Celkem 140078 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 08.01.2022


Skromná přístavba mnoho změnila. Obyvatelé domu se už karantén bát nemusí
eStav.cz | 00:00:38
Hodnota projektů nevychází z jejich velikosti, ale spíše z užitečnosti, praktičnosti. Záměr, na kterém se podepsala ruka architektů z ateliéru Comas-Pont arquitectes, je svými parametry skutečně skromný, ale jeho dopad je zásadní.


Základní informace o průmyslových vahách
eStav.cz | 00:00:38
Průmyslové vážní systémy neboli průmyslové váhy jsou určené k vážení různých typů výrobků nebo zboží, které je následně určeno k prodeji. Kde se využívají, jaké jsou typy vah a jaké funkce nabízí?


Servis a revize požárních systémů svěřte odborníkům
eStav.cz | 00:00:38
Nechat si nainstalovat elektronickou požární signalizaci (EPS) je jen jedním z kroků, jak zabezpečit prostory před vznikem požáru.


Osvěžte koupelnu trendy úložným prostorem
eStav.cz | 00:00:38
Úložný prostor v koupelně je naprostý základ a nikdo z nás se bez něj neobejde. Skříňky a skříně, police nebo třeba regály – to vše brání vzniku nekontrolovatelného chaosu a kosmetiku, ručníky nebo fén najdeme vždy na správném místě. „Dostatek úložného prostoru v koupelně výrazně usnadňuje její pravidelné užívání. Úložné prostory už ale dávno nejsou jen o chytré a efektivní organizaci. Představují podstatný designový prvek, a to i v těch nejmenších koupelnách,“ říká Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ. Jak úložný prostor vybrat a jakými novinkami se inspirovat?


Otčím Marvan dovezl desky z Ameriky, já měl radši Hurvínka, vzpomíná Jančařík
revue.idnes.cz | 01:00:05
Dodnes na něj prý v hospodě občas volají: Hele, ty vole, Magion přišel! Ačkoliv Petr Jančařík moderoval tento legendární dětský pořad už před více než 30 lety, v srdcích celé jedné generace je zapsán nesmazatelně. „Tehdy jsem netušil, že je to populární pořad, který sledují mraky lidí. Vysílal se přímým přenosem, měl jsem za něj honorář 800 korun,“ vzpomíná v rozhovoru pro týdeník 5plus2.


Autonovinky do nemocnice, pod stůl nebo do přírody. Žene se i Lancia Delta
Auto-iDNES.cz | 01:00:19
Autonovinky z přelomu roku se nesou hlavně ve jménu kreativity, nových konceptů dopravy, ale také dobrých skutků a inspirace do nového roku. Mobilita může mít mnoho podob a do výroby aut a dalších dopravních prostředků se pouštějí mnohdy hodně neobvyklé subjekty.


Navzdory překážkám podnikání nevzdala. Do firmy už zapojila i rodinu
Finance-iDNES.cz | 01:00:25
Před téměř deseti lety prodala Ivana Holubová pár nepotřebných věcí v bazaru, aby přilepšila rodinnému rozpočtu. Začalo ji to tak bavit, že si pohrávala s myšlenkou na vlastní obchod. Nakonec se rozhodla. Opustí povolání učitelky v mateřské škole a bude podnikat.


Lidé si připlatí za lepší kloub či zuby. Vláda vrací do hry nadstandardy
idnes.cz | 02:00:04
Vláda Petra Fialy představila programové prohlášení, ve kterém prezentuje své plány na následující čtyři roky. Ve zdravotnictví chce kromě jiného zavést také možnost „dobrovolného doplňkového připojištění“. Na výkladu tohoto bodu se však vládní strany zatím neshodnou.


KOMENTÁŘ: Věci pirátské. Drama ve straně čekejte až na podzim
idnes.cz | 02:00:04
Piráti si v sobotu volí nového předsedu a zbytek vedení strany. Přes vyostřené diskuse by to nakonec nemuselo být takové drama. To může nastat až na podzim po komunálních volbách v Praze, píše zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář.


Tel Aviv a byty za 31 milionů. Aneb když nejdražší neznamená luxusní
idnes.cz | 02:00:04
Pivo v přepočtu za 245 korun a pronájem jedné místnosti za 31 000 korun. To jsou ceny v Tel Avivu, který analýza Economist Intelligence Unit právě označila za nejdražší město světa. „Majitel udělal z jednoho bytu čtyři a jednu místnost pronajímá ze 4 500 šekelů (cca 31 000 korun),“ popisuje 65letý Vlodymyr, bývalý operní pěvec.


Nastal čas pro nákup eur, další posilování koruny už přijít nemusí
idnes.cz | 02:00:05
Tak levné jako nyní bylo euro naposledy pro Čechy před téměř deseti lety. V září roku 2012 se prodávalo stejně jako nyní za méně než 24,50 koruny. Koruna vůči euru posilovala od začátku prosince, přičemž v pátek jedno euro stálo už 24,4 koruny, o korunu méně než před měsícem.


Navzdory překážkám podnikání nevzdala. Do firmy už zapojila i rodinu
idnes.cz | 02:00:05
Před téměř deseti lety prodala Ivana Holubová pár nepotřebných věcí v bazaru, aby přilepšila rodinnému rozpočtu. Začalo ji to tak bavit, že si pohrávala s myšlenkou na vlastní obchod. Nakonec se rozhodla. Opustí povolání učitelky v mateřské škole a bude podnikat.


Piráti zvolí vedení. Bartošovi soupeřka vyčetla sázku na pragmatického koně
idnes.cz | 05:10:00
Piráti rozhodnou, kdo je dál povede. Volby je vynesly do vlády, ale zároveň po nich výrazně ztratili ve Sněmovně. Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, který přivedl Piráty do vlády s ODS, lidovci, TOP 09 a STAN, má tři soupeře. Protikandidáty jsou bývalá místopředsedkyně strany Jana Michailidu, senátor Lukáš Wagenknecht a ostravský radní David Witosz.


Nesmiřitelní bojovníci odhánějí ženy od politiky, tvrdí pirátka Richterová. Strana má podle ní limity
lidovky.cz | 05:00:00
Olga Richterová nám nabídla dva termíny pro rozhovor: 23. nebo 27. prosince. Proběhl mezi svátky v její kanceláři na pomezí kdysi chudé části Vršovic a bohatých Vinohrad, nedaleko módní Krymské ulice. Ta poloha vystihuje i situaci Pirátů na české scéně: od krajních exotů přes mladé liberály až po „obyčejné“ politiky, bez dredů a s rodinou.


Slovenský prokurátor se bojí, že kdyby byly v zemi jaderné zbraně, stala by se terčem nepřátel
lidovky.cz | 05:00:00
Slovenská republika je jedním z mála členských států NATO, které dosud nemají se Spojenými státy uzavřenou obrannou dohodu.


V českých nemocnicích leží protilátky za desítky milionů. Brzy budou k ničemu a nikdo je neproplatí
lidovky.cz | 05:00:00
S deltou dokázaly zatočit. Na variantu covidu-19 omikron ale v Česku dostupné monoklonální protilátky nezabírají. Ze zázračného „koktejlu“ se tak stalo přebytkové zboží. Nemocnice proto řeší, co dělat hlavně s drahým lékem regeneron, který patří mezi monoklonální protilátky.


Zamlžené jasno. Omikron je mistr v bourání konceptů
lidovky.cz | 05:00:00
V jednom už máme konečně jasno: žádné jasno od nového Válkova ministerstva zdravotnictví se nedočkáme.


Návratnost investic do fotovoltaiky i tepelných čerpadel se kvůli zdražujícím energiím rapidně zkracuje
lidovky.cz | 05:00:00
Pokud jste majitelem domu se střechou vhodnou pro umístění solárních panelů, zbystřete. Vzhledem ke stoupajícím cenám energií totiž jejich umístění dává v tuto chvíli větší smysl než kdy dřív.


Sleva nebo sáčky zdarma. Města se snaží motivovat občany k třídění odpadu
Denik.cz | 05:42:00
Dopracovat se k co nejmenším objemům směsného komunálního odpadu. To je cílem snad ve všech městech a obcích nejen na Jindřichohradecku. Radnice se proto své občany snaží různými způsoby motivovat, aby odpadky co nejlépe roztřídili, než je vhodí do černých popelnic.


Vesmírné bitky se množí. Všechny začínají už na Zemi
Denik.cz | 05:30:00
Američané se rozzuřili, když ruská armáda orbitální střelou roztrhala starou družici na kusy. Varovali, že tisíce drobných úlomků mohly ohrozit astronauty na Mezinárodní vesmírné stanici ISS. „Ani mně se to nelíbí,“ řekl poté ruským médiím Dmitrij Rogozin, šéf ruské vesmírné agentury Roskosmos. Ten ovšem zpočátku hrozbu bagatelizoval s poukazem, že „na oběžné dráze je rozptýleno přeci mnoho různých trosek.“


Ve Strakonicích vznikne prodejna budoucnosti. Nakoupíte v ní nonstop
Denik.cz | 05:22:00
V jihočeských Strakonicích a Českém Krumlově si brzy budete moci nakoupit na den či hodinu. Skupina COOP tady koncem února otevře první non-stop supermarket v České republice. Ten bude v provozu 24 hodiny denně sedm dní v týdnu.


KVÍZ: Spejbl a Hurvínek. Co víte o Josefu Skupovi a jeho loutkových hrdinech?
Denik.cz | 05:15:00
Před 65 lety zemřel loutkář, autor, režisér a výtvarník Josef Skupa. Muž, který dal českému loutkářství nový silný impuls i legendární postavy Spejbla a Hurvínka. Víte, kdo Skupa byl, jaké divadlo prosazoval a zda pro něj bylo i politickým nástrojem?


Erasmus nejsou jen mejdany. Zahraniční studenti pomáhají ekonomice
Denik.cz | 05:01:00
Za více než třicetiletou existenci programu Erasmus vyjelo do zahraničí za studiem nebo stáží více než devět milionů studentů. Vyjet mohou ale i absolventi, učitelé a další. Výjezdy prospívají nejen studentům samotným, ale i české ekonomice a také společnosti.


Velký triumf Jana Žižky. Před 600 lety rozdrtil Zikmundovy muže u Habrů
Denik.cz | 05:00:00
První vyhrání z kapsy vyhání. Kdyby na toto přísloví pamatoval před 600 lety císař Zikmund Lucemburský, mohly se dějiny českých zemí vyvíjet jinak. Dne 8. ledna 1422 porazil Jan Žižka Zikmundovu křižáckou výpravu u Habrů mimo jiné proto, že císaři stačilo, když v předchozí bitvě před Kutnou Horou Žižkovo vojsko zahnal.


ANALÝZA: Uspěje vicepremiér, nebo rebelka? Piráti si volí nového šéfa
Denik.cz | 00:01:00
Dredatý vicepremiér a člen estbalishmentu, nebo dredatá rebelka, která je duší komunistkou? Takto absurdně jsou rozdány karty před sobotní volbou nového šéfa České pirátské strany.


Zimní počasí je zpět. O víkendu nasněží, teploty během dne spadnou k nule
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Zima se vrací. O víkendu spadnou teploty během dne až k nule, v neděli navíc může na většině území nasněžit.


Zimní počasí je zpět. O víkendu nasněží, teploty během dne spadnou k nule
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Zima se vrací. O víkendu spadnou teploty během dne až k nule, v neděli navíc může na většině území nasněžit.


Chátrající Nuselský pivovar ožije. Nabídne stovky bytů i místa k odpočinku 
E15-ekonomika | 05:30:00
Veřejnosti dlouho nepřístupné území se promění v novou městskou čtvrť. Společnost Penta za 2,3 miliardy korun revitalizuje areál bývalého Nuselského pivovaru na pomezí pražských čtvrtí Nusle a Vinohrady. Letos zahájí rekonstrukci historické budovy, bytové domy již na místě staví. Návrh přestavby samotného pivovaru je dílem ateliéru CMC Architects Davida Chisholma. Soutěž na rezidenční část vyhrálo studio Chybík Krištof.


Burzovní investoři v USA zažívají žně. Jistotou jsou dividendoví aristokraté
E15-ekonomika | 05:00:00
Největší americké korporace, včetně firem Apple nebo Visa, vyplatily v minulém roce svým akcionářům rekordní objem peněz. Tento trend by navíc měl pokračovat i letos.


Chátrající Nuselský pivovar ožije. Nabídne stovky bytů i místa k odpočinku 
E15-politika | 05:30:00
Veřejnosti dlouho nepřístupné území se promění v novou městskou čtvrť. Společnost Penta za 2,3 miliardy korun revitalizuje areál bývalého Nuselského pivovaru na pomezí pražských čtvrtí Nusle a Vinohrady. Letos zahájí rekonstrukci historické budovy, bytové domy již na místě staví. Návrh přestavby samotného pivovaru je dílem ateliéru CMC Architects Davida Chisholma. Soutěž na rezidenční část vyhrálo studio Chybík Krištof.


Burzovní investoři v USA zažívají žně. Jistotou jsou dividendoví aristokraté
E15-politika | 05:00:00
Největší americké korporace, včetně firem Apple nebo Visa, vyplatily v minulém roce svým akcionářům rekordní objem peněz. Tento trend by navíc měl pokračovat i letos.


V Almaty se opět střílelo. Policie už zadržela přes čtyři tisíce lidí
idnes.cz | 07:47:00
V kazachstánském městě Almaty byla v sobotu ráno znovu slyšet střelba. Není jasné, v jaké části města se střílelo. Kazachstánské ministerstvo vnitra zároveň oznámilo, že od počátku nepokojů bezpečnostní složky zadržely bezmála 4 300 lidí. Mezi zadrženými jsou i cizinci, kteří zřejmě pochází z okolních států.


V pátek přibylo 6 666 případů covidu, počet hospitalizovaných klesl
idnes.cz | 07:24:00
Laboratoře v pátek potvrdily v Česku 6 666 nových případů nákazy covidem-19, podobně jako ve čtvrtek a zhruba o 1 700 více než před týdnem, kdy byl silvestr. V mezitýdenním srovnání nově nakažených případů přibývá od počátku týdne a roste také incidence.


Fila o návratu Harryho Pottera: V kauze s Rowlingovou je možná všechno trochu jinak
bleskove.cz | 07:15:00
"Dokument se snaží o co největší hřejivost a nekonfliktnost. Přitom je zřejmé, že mladí herci museli trpět," myslí si filmový kritik Kamil Fila.


Proč Dejdara vystřihli ze Silvestra s Bohdalkou? Jeho Fany není dost »funny«!
blesk | 07:29:00
Ani Martina Dejdara (56) nenechalo v klidu, že ho vystřihli z Největšího flámu s Jiřinou Bohdalovou. „Každopádně mě to mrzí, zejména pro to, že jsme to vystoupení vymýšleli rok!“ postěžoval si herec.


Navigace navedla kamioňáka na úzkou silnici v horách: Při couvání zůstal viset čumákem ze srázu!
blesk | 07:10:00
Do svízelné situace se dostal čínský řidič náklaďáku Wu. Navigace ho navedla na úzkou horskou silnici. Kamion byl na tak úzkou vozovku příliš široký a poté, co se Wu  pokusil vycouvat, proboural svodidla a čumák mu zůstal viset ze srázu hlubokého víc jak 100 metrů.


Elišce (29) selhaly ledviny: Pomohli jí v IKEMu, vzdor pandemii tu provedli 542 transplantací
blesk | 06:25:00
Přestože byl loňský rok rok poznamenán pandemií koronaviru, podařilo se v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) provést rekordní počet transplantací. Proběhlo tu celkem 542 výměn orgánů, čímž překonali dosavadní maximum z předcovidového roku 2019, kdy to bylo o dvě méně. V loňském roce tu také odebrali orgány od zatím největšího počtu zemřelých dárců v historii institutu. 


Seniorka (72) žila s vadným bojlerem: Teď kvůli němu dluží statisíce! Radnice nepomohla, co sousedé?
blesk | 05:55:00
Hodně nepříjemné loni překvapení zažila dvaasedmdesátiletá seniorka z Prahy 2. Když jí přišel účet za vodu za rok 2020, zjistila, že dluží neskutečnou částku 277 754 Kč. Ukázalo se, že tak obrovskou spotřebu měla kvůli vadě na bojleru. Případ se řešil i na prosincovém zastupitelstvu městské části, seniorka totiž žije v obecním bytě. Padl i návrh na odpuštění dluhu, který ale neprošel, seniorka místo toho dostala splátkový kalendář na 46 let. Ještě před koncem roku vznikla veřejná sbírka, která má za cíl jí pomoci dluh splatit.


