Celkem 139804 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 01.01.2022


Nejvíce vás zajímaly tragédie Pastrňáka, rozchod Absolonové i přiznání Žilkové
revue.idnes.cz | 01:00:10
Mezi nejčtenějšími články ve společenské rubrice Revue nechybí ty o lásce, nových vztazích, o sexu, ale také hubnoucí celebrity nebo rodinné tragédie známých tváří. Podívejte se, co vás v roce 2021 zajímalo nejvíce.


Česko hospodaří v rozpočtovém provizoriu, bude asi do března. Co všechno přinese?
blesk | 00:35:00
Česká republika ode dnešního dne hospodaří v rozpočtovém provizoriu, v rámci kterého jednotlivé kapitoly státního rozpočtu dostanou v každém měsíci peníze na výdaje do výše jedné dvanáctiny celkové roční částky v předcházejícím roce. Výdaje státu tak v lednu budou činit 157,1 miliardy korun, protože schválené výdaje rozpočtu na loňský rok činily 1,886 bilionu korun. Provizorium by mělo podle vyjádření ministerstva financí trvat do konce března a stát je na něj podle úřadu připraven.


Novoroční jízda: vyjeďte až s nulou, opilé nehody jsou dražší a fatálnější
Auto-iDNES.cz | 01:00:18
Náročný rok 2021 jste s chutí zapili a je čas jet domů? Každý první den v roce je to „o papíry“. S kocovinou ani zbytkovým alkoholem v krvi do novoročních ulic raději nevyjíždějte. Nehody způsobené řidiči pod vlivem alkoholu jsou dražší a mívají častěji fatální následky.


Oživil tajemstvím opředený japonský recept, dnes má obrat v milionech
Finance-iDNES.cz | 01:00:30
Léta pracoval v IT firmě, práce ho ale přestala uspokojovat. Když se mu narodilo čtvrté dítě, hendikepovaný syn, ponořil se do tajů klasické čínské medicíny. Kromě jiného ochutnal japonskou pochoutku miso a to ještě netušil, že ji za pár let bude vyrábět ve velkém i v Česku.


Změny a novinky roku 2022 v kostce
Mesec.cz | 01:00:34
Stručný přehled hlavních změn, které mají vliv na vaši peněženku a začaly platit právě od 1. 1. 2022.


PŘEHLEDNĚ: Delší otcovská nebo dostupnější konopí. Od ledna se mění zákony
idnes.cz | 00:28:00
S Novým rokem přichází i zásadní změny zákonů. Muži mohou čerpat dva týdny otcovské, řidiči musí předjíždět cyklisty s většími rozestupy. Mění se i pravidla pro exekuce, máme očekávat dostupnější lékařské konopí a z Česka by měli zmizet takzvaní energošmejdi. Redakce iDNES.cz přináší shrnutí nejdůležitějších legislativních změn.


Indonéský ostrov vydává válečná tajemství, poklady vyprávějí o osudu vojáků
idnes.cz | 02:00:13
Odlehlý korálový ostrov Biak v Indonésii, jenž se v roce 1944 stal dějištěm jedné z bitev mezi spojeneckými silami a japonskou armádou, i po téměř osmdesáti letech stále vydává nová svědectví o osudech vojáků, kteří zde kdysi bojovali. Nadšenci do historie nepřestávají pátrat po munici, přilbách či „psích“ známkách, jejichž prostřednictvím odhalují zajímavé příběhy.


Nemáme rádi stárnutí, důchodci jsou dobrými obětními beránky, říká socioložka
idnes.cz | 02:00:13
Stárneme. A pomalu se blížíme do situace, kdy třetina Evropanů bude starší 65 let. „Pokud stát nezačne posilovat terénní služby, bude muset počítat s rizikem, že lidé budou umírat bez pomoci,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz socioložka Lucie Vidovićová. V něm také mluví o tom, že typický senior neexistuje. Nebo jaké to je, když za seniorem přijde robot.


V účinnost k dnešnímu dni vstupují desítky změn v zákonech
Eurozpravy-domácí | 00:25:00
Razantnější postup proti neplatičům pokut, zvýšení odměn pěstounům i možnost obracet se na tísňové linky prostřednictvím SMS, to jsou novinky v zákonech, které dnes vstupují v účinnost. Spolu s tím se mění například způsob podpory obnovitelných zdrojů energií a zavádějí se nová pravidla pro ochranu zákazníků na trhu s energiemi.


Začal rok 2022. Čtenářům serveru EuroZprávy.cz přejeme vše nejlepší
Eurozpravy-domácí | 02:00:18
Česko se oficiálně překlenulo do roku 2022. Při této příležitosti přejeme našim čtenářům vše nejlepší do nového roku.


Česko letos čeká předsednictví v EU, dvoje volby a prezidentská kampaň
Tiscali-zprávy | 01:46:40
Česko vstoupilo do roku 2022, v jehož polovině převezme předsednictví v Evropské unii. Na podzim čekají voliče obecní volby a obmění se třetina senátorů. Začne také kampaň před prezidentskými volbami. Už třetím rokem se země bude stejně jako zbytek světa potýkat s epidemií koronaviru. Zřejmě do konce března bude stát hospodařit v rozpočtovém provizoriu. Koaliční vláda Petra Fialy (ODS), která se moci ujala v polovině prosince, v lednu požádá poslance o důvěru.


Co vše se mění s příchodem roku 2022: Změny v daních, zákonech a ve vaší peněžence
aktuálně.cz | 02:00:26
Aktuálně.cz přináší tradiční novoroční přehled toho nejdůležitějšího, co se změnilo úderem silvestrovské půlnoci.


Brutální napadení v Kladně: Muž dostal pěstí a skončil v bezvědomí!
blesk | 01:21:00
K brutálnímu útoku došlo na Silvestra v Kladně. Muž tam dostal pěstí takovou silou, že skončil v bezvědomí. Napadení se odehrálo v ulici Ctiborova.


Politika 2022: Česko čekají dvoje volby, prezidentská kampaň a předsednictví EU
blesk | 00:58:00
Česko dnes vstoupilo do roku, v jehož polovině převezme předsednictví v Evropské unii. Na podzim čekají voliče obecní volby a obmění se třetina senátorů. Začne také kampaň před prezidentskými volbami. Už třetím rokem se země bude stejně jako zbytek světa potýkat s epidemií koronaviru. Zřejmě do konce března bude stát hospodařit v rozpočtovém provizoriu. Koaliční vláda Petra Fialy (ODS), která se moci ujala v polovině prosince, v lednu požádá poslance o důvěru.


V Mostě hořel byt ve 14. patře: 50 evakuovaných!
blesk | 00:50:00
V Mostě hořel prázdný byt ve 14. patře, plameny se rozšířily do bytu z balkonu. Krátce před půlnocí vyjelo k požáru šest hasičských jednotek, hasiči evakuovali 50 lidí, zraněn nebyl nikdo.


31. prosince: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pátečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 01:50:56
Americké akcie na silvestra mírně oslabily, uzavřely ale poblíž rekordních hodnot. Zisky pak zaznamenaly v horizontu týdne (s výjimkou indexu Nasdaq Composite) měsíce, čtvrtletí i celého roku.


Utažení opasků, léky místo zbraní. Jaký bude rok 2022 podle odborníků z různých oborů?
lidovky.cz | 05:00:00
S čím můžeme počítat příští rok? Lidovky.cz požádaly pět odborníků z různých odvětví, aby se vývoj pokusili předpovědět. Otázky zněly následovně: „Jaký bude podle Vás rok 2022? Co ho ve Vašem oboru poznamená?“


Čína si na ruský plyn počká. Přiškrcení dodávek jako nátlak na Evropu by Rusko zatím přišlo draho
lidovky.cz | 05:00:00
Je to hra, jež už mnohokrát proběhla a již zažíváme i v těchto měsících: režim Vladimira Putina se prostřednictvím nepřímých hrozeb omezení dodávek strategických surovin snaží přinutit své odběratele, aby mu ustoupili v politických či strategických otázkách.


Novoroční výhledy: Mendel, Mohamed a Nosferatu
lidovky.cz | 05:00:00
Po obrozencích Němcové a Havlíčkovi přichází 200. výročí Gregora Mendela. Jak se popasujeme s „Moravanem německého jazyka“?


Luxus uprostřed ničeho. Jedinečný hotel nabízí hadí tobogan i závodní dráhu
Denik.cz | 05:30:00
Z jedné strany moře, z druhé nekonečná poušť. Na hranicích Kataru a Saudské Arábie vznikl letos ojedinělý hotel. Ze vzduchu připomíná spíš malé město, než hotelový resort. Přesto, že se nachází uprostřed ničeho, jde o jeden z nejluxusnějších komplexů v oblasti, který nabízí mimo jiné největší tematický zábavní park v Kataru.


Beznaděj a covidový propadák. Jak skiareály na jihu Moravy zavřela epidemie
Denik.cz | 05:18:00
Zmar, beznaděj a vztek. Miliony v hromadách sněhu, které se pak bez užitku roztekly na svazích. Na uplynulou sezonu by provozovatelé sjezdovek v kraji nejraději zapomněli. Odvála ji totiž epidemie koronaviru. Nyní se sice na jihu Moravy už lyžuje, ale s řadou omezení. Hrozba pokračující nákazy a další případné překážky jsou stále ve vzduchu.


Covid se v roce 2022 podaří zastavit, budou-li země spolupracovat, říká šéf WHO
Denik.cz | 05:06:00
Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus je optimistou ohledně toho, že se příští rok podaří porazit pandemii covidu-19. Podmínkou ovšem je, že země budou spolupracovat ve snaze infekci zastavit.


Robot z Hamburku Olaf Scholz: nečekaný Evropan roku 2021
Denik.cz | 05:03:00
Před rokem byl ve skoro beznadějné pozici. Přestože už měl funkci ministra financí, Olaf Scholz téměř nikoho nezajímal. Teď je novým kancléřem.


Změny v dopravě: tresty za parkování, povinné odstupy i konec „pivokol“
Denik.cz | 04:00:00
Největšími změnami na silnicích v příštím roce budou vyšší pravomoci pro strážníky, povinnost udržovat výrazně větší odstup při předjíždění cyklistů a přísnější trestání stání na místech pro zdravotně postižené. V oblasti ekologie se očekává zákaz jednorázových plastů – brček a míchátek.


Teplé počasí bude o víkendu pokračovat. V neděli se ale ochladí
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
O víkendu bude pokračovat vlna teplého počasí. Dnes naměříme v maximech až 14 stupňů, v neděli se mírně ochladí.


Řidiči musí ode dneška objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru
Eurozpravy-domácí | 05:40:00
Řidiči musí ode dneška objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru. Při nedodržení odstupu a ohrožení cyklisty jim přitom bude hrozit pokuta až 2000 korun. Počítá s tím novela o provozu na pozemních komunikacích, která dnes začíná platit. Řidiči budou moci v případě nutnosti při objíždění cyklisty přejíždět i souvislou čáru na vozovce.


Teplé počasí bude o víkendu pokračovat. V neděli se ale ochladí
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
O víkendu bude pokračovat vlna teplého počasí. Dnes naměříme v maximech až 14 stupňů, v neděli se mírně ochladí.


Podpultová čočka i zakázané ryby: Tabu novoročního jídelníčku, která je dobré mít na paměti
Reflex | 06:30:00
Tradiční oslavy konce roku, nemají zas tak dlouhé historické trvání, jak by se mohlo zdát. V podobě, jaké je známe dnes, u nás probíhají teprve od druhé poloviny 19. století. Předtím Silvestr a Nový rok byly dny jako každé jiné, až do středověku dokonce nový rok začínal obvykle Božím hodem vánočním. Boom silvestrovských večírků vyvolal až příchod kulatého roku 1900. S 1. lednem se od té doby pojila řada různých pravidel, jejichž společným jmenovatelem byla představa, že určí průběh dalších 364 dní – tedy jak na Nový rok, tak po celý rok. Čím si tedy štěstí pojistit?


Mniši, petardy a rituální tance aneb Jak se slaví tibetský Nový rok
Reflex | 06:15:00
Pozvání na oslavy tibetského Nového roku mezi tibetské pastevce západní části čínské provincie S‘čchuan jsem i letos přijala bez váhání. Jak tibetští nomádi oblasti Khamu slaví a tráví svátky tibetského Nového roku Losar, jsem měla štěstí zažít již minulý rok.


Důchody se v roce 2022 zvýší hned dvakrát. Stát to vyjde na desítky miliard
E15-ekonomika | 06:30:00
Rostoucí inflace v novém roce zatíží seniory a další lidi pobírající penze mnohem více než v roce 2021. Částečně jim pomohou platné paragrafy, které na raketové zvyšování cen reagují valorizací dávek. Přidáno dostanou penzisté dokonce dvakrát. Poprvé už od ledna a pak ještě od poloviny roku.


Rok 2021 v obrazech: tornádo, olympiáda, volby. Největší události po měsících
E15-ekonomika | 06:00:00
Turbulentní. Žádné jiné slovo nemůže lépe vystihnout náladu roku 2021. Pandemie, inflace, omezování výroby a energetická krize se staly našimi ústředními výzvami. Zažili jsme ale i mnoho radostných chvil. Připomeňte si ty nejdůležitější údálosti roku 2021 v souhrnné galerii.


Důchody se v roce 2022 zvýší hned dvakrát. Stát to vyjde na desítky miliard
E15-politika | 06:30:00
Rostoucí inflace v novém roce zatíží seniory a další lidi pobírající penze mnohem více než v roce 2021. Částečně jim pomohou platné paragrafy, které na raketové zvyšování cen reagují valorizací dávek. Přidáno dostanou penzisté dokonce dvakrát. Poprvé už od ledna a pak ještě od poloviny roku.


Rok 2021 v obrazech: tornádo, olympiáda, volby. Největší události po měsících
E15-politika | 06:00:00
Turbulentní. Žádné jiné slovo nemůže lépe vystihnout náladu roku 2021. Pandemie, inflace, omezování výroby a energetická krize se staly našimi ústředními výzvami. Zažili jsme ale i mnoho radostných chvil. Připomeňte si ty nejdůležitější údálosti roku 2021 v souhrnné galerii.


Počet obětí leteckých nehod v roce 2021 značně klesl, vliv na to měla pandemie
idnes.cz | 07:34:00
Při leteckých neštěstích zahynulo v roce 2021 celosvětově bezmála 170 lidí. Jedná se o výrazný pokles oproti předchozím letům, který způsobilo především celkové omezení letecké dopravy v důsledku pandemie covidu. Ve své předběžné zprávě o tom informovalo hamburské středisko pro vyhodnocování údajů leteckých nehod JACDEC.


Novoroční projevy přednesou předseda Senátu Vystrčil i premiér Fiala
idnes.cz | 07:07:00
Na začátku roku 2022 vystoupí s novoročními projevy hodinu po poledni předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS a večer také předseda vlády, rovněž občanský demokrat Petr Fiala. Zatímco Vystrčil na Nový rok vystoupil již před rokem, pro Fialu bude novoroční projev premiérou v jeho nové funkci.


Na Silvestra přibylo 4992 případů koronaviru. Nakažených v nemocnicích ubylo
idnes.cz | 07:00:00
V pátek laboratoře v Česku odhalily 4 992 případů koronaviru, téměř o 3 tisíce víc než před týdnem. To byl ale Štědrý den a méně se testovalo. První mezitýdenní růst od 1. prosince je tak zkreslený tím, že se srovnává pracovní den se svátkem. Rovněž ubylo lidí s covidem v nemocnicích, jejich počet se dostal těsně nad 3 tisíce. Nižší byl naposledy počátkem listopadu.


Trendy roku 2022: Češi v Evropě, zelenější ekonomika, síla Trumpovy lži a mocné ženy
iHned.cz | 07:17:00
Budoucnost se předpovídá těžko, obzvlášť v nejistých časech pandemie. Redaktoři zahraniční rubriky HN se i přesto pokusili načrtnout několik trendů, které v roce 2022 mohou přinést buď zásadní posun, nebo ve velké míře ovlivnit život Čechů a...


"Souboj" o první miminko roku 2022 minutu po půlnoci: Nela v Písku, Ondra v Karlových Varech, Julie v Jihlavě
blesk | 07:46:00
Příchod každého dítěte na svět je velká událost, když se děťátko, i přičiněním maminky, narodí v okamžik, kdy se láme starý a nový rok, je to radost o to speciálnější. Již v první minutě nového roku 2022 přišla na svět hned dvě mimiminka - Nela v Písku, Julie v Jihlavě a Ondřej v Karlových Varech. Prvním dítětem narozeným v Praze v novém roce 2022 je holčička Eleanor. Přišla na svět 18 minut po půlnoci ve Fakultní nemocnici Bulovka.


První novorozeně roku 2022 v Praze! Eleanor se narodila 18 minut po půlnoci
blesk | 07:00:00
Prvním dítětem, které v Praze přišlo na svět v roce 2022, je Eleanor. Narodila ve Fakultní nemocnici Bulovka osmnáct minut po půlnoci. Šlo o porod přirozenou cestou, sdělila ČTK mluvčí nemocnice Eva Libigerová. Loni se jako první dítě v Praze narodil chlapec, přišel na svět kolem 1:00 ráno v podolské porodnici.


