Celkem 139807 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 30.04.2022


Jak vybrat elektrické topení místo plynu?
eStav.cz | 00:00:49
Náhrada plynového vytápění za elektrické je velké téma. Doporučujeme zaměřit se na sálavé vytápění topnými panely.


Úspory energie ve velkých budovách lze dosáhnout inteligentními senzory
eStav.cz | 00:00:49
Objekt připomínající obrácenou pyramidu byl postavený v roce 1970 a nyní byl zrekonstruován se zaměřením na ohleduplnost vůči životnímu prostředí.


Dvě svítidla, která jsou zároveň kompaktní jako jedno. Přizpůsobí se každé výzvě
eStav.cz | 00:00:49
Nové svítidlo SCENO společnosti Zumtobel se přizpůsobí každé výzvě – otočné svítidlo a natáčecí části, v nichž jsou integrovány světelné moduly, lze nastavovat nezávisle na sobě.


Větrnný mlýn přestavěli na rodinný dům. Ráz historické dřevostavby zachovali
eStav.cz | 00:00:49
V roce 2021 se začala psát nová historie objektu, který si před časem vyhlédl k úpravě polský investor nedaleko vesnice Lubartów. To, co jej činí neobvyklým, není výměra zastavěné plochy (79 metrů čtverečních) ani fakt, že jde o víceméně „historickou“ dřevostavbu. Je to skutečně nevšední objekt k úpravě rekonstrukcí. Oživit přestavbou venkovskou pohodu starého hamru nebo mlýna, totiž zase tak neobvyklé není. Ale pokusit se o totaké u mlýna větrného?


Dodávky plynu z Norska závislost ČR na Rusku nesnížily
eStav.cz | 00:00:49
Česká republika se "odstřihla od Ruska", psaly v březnu 1997 české i některé zahraniční deníky. Narážely tak na výsledek jednání o diverzifikaci dodávek zemního plynu do ČR, kdy vláda vybrala norskou státní společnost Statoil. Norský plyn začal do ČR proudit 1. května 1997. Nyní, 25 let poté, je však Česko stále téměř stoprocentně závislé na ruském plynu a politici marně hledají řešení, jak se z této závislosti vymanit v době, kdy Rusko agresivně zaútočilo na Ukrajinu a chová se nepřátelsky i k dalším evropským zemím včetně Česka.


Jsem extrémně citlivá a hodně věci prožívám, říká modelka Švantnerová
revue.idnes.cz | 01:00:14
Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová (29) nechce nic ponechat náhodě a na víkendový Česko Slovenský ples se dlouho připravovala. V rozhovoru pro iDNES.cz prozradila, proč pokaždé sáhne po drahých špercích, ale i to, jak zvládá showbyznysový svět.


První sklad měli ve vepříně. Dnes jejich výrobky slaví úspěch až pod horou Fuji
Finance-iDNES.cz | 01:01:00
Ještě na studiích začali prodávat krbové vložky. Narazili ale na řadu nedostatků, a když na ně upozornili výrobce, narazili pro změnu na jejich nezájem. A tak začali krby vyrábět sami. V roce 2009 Petr Banasinski a Richard Dorazil založili firmu Hoxter.


Kapesní armáda jako rakev na ruské generály. Pro řadové velitele je složitá
idnes.cz | 02:00:05
Pamatujete na válečné filmy, jak tam hrdinný velitel pěšáků uprostřed palby a hlíny z výbuchů, která mu pořád padá na helmu a kameramanovi na objektiv, křičí do polního telefonu: „Žádám o posily, pošlete mi tankovou četu! Posily, rozumíte?!“ Pak už jen kouká do hluchého sluchátka, protože pochopil, že spojení s veliteli je přerušené, takže tanky nepřijedou, průlom nebude a on asi padne. Tak tohle by se dnes ruské armádě stát nemělo. Tedy teoreticky.


Nadávky a pískot. Kvůli Národnímu parku Křivoklátsko létaly sálem urážky
idnes.cz | 02:00:05
Křik a pískot, občas potlesk, nadávky a místy smích. V kulturním domě v Broumech na Berounsku to vypadalo jako ve filmu Hoří, má panenko. Ve čtvrtek se tu střetli zastánci a odpůrci Národního parku Křivoklátsko. Ministerstvo životního prostředí chce legislativní proces nutný k vyhlášení parku spustit už letos v červnu. Jenže narazilo na tvrdý odpor místních samospráv a obyvatel.


Růst cen potravin se jen tak nezastaví, říká prezident Agrární komory
idnes.cz | 02:00:05
Ruská agrese na Ukrajině zdražuje zemědělcům jejich živobytí. Trápí je vysoké ceny energií i inflace. Prezident Agrární komory Jan Doležal varuje před tím, že pokud veřejné instituce nezačnou situaci aktivněji řešit, hrozí, že se kvůli tomu některé příjmové skupiny propadnou do potravinové a existenční chudoby, protože se to promítne do cen potravin.


Žantovský předpověděl válku i konec plynu. Obnova vztahů bude klíčová, míní
idnes.cz | 02:00:05
Byl velvyslancem v USA či Izraeli, má za sebou i politickou a spisovatelskou kariéru. Válka v Gruzii roku 2008 Michaela Žantovského inspirovala k sepsání thrilleru z blízké budoucnosti s názvem Ochlazení. Její poselství, tedy že Rusko zaútočí na sousední stát a v návaznosti na přijaté sankce EU se rozhodne přerušit dodávky plynu do Evropy, se nyní naplnilo.


Český startup staví páteř globálním hotelům. Míříme nejvýš, říká jeho šéf
idnes.cz | 02:00:06
Z české skořápky se klube další jednorožec, tedy startup s hodnotou miliardy dolarů. Firma Mews poskytuje softwarové systémy pro správu hotelů po celém světě. Pro zakladatele podniku Richarda Valtra není miliardový status tak důležitý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Mnohem zásadnější je pro něj budovat firmu, na jejíž systémech bude stát celé jedno odvětví.


Kremlu se daří „rozdělovat a panovat“. Drží pod krkem EU závislou na ruském plynu
lidovky.cz | 05:00:00
Jednota Evropské unie ve vztahu k Rusku dostává těžce na frak. Tak to samozřejmě mají v Kremlu nejradši. Jistě se jim tváře rozjasnily, když včera Maďarsko obvinilo některé další země EU z pokrytectví a záludností. Podle Budapešti se státy typu Německa, Rakouska nebo Itálie, resp. jejich klíčové energetické podniky, tváří, že na Kremlem požadovaný nový způsob platby za plyn nepřistupují. Přitom opak je pravdou.


Generál Syrový má naději na nápravu komunistické křivdy, vrchní soud rozhodl o obnově procesu
lidovky.cz | 05:00:00
Po tři čtvrtě století se objevila šance na nápravu komunistické křivdy, která vedla k dvacetiletému žaláři pro generálskou legendu, veterána bitvy u Zborova a někdejšího ministerského předsedu v době mnichovské dohody Jana Syrového.


Akce Z. Proč byl přejmenován film pro festival v Cannes
lidovky.cz | 05:00:00
Solidarita s Ukrajinou zůstává široká, ale stále přináší totaké dilema. Má odpovídat přáním, ba normám Kyjeva? Musí solidarita s Ukrajinou vytěsnit vše ruské z politiky, společenského života, kultury i sportu? Či si máme uchovat svobodu slova, volby i názoru podle klasického modu? Přitom sem patří věci abstraktní. Například písmeno Z, na první pohled neutrální, ale zdobící ruskou bojovou techniku.


Ceny kempů se výrazně liší. Proč se vyplatí vyrazit pod stan a kam jet?
lidovky.cz | 05:00:00
V posledních dvou letech kvůli pandemii covidu objevilo kouzlo kempování více Čechů než dříve. A vypadá to, že tomuto trendu zůstanou věrni i letos, kdy již kempy otevírají standardně, sezonu zahajují nejčastěji poslední dubnový víkend. Uvolnění opatření sice nahrává cestování jako takovému, na druhou stranu už před pandemií byl patrný růst zájmu o dovolenou v Česku.


Proč stavíme májku? Je to především jaro a radost ze života
Denik.cz | 05:33:00
/ANKETA, ROZHOVOR/ Všichni jsme slyšeli věty Jdeme na májku. Byli jsme na májce. Máme vysokou májku. Ale co je májka? Kde se vzala a jaký má význam? „Bohužel, jde o jednu z mála tradic, ke kterým neexistují žádné písemné podklady,“ říká Irena Novotná, etnografka Muzea středního Pootaví Strakonice. To ovšem nijak neubírá na její oblíbenosti. Obzvláště po dvouleté pauze způsobené covidem.


Malá Ukrajina mezi vinicemi: Družba mládeže i hádky pod vlivem vodky
Denik.cz | 05:30:00
Denně národní domácí kuchyně, pospolitost, ale i onemocnění či konflikty kvůli nadmíře vodky. Život v komunitě se všemi výhodami i problémy zažívá zhruba osmdesátka ukrajinských žen a dětí v malebné jihomoravské vsi Bořetice. A s nimi provozovatelé a zaměstnanci penzionu, kde uprchlíci našli azyl. Mezi vinicemi žijí už téměř dva měsíce. „Poznali jsme ukrajinskou náturu a hygienické návyky. Trochu se liší od nás Moraváků,“ říká Petra Hudeková, která se o Ukrajince stará.


Světice i čarodějnice, křesťané i pohané. Tajemná noc vše spojila
Denik.cz | 05:00:00
Magická Filipojakubská nebo také Valpuržina noc… Čarodějnice a zlé kouzelnice získávají zvláštní moc; slétají se na košťatech na kopcích a křižovatkách, škodí dobytku, vycházejí na cizí pole a kravám odebírají mléko. Kde se tento tajemný svátek vzal?


Deset potravin, které nejvíce zlevnily. Vede mrkev či vepřové
Denik.cz | 04:00:00
Kdo chce šetřit, měl by si k obědu udělat vepřové v mrkvi, nebo smažený květák. Důvod? Jedná se o potraviny, které meziročně zlevnily. Obsah nákupních košíků sice v uplynulých měsících výrazně podražil, přesto podle statistiků stále zůstává několik položek, které se trendu zdražování prozatím dokázaly vyhnout. Deník sestavil „top desítku“ potravin, jejichž cena meziročně klesla nejvíce. 


Teplé počasí vydrží i počátkem týdne. Hrozí ale bouřky
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Teplé počasí vydrží v Česku i počátkem příštího týdne. Podle meteorologů ale zároveň hrozí od pondělí do středy bouřky, místy se mohou také objevit přeháňky nebo déšť.


Dnešek patří tradičnímu pálení čarodějnic, hasiči vyzývají k opatrnosti
Eurozpravy-domácí | 05:57:00
Na mnoha místech Česka se během dnešního posledního dubnového večera rozhoří ohně při tradičním pálení čarodějnic. Hasiči každoročně upozorňují, že by lidé během filipojakubské noci měli dávat pozor, aby zbytečně nevznikl požár. Každoročně musejí vyjíždět vícekrát, než je obvyklé v jiné dny. Navíc po dvou letech covidových restrikcí se letos vrátí pálení čarodějnic i na veřejná prostranství.


KLDR by mohla provést preventivní jaderný úder, pokud bude ohrožena, řekl Kim
Eurozpravy-zahraniční | 06:27:00
KLDR by mohla provést preventivní jaderný úder v případě, že by byla ohrožena. Řekl to severokorejský vůdce Kim Čong-un. Ten již tento týden ohlásil, že chce pokračovat v rozvoji jaderných zbraní co nejrychlejším tempem, napsala dnes agentura AP.


Rusko chce Donbas vylidnit, řekl Zelenskyj, podle Pentagonu je operace ve skluzu
Eurozpravy-zahraniční | 06:19:00
Cílem ruských vojenských útoků na Donbase je oblast zcela zničit a vylidnit. V noci na dnešek to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle něj hrozí, že oblast skončí jako těžce obléhaný Mariupol. Představitel Pentagonu agentuře AP řekl, že ruská vojenská operace v oblasti má ve srovnání s původní představou Moskvy několikadenní skluz.


V Kyjevské byly objeveny hromadné hroby s 900 těly, řekl Zelenskyj
Eurozpravy-zahraniční | 06:15:00
V Kyjevské oblasti byl objeven další hromadný hrob s těly 900 civilistů.


USA začali cvičit ukrajinské vojáky na základnách v Německu, oznámil Pentagon
Eurozpravy-zahraniční | 05:51:00
Spojené státy začali s výcvikem ukrajinských vojáků na základnách v Německu, řekl dnes mluvčí amerického ministerstva obrany John Kirby.


Putin prý diskutuje o myšlence navázat rubl na zlato
Eurozpravy-zahraniční | 05:47:00
Ruský prezident Vladimir Putin diskutuje o myšlence navázat ruský rubl na zlato a další komodity. Uvedl to dnes Kreml. Podle vlivného představitele ruských bezpečnostních složek by navázání rublu na zlato posílilo suverenitu ruského finančního systému, který se dostal pod tlak v důsledku západních sankcí uvalených na Rusko kvůli útoku na Ukrajinu, napsala agentura Reuters.


Teplé počasí vydrží i počátkem týdne. Hrozí ale bouřky
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Teplé počasí vydrží v Česku i počátkem příštího týdne. Podle meteorologů ale zároveň hrozí od pondělí do středy bouřky, místy se mohou také objevit přeháňky nebo déšť.


ODEMČENO: Hypotéky čeká šok, EU zbrojí v Praze, šéf spořitelny Salomon o zkrocení inflace
E15-ekonomika | 06:00:00
„Pokud budeme zvedat mzdy podle inflace, a ne podle produktivity, inflaci nikdy nezkrotíme. Už jsme tu takovou situaci jednou měli a zvládli jsme to,“ říká s nadějí šéf České spořitelny Tomáš Salomon. Majitelé hypoték, kterým letos končí fixace a nevyužili loňských výhodnějších podmínek, mohou být z nové výše své splátky velmi zaskočeni. V letňanském závodu GE Aviation se vyrábí motory do vojenských dronů EU.
Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a k důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na naši nabídku předplatného.