Piráti po výprasku zúčtují s Bartošem, přežije jako šéf? A sprostá Gregorová to schytala od kolegy
blesk | 05:35:00
Na sobotním celostátním online sněmu si budou Piráti volit nové vedení. O křeslo předsedy se znovu popere stávající šéf a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, senátor Lukáš Wagenknecht, radní David Witosz a také někdejší místopředsedkyně strany Jana Michailidu. Ta na sebe nyní upozornila svým příspěvek o tom, že je vnitřní komunistkou. Její vyjádření spustilo drobný vnitrostranický spor, který se stočil i k vulgaritám, které se nelíbí mimo jiné i kandidátovi na místopředsedu a europoslanci Marcelu Kolajovi. Ocenil ale omluvu, která po tomto příspěvku následovala, a okomentoval, jak vnímá Pirátskou stranu, která se jeví rozhádaná.


Sestry pohřbily tatínka, teď se objevil živý na Vinohradech: DNA má odhalit identitu pohřbeného!
blesk | 05:30:00
Dcery Lenka a Miriam v roce 2018 oplakaly a pohřbily svého tatínka Jozefa Pencáka (66). Jejich tatínek se však po letech objevil živý ve vinohradské nemocnici. Před lety mu prý ukradli občanku. Kriminalisté tak pátrají po identitě muže, kterého rodina pochovala do své hrobky. Ačkoliv orgány muže byly poskytnuty k dárcovství a ostatky zpopelněny, pomoci by prý mohla analýza DNA!


Tajná manipulace s miliony před rozchodem? Bagárová přiznala, jak to bylo!
blesk | 05:00:00
Zdálo se, že Monika Bagárová (27) nebyla tak docela upřímná a svůj rozchod s Makhmudem Muradovem (31) plánovala již delší dobu. Zpěvačka nyní přiznala, co je na tom pravdy. Jak je to s majetkem, který koupila? A ví o něm Mach?


Stále více Čechům hrozí metabolický syndrom: Expert vysvětlil, co za nemocí stojí
blesk | 05:00:00
Pokud nemá naše tělo dlouhodobě v souladu příjem a výdej energie, můžeme mít problémy nejen s obezitou, ale i s tím souvisejícími onemocněními pod názvem metabolický syndrom. To pak přináší významné komplikace zdravotního stavu, zejména kardiovaskulárního systému.


Svátková dokončila nový domov: Za dětský pokojík to od fanoušků schytala
blesk | 05:00:00
Poté, co se půvabná herečka Vlastina Svátková (39) rozvedla se svým manželem Jiřím Kounickým (42), začala si budovat nový domov, kde bude vychovávat své tři potomky. Vytvořit hnízdečko lásky jí pomáhá její aktuální partner, o sedm let mladší amatérský hokejista Jan Ryba (32).


Koruna sílí, vyplatí se nakupit eura? Ekonomové o výhledu i přípravách na dovolenou
blesk | 05:00:00
Zprávy o mimořádné inflaci, která Čechům letos zdraží skoro všechno, v posledních dnech střídají titulky o posilování koruny. Její kurz se v pátek odpoledne vyšplhal na 24,44 vůči euru, česká měna je tak nejsilnější od poloviny roku 2011. Vyplatí se situace využít a vyrazit směnit peníze na dovolenou? Podle hlavního ekonoma BH Securities Štěpána Křečka nikdo nyní nákupem eur neprohloupí, zároveň by ale neměl směňovat všechny své prostředky. Názory na to, jaký bude další vývoj koruny, se pak mezi experty liší.


Stovka retrívrů i po půl roce dál trpí. Kauzu množitelky protahují námitky a kontroly
blesk | 05:00:00
Případ stovky retrívrů, které Milena Růžičková držela na dvoře u domu v Odrovicích na Brněnsku, stále není uzavřen. Úřady ani po půl roce nerozhodly, co se psy bude. Kauzu protahují opakované kontroly a námitky podávané chovatelkou. Veterináři nově navrhují snížit počet chovaných psů.


Háchovi Melody Boys: Čeští árijští krasavci za protektorátu Němce pořádně vypekli
blesk | 05:00:00
Když Němci v roce 1939 nechali vzniknout vládnímu vojsku, určitě ještě netušili, jak se jim tenhle pokus o opití Čechů rohlíkem, vymstí. Chtěli dát národu jakýsi pocit autonomie, vojáky vybírali spíše na vizáž a ozbrojovali je jen naoko. Když je ale poslali za hranice s pořádnými zbraněmi, Češi, kteří se Němcům nikdy nepoddali, to využili jako příležitost k odplatě! Více v novém seriálu Temná doba s Jiřím Padevětem z produkce internetové televize Mall.tv.


Trapas topmodelky Cindy Crawfordové (55): Bez make-upu, ale s prstem v nose!
blesk | 05:00:00
Jedna z prvních topmodelek na světě Cindy Crawfordová (55) stále vypadá skvěle, ale jako každý má také slabší dny. O čemž svědčí fotografie, na nichž sedí ve svém autě a bez nalíčení je téměř k nepoznání.


„Nejsme bandička trampů.“ Povinné očkování vojáků podpořil vrchní praporčík i Černochová
blesk | 05:00:00
Petici proti povinnému očkování vybraných profesí představila tento týden Iniciativa 21. Deklarace profesních skupin na internetu, které ale nejsou právně závazné podle petičního zákona, podepsalo přes 80 tisíc lidí. Řádově tisíce osob z nich uvádějí, že pracují v těchto oborech. K tématu povinného očkování příslušníků bezpečnostních složek se na facebooku vyjádřil i vrchní praporčík AČR Peter Smik, který na sociální síti spravuje stránku s názvem své funkce.


Britney Spearsová to roztočila po první skleničce vína za 13 let: Žhavá svoboda!
blesk | 05:00:00
Zpěvačka Britney Spearsová (40) se konečně po třinácti letech dočkala svobody. Tu si náležitě užívá: na svém instagramu teď sdílela snímky, na kterých jí intimní partie zakrývají jen malé emotikony! „Svoboda nikdy nechutnala lépe,“ svěřila se fanouškům Britney na snímku, jejž pořídila ve své kuchyni. Takhle vaří ikonická zpěvačka!


Válek pro Blesk: Omikron je plamenomet, lockdown by byl ale mé selhání. Omezení péče mám v šuplíku
blesk | 05:00:00
Šéfem rezortu není ani měsíc a už má plné ruce s omikronem. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (61, TOP 09) ale v rozhovoru pro Blesk naprosto rezolutně odmítl, že by v případě nárůstu nákazy zase zavíral lidi doma. A nastínil také, jaké má tajné plány či dokdy budeme mít „hadr přes pusu“…


Michaela Kuklová: Boj s rakovinou nekončí! Poslední injekce do břicha a tři roky prášky
blesk | 05:00:00
Jsou to dva roky, co lékaři Michaele Kuklové (53) diagnostikovali rakovinu prsu. Podstoupila chemoterapie, ozařování a nakonec jí lékaři obě prsa odstranili. Loni v červnu podstoupila plastickou operaci, kdy jí ňadra nahradili silikonovými implantáty.


Finta Františkových energií: Skončili jen s plynem! Po důchodcích chtějí 17 tisíc
blesk | 05:00:00
Zoufalstvím si pomalu rvou vlasy. Penzisté Milan (68) a Anna (69) z Valtic se na podzim loňského roku nechali zlákat nabídkou Františkových energií (FE) na dodávky elektřiny za cca 3,5 tisíce korun měsíčně. Jenže firma jim měsíční zálohy následně zvýšila na téměř 17 tisíc a odmítá vypovězení smlouvy! Nyní jim závazek připomněla nečekaná esemeska s přáním do nového roku.


Fila o návratu Harryho Pottera: V kauze s Rowlingovou je možná všechno trochu jinak
pikant | 07:15:00
"Dokument se snaží o co největší hřejivost a nekonfliktnost. Přitom je zřejmé, že mladí herci museli trpět," myslí si filmový kritik Kamil Fila.


6666. Tolik nových případů covidu v pátek přibylo, počet hospitalizovaných ale nadále klesá
lidovky.cz | 07:57:52
Laboratoře v pátek potvrdily v Česku 6 666 nových případů nákazy covidem-19, podobně jako ve čtvrtek a zhruba o 1 700 více než před týdnem, kdy byl silvestr. V mezitýdenním srovnání nově nakažených případů přibývá od počátku týdne a roste také incidence.


Češi hledí při nákupu hlavně na kvalitu a cenu potravin, původ zajímá jen minimum lidí
lidovky.cz | 07:31:18
Nákupní chování se během pandemie výrazně změnilo. Češi stále častěji volí kvalitní potraviny. Kvalita je rozhodující pro 44 procent Čechů. Pro třetinu lidí je důležitým faktorem cena. Význam ceny ale kvůli ekonomické nejistotě znovu vzrůstá. Pouze pro čtyři procenta je při výběru potravin nejdůležitějším hlediskem země původu.


V pátek přibylo 6666 nových případů covidu, podobně jako ve čtvrtek
aktuálně.cz | 07:00:14
Události kolem epidemie koronaviru v Česku i ve světě sledujeme v on-line reportáži.


Vzdělaní Češi mají nejnižší důvěru k vakcínám, ale nejvíce se očkují, zjistili vědci
aktuálně.cz | 06:58:44
"Pomáhá jim zřejmě jejich vyšší důvěra ve stát, instituce a vědu," vysvětluje Martin Kreidl, šéf výzkumu, který očkovací paradox odhalil.


Budou obytňáky brzy na elektřinu? Mercedes-Benz představuje koncept EQV Marco Polo
aktuálně.cz | 06:23:00
Mercedes zkouší postavit obytné auto na elektřinu. Automobilka představuje koncept kempinkového modelu Marco Polo na baterky.


Nepokoje v Kazachstánu: V ulicích Almaty byla znovu slyšet střelba, tvrdí média
Denik.cz | 07:41:00
V kazachstánském městě Almaty byla v sobotu ráno znovu slyšet střelba. Informoval o tom server stanice BBC v ruském jazyce a agentura Interfax. Není jasné, v jaké části města se střílelo. Spojené státy dnes oznámily, že umožní zaměstnancům, kteří nejsou nezbytní pro chod generálního konzulátu v Almaty, opustit město, napsala agentura Reuters.


V Česku přibylo 6666 nakažených. Počet hospitalizovaných ale nadále klesá
Denik.cz | 07:31:00
Laboratoře v pátek potvrdily v Česku 6666 nových případů nákazy covidem-19, podobně jako ve čtvrtek a zhruba o 1700 více než před týdnem, kdy byl silvestr. V mezitýdenním srovnání nově nakažených případů přibývá od počátku týdne a roste také incidence. Za posledních sedm dnů nyní připadá na sto tisíc obyvatel 404 nakažených. Počet hospitalizovaných s koronavirem ale klesá. V pátek jich bylo na 2500, zatímco minulý pátek 3120. 


Tečka komplikuje život kinům, divadlům i restauracím v kraji. Lidé nechodí
Denik.cz | 06:30:00
Provozovatelé musí kontrolovat očkování, řadu lidí to odrazuje a raději za kulturou nebo kulinářským zážitkem nevyrazí. „Obrovský propad,“ zní shodně z úst restauratérů, ale i z kulturních zařízení v Ústeckém kraji.


Pytle plné dobrot. Zaměstnanci věznice potěšili děti z dětského domova
Denik.cz | 06:30:00
V letité tradici pokračovali zaměstnanci Věznice Stráž pod Ralskem. Obdarovali děti z českolipského dětského domova, které si tentokrát přály balíček sladkostí. Nemají k nim totiž tak snadný přístup jako jiné děti, a jsou pro ně tedy poměrně vzácné.


Hodinu od Ostravy. Polský outlet v Sosnowci láká na slevy i Čechy
Denik.cz | 06:00:00
/FOTOGALERIE/ Doba, kdy lidé z Moravskoslezského kraje jezdili do Polska nakupovat pouze do příhraničních oblastí, je minulostí. Stále častěji vyrážejí i do vnitrozemí. Návštěvy obchodních center někdy spojují s wellness a dalšími pobyty. Výjimkou však nejsou ani cesty „na otočku“. 


V Českém lese létá vzácný motýl, který se dosud vyskytoval jen na Moravě
Denik.cz | 05:50:00
Nový druh motýla, který se v Čechách dosud nevyskytoval, byl loni v červenci nalezen v Českém lese. Koncem prosince to nález potvrdila genetická analýza.


V pátém patře paneláku v Chrudimi hořelo, z bytů muselo pryč třicet lidí
idnes.cz | 09:44:00
Pět jednotek hasičů v pátek odpoledne likvidovalo požár v panelovém domě Na Větrníku v Chrudimi. Z budovy museli evakuovat asi třicet obyvatel. „Několik z nich se nadýchalo kouře,“ řekl operační důstojník krajských hasičů.


Převratné technologie změní práci tajných služeb, tvrdí stratég zpravodajců
idnes.cz | 09:37:00
Překotný vývoj nové generace konceptů a technologií jako strojové učení, neurální sítě, biometrické senzory či kvantové počítače v několika příštích letech zásadně promění společnost, bezpečnostní prostředí i podobu konfliktů. A také práci zpravodajských služeb, konstatuje stratég Vojenského zpravodajství Daniel Bagge.


TELEVIZIONÁŘ: Ještě jedny, odlišné Devadesátky. Jako zlatá éra zločinu
idnes.cz | 08:56:00
Šestidílná krimisérie, která pod jménem Devadesátky odstartuje na programu ČT 1 v neděli, vytvoří vlastně zpětný prolog divácky úspěšných Případů 1. oddělení.


Louny chtějí začít využívat nejhlubší pramen v Česku, má unikátní složení
idnes.cz | 08:28:00
Louny usilují o to, aby mohly využívat vodu z minerálního pramene Luna, která má unikátní složení, k léčivým účelům. O povolení jednají s ministerstvem zdravotnictví. Nyní voda, jež se vyznačuje velkou slaností, vyvěrá na několika místech a někteří lidé si ji odebírají sami. Lékařsky však využívána není.


V Pardubicích našli v kontejneru plačící novorozeně, policie hledá matku
idnes.cz | 08:25:00
Pardubičtí policisté od rána prověřují okolnosti nálezu novorozence v kontejneru na směsný odpad. Dítě bylo podle zdrojů MF DNES živé a plakalo. Po nálezu se dostalo do lékařské péče a mělo by být mimo ohrožení života.


Pravda a láska dostává na frak, znělo na konferenci k Havlovu odkazu
idnes.cz | 07:43:00
Současná polarizovaná společnost postrádá kladné vzory. Chybí výrazná osobnost s morálním kreditem, který v 90. letech přinášel Václav Havel. Shodli se na tom účastníci konference Na charakteru záleží, již uspořádal Královéhradecký kraj v sále hradecké Petrof Gallery.


Češi stále častěji hledí na kvalitu a cenu potravin, původ je nezajímá
idnes.cz | 07:00:00
Nákupní chování se během pandemie výrazně změnilo. Češi stále častěji volí kvalitní potraviny. Kvalita je rozhodující pro 44 procent Čechů. Pro třetinu lidí je důležitým faktorem cena. Význam ceny ale kvůli ekonomické nejistotě znovu vzrůstá. Pouze pro čtyři procenta je při výběru potravin nejdůležitějším hlediskem země původu.


Britney Spears se opět předvádí nahá. Slaví nabytou svobodu
revue.idnes.cz | 09:45:00
Britney Spears zásobuje své fanoušky na sociálních sítích odhalenými fotkami. Zpěvačka v minulosti tvrdila, že nahé snímky jsou protestem proti opatrovnictví jejího otce. Dnes jimi prý vyjadřuje svobodu nabytou po třinácti letech, kdy sama nemohla rozhodovat o vlastním životě.


Djokovič zveřejnil, proč dostal výjimku ke startu na Australian Open. Prodělal jsem covid, hájí se
iHned.cz | 09:06:00
Nejlepší tenista světa Novak Djoković dostal výjimku umožňující start na Australian Open díky tomu, že v posledních šesti měsících prodělal nemoc covid-19. Djoković to tvrdí v dokumentech, které jeho právníci předložili australskému soudu. Ten má v...


Šokující nález v Pardubicích: V kontejneru bylo živé miminko
blesk | 09:43:00
Policie v sobotu od časného rána zjišťuje, jak se do kontejneru v Pardubicích dostal živý novorozenec. Našel jej tam náhodou člověk, který šel vysypat odpadky. Policisté pátrají po matce dítěte.


Dojatá Dagmar Havlová: V kavárně na ni čekalo velké překvapení!
blesk | 09:29:00
Tak to se opravdu povedlo! Když si bývalá první dáma Dagmar Havlová (68) objednala lahodné cappuccino, čekalo na ni v hrníčku velké překvapení.


