Celkem 139873 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 15.02.2022


Cenu veřejnosti roku 2021 získala FÉR půjčka od Sberbank
Finparáda | 10:00:00
Finanční portál Finparáda.cz dne 25. ledna 2022 vyhlásil v rámci soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku nejlepší finanční produkty za rok 2021. Cenu veřejnosti přitom získala FÉR půjčka od Sberbank, která se tak stala nejoblíbenějším finančním produktem návštěvníků Finparády.cz.


Moderní koupelna za pár korun – vévodí praktičnost a snižování nákladů
eStav.cz | 00:00:40
Pokud uvažujete o zařízení nové koupelny, možná si lámete hlavu nad současnými trendy. Katalogy sice nabízejí inspiraci, cenovka za takovou koupelnu ale často přesahuje vaše finanční možnosti. Moderní koupelnu přitom můžete mít i za pár korun. Jaké jsou aktuální koupelnové trendy? Představíme vám nadčasové tipy, které využijete, ať už koupelnu rekonstruujete nebo ji zařizujete zcela od základu.


Novela nového stavebního zákona může ohrozit právní jistotu. Nebude jasné, co vlastně platí
eStav.cz | 00:00:40
Nová vláda zahájila v souladu se svými předvolebními deklaracemi práce na změnách nového stavebního zákona. Ten byl schválen v létě loňského roku, ale z velké části dosud není účinný. Způsob přípravy změn však zatím vyvolává mezi právníky pochybnosti.


Linux Mint Debian Edition pokračuje, System76 vylepšuje výkon Linuxu
Root.cz | 00:00:10
Tvůrci projektu Linux Mint vysvětlili, proč hodlají pokračovat v práci na LMDE. Společnost System76 představila nový nástroj pro zvýšení výkonu Linuxu. Téměř po roce vývoje vyšla nová OpenMandriva Lx 4.3.


Curryfikace (currying), výjimky a vlastní operátory v jazyku ML
Root.cz | 00:00:05
Ve třetím článku o jazyce ML si ukážeme některé poněkud pokročilejší techniky. Seznámíme se s technikou curryfikace (curryingu), která je v ML podporována, podobně jako například v Haskellu.


Jaromír Jágr slaví padesátiny. Podívejte se, s kým hokejista randil
revue.idnes.cz | 01:00:11
Hokejová legenda s číslem 68 Jaromír Jágr slaví 15. února padesátiny. Věčný starý mládenec sice do chomoutu ještě nevlezl, ovšem nouzi o krásné partnerky nikdy neměl. Jeho náručí prošly moderátorky i modelky. Momentálně žije s Dominikou Branišovou, která je o 23 let mladší.


Mazda postavila moderní dvoutakt s kompresorem, zatím čeká v šuplíku
Auto-iDNES.cz | 01:00:17
Japonská Mazda je jednou z mála automobilek, která jde skutečně svou cestou a nevydala se doposud zcela bezhlavě na pole bezvýhradné elektrifikace. Firma stále přemýšlí, jak v praxi vylepšit i tradiční spalovací motory a jeden z jejích nedávno odhalených patentů ukazuje skutečně neobvyklé řešení.


Nové trendy mezi auty: tříkolka těží bitcoiny a šlapohyb pro primátora Hřiba
Auto-iDNES.cz | 01:00:17
Dřívější světové auto nově pošilhává už jen po Číně, anglická jumbo-stíhačka od bondovské značky zapíná forsáž a v Nizozemsku pilují prchající stany.


Dědí nevlastní děti a jak nezdědit dluhy. Časté dotazy k pozůstalostnímu řízení
Finance-iDNES.cz | 01:00:35
Dědické řízení jednou potká každého z nás. Bohužel jej často provází emoce a vyostření rodinných vztahů. Jak jej urychlit, jak ocenit majetek nebo jak se vzdát dědictví? Právníci advokátní kanceláře Noerr přinášejí odpovědi na otázky čtenářů iDNES.cz.


Inflace tlačí Čechy do investic. Jak je nastavit do každého počasí
Finance-iDNES.cz | 01:00:35
Obavy z inflace a znehodnocení úspor přiměly nejednu českou domácnost investovat peníze do podílových fondů. Loňský rok byl přitom k investorům štědrý. Letos ale může být zase všechno jinak.


Stát zakázal manželce pracovat u manžela jako hospodyně. Pracovní poměr nejde dohromady s manželstvím
Mesec.cz | 00:00:15
Je to příběh téměř jako z červené knihovy, nebo o Popelce. Jenže po svatbě narazili na stát. Co může přinést nerespektování zákazu vzájemného zaměstnávání manželů?


Školní děti do 13 let jsou nepostižitelné. Jimi způsobené škody jsou totiž nevymahatelné
Mesec.cz | 00:00:15
Proč se máme pojišťovat, stejně nám nic pojišťovna nezaplatí? V jednom případě to ale může být pravda, byť i samotné pojišťovny proti tomu brojí a platit by chtěly. Jenže nemohou.


STAN v Praze přijde o svou nejpopulárnější tvář. Neústupná Marvanová kvůli Senátu skončí na magistrátu
Hospodářské noviny | 02:00:11
Právnička, disidentka a někdejší poslankyně Hana Kordová Marvanová nejspíš po čtyřech letech skončí v pražské komunální politice. Současná pražská radní pro legislativu a podporu bydlení se připravuje na návrat do parlamentu. Kandidovat by měla za...


Kancléř Scholz na Ukrajině a v Rusku: mise poslední příležitosti?
Hospodářské noviny | 02:00:11
Mohla to být cesta, jakých je jedenáct do tuctu, protože pro nového šéfa vlády klíčové evropské země se sluší navštívit bližší i vzdálenější sousedy a navázat tam se svými protějšky osobní vztahy. Jenže spolkový kancléř Olaf Schloz je na tom trochu...


Jak inflace boří zdánlivě neotřesitelné jistoty
Hospodářské noviny | 02:00:11
Po finanční krizi před 13 lety se hodně věcí změnilo. Svět začal fungovat jinak a trvalo nějaký čas, než jsme si zvykli. A jak čas plynul, nakonec se nám pověstný „nový normál“ dostal pod kůži tak, že máme problém se smířit s tím, že...


Zkrocení vysoké inflace bude ještě hodně bolet. Nahrává jí Green Deal i demografické trendy
Hospodářské noviny | 02:00:11
Kde udělali soudruzi z ČNB chybu. Tak by se dal parafrázovat proslulý výrok z filmu Pelíšky na současnou inflační situaci. Je totiž zřejmé, že inflaci nemají centrální bankéři pod kontrolou, a co je ještě horší, že s podobným scénářem vůbec...


Skoro třetina movitých Čechů zvažuje koupi nemovitosti v zahraničí. Popohání je inflace
Hospodářské noviny | 02:00:12
Nový týden začal pro české domácnosti černým pondělím, alespoň ho tak lze nazvat z pohledu zveřejněných ekonomických dat. Inflace si to pádí už téměř deseti procenty, což je aktuálně třetí nejvyšší růst v Evropské unii. A nyní zveřejněným růstem cen...


Záludný „operák“ elektromobilů. Jsou dražší, protože prodejci nevědí, jakou hodnotu bude auto za pár let mít
Hospodářské noviny | 02:00:12
Jedním z hlavních klíčů k nastavení měsíční splátky operativního leasingu je zůstatková hodnota auta. Zatímco u vozidel se spalovacími motory mají leasingové společnosti po ruce řadu přehledných tabulek se statistikami o úpadku hodnoty vozu po dvou,...


Finanční trhy (15. 2. 2022)
Hospodářské noviny | 02:00:12
Jedním z hlavních klíčů k nastavení měsíční splátky operativního leasingu je zůstatková hodnota auta. Zatímco u vozidel se spalovacími motory mají leasingové společnosti po ruce řadu přehledných tabulek se statistikami o úpadku hodnoty vozu po dvou,...\n


Barcelona si sáhla na dno, ale má plán, jak se z něj vyhrabat. Legendární fotbalový klub chce zpět na vrchol
Hospodářské noviny | 02:00:12
Tak vysoké příjmy jako fotbalová Barcelona neměl ještě nedávno žádný sportovní klub na světě. Než přišel covid, vydělala skoro miliardu eur ročně. Jenže pandemie její výdělky drasticky srazila. A navíc odhalila, že klub si žil nad poměry už předtím....


ANALÝZA: Když začínal, stála Berlínská zeď. Hokejista Jágr slaví padesátiny. Virtuóz na ledě se slabostí pro mocné politiky
Eurozpravy-sport | 00:01:00
Jeho ikonicky dlouhé a kudrnaté lokny, které zpoza helmy za ním vlály obdobně jako zoufalí soupeřovi obránci, jej proslavily stejně slovutně jako betonově silné nohy a šikovné ruce, jimiž stále znemožňuje brankáře. Útočník Jaromír Jágr, který dnes slaví padesáté narozeniny, proměnil lední hokej v dokonale krásné umění. Na ledě stále skládá útočné ódy, kterými dobyl NHL, jež byla k hráčům ze starého kontinentu léta přezíravá a chovala k nim despekt. Geniální virtuóz se v zámoří stal nejlepším Evropanem, v jehož vitríně se blýskají dva Stanley Cupy, olympijské zlato i dva tituly mistrů světa. Legendární číslo osmašedesát vyniká i mino kluziště, kde své jméno s oblibou spojuje s mocnými, vlivnými politiky, kteří právě vládnou. Má pro ně slabost. Jubilant se nejdříve klaněl ODS, kterou později vyměnil za Babišovo hnutí ANO. Kladenskému fenoménu je na výsluní zkrátka dobře a nemusí se jednat jen o nabité stadiony. Nemá problém s prezidentem Zemanem letět i do komunistické Číny.


Inflace pokračuje. Zdražovat budou nejen energie, potraviny nebo auta
idnes.cz | 04:00:13
Je to o fous. Lednová inflace jen těsně minula deset procent. Za měsíc se přes tuto hranici přehoupne. Obchodníci postupně zjišťují, co podražilo jim a kam až mohou se zvyšováním cen zajít. Pro některé z nich se inflační vlna stala příležitostí k vylepšení marží.


Před 12 lety hrozil státní bankrot, teď se Řecko odpojuje od euro infuze
idnes.cz | 04:00:13
Řecko do konce března splatí poslední splátky dluhu záchranných půjček od Mezinárodního měnového fondu (MMF). Bude to dva roky před původně plánovaným termínem.


Odměny za covidový rok: náměstci ministerstva dostali i 300 tisíc, Dušek nic
idnes.cz | 04:00:13
Jak se odměňovalo na ministerstvu zdravotnictví za další covidový rok? Náměstci dostali v rozmezí pár měsíců statisícové odměny, jeden z nich si přišel dokonce na 345 tisíc korun. Odměny se rozdávaly také v Ústavu zdravotnických informací a statistiky, kde se nejvyšší vyšplhala na 70 tisíc.


KONTEXT: Nastal čas pro spolupráci s Tálibánem?
idnes.cz | 04:00:13
Přesně před půl rokem bojovníci Tálibánu prakticky bez odporu převzali vládu nad Afghánistánem. Kam pod jejich vládou směřuje? A měl by s nimi Západ spolupracovat, aby zamezil humanitární katastrofě? Pozvání do zpravodajského podcastu Kontext přijal novinář Matyáš Zrno.


STAN v Praze přijde o svou nejpopulárnější tvář. Neústupná Marvanová kvůli Senátu skončí na magistrátu
iHned.cz | 04:00:22
Právnička, disidentka a někdejší poslankyně Hana Kordová Marvanová nejspíš po čtyřech letech skončí v pražské komunální politice. Současná pražská radní pro legislativu a podporu bydlení se připravuje na návrat do parlamentu. Kandidovat by měla za...


Kancléř Scholz na Ukrajině a v Rusku: mise poslední příležitosti?
iHned.cz | 04:00:22
Mohla to být cesta, jakých je jedenáct do tuctu, protože pro nového šéfa vlády klíčové evropské země se sluší navštívit bližší i vzdálenější sousedy a navázat tam se svými protějšky osobní vztahy. Jenže spolkový kancléř Olaf Schloz je na tom trochu...


Jak inflace boří zdánlivě neotřesitelné jistoty
iHned.cz | 04:00:22
Po finanční krizi před 13 lety se hodně věcí změnilo. Svět začal fungovat jinak a trvalo nějaký čas, než jsme si zvykli. A jak čas plynul, nakonec se nám pověstný „nový normál“ dostal pod kůži tak, že máme problém se smířit s tím, že...


Zkrocení vysoké inflace bude ještě hodně bolet. Nahrává jí Green Deal i demografické trendy
iHned.cz | 04:00:22
Kde udělali soudruzi z ČNB chybu. Tak by se dal parafrázovat proslulý výrok z filmu Pelíšky na současnou inflační situaci. Je totiž zřejmé, že inflaci nemají centrální bankéři pod kontrolou, a co je ještě horší, že s podobným scénářem vůbec...


Skoro třetina movitých Čechů zvažuje koupi nemovitosti v zahraničí. Popohání je inflace
iHned.cz | 04:00:22
Nový týden začal pro české domácnosti černým pondělím, alespoň ho tak lze nazvat z pohledu zveřejněných ekonomických dat. Inflace si to pádí už téměř deseti procenty, což je aktuálně třetí nejvyšší růst v Evropské unii. A nyní zveřejněným růstem cen...


Záludný „operák“ elektromobilů. Jsou dražší, protože prodejci nevědí, jakou hodnotu bude auto za pár let mít
iHned.cz | 04:00:22
Jedním z hlavních klíčů k nastavení měsíční splátky operativního leasingu je zůstatková hodnota auta. Zatímco u vozidel se spalovacími motory mají leasingové společnosti po ruce řadu přehledných tabulek se statistikami o úpadku hodnoty vozu po dvou,...


Finanční trhy (15. 2. 2022)
iHned.cz | 04:00:22
Jedním z hlavních klíčů k nastavení měsíční splátky operativního leasingu je zůstatková hodnota auta. Zatímco u vozidel se spalovacími motory mají leasingové společnosti po ruce řadu přehledných tabulek se statistikami o úpadku hodnoty vozu po dvou,...\n


Barcelona si sáhla na dno, ale má plán, jak se z něj vyhrabat. Legendární fotbalový klub chce zpět na vrchol
iHned.cz | 04:00:22
Tak vysoké příjmy jako fotbalová Barcelona neměl ještě nedávno žádný sportovní klub na světě. Než přišel covid, vydělala skoro miliardu eur ročně. Jenže pandemie její výdělky drasticky srazila. A navíc odhalila, že klub si žil nad poměry už předtím....


Lednová drahota: Ceny za rok stouply o desetinu, inflace je nejvyšší od 90. let
Denik.cz | 04:00:00
Češi platí výrazně víc za elektřinu, plyn a bydlení, ale i benzin a naftu či naprostou většinu potravin. Inflace je nejvyšší od devadesátých let.


Lidé platí tisíce korun, aby se chránili před hlukem a prachem z dopravy
idnes.cz | 05:43:00
Denně se v posledním roce věnuje právnička Michaela Sigmundová snaze omezit průjezd těžkých nákladních vozidel obcemi mezi Olomoucí a Tovačovem. S dopravci a ministerstvem se pře o to, zda se nákladní auta vyhýbají zpoplatněným úsekům.


Přibylo téměř 20 tisíc případů nákazy, ve vážném stavu je 254 pacientů
idnes.cz | 05:39:00
Laboratoře v Česku v pondělí odhalily 19 459 nových případů covidu. Je to o 10 tisíc méně než minulý týden. Hospitalizovaných s covidem je 3 705 pacientů, 254 jich je ve vážném stavu.


Kdo tu měl pravdu? Spor o výsledky pandemie začal dřív, než skončila
lidovky.cz | 05:00:00
V okamžiku, kde se zdá, že konec pandemie covidu-19 je na dohled (byť to nemusí být pravda), stupňuje se i pře o to, kdo měl, pokud jde o její řešení, pravdu a na čí slova „došlo“.


‚Zachraňte naši demokracii!‘ Tisíce Tunisanů vyšly do ulic proti prezidentovi, který se postavil nad justici
lidovky.cz | 05:00:00
Tuniský prezident Kaís Saíd uštědřil další ránu strádající demokracii v zemi. Poté co v minulém týdnu rozpustil Nejvyšší soudní radu, vydal v neděli dekret, jenž mu přisuzuje pravomoc jmenovat i odvolávat soudce a rušit jejich rozhodnutí.


Pozor, vojsko. Do Česka dnes vjede největší spojenecký konvoj, otestuje stav dálnic i armádní parkoviště
lidovky.cz | 05:00:00
Až večer uvidíte na silnici konvoj vojenských vozidel Stryker a Humevee, nejde o invazi, ale o dlouho plánované mezinárodní cvičení Saber Strike.


Ministerstvo objasní, jak to bylo s focením Schillerové, Farský se vzdá mandátu a řadě lidí propadne certifikát
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Připravíme vás na přijímačky na gymnázium! Procvičte si literární teorii
lidovky.cz | 05:00:00
V dnešním čísle vás všechny zveme na toulání se krásným světem literatury. Zamíříme k nejdůležitějším částem literární teorie, v níž si zmíníme podstatné pojmy. Další zastávkou budou literární druhy, které si popíšeme a vzájemně je od sebe odlišíme. V závěru článku nás bude opět čekat test – tentokrát s převahou doplňovacích úloh.


Připravíme vás na přijímačky na střední školy! Jak jste na tom se vztahy mezi slovy?
lidovky.cz | 05:00:00
V dnešním čísle se zaměříme na termíny související se vztahy mezi slovy a dále se podíváme na konkrétní příklady českých frazémů. Procvičování proběhne formou dichotomických úloh, zaměřených na výběr odpovědí ANO–NE.


Jaké jsou výhody bydlení v kontejneru? Kupují je i lidé středního věku, kterým se nechce moc uklízet
lidovky.cz | 05:00:00
Vyměnit panelákový byt za dům a ideálně někde v přírodě. To je trend, který nyní posiluje z mnoha důvodů. I proto, že ceny stavebních materiálů raketově rostou a na novostavbu postavenou takzvaně na klíč dosáhne za přijatelných podmínek čím dál méně lidí.


Řidičům bude stačit občanka, slibuje Kupka. Polské dopravní vyvlastňování se mu nezdá
aktuálně.cz | 05:30:00
Ministr dopravy v rozhovoru pro Aktuálně.cz o tom, jak se mu jezdí v hybridu, kolik kilometrů dálnic otevře a proč chce bruslit jako Wayne Gretzky.


Na Valentýna vytvořili studenti živý řetěz ze školy až na most lásky
Denik.cz | 05:28:00
Kdo dnes zavítal do integrované střední školy v Sokolově, mohl vidět žáky i učitele celé v červeném. Někomu se mohlo zdát, že vedení školy zavedlo povinné uniformy, jako se tomu běžně děje na některých školách ve světě.


Paskvil za miliony. V Mikulově vyrostla nová zastávka, autobusy k ní ale nemůžou
Denik.cz | 05:02:00
Točna, na které se nedá otočit. Paskvil, jenž stál miliony. Ale také zastávka, která autobus neviděla. Uštěpačné komentáře si na sociálních sítích vysloužila nově zbudovaná autobusová zastávka pod Mušlovem – místní části Mikulova na Břeclavsku. O jejím dokončení před pár dny Deník Rovnost informoval.


Nemocnice v problémech. Omikron kosí personál, často chybí i desítky lidí
Denik.cz | 05:02:00
Před pěti měsíci omezovaly nemocnice na Vysočině provoz, jelikož byly přeplněné. Nyní jej omezují, neboť jsou prázdné. Trápí je totiž vysoká nemocnost zaměstnanců, pracovní neschopnosti a nařízené karantény z důvodů nákazy omikronem.


Vtiskl tvář Ústí nad Labem. Architekt Arnold po válce město ale raději opustil
Denik.cz | 05:00:00
Před 60 lety zemřel v rakouském Paschingu architekt Franz Josef Arnold. Rodák z Ústí nad Labem, který v letech před druhou světovou válkou zásadním způsobem ovlivnil architektonickou tvář tohoto města. V květnu 1945 je ale opustil, aby se do něj už nikdy nevrátil.


Bar i obřadní síň. Vysloužilé dopravní letadlo se proměnilo v luxusní podnik
Denik.cz | 04:30:00
Některé končí ve šrotu, ty, které jsou schopné létat, si třeba koupí jiné aerolinky. Příběh vysloužilého dopravního letounu Boeing 747 "Negus", který původně patřil společnosti British Airways, je ale zcela jiný. Již trvale uzemněné letadlo se totiž proměňuje v luxusní bar, který může posloužit i jako obřadní síň.


V pondělí přibylo 23 201 pozitivně testovaných. Za týden ubylo nakažených i lidí v nemocnicích
ČT24 | 05:50:06
Epidemie koronaviru v Česku dál zpomaluje. Za včerejšek laboratoře odhalily 23 201 případů covidu-19. To je přibližně o 10 tisíc méně než před týdnem. Opakovaně se z celkového počtu pozitivních případů opakovaně nakazilo 3 742 lidí. Hospitalizovaných s nákazou poprvé za tři týdny ubylo, a to o 147 na 3 705. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví. 


Předpověď počasí na další týdny: Velký návrat zimy už meteorologové nečekají
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Právě probíhající týden má být podle meteorologů teplotně nadprůměrný a výraznější návrat zimy se nečeká ani během dalších týdnů. Vyplývá to z nejnovějšího výhledu Českého hydrometeorlogického ústavu do 13. března.


Předpověď počasí na další týdny: Velký návrat zimy už meteorologové nečekají
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Právě probíhající týden má být podle meteorologů teplotně nadprůměrný a výraznější návrat zimy se nečeká ani během dalších týdnů. Vyplývá to z nejnovějšího výhledu Českého hydrometeorlogického ústavu do 13. března.


Výstup na nejvyšší horu Peru aneb Cesta nekončí pod Huascaránem
Reflex | 06:20:00
Huascarán. Hora, která láká, ale i hrozí. Záhadná a smutně proslulá tragédií z roku 1970, kdy pod lavinou pohřbila československou expedici. K jejímu překonání se odhodlala i naše malá výprava. Před pár lety nám hora dala košem, ale teď nám určitě neodolá! K výpravě, kterou zatím čítám já a kamarád Myšák, se připojil Krysa a bylo na světě silné duo „hlodavců“. Měsíc před odletem se přihlásil Alofok a přímo v Peru v Huarazu nás čeká Tomáš, kuchař a doktor výpravy v jedné osobě, který se už toulal po Jižní Americe půl roku. Čeká nás důkladná aklimatizace a pak už konečně pokus dobýt vrcholové plató nebezpečné hory.


Boj proti temným bohům vrcholí! Total War: Warhammer III je zase o špetku lepší než jeho předchůdce
Reflex | 06:10:00
Duchařské povídky od Charlese Dickense jsou tak působivé proto, že je píše autor známý svým realismem. Stejně tak když série Total War slavná svou historickou přesností zpracuje temnou fantasy, vznikne mistrovské dílo. První dva díly měly sem tam nějakou chybku nebo nedodělek, ale třetí díl je tady hlavně od toho, aby tyhle problémy napravil. A daří se mu to. V následujících měsících se tak nejspíš z Total War: Warhammer III stane ta ultimátní Warhammer hra. 


Tomáš Drahoňovský o boji s alopecií: Vypadaly mi vlasy i obočí, měl jsem strach, učím se s tím žít
Reflex | 06:00:00
Před 11 lety se stal Tomáš Drahoňovský nejmladším moderátorem hlavních televizních zpráv na českých obrazovkách. Jeho mediální hvězda zářila a on si pozornost, která na něj byla upřená, užíval. Dával si pozor na své vystupování a důsledně dbal na to, jak vypadá. Dnes je všechno jinak. Loni z České televize odešel, během jednoho měsíce přišel o vousy, které byly roky součástí jeho image, a začátkem zimy i o vlasy. Padaly mu tak, že když si do nich zajel rukou, zůstávaly mu v ní chomáče. Tak je oholil a na několik týdnů se uzavřel – doma i do sebe. „I to, že tady sedím před kamerami, je součástí terapie. Měl jsem strach,“ přiznává v rozhovoru pro Prostor X, ve kterém popisuje, jak alopecia universalis otřásla jeho egem, co navzdory ztrátě vlasů, vousů, řas, obočí nebo chlupů, k níž při tomto autoimunitním onemocnění dochází, získal a jaké je to začínat znovu od nuly.


České hokejisty čeká souboj se Švýcarskem o olympijské čtvrtfinále
Tiscali-zprávy | 06:33:11
Podruhé za pět dnů se čeští hokejisté utkají na olympijských hrách v Pekingu se Švýcarskem, které v sobotu v základní skupině porazili 2:1 po samostatných nájezdech. V úterním předkole play off již půjde o všechno. Vítěz postoupí do čtvrtfinále, ve kterém se střetne s Finskem, zatímco poražený tým poletí domů. Zápas začne v 9:40 našeho času.


V NFL se točí nejvíc peněz, Super Bowl může vynést až 15 miliard dolarů, říká Jiří Kalemba
E15-ekonomika | 06:30:00
V noci z neděle na pondělí proběhl už 56. ročník Super Bowlu, každoročně nejsledovanější události ve Spojených státech. Co to znamená pro Ameriku a jak se mění zájem o americký fotbal v Česku? O tom se v dnešním vydání E15 Castu bavil Nikita Poljakov s Jiřím Kalembou, šéfeditorem webu ČT Sport a nadšencem do amerického fotbalu. 


Dominik Stroukal: Hrozba války může odložit éru vyšších sazeb
E15-ekonomika | 06:00:00
Pokud zrovna nejste obchodníci s municí, nemusíte příliš dlouho přemýšlet nad tím, jestli je válka pro vaše peníze dobrá, či špatná zpráva. Válka nakonec je a vždycky bude tím nejhorším, co lidstvo vymyslelo, a svět s ní bude vždy horším místem pro život než bez ní. A to samozřejmě platí i pro peníze. Aby to ale nebyla jen velká filozofická úvaha o válce, tak se můžeme podívat na čísla a trochu ekonomické teorie. Ve výsledku to totiž vypadá, že by snad mohl ozbrojený konflikt vašim investicím pomoci. Je to ale optické zkreslení, válka nic dobrého přinést neumí.


Česká zbrojovka modernizuje výrobu a logistiku, investovala půl miliardy
E15-ekonomika | 05:30:00
Uherskobrodský výrobce ručních palných zbraní dál zvyšuje výkon, který plánuje do poloviny dekády zdvojnásobit. Zároveň se musí vypořádat s rostoucími cenami energií nebo materiálů. Proto rozšiřuje a modernizuje strojové vybavení i logistiku. V rámci holdingu CZG, jehož je Česká zbrojovka součástí, také propojuje své know-how či dodavatelskou síť se společnostmi Colt ve Spojených státech a v Kanadě, které skupina minulý rok na jaře ovládla.


Rodeo české koruny. Sexy měnu vládnoucí světu zašlápl ruský voják
E15-ekonomika | 05:00:00
Česká koruna má za sebou bláznivou jízdu. Ještě před půlkou února byla jednou z nejrychleji sílících měn světa, více svalů ukázala během letoška jen hrstka převážně exotických měn z Latinské Ameriky a Afriky. Příběh o nejsilnější koruně za uplynulou dekádu ovšem bere za své. Proti české měně jen s mírnou nadsázkou vyrazily ruské tanky. Hrozba konfliktu na Ukrajině totiž koruně hnané vzhůru paradoxně vysokou inflací ubírá na sex appealu. Česká měna tak znovu poklesá v kolenou a další steroidy už hned tak nebude kde brát. 


V NFL se točí nejvíc peněz, Super Bowl může vynést až 15 miliard dolarů, říká Jiří Kalemba
E15-politika | 06:30:00
V noci z neděle na pondělí proběhl už 56. ročník Super Bowlu, každoročně nejsledovanější události ve Spojených státech. Co to znamená pro Ameriku a jak se mění zájem o americký fotbal v Česku? O tom se v dnešním vydání E15 Castu bavil Nikita Poljakov s Jiřím Kalembou, šéfeditorem webu ČT Sport a nadšencem do amerického fotbalu. 


Dominik Stroukal: Hrozba války může odložit éru vyšších sazeb
E15-politika | 06:00:00
Pokud zrovna nejste obchodníci s municí, nemusíte příliš dlouho přemýšlet nad tím, jestli je válka pro vaše peníze dobrá, či špatná zpráva. Válka nakonec je a vždycky bude tím nejhorším, co lidstvo vymyslelo, a svět s ní bude vždy horším místem pro život než bez ní. A to samozřejmě platí i pro peníze. Aby to ale nebyla jen velká filozofická úvaha o válce, tak se můžeme podívat na čísla a trochu ekonomické teorie. Ve výsledku to totiž vypadá, že by snad mohl ozbrojený konflikt vašim investicím pomoci. Je to ale optické zkreslení, válka nic dobrého přinést neumí.


Česká zbrojovka modernizuje výrobu a logistiku, investovala půl miliardy
E15-politika | 05:30:00
Uherskobrodský výrobce ručních palných zbraní dál zvyšuje výkon, který plánuje do poloviny dekády zdvojnásobit. Zároveň se musí vypořádat s rostoucími cenami energií nebo materiálů. Proto rozšiřuje a modernizuje strojové vybavení i logistiku. V rámci holdingu CZG, jehož je Česká zbrojovka součástí, také propojuje své know-how či dodavatelskou síť se společnostmi Colt ve Spojených státech a v Kanadě, které skupina minulý rok na jaře ovládla.


Rodeo české koruny. Sexy měnu vládnoucí světu zašlápl ruský voják
E15-politika | 05:00:00
Česká koruna má za sebou bláznivou jízdu. Ještě před půlkou února byla jednou z nejrychleji sílících měn světa, více svalů ukázala během letoška jen hrstka převážně exotických měn z Latinské Ameriky a Afriky. Příběh o nejsilnější koruně za uplynulou dekádu ovšem bere za své. Proti české měně jen s mírnou nadsázkou vyrazily ruské tanky. Hrozba konfliktu na Ukrajině totiž koruně hnané vzhůru paradoxně vysokou inflací ubírá na sex appealu. Česká měna tak znovu poklesá v kolenou a další steroidy už hned tak nebude kde brát. 


Philips představil hotelové 4K televizory s hygienickým ovládáním
lupa.cz | 07:54:37
Nizozemský výrobce televizorů Philips představil nové modely UltraHD (4K) přijímačů pro hotely, bary a restaurace. Oproti zařízením pro domácnosti kladou televizory z řady MediaSuite důraz na hygienické používání ve frekventovaných provozech a na hromadnou správu. Vybaveny jsou systémem Android TV, umožňují hlasové ovládání, disponují vestavěným Chromecastem a na dálkovém ovládání mají přímé tlačítko pro Netflix.


Spuštění e-Sbírky a e-Legislativy se znovu odkládá, dodavatel je má dokončit na podzim
lupa.cz | 07:38:21
Další rok a další odklad. Systémy e-Sbírka a e-Legislativa nebudou v ostrém provozu spuštěny dříve než od ledna 2024, zjistil server iRozhlas. Podle původních plánů přitom měly běžet už od 1. ledna 2021.


Budou jednou spolupracovat tisíce robotů? ČVUT otevřela laboratoř, kde to chce zjistit
lupa.cz | 06:30:01
Robotizované sklady nejenom Amazonu ukazují, že praktické využití koordinace robotů může existovat. Na ČVUT na tyto a další projekty chtějí navázat.


Mluvčí armády: Průjezd Američanů nám umožní procvičit si logistickou podporu
idnes.cz | 07:30:00
V úterý večer dorazí do Česka první část konvoje americké armády, který projede přes naše území v rámci aliančního cvičení. Konvoj bude rozdělen do šesti částí a poté ještě do menších skupin. Do náročné logistické operace, která bude probíhat v nočních a ranních hodinách, se zapojí armáda se státní a vojenskou policií, popsala mluvčí armády Magdalena Dvořáková.


Vyhořel v práci a potřeboval změnu. V lese na Vysočině postavil "létající" chatku
bleskove.cz | 06:00:00
Ambicí Jiřího Brady je vybudovat síť víkendového ubytování v Čechách a postupně v celé Evropě, podívejte se, jak vypadá první Ootoolno na Vysočině.


Účetní firma ukončila spolupráci s Trumpem, odmítá ručit za účetní závěrky
idnes.cz | 07:07:00
S bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem rozvázala spolupráci účetní firma Mazars USA. Společnost prohlásila, že odmítá ručit za správnost účetních závěrek firmy Trump Organization, které prováděla od roku 2011 do roku 2020. Mazars uvedlo, že nenašlo nesrovnalosti v podkladech, ale doporučují na dokumenty nespoléhat.


V Bavorsku se srazily dva lokální vlaky, jeden cestující zemřel, 18 zraněných
idnes.cz | 06:59:00
Nedaleko Mnichova se v pondělí odpoledne srazily dva vlaky na lokální trati. Při neštěstí zemřel jeden z cestujících, dalších 18 lidí bylo podle německých médií zraněno. Příčina se vyšetřuje.


Opilý ujížděl policistům, kteří i stříleli. Z vězení je nakonec pokuta
idnes.cz | 06:56:00
Několik policejních hlídek se marně snažilo zastavit osobní auto ujíždějící až 180kilometrovou rychlostí. Řidič objížděl zátarasy, nic si nedělal ani z varovného výstřelu. Za volantem seděl opilý P. P. Za čin málem skončil ve vězení, nakonec z toho ale byla maximálně několikatisícová pokuta.


Opusťte Bělorusko, nabádají USA své občany kvůli situaci u ukrajinských hranic
idnes.cz | 06:32:00
Americké ministerstvo zahraničí na svém webu upravilo výstrahu pro cesty do Běloruska. Svým občanům doporučují okamžité opuštění země kvůli aktivitě ruských jednotek, které se nachází u běloruských hranic s Ukrajinou. Situace je podle ministerstva nepředvídatelná.


Poslanci budou rozhodovat o vydání Babiše, Farský se vzdá mandátu
idnes.cz | 06:10:00
Hlasování o vydání expremiéra a šéfa ANO Andreje Babiše k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo čeká poslance na únorové schůzi Sněmovny, která začíná v úterý dvě hodiny po poledni. Mandátový a imunitní výbor v lednu doporučil Sněmovně vydání Babiše. O přesném pořadí bodů na schůzi poslanci teprve rozhodnou.


Hřib vyrazil na Ukrajinu, setká se s boxerem a politikem Kličkem. Cestu zrušit odmítl
blesk | 07:47:00
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) dnes plánuje v Kyjevě setkání s tamním primátorem Vitalijem Kličkem. Jeho cesta na Ukrajinu se koná ve chvíli, kdy server Politico s odvoláním na tři oficiální zdroje z Washingtonu a Evropy napsal, že ruská invaze by mohla začít ve středu 16. února. Moskva to popírá. 


Vydá Sněmovna znovu Babiše? Šaroch už chystá obžalobu, Kalousek zmínil útěk na Hrad
blesk | 07:10:00
Expremiér Andrej Babiš (ANO) bude znovu bojovat o poslaneckou imunitu. Už potřetí bude Sněmovna hlasovat o jeho vydání k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Stejně tak se bude hlasovat i o vydání Bohuslava Svobody (ODS), kterého chce policie stíhat v kauze Opencard. Podle předsedkyně mandátového a imunitního výboru, který vydání podpořil, nebudou s hlasováním žádné problémy. Je ale otázkou, jestli se dnes poslanci k bodu programu vůbec dostanou. Program je totiž nabitý a k řešení byl opět předložen kontroverzní pandemický zákon, nad kterým posledně poslanci debatovali přes 30 hodin. 


Komplikace pro řidiče na Rašínově nábřeží: Auta kvůli opravě jezdí po náplavce
blesk | 07:04:00
Na Rašínově nábřeží v pražském Podskalí musí ode dneška jezdit řidiči ve směru od Palackého náměstí k Výtoni po náplavce. Důvodem je oprava tramvajové trati. Rekonstrukce potrvá do 1. dubna. Auta po náplavce budou jezdit oddělena od chodců betonovými bloky v první fázi oprav do 8. března. V opačném směru budou jezdit podskalskými ulicemi. Náklady rekonstrukce jsou zhruba 50 milionů korun. Dopravní podnik (DPP) v minulosti již opravil trať od Výtoně směrem k Podolské vodárně.


Tečka náhle 140 tisícům Čechů zčervenala. Platnost certifikátů se kvůli EU zkracuje
blesk | 06:57:00
Evropské certifikáty o očkování proti covidu-19 začaly od dnešního dne platit i v Česku jen devět měsíců. Dosud byla jejich platnost neomezená, opět prodloužit zatím na neurčito si je lidé mohou posilující dávkou vakcíny. Mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob ČTK řekl, že certifikáty končí zhruba 140 000 lidí. Ministerstvo je upozornilo pomocí SMS zprávy.


Zemřel legendární špion Václav Jelínek (†77): Falešný Holanďan v Británii špicloval židovské organizace
blesk | 05:26:00
Jeden z nejvíce utajovaných agentů Československa včera zemřel. Václav Jelínek (†77) působil 13 let v Londýně pod jménem Erwin van Harleem a získával informace o židovských organizacích i britské královské rodině. Za svou vlast byl ochotný položit i život, jeho krytí se však rozpadlo v roce 1988, následně putoval do tvrdého žaláře. Do vlasti se vrátil až po zásahu ředitele tajné služby.


