Celkem 139965 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 22.03.2022


Postavte si zdravý dům z pórobetonu Ytong
eStav.cz | 00:00:55
V pórobetonu Ytong nenajdete žádné chemické látky, je to čistě přírodní materiál, vytvářející zdravé a příjemné klima. V domě z Ytongu máte pocit, že dýchá, tvárnice Ytong v něm udržují bez ohledu na roční období vyrovnanou teplotu a odpovídají vlhkost interiéru.


Souběžné a paralelně běžící úlohy naprogramované v Pythonu (2)
Root.cz | 00:00:10
Dnes si povíme, jak zajistit souběžné či paralelní zpracování úloh s využitím několika různých technologií. Bude se jednat o třídy ThreadPoolExecutor a ProcessPoolExecutor, ovšem zmíníme se i o korutinách a konstrukcích async a await.


Doom na Raspberry Pi Pico, Heroic Games Launcher přidává podporu pro GOG
Root.cz | 00:00:05
Legendární Doom byl portován na Raspberry Pi Pico. Heroic Games Launcher přidává kromě Epic Games i podporu pro GOG. Otevřená hra inspirovaná sérií Thief The Dark Mod dostává velkou aktualizaci. Valve otevírá nástroje pro Steam Deck.


Masakr na škole v Malmö: Zemřely dvě ženy, podezřelým ze zabíjení je student (18)
blesk | 00:12:00
Při útoku nožem na střední škole v třetím největším švédském městě Malmö dnes zemřely dvě ženy, informovala agentura AFP. Policie z útoku podezřívá 18letého studenta. Oběma ženám bylo kolem padesáti let, podle švédských médií se jednalo o zaměstnankyně školy.


Podzemní voda: Podklad, který není vidět
blesk | 01:00:27
Zlato, stříbro, ropa – jsou to skutečné poklady? A co poklad, který máme nad zemí i pod ní… zatím. Poklad, který máme v našich domovech, aniž bychom si často uvědomovali, o jaký poklad jde. Je to voda! Není vůbec snadné dostat „neviditelnou“ vodu ze země do viditelné formy, třeba do sklenice, vany nebo hrnce. Každý poklad je totiž potřeba pečlivě najít, vydobýt ze země, ochránit a těšit se z něho. Stejně musíme zacházet i s vodou – musíme vědět, kde je a kam ji chceme dovést.


Sázela v loterii, aby si přilepšila v penzi. Prosázela přes 220 tisíc
Finance-iDNES.cz | 01:00:57
Způsobů, jak investovat volné peníze a zajistit se na stáří s minimálními dopady inflace, je mnoho. Podle odborníků k nim ale nepatří hazardní hry a sázení. Přesto do nich lidé měsíčně vkládají nemalé částky.


Daně 2021: Zmapovali jsme podnikatelské náklady, s nimiž bývají potíže
Finance-iDNES.cz | 01:00:57
Když podnikatel kupuje něco, co potřebuje pro své podnikání, shromažďuje účtenky a faktury a eviduje je. Tedy pokud nevyužívá paušál. Někdy to je snadné. A pak jsou výdaje, které mají zvláštní režim či je lze zahrnout jen za určitých podmínek.


Děti dnešních čtyřicátníků čeká o 20 % nižší důchod. Mohou tomu ale zabránit
Mesec.cz | 00:00:15
Studenti, kteří navštěvovali střední či vysokou školu po 31. prosinci 2009, čeká mnohem nižší důchod, než bude mít generace jejich rodičů. Od tohoto data se totiž studium žádným způsobem nezapočítává do důchodu. Lze tomu ale několika způsoby předejít, prozradíme, jak.


Před okamžitou výpovědí z nájmu bytu musíte dostat šanci k nápravě
Mesec.cz | 00:00:10
Stačí, aby výzva k doplacení dlužného nájmu za byt ve společném nájmu manželů nebo k nápravě jiných prohřešků byla adresována jenom jednomu z manželů, nebo ji musejí dostat oba?


Finanční trhy (22. 3. 2022)
Hospodářské noviny | 02:00:03


Finanční trhy (22. 3. 2022)
iHned.cz | 02:00:04


Elektrický stavební ventilátor pro průmyslové použití
eStav.cz | 02:00:00
REMS Orkan 1360. K větrání a odvětrání místností, meziprostor, šachet, dutin a k vzduchovému chlazení strojů, párty stanů, hal na konání společenských akcí.


Po útoku nožem na škole ve Švédsku zemřely dvě ženy, podezřelým je student
idnes.cz | 00:48:00
Při útoku nožem na střední škole v třetím největším švédském městě Malmö v pondělí zemřely dvě ženy, informovala agentura AFP. Policie z útoku podezřívá osmnáctiletého studenta, kterého zadržela. Nyní bude vyšetřovat motiv činu. Oběma ženám bylo kolem padesáti let, podle médií to byly zaměstnankyně školy.


Nové zuby, lepší klouby a k lékaři bez fronty. Nadstandardy jsou zpět
idnes.cz | 04:00:04
Češi by si v budoucnu mohli připlatit pojištění, které by jim u lékaře pokrylo dosud nehrazené kloubní náhrady, rychlejší přijetí u specialisty či nadstandardní pokoje v nemocnicích. Konkrétní podobu „dobrovolného doplňkového připojištění“, které vláda slibuje v programovém prohlášení, chce ministr zdravotnictví Vlastimil Válek představit do konce roku.


Rychle odsud. Zn.: Kamkoli! Z Ruska kvůli invazi utíkají statisíce lidí
idnes.cz | 04:00:05
Nesouhlas s invazí na Ukrajinu, ekonomická nestabilita, útěk před povolávacím rozkazem nebo obavy o vlastní bezpečnost. Za vyjádření názoru opačného kremelské propagandě hrozí podle nově schváleného zákona o „lživých zprávách“ až patnáct let vězení a Rusko nejen kvůli tomu poslední týdny opouštějí statisíce Rusů.


Nádraží pod Václavským náměstím? Nové koleje do Prahy zamíří pod zem
idnes.cz | 04:00:05
Zastávka nové podzemní železnice ve středu pražského Václavského náměstí, na Palackého náměstí nebo třeba boční větev směřující přes Vinohrady a nákladové nádraží Žižkov na Balabenku. Správa železnic začala spolu s projektanty z Mot MacDonald a Afry řešit, jak přivést železnici do centra metropole. To v situaci, kdy hlavní město bude sloužit i jako uzel vysokorychlostní železnice.


Nejen ropa, i léky jsou strategická surovina, říká šéf farmaceutické asociace
idnes.cz | 04:00:05
Ruská agrese na Ukrajině ovlivňuje také trh s léčivy. Naštěstí pro Česko, výpadky dodávek léků k nám nehrozí. Opačná by byla situace, kdyby omezila své dodávky ve farmaceutickém odvětví Čína.


Krainová: Vzhled je důležitý. Kdo vypadá děsivě, nemá ani šanci promluvit
revue.idnes.cz | 05:00:07
Simona Krainová (49) popsala, jaké kosmetické zákroky podstoupila a poradila ženám, na co se mají pravidelně zaměřovat v péči o své tělo a pleť. Modelka v rozhovoru pro iDNES.cz popsala, z jakých úprav má sama velký respekt a vysvětlila, proč je podle ní vzhled v životě opravdu důležitý.


Oligarchova superjachta zakotvila: Abramovičovu loď blokovali Ukrajinci
blesk | 02:08:00
V tureckém přímořském letovisku Bodrum v pondělí zakotvila superjachta spojovaná s ruským miliardářem Romanem Abramovičem, informovala agentura Reuters. Oligarcha se kvůli ruské invazi na Ukrajinu dostal na sankční seznamy Evropské unie a Británie. Podle zpravodajského portálu Ukrajinska pravda plavidlo předtím na moři krátce blokovala malá loď s 11 Ukrajinci na palubě.


Plány Porsche: vymyslelo, čím nahradí benzin. Elektřinu zavede i do 911
Auto-iDNES.cz | 05:00:19
Navzdory všem komplikacím, jako třeba globální nedostatek čipů, zažila automobilka Porsche loni rekordní rok. Nikdy ve své historii neprodala víc aut, nikdy na nich tolik nevydělala. O úspěch se zasloužily elektromobily, které teď budou v nabídce značky velmi rychle přibývat. Na tradiční segment však také Porsche nezanevřelo a nechává si otevřené možnosti.


Milníky automobilismu vyvíjela Lancia expresně, karoserii bez rámu za půlrok
Auto-iDNES.cz | 05:00:19
V roce 1922 představila automobilka Lancia model Lambda. Na první pohled obyčejné auto tehdejší doby ale změnilo automobilové dějiny. Poprvé totiž nemělo rám. Inovativní samonosná karoserie přitom vznikala velmi překotně. Od podání patentu do první zkušební jízdy neuběhlo ani půl roku.


Ženy prchající před válkou mohou zaplnit pracovní místa vytvořená pandemií
idnes.cz | 05:36:00
Víc než čeština je v posledních dnech na pobočkách úřadu práce v Olomouckém kraji slyšet ukrajinština. Uprchlíci, ale především uprchlice před válkou na Ukrajině, hledají zaměstnání. Hodně šancí mají ve zdravotnictví a sociálních službách, kde vznikla poptávka v důsledku pandemie koronaviru.


Putin není Stalin. Ukrajinská válka připomíná zpackanou invazi do Afghánistánu
lidovky.cz | 05:00:00
V eseji pro Bloomberg historik Niall Ferguson přináší ohledně války několik zajímavých postřehů. Dějinné události se těžko předpovídají, protože neprobíhají v žádném cyklu. U hurikánů a autonehod lze odhadnout pravděpodobnost, války jsou ale z kategorie tzv. černých labutí. Připomínají tsunami, nikoli příliv.


Místo modřínu ‚náhražky‘. Kvůli ruské agresi na Ukrajině budou dražší i dřevěné polotovary
lidovky.cz | 05:00:00
Je velmi odolný proti vlivům počasí, hnilobě a plísním, vyznačuje se velmi dlouhou životností a svůj vzhled si drží dlouhé roky. I proto sahá po sibiřském modřínu nejeden truhlář či stavebník. Jenže kdo letos počítá, že si z něj postaví novou terasu, narazí nejspíš na fakt, že ho bude na trhu nedostatek.


Mezi smrtícími Bayraktary létají i kontroverzní čínské stroje. Expert popisuje, co dokážou drony nad Ukrajinou
lidovky.cz | 05:00:00
Pro válku na Ukrajině je charakteristické masové nasazení dronů. Na bojišti se vedle vojenských speciálů uplatňují i stroje běžně dostupné pro civilní zákazníky. Odborník na bezpilotní letectví Jakub Karas vysvětluje, k čemu všemu jsou dobré.


Poslanci projednají pomoc Ukrajině, Česko pozná vítěze ceny Czech Grand Design
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Běženci berou útokem nájemní byty. Nabídka v Praze je téměř vyčerpaná a ceny letí nahoru
lidovky.cz | 05:00:00
Sehnat nájemní bydlení bude kvůli migrační vlně z Ukrajiny stále složitější. Poptávka skokově roste. Realitní kanceláře popisují, že zájemců je za poslední týdny několikanásobně více než před rokem. Češi už nejen v Praze, ale i v menších městech tvoří jen menšinu zájemců o nájemní byty.


Pušky a pistole, munice i dlouho slibovaná vozidla. Armáda chystá velké nákupy
aktuálně.cz | 05:30:00
Ruský vpád na Ukrajinu pohnul české politiky k nákupu vojenské techniky v podstatně větším množství a rychleji než dosud.


Noc v kójích pro uprchlíky v Brně: Ticho ruší jen smích dětí z herního koutku
Denik.cz | 05:34:00
/REPORTÁŽ/ Chci pochopit, jak se cítí žena brečící steskem po manželovi na Ukrajině. Chci pochopit, jak je dceři, jež je daleko od matky a nemůže ji obejmout. A taky chci vědět, co prožívá chlapec telefonující otci a ukazující mu výkres s českou a ukrajinskou vlajkou. Teplota venku padá, hodiny přibývají. 


Bolí mě u srdce, že se má rodná zem postavila na stranu agresora, říká Běloruska
Denik.cz | 05:32:00
Třiadvacetiletá studentka architektury, aktivistka a exulantka Jelizaveta Dauhulevich patří mezi patnáct Bělorusů, kterým hrozily za protivládní protesty ve své zemi tresty vězení. Přišli před rokem do Liberce a byli přijati ke studiu na Fakultě umění a architektury Technické univerzity. Po vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uspořádala spolu se spolužáky shromáždění na podporu Ukrajinců na libereckém náměstí.


Náklad 200. Rusko nadále tají informace o vojácích padlých na Ukrajině
Denik.cz | 05:08:00
Ruské ministerstvo obrany už 18 dní nepodává informace o ztrátách ruské armády na Ukrajině. Jen 2. března poprvé a zatím naposledy ohlásilo, že na Ukrajině zahynulo 498 vojáků. Od té doby nic. Na základě otevřených zdrojů se podařilo potvrdit jména již 557 zabitých ruských vojáků, píše na svém webu ruská redakce BBC. 


Groznyj varuje. Rusko už jednou volilo vyhlazovací válku, operace se ale zvrtla
Denik.cz | 05:00:00
Válka na Ukrajině není první snahou o vojenské podmanění území, k níž se Rusko po rozpadu Sovětského svazu uchýlilo. Více než čtvrt století stará zkušenost z Čečny by je však měla varovat.


Učni sestavují sportovní kabriolet. Je to nová zkušenost, netají se nadšením
Denik.cz | 05:00:00
Školní sportovní kabriolet? Ano, je to možné. Právě jeden takový sestavují nyní žáci na Střední škole a Středním odborném učilišti v Sušici na Klatovsku. 


Zákon gangu. Agent napsal knihu o životě v utajení mezi násilnými motorkáři
Denik.cz | 04:30:00
Bývalý federální agent působil několik let v utajení v násilnickém motorkářském gangu vyznávajícím nadraženost bělochů. Po úspěšném splnění mise, kdy pomohl rozmotat síť organizovaného zločinu, se z něj stal terč. O dvojím životě se rozhodl napsat knihu Riding with Evil: Taking Down the Notorious Pagan Motorcycle Gang (Jízda se zlem: Zničení nechvalně proslulého motorkářského gangu Pagans - překlad redakce), kde agent Ken Croke popsal své působení na hraně zákona.


Všichni američtí vojáci projeli Českem, konvoj se vrátil ze cvičení do Německa
ČT24 | 06:43:38
Američtí vojáci, kteří se vracejí z cvičení na Slovensku, opustili české území. Vracejí se na základnu do Bavorska, odkud odjeli v polovině února. V každém směru se konvoj přesouval rozdělený do mnoha kolon vždy devět dní. Vojáci cestovali především po dálnicích D0, D1, D2 a D5, vážnější dopravní komplikace v souvislosti s jejich cestou nenastaly.


Počet hospitalizovaných s covidem se po víkendovém poklesu vrátil nad dva tisíce
ČT24 | 05:41:39
Laboratoře v Česku v pondělí odhalily 10 423 nových případů covidu-19, o 400 méně než před týdnem. Podezření na opakovanou nákazu hygienici měli u dalších 2060 lidí, podobně jako v první pracovní den předchozího týdne. Opět ale kleslo množství provedených testů. Počet hospitalizovaných s prokázaným covidem se v pondělí po víkendovém poklesu vrátil nad dva tisíce. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


Teplé počasí nevydrží dlouho. Záchvěv oteplení vystřídá ochlazení
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Ačkoliv by se podle meteorologů mělo do konce týdne oteplovat a teploty dosáhnou v maximech až na 18 stupňů, jarní počasí nevydrží dlouho. Už příští týden se ochladí.


Zlevňování pohonných hmot v ČR se zastavilo, opět hrozí zdražování
Eurozpravy-domácí | 05:15:00
Pohonné hmoty v ČR včera prakticky přestaly zlevňovat. Průměrná cena benzínu totiž klesla oproti sobotě pouze o tři haléře na litr, na 43,98 koruny za litr. Nafta zlevnila o pouhý haléř, na 45,99 koruny za litr. Lze předpokládat, že dnes už ceny opět porostou. Končí tak zhruba týdenní etapa poměrně prudkého zlevňování jak benzínu, tak nafty. Informuje server EuroZprávy.cz Lukáš Kovanda.


Reuters: NATO se po ruské agresi soustředí na svůj nejslabší článek
Eurozpravy-zahraniční | 05:22:00
Vypadá to jako návrat do minulosti. Severoatlantická aliance, založená v roce 1949 k obraně před sovětskou hrozbou, čelí návratu k mechanizovanému válečnictví, obrovskému navýšením výdajů na obranu a také možnosti pádu nové železné opony v Evropě. Po obtížích s hledáním své nové role po studené válce, boji proti terorismu po útocích z 11. září 2001 a ponižujícímu stažení z Afghánistánu v roce 2021 se NATO vrací k obraně před svým původním protivníkem, napsala agentura Reuters.


Biden varuje: Putin je čím dál zoufalejší, zvažuje použití chemických zbraní na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 05:20:00
Falešná obvinění Ruska, že Kyjev má biologické a chemické zbraně, ukazují, že ruský prezident Vladimir Putin zvažuje jejich použití na Ukrajině. V pondělí to podle agentury Reuters prohlásil americký prezident Joe Biden, aniž by pro svá tvrzení předložil důkazy. Biden také potvrdil, že ruská armáda v sobotu použila hypersonické střely Kinžal.


CNN: Kyjevské vrakoviště recykluje ruské zbraně pro ukrajinské síly
Eurozpravy-zahraniční | 04:30:00
Ticho jinak klidného rána v Kyjevě přerušuje zvuk odpalovaných raket. "To jsme my, útočíme na ruské pozice poblíž Hostomele," říká ukrajinský voják, zatímco střely pálí v synchronizovaném rytmu.


Abramovičova jachta zakotvila v Turecku, předtím ji blokovala loď s Ukrajinci
Eurozpravy-zahraniční | 03:24:00
V tureckém přímořském letovisku Bodrum v pondělí zakotvila superjachta spojovaná s ruským miliardářem Romanem Abramovičem, informovala agentura Reuters. Oligarcha se kvůli ruské invazi na Ukrajinu dostal na sankční seznamy Evropské unie a Británie. Podle zpravodajského portálu Ukrajinska pravda plavidlo předtím na moři krátce blokovala malá loď s 11 Ukrajinci na palubě.


Akcie Boeingu padají. Pro firmu nemohlo přijít zřícení letadla v Číně v horší dobu
Eurozpravy-ekonomika | 05:14:00
Akcie amerického výrobce letadel Boeing se dnes během obchodování před otevřením burzy citelně propadají, o 6,8 procenta.


Tesla u Berlína oficiálně otevře závod na elektromobily, první vůz předá Musk
Eurozpravy-ekonomika | 04:18:00
Americký výrobce elektromobilů Tesla dnes oficiálně otevře svůj nový závod na elektromobily v braniborské obci Grünheide nedaleko Berlína. První vůz Model Y chce osobně předat majiteli šéf Tesly Elon Musk. Ceremonie se zúčastní i kancléř Olaf Scholz a ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck a také braniborský premiér Dietmar Woidke.


Teplé počasí nevydrží dlouho. Záchvěv oteplení vystřídá ochlazení
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Ačkoliv by se podle meteorologů mělo do konce týdne oteplovat a teploty dosáhnou v maximech až na 18 stupňů, jarní počasí nevydrží dlouho. Už příští týden se ochladí.


Loutky Putinovy: Celebrity, které nechtějí „odhlásit“ podporu ruskému diktátorovi
Reflex | 06:20:00
Kdo stále podléhá bludu a napomáhá šíření zla, které decimuje Rusko a snaží se být i zbožím na export? Hokejista Alexandr Ovečkin, spisovatel Sergej Lukjaněnko, sopranistka Anna Nětrebko a mnozí další.


Mrazivá Itálie: Dolomity uchvátí nejen milovníky turistiky a lyžaře, ale také fotografy
Reflex | 06:10:00
Zima v horách může přijít překvapivě brzy, někdy i ze dne na den. Pár hodin vytrvalého sněžení promění celou krajinu k nepoznání. Sníh se leskne a září oslňující čistotou, křupe pod nohama a jeho neporušený povrch vybízí se po něm rozběhnout – nebo vzít do ruky foťák. Přesně tohle nás potkalo v Dolomitech.


Boháč: Na Ukrajině po nás stříleli, pro běžné Rusy je to teď psychicky těžké, bojím se, že Ukrajina bude roztržena
Reflex | 06:00:00
Necelý měsíc stačí na to, aby se z evropské metropole, která patří k oblíbeným turistickým destinacím, stal vylidněný vojenský prostor s protitankovými zátarasy místo restauračních zahrádek. Zkázu Kyjeva den po dni zažíval Vojtěch Boháč. A nejen ji. Coby šéfredaktor publicistického webu Voxpot se chtěl do České republiky vrátit s autentickou výpovědí o tom, co se na Ukrajině děje. Málem se nevrátil vůbec. „V Makarivu jsme se dostali pod palbu, následně jsme zběhli do bunkru a Rusové nás bombardovali v centru města,“ říká s tím, že jeho původním cílem byla Borodyanka, jedno z prvních měst srovnaných se zemí. Reportáž z ní měla být svědectvím o tom, kam až válka může zajít. Odpověď na to, zda ruští vojáci skutečně útočí na civilisty, ale dostal dřív, než tam dojel.   


Oldřich Sklenář: Dukovanské vzdušné zámky naši energetickou bezpečnost nevyřeší
E15-ekonomika | 06:00:00
Minulý čtvrtek udělilo ministerstvo průmyslu a obchodu souhlas se spuštěním tendru na nový blok v Dukovanech. Tento projekt představuje největší investiční zakázku v dějinách samostatné České republiky. Vlastní stavba by měla být zahájena v roce 2029 a po spuštění v roce 2036 by měl nový jaderný zdroj zajišťovat přibližně deset procent domácí spotřeby elektřiny. Problémem je, že se tak s největší pravděpodobností nestane. Alespoň ne v uvedeném časovém horizontu.


Miliardáři vyluxovali trh olétaných bizjetů. Nabídka byla širší i koncem studené války
E15-ekonomika | 05:30:00
Nevídané turbulence hýbou trhem použitých malých proudových letadel konstruovaných speciálně pro privátní lety čili bizjetů. Loni se jich globálně zobchodovalo nejvíce v historii odvětví, téměř tři tisíce. Koupitelných strojů tak bezprecedentně ubývá. Ze všech zhruba 25 tisíc užívaných bizjetů se jich na celosvětovém sekundárním trhu v závěru loňského roku objevila necelá tři procenta, tedy přes sedm set. Řada z nich je už navíc těsně před dokončením prodeje. Ona tři procenta představují nejnižší počet letadel k prodeji v historii měření statistik od roku 1986. Vyplývá to z dat společnosti Jetron, jež zprostředkovává poradenství v oblasti nákupů a prodejů těchto strojů.


Oldřich Sklenář: Dukovanské vzdušné zámky naši energetickou bezpečnost nevyřeší
E15-politika | 06:00:00
Minulý čtvrtek udělilo ministerstvo průmyslu a obchodu souhlas se spuštěním tendru na nový blok v Dukovanech. Tento projekt představuje největší investiční zakázku v dějinách samostatné České republiky. Vlastní stavba by měla být zahájena v roce 2029 a po spuštění v roce 2036 by měl nový jaderný zdroj zajišťovat přibližně deset procent domácí spotřeby elektřiny. Problémem je, že se tak s největší pravděpodobností nestane. Alespoň ne v uvedeném časovém horizontu.


Miliardáři vyluxovali trh olétaných bizjetů. Nabídka byla širší i koncem studené války
E15-politika | 05:30:00
Nevídané turbulence hýbou trhem použitých malých proudových letadel konstruovaných speciálně pro privátní lety čili bizjetů. Loni se jich globálně zobchodovalo nejvíce v historii odvětví, téměř tři tisíce. Koupitelných strojů tak bezprecedentně ubývá. Ze všech zhruba 25 tisíc užívaných bizjetů se jich na celosvětovém sekundárním trhu v závěru loňského roku objevila necelá tři procenta, tedy přes sedm set. Řada z nich je už navíc těsně před dokončením prodeje. Ona tři procenta představují nejnižší počet letadel k prodeji v historii měření statistik od roku 1986. Vyplývá to z dat společnosti Jetron, jež zprostředkovává poradenství v oblasti nákupů a prodejů těchto strojů.


E-Business Forum 2022: v centru zájmu bude letos zákazník
lupa.cz | 06:30:00
Podíváme se na péči o zákazníky, budování loajality, věrnostní programy, řízenou komunikaci se zákazníky a další témata.


Nic než trosky a ohořelé doklady. Pád letadla v Číně zřejmě nikdo nepřežil
idnes.cz | 07:09:00
V troskách letadla společnosti China Eastern Airlines, které se v pondělí zřítilo se 132 lidmi na palubě v horách na jinu Číny, se záchranářům ani po 18 hodinách od havárie zatím nepodařilo objevit žádné přeživší. Šest let starý Boeing 737-800 havaroval v Čuangské autonomní oblasti Kuang-si. Letadlo směřovalo z města Kchun-ming do Kantonu.


Počet testů na covid klesl, za pondělí potvrdily 10 423 nově nakažených
idnes.cz | 06:30:00
Laboratoře v Česku v pondělí odhalily 10 423 nových případů covidu-19, o 397 méně než před týdnem. Podezření na opakovanou nákazu hygienici měli u dalších 2 060 lidí, podobně jako v první pracovní den předchozího týdne. Opět ale klesl počet provedených testů. Počet hospitalizovaných s prokázaným covidem se v pondělí po víkendovém poklesu vrátil nad 2 000.


Poslanci posoudí daňové úlevy za pomoc Ukrajině i misi vojáků na Slovensku
idnes.cz | 06:16:00
Poslanci by měli projednat daňové úlevy při pomoci Ukrajině po ruské vojenské invazi. Umožní daňový odpočet darů poskytnutých přímo Ukrajině nebo ukrajinským neziskovým organizacím. Sněmovna bude schvalovat také vyslání až 650 vojáků na Slovensko, z nichž bude většina působit v mnohonárodní jednotce NATO pod českým velením.


Putin podle Bidena zvažuje na Ukrajině nasazení chemických zbraní
idnes.cz | 06:09:00
Falešná obvinění Ruska, že Kyjev má biologické a chemické zbraně, ukazují, že ruský prezident Vladimir Putin zvažuje jejich použití na Ukrajině. V pondělí to podle agentury Reuters prohlásil americký prezident Joe Biden, aniž by pro svá tvrzení předložil důkazy. Biden také potvrdil, že ruská armáda v sobotu použila hypersonické střely Kinžal.


Na ruské frontě vítězí Putin, použil brutální zbraně. Je to beznadějné, říká novinářka Procházková
iHned.cz | 07:06:00
„Řada mých přátel a kamarádů z Ruska utekla, neodcházejí ale jen ti pronásledovaní. Spoustě z nich je válka ukradená, chtějí prostě jen odejít tam, kde se jim bude žít lépe,“ říká novinářka Deníku N Petra Procházková. „Rusko v 90....


Úleva v Černobylu: Rusové po třech týdnech umožnili vyčerpané obsluze elektrárny vystřídání
blesk | 07:08:00
Zbývající členové jedné směny technického personálu, kteří sloužili v bývalé jaderné elektrárně Černobyl od jejího obsazení ruskými vojáky, byli propuštěni. S odvoláním na Mezinárodní agenturu pro atomovou energii (MAAE) to uvedla agentura Reuters.


Vévodkyně Kate při návštěvě Belize: Taneční královna!
blesk | 07:05:00
Pamatujete si ještě na hit legendární švédské kapely ABBA nazvaný Dancing Queen, tedy Taneční královna? Britská vévodkyně Kate (39) si sice na titul královny ještě počká, ale jednou jí bude. Tančit ovšem umí s předstihem. Dokázala to během návštěvy středoamerického Belize.


Tvarohové dorty z pořadu Peče celá země: Čokoládový, s drobenkou i se skořicovou polevou!
blesk | 07:00:00
Tvarohové dorty jsou nadáchané a plné bílkovin. Představují tak zdravější variantu mlsání. Upečte si svůj dokonalý moučník podle receptů tří soutěžících z pořadu Peče celá země.


„Putin je zatlačený ke zdi.“ Biden varuje před použitím ničivých zbraní, Moskvě poslal ostrý vzkaz
blesk | 07:00:00
Falešná obvinění Ruska, že Kyjev má biologické a chemické zbraně, ukazují, že ruský prezident Vladimir Putin zvažuje jejich použití na Ukrajině. V pondělí to podle agentury Reuters prohlásil americký prezident Joe Biden, aniž by pro svá tvrzení předložil důkazy. Biden také potvrdil, že ruská armáda v sobotu použila hypersonické střely Kinžal.


Je cool mít vlastní hůl. Zlíchovská studenstká firma s holemi vyhrála soutěž o nejlepší logo
blesk | 05:30:00
Studenti Střední a vyšší školy umělecké a řemeslné (SVŠUAŘ) v pražském Zlíchově zvítězili v soutěži JA Top Logo o nejlepší vizuální identitu studentské firmy. Skupina založila na začátku loňského školního roku firmu s názvem Cool hůl, která se specializuje na výrobu vycházkových holí na míru. Odborná porota jejich vizuální identitu vyhodnotila ze všech 113 zúčastněných týmů jako nejlepší.


Korupce, vraždy, výhrůžky: Kdo je šéf kontrarozvědky, kterého chtějí elity místo Putina?
blesk | 05:00:00
O víkendu se v tisku objevila zpráva o tom, že ruské politické a obchodní elity uvažují o tom, že v zájmu obnovení vztahu se Západem svrhnou prezidenta Vladimira Putina. Jeho náhradníkem by se měl stát dlouholetý šéf ruské kontrarozvědky Federální bezpečnostní služby (FSB) Alexander Bortnikov (70). Pod jeho jménem si ale nelze úplně představit někoho, kdo by šel proti Putinovi, jak ve svém rozboru nastínil vysokoškolský profesor Filip Kovacevic.


Ukrajinští vojáci našli ve vestách z Česka přibalené dětské obrázky: Dojalo nás to k slzám, vzkazuje člen speciální jednotky
blesk | 05:00:00
Velké dojetí a vděčnost dal najevo člen ukrajinské speciální jednotky za dodávky Paměti národa. Organizace jim poslala tisíce balistických vest, plátů, helem a dalšího taktického materiálu. A k tomu přibalila i obrázky, které pro ně malují čeští školáci a ukrajinské děti.


Jiřina Felixová (74) ze Staňkova bodovala v MEGATRHÁKU: Mám 100 tisíc od Blesku!
blesk | 05:00:00
Celý život se drží hesla: Kdo nehraje, nevyhraje. A vyplácí se. Za poslední měsíc si Jiřina Felixová (74) ze Staňkova připsala druhý úspěch. V loterii získala několik stokorun a v MEGATRHÁKU Blesku rovných 100 tisíc!


Dojemné přání Radka s leukémií a nádorem ledvin: Marušku (3) chci dovést k oltáři!
blesk | 05:00:00
Loni v říjnu se v práci panu Radkovi (56) udělalo špatně. Z virózy se nakonec vyklubala leukémie. Nedávno tatínkovi tří dětí lékaři zjistili navíc i nádor na ledvině. Radek ale má velkou vůli bojovat. Svou nejmladší dcerku Marušku (3) touží dovést k oltáři.


Silikonová Coco Austin oslavila narozeniny: Šokující přiznání z její ložnice!
blesk | 05:00:00
Americká herečka, tanečnice a glamour modelka Coco Austin oslavila své 43. narozeniny. Podívejte se na ty nežhavější snímky silikonem vyztužené krásky, rozhodně je co obdivovat.


Velvyslanec při NATO Landovský o dopadech Putinovy války. Co může Česko udělat pro svou ochranu?
blesk | 05:00:00
Putinovu agresi odsoudila naprostá většina světa. Americký prezident Joe Biden dokonce poprvé od počátku války na Ukrajině označil svůj ruský protějšek za „válečného zločince“. Zatímco Putin útočí na civilní cíle na Ukrajině, společná reakce NATO je sice jednotná ale stále spíše opatrná. O tom, zda a jakým způsobem bychom v rámci Severoatlantické aliance měli přitvrdit, hovořil v Epicentru Blesk Zpráv velvyslanec ČR při NATO, Jakub Landovský. Vysvětlil také, na co by se Češi v rámci bezpečnosti měli připravit.


Před 2 lety Jiří (89) naletěl podvodníkům, teď ho dostali další fintou!
blesk | 05:00:00
 Pan Jiří Dyntera (89) je jako magnet na podvodné firmy... Před dvěma lety řešil problém nedosažitelné výhry skoro 6 milionů, které byly podmíněné mnoha nákupy. Teď skočil na další fintu s přeplatkem…


Europoslanec Tomáš Zdechovský na Ukrajině: Rusové tam páchají genocidu!
blesk | 05:00:00
Válku na vlastní oči viděl o víkendu europoslanec Tomáš Zdechovský (42, KDU-ČSL). Ten se o víkendu s Charitou Znojmo vydal do ukrajinského Lvova a dovezl tam desítky krabic s léky a další humanitární pomoc. S Bleskem se podělil o své zkušenosti z války zmítané Ukrajiny. To, co ruští okupanti páchají, je podle něj genocida!


Šokující video z Charkovské oblasti: Obří ruská střela trčí přímo z kuchyňského dřezu
blesk | 05:00:00
Na sociální síti se objevilo šokující video, které ukazuje obrovskou ruskou střelu trčící z kuchyňského dřezu. Ta podle informací na sociální síti dopadla přímo do domu ve městě Dergači. To leží v Charkovské oblasti, kde probíhají jedny z nejzuřivějších bojů. 


Bývalá poslankyně a novinářka se znovu postavila Rusku. Během Euromajdanu byla brutálně zbita!
blesk | 05:00:00
Ukrajinská investigativní novinářka Tetiana Chornovolová (42) má pro strach uděláno. Rozhodla se přidat se k ukrajinské armádě a bránit svou milovanou zemi. Povedlo se jí dokonce zneškodnit ruský tank nedaleko Kyjeva. Podobně se rozhodla už v roce 2013, kdy opustila kariéru poslankyně a vydala se na cestu proti proruským separatistům. Bohužel během drsných bojů přišla o manžela a sama byla velmi surově zmlácena.


Ruští oligarchové v Česku! Dlouhé ruské prsty sahají na byznys ve stavebnictví nebo výrobě letadel
blesk | 05:00:00
Sankce Západu dopadají na majetky ruských oligarchů. Kvůli invazi Kremlu na Ukrajinu mají nejbohatší z bohatých zmrazené účty a obstavený majetek. Blesk dohledal některé velké firmy v Česku s ruskými majiteli a z účetních uzávěrek i s evidencí skutečných majitelů sestavil přehled, kteří oligarchové mají své dlouhé prsty i u nás.


Věhlasná architektka Alena Šrámková (†92): Navrhla první postmodernistický dům v tehdejším Československu
blesk | 05:00:00
Věhlasná architektka, často také nazývána první dáme české architektury Alena Šrámkvá zemřela 10. března v 92 letech. Šrámková má za sebou bezpočet realizací. Okolo některých z nich chodí tisíce Pražanů každý den. Patří sem nová hala Hlavního nádraží v Praze, kulturní centrum Lužiny, na kterém spolupracovala s Ladislavem Lábusem a v neposlední řadě i administrativní budova ČKD na Můstku, kterou si dnes všichni spíše vybaví jako prodejnu německého oděvního řetězce.


Podcast: Putin je v nespravedlivé válce, myslí si etik. NATO by nemělo na Ukrajině válčit
blesk | 05:00:00
Hrůzné dění na Ukrajině sleduje i etik a filozof David Černý, podle nějž Rusko nedodrželo žádné z pravidel pro vstup do spravedlivé války. NATO by do válečného konfliktu nemělo vstupovat, samo by tato staletá pravidla porušilo, zemřeli by další nevinní lidé a boje by se mohly rozšířit i do dalších zemí, řekl v Blesk Podcast.


Takhle fotí nejlepší světoví fotografové. Mezi finalisty je i snímek z českých hor
pikant | 06:00:00
Český fotograf letos mezi vítězi není, ale mezi finalisty ano.


