Celkem 139933 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 25.03.2022


Češi na spoření a investování odkládají více peněz. Jaké úročení v současné době nabízejí spořicí účty?
Finparáda | 10:00:00
Před začátkem pandemie v lednu 2020 měli Češi peníze především na spořicích účtech a ve stavebním spoření a více než tisíc korun měsíčně odkládalo pouze 42 procent Čechů. Na počátku letošního roku však více než tisíc korun...


Slavia pojišťovna změnila cestovní pojištění. Je levnější a má vyšší limity plnění
Finparáda | 16:00:00
S nadcházející turistickou sezónou Slavia pojišťovna vylepšila své cestovní pojištění, které si dospělí turisté mohou sjednat už od 11 korun za den. K základnímu limitu pojištění léčebných výloh ve výši 3,5 milionu korun nově přidala také možnost


Zpracování obrazu na scestí: když fotku kreslí umělá inteligence
Root.cz | 00:00:10
Roky se plíživě do světa zpracování obrazu blíží softwarové techniky, které dokáží kompenzovat fyzikální či technické nedostatky daných zařízení. Nejde však IT svět až příliš za hranu rozumného?


Lili jsme pivo do kýblů pod stolem, vzpomíná na natáčení Hospody Jan Kanyza
revue.idnes.cz | 01:00:06
Jan Kanyza zavzpomínal na devadesátá léta, natáčení seriálu Hospoda i dabování hollywoodského herce George Clooneyho. V rozhovoru pro iDNES.cz promluvil také o svém vztahu k umění a přiznal, jakou neřest si dnes občas rád dopřeje.


Soutěž Blesk magazínu TV o DVD s filmem Přání Ježíškovi
blesk | 01:00:18
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Škola karavaningu: Mýty o snech od zlodějů s bombičkami na šlehačku
Auto-iDNES.cz | 01:00:28
Chtěl jsem psát o tom, jaké fígly máme proti zlodějům, kteří neváhají rozmlátit okýnko obytňáku kvůli mobilu. „Zbláznil ses? To jako před sezonou všem šmejdům zlodějskejm naservíruješ návod, na co se mají připravit?“ zpražily mě však reakce z nomádské komunity.


Leasingové firmy čeká snižování marží i problémy s elektroauty
Auto-iDNES.cz | 01:00:28
Nedostatek nových aut postihl automobilky, jejich dodavatele i zákazníky. Z nedostatku nových a ojetých aut přesto aktuálně těží jeden hráč na trhu, leasingové společnosti. Naopak čelí novému problému, automobilky ztrácejí motivaci dávat jim vysoké slevy.


Refinancování je náročnější než dříve. S čím je třeba počítat?
Finance-iDNES.cz | 01:00:37
Úrokové sazby hypoték letí prudce nahoru. Stejně jako náklady spojené s bydlením. Mnoho majitelů hypoték, kterým letos končí fixační období, tak stojí před rozhodnutím, co dál. Vsadit na jistotu u stávající banky? Nebo hledat atraktivnější nabídku u konkurence, přestože vyřízení refinancování bude složitější než dříve?


Žádejte o práci s klidem Angličana. Jak se připravit na pohovor
Finance-iDNES.cz | 01:00:37
Dva strašáci v jednom. Pracovní pohovor přes počítač a ještě v angličtině. Trendu, který rozjely mezinárodní firmy uprostřed covidové pandemie, se chytly i jazykovky. Na míru klientům připraví online konkurz nanečisto.


O vašem úspěchu u soudu nerozhoduje, co chcete, ale co zažalujete
Mesec.cz | 00:00:15
Chtěla na výživném od manžela nejprve 10 000 Kč měsíčně, zažalovala však 6000 Kč, on byl ochotný platit 4000 Kč. Soud rozhodl, že to bude 6000 Kč. Kolik dostane manželka jako náhradu za soudní poplatky a za advokáta? Jak se náhrada pro vítěze sporu počítá?


Sberbank už funguje internetové a mobilní bankovnictví, ale jen pasivně
Mesec.cz | 00:00:10
Pořád máte možnost nahlédnout do vašich účtů ve Sberbank. Nelze sice posílat platby, ale můžete nahlížet na pasivní operace a zkopírovat si třeba vzory plateb nebo trvalé příkazy.


Bydlení uprchlíků jako rychlý byznys. Stát zaplatil za ubytování desítky milionů
idnes.cz | 02:00:06
Správa uprchlických zařízení ministerstva vnitra v tichosti zaplatila v první vlně uprchlické krize bezmála 46 milionů korun za ubytování přicházejících Ukrajinců. A to v prostorách, které jí nabídla zhruba dvacítka firem. MF DNES to zjistila z registru smluv.


Kyberzločinci zneužívají solidarity a cizopasí na válce, říká šéf Avastu
idnes.cz | 02:00:06
Začátek ruské invaze sice provázely kybernetické útoky na ukrajinské cíle, jejich intenzita však překvapivě nebyla silná. Proti všem předpovědím o moderním způsobu vedení války vsadili Rusové spíše na hrubou sílu. Ale třeba si ještě tuto možnost nechávají v záloze. „Hybridní válka se místo cílených útoků na kritickou infrastrukturu mnohem více soustředí na manipulaci a dezinformace,“ říká generální ředitel Avastu Ondřej Vlček.


„Prokleté“ berlínské letiště zprovoznilo terminál 2. Hotový byl přitom už dva roky
idnes.cz | 02:00:07
Letiště Willyho Brandta na pomezí Berlína a Braniborska, které je v provozu od října 2020, se ve čtvrtek rozšířilo o novou odbavovací halu. Terminál 2 byl sice dokončen už na konci předloňského léta, ale kvůli následkům pandemie nemoci covid-19 nebyl tehdy uveden do provozu.


Patrioty na Slovensku. Země dostane deštník jako Turecko během syrské války
idnes.cz | 02:00:07
Kvůli ruské invazi na Ukrajinu rozmisťují spojenci z NATO na slovenském území protivzdušné systémy Patriot a vojáky k jejich obsluze. Nejvýkonnější zbraňové systémy v širokém okolí budou součástí nově se formující předsunuté bojové skupiny na ochranu východního křídla Aliance.


V hloubi Země neúpí lidské duše. Skrývá se v ní zdroj čisté energie
Hospodářské noviny | 02:00:09
Hrdinové románu Julea Verna mířili do středu Země. Moderní vědě stačí zemský plášť, pokusy provrtat se k němu ale vždy zastavily vysoké hlubinné teploty. O jejich energetické využití se nyní pokoušejí soukromé firmy.


Vyměním Haška s Jágrem za Gretzkyho!
Hospodářské noviny | 02:00:09
Kdo své dětství prožil v 90. letech, určitě se s nimi setkal, hokejové kartičky tehdy sbíral a vyměňoval skoro každý kluk. A obchoduje se s nimi také dnes, podoba sběratelství se ale výrazně změnila. Na trhu se objevují stále hodnotnější karty a...


„Třeba bude nakonec VÁLKA S RUSKEM!“ Tři ukrajinské příběhy
Hospodářské noviny | 02:00:09
Města, která jsem znal, pohlcuje válka nebo Rusko jedno po druhém. Jaltu, Luhansk, Doněck, teď Mariupol nebo Charkov. Pro ty, kteří Ukrajinu znají a rádi tam jezdili, je to špatný sen, ze kterého se chtějí probudit. Ale nejde to.


Ruský plyn jen za rubly? Sázka na evropskou slabost a sousto pro propagandu
Hospodářské noviny | 02:00:09
Donutit Evropany i další „nepřátelské státy“ – a nepřátele nyní vidí ruský režim skoro všude – platit za plyn v rublech, to zní jako další rafinovaný plán „velkého šachisty“ v Kremlu. Tak ostatně chce být ruský...


Pomoc Ukrajincům se nemá stát novým zlatým dolem
Hospodářské noviny | 02:00:09
Není to ani deset let zpátky, kdy český systém sociálních dávek stvořil nové multimilionáře, kteří obchodovali s chudobou. Dolování černého zlata neboli ubytování vícečetných rodin v jednom pokoji se společným sociálním zázemím za přemrštěné ceny...


Kdo zlo vyvolává, zlo jej posedá aneb Jaro ve stínu války
Hospodářské noviny | 02:00:09
V mýtech, legendách, literatuře, ve víře se to děje neustále – že se prohodí role pána a sluhy, že si neživotný objekt prohodí roli se subjektem, že něco neživého ožije a začne ovládat ty, kteří jej vyvolali ke službě. Tak především je to...


Zkrocení inflace zatím v nedohlednu
Hospodářské noviny | 02:00:09
Na přelomu roku Česká národní banka předpovídala pouze dočasné zvýšení inflace k deseti procentům. Guvernér ČNB Jiří Rusnok naznačil, že růst dvoutýdenní repo sazby se nedostane přes pět procent. Začátkem roku 2022 celý svět soustředil pozornost na...


„Budu se měnit na majonézu,“ tvrdí performer Anatol Svahilec, jehož inspirací jsou Simpsonovi i historie
Hospodářské noviny | 02:00:10
Ačkoliv je slam poetry menšinovým žánrem, zviditelnila ho v Česku politika. Václav Šindelář alias Anatol Svahilec už vystupoval i před dvousetpadesáti­tisícovým davem při protibabišovské demonstraci na pražské Letné. Osmadvacetiletý básník má také...


Finanční trhy (25. 3. 2022)
Hospodářské noviny | 02:00:10
Ačkoliv je slam poetry menšinovým žánrem, zviditelnila ho v Česku politika. Václav Šindelář alias Anatol Svahilec už vystupoval i před dvousetpadesáti­tisícovým davem při protibabišovské demonstraci na pražské Letné. Osmadvacetiletý básník má také...\n


Putin Západ úspěšně rozděloval, teď spojil i Joe Bidena s Andrzejem Dudou
Hospodářské noviny | 02:00:10
Na hádky mezi západními spojenci už není čas. Až si americký prezident Joe Biden ve Varšavě podá ruku s polským protějškem Andrzejem Dudou, nebude to politické divadlo, ale nová realita. V jednotě je síla.


Svět extra: Španělští taxikáři odvezli do bezpečí 135 běženců z Ukrajiny
Hospodářské noviny | 02:00:10
Španělsko Taxikáři odvezli do bezpečí 135 běženců z Ukrajiny Do neobvyklé záchranné akce se pustila skupina španělských taxikářů, kteří se vypravili do Polska, aby odtud přivezli 135 ukrajinských uprchlíků. Během pěti dnů 29 taxikářských aut urazilo...


Někdy je to lehký bizár, jindy skvělá muzika. Supraphon vydává české předělávky světových hitů
Hospodářské noviny | 02:00:10
Na sérii alb Pop Rock Line se mnohdy poprvé po desítkách let objevují už zapomenuté skladby. Pomáhají tak vytvářet plastičtější obraz české hudební scény z časů železné opony.


Jak přežít život, když v něm zbyl jen starý Saab. Do kin přichází film s nejlepším scénářem z Cannes
Hospodářské noviny | 02:00:10
Z několika desítek stran prózy slavného spisovatele Harukiho Murakamiho utvořil japonský režisér Rjúsuke Hamaguči uhrančivý tříhodinový filmový opus.


Moje čtení: Ivana Leidlová, ředitelka Festivalu Jarmily Novotné
Hospodářské noviny | 02:00:10
Někdejší bankéřka Ivana Leidlová systematicky vrací umění, zvláště pak hudbu do sálů a zahrad zámku Liteň. O hudbě si však nečte, raději ji poslouchá.


Zelenského proměna. Někdejší herec už měsíc dodává odvahu obyvatelům Ukrajiny
iHned.cz | 02:00:11
Volodymyr Zelenskyj, herec, který před pár lety tančil ve videu na vysokých podpatcích, a ukrajinský prezident, jenž do poslední chvíle odmítal mobilizaci proti Rusku, dnes fascinuje svět statečným chováním v ostřelovaném Kyjevě i svými projevy....


Nepanikařím, nepláču. Zelenského manželka se skrývá na neznámém místě a burcuje světovou veřejnost
iHned.cz | 02:00:11
Jen pár hodin poté, co ruská vojska 24. února překročila ukrajinské hranice, napsala manželka ukrajinského prezidenta, 44letá Olena Zelenská na Instagram: „Nepanikařím a nepláču. Zůstávám klidná a sebejistá. Moje děti se na mě dívají. Zůstanu...


Filmové tipy
iHned.cz | 02:00:11
Belle (Japonsko 2021) v kinech od 24. 3., distribuce AČFK Animátor a režisér Mamoru Hosoda patří k tvůrcům, kteří navazují na úspěchy japonské animace studia Ghibli. Hosoda na sebe upozornil třetím filmem O dívce, která proskočila časem z roku 2006,...


Vědci pomohli kvasinkám a bakteriím domluvit se. Sestrojili pro ně překladač chemických signálů
iHned.cz | 02:00:11
Bakterie ani kvasinky nejsou němé. Mluví spolu řečí chemických látek. Mohou si tak posílat veledůležité zprávy o tom, že dochází potrava nebo kde se nacházejí jejich partneři. Některé signály jsou srozumitelné širšímu okruhu adresátů. Tak spolu...


V hloubi Země neúpí lidské duše. Skrývá se v ní zdroj čisté energie
iHned.cz | 02:00:11
Hrdinové románu Julea Verna mířili do středu Země. Moderní vědě stačí zemský plášť, pokusy provrtat se k němu ale vždy zastavily vysoké hlubinné teploty. O jejich energetické využití se nyní pokoušejí soukromé firmy.


Vyměním Haška s Jágrem za Gretzkyho!
iHned.cz | 02:00:12
Kdo své dětství prožil v 90. letech, určitě se s nimi setkal, hokejové kartičky tehdy sbíral a vyměňoval skoro každý kluk. A obchoduje se s nimi také dnes, podoba sběratelství se ale výrazně změnila. Na trhu se objevují stále hodnotnější karty a...


„Třeba bude nakonec VÁLKA S RUSKEM!“ Tři ukrajinské příběhy
iHned.cz | 02:00:12
Města, která jsem znal, pohlcuje válka nebo Rusko jedno po druhém. Jaltu, Luhansk, Doněck, teď Mariupol nebo Charkov. Pro ty, kteří Ukrajinu znají a rádi tam jezdili, je to špatný sen, ze kterého se chtějí probudit. Ale nejde to.


Ruský plyn jen za rubly? Sázka na evropskou slabost a sousto pro propagandu
iHned.cz | 02:00:12
Donutit Evropany i další „nepřátelské státy“ – a nepřátele nyní vidí ruský režim skoro všude – platit za plyn v rublech, to zní jako další rafinovaný plán „velkého šachisty“ v Kremlu. Tak ostatně chce být ruský...


Pomoc Ukrajincům se nemá stát novým zlatým dolem
iHned.cz | 02:00:12
Není to ani deset let zpátky, kdy český systém sociálních dávek stvořil nové multimilionáře, kteří obchodovali s chudobou. Dolování černého zlata neboli ubytování vícečetných rodin v jednom pokoji se společným sociálním zázemím za přemrštěné ceny...


Kdo zlo vyvolává, zlo jej posedá aneb Jaro ve stínu války
iHned.cz | 02:00:12
V mýtech, legendách, literatuře, ve víře se to děje neustále – že se prohodí role pána a sluhy, že si neživotný objekt prohodí roli se subjektem, že něco neživého ožije a začne ovládat ty, kteří jej vyvolali ke službě. Tak především je to...


Zkrocení inflace zatím v nedohlednu
iHned.cz | 02:00:12
Na přelomu roku Česká národní banka předpovídala pouze dočasné zvýšení inflace k deseti procentům. Guvernér ČNB Jiří Rusnok naznačil, že růst dvoutýdenní repo sazby se nedostane přes pět procent. Začátkem roku 2022 celý svět soustředil pozornost na...


„Budu se měnit na majonézu,“ tvrdí performer Anatol Svahilec, jehož inspirací jsou Simpsonovi i historie
iHned.cz | 02:00:12
Ačkoliv je slam poetry menšinovým žánrem, zviditelnila ho v Česku politika. Václav Šindelář alias Anatol Svahilec už vystupoval i před dvousetpadesáti­tisícovým davem při protibabišovské demonstraci na pražské Letné. Osmadvacetiletý básník má také...


Finanční trhy (25. 3. 2022)
iHned.cz | 02:00:12
Ačkoliv je slam poetry menšinovým žánrem, zviditelnila ho v Česku politika. Václav Šindelář alias Anatol Svahilec už vystupoval i před dvousetpadesáti­tisícovým davem při protibabišovské demonstraci na pražské Letné. Osmadvacetiletý básník má také...\n


Putin Západ úspěšně rozděloval, teď spojil i Joe Bidena s Andrzejem Dudou
iHned.cz | 02:00:12
Na hádky mezi západními spojenci už není čas. Až si americký prezident Joe Biden ve Varšavě podá ruku s polským protějškem Andrzejem Dudou, nebude to politické divadlo, ale nová realita. V jednotě je síla.


Svět extra: Španělští taxikáři odvezli do bezpečí 135 běženců z Ukrajiny
iHned.cz | 02:00:12
Španělsko Taxikáři odvezli do bezpečí 135 běženců z Ukrajiny Do neobvyklé záchranné akce se pustila skupina španělských taxikářů, kteří se vypravili do Polska, aby odtud přivezli 135 ukrajinských uprchlíků. Během pěti dnů 29 taxikářských aut urazilo...


Někdy je to lehký bizár, jindy skvělá muzika. Supraphon vydává české předělávky světových hitů
iHned.cz | 02:00:12
Na sérii alb Pop Rock Line se mnohdy poprvé po desítkách let objevují už zapomenuté skladby. Pomáhají tak vytvářet plastičtější obraz české hudební scény z časů železné opony.


Jak přežít život, když v něm zbyl jen starý Saab. Do kin přichází film s nejlepším scénářem z Cannes
iHned.cz | 02:00:12
Z několika desítek stran prózy slavného spisovatele Harukiho Murakamiho utvořil japonský režisér Rjúsuke Hamaguči uhrančivý tříhodinový filmový opus.


Moje čtení: Ivana Leidlová, ředitelka Festivalu Jarmily Novotné
iHned.cz | 02:00:13
Někdejší bankéřka Ivana Leidlová systematicky vrací umění, zvláště pak hudbu do sálů a zahrad zámku Liteň. O hudbě si však nečte, raději ji poslouchá.


Austrálie uvalila sankce na Lukašenka a tvůrce ruské propagandy
Eurozpravy-zahraniční | 00:56:00
Australská vláda zavedla sankce vůči běloruskému vůdci Alexandru Lukašenkovi a členům jeho rodiny a 22 ruským tvůrcům propagandy. Důvodem je jejich podíl na ruské invazi na Ukrajinu, napsala agentura Reuters.


EU se shodla na regulaci velkých internetových firem
Eurozpravy-zahraniční | 00:54:00
Státy Evropské unie a poslanci Evropského parlamentu se dnes shodli na nových pravidlech, která mají zlepšit dohled nad chováním velkých internetových firem. Oznámil to eurokomisař pro jednotný unijní trh Thierry Breton. Globální digitální společnosti jako Google, majitel Facebooku Meta nebo Amazon budou muset dodržovat nové povinnosti, které by měly lépe ochránit podnikání jejich menší konkurence.


Biden se s EU domluvil na energetické spolupráci a pomoci Ukrajině, Zelenskyj promluvil k lídrům
Eurozpravy-zahraniční | 00:51:00
Spojené státy a Evropská unie podniknou konkrétní společné kroky ke snížení evropské závislosti na ruských energiích. Poskytnou také další humanitární pomoc napadené Ukrajině a budou dodávat více potravin oblastem světa, které jsou kvůli ruské invazi ohroženy jejich nedostatkem.


Kam letos za sluncem? Objevte unikátní destinaci
Reflex | 02:00:41Starosta Slatinic nabídl dům pro hendikepované, které jinde nechtějí
idnes.cz | 04:55:00
Z domu služeb ve Slatinicích na Olomoucku by se mohl stát domov pro dvanáct mentálně hendikepovaných klientů z velkého ústavního zařízení v Nových Zámcích u Litovle. Starosta lázeňské obce pomoc nabídl poté, co kvůli odporu místních před třemi lety z projektu sešlo v Náměšti na Hané a loni v Drahanovicích i ve Lhotě pod Kosířem.


Tenká červená linie. Na Ukrajině budeme mlčky sledovat strašné věci
lidovky.cz | 05:00:00
Západ hledá, kde vytyčit jasnou červenu linii, po jejímž překročení Ruskem na Ukrajině zasáhne. Každá taková hrozba ale musí být hodnověrná a tvrdá a je třeba předem se rozhodnout, jak bude vypadat.


‚Prostě se sbalili a šli.‘ Indie jen na USA vsázet nehodlá, ve vztahu k Ukrajině zatím lavíruje
lidovky.cz | 05:00:00
Nové Dillí v postoji k válce na Ukrajině lavíruje. Musí chránit hlavně své vlastní zájmy – a ty leží mezi dvěma nepřátelskými velmocemi: Čínou a Pákistánem. Proti jejich vlivu potřebuje podporu jak Ruska, tak USA.


Nová generace Ukrajinců v Česku vydělá Husákovým dětem na penze, říká Gazdík. Žádná ghetta nechce
lidovky.cz | 05:00:00
„Ukrajinské děti jsou pro Českou republiku obrovským přínosem. Pokud tady zůstanou, tak má moje generace Husákových dětí vyřešen důchodový systém,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz ministr školství Petr Gazdík (STAN). Příliv běženců z Ruskem napadené a okupované Ukrajiny vidí jako příležitost, která může Česku pomoci.


Poslanci projednají odklad části stavebního zákona, nejoblíbenější učitel získá cenu Zlatý Ámos
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Jak v současnosti nejlépe naložit s nemovitostí. Vyplatí se byt pronajmout, nebo prodat?
lidovky.cz | 05:00:00
Prodat nemovitost, či ji pronajímat? To je otázka, kterou si nyní klade stále více Čechů. Odborníci jednoznačně preferují pronájem. Podle jejich předpokladů totiž ceny nemovitostí v dlouhodobém horizontu klesat nebudou, a naopak nájemní bydlení by mělo být pro majitele bytů stále lukrativnější.


Těla ruských vojáků zůstávají na Ukrajině. Začala se rozkládat, Rusko o ně nemá zájem
aktuálně.cz | 05:30:00
Jarní teploty zapříčinily, že se těla padlých ruských vojáků začínají rozkládat. Někde je pohřbívají, jinde je ukládají do chladicích vozů.


Operace kýly klíčovou dírkou: Nahlédněte pod ruce chirurgům z nemocnice Třebíč
Denik.cz | 05:40:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Operačním sálem se náhle začne linout pach spáleniny. Chirurg právě zatavuje cévy. Pro profesionály něco zcela běžného, pro laika něco nevídaného. To vám žádný seriál z lékařského prostředí zkrátka neukáže.


Kuriózní scéna: Z podzemního kontejneru v Havlíčkově Brodě trčela ruka
Denik.cz | 05:37:00
Lidská ruka trčí z podzemního kontejneru. Navíc hýbe prsty. Scénu jako z hororu zažila žena, která v jedno mrazivé tmavé ráno spěchala do práce přes Rubešovo náměstí v Havlíčkově Brodě. Ruka patřila bezdomovci, který se chtěl ohřát. Nečekal, že spadne do jámy, ze které nebude moci ven. Jeden z nejkurióznějších případů zažila havlíčkobrodská městská policie letos začátkem roku.


První transport Židů ze Slovenska: Začalo to svlečením ve škole, končilo peklem
Denik.cz | 05:00:00
Ve středu 25. března 1942 vyjel ze slovenského Popradu jeden vlak. Vezl kolem tisícovky žen a jeho cílovou stanicí byla Osvětim. Šlo o první oficiální masový transport do tohoto vyhlazovacího tábora.


Mrtví, pro které nemá kdo truchlit. Na Ukrajině se hromadí těla ruských vojáků
Denik.cz | 04:05:00
Do ukrajinského Mykolajivu přišlo jaro. Zeleň se probouzí, zmrzlá zem roztává a přichází první slunečné dny. Oteplení však umocňuje brutální realitu posledních týdnů. Ulice válkou zmítaného města jsou plné mrtvých, okolí obklopuje pach smrti. A Ukrajinci jsou nuceni sbírat těla těch, kteří na příkaz Vladimira Putina vypálili jejich zem a zabíjeli jejich blízké.


Pozor na nehody se zvěří. Změnou času riziko srážky ráno vzroste o polovinu
Denik.cz | 04:00:00
/INFOGRAFIKA/ Počet nehod se zvěří v posledním desetiletí prudce narostl. Riziko pro zvířata i řidiče představuje hlavně východ a západ slunce.


Zelenského proměna. Někdejší herec už měsíc dodává odvahu obyvatelům Ukrajiny
Hospodářské noviny | 07:00:07
Volodymyr Zelenskyj, herec, který před pár lety tančil ve videu na vysokých podpatcích, a ukrajinský prezident, jenž do poslední chvíle odmítal mobilizaci proti Rusku, dnes fascinuje svět statečným chováním v ostřelovaném Kyjevě i svými projevy....


Nepanikařím, nepláču. Zelenského manželka se skrývá na neznámém místě a burcuje světovou veřejnost
Hospodářské noviny | 07:00:07
Jen pár hodin poté, co ruská vojska 24. února překročila ukrajinské hranice, napsala manželka ukrajinského prezidenta, 44letá Olena Zelenská na Instagram: „Nepanikařím a nepláču. Zůstávám klidná a sebejistá. Moje děti se na mě dívají. Zůstanu...


Filmové tipy
Hospodářské noviny | 07:00:07
Belle (Japonsko 2021) v kinech od 24. 3., distribuce AČFK Animátor a režisér Mamoru Hosoda patří k tvůrcům, kteří navazují na úspěchy japonské animace studia Ghibli. Hosoda na sebe upozornil třetím filmem O dívce, která proskočila časem z roku 2006,...


Vědci pomohli kvasinkám a bakteriím domluvit se. Sestrojili pro ně překladač chemických signálů
Hospodářské noviny | 07:00:07
Bakterie ani kvasinky nejsou němé. Mluví spolu řečí chemických látek. Mohou si tak posílat veledůležité zprávy o tom, že dochází potrava nebo kde se nacházejí jejich partneři. Některé signály jsou srozumitelné širšímu okruhu adresátů. Tak spolu...


Ve čtvrtek ubylo v Česku případů covidu. V Německu je nejvyšší sedmidenní incidence od počátku pandemie
ČT24 | 06:18:53
Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily 7174 nových případů covidu-19. Bylo to o 981 méně než před týdnem a zároveň nejméně ve všední den od letošního 7. ledna. Opět ale klesl počet provedených testů. V nemocnicích bylo ve čtvrtek 1945 lidí s pozitivním testem na covid, nejméně za poslední dva měsíce. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví. V Německu sedmidenní incidence opět dosáhla rekordní hodnoty, a to 1756,4 případu na sto tisíc obyvatel.


Zastupitelé Prahy schválili dvě majetkové směny se státem za více než dvě miliardy korun
ČT24 | 01:51:52
Praha připraví dvě velké směny majetku se státem v celkové hodnotě 2,2 miliardy korun. Záměr odsouhlasili zastupitelé, o obou transakcích budou ještě hlasovat zvlášť v následujících měsících. V první směně získá město výměnou za většinu areálu Nemocnice na Bulovce mimo jiné kasárna v Karlíně, areál na Bohdalci nebo budovu v Hybernské. Při druhé směně magistrát vymění své parcely v Nemocnici Na Homolce a Faustův dům na Karlově náměstí za zámek Veleslavín a další pozemky.


Počasí bude o víkendu teplé, mrazů se ale ještě nezbavíme
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Česko čeká slunečný a teplý víkend. V maximech vyrostou teploty až na 19 °C. Během noci se ale budou stále držet teplot místy pod bodem mrazu.


V troskách zříceného letadla China Eastern údajně našli druhou z černých skříněk. Příčiny pádu jsou stále nejasné
Eurozpravy-zahraniční | 04:08:00
V troskách letadla aerolinek China Eastern Airlines, které havarovalo v pondělí, se našla druhá černá skříňka. S odvoláním na zpravodajský portál Čínského úřadu pro civilní letectví (CAAC) o tom informovala agentura Reuters.


EU pohrozila Rusku dalšími sankcemi a vyzvala k ukončení válečných zločinů
Eurozpravy-zahraniční | 03:50:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes nad ránem pohrozili Rusku dalšími robustními sankcemi za agresi na Ukrajině, neshodli se však na diskutovaném embargu na dovoz ruských energií ani jiných konkrétních krocích. Rusko podle nich musí přestat páchat válečné zločiny a umožnit lidem z ostřelovaných měst odejít či do nich dostat humanitární pomoc. Lídři v závěrech prvního dne bruselského summitu také slíbili vytvoření fondu solidarity pro Ukrajinu a další podporu pro uprchlíky i země, které je přijímají.


Počasí bude o víkendu teplé, mrazů se ale ještě nezbavíme
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Česko čeká slunečný a teplý víkend. V maximech vyrostou teploty až na 19 °C. Během noci se ale budou stále držet teplot místy pod bodem mrazu.


Děti diktátorů: Nadané Putinovy dcery a jedna nemanželská hvězda Instagramu
Reflex | 06:30:00
Zajímalo by vás, jestli má ruský prezident Vladimir Putin nějaké děti? Pravdou je, že si soukromý život velmi střeží, proto není dostupných mnoho informací o jeho nejbližších příbuzných. Nicméně ano, Putin má děti. A to hned tři. Dvě oficiálně uznané dcery a ještě jednu dceru navíc. Tu však Putin nikdy oficiálně neuznal. Co jsou tyto dámy zač? 


Tip na výlet: Osada Jizerka
Reflex | 06:20:00
Na kole, na běžkách, nebo pěšky? Jakýkoli způsob výletu do této horské osady zvolíte, nikdy neprohloupíte. A pokud zůstanete přes noc, naskytne se vám za jasného počasí nádherný pohled na hvězdy. Díky absenci veřejného osvětlení se tu totiž nemusíte bát světelného znečištění oblohy a můžete si užívat nerušené tmy.


Vznikla Charta 2022, Staroměstské náměstí plné, ale veřejnoprávní média mlčí. Že by cenzura?
Reflex | 06:10:00
Nevěřila bych, kdybych u toho nebyla. V neděli jsem se vydala se svými dvěma kamarády na Staroměstské náměstí a dodnes jsem čekala alespoň na to, že některé z veřejnoprávních médií minimálně cekne, že Staroměstské náměstí bylo téměř celé zaplněno lidmi, kteří tam určitě nešli na procházku. Mají přeci povinnost informovat! A desetitisíce lidí na Staromáku, to už důvod je. Jeden z mých známých i fotil, na fotky se můžete podívat v galerii.


Summit EU vyzval Rusko k ukončení válečných zločinů, pohrozil i dalšími sankcemi
E15-ekonomika | 06:34:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes nad ránem pohrozili Rusku dalšími robustními sankcemi za agresi na Ukrajině, neshodli se však na diskutovaném embargu na dovoz ruských energií ani jiných konkrétních krocích. Rusko podle nich musí přestat páchat válečné zločiny a umožnit lidem z ostřelovaných měst odejít či do nich dostat humanitární pomoc. Lídři v závěrech prvního dne bruselského summitu také slíbili vytvoření fondu solidarity pro Ukrajinu a další podporu pro uprchlíky i země, které je přijímají.


Ano, Putin má „jiný názor“. Jaká je v něm naše budoucnost? ptá se Jakub Horák
E15-ekonomika | 06:00:00
Často se objevují komentáře o tom, že máme být tolerantní, že lidé mají prostě jen „jiný názor“. Jistě, antiteze jsou užitečné, ostatně jen tak může proběh- nout syntéza. Nicméně nežijeme v dokonalém světě filosofů a nehledáme pouze prav- du, sledujeme i vlastní geopolitické a reálné zájmy. Putin a spousta Rusů mají zcela pochopitelně „jen jiný názor“. Je přirozené, že kdo měl impérium, teskní po něm a chce ho obnovit. Jejich názor ale není příznivý pro naši budoucnost.


Český online obchod čeká konsolidace, shodli se řečníci na E-commerce Summitu
E15-ekonomika | 05:30:00
Předpokládané změny internetového obchodování v následujících letech se staly hlavním tématem jarního E15 International E-commerce Summitu. Řečníci se shodli, že ačkoli je Česko e-shopovou velmocí, trh čeká výrazná konsolidace. Důvodů je vícero, ať už nástup online tržišť, přechod tradičních obchodů do internetového prostoru, nebo možný vstup velkých zahraničních hráčů na český trh.