»Andílek« Oliver (5) kvůli vzácné genetické vadě nebude nikdy mluvit. Praha 2 nejen pro něj rozsvítí kostel
blesk | 05:15:00
I přes vzácnou genetickou poruchu zvanou Angelmanův syndrom si malý Oliver (5) užívá světa kolem sebe. Kvůli svému onemocnění však nebude nikdy plně samostatný a nenaučí se mluvit. Mentální vývoj takových dětí se zastavuje kolem tří let. Oliverovi rodiče proto založili Asociaci genové terapie, která už tři a půl roku genetickou vadu úspěšně zkoumá. V úterý 15. února se navíc průčelí kostela sv. Ludmily symbolicky rozsvítí modře právě u příležitosti dne Angelmanova syndromu.


Valentýnská vyznání hvězd: Žár u Pizingerů, cukrování Dary a Nedvěda a smutek Žižkové!
blesk | 05:00:00
Čtrnáctý únor zkrátka patří všem zamilovaným dvojicím, a tak není divu, že i české celebrity se na sociálních sítích chtěly se svými fanoušky podělit o trochu té romantiky. Kdo se pochlubil velkou láskou a pro koho naopak Valentýn není tak důležitý?


Podcast: Úspěch Podvodníka z Tinderu mě nepřekvapuje, říká expertka. Jak nenaletět?
blesk | 05:00:00
Stará kriminální škatulka sňatkového podvodníka z dob První republiky ožívá i v dobách internetu, online seznamek a speed datingů. Pozdvižení vyvolal dokument Netflixu The Tinder Swindler, nebo-li Podvodník z Tinderu, v němž se Shimon Hayut vydával za syna miliardáře a vymámil z žen statisícové sumy. Odbornice na seznamování Markéta Šetinová se v Blesk Podcast vůbec nedivila, že jeho dokonalé technice podlehly.


Orlický řezník Ludvík Černý: Vrah pomohl šéfovi Sparty!
blesk | 05:00:00
Psal se únor 1998, když se v soudní síni sešli Ludvík Černý (57) a Petr Mach (56). Důvod? Na doživotí odsouzený pětinásobný orlický vrah měl bývalému šéfovi fotbalové Sparty propašovat jeho ukradené auto na Ukrajinu.


Milan Duka (80) se soudí kvůli chodníku: Nebezpečný je i po čtyřech opravách!
blesk | 05:00:00
Jeden chodník, pět let potíží. Obec Straky se v roce 2016 rozhodla vést ho okolo domu Milana Duky (80). V jednu dobu se přes něj nemohl dostat ani na vlastní dvůr. A ani po čtyřech opravách stále není bezpečný.


Airbus začal dvakrát samovolně padat! Cestující letu Qantas 72 po letounu beztížně poletovali
blesk | 05:00:00
7. října 2008 si cestující ze Singapuru do australského Perthu prožili opravdová muka. Během na první pohled poklidného letu si přístroje v letounu Airbus A330 začaly dělat, co chtěly. Letadlo dvakrát uvedly do volného pádu! Vyděšení pasažéři si kvůli přetížení přivodili vážná zranění. Hrdinní piloti museli předvést speciální manévr, aby cestující v pořádku dopravili na zem. 


Jakub Prachař hodně utrácel: Stěhuje se ke Gottové
blesk | 05:00:00
Zatravněné plochy a zbořeniště sklepa v obci Doubice na Děčínsku říkají už od července loňského roku »pane« Jakubu Prachařovi (38). Herec se tak jistě brzy stane novým sousedem Ivany Gottové (46), která si v severočeské vesničce nechala postavit moderní roubenku ještě za života svého manžela Karla Gotta (†80).


Nová partnerka Lukáše Vaculíka odhalena! Je to »velké zvíře« na Primě
blesk | 05:00:00
Ve společnosti se Lukáš Vaculík (59) moc neukazuje, ale na pohřeb režiséra Dušana Kleina (†82) jako jeden z mála Básníků přišel. A ne sám. Doprovod mu dělala atraktivní brunetka. 


Pandemický zákon nepotřebujeme, míní politolog. Věří vládě, že nezvýší daně?
blesk | 05:00:00
Kontroverzní pandemický zákon i proškrtaný státní rozpočet. Poslaneckou sněmovnu v nadcházejících dnech čekají hned dvě zásadní bitvy. Ani jedna se podle politologa Jana Bureše neobejde bez průtahů, v obou případech ale počítá s vládním vítězstvím. Zatímco kritikou k pandemickému zákonu v pořadu Epicentrum nešetřil, škrty v rozpočtu považuje za rozumné. 


Putinova tajná skupina zabijáků. Oficiálně neexistují, teď žoldnéři promluvili
blesk | 05:00:00
Její bojovníci pomáhali už separatistům na východě Ukrajiny, podíleli se už na anexi Krymu, bojovali na Donbase. Přitom oficiálně Wagner neexistuje, v Rusku není válečné podnikání povolené. Skupinu podle expertů úkoluje přímo Kreml, vyráží do akce tam, kde chce Rusko posílit svůj vliv nebo vyvolávat chaos. Řada členů na misích zahynula. Vysloužilý velitel od Wagnerovců teď vydal knihu, píše deník Guardian .


Levné nákupy v Polsku se Čechům mohou nemile prodražit: Pozor na limity!
blesk | 05:00:00
Litr benzinu za 28 korun, kilo vepřové plece pod čtyřicet. Díky daňovému zvýhodnění vybraných položek vzali Češi polské benzinky a obchody útokem. Jenže kdo si toho nabere moc, může být při návratu domů nemile překvapen...


Nečekaná pomoc při dlouhém covidu: Ženy vsadily na běžný lék, vědci spustili studii
blesk | 05:00:00
Když se člověk vyléčí z covidu, ještě nemá vyhráno. Může jej zasáhnout dlouhý covid, tedy jeho tělo může trpět trvalými následky po setkání s virem SARS CoV-2. Tyto následky mohou trvat měsíce a zatím pro ně nebylo zjištěno žádné komplexní řešení. Dvě ženy, o kterých mluví nová americká studie, na něj ale možná narazily úplně náhodou. Obě trpěly dlouhým covidem a když si vzaly běžná antihistaminika na své alergie, cítily náhlé zlepšení. Odborníci nyní zjišťují, jestli tato léčiva skutečně mohou s dlouhým covidem pomoci.


Hanbatá Barbie Jessica Alvesová láká fanoušky pořádným „velbloudem“: Trapas, nebo záměr?
blesk | 05:00:00
Plastiková parodie na panenku Barbie Jessica Alvesová (38), která donedávna bývala Kenem Rodrigem, si pozoruhodným způsobem protiřečí. Zatímco ještě nedávno si stěžovala na to, jak je těžké pro ni využívat platformu OnlyFans, kde přitom vydělává tisíce, nyní právě na tento server láká své příznivce. A nabízí jim slevy!


Vyhořel v práci a potřeboval změnu. V lese na Vysočině postavil "létající" chatku
pikant | 06:00:00
Ambicí Jiřího Brady je vybudovat síť víkendového ubytování v Čechách a postupně v celé Evropě, podívejte se, jak vypadá první Ootoolno na Vysočině.


Přibylo téměř 20 tisíc případů nákazy, oproti minulému týdnu číslo kleslo. Ve vážném stavu je 254 pacientů
lidovky.cz | 07:24:00
Laboratoře v Česku v pondělí odhalily 19 459 nových případů covidu. Je to o 10 tisíc méně než minulý týden. Hospitalizovaných s covidem je 3 705 pacientů, 254 jich je ve vážném stavu.


V Bavorsku se srazily dva lokální vlaky, jeden cestující zemřel, 18 zraněných
lidovky.cz | 07:03:00
Nedaleko Mnichova se v pondělí odpoledne srazily dva vlaky na lokální trati. Při neštěstí zemřel jeden z cestujících, dalších 18 lidí bylo podle německých médií zraněno. Příčina se vyšetřuje.


Akcie spoločnosti Rivian vzrástli po tom, čo fond Georgea Sorosa zverejnil investíciu vo výške 2 miliárd dolárov
Kurzy.cz | 07:37:04
Akcie Rivian Automotive (RIVN.US) v pondelok vzrástli o viac ako 12 % po tom, čo spoločnosť fondu Georga Sorosa zverejnila svoju investíciu vo výške 2 miliárd dolárov. Jedným z hlavných akcionárov je Amazon, ktorý najmä vďaka vynikajúcemu IPO Rivianu p...


Jak minimalizovat výši nové sazby u refinancování hypoték?
Kurzy.cz | 07:11:32
Nahání vám z důvodu končící fixace úrokové sazby hrůzu růst cen úroků? Vězte, že existuje několik typů, jak snížit původně nabízenou sazbu o několik desetin procentních bodů, výrazné peníze lze ušetřit i tím, že s bankou budete vyjednávat i o podmínkách&h


Prodloužení splatnosti hypotéky – kdy je možné a výhodné?
Kurzy.cz | 07:10:44
Maximální splatnost hypotéky činí až 40 let, minimální pak 5 let. O tom, s jakou splatností budete odcházet z hypoteční banky rozhoduje několik faktorů. Kromě prodloužení splatnosti může klient banku samozřejmě požádat i o její zkrácení, tento krok již&he


Pobaltí je nervózní z napětí kolem Ukrajiny. Vadí mu velice blízké ruské cvičení
aktuálně.cz | 06:20:03
Pobaltské země věří v garance NATO, z postupu Moskvy jsou ale nervózní. Zvlášť pokud by ruská armáda zůstala dlouhodobě v Bělorusku.


Byly devadesátky opravdu tak krvavé? Vraždilo se třikrát víc než dnes, ukazují data
aktuálně.cz | 06:16:17
V roce 1998 policie vyšetřovala 313 vražd. V loňském roce to bylo jen něco málo přes stovku.


O deset tisíc méně než před týdnem. Denní přírůstky nově nakažených dál klesají
Denik.cz | 06:30:00
V pondělí testy potvrdily 19 459 nových případů covidu-19, zhruba o deset tisíc míň než před týdnem. Hospitalizovaných s prokázanou nákazou novým typem koronaviru poprvé za tři neděle v mezitýdenním srovnání ubylo, a to o 147 na 3705 lidí. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví


Sklo a design. Bratři v Liberci propojili lokální tradici a moderní technologie
Denik.cz | 06:30:00
Bývalý areál Tatry v liberecké Ruprechtické ulici kromě místní kavárny ukrývá umělecký prostor. Stal se jím showroom Salansky, který je zájemcům otevřen od pondělí 14. února. Představuje tak další mezník v dlouhodobé spolupráci bratrů Jana a Ondřeje Salanských.


Francie chce být stejně zelená jako jaderná. Postaví obří větrné elektrárny
Denik.cz | 06:24:00
Francie se v poslední době stala pro Česko nově objeveným energetickým spojencem. Zvláště v otázce dalšího využívání jaderné energie, kde je i pro další středoevropské země evropským tahounem. A to i ve snaze prosadit atomovou energetiku za pro EU přijatelný bezemisní zdroj energie.


Michal Novotný o seriálu ZOO: Spíš než svůdník je Franta Kolman ňouma
Denik.cz | 06:18:00
Chtěl by být jako Indiana Jones a Casanova, ale není ani jedno. Jak vnímá postavu ošetřovatele, průvodce a seladona Franty Kolmana v seriálu ZOO sám jeho představitel Michal Novotný? „Ano, řekněme, že je to takový svůdník, který jde po každé ženské, ale myslím si, že se mu zatím ještě nepodařilo nějakou ‚dostat‘. Spíš než cokoli jiného je to takový ňouma. Komická figurka, kterou mě baví ztvárňovat,“ uvádí Michal Novotný.


VIDEO: Pohlídej mi batoh, prosil kamaráda. Ten ho obral o dva tisíce
Denik.cz | 05:51:00
Čtyřiašedesátiletý muž nechal svého o čtyři roky mladšího známého, ovšem známého recidivistu, pohlídat na lavičce na náměstí v Jičíně batoh, když si potřeboval odskočit. Muž mu ho pohlídal, ale mezitím mu z peněženky schované v batohu ukradl 2000 korun. K jeho smůle, vše zachytila kamera na protějším domě. Recidivista půjde do vězení, hrozí mu tři roky. 


Valentýnská mánie. Květinářství se nezastavila, muži za dárky utráceli tisíce
Denik.cz | 05:38:00
Zamilovaní oslavili v pondělí 14. února svůj svátek. Nejčastějším valentýnským dárkem byly květiny, sladkosti, ale i láhev vína.


Dnešní zženštilí muži? Chyba je v genech, myslí si Sean Penn
revue.idnes.cz | 09:31:00
Americká kultura je čím dál více zženštilá, tvrdí herec a režisér Sean Penn (61). Na vině jsou podle něj zbabělé geny těch mužů, kteří jsou ochotni se oblékat více žensky. Kaliforsnký rodák si myslí, že existuje spousta zbabělých genů, které vedou k tomu, že se lidé vzdají džínů a obléknou si sukni.


Mladá řidička se ohlédla na dceru na zadním sedadle a nabourala do můstku
idnes.cz | 09:12:00
Na Domažlicku havarovala řidička, která v autě vezla dítě. Za jízdy se na ně otočila a vyjela mimo silnici. S vozem narazila do betonového můstku.


Proti zabijákům tanků musí Rusové na Ukrajině počítat s citelnými ztrátami
idnes.cz | 09:06:00
Jen Spojené státy přepravily v uplynulých týdnech na Ukrajinu přes 1 300 tun vojenské pomoci za 200 milionů dolarů. A velkou část z těchto zásilek tvořily protitankové střely Javelin. Podobně pak Britové vyzbrojují Kyjev protitankovými střelami NLAW. Jak silnou kartou pro obránce mohou být během případného ruského vpádu na Ukrajinu?


ANALÝZA: Jak zabránit invazi. Existují tři možná řešení ukrajinské krize
idnes.cz | 09:00:00
Lze ještě najít řešení ukrajinské krize? Západ se do poslední chvíle snaží najít kompromis, který by ruské invazi zabránil. Prostor pro něj se sice zdá být čím dál menší, několik možností přesto zůstává.


Covid certifikát platí 9 měsíců od druhé dávky. Prodlouží ho posilující dávka
idnes.cz | 08:53:00
Evropské certifikáty o očkování proti covidu-19 začaly od úterý platit i v Česku jen devět měsíců. Dosud byla jejich platnost neomezená, opět prodloužit zatím na neurčito si je lidé mohou posilující dávkou vakcíny. Platnost certifikátů podle mluvčího ministerstva zdravotnictví končí zhruba 140 000 lidem. Ministerstvo je upozornilo pomocí SMS zprávy.


Vyhrožovat nouzovým stavem je úplně šílené, zlobí se Tomio Okamura
idnes.cz | 08:28:00
Poslanecká sněmovna má v týdnu projednat novelu pandemického zákona, kterou dolní komoře vrátil Senát. Vládní koalice hrozí, že kvůli obstrukcím SPD Tomia Okamury se jednání může protáhnout i na víkend. „Jestli je pro vládní koalici pandemický zákon až taková priorita, že ho chtějí dát na víkend, tak my se přizpůsobíme,“ uvedl v rozhovoru pro MF DNES Okamura.


Na posmrtném Mekyho albu se bude zpívat o „posledných veciach“
idnes.cz | 08:00:00
Diskografie loni v listopadu zesnulého Miroslava Žbirky se letos rozroste o nové album Posledné veci. Nepůjde ale o žádné přebytky nebo výškrabky, ale o nové skladby, které Meky připravoval během lockdownu.


USA požádaly Honduras o zatčení exprezidenta, je podezřelý z obchodu s drogami
idnes.cz | 07:58:00
USA požádalo Honduras o zatčení a následné vydání exprezidenta Juana Orlanda Hernándeze. Americká vláda bývalou hlavu státu podezírá z obchodu s drogami. Hernández vinu odmítá. Podle jeho právníka navíc postupují honduraské úřady nelegálně.


Raději nehrát, než se nechat donutit k očkování. Djokovič je připravený obětovat další grandslamy
iHned.cz | 09:47:00
Světová tenisová jednička Novak Djokovič v rozhovoru pro BBC uvedl, že raději vynechá další grandslamové turnaje, než by se nechal donutit k očkování proti koronaviru. Čtyřiatřicetiletý Srb nechce být spojován s antivaxerským hnutím, ale věří ve...


Dobrý skutek, nebo snaha snížit daně? Musk věnoval na charitu akcie Tesly v hodnotě téměř šesti miliard dolarů
iHned.cz | 09:03:00
Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk loni v listopadu věnoval přes pět milionů akcií firmy na charitu. Jejich hodnota podle tehdejších průměrných cen činila zhruba 5,74 miliardy dolarů (124 miliard korun). Ukazuje to zpráva pro americkou Komisi...


Skořepa: Zchudneme skoro všichni. Domácnosti by měly začít spořit a nepůjčovat si
iHned.cz | 08:40:00
„Možnosti, jak šetřit, existují. Základem je přestat kouřit, pít alkohol, chodit do hospod,“ říká ekonom České spořitelny Michal Skořepa. „V tuhle chvíli to vypadá, že inflace překoná deset procent. Cenovým růstům není konec,...


Finský prodejce repasovaných iPhonů získal 124 milionů dolarů na rozvoj. Chce posílit také v Česku
iHned.cz | 08:00:00
Společnost Swappie, která vykupuje, repasuje a prodává iPhony, uzavřela své zatím největší investiční kolo. Od investorů získala 124 milionů dolarů, což je v přepočtu 2,7 miliardy korun. Podle CEO Sami Marttinena chce firma pomocí získaných peněz...


Vyfotí se u mého zvonku a pak vyhrožují, říká Plecháč. Investičních podvodníků přibývá
iHned.cz | 08:00:00
S popularitou investování bohužel přibývá i podvodů. Posledním hitem jsou telefonáty, kdy se podvodníci snaží dotlačit nic netušící účastníky hovoru k tomu, aby jim umožnili přístup do svých počítačů. A když se to povede, tak své oběti okradou....


Kde jsou drony s nekonečnou výdrží? Pět technologií, na které čekáme příliš dlouho
iHned.cz | 07:16:00
Čekání na inovace je někdy nekonečné. Každý rok se na trh řítí nové modely telefonů, nové televizory, nové počítače a s nimi nové čipy, ale místo velkých změn uživatele čeká většinou jen drobný facelift. Už léta se přitom mluví o revolučních...


Zpětné zhlédnutí i přetáčení reklam. O2 TV hájí funkce, které milujete
blesk | 10:00:13
Společnost O2 chce zákazníkům i nadále nabízet všechny populární funkce včetně zpětného zhlédnutí či přetáčení reklam. Své oblíbené pořady si přehrajete až sedm dní zpátky. Na jakémkoli zařízení připojeném k internetu – TV, mobilu, počítači i tabletu. 


Když trhy počítají s válkou. Putin mnohé získá, ač nic neudělá
lidovky.cz | 08:45:00
Jestli bude, nebo nebude ve středu nebo později tento týden na Ukrajině válka, ještě nevíme, ale trhy už se chovají, jako by válka byla. Ani to moc nepřekvapí, když kolektivní politicko-mediální chór už ani nic jiného vlastně pomalu nepřipouští.


Škoda představila nejsportovnější Fabii současnosti. Monte Carlo sází na černou
aktuálně.cz | 08:00:00
Škoda představila nejsportovnější variantu Fabie. Tradičně si říká Monte Carlo a hraje především na vizuální efekt.


Že jsou respirátory k ničemu? Virus je stále stejně velký, upozorňuje Tachezy
aktuálně.cz | 07:00:00
Je zcela jednoznačné, že respirátory nebo roušky stále mají své místo, míní viroložka Ruth Tachezy.


Od Trumpa se odvrátila účetní firma, nechce už ručit za účetní závěrky od roku 2011
aktuálně.cz | 06:44:08
Firma nadále odmítá ručit vzhledem k vlastním vyšetřováním i zjištěním generální prokurátorky Letitie Jamesové.


Herečka Isabelle Huppertová zrušila účast na Berlinale. Kvůli pozitivnímu testu
Denik.cz | 07:44:00
Respektovaná francouzská herečka Isabelle Huppertová, která měla v Berlíně na festivalu převzít Zlatého medvěda, nedorazí. V pondělí byla pozitivně testována na koronavirus. Stihl ji stejný osud jako loni její kolegyni Léu Seydouxovou, známou například z bondovky Není čas zemřít, která se musela vzdát letní účasti v Cannes.


Ford GT míří ke konci své kariéry. Zbývá vyrobit posledních 250 kusů
Auto.cz | 08:57:00
Druhá generace Fordu GT Byla představena v roce 2015 na autosalonu v Detroitu. Po sedmi letech se blíží konec produkce sportovního modelu.


Škoda Fabia Monte Carlo oficiálně: Sportovní styl s klasickými motory
Auto.cz | 08:00:00
Čtvrtá generace Škody Fabia se konečně představuje ve sportovnější výbavě Monte Carlo, která tradičně kombinuje výrazný vzhled se standardními motorizacemi.


Co přináší nový polský systém výběru mýta pro osobní vozidla - Nově je systém jedinou možností pro úhradu mýtného na vybraných státních úsecích polských dálnic A2 a A4 také pro řidiče osobních vozidel.
Kurzy.cz | 09:59:17
Polsko začalo od minulého roku postupně zavádět nový systém výběru elektronického mýta s názvem e-TOLL. V úvodní fázi byl přechod na nový systém povinný pro řidiče nákladních vozidel. Nově je systém jedinou možností pro úhradu mýtného na vybraných úsecích


Nové jednodušší podmínky pro návrat do ČR od 15.února - nebude se využívat semafor, ten bude platný jen pro vstup cizinců
Kurzy.cz | 09:49:08
Ministerstvo zdravotnictví vydalo s účinností od 15. února nové ochranné opatření, které se týká návratu nebo příjezdu do ČR ze zahraničí. Nově se nebude využívat tzv. semafor a podmínky pro návrat budou jednodušší. Osoby plně očkované a osoby s prodělaný


Pravidla návratu českých občanů do České republiky - Osoby s ukončeným očkováním, osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 a děti do dovršení věku 12 let nemusí absolvovat testy ani samoizolaci. Všechny ostatní osoby mají povinnost absolvovat testy.
Kurzy.cz | 09:27:04
Čeští občané starší 12 let vracející se ze zahraniničí do ČR mají povinnost vyplnit příjezdový formulář. Nemusí jej vyplňovat osoby, které cestují po celou dobu individuální dopravou.


Ranní okénko - Polsko a Česko s 10% inflací, americké ceny výrobců v poklesu
Kurzy.cz | 09:22:02
Z pohledu českých ekonomických dat je dnes klid, a tak pohledy trhu míří více do zahraničí. Po téměř 10% české inflaci je v našem regionu na řadě dnes Polsko, kde bychom se mohli dočkat velmi podobného čísla, a tudíž dalšího zrychlení vůči prosinci.


Ranní přehled: Pražská burza klesla o 1,4 %, výprodeje se projevily zejména na ČEZu
Kurzy.cz | 09:18:44
Komentář k akciovému trhu Pražská burza - Index PX: 1,448 bodů (-1.4% d/d); objem: 1,281 mil. Kč Evropské trhy zahájily nový týden prudkým propadem. USA varovaly před útokem Ruska na Ukrajinu, který dle jejich očekávání může přijít každým dnem.


Pravidla vstupu do České republiky - PLATNÁ od 15. 02. 2022
Kurzy.cz | 09:14:55
Před vstupem na území ČR je třeba disponovat: výsledkem RT PCR nebo RAT testu, nebo národním certifikátem o provedeném nebo dokončeném očkování, nebo certifikátem o prodělaném onemocnění COVID-19.


Indexy spotřebitelských cen (životních nákladů) - základní členění - leden 2022
Kurzy.cz | 09:08:54
Měsíční informace o vývoji indexů spotřebitelských cen (životních nákladů) na území České republiky podle klasifikace konečné spotřeby COICOP (Classification of Individual Consumption by Purpose) za domácnosti celkem, domácnosti důchodců a domácnosti ž...


Dopravní nehodovost v roce 2021
Kurzy.cz | 09:08:49
Na silnicích Ústeckého kraje došlo v roce 2021 celkem k 11 232 dopravním nehodám. O život při nich přišlo 38 osob, 146 osob bylo těžce zraněno a 1 594 osob lehce zraněno. Hmotná škoda dosáhla částky 609 mil. Kč.   Podle údajů Policejního prezidia...


Rozbřesk: Lednové inflační překvapení
Kurzy.cz | 09:08:00
Včerejší ráno dalo konečně odpověď na otázku, kam až na začátku letošního roku vystoupala nevyzpytatelná (a tentokrát i v podstatě nepredikovatelná) česká inflace.


Ranní shrnutí (15.02.2022): Americké indexy zakončily včerejší seanci mírným poklesem
Kurzy.cz | 08:56:13
Americké indexy zakončily včerejší seanci mírným poklesem. S&P 500 klesl o 0,38 %, Dow Jones ztratil 0,49 % a Russell 2000 padl o 0,46 %. Nasdaq zakončil bez výrazné změny Akcie v Asii zakončily seanci smíšeně. Korejský Kospi ztratil 1 %, Nikkei p...


Ranní glosa: Lednové inflační překvapení
Kurzy.cz | 08:37:19
Podle údajů statistického úřadu se meziroční inflace zastavila jen těsně pod hranicí deseti procent, kterou nicméně zdolá už v průběhu února.


Koruna se drží nad hranicí 24,50 EUR/CZK
Kurzy.cz | 08:34:58
S opadnutím rizik vyvolaných vyhroceným napětím na východě začne nabírat nedávno ztracenou sílu.


Projeví se v polské lednové inflaci škrty v sazbách DPH?
Kurzy.cz | 08:33:05
Zlotý s forintem zažívají díky kolísajícímu napětí na Ukrajině slušnou volatilitu, která může být přiživena dnes ráno zveřejněnými inflačními daty za leden.


Eurodolarový trh monitoruje situaci na ukrajinsko-ruské hranici
Kurzy.cz | 08:30:55
Krátký konec americké výnosové křivky se nepřestává držet vysoko, což dolaru svědčí.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 15.02.2022
Kurzy.cz | 08:18:00
Klíčové události
• Slovensko: Index spotřebitelských cen se v lednu meziměsíčně zvýšil o 2,7 procenta, co se týče meziročního srovnání, zde statistici vypozorovali nárůst o 8,4 procenta.
• ČR: Index spotřebitelských cen v lednu meziměsíčně poskočil o 4...


Ranní komentář: Napětí kolem Ukrajiny mírně polevuje, indexy prozatím stabilní
Kurzy.cz | 08:10:51
I nadále zůstává jedním z klíčových témat na trzích situace na Ukrajině. V tomto směru včera napětí mírně polevilo, když dal Putin po schůzce se svými ministry najevo, že preferuje i nadále deeskalaci konfliktu a další vyjednávání. Situace se však může...


Ethereum opět testuje proraženou rezistenci trendové linie
Kurzy.cz | 08:08:03
Poté, co ethereum dosáhlo úrovně 3 285 USD, došlo k pullbacku na 2 830 USD. Cena zpočátku prorazila a překonala rezistenci klesající trendové linie a dosáhla 38% Fibonacciho retracementu celého poklesu. Nyní cena testuje proraženou trendovou linii shora.


Liberecký kraj: Hospodářsky a sociálně ohrožená území získají víc peněz na svůj rozvoj
Kurzy.cz | 10:00:35
Hospodářsky a sociálně ohrožená území se dočkají od státu speciální finanční podpory.V Libereckém kraji se jedná momentálně o území Frýdlantska, Novoborska, Semilska, Tanvaldska a také bývalého vojenského újezdu Ralsko


Evropská unie chce být jedničkou na trhu s polovodiči, a zbavit se tak závislosti na Asii. Analytici jsou však k plánům skeptičtí
Euro | 08:28:24
Evropská komise minulé úterý představila plán, jak se zbavit závislosti zejména na asijské výrobě polovodičových čipů a stát se světovou jedničkou na trhu. K ambicióznímu cíli mají pomoci investice výši zhruba 43 miliard eur. Analytici ovšem nesdílí podobné nadšení jako zástupci EU a upozorňují, že bez pomoci Asie a USA Evropa ničeho nedosáhne. Lídrem ve výrobě čipů jsou slévárny z Tchajwanu a Jižní Koreje. Pro EU tak nebude  lehké přesvědčit jak investory, tak mladé talenty o tom, aby se přesunuli právě na Starý kontinent.


Call centra už nemusí být králíkárny, profesi tlačí k lepším standardům starost o duševní zdraví a moderní komunikační technologie
Euro | 08:15:05
Erika Babat je Head of Support ve startupu CloudTalk. Ten se zabývá vývojem cloudového komunikačního softwaru, jenž usnadňuje práci a šetří čas call centrům, obchodníkům a dalším často telefonujícím pracovníkům.


Sníží se napětí na hranicích Ukrajiny? Část ruských vojáků se začíná vracet zpět do posádek
Hospodářské noviny | 10:26:00
Část ruských vojáků, soustředěných u hranic s Ukrajinou, se po skončení cvičení vrací do posádek, oznámilo v úterý ruské ministerstvo obrany. Tento krok by mohl přispět ke snížení napětí mezi Ruskem a Západem, poznamenala agentura Reuters. Ukrajina...


Raději nehrát než se nechat očkovat. Djoković je připravený obětovat další grandslamy
Hospodářské noviny | 09:47:00
Světová tenisová jednička Novak Djoković v rozhovoru pro BBC uvedl, že raději vynechá další grandslamové turnaje, než by se nechal donutit k očkování proti koronaviru. Čtyřiatřicetiletý Srb nechce být spojován s antivaxerským hnutím, ale věří ve...


Dobrý skutek, nebo snaha snížit daně? Musk věnoval na charitu akcie Tesly v hodnotě téměř šesti miliard dolarů
Hospodářské noviny | 09:03:00
Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk loni v listopadu věnoval přes pět milionů akcií firmy na charitu. Jejich hodnota podle tehdejších průměrných cen činila zhruba 5,74 miliardy dolarů (124 miliard korun). Ukazuje to zpráva pro americkou Komisi...


Skořepa: Zchudneme skoro všichni. Domácnosti by měly začít spořit a nepůjčovat si
Hospodářské noviny | 08:40:00
„Možnosti, jak šetřit, existují. Základem je přestat kouřit, pít alkohol, chodit do hospod,“ říká ekonom České spořitelny Michal Skořepa. „V tuhle chvíli to vypadá, že inflace překoná deset procent. Cenovým růstům není konec,...


Finský prodejce repasovaných iPhonů získal 124 milionů dolarů na rozvoj. Chce posílit také v Česku
Hospodářské noviny | 08:00:00
Společnost Swappie, která vykupuje, repasuje a prodává iPhony, uzavřela své zatím největší investiční kolo. Od investorů získala 124 milionů dolarů, což je v přepočtu 2,7 miliardy korun. Podle CEO Sami Marttinena chce firma pomocí získaných peněz...


Vyfotí se u mého zvonku a pak vyhrožují, říká Plecháč. Investičních podvodníků přibývá
Hospodářské noviny | 08:00:00
S popularitou investování bohužel přibývá i podvodů. Posledním hitem jsou telefonáty, kdy se podvodníci snaží dotlačit nic netušící účastníky hovoru k tomu, aby jim umožnili přístup do svých počítačů. A když se to povede, tak své oběti okradou....


Kde jsou drony s nekonečnou výdrží? Pět technologií, na které čekáme příliš dlouho
Hospodářské noviny | 07:16:00
Čekání na inovace je někdy nekonečné. Každý rok se na trh řítí nové modely telefonů, nové televizory, nové počítače a s nimi nové čipy, ale místo velkých změn uživatele čeká většinou jen drobný facelift. Už léta se přitom mluví o revolučních...


Bednárik skončí posledního února v čele Českých drah. Dočasně je potom povede náměstek Kraus
ČT24 | 07:36:53
Ivan Bednárik rezignuje z funkce předsedy představenstva a generálního ředitele Českých drah. Skončí k poslednímu únoru, řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS) s tím, že na nástupce bude vypsáno výběrové řízení. Do té doby bude firmu řídit člen představenstva Michal Kraus.


Poslanci budou znovu projednávat pandemický zákon od dnešního odpoledne
Eurozpravy-domácí | 10:57:00
Spornou novelu pandemického zákona, kterou ve čtvrtek vetoval Senát, bude Sněmovna projednávat od dnešního odpoledne. ČTK to po jednání sněmovního grémia sdělili předsedové koaličního klubu KDU-ČSL Marek Výborný a opozičního klubu ANO Alena Schillerová.


V čele Českých drah končí Bednárik. Dočasně povede firmu náměstek Kraus
Eurozpravy-domácí | 10:51:00
Dosavadní šéf Českých drah (ČD) Ivan Bednárik ve funkci skončil. Při dnešním mimořádném jednání dozorčí rady ČD rezignoval. Jeho nástupce vzejde z výběrového řízení, do té doby firmu povede dosavadní náměstek Michal Kraus.


Rozmyslete si, jestli mě vydáte policii, píše Babiš poslancům
Eurozpravy-domácí | 10:25:00
Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) v dopise prosí poslance, aby důkladně zvážili své rozhodnutí o žádosti k jeho vydání k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Zákonodárci by o jeho vydání měli rozhodovat na dnes začínající schůzi.


Mapa cestovatele se pro očkované ruší. Do Česka mohou bez omezení
Eurozpravy-domácí | 09:27:00
Podmínky návratu části Čechů ze zahraničí do Česka se v souvislosti s pandemií nemoci covid-19 už nebudou ode dneška řídit tzv. mapou cestovatele. Plně očkovaní a lidé, kteří nemoc prodělali v posledních 180 dnech, budou moci do země vstoupit bez omezení, stejně jako děti do 12 let. Mapa cestovatele, aktualizovaná každý pátek ministerstvy zdravotnictví a zahraničí, ale bude dále relevantní pro vstup cizinců do Česka.


Přibylo necelých 20 tisíc nově nakažených koronavirem
Eurozpravy-domácí | 08:09:00
V pondělí testy potvrdily 19.459 nových případů covidu-19, zhruba o 10.000 míň než před týdnem. Ubylo ale také provedených testů. Bylo to poprvé po pěti týdnech, kdy byl pondělní nárůst nižší než 20.000 případů.


Zmírní se napětí na Ukrajině? Ruští vojáci se podle Moskvy začínají vracet do posádek
Eurozpravy-zahraniční | 10:48:00
Část ruských vojáků, soustředěných u hranic s Ukrajinou, se po skončení cvičení vrací do posádek, oznámilo dnes ruské ministerstvo obrany. Tento krok by mohl přispět ke snížení napětí mezi Ruskem a Západem, poznamenala agentura Reuters.


Test na covid-19 provede Scholzovi při návštěvě Moskvy německá ambasáda
Eurozpravy-zahraniční | 10:46:00
Test na koronavirus provede německému kancléři Olafu Scholzovi před jeho dnešním jednáním s ruským prezidentem Vladimirem Putinem lékař z německého velvyslanectví v Moskvě. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na zdroj z německé vlády.


Napětí na Ukrajině by nepominulo po přijetí požadavků Moskvy, míní Čaputová
Eurozpravy-zahraniční | 10:32:00
Napětí mezi Ukrajinou a Ruskem by podle slovenské prezidentky Zuzany Čaputové nepominulo ani v případě, že by Kyjev přijal požadavky Moskvy. Rusko si vynucuje debatu o rozdělení vlivu v Evropě a jeho požadavky se týkají i Slovenska.


Hrozba ruské invaze na Ukrajinu bezprostřední, tvrdí Británie
Eurozpravy-zahraniční | 10:02:00
Ruská invaze na Ukrajinu je stále velmi pravděpodobná a může se uskutečnit v nejbližší době, řekla dnes stanici Sky News britská ministryně zahraničí Liz Trussová. Podle ní může vpád ruských jednotek na ukrajinské území ohrozit širší stabilitu Evropy a povzbudit agresory po celém světě. Moskva dlouhodobě popírá, že by se chystala sousední zemi napadnout.


V Rusku během uplynulých 24 hodin přibylo 166.631 nakažených
Eurozpravy-zahraniční | 09:48:00
V Rusku během uplynulých 24 hodin přibylo 166.631 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 704 úmrtí pacientů s covidem-19, oznámily dnes tiskové agentury s odvoláním na vládní krizový štáb.


Musk věnoval na charitu akcie Tesly za skoro šest miliard dolarů
Eurozpravy-zahraniční | 08:45:00
Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk loni v listopadu věnoval přes pět milionů akcií firmy na charitu. Jejich hodnota podle tehdejších průměrných cen činila zhruba 5,74 miliardy dolarů (124 miliard Kč). Ukazuje to zpráva pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC), která byla zveřejněna v pondělí.


V Německu přibylo za uplynulý den 159.217 nově nakažených
Eurozpravy-zahraniční | 08:20:00
V Německu přibylo za uplynulý den 159.217 nově nakažených koronavirem a 243 souvisejících úmrtí. S odvoláním na berlínský Institut Roberta Kocha (RKI) to dnes uvedla agentura DPA. Německo před týdnem za stejné období registrovalo 169.571 nových nakažených a 177 úmrtí.