Zámek není sídlo na víkendy, věnuji se mu naplno, říká o Blatné někdejší londýnský bankéř
E15-ekonomika | 05:30:00
Návštěvníkům se již otevřely hrady, zámky a další památky, které byly přes zimu zavřené. V Česku působí desítky lidí, kteří si dali za úkol vrátit život zchátralým zámkům, hradům a jiným historicky cenným nemovitostem. Jsou mezi nimi restituenti i noví investoři. Web E15.cz mapuje ve svém seriálu jejich mnohdy obtížný boj za záchranu památek. V tomto díle se věnujeme vodnímu zámku Blatná v jižních Čechách.


ODEMČENO: Hypotéky čeká šok, EU zbrojí v Praze, šéf spořitelny Salomon o zkrocení inflace
E15-politika | 06:00:00
„Pokud budeme zvedat mzdy podle inflace, a ne podle produktivity, inflaci nikdy nezkrotíme. Už jsme tu takovou situaci jednou měli a zvládli jsme to,“ říká s nadějí šéf České spořitelny Tomáš Salomon. Majitelé hypoték, kterým letos končí fixace a nevyužili loňských výhodnějších podmínek, mohou být z nové výše své splátky velmi zaskočeni. V letňanském závodu GE Aviation se vyrábí motory do vojenských dronů EU.
Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a k důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na naši nabídku předplatného.


Zámek není sídlo na víkendy, věnuji se mu naplno, říká o Blatné někdejší londýnský bankéř
E15-politika | 05:30:00
Návštěvníkům se již otevřely hrady, zámky a další památky, které byly přes zimu zavřené. V Česku působí desítky lidí, kteří si dali za úkol vrátit život zchátralým zámkům, hradům a jiným historicky cenným nemovitostem. Jsou mezi nimi restituenti i noví investoři. Web E15.cz mapuje ve svém seriálu jejich mnohdy obtížný boj za záchranu památek. V tomto díle se věnujeme vodnímu zámku Blatná v jižních Čechách.


Rusko chce Donbas vylidnit, řekl Zelenskyj. Podle USA je operace ve skluzu
idnes.cz | 07:35:00
Cílem ruských vojenských útoků na Donbase je oblast zcela zničit a vylidnit. V noci na dnešek to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle něj hrozí, že oblast skončí jako těžce obléhaný Mariupol. Představitel Pentagonu agentuře AP řekl, že ruská vojenská operace v oblasti má ve srovnání s původní představou Moskvy několikadenní skluz.


Prezident Miloš Zeman zamíří za odboráři. Vystoupí na sjezdu ČMKOS
idnes.cz | 06:44:00
Na sjezdu odborů vystoupí prezident Miloš Zeman. Českomoravská konfederace odborových svazů už v pátek do svého čela jasně znovu zvolila dosavadního šéfa Josefa Středula. Ten poté v rozhovoru pro iDNES.cz řekl, že jeho kandidatura na Hrad je reálná varianta a že v tom má i podporu rodiny. Kandidoval by jako občanský kandidát, který potřebuje podpisy padesáti tisíc občanů.


Na Jesenicku Němci věznili i Maory z Nového Zélandu, ukazuje nové muzeum
idnes.cz | 06:33:00
Pátrání po osudu sovětského vojáka, který nepřežil německé zajetí za druhé světové války, vedlo ke vzniku Válečného muzea v České Vsi na Jesenicku. To našlo zázemí v bývalé hasičské zbrojnici, jejíž prostory prošly rekonstrukcí za 7,5 milionu korun.


Sedláček: Erotická šmíra na Netflixu. Polské softporno se překonává hlavně na konci
bleskove.cz | 07:30:00
„Jde o koláž softporno scén proloženou lacinými hudebními oplodňováky a fotogenickou přírodou," tvrdí o filmu 365 dní: Ten den publicista Sedláček.


Sedláček: Erotická šmíra na Netflixu. Polské softporno se překonává hlavně na konci
pikant | 07:30:00
„Jde o koláž softporno scén proloženou lacinými hudebními oplodňováky a fotogenickou přírodou," tvrdí o filmu 365 dní: Ten den publicista Sedláček.


Lidový mercedes a další auta, která zabrzdila jen těsně před startem
Auto-iDNES.cz | 08:00:21
Extravagantní škodovka, lidový mercedes a stylová tatrovka. Všechna tato tři auta se výrobcům velmi povedla, přesto se ani jedno z nich nikdy nezačalo prodávat. Automobilky se totiž občas zaleknou a téměř dokončený model nepustí do výroby. Důvody bývají různé – ekonomické i politické. Která další zajímavá auta dostala těsně před zahájením výroby stopku?


Jak se vyhnout nástrahám flexibilní pracovní doby - Víkendář
Kurzy.cz | 05:45:00
Flexibilní pracovní doba tu již s námi bude napořád. Na stránkách Harvard Business Review to tvrdí Laura M. Giurge a Kaitlin Woolley. Dodávají ale, že tento systém může snižovat pracovní motivaci zaměstnanců, a radí, jak se takové komplikaci vyhnout.


Prezident Miloš Zeman zamíří za odboráři. Po osmi letech vystoupí na sjezdu ČMKOS
lidovky.cz | 07:09:37
Na sjezdu odborů vystoupí prezident Miloš Zeman. Českomoravská konfederace odborových svazů už v pátek do svého čela jasně znovu zvolila dosavadního šéfa Josefa Středula. Ten poté v rozhovoru pro iDNES.cz řekl, že jeho kandidatura na Hrad je reálná varianta a že v tom má i podporu rodiny. Kandidoval by jako občanský kandidát, který potřebuje podpisy padesáti tisíc občanů.


Růst cen potravin se jen tak nezastaví, říká prezident Agrární komory. Kdo propadne do potravinové chudoby?
lidovky.cz | 07:05:43
Ruská agrese na Ukrajině zdražuje zemědělcům jejich živobytí. Trápí je vysoké ceny energií i inflace. Prezident Agrární komory Jan Doležal varuje před tím, že pokud veřejné instituce nezačnou situaci aktivněji řešit, hrozí, že se kvůli tomu některé příjmové skupiny propadnou do potravinové a existenční chudoby, protože se to promítne do cen potravin.


Luxus ze staré školy. Osmiválcové Audi A8 L je mistr přejíždění spících policistů
aktuálně.cz | 06:15:00
Vlajková loď Audi nabízí příplatkový prvek, který dokáže z povrchu silničního vymazat zpomalovací prahy, v angličtině "spící policisty".


Sokoli se vrátili na sever Čech, mladé vyvádějí ve skalách i na komínech
Denik.cz | 06:30:00
/FOTO/ Je erbovním ptákem Národního parku České Švýcarsko, za svou kořistí se dokáže řítit neuvěřitelnou rychlostí okolo 300 kilometrů za hodinu a na nebi je jeho silueta nezaměnitelná. Sokoli stěhovaví se opět vrátili do Labských pískovců i do Českého středohoří. Několik párů už vyvedlo mladé, další na to čekají.


Místo vrtů u Jablonce je uklizené. Nejistota ohledně těžby kamene ale trvá
Denik.cz | 06:29:00
Jablonecký magistrát odeslal nesouhlasy s případnou těžbou, stavební kámen ale dochází.


PODCAST: Manžel chce kandidátce na prezidentku přistřihnout křidýlka
Denik.cz | 06:20:00
„Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o novém podcastu Deníku.


Eva Hecko Perkausová: Myslím, že láska by se měla vyznávat v průběhu celého roku
Denik.cz | 06:08:00
Bude jednou z průvodkyň akce Dermacol Love Day, která se uskuteční 1. května v pražské Grébovce. A nejvíc ze všeho se televizní moderátorka Eva Hecko Perkausová těší na setkání s lidmi. „Akce se uskuteční po dvouleté pauze, kterou způsobila světová pandemie. Období, kdy jsme se kvůli bezpečnosti nemohli potkávat ve větším počtu, je ale snad už u konce, a tak se letos na 1. máje vracíme. Zkusíme si udělat den, který bude stát za to,“ říká Perkausová.


Vínem proti inflaci. Láhve mohou vydělat desetitisíce
Denik.cz | 06:00:00
Nese punc exkluzivity. Ale ruce pryč. Archivní víno může majiteli posloužit jako alternativní protiinflační investice, na pití si ale musí nechat zajít chuť.


Zelená dohoda může zničit jednotu EU. Ve válce musí ekologie stranou
Denik.cz | 05:54:00
V Evropské unii se začínají přijímat evropské směrnice, které mají naplnit plány Zelené dohody o snížení emisí skleníkových plynů. Evropští politici, především z postkomunistických zemí, upozorňují, že ruská agrese proti Ukrajině mnohé změnila.


Nová uprchlická budova v Kramolíně budí emoce. Místní se postavili proti záměru
Denik.cz | 05:37:00
Místo až pro pětačtyřicet lidí nabídne romským uprchlíkům z Ukrajiny budova ministerstva obrany u Kramolína na Třebíčsku. Objekt vytipovalo a bude spravovat ministerstvo obrany, respektive vnitra. Ze strany vedení kraje i místních však zaznívají obavy kvůli bezpečnosti.


Náklaďák srazil na přechodu v Uherském Hradišti muže. Ten na místě zemřel
idnes.cz | 09:41:00
V pátek v noci srazilo nákladní auto muže přecházejícího po přechodu v Uherském Hradišti. Chodec na místě podlehl těžkým zraněním. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu, u mrtvého policie nařídila pitvu.


Dělají vše pro to, aby zářijová jízda parní lokomotivy nebyla poslední
idnes.cz | 08:55:00
Už jen necelého půl roku bude brázdit koleje malá parní lokomotiva plzeňského Iron Monument Clubu. Na konci září jí skončí platnost způsobilosti pro provoz kotle. Aby stroj z roku 1957 dostal povolení k dalšímu provozu, musí projít kotel kompletní rekonstrukcí, což si vyžádá přes tři miliony korun. Klub proto vypsal veřejnou sbírku, zatím se podařilo vybrat 220 tisíc. To však zdaleka nestačí.


Nastal den pálení čarodějnic, hasiči kvůli požárům vyzývají k opatrnosti
idnes.cz | 08:40:00
Na mnoha místech Česka se během sobotního posledního dubnového večera rozhoří ohně při tradičním pálení čarodějnic. Hasiči každoročně upozorňují, že by lidé během filipojakubské noci měli dávat pozor, aby zbytečně nevznikl požár. Stejně tak i letos.


Strakapoud dal rozhledně pokoj, ale chybí montéři. Otevření se zpozdí
idnes.cz | 08:27:00
Rozhledna Milíř na Královéhradecku stále čeká na otevření. Obec Vysoká nad Labem zatím nenašla firmu, jež by věž opravila. Její statiku loni narušili chránění strakapoudi. Nyní už jsou na věži mechanické zábrany a dřevo je napuštěno odpuzujícím prostředkem.


V pátek přibylo 1 436 případů covidu, téměř o sedm set méně než před týdnem
idnes.cz | 07:54:00
Epidemie koronaviru dál slábne. O tři pětiny nakažených se v mezitýdenním srovnání snížil i počet podezření na opakovanou nákazu, v pátek jich bylo 241. Ubývá také hospitalizovaných s covidem, aktuálně jich je méně než 800. Čísla však může zkreslovat fakt, že se také méně se testuje.


Tel Aviv s koloběžkami problém nemá. Mikromobilitě tam propadl snad každý
idnes.cz | 07:00:00
Zatímco evropská města vedou s elektrickými koloběžkami ve svých ulicích urputný boj a kvůli počtu zranění jejich provoz omezují či dokonce zakazují, v izraelském Tel Avivu na to šli opačně. Již několik let pro tento způsob dopravy město buduje rozsáhlou infrastrukturu a zdá se, že koloběžkám tam patří budoucnost. Radní se netají plánem, že chtějí mít co nejdříve centrum zcela bez aut.


Největší zub rybího ještěra. Vědci rozluštili záhadu 80tunového pravěkého obra
bleskove.cz | 08:26:01
Podobu tajemných gigantických ichtyosaurů, delfínům podobných vodních plazů, pomohl vědcům rekonstruovat nález obřího zubu.


Největší zub rybího ještěra. Vědci rozluštili záhadu 80tunového pravěkého obra
pikant | 08:26:01
Podobu tajemných gigantických ichtyosaurů, delfínům podobných vodních plazů, pomohl vědcům rekonstruovat nález obřího zubu.


Nejpodivnější Chevrolet je stále v prodeji a není se čemu divit
Auto.cz | 09:46:00
Tmavě červený originál z roku 2008 potřebuje servis a stojí skoro desetinu původní ceny. Exotický Chevrolet si zaslouží záchranu, protože nemá obdoby.   


Jízdní dojmy s Mercedesem-AMG GT 63 S E Performance: Výkon!!!
Auto.cz | 08:00:00
Uznávám, nijak zvlášť nápaditý titulek, ale toto se nám snažili lidé od Mercedesu-AMG vtlouct do hlavy především – Mercedes-AMG GT 63 S E Performance je hlavně o výkonu!


Nastal den pálení čarodějnic, hasiči kvůli možným požárům vyzývají k opatrnosti
lidovky.cz | 09:15:18
Na mnoha místech Česka se během sobotního posledního dubnového večera rozhoří ohně při tradičním pálení čarodějnic. Hasiči každoročně upozorňují, že by lidé během filipojakubské noci měli dávat pozor, aby zbytečně nevznikl požár. Stejně tak i letos.