Summit EU vyzval Rusko k ukončení válečných zločinů, pohrozil i dalšími sankcemi
E15-politika | 06:34:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes nad ránem pohrozili Rusku dalšími robustními sankcemi za agresi na Ukrajině, neshodli se však na diskutovaném embargu na dovoz ruských energií ani jiných konkrétních krocích. Rusko podle nich musí přestat páchat válečné zločiny a umožnit lidem z ostřelovaných měst odejít či do nich dostat humanitární pomoc. Lídři v závěrech prvního dne bruselského summitu také slíbili vytvoření fondu solidarity pro Ukrajinu a další podporu pro uprchlíky i země, které je přijímají.


Ano, Putin má „jiný názor“. Jaká je v něm naše budoucnost? ptá se Jakub Horák
E15-politika | 06:00:00
Často se objevují komentáře o tom, že máme být tolerantní, že lidé mají prostě jen „jiný názor“. Jistě, antiteze jsou užitečné, ostatně jen tak může proběh- nout syntéza. Nicméně nežijeme v dokonalém světě filosofů a nehledáme pouze prav- du, sledujeme i vlastní geopolitické a reálné zájmy. Putin a spousta Rusů mají zcela pochopitelně „jen jiný názor“. Je přirozené, že kdo měl impérium, teskní po něm a chce ho obnovit. Jejich názor ale není příznivý pro naši budoucnost.


Český online obchod čeká konsolidace, shodli se řečníci na E-commerce Summitu
E15-politika | 05:30:00
Předpokládané změny internetového obchodování v následujících letech se staly hlavním tématem jarního E15 International E-commerce Summitu. Řečníci se shodli, že ačkoli je Česko e-shopovou velmocí, trh čeká výrazná konsolidace. Důvodů je vícero, ať už nástup online tržišť, přechod tradičních obchodů do internetového prostoru, nebo možný vstup velkých zahraničních hráčů na český trh.


Z Ruska utíkají desítky tisíc IT odborníků, zaostalé ruské čipy, novinky Nvidie a AMD
lupa.cz | 06:30:01
Google Cloud umožňuje pozastavit běh VM. První testy Apple M1 Ultra. Jak to vypadá v továrně ASML. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.


V historickém centru Znojma zachránili středověký dům. Je nejlepším penzionem roku
bleskove.cz | 06:00:00
Stará pekárna se loni stala nejlepším malým penzionem roku. Jako vítěze ve své kategorii ho ocenil tým serveru Amazing Places.


Komplikace na kolejích v Praze! Kvůli závadě v Radotíně vlaky nejezdí nebo mají zpoždění
blesk | 07:40:00
Kvůli poškozenému zabezpečovacímu zařízení ve stanici Praha-Radotín je omezený provoz vlaků mezi hlavním městem a Berounem. Příměstské vlaky linky S7 v úseku mezi Řevnicemi a pražským hlavním nádražím nejezdí. Ostatní vlaky mohou nabírat až čtvrthodinové zpoždění, vyplývá z údajů na webu Českých drah. Na opravě poruchy pracuje Správa železnic.


Tajemství úspěchu Zelenského projevů: Ví, jak ztělesnit ducha národa, hodnotí analytici
blesk | 07:04:00
Zatímco jeho armáda houževnatě bojuje na ukrajinských bojištích, prezident Volodymyr Zelenskyj vede informační válku v metropolích západního světa. Za dva týdny vystoupil v deseti parlamentech a všude sklidil ovace ve stoje. V přímém přenosu z obleženého hlavního města, v zeleném tričku a s několikadenním strništěm na tváři se často loučí pozdravem se zaťatou pěstí. Když se ozve potlesk, zmizí. Koneckonců je to muž, který spěchá a musí se věnovat skutečně existenčním záležitostem, píše stanice BBC.


Dojemná vzpomínka Marty Jandové na bratra (†33): Gondíková přiznala, že do něj byla zamilovaná!
blesk | 07:00:00
Zpěvačka Marta Jandová (47) připomněla na svém instagramu velice smutné výročí. Její starší bratr by se 23. března dožil pětapadesátých narozenin. Jenže bohužel, osud tomu chtěl jinak – a on v poměrně nízkém věku podlehl zákeřné rakovině...


Praha přejmenuje část ulice Korunovační: Úsek u ruské ambasády ponese název Ukrajinských hrdinů
blesk | 06:08:00
Praha změní název části Korunovační ulice u ruského velvyslanectví na Ukrajinských hrdinů. Zároveň pojmenuje blízký železniční most po ukrajinském válečném hrdinovi Vitaliji Skakunovi, který 24. února zahynul v ukrajinském městě Cherson, kde odpálil most, aby zabránil postupu ruských jednotek. Městští zastupitelé dnes v noci pověřili městskou radu, aby přejmenování schválila. Krok navrhlo zastupitelstvo Prahy 6.


Ukrajinské děti ve školách s českými: Praha zřizuje adaptační skupiny, často chybí prostory i finance
blesk | 05:49:00
Pražské městské části se snaží ukrajinské děti co nejrychleji začlenit do běžné školní docházky. Aby si děti zvykly na nové prostředí a naučily se alespoň základy češtiny, zřizují se tzv. adaptační skupiny, kde se děti pod vedením českých i ukrajinských pedagogů připravují na běžnou školní docházku. Vznik těchto skupin finančně podpoří i stát.


Zapomíná se kvůli uprchlíkům na Čechy? Vláda dělá málo, tvrdí Schillerová. Koalice vrací úder
blesk | 05:29:00
Humanitární příspěvky, dodávky zdravotnického materiálu i munice, ale i plány na výstavby bytů kvůli přílivu uprchlíků. Česká vláda se vrhla na pomoc Ukrajincům. Podle opozice, ale i některých Čechů, tím ale kabinet Petra Fialy (ODS) odsunuje stranou české občany a zapomíná na ně. Fiala tuto kritiku smetává ze stolu a označil ji za lež. Koaliční poslanci pak vrací úder a útočí na opozici, že touto rétorikou přiživují strach ve společnosti a i jistou nenávist směrem k Ukrajincům, kteří hledají v Česku dočasné přístřeší. Předsedkyně klubu ANO Alena Schillerová se této kritice brání, odmítá ji a zdůrazňuje, že ANO pomoc Ukrajincům vždy podporovala - jen se ale obává i o blaho Čechů. A dodává, že chtějí slyšet jasný plán, protože vláda zatím dělá málo. 


Svého času se jednalo o největší a nejmodernější školu v republice: Víte, kde ji v Praze postavili?
blesk | 05:21:00
Povinná školní docházka nevznikala ze dne na den. A nebyla vždy jen výhradní doménou dětí. Ve středověku se dospělí lidé vzdělávali například v klášterech. Později v novověku povinnou školní docházku zavedli v Německu, a až roku 1774 v rámci Všeobecného školního řádu dorazila i k nám, s čímž souvisel i vznik nejrůznějších škol. Ty se postupem let vyvíjely, stavěly se stále větší a větší budovy, až jedna taková, která pojala téměř 800 žáků, vznikla na východním okraji hlavního města. V roce 1989 se základní škola v Petrovicích měla stát největší školou na našem území.


O víkendu nás ohřeje až 20 °C, pak se náhle ochladí. Bude i sněžit, sledujte radar Blesku
blesk | 05:17:00
Víkend prodlouží sérii slunečných, suchých dnů s velkým rozdílem mezi ranními a odpoledním teplotami. Také o víkendu budou nejvyšší teploty atakovat 20 °C a přepisovat tabulky teplotních rekordů. Hned příští týden ale přinese změnu v počasí – místy se ochladí o více než 10 °C a od vyšších poloh se bude déšť měnit na sněžení. Do Česka pronikne studený vzduch od severu, který nás z květnových teplot vrátí zpátky do března. V noci ze soboty na neděli se zimní čas mění na letní – malá ručička se ve 2 hodiny přesune na 3 hodinu.


Opulentní padesátiny tabákového magnáta Candymana: Prsa a zadky, kam se podíváš!
blesk | 05:00:00
Bývalý fotbalista a tabákový magnát Travers „Candyman“ Beynon oslavil padesátku ve velkém stylu! Milovník luxusu a opulentních večírků nezůstal své pověsti nic dlužný. 


Putin mění strategii: Podle Západu se zaměří na Donbas a „středověké bombardování“
blesk | 05:00:00
Rusko se podle Západu brzy odkloní od původního plánu převzít moc nad celou Ukrajinou. Státníci tvrdí, že se prezident Vladimir Putin „katastroficky přepočítal“, a očekávají, že se začne soustředit primárně na zajištění východoukrajinského Donbasu. V důsledku toho předpovídají méně cílené útoky a tím pádem i přibývající počty civilních obětí. Rusko se bude snažit nahradit své zesnulé vojáky, které podle odhadů zastoupí nezkušení a ještě hůř vybavení rekruti.


Pilotku (23) vykopli od armády kvůli stížnosti na šikanu: Na Ukrajině se přidala ke speciálním jednotkám!
blesk | 05:00:00
Bojovat za Ukrajinu se vydala Giulia Schiffová (23), jejíž příběh před dvěma lety šokoval celý svět. Krásnou pilotku vyhodili od armády poté, co si stěžovala na brutální šikanu ze strany svých kolegů. Případ se dostal až k nejvyššímu soudu, ale mladá kadetka prohrála. Létání se ale nevzdala a přidala se k ukrajinským speciálním jednotkám.


Antisemita Kopecký chtěl smrt své komunistické kolegyně: Jen proto, že si ho nechtěla vzít!
blesk | 05:00:00
Václav Kopecký byl od počátku KSČ vůdčí osobností strany. Patřil mezi ty patrně nejhorší komunisty, které si dnes člověk dokáže představit. Byl zatvrzelý stalinista, kult jeho osobnosti vyzdvihoval i po Stalinově smrti, zastával kardinální trest, a dokonce si prosadil popravu Otty Šlinga. Tvrdé podmínky ve vězení zařídil i Marii Švermové. A vše jen proto, že odmítla jeho nabídku k sňatku...


Pomoc uprchlíkům vyjde na desítky miliard. Dávky a příspěvky ale daně nezvýší, slibuje Jurečka
blesk | 05:00:00
Ministerstvo práce a sociálních věcí má v posledních dnech ve spojitosti s přílivem ukrajinských uprchlíků extrémně na pilno. Úřad práce ČR se potýká se stížnostmi a slovy ministra Mariana Jurečka (KDU-ČSL) je estrémně zatížený. Upřednostňování ukrajinských žádostí před těmi českými ale odmítá, stejně jako zvyšování daní ve spojitosti s nečekanými výdaji spojenými s válečnou krizí. 


„Naprostá šaráda.“ Ukrajina nahrála telefonát dvou Rusů, útočilo na ně vlastní letadlo
blesk | 05:00:00
Ukrajinské bezpečnostní službě se podařilo získat zvukový záznam telefonátu mezi dvěma ruskými vojáky. Ti společně nadávali na vedení „speciální vojenské operace“, postěžovali si na nedostatečnou výbavu, válku nazvali šarádou a upozornili na to, že Rusové střílí do vlastních řad. Ukrajinské jednotky podle nich naplno „likvidují“ ruské konvoje.


Žantovský pro Blesk: Albrightová (†84) je ztráta osobní i politická. Zasloužila se nejen o nás
blesk | 05:00:00
Kromě zásluhy na vstupu do NATO můžeme být zesnulé americké političce a české rodačce Madeleine Albrightové vděčni i za pomoc při budování demokratické stabilizace a demokratickým institucí, míní bývalý diplomat Michael Žantovský. Podle něj má bývalá šéfka americké diplomacie širší zásluhu v neposlední řadě na stabilizaci východní Evropy po konci studené války.


Otec s Putinem, dcera proti zabíjení: Válka rozeštvala slavnou hereckou rodinu!
blesk | 05:00:00
Ruská herečka Marija Mašková (36) se odhodlala k odvážnému kroku: vystoupila proti válce na Ukrajině. Její otec, slavný ruský herec Vladimir Maškov (58), co se proslavil i v Hollywoodu, totiž na shromáždění Vladimira Putina (69) veřejně schvaloval ruskou invazi na sousední zemi...


Šéf špitálu v Záporoží pro Blesk: Artemovi (3) střela potrhala střeva, Máša nemá nohu
blesk | 05:00:00
Nejmladšímu dítěti jsou dva roky a deset měsíců, nejstaršímu je patnáct let. Všechny utrpěly těžká poranění. Některé na svém vlastním dvorku, jiné během evakuace z Mariupolu a dalších měst. Ruští okupanti záměrně ostřelují obytné budovy, evakuační vozy a autobusy. Často za to platí ti nejnevinnější.


Ukrajinci se pochlubili cenným zajatcem: Ruského důstojníka našli jen ve slipech a ponožkách
blesk | 05:00:00
Ukrajinským vojákům se podařilo dostat dalšího důležitého muže ruské armády. Tentokrát jím byl jeden z velitelů, podplukovník Alexandr Olegovič Košel (39). Nalezli ho schovaného jen ve spodním prádle!


Sexy blondýnka Eva z Discopříběhu (50): S rozparkem až do pasu odhalila víc než dost!
blesk | 05:00:00
Nezapomenutelná blondýnka Eva z Discopříběhu Mariana Slováková, dnes už Konečná (50), po které v roce 1987 toužili všichni muži a ženy ji nenáviděly, předvádí neskutečnou figuru a nebojí se ukázat i víc! 


Podcast: Mural dojal i Ukrajince, říká ChemiS. Psala mu dcera tvůrce Bolka a Lolka
blesk | 05:00:00
Fotky malby z Mojmírovy ulice v Praze 4 od street-artového umělce ChemiSe se rychle rozšířily do celého světa. Mural holčičky schovávající pod ukrajinskou vlajkou sebe a plyšáky Krtka, Mickey-Mouse, Bolka a Lolka nebo Včelku Máju dojala samotné Ukrajince nebo Marzenu Nehrebeckou, dceru stvořitele Bolka a Lolka. Co mu napsala, prozradil ChemiS v Blesk Podcast.


Houbařům začala sezóna: Jan musel pro nejchutnější kačenky do křoví!
blesk | 05:00:00
Houbařům začíná jarní sezóna! Objevily se první kačenky české, které podle zkušených mykologů patří k nejchutnějším houbám vůbec. Mají ovšem jednu nevýhodu. Pro začátečníky je vůbec není snadné najít.


Hnízdečko lásky JLo a Afflecka za miliardu: Luxus s pokojíkem na radovánky!
blesk | 05:00:00
Oblíbená pěnice Jennifer Lopezová (52) a herec Ben Affleck (49), kteří již před nějakým časem znovu navázali na svou někdejší romanci a nyní zase tokají jako dvě hrdličky, se chystají koupit dům v Los Angeles. Na novém hnízdečku lásky rozhodně šetřit nehodlají - mají za něj dát za více než 50 milionů dolarů.


Odvážná máma prchla z Mariupolu: Cestou zachránila tři sirotky!
blesk | 05:00:00
 Před měsícem zahájilo Rusko invazi na Ukrajinu a v zemi se od té doby bojuje. Okupanti útočí na města a zabíjejí i civilní obyvatele. Žena z Mariupolu utekla před válkou do Maďarska se čtyřmi dětmi. Její vlastní bylo pouze jedno. Tři další vzala s sebou, protože jejich rodiče zemřeli, nebo zmizeli. O případu informovala na sociálních sítích ukrajinská poslankyně Inna Sovsunová.


V historickém centru Znojma zachránili středověký dům. Je nejlepším penzionem roku
pikant | 06:00:00
Stará pekárna se loni stala nejlepším malým penzionem roku. Jako vítěze ve své kategorii ho ocenil tým serveru Amazing Places.


Mediální obraz války. Politolog vysvětluje, které informace brát s rezervou a proč
aktuálně.cz | 07:09:00
Veškeré zprávy o ztrátách na vojácích i technice je ale nutné brát jednoznačně s rezervou, podotýká politolog Karel Svoboda.


Jako za studené války. Podívejte se, kde se změnily letecké trasy a jak porostou ceny
aktuálně.cz | 06:19:02
Trasy, kterými teď aerolinky musí létat do Asie, připomínají časy studené války. Dražší palivo a náklady na posádky už se promítají i do cen letenek.


Verbují je k nevýhodné práci i nucené prostituci. Ukrajinci se stávají obětí podvodů
aktuálně.cz | 06:18:25
Příliv uprchlíků z válkou zasažené Ukrajiny budí nejen vlnu solidarity, ale přitahuje také podvodníky, kteří se na situaci snaží přiživit.


Praha přejmenuje ulici u ruské ambasády na Ukrajinských hrdinů. Laciné PR, zní z ANO
aktuálně.cz | 06:17:42
Praha změní název části Korunovační ulice u ruského velvyslanectví na Ukrajinských hrdinů.


Ztratí dolar svou pozici na ropném trhu?
Kurzy.cz | 06:06:00
Je možné, že by OPEC začal prodávat velkou část své ropné produkce za jinou měnu, než jsou americké dolary? Na tuto otázku odpovídala na Bloombergu Ellen Wald z Atlantic Council Global Energy Center s tím, že v praxi by to šlo jen těžko.


Společně s elektromobily Musk zdražuje již i tak drahý satelitní internet
Kurzy.cz | 06:03:25
Přestože v segmentu elektromobilismu se očekávalo s postupným rozvojem a hromadnou výrobou snižování cen, opak je zatím pravdou. Alespoň co se týče Tesly, která ústy svého šéfa v minulosti hovořila o v budoucnosti elektromobilu za 25 tis.


Prominutí záloh na daň silniční na rok 2022 všem poplatníkům daně silniční
Kurzy.cz | 00:59:05
V souvislosti s mimořádnou událostí - ruskou invazí na území Ukrajiny zahájenou dne 24. 2. 2022, vydal ministr financí Rozhodnutí o prominutí příslušenství daně a zálohy na daň z důvodu mimořádné události, zveřejněné dne 24. 3. 2022 ve Finančním zpra...


Prominutí úroků z prodlení a prominutí úroku z posečkání na DPH pro podnikatele převážně provozující dopravu
Kurzy.cz | 00:59:03
V souvislosti s mimořádnou událostí na Ukrajině vydal ministr financí Rozhodnutí o prominutí příslušenství daně a zálohy na daň z důvodu mimořádné události, zveřejněné dne 24. 3. 2022 ve Finančním zpravodaji č. 6/2022 (dále jen „Rozhodnutí“).


Rusko nepotřebujeme. Restaurace preferují kaviár z jižních Čech
Denik.cz | 05:32:00
Válka na Ukrajině dopadne na světový potravinový trh. Kromě globálně důležitých komodit, jako je obilí, se ozývají obavy i o budoucí dostupnost luxusního zboží, například kaviáru. Případná potravinová embarga a přerušení obchodních styků ale na český trh nedolehne. Odběr výrobku z Ruska je minimální.


Cloud zažívá boom, může za to i častější home office. Celý byznys roste o desítky procent
iHned.cz | 08:29:00
Mezi klienty Copy General patří banky, pojišťovny nebo třeba energetický podnik ČEZ. Pro tyto firmy zajištuje společnost s pobočkami v Praze, Brně a Plzni především komunikaci s jejich zákazníky. Nejde ale jen o e-maily s reklamním sdělením či...


Ukrajinský velvyslanec: Budeme bojovat, dokud neosvobodíme celé území včetně Krymu
iHned.cz | 08:27:00
„Ruská armáda ve své historii takové ztráty ještě nikdy neměla. Ukrajinu udržet nedokáže. Budeme bojovat, dokud neosvobodíme celé naše území, včetně Krymu, jsme ale připraveni jednat,“ říká ukrajinský velvyslanec v Česku Jevhen...


Zdravstvujtě, dezinformátoři! Co na nás zase šijete?
iHned.cz | 07:00:00
Dnes se v brífinku podíváme na to, jak se po šoku z ruského útoku na Ukrajinu zmátořila česká dezinformační scéna a co se nebohým konzumentům pokouší valit do hlav. A rovnou řekněme, že na to borci s kremelskými manuály jdou hodně vykutáleně....


Zamilovaný Vietnamec vesloval 18 dnů do Indie za ženou, jedl jen instantní nudle
bleskove.cz | 09:37:56
Thajská pobřežní stráž a místní rybáři zachránili z moře Vietnamce, který se pokusil sám doveslovat na nafukovacím člunu z Thajska do Indie.


Štěně bišonka se zaběhlo v Brně majiteli: Uvědoměle se šlo nahlásit do ztát a nálezů
blesk | 09:43:00
Tak tomu se říká trefa! Odrostlé štěně bišonka dokázalo samo vyřešit svou svízelnou situaci, když se ztratilo svému majiteli v Brně. Doběhlo na magistrát, kde si to rovnou zamířilo do oddělení ztrát a nálezů.


Bartoškovi je 75: Oslavu odkládá kvůli smrti Zaoralové!
blesk | 09:28:00
Nemá chuť slavit! Jiřímu Bartoškovi je dnes 75 let, ale žádnou trachtaci kvůli úmrtí své nejbližší spolupracovnice Evy Zaoralové († 89), o níž mluvil dokonce jako o druhé manželce, nechystá.


Peče celá země 2: Kdo si vyláme zuby na jednoduché palačince?
blesk | 09:22:00
Na účastníky soutěže Peče celá země 2 čekají další výzvy! Tentokrát se mimo jiné budou muset poprat s palačinkovým dortem. Zdá se to jako jednoduchý úkol, jak si s ním ale poradí soutěžící?


Biden míří do Polska. Navštíví vojáky NATO a město Řešov nedaleko ukrajinských hranic
blesk | 09:05:00
Americký prezident Joe Biden dnes navštíví Polsko, kde bude jednat o mezinárodní reakci na humanitární krizi způsobenou ruskou invazí na Ukrajinu. Do země se Biden přesune poté, co se ve čtvrtek v Bruselu setkal se zástupci Severoatlantické aliance, Evropské unie a zemí G7. Biden v Polsku navštíví primárně Řešov (Rzeszów) nedaleko hranic s Ukrajinou.


Recepty studentů vysoké školy hotelové v Praze: Tohle je ukrajinská kuchyně!
blesk | 09:01:00
Boršč s pampušky, syrníky či varenyky. Nejen tyto ukrajinské pokrmy provoněly včera Vysokou školu hotelovou a ekonomickou v Praze. Menu studenti připravili, aby pomohli válkou zasažené Ukrajině. A v jejích barvách se servírovaly i nápoje. 


Italská megastar Fedez (32): Boj s nádorem slinivky! Má za sebou náročnou operaci
blesk | 08:30:00
Jedna z největších italských hvězd raper Fedez (32) přiznal boj s vážnou nemocí. Lékaři mu teprve minulý týden našli vzácný nádor na slinivce břišní. A už v pondělí podstoupil náročnou operaci.


Znepokojivý objev vědců: V lidské krvi poprvé našli mikroplasty, půlka pocházela z PET lahví
blesk | 08:20:00
Vědci poprvé odhalili mikroplasty v lidské krvi. Objev ukazuje, že tyto drobné plastové částice mohou cestovat po těle a usazovat se v orgánech. Odborníci zjištění považují za znepokojivé, i když neznají přesný dopad mikroplastů na člověka. V laboratoři ale už prokázali, že mohou poškozovat lidské buňky. Vyplývá to ze studie, o které informoval list The Guardian.


Parkoviště na Opatově, podjezd u Vltavské, tunel pod Kbelskou: Praha schválila vypsání tendrů za 1,7 miliardy
blesk | 08:07:00
Pražský magistrát vypíše šest velkých tendrů s celkovou předpokládanou hodnotou asi 1,7 miliardy korun. Schválili to městští zastupitelé. Zakázky se týkají stavby P+R parkoviště u stanice metra C Opatov, podjezdu tramvají pod železniční tratí u stanice metra C Vltavská, lávky u stanice metra Rajská zahrada, rekonstrukce bývalé burzy v Pražské tržnici a projektové dokumentace plánovaného silničního tunelu pod Kbelskou ulicí v Hloubětíně.


Dvoumiliardová škatulata: Praha smění se státem areál Bulovky, Homolky či Faustův dům. Co získá?
blesk | 07:50:00
Praha připraví dvě velké směny majetku se státem v celkové hodnotě 2,2 miliardy korun. Záměr v noci na pátek odsouhlasili zastupitelé, o obou transakcích budou ještě hlasovat zvlášť v následujících měsících. V první směně získá město výměnou za většinu areálu nemocnice na Bulovce mimo jiné kasárny v Karlíně, areál na Bohdalci nebo budovu v Hybernské. Při druhé směně magistrát vymění své parcely v Nemocnici Na Homolce a Faustův dům na Karlově náměstí za zámek Veleslavín a další pozemky.


Zamilovaný Vietnamec vesloval 18 dnů do Indie za ženou, jedl jen instantní nudle
pikant | 09:37:56
Thajská pobřežní stráž a místní rybáři zachránili z moře Vietnamce, který se pokusil sám doveslovat na nafukovacím člunu z Thajska do Indie.


Válíš jako za mlada, starý brachu. Peugeot 308 je převlečený milovník starých pořádků
aktuálně.cz | 07:53:00
Zásadní novinkou je důraznější design. Tichý a úsporný diesel zůstává, stejně jako malý volant a omezené místo vzadu.


Odbory: Škoda Auto má na odstavných plochách 20.000 nedodělaných aut
Auto.cz | 08:51:00
Automobilka Škoda Auto má nyní na odstavných plochách kolem 20.000 nedodělaných vozů. Maximum je stanoveno na 40.000 vozů.


Kia Sorento 2.2 CRDi 8DCT 4x4 vs. Volkswagen Tiguan Allspace 2.0 TDI DSG 4Motion – Hra paradoxů
Auto.cz | 08:00:00
Kia Sorento přerůstá standardní rámec střední třídy, dýchá z ní luxus, a přitom stojí méně než tradiční evropský zástupce tohoto populárního segmentu, Volkswagen Tiguan Allspace. Hledali jsme příslovečného zakopaného psa.


Poslyš Viktore, šokoval Zelenskyj zkoprnělého Orbána přímo na summitu EU
Denik.cz | 09:27:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystoupil přes internet přímo na summitu Evropské unie. A obrátil se před téměř třicítkou dalších hlav států a premiérů na předsedu maďarské vlády Viktora Orbána, který blokuje další přitvrzení sankcí proti ruskému agresorovi.


Učitel gymnázia schvaluje invazi Ruska: Až lidé prozřou, tak z toho zešílí, říká
Denik.cz | 09:00:00
Marek Adam je učitelem dějepisu na soběslavském gymnáziu. A zároveň také místopředsedou Aliance národních sil, strany, která schvaluje a podporuje takzvanou „demilitarizaci a denacifikaci“ Ukrajiny, o kterou se právě nyní „pokouší“ Rusko.


Unikátní systém. Na farmě nedaleko Kolína mění odpad v energii
Denik.cz | 09:00:00
Farma Karla Horáka je ukázkovým příkladem využití potenciálu bioekonomiky. Na farmě jsou dvě bioplynové stanice zpracovávající odpad z živočišné a rostlinné výroby, který přeměňují na plyn. Ten slouží k vytápění celého areálu, a to jak farmy, tak i přidruženého hotelu. Vedle toho podnik také produkuje kvalitní organické hnojivo, které vrací do půdy. Díky tomu na farmě nevyužívají tolik konvenčních agrochemických hnojiv a celý areál s mnoha činnostmi, které se prolínají, je energeticky soběstačný. Svůj podíl na tom má i dotace z evropských fondů.


Rusům docházejí naváděné rakety. Musejí spoléhat na dělostřelectvo, tvrdí USA
Denik.cz | 07:09:00
Válka na Ukrajině pokračuje 30. dnem. Ruská armáda stále nedokázala dosáhnout výraznějšího postupu, v Mariupolu sice ruské jednotky vstoupily do centra města, naopak v okolí Kyjeva se ukrajinským vojákům podařilo Rusy na několika místech vytlačit z pozic. Rusko i nadále ostřeluje významná ukrajinská města, podle Američanů mu však docházejí naváděné rakety. Starosta Mariupolu viní Rusy z cíleného zabíjení civilistů, oběti podle něj následně slouží ruské propagandě.


ON-LINE: Kdyby Západ reagoval dříve, nemuselo k válce dojít, řekl Zelenskyj
Denik.cz | 07:00:00
Od zahájení ruské invaze na Ukrajinu uplynul měsíc. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského k ní nemuselo vůbec dojít, kdyby západní země proti Rusku zakročily dříve. Podle USA však Rusku válka nepřinese nic dobrého, vyjde z ní slabší jak ekonomicky, tak politicky. OSN potvrdila nejméně 36 případů únosů ukrajinských civilistů. Další země pak uvalují sankce na občany Ruska i Běloruska.


Konečně normální sezona. Po covidovém útlumu ožívá komunitní zahrada na Severce
Denik.cz | 06:25:00
Na den otevřených branek pozvali obyvatele Severní Terasy lidé, kteří společně pěstují plodiny mezi paneláky.


Geniální Aretha Franklinová by svým zpěvem obrátila neznaboha na víru
Denik.cz | 06:05:00
Takových talentů najdeme v dějinách populární hudby jen málo. Elvis Presley, Ray Charles, Ella Fitzgeraldová, kdo dál? Když se před osmdesáti lety narodila Aretha Franklinová, muzika zvaná soul získala svůj hlas.


Jak na instalaci sádrokartonu
Kurzy.cz | 09:45:37
Co je sádrokarton, a k čemu se využívá Jedná se o materiál s nespočetnými výhodami – dlouhá životnost, dobré tepelné a zvukově izolační vlastnosti, nízká váha a snadná práce. Jsou to panely z lisované sádrové hmoty, která je sendvičovým způsobem vložena&h


Akciové trhy v USA korigovaly nahoru díky polovodičům
Kurzy.cz | 09:31:34
Hlavní americké akciové indexy skončily ve čtvrtek výše o více než 1%, když se investoři zaměřili na výrobce čipů, jejichž index rostl o 5%, a na dobrá data z ekonomiky. Týdenní US žádosti o podporu v nezaměstnanosti dále klesly na 187 tis., tj.


Rusko by si prodejem plynu a ropy za bitcoiny nepomohlo, vždyť bitcoin za poslední dobu propadl podobně jako rubl. Moskva zmiňováním bitcoinu buď blufuje, nebo je zoufalá
Kurzy.cz | 09:26:49
Bitcoin dnes výrazněji nereaguje na zprávu světových médií v čele s BBC, že by Rusko mohlo při obchodování s ropou a plynem využít právě nejstarší a nejrozšířenější světovou kryptoměnu.


Meziroční růst cen překonal 11 % - Indexy spotřebitelských cen (životních nákladů) - podrobné členění - únor 2022
Kurzy.cz | 09:23:47
Měsíční podrobná informace o vývoji indexů spotřebitelských cen (životních nákladů) na území České republiky podle klasifikace konečné spotřeby COICOP (Classification of Individual Consumption by Purpose) za domácnosti celkem, domácnosti důchodců a dom...


Ranné zhrnutie (25.03.2022): Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie vyššie
Kurzy.cz | 09:21:56
Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie vyššie. S&P 500 si pripísal 1,43 %, Dow Jones sa posunul o 1,02 % vyššie a Nasdaq vzrástol o 1,93 %. Small-cap Russell 2000 získal 1,13 % Sentiment bol počas ázijskej seansy zmiešaný. Nikkei si pripí...


Ranní okénko - Ifo index ukáže propad očekávání, embargo na ruské energie se dohodnout nepovedlo
Kurzy.cz | 09:16:07
Závěr týdne by měl být klidný, a to alespoň z pohledu zveřejňovaných čísel. Největší pozornost přiláká německý Ifo index, který by měl ukázat pokles ekonomické důvěry, a to především v oblasti budoucích očekávání.


Ranní přehled: Akcie na pražské burze se ve čtvrtek opět vrátily k růstu
Kurzy.cz | 09:11:29
Komentář k akciovému trhu Pražská burza Index PX: 1,350 bodů (+0.7% d/d); objem: 596 mil. Kč Po středečním zaváhání se akcie na pražské burze ve čtvrtek opět vrátily k růstu a index PX zakončil silnější o 0,68 %.


Nehledě na válku na Ukrajině jestřábí rétorika centrálních bank zesiluje - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:11:00
Rétorika centrálních bank zaznamenaná v tomto týdnu bezesporu překvapila svým jestřábí nastavením, které do značné míry ignorovalo fakt, že jsme svědky válečného konfliktu, který ekonomiky zásadně zpomalí.


Tlak na euro a libru se vrací uprostřed agresivní politiky centrální banky a vysoké inflace
Kurzy.cz | 09:06:40
Nedávné prohlášení představitelů Fedu vrátilo poptávku po dolaru. Napjatá geopolitická situace také snížila ochotu riskovat, zvláště když globální ekonomika již zpomaluje kvůli příliš vysoké inflaci.