Scholz míří do Moskvy na jednání s Putinem, OBSE projedná manévry u Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 08:03:00
Německý kancléř Olaf Scholz dnes po pondělní návštěvě Ukrajiny zamíří do Moskvy na jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem ohledně krize kolem Ukrajiny.


Djokovič obětuje další grandslamy, očkovat se nenechá
Eurozpravy-sport | 09:04:00
Světová tenisová jednička Novak Djokovič v rozhovoru pro BBC uvedl, že raději vynechá další grandslamové turnaje, než by se nechal donutit k očkování proti koronaviru. Čtyřiatřicetiletý Srb nechce být spojován s antivaxerským hnutím, ale věří ve svobodu volby jednotlivce.


Pád Singapuru: Před 80 lety utrpěla Británie nejpotupnější porážku ve své historii
Reflex | 10:00:00
V neděli 15. února 1942 podepsal britský generálporučík Arthur Ernest Percival v Bukit Timahu, hlavním stanu japonského generálporučíka Tomojukiho Jamašity, velitele 25. armády, později přezdívaného „malajský tygr“, kapitulaci britských vojsk ve „Lvím městě“ – Singapuru. Malajské tažení skončilo nejostudnější porážkou v dějinách ostrovního království.


Holky z Ukrajiny slavily Valentýna nahoře bez
Reflex | 08:00:00
Dámy z již známého hnutí Femen si vybraly poněkud nevšední způsob jak oslavit Sv. Valentýna. Opět vyvalily do světa své krásné a přirozené vnady.


Do Česka dorazí první část amerického vojenského konvoje, míří na cvičení na Slovensko
Tiscali-zprávy | 10:13:55
Do Česka dnes večer dorazí první část amerického vojenského konvoje, který z Německa zamíří na cvičení na Slovensko.


Počet nových případů covidu v pondělí klesl o 10 tisíc, ubylo i hospitalizovaných
Tiscali-zprávy | 09:26:48
V pondělí testy potvrdily 19 459 nových případů covidu-19, zhruba o 10 000 míň než před týdnem. Ubylo ale také provedených testů.


Univerzitní nadace rozšiřují portfolio. K akciím a dluhopisům přidávají alternativní investice
E15-ekonomika | 10:40:00
Historicky nejúspěšnějšími institucionálními investory jsou americké univerzitní nadace. Pomáhá jim k tomu dlouhodobý investiční horizont a vysoká tolerance k riziku, jak zaznělo na nedávné online investiční konferenci pořádané  tuzemskou finanční společností Emun s partnery.


Šéf Českých drah Ivan Bednárik rezignoval. Národního dopravce dočasně povede Michal Kraus
E15-ekonomika | 10:37:00
Poprvé v pozměněném složení se v úterý ráno mimořádně sešla dozorčí rada Českých drah. Jednala o změnách v představenstvu. Současný předseda představenstva Ivan Bednárik skončí ve funkci. Podal rezignaci. Skončili také další dva členové představenstva Nebeský a Pavelec.


HBO Max bude v Česku nejdražší ze všech zemí, které na novou platformu přechází
E15-ekonomika | 10:23:00
V úterý 8. března 2022 přijde do Česka HBO Max. Spolu s Českem se v tento termín dostane na řadu ještě čtrnáct dalších evropských zemí. Zajímavé ale je, že v České republice bude HBO Max ze všech nováčků suverénně nejdražší.


Petr Zahradník: České předsednictví je unikátní investiční příležitost
E15-ekonomika | 10:00:00
Přibližně jednou za třináct let dostává členská země EU příležitost chopit se na půl roku taktovky vedení unijní agendy. Nutnou podmínkou úspěšně zvládnuté předsednické role je být kvalitním a připraveným moderátorem a organizátorem. Vyšší úroveň respektu beroucího předsednictví je spojena se schopností dobře vyjednávat, zvláště pokud jde o věcně náročnou agendu, kde shoda mezi aktéry není jednoduchá. Mistrovský kousek pak představuje kompetence suverénního zvládnutí úlohy vizionáře, který na program agendy zařadí téma, které za pár týdnů nevyčpí, a je přínosné pro Unii jako celek i pro vizionářského předsedajícího.


Opravné a dodatečné daňové přiznání: Jaký je v nich rozdíl?
E15-ekonomika | 10:00:00
Daňové pochybení lze v praxi napravit podáním opravného nebo dodatečného daňového přiznání. Jaký je v tom rozdíl? Na co pamatovat?


Desetiprocentní inflace může zůstat celý letošní rok. Hypotéky se k 7 procentům přiblíží už v pololetí
E15-ekonomika | 09:51:00
Lednová inflace se v České republice dostala na 9,9 procenta, tedy nad úroveň v celé Evropské unii. Inflaci ovlivňují ceny energií, které v dohledné době nejspíš ještě porostou. Kvůli rostoucí inflaci zdržuje takřka všechno. Nejen potraviny, ale i bydlení, energie, nemovitosti atd.


OSVČ na vedlejší činnost a daně za rok 2021: Kolik zaplatíte?
E15-ekonomika | 08:56:00
Při výkonu vedlejší samostatné výdělečné činnosti může být celkové zdanění velmi nízké, jak si ukážeme na praktickém příkladu.


Škoda Auto představila čtvrtou generaci vozu Fabia Monte Carlo
E15-ekonomika | 08:45:00
Škoda Auto rozšiřuje čtvrtou generaci vozu Fabia o variantu Monte Carlo. Tímto označením, které automobilka původně představila pro vůz Fabia, se od roku 2011 pyšní lifestylové varianty se sportovním nádechem. 


Trhy se bojí války na Ukrajině. Musk daroval šest miliard dolarů na charitu
E15-ekonomika | 08:27:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Kofola zvýšila tržby i zisk. Vrací se na předcovidová čísla
E15-ekonomika | 08:17:00
Nápojářské skupině Kofola loni stouply tržby meziročně o 7,5 procenta na 6,636 miliardy korun. Ukazatel EBITDA (provozní zisk před odpisy) jí podle předběžných hospodářských výsledků vzrostl o 9,2 procenta na 1,125 miliardy korun, a i přes značné omezení na trhu především v první polovině roku se tak vrátil na úroveň před koronavirovou pandemií. Kofola to uvedla v tiskové zprávě. Skupina rovněž oznámila, že zvažuje prodej 4,87 procenta akcií Kofoly, které momentálně drží dceřiná společnost Radenska. Z výtěžku chce financovat rozvojové aktivity.


Univerzitní nadace rozšiřují portfolio. K akciím a dluhopisům přidávají alternativní investice
E15-politika | 10:40:00
Historicky nejúspěšnějšími institucionálními investory jsou americké univerzitní nadace. Pomáhá jim k tomu dlouhodobý investiční horizont a vysoká tolerance k riziku, jak zaznělo na nedávné online investiční konferenci pořádané  tuzemskou finanční společností Emun s partnery.


Šéf Českých drah Ivan Bednárik rezignoval. Národního dopravce dočasně povede Michal Kraus
E15-politika | 10:37:00
Poprvé v pozměněném složení se v úterý ráno mimořádně sešla dozorčí rada Českých drah. Jednala o změnách v představenstvu. Současný předseda představenstva Ivan Bednárik skončí ve funkci. Podal rezignaci. Skončili také další dva členové představenstva Nebeský a Pavelec.


HBO Max bude v Česku nejdražší ze všech zemí, které na novou platformu přechází
E15-politika | 10:23:00
V úterý 8. března 2022 přijde do Česka HBO Max. Spolu s Českem se v tento termín dostane na řadu ještě čtrnáct dalších evropských zemí. Zajímavé ale je, že v České republice bude HBO Max ze všech nováčků suverénně nejdražší.


Petr Zahradník: České předsednictví je unikátní investiční příležitost
E15-politika | 10:00:00
Přibližně jednou za třináct let dostává členská země EU příležitost chopit se na půl roku taktovky vedení unijní agendy. Nutnou podmínkou úspěšně zvládnuté předsednické role je být kvalitním a připraveným moderátorem a organizátorem. Vyšší úroveň respektu beroucího předsednictví je spojena se schopností dobře vyjednávat, zvláště pokud jde o věcně náročnou agendu, kde shoda mezi aktéry není jednoduchá. Mistrovský kousek pak představuje kompetence suverénního zvládnutí úlohy vizionáře, který na program agendy zařadí téma, které za pár týdnů nevyčpí, a je přínosné pro Unii jako celek i pro vizionářského předsedajícího.


Opravné a dodatečné daňové přiznání: Jaký je v nich rozdíl?
E15-politika | 10:00:00
Daňové pochybení lze v praxi napravit podáním opravného nebo dodatečného daňového přiznání. Jaký je v tom rozdíl? Na co pamatovat?


Desetiprocentní inflace může zůstat celý letošní rok. Hypotéky se k 7 procentům přiblíží už v pololetí
E15-politika | 09:51:00
Lednová inflace se v České republice dostala na 9,9 procenta, tedy nad úroveň v celé Evropské unii. Inflaci ovlivňují ceny energií, které v dohledné době nejspíš ještě porostou. Kvůli rostoucí inflaci zdržuje takřka všechno. Nejen potraviny, ale i bydlení, energie, nemovitosti atd.


OSVČ na vedlejší činnost a daně za rok 2021: Kolik zaplatíte?
E15-politika | 08:56:00
Při výkonu vedlejší samostatné výdělečné činnosti může být celkové zdanění velmi nízké, jak si ukážeme na praktickém příkladu.


Škoda Auto představila čtvrtou generaci vozu Fabia Monte Carlo
E15-politika | 08:45:00
Škoda Auto rozšiřuje čtvrtou generaci vozu Fabia o variantu Monte Carlo. Tímto označením, které automobilka původně představila pro vůz Fabia, se od roku 2011 pyšní lifestylové varianty se sportovním nádechem. 


Trhy se bojí války na Ukrajině. Musk daroval šest miliard dolarů na charitu
E15-politika | 08:27:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Kofola zvýšila tržby i zisk. Vrací se na předcovidová čísla
E15-politika | 08:17:00
Nápojářské skupině Kofola loni stouply tržby meziročně o 7,5 procenta na 6,636 miliardy korun. Ukazatel EBITDA (provozní zisk před odpisy) jí podle předběžných hospodářských výsledků vzrostl o 9,2 procenta na 1,125 miliardy korun, a i přes značné omezení na trhu především v první polovině roku se tak vrátil na úroveň před koronavirovou pandemií. Kofola to uvedla v tiskové zprávě. Skupina rovněž oznámila, že zvažuje prodej 4,87 procenta akcií Kofoly, které momentálně drží dceřiná společnost Radenska. Z výtěžku chce financovat rozvojové aktivity.


Tisková zpráva: Investiční společnost DT-holding jmenovala do funkce generálního ředitele Jiřího Puršla
Objevit.cz | 10:43:07
Investiční společnost DT-holding a.s., která má ve svém portfoliu společnosti realizující stavební a výrobní projekty (skupina H&Q), firmy poskytující investiční a realitní služby (skupina E&Q), vývojáře a dodavatele specializovaného softwaru...
The post Investiční společnost DT-holding jmenovala do funkce generálního ředitele Jiřího Puršla first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Tisková zpráva: Šárka Wagenknecht nastupuje do FRAGILE
Objevit.cz | 10:40:04
Digitální agentura Fragile posiluje od února svůj management. Na nově vytvořenou pozici Chief Operations Officer (COO) přichází Šárka Wagenknecht, která bude zodpovědná nejen za celý client service, ale také za...
The post Šárka Wagenknecht nastupuje do FRAGILE first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Tisková zpráva: Nejsledovanější pořady roku 2021 na palubách Emirates byly filmový trhák Tenet, reunion Přátel a živé sportovní přenosy
Objevit.cz | 10:38:47
Nejoblíbenějším filmem pasažérů letecké společnosti Emirates se stal v roce 2021 sci-fi trhák Tenet, v rodinných snímcích zabodoval film Cruella a v seriálech dlouho očekávaný speciál Přátelé: zase spolu. Top filmy, seriály i...
The post Nejsledovanější pořady roku 2021 na palubách Emirates byly filmový trhák Tenet, reunion Přátel a živé sportovní přenosy first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Tisková zpráva: Der Kurier spustil službu Zasilka.derkurier.cz. Lidé mohou z pohodlí domova posílat zásilky do Německa za velmi příznivé ceny
Objevit.cz | 10:34:33
Der Kurier spustil nový portál, který je určen primárně pro širokou veřejnost. Expresní doručení za běžné ceny, dříve dostupné převážně pro velké firmy, jsou tak nyní dostupné pro každého, díky...
The post Der Kurier spustil službu Zasilka.derkurier.cz. Lidé mohou z pohodlí domova posílat zásilky do Německa za velmi příznivé ceny first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Tisková zpráva: První prémiové notebooky Dynabook Tecra A50-J na našem trhu
Objevit.cz | 10:30:27
Dynabook Europe GmbH uvedl na náš trh první konfigurace prémiových tenkých (19,9 mm) notebooků řady Tecra A50-J s 15” Full HD displejem, procesory Intel® Core™ 11. generace, hmotností jen 1,65...
The post První prémiové notebooky Dynabook Tecra A50-J na našem trhu first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Tisková zpráva: Investiční skupina PORTIVA posiluje svoji realitní divizi. Za více než miliardu korun získala od Penty špičkovou pražskou administrativní budovu SmíchOFF
Objevit.cz | 10:27:24
Jedna z nejmodernějších kancelářských budov v Praze, prémiový komplex SmíchOFF v lokalitě na Andělu, má nového majitele. Za více než miliardu korun se jím stala česká investiční skupina PORTIVA. Její...
The post Investiční skupina PORTIVA posiluje svoji realitní divizi. Za více než miliardu korun získala od Penty špičkovou pražskou administrativní budovu SmíchOFF first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Česko má sedmnácté nejrychlejší mobilní sítě na světě, jasně vede Jižní Korea
lupa.cz | 11:44:19
České mobilní sítě jsou sedmnácté nejrychlejší na světě. Uvádí to analýza společnosti OpenSignal. Česko v žebříčku “Download Speed Experience” v takzvané 5G éře patří do horní části z měřených zemí. Celý report mapující dopady 5G je zde (PDF).


Svědek proti Rittigovi vysoudil odškodné. Stát má Sittovi vyplatit 600 tisíc
idnes.cz | 11:55:00
Soud v úterý pravomocně přiznal Vladimíru Sittovi mladšímu dalších 609 000 korun za nemajetkovou újmu způsobenou stíháním v kauze údajného tunelování papírny Neograph. Sitta, který upozornil na podezření kolem výroby jízdenek pro pražský dopravní podnik, žádal od státu celkem 1,8 milionu korun. Své nezákonné stíhání označoval za mstu lidí kolem lobbisty Iva Rittiga.


Ruští poslanci požádali Putina o uznání povstaleckých republik na Donbasu
idnes.cz | 11:41:00
Ruští poslanci většinou hlasů schválili usnesení žádající prezidenta Putina o uznání nezávislosti povstaleckých republik v Donbasu. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba varoval, že případné uznání „okupovaných území“ za nezávislé útvary bude znamenat konec mírových dohod z Minsku o urovnání konfliktu na východě Ukrajiny.


Poslanci budou řešit novelu pandemického zákona. Chcípl PES svolává protest
idnes.cz | 11:29:00
Poslanci budou zřejmě již v úterý jednat o novele pandemického zákona, kterou minulý týden vetoval Senát. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek řekl, že požádá vládu o nouzový stav od března, pokud novela pandemického zákona nebude do konce února přijata. Znovu se dají čekat obstrukce ze strany opoziční SPD. Sdružení Chcípl PES svolalo protesty ke Sněmovně


Rusko oznámilo stažení části vojáků od Ukrajiny, manévry však pokračují
idnes.cz | 11:21:00
Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že část vojáků, kteří se nacházeli u hranice s Ukrajinou, ukončila vojenská cvičení a vrátí se do svých základen. Velké vojenské manévry napříč Ruskem ale budou pokračovat. Ukrajina a Západ uspěly ve snaze zabránit eskalaci z ruské strany, komentoval ruské stahování šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba.


Za parkování koloběžek budou firmy platit, vnitro posvětilo průlomovou vyhlášku
idnes.cz | 11:19:00
Provozovatelé elektrokoloběžek v Hradci Králové musejí platit radnici poplatek za parkování. Vyhlášku města, která jim to nařizuje, nyní posvětilo ministerstvo vnitra. V Česku je to první případ.


Navalnyj stojí opět před soudem, hrozí mu dalších patnáct let za mřížemi
idnes.cz | 11:13:00
Moskevská soudkyně se v úterý začala zabývat novým případem uvězněného opozičního politika Alexeje Navalného. Soud se koná přímo ve věznici v Pokrovu asi 100 kilometrů východně od Moskvy, kde si Navalnyj odpykává předchozí trest 2,5 roku odnětí svobody. Nyní mu hrozí až patnáct let za mřížemi.


Nová vláda provětrala vedení Českých drah. Dopravce dočasně povede Kraus
idnes.cz | 11:09:00
Celkem tři členy vedení Českých drah v úterý odvolala nově jmenovaná dozorčí rada státního dopravce. Kromě předsedy představenstva Ivana Bednárika představenstvo opustí další z členů jmenovaných během působení bývalého kabinetu Andreje Babiše – místopředseda Václav Nebeský. Posledním odvolaným je Petr Pavelec. Dopravce dočasně povede Michal Kraus.


Herec dostal 20 let za obří podvod s fiktivními licenčními smlouvami
revue.idnes.cz | 11:01:00
Soudce v Los Angeles uložil dvacetiletý trest hollywoodskému herci Zachary Horwitzowi, který podle prokurátorů během několika let vymámil z investorů 650 milionů dolarů (14 miliard Kč) při podvodu „ohromujícího rozsahu“. Používal zfalšované licenční smlouvy se společnostmi jako HBO a Netflix.


Devadesátky se staly nejsledovanějším českým seriálem posledních 18 let
idnes.cz | 11:00:00
Sérii Devadesátky si uplynulých šest nedělních večerů nenechalo ujít průměrně 2,23 milionu diváků, tedy téměř polovina všech, kteří měli v danou dobu zapnutou televizi. Stala se tak nejsledovanějším českým seriálem na všech tuzemských stanicích od roku 2004 a na přední příčky dosáhla i v odložené televizní a internetové sledovanosti, uvedla Česká televize.


DATA: Kdo teď leží v nemocnicích s covidem? Hlavně starší a neočkovaní
idnes.cz | 10:57:00
V českých nemocnicích je aktuálně 3 563 pacientů s covidem, z toho 250 pacientů je ve vážném stavu a musejí být napojeni na mimotělní podporu. Za poslední čtvrtrok byl v nemocnicích nejmenší počet lidí s covidem 22. ledna, celkem 1 556 pacientů, z toho 211 v těžkém stavu. Zatímco počet hospitalizovaných se více než zdvojnásobil, lidí v těžkém stavu přibylo jen minimálně.


Kofola letos plánuje další rozvoj. Financovat jej bude z prodeje akcií
idnes.cz | 10:12:00
Nápojářská společnost Kofola bude v tomto roce více investovat do rozvojových aktivit. Management zvažuje, že pro jejich financování využije prostředky z prodeje části akcií dceřiné společnosti. Společnosti se loni dařilo a přesáhla svůj vytyčený cíl, tržby ji meziročně vzrostly o 7,5 procenta na 6,636 miliardy korun, uvedla ve zprávě.


Šéfem BIS je opět Koudelka, Zemanovi navzdory. Chce zvýšit úroveň důstojníků
idnes.cz | 10:05:00
Pověřený ředitel Michal Koudelka se v úterý opětovně stává plnohodnotným šéfem Bezpečnostní informační služby (BIS). Do funkce ho minulý týden po jednomyslném hlasování jmenovala vláda Petra Fialy. Koudelka chce v příštích letech zvyšovat profesionální úroveň důstojníků BIS, kvalitu technického vybavení a dále rozšiřovat mezinárodní spolupráci.


Muž dělá šest prací naráz. Chce se stát milionářem a jít do penze před čtyřicítkou
bleskove.cz | 10:02:42
Uživatel Redditu tvrdí, že za rok 2022 si vydělá v přepočtu více než 15 milionů korun.


Poslanci se pustí do boje o zamítnutý pandemický zákon. Ve hře je opět noční debata
blesk | 11:46:00
Spornou novelu pandemického zákona, kterou ve čtvrtek vetoval Senát, bude Sněmovna projednávat od dnešního odpoledne. Blesk Zprávám to po jednání sněmovního grémia potrdila předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP09). ČTK to po jednání sněmovního grémia sdělili předsedové koaličního klubu KDU-ČSL Marek Výborný a opozičního klubu ANO Alena Schillerová. Politici nevylučují dlouhou debatu. Předchozí schvalování vládní předlohy trvalo kvůli obstrukcím poslanců SPD více než 35 hodin.


Korunovační v novém! Přibudou stromy, vzniknou nové přechody i parkovací místa
blesk | 11:37:00
Pražská Korunovační ulice v Praze 7 se dočká proměny. Změní se prostorové uspořádání chodníků a předzahrádek, přibudou stromy, vzniknou nové přechody a zlepší se průjezd cyklistů. Počet jízdních pruhů pro auta se nezmění. ČTK to dnes sdělil mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. Proměnu ulice vypracovalo studio edit! architects a na konečné verzi se podíleli místní obyvatelé.


Hvězda Slunečné Vanda Chaloupková na Valentýna oznámila rozvod! Půl roku po svatbě
blesk | 11:33:00
V červnu loňského roku si po šestiletém vztahu dopřála pohádkovou svatbu... a na Valentýna jí byly doručeny rozvodové listiny. „České soudy mají smysl pro humor,“ hlásí herečka Vanda Chaloupková (30), co se po půl roce manželství rozešla se svým dlouholetým partnerem Oskarem.


Otřes ve vedení Českých drah. Rezignoval jejich šéf, Kupka od nového chce čistější vlaky
blesk | 11:33:00
Dosavadní šéf Českých drah (ČD) Ivan Bednárik ve funkci skončil. Při dnešním mimořádném jednání dozorčí rady ČD rezignoval. Jeho nástupce vzejde z výběrového řízení, do té doby firmu povede dosavadní náměstek Michal Kraus. V představenstvu dnes skončili také jeho místopředseda Václav Nebeský a člen Petr Pavelec, novou členkou vedení se stala šéfka DVI, dcery ČD, Blanka Havelková. Dozorčí rada zvolila svým předsedou ekonoma Miroslava Zámečníka. Novinářům to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS).


Důl Frenštát zasype 240 tisíc tun zeminy: Trojanovice tu chtějí areál budoucnosti
blesk | 11:12:00
Dvě jámy nevyužívaného černouhelného Dolu Frenštát v Trojanovicích na Novojičínsku by měly být zasypány do poloviny roku 2024. Obec by pak ráda pozemky bezúplatně převzala a má tu velké plány.


Z Trháku Blesku je MEGATRHÁK: Na ruku až 100 000! Soutěž startuje už v pátek
blesk | 11:11:00
Dostat sto tisíc na ruku? I to je možné v novém MEGATRHÁKU Blesku. Startuje již v pátek a oproti TRHÁKU se zvýšila nejen finanční částka, kterou lze získat. Zkusit štěstí může denně až do 20. března kdokoliv, i výherci předchozích kol naší soutěže. Jak ti tenkrát naložili s výhrou?


Magistrátní ples se po covidu vrací do Obecního domu. Vstupenky zdarma skončily, radní je musí zaplatit
blesk | 11:03:00
Pražský magistrát se vrátí k tradici plesů hlavního města v Obecním domě, která byla přerušena v roce 2020 kvůli pandemii covidu-19. Jubilejní 20. reprezentační ples, který se měl konat loni v listopadu, se uskuteční v náhradním termínu letos 2. dubna. Náklady budou okolo tří milionů Kč. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Naposledy se ples konal 30. listopadu 2019.


Mirai s Borhyovou v posteli! Blond moderátorku pak vystřídala farářka
blesk | 11:00:00
Nový videoklip skupiny Mirai připomíná sraz soutěžících z posledního ročníku StarDance. Ale místo aby si v něm zatančili, bývalí soupeři Miraie Navrátila (29) si v něm ustlali!


Gambler a zhrzený manžel pobodal po hodech souseda: Hulákal a žduchl do mě, řekl soudci
blesk | 10:51:00
Osudovou tečku za Svatovavřineckými hody ve Velkých Němčicích udělal loni v srpnu otec dvou malých dětí Roman S. (44). Když se kolem páté hodiny ráno vracel z hodové zábavy, pobodal nožem Jiřího H. Oba muži byli opilí a porvali se už dříve. Státní zástupce obvinil útočníka z vraždy ve stadiu pokusu. Hrozí mu i 20 let vězení.


Opozičníka Navalného čeká další soud, tentokrát přímo ve vězení. Hrozí mu trest 15 let
blesk | 10:41:00
Moskevská soudkyně se dnes začala zabývat novým případem uvězněného opozičního politika Alexeje Navalného. Soud se koná přímo ve věznici v Pokrovu asi 100 kilometrů východně od Moskvy, kde si Navalnyj odpykává předchozí trest 2,5 roku odnětí svobody. Nyní mu hrozí až 15 let za mřížemi, napsal na svém webu list Kommersant.


Guatemala: Země sopek, Mayů a čokolády
blesk | 10:30:00
Guatemala se krčí ve stínu hlavních středoamerických tahounů cestovního ruchu, kterými jsou Mexiko a Kostarika. Odborníci na mayskou kulturu, středoamerickou přírodu, sopky a hlavně kávu jsou však proti. Guatemala vám totiž může nabídnout více, než si vůbec dokážete představit.


Úplatek a zjednání výhody: Policie chce obžalovat tři lidi a firmu v souvislosti se zakázkou TSK
blesk | 10:19:00
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) navrhli obžalovat tři lidi a právnickou osobu ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a přijetí úplatku v souvislosti s tendrem Technické správy komunikací (TSK) hlavního města Prahy v hodnotě 20 milionů korun. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Návrh na obžalobu nyní posoudí Vrchní státní zastupitelství v Praze.


Tereza a Tomáš se potkali na seznamce: Mladý pár si vyzkoušel „Svatbu nanečisto“!
blesk | 10:01:00
Pomyslná srdíčka Tereze Hlaváté (29) a Tomášovi Beladovi (30), jenž pochází z Prahy, létají kolem hlavy. Moderní mladí lidé se seznámili moderně, přes internetovou seznamku. Rande si dali pomocí aplikace na jazzovém koncertu. Sestěhovali se do jednoho bytu v době první covidové karantény.


Pákistánskou Kim Kardashian (†26) uškrtil vlastní bratr: Matka mu vše odpustila
blesk | 10:00:00
Krásná Qandeel Balochová (26) byla hvězdou sociálních sítí. Nebála se vystupovat proti patriarchální kultuře přetrvávající v Pákistánu. Kvůli svým ladným křivkám a plným rtům ji lidé přirovnávali ke Kim Kardashian. Její názory ale rozčilovaly jejího bratra Muhammada Waseema, který svou sestru zavraždil. Po šesti letech ve vězení se dostal na svobodu. U soudu se za něj postavila i jeho matka, která mu prý odpustila.


Pilíře pro estakádu v Brně: Starý most přes Svitavu začne mizet, pojede se po objížďce
blesk | 09:41:00
V bývalých židenických kasárnách a v jejich okolí v Brně už jsou první hotové pilíře pro budoucí silniční estakádu. Tu bude tvořit 40 polí a potřeba je 37 pilířů. Hotovo má být v roce 2024.


Masopust: Kdy se slaví a jaký je význam jednotlivých masek?
blesk | 09:35:00
Masopust je tradiční svátek, který značí začátek postní doby. Bezprostředně tak předchází Popeleční středě. V Česku je spojený především s průvody masek, kdy se zejména masopustní průvody na Hlinecku dostala až na seznam nehmotného dědictví UNESCO. Různé formy průvodů a veselí jsou ovšem typické pro řadu států, ať jde o německý fastnacht, nebo slavný karneval v Rio de Janeiro či Benátkách.


Jaromír Jágr slaví 50 let: Které slavné krásky ho zahřívaly, když slezl z ledu?!
blesk | 09:00:00
Některé z nich máme s jeho jménem a tváří dodnes spojené, na jiné bychom už dávno možná zapomněli. Tohle byly krásky, které prošly náručí Jaromíra Jágra od mladých let, až do jeho dnešních kulatých narozenin. Je to neuvěřitelné, ale »Džegr« slaví 50 let!


Zpřísnění hranice odpovědnosti za škodu: Dětské naschvály končí už ve třinácti, varuje právník
blesk | 08:51:00
 „On to neudělal schválně, vždyť z toho ještě nemá rozum!“ Tuto větu utnula novela občanského zákoníku. Odpovědnost nezletilých nově určila hranice třinácti let.


Na platy státních zaměstnanců má jít letos o 6,8 miliardy více. Navýší se i počet míst
blesk | 08:34:00
Celkové výdaje na platy zaměstnanců státu včetně odvodů by měly letos meziročně vzrůst o 6,8 miliardy korun na téměř 246 miliard korun. Počítá s tím návrh letošního státního rozpočtu, který poslancům předložila koaliční vláda Petra Fialy (ODS). Počet míst ve státním sektoru se má zvýšit o 6610. Zaměstnanci by si měli v průměru měsíčně polepšit o 450 korun a měli by v průměru pobírat 40 520 měsíčně hrubého.


Krásná Bernášková boří svým přiznáním tabu: Terapie jako odraz z psychického dna!
blesk | 08:00:00
Přestože jsou sezení s psychology a různé terapie již prakticky denním chlebem mnohých z nás, pořád jde o jakési téma, co se ve společnosti moc neprobírá. Na toho, kdo potřebuje pomoc odborníka, se většinou pohlíží s despektem. Tento stereotyp se ale rozhodla narušit herečka Jana Bernášková (40).


Ani koruna od státu. Kunsthalle Praha spojí české umění se světem za soukromé peníze
pikant | 11:55:00
„Jsme neziskovou a nevládní organizací, která neplánuje příjmy od státu,“ říká podnikatel Petr Pudil, který novou galerii provozuje se svou ženou.


Muž dělá šest prací naráz. Chce se stát milionářem a jít do penze před čtyřicítkou
pikant | 10:02:42
Uživatel Redditu tvrdí, že za rok 2022 si vydělá v přepočtu více než 15 milionů korun.


Ruští poslanci požádali Putina o uznání povstaleckých republik na Donbasu. Ukrajina nesouhlasí
lidovky.cz | 11:53:00
Ruští poslanci většinou hlasů schválili usnesení žádající prezidenta Putina o uznání nezávislosti povstaleckých republik v Donbasu. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba varoval, že případné uznání „okupovaných území“ za nezávislé útvary bude znamenat konec mírových dohod z Minsku o urovnání konfliktu na východě Ukrajiny.


Část ruských vojáků se stahuje od Ukrajiny, velké manévry však pokračují
lidovky.cz | 11:21:00
Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že část vojáků, kteří se nacházeli u hranice s Ukrajinou, ukončila vojenská cvičení a vrátí se do svých základen. Velké vojenské manévry napříč Ruskem ale budou pokračovat. Ukrajina a Západ uspěly ve snaze zabránit eskalaci z ruské strany, komentoval ruské stahování šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba.


Bednárik skončil v čele Českých drah, dočasně povede firmu náměstek Kraus
lidovky.cz | 11:18:00
Dosavadní šéf Českých drah (ČD) Ivan Bednárik ve funkci skončil. Při úterním mimořádném jednání dozorčí rady ČD rezignoval. Jeho nástupce vzejde z výběrového řízení, do té doby firmu povede dosavadní náměstek Michal Kraus.


Američtí konzervativci v šoku. Biden přijal jako poradce na jádro nebinárního experta
lidovky.cz | 10:33:00
Likvidaci vyhořelého paliva a odpadu v Úřadu pro jadernou energetiku na americkém ministerstvu energetiky se bude nově věnovat Sam Brinton, aktivista za práva LGBTQ komunity, identifikující se jako genderově fluidní nebinární osoba, s dvojitým titulem z massachusettské univerzity MIT. Nový poradce vlády prezidenta Joea Bidena pohoršil řadu konzervativců.


Poslanci budou rozhodovat o vydání Babiše. Ten je vyzval, ať to důkladně zváží
lidovky.cz | 10:06:00
Hlasování o vydání expremiéra a šéfa ANO Andreje Babiše k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo čeká poslance na únorové schůzi Sněmovny, která začíná v úterý dvě hodiny po poledni. Mandátový a imunitní výbor v lednu doporučil Sněmovně vydání Babiše. Expremiér dopisem poslance vyzval, ať to dobře zváží. O přesném pořadí bodů na schůzi poslanci teprve rozhodnou.


Šéfem BIS je opět Koudelka, Zemanovi navzdory. Chce zvýšit úroveň důstojníků
lidovky.cz | 10:06:00
Pověřený ředitel Michal Koudelka se v úterý opětovně stává plnohodnotným šéfem Bezpečnostní informační služby (BIS). Do funkce ho minulý týden po jednomyslném hlasování jmenovala vláda Petra Fialy. Koudelka chce v příštích letech zvyšovat profesionální úroveň důstojníků BIS, kvalitu technického vybavení a dále rozšiřovat mezinárodní spolupráci.


Černý mrak se náhle zřítil na zem. Sebedestruktivní manévr ptáků je záhadou
aktuálně.cz | 11:19:00
Vdechnutí toxických výparů, eletrické vedení nebo 5G sítě. Lidé hledají důvod sebedestruktivního jednání stěhovavých ptáků.


Moje vydání ke stíhání důsledně zvažte, píše Babiš v dopise poslancům
aktuálně.cz | 11:02:11
Poslanci by o jeho vydání v případu Čapí hnízdo měli rozhodovat na úterní začínající schůzi. Sněmovna Babiše ke stíhání v minulosti vydala už dvakrát.


Brutální vražda komunisty vystrašila celý kraj. Tři nevinní muži skončili na šibenici
aktuálně.cz | 10:56:10
Ministerstvo spravedlnosti se v roce 2020 za nyní 71 let starou justiční vraždu omluvilo. Skutečné vrahy se dosud nepodařilo vypátrat.


Zmizelá krajina kolem Vltavy. Vědci zmapovali proměnu řeky a okolí po stavbě přehrad
aktuálně.cz | 10:51:20
Návštěvníci výstavy uvidí nejen mapy, fotky a staré pohlednice, ale i virtuální 3D model zaniklé krajiny.


Připravte se na budoucnost: Stát nabízí dotace na dobíjecí stanice elektromobilů
aktuálně.cz | 10:01:00
Ministerstvo životního prostředí nabízí v programu Nová zelená úsporám od loňského podzimu i dotace na pořízení dobíjecí stanice, wallboxu.


Část ruských vojáků se stahuje od hranic s Ukrajinou, Kyjev to vítá
Denik.cz | 11:12:00
Část ruských vojáků, soustředěných u hranic s Ukrajinou, se po skončení cvičení vrací do posádek, oznámilo dnes ruské ministerstvo obrany. Tento krok by mohl přispět ke snížení napětí mezi Ruskem a Západem, poznamenala agentura Reuters. Ukrajina a Západ uspěly ve snaze zabránit eskalaci z ruské strany, komentoval podle agentury AFP ruské stahování šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba.


Opozičník Navalnyj stojí znovu před soudem. Hrozí mu až patnáct let za mřížemi
Denik.cz | 11:05:00
Moskevská soudkyně se začala zabývat novým případem uvězněného opozičního politika Alexeje Navalného. Soud se koná přímo ve věznici v Pokrovu asi 100 kilometrů východně od Moskvy, kde si Navalnyj odpykává předchozí trest 2,5 roku odnětí svobody. Nyní mu hrozí až 15 let za mřížemi, napsal na svém webu list Kommersant.


Příznivci zálohování předali petici Okamurovi. Získali 35 tisíc podpisů
Denik.cz | 10:55:00
Petici za zavedení zálohového systému na PET lahve a plechovky v České republice už mají na stole poslanci. Na začátku týdne ji předali zástupci iniciativy Zálohujme.cz předsedovi Petičního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Tomio Okamurovi. Předtím na téma diskutovali s ministryní životního prostředí Annou Hubáčkovou. Podle zástupců iniciativy získali pro petici 35 596 podpisů.


Poprask na Twitteru: sociální sítě baví značení pro cyklisty. Praha o něm neví
Denik.cz | 10:24:00
Podnikatel Jan Řežáb sdílel na sociální síti Twitter obrázek vodorovného značení ostrůvku pro cyklisty, které se podle něj objevilo v metropoli. Spustil tím řetězec reakcí, z nichž většina si z tohoto konkrétního provedení utahuje. Magistrát ale podle výjádření náměstka primátora Adama Scheinherra o podobném značení v Praze nic neví. 


Důchody se od června mimořádně zvýší. Spočítejte si, jak se změní vaše penze
Denik.cz | 10:00:00
/KALKULAČKA VALORIZACE PENZÍ UVNITŘ/ Průměrný český důchod vzroste na více než 17 tisíc korun čistého měsíčně.


