Celkem 140067 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 23.01.2022


Získejte s Nedělním Bleskem DVD nebo Blu-ray s filmem Mimi šéf: Rodinný podnik
blesk | 01:00:10
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Ničeho si nevšímejte, mistře. Před 150 lety se narodil architekt Josip Plečnik
Denik.cz | 05:06:00
Muž s citem pro světlo a štíhlost žuly? Nebo cizák ničící sídlo českých králů? Architekt Josip Plečnik čelil ve své době ostré kritice, prezident Masaryk ale ctil jeho stavitelského génia. V neděli uplyne 150 let od jeho narození.


Omikrone, přijď si. Všude se opatřují zpřísňují, Slovensko naopak uvolňuje
Denik.cz | 05:01:00
Na Slovensku se tento týden poměrně výrazně znásobil počet provozoven, které mohou být otevřené pro všechny – tedy bez ohledu na očkování, prodělání covidu či test. Zároveň se otevřely dosud zavřené služby. Při valící se vlně omikronu jde o překvapivý krok, Slováci jej ale vítají.


Poprvé na nejhlubší místo. Cesta do Mariánského příkopu přinesla drama i záhadu
Denik.cz | 05:00:00
Nejvzdálenější kouty planety i nejvyšší vrcholky hor již byly v roce 1960 člověkem navštíveny. Lidé na ně vstoupili, zaznamenali svůj krok a dokázali se opět vrátit domů, aby o něm podali svědectví. Zbývaly jen dvě mety, při jejich dosažení by si mohl člověk říci, že dál se dosud nikdo nedostal. Jedním byla stratosféra a pak nekonečný vesmír. Tím druhým nejhlubší místo na Zemi. Dno Mariánského příkopu.


Bydlení v Česku zdražuje nejrychleji z EU. Plány vlády ale odborníci cupují
Denik.cz | 04:00:00
Máte starosti s bydlením, chybí vám peníze nebo vás trápí úřady svojí pomalostí? Fialova vláda slibuje razantní změnu v dostupnosti bydlení. Ročně chce stavět deset tisíc nájemních bytů, prosadí digitalizaci stavebních povolení či nižší DPH u výstavby bytů a domů (nyní 15 procent). Programu, který minulý týden získal důvěru poslanců, ale odborníci zatím příliš nevěří.


Počasí o příštím víkendu: Slunce moc hřát nebude, přesto se oteplí
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Probíhající víkend ještě neskončil, díky meteorologům už ale mohou lidé vyhlížet i ten poslední lednový. Aktuální předpověď totiž naznačuje, že na zimu bude panovat poměrně dobré počasí.


Počasí o příštím víkendu: Slunce moc hřát nebude, přesto se oteplí
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Probíhající víkend ještě neskončil, díky meteorologům už ale mohou lidé vyhlížet i ten poslední lednový. Aktuální předpověď totiž naznačuje, že na zimu bude panovat poměrně dobré počasí.


Bude katarský plyn zachraňovat Česko?
Tiscali-zprávy | 01:52:00
Scénář, kdy se vyhrotí konflikt mezi Ruskem a Západem a Vladimir Putin nařídí utáhnout kohouty plynovodů, kterými proudí zemní plyn ze západní Sibiře do Evropy, leckomu nedá spát.


Vltavská filharmonie v rukou světových architektů. Kdo se utká v mezinárodní soutěži
E15-ekonomika | 05:30:00
Již letos v květnu pozná Praha podobu nového koncerního sálu za více než šest miliard korun, který by měl do roku 2031 stát v pražských Holešovicích nedaleko stanice metra Vltavská. Návrh nové budovy filharmonie vzejde z mezinárodní architektonické soutěže, ve které soutěží dvacet vybraných architektonických týmů. Kdo jsou vybraní architekti, kteří vtisknou podobu jedné z nejvýznamnějších veřejných budov u nás? Prohlédněte si projekty prvních pěti týmů.


Vltavská filharmonie v rukou světových architektů. Kdo se utká v mezinárodní soutěži
E15-politika | 05:30:00
Již letos v květnu pozná Praha podobu nového koncerního sálu za více než šest miliard korun, který by měl do roku 2031 stát v pražských Holešovicích nedaleko stanice metra Vltavská. Návrh nové budovy filharmonie vzejde z mezinárodní architektonické soutěže, ve které soutěží dvacet vybraných architektonických týmů. Kdo jsou vybraní architekti, kteří vtisknou podobu jedné z nejvýznamnějších veřejných budov u nás? Prohlédněte si projekty prvních pěti týmů.


Nezvratný osud? Hororovou legendu připomněla jen několik dní stará nehoda
bleskove.cz | 07:00:00
Pro klíčovou scénu se museli někteří z herců "zpráškovat", aby jim nebylo zle.


Pravda o rozvodu Aquamana Jasona Momoy: Manželka neunesla jeho úspěch?!
blesk | 07:08:00
I když herečka Lisa Bonetová (54) vypadala po boku svého muže velice spokojeně, šušká se, že neunesla jeho náhlý příval slávy a upřednostňování slibně rozjeté karéry na úkor jejich vztahu. Urostlý krasavec Jason Momoa (42), s nímž má dvě děti, se stal totiž skutečně zářivou hvězdou až v posledních letech... 


Na superkanoi chtěl přeplout Atlantik: Dobrodruha (†75) našli mrtvého, loď se s ním převrátila
blesk | 06:51:00
„Tentokrát byl oceán silnější,“ zní jedna z vět prohlášení,které nikdo z jeho příznivců nechtěl číst. Dobrodruh a mořeplavec Jean-Jacques Savin (75) byl nalezen mrtvý ve svém člunu, na kterém se pokoušel zdolat Atlantický oceán.


Zpěvák Meat Loaf (†74) byl z covidu k smrti vyděšený, ale prohlašoval: Virem se kontrolovat nenechám
blesk | 06:12:00
Americký zpěvák Meat Loaf (†74) v jednom ze svých posledních rozhovorů sdělil, že „se protipandemickými opatřeními nenechá omezovat“. Frontman legendární rockové kapely veřejně nesouhlasil s nošením roušek nebo s povinným očkováním, ale dle vlastních slov se nákazy bál.


Král podsvětí Ivan Jonák (†59) a herec Roman Skamene (67): Drsný spor kvůli ženě a penězům!
blesk | 06:06:00
V 90. letech se s Ivanem Jonákem (†59) paktoval kdekdo! Ve svém podniku Discoland Sylvie často hostil nekorunovaný král podsvětí známé osobnosti a do jeho přízně se dostal i Roman Skamene (67). Herec byl s mafiánem kamarád, ale pouze do jisté doby. Jejich přátelství rozdělily prachy a žena.


Chlapec se v pěti letech jako malý svalovec zapsal do knihy rekordů: Poznali byste ho dnes?
blesk | 06:00:00
Giuliano Stroe (17) z jižního Rumunska se poprvé zapsal do Guinessovy knihy rekordů už v pouhých pěti letech. O rok později zvládl udělat největší počet kliků pod úhlem 90 stupňů a byl tehdy označován za „nejsilnějšího chlapce na světě“. Za 13 let se změnil k nepoznání.


Británie rozzuřila Kreml: Rusové chtějí rozvrátit Ukrajinu a dosadit svého vůdce
blesk | 05:56:00
Britské ministerstvo zahraničí v sobotu večer obvinilo Kreml ze snahy dosadit na Ukrajině proruského vůdce, informovaly tiskové agentury. Úřad uvedl, že ruští zpravodajci byli v rámci plánů na invazi v kontaktu s řadou bývalých ukrajinských politiků. Zatímco Spojené státy označily obvinění za znepokojivé, Moskva vyzvala Británii, aby přestala s provokacemi.


Mladá vojačka (†19) za nejasných okolností zemřela na základně: Nedaleko spáchal kolega sebevraždu
blesk | 05:48:00
Devatenáctiletá vojačka za dosud nevystřelených okolností zemřela během služby na základně v jihozápadní Anglii. Ten samý den v nedalekých kasárnách spáchal sebevraždu další mladý voják.


Plzeňskou fakultní nemocnici hlídají chytré kamery: Člověka najdou i podle barvy oblečení
blesk | 05:35:00
Nové chytré kamery v plzeňské fakultní nemocnici nic neoblafne. Bdí nad bezpečností lidí a člověka umí vyhledat podle konkrétního popisu, například podle barvy oblečení.


Porodnické násilí: Je to vážný problém, upozorňují právníci. Kde oběti najdou pomoc?
blesk | 05:25:00
Porod má být jeden z nejšťastnějších okamžiků v životě ženy – moment, kdy se poprvé tváří v tvář setká se svým potomkem. Jak tato chvíle proběhne, je zcela zásadní jak pro ni, tak pro budoucnost samotného dítěte. Mnoho českých žen si ale z porodnice odnáší spíše trauma než pozitivní vzpomínky, upozorňují právníci z Ligy lidských práv. Do porodu je podle nich až příliš zasahováno, nebo jsou ženy tlačeny do rozhodnutí, která nechtějí. Stanou se oběťmi tzv. porodnického násilí. Situace se ale podle expertů lepší, navíc nově ženy najdou pomoc ve dvou centrech, která Liga zřídila. Jedno se věnuje i nedobrovolným sterilizacím.


Učitel vítkovické střední se porval se žákem: Nejdřív rána do hlavy a pak kopanec! Kvůli reproduktoru
blesk | 05:00:00
Po sociálních sítích se rozšířilo video, které zachycuje útok žáka na učitele na střední škole ve Vítkovicích. Předcházela tomu potyčka o studentův bezdrátový reproduktor, který učitel vyhodil z okna na ulici. Žák mu to chtěl oplatit rozbitím notebooku. A pak už to jelo – vyučující žáka zezadu napadl, dokonce ho i nakopl. Vyjádření pro Blesk.cz poskytli zástupci školy i samotní žáci.


Smoljakův mlýn ze Samoty u lesa: Parádní rekonstrukce! To by Kemr koukal!
blesk | 05:00:00
Od smrti Josefa Kemra (†72) uplynulo už 27 let. Nechal po sobě mnoho nezapomenutelných rolí, ale děda Komárek v komedii Na samotě u lesa zaručeně vede. Snad každý zná hlášky »To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou« anebo povzdech »Chčije a chčije...«.


Prokletí rodiny Velíšků: Policistu zastřelil mafián z Devadesátek, hrdinného střihače opilý zloděj
blesk | 05:00:00
Českem aktuálně hýbe seriál Devadesátky. Divákům připomíná rozporuplné a kontroverzní osobnosti ze světa podsvětí a jejich kauzy. V prvním díle došlo na Antonína Bělu (†52), muže, jenž byl považován za krále romského podsvětí. Na začátku jeho kriminální dráhy v 70. letech stojí smrt strážmistra Jiřího Velíška (†24). Jeho příbuzný Michal Velíšek (†32) zemřel shodou smutných okolností také střelnou zbraní, když se v roce 2005 na Karlově náměstí zastal napadené ženy.


Sněhová nadílka podle Kardashianky: V bikinách a sněhulích hvězdou internetu!
blesk | 05:00:00
Mnohé celebrity jezdí na svahy předvádět spíš módu než obloučky, ale členka slavného klanu Kardashianových to pojala po svém. Kendall Jennerová (28) vběhla do sněhu v titěrných plavkách a sněhulích.


Nebezpečná nemoc připravila lesníka o pejska: Warta (†10) zabila pseudovzteklina
blesk | 05:00:00
Zákeřný virus z divočáka ho jako jednoho z prvních u nás připravil o pejska. Lesník Jiří Lukeštík (49) z Buchlovic na Uherskohradišťsku přišel o věrného společníka, dlouhosrstého jezevčíka Warta (†10).


Ministerští úředníci v exotické Africe: Za erární peníze do Rwandy. Cesta stála 198 tisíc
blesk | 05:00:00
Letenky a hotel za bezmála 200 tisíc pro své lidi zaplatilo ministerstvo financí v Kigali. Nevíte, kam že to jeli zástupci státní kasy jednat? Tak se podržte - do středoafrické Rwandy. A důvod? Stát v nestabilním regionu je prý pro Česko nadějným obchodním partnerem.


Čína chce před olympiádou „vymýtit covid“: Vrátila anální PCR testy, mají být přesnější
blesk | 05:00:00
Do zahájení Zimních olympijských her v čínském Pekingu zbývají již jen dva týdny a čínské úřady dělají všechno proto, aby „vymýtily“ covid-19, zvláště pak variantu omikron. Číňané masivně testují, kromě nepříjemných a hlubokých stěrů z nosohltanu tamní zdravotníci přistoupili také k análnímu výtěru, podle expertů může totiž být mnohem přesnější než stěry z nosu nebo hrdla, informoval web Insider.


Jedenáctimilionová škoda, 36 nabouraných aut, 11 hodin stojící dálnice: Nehoda na D5 z ptačí perspektivy
blesk | 05:00:00
Celkem 36 zničených vozidel, škoda 10 975 000 korun, celých 11 hodin zastavený provoz ve směru na Prahu a pokuty několika řidičům. Taková je bilance čtvrteční havárie na dálnici D5 u Žebráku. Ačkoliv nehoda vypadala hrozivě, nikdo nepřišel o život a celkově si kolize vyžádala šest zraněných, z toho čtyři naštěstí jen lehce. Policie zveřejnila fotografie z dronu, které dokumentují celou nehodu z ptačí perspektivy.


Princ Andrew a princ Harry na černé listině: Čeká je dvojité ponížení!
blesk | 05:00:00
Prince Andrewa (61), jehož jméno stále figuruje v soudních stáních ohledně sexuálního zneužívání, a prince Harryho (37), který i se svou manželkou prchnul za velkou louži, čeká v očích britské populace dvojí ponížení. To jedno se především Harryho, jenž sloužil v Afghánistánu, určitě hodně dotkne!


Opět na promenádu v plavkách? Salačová je v parádní formě i 22 let od výhry v Miss
blesk | 05:00:00
Léto je sice ještě v nedohlednu, ale Míša Salačová (39) už inspiruje, pokud jde o trendy letošní sezony. Při pohledu na postavu Miss ČR 2000 je velká škoda, že modeling už dávno pověsila na hřebík a věnuje se hudbě.


Nemocná Jana Hlaváčová alias Tonička z Básníků: Nečekaně promluvila na pohřbu Kleina (†82)!
blesk | 05:00:00
Je vážně nemocná a je, jak o sobě sama říká, ležák. Přesto se Jana Hlaváčová (83) se svým oblíbeným režisérem Dušanem Kleinem (†82) v pátek ve strašnickém krematoriu rozloučila. A to nejen z plátna a reproduktoru. „Budu tam přítomna od začátku do konce,“ řekla Aha! legendární herečka.


Očkování proti covidu u domácích mazlíčků chystá stále více zemí. Veterinář tlačí na úřady
blesk | 05:00:00
Po Japonsku, Rusku a Brazílii chystá očkování proti covidu-19 u domácích mazlíčků i Austrálie. Vakcína už je dokonce k dispozici, ale jejímu použití prozatím brání úřady. Navzdory tomu, že si někteří lidé myslí opak, i čtyřnozí společníci mohou onemocnět koronavirem. Sam Kovac, který působí jako veterinář v Sydney, tak nyní usiluje o to, aby zvěrolékaři mohli vakcínu zvířatům aplikovat. Informuje o tom list Daily Mail.


Gazdík uráží učitele, tvrdí expert. Ve školství se obává dalších škrtů i lidí „bez papíru“
blesk | 05:00:00
Konec biflování, zrušení 9. ročníku základní školy, nové maturity, větší důraz na kritické myšlení nebo finanční gramotnost. Strategie 2030 slibuje výrazné změny ve školství a důraz klade zejména na jeho modernizaci. Že to ale v praxi povede k nějaké změně, tomu nevěří šéf Pedagogické komory Radek Sárközi. Školství má podle něj úplně jiné problémy včetně toho, že do něj neputuje dostatek peněz. Také se vyhradil proti předchozí i nové vládě. „Pan Gazdík deklaroval na to, že naváže na Roberta Plagu. Dokonce si ho nechal jako náměstka, což vyvolalo mezi učiteli zděšení,“ řekl. Jaký nápad politiků označil za absurdní nesmysl?