Inteligentní lampy v Plzni: Mění intenzitu světla, „šajní“, když jde někdo kolem
blesk | 09:17:00
Lampy, které mohou měnit intenzitu světla dle potřeby, svítí na cestu Plzeňanům v městské části Slovany. Park Chvojkovy lomy a přilehlá Částkova ulice jsou první místa, kde se novinka zkouší. Lampy reagují na pohyb a mohou tak uspořit až 60 procent energie


V Pardubicích našli v kontejneru na směsný odpad plačící novorozeně, policie hledá matku
lidovky.cz | 08:55:48
Pardubičtí policisté od rána prověřují okolnosti nálezu novorozence v kontejneru na směsný odpad. Dítě bylo podle zdrojů MF DNES živé a plakalo. Po nálezu se dostalo do lékařské péče a mělo by být mimo ohrožení života.


Tvrdá ruka a obraz zkázy v Kazachstánu: Zatkli expremiéra a v ulicích Almaty se zas střílelo
blesk | 09:10:00
V kazachstánském městě Almaty byla v sobotu ráno znovu slyšet střelba. Informoval o tom web stanice BBC v ruském jazyce a agentura Interfax. Není jasné, v jaké části města se střílelo. Spojené státy  oznámily, že umožní zaměstnancům, kteří nejsou nezbytní pro chod generálního konzulátu v Almaty, opustit město, napsala agentura Reuters. Kazachstánské ministerstvo vnitra ráno oznámilo, že od počátku nepokojů bezpečnostní složky zadržely bezmála 4300 lidí. Úřady přitom zadržely i bývalého premiéra a exšéfa kontrarozvědky Karima Masimova, jehož podezírají z velezrady.


Pokuta pro odmítače? „Směšná!“ rozčílila italské lékaře pravidla pro lidi nad 50 let
blesk | 09:00:00
Část italských lékařů považuje za výsměch pokutu 100 eur (zhruba 2500 korun), která hrozím lidem ve věku nad 50 let, již se nenechají naočkovat proti covidu-19. Informoval o tom deník Corriere della Sera. Lékaři poukazují, že postih je výrazně mírnější než v dalších zemích, které zavedly povinné očkování. V Evropě to jsou například Rakousko nebo Řecko. Přísnější postih ale v Itálii čeká lidi, kteří poruší povinnost se nechat naočkovat a chodí do práce.


Transgender muž (28) otěhotněl po nezávazném rande: Porodil dcerku
blesk | 08:30:00
Myslel si, že je to rande pouze na jednu noc, pak transgender muž Ash Patrick Schade (28) zjistil, že čeká dítě! V době, kdy se dozvěděl o těhotenství, už druhým rokem procházel tranzicí a netušil, že by ještě mohl přijít do jiného stavu. Rozhodl se dítě si nechat, a tak přerušil léčbu a porodil krásnou dcerku.


To nejlepší z veletrhu CES 2022: Náplast proti předčasné ejakulaci i sací pejsek
blesk | 05:00:00
Consumer Electronics Show (CES) je největší světový veletrh spotřební elektroniky, pravidelně se konající v Las Vegas od roku 1967. Přestože pandemie znemožnila účast některým prestižním značkám, i letos je na co se dívat. Ostatně posuďte sami…


Proč Koenigsegg nikdy nezávodil a podle všeho nikdy ani nezačne
Auto.cz | 09:45:00
Christian von Koenigsegg vysvětluje, proč jeho vozy nikdy nezávodily a přidal i důvody pokračování zažitého pořádku. Zůstane u vývoje zcela nekompromisních silničních strojů.


Co přinese rok 2022 řidičům: Rok nadějí, ale i velkého zdražování!
Auto.cz | 08:00:00
V letošním roce si připlatíme nejen za elektřinu a plyn, ale i autoservisní práce, součástky a nejspíš také STK. Chystá se naštěstí i pár příjemných novinek, například palivo po rekordních špičkách konečně zlevňuje.


Ruský diskont Mere vstoupil do Česka. Nízká cena láká, původ nevadí, míní experti
aktuálně.cz | 09:04:08
Díky pověstnému důrazu Čechů na cenu může ruský diskont v tuzemsku uspět. Uškodit mu dle expertů nemusí ani ruský původ.


V Pardubicích se našel v kontejneru živý novorozenec. Hledá se jeho matka
Denik.cz | 08:55:00
V pardubickém kontejneru na odpadky se v sobotu ráno našel novorozenec. Živé dítě našel člověk, který šel vyhodit odpadky. "Od časných ranních hodin prověřujeme okolnosti nálezu živého novorozence v kontejneru," uvedla Policie ČR.


OBRAZEM: Hodinu od Ostravy. Polský outlet v Sosnowci láká na slevy i Čechy
Denik.cz | 07:55:00
Doba, kdy lidé z Moravskoslezského kraje jezdili do Polska nakupovat pouze do příhraničních oblastí, je minulostí. Stále častěji vyrážejí i do vnitrozemí. Návštěvy obchodních center někdy spojují s wellness a dalšími pobyty. Výjimkou však nejsou ani cesty „na otočku“. 


Víkendář: Hodně netradiční, ale přínosné předsevzetí do nového roku
Kurzy.cz | 09:41:00
Ekonom Tim Taylor pracuje jako editor pro Journal of Economic Perspectives a přidanou hodnotu tu podle svých slov vidí zejména ve zkracování článků, které sem přichází na publikaci.


Kvůli omikronu už v Austrálii nebo USA chybí jídlo v obchodech. Nemá ho kdo rovnat ani rozvážet
Hospodářské noviny | 09:44:00
Regály řady obchodů v Austrálii a ve Spojených státech připomínají jaro roku 2020, tedy začátek pandemie nemoci covid-19. Chybí toaletní papír, mouka nebo třeba čočka a další potraviny. Důvodem ale tentokrát není to, že by zákazníci v panice před...


Djoković zveřejnil, proč dostal výjimku ke startu na Australian Open. Prodělal jsem covid, hájí se
Hospodářské noviny | 09:06:00
Nejlepší tenista světa Novak Djoković dostal výjimku umožňující start na Australian Open díky tomu, že v posledních šesti měsících prodělal nemoc covid-19. Djoković to tvrdí v dokumentech, které jeho právníci předložili australskému soudu. Ten má v...


V pátek testy odhalily 6666 nakažených, hospitalizovaných za týden ubylo
ČT24 | 07:40:05
Laboratoře v pátek potvrdily v Česku 6666 nových případů covidu-19, podobně jako ve čtvrtek a zhruba o 1700 více než před týdnem. V mezitýdenním srovnání nových případů přibývá od počátku týdne a roste také incidence, množství hospitalizovaných ale klesá.


Piráti zahájili celostátní fórum, vyberou si nové vedení
Eurozpravy-domácí | 10:31:00
Piráti zahájili dnes dopoledne jednání celostátního fóra, na kterém si čtvrt roku po sněmovních volbách vyberou nové vedení. Vicepremiéra Ivana Bartoše vyzvou ve volbě předsedy tři protikandidáti - senátor Lukáš Wagenknecht, někdejší místopředsedkyně strany Jana Michailidu a ostravský radní David Witosz.


Na internetu v týdnu stouply prodeje antigenních testů
Eurozpravy-domácí | 09:14:00
Zvláště v internetových obchodech tento týden vzrostly prodeje antigenních samotestovacích sad na koronavirus. Zásoby by měly mít dostatečné. Vyšší zájem sledují i některé řetězce. Naopak některé obchodní sítě už antigenní testy v nabídce nemají, doprodávají zbylé zásoby. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci.


Silnice v Česku jsou dnes ráno sjízdné, na horách s opatrností
Eurozpravy-domácí | 09:10:00
Silnice v České republice byly dnes ráno sjízdné, v některých horských oblastech museli řidiči dodržovat zvýšenou opatrnost. Motoristé musejí být ostražití například v Krkonoších nebo v Orlických horách, kvůli ledovce je pro vozy nad 12 tun zavřených 20 kilometrů silnice I/56 mezi Horní Bečvou na Vsetínsku a Ostravicí na Frýdecko-Místecku.


Téměř polovina Čechů má doma finanční rezervu v hotovosti, vyplývá z průzkumu
Eurozpravy-domácí | 09:02:00
Téměř polovina Čechů má doma finanční rezervu v hotovosti. Nejčastěji je to částka kolem 5000 korun, která je uložená v šuplíku. Vyplývá to z průzkumu, který agentura NMS Research uskutečnila v srpnu pro Raiffeisenbank mezi více než tisícem respondentů.


V pátek přibylo 6666 případů nákazy, o téměř 1700 více než před týdnem
Eurozpravy-domácí | 08:08:00
Laboratoře v pátek potvrdily v Česku 6666 nových případů nákazy covidem-19, podobně jako ve čtvrtek a zhruba o 1700 více než před týdnem, kdy byl silvestr. V mezitýdenním srovnání nově pozitivních přibývá od počátku týdne a roste také incidence. Za posledních sedm dnů nyní připadá na 100.000 obyvatel 404 nakažených.


Indie hlásí nejvyšší počet nakažených od konce května
Eurozpravy-zahraniční | 09:55:00
Indie hlásí nejvyšší počet nakažených covidem-19 od konce května. Za posledních 24 hodin jich v zemi přibylo 141.986, což je téměř o 21 procent více než za předchozí den. S odvoláním na indické ministerstvo zdravotnictví o tom píše agentura Reuters. V indických městech vytlačuje variantu delta mnohem nakažlivější omikron.


Djokovič dostal výjimku pro grandslam díky prodělání koronaviru, tvrdí právníci
Eurozpravy-zahraniční | 09:50:00
Světová jednička Novak Djokovič dostal výjimku k účasti na Australian Open na základě prosincového prodělání koronaviru. V soudních dokumentech to uvedli jeho právníci s tím, že srbský tenista od australských úřadů dostal také písemné povolení ke vstupu od Austrálie.


V kazašském Almaty byla dnes ráno znovu slyšet střelba, expremiér zadržen
Eurozpravy-zahraniční | 09:42:00
V kazachstánském městě Almaty byla dnes ráno znovu slyšet střelba. Informoval o tom server stanice BBC v ruském jazyce a agentura Interfax. Není jasné, v jaké části města se střílelo. Spojené státy dnes oznámily, že umožní zaměstnancům, kteří nejsou nezbytní pro chod generálního konzulátu v Almaty, opustit město, napsala agentura Reuters.


Západ Číny postihlo silné zemětřesení
Eurozpravy-zahraniční | 08:45:00
Řídce osídlený region na západě Číny postihlo v noci silné zemětřesení. Kvůli poškození tunelů je pozastavena vysokorychlostní železnice, čtyři lidé jsou lehce zraněni. S odkazem na tamní úřady o tom informuje agentura AP.


Německo hlásí téměř 56 tisíc případů nákazy, roste sedmidenní incidence
Eurozpravy-zahraniční | 08:23:00
Denní přírůstek nakažených koronavirem se v Německu za jeden týden více než zdvojnásobil. Institut Roberta Kocha (RKI) dnes ohlásil bezmála 56.000 nových případů nákazy za posledních 24 hodin, před týdnem jich bylo 26.400. Vzrostla také sedmidenní incidence.


KLDR podle Soulu ve středu nevypálila hypersonickou střelu
Eurozpravy-zahraniční | 08:19:00
Jihokorejské ministerstvo obrany se domnívá, že KLDR ve středu odpálila běžný typ balistické střely a nikoliv hypersonickou zbraň, jak uvedla severokorejská státní média. Informovala o tom agentura AP. Podle Soulu nemá Severní Korea dostatečně vyvinutou technologii na výrobu hypersonické střely. Raketovým testem se bude v pondělí zabývat Rada bezpečnosti OSN.


Bilancujeme, chválíme, vzdycháme: Jak se v roce 2021 vedlo komiksovým bublinám?
Reflex | 10:00:00
Komiksový trh loni zažíval obdobné peripetie jako my všichni, ale počet titulů se kupodivu takřka vyrovnal předcovidovému roku 2019, což je asi největší překvapení loňska: celkem v ČR roku 2021 vyšlo 525 komiksů, z toho 106 českých, což vůbec není málo. Nakladatelé se drží zakopáni na svých pozicích, jen tu a tam rozvíří vody ambicióznější nováček.


Vakcinolog Petráš: Jedna dávka vakcíny vám po nemoci stačí, po druhé dávce může klesat síla protilátek
Reflex | 07:20:00
Vakcinolog Marek Petráš, přednosta Ústavu epidemiologie a biostatistiky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, vyjádřil v pořadu Prostor X své znepokojení nad výsledky studie, ve které se zabýval dopadem očkování na běžnou populaci. Data ukazují, že po prodělání nemoci je nejefektivnější obranou vůči další infekci pouze jedna dávka vakcíny a druhá či další dávka může být naopak kontraproduktivní.


Český Klondike aneb Zlaté Hory jsou skutečně zlaté
Reflex | 07:10:00
Rozednívá se a na náměstí ve Zlatých Horách se snáší jemný deštík. Skupince svérázných mužů i žen v kloboucích a s rýči v rukou ta trocha vlhkosti ani v nejmenším nevadí. Všude panuje dobrá nálada. Kovaný zlatokop musí být na rozmary přírody vždycky připravený.


Nový ministr kultury Martina Baxa: Odmítám ukvapenost, prosazuji umírněnost
Reflex | 07:00:00
Těsně před Vánoci převzal dlouholetý primátor Plzně (2010–2014 a 2018–2022) Martin Baxa (46) klíče od Nostického paláce, novodobého sídla ministerstva kultury České republiky, jako v pořadí 18. český a celkem 21. porevoluční šéf tohoto resortu. Reflexu s nástupem do funkce na otázku, co udělá pro to, aby v horké židli zůstal do konce čtyřletého volebního období, což se mimochodem podařilo jen dvěma jeho předchůdcům, řekl: „Mířím tam s pokorou, myslím, že mých patnáct let v politice na komunální a krajské úrovni mi dává orientaci v oboru. Jsem připraveným se učit, nedělat ukvapená rozhodnutí, současně posouvat dopředu ty věci, o kterých si budu myslet, že mají smysl. Umírněnost, řekl bych…“


Za Djokovičovou výjimkou stojí prodělání covidu, tvrdí jeho právníci
Tiscali-zprávy | 10:46:31
Srbský tenista Novak Djokovič dostal výjimku k účasti na Australian Open na základě toho, že v prosinci prodělal covid. Uvedli to jeho právníci s tím, že zároveň dostal od australských úřadů písemné potvrzení o povolení ke vstupu do Austrálie. Světová jednička dnes také požádala o umožnění přesunu z detenčního hotelu, aby mohla trénovat.


Počet nových případů pomalu roste, klesá ale počet hospitalizací
Tiscali-zprávy | 10:09:53
Laboratoře v pátek odhalily 6666 nově nakažených covidem-19, což je o 1700 víc než před týdnem, kdy byl silvestr. Počet pozitivních od počátku týdne roste, počet hospitalizovaných však klesá - v nemocnicích leželo v pátek 2500 lidí s covidem, zatímco minulý pátek 3120. Roste počet očkovaných - zdravotníci v pátek podali vakcínu 106 809 lidem, což je nejvíc od loňského července.


Prvnímu premiérovi Československa při atentátu zachránila život souhra šťastných náhod
Tiscali-zprávy | 08:19:47
Před 103 lety se na Pražském hradě odehrálo drama se šťastným koncem. Jeho aktéři byli mladík Alois Šťastný a první československý premiér Karel Kramář. Šťastný spáchal na politika atentát, pokus ale díky zvláštním náhodám nevyšel. A se zbraněmi se mladému atentátníkovi nedařilo ani později.


Kandidátku na šéfku Pirátů mrzí, co způsobilo její komunistické přesvědčení
idnes.cz | 11:08:00
Kandidátka na šéfku Pirátů Jana Michailidu se kála při jednání celostátního fóra strany, které volí nové vedení, za to, že se ve stranické diskusi přihlásila ke komunistickému přesvědčení. „Mrzí mě, že moje sdílení utopického snu o demokratické, kooperativní a vzájemné společnosti způsobilo mnoha lidem velkou negativitu v jejich životech,“ řekla Michailidu.


Na Faerských ostrovech žili před Vikingy neznámí lidé, potvrzují ovčí bobky
idnes.cz | 10:59:00
Na Faerských ostrovech žila kolem roku 500 našeho letopočtu neznámá populace lidí. Na odlehlém území se tudíž vyskytovala dříve než Vikingové, kteří připluli o zhruba 350 let později. Vyplývá to z nového vědeckého výzkumu, podle kterého důkazy poskytl neobvyklý zdroj: starověké ovčí bobky.


