Celkem 149977 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 10.05.2022


Novinka od PetExpertu – PetExpert na cesty
Finparáda | 16:00:00
Společnost PetExpert, která tradičně poskytuje pojištění mazlíčků, letos připravila novinku na trhu. Majitelé psů a koček si nyní mohou svého mazlíčka pojistit i na cesty do zahraničí. Unikátní cestovní pojištění můžete sjednat svému mazlíčkovi při cestě


Fio banka a MONETA Money Bank zdražily hypotéky
Finparáda | 10:00:00
Fio banka a MONETA Money Bank zvýšily úrokové sazby u hypotečních úvěrů o 0,5 procentního bodu. Zdražování hypoték tak stále pokračuje a podle některých analytiků se úrokové sazby mohou ke konci roku přiblížit k hranici 7 procent...


Kolik elektřiny reálně vyrobí fotovoltaická elektrárna? Co ovlivní výkon elektrárny?
eStav.cz | 00:00:55
Chcete instalovat fotovoltaiku na střechu svého domu a přemýšlíte, kolik elektřiny asi vyrobí? A jak bude fotovoltaická elektrárna fungovat v zimě? Zde najdete základní informace.


Ideální prvek pro stavby na zahradě - multifunkční tvarovka Playstone
eStav.cz | 00:00:55
Připravte svou zahradu na letošní sezónu. Postavte bylinkovou zahrádku, kterou už dlouho plánujete. Nebo se chystáte na nové posezení k ohništi, okrasnou stěnu či vysoké záhony? Pro všechny tyto a mnohé další malé i velké stavby se skvěle hodí multifunkční prvek Playstone, s nímž si můžete nejen na zahradě opravdu vyhrát.


Souběžné a paralelně běžící úlohy naprogramované v Pythonu – knihovna Trio
Root.cz | 00:00:10
Dnes si popíšeme koncepty knihovny Trio. Ta je postavená nad relativní novinkou v Pythonu: klíčovými slovy async a await. Cílem Tria je zjednodušit tvorbu aplikací, v nichž jednotlivé části mohou běžet souběžně.


Overgrowth je open source, FreeRCT znovu staví RollerCoaster Tycoon 2
Root.cz | 00:00:05
Otevřená hra inspirovaná sérií RollerCoaster Tycoon FreeRCT vydala svou první verzi. Společnost Wolfire Games uvolnila zdrojové kódy počítačové hry Overgrowth pod svobodnou licencí.


Ničeho nelituji. Dodnes mě baví experimentovat, říká Marcela Březinová
revue.idnes.cz | 01:00:08
Zpěvačka Marcela Březinová (61) říká, že ničeho ve svém životě nelituje. Jsou sice věci, které se možná úplně nepovedly, ale všechno je podle ní tak, jak má být. V rozhovoru pro iDNES.cz zavzpomínala nejen na devadesátá léta a slavnou diskotéku Discoland Sylvie.


Japonské motorky vládnou světu, jejich tažení začalo přes ostrov Man
Auto-iDNES.cz | 01:00:20
Z padesáti milionů motorek, které se na světě v roce 2020 vyrobily, nesla téměř polovina logo některé ze čtyř největších japonských značek. Příběh nadvlády japonského motocyklového průmyslu se začal psát téměř před sedmdesáti lety. A na jeho začátku byl sen o titulu mistra světa.


První jízda s elektrickou Yamahou, která přibzučí do Česka až v červenci
Auto-iDNES.cz | 01:00:20
Elektrika se do města vyplatí a motorkářské společnosti si to dávno uvědomily. Své eso z rukávu tak na začátku července vytáhne i Yamaha a představí tichou novinku Yamaha NEO’s. Skútr má skvělé jízdní vlastnosti a není určen jen „elektrické generaci“, ale i začínajícím jezdcům. Otestovali jsme jej jako první v ulicích Amsterdamu.