V Kopřivnici ho vyrábět nemohli, v Boleslavi nechtěli. Tatraplan měl pohnutý osud
aktuálně.cz | 06:32:00
Tatraplan měl být chloubou kopřivnické Tatry. Komunistické centrální plánování ale pro auto nachystalo jiný osud.


Nezvratný osud? Hororovou legendu připomněla jen několik dní stará nehoda
pikant | 07:00:00
Pro klíčovou scénu se museli někteří z herců "zpráškovat", aby jim nebylo zle.


Česko hlásí nejvyšší víkendový přírůstek. Počet hospitalizovaných ale dál klesá
Denik.cz | 07:51:00
V sobotu přibylo v Česku 18 334 nových potvrzených případů nemoci covid-19, to je s přehledem nejvyšší víkendový přírůstek od začátku epidemie. U dalších 2235 lidí testy prokázaly koronavirus opakovaně. Stejně jako v minulých dnech se v mezitýdenním srovnání počty nových případů takřka zdvojnásobily. Navzdory rekordně vysokým přírůstkům nakažených počet pacientů s covidem v nemocnicích dál klesá. 


OBRAZEM: Trutnovsko zasypal sníh. Bílou čupřinu dostali i drak se lvem
Denik.cz | 07:41:00
Sněhová nadílka zasypala v posledních dnech Trutnovsko. Ve fotogalerii Jana Bartoše se můžete podívat, jak to vypadalo v sobotu v ulicích Trutnova a Dvora Králové nad Labem. Bílou čupřinu dostali i drak na kruhovém objezdu nebo lev, jehož originální socha zdobí prostor u Galerie města Trutnova a městského úřadu.


Ministr Marian Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat
Denik.cz | 07:32:00
Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. ČTK to řekl vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek.


Nepsaný šéf Polska. Kaczyńskému vězení hrozí jen tehdy, když prohraje volby
Denik.cz | 06:47:00
Při masivních protivládních demonstracích se často ozývají výkřiky směřované na šedou eminenci polské politiky Jaroslawa Kaczyńského: „Půjdeš sedět!“ I právní analýza naznačují, že po změně vlády by bylo na předsedu nejmocnější strany Právo a spravedlnost a vůdce Spojené pravice podat několik trestních oznámení.


OBRAZEM: Mrazivé kouzlo zámku. O zimní prohlídky na Hluboké nad Vltavou je zájem
Denik.cz | 06:10:00
Ačkoliv většina památkových objektů spí zimním spánkem, Hluboká nad Vltavou k nim nepatří. Na kouzelné prohlídky zimní trasou můžete až do konce března vyrazit denně kromě pondělí, a to v čase od 9 do 16 hodin. 


Primářka sexuologie: Žádostí o změnu pohlaví na jižní Moravě extrémně přibylo
Denik.cz | 05:50:00
 
Už nechci být ženou, předělejte mne. Podobné žádosti se poslední dva roky scházejí v ordinaci primářky sexuologie Petry Sejbalové z Fakultní nemocnice Brno. V době koronaviru zaznamenala téměř padesát nových žádostí o změnu pohlaví, což je mnohonásobně více než v předchozích letech. Přes polovinu z nich je od lidí mladších osmnácti let. Převažují mezi nimi ženy. Nejen o tom primářka Sejbalová mluví v rozhovoru pro Deník Rovnost.


Česká vláda chce získat podíl v terminálu na LNG. Aby snížila závislost na ruském plynu
iHned.cz | 09:16:00
Rusko používá své dodávky plynu do Evropy jako politický nástroj. Aby se Evropa zbavila závislosti na ruském plynu, potřebuje ho více dovážet odjinud. V zásadě jedinou možnosti je dovážet více zkapalněného plynu LNG, který na světový trh dodávají v...


Francouzský důchodce chtěl přeplout Atlantik na veslici, zemřel u Azorských ostrovů
bleskove.cz | 08:46:56
Oznámil to jeho podpůrný tým, který v sobotu informoval, že se Savinem ztratil kontakt.


Válka o naše duše pokračuje, varoval Volný demonstranty v Českých Budějovicích
Denik.cz | 09:26:00
V Českých Budějovicích se v sobotu 22. ledna odpoledne uskutečnilo setkání odpůrců očkování, testování na covid-19 i nošení respirátorů. Účastníci z celé republiky demonstrovali také proti novele pandemického zákona, zdražování, rozdělování společnosti či za potravinovou soběstačnost.


Šéf Pfizeru: Svět se vrátí do normálu za pár měsíců. Očkovat se bude jednou ročně
blesk | 09:43:00
Svět se vrátí po covidu-19 k téměř normální situaci do několika měsíců. V rozhovoru s izraelskou televizí to řekl šéf americké farmaceutické firmy Pfizer Albert Bourla, jehož společnost vyrábí vakcíny proti covidu-19. Podle Bourly se nyní firma zaměřila na vývoj vakcíny, jež se bude aplikovat jednou za rok a bude účinná proti všem variantám koronaviru. Odpůrci očkování podle Bourly nesou šířením dezinformací odpovědnost za smrt milionů lidí.


Rozkopaný sever Moravy: 20 velkých oprav silnic za stovky milionů
blesk | 09:15:00
Ostravská správa Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chystá na letošní rok více než 20 významných oprav na území Moravskoslezského kraje. Dohromady za ně utratí stovky milionů korun.


Po nehodě utekly laboratorní opice, mohly přenášet nemoci. Ochránci: Takhle začínají pandemie
blesk | 08:45:00
K dopravní nehodě nákladního vozu převážejícího laboratorní zvířata došlo o víkendu v americkém státě Pensylvánie. Během incidentu z místa nehody uniklo několik makaků jávských, opic, které se používají k vědeckému testování. Jednu policisté hledali ještě v neděli a upozorňovali, ať se k ní lidé nepřibližují – nebylo jasné, jestli nepřenáší nějaké nemoci. Nakonec i tu se podařilo dohledat. Americká organizace na ochranu zvířat PETA upozorňuje, že přesně takhle začínají pandemie, převoz makaků se podle ní odehrával za nedostatečné biologické ochrany.


Skoubila operu i mateřství: Magdalena Kožená s manželem se stali čestným doktory JAMU
blesk | 08:30:00
Mezinárodně renomovaní umělci – česká operní a koncertní pěvkyně Magdalena Kožená (48) a její manžel, britský orchestrální i operní dirigent Sir Simon Rattle (66) – se stali novými čestnými doktory Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU). Nejvyšší ocenění brněnské akademie osobně převzali v brněnském Divadle na Orlí.


Francouzský důchodce chtěl přeplout Atlantik na veslici, zemřel u Azorských ostrovů
pikant | 08:46:56
Oznámil to jeho podpůrný tým, který v sobotu informoval, že se Savinem ztratil kontakt.


Rozhovor s Agátou Hanychovou: Obytňák znamená neskutečnou svobodu!
Auto.cz | 09:46:00
Přes léto spala jen dvě noci mimo svůj přestavěný Volkswagen Crafter. „Když mám jet do hotelu, vyskočí mi vyrážka. Vždyť já mám v tomhle autě úplně všechno,“ hlásí modelka Agáta Hanychová.


Víkendář: Nové technologie a budoucnost bankovnictví
Kurzy.cz | 09:06:00
Nové technologie mění fungování sektoru finančních služeb, což není nic nového. Změny přinesly stejně tak třeba bankovní automaty či vznik nového typu finančních společností, jakými jsou například fondy rizikového kapitálu.


Česká vláda chce získat podíl v terminálu na LNG. Aby snížila závislost na ruském plynu
Hospodářské noviny | 09:16:00
Rusko používá své dodávky plynu do Evropy jako politický nástroj. Aby se Evropa zbavila závislosti na ruském plynu, potřebuje ho více dovážet odjinud. V zásadě jedinou možnosti je dovážet více zkapalněného plynu LNG, který na světový trh dodávají v...


Sobota byla rekordním víkendovým dnem od začátku pandemie, prokázalo se přes 20 tisíc případů covidu
ČT24 | 07:39:15
V sobotu přibylo v Česku 18 334 nových potvrzených případů nemoci covid-19, to je s přehledem nejvyšší víkendový přírůstek od začátku epidemie. U dalších 2235 lidí testy prokázaly koronavirus opakovaně jako reinfekci. Stejně jako v minulých dnech se v mezitýdenním srovnání počty nových případů zhruba zdvojnásobily, a to kvůli šíření nakažlivější varianty omikron.


Sněmovna projedná dvojici proticovidových předloh, mj. pandemickou novelu
Eurozpravy-domácí | 09:40:00
Poslanci by měli příští týden zrychleně schvalovat vládní novelu pandemického zákona a možnost vyhlášení mimořádného ředitelského volna nebo dálkové výuky kvůli covidu-19. Po odkladu by mohli začít diskusi o zavedení korespondenční volby poslanců a prezidenta pro Čechy v zahraničí a volit zbývajícího, šestého místopředsedu dolní komory.


Ekonomická úroveň Česka v poměru k zemím eurozóny mírně klesla
Eurozpravy-domácí | 08:35:00
Ekonomická úroveň Česka loni klesla na 86 procent průměru 19 zemí eurozóny a na této úrovni by měla zůstat i v letošním roce. Předloni byla úroveň ČR na 88 procentech. Česko by i tak na tom mělo bylo lépe než Polsko, Maďarsko, Slovensko, Portugalsko nebo Španělsko. Vyplývá to z odhadů v makroekonomické prognóze ministerstva financí (MF).


Jurečka naznačil, že milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat
Eurozpravy-domácí | 08:18:00
Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. ČTK to řekl vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili.


V sobotu přibylo přes 18 000 nakažených, vůbec nejvíce za víkendový den
Eurozpravy-domácí | 08:06:00
V sobotu přibylo v Česku 18.334 nových potvrzených případů nemoci covid-19, to je nejvyšší víkendový přírůstek od začátku epidemie. U dalších 2235 lidí testy prokázaly koronavirus opakovaně. Stejně jako v minulých dnech se v mezitýdenním srovnání počty nových případů zhruba zdvojnásobily, a to kvůli šíření nakažlivější varianty omikron.


USA podle Roskosmosu zamítly vízum ruskému kosmonautovi, který má letět na ISS
Eurozpravy-zahraniční | 10:30:00
Spojené státy odmítly vydat vízum ruskému kosmonautovi Nikolaji Čubovi. Oznámil to šéf ruské vesmírné agentury Roskosmos Dmitrij Rogozin a označil to za nebezpečný precedens pro spolupráci na projektu Mezinárodní vesmírné stanice (ISS).


Svět se po pandemii vrátí k normálu za několik měsíců, myslí si šéf Pfizeru
Eurozpravy-zahraniční | 09:36:00
Svět se vrátí po covidu-19 k téměř normální situaci do několika měsíců. V rozhovoru s izraelskou televizí to řekl šéf americké farmaceutické firmy Pfizer Albert Bourla, jehož společnost vyrábí vakcíny proti covidu-19.


Německo oznámilo 85 440 nakažených, sedmidenní incidence je opět rekordní
Eurozpravy-zahraniční | 08:22:00
V Německu za uplynulý den přibylo 85.440 nových případů koronavirové infekce. Sedmidenní incidence, která udává počet nově nakažených v týdenním úhrnu v přepočtu na 100.000 obyvatel, poprvé překročila hranici 800, což je nejvyšší hodnota od začátku pandemie. Vyplývá to z dat Institutu Roberta Kocha (RKI), o kterých dnes informovala agentura DPA


Novozélandská premiérka Ardernová zrušila svatbu kvůli novým opatřením
Eurozpravy-zahraniční | 08:15:00
Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová zrušila svou svatbu, protože její vláda dnes oznámila nové restrikce proti šíření nakažlivější varianty koronaviru omikron. Informovala o tom agentura Reuters.


Británie obvinila Kreml ze snahy dosadit na Ukrajině proruského vůdce
Eurozpravy-zahraniční | 08:12:00
Britské ministerstvo zahraničí v sobotu večer obvinilo Kreml ze snahy dosadit na Ukrajině proruského vůdce, informovaly tiskové agentury. Úřad uvedl, že ruští zpravodajci byli v rámci plánů na invazi v kontaktu s řadou bývalých ukrajinských politiků. Zatímco Spojené státy označily obvinění za znepokojivé, Moskva vyzvala Británii, aby přestala s provokacemi.


Kauza Duna ukazuje, že když rozumíte kryptoměnám, ještě to neznamená, že nejste idiot
Reflex | 10:00:00
Asi jste si všimli, že nám po světě běhá úplně nový typ otravných kreténů. Jsou to lidé, kteří obchodují s kryptoměnami. Respektive lidé, kteří si o tom chtějí povídat. S fanoušky blockchainu se to totiž má úplně stejně jako s kýmkoli jiným. Je v pohodě být nerd, hulič, konzervativec, vegan, sociální aktivista nebo airsofťák. Dokud si kolem toho nevybudujete celou svou osobnost.


Lenské sloupy jsou klenotem ruské tajgy
Reflex | 07:20:00
Národní park Lenské sloupy, který se nachází v centru republiky Sacha, nebo také Jakutska, na východě Ruska, je známý neobvyklými vysokými kamennými sloupy, táhnoucími se podél řeky Leny. Oblast bohatá na objevování různých zkamenělin, pocházejících z období prvohor, nabízí nádherná panoramata.


ČNB by měla prodat miliardy eur a více investovat do akcií, říká nejcitovanější český ekonom Tomáš Havránek
E15-ekonomika | 10:00:00
Česká národní banka je v krocení inflace málo odvážná. S růstem úrokových sazeb by měla postupně vyprodávat eura nakoupená během devizových intervencí a mnohem aktivněji investovat rezervy do akcií podobně jako švýcarská centrální banka. Tvrdí to nejcitovanější český ekonom současnosti Tomáš Havránek. „Pokud by ČNB investovala jako Švýcaři, jen za dva roky by vydělala 300 miliard korun navíc,” tvrdí profesor Institutu ekonomických studií FSV UK. Vzhledem k tomu, že zisk ČNB je ze zákona součástí státního rozpočtu, stát by mohl díky tomu snižovat svůj dluh.


Koh-i-noor holding rozvíjí v Rožnově pod Radhoštěm výrobu pro elektroauta Tesla
E15-ekonomika | 09:02:00
Koh-i-noor holding miliardáře Břízy a jeho rodiny rozvíjí v závodě v Rožnově pod Radhoštěm výrobní program pro elektrické automobily značky Tesla. Jsou to výlisky a bezpečnostní sestavy, vyrábí je firma z divize Koh-i-noor Machinery. V závodě ve východočeské Poličce chce holding do budoucna vyrábět díly pro elektroauta. Vyplývá to z informací v podnikovém magazínu.


Investoři z eRockets chtějí dostat českou značku módních doplňků Vuch k miliardovému obratu
E15-ekonomika | 08:00:00
Vystoupit z šedi. Tak zní heslo tuzemské značky Vuch, která navrhuje a vyrábí módní doplňky s barevnými prvky a puntíky za dostupné ceny. Nyní do firmy vstupuje investiční fond eRockets vedený podnikateli Jiřím Hlavenkou, Tomášem Fikarem a Ondřejem Klegou, čímž získává její patnáctiprocentní podíl. Investiční skupina navíc plánuje pomoci firmě do pěti let dosáhnout miliardového obratu. Výši investice fond nezveřejnil.


Adam Vojtěch míří do Finska, Karel Janeček pro změnu na Hrad
E15-ekonomika | 07:38:00
I dnes si připomene zprávy ve speciálních karanténních Událostech. A některé dozrály jako ...no ne úplně jako dobré víno, ale dozrály.


Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat
E15-ekonomika | 07:28:00
Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili.


ČNB by měla prodat miliardy eur a více investovat do akcií, říká nejcitovanější český ekonom Tomáš Havránek
E15-politika | 10:00:00
Česká národní banka je v krocení inflace málo odvážná. S růstem úrokových sazeb by měla postupně vyprodávat eura nakoupená během devizových intervencí a mnohem aktivněji investovat rezervy do akcií podobně jako švýcarská centrální banka. Tvrdí to nejcitovanější český ekonom současnosti Tomáš Havránek. „Pokud by ČNB investovala jako Švýcaři, jen za dva roky by vydělala 300 miliard korun navíc,” tvrdí profesor Institutu ekonomických studií FSV UK. Vzhledem k tomu, že zisk ČNB je ze zákona součástí státního rozpočtu, stát by mohl díky tomu snižovat svůj dluh.