Při požáru stodoly na Opavsku se těžce zranil muž. Příčina se vyšetřuje
idnes.cz | 10:28:00
Vážně zraněného muže zachránili v pátek odpoledne hasiči z hospodářské budovy ve Větřkovicích na Opavsku, kde pod střechou hořelo seno. Příčina vzniku požáru se stále šetří. Novinářům to v sobotu sdělil mluvčí hasičů Petr Kůdela.


Vlaky na vytíženém úseku ze Smíchova po Radotín do roka zrychlí
idnes.cz | 10:10:00
Rychlostí až 140 kilometrů v hodině by se měly už koncem roku prohánět vlaky mezi Prahou a Černošicemi. Resort dopravy oznámil, že ještě letos bude hotový devítikilometrový úsek od Smíchova po Radotín. Díky renovaci za zhruba 3,6 miliardy korun by tak mohlo jet i šest souprav za hodinu.


Očkování propagují po světě hrobníci i rabíni, pastoři zvou lidi do kostela
idnes.cz | 09:57:00
V Německu luteránští pastoři nabízejí očkování proti nemoci covid-19 přímo v kostelech. V izraelských ortodoxních komunitách, které jsou skeptické k vědeckým objevům, se o změnu postoje souvěrců snaží někteří rabíni. V Jihoafrické republice zase do ulic vyrazili hrobníci. Ředitelé pohřebních ústavů mají pro veřejnost důležitou zprávu: „Pohřbíváme příliš mnoho lidí,“ říkají.


Martina Stelzera téměř nikdo nezná, postavil přitom část Plzně
idnes.cz | 08:33:00
V Plzni postavil stovky budov, mezi něž patří i dva slavné pivovary, byl jedním z největších plzeňských stavitelů 19. století. Přesto jméno Martin Stelzer upadlo téměř v zapomnění a nenajdeme je na cedulce žádného z domů. Alespoň trochu napravit současný stav a dostat tuto významnou regionální osobnost znovu do povědomí je cílem nové knihy Martin Stelzer, stavitel, který vyvedl Plzeň z hradeb.


Piráti volí nové vedení. Ztrácíme odvahu, když na nás míří reflektory, říká Bartoš
iHned.cz | 10:41:00
Pirátské fórum dnes volí nové vedení. Kvůli neúspěchu ve sněmovních volbách končí všichni současní místopředsedové a o post se ze stávajícího předsednictva znovu uchází jen lídr Ivan Bartoš. Proti němu stojí tři kandidáti, ve svých projevech se...


Kvůli omikronu už v Austrálii nebo USA chybí jídlo v obchodech. Nemá ho kdo rovnat ani rozvážet
iHned.cz | 09:44:00
Regály řady obchodů v Austrálii a ve Spojených státech připomínají jaro roku 2020, tedy začátek pandemie nemoci covid-19. Chybí toaletní papír, mouka nebo třeba čočka a další potraviny. Důvodem ale tentokrát není to, že by zákazníci v panice před...


Byl to neúspěch a jako předseda na tom mám podíl, kaje se na pirátském fóru Bartoš
lidovky.cz | 11:58:00
Piráti rozhodují, kdo je povede. Volby je vynesly do vlády, ale zároveň po nich výrazně ztratili ve Sněmovně. „By to neúspěch a já na tom nesu svůj podíl viny,“ řekl Ivan Bartoš, který obhajuje post předsedy. Protikandidáty jsou senátor Lukáš Wagenknecht, bývalá místopředsedkyně Pirátů Jana Michailidu a ostravský radní David Witosz.


V kazachstánském Almaty se ráno opět střílelo. Policie už zadržela přes 4000 lidí
lidovky.cz | 11:37:00
V kazachstánském městě Almaty byla v sobotu ráno znovu slyšet střelba. Není jasné, v jaké části města se střílelo. Kazachstánské ministerstvo vnitra v sobotu oznámilo, že od počátku nepokojů bezpečnostní složky zadržely bezmála 4 300 lidí. Mezi zatčenými je i někdejší premiér a exšéf kontrarozvědky Karim Masimov, jehož úřady podezírají z velezrady.


Na Faerských ostrovech žili před Vikingy neznámí lidé. Potvrzují to starověké ovčí bobky
lidovky.cz | 11:21:08
Na Faerských ostrovech žila kolem roku 500 našeho letopočtu neznámá populace lidí. Na odlehlém území se tudíž vyskytovala dříve než Vikingové, kteří připluli o zhruba 350 let později. Vyplývá to z nového vědeckého výzkumu, podle kterého důkazy poskytl neobvyklý zdroj: starověké ovčí bobky.


‚Pohřbíváme příliš mnoho lidí.‘ Očkování propagují po světě hrobníci i rabíni, pastoři zvou lidi do kostela
lidovky.cz | 10:44:16
V Německu luteránští pastoři nabízejí očkování proti nemoci covid-19 přímo v kostelech. V izraelských ortodoxních komunitách, které jsou skeptické k vědeckým objevům, se o změnu postoje souvěrců snaží někteří rabíni. V Jihoafrické republice zase do ulic vyrazili hrobníci. Ředitelé pohřebních ústavů mají pro veřejnost důležitou zprávu: „Pohřbíváme příliš mnoho lidí,“ říkají.


Podejte už někdo Fialovi pero, aby mohl udělat jednoduchý škrt
lidovky.cz | 09:22:00
Petru Fialovi přeje štěstí. Měl štěstí před volbami a má ho i po volbách. Když před čtyřmi lety začal úřadovat kabinet Andreje Babiše, naprostá většina médií při informování o vládních krocích nepřipouštěla ani minimum kompetence, ani minimum dobré vůle.


Piráti na vládní vlně. Strana se po volbách zmítá mezi pragmatismem, komunismem a vulgaritami
lidovky.cz | 09:13:00
Jedna z vyzývatelek Ivana Bartoše, Jana Michailidu, se nejprve médiím svěřila, že stávající předseda i celé vedení jsou vyčerpaní a strana potřebuje čerstvou krev. Vzápětí si přisadila prohlášením, že se považuje za komunistku, byť údajně v původním, prý demokratickém, významu.


Jaké romány čtou Francouzi a Němci. Žebříčky vedou Juli Zeh a Neznámá ze Seiny
bleskove.cz | 11:02:00
Francouze fascinoval příběh inspirovaný dívkou, která se koncem 19. století utopila v řece Seině.


Gigant u Plas: Ve výšce 87 m překlene údolí, bude to nejvyšší most v Česku!
blesk | 11:50:00
Po více než padesáti letech vyroste v ČR obří obloukový most, a to nad  hlubokým údolím u Plas na severu Plzeňska. Bude srovnatelný se Ždákovským mostem, který překlenul Orlickou přehradu v roce 1967.


Piráti zahájili jednání celostátního fóra. Vyberou na něm nové vedení strany
aktuálně.cz | 11:32:55
Vicepremiéra Ivana Bartoše vyzvou ve volbě předsedy tři protikandidáti.


Přítelkyně z domu smutku slaví 30 let: Seriál, který poslal hvězdy za mříže!
blesk | 11:29:00
Helenka, Andy, Majka, Helga... A hlavně Marta. To byly Přítelkyně z domu smutku, postavy vyprávění o časech, v nichž nebylo místo pro lidskou důstojnost. Čtyřdílný televizní film podle knihy Evy Kantůrkové (91) s hvězdným obsazením viděli diváci poprvé právě před 30 lety.


Kaira Hrachovcová odhalila své »pandírko«! A vy ho na fotce vidíte?
blesk | 11:00:00
Herečka Kateřina Kaira Hrachovcová (47) své příznivce ráda provokuje svým dokonalým tělem, které pravidelně zoceluje ve fitku. Postavu má skutečně jak lusk, ale přesto své pevné bříško nazývá pandírkem.


„Ambasadoři očkování": Vakcínu proti covidu propagují pastoři, rabíni i hrobníci
blesk | 10:35:00
V Německu luteránští pastoři nabízejí očkování proti nemoci covid-19 přímo v kostelech. V izraelských ortodoxních komunitách, které jsou skeptické k vědeckým objevům, se o změnu postoje souvěrců snaží někteří rabíni. V Jihoafrické republice zase do ulic vyrazili hrobníci. Ředitelé pohřebních ústavů mají pro veřejnost důležitou zprávu: „Pohřbíváme příliš mnoho lidí,“ píše agentura AP.


Léto uprostřed zimy: V centru Brna poletuje tisíc exotických motýlů
blesk | 10:30:00
Jakoby nebyla ani zima. Na náměstí Svobody, přímo v centru Brna, si mohou zájemci připadat jak v tropickém pralese. Poletují tam totiž exotičtí motýli, kteří nemají strach z lidí. Někteří z nich mají rozpětí křídel jak školní sešit!


Na Vršovické partě prosí: Pomozte nám najít kamaráda a barmana Tomáše (35), už týden nevíme, kde je!
blesk | 10:29:00
Veronika Š. na Vršovické partě v pátek večer sepsala výzvu. Prosí všechny, aby ji pomohli s hledáním jejího kamaráda Tomáše Křemena. Ten je nezvěstný už týden. Pátrat po pětatřicetiletém muži začala i pražská policie. Neviděli jste ho?


Survivor Česko & Slovensko: Vyhraje 2,5 milionu celebrita nebo „obyčejný“ soutěžící? Podívejte se na ně!
blesk | 10:20:00
Dominikánská republika, ležící na východě ostrova Hispaniola, kde často řádí hurikány, se stala místem nejdrsnější reality show, kterou zatím pro své diváky připravily televize Nova a Markíza. Z neuvěřitelného množství přihlášených bylo vybráno osm Čechů a čtyři Slováci, kteří změří síly s dvanácti celebritami, jež přijaly nabídku účastnit se této dechberoucí podívané.


Lékaři rakovinu přehlíželi několik měsíců: Modelka (†27) zemřela pouhý den po zdrcující diagnóze
blesk | 10:00:00
Byla krásná, mladá a život měla před sebou. Sedmadvacetiletá anglická modelka Porsche McGregor-Simsová zemřela pouhý den poté, co jí diagnostikovali rakovinu děložního čípku. Podle slov její matky lékaři měsíce přehlíželi rakovinu. Gynekolog údajně neudělal potřebná vyšetření s tím, že je příliš mladá na to, aby měla zákeřnou nemoc, a její zdravotní problémy přičítal hormonům.


Ulice Prahy 7 uklízejí bezdomovci. „Je to šance odrazit se ode dna,“ říká k projektu radnice
blesk | 09:51:00
Praha 7 ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Praha a Českou asociací streetwork spustila před několika měsíci projekt, v rámci kterého se do úklidu ulic na "sedmičce"  zapojují lidé bez domova. Streetworkeři v rámci projektu zajišťují vytipování a monitoring lokalit, které jsou kvůli výskytu osob bez domova zatíženy častým nepořádkem, v místě i oslovují potenciální zájemce o práci. Pokud se osvědčí a podaří se jim brigáda udržet, mají šanci i na stabilnější práci třeba v Restart Shopu.


Dozvuky požáru ve Vejprtech: Ředitel ústavu je trestně stíhaný, podal stížnost
Denik.cz | 10:59:00
Policie trestně stíhá ředitele ústavu ve Vejprtech na Chomutovsku, kde před dvěma lety při požáru zemřelo osm lidí a další podlehl v nemocnici. Viní ho z obecného ohrožení z nedbalosti. Ředitel městského ústavu sociálních služeb Viktor Koláček obvinění odmítá, brání se stížností.


Foto: Největší akce občanské vědy u nás. Lidé mohou o víkendu sčítat ptáky
pikant | 11:45:41
Létají vám na krmítko ptáci? Tento víkend je můžete spočítat, a pomoci tak české vědě přijít na to, kolik a jakých ptáků v Česku zimuje.


Jaké romány čtou Francouzi a Němci. Žebříčky vedou Juli Zeh a Neznámá ze Seiny
pikant | 11:02:00
Francouze fascinoval příběh inspirovaný dívkou, která se koncem 19. století utopila v řece Seině.


Dovoz ojetých aut loni stoupl o čtvrtinu na 185.663 vozů, byl nejvyšší za 13 let
Auto.cz | 11:45:00
Dovoz ojetých osobních vozů loni stoupl o 23 procent na 185.663 aut, což je nejvíce od roku 2008. Jejich průměrné stáří bylo 10,4 roku, což je o 0,3 roku méně, než předloni.


Některé čtvrti musíme vyčistit. Francouzští politici před volbami přitvrzují
idnes.cz | 13:30:00
Do prvního kola francouzských prezidentských voleb zbývá necelých sto dní a prezidentští kandidáti ve svých projevech volí stále silnější výrazy. Po prezidentu Emmanuelu Macronovi, jenž prohlásil, že chce naštvat neočkované, přitvrdila svou rétoriku i jeho pravicová konkurentka Valérie Pécressová. Na návštěvě na jihu Francie mluvila o nezbytnosti „vyčistit některé čtvrti“.


Změna nálady, ztráta zájmů. Strach a napětí hrozí dětem víc než vir, říká psycholog
idnes.cz | 13:00:00
Už je to jasné – koronavirus jen tak neodejde a společnost se s tím musí naučit žít. Loni pandemie opět útočila na psychiku, lidem odcházeli blízcí. Jak si přesto udržet duševní pohodu i v roce 2022? Podle klinického psychologa Jaroslava Šturmy je důležité zvládat situaci pospolitě a umět si říci o pomoc. „Pandemii zdoláme jen společným úsilím,“ říká.


Testy pro zaměstnance zaplatí pojišťovny. Bude to stát miliardu, míní VZP
idnes.cz | 12:00:00
Testy pro zaměstnance, které budou od poloviny ledna povinné, budou hradit pojišťovny. Částky na samotestovací sady budou uvolněny z fondů prevence, ze kterých pojišťovny přispívají na různá preventivní vyšetření. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) odhaduje náklady až na miliardu korun,


VIDEO: Děkujeme, vzkázali do nebe králi českých textařů. Sál bouřil
idnes.cz | 10:50:00
Tři pěvecké generace přály v pátek večer v pražském Divadle Broadway symbolicky textaři Zdeňku Borovcovi k jeho nedožitým 90. narozeninám. Z pódia zněl hit za hitem. Není divu, Borovec napsal na dva tisíce písňových textů a mnohé z nich zůstávají díky jeho řemeslné poetičnosti „časuvzdorné“.


Top foto 2021: Nezvyklé kouzlo ztichlé Prahy očima Radoslava Vnenčáka
bleskove.cz | 13:33:57
Ve fotogalerii, která uzavírá seriál Top foto 2021, najdete výběr snímků Radka Vnenčáka, zachycujících metropoli v době pandemie.


Foto: Největší akce občanské vědy u nás. Lidé mohou o víkendu sčítat ptáky
bleskove.cz | 11:45:41
Létají vám na krmítko ptáci? Tento víkend je můžete spočítat, a pomoci tak české vědě přijít na to, kolik a jakých ptáků v Česku zimuje.


20 let od ohnivého pekla v Brně: V kasinu uhořeli dva hasiči a krupiér
blesk | 13:15:00
Psal se 8. leden 2002. Z hlediska hasičů poklidný den se večer změnil v horor. David Kožuský (†32) a Jaroslav Gargula (†28) zemřeli při pokusu zachránit z hořícího kasina krupiéra Petra Štancla.


Muž z Větřkovic skončil vážně popálený poté, co mu vzplála stodola
blesk | 13:07:00
Vážně zraněného muže zachránili v pátek odpoledne hasiči z hospodářské budovy ve Větřkovicích na Opavsku, kde pod střechou hořelo seno. Příčina vzniku požáru se stále šetří. Novinářům to sdělil mluvčí hasičů Petr Kůdela.


Dvě hvězdy poslední StarDance: Společná dovolená v oáze klidu!
blesk | 13:00:00
Nestačila jim společná účast ve StarDance, ale nerozlučná dvojka jsou i nadále a dokonce spolu vyrazili i k moři. Marika Šoposká (32) a král tanečního parketu Jan Cina (33) se ozvali z Kanárských ostrovů!


Královna Instagramu Plačková v Mexiku nahoře bez! Ale bradavka se jí ztratila
blesk | 12:29:00
Slovenská královna Instagramu Zuzana Queen Plačková (30) si už třetí týden s manželem Reném užívá v Mexiku. Své fanoušky dráždí sexy fotkami, které rozhodně nejsou bez retuše. 


Vyhlášení držitelů filmových cen Zlatý glóbus se blíží: Šanci má i český snímek!
blesk | 12:21:00
V Los Angeles budou v noci z neděle na pondělí vyhlášeni držitelé filmových cen Zlatý glóbus, které uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA). Nejvíce nominací, po sedmi, mají drama Belfast o životě v Severním Irsku na konci 60. let a western Síla psa s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli. V kategorii animovaných filmů je nominován i snímek Moje slunce Mad české režisérky Michaely Pavlátové.