Počet testů na covid klesl, za pondělí potvrdily 10 423 nově nakažených
lidovky.cz | 06:58:00
Laboratoře v Česku v pondělí odhalily 10 423 nových případů covidu-19, o 397 méně než před týdnem. Podezření na opakovanou nákazu hygienici měli u dalších 2 060 lidí, podobně jako v první pracovní den předchozího týdne. Opět ale klesl počet provedených testů. Počet hospitalizovaných s prokázaným covidem se v pondělí po víkendovém poklesu vrátil nad 2 000.


Putin podle Bidena zvažuje na Ukrajině nasazení chemických zbraní
lidovky.cz | 06:42:14
Falešná obvinění Ruska, že Kyjev má biologické a chemické zbraně, ukazují, že ruský prezident Vladimir Putin zvažuje jejich použití na Ukrajině. V pondělí to podle agentury Reuters prohlásil americký prezident Joe Biden, aniž by pro svá tvrzení předložil důkazy. Biden také potvrdil, že ruská armáda v sobotu použila hypersonické střely Kinžal.


"Nechtěla jsem odejít, ale vnučka plakala." Staří Ukrajinci jen těžko opouští domovy
aktuálně.cz | 06:06:23
Čtvrtinu obyvatel Ukrajiny tvoří lidé starší 60 let. Ti ale často nechtějí prchnout ze svých domovů nebo na odchod nemají dost sil.


Česko má málo vysokoškoláků, ukázalo datové srovnání. Proto se tu daří dezinformacím
aktuálně.cz | 06:04:17
Zatímco v porovnání stavu ekonomiky Česko překvapilo, nyní svou pozornost analytici obrátili na vědu a výzkum. A výsledky rozhodně pozitivní nejsou.


Test: Francouzský Opel Astra se může vrátit na výsluní. A to nejen díky výhodné ceně
aktuálně.cz | 06:02:00
Byla to jedna z nejtěžších vah evropského autoprůmyslu. V posledních letech ale Astra strádala, teď to má změnit s francouzskou technikou.


Kouzelná nálepka ESG přilákala biliony dolarů. Nyní tento sektor čeká zásadní otřes, říká tvůrce zkratky ESG
Kurzy.cz | 06:06:00
Přilákaly biliony dolarů a v příštích pěti letech projdou zásadním otřesem, říká o ESG fondech muž, který stojí za touto třípísmennou zkratkou. Finanční sektor „posypal kouzelným ESG prachem“ produkty, které mají s řešením environmentálních, sociálníc...


ON-LINE: Rusové mají zásoby jídla a munice už jen na tři dny, tvrdí Ukrajina
Denik.cz | 07:20:00
Válka na Ukrajině trvá už sedmadvacet dní. Letecký poplach byl podle The Kyiv Independent nad ránem vyhlášen téměř ve všech regionech. Ruská armáda se nadále neúspěšně pokouší o obklíčení města Mykolajiv na jihu země. Okupantům však údajně dochází jídlo i munice. Ukrajinci odmítli v Mariupolu složit zbraně, Rusové následně měli ostřelovat evakuační autobusy mířící z města.


Ukrajinská armáda získala zpět Makariv, tvrdí obránci. U Černobylu vypukl požár
Denik.cz | 06:32:00
Válka na Ukrajině pokračuje už čtyři týdny. Téměř ve všech regionech se dnes v noci rozezněly kvůli leteckým útokům varovné sirény. Rusko údajně posílilo leteckou přítomnost v ukrajinském vzdušném prostoru. Ukrajina naopak hlásí úspěchy v Makarivu, Mykolajivu a částečně i v Mariupolu. 


Válka zhoršila situaci českých ovocnářů. Drtí je polská nadprodukce
Denik.cz | 06:24:00
Dobrá zpráva pro lidi, špatná pro ovocnáře. V českých obchodech výrazně zlevnila jablka. Kvůli sankcím proti Rusku se na evropský trh valí jablka z Polska a to tlačí ceny ceny dolů na celém kontinentu.


Karel Poláček stále baví. Stopy jeho života i hrdinů zůstaly v Rychnově dodnes
Denik.cz | 06:23:00
Muži v ofsajdu, Bylo nás pět, Hostinec u kamenného stolu - pod těmito a dalšími proslulými tituly je podepsán rychnovský rodák Karel Poláček, novinář, humorista, spisovatel a také scénárista. 22. března uplynulo od jeho narození přesně 130 let.


Filmový Vrbata Vladimír Pokorný: S Hádkem jsme se otužovali ve Vltavě
Denik.cz | 06:05:00
Příběh Hanče a Vrbaty znal Vladimír Pokorný docela dobře, protože odmalička jezdil s rodiči do Krkonoš a maminka mu ho už tenkrát vyprávěla. Ovšem neznal ho tak podrobně jako poté, co si ve filmu Poslední závod zahrál roli Václava Vrbaty. 


Čína pomalu otáčí. Ukrajině poskytla i symbolickou pomoc
Denik.cz | 05:59:00
Čína, která byla považována za přirozeného spojence Ruska, pomalu přechází do tábora odpůrců ruské agrese. Brutální a protahující se ruská válka proti Ukrajině se totiž stává pro Peking stále větším problémem.


Dělníka na stavbě mostu propíchly kovové dráty, letěl pro něj vrtulník
idnes.cz | 09:48:00
Vážné zranění utrpěl dělník, který pracuje na stavbě mostu v Chebu. Na několika místech mu tělo propíchly uvolněné armovací dráty. Pro zraněného cizince letěl vrtulník.


Kritik Kremlu Navalnyj podváděl, rozhodl ruský soud. Trest zatím nevynesl
idnes.cz | 09:23:00
Ruský soud shledal v novém procesu opozičního politika Alexeje Navalného vinným z podvodu. Prokuratura pro známého kritika Kremlu žádala v souvislosti s obviněním z podvodu a pohrdání soudem 13 let vězení. Navalnyj je v současné době ve vězení, kde si odpykává 2,5letý trest kvůli porušení podmínky dřívějšího rozsudku za údajnou zpronevěru.


Škoda Auto bude komentovat výsledky a představí směřování do budoucna
idnes.cz | 09:03:00
Mladoboleslavská Škoda Auto bude komentovat hospodářské výsledky loňského roku a představí vizi dalšího směřování automobilky patřící do německého koncernu Volkswagen. Dopravce kromě pokračující krize dodavatelského řetězce a především nedostatku polovodičových součástek postihla krize na Ukrajině. Tiskovou konferenci je možné sledovat online na stránkách iDnes.cz


Českem projela poslední část amerického konvoje. Vojáci se vrátili do Německa
idnes.cz | 08:19:00
Českým územím v úterý před třetí hodinou ráno projela poslední část amerického vojenského konvoje. Američtí vojáci se vraceli z cvičení Saber Strike 2022, které probíhalo na Slovensku, a nyní směřují zpět na svou základnu v bavorském Vilsecku.


Ruští vojáci mají zásoby jen na tři dny, tvrdí generální štáb ukrajinské armády
idnes.cz | 08:07:00
Ruským vojskům v okupovaných oblastech Ukrajiny zbývají potraviny a munice jen na tři dny. Podle agentury Unian to v úterý ráno oznámil generální štáb ukrajinské armády. Podobně je tomu údajně u pohonných hmot, které musí doplňovat z cisternových vozů. Podle velení ukrajinské armády byla za uplynulých čtyřiadvacet hodin zaznamenána zvýšená aktivita ruského letectva.


Scarlett Johanssonová prozradila, proč tajila těhotenství
revue.idnes.cz | 09:40:00
Herečka Scarlett Johanssonová (37) poprvé otevřeně promluvila o svých těhotenstvích. Požehnaný stav tajila, co nejdéle to šlo. Matka sedmileté Rose a sedmiměsíčního Cosma nechtěla být pod drobnohledem veřejnosti.


Soud shledal v novém procesu ruského opozičníka Navalného vinným z podvodu. Prokuratura žádá 13 let vězení
iHned.cz | 09:28:00
Ruský soud shledal v novém procesu opozičního politika Alexeje Navalného vinným z podvodu. Informovaly o tom v úterý tiskové agentury. Prokuratura pro známého kritika Kremlu žádala v souvislosti s obviněním z podvodu a pohrdání soudem 13 let vězení....


Miliardáři investují do virtuální reality. Křetínský s Tkáčem pomohou otevřít jurský park v Londýně
iHned.cz | 09:00:00
V pražské ulici Na Příkopě se může každý vypravit do éry dinosaurů, rudolfínské Prahy nebo se vydat na misi do tajemné podzemní laboratoře. Stačí si obléct speciální zařízení určené do virtuální reality a vývojářské studio DIVR Labs tam zájemce...


Vsadil jsem se, že akcie budou letos v minusu, měla by to být snadná výhra, říká Šura
iHned.cz | 08:45:00
Investiční podcast MoneyPenny přináší rozhovor s matadorem českých kapitálových trhů Jaroslavem Šurou. David a Šimon se s ním bavili především o českých akciích, ale i o jeho pohledu na současné dění na trzích. Šura pokládá za jednu z...


Jarní bylinky v kuchyni: Jaké mají léčivé účinky?
blesk | 09:26:00
Jaro je oficiálně tu a s ním se začínají probouzet i některé léčivé bylinky. Nejenže si jimi zpestříte jídlo, ale můžete využít i jejich léčivých účinků.


Navalnému hrozí dalších 13 let za mřížemi. Ruský soud ho shledal vinným z údajného podvodu
blesk | 09:13:00
Ruský soud shledal v novém procesu opozičního politika Alexeje Navalného vinným z podvodu. Informovaly o tom dnes tiskové agentury. Prokuratura pro známého kritika Kremlu žádala v souvislosti s obviněním z podvodu a pohrdání soudem 13 let vězení. Navalnyj je v současné době ve vězení, kde si odpykává zhruba 2,5letý trest kvůli porušení podmínky dřívějšího rozsudku za údajnou zpronevěru.


Zadlužená ČSSD spustila výprodej. Lannův palác v centru Prahy je k mání za 200 milionů
blesk | 09:05:00
Sociální demokraté zkouší prodat Lannův palác v centru Prahy v sousedství stranického sídla - Lidového domu, napsalo dnešní Právo. Nabízená cena je podle inzerátu 200 milionů korun.


Ohořelé trosky a zbytky dokladů: Pád letadla v Číně nikdo nepřežil, potvrdili záchranáři
blesk | 08:35:00
Záchranáři zatím nenašli žádné přeživší v troskách letadla společnosti China Eastern Airlines, které v pondělí havarovalo se 132 lidmi na palubě v horách na jihu Číny. S odvoláním na čínská státní média to dnes uvedla agentura AP.


Хроника войны в Украине: 21 марта - Произошла утечка аммиака: российские ракеты попали в химическое предприятие в Сумах.
blesk | 08:17:00
Последнее новости о событиях в Украине. Blesk.cz публикует хронику на русском языке, чтобы передать реальную картину происходящего. Русскоговорящие читатели теперь могут узнать, что на самом деле происходит в Украине. Blesk.cz publikuje nejnovější zprávy o válce na Ukrajině v ruštině, aby pomohl šířit nezkreslený obraz toho, co se na Ukrajině skutečně děje.


Rusové jsou v úzkých. Dochází jim jídlo, zbraně i palivo. Zásoby mají jen na tři dny
blesk | 08:09:00
Ruským vojskům v okupovaných oblastech Ukrajiny zbývají potraviny a munice jen na tři dny. Oznámil to dnes ráno podle agentury Unian generální štáb ukrajinské armády. Podobně je tomu údajně u pohonných hmot, které musí doplňovat z cisternových vozů. Podle velení ukrajinské armády byla za uplynulých 24 hodin zaznamenána zvýšená aktivita ruského letectva.


Česko hledá systém proti nehodám na železnici. Kdy má zařízení začít ‚řvát‘, aby strojvůdci včas zastavili?
lidovky.cz | 09:44:00
Na začátku projektu ochrany vlaků byla zkušenost kamarádky z nabouraného motoráku. Při vývoji hrála zase roli závodní auta. Šéf bezpečnostní firmy Sherlog Václav Kraus líčí, jak s kolegy vyvinul systém, který umí zabránit srážce.


Američtí vojáci projeli Českem. Poslední část konvoje se do Německa ze cvičení přesouvala v noci
lidovky.cz | 08:26:15
Českým územím v úterý před třetí hodinou ráno projela poslední část amerického vojenského konvoje. Američtí vojáci se vraceli z cvičení Saber Strike 2022, které probíhalo na Slovensku, a nyní směřují zpět na svou základnu v bavorském Vilsecku.


Nic než trosky a ohořelé doklady. Pád letadla v Číně zřejmě nikdo nepřežil
lidovky.cz | 07:15:00
V troskách letadla společnosti China Eastern Airlines, které se v pondělí zřítilo se 132 lidmi na palubě v horách na jinu Číny, se záchranářům ani po 18 hodinách od havárie zatím nepodařilo objevit žádné přeživší. Šest let starý Boeing 737-800 havaroval v Čuangské autonomní oblasti Kuang-si. Letadlo směřovalo z města Kchun-ming do Kantonu.


Praha pošle na Ukrajinu záchranářský Atego Dakar a SUV záchranky
Auto.cz | 08:59:00
Záchranná služba hlavního města Prahy pošle na Ukrajinu čtyři terénní záchranářské vozy a vybavení.


Hasičské Tatrovky z Poličky míří do služby u německých dobrovolných hasičů
Auto.cz | 08:00:00
Společnost THT Polička začala dodávat do Německa první hasičské vozy Tatra pro zásahy při hašení požárů.


Soud shledal v novém procesu Navalného vinným z podvodu. Hrozí mu 13 let
Denik.cz | 09:25:00
Ruský soud shledal v novém procesu opozičního politika Alexeje Navalného vinným z podvodu. Informovaly o tom tiskové agentury. Prokuratura pro známého kritika Kremlu žádala v souvislosti s obviněním z podvodu a pohrdání soudem 13 let vězení. Navalnyj je v současné době ve vězení, kde si odpykává zhruba 2,5letý trest kvůli porušení podmínky dřívějšího rozsudku za údajnou zpronevěru.


Leguán po jihu rozvážel drogy. Schovával je do lékárničky i falešného slovníku
Denik.cz | 08:59:00
Případ jako vystřižený z televizní kriminálky vyřešili českobudějovičtí kriminalisté. Drogovému dealerovi "Leguánovi" z Třeboňska a jeho zásobovači z Ostravy hrozí až deset let za mřížemi.


Při útoku sekerou na škole ve Švédsku zemřely dvě ženy. Podezřelý je student
Denik.cz | 08:02:00
Při útoku nožem a sekerou na střední škole v třetím největším švédském městě Malmö zemřely dvě ženy, informovala agentura AFP. Policie z útoku podezřívá osmnáctiletého studenta. Oběma ženám bylo kolem padesáti let, podle švédských médií se jednalo o zaměstnankyně školy.


Zřícený čínský letoun: Zatím se nepodařilo najít žádného přeživšího
Denik.cz | 07:54:00
Záchranáři zatím nenašli žádné přeživší v troskách letadla společnosti China Eastern Airlines, které v pondělí havarovalo se 132 lidmi na palubě v horách na jihu Číny. S odvoláním na čínská státní média to v úterý uvedla agentura AP.


Výnosy v reakci na Powella prudce rostou, akcie se zatím drží - Ranní komentář
Kurzy.cz | 09:56:21
Včerejší seance se nesla v duchu výrazného růstu dluhopisových výnosů, které v USA u desetiletých splatností vyskočily až nad 2.3 %. K růstu přispěl hlavně komentář J. Powella, který uvedl, že Fed může zvýšit sazby i o 50bp. pokud bude ohrožena cenová ...


Evoluce kybernetických útoků: Co na nás chystají hackeři v roce 2022
Kurzy.cz | 09:48:31
Odborníci na kybernetickou bezpečnost předpovídají řadu výzev, které se valí na oblast zajištění IT systémů. A firmy musí na tyto trendy reagovat, jinak budou snadnou kořistí pro násobné vydírání v souvislosti s novými nebezpečími spojenými se sítí 5G&hel


Americké akcie: Odraz mrtvé kočky, nebo na cestě z temného lesa?
Kurzy.cz | 09:45:58
Americký akciový index S&P 500 má za sebou nejlepší týden za více než rok, připsal si přes 6 %. Jde o rozhodný býčí protiúder po silné korekci od začátku roku, nebo budou poklesy pokračovat? To nikdo neví, některé technické indikátory a ukazatele...


Vedlejší účinky po třetí dávce vakcíny dle reportu izraelského ministerstva zdravotnictví.
Kurzy.cz | 09:19:52
Izraelské ministerstvo zdravotnictví v únoru letošního roku bez velkých fanfár uvolnilo výsledky své studie týkající se nežádoucích účinků po třetí dávce vakcíny Pfizer.


MPO přistoupí k odnětí dotace pro Pekárnu Zelená louka
Kurzy.cz | 09:09:30
Ministerstvu průmyslu a obchodu se podařilo od Evropské komise získat podklady, na jejichž základě evropští auditoři dospěli k závěrům o


Informační společnost v číslech - 2022
Kurzy.cz | 09:09:21
Přehledová publikace o rozvoji informační a digitální společnosti v Česku a v zemích EU prostřednictvím nejnovějších oficiálních statistických čísel v oblasti využívání moderních informačních a komunikačních technologií v jednotlivých oblastech společn...


Vývoj ekonomiky České republiky - 4. čtvrtletí 2021
Kurzy.cz | 09:09:20
Hodnocení vývoje reálné a peněžní ekonomiky ČR za uplynulé období (výkonnost základních odvětví, HDP, výdaje, důchody, vnější ekonomické vztahy, ceny, trh práce, peněžní zásoba, úroky, státní rozpočet).


Jak může české ekonomice pomoci příchod uprchlíků z Ukrajiny? - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:07:00
Počet uprchlíků z Ukrajiny v Česku podle posledních údajů mobilních operátorů přesáhl 270 tisíc, zatímco registrovaných (s jednoročním dočasným vízem) jich je přes 205 tisíc.


Česká ekonomika v roce 2021 rostla
Kurzy.cz | 09:03:19
V roce 2021 pokračoval proces zotavování hospodářství po pandemickém propadu.
Po odeznění restrikcí v obchodě a službách se ale projevily problémy s nedostatkem součástek, které zejména ve druhé polovině roku brzdily průmysl. Ve druhém pololetí se tak...


Prejavy členov Fedu, správa API - Ekonomický kalendár
Kurzy.cz | 09:01:03
Európske indexy začnú obchodovanie bez výraznejších zmien Prejavy členov Fedu a prezidentky ECB Lagardeovej Správa API o zásobách ropy Európske indexové futures poukazujú na viac-menej ploché otvorenie európskej seansy. Ázijská seansa bola celkom p...


Dá si Bank of England na příštím zasedání pauzu a nezvýší repo sazbu?
Kurzy.cz | 08:59:43
Britská libra již nejednou překvapila obchodníky svou často na první pohled neadekvátní reakcí na různé růstové události a nepřestala s tím dodnes. Zdá se, že pár GBPUSD měl prudce vzrůst v reakci na třetí zvýšení repo sazby Bank of England v řadě z 0,5&h


Světový den vody 22.3. - letošním tématem je podzemní voda a její význam
Kurzy.cz | 08:58:41
Na dvaadvacátý březen připadá již tradičně Světový den vody. Připomíná nám vodu jako nenahraditelný zdroj života na zemi, který je třeba chránit. Letošním ústředním tématem je podzemní voda s podtitulem „Podzemní voda je neviditelná, ale její dopad je ...


Zmodernizované vodní elektrárny ČEZ jedou na rekordní vlně, loni zvedly výrobu o 17 procent a pokryly spotřebu více než 350 tisíc domácností
Kurzy.cz | 08:47:00
*ČEZ provozuje v 11 krajích České republiky 7 velkých a 24 malých vodních elektráren – na Vltavě, Berounce, Labi, Moravě, Svratce, Jihlavě, Ohři nebo Úhlavě. *Loňská výroba ve vodních elektrárnách je druhá nejvyšší za posledních 10 let. *Nejpříznivější...


Jak uspět na španělském trhu - seminář - 12.4. ve 13.30 a 13.4. 10h
Kurzy.cz | 08:42:43
Odbor ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou Vás zvou na semináře o příležitostech pro české firmy ve Španělsku.12. 4. v 13:30 v prostorách Jihočeské hospodářské komory v Českých Budějovicíc


Bitcoin zaznamenává silné zisky, ale jeho budoucnost je stále nepředvídatelná
Kurzy.cz | 08:40:44
Minulý týden vzrostl bitcoin o více než 6 % a v pátek uzavřel na hodnotě 41 300 USD. Zároveň toto aktivum vykázalo nejlepší výkonnost od začátku února. V době psaní tohoto článku se bitcoin obchoduje za 41 320 USD.


Ranné zhrnutie (22.03.2022): Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie
Kurzy.cz | 08:28:16
Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie. S&P 500 klesol o 0,04 %, Dow Jones sa posunul o 0,58 % nižšie a Nasdaq klesol o 0,40 %. Russell 2000 skončil o 0,97 % nižšie Indexy z Ázie sa dnes obchodovali väčšinou vyššie. Nikkei vzrástol...


Průmysl v roce 2021 musel zdolávat řadu nástrah
Kurzy.cz | 08:20:35
Průmyslová produkce v roce 2021 meziročně vzrostla, předcovidové úrovně však nedosáhla. V prvním covidovém roce snížila výkony naprostá většina průmyslových odvětví, a rok 2020 tak přinesl průmyslu meziroční pokles produkce o více než 7 %. Nejvíce k to...


V 50 městech Jihomoravského kraje žilo na konci roku 2021 téměř 727 tisíc obyvatel - demografický vývoj ve městech v Jihomoravském kraji v roce 2021
Kurzy.cz | 08:13:59
V 50 městech Jihomoravského kraje žilo na konci roku 2021 téměř 727 tisíc obyvatel, městské obyvatelstvo tak tvořilo 61,4 % obyvatel kraje. Počet obyvatel měst se za rok zvýšil o 741 osob, a to jen zásluhou migračního přírůstku. V 50 městech...


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 22.03.2022
Kurzy.cz | 08:07:00
Klíčové události
• Eurozóna: Šéfka Evropské centrální banky Christine Lagardeová ve svém pondělním projevu ujistila veřejnost, že stagflace eurozóně podle všeho nehrozí. Očekává, že ekonomika zemí platících eurem poroste v letošním roce navzdory neutic...


Maďarská centrální banka dnes citelně zvýší úrokové sazby (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:30:12
Aktuálně narůstající inflační tlaky přimějí maďarskou centrální banku na
dnešním zasedání razantně zvýšit svou klíčovou úrokovou sazbu. Předpokládáme
nad konsensuálních 150 bb. Fed index průmyslové aktivity z Richmondu
by měl za březen podle tržního ko...


Češi těžkou práci prostě dělat nechtějí, říká ředitel lomů Patrik Zeithaml. Trápí ho odchod Ukrajinců i ceny energií
Euro | 08:57:28
Patrik Zeithaml je zkušeným manažerem, v současné době je ředitelem divize těžby a zpracování kamene společnosti Invest & Property Consulting a. s. (IPC) a statutárním ředitelem lomů Drahenický Málkov a Kozárovice. Dále vykonává funkci statutárního ředitele společnosti KM Kámen a předsedy Kamene-výrobního družstva Pelhřimov. V těžařském průmyslu se přitom pohybuje jen asi dva a půl roku. Z kozárovické žuly je vyrobeno například obložení stanic metra linky A. Dělá se z ní také materiál na stavbu silnic, chodníků nebo interiérové obklady a v neposlední řadě i desky na hroby. V souvislosti s válkou na Ukrajině musí lomy bojovat se zdražováním pohonných hmot, jichž mají spotřebu více jak 10 tisíc litrů za měsíc, a samozřejmě také energií. Zároveň se jim po zimní přestávce nevrátilo mnoho zaměstnanců pocházejících z této válkou zmítané země.


Nejlepší přítel robot. Umělá inteligence ElliQ má skoncovat s osamělostí seniorů
Euro | 08:25:24
S pocitem izolace se kvůli pandemii potýká ještě více seniorů než v předchozích letech. A podle odborníků má jejich množství do budoucna dále přibývat. Bojovat s osamělostí by jim mohla pomoci umělá inteligence ElliQ, kterou v březnu na trh přinesla izraelská společnost Intuition Robotics. Od současných digitálních asistentů se liší tím, že je na rozdíl od nich schopna empatie, umí pracovat s kontextem a má co nejvěrněji simulovat konverzaci se skutečným člověkem.


Škoda Auto loni zvýšila nekonsolidovaný zisk o 48 procent. Kvůli chybějícím čipům nevyrobila 280 tisíc vozů
Hospodářské noviny | 10:23:00
Škodovka očekává velmi náročný rok 2022, jak z pohledu výroby, tak prodeje. Na vině je totiž přerušení dodávek kabelových svazků od ukrajinských dodavatelů. I přes útrapy ve výrobě zvýšila automobilka nekonsolidovaný čistý zisk o 48 procent na 22,41...


Ve stínu války. Soud v Rusku přidává opozičníkovi Navalnému další dlouhé roky ve vězení
Hospodářské noviny | 09:28:00
Ruský soud shledal v novém procesu opozičního politika Alexeje Navalného vinným z podvodu. Informovaly o tom v úterý tiskové agentury. Prokuratura pro známého kritika Kremlu žádala v souvislosti s obviněním z podvodu a pohrdání soudem 13 let vězení....


Miliardáři investují do virtuální reality. Křetínský s Tkáčem pomohou otevřít jurský park v Londýně
Hospodářské noviny | 09:00:00
V pražské ulici Na Příkopě se může každý vypravit do éry dinosaurů, rudolfínské Prahy nebo se vydat na misi do tajemné podzemní laboratoře. Stačí si obléct speciální zařízení určené do virtuální reality a vývojářské studio DIVR Labs tam zájemce...


Vsadil jsem se, že akcie budou letos v minusu, měla by to být snadná výhra, říká Šura
Hospodářské noviny | 08:45:00
Investiční podcast MoneyPenny přináší rozhovor s matadorem českých kapitálových trhů Jaroslavem Šurou. David a Šimon se s ním bavili především o českých akciích, ale i o jeho pohledu na současné dění na trzích. Šura pokládá za jednu z...


Na ruské frontě vítězí Putin, použil brutální zbraně. Je to beznadějné, říká novinářka Procházková
Hospodářské noviny | 07:06:00
„Řada mých přátel a kamarádů z Ruska utekla, neodcházejí ale jen ti pronásledovaní. Spoustě z nich je válka ukradená, chtějí prostě jen odejít tam, kde se jim bude žít lépe,“ říká novinářka Deníku N Petra Procházková. „Rusko v 90....


Česko nově poskytuje uprchlíkům dočasnou ochranu, lidé s vízy mohou pracovat i cestovat po EU
ČT24 | 06:54:37
Česko začíná od úterý vydávat válečným uprchlíkům z Ukrajiny víza za účelem dočasné ochrany. Nahradí dosud vydávaná speciální dlouhodobá víza. Ty, kdo dostali v minulých dnech starší typ, převede systém do nového režimu automaticky. Témata související s válkou na Ukrajině budou zřejmě dominovat i úternímu jednání Poslanecké sněmovny. Poslanci by měli schvalovat daňové úlevy při pomoci Ukrajině po ruské vojenské invazi či vyslání vojáků na Slovensko k posílení východního křídla NATO.


V Česku zahájilo činnost Rádio Ukrajina, vysílá v ukrajinštině pro uprchlíky
Eurozpravy-domácí | 10:34:00
Dnes ráno zahájilo vysílání Rádio Ukrajina, které vysílá v ukrajinštině. Určené je především pro uprchlíky, kteří do Česka utekli před válkou na Ukrajině. Za rádiem stojí mediální skupina Media Bohemia, do které patří mimo jiné Rádio Blaník či Hitrádia. Zájemci si jej mohou poslechnout na webu radioukrajina.cz nebo v aplikaci pro poslech rádií v mobilních telefonech.


Chléb může letos stát i 60 korun, varuje Svaz pekařů
Eurozpravy-domácí | 10:16:00
Česká republika by měla podle Svazu pekařů a cukrářů omezit vývoz pšenice, její cena je kvůli bojům na Ukrajině meziročně zhruba dvojnásobná. Běžný chléb by tak letos mohl stát i 60 korun. Prudké zdražení pšenice prohlubuje problémy pekařů, kteří se potýkají s rostoucími cenami energií nebo pohonných hmot.


Česko vydalo přes 212.600 víz pro Ukrajince, pražské centrum jich odbavilo už 51.000
Eurozpravy-domácí | 10:04:00
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) v Praze v pondělí odbavilo 1937 lidí, to je zhruba o tisíc méně než před týdnem. Pro 42 Ukrajinců zajistilo za uplynulý den ubytování, dalších 146 osob autobusy odvezly do jiných, méně vytížených center v zemi. Od začátku ruské invaze proti sousední zemi evidovalo centrum skoro 51.000 uprchlíků, nejvíce ze všech krajů. Pražští hasiči o tom dnes informovali na twitteru.


ČSSD zkouší prodat Lannův palác v centru Prahy
Eurozpravy-domácí | 08:39:00
Sociální demokraté zkouší prodat Lannův palác v centru Prahy v sousedství stranického sídla - Lidového domu, napsalo dnešní Právo. Nabízená cena je podle inzerátu 200 milionů korun.


V Česku v pondělí přibylo 10.423 nově nakažených
Eurozpravy-domácí | 07:47:00
Laboratoře v Česku v pondělí odhalily 10.423 nových případů covidu-19, o 400 méně než před týdnem. Podezření na opakovanou nákazu hygienici měli u dalších 2060 lidí, podobně jako v první pracovní den předchozího týdne. Opět ale klesl počet provedených testů. Počet hospitalizovaných s prokázaným covidem se v pondělí po víkendovém poklesu vrátil nad 2000. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


Z Ukrajiny podle OSN před válkou uprchlo přes 3,5 milionu lidí
Eurozpravy-zahraniční | 10:56:00
Z Ukrajiny už před válkou uprchlo přes 3,5 milionu lidí, více než dva miliony uprchlíků od 24. února překročily hranice do Polska. V nové bilanci to dnes uvedl Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR).


Podoljak: Setkání Zelenského s Putinem je klíčové pro mír
Eurozpravy-zahraniční | 10:38:00
Schůzka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského s ruským prezidentem Vladimirem Putinem je klíčová pro nastolení míru na Ukrajině, řekl v rozhovoru s ukrajinskou službou BBC poradce kanceláře ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak.


Ruský soud shledal v dalším procesu Navalného vinným z podvodu a pohrdání soudem
Eurozpravy-zahraniční | 10:23:00
Ruský soud shledal v novém procesu opozičního politika Alexeje Navalného vinným z podvodu a vzápětí také z pohrdání soudem. Informovaly o tom dnes tiskové agentury. Prokuratura pro známého kritika Kremlu požádala v souvislosti s těmito obviněními 13 let vězení. Navalnyj je v současné době ve věznici, kde si odpykává zhruba 2,5letý trest kvůli porušení podmínky dřívějšího rozsudku za údajnou zpronevěru. Vinu odmítá.


Německé policejní odbory chtějí na nádražích bezpečné zóny pro uprchlíky
Eurozpravy-zahraniční | 09:59:00
Německé policejní odbory GdP v zájmu ochrany válečných běženců z Ukrajiny požadují zřídit na nádražích ochranné zóny, kde by děti a ženy byly v bezpečí před sexuálními násilníky. V dnes zveřejněném rozhovoru s deníkem Rheinische Post to řekl šéf GdP Andreas Rosskopf. Německá policie dlouhodobě upozorňuje, že na prchající ženy a děti se zaměřují kriminálníci. Ministryně vnitra Nancy Faeserová takové případy označila za opovrženíhodné.


ON-LINE 27. den války: Ruské armádě podle Ukrajiny zbývají zásoby jídla a munice na tři dny
Eurozpravy-zahraniční | 09:10:00
Ruským vojskům v okupovaných oblastech Ukrajiny zbývají potraviny a munice jen na tři dny. Oznámil to dnes ráno podle agentury Unian generální štáb ukrajinské armády. Podobně je tomu údajně u pohonných hmot, které musí doplňovat z cisternových vozů. Podle velení ukrajinské armády byla za uplynulých 24 hodin zaznamenána zvýšená aktivita ruského letectva.


Kreml: Vztahy Moskvy s USA jsou na pokraji přerušení
Eurozpravy-zahraniční | 08:48:00
Vztahy Ruska a Spojených států jsou na pokraji přerušení. Řekl to dnes podle agentury Interfax náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov v souvislosti s válkou na Ukrajině. Rjabkov vyzval USA k ukončení údajné eskalace.


V Německu za posledních 24 hodin přibylo 222.080 nakažených
Eurozpravy-zahraniční | 08:24:00
V Německu za posledních 24 hodin přibylo 222.080 nakažených koronavirem. Sedmidenní incidence, která uvádí počet infikovaných na 100.000 obyvatel za sedm dní, opět vzrostla. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na data Institutu Roberta Kocha (RKI).


Z Černobylu byli propuštěni zbývající členové směny technického personálu
Eurozpravy-zahraniční | 07:59:00
Zbývající členové jedné směny technického personálu, kteří sloužili v bývalé jaderné elektrárně Černobyl od jejího obsazení ruskými vojáky, byli propuštěni. S odvoláním na Mezinárodní agenturu pro atomovou energii (MAAE) to uvedla agentura Reuters.


Škoda Auto loni zvýšila nekonsolidovaný zisk na 22,4 miliardy
Eurozpravy-ekonomika | 10:48:00
Automobilka Škoda Auto loni zvýšila nekonsolidovaný čistý zisk o 48 procent na 22,41 miliardy korun. Nekonsolidované tržby se snížily o 0,4 procenta na 422,6 miliardy Kč. Výsledky firma dnes zveřejnila na tiskové konferenci a ve výroční zprávě. Letos očekává automobilka značné zatížení provozní činnosti v důsledku války na Ukrajině a výpadků v dodávkách některých dílů.


E15 International E-commerce Summit: Na Pražském hradě se představí více než 50 špiček e-commerce
Reflex | 10:30:00
Přední osobnosti světa e-commerce z Čech i ze světa představí nejnovější trendy, které aktuálně dominují této oblasti, na březnovém E15 International E-commerce Summitu. Největší česká akce věnovaná e-commerce letos proběhne v prostorách Martinického paláce na Pražském hradě. Na dvoudenním maratonu inspirativních přednášek, panelů a rozhovorů se hosté mohou těšit na více než 50 speakerů. Svými zkušenostmi z praxe přispějí na konferenci Dušan Zábrodský (Rockaway Capital), Martin Kasa (Pilulka.cz), Daniel Hejl (Productboard), Ondřej Fryc (Reflex Capital), Ondřej Bartoš (Credo Ventures) a mnoho dalších.


Stav české ekonomiky mnoho lidí zabolí. Vrátí se spotřebitelské chování, na které už jsme zapomněli?
Reflex | 10:00:00
České hospodářství nemá před sebou dobrý rok. Podle ekonomů může inflace v zemi v nejbližším období vystoupat až na 14 procent. Vzhledem k tomu, že mzdy zaměstnancům rostly jen o 5 až 7 procent (ale někomu i o méně nebo vůbec), dochází ke snížení reálných příjmů obyvatelstva. Do toho všeho domácnosti řeší drahé energie a potraviny a ještě minulý týden se litr paliva u čerpacích stanic prodával za 50 korun. Podtrženo sečteno, jde o pořádně smrtící koktejl. Nyní jde o to, zda a jak na to zareagujeme, respektive k jak silné reakci budeme okolnostmi donuceni.


Evropská unie chce kvůli Rusku posílit společnou obranu
Tiscali-zprávy | 10:49:08
Státy Evropské unie se včera v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu shodly na nové obranné strategii počítající mimo jiné s vytvořením brigády rychlého nasazení o síle až 5000 vojáků.


Navalného v Rusku odsoudili z podvodu a pohrdání soudem
Tiscali-zprávy | 10:26:17
Ruský soud shledal v novém procesu opozičního politika Alexeje Navalného vinným z podvodu a vzápětí také z pohrdání soudem.