Koh-i-noor holding rozvíjí v Rožnově pod Radhoštěm výrobu pro elektroauta Tesla
E15-politika | 09:02:00
Koh-i-noor holding miliardáře Břízy a jeho rodiny rozvíjí v závodě v Rožnově pod Radhoštěm výrobní program pro elektrické automobily značky Tesla. Jsou to výlisky a bezpečnostní sestavy, vyrábí je firma z divize Koh-i-noor Machinery. V závodě ve východočeské Poličce chce holding do budoucna vyrábět díly pro elektroauta. Vyplývá to z informací v podnikovém magazínu.


Investoři z eRockets chtějí dostat českou značku módních doplňků Vuch k miliardovému obratu
E15-politika | 08:00:00
Vystoupit z šedi. Tak zní heslo tuzemské značky Vuch, která navrhuje a vyrábí módní doplňky s barevnými prvky a puntíky za dostupné ceny. Nyní do firmy vstupuje investiční fond eRockets vedený podnikateli Jiřím Hlavenkou, Tomášem Fikarem a Ondřejem Klegou, čímž získává její patnáctiprocentní podíl. Investiční skupina navíc plánuje pomoci firmě do pěti let dosáhnout miliardového obratu. Výši investice fond nezveřejnil.


Adam Vojtěch míří do Finska, Karel Janeček pro změnu na Hrad
E15-politika | 07:38:00
I dnes si připomene zprávy ve speciálních karanténních Událostech. A některé dozrály jako ...no ne úplně jako dobré víno, ale dozrály.


Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat
E15-politika | 07:28:00
Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili.


V zajetí všednosti. Joaquin Phoenix ve filmu jako reportér cestuje po USA se synovcem
bleskove.cz | 11:52:00
Snímek C’mon C’mon sestává z nejobyčejnějších situací, které zná každý rodič. Dovede diváky překvapit a pohnout s jejich emocemi.


Budova v centru Prahy "založila" vlastní styl. Čím je Legiobanka výjimečná?
bleskove.cz | 11:17:00
Budova bývalé banky československých legií patří mezi nejvýznamnější pražské stavby ve stylu takzvaného národního dekorativismu.


Ptačí chřipka se dál šíří Českem: Nové ohnisko u kachen na Pardubicku, utratí 3000 ptáků
blesk | 11:45:00
V chovu kachen v Lipolticích na Pardubicku je ptačí chřipka. Jde o chov společnosti Perena, která nahlásila úhyn 380 z 3500 chovaných kachen. Odebrané vzorky potvrdily ptačí chřipku. Chovatel musí nechat utratit všechny kachny. ČTK o tom informoval v tiskové zprávě mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Jde o letošní páté ohnisko ptačí chřipky v Česku.


Orlické vraždy jako policejní majstrštyk: Seriál Devadesátky známé zabijáky ukazuje v novém světle
blesk | 11:14:00
Seriál České televize Devadesátky, který se těší u diváků velké oblibě, odhaluje temnou stránku porevoluční doby. V devadesátých letech se v České republice odehrálo mnoho kriminálních případů, jenž šokují do dnes. Přestože se každý z odvysílaných dílů primárně věnoval jinému zločinu, v pozadí detektivové čím dál častěji naráží na jména především Černého a Kopáče a rozplétají tak zapeklitý případ orlických vrahů.


Šťastná rodinka! Nedvěd po covidu s Rolins a její dcerou na procházce
blesk | 11:00:00
Na chvíli je rozdělil covid, ale už jsou zdraví, a tak si užívají slunečného počasí v Itálii. Dara Rolins (49) s dcerou Laurou (13) a psíkem Foxym odletěli za Pavlem Nedvědem (49). 


Nová konkurence Boeingu a Airbusu: Po letech má Rusko nové letadlo. I Čína je dohání
blesk | 10:50:00
Duopol západních výrobců letadel Airbus a Boeing je pod tlakem. Úřady povolily provoz ruského letadla MS-21 a na dohled je i srovnatelný stroj C919 čínské firmy Comac, píše portál Deutsche Welle.


Znojemský experiment: Bezdomovci uklízejí město, za každou hodinu dostanou stravenku
blesk | 10:34:00
Co s nimi? Lidé bez domova nejsou už řadu let dobrou vizitkou jihomoravského Znojma. Teď se radnice ve spolupráci s oblastní charitou rozhodla situaci změnit. Projekt Znojemská stravenka má bezdomovce motivovat, aby se vlastními silami pokusili o obrat svého života k lepšímu.  


Blíže už Buddhovi nebudete: Národní galerie nabízí lekce jógy přímo mezi uměleckými díly
blesk | 10:22:00
Zacvičit si jógu v prostředí plném uměleckých děl s buddhistickou tematikou nabízí zájemcům Národní galerie Praha. Na výstavě Buddha zblízka, která se koná ve Valdštejnské jízdárně, bude možné cvičit každý druhý čtvrtek s lektory jógy. ČTK to sdělila mluvčí Národní galerie Eva Sochorová.


Hasič Dušan zemřel před 15 lety při zásahu během orkánu Kyrill: Dojemné vzpomínkové gesto kolegů
blesk | 10:17:00
Liberečtí hasiči si připomněli oblíbeného kolegu Dušana. Ten zemřel během ničivého orkánu Kyrill v roce 2007. Hasič tehdy společně s kolegy vyjel k zásahu, ničivý vítr vyvrátil z kořenů strom, před kterým už Dušan nestačil uhnout. Zemřel při převozu do nemocnice.


Tragédie ve Strážnici: Senior nepřežil požár hospodářského přístavku, škoda je 1,5 milionu
blesk | 09:43:00
Mrtvé tělo staršího muže objevili v sobotu odpoledne hasiči přivolaní k požáru hospodářského přístavku rodinného domu ve Skalické ulici ve Strážnici na Hodonínsku. Sedm jednotek zkrotilo plameny po více než třech hodinách. Předběžná škoda je 1,5 milionu korun.


Češi rádi utrácejí za nákupy. Zahraniční řetězce připravují další pobočky
Denik.cz | 11:38:00
Češi milují nakupování a obzvlášť zahraniční obchodníci to o nich dobře vědí. I na letošek si pro ně přichystali další rozšiřování sítě poboček. Velkým lákadlem byla už loni nově otevřená prodejna společnosti Primark, do níž proudily davy zákazníků z celé země. I dnes se čas od času před obchodem na Václavském náměstí v Praze nárazově tvoří fronty.


Odvrácená tvář centra Frýdku-Místku: Stříkačky a slumy bezdomovců pod zámkem
Denik.cz | 11:14:00
Reportér Deníku vyrazil do Frýdku-Místku, aby zmapoval situaci v problémové lokalitě, na kterou opakovaně upozorňují místní obyvatelé nejen na sociálních sítích. Opravené a udržované okolí historického centra Frýdku má podle zdejších občanů už nějaký čas svou odvrácenou tvář. 


Mladík z Turnova propadl počítačovým hrám. Dostal se až na mistrovství
Denik.cz | 11:05:00
Sedmnáctiletý Arian Ahmadi z Turnova dostal první počítačovou hru od svého tatínka. Jmenovala se FlatOut a šlo o závody. Chodil tehdy do třetí třídy a ihned hraní naprosto propadl. „Pamatuji si, jak mi tehdy maminka říkala: Nehraj stále, kam tě to hraní zavede,“ zavzpomínal se smíchem vášnivý hráč. 


Návrat do normálu? Otázka několika měsíců, domnívá se šéf společnosti Pfizer
Denik.cz | 10:46:00
Svět se vrátí po covidu-19 k téměř normální situaci do několika měsíců. V rozhovoru s izraelskou televizí to řekl šéf americké farmaceutické firmy Pfizer Albert Bourla, jehož společnost vyrábí vakcíny proti covidu-19. Podle Bourly se nyní firma zaměřila na vývoj vakcíny, jež se bude aplikovat jednou za rok a bude účinná proti všem variantám koronaviru. Odpůrci očkování podle Bourly nesou šířením dezinformací odpovědnost za smrt milionů lidí.


V zajetí všednosti. Joaquin Phoenix ve filmu jako reportér cestuje po USA se synovcem
pikant | 11:52:00
Snímek C’mon C’mon sestává z nejobyčejnějších situací, které zná každý rodič. Dovede diváky překvapit a pohnout s jejich emocemi.


Budova v centru Prahy "založila" vlastní styl. Čím je Legiobanka výjimečná?
pikant | 11:17:00
Budova bývalé banky československých legií patří mezi nejvýznamnější pražské stavby ve stylu takzvaného národního dekorativismu.


David Brown odhaluje další unikátní Speedback Silverstone Edition
Auto.cz | 11:45:00
Nejnovější přírůstek do limitované série deseti retro-GT má v kufru schovanou piknikovou sedačku.


Pražská burza v týdnu ztratila nejvýrazněji za 2 měsíce, Avast v hledáčku Morgan Stanley
Kurzy.cz | 11:24:38
šéf společnosti PILULKA pokračuje v prodeji firemních akcií; Morgan Stanley dále navýšila podíl ve společnosti Avast; likviditu na pražské burze po delší době ovládly akcie ERSTE, postaraly se nezvykle o třetinu všech obchodů; ve středu končí distanční..


Úřad vlády ČR pod vedením Pirátů hledá zaměstnance pro IT a digitalizaci
lupa.cz | 12:33:47
Na Úřadu vlády ČR se otevírají nové pracovní pozice spojené s digitalizací. Tři lidi hledá Odbor Kabinetu místopředsedy vlády pro digitalizaci. Tuto funkci zastává Ivan Bartoš (Piráti), který je zároveň ministrem pro místní rozvoj a digitalizaci. To mimo jiné způsobilo konec Vladimíra Dzurilly na pozici zmocněnce pro IT.


V Praze a Brně otevírá vývoj rakouský Tricentis, zaměstnat chce dvě stovky lidí
lupa.cz | 12:02:39
Rakouská softwarová společnost Tricentis otevírá výzkumné a vývojové centrum v Česku. V následujících letech by zde dle představ firmy mělo najít práci zhruba 200 lidí. Jednat se bude o technické i netechnické pozice.


Karel Janeček uzavřel komickou fázi prezidentských kandidatur. Teď už půjde do tuhého
iHned.cz | 13:09:00
Všechny procesy lze v zásadě rozdělit na fáze. I představování kandidátů na prezidenta České republiky. Tento proces má fáze tři: komickou, kapitalizační a seriózní. V první, komické fázi defilují na scéně kandidáti, kteří nemají nejmenší šanci,...


Ornitologové jásají: Mladou orlici Vandu zachytila fotopast
blesk | 13:45:00
K radosti ochránců přírody konečně zachytila fotopast letošní mládě orlího páru, který navrátili do přírody. Samička Vanda dřepí na pařezu a chvíli jí dělá společnost i táta Wabi.


Joe (29) se kvůli vzácné nemoci mění v kámen: Je to jako mít natrvalo tělo v sádře, říká
blesk | 13:25:00
Joe Sooch z New Yorku trpí vzácným genetickým onemocněním s názvem Fibrodysplasia ossificans progressiva zkráceně FOP, která je také známá jako nemoc zkamenělých lidí. Tato nemoc způsobuje, že tkáně, vazy a šlachy postupně kostnatí. Američan už nyní nemůže pohybovat 95 procenty těla. Porucha ho připravila o jeho velký sen cestovat, založil si však podcast, v němž popisuje, jaký je jeho život se vzácnou chorobou.


Petr Janda (79) opět v ohrožení covidu! Přijde kvůli tomu o muzikál?
blesk | 13:04:00
Dočkal se velké pocty. I Petr Janda, který oslaví počátkem května osmdesátiny, bude mít muzikál ze svých hitů. Už 26. a 27. ledna pořádá divadlo Broadway konkurz. Zájemci se mohou přihlásit do pondělka. 


Farský se mandátu poslance na dálku vzdát nemůže, říká Blažek. Bude muset z USA přiletět?
blesk | 13:01:00
Poslanec hnutí STAN Jan Farský, který před týdnem odletěl na stáž do Spojených států, má podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) problém z USA odstoupit od poslaneckého mandátu notářským zápisem. Blažek v pořadu Partie televize Prima a CNN Prima News uvedl, že věc řeší Farský s velvyslanectvím ve Spojených státech a s ministrem kvůli problému komunikuje. Pokud nenalezneme právnické řešení do týdne, bude muset přiletět, dodal Blažek.


Válek chce už zase měnit izolace: Po pozitivním PCR testu dalších 30 dnů žádné testování
blesk | 12:58:00
Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) bude současná vlna omikronu ve střední generaci vrcholit tento týden. Nedostatek zdravotníků ale podle něj nehrozí, protože lékaři už nemusí být doma v karanténách s dětmi – ve školách vlna podle Válka naopak opadá. Ministr zdravotnictví to řekl v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT. Sdělil také, že ministerstvo připravuje změny v systému izolací – po pozitivním PCR testu nebude dalších 30 dnů nutné další testování. Novinku ve středu projedná vláda. Pravidla pro izolace se přitom měnila teprve před několika dny.


První smrtelná nehoda ve střední Evropě: Stala se v Hukvaldech! Obec postavila pomník
blesk | 12:10:00
Následky první havárie automobilu ve střední Evropě byly tragické. Jeden mrtvý, dva těžce zranění. Odehrála se v roce 1900 na Hukvaldech na Frýdecko-Místecku a obec na její památku nedávno postavila pomník.


V chovu kachen na Pardubicku je ptačí chřipka, přes tři tisíce se jich musí utratit
aktuálně.cz | 13:33:12
Jde o chov společnosti Perena, která nahlásila úhyn 380 z 3500 chovaných zvířat.


Známou tureckou novinářku zadržela policie. Erdogana nepřímo přirovnala k volovi
aktuálně.cz | 12:32:21
V případě, že by byla shledána vinnou, jí podle tureckých zákonů hrozí až čtyři roky za mřížemi.


Velikán architektury "ve službách" Masaryka. Plečnik proměnil tvář Lublaně i Prahy
aktuálně.cz | 12:24:19
V českém prostředí je Jože Plečnik nejvíce známý díky svému působení v roli hradního architekta za úřadování prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.


Farský může mít problém s odstoupením od mandátu, hrozí mu cesta do Česka
aktuálně.cz | 12:12:00
Farský do Spojených států odletěl před týdnem.


VW by mohl oživit výrobu elektrického e-Up!
Auto.cz | 13:45:00
Někteří němečtí prodejci už prý dokonce začali přijímat objednávky.


Milostivé léto by se brzy mohlo opakovat. Někde pomohlo jen malé části dlužníků
ČT24 | 12:46:49
Akce milostivé léto, která v pátek končí, v některých regionech pomohla jen malé části dlužníků s exekucí. Mnohým chyběly peníze na splacení jistiny. Další měli dluhy u firem, které se do projektu nezapojily, proto se raději rozhodli pro insolvenci. Podle dluhových poradců je přínos akce mimo jiné v tom, že někteří dlužníci začali svoji situaci řešit. Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) uvedl, že milostivé léto by se mohlo v brzké době zopakovat, případně rozšířit i na další pohledávky.


Válek očekává vrchol epidemie v příštím týdnu, může být až 80 tisíc nákaz za den
Eurozpravy-domácí | 13:45:00
Epidemie covidu bude v příštím týdnu vrcholit, může být až 80.000 potvrzených nákaz denně. Počty nakažených budou klesat ve školách, epidemie se začne přesouvat do seniorské populace. V diskusním pořadu České televize do řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).


Lidé se po pozitivním PCR testu zřejmě nebudou muset 30 dní testovat
Eurozpravy-domácí | 13:31:00
Lidé, kteří měli pozitivní PCR test na covid-19, by se nemuseli 30 dnů od jeho provedení testovat. Navrhuje to ministerstvo zdravotnictví, ve středu o návrhu bude jednat vláda. Změna by mohla platit od pondělí 31. ledna. Informaci Deníku N dnes ČTK potvrdil mluvčí ministerstva Ondřej Jakob.