Děsivé fotografie ze zkrachovalého pohřebního ústavu: V rakvi bylo stále mrtvé tělo!
blesk | 05:33:00
Kameraman Robb (40) z New Yorku navštívil zkrachovalý pohřební ústav na Floridě. Uvnitř staré budovy s šokující historií pořídil snímky, z nichž běhá mráz po zádech. V polorozpadlém domě totiž muž našel kromě nepořádku i staré fotografie, náhrobní kameny, zetlelá těla a popel nebožtíků!


Kolik a komu stát přispěje? Kvůli drahým energiím chystá Fialova vláda záchranné lano
blesk | 05:00:00
Domácnostem má pomoct překlenout finanční tíseň způsobenou drastickým zvýšením cen energií, změněný příspěvek na bydlení. Úpravu zákona o státní sociální podpoře bude ve středu projednávat vláda. Blesk pro vás připravil modelové příklady životních situací, které se mohou týkat i vás.


Bolestivá kocovina: Co dělá s naším tělem a jak se z ní vyléčit?
blesk | 05:00:00
Bolesti hlavy, třes, nevolnost, únava nebo i průjem. Pokud pociťujete tyto příznaky, zřejmě jste se do nového roku probudili s pořádnou kocovinou. Psychiatr a přední odborník na léčbu alkoholismu Karel Nešpor popsal, co alkohol dělá s naším tělem a poradil, jak se s kocovinou poprat.


Počasí na nový rok: O víkendu až 13 °C, pak se vrátí mráz i sníh. Sledujte radar Blesku
blesk | 05:00:00
Česko má za sebou extrémně teplý Silvestr, kdy se teplota zastavila až na 15,3 °C a padly četné teplotní rekordy. Ve znamení výrazně nadprůměrných teplot, které se budou zastavovat až na 13 °C a připomínat počátek dubna, bude i první ledový víkend. První lednový týden ale vrátí počasí zpátky do zimy. Čeká nás další teplotní skok, tentokrát směrem dolů. Už ve středu očekáváme sněžení i v nížinách a odpolední teploty až o 10 °C nižší, navíc bude snižovat čerstvý vítr.


Návrat do Bradavic po 20 letech: Jak se změnili Harry, Hermiona, Ron či Hagrid?
blesk | 05:00:00
Dvacet let od premiéry prvního filmu o Harrym Potterovi oslaví televizní stanice HBO televizním speciálem s názvem Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic, kde se sejdou herci a tvůrci této filmové ságy. Jak se za těch dvacet let změnili představitelé hlavních rolí?


Půl roku po tornádu: Nový dům Vlastimila (84) z Mikulčic je pod střechou!
blesk | 05:00:00
Jeho dům stál v červnu přímo v cestě ničivému tornádu. Přišel o střechu, okna i vnitřní vybavení. Vlastimilu Glosovi (84) z Mikulčic zůstala v podstatě hrubá stavba. Dům je nyní zvenčí jak nový. Kvůli rostoucím cenám stavebních materiálů ale dotace nestačila.


Detaily z domácnosti Čaputové: Seznam od dcer, psí pohroma a trable partnera v kuchyni
blesk | 05:00:00
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se velmi otevřeně rozpovídala o soukromém životě. V online hodinovém rozhovoru na instagramu se tak diváci dozvěděli, že těsně před vánočními svátky čekalo hlavu státu po návratu domů z prezidentského paláce nemilé překvapení, které jí přichystal pes Leon. Čaputová také prozradila na svého partnera Juraje Rizmana, že si neporadí v kuchyni ani s ohříváním pizzy, nebo že jich chtěl dál k Vánocům tlakoměr, ale nikdo neví proč.


Přehlídka největších odpůrkyň podprsenek: Ty nejzapřísáhlejší odhodily i kalhotky
blesk | 05:00:00
Ani v roce 2021 se některé dámy nenechaly přesvědčit k nošení podprsenky. Podívejte se na ty největší nestydy mezi celebritami a posuďte sami, která z dam ji skutečně nepotřebuje a která by tomuto kousku spodního prádla přeci jen měla dát příležitost.


Krása Michele Mercierové štěstí nepřinesla: Muži jí ničili život!
blesk | 05:00:00
Francouzská herečka Michele Mercierová, kterou všichni známe, jako nezapomenutelnou Angeliku dnes slaví 83. narozeniny. Mohlo by se zdát, že tak krásná žena měla a má v životě vše snadnější, v jejím případě je ovšem opak pravdou. O muže nouzi neměla, bez nich by však zřejmě byl její život snazší.


Hospitalizovaní s covidem: Nebezpečná plíseň stojí až za třetinou zdánlivě covidových úmrtí
blesk | 05:00:00
Smrt pacientů s těžkým covidem způsobuje v až třetině případů zákeřná plíseň, v bezpečí před ní nejsou ani pacienti, kteří se léčí na jednotkách intenzivní péče. Vyskytuje se všude kolem nás a napadá jedince se sníženou imunitou. Podle expertů na tělo útočí podobným způsobem jako koronavirus.


Tornádo, srážka vlaků i pád lanovky: Tragédie, které se staly v Česku v roce 2021
blesk | 05:00:00
Uplynulý rok rozhodně nebyl procházka růžovou zahradou. Pandemie smrtícího koronaviru stále neustupuje a vybírá si další a další oběti. Českou republiku v roce 2021 potkala ale i další neštěstí, která si vyžádala lidské životy.


Omikron ohrožuje i vyléčené a vzbuzuje pochyby. Expert: „Pořád je to velmi zlý virus“
blesk | 05:00:00
Experti varují, že je ještě příliš brzy na definitivní závěry o variantě omikron. Některé studie ukazují, že je mírnější, jiné zase opak. Ovšem díky vyšší nakažlivosti infikuje i lidi už jednou vyléčené, jejichž imunita nezabrání nakažení, jen vážnějšímu průběhu.


Cestování za covidu: Turistické atrakce, kam se zvědavci nepodívají ani v roce 2022
blesk | 05:00:00
Po dvou letech pandemie covidu-19 se turismus pomalu vrací do svých původních kolejí, lidé po celém světě se nemohli dočkat rozvolnění, které jim umožňují vyjet do zahraničí. I s nově objevenou mutací omikron nadále hranice mnoha států zůstávají pro dovolenkáře otevřené. Jsou však místa, kam se lidé nedostanou, a to pravděpodobně ani v roce 2022, informovala stanice CNN.


Neočkovaná Ivana (†30) porodila synka a zemřela na covid. Snoubenec zůstal na dvě děti sám
blesk | 05:00:00
Slovenka Ivana (†30) se těšila na své druhé miminko a na brzkou svatbu se snoubencem. Z plánů ale nic nezbylo. Poté co onemocněla covidem, jí lékaři vyvolali předčasný porod. Dítě se narodilo zdravé, ona sama ale zemřela.   


Čím se jezdilo v roce 1993: Češi si mohli koupit Supertatru i levné auto z Ukrajiny
aktuálně.cz | 06:32:00
Za skoro 30 let se trh s novými auty v Česku pořádně změnil. Podívejte se, co se prodávalo v roce 1993 a za jaké ceny.


OBRAZEM: Na Václavském náměstí stovky lidí vítaly nový rok pyrotechnikou
Denik.cz | 07:22:00
Na Václavském náměstí v Praze vítali lidé nový rok pyrotechnikou. Stovky oslavujících bez roušek, z větší části cizinců, dlouho přes půlnoc přihlížely odpalování dělbuchů a jiných volně prodejných pyrotechnických výrobků. Policie přítomné z amplionů informovala o stávajících pravidlech.


Projekty na rok 2022: U Soběslavi dokončí koridor, v Budějovicích opraví nádraží
Denik.cz | 06:43:00
Správa železnic v jižních Čechách plánuje v roce 2022 také zahájení stavby nového železničního mostu u Červené přes přehradu u Orlíku. V Českých Budějovicích se má v roce 2022 otevřít zrekonstruovaná příjezdová hala vlakového nádraží. Chystá se dálkové řízení vlaků mezi Prahou a Českými Budějovicemi.


Vojta Kotek o seriálu Marie Terezie: Kvůli paruce jsem vypadal jako kokršpaněl
Denik.cz | 06:00:00
Marie Terezie. Jeden z nejnákladnějších projektů České televize, která jej vytvořila ve spolupráci s Rakušany, Slováky a Maďary, spěje ke svému vyvrcholení. Pátý díl mimořádně oblíbené ságy režírované Robertem Dornhelmem zavede diváky do let 1760 až 1780, odehrává se tedy patnáct let po konci čtvrtého dílu a Česká televize jej odvysílá 1. ledna 2022.


Štěstí, zdraví vinšujem vám. Do ulic se opět vydají koledníci Tříkrálové sbírky
Denik.cz | 06:00:00
Na několik místech odstartuje první lednový týden pravidelná Tříkrálová sbírka. Koledníci se do ulic měst a někde i do domácností vydají především o víkendu.


Ruce pryč! Ty brýle i novorozenec jsou moje. Toto jsou největší virály roku
pikant | 07:30:00
Chytrá kráva, nápaditá opice, ochranářské štěně i děsivý medvěd v Rumunsku. Sledujte největší zvířecí virální hity uplynulého roku.


Víkendář: Dvojí asymetrie mezi USA a Evropou a její důsledky pro finanční trhy
Kurzy.cz | 07:48:00
Hlavní ekonom francouzské investiční banky Natixis Patrick Artus si v jedné ze svých posledních analýz z roku 2021 všímá „dvojí asymetrie“ mezi americkou a evropskou ekonomikou.


V Mostě hořel byt ve 14. patře. Padesát lidí muselo kvůli ohni pryč
idnes.cz | 09:46:00
V Mostě hořel prázdný byt ve 14. patře, plameny se rozšířily do bytu z balkonu. V pátek krátce před půlnocí vyjelo k požáru šest hasičských jednotek, hasiči evakuovali 50 lidí, zraněn nebyl nikdo. Pro evakuované osoby byl na místo povolán autobus ze stanice Louny.


Novoroční oslavy: Záchytka plná v osm večer, auto v protisměru či kousanec
idnes.cz | 09:38:00
Záchranáři i hasiči po celé republice hlásí, že požárů a zranění oproti loňským novoročním oslavám přibylo. Zároveň však dodávají, že oslavy byly vcelku klidné. Například v Královéhradeckém kraji policisté hodinu po půlnoci vyjížděli na dálnici D11 zastavit auto jedoucí v protisměru. Na jihu Moravy pak spory o pyrotechniku vyústily v kousnutí do ruky.


Auto srazilo v Kroměříži dvě ženy. Jedna z nich nehodu nepřežila
idnes.cz | 09:33:00
Osobní auto srazilo v pátek večer v Kroměříži dvě chodkyně. Jedna z žen střet nepřežila, druhou transportoval vrtulník s vážnými zraněními do Fakultní nemocnice v Brně, řekli mluvčí krajské záchranné služby Jakub Omelka a krajských hasičů Lucie Javoříková.


Vítězství pro Česko: Evropská komise označí jádro za zelený zdroj energie
iHned.cz | 08:56:00
Evropská komise vyhoví tlaku Francie, Česka a několika dalších zemí a označí energii vyráběnou z jádra za zelenou. A to vzhledem ke snaze snížit emise skleníkových plynů prakticky na nulu, čehož chtějí země Evropské unie dosáhnout do roku 2050....


Další oběti pyrotechniky: V Německu a Rakousku zemřeli dva lidé, další leží v nemocnici
blesk | 09:40:00
Při výbuchu pravděpodobně nelegální zábavní pyrotechniky při novoročních oslavách na západě Německa zahynul jeden člověk a další byl vážně zraněn. Podobný případ se stal i v Rakousku, kde exploze dělbuchu připravila o život mladíka.


Dvěma mužům vybuchla pyrotechnika přímo v obýváku! Oba skončili v péči lékařů
blesk | 09:11:00
Přímo v rodinném domě vybuchla pyrotechnika dvěma opilým mužům v Příchovicích na Plzeňsku. A aby toho nebylo málo, pro oba musela jet záchranka. Oba „výtečníci“ nadýchali téměř dvě promile alkoholu v krvi. 


Petardy jim vybouchly přímo u obličeje! Dvěma mužům na Břeclavsku se oslava Silvestra vymkla z rukou
blesk | 08:55:00
Jihomoravští záchranáři museli pár minut po začátku letošního roku pomoct dvěma mužům na Břeclavsku, kteří měli od zábavní pyrotechniky vážné poranění v obličeji.


Novoroční oslavy: stovky zraněných a požárů, opilé děti i dospělí, auto v protisměru
lidovky.cz | 09:38:00
Záchranáři i hasiči po celé republice hlásí, že požárů a zranění oproti loňským novoročním oslavám přibylo. Zároveň však dodávají, že oslavy byly vcelku klidné. Například v Královéhradeckém kraji policisté hodinu po půlnoci vyjížděli na dálnici D11 zastavit auto jedoucí v protisměru. Na jihu Moravy pak spory o pyrotechniku vyústily v kousnutí do ruky.


Na Silvestra přibylo 4992 případů koronaviru. Počet nakažených v nemocnicích se opět zmenšil
lidovky.cz | 08:27:03
V pátek laboratoře v Česku odhalily 4 992 případů koronaviru, téměř o 3 tisíce víc než před týdnem. To byl ale Štědrý den a méně se testovalo. První mezitýdenní růst od 1. prosince je tak zkreslený tím, že se srovnává pracovní den se svátkem. Rovněž ubylo lidí s covidem v nemocnicích, jejich počet se dostal těsně nad 3 tisíce. Nižší byl naposledy počátkem listopadu.


Ford si v Evropě opět registroval klasická jména, včetně Escortu a Capri
Auto.cz | 09:30:00
Automobilka zřejmě pokračuje ve své strategii oživovat klasická jména pro nové modely.


Rozhovor s Helenou Fibingerovou: Řízení a vrh koulí mají společný okamžik výbuchu!
Auto.cz | 08:00:00
„Můj svět jsou práce a auto. To říkám otevřeně a upřímně,“ tvrdí o sobě legendární koulařka Helena Fibingerová. I po sedmdesátce najezdí neskutečné porce kilometrů. Většinou sama. Co při tom za volantem prožívá?


Pět tisíc případů. Silvestrovských nákaz bylo v Česku víc než před týdnem
Denik.cz | 07:48:00
V pátek testy v ČR potvrdily 4992 případů koronaviru, téměř o tři tisíce víc než před týdnem. To byl ale Štědrý den a méně se testovalo. První mezitýdenní růst od 1. prosince je tak zkreslený tím, že se srovnává pracovní den se svátkem. Dál ubylo lidí s covidem-19 v nemocnicích, jejich počet se dostal těsně nad tři tisíce. Nižší byl naposledy počátkem listopadu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.


Silvestrovský požár v Mostě: Z domovů muselo před půlnocí prchnout padesát lidí
Denik.cz | 07:24:00
Do silvestrovské půlnoci zbývala zhruba půlhodinka a hasiči měli plné ruce práce. Hořelo v bytě ve 14. patře panelového domu v ulici M. G. Dobnera v Mostě.


Minuta po půlnoci. První letošní miminko z jihu Čech se narodilo v Písku
Denik.cz | 06:47:00
V prvních hodinách roku 2022 se na jihu Čech narodila čtyři miminka.


Před 80 lety poprvé zazněl pojem „Spojené národy“. Deklaraci podepsalo 26 států
Denik.cz | 05:33:00
Začátkem ledna 1942 se ve Washingtonu sešli zástupci 26 spojeneckých „národů“ (spíše zemí) bojujících proti mocnostem Osy, aby se podpisem Deklarace Organizace spojených národů zavázali vést boj proti fašismu až do konečného vítězství. V dokumentu byl poprvé oficiálně použit výraz „Spojené národy“ („United Nations“), který navrhl americký prezident Franklin Delano Roosevelt.


Světlice, rachejtle, dělbuchy. Ostrava přivítala nový rok 2022
Denik.cz | 01:37:00
Obcemi organizovaných ohňostrojů bylo letos pomálu. Jeden proběhl před slezskoostravskou radnicí v krajské metropoli.


OBRAZEM: Ohňostrojem přivítali nový rok také v Chodové Plané
Denik.cz | 01:25:00
Tradičně půl hodiny po půlnoci začal u kostela v Chodové Plané ohňostroj, kterému přihlíželo plné náměstíčko lidí. Podobně, jako v dalších obcích s městech Tachovska, přivítali společně nový rok 2021.


Vítězství pro Česko: Evropská komise označí jádro za zelený zdroj energie
Hospodářské noviny | 08:56:00
Evropská komise vyhoví tlaku Francie, Česka a několika dalších zemí a označí energii vyráběnou z jádra za zelenou. A to vzhledem ke snaze snížit emise skleníkových plynů prakticky na nulu, čehož chtějí země Evropské unie dosáhnout do roku 2050....


Trendy roku 2022: Češi v Evropě, zelenější ekonomika, síla Trumpovy lži a mocné ženy
Hospodářské noviny | 07:17:00
Budoucnost se předpovídá těžko, obzvlášť v nejistých časech pandemie. Redaktoři zahraniční rubriky HN se i přesto pokusili načrtnout několik trendů, které v roce 2022 mohou přinést buď zásadní posun, nebo ve velké míře ovlivnit život Čechů a...