Jak dostali hrající chuligáni řád
Tiscali-zprávy | 10:23:24
Čutání do meruny je sice v nějaké formě známé už odpradávna, pořádná pravidla ale dostalo až v 19. století a před 134 lety vznikla Football League - nejstarší ligová soutěž na světě.


Zachytí každou emoci, neopomene sebemenší detail. 108megapixelový fotomobil
Tiscali-zprávy | 10:00:00
Proč u fotoaparátu záleží na počtu pixelů? Ze stejného důvodu, proč vůbec chceme fotit kvalitní fotografie. Abychom zachytili neopakovatelné momenty našeho života v tom nejostřejším detailu, bez ztráty jakékoliv maličkosti, bez opomenutí jediné emoce. Přesně k tomu byl stvořen Huawei Nova 9 SE se svým 108 megapixelovým fotoaparátem.


Škoda Auto vyklidila pozice v Číně, do popředí se loni dralo Rusko
E15-ekonomika | 10:50:00
Mírně klesající tržby a méně aut dodaných zákazníkům, přitom výrazně vyšší provozní zisk. Takový rok má za sebou Škoda Auto. Provozní výsledek automobilky vzrostl o 48 procent na 22,41 miliardy korun. Loni automobilka čelila zásadním narušením výroby.


Analýza: NATO má zpět původního nepřítele, kterému je blíže než kdy dříve
E15-ekonomika | 09:59:00
Vypadá to jako návrat do minulosti. Severoatlantická aliance, založená v roce 1949 k obraně před sovětskou hrozbou, čelí návratu k mechanizovanému válečnictví, obrovskému navýšením výdajů na obranu a také možnosti pádu nové železné opony v Evropě. Po obtížích s hledáním své nové role po studené válce, boji proti terorismu po útocích z 11. září 2001 a ponižujícímu stažení z Afghánistánu v roce 2021 se NATO vrací k obraně před svým původním protivníkem, píše ve své analýze agentura Reuters.


Hyundai v Nošovicích na den zastavil výrobu, chybí mu díly
E15-ekonomika | 08:31:00
V automobilce Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku se na jeden den zastavila výroba. Důvodem je výpadek dílů. Zaměstnanci vynechají tři směny. Výroba se zastavila pro noční směnu z pondělka na úterý, dnes večer už zaměstnanci do práce znovu půjdou. 


Bohaté státy budou ztráty počítat v dolarech, chudé v životech, říká expertka na klima
E15-ekonomika | 08:30:00
„Podstatou klimatické nespravedlnosti je, že bohaté státy budou počítat škody v dolarech, zatímco ty chudší v lidských životech,“ říká Kristina Zindulková z Klimatýmu Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). „Z pohledu nejzasaženějších států tak musí ty bohaté nejen přestat škodit dalším pálením fosilních paliv, ale i pomoct tam, kde se škody již projevují,“ dodává.


Křetínský vstupuje do virtuální reality. Za stamiliony kupuje český startup Divr Labs
E15-ekonomika | 08:30:00
Daniel Křetínský je známý jako podnikatel, který své peníze vkládá do tradičních odvětví, zejména do energetiky. Se svým obchodním partnerem Patrikem Tkáčem se teď pouštějí do neznámých vod, když za stovky milionů kupují více než šedesátiprocentní podíl ve startupu Divr Labs, který vyvíjí obsah pro virtuální realitu. 


Fed je připraven zvedat sazby. Čína bojuje s covidem pomocí řady lockdownů
E15-ekonomika | 08:05:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Pokud průmysl neustojí dopady války, k inflaci se přidá i nezaměstnanost, říká Zábrodský z Rockaway
E15-ekonomika | 06:30:00
Můžou české e-commerce společnosti efektivně expandovat do Německa? Jak se investiční skupina Rockaway Capital staví ke konceptu udržitelnosti? A co udělá válka na Ukrajině s investorským prostředím? To bylo téma dalšího vydání E15 Castu, ve kterém Nikita Poljakov mluvil s Dušanem Zábrodským, partnerem investiční skupiny Rockaway. Dušan Zábrodský bude jedním z vystupujících na E-Commerce Summitu 2022, který deník E15 pořádá 23. a 24. března.


Škoda Auto vyklidila pozice v Číně, do popředí se loni dralo Rusko
E15-politika | 10:50:00
Mírně klesající tržby a méně aut dodaných zákazníkům, přitom výrazně vyšší provozní zisk. Takový rok má za sebou Škoda Auto. Provozní výsledek automobilky vzrostl o 48 procent na 22,41 miliardy korun. Loni automobilka čelila zásadním narušením výroby.


Analýza: NATO má zpět původního nepřítele, kterému je blíže než kdy dříve
E15-politika | 09:59:00
Vypadá to jako návrat do minulosti. Severoatlantická aliance, založená v roce 1949 k obraně před sovětskou hrozbou, čelí návratu k mechanizovanému válečnictví, obrovskému navýšením výdajů na obranu a také možnosti pádu nové železné opony v Evropě. Po obtížích s hledáním své nové role po studené válce, boji proti terorismu po útocích z 11. září 2001 a ponižujícímu stažení z Afghánistánu v roce 2021 se NATO vrací k obraně před svým původním protivníkem, píše ve své analýze agentura Reuters.


Hyundai v Nošovicích na den zastavil výrobu, chybí mu díly
E15-politika | 08:31:00
V automobilce Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku se na jeden den zastavila výroba. Důvodem je výpadek dílů. Zaměstnanci vynechají tři směny. Výroba se zastavila pro noční směnu z pondělka na úterý, dnes večer už zaměstnanci do práce znovu půjdou. 


Bohaté státy budou ztráty počítat v dolarech, chudé v životech, říká expertka na klima
E15-politika | 08:30:00
„Podstatou klimatické nespravedlnosti je, že bohaté státy budou počítat škody v dolarech, zatímco ty chudší v lidských životech,“ říká Kristina Zindulková z Klimatýmu Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). „Z pohledu nejzasaženějších států tak musí ty bohaté nejen přestat škodit dalším pálením fosilních paliv, ale i pomoct tam, kde se škody již projevují,“ dodává.


Křetínský vstupuje do virtuální reality. Za stamiliony kupuje český startup Divr Labs
E15-politika | 08:30:00
Daniel Křetínský je známý jako podnikatel, který své peníze vkládá do tradičních odvětví, zejména do energetiky. Se svým obchodním partnerem Patrikem Tkáčem se teď pouštějí do neznámých vod, když za stovky milionů kupují více než šedesátiprocentní podíl ve startupu Divr Labs, který vyvíjí obsah pro virtuální realitu. 


Fed je připraven zvedat sazby. Čína bojuje s covidem pomocí řady lockdownů
E15-politika | 08:05:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Pokud průmysl neustojí dopady války, k inflaci se přidá i nezaměstnanost, říká Zábrodský z Rockaway
E15-politika | 06:30:00
Můžou české e-commerce společnosti efektivně expandovat do Německa? Jak se investiční skupina Rockaway Capital staví ke konceptu udržitelnosti? A co udělá válka na Ukrajině s investorským prostředím? To bylo téma dalšího vydání E15 Castu, ve kterém Nikita Poljakov mluvil s Dušanem Zábrodským, partnerem investiční skupiny Rockaway. Dušan Zábrodský bude jedním z vystupujících na E-Commerce Summitu 2022, který deník E15 pořádá 23. a 24. března.


Žebříček doplňkového penzijního spoření v březnu
Finparáda | 10:00:00
Žebříček penzijních účastnických fondů se v březnu opět proměnil, většina fondů je však stále v záporných hodnotách. V kladných hodnotách se aktuálně drží pouze 6 z 29 fondů. Žebříček nadále vede...


Internetové Rádio Ukrajina začalo vysílat, vzniklo za tři týdny
lupa.cz | 11:17:30
V úterý 22. března začalo vysílat internetové Rádio Ukrajina, které provozuje skupina komerčních rádií Media Bohemia. Rádio vysílá v ukrajinštině pro ukrajinské uprchlíky v Česku, od myšlenky po realizaci uplynuly tři týdny. Jeho on-air manažerkou je Natalia Churiková, novinářka s dlouholetou praxí z ukrajinské redakce Rádia Svobodná Evropa. Stanici připravil tým 15 lidí, zaměřuje se na zprávy a praktické informace.


Chvála i zatracení. Co říkají operátoři na záměr ČTÚ tvrdě zregulovat mobilní trh?
lupa.cz | 11:00:01
Bez většího povšimnutí veřejnosti pokračuje ČTÚ v přípravě velké regulace tuzemského mobilního trhu. Velká trojka záměr napadá, menší operátoři žádají, aby úřad ještě přitvrdil.


Voyo uvede původní internetový seriál Národní házená
lupa.cz | 08:36:38
Televize Nova natočila pro svůj videoportál Voyo osmidílný komediální seriál Národní házená. Každý pátek zpřístupní dvě epizody, premiéra bude 25. března. Natáčení původních internetových seriálů je součástí strategie, jak pro Voyo získat milion předplatitelů do roku 2026. Už dříve Nova ohlásila, že pro tuto platformu natáčí desítky projektů různých žánrů.


Dealer v naleštěném autě maskoval trezor na drogy jako anglický slovník
idnes.cz | 11:27:00
Českobudějovičtí kriminalisté dopadli drogového kurýra, který si velmi dával záležet na své nenápadnosti. Do Českých Budějovic a okolí muž s přezdívkou Leguán ve velkém dovážel pervitin a tablety léků Cirrus. Osobní trezor v luxusním autě maskoval jako anglický slovník.


Říká, že odmítl mučit vězně. Státní zástupkyně je pro jeho vydání Rusům
idnes.cz | 11:18:00
Pražský městský soud se v úterý začal zabývat žádostí Ruské federace o vydání bývalého vězeňského dozorce Jevgenije Sergejeva k trestnímu stíhání do Ruska. Tamní úřady ho viní z podvodu, podle jeho advokáta Leonida Kušnarenka je však obvinění vykonstruované a účelové. Sergejev byl podle něj spolupracovníkem opozičního politika Alexeje Navalného.


Rusko muselo zastavit výrobu tanků, chybí mu zahraniční díly, tvrdí Ukrajina
idnes.cz | 11:16:00
Ukrajinská armáda tvrdí, že ruská společnost, která vyrábí a opravuje tanky, pozastavila práci kvůli nedostatku dílů ze zahraničí. Okupační vojska přitom podle ní nutně potřebují obnovit poškozenou vojenskou techniku. Agentura Unian uvedla, že firmu Uralvagonzavod, která je podle ní jediným ruským výrobcem tanků, postihly sankce Evropské unie, Velké Británie a Japonska.


Ve vápencovém velkolomu na Šumpersku se kvůli sesuvu vytvořila obří trhlina
idnes.cz | 11:15:00
Puklina ve skalním masivu viditelná i z širšího okolí dělá starosti těžařům z Vápenky Vitošov ležící nedaleko Zábřehu na Šumpersku, která je zdrojem mimořádně kvalitního vápence. Firma teď řeší, jak zajistit část dobývacího prostoru, ve které se hornina dala do pohybu.


Jdou po mně, jdou, zazpíval Hodonínu odmítaný Nohavica. Politiku neřešil
idnes.cz | 10:51:00
Poprvé od momentu, kdy veřejně odmítl výzvy vrátit ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi Puškinovu medaili, vystoupil Jaromír Nohavica před publikem. Po několika městech, jež jeho koncerty zrušila, zahrál v pondělí večer před vyprodaným sálem v Hodoníně. Podívat se přišlo přes šest set lidí.


Opět přichází letní čas. Změna nastane v noci ze soboty na neděli
idnes.cz | 10:44:00
Opět po půl roce se vrací letní čas. V noci ze soboty na neděli se čas posune ve dvě hodiny ráno na tři. Někteří změnu vítají, pro některé je to komplikace. Minimálně do roku 2026 se konec časového střídání nijak řešit nebude.


Opilý cizinec se před policií schoval pod auto, v Česku měl zakázaný pobyt
idnes.cz | 10:39:00
V nevšední honičku vyústila snaha policejní hlídky zastavit auto, které v Otrokovicích vjelo do zákazu vjezdu. Jeho řidič po zastavení vyběhl do areálu jedné z firem a policistům se chtěl schovat pod zaparkovaným vozidlem. Vyšlo najevo, že jde o cizince, kterého cizinecká policie už v minulosti vyhostila ze země.


Překvapilo mě, že se ani nesnažíte mluvit spisovně, přiznává ukrajinista
idnes.cz | 10:28:00
Vystudoval ukrajinistiku v Kyjevě a nyní studuje bohemistiku v Brně. Válka mu znemožnila návrat, ale ne úsilí na bakalářské práci. Oleksandr Stukalo v rozhovoru pro iDNES.cz popsal největší překážky, kterým čelí Ukrajinci při učení se češtiny, i svůj současný život v rodném městě Snovsk. „Měl jsem zpáteční letenku na 27. února, ale teď už zůstanu, dokud nevyhrajeme válku,“ říká.


Alibaba odkoupí za 25 miliard dolarů své akcie, chce zvýšit jejich cenu
idnes.cz | 10:26:00
Je to podruhé během roku, co čínský internetový gigant Alibaba rozšiřuje svůj program zpětného odkupu akcií, nyní ovšem na rekordních 25 miliard dolarů. Loni v srpnu společnost zvýšila program z 10 na 15 miliard dolarů. Jde o největší plán odkupu, který tento gigant v oblasti elektronického obchodování uskutečnil.


Padlo 10 tisíc Rusů, napsal prokremelský deník. Pak údaje smazal, viní hackery
idnes.cz | 10:17:00
Ruský provládní deník Komsomolskaja pravda v pondělí zveřejnil informace o ztrátách ruské armády na Ukrajině. Uvedl, že padlo téměř deset tisíc vojáků a přes 16 tisíc jich bylo raněno. Údaje, které vysoce převyšují ruské oficiální počty, byly krátce poté z článku odstraněny. Mezitím se ovšem začaly šířit na sociálních sítích. Deník tvrdí, že se stal obětí hackerského útoku.


Soud doplnil důkazy, za vraždu novorozence matku znovu potrestal 17 lety
idnes.cz | 10:11:00
Za vraždu novorozence si čtyřiatřicetiletá Jana F. odpyká 17 let vězení. Rozhodl tak Krajský soud v Plzni, který případ musel na návrh Nejvyššího soudu znovu projednat. Žena si už z trestu odseděla rok a půl. Podle závěru soudu žena způsobila miminku těžké poranění hlavy.


Česko vydalo přes 212 600 víz pro Ukrajince, v pondělí jich přibylo 7 200
idnes.cz | 10:08:00
Přes 212 600 lidí zasažených ruskou invazí na Ukrajinu dostalo v Česku speciální víza. V pondělí jich vnitro udělilo zhruba 7 200. Na cizinecké policii a v asistenčních centrech se zaregistrovalo více než 113 600 uprchlíků, v úterý jich přibylo kolem 4 000. Údaje v úterý zveřejnilo ministerstvo vnitra na Twitteru.


Plynové kotle už nechceme podporovat, říká ministryně Hubáčková
idnes.cz | 10:00:00
Zelený úděl Evropské unie, který třeba časem zakáže auta na spalovací motory, není mrtev, i když ho mnozí kvůli drahým energiím „pohřbívají“. Myslí si to ministryně životního prostředí Anna Hubáčková za KDU-ČSL. „Jen se ty krátkodobé cíle budou muset přehodnotit a možná posunout,“ řekla v rozhovoru pro MF DNES.


Řidiče rozčílilo čekání v koloně, vjel na chodník a srazil strážníka
idnes.cz | 09:56:00
Nebývale agresivně se zachoval řidič bílého pick-upu, který v pátek v Praze 6 čekal na uvolnění silnice blokované porouchaným autem. Za volantem se tak rozčílil, že začal opakovaně troubit a po chvíli se nečekaně rozjel na chodník a srazil strážníka, kterého pak vůz táhl několik metrů.


Duševní buranství, reaguje Burešová na historku Kotka o trans moderátorech
revue.idnes.cz | 10:39:00
Vojta Kotek (34) urazil v pořadu Máme rádi Česko Saskii Burešovou (75). Tu americký kamarád jeho kamaráda přirovnal k trans lidem poté, co ji viděl na televizní obrazovce. Moderátorka se nyní k situaci poprvé vyjádřila. Duševní buranství ji prý nemůže urazit.


Škodovka hlásí dobrý loňský rok, letošek ale bude obtížný. Nový šéf by měl být znám do dvou týdnů
iHned.cz | 10:23:00
Škodovka očekává velmi náročný rok 2022, a to jak z pohledu výroby, tak prodeje, především kvůli přerušení dodávek kabelových svazků od ukrajinských dodavatelů. Loňský rok ale měla automobilka v meziročním srovnání úspěšný. I přes útrapy ve výrobě...


Seagal, Depardieu nebo Stone. Jak se Putinovi přátelé staví k válce na Ukrajině?
bleskove.cz | 11:03:00
Francouzský herec Gérard Depardieu i americký režisér Oliver Stone válku na Ukrajině odsoudili.


Amelie dojala svět pěveckým výkonem z krytu. Teď zazpívala před plným stadionem
bleskove.cz | 10:04:00
Její pěvecký výkon v krytu se stal virálním hitem, který sdílely desetitisíce lidí po celém světě.


Takhle fotí nejlepší světoví fotografové. Mezi finalisty je i snímek z českých hor
bleskove.cz | 06:00:00
Český fotograf letos mezi vítězi není, ale mezi finalisty ano.


17 let za vraždu novorozeného syna: Já se na něj ani nepodívala, řekla "matka" u soudu
blesk | 11:19:00
Po zásahu Nejvyššího soudu, který v roce 2019 uvedl, že není dostatek důkazů, se vraždou novorozeného chlapečka znova zabýval Krajský soud v Plzni. Jeho matku Janu F. (34) znovu shledal vinnou a odsoudil ji na 17 let. Žena nadále tvrdí, že novorozenci nic neudělala, prý se na něj „ani nepodívala“.


Tajná oslava 80. narozenin nemocného textaře Eduarda Krečmara: Vzpružily ho Kamelie!
blesk | 11:00:00
Jeden z nejlepších českých textařů Eduard Krečmar oslavil se svou rodinou a kamarády 80. narozeniny! Utajovanou párty mu v oblíbené hospůdce připravila jeho o 29 let mladší manželka Ildika (51).


Hvězdy show Peče celá země Kopta, Bebarová a spol.: Hrozí jim odsun!
blesk | 11:00:00
Oblíbené kulinářské show Peče celá země hrozí vyřazení z vysílání České televize! Moderátory Václava Koptu (56) a Terezu Bebarovou (46) i všechny soutěžící a porotce to nemile překvapilo.


Dopravní komplikace na Pražském okruhu: Převrácený kamion zablokoval dopravu u Herinku
blesk | 10:57:00
Dopravní komplikaci na Pražském okruhu způsobil v úterý ráno převrácený kamion. Řidič náhle vyjel z komunikace, přerazil svodidla a skončil na boku. Z kamionu se vysypal náklad minerálek. Na místo dorazily všechny složky integrovaného záchranného systému (IZS). Průjezdný je pouze levý jízdní pruh.


Opozice v hlavním městě volá po mimořádném zastupitelstvu. Důvodem je krize kvůli Ukrajině
blesk | 10:47:00
Opoziční kluby ODS a ANO požádaly pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) o svolání mimořádného zastupitelstva k řešení humanitární krize na území Prahy v souvislosti s válkou na Ukrajině. ČTK o tom informovali předsedové klubů Zdeněk Zajíček (ODS) a Ondřej Prokop (ANO). Jednání by se podle jejich návrhu mělo konat ve čtvrtek v době, na kdy je svolána řádná schůze zastupitelů, která by poté pokračovala. Vyjádření primátora ČTK shání.


Poradce prezidenta promluvil o klíči pro mír. Proč se Putin nechce potkat se Zelenským?
blesk | 10:35:00
Schůzka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského s ruským prezidentem Vladimirem Putinem je klíčová pro nastolení míru na Ukrajině, řekl v rozhovoru s ukrajinskou službou BBC poradce kanceláře ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak. Odhadnout, kdy by se toto setkání mohlo uskutečnit, však tento ukrajinský vyjednavač nechtěl. Při jednáních, v nichž nepřetržitě v on-line režimu vyjednávají pracovní skupiny obou zemí, podle něj Ukrajina nedělá ústupky ohledně své územní celistvosti.


Takhle se líčila, takhle si hladí bříško! Eva Burešová o víkendu nelenila
blesk | 10:01:00
Zpěvačka a herečka Eva Burešová (28) se na sociální síti pořádně odvázala - ukázala svým fanouškům, jak divoce se líčila coby puberťačka. Na televizní obrazovce ale ukázala během show Tvoje tvář má známý hlas možná mnohem víc...


ČSSD nabízí Lannův palác v centru Prahy, chce za něj 200 milionů. Za prodejem stojí tíživý dluh
lidovky.cz | 11:56:00
Sociální demokracie se snaží prodat Lannův palác na Novém Městě v centru Prahy. Prodejem se strana snaží dostat z finančních potíží poté, co po říjnových volbách vypadla ze Sněmovny. Lannův palác sousedí se sídlem ČSSD a nachází se na rohu Havlíčkovy a Hybernské ulice naproti Masarykovu nádraží.


Rusko řeší, jak opravit tanky. Chybí mu díly ze zahraničí, tvrdí Ukrajina
lidovky.cz | 11:45:00
Ukrajinská armáda tvrdí, že ruská společnost, která vyrábí a opravuje tanky, pozastavila práci kvůli nedostatku dílů ze zahraničí. Okupační vojska přitom podle ní nutně potřebují obnovit poškozenou vojenskou techniku. Agentura Unian uvedla, že firmu Uralvagonzavod, která je podle ní jediným ruským výrobcem tanků, postihly sankce Evropské unie, Velké Británie a Japonska.


Zelenskyj žádal v italském parlamentu další sankce. Chce papeže za mediátora
lidovky.cz | 11:41:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na dálku promluvil k italskému parlamentu. Požádal ho o další sankce vůči Rusku a řekl, že by v jednání s Moskvou uvítal jako prostředníka papeže. Dvacítka poslanců už předem ohlásila, že bude videopřenos bojkotovat. Zákonodárci krajně pravicové strany Liga či nové partaje Alternativa vystoupení považují za propagandu.


Padne Green Deal a automobilkám se uleví? Nepravděpodobné
lidovky.cz | 11:30:00
Evropské automobilky stíhá rána za ranou. Nejdřív přišla kauza Dieselgate, pak nastala pandemie koronaviru, a když už to vypadalo, že by mohly automobilky začít s optimismem hledět do budoucna, vypukla válka na Ukrajině. Celý evropský autoprůmysl je tak opět vzhůru nohama.


Největší nouze je kvůli válce o kabely, zní ze Škody Auto. Ve druhé půlce roku odezní nedostatek čipů
lidovky.cz | 10:42:40
Ve druhé půlce roku odezní problém s nedostatkem polovodičových součástek. Kvůli nedostatku čipů přitom mladoboleslavská Škoda Auto vloni musela snížit produkci aut o 280 tisíc vozů. Opatrný optimismus nicméně brzdí válka na Ukrajině. Kvůli ní totiž firma přerušila výrobu ve dvou továrnách v Rusku. Z dlouhodobější strategie nicméně firma nesleví. Do roku 2030 chce prodávat v Evropě 50 až 70 procent aut čistě elektrických.


Každá mince má dvě strany
lidovky.cz | 10:30:00
Už jsou to dva roky, co se slovní zásoba každého z nás obohatila o slova koronavir, covid, pandemie, remdesivir, distanční a mnohá další. Bohužel nezůstalo jen u rozšíření slovní zásoby či vědomostí, ale toto onemocnění, rizika i následky zasáhly velkou většinu národa. Současně ale v této době častěji, než kdy jindy zaznívala slova jako ochota, pomoc, péče. A nezůstalo jen u slov. Snad v každé obci se našli dobrovolníci, kteří se nezištně snažili pomoct, jak nejlépe uměli.


Munice chybí, nafta není. Rusové mají podle Ukrajinců zásoby pouze na tři dny, Mariupol obránci drží
lidovky.cz | 10:14:47
Ruským vojskům v okupovaných oblastech Ukrajiny zbývají potraviny a munice jen na tři dny. Podle agentury Unian to v úterý ráno oznámil generální štáb ukrajinské armády. Podobně je tomu údajně u pohonných hmot, které musí doplňovat z cisternových vozů. Podle velení ukrajinské armády byla za uplynulých čtyřiadvacet hodin zaznamenána zvýšená aktivita ruského letectva.


Sauny, kino i ochrana proti dronům. Luxusní jachta Šeherezáda údajně patří Putinovi
aktuálně.cz | 11:37:49
Investigativní tým ruského opozičníka Alexeje Navalného tvrdí, že opulentní plavidlo kotvící v Itálii patří Vladimiru Putinovi.


Nezaplatí a ještě vyberou účet. Podvodníků na bazarech rychle přibývá
aktuálně.cz | 11:09:00
Terčem útočníků jsou hlavně prodávající, kteří si zvolí jako platební metodu takzvanou bezpečnou platbu, tedy zaslání peněz z karty na kartu.


Čechům se otevřou dvě velká online tržiště. Platformy Allegro a Kaufland expandují
aktuálně.cz | 11:00:34
Allegro, které nedávno koupilo i české e-shopy Mall, Čechům zpřístupňuje svou nákupní platformu již nyní, Kaufland pak avizuje start až v roce 2023.


Soud uznal Navalného vinným z podvodu. Kritik Kremlu si už teď odpykává jiný trest
aktuálně.cz | 10:30:52
Prokuratura pro Alexeje Navalného žádala 13 let vězení.


Chléb může stát 60 korun, varují pekaři. Chtějí omezit vývoz pšenice
aktuálně.cz | 10:21:00
Cena pšenice je kvůli bojům na Ukrajině meziročně zhruba dvojnásobná a prohlubuje problémy pekařů.


Analytik: Hypersonická zbraň je Putinův odstrašující vzkaz. Válku tím nerozhodne
aktuálně.cz | 09:11:00
Podle vojenských expertů proti nim v současné době neexistuje účinná obrana.


Kronika ukrajinské svobody. V Česku zazpívá Mariana Sadovská, doprovází se jako Nico
pikant | 11:50:00
Má za sebou divadelní kariéru, komponovala pro slavný Kronos Quartet. V Brně a Praze se bude doprovázet na indické harmonium.


Seagal, Depardieu nebo Stone. Jak se Putinovi přátelé staví k válce na Ukrajině?
pikant | 11:03:00
Francouzský herec Gérard Depardieu i americký režisér Oliver Stone válku na Ukrajině odsoudili.


Amelie dojala svět pěveckým výkonem z krytu. Teď zazpívala před plným stadionem
pikant | 10:04:00
Její pěvecký výkon v krytu se stal virálním hitem, který sdílely desetitisíce lidí po celém světě.


Nová Škoda Fabia se představuje v policejních barvách
Auto.cz | 10:58:00
Podobně jako mnoho dalších modelů z nabídky mladoboleslavské automobilky, také nová Fabia dostala úpravu určenou pro britské policejní složky.


Volkswagen chce v USA nabízet jen elektromobily, spalováky vyřadí postupně
Auto.cz | 09:57:00
Automobilka ohlásila nové investice, slíbila nový elektromobil a prozradila plány na čistě elektrickou budoucnost v zámoří.


Mezi námi. Liberečtí studenti zachytili bez příkras ukrajinské uprchlíky
Denik.cz | 09:19:00
Dálkoví studenti třetího ročníku Liberecké školy fotografie se spojili a vytvořili společný, celoročníkový projekt pro předmět sociologie. Reagovali tak na aktuální situaci na východě Evropy a rozhodli se podpořit integraci v exilu a vzájemný dialog.


Energie, sankce a ekonomika
Kurzy.cz | 11:58:19
Změna vede k pochopení mnohem častěji než pochopení ke změně. Milton H. Erickson Extrapolace je slabou náhražkou skutečného myšlení Howard Marks James Hamilton měl u Markuse přednášku na téma Sankce, Ceny energií a globální ekonomika .


ČEZ doposud investoval do výstavby nových jaderných zdrojů 1,8 mld. Kč
Kurzy.cz | 11:43:02
Podle deníku E15 zaplatil ČEZ doposud v rámci přípravy výstavby nového jaderného zdroje 1,8 mld. Kč a do roku 2024 by to mělo být celkem 4,5 mld. Kč (8,4 Kč na akcii). Financování v prví fázi projektu jde především na organizaci a přípravu výběrového&hell


Akcie v zámoří nenavázaly na silný růst z konce minulého týdne
Kurzy.cz | 11:40:49
Akcie v zámoří nenavázaly na silný růst z konce minulého týdne, kdy byly hlavně v pátek k vidění zvýšené objemy kvůli tzv. triple witching hour (stav, kdy expirují hned tři druhy cenných papírů najednou), a i díky vystoupení šéfa Fedu, který se nechal&hel


Alibaba bojuje se zvýšeným tlakem regulačních úřadů
Kurzy.cz | 11:33:17
Akcie společnosti Alibaba Group Holding Ltd. zaznamenávají nárůst poté, co firma navýšila svůj program zpětného odkupu akcií na 25 miliard dolarů, což podnítilo naděje, že Peking zmírňuje internetové regulace, které způsobily pokles hodnoty akcií a&hellip


Prezident republiky zaslal kondolenci čínskému prezidentovi
Kurzy.cz | 11:28:25
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v úterý dne 22. března 2022 kondolenční telegram Si Ťin-pchingovi, prezidentovi Čínské lidové republiky. Vážený pane prezidente, s hlubokým zármutkem jsem přijal zprávu o tragické havárii letadla společnosti Chi...


Proč byste montáž venkovních žaluzií měli svěřit odborníkům
Kurzy.cz | 11:26:32
Narozdíl od prasklé kachličky, kterou při špatné manipulaci vyměníte za pár korun, škody na venkovních žaluziích mohou šplhat do desítek tisíc korun. Proto doporučujeme se do montáže předokenních žaluzií svépomocí nepouštět.


ČEZ za přípravu Dukovan zatím zaplatil 1,8 miliardy korun - E15
Kurzy.cz | 11:19:00
Elektrárenská společnost ČEZ zaplatila za přípravu stavby nového jaderného bloku Dukovan dosud zhruba 1,8 miliardy korun. Celkem jí do roku 2024 tato etapa má stát asi 4,5 miliardy korun.


J.Powell naznačil možné agresivnější zvyšování sazeb
Kurzy.cz | 11:08:27
Americké akciové indexy v pondělí otevřely níže a ke konci dne se jim podařilo snížit ztráty poté, co investoři nakupovali denní pokles v technologiích, i přes rostoucí výnosy vládních dluhopisů. Ty rostly kvůli zvyšujícím se očekáváním, po vyjádřeních J.


Německo bude dovážet LNG z Kataru
Kurzy.cz | 11:06:02
Ministr hospodářství Robert Habeck uvedl, že Německo bude dovážet zkapalněný zemní plyn z Kataru. Katar v současné době zvyšuje těžbu plynu, aby pomohl nahradit dodávky do Německa.


Údržba, výcvik, civilní zbraně, na saúdském trhu mohou uspět i Češi
Kurzy.cz | 11:01:22
Údržba vojenské techniky, výcvik nebo dodávky civilních zbraní: to jsou oblasti, v nichž by na saúdském trhu mohly uspět české firmy ze sektoru obranného průmyslu. Vyplynulo to z prvního ročníku veletrhu World Defense Show v Rijádu, na němž se v roli vyst


Priority vodního hospodářství v ČR
Kurzy.cz | 11:00:00
Prioritou vodního hospodářství do následujících let je zajistit dostatečné a kvalitní zdroje vody pro zásobování obyvatel pitnou vodou, pro energetiku, průmysl i zemědělství. V praxi to znamená, mimo jiné, zajistit propojování vodárenských i vodohospod...


EUR/USD. Klid během bouřky
Kurzy.cz | 10:34:53
Na pozadí téměř prázdného ekonomického kalendáře pár EUR/USD zamrzl na místě. Během pondělní asijské seance se medvědům podařilo snížit cenu o téměř 30 bodů (z otevírací ceny), ale již během evropské seance se klesající dynamika zastavila.


Graf dňa - USDJPY (22.03.2022)
Kurzy.cz | 10:34:33
USDJPY je od začiatku roka 2022 takmer v konštantnom pohybe smerom nahor. Napriek nárastu geopolitického napätia, JPY nefunguje ako bezpečný prístav a od dnešného dňa je najhoršou menou G10. Americký dolár má medzitým skvelý štart do roka, keďže cyklus...


České eurové státní dluhopisy lze nyní použít jako zajištění vůči ECB - CDCP splnil kritéria
Kurzy.cz | 10:31:50
Česká republika nyní může vydávat státní dluhopisy registrované v českém depozitáři v eurech, které mohou institucionální investoři použít jako zajištění vůči Evropské centrální bance.


ŠKODA AUTO zvládla složitý fiskální rok 2021 – prognóza do budoucna spjata s velkými nejistotami
Kurzy.cz | 10:31:15
Mladá Boleslav, 22. března 2022 – ŠKODA AUTO se ohlíží za náročným, ale přesto úspěšným fiskálním rokem 2021. Navzdory nedostatku polovodičů a pandemii koronaviru bylo zákazníkům na celém světě dodáno 878 200 vozů. Nově představené modely, jako jsou FA...


ČNB: Jaké bankovky budou vyřazeny a jak postupovat při jejich výměně
Kurzy.cz | 10:09:05
Dne 30. června 2022 skončí platnost starších vzorů bankovek nominálních hodnot 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1000 Kč a 2000 Kč z let 1995 až 1999. Až do 30. června 2024 bude možné neplatné bankovky vyměnit na pokladnách všech úvěrových institucí provádějícíc...


Americké akcie uzavřely na nižší úrovni, Dow Jones klesl o 0,58 %
Kurzy.cz | 10:08:41
Při uzavření Newyorské burzy klesl Dow Jones o 0,58 %, S&P 500 o 0,04 % a NASDAQ Composite o 0,40 %. Mezi složkami indexu Dow Jones vykázala dnes největší zisky společnost Chevron Corp, která vzrostla o 2,92 bodů neboli 1,81 % a uzavřela na hodnotě&hellip


V čase covidu jsme více telefonovali i nakupovali online
Kurzy.cz | 10:04:00
Internet v roce 2021 využívalo již 83 % osob, 72 % se k němu připojovalo i přes mobilní telefon. Mezi nejčastější online činnosti patří čtení zpravodajství, využívání internetového bankovnictví či nakupování. Roste i obliba elektronické komunikace s úř...


Navzdory pandemii a nedostatku čipů dosáhla ŠKODA AUTO Group v roce 2021 rentability tržeb ve výši více než 6 %
Kurzy.cz | 10:01:07
Mladá Boleslav, 22. března 2022 – Navzdory pandemii a nedostatku polovodičů dosáhla ŠKODA AUTO Group* v uplynulém fiskálním roce kladného provozního výsledku. Tržby ŠKODA AUTO Group* činily 17,7 miliard eur (2020: 17,1 miliard eur; +3,9 %). Ve srovnání...


Dalších 127 projektů za 300 milionů pro zlepší životní prostředí v ČR
Kurzy.cz | 01:00:00
Více odpočinkových míst, parkovacích ploch, kvalitnější zázemí pro turisty v národních parcích, ekologičtější čištění odpadních vod v malých obcích, inovativní technologie na odstraňování léčiv z vody, nová ekovýuka a posílení zvládání sucha. To je jen...


Chlorprothixen Léčiva - přerušení dodávek
Kurzy.cz | 12:00:36
Upozornění držitele rozhodnutí o registraci ohledně dočasné nedostupnosti léčivých přípravků CHLORPROTHIXEN LÉČIVA 15MG TBL FLM 30 a CHLORPROTHIXEN LÉČIVA 50MG TBL FLM 30.


Kriminalita v Moravskoslezském kraji v roce 2021
Kurzy.cz | 12:00:36
Podle předběžných údajů Policejního prezidia České republiky bylo v Moravskoslezském kraji během roku 2021 spácháno 17 865 registrovaných trestných činů, což bylo o 9,0 % méně než před rokem. Objasněno bylo 9 808 skutků a objasněnost tak dosáhla...