V chovu kachen na Pardubicku je ptačí chřipka, přes 3000 se jich musí utratit
Eurozpravy-domácí | 13:27:00
V chovu kachen v Lipolticích na Pardubicku je ptačí chřipka. Jde o chov společnosti Perena, která nahlásila úhyn 380 z 3500 chovaných kachen. Odebrané vzorky potvrdily ptačí chřipku. Chovatel musí nechat utratit všechny kachny. ČTK o tom informoval v tiskové zprávě mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.


Novela zákona o státním zastupitelství bude mít podle Blažka širší podporu
Eurozpravy-domácí | 12:56:00
Pro novelu zákona o státním zastupitelství budou ve Sněmovně podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) hlasovat nejen poslanci vládní pětikoalice. O dlouhá léta diskutované změně, kterou chce vláda Spolu a PirSTAN prosadit ještě v letošním roce, jednal se zástupci opozičních hnutí ANO a SPD.


Hrad kvůli výrokům o Zemanově zdraví žádá po Stehlíkové milion a omluvu
Eurozpravy-domácí | 12:38:00
Prezidentská kancelář žádá po psychiatričce a bývalé ministryni pro lidská práva Džamile Stehlíkové milion korun a omluvu za její výroky, že zdravotní problémy prezidenta Miloše Zemana souvisí s alkoholickou jaterní cirhózou. Stehlíková to dnes uvedla na twitteru. Trvá na tom, že má pravdu. Reakci Hradu ČTK zjišťuje.


Farský má problém vzdát se mandátu na dálku z USA, uvedl Blažek
Eurozpravy-domácí | 12:25:00
Poslanec hnutí STAN Jan Farský, který před týdnem odletěl na stáž do Spojených států, má podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) problém z USA odstoupit od poslaneckého mandátu notářským zápisem.


Papež se znepokojením sleduje narůstající napětí kolem Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 13:25:00
Papež František dnes prohlásil, že se znepokojením sleduje narůstající napětí kolem Ukrajiny. V souvislosti s děním ve východní části Evropy vyzval k mezinárodnímu dni "modlitby za mír", který by měl připadnout na středu 26. ledna. Papež to podle agentury AFP uvedl při své pravidelné týdenní modlitbě a požehnání poutníkům na Svatopetrském náměstí.


Protiruské sankce EU by podle Schallenberga neměly zahrnovat plyn
Eurozpravy-zahraniční | 12:29:00
Protiruské sankce Evropské unie by se neměly týkat dodávek ruského plynu. V rozhovoru, který dnes zveřejnil týdeník Die Presse am Sonntag, to řekl rakouský ministr zahraničí Alexander Schallenberg. Podle něj by měl být z případných sankcí vyloučen i plynovod Nord Stream 2, který ještě není zprovozněn.


Rusko má za den rekordních více než 63 200 nových nákaz koronavirem
Eurozpravy-zahraniční | 11:21:00
V Rusku za uplynulý den přibylo 63.205 případů koronaviru. Je to dosavadní denní maximum a oproti předchozímu dni, kdy země hlásila přes 57.000 infikovaných, je to značný nárůst. Agentura TASS oznámila, že za totaké období na covid-19 zemřelo 679 pacientů, což je o dva méně než předchozí den.


Kvapil (NN IP): Toto jsou tři vedlejší dopady monetárního a fiskálního dopingu na ekonomiku
Kurzy.cz | 13:26:30
Nadměrné úspory, (opět) utažený trh práce a (ne)ochota části lidí pracovat a samozřejmě inflace. To jsou tři hlavní vedlejší dopady masivní měnové a fiskální podpory ekonomiky v době koronavirové pandemie. V rámci lednového Investičního fóra...


V chovu kachen na Pardubicku propukla ptačí chřipka. Utraceny budou tisíce opeřenců
Tiscali-zprávy | 13:34:27
V chovu kachen v Lipolticích na Pardubicku potvrdili veterináři o víkendu ptačí chřipku.


Dobrodruh zahynul při pokusu převeslovat Atlantik
Tiscali-zprávy | 11:48:03
Pětasedmdesátiletý Francouz Jean-Jacques Savin, který chtěl překonat Atlantik na veslici, během své plavby zahynul. Oznámil to v neděli jeho podpůrný tým, který s ním den předtím ztratil kontakt.


Ptačí chřipka znovu zaútočila. Chovatelé vybijí tisíce kachen
E15-ekonomika | 12:24:00
V chovu kachen v Lipolticích na Pardubicku je ptačí chřipka. Jde o chov společnosti Perena, která nahlásila úhyn 380 z 3500 chovaných kachen. Odebrané vzorky potvrdily ptačí chřipku. Chovatel musí nechat utratit všechny kachny.  Informoval o tom mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Jde o letošní páté ohnisko ptačí chřipky v Česku.


Huť Makstil Skopje dynamicky roste. Podívejte se, jak funguje tahoun průmyslu Severní Makedonie
E15-ekonomika | 12:00:00
Ocelárna Makstil v Severní Makedonii uvedla, že její čistý zisk loni meziročně desetinásobně vzrostl na 9,5 milionu dolarů. Makstil vyrábí za tepla válcované těžké plechy. Jejím hlavním akcionářem je Duferco Group se sídlem v Lichtenštejnsku, která působí v oblasti výroby a distribuce oceli, obchodování s energií, lodní dopravy a logistiky a strojírenství.


Ptačí chřipka znovu zaútočila. Chovatelé vybijí tisíce kachen
E15-politika | 12:24:00
V chovu kachen v Lipolticích na Pardubicku je ptačí chřipka. Jde o chov společnosti Perena, která nahlásila úhyn 380 z 3500 chovaných kachen. Odebrané vzorky potvrdily ptačí chřipku. Chovatel musí nechat utratit všechny kachny.  Informoval o tom mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Jde o letošní páté ohnisko ptačí chřipky v Česku.


Huť Makstil Skopje dynamicky roste. Podívejte se, jak funguje tahoun průmyslu Severní Makedonie
E15-politika | 12:00:00
Ocelárna Makstil v Severní Makedonii uvedla, že její čistý zisk loni meziročně desetinásobně vzrostl na 9,5 milionu dolarů. Makstil vyrábí za tepla válcované těžké plechy. Jejím hlavním akcionářem je Duferco Group se sídlem v Lichtenštejnsku, která působí v oblasti výroby a distribuce oceli, obchodování s energií, lodní dopravy a logistiky a strojírenství.


O koupi ruského Home Creditu se zajímá miliardář Jevtušenkov, Maďaři už zájem nemají
iHned.cz | 15:38:00
Připravovaný prodej ruské banky Home Credit and Finance Bank (HCFB), která patří největší tuzemské investiční skupině PPF, by mohl být jednou z největších transakcí na ruském bankovním trhu v letošním roce. A tomu odpovídá pozornost investorů. V...


Ve 104 letech zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš. Nejstarší český skaut
iHned.cz | 14:17:00
Zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš, nejstarší český skaut. Za války ho za pomoc Židům věznili nacisté, po únoru 1948 zase komunisté. Bylo mu 104 let. Eduard Marek byl nejstarší český skaut, člen třetího odboje a také politický vězeň. Narodil se a...


Zvyšte nám daně. Světoví milionáři volají po spravedlivějším zdanění bohatých
iHned.cz | 13:29:00
„Extrémní nerovnosti ve společnosti vedou k nehezkým koncům.“ Říkal tady někdo něco o vyšších daních?


Lidé by se po pozitivním PCR testu nemuseli 30 dnů testovat. Epidemie bude vrcholit, až 80 tisíc nakažených denně
iHned.cz | 13:13:00
Lidé, kteří měli pozitivní PCR test na covid-19, by se nemuseli 30 dnů od jeho provedení testovat. Navrhuje to ministerstvo zdravotnictví, ve středu o návrhu bude jednat vláda. Změna by mohla platit od pondělí 31. ledna. Informaci Deníku N dnes ČTK...


Tragédie na Proseku: Muž na vyhlídce spáchal sebevraždu, po motivu pátrají policisté
blesk | 15:47:00
Chmurný zážitek, který jen těžko půjde vytěsnit z paměti, zažili kolemjdoucí, kteří v neděli v ranních hodinách vyrazili na Proseckou vyhlídku. Na oblíbeném místě procházek obyvatel z blízkého i vzdálenějšího okolí, z něhož je možno přehlédnout polovinu Prahy, se totiž nacházel mrtvý muž. Podle policistů spáchal sebevraždu!


Čelní střet na Klatovsku zaznamenala kamera: Osobák letěl vzduchem, řidič (25) do nemocnice
blesk | 15:44:00
Vysoký rychlost, zatáčka a pak čelní náraz s kamionem. Červený osobák se od nákladního automobilu odrazil jak míček. Video z palubní kamery mnohatunového náklaďáku ukazuje, jak k vážné nehodě došlo. Řidič (25) z osobáku skončil s těžkým zraněním a v bezvědomí na plicní ventilaci v nemocnici. Zasahovat museli i letečtí záchranáři.


Nové pokračování Sexu ve městě? Drsný názor Samanthy Kim Cattrallové: Je to brak!
blesk | 15:32:00
V pokračování kultovního seriálu Sex ve městě, které se vysílá pod názvem A jak to bylo dál..., chybí mnoha fanouškům sexuální dračice Samantha v podání Kim Cattrallové (65). Herečka účast odmítla a nyní dokonce novou sérii označila za brak!


Tálibán přijel vyjednávat se Západem: Tři dny rozhovorů za zavřenými dveřmi v Norsku
blesk | 15:31:00
V Oslu dnes začala jednání afghánského vládnoucího islamistického hnutí Tálibán se zástupci afghánské občanské společnosti a západními představiteli. Třídenní rozhovory se soustředí především na otázky lidských práv a možné cesty, jak zmírnit humanitární krizi v Afghánistánu. Informovaly o tom agentury AP a AFP.


S vnukem mám silné pouto, říká Jaroslav (87) o zpěvákovi Calltovi: Místo hudby skončil na šachtě
blesk | 15:20:00
Idol teenagerů Pavel Callta (32) měl po kom dědit hudební geny. Jeho dědeček Jaroslav Paluzga (87) je také zdatným hudebníkem, ovládá hru na piano i dechové nástroje. Kvůli názorům mu ale v 50. letech komunisté hudební sny zhatili.


Maxijedlík je po zimní pauze zpět: V Brně s chutí spořádal jeden kilogram toustů
blesk | 15:01:00
Nejznámější český jedlík Jaroslav Němec (46) z Bystrého si připsal nový rekord. V Brně o víkendu v pětiminutovém limitu spořádal 1,2 kilogramu toustů. Jde o ustavující český rekord a hozenou rukavici jeho soupeřům.


Problémy s dědictvím nebo údajná homosexualita: Před 23 lety zemřel spisovatel Jaroslav Foglar
blesk | 14:58:00
Do jeho knih a příběhů se zamilovalo mnoho generací čtenářů. Spisovatel, skaut a otec legendárních Rychlých Šípů, Jaroslav Foglar (†91) měl přezdívku Jestřáb. Ta naznačovala jeho vznešenost a vůdcovství. Během svého života oslavoval přátelství, odvahu, úctu k přírodě, zajímal se zejména o svět dětí a vymyslel pro ně řadu soutěží a her. Zemřel 23. ledna 1999 a zanechal za sebou přes tři desítky románů, ale také nezodpovězené otázky.


O Zemanovi psala, že má cirhózu a demenci. Hrad po Stehlíkové chce omluvu a milion
blesk | 14:57:00
Prezidentská kancelář žádá po psychiatričce a bývalé ministryni pro lidská práva Džamile Stehlíkové milion korun a omluvu za její výroky, že zdravotní problémy prezidenta Miloše Zemana souvisí s alkoholickou jaterní cirhózou. Stehlíková to dnes uvedla na twitteru. Trvá na tom, že má pravdu. Reakci Hradu ČTK zjišťuje.


Světlana Witowská neunesla kritiku. Hádka a vyhazov v přímém přenosu!
blesk | 14:30:00
Výroční ceny Trilobit na ČT Art v jednu chvíli připomínaly diskuzní pořad Kotel! Moderátorka večera Světlana Witowská (49) neunesla, že Česká televize získala anticenu Citron za plán hrané seriálové tvorby na letošek.


Zemřel nejstarší český skaut Eduard Marek (†104): Za války ho věznili nacisté, pak komunisté
blesk | 14:26:00
Ve věku 104 let dnes zemřel Eduard Marek, dlouholetý člen skautského hnutí, kterého za druhé světové války věznili nacisté a po únoru 1948 komunisté. Marek, skautským jménem Hroznýš, se podílel na obnovení skautské organizace v roce 1968 i po roce 1989. Byl nejstarším skautem v Česku a mimořádným člověkem, sdělila mluvčí organizace Junák Barbora Trojak.


Klaus po nalomeném kotníku: Návrat na sjezdovku. Zvolil si modrou pro děti
blesk | 13:51:00
Pro exprezidenta Václava Klause letošní zima neproběhla tak, jak si představoval. Při prosincové procházce uklouzl v Krkonoších na zledovatělé cestě a nalomil si kotník. Místo jeho oblíbených lyží tak zamířil na ošetření do pražské Nemocnice Na Bulovce. Jeho stav se ale podle všeho lepší, o víkendu se na svahy vrátil, načež se z výletu pochlubil fotografií. A zmínil, že vzhledem k jeho stavu zvolil modrou sjezdovku, která bývá určena pro děti a seniory.


Věznili ho nacisté i komunisté. Zemřel nejstarší český skaut Eduard Marek
Denik.cz | 15:19:00
Ve věku 104 let zemřel Eduard Marek, dlouholetý člen skautského hnutí, kterého za druhé světové války věznili nacisté a po únoru 1948 komunisté. Marek, skautským jménem Hroznýš, se podílel na obnovení skautské organizace v roce 1968 i po roce 1989. Byl nejstarším skautem v Česku a mimořádným člověkem, sdělila ČTK mluvčí organizace Junák Barbora Trojak.


Bezmoc a lidé přelézající svodidla. Nehodu na D5 zachytily palubní kamery
Denik.cz | 14:44:00
/VIDEO/ Čtvrteční hromadná nehoda na D5 u Žebráku za sebou nechala 36 nabouraných aut, šest zraněných a škodu odhadovanou na jedenáct milionů. Podívejte se, jak karambol zaznamenaly palubní kamery řidičů.


Hrozivá nehoda na D11: Auto vyletělo ze silnice a začalo hořet
Denik.cz | 14:41:00
Neštěstí se stalo v neděli v odpoledních hodinách na 15. kilometru dálnice D11 ve směru z Prahy na Hradec Králové. Při něm se zranili dva dospělí a dítě. Všichni tři byli převezeni do nemocnice.


Senior vytápěl psovi kotec přímotopem. Následný požár mu vzal střechu nad hlavou
Denik.cz | 14:07:00
Během krátké chvíle přišel starší muž z obce Držková na Zlínsku o střechu nad hlavou. Požár, který způsobila technická závada na přímotopu, mu téměř zničila chatu, ve které bydlel. Podle zjištění Deníku muž, kterému je přes 80 let, přišel o střechu nad hlavou. Je v nemocnici a nemá se kam vrátit.


Epidemie příští týden vyvrcholí, míní Válek. Očekává i 80 tisíc nakažených denně
Denik.cz | 13:23:00
Epidemie covidu bude v příštím týdnu vrcholit, může být až 80 tisíc potvrzených nákaz denně. Počty nakažených budou klesat ve školách, epidemie se začne přesouvat do seniorské populace. V diskusním pořadu České televize do řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Doplnil, že na přelomu února a března by měla do ČR dorazit vakcína od firmy Novavax, registrace na očkování touto látkou by mohlo začít do 14 dnů.


Další změna? Po prodělání covidu 30 dní bez testování i karantény, navrhne Válek
Denik.cz | 13:09:00
Lidé, kteří měli pozitivní PCR test na covid-19, by se nemuseli 30 dnů od jeho provedení testovat a nemuseli by ani do karantény či izolace. Navrhuje to ministerstvo zdravotnictví, ve středu o návrhu bude jednat vláda. Změna by mohla platit od pondělí 31. ledna. Informaci Deníku N potvrdil mluvčí ministerstva Ondřej Jakob.


V Pardubickém kraji je ohnisko ptačí chřipky. Utratit musí tři tisíce kachen
Denik.cz | 13:05:00
V chovu kachen společnosti Perena v Lipolticích na Pardubicku se objevila ptačí chřipka. Chovatel tak musí utratit přibližně 3000 kusů drůbeže. Jde o letošní páté ohnisko ptačí chřipky v Česku. 