Kdo je Putinův Rasputin? Teze o proměně světa sepsal v knize, která vyšla i česky
lidovky.cz | 09:09:00
Většina občanů na Západě stále nedokáže pochopit, proč se Vladimir Putin rozhodl napadnout Ukrajinu. Všichni přemýšlíme o tom, jak zastavit ruskou agresi, bylo by ale užitečné zkoumat i příčiny jeho kroku. V poslední době se objevují informace o lidech v zákulisí, kteří svými myšlenkami již delší dobu ovlivňují Putinovu politiku.


Rusko chce Donbas zničit a vylidnit, řekl Zelenskyj. Podle USA je operace ve skluzu
lidovky.cz | 07:42:00
Cílem ruských vojenských útoků na Donbase je oblast zcela zničit a vylidnit. V noci na sobotu to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle něj hrozí, že oblast skončí jako těžce obléhaný Mariupol. Představitel Pentagonu řekl, že ruská vojenská operace v oblasti má ve srovnání s původní představou Moskvy několikadenní skluz.


Rusko útočí na Donbas. Oblast chtějí zničit a vylidnit, tvrdí Zelenskyj
Denik.cz | 08:44:00
Ruská invaze na Ukrajinu trvá už 66. dnem. Ruským jednotkám se na východě Ukrajiny daří pokročit, podle USA ale postupují pomalu a nerovnoměrně. „Ruská vojska dál útočí na východě Ukrajiny s cílem ovládnout celý Donbas a udržet pozemní přístup na Krym,“ uvedl ukrajinský generální štáb v ranním hlášení, ve kterém připustil dobytí několika obcí ruskými silami.


ON-LINE: Ukrajinu trápí nedostatek paliva, Rusko uhradilo úroky v dolarech
Denik.cz | 08:30:00
Ruská invaze na Ukrajinu pokračuje již třetí měsíc. Jedním z cílů Moskvy je podle USA sesazení čelních představitelů východoukrajinských oblastí a dosazení nových, prorusky smýšlejících. Válka může podle náměstka generálního tajemníka NATO trvat klidně i roky.


Veverka z Doby ledové konečně jí žaludy: Je za tím srdceryvný příběh, říká Javora
Hospodářské noviny | 10:04:00
„Je to rozloučení pro fanoušky, které vzniklo mimo výrobu studia. A je s ním spojené to, jaký vztah k ní tvůrci měli,“ říká režisér a lektor FAMU Ondřej Javora ke spotu s veverkou Scrat ze série filmů Doba ledová. Ta se v celé sérii...


Akcie v dubnu zažily peklo. Investoři se bojí slabého růstu i zvyšování sazeb, ztrácí i giganty jako Amazon
Hospodářské noviny | 07:20:00
Americké akcie v pátek prudce oslabily. Technologický index Nasdaq klesl o více než čtyři procenta a za celý duben ztratil přes 13 procent, což je nejhlubší měsíční propad od dob světové finanční krize roku 2008. Indexy Dow Jones a S&P 500 v...


Usilujte o zakotvení vlivu zaměstnanců a odborářů ve vedení podniků, vyzval Zeman delegáty sjezdu ČMKOS
ČT24 | 08:24:59
Na pokračujícím sjezdu Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), největší odborové centrály v Česku, po sobotní desáté hodině promluvil prezident Miloš Zeman. Delegáty například vyzval, aby se snažili zakotvit vliv zaměstnanců a odborářů ve vedení firem a staronového šéfa ČMKOS Josefa Středulu vyzval ke kandidatuře v blížících se prezidentských volbách.


Zeman vyzval odboráře, aby podpořili Středulu v prezidentské kandidatuře
Eurozpravy-domácí | 10:55:00
Prezident Miloš Zeman dnes poprosil delegáty sjezdu Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), aby přemluvili svého šéfa Josefa Středulu ke kandidatuře na hlavu státu. Byl by podle něj jedním z nejsilnějších kandidátů. Média už dříve o Středulovi jako o možném uchazeči o pozici hovořila, odborový předák kandidaturu oficiálně neoznámil. ČTK před třemi lety řekl, že o účasti ve volbě vážně uvažuje.


Potraviny i průmyslové suroviny letos zdražily o desítky procent
Eurozpravy-domácí | 10:27:00
Ceny komodit na světových trzích výrazně rostou, potraviny i průmyslové suroviny letos zdražily o desítky procent. Ceny drahých kovů se zvyšují pomaleji - zlato od začátku roku zdražilo o necelých pět procent, stříbro o procento. Naopak zlevnilo dřevo, platina či káva. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci dubna.


Nemocnice nemusí mít od května vyčleněná lůžka pro pacienty s covidem
Eurozpravy-domácí | 10:06:00
Nemocnice nebudou muset mít od neděle 1. května vyčleněná speciální lůžka pro pacienty s covidem-19. Pro zdravotníky také nebude dále povinné hlásit neprodleně ministerstvu zdravotnictví všechny změny obsazenosti lůžek intenzivní péče a zdravotníky v izolaci a karanténě pro sledování jejích celostátních kapacit. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.


ROZHOVOR: Dezinformace pomáhají šířit sociální sítě, nastavením podporují senzace. Je nutné zintenzivnit ověřování informací, říká odbornice
Eurozpravy-domácí | 10:00:00
Dezinformační weby hledají stále nové cesty pro šíření svého obsahu. Přesouvají se na jiné domény nebo sociální sítě, kde vznikají uzavřené skupiny posilující vyhraněné názory konzumentů fake news, tvrdí Kristína Šefčíková z Pražského institutu bezpečnostních studií. V rozhovoru pro server EuroZprávy.cz uvedla, jaká témata v současné době dezinformační scénou nejvíce rezonují a co je proti šíření falešných zpráv vhodné dělat.


V Česku dostalo dočasnou ochranu více než 317 tisíc lidí z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 09:54:00
Úřady evidují více než 317 tisíc lidí, kteří do Česka přišli z válkou zmítané Ukrajiny. V pátek počet vydaných speciálních víz v mezitýdenním srovnání ale klesl, před týdnem jich bylo zhruba o 260 více.


V pátek přibylo 1436 případů nákazy, méně než před týdnem
Eurozpravy-domácí | 08:05:00
V pátek přibylo v Česku 1436 potvrzených případů nákazy covidem-19, zhruba o 700 méně než před týdnem. O tři pětiny se v mezitýdenním srovnání snížil i počet podezření na opakovanou nákazu, v pátek jich bylo 241. Epidemie koronaviru tak dál slábne. Nicméně méně se testuje. Ubývá také hospitalizovaných s covidem, aktuálně jich je méně než 800.


ON-LINE 66. den války: Rusko chce Donbas zcela zničit, tvrdí Zelenskyj
Eurozpravy-zahraniční | 10:24:00
Cílem ruských vojenských útoku na Donbase je oblast zcela zničit a vylidnit. V noci na dnešek to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. V Kyjevské oblasti byl podle něj objeven další hromadný hrob s těly 900 civilistů.


Legendární Boris Becker musí do vězení. Měl mařit insolvenční řízení
Eurozpravy-sport | 10:51:00
Držitel šesti grandslamových titulu a jedna z tenisových legend Boris Becker musí nastoupit do vězení, kde si má odpykat dva a půl roku kvůli tomu, že měl od roku 2017 několikrát mařit insolvenční řízení. Takový verdikt nad ním vynesl londýnský soud, avšak může se proti němu z vězení odvolat. Becker totiž dlouohodobě svou vinu odmítá.


Shakespearovy skandální avantýry vzbuzují vášně i po bezmála půl tisíciletí. A nejen ty
Reflex | 10:00:00
Přesně před 458 lety, 26.dubna 1564, byl ve Stratfordu nad Avonou pokřtěn William Shakespeare. Je to první dochovaný záznam o jeho životě, datum narození není známo a zdaleka není jediným bílým místem v životopise muže, který vyroste v geniálního autora, jenž bude o bezmála půl tisíciletí později oslavován jako nejlepší dramatik všech dob, jehož hry budou přeloženy do prakticky všech světových jazyků a uváděny častěji než díla jakéhokoli jiného umělce.


Na surf do Mnichova
Reflex | 07:20:00
Do Mnichova lidé tradičně jezdí na dobré pivo a festival Oktoberfest. Komu nestačí jako sportovní aktivita zvedání těžkých půllitrů, může si sem zajet užít sport, který je jinak dostupný jen v přímořských státech.


Česko se zatím jako jediná chce stát místo Ruska členem Rady OSN pro lidská práva
Tiscali-zprávy | 10:45:25
Česká republika je zatím jedinou zemí, jež projevila zájem stát se místo Ruska členem Rady OSN pro lidská práva.


V Kyjevské oblasti se našly hromadné hroby s 900 těly, řekl Zelenskyj
Tiscali-zprávy | 10:27:12
V Kyjevské oblasti byl objeven další hromadný hrob s těly 900 civilistů. Podle agentury Unian to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru s představiteli polských médií.


Víza dočasné ochrany udělilo Česko už více než 317 tisícům Ukrajinců
E15-ekonomika | 10:17:00
Česko dosud udělilo lidem, kteří uprchli z Ukrajiny zasažené ruskou invazí, 317 644 víz dočasné ochrany. V pátek počet vydaných speciálních víz v mezitýdenním srovnání ale klesl. Dostalo ho 1594 Ukrajinců, zatímco před týdnem jich bylo zhruba o 260 více. Vyplynulo to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo vnitra na twitteru.


Vláda si naplnění zásobníků dodavateli není schopna vynutit. Chce proto i vlastní zásoby
E15-ekonomika | 10:00:00
K plánovanému naplnění tuzemských plynových zásobníků před zimní topnou sezonou zatím chybí jakékoliv donucovací nástroje. Dodavatelé sice při nákupu plynu podle ministerstva průmyslu a obchodu mohou počítat s finanční podporou, k plánovanému naplnění zásobníků z 80 procent to ovšem nemusí stačit. Mezi hráči na trhu se tak proslýchá, že v naplňování zásobníků se angažuje i samotná vláda, která chce část plynu držet prostřednictvím Správy státních hmotných rezerv.


Víza dočasné ochrany udělilo Česko už více než 317 tisícům Ukrajinců
E15-politika | 10:17:00
Česko dosud udělilo lidem, kteří uprchli z Ukrajiny zasažené ruskou invazí, 317 644 víz dočasné ochrany. V pátek počet vydaných speciálních víz v mezitýdenním srovnání ale klesl. Dostalo ho 1594 Ukrajinců, zatímco před týdnem jich bylo zhruba o 260 více. Vyplynulo to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo vnitra na twitteru.


Vláda si naplnění zásobníků dodavateli není schopna vynutit. Chce proto i vlastní zásoby
E15-politika | 10:00:00
K plánovanému naplnění tuzemských plynových zásobníků před zimní topnou sezonou zatím chybí jakékoliv donucovací nástroje. Dodavatelé sice při nákupu plynu podle ministerstva průmyslu a obchodu mohou počítat s finanční podporou, k plánovanému naplnění zásobníků z 80 procent to ovšem nemusí stačit. Mezi hráči na trhu se tak proslýchá, že v naplňování zásobníků se angažuje i samotná vláda, která chce část plynu držet prostřednictvím Správy státních hmotných rezerv.


Lupič s nožem přepadl prodavačku v potravinách. Pátrá po něm policie
idnes.cz | 11:51:00
Policisté pátrají po lupiči, který na konci dubna přepadl prodavačku v prodejně potravin v Praze 9 Horních Počernicích. Muž si před loupeží pod dohledem kamer nasadil masku a poté vešel do obchodu, kde s nožem v ruce vyhrožoval ženě. Ta mu v obavě o svůj život otevřela pokladnu. Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém pachateli.


Sberbank CZ nepodá rozklad, rozhodnutí o odebrání licence bude pravomocné
idnes.cz | 11:31:00
Banka Sberbank CZ nepodá rozklad proti rozhodnutí ČNB o odebrání licence, zamíří tak k likvidaci. Pátek byl posledním dnem lhůty pro podání rozkladu.


Rusko přesunulo jednotky, má problémy s morálkou vojáků, tvrdí Britové
idnes.cz | 11:28:00
Nedostatek dovedností na úrovni jednotek a nedůsledná letecká podpora způsobily, že Rusko není schopné plně využít svou bojovou masu, navzdory místním zlepšením, uvedlo britské ministerstvo obrany ve své pravidelné zprávě k situaci na Ukrajině. Rusko proto sloučilo a přesunulo vyčerpané a nesourodé jednotky z neúspěšného postupu na severovýchodě Ukrajiny.


Na Olomoucku hořel penzion. Evakuovalo se 12 lidí, škoda je milion korun
idnes.cz | 11:10:00
V sobotu brzo ráno vyjelo pět jednotek hasičů k požáru penzionu do Velkého Újezdu na Olomoucku. Z budovy museli evakuovat dvanáct lidí, jeden člověk se nadýchal kouře a skončil v péči záchranářů. Škoda je jeden milion korun, příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé.


V Krkonoších skončila jarní přestávka lanovek. Rozjela se i ta na Sněžku
idnes.cz | 10:55:00
Po jarní přestávce se do denního provozu rozjela kabinová lanovka na Sněžku a některé lanovky ve Skiareálu Černá hora-Pec a ve Špindlerově Mlýně. Lanovka na nejvyšší českou horu byla v dubnu v provozu jen o víkendu a o svátcích.


Jako v Berlíně. Ruští kosmonauti rozvinuli na ISS repliku vlajky vítězství
idnes.cz | 10:27:00
Během svého výstupu z Mezinárodní vesmírné stanice ISS do otevřeného kosmického prostoru vyvěsili ruští kosmonauti na jednom z modulů prapor vítězství, který je replikou vlajky vztyčené nad berlínským Reichstagem v roce 1945. S odkazem na vesmírnou agenturu Roskosmos o tom informuje agentura TASS.