„Máme covid. Pšt!“ psala cestující v letadle do esemesky. Přes rameno jí koukal další pasažér
blesk | 12:10:00
Žena v letadle posílala během cesty znepokující SMS zprávy. Svému známému napsala, že je pozitivní na covid. Na obrazovku telefonu jí v tu chvíli ale bez jejího vědomí koukal další pasažér, který seděl za ní. Ženu vyfotil a fotografii zveřejnil na sociální síti, mezi uživateli se strhla ostrá debata. „Psala to schválně!“ tvrdí někteří.


Rodina nové majitelky Krejčířovy vily po něm už jeden dům koupila: Prodala ho za trojnásobek!
blesk | 12:05:00
Novou majitelkou slavné původně Krejčířovy vily v Černošicích se v listopadu loňského roku stala Petra Kučerová. Koupila ji za 21,38 milionu korun. Její rodina, která podniká v realitách, už v minulosti jednou vlastnila dům po Krejčířovi. Tenkrát šlo o objekt v Karlštejnské ulici taktaké v Černošicích. Dům rodina opravila a prodala za trojnásobek ceny. S informací přišla ve čtvrtek MF DNES.


Startuje nový krimiseriál Devadesátky: Vetchý s Polívkou v něm omládnou o 30 let!
blesk | 12:00:00
Vzpomínáte na majory Kozáka a Plíška v podání Ondřeje Vetchého (59) a Bolka Polívky (72) a jejich Případy 1. oddělení? Pravděpodobně ano, protože je v televizi viděly mraky lidí. Už v neděli si nový seriál České televize Devadesátky posvítí na počátky jejich policejní spolupráce.


Top foto 2021: Nezvyklé kouzlo ztichlé Prahy očima Radoslava Vnenčáka
pikant | 13:33:57
Ve fotogalerii, která uzavírá seriál Top foto 2021, najdete výběr snímků Radka Vnenčáka, zachycujících metropoli v době pandemie.


Některé čtvrti musíme vyčistit. Francouzští politici před prezidentskými volbami přitvrzují
lidovky.cz | 13:45:49
Do prvního kola francouzských prezidentských voleb zbývá necelých sto dní a prezidentští kandidáti ve svých projevech volí stále silnější výrazy. Po prezidentu Emmanuelu Macronovi, jenž prohlásil, že chce naštvat neočkované, přitvrdila svou rétoriku i jeho pravicová konkurentka Valérie Pécressová. Na návštěvě na jihu Francie mluvila o nezbytnosti „vyčistit některé čtvrti“.


Lék na chaos kolem viru? Vláda hodlá případné restrikce častěji konzultovat s hejtmany
lidovky.cz | 12:06:00
Většina hejtmanů si spolupráci zatím pochvaluje, zvlášť ti z vládních stran. „Hodnotím ji velmi pozitivně. Dostali jsme možnost dát svoje návrhy a připomínky do programového prohlášení vlády,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN).


Nálet na uprchlický tábor v Etiopii zabil 56 lidí, hlásí humanitární pracovníci
aktuálně.cz | 12:52:00
Etiopská vláda ani armáda však zatím zprávy o incidentu nekomentovaly.


Co s nechtěnými vánočními dárky? Nemusí skončit v koši, ale ekologicky "žít" dál
aktuálně.cz | 11:46:26
Server Aktuálně.cz přináší pravidelné měsíční shrnutí zpráv o klimatické změně.


Macron a jeho soupeři se předhánějí v silných slovech i kvůli blížícím se volbám
Eurozpravy-zahraniční | 12:40:00
Do prvního kola francouzských prezidentských voleb zbývá necelých 100 dní a prezidentští kandidáti ve svých projevech volí stále silnější výrazy. Po prezidentu Emmanuelu Macronovi, který otevřeně prohlásil, že chce naštvat neočkované, přitvrdila svou rétoriku i jeho pravicová konkurentka Valérie Pécressová. Na návštěvě na jihu Francie mluvila zejména o bezpečnosti a nezbytnosti "vyčistit některé čtvrti".


Dusno v Kladně? Hokejisté se měli krvavě porvat. Klub to ale odmítá
Eurozpravy-sport | 11:29:00
Případnému dusnu v extraligovém Kladně by se nikdo nemohl divit vzhledem k tomu, že Středočeši vyhráli jen jeden zápas z posledních deseti ligových duelů. A zvlášť poté, co tento týden v úterý prohráli se Zlínem 1:3, přičemž se tedy jednalo o důležitý souboj mezi posledním a předposledním týmem tabulky, se snadno dostane klub takto ohrožený sestupem do deprese. A z ní plynoucí možné hádky. K té mělo podle Kladenského deníku dojít mezi hráči na jednom z posledních tréninků kolem Nového roku, během kterého se měli do sebe pustit útočník Marek Račuk a obránce Jak Dotchin.


Ruské sci-fi příběhy a zkáza prohnilého Západu: Stalin na ochočeném drakovi porcuje nepřátele oboustranným mečem
Reflex | 13:30:00
V letech minulých, kdy u nás vládl komunismus, byla ruská literatura povinná. Ať už šlo o propagandu nebo velké ruské klasiky, číst ruskou literaturu se zkrátka muselo. Dnes by se ke známým titulům daly ještě přidat i knihy pro sci-fi nadšence. Je libo elfy bojující proti Americe nebo Británii? Nebo cestování v čase? Není problém. Ruská bizarní sci-fi literatura je toho plná.


Komunistka Michailidu neuspěla. Do druhého kola volby na předsedu Pirátů jdou Bartoš a Wagenknecht
Reflex | 12:57:00
Piráti budou na dnešním on-line jednání celostátního fóra vybírat svého předsedu ve druhém kole. Z prvního kola volby postoupili dosavadní šéf Ivan Bartoš se 728 hlasy a senátor Lukáš Wagenknecht s 484 hlasy. Pro postup do druhého kola bylo nutné dostat podporu více než poloviny hlasujících, kterých bylo 929. Hlasování ve druhém kole potrvá do 13:45.


Založit protektorátní vládní vojsko se Němcům vymstilo: Češi zatýkali nacisty a přeběhli k odboji
Reflex | 12:00:00
Ačkoliv si Němci se svou „image“ nedělali za války velké starosti, zpočátku Protektorátu přeci jen chtěli Čechům dát nějakou falešnou představu autonomie, a tak za zrušenou československou armádu založili vládní vojsko. Omezený počet a lehké zbraně měly zabránit vojákům, aby získali přesilu a mohli působit nacistům problémy. Ale ani to Němce nezachránilo. Více se dozvíte v novém seriálu Temná doba s Jiřím Padevětem z produkce internetové televize Mall.tv.


Piráti volí předsedu, v druhém kole je Ivan Bartoš a Lukáš Wagenknecht
E15-ekonomika | 12:54:00
Piráti budou na dnešním on-line jednání celostátního fóra vybírat svého předsedu ve druhém kole. Z prvního kola volby postoupili dosavadní šéf Ivan Bartoš se 728 hlasy a senátor Lukáš Wagenknecht s 484 hlasy. Pro postup do druhého kola bylo nutné dostat podporu více než poloviny hlasujících, kterých bylo 929. Hlasování ve druhém kole potrvá do 13:45.


Rohlík změnil způsob odměňování kurýrů, ti se bouří na sociálních sítích
E15-ekonomika | 11:23:00
Internetový obchod s potravinami Rohlik.cz změnil způsob odměňování svých kurýrů. Aby si doručovatelé vydělali stejné peníze jako v minulosti, musí teď dosáhnout hodnocení od zákazníků nejméně 4,78 z 5. V opačném případě jim finanční ohodnocení klesne. Interní informace o ohodnocení kurýrů se objevily na Facebooku, kde také kurýři a zákazníci proti změnám protestují. V příspěvcích se objevuje hashtag #Nebertekurýrůmpeníze. 


Málo sněhu, omikron a absence hokejistů NHL. Čína přesto slibuje velkolepou olympiádu
E15-ekonomika | 11:00:00
Přesně měsíc zbývá do zahájení zimních olympijských her v Pekingu. Prestižní turnaj však už nyní čelí snad ještě více problémům a kontroverzím než loňské letní hry v Tokiu. Někteří politici a lidskoprávní organizace se chystají olympiádu bojkotovat kvůli totalitnímu režimu, jenž vládne v pořadatelské zemi. Na akci nedorazí hvězdy NHL. Mnozí účastníci se také obávají šíření mutace koronaviru omikron.


Piráti volí předsedu, v druhém kole je Ivan Bartoš a Lukáš Wagenknecht
E15-politika | 12:54:00
Piráti budou na dnešním on-line jednání celostátního fóra vybírat svého předsedu ve druhém kole. Z prvního kola volby postoupili dosavadní šéf Ivan Bartoš se 728 hlasy a senátor Lukáš Wagenknecht s 484 hlasy. Pro postup do druhého kola bylo nutné dostat podporu více než poloviny hlasujících, kterých bylo 929. Hlasování ve druhém kole potrvá do 13:45.


Rohlík změnil způsob odměňování kurýrů, ti se bouří na sociálních sítích
E15-politika | 11:23:00
Internetový obchod s potravinami Rohlik.cz změnil způsob odměňování svých kurýrů. Aby si doručovatelé vydělali stejné peníze jako v minulosti, musí teď dosáhnout hodnocení od zákazníků nejméně 4,78 z 5. V opačném případě jim finanční ohodnocení klesne. Interní informace o ohodnocení kurýrů se objevily na Facebooku, kde také kurýři a zákazníci proti změnám protestují. V příspěvcích se objevuje hashtag #Nebertekurýrůmpeníze. 


Málo sněhu, omikron a absence hokejistů NHL. Čína přesto slibuje velkolepou olympiádu
E15-politika | 11:00:00
Přesně měsíc zbývá do zahájení zimních olympijských her v Pekingu. Prestižní turnaj však už nyní čelí snad ještě více problémům a kontroverzím než loňské letní hry v Tokiu. Někteří politici a lidskoprávní organizace se chystají olympiádu bojkotovat kvůli totalitnímu režimu, jenž vládne v pořadatelské zemi. Na akci nedorazí hvězdy NHL. Mnozí účastníci se také obávají šíření mutace koronaviru omikron.


V dospívání jsem byl blízko psychickému zhroucení, přiznal princ Harry
revue.idnes.cz | 14:21:00
I když na první pohled vypadají jejich životy dokonale, také slavné celebrity trápí různé neduhy. O depresích, úzkostech nebo myšlenkách na sebevraždu promluvili například princ Harry, bývalá první dáma Michelle Obamová, topmodelka Bella Hadidová, zpěvačky Lady Gaga a Katy Perry či zpěvák Justin Bieber.


Jitka Nováčková hlásí velkou změnu: Návrat do Česka! Může za to její partner
blesk | 15:45:00
Dlouho musela snášet vztah na dálku a pendlování mezi různými zeměmi, ovšem teď se Jitka Nováčková (29) konečně může zaradovat. Spolu s partnerem Timem Sparvem (34) a jejich dcerkou se vrací zpět do Česka! Na jak dlouho?


Děti poslaly dopis Ježíškovi na balónku: Dárky přišly od farmářů z Polska
blesk | 15:25:00
Děti z mateřské školy v Rudné na začátku prosince poslaly balónek s dopisem pro Ježíška. Jejich vánoční přání doletělo až do Polska, kde jej našli tamní farmáři a rozhodli se ho vyplnit.


Sedm otázek a odpovědí k podmínkám izolace a karantény: Co hrozí odmítačům testů v práci?
blesk | 15:20:00
Příští týden bude ve znamení změn, a to v podmínkách karantény a izolace. Vláda Petra Fialy (57, ODS) totiž ve středu nejenom že zkrátila délku, ale změnila i pravidla ukončení. Co to znamená pro lidi? Blesk přináší odpovědi na to nejdůležitější.


Bagárová po rozchodu s Muradovem otočila: Jsme úplně v pohodě!
blesk | 15:05:00
Všechny zaskočilo, když Monika Bagárová (27) oznámila rozchod s Makhmudem Muradovem (31), s nímž má dcerku Ruminku. Rozbouřené emoce fanoušků se teď ale zpěvačka snaží krotit. Podle jejích slov je vše mezi ní a Machem v tom nejlepším pořádku.


Při tragické nehodě zemřela úžasná učitelka Martina (†35): Škola připravila dojemnou vzpomínku
blesk | 14:55:00
Tragická událost zasáhla před vánočními svátky město Lanškroun a především tamní Základní školu Aloise Jiráska. Dne 15. prosince minulého roku totiž došlo mezi Lanškrounem a Nepomuky (část obce Horní Čermná, pozn. red.) k dopravní nehodě. Kamion při jízdě dostal smyk a srazil se s osobním autem, v němž jela učitelka Martina. Ta utrpěla vážná zranění, kterým později v nemocnici podlehla. Škola uspořádala dojemný pietní akt za milovanou paní učitelku, kterou měl každý rád. 


Ukradené obrazy za půl milionu jsou doma! Policie dopadla zloděje. Trestaný cizinec měl zákaz být v ČR
blesk | 14:47:00
Dobrá práce pražských policistů! Těm se podařilo vypátrat zloděje pěti obrazů, které ukradl na začátku prosince z galerie v centru Prahy. Po zveřejnění případu dostali tip, že by se podezřelý z kráděže měl nacházet v jednom z domů na Žižkově, což se ukázalo, že je pravda. 


Papírové šalinkarty, adieu! Brno se loučí s tramvajenkou, mělo ji 90 let
blesk | 14:45:00
Plných 90 letech provázely Brňany na cestách městskou dopravou, teď je s nimi ámen. Papírové předplatní jízdenky, kterým v Brně neřeknou jinak než šalinkarty, skončily. Cestující si od Nového roku zvykají na elektronické následovnice.


Hořela prodejna ve Svitavách, požár způsobil škodu za pět milionů
idnes.cz | 14:34:00
Škodu pět milionů korun způsobil požár, který v noci na sobotu vypukl v prodejně na náměstí ve Svitavách. Na místo bylo vysláno pět jednotek hasičů. Plameny zasáhly přízemí domu a první patro, pod kontrolu se podařilo je dostat za necelou hodinu.


Takhle chce ODS, TOP09 a KDU-ČSL sesadit Hřiba: Do voleb v Praze chtějí jít SPOLU. Naráží ale na problémy!
blesk | 14:19:00
Už spřádají plány, jak vyhrát komunální volby v Praze a sesadit současnou koalici v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti). V pracovní verzi memoranda, kterou má Blesk.cz k dispozici, se plánuje ODS, TOP09 a KDU-ČSL spojit i ve volbách na přelomu září a října jako SPOLU, stejně tak, jak jim to vyšlo v podzimních sněmovních volbách. Vyjednávací týmy jednotlivých stran začaly pracovat na plné obrátky a do konce ledna mají memorandum podepsat, do konce února pak chtějí mít  program. 


Ničivý požár v Čkyni připravil rodinu o střechu nad hlavou: Pomohla obec i přátelé
blesk | 14:18:00
Smutná událost potkala koncem roku rodinu z Čkyně. 30. prosince jejich dům zachvátil ničivý požár, který je připravil o střechu nad hlavou. Pomoci se jim rozhodla obec. Ta vypsala na jejich podporu veřejnou sbírku.


V hořícím kasinu před dvaceti lety vyhasly životy dvou hasičů i krupiéra
idnes.cz | 11:55:00
Závan kouře, hromadný odchod hostů z kasina a telefonát dvou krupiérů na hasičský dispečink. V brněnském podniku na rohu ulic Nádražní a Benešova začalo hořet. Od tragické události v místě současného Obchodního centra Letmo právě dnes uplynulo dvacet let.


Řidiči firmy Rohlík se bouří na Facebooku, mají přijít o peníze. Odměníme ty nejlepší, brání se Rohlík
iHned.cz | 15:06:00
Anna, Eliška a Martin neměli v pátek lehkou směnu. Zaměstnanci podpory známého online prodejce potravin Rohlík totiž museli čelit hněvu zákazníků, kurýrů a jejich blízkých. V ten den totiž kurýři dostali nová pravidla odměňování a zjistili, že...


První auto v USA ani první tamní autonehodu nemá na svědomí Ford
Auto.cz | 15:10:00
Známým hybatelům automobilové historie předcházeli dva méně slavní hrdinové. Dali svobodu živým koním, ale jejich automobil poprvé srazil cyklistu.