Březnové vydání Statistika & My se zaměřilo na inflaci
Kurzy.cz | 09:03:54
Březnové vydání Statistika & My se zaměřilo na inflaci


Nemecký index Ifo, prejavy členov Fedu - Ekonomický kalendár
Kurzy.cz | 09:03:28
Európske trhy sú nastavené na mierne vyššie otvorenie; Nemecký index Ifo za marec; Prejavy troch členov Fedu; Futures trhy poukazujú na mierne vyššie otvorenie dnešnej seansy v Európe.


Jestřábí rétorika centrálních bank zesiluje
Kurzy.cz | 08:38:40
ČNB i Fed by na příštích zasedáních měly zvednout sazby o +50 bazických bodů.


Koruna vyčkává na zasedání ČNB (25.3.2022)
Kurzy.cz | 08:37:56
Koruna vyčkává na zasedání ČNB příští čtvrtek, které by mělo přinést další zvýšení oficiálních úrokových sazeb (viz úvodník).


Podnikatelská nálada v EMU stále vysoko
Kurzy.cz | 08:31:23
Navzdory válečnému konfliktu na Ukrajině se podnikatelská nálada v eurozóně v průběhu března udržela na vysokých úrovních.


Trhy přes nejistoty rostly vzhůru
Kurzy.cz | 08:30:33
Zámořské trhy včera zažily uspokojivou rally, taženou především technologickými tituly, když index Nasdaq posílil o 1,9 %.


Návrh kritérií pro vyhlašování stavu epidemie covid-19
Kurzy.cz | 08:30:00
V rámci připravenosti na případnou další vlnu epidemie viru COVID-19 bychom měli mít dobře definovaný systém včasného varování. A měli bychom také mít předem daná objektivní kritéria pro vyhlášení stavu epidemie a naopak pro jeho odvolání.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 25.03.2022
Kurzy.cz | 08:15:00
Klíčové události
• ČR: Souhrnná důvěra v domácí ekonomiku v březnu poklesla o 2,6 bodu m/m na hodnotu 96,6, když poklesla jak důvěra mezi podnikateli, tak i mezi spotřebiteli.
• Eurozóna: Kompozitní index PMI v březnu předběžně poklesl na 54,5 z únorov...


Ruská invaze sráží německý Ifo index (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:21:13
Po včera zveřejněných PMI indexech za březen, které přinesly první náznaky dopadu konfliktu na Ukrajině do nálady průmyslníků a poskytovatelů služeb se dnes dočkáme německého Ifo indexu podnikatelské důvěry. I ta hlavně ve složce očekávání utrpí. Únoro...


V Praze se staví rekordní množství bytů, v nabídce se ale neobjeví. Většina z nich se rozprodala ještě před dokončením
Euro | 08:14:33
V Praze bylo loni prodáno 7 450 nových bytů, což ve srovnání s rokem 2020 představuje nárůst o 28 procent. Objem poskytnutých hypoték v roce 2021 dosáhl výše 428 miliard, meziroční nárůst je 68 procent. Podle expertů z realitní kanceláře Lexxus nyní poptávku po bytech žene do rekordních výšin nejistá ekonomická situace, v níž nákup nemovitosti znamená bezpečné uložení financí. Další odborníci očekávají, že realitní trh ještě rozhýbe válka na Ukrajině. Na jedné straně totiž Rusové hromadně prodávají své majetky, a na straně druhé roste zájem o levné podnájmy ze strany uprchlíků.


Hypotéky: Největší problém je nutnost mít našetřeno. Klienti Sberbank by neměli zbrkle refinancovat
eStav.cz | 09:24:07
Dostupnost hypoték se počínaje letošním dubnem opět zhoršuje, a to především kvůli požadavku na maximální poměr výše úvěru a hodnoty zástavy (LTV). Ceny nemovitostí totiž nadále letí vzhůru a při financování hypotékou je tak často nutné mít naspořen milion i víc. Do toho nastává komplikovaná situace pro klienty krachující Sberbank. Objevují se neopodstatněná „poplašná“ doporučení, že je nutné hypotéku u Sberbank okamžitě refinancovat. Podle odborníků je to nesmysl a tato zbytečná unáhlená reakce by znamenala navýšení splátek o tisíce korun.


Webinář: Zadávání staveb udržitelně
eStav.cz | 10:01:08
V přednášce jsou prezentovány požadavky související s udržitelným řešením vodního hospodářství měst.


Vědci poprvé objevili mikroplasty v lidské krvi
Hospodářské noviny | 10:38:00
Vědci poprvé odhalili mikroplasty v lidské krvi. Objev ukazuje, že tyto drobné plastové částice mohou cestovat po těle a usazovat se v orgánech. Odborníci zjištění považují za znepokojivé, i když neznají přesný dopad mikroplastů na člověka. V...


Cloud zažívá boom, může za to i častější home office. Celý byznys roste o desítky procent
Hospodářské noviny | 08:29:00
Mezi klienty Copy General patří banky, pojišťovny nebo třeba energetický podnik ČEZ. Pro tyto firmy zajištuje společnost s pobočkami v Praze, Brně a Plzni především komunikaci s jejich zákazníky. Nejde ale jen o e-maily s reklamním sdělením či...


Ukrajinský velvyslanec: Budeme bojovat, dokud neosvobodíme celé území včetně Krymu
Hospodářské noviny | 08:27:00
„Ruská armáda ve své historii takové ztráty ještě nikdy neměla. Ukrajinu udržet nedokáže. Budeme bojovat, dokud neosvobodíme celé naše území, včetně Krymu, jsme ale připraveni jednat,“ říká ukrajinský velvyslanec v Česku Jevhen...


Zdravstvujtě, dezinformátoři! Co na nás zase šijete?
Hospodářské noviny | 07:00:00
Dnes se v brífinku podíváme na to, jak se po šoku z ruského útoku na Ukrajinu zmátořila česká dezinformační scéna a co se nebohým konzumentům pokouší valit do hlav. A rovnou řekněme, že na to borci s kremelskými manuály jdou hodně vykutáleně....


Podle studie nemá stát váhat s integrací uprchlíků. Přichází jich méně, jsou na tom ale hůř, říkají ti, kdo jim pomáhají
ČT24 | 08:44:17
Kvůli válce, kterou Rusko rozpoutalo na Ukrajině, opustily zemi miliony lidí. Vízum v Česku zatím dostalo téměř 227 tisíc z nich. Žádostí je sice den ode dne méně, například podle studentů z Liberce, kteří jim pomáhají, ale ti, kdo přicházejí nyní, jsou na tom hůře, přicházejí z míst, která téměř zanikla. Podle studie PAQ Research a dalších organizací je důležité, aby se stát nebál investovat do jejich integrace. Daniel Prokop z PAQ Research varoval, že v opačném případě hrozí vznik ghet a růst kriminality.


ŽIVĚ: Sněmovna debatuje o odkladu účinnosti nového stavebního zákona
ČT24 | 07:46:43
O vládním návrhu odložit účinnost některých částí nového stavebního zákona schváleného v loňském roce v pátek debatují poslanci. Vláda chce, aby sněmovna tento návrh schválila zrychleně již v prvním čtení, ale dá se očekávat, že opozice postup zablokuje. Vládní návrh počítá s částečným odkladem zřízení státní stavební správy a se vznikem speciálního stavebního úřadu. Účinnost klíčových pasáží nové stavební legislativy se má posunout o jeden rok na 1. červenec 2024.


Ruská invaze probudila Evropskou unii, míní Přibáň. Podle Pánka vláda podceňuje uprchlickou situaci
ČT24 | 04:23:44
Evropská unie je důležitější než NATO, probudila se jako velká geopolitická síla. V souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu to v Událostech, komentářích řekl profesor právní filozofie a sociologie Jiří Přibáň. Ředitel humanitární organizace Člověk v tísni Šimon Pánek hodnotil pozitivně prvotní reakci českého státu na příliv ukrajinských uprchlíků, z dlouhodobějšího hlediska ale vláda podle něj situaci zatím spíš podceňuje.


100 dní Fialovy vlády. Politologové a analytici zhodnotili, jak se jí zatím daří
Eurozpravy-domácí | 10:19:00
Krize spojené s covidem-19, inflací, růstem cen energií a později i s ruskou vojenskou invazí na Ukrajinu neumožňují podle politologů, které oslovila ČTK, standardní hodnocení vlády Petra Fialy (ODS) po úvodních 100 dnech u moci. Fialův kabinet, který dovrší stovku dní od jmenování v neděli, podle politologa Ladislava Mrklase zatím působí ve srovnání s předchozími vládami vedenými ODS vnitřně jednotně. Politolog Josef Mlejnek ocenil postoj vlády k Ukrajině, očekává nutnost úprav státního rozpočtu.


Česko udělilo uprchlíkům z Ukrajiny od začátku války přes 226 tisíc víz
Eurozpravy-domácí | 09:42:00
Česko udělilo lidem zasaženým ruskou invazí za měsíc od začátku války 226.836 víz, ve čtvrtek jich bylo 3989. Na cizinecké policii se nahlásilo 122.396 lidí. Ministerstvo vnitra to dnes uvedlo na twitteru. Rusko vojensky napadlo Ukrajinu 24. února.


V Praze už se dočkalo pomoci 55 tisíc Ukrajinců. Fungují i centra v krajích
Eurozpravy-domácí | 08:35:00
Asistenční středisko pomoci Ukrajincům v Kongresovém centru Praha ve čtvrtek odbavilo 1364 lidí, kteří do Česka uprchli před ruskou invazí. Oproti stejnému dni předchozího týdne to bylo téměř o dvě pětiny méně. Do asistenčních center mimo hlavní město bylo ve čtvrtek převezeno 50 lidí.


Nových nákaz covidem ve čtvrtek ubylo, klesl však i počet testů
Eurozpravy-domácí | 08:19:00
Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily 7174 nových případů covidu-19. Bylo to o 981 méně než před týdnem a zároveň nejméně ve všední den od letošního 7. ledna. Opět ale klesl počet provedených testů. V nemocnicích bylo ve čtvrtek 1945 lidí s pozitivním testem na covid, nejméně za poslední dva měsíce. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.


Při ruském náletu na divadlo v Mariupolu mohlo zemřít 300 lidí
Eurozpravy-zahraniční | 10:59:00
Ruský letecký útok na divadlo v ukrajinském Mariupolu ze 16. března by mohl mít přibližně 300 obětí, oznámilo dnes na sociální síti Telegram vedení města. V krytu pod divadlem a uvnitř budovy se ve chvíli, kdy ruské síly místo bombardovaly, podle místních úřadů skrývalo přes 1000 lidí. Počet obětí nebyl dosud znám.


Spojené státy dodají do Evropy LNG v zájmu nezávislosti na Rusku
Eurozpravy-zahraniční | 10:34:00
Spojené státy v zájmu dosažení evropské energetické nezávislosti na Rusku dodají do Evropy 15 miliard metrů krychlových zkapalněného zemního plynu do konce letošního roku. Oznámili to dnes ve společném prohlášení americký prezident Joe Biden a předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.


Ruská armáda na Ukrajině podle svého tvrzení zničila středisko pro výcvik žoldnéřů a největší sklad paliva ukrajinských sil
Eurozpravy-zahraniční | 09:54:00
Ruské ministerstvo obrany dnes podle agentury TASS oznámilo, že na neupřesněném místě Ukrajiny dvě rakety zničily základnu pro výcvik zahraničních žoldnéřů. Ukrajinská strana informovala, že u města Dnipru ruské rakety zasáhly vojenskou jednotku a v troskách se pátrá po obětech. Zda se jedná o stejnou událost zatím není jasné.


ROZHOVOR: 65 let od založení Evropského hospodářského společenství míra integrace překonala očekávání tehdejších politiků, uvádí politolog Kovář
Eurozpravy-zahraniční | 09:25:00
Před 65 lety byla výrazně prohloubena integrace evropského kontinentu prostřednictvím smluv o Evropském hospodářském společenství (EHS) a Evropském společenství pro atomovou energii (EUROATOM). Jejich podpis z 25. března 1957 přiblížil v rozhovoru pro EuroZprávy.cz politolog Jan Kovář. Zástupce ředitele výzkumu na pražském Ústavu mezinárodních vztahů například upozorňuje, že ekonomická integrace nebyla vnímána jako cíl sám o sobě, ale rovněž jako nástroj pro zachování míru. Stejně tak podotýká, že v některých oblastech společný evropský projekt je nyní dál, než v padesátých letech očekávali jeho architekti.


ON-LINE 30. den války: Proč se Rusku na Ukrajině nedaří postupovat?
Eurozpravy-zahraniční | 09:09:00
Ukrajina podle všeho úspěšně zaútočila na ruské lodě kotvící v přístavu Berďansk v Azovském moři, uvedly Spojené státy a Británie. Není ale jasné, jaké zbraně při tom použila, uvedl podle stanice CNN činitel amerického ministerstva obrany.


Rusko zvažuje, že bude za ropu a plyn přijímat platby v bitcoinech
Eurozpravy-zahraniční | 08:30:00
Rusko zvažuje, že bude za ropu a plyn od takzvaných přátelských zemí přijímat platby v bitcoinech nebo v jejich lokálních měnách. S odkazem na poslance Pavla Zavalného o tom na svém webu píše BBC.


V Německu přibylo téměř 300 tisíc infekcí, incidence je dál rekordní
Eurozpravy-zahraniční | 08:26:00
Německo za uplynulý den zaznamenalo přes 296.000 nových případů koronavirové nákazy, tedy zhruba stejně jako před týdnem. Sedmidenní incidence v zemi ale dosáhla nejvyšší hodnoty od počátku pandemie. S odvoláním Institut Roberta Kocha (RKI) o tom dnes informovala agentura DPA.


Natural 95 na čerpacích stanicích na Slovensku zdražil na nové maximum
Eurozpravy-ekonomika | 10:05:00
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 na čerpacích stanicích na Slovensku zdražil minulý týden na nové maximum 1,70 eura (42 korun).Vyplývá to z dnešních údajů slovenského statistického úřadu. Od začátku roku průměrná cena zmíněného benzinu v zemi stoupla o šestinu a meziročně o více než čtvrtinu.


Ruské akcie začaly druhý den po obnovení obchodování oslabovat
Eurozpravy-ekonomika | 09:35:00
Ruské akcie druhý den po obnovení obchodování na moskevské burze po čtvrtečním růstu oslabují. Hlavní akciový index MOEX kolem 08:30 SEČ ztrácel 1,4 procenta na 2542,6 bodu. Rubl se stabilizuje. Burza byla zavřená od invaze ruských vojsk na Ukrajinu, kdy trh zažil strmý pád.


Zelenskyj jako ukrajinský Mr. Bean. Seriál Sluha lidu z něj udělal prezidenta, jak si ho pustit v Česku?
Reflex | 10:00:00
O poznání mladší a méně unavený Volodymyr Zelenskyj se ve SLUHOVI LIDU bezstarostně projíždí na kole prosluněným Kyjevem… Nebude to pro vás lehká podívaná, díváte-li se na tuhle politickou satiru dnešníma očima. Herec, dabér, moderátor a scenárista Zelenskyj tam předvádí ukázkové komediální skeče a velice jemnou fyzickou komedii – jeho výkon je zcela srovnatelný s Rowanem Atkinsonem či Peterem Sellersem. První řada ukrajinského komediálního seriálu SLUHA LIDU z roku 2015 se vrací na Netflix.


Pastrňák nasázel v sezoně druhý hattrick a zajistil Bostonu výhru
Tiscali-zprávy | 07:56:09
Hokejový útočník David Pastrňák v NHL ukončil pětizápasové čekání na gól a druhým hattrickem v sezoně zařídil Bostonu výhru 3:2 nad Tampou. Ve čtvrtečním programu skóroval také Tomáš Hertl, navrch přidal asistenci, ale nezabránil porážce San Jose 2:5 v Edmontonu.


Chodil na trhy, kam se jiní báli. Petr Kellner, jediný český kapitalista světového formátu
E15-ekonomika | 09:42:00
Z produkčního na Barrandově a prodejce kopírek se Petr Kellner stal během třiceti let existence skupiny PPF suverénní jedničkou mezi českými a slovenskými miliardáři. Byl zároveň jediným českým miliardářem, který měl skutečně globální přesah. Za čtvrtstoletí vybudoval ze skupiny PPF světový kolos. Petr Kellner zemřel v sobotu 27. března 2021 při nehodě vrtulníku na Aljašce, bylo mu 56 let.


Pět rad Petra Kellnera o práci, byznysu i charitě
E15-ekonomika | 09:39:00
Skupina PPF zveřejnila po smrti svého zakladatele video o Petru Kellnerovi, v němž miliardář popisuje své byznysové a životní postoje. Redakce E15 z nich vybrala pět postřehů.


„Petře, budete nám strašně chybět.“ Jak byznysmeni a politici reagovali na Kellnerovu smrt
E15-ekonomika | 09:38:00
Politici, osobnosti světa byznysu i vědci bezprostředně po tragické události vyjadřovali soustrast pozůstalým Petra Kellnera, který tragicky zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce. Petr Kellner byl mediálně známou osobností, své soukromí si ale pečlivě střežil a do médií se nevyjadřoval. Kondolence částečně odkryly, jaký člověk Kellner vlastně byl. 


Renáta Kellnerová úspěšně navázala. Spravuje třísetmiliardový majetek skupiny PPF
E15-ekonomika | 09:30:00
Březnové úmrtí nejbohatšího Čecha a zřejmě i nejznámějšího tuzemského finančníka Petra Kellnera bylo šokem pro byznys i širší veřejnost. Správkyní Kellnerovy pozůstalosti se stala vdova Renáta Kellnerová. Stala se z ní třetí nejbohatší Evropanka, ve světě se pak mezi ženami zařadila podle agentury Bloomberg na čtrnácté místo.


Rusko zvažuje, že si nechá za plyn a ropu platit v bitcoinech
E15-ekonomika | 08:37:00
Rusko zvažuje, že bude za ropu a plyn od takzvaných přátelských zemí přijímat platby v bitcoinech nebo v jejich lokálních měnách. S odkazem na poslance Pavla Zavalného o tom na svém webu píše BBC. Ruský prezident Vladimir Putin tento týden řekl, že od zemí, které Rusko považuje za nikoli přátelské, tedy těch, které na něj uvalily sankce za jeho vpád na Ukrajinu, bude požadovat platby už ne v eurech nebo v dolarech, ale pouze v rublech.


Spojené státy mohou přijmout až 100 tisíc Ukrajinců. Život v Rusku se prodražuje
E15-ekonomika | 08:30:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Chodil na trhy, kam se jiní báli. Petr Kellner, jediný český kapitalista světového formátu
E15-politika | 09:42:00
Z produkčního na Barrandově a prodejce kopírek se Petr Kellner stal během třiceti let existence skupiny PPF suverénní jedničkou mezi českými a slovenskými miliardáři. Byl zároveň jediným českým miliardářem, který měl skutečně globální přesah. Za čtvrtstoletí vybudoval ze skupiny PPF světový kolos. Petr Kellner zemřel v sobotu 27. března 2021 při nehodě vrtulníku na Aljašce, bylo mu 56 let.


Pět rad Petra Kellnera o práci, byznysu i charitě
E15-politika | 09:39:00
Skupina PPF zveřejnila po smrti svého zakladatele video o Petru Kellnerovi, v němž miliardář popisuje své byznysové a životní postoje. Redakce E15 z nich vybrala pět postřehů.


„Petře, budete nám strašně chybět.“ Jak byznysmeni a politici reagovali na Kellnerovu smrt
E15-politika | 09:38:00
Politici, osobnosti světa byznysu i vědci bezprostředně po tragické události vyjadřovali soustrast pozůstalým Petra Kellnera, který tragicky zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce. Petr Kellner byl mediálně známou osobností, své soukromí si ale pečlivě střežil a do médií se nevyjadřoval. Kondolence částečně odkryly, jaký člověk Kellner vlastně byl. 


Renáta Kellnerová úspěšně navázala. Spravuje třísetmiliardový majetek skupiny PPF
E15-politika | 09:30:00
Březnové úmrtí nejbohatšího Čecha a zřejmě i nejznámějšího tuzemského finančníka Petra Kellnera bylo šokem pro byznys i širší veřejnost. Správkyní Kellnerovy pozůstalosti se stala vdova Renáta Kellnerová. Stala se z ní třetí nejbohatší Evropanka, ve světě se pak mezi ženami zařadila podle agentury Bloomberg na čtrnácté místo.


Rusko zvažuje, že si nechá za plyn a ropu platit v bitcoinech
E15-politika | 08:37:00
Rusko zvažuje, že bude za ropu a plyn od takzvaných přátelských zemí přijímat platby v bitcoinech nebo v jejich lokálních měnách. S odkazem na poslance Pavla Zavalného o tom na svém webu píše BBC. Ruský prezident Vladimir Putin tento týden řekl, že od zemí, které Rusko považuje za nikoli přátelské, tedy těch, které na něj uvalily sankce za jeho vpád na Ukrajinu, bude požadovat platby už ne v eurech nebo v dolarech, ale pouze v rublech.


Spojené státy mohou přijmout až 100 tisíc Ukrajinců. Život v Rusku se prodražuje
E15-politika | 08:30:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Hybridní vysílání TV Nova se rozšířilo o několik novinek
lupa.cz | 11:23:08
Diváci s chytrými televizory mohou při sledování televize Nova vyvolat pomocí červeného tlačítka na dálkovém ovládání několik nových funkcí. Hybridní vysílání HbbTV nyní nabízí zpravodajské vysílání TN Live a ženskou stanici Nova Lady. Nezbytnou podmínkou ke sledování hybridního vysílání je, aby byl televizor připojený k internetu.


Řidiči na Karlovarsku ujel špatně zabrzděný náklaďák, naboural do domu
idnes.cz | 11:55:00
Nepozornost při parkování se vymstila řidiči nákladního auta na Karlovarsku. Špatně zabrzděné vozidlo se totiž samo rozjelo a nabouralo do domu.


USA dají Ukrajině miliardovou pomoc, řekl Fiala. Biden slíbil EU víc LNG
idnes.cz | 11:51:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie v pátek nad ránem pohrozili Rusku dalšími robustními sankcemi za agresi na Ukrajině, neshodli se však na diskutovaném embargu na dovoz ruských energií ani jiných konkrétních krocích. O pomoci s dodávkami plynu hovořil americký prezident Joe Biden, který se summitu rovněž zúčastnil.


Z přednádraží zmizel kilometr kolejnic o hmotnosti desítek tun
idnes.cz | 11:49:00
Zapeklitý případ řeší policisté na Přerovsku. V noci na 24. března tam neznámý pachatel odcizil z prostoru přerovského přednádraží u Lověšic téměř kilometr kolejnic. Protože metr váží necelých padesát kilogramů, odvezl zloděj přibližně 45 tun železa.


Výrobcům jízdních kol chybí součástky. Vše se odrazí v ceně bicyklů
idnes.cz | 11:46:00
S nedostatkem komponentů, prodlužováním dodacích lhůt i zdražováním součástek se v uplynulých dvou letech potýkali tuzemští výrobci jízdních kol. Pandemie koronaviru způsobila asijským dodavatelům značné provozní problémy, výrazně se také zkomplikovala a zdražila doprava součástek pro výrobu jízdních kol z asijských továren do Evropy.


Vyhazov z G20 by nebyl nic strašného, jsme v ekonomické válce, míní Kreml
idnes.cz | 11:44:00
V souvislosti s válkou na Ukrajině sílí hlasy, aby bylo Rusko vyloučeno ze skupiny největších světových ekonomik G20. Zástupci Kremlu ale v pátek prohlásili, že případné vyloučení Ruska by nebylo nic hrozného, neboť mnoho členů tohoto uskupení je s Moskvou už několik týdnů v ekonomické válce.


Seniorka srazila autem 97letého chodce, mohla mít špatný odhad
idnes.cz | 11:44:00
Sedmadevadesátiletého muže srazila v Havířově autem sedmdesátiletá seniorka. Policisté nehodu vyšetřují, podle jejich vyjádření žena mohla špatně zareagovat kvůli špatnému odhadu.


Odstřelovač Wali žije, mlčel naschvál. Údajná smrt byl ruský trolling, míní
idnes.cz | 11:39:00
Kanadský odstřelovač Wali žije. Sniper, o němž se v posledních dnech proslýchalo, že ho zabily ruské jednotky na válkou zmítané Ukrajině, tvrzení vyvrátil. Dodal, že byl v „black out módu“. Odpojení od vnějšího světa tak mohlo přiživit zvěsti o jeho údajné smrti, které jsou podle něj jen součástí ruské propagandistické kampaně.


Muž v Litoměřicích obtěžoval děti, jedno znásilnil. Unikal několik dní
idnes.cz | 11:33:00
Kriminalisté dopadli muže, který v krátkém časovém rozmezí v Litoměřicích sexuálně obtěžoval tři děti. Jedno z nich znásilnil. Po devětadvacetiletém muži pátraly desítky policistů několik dní.


Za ropu a plyn budou přátelské země platit v bitcoinech, plánuje Rusko
idnes.cz | 11:27:00
Rusko zvažuje, že bude za ropu a plyn od takzvaných přátelských zemí přijímat platby v bitcoinech nebo v jejich lokálních měnách. S odkazem na poslance Pavla Zavalného. Ruský prezident Vladimir Putin tento týden řekl, že od zemí, které Rusko považuje za nepřátelské, tedy těch, které na něj uvalily sankce za jeho vpád na Ukrajinu, bude požadovat platby už ne v eurech nebo v dolarech, ale pouze v rublech.


V převleku s parukou se vydávali za klienty bank, přišli si na miliony
idnes.cz | 11:20:00
Pražští policisté zadrželi skupinu lidí, kteří si říkali herci. Vydávali se za existující klienty bank, přičemž měnili vzhled a vyráběli si doklady na jejich jména. Pak převáděli jejich peníze na svůj účet nebo je v hotovosti vybírali přímo na pobočce.


Lidi nezajímá, kdo to řeší, ale ať je to levné, hájí Havlíček stavební zákon
idnes.cz | 11:05:00
Spor o stavební zákon v pátek zaměstnává poslance. Sněmovna projednává návrh vlády odložit účinnost části nového stavebního zákona. „Běžnému občanovi je jedno, pod který úřad co spadá. Důležité je, aby to pro něj bylo nebyrokratické a levné,“ hájil ho místopředseda Sněmovny a první místopředseda ANO Karel Havlíček.


Malá Ukrajinka mu napsala přímo z bunkru. Bylo to silné, popisuje umělec
idnes.cz | 11:00:00
Malba streetartového umělce Chemise v pražských Nuslích připomíná utrpení dětí zasažených válečným konfliktem na Ukrajině. Jedno z nich se mu přímo z bunkru v Charkově ozvalo. Občanským jménem Dmitrij Proškin o tom hovoří v pořadu Rozstřel se slzami v očích.


Ruský nacionalista Žirinovskij bojuje o život. Duma vyvrací zprávy o jeho úmrtí
idnes.cz | 10:59:00
Ruský nacionalistický poslanec Vladimir Žirinovskij je ve vážném stavu a lékaři bojují o jeho život. Uvedl to předseda Státní dumy. Vyvrátil tak zprávy, že politik známý svými extremistickými projevy zemřel.


V divadle v Mariupolu mohlo při ruském útoku zemřít 300 lidí, uvedla radnice
idnes.cz | 10:56:00
Ruský letecký útok na divadlo v ukrajinském Mariupolu ze 16. března by mohl mít přibližně 300 obětí, oznámilo vedení města. V krytu pod divadlem se ve chvíli, kdy ruské síly místo bombardovaly, podle místních úřadů skrývalo přes 1000 lidí. Počet obětí nebyl dosud znám.


Snažíte se poštvat českou společnost proti uprchlíkům, obvinil Fiala Babiše
idnes.cz | 10:39:00
Je to pokus poštvat českou společnost proti uprchlíkům. Tak reagoval v pátek premiér Petr Fiala na obvinění svého předchůdce Andreje Babiše, že vláda v ukrajinské krizi zapomíná na české občany.


V kraji slivovice vandal zaútočil na mladý trnkový sad, hrozí mu vězení
idnes.cz | 10:07:00
Víc než stovku ovocných stromů, mezi kterými převažovaly švestky, zničil zatím neznámý pachatel v oploceném sadu u Slavičína. Činem se zabývá policie, vandal stromům uřezal koruny nebo poškodil boční větve.


Rusko cílí na legionáře, Kyjev přiznal útok na jednotku u Dnipra
idnes.cz | 09:57:00
Dvě ruské rakety zasáhly ukrajinské vojenské jednotky na okraji města Dnipro, oznámil gubernátor Dněpropetrovské oblasti. Ruské síly tvrdí, že zničily ukrajinské základny pro výcvik zahraničních legionářů. Hlásí také zasažení zásobníku paliva u Kyjeva. Podle britského ministerstva obrany nicméně dokázali Ukrajinci znovu dobýt pozice až 35 kilometrů východně od hlavního města.


Klika, obchod, platit. V knihovně začaly hodiny češtiny pro uprchlíky
idnes.cz | 09:44:00
Knihovna ve Vysokém Mýtě se ve čtvrtek poprvé zaplnila ukrajinskými ženami, které přišly do města se svými dětmi. Do knihovny je mohou vzít s sebou. Zatímco ony zkoušejí první česká slovíčka a jednoduché věty, v dětském oddělení si jejich nejmenší hrají.


Převáženému mobilheimu uletěla střecha, na silnici padala izolace
idnes.cz | 09:27:00
Kuriózní zásah mají za sebou plzeňští hasiči. Ve čtvrtek pozdě odpoledne vyjížděli k mobilheimu, kterému při přepravě uletěla střecha.


VIDEO: Terapie je můj nejlepší klip, tvrdí písničkář Xindl X
idnes.cz | 09:01:00
Písničkář Xindl X vydal loni v říjnu album Terapie, k němuž zrealizoval videoklip k titulní písni a zároveň ohlašuje nový termín přesunutého koncertu v pražském O2 universu. Doposud největší show své kariéry předvede 5. května.


Největší vrchol jsme překonali, uprchlické tábory nebudou potřeba, říká Jurečka
idnes.cz | 09:00:00
Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) je teď potřeba přesvědčit Ukrajince, aby nezůstávali v Praze. „V okamžiku, kdy je dokážeme zapojit do lokalit, kde nemáme dětské lékaře nebo zubaře, nám můžou pomoci zkvalitnit systém zdravotní péče,“ říká v rozhovoru pro MF DNES, ve kterém mluví mimo jiné o růstu příspěvku pro lidi, kteří ubytují Ukrajince, o uplatňování uprchlíků na trhu práce i o kriticích humanitární pomoci.


Biden povolal Tiger Team, kdyby Rusko použilo zbraně hromadného ničení
idnes.cz | 08:56:00
Bílý dům v tichosti sestavil tým amerických bezpečnostních činitelů, který má navrhnout scénáře, jak by Spojené státy a jejich spojenci měli reagovat, pokud Rusko použije své zásoby chemických, biologických nebo jaderných zbraní. Panují obavy z rozladění prezidenta Vladimira Putina nad nedostatečným pokrokem na Ukrajině.


Využil Churchilla, zahanbuje posluchače. Jak Zelenskyj získává podporu světa
idnes.cz | 08:23:00
Zatímco ukrajinská armáda houževnatě bojuje na bojištích, prezident Volodymyr Zelenskyj vede informační válku v metropolích západního světa. Za dva týdny vystoupil v deseti parlamentech a všude sklidil ovace ve stoje. Když se ozve potlesk, prezident zmizí. Koneckonců je to muž, který spěchá a musí se věnovat skutečně existenčním záležitostem, píše stanice BBC.


Název ulice u ruské ambasády bude Ukrajinských hrdinů, Praha přejmenuje i most
idnes.cz | 08:19:00
Praha změní název části Korunovační ulice u ruského velvyslanectví na Ukrajinských hrdinů. Blízký most pak ponese jméno ukrajinského vojáka Vitalije Skakuna, který položil život při obraně města Cherson. Vedení Prahy také vyzve vládu, aby omezila vlastnické právo Ruska na školu v Bubenči.


Obavy se potvrdily. Vědci poprvé objevili mikroplasty v lidské krvi
idnes.cz | 07:25:00
Vědci poprvé objevili mikroplasty v lidské krvi. Zjistili, že tyto drobné plastové částice mohou cestovat po těle a usazovat se v orgánech. Odborníci zjištění považují za znepokojivé, i když neznají přesný dopad mikroplastů na zdraví člověka. V laboratoři ale už prokázali, že mohou poškozovat lidské buňky. Vyplývá to ze studie, o které informoval list The Guardian.


Čínští záchranáři stále pátrají po druhé černé skříňce zříceného letadla. Marně
idnes.cz | 06:36:00
Záchranáři už čtvrtým dnem pátrají po druhé černé skříňce havarovaného letadla aerolinek China Eastern Airlines. O nálezu zařízení nejdříve informoval zpravodajský portál Čínského úřadu pro civilní letectví (CAAC). Podle agentury Reuters ale následně příspěvek smazal a státní tisková agentura Nová Čína uvedla, že se druhý letový záznamník dosud nepodařilo najít.