Výsledky chovu hospodářských zvířat v Kraji Vysočina v roce 2021
Kurzy.cz | 11:59:31
Na Vysočině bylo v roce 2021 chováno 211 813 kusů skotu, což představuje druhou pozici mezi kraji a podíl 15,6 % v rámci ČR. První pozice náleží Kraji Vysočina v celorepublikovém srovnání v produkci mléka. V roce 2021 bylo v kraji vyrobeno přes...


Viděli jsme v lednu konec dlouhé technologické rallye? Ne, jde spíše o rozlišení udržitelných a spekulativních technologií
Kurzy.cz | 11:42:17
Rostoucí sazby, vyšší inflace a více „jestřábí“ Fed – to vše v lednu otřáslo akciovým trhem, přičemž technologický Nasdaq to odnesl „nejhůře“. Průmyslový index Dow Jones se propadl o 3,32 %, index S&P 500 o 5,26 % a Nasdaq o 8,98 %.


O kolik zvýší sazby FED
Kurzy.cz | 11:32:21
FED je oproti ČNB v jiné situaci. Hlavní sazbu má na 0,25 %, a jeho politika je tak výrazně uvolněná. Rovnovážnou sazbu FEDu odhadujeme na 2,25-2,50 %, což znamená, že pod touto úrovní by se dalo mluvit o uvolněné měnové politice.


Aktuální podmínky cestování do ČR z Finska - Ruší se rozdíly v podmínkách vstupu ze zemí EU u českých občanů a cizinců.
Kurzy.cz | 11:27:39
Od 15. února byly sjednoceny podmínky cestování ze všech zemí EU. Při cestách ze zemí EU je požadováno vyplnění tzv. Příjezdového formuláře a cestující se musí prokázat PCR nebo antigenním testem (PCR ne starší než 72 hod./ antigen ne starší než 24 hod.


Statistika investičních fondů – komentář (15.2.2022)
Kurzy.cz | 11:20:09
Graf č. 1 – Bilanční suma členěná podle položek aktiv
Graf č. 2 – Vlastní kapitál členěný podle typu fondu

Poznámky:


V. Benda – Inflace a sedláci u Chlumce
Kurzy.cz | 11:18:50
V. Benda, člen bankovní rady ČNB a J. Matějů, poradce (Právo 15. 2. 2022 strana 6, rubrika Publicistika) Nedávné protesty v Kazachstánu připomněly, jak důležitá je pro společnost stabilita cen. Rozbuškou masových nepokojů totiž byla inflace – na...


Česká pravidla pro příjezd z Německa (15.2.2022)
Kurzy.cz | 11:17:37
Cestující, kteří přijíždí do ČR z Německa individuální dopravou, nemusí vyplňovat příjezdový formulář a nemusí prokazovat bezinfekčnost.Při cestách hromadnou dopravou z Německa do ČR nad 24 hodin je třeba vyplnit PF a prokázat bezinfekčnost


Avast od 25. února jako NortonLifeLock. Co nastane, pokud vlastníte akcie v Londýně a co v Praze?
Kurzy.cz | 11:17:11
Avast v úvodu února upřesnil harmonogram pro dokončení fúze s NortonLifeLock (NLOK). Akcie se přestanou obchodovat na burze k 24. únoru. Důvodem změny je rychlé schválení na hlavních trzích.


Makro: Inflace v lednu vyskočila na dosah 10 %
Kurzy.cz | 11:14:13
Inflace v lednu prudce zrychlila na 9,9 % r/r (6,6 % v prosinci; oček. 9,2 %), což je nejvyšší úroveň od roku 1998. Vůči prosinci se spotřebitelské ceny zvýšily v průměru o 4,4 % m/m, což je nejvyšší nárůst v historii (data od 1993).


CZE: Inflace těsně pod 10 %
Kurzy.cz | 11:11:02
Včera zveřejnil ČSÚ dlouho očekávanou lednovou inflaci. Trhy na ní čekaly proto, že vzhledem k silným nejistotám se sice čekala hodnota mezi 9,0-9,5 %, nicméně riziko bylo vychýleno silně nad 10 %.


Index podnikatelské nálady Zew se zlepšil
Kurzy.cz | 11:04:51
Index podnikatelské nálady Zew očekávání v únoru vzrostl na 54,3 b. oproti 51,7 b. v lednu. Trhy očekávaly růst na 55 b. Rovněž se zlepšil index hodnocení současné situace na -8,1 b. oproti -10,2 b. v lednu. Trhy očekávaly zlepšení na -6,5 b.


Fond NN (L) Global Sustainable Equity obsadil 3. místo v soutěži Investice roku 2021
Kurzy.cz | 11:00:12
Fond NN (L) Global Sustainable Equity X Cap (CZK) uspěl v soutěži Investice roku 2021, když obsadil třetí místo v kategorii akciový fond. Fond dosáhl za rok 2021 čistého zhodnocení 35,26 %.


Podmínky cestování do Polska a návratu do ČR - OBECNÁ PRAVIDLA platná od 15. 12. 2021 do 31. 1. 2022 (novým nařízením Vlády PL prodlouženo do 28. 2. 2022)
Kurzy.cz | 10:54:57
Obecná pravidla platná od 15. 12. 2021 do 28. 2. 2022 V případě příletu/přicestování do Polska ZE ZEMÍ SCHENGENU obecně platí povinná 10 denní karanténa nahraditelná negativním antigenním /PCR testem (ne starší 48 hod od výsledku) ze země odkud cestující


Kofola: EBITDA mírně nad odhady, společnost chce prodat 4,9 % akcií
Kurzy.cz | 10:52:58
Kofola ČeskoSlovensko dnes zveřejnila vybrané předběžné výsledky za loňský rok. Tržby dosáhly 6,636 mld. Kč (+7,5 % r/r), mírně nad naším očekáváním (6,48 mld.) a očekáváním trhu (6,5 mld.).


Na příběhu „ECB versus inflace“ je dobře vidět, jak odlišná je situace eurozóny od té naší
Kurzy.cz | 10:51:33
Evropská inflační perioda by se měla protáhnout. Mohlo by i dojít k...


Skupina Grant Thornton ovládla soutěž ETL Global Největší poradenská firma roku 2021 dvěma prvními místy
Kurzy.cz | 10:51:22
Poradenská skupina Grant Thornton je Daňovou firmou roku 2021. Zopakovala tak úspěch z roku 2020, kdy se v soutěži také umístila na prvním místě. Letos ale skupina slaví hned dvakrát – Daňařem roku 2021 pro oblast DPH se totiž stal i její partner Richard&


Kofola: Solidní 4Q21 výsledky i výhled na letošek, možná prodá akcie
Kurzy.cz | 10:50:14
Kofola dnes reportovala za rok 2021 předběžně tržby na úrovni 6,64 mld. Kč (+7,5% r/r), což bylo lehce nad očekáváním trhu i nad vlastním výhledem firmy díky oživení v HoReCa segmentu ve 4Q21. Upravený EBITDA zisk rostl o 9,2% r/r na 1125 mil.


Šéf Volva o normalizaci výrobních vertikál a přechodu na elektromobilitu
Kurzy.cz | 10:47:51
U tenzí ve výrobních vertikálách už asi máme to nejhorší za sebou, situace se postupně zlepšuje. Pro Bloomberg Markets to uvedl šéf Volvo Car AB Hakan Samuelsson, podle kterého ale zlepšení neprobíhá tak rychle, jak si myslel před pár měsíci.


Graf dne: ETHEREUM (15.02.2022)
Kurzy.cz | 10:46:43
Kryptoměny se zotavují z včerejšího pullbacku, který iniciovala nervozita kolem geopolitického dění. Zisky jsou v rozsahu +1.4 % v případě BITCOINCASH, až po +7.0 % v případě BINANCECOIN. Populárnější a stabilnější kryptoměny jako Bitcoin a Ethereum ta...


Česko je nejrychleji se zvětšujícím „odpadkovým košem“ EU. Tuzemský nárůst komunálního odpadu v přepočtu na hlavu nemá v EU konkurenci, ten poprvé činí přes půl tuny, zjistil Eurostat
Kurzy.cz | 10:44:26
V žádné jiné zemi Evropské unie nedošlo v uplynulých letech k tak výraznému nárůstu objemu komunálního odpadu jako v ČR. V roce 2005 činila jeho hmotnost v přepočtu na obyvatele ČR 289 kilogramů, v roce 2020 už to bylo 507 kilogramů.


ČEZ spouští další kolo kampaně zacílené na odběratele, kteří zůstávají v DPI. K odchodu zbývají necelé dva měsíce
Kurzy.cz | 10:43:11
V režimu dodavatele poslední instance zůstává u ČEZ Prodeji déle než čtyři měsíce po pádu Bohemia Energy a jiných dodavatelů zhruba 8 000 odběratelů. Čas na uzavření standardní smlouvy se přitom rychle krátí – ze zákona totiž mohou v DPI odběratele zůs...


Klaus napsal premiéru Fialovi otevřený dopis k Ukrajině
Kurzy.cz | 10:41:11
Na stránkách Institutu Václava Klause byl publikován otevřený dopis Institutu (podepsaný za institut jeho hlavním představitelem, bývalým prezidentem Václavem Klausem) k situaci na Ukrajině.


BREAKING: Indexy v Evropě vyskočily v reakci na návrat ruských vojáků na základny
Kurzy.cz | 10:40:00
Evropské akciové trhy a futures na americké indexy vyskočily krátce po začátku evropské seance. Rusové oznámili, že jeho jednotky opouštějí ukrajinskou hranici. Důvodem má být ukončení vojenského cvičení. Tato zpráva je v rozporu s nočními reporty, kt...


Inflace v Polsku stoupla méně než očekával trh
Kurzy.cz | 10:38:51
Index spotřebitelských cen v lednu vzrostl na 9,2 % meziročně oproti 8,6 % v prosinci. Trhy očekávaly vyšší růst na 9,4 % meziročně.


Bitcoin a ethereum stále balancují na hraně, ale fundamentální zprávy jsou hnacím motorem růstu
Kurzy.cz | 10:38:39
Bitcoin a ethereum se stále nachází velmi daleko od svých historických maxim. V současné době neexistují žádné příliš významné fundamentální ani technické ukazatele, které by mohly naznačovat, že bitcoin zahájí svou býčí rally.


ČNB: Evropský systém centrálních bank obnovuje prohlášení o dodržování Globálního kodexu devizového trhu
Kurzy.cz | 10:37:56
Globální kodex devizového trhu podporuje silný, spravedlivý, likvidní, otevřený a přiměřeně transparentní devizový trh - Evropský systém centrálních bank znovu veřejně potvrzuje dodržováníaktualizovaného Globálního kodexu devizového trhu


Technická analýza ETH/USD – 15. 2. 2022
Kurzy.cz | 10:36:43
Zprávy z krypto průmyslu: Gyorgy Matolcsy, guvernér Maďarské národní banky, navrhl úplný zákaz obchodování s kryptoměnami a těžařských operací v celé Evropské unii. Guvernér Matolcsy citoval v příspěvku na blogu sdíleném maďarskou centrální bankou aka&hel


Pokles akciových trhů pokračoval i na začátku nového týdne
Kurzy.cz | 10:22:02
Po pátečních zprávách, že Rusko může kdykoli napadnout Ukrajinu investoři pokračovali v přesunu z rizikovějších aktiv do bezpečných přístavů, kterými jsou zlato a vládní dluhopisy, což mělo na svědomí pokračování poklesu na akciových trzích.


Technická analýza BTC/USD – 15. 2. 2022
Kurzy.cz | 10:20:13
Zprávy z krypto průmyslu: Prohlášení vedoucího indického představitele naznačuje, že regulační nejistota ohledně stavu digitálních aktiv v zemi bude v blízké budoucnosti pokračovat.


Ekonomický kalendář: HDP eurozóny, USA PPI
Kurzy.cz | 10:17:03
Evropské trhy jsou nastaveny na otevření níže; PPI inflace produkčních cen v USA; HDP report z eurozóny; Futures trhy naznačují, že evropská obchodní seance otevře dnes níže. Obavy z potencionálního konfliktu na Ukrajině


Kancelář nemá sloužit k práci, říká CEO Welcome to the Jungle. Honza Klusoň je pro své lidi víc terapeutem než šéfem
Euro | 10:52:42
Honza Klusoň, který vede československou divizi firmy Welcome to the Jungle, chce ve své firmě zavést čtyřdenní pracovní týden. Myslí si, že základem efektivity práce je dobrá firemní kultura a příjemné prostředí, které má nastavit šéf. V době pandemie se role manažera proměnila tím více – stal se v podstatě psychologem.


Datel: Univerzita Pardubice zdarma vydala nástroj pro evidenci sítí
lupa.cz | 13:27:46
Univerzita Pardubice zdarma uvolnila aplikaci Datel. Ta slouží k evidenci datových zásuvek, telefonních a optických okruhů, přehledu datových center a evidenci UPS.


Ideální vratný obal je sud. Pivovarnictví má štěstí, že se mu vyhnuly plasty, říká obchodní šéf Budvaru
iHned.cz | 13:30:00
I české pivovary se musí v dnešní době přizpůsobit tlaku na udržitelnost svého byznysu a snížení uhlíkové stopy. V souvislosti s tím řeší zejména spotřebu vody, zdroje energií, dopravu nebo obaly. „Pivovarnictví má štěstí, že se mu poměrně...


Konec hrazených preventivních PCR testů. Od března budou jen na doporučení lékaře či hygieny
iHned.cz | 13:22:00
Od začátku března pravděpodobně skončí preventivní PCR testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění, zdarma budou jen indikované lékařem či hygienickou službou. Na dotaz ČTK to v úterý uvedl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic...


Ministerstvo chystá novelu energetického zákona. „Nejdřív ale musíme zjistit, kde došlo k selhání,“ říká Síkela
iHned.cz | 12:36:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje novelu energetického zákona. Součástí novely mají být i některé návrhy, které ministerstvu předložil Energetický regulační úřad (ERÚ) k řešení energetické krize a zlepšení dohledu nad energetickým...


Proč je důležité si hrát. I když jste dospělí
iHned.cz | 12:35:00
Někdy v průběhu našich životů si naprostá většina nás dospělých přestala hrát. Nelze se tomu příliš divit. Vytvářet si vlastní imaginární světy a bezstarostně v nich trávit čas je vnímáno často jako něco nepatřičného, infantilního. Dospělí by přece...


Bitcoin své vlastníky před berňákem neschová
iHned.cz | 12:21:00
Viděl jste někdy důl? To je díra v zemi, ... ten se může zatopit, zasypat, ale nikdo vám ho nemůže vzít. Vizionářská slova ze hry divadla Járy Cimrmana lze aktuálně vztáhnout i na bitcoin či NFT (Non-Fungible Token čili nezaměnitelný token), o...


Je třeba se zbavit závislosti na zemním plynu z Ruska. Nezávislost ale vždycky něco stojí
iHned.cz | 11:17:00
Současná geopolitická situace a hrozba válečného konfliktu na Ukrajině naplno odhalují slabiny evropské závislosti na ruském plynu. Výsledkem je, že můžeme v posledních týdnech v přímém přenosu sledovat, jak omezené možnosti odběru plynu z jiných...


Bednárik skončil v čele ČD, firmu dočasně povede náměstek Kraus
iHned.cz | 10:58:00
Životnost posledních dvou šéfů státního dopravce České dráhy je jen o něco málo delší než jeden rok. Nynější generální ředitel Ivan Bednárik nečekal na odvolání a sám ke konci února rezignoval. Ve funkci byl 15 měsíců. Spolu s ním skončili ještě dva...


Inflace bolí, ale dokud nepoleví, nemá smysl hovořit o snižování sazeb
iHned.cz | 10:44:00
V lednu inflace opět poskočila a přiblížila se k 10 procentům. Vysoká inflace nedělá radost nikomu. Tím méně České národní bance, která má v popisu práce rychlému růstu cen bránit. Proto bankovní rada na měnověpolitickém zasedání na začátku února...


Sníží se napětí na hranicích Ukrajiny? Část ruských vojáků se začíná vracet zpět do posádek
iHned.cz | 10:26:00
Část ruských vojáků, soustředěných u hranic s Ukrajinou, se po skončení cvičení vrací do posádek, oznámilo v úterý ruské ministerstvo obrany. Tento krok by mohl přispět ke snížení napětí mezi Ruskem a Západem, poznamenala agentura Reuters. Ukrajina...


Češi sundají respirátory nejdříve v kancelářích a ve školách, později na koncertech a v hromadné dopravě
iHned.cz | 10:21:00
Konec testování, karantén i omezování akcí. Česko se pomalu vrací k běžnému režimu a ministerstvo zdravotnictví již prozradilo i to, kdy lidé budou moci odložit respirátory. Jako první přijdou na řadu školy, kanceláře a restaurace. „Bude...


Bezplatné PCR testy od března asi skončí, tvrdí náměstek. Zaplatí si je i očkovaní
blesk | 13:33:00
Od začátku března pravděpodobně skončí preventivní PCR testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění, zdarma budou jen indikované lékařem či hygienickou službou. Na dotaz ČTK to dnes uvedl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti).


Německý senior přečkal celou noc v závěji v Jizerských horách: Díky náhodě ho objevili turisté
blesk | 13:29:00
Německý senior v neděli pod vrcholem hory Smrk na cestě mimo vyznačenou stezku zřejmě upadl. V závěji pak přečkal celou noc a část dne. V pondělí ho naštěstí objevil manželský pár, který se vydal v jeho stopách. Pro silně podchlazeného muže musel letět záchranářský vrtulník.


Dceři šlechtice se udělalo špatně při jízdě na kole: O několik dní později zemřela
blesk | 13:27:00
Vyrazila si na projížďku na kole se svými přáteli, zničehonic Gaiu Youngovou začala bolet hlava a udělalo se jí nevolno. Pětadvacetiletá dcera anglického lorda skončila v nemocnici, kde se její stav neustále zhoršoval, a zemřela. Její máma viní z její smrti nemocnici.


Neposlušný opilec a rvačka v pražském Sherwoodu: Pod vlivem alkoholu byla i ochranka!
blesk | 13:08:00
Strážníci původně vyráželi k opilému muži, který se válel ve vestibulu pražského havního nádraží. Před vstupem do budovy hlídka musela nejprve vyřešit rvačku několika mužů, z nichž jeden byl opilý. Nakonec se ukázalo, že pod vlivem alkoholu jsou i dva zaměstnanci bezpečnostní agentury, kteří se snažili propuklou bitku ukočírovat.  


Přiznání Jany Švandové (74): Zkusila se zabít a schytala pár facek!
blesk | 13:00:00
Ještě coby puberťačka chtěla Jana Švandová (74) skočit do Labe a utopit se. Kvůli nešťastné lásce s Italem, se kterým si tajně dopisovala. Herečka měla v plánu udělat naschvál svému tatínkovi, který jí lásku k cizinci zakázal.


Už žádná Bohemia Energy i astronomické zálohy: Síkela chystá novelu energetického zákona
blesk | 12:55:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje novelu energetického zákona. Součástí novely mají být návrhy, které ministerstvu předložil Energetický regulační úřad (ERÚ) k řešení energetické krize a zlepšení dohledu na energetickým trhem. Novinářům to dnes řekl ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN). Zlepšit se má i situace lidí v záchranném režimu dodavatele poslední instance (DPI).


Rok natvrdo za kšefty s umírajícími štěňaty! Soud zpřísnil tyrance Brixové trest
blesk | 12:46:00
Konečně. U Městského soudu v Praze padl v úterý přelomový rozsudek. Odvolací senát zpřísnil trest překupnici nemocných psů z množíren Ivetě Brixové (48). Na rok ji poslal do věznice s ostrahou. Nepomohly nářky, že je nemocná, a že musí se starat o vnuka, kterého má svěřeného do péče.


Podivná nehoda zablokovala dopravu u Jablonce: Na silnici spadla drtička kamene
blesk | 12:32:00
Hlavní příjezdovou komunikaci I/65 do Jablonce nad Nisou zablokovala v úterý dopoledne na několik hodin drtička kamene. Několikatunový pásový stroj spadl z návěsu nákladního automobilu. Jde o velmi frekventovanou komunikaci, bylo obrovské štěstí, že v tu dobu tam nikdo nejel ani nešel, a nehoda se tak obešla bez zranění, řekla jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Před polednem se podle ní podařilo provoz obnovit kyvadlově jedním pruhem.


Sexy moderátorka Decastelo náhle ochrnula! Rychlý převoz do nemocnice a série vyšetření
blesk | 12:30:00
Někdejší reportérka erotického magazínu a exmanželka scenáristy seriálu Slunečná Reného Decastela (48) Štěpánka (42) se před týdnem zničehonic přestala hýbat. Záchranka ji okamžitě převezla do revmatologického ústavu, kde ji rozhýbávají a hledají příčinu náhlého ochrnutí. 


Ruští poslanci k Putinovi: Uznejte nezávislost povstaleckých států v Donbasu. Kyjev varuje
blesk | 12:16:00
Ruští poslanci dnes většinou hlasů přijali usnesení vybízející prezidenta Vladimira Putina k uznání nezávislosti povstaleckých republik ve východoukrajinském Donbasu. Takový krok by podle Kyjeva znamenal konec mírových dohod z Minsku o urovnání konfliktu na východě Ukrajiny.


Tři mladí lidé uhořeli po nehodě v Litomyšli: Jednalo se o sourozence a jejich kamarádku!
blesk | 12:12:00
V sobotu 12. února kolem půl páté hodiny ráno došlo k tragické dopravní nehodě v Litomyšli na Svitavsku. Auto po nárazu do stromu začalo hořet, uvnitř zemřeli dvě dívky (†22 a †23) a mladík (†18). Čtvrtému cestujícímu se patrně podařilo z auta dostat, skončil v nemocnici. Případem se nyní zabývá policie. Na místě, kde k havárii došlo, vzniklo pietní místo. Lidé tam nosí květiny a zapalují svíčky.


Rolbař na Jesenicku naboural tři auta a penzion: Prý při práci usnul
blesk | 12:08:00
Šok čekal v neděli ráno na majitele penzionu v Ostružné na Jesenicku. Před budovou totiž našel tři poškozená auta, která byla „nahrnutá“ na penzion. Ukázalo se, že škodu má na svědomí rolbař, který prý usnul při úpravě sjezdovky.


Muradov po návratu k Bagárové: Podivný Valentýn, proč byla sama?
blesk | 12:00:00
Vrátili se k sobě, veřejně přiznali, že opět tvoří pár, a přesto byla Monika Bagárová (27) na Valentýna sama. Kde byl její přítel a proč zaláskovaný svátek netrávili společně? "Tohle je můj Valentýn," prozradila zpěvačka a ukázala na svou dceru Ruminku (1). Makhmud Muradov (32) měl očividně jiné poslání. A bylo zřejmě tak důležité, že kvůli tomu nechal doma svou partnerku samotnou. Pugét však poslal!


Svědčil v jízdenkové kauze Rittiga a spol.: Dalších 600 tisíc za nezákonné stíhání!
blesk | 11:57:00
Soud dnes pravomocně přiznal Vladimíru Sittovi mladšímu dalších 609.000 korun za nemajetkovou újmu způsobenou stíháním v kauze údajného tunelování papírny Neograph. Muž, který upozornil na podezření kolem výroby jízdenek pro pražský dopravní podnik, žádal od státu celkem 1,8 milionu korun. Ministerstvo spravedlnosti mu z této částky už dříve dobrovolně vyplatilo 70.000 Kč. Své nezákonné stíhání Sitta označoval za mstu lidí kolem lobbisty Iva Rittiga.


Výstraha před vichrem! Od středy bude znovu silně foukat, kde nejvíc? Sledujte radar Blesku
blesk | 11:53:00
V Česku bude od středečního večera do noci na pátek foukat silný vítr, největší sílu bude mít ve čtvrtek. Poryvy větru v tento den dosáhnou rychlosti 70 až 110 kilometrů v hodině a mohou působit škody na lesních porostech či budovách. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Média jako "nepřátelé lidu". Palinové se může povést něco, co ani Trump nedokázal
aktuálně.cz | 13:15:28
Sarah Palinová žaluje New York Times za údajnou pomluvu. Kauza míří k Nejvyššímu soudu a prověří sílu Prvního dodatku o svobodě projevu.


Jsou cesty, jak sledovat pořady bez reklam, napsal novinář. Prima mu vyhrožuje soudem
aktuálně.cz | 12:56:17
Spor o přeskakování reklam graduje. Prima pohrozila trestním oznámením Juraji Koišovi poté, co popsal, jak se diváci mohou vyhnout sledování reklam.


Cestovní pojištění pro Ukrajinu neplatí, je to na vás, varují některé pojišťovny
aktuálně.cz | 12:52:00
Pojišťovny Uniqa a Generali Česká pojišťovna reagují na doporučení ministerstva zahraničních věcí před cestami na Ukrajinu.


Česko zasáhne silný vítr. Poryvy dosáhnou rychlosti až 110 kilometrů v hodině
Denik.cz | 12:53:00
V Česku bude od středečního večera do noci na pátek foukat silný vítr, největší sílu bude mít ve čtvrtek. Poryvy větru v tento den dosáhnou rychlosti 70 až 110 kilometrů v hodině a mohou působit škody na lesních porostech či budovách. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Ruští poslanci vybídli Putina k uznání povstaleckých států v Donbasu
Denik.cz | 12:41:00
Ruští poslanci většinou hlasů přijali usnesení vybízející prezidenta Vladimira Putina k uznání nezávislosti povstaleckých republik ve východoukrajinském Donbasu. Takový krok by podle Kyjeva znamenal konec mírových dohod z Minsku o urovnání konfliktu na východě Ukrajiny.


Zemětřesení v Českých drahách. Dosavadní šéf Bednárik ve funkci končí
Denik.cz | 11:31:00
Dosavadní šéf Českých drah (ČD) Ivan Bednárik ve funkci končí. Při úterním mimořádném jednání dozorčí rady ČD rezignoval. Důvody nesdělil, souvisí ale zřejmě i s plánovanými vládními škrty, s nimiž nesouhlasí. Jeho nástupce vzejde z výběrového řízení, do té doby firmu povede dosavadní náměstek Michal Kraus. V představenstvu skončili také jeho místopředseda Václav Nebeský a člen Petr Pavelec, novou členkou vedení se stala šéfka DVI, dcery ČD, Blanka Havelková. 


S ústupem kůrovce snížily Lesy ČR loni těžbu o dvacet procent
ČT24 | 13:20:31
Státní podnik Lesy České republiky loni s ústupem kůrovcové kalamity snížil těžbu dřeva o dvacet procent na 11,41 milionu metrů krychlových. Předloni těžba ve státních lesích v době vrcholící kalamity dosáhla rekordních 14,4 milionu metrů krychlových. Letos podnik plánuje další snížení těžby, a to o desetinu na 10,2 milionu metrů krychlových. Spravuje téměř polovinu lesů v zemi.


Ministerstvo průmyslu chystá novelu energetického zákona. Má pomoci při řešení krize
ČT24 | 12:43:21
Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje novelu energetického zákona. Její součástí mají být i některé návrhy, které resortu předložil Energetický regulační úřad (ERÚ) k řešení krize a zlepšení dohledu nad energetickým trhem. Informoval o tom ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN). Zlepšit se má i situace lidí v záchranném režimu dodavatele poslední instance (DPI).


Několik obžalovaných i znalec v kauze vytunelované kampeličky odkazují na podnikatele v pozadí
ČT24 | 08:46:52
Soudy se i po devíti letech ještě úplně nevypořádaly s vytunelováním Metropolitního spořitelního družstva. Z největší kampeličky odteklo téměř půl druhé miliardy a stovky milionů se nepodařilo dohledat. Někteří obžalovaní odkazují na podnikatele Azíze al-Násira, který figuruje ve vedlejší větvi kauzy a čelí obžalobě, že vyvedené peníze legalizoval. Soudní znalec jej označil i za možného autora dokumentu, který předložila policie, a popisuje schéma vyvádění peněz z kampeličky. On sám takovou spojitost odmítá, podrobněji zatím hovořit nechtěl. O kauzu Metropolitního spořitelního družstva se zajímal Hanuš Hanslík z Reportérů ČT.


Česko zasáhne od středy silný vítr, ve čtvrtek může mít v nárazech až 110 kilometrů v hodině
ČT24 | 11:56:33
V Česku bude od středečního večera do noci na pátek foukat silný vítr, největší sílu bude mít ve čtvrtek. Poryvy větru v tento den dosáhnou rychlosti 70 až 110 kilometrů v hodině a mohou působit škody na lesních porostech či budovách. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Sitta vysoudil přes 600 tisíc za nezákonné stíhání v kauze papírny Neograph
ČT24 | 11:40:54
Soud v úterý pravomocně přiznal Vladimíru Sittovi mladšímu dalších 609 tisíc korun za nemajetkovou újmu způsobenou stíháním v kauze údajného tunelování papírny Neograph. Muž, který upozornil na podezření kolem výroby jízdenek pro pražský dopravní podnik, žádal od státu celkem 1,8 milionu korun. Ministerstvo spravedlnosti mu z této částky už dříve dobrovolně vyplatilo sedmdesát tisíc korun. Své nezákonné stíhání Sitta označoval za mstu lidí kolem lobbisty Ivo Rittiga.


Poslanci se odpoledne vrátí k novele pandemického zákona. Nevylučují dlouhou debatu
ČT24 | 10:58:33
Spornou novelu pandemického zákona, kterou ve čtvrtek vetoval Senát, bude dolní komora projednávat od úterního odpoledne. Po schůzi sněmovního grémia to sdělili předsedové koaličního klubu KDU-ČSL Marek Výborný a opozičního klubu ANO Alena Schillerová. Politici nevylučují dlouhou debatu. Předchozí schvalování vládní předlohy trvalo kvůli obstrukcím poslanců SPD více než 35 hodin.


Alfa Romeo potvrdila malý elektrický crossover, dorazit má v roce 2024
Auto.cz | 13:51:00
Krátce po představení dlouho očekávaného modelu Tonale potvrdila italská automobilka vývoj dalšího crossoveru, který bude ještě menší a vůbec poprvé i plně elektrický.


Mercedes-AMG SL je stále čerstvá novinka a Manhart se už chystá na jeho úpravu
Auto.cz | 12:55:00
Na podzim minulého roku představil Mercedes novou generaci legendárního roadsteru SL. Známý německý úpravce Manhart už si na ikonu brousí zuby.


Na prodej je nádherný Indian Four. Jezdil na něm Steve McQueen
Auto.cz | 11:56:00
Nehledáte náhodou stylovou klasickou motorku? Tahle by se vám mohla líbit. A navíc je "s příběhem".


Mercedes poodhaluje elektrické AMG EQE, premiéra proběhne po půlnoci
Auto.cz | 10:59:00
Teprve druhý elektrický přírůstek do výkonné modelové rodiny AMG zřejmě nabídne lepší aerodynamiku, výkonnější brzdy a především vyšší výkon.


Zasedla Komise F1. Sprinty budou letos tři, bodovat bude první osmička
Auto.cz | 09:57:00
Zasedla Komise F1 a schválila řadu změn. Diskutovalo se také o posledním závodě loňské sezóny.


Levný benzín z Polska - dovoz je omezen na 20 litrů
Kurzy.cz | 13:47:28
Experti ÚAMK upozorňují – dovoz je omezen na 20 litrů V lednu 2022 Polsko, aby zmírnilo dopady růstu cen prakticky veškerého zboží a energií, snížilo spotřební daň. Následně pak od února na půl roku snížila z 23 % na pouhých 8 % daň z přidané hodnoty n...


Nasdaq se stal volatilnějším než bitcoin
Kurzy.cz | 13:41:09
Index Nasdaq 100 klesl v roce 2022 téměř o 13 %, mnohem víc než bitcoin s 8 %. Zdá se, že technologický index je nyní volatilnější než bitcoin, ačkoli má méně obchodních dnů než tato kryptoměna.


Česká obec sokolská - Sokolové slaví 160 let
Kurzy.cz | 13:31:39
Česká obec sokolská slaví 160 let své existence a práce. V dlouhé tradici od založení Miroslavem Tyršem a Jindřichem Fügnerem 16. února 1862 prošlo Sokolem několik generací, jeho hlavním zaměřením je sport pro všechny (nejen věkové) kategorie,...


Nový systém svozu separovaného odpadu pomáhá zlepšovat pořádek v plzeňské lokalitě kolem Tylovy ulice a Klatovské třídy
Kurzy.cz | 13:18:57
Plzni se osvědčil nový systém svozu separovaného odpadu nazvaný Door-to-door, který spustila od letošního ledna v lokalitě ohraničené ulicemi Tylova – Korandova – Hálkova – Klatovská třída. Jeho cílem je zmírnit každodenní nepořádek kolem nádob na sepa...


ČNB, inflace a kurz koruny
Kurzy.cz | 13:18:19
Koruna vůči euru od prosincového zasedání České národní banky (ČNB) výrazně posilovala. Zatímco ještě těsně před vánočními svátky se obchodovalo na úrovni 25,20 CZK/EUR, tak 3. února, což je mimochodem datum únorového zasedání bankovní rady ČNB, se kurz k


ČHMÚ: Velmi silný vítr - výstraha platná od 17.2.2022 00:00 do 17.2.2022 15:00.
Kurzy.cz | 13:17:39
Je v platnosti výstraha ČHMÚ před velmi silným větrem. Od 17.2.2022 00:00 do 17.2.2022 15:00.


Zlato je bezpečným aktivem pro všechna portfolia
Kurzy.cz | 13:11:39
Poptávka po zlatě a jeho cena kvůli včerejšímu neplánovanému zasedání Fedu a geopolitické situaci stále rostou. Ceny tohoto žlutého kovu se vyšplhaly na nové tříměsíční maximum: John Reade, hlavní tržní stratég Světové rady pro zlato, uvedl, že poptávka&h


Podmínky přicestování do ČR - Od 15.2. se zavádí pro vstup do země princip bez ohledu na barvu EU země.
Kurzy.cz | 13:04:44
Od 15.2. se zavádí pro vstup do země princip bez ohledu na barvu EU země. Platnost očkovacího certifikátu (po 2. dávce) je 270 dní. Platnost po aplikaci boosteru je neomezená. Platnost antigenního testu je 24 hodin.


Podmínky cestování do Slovinska a návratu do ČR - Slovinsko omezuje od 1.2.2022 platnost některých očkovacích certifikátů na 270 dní. (15.2.2022)
Kurzy.cz | 12:59:37
Zkrácení platnosti očkovacích certifikátů od 1.2.2022 Opatření se bude týkat pouze osob starších 18-ti let. Obecně platí, že pokud je osoba očkovaná posilující dávkou, není platnost jejího očkovacího certifikátu časo


Akcie spoločnosti FireEye prudko rastú (15.2.2022)
Kurzy.cz | 12:52:57
Spoločnosť FireEye (FEYE.US), ktorá sa zaoberá kybernetickou bezpečnosťou oznámila, že spoločnosti Blackstone a ClearSky do nej investovali 400 miliónov dolárov. Spoločnosť FireEye navyše uviedla, že získala spoločnosť Respond Software, spoločnosť zaob...


MF: Realizované transakce pro rok 2022 (15.2.2022)
Kurzy.cz | 12:52:21
Zpětné odkupy, Přímé prodeje, Výměny státních dluhopisů a Zápůjční facility


V roce 2022 budou důchody valorizovány hned dvakrát. Důchodce s průměrnou penzí si přilepší o 1800 Kč
Kurzy.cz | 12:51:28
V tomto roce dochází v oblasti důchodů k neobvyklé události, která nastala naposledy v roce 2008. Jedná se o zvýšení vyplácených důchodů (valorizaci) v mimořádném termínu. Pokud k tomu přičteme pravidelnou lednovou valorizaci, penzisté s nejnižšími&hellip


Může se Hertz vyhnout bankrotu? (15.2.2022)
Kurzy.cz | 12:43:31
Shrnutí: Hertz (HTZ.US) vyhlásil na konci května bankrot Akcie společnosti vystřelily tento měsíc vzhůru o stovky procent Většina dluhu společnosti je kryta její automobilovou flotilou Pandemie koronaviru vytvořila globální ekonomick...


Rakouský parlament schválil návrh ekologicko-sociální daňové reformy, která by měla do r. 2025 přinést daňové úlevy v celkové výši 18 mld. EUR.
Kurzy.cz | 12:42:39
V Rakousku byla na konci ledna schválena dlouho očekávaná eko-sociální daňová reforma, která by měla do r. 2025 přinést daňové úlevy v celkové výši 18 mld. EUR. Reforma představuje největší revizi daní v moderní rakouské historii.


Počet pracovních nabídek v herním průmyslu oproti roku 2018 tisícinásobně vyrostl, téměř desetkrát vyšší je i zájem kandidátů
Kurzy.cz | 12:39:40
Po dlouhém období nízké nabídky pracovních pozic v oblasti herního průmyslu v České republice poukazují nová data StartupJobs na radikální obrat v této oblasti - markantně narůstá zájem o vývoj a videoherní průmysl jako takový.


Odvolání Bednárika, první krok k privatizaci Českých drah? Ta by měla smysl, díru ve veřejných financích však trvale nezazáplatuje
Kurzy.cz | 12:16:55
Dnešní odvolání dosavadního generálního ředitele Českých drah Ivana Bednárika je zčásti politicky motivovaným krokem, jakožto přetnutí Babišovy éry. Zčásti ovšem může jít o krok motivovaný ekonomicky.