Byli jsme na soutěži sypačů: Když rodeo ovládne oranžová!
Auto.cz | 13:53:00
Věděli jste, že čeští cestáři mezi sebou už několik let závodí se sypači v náročné jízdě zručnosti? A že dokonce existují mezinárodní závody? Povídali jsme si o tom s Josefem Bulkou z Údržby silnic Karlovarského kraje, jehož svěřenec celorepublikové finále vyhrál.


DLA Piper Prague posiluje svůj Corporate a M&A tým o Jana Žídka
Kurzy.cz | 15:50:15
Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře DLA Piper rozšiřuje svůj tým zaměřený na korporátní právo a M&A o zkušeného advokáta Jana Žídka, který nastupuje na pozici Senior Associate.


Příští týden se znovu ponoříme do výsledkové sezóny, v pátek budou reportovat banky
Kurzy.cz | 15:28:26
První týden roku 2022 se kvůli uzavření některých trhů (např. Londýn v pondělí, Řecko a Polsko ve čtvrtek) rozjížděl spíše pozvolna. Dle očekávání se sledovala makroekonomická data a středeční zápis z posledního zasedání FOMC.


Bartoš zvítězil v pirátské volbě a nadále stranu povede. Wagenknecht nebude ani místopředsedou
lidovky.cz | 14:25:00
Podle očekávání obhájil Ivan Bartoš post předsedy Pirátů. V druhém kole předsednické volby jasně porazil senátora Lukáše Wageknechta, když obdržel 662 hlasů z 948 možných. Pro Wagenknechta hlasovalo 265 straníků.


Novou mluvčí České pirátské strany se stala Veronika Šmídová
Kurzy.cz | 15:16:31
Novou tiskovou mluvčí a PR manažerkou Pirátů je od dnešního dne Veronika Šmídová. Na této pozici vystřídala Karolínu Sadílkovou, která se stala vedoucí Oddělení komunikace Ministerstva pro místní rozvoj vedeného Ivanem Bartošem.


Sněhová kalamita v Pákistánu. Cestou do sportovního střediska v autech umrzlo 21 lidí
aktuálně.cz | 14:56:14
Ve sněhu uvízla zhruba tisícovka aut. Středisko Marrí leží 64 kilometrů severovýchodně od hlavního města Islámábád.


Fialova vláda chce zavést třísložkové penze. Není ale jasné, kde na to vezme
Denik.cz | 15:34:00
Vláda premiéra Petra Fialy ve svém programovém prohlášení uvádí jako jednu z priorit penzijní reformu. Předchozí kabinety o potřebě zásadní úpravy důchodového systému rovněž mluvily, nová vláda slibuje, že nejpozději do konce příštího roku předloží „skutečnou“ reformu, která nastaví stabilní systém férových důchodů.


Chtěl se stát Někým. Úspěch Bowiemu ale přinesla až smyšlená postava Ziggyho
Denik.cz | 15:28:00
Od svého dospívání se snažil stát Někým. Dlouho se mu to nedařilo, ale neztrácel naději, šel si odhodlaně za svým. Sen se mu nakonec zhmotnil – a možná ještě v mnohem zářivějších konturách, než jaké by si vůbec dokázal představit. Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Bowie. Od jeho narození v sobotu uplynulo pětasedmdesát let.


OBRAZEM: Marek Eben přivítal v pražské zoo vombata Coopera
Denik.cz | 15:13:00
Vombat Cooper se oficiálně představil veřejnosti. Tento vačnatec přijel do pražské zoo z německého Hannoveru. V uvítací delegaci byl i populární herec a moderátor Marek Eben.


Bylo to peklo, popsala žena soužití s tyranem. Bil ji do krve a hlídal
Denik.cz | 15:10:00
Peklo, co jsem s ním zažila, bych nepřála nikomu. Tak zhodnotila u klatovského soudu soužití s Tomášem T. (31), který žije na Šumavě, jeho bývalá přítelkyně Lucie T. Muž, který byl v minulosti odsouzen mimo jiné pro žhářství, neboť zapaloval kontejnery, podle obžaloby týral ženu, s níž má malého synka, psychicky i fyzicky. Jednou jí při nakládačce dokonce zlomil ruku.


Zemřely desítky havířů. Od tragické exploze na dole Nelson uplynulo 88 let
Denik.cz | 15:07:00
V sobotu 8. ledna 2022 si v Oseku na Teplicku připomněli, že uplynulo už 88 let od tragického výbuchu na dole Nelson III. Pietní akt se za hustého sněžení uskutečnil dopoledne u pomníku, který je věnovaný právě uctění památky obětem zmíněného důlního neštěstí v Ústeckém kraji.


Předsedou Pirátů je znovu Bartoš. Ve druhém kole porazil Wagenknechta
Denik.cz | 13:41:00
Vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš obhájil na dnešním celostátním fóru Pirátů funkci předsedy strany. Ve druhém kole hlasování získal 662 z 948 hlasů a porazil senátora Lukáše Wagenknechta, kterého podpořilo 265 hlasujících. Bartoš povede Piráty další dva roky.


Řidiči firmy Rohlík se bouří na Facebooku, mají přijít o peníze. Odměníme ty nejlepší, brání se Rohlík
Hospodářské noviny | 15:06:00
Anna, Eliška a Martin neměli v pátek lehkou směnu. Zaměstnanci podpory známého online prodejce potravin Rohlík totiž museli čelit hněvu zákazníků, kurýrů a jejich blízkých. V ten den totiž kurýři dostali nová pravidla odměňování a zjistili, že...


Bartoš jasně vyhrál. V souboji o vedení Pirátů rozdrtil kritiky vstupu strany do vlády
Hospodářské noviny | 10:41:00
Ivan Bartoš dle očekávání suverénně obhájil post předsedy. V druhém kole získal 660 hlasů, jeho protikandidát senátor Lukáš Wagenknecht o celé čtyři stovky méně. Piráti tak dali jasně najevo, že si přejí kontinuitu, a odmítli kritika vládního...


Ivan Bartoš dál povede Piráty
Respekt | 16:09:53
Opět se ukázalo, že většina členů strany souhlasí s vládním angažmá


Bartoš má nyní silný mandát pro působení ve vládě, konstatoval Rakušan
Eurozpravy-domácí | 16:54:00
Znovuzvolený předseda PIrátů Ivan Bartoš, kterého dnes na další dva roky potvrdili jeho spolustraníci ve funkci, má nyní silný mandát pro působení ve vládě. V reakci na jeho zvolení to na twitteru uvedl předseda koaličních Starostů Vít Rakušan. Se Starosty šli Piráti loni do sněmovních voleb.


Odpůrci povinného očkování proti koronaviru prošli centrem Brna
Eurozpravy-domácí | 16:42:00
Centrem Brna dnes prošel průvod asi 2000 odpůrců povinného očkování proti covidu-19. Policie na trase pochodu krátkodobě zastavovala dopravu a marně vyzývala účastníky k dodržování opatření proti šíření koronaviru. Pobídky k rozestupům nebo nasazení ochrany dýchacích cest přehlušili demonstranti hvízdáním a křikem.


V posledním týdnu evidovali ve světě denně na dva miliony nákaz koronavirem
Eurozpravy-zahraniční | 16:22:00
Za prvních sedm dní letošního roku přibývalo ve světě v průměru dva miliony nákaz koronavirem SARS-CoV-2 denně, informovala o tom dnes agentura AFP s odkazem na své výpočty. Z nich rovněž vyplývá, že od prosince se za 10 dnů průměrný počet nákaz denně ve světě zdvojnásobil.


Rusko se ohradilo proti poznámce USA, že bude těžké dostat Rusy z Kazachstánu
Eurozpravy-zahraniční | 16:04:00
Ruské ministerstvo zahraničí dnes podrážděně reagovalo na páteční poznámku šéfa americké diplomacie Antonyho Blinkena, podle něhož se Kazachstán bude jen těžko zbavovat ruských vojáků, kteří do středoasijské země přišli na pozvání tamního prezidenta po vypuknutí rozsáhlých protestů. Ruská diplomacie označila poznámku za urážlivou a vzkázala Blinkenovi, že by měl raději posoudit to, jak se do různých záležitostí ve světě vměšují USA.


Austrálie poprvé zaznamenala přes 100 tisíc pozitivních testů za den
Eurozpravy-zahraniční | 15:13:00
Austrálie poprvé ohlásila za jeden den více než 100.000 pozitivních testů na virus SARS-CoV-2. Do údaje však byly zahrnuty také výsledky dřívějších domácích testů, upozornila agentura Bloomberg. Pozitivní test na virus měl také australský ministr financí Josh Frydenberg.


USA chtějí Rusku nabídnout zmenšení počtu vojáků na východě Evropy
Eurozpravy-zahraniční | 14:26:00
Spojené státy jsou připraveny příští týden při rozhovorech s Ruskem diskutovat o snížení počtu amerických a ruských vojáků ve východní Evropě a omezení tamních vojenských cvičení, napsal zpravodajský server NBC News s odkazem na vyjádření nejmenované současné a bývalé činitele americké administrativy seznámené s plány USA. Bílý dům i ministerstvo zahraničí USA nicméně zprávu záhy NBC popřeli.


RECENZE: K zemi hleď! Jeden z nejlepších filmů roku 2021 dorazil až na jeho konci
Eurozpravy-kultura | 17:00:00
K zemi se řítí kometa, která může vyhladit vše živé na Zemi, ale politický establishment zajímá pouze to, jak si zvýšit popularitu u občanů. Vědci Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence se však rozhodnout vést s politiky nerovný boj, který nelze vyhrát. Vynikající politická satira odhaluje problémy současné společnosti.


Tenistka Voráčová už odletěla z Melbourne a na Australian Open si tak nezahraje
Eurozpravy-sport | 16:19:00
Českou tenistku Renatu Voráčovou potkl tento týden stejný osud jako světovou jedničku mezi muži Novaka Djokoviče. Také jí, přesto, že na rozdíl od Srba prošla na letišti imigrační kontrolou, nakonec australské úřady sebraly vízum a musel se tak následně umístit do karanténního hotelu. Sama hráčka se účasti na Australian Open vzdala a v sobotu začala její deportace. Jak informuje agentura AFP s odvoláním na vládní zdroje, Voráčová už měla Austrálii opustit.


Česká smíšená štafeta skončila kvůli pomalému závěru až devátá. Triumfovali Norové
Eurozpravy-sport | 14:45:00
V sobotu v německém Oberhofu pokračuje dalšími závody další podnik Světového poháru v biatlonu 2021/22 a jako první se v rámci tohoto závodního dne představily smíšené štafety. V tomto závodě se představila i česká smíšená štafeta ve složení Jakub Štvrtecký, Michal Krčmář, Markéta Davidová a Jessica Jislová. Už už to vypadalo, že by k výraznému zlepšení v rámci mixu pro Česko mohlo přijít, když Davidová vytáhla štafetu do bojů o první pětku, jenže finišmanka Jislová postupem času čímm dál víc ztrácela síly a a nakonec to nestačilo ani na umístění do osmého místa, skončila totiž devátá. I tak si ale Češi do Poháru národů připisují výrazný bodový přípočet a blíží se k tomu, aby na následující zimní olympiádě v Pekingu se mohblo za Česko účastnit pět mužů i pět žen. Závod pak suverénně opanovali Norové.


Jak bude vypadat Smíchov za pár let? Podívejte se na vizualizace domů, které se tam postaví
Reflex | 16:00:00
Developerská společnost Sekyra Group zná architekty dalších tří domovních bloků nové čtvrti Smíchov City. Nezávislá porota v mezinárodní architektonické soutěži organizované podle pravidel České komory architektů vybrala z devatenácti soutěžících deset tvůrců nové podoby Smíchova. Každý architekt zpracoval soutěžní návrh vzorového rohového a řadového domu. Vybrané týmy nyní připravují souhrnnou architektonickou studii, pro kterou každý z nich zpracuje návrh tří konkrétních domů. Smíchov City je aktuálně největším developerským projektem v širším centru Prahy a současně jde o první developerský projekt v novodobé pražské historii, který respektuje tradičně vzniklou blokovou uliční zástavbu z jednotlivých domů. Na prvních třech etapách projektu pracuje již dvacet jedna architektonických týmů.


Bohumil Doležal: Předseda Senátu vyzývá k bratrství
Reflex | 15:00:00
Role Miloše Vystrčila vyplývá z nynějšího mezidobí: je formálně vzato druhým nejvyšším ústavním činitelem. Zdůrazňují to občasné zdravotní indispozice prvního muže ve státě (všimněte si, jak jsem decentní), do nichž nám obyčejným čičmundům  na základě všeobecného konsensu mezi našimi papaláši nic není. Je tedy cosi jako skoroprezident. 


Bartoš obhájil funkci předsedy strany. Piráty povede další dva roky
Tiscali-zprávy | 15:26:57
Vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš na celostátním fóru Pirátů obhájil funkci předsedy strany. Ve druhém kole porazil 662 hlasy z 948 senátora Lukáše Wagenknechta, který získal 265 hlasů. Piráty Bartoš povede další dva roky.


Dříve luxus, dnes nezbytnost. Syřané doma nemají teplou vodu, chodí se mýt do lázní
Tiscali-zprávy | 15:26:43
Dříve byla odpolední návštěva starých lázeňských domů v syrském Halabu (Aleppo) příjemným odpočinkem spojeným s poslechem hudby a klábosením s přáteli během mýdlové masáže. Dnes je pro Syřany téměř nutnost, pokud se chtějí jednou za čas pořádně umýt. Domácnosti totiž nemají dost paliva, a tedy elektřiny na ohřev vody. Teplou vodu tak šetří hlavně na děti.


Firma nabízí přes sto tisíc za výpověď těsně po nástupu. Nikdo toho nevyužil
E15-ekonomika | 16:00:00
Dát výpověď v arizonské softwarové společnosti Trainual vzápětí po nástupu se vyplatí. Firma totiž nabízí pět tisíc dolarů, více než sto tisíc korun těm, kteří se ji rozhodnou opustit během prvních dvou týdnů. Podle zakladatele a šéfa společnosti Chrise Ronzia je to účinný způsob, jak nacházet loajální zaměstnance a šetřit čas i peníze na zaškolení nových lidí. „Z ekonomického hlediska je velmi důležité dozvědět se co nejrychleji, zda jsme našli ty pravé, a finanční motivace nám v tom pomáhá,“ vysvětluje.


Firma nabízí přes sto tisíc za výpověď těsně po nástupu. Nikdo toho nevyužil
E15-politika | 16:00:00
Dát výpověď v arizonské softwarové společnosti Trainual vzápětí po nástupu se vyplatí. Firma totiž nabízí pět tisíc dolarů, více než sto tisíc korun těm, kteří se ji rozhodnou opustit během prvních dvou týdnů. Podle zakladatele a šéfa společnosti Chrise Ronzia je to účinný způsob, jak nacházet loajální zaměstnance a šetřit čas i peníze na zaškolení nových lidí. „Z ekonomického hlediska je velmi důležité dozvědět se co nejrychleji, zda jsme našli ty pravé, a finanční motivace nám v tom pomáhá,“ vysvětluje.


Známkami děti nálepkujeme, shodují se odborníci. Raději by hodnotili slovně
idnes.cz | 17:34:00
Nálepkování, škatulkování, neobjektivní. Tím vším může být známkování, na které jsou ze školy všichni zvyklí. Jak upozorňují odborníci z praxe, ani při nejlepším úmyslu známky neřeknou, jakými lidmi žáci jsou. O jejich pokroku a znalostech nevypoví nic. Řada pedagogů tak skrz školská sdružení volá po změně.


Čas na výměnu kotlů se krátí. Zájem o dotace je zatím nižší
idnes.cz | 17:10:00
Osm měsíců schází do zákazu starých kotlů. Lidé se mohou hlásit o dotace na výměnu lokálního topeniště, přihlášky lze podat do konce ledna.


Zvítězil rozum. Šéfové stran koalice komentovali Bartošovo znovuzvolení
idnes.cz | 16:55:00
Předsedové stran vládní koalice uvítali sobotní znovuzvolení předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Podle šéfa Starostů a ministra vnitra Víta Rakušana má Bartoš nyní silný mandát pro působení ve vládě. Gratuloval i premiér Petr Fiala (ODS), který věří, že jejich dosavadní dobrá spolupráce bude pokračovat.


Indická dvojice v Německu reklamovala mléko. Ostraha jí nadávala a vyvedla
idnes.cz | 16:55:00
Tady jste v Německu, křičeli zaměstnanci Kauflandu v Magdeburgu na dvojici Indů, která zde chtěla reklamovat zkažené mléko. Ostraha dvojici pak vyvedla z obchodu, údajně za doprovodu rasistických poznámek. Pár chce dát nyní případ k soudu. Řetězec v reakci uvedl, že rasismus tvrdě odsuzuje. Dodal, že jednoho z pracovníků ostrahy kvůli incidentu již propustil.