Ve čtvrtek přibylo 8 513 nakažených covidem. Ubývají nové i opakované případy
idnes.cz | 06:20:00
Testy v Česku ve čtvrtek potvrdily 7 174 nových případů covidu-19. Bylo to o 981 méně než před týdnem a zároveň nejméně ve všední den od letošního 7. ledna. Klesl ale také počet provedených testů. V nemocnicích bylo ve čtvrtek 1 945 lidí s pozitivním testem na covid, nejméně za poslední dva měsíce.


Vědci poprvé objevili mikroplasty v lidské krvi
iHned.cz | 10:38:00
Vědci poprvé odhalili mikroplasty v lidské krvi. Objev ukazuje, že tyto drobné plastové částice mohou cestovat po těle a usazovat se v orgánech. Odborníci zjištění považují za znepokojivé, i když neznají přesný dopad mikroplastů na člověka. V...


Emma Čaputová (17) přiznala strach o mámu! Skončí jako Zelenskyj?
blesk | 10:19:00
Jen kousek od Slovenska dochází k bojům na život a na smrt, a tak není divu, že naši sousedé začínají být nervózní. Strach svírá útroby i dceři slovenské prezidentky, Emmě Čaputové (17). Ta se bojí hlavně o mámu! Je jí totiž jasné, že by se zachovala jako Zelenskyj (44). Informaci přinesl slovenský deník Nový Čas. 


Servírka z Mostu! Dominika Býmová: Čeká první dítě!
blesk | 10:05:00
V poslední době Dominika Býmová (34) září štěstím na všechny strany. Skrývá totiž sladké tajemství, herečka známá ze seriálu Most! pod srdcem nosí miminko!


Krásná princezna Hajá uspěla v další bitvě s mocným šejchem. Získala děti do výhradní péče
blesk | 10:03:00
Dubajský vládce šejch Muhammad bin Rašíd Maktúm prohrál soudní spor o opatrovnictví dětí, které má se svou bývalou ženou Hajou. Britský soudce Andrew McFarlane, který se zabývá rodinnými spory, ve čtvrtek rozhodl, že se Maktúm v minulosti projevil jako špatný otec, jenž vyvíjel na členy rodiny nátlak a snažil se nad nimi mít kontrolu. Právo na výchovu a opatrovnictví má nyní pouze jeho exmanželka – jordánská princezna Hajá bint al-Husajn.


S příchodem jara nastal na Ukrajině velký problém: Odporný puch hnijících mrtvol
blesk | 10:00:00
Na Ukrajině začíná jaro. Spolu s tím se ale objevuje problém. Jak roztává sníh, odhaluje nespočet mrtvol vojáků. Kvůli zvyšující se teplotě se mnoha místy na Ukrajině táhne odporných pach rozkládajícího se masa. Gubernátor Mykolajivské oblasti vyzval k uložení těl do chladicích boxů a odeslání zpět do Ruska k identifikaci pomocí testů DNA. Rusové se totiž o své mrtvé příliš nestarají.


Хроника войны в Украине: 24 марта - Российские оккупанты похищают детей
blesk | 09:58:00
Последнее новости о событиях в Украине. Blesk.cz публикует хронику на русском языке, чтобы передать реальную картину происходящего. Русскоговорящие читатели теперь могут узнать, что на самом деле происходит в Украине. Blesk.cz publikuje nejnovější zprávy o válce na Ukrajině v ruštině, aby pomohl šířit nezkreslený obraz toho, co se na Ukrajině skutečně děje.


USA dají Ukrajině miliardovou pomoc, řekl Fiala. Biden slíbil EU víc LNG
lidovky.cz | 11:51:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie v pátek nad ránem pohrozili Rusku dalšími robustními sankcemi za agresi na Ukrajině, neshodli se však na diskutovaném embargu na dovoz ruských energií ani jiných konkrétních krocích. O pomoci s dodávkami plynu hovořil americký prezident Joe Biden, který se summitu rovněž zúčastnil.


Odolá Lukašenko Putinovi? Rusko vtahuje do války i Bělorusy, ti ale zatím váhají
lidovky.cz | 11:45:00
Zatímco na běloruských hranicích se naplno válčí, tamní vůdce Alexandr Lukašenko řeší jarní zemědělskou sezonu. „Letos je důležitá jako nikdy předtím,“ prohlásil „baťka“ neboli otec národa, jak si i sám někdy nechává říkat. „Bude se sít v době horkého válečného konfliktu na našich hranicích, v kontextu ohromného sankčního tlaku na Rusko jako na našeho hlavního spojence,“ řekl Lukašenko.


Využil Churchilla, zahanbuje posluchače. Jak Zelenskyj získává podporu světa
lidovky.cz | 11:40:20
Zatímco ukrajinská armáda houževnatě bojuje na bojištích, prezident Volodymyr Zelenskyj vede informační válku v metropolích západního světa. Za dva týdny vystoupil v deseti parlamentech a všude sklidil ovace ve stoje. Když se ozve potlesk, prezident zmizí. Koneckonců je to muž, který spěchá a musí se věnovat skutečně existenčním záležitostem, píše stanice BBC.


Lidi nezajímá, kdo to řeší, ale ať je to levné, hájí Havlíček stavební zákon
lidovky.cz | 11:13:19
Spor o stavební zákon v pátek zaměstnává poslance. Sněmovna projednává návrh vlády odložit účinnost části nového stavebního zákona. „Běžnému občanovi je jedno, pod který úřad co spadá. Důležité je, aby to pro něj bylo nebyrokratické a levné,“ hájil ho místopředseda Sněmovny a první místopředseda ANO Karel Havlíček.


Bojuje o život, nezemřel. Ruská duma vyvrací zprávy o nacionalistovi Žirinovském a jeho smrti
lidovky.cz | 10:59:00
Ruský nacionalistický poslanec Vladimir Žirinovskij je ve vážném stavu a lékaři bojují o jeho život. Uvedl to předseda Státní dumy. Vyvrátil tak zprávy, že politik známý svými extremistickými projevy zemřel.


V krytu pod divadlem v Mariupolu zemřelo po ruském útoku 300 lidí, tvrdí radnice
lidovky.cz | 10:56:00
Ruský letecký útok na divadlo v ukrajinském Mariupolu ze 16. března by mohl mít přibližně 300 obětí, oznámilo vedení města. V krytu pod divadlem se ve chvíli, kdy ruské síly místo bombardovaly, podle místních úřadů skrývalo přes 1000 lidí. Počet obětí nebyl dosud znám.


Snažíte se poštvat českou společnost proti uprchlíkům, obvinil Fiala Babiše
lidovky.cz | 10:39:00
Je to pokus poštvat českou společnost proti uprchlíkům. Tak reagoval v pátek premiér Petr Fiala na obvinění svého předchůdce Andreje Babiše, že vláda v ukrajinské krizi zapomíná na české občany.


Rusko cílí na legionáře, Kyjev přiznal útok na jednotku u Dnipra
lidovky.cz | 10:05:00
Dvě ruské rakety zasáhly ukrajinské vojenské jednotky na okraji města Dnipro, oznámil gubernátor Dněpropetrovské oblasti. Ruské síly tvrdí, že zničily ukrajinské základny pro výcvik zahraničních legionářů. Hlásí také zasažení zásobníku paliva u Kyjeva. Podle britského ministerstva obrany nicméně dokázali Ukrajinci znovu dobýt pozice až 35 kilometrů východně od hlavního města.


Hrozba jaderného útoku. Biden v tichosti svolal elitní ‚tygří tým‘, má vypracovat možné scénáře
lidovky.cz | 09:09:00
Bílý dům v tichosti sestavil tým amerických bezpečnostních činitelů, který má navrhnout scénáře, jak by Spojené státy a jejich spojenci měli reagovat, pokud Rusko použije své zásoby chemických, biologických nebo jaderných zbraní. Panují obavy z rozladění prezidenta Vladimira Putina nad nedostatečným pokrokem na Ukrajině.


Co dělat, když se srazíte s autem uprchlíka. Tisíce z nich nemají zelenou kartu ani jiné doklady
lidovky.cz | 09:04:00
Nemají zelenou kartu, leckdy možná ani jiné doklady o pojištění nebo technickém stavu auta. Vozů ukrajinských uprchlíků už ale v Česku budou řádově nižší desítky tisíc a další postupně přibývají. Pojišťovny odhadují, že jejich počet bude odpovídat asi desetině všech uprchlíků, jichž Česko eviduje na 300 tisíc.


Ve čtvrtek přibylo 8 513 nakažených covidem. Ubývají nové i opakované případy
lidovky.cz | 07:16:31
Testy v Česku ve čtvrtek potvrdily 7 174 nových případů covidu-19. Bylo to o 981 méně než před týdnem a zároveň nejméně ve všední den od letošního 7. ledna. Klesl ale také počet provedených testů. V nemocnicích bylo ve čtvrtek 1 945 lidí s pozitivním testem na covid, nejméně za poslední dva měsíce.


Čínští záchranáři stále pátrají po druhé černé skříňce zříceného letadla. Marně
lidovky.cz | 06:41:00
Záchranáři už čtvrtým dnem pátrají po druhé černé skříňce havarovaného letadla aerolinek China Eastern Airlines. O nálezu zařízení nejdříve informoval zpravodajský portál Čínského úřadu pro civilní letectví (CAAC). Podle agentury Reuters ale následně příspěvek smazal a státní tisková agentura Nová Čína uvedla, že se druhý letový záznamník dosud nepodařilo najít.


Německo může letos přestat kupovat ropu z Ruska. S plynem je to těžší, uvedl ministr
aktuálně.cz | 11:51:07
Nejrychlejší postup bude podle ministra hospodářství v odklonu od ruského uhlí, kde v řádu týdnů očekává snížení závislosti z 50 na 25 procent.


Jako rodina jsme neporazitelní. Budeme dřít. Ukrajinské děti v Praze neztrácí naději
aktuálně.cz | 11:04:12
Bohdan sní o kariéře kriminologa, Sonja je zaskočená širokou nabídkou sladkostí, Jehor chce hrát profesionální fotbal. Příběhy dětí z Ukrajiny.


Výrobci jízdních kol si prošli dodavatelskou krizí. Varují před dalším zdražováním
aktuálně.cz | 10:59:48
V období pandemie mezi Čechy výrazně vzrostla poptávka po jízdních kolech, jelikož lidé měli více volného času.


Ruský útok na divadlo v Mariupolu bude mít okolo 300 obětí, oznámila radnice
aktuálně.cz | 10:48:31
Ruskou vojenskou invazi na Ukrajinu sledujeme v online reportáži.


Muž sexuálně obtěžoval tři nezletilé v Litoměřicích, čelí obvinění ze znásilnění
Denik.cz | 11:15:00
Kriminalisté prověřují zvlášť závažný zločin násilného a mravnostního charakteru, ke kterému došlo během minulého víkendu v Litoměřicích.


Hasiči likvidovali u Náchoda lesní požár. Hořelo na ploše 30 fotbalových hřišť
Denik.cz | 09:11:00
/FOTO, VIDEO/ Zatím nejrozsáhlejší lesní požár, který hasiči v Královéhradeckém kraji letos likvidovali, se včera odpoledne rozhořel na rozlehlé ploše o rozměrech zhruba 30 fotbalových hřišť. Na místě byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu. Oheň zaměstnal nejen desítky hasičů z 10 nasazených jednotek, ale i policejního vrtulníku, který šířící se požár hasil ze vzduchu.


Ford Ranger bude mít i silný dieselový šestiválec. Objeví se v Evropě?
Auto.cz | 10:53:00
Nová generace Fordu Ranger byla představena v listopadu minulého roku. Ke vznětovým pohonným jednotkám jsme tehdy nedostali moc informací, což se nyní mění.


Mercedes-AMG GT Track Series: Okruhová hračka na oslavu půlkulatin
Auto.cz | 09:59:00
Nejnovější přírůstek do řady GT s trojcípou hvězdou je jen o něco málo slabší než závodní verze GT3. A také se s ním v běžném provozu nesvezete...


Rallyová sezona startuje prologem na Strahově
Auto-iDNES.cz | 10:25:00
Den před 26. Pražským Rally Sprintem, představují rallyové týmy Motorsport Kopecký a Vančík Motorsport své ambice a plány pro nadcházející sezonu mistrovství České republiky. V pátek 25. března od 10:30 hodin sledujte tiskovou konferenci, které se zúčastní jezdci Jan Kopecký a Dominik Stříteský.


Technická analýza ETH/USD na 25. 3. 2022
Kurzy.cz | 11:54:53
Zprávy z krypto průmyslu: Larry Fink, generální ředitel společnosti BlackRock, potvrdil, že největší správce aktiv na světě zjišťuje, jak posílit své služby v oblasti digitálních měn.


Moody’s snížila rating dluhopisů Eustream a EPIF
Kurzy.cz | 11:21:52
Agentura Moody’s snížila rating dluhopisů vydaných provozovateli sítě plynovodů Eustream z Baa2 na Ba1 a také dluhopisů mateřské společnosti EP Infrastructure (EPIF) z Baa3 na Ba2, výhled je nadále negativní.


Cramer: Neobjevujte Ameriku, v době růstu sazeb se v portfoliu zaměřte na dividendové akcie
Kurzy.cz | 11:17:12
Když rostou sazby, je dobré se na akciovém trhu soustředit na relativně bezpečné dividendové tituly. A když máte vybírat z firem, které vyplácejí dividendy, v době zvýšené nejistoty sáhnete po těch, které si věří natolik, že v poslední době zvýšily...


Eurowag pokračuje v růstu tržeb a potvrdil střednědobý výhled
Kurzy.cz | 11:16:04
Společnost včera reportovala čísla za minulý rok. Čisté tržby vzrostly o 19 % r/r na 153 mil. EUR, očištěná EBITDA také o 19 % na 69,7 mil. EUR a zisk před zdaněním propadl o 39 % r/r na 17,7 mil. EUR kvůli růstu nákladů.


Fed má špatný strategický rámec a před sebou ještě dlouhou cestu, říká bývalý americký ministr financí
Kurzy.cz | 11:10:06
Fed už chápe, že je za křivkou. Tedy že obrat v jeho politice měl přijít dříve. A má před sebou ještě dlouhou cestu, která bude zahrnovat i realističtější predikce dalšího vývoje v americké ekonomice.


Libra na plány BoE ohledně inflace reaguje volatilitou
Kurzy.cz | 11:04:57
Libra zaznamenala během týdne mírné zisky. GBP však zůstává v sestupném trendu. Rostoucí inflační a geopolitická rizika vyvíjejí tlak na britskou měnu a nutí Bank of England změnit své dřívější plány.


Avast: Britský regulátor zahájí hloubkové přezkoumání fúze
Kurzy.cz | 10:41:34
Britský antimonopolní úřad CMA dnes oznámil, že Avast a NortonLifeLock nenabídly řešení možného poškození spotřebitelů ve Velké Británii vyplývající z fúze obou firem. CMA proto zahájí hloubkové přezkoumání fúze.


Německé Ifo věští pesimismus
Kurzy.cz | 10:40:27
Ruská invaze srazila očekávání německých podnikatelů, když v únoru klesl index podnikatelské nálady Ifo na 90,8 b. oproti revidovaným 98,5 b. v lednu. Trhy očekávaly pokles na 94,4 b.


CZG: Hlavní body konferenčního hovoru za FY21
Kurzy.cz | 10:31:04
CZG letos v zásadě očekává růst tržeb ve všech segmentech. Firma očekává rostoucí poptávku hlavně od obranných složek v EU, ale i z USA a Kanady. CZG předpokládá, že USA bude zvyšovat dodávky zbraní spojencům v EU i na Ukrajinu.


Graf dňa - USDIDX (25.03.2022)
Kurzy.cz | 10:29:12
Americký dolár bol dnes počas ázijskej seansy jednou z najhorších mien. S blížiacim sa začiatkom európskej obchodnej seansy však USD zaznamenal oživenie. Fundamentálne pozadie podporuje americkú menu. Členovia Fedu sú vo svojich komentároch čoraz jastr...


CZG: Představenstvo může změnit dividendovou politiku, skupina se přejmenuje
Kurzy.cz | 10:28:28
Management CZG na včerejším konf. hovoru mimo jiné komentoval poměrně vysoký dividendový výplatní poměr 73 % u navržené dividendy za loňský rok 25 Kč/akcie. Čistý zisk byl loni snížen o poměrně vysokou amortizaci, která je nehotovostní povahy, a proto&hel


Je inflace strašák nebo příležitost
Kurzy.cz | 10:09:56
V posledních měsících společností pravidelně rezonují informace o neustále rostoucí inflaci. Dobrou zprávou pro nás všechny je to, že i nad inflací se dá vyhrát. Samo to ovšem nepůjde.


Americký akciový trh uzavřel růstem, Dow Jones si připsal 1,02 %
Kurzy.cz | 10:09:39
Na konci burzy v New Yorku vzrostl Dow Jones o 1,02 %, S&P 500 o 1,43 % a NASDAQ Composite o 1,93 %. Mezi složkami indexu Dow Jones dnes vedly akcie Intel Corporation, které si připsaly 3,35 bodu (6,94 %) a uzavřely na 51,62.


Neformální zasedání skupiny Digital9+ se uskuteční dne 29. března 2022
Kurzy.cz | 10:09:07
V Praze se 29. března 2022 uskuteční neformální zasedání skupiny Digital9+ (D9+). Jde o uskupení digitálně rozvinutých členských států EU, mezi které se kromě Belgie, Dánska, Estonska, Finska, Irska, Lucemburska, Nizozemska, Polska, Portugalska, Španěl...


Z českého podhůří mezi světovou špičku - zdravotnické prostředky pro operační sály, ARO, JIP i lůžková oddělení, které slouží v řadě špičkových klinik po celém světě
Kurzy.cz | 09:43:18
Firma MZ Liberec má za sebou pětašedesátiletou tradici ve výrobě a montážích rozvodů medicinálních plynů. Současně také vyrábí zdravotnické prostředky pro operační sály, ARO, JIP i lůžková oddělení, které slouží v řadě špičkových klinik po celém světě.


Zeměpisnou polohu sdílí na internetu více než polovina uživatelů - 53 % uživatelů internetu pro soukromé účely odmítla povolit použití osobních údajů pro reklamu
Kurzy.cz | 06:45:22
V roce 2021 jen 73 % občanů EU, kteří používají internet pro soukromé účely, aktivně spravovalo online přístup ke svým osobním údajům. Více než polovina (53 %) uživatelů internetu pro soukromé účely odmítla povolit použití osobních údajů pro reklamu a ...


Evropu stále pronásleduje přízrak putinofilství
Hospodářské noviny | 13:14:00
Maďarsko oslavilo 15. března výročí svého boje za suverenitu. Tento boj za svobodu byl zahájen proti Habsburkům, ale nakonec byl v roce 1849 zlomen společnými silami habsburské a ruské říše. Maďarský premiér Viktor Orbán pronesl projev, který...


Viktore, v Mariupolu masově vraždí lidi. A ty váháš? sepsul Zelenskyj Orbána
idnes.cz | 13:46:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se ve svém čtvrtečním projevu k lídrům Evropské unie ostře pustil do maďarského premiéra Viktora Orbána. Připomněl mu, že i jeho země zažila masové vyvražďování. „Víš, co se děje v Mariupolu? A ty váháš se sankcemi? Váháš, jestli obchodovat s Ruskem?“ kritizoval. Diplomatičtějším jazykem se však obul i do dalších zemí.


HBO Max po dvou týdnech: exkluzivní filmy, výpravné seriály, ale i nesplněné sliby
Hospodářské noviny | 12:45:00
Reklama na HBO Max na člověka vyskakuje, kam se podívá. Na sociálních sítích, přímo v uživatelském prostředí televize, v e-mailech registrovaných bůhvíkdy bůhvíkde. Je to masáž, kterou HBO nastartovalo dávno před tím, než Putin zaútočil na Ukrajinu....


Nestartují, netrefí, nevybuchnou. Rusům příliš často selhávají rakety
idnes.cz | 13:30:00
Střely s plochou dráhou letu měly být jedním z trumfů ruské armády při invazi na Ukrajinu. Zdroje z Pentagonu ovšem po měsíci války odhadují, že až v šedesáti procentech selhávají.


Blíží se éra steaků z laboratoře? Český startup se chce stát světovým průkopníkem
idnes.cz | 12:30:00
Kvalitní maso bez náročného a nákladného chovu. Navíc bez jatek, tolik kritizovaných ochránci zvířat. Tímto záměrem se zabývá český startup Bene Meat Technologies (BMT). Jeho zakladatel Roman Kříž byl spolu s biologem Jiřím Janouškem hostem Rozstřelu.


Letecký bomber, černé brýle. Kim Čong-un jako hrdina z Top Gun odpaluje střelu
idnes.cz | 12:27:00
Lesklá černá kožená bunda, letecké sluneční brýle a vojenské manévry. Severokorejský vůdce Kim Čong-un zazářil ve videu hollywoodského stylu, které odvysílala státní televize. Kvůli svéráznému zpracování snímek mnozí diváci přirovnávají k filmu Top Gun nebo k celosvětovému megahitu Gangnam Style jihokorejského rappera PSY.


Polčák vyvrací, že dostal 47 tisíc za hodinu. Je to práce týmu, míní
idnes.cz | 12:26:00
Europoslanec a advokát Stanislav Polčák se brání tomu, že na vrbětické kauze si měl vydělat astronomickou sumu ve velmi krátkém čase. Zdůrazňuje, že za advokátní prací stojí celý tým lidí.


Žena v MHD po prudkém brzdění upadla a zemřela, policie shání cestující
idnes.cz | 12:22:00
Při prudkém brzdění autobusu MHD utrpěla v Pardubicích těžké zranění 75letá žena, která při nečekaném manévru upadla na podlahu. Po několika dnech v nemocnici zemřela. Policie nyní hledá cestující, kteří s důchodkyní jeli na lince číslo osm, aby se ozvali.


Policie odložila případ úhynu psa v Poběžovicích, otrava se neprokázala
idnes.cz | 12:13:00
Policie odložila případ úhynu psa v Poběžovicích na Domažlicku. Podle majitelky měl border kolii někdo na zahradě u domu otrávit. Výsledky pitvy to ale nejednoznačně neprokázaly.


Pusťte děti z Mariupolu výměnou za můj život, navrhl Rusům policejní šéf
idnes.cz | 12:03:00
Zástupce velitele ukrajinské policie Vjačeslav Abroskin se nabídl ruským silám jako rukojmí výměnou za evakuaci dětí z Mariupolu. Navrhuje, aby ho Rusové pustili na tři dny do obléhaného města, poté vyvede děti a na konci koridoru se vzdá. Policejní generál to uvedl na svém Facebooku.


Měsíc války. Putin mrzačí ruská vojska, krvácejí rychleji než v Afghánistánu
idnes.cz | 12:00:00
Je to měsíc od chvíle, kdy ruský vládce Vladimir Putin přepadl Ukrajinu a rozpoutal na jejím území brutální válku. Narazil však na neuvěřitelně tvrdý a houževnatý odpor ukrajinských obránců, kteří za jediný měsíc způsobili ruským invazním vojskům takřka takové ztráty, jaké utrpěli Sověti během svého válečného dobrodružství v Afghánistánu za celých devět let.


Evropu stále pronásleduje přízrak putinofilství
iHned.cz | 13:14:00
Maďarsko oslavilo 15. března výročí svého boje za suverenitu. Tento boj za svobodu byl zahájen proti Habsburkům, ale nakonec byl v roce 1849 zlomen společnými silami habsburské a ruské říše. Maďarský premiér Viktor Orbán pronesl projev, který...


Jak ukrajinský prezident probouzí krizovou komunikaci firem
iHned.cz | 13:07:00
Měsíc po začátku ruské invaze na Ukrajinu to vypadá, jako když některé mezinárodní značky stále nevědí, jestli je zabíjení civilistů dostatečným důvodem k opuštění ruského trhu. O tom, jak váhala třeba Coca-Cola a jak vágní vyjádření vydávala, už...


HBO Max po dvou týdnech: exkluzivní filmy, výpravné seriály, ale i nesplněné sliby
iHned.cz | 12:45:00
Reklama na HBO Max na člověka vyskakuje, kam se podívá. Na sociálních sítích, přímo v uživatelském prostředí televize, v e-mailech registrovaných bůhvíkdy bůhvíkde. Je to masáž, kterou HBO nastartovalo dávno před tím, než Putin zaútočil na Ukrajinu....


Američané ještě letos zvýší dodávky plynu do Evropy, oznámil v Bruselu Biden. Od příštího roku pokryjí desetinu evropské spotřeby
iHned.cz | 12:10:00
Spojené státy dodají ještě do konce letošního roku do Evropy 15 miliard metrů krychlových zkapalněného zemního plynu nad rámec původně dohodnutých kontraktů. Od příštího roku a až do konce dekády by to pak mělo být každoročně 50 miliard kubíků...


Čeští vědci jsou blízko světovému objevu. V pražských Holešovicích vyvíjejí lék, který má zatočit s rakovinou
lidovky.cz | 14:00:00
V Česku se rýsuje léčba, jež má potenciál vystavit stopku rakovině. Technologie tzv. CAR-T buněk už v USA znamenala malou revoluci na poli krevních nádorových onemocnění neboli leukémií, nyní s její pomocí chce pražská firma Sotio vyvinout postup, jak ji nasadit i proti solidním nádorům. Pokud by se to povedlo, šlo by o světovou premiéru.


Wali stále žije. Nejznámější odstřelovač na světě mlčel naschvál. Údajná smrt byla ruský trolling, míní
lidovky.cz | 13:35:19
Kanadský odstřelovač Wali žije. Sniper, o němž se v posledních dnech proslýchalo, že ho zabily ruské jednotky na válkou zmítané Ukrajině, tvrzení vyvrátil. Dodal, že byl v „black out módu“. Odpojení od vnějšího světa tak mohlo přiživit zvěsti o jeho údajné smrti, které jsou podle něj jen součástí ruské propagandistické kampaně.


Matka všech děr a zrušení sankcí. Putin chce, abychom mu prali peníze
lidovky.cz | 13:33:00
Zatímco většina českých analytiků mává nad Putinovým rozhodnutím nechat si platit za ropu a plyn v rublech rukou jako nad PR cvičením, tak na serveru Eurointelligence.com to vůbec neberou na lehkou váhu.


47 tisíc korun za hodinu. Je to práce týmu, hájí se Polčák ke kauze Vrbětice
lidovky.cz | 13:22:49
Europoslanec a advokát Stanislav Polčák se brání tomu, že na vrbětické kauze si měl vydělat astronomickou sumu ve velmi krátkém čase. Zdůrazňuje, že za advokátní prací stojí celý tým lidí.


‚Rakeťák‘ Kim odpálil raketu v Gangnam Stylu. Vzal si k tomu bombera a černé brýle
lidovky.cz | 12:30:00
Lesklá černá kožená bunda, letecké sluneční brýle a vojenské manévry. Severokorejský vůdce Kim Čong-un zazářil ve videu hollywoodského stylu, které odvysílala státní televize. Kvůli svéráznému zpracování snímek mnozí diváci přirovnávají k filmu Top Gun nebo k celosvětovému megahitu Gangnam Style jihokorejského rappera PSY.


Z vyčerpání jednají uprchlíci zkratkovitě, potřebují uklidnit, popisují psychologové
aktuálně.cz | 13:53:31
"Někdy stačí lidi uklidnit, nechat odpočinout a dát jim najíst a napít. Pak už přemýšlejí jinak," říkají psychologové od pražských hasičů.


Foto: Hračky a klauni v Kongresovém centru. Stále sem proudí přes tisíc lidí denně
aktuálně.cz | 13:52:46
V pražském Kongresovém centru našlo pomoc už přes padesát tisíc uprchlíků z Ukrajiny. Podívejte se tam ve fotoreportáži Aktuálně.cz.


Italské Porsche: Maserati Grecale je SUV s motorem ze supersportu, bude i elektrické
aktuálně.cz | 13:27:00
Grecale se v duchu tradice italské značky jmenuje po středomořském větru a v hledáčku má jeden z bestsellerů německého Porsche, model Macan.


Putin trvá na platbě za plyn v rublech. Gazprom musí do čtyř dnů vymyslet, jak na to
aktuálně.cz | 13:00:39
Ruský prezident Vladimir Putin nařídil plynárenskému gigantu Gazprom, aby do čtyř dnů vymyslel, jak přijímat platby za vývoz plynu v rublech.


Foto: Použili i lžičky. Letci při "velkém útěku" prchli tunelem z nacistického tábora
aktuálně.cz | 12:49:10
Před 78 lety se skupina sedmi desítek letců pokusila uprchnout z německého zajateckého tábora Stalag Luft III. Mezi nimi i Čechoslováci.


Špatně jste koupili dálniční známku? Konečně můžete chybné údaje opravit i zpětně
aktuálně.cz | 12:20:19
Stát vyslyšel kritiku motoristů, kteří chybovali při koupi elektronické dálniční známky. Od této chvíle lze zadané údaje opravit, i když už je platná.


Dětská nemocnice otevírá ambulanci pro děti z Ukrajiny: Lékaři se bojí, že nápor nezvládnou
blesk | 13:38:00
Už 350 dětí z Ukrajiny ošetřili od začátku války lékaři v brněnské Dětské nemocnici, dalších 24 hospitalizovali. Tváří v tvář narůstajícímu počtu pacientů a zatížení jiných oddělení vedení Fakultní nemocnice Brno nyní rozhodlo o otevření ambulance, která se bude od pondělí věnovat jen malým ukrajinským pacientům.


Žena (†75) upadla v pardubické MHD: Za pár dní v nemocnici zemřela
blesk | 13:31:00
Pardubická policie hledá svědky, kteří viděli pád ženy v městské hromadné dopravě. Nehoda se stala v pondělí odpoledne, žena na následky zranění za několik dní zemřela.


Rusové vytvořili pozemní koridor mezi Krymem a Donbasem. Zničili i sklad paliva vojáků
blesk | 13:22:00
Ruským invazním jednotkám se podařilo částečně vytvořit pozemní koridor mezi anektovaným Krymem a Donbasem, uvedl ukrajinský generální štáb. Oznámení přišlo poté, co Rusko sdělilo, že při úderu „vysoce přesnými“ řízenými střelami odpálenými z moře zničilo u Kyjeva největší sklad s palivem ukrajinských sil, Rusové také podle svých slov dvěma raketami zničili základnu pro výcvik zahraničních žoldnéřů. K útoku dnes došlo také v Charkově.


Střecha rodinného domu v Brně v plamenech: Škody za statisíce
blesk | 13:22:00
Půldruhé hodiny bojovali v pátek dopoledne hasiči v brněnských Židenicích s rozsáhlým požárem střechy rodinného domu. Dům se jim podařilo zachránit, střecha ale vzala za své.


Slavná ukrajinská kapela v boji proti Rusům: Hudební nástroje vyměnila za zbraně!
blesk | 13:15:00
Ještě před měsícem nahrávali na své sociální sítě rozesmátá selfíčka a momentky ze zákulisí... Dnes je jejich profil plný zelené vojenské barvy a záběrů z rozbitých ukrajinských měst, která poznamenala válka. Známá ukrajinská hudební skupina Antytila se aktivně zapojila do dění ve své rodné zemi...


Zemřel nám Putin! Návštěvníky i ošetřovatele zdrtila nenadálá smrt českého tygra v americké zoo
blesk | 13:06:00
Fanoušci v americké Minnesotě se loučí s ikonou tamní Zoo. Na srdeční selhání tam ve dvanácti letech zemřel tygr ussurijský, známý pod přezdívkou Putin. Šelma se podle tamních zdrojů narodila v České Republice a do USA přišla z Dánska.


Ukrajinci zřejmě zabili dalšího ruského generála: Předpovídal, že válka skončí rychle
blesk | 13:06:00
Ukrajincům se zřejmě podařilo zabít už šestého generála ruské armády. Podle ukrajinských médií, která odkazují na zdroje z letectva, zemřel generálporučík Jakov Rezancev, velitel 49. ruské armády. Informace zatím nebyla oficiálně potvrzena, přinesl ji mimo jiné ukrajinský novinář Viktor Kovalenko.


Hasiči poslali ukrajinským kolegům potřebné vybavení: Jsme hrdí, že můžeme pomáhat, napsali
blesk | 12:44:00
Hasiči na Ukrajinu vyslali tři hasičské žebříky a tři hasičské plošiny společně s balistickou ochranou a policejní výzbrojí. Konvoj vyrazil ve čtvrtek brzy ráno, za několik dní se na cestu vydá další humanitární pomoc. 