První děti roku 2022 jsou v Česku čtyři, všechny se narodily minutu po půlnoci
ČT24 | 10:24:11
Čtyři děti se na Nový rok narodily minutu po půlnoci. Jedno z novoročních prvenství si stejně jako loni připsala plzeňská nemocnice. Radovat se mohli také v Jihlavě, Písku a Karlových Varech. Naopak nejpozdějším přírůstkem byla Dorotka v Ústí nad Orlicí.


Policie může zajistit auto řidičům, kteří nezaplatili pokuty za přestupky
ČT24 | 08:32:00
Až dvě třetiny řidičů, kteří dostanou od dopravních policistů pokutu, ji nezaplatí. Pokuty pak končí u celníků, kteří se je snaží vymáhat. Donutit řidiče pokuty uhradit má nová pravomoc policistů – těm, kteří pokuty nezaplatí, budou moci od 1. ledna odebrat registrační značku nebo zamezit v jízdě nasazením botičky.


Na silvestra v Česku přibylo pět tisíc případů covidu
ČT24 | 07:13:00
V pátek testy v Česku potvrdily 4992 případů koronaviru, téměř o tři tisíce víc než před týdnem. To byl ale Štědrý den a méně se testovalo. První mezitýdenní růst od 1. prosince je ale zkreslený tím, že se srovnává pracovní den se svátkem. Dál ubylo lidí s covidem-19 v nemocnicích, jejich počet se dostal těsně nad tři tisíce. Nižší byl naposledy počátkem listopadu.


První děti roku jsou hned čtyři, narodily se ve stejný čas
Eurozpravy-domácí | 10:20:00
Čtyři děti se na Nový rok narodily minutu po půlnoci. Emily dnes v 0:01 přišla na svět ve Fakultní nemocnici Plzeň, Julie v jihlavské nemocnici, Nela v nemocnici v Písku a Ondřej se ve stejný čas narodil v karlovarské nemocnici. Novorozeně z plzeňské nemocnice bylo i prvním loni narozeným dítětem, Viktorie tehdy přišla na svět také minutu po půlnoci.


Pražští záchranáři zažili klidný silvestr, výjezdů ale přibylo
Eurozpravy-domácí | 10:19:00
Pražští záchranáři zasahovali na silvestra a v prvních hodinách Nového roku u 421 událostí, z toho 31 přímo souviselo s novoročními oslavami. Proti loňsku, kdy platila přísná protiepidemická opatření, je to nárůst. Z dlouhodobého hlediska šlo o velmi klidné oslavy závěru roku, řekla dnes ČTK mluvčí pražských zdravotnických záchranářů Jana Poštová.


Důchody ode dneška rostou, minimálně o 650 korun
Eurozpravy-domácí | 09:13:00
Starobní, invalidní a pozůstalostní penze se ode dneška zvyšují. Všem příjemcům a příjemkyním se zvednou minimálně o 650 korun. Další přidání pak bude záviset na výši jejich důchodu. Průměrná starobní penze se navyšuje celkem o 805 korun. Upravuje to vládní nařízení a důchodová novela. Starobní, invalidní a pozůstalostní důchod pobírá v Česku kolem 2,86 milionu lidí.


Minimální mzda roste o 1000 Kč na 16.200 Kč
Eurozpravy-domácí | 09:03:00
Minimální mzda se ode dneška zvyšuje o tisíc korun na 16.200 korun, tedy téměř o sedm procent. Současně se zvedá i zaručená mzda, která se vyplácí v osmi stupních podle odbornosti, odpovědnosti a složitosti práce. Pohybuje se od minimální mzdy do jejího dvojnásobku. S navýšením počítá vládní nařízení. Podle podkladů k tomuto předpisu nejnižší výdělek pobírá asi 139.000 lidí.


V pátek přibylo téměř o 3000 víc nakažených než před týdnem
Eurozpravy-domácí | 08:34:00
V pátek testy v ČR potvrdily 4992 případů koronaviru, téměř o 3000 víc než před týdnem. To byl ale Štědrý den a méně se testovalo. První mezitýdenní růst od 1. prosince je tak zkreslený tím, že se srovnává pracovní den se svátkem. Dál ubylo lidí s covidem-19 v nemocnicích, jejich počet se dostal těsně nad 3000. Nižší byl naposledy počátkem listopadu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.


Předsednictví v EU nebo dvoje volby. Co nás letos čeká?
Eurozpravy-domácí | 08:10:00
Česko dnes vstoupilo do roku, v jehož polovině převezme předsednictví v Evropské unii. Na podzim čekají voliče obecní volby a obmění se třetina senátorů. Začne také kampaň před prezidentskými volbami. Už třetím rokem se země bude stejně jako zbytek světa potýkat s epidemií koronaviru. Zřejmě do konce března bude stát hospodařit v rozpočtovém provizoriu. Koaliční vláda Petra Fialy (ODS), která se moci ujala v polovině prosince, v lednu požádá poslance o důvěru.


Čína hlásí nejvíc nakažených od první vlny pandemie
Eurozpravy-zahraniční | 10:39:00
Čína zakončila poslední týden roku 2021 nejvyšším počtem případů koronaviru za sedmidenní období od potlačení první vlny pandemie v zemi před téměř dvěma roky. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž nejlidnatější země světa zaznamenala nárůst počtu nákazy navzdory jedněm z nejpřísnějších karanténních opatření na světě.


Austrálie eviduje další rekord v koronavirových statistikách
Eurozpravy-zahraniční | 09:59:00
Nový Jižní Wales, nejlidnatější australský stát, a Viktorie dnes informovaly o čerstvých rekordech v koronavirových statistikách: v Novém Jižním Walesu za posledních 24 hodin přibylo 22.577 případů a ve Viktorii 7442. Nový Jižní Wales zároveň oznámil čtyři nová úmrtí v souvislosti s covidem a Viktorie devět, čímž počet obětí pandemie v Austrálii překročil 2240.


Na Times Square mohlo v noci na dnešek na místě sledovat jen 15.000 lidí
Eurozpravy-zahraniční | 09:22:00
Tradičnímu spouštění šestitunové křišťálové koule z obřího stožáru na newyorském náměstí Times Square mohlo v noci na dnešek na místě přihlížet jen 15.000 lidí.


V Německu přibylo necelých 26.400 nakažených za poslední den
Eurozpravy-zahraniční | 08:14:00
V Německu za poslední den přibylo 26.392 lidí nakažených koronavirem. Mírně stoupla sedmidenní incidence, která udává počet infikovaných na 100.000 za sedmidenní období.


Skandál při odletu. Čeští junioři byli kvůli nevhodnému chování Rusů vykázani z letadla
Eurozpravy-sport | 10:21:00
Jakoby nestačilo, že celé letošní juniorské mistrovství světa skončilo fiaskem tehdy, když bylo předčasně ukončeno kvůli výskytu koronaviru u několika mužstev včetně českého. O další rozruch se totiž tentokrát postarala ruská výprava a to při odletu z Kanady zpátky do Evropy. Právě ruští junioři se měli chovat natolik nevhodným způsobem, že nakonec musela být česká výprava vykázana z letadla a tím se tak zpozdil o den odlet českých mladíků.


Nejlepší silvestrovští opilci z časů, kdy odhalovat se a pozvracet se na veřejnosti bylo britskou normou
Reflex | 09:00:00
Oslavy konce roku starého a příchodu roku nového bývají zpravidla velmi bujaré. Lidé se scházejí, veselí se, náladu si zlepšují pitím alkoholu a baví se. Někteří z nich to však dohání do extrému. A to zejména ve Velké Británii, kde je naprostým standardem opít se do němoty, válet se po ulici, ukazovat intimní partie nebo zvracet přímo do objektivu fotoaparátu. Podívejte se, jak v minulosti probíhaly oslavy v Manchesteru. 


Covid marihuaně prospívá. Lidé hulí stále víc, ze stresu i nudy
Tiscali-zprávy | 09:23:17
Pokud pandemie covidu-19 něčemu skutečně prospívá, tak prodeji marihuany. Nizozemské coffeeshopy snad nikdy neměli tolik zákazníků jako nyní. Jejich stálou klientelu rozšířily například ženy v domácnosti, lidé prchající před úzkostí každodenního života i ti, kteří se kvůli omezením jednoduše víc „nudí“.


Česko vstupuje do rozpočtového provizoria. Zkomplikuje to vyplácení covidové pomoci
E15-ekonomika | 11:00:26
Po 21 letech si Česko znovu vyzkouší hospodaření v rozpočtovém provizoriu, a to teprve potřetí v historii. Stát může utratit každý měsíc jen dvanáctinu rozpočtu z minulého roku, dokud nebude přijat nový rozpočet. Běžný provoz státu by to nemělo podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) ohrozit. Zpozdit se však může vyplácení příspěvků z podpůrných covidových programů pro podnikatele.


Česko vstupuje do rozpočtového provizoria. Zkomplikuje to vyplácení covidové pomoci
E15-politika | 11:00:27
Po 21 letech si Česko znovu vyzkouší hospodaření v rozpočtovém provizoriu, a to teprve potřetí v historii. Stát může utratit každý měsíc jen dvanáctinu rozpočtu z minulého roku, dokud nebude přijat nový rozpočet. Běžný provoz státu by to nemělo podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) ohrozit. Zpozdit se však může vyplácení příspěvků z podpůrných covidových programů pro podnikatele.


Skončilo vysílání Rádia Západ, odmlčelo se v DAB+ i na FM
lupa.cz | 11:24:25
Od 1. ledna 2022 přestala vysílat regionální stanice Rádio Západ. Svůj program vypnula na všech distribučních platformách, které používala. Posluchači ji mohli naladit na šesti frekvencích v Plzni a Domažlicích na 103.0 MHz, Karlových Varech na 105.0 MHz, v Tachově a Železné Rudě na 105.6 MHz a v Klatovech na 92,4 MHz. Digitálně vysílala v DAB+ multiplexu RTI CZ v západních Čechách, v Praze a na Českobudějovicku.


Data: Silvestr s Jiřinou Bohdalovou vidělo 1,6 milionu lidí
lupa.cz | 10:59:18
Silvestrovský program na ČT1 od 19 hodin do půlnoci sledovalo v průměru přes 33,8 % lidí, kteří měli zapnutou televizi. Podle dat z oficiálního elektronického měření sledovanosti je to nejvíce od roku 2012. Celkový podíl všech stanic České televize dohromady dosáhl 43,5 %, nejvíce od roku 2011. Zároveň to je třetí nejlepší výsledek veřejnoprávní televize v historii měření sledovanosti od roku 1997.


První děti nového roku jsou hned čtyři. Narodily se minutu po půlnoci
idnes.cz | 11:54:00
Čtyři děti se na Nový rok narodily minutu po půlnoci. Emily dnes v 0:01 přišla na svět ve Fakultní nemocnici Plzeň, Julie v jihlavské nemocnici, Nela v nemocnici v Písku a Ondřej se ve stejný čas narodil v karlovarské nemocnici.


Jádro jako obnovitelný zdroj. Evropská komise chystá jeho uznání
idnes.cz | 11:44:00
Evropská komise chce zařadit jádro a zemní plyn mezi obnovitelné zdroje energie. Informoval o tom list Financial Times, který má chystaný návrh k dispozici. O zařazení jaderné energie na seznam zelených investic dlouhodobě usiluje mimo jiné Česko.


Auto samo zavolalo o pomoc, když jeho opilý řidič boural do zábradlí
idnes.cz | 11:33:00
V sobotu brzy ráno vyjížděli policisté k dopravní nehodě v pražské Kartouzské ulici. Na místo je přivolal automatický systém zabudovaný přímo v autě.


V Nizozemsku kvůli petardám zemřel chlapec, oběti hlásí i Němci a Rakušané
idnes.cz | 11:16:00
Život dvanáctiletého chlapce si v nizozemském městě Haaksbergen vyžádalo odpalování zábavní pyrotechniky. Další mladistvý ve věku jedenácti let při něm utrpěl vážná zranění. Novoroční oslavy dopadly tragicky i na mnoha místech Německa, kde přitom prodej petard zakázali, a Rakouska.


Rok 2022 přinese tři prodloužené víkendy, jen jeden bude čtyřdenní
idnes.cz | 11:03:00
Zatímco v roce 2021 jsme si užili čtyři prodloužené víkendy, letos si jich užijeme o jeden méně. Nejpříjemnějším obdobím z tohoto pohledu budou Velikonoce. Pohorší si školáci, které čeká jenom desetidenní vánoční volno.


Česko nemá rozpočet, hospodaří v provizoriu. Nejspíš do března
idnes.cz | 10:59:00
Česká republika ode dnešního dne hospodaří v rozpočtovém provizoriu, v rámci kterého jednotlivé kapitoly státního rozpočtu dostanou v každém měsíci peníze na výdaje do výše jedné dvanáctiny celkové roční částky v předcházejícím roce. Výdaje státu tak v lednu budou činit nejvýš 157,1 miliardy korun, protože schválené výdaje rozpočtu na loňský rok činily 1,886 bilionu korun.


Vlak srazil v Běchovicích člověka, provoz na koridoru stál
idnes.cz | 10:37:00
V pátek před půlnocí srazil vlak v úseku mezi zastávkami Běchovice a Úvaly člověka. Provoz na koridoru byl na několik hodin přerušen. Pravděpodobně šlo o sebevraždu.


Banky loni zažily hypoteční žně. Prodané úvěry za 400 miliard jsou rekord, letos ale trh spadne o desítky procent
iHned.cz | 11:00:00
Ještě nikdy v historii se nestalo, že by banky za jeden rok sjednaly větší objem hypotečních úvěrů než v roce 2021. Finanční domy odhadují, že na konci prosince to bude celkově více než 400 miliard korun. V roce 2020 přitom bylo toto číslo asi o...


Top foto 2021: Dvanáct žen roku objektivem fotografa Libora Fojtíka
bleskove.cz | 11:15:00
Fotograf Libor Fojtík se ve svém výběru fotografií roku 2021 zaměřil na ženy, které měl možnost potkat a portrétovat.


Ruce pryč! Ty brýle i novorozenec jsou moje. Toto jsou největší virály roku
bleskove.cz | 07:30:00
Chytrá kráva, nápaditá opice, ochranářské štěně i děsivý medvěd v Rumunsku. Sledujte největší zvířecí virální hity uplynulého roku.


Evropská komise navrhuje zařadit jádro a zemní plyn mezi zelené investice
aktuálně.cz | 11:40:49
Návrh EU předpokládá, že investice do jádra budou směřovat nejméně příštích dvacet let a do zemního plynu deset let.


Mít odvahu, pomáhat si a neztrácet naději. To přejí osobnosti čtenářům do roku 2022
aktuálně.cz | 11:10:35
Přečtěte si, co vám do roku 2022 přejí Tomáš Halík, Petr Pithart, Radka Denemarková, Lukáš Hejlík, Josef Pleskot a další.


Udržujte mír a stabilitu, vzkázala tchajwanská prezidentka Číně ve svém projevu
aktuálně.cz | 10:23:15
Cchaj Jing-wen směrem k Číně uvedla, že vojenský konflikt není řešením. Čínský prezident o den dříve již prohlásil své poselství o sjednocení vlasti.


Výbuch v domě, zbitá záchranářka, petarda v obličeji. Jak Češi slavili silvestra
Denik.cz | 11:25:00
Česko se v noci rozloučilo s druhým pandemickým rokem. Uplynulá noc a začátek Nového roku byl sice ve znamení covidových omezení, záchranáři, hasiči a policisté se přesto nezastavili. Zasahovali u požárů či zranění způsobených pyrotechnikou, výjimkou nebyly ani vážné nehody na silnicích. V Broumově záchranářku brutálně napadla opilá žena a vykopla ji ze sanitky.


Požár zachvátil byt v Brně na Bratislavské ulici, hasiči s ním bojovali hodinu
Denik.cz | 10:58:00
Plameny zachvátily v sobotu před půl šestou ráno byt v neobydleném domě na ulici Bratislavská v Brně. Na místo záhy vyjelo pět jednotek jihomoravských hasičů, kteří požár likvidovali zhruba další hodinu.


Požár pokoje v kralupské ubytovně způsobila rachejtle. Opilý mladík se popálil
Denik.cz | 10:37:00
Půl hodiny před příchodem Nového roku vyjížděli kralupští hasiči dvěma zásahovými vozy k požáru hotelu na zimním stadionu v Lobečku, kde vypukl požár.


Vyhrocený konec roku: Opilá žena dala pěstí záchranářce, vykopla ji ze sanitky
Denik.cz | 10:32:00
Dvojnásobný počet událostí ve srovnání s běžnou službou měli během Silvestra zdravotničtí záchranáři v Královéhradeckém kraji. Nejčastěji vyjížděli k různým nevolnostem, úrazům a intoxikacím. Zasahovali u zranění, které si lidé způsobili používáním zábavní pyrotechniky. Téměř v polovině všech událostí sehrála roli konzumace alkoholu. Nejvážnější incident se odehrál v Broumově, kde 34letá opilá žena fyzicky napadla záchranáře.


V Kladně byl o Silvestru brutálně napaden muž, zasahoval i vrtulník
Denik.cz | 10:16:00
V Kladně přistával o Silvestru záchranářský vrtulník. Asi dvacetiletý mladík napadl ve Ctiborově ulici nedaleko Centralu pětačtyřicetiletého muže ranou pěstí. Útok byl tak silný, že starší ze dvojice upadl do bezvědomí.