Na prodej je vzácné Mitsubishi Lancer Evolution VI RSX, jedno z pouhých třiceti vyrobených
Auto.cz | 15:41:00
Lancer Evolution VI RSX vznikl v roce 1999 jako představa Ralliartu UK o ultimátním silničním Mitsubishi. Vyrobeno bylo pouhých třiceti kusů a jeden z nich může být váš.


Rallye Monte Carlo v cíli: Loeb vyhrál a přepsal historii
Auto.cz | 15:25:00
Devítinásobný mistr světa Sebastien Loeb (Ford Puma Rally1) vyhrál Rallye Monte Carlo, která byla úvodním podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Ve věku 47 let a 331 dnů se stal nejstarším jezdcem v historii, který vyhrál podnik MS. V aktuálním šampionátu startují, poprvé v historii tohoto sportu, vozy s hybridním pohonem


O koupi ruského Home Creditu se zajímá miliardář Jevtušenkov, Maďaři už zájem nemají
Hospodářské noviny | 15:38:00
Připravovaný prodej ruské banky Home Credit and Finance Bank (HCFB), která patří největší tuzemské investiční skupině PPF, by mohl být jednou z největších transakcí na ruském bankovním trhu v letošním roce. A tomu odpovídá pozornost investorů. V...


Ve 104 letech zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš. Nejstarší český skaut
Hospodářské noviny | 14:17:00
Zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš, nejstarší český skaut. Za války ho za pomoc Židům věznili nacisté, po únoru 1948 zase komunisté. Bylo mu 104 let. Eduard Marek byl nejstarší český skaut, člen třetího odboje a také politický vězeň. Narodil se a...


Zvyšte nám daně. Světoví milionáři volají po spravedlivějším zdanění bohatých
Hospodářské noviny | 13:29:00
„Extrémní nerovnosti ve společnosti vedou k nehezkým koncům.“ Říkal tady někdo něco o vyšších daních?


Lidé by se po pozitivním PCR testu nemuseli 30 dnů testovat. Epidemie bude vrcholit, až 80 tisíc nakažených denně
Hospodářské noviny | 13:13:00
Lidé, kteří měli pozitivní PCR test na covid-19, by se nemuseli 30 dnů od jeho provedení testovat. Navrhuje to ministerstvo zdravotnictví, ve středu o návrhu bude jednat vláda. Změna by mohla platit od pondělí 31. ledna. Informaci Deníku N dnes ČTK...


Karel Janeček uzavřel komickou fázi prezidentských kandidatur. Teď už půjde do tuhého
Hospodářské noviny | 13:09:00
Všechny procesy lze v zásadě rozdělit na fáze. I představování kandidátů na prezidenta České republiky. Tento proces má fáze tři: komickou, kapitalizační a seriózní. V první, komické fázi defilují na scéně kandidáti, kteří nemají nejmenší šanci,...


Do Česka míří Novavax. Válek navrhne zmírnění karantén, oznámil v Otázkách Václava Moravce
ČT24 | 15:23:04
Epidemie onemocnění covid-19 zůstává na vzestupu. Zahlcení nemocnic však zatím nehrozí, uklidňuje Ústřední krizový štáb. Od příštího týdne ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) navrhne vládě úpravu pravidel pro izolace. Po prvním pozitivním PCR testu by se lidé nemuseli 30 dní testovat. V pořadu Otázky Václava Moravce také oznámil, že do Česka míří nová vakcína Novavax. O průběhu stávající vlny, opatřeních i povinném očkování s ním debatovali stínový ministr zdravotnictví Julius Špičák (ANO) a bývalý šéf resortu Svatopluk Němeček (ČSSD). 


Zemřel nejstarší český skaut Eduard Marek, věznili ho nacisté i komunisté
ČT24 | 14:27:04
Ve věku 104 let zemřel v neděli Eduard Marek, dlouholetý člen skautského hnutí, kterého za druhé světové války věznili nacisté a po únoru 1948 komunisté. Marek, skautským jménem Hroznýš, se podílel na obnovení skautské organizace v roce 1968 i po roce 1989. Byl nejstarším skautem v Česku a mimořádným člověkem, sdělila mluvčí organizace Junák Barbora Trojak.


Zemřel nejstarší skaut Eduard Marek, věznili ho nacisté i komunisté
Eurozpravy-domácí | 16:25:00
Ve věku 104 let dnes zemřel Eduard Marek, dlouholetý člen skautského hnutí, kterého za druhé světové války věznili nacisté a po únoru 1948 komunisté. Marek, skautským jménem Hroznýš, se podílel na obnovení skautské organizace v roce 1968 i po roce 1989. Byl nejstarším skautem v Česku a mimořádným člověkem, sdělila ČTK mluvčí organizace Junák Barbora Trojak.


Bek považuje za priority předsednictví kyberbezpečnost, odlesňování či média
Eurozpravy-domácí | 15:20:00
Mezi tématy českého předsednictví Evropské unii by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.


V Belgii a Německu protestovaly proti koronavirovým omezením tisíce lidí
Eurozpravy-zahraniční | 16:56:00
V Bruselu dnes vyšlo podle policejního odhadu do ulic několik desítek tisíc odpůrců koronavirových opatření. Policisté proti nim podle agentury AP použili vodní děla a slzný plyn. Tisíce lidí demonstrovaly o víkendu také v několika městech v Německu, informovala agentura DPA.


Berlusconi je podle médií od čtvrtka v nemocnici v Miláně
Eurozpravy-zahraniční | 16:41:00
Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi je od čtvrtka v nemocnici v Miláně. S odkazem na informovaný zdroj to dnes napsala agentura Reuters. Podle italské agentury ANSA hospitalizace souvisí s rutinními lékařskými prohlídkami. Berlusconiho mluvčí na žádost agentury Reuters o komentář nereagoval.


Organizátoři olympiády v Pekingu odhalili 72 případů koronaviru u personálu
Eurozpravy-zahraniční | 16:11:00
Organizátoři zimních olympijských her v Pekingu dnes oznámili, že odhalili nákazu koronavirem u 72 lidí, kteří přicestovali do Číny, aby se podíleli na chodu her. U 171 sportovců ani u představitelů národních týmů, kteří dorazili do Číny ve stejném období, tedy od 4. do 22. ledna, se zatím žádný případ infekce virem SARS-CoV-2 nepotvrdil.


V podvozku letadla v Nizozemsku objevili černého pasažéra, je v nemocnici
Eurozpravy-zahraniční | 15:23:00
V podvozku nákladního letadla společnosti Cargolux, které dorazilo z Afriky na letiště Schiphol u Amsterodamu, dnes objevili černého pasažéra. Muž byl převezen do nemocnice, uvedla agentura Reuters s odvoláním na nizozemskou vojenskou policii.


V Oslu začala jednání Tálibánu s aktivisty a západními představiteli
Eurozpravy-zahraniční | 15:14:00
V Oslu dnes začala jednání afghánského vládnoucího islamistického hnutí Tálibán se zástupci afghánské občanské společnosti a západními představiteli. Třídenní rozhovory se soustředí především na otázky lidských práv a možné cesty, jak zmírnit humanitární krizi v Afghánistánu. Informovaly o tom agentury AP a AFP.


Jislová zvládla hromadný závod s čistou střebou, Davidová musela na čtyři trestná kola
Eurozpravy-sport | 16:41:00
V neděli byl zakončen poslední podnik biatlonového Světového poháru před bížícími se Zimními olympijskými hrami v Pekingu a to svým posledním závodem s hromadným startem, kterého se zúčastnily ženy. Mezi nimi byly i dvě české reprezentantky Markéta Davidová a Jessica Jislová. Zatímco prvně jmenovaná musela hned na čtyři trestná kola během závodu a skončila tak nakonec až sedmnáctá, lepší Češkou byla tentokrát Jessica Jislová, která skončila o tři místa před svou krajankou. Mohlo tomu být díky její čisté střelbě, kterou se mohla pyšnit v tomto závodě ještě pouze Němka Voigtová. Svým triumfem pak udělala největší radost domácím fanouškům Italka Dorothea Wiererová.


Ledecká pokračuje na lyžích ve skvělé formě. V super-G v Cortině si vylepšila maximum
Eurozpravy-sport | 14:11:00
V Cortině d´Ampezzo pokračoval i v neděli podnik Světového poháru v alpském lyžování, tentokráte však superobřím slalomem žen. Stejně jako v sobotním sjezdu se na lyžích i tentokrát představila česká reprezentantka Ester Ledecká. Ta vůbec poprvé v kariéře závod super-G zahajovala se startovním číslem 1. Opět v tomto závodě navázala nasvé stoupající výkony na lyžích a krátce před olympiádou v Číně dokázala vylepšit v této lyžařské disciplíně své maximum v této sezóně, když skončila osmá. V závodě pak triumfovala domácí Italka Elena Curtoniová, jiná italská favoritka Sofia Goggiaová po tvrdém pádu závod nedokončila.


Roušky nám sluší: Nová studie tvrdí, že lidé se zakrytými ústy jsou atraktivnější
Reflex | 16:00:00
Kdykoli přijde řeč na to, proč jsou z lidí šéfové planety, dojde i na naši adaptabilitu. Na naši schopnost se přizpůsobit. Ta ale nepůsobí vždy vědomě, často se takové evoluční změny dějí samovolně v našem podvědomí. Důkazem budiž to, že po dvou letech pandemie nám přijdou lidé se zakrytým obličejem atraktivnější než dříve. 


Zemřel Eduard Marek, nejstarší český skaut, ještě ve 102 letech skočil padákem
Reflex | 15:10:00
Ve věku 104 let dnes zemřel Eduard Marek, dlouholetý člen skautského hnutí, kterého za druhé světové války věznili nacisté a po únoru 1948 komunisté. Marek, skautským jménem Hroznýš, se podílel na obnovení skautské organizace v roce 1968 i po roce 1989. Byl nejstarším skautem v Česku a mimořádným člověkem, sdělila ČTK mluvčí organizace Junák Barbora Trojak.


Bye-bye nový Máj: Tvůrci normalizačního obchoďáku chtějí jeho rekonstrukci. Nepovoluje se
Reflex | 14:00:00
Byla to jedna z nejpublikovanějších staveb v zahraničním tisku, která vznikla na území Československa. Výkladní skříň režimu, jejíž fasáda vzdávala hold meziválečnému funkcionalismus, zatímco v interiéru kontrastovaly prvky hi-tech po vzoru pařížského Centre Pompidou. Nemluvě o materiálové vytříbenosti a kvalitě provedení, které v době normalizačního opovržení všemi západními výdobytky překvapivě nezajišťovali socialističtí dělníci, ale švédské svatební firmy. Dnes je toho všeho o přežití bojující obchodní dům Máj jen omšelou připomínkou pod ochranou památkářů, která brání jeho modernizaci.


Zemřel nejstarší český skaut, Eduard ‚Hroznýš‘ Marek. Bylo mu 104 let
Tiscali-zprávy | 14:38:34
Ve věku 104 let v neděli zemřel Eduard Marek, dlouholetý člen skautského hnutí, kterého za druhé světové války věznili nacisté a po únoru 1948 komunisté.


Velké Británii hrozí sociální krize. Rodinám se zvednou náklady o 60 tisíc korun ročně
E15-ekonomika | 14:00:00
Spojené království možná dělí jen dva měsíce od brutální sociální krize, píše agentura Bloomberg. Britské domácnosti totiž na jaře čeká prudké zvýšení nákladů na živobytí. Přitom už nyní 66 procent dospělých Britů přiznává, že se jejich osobní účty od začátku roku zvedly. To všechno v době, kdy hrozí pád konzervativní vlády premiéra Borise Johnsona. 


Velké Británii hrozí sociální krize. Rodinám se zvednou náklady o 60 tisíc korun ročně
E15-politika | 14:00:00
Spojené království možná dělí jen dva měsíce od brutální sociální krize, píše agentura Bloomberg. Britské domácnosti totiž na jaře čeká prudké zvýšení nákladů na živobytí. Přitom už nyní 66 procent dospělých Britů přiznává, že se jejich osobní účty od začátku roku zvedly. To všechno v době, kdy hrozí pád konzervativní vlády premiéra Borise Johnsona. 


Berlusconi vzdal boj o prezidentský palác. Favoritem je „Super Mario“
iHned.cz | 17:54:00
Pětaosmdesátiletý expremiér Silvio Berlusconi v posledních týdnech obvolával italské zákonodárce. „Haló, tady je pan Bunga Bunga,“ volal například italské poslankyni Lauře Granatové. „Zakládáme Stranu Bunga Bunga a chceme, aby ses...


Kůže z českých krav končí jako odpad. Karo připravuje nový závod, kde je bude zpracovávat
iHned.cz | 17:02:00
Karo Invest z Boršova u Jihlavy je jediným zpracovatelem kůží pro nábytkářskou výrobu ve střední Evropě. Je také příkladem firmy, která využila pandemii ke změnám, jež mají v budoucnosti vylepšit hospodaření. A akcie Kara byly loni třetí...


Hrad chce po Stehlíkové milion korun a omluvu za výroky o tom, že má Zeman cirhózu
aktuálně.cz | 16:08:17
Právník Hradu Stehlíkové už zaslal předžalobní výzvu. Stehlíková trvá na tom, že má pravdu.


"Pan Bunga Bunga" vzdal boj o italský prezidentský palác. Favoritem je Super Mario
aktuálně.cz | 15:14:32
V pondělí italští zákonodárci volí nového prezidenta.


Hroznýš, který přežil nacisty i komunisty. Zemřel nejstarší český skaut Eduard Marek
aktuálně.cz | 14:25:11
Marek se podílel na obnovení skautské organizace v roce 1968 i po roce 1989.


Co s temnými podchody? Města investují miliony, jinde najímají sprejery
Denik.cz | 15:54:00
Podchody bývají místem, kterému se většina lidí raději vyhne. Mají pověst temných nor, kde hrozí přepadení. Někdy však není zbytí a člověk touto prolukou v zemi, kterou československé architektuře diktoval hlavně budovatelský tón druhé poloviny 20. stolení, musí projít. Jedním z příkladů je podchod v centru Hradce Králové. Ten zde slouží už od 70. let minulého století, ale i když je tu stále otevřeno několik obchodů, funkčnost celého prostoru je tristní. 


Narušil volby, svědčil proti policii, ztroskotal. Dožil se jen 28 let a hořel
bleskove.cz | 17:34:00
Na 800 stranách slavný Newyorčan Paul Auster líčí dobrodružný život klasika americké literatury Stephena Cranea.


James Cole: Machismus patří k polohám chlapství. U raperů je to opičí rituální tanec
bleskove.cz | 17:06:54
Rozhovor s Jamesem Colem o tom, jak ho otcovství naučilo slevit ze sobectví, proč se z rapu načas zbláznil i v čem ho změnilo studium filozofie.


Černý pasažér přiletěl v podvozku letadla. Policie nechápe, jak cestu a zimu přežil
blesk | 18:32:00
V podvozku nákladního letadla společnosti Cargolux, které dorazilo z Afriky na letiště Schiphol u Amsterodamu, dnes objevili černého pasažéra. Muž byl převezen do nemocnice, uvedla agentura Reuters s odvoláním na nizozemskou vojenskou policii.


Nízké teploty, vítr a déšť: Poslední lednový týden se bude na Prahu obloha mračit
blesk | 18:03:00
Napršelo, uschlo. Nasněžilo, roztálo. Asi tak by se dal charakterizovat uplynulý týden v hlavním městě, co se počasí týče. Chladný bude i ten nadcházející. „V první polovině týdne mnoho srážek neočekáváme resp. srážkové úhrny budou nízké, jednotlivé frontální systémy začnou přes naše území přecházet až ve druhé polovině týdne,“ uvádí meteoroložka Dagmar Honsová. „Od čtvrtka, kdy přejde přes naše území studená fronta, bude větrno,“ dodává s tím, že obloha bude povětšinou „zamračená“.


Odhalené nožky i bradavky! Jennifer Anistonová je vražedně sexy
blesk | 17:49:00
Tohle je proklatě sexy natáčení! Jennifer Anistonová (52) se momentálně na havajském ostrově Oahu věnuje pokračování komediální detektivky Vražda na jachtě (2019). A dokazuje, že ani po padesátce nic neztratila ze svého půvabu!