Ukrajinci zničili ohromnou výsadkovou loď nepřítele: Polohu vyzradila ruská televize!
blesk | 12:29:00
Ukrajinská armáda oznámila, že u přístavu Berďansk v Azovském moři zničila ruskou výsadkovou loď Orsk. Pro Rusy jde vzhledem k jejich dalším plánům o ohromný problém. A co víc, ukázalo se, že polohu lodi měl vyzradit tři dny před tím ruský televizní reportér. 


Zamilovaná Anna Kadeřávková na premiéře: Poprvé po boku odpadlíka ze Survivoru!
blesk | 12:16:00
Sotva se dali dohromady, museli se na dva měsíce rozloučit. Herečka Anna Kadeřávková (24) se poprvé ruku v ruce ukázala se svou novou láskou, youtuberem Danielem Štrausem (25), známého pod přezdívkou GoGo. 


Stěpan († 2) zemřel při ruském ostřelování: Rodiče ho našli pod sutinami, zemřel cestou do nemocnice
blesk | 12:14:00
O svého syna přišel Oleh Špak tragicky. Dvouletého Stěpana zabily ruské bomby. Batole s rodinou žilo v Novém Petrivci nedaleko Kyjeva. S malým chlapcem se rozloučili jeho nejbližší. 


Zvětšení zadku prsatice Žilinčíkové (36): Všechno měl platit její zajíček (22)! Pak ho odkopla
blesk | 12:10:00
Slovenská influencerka Zuzana "Zuzanita" Žilinčíková (36) se nedávno chlubila, jak si na velmi nákladnou operaci zadku vydělala s pomocí instagramu a práce v podzemních garážích. Teď se ale Blesku ozval její bývalý přítel Jozef H. (22). Ten tvrdí, že všechno platil on! A pak se s ním Žilinčíková rozešla... 


Tomáš Klus si zazpívá s Imagine Dragons! Na koncertě Zachraňme Ukrajinu
blesk | 12:10:00
Válka na Ukrajině spojila umělce, kteří by se asi nikdy neobjevili na společném koncertě. Možnost zazpívat si s populární kapelou Imagine Dragons bude mít v neděli večer český písničkář Tomáš Klus (35). Koncert bude vysílat dvacet televizních stanic po celé Evropě. 


„Poslouchej, Viktore.“ Zelenskyj se opřel do Orbána a vzkázal: Není čas váhat, masově se vraždí
blesk | 11:57:00
Na maďarského premiéra Viktora Orbána cílil ukrajinský prezident Volodomyr Zelenskyj ve svém čtvrtečním projevu. Orbán se totiž staví do pozice neutrála a odmítá povolit průjezd vojsk NATO přes své území, stejně tak nechce, aby se přes Maďarsko vezly dodávky zbraní na Ukrajinu. Podle Zelenského není nač čekat a apeloval na Orbána, aby se šel podívat na nábřeží v Budapešti, kde stojí pomník obětem masových vražd. Právě k nim totiž dochází mimo jiné v Mariupolu a Orbán by si to podle Zelenského měl uvědomit. 


Party po premiéře Známí neznámí: Ovíněný „bankéř“ Měcháček, Ježková s bříškem a nový účes Vondráčkové!
blesk | 11:50:00
Film producentky Wandy Hrycové (44) Známí neznámí, který má československé obsazení, se dočkal pražské premiéry. Snímek, jenž ukazuje, co všechno na nás mohou prozradit mobilní telefony, přilákal spoustu slavných, ale večírek si naplno užíval jen jeden z hlavních hrdinů filmu Tomáš Měcháček (43). 


Smutný Karel Vágner (80): Na oslavě chyběla žena jeho života!
blesk | 11:44:00
Kulatiny oslavil velkolepě! Muzikant Karel Vágner (80) pozval přes sto hostů. Celebrity se střídaly v gratulacích a on si jen stěží našel pár okamžiků, aby si s každým stihl něco říct. Přesto však chyběla ta jediná a nejdůležitější žena, kterou s Karlem váže letité přátelství. Hanka Zagorová (75) pozvánku obdržela, ale nakonec nedorazila! Zdravotně se necítí vůbec dobře.


Sexy Lucie Borhyová: Přismahla si dekolt!
blesk | 11:30:00
Jarní počasí začíná ukazovat svou sílu a ženy k velkému potěšení mužů odhazují svršky. Lucie Borhyová (43) předvedla na terase nejen svůj pověstný široký úsměv, ale také poněkud začervenalý dekolt...


Rybář špatně zabrzdil auto, chtěl ho zastavit vlastním tělem! Ve vážném stavu skončil v nemocnici
blesk | 11:24:00
Obrovské neštěstí se událo v pátek dopoledne u řeky nedaleko Měchenic u Prahy. Muž vyrazil na ryby, jenže špatně zajistil auto. Chtěl ho zastavit vlastním tělem, skončil ale pod ním! Záchranáři ho vrtulníkem museli přepravit do nemocnice.


„Herci“ řádili v Praze! V převlecích se vydávali za klienty bank, vylákali devět milionů
blesk | 11:09:00
Policisté zadrželi skupinu šesti lidí, kteří se podle nich hlavně v Praze na přelomu loňského a letošního roku vydávali za klienty několika bank. Pomocí padělaných dokladů, paruk či převleků převáděli peníze na svůj účet nebo je v hotovosti vybírali přímo na pobočce. Škodu kriminalisté vyčíslili na skoro devět milionů korun. Za několik trestných činů, mimo jiné za padělání a pozměnění veřejné listiny či podvod, jim hrozí až osm let vězení.


Útok na divadlo v Mariupolu nepřežilo na 300 lidí! uvedly úřady. Rusové vinu popřeli
blesk | 10:54:00
Ruský letecký útok na divadlo v ukrajinském Mariupolu ze 16. března by mohl mít přibližně 300 obětí, oznámilo v pátek podle AFP vedení města. V krytu pod divadlem se jich ve chvíli, kdy ruské síly místo bombardovaly, podle místních úřadů skrývalo přes 1000.


Tancem proti válce: Liliya (27) pořádá v Brně pro děti uprchlíků taneční hodiny
blesk | 10:37:00
Ke své mamince, která v Brně už bydlí, uprchla ze západní Ukrajiny hned po začátku ruské agrese podnikatelka Liliya Vuo (27). Se svými dvěma dětmi, dcerou Leilou (4) a synem Kristianem (8), se tak vrátila do prostředí, které z minulosti dobře zná. A bez váhání se rozhodla se pomáhat.


Rok po smrti královny českého šansonu Hany Hegerové: Vzpomínka za 4,5 milionu!
blesk | 10:30:00
Poslední přání královny českého šansonu bude splněno až posmrtně. Ve středu uplynul rok od chvíle, kdy Hana Hegerová († 89) odešla do uměleckého nebe. A její přátelé v rámci tohoto výročí dokončili přípravy koncertu, který se měl odehrát ještě za jejího života, k jejím 89. narozeninám...


Vůdce ruských nacionalistů Žirinovskij zemřel? Kreml nejdříve smrt potvrdil, pak couvl
blesk | 10:29:00
Zemřel kontroverzní ruský politik a lídr Liberálnědemokratické strany Ruska (LDPR) Vladimir Žirinovskij. Informoval o tom telegramový účet Mash, zprávu posléze potvrdil ruský poslanec Alexandr Pronjuškin. Pak ale informaci vzal zpět, takže není jisté, v jakém stavu nyní politik je. Žirinovskyj dlouhodobě zápasil s covidem.


Neznámé krásy Česka. Herec Plesl provádí po památkách, které turisté míjejí
pikant | 11:57:20
Po památkách, které patří mezi ty méně známé v Česku, diváky každý čtvrtek provádí herec a samouk historie Jaroslav Plesl.


Macbeth v Činoheráku budí hrůzu i rozpaky. Příběh vládce s rukama od krve je aktuální
pikant | 11:50:00
Martin Finger a Lucie Žáčková jako manželé Macbethovi rozehrávají niterné pocity: váhání, paniku, strach i cynické odhodlání.


Jeep zřejmě předčasně poodhalil nový 3,0litrový řadový šestiválec
Auto.cz | 13:51:00
Nová motorizace se objevila přímo na webových stránkách automobilky za příplatek 2.000 dolarů.


Citroën C5 Aircross má české ceny a rovnou slevu 127.000 Kč. Ale není to jen tak
Auto.cz | 12:52:00
Omlazené SUV francouzské automobilky dorazilo na český trh a tuzemští zákazníci už vědí, kolik za něj zaplatí. V kasičce musí mít naspořeno minimálně 610.000 Kč.


Grafik využívá patentových snímků k designu chystaného BMW M3 Touring
Auto.cz | 11:55:00
S největší pravděpodobností uvidíme praktičtější karoserii modelu M3 již tento rok. Je na co se těšit.


Pojišťovny prodloužily pardon na chybějící zelené karty ukrajinských aut
Auto-iDNES.cz | 13:00:00
Jezdí v českých v ulicích, ale bez zelené karty. Auta s ukrajinskými registračními značkami nemají potřebné povinné ručení a případné hrazení škody po nehodě by bylo komplikované. Česká kancelář pojistitelů se proto rozhodla ulehčit situaci ukrajinským řidičům a prodloužit bezplatné krytí škod z Garančního fondu na šest měsíců.


EU a USA se shodly na principech nové dohody o předávání dat
Eurozpravy-zahraniční | 13:59:00
Evropská unie se shodla s USA na principech nové dohody týkající se přenášení osobních dat evropských uživatelů na servery ve Spojených státech. Na dnešní tiskové konferenci s americkým prezidentem Joem Bidenem to oznámila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.


Vyloučení z G20 pro Rusko není podle Kremlu nijak závažné
Eurozpravy-zahraniční | 13:35:00
Vyloučení Ruska ze skupiny zemí představujících největší světové ekonomiky G20 by "neznamenalo nic strašného," řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Na pravidelné tiskové konferenci podle agentury Reuters dodal, že výroky Spojených států o tom, že by Rusko mohlo na Ukrajině použít chemické zbraně, jsou taktikou, která má odvést pozornost od otázek nepříjemných pro Washington.


Putin údajně sám schválil zapojení Abramoviče do vyjednávání
Eurozpravy-zahraniční | 12:40:00
Ruský prezident Vladimir Putin osobně schválil zapojení miliardáře Romana Abramoviče do mírových rozhovorů Ruska s Ukrajinou. Napsal to dnes list Financial Times s odvoláním na dvě osoby údajně obeznámené s touto věcí. Podle deníku Abramovič už koncem února usiloval o souhlas na nejvyšší úrovni s tím, aby pomohl zahájit jednání o příměří mezi Kyjevem a Moskvou. To je v rozporu s dlouhodobými tvrzeními oligarchy, že nemá blízký vztah s ruským prezidentem.


Ruskou novinářku Ovsjannikovovou obvinili z diskreditace armády
Eurozpravy-zahraniční | 12:31:00
Novinářku Marinu Ovsjannikovovou, která před časem protestovala v živém vysílání státní televize proti ruské invazi na Ukrajinu, ruské úřady obvinily z diskreditace armády. Informovaly o tom dnes ruská služba stanice BBC a nezávislý list Novaja gazeta. Podle nich hrozí žurnalistce pokuta 30.000 až 50.000 rublů (přibližně 6700 až 11.300 korun). Soud se má případem zabývat 14. dubna.


Šéfové států EU řeší ceny energií, jednotní nejsou
Eurozpravy-zahraniční | 12:26:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie na vrcholné schůzce v Bruselu hledají společné cesty, jak omezit růst cen energií a jeho dopad na obyvatele. Hovoří se například o reformě trhu, o stanovení limitu cen elektřiny či o společných nákupech plynu. Vzhledem k výrazně odlišným pohledům se však neočekává, že se vyjma možnosti společně pořizovat plyn či povinnosti plnit před zimou zásobníky shodnou na dalších konkrétních krocích. Měli by také potvrdit cíl zbavit se závislosti na ruských energiích "nejdříve, jak to bude možné".


Od začátku ruské invaze bylo na Ukrajině zabito 135 dětí, oznámil Kyjev
Eurozpravy-zahraniční | 11:48:00
V důsledku ruské invaze zemřelo na Ukrajině 135 dětí a dalších 184 bylo zraněno. S odvoláním na ukrajinskou prokuraturu o tom dnes informovala místní média. Tuto bilanci zatím nebylo možné nezávisle ověřit. Úřad vysoké komisařky OSN pro lidská práva (OHCHR) nicméně ve čtvrtek potvrdil, že za dobu ruské agrese zemřelo na Ukrajině 1035 civilistů, mezi nimi 90 dětí.


Německo by se podle Habecka mohlo ještě letos zbavit závislosti na ruském uhlí i ropě
Eurozpravy-zahraniční | 11:25:00
Německo se do podzimu může zbavit závislosti na ruském uhlí a do konce roku možná na ruské ropě, do poloviny roku 2024 pak může být země nezávislá i na ruském plynu. Dnes to oznámil německý ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck.


Žirinovskij je kvůli covidu v nemocnici, zvěsti o jeho úmrtí se nepotvrdily
Eurozpravy-zahraniční | 11:05:00
Ruské ministerstvo zdravotnictví popřelo zprávu o úmrtí známého politika a poslance Vladimira Žirinovského, která se dnes rozšířila v médiích. Vůdce ruských nacionalistů je podle listu Kommersant od začátku února na moskevské Centrální klinice kvůli koronavirové nákaze. Stav 75letého pacienta lékaři označují za "stabilní".


Ukrajina skutečně zničila ruskou loď, potvrdil svět. Jen jinou, než se uvádělo
Eurozpravy-zahraniční | 11:04:00
Ukrajina podle všeho úspěšně zaútočila na ruské lodě kotvící v přístavu Berďansk v Azovském moři, uvedly Spojené státy a Británie. Není ale jasné, jaké zbraně při tom použila, uvedl podle stanice CNN činitel amerického ministerstva obrany.


EU posiluje spolupráci s USA v oblasti energeitiky
Kurzy.cz | 13:29:19
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen a prezident USA Joe Biden se dohodli na úzké spolupráci v oblasti energetické bezpečnosti a postupném odklonu od závislosti EU na Rusku v oblasti energetiky prostřednictvím investic do zelené tranzice. S...


Evropa má do recese daleko, Fed jediným jestřábem a čínské akciové dno - Perly týdne
Kurzy.cz | 13:26:04
Proč ropné společnosti drží své investiční výdaje na uzdě a jak investovat ve světě, který má vrchol globalizace dávno za sebou? Co o dalším vývoji inflace říká index dopravy a jak je na tom nyní evropská ekonomika? Odpovědi naleznete v nových Perlách...


PMČR: Očekáváme meziroční růst hospodaření a návrh dividendy 1 310 CZK - Odhady výsledků
Kurzy.cz | 13:16:40
Očekávané výsledky hospodaření: Předpokládáme, že bude pokračovat trend poklesu spotřeby
klasických cigaret, který bude částečně kompenzovat nárůst prodaných
zahřívaných náplní. Hospodaření stále
trpí poklesem
prodejů zejména v příhraničních oblastech....


Obchodní tipy pro zlato (25.3.2022)
Kurzy.cz | 13:10:45
Zlato po čtvrtečním summitu NATO vzrostlo a překonalo cenu 1 950 USD, která je prvním cílem představeným v obchodním plánu z minulé středy. Plán: Vývoj: Blahopřejeme těm, kdo se řídili touto myšlenkou, protože zlato se posunulo o více než 350 pipů! Vy,&he


BTC 25. 3. 2022 – dosažení vzestupného cíle a potenciál rotace směrem dolů
Kurzy.cz | 13:05:55
Technická analýza: BTC se obchoduje směrem nahoru tak, jak jsem očekával. Cena dosáhla mého vzestupného cíle na ceně 44,045 USD. Každopádně kvůli stavu překoupenosti vidím potenciál pro rotaci směrem dolů.


V Lusace se koná Ekonomické fórum EU-Zambie
Kurzy.cz | 12:35:00
Historicky první Ekonomické fórum EU-Zambie se uskuteční v hlavním městě Lusace ve dnech 18. – 19. května 2022. Tématem fóra je


Startupová komunita v Plzni roste, ve městě vznikají inovativní podnikatelské projekty
Kurzy.cz | 12:30:00
Některé inovativní výrobky a služby už úspěšně vstoupily na trh, ať už jde o efektivní soustavu zavlažování v Borském parku, systém monitorující rozvody pitné vody nebo bezpečné pooperační límce pro zvířata.


Nálada v české ekonomice
Kurzy.cz | 12:22:31
Březnová data o náladě v české ekonomice ukázala, že ruská invaze vedla na tomto poli zatím jen k miniaturnímu zhoršení nálady z pohledu podnikatelů, ale k hlubokému propadu z pohledu spotřebitelů.


Cena pšenice versus ceny pečiva
Kurzy.cz | 12:19:55
Vedle drahých cen energií se jako další faktor, který bude tlačit inflaci v Česku i jinde nahoru, stále častěji zmiňuje cena pšenice. Cena této komodity skutečně v posledních měsících zřetelně rostla, a v posledních týdnech dál prudce vyskočila (načež&hel


Dnešní dohoda EU a USA o dovozu zkapalněného plynu jen podtrhuje, jak dlouhá a strastiplná bude cesta Evropy k nezávislosti na ruských energiích
Kurzy.cz | 12:13:24
Spojené státy letos představují největšího světového vývozce zkapalněného zemního plynu. Proto hrají zásadní roli při odklonu Evropy od dodávek ruského plynu. Ať už tento případný odklon bude dobrovolný, nebo daný jednáním Ruska.


Eurozóna: Předstihové ukazatele naznačují zvyšující se rizika pro růst
Kurzy.cz | 12:10:38
Předstihové ukazatele (PMI – Index nákupních manažerů) v eurozóně naznačily rizika pro další růst aktivity. Negativní vlivy invaze Ruska na Ukrajině převážily nad pozitivním vlivy, které přinášelo rušení covidových restrikcí a další otevírání ekonomiky.


Kvůli Kopeckého projevu lidé hlásali, že Hitler měl pravdu! Antisemita měl na svědomí i život přeživšího holokaustu
Reflex | 13:20:00
Po válce se komunisté tvářili, že antisemitismus je jim proti srsti a jakékoliv nálady tohoto typu nebudou tolerovat. Když ale vysoce postavený muž z jejich vlastních řad, vytahoval řeči o potírání Židů a posměšky na jejich účet, mlčeli. Nebo nemlčeli, ale lhali v jeho pospěch. Václav Kopecký patřil k tomu vůbec nejhoršímu, co sedělo ve vládě. 


Nejmladší údajná Putinova dcera zrušila Instagram: Výhrůžky smrtí a prosby o ukončení války na Ukrajině
Reflex | 12:00:00
Vladimir Putin má dvě oficiálně uznané dcery, které má se svojí bývalou manželkou Ljudmilou. Údajně má však ještě jednu dceru, kterou zplodil s uklízečkou. Tuto dívku, které je dneska 18 let, však nikdy oficiálně nepřiznal. Extrémní podoba je však možným důkazem toho, že je Luiza Rozová opravdu jeho potomkem. Spojení s ruským prezidentem jí však ničí její slibnou instagramovou kariéru.


Projekt chytrého města v Busanu v hodnotě 1,8 mld. USD spustila Korea koncem ledna 2022
Kurzy.cz | 10:19:00
Korea koncem ledna 2022 spustila Eco Delta Smart City - vládou financovaný projekt inteligentního města - v hodnotě 1,8 mld. USD. Jedná se o


Spojené státy letos do Evropy dodají 15 miliard metrů krychlových zkapalněného zemního plynu, v zájmu dosažení energetické nezávislosti na Rusku - Brífink Joe Bidena
Kurzy.cz | 10:06:00
Brífink Joe Bidena Spojené státy letos do Evropy dodají 15 miliard metrů krychlových zkapalněného zemního plynu - v zájmu dosažení energetické nezávislosti na Rusku Ve společném prohlášení to oznámili americký prezident Joe Biden a předsedkyně Evropské&he


Kritika, že vláda zapomíná na Čechy, má poštvat lidi proti Ukrajincům, řekl premiér Fiala
Tiscali-zprávy | 13:13:22
Výtky opozice, že kvůli pomoci migrantům z Ukrajiny zapomíná vláda na české občany, považuje premiér Petr Fiala za pokus poštvat českou společnost proti běžencům.


V útoku na divadlo v Mariupolu zemřelo nejspíš až 300 lidí, oznámila radnice
Tiscali-zprávy | 11:23:36
Letecký útok ruské armády na divadlo v ukrajinském Mariupolu ze 16. března může mít za následek až 300 obětí.


Biden chce EU pomoci k nezávislosti na ruském plynu, slíbil nové dodávky LNG
Tiscali-zprávy | 11:04:56
Spojené státy v zájmu dosažení evropské energetické nezávislosti na Rusku dodají do Evropy 15 miliard metrů krychlových zkapalněného zemního plynu do konce letošního roku.


„Rusko musí přestat páchat válečné zločiny.“ Summit EU hrozí Kremlu dalšími sankcemi
Tiscali-zprávy | 10:40:28
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes nad ránem pohrozili Rusku dalšími robustními sankcemi za agresi na Ukrajině, neshodli se však na diskutovaném embargu na dovoz ruských energií ani jiných konkrétních krocích.


Vzdej se, odevzdej tank a dostaneš odměnu, navrhue europoslanec Zdechovský
E15-ekonomika | 12:30:00
Pokud teď Ukrajina získá od Západu alespoň osmadvacet stíhaček, dokážou vojáci zničit většinu ruské techniky na ukrajinském území, tvrdí lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. V Evropském parlamentu prosazuje tvrdší vojenský i sankční postup vůči Rusku.


Majitele bitcoinu a dalších kryptoměn čeká nepříjemnost. Část z nich odvede vyšší daně
E15-ekonomika | 12:00:00
Vidina ohromujících výnosů dál láká investory do bitcoinu a dalších kryptoměn, avšak i na zisky ze spekulací na virtuální měny se váže daňová povinnost. Termín odevzdání daňového přiznání se blíží a následující článek připomíná, jaké povinnosti mají držitelé virtuálních měn, kteří se rozhodli část svého jmění prodat. Někteří z nich musejí počítat s tím, že se jich týká vyšší daňová sazba.


ČEZ ještě jednou „buší na dveře“ téměř 4 500 klientů, kterým už za tři týdny skončí režim dodávek poslední instance
Kurzy.cz | 09:06:00
Bývalým klientům společností ze skupiny Bohemia Energy skončí režim dodávek poslední instance už 14. dubna, jen o pět dní později čeká totaké zákazníky Kolibřík Energie. Uplyne totiž legislativní lhůta šesti měsíců, která dodávky energií tímto způsobem ...


Vzdej se, odevzdej tank a dostaneš odměnu, navrhue europoslanec Zdechovský
E15-politika | 12:30:00
Pokud teď Ukrajina získá od Západu alespoň osmadvacet stíhaček, dokážou vojáci zničit většinu ruské techniky na ukrajinském území, tvrdí lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. V Evropském parlamentu prosazuje tvrdší vojenský i sankční postup vůči Rusku.


Majitele bitcoinu a dalších kryptoměn čeká nepříjemnost. Část z nich odvede vyšší daně
E15-politika | 12:00:00
Vidina ohromujících výnosů dál láká investory do bitcoinu a dalších kryptoměn, avšak i na zisky ze spekulací na virtuální měny se váže daňová povinnost. Termín odevzdání daňového přiznání se blíží a následující článek připomíná, jaké povinnosti mají držitelé virtuálních měn, kteří se rozhodli část svého jmění prodat. Někteří z nich musejí počítat s tím, že se jich týká vyšší daňová sazba.


Díky pandemii začali Češi více pečovat o své zdraví, ve velkém skupovali hlavně Actimel, říká šéf českého Danone Marián Jánoš
Euro | 10:57:03
Francouzský potravinářský gigant Danone působí na trhu již více než sto let, v roce 1990 pak vstoupil i do Česka. V poslední době prošla společnost celou řadou změn, a to jak na globální, tak lokální úrovni. Počátkem tohoto roku dokončila firma dlouho realizovanou fúzi s Nutricií, čímž v rámci českého trhu vznikl podnik s třímiliardovým obratem. Co vše toto spojení znamená, jak se společnost vypořádala s covidovou pandemií a jak zvládá současné výzvy v podobě války na Ukrajině, objasňuje šéf tuzemské pobočky Danone Marián Jánoš.


Kaufland v Česku spustí online tržiště Marketplace pro partnerský prodej
lupa.cz | 15:02:21
Obchodní řetězec Kaufland v Česku a na Slovensku spustí své online tržiště Marketplace. Prostor pro prodej na něm nabídne internetovým prodejcům v oblasti spotřebního či nepotravinářského zboží.


Miliardy na pomoc Ukrajině i uprchlíkům. Češi překonávají loňský rekordně štědrý rok
iHned.cz | 15:26:00
Většina peněz, kterou Češi darují do sbírky SOS Ukrajina, se utratí za humanitární pomoc, jež míří přímo do válkou zasažené země. Organizace Člověk v tísni, která sbírku pořádá, za peníze nakupuje potraviny, spacáky, deky, hygienické potřeby,...


Ochotu stavět žádný zákon nezaručí, ani ten stavební
iHned.cz | 13:33:00
Odklad stavebního zákona, který navrhuje současná vláda, projde ve sněmovně standardním projednáváním. Zrychlené řízení zablokovala opozice. Což znamená, že developeři, stavebníci, ale také obce musí přežít tři kola nekonečného diskutování...


Neznámé krásy Česka. Herec Plesl provádí po památkách, které turisté míjejí
bleskove.cz | 11:57:20
Po památkách, které patří mezi ty méně známé v Česku, diváky každý čtvrtek provádí herec a samouk historie Jaroslav Plesl.


Macbeth v Činoheráku budí hrůzu i rozpaky. Příběh vládce s rukama od krve je aktuální
bleskove.cz | 11:50:00
Martin Finger a Lucie Žáčková jako manželé Macbethovi rozehrávají niterné pocity: váhání, paniku, strach i cynické odhodlání.


Střílel po nevlastním synovi samopalem a najížděl na policisty: Podivín dostal 4 roky
blesk | 15:44:00
Nečekaný zvrat nabídlo završení procesu s Liborem K. (64) z Dolní Lutyně na Karvinsku. Podle žaloby chtěl v říjnu 2020 rozstřílet nevlastního syna (27) samopalem! Krajský soud v Ostravě dal za pravdu obhajobě, výstřely měly být „jen“ varovné. Muže čekají čtyři roky za mřížemi.


Bývalá hvězda Ordinace Milan Bahúl (61) se léčí vlastní močí! Zatáhl do toho i svou matku
blesk | 15:30:00
Herec Milan Bahul (61), kterého v Česku proslavila role doktora v Ordinaci v růžové zahradě, se nikdy netajil tím, že má blízko k alternativní léčbě či medicíně. Dokonce na rovinu řekl, že se léta zajímá o čínskou medicínu, homeopatii, ajurvédu i poměrně neuznanou urinoterapii –⁠ tedy o léčbu vlastní močí.


Mladík z Plzeňska vyhrožoval bombovým útokem! Americká FBI ho udala české policii
blesk | 15:24:00
Sotva plnoletý mladík (18) z Plzeňska na sociální síti pod přezdívkou hrozil odpálením bomby v zahraničních společnostech. Jeho výhrůžky zaznamenala americká FBI a následně mu doma zaklepala česká policie.


Neviděli jste ji? Aneta (15) utekla z dětského domova, nezvěstná je déle než dva měsíce
blesk | 15:23:00
Policie pátrá po patnáctileté Anetě Novákové, která utekla z dětského domova v Chrudimi. Je po ní vyhlášené celostátní pátrání, mohla by být v Pardubicích. Pohřešuje se od 13. ledna, uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.


Děsivé video ze zdevastovaného Mariupolu: Mrtvoly leží přímo na ulici
blesk | 15:15:00
Blízká spolupracovnice Alexeje Navalného - politička a aktivistka Ljubov Sobolová (34) - zveřejnila na sociální síti hrůzné video z nejvíce zničeného ukrajinského města Mariupol. Jde o záběry natočené z vozu, jehož posádka je zřejmě na útěku. Auto na videu projíždí kolem trosek, kamenů i kovů a také kolem mrtvých těl!


Záchranáři si připomněli 109 let starou tragédii: Smrt Hanče a Vrbaty vedla k vzniku Horské služby
blesk | 15:02:00
Horští záchranáři si u památné mohyly připomněli 109 let starou tragédii. Tehdy v horách v mrazech zahynuli dva sportovci – Bohumil Hanč (†26) a Václav Vrbata (†27). Oba zemřeli při mezinárodním závodu na hřebech Krkonoš kvůli náhle zhoršenému počasí. Jejich smrt ale nebyla zbytečná, posloužila ke vzniku Horské služby.


Aktivisté upravili vilu Putinovy dcery: Zdi pomalovali ukrajinskými vlajkami a pozvali uprchlíky!
blesk | 14:58:00
Oblíbené luxusní prázdninové místo druhé dcery Vladimira Putina Jekatěriny Tichonovové bylo ozdobeno malbami ukrajinské vlajky. Opulentní vila prominentní dcerušky se nachází v Biarritzu na slunném jihu Francie a může se pochlubit osmi ložnicemi a třemi koupelnami. Jeden z aktivistů vyměnil zámky a pozval do domu ukrajinské uprchlíky!


Rafinované modely Kate! Proč vybrala na turné po Karibiku zrovna tyto barvy?
blesk | 14:54:00
Turné prince Williama (39) a vévodkyně Kate (40) po Karibiku k sobě připoutalo značnou pozornost. Vedle politiky zaujala mnohé také sama krásná vévodkyně. Jako obvykle vynesla množství perfektně promyšlených outfitů! Co jimi chtěla říct?


Fiala má s kolegy z Polska a Slovinska jasno: Těchto deset kroků ukončí válku
blesk | 14:40:00
Polsko, Česká republika a Slovinsko společně připravily seznam deseti kroků, jež podle nich musí učinit Evropská unie, pokud chce skutečně ukončit válku na Ukrajině. Ve sloupku na serveru Politico to oznámil polský premiér Mateusz Morawiecki.


Parta českých bojových pilotů dokázala nemožné: Na Západ unesli tři letouny ČSA!
blesk | 14:30:00
Před 72 lety odletělo 10 „únosců“ se třemi letouny tehdejší ČSA Dakota DC – 3. Z Bratislavy, Ostravy a Brna měli původně zamířeno do Prahy. Cestou ale každé letadlo změnilo kurz a nakonec všechna skončila na americké základně v Mnichově. Tímto způsobem posádky utekly před tehdejším režimem za železnou oponu. A s nimi i více než 80 cestujících.


Nehoda »zoufalky« Evy Longoriové: Skončila celá mokrá!
blesk | 14:30:00
Hvězda seriálu Zoufalé manželky Eva Longoriová (47) si umí udělat legraci i sama ze sebe. S fanoušky se chtěla podělit o recept na svou oblíbenou margaritu, v průběhu míchání drinku ji ale postihla mokrá nehoda!


Důchodkyně (70) srazila autem stařečka (97): Vážně si poranil ruce
blesk | 14:25:00
Ve špatnou chvíli se rozhodl vstoupit do vozovky stařeček (97) v Havířově. V místě, kde sice není vyznačen přechod, ale oficiálně se tu přechází, ho srazila řidička (70) za volantem fabie. Starý pán má těžká zranění.


Víkendové výluky na Pražském okruhu: K zemi půjde další část mostu přes Chlumeckou
blesk | 14:21:00
Na Pražském okruhu začne o víkendu další část demolice mostu přes Chlumeckou ulici. Stavbaři během následujících dvou víkendů zboří jeho východní, tedy levou část. Na jeho místě bude do letošního třetího čtvrtletí vybudován nový most s větší kapacitou. Během obou víkendů bude na okruhu provoz omezen, uvedla firma Swietelsky, která práce provede. První část mostu dělníci odstranili v loňském roce. Nový most vyjde na 168,5 milionu korun.


Pohádková princezna Arabela vdala mladinkou dceru: Nevěsta v černém a magické datum!
blesk | 13:55:00
Herečka Jana Nagyová (63), kterou si čeští diváci zamilovali coby křehkou princeznu Arabelu ze stejnojmenného pohádkového seriálu, vdávala dceru. Veselka to byla ale notně neobvyklá –⁠ panna nevěstinka se totiž vzbouřila všem tradicím a místo klasické bílé na sebe oblékla šaty v černé barvě! Proč?