Na náměstí Republiky v Mladé Boleslavi nechalo město přesadit dva stromy ohrožené stavbou
Kurzy.cz | 12:00:36
Dva zhruba deset metrů vysoké jerlíny na náměstí Republiky byly ohroženy plánovanou stavbou cyklostezky a rekonstrukcí autobusové zastávky. Město je proto za pomoci speciální techniky nechalo přesadit do připravených jam o několik metrů dále. Přesazová...


Výtěžek ze speciální kolekce oblečení #Copatutoje Pilsner Urquell pomůže ve Fakultní nemocnici Plzeň
Kurzy.cz | 12:00:37
Od loňského září si mohli lidé koupit tuto novou kolekci oblečení, která v sobě spojuje hned několik plzeňských prvků. Výtěžek z prodeje, téměř 180 tisíc korun, byl dnes slavnostně předán Fakultní nemocnici v Plzni, kde pomůže onkologickým pacientům.


MF: Dotace z kapitoly VPS
Kurzy.cz | 12:00:37
Dotace ze státního rozpočtu (kapitola Všeobecná pokladní správa). Publikace - Výzva č. 5 k předložení žádosti o dotaci.


Salon Virtuality – proběhl pařížský salon virtuální reality - věnovaný imerzivním technologiím, virtuálním světům a blockchainu
Kurzy.cz | 12:00:37
Salon Virtuality, věnovaný imerzivním technologiím, virtuálním světům a blockchainu, proběhl v termínu od 17. do 18. března


Mira je první ukrajinské miminko narozené v Jihočeském kraji. Jméno je odvozené od slova “mír”
Kurzy.cz | 12:00:37
Mira je první ukrajinské miminko narozené v Jihočeském kraji. Jméno je odvozené od slova “mír” ext-hocke Út, 22.03.2022 - 11:07


Přesně před 80 lety se ctí padla skutečná legenda našeho odboje štábní kapitán, brigádní generál i.m. Václav Morávek
Kurzy.cz | 12:00:37
Ve středu 21. března 2022 uplynulo již 80 let od hrdinné smrti Václava Morávka, jednoho z nejstatečnějších a nejúspěšnějších účastníků domácího odboje za druhé světové války. Při této příležitosti se konal vzpomínkový pietní akt u památníku na Prašném ...


Královéhradecký kraj chce zlepšit kvalitu vody v Rozkoši
Kurzy.cz | 12:00:37
Kraj své finanční prostředky v rámci pěti dotačních titulů pro oblast životního prostředí a zemědělství rozdělí mezi 40 žadatelů. Poskytnutí dotací ve výši přes čtyři miliony korun schválilo krajské zastupitelstvo.


Mikschikova platforma StartupJobs pomohla za 10 let fungování najít místo už 23 tisícům lidí. Loni posilovaly nové pracovní trendy
Euro | 11:31:52
Již 23 tisíc lidí může říct, že si novou práci našli díky StartupJobs - platfromě, která letos oslaví 10. výročí na trhu s volnými pracovními pozicemi. Data za uplynulý rok ukazují, že největší přetahovaná je stále o HPP, stejně tak se ale zvyšuje zájem o pozice freelancerů, práci v režimu home office či na dálku. Jen vloni si skrze platformu našly novou práci čtyři tisíce lidí. Nabídky nejčastěji procházejí ti, kteří už nějaké zaměstnání mají, ale startup pro ně představuje lákavou výzvu.


Dálnice D35 v úseku Janov-Opatovec v Pardubickém kraji má stavební povolení
eStav.cz | 09:52:52
Dálnice D35 v úseku Janov-Opatovec na Svitavsku získala stavební povolení, vyplývá z nepravomocného rozhodnutí ministerstva dopravy. Ředitelství silnic a dálnic stavbu zahájí patrně příští rok a dokončí ji v roce 2026. V Pardubickém kraji je již jeden úsek dálnice otevřený, druhý silničáři staví.


Křetínský a Tkáč investují miliony eur do českých tvůrců virtuální reality DIVR Labs
lupa.cz | 13:59:56
Daniel Křetínský a Patrik Tkáč skrze společnost EC Investments vkládají řádově miliony eur do české firmy DIVR Labs zaměřené na virtuální realitu.


Český AI startup Pekat Vision za 400 milionů kupuje italský výrobce čteček čárových kódů
lupa.cz | 13:38:52
Brněnský nástroj Pekat Vision mění majitele, za 400 milionů korun ho kupuje italský podnik Datalogic.


Macron si 20 dní před volbami drží náskok, posiluje Le Penová a Mélenchon
idnes.cz | 13:53:00
Do prezidentských voleb ve Francii zbývají necelé tři týdny. Obhájce úřadu Emmanuel Macron si uchovává podporu zhruba 30 procent voličů. Zároveň stoupají preference kandidátům krajní pravice i levice. Do kampaně zasahují kromě války na Ukrajině také obavy z rostoucích cen potravin a pohonných hmot a smrt korsického nacionalisty Yvana Colonny ve francouzském vězení.


Principal engineering dohlíží se svou aplikací na lidi s Alzheimerem. Zaměří se i na respirační nemoci
Hospodářské noviny | 12:03:00
Podobně jako v západních zemích je v Česku na vzestupu lékařství na dálku. Takzvaná telemedicína umožňuje například distanční dohled na pacienty s vysokým krevním tlakem nebo počáteční demencí a je díky ní možné z pohodlí domova absolvovat i různá...


Pomoc jen do konce války, pak ať se uprchlíci vrátí zpátky, žádá SPD
idnes.cz | 13:51:00
Lidem z Ukrajiny, kteří utíkají před válkou, kterou rozpoutalo Rusko, má podle opozičního hnutí SPD pomáhat Česká republika jen na přiměřeně dlouhou dobu. „Prosazujeme pomoc uprchlíkům z Ukrajiny na dobu nezbytně nutnou a nesmí docházet ke snížení úrovně života našich občanů,“ řekl šéf poslanců SPD Radim Fiala.


Nedémonizujme Putina a Rusko, říkala levice. Ošklivě se spletla a vymstilo se nám to
Hospodářské noviny | 11:32:00
Válka na Ukrajině zasadila tvrdý úder evropské levici. Levicová „slabost pro Rusko“ vycházela z podceňování jeho síly a ochoty ji použít, ale také z předpokladu, že to bylo právě vítězství USA nad Sovětským svazem, co finalizovalo...


Omezte vývoz pšenice, nebo bude chleba za 60 korun, volají pekaři
idnes.cz | 13:12:00
Svaz pekařů a cukrářů znovu varoval před rostoucími cenami pšenice. Ta kvůli bojům na Ukrajině meziročně zdražila na dvojnásobek. Česko by proto podle Svazu mělo omezit vývoz, jinak by například ceny běžného chleba mohly vylétnout až k šedesáti korunám.


Anonymous napadli ruskou síť VKontakte, uživatelům ukázali pravdu o invazi
idnes.cz | 12:56:00
Hackerská skupina Anonymous o víkendu napadla ruskou sociální síť VKontakte. Uživatelům se pokusila ukázat pravdu o „speciální vojenské operaci“, jak kremelská propaganda nazývá invazi na Ukrajinu. Zprávu o válce se podařilo zobrazit 12 milionům uživatelů.


Pražské centrum pro uprchlíky se přesune z Kongresového centra do Vysočan
idnes.cz | 12:48:00
Asistenční centrum pro ukrajinské uprchlíky se nejpozději do 14. dubna přestěhuje z Kongresového centra do budovy ve Vysočanech, řekl primátor Hřib. Nové sídlo nabídla v pondělí městu developerská firma Central Group. Je to bývalá budova Komerční banky ve Freyově ulici.


ČSSD chce prodat palác v centru Prahy, inzerát s cenou je ale podvrh
idnes.cz | 12:43:00
Sociální demokracie se snaží prodat Lannův palác na Novém Městě v centru Prahy. Prodejem se strana snaží dostat z finančních potíží poté, co po říjnových volbách vypadla ze Sněmovny. Lannův palác sousedí se sídlem ČSSD a nachází se na rohu Havlíčkovy a Hybernské ulice naproti Masarykovu nádraží.


Pitné vody je dost, zásobovat 400 tisíc uprchlíků není problém, tvrdí vodárny
idnes.cz | 12:42:00
Zásobovat pitnou vodou nově příchozích 300 až 400 tisíc uprchlíků by neměl být problém, řekl ředitel představenstva Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR Vilém Žák. Podle něj bude muset dojít ke zvýšení cen vodného a stočného. Ne ale kvůli lidem, kteří utíkají před válkou, ale kvůli vzrůstající ceně energií.


Lekám se už i živých. Brzy umřu, líčí žena beznaděj v obleženém Mariupolu
idnes.cz | 12:41:00
Je mi jasné, že do pár dní zemřu. Snad alespoň mé tělo zůstane vcelku. Zoufalost obyvatel obléhaného Mariupolu na jihu Ukrajiny zachytila jedna z tamních žen v dopise, který zveřejnila i ukrajinská ambasáda v Praze. Nadija Suchorukovová žádá, aby se o teroru ze strany ruské armády mluvilo. Sama už však velkou naději nemá. Život ve sklepích prý skomírá jako svíčka.


Zelenskyj žádal v italském parlamentu další sankce. Chce papeže za mediátora
idnes.cz | 12:26:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na dálku promluvil k italskému parlamentu. Požádal ho o další sankce vůči Rusku a řekl, že by v jednání s Moskvou uvítal jako prostředníka papeže. Dvacítka poslanců už předem ohlásila, že bude videopřenos bojkotovat. Zákonodárci krajně pravicové strany Liga či nové partaje Alternativa vystoupení považují za propagandu.


Mira se mamince z Hostomelu narodila na jihu Čech, utíkaly dva týdny
idnes.cz | 12:22:00
První na jihu Čech narozené miminko Ukrajinky prchající před válkou se jmenuje Mira. Jeho maminka přišla z Hostomelu u Kyjeva, kde Rusové od prvních dní invaze tvrdě útočí na tamní letiště. V pokročilé fázi těhotenství trvala ženě cesta do bezpečí dva týdny.


Polské tržiště Allegro míří do celé Evropské unie, výhodně nakoupí i Češi
idnes.cz | 11:52:00
Polská společnost Allegro, která nedávno koupila tuzemskou skupinu Mall, nově nabízí služby v celé EU včetně Česka. Allegro je podle počtu uživatelů jedna z deseti největších platforem pro internetové obchodování na světě. Vyhledávat zboží je možné v anglickém jazyce a platba v eurech.


Všem Hujerům se omlouvám, vzkazuje Zdeněk Svěrák
revue.idnes.cz | 13:28:00
Honza Dědek si do talkshow pozval hosty, o které roky usiloval. Do dílu, v němž moderátor oslaví 50. narozeniny, dorazili Cimrmani Zdeněk Svěrák, Petr Brukner, Miloň Čepelka a Vojtěch Kotek, který byl Dědkovým historicky prvním hostem, když se svou talkshow v roce 2011 začínal.


Hledání šéfa Českých drah se chýlí ke konci. Národního dopravce by měl vést Krapinec z ČD-Telematika
iHned.cz | 13:48:00
Novým šéfem Českých drah by se měl stát Michal Krapinec, který v současnosti vede dceřiný podnik drah ČD-Telematiku. Uvedl to v úterý server Seznam Zprávy. Státní dopravce nyní vybírá předsedu představenstva a zároveň generálního ředitele...


Smrt syna, bratra, přítele, zasaženého nepřátelskou kulkou? Tím už jsme si prošli, tahle válka pro nás není nic nového
iHned.cz | 13:26:00
KYJEV, DVACÁTÝ ČTVRTÝ DEN VÁLKY, sobota 19. března Lidé v obchodě u Natálie, kam si pravidelně chodím pro cigarety a salám, se mezi sebou při čekání, až na ně přijde řada u pokladny, začínají pomalu bavit. V časech historických zvratů a pohrom se...


Z Ruska s láskou? Putin poslal do Itálie vojáky na pomoc s covidem, nejspíš to ale byli špioni
iHned.cz | 12:14:00
Italové tehdy měli pocit, že se na ně ostatní Evropané doslova vykašlali – před dvěma lety, když Itálii tvrdě zasáhla pandemie covidu-19, zprvu italskou žádost o pomoc odmítly všechny země Evropské unie včetně Česka. A tak nastoupili Rusové...


Principal engineering dohlíží se svou aplikací na lidi s Alzheimerem. Zaměří se i na respirační nemoci
iHned.cz | 12:03:00
Podobně jako v západních zemích je v Česku na vzestupu lékařství na dálku. Takzvaná telemedicína umožňuje například distanční dohled na pacienty s vysokým krevním tlakem nebo počáteční demencí a je díky ní možné z pohodlí domova absolvovat i různá...


Ukrajinci berou práci. Ale vlastním lidem
iHned.cz | 11:53:00
Nově příchozí z válečné Ukrajiny berou práci Čechům, jsou ochotni pracovat za podstatně nižší mzdy, ničí pracovní trh... Útoky na sociálních sítích s přílivem uprchlíků sílí. A stejně jako všechny ostatní podobné míří naprosto vedle. Ukrajinci...


Nedémonizujme Putina a Rusko, říkala levice. Ošklivě se spletla a vymstilo se nám to
iHned.cz | 11:32:00
Válka na Ukrajině zasadila tvrdý úder evropské levici. Levicová „slabost pro Rusko“ vycházela z podceňování jeho síly a ochoty ji použít, ale také z předpokladu, že to bylo právě vítězství USA nad Sovětským svazem, co finalizovalo...


Putin změnil plány pro české předsednictví EU. Nový úkol zní: Evropa bezpečná, odolná a solidární
iHned.cz | 09:53:00
Historie se opakuje – Putin v roce 2009 překreslil priority prvního českého předsednictví EU tím, že hned počátkem ledna vyvolal plynovou krizi. A letošní české předsednictví bude muset kvůli ruské agresi vůči Ukrajině priority změnit také....


Adámek po operaci v Pardubické nemocnici upadl do bdělého kómatu: Personál chyboval, řekl další znalec
blesk | 13:41:00
U Okresního soudu v Pardubicích v úterý skončilo dokazování v případu se třemi zdravotníky obžalovanými z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a z neposkytnutí pomoci. Podle obžaloby v roce 2017 v Pardubické nemocnici nesprávně postupovali při pooperačních komplikacích u chlapce, který pak zůstal v bdělém kómatu. Obžalobě čelí i nemocnice jako právnická osoba. Před soudem v úterý vypovídal poslední znalec, návrhy na další dokazování předseda senátu Karel Gobernac zamítl. Úterný líčení odročil na 19. dubna, kdy by měly zaznít závěrečné řeči a zřejmě bude i vynesen rozsudek.


„Nesvoboda by pro mě byla horší než smrt“ Ukrajinský matematik žijící v Rusku spáchal sebevraždu
blesk | 13:34:00
Konstantin Olmezov (†27) byl mladý ukrajinský matematik žijící v Rusku. Nesouhlasil s násilnou invazí na Ukrajině a jeho proukrajinské postoje se v Rusku vůbec nelíbily. Matematik už nestihl utéct z Moskvy. Byl zadržen a následně si sáhl na život.  V dopisu na rozloučenou napsal, že nemohl vystát tu hrůzu, která se na Ukrajině děje.


Chleba za 60 korun? Putinova válka zdražuje obilí. Omezte vývoz české pšenice, žádají pekaři
blesk | 13:31:00
Česká republika by měla podle Svazu pekařů a cukrářů omezit vývoz pšenice, její cena je kvůli bojům na Ukrajině meziročně zhruba dvojnásobná. Běžný chléb by tak letos mohl stát i 60 korun. Prudké zdražení pšenice prohlubuje problémy pekařů, kteří se potýkají s rostoucími cenami energií nebo pohonných hmot. Mnozí kvůli tomu čelí existenčním problémům. Snížení dopadů by mohl stát dosáhnout i prostřednictvím dotací pro pekárny. Svaz pekařů a cukrářů to dnes uvedl v tiskové zprávě.


Student (18) zabil dvě starší učitelky v Malmö: Proč k útoku došlo?
blesk | 13:29:00
Osmnáctiletý student, který byl v pondělí zadržen pro podezření z vraždy dvou žen ve škole ve městě Malmö na jihu Švédska, nebyl policii z minulosti známý. Na úterní tiskové konferenci to uvedla šéfka místní policie Petra Stenkulaová. K motivu činu se zatím nechtěla vyjádřit, podle ní bude předmětem dalšího vyšetřování.


Kolemjdoucí našla na autobusové zastávce ve Strakonicích krajtu: Chovateli už jeden had v létě utekl
blesk | 13:16:00
Neuvěřitelnou dohru má případ, který se odehrál v lednu ve Strakonicích. Žena tam našla na zastávce v krabici od bot krajtu královskou. Vyšlo najevo, že patří muži, kterému už jeden had utekl loni v létě. Tehdy v televizi prohlásil, že uprchlého domácího mazlíčka už obrečel. Tentokrát se k případu už vyjádřit nechtěl.


Mandloně v unikátním sadu už kvetou: Hustopeče chystají po covidu opět slavnosti
blesk | 13:15:00
Rarita, jaká nemá ve střední Evropě obdoby, tak označují odborníci rozkvetlé sady teplomilných mandloní u Hustopečí. Jejich květy se v těchto dnech rozvíjejí, je to pastva pro oči.


Zelenskyj a jeho projevy k politikům celého světa: Přímý útok na pokrytectví Západu!
blesk | 13:13:00
S novou zbraní proti Moskvě se vytasil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (44). Začal totiž postupně vystupovat v západních parlamentech, kde horuje za tvrdší postih Ruska a větší pomoc pro Kyjev. Jeho projevy jsou někdy ale spíše sprchou Západu. Komu co řekl?


Jediný ruský výrobce tanků musel stopnout výrobu. Chybí mu díly ze Západu
blesk | 12:57:00
Ukrajinská armáda tvrdí, že ruská společnost, která vyrábí a opravuje tanky, pozastavila práci. Okupační vojska přitom podle ní nutně potřebují obnovit poškozenou vojenskou techniku. Agentura Unian píše, že firmu Uralvagonzavod, která je podle ní jediným ruským výrobcem tanků, postihly sankce Evropské unie, Británie a Japonska.


Dojemné gesto ukrajinské holčičky! Yevheniia (7) napodobila malbu na zdi v Nuslích. Věřím v mír, říká
blesk | 12:53:00
Jak moc válka narušila mírumilovný dětský svět, vystihl ve své malbě streetartový umělec kazašského původu ChemiS. Ten během týdne na zeď domu na rohu Mojmírovy a Nuselské ulice v pražských Nuslích namaloval holčičku, která se schovává pod ukrajinskou vlajku ve společnosti Krtečka, včelky Máji, Mumínka, Mickeyho a dalších. Dílo plné symbolů spojených s válkou obletělo Česko, ale i zahraničí. Zaujalo i sedmiletou Yevhenii z Charkova, která namalovanou holčičku napodobila a nechala se u toho vyfotit. 


Burešová po urážce na Primě otočila: Vojta Kotek je hloupý! Je to duševní buranství
blesk | 12:40:00
Nejprve se zdálo, že urážlivé výroky Vojtěcha Kotka (34) na adresu moderátorky Saskie Burešové (75) vyřeší hercova veřejná omluva před kamerami TV Prima. Pak si to legendární dáma České televize rozmyslela a účast na natáčení zrušila! V médiích přiznala, že po zhlédnutí celého pořadu omluvu od podle ní neinteligentního Kotka prostě nepřijme. 


Gorgonzola, pecorino či čedar? Vyznáte se v oblíbených sýrech?
blesk | 12:39:00
Vyznáte se v sýrech? Mezi nejznámější italské patří běloučká mozzarella, v Česku zase nedáme dopustit na výraznou nivu. Podívejte se na velký přehled nejoblíbenějších sýrů.


Ruský novinář vydraží svoji Nobelovku: Výtěžek pošle ukrajinským uprchlíkům
blesk | 12:24:00
Šéfredaktor ruského opozičního listu Novaja Gazeta Dmitrij Muratov se chystá vydražit svoji medaili Nobelovy ceny za mír, kterou získal v loňském roce, a výtěžek věnovat ukrajinským uprchlíkům. Svůj záměr dnes oznámil na webu opozičních novin. Muratov zároveň podtrhl, že Rusko musí vedle poskytnutí pomoci uprchlíkům bez dalších průtahů přerušit boje, zajistit fungování humanitárních koridorů, výměnu zajatců a převoz těl padlých.


Kominík a vítěz Prostřeno! Ján: Nechte si vymést komín, teď je nejlepší čas
blesk | 12:21:00
Kominík, který před lety vyhrál kulinářskou soutěž Prostřeno!, Ján Benda (44) z Havířova upozorňuje, že i když se nevznítí dům, majitel bude stejně pořádně »cvakat«. Jaro je ideální doba na vyčištění komínů.


Halina Pawlowská slavila »67«: Shání 5 milionů! Na co? A odhalila i rodinné tajemství
blesk | 12:00:00
Nemá zrovna nejskromnější přání! Halina Pawlowská oslavila své pondělní 67. narozeniny prací. Dort dostala o pauze natáčení primáckého seriálu ZOO. A prozradila, že shání sponzora na cestu kolem světa!


Konec nadějí pro rodiče ztracené Maddie? Proti Christianovi B. prý není dostatek důkazů
blesk | 11:00:00
Madeleine McCannová zmizela v květnu roku 2007 z portugalského letoviska Praia da Luz, kde byla s rodiči na dovolené. Holčičce byly tehdy pouhé tři roky. Dodnes se ji nepodařilo najít, rodiče ale snahu stále nevzdávají. Podezřelý z jejího únosu je čtyřiačtyřicetiletý Němec Christian B. Ten se měl v době zmizení holčičky pohybovat v tomtaké letovisku. Proti muži však prý není dostatek důkazů a zřejmě nebude obviněn.


Vnitro musí znovu posoudit žádost Rusa Kudaškina o azyl. Ve vlasti je viněn z podvodu
ČT24 | 12:49:58
Ministerstvo vnitra bude muset znovu posoudit, zda udělí ruskému podnikateli Sergeji Kudaškinovi azyl. Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil předchozí rozhodnutí, která muži mezinárodní ochranu nepřiznávala. Podle NSS se po vojenské invazi Ruska na Ukrajinu nelze spoléhat na diplomatické záruky, ani nelze monitorovat dodržování lidských práv. Pražský městský soud v úterý zejména z těchto důvodů propustil Kudaškina z vazby.


Místo cesty do Ruska vozili Ukrajince. "Doma brečeli na podlaze," tvrdí o uprchlících
pikant | 13:49:34
Kamarádi Honza Šamla a Vladimír Maroušek měli vyrazit na cestu do Ruska. Místo toho vozili deset dní ukrajinské uprchlíky po celém Visegrádu.


V Galerii Středočeského kraje začaly výstavy Matasové či Filipského
pikant | 12:18:00
Jedenaosmdesátiletá Adéla Matasová patří k nejvýznamnějším žijícím představitelům poválečného umění, vloni dostala cenu ministerstva kultury.


Známe nominace na Czech Nature Photo: Tak fotí nejlepší čeští fotografové přírody
pikant | 12:00:20
Šestý ročník fotografické soutěže Czech Nature Photo už zná nominace na ceny v jednotlivých kategoriích. Prohlédněte si je ve fotogalerii.


Dubajská policie dostane nový služebák, Ghiath je unikátem na základech Nissanu
Auto.cz | 12:52:00
Policejní speciál Ghiath Smart Patrol je výrobcem označován jako jedno z nejpokročilejších bezpečnostních vozidel na světě.


Křiklavě fialové Hispano Suiza testuje hranice vkusu
Auto.cz | 11:52:00
Americký milionář si převzal svůj nový vůz značky Hispano Suiza. Model Carmen Boulogne na první pohled zaujme křiklavě fialovým lakem.


Navalného odsoudili k devíti letům vězení, byl uznán vinným z podvodu
lidovky.cz | 13:52:00
Ruský soud v úterý v novém procesu poslal opozičního předáka Alexeje Navalného na devět let do vězení, dopoledne ho uznal ho vinným z podvodu a pohrdání soudem. Kritik Kremlu je v současné době ve věznici, kde si odpykává zhruba 2,5letý trest kvůli porušení podmínky dřívějšího rozsudku za údajnou zpronevěru. Opozičník vinu odmítá.


Sedmiletá holčička z kyjevského krytu zazpívala hymnu zaplněnému stadionu. Vyslala tím do světa jasný vzkaz
lidovky.cz | 13:52:00
Sedmiletá dívenka Amelia Anisovychová z Ukrajiny svým zpěvem uhranula svět již z bunkru v Kyjevě. To, když se její nahrávka známé písničky Let It Go - v češtině také Najednou z animovaného filmu Ledové království, dostala na povrch a začala se šířit internetem. Po útěku do Polska ji mohla konečně zazpívat i lidem v bezpečí a nyní si dokonce zapěla ukrajinskou národní hymnu před mnohotisícovým kotlem na stadionu v Lodži


Poslanci posoudí daňové úlevy za pomoc Ukrajině i misi vojáků na Slovensku
lidovky.cz | 13:45:00
Poslanci by měli projednat daňové úlevy při pomoci Ukrajině po ruské vojenské invazi. Umožní daňový odpočet darů poskytnutých přímo Ukrajině nebo ukrajinským neziskovým organizacím. Sněmovna bude schvalovat také vyslání až 650 vojáků na Slovensko, z nichž bude většina působit v mnohonárodní jednotce NATO pod českým velením.


Kozáci jako troubové, oslava ruské říše. Opravdu neuneseme Gogola a Čajkovského?
lidovky.cz | 13:11:00
Opera Národního divadla neuvede dílo Petra Iljiče Čajkovského Střevíčky, jelikož v současné situaci, kdy Rusko vojensky napadlo Ukrajinu, vystupuje do popředí historický kontext díla a působí necitlivě.


Pro ukrajinské děti není ve školkách místo. Musí se nejdřív naučit česky a adaptovat se, zní z radnic
lidovky.cz | 12:00:00
Ukrajinské maminky narážejí na problém: sehnat pro dítě místo ve školce je mnohdy těžší než sehnat práci. „Měli jsme čtyři volná místa, obsazená byla během jednoho dne,“ řekla Pavlína Stará, ředitelka brněnské Mateřské školy Pod Špilberkem. Teď už musí odmítat. „Většinou volaly maminky, které tu mají příbuzné či přátele,“ dodala.


Odborné lékařské společnosti vydaly doporučení pro lékaře ohledně uprchlíků z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 13:48:00
Odborné lékařské společnosti vydaly doporučení pro lékaře ohledně uprchlíků z Ukrajiny. Upozorňují v něm na nemoci, které se v zemi vyskytují častěji než v ČR, například tuberkulózu, spalničky, dětskou obrnu nebo HIV. Stanovisko zveřejnila Česká lékařská komora.


SPD nepodpoří prodloužení nouzového stavu
Eurozpravy-domácí | 13:25:00
Nouzový stav má dopad na občany, přestože vláda tvrdí opak. Opoziční hnutí SPD tudíž nepodpoří jeho prodloužení ve Sněmovně, uvedl na dnešní tiskové konferenci místopředseda poslaneckého klubu Radek Rozvoral. O prodloužení nouzového stavu kvůli migraci z Ukrajiny napadené Ruskem požádá vicepremiér a šéf ústředního krizového štábu Vít Rakušan (STAN) vládu ve středu.


Hodonín odmítl zrušit Nohavicovi koncert. Po tornádu jsme si prošli peklem, lidé se potřebují odreagovat, vysvětluje starosta
Eurozpravy-domácí | 13:15:00
Starosta Hodonína Libor Střecha přiznává, že na městské radě hlasoval pro uskutečnění pondělního koncertu písničkáře Jaromíra Nohavicu, ačkoli po ruské válečné invazi na Ukrajinu odmítl vrátit Puškinovu medaili, kterou umělci v roce 2018 udělil přímo v Kremlu diktátorský prezident Vladimir Putin. Vystoupení nejen ve vyprodaném kulturním domě proběhlo, ale mělo i obrovský úspěch. Rodiště Tomáše Garrigua Masaryka tak nenapodobilo Uherský Brod či Olomouc, jež Nohavicovi hraní zrušily. „Žijeme v demokratické společnosti, a proto jsem nechali čistě na lidech, zda na pana Nohavicu chtějí i v dnešní době přijít. Je nutné si uvědomit, že jsme si v Hodoníně prošli peklem. Nejprve nás zasáhl covid-19, kvůli němuž bylo vše zavřené, a loni v létě nás zdrtilo tornádo. Občané mají právo přijít na jiné myšlenky, odreagovat se od stresu,“ říká pro EuroZprávy.cz Libor Střecha.


Centrum pro uprchlíky se z Kongresového centra odstěhuje do 14. dubna
Eurozpravy-domácí | 13:00:00
Asistenční centrum pro ukrajinské uprchlíky se nejpozději do 14. dubna přestěhuje z Kongresového centra Praha (KCP) do bývalého sídla Komerční banky ve Vysočanech. Praha rovněž navýší příspěvek státu 250 korun na ubytování ukrajinských uprchlíků o 140 korun. Novinářům to dnes po jednání magistrátního krizového štábu řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).


Internet loni v Česku používalo 83 procent lidí, podíl dlouhodobě roste
Eurozpravy-domácí | 12:06:00
Internet loni v Česku používalo 83 procent lidí starších 16 let, před pandemií koronaviru to bylo 81 procent. Podíl dlouhodobě roste, v roce 2001 to bylo 15 procent, v roce 2011 necelé dvě třetiny. Více lidí než dřív si loni také prohlíželo internet v mobilu, používalo sociální sítě a elektronicky komunikovalo s úřady. Lidé ve srovnání s předcovidovou dobou více telefonovali a nakupovali on-line.


Ministerstvo školství zohlední počet Ukrajinců přijatých do škol do rozpočtu v dubnu
Eurozpravy-domácí | 11:36:00
Ministerstvo školství zohlední počet Ukrajinců přijatých do škol při rozpisu peněz do jejich rozpočtu v dubnu. Počet žáků a učitelů ve školách ověří sběrem dat ke konci března. Pokud se jejich množství následně ještě zvýší, budou moct školy žádat o peníze navíc.


Británie po 12 letech snížila v Severním Irsku stupeň ohrožení terorismem
Eurozpravy-zahraniční | 13:59:00
Británie rozhodla o snížení stupně teroristického ohrožení v Severním Irsku z "vážného" na "značný". Za "vážné" bylo nebezpečí atentátu považováno od roku 2010. O změně dnes na twitteru informoval britský ministr pro Severní Irsko Brandon Lewis.


Na Ukrajině už se za války narodilo 15 tisíc dětí, uvedla Zelenská
Eurozpravy-zahraniční | 12:51:00
Více než 15.000 dětí se na Ukrajině narodilo od počátku ruské invaze. Na sociální síti Telegram to dnes oznámila manželka prezidenta Olena Zelenská. Mnoho novorozenců však podle ní potřebuje podporu přístrojů a tu je velmi složité zajistit. Rusko vojensky napadlo Ukrajinu 24. února.


EU se na summitu chystá podpořit společné nákupy plynu a konec závislosti na Rusku
Eurozpravy-zahraniční | 12:33:00
Evropská unie začne v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu urychleně pracovat na naplnění plynových zásobníků, aby měla odpovídající zásoby na příští zimu. Sedmadvacítka také ve snaze omezit další růst cen přichystá společné nákupy zemního plynu či vodíku.


Ukrajina je pro ruskou armádu brána do Evropy, řekl Zelenskyj italskému parlamentu
Eurozpravy-zahraniční | 12:19:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes oslovil další evropský parlament ve snaze přimět Západ k přísnějším sankcím vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajině. Ve videoproslovu k italským zákonodárcům hovořil o utrpení svého lidu a žádal další sankce vůči Rusku, včetně bojkotu všech ruských bank. Ruskou armádu označil za nebezpečí pro Evropu a vyzval k zastavení jejího barbarství.


Izrael zaznamenal druhým dnem přes 12 tisíc nových nákaz
Eurozpravy-zahraniční | 12:11:00
V Izraeli přibylo v posledních dvou dnech po více než 12.000 nákazách koronavirem, což jsou nejvyšší údaje od února. Reprodukční číslo udávající, kolik lidí nemocný nakazí, stoupá a je nyní na hodnotě 1,23. Odborníci vzestup přisuzují šíření subvarianty omikronu BA.2.


Řidič najel v Belgii s autem do davu. Obvinili ho z neúmyslného zabití
Eurozpravy-zahraniční | 11:56:00
Řidič auta, který v neděli v Belgii vjel do davu lidí před karnevalovým průvodem a šest osob zabil, byl obviněn z neúmyslného zabití, a nikoli z vraždy. Podle jeho právního zástupce se podařilo prokázat, že nejednal úmyslně. Vyšetřovací soud ho v noci na dnešek poslal do vazby. Jeho spolujezdec bude vyšetřován na svobodě, uvedla stanice RTBF.


V Německu proběhly domovní prohlídky v souvislosti s projevy nenávisti vůči politikům
Eurozpravy-zahraniční | 11:44:00
V celém Německu se dnes konaly domovní prohlídky v souvislosti s projevy nenávisti vůči politikům na internetu. Akce se zaměřila na více než 100 obviněných ve 13 z celkem 16 spolkových zemích. Mnoho podezřelých bylo vyslechnuto, informovala agentura DPA s odvoláním na spolkový kriminální úřad (BKA) a frankfurtskou generální prokuraturu.


I na hranicích šíří dezinformace, situace se mění z hodiny na hodinu, říká student pomáhající uprchlíkům
Eurozpravy-zahraniční | 11:28:00
Brněnský student Lukáš Bastl pomáhá spolu s dalšími dobrovolníky dovážet na hranice mezi Slovenskem a Ukrajinou materiální pomoc, zpátky vezou v autech uprchlíky, kteří cestují do bezpečí. Zatím pomáhali v malé obci Vyšné Nemecké blízko hranic. Je na ní hlavní silniční hraniční přechod mezi oběma zeměmi. "Když člověk jede na hranice a vidí se s těmi lidmi a slyší jejich příběhy, přijde mu surreálné, že tady lidé normálně žijí dál své životy," řekl Bastl ČTK.


Ruský výrobce tanků podle Kyjeva pozastavil práci, má nedostatek zahraničních dílů
Eurozpravy-zahraniční | 11:06:00
Ukrajinská armáda tvrdí, že ruská společnost, která vyrábí a opravuje tanky, pozastavila práci. Okupační vojska přitom podle ní nutně potřebují obnovit poškozenou vojenskou techniku. Agentura Unian píše, že firmu Uralvagonzavod, která je podle ní jediným ruským výrobcem tanků, postihly sankce Evropské unie, Británie a Japonska.


Velké ženy Ukrajiny: Lesja Ukrajinka byla upoutána na lůžko, a přesto změnila osud ukrajinských žen
Reflex | 13:00:00
Spisovatelka, překladatelka, folkloristka, veřejná a kulturní aktivistka a průkopnice ukrajinského feministického hnutí je jednou z mezinárodně nejuznávanějších osobností ukrajinské národní kultury. Ačkoliv celé mládí bojovala s tuberkulózou, byla ztělesněním ženského hrdinství a síly. Ve svém díle motivovala miliony lidí k tomu, aby naslouchali svému srdci a byli stateční. Zabývala se také folkloristikou a byla velmi aktivní v ukrajinském národním hnutí.


Revoluce v českém školství. Do sedmi let se bude učit jinak, plánuje Gazdík
Denik.cz | 13:00:00
Vzdělávací systém byl dvacet let obětí střídání politických garnitur. Po nástupu Roberta Plagy se začalo blýskat na lepší časy. Jeho kroky nyní hodlá dovést do cíle ministr školství Petr Gazdík (STAN). „Revize Rámcových vzdělávacích plánů je nejdůležitější úkol, který před námi stojí,“ řekl šéf resortu při startu debaty k hlavním směrům tohoto obratu. A jde o vskutku revoluční změnu.


Atomový kryt Drnov: Nukleární hřiby jsou cool, ale neslučitelné se životem. Tenhle bunkr by vás ochránil 3 týdny
Reflex | 12:00:00
Atomové výbuchy jsou zcela nepopiratelně cool, ostatně je to největší bum-bum, které dokáže lidstvo vytvořit. Ale přesto se obecně nedoporučuje koukat se přímo na to, když to náhodou bouchne. V takovém případě je lepší být někde v podzemí. Dobře chráněném podzemí. Jako býval vojenský bunkr Drnov. 