Putin hromadí vojáky, USA ale sankce neuvalí: Od invaze Ukrajiny by neodradily, říká ministr
blesk | 17:43:00
Americký ministr zahraničí Antony Blinken dnes televizi CNN řekl, že uvalit ekonomické sankce na Rusko by v tuto chvíli podrývalo schopnost Západu odradit Moskvu od případné agrese vůči Ukrajině.


Tereza Ramba po orgasmickém porodu prozradila pohlaví a jméno miminka!
blesk | 17:39:00
Tereza Ramba (32) víc jak měsíc tajila příchod druhého potomka, protože Vánoce už slavili ve čtyřech. Nyní herečka také prozradila pohlaví a jméno druhého dítěte. A také barvitě vylíčila, jak miminko přišlo na svět!


Právnička (†40) před svými dětmi skočila do zamrzlé řeky: Zmizela pod ledem, odnesl ji proud
blesk | 17:27:00
Tragická nehoda se odehrála v ruské obci Vyra poblíž Petrohradu. Čtyřicetiletou právničku a matku dvou dětí smetl proud zamrzlé řeky Oredezh před očima jejích dětí. Do řeky žena skočila u příležitosti pravoslavného svátku Zjevení Páně. Její tělo se dosud nenašlo.


Policejní vrtulník měl napilno: Vypátral nemocného muže i ztracenou seniorku
blesk | 16:55:00
Hned dvojnásobné úspěšné pátrání podstoupila posádka policejního vrtulníku na jižní Moravě. Nejprve u Mikulova vypátrala psychicky nemocného muže, který odešel z domova, o několik hodin později pomohla najít v Brně ztracenou seniorku (80).   


Berlusconi (85) je v nemocnici. Expremiér během hospitalizace zveřejnil zásadní rozhodnutí
blesk | 16:43:00
Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi je od čtvrtka v nemocnici v Miláně. S odkazem na informovaný zdroj to dnes napsala agentura Reuters. Podle italské agentury ANSA hospitalizace souvisí s rutinními lékařskými prohlídkami. Berlusconiho mluvčí na žádost agentury Reuters o komentář nereagoval.


VIDEO: Na dálnici za Prahou skončil luxusní bavorák v plamenech. Řidič převážel malé dítě
blesk | 16:42:00
Na dálnici D11 nedaleko Prahy dnes havarovalo osobní auto, skončilo převrácené mimo dálnici a začalo hořet. Ve voze cestovali muž, žena a malé dítě, při nehodě utrpěli zranění. Příčinu a okolnosti policisté vyšetřují, podle řidiče měl vůz defekt na pneumatice, řekla ČTK policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.


Maxová o chvílích po rozvodu: Šílená prázdnota! A pak našla Buraka, ale...
blesk | 16:39:00
Tereza Maxová (50) má důvod k oslavě!  Ač se po rozvodu s Frederikem Fetterleinem cítila šíleně prázdná, život jí do cesty přihrál muže, s nímž je nyní už 15 let. Jaké bylo seznámení se současným manželem Burakem Oymenem (49)? Za začátku to bylo jen velmi opatrné oťukávání. Tereza byla soběstačná a naprosto finančně nezávislá žena. Jenže seběvědomý Burak se toho rozhodně nebál a šel do vztahu naplno!


Narušil volby, svědčil proti policii, ztroskotal. Dožil se jen 28 let a hořel
pikant | 17:34:00
Na 800 stranách slavný Newyorčan Paul Auster líčí dobrodružný život klasika americké literatury Stephena Cranea.


James Cole: Machismus patří k polohám chlapství. U raperů je to opičí rituální tanec
pikant | 17:06:54
Rozhovor s Jamesem Colem o tom, jak ho otcovství naučilo slevit ze sobectví, proč se z rapu načas zbláznil i v čem ho změnilo studium filozofie.


Šampionát elektrických formulí hlásí posilu. Porsche Taycan Turbo S bude nový safety car
Auto.cz | 17:50:00
Již za týden startuje v Saudské Arábii osmý ročník Formule E. Jeho součástí bude v podobě nového safety caru Porsche Taycan Turbo S.


Chcete si k hypotéce pomoci přivýdělkem? Pozor na to, že…
Kurzy.cz | 18:14:56
Hypoteční banky posuzují kromě výše příjmů žadatele o úvěr i jejich stabilitu. To v praxi znamená, že banky do příjmů nezapočítávají, či započítávají velmi omezeně, příjmy mající podobu krátkodobého charakteru či příjmy s vysokými výkyvy jejich výše.


Burzovní kalendář 4/52 - Co musíme vědět do nového týdne!
Kurzy.cz | 16:37:16
Čtvrtý obchodní týden nového roku se ponese ve znamení ostře sledovaného zasedání Federálního rezervního systému a laviny hospodářských výsledků velkých amerických korporací. Předseda centrální banky Jerome Powell by měl podle očekávání širokého...


Dovolená v Řecku: Aktuální podmínky cestování do Řecka a návratu do ČR
Kurzy.cz | 13:27:00
Vstupní podmínky jsou nadále zpřísněné v Řecku i v České republice v období od 19. prosince 2021 s platností zatím do 7. února 2022


Dovolená ve Slovinsku a tranzit Slovinskem: Podmínky cestování do Slovinska a návratu do ČR. Změny platné od 17.1.2022.
Kurzy.cz | 10:03:00
COVID-19 – aktuální podmínky cestování do Slovinska a návratu do ČR 23.01.2022 / 10:00 | Aktualizováno: 23.01.2022 / 10:03 Podívejte se také: Dovolená ve Slovinsku (730 zájezdů) . Změny platné od 17.1.2022.


Podmínky cestování do Angoly a návratu do ČR od 16.1.2022 do 13.2.2022.
Kurzy.cz | 09:34:00
Vstup do Angoly a pohyb na jejím území je výrazně omezen. ČR řadí Angolu do kategorie tzv. zemí s velmi vysokým rizikem nákazy


Berlusconi vzdal boj o prezidentský palác. Favoritem je „Super Mario“
Hospodářské noviny | 17:54:00
Pětaosmdesátiletý expremiér Silvio Berlusconi v posledních týdnech obvolával italské zákonodárce. „Haló, tady je pan Bunga Bunga,“ volal například italské poslankyni Lauře Granatové. „Zakládáme Stranu Bunga Bunga a chceme, aby ses...


Kůže z českých krav končí jako odpad. Karo připravuje nový závod, kde je bude zpracovávat
Hospodářské noviny | 17:02:00
Karo Invest z Boršova u Jihlavy je jediným zpracovatelem kůží pro nábytkářskou výrobu ve střední Evropě. Je také příkladem firmy, která využila pandemii ke změnám, jež mají v budoucnosti vylepšit hospodaření. A akcie Kara byly loni třetí...


Roli v eskalaci kolem Ukrajiny hraje i Green Deal, řekl ministr Bek. Podle Petříčka je to diplomatická hra
ČT24 | 16:19:38
Také evropský Green Deal a s ním spojené otázky energetické bezpečnosti mohou mít vliv na vojenskou politiku Ruska na Ukrajině. V Otázkách Václava Moravce to uvedl ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN). Podle něj se bezpečnostní situace horší každým dnem a hrozba ozbrojeného střetu je v tuto chvíli nejzávažnější za celou řadu posledních měsíců. Exministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) věří, že se novému válečnému konfliktu na Ukrajině dá vyhnout a že Rusko spíš hraje „diplomatickou hru“. Podle něj dnes ani Rusko samo neví, co chce v dalších krocích udělat.


Jaderné úložiště do roku 2050 postavit lze. Oproti ostatním máme náskok, říká expert
aktuálně.cz | 19:03:15
Česko je připraveno úkol splnit, říká vedoucí úseku přípravy Správy úložišť radioaktivních odpadů Lukáš Vondrovic.


Nejlepší víkend sezóny. Skiareály zaplnily tisíce lyžařů, počasí přeje i běžkám
aktuálně.cz | 19:01:48
Nový sníh, ochlazení a v sobotu i slunečné počasí přilákaly o víkendu na hory tisíce návštěvníků.


V Belgii i Německu. Proti covidovým opatřením protestovaly tisíce Evropanů
Denik.cz | 18:29:00
V Bruselu vyšlo v neděli podle policejního odhadu do ulic několik desítek tisíc odpůrců koronavirových opatření. Policisté proti nim podle agentury AP použili vodní děla a slzný plyn. Tisíce lidí demonstrovaly o víkendu také v několika městech v Německu, informovala agentura DPA.


Farskému se nedaří ukončit mandát z USA. Hrozí, že bude muset přiletět
Denik.cz | 17:37:00
Poslanec hnutí STAN Jan Farský, který před týdnem odletěl na stáž do Spojených států, má podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) problém z USA odstoupit od poslaneckého mandátu notářským zápisem. Blažek v pořadu Partie televize Prima a CNN Prima News uvedl, že věc řeší Farský s velvyslanectvím ve Spojených státech a s ministrem kvůli problému komunikuje. Pokud nenaleznou právnické řešení do týdne, bude muset přiletět, dodal Blažek.


Arménský prezident Sarkisjan rezignoval na svou funkci
Eurozpravy-zahraniční | 18:30:00
Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.


Sankce proti Rusku kvůli Ukrajině by teď podle Blinkena nebyly konstruktivní
Eurozpravy-zahraniční | 17:41:00
Americký ministr zahraničí Antony Blinken dnes televizi CNN řekl, že uvalit ekonomické sankce na Rusko by v tuto chvíli podrývalo schopnost Západu odradit Moskvu od případné agrese vůči Ukrajině.


Skokan Koudelka krátce před Pekingem dosáhl na první body ve Světovém poháru
Eurozpravy-sport | 18:22:00
Pro první body si v neděli v německém Titisse-Neustadtu si doskočil v rámci tohoto ročníku Světového poháru český skokan na lyžích Roman Koudelka. Ten totiž v tomto závodě poprvé v sezónbě postoupil z kvalifikace až do 2. kola, přičemž tam pak skončil na 27. místě, čímž tak zopakoval své umístění z 1. kola.


Jaký bude osud republiky? V prezidentské volbě nevolme kašpara, ale slušného úředníka
Reflex | 18:00:00
Lidé s dobrými, ale hlavně se zlými úmysly nám vnucují představu, že náš hlavní společný program je teď nelítostný boj s příšerou covidu. Hesla jsou národní jednota: „Padouch nebo hrdina, všichni jedna rodina“. A „seid umschlungen, Millionen“, samozřejmě s dodržováním odstupů a za použítí respirátorů. Třídní nepřítel, kterého musíme společně bít po hlavě, se zejména díky babišovským médiím jmenuje „antivaxer“.


Omikron nabírá rychlost. Česko vstoupí do divokého týdne
Tiscali-zprávy | 18:14:15
Epidemie covidové varianty omikron v Česku zrychluje. Čísla nakažených se tento týden zdvojnásobila. A příští týden tento strmý růst patrně bude pokračovat.


Co vám (ne)uteklo: Z Ruska mizí kapitál, levné škodovky míří do Afriky, hypoteční peklo začíná..
E15-ekonomika | 17:30:00
Investiční skupina Miton investuje desítky milionů do kryptoprojektů, IKEA zvyšuje ceny, Rusko straší investory. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysut? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


Technologická firma TTC Marconi má nového šéfa. Stal se jím Ondřej Havlík
E15-ekonomika | 17:24:00
Česká pobočka TTC Marconi má nového výkonného ředitele. V lednu se jím stal dosavadní šéf pro strategický rozvoj Ondřej Havlík, který ve firmě působí třetím rokem.


Diplomacie USA: Sankce proti Rusku kvůli Ukrajině by teď nebyly konstruktivní
E15-ekonomika | 17:09:00
Americký ministr zahraničí Antony Blinken televizi CNN řekl, že uvalit ekonomické sankce na Rusko by v tuto chvíli podrývalo schopnost Západu odradit Moskvu od případné agrese vůči Ukrajině.


Co vám (ne)uteklo: Z Ruska mizí kapitál, levné škodovky míří do Afriky, hypoteční peklo začíná..
E15-politika | 17:30:00
Investiční skupina Miton investuje desítky milionů do kryptoprojektů, IKEA zvyšuje ceny, Rusko straší investory. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysut? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


Technologická firma TTC Marconi má nového šéfa. Stal se jím Ondřej Havlík
E15-politika | 17:24:00
Česká pobočka TTC Marconi má nového výkonného ředitele. V lednu se jím stal dosavadní šéf pro strategický rozvoj Ondřej Havlík, který ve firmě působí třetím rokem.


Diplomacie USA: Sankce proti Rusku kvůli Ukrajině by teď nebyly konstruktivní
E15-politika | 17:09:00
Americký ministr zahraničí Antony Blinken televizi CNN řekl, že uvalit ekonomické sankce na Rusko by v tuto chvíli podrývalo schopnost Západu odradit Moskvu od případné agrese vůči Ukrajině.


Zimní bouře Izzy zasáhla východ USA
Slunečno.cz | 18:24:00
Bouře Izzy přinesla nejvíce sněhu do státu Severní Karolína, zde během neděle napadlo kolem třiceti centimetrů sněhu. Desítky střech se zde pod váhou sněhu zhroutily. Dokonce došlo i ke zhroucení střechy vysokoškolské koleje na Brevard College. Bouře zde způsobily i řadu dopravních nehod z nich jedna byla smrtelná. Součástí bouřkového systému byly i dvě tornáda, která se prohnala jihozápadní částí státu Florida. Tornáda zničila tři desítky...


G-Suite zdarma už nebude zdarma, EU chystá vlastní DNS a Microsoft chce koupit Activision Blizzard
lupa.cz | 19:00:00
Cíle malwaru Pegasus, proměny Pornhubu, Apple Music je dvojka, Británie nechce šifrování, děravé Safari, hacknuté OpenSubtitles. Co ještě přinesl právě končící #tyden?


Brutální vražda na Mělnicku: Žena vykastrovala svého přítele?!
blesk | 21:07:00
Kriminalisté řeší v obci Vysoká na Mělnicku vraždu muže, v souvislosti s tím byla zadržena jedna osoba. K činu zřejmě došlo v jednom z domků u hlavní silnice. Podle místních obyvatel šlo zřejmě o velmi brutální čin. Muže měla údajně jeho přítelkyně před smrtí vykastrovat!


Arménský prezident náhle rezignoval. Nechce být pro zemi přítěží v „těžkých časech“
blesk | 20:57:00
Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v „těžkých časech“. Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.


Dívka (20) napadla vlastní babičku (73): Utratila její životní úspory!
blesk | 20:22:00
Dvacetiletá dívka pravidelně okrádala svou vlastní babičku. Za zcizené peníze si nejčastěji nechávala dovážet jídlo z restaurace a předplácela si internetovou televizi. Celkově projedla zhruba sto tisíc korun. Za jejím necitelným chováním údajně stojí i trauma z dětství.


Tajemství proměny v Jonáka: Michal Novotný měl na hlavě dvacet deka cizích vlasů!
blesk | 20:09:00
Za dokonalou proměnou Michala Novotného (42) v krále podsvětí Ivana Jonáka (†59) v seriálu Devadsátky stojí práce uměleckých maskérů. Jen kudrnatou paruku vyráběli na míru celý měsíc a potřebovali k tomu sehnat dvacet deka kvalitních vlasů.


Zemřel kapelník Šlapeta Radan Dolejš (†57), oznámila to zpěvačka jeho kapely! Našli ho doma!
blesk | 20:07:00
Téhle zprávě se nechce věřit. Ve věku 57 let zemřel dramaturg ČT, producent, scénárista a kapelník legendárního souboru Patrola Šlapeto Radan Dolejš. Ačkoli dlouhou dobu trpěl zdravotními obtížemi, jeho odchod je nečekaný. Ještě před pár hodinami vtipkoval na sociální síti a dokonce byl podepsán jako spolutvůrce sobotního předávání cen Trilobit na ČT Art. 


Sexy Eva Perkausová se vdala! Fotky a detaily ze svatby v exotickém ráji
blesk | 19:43:00
Moderátorka Hlavních zpráv na Primě Eva Perkausová (27) je už několik dní vdanou paní! ANO řekla svému snoubenci, podnikateli Ivanu Heckovi (39). Svatba proběhla na exotickém ostrově Mauricius. 