Nové centrum pro uprchlíky v Praze: Bude organizovat dlouhodobější ubytování
blesk | 13:55:00
Pražský magistrát zřídí centrum, které bude organizovat dlouhodobější ubytování ukrajinských uprchlíků. Cílem je sjednotit pomoc všech zúčastněných, tedy mimo jiné nevládních organizací či městských částí. Centrum bude doplňovat práci asistenčního centra, které již funguje v Kongresovém centru Praha (KCP) a poskytuje jen nouzové ubytování. Novinářům to v pátek řekli primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a radní Milena Johnová (Praha Sobě). Ukrajinci si mohou v KCP vyřídit potřebné doklady, založit bankovní účet nebo zařídit nouzové ubytování. Centrum slouží pro hlavní město a Středočeský kraj a od začátku války již odbavilo na 55 000 lidí.


Ruský voják vypěnil kvůli vysokým ztrátám v armádě. Svého velitele přejel tankem
blesk | 13:52:00
Ruská armáda na okupované Ukrajině denně přichází o další a další vojáky, počty obětí rostou a jednotky od začátku pohání jen minimální motivace. Už tak napjatá situace vyeskalovala v momentě, kdy se jeden z ruských vojáků údajně rozhodl na protest přejet svého velitele tankem. Plukovník Juri Medvěděv byl okamžitě přijat do nemocnice s těžkým zraněním obou nohou. O incidentu informoval ukrajinský novinář.


Omáčková klasika: Recepty na svíčkovou, rajskou i koprovku! Jak na domácí knedlík?
blesk | 13:51:00
Do léta je stále ještě času dost, a tudíž i na hubnutí do plavek, tak toho využijme a dopřejme si pořádný nášup v podobě klasických českých omáček s masem a knedlíkem.


Uprchlé mámy s dětmi v ohrožení: Zneužívají je šmejdi z nelegálních pracovních agentur
blesk | 13:46:00
Podvodníkům, kteří se neštítí tvrdě vydělávat na válečných uprchlících, mohou naletět i vyděšené ukrajinské matky s dětmi. Nezřídka pak končí v otřesných podmínkách na ubytovnách, bez práce i finančních prostředků. Velká koncentrace šmejdů z nelegálních pracovních agentur je v Plzeňském kraji, kde je vysoký počet průmyslových zón.


Nissan bude v Evropě od roku 2023 představovat už jen elektrifikované modely
Auto.cz | 14:54:00
Automobilka chce do konce desetiletí prodávat na starém kontinentu už jen elektrifikované modely, jejichž nabídka by se měla brzy začít rozrůstat. 


Zbabělost, míní poslanec Kolář o postoji české diplomacie k ruskému majetku v ČR
Denik.cz | 15:39:00
Ruská federace vlastní v Praze řadu budov, jejichž užívání přímo nesouvisí s diplomatickou prací. Patří k nim například budova bývalé střední školy v Bubenči, která sloužila k výuce ruskojazyčných dětí. Po vyhoštění diplomatů, rozvědčíků a zaměstnanců ambasády v souvislosti s kauzou Vrbětice zůstal objekt prázdný.


Každý má svoje Waterloo, o které se rozseká, říká Radůza
Denik.cz | 15:06:00
Osmadvacet písní, které jsou jakýmsi deníkem posledních tří let jejího života, zařadila na své nové dvojalbum Nebe je odemčené písničkářka Radůza. Do díla se promítly třeba i zkušenosti s domácí výukou za covidu.


Nehoda při rybaření: Muž špatně zajistil auto. Sjelo do řeky a vážně ho zranilo
Denik.cz | 13:39:00
/FOTOGALERIE/ Rybář dostatečně nezajistil vlastní auto. Sjelo do Vltavy a muž utrpěl vážná poranění. Událost se stala v pátek 25. března po desáté hodině dopoledne v Měchenicích. Řidič byl zaklíněn. Na místo musel letět vrtulník. 


Kostýmy a podvody za miliony: Zloději se převlékali za boháče, říkali si herci
Denik.cz | 12:58:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Říkali si herci. Šestičlenná skupina zjišťovala informace o úspěšných podnikatelích a pak se za ně vydávala. Používala kostýmy i falešné doklady. Dopadli je detektivové z hospodářské kriminální služby.


Ministr Jan Lipavský: Bezletová zóna je vstupenka do třetí světové války
Denik.cz | 12:30:00
Jan Lipavský vede českou diplomacii, ačkoliv ministrem zahraničí málem nebyl. Hlavu si postavil prezident Miloš Zeman, když ho původně kvůli jeho postojům, mládí a bakalářskému vzdělání odmítl jmenovat. Pak ale změnil názor a z Piráta Lipavského se stal důležitý člen vlády v jejím jednotném a principiálním postoji k Putinově agresi na Ukrajinu. Na rozdíl od prezidenta ČR nemusel Jan Lipavský měnit svůj názor na ruského prezidenta a jeho imperiální choutky ani o píď.


Hřebík do Putinovy rakve. Velká část dnes ruského plynu přijde z USA
Denik.cz | 11:50:00
Spojené státy podpoří evropskou nezávislost na ruském plynu extrémně zvýšenými dodávkami svého zemního plynu do Evropy. Už příští rok budou schopny nahradit EU přes třetinu dnešních ruských dodávek.


Jaro je za dveřmi - inspirace jak si ho užít není nikdy dost
Kurzy.cz | 15:42:38
S jarním počasím si mnozí z nás plánují výlety a přemýšlí, jak si toto období užít co nejvíce. Zde jsou tipy, se kterými budou jarní měsíce ještě o něco hezčí, produktivnější a příjemnější


Na důvěru tuzemských spotřebitelů prudce dopadla válka na Ukrajině
Kurzy.cz | 15:29:35
Na důvěru tuzemských spotřebitelů prudce dopadla válka na Ukrajině, spotřebitelská důvěra byla v březnu doslova sražena na nejnižší úroveň od ledna 2013. Zhoršila se také podnikatelská důvěra a jediný sektor, jenž si v březnu přilepšil, byly služby.


Je USD omezen makroekonomickými statistikami a geopolitikou?
Kurzy.cz | 15:24:36
Americká měna opět manévruje mezi negativními americkými makroekonomickými daty a geopolitickým napětím. Tentokrát se USD snaží těžit ze současné situace. Udržet si dominantní postavení je kvůli řadě nepříznivých faktorů pro americký dolar stále...


LKQ CZ má nového Head of Corporate Communications, od února je to Ján Kondáš
Kurzy.cz | 15:05:22
Oddělení korporátní komunikace společnosti LKQ CZ vede nově od února 2022 Ján Kondáš. Jako Head of Corporate Communications má kromě tuzemska komunikačně na starosti rovněž celý trh střední a východní Evropy, kde LKQ operuje.


Letní čas začíná tuto neděli. Změna času ze zimního na letní nás připraví o hodinu spánku
Kurzy.cz | 14:56:23
Už minulou neděli začalo astronomické jaro, a tuhle neděli začne letní čas. To znamená posunout si v noci ze soboty na neděli hodinovou ručičku o jednu hodinu dopředu (ideálně ve 2:00 na 3:00) a zkrátit si tak spánek.


Google a Microsoft uklidňují pojišťovny. Nechtějí být konkurence
Kurzy.cz | 14:54:25
Americké technologické firmy krůček za krůčkem stále více „zabředávají“ do odvětví pojišťovnictví. Mnohým v oboru to přidělává starosti, zda Amazon, Google či Microsoft nevstoupí na trh oficiálně jako další hráči.


Ukrajinských hrdinů. Praha přejmenuje část ulice u ruského velvyslanectví
Denik.cz | 07:27:00
Praha změní název části Korunovační ulice u ruského velvyslanectví na Ukrajinských hrdinů. Zároveň pojmenuje blízký železniční most po ukrajinském válečném hrdinovi Vitaliji Skakunovi, který 24. února zahynul v ukrajinském městě Cherson, kde odpálil most, aby zabránil postupu ruských jednotek. Městští zastupitelé v noci na pátek pověřili městskou radu, aby pojmenování schválila. Krok navrhlo zastupitelstvo Prahy 6.


Devizové trhy se v tomto týdny výrazně zklidnily (Komentář)
Kurzy.cz | 14:43:20
Zatímco první týdny po vypuknutí
ozbrojeného konfliktu na Ukrajině byly na finančních a komoditních trzích ve
znamení vysoké volatility, tento týden byl prvním, který se vyznačoval výrazným
snížením kolísavosti. K poklidnějšímu vývoji na
akciových i de...


Denní analýza indikátorů páru EUR/USD 25. března
Kurzy.cz | 14:37:31
Analýza trendu (obr. 1). V pátek může pár obnovit vzestupný pohyb z úrovně 1,0997 (zavírací cena včerejší denní svíčky) na úroveň 1,1064, tj. úroveň Fibonacciho retracementu 38,2 % (modrá tečkovaná linie).


ČNB příští týden patrně opět zvýší sazby o 75 bodů - Hlavní ekonom ČBA Seidler
Kurzy.cz | 14:33:10
Česká národní banka s velkou pravděpodobností příští týden zvýší úrokové sazby opět o 75 bodů. Poslední komentáře představitelů ČNB potvrdily, že z titulu nových inflačních tlaků se hlavní sazba ČNB letos podívá nad 5 %.


Nástup jara s rekordními teplotami a neobvykle suchý březen. Je letošní úroda v ohrožení? Ochladí se koncem měsíce?
Kurzy.cz | 14:32:00
Jaký bude duben s meteorologem Michalem Žákem Nástup jara s rekordními teplotami a neobvykle suchý březen. Je letošní úroda v ohrožení? Ochladí se koncem měsíce? A jaké počasí můžeme čekat v dubnu?


Akcie Tilray rastú v súvislosti so správami o legalizácii marihuany
Kurzy.cz | 14:28:49
Tilray company (TLRY.US) je americká farmaceutická spoločnosť špecializujúca sa na výrobu a dodávku kanabisu a tiež produktov lekárskej marihuany. Akcie výrobcu kanabisu zaznamenávajú veľký nárast na základe správ, že kanabis by mohol byť v USA legali...


Kurzovní lístek ČNB na pátek 25.03.2022
Kurzy.cz | 14:28:18
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 24.3.Změna25.3. Americký dolar USD 1 22.5200 -0.53%22.4000...


Požáry lesa a trávy v Ostravě a okolí (video) Vzhledem k suchému počasí je možnost vzniku požáru výrazně vyšší.
Kurzy.cz | 14:05:00
Se čtyřmi požáry trávy a lesa zápasili během čtvrtku a středy hasiči v Moravskoslezském kraji. Čtyři jednotky hasičů například ve čtvrtek večer likvidovaly požár jednoho hektaru lesa ve Slezské Ostravě, oheň se jim podařilo uhasit za necelou hodinu.


Ropa by mohla koncem roku 2022 stát 200–250 USD
Kurzy.cz | 14:02:04
Někteří z největších světových obchodníků s ropou očekávají, že ceny do konce letošního roku překročí 200 USD za barel. Pierre Andurand, manažer hedgeového fondu, uvedl, že je to možná proto, že dodávky budou mít od nynějška svůj původ pravděpodobně v&hel


Dopravní nehody v Pardubickém kraji v roce 2021 - Na silnicích Pardubického kraje se v roce 2021 meziročně zvýšil jak počet dopravních nehod, tak i celková hmotná škoda.
Kurzy.cz | 12:23:47
25. 3. 2022 Na silnicích Pardubického kraje se v roce 2021 meziročně zvýšil jak počet dopravních nehod, tak i celková hmotná škoda. Počet zraněných a usmrcených osob v důsledku dopravních nehod však na území kraje již třetím rokem klesá. Na...


Parlament EU se dohodl s Radou na konečné podobě aktu o digitálních trzích
Kurzy.cz | 11:48:09
Zástupci Parlamentu a Rady se dohodli na firnální podobě aktu o digitálních trzích, který by měl zajistit spravedlivé podmínky na digitálním trhu pro všechny firmy. Pro ty největší z nich, tzv. gatekeepery, zavádí taková pravidla, která znemožní zneuží...


Plzeň spustila přípravné práce před zahájením stavby vstupní brány do Borského parku
Kurzy.cz | 11:00:00
Její dominantou bude liniový, ve velké míře prosklený jednopodlažní pavilon s plochou zelenou střechou. Odbor investic Magistrátu města Plzně, který má stavbu na starost, již zahájil přípravné práce před samotnou realizací stavby.


Česko – korejský webinář - Finanční technologie
Kurzy.cz | 10:29:00
Dne 18. února 2022 organizoval ZÚ Soul ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR, Agenturou Czechinvest, Českou národní bankou, Českou


Skoro polovina evropských a amerických firem se stěhuje z Hongkongu. Dochází jim trpělivost s covidovými opatřeními
Euro | 09:56:49
Obyvatelům Hongkongu vadí přísná protikoronavirová opatření, která se vztahují zejména na cestování, i rostoucí vliv Pekingu ve městě. Odchodu byznysmenů nezabránilo ani zrušení zákazu letů a zkrácení karantény. Světové firmy mají problém do města přitáhnout talenty. Téměř polovina z nich zvažuje, že do roka se z Hongkongu odstěhuje. Starostka města Carrie Lam si problém uvědomuje, ale vedení města je svázáno národním bezpečnostním zákonem pro tuto čínskou autonomní provincii, který omezuje svobodu slova a nutí autonomní oblast kopírovat vnitrozemská pandemická nařízení.


Podfuk, nebo chytrý nápad? ,Vypůjčením‘ NFT znuděných opic někdo získal tokeny za milion
Euro | 07:41:36
V Praze bylo loni prodáno 7 450 nových bytů, což ve srovnání s rokem 2020 představuje nárůst o 28 procent. Objem poskytnutých hypoték v roce 2021 dosáhl výše 428 miliard, meziroční nárůst je 68 procent. Podle expertů z realitní kanceláře Lexxus nyní poptávku po bytech žene do rekordních výšin nejistá ekonomická situace, v níž nákup nemovitosti znamená bezpečné uložení financí. Další odborníci očekávají, že realitní trh ještě rozhýbe válka na Ukrajině. Na jedné straně totiž Rusové hromadně prodávají své majetky, a na straně druhé roste zájem o levné podnájmy ze strany uprchlíků.\n


Fiala: Česko se plynu z Ruska samo zbavit nezvládne, spoléháme na EU i na Američany
Hospodářské noviny | 15:30:00
Země Evropské unie budou společně nakupovat zemní plyn a plánují také navýšení jeho dodávek ze Spojených států. Na summitu v Bruselu se na tom v pátek dohodli lídři členských zemí sedmadvacítky. Díky společným nákupům bude EU, jako jeden velký...


Miliardy na pomoc Ukrajině i uprchlíkům. Češi překonávají loňský rekordně štědrý rok
Hospodářské noviny | 15:26:00
Většina peněz, kterou Češi darují do sbírky SOS Ukrajina, se utratí za humanitární pomoc, jež míří přímo do válkou zasažené země. Organizace Člověk v tísni, která sbírku pořádá, za peníze nakupuje potraviny, spacáky, deky, hygienické potřeby,...


Ochotu stavět žádný zákon nezaručí, ani ten stavební
Hospodářské noviny | 13:33:00
Odklad stavebního zákona, který navrhuje současná vláda, projde ve sněmovně standardním projednáváním. Zrychlené řízení zablokovala opozice. Což znamená, že developeři, stavebníci, ale také obce musí přežít tři kola nekonečného diskutování...


Jak ukrajinský prezident probouzí krizovou komunikaci firem
Hospodářské noviny | 13:07:00
Měsíc po začátku ruské invaze na Ukrajinu to vypadá, jako když některé mezinárodní značky stále nevědí, jestli je zabíjení civilistů dostatečným důvodem k opuštění ruského trhu. O tom, jak váhala třeba Coca-Cola a jak vágní vyjádření vydávala, už...


Američané ještě letos zvýší dodávky plynu do Evropy, oznámil v Bruselu Biden. Od příštího roku pokryjí desetinu evropské spotřeby
Hospodářské noviny | 12:10:00
Spojené státy dodají ještě do konce letošního roku do Evropy 15 miliard metrů krychlových zkapalněného zemního plynu nad rámec původně dohodnutých kontraktů. Od příštího roku a až do konce dekády by to pak mělo být každoročně 50 miliard kubíků...


Letošním Zlatým Ámosem se stal učitel matematiky Marek Valášek. Je i největší sympaťák
ČT24 | 16:44:12
Titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího tuzemského učitele získal letos učitel matematiky Marek Valášek z Anglicko-českého gymnázia Amazon v Praze. Vystřídal tak Tomáše Pírka ze Základní školy U Krčského lesa v Praze 4. Vyhrál i soutěž Ámos sympaťák a Ámos ČT.


Řidiči mohou nově opravit špatně zadané údaje elektronické dálniční známky i v době platnosti
ČT24 | 13:56:58
Chybně zadanou elektronickou dálniční známku mohou řidiči nově opravit i v době její platnosti. Motoristé mohou změnit až dva znaky v SPZ a také stát, kde bylo vozidlo zaregistrováno. Oprava je ovšem možná pouze jednou. V pátek o tom informoval správce systému, státní podnik Cendis. Dosud bylo možné údaje měnit jen před začátkem platnosti známky v případě zadání neexistující poznávací značky nebo chybně zadané země registrace vozidla.


První zima bez ruského plynu: Bylo by to drahé a logisticky náročné, ale zvládli bychom to
Respekt | 14:22:38
S autorem studie o tom, co by Evropa musela udělat v případě, že by na Moskvu kvůli invazi uvalila embargo, nebo naopak Putin zavřel kohoutkyApokalyptická satira nebo drama o dospívání. Kdo vyhraje Oscary?
Respekt | 11:21:40
Kulturní redaktorka Jindřiška Bláhová s filmovou publicistkou a dramaturgyní Mezipater Petrou Chaloupkovou a Jiřím Flíglem, ředitelem kina Aero a dramaturgem Festivalu otrlého diváka, o významu OscarůJak zachránit Mariupol
Respekt | 10:43:45
Konkrétní lidé ukazují, že existují cesty, jak pomoci obyvatelům ničeného ukrajinského městaSněmovna i přes nesouhlas opozice podpořila odklad účinnosti části nového stavebního zákona
Eurozpravy-domácí | 16:22:00
Sněmovna dnes v úvodním kole i přes nesouhlas opozice po zhruba sedmihodinovém jednání podpořila roční odklad účinnosti klíčových pasáží nového stavebního zákona přijatého loni. Návrh o rok odkládá vznik krajských stavebních úřadů, pod něž mají dosavadní stavební úřady při obcích a městech přejít.


Evropa musí podle Lipavského hledat společnou pozici, která je poté silnější
Eurozpravy-domácí | 14:47:00
Ve světle toho, že první čtyři sankční balíky vůči Rusku kvůli invazi na Ukrajinu byly přijaty rychle a bez větších debat, může aktuální výsledek summitu EU vyvolávat pocit, že věci nejdou tak rychle, jak by měly. Evropa je však postavena na tom, že je potřeba najít společnou pozici, která je poté o to silnější. ČTK to dnes řekl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).


Vládě neprošlo rychlé schvalování odkladu části stavebního zákona
Eurozpravy-domácí | 14:10:00
Roční odklad účinnosti klíčových pasáží nového stavebního zákona Sněmovna nebude schvalovat zrychleně. Opoziční kluby ANO a SPD dnes vetovaly postup, jak jej navrhla vláda Petra Fialy (ODS). Předlohu tak v dolní komoře čekají standardní tři kola projednávání.


KOMENTÁŘ: Černý scénář české ekonomiky. Může zdražování všeho vést ke stagflaci?
Eurozpravy-domácí | 13:10:00
Všeobecné zdražování všeho, co doma v Česku dennodenně používáme, konzumujeme či nakupujeme, se opravdu hned tak nezastaví. Hned zkraje tohoto týdne totiž přišly z povolaných úst, která sledují makroekonomické a finanční veličiny, hned dvě varovné zprávy. Nejprve sám guvernér České národní banky Jiří Rusnok řekl, že kvůli inflaci může letos na konci roku Česko vykázat „nulový“ hospodářský růst. A na to pak další den viceguvernér stejné instituce, Marek Mora dodal, že základní úrokové sazby v zemi půjdou „výrazně nad pět procent“. To nejsou opravdu ani pro lidi, natož pro samotnou ekonomiku, dobré vyhlídky.


Fiala odmítá výtky, že vláda zapomíná na Čechy. Promluvil o sankcích
Eurozpravy-domácí | 12:19:00
Výtky opozice, že kvůli pomoci migrantům z Ukrajiny zapomíná vláda na české občany, považuje premiér Petr Fiala (ODS) za pokus poštvat českou společnost proti běžencům. Fiala to dnes řekl novinářům v Bruselu, kde je od čtvrtka kvůli summitu NATO a jednání Evropské rady. Vláda podle Fialy pomocí ukrajinským uprchlíkům před ruskou invazí pomáhá zprostředkovaně i českým občanům.


Dánsko čeká příchod až 100.000 uprchlíků z Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 16:57:00
Dánské úřady počítají s možností, že do země přijde až 100.000 uprchlíků z Ukrajiny. Řekl to dnes ministr pro migraci a integraci Mattias Tesfaye. Minulý týden země schválila zákon o dočasné ochraně, který zmírnil dánskou azylovou politiku, jež patří k nejpřísnějším v Evropské unii. To uvítaly organizace na ochranu práv uprchlíků, které ale kritizují přísnější přístup k jiným skupinám migrantů, například Syřanům.


OSN vyšetřuje potenciální válečné zločiny spáchané Ruskem na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 16:55:00
Úřad vysoké komisařky OSN pro lidská práva (OHCHR) prověřuje zprávy o útocích na Ukrajině, které by mohly být válečnými zločiny. Uvedla to dnes Matilda Bognerová z OHCHR, která vede monitorovací misi úřadu na Ukrajině. Jako příklad zmínila nedávné útoky na školy v Černihivu nebo zničení nemocnice v Mariupolu.


Putin: Západ se snaží zrušit Rusko stejně jako Rowlingovou. Ta se postavila za Ukrajinu
Eurozpravy-zahraniční | 16:45:00
Autorka ságy o kouzelnickém učni Harrym Potterovi J. K. Rowlingová se dnes ohradila proti slovům ruského prezidenta Vladimira Putina. Vůdce Kremlu prohlásil, že Západ se snaží "zrušit" Rusko a ruskou kulturu kvůli jeho tradičním postojům, stejně jako se distancoval od Rowlingové kvůli jejím názorům na transgenderové osoby.


Biden už je v Polsku, jeho hostitel Duda se opozdí
Eurozpravy-zahraniční | 16:29:00
Americký prezident Joe Biden dnes přiletěl do Polska, přistál na letišti Řešov (Rzeszów) nedaleko hranic s Ukrajinou. Do Polska se v rámci své evropské cesty přesunul z Bruselu. O příletu informovala agentura AFP. Letadlo s polským prezidentem Andrzejem Dudou na palubě se dnes krátce po startu z Varšavy vrátilo. Duda proto za Bidenem na východ země přiletěl náhradním strojem, píše agentura Reuters.


Rusko a Ukrajina jsou blízko shody ve čtyřech z šesti bodů, tvrdí Erdogan
Eurozpravy-zahraniční | 16:05:00
Ukrajina je ochotna souhlasit se čtyřmi ze šesti ruských požadavků, a to i zříct se členství v Severoatlantické alianci a uznat ruštinu za druhý státní jazyk, uvedl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podle státní agentury Anadolu po návratu z bruselského summitu NATO.


Rusko zveřejnilo aktualizované informace o ztrátách v bojích na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 15:20:00
Ruské ministerstvo obrany dnes přiznalo smrt 1351 ruských vojáků od začátku invaze na Ukrajinu, uvedla agentura Reuters. Podle Kyjeva i odhadů západních zemí jsou ale ztráty v ruských řadách výrazně vyšší. Naposledy Moskva na začátku března informovala o 498 padlých ruských vojácích.


Česko, Polsko a Slovinsko navrhují EU deset kroků k ukončení války na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 14:43:00
Polsko, Česká republika a Slovinsko společně připravily seznam deseti kroků, jež podle nich musí přijmout Evropská unie, pokud chce skutečně ukončit válku na Ukrajině. Ve sloupku na serveru Politico to oznámil polský premiér Mateusz Morawiecki.


Stíhaný ve slovenské špionážní aféře vynášel i informace o armádě, píší média
Eurozpravy-zahraniční | 14:40:00
Bývalý prorektor slovenské vojenské akademie a někdejší zaměstnanec ministerstva obrany, který je na Slovensku jedním z dvojice obviněných ve špionážní aféře, předal Rusku utajované informace o slovenské armádě, o NATO i o blíže neupřesněné české firmě; dostal za to tisíce eur. Podle slovenských médií to vyplývá z rozhodnutí soudu, který obviněného Pavla Bučku poslal do vazby.


Rusové odřízli město, kde žijí pracovníci elektrárny v Černobylu
Eurozpravy-zahraniční | 14:30:00
Ruské síly odřízly v Kyjevské oblasti město Slavutyč, kde žije mnoho pracovníků působících v jaderné elektrárně Černobyl, oznámily podle Reuters místní úřady. Od okolního světa je izolováno také asi 130.000 lidí ve městě Černihiv na severu Ukrajiny, upozornil podle agentury AP místní představitel.


Karel Steigerwald: Podivná jaderná symetrie Rusů
Reflex | 16:00:00
Putin jako první a po něm už několik čmelíků, co kol něho víří, hrozí světu použitím atomové zbraně. Má prst na spoušti, a pokud Západ nesplní, co si přejí, odpálí to. Zpozornět by měl ruský lid.


Rusko v rámci sankcí proti USA zakázalo promítání seriálu Jen počkej, zajíci!
Reflex | 15:10:00
Vzápětí po usednutí na rezervovaná místa v jedné z pražských restaurací se česká společnost ohradila vůči hlasitému ruskému hovoru hostů u vedlejšího stolu. Výkřiky: „Už se roztahujou i tady! Nebudeme sedět s vrahy!“ začínající konflikt ukončil personál restaurace tím, že domorodce požádal, aby dopili a restauraci opustili…


Češi pomáhají, za měsíc od začátku války poslali na pomoc Ukrajině 2,08 miliardy korun
Tiscali-zprávy | 16:34:33
Za měsíc od začátku ruské invaze na Ukrajinu přispěli Češi ve finančních sbírkách na pomoc Ukrajině, které vyhlásily tuzemské nevládní organizace, přes 2,08 miliardy korun.


Česko, Polsko a Slovinsko navrhují Evropské unii 10 kroků k ukončení války na Ukrajině
Tiscali-zprávy | 14:51:45
Polsko, Česká republika a Slovinsko společně připravily seznam 10 kroků, které podle nich musí přijmout Evropská unie, pokud chce skutečně ukončit válku na Ukrajině. Ve sloupku na serveru Politico to oznámil polský premiér Mateusz Morawiecki.


Před devadesáti lety poprvé zaznělo z plátna Tarzanovo proslulé jódlování
Tiscali-zprávy | 14:20:21
Pětadvacátého března 1932 měl v New Yorku premiéru film Tarzan, syn divočiny (Tarzan the Ape Man). Několik filmů o Tarzanovi bylo samozřejmě natočeno už předtím, tentokrát se ale role muže z džungle ujal jeho zřejmě nejznámější představitel: Johnny Weissmüller.


Ruská chlouba selhává. Tanky T-90 doplácejí na korupci a špičkové armaty ani nepřijely
E15-ekonomika | 14:30:00
Vojenským přehlídkám na moskevském Rudém náměstí tradičně dominovaly tanky. V posledních letech to bývaly obrněnce poslední generace T-80 a T-90. V roce 2015 Rusko s velkou pompou představilo zcela nový model T-14 Armata. Překvapuje přitom skutečnost, že ruská armáda podle aktuálních údajů NATO přišla za čtyři týdny války na Ukrajině o více než pět set tanků.


Ruská chlouba selhává. Tanky T-90 doplácejí na korupci a špičkové armaty ani nepřijely
E15-politika | 14:30:00
Vojenským přehlídkám na moskevském Rudém náměstí tradičně dominovaly tanky. V posledních letech to bývaly obrněnce poslední generace T-80 a T-90. V roce 2015 Rusko s velkou pompou představilo zcela nový model T-14 Armata. Překvapuje přitom skutečnost, že ruská armáda podle aktuálních údajů NATO přišla za čtyři týdny války na Ukrajině o více než pět set tanků.


Času na odjezd bylo dost. Vysokorychlostní vlaky z Finska do Ruska končí
idnes.cz | 17:00:00
Vlaky finsko-ruské vysokorychlostní železniční služby Allegro spojující Helsinky s Petrohradem od pondělí přestanou jezdit. Finská ministryně pro evropské záležitosti a řízení státních podniků Tytti Tuppurainenová dopisem oznámila státní přepravní společnosti VR, že provozování služby už „není na místě“.


Komora: Využití úhoru pro produkci potravin nepomůže, jde o minimum ploch
idnes.cz | 16:57:00
Zemědělské plochy, které se musely povinně nechávat ladem, se budou moci použít na pěstování plodin, pastvu nebo pícnin pro zvířata, informovalo v tomto týdnu ministerstvo zemědělství. Jde o jeden z kroků, jak pomoci zemědělcům v současné problematické situaci, kdy nárůst cen pohonných hmot překvapil nejednoho farmáře, ale i potravináře či běžné spotřebitele. Toto opatření však je, jak se ukazuje, ale velmi marginální. Jak ministerstvo na dotaz portálu iDNES.cz dodalo, úhor s porostem v ČR zabírá letos 6700 hektarů, což je proti necelým třem milionům hektarů orné půdy v ČR pouze zlomek ploch.


Zlatým Ámosem je pražský učitel a youtuber Valášek, vyhrál i v sympatiích
idnes.cz | 16:46:00
Titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v Česku získal letos učitel matematiky Marek Valášek z Anglicko-českého gymnázia Amazon v Praze 1. Je 18. mužem, který za posledních 29 let anketu vyhrál. Valášek vyhrál i v internetovém hlasování Ámos sympaťák a také soutěž Ámos ČT.


Biden je v Polsku, nedaleko hranice s Ukrajinou navštívil americké vojáky
idnes.cz | 16:24:00
Americký prezident Joe Biden v rámci své evropské cesty přiletěl v pátek krátce po druhé hodině odpolední do Polska. Vládní letoun Air Force One přistál na letišti Řešov nedaleko hranic s Ukrajinou. Letadlo s polským prezidentem muselo z bezpečnostních důvodů přistát ve Varšavě, Andrzej Duda proto za Bidenem na východ země přiletěl náhradním strojem.


Černobyl samotný Rusům nestačí, útočí i na město, kde energetici žijí
idnes.cz | 16:12:00
Ruské jednotky, které obsadily jadernou elektrárnu v Černobylu, cílí i na město Slavutyč, ve kterém žije mnoho zaměstnanců tohoto zařízení. Ukrajinské jednotky v pátek odrazily útok ruských sil, informovala kancelář prezidenta Zelenského. Cesta pracovníků elektrárny do zaměstnání je však znemožněna. Mezinárodní agentura pro atomovou energii se obává nevyhovujících podmínek pro práci.


Západ nás maže včetně Čajkovského, hřímal Putin. Vzpomněl na Rowlingovou
idnes.cz | 16:08:00
Západ se podle Vladimira Putina snaží zakazovat ruskou kulturu a to včetně děl velkých ruských skladatelů Petra Iljiče Čajkovského, Dmitrije Šostakoviče či Sergeje Rachmaninova. Ruský prezident takové tendence přirovnal k akcím v nacistickém Německu. Zmínil i nedávnou kauzu J. K. Rowlingové.


Nejsem tu pro peníze, vždyť zabíjejí děti, říká italská pilotka na Ukrajině
idnes.cz | 16:00:00
Třiadvacetiletá Italka Giulia Schiffová, která je v mezinárodní legii dobrovolníků pomáhajících ukrajinským vojákům, natočila ve válkou postižené zemi rozhovor s italskou televizí. Neválčí kvůli penězům, na Ukrajinu dorazila proto, že chce pomoct. Řekla to v prvním ze série rozhovorů, kterou s ní plánuje kanál natáčet.


Řidička narazila do dvou stromů, do nemocnice ji vezl vrtulník
idnes.cz | 15:55:00
Na pomezí Jihočeského kraje a Vysočiny ráno vyjela řidička ze silnice a postupně narazila do dvou stromů. Zdemolované auto skončilo v poli. Zraněnou ženu přepravil vrtulník do nemocnice.


Poslanci sprintovali do sálu i řešili, jak moc má kdo otlačené pozadí
idnes.cz | 15:51:00
Ve Sněmovně byl v pátek opakovaně k vidění úprk poslanců směrem k jednacímu sálu. Opoziční ANO se snažilo zhatit projednávání o novele stavebního zákona tím, že chtělo často hlasovat o přerušení jednání. Koalice a opozice se přely, zda mají poslanci stále sedět v sále, a poslankyně Berenika Peštová vyprávěla, jak má kvůli tomu otlačené pozadí.