Z ulic jsou hromádky popela. Požáry v USA ustaly, lidé obhlíží zničené domovy
Denik.cz | 10:11:00
Požáry, které v americkém státě Colorado zničily celé městské čtvrti, v pátek z větší části ustaly. Hasičům pomohlo především husté sněžení, uvedla v sobotu agentura AFP. Evakuovaní lidé nyní místo novoročních oslav obhlížejí svá poškozená obydlí.


Záchranáři se nezastavili. V bytě vybouchla pyrotechnika, při nehodě zemřel muž
Denik.cz | 10:09:00
Silvestr a počátek nového roku byl pro všechny záchranné složky velmi rušným. Zasahovaly bohužel i u smrtelné nehody a výbuchu pyrotechniky v bytě.


Top foto 2021: Dvanáct žen roku objektivem fotografa Libora Fojtíka
pikant | 11:15:00
Fotograf Libor Fojtík se ve svém výběru fotografií roku 2021 zaměřil na ženy, které měl možnost potkat a portrétovat.


Tesla na naftu. Nadšenec chce do Modelu 3 nacpat velký diesel
Auto.cz | 11:00:00
Automobilka Tesla vyrábí jen a pouze elektrické vozy, to je známá věc. Pokud ale všechno dobře dopadne, tento Model 3 bude jezdit na naftu.


Šéf Senátu v novoročním projevu vyzval ke smířlivosti a sebevědomé slušnosti
Hospodářské noviny | 13:34:00
Pro Česko bude letos důležité zvládnout koronavirovou pandemii, rostoucí ceny či zadlužení, uvedl v sobotu v novoročním projevu předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Vyzval proto k sebevědomé slušnosti, větší smířlivosti a k solidaritě podobné té,...


Zdrogovaný řidič ujížděl policistům, nakonec se s nimi srazil
idnes.cz | 13:34:00
V pátek odpoledne začal řidič vozidla značky Audi ujíždět policejní hlídce. Když mu policisté zahradili cestu, otočil auto a narazil do jejich vozu. Řidič se lehce zranil a podle výsledků testu řídil pod vlivem drog.


Muž přiložil manželce k hlavě pistoli. Rozvodovou hádku řešili policisté
idnes.cz | 13:27:00
Policisté na Břeclavsku zadrželi po půlnoci na sobotu muže, který vyhrožoval manželce, s níž se rozvádí. Dokonce jí přiložil pistoli k hlavě, i když se nakonec zjistilo, že šlo o atrapu, uvedl mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.


Japonský profesor vytvořil televizní obrazovku, ze které se dá slíznout chuť
idnes.cz | 12:33:00
Nejspíš každému divákovi se už někdy před televizní obrazovkou sbíhaly sliny, když právě profesionální kuchař obrátil na grilu plátek masa, podlil červeným vínem dusící se hovězí v troubě, anebo vytáhl plech čerstvě napečeného cukroví. Kdo by v takovou chvíli nezatoužil ochutnat? Naději, že něco takového by v budoucnosti nemuselo být nemožné, posílil japonský profesor.


Okamura v novém roce přeje zdravý rozum, Schillerová čeká nesnadný rok pro Česko
idnes.cz | 12:10:00
S příchodem nového roku se na sociálních sítích objevují přání politiků. Bývalá ministryně financí Alena Schillerová poděkovala všem za lidskost při boji s epidemií covidu-19, předseda SPD Tomio Okamura si přeje hlavně spravedlivou vládu. Ve 13 hodin k lidem promluví také předseda Senátu Miloš Vystrčil, večer vystoupí premiér Petr Fiala.


Nelituji toho, že nemám děti. Radost mi dělá pes, říká zpěvačka Anastacia
revue.idnes.cz | 12:00:00
Zpěvačka Anastacia si v mládí přála mít děti, ale kvůli zdravotním problémům je mít nemohla. Dnes prý však vůbec nelituje toho, že je bezdětná, a i bez potomků si umí život vychutnávat naplno. Nejlepší společnicí je jí fenka Sophia, která muzikantku potěší, když se necítí psychicky dobře.


České vítězství v EU umožní rozšířit Dukovany a Temelín: Jádro i plyn mezi „zelenými“ zdroji?
blesk | 13:35:00
Evropská komise chce zařadit jádro a zemní plyn na seznam zelených investic. Informoval o tom v sobotu list Financial Times, který má chystaný návrh k dispozici. K tomuto kroku vyzývalo dlouhodobě mimo jiné Česko. Unijní exekutiva hodlá dát investorům návod, do kterých technologií se vyplatí vložit peníze. Návrh podle deníku předpokládá, že investice do jádra budou směřovat nejméně příštích dvacet let a do zemního plynu deset let. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) jde o dobrý signál a jeden z klíčů energetické soběstačnosti. Exministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) zmínil, že jde o zásadní zprávu. 


Manžel během svatby ležel v nemocnici: Nahradila ho figurína!
blesk | 13:31:00
Byla to svatba, jak má být. Spousta jídla a pití, muzika hrála, hosté tancovali, nevěsta se smála, jen ženich chyběl. Ležel s otravou v nemocnici. Jeho mladá paní si ale poradila. Vyrobila si fi gurínu s manželovou tváří a oslava mohla začít!


„Držme se,“ popřál Čechům Vystrčil a ocenil Babiše se Zemanem. Večer promluví k národu i Fiala
blesk | 13:30:00
Premiér Petr Fiala a předseda Senátu Miloš Vystrčil (oba ODS) si na první den nového roku nachystali svůj projev. Vystrčil v něm připomněl červnové tornádo a nutnost další pomoci lidem na jihu Moravy, ocenil expremiéra Andreje Babiše (ANO) za předání moci, kde podtrhl i roli prezidenta Miloše Zemana. A svoji řeč zakončil slovy: „Držme se!“ Zatímco šéf horní komory Parlamentu na Nový rok vystoupil již před rokem, pro Fialu to bude dnes ve funkci předsedy vlády premiéra.


Brenda z Beverly Hills boj s rakovinou v posledním stadiu nevzdává: Velké plány na rok 2022!
blesk | 13:14:00
Brzy to bude už celý rok, kdy herečka Shannen Dohertyová (50) veřejně promluvila o tom, že se jí vrátila zákeřná nemoc. S tou přitom předtím už dvakrát a po dlouhou dobu bojovala a doufala, že nad ní již zvítězila. I když hvězda seriálů Čarodějky a Berverly Hills 90210 nemá vyhlídky do budoucna zrovna veselé, rozhodně se nevzdává!


Truchlí Zeman i JAR: Bojovník proti apartheidu a nobelista Tutu (†90) spočinul v nejlevnější rakvi
blesk | 12:03:00
Jižní Afrika se rozloučila s věhlasným bojovníkem proti apartheidu, nositelem Nobelovy ceny míru. Emeritní arcibiskup Desmond Tutu zemřel 26. prosince v 90 letech. Český prezident Miloš Zeman označil Tutua v kondolenci za výjimečného člověka.


Bučková doma představila svého ženáče a... Hned dostala ťafku!
blesk | 11:21:00
Modelka Eliška Bučková (32) se s novým partnerem už neskrývá. O svátcích ho přivedla ke své rodině a se svým štěstím se pochlubila i na sociální síti. Její fanoušci jí ovšem vyčítají štěstí na úkor někoho jiného - její partner je totiž ženatý.


Silvestr ČT s Bohdalovou vyvolal pozdvižení: Kvůli rouškám se strhla mela!
blesk | 11:13:00
Na sociálních sítích České televize to od silvestrovského večera pěkně vře! Důvodem je pořad Největší flám s Jiřinou Bohdalovou, jejíž velkolepá oslava 90. narozenin plná hereckých a pěveckých gratulantů posloužila zároveň jako hlavní zdroj zábavy na ČT před koncem roku.


Zoo Praha v roce 2021: Milion návštěvníků, tisícovka mláďat!
blesk | 09:57:00
Do pražské zoologické zahrady letos zavítalo 962.987 návštěvníků, tedy zhruba o 110 000 víc než loni. Předloni, před pandemií koronaviru, byla návštěvnost asi o půl milionu vyšší. Vyplývá to z údajů, které zahrada zveřejnila v dnešní tiskové zprávě. Zoo upozornila na to, že během prvních 101 dnů letošního roku byla kvůli proticovidovým opatřením zcela uzavřená, v dalších týdnech a měsících se pak musela vypořádávat s různými omezeními a dlouhodobě jí chyběli zahraniční turisté. V roce 2020 byla zahrada kvůli pandemii uzavřena 114 dnů.


Seznam vydaných testů za rok 2021: Klíčové novinky, americké speciality i superluxusní limuzína
Auto.cz | 12:50:00
V redakční garáži Auto.cz v roce 2021 parkovala různorodá směsice aut. V uplynulém roce jsme vyzkoušeli nejen novou Škodu Fabia, ale také Dodge Durango nebo Rolls-Royce Ghost.


Přelomové rozhodnutí: jádro jako obnovitelný zdroj. Evropská komise chystá jeho uznání
lidovky.cz | 13:17:00
Evropská komise chce zařadit jádro a zemní plyn mezi zelené investice. O kroku informoval list Financial Times, který má chystaný návrh k dispozici. Za zařazení jaderné energie na seznam zelených investic dlouhodobě bojuje mimo jiné Česko. Komise chce dát investorům návod, do kterých technologií se vyplatí vložit peníze.


S Francií, jaká je. EU vede stát nepřehánějící klimatické ambice
lidovky.cz | 12:01:00
O Francii se mluví jako o zemi dávající na odiv svou výjimečnost. Propagující „umění žít“. A snažící se dohnat někdejší vliv. Na tom všem něco je. Ale ve srovnání s tím, jak Anglosasové propadají ideologii woke a Němci mesiášskému komplexu zachránce planety, působí Francie jako stará známá síla. Teď povede půl roku Evropskou unii.


Macrona zřejmě vyzvou ti, kteří chtějí ‚bránit Francouze‘. Kvůli covidu ale nemohou kandidáti využít demonstrace
lidovky.cz | 12:00:00
/VÝHLEDY 2022/ Francii v dubnu čekají prezidentské volby. Prolomí Emmanuel Macron prokletí svých dvou předchůdců a obhájí post v Elysejském paláci?


Předání moci po volbách proběhlo kultivovaně, ocenil předseda Senátu Miloš Vystrčil
ČT24 | 11:52:57
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) ocenil v novoročním projevu kultivované předání moci po sněmovních volbách. Vyzdvihl přístup expremiéra Andreje Babiše (ANO) i prezidenta republiky Miloše Zemana. Letos bude pro ČR důležité zvládnout koronavirovou pandemii, rostoucí ceny či zadlužení, uvedl také Vystrčil. Vyzval proto k sebevědomé slušnosti, větší smířlivosti a k solidaritě podobné té, kterou lidé projevili při nápravě škod po loňském tornádu na Moravě.


Vystrčil v projevu hovořil o pandemii a rostoucích cenách, vyzval ke smířlivosti
Eurozpravy-domácí | 13:51:00
Pro ČR bude letos důležité zvládnout koronavirovou pandemii, rostoucí ceny či zadlužení, uvedl dnes v novoročním projevu předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Vyzval proto k sebevědomé slušnosti, větší smířlivosti a k solidaritě podobné té, kterou lidé projevili při nápravě škod po loňském tornádu na Moravě.


Hasiči na přelomu roku vyjížděli k 225 požárům, před rokem k 86
Eurozpravy-domácí | 13:17:00
Hasiči v Česku na přelomu roku vyjížděli k 225 požárům, před rokem měli takových výjezdů 86. Letošní počet je mírně nižší než v roce 2020 před epidemií koronaviru, kdy silvestrovské oslavy ještě neovlivňovala opatření proti šíření nákazy. Vyplývá to z informací na webu Hasičského záchranného sboru (HZS).


Silvestrovská noc zaměstnala složky IZS víc než loni
Eurozpravy-domácí | 12:40:00
Silvestrovská noc byla pro policisty, hasiče a zdravotnické záchranáře rušnější než před rokem, kdy platil kvůli koronaviru noční zákaz vycházení a na veřejnosti se nesměl pít alkohol. V některých krajích ale byly letošní oslavy klidnější než v době před epidemií. Záchranáři tradičně vyjížděli hlavně k úrazům od zábavní pyrotechniky, po pádech a k otravám alkoholem, policisté k výtržnostem v ulicích a potyčkám v domácnostech.


Silvestrovské oslavy skončily. Svět přivítal rok 2022
Eurozpravy-zahraniční | 13:26:00
Svět vstoupil do nového roku 2022 - jeho příchod v různých částech Země s ohledem na časové posuny a místní administrativní úpravy začal již v pátek v 11:00 SEČ a skončil až dnes úderem 13:00 SEČ. Tradiční silvestrovské veselí stejně jako v předchozím roce ovlivnila pandemie covidu-19 a na řadě míst od New Yorku po Rio de Janeiro se proto oslavy konaly v omezené podobě nebo byly zcela zrušeny. Dva lidé zemřeli při manipulaci se zábavní pyrotechnikou v Německu a v Rakousku.


Evropská komise chce zařadit jádro a zemní plyn na seznam zelených investic
Eurozpravy-zahraniční | 13:07:00
Evropská komise chce zařadit jádro a zemní plyn na seznam zelených investic. Informoval o tom dnes list Financial Times, který má chystaný návrh k dispozici. K tomuto kroku vyzývalo dlouhodobě mimo jiné Česko. Unijní exekutiva hodlá dát investorům návod, do kterých technologií se vyplatí vložit peníze. Návrh podle deníku předpokládá, že investice do jádra budou směřovat nejméně příštích dvacet let a do zemního plynu deset let.


Obleva v Jeseníkách: Davy lidí se břečkou brodily na Praděd
Denik.cz | 11:27:00
Kdo se rozhodl oslavy Silvestra a Nového roku trávit na horách, určitě zde nasbíral spoustu bláznivých zážitků. Milovníci Jeseníků, kteří vyrazili na Praděd, budou ještě dlouho vzpomínat, jak se jim sněhová pokrývka přímo pod nohama změnila v brouzdaliště.


Do ledové vody pro ranou péči (video)
Kurzy.cz | 10:10:00
Ponořením do ledové vody se mohou lidé zapojit do kampaně na podporu Společnosti pro ranou péči. Ta v deseti krajích provází rodiče, kterým se narodilo dítě s postižením. Sbírka spojená s kampaní pomůže konkrétním rodinám.


Tenisová senzace roku 2021? Podle expertů se jím stal český hráč
Eurozpravy-sport | 13:51:00
Tohoto českého tenistu možná pořádně neznají ani čeští fanoušci, ale navzdory současné bídě českého mužského tenisu právě on nejvíce v loňském roce 2021 zaujal zahraniční experty v anketě serveru atptour.com. Řeč je o čtyřiadvacetiletém nastupujícím českém tenistovi Vítu Kopřivovi. Ten totiž experty zaujal svým progresem, když se dostal na současné 198. místo v žebříčku mužské tenisové asociace ATP. A největší senzací pak bylo, když Kopřiva na turnaji v Gstaadu dokázal v semifinále vyřadit světovou desítku Denise Shapovalova.


Největší chemická katastrofa v dějinách: Zabila 25 000 lidí, zmrzačené děti se rodí dosud
Reflex | 13:00:00
V indickém městě Bhópál se před 36 lety stala jedna z největších průmyslových katastrof na světě. Kvůli nedbalosti uniklo do vzduchu 27 tun methylisokyanátu (MIC), kyanovodíku a dalších látek poškozujících lidské zdraví. Po havárii zemřelo 8 tisíc lidí, postupně se číslo vyšplhalo až na 25 tisíc a celkem se důsledky katastrofy dotkly až 520 tisíc lidí. Co katastrofě předcházelo? A šlo jí zabránit?


Luciferovi ukradli křídla a John Constantine se vrací, aby vypátral vraha padlých andělů-milionářů
Reflex | 11:00:00
Nakladatelství DC (u nás pak pak Crew) pokračuje v edici Black Label, která si klade za cíl dát fanouškům dospělejší komiksy v dospělé výpravě. Má jít o jakousi výkladní skříň, o to nejlepší, co v současnosti vzniká. Nyní přišla řada na oblíbeného potírače démonických sil z Británie, který šel vždycky tak trochu vlastní cestou a působil v DC univerzu poměrně podvratně... Přejeme vám šťastný nový rok a spoustu dobrých knih, komiksů zvlášť; teď se podívejme na jeden z nejčerstvějších.


Jako každý rok: Ohňostroje, alkohol, výtržníci a první novorozenci
Tiscali-zprávy | 12:38:02
Silvestrovská noc byla pro policisty, hasiče a zdravotnické záchranáře rušnější než před rokem, kdy platil kvůli koronaviru noční zákaz vycházení a na veřejnosti se nesměl pít alkohol. V některých krajích ale byly letošní oslavy klidnější než v době před epidemií. Záchranáři tradičně vyjížděli hlavně k úrazům od zábavní pyrotechniky, po pádech a k otravám alkoholem, policisté k výtržnostem v ulicích a potyčkám v domácnostech.