Lidi s rouškou považujeme za atraktivnější, odhalil průzkum. Vyvolávají v nás pocit bezpečí
blesk | 19:41:00
Pandemie covidu změnila kde co. Pravidelná dezinfekce rukou a práce z domova se pro mnohé staly novým normálem, stejně tak nošení roušek ve veřejných prostorách. Po téměř dvou letech zakrývání obličejů se nám podle vědců podařilo nejen zmírnit přenos koronaviru, ale i zcela změnit svůj pohled na ostatní lidi. Nový průzkum odhalil, že lidé s nasazenou chirurgickou rouškou jsou často vnímáni jako atraktivnější než ti s odhaleným obličejem. Před pandemií to přitom bylo přesně obráceně.


Šebrle jako opařený: Perkausová se tajně vdala! Svatbu oznámila během vysílání Hlavních zpráv
blesk | 18:55:00
Moderátorka Eva Perkausová (27) si nejenom pro diváky Hlavních zpráv, ale i pro kolegu Romana Šebrleho (47) připravila překvapení. V přímém přenosu se představila svým novým příjmením! 


Když je vzteku kvůli covidu příliš. Nizozemci s kladivy ničí auta na vrakovišti
aktuálně.cz | 21:00:31
Do Vijfhuizenu u Amsterdamu si lidé jezdí vybíjet nejrůznější frustrace. Teď přibývá těch pandemických.


Čína poprvé otestuje digitální jüan na cizincích. Nabídne jim ho na zimní olympiádě
aktuálně.cz | 20:01:20
Od roku 2020 digitální měna pokročila a nyní se testuje zhruba v desítce regionů po celé Číně.


Ford si opět hraje s patenty na dron, tentokrát má pomáhat v terénu
Auto.cz | 18:54:00
Patenty automobilek často nabízejí zajímavý pohled do budoucnosti, patenty Fordu spojené s drony však vypadají spíš jen jako zajímavá fantazie.


Dovolená v Itálii: Valle d´Aosta, Piemont a Furlánsko – Julské Benátsko oranžové
Kurzy.cz | 18:35:00
Regiony Valle d´Aosta, Piemont, Furlánsko – Julské Benátsko (Friuli - Venezia Giulia) jsou z důvodu zátěže zdravotního


Devadesátky po Brněnsku a jeden z jejich symbolů - Hošnova vila - přehlídka okázalého luxusu a bujarých večírků
Kurzy.cz | 17:31:00
Devadesátky po Brněnsku a jeden z jejich symbolů - Hošnova vila - přehlídka okázalého luxusu a bujarých večírků, na kterých se scházely tehdejší celebrity a novodobí boháči. Časem se ale ze slavného místa stala zchátralá ruina, do které chodili jen&hellip


Do Česka připlula historicky první loď naložená černým uhlím z Austrálie.
Kurzy.cz | 17:03:00
Loď přivezla do Česka uhlí Do Česka připlula historicky první loď naložená černým uhlím z Austrálie. Má pomoci kvůli útlumu těžby. Rejdaři přitom hovoří o přelomové zakázce. Uhlí se vozilo po Labi běžně, ale v opačném směru.


Ministryně obrany i ministr zahraničí věří v mírové zakončení krize na Ukrajině
Kurzy.cz | 22:00:27
Ministryně obrany Jana Černochová a ministr zahraničních věcí Jan Lipavský dnes na tiskové konferenci vydali společné prohlášení k aktuálnímu dění kolem Ukrajiny. Reagovali na eskalaci situace, která oba ministry znepokojuje.


HBO, Voyo a Netflix na další týden: Ledová archa, dobové drama a akční nářez s Michaelem Keatonem
Euro | 19:45:48
Netflix a HBO GO jsou v tuzemsku jasně nejpopulárnější streamovací platformy, každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto nově přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si


Tchaj-wan ohlásil další velké narušení své vzdušné obranné zóny Čínou
Eurozpravy-zahraniční | 21:12:00
Tchaj-wan dnes ohlásil největší narušení své vzdušné obranné zóny ze strany Číny od října, uvedla agentura Reuters. Do blízkosti ostrova se podle tchajwanského ministerstva obrany vydalo 39 čínských letounů. Tchaj-pej jako varování vyslala do vzduchu stíhačky a pro monitorování čínských strojů nasadila systémy raketové obrany.


Čtvrtá dávka podle izraelské studie podstatně zvyšuje ochranu proti covidu
Eurozpravy-zahraniční | 20:46:00
Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu-19 poskytuje lidem starším 60 let třikrát vyšší ochranu před vážným průběhem nemoci než tři dávky vakcíny. Informovalo o tom dnes izraelské ministerstvo zdravotnictví. Izrael začal čtvrtou dávku vakcíny Pfizer/BioNTech nabízet osobám nad 60 let začátkem ledna.


Zemřel Radan Dolejš. Kapelníkovi známé skupiny Šlapeto bylo 57 let
Denik.cz | 22:13:00
Muzikant, dramaturg nebo scénárista Radan Dolejš, který je podepsaný například pod mnoha koncerty Karla Gotta, zemřel v neděli 23. ledna ve věku 57 let. Narodil se v roce 1964 v Děčíně.


Brutální vražda na Mělnicku: Policie na místě zadržela podezřelou osobu
Denik.cz | 21:21:00
Ve Vysoké na Mělnicku nalezli policisté v neděli v podvečerních hodinách tělo muže, který zemřel násilnou smrtí. V této souvislosti byla v domě další osoba, údajně žena, jíž policie zatkla. Více informací bude zveřejněno po nařízené pitvě, jejíž výsledky budou známy v pondělí.


Zemřel Radan Dolejš, televizní dramaturg a bývalý šéf ČT1
lupa.cz | 22:03:27
Ve věku 57 let zemřel v neděli 23. ledna televizní dramaturg a scenárista Radan Dolejš. S odvoláním na jeho přátele o tom informoval deník Blesk. Dolejš se podílel na mnoha úspěšných pořadech České televize, Novy a Primy. Byl také kapelníkem skupiny Šlapeto.


„Ospalé kuře“ jako hit internetu: Nový nebezpečný trend odborníky děsí
blesk | 23:05:00
Na TikToku se novým trendem stala neobvyklá příprava kuřete. Lidé si od mimozemsky vypadajícího pokrmu slibují zlepšení zdraví. Doktoři však varují, že po „kuřeti na kodeinové omáčce“ můžete maximálně skončit v nemocnici s otravou.


Smrt Šlapeťáka Radana Dolejše (†57): Zděšené reakce přátel a kolegů! Měli jsme plány!
blesk | 22:15:00
Náhlá smrt scenáristy a frontmana kapely Patrola Šlapeto Radana Dolejše (†57) zaskočila většinu showbynysu. Dolejš byl všeobecně oblíbený a ještě v neděli, v den svého nečekaného skonu, žertoval na svém facebooku.


Kaufland a další značky jdou do virtuální reality. Můžete koupit nehmotnou kabelku Gucci za 4000 dolarů
Hospodářské noviny | 12:58:00
Pro Kaufland jsou typické velké kamenné obchody, a v Česku dokonce nemá ani e-shop. Nyní se ale jako jedna z prvních společností rozšiřuje do virtuálního světa. Ve videohře Animal Crossing: New Horizons obsadil jeden ostrov, který pojmenoval...


Jádro nikdo nezakazuje, bude s námi hodně dlouho, říká Čech, který v Bruselu napsal kritizovanou taxonomii
Hospodářské noviny | 20:35:00
Máloco teď rozděluje Evropu jako pohled na to, jak do budoucna vyrábět energii. Česko, Francie nebo Finsko zdůrazňují, že boj proti změnám klimatu nezvládnou bez jaderných elektráren. Rakušané či Němci ale jádro rozhodně odmítají. Evropská komise...


Kaufland a další značky jdou do virtuální reality. Můžete koupit nehmotnou kabelku Gucci za 4000 dolarů
iHned.cz | 12:58:00
Pro Kaufland jsou typické velké kamenné obchody, a v Česku dokonce nemá ani e-shop. Nyní se ale jako jedna z prvních společností rozšiřuje do virtuálního světa. Ve videohře Animal Crossing: New Horizons obsadil jeden ostrov, který pojmenoval...


Jádro nikdo nezakazuje, bude s námi hodně dlouho, říká Čech, který v Bruselu napsal kritizovanou taxonomii
iHned.cz | 20:35:00
Máloco teď rozděluje Evropu jako pohled na to, jak do budoucna vyrábět energii. Česko, Francie nebo Finsko zdůrazňují, že boj proti změnám klimatu nezvládnou bez jaderných elektráren. Rakušané či Němci ale jádro rozhodně odmítají. Evropská komise...


Omikron nabírá rychlost. Česko vstupuje do divokého týdne
Tiscali-zprávy | 18:14:15
Epidemie covidové varianty omikron v Česku zrychluje. Čísla nakažených se tento týden zdvojnásobila. A příští týden tento strmý růst patrně bude pokračovat.


Před třiceti lety začínala privatizace bydlení, soukromníci vlastnili jen procento bytů
ČT24 | 14:38:22
Jak dál s byty, jejichž většinu vlastnil stát, řešila před 30 lety celá společnost. I jejich privatizace byla součástí ekonomické transformace. Zákon o vlastnictví bytů v roce 1992 federální parlament neschválil, potřebná legislativa vznikla až po rozdělení Československa.


Poslední slovo Ondřeje Neffa: Dnes o chozrasčotu
lidovky.cz | 22:37:00
V ekonomice se nevyznám. Na vysoké jsem vylít jen jednou ze zkoušky, a to byla právě zkouška z ekonomie. Ekonomika volného trhu mi šla, ale socialistickou ekonomiku jsem nebyl schopný pochopit. Chyba nebyla úplně ve mně. Nepochopení mě pronásleduje až do dnešních dnů.


Blažek: Novela zákona o státním zastupitelství má podporu nejen pětikoalice
lidovky.cz | 20:21:24
Pro novelu zákona o státním zastupitelství budou ve Sněmovně podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka hlasovat nejen poslanci vládní pětikoalice. O dlouhá léta diskutované změně, kterou chce vláda Spolu a PirSTAN prosadit ještě v letošním roce, jednal se zástupci opozičních hnutí ANO a SPD. Pro zavedení funkčního období státních zástupců a další změny bude podle Blažka „komplexní Sněmovna“.


Tisíce odpůrců opatření v Bruselu rozháněla policie vodními děly a plynem
lidovky.cz | 20:03:00
V Bruselu v neděli vyšlo do ulic několik desítek tisíc odpůrců koronavirových opatření. Policisté proti nim podle agentury AP použili vodní děla a slzný plyn. Místy se protestní akce přelívala do násilných střetů s policií. Tisíce lidí demonstrovaly o víkendu také v několika městech v Německu, informovala o tom agentura DPA.


Čtvrtá dávka na dohled. S její aplikací by se v Česku mohlo začít už za pár měsíců
lidovky.cz | 18:33:00
Minimálně u rizikových skupin bude dle českých expertů na podzim potřeba čtvrtá dávka vakcíny proti covidu. Nemuseli by ji ale mít všichni. Plošně by dávaly smysl až vakcíny druhé generace, míní odborníci.


Evropská energetická krize a ruský plyn. Současné vysoké ceny mají několik důvodů
lidovky.cz | 16:30:00
Současné vysoké ceny energií v Evropě mají několik důvodů. Jedním z nich jsou problémy s dodávkami z Ruska, které mohou být politicky motivovány. Evropská unie ale zatím nemá plán, jak tomu čelit.


Hrad kvůli výrokům o Zemanově cirhóze žádá milion a omluvu, uvedla Stehlíková
lidovky.cz | 15:33:40
Prezidentská kancelář žádá po psychiatričce a bývalé ministryni pro lidská práva Džamile Stehlíkové milion korun a omluvu za její výroky, že zdravotní problémy prezidenta Miloše Zemana souvisí s alkoholickou jaterní cirhózou. Stehlíková to v neděli uvedla na Twitteru. Trvá na tom, že má pravdu. Reakci Hradu ČTK zjišťuje.


Přežil věznění nacisty i komunisty. Ve věku 104 let zemřel nejstarší český skaut Eduard Marek
lidovky.cz | 15:12:00
Ve věku 104 let v neděli zemřel Eduard Marek, dlouholetý člen skautského hnutí, kterého za druhé světové války věznili nacisté a po únoru 1948 komunisté. Marek, skautským jménem Hroznýš, se podílel na obnovení skautské organizace v roce 1968 i po roce 1989. Byl nejstarším skautem v Česku a mimořádným člověkem, sdělila mluvčí organizace Junák Barbora Trojak.


Američané začnou s evakuací ambasády v Kyjevě, informují média. Jako první přijdou na řadu rodiny diplomatů
lidovky.cz | 14:45:00
Podle informací některých amerických médií začnou již v pondělí Spojené státy s částečnou evakuací své ambasády v Kyjevě. V první řadě se má jednat o rodiny diplomatických příslušníků.


Známe Putinův plán, zní z Londýna. Do čela Ukrajiny chce údajně dosadit loutku z řad proruské opozice
lidovky.cz | 14:32:00
Britské ministerstvo zahraničí v sobotu vydalo další varování Rusku, přičemž zveřejnilo detaily údajné moskevské strategie na ovládnutí Ukrajiny.


Až 80 tisíc nakažených uprostřed týdne, předpovídá Válek. Vrcholem bude komunitní šíření mezi lidmi nad 65 let
lidovky.cz | 14:08:00
Epidemie bude v příštím týdnu vrcholit, může být až 80 000 potvrzených nákaz denně. Epidemie se začne přesouvat do seniorské populace. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize to řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.


Británie obvinila Kreml ze snahy dosadit na Ukrajině proruského vůdce
lidovky.cz | 12:46:00
Britské ministerstvo zahraničí v sobotu večer obvinilo Kreml ze snahy dosadit na Ukrajině proruského vůdce, informovaly tiskové agentury. Úřad uvedl, že ruští zpravodajci byli v rámci plánů na invazi v kontaktu s řadou bývalých ukrajinských politiků. Britský vicepremiér později varoval, že pokud se Rusko pokusí intervenovat na Ukrajině, bude čelit tvrdým sankcím.


Farský má právní problém. S položením mandátu ze zahraničí se nepočítalo, uvedl Blažek
lidovky.cz | 12:35:00
Poslanec hnutí STAN Jan Farský, který před týdnem odletěl na stáž do Spojených států, má podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka problém z USA odstoupit od poslaneckého mandátu notářským zápisem. Blažek v pořadu Partie televize Prima a CNN Prima News uvedl, že věc řeší Farský s velvyslanectvím ve Spojených státech a s ministrem kvůli problému komunikuje.


Strašidelné video z D5 vysvětluje, proč máte po nehodě utéct za svodidla
Auto-iDNES.cz | 18:00:00
„Při hromadné dopravní nehodě doporučujeme, aby všechny osoby opustily co nejdříve vozidlo a nezdržovaly se v blízkosti havarovaných vozidel,“ opakují policisté i dopravní experti stále dokola. Názorně to zdůvodňuje video z nehody při kalamitě na dálnici D5 z uplynulého týdne.


Koh-i-noor rozvíjí v Rožnově pod Radhoštěm výrobu pro elektroauta Tesla
Auto-iDNES.cz | 14:21:00
Koh-i-noor holding rozvíjí v závodě v Rožnově pod Radhoštěm výrobní program pro elektrické automobily značky Tesla. Jsou to výlisky a bezpečnostní sestavy, vyrábí je firma z divize Koh-i-noor Machinery. V závodě ve východočeské Poličce chce holding do budoucna vyrábět díly pro elektroauta.


Autofotka týdne: Kráska z plakátu a fáro doktora Blažeje
Auto-iDNES.cz | 00:00:00
Narozeninová party kulatin slavného auta se neobejde bez krásných žen a urostlých mužů. Autofotka tohoto týdne oslavuje kulatiny hvězdy Československé televize.


KVÍZ: Umíte si zvýšit šanci na novou práci?
Finance-iDNES.cz | 00:00:00
Aplikace pro hledání zaměstnání, kariérní profil online, sociální sítě či pohovor online. Moderní technologie pronikly i do oblasti HR. Jak se v nich vyznáte a víte, jak vám mohou pomoci? Znáte Job Alert nebo víte, co je matching? Vyzkoušejte si náš dnešní kvíz.