Při požáru bytu v Písku zemřel člověk, hasiči museli dovnitř v dýchací technice
Denik.cz | 12:12:00
Krátce po úterní deváté hodině dopolední přijali hasiči informaci o požáru bytu v písecké Rokycanově ulici.


Zaměřeno na Mariupol. Je hned několik důvodů, proč je pro Rusko tak důležitý
Denik.cz | 11:34:00
Takřka půlmilionové město Mariupol. Ještě nedávno známé jako letovisko pro movité Ukrajince i bohaté průmyslové centrum. To vše se ze dne na den stalo minulostí. Přístavní město u Azovského moře je dnes symbolem kruté ruské agrese. Svět obletěly zdrcující snímky vybombardované porodnice, divadla, nemocnice i dalších civilních budov. Lidé zde čelí obrovské humanitární katastrofě. Zdá se, že je Mariupol pro ruskou invazi na Ukrajině klíčový. Ale proč?


Dítě chtěla vyhodit do kontejneru. Za vraždu miminka udělil soud matce 17 let
Denik.cz | 10:43:00
Na sedmnáct let poslal Krajský soud v Plzni Slovenku Janu F. (34), která podle obžaloby zavraždila svoje čerstvě narozené miminko. Verdikt není pravomocný, žena se proti němu na místě odvolala.


Svaz pekařů: Česko by mělo omezit vývoz pšenice, jinak bude chléb stát 60 korun
Denik.cz | 10:41:00
Česká republika by měla podle Svazu pekařů a cukrářů omezit vývoz pšenice, její cena je kvůli bojům na Ukrajině meziročně zhruba dvojnásobná. Běžný chléb by tak letos mohl stát i 60 korun. Prudké zdražení pšenice prohlubuje problémy pekařů, kteří se potýkají s rostoucími cenami energií nebo pohonných hmot. Mnozí kvůli tomu čelí existenčním problémům. Snížení dopadů by mohl stát dosáhnout i prostřednictvím dotací pro pekárny. Svaz pekařů a cukrářů to v úterý uvedl v tiskové zprávě.


Nehoda na Pražském okruhu: kamion skončil na boku, vysypaly se z něj minerálky
Denik.cz | 10:41:00
Kamion se na Pražském okruhu převrátil na bok. Řidič se zranil. Nehoda, která se stala v úterý kolem 8. hodiny ráno, zkomplikovala dopravu na 78. kilometru ve směru na dálnici D1. 


Chatyňské peklo: Vypálená obec se stala symbolem nacistických zvěrstev
Tiscali-zprávy | 12:17:40
Před 79 lety zmasakrovali nacisté a jejich přisluhovači běloruskou obec Chatyň. Upálili a postříleli tu 149 lidí, z toho polovinu dětí.


Lidí je potřeba co nejvíc, říká student pomáhající uprchlíkům na hranicích
Tiscali-zprávy | 11:39:05
Brněnský student Lukáš Bastl pomáhá spolu s dalšími dobrovolníky dovážet na hranice mezi Slovenskem a Ukrajinou materiální pomoc, zpátky vezou v autech uprchlíky, kteří cestují do bezpečí.


Chcete nastartovat svůj byznys během rodičovské, ale nevíte jak na to? Založte si e-shop
Tiscali-zprávy | 08:21:20
Stále více žen během rodičovské dovolené rozjíždí vlastní podnikání na internetu. Ne všechny ale vědí, jak takový e-shop založit a začít na něm vydělávat. Pokud patříte mezi ty, které to láká, navštivte největší český e-commerce veletrh Reshoper. Odborníci a provozovatelé úspěšných českých i zahraničních e-shopů vám rádi předají své know-how.


Ruský soud poslal Navalného na devět let do vězení za podvod a pohrdání soudem
E15-ekonomika | 13:38:00
Ruský soud v novém procesu poslal opozičního předáka Alexeje Navalného na devět let do vězení, dopoledne ho uznal ho vinným z podvodu a pohrdání soudem. Oznámila to agentura TASS. Prokuratura pro známého kritika Kremlu žádala v souvislosti s těmito obviněními 13 let vězení. Navalnyj je v současné době ve věznici, kde si odpykává zhruba 2,5letý trest kvůli porušení podmínky dřívějšího rozsudku za údajnou zpronevěru. Vinu odmítá.


Developer UDI Group odchází z pražské burzy, část akcií už vykoupil
E15-ekonomika | 13:21:00
Developer UDI Group stahuje akcie své firmy UDI CEE z obchodování na trhu Start pražské burzy cenných papírů. Své zbývající akcie vykoupí za aktuální cenu 560 korun za kus. Naposledy se budou akcie UDI obchodovat 29. dubna, i poté je však emitent bude ještě dalších šest měsíců za stanovenou cenu vykupovat mimo trh.


Ukrajinský dodavatel Škody Auto obnovil výrobu, na kabely čeká elektromobil Enyaq
E15-ekonomika | 12:36:00
Ukrajinský dodavatel kabelových svazků pro Škodu Auto tento týden obnovil výrobu. Kvůli výpadku produkce způsobeném válkou se zastavila výroba elektrického modelu Enyaq a to samé hrozilo i u modelů Scala a Kamiq. Na tiskové konferenci Škody o obnovení výroby informoval člen představenstva pro oblast nákupu Karsten Schnake. Výroba Enyaqu podle Schnakeho naběhne s odstupem jednoho či dvou týdnů poté, co kabelové svazky dorazí. 


Státem zvýhodněné úvěry příliš výhod nenabízejí. A ani nemohou
E15-ekonomika | 12:00:00
Státem podporované úvěry na pořízení vlastního bydlení spravované Státním fondem podpory investic letos netáhnou. A není divu. Nabízejí úrokovou sazbu jen nepatrně nižší, než nabízejí komerční banky. A problém je i objem peněz, s nímž pracují.


Ruský soud poslal Navalného na devět let do vězení za podvod a pohrdání soudem
E15-politika | 13:38:00
Ruský soud v novém procesu poslal opozičního předáka Alexeje Navalného na devět let do vězení, dopoledne ho uznal ho vinným z podvodu a pohrdání soudem. Oznámila to agentura TASS. Prokuratura pro známého kritika Kremlu žádala v souvislosti s těmito obviněními 13 let vězení. Navalnyj je v současné době ve věznici, kde si odpykává zhruba 2,5letý trest kvůli porušení podmínky dřívějšího rozsudku za údajnou zpronevěru. Vinu odmítá.


Developer UDI Group odchází z pražské burzy, část akcií už vykoupil
E15-politika | 13:21:00
Developer UDI Group stahuje akcie své firmy UDI CEE z obchodování na trhu Start pražské burzy cenných papírů. Své zbývající akcie vykoupí za aktuální cenu 560 korun za kus. Naposledy se budou akcie UDI obchodovat 29. dubna, i poté je však emitent bude ještě dalších šest měsíců za stanovenou cenu vykupovat mimo trh.


Ukrajinský dodavatel Škody Auto obnovil výrobu, na kabely čeká elektromobil Enyaq
E15-politika | 12:36:00
Ukrajinský dodavatel kabelových svazků pro Škodu Auto tento týden obnovil výrobu. Kvůli výpadku produkce způsobeném válkou se zastavila výroba elektrického modelu Enyaq a to samé hrozilo i u modelů Scala a Kamiq. Na tiskové konferenci Škody o obnovení výroby informoval člen představenstva pro oblast nákupu Karsten Schnake. Výroba Enyaqu podle Schnakeho naběhne s odstupem jednoho či dvou týdnů poté, co kabelové svazky dorazí. 


Státem zvýhodněné úvěry příliš výhod nenabízejí. A ani nemohou
E15-politika | 12:00:00
Státem podporované úvěry na pořízení vlastního bydlení spravované Státním fondem podpory investic letos netáhnou. A není divu. Nabízejí úrokovou sazbu jen nepatrně nižší, než nabízejí komerční banky. A problém je i objem peněz, s nímž pracují.


Minulý týden zemětřesení v prefektuře Fukushima
Slunečno.cz | 12:30:00
Zemětřesení bylo hlášeno poblíž Namie (malé město v prefektuře Fukušima) těsně před 11:00 ET, což je tam kolem půlnoci. Japonská meteorologická agentura uvedla, že zemětřesení zasáhlo asi 56 mil pod mořem. Později agentura zvýšila magnitudu zemětřesení na 7,4 z původních 7,3. Bylo vydáno varování před tsunami, ale tichomořské centrum pro varování před tsunami později uvedlo, že hrozba již neexistuje. Japonská meteorologická agentura však...


Nejpozději do 14. dubna se z Kongresového centra odstěhuje Asistenční centrum pro ukrajinské uprchlíky do Vysočan
Kurzy.cz | 13:44:28
Praha rovněž navýší příspěvek státu 250 korun na ubytování ukrajinských uprchlíků o 140 korun. Budova ve Vysočanech bude městu zapůjčena zdarma developerskou společností Central Group


Může Rusko obcházet sankce přes kryptoměny? Co změnila válka s trhem kryptoměn? DISKUSE
Kurzy.cz | 13:30:09
Je dobré držet kryptoměny v čase války? Co udělají tzv. Bitcoin Whales?


Velké hedgeové fondy snižují dlouhé pozice na kovech
Kurzy.cz | 13:24:57
Po poklesu z minulého týdne o více než 60 USD našlo zlato pevnou půdu pod nohama a podporu přibližně na úrovni 1 920 USD. Analytici se domnívají, že zájem o zlato neklesá. Podle posledních údajů Komise pro obchodování s komoditními futures ale některé&hel


Dolar roste jako bojovník, zatímco euro je věčně v roli panoše, kterým není snadné být
Kurzy.cz | 13:02:51
Americká měna nepůsobí sebejistě. Její finanční potenciál je stále obrovský, přestože řada zemí odmítá vypořádání v USD. Na tomto pozadí se euro musí spokojit s rolí panoše a podpořit sílu dolaru.


Holub připouští sazby nad 5 % a je proti aktivnímu použití kurzu
Kurzy.cz | 12:32:13
Agentuře Reuters poskytl v pondělí rozhovor člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáš Holub , který potvrdil, že ČNB bude na dalším zasedání (31. března) opět hlasovat o zvyšování sazeb.


ČNB: T. Holub – Určitě budu hlasovat pro další zvyšování sazeb
Kurzy.cz | 12:15:17
Rozhovor s T. Holubem, členem bankovní rady ČNB Jan Lopatka (Reuters 21. 3. 2022) Česká národní banka na svém příštím měnovém zasedání 31.března pravděpodobně dále zvýší úrokové sazby a bankovní rada by mohla debatovat o širším využití devizových...


Hlasování RVKPP per rollam 22. března 2022
Kurzy.cz | 11:57:00
Ve dnech 7.–21. 3. 2022 proběhlo hlasování RVKPP formou per rollam.


Stáž v Kanceláři vládního zmocněnce pro zastupování ČR před Soudním dvorem EU
Kurzy.cz | 11:43:00
Zajímá vás, jak unijní právo doopravdy funguje v praxi? Chcete se naučit, jak se dá s unijním


Česká pravidla pro příjezd z Německa - Od 18.3.2022 se ruší veškerá epidemiologická opatření pro cestující, kteří přijíždí do ČR
Kurzy.cz | 07:53:00
Od 18.3.2022 se ruší veškerá epidemiologická opatření pro cestující, kteří přijíždí do ČR z Německa a jiných členských států


Vzala starý svetr i záruční listy, líčí Ukrajinka kvapný útěk mámy z Kyjeva
idnes.cz | 15:45:00
V Česku žije Olha Ishtvanyk přes čtyři roky. Před několika týdny však do její rodné Ukrajiny vtrhla ruská vojska. Olha, která nyní studuje vysokou školu v Hradci Králové, si hned při vyprávění vybaví datum, kdy okupace začala i čas, kdy se o ní dozvěděla. „Okolo osmé ráno mi začaly chodit upozornění od banky. Mamka mi totiž posílala vysoké částky na účet,“ vzpomíná Olha, které poté hned volala domů.


Speciál Computerworldu: Databáze v podnikovém prostředí
lupa.cz | 13:52:09
Redakce našeho sesterského portálu Computerworld.cz sestavila speciál na téma Databáze v podnikovém prostředí. Kolegové se zaměřili na to, jak vypadá současný svět databází, jak integrovat data z různých zdrojů nebo na co myslet při výběru cloudové databáze.


Nouzový stav dopad na občany má, míní SPD. Prodloužení nepodpoří
idnes.cz | 15:17:00
Opoziční hnutí SPD ve Sněmovně nepodpoří prodloužení nouzového stavu. Místopředseda poslaneckého klubu Radek Rozvoral uvedl, že SPD nesouhlasí s vládou v tom, že nouzový stav nemá žádný dopad na občany. Další opoziční hnutí ANO nebude hlasování podle vyjádření Aleny Schillerové blokovat.


V případu chlapce, který je po operaci mandlí v kómatu, se blíží rozsudek
idnes.cz | 14:57:00
Okresní soud v Pardubicích dnes ukončil dokazování v případu chlapce, který zůstal po operaci mandlí a následném krvácení v Pardubickém nemocnici v bdělém kómatu. V případu jsou obžalovány dvě zdravotní sestry, lékařka a nemocnice. Rozsudek by měl padnout v dubnu.


Musk se dočkal. Kousek od Berlína své brány otevřela první evropská Gigafactory
idnes.cz | 14:28:00
Automobilka Tesla po několika letech čekání v úterý konečně slavnostně otevřela první evropskou Gigafactory, a tedy továrnu na výrobu elektromobilů i baterií. Závod se nachází v braniborské obci Grünheide nedaleko Berlína a v úterý z něj vyjelo už i prvních třicet aut. Úplně první vůz, Model Y, osobně novému majiteli předal pak šéf Elon Musk.


Školy dostanou příspěvky na ukrajinské žáky. MŠMT chystá i adaptační skupiny
idnes.cz | 14:27:00
Ministerstvo školství v dubnovém rozpisu peněz do školních rozpočtů vezme v potaz děti z Ukrajiny, které uprchly s rodinami před válkou a budou se vzdělávat v českých školách. Počet takových žáků MŠMT ověří v průzkumu, který se uskuteční koncem března. Školy by měly mít možnost požádat o dodatečné zvýšení dotací, pokud počet Ukrajinců studujících na škole ještě vzroste.


Víc uprchlíků už nezvládneme, hlásí Moldavsko a vyhlíží ruské tanky
idnes.cz | 14:25:00
Válka na Ukrajině dohnala Moldavsko na hranu možností. Malá a chudá země přijala v přepočtu na hlavu nejvíce ukrajinských uprchlíků vůbec a hlásí, že další už nezvládne. Navíc se obává, že ruská vojska by se po ovládnutí jižní Ukrajiny nemusela na jejích hranicích zastavit.


Italy dráždí superjachta Šeherezáda. Snaží se zjistit, zda patří Putinovi
idnes.cz | 14:19:00
V italských vodách kotví jedna z největších jacht na světě Šeherezáda. Loď má nejasného vlastníka a úřady se snaží zjistit, zda nepatří ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Tým vězněného ruského opozičníka Alexeje Navalného nyní přišel s tvrzením, posádku Šeherezády až na kapitána tvoří členové ruské jednotky FSO. Ta se mimo jiné stará o Putinovu bezpečnost.


Mladíci napadli taxikáře a sebrali mu auto, neplnoletý pak naboural
idnes.cz | 14:17:00
Celkem ze tří trestných činů obvinila policie dvacetiletého mladíka, který společně se svým mladistvým komplicem napadl pod vlivem alkoholu a drog taxikáře. Poté odjeli s jeho vozem a následně havarovali.


Dodávce s autem na vleku upadlo za jízdy kolo, převrátila se přes svodidla
idnes.cz | 14:12:00
Na dálnici D5 u Plzně havarovala v pondělí večer dodávka, která vezla za vleku jiné vozidlo. Za jízdy ztratila zadní kolo a najela do svodidel. Řidič i jeho dva spolujezdci vyvázli bez zranění.


Kaufland přenese své online tržiště. Do České republiky dorazí příští rok
idnes.cz | 14:05:00
Německý řetězec Kaufland se chystá v roce 2023 spustit své online tržiště s českou a slovenskou lokalizací. Zavedený koncept již funguje v Německu, a tak se Česko a Slovensko stanou dalšími dvěma zeměmi, které nabídnou internetovým prodejcům spotřebního zboží příležitost oslovit nové cílové skupiny a miliony dalších zákazníků


Čeští vinaři sklidili v Německu úspěch. Získali přes 20 zlatých medailí
idnes.cz | 14:01:00
Vinaři z České republiky získali v zimním kole hodnocení mezinárodní soutěže Berliner Wein Trophy dvě velké zlaté a 22 zlatých medailí. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na soutěžích v zahraničí finančně podporuje.


Tesla konečně otevřela Gigafactory. Musk předal klíčky prvním majitelům elektromobilů „Made in Germany“
iHned.cz | 15:30:00
Továrna na Tesly nedaleko Berlína oficiálně spouští provoz. Slavnostního ceremoniálu se účastnili také první majitelé Modelu Y, který se v Německu vyrábí. Na místě byl přítomen zakladatel automobilky Elon Musk.


Belgičané vykupují regály kvůli válce na Ukrajině, řetězce Aldi a Carrefour omezují nákupy mouky a oleje
iHned.cz | 14:30:00
Předvíkendová výzva velkého belgického deníku Le Soir, že není důvod „křečkovat“, zjevně nepadla na úrodnou půdu. Obyvatelé země v západním cípu Evropy si v reakci na válku na Ukrajině začali dělat mimořádné zásoby potravin. Z regálů v...


Západní demokracie potřebují lépe zvládat strach, který proti nim Rusové tak dobře využívají
iHned.cz | 14:16:00
Strach je jedna ze základních lidských emocí. Každý člověk bývá vystaven v životě situacím, v nichž se s ním musí nějak vyrovnat či ho překonat. Je to nikdy nekončící proces učení a překonávání sebe sama – nebo vyhýbání se situacím, v nichž by...


Uchazečů o práci se ptám, jestli jejich rodině nevadí, kam jdou, říká ředitel HR v Agrofertu Daniel Rubeš
iHned.cz | 14:11:00
Pro personálního ředitele Agrofertu Daniela Rubeše je holding srdeční záležitostí. Pracuje pro něj už skoro 20 let. „Jezdím na kole v dresu Agrofertu, i když to občas v hospodách není jednoduché,“ popisuje Rubeš. Do sousední budovy hnutí...


Odsuzujeme jakoukoliv agresi. Nebudeme ale prohlašovat, že Putin patří do pekla, říká pravoslavný kněz
iHned.cz | 14:00:00
Zatímco někteří pravoslavní kněží v Česku odsuzují válku na Ukrajině a označují ji za ruskou agresi, česká pravoslavná církev se stále ostýchá ukázat na viníka konfliktu. Válku odsuzuje jako takovou. „Křesťanství je ze své podstaty proti...


Trhy větří vyšší úrokové míry
iHned.cz | 12:07:00
Poslední dva týdny na světových dluhopisových trzích se nesou ve znamení rapidně rostoucích úrokových měr. Na první pohled se tohle může zdát ne moc překvapivé, vzhledem k tomu, že ruská invaze Ukrajiny vedla k výrazně vyšším globálním cenám...


Situace nemá viníka: Kontroly očistily benzinky a regulace cen není třeba, zní ze Stanjurova rezortu
blesk | 15:39:00
Kontroly prodejních cen pohonných hmot českých čerpacích stanic zatím neprokázaly potřebu regulace. V tiskové zprávě to dnes uvedlo ministerstvo financí (MF). Podle prvních předběžných výsledků cenové kontroly provozovatelé čerpacích stanic zvyšováním cen pohonných hmot převážně reagovali na výhled dramaticky rostoucích cen a vývoj na komoditní burze. Povinnost denních hlášení bude pokračovat.


Herec Krejčík o pomoci Ukrajině. Jak se žije uprchlíkům na zámku?
blesk | 15:20:00
Nabídka vlastního bydlení  - touto cestou se u nás vydalo množství  těch, kteří chtějí pomoci lidem prchajících před válkou na Ukrajině. Jak tahle pomoc v běžné praxi vypadá a v čem se výrazně liší představy od reality? Nejen o tom bude v dnešním Epicentru hovořit herec Dan Krejčík, který se svým přítelem Matějem Stropnickým ubytoval na zámku v Osečanech skupinu běženců z Ukrajiny. Sledujte od 15:00.


Rihanna na nákupech nechtěně prozradila pohlaví miminka! Bude to holka, nebo kluk?
blesk | 15:15:00
Popová hvězda s miliardami na účtě Rihanna Fentyová (34) byla spatřena, jak nakupuje dětské oblečení v supermarketu Target. Kromě volby obchodu ale fanoušky zaujalo i něco jiného: výběrem zboží prozradila pohlaví miminka!


Nejdražší bydlení u metra je na Staroměstské. Byty na Chodově vyjdou nejlevněji
blesk | 15:10:00
Nejdražší byty u stanic pražského metra jsou letos u zastávky Staroměstská, kde ceny meziročně vzrostly o třetinu na 211.700 korun za metr čtvereční. Nejlevnější u metra Chodov, kde byl růst jen 16,7 procenta a cena postoupila na 92.100 korun za metr čtvereční. Vyplývá to z analýzy bytů ve velmi dobrém stavu o rozloze 80 metrů čtverečních a ve vzdálenosti do jednoho kilometru od stanice metra, kterou vypracoval portál Valuo.cz.


Vyhnali smrtku, symbol zimy ze vsi: Do Vendryně může jaro
blesk | 15:06:00
„Hej Morena, Morena, už je utopená, zima studená … Za zvuku řehtaček a veršů letěla v pondělí hořící smrtka neboli symbol zimy do řeky Olše ve Vendryni na Frýdecko-Místecku.


Pokuta či 15 let vězení: Ruští poslanci schválili tresty za šíření lživých zpráv o státních orgánech
blesk | 15:03:00
Dolní komora ruského parlamentu dnes v posledním čtení schválila návrh zákona, který předpokládá až 15 let odnětí svobody za šíření nepravdivých zpráv o činnosti ruských státní orgánů v zahraničí. Informovala o tom agentura Interfax. V Rusku již platí zákon, který hrozí stejně dlouhým pobytem za mřížemi za šíření lživých zpráv diskreditujících ruskou armádu.


»Dlouhej kouř« po premiéře Posledního závodu: Poláková i Stivínová pálily jednu za druhou!
blesk | 14:32:00
Po premiéře filmu Poslední závod (podle pravdivé události) se překvapivě víc kouřilo než pilo. Zatímco barmani neměli skoro do čeho píchnout, tak hasiči na Praze 1 byli v pohotovosti. V okolí Lucerny, kde se film v kinosále promítal, si slavné tváře zapalovaly jednu cigaretku od druhé. 


Zlákali muže na sex a pak sehráli znásilnění: Jako bolestné mu sebrali kartu! Do basy "natvrdo"
blesk | 14:26:00
Na nabídku milostných hrátek v centru Brna skočil předloni naivní Brňan. V bytě ho pak recidivista (45) se svou družku opili a natočili na mobil údajné znásilnění. Nešťastníka po vystřízlivění donutili k vydání platební karty. Z jeho účtu odčerpali téměř 15 tisíc korun.


Muži při pálení trávy začaly hořet kalhoty: Utrpěl popáleniny druhého stupně
blesk | 14:23:00
V pondělí zasahovali hasiči i záchranáři v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku. Staršímu muži tam při pálení trávy na jeho pozemku začaly hořet kalhoty. Utrpěl vážné popáleniny a musel být letecky transportován do FN Ostrava. Hasiči důrazně varují před vypalováním trávy.


Lily Allenová má odvahu: Jako "sprostá nevěsta" na udílení cen!
blesk | 14:07:00
Anglická zpěvačka a autorka písní Lily Allenová (36) si nenechala ujít udílení Gem Awards v Los Angeles. Zvolila ale poněkud výstřední model, a vypadala tak spíše jako sprostá nevěsta.


Tragédie u Jaroměře: Při čelní srážce auta s dodávkou zemřel jeden člověk
blesk | 14:04:00
Při čelní srážce dodávky s osobním autem na hlavní silnici I/33 u Jaroměře na Náchodsku v úterý dopoledne zemřel řidič osobního auta.


Tragický požár v Písku: V zakouřeném bytě našli hasiči mrtvého člověka
blesk | 13:50:00
Při požáru bytu v úterý v Písku zemřel jeden člověk. Přesné příčiny vzniku požáru i úmrtí vyšetřují hasiči i policisté. Oheň způsobil škodu přibližně 300 000 korun. Řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.


Vjel do karnevalového průvodu v Belgii a zabil šest lidí: Trestu za vraždu se řidič vyhne!
blesk | 13:48:00
Řidič auta, který v neděli v Belgii vjel do davu lidí před karnevalovým průvodem a šest osob zabil, byl obviněn z neúmyslného zabití, a nikoli z vraždy. Podle jeho právního zástupce se podařilo prokázat, že nejednal úmyslně. Vyšetřovací soud ho v noci na úterý poslal do vazby. Jeho spolujezdec bude vyšetřován na svobodě, uvedla stanice RTBF.


Marže u pump jsou v pořádku, čerpadláři reagovali přiměřeně, ukázaly ministerské kontroly
lidovky.cz | 15:29:23
Kontroly ministerstva financí neprokázaly, že by si čerpací stanice účtovaly u pohonných hmot nepřiměřeně vysoké marže. Podle předběžných výsledků reagovali čerpadláři přiměřeně, uvedlo ministerstvo ve zprávě. V monitoringu cen však chce úřad dál pokračovat.


Tesla otevřela u Berlína evropskou Gigafactory. První auto předal novému majiteli Elon Musk
lidovky.cz | 15:14:00
Automobilka Tesla po několika letech čekání v úterý konečně slavnostně otevřela první evropskou Gigafactory, a tedy továrnu na výrobu elektromobilů i baterií. Závod se nachází v braniborské obci Grünheide nedaleko Berlína a v úterý z něj vyjelo už i prvních třicet aut. Úplně první vůz, Model Y, osobně novému majiteli předal pak šéf Elon Musk.


Na co se musejí připravit klienti, kteří mají hypotéku u Sberbank? Přinášíme odpovědi na klíčové otázky
lidovky.cz | 15:10:00
Klienti, kteří mají hypotéku u Sberbank, o svou nemovitost nepřijdou. Musejí však pokračovat ve splácení – a to na nově určený účet. Na výmaz zástavního práva z katastru nemovitostí si však někteří budou muset počkat o něco déle.


Rusové viděli pravdu o ‚speciální vojenské operaci.‘ Anonymous napadli sociální síť VKontakte
lidovky.cz | 14:56:58
Hackerská skupina Anonymous o víkendu napadla ruskou sociální síť VKontakte. Uživatelům se pokusila ukázat pravdu o „speciální vojenské operaci“, jak kremelská propaganda nazývá invazi na Ukrajinu. Zprávu o válce se podařilo zobrazit 12 milionům uživatelů.


Italy dráždí superjachta Šeherezáda. Snaží se zjistit, zda patří Putinovi
lidovky.cz | 14:46:00
V italských vodách kotví jedna z největších jacht na světě Šeherezáda. Loď má nejasného vlastníka a úřady se snaží zjistit, zda nepatří ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Tým vězněného ruského opozičníka Alexeje Navalného nyní přišel s tvrzením, posádku Šeherezády až na kapitána tvoří členové ruské jednotky FSO. Ta se mimo jiné stará o Putinovu bezpečnost.


Školy dostanou příspěvky na ukrajinské žáky. MŠMT chystá i adaptační skupiny
lidovky.cz | 14:35:24
Ministerstvo školství v dubnovém rozpisu peněz do školních rozpočtů vezme v potaz děti z Ukrajiny, které uprchly s rodinami před válkou a budou se vzdělávat v českých školách. Počet takových žáků MŠMT ověří v průzkumu, který se uskuteční koncem března. Školy by měly mít možnost požádat o dodatečné zvýšení dotací, pokud počet Ukrajinců studujících na škole ještě vzroste.


Chleba za 60 korun? Omezte vývoz pšenice, jinak cena vystřelí nahoru, vyhrožují pekaři
lidovky.cz | 14:03:44
Svaz pekařů a cukrářů znovu varoval před rostoucími cenami pšenice. Ta kvůli bojům na Ukrajině meziročně zdražila na dvojnásobek. Česko by proto podle Svazu mělo omezit vývoz, jinak by například ceny běžného chleba mohly vylétnout až k šedesáti korunám.


Další crossover? VW si zaregistroval název, který předpovídá příchod nového modelu
Auto.cz | 15:55:00
Německý Volkswagen v posledních letech nelení v oblasti chrlení nových a nových model. Při poslední registraci ochranné známky pravděpodobně můžeme čekat další nový model.


Velká změna u Škodovky: V Mladé Boleslavi připravují nový designový jazyk
Auto.cz | 14:50:00
Automobilka Škoda Auto představí ve druhé polovině letošního roku nový design. Změní charakteristické rysy vozů.


Fotogalerie: Velká cena Bahrajnu 2022 objektivem Jiřího Křenka
Auto.cz | 13:50:00
Výběr fotografií z prvního závodu sezóny, který přinesl double Ferrari.


Neukvapme se, varuje Německo před bojkotem ruské ropy. Maďaři by zákaz ignorovali
aktuálně.cz | 15:32:44
Členské země chtějí návrhy na zákaz nákupu ruské ropy projednat v nejbližších dnech. Už jen představa, že návrh schválí, přispívá k dalšímu růstu cen.


Ukrajinští uprchlíci přeplnili kurzy češtiny. Mluvit se naučí za rok, říká lingvistka
aktuálně.cz | 15:28:09
Kurzy češtiny nabízejí integrační centra i jazykové školy. Zájem je na některých místech tak velký, že již mají plno a nové studenty nepřijímají.


Historik: V Rusku se děje něco znepokojivého. Lidé se připravují na dlouhou válku
aktuálně.cz | 14:53:00
Rusko se zřejmě připravuje na velkou mobilizaci zázemí a počítá s delší válkou, říká historik Rudolf Kučera.


Byla to sebevražda? Střemhlavý pád čínského Boeingu udivil letecký svět
aktuálně.cz | 13:47:00
Pravá příčina havárie Boeingu 737-800 společnosti China Eastern Airlines je zatím neznámá. Profil pádu, který zachytila kamera, je ale neobvyklý.


Nový šéf Škody by měl být znám do dvou týdnů. Firma chystá i nový designový jazyk
aktuálně.cz | 12:07:24
Aktuální šéf Škody Thomas Schäfer bude od 1. dubna provozním ředitelem značky VW, zároveň ale povede i Škodu.


Průzkum: Zaměstnavatelé budou nabírat nové lidi. Uprchlíci změní trh práce
aktuálně.cz | 11:21:00
Zaměstnavatelé počítají i s náborem uprchlíků z Ukrajiny. Díky tomu se možná podle ředitelny ManpowerGroup změní postavení žen na trhu práce.


Cardano se po býčím signálu blíží k 1 USD
Kurzy.cz | 15:39:20
Cardano se nedávno dostalo z formace klesajícího klínu, která nám poskytla býčí signál, jak jsme zmínili v naší dřívější analýze. Cena cardana roste směrem k 1 USD. Ačkoli technicky zůstává trend medvědí, jelikož se cena nadále obchoduje uvnitř medvědího&


Obnovená investiční aktivita, nebo vleklý boční trend: co očekávat od trhu s kryptoměnami po třech týdnech nejistoty?
Kurzy.cz | 15:36:14
Už téměř měsíc panuje na trhu kryptoměn nejistota způsobená fundamentálními faktory. Ozbrojený konflikt na Ukrajině vyvolal geopolitické napětí, a donutil tak investory urychleně přesunout svůj kapitál, aby ho zachránili.


V ČR jsou desetitisíce firem, které nevykazují žádnou činnost
Kurzy.cz | 15:07:19
Český obchodní rejstřík je dlouhodobě zaplevelený spícími společnostmi. Podle analýzy poradenské společnosti Dun & Bradstreet je aktuálně v ČR více než 100 000 firem, které nevyvíjí žádné podnikatelské aktivity.


Reporting cen PHM bude pokračovat. Potřebu regulace cen paliva zatím neprokázal
Kurzy.cz | 15:00:00
V reakci na skokový nárůst cen benzínu a nafty na totemech čerpacích stanic přistoupilo v minulém týdnu Ministerstvo financí ke kontrole prodejních cen pohonných hmot, a to formou cenového reportingu čerpacích stanic na denní bázi.


Přehled USD, NZD a AUD: Powellův projev podpořil poptávku po dolaru
Kurzy.cz | 14:58:47
V pondělí byl za nejdůležitější událost dne považován projev předsedy americké centrální banky (Fed) Jeromea Powella, ve kterém jednoznačně oznámil připravenost zvýšit na příštím zasedání 4. května sazbu o 50 bodů.


Česká zbrojovka: Rekordní rok, masivní poptávka a překonání cílů - Odhady výsledků
Kurzy.cz | 14:55:38
Očekávané výsledky hospodaření: Výsledky České zbrojovky (CZG) za celý
minulý rok budou rekordní. Čekáme překonání cílů společnosti. Předpokládáme,
že masivní poptávka v USA, což je hlavní trh Zbrojovky, bude pokračovat.
Nemalý podíl na podstatném mezi...


Pandemie nakonec nemá na internetový byznys takový dopad, jak se čekalo
Kurzy.cz | 14:54:47
Není pochyb, že internet pomohl řadě firem projít pandemií. Není ale jisté, jak se bude tento posun k digitální ekonomice a e-commerce vyvíjet dál. Tématu se věnovali ekonomové Mezinárodního měnového fondu a výsledky jejich analýzy shrnují na blogu MMF...


Pohonné hmoty v ČR začaly opět zdražovat. Obchodníky s ropou zneklidňují slova amerického prezidenta Bidena, že Rusko na Ukrajině může použít chemické zbraně
Kurzy.cz | 14:53:49
Pohonné hmoty v ČR začaly včera opět zdražovat. Průměrná cena benzínu stoupla o čtyři haléře na litr na 44,02 haléře. Jedná se o první zdražení benzínu od 10. března. Nafta včera zdražila dokonce o devět haléřů, na 46,08 koruny za litr.


Jak vybrat prodlužovací kabel na bubnu pro vaši zahradu a dům
Kurzy.cz | 14:50:41
Správný zahradník nebo kutil obsáhne svou péčí celou zahradu, každé její zákoutí. Celé vaše zelené království, ať už je okrasné, nebo i užitné, je třeba posekat, ošetřit trávník vertikutátorem, zbavit zahradu listí fukarem, prořezat stromy nebo zkrátit&he


Alibaba navýšila zpětný odkup na 25 mld. USD
Kurzy.cz | 14:49:29
Alibaba včera oznámila navýšení rámce pro zpětný odkup akcií z 15 na 25 mld. USD. Alibaba zatím z původního rámce utratila 9,2 mld. USD. Nový objem může být využit na odkup akcií z trhu po dobu dvou let do března 2024.


Pražská burza zahájila nový týden optimisticky
Kurzy.cz | 14:47:22
Evropské trhy při pondělním obchodování hledaly směr, když několikrát změnily kladné a záporné teritorium. K výraznější korekci zisků z předcházejícího týdne však nedošlo. K nejslabším sektorům se řadily banky a realitní společnosti.


Integrace cizinců do firmy má svá pravidla. I pomáhat se musí umět.
Kurzy.cz | 14:43:53
Válka na Ukrajině vzbudila v Češích nevídanou vlnu solidarity, ale odstartovala také příliv uprchlíků. Podle odhadů jich k nám od začátku konfliktu přišlo už přes 200.000 a další tisíce denně přicházejí. Jde především o matky s dětmi.


Kurzovní lístek ČNB na úterý 22.03.2022
Kurzy.cz | 14:28:17
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 21.3.Změna22.3. Americký dolar USD 1 22.3660 +0.10%22.3890...


Americký akciový trh se stabilizuje i přes Powellovu agresivní rétoriku
Kurzy.cz | 14:16:16
S&P500 Americký trh v úvodu týdne mírně poklesl, protože Fed zahájil zpřísňování měnové politiky. Hlavní americké indexy se v pondělí pohybovaly mírně níže: Dow -0,6 %, NASDAQ -0,4 % a S&P500 -0,1 %.