Evropská komise navrhuje mezi zelené investice zařadit jádro a zemní plyn
Tiscali-zprávy | 12:24:09
Evropská komise chce zařadit jádro a zemní plyn na seznam zelených investic. Informoval o tom list Financial Times, který má chystaný návrh k dispozici. K tomuto kroku vyzývalo dlouhodobě mimo jiné Česko.


Kvůli neukázněným Rusům se čeští hokejoví junioři vrátí domů později
Tiscali-zprávy | 11:56:12
Další velká nepříjemnost potkala českou reprezentaci hokejových juniorů vracející se po pozitivním testu na koronavirus jednoho z hráčů a předčasném zrušení mistrovství světa z Kanady. Při zpáteční cestě evropské části týmu spolu s doprovodem byli vykázáni z letadla. Na vině bylo podle manažera týmu Otakara Černého chování ruské výpravy, která se měla vracet stejným spojem. Finové naopak odletět mohli. Místo pátku by se měla česká výprava vracet až dnes.


Mobilní sítě na silvestra zaznamenaly meziročně skoro o třetinu vyšší využití dat
E15-ekonomika | 12:42:00
K přáním do nového roku Češi stále častěji používají internet. Mobilní operátoři na silvestra zaznamenali meziročně až o 28 procent vyšší využití datových služeb. Lidé nadále upouštějí od posílání textových a multimediálních zpráv. V případě hovorů se stav u O2 oproti předchozímu konci roku téměř nezměnil, T-Mobile evidoval pokles, naopak Vodafone spojil meziročně více volání. Vyplývá to z údajů, které dnes mobilní operátoři zveřejnili.


Evropská komise chce zařadit jádro a zemní plyn mezi zelené investice
E15-ekonomika | 11:53:00
Evropská komise chce zařadit jádro a zemní plyn mezi zelené investice. Informoval o tom dnes list Financial Times, který má chystaný návrh k dispozici. O zařazení jaderné energie na seznam zelených investic dlouhodobě usiluje mimo jiné Česko. Komise chce dát investorům návod, do kterých technologií se vyplatí vložit peníze. Investice do jádra by podle představ unijní exekutivy měly směřovat nejméně příštích dvacet let a do zemního plynu deset let.


Mobilní sítě na silvestra zaznamenaly meziročně skoro o třetinu vyšší využití dat
E15-politika | 12:42:00
K přáním do nového roku Češi stále častěji používají internet. Mobilní operátoři na silvestra zaznamenali meziročně až o 28 procent vyšší využití datových služeb. Lidé nadále upouštějí od posílání textových a multimediálních zpráv. V případě hovorů se stav u O2 oproti předchozímu konci roku téměř nezměnil, T-Mobile evidoval pokles, naopak Vodafone spojil meziročně více volání. Vyplývá to z údajů, které dnes mobilní operátoři zveřejnili.


Evropská komise chce zařadit jádro a zemní plyn mezi zelené investice
E15-politika | 11:53:00
Evropská komise chce zařadit jádro a zemní plyn mezi zelené investice. Informoval o tom dnes list Financial Times, který má chystaný návrh k dispozici. O zařazení jaderné energie na seznam zelených investic dlouhodobě usiluje mimo jiné Česko. Komise chce dát investorům návod, do kterých technologií se vyplatí vložit peníze. Investice do jádra by podle představ unijní exekutivy měly směřovat nejméně příštích dvacet let a do zemního plynu deset let.


Silvestrovské požáry zpustošily Colorado. S hašením pomohlo sněžení
idnes.cz | 15:19:00
Požáry, které v americkém státě Colorado na silvestra zničily celé městské čtvrti, z větší části ustaly. Hasičům pomohlo především husté sněžení. Evakuovaní lidé, kterých bylo přes 30 tisíc, nyní místo novoročních oslav obhlížejí svá poškozená obydlí. Úřady evidují sedm zraněných.


Italské Benátky předělají kluzký most, sklo na schodech nahradí kámen
idnes.cz | 14:51:00
Italské Benátky se rozhodly k radikálnímu řešení dlouholetých problémů s moderním mostem přes Canal Grande od známého španělského architekta Santiaga Calatravy. Stavba ze skla a oceli se potýká se stížnostmi kvůli kluzkému povrchu a nízké životnosti materiálů. Radnice se proto nyní chystá všechny skleněné schody nahradit kamennými.


Turisté neodhadli své síly, ze Sněžky je o Silvestra museli svézt záchranáři
idnes.cz | 14:44:00
Horská služba Krkonoše zachraňovala o silvestrovské půlnoci dva turisty z nejvyšší české hory Sněžky. Mlha, déšť a silný vítr vyčerpaly turisty natolik, že v pátek kolem 23:00 již nebyli schopni sejít ze Sněžky zpět na Pomezní boudy.


To nejlepší z Rozstřelu 2021: Kukačky, Alžbětko, Zátopek i Besky
idnes.cz | 14:28:00
Každý všední den pro vás na iDNES.cz vysíláme pořad Rozstřel. Co den, to host a co host, to aktuální společenské téma. A že uplynulý rok nebyl jen ve znamení covidu, o tom svědčí následující výběr hostů. Připomeneme si úspěšný televizní seriál Kukačky či vítězku Masterchefa Besky. Zjistíme, jak se cítí nebinární osoby. A hned v úvodu vyzpovídáme herce Václava Neužila alias Emila Zátopka.


KOMENTÁŘ: Antizelená ideologie na slepé koleji. Emise snižuje celý svět
idnes.cz | 14:00:00
Jako houby po dešti se v tištěných médiích množí komentáře v tom duchu, že zelená politika EU údajně zničí Česko: zdevastuje průmysl, zadusí ekonomiku a zbídačí lidi. Objevují se apely, že k zelené tematice je nutné přistupovat bez ideologie. Ano, je to tak, nicméně to platí pro oba názorové tábory. Píše pro MF DNES Dana Kovaříková, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR.


Když jsem přijela do Paříže, vypadala jsem děsně, vzpomíná Tereza Maxová
revue.idnes.cz | 15:00:00
Byla jednou z prvních krásek, které dostaly příležitost opustit Československo a jako modelky dobýt Paříž. Začátky kariéry ale nebyly zcela idylické. Místo nablýskaných mol běhala po pařížských ulicích, aby co nejvíc ušetřila, místo večírků, na nichž teče šampaňské proudem, trávila večery v levných obchodech, kde se s uprchlíky přetahovala o ty nejlevnější kousky. „Neměly jsme žádné peníze, v metru jsme přeskakovaly turnikety, abychom ušetřily alespoň něco,“ vzpomíná Maxová.


Holčička (5) spadla na Silvestra z balkónu: Letěl pro ní vrtulník!
blesk | 15:49:00
Obrovskou tragédií mohla skončit oslava Nového roku na Karlovarsku. Nebohá dívenka spadla krátce po půlnoci z balkónu rodinného domu. Ten byl čtyři metry nad zemí. Pro pětiletou holčičku musel vrtulník. 


Anička Slováčková: Strach z návratu rakoviny! Jsem jen uzlíček nervů...
blesk | 15:26:00
Apelem na své příznivce zahájila nový rok zpěvačka Anna Julie Slováčková (26), která v posledních letech bojovala s rakovinou. V nečekané novoroční zpovědi na svém Instagramu přiznala, že se občas potýká se strachem z návratu zákeřné choroby!


Čaputová v novoročním projevu: Žijeme náročné období, chce to zdravý rozum i ohleduplnost
blesk | 15:18:00
Máme za sebou těžký rok, ale také rok, ve které jsme se už v nových podmínkách naučili trochu žít a přizpůsobit se změnám, řekla dnes v novoročním projevu slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováky zároveň vyzvala, aby se semkli při řešení pandemie, nedali se vyprovokovat projevy nenávisti a aby nepřemýšleli „nevolnicky“.


Párty jako před koronavirem! V pražských klubech se tančilo tělo na tělo bez respirátorů
blesk | 15:15:00
Párty jako před koronavirovou pandemií! Tak to vypadalo v řadě pražských klubů na silvestra - desítky lidí se k sobě tiskly na baru a dováděly na tanečním parketu nalepení tělo na tělo, ani s respirátory se nikdo neobtěžoval. Nejvyšší správní soud totiž od čtvrtka opět povolil „to rozjet“ lidem v hudebních klubech a na diskotékách, čehož řada z nich využila. Padlo omezení na počet hostů vztažený k počtu židlí, zmizela i podmínka povinného rozestupu 1,5 metru. A především – tam, kde je taneční zábava hlavním předmětem podnikání a nejde o nárazovou akci, neplatí podmínka na maximálně 50 hostů. Povinnost nosit respirátory však ve vnitřních prostorách stále platí.


Rodinu influencerů okradli podvodníci: Dům za miliony nedostavěli a teď ho musí prodat
blesk | 15:06:00
Influenceři známí jako ACE Family, které na YouTube sleduje skoro 20 milionů lidí, tvrdí, že je pochybná stavební firma připravila o miliony dolarů. V říjnu titulní stránky novin zaplnila zpráva o tom, že jejich losangeleské sídlo za zhruba čtvrt miliardy korun je v exekuci. Teprve nyní se sami rozhodli vylíčit svůj příběh.


Traktory a školní uniformy místo atomovek. Kim Čong-un se v jubilejním projevu vyhnul USA
blesk | 14:50:00
Severokorejský vůdce Kim Čong-un završil svůj desátý rok u moci projevem, v němž podle státních médií hovořil více o továrnách na traktory a školních uniformách než o Spojených státech nebo jaderných zbraních. Hlavním cílem KLDR v roce 2022 bude nastartování ekonomického rozvoje a zlepšení života lidí, prohlásil Kim v pátečním projevu, který přednesl na závěr několikadenního plenárního zasedání ústředního výboru vládnoucí Korejské strany práce.


Obavy královny Alžběty II.: Strach o život vnuka Williama!
blesk | 14:50:00
Britská vladařka Alžběta II. (95) se podle zahraničních médií „velice obává“ o život svého vnuka, prince Williama (39), jenž je zároveň i následníkem trůnu. Se svou rodinou se totiž velice často přepravuje pomocí helikoptéry, což se jí zdá nebezpečné… Dokonce prý strachy nespí!


Minimální mzda se zvedla o tisícovku na 16 200 korun. Vyšší je i zaručená mzda
blesk | 14:48:00
Minimální mzda se ode dneška zvyšuje o tisíc korun na 16.200 korun, tedy téměř o sedm procent. Současně se zvedá i zaručená mzda, která se vyplácí v osmi stupních podle odbornosti, odpovědnosti a složitosti práce. Pohybuje se od minimální mzdy do jejího dvojnásobku. S navýšením počítá vládní nařízení. Podle podkladů k tomuto předpisu nejnižší výdělek pobírá asi 139.000 lidí.


Náhlá smrt známého dirigenta a profesora HAMU! Klaněla se mu i Carnegie Hall!
blesk | 14:11:00
Ve věku 66 let zemřel slovenský skladatel Juraj Filas, který dlouhodobě žil v České republice a jehož dílo zaznělo v řadě zemí včetně USA.


Přehledně: Rok 2022 už oslavili lidé na celé Zemi. Kde to bylo bouřlivé a kde úřadoval covid?
blesk | 14:00:00
Celý svět vstoupil do nového roku 2022 - jeho příchod v různých částech Země s ohledem na časové posuny a místní administrativní úpravy začal již v pátek v 11:00 SEČ a skončil až dnes úderem 13:00 SEČ. Tradiční silvestrovské veselí stejně jako v předchozím roce ovlivnila pandemie covidu-19 a na řadě míst se proto oslavy konaly v omezené podobě nebo byly zcela zrušeny. Dva lidé zemřeli při manipulaci se zábavní pyrotechnikou v Německu a v Rakousku.


Rallye Dakar 2022: Startujeme! Jak vysoko zamíří Češi?
Auto.cz | 14:45:00
Dnes začíná 44. Ročník Rallye Dakar, který se třetím rokem odehraje na území Saúdské Arábie. Účastníky čeká celkem 8 375 kilometrů, z toho 4 258 kilometrů je vypsáno do rychlostních zkoušek. Na startu bude 37 českých startujících na 22 strojích v šesti kategoriích.


Tornádo, solidarita a pomoc, vzpomínal šéf Senátu Vystrčil na rok 2021. Večer bude mít projev i Fiala
lidovky.cz | 13:51:00
Předání moci proběhlo kultivovaně, uvedl šéf Senátu Miloš Vystrčil v novoročním projevu. Ocenil bývalého premiéra Andreje Babiše za to, jak se zachoval po volbách, když předával moc Petru Fialovi z ODS. „Chtěl bych ocenit to, jak odešel z pozice premiéra, jak přijal výsledek voleb, považuji to za odpovědné a profesionální,“ řekl Vystrčil.


Tajemné kameny v české krajině. Keltské menhiry i balvany, jimiž se odčiňovaly vraždy
aktuálně.cz | 15:48:50
Lidé v dávných časech vztyčovali kameny, aby jim sloužily jako pohřební památky či kultovní místa. A taky jimi vykupovali své hříchy.


Ubližovat ženě znamená urážet Boha, řekl papež při novoroční mši
aktuálně.cz | 15:20:37
Ústředním motivem papežova novoročního kázání bylo mateřství a ženy, které podle jeho slov "drží pohromadě nitky života".


Ruská armáda před branami Ukrajiny i drama ve Francii. Co čeká svět v roce 2022
aktuálně.cz | 15:00:00
Svět bude v právě zahájeném roce vyhlížet konec pandemie či těžko předvídatelné francouzské prezidentské volby.


Šéf Senátu v novoročním projevu ocenil Zemana i Babiše, vyzval ke smířlivosti
aktuálně.cz | 14:26:17
Pro Česko bude letos důležité zvládnout koronavirovou pandemii, rostoucí ceny či zadlužení, uvedl v novoročním projevu Miloš Vystrčil.


Změny výplatních termínů důchodů v roce 2022
Kurzy.cz | 16:00:20
Stejně jako každý rok i v tom nadcházejícím státní svátky mírně posunou termíny výplaty důchodů. Přelom roku a přidělení finančních prostředků pro výplatu důchodů v roce 2022 ovlivní posun lednových splatností bezhotovostní výplaty důchodů. V průběhu p...


Svět přivítal rok 2022, oslavy ovlivnila pandemie. V Rakousku zabíjel dělobuch
Denik.cz | 14:13:00
Svět vstoupil do nového roku 2022 - jeho příchod v různých částech Země s ohledem na časové posuny a místní administrativní úpravy začal již v pátek v 11:00 SEČ a skončil až v sobotu úderem 13:00 SEČ. Tradiční silvestrovské veselí stejně jako v předchozím roce ovlivnila pandemie covidu-19 a na řadě míst od New Yorku po Rio de Janeiro se proto oslavy konaly v omezené podobě nebo byly zcela zrušeny. Dva lidé zemřeli při manipulaci se zábavní pyrotechnikou v Německu a v Rakousku.


Krvavá novoroční bilance: Muž v Karlových Varech pobodal náhodnou kolemjdoucí
Denik.cz | 13:52:00
Silvestrovská noc byla v Karlovarském kraji hodně rušná. Vedle pokusu o vraždu spadla pětiletá holčička z terasy rodinného domu. Petardy naštěstí nikoho vážně nezranily.


Prvním miminkem Plzeňského kraje je Emily, narodila se ve Fakultní nemocnici
Denik.cz | 13:38:00
Hned minutu po silvestrovské půlnoci se narodila ve Fakultní nemocnici v Plzni Emily. Stala se tak prvním miminkem Plzeňského kraje.


Čtyřnásobná novoroční nadílka. Minutu po půlnoci se v Česku narodily čtyři děti
Denik.cz | 13:28:00
Hned čtyři děti se na Nový rok v Česku narodily minutu po půlnoci. Emily přšla v sobotu v 0:01 na svět ve Fakultní nemocnici Plzeň, Julie v jihlavské nemocnici, Nela v nemocnici v Písku a Ondřej se ve stejný čas narodil v karlovarské nemocnici. Novorozeně z plzeňské nemocnice bylo i prvním loni narozeným dítětem, Viktorie tehdy přišla na svět také minutu po půlnoci.


Ze zákulisí kouzelnického světa. Hermiona milovala Draca, Harry zase Bellatrix
Denik.cz | 12:22:00
Velkého dárku se v první den roku 2022 dočkali všichni fanoušci Harryho Pottera. Jak už Deník dříve informoval, na obrazovky HBO zamířil dokument o natáčení filmové série. Ještě před jeho zveřejněním na veřejnost unikly některé pikantnosti, o kterých herci ve speciálu mluví. Představitel Harryho například prozradil, do koho byl zamilovaný - a žádná z jeho kouzelnických "spolužaček" to nebyla.


Jako ve filmu. Za hluku silvestrovských petard vykradli v České Lípě zlatnictví
Denik.cz | 12:13:00
Jako ve starém filmu se rozhodl postupovat zloděj v České Lípě, který využil hluku oslav příchodu nového roku a vykradl zlatnictví v České Lípě. Policii se jej prozatím nepodařilo dopadnout.


Naděje pro Česko: EK navrhuje zařadit jádro a plyn mezi zelené investice
Denik.cz | 11:59:00
Evropská komise chce zařadit jádro a zemní plyn na seznam zelených investic. V sobotu o tom informoval list Financial Times, který má chystaný návrh k dispozici. K tomuto kroku vyzývalo dlouhodobě mimo jiné Česko. 