Analýza indikátorů páru EUR/USD na 15. února 2022
Kurzy.cz | 12:12:59
Analýza trendu (obr. 1). Trh se může v úterý pohybovat vzhůru z úrovně 1,1305 (zavírací cena včerejší denní svíčky) k úrovni 1,1328, která je 23,6% retracementem (modrá tečkovaná linie).


Analýza indikátorů páru GBP/USD na 15. února 2022
Kurzy.cz | 12:08:55
Analýza trendu (obr. 1). Trh se může v úterý pohybovat vzhůru z úrovně 1,3522 (zavírací cena včerejší denní svíčky) k cílové úrovni 1,3579, která je 61,8% retracementem (žlutá tečkovaná linie).


WHO: Ve východní Evropě je třeba zvýšit proočkovanost, ne rozvolňovat
Eurozpravy-zahraniční | 12:06:00
Světová zdravotnická organizace (WHO) se dnes vyslovila proti rozvolňování covidových opatření ve východní Evropě, kam se přesouvá pandemická vlna způsobená nakažlivější variantou omikron. Vlády v této části kontinentu by podle ní měly zvýšit proočkovanost obyvatel.


Hospodářský růst EU ve čtvrtém čtvrtletí zpomalil na 0,4 procenta
Eurozpravy-zahraniční | 11:25:00
Růst ekonomiky Evropské unie v posledním čtvrtletí loňského roku v mezičtvrtletním srovnání zpomalil na 0,4 procenta z tempa 2,2 procenta ve třetím kvartálu. Ve zpřesněné zprávě o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil údaje z rychlého odhadu z konce ledna.


Češi na OH podlehli Švýcarsku a jedou domů s nejhorším výsledkem v historii ČR
Eurozpravy-sport | 12:38:00
Čeští hokejisté prohráli v předkole play off na olympijských hrách v Pekingu se Švýcarskem 2:4, poprvé v historii nepostoupili do čtvrtfinále a připsali si nejhorší výsledek na turnaji pod pěti kruhy od rozdělení Československa. Po gólu Lukáše Kloka v 11. minutě sice vedli, ale pak se čtyřikrát prosadili Švýcaři. Čtyři minuty před koncem ještě snížil Roman Červenka, více zdramatizovat duel ale český tým nedokázal.


Jiří Hrdina vzpomíná na začátky s Jágrem: Na Stanley Cup se podepsali hřebíkem a hodili ho do bazénu
Reflex | 13:00:00
I když je držitelem tří Stanley Cupů, je kariéra hokejisty Jiřího Hrdiny neodmyslitelně spjatá s Jaromírem Jágrem. Zkušenému hokejistovi se tehdy přezdívalo „Jágrova chůva“. A on se proti tomu nijak nevymezuje. Nezkušenému kladenskému rodákovi pomohl s těžkými začátky v NHL. Poslechněte si, jak Jiří Hrdina vzpomíná na Jaromíra Jágra, který dnes slaví padesáté narozeniny. Video jsme natáčeli v roce 2021 v rámci začátku mistrovství světa v ledním hokeji.


Po vás potopa aneb Opoziční zděšení v novém představenstvu hnutí ANO
Reflex | 12:00:00
Více než čtyři měsíce po volební prohře a zhruba dva měsíce po jmenování nové vlády si předáci dříve dominantního politického projektu Andreje Babiše zvykají na opoziční roli. A zvykají si úspěšně, jak v nedělní televizní debatě prokázala i bývalá ministryně financí, po volbách šéfka poslaneckého klubu a nově i místopředsedkyně ANO Alena Schillerová…


Černý den českých hokejistů na OH: Prohráli se Švýcary a poprvé nepostoupili do čtvrtfinále
Tiscali-zprávy | 12:09:05
Čeští hokejisté prohráli v předkole play off na olympijských hrách v Pekingu se Švýcarskem 2:4, poprvé v historii nepostoupili do čtvrtfinále a připsali si nejhorší výsledek na turnaji pod pěti kruhy od rozdělení Československa. 


Ruští vojáci se údajně začínají vracet do posádek, tvrdí Moskva
Tiscali-zprávy | 11:23:00
Část ruských vojáků, kteří byli u hranic s Ukrajinou, se po ukončení cvičení vrací do posádek.


PCR testy zdarma nejspíš od března skončí. Závisí to na příznivém vývoji pandemie
E15-ekonomika | 13:29:00
Od začátku března pravděpodobně skončí preventivní PCR testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění, zdarma budou jen indikované lékařem či hygienickou službou, uvedl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti).


Ministerstvo průmyslu připravuje novelu energetického zákona, řekl Síkela
E15-ekonomika | 12:44:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje novelu energetického zákona. Součástí novely mají být i některé návrhy, které ministerstvu předložil Energetický regulační úřad (ERÚ) k řešení energetické krize a zlepšení dohledu nad energetickým trhem, řekl ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN). Zlepšit se má i situace lidí v záchranném režimu dodavatele poslední instance (DPI).


Německý diář: Zelení se ocitli v kleštích. Pro politické partnery jsou moc zelení, pro ekology zase málo
E15-ekonomika | 12:00:00
Do dvojího tlaku se dostali Zelení v německé vládě. Z jedné strany se je snaží k jistým ústupkům v klimatické politice přimět nejsilnější sociální demokraté, kteří jsou pod tlakem firem i odborů, jež se kvůli chystané radikální proměně celého hospodářského prostředí bojí o pracovní místa. Z druhé strany na Zelené tlačí ekologičtí aktivisté, kteří straně pomohli do vlády, zejména pak mladí lidé stojící v Německu za hnutím Fridays for Future (FFF).


Pozemky v Česku zdražily o více než dvacet procent, byty téměř o devatenáct
E15-ekonomika | 11:46:00
Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku ve čtvrtém čtvrtletí meziročně dál rostly. Zdražení bylo nejvyšší u pozemků, a to o 23,2 procenta. Ceny bytů za rok stouply o 18,8 procenta a ceny rodinných domů o 17,9 procenta. Vyplývá to z HB Indexu, který poskytla Hypoteční banka. Zdražování je podle ní způsobeno jak vysokým podílem investičních nákupů i obavou z inflace. Nově ke zdražování přispívá i obava ze zpřísňování podmínek hypotečních úvěrů ze strany centrální banky.


Vláda projedná novelu pandemického zákona, kterou vetoval Senát
E15-ekonomika | 11:28:00
Spornou novelu pandemického zákona, kterou ve čtvrtek vetoval Senát, bude Sněmovna projednávat od úterního odpoledne, sdělili předsedové koaličního klubu KDU-ČSL Marek Výborný a opozičního klubu ANO Alena Schillerová. Politici nevylučují dlouhou debatu. Předchozí schvalování vládní předlohy trvalo kvůli obstrukcím poslanců opozičního hnutí SPD více než 35 hodin.


Expert: visegrádskou podporu Ukrajiny komplikuje Maďarsko
E15-ekonomika | 11:00:00
Nejen Evropská unie, ale dokonce i úzká visegrádská skupina slaďuje postoj k ukrajinské krizi nesnadno. Důvodem jsou především chladné vztahy Budapešti s Kyjevem i její proruská politika. Ostatní země tak v současnosti zkoušejí jiné možnosti regionální spolupráce, navíc hrozí rozdělení čtyřky na dva proudy. S poměry ve skupině by ale dost mohly zahýbat blížící se volby v Maďarsku a v příštím roce v Polsku. Při vhodné politické konstelaci ve všech zemích může spolupráce nabrat dynamiku a Visegrád sehrát důležitější roli, domnívá se odborník na střední Evropu Tomáš Strážay, ředitel Slovenské společnosti pro zahraniční politiku.


PCR testy zdarma nejspíš od března skončí. Závisí to na příznivém vývoji pandemie
E15-politika | 13:29:00
Od začátku března pravděpodobně skončí preventivní PCR testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění, zdarma budou jen indikované lékařem či hygienickou službou, uvedl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti).


Ministerstvo průmyslu připravuje novelu energetického zákona, řekl Síkela
E15-politika | 12:44:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje novelu energetického zákona. Součástí novely mají být i některé návrhy, které ministerstvu předložil Energetický regulační úřad (ERÚ) k řešení energetické krize a zlepšení dohledu nad energetickým trhem, řekl ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN). Zlepšit se má i situace lidí v záchranném režimu dodavatele poslední instance (DPI).


Německý diář: Zelení se ocitli v kleštích. Pro politické partnery jsou moc zelení, pro ekology zase málo
E15-politika | 12:00:00
Do dvojího tlaku se dostali Zelení v německé vládě. Z jedné strany se je snaží k jistým ústupkům v klimatické politice přimět nejsilnější sociální demokraté, kteří jsou pod tlakem firem i odborů, jež se kvůli chystané radikální proměně celého hospodářského prostředí bojí o pracovní místa. Z druhé strany na Zelené tlačí ekologičtí aktivisté, kteří straně pomohli do vlády, zejména pak mladí lidé stojící v Německu za hnutím Fridays for Future (FFF).


Pozemky v Česku zdražily o více než dvacet procent, byty téměř o devatenáct
E15-politika | 11:46:00
Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku ve čtvrtém čtvrtletí meziročně dál rostly. Zdražení bylo nejvyšší u pozemků, a to o 23,2 procenta. Ceny bytů za rok stouply o 18,8 procenta a ceny rodinných domů o 17,9 procenta. Vyplývá to z HB Indexu, který poskytla Hypoteční banka. Zdražování je podle ní způsobeno jak vysokým podílem investičních nákupů i obavou z inflace. Nově ke zdražování přispívá i obava ze zpřísňování podmínek hypotečních úvěrů ze strany centrální banky.


Vláda projedná novelu pandemického zákona, kterou vetoval Senát
E15-politika | 11:28:00
Spornou novelu pandemického zákona, kterou ve čtvrtek vetoval Senát, bude Sněmovna projednávat od úterního odpoledne, sdělili předsedové koaličního klubu KDU-ČSL Marek Výborný a opozičního klubu ANO Alena Schillerová. Politici nevylučují dlouhou debatu. Předchozí schvalování vládní předlohy trvalo kvůli obstrukcím poslanců opozičního hnutí SPD více než 35 hodin.


Expert: visegrádskou podporu Ukrajiny komplikuje Maďarsko
E15-politika | 11:00:00
Nejen Evropská unie, ale dokonce i úzká visegrádská skupina slaďuje postoj k ukrajinské krizi nesnadno. Důvodem jsou především chladné vztahy Budapešti s Kyjevem i její proruská politika. Ostatní země tak v současnosti zkoušejí jiné možnosti regionální spolupráce, navíc hrozí rozdělení čtyřky na dva proudy. S poměry ve skupině by ale dost mohly zahýbat blížící se volby v Maďarsku a v příštím roce v Polsku. Při vhodné politické konstelaci ve všech zemích může spolupráce nabrat dynamiku a Visegrád sehrát důležitější roli, domnívá se odborník na střední Evropu Tomáš Strážay, ředitel Slovenské společnosti pro zahraniční politiku.


Cristiano Ronaldo: 30 milionů za příspěvek na Instagramu, je to více než kterákoli jiná celebrita
Objevit.cz | 11:20:56
Podle společnosti Hopper, která se zabývá analýzou sociálních médií, může Cristiano Ronaldo vydělávat více než kdokoli jiný na této planetě prostřednictvím sponzorovaných příspěvků na Instagramu. Hopperův každoroční seznam řadí celebrity...
The post Cristiano Ronaldo: 30 milionů za příspěvek na Instagramu, je to více než kterákoli jiná celebrita first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Muž ujížděl rychlostí 250 kilometrů v hodině, dalšímu naměřili 150 ve městě
idnes.cz | 15:54:00
Hned dva ujíždějící řidiče museli chytat v uplynulých dnech policisté z Olomouce. Riskantní jízdu předvedl hlavně první z nich, který mimo jiné projel na křižovatce na červenou a pak najel na dálnici, na které při pokusu hlídce zmizet chvílemi rozjel svůj vůz až na maximální rychlost.


Při výpadku elektřiny uvázli v Jeseníkách lidé na lanovkách, jedna nejezdí
idnes.cz | 15:51:00
Výpadek dodávek odřízl v pondělí od elektřiny horský areál Kraličák na Šumpersku společně s celou oblastí Starého Města od Hanušovic po Brannou. Kvůli tomu uvázlo na lanovkách kolem poledne zhruba 200 lyžařů, areálu se je podařilo dostat vlastními silami do půl hodiny zpět na zem.


Manévry v Bělorusku poodhalily, jak by ruská invaze zřejmě probíhala
idnes.cz | 15:45:00
Společné rusko-běloruské manévry jsou podle bezpečnostních analytiků jen pomyslnou zástěrkou pro další rozmístění ruské bojové techniky blízko ukrajinských hranic. Ukazují, jak by možná ruská invaze na Ukrajinu mohla vypadat.


Schillerová zneužila zdroje ministerstva, řekl po auditu ke snímkům Stanjura
idnes.cz | 15:43:00
Ministerstvo financí v úterý zveřejnilo audit, který prověřoval činnosti exministryně financí Aleny Schilllerové na sociálních sítích. Podle ministra Zbyňka Stanjury zneužila zdroje státu k vlastní sebeprezentaci a měla by vyvodit okamžitou politickou odpovědnost. Nevyloučil další kroky jako podání podnětu Úřadu pro dohled nad financováním politických stran. Schillerová zatím na zjištění auditu nereagovala.


Areál pro konvoj USA postavilo u Jihlavy za čtyři dny šedesát vojáků
idnes.cz | 15:07:00
Ve vojenském areálu v Rančířově u Jihlavy čekají americký vojenský konvoj vytápěné stany i temperované kontejnery se sprchami a dalším sociálním zázemím. Připravený je zdravotní tým a také stan pro izolaci vojáků, u nichž by se prokázalo nakažení covidem-19. V areálu může během přesunu konvoje z Německa na cvičení na Slovensko odpočívat až 350 vojáků. První přijedou ve středu nad ránem.


Francii opouštějí muslimové, údajně ti vzdělaní. Ožívá teorie velké výměny
idnes.cz | 15:00:00
Francouzští muslimové ve stále větší míře odcházejí ze země. Podle některých závěrů emigrují, protože se cítí být ve Francii nevítáni a diskriminováni. Výzkumníci varují, že Francie se takto připravuje o vzdělané pracovníky. Islám se stal v zemi silně politickým tématem, přísnější kurz vůči němu začal prosazovat i současný prezident Emmanuel Macron.


Policisté s vrtulníkem hledali v Praze ztracené holčičky, našli je na hřišti
idnes.cz | 14:57:00
Policisté na pražské Hanspaulce pátrali po dvou holčičkách, které se po poledni ztratily na procházce svým rodičům. Do akce zapojili také vrtulník. Ve 13.40 je v pořádku nalezli na nedalekém hřišti.


Průtah Litomyšlí se kvůli demolici uzavře, nový nadchod bude s výtahem
idnes.cz | 14:18:00
Stavaři uzavřou 4. až 6. března frekventovaný průtah Litomyšlí. Během 35 hodin od páteční noci do nedělního rána uskuteční demolici starého nadchodu, jejž do léta nahradí nový. Kvůli vybudování nového nadchodu na silnicí I/35 už dělníci rozebrali schodiště, po kterém dosud lidé stoupali od Smetanova náměstí.


Farský se vzdal poslaneckého mandátu za STAN kvůli stáži v Oregonu
idnes.cz | 14:03:00
První místopředseda vládního hnutí STAN Jan Farský se v úterý vzdal poslaneckého mandátu. Přiletěl kvůli tomu z USA, kde je na osm měsíců na studijní stáži na univerzitě v Oregonu. „Nechci komplikovat fungování vlády a našeho hnutí STAN,“ zdůvodnil Farský v lednu své rozhodnutí vzdát se mandátu. Udělal to ale až po tlaku opozice i vlastního hnutí.


Acomware je opět prémiovým partnerem Google, získá exkluzivní přístup k datům
idnes.cz | 14:00:00
Digitální agentura Acomware se i v dalším roce pyšní odznakem Premier partner. Společnost Google vybírala a oceňovala nejúspěšnější partnerské agentury a v rámci Česka patří ke 3 % oceněných i Acomware, uvedla agentura. Tímto partnerstvím agentura mimo jiné získává exkluzivní přístup k datům o uživatelích z celého světa.


KOMENTÁŘ: Odložený střet v Paříži. Periferní Francie má po krk svévole elit
idnes.cz | 14:00:00
Policie zarazila konvoje svobody mířící na Paříž kvůli koronavirovým opatřením. Prezident Emmanuel Macron si tak může na chvíli oddychnout. Pokud však vláda nebude naslouchat obyčejným lidem, může dojít k násilí, píše Petr Drulák ze Západočeské univerzity.


Je to jen sen... Ukrajina se smiřuje s tím, že do NATO nikdy nevstoupí
idnes.cz | 13:49:00
Zatímco mezi Ruskem a Západem se objevily první signály uvolňování napětí, ukrajinský prezident otevřeně přiznává, že jeho země se zřejmě nikdy nestane členem Severoatlantické aliance. Přesto, že NATO dál formálně trvá na politice otevřených dveří a cíl stát se členem Aliance je zakotven v ukrajinské ústavě.


Musk daroval charitě akcie za miliardy. Jeho filantropická mise pokračuje
idnes.cz | 13:40:00
Nejbohatší muž světa Elon Musk loni mezi 19. a 29. listopadem věnoval akcie firmy Tesla na charitu. Jejich hodnota podle tehdejších průměrných cen činila zhruba 5,74 miliardy dolarů (124 miliard Kč). Ukazuje to zpráva pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC), která byla zveřejněna v pondělí.


Švandová prozradila, proč chtěla spáchat demonstrativní sebevraždu
revue.idnes.cz | 12:48:00
Jana Švandová (74) a její manžel Pavel Satorie (72) příští rok oslaví stříbrnou svatbu. Herečka v primáckém pořadu 7 pádů Honzy Dědka promluvila o svých prvních láskách i o tom, proč chtěla spáchat demonstrativní sebevraždu.


Pracovníci ostrahy se na nádraží porvali s opilcem, nadýchali víc než on
idnes.cz | 13:32:00
Opilí byli v práci zaměstnanci bezpečnostní agentury, kteří hlídkují na hlavním nádraží v Praze. Přišlo se na to, když si v sobotu nad ránem zavolali na pomoc strážníky kvůli opilci, který dělal problémy u pokladen. Než hlídka přijela, muži z ostrahy se s výtržníkem poprali. Všichni nadýchali skoro dvě promile.


Co se Schröderem? Německé vládě škodí ruské konexe bývalého kancléře
idnes.cz | 13:30:00
Blízké přátelství s ruským prezidentem Putinem, lukrativní pozice v ruských státních firmách, obchody za miliardy eur. To, že se Gerhard Schröder stal z německého kancléře prokremelským lobbistou, mu jeho sociální demokraté (SPD) dosud víceméně tiše tolerovali. Ve vyhrocené situaci kolem Ruska a Ukrajiny ovšem pro ně, ale i pro celé Německo Schröder začíná být stále větší nepříjemností.


Preventivní PCR testy zdarma od března zřejmě skončí, řekl náměstek Pavlovic
idnes.cz | 13:23:00
Od začátku března zřejmě skončí PCR testy zdarma. Hrazeny ze zdravotního pojištění budou už jen pro ty, které určí lékař či hygienická služba. V úterý to řekl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic. Nyní mají děti, očkovaní nebo ti, kteří se nemohou nechat očkovat ze zdravotních důvodů nárok až na pět PCR testů měsíčně.


Drahé energie budou pro členy Sokola likvidační, obává se starostka
idnes.cz | 13:02:00
Česká obec sokolská (ČOS) se obává odlivu svých členů v důsledku dramatického zdražování energií. Na tiskové konferenci k 160 letům od založení Sokola to v úterý řekla starostka ČOS Hana Moučková. Podle ní se už víc než polovině sokolských jednot zvýšily zálohy na elektřinu. „Může to roztočit spirálu, jejíž důsledky jsou nedozírné,“ řekla.


Do Rady ČRo chce devět kandidátů, o šest míst v Radě ČT se jich uchází na 50
idnes.cz | 13:00:00
O jedno volné místo v Radě Českého rozhlasu se uchází devět kandidátů, které navrhly společenské organizace. O šest míst v Radě České televize usiluje na pět desítek uchazečů. Údaje v pondělí zveřejnil volební výbor Poslanecké sněmovny, který má v působnosti média.


Nová kampaň vypukne na jaře. Zacílí na nutnost vakcinace i dezinformátory
idnes.cz | 13:00:00
Očkování proti covidu kleslo na minimum. Lidi k němu nenabádá ani žádná výrazná kampaň. Ministerstvo zdravotnictví spolu s resortem vnitra slibují do budoucna změnu. A chtějí spustit novou kampaň na podporu očkování. Stát se tak má po Tečce, v níž dominovaly lékařské autority, a drsných záběrech pacientů z covidárií.


Ubodala svou matku i dceru, soud potrestal ženu skoro 19 lety vězení
idnes.cz | 12:53:00
Za dvojnásobnou vraždu poslal soud na 18 let a devět měsíců do vězení 37letou ženu. Obžalovaná loni v létě na českobudějovickém sídlišti Vltava ubodala svou matku a dceru. Obžalovaná přistoupila na dohodu o vině a trestu, kterou lze uzavřít se státním zástupcem i v případě závažných trestných činů.


Řidič připoutaný zamčeným řetězem k opěrce narazil autem do stromu
idnes.cz | 12:53:00
Vážná zranění utrpěl řidič, který ve vysoké rychlosti havaroval s osobním autem na Rokycansku. První pomoc se mu snažili poskytnout lidé, kteří jeli kolem nehody. Nemohli ho ale dostat z vozu ven. Muž byl totiž zvláštně připoután k sedadlu.


Česko zasáhne silný vítr, ve čtvrtek může mít v nárazech až 110 km/h
idnes.cz | 12:07:00
Západ Čech, severní Moravu a Slezsko zasáhne ve středu odpoledne silný vítr. Od půlnoci na čtvrtek se pak rozšíří na celou ČR, v nárazech může dosáhnout až 110 km/h. Poryvy můžou působit škody na lesních porostech či budovách, hrozí nebezpečí úrazů.


Snadnější pilotování i bezpečnější let. Na vývoji on-line kokpitu se podíleli i technici z Brna
iHned.cz | 15:56:00
Čeští vývojáři z brněnského Honeywellu spolu s dalšími kolegy z technologické společnosti vytvořili kokpit, který podle nich výrazně ovlivní letecký průmysl. Spíše než kabinu letadla připomíná díky dotykovým obrazovkám palubní počítače aut. Kromě...


Schillerová zneužila peníze ministerstva financí. Stanjura zveřejnil audit o fotografech své předchůdkyně
iHned.cz | 14:21:00
Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) čelí s nástupem nové vlády kritice za to, že z veřejných peněz platila dva profesionální fotografy, kteří se starali o její prezentaci na sociálních sítích. Podle výsledku auditu, který nechal...


Proč by Čechy měla zajímat také inflace za oceánem
iHned.cz | 13:25:00
Meziroční inflace 7,5 procenta v USA u nás nerezonuje tak jako ta domácí ve výši 9,9 procenta. Ta česká běžného Američana zajímat nemusí, ale ta americká by i běžného Čecha zajímat měla. Očekávání výše domácích úrokových sazeb kulminuje k pěti...


Nový rozpočet se obešel bez růstu daní a vypadá to jako velký úspěch. Jenže není
iHned.cz | 13:06:00
Ministerstvo financí poslalo na vládu nový návrh státního rozpočtu, nový deficit je skoro o 97 miliard nižší, než jaký naplánovala vláda minulá. Místo bezmála 377 miliard bude rozpočtová sekera „jen“ 280 miliard. Celé snížení deficitu se...


Babiš v nejlepší bolševické tradici. Kašle i na pravidla, která sám sepsal
iHned.cz | 12:26:00
Předlistopadoví komunisté se vyznačovali mimo jiné tím, že nedokázali dodržovat ani zákony a pravidla, která sami sepsali. Vždy je dovedli ohnout tak, aby jimi co nejvíce postihli své oponenty a co nejvíce pomohli sami sobě. Andrej Babiš, sám...


Guvernér ČNB Rusnok pro Blesk o zdražování a inflaci: Tohle nezažila celá generace Čechů!
blesk | 15:29:00
Ceny bydlení, energií či potravin rostou, Češi zažívají strmý nárůst meziroční inflace. Podle ČNB má v následujících měsících inflace překonat 10 procent. Co to pro Čechy bude znamenat? A jak překvapila lednová inflace 9,9 %, což je nejvíc od roku 1998, společně s vysokým meziročním nárůstem cen guvernéra ČNB? Také o tom v pořadu Blesku promluvil guvernér Jiří Rusnok.  


VIDEO: Cizinci lákali mladíky do pronajatého apartmánu, pak je brutálně zmlátili a okradli!
blesk | 15:02:00
Mladíci se vyrazili pobavit do víru velkoměsta a ani ve snu je nenapadlo, jak sobotní noc dopadne. V centru Prahy potkali dva cizince, se kterými to táhli až do rána. Nakonec se rozhodli pokračovat v bytě jednoho z nich. Lákavá nabídka skončila napadením a okradením v nedaleké ulici. Jeden z mladíků skončil v nemocnici se zlomenou čelistí a bez tří zubů. Policie gaunery chytila za minutu dvanáct, zrovna když nasedali do auta směr rodná země. 


Mladá řidička za jízdy kontrolovala dcerku: Vyjela ze silnice a nabourala
blesk | 15:01:00
Na dcerku (1,5) v autosedačce na zadním sedadle se v Poběžovicích na Domažlicku za jízdy otočila mladá řidička (24). Chvilka nepozornosti ale stačila, aby nad autem ztratila kontrolu a nabourala.


Návrhářka Blanka Matragi se pochlubila 44 let starou fotkou! Manžela si spletli se známým zpěvákem
blesk | 15:00:00
Dlouhých 44 let už trvá vztah Blanky Matragi (68) a jejího manžela Makrama (80). Módní návrhářka se pochlubila fotkou z doby, kdy byli čerstvě zamilovaní a Makram všechny překvapil podobou se zpěvákem Jiřím Štědroněm (79). 


Unikátní lékařská prohlídka v Brně: Přístroj odhalí i zárodky nemocí, po covidu zdarma
blesk | 14:56:00
Speciální přístroj MRI, který dokáže neinvazivní metodou prozkoumat lidské tělo a odhalit v něm i zárodky možných zdravotních problémů, mají na jedné z brněnských klinik. Podobně podrobné vyšetření nenabízí nejen žádné jiné zdravotnické zařízení v České republice.


ČT po konci úspěšných Devadesátek nezahálí: Chystá Osmdesátky!
blesk | 14:20:00
Sotva se s obrazovkami České televize rozloučil seriál Devadesátky, ukázalo se, že jsou na spadnutí Osmdesátky! A tím, kdo by je mohl režírovat, je opět slovenský filmař Peter Bebjak (51), který s Devadesátkami lámal neděli co neděli rekordy ve sledovanosti.


Žena (37) z Českých Budějovic zavraždila svou matku a dceru (†2): Soud ji poslal za mříže na více než 18 let
blesk | 14:14:00
Českobudějovický soud v úterý svým rozhodnutím poslal ženu za vraždu její matky a malé dcery (†2) na 18 let a devět měsíců do vězení. Obžalovaná přistoupila na dohodu o vině a trestu, kterou lze uzavřít se státním zástupcem i v případě závažných trestných činů. Sedmatřicetiletá žena se přiznala a před soudem několikrát zopakovala, že všeho lituje. Svou matku a dvouletou dceru zavraždila desítkami bodných a řezných ran loni v létě na českobudějovickém sídlišti Vltava. Státní zástupkyně i obžalovaná si ponechaly lhůtu na možné odvolání proti výši trestu.


Velké pátrání na Hanspaulce: Holčičky (3, 4) se ztratily maminkám při procházce!
blesk | 14:09:00
Obrovský strach si v úterý odpoledne prožily rodiny dvou malých holčiček (3, 4) z Prahy, které ztratily maminkám při procházce na Hanspaulce. Policisté po nich pátrali téměř dvě hodiny, nakonec je našli v pořádku na nedalekém hřišti.


Topmodelka Naomi Campbellová (51) po záhadě s porodem: Dceru konečně ukázala!
blesk | 14:00:00
Kontroverzní topmodelka Naomi Campbellová (51) se loni ve svých padesáti stala poprvé matkou. Nad původem dcery dodnes visí obrovské otazníky, ovšem teď alespoň trochu čokoládová kráska poodhalila část svého soukromí. S holčičkou se vyfotila na titul prestižního magazínu!


Volavka se chytila do železa, uhynula: To je muž, který zakázanou past nastražil!
blesk | 13:52:00
Na lidskou krutost doplatila volavka popelavá. U rybníka na Tachovsku se chytila nohou do čelisťové pasti, na vážné zranění v bolestech uhynula. Ochránci nastražili kameru a natočili člověka, který zakázaná železa nastražil. Záznam předali policii.


Kdo nemůže spát, volá do nočního vysílání. Ve filmu tím vznikne přátelství
pikant | 13:06:00
Charlotte Gainsbourgová je hvězdou snímku, který skládá poctu noční Paříži 80. let.


Půta: Docela Babiše chápu, signovat smlouvu o Turówu tři dny před volbami by jistě neslo politické náklady
lidovky.cz | 15:41:00
Dohoda ohledně polského dolu Turów rozhádala aktivisty s politiky i politiky navzájem. Liberecký hejtman Martin Půta (SLK) má za to, že kdyby se smlouva podepsala už loni za bývalé vlády, byla by výhodnější. Jáma by byla mělčí, v mezičase se Poláci prokopali hlouběji. „Je to ale rozhodně lepší nástroj, než by bylo pokračování žaloby,“ říká v rozhovoru.


Koalice chce ve sněmovně řešit pandemický zákon. Okamura udělá vše pro to, aby nebyl přijat
lidovky.cz | 15:10:00
Poslanci budou jednat o novele pandemického zákona, kterou vetoval Senát, ale snaží se tomu zabránit šéf SPD Tomio Okamura, který si vzal slovo při schvalování programu schůze. „Na pandemický zákon je vázáno vydávání certifikátů. Pokud by neplatil pandemický zákon, ohrozilo by to cestování do zahraničí,“ míní šéf poslanců Pirátů Jakub Michálek.


Farský se vzdal poslaneckého mandátu za STAN kvůli stáži v Oregonu
lidovky.cz | 14:17:00
První místopředseda vládního hnutí STAN Jan Farský se v úterý vzdal poslaneckého mandátu. Přiletěl kvůli tomu z USA, kde je na osm měsíců na studijní stáži na univerzitě v Oregonu. „Nechci komplikovat fungování vlády a našeho hnutí STAN,“ zdůvodnil Farský v lednu své rozhodnutí vzdát se mandátu. Udělal to ale až po tlaku opozice i vlastního hnutí.


Na místě Trunečkova mlýna nemají stavět developeři. Mělo by se navázat na okolní památky
lidovky.cz | 14:12:00
Prokopské a Dalejské údolí jsou lokality, na něž si opakovaně brousí zuby developeři, aby ne – stále jsou to krásná romantická údolí a nabídnout aspoň na jejich okrajích bydlení zaručuje hezký výdělek.


Bankéř vlivných. Zmapovali jsme dosud nepopsaný příběh ministra průmyslu Síkely
lidovky.cz | 14:00:00
Až do loňského prosince věděla veřejnost o Jozefu Síkelovi pouze to, že jde o bývalého úspěšného bankéře. Pro mnohé bylo proto jeho vládní angažmá nečekané. Někdejší člen představenstva rakouské bankovní skupiny Erste je však výraznou postavou ministerské soupisky.


Česko zasáhne silný vítr, ve čtvrtek může mít v nárazech až 110 km/h
lidovky.cz | 13:37:48
Západ Čech, severní Moravu a Slezsko zasáhne ve středu odpoledne silný vítr. Od půlnoci na čtvrtek se pak rozšíří na celou ČR, v nárazech může dosáhnout až 110 km/h. Poryvy můžou působit škody na lesních porostech či budovách, hrozí nebezpečí úrazů.


Preventivní PCR testy zdarma od března zřejmě skončí, zní z ministerstva zdravotnictví
lidovky.cz | 13:31:00
Od začátku března zřejmě skončí PCR testy zdarma. Hrazeny ze zdravotního pojištění budou už jen pro ty, které určí lékař či hygienická služba. V úterý to řekl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic. Nyní mají děti, očkovaní nebo ti, kteří se nemohou nechat očkovat ze zdravotních důvodů nárok až na pět PCR testů měsíčně.


Je to na Ukrajině. Nejzrádnějším slovem konfliktu je finlandizace
lidovky.cz | 12:39:00
Objevitel Ameriky Kryštof Kolumbus zemřel v přesvědčení, že našel západní cestu do Indie. Až rok po jeho smrti, v dubnu 1507, vyšla Waldseemüllerova mapa a poprvé přinesla výraz Amerika. Až ta odrážela poznatek, že jde o nový kontinent. Vtírá se provokativní myšlenka. Nemůže to být podobně s Ukrajinou? Neukáže se až s odstupem, zda patří politicky na Západ, či na Východ?


Kulhánek se stane velvyslancem při OSN. Pirátům vadí, že se na post navrhl sám, podle experta procesně nepochybil
lidovky.cz | 12:20:00
Po více než čtyřech měsících má Česko opět svého velvyslance při OSN. V úterý odpoledne se jím oficiálně stane bývalý šéf diplomacie Jakub Kulhánek (ČSSD), který předal pověřovací listiny generálnímu tajemníkovi OSN Antóniu Guterresovi. Jeho nominaci schválila ještě bývalá vláda Andreje Babiše (ANO). A to v době, kdy Kulhánek z pozice ministra zahraničí jména nových ambasadorů – tedy i to své – po dohodě s kabinetem a Hradem navrhoval.


Už se víc ‚vylévá’ než očkuje nových zájemců. Česko zničilo vakcíny za desítky milionů
lidovky.cz | 12:00:00
Když covid v roce 2020 udeřil, celý svět čekal na vakcínu jako na smilování. Ampulkami se nesmělo plýtvat a zpočátku se mohli očkovat jen „vyvolení“. Nyní – skoro dva roky od vypuknutí pandemie – lahvičky s očkovací látkou mnohdy končí v koši. I vakcíny proti covidu mají totiž datum expirace, po jeho vypršení se musejí vylít. V České republice se doposud vyhodilo přes půl milionu dávek za vyšší desítky milionů korun.


Navalnyj opět před soudem. V další kauze mu hrozí až 15 let vězení
aktuálně.cz | 15:38:41
Prokurátorka obvinila Navalného ze spiknutí, jehož cílem byla nezákonná změna režimu. Také čelí obžalobě z podvodu.


„Po 11 letech jsem se stal problémem,“ loučil se Farský za potlesku se sněmovnou
aktuálně.cz | 15:12:00
Poslanec STAN se ve sněmovně vzdal poslaneckého mandátu. Musel přiletět ze stáže ve Spojených státech.


Audit: Práce fotografa a kameramana Schillerové za dva miliony korun byla předražená
aktuálně.cz | 15:11:08
Aktuálně.cz prostudovalo výsledky auditu služeb, jež využívala exministryně financí Alena Schillerová.


Video: "Jsem velice rozladěný." Auta kvůli rekonstrukci jezdí po pražské náplavce
aktuálně.cz | 14:43:00
"Jsem velice rozladěný. Velmi mě rozčiluje, co se pořád děje s dopravou v Praze," stěžoval si u náplavky jeden z kolemjdoucích.


Korea vyšetřuje Teslu kvůli dojezdové vzdálenosti jejích elektromobilů
Auto-iDNES.cz | 14:30:00
Jihokorejský antimonopolní úřad vyšetřuje amerického výrobce elektromobilů Tesla kvůli obviněním, že podnik nadhodnocuje údaje ohledně technických parametrů svých baterií. Agentuře Reuters to sdělil jeden z představitelů úřadu.


Nová verze fabie pro fanoušky rally. Vrcholem nabídky je Monte Carlo
Auto-iDNES.cz | 12:00:00
Škoda rozšiřuje čtvrtou generaci modelu Fabia o variantu Monte Carlo. Toto označení od roku 2011 vozí lifestylové varianty se sportovním nádechem, odkazují na úspěchy značky na legendárním rallyovém závodě. Ceny novinky představí automobilka v příštích dnech, první kusy dorazí v průběhu jara.


Šokující případ: Dívka kvůli špatné diagnóze málem strávila život v léčebně
Denik.cz | 14:32:00
Když Američanku Chloe R. Kralovou v březnu přivezli do nemocnice, vypadala doslova jako šílený pacient vystřižený z hollywoodského filmu. Třiadvacetiletou agresivní dívku zdravotníci pevně připoutali k lůžku a nespustili ji z očí. Ten den ji doktorka Elizabeth Mitchellová viděla poprvé. Něco jí ovšem říkalo, že za stavem ženy není pouze bipolární porucha a deprese. A skutečně - výsledky testů, které vzápětí nechala provést, jí vyrazily dech.