Aktuální informace o BTC na 22. března 2022 – Kupující mají kontrolu a potenciál pro další rally
Kurzy.cz | 14:08:50
Technická analýza: BTC se dnes obchoduje směrem vzhůru a vidím potenciál pro pokračování růstu. Doporučení k obchodování: Vzhledem k rostoucím minimům a silnému odmítnutí rostoucí trendové linie vidím potenciál pro pohyb vzhůru.


Aktuální informace o BTC 21. března 2022 -– potenciál propadu k hladině 40 200 USD
Kurzy.cz | 14:07:06
Technická analýza: Bitcoin se obchoduje do strany na ceně 41 200 USD, ale vzhledem k průrazu rostoucí trendové linie v pozadí vidím potenciál poklesu. Obchodní doporučení Vzhledem k průrazu rostoucí trendové linie v pozadí vnímám potenciál pohybu dolů.


Schůze vlády ČR - 23. března 2022
Kurzy.cz | 13:50:36
Ve středu 23. března 2022 se ve Strakově akademii koná schůze vlády. Jednání bude zahájeno 30 minut po skončení schůze Poslanecké sněmovny. Z časových důvodů se před jednáním vlády nebude konat doorstep.


Masarykova Univerzita v Brně: Studenti získávají zkušenosti od ambasadorů evropských zemí
Kurzy.cz | 13:38:15
Studenti Katedry mezinárodních vztahů a evropských studií Fakulty sociálních studií MU mají v tomto semestru jedinečnou možnost seznámit se tím, jak funguje mezinárodní diplomacie v praxi.


Další lockdown v Číně způsobil narušení dodavatelského řetězce. Firmy už jsou však na tamní politiku ,nulového covidu‘ připraveny
Euro | 15:14:42
Čínské přístavy a společně s nimi také dodavatelský řetězec zažily déjà vu v podobě dalšího narušení dodávek zboží kvůli lockdownu. Tamní vláda jej zavedla v Šen-čenu, klíčovém výrobním městě. Politika ,nulového covidu‘, kterou prezident Si uplatňuje, by však podle expertů mohla dopadnout hlavně na ekonomiku asijské velmoci. Firmy se už totiž na tvrdá opatření stihly připravit. Některé společnosti přesouvají výrobu do jiných zemí, jiné nakupují více zboží do zásoby, aby ho v případě krize měly dostatek. Na úkor Číny by tak časem mohly profitovat okolní státy jako třeba Vietnam nebo Malajsie.


Přijmeme houslistku či fotografku. Uprchlíci mění letité zvyklosti agenturního zaměstnávání
Hospodářské noviny | 16:23:00
Neobvyklý požadavek dostala personální agentura ManpowerGroup. Karlovarský symfonický orchestr poptával dvě houslistky. Přestože jsou podobné agentury zejména v souvislosti s Ukrajinci spojované spíše s dělnickými nebo technickými profesemi,...


Tesla konečně otevřela Gigafactory. Musk předal klíčky prvním majitelům elektromobilů „Made in Germany“
Hospodářské noviny | 15:30:00
Továrna na Tesly nedaleko Berlína oficiálně spouští provoz. Slavnostního ceremoniálu se účastnili také první majitelé Modelu Y, který se v Německu vyrábí. Na místě byl přítomen zakladatel automobilky Elon Musk.


Belgičané vykupují regály kvůli válce na Ukrajině, řetězce Aldi a Carrefour omezují nákupy mouky a oleje
Hospodářské noviny | 14:30:00
Předvíkendová výzva velkého belgického deníku Le Soir, že není důvod „křečkovat“, zjevně nepadla na úrodnou půdu. Obyvatelé země v západním cípu Evropy si v reakci na válku na Ukrajině začali dělat mimořádné zásoby potravin. Z regálů v...


Západní demokracie potřebují lépe zvládat strach, který proti nim Rusové tak dobře využívají
Hospodářské noviny | 14:16:00
Strach je jedna ze základních lidských emocí. Každý člověk bývá vystaven v životě situacím, v nichž se s ním musí nějak vyrovnat či ho překonat. Je to nikdy nekončící proces učení a překonávání sebe sama – nebo vyhýbání se situacím, v nichž by...


Uchazečů o práci se ptám, jestli jejich rodině nevadí, kam jdou, říká ředitel HR v Agrofertu Daniel Rubeš
Hospodářské noviny | 14:11:00
Pro personálního ředitele Agrofertu Daniela Rubeše je holding srdeční záležitostí. Pracuje pro něj už skoro 20 let. „Jezdím na kole v dresu Agrofertu, i když to občas v hospodách není jednoduché,“ popisuje Rubeš. Do sousední budovy hnutí...


Odsuzujeme jakoukoliv agresi. Nebudeme ale prohlašovat, že Putin patří do pekla, říká pravoslavný kněz
Hospodářské noviny | 14:00:00
Zatímco někteří pravoslavní kněží v Česku odsuzují válku na Ukrajině a označují ji za ruskou agresi, česká pravoslavná církev se stále ostýchá ukázat na viníka konfliktu. Válku odsuzuje jako takovou. „Křesťanství je ze své podstaty proti...


Hledání šéfa Českých drah se chýlí ke konci. Národního dopravce by měl vést Krapinec z ČD – Telematika
Hospodářské noviny | 13:48:00
Novým šéfem Českých drah by se měl stát Michal Krapinec, který v současnosti vede dceřiný podnik drah ČD – Telematika. Uvedl to v úterý server Seznam Zprávy. Státní dopravce nyní vybírá předsedu představenstva a zároveň generálního ředitele...


Smrt syna, bratra, přítele, zasaženého nepřátelskou kulkou? Tím už jsme si prošli, tahle válka pro nás není nic nového
Hospodářské noviny | 13:26:00
KYJEV, DVACÁTÝ ČTVRTÝ DEN VÁLKY, sobota 19. března Lidé v obchodě u Natálie, kam si pravidelně chodím pro cigarety a salám, se mezi sebou při čekání, až na ně přijde řada u pokladny, začínají pomalu bavit. V časech historických zvratů a pohrom se...


Z Ruska s láskou? Putin poslal do Itálie vojáky na pomoc s covidem, nejspíš to ale byli špioni
Hospodářské noviny | 12:14:00
Italové tehdy měli pocit, že se na ně ostatní Evropané doslova vykašlali – před dvěma lety, když Itálii tvrdě zasáhla pandemie covidu-19, zprvu italskou žádost o pomoc odmítly všechny země Evropské unie včetně Česka. A tak nastoupili Rusové...


Trhy větří vyšší úrokové míry
Hospodářské noviny | 12:07:00
Poslední dva týdny na světových dluhopisových trzích se nesou ve znamení rapidně rostoucích úrokových měr. Na první pohled se tohle může zdát ne moc překvapivé, vzhledem k tomu, že ruská invaze Ukrajiny vedla k výrazně vyšším globálním cenám...


Ukrajinci berou práci. Ale vlastním lidem
Hospodářské noviny | 11:53:00
Nově příchozí z válečné Ukrajiny berou práci Čechům, jsou ochotni pracovat za podstatně nižší mzdy, ničí pracovní trh… Útoky na sociálních sítích s přílivem uprchlíků sílí. A stejně jako všechny ostatní podobné míří naprosto vedle. Ukrajinci...


Putin změnil plány pro české předsednictví EU. Nový úkol zní: Evropa bezpečná, odolná a solidární
Hospodářské noviny | 09:53:00
Historie se opakuje – Putin v roce 2009 překreslil priority prvního českého předsednictví EU tím, že hned počátkem ledna vyvolal plynovou krizi. A letošní české předsednictví bude muset kvůli ruské agresi vůči Ukrajině priority změnit také....


Ministerstvo má první výsledky kontrol cen paliv na čerpacích stanicích. Regulace není třeba, hlásí
ČT24 | 15:21:37
Kontroly prodejních cen pohonných hmot českých čerpacích stanic zatím neprokázaly potřebu regulace. V tiskové zprávě to v úterý uvedlo ministerstvo financí (MF). Podle prvních předběžných výsledků cenové kontroly provozovatelé čerpacích stanic zvyšováním cen pohonných hmot převážně reagovali na výhled dramaticky rostoucích cen a vývoj na komoditní burze. Povinnost denních hlášení nicméně bude pokračovat. Náměstek ministra financí Roman Binder (ODS) upřesnil, že monitoring potrvá do konce dubna.


Zájem o ukrajinštinu roste. Jazyk se chtějí naučit hlavně učitelé nebo humanitární pracovníci
ČT24 | 14:40:56
Jazykové školy v posledních dnech evidují zvýšený zájem o výuku ukrajinštiny. České televizi to potvrdily všechny oslovené jazykovky. V některých případech mají až trojnásobný počet zájemců oproti době před válkou na Ukrajině. Zájem o jazykové kurzy mají hlavně zdravotníci nebo učitelé. Jejich výuka by se měla zaměřit především na základní komunikační dovednosti.


ŽIVĚ: Fiala ve sněmovně mluvil o pomoci uprchlíkům z Ukrajiny, do Česka jich přišlo už kolem 300 tisíc
ČT24 | 09:12:44
Do České republiky přišlo z Ukrajiny od zahájení ruské vojenské invaze zatím kolem 300 tisíc běženců, řekl ve sněmovně premiér Petr Fiala (ODS). Uvedl také, že chápe rozčarování nad rostoucími cenami energií, pohonných hmot nebo potravin. Za hlavního viníka označil ruského prezidenta Vladimira Putina. 


Nelze pracovat s Nejedlým na Hradě a být velvyslancem na Ukrajině
Respekt | 16:06:21
Praha má stále čas nabídnout Kyjevu jiné jméno než Zemanova muže Petra Pirunčíka


Studie: Odškodnění dostane jen minimum obětí sexuálního a domácího násilí
Respekt | 11:49:38
Organizace ProFem chce jednat s ministerstvem spravedlnosti o vzdělávací kampani pro veřejnost i školení soudců a soudkyň


Hledáme posilu do týmu Respektu: jazykového redaktora/redaktorku
Respekt | 11:05:57
Požadujeme: VŠ bohemistika (v případě praxe v nakladatelství může být i jiný humanitní obor), praxe v médiích či v nakladatelství s editováním textů, korekturami nebo redakcí knih, časovou flexibilitu, schopnost pracovat pod časovým omezením a komplexně posoudit text (pravopisné, stylistické opravy…


A pak po mně vystřelil ruský tank
Respekt | 07:08:40
Dokument Rekonstrukce okupace mění srpen 1968 z data na žitou zkušenost


V Česku už je 300 tisíc ukrajinských uprchlíků, potvrdil Fiala ve Sněmovně
Eurozpravy-domácí | 16:58:00
Do České republiky přišlo z Ukrajiny od zahájení ruské vojenské invaze zatím kolem 300.000 běženců, řekl dnes ve Sněmovně premiér Petr Fiala (ODS). Zopakoval kroky, které vláda v souvislosti s migrační vlnou podnikla.


Mendelova univerzita v Brně přijímá odborníky z Ukrajiny i studenty
Eurozpravy-domácí | 16:22:00
Mendelova univerzita v Brně přijala další odborníky z Ukrajiny, kteří na škole najdou práci. Je mezi nimi také pedagožka z Kyjevské národní univerzity Tarase Ševčenka Natalija Versalová, která je expertkou na bankovnictví, monetární politiku a finanční analýzu. Na provozně ekonomické fakultě se přidá do týmu Danuše Nerudové, zapojí se do projektů v oblasti harmonizace evropských daní. Bude se také podílet na výuce vybraných předmětů v angličtině a ukrajinštině, uvedl mluvčí univerzity Filip Vrána.


Kvůli zdražení pohonných hmot by mohlo oželet dovolenou v zahraničí víc Čechů
Eurozpravy-domácí | 16:11:00
Kvůli zdražení pohonných hmot by mohlo podle zážitkových a cestovatelských portálů letos více Čechů strávit dovolenou v tuzemsku namísto cesty autem k moři. Slevomat odhaduje, že pobyt v Chorvatsku ve prospěch dovolené v České republice by si mohlo rozmyslet kolem 15 procent lidí. V každém případě se za současné situace dá očekávat, že lidé budou rozhodnutí o dovolených odkládat na poslední chvíli, podobně jako tak činili kvůli pandemii koronaviru. Vyplývá to z ankety ČTK mezi cestovatelskými portály.


V českých školách v současnosti neexistuje systém psychologické pomoci dětem uprchlíků
Eurozpravy-domácí | 15:48:00
V českých školách v současnosti neexistuje systém psychologické pomoci dětem uprchlíků. Upozornila na to studie, na které se podílely agentura PAQ Research, České priority a řada expertů z různých organizací a institucí. Přístup ke školním psychologům i vytíženost školských poraden je podle nich regionálně nevyrovnaný.


Spisovatel sci-fi František Kotleta píše Sergeji Lukjaněnkovi: "Milý Sergeji, nácek jsi tady ty."
Eurozpravy-domácí | 15:28:00
Otevřený dopis spisovatele Františka Kotlety směřovaný Sergeji Lukjaněnkovi, od jehož děl se krátce po vypuknutí války na Ukrajině distancovalo české nakladatelství Argo. Lukjaněnko, v tuzemsku známý především cyklem románů Hlídka, otevřeně podpořil ruskou invazi a Čechy označil za národ se sklony k nacismu.


Rusko válku nemůže vyhrát, míní Guterres. Ukrajinci podle něj zažívají peklo
Eurozpravy-zahraniční | 16:42:00
Generální tajemník OSN António Guterres dnes vyzval k okamžitému ukončení války, kterou Rusko před měsícem zahájilo invazí na Ukrajinu. V této souvislosti uvedl, že Ukrajinci čelí "živoucímu peklu" a že Rusko válku nemůže vyhrát a bude muset usednout k jednacímu stolu. Informují o tom zahraniční agentury.


Irsko do konce dubna čeká 40.000 uprchlíků z Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 16:35:00
Irsko počítá s tím, že do konce dubna dorazí do země zhruba 40.000 uprchlíků z Ukrajiny, kde už čtvrtý týden pokračuje ruská invaze. Uvedl to dnes vicepremiér Leo Varadkar. Pětimilionové Irsko v současnosti hostí asi 10.000 uprchlíků. Země má kapacitu přijmout až 200.000 běženců, řekl rozhlasové stanici RTÉ ministr zemědělství Charlie McConalogue.


Čína odmítla, že by dodávala zbraně a munici Rusku
Eurozpravy-zahraniční | 15:22:00
Čínský velvyslanec v USA Čchin Kang odmítl, že by Čína dodávala zbraně a munici Rusku, aby ho podpořila ve válce na Ukrajině. Uvedl to v rozhovoru s americkou stanicí CBS s tím, že Peking udělá maximum, aby napomohl zmírnění krize.


Ceny u čerpacích stanic není podle ministerstva potřeba regulovat
Eurozpravy-ekonomika | 16:45:00
Kontroly prodejních cen pohonných hmot českých čerpacích stanic zatím neprokázaly potřebu regulace. V tiskové zprávě to dnes uvedlo ministerstvo financí (MF). Podle prvních předběžných výsledků cenové kontroly provozovatelé čerpacích stanic zvyšováním cen pohonných hmot převážně reagovali na výhled dramaticky rostoucích cen a vývoj na komoditní burze. Povinnost denních hlášení bude pokračovat.


Automobilka Tesla otevřela u Berlína svou první továrnu v Evropě
Eurozpravy-ekonomika | 15:46:00
Americká společnost Tesla dnes oficiálně otevřela svůj nový závod na elektromobily v braniborské obci Grünheide nedaleko Berlína, je to zároveň její první továrna v Evropě. Tesla ji vybudovala na domácí půdě konkurenčního automobilového koncernu Volkswagen, s kterým soupeří v elektromobilitě.


Zákazy nákupů ruské ropy dělí EU. Část zemí před nimi varuje
Eurozpravy-ekonomika | 15:42:00
Zatímco Austrálie, Británie, Kanada a Spojené státy nákup ruské ropy kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu zakázaly, v Evropské unii není na tuto problematiku jasný názor. Členské země chtějí návrhy na takový zákaz projednat v nejbližších dnech a už jen představa, že návrh schválí, přispívá k dalšímu růstu cen ropy na světových trzích. Před unáhlenými zákazy ale v EU varuje například Německo nebo Nizozemsko, uvedla agentura Reuters.


Hitmaker Karel Vágner slaví 80. narozeniny. Jeho Holky z naší školky jsou nejprodávanější českou skladbou
Reflex | 16:00:00
Je tomu již čtyřicet let, kdy v únoru 1982 poprvé v československém rozhlasovém éteru zazněla písnička „Holky z naší školky“ v podání Stanislava Hložka a Petra Kotvalda. Skladba se ihned stala šlágrem a počet prodaných desek, které ji obsahovaly, stoupal raketovým tempem. Prodeje byly tak masivní, že tato písnička je dodnes považována za nejprodávanější skladbu československé, potažmo české hudební historie. Autorem hudby k ní je skladatel, producent, ale i baskytarista Karel Vágner. Právě dnes tento jeden z největších tuzemských hitmakerů slaví 80. narozeniny.


Hlasujte pro nejlepší snímky přírody a rozhodněte o čtenářské ceně soutěže Czech Nature Photo!
Reflex | 15:10:00
Časopis Lidé a Země je opět partnerem prestižní soutěže Czech Nature Photo, kterou letos již pošesté vyhlašuje Czech Photo Centre. Mezinárodní porota, která se 10. března sešla v galerii CPC, tentokrát vybírala z téměř 2300 fotografií od 250 autorů.


Černý den Andreje Babiše a těžké časy pro Agrofert
Reflex | 15:00:00
Andrej Babiš utrpěl během jediného dne citelnou ránu. V kauze Čapí hnízdo se bude hájit před soudem a jeho holding musí vrátit stomilionovou dotaci. Babišově impériu nastávají krušné časy.


Evropská unie se chystá podpořit společné nákupy plynu a konec závislosti na Rusku
Tiscali-zprávy | 15:17:20
Evropská unie začne v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu urychleně pracovat na naplnění plynových zásobníků, aby měla odpovídající zásoby na příští zimu.


Soud vyměřil Navalnému 9 let vězení za podvod a pohrdání soudem
Tiscali-zprávy | 10:26:17
Ruský soud dnes v novém procesu poslal opozičního předáka Alexeje Navalného na devět let do vězení.


Rusko válku na Ukrajině nemůže vyhrát, Ukrajinci zažívají peklo, uvedl generální tajemník OSN
E15-ekonomika | 16:01:00
Generální tajemník OSN António Guterres vyzval k okamžitému ukončení války, kterou Rusko před měsícem zahájilo invazí na Ukrajinu. V této souvislosti uvedl, že Ukrajinci čelí "živoucímu peklu" a že Rusko válku nemůže vyhrát a bude muset usednout k jednacímu stolu. Informují o tom zahraniční agentury.


Emil Aslan: Rusko na Ukrajině používá osvědčenou taktiku. Útoky na civilisty jsou levné a účinné
E15-ekonomika | 15:00:00
Ruská armáda i letectvo stupňují útoky na civilní obyvatelstvo Ukrajiny. Čím dál častější jsou zprávy o bombardování nemocnic, škol, leteckých krytů i o vraždách obyčejných lidí. Podobné útoky přitom nejsou dílem náhody, ale vycházejí z etablovaného modu operandi sovětské a následně ruské armády. Jedná se o celkem efektivní a na rozdíl od přímých střetů s kombatanty méně nákladný způsob, jak rozbít morálku obránců a obyvatelstva.


Tesla otevřela u Berlína svou první továrnu v Evropě
E15-ekonomika | 14:45:00
Americká společnost Tesla oficiálně otevřela svůj nový závod na elektromobily v braniborské obci Grünheide nedaleko Berlína, je to zároveň její první továrna v Evropě. Tesla ji vybudovala na domácí půdě konkurenčního automobilového koncernu Volkswagen, s kterým soupeří v elektromobilitě. Při ceremonii, které se zúčastnili mimo jiné německý kancléř Olaf Scholz, ministr hospodářství Robert Habeck a braniborský premiér Dietmar Woidke, předal šéf Tesly Elon Musk první auta novým majitelům. Továrna, která nabídne práci 12 tisíc lidí, chce vyrábět až 500 tisíc vozů Model Y ročně.


Kryptoměny výrazně rostou, šok z války střídá u etheru očekávání zelenějších zítřků
E15-ekonomika | 14:00:00
Druhá nejvýznamnější virtuální měna ether prolomila během úterního dopoledne hranici tří tisíc dolarů. Svým růstem za posledních sedm dní zastínila i jinak dominantní bitcoin. Ether se vyšplhal nejvýše od počátku války Kremlu proti Ukrajině. Majitelé kryptoměny věří, že další výrazný růst ether ještě čeká.


Rusko válku na Ukrajině nemůže vyhrát, Ukrajinci zažívají peklo, uvedl generální tajemník OSN
E15-politika | 16:01:00
Generální tajemník OSN António Guterres vyzval k okamžitému ukončení války, kterou Rusko před měsícem zahájilo invazí na Ukrajinu. V této souvislosti uvedl, že Ukrajinci čelí "živoucímu peklu" a že Rusko válku nemůže vyhrát a bude muset usednout k jednacímu stolu. Informují o tom zahraniční agentury.


Emil Aslan: Rusko na Ukrajině používá osvědčenou taktiku. Útoky na civilisty jsou levné a účinné
E15-politika | 15:00:00
Ruská armáda i letectvo stupňují útoky na civilní obyvatelstvo Ukrajiny. Čím dál častější jsou zprávy o bombardování nemocnic, škol, leteckých krytů i o vraždách obyčejných lidí. Podobné útoky přitom nejsou dílem náhody, ale vycházejí z etablovaného modu operandi sovětské a následně ruské armády. Jedná se o celkem efektivní a na rozdíl od přímých střetů s kombatanty méně nákladný způsob, jak rozbít morálku obránců a obyvatelstva.


Tesla otevřela u Berlína svou první továrnu v Evropě
E15-politika | 14:45:00
Americká společnost Tesla oficiálně otevřela svůj nový závod na elektromobily v braniborské obci Grünheide nedaleko Berlína, je to zároveň její první továrna v Evropě. Tesla ji vybudovala na domácí půdě konkurenčního automobilového koncernu Volkswagen, s kterým soupeří v elektromobilitě. Při ceremonii, které se zúčastnili mimo jiné německý kancléř Olaf Scholz, ministr hospodářství Robert Habeck a braniborský premiér Dietmar Woidke, předal šéf Tesly Elon Musk první auta novým majitelům. Továrna, která nabídne práci 12 tisíc lidí, chce vyrábět až 500 tisíc vozů Model Y ročně.


Kryptoměny výrazně rostou, šok z války střídá u etheru očekávání zelenějších zítřků
E15-politika | 14:00:00
Druhá nejvýznamnější virtuální měna ether prolomila během úterního dopoledne hranici tří tisíc dolarů. Svým růstem za posledních sedm dní zastínila i jinak dominantní bitcoin. Ether se vyšplhal nejvýše od počátku války Kremlu proti Ukrajině. Majitelé kryptoměny věří, že další výrazný růst ether ještě čeká.


STALO SE DNES: Ruskou sociální síť napadli hackeři, vojákům docházejí zásoby
idnes.cz | 17:53:00
Hackerská skupina Anonymous o víkendu napadla ruskou sociální síť VKontakte. Ruským vojskům v okupovaných oblastech Ukrajiny zbývají potraviny a munice na tři dny. Premiér Petr Fiala hájil ve Sněmovně pomoc uprchlíkům před válkou. Lídrem prezidentských voleb ve Francii je současná hlava státu Emmanuel Macron. Čerpací stanice si neúčtují nepřiměřeně vysoké marže. Tolik hlavní úterní události.


Dozorčí rada České pošty má šest nových členů, je nyní usnášeníschopná
idnes.cz | 17:17:00
Ministr vnitra Vít Rakušan v úterý jmenoval šest nových členů dozorčí rady České pošty. S obsazenými dvanácti místy z celkových patnácti bude opět usnášeníschopná. Sedmý navržený člen čeká na posouzení výborem pro personální nominace. První jednání v novém složení se uskuteční v následujícím týdnu.


Ať se vrátí k „führerovi“. Putinově milence hrozí deportace ze Švýcarska
idnes.cz | 17:17:00
Zatímco Rusko válčí na Ukrajině a nenávratně ničí životy tamních lidí, údajná milenka šéfa Kremlu Vladimira Putina Alina Kabajevová se podle zahraničních médií ukrývá ve Švýcarsku. Desetitisíce lidí nyní v petici žádají švýcarskou vládu, ať ženu a její děti, které má údajně s Putinem, ze země vyhostí. „Není to jen prostá žena, ale zločinec,“ uvádí autoři dokumentu.


Kubal: Zelenskyj byl velmi osobní. Termín rozhovoru nám řekli den předem
idnes.cz | 17:05:00
Česká televize v pondělí odvysílala rozhovor s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Reportér veřejnoprávní televize Michal Kubal jej vedl společně s reportérkami ukrajinské a francouzské televize. „Byla to jedna velká výzva. Atmosféra během rozhovoru byla až přátelská,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz Kubal.


Opilá pacientka při převozu v sanitce škrtila a kopala záchranáře
idnes.cz | 16:57:00
Kvůli napadení záchranářů stíhají policisté ženu z Náchodska. Incident se odehrál na Nový rok, kdy se opilá agresivní pacientka v sanitce odpoutala z nosítek a zdravotníky kopala, škrtila, bila pěstí a vyhrožovala jim smrtí. Hrozí jí až pět let vězení.


Málem koupili dům, kde se stala vražda. Ústavní soud se dvojice zastal
idnes.cz | 16:34:00
Ústavní soud se dnes zastal dvojice, která si chtěla koupit dům v Nových Jesenčanech na okraji Pardubic. Z koupě ale sešlo, protože vyšlo najevo, že se v domku stala vražda a jeden z prodávajících je ve vazbě. Dvojice kupujících poté žádala od tří aktérů zkrachovalé transakce odškodnění a vydání bezdůvodného obohacení 1,72 milionu korun.


Západ trestá Rusko. Leteckým společnostem zabavil téměř 80 letadel
idnes.cz | 16:22:00
V důsledku protiruských sankcí bylo ruským leteckým společnostem v zahraničí zabaveno téměř 80 letadel. Řekl to ruský ministr dopravy Vitalij Saveljev. Západní leasingové společnosti kvůli sankcím vypovídají ruským aerolinkám smlouvy a žádají vrácení letadel.


Rudá armáda měla nechat Čechy nacistům, reagoval na stopku ruský spisovatel
idnes.cz | 16:10:00
Krok českého nakladatelství Argo ukončit vydávání knih ruského spisovatele Sergeje Lukjaněnka vedl autora k ostré reakci. Upozorňuje na údajné protiruské nálady v naší společnosti a ve vší vážnosti se zamýšlí, zda bylo správně, když nás Rudá armáda osvobodila z područí nacistického Německa. Populární fantasy autor přitom veřejně podporuje ruskou agresi na Ukrajině.


Běloruští drážní partyzáni hatí ruské plány. Pud sebezáchovy, říká analytik
idnes.cz | 15:57:00
Bělorusové pořádají záškodnické akce, kterými sabotují ruské přesuny vojsk a materiálu na Ukrajinu. Rozsáhlé, kreativní akce podle analytika Pavla Havlíčka z Asociace pro mezinárodní otázky ukazují na hloubku odporu běloruské společnosti k ruské invazi.


Zkontrolujte si nastřádané bankovky, těmi staršími brzy nebude možné platit
idnes.cz | 15:54:00
Platnost starších vzorů bankovek v hodnotě 100, 200, 500, 1000 a 2000 korun z let 1995 až 1999 skončí na konci června letošního roku. Další dva roky bude možné neplatné bankovky vyměnit na pokladnách bank a na všech sedmi územních zastoupeních České národní banky. Vyplývá to z informací, které ČNB zveřejnila.


Marže u pump jsou v pořádku, ukázaly ministerské kontroly
idnes.cz | 15:27:00
Kontroly ministerstva financí neprokázaly, že by si čerpací stanice účtovaly u pohonných hmot nepřiměřeně vysoké marže. Podle předběžných výsledků reagovali čerpadláři přiměřeně, uvedlo ministerstvo ve zprávě. V monitoringu cen však chce úřad dál pokračovat.


Chovatelé slepic hledají nové zákazníky. Na Ukrajinu a do Ruska vozí vejce a kuřata za stovky milionů
iHned.cz | 17:54:00
Opavská drůbežárna Best se už třicet let věnuje líhnutí kuřat a prodeji násadových vajec doma i v zahraničí. Ještě donedávna to kromě Polska nebo Maďarska byly také Rusko a Ukrajina. Export do těchto zemí ale ochromila ruská agrese a firma musí...


Příroda letos drží „suchej březen“. Může patřit k nejsušším od roku 1900
iHned.cz | 17:52:00
V březnu by měla být půda po zimě dostatečně vlhká a potoky plné vody z tajícího horského sněhu. Jenže tak tomu není. Většina Česka má už nyní povrchové vody málo. Podle projektu Intersucho je teď řada oblastí v zemi v porovnání s dlouhodobým...


V Brandýse nad Labem vznikají „mozky“ pro BMW. Continental vyrobí až dva miliony počítačů do aut
iHned.cz | 17:24:00
Asistenční funkce prvního plně elektrického SUV německé značky BMW ovládá malá krabička. Šedý přístroj kontroluje displeje v autě, rádio, navigaci nebo takzvaného sleeping asistenta, který hlídá i pomocí kamer, jestli řidiči „nepadají“...


Laciný populismus. Agentury kritizují Středulův návrh, který by jim zakázal nabízet pracovníky z Ukrajiny
iHned.cz | 17:15:00
S rostoucím počtem Ukrajinců, kteří do Česka utíkají před válkou, se začínají objevovat případy podvodníků snažících se jejich situace zneužít. Mezi uprchlíky například začali šířit informaci, že pokud se zaregistrují v asistenčních centrech,...


Záběry poprav či výzvy k terorismu. Facebook a další firmy budou mít na jejich smazání hodinu
iHned.cz | 16:40:00
Policisté budou moci nařídit smazání teroristického obsahu publikovaného na internetu. Pokud zaznamenají například záběry poprav nebo výzvy k terorismu, pošlou poskytovateli stránky příkaz a bude mít hodinu na jeho odstranění. Bude se to týkat nejen...


Přijmeme houslistku či fotografku. Uprchlíci mění letité zvyklosti agenturního zaměstnávání
iHned.cz | 16:23:00
Neobvyklý požadavek dostala personální agentura ManpowerGroup. Karlovarský symfonický orchestr poptával dvě houslistky. Přestože jsou podobné agentury zejména v souvislosti s Ukrajinci spojované spíše s dělnickými nebo technickými profesemi,...


Jakou stopu zanechá Erdogan? Turecký prezident si užívá pozornosti, z vyvrhele je vítaným společníkem
lidovky.cz | 17:06:00
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se vyhřívá na výsluní mezinárodní pozornosti. Po letech diplomatické izolace a sankcí kvůli nákupu ruských zbraní či průzkumu ložisek plynu v kyperských vodách se u něj nyní dveře netrhnou.


Zmařený atentát na Zelenského? U slovenských hranic zadrželi falešné domobrance, kteří měli plánovat vraždu
lidovky.cz | 16:26:00
V rámci současné ruské invaze je považován Volodymyr Zelenskyj za „cíl číslo jedna“, jemuž hrozí fyzická likvidace. Jeden z dalších komplotů proti němu měl být odhalen v noci na úterý.


Budou Ukrajinci o dohodě s Ruskem hlasovat v referendu? Má to jeden zádrhel
lidovky.cz | 16:10:00
Volodymyr Zelenskyj ukázal, jak se z neznámého politika stane za pár dnů světová osobnost. Doložil, že je s to vést Ukrajinu ve válce proti ruské agresi. Nedělejme si iluze, na vojenské vítězství to nestačí a Rusko krůček po krůčku postupuje. Ale ve válce „měkké síly“ Ukrajina vítězí. A to i z pohledu Ameriky rozklížené vlastními problémy.


Mapa: Z Ukrajiny už uteklo 3,5 milionu lidí, více než polovina z nich do Polska
aktuálně.cz | 16:43:52
Kvůli větší délce společné hranice míří stovky tisíc lidí i do Rumunska a Moldavska. V Česku je téměř 300 tisíc uprchlíků.


Ministerstvo financí kontrolovalo marže. Ceny u pump jsou v pořádku, zjistilo
Denik.cz | 17:37:00
Ministerstvo financí nebude regulovat cenu pohonných hmot. K tomuto závěru dospělo po vyhodnocení předběžných výsledků kontroly, kterou úřad zahájil minulý týden. Z následné analýzy vyplynulo, že pumpaři se při stanovování ceny vychylovali oběma směry. V některých nasadili marže o něco vyšší, jinde se ale majitelé čerpacích stanic uchýlili dokonce k maržím záporným.


V Izraeli zaútočil muž s nožem. Zabil nejméně tři lidi, poté byl sám zastřelen
Denik.cz | 17:23:00
Útočník s nožem v úterý v jihoizraelském městě Beerševa zabil nejméně tři lidi a následně byl zastřelen, informovala agentura Reuters s odvoláním na izraelskou policii a záchrannou službu. Podle izraelských médií útočil arabský občan Izraele.


Kříže, mrtvoly, rabování. Děsivé svědectví z Mariupolu rodina zachytila v deníku
Denik.cz | 16:49:00
Dmytro a Tanja strávili prvních třiadvacet dní války v Mariupolu, městě, které je jedním z hlavních cílů ruské armády. Se svou sedmiletou dcerou i rodiči se ve strachu o život skrývali ve sklepě. Nakonec se rodině minulý čtvrtek podařilo z obléhaného ukrajinského města uprchnout. Jejich vyděšení rodiče však v Mariupolu zůstali.


VIDEO: Krádež u bankomatu agresorovi nevyšla. Strážníka se pokusil uškrtit
Denik.cz | 16:16:00
Hádka dvou mužů přilákala pozornost strážníků. Důvodem k ní měl být pokus o krádež hotovosti u bankomatu. Muž, který se měl pokusit peníze odcizit, pak na hlídku zaútočil. Událost se stala v sobotu po 5. hodině ranní v Moskevské ulici v Praze 10.


Díky Německo. První Tesly z berlínské gigatovárny předal lidem Musk
Denik.cz | 15:47:00
Pořádně nablýskanou party odstartoval oficiální provoz nové továrny vyrábějící vozy a autobaterie Tesla u německého Berlína. První Modely Y osobně předal zákazníkům v úterý odpoledne šéf společnosti Elon Musk. „Danke Deutschland!“ napsal americký podnikatel a vizionář na svém twitterovém profilu. Už den dopředu hlásil, jak je z akce natěšený. Vždyť otevření továrny odsunulo o řadu měsíců potřebné ekologické povolení.


Do Cannes pojedou dva čeští filmaři. Svůj projekt představí v Ateliéru
Denik.cz | 15:22:00
Na festival v Cannes se letos podívají dva čeští režiséři Tomáš Weinreb a Petr Kazda. Dostali se do patnáctky tvůrců, kteří představí svůj rozpracovaný projekt v tzv. Ateliéru. 


Nejdřív sbalila noty. Klavíristku z Ukrajiny vyhnala válka, Čechům teď zahrála
Denik.cz | 14:43:00
Výbuch bomby ji probudil doma na Ukrajině. Sedmnáctiletá studentka Valeria Svyryda ihned dostala pokyn od otce, aby si sbalila to nejnutnější, že musí odjet z napadené země do bezpečí. „Jako první jsem sáhla po cestovních dokladech a notách. Hudbu totiž miluju. Nemyslela jsem ani na oblečení,“ říká. Svyryda je klavíristka. Než začala invaze, studovala vyšší hudební školu. Teď je uprchlíkem. 


VIDEO: Muž podpaloval kontejnery. Policii tvrdil, že si šel jen koupit jídlo
Denik.cz | 14:40:00
Pražští policisté zadrželi muže, který během půl hodiny podpálil několik kontejnerů ve čtyřech ulicích v Praze 3. Čtyřiačtyřicetiletému recidivistovi hrozí až dva roky za mřížemi.


