Celkem 149978 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 09.03.2022


Protokol SCP mizí: proč je jednoduchý přenos souborů po SSH problém?
Root.cz | 00:00:10
Vývojáři OpenSSH už od roku 2019 varují před protokolem SCP, který je zastaralý a jednoduše neopravitelný. Doporučují místo něj používat moderní náhrady jako SFTP nebo rsync. Jak SCP funguje a kde je problém?


Softwarová sklizeň (9. 3. 2022)
Root.cz | 00:00:05
Dnes si představíme databázového klienta, budeme spouštět skripty v Pythonu, přehrajeme video z YouTube na chytré televizi a nakonec vytvoříme zreprodukovatelný experiment.


Daňové přiznání 2022: Vše, co potřebujete vědět
Mesec.cz | 00:00:15
Blíží se konec řádného termínu pro odevzdání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Které informace se vám teď budou hodit a jak můžete získat pro podání přiznání čas navíc?


Začíná náhrada vkladů Sberbank. Na jejich výplatu máte 3 roky času. A co s úvěry?
Mesec.cz | 00:00:10
Od středy 9. března 2022 můžete dostat peníze ze svých vkladů u zkrachovalé Sberbank. Peníze vyplácejí pobočky Komerční banky. Přehled, co je potřeba udělat.


Український працівник чеської компанії отримав повістку до армії. Що це означає для роботодавців?

Mesec.cz | 01:01:00
Які обов’язки роботодавця, а які права та обов’язки українського працівника, який має піти до військової служби? Чи потрібно звільняти його з роботи? Як щодо повернення на роботу?


Основна інформація для біженців з України
Mesec.cz | 01:01:00
Ми підготували першочергову інформацію для новоприбулих на територію Чеської Республіки українців. Де зареєструватися, як подати документи на візу, як отримати медичне страхування та невідкладну матеріальну допомогу.


Finanční trhy (9. 3. 2022)
Hospodářské noviny | 02:00:11Češi se vrhli na střelnice. Přihlášek na kurzy přibylo o stovky procent
idnes.cz | 02:00:10
Ruská agrese na Ukrajině vede stále více Čechů k zájmu o zbrojní průkazy a také speciální střelecké kurzy. Jak zjistila MF DNES, společnosti, které je provozují, registrují v poslední době enormní nárůst zájemců.


ANALÝZA: Udeř a zmiz. Ukrajinci válčí jako Afghánci
idnes.cz | 02:00:10
Udeř a zmiz: asymetrická válka, přepady a léčky, při nichž ničí Rusy a odřezávají je od paliva. Svědectví dvou poručíků ukazuje, jak moc Ukrajinci bojují jinak. Je to přesně totaké, co kdysi předchůdci vojáků obou stran společně zažívali v Afghánistánu v sovětských uniformách.


Bez ruského plynu by se česká ekonomika zadrhla, rychlá náhrada není
idnes.cz | 02:00:10
Při přerušení dodávek zemního plynu do Evropy by Česká republika spolu se Slovenskem patřila k nejpostiženějším zemím. Nejde při tom jen o dodávky tepla, ohrožen by byl do velké míry průmysl a výkon celé ekonomiky.


Odvykli jsme vídat, jak někoho roztrhá granát, říká šéf Červeného kříže Jukl
idnes.cz | 02:00:10
Český červený kříž intenzivně spolupracuje s ukrajinskými kolegy, dodává potraviny i lékařské vybavení. S fungováním humanitárních koridorů, které organizace pomáhá vyjednávat, ovšem spokojen není. Z hlediska vymahatelnosti dodržování mezinárodního humanitárního práva ale organizace nemůže udělat nic. V zájmu zachování důležité apolitičnosti a neutrality neposkytuje ani důkazní materiál, řekl prezident sdružení Marek Jukl v diskuzním pořadu Rozstřel.


Fronta až za roh. Směnárny čelí náporu, ve velkém se vyměňují dolary i eura
idnes.cz | 02:00:10
Česká koruna kvůli ruské invazi na Ukrajinu začala razantně oslabovat. Celková nejistota a riziko dalšího oslabení koruny tak žene lidi do směnáren a prvotní šok z války způsobil nárůst zájmu o cizí měny. Nejčastěji se vyměňují dolary, eura, ale také švýcarské franky.


Finanční trhy (9. 3. 2022)
iHned.cz | 02:00:14Nejen nafta. Cena zemního plynu na pumpách vzrostla už na dvojnásobek, náklady rostou dopravcům i doručovatelům
iHned.cz | 02:00:14
Na pumpách nepodražuje pouze nafta a benzin, v poslední době vystřelily nahoru i cenovky pod zkratkou CNG. Oproti loňskému podzimu jsou ceny stlačeného zemního plynu na dvojnásobku. A přestože vozů jezdících na CNG není zdaleka tolik jako těch se...


Nenarazili jsme na firmu, kde by nešlo něco zautomatizovat
iHned.cz | 02:00:14
Pokud české průmyslové firmy chtějí ustát konkurenci na trhu, vědí, že nemají jinou šanci než automatizovat. Proto se v posledních několika letech mění jejich strategie. „Zatímco dříve řešily, zda automatizovat, nebo ne, dnes se ptají jak a...


Ukrajinky už nechtěly nosit čaj
Respekt | 00:49:28
Riziko ruské agrese otevřelo tamní armádu ženámŘekl, že jede na výcvik. Zoufalí Rusové hledají blízké přes ukrajinskou linku
Denik.cz | 03:00:00
Ukrajinské ministerstvo vnitra zřídilo horkou linku nazvanou „Vraťte se z Ukrajiny živí“, na niž se rodiny bojujících vojáků snaží zjistit podrobnosti o tom, co se s jejich příbuznými ve válce právě děje. Hlasy na druhém konci drátu se však nedotazují po ukrajinských vojácích - matky, manželky, sestry chtějí informace o svých blízkých, tedy bojujících Rusech. Ukrajinská vláda považuje tuto iniciativu za humanitární projekt i propagandistický nástroj.


Zbývá vám den života, řekl mi lékař. Loučila jsem se s mámou, říká Nvotová
revue.idnes.cz | 05:00:10
Kvůli své vášni k cestování přišla Dorota Nvotová (39) už několikrát málem o život. Zpěvačka a herečka přiznala, že nejblíž smrti byla před pouhými několika měsíci, kdy v Nepálu prodělala plicní embolii.


Mazda míří mezi šlechtu. Plug-in hybrid doplní u nové CX-60 šestiválce
Auto-iDNES.cz | 05:00:22
Mazda CX-60 je první plug-in hybrid japonské značky určený pro evropský trh a zároveň nejvýkonnější vůz pro běžný provoz, jaký kdy automobilka z Hirošimy vyrobila. Středně velké SUV pohání nabíjecí hybrid, už jsou však připravené i nové řadové šestiválce na benzin i naftu.


Elektrický bavorák ze staré školy: první bateriové M, raketová i4 v akci
Auto-iDNES.cz | 05:00:22
Mnichovská novinka v podobě liftbacku i4 je klasický bavorák, jak má být, dravý, tak akorát příjemně stísněný, přikrčený. Akorát mu pod kapotou neševelí řadový šestiválec, ani nevrní diesel. Je to čistokrevný elektromobil, moc povedený.


Průměrná nabídková sazba hypoték v březnu vystřelila na 4,62 %
Finance-iDNES.cz | 05:00:27
Fincentrum Hypoindex změnil svoji podobu. Nově nabízí pohled na aktuální situaci na hypotečním trhu. V březnu se průměrná nabídková sazba hypotečního úvěru vyšplhala na 4,62 %. Od ledna se tak již zvýšila téměř o půl procentního bodu. Růst sazeb ale není zdaleka u konce. Jakou zvolit délku fixace?


Máte v domě kamery? Fotku zloděje nevyvěšujte a pozor i na další pravidla
Finance-iDNES.cz | 05:00:27
Kamerový systém může pomoci při zabezpečení majetku i ochrany lidí. Jak je to se schvalováním monitorovacího systému v případě družstva a společenství vlastníků a jaká pravidla a podmínky musí provozovatel dodržet, přibližuje advokát Marek Poloni.


Vláda projedná zákony pro uprchlíky i drahou naftu. Omezí nošení respirátorů
idnes.cz | 05:47:00
Zákony související s migrační vlnou z Ukrajiny do Česka projedná vláda. Jde například o prodloužení lhůty pro registraci uprchlíků ze tří na 30 dnů či možnost pracovat v Česku i bez povolení s vízem ke strpění, které uprchlíci získávají po registraci. Sněmovna by návrhy související s uprchlíky mohla schvalovat na mimořádné schůzi v pátek.


‚K partyzánské válce to nemá daleko.‘ Chytře využívané protitankové střely dokážou ruskou výhodu smazat
lidovky.cz | 05:00:00
Dodávky zbraní ze Západu připravují Ukrajinu na obrannou až partyzánskou válku. Rusům podle odborníků došly možnosti.


Zbavte se všech eur či dolarů a věřte české koruně, radí experti. Je na tom tak špatně, že určitě poroste
lidovky.cz | 05:00:00
Překlápění korunových úspor do účtů v cizích měnách se už nevyplatí, na nákup eur či dolarů byl nejlepší čas před začátkem války na Ukrajině. Koruna teď může díky intervencím ČNB jedině posilovat.


Budou Rusové chtít zpět i Aljašku? Ze špatného vtipu se pomalu stává realita, nacionalisté už o tom mluví
lidovky.cz | 05:00:00
„McCain by si měl dávat pozor na Aljašku. Také bývala ruská,“ žertoval před osmi lety ruský velvyslanec při EU Vladimir Čižov v Show Andrewa Marra na stanici BBC. Reagoval tím na slova tehdejšího amerického senátora Johna McCaina, který po ruské anexi Krymu prohlásil, že „teď je na řadě Moldavsko“.


Co a proč nevíme? Ruská informační blokáda je riziková zbraň
lidovky.cz | 05:00:00
Třeskutým slovem pro Ukrajinu je bezletová zóna. Kyjev ji žádá po NATO jako podmínku svého přežití. Moskva by její vyhlášení pokládala za důvod k válce s Aliancí. Vsadil by někdo na to, že válka s Ruskem by stála Alianci za to? Ale mezi těžkotonážní zbraně patří i ty, které ke světové válce nevedou, totiž informační blokáda.


Vláda probere ekonomické a sociální dopady války, Klienti Sberbank se dočkají náhrady
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Firmy pomáhají: CSG podpoří vývoj léků proti leukémii v Ústavu hematologie a krevní transfuze
lidovky.cz | 05:00:00
Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group (CSG) se rozhodl dlouhodobě podporovat Ústav hematologie a krevní transfuze (ÚHKT) ve výzkumu imunoterapeutických přípravků pro léčbu pacientů s akutními leukémiemi. Za tím účelem CSG poskytne ÚHKT významný finanční dar s potenciálem urychlení tohoto důležitého projektu. Spolupráce s CSG je historicky první případ, kdy ÚHKT získává významného sponzora ze soukromého sektoru na podporu konkrétního projektu.


Před úderem okupantů a po něm: Rusové zničili celé čtvrtě ukrajinských měst
aktuálně.cz | 05:30:00
Podívejte se, jak ukrajinská města vypadala před úderem okupantů a co z nich zbylo nyní.


Utekl z karantény a s covidem běhal po městě. Od soudu muž vyvázl s podmínkou
Denik.cz | 05:54:00
S mírnou podmínkou vyvázl v úterý u plzeňského městského soudu jednatřicetiletý Václav Kraus, jemuž hrozilo až osm let kriminálu za to, že vloni na jaře vylomil mříž v okně nově zřízeného karanténního místa pro osoby s covidem v Plzni a spolu s dalším bezdomovcem utekl. S nakažlivou chorobou se pak toulal po Plzni. 


Pohřbil jsem tátu nanečisto. Ještě že si to psal sám, říká Jan Svěrák
Denik.cz | 05:36:00
Do kin ve čtvrtek vstoupí nový film Zdeňka a Jana Svěrákových. Betlémské světlo je jejich osmou spoluprací a v lecčems překvapuje. Mimo jiné úvodní scénou, v níž si hrdina v podání Zdeňka Svěráka lehá do rakve. 


Odborník na jádro: Ve srovnání se Záporožím mají Dukovany jednu velkou výhodu
Denik.cz | 05:30:00
Když Rusové minulý týden zaútočili se svými zbraněmi raket na jadernou elektrárnu v ukrajinském Záporoží, celý svět jen nechápavě kroutil hlavou. Bývalý ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Aleš John zpozorněl ještě více. Záporožskou elektrárnu totiž velice dobře poznal osobně.


Krev se rozlila pod vraty. Popravu Jana Želivského chtěli utajit, ale nevyšlo to
Denik.cz | 05:00:00
Před 600 lety, v roce 1422, kdy už z Čech utekla před husity druhá křížová výprava, připadal 9. březen na pondělí a nazýval se dnem svatých Strachoty a Crhy. A právě v ten den kolem poledního spatřili lidé procházející kolem Staroměstské radnice úděsný jev: zpod radničních vrat vytékal proud krve. Očití svědci tohoto úkazu svolali dav, a ten vyrazil radniční portál. Na dvoře radnice leželo sedmnáct bezhlavých těl.


Firmy čekají na uprchlíky z Ukrajiny. Jejich zaměstnávání vázne na byrokracii
Denik.cz | 04:08:00
Ještě než začala válka, zaměstnávali tu desítky Ukrajinců. Firma Bohemia Apple z Tuchorazi na Kolínsku, která patří k významným domácím pěstitelům a producentů jablek, by se bez nich neobešla. Na Ukrajincích si pochvalují zejména jejich pracovitost. „Výhoda je i v tom, že je jejich jazyk podobný, takže se s nimi snadno domluvíme, což u pracovníků z Moldávie, Rumunska nebo Uzbekistánu bývá problém,“ popsal šéf Bohemia Apple Štěpán Chára.


Nejen nafta. Cena zemního plynu na pumpách vzrostla už na dvojnásobek, náklady rostou dopravcům i doručovatelům
Hospodářské noviny | 07:00:06
Na pumpách nepodražuje pouze nafta a benzin, v poslední době vystřelily nahoru i cenovky pod zkratkou CNG. Oproti loňskému podzimu jsou ceny stlačeného zemního plynu na dvojnásobku. A přestože vozů jezdících na CNG není zdaleka tolik jako těch se...


Nenarazili jsme na firmu, kde by nešlo něco zautomatizovat
Hospodářské noviny | 07:00:06
Pokud české průmyslové firmy chtějí ustát konkurenci na trhu, vědí, že nemají jinou šanci než automatizovat. Proto se v posledních několika letech mění jejich strategie. „Zatímco dříve řešily, zda automatizovat, nebo ne, dnes se ptají jak a...


Nově nakažených covidem v úterý opět ubylo. Bylo jich bezmála deset a půl tisíce
ČT24 | 06:21:14
V úterý laboratoře v Česku prokázaly 10 484 nových případů koronaviru, což je zhruba o 1100 méně než před týdnem. Kromě toho testy odhalily i 1975 podezření na reinfekci. Počty nakažených v uplynulých týdnech v mezitýdenním srovnání klesaly, ale za pondělí jich bylo o něco víc. Podle odborníků to může signalizovat nástup nové, menší vlny covidu-19. Počet lidí, kteří od začátku epidemie v zemi zemřeli s potvrzenou nákazou, přesáhl 39 tisíc. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


Předpověď počasí na měsíc: Meteorologové řekli, kdy skončí mrazy
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
V příštích čtyřech týdnech se bude převážně postupně oteplovat, po polovině března už by teploty neměly klesat pod nulu ani v noci, vyplývá z měsíčního výhledu ČHMÚ. Srážek bude spíš méně, než je v tomto období obvyklé.


Uprchlíci asi budou moct podat přihlášku do maturitních oborů do 5. dubna
Eurozpravy-domácí | 04:28:00
Uprchlíci z Ukrajiny budou moct v ČR asi podat přihlášku na maturitní obory středních škol do 5. dubna. Ministerstvo školství tak pro ně chce prodloužit termín, který skončil už 1. března. Do nematuritních oborů by se uprchlíci mohli hlásit do 8. dubna. Vyplývá to z návrhu zákona o zvláštních pravidlech ve školství kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Materiál má ČTK k dispozici. Návrh ministerstva školství navazuje na opatření, která pro uprchlíky připravilo ministerstvo vnitra. Předlohu by ve středu měla projednat vláda.


MAAE: V Černobylu je možný problém se systémy monitorujícími bezpečnost
Eurozpravy-zahraniční | 06:30:00
Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) možná ztratila spojení se systémy, které monitorují bezpečnostní situaci v odstavené ukrajinské jaderné elektrárně Černobyl.


Nebezepečné pro NATO: Plán na dodání stíhaček Washington odmítl
Eurozpravy-zahraniční | 06:09:00
Americké ministerstvo obrany oznámilo, že plán Polska předat stíhačky MiG-29 Spojeným státům ve snaze dostat je na Ukrajinu nepovažuje za udržitelný. Podle agentury Reuters i amerických médií tím Washington polskou nabídku odmítl. Varšava v úterý oznámila, že je ochotna bojová letadla dodat na americkou základnu v Německu, načež by byla předána ukrajinské armádě. Podle Pentagonu ale tento plán vzbuzuje značné obavy pro celou Severoatlantickou alianci.


Rusku bezprostředně hrozí neschopnost splácet dluhy, soudí agentura Fitch
Eurozpravy-ekonomika | 04:53:00
Americká ratingová agentura Fitch v úterý snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o dalších šest stupňů, protože v důsledku mezinárodních sankcí považuje neschopnost země splácet své závazky za bezprostřední hrozbu. Informovala o tom agentura Reuters. Fitch už minulý týden posunula rating Ruska do neinvestiční kategorie, stejně jako další americká agentura Moody's.


Nový Hypoindex: Průměrná nabídková sazba hypoték v březnu stoupla na 4,62 procenta
Eurozpravy-ekonomika | 04:51:00
Průměrná úroková sazba hypoték k 7. březnu činila 4,62 procenta ročně. Za poslední měsíc tak sazba stoupla o 0,1 procentního bodu a od ledna o zhruba 0,5 procentního bodu. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Ten je nově zpracováván podle nové metodiky na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.


Ruská centrální banka zavádí strop pro výběry z devizových účtů
Eurozpravy-ekonomika | 04:29:00
Ruská centrální banka dnes oznámila, že od středy budou občané smět ze svých devizových účtů vybrat nanejvýš 10.000 dolarů (asi 233.600 korun). Opatření potrvá do 9. září. Pokud budou chtít majitelé kont vybrat přes stanovený limit, budou tak moci učinit v domácí měně. Informovaly o tom agentury Reuters a Ria Novosti.


Předpověď počasí na měsíc: Meteorologové řekli, kdy skončí mrazy
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
V příštích čtyřech týdnech se bude převážně postupně oteplovat, po polovině března už by teploty neměly klesat pod nulu ani v noci, vyplývá z měsíčního výhledu ČHMÚ. Srážek bude spíš méně, než je v tomto období obvyklé.


Vášnivá Andalusie, vřelí Garifunové a cesta za vulkány - nejen to najdete v březnovém Lidé a Země!
Reflex | 06:10:00
Přinášíme vám pravidelnou dávku zážitků z celého světa v novém čísle jediného českého cestovatelského měsíčníku. Tentokrát s námi zavítáte do Evropy, Asie, ale také Střední Ameriky.


Faráři Pastoral Brothers: Putin je zlo, někdy si přeju, aby ho Bůh zamáčkl. Teď je čas bojovat, ne odpouštět
Reflex | 06:00:00
Čas milovat své nepřátele nastane, až válka skončí. Teď je potřeba vytrvat, účinně pomáhat a zastavit agresora. Za to se evangeličtí faráři Jakub Malý a Karel Müller, známí jako Pastoral Brothers, modlí každý den a akcentují to i ve svých nedělních bohoslužbách. Válka na Ukrajině jejich vztah k Bohu nijak nerelativizovala a jasno mají i v tom, že Putinův režim je zlo, proti kterému je třeba bojovat. I za cenu toho, že přispějí ukrajinské ambasádě na nákup zbraní, nebo vysloví přání: „Bože, sestup a zamáčkni toho zmetka kremelského.“


Trh už se přímých dopadů krize nebojí, strašákem je stagflace, říká Jaroslav Bukovský
E15-ekonomika | 06:30:00
Situace na Ukrajině hýbe celým trhem a jednou z nejpostiženějších oblastí je bankovní sektor. Burziáni dávají od akcií bank ruce pryč. Co se na trhu děje a jaký bude další vývoj? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s redaktorem deníku E15 Jaroslavem Bukovským.


Ondřej Sklenář: Náhrada za ruský plyn? Šetření a rozvoj obnovitelných zdrojů
E15-ekonomika | 06:00:00
Co bude Evropa dělat, až se zavřou kohouty s ruským plynem? V horizontu následujících měsíců se nejspíše nevyhneme určitým omezujícím opatřením. Jejich míra bude závislá i na tom, nakolik se nám podaří zajistit dodávky z jiných zemí. Ať už půjde o zvýšení dovozu s využitím existujících plynovodů, nebo, a to především, o import zkapalněného zemního plynu po moři.


Nervózní Češi syslí tvrdé měny. Na přepážkách bank šustí eura i švýcarské franky
E15-ekonomika | 05:30:00
Tuzemští střadatelé na pozadí války začínají obrazně řečeno strkat valuty do slamníků. Lidé v posledních týdnech kvůli pocitu nejistoty a nestabilitě koruny stále častěji míří na přepážky pro hotová eura, dolary či švýcarské franky.  Oproti dřívějšku běžně vybírají i násobky obvyklých částek, které v cizích měnách brali za „normálních časů“. Odborníci i sami bankéři to nepovažují za racionální, avšak cizí měny v bezhotovostní podobě nejsou podle nich od věci. 


Trh už se přímých dopadů krize nebojí, strašákem je stagflace, říká Jaroslav Bukovský
E15-politika | 06:30:00
Situace na Ukrajině hýbe celým trhem a jednou z nejpostiženějších oblastí je bankovní sektor. Burziáni dávají od akcií bank ruce pryč. Co se na trhu děje a jaký bude další vývoj? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s redaktorem deníku E15 Jaroslavem Bukovským.


Ondřej Sklenář: Náhrada za ruský plyn? Šetření a rozvoj obnovitelných zdrojů
E15-politika | 06:00:00
Co bude Evropa dělat, až se zavřou kohouty s ruským plynem? V horizontu následujících měsíců se nejspíše nevyhneme určitým omezujícím opatřením. Jejich míra bude závislá i na tom, nakolik se nám podaří zajistit dodávky z jiných zemí. Ať už půjde o zvýšení dovozu s využitím existujících plynovodů, nebo, a to především, o import zkapalněného zemního plynu po moři.


Nervózní Češi syslí tvrdé měny. Na přepážkách bank šustí eura i švýcarské franky
E15-politika | 05:30:00
Tuzemští střadatelé na pozadí války začínají obrazně řečeno strkat valuty do slamníků. Lidé v posledních týdnech kvůli pocitu nejistoty a nestabilitě koruny stále častěji míří na přepážky pro hotová eura, dolary či švýcarské franky.  Oproti dřívějšku běžně vybírají i násobky obvyklých částek, které v cizích měnách brali za „normálních časů“. Odborníci i sami bankéři to nepovažují za racionální, avšak cizí měny v bezhotovostní podobě nejsou podle nich od věci. 


Proč se invazi na Ukrajinu přezdívá „první krypto válka“ a kdo v ní zatím vede
lupa.cz | 06:30:01
Když se ještě na samém počátku současného konfliktu začalo hovořit o první světové „krypto válce“, málokdo tušil, že jedna strana bude mít ve využívání této formy boje jasně na vrch.


Bydlení pro muže? Žádná šedá a černá, rekonstrukce si pohrála s ženskými prvky
bleskove.cz | 06:00:00
"Pro nás je zajímavým zjištěním, že co je určeno primárně mužům, nemusí být stereotypně jen v černé a šedé," tvrdí dvě architektky.


Хроника войны в Украине: 8 марта
blesk | 07:30:00
Последнее новости о событиях в Украине. Blesk.cz публикует хронику на русском языке, чтобы передать реальную картину происходящего. Русскоговорящие читатели теперь могут узнать, что на самом деле происходит в Украине.


Harry řádil na rodeu! Co na to říká ochránkyně zvířat Meghan?
blesk | 07:12:00
Ti dva už začínají být svým pokrytectvím celosvětově proslulí. Nejnovější příklad? O víkendu si britský princ Harry (37) zajel do Texasu na rodeo. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby se jeho Meghan (40) celý život nestavěla do role ochránkyně zvířat.


Vláda probere další pomoc Ukrajině a nákup zásob plynu. Dojde i na konec respirátorů
blesk | 06:59:00
Především opatřeními souvisejícími s děním na Ukrajině a s migrační vlnou z Ukrajiny do Česka se bude na dnešním zasedání zabývat vláda. Kabinet dostane i návrh ministerstva zdravotnictví zrušit od 14. března povinnost nosit respirátory všude s výjimkou hromadné dopravy, zdravotnických a sociálních zařízení. Probírat by měl i možné kroky proti prudkému zdražování energií či paliv. Ministři mají na programu také předlohu, která má ke konci roku ukončit elektronickou evidenci tržeb (EET).


Máme Záporožskou jadernou elektrárnu pod kontrolou, hlásí ruské okupační jednotky
blesk | 06:16:00
Příslušníci ruské národní gardy převzali plnou kontrolu nad ukrajinskou Záporožskou jadernou elektrárnou, píše s odvoláním na tyto jednotky ruské vnitřní bezpečnosti agentura TASS. Zaměstnanci zařízení podle nich pracují v běžném režimu a ukrajinští obránci odevzdali zbraně a byli propuštěni.


Nové ubytování pro uprchlíky v Praze. Radnice Ukrajincům shání mobilní telefony
blesk | 06:10:00
Většina městských částí se zapojila do pomoci ukrajinským uprchlíkům. Stejně tak i Praha 3, jež v městské ubytovně nabídla střechu nad hlavou hned několika rodinám. Kapacity se ale rychle plní, proto nyní městská část upravuje další objekt, který nabídne Ukrajincům. Praha 3 také připravila pro děti zábavní program, a to především na tento týden, kdy jsou na trojce jarní prázdniny.


Dojemná chvíle v ostřelovaném Charkově: Bílá holubice se posadila na ruku ukrajinskému knězi
blesk | 05:20:00
Desetitisíce lidí na sociální síti dojalo video s ukrajinským knězem, který pomáhal evakuovat lidi z města Charkov. Ukrajinec stojí na zasněžené silnici před autobusem, když k němu přiletí holubice a posadí se mu na ruku.


Uprchlíci z Mukačeva o situaci ve městě: Mladíci z Kyjeva k nám utekli před válkou a sháněli vodku
blesk | 05:15:00
Už jsou v bezpečí! Světlana Daňhelová (48), která pochází z Mukačeva z ukrajinského Zakarpatí, se v Česku konečně setkala s částí své rodiny. Uprchlíky před válkou, Kristinu (30), Nastěnku (17), Pavlíka (10) a Adélku (2), převezl do jihomoravského Kyjova dědeček. Rodina popsala situaci ve městě.


Ukrajinským uprchlíkům nabízí materiální pomoc holešovický Šatník. Chybí spodní prádlo a hračky
blesk | 05:15:00
Většina uprchlíků z Ukrajiny jsou mámy s dětmi, které s sebou nemají většinou víc než batoh s pár základními věcmi. Do jednotlivých městských částí i jednotlivcům potřebné oblečení distribuuje Šatník z Holešovické tržnice. Nyní zde pro dárce mají na oblečení stop stav, jsou doslova zavaleni. Co ale zásadně chybí, je spodní prádlo a hračky. Ukrajinské děti díky nim přijdou na jiné myšlenky. Sbírá se také trvanlivé jídlo, kapsičky pro děti, drogerie nebo plenky.


Ruská politička, která podepsala dekret o zahájení války: Vlastní luxusní rezidenci u moře v Itálii!
blesk | 05:00:00
Velká přímořská nemovitost v italské Pescaře se stala úkrytem pro předsedkyni Rady federace (horní komora ruského parlamentu) Valentinu Matvijenkovou (72). A přitom právě tato politička podepsala dekrety o zahájení války na Ukrajině. Nyní se jí tak patrně dotknou sankce uvalené Západem na Rusko.


Война в Украине 2022: Как украинские казаки защищают Украину и Европу
blesk | 05:00:00
Почти 150 тысяч украинцев вернулись в Украину с началом нового российского вторжения. В основном – это мужчины. Те, кто работал за рубежом или гостил у родственников, срочно спешат домой в родные города. Об этом сообщила государственная пограничная служба Украины. Мужчины готовы защищать свои дома в рядах украинской армии или территориальной обороны. Они выстраиваются в очереди, чтобы записаться, получить обмундирование, оружие и присоединиться к национальному сопротивлению против российского агрессора. Blesk.cz расскажет об этих сильных и смелых украинских мужчинах.


Ukrajinská novinářka na útěku pro Blesk: Proti Putinovi za Evropu bojují i tvrdí kozáci
blesk | 05:00:00
Když začala ruská invaze, na Ukrajinu se vrátilo téměř 150 000 Ukrajinců, většinou mužů, kteří pracovali v zahraničí, nebo byli na návštěvě u příbuzných. Informovala o tom Státní pohraniční služba Ukrajiny. Tito muži rychle spěchají do svých rodných měst a jsou připraveni bránit své domovy v řadách ukrajinské armády nebo územní obrany. Jsou připraveni se zapsat, obléct si uniformu, vzít do rukou zbraň a připojit se k národnímu odporu proti ruskému agresorovi. O těchto silných a odvážných ukrajinských mužích pro Blesk napsala článek ukrajinská novinářka Natalja Ahakrkovová.


Sexy bývalka Kanye Westa jako Chytrá horákyně: Šaty na ní držely jen silou vůle!
blesk | 05:00:00
Bývalá partnerka rappera Kanye Westa (44) moc dobře ví, jak na sebe upoutat pozornost širokého okolí. Na slavnostním předávání cen Film Independent Spirit Awards pro rok 2022 se objevila v modelu, který ponechával jenom málo prostoru pro fantazii...


Otřesná situace v ukrajinské Buči: Nepohřbená těla trhají na kusy divocí psi!
blesk | 05:00:00
Starosta obce Buča v Kyjevské oblasti popsal děsivé scény z jeho městečka. Anatol Fedoruk uvedl, že situace je na místě po ruském ostřelování otřesná. Lidé kvůli pokračujícím útokům nejsou schopni pohřbívat těla svých zemřelých přátel a ostatky zesnulých na ulicích trhají divocí psi! Palba ruských agresorů přitom neustává.


Čtyři dny v krytu, pak týden pěšky. Čeští dobrovolníci přivezli desítky uprchlíků i zvířata
blesk | 05:00:00
Sedm tun pomoci, o kterou žádali studenti ze Lvova, dovezla parta 45 mladých lidí na Ukrajinu. Jeli 23 plně naloženými auty a zpátky přivezli 68 uprchlíků, převážně ženy a děti. Jejich příběhy, ale i to, co viděli na hranicích, jimi otřáslo, cestu proto chtějí zopakovat.


Válka na Ukrajině je hoax, hlásají konspirátoři. Pozor na tyto dezinformace
blesk | 05:00:00
Stejně jako propuknutí globální pandemie koronaviru nabízí i válka na Ukrajině prostor pro vznik všelijakých dezinformací na internetu. Podle některých konspirátorů je například celá invaze hoax, válečný spor ve skutečnosti neprobíhá, a pokud ano, tak v ani zdaleka ne tak velkém měřítku, v jakém situaci popisují média. Po sociálních sítích koluje nespočet konspiračních teorií, na kterých si odpírači veřejně dostupných informací postavili nebezpečnou agendu.


Už nemáme co jíst! zní zoufalé volání z Ukrajiny. Lidé berou vodu z radiátorů
blesk | 05:00:00
Lidé rozbíjejí dveře lékáren, vodu berou z radiátorů. I tak vypadají obrazy všedního dne na okupované Ukrajině. Zoufalé svědectví běžných lidí přinesli reportéři serveru Zeit.


Češi jsou »mistři světa« v nádorech střev, konečníku a ledvin! Nejhorší je rakovina slinivky
blesk | 05:00:00
Rakoviny se bojíme jako čert kříže. Ovšem často jí jdeme sami naproti, protože kašleme na prevenci. Myšleno je tím nedodržování zdravého životního stylu, ale i zanedbávání preventivních prohlídek u praktického lékaře.


Zastav toho ďábla! Putinova údajná dcera Luiza (18) si kvůli výhružkám smazala profil na Instagramu
blesk | 05:00:00
Influencerský život musela kvůli ne zrovna přívětivým komentářům pověsit na hřebík. Řeč je o Luize Rozovové (18), údajné dceři ruského prezidenta Vladimira Putina. Svůj život na sítích Luiza sdílela s téměř 90 tisíci sledujícími. Teď si účet ale kvůli vlně negativních komentářů způsobených invazí Ruska na Ukrajinu nadobro smazala.


Tři osobnosti státních vyznamenání očima Iny T.: Kultivovanost Gottové i zlobivé silonky Bohdalové!
blesk | 05:00:00
Dva roky se odkládalo udílení státních vyznamenání. V pondělí večer si dámy přebírající „metály“ velmi dobře promýšlely, v čem na Hrad vyrazí. A rozhodně  neponechaly nic náhodě. Dlouhé tmavé róby byly do detailů promyšlené, Ivana Gottová (46) odhalila ramena, Jiřina Bohdalová (90) zase celá zářila ve flitrovaném kabátku a Anna Kellnerová (25) v úplé robě. prolínané černou krajkou. byly rozhodně doslova zářícími diamanty mezi přítomnými muži v černých oblecích. Jak slavnostní dresscode ohodnotila módní kritička Ina T.?


Ukrajinistka o nebezpečí koridorů i ruské střelbě do vlastních. Zeman škodil, říká
blesk | 05:00:00
Humanitární průchody na Ukrajině mají více problémů, než si můžeme představit. O nebezpečí těchto tzv. zelených koridorů hovořila v Epicentru Blesk Zpráv ukrajinistka Lenka Víchová. Vysvětlila také jak v zemi, která standardně nedůvěřuje svému vedení, vyrostl kult hrdiny Zelenského a nevyhnula se ani ostré kritice prezidenta Miloše Zemana, který podle jejích slov Ukrajině škodil. 


Podcast: Příprava na válku v brněnské střelnici. Ukrajincům dáváme nutné minimum, tam na to není čas
blesk | 05:00:00
Poslední únorový den zveřejnila brněnská střelnice CS Solutions výzvu, že pořádá pro Ukrajince základní střelecko-taktický výcvik zdarma. Zpočátku se jim ozývalo jen několik jedinců, ale na konci týdne vycvičili přes 45 mužů a aktuálně se jim množí další zájemci. Podle instruktora Josefa Krause je možné, že to bude jediný výcvik, který dostanou, než budou čelit ruské válečné ofenzívě.  


Viktor Janukovyč: Zrádce Ukrajiny, bývalý prezident a eso v Putinově rukávu?
blesk | 05:00:00
Dřívější informace listu Ukrajinska Pravda o tom, že někdejší hlava státu odsouzená na Ukrajině za vlastizradu přicestovala z ruského exilu do Běloruska, se v pondělí potvrdily. Jeho letadlo ve stejný den odstartovalo z Minsku. Čtvrtý prezident země v letech 2010 až 2014 je v posledních týdnech terčem spekulací, že by se po ovládnutí Ukrajiny Ruskem mohl znovu stát vládcem státu.


Lenka (56) z Poděbrad získala v MEGATRHÁKU 10 tisíc: Výhru přihrál zvonek štěstí!
blesk | 05:00:00
 Blesk kupuje v trafice každý den. A teď se to parádně vyplatilo. Lenka Vepřeková (56) z Poděbrad totiž vyhrála v DENNÍ HŘE MEGATRHÁKU 10 tisíc korun!


Oslavenkyně Lucie Vondráčková (42): Lásky slavné plavovlásky! Hokejisté, herec i zpěvák
blesk | 05:00:00
Zpěvačka Lucie Vondráčková, která slaví 8. března 42. narozeniny, sice není mezi českými celebritami známa jako žena, která by často střídala partnery, v její posteli se však přece jenom objevilo několik slavných a vlivných mužů. 