Banky loni zažily hypoteční žně. Prodané úvěry za 400 miliard jsou rekord, letos ale trh spadne o desítky procent
Hospodářské noviny | 11:00:00
Ještě nikdy v historii se nestalo, že by banky za jeden rok sjednaly větší objem hypotečních úvěrů než v roce 2021. Finanční domy odhadují, že na konci prosince to bude celkově více než 400 miliard korun. V roce 2020 přitom bylo toto číslo asi o...


Matrix zrcadlí Matrix. Návrat kultovní série není zbytečný film
Respekt | 15:00:56
Lana Wachowski dává s přehledem a s nadsázkou lekci, jak se popasovat s érou nekončících návratů


Počasí v Česku opět trhlo rekord. Bylo téměř 16 stupňů
Eurozpravy-domácí | 16:54:00
V Česku dnes meteorologové naměřili dosud nejvyšší novoroční teplotu, 15,7 stupně Celsia v Kopistech na Mostecku překonalo dosavadní rekord 14,5 stupně z Valašského Meziříčí z roku 1936. Maximum pro dnešní den ukázal teploměr na víc než třech čtvrtinách stanic, které měří 30 a více let.


Policie bude moci zajistit auto řidičům, kteří nezaplatili pokuty za přestupky
Eurozpravy-domácí | 16:48:00
Policisté, celníci a strážníci budou moci na místě odebrat registrační značku vozu nebo nasadit takzvanou botičku autům řidičů s nesplaceným dluhem za dřívější dopravní přestupek. Účinnosti nabývá novela, která má podle dřívějšího vyjádření ministerstva vnitra pomoci vymáhat pokuty především od cizinců.


K novoročním přáním Češi stále častěji používají internet. Mobilní sítě zaznamenaly nárůst
Eurozpravy-domácí | 14:24:00
K přáním do nového roku Češi stále častěji používají internet. Mobilní operátoři na silvestra zaznamenali meziročně až o 28 procent vyšší využití datových služeb. Lidé nadále upouštějí od posílání textových a multimediálních zpráv. V případě hovorů se stav u O2 oproti předchozímu konci roku téměř nezměnil, T-Mobile evidoval pokles, naopak Vodafone spojil meziročně více volání. Vyplývá to z údajů, které dnes mobilní operátoři zveřejnili.


Papež František důrazně vyzval k ukončení násilí na ženách, je urážkou Boha
Eurozpravy-zahraniční | 15:56:00
Papež František důrazně vyzval k ukončení násilí páchaného na ženách; takové činy označil za urážku Boha. Učinil tak při mši ve Svatopetrské bazilice v den, kdy si římskokatolická církev připomíná slavnost Panny Marie, informovala agentura Reuters.


Nedejme se vyprovokovat projevy nenávisti, vyzvala v projevu Čaputová
Eurozpravy-zahraniční | 15:04:00
Máme za sebou těžký rok, ale také rok, ve které jsme se už v nových podmínkách naučili trochu žít a přizpůsobit se změnám, řekla dnes v novoročním projevu slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováky zároveň vyzvala, aby se semkli při řešení pandemie, nedali se vyprovokovat projevy nenávisti a aby nepřemýšleli "nevolnicky".


Počasí v Česku opět trhlo rekord. Bylo téměř 16 stupňů
Eurozpravy-počasí | 16:54:00
V Česku dnes meteorologové naměřili dosud nejvyšší novoroční teplotu, 15,7 stupně Celsia v Kopistech na Mostecku překonalo dosavadní rekord 14,5 stupně z Valašského Meziříčí z roku 1936. Maximum pro dnešní den ukázal teploměr na víc než třech čtvrtinách stanic, které měří 30 a více let.


Před 80 lety začal všeobecný útok sovětských ozbrojených sil
Reflex | 16:00:00
Vítězství v bitvě o Moskvu vyvolalo v sovětském vedení přehnaný optimismus. Jenže operace v lednu až březnu 1942 přinesly spíše zklamání. Sovětské ztráty byly mnohem vyšší než německé, a navíc zbrojní výroba od října 1941 do března 1942 klesla v důsledku evakuace průmyslových závodů na nejnižší úroveň za celou Velkou vlasteneckou válku. 


První svobobodný silvestr. Podívejte se, jak se v roce 1989 oslavoval příchod Nového roku
Reflex | 15:00:00
Televizní estrády byly za socialismu symbolem silvestrovské zábavy pro drtivou většinu Čechoslováku. Kdo v ní neúčinkoval, nebo alespoň neseděl v publiku, nemohl se nazývat celebritou. 
 


Politici oceňují návrh EK zařadit jádro a plyn mezi zelené investice
E15-ekonomika | 16:11:00
Návrh Evropské komise (EK) zařadit jádro a zemní plyn mezi čisté zdroje energie je dobrý signál, je to jeden z klíčů k energetické soběstačnosti, uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Reagoval tak na informaci, kterou dnes uveřejnil list Financial Times. K návrhu se vyjádřili i další politici.


Vyšší poptávka ze Západu by mohla vrátit tok plynu Jamalem do obvyklého režimu
E15-ekonomika | 14:41:00
Plynovod Jamal, který obvykle přepravuje ruský plyn do západní Evropy, už dvanáctý den funguje v obráceném režimu a surovina proudí z Německa do Polska. Tok by se ale mohl brzy otočit obvyklým směrem, a to díky zvýšené poptávce ze Západu, napsala dnes agentura Reuters.


Šéf Senátu v novoročním projevu vyzval ke smířlivosti a sebevědomé slušnosti
E15-ekonomika | 14:02:00
Pro ČR bude letos důležité zvládnout koronavirovou pandemii, rostoucí ceny či zadlužení, uvedl dnes v novoročním projevu předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Vyzval proto k sebevědomé slušnosti, větší smířlivosti a k solidaritě podobné té, kterou lidé projevili při nápravě škod po loňském tornádu na Moravě. 


Politici oceňují návrh EK zařadit jádro a plyn mezi zelené investice
E15-politika | 16:11:00
Návrh Evropské komise (EK) zařadit jádro a zemní plyn mezi čisté zdroje energie je dobrý signál, je to jeden z klíčů k energetické soběstačnosti, uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Reagoval tak na informaci, kterou dnes uveřejnil list Financial Times. K návrhu se vyjádřili i další politici.


Vyšší poptávka ze Západu by mohla vrátit tok plynu Jamalem do obvyklého režimu
E15-politika | 14:41:00
Plynovod Jamal, který obvykle přepravuje ruský plyn do západní Evropy, už dvanáctý den funguje v obráceném režimu a surovina proudí z Německa do Polska. Tok by se ale mohl brzy otočit obvyklým směrem, a to díky zvýšené poptávce ze Západu, napsala dnes agentura Reuters.


Šéf Senátu v novoročním projevu vyzval ke smířlivosti a sebevědomé slušnosti
E15-politika | 14:02:00
Pro ČR bude letos důležité zvládnout koronavirovou pandemii, rostoucí ceny či zadlužení, uvedl dnes v novoročním projevu předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Vyzval proto k sebevědomé slušnosti, větší smířlivosti a k solidaritě podobné té, kterou lidé projevili při nápravě škod po loňském tornádu na Moravě. 


Policisté v Karlových Varech vyšetřují znásilnění a pokus o vraždu
idnes.cz | 17:24:00
Karlovarští policisté již od začátku nového roku vyšetřují případ závažného násilného trestného činu. Uvedli to dříve na svém Twitteru. Podle serveru Novinky.cz jde o znásilnění a pokus o vraždu, čehož se měl dopustit muž, který do města dorazil z Německa.


Nejteplejší Nový rok historie. Meteorologové hlásí 121 stanic s rekordy
idnes.cz | 17:12:00
V Česku na Nový rok padaly teplotní rekordy. Novoroční maxima ukázaly teploměry na více než třech čtvrtinách stanic, které měří 30 a více let. Vyplývá to z webu Českého hydrometeorologického ústavu.


Kroutit se jako Hrad. Čeština při pandemii rázně nabobtnala o nová slova
idnes.cz | 17:00:00
Mítink, call, carsharing. Do naší mluvy proniká spousta anglických výrazů, školáci zápasí s českou mluvnicí víc než jejich rodiče. Hrozí snad, že český jazyk zanikne? Kdepak, naše rodná řeč přejímá slova zvenčí odjakživa, píše magazín Víkend DNES.


Fiala vystoupí s novoročním projevem, prvním v roli předsedy vlády
idnes.cz | 16:58:00
Petr Fiala přednese svůj první novoroční projev ve funkci předsedy vlády. Je předtočený a média, včetně iDNES.cz, ho budou vysílat pět minut po dvacáté hodině večer. Fiala po vítězství v říjnových volbách sestavil vládu ze zástupců ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů a STAN, která vystřídala menšinový kabinet Andreje Babiše.


Nešťastníkovi uvázl na penisu kovový kroužek. Pomohli až hasiči s bruskou
idnes.cz | 16:28:00
K neobvyklému výjezdu zamířili ve čtvrtek profesionální hasiči do českobudějovické nemocnice. Muži totiž uvízl na penisu kovový kroužek. Na jeho odstranění bylo třeba brusky. Nešťastník z události vyvázl bez újmy.


Násilí na ženách je urážkou Boha, apeluje papež. Semkněme se, vyzývá Čaputová
idnes.cz | 16:15:00
Máme za sebou těžký rok, ale také rok, ve které jsme se už v nových podmínkách naučili trochu žít a přizpůsobit se změnám, řekla v novoročním projevu slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováky zároveň vyzvala, aby se semkli, nedali se vyprovokovat projevy nenávisti a nepřemýšleli „nevolnicky“. Papež František pak ve svém projevu odsoudil násilí na ženách.


Šéf Senátu v novoročním projevu vyzval ke smířlivosti a sebevědomé slušnosti
iHned.cz | 13:34:00
Pro Česko bude letos důležité zvládnout koronavirovou pandemii, rostoucí ceny či zadlužení, uvedl v sobotu v novoročním projevu předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Vyzval proto k sebevědomé slušnosti, větší smířlivosti a k solidaritě podobné té,...


Nejteplejší Nový rok historie. Meteorologové hlásí 121 stanic s rekordy, nejvyšší teplota byla na Mostecku
lidovky.cz | 17:21:18
V Česku na Nový rok padaly teplotní rekordy. Novoroční maxima ukázaly teploměry na více než třech čtvrtinách stanic, které měří 30 a více let. Vyplývá to z webu Českého hydrometeorologického ústavu.


Učitelské platy zatím neporostou, změnila se pravidla pro případ nákazy ve třídě. Co čeká tento rok české školství?
lidovky.cz | 16:00:00
/VÝHLEDY 2022/ Do nového kalendářního roku resort školství vstoupil pod taktovkou nového ministra Petra Gazdíka (STAN). Ten se už koncem letošního listopadu nechal slyšet, že po dobu rozpočtového provizoria, které na počátku roku 2022 nastane, nedojde k původně plánovanému nárůstu učitelských platů.


Jádro i plyn jako zelené investice. Čeští politici oceňují návrh Evropské komise
aktuálně.cz | 17:25:00
Podle premiéra Petra Fialy je to jeden z klíčů k energetické soběstačnosti.


Maův šílený boj proti vrabcům. Vybíjení ptáků přispělo k hladomoru s miliony mrtvých
aktuálně.cz | 16:55:35
Koncem 50. let se Mao Ce-tung rozhodl, že Čína bude bojovat proti takzvaným čtyřem škůdcům. Skončilo to katastrofou.


První jarní den na Nový rok? V Česku padl teplotní rekord, bylo 15,7 stupně Celsia
aktuálně.cz | 16:50:29
Meteorologové naměřili dosud nejvyšší novoroční teplotu, 15,7 stupně Celsia v Kopistech na Mostecku. Byl tak překonán dosavadní rekord z roku 1936.


Cizinec v Karlových Varech údajně pobodal kolemjdoucí ženu. Další pak znásilnil
Denik.cz | 17:31:00
Pachatel si své oběti o silvestrovské noci náhodně vybral na ulici. Jednu ženu údajně pobodal, druhou znásilnil. Podle zdroje Deníku má jít o Afghánce, který do Karlových Varů přijel z Německa.


Klid zbraní, nebo palba z granátometů? Kyjev píše o střelbě na Ukrajině
Denik.cz | 17:11:00
Při ostřelování proruskými separatisty zemřel poslední den roku ukrajinský voják, informovala v sobotu agentura Unian s odvoláním na ukrajinskou armádu. Povstalci podle ní v pátek třikrát ostřelovali ukrajinské vojenské pozice a útoky prý pokračovaly i dnes. Povstalecké zdroje naopak píší o klidu zbraní.


Silná výzva. Násilí na ženách je urážkou Boha, zdůraznil papež při novoroční mši
Denik.cz | 16:01:00
Papež František důrazně vyzval k ukončení násilí páchaného na ženách; takové činy označil za urážku Boha. Učinil tak při mši ve Svatopetrské bazilice v den, kdy si římskokatolická církev připomíná slavnost Panny Marie, informovala agentura Reuters.


Barevný svět plný příběhů. Rok 2021 ve velmi emotivních fotografiích
Denik.cz | 16:00:00
Celým rokem se jako červená nit táhly dopady koronavirové pandemie. Ovšem nejenom tato globální infekce ovlivňovala v posledních dvanácti měsících náš svět. Následujícími snímky jsme se pokusili uplynulá dění zdokumentovat. Hlavním faktorem při výběru fotek pro nás nebyla důležitost či závažnost události, snažili jsme se z agentur vybrat především snímky, které jsou kvalitní a vypovídající samy o sobě.


Děsivá silvestrovská noc: výbuch v domě, zbitá záchranářka i pobodání na ulici
Denik.cz | 11:25:00
Česko se v noci rozloučilo s druhým pandemickým rokem. Uplynulá noc a začátek Nového roku byl sice ve znamení covidových omezení, záchranáři, hasiči a policisté se přesto nezastavili. Zasahovali u požárů či zranění způsobených pyrotechnikou, výjimkou nebyly ani vážné nehody na silnicích. V Broumově záchranářku i řidiče sanitky brutálně napadla opilá žena.


Polky a valčíky ve vyzdobeném Rudolfinu. Česká filharmonie uvedla novoroční koncert
bleskove.cz | 18:00:00
Ve slavnostně vyzdobeném a zaplněném sálu pražského Rudolfina zazněly polky, valčíky a slavné operetní melodie.


Recenze: Poslední díl Marie Terezie rozehrál partii na šachovnici sňatkové diplomacie
bleskove.cz | 17:30:00
Odehrává se v době, kdy byla Vídeň zamořena epidemií. Marie Terezie jedná jako emancipovaná moderní žena.


Dcera Cindy Crawfordové: Kaia Gerberová to zařízla v Mexiku!
blesk | 18:53:00
Lepší prosluněná pláž než zima někde v New Yorku, řekla si modelka Kaia Gerberová (20) a odjela i s rodiči ‒ topmodelkou Cindy Crawfordovou (55) a byznysmanem Randem Gerberem (59) ‒ do mexického letoviska Cabo San Lucas nachytat na své sexy tělíčko něco bronzu.


Youtuber Jirka Král a jeho novoroční překvapení: S manželkou čekají mimčo!
blesk | 18:44:00
Už dlouho naznačoval, že by se nebránil rozšíření rodiny, a rok a půl po svatbě to konečně vyšlo! Známý český youtuber Jirka Král (31) na Nový rok oznámil, že s manželkou čekají miminko!


Sestry Grossovy v Dubaji: Nečekané setkaní! Přeskočila jiskra?
blesk | 18:25:00
V Česku pořád řádí zima, a tak není divu, že někteří milovníci tepla raději vyrazili za hranice. Sestry Natálie (19) a Denisa (24) Grossovy zamířily do Dubaje a údajně náhodně tam narazily na influencera Adama Kajumiho (22)! Mladí Češi pak spolu strávili nějaký čas a vypadalo to, že si náramně rozumí.


Tvrdý postup proti neočkovaným: Zákaz vycestování do zahraničí chystají Emiráty
blesk | 17:59:00
Spojené arabské emiráty (SAE) od 10. ledna zakáží svým občanům, kteří nejsou očkováni proti covidu-19, cestovat do zahraničí. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na ministerstvo zahraničí SAE. Výjimku budou mít lidé, kteří ze zdravotních důvodů očkováni být nemohou nebo kteří cestují za léčením.


Ubližovat ženě znamená urážet Boha, vzkázal papež František při novoročním kázání
blesk | 17:33:00
Papež František důrazně vyzval k ukončení násilí páchaného na ženách; takové činy označil za urážku Boha. Učinil tak při mši ve Svatopetrské bazilice v den, kdy si římskokatolická církev připomíná slavnost Panny Marie, informovala agentura Reuters.


Brutální napadení dvou žen v Karlových Varech: Mladý Afghánec jednu ženu údajně pobodal a druhou znásilnil
blesk | 17:19:00
Ke dvěma vážným trestným činům od jednoho pachatele mělo dojít krátce po půlnoci v Karlových Varech. Muž afghánské národnosti tam podle informací Blesku pobodal jednu ženu nožem, předtím měl ještě znásilnit osmnáctiletou dívku. 