Čtrnáctiletá dívka z Karlových Varů se nevrátila domů, policie žádá o pomoc
idnes.cz | 10:09:00
Karlovarská policie vyhlásila pátrání po čtrnáctileté Kateřině Pintnerové, která se v pátek večer nevrátila domů. Naposledy byla viděna s kamarádkou o půl jedenácté večer v Karlových Varech, mobil má nedostupný. Policie prosí o pomoc veřejnost, zda dívku neviděla.


Kvůli plastice nosu jsem přišla i o kariéru, říká hvězda Hříšného tance
revue.idnes.cz | 10:31:00
Herečka Jennifer Grey (62), kterou proslavil zejména film Hříšný tanec, si postěžovala na plastiku svého nosu. Přiznala, že její vzhled se po dvou operacích změnil natolik drasticky, že se najednou cítila neviditelná. „Už jsem to nebyla já. Kamarádi mě nepoznávali,“ svěřila se.


Veverka z Doby ledové konečně jí žaludy: Je za tím srdceryvný příběh, říká Javora
iHned.cz | 10:04:00
„Je to rozloučení pro fanoušky, které vzniklo mimo výrobu studia. A je s ním spojené to, jaký vztah k ní tvůrci měli,“ říká režisér a lektor FAMU Ondřej Javora ke spotu s veverkou Scrat ze série filmů Doba ledová. Ta se v celé sérii...


Akcie v dubnu zažily peklo. Investoři se bojí slabého růstu i zvyšování sazeb, ztrácí i giganty jako Amazon
iHned.cz | 07:20:00
Americké akcie v pátek prudce oslabily. Technologický index Nasdaq klesl o více než čtyři procenta a za celý duben ztratil přes 13 procent, což je nejhlubší měsíční propad od dob světové finanční krize roku 2008. Indexy Dow Jones a S&P 500 v...


Společenská nerovnost trvá. Husa na provázku uvedla novou inscenaci Bídníků
pikant | 11:53:00
Brněnské divadlo zdůrazňuje, nakolik jsou sociální problémy ve světě stále přítomné i 160 let po vydání románu.


Praha zváží zavedení parkování v modrých zónách pro návštěvy zdarma
Auto.cz | 11:43:00
Pražané by v budoucnu mohli mít k dispozici až 120 hodin ročně pro návštěvy či řemeslníky k parkování v modrých zónách zdarma.


Přemnožení žraví jeleni sika ničí stromy a vytlačují původní druhy. Vystřílet nebo zavřít do obor, radí vlastníci lesů
lidovky.cz | 11:08:00
Jelen sika je v Česku chován od konce 19. století. Při válečných operacích ve 40. letech unikl z obor a adaptoval se na středoevropské podmínky. Škody způsobené jím a další spárkatou zvěří jdou každoročně do miliard korun.


Úspory do kredence nepatří. Kdy můžete odejít do předčasného důchodu a o kolik přijdete peněz?
lidovky.cz | 11:00:00
Řada investičních možností se nabízí i pro seniory. Není od věci myslet také na pojištění.


Ruští kosmonauti rozvinuli ve vesmíru vlajku vítězství se srpem a kladivem. Podobnou jako za války v Berlíně
lidovky.cz | 10:33:00
Během svého výstupu z Mezinárodní vesmírné stanice ISS do otevřeného kosmického prostoru vyvěsili ruští kosmonauti na jednom z modulů prapor vítězství, který je replikou vlajky vztyčené nad berlínským Reichstagem v roce 1945. S odkazem na vesmírnou agenturu Roskosmos o tom informuje agentura TASS.


Akce Kvilda: Zátah StB na uprchlého esenbáka, který se deset let ukrýval ve skříni
aktuálně.cz | 11:52:03
Převaděčskou síť, v níž figurovali i příslušníci SNB, komunistická policie rozbila. Jaroslav Maršík unikl. Nyní o tomto případu vyšla kniha.


Džungle, napalm a Vietkong. Američany ve Vietnamu decimovali "neviditelní" partyzáni
aktuálně.cz | 11:04:29
Před 47 lety vstoupila vojska severovietnamské armády do Saigonu.


Věřím, Pepo, že výzvu přijmeš. Zeman vyzval Středulu ke kandidatuře na prezidenta
aktuálně.cz | 10:46:00
Miloš Zeman požádal odboráře z ČMKOS, aby přemluvili svého šéfa Josefa Středulu k prezidenstské kandidatuře.


Omezení kvůli opravám na dálnici D11 se má měnit podle dnů v týdnu
Denik.cz | 11:25:00
S nástrahou v podobě dopravního omezení musí počítat řidiči na „hradecké“ dálnici D11. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) zahajuje opravu vozovky mezi dálničními kilometry 44,4 a 52,2, která je tam v plánu v jízdních pásech pro oba směry jízdy. V sobotu 30. dubna odpoledne začnou práce frézováním starého krytu vozovky v jízdním pásu ve směru od Prahy na Hradec Králové.


Dnes provázejí pálení čarodějnic špekáčky a kostýmy. Předkové kradli košťata
Denik.cz | 11:15:00
Program na dnešek pro většinu rodin je jasný. Zábava pro děti, opékání vuřtů a soutěže o nejlepší čarodějnický kostým. Ještě na přelomu 19. a 20. století přitom byla Filipojakubská noc plná živelných oslav.


OBRAZEM: Šunkové i s vajíčky. Ústí si připomnělo krále obložených chlebíčků
Denik.cz | 05:59:00
Chlebíčky, oschlé chlebíčky, pohrobci včerejších svátků, zpívají Bratři Ebenové v jedné ze svých kultovních písní. Právě fenoménu obložených chlebíčků bylo věnováno čtvrteční odpoledne v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí. Během jednoho jediného dne zde návštěvníci mohli ochutnat celou řadu chlebíčků od těch největších mistrů. A oschlé rozhodně nebyly.


Na závodech nákladních aut na Kladensku zemřelo dítě, vběhlo na trať
idnes.cz | 13:53:00
Na závodech nákladních automobilů v obci Černuc na Kladensku zemřelo po sobotním poledni dítě. Podle prvotních informací mělo vběhnout pod kola projíždějícího náklaďáku. Policie případ již vyšetřuje. Závody jsou v tuto chvíli pozastaveny.


Pět tisíc mají dostat rodiny s hrubým příjem do milionu, opravil se Jurečka
idnes.cz | 13:46:00
Jednorázový příspěvek 5 tisíc korun na děti pro rodiny schválila v týdnu vláda. Původně politici tvrdili, že na příspěvek dosáhnou domácnosti s čistým ročním příjmem, peněžitá pomoc na dítě se však bude týkat těch s příjmem do milionu korun ročně hrubého výdělku. „Sdělil jsem nepřesnost, za kterou se omlouvám,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka


KOMENTÁŘ: Fiala a spol. ve vlastní pasti. To už další cesta do Kyjeva nespraví
idnes.cz | 13:00:00
Vláda je ve schizofrenní situaci. Za svá opatření schytává kritiku – ovšem nejen od těch, kterým je její politika od počátku proti srsti. Přidávají se i dosavadní zastánci Petra Fialy a spol., kteří kabinetu vyčítají příklon k populismu, píše zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář.


Vada řeči Ondru ovlivňuje ve škole. Kvůli covidu mu terapeutku dělala matka
idnes.cz | 12:37:00
Sedmiletý Ondřej má problémy s výslovností. Jeho matka s ním začala chodit na logopedii dostatečně dopředu, aby před nástupem do první třídy stihl nedostatky vypilovat. Její plán jim ale překazila pandemie. „Ambulance byla zavřená. Neměli jsme ani online logopedii. Stalo se to, čemu jsem se chtěla vyhnout. Syn má odklad,“ popisuje matka chlapce Petra Danielová.


Porno si během zasedání parlamentu pustil omylem. Britský poslanec se brání
idnes.cz | 12:11:00
Britský poslanec Neil Parish si podle svých slov pustil porno přímo v jednacím sále sněmovny omylem. Už ho za to dočasně vyloučila vládní Konzervativní strana z poslaneckého klubu. „Sledování pornografie na jakémkoli pracovišti je nepřijatelné,“ reagoval na incident britský premiér Johnson.


Co dál po dokončení rychlodrah? Český průmysl plánuje stavby pro vnoučata
idnes.cz | 12:00:00
Přestože se na výstavbě vysokorychlostních železničních tratí ještě ani nekoplo a i zvýšení rychlosti na omezených částech tuzemské železniční sítě je stále jen v rovině slibů, český průmysl už hledá projekty, které by bylo možné stavět po dokončení sítě vysokorychlostních železnic. Začít by se měly stavět nejdříve v roce 2050.


Společenská nerovnost trvá. Husa na provázku uvedla novou inscenaci Bídníků
bleskove.cz | 11:53:00
Brněnské divadlo zdůrazňuje, nakolik jsou sociální problémy ve světě stále přítomné i 160 let po vydání románu.


Wall Street má za sebou nejhorší úvod roku od roku 1939! Musk prodává akcie Tesla na financování akvizice Twitteru
Kurzy.cz | 12:36:29
Páteční seance na Wall Street jakoby dotvořila letošní tamní negativní akciový vývoj. Po vlastně již dřívějším předchozím dubnovém výrazném poklesu velkých titulů jako Tesla, Microsoft, Netflix či Google, v pátek vše do uzavřel rovnou 14% propad akcií&hel


Úspěšné momentové strategie a jejich tuning pro výnosy s nižším rizikem
Kurzy.cz | 11:47:00
V minulém článku jsme si představili momentovou investiční strategii. Řekli jsme si, že momentum je vlastně tendence setrvání vývoje ceny v daném trendu.


Pět tisíc mají dostat rodiny s hrubým příjem do milionu, opravil se Jurečka. Původně mluvil o čistém příjmu
lidovky.cz | 13:56:28
Jednorázový příspěvek 5 tisíc korun na děti pro rodiny schválila v týdnu vláda. Původně politici tvrdili, že na příspěvek dosáhnou domácnosti s čistým ročním příjmem, peněžitá pomoc na dítě se však bude týkat těch s příjmem do milionu korun ročně hrubého výdělku. „Sdělil jsem nepřesnost, za kterou se omlouvám,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka


Porno si během zasedání parlamentu pustil omylem. Britský poslanec se brání
lidovky.cz | 12:13:30
Britský poslanec Neil Parish si podle svých slov pustil porno přímo v jednacím sále sněmovny omylem. Už ho za to dočasně vyloučila vládní Konzervativní strana z poslaneckého klubu. „Sledování pornografie na jakémkoli pracovišti je nepřijatelné,“ reagoval na incident britský premiér Johnson.


Nemocnice nemusí mít od května vyčleněná speciální lůžka pro covid
ČT24 | 11:00:23
Nemocnice nebudou muset mít od neděle 1. května vyčleněná speciální lůžka pro pacienty s covidem-19. Pro zdravotníky také nebude dále povinné hlásit neprodleně ministerstvu zdravotnictví všechny změny obsazenosti lůžek intenzivní péče a zdravotníky v izolaci a karanténě pro sledování jejích celostátních kapacit. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví. Ministerstvo od neděle ruší třináct dříve přijatých protikoronavirových mimořádných opatření. Některá ale dál pokračují ve vyhlášce o epidemiologické bdělosti pro onemocnění covid-19, která vyšla v pátek ve sbírce zákonů.


Přehledně: Kdy si můžete vzít v práci placené volno. Možností je dost, říká odbornice
aktuálně.cz | 13:00:00
Svatba, pohřeb, lékařská prohlídka, ale i hledání nové práce. Zákoník práce uvádí několik situací, kdy vám šéf musí dát volno, i když nechce.


Hádku partnerů ukončily smrtící výstřely. Byli to normální lidé, reagují sousedé
Denik.cz | 12:37:00
V pátek otřásla Vochovem na severním Plzeňsku tragická událost. V jednom z místních domů se střílelo, na následky zranění pak jeden člověk zemřel.


Mezi Hradcem a Prahou začínají opravy. Omezení na D11 se bude průběžně měnit
Denik.cz | 11:25:00
S nástrahou v podobě dopravního omezení musí počítat řidiči na „hradecké“ dálnici D11. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) zahajuje opravu vozovky mezi dálničními kilometry 44,4 a 52,2, která je tam v plánu v jízdních pásech pro oba směry jízdy. Dnes odpoledne začnou práce frézováním starého krytu vozovky v jízdním pásu ve směru od Prahy na Hradec Králové.


V americkém Kansasu řádilo tornádo, několik zraněných
Eurozpravy-zahraniční | 13:33:00
Několik lidí bylo zraněno a mnoho domů poškozeno v důsledku silných bouří a nejméně jednoho tornáda, které v noci na dnešek zasáhly americký stát Kansas. Guvernérka Laura Kellyová vyhlásila stav nouze, informovaly světové agentury.


Občané doporučují změnu fungování Evropské unie, rozhodnou instituce
Eurozpravy-zahraniční | 13:16:00
Posílit zapojení občanů včetně mladých lidí do fungování Evropské unie, změnit způsob voleb europoslanců či šéfa Evropské komise nebo zbavit členské státy práva veta. Tyto a desítky dalších doporučení dostaly dnes unijní instituce od zástupců obyvatel všech 27 členských zemí, kteří se zapojili do rok trvající debaty o budoucnosti evropského bloku.


Sberbank nepodala rozklad proti rozhodnutí ČNB o odnětí licence
Eurozpravy-ekonomika | 11:25:00
Sberbank CZ nepodá rozklad proti rozhodnutí České národní banky o odnětí licence, míří tak k likvidaci. Učinila to i přes výhrady k věcné správnosti rozhodnutí ČNB a přesvědčení, že současnou bezprecedentní situaci bylo možné řešit jinými vhodnými způsoby, řekl dnes ČTK ředitel komunikace banky Jan Hainz.