Tereza Ramba prozradila pohlaví i jméno druhého miminka
revue.idnes.cz | 16:51:00
Herečka Tereza Ramba (32) a tanečník Matyáš Ramba (32) se před pár dny stali rodiči. Novinku se jim podařilo utajit a teprve nedávno přírůstek do rodiny oznámili na sociálních sítích. Nyní herečka také prozradila pohlaví a jméno druhého potomka.


Finalistka Peče celá země promluvila o požáru domu. Pomohla jí i Lucie Bílá
revue.idnes.cz | 14:32:00
Anně Klápšťové, která je známá ze show Peče celá země, před týdnem při požáru shořel dům. Přestože cukrářka nejdřív nechtěla o okolnostech požáru mluvit, nyní prozradila, jak to bylo.


Brnění, křeče, strach ze smrti. Drahokoupil popsal své potíže v show Survivor
revue.idnes.cz | 10:02:00
Z reality show Survivor odstoupil sám a předčasně kvůli psychickým potížím, přesto své účasti v ní nelituje. Zpěvák Vojtěch Drahokoupil (26) prozradil, jak to bylo s jeho pobytem a problémy v Dominikánské republice.


Mysleli, že mám miliony. A já žila na ubytovně, vzpomíná Nicol Lenertová
revue.idnes.cz | 10:00:00
Na biologického otce si Nicol Lenertová už nevzpomíná, jen říká, že byl pro ni i její mámu nebezpečný. Během dětství vystřídala tři příjmení. V devatenácti se objevila ve finále Miss České republiky. Byla i tváří televizní reklamy na dámské vložky. Pak začala na Nově uvádět Sportovní noviny, a dva roky nato s Karlem Voříškem i Televizní noviny,
nejsledovanější pořad v zemi. Ve třiadvaceti. Sláva, úspěch. A půlroční románek s hokejistou Jaromírem Jágrem. Poté přišla rázná změna.


Fotbalisté a hokejisté mě nepřitahují, prozradila vítězka Elite Model Look
revue.idnes.cz | 00:00:00
Během tří let, co působí v modelingu, to občas chtěla vzdát. Ale držela se rady, kterou jí dali v agentuře: Buď trpělivá. A teď se jí to vyplatilo. Studentka kroměřížského arcibiskupského gymnázia Amélie Konšelová zvítězila ve světovém finále modelingové soutěže Elite Model Look.


Kňouráme, že se s námi Rusko nebaví, ale v EU bezpečnost není téma
Respekt | 12:10:09
S bývalým estonským prezidentem o situaci na východě Ukrajiny, nefunkčních mezinárodních organizacích a PutinoviDejte pozor, když uslyšíte piano
Respekt | 12:00:00
Proč neumíme stejně vášnivě jako o studijním pobytu Jana Farského debatovat o ruské hrozbě pro Ukrajinu, Evropu i pro nás?Co děláte pro to, abyste popularizovali svůj vědní obor? A proč to považujete za důležité?
Respekt | 12:00:00
[image id="200249435" caption="embryoložka" align="left"][image id="200249436" caption="badatel v oboru planetární geologie a geofyziky" align="left"][image id="200249438" caption="vývojář výukových her, Studia nových médií FF UK" align="left"][image id="200249437" caption="vědkyně, odbornice na…


Respekt • Despekt
Respekt | 12:00:00
[image id="200249568" align="center"][image id="200249569" align="center"]


Pod hladinou Rudého moře
Respekt | 12:00:00
Dopis z Port SúdánuUkrajina nás dohnala
Respekt | 12:00:00
Při čekání na ruský útok se hraje také o český zájem o Ukrajinu a pochopení, že její osud souvisí s osudem našeho státuMuž na jedno použití
Respekt | 12:00:00
Nebezpečná kariéra Borise Johnsona se otřásá v základech


Po návratu z Číny zničte!
Respekt | 12:00:00
Jedete-li jako sportovec, funkcionář nebo jiný oficiální účastník na únorovou olympiádu do Pekingu, vezměte si s sebou jen nějaký starý mobil, v němž máte nahrané pouze nejnutnější údaje, a po návratu z Číny jej okamžitě vyhoďte. Tak zní rada vládních expertů několika zemí, včetně USA, Velké…


Kde vzít 80 miliard
Respekt | 12:00:00
Šetřit „jen na státu, ne na lidech“ je iluze


Putin uvažuje racionálně
Respekt | 12:00:00
Situace okolo Ukrajiny se teď vyvíjí v jeho prospěch


Čekání na válku
Respekt | 12:00:00
Reportéři Respektu v zákopech na ukrajinsko-ruské hranici, kde vojáky obou armád od sebe dělí jen několik desítek metrůKudy na Ukrajinu
Respekt | 12:00:00
Do hlavy ruského prezidenta Vladimira Putina nikdo nevidí, vojenské možnosti Ruska ale zároveň nejsou neomezené. Uznávaný americký think tank Center for Strategic and International Studies tak nedávno vypracoval analýzu základních variant, pro něž by se vládce Kremlu mohl nakonec rozhodnout.
Léto nám budiž milostivo
Respekt | 12:00:00
Proč se tak lišil přístup Prahy a Brna k lidem v dluhové pasti Česko
Respekt | 12:00:00
Komu věří Češi
Agentura CVVM přišla s průzkumem důvěry Čechů a Češek ve vybrané (kromě prezidenta Miloše Zemana) zahraniční politiky. Z něj vyplývá, že nejdůvěryhodnější zahraničněpolitická osobnost je slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, které důvěřuje 64 procent respondentů. Naopak politik,…Eurovítězové a europoražení
Respekt | 12:00:00
Uspět v parlamentu se sedmi stovkami členů z 27 zemí je takřka nemožné na individuální bázi, ale i v rámci jedné politické strany. I nejsilnější německá CDU/CSU s 30 europoslanci sama nic nezmůže. Proto tady máme frakce, politické skupiny, které sdružují národní strany stejného ideového zaměření.…


Svět
Respekt | 12:00:00
Krásné nové korály
Vědci oznámili objev dosud neznámého nedotčeného korálového útesu poblíž Tahiti ve Francouzské Polynésii. Útes je tři kilometry dlouhý a nachází se v hloubce třiceti metrů. Vědci ho označili za jeden z největších, jaké se v takové hloubce vyskytují, a dodali, že ve světových…Bidenův omyl
Respekt | 12:00:00
Prezident Joe Biden je v Bílém domě rok a Amerika není nadšená. Podle některých průzkumů jsou jeho preference ještě horší, než byla po roce působení v úřadu podpora Donalda Trumpa. O té se ovšem tehdy psalo, že je nejnižší v měřené historii.

Pro ty, kteří viděli v Bidenově tažení na Bílý dům…


Dvakrát v hlavní roli 
Respekt | 12:00:00
Mario Draghi má velkou šanci stát se prezidentem. Kdo by ale místo něj vedl křehkou italskou vládu? Zvyšte nám daně
Respekt | 12:00:00
Světoví milionáři volají po spravedlivějším zdanění bohatých


Sázka na videohry
Respekt | 12:00:00
Microsoft rekordním nákupem naznačuje, kam se ubírá technologický svět


Další Babišovo dilema
Respekt | 12:00:00
Vládní novela zákona o střetu zájmů zakazuje politikům vlastnit média a ucházet se o dotace a veřejné zakázky


Vzpomínání na pochodeň číslo 1
Respekt | 12:00:00
Fasáda fešácky opraveného Národního muzea sice ještě září novotou, vyhledávaným místem Pražanů nebo turistů se ale ostrov obklopený nezastavitelnými proudy aut, na kterém muzeum stojí, asi hned tak nestane. Bylo to patrné i předminulou neděli odpoledne, kdy na dlažbě před muzeem stála jen dvojice…


Zůstane tu navždy
Respekt | 12:00:00
Moderní ocel se kalí ve vědeckých laboratořích a taktovku jedné z nich drží česká vědkyně Šárka Mikmeková
Bazénová velmoc
Respekt | 12:00:00
Proč je Česko bazénová velmocVesnice v centru města
Respekt | 12:00:00
Se sociálním antropologem Davidem Platilem o mapování starých nouzových kolonií a zbourané obecné školeBaťovy jaderné cvičky
Respekt | 12:00:00
Bude-li si chtít atomová energie alespoň udržet svůj význam, musí přijít s novou a levnější technologiíRazítko čistoty
Respekt | 12:00:00
Fanoušky jádra povzbudil nedávný dokument Evropské komise, takzvaná taxonomie. Atomové elektrárny se v něm probojovaly spolu s plynem mezi zdroje, které lze vzít ekologicky na milost – v situaci, kdy lidstvo bojuje s klimatickou změnou a obnovitelné zdroje ještě nejsou stoprocentně připraveny…


Květy voní po lučinách
Respekt | 12:00:00
Na co jste za svou zemi pyšní? Já třeba na nadstavbové dotační tituly 10.1.4. v Programu rozvoje venkova.

Kvetoucí louka je českým archetypem domova. Plná zvonků a kopretin, chrastavců, rozrazilů, pcháčů či pryskyřníků, řebříčků, štírovníků nebo svízelů, možná s orchidejemi a každopádně s kvanty…


Na návštěvě u ministra kultury
Respekt | 12:00:00
Proč by Martin Baxa nešel na Kabáty, kdy vyvěsí tibetskou vlajku a jak se bude chovat k příspěvkovkámZázračný grafen
Respekt | 12:00:00
Jak vám chutná? Zima, že? A jak se jmenuje pejsek? V poslední době není lehké najít bezpečná témata pro konverzaci – vždycky se řeč stočí na něco výbušného, na feminismus, globální oteplování, očkování a omikron. Starý kamarád práskne dveřmi, babi křičí na dědečka, teta štká a pejsek štěká. Pojďme…


Musí tě to pošimrat
Respekt | 12:00:00
Hudebník Mat213 přináší ničím nespoutanou představivost i poetiku generace ZVyprávět a přežít
Respekt | 12:00:00
Billy O’Callaghan (1974) patří k mladší generaci irských prozaiků, avšak na rozdíl od nich se nehlásí k žádné avantgardě. Píše v tradici smutných, ale zároveň „hezkých“ příběhů tak, jak ji před půlstoletím inicioval William Trevor a ze současných autorů dobrousil Colm Tóibín. Platí to o jeho románu…Extáze z nového
Respekt | 12:00:00
Nekoupil jsem si jedinou starou desku, byl to čas hojnosti,“ vzpomíná v knize Roztrhej to a začni znovu britský hudební novinář Simon Reynolds. Psal se rok 1978, zpěvák Johnny Rotten ze Sex Pistols prohlásil punk za mrtvý a rozpustil kapelu, ale podle Reynoldse to teprve tehdy začalo být zajímavé.…Knižní tipy
Respekt | 12:00:00
Do galerií s dětmi a tahákem
Kniha s podtitulem Jak nadchnout děti pro umění rozšiřuje okruh publikací, které se v poslední době snaží zpřístupnit dorostu zákoutí výtvarného umění (jmenujme alespoň tituly Proč obrazy nepotřebují názvy Ondřeje Horáka a Proč umění? od téhož autora a jeho kolegyně…Kultura/mix
Respekt | 12:00:00
dělníci kultury
Zatímco v Čechách jsme měli v Dobříši za minulého režimu slovy Jana Wericha „zámek plný spisovatelů“ spravovaný Svazem českých spisovatelů, na Slovensku měli obdobně pojatý zámek plný výtvarníků a architektů. Sídlil v renesanční budově v Moravanech nad Váhom a Slovenský fond…Málo sníme o světě
Respekt | 12:00:00
Tento týden odpovídá dokumentarista IVO BYSTŘIČANLingvisté versus matematici
Respekt | 12:00:00
Kolik je jednou tolik? Odpověď závisí na tom, komu tuhle otázku položíte – jestli lingvistovi, který věc posoudí z jazykového hlediska, nebo matematikovi, jenž se pustí do počítání.

„Tahle bunda teď stojí jen tisíc korun, před Vánocemi to bylo jednou tolik.“ Matematik tady zapojí logické…


Homo geneticus
Respekt | 12:00:00
V roce 2018 oznámil čínský vědec, že se narodily první geneticky modifikované děti. Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Sporné jsou i ty úmysly. Komu promluvil do duše Harariho Homo deus – stručné dějiny zítřka, musel se nutně zamyslet, zda jsme tu hranici mezi člověkem vzpřímeným a mutantem…


Lepší rychlá a ošklivá než hezká a pomalá
Respekt | 12:00:00
21. 1. 1922V matrixu
Respekt | 12:00:00
Nedávno jsem dostudoval a za pár měsíců, jak doufám, začnu pracovat na oční klinice v jednom větším městě bývalé NDR, kde žije moje přítelkyně Anne Sophie. Profesní čas mezi těmi událostmi trávím jako lékař vakcinačního týmu jisté pražské nemocnice. Je to příležitost rychle si zopakovat některé…Zen žen
Respekt | 12:00:00
[image id="200249501" caption="Zen žen" align="left"]


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 12:00:00
I zdejší seizmická zařízení zachytila nárůst tlaku po obrovském výbuchu podmořské sopky u tichomořského souostroví Tonga. Sněžku zasáhl vítr o rychlosti orkánu. Česká veřejnost si na pietních shromážděních i v soukromém usebrání připomněla, že uplynulo 53 let od chvíle, kdy se v marném pokusu…Z webu respektu
Respekt | 12:00:00
Proč čeští špioni neprošli detektorem lži
Překvapivé (a trochu záhadné) dění v českých tajných službách popisují Jaroslav Spurný a Ondřej Kundra.
Podívej, jak jsem chytrý. Proč je Wordle ideální hrou pro dnešní dobu
Petr Horký popisuje aktuální globální fenomén – jednoduchou slovní hříčku.Dopisy
Respekt | 12:00:00
Síla červené rtěnky
Respekt 2/2022

Milá paní Lauder, vaše poznámka mě vrátila do druhé půlky padesátých let, kdy jsme s maminkou jezdívaly třikrát čtyřikrát ročně nejprve do „nápravně výchovného zařízení“ Vojna, později na Bytíz, navštívit otce, odsouzeného k 16 letům vězení. Byla to tehdy…


V zákopech východní Ukrajiny
Respekt | 10:12:21
Uprostřed promrzlé krajiny, pár stovek metrů za hranicí posledních domů městečka Zolote, vykukuje ze země nenápadný periskop. Kdo se podívá do jeho kukátek, uvidí opuštěné železniční koleje a pak už jen nekonečné pozvolné šedohnědé vlnění zdejší země. Tam, kam se periskop dívá, je fakticky Rusko, několik desítek metrů odtud sedí ruské okupační ozbrojené síly. Periskopem jejich pozice ze svých zákopů pozorují ukrajinští vojáci. Je to jediný bezpečný způsob ve vesnicích za nepřátelskou čarou sedí ostřelovači, kteří pětkrát nebo desetkrát do týdne zkusí své štěstí. Více se dočtete v reportáži z Ukrajiny od Ondřeje Kundry a Tomáše Brolíka v Respektu 04/22.Přípravy na válku
Respekt | 09:55:20
Je třetí lednová sobota, deset hodin ráno a na cestě přiléhající k jedné z bývalých kyjevských skládek za městem postupně zastavuje zhruba padesátka automobilů. Většina členů jejich posádek má na sobě maskáče, vojenské boty a vybavení. Pár minut žertují, různě se popichují, posilňují svačinou a zahřívají čajem z termosek, než jejich velitel Denis Semyrog-Orlyk zavelí nástup. Muži a ženy se bleskově rozdělují do čtyř dopředu určených skupin a v pozoru se zdraví bojovým pokřikem: „Sláva Ukrajině, hrdinům sláva!“ Následuje seznámení s plánem na dnešní den: po krátké rozehřívací rozcvičce bude cvičení v terénu s plnou polní a nácvik ochrany strategických objektů. V roce 2014, když Rusko poprvé napadlo východní části Ukrajiny, byla právě neschopnost efektivně bránit strategické budovy jednou z hlavních příčin rychlého postupu nepřítele a ztráty části území. Více se dočtete v reportáži z Ukrajiny od Ondřeje Kundry a Tomáše Brolíka v Respektu 04/22.
Return to top