Šojgu vlevo nahoře? Putin měl na obrazovce staré záběry, spekuluje se
idnes.cz | 15:48:00
V ruských státních médiích se ve čtvrtek poprvé po 12 dnech objevily záběry ruského ministra obrany Sergeje Šojgua. Byl vidět na obrazovce, kterou používal prezident Vladimir Putin při virtuální poradě ruské bezpečnostní rady. Vzhledem k Šojguově oblečení a pozadí videa se však objevily spekulace, že šlo o starý záznam.


První fáze hotova, teď „osvobodíme“ Donbas, hlásí Rusko a mění strategii
idnes.cz | 15:44:00
První fáze invaze na Ukrajinu je téměř u konce, ohlásilo ruské ministerstvo obrany. Nyní se chce zaměřit na „úplné osvobození“ východoukrajinského Donbasu. Válečné ambice Moskvy narušil prudký odpor v prvním měsíci války rozpoutané prezidentem Vladimirem Putinem.


Mladík z Plzeňska vyhrožoval bombovými útoky v zahraničí, šla po něm FBI
idnes.cz | 15:19:00
Na pořádný průšvih si zadělal teprve osmnáctiletý mladík z Plzeňska, který přes sociální síť vyhrožoval dvěma zahraničním společnostem odpálením bomby. Upozornila na něj americká FBI.


Nova nabízí pod červeným tlačítkem nově i TN Live a Nova Lady
idnes.cz | 15:00:00
Skupina Nova přichází s novinkou v prostředí technologie HbbTV, kdy pod červeným tlačítkem v souvislosti s válkou na Ukrajině spustila vysílání TN Live. Navíc tu nově diváci najdou i kanál Nova Lady, který vysílá od podzimu.


Ať vyhraje Trump. Choť člena Nejvyššího soudu žádala zvrácení výsledku voleb
idnes.cz | 15:00:00
Manželka konzervativního soudce Nejvyššího soudu USA Clarence Thomase usilovala o zvrácení výsledku prezidentských voleb z roku 2020, v nichž vyhrál demokrat Joe Biden. Uvedla to americká média s odkazem na textové zprávy Virginie Thomasové. Vyzývala v nich někdejšího personálního šéfa Bílého domu Marka Meadowse ke zpochybnění voleb.


Posudkem podpořila odsouzenou soudkyni, teď znalkyně sama čelí obžalobě
idnes.cz | 14:55:00
Státní zástupce podal k Okresnímu soudu v Mostě obžalobu na znalkyni Evu Herkommerovou. Důvodem je posudek, který vypracovala pro někdejší místopředsedkyni ústeckého krajského soudu Markétu Lehkou odsouzenou za řízení pod vlivem alkoholu. Herkommerová ve svém dokumentu opilost soudkyně zpochybňovala.


V Brně se ztratilo štěně bišonka. Ohlásilo se na oddělení ztrát a nálezů
idnes.cz | 14:45:00
Šťastně dopadl útěk odrostlého štěněčího nezbedníka, který svému majiteli v nestřežené chvíli zmizel z auta. Ačkoli se rychle páníčkovi ztratil z očí, vzorně na něj nakonec počkal přímo tam, kde lidé ztráty v Brně ohlašují.


Deset kroků k ukončení války na Ukrajině. Polsko, Česko a Slovinsko mají plán
idnes.cz | 14:27:00
Nová osa Varšava-Praha-Lublaň představila plán deseti opatření, která by podle ní měla uplatnit Evropská unie k tomu, aby skončila válka na Ukrajině. Chce mimo jiné přerušit dopravu mezi Ruskem a unií, přestat udělovat víza ruským občanům a naopak slíbit azyl jejich krajanům, kteří odmítnou sloužit v armádě.


Michal Viewegh napsal další deník. K šedesátce si nadělil Děravé paměti
idnes.cz | 14:05:00
Spisovatel Michal Viewegh brzy oslaví šedesátku a odráží se to i v jeho nové knize. Další ze série deníků nese název Děravé paměti aneb Šedesát báječných let pod psa a vychází pod značkou Ikar.


KOMENTÁŘ: Češi v první linii aneb boj proti ruské agresi
idnes.cz | 14:00:00
Boj proti ruské agresi lze vést různě. Zakazováním koncertů, odmítáním milodarů, rušením představení... Jen není jisté, zda taková partyzánština útočníkům spíše nepomáhá, konstatuje ve svém komentáři zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář.


Poradci kolem Putina se osm let smáli. Rusko musíme přiškrtit technologicky, říká ekonomka Matesová
iHned.cz | 17:07:00
„Rusko se na to, co teď vidíme, chystalo od roku 2014. Mnohé sankce ještě nevstoupily v platnost, některé západní firmy tam zboží dále vyvážejí. Přitom měly sedm let na to, aby se stáhly a své akcie prodaly slušným a důstojným způsobem,“...


Stěžujete si na 100 dní Fialovy vlády? Tak si představte, jak by v krizi jednal Babiš
iHned.cz | 16:23:00
Hodnocení sto dnů vlády se zpravidla používá k prvnímu posouzení, jak je nový kabinet schopen plnit vlastní program. Jenže v současné době takto konvenčně postupovat nelze. Válka na Ukrajině obrátila celý svět vzhůru nohama. A hodnotit českou vládu...


Kdo tu hraje betla? Cena benzínu trápí hlavně venkov
lidovky.cz | 17:47:00
Německá vláda kvůli vysokým cenám energií zavede jednorázové daňové zvýhodnění 300 eur (7400 Kč), na tři měsíce sníží cenu paliv, chystá měsíční jízdenku na veřejnou dopravu za devět eur, rodiny s dětmi dostanou přídavek 100 eur. A u nás? ČTK: „Česká vláda se také rozhodla čelit rostoucím cenám zrušením povinného přimíchávání biosložek do pohonných hmot, ruší i silniční daň.“


Viktore, víš co se děje v Mariupolu? Zelenskyj vyzval Orbána, aby se rozhodl, na čí straně stojí
lidovky.cz | 17:35:00
Když adresoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj své videoposelství premiérům na summitu Evropské unie a vyzýval je k dalším krokům proti Rusku, stručně se zmínil o každé členské zemi extra.


Zlatým Ámosem je pražský učitel a youtuber Valášek, vyhrál i v sympatiích
lidovky.cz | 17:24:10
Titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v Česku získal letos učitel matematiky Marek Valášek z Anglicko-českého gymnázia Amazon v Praze 1. Je 18. mužem, který za posledních 29 let anketu vyhrál. Valášek vyhrál i v internetovém hlasování Ámos sympaťák a také soutěž Ámos ČT.


Biden je v Polsku, nedaleko hranice s Ukrajinou navštívil americké vojáky
lidovky.cz | 16:24:00
Americký prezident Joe Biden v rámci své evropské cesty přiletěl v pátek krátce po druhé hodině odpolední do Polska. Vládní letoun Air Force One přistál na letišti Řešov nedaleko hranic s Ukrajinou. Letadlo s polským prezidentem muselo z bezpečnostních důvodů přistát ve Varšavě, Andrzej Duda proto za Bidenem na východ země přiletěl náhradním strojem.


Záběry Šojgua na Putinově obrazovce mohly být staré. Ministr měl stejné oblečení i kravatu jako předtím
lidovky.cz | 15:59:00
V ruských státních médiích se ve čtvrtek poprvé po 12 dnech objevily záběry ruského ministra obrany Sergeje Šojgua. Byl vidět na obrazovce, kterou používal prezident Vladimir Putin při virtuální poradě ruské bezpečnostní rady. Vzhledem k Šojguově oblečení a pozadí videa se však objevily spekulace, že šlo o starý záznam.


Omezuje Moskva své válečné ambice? Rusko ohlásilo konec první fáze a teď prý ‚osvobodí‘ Donbas
lidovky.cz | 15:44:00
První fáze invaze na Ukrajinu je téměř u konce, ohlásilo ruské ministerstvo obrany. Nyní se chce zaměřit na „úplné osvobození“ východoukrajinského Donbasu. Válečné ambice Moskvy narušil prudký odpor v prvním měsíci války rozpoutané prezidentem Vladimirem Putinem.


Mladík z Plzeňska vyhrožoval bombovými útoky v zahraničí, šla po něm FBI
lidovky.cz | 15:25:41
Na pořádný průšvih si zadělal teprve osmnáctiletý mladík z Plzeňska, který přes sociální síť vyhrožoval dvěma zahraničním společnostem odpálením bomby. Upozornila na něj americká FBI.


Česko, Polsko a Slovinsko mají plán, jak skončit válku na Ukrajině. Takhle zní deset opatření, která navrhují
lidovky.cz | 14:39:00
Nová osa Varšava-Praha-Lublaň představila plán deseti opatření, které by podle ní měla uplatnit Evropská unie k tomu, aby skončila válka na Ukrajině. Chce mimo jiné přerušit dopravu mezi Ruskem a unií, přestat udělovat víza ruským občanům a naopak slíbit azyl jejich krajanům, kteří odmítnout sloužit v armádě.


Jako dítě ho bili komunisté. Morawiecki varoval před Putinem už dny před invazí
aktuálně.cz | 17:19:43
Polský premiér na sebe upoutal světovou pozornost svým tvrdým postojem vůči Rusku. EU ale na jeho minulé kauzy nezapomněla.


Žantovský: Albrightová byla výjimečná jako Havel, v Česku jsem s ní chodil na kachnu
aktuálně.cz | 16:20:44
"Každou neděli jsme si telefonovali a povídali si o všem možným. Do poslední chvíle sledovala, co se děje. Měla jasnou hlavu," vzpomíná Žantovský.


FOTO: V Kolíně se srazila dvě auta, jedna žena se zranila a skončila v nemocnici
Denik.cz | 17:17:00
V Kolíně se v pátek krátce po půl třetí odpoledne srazila dvě vozidla. Jedna řidička se při kolizi zranila a skončila v nemocnici. Jak dodala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová, nehoda se stala v Havlíčkově ulici nedaleko železničního mostu.


Kolik peněz jste zdědili? Zloději či příbuzní se to dozvědí lehce
Denik.cz | 16:09:00
Dědíte nemovitost? Pak se připravte na to, že kdokoliv bude chtít, svlékne si vás majetkově „donaha“. Z dědického usnesení uloženého na katastru se totiž dají zjistit nejen informace o zděděné nemovitosti, ale i dalších nabytých věcech včetně citlivých osobních a finanční údajů. Stačí požádat na katastrálním úřadu o informace, a ten je zpravidla vydá. 


Kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině inspekce obvinila dvě osoby
Denik.cz | 15:53:00
Kvůli předloňskému výbuchu policejního muničního skladu v Bílině na Teplicku obvinili vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů bývalého ředitele Pyrotechnické služby Policie ČR Michala Dlouhého a jednoho z jeho podřízených pyrotechniků.


V Brně vznikne ambulance pro malé Ukrajince. Podívejte, jak probíhají přípravy
Denik.cz | 15:46:00
/FOTO/ Přibližně 370 ukrajinských dětí ošetřili lékaři v Dětské nemocnici v Brně od doby, kdy na jižní Moravu začali přicházet první uprchlíci z válkou zasažené země. Denně v nemocnici mají v péči téměř pětadvacet pacientů. V pondělí v Černopolní ulici otevřou novou ambulanci pro ukrajinské děti.


Saša je pro své čtyři dcery boomer, prozradila na manžela Lída Rašilovová
revue.idnes.cz | 16:55:00
Čtyřnásobný tatínek Saša Rašilov je pro své dcery podle jeho manželky Lídy Rašilovové takzvaný boomer. Ve společném rozhovoru pro iDNES.cz herec prozradil, zda se chystá nadělit si k letošním padesátinám dalšího potomka.


Líbí se mi být tlustá, jsem krásná a zdravá, říká obézní zpěvačka Lizzo
revue.idnes.cz | 14:00:00
Americká zpěvačka Lizzo (33) se snaží redefinovat standardy krásy tak, jak je známe. V aktuálním rozhovoru o sebelásce se svěřila s tím, že své tělo miluje i přes přebytečná kila. V tom, že je krásná, ji denně utvrzuje i většina z jejích 12 milionů sledujících na Instagramu.


Začal jsem na stará kolena sportovat, tělo to neslo těžce, přiznává Svěcený
revue.idnes.cz | 12:00:00
Jaroslav Svěcený (61) promluvil o svém rozhodnutí začít, jak sám říká „na stará kolena“, se sportem. Houslový virtuóz se v rozhovoru pro iDNES.cz svěřil i s tím, jak vnímá současné dění v roce 2022 a jakými lidmi se snaží obklopovat.


Smrti se nebojím, jen bolesti. Do roka a do dne tu nebudu, říká Radim Uzel
revue.idnes.cz | 09:22:00
Známý český sexuolog Radim Uzel (81) promluvil o svém současném zdravotním stavu. Přišel o manželku, se kterou byl dvaapadesát let, čelil těžkému průběhu covidu a poté, co mu lékaři diagnostikovali rakovinu žaludku, podstoupil dvě operace jícnu a chemoterapie. Sám říká, že mu příliš času nezbývá.


Číňané už Matrix neuvidí. Keanu Reeves podpořil Tibet, cenzoři ho vyzmizíkovali
bleskove.cz | 18:54:00
„Omlouvám se, ale nebyly nalezeny žádné výsledky pro hledaný výraz ‚Keanu Reeves‘,“ hlásí teď vyhledávač.


Lenochod zpanikařil. David Attenborough v knize vzpomíná na své první výpravy
bleskove.cz | 16:13:00
Humorně líčí, jak ve výšce 12 metrů odchytával lenochoda, který „ve zpomaleném záchvatu paniky“ začal ručkovat po liáně.


Pražští Rusové chystají v sobotu demonstraci. „Odsuzujeme Putina a stojíme za Ukrajinou,“ říkají
blesk | 18:26:00
Ruská komunita v Praze chystá na sobotu demonstraci s názvem Rusové proti Putinovi, na které chce vyjádřit podporu Ukrajině a zdůraznit svůj postoj, že ne každý Rus souhlasí s Putinovým vražděním. Podobné iniciativy vznikají na celém světě, proto se i pražská ruská komunita rozhodla, že se připojí.


Umělkyně z Lasicova divadla Dáša (†48) zemřela po děsivé autonehodě: Umírala před očima ročního syna!
blesk | 18:24:00
Obrovská tragédie postihla v pondělí rodinu slovenské umělkyně Dáši (†28). Mladá žena po autonehodě na silnici poblíž Nitry podlehla svým vážným zraněním. Ve voze s ní byl i manžel Martin (36) a jejich roční syn Janko. Informaci přinesl deník Nový Čas. 


„Ruská ropa je pro ně víc než ukrajinská krev.“ Orbán znechutil Černochovou, do Maďarska nepojede
blesk | 18:18:00
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) nepojede příští týden na setkání ministrů obrany zemí Visegrádské skupiny (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) v Maďarsku. Zapojila by se tím podle svých slov do maďarské volební kampaně. Uvedla to dnes na twitteru. V Maďarsku se příští týden v neděli 3. dubna konají parlamentní volby. Zároveň Černochová zkritizovala přístup Maďarska k pomoci Ukrajině, kterou vojensky napadlo Rusko.


Útočník brutálně napadl muže v České Lípě: Zkopal ho a okradl!
blesk | 18:09:00
Když se 47letý muž procházel v minulém týdnu centrem České Lípy, netušil, že se z klidné procházky stane boj o holý život. Útočník po něm chtěl padesát korun, které mu muž prý dluží. Když překvapený kolemjdoucí agresorovi nic nedal, útočník přitvrdil a tvrdě muže napadl a okrad. V současnosti je ve vazbě.


Kreml mění strategii, už nechce ovládnout celou Ukrajinu. Kolik mrtvých přiznal?
blesk | 18:08:00
Ruské ministerstvo obrany v pátek přiznalo smrt 1351 ruských vojáků od začátku invaze na Ukrajinu, uvedla agentura Reuters. Podle Kyjeva i odhadů západních zemí jsou ale ztráty v ruských řadách výrazně vyšší. Naposledy Moskva na začátku března informovala o 498 padlých ruských vojácích. Ruské ministerstvo obrany rovněž uvedlo, že první fáze jeho vojenské operace na Ukrajině byla z větší části dokončena. Nyní se prý zaměří na úplné „osvobození“ východoukrajinského Donbasu, informovala agentura Reuters.


Druhá mrtvola v Berounce během týdne: Policisté pátrají po totožnosti muže!
blesk | 17:57:00
Kolemjdoucí objevil v pondělí na okraji Plzně v řece Berounce u malé vodní elektrárny tělo mrtvého muže. Policie zatím jeho totožnost nezná, žádá o pomoc veřejnost. Lékař na místě konstatoval smrt a předběžně vyloučil cizí zavinění, řekla v pátek policejní mluvčí Michaela Raindlová. Kriminalisté případ dále prověřují, nařídili soudní pitvu.


Ruské tanky likviduje i válečný veterán z USA: Jsem tu z vlastní vůle a nestojím o popularitu, říká
blesk | 17:40:00
Americký voják James Vasquez se zapojil do bojů na Ukrajině. Společně s kolegy se mu prý podařilo zničit už několik ruských tanků a nehodlají okupantům ustoupit ani na krok. Jak sám tvrdí, v zemi je sám a ze své vlastní vůle.


Otec sester Hadidových narazil u amerických úřadů: Vilu za 2,3 miliardy srovnali se zemí!
blesk | 17:30:00
O tom, že zákony platí pro každého, se přesvědčil Mohamed Hadid (73). Otec supermodelek Belly (25) a Gigi (26) je proslulý jako megalomanský developer. Rozestavěnou vilu v Bel Air v hodnotě 2,3 miliardy Kč, ale bourá demoliční četa.


Válka vyhnala z domovů polovinu ukrajinských dětí! UNICEF varuje před nebezpečnými nemocemi
blesk | 17:03:00
Ruská invaze na Ukrajinu drasticky zasáhla místní dětskou populaci. Za čtyři týdny konfliktu bylo nouzově přesunuto více než 50 procent všech dětí na Ukrajině, znepřátelená armáda rozbombardovala školy a instituce, nemocné děti nemají přístup k potřebné lékařské péči a praktici upozorňují na časté vynechávání preventivního očkování proti obrně nebo spalničkám. Dětský fond Organizace spojených národů UNICEF volá po okamžitém ukončení války.


Kylie Jennerová přejmenovala dítě! Vlk k němu neseděl
blesk | 16:30:00
Královna sociálních sítí Kylie Jennerová (24) prozradila, že jejich čerstvě narozený syn (2. února) se již nejmenuje Wolf.


Číňané už Matrix neuvidí. Keanu Reeves podpořil Tibet, cenzoři ho vyzmizíkovali
pikant | 18:54:00
„Omlouvám se, ale nebyly nalezeny žádné výsledky pro hledaný výraz ‚Keanu Reeves‘,“ hlásí teď vyhledávač.


Lenochod zpanikařil. David Attenborough v knize vzpomíná na své první výpravy
pikant | 16:13:00
Humorně líčí, jak ve výšce 12 metrů odchytával lenochoda, který „ve zpomaleném záchvatu paniky“ začal ručkovat po liáně.


Vaculík: Prasklý filtr pevných částic může skončit fatální závadou. Jak tomu předcházet?
Auto.cz | 17:52:00
V novém díle své videoporadny odpovídá technický specialista Martin Vaculík na téma prasklého filtru pevných částic.


Ferrari Purosangue se představuje na prvních snímcích
Auto.cz | 16:50:00
Italská automobilka zveřejnila první oficiální snímek dlouho očekávaného SUV Purosangue, který odkrývá překvapivě hodně.


Postrach Multivanu? Hyundai Staria se ukazuje ve velké galerii z reálného světa
Auto.cz | 15:53:00
Futuristické MPV již odhalilo svůj design a prozradilo české ceny. Až nyní si jej ale můžeme prohlédnout na skutečných fotkách mimo ateliér.


Chybu při zadání elektronické dálniční známky mohou řidiči nově opravit i v době její platnosti
Kurzy.cz | 18:44:15
Možnost opravy chybných údajů v době platnosti e-známky lze využít jen jednou. Řidiči přitom mohou změnit jak dva znaky v SPZ, tak stát registrace vozidla. Pokud motorista zjistí, že má chybu v obou položkách, musí opravu provést v rámci této jedné změ...


Končí ultrapřívětivé ekonomické prostředí. Co přichází?
Kurzy.cz | 17:24:00
Poměr sazeb a ekonomického růstu může být bez velkého přemýšlení kandidátem na jednu z nejdůležitějších ekonomických proměnných. Pokud jsou sazby relativně k růstu nízko, jde mimo jiné o prostředí vlídné k akciím, které také ulehčuje dluhovou službu ...


Nůžky mezi cenou piva v hospodě a piva doma se stále rozevírají. Pandemie a související „garážové party“ i nynější rapidní inflace rozevírání ještě zrychlují
Kurzy.cz | 17:01:00
Češi stále častěji pijí alkohol doma. Tento trend podpořila už pandemie a související „garážové party“ v době zavření gastronomických podniků a nyní jej podporuje rapidní inflace.


Bitcoin sa blíži k silnému odporu vo výške 45 000 USD
Kurzy.cz | 16:57:19
Cena bitcoinu sa tento týždeň drží na vyšších úrovniach napriek prebiehajúcej vojne a býci dúfajú, že pozitívny sentiment sa môže pretaviť do dlhodobejšieho trendu. Rozhodujúce bude zistiť, či BTC býci dokážu rozhodujúcim spôsobom prelomiť kľúčovú rezi...


Týden na akciových trzích: Praha mezi nejlepšími, druhý týdenní růst v řadě - Komentář
Kurzy.cz | 16:55:47
Z makrodat zveřejněných tento týden stojí za zmínku ukazatele sentimentu PMI, které nezklamaly a Ifo index, který výrazně propadl pod odhady. V USA klesl počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti, na nejnižší hodnotu za mnoho posledních měsíců. Sentime...


Trh sledují stále stejné ústřední téma - konflikt na Ukrajině
Kurzy.cz | 16:53:29
Uplynulý týden patřil opětovně zprávám z bojové fronty na Ukrajině. Nadějné ohlasy o možnosti nalezení několika bodů vedoucích k jistým kompromisům mezi Ukrajinou a Ruskem dodávaly trhům lehký optimismus.


Výpredaj dlhopisov eskaluje
Kurzy.cz | 16:16:58
V očakávaní nadchádzajúceho cyklu sprísňovania monetárnych politík začal globálny trh s dlhopismi klesať po nedávnych niekoľkých jastrabích komentároch od členov FED, čo následne viedlo k tomu, že trhy započítavali do cien vyššiu pravdepodobnosť, že Fe...


Americký akciový trh po summitu NATO roste
Kurzy.cz | 16:01:55
Americké indexy ve čtvrtek posílily, protože summit NATO nepřinesl žádné ostré výroky ani opatření. Akcie energetických společností se ale propadly, protože ceny zemního plynu klesly poté, co USA a Evropská unie oznámily plány odstavit evropské státy od&h


Michigan Consumer Sentiment bol revidovaný nižšie
Kurzy.cz | 15:16:42
Spotrebiteľská nálada University of Michigan v USA bola v marci revidovaná nižšie na 59,4 z predbežných 59,7 bodov. Ukazovateľ aktuálnych podmienok klesol na 67,2 bodov. Očakávania boli revidované nižšie na 54,3 z 54,4. Inflačné očakávania na budúci ro...


Akcie Tilray rostou v reakci na zprávy o chystané legalizaci marihuany
Kurzy.cz | 15:02:45
Tilray (TLRY.US) je americká farmaceutická společnost specializující se na výrobu a dodávky konopí a také produktů lékařské marihuany. Akcie producenta konopí zaznamenávají velký nárůst díky zprávám o legalizaci konopí v USA, ke kterému by mohlo dojít...


Moderna oznámila nové vývojové programy před 3. výročím Dne vakcín
Kurzy.cz | 14:44:54
Vývoj mRNA-1230 jako kombinované respirační vakcína proti viru SARS-CoV-2, chřipkovému viru a respiračnímu syncyciálnímu viru (RSV) Vývoj mRNA-1287 jako vakcíny proti čtveřici endemických lidských koronavirů (HCoV-229E, -NL63, -OC43 a -HKU1) Moderna, Inc.


Odhadovaný ekonomický výsledek českého zemědělství za rok 2021 dosáhl 21 985,5 mil. Kč, meziročně vzrostl o 15,6 %. - Souhrnný zemědělský účet - předběžné výsledky - 2021
Kurzy.cz | 14:44:09
Hodnota produkce zemědělského odvětví vyjádřená v základních běžných cenách se dle předběžných výsledků v roce 2021 zvýšila o 7,3 % na 159 876,7 mil. Kč. Jedná se o nejvyšší hodnotu v časové řadě 2004 až 2021. Toto navýšení bylo ovlivněno růstem rostli...


Středočeský: Od pondělí budou oslovováni komerční ubytovatelé kvůli uzavírání smluv k ubytování uprchlíků
Kurzy.cz | 13:52:14
Nápor uprchlíků na asistenční centra se snížil. Aktuální situaci týkající se migrační vlny způsobené válkou na Ukrajině probral Krizový štáb Středočeského kraje v čele s hejtmankou Petrou Peckovou (STAN). Intenzivně se nyní pracuje na uzavírání smluv...


STALO SE DNES: Rusko se zaměří na Donbas, USA pošlou Ukrajině miliardy
idnes.cz | 19:43:00
Rusko prohlásilo, že po dokončení první fáze války se chce nyní soustředit na „úplné osvobození“ východoukrajinského Donbasu. USA schválily další pomoc Ukrajině. Polsko, Česko a Slovinsko představily plán deseti opatření, která by měla vést k ukončení války. USA připravují scénáře pro případný jaderný útok z Ruska. V lidské krvi byly poprvé objeveny mikroplasty.


Několikahodinová jednání pokračují. Lídři EU se nemohou shodnout na energiích
idnes.cz | 19:36:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie na vrcholné schůzce v Bruselu již osm hodin marně hledají společné cesty, jak omezit růst cen energií a jeho dopad na obyvatele. Podle jednoho z unijních diplomatů jsou hlavními spornými tématy cenové stropy a návrhy na urychlení přechodu k obnovitelným zdrojům energie.


Saúdům hořel v Džiddě ropný komplex, rafinerie ostřelují jemenští povstalci
idnes.cz | 18:56:00
V saúdskoarabském přístavním městě Džidda v pátek propukl velký požár zásobníků ropy, hustý černý kouř byl viditelný desítky kilometrů daleko. Jemenští šíitští povstalci Húsíové krátce nato oznámili, že ve městě provedli raketový útok na zařízení tamní ropné společnosti. Také zaútočili pomocí dronů na ropné rafinerie v Rás Tanúru a Rábighu.


Fiala: Česko se plynu z Ruska samo zbavit nezvládne, spoléháme na EU i na Američany
iHned.cz | 19:55:00
Země Evropské unie budou společně nakupovat zemní plyn a plánují také navýšení jeho dodávek ze Spojených států. Na summitu v Bruselu se na tom v pátek dohodli lídři členských zemí sedmadvacítky. Díky společným nákupům bude EU, jako jeden velký...


Předražený papír, chybějící léky nebo vložky. Reálné trable fiktivního Moskvana
iHned.cz | 19:13:00
Maxima probudilo melodické vyzvánění jeho iPhonu. Pomalu otevřel oči a trochu zadoufal, že se probere a zjistí, že se všechno, v čem žil poslední měsíc, ukáže jen jako ošklivá noční můra. Jenže pohled na displej telefonu, kam mu chodí upozornění z...


Banky a EU mění kvůli válce přístup k financování zbrojařských firem, říká Drahota z CZG – Česká zbrojovka
iHned.cz | 19:10:00
Kvůli válce na Ukrajině začíná Evropská unie přehodnocovat svůj postoj ke zdejším zbrojařským firmám. A také mění pravidla, která v minulosti od tohoto odvětví odrazovala investory. Říká to Jan Drahota, předseda představenstva skupiny CZG –...


Několikahodinová jednání pokračují. Lídři EU se nemohou shodnout na energiích
lidovky.cz | 19:38:20
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie na vrcholné schůzce v Bruselu již osm hodin marně hledají společné cesty, jak omezit růst cen energií a jeho dopad na obyvatele. Podle jednoho z unijních diplomatů jsou hlavními spornými tématy cenové stropy a návrhy na urychlení přechodu k obnovitelným zdrojům energie.


Odpálil se i s mostem, aby zachránil Kyjev. Příběh ukrajinského hrdiny, který bude dráždit ruskou ambasádu
lidovky.cz | 19:30:00
Bylo mu teprve 25 let a ve službě byl ani ne dva roky. Přesto Vitalij Skakun kývl na sebevražednou misi. Na začátku války se ukrajinský voják rozhodl, že odpálí strategický most a tím zpomalí ruskou invazi. Mladý hrdina při tom zemřel, teď po něm v Praze pojmenují most u ruského velvyslanectví.


Jemenští povstalci ostřelovali ropné komplexy v Saúdské Arábii, v Džiddě hořely zásobníky
lidovky.cz | 18:58:19
V saúdskoarabském přístavním městě Džidda v pátek propukl velký požár zásobníků ropy, hustý černý kouř byl viditelný desítky kilometrů daleko. Jemenští šíitští povstalci Húsíové krátce nato oznámili, že ve městě provedli raketový útok na zařízení tamní ropné společnosti. Také zaútočili pomocí dronů na ropné rafinerie v Rás Tanúru a Rábighu.


Proti Putinovi protestuje 76letá Ruska. Plakáty si maluje sama, na pokuty nemá peníze
aktuálně.cz | 19:03:51
Ruská umělkyně Jelena Osipovová je jednou z hlavních osobností protivládních protestů v ruském Petrohradě.


Hrozí globální výpadky potravin. EU se připravuje, chce podpořit evropskou produkci
aktuálně.cz | 19:03:34
Evropská unie přišla s plánem, jak zabránit nedostatku potravin. Spolehnout se chce na domácí produkci.


Mizí další panorama Ostravy. Bourají plynojem na „Švermě“
Denik.cz | 19:03:00
Pohled na sever od ostravské Mariánskohorské ulice, na který jsou místní zvyklí šedesát let, se v těchto dnech mění. Zdejší obrovský plynojem, čtyřiadvacetiboký hranol z oceli a plechu vysoký čtyřiaosmdesát metrů, jde k zemi.


Pijete tu hodně piva, ale zvykáme si. Běženci v Ústí diskutovali s lidmi z okolí
Denik.cz | 18:39:00
Na zdraví, za mír, připilo si v ústeckém Hraničáři několik Čechů a Ukrajinců. Ty na besedu pozvali pořadatelé festivalu Jeden svět. Z ostřelovaného Charkova prchali zkraje března 17letý Vadim i 35letý Augustin. Ten i s rodinou našel azyl v Tašově v Českém středohoří, ubytoval je tam místostarosta Jan Formánek s partnerkou. Mladíka má u sebe dobrovolnice z Ústí.


Prezident Biden přiletěl do Polska. Setkal se s americkými vojáky mise NATO
Denik.cz | 18:36:00
Americký prezident Joe Biden v pátek přiletěl do Polska, přistál na letišti Řešov (Rzeszów) nedaleko hranic s Ukrajinou. Do Polska se v rámci své evropské cesty přesunul z Bruselu. O příletu informovala agentura AFP. Letadlo s polským prezidentem Andrzejem Dudou na palubě se dnes krátce po startu z Varšavy vrátilo. Duda proto za Bidenem na východ země přiletěl náhradním strojem, píše agentura Reuters.


Exotičtí jaci? Ale ne, jen chlupaté krávy. Zrzka a Blondýna jsou atrakcí Zátoru
Denik.cz | 18:07:00
/FOTO, VIDEO/ Přímo naproti obecního úřadu v Zátoru se pasou zvláštní krávy. Připomínají spíš exotické sudokopytníky z výběhu zoologické zahrady než masné plemeno skotu. Jejich krásná bujná hříva vypadá, jako kdyby si v kadeřnictví dopřávaly melír. Kolemjdoucí hned pochopí, proč Lukáš Kuchta své skotské náhorní krávy pojmenoval Zrzka a Blondýna. Aby se mu to nepletlo.


OBRAZEM: Bošovická zoo se pochlubila odchovem unikátních papoušků
Denik.cz | 18:06:00
/FOTO/ Úspěšným odchovem šesti mláďat ara červenoramenného se pochlubili provozovatelé papouščí zoo v Bošovicích na Vyškovsku.


U Kyjeva dostávají Rusové na frak. Kreml mění plány, chce "osvobodit" Donbas
Denik.cz | 18:03:00
Ukrajina přiznala, že se Rusku podařilo na jihu Ukrajiny vytvořit pozemní koridor mezi Kremlem okupovaným Krymem a ruským územím. Hlavních cílů se ale ani po měsíci bojů nepodařilo podle Kyjeva Rusku dosáhnout.