Dáme Putinovi do držky podle Jurečky nebo mu vlezem do zadku podle Klause?
Reflex | 12:00:00
Po dlouhá desetiletí se sjezdy tuzemských politických stran konaly pod záštitou vágních nudných hesel typu: „Se Sovětským svazem na věčné časy“, kdy nechybělo mnoho, aby se tak stalo, „Bojem za světový mír“, který aktuálně prosazuje Rusko na Ukrajině či „Za splnění závěrů KSČ(M), což se (snad) povedlo definitivně realizovat v posledních volbách. Všechna ta hesla byla rozhodně méně myšlenkově přínosná než „Perestrojka, lepší nežli švédská trojka“, s nímž šlo Zpětné zrcátko v osmdesátých letech do řady večírků.


Středula chystá kandidaturu na prezidenta. Podpořil ho Zeman
E15-ekonomika | 12:49:00
Odborový předák Josef Středula by případně kandidoval na prezidenta po získání podpisů občanů. O své účasti v prezidentské volbě uvažuje. Řekl to dnes na sjezdu odborů na přímý dotaz odborářů, zda bude kandidovat. Uvedl, že podmínkou jeho zapojení do volby bylo obhájení předsednické funkce v Českomoravské konfederaci odborových svazů (ČMKOS) a že o hlasy členů odborů extrémně stojí. Prezident Miloš Zeman dnes při své návštěvě odborářské akce odboráře poprosil, aby Středulu ke kandidatuře přemluvili.


Potvrzeno: Sberbank míří do likvidace. Nepodá rozklad proti verdiktu ČNB
E15-ekonomika | 11:19:00
Sberbank CZ nepodá rozklad proti rozhodnutí České národní banky o odnětí licence, míří tak k likvidaci. Učinila to i přes výhrady k věcné správnosti rozhodnutí ČNB a přesvědčení, že současnou bezprecedentní situaci bylo možné řešit jinými vhodnými způsoby, řekl ředitel komunikace banky Jan Hainz. Kroky k odnětí licence Sberbank CZ, která je navázána na Rusko, zahájila ČNB 28. února. Důvodem bylo zhoršení situace Sberbank CZ kvůli odlivu vkladů po zahájení ruské invaze na Ukrajinu. O aktuálním vývoji ve Sberbank informoval deník E15 jako první zde.


Středula chystá kandidaturu na prezidenta. Podpořil ho Zeman
E15-politika | 12:49:00
Odborový předák Josef Středula by případně kandidoval na prezidenta po získání podpisů občanů. O své účasti v prezidentské volbě uvažuje. Řekl to dnes na sjezdu odborů na přímý dotaz odborářů, zda bude kandidovat. Uvedl, že podmínkou jeho zapojení do volby bylo obhájení předsednické funkce v Českomoravské konfederaci odborových svazů (ČMKOS) a že o hlasy členů odborů extrémně stojí. Prezident Miloš Zeman dnes při své návštěvě odborářské akce odboráře poprosil, aby Středulu ke kandidatuře přemluvili.


Potvrzeno: Sberbank míří do likvidace. Nepodá rozklad proti verdiktu ČNB
E15-politika | 11:19:00
Sberbank CZ nepodá rozklad proti rozhodnutí České národní banky o odnětí licence, míří tak k likvidaci. Učinila to i přes výhrady k věcné správnosti rozhodnutí ČNB a přesvědčení, že současnou bezprecedentní situaci bylo možné řešit jinými vhodnými způsoby, řekl ředitel komunikace banky Jan Hainz. Kroky k odnětí licence Sberbank CZ, která je navázána na Rusko, zahájila ČNB 28. února. Důvodem bylo zhoršení situace Sberbank CZ kvůli odlivu vkladů po zahájení ruské invaze na Ukrajinu. O aktuálním vývoji ve Sberbank informoval deník E15 jako první zde.


Macron zesílí Ukrajině pomoc. Rusko vyzývá k minimalizaci rizika jaderné války
idnes.cz | 15:37:00
Francie zesílí vojenskou a humanitární pomoc Ukrajině, slíbil v sobotním telefonátu prezident Emmanuel Macron svému ukrajinskému protějšku Volodymyru Zelenskému. Informují o tom světové agentury s odvoláním na sdělení Elysejského paláce.


Trauma z potratové pilulky? To si Duka vymyslel, tvrdí odborníci
idnes.cz | 14:24:00
Použití pohotovostní antikoncepční pilulky po znásilnění může způsobit další trauma, tvrdí kardinál Dominik Duka. Podle odborníků je to však nepravděpodobné. Trauma po potratu se objevit může, ale nouzová antikoncepce není potrat. Obrovské následky si naopak nesou ženy, které možnost volby po znásilnění nedostaly, řekla psycholožka.


Móda z Febiofestu: Vondráčkové hluboký výstřih nepomohl, Verešová bodovala
revue.idnes.cz | 14:19:00
Před několika dny začal filmový festival Febiofest. Na červeném koberci úvodního ceremoniálu se přítomné dámy opět převedly v nejrůznějších outfitech. Některým se výběr povedl, jiným méně. Modely okomentoval módní policista Jakub Eliáš.


Příběhy z neskutečného světa. V českých povídkách Panna Maria umírá ve Varšavě
bleskove.cz | 16:00:00
Autor knihy Vratislav Maňák se nechává unášet slovem, vrší příměry, jako ohař sleduje každou sebenepatrnější souvislost.


Příběhy z neskutečného světa. V českých povídkách Panna Maria umírá ve Varšavě
pikant | 16:00:00
Autor knihy Vratislav Maňák se nechává unášet slovem, vrší příměry, jako ohař sleduje každou sebenepatrnější souvislost.


Japonští pošťáci jsou věrní Hondě už přes 50 let
Auto.cz | 13:50:00
Doručovatelé pošty brázdí japonské silnice na hondách. Ověřená spolupráce funguje více než půl století, červení poslíčci jsou součástí kultury.


Ratingová agentura Standard & Poor’s potvrzuje Česku rating, dobrá zpráva pro Fialu i Babiše. Nízké zadlužení prý zemi pomůže překonat dopady ukrajinské války
Kurzy.cz | 15:51:23
Jedna ze tří světově významných ratingových agentur, Standard & Poor’s, potvrzuje České republice dosavadní rating a také výhled do nadcházející doby. Dlouhodobý korunový dluh Česka je tak nadále hodnocený na stupni AA, cizoměnový dluh pak na stupni AA-.


Syrový je zapomenutá legenda, říká historik Stehlík. Zároveň vysvětluje okolnosti vzniku fotky s Hitlerem
lidovky.cz | 15:00:00
Vojenský historik a ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík v rozhovoru přibližuje význam generála Jana Syrového při budování státu i událostí z nacistické okupace. Válečný hrdina Syrový nyní získal naději na rehabilitaci. Vrchní soud v Praze totiž rozhodl o obnově procesu z roku 1947, při němž byl generál odsouzen za údajnou kolaboraci s nacistickým režimem a poslán za mříže.


Kozel ministrem zemědělství? Doposud nenápadný Nekula to vzal za špatný konec
lidovky.cz | 14:52:00
Představte si, že vaše dcera nebo syn začne ze školy nosit místo obvyklých jedniček a dvojek samé čtyřky. A vy zareagujete tak, že potomkovi zrušíte doučování a vyházíte polovinu učebnic a smažete dvě třetiny výukových programů. Tak nějak nám musí připadat poslední prohlášení lidoveckého ministra zemědělství Zdeňka Nekuly.


Šampioni v odkládání. Pozdější nástup dětí na základní školy žádají tisíce rodičů, jaké jsou nejčastější důvody?
lidovky.cz | 14:35:00
Podle statistiků drží Česko první místo v počtu odkladů nástupu potomka na ZŠ v Evropě. Pocit, že tím rodiče něčemu pomůžou, ale podle odborníků není na místě.


Letní dovolená bude opět se švédskými stoly. Jaká jsou covidová pravidla v oblíbených destinacích?
lidovky.cz | 14:00:00
Dvě turistické sezony provázely zahraniční zájezdy covidová omezení a zmatky spojené s neustále se měnícími pravidly. Letošní dovolená by se však už mohla o něco více podobat normálu.


Koloniální minulost Evropy i "pokrytectví USA". Proč některé země neodsuzují Rusko
aktuálně.cz | 15:56:18
Řada významných států se však rozhodla zdržet v hlasování o odsouzení ruské agrese. BBC rozebírá důvody, proč tomu tak je.


Kvůli mučení přišel o prsty, jiní o nohy. Ukrajinec popsal peklo v ruském vězení
Denik.cz | 15:00:00
Nikita Horban si prošel ruským vězením, kde se na vlastní kůži setkal s mučením. Bude mít trvalé následky. Přišel o prsty na nohou a nemůže chodit. Přitom nebyl ani příslušníkem armády, ale pouhým laborantem v nemocnici. Ruští vojáci jej přesto zajali, odvezli přes hranice a krutě s ním zacházeli. Rusko přes veškerá svědectví obvinění z násilí na civilistech a jejich věznění od začátku války odmítá.


Trojnásobná vražda na Prostějovsku. Hrůzami si rodina prošla už v minulosti
Denik.cz | 14:11:00
Jediná členka z celé rodiny zůstala naživu po páteční tragédii v Kostelci na Hané. Mladý muž tam v pátek zabil tři své nejbližší příbuzné. Malým městem událost otřásla. Pro rodinu to bohužel nebyla první hrůzná událost. Děsivá smrt zasahovala do životů jejích členů už v minulosti.


Tragédie při závodech na Kladensku, pod koly tahače zemřelo dítě
Denik.cz | 13:41:00
Tragická nehoda v sobotu 30. dubna předčasně ukončila závody v truck trialu v Černuci, kde se o víkendu koná otevřené mistrovství České republiky. Podle informací Deníku bylo při offroadovém závodě vážně zraněno dítě, které zraněním na místě podlehlo.


Při závodu nákladních vozidel na Kladensku zemřelo dítě. Policie zjišťuje zabezpečení trati
ČT24 | 13:50:02
Při závodech nákladních vozů v terénu v sobotu v Černuci na Kladensku zemřelo dítě. Policie zjišťuje, jak byla trať zabezpečena a veškeré další okolnosti tragédie, řekla její mluvčí Barbora Schneeweissová. V pískovně v Černuci se v sobotu a v neděli koná mistrovství České republiky nákladních vozidel v extrémním terénu. Jde o akci, která se koná pravidelně řadu let. 


Jurečka se spletl, příspěvek na dítě 5 tisíc Kč se bude týkat rodin s příjmem do milionu korun hrubého, ne čistého
ČT24 | 13:31:54
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v sobotu na Twitteru uvedl, že jednorázový příspěvek 5 tisíc korun na každé dítě do 18 let věku, který tento týden schválila vláda, se nakonec bude týkat menšího počtu domácností, než on sám avizoval na tiskové konferenci.


Jurečka ozřejmil, koho se bude týkat příspěvek 5000 Kč na dítě
Eurozpravy-domácí | 16:12:00
Plánovaný příspěvek 5000 korun na dítě do 18 let by měly získat domácnosti s ročním příjmem do jednoho milionu korun hrubého, ne čistého. Původní informaci opravil dnes ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Serveru Seznam Zprávy to předtím sdělil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Počet rodin s nárokem na příspěvek by se tak proti původnímu plánu zúžil.


KOMENTÁŘ: Drahé potraviny mohou přinést další krize. Srazit ceny se můžeme pokusit i my sami
Eurozpravy-domácí | 14:25:00
David Malpass, ředitel Světové banky, tedy World Bank, jedné ze dvou specializovaných organizací Organizace spojených národů (OSN), které zajišťují finanční a technickou pomoc rozvíjejícím se zemím s cílem snížit chudobu a zlepšit životní podmínky na celém světě byl v rozhovoru pro britskou zpravodajskou stanici BBC dost nekompromisní. „Válka na Ukrajině zdraží potraviny až o 37 procent a nastupující potravinová krize způsobí v mnoha chudších zemích lidskou katastrofu. Tato krize nejvíce dolehne na ty nejchudší, kteří budou jíst méně a budou mít i méně peněz na další věci, včetně například zaplacení školného. Kvůli dopadům na nejchudší je svým způsobem nefér krize, stejně jako to bylo za pandemie covidu-19,“ citovala i řada tuzemských médii Malpassovo vyjádření BBC.


Na Kladensku zemřelo dítě při závodech nákladních vozů
Eurozpravy-domácí | 14:04:00
Při závodech nákladních vozů v terénu dnes v Černuci na Kladensku zemřelo dítě. Policie zjišťuje, jak byla trať zabezpečena a veškeré další okolnosti tragédie, řekla ČTK její mluvčí Barbora Schneeweissová.


Do Lvova přijela americká herečka Angelina Jolie, píší média
Eurozpravy-zahraniční | 16:22:00
Do západoukrajinského Lvova přijela americká herečka Angelina Jolie, informují některá ukrajinská média. Podle ruské služby BBC se hollywoodská hvězda, která je známá svým zapojením do charitativních projektů, objevila v jedné z místních kaváren. Co přesně bude na Ukrajině dělat, zatím není známo, poznamenala stanice.


Macron slíbil Zelenskému posílení vojenské a humanitární pomoci
Eurozpravy-zahraniční | 14:48:00
Francie zesílí vojenskou a humanitární pomoc Ukrajině, slíbil dnes v telefonátu prezident Emmanuel Macron svému protějšku Volodymyru Zelenskému. Informují o tom světové agentury s odvoláním na sdělení Elysejského paláce.