Bydlení pro muže? Žádná šedá a černá, rekonstrukce si pohrála s ženskými prvky
pikant | 06:00:00
"Pro nás je zajímavým zjištěním, že co je určeno primárně mužům, nemusí být stereotypně jen v černé a šedé," tvrdí dvě architektky.


Mitrofanov: Rusové kývnou na jakékoliv barbarství. Demokracie u nich nikdy nebude
iHned.cz | 07:38:00
V gigantickém nelidském Rusku nebude pokus o demokracii nikdy úspěšný. Je to pro ně cizí slovo. Sto let se z ruské společnosti násilím vyndávaly její lepší části a to poslední lepší, co v ní zbylo, teď prchá. Tihle lidé pak mohou fungovat jinak, ale...


Zápisky z války: Nač proboha čekali? Bohatý Kyjev odjel už dříve, ten chudý se teď mačká na nádraží
iHned.cz | 07:10:00
KYJEV, SEDMÝ DEN VÁLKY, středa 2. března 2022. Zahýbám za roh a otevírá se mi pohled na naše Kyjevské nádraží. Přede mnou je most a hned za ním náměstí s auty, lidmi a autobusy – a krásná, vysoká nádražní budova. Dívám se na ni trochu shora,...


Velké Z jako svastika. Jaký trest hrozí těm, kteří použijí znak ruských okupantů?
iHned.cz | 07:08:00
Ministerstvo vnitra vydalo policistům pokyn, jak mají posuzovat, zda použití velkého Z, tedy symbolu ruských okupantů na Ukrajině, je trestným činem, či nikoli. Vám, posluchačům, to vysvětlíme. A na Ukrajinu míří bojovat stovky Čechů. Přinášíme...


Kyjev potvrdil schůzku ministrů zahraničí Ruska a Ukrajina. Jednat mají v Turecku
lidovky.cz | 07:57:00
Kyjev potvrdil čtvrteční setkání šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova s jeho ukrajinských protějškem Dmytrem Kulebou na turecké půdě. Moskva vychází z toho, že se jednání uskuteční, dodala mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.


Nakažených covidem přibylo deset a půl tisíce, stejně jako v pondělí
lidovky.cz | 07:03:47
Laboratoře v Česku během úterý odhalily 10 484 pozitivních případů nákazy koronavirem. Je to asi o 1 100 méně než před týdnem a prakticky stejně jako v pondělí. Počty nakažených v uplynulých týdnech v mezitýdenním srovnání klesaly, ale za pondělí jich bylo o něco víc.


LEAGLEONE: Advokát musí vzbudit důvěru svého klienta
lidovky.cz | 07:00:00
Pro advokáty je důležitá nejen znalost práva, ale i schopnost vyhodnotit, co je pro klienta a úspěch jeho věci důležité. A především také schopnost vzbudit a udržet jeho důvěru.


Ovládli jsme jadernou elektrárnu Záporoží, tvrdí Rusové. Spojení s Černobylem se ztratilo
lidovky.cz | 06:50:00
Ruská národní garda převzala plnou kontrolu nad ukrajinskou Záporožskou jadernou elektrárnou. Tvrdí to agentura TASS s odvoláním na jednotky ruské vnitřní bezpečnosti. Zaměstnanci by měli nadále pracovat v běžném režimu. Obránci, kteří lokalitu bránili podle TASS odevzdali zbraně a byli propuštěni.


Reputace versus realita. Velkým řetězcům se z Ruska nechtělo, obávaly se však bojkotů
aktuálně.cz | 07:34:18
Na sociální síti Twitter se začaly objevovat první výzvy #BoycottMcDonalds nebo #BoycottCocaCola již před víkendem. Nakonec firmy skutečně odchází.


Firmy se chystají zaměstnat Ukrajince. Příchod žen změní složení pracovního trhu
aktuálně.cz | 06:26:16
Některé české společnosti již nabízejí nově příchozím Ukrajincům volná pracovní místa.


Deset nejlevnějších kombi velikosti Octavie. Řadí se mezi ně i nový Opel Astra
aktuálně.cz | 06:02:00
Opel zveřejnil české ceny kombíku na základech kompaktní Astry. Jak si stojí proti Octavii a dalším bestsellerům?


Jak na velkoformátové obklady
Kurzy.cz | 07:38:47
Velkoformátový obklad a dlažba vynikají nejen nadčasovým designem. Nabízejí zároveň další výhody – malou tloušťku, minimalizování počtu spár, sníženou nasákavost či chemickou odolnost. Odborník z Hornbachu radí, co pokládka velkoformátové dlažby obnáší.


Konflikt na Ukrajině zhoršuje výhled růstu a inflace
Kurzy.cz | 07:35:37
Ruská invaze na Ukrajinu pravděpodobně představuje zásadní posun v geopolitických vztazích a bude mít na svědomí další protichůdné tendence ve světové ekonomice. V nejbližší budoucnosti pak zvýší volatilitu a stagflační tlaky.


Jen 15 km v hodině. Elektrokoloběžky v Budějovicích dostanou přísnější pravidla
Denik.cz | 07:07:00
V historickém centru Budějovic bude dovoleno jet rychlostí jen do 15 kilometrů za hodinu.


Evakuace bude pokračovat. Rusko má kontrolu nad elektrárnou Záporoží, píše TASS
Denik.cz | 06:34:00
Rusko podle Pentagonu čtrnáct dní po začátku invaze na Ukrajinu opět zvyšuje tlak na hlavní město. Ruští vojáci také podle agentury TASS převzali plnou kontrolu nad Záporožskou jadernou elektrárnou. Mezinárodní agentura pro atomovou energii zřejmě ztratila spojení se systémy v odstavené jaderné elektrárně Černobyl. Moskva od středečních 8:00 SEČ přislíbila zastavení palby a vytvoření humanitárních koridorů z Kyjeva a dalších čtyř měst. Z města Sumy bylo včera evakuováno pět tisíc lidí.


Škola v Mostě ubytovává Ukrajince. Pomáhá i pamětník náletů na Záluží
Denik.cz | 06:30:00
Středoškolský komplex ve Velebudicích nabídl válečným běžencům 160 lůžek. Humanitární sbírku podpořil senior, který se jako dítě skrýval 165 metrů pod zemí.


Z války rovnou do lavic. Stát řeší, jak rychle proočkovat malé ukrajinské děti
Denik.cz | 06:00:00
Ukrajinské děti do lavic, a to co nejrychleji. Takový je plán vlády, která chce nejmenší uprchlíky co nejrychleji začlenit do školek a škol. Ještě předtím ale musí vyřešit medicínský problém: část dětí totiž nemá plné očkování na některé dětské nemoci. Zdravotníci je proto v následujících měsících naočkují ve zrychleném cyklu.


Dva pacienti denně. Čeští lékaři loni zvládli přes osm set transplantací
Denik.cz | 06:00:00
I přes komplikace způsobené covidovými vlnami dokázali čeští lékaři v loňském roce uskutečnit přes osm set transplantací. O padesátku více než v prvním koronavirovém roce 2020. V průměru tak nový orgán dostávali dva pacienti denně.


Klienti Sberbank mohou u Komerční banky vybírat vklady, mají na to tři roky
idnes.cz | 09:49:00
Klienti Sberbank CZ mohou prostřednictvím garančního systému finančního trhu na pobočkách Komerční banky vybírat své vklady. Celkem půjde o 24,2 miliardy korun. V hotovosti bude možné vybrat peníze na 40 vybraných pobočkách Komerční banky, u kterých bude prodloužená otevírací doba od 8:00 do 18:00.


Nakažených covidem přibylo deset a půl tisíce, stejně jako v pondělí
idnes.cz | 09:45:00
Laboratoře v Česku během úterý odhalily 10 484 pozitivních případů nákazy koronavirem. Je to asi o 1 100 méně než před týdnem a prakticky stejně jako v pondělí. Počty nakažených v uplynulých týdnech v mezitýdenním srovnání klesaly, ale za pondělí jich bylo o něco víc.


Ukrajina zakázala export plodin, Rusko omezuje dolar ve svých rezervách
idnes.cz | 09:42:00
Ukrajinská vláda zakázala vývoz žita, ječmene, pohanky, prosa, cukru, soli a masa do konce letošního roku, uvedl kabinet. Rusko poté, co na něj Západ uvalil sankce za napadení Ukrajiny, omezuje používání amerických dolarů ve svých rezervách.


Otevřely se nové koridory pro civilisty. Nestřílejte tam, vyzývá Kyjev Rusy
idnes.cz | 09:41:00
Ukrajina se ve středu pokusí evakuovat civilisty šesti humanitárními koridory, uvedla vicepremiérka Iryna Vereščuková, z nichž jeden má vést z obklíčeného Mariupolu. Ukrajinské ozbrojené síly podle ní v těchto oblastech souhlasily s klidem zbraní od 8 do 20 hodin SEČ. Vyzvala Rusko, aby také dodržovalo příměří. Ti už dříve sdělilo, že umožní humanitární koridory z pěti měst.


Ukrajina jako inspirace. Tchaj-wan se učí, jak se bránit silnějšímu nepříteli
idnes.cz | 09:12:00
Válka na Ukrajině, kterou na konci února rozpoutalo Rusko, se zatajeným dechem sleduje celý svět. Pečlivou pozornost však ukrajinské obraně před ruským náporem věnují tchajwanští vojenští stratégové. Odpor Ukrajinců jim slouží jako příklad pro případ, že by ostrovní stát napadla Čína, píše agentura Reuters.


Že tu dostávají moc peněz? Vůbec, říká český ajťák, který tlumočí uprchlíkům
idnes.cz | 08:32:00
Petr Bělík umí rusky i ukrajinsky, protože na Ukrajině deset let pracoval jako ředitel ve firmě, která na míru vytvářela software pro řadu podniků. Oženil se tam, rozvedl a má na Ukrajině malého syna. „V životě mne nenapadlo, že se budu bát, že můžu přijít o své dítě ve válce,“ říká v rozhovoru pro MF DNES. Protože tlumočníci pro válečné uprchlíky v Ústeckém kraji nyní velmi chybí, rozhodl se Petr Bělík pomoci.


Ukrajinci chválí legionáře: Poláci rozstříleli konvoj, hlásí se Bělorusové
idnes.cz | 08:30:00
Ukrajinskou armádu posílily již stovky zahraničních dobrovolníků a cizinecká legie hlásí své první úspěchy. Alespoň podle webu tsn.ua se polským legionářům podařilo způsobit ztráty ruskému konvoji. Více podrobností z místa zásahu Ukrajinci nezveřejnili a informace nelze ověřit z nezávislých zdrojů.


Kyjev potvrdil setkání šéfů diplomacie, Lavrov míří do Turecka
idnes.cz | 07:57:00
Kyjev potvrdil čtvrteční setkání šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova s jeho ukrajinských protějškem Dmytrem Kulebou na turecké půdě. Moskva vychází z toho, že se jednání uskuteční, dodala mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.


Ovládli jsme elektrárnu Záporoží, tvrdí Rusové. Spojení s Černobylem se ztrácí
idnes.cz | 06:21:00
Ruská národní garda převzala plnou kontrolu nad ukrajinskou Záporožskou jadernou elektrárnou. Tvrdí to agentura TASS s odvoláním na jednotky ruské vnitřní bezpečnosti. Zaměstnanci by měli nadále pracovat v běžném režimu. Obránci, kteří lokalitu bránili podle TASS odevzdali zbraně a byli propuštěni.


Creative Business Cup představí 10 nejkreativnějších start-upů Česka
iHned.cz | 09:07:00
Deset nejkreativnějších start-upů Česka se utká o prvenství na Creative Business Cup 2022 v Ostravě. Akce, kterou pátým rokem pořádá agentura CzechInvest, se uskuteční offline i online 10. března 2022 od 16:00 v ostravském Brick House. Vítěz bude...


Invaze na Ukrajinu vstoupila do amerických domácností. Proto mohl Biden vyhlásit embargo na ruskou ropu
iHned.cz | 09:00:00
Ve stejné chvíli, kdy Joe Biden v úterý vyhlásil, že Spojené státy ukončí dovoz ruské ropy, plynu a uhlí, oznámily tiskové agentury, že ceny benzinu v USA překonaly další rekord. Už je dražší než v roce 2008, kdy Amerika zažívala nejtěžší...


Když nás odřízly banky, byl to problém. Teď začínáme znovu a lépe, říká zakladatel první české kryptoburzy
iHned.cz | 08:00:00
Před pěti lety byla první česká kryptoburza Coinmate jedním z nejjednodušších vstupních bodů do světa kryptoměn. Jako jediná totiž umožňovala platby přímo v českých korunách. V době vrcholu dokonce nezvládala vyřizovat všechny nové registrace. Pak...


Apple stále umí vyrazit dech. Zvládne to nejen výkonem i cenou, ale také lpěním na starém hardwaru
iHned.cz | 07:45:00
Kdyby Apple zůstal jen u očekávaného představení iPhonu SE a nového iPadu Air, byla by to bída. Šlo by totiž jen o dva produkty, jež dostaly dlouho očekávanou aktualizaci, ale které vlastně nepřinášejí nic zásadního – kromě zdražení v případě...


Hypotéky dál výrazně zdražují. Průměrná měsíční splátka je 20 tisíc, sazby se letos mohou vyšplhat až k 6 procentům
iHned.cz | 10:00:13
Prudké zdražování peněz, jimiž ročně desítky tisíc lidí financují pořízení vlastního bydlení, nadále pokračuje. Průměrná nabídková sazba u hypoték počítaná k 7. březnu činila podle dat Fincentrum Hypoindexu 4,62 procenta. Za poslední dva měsíce tak...


Rusové uvěznili v Černobylu 200 lidí. Personál potřebuje zoufale vystřídat, varuje Drábová
blesk | 09:44:00
Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) možná ztratila spojení se systémy, které monitorují bezpečnostní situaci v odstavené ukrajinské jaderné elektrárně Černobyl. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy agentury spadající pod OSN. Areálu bývalé jaderné elektrárny se na začátku pokračující invaze zmocnili ruští vojáci a od té doby tam podle ukrajinské strany nedošlo k vystřídání pracovníků dohlížejících na zabezpečení objektu. Radiační situace je podle dostupných dat v normálu, je ale potřeba vystřídat v elektrárně zaměstnance, uvedla na twitteru šéfka státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.


Opilec projížděl Brnem 120 km/h: Málem zabil několik lidí, zastavil ho až výbuch!
blesk | 09:23:00
Doslova jako šílenec se choval v pondělí večer mladík (22). Zřejmě jen kvůli tomu, že usedl za volant vozu Hyundai pod vlivem alkoholu, hnal se centrem Brna rychlostí až 120 km/hod. Myslel si, že ujede policii, místo toho „napálil“ ve vysoké rychlosti do Octavie. Málem přitom zabil několik lidí!


Zemanem vyznamenaná Jiřina Bohdalová (90): Hned ztratila půl metálu!
blesk | 08:59:00
Sotva dostala od prezidenta Miloše Zemana (77) nádherný Řád bílého lva, už jeho část Jiřina Bohdalová (90) ztratila! Nebýt pohotového kameramana, odvezla si domů metál nekompletní. Za vše mohla její neopatrnost.


Netradiční oslava MDŽ! Krásná maminka Zorka Hejdová šla do naha
blesk | 08:24:00
Mezinárodní den žen slaví asi každá dáma po svém, ovšem hezký dárek nadělila nejen sobě, ale i fanouškům, moderátorka Zorka Hejdová (31). Nechala se totiž vyfotit nahá.


Netrapme uprchlíky na hranici. Fronty jsou pro vyčerpané Ukrajince strašným zážitkem
lidovky.cz | 09:59:00
/ÚHEL POHLEDU/ Brána hraničního přechodu Krakovec z Polska na Ukrajinu jako by otevírala cestujícímu bránu do pekla – ukazuje se obrázek nekonečné fronty lidí, kteří namačkáni na sobě a unavení několikadenním stáním na nohou trpělivě čekají, až na ně přijde řada. Někteří si přinesli židle, protože na nohou to tak dlouho není možné vydržet. Z davu vykukují čepičky těch nejmenších dětí, matky či dědové si je přendávají ze strany na stranu a uklidňují je, aby nebrečely.


Klienti Sberbank mohou u Komerční banky vybírat vklady, nejvýše 2,5 milionu. Mají na to tři roky
lidovky.cz | 09:49:00
Klienti Sberbank CZ mohou prostřednictvím garančního systému finančního trhu na pobočkách Komerční banky vybírat své vklady. Celkem půjde o 24,2 miliardy korun. V hotovosti bude možné vybrat peníze na 40 vybraných pobočkách Komerční banky, u kterých bude prodloužená otevírací doba od 8:00 do 18:00.


Otevřely se nové koridory pro civilisty. Nestřílejte tam, vyzývá Kyjev Rusy
lidovky.cz | 09:48:57
Ukrajina se ve středu pokusí evakuovat civilisty šesti humanitárními koridory, uvedla vicepremiérka Iryna Vereščuková, z nichž jeden má vést z obklíčeného Mariupolu. Ukrajinské ozbrojené síly podle ní v těchto oblastech souhlasily s klidem zbraní od 8 do 20 hodin SEČ. Vyzvala Rusko, aby také dodržovalo příměří. Ti už dříve sdělilo, že umožní humanitární koridory z pěti měst.


Ukrajina zakázala export plodin, Rusko omezuje dolar ve svých rezervách
lidovky.cz | 09:42:00
Ukrajinská vláda zakázala vývoz žita, ječmene, pohanky, prosa, cukru, soli a masa do konce letošního roku, uvedl kabinet. Rusko poté, co na něj Západ uvalil sankce za napadení Ukrajiny, omezuje používání amerických dolarů ve svých rezervách.


Konec EET se blíží. Systém odpojí i 53 tisíc podnikatelů, kteří evidenci využívají dobrovolně
lidovky.cz | 08:40:00
Vláda má ve středu odhlasovat konec elektronické evidence tržeb, která by v příštím roce přinesla eráru přes čtyři miliardy korun navíc. Finanční správa propouští a odřízne od EET i firmy, jež nyní systém používají dobrovolně.


Elektrická vlajková loď se blíží! Kia EV9 přijede již v příštím roce
Auto.cz | 09:50:00
Ofenzíva v podobě nových elektrických modelů nebere konce, ba naopak nabírá na obrátkách. Pozadu není ani Kia, která představí velké SUV EV9 v roce 2023.


Celníci zjistili při únorové kontrolní akci dálničních známek 1292 přestupků
Auto.cz | 08:50:00
Skoro 1300 přestupků zjistili celníci během speciálních celorepublikových kontrol dálničních známek. Ty se na tuzemských dálnicích konaly během února.


Je tady sourozenec Škody Slavia: Jmenuje se Volkswagen Virtus!
Auto.cz | 08:00:00
Indie je jeden z mála trhů, kde ještě nevymírá kategorie sedanů. Koncern VW proto přišel na indický trh nejprve se Škodou Slavia, dnes byl světu představen Volkswagen Virtus.


DOPIS VÁLKY č. 5: Synku, zůstali jsme a je nás mnoho
Denik.cz | 08:30:00
Toto je pátý z textů nového seriálu Deníku Dopisy války, ve kterém redakce zveřejní bez větší editační práce přímá svědectví regionálních autorů či novinářů z Ukrajiny o tamní válce.


Pentagon zarazil nápad Polska na dodání stíhaček na Ukrajinu
Denik.cz | 08:20:00
Americké ministerstvo obrany oznámilo, že plán Polska předat stíhačky MiG-29 Spojeným státům ve snaze dostat je na Ukrajinu nepovažuje za udržitelný. Podle agentury Reuters i amerických médií tím Washington polskou nabídku odmítl. Varšava v úterý oznámila, že je ochotna bojová letadla dodat na americkou základnu v Německu, načež by byla předána ukrajinské armádě. Podle Pentagonu ale tento plán vzbuzuje značné obavy pro celou Severoatlantickou alianci.


ON-LINE: Lavrov se sejde s Kulebou. Moskva potvrdila schůzku šéfů diplomacie
Denik.cz | 07:11:00
Válka na Ukrajině pokračuje už dva týdny. Ruské vojenské jednotky se podle Pentagonu snaží postupovat ke Kyjevu ze severovýchodu. Ve středu od osmi hodin SEČ bude pokračovat evakuace civilistů z Kyjeva, Černigova, Charkova a dalších ukrajinských měst.


Medaile patří všem zdravotníkům, říká prezidentem oceněná sestra Jana Březinová
Denik.cz | 06:09:00
„Pro státní vyznamenání šli se mnou všichni zdravotníci,“ říká sestřička z Litomyšlské nemocnice Jana Březinová. V pondělí večer si převzala v Praze od prezidenta republiky Miloše Zemana medaili Za hrdinství. Zdravotní sestřička z Ústí nad Orlicí si mohla už dávno užívat zaslouženého odpočinku, ale i v covidové době dál sloužila v nemocnici v Litomyšli, kde pracuje dodnes. A to i po vážném onemocnění plic.


Noví spolužáci. Ukrajinské děti už se hlásí do škol na východě Čech
Denik.cz | 06:03:00
Tisíce uprchlíků z Ukrajiny míří do Královéhradeckého kraje a bude třeba se postarat nejen o jejich ubytování a stravování. Přicházejí s dětmi, pro které bude nutné zajistit výuku.


Steve Jobs se naučil ovlivňovat lidi, aby zakryl omezené dovednosti, prozradil spoluzakladatel Applu
Euro | 09:02:34
Steve Wozniak, spoluzakladatel Applu a blízký přítel Steva Jobse, vzpomíná na to, jak se jeho zesnulý parťák učil prezentovat a inspirovat lidi. Dokonalým marketingem prý Jobs zakrýval vlastní nedostatek znalostí v oblasti počítačů. Vizionář chtěl s firmou Apple změnit svět, a tak pro své produkty vytvořil marketing, kolem něhož vznikla bezmála subkultura. Jinak byl ale Jobs přísným, vážným a náročným šéfem. Pracovat pro něj znamenalo neustálé obavy a výkon na hranici možností.


Touha po troše luxusu nutila Američany během pandemie utrácet. S vysokým zájmem o prémiové parfémy šly prudce nahoru i jejich ceny
Euro | 08:04:11
Luxusní vůně a parfémové vody od začátku pandemie výrazně podražily. Na neobvykle vysokých cenách ovšem tentokrát nenese vinu inflace, ale rekordní poptávka ze strany zákazníků. Zájem Američanů o prémiové parfémy podle prodejců a analytiků souvisí s potřebou dopřát si ve složitých časech kousek luxusu. Za jednu lahvičku jsou lidé ochotni dát i 600 dolarů.


ČEZ má otevřený tendr na jaderné palivo pro Temelín, řeší se ruský dodavatel. Podle Síkely je třeba zohlednit bezpečnost
Hospodářské noviny | 10:39:00
Elektrárenská společnost ČEZ by měla v příštích týdnech dostat nabídky na dodávky jaderného paliva pro elektrárnu v Temelíně. HN to zjistily od dvou na sobě nezávislých zdrojů blízkých jednání. Doposud ČEZ jednal se třemi zájemci – ruským...


Creative Business Cup představí 10 nejkreativnějších start-upů Česka
Hospodářské noviny | 09:07:00
Deset nejkreativnějších start-upů Česka se utká o prvenství na Creative Business Cup 2022 v Ostravě. Akce, kterou pátým rokem pořádá agentura CzechInvest, se uskuteční offline i online 10. března 2022 od 16:00 v ostravském Brick House. Vítěz bude...


Invaze na Ukrajinu vstoupila do amerických domácností. Proto mohl Biden vyhlásit embargo na ruskou ropu
Hospodářské noviny | 09:00:00
Ve stejné chvíli, kdy Joe Biden v úterý vyhlásil, že Spojené státy ukončí dovoz ruské ropy, plynu a uhlí, oznámily tiskové agentury, že ceny benzinu v USA překonaly další rekord. Už je dražší než v roce 2008, kdy Amerika zažívala nejtěžší...


Když nás odřízly banky, byl to problém. Teď začínáme znovu a lépe, říká zakladatel první české kryptoburzy
Hospodářské noviny | 08:00:00
Před pěti lety byla první česká kryptoburza Coinmate jedním z nejjednodušších vstupních bodů do světa kryptoměn. Jako jediná totiž umožňovala platby přímo v českých korunách. V době vrcholu dokonce nezvládala vyřizovat všechny nové registrace. Pak...


Apple stále umí vyrazit dech. Zvládne to nejen výkonem i cenou, ale také lpěním na starém hardwaru
Hospodářské noviny | 07:45:00
Kdyby Apple zůstal jen u očekávaného představení iPhonu SE a nového iPadu Air, byla by to bída. Šlo by totiž jen o dva produkty, jež dostaly dlouho očekávanou aktualizaci, ale které vlastně nepřinášejí nic zásadního – kromě zdražení v případě...


Mitrofanov: Rusové kývnou na jakékoliv barbarství. Demokracie u nich nikdy nebude
Hospodářské noviny | 07:38:00
„V gigantickém nelidském Rusku nebude pokus o demokracii nikdy úspěšný. Je to pro ně cizí slovo. Sto let se z ruské společnosti násilím vyndávaly její lepší části a to poslední lepší, co v ní zbylo, teď prchá. Tihle lidé pak mohou fungovat...


Zápisky z války: Nač proboha čekali? Bohatý Kyjev odjel už dříve, ten chudý se teď mačká na nádraží
Hospodářské noviny | 07:10:00
KYJEV, SEDMÝ DEN VÁLKY, středa 2. března 2022. Zahýbám za roh a otevírá se mi pohled na naše Kyjevské nádraží. Přede mnou je most a hned za ním náměstí s auty, lidmi a autobusy – a krásná, vysoká nádražní budova. Dívám se na ni trochu shora,...


Velké Z jako svastika. Jaký trest hrozí těm, kteří použijí znak ruských okupantů?
Hospodářské noviny | 07:08:00
Ministerstvo vnitra vydalo policistům pokyn, jak mají posuzovat, zda použití velkého Z, tedy symbolu ruských okupantů na Ukrajině, je trestným činem, či nikoli. Vám, posluchačům, to vysvětlíme. A na Ukrajinu míří bojovat stovky Čechů. Přinášíme...


Hypotéky dál výrazně zdražují. Průměrná měsíční splátka je 20 tisíc, sazby se letos mohou vyšplhat až k 6 procentům
Hospodářské noviny | 11:00:11
Prudké zdražování peněz, jimiž ročně desítky tisíc lidí financují pořízení vlastního bydlení, nadále pokračuje. Průměrná nabídková sazba u hypoték počítaná k 7. březnu činila podle dat Fincentrum Hypoindexu 4,62 procenta. Za poslední dva měsíce tak...


Cena benzinu a nafty prudce roste, vláda uvažuje o zrušení silniční daně a přimíchávání biosložky
ČT24 | 10:13:49
Ceny pohonných hmot v Česku nadále výrazně rostou. Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP 09) pro Českou televizi před jednáním kabinetu uvedla, že vláda nechystá zastropování cen pohonných hmot, ani snížení nebo zrušení DPH na benzin a naftu. Chystá se jít jinou cestou, která by růst cen zmírnila. Podle informací ČT uvažuje o zrušení přimíchávání biosložky do pohonných hmot a také o zrušení silniční daně. Část dopravců uvedla, že kvůli rostoucím cenám paliv může zdražit jízdné v MHD nebo snížit provoz veřejné dopravy - o řešeních vyšších nákladů jednají s městy.


V Česku je podle Rakušana asi 150 tisíc uprchlíků
ČT24 | 09:08:17
Česká republika zatím udělila víc než 90 tisíc speciálních víz Ukrajincům prchajícím před válkou. Reálný počet uprchlíků, kteří nyní v zemi jsou, je podle odhadů okolo 150 tisíc, sdělil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Česko má podle něj dobře připravený systém pomoci. Organizace Člověk v tísni spustila pro uprchlíky v nouzi telefonní linku.


Začíná výplata vkladů klientům Sberbank. Česká národní banka varuje před dezinformacemi
ČT24 | 09:11:32
Garanční systém finančního trhu začal ve středu prostřednictvím poboček Komerční banky vyplácet náhrady vkladů klientům Sberbank CZ. Celkem půjde o 24,2 miliardy korun. Náhrady se budou vyplácet tři roky, tedy do března 2025. V souvislosti s krachem Sberbank CZ upozornila také Česká národní banka společně s Českou bankovní asociací na šířící se dezinformace o stabilitě českého bankovního sektoru. Jsou podle nich zcela nepodložené a mohou být vyhodnoceny jako šíření poplašené zprávy, tedy trestný čin.


Polské stíhačky pro Ukrajinu: Západ je paralyzován zbytečným strachem z Ruska
Respekt | 10:19:11
Jsme v bezprecedentní situaci, ve které je potřeba nebýt ve vleku protivníkaDo Česka přišlo už 150 tisíc uprchlíků z Ukrajiny, 90 tisíc z nich má speciálních víza
Eurozpravy-domácí | 10:18:00
Česká republika zatím udělila víc než 90.000 speciálních víz Ukrajincům prchajícím před válkou. Reálný počet uprchlíků, kteří nyní v zemi jsou, je podle odhadů okolo 150.000, sdělil dnes na dotaz ČTK ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).


Vystrčil měl pozitivní test na covid, ruší program
Eurozpravy-domácí | 09:23:00
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) měl pozitivní antigenní test na covid-19. Ráno na twitteru oznámil, že ruší program a odchází do izolace. Podstoupí ještě přesnější PCR test a pokud mu to jeho stav dovolí, bude pracovat z domova.


V Praze dnes proběhnou další benefiční koncerty pro Ukrajinu
Eurozpravy-domácí | 08:46:00
V Praze se dnes uskuteční další benefiční koncerty na pomoc Ukrajině. Do podpory se zapojí hudebníci v Divadle Spejbla a Hurvínka, ve Velkém sále Lucerny nebo v Betlémské kapli. Účinkující vystoupí bez nároku na honorář.


Počet mrtvých s covidem v Česku přesáhl 39.000, tisíc jich přibylo za necelý měsíc
Eurozpravy-domácí | 08:14:00
Počet zemřelých s covidem-19 přesáhl 39.000, poslední tisíc mrtvých přibyl za 22 dní. Předtím to bylo za 27 a 22 dní. První úmrtí s covidem bylo oznámeno 22. března 2020, dosavadní denní rekord 261 mrtvých je z 3. listopadu 2020, následují loňský 15. březen s 238 mrtvými a 8. březen 2021 s 236 mrtvými.


Pražské asistenční centrum pro ukrajinské uprchlíky už registrovalo 18.602 žadatelů
Eurozpravy-domácí | 08:05:00
Pražské asistenční centrum pro ukrajinské uprchlíky v úterý odbavilo 3667 lidí, to je zatím nejvíc za jeden den. Od začátku ruské invaze na Ukrajině už registrovalo 18.602 žadatelů, uvedl dnes ráno na twitteru primátor Zdeněk Hřib (Piráti).


Za úterý přibylo v Česku skoro 10.500 nakažených
Eurozpravy-domácí | 07:58:00
V úterý laboratoře v Česku prokázaly 10.484 nových případů koronaviru, to je o zhruba 1100 méně než před týdnem. Počty nakažených v uplynulých týdnech v mezitýdenním srovnání klesaly, ale za pondělí jich bylo o něco víc.


EK: EU nakoupila dost LNG, do konce zimy je nezávislá na dodávkách z Ruska
Eurozpravy-zahraniční | 10:32:00
Evropská unie nakoupila dostatek zkapalněného zemního plynu (LNG), aby byla až do konce zimy nezávislá na dovozu z Ruska. V rozhovoru s německou televizí ARD to dnes řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Uvedla rovněž, že sankce proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu byly navrženy tak, aby měly co největší dopad na Moskvu a zároveň co nejméně poškodily západní ekonomiky.


Rakousko prozatím zruší stávající zákon o povinnosti očkování proti covidu
Eurozpravy-zahraniční | 10:24:00
Rakousko zruší stávající zákon o povinnosti očkování proti covidu-19 a odloží jeho vymáhání, které mělo původně začít v polovině března. Za tři měsíce vláda opatření znovu přehodnotí. Oznámili to dnes rakouský ministr zdravotnictví Johannes Rauch a ministryně pro ústavní záležitosti Karoline Edtstadlerová.


USA přesunuly do Polska dvě baterie protiraketového systému Patriot
Eurozpravy-zahraniční | 09:55:00
USA přesouvají dvě baterie svého raketového systému Patriot do Polska. Podle médií to v úterý oznámil Pentagon, podle nějž se jedná o obranný krok určený k ochraně sil USA a NATO. Americké ministerstvo obrany dodalo, že zbraňový systém nebude "žádným způsobem podporovat jakékoliv útočné operace".


Moskva tvrdí, že má originál rozkazu k útoku ukrajinských sil na Donbas
Eurozpravy-zahraniční | 09:47:00
Ruské ministerstvo obrany dnes zveřejnilo dokument, o němž tvrdí, že jde o originál tajného rozkazu svědčícího o tom, že Kyjev připravoval na březen útok na Donbas. Informovala o tom agentura TASS. Ukrajinská strana zatím na tuto zprávu nereagovala.


Europarlament bude řešit válku na Ukrajině a zákaz zlatých víz
Eurozpravy-zahraniční | 09:02:00
Evropský parlament se dnes bude zabývat ruskou invazí na Ukrajinu a bezpečnostní situací v Evropě, na rozpravě vystoupí i estonská premiérka Kaja Kallasová. Odpoledne budou europoslanci hlasovat o usnesení, které reaguje na zahraniční vměšování do demokratických procesů v zemích Evropské unie. Rovněž přijmou usnesení týkající se režimů občanství pro investory.


ON-LINE: Ukrajina potvrdila další evakuaci z města Sumy, Kyjev setkání Lavrova s Kulebou
Eurozpravy-zahraniční | 08:56:00
Humanitární koridor z obléhaného města Sumy na severovýchodě Ukrajiny bude fungovat i dnes, uvedl na sociální síti telegram gubernátor Sumské oblasti Dmytro Žyvyckyj. Plány na příměří a možný další provoz humanitárních koridorů v úterý večer oznámila Moskva, podle ukrajinské tiskové agentury Unian budou moci lidé odejít mezi 08:00 až 20:00 SEČ.


Británie zavádí nové sankce proti Rusku za útok na Ukrajinu
Eurozpravy-zahraniční | 08:52:00
Británie dnes oznámila nový balík sankcí namířených proti Rusku kvůli jeho útoku na Ukrajinu. Úřady mohou nově zadržet jakákoliv letadla na britských letištích napojená na ruské občany a firmy, vláda rovněž zakázala vývoz zboží a služeb spojených s letectvím a vesmírnými technologiemi do Ruska. Létání s ruskými letadly na území Británie bude rovněž v zemi nově považováno za trestný čin.


Austrálie kvůli povodním vyhlásí nouzový stav, úřady nařídily evakuaci statisícům lidí
Eurozpravy-zahraniční | 08:41:00
Austrálie v souvislosti se silnými lijáky a následnými záplavami vyhlásí stav nouze. Oznámil to dnes tamní premiér Scott Morrison. Opatření pomůže úřadům zajistit pomoc a potřebné zásoby pro nejhůře zasažené oblasti na východě země, píše agentura Reuters.


Vojenský konflikt na Ukrajině kvůli Číně pozorně sleduje i Tchaj-wan
Eurozpravy-zahraniční | 08:21:00
Vojenský konflikt na Ukrajině, na kterou na konci minulého měsíce zaútočila ruská vojska, se zatajeným dechem sleduje celý svět. Pečlivou pozornost však ukrajinské obraně před ruským náporem věnují tchajwanští vojenští stratégové. Odpor Ukrajinců jim slouží jako příklad pro případ, že by ostrovní stát napadla Čína, píše agentura Reuters.


Kyjev potvrdil setkání Lavrova s Kulebou, Moskva s ním počítá, řekla Zacharovová
Eurozpravy-zahraniční | 07:57:00
Kyjev potvrdil čtvrteční setkání šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova s jeho ukrajinským protějškem Dmytrem Kulebou na diplomatickém fóru v Turecku a Moskva vychází z toho, že se jednání uskuteční, řekla dnes podle agentury TASS mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.