Černochová nepojede na jednání V4 do Maďarska, nechce se podílet na tamní kampani
Eurozpravy-domácí | 18:20:00
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) nepojede příští týden na setkání ministrů obrany zemí Visegrádské skupiny (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) v Maďarsku. Zapojila by se tím podle svých slov do maďarské volební kampaně. Uvedla to dnes na twitteru.


O humanitární dávku požádalo v Česku asi 60.000 uprchlíků z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 17:00:00
O humanitární dávku 5000 korun pro ukrajinské uprchlíky v Česku požádalo od pondělního zavedení této pomoci zatím asi 60.000 lidí. V tiskové zprávě to dnes oznámilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Předtím byla lidem prchajícím z Ukrajiny před ruskou invazí k dispozici nižší dávka jednorázové mimořádné okamžité pomoci. O tu podle ministerstva požádalo přibližně 120.000 lidí.


Velitelství ukrajinského letectva se stalo terčem ruského útoku
Eurozpravy-zahraniční | 19:22:00
Rusko dnes ostřelovalo střelami s plochou dráhou letu velitelství ukrajinského letectva ve městě Vinnycja, které leží asi 250 kilometrů jihozápadně od Kyjeva. Několik budov bylo poškozeno, uvedla agentura Interfax-Ukrajina s odvoláním na sdělení této složky ozbrojených sil. O případných obětech či raněných nejsou informace, ukrajinská strana ale své ztráty neoznamuje.


V Saúdské Arábii před závodem F1 propukl požár, nejspíš po útoku rebelů
Eurozpravy-zahraniční | 18:53:00
Požár v zařízení ropné společnosti Saudi Aramco v saúdskoarabském přístavním městě Džidda se podařilo dostat pod kontrolu a nejsou žádné oběti. S odkazem na oznámení vojenské koalice vedené Rijádem, která v Jemenu bojuje proti tamním povstalcům, o tom informuje agentura Reuters. K útoku na zmíněné zařízení a další objekty Saudi Aramco se předtím přihlásili jemenští povstalci Húsíové. V Džiddě má brzy startovat závod formule 1.


Johnson mluvil s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem o dění na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 17:04:00
Britský premiér Boris Johnson si dnes téměř hodinu telefonoval s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Lídři spolu hovořili "otevřeně a upřímně", prodiskutovali i situaci na Ukrajině, uvedla agentura Reuters s odvoláním na Downing Street. Čína je považována za jednoho z nejbližších spojenců Moskvy. Peking se nedávno na Valném shromážděním OSN zdržel při hlasování o rezoluci, která odsuzovala ruský útok proti Ukrajině.


Sparta zná svého soupeře ve finále MOL Cupu. Slovácko přešlo přes Hradec Králové
Eurozpravy-sport | 19:43:00
Finále MOL Cupu, českého fotbalového poháru, už má plné obsazení. Poté, co před časem dokázala do tohoto finále postoupit pražská Sparta přes Jablonec, nyní se rozhodlo o jejím soupeři. Nakonec se jím stalo Slovácko, které ve svém semifinále porazilo Hradec Králové 1:0 díky Šašinkově brance ze 36. minuty.


Ukrajinci v pražské zoo vykoukali ta nejlepší zvířata. Na české děti zbyly jenom kozy, kachny a nemocná lama
Reflex | 18:30:00
Nestačí, že uprchlíci z Ukrajiny mají značkové oblečení a nejnovější mobily. Teď ještě ukrajinské děti vykoukaly v pražské zoo ta nejlepší zvířata a na nebohé české děti zbyly už jen ta nezajímavá nebo nemocná. Na tuto skutečnost poslední dobou upozorňuje stále více a více návštěvníků zoo, ale i lidí, kteří v zoo vůbec nikdy nebyli.


Porno a NFT. Česká firma vám prodá kalhotky vaší oblíbené pornoherečky (a nejen ty)
Reflex | 18:10:00
Některá klišé nestárnou. Třeba to, že ajťáci tráví u počítače tolik času, že namísto skutečné erotiky tráví čas spíše u té neskutečné, pornografické. CEO softwarové společnosti Payment4U Zdeněk Vacek zrovna tohle klišé ale rád potvrzuje – a staví na něm potenciální byznys.


Strach a Kalousek: Z jakých hlasování nemá čisté svědomí a proč nebude dalším českým prezidentem?
Reflex | 18:00:00
Miroslav Kalousek, někdejší ministr financí, spoluzakladatel TOP 09 a politik s vytříbeným humorem se setkal s režisérem Jiřím Strachem. Cítí svůj podíl viny na tom, kam dospěla politická scéna v České republice? Proč nebude dalším českým prezidentem? A mlčí naše intelektuální elity? Nejen na tyto otázky známý český politik odpovídá v pátém díle Se Strachem Nacafé.


Zanzibarské srdcovky cestovatele a fotografa Aleše Malára
Reflex | 17:10:00
Na Zanzibaru žiju, provádím turisty a fotím čtvrtým rokem, znám tu tedy de facto každou palmu. Návštěvníci, kteří na ostrov přiletí, si ho často spojí s několika málo lokacemi, ale Zanzibar skýtá nepřeberné množství možností, kam jít. Není to zdaleka jen most a hrad, jak bychom řekli v Praze. A další místa stále objevuji. Kdybych psal srdcovky za rok, bude zdejší seznam dost možná vypadat úplně jinak.


Černochová nejede na setkání V4 v Maďarsku, kritizuje přístup Maďarů k Ukrajině
Tiscali-zprávy | 18:34:19
Ministryně obrany Jana Černochová nepojede příští týden na setkání ministrů obrany zemí Visegrádské skupiny (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) v Maďarsku. Zapojila by se tím podle svých slov do maďarské volební kampaně. Uvedla to dnes na twitteru.


Lídři EU schválili společnou obranu. Země výrazně zvýší vojenské výdaje
idnes.cz | 21:16:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie v pátek odsouhlasili novou společnou obrannou strategii, která v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu počítá s výrazným zvýšením vojenských výdajů. Součástí schváleného plánu je vytvoření brigády rychlé reakce o síle až 5 000 vojáků a navýšení společných investic do vojenských inovací. Summit pověřil Evropskou komisi, aby do května identifikovala slabá místa unijní obrany, která je potřeba posílit.


Svoboda slova není bezbřehá. Poslanec Směru musí smazat lži o Čaputové
idnes.cz | 20:33:00
Slova o vlastizrádkyni, agentce USA nebo loutce George Sorose už jsou za hranou, rozhodl soud v Bratislavě. Přesně takto dlouhodobě nazývá slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou opoziční poslanec Luboš Blaha. Známý šiřitel konspiračních teorií a dezinformací nyní musí příspěvky tohoto znění smazat. Tvrdí však, že se ještě chce s Čaputovou střetnout u soudu.


ČSSD by zvedl Paroubek. Návrat do vězení beru jako možnou variantu, říká Rath
idnes.cz | 20:00:00
Bývalý hejtman Středočeského kraje a lékař David Rath je na svobodě dva a půl měsíce. Za pár dní ho však čeká další soud, a to v kauze ohledně zdravotnických zakázek v kraji. V tomto případě mu hrozí rok nepodmíněně. „Já doufám, že to dospěje k nějakému rozsudku. Ať dopadne jakkoliv, budu ho akceptovat. Podle toho budu žít dál,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz, ve kterém došlo na i na otázky ohledně pádu ČSSD.


Zajatci a koridory. A co mír? Rozhovory brzdí Putinova hra o čas a sílu
idnes.cz | 20:00:00
Signály z ukrajinské a ruské strany naznačují, že mírové rozhovory postupují kupředu, jsou však stále velmi konfrontační. Ukrajinci se obávají, že Rusové jen hrají o čas, aby mohli přeskupit své síly. Jen situace na bojiště může přinutit ruského prezidenta Vladimira Putina, aby rozhovory bral vážněji.


Abramovič vyjednává o příměří, sejde se v Polsku s Bidenem? Zapojení oligarchy schválil Putin
blesk | 21:33:00
Ruský prezident Vladimir Putin osobně schválil zapojení miliardáře Romana Abramoviče do mírových rozhovorů Ruska s Ukrajinou. Napsal to dnes list Financial Times s odvoláním na dvě osoby údajně obeznámené s touto věcí. Agentura Unian informuje o tom, že Abramovič odletěl do Polska a má se setkat s americkým prezidentem Joem Bidenem. Podle deníku Abramovič už koncem února usiloval o souhlas na nejvyšší úrovni s tím, aby pomohl zahájit jednání o příměří mezi Kyjevem a Moskvou. To je v rozporu s dlouhodobými tvrzeními oligarchy, že nemá blízký vztah s ruským prezidentem.


Hrdinové z Hadího ostrova: Vyměnili je za okupanty! Proslavila je věta „Ruská válečná lodi, jdi do pr**le“
blesk | 21:16:00
Dnes už legendární větu „Ruská válečná lodi, jdi do pr**le,“ řekli ukrajinští pohraničníci okupantům počátkem války na Hadím ostrově. Nejdříve to vypadalo, že jsou hrdinní vojáci po smrti. Ukázalo se ale, že byli zajati ruskou armádou. Nyní jsou naštěstí v pořádku zpátky na Ukrajině! Námořníci byli propuštěni výměnou za 11 ruských okupantů. Potvrdil to ukrajinský parlament.


Tři roky po smrti Dana Nekonečného (†52): Byly v tom drogy? Testy z toxikologie hovořily jasně!
blesk | 20:30:00
Jsou to již tři roky, co se na věčnost odebral samozvaný král rozkoše Daniel Nekonečný (†52). Slavný showman byl sice 26. března nalezen bez známek života v domě v Řeporyjích, který si pronajímal, zemřel ale mnohem dříve. Co bylo příčinou jeho náhlé smrti, k níž došlo tak předčasně?


Summit EU o drahých energiích: Lídři se dohadovali osm hodin, státy mohou nakupovat společně
blesk | 20:29:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes po více než osmihodinové diskusi shodli na tom, že jejich státy budou moci v zájmu snížení nebývale vysokých cen plynu sáhnout ke společným nákupům. Podpořili také návrh na zavedení povinnosti plnit před zimou plynové zásobníky. Po skončení dnešního druhého dne summitu to uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.


Taťána Kuchařová o konci s Brzobohatým: Jsme oficiálně rozvedeni! Co dalšího řekla?
blesk | 20:21:00
Taťána Kuchařová (34) s Ondřejem Gregorem Brzobohatým (39) už před časem prozradili, že netvoří pár a chystají rozvod. Teď je prý už vše vyřešeno a dvojice je oficiálně rozvedená. 


William a Kate mají pro strach uděláno: Princi pozor, žralok!
blesk | 19:30:00
Na osmidenní cestu po Karibiku sice vyrazili za prací, ale i tak si princ William (39) a jeho choť Kate (40) stihnou užít dost zábavy. V Belize si dokonce vyzkoušeli plavání se žraloky.


Emotivní rána během cesty uprchlíků do Česka: Ukrajince řekli, že jí zabili manžela!
blesk | 19:12:00
 Spolek Vlčí máky pomáhá především novodobým válečným veteránům. Při své poslední cestě přivezli dobrovolníci do bezpečí ukrajinské uprchlíky. Ve středu přivezli 44 lidí z Charkova, Mariupolu, Dnipra a Berdaňsku do Krkonoš. Cestou ale jednu z žen zasáhla velmi smutná zpráva – Rusové jí ve válce zabili manžela.


Sexbomba Eva Perkausová slaví 28. narozeniny! Jak šel čas s krásnou moderátorkou?
blesk | 19:00:00
Už v dětství bylo jasné, že se narodila neposedná budoucí hvězda! Dnešní oslavenkyně Eva Perkausová (28) už coby malá holčička věděla, jak pořádně zapózovat, a focení jí nedělalo žádný problém. Ruku v bok, nezbytná kabelka a rošťácký úsměv uměla moderátorka na jedničku a zůstalo jí to dodnes. Na televizní obrazovce se vnadná kráska objevuje už více než 7 let, svých kvalit si je dobře vědoma a především mužští diváci jí leží u nohou.


Rihannu zdobí nejen bříško, ale také speciální prsten: Zásnuby?
blesk | 18:49:00
Zářit jako diamant, zpívá Rihanna (34) ve svém nesmrtelném hitu z roku 2012. Teď, o deset let později, se jí její přání vyplnilo! Fotografové v Los Angeles si totiž všimli, že během nákupů oblečení pro očekávané miminko zdobil zpěvačce ruku obrovský diamantový prsten!


Povstalci v Džiddě zaútočili na zásobníky ropy. Jen o kousek dál krouží vozy formule 1
blesk | 18:47:00
Požár v zařízení ropné společnosti Saudi Aramco v saúdskoarabském přístavním městě Džidda se podařilo dostat pod kontrolu a nejsou žádné oběti. S odkazem na oznámení vojenské koalice vedené Rijádem, která v Jemenu bojuje proti tamním povstalcům, o tom informuje agentura Reuters. K útoku na zmíněné zařízení a další objekty Saudi Aramco se předtím přihlásili jemenští povstalci Húsíové. V Džiddě se jede trénink formule 1.


Lídři EU schválili společnou obranu. Země výrazně zvýší vojenské výdaje
lidovky.cz | 21:29:44
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie v pátek odsouhlasili novou společnou obrannou strategii, která v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu počítá s výrazným zvýšením vojenských výdajů. Součástí schváleného plánu je vytvoření brigády rychlé reakce o síle až 5 000 vojáků a navýšení společných investic do vojenských inovací. Summit pověřil Evropskou komisi, aby do května identifikovala slabá místa unijní obrany, která je potřeba posílit.


Poslední slovo Jaroslava Veise: Kdo komu vidí do hlavy?
lidovky.cz | 20:00:00
Od ruského vpádu na Ukrajinu lze docela často zaslechnout z rádia či televize větu začínající slovy „Putinovi do hlavy nevidím, ale…“ Pronášejí ji účastníci mediálního provozu, protože nemůžou dost dobře odpovědět na otázky moderátorů, jak se bude vyvíjet válka na Ukrajině.


Babiš dostal pokutu za natáčení videa při řízení po D1. Asi 1500 korun, přiznal
aktuálně.cz | 20:01:00
Andrej Babiš zdůraznil, že jel pomalu a při řízení se díval dopředu, ale připustil, že se "dvakrát nebo třikrát milisekundu podíval na papír".


VIDEO: Xindl X přichází s novým klipem k titulní písni z alba Terapie
Denik.cz | 20:31:00
Ondřej Ládek, zpěvák, písničkář a skladatel známější jako Xindl X vydal loni v říjnu album Terapie, které se dočkalo skvělých ohlasů nejen od fanoušků, ale i od hudebních kritiků. Nyní vydává originální videoklip ke stejnojmenné písni a ohlašuje nový termín přesunutého koncertu v pražském O2 Universu. Doposud největší show své kariéry předvede Xindl X už 5. května. „Koncert jsme kvůli epidemii museli dvakrát přeložit, ale vypadá to, že konečně bude! A bude i se všemi slíbenými hosty,” láká zpěvák.


Západ chce zrušit Rusko stejně jako Rowlingovou, řekl Putin. Autorka se ohradila
Denik.cz | 20:23:00
Autorka ságy o kouzelnickém učni Harrym Potterovi J. K. Rowlingová se dnes ohradila proti slovům ruského prezidenta Vladimira Putina. Vůdce Kremlu prohlásil, že Západ se snaží "zrušit" Rusko a ruskou kulturu kvůli jeho tradičním postojům, stejně jako se distancoval od Rowlingové kvůli jejím názorům na transgenderové osoby. Podle Rowlingové není Putin nejlepším kritikem západních poměrů, vzhledem k tomu, že vraždí, tráví a vězní své oponenty. Informoval o tom list The Times.


Srážka auta s motorkářem u Jindřichova Hradce měla smutný konec
Denik.cz | 18:43:00
Tragická nehoda v pátek k večeru uzavřela silnici za Jindřichovým Hradcem směrem na Novou Bystřici. U Fedrpuše se srazilo osobní auto s motocyklistou.


Leclerc zůstal na čele i ve druhém tréninku. Opřel se ale o bariéru
Auto.cz | 19:50:00
Charles Leclerc zajel nejrychlejší čas také ve druhém tréninku. Ten však pro něj skončil předčasně po kontaktu se zdí.


Poprvé za volantem Citroën C5 X: Návrat se silnými kartami
Auto.cz | 18:57:00
Citroën pojal svůj návrat do D segmentu dost nevšedně, po prvních jízdách je však zřejmé, že nový model C5 X bude mít co nabídnout.


Sněmovna v prvním čtení podpořila roční odklad části nového stavebního zákona. MMR připraví jeho novelu
Kurzy.cz | 19:12:04
Poslanecká sněmovna dnes v prvním čtení podpořila roční odklad části nového stavebního zákona. Během následujících měsíců tak vznikne v týmu ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše novela, která sice zanechá princip „Jeden úřad, jedno razítko“, ale bu...


Předražený papír, chybějící léky nebo vložky. Reálné trable fiktivního Moskvana
Hospodářské noviny | 19:13:00
Maxima probudilo melodické vyzvánění jeho iPhonu. Pomalu otevřel oči a trochu zadoufal, že se probere a zjistí, že se všechno, v čem žil poslední měsíc, ukáže jen jako ošklivá noční můra. Jenže pohled na displej telefonu, kam mu chodí upozornění z...


Banky a EU mění kvůli válce přístup k financování zbrojařských firem, říká Drahota z CZG – Česká zbrojovka
Hospodářské noviny | 19:10:00
Kvůli válce na Ukrajině začíná Evropská unie přehodnocovat svůj postoj ke zdejším zbrojařským firmám. A také mění pravidla, která v minulosti od tohoto odvětví odrazovala investory. Říká to Jan Drahota, předseda představenstva skupiny CZG –...


Poradci kolem Putina se osm let smáli. Rusko musíme přiškrtit technologicky, říká ekonomka Matesová
Hospodářské noviny | 17:07:00
„Rusko se na to, co teď vidíme, chystalo od roku 2014. Mnohé sankce ještě nevstoupily v platnost, některé západní firmy tam zboží dále vyvážejí. Přitom měly sedm let na to, aby se stáhly a své akcie prodaly slušným a důstojným způsobem,“...


Stěžujete si na 100 dní Fialovy vlády? Tak si představte, jak by v krizi jednal Babiš
Hospodářské noviny | 16:23:00
Hodnocení sto dnů vlády se zpravidla používá k prvnímu posouzení, jak je nový kabinet schopen plnit vlastní program. Jenže v současné době takto konvenčně postupovat nelze. Válka na Ukrajině obrátila celý svět vzhůru nohama. A hodnotit českou vládu...


Česko pátrá po majetcích Rusů napojených na Putina. V pátek se konala tajná schůzka
ČT24 | 20:26:10
Česko hledá další majetek Rusů napojených na Putinův režim. Zaměřuje se také na transakce na bankovních účtech. Potvrzuje se, že Rusové do země v posledních letech posílali větší sumy peněz přes firmy v daňových rájích. Podle informací ČT se v pátek situací na utajené schůzce zabývali zástupci policie, Finančního analytického útvaru a Bezpečnostní informační služby.


Babiš dostal pokutu 1500 korun za natáčení videa při řízení
Eurozpravy-domácí | 20:37:00
Poslanec a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dostal pokutu 1500 korun za natáčení videa při řízení auta na D1. Pokutu mu uložil Městský úřad v Říčanech, píše server Novinky.cz.


Rusům hrozí až 15 let za lživé zprávy o státních orgánech, Putin podepsal zákon
Eurozpravy-zahraniční | 21:28:00
Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal nově přijatý zákon, který hrozí až 15 lety vězení za lživé zprávy o činnosti ruských státních orgánů působících v zahraničí při ochraně zájmů země a jejích občanů. Uvedla to večer ruská média.


Macron oznámil pokus o evakuaci Mariupolu, podílet se má i Řecko a Turecko
Eurozpravy-zahraniční | 21:23:00
Francie, Turecko a Řecko se v několika příštích dnech pokusí prosadit a uskutečnit humanitární operaci s cílem evakuovat obléhané město Mariupol na jihu Ukrajiny. Uvedl to francouzský prezident Emmanuel Macron na závěr druhého jednacího dne summitu EU v Bruselu. Macron bude v následujících hodinách o této záležitosti jednat se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem, uvedla agentura AFP.


Summit EU se shodl na společných nákupech plynu. Máme o ně zájem, řekl Fiala
E15-ekonomika | 20:55:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se po více než osmihodinové diskusi shodli na tom, že jejich státy budou moci v zájmu snížení nebývale vysokých cen plynu sáhnout ke společným nákupům. Podpořili také návrh na zavedení povinnosti plnit před zimou plynové zásobníky. Po skončení druhého dne summitu to oznámila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.


Summit EU se shodl na společných nákupech plynu. Máme o ně zájem, řekl Fiala
E15-politika | 20:55:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se po více než osmihodinové diskusi shodli na tom, že jejich státy budou moci v zájmu snížení nebývale vysokých cen plynu sáhnout ke společným nákupům. Podpořili také návrh na zavedení povinnosti plnit před zimou plynové zásobníky. Po skončení druhého dne summitu to oznámila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.


Distancuje se Medveděv? Plán invaze schválil Putin, upozornil bývalý šéf Kremlu
idnes.cz | 22:06:00
Ruský prezident Vladimir Putin připravil a schválil plán ruské invaze na Ukrajinu, řekl bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv. Podle ukrajinských představitelů se tím snaží distancovat od ruských vojenských akcí a přisoudit veškerou odpovědnost šéfovi Kremlu. Medveděv sám označil ty, kteří válečné aktivity Rusů zpochybňují, za zrádce.


Distancuje se Medveděv? Plán invaze schválil Putin, upozornil bývalý šéf Kremlu
lidovky.cz | 22:20:45
Ruský prezident Vladimir Putin připravil a schválil plán ruské invaze na Ukrajinu, řekl bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv. Podle ukrajinských představitelů se tím snaží distancovat od ruských vojenských akcí a přisoudit veškerou odpovědnost šéfovi Kremlu. Medveděv sám označil ty, kteří válečné aktivity Rusů zpochybňují, za zrádce.


Smrt v lese. V Krásné spadl strom na lesníka, který nakonec zranění podlehl
Denik.cz | 23:08:00
Tragédie se v pátek 25. března odehrála v obci Krásná na Frýdecko-Místecku. Při práci v lese zde na muže spadl strom. Muž na následky zranění zemřel.


25. března: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pátečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:14:18
Americké akcie v pátek převážně posilovaly. Růst výnosů dluhopisů americké vlády výše poslal finanční tituly, příliš se naopak nedařilo technologickým podnikům.


Premiér Fiala se v Bruselu zúčastnil summitu NATO a Evropské rady
Kurzy.cz | 20:51:22
Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve dnech 24. a 25. března 2022 zúčastnil v Bruselu mimořádného summitu NATO a zasedání Evropské rady. Hlavním tématem obou jednání byla ruská agrese vůči Ukrajině. Evropská rada, které se zúčastnil také prezident USA Joe...


Akcie NIO pokračují ve výprodeji
Kurzy.cz | 19:30:45
NIO (NIO.US) patří mezi přední čínský výrobce a prodejce elektromobilů a je jedním z hlavních konkurentů automobilky Tesla (TSLA.US). Akcie společnosti v poslední době utrpěly výrazné ztráty. Slabá kondice akcií byla ovlivněna návratem negativního sen...


Rada vlády projednala pomoc ukrajinským výzkumníkům, rozpočet a operační programy
Kurzy.cz | 18:35:59
V pátek 25. března se ve Strakově akademii konalo zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), kterému předsedá ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. Účastníci se zabývali aktuální pomocí ukrajinským výzkumnicím a výzkumníkům, ...


Dvacet let od založení ESFRI
Kurzy.cz | 17:22:00
Praha, 25. března 2022 – V Paříži se dnes uskutečnila konference k 20. výročí ustavení Evropského
strategického fóra pro výzkumné infrastruktury. Za Českou republiku se konference zúčastnil formou videohovoru
ministr školství, mládeže a tělovýchovy Pet...


Za týden o humanitární dávku zažádalo téměř 60 tisíc lidí
Kurzy.cz | 15:48:00
Na 120 tisíc přijatých žádostí o jednorázovou mimořádnou okamžitou pomoc a téměř 60 tisíc žádostí o humanitární dávku. Taková je dosavadní bilance Úřadu práce ČR v souvislosti s poskytováním finanční pomoci lidem prchajícím před válkou na Ukrajině....


Ústecký krajský úřad pomůže s kompenzacemi za ubytování, v provozu bude krajské call centrum
Kurzy.cz | 15:47:16
Na základě usnesení vlády České republiky připravil Krajský úřad Ústeckého kraje systém, který má poskytovatelům ubytování poskytovat finanční kompenzaci za ubytované občany Ukrajiny, kteří do Ústeckého kraje dorazili a našli zde dočasné zázemí.


Výlet Lužickými horami zavede na Chřibské vodopády, Malý Stožec i nádraží v Jedlové
Kurzy.cz | 15:33:42
Ačkoliv nevynikají do výšin se vypínajícími vrcholy a neohromují přírodními rekordy, mají Lužické hory turistům rozhodně co nabídnout.


Možnost setkání se reprezentanty lesnického sektoru ze zemí západního Balkánu
Kurzy.cz | 14:35:00
Ministerstvo zemědělství ve spolupráci ze ZÚ Bělehrad organizuje ve dnech 4. – 6. dubna 2022 incomingovou misi spojenou s návštěvou veletrhu pro zástupce lesnického sektoru z teritoria západního Balkánu do ČR.


Nabídka účasti na B2B jednání s delegací pivovarníků z USA a Kanady – prezentace českých surovin, technologií a know-how
Kurzy.cz | 14:29:00
Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s českou ambasádou ve Washingtonu a generálním konzulátem v Torontu organizuje další incomingovou misi 16 severoamerických majitelů pivovarů a sládků. Mise se uskuteční v týdnu od 11. dubna 2022.


Podmínky cestování do Jihoafrické republiky a návratu do ČR - další zmírnění covidových opatření, a to s účinností od 23. 3. 2022
Kurzy.cz | 14:23:00
Velvyslanectví informuje o situaci v JAR v souvislosti s vývojem pandemie. V TV vystoupení dne 22. 3. 2022 oznámil prezident Cyril Ramaphosa


Liberecký: Sklípkan, veleštír, stonoha, bičovec a bělozubka. To jsou noví obyvatelé renovovaného pavilonu šelem
Kurzy.cz | 13:14:16
Návštěvnická část pavilonu šelem prošla začátkem roku výraznou vizuální proměnou.


Rumunsko – úspěch českých firem v rámci železničních dnů v Bukurešti
Kurzy.cz | 13:11:00
Rumunsko je země s obrovským potenciálem a rozvoj železnic je prioritní agendou současné vlády. Na infrastrukturu směřuje z fondů


Summit EU se shodl na společných nákupech plynu, povinném plnění zásobníků a obranné strategii
Tiscali-zprávy | 23:32:54
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes po více než osmihodinové diskusi shodli na tom, že jejich státy budou moci v zájmu snížení nebývale vysokých cen plynu sáhnout ke společným nákupům. Na závěr dvoudenního summitu, jehož hlavním tématem byl další společný postup proti ruské invazi a hrozbám s ní spojeným také podpořili návrh na zavedení povinnosti plnit před zimou plynové zásobníky. V závěrech vrcholné schůzky se také zavázali k postupnému a co nejrychlejšímu ukončení závislosti na ruských energiích.


Upozornění pro cestovatele do Peru - byl prodloužen stav bezpečnostní nouze v oblastech Lima a Callao - Prodlouženo 20. března 2022 na 45 dní
Kurzy.cz | 22:37:00
ZÚ Lima upozorňuje české občany cestující do Peru konkrétně do Limy a Callao, na rizika spjatá s vysokou kriminální


Do cash, do dolaru, do trezoru! Jak patřit mezi lidi, kteří se snaží být vždy o krok před ostatními
Hospodářské noviny | 15:34:00
Rád vedu debaty s několika přáteli, kteří patří mezi „early adopters“, tedy řekněme mezi lidi, kteří se snaží být o krok před ostatními. Mají vždy nejmodernější chytré hodinky, do bitcoinu investovali už před lety, rozumí technologiím a...


Buď vás zastřelí, nebo pustí, říká studentka Karlovy univerzity uvězněná v Chersonu
ČT24 | 18:20:18
Jedním z ukrajinských měst, která čelí humanitární katastrofě, je Rusy obsazený Cherson. Leží na ústí Dněpru do Černého moře. Místní proti okupantům opakovaně protestují v ulicích, vojáci okupačních sil jejich demonstrace rozhánějí střelbou. Aktuální svědectví o tom, co se v ulicích děje, pro ČT zprostředkovala Leila Selyščeva. Nebýt války, tak by nyní studovala v Praze.


Do cash, do dolaru, do trezoru! Jak patřit mezi lidi, kteří se snaží být vždy o krok před ostatními
iHned.cz | 15:34:00
Rád vedu debaty s několika přáteli, kteří patří mezi „early adopters“, tedy řekněme mezi lidi, kteří se snaží být o krok před ostatními. Mají vždy nejmodernější chytré hodinky, do bitcoinu investovali už před lety, rozumí technologiím a...


Když se pokoušíme porazit nepřítele, dozvídáme se hodně nejen o něm, ale i o nás samotných
Hospodářské noviny | 10:06:00
KYJEV, DVACÁTÝ OSMÝ DEN VÁLKY, středa 23. března 2022 Jedna moje známá na začátku války zveřejnila na své stránce na sociální síti nečekaný příspěvek: říkala, že se jí velmi ulevilo a že se cítí osvobozená. „Masky jsou strženy, nejistota...


Když se pokoušíme porazit nepřítele, dozvídáme se hodně nejen o něm, ale i o nás samotných
iHned.cz | 10:06:00
KYJEV, DVACÁTÝ OSMÝ DEN VÁLKY, středa 23. března 2022 Jedna moje známá na začátku války zveřejnila na své stránce na sociální síti nečekaný příspěvek: říkala, že se jí velmi ulevilo a že se cítí osvobozená. „Masky jsou strženy, nejistota...


V noci „zmizí“ hodina, začne letní čas. Vlaky proto budou mít ráno zpoždění, v MHD pojede o spoj méně
ČT24 | 12:34:17
Začne opět platit letní čas. Noc na neděli bude o hodinu „kratší“, změna času nastane ve 2:00 SEČ, respektive 3:00 SELČ. Stále se nic nemění na tom, že se letní čas zavádí na větší část roku, snahy o změnu na úrovni Evropské unie pohřbily prozatím jiné události. Tak jako obvykle musí cestující počítat se zpožděním nočních vlaků. Města, která provozují noční MHD, trochu ušetří, protože vypraví o jeden nebo dva spoje méně.


Olomouc se rozloučila s trenérem Motákem. Ten míří místo Varadi do Třince
Eurozpravy-sport | 20:35:00
Od příští sezóny tuzemské hokejové extraligy nepovede coby trenér hokejisty Olomouce Zdeněk Moták. Zkušený sedmapadesátiletý stratég se s tímto moravským klubem dohodl, že po této sezóně s ním ukončí spolupráci a přesune se tak do Třince, kde nahradí Václava Varaďu, který taktaké již dříve oznámil svůj nečekaný konec u Ocelářů. Tuto skutečnost oznámil samotný olomoucký klub v pátek večer na svých webových stránkách.


Můj bratr zůstal na Ukrajině. Pomáhá sirotkům zapomenout na hrůzy války
iHned.cz | 14:53:00
Anna, Natalia a Valerij Serdiuokovi uprchli z ukrajinského Charkova do Zruče nad Sázavou. O svém novém životě v Česku a vzpomínkách na domov budou pro HN psát deník.


Můj bratr zůstal na Ukrajině. Pomáhá sirotkům zapomenout na hrůzy války
Hospodářské noviny | 14:53:00
Anna, Natalia a Valerij Serdiuokovi uprchli z ukrajinského Charkova do Zruče nad Sázavou. O svém novém životě v Česku a vzpomínkách na domov budou pro HN psát deník.


Поки російська економіка руйнується, у Ки
Hospodářské noviny | 00:00:00
КИЕВ, ЛЕНЬ ДВАДЦАТЬШЕСТОЙ. Тихая...


Поки російська економіка руйнується, у Ки
iHned.cz | 00:00:00
КИЕВ, ЛЕНЬ ДВАДЦАТЬШЕСТОЙ. Тихая...


Co odlišuje úspěšné od neúspěšných? Prodej!
Mladý Podnikatel | 09:11:45
Stále více zkušených byznysmenů a investorů mi v premium rozhovorech zmiňuje, že v Česku máme jeden velký problém. Neumíme totiž prodávat a chybí nám byznysové know-how.
The post Co odlišuje úspěšné od neúspěšných? Prodej! first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top