Letos konečně Sting. Na slavkovském zámku se čeká velkolepé kulturní léto
Denik.cz | 13:49:00
Novou turistickou sezónu otevře ve čtvrtek pro své návštěvníky zámek ve Slavkově u Brna. Největším lákadlem bude už několikrát odkládaný koncert Stinga. V plánu jsou také moravský festival jídla, mezinárodní přehlídka živých soch a bodyartu nebo sraz historických aut a motorek. 


Řidiče nebavilo čekat v koloně. Troubil, zamkl se v autě a srazil strážníka
Denik.cz | 13:36:00
Nejprve v koloně bez důvodu opakovaně troubil, pak se zamkl v autě a odmítal vystoupit, nakonec se rozjel a srazil strážníka. Skončil v poutech. Zranění si u policisty vyžádala pracovní neschopnost. Událost se stala v pátek v Praze 6.


Záhadná zásilka ve Sněmovně. Na místo museli vyjet hasiči s chemiky
Denik.cz | 12:48:00
Záhadná obálka způsobila v úterý kolem poledne rozruch u Poslanecké sněmovny. Na místo museli vyjet pražští hasiči.


Móda z Brna: Plné dekolty nadělaly parádu, odhalený rozkrok byl vulgární
revue.idnes.cz | 15:15:00
Po delší době, kdy to kvůli koronavirovým omezením nebylo možné, se opět konají plesy. Na jeden do Brna vyrazily i známé tváře. Jejich outfity na Diamantovém plese ohodnotil módní policista Jakub Eliáš.


Konkurujeme lidem, kteří chtějí spát. Jak se z Johna Olivera stal světový komik
bleskove.cz | 15:51:00
Cizinci se na něj obracejí, aby se věnoval jejich politikům. "Většinou to připomíná zoufalé volání o pomoc," říká.


Místo cesty do Ruska vozili Ukrajince. Doma brečeli na podlaze, tvrdí o uprchlících
bleskove.cz | 13:49:34
Kamarádi Honza Šamla a Vladimír Maroušek měli vyrazit na cestu do Ruska. Místo toho vozili deset dní ukrajinské uprchlíky po celém Visegrádu.


V Galerii Středočeského kraje začaly výstavy Matasové či Filipského
bleskove.cz | 12:18:00
Jedenaosmdesátiletá Adéla Matasová patří k nejvýznamnějším žijícím představitelům poválečného umění, vloni dostala cenu ministerstva kultury.


Známe nominace na Czech Nature Photo: Tak fotí nejlepší čeští fotografové přírody
bleskove.cz | 12:00:20
Šestý ročník fotografické soutěže Czech Nature Photo už zná nominace na ceny v jednotlivých kategoriích. Prohlédněte si je ve fotogalerii.


Kronika ukrajinské svobody. V Česku zazpívá Mariana Sadovská, doprovází se jako Nico
bleskove.cz | 11:50:00
Má za sebou divadelní kariéru, komponovala pro slavný Kronos Quartet. V Brně a Praze se bude doprovázet na indické harmonium.


Hrůzný nález při renovaci hospody: V mrazáku našli ostatky muže, který zmizel před 10 lety!
blesk | 18:40:00
Děsivé odhalení učinili dělníci při renovaci hospody v Londýně. V mrazáku našli tělo Roye Bigga (†67), který zmizel v roce 2012. Příčina smrti je zatím záhadou a policie prosí ty, kdo Roye znali, aby je kontaktovali.


Láska Harryho Pottera Ginny Weasleyová se vdala! Takhle jí to slušelo ve svatebních šatech
blesk | 18:30:00
Herečka Bonnie Wrightová (31), známá především díky roli Ginny Weasleyové v sérii o Harrym Potterovi, se o víkendu vdala! Své ano řekla za přítomnosti řady přátel obchodníkovi Andrewovi Lococovi. 


Kongresové centrum praská ve švech: Praha potřebuje dobrovolníky pro pomoc ukrajinským uprchlíkům
blesk | 18:18:00
Magistrát hledá nové tváře do Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU), které se momentálně nachází v Kongresovém centru Praha, odkud se v půlce dubna přesune na metro Vysočanská. K dnešku obsloužilo již 51 tisíc ukrajinských uprchlíků. Pomáhá jim nad 5 tisíc dobrovolníků. Noví dobrovolníci se mohou připojit do registračního systému a během několika hodin začít pomáhat.


Slovenští vojáci na hranicích Ukrajiny dovádí s dětmi: Video má už milion zhlédnutí!
blesk | 17:52:00
Přes slovensko-ukrajinské hranice proudí stovky uprchlíků z Ukrajiny. Jde hlavně o matky s dětmi, které za sebou mají neskutečné náročnou cestu. Na hranicích se je proto vojáci, policisté nebo hasiči snaží rozveselit. Dokazuje to video, které má už přes milion shlédnutí.


V Česku už je 300 tisíc uprchlíků. „Je to lež,“ bouří se Fiala proti tomu, že se zapomíná na Čechy
blesk | 17:49:00
Do České republiky přišlo z Ukrajiny od zahájení ruské vojenské invaze zatím kolem 300 tisíc běženců, řekl dnes ve Sněmovně premiér Petr Fiala (ODS). Zopakoval kroky, které vláda v souvislosti s migrační vlnou podnikla. Uvedl, že chápe rozčarování obyvatel nad rostoucími cenami energií, pohonných hmot nebo potravin. Hlavním viníkem je ruský prezident Vladimir Putin, zdůraznil. Fiala se ohradil proti názorům, že kabinet kvůli situaci na Ukrajině zapomíná na české občany. „Je to lež,“ prohlásil.


Hlavním terčem byl Zelenskyj! Ukrajinci zadrželi další skupinu atentátníků: Dostali echo přímo od Rusů?
blesk | 17:49:00
Další pokus o atentát na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zas jednou nevyšel. Uvedla to ve svém prohlášení ukrajinská kontrarozvědka, které se podařilo zadržet skupinu ruských diverzantů v čele s agentem ruské tajné služby. Informaci v úterý přinesl německý deník Bild.


Praha si připomněla Světový den vody: Dvě třetiny lidí dávají přednost té z kohoutku
blesk | 17:40:00
V úterý 22. března se po celém světě připomíná Světový den vody. Praha se dlouhodobě chlubí tím, že kvalita pitné vody je tu na vysoké úrovni. Nedávno se do vodárenské sítě vrátila Podolská vodárna a město má velké plány i s vodárenskou věží na Vinohradech, kde by mělo vzniknout osvětové centrum.


Karolína Kurková nebo Kim Kardashianová? Které dámě s iniciály KK to slušelo víc?
blesk | 17:30:00
Obě jsou krásné, přibližně stejně staré, a obě mají iniciály KK. Řeč je o české topmodelce Karolíně Kurkové (38) a profesionální celebritě a módní návrhářce Kim Kardashianové (41). Obě dámy se teď potkaly na společenské akci - a obě byly nepřehlédnutelné. Byť každá z jiného důvodu.


„Mistr basů“ Karel Vágner slaví osmdesátiny: Kdo dorazil a kdo naopak chybí?
blesk | 17:25:00
Slavný muzikant a hudební producent Karel Vágner, jenž stojí za populárním hitem Hej, mistře basů, slaví kulaté osmdesátiny! A je to oslava skutečně velkolepá! Účastní se jí dokonce i několik desítek slavných hostů a osobností ze světa českého šoubyznysu!


Šílená nehoda v Praze: Řidič několikrát otočil auto na střechu, pak utekl
blesk | 17:21:00
Šílená dopravní nehoda se dnes stala v pražských Nebušicích. Na severu metropole řidič několikrát otočil svůj vůz na střechu a skončil mimo silnici. Od auta poté zmizel.


Jana Bobošíková se rozloučila s manželem Pavlem (†58): Bojoval až do posledního dechu!
blesk | 17:05:00
Se svou životní láskou se na pražské Letné rozloučila bývalá politička a moderátorka Jana Bobošíková (57). Její manžel Pavel Bobošík (†58) zemřel ve čtvrtek po těžké nemoci. A nechyběli ani jeho spolupracovníci nebo bývalí či současní politici. Pral se za každý den, který mu zbýval. Ale rakovinu neporazil!


Sotva se dostali do bezpečí, vyskytla se další hrozba: Uprchlíky ohrožují zločinecké gangy
blesk | 16:54:00
Uprchlíci z Ukrajiny jsou v hledáčku zločineckých skupin a obchodníků s lidmi. Ohrožené jsou zejména ženy a děti, jichž utíká nejvíce. Podle agentury DPA to dnes uvedla unijní policejní organizace Europol.


Role z protekce? Snowboardistka Samková dostala štěk ve filmu, kde hraje její přítel Marek Adamczyk
blesk | 16:30:00
Přijela svého kluka podpořit na plac, kde se točil film Poslední závod, a hned dostala roli! Herec Marek Adamczyk (34) ve snímku hraje jednu z hlavních rolí a jeho holka, olympijská vítězka, díky tomu dostala takzvaný štěk.


Asistenční centrum pro Ukrajince v »Kongresáku« čeká přesun: Nápor byl dvojnásobný
blesk | 16:26:00
Válka na Ukrajině zuří již téměř měsíc. Ze země prchají civilisté i k nám do České republiky, ve velkých počtech právě do Prahy. Momentálně funguje v Kongresovém centru asistenční ústředna ukrajinských uprchlíků pro Prahu i Středočeský kraj. Vzhledem k velkému počtu utečenců se však nejpozději do 14. dubna přesune k metru Vysočanská. Magistrát také přispěje 140 korunami na člověka na noc a podpoří neziskovky. Dnes o tom po jednání rozhodl Krizový štáb hl. m. Prahy.


Nečekaný hyenismus na Svitavsku: Ukrajinské maminky si prožily peklo!
blesk | 16:18:00
Nechutný případ vyšetřují policisté na Svitavsku. Personální agentura tam měla vykořisťovat už tak válkou zdecimované rodiny z Ukrajiny. Maminky s dětmi měly trpět v nevyhovujících podmínkách v chatkách v Koclířově a ve Vendolí. Za práci navíc dostávaly jen směšnou odměnu.


Strážníci zachránili vzácného luňáka: Jirka asi prohrál vzdušný souboj s jiným dravcem
blesk | 15:54:00
Kuriózního pasažéra převáželi brněnští strážníci. V papírové krabici odváželi do ptačího centra luňáka červeného. Otřesený dravec potřeboval pomoc zřejmě po nějakém vzdušném souboji.


Konkurujeme lidem, kteří chtějí spát. Jak se z Johna Olivera stal světový komik
pikant | 15:51:00
Cizinci se na něj obracejí, aby se věnoval jejich politikům. "Většinou to připomíná zoufalé volání o pomoc," říká.


Dopravní panoptikum: Co všechno je někdo schopen naložit na auto?
Auto.cz | 17:45:00
Divili byste se, jaký náklad jsou někteří motoristé schopni upevnit na svůj automobil. Dnešní díl Dopravního panoptika vás o tom přesvědčí.


Špatné časy? Škoda loni zvýšila zisk o 48 procent na 22,4 miliardy Kč
Auto.cz | 16:53:00
Automobilka Škoda Auto loni zvýšila nekonsolidovaný čistý zisk o 48 procent na 22,41 miliardy korun. Nekonsolidované tržby se snížily o 0,4 procenta na 422,6 miliardy Kč.


Maserati Grecale představeno, vrcholné Trofeo nabídne V6 a 538 koní
Auto.cz | 16:07:00
Po několika odkladech dnes automobilka Maserati konečně představila dlouho očekávané SUV Trofeo.


Na trhu práce stále převažuje optimismus, i přes nejistotu a pokračující přesuny zaměstnanců
Kurzy.cz | 17:54:18
Společnost ManpowerGroup Česká republika dnes zveřejnila výsledky průzkumu „ ManpowerGroup Index trhu práce “ pro druhé čtvrtletí roku 2022. V rámci průzkumu ManpowerGroup Index trhu práce pro druhé čtvrtletí 2022 byla v šem účastníkům vybraného...


Další vývoj ziskovosti obchodovaných firem a směr celého trhu
Kurzy.cz | 17:38:00
Na CNBC se včera zapáleně diskutovalo, kam se vydá akciový trh. Vzrušení vyvolávaly zejména názory týkající se další ziskovosti korporátního sektoru. Brian Belski z BMO Capital Markets se stavěl proti úvahám, které zejména z makroekonomického vývoje od...


Česko dohání západní standard. Zájem o svěřenské fondy se meziročně zvýšil o 40 %
Kurzy.cz | 17:13:49
Počet Čechů, kteří loni projevili zájem o uspořádání majetku svěřenskými fondy, vzrostl oproti roku 2020 téměř o polovinu. Vyplývá to z dat Evidence svěřenských fondů. Podle advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný měla vliv na zvýšený zájem o svěřenské&h


Živnostníci se zlepšují ve splácení, a dokonce si více půjčují
Kurzy.cz | 16:56:36
Pokles počtu nesplácených dluhů u živnostníků naznačuje, že se jejich platební schopnost zlepšuje a ve finančních problémech způsobených pandemií už zůstává jen malá část z nich. Většina obnovila dodávky svých služeb a zboží, nebo si našla nové zdroje&hel


Marže čerpacích stanic nebyly plošně nepřiměřené, říká ministerstvo. Nezkoumalo však marže rafinérií, a možná si hlavně ani nechce přidělávat problémy
Kurzy.cz | 16:35:04
Ministerstvo financí při kontrole prodejních cen pohonných hmot neodhalilo plošně nepřiměřené marže čerpacích stanic. Nemá ani podezření na kartelovou dohodu. Prodejní ceny pumpařů také podle ministerstva nebyly „zcela ustřelené od velkoobchodních cen na&


Počet bezkontaktních výběrů z bankomatů díky pandemii vzrostl o desítky procent
Kurzy.cz | 16:25:35
Skoro polovina výběrů z bankomatů z českých platebních karet probíhá bezkontaktně, což je šestkrát více než v případě výběrů ze zahraničních karet používaných v České republice. Potvrzuje se tak, že Češi patří ke světové špičce z pohledu obliby...


Ropa a nabídkový šok
Kurzy.cz | 16:11:01
Čím déle vojenská operace na Ukrajině trvá, tím je pravděpodobnější, že se Evropská unie připojí k americko-britskému embargu na ruskou ropu. Pokud ano, pak se prognóza IEA o snížení dodávek ropy o 3 miliony barelů denně kvůli sankcím proti Moskvě může&he


Analýza zlata na 22. března 2022 – průraz mini vzestupného kanálu
Kurzy.cz | 16:07:41
Technická analýza: Zlato se dnes ráno obchodovalo sestupně a vidím potenciál dalšího pokračování poklesu. Obchodní doporučení: Vzhledem k průrazu vzestupného mini kanálu vidím potenciál poklesu.


Maďarská centrální banka bude měnovou politiku utahovat více a déle (Komentář)
Kurzy.cz | 16:07:36
Kurz koruny si dnes vybíral oddechový čas. Domácí
měna po většinu dne oscilovala kolem hladiny 24,70 CZK/EUR. Žádná česká data
zveřejněna nebyla a silnější impulzy nepřicházely ani z vnějšího prostředí.
Maďarská centrální banka zvýšila klíčovou tříměsí...


Od invaze Česko Rusku za plyn a ropu poslalo 10krát více peněz, než kolik vybralo v historicky rekordní sbírce na Ukrajinu. Nejúčinnější „sbírkou“ je odstřižení od ruských energií
Kurzy.cz | 16:03:37
Podle zpráv z minulého týdne Češi vybrali na pomoc Ukrajině zhruba 2,7 miliardy korun. Jedná se o rekordní výtěžek jednorázové humanitární akce. Jde o úctyhodný výsledek semknutí tuzemské veřejnosti. Radost z něj však poněkud kazí jiné číslo.


Krypto uprchlíci našli útočiště v Portugalsku
Kurzy.cz | 15:48:45
Stejně jako další západoevropské země, které se staly útočištěm Ukrajinců prchajících před ruskou invazí, i Portugalsko přijímá příliv uprchlíků. Krypto pracovníci z Ukrajiny, která se etablovala jako průmyslové centrum, však mohou v Portugalsku začít&hel


Ethereum je na dobré cestě k verzi 2.0
Kurzy.cz | 15:12:06
Vývojáři a nadace Ethereum Foundation oznámili optimistické výsledky testů řetězce Beacon, který funguje podle ohlášeného modelu proof of stake.


Černínský palác bude hostit Česko-německý vodíkový den
Kurzy.cz | 15:08:00
Kdy: 23.03.2022 , Kde: Praha Ministr Lipavský ve středu


Ženy z Ukrajiny mají zájem o jakoukoliv práci. Potřebují flexibilitu a ubytování
idnes.cz | 18:46:00
Příchodem ukrajinských uprchlíků, kteří budou hledat práci, se českým firmám otevírá možnost, jak vyřešit svůj dlouhodobý problém s nedostatkem pracovních sil. Čeští manažeři jsou konzervativní, vhodné pracovní podmínky pro ženy s malými dětmi nabízí menší část z nich. Větší otevřenost by jim přitom prospěla.


Řidič v Nebušicích nezvládl řízení a boural do stromu, z místa nehody utekl
idnes.cz | 18:37:00
V Nebušicích boural v úterý v odpoledních hodinách řidič se Škodou Kodiaq. Zřejmě jel příliš rychle v zatáčce a nezvládl řízení. Policisté po něm pátrají, z místa nehody totiž utekl.


Jednat s Ruskem? Ano, ale až mu z nosu poteče červená, varuje politolog
idnes.cz | 18:36:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se nachází v nezáviděníhodné situaci. Nemůže se nechat vmanévrovat do pozice, kdy by navenek jeho země působila jako hlavní překážka míru, uvedl politolog Zdeněk Kříž. Hovořit s Ruskem je proto nutné, nicméně doufat v dobrou vůli Moskvy pošetilé, varoval.


Zakázali nám nabízet Šarlatána ke stažení, stěžuje si u soudu Ulož.to. Žádá statisícové odškodné
Hospodářské noviny | 18:09:00
Pražský městský soud začal v úterý řešit neobvyklý spor o peníze související s nelegálním stahováním filmů. Odškodné přitom paradoxně nepožaduje vlastník autorských práv, ale stahovací služba Ulož.to. Cítí se totiž poškozená tím, že jí soud zakázal...


Česko-ruské podnikání: V Mariánských Lázních má luxusní hotel sankcionovaný byznysmen
Hospodářské noviny | 18:00:00
Alexander Pumpyanskiy má ve svých 34 letech výjimečnou kariéru – vede obří ruskou společnost vyrábějící ocelová potrubí pro ropný a plynárenský průmysl a rovněž se podílí na řízení investiční firmy s podíly v železnicích. Právě tyto...


Rusku dochází živá síla, nasazení mládeže do války je možné, míní rusista
idnes.cz | 18:00:00
V souvislosti s válkou se objevuje množství informací o ruské armádě, které zveřejňují ukrajinské zdroje. Jednou z nich je zpráva, že Moskva chce do bojů povolat chlapce z mládežnické organizace Junarmija. „I takový scénář je možný,“ konstatuje Karel Svoboda, odborník na Rusko. Míra nejistoty je však v zemi výrazně vyšší než kdekoliv jinde, podotýká.


Příroda letos drží „suchej březen“. Může patřit k nejsušším od roku 1900
Hospodářské noviny | 17:52:00
V březnu by měla být půda po zimě dostatečně vlhká a potoky plné vody z tajícího horského sněhu. Jenže tak tomu není. Většina Česka má už nyní povrchové vody málo. Podle projektu Intersucho je teď řada oblastí v zemi v porovnání s dlouhodobým...


Senior se zřítil z osmimetrového svahu k řece, hasiči ho přeplavili k vrtulníku
idnes.cz | 17:53:00
Neopatrný byl odpoledne senior, když šel po turistické stezce podél řeky Moravice na Opavsku. Spadl z osmimetrového svahu k řece, hasiči zraněného museli přeplavit k vrtulníku záchranářů.


Laciný populismus. Agentury kritizují Středulův návrh, který by jim zakázal nabízet pracovníky z Ukrajiny
Hospodářské noviny | 17:15:00
S rostoucím počtem Ukrajinců, kteří do Česka utíkají před válkou, se začínají objevovat případy podvodníků snažících se jejich situace zneužít. Mezi uprchlíky například začali šířit informaci, že pokud se zaregistrují v asistenčních centrech,...


Záběry poprav či výzvy k terorismu. Facebook a další firmy budou mít na jejich smazání hodinu
Hospodářské noviny | 16:40:00
Policisté budou moci nařídit smazání teroristického obsahu publikovaného na internetu. Pokud zaznamenají například záběry poprav nebo výzvy k terorismu, pošlou poskytovateli stránky příkaz a bude mít hodinu na jeho odstranění. Bude se to týkat nejen...


V Bratislavě staví mrakodrapy i čtvrť s 10 tisíci byty. Teď developer Cresco poprvé zamířil do Prahy
Hospodářské noviny | 15:12:00
Na místo bývalého průmyslového areálu Tesly v pražských Holešovicích se mají už za necelé dva roky stěhovat první lidé. Slovenská developerská společnost Cresco postaví na brownfieldu umístěném jen pár kroků za koncem Libeňského mostu svůj první...


Jestli milionový lobbista Polčák zůstane ve vedení partaje, není Starostům pomoci
Hospodářské noviny | 13:43:00
Chytrému napověz, hloupého trkni, říká hezké české přísloví. Která jeho část hovoří o europoslanci a místopředsedovi hnutí STAN Stanislavu Polčákovi, nechť posoudí každý sám. V každém případě je Polčákův postup, kdy si nejprve chtěl nechat vyplatit...


Dárcovská konference pro Ukrajinu, konec ruského plynu, obrana. Putin dal nový obsah českému půlroku v čele EU
iHned.cz | 19:56:00
Ruská invaze na Ukrajinu mění evropskou politiku včetně českého předsedání Evropské unii, které začne v červenci. Češi původně počítali s tím, že se budou věnovat obnově evropských zemí po koronavirové pandemii, „zelené“ agendě směřující...


Český autoland na pokraji apokalypsy. Dodavatelé nebudou mít kde brát, nejspíše podraží i již objednaná auta
iHned.cz | 18:45:00
Největší domácí automobilka zažívá období plné nejistot a výhledy na další měsíce nedokáže přesně určit ani její vedení. Firma sice oznámila, že loni dosáhla o 48 procent vyššího čistého zisku než v roce 2020, ohledně letošního roku je ale opatrná....


Spolu v Praze nasadí lídra Svobodu, myslí si až na 50 procent hlasů. STAN přetahuje tvář TOP 09
iHned.cz | 18:11:00
Vítězství ve sněmovních volbách byl pouze začátek. Koalice Spolu pomýšlí i na úspěch v Praze pro letošní komunální volby. A od tohoto pondělí už je zřejmé, koho nasadí do čela kandidátky. Po neúspěšném pokusu najít nestranickou osobnost zvenčí...


Zakázali nám nabízet Šarlatána ke stažení, stěžuje si u soudu Ulož.to. Žádá statisícové odškodné
iHned.cz | 18:09:00
Pražský městský soud začal v úterý řešit neobvyklý spor o peníze související s nelegálním stahováním filmů. Odškodné přitom paradoxně nepožaduje vlastník autorských práv, ale stahovací služba Ulož.to. Cítí se totiž poškozená tím, že jí soud zakázal...


Česko-ruské podnikání: V Mariánských Lázních má luxusní hotel sankcionovaný byznysmen
iHned.cz | 18:00:00
Alexander Pumpyanskiy má ve svých 34 letech výjimečnou kariéru – vede obří ruskou společnost vyrábějící ocelová potrubí pro ropný a plynárenský průmysl a rovněž se podílí na řízení investiční firmy s podíly v železnicích. Právě tyto...


V Bratislavě staví mrakodrapy i čtvrť s 10 tisíci byty. Teď developer Cresco poprvé zamířil do Prahy
iHned.cz | 15:12:00
Na místo bývalého průmyslového areálu Tesly v pražských Holešovicích se mají už za necelé dva roky stěhovat první lidé. Slovenská developerská společnost Cresco postaví na brownfieldu umístěném jen pár kroků za koncem Libeňského mostu svůj první...


Jestli milionový lobbista Polčák zůstane ve vedení partaje, není Starostům pomoci
iHned.cz | 13:43:00
Chytrému napověz, hloupého trkni, říká hezké české přísloví. Která jeho část hovoří o europoslanci a místopředsedovi hnutí STAN Stanislavu Polčákovi, nechť posoudí každý sám. V každém případě je Polčákův postup, kdy si nejprve chtěl nechat vyplatit...


Dozorčí rada České pošty se může znovu usnášet, ministr Rakušan do ní jmenoval šest nových členů
ČT24 | 17:10:27
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) jmenoval šest nových členů dozorčí rady České pošty. S obsazenými dvanácti místy z patnácti bude rada po měsíci a půl usnášeníschopná. Vyplývá to z informací ministerstva vnitra. Na začátku února ministr odvolal osm členů rady a devátý odstoupil. 


Plakátový palác. Kam se poděli lidé z Lidového domu, milá ČSSD?
lidovky.cz | 19:19:00
Že se nejstarší česká politická strana zbavuje nemovitostí v centru metropole, překvapí málokoho, kdo byť jen okrajově sleduje zdejší partajní hemžení. Přesto je plán socialistů prodat Lannův palác (patřící do komplexu s Lidovým domem) výmluvný.


Britský kapitán a neobyčejní ruští námořníci. V Itálii kotví záhadná jachta, údajně patří Putinovi
lidovky.cz | 18:04:00
Záhadná superjachta, která kotví na toskánském pobřeží, údajně patří ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Roste tlak na italskou vládu, aby plavidlo zabavila.


Policie bude ve čtvrtek intenzivně kontrolovat rychlost na silnicích
Eurozpravy-domácí | 19:03:00
Na stovkách míst budou policisté ve čtvrtek kontrolovat rychlost v rámci dopravně bezpečnostní akce Speed Marathon. Policie ČR o ní dnes informovala v tiskové zprávě.


Kvůli vlně sucha trpí v Africe miliony lidí hladem, krize může přerůst v katastrofu
aktuálně.cz | 19:31:38
Podle odborníků se humanitární pomoc nyní soustředí na okupovanou Ukrajinu.


Žádní obávaní bojovníci. Kadyrovci jsou policisté, ne vojenská síla, říká Čečenec
aktuálně.cz | 19:00:06
"Je to především propaganda," říká v rozhovoru o jednotkách Ramzana Kadyrova Čečenec žijící v exilu.


Rakušan jmenoval nové členy dozorčí rady České pošty
Eurozpravy-domácí | 17:27:00
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) jmenoval šest nových členů dozorčí rady České pošty. U sedmého navrženého člena se čeká na posouzení výborem pro personální nominace. S obsazenými 12 místy z 15 bude rada po měsíci a půl usnášeníschopná.


První Tesly "Made in Germany" z rukou Elona Muska. Továrna u Berlína konečně jede
aktuálně.cz | 18:25:00
Tesla oficiálně zprovoznila svůj první evropský závod, postavený nedaleko německého Berlína. Do továrny nainvestovala 5,5 miliardy eur.


Smržov stojí za policistou, který zastřelil muže. Vyjádřil se i starosta
Denik.cz | 18:33:00
Málokdy klidné vody malé obce rozvíří větší událost hodná záznamu v obecní kronice. V roce 2020 však Smržovem na Jindřichohradecku, který má něco málo přes sto stálých obyvatel, otřásl konflikt, který skončil zastřelením muže. I v současnosti je toto téma aktuální, protože začal proces s policistou, který v srpnu před dvěma roky v chatové osadě u rybníka Dvořiště zasahoval. 


Slovensko zmírní pravidla zaměstnávání Ukrajinců, dá příspěvky na ubytování
Eurozpravy-zahraniční | 19:46:00
Slovensko zmírní podmínky zaměstnávání Ukrajinců ve veřejném sektoru včetně zdravotnictví, zavede příspěvky na ubytování uprchlíků, zpětně zprostí od mýtného vozidla s humanitární pomocí pro Ukrajinu a také vozidla s ukrajinskou poznávací značkou od povinnosti mít dálniční známku.


O účasti Ruska v G20 a WTO rozhodnou členské země, uvedl Scholz
Eurozpravy-zahraniční | 18:24:00
Německý kancléř Olaf Scholz nevylučuje vyřazení Ruska ze Světové obchodní organizace (WTO) a ze skupiny G20 sdružující největší ekonomiky světa, rozhodnutí ale musí společně učinit členské země. Scholz to řekl dnes odpoledne v Berlíně před setkáním s předsedkyní Evropského parlamentu Robertou Metsolaovou.


Orbán žádá o uvolnění peněz z fondu obnovy EU kvůli ukrajinské krizi
Eurozpravy-zahraniční | 17:56:00
Maďarský premiér Viktor Orbán požádal předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou o uvolnění všech prostředků vyčleněných pro Maďarsko ve fondech Evropské unie a o poskytnutí půjčky v rámci evropského plánu obnovy, oznámil podle agentury Reuters Orbánův mluvčí.


Německý prezident Steinmeier má koronavirus
Eurozpravy-zahraniční | 17:36:00
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier se nakazil koronavirem. Podle dnešního vyjádření mluvčí jeho kanceláře má hlava státu jen mírné příznaky nemoci covid-19, informovala agentura DPA. Covid-19 má také Steinmeierova žena Elke Büdenbenderová, u níž se nemoc rovněž projevuje mírnými symptomy.


Tragické osudy bollywoodských hereček: Přítel ji prodával, rodiče dojili. Mladá kráska se pak oběsila
Reflex | 18:30:00
Pratyusha Banerjee byla typická hvězdička moderního showbyznysu. Spíše než ve filmech zářila v reality show a diváky oblíbených soutěžích. Ačkoliv navenek působila jako šťastné děvče v nejlepších letech života, vnitřně patrně velice trpěla. Její přítel ji prý podváděl a bil, přesto si ho chtěla vzít a založit s ním rodinu. Rodiče ji měli dloudobě tlačit do showbyznysu kvůli penězům. Když ji objevili v jejím bytě oběšenou, jen málokdo z jejích kolegů byl překvapený...


Kecy a politika: Zuří informační válka
Reflex | 18:00:00
V médiích a na sociálních sítích jsme svědky tradičních válečných projevů, jako je bombardování, ostřelování nebo dělostřelecká palba. Probíhá však ještě jiná válka – informační. Jaké má projevy v Rusku a na Ukrajině a jaké v České republice, se zabývají autoři podcastu Kecy a politika.


Baribal bílý: Medvědí mýtus pozorován ve volné přírodě
Reflex | 17:00:00
Není to ani lední medvěd, ani albín. Jedná se vzácného tvora Britské Kolumbie, kterého někteří považují za mýtus.


Zelenskyj: Ukrajina je pro ruskou armádu brána do Evropy
Tiscali-zprávy | 19:19:01
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes oslovil další evropský parlament ve snaze přimět Západ k přísnějším sankcím vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu.


Německý kancléř Scholz nevyloučil vyřazení Ruska z WTO nebo G20
Tiscali-zprávy | 19:07:00
Německý kancléř Olaf Scholz nevylučuje vyřazení Ruska ze Světové obchodní organizace (WTO) a ze skupiny G20 sdružující největší ekonomiky světa.


Ukrajinská armáda má sílu se bránit, sílu zvrátit současný stav nemá, tvrdí generál Šedivý
E15-ekonomika | 19:45:00
Ukrajinská armáda má sílu se bránit, nemá ale sílu zvrátit současný stav, domnívá se bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Nastat by podle něj musela její absolutní reorganizace, což v současné době nejspíš není realizovatelné, uvedl. Vojenský analytik Jiří Vojáček se domnívá, že Rusko nedobude Kyjev ani Charkov, největší šance má v případě obleženého Mariupolu. Poukázal na značnou přesilu ruské armády, Ukrajina ale podle něj na obranu přístavního města nasadila nejodhodlanější jednotky.


Rusko začalo stíhat novináře, který sdílel příspěvky o ostřelování porodnice v Mariupolu
E15-ekonomika | 18:48:00
Ruské úřady začaly stíhat známého televizního novináře Alexandra Něvzorova za příspěvky na sociálních sítích o ruském ostřelování porodnice v obleženém Mariupolu. Za „úmyslné šíření záměrně lživých informací“ o počínání ozbrojených sil mu hrozí až 15 let vězení, oznámila ruská média. Podle ruské redakce BBC jde o sedmý známý případ uplatnění nového ustanovení trestního zákona, které vstoupilo v platnost po ruské invazi na Ukrajinu.


Krást v automatizované prodejně nejde, říká expert na digitalizaci maloobchodu
E15-ekonomika | 18:00:00
Světový trend automatizovaných prodejen potravin se prosazuje i v Česku. Již týden funguje v nonstop módu malá prodejna řetězce COOP ve Strakonicích. Přes den je přítomná obsluha a v noci pracují kamery, senzory a bezobslužná pokladna. Analytici již vyhodnocují první údaje o návštěvnosti a útratách.


Na zastavení vesmírné spolupráce Západu s Ruskem vydělá Muskova SpaceX
E15-ekonomika | 17:30:00
Ještě před pár lety by byla vesmírná izolace Západu od Ruska zřejmě nereálná, na Mezinárodní vesmírnou stanici v té době dokázala létat jen ruská raketa Sojuz. Situace je teď jiná, západní vesmírný průmysl se od té doby výrazně posunul vpřed. Americká výzkumná společnost Quilty Analytics odhaduje, že by některé západní firmy mohly na odstřižení od Ruska vydělat. 


Petr Fiala: Do Česka zatím přišlo kolem 300 tisíc ukrajinských uprchlíků
E15-ekonomika | 16:56:00
Do České republiky přišlo z Ukrajiny od zahájení ruské vojenské invaze zatím kolem 300 tisíc běženců, řekl ve Sněmovně premiér Petr Fiala (ODS). Zopakoval kroky, které vláda v souvislosti s migrační vlnou podnikla. Uvedl, že chápe rozčarování obyvatel nad rostoucími cenami energií, pohonných hmot nebo potravin. Hlavním viníkem je ruský prezident Vladimir Putin, zdůraznil. Fiala se ohradil proti názorům, že kabinet kvůli situaci na Ukrajině zapomíná na české občany. „Je to lež,“ prohlásil.


Ukrajinská armáda má sílu se bránit, sílu zvrátit současný stav nemá, tvrdí generál Šedivý
E15-politika | 19:45:00
Ukrajinská armáda má sílu se bránit, nemá ale sílu zvrátit současný stav, domnívá se bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Nastat by podle něj musela její absolutní reorganizace, což v současné době nejspíš není realizovatelné, uvedl. Vojenský analytik Jiří Vojáček se domnívá, že Rusko nedobude Kyjev ani Charkov, největší šance má v případě obleženého Mariupolu. Poukázal na značnou přesilu ruské armády, Ukrajina ale podle něj na obranu přístavního města nasadila nejodhodlanější jednotky.


Rusko začalo stíhat novináře, který sdílel příspěvky o ostřelování porodnice v Mariupolu
E15-politika | 18:48:00
Ruské úřady začaly stíhat známého televizního novináře Alexandra Něvzorova za příspěvky na sociálních sítích o ruském ostřelování porodnice v obleženém Mariupolu. Za „úmyslné šíření záměrně lživých informací“ o počínání ozbrojených sil mu hrozí až 15 let vězení, oznámila ruská média. Podle ruské redakce BBC jde o sedmý známý případ uplatnění nového ustanovení trestního zákona, které vstoupilo v platnost po ruské invazi na Ukrajinu.


Krást v automatizované prodejně nejde, říká expert na digitalizaci maloobchodu
E15-politika | 18:00:00
Světový trend automatizovaných prodejen potravin se prosazuje i v Česku. Již týden funguje v nonstop módu malá prodejna řetězce COOP ve Strakonicích. Přes den je přítomná obsluha a v noci pracují kamery, senzory a bezobslužná pokladna. Analytici již vyhodnocují první údaje o návštěvnosti a útratách.


Na zastavení vesmírné spolupráce Západu s Ruskem vydělá Muskova SpaceX
E15-politika | 17:30:00
Ještě před pár lety by byla vesmírná izolace Západu od Ruska zřejmě nereálná, na Mezinárodní vesmírnou stanici v té době dokázala létat jen ruská raketa Sojuz. Situace je teď jiná, západní vesmírný průmysl se od té doby výrazně posunul vpřed. Americká výzkumná společnost Quilty Analytics odhaduje, že by některé západní firmy mohly na odstřižení od Ruska vydělat. 