VIDEO: RockOpera Praha představuje vrcholnou skladbu z Anny Kareniny
Denik.cz | 14:12:00
Zakladatelé RockOpery Praha Milan Steigerwald a Pavla Forest opět oživují svoji kultovní kapelu King Size a přicházejí s novým videoklipem ke skladbě Vlak. Ten mimochodem potvrzuje, že skupina bude se známým holešovickým divadlem pod jednou střechou. Singl totiž vyšel pod hlavičkou RockOpery Praha i King Size.


PCR testy zdarma zřejmě od března skončí. Záležet bude na vývoji epidemie
Denik.cz | 13:42:00
Od začátku března pravděpodobně skončí preventivní PCR testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění, zdarma budou jen indikované lékařem či hygienickou službou. Na dotaz ČTK to uvedl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). V současné době mají testy na vlastní žádost zdarma jen děti a očkovaní, čerpat mohou pět za měsíc. Ostatní si musí test bez žádanky lékaře či hygienika platit.


Akcie týdne: Palantir Technologies (15.02.2022)
Kurzy.cz | 15:38:32
Palantir Technologies klesl ze svých maxim již o 70 % Společnost uzavřela několik obchodních dohod na konci Q4 2021 Výsledy za Q4 budou zveřejněny ve čtvrtek Investoři se soustředí na komerční segment společnosti Palantir může dát...


České olympijské odpoledne na Velvyslanectví ČR v Pekingu
Kurzy.cz | 15:25:15
Velvyslanectví České republiky v Pekingu v průběhu XXIV. zimních olympijských her poskytuje podporu českému olympijskému týmu nejenom na pracovní úrovni, ale vyvíjí i činnost pro zviditelnění výkonů českých sportovců a českých výrobků spojených se sportem


BREAKING: USD po údajoch o inflácii PPI mierne oslabuje
Kurzy.cz | 15:18:23
Medziročná inflácia výrobcov v Spojených štátoch zostala v januári nezmenená na úrovni 9,7 %, čo bola najvyššia hodnota od prvého výpočtu údajov v roku 2010, čo bolo výrazne nad odhadmi analytikov na úrovni 9,1 %. Index výrobných cien pre konečný dopy...


Podnikatelská nálada v N.Y. mírně vzrostla
Kurzy.cz | 15:13:32
Podnikatelská nálada ve státě New York v únoru vzrostla na 3,1 b. oproti -0,7 b. v lednu. Trhy očekávaly růst na 12 b.


Japonský trh se postupně otevírá. Českým firmám pomáhá projekt Propea
Kurzy.cz | 15:12:42
Japonsko se posouvá z dřívější protekcionistické pozice stále více k volnému obchodu. Dosvědčuje to i Dohoda o hospodářském partnerství (EPA) s Evropskou unií, která přinesla odstranění cel na 90% vývozů z EU do Japonska.


Výrobní jádrová inflace stagnuje
Kurzy.cz | 15:10:50
Jádrový index cen v průmyslu v lednu zůstal na 8,3 % meziročně jako v prosinci. Trhy očekávaly pokles na 7,9 % meziročně.


Ministr Petr Gazdík k podpoře velkých výzkumných infrastruktur na období let 2023 až 2029
Kurzy.cz | 15:06:02
Praha, 15. února 2022 – Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík se dnes zúčastnil 5. ročníku Národního dne velkých výzkumných infrastruktur ČR, na kterém představil návrh MŠMT na podporu velkých výzkumných infrastruktur na období let 2023 a...


Royal Mint zaznamenává rekordní poptávku po zlatě
Kurzy.cz | 15:04:36
Royal Mint v tiskové zprávě z minulého týdne uvedla, že poptávka po zlatých produktech na mezinárodní úrovni prudce vzrostla, v čele přitom stojí američtí investoři. Investoři se po většinu roku 2021 vyhýbali papírovému zlatu, ale poptávka po fyzickém&hel


Analýza BTC na 15. února 2022 – kupující mají navrch
Kurzy.cz | 14:50:08
Technická analýza: Pár BTC/USD se v souladu s mým očekáváním obchoduje vzestupně a cena míří k mému prvnímu cíli růstu na úrovni 45 520 USD. Obchodní doporučení: Vzhledem k jasnému odmítnutí supportu na úrovni 41 000 USD a dnešnímu pozitivnímu momentu&hel


Ministerstvo financí zveřejňuje interní audit vybraných činností Odboru vnějších vztahů a komunikace
Kurzy.cz | 14:35:19
Audit prověřoval především činnost vybraných zaměstnanců tohoto odboru a míru jejich participace na audiovizuálních výstupech na sociálních sítích, webu a dalších komunikačních kanálech MF.


Akcie aerolinek znovu rostou
Kurzy.cz | 14:33:04
Akcie aerolinek poslední týdny klesaly, což bylo vyústěním eskalace geopolitického konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou a následným zrušením některých letů. Aerolinky se začaly, podobně jako většina rizikových titulů, zotavovat poté, co Rusko dnes oznám...


Indie volá po zákazu kryptoměn
Kurzy.cz | 14:32:56
Řeči centrální banky dál negativně ovlivňují kryptoměnový trh. Indická vláda a regulátory jsou ohledně všech typů kryptoměn dál skeptické. Některé vlády a regulační orgány, dokonce i MMF, zároveň volají po vytvoření globálního systému jejich regulace.


Kurzovní lístek ČNB na úterý 15.02.2022
Kurzy.cz | 14:28:15
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 14.2.Změna15.2. Americký dolar USD 1 21.6760 -0.68%21.5270...


Těchto 15 akcií stouplo během pandemie na dvojnásobek, pak se zhroutily. Je čas nakupovat?
Kurzy.cz | 14:06:10
Mohlo by se zdát, že Peloton, jeden z největších akciových vítězů prvních fází pandemie, vyletěl vzhůru, spadl a shořel. Jenomže on je pořád ve hře, napsal web Market Watch.


Dozorčí rada vybere nového předsedu představenstva ČD, dosavadní generální ředitel Ivan Bednárik rezignoval
Kurzy.cz | 14:02:53
„Z výběrového řízení musí vzejít silný manažer, který stabilizuje hospodaření Českých drah. Zároveň bude jeho úkolem vypořádat se s majetkovými vztahy, nastavit efektivnější strukturu řízení celé skupiny ČD. Zvýšit se má také kvalita poskytovaných služ...


ČNB, inflace a kurz koruny (15.2.2022)
Kurzy.cz | 13:18:00
Koruna vůči euru od prosincového zasedání České národní banky (ČNB) výrazně posilovala. Zatímco ještě těsně před vánočními svátky se obchodovalo na úrovni 25,20 CZK/EUR, tak 3. února, což je mimochodem datum únorového zasedání bankovní rady ČNB, se kur...


ČSOB vyhrává ve sporu se státem o 161 milionů korun. Za pravdu jí dal Nejvyšší soud
Hospodářské noviny | 16:52:00
Přes 15 let trvající právní bitva mezi Československou obchodní bankou (ČSOB) a ministerstvem financí kvůli starým dluhům bývalého státního podniku Zetor dál pokračuje. V závěru minulého roku Nejvyšší soud totiž rozhodl ve prospěch banky a zrušil...


Poláci potřebují peníze z Evropské unie. Proto se domluvili o Turówu a chtějí upravit soudní reformu
Hospodářské noviny | 16:35:00
Polský vládní tábor během první poloviny února představil dva projekty nových zákonů, které by měly zastavit či aspoň zmírnit hlavní spor, jejž Varšava vede s Evropskou unií kvůli reformě soudů. Prezident Andrzej Duda a poslanci vládní strany Právo...


Když vyhrajeme Dukovany, otevřeme českým firmám dveře do našich elektráren, říká francouzský jaderný emisar
Hospodářské noviny | 16:30:00
Doslova pár dní před tím, než má elektrárenská firma ČEZ vypsat tendr na stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany, byl v Praze Philippe Crouzet, francouzský vysoký představitel pro jadernou energii. Setkal se jak s ministrem průmyslu a...


Biden by potřeboval klid na práci doma v USA, ne Putinovu válku na Ukrajině
Hospodářské noviny | 16:14:00
Spojené státy mají novou zábavu. Ale hořkou a zároveň vysvětlující, proč to poslední, co by Bílý dům právě teď potřeboval, by byla válka na Ukrajině. U benzinových pump po celé Americe přibývají samolepky s fotkou Joea Bidena. Lepí se na stojany...


Snadnější pilotování i bezpečnější let. Na vývoji on-line kokpitu se podíleli i technici z Brna
Hospodářské noviny | 15:56:00
Čeští vývojáři z brněnského Honeywellu spolu s dalšími kolegy z technologické společnosti vytvořili kokpit, který podle nich výrazně ovlivní letecký průmysl. Spíše než kabinu letadla připomíná díky dotykovým obrazovkám palubní počítače aut. Kromě...


Schillerová zneužila peníze ministerstva financí. Stanjura zveřejnil audit o fotografech své předchůdkyně
Hospodářské noviny | 14:21:00
Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) čelí s nástupem nové vlády kritice za to, že z veřejných peněz platila dva profesionální fotografy, kteří se starali o její prezentaci na sociálních sítích. Podle výsledku auditu, který nechal...


Ideální vratný obal je sud. Pivovarnictví má štěstí, že se mu vyhnuly plasty, říká obchodní šéf Budvaru
Hospodářské noviny | 13:30:00
I české pivovary se musí v dnešní době přizpůsobit tlaku na udržitelnost svého byznysu a snížení uhlíkové stopy. V souvislosti s tím řeší zejména spotřebu vody, zdroje energií, dopravu nebo obaly. „Pivovarnictví má štěstí, že se mu poměrně...


Proč by Čechy měla zajímat také inflace za oceánem
Hospodářské noviny | 13:25:00
Meziroční inflace 7,5 procenta v USA u nás nerezonuje tak jako ta domácí ve výši 9,9 procenta. Ta česká běžného Američana zajímat nemusí, ale ta americká by i běžného Čecha zajímat měla. Očekávání výše domácích úrokových sazeb kulminuje k pěti...


Konec hrazených preventivních PCR testů. Od března budou zřejmě jen na doporučení lékaře či hygieny
Hospodářské noviny | 13:22:00
Od začátku března pravděpodobně skončí preventivní PCR testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění, zdarma budou jen indikované lékařem či hygienickou službou. Na dotaz ČTK to v úterý uvedl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic...


Nový rozpočet se obešel bez růstu daní a vypadá to jako velký úspěch. Jenže není
Hospodářské noviny | 13:06:00
Ministerstvo financí poslalo na vládu nový návrh státního rozpočtu, nový deficit je skoro o 97 miliard nižší, než jaký naplánovala vláda minulá. Místo bezmála 377 miliard bude rozpočtová sekera „jen“ 280 miliard. Celé snížení deficitu se...


Ministerstvo chystá novelu energetického zákona. „Nejdřív ale musíme zjistit, kde došlo k selhání,“ říká Síkela
Hospodářské noviny | 12:36:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje novelu energetického zákona. Součástí novely mají být i některé návrhy, jež ministerstvu předložil Energetický regulační úřad (ERÚ) k řešení energetické krize a zlepšení dohledu nad energetickým...


Proč je důležité si hrát. I když jste dospělí
Hospodářské noviny | 12:35:00
Někdy v průběhu našich životů si naprostá většina nás dospělých přestala hrát. Nelze se tomu příliš divit. Vytvářet si vlastní imaginární světy a bezstarostně v nich trávit čas je vnímáno často jako něco nepatřičného, infantilního. Dospělí by přece...


Babiš v nejlepší bolševické tradici. Kašle i na pravidla, která sám sepsal
Hospodářské noviny | 12:26:00
Předlistopadoví komunisté se vyznačovali mimo jiné tím, že nedokázali dodržovat ani zákony a pravidla, která sami sepsali. Vždy je dovedli ohnout tak, aby jimi co nejvíce postihli své oponenty a co nejvíce pomohli sami sobě. Andrej Babiš, sám...


Bitcoin své vlastníky před berňákem neschová
Hospodářské noviny | 12:21:00
Viděl jste někdy důl? To je díra v zemi, … ten se může zatopit, zasypat, ale nikdo vám ho nemůže vzít. Vizionářská slova ze hry divadla Járy Cimrmana lze aktuálně vztáhnout i na bitcoin či NFT (Non-Fungible Token čili nezaměnitelný token), o...


Je třeba se zbavit závislosti na zemním plynu z Ruska. Nezávislost ale vždycky něco stojí
Hospodářské noviny | 11:17:00
Současná geopolitická situace a hrozba válečného konfliktu na Ukrajině naplno odhalují slabiny evropské závislosti na ruském plynu. Výsledkem je, že můžeme v posledních týdnech v přímém přenosu sledovat, jak omezené možnosti odběru plynu z jiných...


Bednárik skončil v čele ČD, firmu dočasně povede náměstek Kraus
Hospodářské noviny | 10:58:00
Životnost posledních dvou šéfů státního dopravce České dráhy je jen o něco málo delší než jeden rok. Nynější generální ředitel Ivan Bednárik nečekal na odvolání a sám ke konci února rezignoval. Ve funkci byl 15 měsíců. Spolu s ním skončili ještě dva...


Inflace bolí, ale dokud nepoleví, nemá smysl hovořit o snižování sazeb
Hospodářské noviny | 10:44:00
V lednu inflace opět poskočila a přiblížila se k 10 procentům. Vysoká inflace nedělá radost nikomu. Tím méně České národní bance, která má v popisu práce rychlému růstu cen bránit. Proto bankovní rada na měnověpolitickém zasedání na začátku února...


Češi sundají respirátory nejdříve v kancelářích a ve školách, později na koncertech a v hromadné dopravě
Hospodářské noviny | 10:21:00
Konec testování, karantén i omezování akcí. Česko se pomalu vrací k běžnému režimu a ministerstvo zdravotnictví již prozradilo i to, kdy lidé budou moci odložit respirátory. Jako první přijdou na řadu školy, kanceláře a restaurace. „Bude...


Zaměstnanci ministerstva tvořící obsah sociálních sítí Schillerové byli podle auditu placeni nestandardně
ČT24 | 14:35:42
Zaměstnanci ministerstva financí, kteří tvořili obsah sociálních sítí předchozí šéfky resortu Aleny Schillerové (ANO), byli nestandardně placeni. Zároveň fungovali ve zvláštním režimu, kdy jejich každodenní agendu dominantě řídila Schillerová. Videa a fotografie, které vytvořili, byly opakovaně a někdy i výlučně využívány na sociálních sítích, které nevlastnilo ani oficiálně nespravovalo ministerstvo. Vyplývá to z výsledků auditu, které v úterý zveřejnil resort financí. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) vyzval Schillerovou k vyvození politické odpovědnosti. Ta jeho vyjádření vnímá jako projev stranické nenávisti.


Rusku teď nezbývá, než se otevřeně proměnit v agresora - nebo zastrašovací plán opustit
Respekt | 15:24:16
Krize vrcholí: Moskva tvrdí, že část ruských vojáků se stahuje od ukrajinských hranic do kasáren. Západ je obezřetný


V roce 2050 může v Česku žít až 300.000 lidí s různými demencemi, tvrdí lékaři
Eurozpravy-domácí | 16:54:00
V roce 2050 může v ČR žít podle odhadů lékařů až 300.000 lidí s různými demencemi. Teď jich je 140.000 léčených, přes 60 procent z nich s Alzheimerovou chorobou. Ještě jednou tolik lidí ale nemusí o své nemoci vědět.


Změna podmínek návratu do Česka komplikuje příjezdy neočkovaným
Eurozpravy-domácí | 16:29:00
Změna podmínek návratu do České republiky, platná od dnešního dne, komplikuje podle některých cestovních kanceláří (CK) neočkovaným návrat ze zemí, které byly dříve mezi státy s nízkým rizikem nákazy. Lidé se musejí připravit na vyšší náklady kvůli testům na koronavirus. CK zpracovávají nová pravidla do svých přehledů a klienty o nich informují. ČTK to dnes řekli zástupci CK a agentur.


Lidé, kteří Schillerové spravovali sociální sítě, byli předražení
Eurozpravy-domácí | 15:17:00
Zaměstnanci ministerstva financí, kteří tvořili obsah sociálních sítí předchozí ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), byli nestandardně placeni. Zároveň fungovali ve zvláštním režimu, kdy jejich každodenní agenda byla dominantně řízena bývalou ministryní financí.


ANO chce ve Sněmovně řešit dohodu o Turówu, případně i na mimořádné schůzi
Eurozpravy-domácí | 14:59:00
Hnutí ANO chce na jednání Sněmovny zařadit bod k dohodě mezi Českou republikou a Polskem o řešení dopadů těžby v hnědouhelném dole Turów. Pokud se to nepodaří, má sesbírány podpisy na svolání mimořádné schůze. Na dnešní tiskové konferenci to řekl bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).


Farský se vzdal na schůzi Sněmovny poslaneckého mandátu, nahradí ho Levko
Eurozpravy-domácí | 14:40:00
Poslanec STAN Jan Farský se dnes prohlášením na sněmovním plénu vzdal poslaneckého mandátu. Do Česka přiletěl, aby tento krok učinil, z několikaměsíční stáže ve Spojených státech. Za Farského do dolní komory nastoupí zřejmě ve středu divadelní manažerka a zastupitelka Liberce Jarmila Levko. Je členkou Starostů pro Liberecký kraj, tedy partnerského hnutí Starostů a nezávislých (STAN).


SPD podle Okamury udělá znovu maximum proti přijetí pandemické novely
Eurozpravy-domácí | 14:02:00
Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) udělá opět maximum, aby nebyla schválena novela pandemického zákona. Novinářům to dnes řekl předseda SPD Tomio Okamura. Předlohu ve čtvrtek vetoval Senát, poslanci by ji měli začít znovu projednávat dnes. Předchozí schvalování vládního návrhu trvalo kvůli obstrukcím opoziční SPD více než 35 hodin.


Od března zřejmě skončí preventivní PCR testy zdarma
Eurozpravy-domácí | 13:38:00
Od začátku března pravděpodobně skončí preventivní PCR testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění, zdarma budou jen indikované lékařem či hygienickou službou. Na dotaz ČTK to dnes uvedl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti).


Praktičtí lékaři jsou zahlceni administrativou kolem žádanek na PCR testy
Eurozpravy-domácí | 13:29:00
Praktičtí lékaři jsou zahlceni administrativou kolem žádanek na PCR testy na covid-19. Neočkovaní na ně nemají nárok zdarma, volají proto do ordinací, někdy i bez příznaků. Za poslední dva týdny lékaři vypsali přes 400.000 žádanek na testy. Na dnešní tiskové konferenci to řekla praktická lékařka Ludmila Bezdíčková.


Ministerstvo průmyslu připravuje novelu energetického zákona, má zlepšit dohled nad trhem
Eurozpravy-domácí | 12:57:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje novelu energetického zákona. Součástí novely mají být návrhy, které ministerstvu předložil Energetický regulační úřad (ERÚ) k řešení energetické krize a zlepšení dohledu na energetickým trhem. Novinářům to dnes řekl ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN). Zlepšit se má i situace lidí v záchranném režimu dodavatele poslední instance (DPI).


V reakcích USA a NATO na ruské návrhy jsou body, ve kterých lze spolupracovat, uvedl Putin
Eurozpravy-zahraniční | 15:53:00
Rusko nemůže zavírat oči nad přístupem USA a NATO k bezpečnosti, ale v reakcích USA a NATO na ruské návrhy jsou body, ve kterých lze spolupracovat, uvedl ruský prezident Vladimir Putin po jednání s německým kancléřem Olafem Scholzem.


Navalnyj stojí opět před soudem, hrozí mu až 15 let
Eurozpravy-zahraniční | 15:15:00
Moskevská soudkyně se dnes začala zabývat novým případem uvězněného opozičního politika Alexeje Navalného. Soud se koná přímo ve věznici v Pokrovu asi 100 kilometrů východně od Moskvy, kde si Navalnyj odpykává předchozí trest 2,5 roku odnětí svobody. Nyní mu hrozí až 15 let za mřížemi, napsal na svém webu list Kommersant.


Afghánistán je po šesti měsících s Tálibánem bezpečnější, ale chudší
Eurozpravy-zahraniční | 14:41:00
Afghánistán se za šestiměsíční vlády Tálibánu výrazně změnil. Země se zdá být bezpečnější a méně násilná než v posledních desetiletích, ale hospodářství dříve využívající zahraniční pomoc se řítí vstříc kolapsu.


Starší 50 let mohou v Itálii do práce jen s očkováním či po uzdravení z covidu
Eurozpravy-zahraniční | 14:17:00
Pokuta 600 až 1500 eur (až 36.700 Kč) hrozí v Itálii lidem starším 50 let, kteří přijdou do práce bez takzvaného superzeleného pasu, tedy osvědčení o očkování proti covidu-19 či nedávném prodělání této nemoci.


Stoltenebrg: Ruská vůle k jednání je pozitivní, Moskva ale stále může zaútočit
Eurozpravy-zahraniční | 14:15:00
Signály o ruské vůli k dalším jednáním se Západem jsou důvodem k opatrnému optimismu, Moskva však zatím nijak nesnížila počet svých vojáků na hranici s Ukrajinou a má vše připraveno k okamžitému útoku.


Ruští poslanci přijali usnesení vybízející Putina k uznání povstaleckých republik v Donbasu
Eurozpravy-zahraniční | 12:36:00
Ruští poslanci dnes většinou hlasů přijali usnesení vybízející prezidenta Vladimira Putina k uznání nezávislosti povstaleckých republik ve východoukrajinském Donbasu. Takový krok by podle Kyjeva znamenal konec mírových dohod z Minsku o urovnání konfliktu na východě Ukrajiny.


New York propustil 1430 neočkovaných pracovníků, je to méně než procento všech
Eurozpravy-zahraniční | 12:15:00
Newyorský starosta Eric Adams v pondělí oznámil, že orgány nejlidnatějšího amerického města propustily 1430 zaměstnanců kvůli nedodržení vyhlášky o povinném očkování proti covidu-19.


Městské divadlo Brno zahajuje předprodej vstupenek na letní open air představení na Biskupském dvoře
Eurozpravy-kultura | 16:11:00
Malebný kout Zelného trhu ožívá neochvějně každé léto už třináct let poutavými příběhy z dílny Městského divadla Brno. I na letošní léto je pro vás již připravena vskutku rozmanitá programová nabídka plná hvězd, které můžete obdivovat na letním nebi nad vámi i na jevišti před vámi! Herecký ansámbl se ze svých kamenných scén v Lidické ulici opět přemístí i na svou třetí scénu v podmanivém prostoru Biskupského dvora, aby zde pro vás v romantických kulisách pod katedrálou sv. Petra s Pavla rozehrál napínavé, dojemné i komické, historické i pohádkové příběhy oděné do zpěvoherního hávu.


Jágrův deníček: Ovládá Jarda umění duševního posilování? A co ho v NHL nejvíc mrzelo?
Reflex | 16:00:00
Ačkoliv Jaromír Jágr zažil v NHL bezesporu skvělou kariéru, ani doba kdy byl na hokejovém vrcholu se neobešla bez momentů zklamání a beznaděje. Když měl psychicky namále a tělo jej neposlouchalo tak, jak byl zvyklý, pomohli mu přátelé, trenéři a vedení klubu. Další střípky z Jágrova 21 let starého deníčku budeme publikovat i po zbytek týdne. Tantokrát jde o jeho postřehy z prosince 2000.


Dvojí metr morálních majáků: Kritika Romů je fuj, šíření nenávisti vůči Rusům nás nezajímá
Reflex | 15:30:00
Když v Česku zmíníte v nelichotivých souvislostech romskou menšinu, jste bez ohledu na okolnosti označeni samozvanými i institucionalizovanými morálními majáky za šiřitele předsudečné nenávisti. Totaké vás čeká, pokud ve veřejné diskusi dostatečně hlasitě neodsuzujete poválečné uplatnění kolektivní viny vůči Němcům. Pokud ale nepokrytě šíříte předsudečnou nenávist vůči Rusku a voláte po uplatňování kolektivní viny vůči Rusům (chcete-li být trendy, říkáte jim Rusáci), nikdo si toho nevšimne a leckdo z těch, kdo by vás v předchozích dvou případech poplival, vám naopak zatleská.


Gottwald splnil, co slíbil – z trapného šaška šíleným Jokerem
Reflex | 15:00:00
Přelom ledna a února přináší tradičně prudkou změnu politického ovzduší, jak mj. potvrzuje Krvavá neděle v Rusku 1905, vnitrostranický převrat na V. komoušském sjezdu v Karlíně 1929 či finále Vítězného puče 1948 na Václavském náměstí. I dnes v ulicích řve lůza vyzbrojená šibenicemi, zatímco v chodbách Sněmovní 4 zní kroky expremiéra, který jak Bludný Holanďan marně hledá v sálech parlamentních výborů Piráty. Jednacím sálem burácí celé hodiny hlas Vůdce v boji za práva soukmenovců a jeho slovní průjem je střídán eroticky dráždivým altem Paví princezny přibližující lidu materii ministerstva financí. Ale dost legrace a příměrů!


Milujete krimi příběhy? Knižní hit švédského dua nenechá čtenáře vydechnout
Reflex | 17:00:30
Spisovatelské duo Mohlin a Nyström přináší krimi hit, který vás nenechá vydechnout. Držitelé ceny CrimeTime Award už s první knihou Poslední na seznamu, která je k dostání i v audiopodobě, dokázali, že čtenáře dovedou napnout k prasknutí. V detektivce Druhá sestra opět přináší skvěle vykreslené postavy a spřádají zápletku, z níž se vám bude tajit dech!


Nestandardní platy i odměny. Audit ohledně sociálních sítí Schillerové odhalil chyby v odměňování
Tiscali-zprávy | 15:49:24
Zaměstnanci ministerstva financí, kteří tvořili obsah sociálních sítí předchozí ministryně financí Aleny Schillerové, byli nestandardně placeni.


V březnu zřejmě preventivní PCR testy přestanou být zdarma
Tiscali-zprávy | 14:23:47
Od začátku března pravděpodobně skončí preventivní PCR testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění, zdarma budou jen indikované lékařem či hygienickou službou.


Česká Hello bank! bude na prodej. Francouzi se chtějí zbavit aktiv ve střední Evropě
E15-ekonomika | 16:46:00
Tuzemský finanční dům Hello bank!, který se specializuje na spotřebitelské úvěry, bude pravděpodobně na prodej. Stane se tak v balíku s dalšími pobočkami mateřské francouzské banky BNP Paribas. Výprodej východoevropského balíku by mohl největší evropské bance vynést kolem půl miliardy dolarů. S informací přišel server bloomberg.com.


Schillerová podle auditu přeplácela zaměstnance ministerstva starající se o sociální sítě
E15-ekonomika | 16:28:00
Zaměstnanci ministerstva financí, kteří tvořili obsah sociálních sítí předchozí ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), byli nestandardně placeni. Zároveň fungovali ve zvláštním režimu, kdy jejich každodenní agendu dominantně řídila bývalá ministryně financí. Videa a fotografie, které vytvořili, byly opakovaně a v některých případech i výlučně využívány na sociálních sítích, které nevlastnilo ani oficiálně nespravovalo ministerstvo. Vyplývá to z výsledků auditu, který dnes zveřejnilo ministerstvo financí.


Bohemia Interactive prodalo filmová práva na svou nejúspěšnější hru. Koupili je Britové
E15-ekonomika | 16:10:00
Českému hernímu studiu Bohemia Interactive se daří. Za loňský rok jeho tržby přesáhly miliardu a zisk před zdaněním byl 800 milionů korun. Nyní si čeští vývojáři připsali další úspěch; dvě britské produkční společnosti totiž zakoupily práva na postapokalyptickou hru DayZ. Novinka byla zveřejněna na filmovém festivalu Berlinale.


Developeři bojují o parcely u O2 Areny. Ve hře jsou nové kanceláře i více než tisícovka bytů
E15-ekonomika | 15:07:00
Velké realitní skupiny svádějí boj o lukrativní brownfield u O2 Areny v pražské Libni. Budoucího majitele více než pětihektarového pozemku i budov bývalého závodu ČKD Kompresory hledá ve výběrovém řízení poradenská firma Colliers International.


Poslanec Farský se vzdal mandátu, nahradí ho liberecká zastupitelka Levko
E15-ekonomika | 14:40:00
Poslanec STAN Jan Farský se dnes prohlášením na sněmovním plénu vzdal poslaneckého mandátu. Do Česka přiletěl, aby tento krok učinil, z několikaměsíční stáže ve Spojených státech. Za Farského do dolní komory nastoupí zřejmě ve středu divadelní manažerka a zastupitelka Liberce Jarmila Levko. Je členkou Starostů pro Liberecký kraj, tedy partnerského hnutí Starostů a nezávislých (STAN).


Aerolinky kvůli napětí na Ukrajině ruší lety, pojišťovny nechtějí nést riziko
E15-ekonomika | 14:17:00
Největší ekonomické důsledky současného napětí na východní Ukrajině, kde už několik týdnů hrozí invaze ruských vojsk, pocítily v těchto dnech letecké společnosti. Některé velké evropské aerolinky zrušily nebo omezily své lety na Ukrajinu, další včetně tuzemských ČSA bezpečnostní situaci v zemi bedlivě monitorují. „V případě jejího zhoršení budeme reagovat,“ uvedla mluvčí ČSA Vladimíra Dufková. Další vývoj je podle odborníků nejistý. 


Pro Česko je výhodnější biometan než vodík, říká šéfka plynárenského svazu Kovačovská
E15-ekonomika | 14:00:00
Tuzemskou plynárenskou soustavu čeká podobně rozsáhlá transformace, jako když se svítiplyn měnil na zemní plyn. Pokud si investoři do plynových technologií budou chtít sáhnout na levné peníze, v plynovodech do roku 2035 bude podle návrhu evropské taxonomie proudit už jen vodík nebo biometan. Jedině tyto zdroje totiž budou označené jako nízkoemisní. Pro Česko to znamená, že se ze závislosti na importu plynu nevymaní. „V tomto ohledu se s tím ani nikdy nepočítalo. Už víme, že ve výrobě vodíku soběstační nebudeme,“ říká šéfka Českého plynárenského svazu Lenka Kovačovská.


Česká Hello bank! bude na prodej. Francouzi se chtějí zbavit aktiv ve střední Evropě
E15-politika | 16:46:00
Tuzemský finanční dům Hello bank!, který se specializuje na spotřebitelské úvěry, bude pravděpodobně na prodej. Stane se tak v balíku s dalšími pobočkami mateřské francouzské banky BNP Paribas. Výprodej východoevropského balíku by mohl největší evropské bance vynést kolem půl miliardy dolarů. S informací přišel server bloomberg.com.


Schillerová podle auditu přeplácela zaměstnance ministerstva starající se o sociální sítě
E15-politika | 16:28:00
Zaměstnanci ministerstva financí, kteří tvořili obsah sociálních sítí předchozí ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), byli nestandardně placeni. Zároveň fungovali ve zvláštním režimu, kdy jejich každodenní agendu dominantně řídila bývalá ministryně financí. Videa a fotografie, které vytvořili, byly opakovaně a v některých případech i výlučně využívány na sociálních sítích, které nevlastnilo ani oficiálně nespravovalo ministerstvo. Vyplývá to z výsledků auditu, který dnes zveřejnilo ministerstvo financí.


Bohemia Interactive prodalo filmová práva na svou nejúspěšnější hru. Koupili je Britové
E15-politika | 16:10:00
Českému hernímu studiu Bohemia Interactive se daří. Za loňský rok jeho tržby přesáhly miliardu a zisk před zdaněním byl 800 milionů korun. Nyní si čeští vývojáři připsali další úspěch; dvě britské produkční společnosti totiž zakoupily práva na postapokalyptickou hru DayZ. Novinka byla zveřejněna na filmovém festivalu Berlinale.


Developeři bojují o parcely u O2 Areny. Ve hře jsou nové kanceláře i více než tisícovka bytů
E15-politika | 15:07:00
Velké realitní skupiny svádějí boj o lukrativní brownfield u O2 Areny v pražské Libni. Budoucího majitele více než pětihektarového pozemku i budov bývalého závodu ČKD Kompresory hledá ve výběrovém řízení poradenská firma Colliers International.


Poslanec Farský se vzdal mandátu, nahradí ho liberecká zastupitelka Levko
E15-politika | 14:40:00
Poslanec STAN Jan Farský se dnes prohlášením na sněmovním plénu vzdal poslaneckého mandátu. Do Česka přiletěl, aby tento krok učinil, z několikaměsíční stáže ve Spojených státech. Za Farského do dolní komory nastoupí zřejmě ve středu divadelní manažerka a zastupitelka Liberce Jarmila Levko. Je členkou Starostů pro Liberecký kraj, tedy partnerského hnutí Starostů a nezávislých (STAN).


Aerolinky kvůli napětí na Ukrajině ruší lety, pojišťovny nechtějí nést riziko
E15-politika | 14:17:00
Největší ekonomické důsledky současného napětí na východní Ukrajině, kde už několik týdnů hrozí invaze ruských vojsk, pocítily v těchto dnech letecké společnosti. Některé velké evropské aerolinky zrušily nebo omezily své lety na Ukrajinu, další včetně tuzemských ČSA bezpečnostní situaci v zemi bedlivě monitorují. „V případě jejího zhoršení budeme reagovat,“ uvedla mluvčí ČSA Vladimíra Dufková. Další vývoj je podle odborníků nejistý. 


Pro Česko je výhodnější biometan než vodík, říká šéfka plynárenského svazu Kovačovská
E15-politika | 14:00:00
Tuzemskou plynárenskou soustavu čeká podobně rozsáhlá transformace, jako když se svítiplyn měnil na zemní plyn. Pokud si investoři do plynových technologií budou chtít sáhnout na levné peníze, v plynovodech do roku 2035 bude podle návrhu evropské taxonomie proudit už jen vodík nebo biometan. Jedině tyto zdroje totiž budou označené jako nízkoemisní. Pro Česko to znamená, že se ze závislosti na importu plynu nevymaní. „V tomto ohledu se s tím ani nikdy nepočítalo. Už víme, že ve výrobě vodíku soběstační nebudeme,“ říká šéfka Českého plynárenského svazu Lenka Kovačovská.


Ministerstvo nedoporučuje a současně doporučuje roušky. To mě mrzí, říká mluvčí
idnes.cz | 17:45:00
Měl provázet pandemií a vysvětlovat opatření, místo toho už několikrát nepodával aktuální informace. „Feriho web“, jehož vznik inicioval bývalý poslanec a který obsahově spravuje ministerstvo zdravotnictví, uvádí, že není doporučené nosit roušky. Jenže jde už o dva roky starou informaci. „My máme svůj web ministerstva zdravotnictví,“ reagoval na zjištění mluvčí resortu Ondřej Jakob.


Dana, Lori či Dylan. Obliba androgynních jmen roste, každý je však dostat nemůže
idnes.cz | 17:32:00
Rodově neutrální jména, která mohou nosit lidé obou pohlaví, jsou čím dál populárnější. Matriky je však zpravidla povolují jen osobám procházejícím změnou pohlaví. „Lidé ani matriky nevědí, že takové jméno může mít kdokoli,“ říká lingvistka a soudní znalkyně Jana Valdrová. Kritizuje zastaralost slovníku jmen, kterým se matriky řídí.


Souhlas je sexy. Happening podpořil snahu o změnu definice znásilnění
idnes.cz | 17:31:00
O změnu definice znásilnění v zákoně usilují organizace na podporu lidských práv a žen. Podle nich by se za znásilnění měl považovat sex bez souhlasu, nejen z donucení pod násilím či pohrůžkami a při zneužití bezbrannosti. Happening na podporu změny zákona uspořádaly nedaleko Sněmovny organizace Konsent a Amnesty International (AI).


O něčem lze se Západem jednat, ale zadržování Ruska je ohrožení, řekl Putin
idnes.cz | 17:13:00
Rusko nemůže zavírat oči nad přístupem USA a NATO k bezpečnosti, ale v reakcích na ruské návrhy jsou body, ve kterých lze spolupracovat, uvedl ruský prezident Vladimir Putin po úterním jednání s německým kancléřem Olafem Scholzem. Varoval současně, že Moskva vnímá „násilné zadržování Ruska“ jako ohrožení a bude postupovat podle vývoje reálné situace.


ANKETA: Připomeňte si fotky, které Schillerové vyčetl audit. A vyberte nejlepší
idnes.cz | 17:08:00
Podle závěrů auditu ministerstva financí zneužila exministryně Alena Schillerová státní peníze k vlastní sebeprezentaci na sociálních sítích. Schillerová kritiku odmítá. Už dříve fotky hájila slovy, že se jimi snažila „přiblížit veřejnosti složitou materii ministerstva financí“. Vyberte fotografii, na které se to podle vás političce podařilo nejlépe.


Řidič na ledu převrátil vůz. Autobus smetl dodávku, jejíž řidič šel pomoct
idnes.cz | 16:49:00
Na zledovatělém kopci ve Vysokově na Náchodsku se ráno krátce po sobě staly dvě nehody. Osobní auto se tam po smyku v zatáčce převrátilo na střechu, a když u něj zastavil šofér dodávky, aby pomohl, naboural do dodávky projíždějící linkový autobus. I ten zřejmě dostal smyk.