Papež mluvil o nefunkční noze, lékaři mu doporučují operaci
Eurozpravy-zahraniční | 14:28:00
Papeže Františka nadále trápí potíže s kolenem, píše agentura DPA. Při přijetí poutníků ze Slovenska dnes papež mluvil dokonce o tom, že mu jedna noha "nefunguje". Kvůli zdravotním obtížím už hlava katolické církve v poslední době několikrát musela zrušit veřejná vystoupení.


Druhé Milostivé léto dopadne hůře než to první. Až o 70 procent
Eurozpravy-ekonomika | 16:19:00
Politici plánují druhé kolo akce Milostivé léto a slibují si od něho, že bude minimálně stejně úspěšné jako to první. Odborníci na inkaso dluhů ze společnosti M.B.A. Finance ale upozorňují, že možnosti oddlužení využije ještě méně lidí než v prvním kole. Z jejich dlouhodobých statistik vychází, že pokud oslovují podruhé stejnou skupinu dlužníků, úspěšnost vymáhání klesá až o sedmdesát procent.


Standard & Poor’s potvrzuje Česku rating, dobrá zpráva pro Fialu. Nízké zadlužení zemi pomůže překonat dopady ukrajinské války
Eurozpravy-ekonomika | 16:09:00
Jedna ze tří světově významných ratingových agentur, Standard & Poor’s, potvrzuje České republice dosavadní rating a také výhled do nadcházející doby. Dlouhodobý korunový dluh Česka je tak nadále hodnocený na stupni AA, cizoměnový dluh pak na stupni AA-. Výhled je nadále stabilní.


Kreml couvá. Platba za plyn v rublech už není bezpodmínečně nutná
Eurozpravy-ekonomika | 16:03:00
Kreml včera upřesnil podobu nového mechanismu platebního styku s odběrateli ruského plynu z takzvaných nepřátelských zemí, mezi něž patří i členské státy EU. Složí-li „nepřátelští“ obchodní partneři ruského plynárenského gigantu Gazprom svá eura, příp. dolary na devizový účet Gazprombanky, ruské státní banky, plyn poteče do EU i tehdy, pokud Gazprombanka nepřevede získané devizy v rubly. Znemožnění převodu ovšem v takovém případě nesmí být důsledkem případných dalších sankcí na Rusko uvalených. Uvedl Lukáš Kovanda.


Nejmocnější hráčský agent Mino Raiola zemřel. Tentokrát podle rodiny opravdu
Eurozpravy-sport | 16:50:00
Až neuvěřitelný příběh se smutným koncem napsal tento týden osud pro nejmocnějšího hráčského agenta v současném fotbale Mina Raiolu. Tohoto čtyřiapadesátiletého Itala totiž už italská média pohřbili již ve čtvrtek, ovšem tehdy to pořel sám Raiola na svém twitterovém účtu. Nyní v sobotu už je ale zpráva o jeho smrti pravdivá. Oznámila ji totiž jeho rodina.


Potvrzeno. Místo Jandače a spol. přichází do hokejové Sparty Patera s Martincem
Eurozpravy-sport | 14:41:00
To, o čem se před časem v tuzemských hokejových kuloárech spekulovalo, se nyní krátce po skončení extraligové sezóny 2021/22 potvrdilo. Novým trenérem pražské Sparty, která tento týden prohrála s Třincem ve finále play-off Tipsport extraligy a skončila tak tedy po sezóně druhá, se stal bývalý reprezentant a hráč spjatý především s Kladnem Pavel Patera. Jeho nejbližším pobočníkem se pak stane Patrik Martinec. Nahrazují tak skončivší realizační tým s Josefem Jandačem, Miroslavem Hořavou a Tomášem Hamarou.


„My si myslíme, že je odvlekli Rusové. Právě tak to dělají,“ vypráví Julie o nezvěstných příbuzných
Reflex | 16:00:00
Na Ukrajině roste počet nezvěstných. Příbuzní se obávají, že mnozí byli odvlečeni proti své vůli na ruské území. Toho se bojí i Julie, které se podařilo se sestrou a dětmi utéct do Řecka. 


Hranice hájení svobody Putinovy propagandy: Extrémní hnus, nebo jiný názor?
Reflex | 14:00:00
Putin si chce podrobit Ukrajinu za každou cenu. „Speciální operace“ se nevyvíjí podle plánu, roste agresivita ruských vojsk. Kreml tím spíše potřebuje ovlivňovat světové veřejné mínění pomocí sítě propagandistických kanálů. Jde ještě o svobodu slova?


Potraviny i průmyslové suroviny zdražily letos o desítky procent
Tiscali-zprávy | 14:38:45
Ceny komodit na světových trzích výrazně rostou, potraviny i průmyslové suroviny letos zdražily o desítky procent.


Středula by na prezidenta kandidoval s podpisy občanů, o hlas odborářů stojí
Tiscali-zprávy | 11:58:19
Odborový předák Josef Středula by případně kandidoval na prezidenta po získání podpisů občanů. O své účasti v prezidentské volbě uvažuje.


Macron: Francie zesílí vojenskou pomoc Ukrajině
E15-ekonomika | 14:40:00
Francie zesílí vojenskou a humanitární pomoc Ukrajině, slíbil dnes v telefonátu prezident Emmanuel Macron svému protějšku Volodymyru Zelenskému. Informují o tom světové agentury s odvoláním na sdělení Elysejského paláce.


V Evropě hrozí obchodní válka. Boris Johnson se chystá porušit brexitovou dohodu
E15-ekonomika | 14:00:00
Britská vláda v tichosti připravuje novou legislativu, která jí umožní obejít severoirský protokol a zruší celní kontroly přepravovaného zboží mezi Severním Irskem a zbytkem Spojeného království. S odvoláním na zákulisní zdroje o tom informuje list The Financial Times. Tento krok by znamenal jednostranné porušení brexitové dohody a může vést až k rozpoutání obchodní války s Evropskou unií, navíc v době, kdy se Západ snaží jednotně čelit ruské invazi na Ukrajinu, varuje britský deník.


Macron: Francie zesílí vojenskou pomoc Ukrajině
E15-politika | 14:40:00
Francie zesílí vojenskou a humanitární pomoc Ukrajině, slíbil dnes v telefonátu prezident Emmanuel Macron svému protějšku Volodymyru Zelenskému. Informují o tom světové agentury s odvoláním na sdělení Elysejského paláce.


V Evropě hrozí obchodní válka. Boris Johnson se chystá porušit brexitovou dohodu
E15-politika | 14:00:00
Britská vláda v tichosti připravuje novou legislativu, která jí umožní obejít severoirský protokol a zruší celní kontroly přepravovaného zboží mezi Severním Irskem a zbytkem Spojeného království. S odvoláním na zákulisní zdroje o tom informuje list The Financial Times. Tento krok by znamenal jednostranné porušení brexitové dohody a může vést až k rozpoutání obchodní války s Evropskou unií, navíc v době, kdy se Západ snaží jednotně čelit ruské invazi na Ukrajinu, varuje britský deník.


KOMENTÁŘ: Ani „neomezený limit“ není úplně neomezený
idnes.cz | 17:30:00
Německá prokuratura minulý týden nakonec usoudila, že nebude stíhat českého podnikatele Radima Passera za jeho jízdu ve voze Bugatti, kdy to za plného provozu na německé dálnici A2 „rozpálil“ na 417 kilometrů v hodině a záznam dal na internet, píše editor MF DNES Jakub Pokorný.


Angelina Jolie je na Ukrajině. Jak hodlá herečka pomáhat, není zatím jasné
idnes.cz | 16:49:00
Americká herečka Angelina Jolie přijela do západoukrajinského Lvova. Informují o tom ukrajinská média. Ruská služba BBC prohlásila, že se hollywoodská hvězda, která je známá svým zapojením do charitativních projektů, objevila v jedné z místních kaváren. Podle stanice ale zatím není známo, co bude herečka na Ukrajině dělat.


Na letišti v České Lípě se zřítil ultralight, pilot utrpěl lehké zranění
idnes.cz | 16:38:00
K vážně vypadající nehodě ultralightu vyjížděli v sobotu odpoledne hasiči záchranného sboru z České Lípy na letiště Lada. Pád ultralehkého letadla, které skončilo převrácené na střeše, si vyžádal zranění jedné osoby, která v ultralightu byla.


Prahou prošli odpůrci potratů i jejich zastánci. Střetli se na Mánesově mostě
idnes.cz | 16:35:00
Prahou prošel po dvou letech covidové pauzy Národní pochod pro život, který je manifestací zastánců tradičních rodin a odpůrců potratů. Ve stejnou dobu v hlavním městě manifestovali také lidé za právo potrat podstoupit. Zástupci obou akcí se potkali na konci Mánesova mostu, kde se slovně střetli. Policie, která na obě akce dohlížela, zasahovat nemusela.


O handicapované kočky je zájem, říká majitelka útulku s úrazovou pohotovostí
idnes.cz | 16:18:00
Teta od koček. Tak samu sebe nazývá Kristýna Kacálková, která těmto zvířatům zasvětila svůj život. S manželem Michalem mají už přes 10 let ve Vrbičanech u Kladna útulek, kde se starají přibližně o 80 koček, často i vážně nemocných nebo s handicapem. Práce je to na téměř 24 hodin denně, říká mimo jiné v rozhovoru pro seriál Inspirativní ženy.


KVÍZ: Orientujete se v evropské populární muzice 80. a 90. let?
idnes.cz | 15:30:00
Českou republiku v květnu poprvé navštíví norská kapela A-HA, v červnu se v Brně uskuteční festival hudby 80. a 90. let nazvaný 80-90s The Show, kde vystoupí i Milli Vanilli, Haddaway, 2 Unlimited a další. Co o evropských hvězdách konce minulého století víte vy?


Lidé jsou po covidu pragmatičtější, více jim záleží na výplatě
idnes.cz | 15:00:00
Lidé si cení v práci především to, jak je práce baví. Po covidu ale vzrostl také význam výplaty a vlastností šéfa. Štěstí v práci je přitom důležité a podle zaměstnanců spokojený zaměstnanec odvede lepší výkon.


„Prostě si přišla vypít kávu.“ Angelina Jolie je na Ukrajině, jak hodlá pomáhat, není zatím jasné
lidovky.cz | 17:09:59
Americká herečka Angelina Jolie přijela do západoukrajinského Lvova. Informují o tom ukrajinská média. Ruská služba BBC prohlásila, že se hollywoodská hvězda, která je známá svým zapojením do charitativních projektů, objevila v jedné z místních kaváren. Podle stanice ale zatím není známo, co bude herečka na Ukrajině dělat.


Fenomén vraňjo. Lhaní je podle expertů historicky zakořeněným rysem ruské kultury
lidovky.cz | 17:00:00
Popírání útoků, masakrů či pokusů o vraždu navzdory důkazům je kremelské propagandě vlastní. Lhaní, při kterém se dotyčný ani nesnaží předstírat, že mluví pravdu, je podle expertů historicky zakořeněným rysem ruské kultury. A má v ruštině i svůj zvláštní výraz.


Macron slíbil Zelenskému vojenskou i humanitární pomoc. Rusko chce minimalizovat rizika jaderné války
lidovky.cz | 15:53:00
Francie zesílí vojenskou a humanitární pomoc Ukrajině, slíbil v sobotním telefonátu prezident Emmanuel Macron svému ukrajinskému protějšku Volodymyru Zelenskému. Informují o tom světové agentury s odvoláním na sdělení Elysejského paláce.


Přes frontovou linii zpátky. Někteří Ukrajinci se rozhodli riskovat a vrací se domů
aktuálně.cz | 17:14:58
Svět už si zvykl na záběry milionů Ukrajinců na útěku před ruskou invazí. V jejich stínu jsou lidé, kteří se vydávají na opačnou stranu.


Příspěvek 5000 Kč na dítě bude do příjmu rodiny 1 milionu Kč hrubého, ne čistého
aktuálně.cz | 16:27:25
Počet rodin s nárokem na příspěvek se tak proti původnímu oznámení zúžil.


Mimořádný příspěvek na dítě? Počítá se hrubý, ne čistý příjem, upřesnil Jurečka
Denik.cz | 16:45:00
Plánovaný příspěvek 5000 korun na dítě do 18 let by měly získat domácnosti s ročním příjmem do jednoho milionu korun hrubého, ne čistého. Původní informaci opravil dnes ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Serveru Seznam Zprávy to předtím sdělil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Počet rodin s nárokem na příspěvek by se tak proti původnímu plánu zúžil. Záměr vyplatit 5000 korun na dítě do 18 let rodinám s příjmem do milionu korun oznámila vláda ve středu pozdě večer po svém zasedání. Opatření má podle kabinetu zmírnit dopady vysoké inflace.


Pojišťovny si připsaly tučný zisk. Pandemie zavřela lidi doma
Denik.cz | 16:29:00
České pojišťovny se loni neměly vůbec špatně. Podle zveřejněných výsledků centrální banky dokonce zdvojnásobily svůj zisk. Jednou z příčin této žně byla i koronavirová opatření, která lidi více méně uvěznila doma. Dvě pojišťovny tak svým klientům vracejí peníze za neujeté kilometry.


OBRAZEM: Fotky pomáhají. Do projektu na podporu Ukrajiny se zapojil i Deník
Denik.cz | 15:25:00
Obrovská vlna solidarity s válkou zkoušenou Ukrajinou, která se zvedla v České republice, sice oslabila, ale nezanikla. Naopak pokračuje v nejrůznějších podobách. Jedním z nových projektů je i iniciativa profesionálních zpravodajských fotografů, kterou založil jeden z nich, mnoha cenami ověnčený Petr Josek, a to společně se svými kolegy a kamarády. Odstartuje v květnu.


Tvarůžky nemusí smrdět, dokazuje cukrárna v Lošticích. Peče slané kremrole i větrníky
bleskove.cz | 16:01:03
Rodina Poštulkových spojila tradiční české zákusky se sýrem typickým pro její region. Do Tvarůžkové cukrárny v Lošticích jezdí gurmáni z celého Česka.