Venezuela propustila dva vězněné americké občany, potvrdil to Biden
Eurozpravy-zahraniční | 07:41:00
Venezuelská vláda osvobodila dva vězněné americké občany, napsala agentura AP. Jihoamerický stát se snaží o zlepšení vztahů s administrativou amerického prezidenta Joea Bidena, která má naopak ve světle konfliktu na Ukrajině zájem snížit v regionu podporu Ruska. Biden propuštění obou mužů potvrdil.


Českým dopravcům hrozí krach. Chtějí zrušení spotřební daně z pohonných hmot
Eurozpravy-ekonomika | 09:15:00
KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Již tak závratná rychlost zdražování pohonných hmot v ČR se ještě zvyšuje. Benzín včera přes noc zdražil o 1,70 Kč/l. Nafta o 2,15 Kč/l. Rekordy. Za poslední měsíc nafta zdražila skoro o 12 Kč/l. Dopravci podezřívají čerpací stanice, že situace zneužívají a navyšují si marže. Ty to odmítají. Pohonné hmoty každopádně rychle zdražují k úrovni 50 Kč/l.


V Česku začalo vyplácení vkladů klientů Sberbank
Eurozpravy-ekonomika | 09:07:00
Garanční systém finančního trhu dnes začal prostřednictvím poboček Komerční banky vyplácet náhrady vkladů klientům Sberbank CZ. Celkem půjde o 24,2 miliardy korun. V hotovosti bude možné vybrat peníze na 40 vybraných pobočkách Komerční banky, u kterých bude prodloužená otevírací doba od 8:00 do 18:00.


Roste inflace a ceny energií. Co když nebudeme schopni splácet hypotéku?
Eurozpravy-ekonomika | 07:53:00
V současné situaci, kdy roste inflace a také ceny energií se obávám, že kdyby došlo k nějakému výpadku našich rodinných příjmů, tak nebudeme schopni finančně utáhnout domácnost a rodinný rozpočet. Lze se proti tomuto pojistit?


Brusel cítí ukrajinskou šanci – uhájit a rozšířit své nadřazené pozice
Reflex | 10:00:00
Uprchlická krize a hlavně pak následná covidová pandemie upozadily roli unijních orgánů. Členské státy si to někdy dělaly po svém, jako by žádná EU nebyla. Nynější válka na Ukrajině je proto pro Brusel i příležitostí znovu dobýt své pozice, v tomto případě kompetenční.


Hvězdy Reflexu: Aktivistka Petra Sovová, obhájkyně přirozených porodů
Reflex | 05:00:00
Nominace za únor! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.


Hvězdy Reflexu: Petr Pudil a Pavlína Pudil, strůjci nového muzea Kunsthalle Praha
Reflex | 05:00:00
Nominace za únor! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.


Hvězdy Reflexu: Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, další olympijské zlato
Reflex | 05:00:00
Nominace za únor! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.


Hvězdy Reflexu: Hudebník David Koller, pomáhá Ukrajincům
Reflex | 05:00:00
Nominace za únor! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.


Hvězdy Reflexu: Lékař Miroslav Koňařík, transplantace srdce
Reflex | 05:00:00
Nominace za únor! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.


Evropská unie je díky nákupu LNG do konce zimy nezávislá na dodávkách plynu z Ruska
Tiscali-zprávy | 10:25:03
Evropská unie nakoupila dostatek zkapalněného zemního plynu (LNG), aby byla až do konce zimy nezávislá na dovozu z Ruska.


Válka na Ukrajině, 14. den. Ve čtvrtek by měl jednat Kuleba a Lavrov
Tiscali-zprávy | 09:59:08
Ve čtvrtek se ukrajinský ministr zahraniční Dmytro Kuleba setká se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem. Jednat budou na diplomatickém fóru v Turecku.


NHL: Ovečkin dohnal počtem gólů Jaromíra Jágra
Tiscali-zprávy | 09:33:39
Alexandr Ovečkin pomohl dvěma góly k vítězství Washingtonu 5:4 v Calgary a v historické tabulce střelců se vyrovnal třetímu Jaromíru Jágrovi. Oba mají na kontě 766 tref.


Panenka Barbie slaví výročí - a s ní i její živé kopie
Tiscali-zprávy | 08:18:50
Devátého března 1959 se poprvé představila panenka Barbie. Milovaná i zatracovaná ikonická hračka se stala vzorem nejedné dívce. Některé dokonce nešetřily časem ani penězi, aby se nechaly upravit podle svého plastového idolu.


Růst cen komodit srazil v lednu přebytek zahraničního obchodu skoro o 20 miliard
E15-ekonomika | 09:39:00
Zahraniční obchod Česka skončil v prvním měsíci letošního roku v přebytku 6,2 miliardy korun. Ve srovnání s loňským lednem byl přebytek o 18,6 miliardy korun nižší. Dovoz i vývoz vzrostl meziročně dvojciferným tempem. Vývoz stoupl oproti loňskému lednu o 12,9 procenta na 336,7 miliardy korun a dovoz o 20,9 procenta na 330,5 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů Českého statistického úřadu.


Rusku bezprostředně hrozí neschopnost splácet dluhy, varuje Fitch
E15-ekonomika | 08:35:00
Americká ratingová agentura Fitch snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o dalších šest stupňů, protože v důsledku mezinárodních sankcí považuje neschopnost země splácet své závazky za bezprostřední hrozbu. Fitch už minulý týden posunula rating Ruska do neinvestiční kategorie, stejně jako další americká agentura Moody's. Rusko poté, co na něj Západ uvalil sankce, omezuje používání amerických dolarů ve svých rezervách, napsala agentura Ria Novosti.


Lego dál těží z pandemie. Tržby výrobce stavebnic se loni zvýšily o 27 procent
E15-ekonomika | 07:34:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Růst cen komodit srazil v lednu přebytek zahraničního obchodu skoro o 20 miliard
E15-politika | 09:39:00
Zahraniční obchod Česka skončil v prvním měsíci letošního roku v přebytku 6,2 miliardy korun. Ve srovnání s loňským lednem byl přebytek o 18,6 miliardy korun nižší. Dovoz i vývoz vzrostl meziročně dvojciferným tempem. Vývoz stoupl oproti loňskému lednu o 12,9 procenta na 336,7 miliardy korun a dovoz o 20,9 procenta na 330,5 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů Českého statistického úřadu.


Rusku bezprostředně hrozí neschopnost splácet dluhy, varuje Fitch
E15-politika | 08:35:00
Americká ratingová agentura Fitch snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o dalších šest stupňů, protože v důsledku mezinárodních sankcí považuje neschopnost země splácet své závazky za bezprostřední hrozbu. Fitch už minulý týden posunula rating Ruska do neinvestiční kategorie, stejně jako další americká agentura Moody's. Rusko poté, co na něj Západ uvalil sankce, omezuje používání amerických dolarů ve svých rezervách, napsala agentura Ria Novosti.


Lego dál těží z pandemie. Tržby výrobce stavebnic se loni zvýšily o 27 procent
E15-politika | 07:34:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Žebříček stavebního spoření v březnu. Nově očima odborníků i veřejnosti
Finparáda | 10:00:00
Na Finparádě došlo k aktualizaci žebříčku stavebního spoření. Na první místě je nově Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka), na druhé místo sestoupila MONETA Stavební Spořitelna a třetí místo tentokrát patří...


Ewa Farna je dvojnásobnou maminkou. Prozradila i jméno miminka
revue.idnes.cz | 10:33:00
Ewa Farna (28) na sociálních sítích oznámila, že porodila dceru. Holčička dostala jméno Ella. Zpěvačka už má s manželem Martinem Chobotem (32) syna Artura.


Vítězka Mašková tančí ve slovenské verzi StarDance. Soutěží Koleník i Végh
revue.idnes.cz | 09:39:00
Na Slovensku odstartovala sedmá řada soutěže Let’s Dance, která je v Česku známá jako StarDance. Řady profesionálních tanečníků v Bratislavě posílila i vítězka české verze Adriana Mašková, která loni uspěla s hercem Janem Cinou. Podívejte se, kdo další bojuje o titul král a královna tanečního parketu.


Výstava v Olomouci: Odstřel kostelů i umění, které si příroda postupně bere zpět
bleskove.cz | 12:00:00
Nehostinná maďarská step svádí k vyprávění tragických opusů, Tatry naopak přitahují utopické vize, naznačuje kurátorka.


Po Polácích odmítla Nohavicu česká univerzita. Nepronajme mu halu
bleskove.cz | 11:52:00
Zpěvák chystá benefiční vystoupení pro Ukrajinu a válka je mu „proti srsti“, cenu od Vladimira Putina si však nechá.


Sladkým za mír. Ukrajinská pekařka v Texasu vybrala skoro dva miliony na pomoc vlasti
bleskove.cz | 10:30:00
Vyrostla v Ukrajině, ale už osm let žije v Texasu. Proto se osmadvacetiletá pekařka rozhodla své krajany ve válce s Ruskem podpořit alespoň finančně.


Bob Dylan psal 12 let knihu. Eseje o moderní písni vydá na podzim
bleskove.cz | 10:20:00
Držitel Oscara, Grammy, Pulitzerovy i Nobelovy ceny v esejích píše o rýmech, slabikách nebo "vztahu mezi bluegrassem a heavy metalem".


Nešťastná Taťána Makarenko: Táta i brácha ve válce na Ukrajině! A proč je největší hrdinka máma?
blesk | 12:00:00
Šéfka soutěží Miss a Mister Czech Republic Taťána Makarenko (32) je v posledních dnech bez sebe strachy. Jak její otec, tak její bratr byli totiž povoláni do války. Nešťastné Taťáně posílají neohrožené fotky se zbraněmi v ruce, pohledná Ukrajinka si ale ze všeho nejvíc přeje mír. 


8 tipů k hypotéce: Jak se vyznat v pojmech a co vše banky zajímá?
blesk | 11:59:00
Toužíte po vlastním bydlení a cestou k němu je hypotéka? Seznamte se s pojmy, porozumějte pravidlům a pamatujte si důležité rady.


Rusové kupí výmluvy pro invazi: Ukrajinci plánovali úder na Donbas, tvrdí. Zmínili i biologické zbraně
blesk | 11:50:00
Ruské ministerstvo obrany dnes zveřejnilo dokument, o němž tvrdí, že jde o originál tajného rozkazu svědčícího o tom, že Kyjev připravoval na březen útok na Donbas. Informovala o tom agentura TASS. Ukrajinská strana zatím na tuto zprávu nereagovala. Ochranou ruského obyvatelstva v Donbasu Moskva mimo jiné ospravedlňuje svou nynější agresi vůči Ukrajině. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová tvrdí, že operace jde podle plánu. Rusko po USA žádá, aby světu vysvětlily, proč podporují to, co Moskva označuje jako vojenský biologický program na Ukrajině, napsala agentura Reuters s odvoláním na ruskou diplomacii.


Ewa Farna porodila holčičku! Gratulace od slavných maminek neberou konce
blesk | 11:50:00
Už několik dní se Ewa Farna (28) s manželem Martinem Chobotem (33) radují z druhého potomka. Zpěvačka v tajnosti přivedla na svět holčičku Ellu! A tak jejich dvouletý synek Artur má sestřičku, která má stejně jako on po porodu, tmavé husté vlásky. 


Velká změna u královny Alžběty (95): Definitivně opouští palác!
blesk | 11:49:00
Britská královna Alžběta II. (95) se po dvou letech života na zámku Windsor v Berkshiru už nemíní vracet do Buckinghamského paláce. Tam strávila většinu své sedmdesátileté vlády, v poslední době se ale raději uchyluje na venkov. Informaci přinesl list Times of London. 
 


Černý scénář pro Ukrajinu: Kdo místo Zelenského, pokud padne?
blesk | 11:44:00
Z prezidenta Volodomyra Zelenského se během ruské invaze stal národní hrdina. Odmítá se evakuovat ze své země, Čečensko na něj vyslalo elitní zabijáky, podle posledních zpráv přežil už 3 atentáty. Co se ale stane, pokud ukrajinský prezident zemře? Podle Fox News mají ukrajinští lídři údajně jasno, kdo v tomto případě povede zemi dál.


Po 20 pivech řídil a porval s policisty, dostal dva roky: Jdu se upít k smrti, řekl soudu
blesk | 11:25:00
Těžko uvěřitelným případem se zabýval odvolací senát Krajského soudu v Brně. Petr Galář (43) z Hodonínska řídil loni v červnu s téměř pěti promile alkoholu automobil, navíc už dřív přišel o řidičák. Když ho stopla policejní hlídka, tvrdil, že musí domů. A pak se strhla pořádná mela.


Komerční banka začala vyplácet vklady klientům Sberbank. Vysočina si na uložené miliardy počká
blesk | 11:19:00
Klienti Sberbank CZ si od dnešního rána mohou do vybraných poboček Komerční banky přijít vyplatit náhrady vkladů. Před některými ráno před otevřením podle zpravodajů ČTK čekala menší fronta zájemců, například v Brně, Praze či Liberci, v jiných byl provoz od začátku plynulý a zájemců o výplatu jen několik. V centru Olomouce ochranka Komerční banky vpouštěla klienty Sberbank jednotlivě, fronta tam nevznikala. Náhrady se klientům Sberbank budou vyplácet následující tři roky, tedy do března 2025.


Větrná dovolená Felixe a Dády: Saxofonista si musel sáhnout do rozkroku!
blesk | 11:00:00
Potřebovali si trochu odpočinout. Felix Slováček (78) a Dáda Patrasová (65) si už v lednu koupili týden na Fuerteventuře. Avšak naběhli si. „Strašně tam fouká!“ posteskl si muzikant s tím, že se nemohli ani koupat.


Kollárova exmilenka v slzách: Šok po návratu z dovolené! Ukradli jí úplně vše
blesk | 10:38:00
Půvabné Barbaře Bátorové (31) se pořádně vymstilo, že chtěla se svými followery na sociálních sítích sdílet radostné fotky z dovolené u moře. Zatímco ona nastavovala své sexy tělíčko slunečním paprskům, v jejím bytě řádil lupič...


Další extrémní skok v cenách paliv. Nafta v Česku zdražila za jediný den o dvě koruny
blesk | 10:13:00
Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic nadále rostou. Ceny benzinu i nafty si od pondělí do úterý připsaly nejvyšší mezidenní nárůst cen od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Cena nafty vzrostla za 24 hodin o 2,15 koruny na 47,47 Kč za litr. Benzin zdražil o 1,7 koruny na 45,21 korun za litr. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která průměrné ceny paliv sleduje od začátku roku 2005.


Tatjana se svými dětmi utíkala z Irpiňu: Ruští vojáci je chladnokrevně popravili
blesk | 10:10:00
Peklo se rozpoutalo v ukrajinském městě Irpiň. Rusové tam prý porušili dohodu o bezpečném odchodu uprchlíků a pálí do civilistů. Na útěk se dala Tatjana Perebejnosová se svými dvěma dětmi Alisou (†9) a Nikitou (†18). Trojice se snažila opustit město, když na ně ruští vojáci spustili palbu. Rodina zůstala ležet na chodníku v tratolišti krve.


Zpěvačka Ewa Farna porodila druhé dítě! Fanouškům představila holčičku Ellu!
blesk | 09:59:00
Zpěvačka Ewa Farna (28) přivedla na svět svého druhého potomka. Pohlaví miminka tajila do poslední chvíle, i když ho s manželem Martinem Chobotem během těhotenství znali. Nakonec to je holčička, kterou rodiče pojmenovali Ella.


Západ hledá luxusní jachty ruských oligarchů. Ti je ukrývají na Seychelách i jinde
iHned.cz | 11:16:00
Superjachta Amore Vero měla původně vyplout z jihofrancouzského přístavu La Ciotat až po dokončení všech drobných úprav na konci dubna. Místo toho ale její kapitán dostal rozkaz, aby co nejdříve odplul do Turecka. „Dozvěděli jsme se, že chce...


Kuchař Petr odvezl na Ukrajinu jídlo: Hádka s policistou, zima a pláč v záchytném táboře
blesk | 09:50:00
Kuchař Petr Erin Kováč (45), zakladatel českého Culinary Clubu, naložil do auta trvanlivé potraviny a z Brna s kamarádem vyrazili na 600 kilometrů dlouhou cestu na východ. Jejich cílem byli uprchlíci u slovenského přechodu Vyšné Nemecké. Tam se musel dokonce pohádat s policistou, aby mohl humanitární pomoc doručit.


Výstava v Olomouci: Odstřel kostelů i umění, které si příroda postupně bere zpět
pikant | 12:00:00
Nehostinná maďarská step svádí k vyprávění tragických opusů, Tatry naopak přitahují utopické vize, naznačuje kurátorka.


Po Polácích odmítla Nohavicu česká univerzita. Nepronajme mu halu
pikant | 11:52:00
Zpěvák chystá benefiční vystoupení pro Ukrajinu a válka je mu „proti srsti“, cenu od Vladimira Putina si však nechá.


Sladkým za mír. Ukrajinská pekařka v Texasu vybrala skoro dva miliony na pomoc vlasti
pikant | 10:30:00
Vyrostla v Ukrajině, ale už osm let žije v Texasu. Proto se osmadvacetiletá pekařka rozhodla své krajany ve válce s Ruskem podpořit alespoň finančně.


Bob Dylan psal 12 let knihu. Eseje o moderní písni vydá na podzim
pikant | 10:20:00
Držitel Oscara, Grammy, Pulitzerovy i Nobelovy ceny v esejích píše o rýmech, slabikách nebo "vztahu mezi bluegrassem a heavy metalem".


Robot vykoupil osmileté auto za vyšší cenu než u nového. Kde se stala chyba?
Auto.cz | 10:58:00
Algoritmus neřízeně ocenil starou ojetinu. Za osm let auto rostlo na ceně, v okamžiku automatizovaného prodeje Honda překonala hodnotu nového kusu.


11,30 h - US futures indikují úvodní růst zámořských trhů
Kurzy.cz | 11:59:03
US akciové indexové futures indikují pozitivní vstup do dnešního řádného obchodování zámořských trhů a to v rozsahu cca 1% pro všechny hlavní indexy.Investoři i nadále sledují především vývoj ukrajinské krize, kde se čeká na zítřejší jednání ministrů&hell


Nemocný v roce 2022: přehled náhrad, dávek a příspěvků v době nemoci
Kurzy.cz | 11:54:32
Pokud se stane, že onemocníte, je nemocné vaše dítě nebo se do dlouhodobých zdravotních obtíží dostane blízká osoba, je to náročná životní situace. Shrňme si, na jaké formy finanční pomoci máte v tomto případě nárok.


Kryptoměny podpořilo omylem zveřejněné prezidentské prováděcí nařízení k sektoru vnímané jako pozitivní signál dalšího vývoje regulace
Kurzy.cz | 11:29:06
Sektor kryptoměn jako celek výrazně povyrostl v reakci US ministerstva financí na zveřejnění detailů prováděcího nařízení prezidenta Joe Bidena směrem ke kryptoměnám, které naznačilo pozitivní respektive vstřícný postoj k digitálním aktivům.


Spotřeba zemního plynu v Pardubickém kraji v roce 2021
Kurzy.cz | 11:19:27
9. 3. 2022 Kromě teplotních vlivů se v letech 2020 a 2021 projevila na sezonních výkyvech ve spotřebě plynu protiepidemická opatření – meziročně rostla v roce 2021 spotřeba plynu středních odběratelů, maloodběratelů a především v domácnostech. ...


Nezaměstnanost v Pardubickém kraji k 28. únoru 2022
Kurzy.cz | 11:18:57
9. 3. 2022 V průběhu února 2022 došlo v Pardubickém kraji k mírnému poklesu nezaměstnanosti. Ke konci výše zmíněného měsíce činil podíl nezaměstnaných osob v kraji 2,58 %, což bylo nejméně mezi všemi kraji. Nejnižší mírou nezaměstnanosti se může...


Bezprostřední nebezpečí nám nehrozí, ale jsme připraveni se bránit - VIDEO
Kurzy.cz | 11:08:00
? Naší zemi nehrozí bezprostřední nebezpečí. Jsme součástí NATO, to je garancí naší bezpečnosti. Máme skvěle vycvičené vojáky. Zlu se nesmí ustupovat. Jsme jednotní jako nikdy dřív. Nebojíme se nikoho. Více ve společném prohlášení premiéra Petra...


Stagflační hysterie a příležitosti na akciích podle investora Davida Rosenberga
Kurzy.cz | 10:56:19
Potenciál americké ekonomiky je silnější, než se lidé domnívají, a na akciovém trhu jsou příležitosti k nákupu. Ve své nové analýze to tvrdí investiční veterán David Rosenberg, který nyní stojí v čele své vlastní společnosti Rosenberg Research.


Ekonomické dopady válečného konfliktu
Kurzy.cz | 10:54:36
„Pokud jde o dopady válečného konfliktu na českou ekonomiku, tak velkým rizikem není přímý vliv na zahraniční obchod. Přímo do Ruska směřují 2 % z celkového českého vývozu, zatímco 3 % z celkových českých dovozů z Ruska do Česka.


ČNB a ČBA se vymezují vůči dezinformacím ohledně stability domácího bankovního sektoru
Kurzy.cz | 10:54:22
Česká národní banka se společně s Českou bankovní asociací vymezuje vůči šířícím se dezinformacím, které zpochybňují stabilitu českého bankovního sektoru. Tyto dezinformace jsou zcela nepodložené a účelově zneužívají specifické situace Sberbank ke snahám&


ČEPRO akceleruje růst svých prodejních cen nafty i benzínu
Kurzy.cz | 10:48:08
Ceny PHM dále rostou. ČEPRO pro dnešní dodávky dále akceleruje růst svých prodejních cen. Pro naftu se prodejní cena zvedá téměř o 5 Kč na 44,8 Kč na litr. Pro benzín (BA95) se cena zvedá o 3,7 Kč na 40,8 Kč za litr.


XTB: BITCOIN (09.03.2022) - Graf dne
Kurzy.cz | 10:37:19
Na dnešním trhu s kryptoměnami lze zaznamenat silné nárůsty cen. Očekává se, že americký prezident Joe Biden dnes podepíše zákon o kryptoměnách, který může připravit cestu pro širší přijetí digitálních aktiv. Zatímco podrobnosti jsou zatím neznámé, ame...


Siuda (Conseq IM): Překonat letos inflaci nebude s běžným portfoliem snadné, pokud vůbec možné. Je potřeba uvažovat dlouhodoběji
Kurzy.cz | 10:15:14
Kdo se nyní probral a chce v době vysoké inflace ochránit své úspory před znehodnocením, bude asi zklamán. Recept na výnosy nad 8 % ročně v současném prostředí a bez podstupování vysokého rizika neexistuje. I proto je potřeba uvažovat dlouhodobě...


Dopady ukrajinské krize mohou ekonomiku ČR letos zasáhnout velmi tvrdě. ČNB bude ve složité situaci
Kurzy.cz | 10:12:10
Včera jsme v rámci Měsíční predikce vydali aktualizovanou prognózu pro českou ekonomiku. Významně dolů posouváme prognózu HDP pro letošní rok a inflaci naopak významně nahoru. Celkově mohou dopady ruské invaze na Ukrajinu na českou ekonomiku dopadnout v&h


Informační centra ČEZ se opět otevřou veřejnosti 12. března
Kurzy.cz | 10:08:00
Po dvouměsíční pauze vynucené ochrannými opatřeními proti covidu se tuto sobotu otevřou všechna informační centra společnosti ČEZ. Na návštěvníky čeká řada nových atrakcí, včetně temelínské ReakTour, první hromadné virtuální prohlídky v Česku. Ročně na...


ČNB a ČBA se vymezují vůči dezinformacím
Kurzy.cz | 10:00:00
Česká národní banka se společně s Českou bankovní asociací vymezuje vůči šířícím se dezinformacím, které zpochybňují stabilitu českého bankovního sektoru.


Sankce proti Rusku dosahují dalšího milníku pod taktovkou USA a Británie
Kurzy.cz | 09:52:50
Sankce proti Rusku dosahují dalšího milníku. Včera USA oznámily pozastavení ruských dovozů ropy a zemního plynu. Částečně se přidala i Velká Británie, která bude postupně snižovat odběr.


VIG: Vybrané body z konferenčního hovoru k výsledkům za 4.kvartál 2021
Kurzy.cz | 09:43:35
VIG na Ukrajině aktuálně pozastavil činnost a uzavřel všechny kanceláře. Pojišťovna na daném trhu působí prostřednictvím tří společností z čehož jsou dvě neživotní, jedna životní s 1 400 zaměstnanci. Generuje zde pojistné ve výši 100 mil.


ČEZ: EK chce snížit závislost na ruském plynu. Podporuje regulaci ziskovosti sektoru energií
Kurzy.cz | 09:41:18
EK včera odpoledne prezentovala plán na snížení závislosti na ruském plynu a návrhy opatření proti vysokým cenám energií: • Snížení dovozu ruského plynu ještě letos o 66% skrze 60bcm zvýšení importu zkapalněného plynu a plynu z ostatních zemí (hl.


Fincentrum Hypoindex březen 2022: Průměrná nabídková sazba hypoték vzrostla na 4,62 %
Kurzy.cz | 09:40:23
Fincentrum Hypoindex změnil svoji podobu a nově nabízí pohled na aktuální situaci na hypotečním trhu. V březnu se průměrná nabídková sazba hypotečního úvěru vyšplhala na 4,62 %. Od ledna tak již vzrostla téměř o půl procentního bodu.


Nejúspěšnější investiční strategie během konfliktů a nejistoty
Kurzy.cz | 09:36:17
Stupňující se konflikt na Ukrajině vyvolává u investorů značné obavy o budoucím vývoji na finančních trzích. Mnozí přemýšlí nad úpravou portfolií, odprodejem investic nebo naopak vyhlíží další příležitosti k levnějšímu nákupu instrumentů.


USA a Británie zakazují dovoz ruské ropy a zemního plynu, Rusko opouští stále více západních firem
Kurzy.cz | 09:33:55
Akciové indexy v USA v úvodu obodování posilovaly později se však přehouply do ztrát. Růst indexů byl podpořen zprávami, že Ukrajina už netrvá na vstupu do NATO. Převážily však zprávy, že Spojené státy kvůli ruské invazi zakázaly dovoz ropy a zemního&hell


XTB: Čekání na ruské proti sankce - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 09:26:30
Evropské akciové trhy otevírají výše DOE report o zásobách ropy Trhy očekávají ruské sankce Evropské akciové trhy dnes otevírají výše po poměrně smíšené asijské seanci. Ekonomický kalendář je pro dnešek poněkud prázdný, jedinou pozoruhodn...


UniCredit: Ztráta veškerých ruských aktiv by znamenala dopad 2 p.b. do kapitalizace. Divi za r. 2021 banka vyplatí
Kurzy.cz | 09:22:53
Banka UniCredit zveřejnila, že v nejhorším scénáři, kdy by přišla o veškerá aktiva v Rusku, by byl dopad do kapitálové přiměřenosti ve výši 2 p.b. UniCredit nicméně neočekává, že by k tomuto „nejhoršímu“ scénáři došlo, a má dostatečnou rezervu, aby&hellip


Kofola koupila vlastní akcie pro účely opčního programu
Kurzy.cz | 09:17:13
Představenstvo Kofoly rozhodlo o nákupu vlastních akcií společnosti pro účely akciového opčního programu. Společnost včera koupila vlastní akcie v objemu až 22 615 kusů (tj. 0,1 % akciového kapitálu firmy) od dceřiné společnosti Radenska, která akcie&hell


Wall Street 8.3. - hlavním znakem je teď volatilita trhů
Kurzy.cz | 09:13:51
Volatilita bylo klíčové slovo obchodního dne na burzách ve Spojených státech. Začátek obchodování víceméně navázal na negativní závěr předchozího dne a všechny hlavní indexy se ocitly v červených číslech.


Premiér Petr Fiala vystoupí na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost - 10. března 2022 v Míčovně Pražského hradu
Kurzy.cz | 09:13:13
Předseda vlády Petr Fiala vystoupí ve čtvrtek 10. března 2022 v Míčovně Pražského hradu na úvod národní bezpečnostní konference Naše bezpečnost není samozřejmost. Konference se zúčastní také 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan, místopře...


Operační program Životní prostředí - Březnová Priorita je plná dobrých projektů
Kurzy.cz | 09:11:30
Výzvy nového programového období Operačního programu Životní prostředí budou brzy vypsány a my se v aktuálním čísle Priority věnujeme již úspěšným projektům, které díky podpoře z tohoto programu šetří přírodu i peníze. Nakoukneme například do Tiskárny ...


Všem dopravcům v Česku teď hrozí krach. Chtějí, ať vláda zruší spotřební daň z pohonných hmot
Kurzy.cz | 09:10:09
Již tak závratná rychlost zdražování pohonných hmot v ČR se ještě zvyšuje. Benzín včera přes noc zdražil o 1,70 Kč/l. Nafta o 2,15 Kč/l. Rekordy. Za poslední měsíc nafta zdražila skoro o 12 Kč/l.


Trhy žijí strachem z omezených dodávek komodit. Co to může znamenat pro Česko? - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:09:00
Trhy žijí strachem z další eskalace konfliktu na Ukrajině, v jejímž centru stojí globální trh s komoditami - na prvním místě ropa a plyn. V paralelním střetu Západ uštědřil Rusku tvrdou ránu finančními sankcemi, které lze ještě stupňovat.


Čínský prezident vyzývá k „maximální zdrženlivosti“ ohledně Ukrajiny. Francie a Německo by měly usilovat o jednání a řešení
Kurzy.cz | 09:06:21
Čínský prezident Si Ťin-pching vyzval v noci na dnešek na virtuálním setkání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a německým kancléřem Olafem Scholzem k „maximální zdrženlivosti“ v otázce Ukrajiny.


Zahraniční obchod se zbožím - leden 2022
Kurzy.cz | 09:03:39
Vývoz, dovoz, bilance


Timmermans vyzval Evropu ke ztlumení topení. Každý stupeň Celsia odpovídá úspoře 6 %
Kurzy.cz | 08:52:38
Podle agenturních zpráv první místopředseda EK Frans Timmermans v Bruselu vyzval Evropany k šetření a ztlumení topení ve svých domovech. Úspornějším režim mohou Evropané pomoci v boji proti ruské agresi na Ukrajině.


Možný bankrot Ruska se přibližuje, nejméně selektivní nesplácení je očekáváno, píše Fitch a dál sráží rating
Kurzy.cz | 08:44:00
Americká ratingová agentura Fitch v úterý snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o dalších šest stupňů, protože v důsledku mezinárodních sankcí považuje neschopnost země splácet své závazky za bezprostřední hrozbu.


"Don't worry, be happy." Sítě tleskají armádnímu sboru v těžce zkoušené Oděse
aktuálně.cz | 10:50:00
Milion obyvatel ukrajinského města Oděsa nervózně čeká, jestli i jejich historické město bude cílem bombardování ruskou armádou. 


Auta a díly v Rusku došly. Letitý UAZ Buchanka je teď třikrát dražší než před invazí
aktuálně.cz | 10:36:00
Padající hodnota rublu přiměla mnoho Rusů k překotnému nákupu nového auta. Jenže skladové zásoby se po rozpoutání války s Ukrajinou rychle vyprodaly.


Komerční banka spustila výplatu náhrad klientům Sberbank. Trvat má tři roky
aktuálně.cz | 10:30:24
Lidé si mohou pro náhrady dojít na 40 vybraných poboček Komerční banky, u kterých je prodloužená otevírací doba od 8:00 do 18:00.


NBP rezignuje na inflační cíl
Kurzy.cz | 08:32:12
Forint si bude muset dát pozor na dnes zveřejněnou únorovou inflaci.


Eurodolar se zasekl u hodnoty 1,09
Kurzy.cz | 08:31:29
Eurodolar se zasekl u hodnoty 1,09 a vyčkává na čtvrtek, který bude na události hodně bohatý.


Měna, kterou nikdo nechce. Ukrajinci přijíždí se hřivnami, ve směnárnách je nevymění
aktuálně.cz | 10:05:00
Ze třinácti směnáren, které navštívilo Aktuálně.cz, nabízela výměnu ukrajinských hřiven za české koruny jen jedna. Navíc za nevýhodný kurz.


ČEZ loni postavil rekordních 110 elektromobilních stanic
Kurzy.cz | 08:27:00
Poprvé v historii ČEZ zprovoznil během jednoho roku více než 100 stojanů, dosud rekordní rok 2020 připsal 82 stanic. ČEZ nyní provozuje 386 dobíjecích stanic, jejichž celkový výkon už překročil 25 MW. • Vedle velkých měst výrazně posiluje čerpání...


XTB: Americké indexy - Ranní shrnutí (09.03.2022)
Kurzy.cz | 08:26:32
Americké indexy zakončily včerejší seanci níže, ale nad denním minimy. S&P 500 klesl o 0,73 %, Dow Jones se posunul o 0,56 % a Nasdaq klesl o 0,28 % Akcie v Asii se obchodovaly smíšeně – Nikkei klesl o 0,3 %, zatímco S&P/ASX 200 si připsal 1 %. ...


Zahraniční obchod s Malajsií loni dosáhl dalšího rekordu, dosáhl hranice 2,5 miliardy amerických dolarů
Kurzy.cz | 08:17:02
Česko-malajsijský bilaterální obchod překonal další rekord a v roce 2021 dosáhl hranice 2,5 miliardy amerických dolarů. K úspěchu přispěla především konkurenceschopnost malajského exportu, který oproti roku 2020 vzrostl o 10,8 %.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 09.03.2022
Kurzy.cz | 08:12:00
Klíčové události
• ČR: Podíl nezaměstnaných osob v únoru mírně klesl na 3,5 %. Devizové rezervy ČNB na konci února vykázaly přebytek ve výši 157 mld. eur.
• Eurozóna: Hrubý domácí produkt ve 4. čtvrtletí vzrostl o 0,3 % m/m a o 4,6 % r/r.
• Německo: P...


Chorvatsko investuje do modernizace železnice
Kurzy.cz | 08:08:00
Chorvatská železniční asociace HŽ Infrastruktura představila nové projekty v oblasti železniční infrastruktury. Železnice hraje velmi důležitou roli v Národní strategii rozvoje Chorvatské republiky do roku 2030 Hrvatska 2030. Chorvatská vláda počítá s i


Materiály na jednání vlády dne 9. března 2022
Kurzy.cz | 08:00:00
K projednání s rozpravou:
Bod 1: Návrh zákona, kterým se zrušuje zákon č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb, ve znění pozdějších předpisů, a mění a zrušují další související právní předpisy
Bod 2: Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 353/2003 Sb., o sp...


Zlato nad 2 tis. USD a short squeeze na niklu. Komodity zůstávají velmi volatilní - Ranní komentář
Kurzy.cz | 07:59:28
Situace na většině finančních trhů zůstává velmi nervózní. Korekce na akciích sice zdá se nepokračuje, vysoká volatilita ale i nadále přetrvává a prudkým výkyvům čelí také řada komodit. Zlato se dostalo na nové ATH, s niklem muselo být včera v Londýně ...


Rekordní ceny. Benzin a nafta zaznamenaly největší zdražení od začátku invaze
Denik.cz | 10:33:00
Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic nadále rostou. Ceny benzinu i nafty si od pondělí do úterý připsaly nejvyšší mezidenní nárůst cen od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Cena nafty vzrostla za 24 hodin o 2,15 koruny na 47,47 Kč za litr. Benzin zdražil o 1,7 koruny na 45,21 korun za litr. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která průměrné ceny paliv sleduje od začátku roku 2005.


Místo burgerů boršč a řízky. Rusko chce znárodnit podniky McDonald’s či KFC
Denik.cz | 10:00:00
Ruská invaze na Ukrajinu si kromě sankcí vyžádala i reakce mnoha zahraničních společností, které se rozhodly dočasně uzavřít své provozovny či výrobny v Rusku. Toho chtějí využít vysoce postavení ruští politici, kteří navrhli znárodnit továrny i stravovací zařízení v zahraničním vlastnictví. V řetězcích, jako je například McDonald’s či Pizza Hut, tak chtějí nově prodávat čistě ruská jídla.


Ode dneška jsou až do částky 2,5 milionu vypláceni klienti Sberbank
Kurzy.cz | 07:15:00
Garanční systém finančního trhu dnes ve středu 9. března 2022 zahájil výplatu náhrad za pohledávky z vkladů u Sberbank CZ. Klienti banky o tom byly zpraveni dopisem s podrobnou informací ohledně výplaty, které probíhají prostřednictvím poboček Komerční...