Kyjev musí zůstat svobodným městem, řekl primátor Hřib při návštěvě Ukrajiny
idnes.cz | 16:44:00
Pražský primátor Zdeněk Hřib v úterý společně s primátorem Varšavy Rafalem Trzaskowským vyjádřil v Kyjevě solidaritu Ukrajině, poblíž jejíchž hranic Rusko v posledních měsících shromáždilo desítky tisíc vojáků. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko ocenil, že se jeho český a polský kolega vydali na Ukrajinu právě v této době.


Řidič přetížené dodávky bez technické brzdil frekventovaný tah
idnes.cz | 16:31:00
S autem bez technické kontroly a s přetíženým vlekem se vydal na frekventovanou silnici I/35 u Svitav řidič, který výrazně brzdil ostatní účastníky provozu. Další jízdu mu zatrhli policisté.


Táto Vláďo, nerozpoutej válku, píší mladí Putinovi na sociálních sítích
idnes.cz | 16:20:00
Náctiletí a dospělí z takzvané generace Z na sociálních sítích Instagram a TikTok píší o rusko-ukrajinské krizi a někteří apelují na ruského vůdce Vladimira Putina, kterého oslovují „táto Vláďo”, aby nerozpoutal válku. Příspěvky na TikToku se pak rovněž staly zdrojem pro výzkumníky, kteří sledují soustředění ruských vojáků poblíž hranic s Ukrajinou.


Novou tiskovou tajemnicí Senátu je bývalá novinářka Taušová
idnes.cz | 16:00:00
Novou tiskovou tajemnicí Kanceláře Senátu se stala bývalá novinářka Jana Taušová. Donedávna působila mimo jiné jako mluvčí Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Uspěla v otevřeném výběrovém řízení, uvedla Lada Faldynová ze senátního odboru komunikace a vnějších vztahů.


Rusko má trumf v podobě vzdušného prostoru. Aerolinky by válkou opět tratily
idnes.cz | 15:58:00
Případný válečný konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou by se mohl negativně promítnout do provozu mnoha leteckých společností. Rusko podle expertů může v blízké době pohrozit uzavřením svého vzdušného prostoru a evropské aerolinky by v takovém případě musely přeorganizovat některé lety. Vypracovávají pro to nyní nouzové plány.


Sankce Evropy na Rusko jsou hotové. Česko by nejvíc „bolel“ zákaz vývozu zboží, jež lze přeměnit na zbraně
iHned.cz | 17:01:00
Evropští a američtí spojenci podle diplomatických zdrojů dokončili přípravu sankcí, které by pocítilo Rusko v případě útoku na Ukrajinu. Jsou mezi nimi zákazy obchodu pro celé sektory, stejně jako zákaz vstupu pro některé Rusy na území Evropské unie...


ČSOB vyhrává ve sporu se státem o 161 milionů korun. Za pravdu jí dal Nejvyšší soud
iHned.cz | 16:52:00
Přes 15 let trvající právní bitva mezi Československou obchodní bankou (ČSOB) a ministerstvem financí kvůli starým dluhům bývalého státního podniku Zetor dál pokračuje. V závěru minulého roku Nejvyšší soud totiž rozhodl ve prospěch banky a zrušil...


Poláci potřebují peníze z Evropské unie. Proto se domluvili o Turówu a chtějí upravit soudní reformu
iHned.cz | 16:35:00
Polský vládní tábor během první poloviny února představil dva projekty nových zákonů, které by měly zastavit či aspoň zmírnit hlavní spor, jejž Varšava vede s Evropskou unií kvůli reformě soudů. Prezident Andrzej Duda a poslanci vládní strany Právo...


Když vyhrajeme Dukovany, otevřeme českým firmám dveře do našich elektráren, říká francouzský jaderný emisar
iHned.cz | 16:30:00
Doslova pár dní před tím, než má elektrárenská firma ČEZ vypsat tendr na stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany, byl v Praze Philippe Crouzet, francouzský vysoký představitel pro jadernou energii. Setkal se jak s ministrem průmyslu a...


Biden by potřeboval klid na práci doma v USA, ne Putinovu válku na Ukrajině
iHned.cz | 16:14:00
Spojené státy mají novou zábavu. Ale hořkou a zároveň vysvětlující, proč to poslední, co by Bílý dům právě teď potřeboval, by byla válka na Ukrajině. U benzinových pump po celé Americe přibývají samolepky s fotkou Joea Bidena. Lepí se na stojany...


Ochrana zákazníků před krachem dodavatele energií? Potřebná novela je zatím v nedohlednu
iHned.cz | 16:05:00
Tak jako Českem se energetická krize posledních měsíců neprohnala žádnou jinou zemí v Evropě. U dodavatele poslední instance skončilo zhruba milion zákazníků a tisíce z nich si nového obchodníka ještě nenašly. Stovky tisíc domácností navíc za...


Sestra šéfky úřadu vlády usedla v představenstvu Českých drah. Poprvé je tak v nejvyšším vedení žena
lidovky.cz | 17:48:00
Dozorčí rada Českých drah, kterou nově vede ekonom Miroslav Zámečník, jmenovala do představenstva státní firmy Blanku Havelkovou (39), dosavadní ředitelku Dopravního vzdělávacího institutu, což je dceřiná firma ČD. Havelková je zároveň starší sestrou šéfky Úřadu vlády ČR Jany Kotalíkové, kterou do funkce jmenoval v polovině prosince premiér Petr Fiala (oba ODS).


O něčem lze se Západem jednat, ale násilné zadržování Ruska vnímáme jako ohrožení, řekl Putin
lidovky.cz | 17:13:00
Rusko nemůže zavírat oči nad přístupem USA a NATO k bezpečnosti, ale v reakcích na ruské návrhy jsou body, ve kterých lze spolupracovat, uvedl ruský prezident Vladimir Putin po úterním jednání s německým kancléřem Olafem Scholzem. Varoval současně, že Moskva vnímá „násilné zadržování Ruska“ jako ohrožení a bude postupovat podle vývoje reálné situace.


Kanada v nouzi. Vláda protesty ustojí, ale za jakou cenu?
lidovky.cz | 16:58:00
Až se bude pátrat, kdy společenský rozměr pandemie převálcoval ten medicínský, přijde řeč na únor 2022 a Kanadu. Premiér Justin Trudeau vyhlásil stav nouze. Jen tak získá federální vláda pravomoci k potlačení vzpoury proti covidovým restrikcím: blokádám, jimiž ochromují zemi, a její propojení s USA kamioňáci.


Schillerová zneužila zdroje ministerstva k vlastní prezentaci, řekl po auditu ke snímkům Stanjura
lidovky.cz | 16:35:00
Ministerstvo financí v úterý zveřejnilo audit, který prověřoval činnosti zaměstnanců exministryně financí Aleny Schillerové na sociálních sítích. Podle ministra Zbyňka Stanjury zneužila zdroje státu k vlastní sebeprezentaci a měla by vyvodit okamžitou politickou odpovědnost. Nevyloučil další kroky jako podání podnětu Úřadu pro dohled nad financováním politických stran. Podle Schillerové jde o projev stranické nenávisti.


Sankce EU proti Rusku jsou hotové. Jeden ze zákazů by "bolel" i Česko
aktuálně.cz | 17:17:23
Evropští a američtí spojenci dokončili přípravu sankcí, které by pocítilo Rusko v případě útoku na Ukrajinu.


Česká dezinformační scéna masivně podporuje Rusko. NATO prezentuje jako agresora
aktuálně.cz | 16:30:00
Konflikt na Ukrajině se v lednu výrazně promítl do české dezinformační scény.


Americký konvoj v ČR: V Rančířově si vojáci odpočinou ve vytápěných stanech
Denik.cz | 16:36:00
/FOTOGALERIE/ Ve vojenském areálu v Rančířově u Jihlavy čekají americký vojenský konvoj vytápěné stany i temperované kontejnery se sprchami a dalším sociálním zázemím. Připravený je zdravotní tým a také stan pro izolaci vojáků, u nichž by se prokázalo nakažení covidem-19. V areálu může během přesunu konvoje z Německa na cvičení na Slovensko odpočívat až 350 vojáků. První přijedou ve středu nad ránem. Novinářům to dnes řekla velitelka tábora Zdeňka Lapáčková.


Putin trvá na ruských požadavcích. Chce hledat diplomatické řešení krize
Denik.cz | 16:11:00
Rusko bude postupovat podle vývoje reálné situace, bude se však snažit o diplomatické řešení krize ve vztazích se Západem kvůli Ukrajině, uvedl ruský prezident Vladimir Putin po jednání s německým kancléřem Olafem Scholzem. Kancléř na společné tiskové konferenci vybízel k odvrácení války a přesvědčoval, že možnosti diplomatického řešení krize nebyly vyčerpány.


Nemáte na drahé energie? Požádejte o finanční pomoc v nouzi úřady
Denik.cz | 16:08:00
Bývalým klientům zkrachovalé Bohemia Energy a dalších padlých firem, kteří nyní pro dodávky elektřiny či plynu využívají služby dodavatelů poslední instance (DPI), se na sjednání smlouvy s novým stálým dodavatelem krátí čas. Ze zákona tak musí učinit do šesti měsíců od vstupu do režimu DPI. Pokud to nestihnou, reálně jim hrozí, že budou „odstřiženi“ od energií.


CAFÉ EVROPA: Kdo může za vysoké ceny energií? Putin, nebo Zelená dohoda?
Denik.cz | 16:07:00
Zvyšující se ceny energií se staly jedním z důležitých témat každodenního života v Česku i v celé Evropě. Mnohdy zaznívá, že hlavní podíl na extrémně vysokých cenách má Zelená dohoda EU a to přesto, že ještě nevstoupila v platnost. Mýtům a faktům kolem Zelené dohody se bude věnovat nový díl Café Evropa.


Rekordman u Pohodlí: Dýchat nebudu a auto jsem neřídil, tvrdil šofér BMW
Denik.cz | 15:52:00
Bílé BMW se řítilo mimo obec poblíž Pohodlí na Litomyšlsku rychlostí skoro 180 kilometrů za hodinu. Šofér měl smůlu, že policie zrovna vyrazila na kontrolu. Hříšník odmítl silniční hlídce, která ho zastavila, všechno: Předložit doklady i podrobit se dechové zkoušce. A dokonce tvrdil, že auto neřídil.


Objekt, který narazí do Měsíce, Muskově SpaceX podle nových důkazů nepatří. Ta mezitím představila ambiciózní program Polaris
Euro | 10:13:08
Za náraz urychlovacího modulu do Měsíce nebude podle vyjádření astronoma Billa Graye zodpovědná společnost SpaceX Elona Muska, ale raketa Čínské národní vesmírné agentury, jež do kosmu před časem vynesla sondu Čchang´e 5-T1. Gray v lednovém příspěvku na blogu Project Pluto původně za původce objektu označil Falcon 9, na základě nových důkazů však své závěry upravil. Elon Musk se mezitím pochlubil projektem Polaris, který má posádku složenou z miliardáře Jareda Isaacmana a dalších tří astronautů vynést nejdále do vesmíru od chvíle, kdy člověk vstoupil na Měsíc.


Jsem do ní blázen, říká zpěvák hitu American Pie o modelce mladší o 48 let
revue.idnes.cz | 16:34:00
Zpěvák hitu American Pie Don McLean (75) dostal vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Muzikant se na slavnostní akci pochlubil partnerkou, o osmačtyřicet let mladší modelkou Paris Dylanovou (27).


Ze štěstí se tloustne. V knize do ruského zapadákova míří vojsko mrzáků a malomocných
bleskove.cz | 18:09:00
Ani 11 let po vydání románu ruského novináře Jurije Bujdy se kritici neshodnou na jeho výkladu. Teď si čeští čtenáři mohou udělat vlastní obrázek.


Sucho obnažilo trosky zaplavené vesnice. Místo láká turisty i bývalé obyvatele
bleskove.cz | 17:00:14
Provozovateli přehrady, která na místě vesnice vznikla, se příval turistů nelíbí.


Kdo nemůže spát, volá do nočního vysílání. Ve filmu tím vznikne přátelství
bleskove.cz | 13:06:00
Charlotte Gainsbourgová je hvězdou snímku, který skládá poctu noční Paříži 80. let.


Ani koruna od státu. Kunsthalle Praha spojí české umění se světem za soukromé peníze
bleskove.cz | 11:55:00
"Jsme neziskovou a nevládní organizací, která neplánuje příjmy od státu," říká podnikatel Petr Pudil, který novou galerii provozuje se svou ženou.


Zeman na vozíku zamíří po pauze do Sněmovny. Vystoupí k rozpočtu
blesk | 18:30:00
Prezident Miloš Zeman by měl v pátek vystoupit v Poslanecké sněmovně při projednávání návrhu státního rozpočtu na tento rok. Informaci serveru Seznam Zprávy v úterý ČTK potvrdila předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).


»Srdce českého sportu« čeká revitalizace: Tyršův dům zvelebí nová věž, cvičiště i římské lázně
blesk | 18:10:00
Bude tomu téměř 100 let, co dostal palác Michny z Vacínova, jinak také zvaný Tyršův dům, svou nynější podobu. A oněch necelých 100 let se na něj takřka nesáhlo. Je nabíledni, že pořádná a zároveň i nákladná revitalizace je v plánu. Jednak proto, že v roce 2022 slaví Sokol 160 let existence, ale také předně z důvodu, že se na stavu přepychového sídla České obce sokolské (ČOS) nepodepsaly jen zuby času, ale také povodní či silničního provozu. „Snažím se o to, aby s revitalizací mohli začít už mí nástupci,“ sdělila Blesku starostka COS Hana Moučková.


Z grafiky se posadíte na zadek! Horizon: Forbidden West je nejkrásnější videohra současnosti
blesk | 18:00:00
Vypadalo to, že ryšavá hrdinka Aloy se zasloužila o záchranu postapokalyptického světa, který kromě lidských kmenů obývají i robotičtí dinosauři. Jenže nyní se objevila nová hrozba a je opět na odvážné rusovlásce, aby se jí postavila a vydala se na Zapovězený západ. Horizon: Forbidden West je další z řad videoher odehrávajících se v otevřeném světě. Bude vám ale stačit pár sekund hraní a budete ihned valit bulvy. Toto je totiž nejhezčí titul současnosti a jeho grafika potvrzuje, co výkonná konzole PlayStation 5 dokáže.


Madonna (63) opět nahá! Místo chvály fanoušci prosí: Schovej to!
blesk | 18:00:00
Zpěvačka Madonna (63) patří k ženám, které se odmítají smířit se svým věkem. Nejenom že si k tváři bez vrásek vypomáhají množstvím téměř až absurdních filtrů, ale také stále provokuje nahotou. Jak se zdá, právě jejích odhalených vnad už začínají mít i její nejvěrnější příznivci plné zuby...


Zvrat v případu prince Andrewa: Virginii zaplatí balík!
blesk | 17:31:00
Zvrat v případu prince Andrewa (61). Soud, který ho čekal kvůli údajnému sexuálnímu zneužití Virginie Giuffreové, se ruší. Vše končí mimosoudním vyrovnáním.


Kriminalisté na Chebsku šetří násilnou smrt ženy (†54): Podezřelým má být nezletilý vnuk
blesk | 17:07:00
Krajští kriminalisté na Chebsku vyšetřují smrt ženy (†54), která se stala obětí zvlášť závažného zločinu. Policisté krátce po činu zadrželi podezřelého, podle serveru TN.cz se může jednat o nezletilého vnuka mrtvé ženy! Policie žádné bližší informace nesdělila.


Joey, jsi to ty? Hvězda Přátel se proměnila k nepoznání!
blesk | 17:00:00
Hvězda seriálu Přátelé Matt LeBlanc (54) se po dlouhé době ukázal na veřejnosti a fanoušky šokoval pořádným pupkem a neupraveným strništěm.


„Taťko Vláďo, ať není válka“. Ruští teenageři na sítích „šikanují“ Putina
blesk | 16:50:00
Náctiletí, dospívající a dospělí z generace Z zveřejňují na sociálních sítích TikTok a Instagram příspěvky o napětí mezi Ruskem a Ukrajinou a někteří apelují na ruského vůdce Vladimira Putina, kterého oslovují „Vladdy Daddy“ (táto Vláďo), aby nerozpoutal válku. Aplikace TikTok se také stala zdrojem pro výzkumníky, kteří sledují soustředění více než 100 000 ruských vojáků poblíž hranic s Ukrajinou. Moskva popírá obvinění Západu, že plánuje útok na svého souseda, upozornila agentura Reuters.


Kverulant čelí žalobě za slova o tunelování církve Dukou. Jde o pozemky za čtvrt miliardy
blesk | 16:35:00
Spolek Kverulant, který upozorňuje na kauzy týkající se veřejných institucí nebo různých politiků, čelí řadě žalob od pražského arcibiskupství kvůlí článkům a vyjádřením, které se týkají hospodaření církve. Ta mimo jiné od spolku požaduje 3 miliony odškonění kvůli slovům o tunelování. Jedna z žalob, která míří přímo na zakladetele spolku Vojtěcha Razimu, se řešila v úterý u Městského soudu v Praze. Přestože soudkyně byla připravená rozhodnout, jednání se odložilo, aby se strany pokusily o nějaké smírné řešení. Vypadá to ale, že dohoda spor spíše nevyřeší.


Takhle slavila Valentýn první dáma: Třikrát očkovaná Bidenová sladila respirátor s kabátem
blesk | 16:14:00
Světový tisk plní zprávy o ústupu pandemie covidu-19, která na dva roky svírala planetu. Státy přicházejí s uvolňováním opatření a lidé se vracejí do normálu. V Bílém domě při oslavách svátku sv. Valentýna to však na konec pandemie rozhodně nevypadalo. První dáma Jill Bidenová v růžovém vítala děti ve dvou rouškách, ústenky měli i školáčci, uvedl list Daily Mail.


Dominika Stará popsala porod: Nejbolestivější zážitek v životě a 12 hodin kontrakcí!
blesk | 16:00:00
Půvabná zpěvačka Dominika Stará (28) se stala 13. února maminkou, když dala život doslova a do písmene vymodlenému synkovi. Je totiž silně věřící a za to, aby jí Pánbůh požehnal potomkem, se prý denně modlila. Pomohly modlitby, i co se týče obávaného porodu, který je pro mnohé ženy skutečným utrpením?


Lupiči na Lounsku vykradli čerpací stanici: Jeden se při proskakování dveřmi pořezal
blesk | 15:59:00
Policisté pátrají po dvojici, která v obci Ročov na Lounsku vyloupila čerpací stanici. K loupeži se odhodlávali hodinu, při proskakování skleněnými dveřmi se pak jeden z nich pořezal. Poslední stopa končí u Třeboci na Rakovnicku, odnesli si cigarety za 40 tisíc korun.


Ze štěstí se tloustne. V knize do ruského zapadákova míří vojsko mrzáků a malomocných
pikant | 18:09:00
Ani 11 let po vydání románu ruského novináře Jurije Bujdy se kritici neshodnou na jeho výkladu. Teď si čeští čtenáři mohou udělat vlastní obrázek.


Sucho obnažilo trosky zaplavené vesnice. Místo láká turisty i bývalé obyvatele
pikant | 17:00:14
Provozovateli přehrady, která na místě vesnice vznikla, se příval turistů nelíbí.


Kolik dnes stojí zánovní Mercedes-Benz 190 E 2.5-16 Evo II? Klidně i 9,3 milionu
Auto.cz | 17:51:00
Úžasně zachovalý kousek, který měl na tachometru jen 18.000 km, byl 473. vyrobeným exemplářem ze série pouhých 502 vozů.


Jižní Korea vyšetřuje Teslu kvůli dojezdové vzdálenosti jejích elektromobilů
Auto.cz | 16:58:00
Jihokorejský antimonopolní úřad (KFTC) vyšetřuje amerického výrobce elektromobilů Tesla kvůli obviněním, že podnik nadhodnocuje údaje ohledně technických parametrů svých baterií. Agentuře Reuters to sdělil jeden z představitelů úřadu.


Hyundai prý zkouší, zda půjde využít čipy z domácích spotřebičů pro auta
Auto.cz | 15:51:00
Automobilka sice očekává, že se problém s nedostatkem čipů podaří brzy vyřešit, přesto nepodceňuje situaci a stále hledá další řešení.


Americký YouTuber si nechal vyrobit McLaren 765LT v růžové barvě. Co vy na to?
Auto.cz | 14:54:00
Růžová asi není tou první barvou, která vás při pomyšlení na úžasný stroj McLaren 765 Longtail napadne. Pokud však vaše jmění přesahuje 200 milionů dolarů, možné je všechno.


A bude ticho! V Paříži zapnuli první hlukový radar, loví auta a motorky
Auto-iDNES.cz | 16:30:00
Paříž zapnula svůj první hlukový radar, který bude automaticky pokutovat hlasité motocykly a další vozidla. Francouzská metropole tak chce zabránit zvukovému znečištění v jednom z nejhlučnějších hlavních měst Evropy.


Akcie Virgin Galactic rastú, spoločnosť znovu otvára rezervácie miest letov do vesmíru
Kurzy.cz | 18:04:07
Virgin Galactic (SPCE.US) spustila ďalšie rezervácie miest na palube svojej kozmickej lode s minimálnym vkladom 150 000 USD. Celková cena lístka je momentálne 450 000 dolárov. Cieľom spoločnosti je zhromaždiť 1 000 rezervácií do konca roka a začať kome...


Lze krájením pizzy zvýšit její velikost?
Kurzy.cz | 17:31:00
Alphabet nedávno ohlásil rozdělení svých akcií. Což mimo jiné vyvolalo spekulace o tom, že by se mohly přidat i další firmy, jejichž cena akcií dosahuje tisíců dolarů.


Ropa zaznamenala pokles (15.2.2022)
Kurzy.cz | 17:09:29
Na trhoch s ropou možno v utorok pozorovať predajný tlak, pričom futures na Brent aj WTI stratili viac ako 4 %, keďže správy, že časť ruských jednotiek začala opúšťať ukrajinskú hranicu a Putinove komentáre poukazujúce na deeskaláciu viedli k vyberaniu...


Výzva k účasti českých zemědělských firem na marketingovém projektu v regionech Kazachstánu
Kurzy.cz | 16:01:42
Velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR organizuje ve dnech 14. 3. – 18. 3. 2022 podnikatelskou misi českých firem z oboru péče o hospodářská zvířata v regionech Kazachstánu.


Zrychlete vydávání pracovních víz pro Ukrajince, tlačí firmy na vládu
Hospodářské noviny | 19:51:00
Firmy v Česku s napětím sledují, jak se vyvíjí situace na Ukrajině. Jestliže by tamní vízová centra omezila kvůli bojům svůj provoz, zkomplikovalo by to nábor nových posil z Východu. Podniky přitom na pracovníky z Ukrajiny kvůli přetrvávajícímu...


Kina se díky rozvolnění začínají zotavovat z miliardových ztrát. Hitem může být pokračování Mužů v naději nebo nový Top Gun
Hospodářské noviny | 19:50:00
Pro provozovatele kin to bylo po dvou extrémně špatných letech příjemné překvapení. Nové pokračování pavoučího muže vzali diváci útokem i přes protiepidemická opatření. Jen v Česku snímek Spider-Man: Bez domova, který se v kinech promítá od půlky...


Mariupol na frontové linii nepanikaří: Ve válce žijeme osm let, jsme připraveni na všechno
Hospodářské noviny | 18:32:00
Není to zrovna oblíbená turistická destinace. Půlmilionovému Mariupolu dominují dvě obří železárenské hutě. Tedy závody, které svého času zaměstnávaly snad třetinu obyvatelstva. Nepřehlédnete je. A když se změní směr větru, tak věřte, že je skutečně...


Delší víkend a větší flexibilita. Belgie chce vsadit na čtyřdenní pracovní týden, shodla se na tom vláda
Hospodářské noviny | 17:51:00
Belgičané by napříště mohli pracovat jen čtyři dny v týdnu při stejném objemu práce a při stejné mzdě. Na odpovídající reformě pracovního trhu se shodla belgická vláda. V úterý to podle agentury DPA uvedl premiér Alexander De Croo. Záměrem vlády je...


České firmy chystají prodeje tokenů. Zájem investorů bude testovat SimpleCell i skupina Wood
Hospodářské noviny | 17:11:00
Tokenová mánie, která zachvátila finanční svět, dorazila už i do Česka. Nejméně dvě firmy chtějí v následujících týdnech využít rostoucího zájmu o krypto inovace a přesvědčit investory, aby do nich dali své peníze. Mezi prvními by mohl být...


Sankce Evropy na Rusko jsou hotové. Česko by nejvíc „bolel“ zákaz vývozu zboží, jež lze přeměnit na zbraně
Hospodářské noviny | 17:01:00
Evropští a američtí spojenci podle diplomatických zdrojů dokončili přípravu sankcí, které by pocítilo Rusko v případě útoku na Ukrajinu. Jsou mezi nimi zákazy obchodu pro celé sektory, stejně jako zákaz vstupu pro některé Rusy na území Evropské unie...


Ochrana zákazníků před krachem dodavatele energií? Potřebná novela je zatím v nedohlednu
Hospodářské noviny | 16:05:00
Tak jako Českem se energetická krize posledních měsíců neprohnala žádnou jinou zemí v Evropě. U dodavatele poslední instance skončilo zhruba milion zákazníků a tisíce z nich si nového obchodníka ještě nenašly. Stovky tisíc domácností navíc za...


Sněmovna za protestu desítek lidí opět řeší pandemický zákon. SPD zahájila obstrukce
Eurozpravy-domácí | 19:00:00
Opoziční hnutí Svoboda a přímá demokracie zahájilo dnes ve Sněmovně opět už při úpravách programu schůze dolní komory další vlnu obstrukcí, aby zabránilo schválení vládní novely pandemického zákona. Předseda SPD Tomio Okamura využil svého přednostního řečnického práva a své rekordně dlouhé vystoupení ani po téměř pěti hodinách nedokončil. Vládu obvinil mimo jiné ze zavádění totality.


Zeman v pátek dorazí do Sněmovny, má vystoupit k rozpočtu
Eurozpravy-domácí | 18:04:00
Prezident Miloš Zeman by měl v pátek vystoupit v Poslanecké sněmovně při projednávání návrhu státního rozpočtu na tento rok. Informaci serveru Seznam Zprávy dnes ČTK potvrdila předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).


Pekarová Adamová vyjádřila podporu Ukrajině, šéfa parlamentu pozvala do Prahy
Eurozpravy-domácí | 17:30:00
Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) dnes v telefonickém rozhovoru vyjádřila podporu svému ukrajinskému protějšku Ruslanu Stefančukovi. Pozvala ho do Prahy na jednání předsedů sněmoven takzvaného slavkovského formátu, tedy s kolegy ze Slovenska a Rakouska. O iniciativě informoval mluvčí předsedkyně dolní komory Martin Churavý.


STALO SE DNES: Schillerová auditem fotek neprošla. Změní se hrazení PCR testů
idnes.cz | 19:36:00
Od března zřejmě skončí preventivní PCR testy zdarma. Rusko stahuje část vojáků od hranic s Ukrajinou, v manévrech ale pokračuje. Ve Sněmovně se má projednat novela pandemického zákona. Podle auditu ministerstva financí zneužila exšéfka resortu Alena Schillerová státní peníze k sebeprezentaci. Jan Farský se vzdal poslaneckého mandátu. Přečtěte si přehled úterních zpráv.


Vzdělání se nevzdáme, říkají afghánská děvčata. Chodí do „podzemních“ škol
idnes.cz | 19:32:00
Poté, co radikální hnutí Tálibán v srpnu ovládlo Afghánistán a omezilo přístup dívek ke vzdělání, se někteří Afghánci rozhodli k založení „podzemních“ škol, kde děvčata učí islamistům navzdory. Ačkoli jde o nebezpečnou misi, za kterou hrozí trest, učitelé chtějí dát studentkám naději na lepší život. „Je to velké riziko, ale budeme pokračovat,“ shodují se učitelé i žákyně.


Lavrov vyzval Blinkena k "pragmatickému dialogu" o bezpečnostních otázkách
Eurozpravy-zahraniční | 18:15:00
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v dnešním telefonátu se svým americkým protějškem Antonym Blinkenem vyzval k "pragmatickému dialogu" o bezpečnostních zárukách a žádá Washington, aby upustil od "agresivní rétoriky". Uvedla to ruská diplomacie v prohlášení.


Podvodník z Tinderu. Falešný boháč dál žije v luxusu, jeho oběti tíží dluhy
idnes.cz | 19:02:00
Kam až může zajít seznamování na internetu, názorným způsobem ukazuje nový dokument Podvodník z Tinderu. Ten shrnuje příběh Izraelce Simona Levieva, který se vydával za obchodníka s diamanty a od důvěřivých žen získal miliony dolarů. Zatímco jeho oběti dodnes splácejí dluhy, on si na svobodě dál žije svůj sen. Svého času se skrýval i v Praze.


Nová šance pro obce i regiony. Na obnovu brownfieldů dostanou stamiliony
idnes.cz | 19:00:00
Obce, města a kraje mají velké plány na obnovu zanedbaných či nevyužívaných lokalit a budov, takzvaných brownfieldů. Letos budou moct zažádat o stamiliony z nových dotačních programů. Loni na jaře slíbila vláda v rámci Národního plánu obnovy vyčlenit na přeměnu brownfieldů 3,33 miliardy korun.


Opatrný optimismus, ale Rusko stále může zaútočit, varoval šéf NATO
idnes.cz | 18:53:00
Ruské oznámení, že stáhne část sil od ukrajinských hranic a bude pokračovat v jednáních se Západem, je podle šéfa NATO Jense Stoltenberga důvodem k opatrnému optimismu. Spojenci ale zatím snížení počtu ruských vojáků nezaregistrovali a Rusko má vše připraveno k novému útoku, varoval Stoltenberg.


To auto jsem neřídil, tvrdil řidič vozu, jenž dvojnásobně překročil rychlost
idnes.cz | 18:15:00
S dodržováním nejvyšší dovolené rychlosti si nedělal hlavu řidič, který se v sobotu řítil po silnici druhé třídy z Litomyšle na Poličku. Když jej zachytily policejní radary, ke svému autu se neznal a tvrdil, že ho neřídil.


Řidička nezvládla zatáčku, přerazila sloup telefonního vedení
idnes.cz | 18:10:00
Řidička v Dlouhém Mostě nezvládla projet zatáčku a přerazila
sloup telefonního vedení. Ženu s lehkým až středně těžkým zraněním převezli záchranáři na traumacentrum do nemocnice v Liberci.


Z krytů jsou striptýzové kluby a salony. Ukrajinci nevědí, kam by se schovali
idnes.cz | 18:09:00
Ukrajinci tváří v tvář hrozící ruské invazi řeší, kam by se v případě bombardování a vypuštění raket schovali. Řada krytů je totiž ve špatném stavu. Mnohé navíc plní jiný účel a fungují například jako tetovací salony nebo striptýzové bary. I majitelé těchto zařízení přiznávají, že netuší, kam se v případě potřeby vhrnout.


Policie vyšetřuje násilnou smrt ženy na Chebsku, prověřuje nezletilého
idnes.cz | 18:05:00
Policisté vyšetřují násilnou sobotní smrt čtyřiapadesátileté ženy na Chebsku. Pachatele policie krátce po činu dopadla. V případu figuruje nezletilá osoba. Bližší informace policie zatím nezveřejnila. Na incident upozornil server TN.cz, podle něhož je podezřelým zřejmě vnuk zabité ženy.


Zrychlete vydávání pracovních víz pro Ukrajince, tlačí firmy na vládu
iHned.cz | 19:51:00
Firmy v Česku s napětím sledují, jak se vyvíjí situace na Ukrajině. Jestliže by tamní vízová centra omezila kvůli bojům svůj provoz, zkomplikovalo by to nábor nových posil z Východu. Podniky přitom na pracovníky z Ukrajiny kvůli přetrvávajícímu...


Kina se díky rozvolnění začínají zotavovat z miliardových ztrát. Hitem může být pokračování Mužů v naději nebo nový Top Gun
iHned.cz | 19:50:00
Pro provozovatele kin to bylo po dvou extrémně špatných letech příjemné překvapení. Nové pokračování pavoučího muže vzali diváci útokem i přes protiepidemická opatření. Jen v Česku snímek Spider-Man: Bez domova, který se v kinech promítá od půlky...


Mariupol na frontové linii nepanikaří: Ve válce žijeme osm let, jsme připraveni na všechno
iHned.cz | 18:32:00
Není to zrovna oblíbená turistická destinace. Půlmilionovému Mariupolu dominují dvě obří železárenské hutě. Tedy závody, které svého času zaměstnávaly snad třetinu obyvatelstva. Nepřehlédnete je. A když se změní směr větru, tak věřte, že je skutečně...


Delší víkend a větší flexibilita. Belgie chce vsadit na čtyřdenní pracovní týden, shodla se na tom vláda
iHned.cz | 17:51:00
Belgičané by napříště mohli pracovat jen čtyři dny v týdnu při stejném objemu práce a při stejné mzdě. Na odpovídající reformě pracovního trhu se shodla belgická vláda. V úterý to podle agentury DPA uvedl premiér Alexander De Croo. Záměrem vlády je...


České firmy chystají prodeje tokenů. Zájem investorů bude testovat SimpleCell i skupina Wood
iHned.cz | 17:11:00
Tokenová mánie, která zachvátila finanční svět, dorazila už i do Česka. Nejméně dvě firmy chtějí v následujících týdnech využít rostoucího zájmu o krypto inovace a přesvědčit investory, aby do nich dali své peníze. Mezi prvními by mohl být...


Souhrn 11. dne olympiády: Nejen hokejisté. Češi měli na olympiádě spíše černé úterý
Eurozpravy-sport | 18:40:00
Nejen hokejové reprezentaci, která vypadla z olympijského turnaje a poprvé v historii si tak v rámci olympiády nezahraje čtvrtfinále, se v úterý z českých olympioniků nedařilo. Předzvěstí černého úterý byl sjezd žen v alpském lyžování, kterého se zúčastnila Ester Ledecká. Očekával se od ní útok na medaili, jenže při svém sjezdu chybovala a naděje byly rázem fuč. Ještě ale daleko hůř na tom byl mužský biatlonový kvartet Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík, Adam Václavík, Michal Krčmář. To totiž ve štafetovém závodě závod vůbec nedokončilo a zaznamenal tak jednozněčně nejhorší český biatlonový výsledek vůbec. Čeští olympionici se v úterý ještě představili v krasobruslení, severské kombinaci či v dvojbobech.


Film, který musí vidět každý Čech! Pásky z Nagana zaujmou nejen hokejové fanoušky
Reflex | 18:40:00
Oficiální olympijský kanál produkuje filmy a ten historicky první potěšil všechny české fanoušky ledního hokeje i pamětníky olympijského zázraku z roku 1998. Dokument Nagano Tapes mapuje cestu podceňovaného týmu turnajem století, ukazuje dosud neviděné záběry, uvádí sport do historických souvislostí a skrze výpovědi Kanaďanů dává i tušit, jak moc tenhle hokejový národ trpí porážkou i po 20 letech.


Čeští hokejisté nevypadli. Jenom se rozhodli bojkotovat olympijské hry
Reflex | 18:30:00
Pozdě, ale přece. Tak by se dalo ohodnotit počínání české hokejové výpravy na letošních Olympijských hrách v Pekingu, která se rozhodla na konci osmifinálového zápasu se Švýcarskem olympijské hry bojkotovat, aby upozornila na porušování lidských práv v Číně.


Kecy a politika: Kdy Putin vletí na Ukrajinu?
Reflex | 18:00:00
Současná rusko-ukrajinská krize je neodmyslitelná od tradičních vzorců jednání, které ovládají ruskou politiku. Z dnešního pohledu se zdá, že Vladimir Putin hraje bezprecedentní hru, a ta může kdykoli skončit válkou. Ve skutečnosti jeho myšlení ovládají představy, s nimiž se Rusko potýká už od středověku. A skončí to válkou s Ukrajinou? Těmito a dalšími otázkami se zabývá nový podcast Kecy a politika.


Nejhezčí jednodenní treky Evropy
Reflex | 17:00:00
Máte rádi sport, přírodu a rádi si na dovolené dáte do těla formou pěší turistiky? Ať už chcete strávit nenáročné odpoledne procházkou po pobřežní stezce, nebo se chystáte zdolat horský vrchol, náš světadíl nabízí rozmanité túry pro všechny typy cestovatelů. Prozkoumejte s námi ty nejlepší jednodenní treky Evropy a připravte se na letní sezonu s dostatečným předstihem!


Jsem rád, že jsem to schytal místo vás, pane prezidente
Tiscali-zprávy | 18:21:59
Před 89 lety střílel vyšinutý atentátník na amerického prezidenta. Netrefil a místo něj to schytalo pět jiných lidí. Chicagský starosta a kladenský rodák Anton Cermak svým zraněním později podlehl. Byl náhodnou obětí, anebo skutečným cílem chicagských mafiánů?


„Zažije to každá desátá žena.“ Organizace chtějí změnu definice znásilnění v zákoně
Tiscali-zprávy | 18:21:38
O změnu definice znásilnění v zákoně usilují organizace na podporu lidských práv a žen.


„Diplomatické možnosti nebyly zdaleka vyčerpány,“ informoval Scholz po setkání s Putinem
Tiscali-zprávy | 11:23:00
Německý kancléř Olaf Scholz po setkání s ruským prezidentem Putinem kladl důraz na diplomatické řešení vyostřené situace.