Tvarůžky nemusí smrdět, dokazuje cukrárna v Lošticích. Peče slané kremrole i větrníky
pikant | 16:01:03
Rodina Poštulkových spojila tradiční české zákusky se sýrem typickým pro její region. Do Tvarůžkové cukrárny v Lošticích jezdí gurmáni z celého Česka.


Motocyklová VC Španělska 2022: Kvalifikaci MotoGP ozdobil Bagnaia novým rekordem
Auto.cz | 17:20:00
Nejrychleji si v kvalifikacích na španělskou jednostopou Grand Prix počínali Francesco Bagnaia (MotoGP) Ai Ogura (Moro2) a Izan Guevara (Moto3).


Muž si koupil funkční hasičský vůz, má s ním velké plány pro všechny štamgasty
Auto.cz | 15:50:00
Prodejce uniforem si dobře uvědomuje, komu zboží poskytuje. Dík za službu profesionálů vyjádřil levným nákupem hasičského vozu upraveného do vzpomínkového kiosku se zásobou správného občerstvení.


Jurečka se spletl, vláda vyplatí „rouškovné pro děti“ menšímu okruhu domácností. I tak jde stále v Babišových stopách, na neadresnou dávku padne až sedm miliard korun
Kurzy.cz | 17:47:16
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka se spletl. Vláda hodlá v srpnu vyplácet mimořádnou dávku na dítě v závislosti na hrubém, nikoli čistém příjmu domácnosti. Takže nárok na ni budou mít domácnosti s příjmem do jednoho milionu korun ročně&hellip


Druhé Milostivé léto dopadne hůře než to první. Až o 70 procent
Kurzy.cz | 16:55:40
Politici plánují druhé kolo akce Milostivé léto a slibují si od něho, že bude minimálně stejně úspěšné jako to první. Odborníci na inkaso dluhů ze společnosti M.B.A. Finance ale upozorňují, že možnosti oddlužení využije ještě méně lidí než v prvním kole.


Kreml couvá. Platba za plyn v rublech už není bezpodmínečně nutná
Kurzy.cz | 16:29:06
Kreml včera upřesnil podobu nového mechanismu platebního styku s odběrateli ruského plynu z takzvaných nepřátelských zemí, mezi něž patří i členské státy EU. Složí-li „nepřátelští“ obchodní partneři ruského plynárenského gigantu Gazprom svá eura, příp.


Značka Fabini zavádí pozici kreativního ředitele
Kurzy.cz | 16:24:07
Po více než dvou letech na trhu a patnácti tisících prodaných kusech nádobí zavádí značka nádobí Fabini pozici kreativního ředitele, na kterou přichází 29letý designér Huy Pham. Huy Pham není ve Fabini nováčkem.


Globální obchod předznamenávají boje dodavatelských řetězců s řadou omezení
Kurzy.cz | 16:16:11
Výpadky, se kterými se potýkají globální řetězce, zůstanou do značné míry aktuální až do druhého pololetí letošního roku. Až následně dojde ke zlepšení. Důvody pro setrvání nepříznivého stavu v prvním pololetí budou opětovný výskyt ohnisek nákazy...


Příští týden na domácím parketu představí svá čísla za 1Q22 Komerční banka a zasedat bude ČNB
Kurzy.cz | 16:05:28
Poslední dubnový týden se nesl ve znamení výsledkové sezóny za 1Q22 , dalšího růstu výnosů , posilování amerického dolaru a dění kolem ukrajinské invaze . V průběhu týdne reportovaly mimo jiné své výsledky velké technologické společnosti jako Apple ,&hell


Týden s technologiemi: Nezkoušejte to přetočit, nebo se FTV Prima bude zlobit
Hospodářské noviny | 16:10:00
Evropa a USA se dohodly na společné vizi internetu pro léta budoucí, ale českým světem technologií nejvíce cloumá kauza přetáčení televizní reklamy. Zní to sice komicky, ale vlastně je to krásná ukázka toho, jak technologický pokrok naráží na...


Ruská raketa zasáhla letiště v Oděse. Země si vyměnily své zajatce
idnes.cz | 18:35:00
Ruská raketa podle ukrajinské armády zasáhla startovací dráhu letiště v Oděse. Ta se tak stala nepoužitelnou. Ukrajinská agentura Unian rovněž uvedla, že ve městě bylo slyšet několik explozí. Ukrajina a Rusko se v sobotu také dohodly na další výměně zajatců.


Manželé našli ve zdi 60 let starý sáček z McDonald´s. Byly v něm i hranolky
idnes.cz | 18:09:00
Americký pár z Illinois objevil ve zdi během rekonstrukce domu papírový pytlík z McDonald’s pocházející z konce 50. let 20. století. Uvnitř něj pak byly nedojedené hranolky. Rodina neví, jak se sáček do zdi dostal, nalezenou „relikvii“ ale nevyhodí. Plánují ji buď prodat, nebo si ji na památku ponechat.


Pivovar Guinness představuje nový stout. Značka vsadila na oblibu kávy
idnes.cz | 18:00:00
Po úspěchu v USA oznámil irský pivovar Guinness, že začal ve Velké Británii nabízet svoji novinku, stout s kávovou příchutí. Výrobce tak reaguje na rostoucí oblibu kávy především u mladých konzumentů. Jeho nejnovější produkt nyní obsahuje jak alkohol, tak kofein. První reakce zákazníků jsou ale zatím většinou rozpačité, mnozí také poukazují na dřívější marketingové přešlapy značky s produkty, které musela stáhnout.


Týden s technologiemi: Nezkoušejte to přetočit, nebo se FTV Prima bude zlobit
iHned.cz | 16:10:00
Evropa a USA se dohodly na společné vizi internetu pro léta budoucí, ale českým světem technologií nejvíce cloumá kauza přetáčení televizní reklamy. Zní to sice komicky, ale vlastně je to krásná ukázka toho, jak technologický pokrok naráží na...


Zvýšené inflační očekávání je nebezpečný džin vypuštěný z lahve
lidovky.cz | 19:40:00
V médiích – ale jistě i na jiných fórech – probíhá živá diskuse o tom, jak naložit s rostoucí inflací. Jisté je, že covid narušil ekonomickou rovnováhu vyspělého světa a že výsledkem je značný nedostatek některých komodit a jejich prudké zdražení.


Ruská raketa zasáhla letiště v ukrajinské Oděse. Země si vyměnily své zajatce
lidovky.cz | 19:02:52
Ruská raketa podle ukrajinské armády zasáhla startovací dráhu letiště v Oděse. Ta se tak stala nepoužitelnou. Ukrajinská agentura Unian rovněž uvedla, že ve městě bylo slyšet několik explozí. Ukrajina a Rusko se v sobotu také dohodly na další výměně zajatců.


Irský pivovar Guinness představuje nový stout. Značka vsadila na oblibu kávy
lidovky.cz | 18:59:30
Po úspěchu v USA oznámil irský pivovar Guinness, že začal ve Velké Británii nabízet svoji novinku, stout s kávovou příchutí. Výrobce tak reaguje na rostoucí oblibu kávy především u mladých konzumentů. Jeho nejnovější produkt nyní obsahuje jak alkohol, tak kofein. První reakce zákazníků jsou ale zatím většinou rozpačité, mnozí také poukazují na dřívější marketingové přešlapy značky s produkty, které musela stáhnout.


Prahou prošli odpůrci i zastánci potratů. Aktivistky protestovaly i při mši kardinála Duky
ČT24 | 17:12:34
Prahou prošel po dvou letech covidové pauzy Národní pochod pro život, který je manifestací zastánců tradičních rodin a odpůrců potratů. Lidé manifestovali také za právo potrat podstoupit a kritizovali výroky zástupců Hnutí Pro život ČR, které pochod pořádá. Obě akce se potkaly na konci Mánesova mostu, kde se jejich účastníci slovně střetli a odpůrci průvod krátce blokovali. Policie, která na obě akce dohlížela, zasahovat nemusela. Aktivistky také rozvinuly transparenty už při dopolední mši v katedrále svatého Víta, kterou sloužil arcibiskup Dominik Duka.


Dva vědci se snaží zachránit permafrost. Na Sibiři chovají bizony i pižmoně
aktuálně.cz | 19:15:28
Experiment ruských vědců sleduje film Pleistocenní park, který je k vidění na festivalu AFO v Olomouci.


Pěstitelé brzy začnou s prodejem první úrody. Popularita bedýnek stoupla
Denik.cz | 19:30:00
Zeleninové bedýnky jsou stále oblíbenější. Lidé je nakupují proto, že je nebaví chodit do obchodu a upřednostňují dodání až do domu, případně proto, že chtějí vědět, odkud zelenina na jejich talíři pochází. Bedýnkáři zažívali největší nárůst poptávky v covidové době, dnes je zájem menší, ale věrní příznivci zůstávají. 


Slavné ovocné čaje z Rakouska v ohrožení. Chybí šípek z Chile
Denik.cz | 19:20:00
Rakušané pijí výrazně více čaje než před pandemií koronaviru. Vyplývá to alespoň z výsledků hospodaření salzburgské společnosti Teekanne, jednoho z největších hráčů na trhu s čajem v Evropě.


Do Lvova přijela americká herečka Angelina Jolie, navštívila uprchlíky
Denik.cz | 19:14:00
V západoukrajinském Lvově je americká herečka Angelina Jolie, informují ukrajinská média. Herečka přijela na hlavní nádraží ve Lvově přivítat vnitřně vysídlené Ukrajince, kteří přijeli evakuačním vlakem z Pokrovska v Doněcké oblasti, informoval list Kyiv Independent. Podle ruské služby BBC se hollywoodská hvězda, která je známá svým zapojením do charitativních projektů, objevila v jedné z místních kaváren.


OBRAZEM: Do ulic Prahy vyšli odpůrci i příznivci potratů, mši odsloužil Duka
Denik.cz | 17:30:00
Prahou prošel po dvou letech covidové pauzy Národní pochod pro život, který je manifestací zastánců tradičních rodin a odpůrců potratů. Lidé v sobotu 30. dubna manifestovali také za právo potrat podstoupit a kritizovali výroky zástupců Hnutí pro život, které pochod pořádá.


VIDEO: Na kole vinohrady vyrazilo bezmála tisíc cyklistů, pěších i koloběžkářů
Denik.cz | 15:06:00
Celkem 237 kilometrů na pěti cyklotrasách a jedné trase pro pěší, čekalo o poslední dubnové sobotě na téměř tisícovku cyklistů, pěších i koloběžkařů, kteří se zúčastnili 17. ročníku akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska.


Lidé v ocelárnách Azovstal jsou na pokraji smrti, tvrdí starosta Mariupolu
Eurozpravy-zahraniční | 19:54:00
Lidé v Rusy obléhaném areálu oceláren Azovstal v ukrajinském Mariupolu jsou na pokraji smrti a mohou jim zbývat jen hodiny života. Britské stanici BBC to dnes řekl starosta Mariupolu Vadym Bojčenko. Podle ukrajinského generálního štábu ruské síly pokračují v náletech na Mariupol s cílem zablokovat jednotky bránící Azovstal. Ruská strana dnes naopak informovala o úspěšné evakuaci 25 civilistů z obléhaného areálu.


Čeští mladíci o zlato bojovat nebudou. Američané je v semifinále rozstříleli
Eurozpravy-sport | 18:50:00
Po senzační výhře nad Kanadou 6:5 po prodloužení a čtvrtfinálové vysoké výhře nad Švýcarskem 8:0 možná nejeden český fanoušek doufal, že by se mohlo české národní mužstvo hráčů do 18 let na světovém šampionátu své věkové kategorie dostat až do finále. V semifinále však narazilo na silného protivníka, na jednoho z favoritů turnaje, tedy na Američany. I když do duelu s nimi svěřenci kouče Jakuba Petra vedli, když využili přesilovku 5 proti 3, Američané dokázali přesto duel otočit a díky druhé třetině, ve které skóre ustanovili na 5:1 pro sebe, bylo jasné, že se sen Čechů o finále rozplynul. Češi nakonec prohráli 1:6 a budou tak hrát v Německu o bronz.


„Nejsem váš inkubátor.“ Prahou prošel průvod odpůrců potratů, lidé ale manifestovali i za právo na ně
Tiscali-zprávy | 18:50:01
Prahou prošel po dvou letech covidové pauzy Národní pochod pro život, který je manifestací zastánců tradičních rodin a odpůrců potratů. Lidé manifestovali také za právo potrat podstoupit a kritizovali výroky zástupců Hnutí pro život, které pochod pořádá.


Trumpovi stoupenci chtějí dokázat volební podvod. Pátrají na vlastní pěst
idnes.cz | 20:18:00
Americké úřady vyšetřují nejméně osm pokusů získat neoprávněný přístup do hlasovacích systémů v celkem pěti státech. Mají je mít na svědomí republikánští politici a aktivisté, kteří propagují konspirační teorie o výsledku Donalda Trumpa v předloňských prezidentských volbách.


Komunisté si v Ostravě připomněli padlé. Zavlála i vlajka Sovětského svazu
idnes.cz | 20:14:00
Vlajky Stalina i bývalého Sovětského svazu se v sobotu objevily na pietní akci za padlé vojáky ve druhé světové válce, pořádanou Komunistickou stranou Čech a Moravy v Ostravě. Událost ostravští komunisté uspořádali při příležitosti 77. výročí od osvobození Ostravy. Úctu přišlo k památníku Rudé Armády v Komenského sadech vyjádřit přes 200 příznivců strany.