Do podílových fondů loni Češi investovali 118 miliard
Kurzy.cz | 06:48:22
Tuzemští obchodníci s cennými papíry spravovali v Česku v roce 2021 majetek v hodnotě více než 1,83 bil. Kč. Objem aktiv v podílových fondech činil 708 mld. Kč. Meziročně v nich přibylo 118 mld. Kč, uvedla ve své výroční tiskové zprávě Asociace pro kap...


Akce JARO 2022 od firmy REMS
eStav.cz | 04:00:00
Nakupte za výhodné ceny stroje a nástroje pro opracování trubek v rámci akce JARO 2022 od firmy REMS.


Baumit Baumacol FlexTop: Bezpečné lepení obkladových prvků
eStav.cz | 03:00:00
Volba správné lepicí hmoty je otázkou pečlivého výběru, a to v závislosti na oblasti použití, účelu daného prostoru, druhu obkladového prvku a podmínkách okolí.


Jak poznat kvalitní stavbu. Dům musí být těsný. Problémy odhalí blower-door test
eStav.cz | 12:01:23
Splnění požadavku na průvzdušnost obvodového pláště domu je podmínku získání dotace Nová zelená úsporám. Svědčí ale také o kvalitě provedených prací a dosažení projektovaných energetických parametrů stavby. Přesvědčit se o těsnosti obálky budovy je vhodné v momentě dokončení obvodového pláště a střechy, kdy je možné případné nedostatky ještě odstranit. Navštivte s námi podruhé stavbu energeticky úsporné dřevostavby rodinného domu na okraji Prahy.


Fragment: Unikátní developerský projekt Trigemy získá chytré ovládání s Loxone
eStav.cz | 12:01:23
V pražském Karlíně roste Fragment. Nový architektonický skvost nabídne unikátní koncept nájemního bydlení. Skupina Trigema k ovládání technologií v bytech a budovách volí chytrou automatizaci Loxone.


Tepelné čerpadlo Buderus se zvýšenou protihlukovou ochranou
eStav.cz | 12:01:23
V současné době je kladen stále větší tlak a důraz na minimální hlučnost tepelných čerpadel vzduch/voda. Výrobci tepelných čerpadel jsou si ve výkonové nabídce tepelných čerpadel víceméně rovni, topné faktory dosahují podobných hodnot. U hlukových parametrů však rozhoduje každá desetina. Je to hlavně z důvodu hlukových limitů, které musí být splněny v chráněném venkovním prostoru. Proto Buderus do svého sortimentu zařadil novinku – tepelné čerpadlo se zvýšenou protihlukovou ochranou Logatherm WLW196i AR S+, díky technologii Silent plus (S+).


ČNB a banky varují před dezinformacemi na sítích. Peníze na účtech jsou v bezpečí, Sberbank byla specifický případ
Hospodářské noviny | 12:40:00
Česká národní banka (ČNB) a Česká bankovní asociace vydaly společné prohlášení, ve kterém varují veřejnost před dezinformacemi v e-mailech, textových zprávách nebo zprávách na sociálních sítích, zpochybňujícími stabilitu tuzemských bankovních domů....


Reakce části samoživitelek nesu špatně. S Ukrajinkami by asi neměnily, říká Fridrichová
Hospodářské noviny | 12:16:00
„Samoživitelky musí chápat, že situace je teď špatná a někdo je ve frontě předběhne. Hodně dárců zdůrazňovalo, že chtějí dávat Ukrajincům. Ne proto, že by nechtěli pomáhat maminkám v Česku, ale kvůli tomu, že ty ukrajinské přijíždějí s jedním...


Spolek s mrtvými zakladateli blokoval stavbu metra, Prahu to stojí miliardy. Ministerstvo teď jeho námitky zamítlo
Hospodářské noviny | 11:33:00
Na jednání zastupitelstva hlavního města loni v dubnu primátor Zdeněk Hřib (Piráti) požádal o minutu ticha na počest místopředsedy Sdružení občanská iniciativa Pankráce (SOIP) Víta Janouška, který pár dní předtím podlehl covidu. „Věnoval velké...


Když Západ volá, že přímou konfrontaci s Ruskem nechce, Putina to jen povzbuzuje
Hospodářské noviny | 11:31:00
Západ se připravuje na variantu ukrajinské exilové vlády, pokud Rusové ovládnou území a dosadí vlastní loutkovou vládu. Zda se to jako logický krok, nemělo by ale vypadnout ze zřetele, že to je přesně to, kam ruská taktika směřuje – o osudu...


Západ hledá luxusní jachty ruských oligarchů. Ti je ukrývají třeba na Seychelách
Hospodářské noviny | 11:16:00
Superjachta Amore Vero měla původně vyplout z jihofrancouzského přístavu La Ciotat až po dokončení všech drobných úprav na konci dubna. Místo toho ale její kapitán dostal rozkaz, aby co nejdříve odplul do Turecka. „Dozvěděli jsme se, že chce...


Rusové odpojili Černobyl od sítě, hrozí únik radiace, tvrdí Ukrajina
idnes.cz | 13:36:00
Rusko odřízlo odstavenou ukrajinskou jadernou elektrárnu Černobyl od sítě, uvedly ukrajinské úřady. Nedostatek elektrického proudu ohrožuje chlazení, hrozí únik radiace, tvrdí. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba vyzval k vyhlášení příměří, aby mohlo být vedení opraveno.


Neznámý typ covidu u Ukrajinců nehrozí, řekl Válek. Stovky musí na dialýzu
idnes.cz | 13:32:00
Neexistuje riziko, že by z Ukrajiny do Česka přišla varianta koronaviru, o které by ministerstvo zdravotnictví nevědělo. Ve středu to řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Lékaři odhadují, že asi 300 až 400 uprchlíků z Ukrajiny bude potřebovat dialýzu ledvin. Kapacity pro ně budou ve střediscích dostatečné.


Příbuzným a známým pokladní nemarkovaly, obchod připravily o 170 tisíc
idnes.cz | 13:20:00
Na výhodné nákupy chodili někteří lidé do hypermarketu v Rakovníku.
Dvě pokladní tam svým známým nemarkovaly potraviny, elektroniku nebo oblečení. Policisté nyní obvinili jak nepoctivé prodavačky, tak zákazníky.


Nebudeme přece riskovat sami. Proč USA odmítly polské migy pro Ukrajinu
idnes.cz | 12:45:00
Jakákoli dodávka stíhacích letounů na Ukrajinu musí být provedena prostřednictvím NATO, reagovalo Polsko na to, že USA odmítly převzít jeho stroje Mig-29. Washington přitom v předchozích dnech dal najevo, že Varšavě dává „zelenou“, aby stíhačky využitelné ukrajinskými piloty předala Kyjevu.


Zelenskyj trvá na bezletové zóně. Viníkem humanitární krize jinak bude Západ
idnes.cz | 12:40:00
Západ bude zodpovědný za obrovskou humanitární katastrofu, pokud neschválí bezletovou zónu nad Ukrajinou, nechal se ve středu slyšet ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Je povinností světa odpovědět," dodal v návaznosti na nekončící bombardování ze strany Ruska. V projevu také řekl, že ani po dvou týdnech invaze se Ukrajina nehodlá vzdát.


V lednu zemřelo 10 800 lidí. Omikron vrátil počty zpět na úroveň před pandemií
idnes.cz | 12:35:00
Počet zemřelých v Česku se letos v lednu vrátil na úroveň před pandemií nemoci covid-19. V lednu zemřelo zhruba 10 800 lidí, což bylo meziročně o třetinu méně. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Na poklesu počtu úmrtí se zřejmě projevilo výrazné snížení počtů zemřelých kvůli covidu-19, příčiny úmrtí za leden statistici neupřesnili.


Rusko mává rozkazem Kyjeva napadnout Donbas, žádá vysvětlit biologické zbraně
idnes.cz | 12:32:00
Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo dokument, o němž tvrdí, že jde o originál tajného rozkazu svědčícího o tom, že Kyjev připravoval na březen útok na Donbas. Ukrajinská strana zatím na tuto zprávu nereagovala. Ruské ministerstvo zahraničí pak chce po USA, aby vysvětlily údajné programy vývoje biologických zbraní na Ukrajině.


Amerika láká Venezuelu z ruského objetí. V první řadě jde o ropu
idnes.cz | 12:08:00
Ukrajinská válka přiměla americkou diplomacii k návratu ke staré dobré reálpolitice a osvědčenému pravidlu „rozděl své nepřátele“. Výsledkem jsou opatrné námluvy s režimem v Caracasu, který byl ještě nedávno považován za vyvrhele. Doba mezinárodní izolace země s největšími zásobami ropy na světě se tak zřejmě chýlí ke konci.


Exprimátor Lajtoch dostane za nezákonné stíhání milion, potvrdil soud
idnes.cz | 12:04:00
Za nezákonné stíhání musí stát bývalému přerovskému primátorovi a exsenátorovi Jiřímu Lajtochovi vyplatit 1,1 milionu korun. Prvoinstanční rozsudek potvrdil odvolací soud. Lajtoch byl s dalšími lidmi stíhán v souvislosti se stavebními zakázkami v Přerově, soudy ho pravomocně osvobodily v roce 2016.


Lišíte se v názorech, tak jste agent Putina. Ministři mě okřikli, míní Křeček
idnes.cz | 11:54:00
Ombudsman Stanislav Křeček je v posledních dnech pod palbou kritiky za svá slova o ukrajinském prezidentovi Volodymyru Zelenském. Křeček v úterý na CNN Prima NEWS hlavu státu válkou zasažené země pochválil za odvahu, dodal ale, že si za svým názorem dál stojí.


Metro D za 100 miliard má zelenou, stavět by se mělo začít letos v dubnu
idnes.cz | 11:42:00
Praha může začít stavět metro D z Pankráce do Písnice. Ministerstvo dopravy ve středu zamítlo odvolání odpůrců stavby proti stavebnímu povolení, které je pravomocné. Stavba by mohla být slavnostně zahájena letos v dubnu.


Z hořícího domu zachránili hasiči i tři uprchlíky, vyvedli je v maskách
idnes.cz | 11:25:00
Požár vyhnal v noci z bytů obyvatele domu v karlovarské městské části Bohatice. Hasiči museli ze zakouřených prostor vyvést v dýchacích maskách čtyři lidi, tři z nich byli nedávno ubytovaní uprchlíci. Pro ty nyní centrum pomoci hledá nové ubytování.


Recidivista vykradl hotel i úřad, policie jej našla spícího v autovraku
idnes.cz | 11:20:00
Pražští policisté dopadli zloděje, který se v lednu vydával za jednoho z hostů hotelu a kradl tam. O den později se vloupal i do budovy úřadu. Policie zjistila, že pachatelem je šestatřicetiletý recidivista, který byl v minulosti už šestnáctkrát pravomocně odsouzen.


Západ musí změnit pravidla, s Ruskem nemá záložní plán, míní velvyslanec Kafka
idnes.cz | 11:10:00
Politika Evropy vůči Rusku se musí změnit, postrádáme náhradní plán, míní český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka. Západ podle něj nyní musí změnit pravidla hry. Velvyslanec zaznamenal od migrační krize v roce 2015 posun v ochotě pomáhat uprchlíkům. Nyní už Češi pomáhat nejen musí, ale i umí, tvrdí.


Invaze žene ceny obilí vzhůru. Zdraží whisky, pivo i maso, říká odborník
idnes.cz | 11:02:00
Stoupající ceny obilovin kvůli válce na Ukrajině zvednou ceny i dalších komodit jako je maso nebo pivo, říká v rozhovoru s iDNES.cz Tomáš Maier z Katedry ekonomiky Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze. Pivo se vaří mimo jiné z ječmene, obiloviny jsou součástí krmných směsí pro zvířata.


Nové britské sankce hned uzemnily tryskáč ruského oligarchy
idnes.cz | 10:59:00
Britské úřady mohou nově zadržet na tamních letištích jakákoliv letadla, která jsou napojená na ruské občany a firmy. Umožňuje to nový balík sankcí, jenž ve středu schválila vláda. Úřady již jeden stroj spojovaný s ruským oligarchou uzemnily.


Deputinizace chutného oběda. Svět kvůli válce přejmenoval jídlo, bar i ulice
idnes.cz | 10:32:00
Všechno ruské musí pryč. Ve světě přibývá míst, která se v posledních dnech symbolicky postavila za Ukrajinu a změnila název. Nejde přitom jen o ulice, v nichž sídlí ruské ambasády. Přejmenovávají se bary i s Ruskem zcela nesouvisející věci. Restaurace v kanadském Québecu se například vzdá zavedeného označení „poutine“ a svému slavnému pokrmu začne říkat jinak.


USA radí svým občanům: před cestou na Ukrajinu sepište závěť, plánujte pohřeb
idnes.cz | 10:23:00
Americké ministerstvo zahraničí doporučuje svým občanům, kteří se navzdory všem doporučením rozhodnou zůstat na Ukrajině zmítané válkou, nebo do ní odcestovat, aby se připravili na nejhorší. Mají sepsat závěť, odevzdat vzorky DNA a vyslovit přání, jak by měl vypadat jejich pohřeb.


Rakousko to vzdalo, povinné očkování ruší. V létě situaci vyhodnotí
idnes.cz | 10:18:00
Rakousko zruší stávající zákon o povinnosti očkování proti covidu-19 a odloží jeho vymáhání, které mělo původně začít v polovině března. Za tři měsíce vláda opatření znovu přehodnotí. Oznámili to ve středu rakouský ministr zdravotnictví Johannes Rauch a ministryně pro ústavní záležitosti Karoline Edtstadlerová.


Anděl Páně 3 je teď trochu u ledu, hlásí Ondřej Hübl. Má nový román
idnes.cz | 10:15:00
Reklamní textař, spisovatel a scenárista Ondřej Hübl napsal novou knihu. Ve svém prvním románu zve čtenáře do dob nejtvrdší totality. Na pulty knihkupectví zamíří román Opona v rámci Velkého knižního čtvrtka 24. března. Ve stejný den se také v Knihovně Václava Havla uskuteční setkání s autory, na kterém bude přítomný i Ondřej Hübl. Začíná se v 17 hodin.


Růst ceny paliv je nejvyšší od začátku invaze, nejlevněji je na jihu Čech
idnes.cz | 10:04:00
Ceny benzinu a nafty zaznamenaly v mezidenním srovnání nejvyšší nárůst od počátku ruské invaze na Ukrajinu. V době od pondělí do úterý vzrostla cena nafty za 24 hodin o 2,15 koruny za litr na 47,47 Kč. Benzin zdražil o 1,7 koruny na 45,21 korun za litr.


Dopravní podnik může začít stavět metro D: Získal stavební povolení
blesk | 13:53:00
Pražský dopravní podnik (DPP) může postavit trasu metra D z Pankráce do Písnice. Ministerstvo dopravy zamítlo odvolání odpůrců stavby proti vydání stavebního povolení, které tak nyní bude pravomocné. Proti rozhodnutí se již nelze odvolat. "Po uplynutí patnáctidenní lhůty na doručení veřejné vyhlášky tak zahájení stavby již nic nebrání," řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Právní moci nabude povolení po uplynutí zmíněné lhůty. Stavba by podle Scheinherra mohla být slavnostně zahájena letos v dubnu. Rozhodnutí ministerstva přivítalo rovněž opoziční hnutí ANO.


Ukrajinka utíkala před válkou, zastavilo se jí srdce! Resuscitovali ji středočeští samaritáni
blesk | 13:48:00
Středočeští záchranáři z ASČR pomáhají lidem na Ukrajině. V neděli dokonce oživovali ženu, u které došlo k zástavě srdce! Snažila se před válkou utéct. Přímo v bojových podmínkách začali s resuscitací, která byla úspěšná. Žena skončila v nemocnici.


Nechtěný palác Broadway: Za 1,05 miliardy ho nikdo v aukci opět nekoupil
blesk | 13:40:00
O pražský Palác Broadway ani na druhý pokus neměl nikdo v elektronické aukci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zájem. Vyplývá to z  informací na portálu ÚZVSM. Palác úřad nabízel s vyvolávací cenou 1,05 miliardy korun, což byla nejvyšší minimální cena za dobu existence úřadu. Úřad nyní nabídne palác za vyvolávací cenu stávajícímu nájemci, uvedl na svém webu ÚZSVM. V současnosti prostory paláce využívá Divadlo Broadway.


Slovenská Rihanna? Queen Plačková se inspiruje těhotenskou módou u známé zpěvačky!
blesk | 13:30:00
Počátkem února oznámila kontroverzní podnikatelka a influencerka Zuzana Plačková (30), jíž se přezdívá Queen, svým fanouškům krásnou novinku - čeká miminko! Od té doby se její sociální sítě začínají plnit snímky, na nichž hrdě předvádí své zvětšující se bříško…


Spolek s mrtvými zakladateli blokoval stavbu metra, Prahu to stojí miliardy. Ministerstvo teď jeho námitky zamítlo
iHned.cz | 11:33:00
Na jednání zastupitelstva hlavního města loni v dubnu primátor Zdeněk Hřib (Piráti) požádal o minutu ticha na počest místopředsedy Sdružení občanská iniciativa Pankráce (SOIP) Víta Janouška, který pár dní předtím podlehl covidu. „Věnoval velké...


Když Západ volá, že přímou konfrontaci s Ruskem nechce, Putina to jen povzbuzuje
iHned.cz | 11:31:00
Západ se připravuje na variantu ukrajinské exilové vlády, pokud Rusové ovládnou území a dosadí vlastní loutkovou vládu. Zda se to jako logický krok, nemělo by ale vypadnout ze zřetele, že to je přesně to, kam ruská taktika směřuje – o osudu...


ČEZ má otevřený tendr na jaderné palivo pro Temelín. Řeší se ruský dodavatel, který zásobuje i Dukovany
iHned.cz | 10:39:00
Elektrárenská společnost ČEZ by měla v příštích týdnech dostat nabídky na dodávky jaderného paliva pro elektrárnu v Temelíně. HN to zjistily od dvou na sobě nezávislých zdrojů blízkých jednání. Doposud ČEZ jednal se třemi zájemci – ruským...


Nečekané zdravotní problémy Jiřího Langmajera: Na poslední chvíli ruší vyprodaná představení!
blesk | 13:03:00
Fanoušky Jiřího Langmajera (55) velice zaskočilo poslední video na jeho instagramu. Sotva sípající herec se v něm totiž svěřil, že nemůže mluvit - a proto, ke smutku mnoha svých příznivců, musí tento týden zrušit řadu svých divadelních představení. Co stojí za jeho zdravotními obtížemi?


Konečně se dočkal! Robbie Williams prodal své luxusní sídlo, prodělal ale 40 milionů
blesk | 12:30:00
Dlouho nemohl své historické panství prodat. Teď už si ale Robbie Williams (47) může oddechnout, prodej je totiž konečně dokončen! Zpěvák ovšem prodělal více než 40 milionů korun.


Jaro začíná! V Zoo Plzeň se probudili tři medvědi brtníci
blesk | 12:01:00
V plzeňské zoo se tento týden probudili po zimním spánku všichni tři medvědi hnědí - brtníci. Ke spánku se uložili tradičně v prosinci na Mikuláše. V hektarovém výběhu žijí večerníčkoví medvědi Honzík a Eliška, jimž bude příští rok 20 let, a o deset let starší Miky.


Vláda schválila vyslání vojáků na Slovensko, jedná o respirátorech i válce
ČT24 | 12:29:59
Kabinet schválil vyslání až 650 vojáků na Slovensko, aby tam mimo jiné pomohli s uprchlickou krizí. Dále se zabývá především dalšími opatřeními souvisejícími s děním na Ukrajině. Věnuje se i návrhu ministerstva zdravotnictví zrušit od 14. března povinnost nosit respirátory všude s výjimkou hromadné dopravy, zdravotnických a sociálních zařízení. Probírat ministři mají i možné kroky proti prudkému zdražování energií či paliv. Mají na programu také předlohu, která má ke konci roku ukončit elektronickou evidenci tržeb (EET).


Peugeot 508 PSE – Rychlý je, ale kde jsou emoce?
Auto.cz | 12:55:00
Nejvýkonnější Peugeot všech dob nakonec přece jen dorazil do České republiky. I když tak nějak napůl…


Harley loni v Česku prodal 386 strojů, stejně jako předloni. Letos čeká růst
Auto.cz | 11:59:00
Americký Harley Davidson loni v Česku prodal 386 nových motocyklů, což je zhruba na úrovni předchozího roku. Proti předcovidovému roku 2019 je to zhruba o pětinu méně.


Proč USA odmítly polské migy? Nepřejí si, aby tato letadla mířila na Ukrajinu z amerických základen
lidovky.cz | 13:58:00
Jakákoli dodávka stíhacích letounů na Ukrajinu musí být provedena prostřednictvím NATO, reagovalo Polsko na to, že USA odmítly převzít jeho stroje Mig-29. Washington přitom v předchozích dnech dal najevo, že Varšavě dává „zelenou“, aby stíhačky využitelné ukrajinskými piloty předala Kyjevu.


Vědci objevili u Antarktidy vrak lodi Endurance polárníka Shackletona. Leží v tříkilometrové hloubce
lidovky.cz | 13:55:00
Vrak plavidla Endurance z expedice Brita Ernesta Shackletona leží v hloubce 3000 metrů ve Weddellově moři. Objevili ho tam experti, kteří po vraku pátrali od začátku února na výpravě vyslané z Jihoafrické republiky k Antarktidě.


Putin měl nočního strašáka i vizi: orlici s dvěma hlavami. Má zálohy na velký konflikt, varuje exvelvyslanec Kolář
lidovky.cz | 13:51:00
Ukrajina opatrně naznačuje, že je ochotna vzdát se členství v NATO i části svého území. „Tady nastává fáze, na kterou musíme být připraveni, mít jakýsi Marshallův plán pro onu svobodnou část Ukrajiny,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz Petr Kolář, bývalý velvyslanec v Rusku i USA a současný zahraničněpolitický poradce šéfa Senátu. „Putin toto zná a bude tomu chtít zabránit,“ dodává.


Sněmovna patrně zamítne změny v nutné obraně, jak je prosazuje SPD
Eurozpravy-domácí | 13:10:00
Sněmovna s největší pravděpodobností zamítne změny v nutné obraně, jak je prosazuje opoziční hnutí SPD. Plénu to dnes doporučil ústavně-právní výbor hlasy zástupců všech sněmovních stran kromě dvou členek hnutí Tomia Okamura, které byly proti.


Rusové odpojili Černobyl od sítě, hrozí únik radiace, tvrdí Ukrajina. Opravě překážejí vojska
lidovky.cz | 13:36:00
Rusko odřízlo odstavenou ukrajinskou jadernou elektrárnu Černobyl od sítě, uvedly ukrajinské úřady. Nedostatek elektrického proudu ohrožuje chlazení, hrozí únik radiace, tvrdí. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba vyzval k vyhlášení příměří, aby mohlo být vedení opraveno.


Neznámý typ covidu u Ukrajinců nehrozí, řekl Válek. Stovky uprchlíků musí na dialýzu
lidovky.cz | 13:32:00
Neexistuje riziko, že by z Ukrajiny do Česka přišla varianta koronaviru, o které by ministerstvo zdravotnictví nevědělo. Ve středu to řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Lékaři odhadují, že asi 300 až 400 uprchlíků z Ukrajiny bude potřebovat dialýzu ledvin. Kapacity pro ně budou ve střediscích dostatečné.


Vláda jedná o zákonech pro uprchlíky i drahé naftě. Omezí nošení respirátorů
lidovky.cz | 13:23:00
Zákony související s migrační vlnou z Ukrajiny do Česka projednává vláda. Jde o prodloužení lhůty pro registraci uprchlíků ze tří na 30 dnů či o možnost pracovat v Česku i bez povolení s vízem ke strpění, které uprchlíci získávají po registraci. Sněmovna by návrhy související s uprchlíky mohla schvalovat na mimořádné schůzi v pátek.


Bospor jako turecká páka. Ankara sice podporuje Kyjev, ale pouze natolik, aby si nepopudila Rusy
lidovky.cz | 13:00:00
Turecko formálně neuzavřelo Bosporský průliv pro válečné lodi, pokud by ale některý stát požádal o proplutí, Ankara by reagovala negativně. Takový je momentálně postoj Turecka k jedné z palčivých otázek týkajících se ruské války na Ukrajině. Právě ruské, ale také třeba některé západní námořnictvo by mohlo za nynější krize využít strategickou vodní cestu do Černého moře k posílení svých pozic.


V lednu zemřelo 10 800 lidí. Omikron vrátil počty zpět na úroveň před pandemií
lidovky.cz | 12:43:17
Počet zemřelých v Česku se letos v lednu vrátil na úroveň před pandemií nemoci covid-19. V lednu zemřelo zhruba 10 800 lidí, což bylo meziročně o třetinu méně. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Na poklesu počtu úmrtí se zřejmě projevilo výrazné snížení počtů zemřelých kvůli covidu-19, příčiny úmrtí za leden statistici neupřesnili.


Zelenskyj trvá na bezletové zóně. Viníkem humanitární krize jinak bude Západ
lidovky.cz | 12:43:08
Západ bude zodpovědný za obrovskou humanitární katastrofu, pokud neschválí bezletovou zónu nad Ukrajinou, nechal se ve středu slyšet ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Je povinností světa odpovědět," dodal v návaznosti na nekončící bombardování ze strany Ruska. V projevu také řekl, že ani po dvou týdnech invaze se Ukrajina nehodlá vzdát.


Jaderná hrozba z východu. KLDR otestovala rekordní počet střel
lidovky.cz | 12:33:00
Izolovaná země zatížená sankcemi s diktátorem v čele začala opět budovat nová zařízení na testy jaderných zbraní. Ne, nemusíte se bát, není to další zpráva o Rusku. K životu se totiž podle analytiků opět probral nukleární program Severní Koreje.


Rusko mává údajným rozkazem Kyjeva napadnout Donbas, žádá vysvětlit biologické zbraně
lidovky.cz | 12:32:00
Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo dokument, o němž tvrdí, že jde o originál tajného rozkazu svědčícího o tom, že Kyjev připravoval na březen útok na Donbas. Ukrajinská strana zatím na tuto zprávu nereagovala. Ruské ministerstvo zahraničí pak chce po USA, aby vysvětlily údajné programy vývoje biologických zbraní na Ukrajině.


Metro D za 100 miliard má zelenou, ministerstvo zamítlo odvolání odpůrců. Stavba má začít v dubnu
lidovky.cz | 11:46:42
Praha může začít stavět metro D z Pankráce do Písnice. Ministerstvo dopravy ve středu zamítlo odvolání odpůrců stavby proti stavebnímu povolení, které je pravomocné. Stavba by mohla být slavnostně zahájena letos v dubnu.


Kde budou stovky tisíc uprchlíků bydlet za několik měsíců? Česku chybí plán pomoci Ukrajincům
lidovky.cz | 11:09:00
Některá asistenční střediska pro ukrajinské uprchlíky jsou přeplněná. Největší nápor hlásí v Praze a ve Středočeském kraji. Ostatní regiony se snaží přetížené metropoli ulevit, a proto hasiči z Prahy už vypravili několik autobusů s uprchlíky do jiných měst.


Vláda chce zlehčit Ukrajincům cestu na střední školy. Řeší se jazyk zadání i zrušení testu z češtiny
lidovky.cz | 10:54:00
Vláda plánuje studentům z Ukrajiny zjednodušit přijímačky na střední školy. Chce umožnit i pozdější termín podání přihlášek.


ČNB odmítá dezinformace: Sberbank byla výjimka, další banky v Česku jsou zdravé
lidovky.cz | 10:46:16
Česká národní banka společně s Českou bankovní asociací varovaly před dezinformacemi, které zpochybňují stabilitu českého bankovního sektoru. „Tyto dezinformace jsou zcela nepodložené a účelově zneužívají specifické situace Sberbank ke snahám o podlomení důvěry ve stabilitu tuzemského bankovního sektoru,“ uvedly obě organizace ve společném prohlášení.


Rakousko ruší povinné očkování proti covidu. Vláda za tři měsíce opatření znovu přehodnotí
lidovky.cz | 10:23:52
Rakousko zruší stávající zákon o povinnosti očkování proti covidu-19 a odloží jeho vymáhání, které mělo původně začít v polovině března. Za tři měsíce vláda opatření znovu přehodnotí. Oznámili to ve středu rakouský ministr zdravotnictví Johannes Rauch a ministryně pro ústavní záležitosti Karoline Edtstadlerová.


Růst ceny paliv je nejvyšší od začátku invaze, nejlevněji je na jihu Čech
lidovky.cz | 10:11:02
Ceny benzinu a nafty zaznamenaly v mezidenním srovnání nejvyšší nárůst od počátku ruské invaze na Ukrajinu. V době od pondělí do úterý vzrostla cena nafty za 24 hodin o 2,15 koruny za litr na 47,47 Kč. Benzin zdražil o 1,7 koruny na 45,21 korun za litr.


Rozvoj retailových parků podpořila i pandemie. Co ale brzdí růst nyní?
lidovky.cz | 10:00:00
Ačkoli pandemie koronaviru uštědřila maloobchodnímu sektoru velkou ránu, výstavbu nových nákupních center neochromila. Developeři se v současné době místo výstavby velkých center více soustředí na takzvané retailové parky, se kterými se snáz dostanou i do menších měst.


"Je neuvěřitelně zachovalá." V mrazivých vodách Antarktidy nalezli vrak slavné lodi
aktuálně.cz | 13:30:00
Loď je neuvěřitelně zachovalá. Na písčitém antarktickém dnu nejsou mikroorganismy ničící dřevo a voda tam má kvalitu destilované vody.


Státy EU se dnes shodly na uvalení dalších sankcí vůči Rusku
Eurozpravy-zahraniční | 13:52:00
Státy Evropské unie se dnes shodly na uvalení dalších sankcí kvůli ruské agresi na Ukrajině. Na sankčním seznamu se nově objeví jména 160 ruských politiků a oligarchů.


Úroky hypoték mohou růst až k šesti procentům. Lidé žádají stále kratší fixace
aktuálně.cz | 12:58:19
Za poslední měsíc úroková sazba hypoték stoupla o 0,1 procentního bodu a od ledna o zhruba 0,5 procentního bodu, ukázal nový Fincentrum Hypoindex.


"Šašku, obleč si triko." Proruský Salvini na polsko-ukrajinské hranici tvrdě narazil
aktuálně.cz | 12:39:00
Starosta Přemyšlu na polsko-ukrajinské hranici odmítl návštěvu italského dlouholetého podporovatele Vladimira Putina.


Po vzoru Putina Velikého napadneme Tchaj-wan. Číňané věří ruským dezinformacím
aktuálně.cz | 11:30:39
V čínských médiích se lživě píše, že ruská armáda rychle postupuje na Ukrajině. Články také postrádají zprávy o tom, že se místní brání.


Nyní inflační očekávání zase přestřelují na druhou stranu, ropa dlouhodobě mezi 80 – 90 dolary za barel - JPMorgan
Kurzy.cz | 13:39:09
Došlo k podhodnocení toho, jak dlouho přetrvá vysoká inflace. Ta v sobě obsahuje složky s rostoucím trendem a příkladem mohou být třeba mzdy. Stejně tak ji ale drží nahoře přechodné faktory, které se vážou na silnou stimulaci, k níž došlo během pande...


Temelín je v bezpečí. Útoky ze vzduchu i země mají ochranné složky nacvičené
Denik.cz | 12:04:00
Skupina ČEZ, pod kterou spadá i Jaderná elektrárna Temelín (JETE) v Jihočeském kraji, kvůli situaci na Ukrajině před více než týdnem prověřila platná bezpečnostní a ochranná opatření kritické infrastruktury. Každé dva roky se navíc složky Integrovaného záchranného systému se zaměstnanci elektrárny účastní taktického cvičení. Temelín patří k nejpřísněji střeženým subjektům v zemi.


Další zakázané „éčko“. Z obchodů zmizí bílé barvivo ze žvýkaček
Denik.cz | 12:00:00
V Evropské unii pokračuje boj proti obávaným „éčkům“, tedy přídatným látkám v potravinách. Nově od února evropské úřady zakázaly při výrobě potravin používat oxid titaničitý, bílé barvivo označené kódem E 171. Dosud se používalo zejména u žvýkaček a některých cukrovinek. Nové studie ale nevyloučily, že by mohlo poškozovat geny strávníků. Výrobci potravin teď dostali k dobru ještě půlroční přechodné období, během něhož mohou stále vyrábět potraviny starým způsobem. Od 7. srpna ale budou smět jen doprodat již vyrobené potraviny s touto příměsí.


Nechtěli jsme kvóty na migranty. Teď se musíme postarat o Ukrajince sami
Denik.cz | 12:00:00
Z Ukrajiny už do zemí EU, především do Polska, ale i na Slovensko a do Česka, zamířily dva milióny Ukrajinců. Všichni automaticky dostali jako váleční uprchlíci „dočasnou ochranu“ v celé EU. Ve skutečnosti ale mohou téměř všichni zůstat v zemích, do nichž přišli jako prvních.


U Litomyšle nafta za 55 a natural za 53 korun. Ceny na pumpách lámou rekordy
Denik.cz | 11:59:00
Ceny pohonných hmot každý den rostou i v Pardubickém kraji. Dosahují rekordních hodnot a částky se mají ještě zvyšovat. Běžná cena je nyní 50 korun za litr nafty, natural stojí zhruba o tři koruny méně. Ale někde šplhá i o pět korun výš. Jaké máte zkušenosti z pump vy?


Moskva se ohání rozkazem Kyjeva zaútočit na Donbas: K akci mělo dojít v březnu
Denik.cz | 11:21:00
Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo dokument, o němž tvrdí, že jde o originál tajného rozkazu svědčícího o tom, že Kyjev připravoval na březen útok na Donbas. Informovala o tom agentura TASS. Ukrajinská strana zatím na tuto zprávu nereagovala. 


Julia z Kyjeva: Lidé na Ukrajině věřili, že jim EU a NATO pomohou. Jsou zklamaní
Denik.cz | 11:18:00
/FOTOGALERIE/ Bezstarostné, krásné dětství. To se vybaví jako první devětatřicetileté Julii Jezerské, když se bavíme o Kyjevě. Městě, kde v roce 1982 spatřila světlo světa a žila tam až do svých patnácti let.


Podvodník chtěl jménem starosty zaplatit za peřiny pro uprchlíky v Palermu
Denik.cz | 11:07:00
Po Strakonicích se pohybuje prodejce, který jménem starosty města nabízí různé věci k odprodeji. Věci mají údajně putovat do ubytovny Palermo uprchlíkům. Vy pouze uhradíte částku. Objevila se informace na facebookovém profilu města Strakonice.


Evropská unie se má rozšířit od Kyjeva až na Kavkaz
Denik.cz | 11:00:00
Ukrajina podala minulý týden na vrcholu bojů s ruskou invazí přihlášku ke vstupu do EU. Po ní hned následovaly Gruzie a Moldávie. Co to znamená?


Slibné vyhlídky v zahraničním obchodu zhatila válka na Ukrajině
Eurozpravy-ekonomika | 13:13:00
Přestože český zahraniční obchod skončil v lednu v přebytku, vyhlídky na následující období nejsou hlavně kvůli válce na Ukrajině podle ekonomů optimistické. Tuzemské firmy budou muset čelit dalším problémům v dodávkách surovin, případně dílů. Navíc rostou jejich ceny, stejně jako prudce zdražují energie, což bude mít dopad na dovoz. Vyplývá to z vyjádření analytiků, které dnes ČTK oslovila.


Mzdy v Česku sice rostou, ale lidé si za ně koupí méně. Chudnutí bude ještě pokračovat
Reflex | 12:20:00
Reálné chudnutí českých zaměstnanců začalo. Průměrná mzda v České republice sice vzrostla v posledním čtvrtletí loňského roku meziročně o čtyři procenta na 40 135 korun. Po zohlednění vlivu inflace ale průměrný měsíční výdělek o dvě procenta klesl. Vyplývá to z čerstvých dat Českého statistického úřadu. Mnohem horší zprávou však ještě je, že tento reálný pokles příjmů Čechů bude pokračovat i v letošním roce. Zaměstnance, kterým jejich šéfové letos nepřidali nebo zvýšili plat jen minimálně, tak čeká skutečně svízelné období.


