále StarDance: Flákač Geňa, ufňukaný Verner a rozsypaný Cina!
blesk | 22:18:00
Ani v semifinálovém kole StarDance nebyla nouze o zajímavé momenty. Pojďte si s námi připomenout ty, které se rozhodně zapíší do historie taneční soutěže!


Elektrikář se na sado-maso seznamce vydával za lékaře, „klientům“ pak v kuchyni odřezával varlata
blesk | 21:33:00
Horsta B. odsoudili na 8 let za jeho „zákroky“ na mužích ze sado-maso seznamky, které si zval k sobě do kuchyně a uřezával jim genitálie. Na lince některé zcela kastroval, jiným „jen“ amputoval části přirození. Jeden „klient“ několik dní po zákroku zemřel. 


Lyžařská sezona v Beskydech startuje (video)
Kurzy.cz | 10:10:00
Některé skiareály v Beskydech dnes zahajují lyžařskou sezonu. Například v Malenovicích už se zdarma lyžovalo v pátek, oficiálně ale otevírají v sobotu. Lyžovat se dnes začíná také na Bílé. Páteční přípravy skiareálů natáčela redaktorka Natálie Flajžíková.


Nový jízdní řád 2022 v Královéhradeckém kraji
Kurzy.cz | 00:00:00
V neděli 12. prosince 2021 začne platit nový jízdní řád pro rok 2022. V Královéhradeckém kraji budou České dráhy provozovat dopravu na základě nové desetileté smlouvy. Národní dopravce v ní obhájil provoz regionálních vlaků na všech tratích kromě linky...


Štafetu biatlonistek vyhrály Švédky. České kvarteto dvanáctkrát dobíjelo a bylo až osmé
Eurozpravy-sport | 16:00:00
V sobotu se v rámci Světového poháru v biatlonu v rakouském Hochfilzenu jel také štafetový závod žen, do kterého naskočilo i české kvarteto ve složení Jislová, Voborníková, Davidová, Puskarčíková. Druhá jmenovaná Voborníková nahradila ve štafetě Lucii Charvátovou, jinak dosud tradiční účastnicí české štafety. Nakonec si sedmou pozici z předešlého podniku Světového poháru konajícího se v Östersundu Češky nevylepšily, naopak o jedno místo pohoršily kvůli hned dvanácti dobíjením. Z vítězství v tomto závodě se radovaly Švédky a to i přesto, že museli jednou na trestné kolo.


Zdražení energií dopadá na pacienty, kteří se doma léčí na přístrojích
ČT24 | 18:29:27
Zdražování energií se dotýká i vážně nemocných lidí, kteří jsou doma napojeni na přístrojích. Nejčastěji jde o nemoci plic a dýchacích cest. Nedostatek peněz na zaplacení elektřiny pacienti teď častěji řeší i s lékaři, kteří jim zařízení předepisují.


Pro balíky ze zemí mimo EU platí nová pravidla, zákazníci o nich často nedodávají údaje
ČT24 | 15:37:49
Už skoro dva a půl měsíce platí nová celní pravidla pro malé zásilky ze zemí mimo Evropskou unii. Od října se na ně vztahuje povinnost platit DPH. Zákazníci zahraničních e-shopů tak musí vyplňovat celní prohlášení. Ne všichni ale reagují na výzvy pošty, aby údaje dodali.


Projevy o svátcích přednesou Zeman i Vystrčil. Pekarová Adamová ne, Fiala čeká na vývoj situace
ČT24 | 12:06:05
I letošní svátky využijí politici k bilančním projevům. Prezident republiky Miloš Zeman tradičně vystoupí 26. prosince. Na prvního ledna svou řeč naplánoval předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Jasno ještě není o vystoupení designovaného premiéra Petra Fialy (ODS). 


Minimální mzda se zvýší o tisícovku. Nastupující kabinet respektuje rozhodnutí svých předchůdců
ČT24 | 15:12:14
Minimální mzda definitivně vzroste od ledna o tisíc korun. Nastupující vláda Petra Fialy (ODS) totiž bude respektovat listopadové rozhodnutí odcházejícího kabinetu, který schválil růst minimální mzdy z 15 200 na 16 200 korun. České televizi to řekl budoucí ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Měnit by se neměl ani chystaný růst platů učitelů. Naopak u ostatních státních zaměstnanců se nastupující pětikoalice chystá přehodnotit rozhodnutí předchozí vlády. 


Merkel svou hudební volbou neodhalila srdce punkerky, ale spíš své východoněmecké kořeny
Hospodářské noviny | 14:55:00
Velké čepobití je nejvyšším ceremoniálem německého bundeswehru, je dopřáno loučícím se kancléřům, prezidentům, ministrům obrany, generálům či admirálům. Kromě pohledu na v řadě vyrovnané muže v uniformách a pěkně zapálené pochodně si ocenění mohou...


Merkel svou hudební volbou neodhalila srdce punkerky, ale spíš své východoněmecké kořeny
iHned.cz | 14:55:00
Velké čepobití je nejvyšším ceremoniálem německého bundeswehru, je dopřáno loučícím se kancléřům, prezidentům, ministrům obrany, generálům či admirálům. Kromě pohledu na v řadě vyrovnané muže v uniformách a pěkně zapálené pochodně si ocenění mohou...Return to top