Dodržujte opatření, vyzývali policisté demonstranty v Brně. Bez úspěchu
idnes.cz | 16:48:00
Centrem Brna v sobotu prošel průvod asi dvou tisíc odpůrců povinného očkování proti covidu-19. Policie na trase pochodu krátkodobě zastavovala dopravu a marně vyzývala účastníky k dodržování opatření proti šíření koronaviru. Pobídky k rozestupům nebo nasazení ochrany dýchacích cest přehlušili demonstranti hvízdáním a křikem.


Lidé poznali zloděje, který kradl v Praze obrazy. Policisté ho už zadrželi
idnes.cz | 15:39:00
Policie dopadla na základě tipů od veřejnosti zloděje, který odnesl z galerie v centru Prahy obrazy za téměř půl milionu korun. „Třiatřicetiletý cizinec se k činu přiznal a obrazy vydal,“ uvedl mluvčí pražských policistů Richard Hrdina.


Na Nymbursku řidič naboural do stromu a zemřel. Spolujezdec je zraněný
idnes.cz | 15:26:00
V sobotu dopoledne havaroval mladý řidič nedaleko Kněžic na Nymbursku do stromu. Přes velkou snahu záchranářů se nepodařilo zachránit mu život a zraněním podlehl. Spolujezdec utrpěl zranění.


Případy se neuzavírají, pátráme i roky, říká policie. Pomoci mohou i vězni
idnes.cz | 14:45:00
Velmi neobvyklý kalendář si připravila na letošní rok policie. Obsahuje kriminalistické pomníčky, tedy nevyřešené případy z posledních let. „Naděje se na čas neptá, aneb každý detail je důležitý,“ stojí v nadpisu kalendáře. V něm policie pátrá po vrazích, ale i několik let pohřešovaných lidech. První případ se zaměřuje na ztracenou Valerii, která zmizela v roce 2017.


V Pákistánu zemřela dvacítka turistů v autech, jeli do sportovního střediska
idnes.cz | 14:00:00
Na jednadvacet turistů umrzlo v autech cestou do oblíbeného sportovního střediska Murree na severu Pákistánu, kde napadlo nezvyklé množství sněhu. Uvedly to tamní úřady, které oblast prohlásily za zasaženou kalamitou a další cesty do ní zakázaly. Středisko leží asi 64 kilometrů severovýchodně od hlavního města Islámábád v nadmořské výšce 2 300 metrů.


Staronový předseda Bartoš: Na postu stranické dvojky europoslance vítám, předsednictví EU se blíží
lidovky.cz | 17:37:00
Ivan Bartoš si po znovuzvolení do čela Pirátů přeje, aby strana uměla lépe prodávat svou práci z regionů. Složení zcela nového předsednictva ocenil jako tým špičkových politiků, kteří za sebou právě v regionech mají spoustu práce.


Zvítězil rozum. Šéfové stran koalice komentovali Bartošovo znovuzvolení
lidovky.cz | 17:02:58
Předsedové stran vládní koalice uvítali sobotní znovuzvolení předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Podle šéfa Starostů a ministra vnitra Víta Rakušana má Bartoš nyní silný mandát pro působení ve vládě. Gratuloval i premiér Petr Fiala (ODS), který věří, že jejich dosavadní dobrá spolupráce bude pokračovat.


OBRAZEM: Hurá do vody. U Žermanické přehrady se konala tradiční otužilecká show
Denik.cz | 17:45:00
Tradiční akce pro otužilce Tříkrálový ponor se uskutečnila v sobotu odpoledne v Kempu Lučina na břehu Žermanické přehrady na Frýdecko-Místecku. Sešly se na ní desítky lidí, mnozí s korunami na hlavách. Část se vydala do ledové vody, většina ale pouze jen obdivně přihlížela ze souše.


Nepředstavitelné výjevy. Kazachstánské Almaty se proměnilo v bitevní pole
Denik.cz | 16:01:00
Spálená auta a domy, kaluže krve na zemi. Po několika dnech smrtících nepokojů se obyvatelé Almaty, ekonomického hlavního města Kazachstánu, v malých skupinkách nesměle odvážili vyjít na ulici a spatřili výjevy, které do té doby považovali za nepředstavitelné, píše AFP.


Co bylo před Případy 1. oddělení? ČT uvádí seriál Devadesátky
lupa.cz | 18:36:04
Česká televize nasazuje do nedělního hlavního vysílacího času další premiéru, detektivní seriál Devadesátky. Dějově předchází úspěšným Případům 1. oddělení. Autor scénáře Josef Mareš sepsal známé kriminální kauzy z pohledu policie. V šesti epizodách přiblíží události i osoby, které jsou s těmito lety spjaty – ať už jde o figuru podnikatele Ivana Jonáka a jeho Discolandu nebo šéfa podsvětí Františka Mrázka.


Protesty v Česku i ve světě: Křik, dým i nacistická hesla. Sobota patřila odpůrcům očkování
blesk | 18:45:00
V několika českých městech v sobotu odpoledne demonstrovali odpůrci povinného očkování proti covidu-19. Zřejmě nejvíce se jich sešlo v Brně, jehož centrem prošel průvod asi 2000 protestujících. V Ústí nad Labem, Olomouci a Karlových Varech byla účast na akcích svolaných iniciativou Chcípl PES nižší. Policie upozorňovala účastníky protestů, aby dodržovali opatření proti šíření koronaviru, jinak se akce obešly bez incidentů. Demonstrace dnes probíhaly i ve světě. Odpůrci opatření a povinného očkování vyšli do ulic i ve Francii, v Rakousku či třeba v Libanonu. 


Webbův teleskop dělá NASA radost: Úspěšně rozvinul zrcadla a má dohlédnout na počátek vesmíru
blesk | 18:20:00
Vědci z americké vesmírné agentury NASA dnes dokončili rozvinutí teleskopu Jamese Webba , který do vesmíru vynesla raketa složený 25. prosince. Informovala o tom agentura AFP. Tento dosud největší a nejvýkonnější vesmírný teleskop začne fungovat asi za pět měsíců.


„Do p*dele s covidem!“ Nizozemci si frustraci vybíjejí železnou palicí na autech. A křičí
blesk | 18:15:00
Jeden pohupuje železnou palicí, druhý má v ruce páčidlo. Dvojčata Steven a Brian Krijgerovi se radostně zubí při rozbíjení starého Peugeotu 106, na kterém je sprejem vyvedený nápis „fuck covid“ (do prdele s covidem). Jsou účastníky nizozemského projektu „CarSmash“ (Ničení aut). Jeho cílem je poskytnout místním obyvatelům v lockdownu způsob, jak se zbavit hněvu a frustrace, které se v nich nahromadily během pandemie covidu-19, která už vstupuje do třetího roku, píše agentura Reuters.


Noidova Eliška vystavila bříško v 6. měsíci! Druhá holčička jí přidala na kráse
blesk | 18:00:00
Vašek Noid Bárta (41) už se nemůže dočkat, až se z něj stane otec tří dcer. S exmanželkou Gabrielou má Terezku, s nynější partnerkou Eliškou Grabcovou Elišku a třetí holčička Anička je ještě v bříšku.


Smrt herce z Modrého kódu rozjela válku: Princezna Angelína Bartůňková to schytala! A co řekla vdova?
blesk | 17:30:00
Po smrti herce Rafaela Pražáka (†58), známého například ze seriálu Modrý kód, se jeho pozůstalí nepěkně rozhádali. Dcera Marcela plivala jed na jeho první ženu Danu Bartůňkovou alias Angelínu z pohádky S čerty nejsou žerty a ta se bránila. Nyní se vyjádřila i vdova po Pražákovi. Na čí stranu se postavila?


Fatální nehoda na Nymbursku: Mladý řidič (†22) zemřel, spolujezdec je na tom špatně
blesk | 17:21:00
U Dubečna na Nymbursku v sobotu zemřel mladý řidič. Jeho spolujezdec je vážně zraněný, vrtulník jej přepravil do královéhradecké nemocnice, informovala ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová. Osobní auto vyjelo ze silnice a narazilo do stromu.


Problém se čtvrtou dávkou očkování. Rakovina krve společně s covidem zabíjí stále víc Angličanů
blesk | 17:10:00
Dobročinné organizace v Anglii a Walesu vyzývají Londýn, ať víc řeší tristní situaci: Stále více pacientů dlouhodobě léčících se s rakovinou krve teď umírá kvůli covidu-19. Chybí posilující očkovací dávky i podpora, přístup k lékařské péči mají nedostatečný.


Bartoš zůstal u kormidla Pirátů a sklidil gratulace koalice. Rakušan zmínil sílu, co Kalousek?
blesk | 17:05:00
Znovuzvolený předseda Pirátů Ivan Bartoš, kterého v sobotu na další dva roky potvrdili jeho spolustraníci ve funkci, má nyní silný mandát pro působení ve vládě. V reakci na jeho zvolení to na twitteru uvedl předseda koaličních Starostů Vít Rakušan. Se Starosty šli Piráti loni do sněmovních voleb. Bartošovi gratuloval i premiér Petr Fiala (ODS), který věří, že jejich dosavadní dobrá spolupráce bude pokračovat. Bartošovo vítězství přivítala i předsedkyně koaliční TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Na sociálních sítích poblahopřál Bartošovi i expředseda TOP 09 a politický matador Miroslav Kalousek. 


Pravá identita hvězd! Jak se jmenuje Katy Perry, Kim Cattrallová, Nicolas Cage či Elton Jonh?
blesk | 17:00:00
Že se pod uměleckými jmény Lucie Bílá či Marek Ztracený skrývá Hana Zaňáková a Miroslav Slodičák, to pro Čechy není žádné překvapení. Jak znějí ale skutečná jména některých zahraničních celebrit, jejichž pseudonymy se nám natolik zaryly pod kůži, že skoro nepochybujeme, že jsou vážně jejich pravá? Máme pro vás výběr alespoň několika z nich, která vás možná překvapí…


Šílený milionář unesl a týdny mučil ženu ve svém domě: Chtěl, aby se do něj zamilovala.
blesk | 16:41:00
Samozvaný milionář z amerického Utahu údajně unesl a celé týdny držel v zajetí mladou ženu. Podle policie ji během jejího nedobrovolného pobytu ve svém domě bil a mučil, protože si přál, aby se do něj zamilovala. Záchranou se jí stala až zpráva příteli.


Blanka (46) z Ostravy je stomickou sestrou roku: O jejím osudu rozhodla copatá holčička
blesk | 16:10:00
S velkým náskokem vyhrála sestra Blanka Pupíková (46) z Fakultní nemocnice Ostrava anketu Moje stomická sestra. Hlasující pacienty s umělým vývodem si získala neúnavnou péčí o ty nejzranitelnější – děti, včetně malých miminek.


Zelená karta v mobilu místo na papíře? Policie se digitalizaci nebrání, má to ale háček
blesk | 15:45:00
Musíte s sebou vozit „zelenou“ kartu o povinném ručení v autě v papírové podobě? Nebo stačí mít dokument, který je nyní ve skutečnosti jen černobílý, nahraný v mobilu? Ministerstvo financí se u řidiče, který kartu o zaplaceném pojištění odpovědnosti předložil ve svém telefonu, přiklonilo k druhému názoru. Předtím, než se začnete spoléhat jen na elektronickou verzi karty, čtěte ale raději pozorně následující řádky.


Rallye Dalar 2022: Šoltys už dál nepojede
Auto.cz | 18:10:00
Čtyřiačtyřicátý ročník Rallye Dakar nabídl všem účastníkům den odpočinku v saúdskoarabském hlavním městě Rijádu. Bohužel pro české barvy v soutěži nepokračuje posádka kamionu Big Shock! Racing ve složení Martin Šoltys, Roman Krejčí a Jakub Jiřinec. Již ve čtvrté etapě musel odstoupit ze soutěže pro zranění motocyklový jezdec David Pabiška.


Volkswagen ID.Buzz zná už datum premiéry. Nový elektromobil nabídne různorodé verze
Auto.cz | 17:37:00
Elektrická rodina Volkswagenu ID. se letos rozšíří o velkoprostorový model ID.Buzz. Premiéra je už za dveřmi.


Dakar Classic v polovině: Klymčiw sedmý, všichni Češi jedou
Auto.cz | 17:20:00
Posádka Ondřej Klymčiw a Tomáš Böhm je s vozem Škoda 130 LR na sedmém místě v polovině Rallye Dakar v hodnocení veteránské kategorie Classic. V průběžném pořadí je zatím klasifikováno 138 posádek a všech osm, ve kterých jsou Češi, pokračuje do druhé poloviny soutěže.


Převládne zimní počasí, ale až od středních poloh
Kurzy.cz | 17:11:36
Do střední Evropy pronikají slábnoucí fronty od západu , v dalších dnech přinesou nejprve slabé oteplení, potom ale krátce pronikne do našich končin suché severovýchodní proudění a zejména ranní teploty se propadnou dolů.


Blíží se prodej dost možná nejdražší rezidenční nemovitosti v historii, až za 15 miliard korun. Petice tlačí na italského premiéra, aby prodej zarazil
Kurzy.cz | 15:22:18
Již za deset dnů se uskuteční aukce, při které bude dost možná vydražena historicky nejdražší nemovitost k bydlení. Cena římské vily Casina dell’Aurora se odhaduje na 471 milionů eur, v přepočtu 11,5 miliardy korun.


Piráti vzkazují: nejsme komunisti, zůstáváme na středu. Setřásli kritiky Bartoše a chtějí dospět
Hospodářské noviny | 17:49:00
Byla to taková typická pirátská volba. Ještě před samotným zahájením se z internetových diskusí zdálo, že výběr nového předsednictva nemůže dopadnout dobře. Rozhádaná, nejednotná strana, která vůbec neví, co chce. Jenže hlasování ukázalo, že to...


Lenin nebo Análie. Některé děti svým rodičům za křestní jména nepoděkují
idnes.cz | 19:00:00
Křestní jména jsou nálepky. Částečně v lidském životě předurčují, jak nás lidé hodnotí a co od nás očekávají. Co všechno nalezneme v pozadí podivného jména, se dozvíte v článku pro magazín Víkend DNES. Jak že se to jmenujete?


Inflace děsí Brity. Staří se bojí cen energií, mladí nešetří, zjistil průzkum
idnes.cz | 18:00:00
Míra inflace dosáhla ve Spojeném království v listopadu 2020 hodnoty 5,1 procenta. Tamní obyvatelé se nyní obávají, že číslo bude v následujícím období ještě stoupat. Alespoň k takovým závěrům došel průzkum, který realizovala společnost Aegon. Ukázal také, že věkovou skupinou, kterou inflace trápí nejvíc, jsou starší lidé.


Piráti vzkazují: nejsme komunisti, zůstáváme na středu. Setřásli kritiky Bartoše a chtějí dospět
iHned.cz | 17:49:00
Byla to taková typická pirátská volba. Ještě před samotným zahájením se z internetových diskusí zdálo, že výběr nového předsednictva nemůže dopadnout dobře. Rozhádaná, nejednotná strana, která vůbec neví, co chce. Jenže hlasování ukázalo, že to...


Inflace děsí Brity. Staří se bojí cen energií, mladí zase málo šetří, zjistil průzkum
lidovky.cz | 18:57:50
Míra inflace dosáhla ve Spojeném království v listopadu 2020 hodnoty 5,1 procenta. Tamní obyvatelé se nyní obávají, že číslo bude v následujícím období ještě stoupat. Alespoň k takovým závěrům došel průzkum, který realizovala společnost Aegon. Ukázal také, že věkovou skupinou, kterou inflace trápí nejvíc, jsou starší lidé.


Rohlik.cz změnil odměňování kurýrů. Přijdeme o peníze, bouří se na Facebooku
aktuálně.cz | 18:28:00
Společnost argumentuje, že starý ceník pro kurýry v podstatě nerozlišoval mezi špičkovou a průměrnou kvalitou práce kurýrů a jejich služeb.


Vědci z NASA ve vesmíru rozvinuli Webbův teleskop, spustí ho za pět měsíců
aktuálně.cz | 18:18:31
Nový obří teleskop by měl dohlédnout do počátků existence našeho vesmíru, kdy se před 13,5 miliardy let formovaly první hvězdy a galaxie.


Vysokoškolský titul z KLDR je málo. Uprchlíci ze severu čelí v Jižní Koreji problémům
aktuálně.cz | 18:05:00
Před rokem prchl severokorejský gymnasta do Jižní Koreje. Po roce se ale vrátil zpět, protože čelil chudobě a dalším problémům. Není sám.


Výročí roku 2022: atentát na Heydricha, první jádro i anabáze rozdělení ČSFR
Denik.cz | 19:41:00
Tragické nehody, katastrofy, úspěchy v medicíně i přelomové politické události. Rok 2022 bude bohatý na významná výročí týkající se našeho území. Deník vybral ta nejzajímavější.