Černou loukou v Ostravě prošlo za první den 900 uprchlíků (video)
Kurzy.cz | 10:05:00
Celkem 900 uprchlíků prošlo během prvního dne fungování registrací v novém krajském asistenčním centru na výstavišti Černá louka v Ostravě. Běženci do centra míří i dnes, situaci na místě sleduje redaktorka Jana Drápelová.


V Česku je asi 150 tisíc ukrajinských uprchlíků, už 90 tisíc Ukrajinců dostalo speciální víza
Tiscali-zprávy | 11:28:49
Česká republika zatím udělila víc než 90 000 speciálních víz Ukrajincům prchajícím před válkou.


Češi mají velet misi NATO na Slovensku. Vláda chce vyslat až 650 vojáků
E15-ekonomika | 13:24:00
Vláda schválila vyslání až 650 vojáků na Slovensko. V zemi bude většina z nich působit v mnohonárodní jednotce NATO, česká armáda jí bude velet. Menší část bude Slovensku pomáhat se zvládáním migrace z Ukrajiny napadené Ruskem. Misi musí ještě odsouhlasit Parlament. Mandát bude platný do 30. června 2023, náklady ministerstvo obrany odhaduje asi na 540 milionů korun.


Praha může začít stavět metro D. Ministerstvo zamítlo odvolání jeho odpůrců
E15-ekonomika | 12:25:00
Pražský dopravní podnik (DPP) může postavit trasu metra D z Pankráce do Písnice. Ministerstvo dopravy zamítlo odvolání odpůrců stavby proti vydání stavebního povolení, které je tak nyní pravomocné. Proti rozhodnutí se již nelze odvolat. 


Když Rusko obsadí Ukrajinu, přijdeme o všechno, říká český zemědělský byznysmen Petr Krogman
E15-ekonomika | 11:00:00
Na ukrajinských polích, které obdělává jeho zemědělská společnost Agromino, se teď bojuje a dopadají na ně rakety. Své zaměstnance přesto nepropouští a zbývající prostředky posílá přes ambasádu ukrajinské armádě. „Český byznys se musí probrat. Každý podnikatel by měl dát alespoň jedno procento ze svého majetku na obranu Ukrajiny, aby uchoval jeho hodnotu i do budoucna. Lidé tam bojují i za naši svobodu,“ apeluje šéf a vlastník Agromina Petr Krogman, který na střední Ukrajině a v Charkovské oblasti obhospodařuje celkem 40 tisíc hektarů úrodné půdy a provozuje tam i farmy.


Válka na Ukrajině hrozbou i pro obchodní výměnu s Čínou
Kurzy.cz | 08:41:00
Válka na Ukrajině znamená další ochromení nákladní dopravy mezi Evropou a Čínou. Železnice částečně vyvažovala problémy námořní


Strach z omezených dodávek komodit
Kurzy.cz | 08:35:05
Trhy žijí strachem z další eskalace konfliktu na Ukrajině, v jejímž centru stojí globální trh s komoditami - na prvním místě ropa a plyn.


Koruna se posunula pod 25,50 EUR/CZK
Kurzy.cz | 08:34:00
Nehledě na pokračující růst napětí na globálních trzích, koruna lehce posílila a posunula se pod 25,50 EUR/CZK.


Češi mají velet misi NATO na Slovensku. Vláda chce vyslat až 650 vojáků
E15-politika | 13:24:00
Vláda schválila vyslání až 650 vojáků na Slovensko. V zemi bude většina z nich působit v mnohonárodní jednotce NATO, česká armáda jí bude velet. Menší část bude Slovensku pomáhat se zvládáním migrace z Ukrajiny napadené Ruskem. Misi musí ještě odsouhlasit Parlament. Mandát bude platný do 30. června 2023, náklady ministerstvo obrany odhaduje asi na 540 milionů korun.


Praha může začít stavět metro D. Ministerstvo zamítlo odvolání jeho odpůrců
E15-politika | 12:25:00
Pražský dopravní podnik (DPP) může postavit trasu metra D z Pankráce do Písnice. Ministerstvo dopravy zamítlo odvolání odpůrců stavby proti vydání stavebního povolení, které je tak nyní pravomocné. Proti rozhodnutí se již nelze odvolat. 


Wall Street opět jako na houpačce
Kurzy.cz | 08:29:32
Wall Street při úterku nejprve otevřela do záporných hodnot.


Když Rusko obsadí Ukrajinu, přijdeme o všechno, říká český zemědělský byznysmen Petr Krogman
E15-politika | 11:00:00
Na ukrajinských polích, které obdělává jeho zemědělská společnost Agromino, se teď bojuje a dopadají na ně rakety. Své zaměstnance přesto nepropouští a zbývající prostředky posílá přes ambasádu ukrajinské armádě. „Český byznys se musí probrat. Každý podnikatel by měl dát alespoň jedno procento ze svého majetku na obranu Ukrajiny, aby uchoval jeho hodnotu i do budoucna. Lidé tam bojují i za naši svobodu,“ apeluje šéf a vlastník Agromina Petr Krogman, který na střední Ukrajině a v Charkovské oblasti obhospodařuje celkem 40 tisíc hektarů úrodné půdy a provozuje tam i farmy.


České ženy na hypotéku šetří o dva a půl roku déle než muži. Nová pravidla pro poskytování úvěrů jim cestu k vlastnímu bydlení neusnadní
Euro | 14:00:06
Výzkumníci srovnali průměrné platy mužů a žen v Evropě s podmínkami pro získání hypotéky v jednotlivých zemích. Nejmenší nerovnost dle statistiky panuje v Rumunsku, kde obě pohlaví na úvěr šetří zhruba deset let. Situace je naopak nejhorší v Polsku, kde spousta žen na vlastní bydlení nemá šanci dosáhnout vůbec. Česko je na dvacáté příčce. Zdejší muži ušetří za rok v průměru o 30,16 procenta víc než ženy.


Eurosport a další stanice Discovery přerušují vysílání v Rusku
lupa.cz | 15:43:04
Společnost Discovery se rozhodla pozastavit vysílání všech svých stanic na území Ruské federace. Týká se to sportovního programu Eurosport, dokumentárního kanálu Animal Planet nebo kutilské stanice HGTV. Celkově jde o zhruba 15 stanic, jejichž vysílání je od středy nedostupné. Není možné používat ani související internetové stránky anebo aplikace.


Nova změnila strukturu hlavního vysílacího času, zprávy trvají hodinu
lupa.cz | 15:31:18
Televize Nova kvůli válce na Ukrajině upravila skladbu svého večerního programu. Televizní noviny jsou nyní prodloužené na hodinu, všechny následující pořady proto začínají až ve 20:40 hod. „Tento i příští týden připravujeme speciální vysílání Snídaně s Novou, které je prodlouženo o zhruba 40 minut. Prodlužujeme také délku Poledních Televizních novin a pokračujeme v živých vstupech během dne,“ oznámila TV Nova.


"Lidé jsou vyděšení, nemáme ani inzulin." Natalia popisuje každodenní život v Rusku
bleskove.cz | 14:02:15
Třiatřicetiletá blogerka z Petrohradu popsala každodenní život Rusů během války na Ukrajině.


Šílená řidička: Ujížděla hlídce městské policie, prorazila si pneumatiky, zamknula se v autě
blesk | 15:40:00
V pěkném průšvihu skončila teprve 21letá řidička. Za ní se vydali hlídka městských policistů poté, co projela křižovatku ulic Prokopova a Husitská na červenou. Místo toho, aby zastavila a vše vyřešila se strážníky na místě, tak začala ujíždět. Během cesty vymyslela na strážníky fintu, zastavila, ale jakmile jeden ze strážníků přistoupil k jejímu vozidlu, znovu se rozjela a ve zběsilé jízdě pražskými ulicemi pokračovala.


Česká pomoc uprchlíkům: Ochota lidí příjemně překvapila, přišlo ale i podcenění, říká sociolog
blesk | 15:22:00
Do Česka už dorazilo více než sto tisíc Ukrajinců prchajících před válkou rozpoutanou Ruskem. Spolu s nimi přibývá těch, kteří chtějí pomoci, ať už finančně, nebo i poskytnutím ubytování. Má šanci tato solidarita Česku vydržet a co vše je potřeba pro to udělat? Jak se o stovky tisíc nových lidí postaráme? Nejen o těchto tématech bylo čtvrteční Epicentrum se sociologem Danielem Prokopem.


Tanky se mění v 40tunové mrazáky: Okupantům hrozí na Ukrajině umrznutí v teplotách -20 °C
blesk | 15:21:00
Na Ukrajinu mají v příštích dnech přijít velmi mrazivé teploty, které klesnou až na -20 °C. Přidá se k nim také velmi chladný vítr. Tím se zkomplikuje situace hlavně pro vojáky i lidi, kteří z válkou zmítané Ukrajiny utíkají. Nedaleko Kyjeva stojí obrovská kolona ruské vojenské techniky. Většinu z ní tvoří tanky. Ty se mohou v tak chladných teplotách přeměnit v mnohatunové mrazáky, ve kterých budou ruští vojáci umrzávat.


Sbírka Zoo Praha pro zvířata na Ukrajině: Z vybraných peněz vyslala transport s pomocí, přispět může každý
blesk | 15:10:00
Zájemci mohou přispět na podporu chovatelských zařízení na Ukrajině nákupem takzvané charitativní vstupenky, jejíž prodej zahájila pražská zoologická zahrada. Veškerý výtěžek z fiktivních vstupenek poputuje na sbírku na podporu ukrajinských zoo, kterou trojská zoo vypsala spolu s Unií českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO). 


Sexulog Radim Uzel (81) prohrává boj s rakovinou! Jsem skoro už mrtvý, říká otevřeně
blesk | 15:10:00
Nejznámější český sexuolog Radim Uzel (81) si loni na podzim vyslechl obávanou diagnózu. Lékaři mu našli nádor v žaludku a bohužel se přidaly další. Že na tom lékař není vůbec dobře bylo zřejmé na pražském Hradě, při předávání státních vyznamenání, které také získal. 


Z krásné Esmeraldy je dnes usedlá stárnoucí dáma! Život zasvětila postiženému synovi
blesk | 15:00:00
Kdopak by si nepamatoval seriál Esmeralda? První telenovela, co byla v Česku k vidění, se těšila obrovské divácké popularitě. Jak ale dnes vypadá představitelka hlavní role, půvabné, ale chudé a slepé krásky, do které se zakoukal zbohatlický playboy José Armando?


V pomoci Ukrajině si vybíjíme i frustraci z covidové pandemie, máme viditelného nepřítele, míní vojenský psycholog
blesk | 14:55:00
Za obrovskou mírou solidarity s válkou zasaženou Ukrajinou stojí i dva uplynulé roky covidové pandemie. O tom je přesvědčen vojenský psycholog Daniel Štrobl (47). Pro Blesk.cz popsal souvislosti a radí, jak v aktuálním konfliktu zachovat vlastní psychické zdraví.


Vážné problémy Jiřího Krampola (83): Nefungovaly mu ledviny!
blesk | 14:44:00
Poslední zdravotní kolaps se na něm podepsal víc, než původně přiznal. Jiří Krampol (83) teprve nyní prozradil, že mu kromě plic a srdce selhávaly také ledviny. „Prostě jsem už mířil na druhý břeh,“ řekl Blesku herec.


Ukrajinské ženy přijely z Ukrajiny do Česka a říkají: Je třeba zabít Putina!
blesk | 14:35:00
Je třeba zabít Putina. Na tom se shoduje velká část ukrajinských žen, které spolu s dětmi přijely včera do nově zřízeného utečeneckého centra v Brně. Mluví tiše a odhodlaně.


Moskva dala Kyjevu konečnou nabídku na ukončení války, tvrdí Izraelci. Cena je ale vysoká
blesk | 14:32:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj může upevnit nezávislost Ukrajiny, avšak za vysokou cenu. Napsal to dnes list The Jerusalem Post (JP), podle nějž se začínají objevovat detaily o sobotním jednání premiéra Naftaliho Bennetta s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.


Arona našli v lese s přelepeným čenichem. Na opravdový domov čeká v útulku už tři roky
blesk | 14:15:00
Už dvěma útulky prošel Aron, kříženec bull plemene, kterého ještě coby štěně našli houbaři uvázaného u stromu s čenichem omotaným izolepou. Najít mu domov, není snadné. Potřebuje majitele, který to s ním bude umět a získá si u něj respekt.


Řidička smetla v Ostravě na přechodu školačku! Polka přejela Ukrajince
blesk | 14:14:00
Dvě těžké nehody aut s chodci rámovaly začátek druhého březnového týdne v Ostravě a na Karvinsku. V prvním případě byla těžce zraněna dívka (14), ve druhém letěl pro muže (42) vrtulník.


Tváře padlých tyranů! Ukrajinci hlásí zabití důležitých generálů a velitelů Ruska
blesk | 14:00:00
Rusko už ve válce, kterou rozpoutalo na Ukrajině, údajně ztratilo víc jak deset tisíce vojáků. Okupantům polevuje morálka, mají nedostatek jídla a raději se vzdávají svým nepřátelům, aby už nemuseli bojovat. Vladimir Putin navíc přišel už o sedm vojenských důstojníků. Mezi padlými je obávaný čečenský generál Mogamed Tušajev i vyznamenaný generál Andrej Suchoveckij.


Vdova Ivana Gottová: Diamanty od Slavíka!
blesk | 13:54:00
Byl tam s ní! Vdova Ivana Gottová (46), jež přebírala státní vyznamenání za zesnulého manžela, se na Hradě blýskla v drahých špercích, které jí ještě za svého života věnoval sám Karel Gott (†80).


Přední módní značky zavřely moskevské pobočky a ženy oligarchů pláčou: Kde budeme nakupovat?!
blesk | 13:20:00
Kdyby byl svět v normálu, na MDŽ by paničky ruských oligarchů vyfasovaly kreditky, aby si v luxusních buticích koupily něco na sebe. Teď ale mají smůlu – přední módní značky v Moskvě i dalších městech zavírají své pobočky a Ruskám zůstaly jen oči pro pláč.


Bláto a zácpy Rusové překonávají, snaží se obklíčit Kyjev. Úder může přijít v nejbližších dnech
blesk | 13:10:00
Chaos, zácpy, nedostatek nafty, zranitelnost vůči ukrajinským náletům… Postup vojsk na Kyjev se v prvních týdnech ruské invaze potýkal s řadou problémů. Vojenští analytici však soudí, že Moskva postupně logistické trable překonává a na hlavní město může udeřit v nejbližších dnech.


Video: Vojáci v okupovaném Chersonu zbili demonstranta, dav je rychle obklíčil
aktuálně.cz | 15:56:00
Desítky lidí se v Chersonu postavily ruským vojákům, kteří v ulicích začali bít jednoho z ukrajinských protestujících.


Češi vykupují kanystry, čepují do nich palivo do zásoby. Poptávka se zdesetinásobila
aktuálně.cz | 15:20:00
V hobbymarketech se vyprázdnily regály s kanystry na pohonné hmoty. Lidé je skupují a čepují si do nich palivo, které po ruské invazi zdražilo.


Zaútočí Rusko i na nás? ptají se žáci. O Ukrajině chtějí mluvit, říkají učitelé
aktuálně.cz | 14:56:54
Mluvit s dětmi o válce na Ukrajině je podle učitelů i ministerstva školství nezbytné. Resort radí držet se faktů a nezahlcovat děti podrobnostmi.


Příběh největšího letadla světa: Obří Mrija uvezla raketoplán, zničila ji invaze Rusů
aktuálně.cz | 14:42:34
Největší nákladní letoun světa Antonov An-225 byl zničen při bojích o kyjevské letiště Hostomel.


VW ID.Buzz se představí již dnes večer, sledujte s námi premiéru
Auto.cz | 15:50:00
Premiéra dlouho očekávané elektrické dodávky, inspirované ikonickým busíkem, proběhne již dnes večer.


Zloději používali Game Boy k odcizení aut a loupež si i nahráli na video
Auto.cz | 14:51:00
Krádež pomocí herní konzole je absurdita troufalosti moderních zlodějů. Nezastaví se před ničím a s hračkou jsou ochotni odvézt auto z monitorovaného dvora.


Prodej osobních aut v Číně se v únoru poprvé od loňského května zvýšil
Auto.cz | 13:53:00
Prodej osobních aut v Číně se v únoru poprvé od loňského května meziročně zvýšil. Růst činil 4,7 procenta na 1,25 milionu vozů. S odkazem na čínský automobilový svaz PCA to uvedla agentura DPA.


US Kongres odsouhlasil pomoc pro Ukrajinu a spojence ve výši 13,6 mld. USD
Kurzy.cz | 15:47:02
Lídři amerického Kongresu se dohodli na poskytnutí pomoci Ukrajině a evropským spojencům USA v celkovém finančním rozsahu cca 13,6 mld. USD.Prezident Biden minulý týden požadoval minulý týden na pomoc 10 mld. USD.


Velká čtyřka PepsiCo, Coca-Cola, McDonald´s a Starbucks opouští Rusko
Kurzy.cz | 15:41:33
Představitelé čtveřice ikonických amerických značek PepsiCo, Coca-Cola, McDonald´s a Starbucks oznámili, že firmy přeruší svou činnost v Rusku kvůli jeho vojenskému útoku na sousední Ukrajinu.


Češi třídí pěnový polystyren lépe než před rokem, 8 z 10 by ocenilo separátní kontejner v místně svého bydliště
Kurzy.cz | 15:22:54
Třídící návyky českých spotřebitelů se každým rokem zlepšují a jinak tomu není ani u obalů z pěnového polystyrenu (zkráceně EPS). Z průzkumu Sdružení EPS ČR vyplynulo, že 60 % dotazovaných třídí obaly do žluté popelnice a další čtvrtina je odváží do&helli


Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů Praha zprostředkuje ukrajinským dětem předškolní vzdělávání v jejich mateřském jazyce
Kurzy.cz | 15:22:37
Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů Praha ve spolupráci s Domem národnostních menšin v Praze nově zajišťují základní vzdělávání pro ukrajinské děti, které musely v důsledku válečného konfliktu opustit svou zemi.


Národní pedagogický institut ČR spustil web s metodickou pomocí českým školám a ukrajinským školákům
Kurzy.cz | 15:16:07
Národní pedagogický institut České republiky (NPI ČR), příspěvková organizace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, spolu s dalšími partnery připravil webové stránky s metodickou podporou školám. Na webu ukrajina.npi.


Kryptoměny pozitivně reagují na uniklou chystanou regulaci sektoru
Kurzy.cz | 15:06:22
Trh s kryptoměnami reagoval euforicky na zprávy týkající se regulace tohoto odvětví v USA. S největší pravděpodobností včera omylem americké ministerstvo financí odhalilo obsah příkazu Joe Bidena o regulaci kryptoměn. Prováděcí nařízení mělo být vyvěše...


IEA: Globální emise CO2 v r. 2021 rostly o 6% na 36,3 miliardy tun. 40% generovaly uhelné zdroje, 33% generovala Čína
Kurzy.cz | 15:03:27
Podle statistik a odhadů mezinárodní energetické agentury IEA emise CO2 spojené s produkcí energií dosáhly v loňském roce doposud rekordní úrovně v souvislosti s oživováním ekonomik po covidové pandemii a díky vysokému podílu uhlí na celkovém...


Zahraniční obchod prozatím mírně v plusu
Kurzy.cz | 14:45:59
Bilance zahraničního obchodu v prvním měsíci roku skončila mírně v plusu (+6,2 mld. Kč), což je v souladu s naším i tržním odhadem. Oproti předchozím měsícům došlo k vylepšení bilance s motorovými vozidly, jež dosáhla +4,3 mld. Kč.


Jak správně zdanit příjmy z cenných papírů za rok 2021? - druhá část
Kurzy.cz | 14:34:00
Jak správně fyzická osoba zdaní příjmy z držby cenných papírů a z prodeje cenných papírů? Kdy je možné osvobození od daně? Jak zdanit dividendy? Jak je tomu u příjmů ze zdrojů v zahraničí a zápočtu daně zaplacené v zahraničí? Jak přepočíst cizoměnové p...


Zrušení přimíchávání biosložek dopravcům nepomůže
Kurzy.cz | 14:32:27
Podle nejnovějších informací médií by vláda měla ulevit dopravcům a motoristům od rekordně drahých pohonných hmot zrušením přimíchávání bioložek a také zrušením silniční daně. Zrušení silniční daně ale nepovede přímo ke snížení cen pohonných hmot.


Kurzovní lístek ČNB na středu 09.03.2022
Kurzy.cz | 14:28:23
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 8.3.Změna9.3. Americký dolar USD 1 23.5410 -1.98%23.0740...


Daria Hvížďalová jmenována CEO nového neziskového vzdělávacího institutu „42 Prague“
Kurzy.cz | 14:18:46
Mladá Boleslav, 9. března 2022 – V osobě Darii Hvížďalové získává nově založený neziskový vzdělávací institut „42 Prague“ do svého čela odbornici v oborech IT a umělé inteligence, která má zkušenosti také v oblasti výrobních technologií. Jejím hlavním ...


Guvernér Rusnok – V ČR stále převládá nezájem o přijetí eura
Kurzy.cz | 14:13:13
Interview of the CNB Governor Jiří Rusnok By Sándor Pető (Világgazdaság 9. 3. 2022) The war in Ukraine has created a whole range of unknowns - said Jiří Rusnok, Governor of the Czech National Bank (CNB) in an interview to Világgazdaság. Czech...


Pomsta staré ekonomiky
Kurzy.cz | 14:11:40
KOMODITY : Široký komoditní index Bloomberg (DJP) vzrostl za poslední měsíc o 23 % a v letošním roce o 35 %. Ruská krize umocnila již tak napjatou situaci na komoditním trhu a zvýšila poptávku po inflačních hedgeových nástrojích, poté, co se tyto třídy&he


Jak dlouho má exekutor na vrácení neoprávněně zabaveného majetku?
Kurzy.cz | 14:05:56
Exekuční řízení doznalo v posledním roce mnoho změn, významný posun je i v oblasti zabavování majetku. Mobiliární exekuce může obsáhnout jen věci luxusní, někdy se vůbec konat nesmí. Když exekutor zabaví věc neoprávněně, jak dlouho má na její vrácení?


SÚRO: Informační portál pro případ mimořádné události
Kurzy.cz | 13:48:29
Hradec Králové


USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?
Kurzy.cz | 12:53:29
Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu.


12.h - Evropa včetně BCPP silně rostou v očekávání jednání ministrů zahraničí Ruska Ukrajiny, koruna posiluje, ropa a zlato korigují předchozí překotný růst
Kurzy.cz | 12:25:44
Evropské akciové trhy dnes výrazně rostou a korigují tak výrazné ztráty z dřívějška. Hlavním hybným motivem je určité zmírnění napětí kolem Ukrajiny, když na zítřek jsou ohlášena jednání na doposud nejvyšší úrovni ministrů zahraničí Ruska a Ukrajiny.


Co nás čeká při odklonu od ruské ropy? Jaké budou ceny benzínu a nafty? VIDEO
Kurzy.cz | 12:10:11
Nakolik jsme schopni nahradit ruskou ropu? Proč Evropa jedná, jak jedná?


Ukrajinci se okamžitě hlásí do práce (video)
Kurzy.cz | 11:41:00
V Česku jsou teprve pár dní, první tisíce ukrajinských uprchlíků už si ale vyřizují dokumenty potřebné k zaměstnání. Úřady práce kvůli tomu personálně posílí, očekávají totiž další nápor.


Premiér Petr Fiala navštívil 8. března Londýn
Kurzy.cz | 11:34:00
Premiér Petr Fiala navštívil 8. března Londýn 09.03.2022 / 11:21 | Aktualizováno: 09.03.2022 / 11:34 Předseda vlády Petr Fiala se v úterý 8. března 2022 zúčastnil v Londýně jednání lídrů zemí V4 s britským premiérem Borisem Johnsonem.


Válkou poznamenaný trh s niklem boří plány výrobců elektromobilů. V potížích jsou zejména americké automobilky
Euro | 12:03:03
Automobilky řeší, jak se vypořádat s obrovským růstem ceny niklu. Ten je klíčovou složkou lithium-iontových baterií elektromobilů. Analytici varují investory, že ambiciózní plány zejména amerických producentů aut na elektrický pohon zřejmě nebudou naplněny. Ke zmíněným článkům, v jejichž katodách se v současnosti používá zhruba 60 procent niklu, ale existují alternativy v podobě LFP baterií. A právě na ně sází například společnost Tesla.


Ukrajinské studenty čekají ve školách úlevy. Chystají se například přijímací zkoušky bez testu z češtiny
Hospodářské noviny | 16:50:00
Uprchlíci dostanou více času na podání přihlášek na střední školy. Původně totiž skončil termín s příchodem března, ukrajinští studenti se ale budou moci hlásit až do 5. dubna, u nematuritních oborů dokonce ještě o tři dny déle. Obě lhůty mají podle...


Inflace ještě může s cenami nemovitostí (ne)pěkně zahýbat
Hospodářské noviny | 16:46:00
Poslední dva roky nám ukázaly, že co se vývoje ekonomiky a realitního trhu v bouřlivé době týče, jsme schopni kvalifikovaně komentovat jedině minulost a přítomnost. S budoucím vývojem to už tak jednoduché není, o čemž jsme se v uplynulých dvou...


Konec silniční daně a přimíchávání biosložky do paliv. Vláda reaguje na růst cen pohonných hmot
Hospodářské noviny | 15:55:00
Vláda ve středu v reakci na růst cen pohonných hmot v souvislosti s válkou na Ukrajině rozhodla o trvalém zrušení povinného přimíchávání biosložky do pohonných hmot a trvalém zrušení silniční daně. Na twitteru o tom informovalo ministerstvo financí....


Peníze svěřené advokátům do úschovy zůstávají kvůli krachu Sberbank nedobytné
Hospodářské noviny | 16:19:00
Případ na Rusko napojeného finančního domu Sberbank, kterému chce centrální banka odebrat licenci kvůli neschopnosti vyplácet klienty, ukázal na legislativní nedostatky v systému advokátních úschov. To přitom může nalomit důvěru veřejnosti v tento...


Elektronická evidence tržeb končí. Vláda schválila její zrušení ke konci letošního roku
Hospodářské noviny | 15:54:00
Elektronická evidence tržeb (EET) ke konci letošního roku zřejmě skončí. Počítá s tím návrh ministerstva financí, který ve středu schválila vláda. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo financí. Zrušení EET má současná vláda Petra Fialy...


Český sir Humphrey končí. Pekarová Adamová chce kancléře sněmovny vyměnit i přes odpor poslanců
Hospodářské noviny | 15:42:00
Jeho jméno zná málokdo, přitom je to jeden z nejvlivnějších úřednických postů vůbec. Kancléř Poslanecké sněmovny má pod sebou přes tři stovky zaměstnanců, rozhoduje o všem, co se v sídle dolní komory děje. Pět let tuto funkci vykonává Jan Morávek,...


Vláda schválila zrušení EET ke konci letošního roku, avizovala to dlouhodobě
ČT24 | 16:02:17
Elektronická evidence tržeb (EET) ke konci letošního roku zřejmě skončí. Počítá s tím návrh ministerstva financí, který ve středu schválila vláda, informovalo ministerstvo financí. Zrušení EET má současná vláda Petra Fialy (ODS) v programovém prohlášení. Evidence je kvůli pandemii do konce roku 2022 přerušena, žádný podnikatel tak nyní nemusí své tržby evidovat a úřady tuto povinnost nekontrolují.


Policie znovu odložila případ tendru na dálniční známky, kvůli kterému skončil ve funkci Kremlík
ČT24 | 13:42:58
Policie už podruhé odložila případ tendru na elektronické dálniční známky, kvůli kterému skončil ve funkci bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Na dotaz ČT to uvedl dozorující státní zástupce Marek Bodlák z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Právě on loni policii nařídil, aby prověřování ještě doplnila, a to poté, co přezkoumal původní rozhodnutí kriminalistů o odložení případu. Policie nyní znovu došla k závěru, že nebyl spáchán trestný čin. Trestní oznámení podal bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), který zakázku na známky za 401 milionů korun označil za předraženou.


Respirátory lidem zůstanou jen v dopravě, zdravotnictví a sociálních službách
Eurozpravy-domácí | 16:59:00
Nošení respirátorů zůstane od pondělí 14. března povinné jen v hromadné dopravě, zdravotnictví a sociálních službách. Na twitteru o tom informoval ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Na ostatních místech se nebude muset nosit žádná ochrana dýchacích cest.


Vláda schválila dávku pro uprchlíky, nebudou potřebovat pracovní povolení
Eurozpravy-domácí | 16:55:00
Uprchlíci z Ukrajiny by mohli dostávat humanitární dávku 5000 korun na pokrytí potřeb. Příchozí v nouzi by ji mohli pobírat opakovaně. Počítá s tím návrh zákona, který dnes schválila vláda. Na twitteru to oznámil ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Zákon s opatřeními na pomoc běžencům kvůli ruské invazi dostane Sněmovna.


Vláda schválila zrušení EET a daňové úlevy ohledně pomoci Ukrajině
Eurozpravy-domácí | 16:44:00
Elektronická evidence tržeb (EET) ke konci letošního roku zřejmě skončí. Počítá s tím návrh ministerstva financí, který dnes schválila vláda. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo financí. Zrušení EET má současná vláda Petra Fialy (ODS) v programovém prohlášení. Evidence je kvůli pandemii do konce roku 2022 přerušena, žádný podnikatel tak nyní nemusí své tržby evidovat a úřady tuto povinnost nekontrolují. Podnikatelé nicméně mohou evidovat dobrovolně. Projekt EET byl jedním z ústředních témat Andreje Babiše (ANO), který jej prosadil ještě jako ministr financí v tehdejší vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD).


Vláda reaguje na růst cen pohonných hmot, ruší přimíchávání biosložky a silniční daň
Eurozpravy-domácí | 16:42:00
Vláda dnes v reakci na růst cen pohonných hmot v souvislosti s válkou na Ukrajině rozhodla o zrušení povinného přimíchávání biosložky do pohonných hmot a o zrušení silniční daně. Na twitteru o tom informovalo ministerstvo financí.


Uprchlíci se asi budou hlásit k maturitě do 5. dubna, schválila vláda
Eurozpravy-domácí | 16:39:00
Uprchlíci z Ukrajiny budou moct v České republice asi podat přihlášku na maturitní obory středních škol do 5. dubna. Prodloužil by se tak termín, který skončil 1. března. Do nematuritních oborů by se uprchlíci mohli hlásit do 8. dubna. Vyplývá to z návrhu zákona o zvláštních pravidlech ve školství kvůli ruské invazi na Ukrajinu, který dnes schválila vláda.


Ministerstvo upraví vyhláškou systém sledování nákazy covidem v populaci
Eurozpravy-domácí | 16:28:00
Ministerstvo zdravotnictví připravilo vyhlášku, která zavádí systém epidemiologické bdělosti pro covidu-19, takvanou surveillance. Podobný funguje u jiných nemocí, například pro chřipku, spalničky nebo tuberkulózu. Vyplývá to ze zveřejněného návrhu vyhlášky pro připomínkové řízení.


Češi chtějí pomoci Ukrajincům, uprchlíky by si ale většina domů nevzala, ukazuje průzkum
Eurozpravy-domácí | 15:23:00
Češi podporují pomoc Ukrajincům, jejichž zemi napadlo Rusko, ale uprchlíky by si většina lidí z Česka domů nevzala. Vyplývá to z průzkumu European National Panels, na kterém se podílejí agentury Nielsen Admosphere, NMS Market Research a STEM/MARK. Třeba v Polsku by si uprchlíky vzal až domů téměř každý druhý člověk.


Zřejmě se kvůli uprchlíkům neobejdeme bez nových škol, míní radní Prahy
Eurozpravy-domácí | 14:16:00
Pokud uprchlická vlna z Ukrajiny dosáhne předpokládaného počtu lidí, bude v Praze nutné vybudovat nové školské budovy. Na dotaz ČTK to dnes řekl radní města pro školství Vít Šimral (Piráti). V metropoli je podle něj nyní volná kapacita 10.000 míst, ale reálně je nižší. Radní dodal, že stát by měl Praze a krajům poskytnout peníze na budování dalších míst.


Svět bezpečnější nebude, shodli se Černochová, Fiala a Opata
Eurozpravy-domácí | 14:07:00
Všichni tuší, že svět bezpečnější nebude a že "toho máme před sebou opravdu hodně", uvedla ministryně obrany Jana Černochová (ODS) ve společném videu s premiérem Petrem Fialou (ODS) a náčelníkem generálního štábu Alešem Opatou. Chce bojovat za mírová řešení a lehkomyslně "netroubit do útoku", jako ministryně je ale připravena k těžkým rozhodnutím.


Fialu vyzvalo deset zákonodárců k omezené bezletové zóně nad Ukrajinou
Eurozpravy-domácí | 13:23:00
Deset poslanců a senátorů dnes vyzvalo premiéra Petra Fialu (ODS), aby zahájil jednání o vytvoření úzce vymezené bezletové zóny nad humanitárními koridory nad Ukrajinou, která čelí ruské vojenské agresi. Předseda vlády by o tom měl jednat se sousedními zeměmi, případně s dalšími státy mimo NATO, jakými jsou Švédsko nebo Finsko, uvedli zákonodárci v otevřeném dopise, který poskytli ČTK.


REPORTÁŽ: Maminko, zůstaň v Česku a nevracej se na Ukrajinu, prosí syn. Na pláč dětí si nejde zvyknout, shodují se dobrovolníci
Eurozpravy-domácí | 13:20:00
Postarší dámě vyklouzl z ruky těžký kufr a svezl se jí po schodech, do nichž těžce šlapala od metra na stanici Vyšehrad. Rámus zavazadla probouzí malé dítě, které pevně v náruči svírá její příbuzná. Náhle se ozve pláč ratolesti a není k utišení. Na tváři části rodiny z Kyjeva, která se právě jde registrovat do asistenčního centra uprchlíků pro Ukrajince, je patrná nejistota. V očích se některým lesknou slzy z utrpení války, kterou před dvěma týdny rozpoutal prezident Ruské federace Vladimir Putin. „Jsme unavené z cestování a máme strach o muže, kteří zůstali doma, aby mohli bránit naší zemi. Ukrajinci jsou statečný národ, vše zvládneme,“ říká jedna z nich. Zpravodajský portál EuroZprávy.cz navštívil pražské Kongresové centrum, které přijímá utečence a měl možnost s nimi exkluzivně hovořit. Jejich osudy prožívají i dobrovolníci. „Na dětský pláč si nejde zvyknout,“ shodují se.


Vláda schválila vyslání vojáků na Slovensko, misi nyní posoudí Parlament
Eurozpravy-domácí | 13:20:00
Vláda dnes schválila vyslání až 650 vojáků na Slovensko. V zemi bude většina z nich působit v mnohonárodní jednotce NATO, česká armáda jí bude velet. Menší část bude Slovensku pomáhat se zvládáním migrace z Ukrajiny napadené Ruskem. Misi musí ještě odsouhlasit Parlament. ČTK to dnes sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.


U soudu neuspěla učitelka, které vadila výjimka z nošení respirátoru pro očkované
Eurozpravy-domácí | 12:27:00
Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl podnět učitelky z Prahy, která jako neočkovaná musela při výuce nosit respirátor, zatímco očkovaní kolegové ochranu úst a nosu nepotřebovali. Nebyla to diskriminace, očkovaní a neočkovaní totiž nejsou z hlediska ochrany před nákazou koronavirem ve stejném postavení, konstatoval NSS v rozhodnutí, které je dostupné na úřední desce.


DPP může postavit trasu metra D z Pankráce do Písnice
Eurozpravy-domácí | 12:11:00
Pražský dopravní podnik (DPP) může postavit trasu metra D z Pankráce do Písnice. Ministerstvo dopravy zamítlo odvolání odpůrců stavby proti vydání stavebního povolení, které je tak nyní pravomocné. Proti rozhodnutí se již nelze odvolat.