Přehledně: Každý čtvrtý Čech se nakazil covidem, očkování mají skoro dvě třetiny lidí
blesk | 17:06:00
Koronavirem se za dobu epidemie nakazil už téměř každý čtvrtý Čech, od března roku 2020 bylo 2,481 milionu testem potvrzených případů. Z toho za loňský rok přibylo 1,75 milionu. Očkovaných proti covidu-19 nebo k očkování zaregistrovaných je 64,6 procenta populace, což je ve srovnání se západem a severem Evropy méně. Z 6,65 milionu lidí s dokončeným očkováním má asi 2,4 milionu i posilující dávku, která lépe chrání před variantou omikron. Ta v Česku zřejmě převládne ve druhé polovině ledna, odborníci očekávají vysoké počty nových případů a znovu hrozí i naplnění nemocnic zhruba 7000 pacienty s covidem-19.


Bestiální vrah zabil a znásilnil stovky holčiček: Ukryl se v horách nebo si ho našli pozůstalí?
blesk | 16:29:00
Bestiální vrah Pedro López má na svědomí více jak 110 vražd malých holčiček, které znásilňoval a následně vraždil. Dlouho ho nikdo nemohl dopadnout, on čím dál víc ztrácel zábrany a nakonec udělal osudovou chybu, která pomohla k jeho dopadení. Policie z něj ale nemohla dostat přiznání, proto k němu nasadila do cely špeha, kterému se vrah dětí už přiznal.


Žbirka před smrtí prozradil tajemství Gombitové: Toužil po ní slavný zpěvák!
blesk | 16:01:00
Mira Žbirku (†69) a Mariku Gombitovou (65) pojilo přátelství dlouhé desítky let. Za tu dobu zažili mnohé a věděli o sobě i některá tajemství. Jednu perličku ze života slavné zpěvačky Miro ještě před smrtí prozradil!


Polky a valčíky ve vyzdobeném Rudolfinu. Česká filharmonie uvedla novoroční koncert
pikant | 18:00:00
Ve slavnostně vyzdobeném a zaplněném sálu pražského Rudolfina zazněly polky, valčíky a slavné operetní melodie.


Recenze: Poslední díl Marie Terezie rozehrál partii na šachovnici sňatkové diplomacie
pikant | 17:30:00
Odehrává se v době, kdy byla Vídeň zamořena epidemií. Marie Terezie jedná jako emancipovaná moderní žena.


Karel Loprais byl věrný Tatře 815, její technika se však měnila
Auto.cz | 18:50:00
Kdykoliv zazní jméno Karel Loprais, všichni si automaticky vybavíme jeho úspěchy s vozy Tatra na slavném závodě Rallye Paříž – Dakar, které mu nakonec vynesly přezdívku Monsieur Dakar. Jeho věrným společníkem přitom byly vozy postavené na základu Tatry 815.


Nejsledovanější videa 2021 na Auto.cz: Martin Vaculík, Škodovky a poklice
Auto.cz | 16:50:00
Jako již tradičně bilancujeme nejsledovanější videa na našem webu. Témata těch nejoblíbenějších asi příliš nepřekvapí.


Novinky Ministerstva spravedlnosti platné od 1. ledna roku 2022
Kurzy.cz | 19:00:17
1. leden 2022 s sebou přináší novinky v některých právních předpisech týkající se např. exekucí, výběru soudců, výkonu činnosti Probační a mediační služby či trestního práva. Ministerstvo spravedlnosti tyto nové informace zveřejňuje. Trestní právo...


Prvním jihočeským miminkem roku 2022 je Nela Dobiášová z Písku
Kurzy.cz | 19:00:17
Prvním jihočeským miminkem roku 2022 je Nela Dobiášová z Písku
ext-hocke
So, 01.01.2022 - 08:52


V temnotě přinesl světlo. V JAR pohřbili bojovníka proti apartheidu Tutua
idnes.cz | 18:28:00
Jihoafrická republika se na Nový rok rozloučila s emeritním arcibiskupem, bojovníkem proti apartheidu a držitelem Nobelovy ceny za mír Desmondem Tutuem. Státního pohřbu v katedrále v Kapském městě, kde Tutu léta kázal proti rasovému útlaku, se zúčastnil i prezident JAR Cyril Ramaphosa. Legendární duchovní zemřel minulou neděli ve věku devadesáti let.


Zpívající básník Karel Kryl se stal čestným občanem Nového Jičína
idnes.cz | 14:05:00
Písničkář Karel Kryl, jeden z nejznámějších autorů protikomunistických protestsongů, se stal in memoriam čestným občanem Nového Jičína. Udělení pocty jednomyslně schválili zastupitelé na základě návrhu Jiřího Kleina, zastupitele za ČSSD a ředitele Městské policie Opava.


Pracujeme s živlem a jsme poslové radosti, říká profesionální ohňostrůjce
idnes.cz | 11:00:00
K silvestru i prvnímu dni v roce patří ohňostroje, to nejde jen tak vygumovat, hlásí jejich tvůrce Ivan Martinek. Barevné hvězdy střílí na oblohu za hudebního doprovodu. V kurzu je barokní Handel, ale dobrá show se dá udělat na rock i hip hop.


Vzácné mince v lesích. Kraj je plný pokladů, nálezů může dál přibývat
idnes.cz | 10:08:00
Nejen archeologickou komunitu letos překvapily dva významné objevy stříbrných mincí. V lesích u Lukova a Vsetína našli šťastnou náhodou lidé při procházce mimořádně hodnotné poklady. Podle odborníků může podobných cenných nálezů přibývat i v dalších letech. Nahrává tomu historie a poloha regionu.


Vláda připravuje programové prohlášení. Nejpalčivější jsou covid, energie a rozpočet, uvedl Fiala
ČT24 | 17:26:33
Vláda ještě v těchto dnech pracuje na svém programovém prohlášení. Dokument má u některých plánů obsahovat i konkrétní termíny. Do poloviny ledna s ním mají ministři předstoupit před poslance s žádostí o vyslovení důvěry.


Na Nový rok padaly teplotní rekordy v Česku i ve světě
ČT24 | 16:57:10
Meteorologové v Česku naměřili dosud nejvyšší novoroční teplotu. Teplotní rekord padl v Kopistech na Mostecku, tamních 15,7 stupně Celsia překonalo dosavadní rekord 14,5 stupně z Valašského Meziříčí z roku 1936. Maximum pro první leden ukázal teploměr na víc než třech čtvrtinách stanic, které měří 30 a více let. Velmi teplá byla také silvestrovská noc, na víc než polovině stanic padly rekordy pro celý leden. Už silvestr byl nejteplejší téměř za 90 let. Nebývalé teplo na Nový rok hlásí i další státy.


Tři králové znovu vyrazili do ulic koledovat pro potřebné
ČT24 | 16:48:27
V sobotu začal 22. ročník tradiční Tříkrálové sbírky pořádané Charitou ČR na pomoc lidem v nouzi. Na rozdíl od loňského ledna, kdy se kvůli epidemické situaci akce konala výhradně on-line, letos do ulic opět vyrazí koledníci přestrojení za trojici biblických panovníků. Lidé mohou přispět i do pokladniček umístěných v některých úřadech, kostelech či obchodech. Loni Tříkrálová sbírka vynesla 81,5 milionu korun.


Čeští politici ocenili návrh EK zařadit jádro a plyn mezi zelené investice
Eurozpravy-domácí | 18:59:00
Návrh Evropské komise (EK) zařadit jádro a zemní plyn mezi čisté zdroje energie je dobrý signál, je to jeden z klíčů k energetické soběstačnosti, uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Reagoval tak na informaci, kterou dnes uveřejnil list Financial Times.


Koronavirem se nakazil už každý čtvrtý Čech
Eurozpravy-domácí | 17:29:00
Koronavirem se za dobu epidemie nakazil už téměř každý čtvrtý Čech, od března roku 2020 bylo 2,481 milionu testem potvrzených případů. Z toho za loňský rok přibylo 1,75 milionu.


Policisté v Karlových Varech vyšetřují znásilnění a pokus o vraždu, měl se jej dopustit cizinec
lidovky.cz | 18:29:18
Karlovarští policisté již od začátku nového roku vyšetřují případ závažného násilného trestného činu. Uvedli to dříve na svém Twitteru. Podle serveru Novinky.cz jde o znásilnění a pokus o vraždu, čehož se měl dopustit muž, který do města dorazil z Německa.


V Británii přibylo za páteční den 162.572 případů koronaviru
Eurozpravy-zahraniční | 19:42:00
V Británii v pátek přibylo 162.572 nových případů koronaviru, méně než v předchozích dnech. Ve čtvrtek testy infekci potvrdily u skoro 189.850 lidí, což bylo nejvíce od začátku pandemie.


Nepanikařte, neutrácejte, radí bankéř Hampl. Covid se stal testem limitů globalizace
aktuálně.cz | 18:27:06
Boj s inflací není jen věcí centrální banky a závisí do značné míry i na tom, jak vláda zkrotí rozhazovačné veřejné finance, říká Mojmír Hampl.


Podle Kyjeva se na východě Ukrajiny opět střílí, podle povstalců nikoliv
Eurozpravy-zahraniční | 17:52:00
Při ostřelování proruskými separatisty zemřel poslední den roku ukrajinský voják, informovala dnes agentura Unian s odvoláním na ukrajinskou armádu. Povstalci podle ní v pátek třikrát ostřelovali ukrajinské vojenské pozice a útoky prý pokračovaly i dnes. Povstalecké zdroje naopak píší o klidu zbraní.


Horská služba zachraňovala o silvestrovské půlnoci vyčerpané turisty na Sněžce
Denik.cz | 18:26:00
Přímo o silvestrovské půlnoci zachraňovala Horská služba Krkonoše vyčerpané turisty na Sněžce. Dvojice turistů zavolala Horskou službu o pomoc hodinu před příchodem nového roku. Na nejvyšší českou horu za nimi vyrazila čtveřice horských záchranářů z Pece pod Sněžkou na terénní čtyřkolce a sněžném skútru. Během silvestrovského večera a noci potřebovala pomoc Horské služby řada návštěvníků Krkonoš.


VIDEO: Silvestrovská výprava. Nad Hospřízí burácely motory RC modelů aut
Denik.cz | 17:29:00
Již po čtvrté milovníci RC modelů terénních autíček vyrazili na silvestrovskou výpravu nad Hospříz na Jindřichohradecku. A v duchu hesla "kdo si hraje, nezlobí" své stroje důkladně provětrali v terénu. Podívejte se, co tato autíčka dovedou.


Místo, kde si zuby nechají opravit leda hororové postavy
Tiscali-zprávy | 16:37:19
Pokud máte strach ze zubaře, rozhodně se vyhněte rodinné zubní klinice v americkém Birminghamu. Tedy spíš tomu, co z ní po dvaceti letech od opuštění zbylo.


Rok Elona Muska. Kryptoměny, vesmírné závody a rekordní Tesla 
E15-ekonomika | 18:00:00
Elon Musk byl všude. Skoro každý den zpravodajské weby vydávaly články s jeho jménem v titulku. Lidé si zkrátka žádají další spektakulární výstupy Elona Muska, které dokážou hýbat s akciovými i kryptoměnovými trhy. Koneckonců zakladatel Tesly byl vyhlášen osobností roku magazínem Time i listem Financial Times. Musk zkrátka kraloval veřejnému prostoru. Bezpochyby se tak dá mluvit o roku 2021 jako o roku Elona Muska. 


Spojené arabské emiráty zakáží neočkovaným občanům vycestovat ze země
E15-ekonomika | 17:36:00
Spojené arabské emiráty (SAE) od 10. ledna zakáží svým občanům, kteří nejsou očkováni proti covidu-19, cestovat do zahraničí. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na ministerstvo zahraničí SAE. Výjimku budou mít lidé, kteří ze zdravotních důvodů očkováni být nemohou nebo kteří cestují za léčením.


Rok Elona Muska. Kryptoměny, vesmírné závody a rekordní Tesla 
E15-politika | 18:00:00
Elon Musk byl všude. Skoro každý den zpravodajské weby vydávaly články s jeho jménem v titulku. Lidé si zkrátka žádají další spektakulární výstupy Elona Muska, které dokážou hýbat s akciovými i kryptoměnovými trhy. Koneckonců zakladatel Tesly byl vyhlášen osobností roku magazínem Time i listem Financial Times. Musk zkrátka kraloval veřejnému prostoru. Bezpochyby se tak dá mluvit o roku 2021 jako o roku Elona Muska. 


Spojené arabské emiráty zakáží neočkovaným občanům vycestovat ze země
E15-politika | 17:36:00
Spojené arabské emiráty (SAE) od 10. ledna zakáží svým občanům, kteří nejsou očkováni proti covidu-19, cestovat do zahraničí. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na ministerstvo zahraničí SAE. Výjimku budou mít lidé, kteří ze zdravotních důvodů očkováni být nemohou nebo kteří cestují za léčením.


Bude to složitý rok, oznámil premiér Fiala. A probral hrozby od covidu přes Rusko po zelenou energetiku
iHned.cz | 20:21:00
Letošní rok bude podle předsedy vlády Petra Fialy (ODS) jedním z nejsložitějších a nejtěžších od vzniku samostatné České republiky. Bude se muset vypořádat s potížemi způsobenými inflací, růstem cen energií i s epidemií covidu-19. Vyřešit je podle...


Litr mléka za pět miliard marek. Bizarní svět hyperinflací zažilo Německo i Maďarsko
aktuálně.cz | 21:38:52
Na začátku jsou vládní dluhy, pak se peníze stávají v podstatě bezcennými. "Pro Česko je to extrémně nepředstavitelná varianta," říká ekonom Dufek.


„Obrovské zklamání,“ zaryla Schillerová do Fialy. Od partnerů sklidil za projev chválu
blesk | 21:34:00
Koaliční partneři premiéra Petra Fialy (ODS) chválí novoroční projev, který byl podle nich věcný a přesný. Zmiňují, že jsou rádi za to, že nový předseda vlády „nelakuje věci na růžovo“ a že se jedná o příjmenou změnu od pořadu „Čau lidi“, kterým se spojoval s veřejností již expremiér Andrej Babiš (ANO). Exministryně financí Alena Schillerová (ANO) ale mluví o zklamání.


Zemřela americká královna krásy: Měla koronavirus
blesk | 20:52:00
Zákeřný koronavirus vzal život bývalé královně krásy Kathy Manningové. Modelka zvítězila v soutěži miss Mississippi v roce 1984.  Američané ji znali jako „miláčka Mississippi“.


Novoroční výlety se zlatíčky: Bartoš se ženou a synem, Kupka s dcerou, Havlíček se psem
blesk | 19:47:00
Jak na Nový rok, tak po celý rok? Řada politiků si sobotní novoroční program uzpůsobila tak, aby byla co nejvíc se svými zlatíčky. Šéf Pirátů a ministr Ivan Bartoš proto s manželkou Lydií Frankou a synem vyrazil na dětské hřiště, další člen Fialova kabinetu Martin Kupka (ODS) si zaběhal s dcerou Adrianou, exministr a stejně jako Kupka také dvojnásobný otec Karel Havlíček (ANO) se na železnici vydal opět v doprovodu svého psa. Kdo z politiků dál vyvedl své rodinky, či se pochlubil ratolestmi?


Loupežné přepadení na Žižkově! Muž hrozil ženě nožem, chtěl jí sebrat kabelku
blesk | 19:18:00
Hotový horor se odehrál na Nový rok vpodvečer na pražském Žižkově. Policisté projížděli Seifertovou ulicí, kde si všimli muže, který se se ženou přetahoval o kabelku. Ta při tom upadla. Policisté hned vystoupili z auta, muž se dal na útěk. Daleko však nedoběhl - muži zákona ho brzy dopadli. Při přepadení muž podle informací Blesku použil nůž!


Miliardová jachta magnáta (65) potopila tanker! Mohl způsobit ekologickou katastrofu?!
blesk | 19:12:00
Jachta pohádkového miliardáře JR Ridingera na Štědrý den potopila v oceánu nedaleko Bahamských ostrovů tanker s plynem. Nejenže se do oceánu mohly dostat prvky nebezpečné pro životní prostředí, ale ještě si majitel marketingové společnosti Market Americe poškodil hračku za jednu miliardu korun. 


FOTO: Policisté dopadli v Praze na Nový rok lupiče, který přepadl ženu na ulici
Denik.cz | 20:36:00
Ozbrojený lupič přepadl na Nový rok v Praze ženu. Z kořisti se dlouho neradoval, zanedlouho po činu byl dopaden.


Česko ohrožuje drahota. Letošek bude jedním z nejtěžších v historii, řekl Fiala
Denik.cz | 20:17:00
Letošní rok bude jedním z nejtěžších v historii samostatného Česka. Ceny energií, drahota a covid jsou největší hrozby, kterým budeme v následujících měsících čelit, oznámil v sobotu večer Petr Fiala (ODS), který v České televizi poprvé promluvil jako předseda vlády. V prvním novoročním vystoupení ve funkci také kritizoval předchozí vládu a varoval před populismem.


Siveni a potočáci už se kulí v líhni u Lipna. Mezi prvními v regionu
Denik.cz | 19:06:00
Zatímco většinu obyvatel regionu během vánočních svátků zajímaly ryby hlavně na talíři, v rybářské líhni v Hůrce u Horní Plané se rodí nový život. Z jiker se tam kulí maličcí siveni a pstruzi potoční. Je to jedna z nejčasnějších líhní na jihu Čech.