Ve Vídni nebo Paříži demonstrovali odpůrci opatření
Eurozpravy-zahraniční | 19:16:00
Na 40.000 lidí dnes demonstrovalo ve Vídni proti povinnému očkování proti covidu-19, které v Rakousku začne platit 1.února. Informovala o tom agentura DPA. Tisíce odpůrců očkování či dalších opatření protestovali dnes také v některých německých městech, asi nejvíce se jich podle DPA sešlo v Hamburku.


Tenistka Voráčová odletěla z Austrálie, soudit jako Djokovič se nechtěla
Tiscali-zprávy | 16:56:29
Česká tenistka Renata Voráčová, která stejně jako světová jednička Novak Djokovič přišla o vízum kvůli neuznání výjimky z očkování, opustila Austrálii. Neobrátila se na soud a dnes pozdě večer místního času nasedla na letadlo do Dubaje. 


Bartoš obhájil funkci předsedy Pirátů. Prvním místopředsedou je Kolaja
Tiscali-zprávy | 15:26:57
Vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš na celostátním fóru Pirátů obhájil funkci předsedy strany. Ve druhém kole porazil 662 hlasy z 948 senátora Lukáše Wagenknechta, který získal 265 hlasů. Piráty Bartoš povede další dva roky. Prvním místopředsedou byl zvolen místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja.


Mám větší vůli, než mi tělo dovolí, říká po ochrnutí herec Alfred Strejček
revue.idnes.cz | 21:00:00
Drama v životě herce a moderátora Alfreda Strejčka začalo před čtyřmi lety. Bez varování ochrnul. V kritickém stavu ho v nemocnici napojili na přístroje. Když už byl z nejhoršího venku, po více než roce na invalidním vozíku přišel zápal plic a bezvědomí. „Tehdy lékař volal Jitce i mým dcerám, ať se se mnou přijedou rozloučit, že se blíží konec,“ vzpomíná. Na hranici života a smrti balancoval ještě několikrát.


Sedmnáctiletý syn zpěvačky Sinéad O’Connorové spáchal sebevraždu
revue.idnes.cz | 19:48:00
Sinéad O’Connorová (55) oznámila na sociálních sítích, že její teprve sedmnáctiletý syn Shane utekl z psychiatrické nemocnice a den poté spáchal sebevraždu. Irská zpěvačka mu poslala dojemný vzkaz.


Z dětí udělejte všestranné socialisty, nařídila Čína rodičům novým zákonem
idnes.cz | 20:00:00
V Číně platí od začátku roku nová legislativa o rodičovství, která párům říká, jak mají vychovávat své děti. Mají se postarat zejména o to, že jejich ratolesti budou milovat komunistickou stranu, dobře jíst a dostatečně spát. Vyrůst z nich mají všestranní socialisté. Vláda chce rodiče rovněž přimět k tomu, aby se svými dětmi trávili více času a šetřili prarodiče.


Popel ze sopky ztěžuje lidem na La Palmě návrat domů. Chladnout může měsíce
idnes.cz | 19:33:00
Přáli si to od chvíle, kdy je erupce vulkánu Cumbre Vieja donutila opustit domov. Radost z návratu domů prvních evakuovaných obyvatel španělského ostrova La Palma se ale vytratila, když uviděli oceán černého sopečného popela, který pokrývá jejich domy a krajinu, píše agentura AFP. Může trvat měsíce, než ho bude možné odstranit, tvrdí odborníci.


Cestu do oblíbeného horského střediska nepřežilo 22 lidí včetně dětí. Zemřeli v autech po sněhové bouři
blesk | 20:41:00
Nejméně 22 lidí, včetně deseti dětí, zemřelo cestou do oblíbeného horského střediska na severu Pákistánu, kde napadlo nezvyklé množství sněhu. Lidé přes noc uvízli ve svých vozech kvůli sněhové bouři a teplota prudce klesla. Většina obětí zemřela na podchlazení, někteří zřejmě na otravu oxidem uhelnatým. Informovaly o tom agentury DPA a AP s odvoláním na pákistánské úřady.


Dva vozy se srazily u Mohelnice: Řidič přišel o život!
blesk | 19:50:00
Srážka dvou osobních aut u Mohelnice na Šumpersku si v sobotu odpoledne vyžádala život řidiče jednoho z nich. Řidička druhého vozu skončila i se spolujezdcem se zraněním v nemocnici, sdělil ČTK policejní mluvčí Libor Hejtman.


Victor podstoupil asistovanou sebevraždu, i když nebyl v poslední fázi nemoci. Proč chtěl smrt?
blesk | 19:35:00
V Kolumbii se v pátek uskutečnila první asistovaná sebevražda člověka, který nebyl v poslední fázi smrtelné nemoci, ale trpěl řadou degenerativních neléčitelných onemocnění. Víctor Escobar se tak podle serveru BBC Mundo stal prvním Kolumbijcem a údajně i prvním v Latinské Americe, jemuž byla eutanazie povolena, ač nebyl v poslední fázi smrtelné choroby.


Sedmnáctiletý syn zpěvačky Sinead O'Connor se zabil! Zveřejnili jeho poslední foto
blesk | 19:04:00
Shane, sedmnáctiletý syn zpěvačky Sinead O'Connor, byl nalezen mrtvý dva dny poté, co byl prohlášen za nezvěstného. „Rozhodl se ukončit svůj pozemský boj a nyní je s Bohem,“ napsala zdrcená matka na twitteru, kde ještě nedávno vyzývala syna k tomu, aby se jí ozval. „Shane, není to vtipné a jsem vyděšená, ozvi se,“ nabádala ho. O několik hodin později se dozvěděla zdrcující zprávu.


V Pákistánu zemřela dvacítka turistů v autech, uvázli v závějích sněhu
lidovky.cz | 21:34:37
Nejméně 22 lidí, včetně deseti dětí, zemřelo cestou do oblíbeného horského střediska na severu Pákistánu, kde napadlo nezvyklé množství sněhu. Lidé přes noc uvázli ve svých vozech kvůli sněhové bouři a teplota prudce klesla. Většina obětí zemřela na podchlazení, někteří zřejmě na otravu oxidem uhelnatým. Úřady zakázaly vstup do oblasti.


Sedmnáctiletý syn irské zpěvačky Sinéad O’Connorové spáchal sebevraždu
lidovky.cz | 20:37:00
Sinéad O’Connorová (55) oznámila na sociálních sítích, že její teprve sedmnáctiletý syn Shane utekl z psychiatrické nemocnice a den poté spáchal sebevraždu. Irská zpěvačka mu poslala dojemný vzkaz.


Jak je to se ‚zeleným‘ jádrem a plynem
lidovky.cz | 20:31:00
Evropská komise (EK) rozhodla po dlouhých měsících zkoumání těsně před koncem roku o tom, že jádro a plyn patří z hlediska financování v taxonomii mezi tzv. zelené či udržitelné zdroje.


Milovat komunistickou stranu, dobře jíst a dostatečně spát. Čína stanovila, jak mají rodiče vychovávat děti
lidovky.cz | 20:27:23
V Číně platí od začátku roku nová legislativa o rodičovství, která párům říká, jak mají vychovávat své děti. Mají se postarat zejména o to, že jejich ratolesti budou milovat komunistickou stranu, dobře jíst a dostatečně spát. Vyrůst z nich mají všestranní socialisté. Vláda chce rodiče rovněž přimět k tomu, aby se svými dětmi trávili více času a šetřili prarodiče.


Kdo tahá za nitky v rozbouřeném Kazachstánu? Prsty místního rodinného klanu sahají i do Česka
lidovky.cz | 20:25:00
Vyústění protivládních protestů v Kazachstánu, které v minulých dnech přinesly mnoho mrtvých a raněných i velké materiální škody, ještě není známé. Jedno se ale zdá být jisté: společenský kvas se z velké části obrací i proti dlouholetému exprezidentovi středoasijské země Nursultanu Nazarbajevovi a jeho rodinnému klanu.


Mrzneme a furt nabíjíme. Zima ukázala, proč elektroauta nejsou budoucnost
Auto-iDNES.cz | 20:00:00
Z Prahy do Mnichova dojedete „normálním“ autem za tři až tři a půl hodiny, podle provozu. Já jel elektrickým zázrakem moderní mobility šest hodin (z toho hodinu a půl jsem strávil u nabíječky), chvílemi mi byla zima a espézetky kamionů na trati znám nazpaměť. Vítejte v jednadvacátém století. Mimochodem, to auto stojí milion.


Na přihlášení k paušální dani mají noví zájemci poslední dny. Režim už využívají desítky tisíc podnikatelů
ČT24 | 12:03:30
Paušální daň vstupuje do druhého roku svého fungování a pro nové zájemce zbývá čas do pondělí, pokud se k ní chtějí v letošním roce přihlásit. Podnikatelé, kteří už režim využívají, znovu oznámení podávat nemusejí. Je jich zhruba 66 tisíc. Pro rok 2022 se měsíční platba zvýšila o zhruba pět set korun za měsíc, a to s ohledem na růst záloh na sociální a zdravotní pojištění. 


Setrvání Bartoše v čele Pirátů je po vstupu do vlády podle politologa logické
Eurozpravy-domácí | 19:03:00
Dnešní znovuzvolení Ivana Bartoše předsedou Pirátů považuje politolog Ladislav Mrklas z CEVRO Institutu za logický výsledek poté, co strana nedávno schválila vstup do vlády. Mrklas ČTK řekl, že Bartošův mandát považuje za silný, i když na on-line jednání celostátního fóra dostal výstrahu zvolením až ve druhém kole. Politolog neočekává, že Piráti zůstanou členy vládní koalice se Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a STAN po celé čtyři roky.


V Británii klesl počet nově nakažených. Během pandemie zemřelo už 150 tisíc lidí
Eurozpravy-zahraniční | 19:39:00
Od počátku pandemie zemřelo v Británii do 28 dní od pozitivního testu na virus SARS-CoV-2 již více než 150.000 lidí. Británie je tak sedmou zemí světa, která překročila hranici 150.000 nahlášených úmrtí, po USA, Brazílii, Indii, Rusku, Mexiku a Peru, uvedl zpravodajský server BBC.


Piráti si nevybrali komunismus a Bartoš dostal vítr do plachet. Čeká stranu vnitřní reforma?
Reflex | 20:50:00
Pirátskou stranu dál povede Ivan Bartoš. V tomto ohledu výsledky celostátního fóra Pirátů nepřekvapují. Strana taky výrazněji podpořila Bartošův středový proud, radikální křídlo Pirátů opět v důležitém stranickém hlasování neuspělo. Ta největší práce na vnitřním fungování strany je však ještě čeká, stejně jako velký test v podobě komunálních voleb, zvlášť v Praze.


V Kazachstánu při nepokojích zemřelo 44 lidí, 4400 bylo zatčeno. Včetně expremiéra
Tiscali-zprávy | 21:36:21
Při nepokojích v Kazachstánu zemřelo 26 demonstrantů a 18 policistů či vojáků, zatčeno bylo podle kazachstánského ministerstva a 4400 lidí. Mezi zatčenými je i expremiér a bývalý šéf kontrarozvědky Karim Masimov, kterého podezírají z velezrady. Ve městě Almaty je údajně slyšet střelba.


Tuhá zima v Pákistánu
Slunečno.cz | 21:20:00
Na Pákistánských silnicích zůstává stále uvězněno několik stovek obyvatel. Ministr vnitra se domnívá, že počet obětí může v následujících dnech ještě narůstat. Premiér Imran Khan byl celou událostí zaskočen a nařídí do budoucna přísná nařízení, díky kterým bude možné podobné katastrofě předejít. Město Murree leží ve vzdálenosti padesáti kilometrů od hlavního města Islamábádu a patří mezi světoznámé zimní středisko, které každým...


Horor v Brazílii. Nad jezerem se utrhl kus skály, v člunech zemřelo pět lidí
idnes.cz | 22:36:00
Pět lidí zemřelo a tři desítky se zranily poté, co se u jezera Lago de Furnas na jihu Brazílie ulomil obrovský kus skály a spadl na několik lodí s turisty. Informují o tom místní média, podle nichž se asi dvě desítky lidí v souvislosti s neštěstím ještě pohřešují. Na místo dorazily čtyři desítky hasičů a potápěčů.


Spory ve straně teď na chvíli utichnou, soudí o Bartošově vítězství politolog
idnes.cz | 20:00:00
„Znovuzvolení Ivana Bartoše předsedou Pirátů nepřekvapilo,“ komentuje výsledek sobotní stranické volby politolog Josef Mlejnek v rozhovoru pro iDNES.cz. Podle něj právě na Bartošovi stojí působení Pirátů ve vládě, neboť jejich účast v ní jinak není příliš výrazná. Mlejnek také uvedl, že nyní neočekává velký obrat ve směřování strany, spíše dočasné utišení sporů mezi členy.


Startup přišel s oceánským kombajnem. Sklízí a znovu sází mořské řasy
idnes.cz | 20:00:00
Indický startup přišel s novým konceptem speciálního mořského kombajnu, který sklíží a zároveň znovu sází mořské řasy. Nový stroj může značně pomoci s větší produkcí řas. Stále častěji se o nich hovoří jako o energetické surovině i potravině budoucnosti.


VIDEO: Emmerich zas šíří zkázu, v díle Moonfall hrozí srážka s Měsícem
idnes.cz | 18:47:00
Boj o záchranu Země před hrozící srážkou s Měsícem slibuje snímek Moonfall, který vznikl v režii Rolanda Emmericha, tvůrce velkofilmů Den nezávislosti, 2012 či Den poté. Do českých kin přijde začátkem února.


PRVNÍ DOJMY: Polovičaté. Ikony Kamila Střihavky se obejdou bez diváka
idnes.cz | 13:50:00
Tvůrci cyklu Ikony Kamila Střihavky, v rámci něhož zpěvák navštěvuje muzikantské kolegy a kamarády a zpovídá je, se inspirovali zahraničními pořady Rock and Roll Road Trip nebo Rock na cestě. Výsledek je ale polovičatý.


Neštěstí v Brazílii. Nad jezerem se utrhl kus skály, v člunech zemřelo pět lidí
lidovky.cz | 23:14:00
Pět lidí zemřelo a tři desítky se zranily poté, co se u jezera Lago de Furnas na jihu Brazílie ulomil obrovský kus skály a spadl na několik lodí s turisty. Informují o tom místní média, podle nichž se asi dvě desítky lidí v souvislosti s neštěstím ještě pohřešují. Na místo dorazily čtyři desítky hasičů a potápěčů.


Objímejte se a líbejte, vyzval demonstranty v Bruntálu nemocný exposlanec Volný
Denik.cz | 21:05:00
/FOTOGALERIE/ Bývalý poslanec Lubomír Volný (Volný blok) po prohraných volbách okamžitě nastoupil do pracovní neschopnosti. Jeho zdravotní stav je natolik špatný, že nemůže pracovat, ale na druhou stranu je natolik dobrý, že jezdí po celém Česku a navštěvuje demonstrace proti očkování a proti nošení respirátorů. Při tom stále pobírá nemocenskou vypočítanou z poslaneckého platu. 


Nová studie o třetí dávce: Chrání seniory před vážným průběhem covidu, co ale rychle slábne?
blesk | 22:00:00
Posilovací dávka vakcíny proti covidu-19 výrazně posiluje ochranu před vážným průběhem nemoci a hospitalizací u lidí ve věku nad 65 let. Uvedla to v pátek na základě svých dat britská agentura pro zdravotní bezpečnost (UKHSA). Ochrana před mírným průběhem nemoci ale klesá výrazně rychleji. Podle agentury v současnosti není nutné zavádět druhou posilovací dávku.


Domácnosti šetří na energiích. Méně perou nebo svítí
ČT24 | 17:32:31
Lidé si letos připlatí i o desítky procent navíc za elektřinu i plyn. Vysoké ceny energií se odrazí nejen v konečných cenách za zboží a služby v obchodech, ale především v rozpočtech domácností. Řada lidí už nyní přistupuje k úsporám – méně topí anebo mění způsob vytápění. Častěji zhasínají a méně perou.


Proti leukémii se v Česku zkouší využití geneticky upravených bílých krvinek pacienta
ČT24 | 16:48:57
Ústav hematologie a krevní transfuze (ÚHKT) jako první v Česku vyzkoušel takzvanou CAR-T terapii k léčbě leukémie. Pacientovy vlastní geneticky upravené bílé krvinky jsou při ní využity jako lék. Ústav zajišťuje celý proces od odebrání buněk po jejich vylepšení a zpětné podání pacientovi.Return to top