Případů covidu už je celosvětově 450 milionů
Eurozpravy-zahraniční | 16:32:00
Počet lidí nakažených koronavirem ve světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) dnes překonal hranici 450 milionů. Prvenství v absolutním počtu infikovaných drží od předloňského března Spojené státy, kde celkový počet nakažených podle JHU činí 79,4 milionu. Druhá je Indie (42,9 milionu) a třetí Brazílie (29,1 milionu). V Evropě se nejvíce nakažených v absolutních číslech prokázalo ve Francii (23,3 milionu).


Po Německu se i Nizozemí vyslovilo proti přerušení dodávek ropy a plynu z Ruska
Eurozpravy-zahraniční | 15:53:00
Nizozemský premiér Mark Rutte se dnes vyslovil proti zákazu importu ruské ropy a zemního plynu do EU, pro členské země bloku by to podle něj bylo neudržitelné. Záměr zastavit dodávky ropy a plynu z Ruska v reakci na invazi Moskvy na Ukrajinu ohlásily tento týden Spojené státy a Británie, Německo však podobný krok odmítlo.


Erdogan kvůli válce na Ukrajině obvinil Evropu z honu na čarodějnice zaměřeného na ruské umělce
Eurozpravy-zahraniční | 15:48:00
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes v souvislosti s válkou na Ukrajině obvinil Evropu z honu na čarodějnice namířeného proti ruským umělcům. Postup Evropy vůči nim je podle prezidenta směšný. Erdogan to dnes řekl v projevu před vládní Stranou spravedlnosti a rozvoje (AKP).


Scholz vyzval ruského prezidenta Putina k zastavení krveprolití na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 15:37:00
Německý kancléř Olaf Scholz vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina k zastavení krveprolití na Ukrajině, kterým trpí nejen Ukrajinci, ale i Rusové. Scholz na dnešní společné tiskové konferenci s kanadským premiérem Justinem Trudeauem prohlásil, že je nutné konflikt urovnat diplomatickou cestou, protože nevidí smysl ve vojenském řešení. Trudeau uvedl, že Kanada bude Ukrajině nadále poskytovat vojenské vybavení a zbraně.


Británie podle Johnsona udělí prchajícím Ukrajincům statisíce víz
Eurozpravy-zahraniční | 14:53:00
Britský premiér Boris Johnson dnes řekl, že Británie přijímáním uprchlíků získá. Očekává, že Spojené království udělí stovky tisíc víz lidem, kteří prchají z Ukrajiny. Britský ministerský předseda se tak vyjádřil v parlamentu v době, kdy je jeho vláda kritizována za pokračující uplatňování striktních vstupních podmínek i vůči běžencům ze země sužované válkou.


Do Německa zatím přišlo kvůli ruské invazi přes 80.000 uprchlíků z Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 14:36:00
Do Německa se prozatím uchýlilo před válkou na Ukrajině přes 80.000 lidí. Dnes to uvedlo ministerstvo vnitra. Oproti úterý se tak počet ukrajinských běženců v Německu zvýšil o zhruba 16.000.


Slovenská vláda se rozhodla, že udělí státní cenu Zelenskému
Eurozpravy-zahraniční | 14:03:00
Slovenská vláda rozhodla, že udělí státní cenu ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému, jehož země čelí ruské vojenské invazi. Kabinet premiéra Eduarda Hegera příslušný návrh schválil na své dnešní schůzi. Český prezident Miloš Zeman zase v pondělí při ceremoniálu předávání státních vyznamenání ohlásil, že vyhověl návrhu udělit Zelenskému Řád bílého lva.


Kreml: USA vedou proti Rusku ekonomickou válku
Eurozpravy-zahraniční | 13:45:00
Moskva bude na americké sankce vůči Rusku reagovat opatřeními, která budou v souladu s jejími zájmy. Podle serveru Kommersant to dnes řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Spojené státy podle něj vyhlásily Rusku ekonomickou válku. Americký prezident Joe Biden ve středu oznámil, že USA zakazují dovoz ropy, zkapalněného zemního plynu a uhlí z Ruska kvůli jeho invazi na Ukrajinu.


Německo ponechá roušky jen v hromadné dopravě a nemocnicích
Eurozpravy-zahraniční | 13:32:00
V Německu od 20. března zůstanou z karanténních omezení jen roušky v městské hromadné dopravě, v nemocnicích a v pečovatelských domovech. Dnes to na tiskové konferenci oznámili ministr zdravotnictví Karl Lauterbach a ministr spravedlnosti Marco Buschmann.


Schopnosti ruské logistiky se na Ukrajině dostaly za hranu udržitelnosti, hodnotí expert
Eurozpravy-zahraniční | 13:12:00
Pokud chce Rusko na Ukrajině udržet ofenzivní povahu operace, musí podle Pavla Crhonka z Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany doplnit zásoby. Schopnosti ruské logistiky se podle něj dostaly za hranu udržitelnosti ruských sil nasazených na Ukrajině. Crhonek to dnes napsal ČTK. Rusko zaútočilo na Ukrajinu před dvěma týdny. Podle dostupných zdrojů má ruská armáda při postupu potíže právě i v logistice.


Škoda Auto zřejmě přeruší výrobu vozidel Scala a Kamiq
Eurozpravy-ekonomika | 16:51:00
Škodě Auto hrozí, že bude muset zastavit výrobu modelů Scala a Kamiq. Tak jako u elektromobilu Enyaq je důvodem výpadek dodávek elektrických svazků od dodavatele z válkou zmítané Ukrajiny. ČTK to dnes řekl vedoucí komunikace Škody Tomáš Kotera. Firma podle něj v současnosti hledá řešení, jak si kabelové svazky do aut zajistit.


Legendární hláška „Ruskij vojenyj korabl, idi na chuj!“ bude na poštovní známce. Vyberte nejlepší návrh
Reflex | 16:00:00
Ukrajinská pošta vydá novou známku věnovanou dnes už legendární hlášce „Ruská válečná lodi, jdi do prdele.” Na její zpracování vyhlásila soutěž na svém facebookovém účtu a z nejlepších návrhů nyní vybírá vítěze.


Přehlídka blábolů aneb Ruské okupace v souladu s dialektikou vědeckého marxismu-leninismu
Reflex | 15:20:00
Před časem navázalo Zpětné zrcátko přes redakci Reflexu komunikaci s jedním – dnes by se řeklo followerem – pokud by ovšem Zpětnému zrcátku nebylo 77 a followerovi PS krásných 81 let. Občasná výměna poznámek posiluje Zpětné zrcátko vědomím, že je na světě víc těch, kteří nemají hlavu jen proto, aby jim nepršelo do krku. Minulý týden přišla ZZ mailem od followera PS připomínka bonmotu (jak strašné konotace dnes výraz „bonmot“ vzbuzuje!) z let dřívějších: „…Myslím, že nastala chvíle přistoupit k reminiscenci na rok 68 a doporučit lidu, aby začal psát po zdech (a i jinde) již jednou osvědčené, ale aktualizované „LENINE, PROBUĎ SE, PUTIN SE ZBLÁZNIL.“ Co na to Zpětné zrcátko?... Dobrou noc a pevnou naději (to už tu také kdysi bylo), Váš PS.“


Reklama není umění, nemá vyšší smysl, říká Martin Krejčí, režisér nejslavnější české vánoční reklamy
Reflex | 14:00:00
Režisér MARTIN KREJČÍ (44), autor kultovní české vánoční "kofoly s holčičkou a divočákem", strávil deset let v Hollywoodu tvorbou reklam; nyní se částečně vrátil do Prahy. Přivezl s sebou svůj první americký celovečerní film Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera, který je k vidění na HBO Max. S Martinem Krejčím si můžete přečíst velký rozhovor v tištěném Reflexu, zde k videorozhovoru přidáváme pár otázek, které v profilovém interview nejsou.   


Česká vláda schválila vyslání vojáků na Slovensko. Misi musí posoudit Parlament
Tiscali-zprávy | 14:09:17
Vláda dnes schválila vyslání až 650 vojáků na Slovensko. V zemi bude většina z nich působit v mnohonárodní jednotce NATO, česká armáda jí bude velet.


Válka na Ukrajině, 14. den. EU přidá na sankční seznam dalších 160 Rusů
Tiscali-zprávy | 09:59:08
Ve čtvrtek se ukrajinský ministr zahraniční Dmytro Kuleba setká se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem. Evropská unie připravila další sankce proti Rusku.


Konec EET přijde ke konci letošního roku, rozhodla vláda
E15-ekonomika | 16:10:00
Elektronická evidence tržeb (EET) ke konci letošního roku zřejmě skončí. Počítá s tím návrh ministerstva financí, který schválila vláda. Zrušení EET má současná vláda Petra Fialy (ODS) v programovém prohlášení. 


Okamžitý zákaz dovozu ruské ropy a plynu by Česko bolel, varují ekonomové
E15-ekonomika | 16:00:00
Spojené státy už nebudou kvůli válce na Ukrajině od Ruska odebírat ropu a plyn. „Chceme zasáhnout hlavní tepnu ruské ekonomiky,“ oznámil v úterý americký prezident Joe Biden. Ke stejnému kroku se do konce roku chystá také Velká Británie a vyzvalo k němu i osmdesát europoslanců, včetně několika českých. Okamžitý zákaz importu ruských energetických komodit do Evropské unie by nicméně měl na Česko těžké hospodářské dopady, shodují se experti.  


Technoverse Newsletter: Rusko se na cenzuru webu přichystalo. Odolává už jen Telegram
E15-ekonomika | 15:30:00
Putinovo Rusko se dlouhé roky snaží ovládnout internet. Zejména v posledních letech vedení země hledalo technologické možnosti a připravovalo legislativu na moment, kdy bude potřeba spolehlivě omezit přístup občanů ke konkrétním stránkám. A ten nyní zřejmě nastal.
Přihlaste si odběr Technoverse newsletteru >>>


Křetínský zvýšil podíl ve francouzském řetězci Casino, ale na hodnotě celého portfolia ztrácí
E15-ekonomika | 14:55:00
Lucemburský fond Vesa Equity Investment, který spravuje kapitál Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, posiluje akcionářskou pozici ve francouzském maloobchodním řetězci Casino Guichard-Perrachon. Chce také získat zastoupení ve správní radě.


České obchody s kryptoměnami od začátku roku spadly o čtvrtinu
E15-ekonomika | 14:23:00
Objem obchodů s kryptoměnami v Česku v únoru proti předchozímu měsíci klesl o zhruba 100 milionů na 300 milionů korun. Za první dva měsíce letošního roku se objem obchodů s kryptoměnami meziročně snížil o čtvrtinu na 700 milionů korun. Dominantní zůstává bitcoin s nadpolovičním podílem na objemu obchodů. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího tuzemského obchodníka Bit.plus.


Klienti Sberbank se nahrnuli do Komerční banky, ta jim vyplatila několik miliard
E15-ekonomika | 14:15:00
Komerční banka během dopoledne obsloužila zhruba 7000 klientů Sberbank CZ a vyplatila jim náhrady vkladů za 3,7 miliardy korun, z toho v hotovosti zhruba 100 milionů korun. Uvedl to mluvčí Komerční banky Pavel Zúbek. Garanční systém finančního trhu dnes začal prostřednictvím poboček Komerční banky vyplácet náhrady vkladů klientům Sberbank CZ, která má vazby na Rusko. Celkem jde o zhruba 106 tisíc klientů a výplatu 24,2 miliardy korun. Náhrady se klientům Sberbank budou vyplácet tři roky, tedy do března 2025.


Konec EET přijde ke konci letošního roku, rozhodla vláda
E15-politika | 16:10:00
Elektronická evidence tržeb (EET) ke konci letošního roku zřejmě skončí. Počítá s tím návrh ministerstva financí, který schválila vláda. Zrušení EET má současná vláda Petra Fialy (ODS) v programovém prohlášení. 


Okamžitý zákaz dovozu ruské ropy a plynu by Česko bolel, varují ekonomové
E15-politika | 16:00:00
Spojené státy už nebudou kvůli válce na Ukrajině od Ruska odebírat ropu a plyn. „Chceme zasáhnout hlavní tepnu ruské ekonomiky,“ oznámil v úterý americký prezident Joe Biden. Ke stejnému kroku se do konce roku chystá také Velká Británie a vyzvalo k němu i osmdesát europoslanců, včetně několika českých. Okamžitý zákaz importu ruských energetických komodit do Evropské unie by nicméně měl na Česko těžké hospodářské dopady, shodují se experti.  


Technoverse Newsletter: Rusko se na cenzuru webu přichystalo. Odolává už jen Telegram
E15-politika | 15:30:00
Putinovo Rusko se dlouhé roky snaží ovládnout internet. Zejména v posledních letech vedení země hledalo technologické možnosti a připravovalo legislativu na moment, kdy bude potřeba spolehlivě omezit přístup občanů ke konkrétním stránkám. A ten nyní zřejmě nastal.
Přihlaste si odběr Technoverse newsletteru >>>


Křetínský zvýšil podíl ve francouzském řetězci Casino, ale na hodnotě celého portfolia ztrácí
E15-politika | 14:55:00
Lucemburský fond Vesa Equity Investment, který spravuje kapitál Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, posiluje akcionářskou pozici ve francouzském maloobchodním řetězci Casino Guichard-Perrachon. Chce také získat zastoupení ve správní radě.


České obchody s kryptoměnami od začátku roku spadly o čtvrtinu
E15-politika | 14:23:00
Objem obchodů s kryptoměnami v Česku v únoru proti předchozímu měsíci klesl o zhruba 100 milionů na 300 milionů korun. Za první dva měsíce letošního roku se objem obchodů s kryptoměnami meziročně snížil o čtvrtinu na 700 milionů korun. Dominantní zůstává bitcoin s nadpolovičním podílem na objemu obchodů. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího tuzemského obchodníka Bit.plus.


Klienti Sberbank se nahrnuli do Komerční banky, ta jim vyplatila několik miliard
E15-politika | 14:15:00
Komerční banka během dopoledne obsloužila zhruba 7000 klientů Sberbank CZ a vyplatila jim náhrady vkladů za 3,7 miliardy korun, z toho v hotovosti zhruba 100 milionů korun. Uvedl to mluvčí Komerční banky Pavel Zúbek. Garanční systém finančního trhu dnes začal prostřednictvím poboček Komerční banky vyplácet náhrady vkladů klientům Sberbank CZ, která má vazby na Rusko. Celkem jde o zhruba 106 tisíc klientů a výplatu 24,2 miliardy korun. Náhrady se klientům Sberbank budou vyplácet tři roky, tedy do března 2025.


Úrokové sazby úvěrů rostou napříč trhem
Finparáda | 16:00:00
Úrokové sazby úvěrů rostou. Tento neblahý trend vyvolala Česká národní banka, která zvýšila základní úrokovou sazbu. Reagovala tím na rostoucí inflaci, která má dle prognóz klesat až v druhé polovině roku. Co to...


Omezte spotřebu paliv, část peněz končí u Putina, vyzvala vláda občany
idnes.cz | 17:38:00
Lidé mají podle ministra financí Zbyňka Stanjury zvážit spotřebu paliv. Česko je závislé na Rusku a část peněz za ropu končí u Putina, řekl ministr financí. „Když jsme v ekonomické válce s Putinem, není možné, abychom neměli ztráty,“ řekl Stanjura. „Nedělejte si zásoby pohonných hmot,“ vyzval také premiér Petr Fiala občany.


Zemřel první člověk, který měl srdce geneticky modifikovaného prasete
idnes.cz | 17:36:00
Pacient, jemuž při historické operaci dali srdce geneticky modifikovaného prasete, zemřel v úterý odpoledne v nemocnici ve Spojených státech. Sedmapadesátiletý David Bennett žil s vepřovým srdcem dva měsíce. Jeho transplantace vyvolala etické otázky, ale i pobouření u široké veřejnosti, protože byl v minulosti trestán odnětím svobody za pobodání muže.


Respirátory zůstanou povinné v hromadné dopravě a zdravotnických zařízeních
idnes.cz | 17:34:00
Symbol boje s koronavirem, povinné respirátory, pomalu končí. Vláda na návrh ministra zdravotnictví Vlastimila Válka zrušila od 14. března povinnost nosit respirátory všude s výjimkou hromadné dopravy, zdravotnických a sociálních zařízení.


Násilník zbil družku nejméně dvakrát týdně, ta s ním přesto dál zůstávala
idnes.cz | 17:34:00
Případem dlouhodobého domácího násilí se od tohoto týdne zabývají policisté z Hranic na Přerovsku. Na ty se obrátila žena, kterou její druh naposledy držel zamčenou celý uplynulý víkend v bytě a ven se dostala až po jeho pondělním odchodu do práce. Zažívala s ním ale i mnohem horší momenty.


Vláda trvale ruší EET a silniční daň pro auta do 12 tun
idnes.cz | 17:21:00
Zákonná povinnost evidovat elektronicky tržby se po novém roce už nevrátí. Vláda schválila zákon, který ji už definitivně ruší a v EET byla poslední dva roky pozastavená kvůli covidu. Kvůli omezení dopadu drahých pohonných hmot ministři také rozhodli o zrušení silniční daně pro menší vozidla.


Jak zabránit válce a kdo je Putin? Děti se na tiskové konferenci ptaly expertů
idnes.cz | 17:10:00
Proč vznikají války, jak funguje Český červený kříž a jakou část Ukrajiny už Rusko ovládá? Na tyto otázky od dětí odpovídali odborníci v rámci první dětské tiskové konference, kterou pořádají čeští skauti ve spolupráci s Radiožurnálem. Děti dostaly vysvětlení i k tomu, proč jsou ropa a zemní plyn tak důležité nebo co je to Kreml.


„Mariupol už není.“ V troskách porodnice jsou děti, chybí voda, jídlo i teplo
idnes.cz | 17:02:00
Ukrajinský Mariupol je už od začátku ruské invaze odříznutý od světa. Lidé se se svými blízkými nemají jak spojit a jen doufají, že jsou ještě naživu. Město se mezitím čím dál víc posouvá k humanitární katastrofě. Chybí voda, jídlo i teplo. Rusové navzdory slibům znovu ostřelují evakuační koridor a ve středu vybombardovali i dětskou nemocnici a porodnici.


„Tati, věř mi!“ Ukrajinci vyčítají Rusům pasivitu a slepou víru v režim
idnes.cz | 17:00:00
Děsivé záběry z vybombardovaných ukrajinských měst, dva miliony běženců, lidé uvázlí bez vody, potravin a tepla. Krutost, s jakou ruské jednotky řádí na Ukrajině, podněcuje mezi drtivou většinou Ukrajinců zahořklost a nenávist vůči Rusku a režimu Vladimira Putina, jaká v zemi doposud nepanovala.


PŘEHLEDNĚ: Jak se Česko stará o Ukrajince prchající před válkou
idnes.cz | 16:56:00
Do České republiky už přišlo 150 tisíc lidí prchajících z Ukrajiny před ruskou invazí. Jak vypadá proces přijetí? Budou se mít uprchlíci jak uplatnit na trhu práce? Co bude s desítkami tisíc dětí? A kolik bude pomoc stát? Redakce iDNES.cz přináší odpovědi na otázky, které se týkají vlny ukrajinských uprchlíků jenž přichází do Česka.


Platební karty nefungují, aerolinky nelétají. Tisíce Rusů uvázly v Thajsku
idnes.cz | 16:48:00
Tisíce ruských turistů, kteří se vydali do Thajska, vymýšlejí, jak se dostat zpátky domů. Kromě zrušených letů je trápí také problémy s platbami. Některé ruské banky byly totiž odstřiženy od mezinárodního platebního systému SWIFT. Za vše mohou západní sankce, které byly na Rusko uvaleny po invazi na Ukrajinu.


Muž si v Komerční bance vybral své peníze ze Sberbank, přepadli ho zloději
idnes.cz | 16:36:00
Klienti Sberbank CZ si ode dneška mohou prostřednictvím garančního systému finančního trhu na pobočkách Komerční banky vybírat své vklady. Toho hned využili dva zloději, kteří si vytipovali seniora vybírajícího peníze a hned ho okradli. „Buďte prosím obezřetní, když u sebe máte větší obnos,“ nabádají policisté.


Řidička se třemi promile srazila cyklistu, od nehody ujela
idnes.cz | 16:30:00
Řidička pod vlivem alkoholu srazila odpoledne v Řevnicích cyklistu a z místa nehody ujela. Muže v bezvědomí a s těžkým úrazem hlavy transportoval vrtulník do nemocnice. Ženu zadrželi policisté v Praze, nadýchala přes tři promile.


Bělorusko napůl ve válce. Lukašenko hledá záminky, armáda nasazení odmítá
idnes.cz | 16:22:00
Režim běloruského vůdce Alexandra Lukašenka se zatím přímo nepřipojil k agresi Ruska proti Ukrajině. Sice ze svého území Ukrajinu ostřeluje, avšak jednotky hranici zatím nepřekročily. Lukašenko sice Moskvu plně podporuje, zároveň ale hledá záminky, aby se jeho země nemusela války účastnit. Nevoli vyjadřují i běloruské armádní řady, uvádí list Ukrajinska pravda.


Pomoc uprchlíkům Češi schvalují, domů by Ukrajince vzala necelá třetina
idnes.cz | 16:03:00
Češi podporují pomoc Ukrajincům, ale uprchlíky by si většina lidí z Česka domů nevzala. Například v Polsku by si uprchlíky vzal domů téměř každý druhý člověk. Větší neochota pro přijímání uprchlíků do vlastních rodin než v Česku je jen v Maďarsku. Za nejužitečnější pomoc Ukrajině od občanů považují Češi materiální a finanční pomoc.


Rusko zjistilo, že „omylem“ poslalo brance na Ukrajinu. Putin to popíral
idnes.cz | 15:52:00
Ruské ministerstvo obrany ve středu oznámilo, že zjistilo, že se někteří vojáci základní služby ocitli v rámci „speciální vojenské operace“ na Ukrajině. Přitom tam být neměli, ruský prezident Vladimir Putin o tom v úterý ujistil matky vojáků u příležitosti Mezinárodního dne žen.


Čelíme humanitární katastrofě, zní z Košic. Šíříte paniku, opáčila vláda
idnes.cz | 15:31:00
Primátor Košic Jaroslav Polaček uvedl, že město začíná čelit humanitární katastrofě. Nezvládá prý nápor uprchlíků z válkou zmítané Ukrajiny. Podle ministerstva vnitra Polaček šíří paniku a premiér Eduard Heger řekl, že pomoc při uprchlické vlně koordinuje stát. Na místě pomáhají i čeští vojáci.


Rudoarmějec se samopalem zmizel z Přibyslavi, sundali ho raději za tmy
idnes.cz | 15:30:00
Přibyslav už je bez kontroverzní sochy rudoarmějce se samopalem. Plastiku z vrcholu pomníku padlým nechalo město odstranit kvůli dopadům války na Ukrajině. Stalo se tak v úterý kolem deváté hodiny večer. Stěhovací firma zvolila tento neobvyklý čas kvůli bezpečnosti a klidu na práci.


PRVNÍ DOJMY: Na klukovských výpravách si Tomáš Hanák zkusil sbíječku
idnes.cz | 14:25:00
Kam až paměť sahá, zahrnuly televizní cestopisy věnované domácí půdě mimo jiné rozhledny, podzemí, památné stromy, zahrady i prameny řek, tajemné mýty či vědecké milníky. Za čím se teď vypraví Tomáš Hanák?


Finální nabídka a Putinův duševní stav. Co dělal izraelský premiér v Moskvě
idnes.cz | 14:23:00
Rusko údajně stanovilo Ukrajině konečnou nabídku k ukončení války. O ní měl informovat ruský prezident Vladimir Putin izraelského premiéra Naftaliho Bennetta během sobotních jednání. Ukrajina si může upevnit nezávislost, avšak za vysokou cenu, napsal izraelský list The Jerusalem Post. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se má vyjádřit, zda ji přijme, nebo odmítne.


EU chystá sankce i proti Bělorusku. Je to ekonomická válka, tvrdí Kreml
idnes.cz | 14:22:00
Evropská unie se rozhodla vyloučit z platebního systému SWIFT i běloruské banky. Uvalí nové sankce na dalších 160 ruských politiků a oligarchů. Podle Ruska vypukla ekonomická válka, kterou rozpoutaly Spojené státy americké. Kreml chystá odvetu, prezident Putin bude o protiopatřeních jednat se svou vládou ve čtvrtek.


Mezi uprchlíky jsou i dospělí muži, kteří až na výjimky z Ukrajiny nesmějí
idnes.cz | 14:17:00
Na záběrech z asistenčních center pro uprchlíky z Ukrajiny to nelze přehlédnout. Mezi žadateli o takzvané vízum strpění jsou i dospělí muži. Na Ukrajině přitom platí kvůli agresi Ruska všeobecná mobilizace pro muže ve věku 18 až 60 let. Češi to ale při rozhodování o vízech neřeší a Ukrajina je o to ani nežádá. Z všeobecné mobilizace pro Ukrajince platí výjimky.


U stezky v Boubíně turisty ohrožují kůrovcové souše, pokácet je nelze
idnes.cz | 14:17:00
U frekventované turistické cesty v jádře Boubínského pralesa na Šumavě stojí 300 kůrovcových souší, které by při pádu mohly ohrozit turisty. Pokácet je přitom nelze, protože jsou v takzvané bezzásahové zóně. Lesy České republiky, které boubínské lesy spravují, proto požádaly Správu národního parku Šumava o návrh řešení.


Farmář utýral přes 70 zvířat zvlášť trýznivým způsobem, hrozí mu až šest let
idnes.cz | 14:03:00
Policisté obvinili dvaapadesátiletého farmáře z Náchodska z týrání zvířat. Několik měsíců nedával desítkám prasat, ale i ovcím a krůtám najíst ani napít, zvířata hromadně hynula v zimě, se strachem a úzkostí. Obvinění čelí muž spolu s právnickou osobou, hrozí mu až šest let za mřížemi.


KOMENTÁŘ: Německé faux pas. Teroristé mezi velikány a chvála extremismu
idnes.cz | 14:00:00
Skandál v prezidentském paláci: německý prezident Frank-Walter Steinmeier zařadil spoluzakladatelku teroristické organizace RAF Gudrun Ensslinovou mezi „velké ženy světových dějin“, píše v komentáři poslanec německého Bundestagu za AfD Petr Bystroň.


Řetězce chtějí zaměstnancům z Ukrajiny, kteří odjedou do války, vyplácet polovinu mzdy. Takových lidí však mají minimum
iHned.cz | 17:22:00
Domácí supermarkety, hypermarkety, e-shopy zaměřené na rozvoz potravin nebo velkoobchody se zapojily do humanitární pomoci Ukrajině. Do země, na kterou Rusko před dvěma týdny zaútočilo, posílají peníze, hygienické potřeby i potraviny. Například síť...


Kvůli konfliktu na Ukrajině bude ECB dál mlžit
iHned.cz | 17:16:00
Na posledním únorovém zasedání se prezidentka ECB Christine Lagardeová pořádně zapotila. Novináři ji otázkami dostali až do bodu, kdy musela kapitulovat a nepřímo přiznat, že se v březnu po letech dočkáme naznačení směru, kterým se v nejbližší době...


Česko dál rozvolňuje, částečně ruší povinné respirátory. Rakousko odkládá povinné očkování
iHned.cz | 17:06:00
Česko pokračuje s rozvolňováním opatření proti šíření covidu-19. Od 14. března bude povinné nosit respirátor jen v hromadné dopravě a zdravotnických a sociálních zařízeních. K určitému rozvolnění přistupuje také Rakousko, které oznámilo, že zruší...


Válka na Ukrajině je i o íránském jádru a venezuelské ropě
iHned.cz | 16:58:00
Když izraelský premiér Naftali Bennett vyrazil minulou sobotu na jednání do Moskvy, mohl si jako praktikující věřící žid cestu obhájit snahou o záchranu lidských životů. Je pravděpodobné, že Bennett myslel na ohrožené členy židovské komunity, která...


Ukrajinské studenty čekají úlevy. Vypouští se zkouška z češtiny, problémy ale můžou dělat slovní úlohy
iHned.cz | 16:50:00
Uprchlíci dostanou více času na podání přihlášek na střední školy. Původně totiž skončil termín s příchodem března, ukrajinští studenti se ale budou moci hlásit až do 5. dubna, u nematuritních oborů dokonce ještě o tři dny déle. Obě lhůty mají podle...


Inflace ještě může s cenami nemovitostí (ne)pěkně zahýbat
iHned.cz | 16:46:00
Poslední dva roky nám ukázaly, že co se vývoje ekonomiky a realitního trhu v bouřlivé době týče, jsme schopni kvalifikovaně komentovat jedině minulost a přítomnost. S budoucím vývojem to už tak jednoduché není, o čemž jsme se v uplynulých dvou...


Konec silniční daně a přimíchávání biosložky do paliv. Vláda reaguje na růst cen pohonných hmot
iHned.cz | 15:55:00
Vláda ve středu v reakci na růst cen pohonných hmot v souvislosti s válkou na Ukrajině rozhodla o trvalém zrušení povinného přimíchávání biosložky do pohonných hmot a trvalém zrušení silniční daně. Na twitteru o tom informovalo ministerstvo financí....


Peníze svěřené advokátům do úschovy zůstávají kvůli krachu Sberbank nedobytné
iHned.cz | 16:19:00
Případ na Rusko napojeného finančního domu Sberbank, kterému chce centrální banka odebrat licenci kvůli neschopnosti vyplácet klienty, ukázal na legislativní nedostatky v systému advokátních úschov. To přitom může nalomit důvěru veřejnosti v tento...


Elektronická evidence tržeb končí. Vláda schválila její zrušení ke konci letošního roku
iHned.cz | 15:54:00
Elektronická evidence tržeb (EET) ke konci letošního roku zřejmě skončí. Počítá s tím návrh ministerstva financí, který ve středu schválila vláda. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo financí. Zrušení EET má současná vláda Petra Fialy...


Český sir Humphrey končí. Pekarová Adamová chce kancléře sněmovny vyměnit i přes odpor poslanců
iHned.cz | 15:42:00
Jeho jméno zná málokdo, přitom je to jeden z nejvlivnějších úřednických postů vůbec. Kancléř Poslanecké sněmovny má pod sebou přes tři stovky zaměstnanců, rozhoduje o všem, co se v sídle dolní komory děje. Pět let tuto funkci vykonává Jan Morávek,...


Banky varují před dezinformacemi na sítích. Peníze na účtech jsou v bezpečí, Sberbank je specifický případ
iHned.cz | 12:40:00
Česká národní banka (ČNB) a Česká bankovní asociace vydaly společné prohlášení, ve kterém varují veřejnost před dezinformacemi v e-mailech, textových zprávách nebo zprávách na sociálních sítích, zpochybňujícími stabilitu tuzemských bankovních domů....


Reakce části samoživitelek nesu špatně. S Ukrajinkami by asi neměnily, říká Fridrichová
iHned.cz | 12:16:00
„Samoživitelky musí chápat, že situace je teď špatná a někdo je ve frontě předběhne. Hodně dárců zdůrazňovalo, že chtějí dávat Ukrajincům. Ne proto, že by nechtěli pomáhat maminkám v Česku, ale kvůli tomu, že ty ukrajinské přijíždějí s jedním...


Vláda trvale ruší EET a silniční daň pro auta do 12 tun
lidovky.cz | 17:21:00
Zákonná povinnost evidovat elektronicky tržby se po novém roce už nevrátí. Vláda schválila zákon, který ji už definitivně ruší a v EET byla poslední dva roky pozastavená kvůli covidu. Kvůli omezení dopadu drahých pohonných hmot ministři také rozhodli o zrušení silniční daně pro menší vozidla.


Rusové vybombardovali porodnici v Mariupolu. Zabito bylo mnoho žen, pod troskami se nachází děti, zní z Ukrajiny
lidovky.cz | 17:06:00
Ukrajinský Mariupol je už od začátku ruské invaze odříznutý od světa. Lidé se se svými blízkými nemají jak spojit a jen doufají, že jsou ještě naživu. Město se mezitím čím dál víc posouvá k humanitární katastrofě. Chybí voda, jídlo i teplo. Rusové navzdory slibům znovu ostřelují evakuační koridor a ve středu vybombardovali i dětskou nemocnici a porodnici.


Na Ukrajinu zaútočili i nezkušení branci, přiznalo ruské ministerstvo. Putin to v úterý před matkami popíral
lidovky.cz | 16:22:30
Ruské ministerstvo obrany ve středu oznámilo, že zjistilo, že se někteří vojáci základní služby ocitli v rámci „speciální vojenské operace“ na Ukrajině. Přitom tam být neměli, ruský prezident Vladimir Putin o tom v úterý ujistil matky vojáků u příležitosti Mezinárodního dne žen.


Mig a jaderná válka. Hledá se, kam až lze zajít v podpoře Ukrajiny
lidovky.cz | 15:39:00
Dodávka stíhacích letadel Mig-29 pro Ukrajinu se zřejmě zadrhla. Tedy ne, že by je Ukrajinci nechtěli nebo že by je nikdo nebyl ochoten dodat, problém je v tom, jak to udělat. Tedy přesněji řečeno - jak to udělat, aby to nevyvolalo velkou válku s Ruskem.


Le Penové nikdo nechtěl půjčit na prezidentskou kampaň. Úvěr za skoro 300 milionů nakonec přišel z Maďarska
lidovky.cz | 14:42:00
Po mnohaměsíční spekulaci médií vyšlo najevo, kdo úvěruje kampaň kandidátky na francouzskou prezidentku Marine Le Penové. Z nedávno zveřejněného majetkového přiznání pravicové političky vyplývá, že úvěr ve výši 10,6 milionů eur (asi 280 milionů korun) jí na volební kampaň poskytla maďarská MKB Bank s tím, že Le Penová peníze musí vrátit po uplynutí šestnácti měsíců. Informaci ve středu zveřejnil server maďarského opozičního ekonomického týdeníku HVG.


EU chystá sankce i proti Bělorusku. Je to ekonomická válka, tvrdí Kreml
lidovky.cz | 14:28:00
Evropská unie se rozhodla vyloučit z platebního systému SWIFT i běloruské banky. Uvalí nové sankce na dalších 160 ruských politiků a oligarchů. Podle Ruska vypukla ekonomická válka, kterou rozpoutaly Spojené státy americké. Kreml chystá odvetu, prezident Putin bude o protiopatřeních jednat se svou vládou ve čtvrtek.


Finální nabídka a Putinův duševní stav. Co dělal izraelský premiér v Moskvě
lidovky.cz | 14:28:00
Rusko údajně stanovilo Ukrajině konečnou nabídku k ukončení války. O ní měl informovat ruský prezident Vladimir Putin izraelského premiéra Naftaliho Bennetta během sobotních jednání. Ukrajina si může upevnit nezávislost, avšak za vysokou cenu, napsal izraelský list The Jerusalem Post. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se má vyjádřit, zda ji přijme, nebo odmítne.


Palác Broadway v centru Prahy se za miliardu stále nepodařilo udat, šanci má opět nájemce
lidovky.cz | 14:00:12
O pražský Palác Broadway ani na druhý pokus neměl nikdo v elektronické aukci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zájem. Budova se nabízela za vyvolávací cenu 1,05 miliardy korun. Úřad nyní nabídne nemovitost za vyvolávací cenu stávajícímu nájemci Divadlu Broadway.


Vláda kvůli vysokým cenám benzinu zruší přimíchávání biopaliv. Odpustí i silniční daň
aktuálně.cz | 17:46:27
Vláda o tom rozhodla v návaznosti na ceny pohonných hmot, které dál rostou.


Český dodavatel autodílů v Rusku: Vyrábíme dál, PSA, Renault ani Hyundai neskončily
aktuálně.cz | 16:44:43
Český dodavatel součástek pro automobilky vyrábějící v Rusku Brano Group svou továrnu na tamním trhu nezavřel, některé automobilky jedou dál.


Přijímání uprchlíků z Ukrajiny podporuje 85 procent Čechů. Domů by je vzala třetina
aktuálně.cz | 16:11:35
Většina Čechů je také pro poskytnutí azylu uprchlíkům a pro ekonomické sankce vůči Rusku. Podporu má i dodávání zbraní či munice.


Dopis ukrajinské první dámy: Olena Zelenská píše světu o ruské masové vraždě
Denik.cz | 17:20:00
První dáma Ukrajiny Olena Zelenská vydala emotivní prohlášení k ruské invazi, v němž odsoudila „masové vraždění” civilistů v zemi, poukázala na otřesné životní podmínky obyvatel bombardovaných měst, ale také poděkovala za podporu po celém světě.