Virgin Galactic začíná prodávat lístky na let do vesmíru
E15-ekonomika | 19:29:00
Soukromá kosmická společnost Virgin Galactic ve středu zahajuje prodej lístků na lety do vesmíru soukromým osobám. Zájemci za jeden zaplatí 450 tisíc dolarů (9,7 milionu korun). Firma Brita Richarda Bransona, který se jako první miliardář podíval do vesmíru, to podle agentury DPA uvedla ve svém dnešním sdělení. Za zmíněnou částku zákazníci získají 1,5 hodinový let, při němž kosmická loď stráví několik minut v prostředí nulové gravitace.


Dovolená ve vesmíru? Virgin Galactic zahajuje prodej lístků
lidovky.cz | 19:54:13
Zájemci o dovolenou ve vesmíru se společností Virgin Galactic budou muset sáhnout hluboko do peněženky. Za několik minut v nulové gravitaci zaplatí 450 tisíc dolarů (9,7 milionu korun). Firma Brita Richarda Bransona, který se jako první miliardář podíval do vesmíru, začne lístky prodávat ve středu.


Izrael pomůže ohroženým Židům na Ukrajině, má plán na evakuaci až 200 tisíc lidí. Detaily jsou tajné
lidovky.cz | 19:23:00
Pokud na Ukrajinu skutečně vpadnou ruská vojska, ukrajinští Židé nemají zůstat bez pomoci. Na rozdíl od jiných států Izrael dosud ani neuvažuje o stažení své ambasády či jejím přemístění do západní metropole Lvova.


OPEC dodává málo ropy. Ceny mohou zůstat vysoké i po opadu napětí na Ukrajině
E15-ekonomika | 18:00:00
Geopolitické napětí ve východní Evropě povzbudilo růst cen ropy. V poslední době se tak objevila varování, že surovina může překonat magickou hranici stovky dolarů za barel. Jenže obavy o stabilitu ruských dodávek kvůli možnému konfliktu nejsou jedinou příčinou vzestupu cen. Problémem je i rostoucí nepoměr nabídky a poptávky. OPEC a její partneři sice pravidelně papírově slibují zvýšení těžby, realita však za závazky vázne.


V Kyjevě panika není, nehromadíme jídlo. Ruským hrozbám jsme přivykli, říká Ukrajinec
aktuálně.cz | 19:14:10
Když vidíme, co se říká a píše v zahraničí, připadá nám to přehnané, říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz Hennadij Maksak žijící v Kyjevě.


Virgin Galactic začíná prodávat lístky na let do vesmíru
E15-politika | 19:29:00
Soukromá kosmická společnost Virgin Galactic ve středu zahajuje prodej lístků na lety do vesmíru soukromým osobám. Zájemci za jeden zaplatí 450 tisíc dolarů (9,7 milionu korun). Firma Brita Richarda Bransona, který se jako první miliardář podíval do vesmíru, to podle agentury DPA uvedla ve svém dnešním sdělení. Za zmíněnou částku zákazníci získají 1,5 hodinový let, při němž kosmická loď stráví několik minut v prostředí nulové gravitace.


Buffett investoval do vývojáře her Activision, Gates do drůbežáren a kanadských železnic
E15-politika | 19:00:00
Nákup akcií amerického tvůrce počítačových her Activision byl v posledním loňském čtvrtletí nejvýznamnější investicí konglomerátu Berkshire Hathaway vedeného miliardářem Warrenem Buffettem. Vyplývá to z hlášení pro americkou Komisi pro cenné papíry. Povinná oznámení o svých portfoliích zveřejnily v posledních dnech i hedgeový fond Third Point miliardáře Daniela Loeba, největší evropský podílový fond Fundsmith či nadační fond Billa a Melindy Gatesových.


OPEC dodává málo ropy. Ceny mohou zůstat vysoké i po opadu napětí na Ukrajině
E15-politika | 18:00:00
Geopolitické napětí ve východní Evropě povzbudilo růst cen ropy. V poslední době se tak objevila varování, že surovina může překonat magickou hranici stovky dolarů za barel. Jenže obavy o stabilitu ruských dodávek kvůli možnému konfliktu nejsou jedinou příčinou vzestupu cen. Problémem je i rostoucí nepoměr nabídky a poptávky. OPEC a její partneři sice pravidelně papírově slibují zvýšení těžby, realita však za závazky vázne.


Kněz, který uřízl muži varle, dál v Želivě slouží mše. Místní se bouří
Denik.cz | 18:51:00
/FOTO, VIDEO/ Kněz ze želivského kláštera, který uřízl druhému muži varle při sadomasochistických hrátkách, je na svobodě a dál slouží mše. Místní jsou pohoršení, neznají jméno hříšníka, nevědí, komu věřit. V klášteře se zase za svého kolegu postavili a zaručili se za něj.


Chaos a nejistota. Odklad stavebního zákona je zmatečný, míní právníci
Denik.cz | 18:43:00
Poslanci začnou hlasovat o posunutí platnosti nových stavebních předpisů. Jeden pirátský ministr upozorňuje druhého, že může vzniknout problém.


Západočeská policie řeší násilnou smrt ženy. Pachatele krátce po činu dopadla
Denik.cz | 18:40:00
V malé obci na Chebsku zemřela v sobotu pozdě večer 54letá žena. Její násilnou smrt nyní prošetřuje policie.


Těžká technika v akci: takto trhá koleje na koridoru u Adamova. Podívejte se
Denik.cz | 18:20:00
/FOTO, VIDEO/ Kdo jel loni začátkem prosince vlakem přes nádraží v Adamově na Blanensku, tak už by ho v těchto dnech nepoznal. Část nádražních budov je pryč, včetně kolejí i nástupišť. Okolní svahy jsou vykácené. Nedaleká zastávka je srovnaná se zemí. Velké obrátky nabrala rekonstrukce železničního koridoru za šest miliard mezi Brnem a Blanskem také v dalších úsecích.


FOTO: V Hrušové hořela kůlna. Možná chytla od samovzníceného sousedního kompostu
Denik.cz | 17:34:00
K požáru kůlny nedaleko rodinného domu v Hrušové na Orlickoústecku se v pondělí 14. února vydaly čtyři jednotky hasičů. Hasiči mají více vyšetřovacích verzí. 


Bourání symbolu. Těžní věž na Ostravsku jde k zemi, vzpomínky horníků dojímají
Denik.cz | 17:15:00
/FOTOGALERIE/ Zánik uzavřené šachty v Chlebovicích pokračoval v úterý 15. února na pohled docela atraktivním, avšak pro lidi spojené s hornictvím i bolestným způsobem. Jeřáb sundával lanovnice – obrovská kola, která, když se roztočila, avizovala fárání. Konec dalšího z symbolů jedné velké historické éry Moravskoslezského kraje opět vyvolal silné emoce -  smutek, dojetí, smíření s osudem, ale i opravdovou hornickou hrdost. A pamětníci se neubránili vzpomínkám…


Západní a střední Evropu zasáhnou orkány
Slunečno.cz | 18:58:00
Obě tlakové níže se do Evropy přesouvají z oblasti Atlantického oceánu prostřednictvím tryskového proudění. Během zítřka vítr zasáhne Velkou Británii a poté se přesune směrem na Belgii, Nizozemsko a Holandsko. Varování před silným větrem bude následně od čtvrtka platit i v Německu a očekává se, že vítr dosahující rychlosti až 110 kilometrů za hodinu způsobí velké škody na majetku. Na naše území dorazí silný vítr v průběhu středy. Běžně...


Do dozorčí rady ČEZ jde politický náměstek Stanjury a bývalý PR expert ODS Roman Binder
iHned.cz | 20:45:00
Na volné místo v dozorčí radě energetického kolosu ČEZ vysílá ministr financí Zbyněk Stanjura svého politického náměstka Romana Bindera. Na dotaz HN to potvrdila mluvčí resortu Anna Vasko. „Za ministerstvo financí můžeme potvrdit, že nominace...


Alkohol a drogy jako jediná útěcha. Machine Gun Kelly ve filmu hraje závislého rapera
bleskove.cz | 20:16:00
"Až díky natáčení jsem se postavil čelem k věcem, které jsem si dřív neměl odvahu připustit," říká. Ve snímku účinkuje se snoubenkou Megan Foxovou.


Polární záře nad Prahou. FOK vystoupí s dirigentem Järvim a houslistou Repinem
bleskove.cz | 19:22:00
Pražský orchestr uvede v české premiéře skladbu Polární záře. Její autor Kristjan Järvi složil mimo jiné soundtrack k seriálu Babylon Berlín.


V Česku jsou první vozy amerického konvoje. Míří na cvičení, přesun potrvá týden
blesk | 21:40:00
První vozy amerického vojenského konvoje vjely v úterý ve 21:00 do Česka přes hranice v Rozvadově na Tachovsku. Vojáci se přesouvají z Německa na cvičení na Slovensko. Prvních zhruba 12 nákladních vozů vjelo do země s dvouhodinovým zpožděním oproti původnímu plánu. Po dálnici budou pokračovat do Ostrova u Stříbra, kde mají technickou přestávku. Následovat bude přesun do Rančířova na Jihlavsku, kde vojáci přespí. Celý přesun bude mít 500 kusů techniky a 1200 vojáků, řekla ČTK mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková.


Teenageři plánovali vyhodit do povětří budovu bývalé KBG v Minecraftu. Všichni míří za mříže!
blesk | 21:21:00
Mladiství Nikita Uvarov, Denis Michajlenko a Bogdan Andrejev byli soudem v Krasnojarsku ve čtvrtek 10. února odsouzeni za terorismus dohromady ke 14 letům vězení. Údajně plánovali vyhodit do povětří budovu bývalé KGB, dnes Federální bezpečnostní služby (FSB) pomocí populární online hry Minecraft. 


Na Kutnohorsku přejela dodávka muže (†30): Ležel na silnici!
blesk | 21:18:00
Tragická nehoda se stala v noci z pondělí na úterý v Červených Janovicích na Kutnohorsku. Muže (†30) ležícího na silnici přejel řidič dodávky Citroën Jumper, který nestihl na postavu na vozovce zareagovat. Muž na místě svým zraněním podlehl.


Známý novinář (98) donášel StB kvůli milenkám. Jako špión jezdil i dál na Západ
blesk | 20:59:00
Jeden z významných redaktorů francouzského satirického časopisu Le Canard enchaîné pracoval v 60. letech minulého století pro Státní bezpečnost komunistického Československa jako špión. S tvrzením v úterý přišel časopis L'Obs na základě zjištění českého historika Jana Koury z Ústavu světových dějin Univerzity Karlovy. Jean Clémentin údajně posílal státní bezpečnosti informace o dění na Západě a v časopise také zveřejnil falešné zprávy koncipované československou tajnou službou.


Ewa Farna poprvé otevřeně o porodu: Bude to bolest!
blesk | 20:00:00
Zpěvačka Ewa Farna (28) si velmi hlídá své soukromí a už vůbec nechce prozrazovat detaily o svém nadcházejícím porodu. Teď ale přeci jen odtajnila několik podrobností a je zřejmé, že strach a obavy v ní jsou. „Vím, že to nebude příjemné,“ svěřila se svým fanouškum česká slavice, která bude rodit už podruhé.


Falešné covid pasy jako žádané zboží: Popíračům a antivaxerům je podstrkuje i Instagram
blesk | 19:45:00
Zatímco Česko povinnost prokazovat se očkováním či prodělaným covidem v podnicích zrušilo, Francie právě taková omezení ještě zavedla – v lednu přestaly stačit negativní testy. O to větší zájem tak je o padělané certifikáty o bezinfekčnosti, které se dají poměrně snadno sehnat na internetu. Šetření ukázalo, že nabídky se šíří po sociálních sítích, jejichž algoritmy je dokonce aktivně podstrkují určitým uživatelům.


Petr se oběsil v policejní cele na tkaničce: Dcera Veronika (10) chce po státu 15 milionů
blesk | 19:38:00
Veronika K. (10) přišla jako malá o tatínka Petra, který se po zadržení oběsil na šňůrce od mikiny v cele předběžného zadržení. Dnes se společně se svým právníkem u soudu domáhá patnáctimilionového odškodnění. Za smrt jejího otce prý nese odpovědnost stát, do případu vstoupil Nejvyšší soud.


Klučík z kultovní Lásky nebeské už je třicátník a… Sbalil bývalku Elona Muska!
blesk | 19:00:00
Navždy už budu pro lidi ten malý kluk z Lásky nebeské, přiznává Thomas Brodie-Sangster (31). Ale v reálném životě už tím klučíkem rozhodně není: má úspěchy v lásce a troufá si pořádně vysoko: sbalil bývalku Elona Muska (50)!


Alkohol a drogy jako jediná útěcha. Machine Gun Kelly ve filmu hraje závislého rapera
pikant | 20:16:00
"Až díky natáčení jsem se postavil čelem k věcem, které jsem si dřív neměl odvahu připustit," říká. Ve snímku účinkuje se snoubenkou Megan Foxovou.


Polární záře nad Prahou. FOK vystoupí s dirigentem Järvim a houslistou Repinem
pikant | 19:22:00
Pražský orchestr uvede v české premiéře skladbu Polární záře. Její autor Kristjan Järvi složil mimo jiné soundtrack k seriálu Babylon Berlín.


Neuvěřitelný původ Clia V6: Původně vznikal kříženec Ferrari a Twinga
Auto.cz | 18:53:00
Jeden z nejbláznivějších produkčních vozů tradiční automobilky se inspiroval u projektu jednoho z designérů, který chtěl původně posadit Renault Twingo na šasi Ferrari 308.


SWIFT aneb o penězích a (bez)moci: Svět stále "jede" na americkém dolaru a platebním systému, Rusko by odstřižení od něj výrazně pocítilo. Čína ale hledá vlastní cestu, říká Dominik Stroukal
Kurzy.cz | 21:33:09
Ruský byznys otevřeně přiznává, že by případné odstřižení Ruska od platebního systému SWIFT znamenalo obrovský problém. Právě s touto kartou se počítá v rámci uvažovaných sankcí pro případ, že by se Moskva odhodlala vojensky zaútočit na Ukrajinu...


Akcie Marriott prudko rastú po pozitívnych štvrťročných výsledkoch
Kurzy.cz | 18:32:26
Akcie Marriott (MAR.US) počas dnešnej seansy vyskočili o viac ako 5,0 % po tom, čo prevádzkovateľ hotela zverejnil štvrťročné výsledky lepšie, než sa očakávalo. Spoločnosť zarobila 1,30 USD na akciu, čo bolo výrazne nad odhadmi analytikov vo výške 0,9...


Nový online formulář pro podání daňového přiznání za rok 2021 je dostupný v aplikacích EPO
Kurzy.cz | 17:45:00
Formulář daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2021 je již dostupný v aplikacích EPO Elektronická podání pro Finanční správu a v online finančním úřadu www.mojedane.cz. Od dnešního dne 15. února 2022 je tedy již možné odeslat daňové p...


Ruský útok na Ukrajinu je stále ještě jednou z reálných možností, řekl Biden
Hospodářské noviny | 21:54:00
Ruský útok na Ukrajinu je stále ještě jednou z „velmi reálných možností“, prohlásil v úterý americký prezident Joe Biden, stále prý ale doufá v diplomatické řešení. Spojené státy však podle Bidena zatím neměly možnost ověřit, že se ruská...


Do dozorčí rady ČEZ jde politický náměstek Stanjury a bývalý PR expert ODS Roman Binder
Hospodářské noviny | 20:45:00
Na volné místo v dozorčí radě energetického kolosu ČEZ vysílá ministr financí Zbyněk Stanjura svého politického náměstka Romana Bindera. Na dotaz HN to potvrdila mluvčí resortu Anna Vasko. „Za ministerstvo financí můžeme potvrdit, že nominace...


Řešení ukrajinské krize se možná skrývá v Doněcku a Luhansku, domnívá se Zaorálek
ČT24 | 19:46:20
Moskva oznámila částečné stažení jednotek z rusko-ukrajinské hranice. Kyjev zprávu přivítal, ale zdůraznil, že v deeskalaci napětí uvěří, až ji uvidí. Otevřený konflikt není podle bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) cílem prezidenta Vladimira Putina. Aby k němu nedošlo, je podle něj třeba přestat na obou stranách jen opakovat svůj narativ a nepodceňovat vzájemné obavy. Cestu z krize by mohly ukázat Minské dohody, pozice Česka v řešení situace při předsednictví zesílí, řekl v pořadu Interview ČT24.


První vozy amerického vojenského konvoje jsou v Česku. Vojáci tu přespí, jedou na cvičení na Slovensko
ČT24 | 21:46:50
První vozy amerického vojenského konvoje vjely ve 21:00 do Česka přes hranice v Rozvadově na Tachovsku. Vojáci se přesouvají z Německa na cvičení na Slovensko. Prvních zhruba 12 nákladních vozů vjelo do země s dvouhodinovým zpožděním oproti původnímu plánu.


Slovenští dopravci zablokovali dálnici D2 na hranicích s Českem. Protestují proti vysoké dani
ČT24 | 21:04:54
Dálnice D2 je ve směru na Slovensko uzavřená pro nákladní auta mezi exitem 48 Břeclav a hraničním přechodem Břeclav–⁠Kúty. Od hranic se směrem do Česka vytvořila kolona kamionů, oznámil jihomoravský policejní mluvčí Petr Vala. Důvodem je protest slovenských autodopravců, kteří blokují kamionům opětovný vjezd na dálnici z odstavného parkoviště, kam vozidla musejí zajíždět z důvodu pandemických opatření. Osobní vozidla místem projedou.


Západ nás vtahuje do války, myslí si většina Rusů
Respekt | 22:27:41
Co ukazují výzkumy centra Levada o postojích obyvatel k možnému konfliktu s Ukrajinou


Poslední póza modelky Aleny Schillerové
Respekt | 20:19:46
Ještě trapnější než fotokolekce ministryně financí je její neschopnost uznat chybu


První vozy amerického konvoje jsou v Česku, jedou na cvičení
Eurozpravy-domácí | 22:31:00
První vozy amerického vojenského konvoje vjely dnes ve 21:00 do Česka přes hranice v Rozvadově. Vojáci se přesouvají z Německa na cvičení na Slovensko. Prvních 12 nákladních vozů vjelo do země s dvouhodinovým zpožděním oproti plánu. Ve tmě a chladnu na ně čekalo několik příznivců vojenské techniky.


Ruský útok na Ukrajinu je stále ještě jednou z reálných možností, řekl Biden
Eurozpravy-zahraniční | 22:32:00
Ruský útok na Ukrajinu je stále ještě jednou z "velmi reálných možností", prohlásil dnes americký prezident Joe Biden, stále prý ale doufá v diplomatické řešení. Spojené státy však podle Bidena zatím neměly možnost ověřit, že se ruská vojska stahují od ukrajinských hranic, jak tvrdí Moskva.


Rodina zastřelené kameramanky žaluje herce Baldwina a žádá odškodné
Eurozpravy-zahraniční | 20:44:00
Rodina kameramanky, kterou americký herec Alec Baldwin loni v říjnu omylem zastřelil během natáčení filmu Rust, žaluje herce a produkční tým za neúmyslné zabití. Při střelbě byla porušena řada bezpečnostních opatření, uvedl na tiskové konferenci v Los Angeles právník Brian Panish, který zastupuje manžela a syna zesnulé Halyny Hutchinsové. Pozůstalí žádají také finanční odškodnění, napsaly světové agentury.


Nizozemsko potvrdilo zrušení většiny protiepidemických opatření
Eurozpravy-zahraniční | 20:33:00
Nizozemská vláda dnes oznámila, že tento a příští pátek zruší většinu omezení zavedených v souvislosti s pandemií nemoci covid-19. V zemi klesají počty hospitalizovaných i nakažených, píše v té souvislosti agentura AFP.


Rusko je podle estonských zpravodajců připraveno k vojenské operaci proti Kyjevu
Eurozpravy-zahraniční | 18:18:00
Podle analýzy estonské tajné služby je Rusko připravené podniknout rozsáhlou vojenskou operaci proti Ukrajině. Moskvě se podařilo vytvořit pro to potřebné předpoklady a k zahájení útoku je potřeba jen politické rozhodnutí, uvádí se podle agentury DPA v dnes zveřejněné zprávě estonské rozvědky.


Ukrajinské banky a ministerstvo obrany čelí kybernetickému útoku
Eurozpravy-zahraniční | 18:08:00
Dvě ukrajinské banky čelí rozsáhlému kybernetickému útoku, upozornilo dnes večer ukrajinské centrum pro strategickou komunikační a informační bezpečnost. S výpadkem se potýká také web ukrajinského ministerstva obrany, uvedl ukrajinský informační portál Liga.net.


Belgie chce zavést čtyřdenní pracovní týden, shodla se na tom vláda
Eurozpravy-zahraniční | 17:46:00
Belgičané by napříště mohli pracovat jen čtyři dny v týdnu při stejném objemu práce a při stejné mzdě. Na odpovídající reformě pracovního trhu se shodla belgická vláda. Dnes to podle agentury DPA uvedl premiér Alexander De Croo.


Pražský primátor Hřib vyjádřil v Kyjevě solidaritu Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 16:58:00
Pražský primátor Zdeněk Hřib dnes společně s primátorem Varšavy Rafalem Trzaskowským vyjádřil v Kyjevě solidaritu Ukrajině, poblíž jejíchž hranic Rusko v posledních měsících shromáždilo desítky tisíc vojáků. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko ocenil, že se jeho český a polský kolega vydali na Ukrajinu právě v této době.


Buffett investoval do vývojáře her Activision, Gates do drůbežáren a kanadských železnic
E15-ekonomika | 19:00:00
Nákup akcií amerického tvůrce počítačových her Activision byl v posledním loňském čtvrtletí nejvýznamnější investicí konglomerátu Berkshire Hathaway vedeného miliardářem Warrenem Buffettem. Vyplývá to z hlášení pro americkou Komisi pro cenné papíry. Povinná oznámení o svých portfoliích zveřejnily v posledních dnech i hedgeový fond Third Point miliardáře Daniela Loeba, největší evropský podílový fond Fundsmith či nadační fond Billa a Melindy Gatesových.


Protest slovenských autodopravců zablokoval dálnici D2. Požadují snížení daní
idnes.cz | 22:59:00
Dálnici D2 u Břeclavi zablokoval protest slovenských dopravců. Ve směru na Bratislavu je uzavřená pro nákladní auta. Od hranic se směrem do Česka vytvořila kolona kamionů. Důvodem je protest slovenských autodopravců. Osobní vozidla místem projedou. Autodopravci požadují chtějí snížení mýta a některých daní.


Opoziční politici obviňují vládní koalici z porušení zákona
idnes.cz | 22:44:00
Po tom, co vládní koalice Petra Fialy (ODS) přerušila vystoupení předsedy hnutí SPD Tomia Okamury a odhlasovala možnost nočního jednání, opoziční politici nešetří kritikou. Pětikoalici obviňují z porušení zákona. Koaliční poslanci naopak poukazují na obstrukce ze strany šéfa SPD.


Českem projíždí americký vojenský konvoj. Cílem je cvičení na Slovensku
idnes.cz | 21:55:00
Okolo úterní deváté hodiny večerní do Česka dorazily první vozy amerického vojenského konvoje, který míří na cvičení na Slovensko. U Rozvadova na Tachovsku překročilo hranici zhruba 12 nákladních vozů s dvouhodinovým zpožděním oproti původnímu plánu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj rozdělen do menších skupin.


Hlavně se neměňte. Trump po telefonu radil extremistovi Zemmourovi s kampaní
idnes.cz | 20:23:00
Francouzský krajně pravicový kandidát na prezidenta Éric Zemmour si v pondělí telefonoval s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem. Ten mu údajně doporučil, aby nepodléhal tlaku médií a nikdy se neměnil. Zemmour na svém twitterovém účtu napsal, že s Trumpem probíral například jeho vítěznou kampaň z roku 2016 či téma migrace.


Nejčastějším ptákem u českých krmítek byla opět koňadra, přibylo lesních druhů
idnes.cz | 20:10:00
Nejpočetnějším ptačím druhem českých zahrad byla při lednovém sčítání opět sýkora koňadra. Ke krmítkům letos celkově oproti loňsku přilétlo více lesních ptáků – strakapoudů, sojek, brhlíků, hýlů či dlasků.


Nováček u soustruhu by si ublížil. Firmy nemají důvěru v covidové absolventy
idnes.cz | 20:00:00
Absolvoval jste v roce 2021? Děkujeme za účast na pohovoru, my se vám ozveme. Tyto dvě věty mohou znít jako vtip, jsou ale realitou pro 4 302 středoškoláků, kteří loni absolvovali s maturitou nebo výučním listem, ale práci ve svém oboru nenašli. Takových je nejvíc za pět let.


Lilia Janečková: Říkat mi jen manželka není fér, hodnotu ženy musíme ctít
idnes.cz | 20:00:00
Historička, aktivistka, ceremonialistka, feministka. Tím vším a ještě mnohým dalším je Lilia Khousnoutdinova. V rozhovoru pro iDNES.cz mluví nejen o feminismu a úctě k ženám, ale i dopadu, jaký má prezidentská kandidatura jejího manžela Karla Janečka na její aktivity. „Pracovně jsme nezávislí lidé, každý vždycky dělal a bude dělat své věci. Karlova kampaň nám přináší i limity,“ říká.


Dovolená ve vesmíru? Virgin Galactic zahajuje prodej lístků
idnes.cz | 19:49:00
Zájemci o dovolenou ve vesmíru se společností Virgin Galactic budou muset sáhnout hluboko do peněženky. Za několik minut v nulové gravitaci zaplatí 450 tisíc dolarů (9,7 milionu korun). Firma Brita Richarda Bransona, který se jako první miliardář podíval do vesmíru, začne lístky prodávat ve středu.


KOMENTÁŘ: Všichni všude bez omezení, ale... očkovaní si připadají jako blbci
idnes.cz | 19:47:00
Certifikát o očkování nebo o prodělaném onemocnění covid-19 je od minulého týdne vzpomínkou na minulost. Rozvolňovací krok vyvolal paradoxní situaci: mnozí očkovaní se cítí jako hlupáci. Ze slibovaných výhod jim na rozdíl od Německa, Rakouska nebo Itálie zbyla jediná, i když zásadní: ochrana před nebezpečnou nemocí.


Ruský útok na Ukrajinu je stále ještě jednou z reálných možností, řekl Biden
iHned.cz | 21:54:00
Ruský útok na Ukrajinu je stále ještě jednou z „velmi reálných možností“, prohlásil v úterý americký prezident Joe Biden, stále prý ale doufá v diplomatické řešení. Spojené státy však podle Bidena zatím neměly možnost ověřit, že se ruská...


Protest slovenských autodopravců zablokoval dálnici D2. Požadují snížení daní
lidovky.cz | 23:07:00
Dálnici D2 u Břeclavi zablokoval protest slovenských dopravců. Ve směru na Bratislavu je uzavřená pro nákladní auta. Od hranic se směrem do Česka vytvořila kolona kamionů. Důvodem je protest slovenských autodopravců. Osobní vozidla místem projedou. Autodopravci požadují chtějí snížení mýta a některých daní.


Americká kavalerie obrněnců dorazila na Rozvadov. Celkem se přes Česko převalí 700 vozidel
lidovky.cz | 22:26:00
Na patnáct set amerických vojáků se přes Česko v příštích dnech přesune na cvičení Saber Strike na Slovensku, odkud se po stejné trase v půlce března vrátí, aby v nácviku pokračovali v českém vojenském újezdu Hradiště na Karlovarsku. První část konvoje v úterý večer dorazila na hraniční přechod u Rozvadova.


Poslední slovo Ivana Krause: O nerozumném chování
lidovky.cz | 22:03:00
Mám občas velkou chuť chovat se nepatřičně. Rozumem své chování vysvětlit neumím. Pocit asi vzniká z potřeby narušit tok normálního času, který je občas k nesnesení.


Českem projíždí americký vojenský konvoj. Cílem je cvičení na Slovensku
lidovky.cz | 22:03:00
Okolo úterní deváté hodiny večerní do Česka dorazily první vozy amerického vojenského konvoje, který míří na cvičení na Slovensko. U Rozvadova na Tachovsku překročilo hranici zhruba 12 nákladních vozů s dvouhodinovým zpožděním oproti původnímu plánu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj rozdělen do menších skupin.


SPD opět obstruovala kvůli pandemickému zákonu. Okamura mluvil šest hodin
Denik.cz | 22:21:00
Opoziční hnutí Svoboda a přímá demokracie v osobě svého předsedy Tomia Okamury opět ve Sněmovně zahájilo další slibovanou vlnu obstrukcí, aby zabránilo schválení vládní novely pandemického zákona. Okamura využil svého přednostního řečnického práva a navrhoval doplnění programu schůze Sněmovny rekordních téměř šest hodin. Jednání muselo být až kolem 20:00 nakrátko přerušeno kvůli námitce SPD, že v jednacím sále nebyl přítomen žádný člen vlády. Sněmovna před pokračováním Okamurova vystoupení rozhodla hlasy vládní koalice přes hlasité protesty SPD o tom, že její jednání bude moci pokračovat i přes noc.


Ruský útok na Ukrajinu je stále jednou z reálných možností, řekl Biden
Denik.cz | 22:09:00
Ruský útok na Ukrajinu je stále ještě jednou z "velmi reálných možností", prohlásil dnes americký prezident Joe Biden, stále prý ale doufá v diplomatické řešení. Spojené státy však podle Bidena zatím neměly možnost ověřit, že se ruská vojska stahují od ukrajinských hranic, jak tvrdí Moskva. Konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem není podle šéfa Bílého domu jen střetem dvou zemí, ale také bojem na obranu hodnot, na ochranu možnosti zemí svobodně si zvolit vlastní budoucnost a bojem za svobodu.
 


Americký konvoj v Česku: První vozy projely v úterý večer Rozvadovem
Denik.cz | 22:07:00
Americké jednotky, které míří na mezinárodní cvičení Saber Strike na Slovensku, vjely v úterý večer v Rozvadově na území České republiky. Jednalo se o konvoj 12 vozů, jedním z nich bylo i obrněné bojové vozidlo Stryker. Během noci projede Českem další technika.


Nejlepším komiksem roku je Štefánik. Nejlepší kresbu vytvořil Janíček
Denik.cz | 22:00:00
Porota komiksových cen Muriel vyhlásila v úterý večer vítěze. Nejlepším dílem roku je Štefánik Michala Baláže, Gabriely Kyselové a Václava Šlajcha, kniha o slovenském cestovateli, politikovi a vynálezci, jež má zároveň i Cenu České akademie.


Ukrajinské instituce čelily kybernetickému útoku. Jejich weby byly nedostupné
Denik.cz | 21:49:00
Dvě ukrajinské banky a ukrajinské ministerstvo obrany dnes čelily rozsáhlému kybernetickému útoku. Na facebooku na to upozornilo ukrajinské centrum pro strategickou komunikační a informační bezpečnost. Pomoc s vyšetřováním incidentu Ukrajině podle agentury Reuters nabídl Bílý dům.


Rodina zastřelené kameramanky žaluje herce Baldwina. Žádá odškodné
Denik.cz | 21:41:00
Rodina kameramanky, kterou americký herec Alec Baldwin loni v říjnu omylem zastřelil během natáčení filmu Rust, žaluje herce a produkční tým za neúmyslné zabití. Při střelbě byla porušena řada bezpečnostních opatření, uvedl na tiskové konferenci v Los Angeles právník Brian Panish, který zastupuje manžela a syna zesnulé Halyny Hutchinsové. Pozůstalí žádají také finanční odškodnění, napsaly světové agentury.


Tři nové koordinace pro DAB+ vysílače na obzoru
lupa.cz | 22:18:58
Na stránce německého koordinátora vysílacího spektra BNETZ (obdoba českého ČTÚ) a následně i v databázi DAB-list se objevily tři nové koordinace DAB+ vysílačů v České republice. Sice z podkladů nevyplývá, který provozovatel si o koordinaci požádal, všechny lokality však spojuje, že z nich vysílá televizní DVB-T2 multiplex 24. Dá se tedy předpokládat, že si o tato tři povolení požádal právě operátor provozující tento televizní multiplex, tedy firma Digital Broadcasting.


Další exministr v diplomacii: Kulhánek se stal velvyslancem Česka při OSN
blesk | 23:25:00
Bývalý ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) dnes večer českého času předal pověřovací listiny generálnímu tajemníkovi Organizace spojených národů (OSN) Antóniu Guterresovi. Stal se tak českým velvyslancem při OSN v New Yorku. Kulhánek to potvrdil na svém twitteru.


Krásná miss (22) se rozhodla změnit kariéru: Hodlá řídit kamion!
blesk | 23:09:00
Vypadá na první pohled jako křehká květinka, ale Milly Everattová se rozhodně jen tak něčeho nezalekne. Dvaadvacetiletá anglická kráska soutěžila v Miss Anglie a mohla být královnou módních mol. Rozhodla se ale pro jinou kariéru. Blondýnka se hodlá živit jako řidička kamionu. Tvrdí, že řízení 44tunového náklaďáku není jen pro chlapy.


Influencerka (24) měla nehodu na vodním skútru na Bali: Po operaci upadla do kómatu
blesk | 22:24:00
Jela se bavit na turisty oblíbený ostrov Bali. Zábava se náhle změnila v boj o život poté, co havarovala na vodním skútru. Influencerka Polina Strelecová z Ruska skončila s vážnými zraněními v nemocnici, kde leží v kómatu.


15. února: Tohle potřebujete vědět (nejen) o úterním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:35:04
Americké akcie zpevnily. Známky snižování napětí na rusko-ukrajinské hranici zlepšily náladu na trhu a posílily chuť investorů riskovat. Nejlépe si vedly akcie technologických společností.


K sexu patří jasný souhlas obou stran. Změní se definice znásilnění i v Česku?
Respekt | 22:41:53
Sexuální a domácí násilí konečně začalo být také u nás politickým tématem


Liga mistrů: PSG těsně porazilo v nastavení Real, Manchester City deklasovalo Sporting
Tiscali-zprávy | 23:38:00
Fotbalisté Paris St. Germain porazili díky brance Kyliana Mbappého ze čtvrté minuty nastaveného času v úvodním osmifinále Ligy mistrů Real Madrid 1:0 a přiblížili se postupu mezi osm nejlepších týmů soutěže. Mbappého spoluhráč Lionel Messi předtím v 62. minutě neproměnil penaltu. Ve druhém duelu dominoval loňský poražený finalista Manchester City, který deklasoval Sporting Lisabon na jeho hřišti 5:0. Odvety se uskuteční ve středu 9. března.


Princ Andrew zaplatí Američance, která ho obvinila ze sexuálního napadení
revue.idnes.cz | 19:19:00
Britský princ Andrew (61) se dohodl na finančním vyrovnání s Virginií Giuffreovou (38). Oznámili to ve středu v soudním dokumentu advokáti žalující ženy. Američanka prince obvinila ze sexuálního napadení z roku 2001 a chtěla se s ním soudit v New Yorku.


Americký konvoj v Česku: Rozvadovem projely první vozy, míří na Slovensko
Denik.cz | 22:07:00
V úterý večer vjely do Česka první vozy amerického vojenského konvoje. Prvních 12 nákladních vozů vjelo do země přes hranice v Rozvadově s dvouhodinovým zpožděním oproti plánu. Celý přesun bude mít 500 kusů techniky a 1200 vojáků. 


Platnost občanského průkazu je omezená. Kdy zažádat o nový a jak přesně probíhá výměna občanského průkazu?
Euro | 09:00:56
Potřebujete zažádat o nový občanský průkaz, ale nejste si jisti, co vše výměna občanky obnáší? Současné občanské průkazy již jsou strojově čitelné, obsahují biometrické údaje a o jejich vydání můžete


Druhorepublikoví politici Beran a Syrový zemřeli s cejchem kolaborantů. Příbuzní usilují o očištění jejich jmen
ČT24 | 09:54:56
Třicet let bojují příbuzní generála Jana Syrového a bývalého předsedy vlády Rudolfa Berana za očištění jejich jmen. Syrový a Beran byli vrcholnými představiteli země v období druhé republiky a po válce byli odsouzeni za kolaboraci s nacisty. Městský soud v Praze návrh státního zástupce na obnovu procesu z roku 1947 zamítl. Pro Reportéry ČT se případu věnoval Karel Vrána.


5 tipů, jak uspět
Mladý Podnikatel | 19:53:47
Uspět, a to nejen v novém roce, chce každý druhý. Neustále se ze všech stran slýchá, jak obrovské bohatství světoví giganti obrací v dlaních, ale zároveň také co si kupují a jak jsou vlastně šťastní, i když samozřejmě mají své problémy, jako každý. Pokud vám v hlavě dřímá už nějakou dobu konkrétní vize nebo plán […]
The post 5 tipů, jak uspět first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Svěřenské fondy: Jak fungují a kdy je využít? | Marek Odehnal
Mladý Podnikatel | 00:00:26
Svěřenské fondy zdaleka nejsou jen pro nejbohatší z nás. I běžný člověk si může založit vlastní svěřenský fond a převést do něj svůj majetek.
The post Svěřenské fondy: Jak fungují a kdy je využít? | Marek Odehnal first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top