Rallye Dakar: Macík pojede šampionát
Auto.cz | 20:15:00
Dobře z početné české sestavy si počínal v´úvodním prologu 44. ročníku Rallye Dakar Martin Macík, který byl osmý v klasifikaci kamionů. Motocyklový jezdec Martin Michek začal 14. místem, Martin Prokop byl v kategorii automobilů šestnáctý a Tomáš Kubiena se dělí o čtvrté místo mezi čtyřkolkáři


Karpiš: Pokud bude inflace po delší dobu zvýšená, může to otřást oceněním aktiv. Akcie pak nebudou dobrou protiinflační investicí
Kurzy.cz | 20:20:25
Vyšší inflace je pro akcie celkem příznivá, když je řeč o rychlém natištění obrovského množství peněz. Když se ale pohybujeme v prostředí po delší dobu zvýšené inflace, kterou vezmou finanční trhy na vědomí, pohybujeme se v úplně jiném vesmíru...


Bude to složitý rok, oznámil premiér Fiala. A probral hrozby od covidu přes Rusko po zelenou energetiku
Hospodářské noviny | 20:21:00
Letošní rok bude podle předsedy vlády Petra Fialy (ODS) jedním z nejsložitějších a nejtěžších od vzniku samostatné České republiky. Bude se muset vypořádat s potížemi způsobenými inflací, růstem cen energií i s epidemií covidu-19. Vyřešit je podle...


Věcný a státnický, hodnotí koaliční politici Fialův projev. Podle opozice byl ale povrchní a nenabídl řešení
ČT24 | 21:48:30
Premiér Petr Fiala (ODS) dokázal ve svém prvním novoročním projevu ve funkci popsat hlavní problémy země i nastínit řešení, shodli se předsedové koaličních stran. Fialův projev hodnotí jako věcný a státnický. Naopak zástupci opozice projev kritizovali. Fiala podle nich pokračoval ve volební kampani a nenabídl konkrétní řešení problémů.


Evropské unii předsedá Francie, v létě ji vystřídá Česko
ČT24 | 14:07:36
Předsednictví Evropské unii se od soboty na půl roku ujímá Francie. Prezident Emanuel Macron za jeho priority označil reformu schengenského prostoru a lepší ochranu vnějších hranic Unie nebo posílení společné evropské obrany. Chce také bojovat s nezaměstnaností. Od 1. července bude sedmadvacítce předsedat Česká republika.


Na předání státního vyznamenání čeká téměř sedmdesát osobností
ČT24 | 13:49:08
Sedm desítek lidí stále čeká na to, až si budou moci z rukou prezidenta republiky převzít vyznamenání. Hrad ceremoniál tradičně připadající na státní svátek 28. října kvůli hospitalizaci prezidenta odsunul na 1. ledna, nakonec byl zrušen i tento termín. Státní vyznamenání se nepředávala ani v roce 2020, a to kvůli tehdejší pandemické situaci.


Letošní rok bude jeden z nejsložitějších, řekl Fiala v novoročním projevu
ČT24 | 16:07:07
Novoroční projev přednesl předseda české vlády Petr Fiala (ODS). Letošní rok podle něj bude jedním z nejsložitějších a nejtěžších od vzniku samostatné České republiky. Bude se muset vypořádat s potížemi způsobenými inflací, růstem cen energií i s epidemií covidu-19. Vyřešit je podle něj potrvá dlouho. Doufá, že první pozitivní výsledky přijdou ještě před koncem roku. Jde již o druhý projev vysokého ústavního činitele na Nový rok, předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) k národu promluvil po poledni.


KOMENTÁŘ: S Fialou se vrací hrdost, naopak mizí populismus. Stejně jako Havel se nepřetvařuje, země je v dobrých rukou
Eurozpravy-domácí | 22:03:00
Do země se vrací hrdost a moudrost. Naopak se z ní nadobro vytrácí přetvářka a nenávist. Ministerský předseda Petr Fiala ve svém premiérovém novoročním projevu se nechal inspirovat rétorikou bývalého prezidenta Václava Havla, který 1. ledna 1990 prohlásil, že republika nevzkvétá. I předseda ODS odmítl nynější situaci bagatelizovat a lakovat narůžovo. Jasně řekl, že nás čeká jeden z nejsložitějších roků v historii Česka. Přitom na nikoho neútočil, zřekl se jakéhokoli populismu. Je dobře, že od prvních minut v úřadě se zřetelně liší od svého předchůdce Andreje Babiše, který se často přetvařoval, neuměl lidem dát naději a zajímaly jej jen volební preference. Fialovi není empatie cizí. Stát má po dlouhé době sebevědomého premiéra, který nebude uhýbat a mlžit, navíc umí česky. Země je v dobrých rukou.


Letošní rok bude jedním z nejsložitějších a nejtěžších v historii Česka, řekl Fiala
Eurozpravy-domácí | 22:00:00
Letošní rok bude podle předsedy vlády Petra Fialy (ODS) jedním z nejsložitějších a nejtěžších od vzniku samostatné České republiky. Bude se muset vypořádat s potížemi způsobenými inflací, růstem cen energií i s epidemií covidu-19. Vyřešit je podle něj potrvá dlouho.


Lídři koaličních stran chválí Fialu za novoroční projev
Eurozpravy-domácí | 21:50:00
Premiér Petr Fiala (ODS) dokázal ve svém prvním novoročním projevu ve funkci popsat hlavní problémy země i nastínit řešení. Shodli se na tom předsedové koaličních stran v odpovědích na dotazy ČTK. Fialův projev hodnotí jako věcný a státnický. Fiala ve své řeči mimo jiné varoval, že letošní rok bude jedním z nejsložitějších a nejtěžších od vzniku samostatné České republiky.


DOKUMENT: Novoroční projev premiéra Petra Fialy
Eurozpravy-domácí | 20:52:00
Novoroční projev premiéra Petra Fialy (ODS).


DOKUMENT: Novoroční projev předsedy Senátu Miloše Vystrčila
Eurozpravy-domácí | 20:47:00
Novoroční projev předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS).


Itálie a Francie za pátek hlásí klesající přírůstky nově nakažených
Eurozpravy-zahraniční | 21:26:00
Itálie a Francie za pátek hlásí o něco nižší přírůstky nově nakažených koronavirem než v předchozích dnech, kdy kvůli šíření varianty omikron dosahovaly nejvyšších hodnot od začátku pandemie. Ve Francii nicméně testy na silvestra počtvrté v řadě potvrdily infekci více než 200.000 lidí, konkrétně jich bylo 219.126, což je druhý nejvyšší počet.


Covid zabránil českému dvojbobu závodit. Ohrožuje to jeho účast na olympiádě
Eurozpravy-sport | 18:07:00
Na Nový rok pokračuje v zimních sportech letošní sezóna Světového poháru včetně dvojbobů. Jejich závod muži absolvovali v lotyšské Siguldě, jenže musel se tentokrát obejít bedz českého dvojbobu Dominik Dvořák, Jan Šindelář. Prvně jmenovaný se totiž nakazil koronavirem.


Mnoho dobrých zpráv pro nás premiér Fiala v novoročním projevu neměl
Tiscali-zprávy | 21:27:46
Letošní rok bude podle předsedy vlády Petra Fialy (ODS) jedním z nejsložitějších a nejtěžších od vzniku samostatné České republiky. Bude se třeba vypořádat s potížemi způsobenými inflací, růstem cen energií i s epidemií covidu-19. Vyřešit je potrvá dlouho, řekl Fiala ve svém dnešním novoročním projevu.


Koronavirem se u nás nakazila už čtvrtina lidí, dvě třetiny jsou očkované
Tiscali-zprávy | 19:27:42
Koronavirem se za dobu epidemie nakazil už téměř každý čtvrtý Čech, od března roku 2020 bylo 2,481 milionu testem potvrzených případů. Z toho za loňský rok přibylo 1,75 milionu. Očkovaných proti covidu-19 nebo k očkování zaregistrovaných je 64,6 procenta populace, což je ve srovnání se západem a severem Evropy méně.


Růst cen energií, covid a inflace. Česko čeká hodně těžký rok, řekl premiér ve svém novoročním projevu
E15-ekonomika | 20:29:00
Letošní rok bude podle předsedy vlády Petra Fialy (ODS) jedním z nejsložitějších a nejtěžších od vzniku samostatné České republiky. Bude se muset vypořádat s potížemi způsobenými inflací, růstem cen energií i s epidemií covidu-19. Vyřešit je podle něj potrvá dlouho. Doufá, že první pozitivní výsledky přijdou ještě před koncem roku. Varoval před politickými populisty, kteří budou slibovat jednoduchá řešení. Jako možnost prosazení toho, co Česko životně potřebuje, vidí Fiala české předsednictví v Evropské unii, kdy země bude více vidět a slyšet. Fiala to řekl ve svém dnešním novoročním projevu.


Růst cen energií, covid a inflace. Česko čeká hodně těžký rok, řekl premiér ve svém novoročním projevu
E15-politika | 20:29:00
Letošní rok bude podle předsedy vlády Petra Fialy (ODS) jedním z nejsložitějších a nejtěžších od vzniku samostatné České republiky. Bude se muset vypořádat s potížemi způsobenými inflací, růstem cen energií i s epidemií covidu-19. Vyřešit je podle něj potrvá dlouho. Doufá, že první pozitivní výsledky přijdou ještě před koncem roku. Varoval před politickými populisty, kteří budou slibovat jednoduchá řešení. Jako možnost prosazení toho, co Česko životně potřebuje, vidí Fiala české předsednictví v Evropské unii, kdy země bude více vidět a slyšet. Fiala to řekl ve svém dnešním novoročním projevu.


Zklamání a povrchní, hodnotí opozice Fialu. Mluvil realisticky, míní koalice
idnes.cz | 20:53:00
Nelakoval věci narůžovo, zhodnotili někteří politici novoroční projev premiéra Petra Fialy. Podle nich byl Fiala realistický. Expremiéra Andreje Babiše a bývalou vicepremiérku z hnutí ANO Alenu Schillerovou však jeho proslov zklamal. Šéf SPD Tomio Okamura postrádal konkrétní řešení zmíněných problémů.


V Bagdádu se sešly tisíce lidí. Připomínají si vraždu generála Solejmáního
idnes.cz | 20:30:00
Tisíce lidí si v sobotu připomněly druhé výročí smrti íránského generála Kásema Solejmáního. Toho při návštěvě Iráku 3. ledna 2020 zabil americký útok bezpilotním letounem. Podle agentury AFP volali účastníci demonstrace v Bagdádu protiamerická hesla a vyzývali k odchodu všech zbývajících amerických jednotek ze země.


DOKUMENT: Novoroční projev premiéra Petra Fialy
idnes.cz | 20:26:00
Premiér Petr Fiala přednesl na Nový rok 2022 projev k občanům České republiky. Zmínil nebezpečí, která republiku letos čekají, ale také výzvy, kterými se chce se svou vládou zabývat. Redakce iDNES.cz přináší jeho projev v kompletním textovém přepisu.


Muž s nožem přepadl ženu na Praze 3. Zasáhli policisté, kteří jeli okolo
idnes.cz | 20:23:00
Policisté v sobotu večer zasahovali v Seifertově ulici na Praze 3. Došlo zde totiž k ozbrojenému přepadení. Dvojici muže a ženy, kteří se přetahovali o kabelku, zahlédla projíždějící motorizovaná jednotka. Policisté ženě pomohli, útočícího muže na místě zadrželi.


Filipíny opět obnovily těžbu. Krutý vánoční dárek, komentují to aktivisté
idnes.cz | 18:00:00
Na Filipínách mohou opět začít těžební práce. Vláda zrušila celostátní zákaz povrchové těžby mědi, zlata, stříbra a jiných kovů z roku 2017 a filipínský ministr pro životní prostředí a přírodní zdroje Roy Cimatu toto nařízení podepsal. Tímto krokem chce podpořit průmysl. Vládní postup se ale nelíbí ekologickým aktivistům.


Není to dobré, čeká nás krizový rok, řekl v novoročním projevu Fiala. Chce redukovat stát
lidovky.cz | 20:33:00
Se svým prvním novoročním projevem ve funkci předsedy vlády vystoupil lídr koalice SPOLU Petr Fiala. „Bohužel nemám mnoho dobrých zpráv. Tento rok bude pravděpodobně jedním z nejsložitějších a nejtěžších od vzniku samostatné České republiky,“ řekl Fiala. Ceny energií, inflace a covid jsou tři vážná nebezpečí, jimž bude Česko letos čelit.


Letošní rok bude jedním z nejtěžších v historii Česka, řekl Fiala. Kritizoval Babiše
aktuálně.cz | 20:14:19
Úspory chce premiér hledat tam, kde to občané nepocítí. Zbytnělému státu podle něj redukce jen prospěje.


Bývalý model prozradil nechutné tajemství: Pije vlastní moč a maže se jí! Prý se tak drží ve formě
blesk | 21:50:00
Troy Casey (55) se dříve živil jako model a léta podle vlastních slov vedl nezřízený život. A tak dlouho vymetal každou párty, až se mu to nakonec začalo podepisovat na zdraví. Rozhodl se proto jít do sebe – tento dnes již milovník fyzického cvičení a zdravé stravy najel na terapii močí, zvanou šivambu. 


Malé ostré hatchbacky pomalu mizí z trhu. Hyundai i20 N ale zůstává
Auto-iDNES.cz | 20:00:00
Kdysi nebezpeční Francouzi zkrotli a vyklidili pole, auta jako Fiat 500 jsou elektrifkována a všechny prestižní souboje se odehrávají o třídu výš. V divizi N si ale řekli, že na ústup je ještě brzy a pořád má smysl postavit malý sportovní hot hatch podle klasického receptu. I když je to možná naposled.


Novoroční projev předsedy vlády Petra Fialy
Kurzy.cz | 20:15:09
Vyšší inflace je pro akcie celkem příznivá, když je řeč o rychlém natištění obrovského množství peněz. Když se ale pohybujeme v prostředí po delší dobu zvýšené inflace, kterou vezmou finanční trhy na vědomí, pohybujeme se v úplně jiném vesmíru...\n


Koronavirus: opatření v Uruguayi (nízké riziko nákazy)
Kurzy.cz | 17:58:00
Velvyslanectví ČR v Buenos Aires informuje, především pro účely návratu českých občanů z Uruguaye, o situaci


Koronavirus: opatření v Paraguayi (velmi vysoké riziko nákazy)
Kurzy.cz | 17:57:00
Velvyslanectví ČR v Buenos Aires informuje, především pro účely návratu českých občanů z Paraguaye, o situaci


Koronavirus: opatření v Argentině (nízké riziko nákazy)
Kurzy.cz | 17:54:00
Velvyslanectví ČR v Buenos Aires informuje, především pro účely návratu českých občanů z Argentiny, o situaci


Premiér Fiala v novoročním projevu: Rok 2022 bude jedním z nejsložitějších v historii Česka
Reflex | 20:20:00
Letošní rok bude podle předsedy vlády Petra Fialy (ODS) jedním z nejsložitějších a nejtěžších od vzniku samostatné České republiky. Bude se muset vypořádat s potížemi způsobenými inflací, růstem cen energií i s epidemií covidu-19. Vyřešit je podle něj potrvá dlouho. Doufá, že první pozitivní výsledky přijdou ještě před koncem roku. Varoval před politickými populisty, kteří budou slibovat jednoduchá řešení. Jako možnost prosazení toho, co Česko životně potřebuje, vidí Fiala české předsednictví v Evropské unii, kdy země bude více vidět a slyšet. Fiala to řekl ve svém dnešním novoročním projevu.


O náhradní výživné požádalo už téměř sedm tisíc lidí, většina úspěšně
ČT24 | 14:17:28
Už půl roku stát proplácí náhradní výživné za neplatiče. Většině žadatelů úřady vyhověly a poslaly jim dohromady přes 36 milionů. Konkrétní částky se nejčastěji pohybují mezi dvěma a půl a třemi tisíci měsíčně. Na dávku mají nárok nejen lidé, kterým bývalý partner neposílá alimenty.


„Práci“ dealerům drog znesnadňují elektronické recepty i policisté z 11. oddělení
ČT24 | 15:13:29
Od ledna se musí elektronicky evidovat takzvané recepty s modrým pruhem, tedy na opiátové léky. Policisté si od novinky slibují, že více zabrání zneužívání předpisů na trhu s drogami. V Praze proti dealerům zasahuje speciálně vytvořený tým.


Rok 2022 bude volební, na podzim si lidé vyberou zastupitele obcí a třetinu senátorů
ČT24 | 14:41:02
Česko letos čekají další volby, lidé v nich vyberou obecní zastupitele. Hlasování by se mělo konat na podzim, na konci září nebo začátkem října. Přesný termín teprve vyhlásí prezident. Už teď je ale jasné, že vládní koalice SPOLU chce zkusit společné kandidátky i v řadě obcí a třeba že Piráti a STAN naopak spolu pod jednou značkou nebudou kandidovat v hlavním městě. Na podzim si také voliči ze třetiny volebních obvodů vyberou nové senátory.Return to top