Konec respirátorů v obchodech. Povinné zůstanou jen v MHD či nemocnicích
Denik.cz | 17:11:00
Nošení respirátorů zůstane od pondělí 14. března povinné jen v hromadné dopravě, zdravotnictví a sociálních službách. Na twitteru o tom informoval ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Na ostatních místech se nebude muset nosit žádná ochrana dýchacích cest, v současné době jsou respirátory povinné ve všech veřejných vnitřních prostorech včetně pracovišť a v hromadné dopravě.


Reakce na růst cen paliv: Vláda zrušila přimíchávání biosložky a silniční daň
Denik.cz | 16:35:00
Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) se na středečním jednání zabývala prudkým růstem cen pohonných hmot. Přijala přitom opatření, která Fiala následně označil za „ropný trojlístek“. Jedná se o zrušení dosud povinného přimíchávání biosložky do paliv, končí i silniční daň pro osobní vozidla a dodávky do dvanácti tun. 


Vláda schválila zrušení EET. Skončit má ke konci letošního roku
Denik.cz | 16:29:00
Elektronická evidence tržeb (EET) ke konci letošního roku zřejmě skončí. Počítá s tím návrh ministerstva financí, který dnes schválila vláda. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo financí. Zrušení EET má současná vláda Petra Fialy (ODS) v programovém prohlášení. Evidence je kvůli pandemii do konce roku 2022 přerušena, žádný podnikatel tak nyní nemusí své tržby evidovat a úřady tuto povinnost nekontrolují. Podnikatelé nicméně mohou evidovat dobrovolně. Projekt EET byl jedním z ústředních témat Andreje Babiše (ANO), který jej prosadil ještě jako ministr financí v tehdejší vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD).


Moskva dala Kyjevu konečnou nabídku pro ukončení krize, píše izraelský tisk
Denik.cz | 15:37:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj může upevnit nezávislost Ukrajiny, avšak za vysokou cenu. Napsal to list The Jerusalem Post (JP), podle nějž se začínají objevovat detaily o sobotním jednání premiéra Naftaliho Bennetta s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.


Zapadlé tanky, zmrzlí a demoralizovaní vojáci. Putinova invaze se hroutí
Denik.cz | 14:46:00
Měl to být novodobý blitzkrieg, při kterém by ruská armáda demonstrovala svou sílu a efektivnost. Jenže místo toho se z invaze na Ukrajinu stala válka trvající již čtrnáct dní, při níž ruská vojska narazila na tvrdý odpor Ukrajinců. Konvoj postupující na Kyjev ze severu uvízl v bahně, vojáci jsou promrzlí až na kost, vzdušné síly utrpěly těžké ztráty a někteří kremelští představitelé v soukromí označili invazi za „ohromný průšvih”. Putinův plán tak pomalu selhává.


Kradl v hotelu i na úřadě. Policie dopadla recidivistu z Prahy, spal v autovraku
Denik.cz | 14:01:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Policii se podařilo dopadnout recidivistu z Prahy, který kradl v hotelu i na úřadě. Našli ho, když spal v autovraku, pouhý den od poslední krádeže.


Konec zimního spánku. Medvědi v plzeňské zoo jsou už vzhůru, podívejte se
Denik.cz | 13:43:00
Medvědi z plzeňské zoo se už probudili ze zimního spánku. V posledních dnech už si párkrát vyrazili na vycházku po svém výběhu.


Podcast: Jsem Ruska a jsem proti válce na Ukrajině. Přesahuje všechny meze
bleskove.cz | 18:00:00
S výtvarnicí Marií Makeevou o tričku, které si nelze obléknout v Moskvě, a Vladimiru Putinovi, jenž překročil všechny meze.


Kvůli válce musel uprchnout z Kyjeva. Silvestrovovy skladby teď znějí po celém světě
bleskove.cz | 17:00:00
Valentin Silvestrov ve věku 84 let odmítal opustit ostřelovanou Ukrajinu, až po naléhání blízkých se vydal na Západ.


Francouzi udíleli Řád umění a literatury, dostala ho i novinářka Irena Jirků
bleskove.cz | 16:03:00
Dlouholetá šéfka páteční přílohy Hospodářských novin nazvané Víkend a posléze Ego přispívá také na server Aktuálně.cz.


Tanju (†6) chránila máma při bombardování vlastním tělem: Obě zemřely!
blesk | 18:33:00
Další dětskou oběť má ruské bombardování ukrajinského Mariupolu. Šestiletá Tanja Morozová se schovávala se svou maminkou ve sklepě, kam dopadla bomba. Máma dceru kryla vlastním tělem a zemřela. Vážně zraněná dívka skončila v nemocnici, ale lékaři už jí nedokázali pomoci.


Rusové bombardovali porodnici v Mariupolu! Na místě jsou pod troskami malé děti
blesk | 18:27:00
Ruská okupační vojska rozbombardovala v ukrajinském Mariupolu místní porodnici a dětskou nemocnici. Strašnou zprávu potvrdil prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle gubernátora Doněcké oblasti si nálet vyžádal 17 zraněných. Ukrajinský prezident v reakci na útok opět volá po zavedení bezletové zóny nad Ukrajinou. 


Nasťu (†10) zastřelili Rusové: Byli opilí, tvrdí svědci. Rodina holčičku pohřbila na dvorku
blesk | 18:08:00
Ruští vojáci zastřelili desetiletou ukrajinskou holčičku poté, co místní teenager našel na ulici zbraň a vystřelil z ní. Rusové, údajně alkoholem posilnění, stříleli do domů civilistů, v jednom z nich se skrývala holčička se svým strýcem, který musel být okamžitě hospitalizován. Rodina byla donucena malou Anastasii pohřbít na dvorku, uvádí The Times.


Jaro je tady! Na náměstí Republiky se otevřely trhy. Nabízí sladké, slané i dekorace
blesk | 17:25:00
Zatímco vánoční trhy byly poznamenány pandemií koronaviru a většina ani neotevřela, ty jarní a velikonoční by měly podle všeho proběhnout bez omezení. Už dnes se otevírají jarní trhy na náměstí Republiky v Praze. Postupně do 27. března se otevřou jarní trhy na celkem devatenácti  místech metropole. Na Staroměstském náměstí pak proběhnou velikonoční trhy v době od 2. do 24. dubna.


Fialova vláda kývla na definitivní konec EET! Zaniknout má na konci letošního roku
blesk | 17:25:00
Elektronická evidence tržeb (EET) ke konci letošního roku skončí. Počítá s tím návrh ministerstva financí, který dnes schválila vláda. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo financí. Zrušení EET má vláda Petra Fialy (ODS) v programovém prohlášení.


Krásná rapperka (†22) prohrála boj se svými démony! Jsem na ni pyšný, truchlí táta
blesk | 16:50:00
Australská rapperka a hvězda YouTube Lil Bo Weep (†22), vlastním jménem Winona Brooksová, v sobotu nečekaně zemřela po "dlouhém boji se svými démony". Tragickou smrt mladé hudebnice oznámil na facebooku její otec. 
 


Zloději ukradli na ulici peníze klienta Sberbank. Policie varuje ostatní
blesk | 16:43:00
Pražští kriminalisté upozornili na akci zlodějů, kteří si počíhali na seniora (81). Ten si vybral větší finanční hotovost u v Česku končící ruské banky Sberbank. O peníze nakonec přišel. Policie varuje, že situace se může opakovat.


Namol opilá řidička v Řevnicích srazila cyklistu a ujela: Pro vážně zraněného muže letěl vrtulník
blesk | 16:15:00
Namol opilá žena sedla za volant a vyjela. Její jízda skončila tragicky pro cyklistu, který jel na kole po silnici z Řevnic ve směru Mníšek pod Brdy. Tam ho srazila a ujela. Pro vážně zraněného muže letěl vrtulník, který ho transportoval do nemocnice. Opilou řidičku ve zdemolovaném autě policisté vypátrali v Praze. 


Rekordní počet uprchlíků v Brně: Na registraci vůbec nečekají! Odbaví je hned
blesk | 16:11:00
Takřka bez čekání vyřídí Ukrajinci svou registraci v Asistenčním centru na brněnském výstavišti. Počet uprchlíků přitom v moravské metropoli neustále stoupá. V Brně ale posílili registrační týmy.


Lukašenko řeší, jak neposlechnout Kreml? S přímým vstupem do války váhá, píší Ukrajinci
blesk | 16:08:00
Navzdory četným předpovědím se režim běloruského vůdce Alexandra Lukašenka zatím nepřipojil k agresi Ruska proti Ukrajině. Sice ji plně podporuje, zároveň ale hledá záminky, aby se běloruská armáda nemusela války účastnit. Uvedl to ukrajinský list Ukrajinska pravda.


Moravskoslezští záchranáři darují Ukrajině pět sanitek: Předání u hranice a rychle domů!
blesk | 16:07:00
Pět plně vybavených sanitek vyrazilo o druhé březnové středě z Ostravy do Ukrajiny. Veze je tam ostravský Červený kříž. Dodávka sanitek probíhá v rámci pomoci Ukrajině v Česku poprvé. Tým ostravského Červeného kříže vyrazil s auty z Integrovaného výjezdového centra v Ostravě. Záchranáře doprovázelo i auto dobrovolných hasičů z Ostravy-Radvanic.


Zastavte válku! Sting odmítá vystupovat pro ruské oligarchy a posílá jasný vzkaz
blesk | 16:00:00
Současné dění na Ukrajině nenechává snad nikoho chladným. Mezi těmi, co přispívají a pomáhají státu trpícímu ruskou invazí, se stále častěji objevují i celebrity. Britský zpěvák Sting například ohlásil, že v budoucnu už nikdy nebude hrát žádné představení pro ruské oligarchy. Ti si jej totiž s gustem zvali na večírky...


Podcast: Jsem Ruska a jsem proti válce na Ukrajině. Přesahuje všechny meze
pikant | 18:00:00
S výtvarnicí Marií Makeevou o tričku, které si nelze obléknout v Moskvě, a Vladimiru Putinovi, jenž překročil všechny meze.


Kvůli válce musel uprchnout z Kyjeva. Silvestrovovy skladby teď znějí po celém světě
pikant | 17:00:00
Valentin Silvestrov ve věku 84 let odmítal opustit ostřelovanou Ukrajinu, až po naléhání blízkých se vydal na Západ.


Francouzi udíleli Řád umění a literatury, dostala ho i novinářka Irena Jirků
pikant | 16:03:00
Dlouholetá šéfka páteční přílohy Hospodářských novin nazvané Víkend a posléze Ego přispívá také na server Aktuálně.cz.


"Lidé jsou vyděšení, nemáme ani inzulin." Natalia popisuje každodenní život v Rusku
pikant | 14:02:15
Třiatřicetiletá blogerka z Petrohradu popsala každodenní život Rusů během války na Ukrajině.


Toyota Supra s manuálem údajně dorazí ještě letos!
Auto.cz | 17:56:00
Už tři roky čekáme, jestli Toyota Supra dostane také manuální převodovku. Letos bychom se měli dočkat, a to v kombinaci se šestiválcem.


Ministerstvo bude kontrolovat umělé zvyšování marží u paliv, biosložka zrušena
Auto.cz | 17:16:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu zadalo příslušným orgánům systém kontrol distributorů pohonných hmot, aby měl stát přehled o případném umělém zvyšování marží u benzinu a nafty. Vláda je připravena zasáhnout, pokud marže obchodníků porostou a budou uměle zvyšovat ceny. Na tiskové konferenci po jednání vlády to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS).


Litr benzinu či nafty může podle ekonomů stát i přes 55 korun
Auto.cz | 16:54:00
Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic nadále rostou. Litr Naturalu 95 stojí průměrně 43,51 koruny, litr nafty 45,32 Kč. Nafta zdražuje rychleji, během 24 hodin vzrostla její cena o 1,17 Kč, benzin zdražil za stejnou dobu o 74 haléřů.


US100 roste o více než 3,5 %
Kurzy.cz | 18:41:09
Hlavní indexy na Wall Street zaznamenávají ve středu výrazné zisky, zatímco ceny ropy klesly o více než 5 % v naději na diplomatické řešení ruské agrese vůči Ukrajině. Poradce prezidenta Zelenského naznačil, že Ukrajina je připravena na mírové rozhovor...


Jak vysoko zamíří ceny ropy?
Kurzy.cz | 18:04:07
Scénář brzkého růstu ceny ropy nad 100 dolarů za barel vypadal ještě na konci roku 2021 nepravděpodobně. I po začátku ruské invaze na Ukrajinu mnozí věřili, že cena nepřekročí 120 dolarů za barel. Nicméně naplnily se méně pravděpodobné scénáře a ceny r...


Zásoby ropy v USA klesly nad očekávání
Kurzy.cz | 17:58:37
Report stavu zásob amerického Department of Energy (DoE) neměl na trh s ropou výrazný dopad. 

• Zásoby ropy: -1.9 million barrels vs -0.657 million barrels expected (API: +2.8 million barrels)

• Zásoby benzínu: - 1.405million barrels vs -2.105 millio...


Souhrn 9.3. - čekání na zítřejší jednání min. zahraničí Ruska a Ukrajiny a komentáře z bankovního sektoru přinášejí na trhy silnou růstovou korekci, dolar silně korigoval předchozí posilování, ropa odepsala včerejší skokový růst, zlato zpět u 2000 USD
Kurzy.cz | 17:57:39
Pražská burza v polovině týdne následovala obecného zahraničního příkladu a při opětovně dalece nadprůměrné likviditě silně rostla. Evropské akciové trhy dnes výrazně rostly, když určité zmírnění napětí kolem Ukrajiny dalo vyniknout často silným...


Akcie jako reálné aktivum odolné inflaci?
Kurzy.cz | 17:46:00
Z ekonomů, analytiků a investorů se často stávají historici. Děje se tak houfně i nyní, když se kdekdo snaží přijít na to, jak si akcie vedou a povedou v prostředí vyšší inflace.


Výzva ministrů k podpoře vědcům z Ukrajiny
Kurzy.cz | 17:25:07
Praha, 9. března 2022 - Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová a ministr školství Petr Gazdík včera vyzvali v dopisech adresovaných Akademii věd ČR, Asociaci výzkumných organizací, Konferenci rektorů a Radě vysokých škol k podpoře věd...


Díky krajské investici bude v OLÚ Jevíčko energeticky úspornější další budova
Kurzy.cz | 17:13:56
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Výsledky jednání vlády 9. března 2022 - spotřební daně, zrušení EET, zákon o významné tržní síle
Kurzy.cz | 17:05:09
Tyto údaje mají pouze informativní charakter a závazná jsou až oficiálně zveřejněná usnesení, která naleznete v sekci jednání vlády. A. Jednání Výboru pro Evropskou unii na vládní úrovni 1. Podklad na neformální jednání hlav států a předsedů vlád...


Česká Pomoc na místě směřuje k ukrajinským uprchlíkům v Moldavsku
Kurzy.cz | 16:44:00
Velvyslanec Václav Bálek vystoupil ve Stálém výboru Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), aby odsoudil vojenskou agresi Ruska


Ruská vojenská agrese vůči Ukrajině rezonuje i v ITU
Kurzy.cz | 16:38:00
Velvyslanec Václav Bálek a ředitel odboru kybernetické bezpečnosti MZV Richard Kadlčák se na okraj Světového standardizačního shromáždění


Pomoc lidem prchajícím před válkou na Ukrajině: MPSV zavede humanitární dávku
Kurzy.cz | 16:34:00
V souvislosti s konfliktem na Ukrajině a přílivem válečných uprchlíků do České republiky předložilo Ministerstvo práce a sociálních věcí návrh na zavedení tzv. humanitární dávky, která je určena pro ukrajinské státní příslušníky v nouzi. Zásadní...


ČSÚ: Počty zemřelých v lednu byly na předpandemické úrovni
Kurzy.cz | 16:28:23
V lednu 2022 zemřelo podle předběžných údajů 10,8 tisíce obyvatel České republiky, ve srovnání s pětiletým průměrem z let 2015–2019 o 1,8 % více. Přitom ještě o měsíc dříve byla nadúmrtnost více jak 40procentní.


KB dnes klientům Sberbank vyplatila přes 5 mld. Kč
Kurzy.cz | 16:18:05
Dnes v 8.00 hodin ráno začala Komerční banka vyplácet klientům Sberbank z Garančního fondu náhrady jejich vkladů. K 15.00 hodině zpracovali pracovníci KB celkem 10 360 žádostí představujících čerpání 5,3 miliardy Kč.


Středočeský: Otázky a odpovědi o zvažovaném Národním parku Křivoklátsko
Kurzy.cz | 16:12:17
V souvislosti s plánem Ministerstva životního prostředí zřídit v části Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko se objevuje řada otázek. Na nejčastější z nich přinášíme přehledné odpovědi. Proč má být z části Křivoklátska národní park? Středočeský kr...


Informace pro klienty Sberbank CZ (9.3.2022)
Kurzy.cz | 16:02:22
Situaci kolem Sberbank CZ intenzivně řeší Česká národní banka (ČNB) coby dohledový orgán nad finančními trhy a bankovními domy.


Navrhovaný zákon ochrání zemědělce a potravináře před nekalými obchodními praktikami a zajistí jim férové prostředí
Kurzy.cz | 15:42:00
Zákon o významné tržní síle při prodeji zemědělských a potravinářských produktů rozšíří okruh subjektů, na které se bude vztahovat. Zatím platila přísná pravidla proti zneužívání postavení pro společnosti s ročním obratem přes 5 miliard korun. Nově bud...


Vláda schválila možnost daňově uplatnit pomoc Ukrajině
Kurzy.cz | 15:30:00
Novelu zákona o daních z příjmů v souvislosti s podporou Ukrajiny předloženou MF dnes schválila vláda. Díky ní by si lidé a firmy mohli zejména odečíst dary na pomoc Ukrajině či ukrajinským uprchlíkům z daní.


Vláda schválila úplné zrušení EET od příštího roku
Kurzy.cz | 15:15:00
Návrh Ministerstva financí na zrušení zákona o evidenci tržeb, který by měl nabýt účinnosti k 1. lednu 2023, dnes projednala a schválila vláda. To znamená, že se od příštího roku již nevrátí zákonná povinnost elektronicky evidovat tržby, která byla tém...


Obcím se snažíme převádět majetek nejen po neznámých vlastnících - Kateřina Arajmu
Kurzy.cz | 13:45:00
Rozhovor s Kateřinou Arajmu, generální ředitelkou Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Datum vydání: 09.03.2022, Zdroj: Veřejná správa | Rubrika: Rozhovor | Strana 14 | Autor: Marika Vitnerová


Putin chce týrat Ukrajinu, ale nehledě na sílu utrpí porážku, hlásají USA
idnes.cz | 19:51:00
Ruský prezident Vladimír Putin chce týrat Ukrajinu, je přesvědčen šéf americké diplomacie Antony Blinken. Ale Moskva bez ohledu na vojenskou sílu utrpí strategickou porážku, podotkl na adresu Kremlu, který si postěžoval kvůli humanitárním koridorům. Klid zbraní podle Rusů narušuje Ukrajina a koridory tak nesplnily svůj účel.


STALO SE DNES: Rusové bombardovali dětskou nemocnici. Uprchlíci dostanou 5 tisíc
idnes.cz | 19:49:00
Ruské jednotky odstřelovaly dětskou nemocnici v městě Mariupol. Vláda vyzvala občany, aby zvážili spotřebu pohonných hmot a nedělali si jejich zásoby. Ruské ministerstvo zjistilo, že se někteří vojáci základní služby ocitli na Ukrajině. Uprchlíci budou mít nárok na dávku 5 tisíc korun. Zemřel muž, který měl jako první člověk srdce geneticky modifikovaného prasete. Přinášíme Vám přehled středečních zpráv.


Západní leasingové firmy přišly o stovky letadel. Rusko je nechce vydat
idnes.cz | 18:48:00
Západní leasingové společnosti pravděpodobně v Rusku přišly o stovky letadel. Ruská vláda porušila desítky let staré mezinárodní úmluvy, které pronajímatelům zaručovaly právo překračovat hranice a nárokovat si v krajních případech svá letadla. Leasingové firmy ze Západu nyní zvažují další právní kroky. Vyhlídky ale nejsou příliš příznivé.


Nohavica chtěl udělat charitativní koncert. Člověk v tísni peníze odmítl
idnes.cz | 18:43:00
Zatímco v Polsku koncerty Jaromíra Nohavici ruší, v Ostravě se ten nejbližší uskuteční. Písničkář zahraje v pátek 25. března v Domě kultury Poklad v Ostravě - Porubě v rámci svého jarního turné. Výtěžek z koncertu chtěli pořadatelé poslat na konto pomoci uprchlíkům. Člověk v tísni ale peníze s odkazem na zpěvákova dřívější vyjádření odmítl.


Řetězce chtějí zaměstnancům z Ukrajiny, kteří odjedou do války, vyplácet polovinu mzdy. Takových lidí však mají minimum
Hospodářské noviny | 17:22:00
Domácí supermarkety, hypermarkety, e-shopy zaměřené na rozvoz potravin nebo velkoobchody se zapojily do humanitární pomoci Ukrajině. Do země, na kterou Rusko před dvěma týdny zaútočilo, posílají peníze, hygienické potřeby i potraviny. Například síť...


Šéf Senátu Vystrčil zrušil svůj program, vyšel mu pozitivně test na covid-19
idnes.cz | 18:25:00
Předseda Senátu Miloš Vystrčil byl pozitivně testován na covid-19. Diagnózu prokázal PCR test, který šéf horní parlamentní komory absolvoval po ranním výsledku antigenního testu. Vystrčil poté na Twitteru oznámil, že ruší program a odchází do izolace.


Česko dál rozvolňuje, částečně ruší povinné respirátory. Rakousko odkládá povinné očkování
Hospodářské noviny | 17:06:00
Česko pokračuje s rozvolňováním opatření proti šíření covidu-19. Od 14. března bude povinné nosit respirátor jen v hromadné dopravě a zdravotnických a sociálních zařízeních. K určitému rozvolnění přistupuje také Rakousko, které oznámilo, že zruší...


Válka na Ukrajině je i o íránském jádru a venezuelské ropě
Hospodářské noviny | 16:58:00
Když izraelský premiér Naftali Bennett vyrazil minulou sobotu na jednání do Moskvy, mohl si jako praktikující věřící žid cestu obhájit snahou o záchranu lidských životů. Je pravděpodobné, že Bennett myslel na ohrožené členy židovské komunity, která...


Co čeká Ukrajince v Česku: nebudou muset řešit pracovní povolení, dětí se dotkne povinné očkování
iHned.cz | 19:17:00
Do Česka už prchlo před válkou přes 150 tisíc Ukrajinců, z toho dvě třetiny z nich dorazily jen v posledním týdnu. Vláda jim umožní co nejrychlejší začlenění do české společnosti. Poskytne jim mimořádnou ochranu, díky které budou moci získat...


Evropa chce co nejdřív zaplnit plynové zásobníky. Dodávky alternativního LNG jsou ale pro Česko složité
iHned.cz | 19:11:00
Plynové zásobníky v Evropě jsou před blížícím se jarem naplněné v průměru z 25 procent. A Evropská komise nyní řeší, jak to před další zimou co nejrychleji změnit. Především s ohledem na ruskou agresi na Ukrajinu. Cílem je, aby se zásobníky do 1....


Naše země budou v očích celého světa agresorem, říkají Rusky a Běloruska z Prahy. A pomáhají Ukrajincům
iHned.cz | 18:45:00
Všechny žijí v Česku už dlouhou řadu let. Dvě Rusky a jedna Běloruska. Ve čtvrtek 24. února se jim změnil život. Vpád ruské armády na Ukrajinu jimi otřásl a prakticky od prvních dnů začaly pomáhat lidem prchajícím před bombami padajícími na...


Fialův benzin jako Sobotkovo máslo. Vláda sází na to, že volby jsou daleko
iHned.cz | 18:15:00
Vláda si při snaze přesvědčit voliče, že něco dělá pro to, aby od benzinek neodjížděli s prázdnou peněženkou, vybrala nejsnadnější cíl. Nenáviděnou biosložku přidávanou povinně do (skoro) každého litru prodaného paliva. Vedle toho odpustí silniční...


V pondělí zmizí respirátory z vnitřních prostor. Zůstanou jen v dopravě, zdravotnictví a sociálních službách
ČT24 | 16:58:56
Nošení respirátorů zůstane od pondělí 14. března povinné jen v hromadné dopravě, zdravotnictví a sociálních službách. Ve středu o tom rozhodla vláda, informoval ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Na ostatních místech se nebude muset nosit žádná ochrana dýchacích cest, v současné době jsou respirátory povinné ve všech veřejných vnitřních prostorech včetně pracovišť a v hromadné dopravě.


Poslední slovo Karla Olivy: Svědomí neuprchlíka
lidovky.cz | 19:14:00
Musím přiznat, že i nyní každé ráno normálně vstávám, den trávím ve víceméně normálním režimu a večer jdu normálně spát. Ale musím také přiznat, že se za to sám před sebou s každým další dnem víc a víc stydím, což už normální není.


Vládní kroky ohledně pohonných hmot jsou podle dopravců nedostatečné
Eurozpravy-domácí | 18:54:00
Kroky, které dnes přijala vláda kvůli zdražování pohonných hmot, jsou podle dopravců nedostatečné. Podle nich jde o slabá opatření a provozovatelé budou dál každý den výrazně prodělávat. Dopravci tak opět volají po dočasném zastropování cen a následném snížení spotřební daně. Na dotaz ČTK to uvedl generální tajemník sdružení Česmad Bohemia Vojtěch Hromíř.


Zemřel první člověk s geneticky modifikovaným srdcem prasete. Žil s ním pouze dva měsíce
lidovky.cz | 18:31:00
Pacient, jemuž při historické operaci dali srdce geneticky modifikovaného prasete, zemřel v úterý odpoledne v nemocnici ve Spojených státech. Sedmapadesátiletý David Bennett žil s vepřovým srdcem dva měsíce. Jeho transplantace vyvolala etické otázky, ale i pobouření u široké veřejnosti, protože byl v minulosti trestán odnětím svobody za pobodání muže.


Putin s námi vede ekonomickou válku, řekl Fiala. Vláda poskytne další pomoc Ukrajině
Eurozpravy-domácí | 17:19:00
Ruský prezident Vladimir Putin podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) vede ekonomickou válku proti Evropské unii i Česku s cílem rozvrátit jejich stabilitu a demokratické struktury a do společnosti zasít neklid. Fiala se současně po dnešním jednání vlády vymezil proti návrhům tuzemských "populistů a extremistů" ohledně uprchlíků z Ukrajiny či růstu cen pohonných hmot.


Rusko na Ukrajině utrpí strategickou porážku, myslí si Blinken
Eurozpravy-zahraniční | 19:57:00
Ruský prezident Vladimir Putin na Ukrajině selže a nehledě na vyústění vojenského konfliktu nakonec odejde z války jako poražený. Na tiskové konferenci to dnes řekl americký ministr zahraničí Antony Blinken. Putin má podle něj v plánu Ukrajinu týrat, ovšem nemůže si získat přízeň Ukrajinců ani postavit do jejich čela loutkovou vládu.


EU rozhodla o dalších protiruských sankcích, potrestá i běloruské banky
Eurozpravy-zahraniční | 19:53:00
Státy Evropské unie se dnes shodly na uvalení dalších sankcí kvůli ruské agresi na Ukrajině. Na sankčním seznamu se nově objevila jména 160 ruských politiků a oligarchů včetně šéfa aerolinek Aeroflot nebo zetě ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova. Unie také rozšiřuje vyloučení z mezinárodního platebního systému SWIFT i na běloruské banky. Oznámila to Rada EU.


Rusové bombardovali dětskou nemocnici v Mariupolu, nejméně 17 zraněných
Eurozpravy-zahraniční | 19:37:00
Dětská nemocnice v Mariupolu na jihovýchodě Ukrajiny se dnes stala terčem ruského náletu, informovaly ukrajinské úřady. Pod troskami se nacházejí i děti, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na sociální síti. Počet zraněných či mrtvých neupřesnil. Podle gubernátora Doněcké oblasti si útok vyžádal 17 zraněných a podle něj mezi nimi není žádné dítě.


Moskva přiznala účast branců při invazi na Ukrajinu, někteří padli do zajetí
Eurozpravy-zahraniční | 18:04:00
Ruské ministerstvo obrany dnes uvedlo, že invaze na Ukrajinu se účastní také branci a že někteří tam padli do zajetí. Prezident Vladimir Putin přítomnost odvedenců na Ukrajině podle tiskových agentur popřel a uvedl, že bojů se účastní pouze profesionální vojáci, kteří mají podepsanou smlouvu s ruskou armádou. Kreml slíbil potrestat ty, kteří odvedence na Ukrajinu vyslali.


Verdikt: Nebyl to exces, že Pavel Zeman rozhodoval v kauze týkající se jeho přítele
aktuálně.cz | 19:09:57
Aktuálně.cz prostudovalo verdikt Nejvyššího správního soudu, jenž zbavil bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana kárné žaloby.


Pokud Černobyl přijde o chlazení, únik radiace bude lokální, říká česká vědkyně
aktuálně.cz | 18:44:29
Černobylské reaktory jsou už dlouho odstavené a je tu jen sklad použitého paliva, uklidňuje Lenka Frýbortová z katedry jaderných reaktorů ČVUT.


PŘEHLEDNĚ: Češi na většině míst odloží respirátory. Někde ale zůstanou povinné
Denik.cz | 18:14:00
Po téměř dvou letech přestane v Česku platit povinnost nosit ochranu dýchacích cest při nakupování či návštěvách sportovních a kulturních akcí. Rozhodla o tom vláda. Opatření nosit respirátory či roušky v případě dětí přestane platit v pondělí 14. března. Vláda tak reaguje na stále postupně se lepšící epidemii koronaviru.


Bomby mu na Ukrajině zabily spolužáka. Teď přebývá v ústeckém hotelu
Denik.cz | 18:01:00
Byla to bomba, nebo raketa? To šestnáctiletý potomek volyňských Čechů Serhiy Melošyn z městečka nedaleko Žytomyru na Ukrajině neví. Není to pro něj důležité. Nikdy však nezapomene, že dopadla na dvoupatrový domek, kde zrovna bylo šest lidí. Mezi nimi i maminka s rok a půl starými dvojčátky nebo jeho patnáctiletý spolužák. Nikdo to nepřežil, z domu zbyly jenom základy.


Rozumek: Stát sám uprchlíky nezvládne, nakládat na bedra občanům ale nemůže
Denik.cz | 17:50:00
/ROZHOVOR/ Podle OSN by mohla válka na Ukrajině vyhnat z domovů více než sedm milionů lidí. Nemalá část z nich zamíří i do České republiky. Podle ředitele Organizace pro pomoc uprchlíkům Martina Rozumka je vlna solidarity mezi občany nutná ke zvládnutí krize. Upozorňuje ale, že jen dobré úmysly nepomohou.


Putin chce zasít neklid, vede ekonomickou válku proti EU a Česku, řekl Fiala
Tiscali-zprávy | 19:07:40
Ruský prezident Vladimir Putin podle českého premiéra Petra Fialy vede ekonomickou válku proti Evropské unii i Česku s cílem rozvrátit jejich stabilitu a demokratické struktury a do společnosti zasít neklid.


Invaze na Ukrajinu se účastní také branci, přiznala Moskva. Někteří z nich padli do zajetí
Tiscali-zprávy | 18:57:50
Ruské ministerstvo obrany dnes uvedlo, že invaze na Ukrajinu se účastní také branci a že někteří tam padli do zajetí.


Válka na Ukrajině, 14. den. Dětskou nemocnici v Mariupolu zničil ruský nálet, v troskách byly děti
Tiscali-zprávy | 09:59:08
Evropská unie připravila další sankce proti Rusku. Ruská armáda zničila dětskou nemocnici v Mariupolu. Pod troskami se nacházejí děti.


O Rusech a lidech. Má „barbarský“ národ nemocnou krev, nebo za vše může špatný vládce?
E15-ekonomika | 19:00:00
Rozmohl se nám tady takový nešvar. Někteří Češi, a mezi nimi i lidé se znalostí kontextu a velkým vlivem ve veřejném prostoru, začali v souvislosti s ruskou okupací Ukrajiny upozorňovat na to, že v ruské duši, a možná dokonce i krvi, je cosi shnilého. Snad je to prý něco, co se nedá jen tak snadno vyléčit. Rusové nebo rovnou Rusáci se podle těchto názorů zkrátka nezmění. Vždycky budou inklinovat k autoritářství, imperiálním choutkám a násilnému řešení problémů.


O vojenskou elektroniku a výcvik pilotů bude velký zájem, říká šéf představenstva Omnipolu
E15-ekonomika | 18:30:00
Zbrojařská skupina Omnipol, do které patří výrobci pasivních sledovacích systémů, spojovacích prostředků a zčásti také Aero Vodochody, podniká i s technologiemi pro pivovary. V Rusku jí zamrzly dva obchody. Válka rovněž přerušila jednání s ukrajinskou firmou Motor Sich o dodávkách pohonných jednotek pro podzvukové bitevníky L-159. „Na rozdíl od některých jiných českých firem obranného průmyslu nevyrábíme smrtící prostředky. Jsme zaměření spíše na high-tech,“ říká šéf představenstva Omnipolu Jozef Piga.  


České firmy žádají po vládě kompenzace kvůli Ukrajině
E15-ekonomika | 17:30:00
Současná vlna pandemie ještě nepominula, a firmy už pociťují další krizi, tentokrát vyvolanou ruskou invazí na Ukrajinu. Kvůli přerušení obchodování s Ukrajinou a Ruskem, nedostatku pracovníků i zvyšujícím se cenám pohonných hmot žádají zaměstnavatelé a odbory po vládě kompenzace. Kromě řešení cen pohonných hmot se mluví o kurzarbeitu či příspěvku na ubytování uprchlíků. Vláda chce opatření koordinovat na celoevropské úrovni.


Škoda Auto zřejmě přeruší výrobu svých modelů Scala a Kamiq
E15-ekonomika | 16:50:00
Škodě Auto hrozí, že bude muset zastavit výrobu modelů Scala a Kamiq. Důvodem je, stejně jako u elektrického Enyaqu, výpadek dodávek elektrických svazků od dodavatele z válkou zmítané Ukrajiny. Uvedl to vedoucí komunikace Škody Tomáš Kotera. Firma podle něj v současnosti hledá řešení, jak si kabelové svazky do aut zajistit.


O Rusech a lidech. Má „barbarský“ národ nemocnou krev, nebo za vše může špatný vládce?
E15-politika | 19:00:00
Rozmohl se nám tady takový nešvar. Někteří Češi, a mezi nimi i lidé se znalostí kontextu a velkým vlivem ve veřejném prostoru, začali v souvislosti s ruskou okupací Ukrajiny upozorňovat na to, že v ruské duši, a možná dokonce i krvi, je cosi shnilého. Snad je to prý něco, co se nedá jen tak snadno vyléčit. Rusové nebo rovnou Rusáci se podle těchto názorů zkrátka nezmění. Vždycky budou inklinovat k autoritářství, imperiálním choutkám a násilnému řešení problémů.


O vojenskou elektroniku a výcvik pilotů bude velký zájem, říká šéf představenstva Omnipolu
E15-politika | 18:30:00
Zbrojařská skupina Omnipol, do které patří výrobci pasivních sledovacích systémů, spojovacích prostředků a zčásti také Aero Vodochody, podniká i s technologiemi pro pivovary. V Rusku jí zamrzly dva obchody. Válka rovněž přerušila jednání s ukrajinskou firmou Motor Sich o dodávkách pohonných jednotek pro podzvukové bitevníky L-159. „Na rozdíl od některých jiných českých firem obranného průmyslu nevyrábíme smrtící prostředky. Jsme zaměření spíše na high-tech,“ říká šéf představenstva Omnipolu Jozef Piga.  


České firmy žádají po vládě kompenzace kvůli Ukrajině
E15-politika | 17:30:00
Současná vlna pandemie ještě nepominula, a firmy už pociťují další krizi, tentokrát vyvolanou ruskou invazí na Ukrajinu. Kvůli přerušení obchodování s Ukrajinou a Ruskem, nedostatku pracovníků i zvyšujícím se cenám pohonných hmot žádají zaměstnavatelé a odbory po vládě kompenzace. Kromě řešení cen pohonných hmot se mluví o kurzarbeitu či příspěvku na ubytování uprchlíků. Vláda chce opatření koordinovat na celoevropské úrovni.