Petr Fiala: Do Česka zatím přišlo kolem 300 tisíc ukrajinských uprchlíků
E15-politika | 16:56:00
Do České republiky přišlo z Ukrajiny od zahájení ruské vojenské invaze zatím kolem 300 tisíc běženců, řekl ve Sněmovně premiér Petr Fiala (ODS). Zopakoval kroky, které vláda v souvislosti s migrační vlnou podnikla. Uvedl, že chápe rozčarování obyvatel nad rostoucími cenami energií, pohonných hmot nebo potravin. Hlavním viníkem je ruský prezident Vladimir Putin, zdůraznil. Fiala se ohradil proti názorům, že kabinet kvůli situaci na Ukrajině zapomíná na české občany. „Je to lež,“ prohlásil.


Děti dnešních čtyřicátníků čeká o 20 procent nižší důchod. Mohou tomu ale zabránit
Euro | 07:05:17
S pocitem izolace se kvůli pandemii potýká ještě více seniorů než v předchozích letech. A podle odborníků má jejich množství do budoucna dále přibývat. Bojovat s osamělostí by jim mohla pomoci umělá inteligence ElliQ, kterou v březnu na trh přinesla izraelská společnost Intuition Robotics. Od současných digitálních asistentů se liší tím, že je na rozdíl od nich schopna empatie, umí pracovat s kontextem a má co nejvěrněji simulovat konverzaci se skutečným člověkem.\n


Debata pro předplatitele: Jak zaměstnat Ukrajince? Nová pravidla, papíry, praxe. Ptejte se
iHned.cz | 20:00:00
Jaká jsou nová pravidla pro zaměstnávání uprchlíků z Ukrajiny? Jak se vlivem nečekaného přílivu lidí proměňuje český trh práce? Na co si dát pozor při vyplňování papírů a jak co nejjednodušeji rozšířit svůj tým? Na tyto otázky budeme dávat odpovědi...


Skládací katamarán. Na cenách Czech Grand Design uspělo duo Vrtiška a Žák
bleskove.cz | 21:26:00
Vloni představili umyvadla pro firmu Ravak, venkovní lavičky pro mmcité nebo katamarán, který se dá zapřáhnout za automobil.


Nedokážu lhát sobě a světu. Hvězda filmu Good Bye, Lenin emigrovala z Ruska
bleskove.cz | 20:41:00
Slavná herečka Čulpan Chamatovová kdysi podpořila Vladimira Putina, poslední dobou byla na straně disidentů. Účinkovala také v Praze.


Nová kniha Brdečkové přibližuje osudy i pocity žen kolem Jana Wericha
bleskove.cz | 18:59:00
"Werichovi byli navzájem svázáni mimořádnou, ale i destruktivní rodinnou láskou," říká autorka.


Novinář šířil pravdu o porodnici v Mariupolu. Nyní ho stíhá Rusko. Dostane 15 let vězení?
blesk | 21:40:00
Ruské úřady začaly stíhat známého televizního novináře Alexandra Něvzorova za příspěvky na sociálních sítích o ruském ostřelování porodnice v obleženém Mariupolu. Za „úmyslné šíření záměrně lživých informací“ o počínání ozbrojených sil mu hrozí až 15 let vězení, oznámila ruská média. Podle ruské redakce BBC jde o sedmý známý případ uplatnění nového ustanovení trestního zákona, které vstoupilo v platnost po ruské invazi na Ukrajinu.


Policisté pátrají po Simoně z Příbrami: Doma nechala dopis na rozloučenou a odešla
blesk | 21:27:00
Simona Králová (49) v úterý ráno odešla z domova s tím, že jde k lékaři. Doma ale nechala telefon a dopis na rozloučenou. Příbramští policisté po ni intenzivně pátrají, žádají ale o pomoc i veřejnost. Je možné, že si chce žena sáhnout na život.


Míšu (1) odřízla od rodičů ruská invaze: Dojemné setkání po třech týdnech války
blesk | 20:02:00
Válka na Ukrajině ovlivňuje životy milionů lidí. Mezi nimi je i rusko-ukrajinský pár Vasyl Kucherka (24) aTaťána Zavjalovová (39), kteří aktuálně žijí ve Velké Británii. V době, kdy ruská vojska začala překračovat ukrajinské hranice, byl ale jejich malý synek Míša (1) na návštěvě u svých prarodičů na Ukrajině. Zděšení rodiče se báli, co se s jejich chlapečkem stane. Naštěstí se všichni po třech týdnech obav a strastí sešli v Polsku.


Střelba do obytných částí je nelidská, řekl Šedivý. A poukázal na to, kdy budou Rusové v problémech
blesk | 19:43:00
Ukrajinská armáda má sílu se bránit, nemá ale sílu zvrátit současný stav, domnívá se bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Nastat by podle něj musela její absolutní reorganizace, což v současné době nejspíš není realizovatelné, řekl ČTK. Vojenský analytik Jiří Vojáček se domnívá, že Rusko nedobude Kyjev ani Charkov, největší šance má v případě obleženého Mariupolu. Poukázal na značnou přesilu ruské armády, Ukrajina ale podle něj na obranu přístavního města nasadila nejodhodlanější jednotky.


Ukrajinci čelí živoucímu peklu, prohlásil šéf OSN. Požaduje okamžitý konec války
blesk | 19:19:00
Generální tajemník OSN António Guterres dnes vyzval k okamžitému ukončení války, kterou Rusko před měsícem zahájilo invazí na Ukrajinu. V této souvislosti uvedl, že Ukrajinci čelí „živoucímu peklu“ a že Rusko válku nemůže vyhrát a bude muset usednout k jednacímu stolu. Informují o tom zahraniční agentury.


Rusové kradou oblečení ukrajinské armádě, tvrdí Pentagon. Trpí omrzlinami
lidovky.cz | 21:15:20
Ruské ozbrojené síly při invazi na Ukrajinu se potýkají s tím, že někteří její vojáci museli být staženi kvůli omrzlinám, které se u nich projevily v důsledku nevhodného vybavení. Tvrdí to nejmenovaný vysoce představitel Pentagonu. Ukrajinská horská brigáda například uvedla, že zajala ruského podplukovníka, který měl na sobě spodní prádlo s logem ukrajinské armády.


Izraelský učitel s vazbami na IS ubodal čtyři lidi, zastřelili ho kolemjdoucí
lidovky.cz | 21:00:32
Útočník s nožem v jihoizraelském městě Beerševa zabil čtyři lidi a další dva vážně zranil. Muže, který byl v minulosti vězněn kvůli vazbám na teroristickou skupinu Islámský stát (IS), zastřelili kolemjdoucí. Je to nejtragičtější útok na izraelské civilisty od roku 2016, kdy dva Palestinci zastřelili v obchodním domě v Tel Avivu čtyři lidi.


Poslední slovo Tomáše Baldýnského: Nikdy nepřišel důvod mít rád Rusáky
lidovky.cz | 21:00:00
Vždycky, když nevím, o čem psát fejeton – jako dneska – čumím kolem sebe, jestli mě něco neťukne. Lednice, hm, jídlo bude drahý, prej chleba za šedesát. Za kolik asi bude ten „ruční bochník“, co jsem si tehdá omylem koupil v hipsterský kavárně na Palmovce?


Švýcaři přitvrzují. Založili orgán sledující obcházení protiruských sankcí
lidovky.cz | 20:32:17
Švýcarská prokuratura zřídila pracovní skupinu, která bude potírat možné obcházení protiruských sankcí. Bude také shromažďovat důkazy o válečných zločinech souvisejících s ruskou invazí na Ukrajinu. Dosavadní orgán zabývající se touto agendou nemá dostatečnou kapacitu pro řešení tak rozsáhlého problému.


Škoda má skončit s ruským GAZ. Loni automobilka skokově zvýšila zisk, pomohlo několik důvodů
lidovky.cz | 20:28:00
Největší česká automobilka Škoda loni navzdory poklesu výroby skokově zvýšila zisk. Dál ale bojuje s nedostatkem dílů. Letos ji navíc zaskočila agrese Ruska. Tamní výroba stojí.


‚Nebojte se jich, vždyť mají jen vousy.‘ Kadyrov měl Ukrajince děsit jako brutální videa IS, nepovedlo se
lidovky.cz | 19:30:00
„(Čečenci) mají prostě a jednoduše zasít v obráncích strach – je to něco jako videa Islámského státu,“ říká poručík ve výslužbě Lumír Němec, někdejší příslušník Útvaru rychlého nasazení Policie ČR (takzvané Urny) a velitel speciální jednotky vojenské policie SOG v Afghánistánu v letech 2007–2008.


Tank 500 je čínskou alternativou Land Cruiseru s mild-hybridní V6
Auto.cz | 18:51:00
Čínská automobilka Great Wall Motors konečně rozšiřuje nabídku svých SUV Tank o model 500.


Ukrajinský dodavatel Škody obnovil výrobu, produkce Enyaqu se rozjede
Auto-iDNES.cz | 20:00:00
Ukrajinský dodavatel kabelových svazků pro Škodu Auto tento týden obnovil výrobu. Výpadek produkce způsobený válkou zastavil výrobu elektrického modelu Enyaq, což hrozilo i u modelů Scala a Kamiq. O obnovení výroby informoval člen představenstva pro oblast nákupu mladoboleslavské automobilky Karsten Schnake.


Webinář Jana Bureše a Tomáše Vlka: Investice za časů války. Čtvrtek 24.3. od 14:00
Kurzy.cz | 21:38:17
První šok z ruské invaze na Ukrajinu odezněl a investoři hledají příležitosti na rozvířených trzích. Nastal ten správný čas? Rizika zůstávají velká, přičemž válka jen umocnila inflační problém, který na trhy doléhal už předtím.


Ministr Kupka v Bruselu probíral dopravní plány českého předsednictví i pomoc Ukrajině
Kurzy.cz | 20:18:34
„Celý resort dopravy se připravuje na nadcházející půlrok českého předsednictví. Vše ovlivní ruská válka na Ukrajině. Samozřejmě na situaci reagujeme i v přípravě našich priorit. Je jasné, že mnoho věcí se promění a úspěch našeho předsednictví bude záv...


Tkáč s Křetínským sází na virtuální realitu, zainvestovali miliony eur
Kurzy.cz | 19:39:03
Daniel Křetínský a Patrik Tkáč dle všeho vidí potenciál v zábavním průmyslu, kde se v posledních letech pomalu začíná zabydlovat segment virtuální reality. A právě do této oblasti zamířily z jejich firmy EC Investments miliony eur.


Návrat retailových traderů - akcie GameStop rostou o více jak 25 %
Kurzy.cz | 19:25:29
Akcie GameStop (GME.US) v úterý vyskočily o více než 25 % navzdory nedostatku jakýchkoli zásadních zpráv, což připomíná zvýšenou volatilitu, kterou jsme mohli pozorovat na začátku roku 2021. Cena akcií se pohybuje výše šestou seanci v řadě a zotavila s...


Archeologický ústav Karlovy univerzity navazuje spolupráci v Mexiku
Kurzy.cz | 19:17:00
Ústav pro archeologii Filozofické fakulty Univerzity Karlovy předložil mexickým partnerům návrh projektu „Archeologie evropského


Určitě nemusíte podávat daňové přiznání? Kdy daní příjem penzisté, studenti a co pomůže rodičům?
Kurzy.cz | 19:11:52
Termín podání daňového přiznání k dani z příjmu za rok 2021 se blíží. Pro někoho je povinnost přiznat své příjmy samozřejmá, ale jsou skupiny lidí, kteří musí podat daňové přiznání k dani z příjmu jen v určitých případech.


Projev předsedy vlády Petra Fialy v Poslanecké sněmovně k dopadům ruské vojenské agrese na Ukrajině na občany České republiky
Kurzy.cz | 18:49:42
Předseda vlády Petr Fiala předstoupil 22. března 2022 před Poslaneckou sněmovnu, kde informoval o přímých i nepřímých dopadech ruské vojenské agrese na Ukrajině na občany České republiky.


Akcie Matterport rostou o více jak 6 %
Kurzy.cz | 18:38:41
Matterport (MTTR.US) je technologická společnost, která se věnuje vytváření takzvaných digitálních ekvivalentů, tedy přenášení reálných objektů do virtuálního prostoru. V loňském roce se společnost stala jedním z pilířů trendu Metaverse a byla zmíněna ...


Krizového štáb Ústeckého kraje projednal činnost KACPU – krajský úřad zprovoznil centrum materiální pomoci Ukrajině
Kurzy.cz | 17:57:58
V úterý 22. března 2022 zasedal Krizový štáb Ústeckého kraje (KŠÚK), aby zhodnotil dosavadní činnost Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU). Od začátku fungování KACPU zaregistrovalo již téměř 7 800 osob, kteří do Ústeckého kraje dorazil...


Jak snížit závislost Evropy na ruské ropě a plynu?
Kurzy.cz | 17:45:00
Ruská vojenská invaze Ukrajiny významným způsobem přispěla k prohloubení energetické krize, a současně opětovně poukázala na


AUDUSD roste na nová letošní maxima
Kurzy.cz | 17:39:34
AUDUSD dosáhl nového maxima v roce 2022 a obchoduje se na nejvyšší úrovni od 4. listopadu, zatímco investoři hodnotí, zda bude Reserve Bank of Australia následovat kroky FEDu. Někteří ekonomové očekávají, že RBA letos zvedne úrokové sazby až na 1,5 %, ...


Upozornění na možné komplikace při cestách - Srí Lanka
Kurzy.cz | 15:46:00
Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje české občany na možné komplikace související s ekonomickou krizí v zemi, kterým by mohli při cestách na Sri Lanku čelit, a to zejména v případě individuální turistiky.


Dozorčí rada České pošty má šest nových členů
Kurzy.cz | 15:36:00
Ministr vnitra Vít Rakušan jmenoval k dnešnímu dni, 22. březnu 2022, šest nových členů dozorčí rady České pošty. U sedmého navrženého člena se čeká na posouzení výborem pro personální nominace.


Evropa musí začít hledat finance na pomoc pro ukrajinské válečné uprchlíky, vyzval ministr Jurečka
Kurzy.cz | 15:09:00
Ukrajina a pomoc lidem prchajícím před ruskou válečnou agresí bylo hlavním tématem jednání ministryň a ministrů pro zaměstnanost, sociální


Rekordní objem česko-bavorského obchodu – Česko zůstává 6. největším obchodním partnerem Bavorska
Kurzy.cz | 15:09:00
Česko-bavorský obchod i přes problémy způsobené koronavirovou pandemií dosáhl v roce 2021 rekordního objemu. Podle dat


Český národní den na EXPO 2020 v Dubaji
Kurzy.cz | 14:05:00
Na všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji se dne 21. března 2022 uskutečnil Národní den České republiky ČR a stal se tak vyvrcholením šestiměsíční české účasti na Všeobecné světové výstavě EXPO v Dubaji, která skončí 31. března.


Debata pro předplatitele: Jak zaměstnat Ukrajince? Nová pravidla, papíry, praxe. Ptejte se
Hospodářské noviny | 20:00:00
Jaká jsou nová pravidla pro zaměstnávání uprchlíků z Ukrajiny? Jak se vlivem nečekaného přílivu lidí proměňuje český trh práce? Na co si dát pozor při vyplňování papírů a jak co nejjednodušeji rozšířit svůj tým? Na tyto otázky budeme dávat odpovědi...


Dárcovská konference pro Ukrajinu, konec ruského plynu, obrana. Putin dal nový obsah českému půlroku v čele EU
Hospodářské noviny | 19:56:00
Ruská invaze na Ukrajinu mění evropskou politiku včetně českého předsedání Evropské unii, které začne v červenci. Češi původně počítali s tím, že se budou věnovat obnově evropských zemí po koronavirové pandemii, „zelené“ agendě směřující...


Český autoland na pokraji apokalypsy. Dodavatelé nebudou mít kde brát, nejspíše podraží i již objednaná auta
Hospodářské noviny | 18:45:00
Největší domácí automobilka zažívá období plné nejistot a výhledy na další měsíce nedokáže přesně určit ani její vedení. Firma sice oznámila, že loni dosáhla o 48 procent vyššího čistého zisku než v roce 2020, ohledně letošního roku je ale opatrná....


Spolu v Praze nasadí lídra Svobodu, myslí si až na 50 procent hlasů. STAN přetahuje tvář TOP 09
Hospodářské noviny | 18:11:00
Vítězství ve sněmovních volbách byl pouze začátek. Koalice Spolu pomýšlí i na úspěch v Praze pro letošní komunální volby. A od tohoto pondělí už je zřejmé, koho nasadí do čela kandidátky. Po neúspěšném pokusu najít nestranickou osobnost zvenčí...


Chovatelé slepic hledají nové zákazníky. Na Ukrajinu a do Ruska vozí vejce a kuřata za stovky milionů
Hospodářské noviny | 17:54:00
Opavská drůbežárna Best se už třicet let věnuje líhnutí kuřat a prodeji násadových vajec doma i v zahraničí. Ještě donedávna to kromě Polska nebo Maďarska byly také Rusko a Ukrajina. Export do těchto zemí ale ochromila ruská agrese a firma musí...


V Brandýse nad Labem vznikají „mozky“ pro BMW. Continental vyrobí až dva miliony počítačů do aut
Hospodářské noviny | 17:24:00
Asistenční funkce prvního plně elektrického SUV německé značky BMW ovládá malá krabička. Šedý přístroj kontroluje displeje v autě, rádio, navigaci nebo takzvaného sleeping asistenta, který hlídá i pomocí kamer, jestli řidiči „nepadají“...


Zemanově názorové otočce nevěřím, okupaci Krymu roky relativizoval, řekl expremiér Sobotka ve Fokusu
ČT24 | 21:40:43
Bývalý předseda vlády Bohuslav Sobotka se v úterním Fokusu Václava Moravce k tématu ruské agrese na Ukrajině vymezil proti prezidentu Miloši Zemanovi i někdejšímu ministru financí svého kabinetu Andreji Babišovi (ANO). Mimo jiné uvedl, že nevěří podpoře Ukrajiny a odsudku Ruska, které v minulých týdnech zazněly od hlavy státu.


Lékařky a zdravotní sestry z Ukrajiny by mohly zatím najít uplatnění v ambulancích pro uprchlíky
ČT24 | 17:28:32
Běženci, kteří na Ukrajině pracovali jako lékaři nebo zdravotní sestry, se chtějí zapojit do práce ve svém oboru i v Česku. Problém je ale v rychlém uznání jejich kvalifikace. Dočasně by zdravotnice mohly najít práci ve speciálních ambulancích pro uprchlíky, které začaly zřizovat fakultní nemocnice a měly by vzniknout v každém kraji. 


Česko hledá majetek oligarchů schovaný za „bílé koně“. A sestavuje vlastní sankční seznam
ČT24 | 19:34:15
Česko dohledává další majetky, které patří Rusům ze sankčního seznamu. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) se hodlá zaměřit i na takzvané bílé koně – tedy osoby, které mohou majetek oligarchů spravovat. Na český sankční seznam se podle vlády mají dostat i lidé, kteří zatím nejsou na tom evropském. Podle informací České televize prověřují tajné služby majetek ruských podnikatelů zejména v Praze a na Karlovarsku.


Světlo pro Mariupol
Respekt | 22:02:31
Na piazzetě Národního divadla lidé vytvořili pomocí svíček azbukou nápis "děti".  Připomínal podobný nápis před divadlem v Mariupolu, který měl ochránit ukrývající se děti před bombardováním.


Rekordní horko na obou pólech současně. Přichází extrémní fáze klimatických změn?
Respekt | 20:18:02
Situace na pólech není vzácný izolovaný výkyv, ale další z mnoha příkladů extrémního počasí v posledních letech


Rusko nevylučuje použití jaderných zbraní v případě existenčního ohrožení
Eurozpravy-zahraniční | 21:52:00
Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov v rozhovoru s novinářkou americké televize CNN připustil, že Rusko dosud nedosáhlo svých cílů na Ukrajině, a zároveň odmítl vyloučit, že by se Moskva mohla uchýlit k jaderným zbraním. Uvedla to stanice na svém webu.


Španělsko bude posílat do izolace jen nakažené s vážnými příznaky
Eurozpravy-zahraniční | 21:15:00
Ve Španělsku budou muset od pondělí do izolace jen nakažení s vážnými příznaky nemoci covid-19. Současně úřady výrazně omezí testování. Dohodly se na tom dnes španělské ministerstvo zdravotnictví a regiony. Podle kabinetu premiéra Pedra Sáncheze v zemi skončila "akutní fáze pandemie", informoval deník El País.


Zemětřesení o síle 6,6 stupně zasáhlo Tchaj-wan, otřesy pocítila i metropole
Eurozpravy-zahraniční | 19:54:00
U východního pobřeží Tchaj-wanu dnes udeřilo zemětřesení o síle 6,6 stupně, uvedla americká geologická služba USGS. Otřesy podle agentury Reuters pocítili i obyvatelé metropole Tchaj-pej. Zatím nejsou hlášeny škody ani oběti.


Češi mají pro změnu dopravní trable. Porucha letadla odkládá let do Švédska
Eurozpravy-sport | 19:55:00
Podle původního plánu měli čeští fotbaloví reprezentanti již během úterního odpoledne odleztět ndo švédského Stockholmu na čtvrteční barážový zápas se Švédy. Jenže jakoby toho český tým neměl dost se zraněnými v mužstvu, ještě musejí řešit nepříjemnost s odletem. Ten musel být totiž odložen na středu kvůli poruše letadla.


Rusko na Ukrajině dosud nedosáhlo svých cílů, uvedl Peskov. Použití jaderných zbraní nevyloučil
E15-ekonomika | 22:00:00
Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov v rozhovoru s novinářkou americké televize CNN připustil, že Rusko dosud nedosáhlo svých cílů na Ukrajině, a zároveň odmítl vyloučit, že by se Moskva mohla uchýlit k jaderným zbraním. Uvedla to stanice na svém webu.


TotalEnergies přestane do konce roku kupovat ruskou ropu a ropné produkty
E15-ekonomika | 21:22:00
Francouzská energetická skupina TotalEnergies dnes informovala, že neobnoví smlouvy na dodávky ruského plynu a ropy pro svou německou rafinerii. Místo toho bude odebírat plyn ze Saúdské Arábie a ropu z Polska. Ukončení dlouhodobých smluvních dodávek z Ruska znamená, že poslední ropa a ropné produkty budou dovezeny do konce tohoto roku. Firma, která má podíly v několika ruských společnostech a projektech, se stala terčem kritiky poté, co se nepřidala ke svým konkurentům Shell a BP, kteří kvůli ruské invazi na Ukrajinu plánují odprodej svých aktiv v Rusku.


Rusko na Ukrajině dosud nedosáhlo svých cílů, uvedl Peskov. Použití jaderných zbraní nevyloučil
E15-politika | 22:00:00
Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov v rozhovoru s novinářkou americké televize CNN připustil, že Rusko dosud nedosáhlo svých cílů na Ukrajině, a zároveň odmítl vyloučit, že by se Moskva mohla uchýlit k jaderným zbraním. Uvedla to stanice na svém webu.


TotalEnergies přestane do konce roku kupovat ruskou ropu a ropné produkty
E15-politika | 21:22:00
Francouzská energetická skupina TotalEnergies dnes informovala, že neobnoví smlouvy na dodávky ruského plynu a ropy pro svou německou rafinerii. Místo toho bude odebírat plyn ze Saúdské Arábie a ropu z Polska. Ukončení dlouhodobých smluvních dodávek z Ruska znamená, že poslední ropa a ropné produkty budou dovezeny do konce tohoto roku. Firma, která má podíly v několika ruských společnostech a projektech, se stala terčem kritiky poté, co se nepřidala ke svým konkurentům Shell a BP, kteří kvůli ruské invazi na Ukrajinu plánují odprodej svých aktiv v Rusku.


Rusové kradou oblečení ukrajinské armádě, tvrdí Pentagon. Trpí omrzlinami
idnes.cz | 21:12:00
Ruské ozbrojené síly při invazi na Ukrajinu se potýkají s tím, že někteří její vojáci museli být staženi kvůli omrzlinám, které se u nich projevily v důsledku nevhodného vybavení. Tvrdí to nejmenovaný vysoce představitel Pentagonu. Ukrajinská horská brigáda například uvedla, že zajala ruského podplukovníka, který měl na sobě spodní prádlo s logem ukrajinské armády.


Izraelský učitel s vazbami na IS ubodal čtyři lidi, zastřelili ho kolemjdoucí
idnes.cz | 20:55:00
Útočník s nožem v jihoizraelském městě Beerševa zabil čtyři lidi a další dva vážně zranil. Muže, který byl v minulosti vězněn kvůli vazbám na teroristickou skupinu Islámský stát (IS), zastřelili kolemjdoucí. Je to nejtragičtější útok na izraelské civilisty od roku 2016, kdy dva Palestinci zastřelili v obchodním domě v Tel Avivu čtyři lidi.


Švýcaři přitvrzují. Založili orgán sledující obcházení protiruských sankcí
idnes.cz | 20:25:00
Švýcarská prokuratura zřídila pracovní skupinu, která bude potírat možné obcházení protiruských sankcí. Bude také shromažďovat důkazy o válečných zločinech souvisejících s ruskou invazí na Ukrajinu. Dosavadní orgán zabývající se touto agendou nemá dostatečnou kapacitu pro řešení tak rozsáhlého problému.


Třikrát se pokusila o sebevraždu, musí být pod dozorem. Lékaře hledali měsíce
idnes.cz | 20:00:00
Po třetím pokusu o sebevraždu z jednotky intenzivní péče rovnou domů. Bez možnosti pomoci psychiatra. A pak dlouhé týdny čekání a úsilí zabránit další eskalaci. I to nyní mohou v Česku zažít rodiče psychicky nemocných dětí. Pedopsychiatrie totiž kolabuje, čekací lhůty i u akutních případů dosahují týdnů až měsíců.


Rusko dosud nedosáhlo svých cílů na Ukrajině, připustil Peskov. Použití jaderných zbraní odmítl vyloučit
lidovky.cz | 22:36:00
Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov v rozhovoru s novinářkou americké televize CNN připustil, že Rusko dosud nedosáhlo svých cílů na Ukrajině, a zároveň odmítl vyloučit, že by se Moskva mohla uchýlit k jaderným zbraním. Uvedla to stanice na svém webu.


Jaderné zbraně použijeme při existenčním ohrožení, uvedl mluvčí Kremlu
Denik.cz | 22:17:00
Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov v rozhovoru s novinářkou americké televize CNN připustil, že Rusko dosud nedosáhlo svých cílů na Ukrajině, a zároveň odmítl vyloučit, že by se Moskva mohla uchýlit k jaderným zbraním. Uvedla to stanice na svém webu.


Další logistické problémy? Část ruských vojáků utrpěla omrzliny, zní z Pentagonu
Denik.cz | 21:04:00
Ruské ozbrojené síly při invazi na Ukrajinu podle americké vlády nadále čelí logistickým problémům, píše agentura DPA s odkazem na nejmenovaného vysoce postaveného představitele Pentagonu. Ten uvedl, že ruská armáda se potýká nejen s nedostatkem jídla a paliva, ale také s tím, že někteří její vojáci museli být staženi kvůli omrzlinám, které se u nich projevily v důsledku nevhodného vybavení.


OBRAZEM: Světlo pro Mariupol. Před ostravským divadlem svítí do noci nápis děti
Denik.cz | 20:45:00
Národní divadlo moravskoslezské se včera večer společně s dalšími divadly v zemi připojilo k akci pořádané iniciativou Stojíme za Ukrajinou, Světlo pro Mariupol.


Dochází jídlo i léky. V Chersonu hrozí humanitární katastrofa, varuje Ukrajina
Denik.cz | 20:00:00
V Chersonu, dobytém ruskými vojsky, na 300 tisíc lidí čelí humanitární katastrofě, protože potraviny a léky jim téměř došly a Rusko odmítá otevřít humanitární koridory pro evakuaci civilistů, varoval na twitteru mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí Oleh Nikolenko. Rusko toto vyjádření zatím nekomentovalo, poznamenala agentura Reuters.


Putinův mluvčí se vykroucel z otázky o jaderných zbraních. Peskov jejich užití odmítl vyloučit
blesk | 22:12:00
Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov v rozhovoru s novinářkou americké televize CNN připustil, že Rusko dosud nedosáhlo svých cílů na Ukrajině, a zároveň odmítl vyloučit, že by se Moskva mohla uchýlit k jaderným zbraním. Uvedla to stanice na svém webu.


Skládací katamarán. Na cenách Czech Grand Design uspělo duo Vrtiška a Žák
pikant | 21:26:00
Vloni představili umyvadla pro firmu Ravak, venkovní lavičky pro mmcité nebo katamarán, který se dá zapřáhnout za automobil.


Nedokážu lhát sobě a světu. Hvězda filmu Good Bye, Lenin emigrovala z Ruska
pikant | 20:41:00
Slavná herečka Čulpan Chamatovová kdysi podpořila Vladimira Putina, poslední dobou byla na straně disidentů. Účinkovala také v Praze.


Nová kniha Brdečkové přibližuje osudy i pocity žen kolem Jana Wericha
pikant | 18:59:00
"Werichovi byli navzájem svázáni mimořádnou, ale i destruktivní rodinnou láskou," říká autorka.


22. března: Tohle potřebujete vědět (nejen) o úterním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:22:52
Americké akcie v úterý uzavřely v zelených číslech. Dařilo se velkým růstovým titulům a také bankám, které podpořil růst výnosů amerických vládních dluhopisů.


Majitelé ubytování dostanou od Libereckého kraje za služby pro válečné uprchlíky peníze
Kurzy.cz | 15:20:41
Majitelé ubytovacích zařízení, kteří nabídnou nouzové ubytování válečným uprchlíkům, dostanou od kraje finanční příspěvek.


Jaderné elektrárny loni ušetřily surovou vodu
Kurzy.cz | 14:36:00
O tři procenta méně loni potřebovaly pro svůj provoz jaderné elektrárny Dukovany a Temelín. V absolutních číslech to znamenalo meziroční úsporu skoro 2,5 miliónů m3 vody. Celkově ČEZ loni snížil spotřebu vody o 50 miliónů m3.


Narodil jsem se ve válce, zemřu ve válce, to je asi můj osud, řekl náš dědeček. A zůstal na Ukrajině
iHned.cz | 20:40:00
Anna, Natalia a Valerij Serdiuokovi uprchli z ukrajinského Charkova do Zruče nad Sázavou. O svém novém životě v Česku a vzpomínkách na domov budou pro HN psát deník.


„Už ani nechceme brát telefon, máme strach ze špatných zpráv.“ Anna a její rodiče ruskou invazi nečekali
iHned.cz | 20:35:00
Můj život byl perfektní. Opravdu, všechno bylo skvělé. A teď? Nevím, co budu dělat.“ Třicetiletá Anna Serdiuková ještě nedávno pracovala na univerzitě v Charkově, kde učila mezinárodní vztahy. Její dřívější život je už ale pryč. Společně s...


Narodil jsem se ve válce, zemřu ve válce, to je asi můj osud, řekl náš dědeček. A zůstal na Ukrajině
Hospodářské noviny | 20:40:00
Anna, Natalia a Valerij Serdiuokovi uprchli z ukrajinského Charkova do Zruče nad Sázavou. O svém novém životě v Česku a vzpomínkách na domov budou pro HN psát deník.


„Už ani nechceme brát telefon, máme strach ze špatných zpráv.“ Anna a její rodiče ruskou invazi nečekali
Hospodářské noviny | 20:35:00
Můj život byl perfektní. Opravdu, všechno bylo skvělé. A teď? Nevím, co budu dělat.“ Třicetiletá Anna Serdiuková ještě nedávno pracovala na univerzitě v Charkově, kde učila mezinárodní vztahy. Její dřívější život je už ale pryč. Společně s...


Dej mi 100 eur, všechno zařídím. Pak dalších 250 eur za vízum zdarma. Jaroslav Čepa popisuje, co zažívají někteří Ukrajinci
Hospodářské noviny | 12:37:00
Ukrajinec Jaroslav Čepa žije už několik let v Česku. Založil tu spolek s názvem Cizinec není otrok, který jeho krajanům pomáhá vymanit se ze sítí podvodných agentur a různých zprostředkovatelů práce, bydlení či pracovních povolení. I nyní se...


Ukrajinky hledají pro potomky místa v českých školkách, často marně. Ztěžuje to i cestu za prací
ČT24 | 18:39:33
Ženy, které spolu s dětmi tvoří drtivou většinu uprchlíků z Ukrajiny, hledají pro nejmladší potomky místa v tuzemských školkách. Často je to ale složité, ať už kvůli chybějícím očkováním nebo nedostatečným kapacitám. Matkám to pak současně ztěžuje hledání práce. 


Sankce nejsou podle mých představ, byl bych vůči Rusku ještě ostřejší, řekl expremiér Topolánek
ČT24 | 18:46:51
Bývalý český premiér Mirek Topolánek v Interview ČT24 řekl, že sankce uvalené na Rusko jsou nedostatečné, on sám by byl údajně asi ostřejší. K žádosti Ukrajiny o vyhlášení bezletové zóny uvedl, že by její zavedení mohlo vyhrotit vztahy mezi Ruskem a NATO. Lepší cestou je podle něj vybavit Ukrajinu technikou, díky které by si dokázala tuto zónu vynutit sama. Připustil také, že Ukrajina má šanci neprohrát, o část území ale podle něj přijde. 


Dej mi 100 eur, všechno zařídím. Pak dalších 250 eur za vízum zdarma. Jaroslav Čepa popisuje, co zažívají někteří Ukrajinci
iHned.cz | 12:37:00
Ukrajinec Jaroslav Čepa žije už několik let v Česku. Založil tu spolek s názvem Cizinec není otrok, který jeho krajanům pomáhá vymanit se ze sítí podvodných agentur a různých zprostředkovatelů práce, bydlení či pracovních povolení. I nyní se...


Místo vyhlášení bezletové zóny je lepší Ukrajinu dobře vyzbrojit, soudí Lipavský
ČT24 | 18:15:17
Vyhlášení bezletové zóny nad Ukrajinou by znamenalo přímou konfrontaci s Ruskem, uvedl v pořadu Události, komentáře ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Jako realističtější cestu proto vidí pokračovat ve vyzbrojování ukrajinské armády, aby si sama postupně dokázala svůj vzdušný prostor chránit. Ministr je také velmi obezřetný k úvahám Polska o vyslání vojenských jednotek na Ukrajinu.


Potřebujete novou sekačku? Na co se zaměřit při nákupu?
Reflex | 11:56:00


Máme designovou ordinaci, zaplaťte. Stát chce zakročit proti poplatkům za registraci u lékařů
iHned.cz | 13:48:00
Paní Veronika hledala kožního lékaře pro svého syna skoro půl roku. Buď ji odradily nekonečné čekací lhůty, nebo špatné zkušenosti jiných pacientů. Když konečně narazila na vyhovující lékařku, zjistila další zádrhel: nebude to zadarmo. Hned při...


Máme designovou ordinaci, zaplaťte. Stát chce zakročit proti poplatkům za registraci u lékařů
Hospodářské noviny | 13:48:00
Paní Veronika hledala kožního lékaře pro svého syna skoro půl roku. Buď ji odradily nekonečné čekací lhůty, nebo špatné zkušenosti jiných pacientů. Když konečně narazila na vyhovující lékařku, zjistila další zádrhel: nebude to zadarmo. Hned při...


On-line podnikání: Jak na něj?
Mladý Podnikatel | 20:00:05
Podrobný aktuální návod, jak začít podnikání na internetu. Rozjeďte vlastní online podnikání. Tipy na nové nápady a způsoby, jak najít první zákazníky.
The post On-line podnikání: Jak na něj? first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Aktuální krize a její dopad na investování | Vít Endler (finGOOD.cz)
Mladý Podnikatel | 00:00:53
Pandemie koronaviru, válka na Ukrajině, zdražování, inflace a mnoho dalšího. Jak na to reagovat z pohledu zkušeného investora?
The post Aktuální krize a její dopad na investování | Vít Endler (finGOOD.cz) first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top