Vláda nespí. A v Praze zrušíme cyklopruhy, říká místopředseda ODS Zajíček
idnes.cz | 20:00:00
V ODS je od začátku 90. let, byl poslancem, ředitelem pražského magistrátu, poté vystřídal několik náměstkovských pozic na ministerstvech. Nejznámější je jeho působení na vnitru s Ivanem Langerem, se kterým prosadil třeba Czech Pointy nebo datové schránky. Tento měsíc byl Zdeněk Zajíček, jenž bývá mnohými pokládán za neformálního šéfa pražské ODS, zvolen místopředsedou strany.


V Donbasu se branci skrývají. Rusko zoufale rekrutuje i mezi Ukrajinci
idnes.cz | 20:00:00
Ruské armádě chybějí vojáci a pokouší se je rekrutovat dokonce i v Donbasu, jehož ochranou zaštiťuje válku na Ukrajině. Místní muži se však před ruskými verbíři skrývají, do práce místo sebe posílají ženy. Podle rozvědky napadené země se Rusové pokoušejí do armády zlákat na okupovaných územích dokonce i Ukrajince.


Po měsících skrývání se monacká kněžna ukázala na veřejnosti
revue.idnes.cz | 19:19:00
Monacká kněžna Charlene (44) se spolu s manželem Albertem II. (64) a jejich sedmiletými dvojčaty Jacquesem a Gabriellou ukázala na Velké ceně Monaka. Doposud se veřejným akcím vyhýbala. Kvůli psychickým potížím a vyčerpání se léčila ve Švýcarsku.


Komunisté si v Ostravě připomněli padlé. Zavlály vlajky Stalina i Sovětského svazu
lidovky.cz | 20:51:23
Vlajky Stalina i bývalého Sovětského svazu se v sobotu objevily na pietní akci za padlé vojáky ve druhé světové válce, pořádanou Komunistickou stranou Čech a Moravy v Ostravě. Událost ostravští komunisté uspořádali při příležitosti 77. výročí od osvobození Ostravy. Úctu přišlo k památníku Rudé Armády v Komenského sadech vyjádřit přes 200 příznivců strany.


Nikdy by nepřiznal, že je gay. Čelného henleinovce stála jeho orientace život
aktuálně.cz | 20:30:19
Osud sudetského Němce, který byl průkopníkem meziválečného hnutí mládeže, znovu oživuje kniha Čertova zeď. Život a smrt Heinze Ruthy.


Staropramen vstoupil na kazachstánský trh
Kurzy.cz | 11:57:00
Pražský Staropramen se stává další českou značkou, která bude od letošního roku přítomna na kazašském trhu. Oficiální uvedení 5


VIDEO: Cinkání skleniček a smích. Sklepy v Rakvicích přitáhly davy, podívejte se
Denik.cz | 19:49:00
Sluneční paprsky prosvěcují skleničky z většiny naplněné bílými víny. Jejich cinkání se spolu se smíchem a tlacháním návštěvníků rozléhá vinařskou obcí. Někteří lidé se jen líně povalují na trávě a užívají si sílící jaro, jiní pospíchají, aby okoštovali vzorky ze všech asi pětatřiceti otevřených sklepů.


Plzeň: Nový park Podzemník na Košutce vznikl podle přání lidí
Kurzy.cz | 08:00:00
V prostoru bývalého hřiště BMX na okraji sídliště Košutka vznikl nový park Podzemník, který rozšíří první plzeňský park na přání Zemník. Park zrealizovala Správa veřejného statku města Plzně na základě přání občanů ze setkání organizovaných ve spoluprá...


Objevujte EU a sledujte závěr Konference o budoucnosti Evropy - Článek - Den Evropy 2022
Kurzy.cz | 07:17:12
Den Evropy je připomínkou výročí podpisu Schumanovy deklarace, která položila základ EU. Letos na 9. květen spadá i finále Konference o budoucnosti Evropy. Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Jak se vyhnout nástrahám flexibilní pracovní doby - Víkendář (30.4.2022)
Kurzy.cz | 05:45:00
Flexibilní pracovní doba tu již s námi bude napořád. Na stránkách Harvard Business Review to tvrdí Laura M. Giurge a Kaitlin Woolley. Dodávají ale, že tento systém může snižovat pracovní motivaci zaměstnanců, a radí, jak se takové komplikaci vyhnout.


Přes dražší beznin a naftu města opět trápí kolony. Situaci zhoršují i probíhající opravy
ČT24 | 12:42:16
Po zimní pauze se v Česku opět naplno rozjely opravy silnic. Od začátku dubna se kvůli pracím dostaly počty a délky kolon na hodnoty, které byly běžné před nástupem pandemie covidu, a to i přesto, že jsou výrazně dražší pohonné hmoty a také stavební materiál. V obou případech je ale jejich dopad na průjezdnost silnic minimální. Silničáři nyní odkládají jenom nové projekty, opravy však pokračují. 


Válkou na Ukrajině nám skončily velké prázdniny. Budeme muset přehodnotit spoustu věcí, řekla Drábová
ČT24 | 18:21:18
Od chvíle, co ruská armáda začala ohrožovat ukrajinské jaderné elektrárny, píše jaderná fyzička a předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová zprávy o míře radiace na Ukrajině. Její tweety sledují tisíce lidí. V Interview 24 Speciál řekla, že to bere jako rituál s tím, že je třeba obavy lidí zmírnit. K obsazení Záporožské elektrárny řekla, že šlo zřejmě o pragmatický krok Ruska v rámci jeho invaze na Ukrajinu. Putinovi ale do hlavy nikdo nevidí, upozornila. 


Politologové: Středula by v případě kandidatury na Hrad některé voliče oslovil
Eurozpravy-domácí | 19:46:00
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula by v případě kandidatury na prezidenta ČR měl šanci oslovit některé voliče, například levicově orientované nebo seniory, soudí politologové oslovení ČTK. Podle nich ale záleží na tom, jakou by měl kampaň a jak by se coby prezidentský kandidát prezentoval.


V dubnu na silnicích v ČR zemřelo 39 lidí, více než loni
Eurozpravy-domácí | 17:35:00
Na silnicích v Česku v dubnu zemřelo zatím 39 lidí, o 16 více než před rokem. Meziročně více bylo i dopravních nehod a zraněných. Předběžnou bilanci dubnové nehodovosti dnes ČTK sdělil ředitel dopravní policie Jiří Zlý.


Moskva tvrdí, že její letectvo dnes zabilo přes 200 ukrajinských vojáků
Eurozpravy-zahraniční | 20:17:00
Rusko tvrdí, že jeho letectvo dnes zabilo přes 200 ukrajinských vojáků a zničilo 23 obrněných vozidel. Ruské rakety prý navíc zasáhly 17 ukrajinských vojenských objektů a zničily také jedno velitelské stanoviště a sklad raket a dělostřelectva. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ruské armády.


Moskva tvrdí, že ruské letectvo zabilo přes 200 ukrajinských vojáků a zničilo 23 vozidel
E15-ekonomika | 20:15:00
Rusko tvrdí, že jeho letectvo dnes zabilo přes 200 ukrajinských vojáků a zničilo 23 obrněných vozidel. Ruské rakety prý navíc zasáhly 17 ukrajinských vojenských objektů a zničily také jedno velitelské stanoviště a sklad raket a dělostřelectva. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ruské armády.


Moskva tvrdí, že ruské letectvo zabilo přes 200 ukrajinských vojáků a zničilo 23 vozidel
E15-politika | 20:15:00
Rusko tvrdí, že jeho letectvo dnes zabilo přes 200 ukrajinských vojáků a zničilo 23 obrněných vozidel. Ruské rakety prý navíc zasáhly 17 ukrajinských vojenských objektů a zničily také jedno velitelské stanoviště a sklad raket a dělostřelectva. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ruské armády.


Baby nebude sedět v koutě. Hříšný tanec čeká pokračování, i s původní herečkou
bleskove.cz | 21:51:40
Podle informací serveru Sky News se Baby alias Jennifer Greyová ujala i produkce filmu.


Baby nebude sedět v koutě. Hříšný tanec čeká pokračování, i s původní herečkou
pikant | 21:51:40
Podle informací serveru Sky News se Baby alias Jennifer Greyová ujala i produkce filmu.


BTC legálním platidlem v dalším státě! Útoky na DeFi platformy přibývají
Kurzy.cz | 19:04:36
V dnešních Perličkách týdne se podíváme na to nejdůležitější a nejzajímavější, co se za poslední týden ve světě kryptoměn událo. Dozvíte se tak, jak pokračují regulace kryptoměn či co má společného David Beckham či McLaren a metaverse.


Jasná dominance. Češi nacházejí pod Jalonenem svou tvář a rozdrtili Švédy 9:3
Eurozpravy-sport | 19:51:00
Přestože po čtvrtečním duelu s Finskem, který Češi prohráli až nájezdy 1:2, hovořil o tomto zápase kouč českého národního týmu Kari Jalonen jako o nejlepším zápase pod jeho vedením, ten nejlepší zápas se vším všudy v rámci přípravy na blížící se mistrovství světa měl ještě před sebou. V sobotu v rámci Euro Hockey Tour v Ostravě nastoupili Češi proti Švédsku a pokraovali v něm ve skvělém výkonu, který přdváděli v tom čtvrtečním utkání, tentokrát ale na kluzišti jasně vládli a nakonec tak zaznamenali nejvyšší výhru nad Švédy v historii samostatné České republiky. Vyhráli totiž 9:3.


Vláda odhalila, jaké zákony chce letos prosadit. Chybí tam aktuální věci, vzkazuje opozice
ČT24 | 15:56:22
Vláda v týdnu schválila plán legislativních prací pro letošní rok. Ukazuje, jaké zákony plánuje v příštích měsících kabinet prosadit. Jde třeba o změny ve financování armády nebo novelu, která zvýší limit pro registraci k DPH i paušální dani z jednoho milionu na dva. Podle opozice ale v seznamu chybí některé aktuální úkoly.


Zájem o paliativní péči v Česku narůstá. Její význam je obrovský, ukázal pětiletý zkušební program
ČT24 | 15:31:47
Speciálním týmům v nemocnicích se daří lépe zvládat bolest vážně nemocných i řešit těžké otázky v závěru života. Ukázal to pětiletý zkušební program ministerstva zdravotnictví. Do systému zavádí nový program paliativní péče. Týmů, které takovou péči zajišťují, je v Česku asi třicet. Postupně by jich mělo díky většímu zájmu přibývat. Nutné ale bude zaškolit další personál. 


Proč se Albrightová nestala českou prezidentkou? Havel o její kandidatuře začal mluvit příliš brzy
iHned.cz | 12:57:00
Když se Václav Havel vrátil v roce 1998 z návštěvy Washingtonu, rozmluvil se v rozhovoru pro Český rozhlas o tom, kdo by ho mohl nahradit, až za čtyři a půl roku skončí ve funkci prezidenta. Zmínil Petra Pitharta a poslankyni ČSSD Petru Buzkovou....


Proč se Albrightová nestala českou prezidentkou? Havel o její kandidatuře začal mluvit příliš brzy
Hospodářské noviny | 12:57:00
Když se Václav Havel vrátil v roce 1998 z návštěvy Washingtonu, rozmluvil se v rozhovoru pro Český rozhlas o tom, kdo by ho mohl nahradit, až za čtyři a půl roku skončí ve funkci prezidenta. Zmínil Petra Pitharta a poslankyni ČSSD Petru Buzkovou....


Rodina si až po 79 letech mohla přečíst dopis na rozloučenou od popraveného odbojáře Bobáka
ČT24 | 20:46:22
Trvalo skoro 80 let, než se k rodině odbojáře Vladislava Bobáka dostal jeho dopis na rozloučenou napsaný v den popravy. Nacistická cenzura ho nedovolila poslat. Loni ho v archivech našel historik Jan B. Uhlíř. Dopis na rozloučenou si jeho sestra, které byl určen, přečíst nemohla, nyní se ale dostal do rukou její dcery. Bobák byl popraven 12. července 1943 v berlínské věznici Plötzensee. 


Programy Národního plánu obnovy se zpožďují, projekty jsou kvůli vysoké inflaci také náročnější
ČT24 | 17:28:05
Čerpání části evropských peněz z Národního plánu obnovy je ohrožené. Část programů nabírá zpoždění, navíc jsou kvůli vysoké inflaci projekty náročnější pro státní rozpočet. Celkem si mají podniky a instituce rozdělit do roku 2026 skoro 200 miliard korun.


Druhý život starých šatů. Zájem o udržitelnou módu roste, poptávku ale brzdí vyšší ceny
iHned.cz | 12:05:00
Udržitelná móda si v Česku stále častěji nachází svou klientelu. Obvykle jde o mladší generaci do 35 let. Podle společnosti Glami vzrostl oproti loňsku počet objednávek z udržitelných materiálů o 180 procent. Trend akcelerují i známé módní značky,...


Druhý život starých šatů. Zájem o udržitelnou módu roste, poptávku ale brzdí vyšší ceny
Hospodářské noviny | 12:05:00
Udržitelná móda si v Česku stále častěji nachází svou klientelu. Obvykle jde o mladší generaci do 35 let. Podle společnosti Glami vzrostl oproti loňsku počet objednávek z udržitelných materiálů o 180 procent. Trend akcelerují i známé módní značky,...


Den ve vzduchu s Plzeňským krajem a Oranžovým kolem Nadace ČEZ
Kurzy.cz | 23:36:00
Plasy – Již dvacetiletou tradici má největší dvoudenní letecká show na západě Čech – Den ve vzduchu s Plzeňským krajem na Letišti Plasy. Během ní sice mají návštěvníci převážně oči pevně upřené k nebi, aby nepřišli o dechberoucí podívanou na historická...


Podpora českých firem předmětem jednání velvyslance s vedením Aktjubinské oblasti Kazachstánu
Kurzy.cz | 13:45:00
Podpora českých firem předmětem jednání velvyslance s vedením Aktjubinské oblasti KazachstánuReturn to top