Škoda Auto zřejmě přeruší výrobu svých modelů Scala a Kamiq
E15-politika | 16:50:00
Škodě Auto hrozí, že bude muset zastavit výrobu modelů Scala a Kamiq. Důvodem je, stejně jako u elektrického Enyaqu, výpadek dodávek elektrických svazků od dodavatele z válkou zmítané Ukrajiny. Uvedl to vedoucí komunikace Škody Tomáš Kotera. Firma podle něj v současnosti hledá řešení, jak si kabelové svazky do aut zajistit.


Základní informace pro Ukrajince (2): Na co mají nárok v zaměstnání?
Euro | 07:02:49
Luxusní vůně a parfémové vody od začátku pandemie výrazně podražily. Na neobvykle vysokých cenách ovšem tentokrát nenese vinu inflace, ale rekordní poptávka ze strany zákazníků. Zájem Američanů o prémiové parfémy podle prodejců a analytiků souvisí s potřebou dopřát si ve složitých časech kousek luxusu. Za jednu lahvičku jsou lidé ochotni dát i 600 dolarů.\n


Na Slovensku začne vysílat zpravodajská televize Joj 24
lupa.cz | 21:17:34
Slovenská komerční televize Joj zakládá vlastní zpravodajskou stanici. Vysílat bude nonstop, licenci získala na dnešním zasedání slovenské Rady pro vysílání a retransmisi. Termín startu zatím není jasný.


Jižní Korea má nového prezidenta. Úřad převezme konzervativec Jun Sok-jol
idnes.cz | 20:35:00
Jihokorejské prezidentské volby vyhrál kandidát konzervativní opozice Jun Sok-jol. Liberální soupeř I Če-mjong uznal porážku. Oba muže dělí zhruba 250 000 hlasů. Bývalý generální prokurátor Sok-jol mandát získá na následujících pět let a vystřídá současnou hlavu státu Mun Če-ina. Volební klání doprovázela negativní kampaň.


Dívka z plakátu. Farrah Fawcettová se snažila dokázat, že skutečně umí hrát
revue.idnes.cz | 17:00:00
U nás je nejslavnějším blonďatým andílkem Ivan Trojan coby Petronel z pohádky Anděl Páně. V Americe měli poněkud jiné vydání. Farrah Fawcettovou v 70. letech proslavila role v akčním seriálu Charlieho andílci. Nebylo to ale zdaleka naposledy, kdy uhranula či šokovala celý svět.


Finalista Muže roku odletěl na světovou soutěž krásy a skončil v nemocnici
revue.idnes.cz | 13:27:00
Vítěz ceny prezidenta soutěže Muž roku Jiří Hemelka odletěl reprezentovat Česko na mezinárodní soutěž mužské krásy Mister Global. Při příletu v Bangkoku měl ovšem následující den pozitivní test na covid a jeho účast je ohrožena.


Potěmkinova armáda. Ruský obranný sektor sužuje systematická korupce
idnes.cz | 20:00:00
Potíže ruské armády při dobývání Ukrajiny vyvolávají otázky, proč na papíře mnohem silnější vojenská síla postupuje tak špatně. Podle analytiků má velký podíl na špatné připravenosti ruské armády rozsáhlá systematická korupce, kvůli níž vojáci dostávají prošlé potraviny, nekvalitní vojenské vybavení i demotivující plat.


Uplakaná Výměna manželek s Kubíkem (17 měsíců) bez výživy: Drsná slova Saši i Jakuba! Žili by spolu?
blesk | 21:45:00
Ve středeční Výměně manželek se stalo velkým tématem jídlo. Respektive, strava pro malého, teprve sedmnáctiměsíčního Kubíka, kterého maminka Bára (21) odstavila od prsu těsně před natáčením. Chlapeček nechtěl jíst – a tatínek Jakub (25) mu nechtěl dopřát žádnou náhradní kojeneckou stravu!


Putin tvrdil, že brance na Ukrajinu posílat nebudou. Moskva přiznala jejich nasazení
blesk | 21:33:00
Ruské ministerstvo obrany dnes uvedlo, že invaze na Ukrajinu se účastní také branci a že někteří tam padli do zajetí. Prezident Vladimir Putin přítomnost odvedenců na Ukrajině podle tiskových agentur popřel a uvedl, že bojů se účastní pouze profesionální vojáci, kteří mají podepsanou smlouvu s ruskou armádou. Kreml slíbil potrestat ty, kteří odvedence na Ukrajinu vyslali.


Bývalá miss Veronika popsala útěk se synem z Kyjeva: Všude zněly exploze!
blesk | 20:40:00
Veronika Didušenková (26) se v roce 2018 stala Miss Ukrajiny, i když jen na krátko. Organizační výbor ji ale později diskvalifikoval, protože byla rozvedená a měla tehdy čtyřletého syna. Tou dobou ji ani ve snu nenapadlo, že o pár let později přijde další rána. Válka v její rodné zemi, před kterou bude společně s malým synem utíkat.


V ČR padl další dodavatel energií. První Moravská Plynární zmínila i potíž s válkou
blesk | 20:16:00
Dodavatel plynu a elektřiny První Moravská Plynární dnes oznámil ukončení činnosti. Rozhodnutí zdůvodnil bezprecedentní a nepřehlednou situací na energetickém trhu. Na ukončení činnosti upozornil web TN.cz, podle kterého měla firma letos v lednu 267 klientů. Ti budou nyní převedeni pod takzvaného dodavatele poslední instance.


Modelka Emily Ratajkowská: První narozeniny syna slaví nahotou ve vaně!
blesk | 20:00:00
Jedna z nejvíc sexy modelek Emily Ratajkowská (30) s nahotou rozhodně nemá problém. To koneckonců dokázala už několikrát, a dokonce i ve vysokém stupni těhotenství, když čekala syna Sylvestera Apolla Beara. 


Bunkry, kurzy přežití i střelecký trénink: Češi se zjevně připravují na nejhorší
blesk | 19:41:00
V Česku od začátku války na Ukrajině stoupl i u nás zájem o podzemní bunkry, kurzy přežití i střelecké výcviky. Firma, která běžně postaví zhruba deset krytů ročně, má nyní přes stovku objednávek. Na bezpečné úkryty předělávají dokonce i obyčejné sklepy. Lidé zvaní prepeři se však na nebezpečí připravují už roky. Jeden muž prozradil, že má v bunkru půl tuny čočky.


Další známé firmy se stahují z Ruska. Nestlé i cigaretový gigant utlumují aktivitu
blesk | 19:19:00
Své aktivity v Rusku v důsledku války na Ukrajině omezují další západní podniky. Nadnárodní výrobce cigaret Philip Morris International (PMI) dnes například uvedl, že pozastavil plánované investice v Rusku a své výrobní aktivity tam hodlá omezit. Britský konkurent Imperial Brands ohlásil dokonce zastavení veškerých svých aktivit v Rusku, včetně výroby v továrně ve Volgogradu. Omezování činnosti v Rusku oznámila také švýcarská potravinářská společnost Nestlé či americká mediální firma WarnerMedia.


Ruští oligarchové už hledají náhradu za Putina? Zoufale malou loajalitu prověřily sankce
blesk | 19:01:00
Historik a spoluautor knihy Dějiny Ruska 20. století Alexej Kelin, který zároveň byl v polovině 90. let předsedou Rady vlády pro národnostní menšiny, uvedl, že ruští boháči možná už hledají náhradu za Vladimira Putina. Sakce podle Kelina podlomily loajalitu oligarchů. Dostat se přímo k prezidentovi však nebude snadné. Šanci má zřejmě jedině někdo se zkušenostmi z KGB.


Oslavenkyně Zlata Adamovská: Láska se Štěpánkem vykoupená křivdou na jeho manželce (†77)!
blesk | 19:00:00
Je téměř až paradox, že spokojené manželství slavného hereckého páru Zlaty Adamovské, která 9. března slaví své 63. narozeniny, a Petra Štěpánka (73) bylo vykoupeno velkým příkořím. Dvojice totiž začala svůj vztah v době, kdy byl představitel hlavního hrdiny z pohádky Zlatovláska ještě stále ženatý s režisérkou Vlastou Janečkovou (†77).


Starostka Prahy 10 údajně lhala o autobusu s uprchlíky. Opozice ji vyzývá k rezignaci
blesk | 18:59:00
Na zastupitelstvu Prahy 10 bylo pěkně horko. Starostka Renata Chmelová (VLASTA) na jednání zažádala o mimořádnou podporu 10 milionů na pomoc ukrajinským uprchlíkům. Zastupitelstvo nakonec schválilo miliony dva a žádalo starostku, aby tyto náklady ušetřila z rozpočtu na PR. Ta se ale ohradila s tím, že v tu chvíli na Prahu 10 míří autobus s uprchlíky a peníze jsou třeba okamžitě. Podle opoziční TOP 09 si uprchlíky starostka vymyslela, aby nepřišla o peníze na PR. Ta to rezolutně odmítá.


Hází nás přes palubu. Dopravci se bojí, že je konec řepky v palivech nezachrání
iHned.cz | 20:35:00
Řepka v naftě skončí. Kvůli rostoucím cenám pohonných hmot hodlá vláda zrušit přidávání takzvaných biosložek do pohonných hmot. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) se tím sníží konečná cena paliva o dvě koruny. Zároveň vláda pro letošní rok...


Zápisky z války: Kyjevané se vrací k pítkům, teenageři na skateboardy. V ulicích je zase normální život, kterému jsme si odvykli
iHned.cz | 19:47:00
KYJEV, DESÁTÝ DEN VÁLKY, sobota 5. března „Kam jsem ho jen dala?“ říká Věra a zamíří ke knihovně přeplněné knihami: „Možná tady...“ Ve žluté dubové knihovně, stejně staré jako Věra, jsou uloženy ještě sovětské encyklopedie, a...


Konečně jsou tady! VW představuje ID. Buzz a ID. Buzz Cargo
Auto.cz | 19:20:00
Pět let od premiéry konceptu představuje VW Užitkové vozy produkční verzi elektrického MPV ID. Buzz a jeho užitkové verze ID. Buzz Cargo.


Škoda kvůli Ukrajině přeruší výrobu scal a kamiqů, došly kabely
Auto-iDNES.cz | 18:55:00
Škodě Auto hrozí, že bude muset zastavit výrobu modelů Scala a Kamiq. Důvodem je, stejně jako u elektrického Enyaqu, výpadek dodávek elektrických svazků od dodavatele z válkou zmítané Ukrajiny. Uvedl to vedoucí komunikace Škody Tomáš Kotera. Firma podle něj v současnosti hledá řešení, jak si kabelové svazky do aut zajistit.


Český dodavatel automobilek v Rusku: Lada vyrábí, Hyundai chce posílit
Auto-iDNES.cz | 14:40:00
Továrna Branorus české skupiny Brano Group nedaleko Nižního Novgorodu v Rusku dál vyrábí, i když jí odpadli někteří zákazníci a mírně zredukovala počet zaměstnanců. Situace je tam ovšem stále nejistá. Firma se proto připravuje i na variantu, že ruský trh opustí další automobilky. V takovém případě by rovněž musela ukončit výrobu.


Praha letos postaví 82 lamp nabíjejících elektroauta, přibudou jich tisíce
Auto-iDNES.cz | 14:30:00
V hlavním městě budou letos do lamp veřejného osvětlení nainstalovány nabíječky pro elektromobily. Dobíjecí stanice se objeví na 82 stožárech. V budoucnu se má podle plánu města jejich počet postupně zvyšovat, proto magistrát letos plánuje vyměnit a zmodernizovat více než 600 lamp. V Praze je zhruba 135 000 lamp veřejného osvětlení.


Akcie Stitch Fix klesají kvůli horšímu výhledu
Kurzy.cz | 19:52:27
Akcie společnosti Stitch Fix (SFIX.US) klesly v pre-marketu o více než 26,0 % poté, co služba osobního stylingu a nakupování online zveřejnila neuspokojivé vyhlídky tržeb, protože i nadále musí čelit výzvám v získávání zákazníků, kteří se registrují do...


Počasí: Úplně jasno. Jenže i velmi sucho a místy větrno. Předpověď počasí na víkend.
Kurzy.cz | 19:05:29
Počasí ve střední Evropě ovlivňuje rozsáhlá tlaková výše , která přináší stabilní počasí. A to velmi suché . Vlhkost ve vzduchu je tak nízká, že nevzniká skoro žádná oblačnost. Zároveň zesílí vítr , bude východní až jihovýchodní, velmi suchý a relativně&h


Vláda připravila soubor opatření na pomoc s uprchlickou vlnou i se začleňováním uprchlíků, zlevnit chce i pohonné hmoty a zrušit silniční daň
Kurzy.cz | 18:44:17
Zvládnout rostoucí vlnu uprchlíků, kteří prchají z Ukrajiny před ruskou agresí, a zajistit jim důstojné životní podmínky během prvních měsíců života v České republice má napomoci soubor legislativních návrhů, které na jednání ve středu 9. března 2022 s...


Člověk v tísni odmítl peníze od Nohavici. Zpěvák chtěl udělat charitativní koncert pro Ukrajinu
lidovky.cz | 21:08:43
Zatímco v Polsku koncerty Jaromíra Nohavici ruší, v Ostravě se ten nejbližší uskuteční. Písničkář zahraje v pátek 25. března v Domě kultury Poklad v Ostravě - Porubě v rámci svého jarního turné. Výtěžek z koncertu chtěli pořadatelé poslat na konto pomoci uprchlíkům. Člověk v tísni ale peníze s odkazem na zpěvákova dřívější vyjádření odmítl.


Putin chce týrat Ukrajinu, ale nehledě na sílu utrpí porážku, hlásají USA
lidovky.cz | 20:47:00
Ruský prezident Vladimír Putin chce týrat Ukrajinu, je přesvědčen šéf americké diplomacie Antony Blinken. Ale Moskva bez ohledu na vojenskou sílu utrpí strategickou porážku, podotkl na adresu Kremlu, který si postěžoval kvůli humanitárním koridorům. Klid zbraní podle Rusů narušuje Ukrajina a koridory tak nesplnily svůj účel.


Jaderné elektrárny jsou dobře zajištěné proti nehodě, státy se poučily z havárie ve Fukušimě, říká odbornice z ČVUT
lidovky.cz | 20:36:00
I bez elektřiny si jaderná elektrárna na nějakou dobu poradí, říká pro Lidovky.cz Lenka Frýbortová z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT.


Omezte spotřebu paliv, část peněz končí u Putina, vyzvala vláda občany
lidovky.cz | 20:33:01
Lidé mají podle vlády zvážit spotřebu pohonných hmot, protože Česko je palivově závislé na Rusku a část peněz za ropu končí právě tam. „Když jsme v ekonomické válce s Putinem, není možné, abychom neměli ztráty,“ řekl ministr financí Zbyněk Stanjura. „Nedělejte si zásoby pohonných hmot,“ vyzval také premiér Petr Fiala občany.


Od běženců nečekejte přehnaný vděk, říká psycholožka. Radí, jak by se k nim Češi měli chovat
lidovky.cz | 19:00:00
Ukrajinci utíkají před válkou a prožívají různé emoce. Mohou být i nepříjemní a vzteklí, říká v rozhovoru pro Lidovky.cz psycholožka Eva Kozáková. Podle ní si to Češi nesmí brát osobně, uprchlíci nyní zpracovávají enormní životní trauma. Mnozí mohou mít dlouhodobé deprese.


Od zítřka platí nová pravidla pro registraci Ukrajinců. Pomohou přeplněným krajským centrům
Kurzy.cz | 17:05:00
Třicet dnů na registraci nebo možnost státních orgánů určit konkrétní místo k registraci či žádosti o speciální vízum. Vláda dnes schválila opatření Ministerstva vnitra související s narůstající vlnou občanů Ukrajiny prchajících před válkou.


Grand Canyon chrání Američané už 103 let. Snímky přírodního parku, jaký nemá obdoby
aktuálně.cz | 09:16:07
Národní park Grand Canyon byl založen před 103 lety. Podívejte se na historii i současnost jednoho z nejoblíbenějších turistických cílů světa.


Hází nás přes palubu. Dopravci se bojí, že je konec řepky v palivech nezachrání
Hospodářské noviny | 20:35:00
Řepka v naftě skončí. Kvůli rostoucím cenám pohonných hmot hodlá vláda zrušit přidávání takzvaných biosložek do pohonných hmot. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) se tím sníží konečná cena paliva o dvě koruny. Zároveň vláda pro letošní rok...


Zápisky z války: Kyjevané se vrací k pítkům, teenageři na skateboardy. V ulicích je zase normální život, kterému jsme si odvykli
Hospodářské noviny | 19:47:00
KYJEV, DESÁTÝ DEN VÁLKY, sobota 5. března „Kam jsem ho jen dala?“ říká Věra a zamíří ke knihovně přeplněné knihami: „Možná tady...“ Ve žluté dubové knihovně, stejně staré jako Věra, jsou uloženy ještě sovětské encyklopedie, a...


Co čeká Ukrajince v Česku: nebudou muset řešit pracovní povolení, dětí se dotkne povinné očkování
Hospodářské noviny | 19:17:00
Do Česka už prchlo před válkou přes 150 tisíc Ukrajinců, z toho dvě třetiny z nich dorazily jen v posledním týdnu. Vláda jim umožní co nejrychlejší začlenění do české společnosti. Poskytne jim mimořádnou ochranu, díky které budou moci získat...


Evropa chce co nejdřív zaplnit plynové zásobníky. Dodávky alternativního LNG jsou ale pro Česko složité
Hospodářské noviny | 19:11:00
Plynové zásobníky v Evropě jsou před blížícím se jarem naplněné v průměru z 25 procent. A Evropská komise nyní řeší, jak to před další zimou co nejrychleji změnit. Především s ohledem na ruskou agresi na Ukrajinu. Cílem je, aby se zásobníky do 1....


Naše země budou v očích celého světa agresorem, říkají Rusky a Běloruska z Prahy. A pomáhají Ukrajincům
Hospodářské noviny | 18:45:00
Všechny žijí v Česku už dlouhou řadu let. Dvě Rusky a jedna Běloruska. Ve čtvrtek 24. února se jim změnil život. Vpád ruské armády na Ukrajinu jimi otřásl a prakticky od prvních dnů začaly pomáhat lidem prchajícím před bombami padajícími na...


Fialův benzin jako Sobotkovo máslo. Vláda sází na to, že volby jsou daleko
Hospodářské noviny | 18:15:00
Vláda si při snaze přesvědčit voliče, že něco dělá pro to, aby od benzinek neodjížděli s prázdnou peněženkou, vybrala nejsnadnější cíl. Nenáviděnou biosložku přidávanou povinně do (skoro) každého litru prodaného paliva. Vedle toho odpustí silniční...


Kvůli konfliktu na Ukrajině bude ECB dál mlžit
Hospodářské noviny | 17:16:00
Na posledním únorovém zasedání se prezidentka ECB Christine Lagardeová pořádně zapotila. Novináři ji otázkami dostali až do bodu, kdy musela kapitulovat a nepřímo přiznat, že se v březnu po letech dočkáme naznačení směru, kterým se v nejbližší době...


Opevněnou Oděsou zní modlitba za špatné počasí
Respekt | 21:48:49
“Útok” a “příprava na útok” jsou nejskloňovanějšími slovy v přístavním městěRuský nálet na nemocnici je válečný zločin, shodují se Fiala s Lipavským
Eurozpravy-domácí | 22:53:00
Ruský nálet na ukrajinský Mariupol, při kterém byla zasažena dětská nemocnice, je válečným zločinem, uvedl dnes večer na twitteru český premiér Petr Fiala (ODS). Ruského prezidenta Vladimira Putina obvinil ze zabíjení nevinných žen a dětí. Za válečného zločince označil Putina také ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). O situaci na Ukrajině dnes hovořil se svým americkým protějškem Antonym Blinkenem.


Poslanci se v pátek sejdou k trojici zákonů souvisejících s uprchlíky z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 20:23:00
K trojici vládních předloh souvisejících s uprchlíky z Ukrajiny po ruské invazi do této země se poslanci sejdou v pátek ráno. Schůzi svolala předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Návrhy zákonů má dolní komora projednat zrychleně ve stavu legislativní nouze. Týkají se mimořádné ochrany uprchlíků a jejich přístupu ke zdravotním službám, vstupu na pracovní trh a sociálního zabezpečení a vzdělávání.


MAAE ztratila spojení se zařízením monitorujícím bezpečnost na Záporožské JE
Eurozpravy-zahraniční | 22:10:00
Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) dnes oznámila, že ztratila spojení se zařízením sledujícím bezpečnost v Záporožské jaderné elektrárně, které se v rámci invaze na Ukrajinu v uplynulých dnech zmocnila ruská vojska. Podobný problém hlásila MAAE také v případě vyřazené jaderné elektrárny Černobyl.


Opoziční CDU/CSU vyzvala k ukončení odběru ruského plynu Nord Streamem 1
Eurozpravy-zahraniční | 21:44:00
Opoziční konzervativní unie CDU/CSU vyzvala německou vládu, aby ukončila odběr ruského plynu plynovodem Nord Stream 1. Podle předsedy poslanecké frakce konzervativců Friedricha Merze by krok znamenal "novou kvalitu" protiruských sankcí, informovala dnes agentura DPA.


Jižní Korea bude mít nového prezidenta, volby vyhrál kandidát opozice Jun Sok-jol
Eurozpravy-zahraniční | 20:39:00
Prezidentské volby v Jižní Koreji vyhrál s malým náskokem kandidát konzervativní opozice Jun Sok-jol, kandidát vládnoucí demokratické strany I Če-mjong již uznal porážku. Oba muže dělí zhruba 250.000 ze zhruba 32 milionů odevzdaných hlasů. Informovala o tom agentura Reuters.


Ukrajina evakuovala 40 tisíc lidí, problémy hlásí Kyjev, Charkov a Mariupol
Eurozpravy-zahraniční | 20:26:00
Ukrajina během dneška evakuovala 40.000 ohrožených civilistů, uvedl předseda poslaneckého klubu vládní strany Sluha národa David Arachamija. Problémy s evakuací podle něj přetrvávají v Kyjevě, Charkově a Mariupolu.


Hrála se odložená utkání Fortuna ligy. Liberec využil přesilovku, Sparta remizovala
Eurozpravy-sport | 21:41:00
Ve středubyly na program dva ligové zápasy, které se v původním termínu nemohly konat. V případě duelu Liberce s Pardubicemi se tak tento zápas 21. kola hrát kvůli nemoci v pardubickém mužstvu, duel 22. kola mezi Jabloncem a Spartou byl zase odložen kvůli sněhu. Co se týče prvně zmiňovaného duelu, tak v něm se Liberec dočkal vítězství poté, co se před tím v šesti duelech za sebou vítězství nedočkal. Tentokrát mu k němu pomohly výrazně Pardubice, které většinu zápasu hrály o deseti a nakonec tak prohrály 1:4. Na jablonecké Střelnici se pak hrál vyrovnaný a tvrdý zápas, který jinak ani remízou nakonec skončit nemohl. Góly padaly až v poslední desetiminutovce, nejprve se prosadil domácí Silný, o bod pro Spartu se postaral exjablonecký Čvančara.


Hokejové Brno mělo konto u ruské Sberbank. Klub tak teď nemá přístup k penězům
Eurozpravy-sport | 19:32:00
Válka na Ukrajině zapříčinila problémy, se kterými se v současnosti potýká i hokejová Kometa Brno. Poté, co Rusko vpadlo vojensky na Ukrajinu, rozhodla se 25. února ruská Sberbank uzavřít své pobočky v zahraničí. Klientům se tak rázem nedostávalo svým uloženým penězům a tento probblém nyní krátce před začátkem play-off řeší i hokejová Kometa Brno, která měla taktaké účty u této banky.


Nedvědovu nabídku na asistenta reprezentace nepřijme. Gross chce každodenní práci
Eurozpravy-sport | 17:59:00
Generální manažer hokejového národního týmu Petr Nedvěd před pár dny dostal od Českého svazu ledního hokeje úkol sestavit nový realizační tým po konci toho starého v čele s Filipem Pešánem. Nedvěd tak učinil a navrhl na post hlavního kouče Fina Kariho Jalonena a post asistentů Miloslava Hořavu a Pavla Grosse. Poslední jmenovaný však nyní z možnosti stát na reprezentační lavičce couvá. Přál by si totiž spíše pracovat na klubové úrovni.


Mezinárodní liga mužů s malými penisy zrušila Putinovi členství a odebrala mu titul čestného předsedy
Reflex | 18:30:00
Ruský diktátor a válečný štváč Putin nezažívá nejlepší období. Obrátil proti sobě téměř celý svět a nikdo ho nemá rád. Tu největší ránu ale zažil v úterý v dopoledních hodinách, kdy mu Mezinárodní liga mužů s malými penisy zrušila členství a odebrala mu titul čestného předsedy.


Klicperová: Ukrajina je plná „Zelenských“. Lidé nespí a řídí obranu i MHD, zatímco je Rusové bombardují
Reflex | 18:00:00
Přímo v ukrajinském Žytomyru sleduje průběh ruské okupace válečná reportérka Lenka Klicperová. Na místě konfliktu je od vypuknutí války. I když byla už v několika válečných konfliktech, tak to, co vidí na Ukrajině, ještě nezažila. Poslechněte si telefonát, který s ní vedl Bohumil Pečinka a ve kterém Lenka Klicperová popisuje, jak to na Ukrajině vypadá.


Kapverdy: ráj na zemi
Reflex | 17:10:00
Souostroví pojmenované po Zeleném mysu, nejzápadnějším cípu afrického kontinentu, je dokonalým místem pro odpočinek. Tato bývalá portugalská kolonie s nádhernými, sluncem zalitými plážemi má všechny předpoklady pro fantastickou destinaci, kterou zatím nezkazila masová turistika.


Pro i proti Stalinovi: Sovětská armáda utopila demonstrující Gruzínce v krvi
Tiscali-zprávy | 20:03:40
Před 66 lety sovětská armáda v Tbilisi krvavě potlačila protirežimní demonstrace, které původně začaly jako manifestace na počest zesnulého diktátora Josifa Stalina.


Většina útoků Anonymous na Rusko jsou jako házení vajec na tank, říká etický hacker
E15-ekonomika | 20:00:00
Kromě konvenční války mezi Ruskem a Ukrajinou zuří konflikt i v kyberprostoru. Navzdory dřívějším apokalyptickým předpovědím některých expertů se ovšem kyber útoky nemohou ani zdaleka přiblížit skutečné válce. Je to důležitá část války, ale jestli někdo očekával, že nastane zásadní povstání počítačů proti vojákům, tak to se neděje, říká v rozhovoru pro deník E15 Tomáš Zaťko, etický hacker a CEO společnosti Citadelo.


Většina útoků Anonymous na Rusko jsou jako házení vajec na tank, říká etický hacker
E15-politika | 20:00:00
Kromě konvenční války mezi Ruskem a Ukrajinou zuří konflikt i v kyberprostoru. Navzdory dřívějším apokalyptickým předpovědím některých expertů se ovšem kyber útoky nemohou ani zdaleka přiblížit skutečné válce. Je to důležitá část války, ale jestli někdo očekával, že nastane zásadní povstání počítačů proti vojákům, tak to se neděje, říká v rozhovoru pro deník E15 Tomáš Zaťko, etický hacker a CEO společnosti Citadelo.


Ukrajina potřebuje jiné zbraně než stíhačky, ty jsou riziko, tvrdí Pentagon
idnes.cz | 22:42:00
Ukrajina by měla na svou obranu dostat jiné zbraně, než jsou stíhačky, prohlásilo americké ministerstvo obrany. Podle Pentagonu má Kyjev vojenských letadel dostatek, dovoz by byl riskantní a mohl by vést k eskalaci konfliktu. Washington v rámci NATO ještě nedávno mluvil s Varšavou o předání polských stíhaček Mig-29, ale změnil postoj. Dobré vztahy mezi zeměmi podle USA nadále trvají.


Od železnice do skladu součástek. Firmy ve východní Evropě Ukrajinky vítají
idnes.cz | 20:31:00
Dva dny po vyčerpávající cestě z bombardovaného předměstí Kyjeva podepsala 24letá Ukrajinka Olha Jasnopolská v západním Maďarsku pracovní smlouvu u velkého německého dodavatele automobilových dílů. Je jednou ze statisíců ukrajinských uprchlíků, převážně žen a dětí, kteří se po zahájení ruské invaze na Ukrajinu 24. února vydali do sousedních zemí východní Evropy.


„Zhynou nepřátelé naši.“ Kyjevský Majdan rozezněla hymna Ukrajiny i EU
idnes.cz | 20:03:00
Desítky lidí se shromáždily přímo v centru metropole. Vystoupil zde kyjevský symfonický orchestr. Dav zpíval hymnu, vyjádřil podporu prezidentovi Zelenskému a vyzval k míru. Zazněla i Óda na radost, hymna Evropské unie. Z Kyjeva přitom prchají davy a město opakovaně čelilo ruským útokům.


Ruští oligarchové unikají sankcím díky zlatým pasům, europoslanci je chtějí zakázat
aktuálně.cz | 22:06:40
"Zlaté pasy" nebo "zlatá víza" představují možnost, jak mohou občané třetích zemí získat občanství v EU či povolení k pobytu výměnou za investice.


Fiala: Putin zabíjí nevinné ženy a děti, nálet na porodnici v Mariupolu je válečný zločin
blesk | 23:15:00
Ruský nálet na ukrajinský Mariupol, při kterém byla zasažena dětská nemocnice, je válečným zločinem, uvedl dnes večer na twitteru český premiér Petr Fiala (ODS). Ruského prezidenta Vladimira Putina obvinil ze zabíjení nevinných žen a dětí. Za válečného zločince označil Putina také ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). O situaci na Ukrajině dnes hovořil se svým americkým protějškem Antonym Blinkenem.


Piloti z Kunovic pomáhají s vrtulníky na hranicích: Tam letí s materiálem, zpět s matkami a dětmi
blesk | 21:51:00
Dobrovolníci z Kunovic pomáhají pomocí vrtulníků transportovat ženy a děti z ukrajinsko-slovenské hranice do České republiky. Cestou tam transportovali humanitární materiál, zpět zas lidi. Na vlastní náklady vypravili hned ze začátku dva vrtulníky a jedno letadlo. Na místě pomáhají Českému červenému kříži. 


9. března: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:12:42
Americké akcie ve středu výrazně zpevnily, odraz výše po předchozích propadech táhly finance a technologie Americké akcie výrazně posílily. Technologický index Nasdaq Composite zaznamenal nejvyšší procentuální růst od loňského března a S&P 500 od června&h


Zvýšené ceny pohonných hmot 🔁 (video) - ministr dopravy Martin Kupka, exministryně financí Alena Schillerová
Kurzy.cz | 23:09:00
Zvýšené ceny pohonných hmot „Víte, čím se nahradí ta biosložka? Ruskou ropou. Když tam nebudete mít tu biosložku, co se tam přimíchává, tak tam půjde ropa,“ říká exministryně financí Alena Schillerová.


Amazon rozštěpí akcie v poměru 20:1 a odkoupí vlastní akcie za 10 mld. USD
Kurzy.cz | 22:47:40
Podle agenturních zpráv Amazon hodlá rozštěpit své akcie v poměru 20:1 a plánuje také odkup vlastních akcií za 10 mld. USD.Obě zprávy jsou z ranku pozitivně laděných či vnímaných mezi investory.


Ceny ropy silně klesají kvůli plánu na uvolnění zásob IEA a navýšení těžby SAE a Iráku
Kurzy.cz | 22:42:08
Ceny ropy dnes v průběhu dne výrazně oslabují v reakci na zprávy IEA o možném uvolnění dalších zásob a po zprávách, že SAE a Irák podpoří navýšení těžby. Brent se včera pohyboval kolem 130 USD a dnes poklesly až k 106 USD za barel.


Vláda dnes schválila, že respirátory budou od 14. 3. povinné pouze ve zdravotnických zařízeních, sociálních zařízeních a prostředcích veřejné dopravy (včetně taxislužby).
Kurzy.cz | 16:40:00
Vláda dnes schválila, že respirátory budou od 14. 3. povinné pouze ve zdravotnických zařízeních, sociálních zařízeních a prostředcích veřejné dopravy (včetně taxislužby). Umožňuje to lepšící se epidemiologická situace v ČR.


Konec jedné velmoci i ekonomiky. Konflikt na Ukrajině dokládá nástup nového řádu
Respekt | 23:44:52
Hlavními soupeři Spojených států budou v příštích letech Rusko a Čína, ale nelze je stavět na roveňLiga mistrů: Do čtvrtfinále postupuje Manchester City a díky Benzemově hattricku i Real
Tiscali-zprávy | 23:34:32
Fotbalisté Realu Madrid a Manchesteru City postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů. „Bílý balet“ díky hattricku kapitána Karima Benzemy doma otočil osmifinálový šlágr s Paris St. Germain a zvítězil 3:1, čímž smazal úvodní porážku 0:1.


Peklo v pardubické Bille. Mrtvé myši, špinavá podlaha, nahlodané potraviny
Denik.cz | 18:21:00
/FOTOGALERIE/ Hygiena uzavřela prodejnu Billa v pardubické ulici Na Spravedlnosti. Důvodem je podle serveru Potravinynypranyri.cz nález myšího trusu, mrtvých hlodavců a potravin poškozených přítomností škůdců. Prodejna je uzavřena od středy 9. března.


Nárůst kybernetických útoků v Portugalsku příležitostí pro české firmy
Kurzy.cz | 16:24:00
Od vypuknutí pandemie covid-19 v Evropě na jaře 2020 zažívá Portugalsko dříve téměř nepoznaný fenomén, kdy se jeho


Strategie, jak očkovat ukrajinské uprchlíky, vznikne během víkendu, říká Prymula
ČT24 | 23:55:40
Každá migrační vlna představuje jisté zdravotní riziko, tvrdí epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. V Událostech, komentářích řekl, že strategie, podle které budou doočkovávány děti běženců, aby mohly nastoupit do škol, bude připravena během nadcházejícího víkendu. Větší riziko než covid-19 podle něj může u dospělých představovat tuberkulóza.


Jak vyzrát na zimní běhání? Nechte si poradit od mistryně světa
Reflex | 00:00:00
Krátké dny a málo světla. Teploty jen lehce nad nulou. Do toho sníh, déšť nebo nepříjemný vítr. Ale dost, ani zima není překážkou k tomu, abyste vyrazili běhat. Stačí jen vychytat pár drobností, o cenné rady se s vámi podělí elitní česká běžkyně Zuzana Hejnová. „Běhání v zimě si můžete užít stejně jako v teplejších obdobích, což se týká i těch, kteří mají radši teplo než zimu,“ říká dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek a bronzová medailistka z olympijského Londýna 2012.


Běloruská společnost se stydí za válku na Ukrajině
iHned.cz | 11:04:00
V době, kdy je Bělorusko svým režimem zatahováno do ruské agrese proti Ukrajině, prožívá mnoho Bělorusů šok, vinu a stud. Obávají se, že stigma válečných zločinů jim zůstane po celá desetiletí, přestože se invaze nezúčastnili. Bělorusko je de facto...


Běloruská společnost se stydí za válku na Ukrajině
Hospodářské noviny | 11:04:00
V době, kdy je Bělorusko svým režimem zatahováno do ruské agrese proti Ukrajině, prožívá mnoho Bělorusů šok, vinu a stud. Obávají se, že stigma válečných zločinů jim zůstane po celá desetiletí, přestože se invaze nezúčastnili. Bělorusko je de facto...


Aktuální situace v e-commerce: Následky covidu, vliv války na Ukrajině, zdražování | Jan Laštůvka (Lemonero)
Mladý Podnikatel | 00:00:46
Aktuální průzkum služby Lemonero mezi 250 českými e-shopy. Dopady pandemie, vliv války, zvyšování úrokových sazeb, zdražování ze strany dodavatelů a další.
The post Aktuální situace v e-commerce: Následky covidu, vliv války na Ukrajině, zdražování | Jan Laštůvka (Lemonero) first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top