Nájem opakovaně neplatí, v bytě nebydlí. Majitel do něj však nesmí
Finance-iDNES.cz | 01:00:40
Zájem o nájmy stoupá. Pronajímatel si tak sice může více vybírat, kdo se do jeho nemovitosti nastěhuje, ale i tak by měl být velmi obezřetný, zejména co se týká nájemní smlouvy. Pokud v ní totiž chybějí některá ustanovení, může vystěhování neplatícího nájemníka trvat i roky.


Při výběru banky je důležitý i její vlastník, ukázala Sberbank
Finance-iDNES.cz | 01:00:40
Co platí dnes, nemusí platit zítra. V Česku se o tom přesvědčily tisíce klientů z řad domácností, ale třeba i další klienti ruské banky Sberbank. Ta po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu u nás zkrachovala a její klienti se dostali do potíží. Případ Sberbank ukázal na jednu ze slabin bankovního trhu.


Jak si vás banky prověřují, než vám poskytnou úvěr?
Mesec.cz | 00:00:15
Než vám banka půjčí, důkladně si vás proklepne. Jaké všechny faktory hrají při schvalování úvěru důležitou roli?


Pomoc zaměstnancům při insolvenci zaměstnavatele byla znovu zvýšena
Mesec.cz | 00:00:10
Zaměstnanec, jehož zaměstnavatel se ocitl v platební neschopnosti, může dostat náhradou od státu až 170 277 Kč. Kdy a jak o peníze požádat, aby zaměstnanec dostal maximum?


Hygienici se bojí návratu dětské obrny z ciziny, hledají viry ve vodě
idnes.cz | 02:00:04
Ačkoli přenosná dětská obrna způsobená polioviry byla v Česku dávno vymýcená očkováním, které začalo v roce 1957 a pokračuje dosud, odborníci varují, že se tato infekce může znovu objevit. Hrozí její zavlečení z ciziny, například v souvislosti s válkou na Ukrajině a migrací tamních obyvatel do evropských zemí včetně České republiky.


Za plyn si Evropa připlatí až dvojnásobek toho co loni
Hospodářské noviny | 02:00:05
Neúspěšnou ruskou válečnou operaci na Ukrajině nahradila jiná válka s ničivými důsledky. Odhalila bezpečnostní slabiny demokratické Evropy, která téměř 80 let rozvíjenou obchodní spolupráci se Sovětským svazem a poté s Ruskem považovala za záruku...


Finanční trhy (10. 5. 2022)
Hospodářské noviny | 02:00:05
Neúspěšnou ruskou válečnou operaci na Ukrajině nahradila jiná válka s ničivými důsledky. Odhalila bezpečnostní slabiny demokratické Evropy, která téměř 80 let rozvíjenou obchodní spolupráci se Sovětským svazem a poté s Ruskem považovala za záruku...\n


Zabraňte masakru, prosí svět manželky bojovníků z oceláren Azovstal
idnes.cz | 02:00:05
Manželky bojovníků ukrajinského pluku Azov, jenž před ruskou ofenzívou brání hutní komplex Azovstal v obléhaném Mariupolu, žádají mezinárodní společenství o záchranu svých mužů. Pád do ruského zajetí se podle nich rovná rozsudku smrti a jejich partneři jsou údajně odhodláni se raději zabít vlastní rukou. „Pokud jste z Azovu, není šance, že se vrátíte,“ líčí jedna z nich.


Konec morální supervelmoci. Švédsko se smiřuje s nutností vstupu do NATO
idnes.cz | 02:00:05
Už v polovině května by Finsko a Švédsko měly oznámit svůj záměr vstoupit do NATO. Jenže zatímco Finové o nutnosti kolektivní ochrany před ruskou hrozbou nepochybují, přístup Stockholmu je o poznání zdráhavější. Především vládnoucí sociální demokracie se těžce smiřuje s koncem tradiční neutrality.


Kterého vybrat? Technologické giganty letos investory potápí, zároveň však vábí cenami
iHned.cz | 02:00:13
Modla posledních let padla. Ještě na podzim minulého roku se akcie amerických obřích technologických firem braly jako relativně dobrá sázka do turbulentních dob, které měly letos s rostoucí inflací přijít. Nejisté inflační časy korunované válkou na...


Za plyn si Evropa připlatí až dvojnásobek toho co loni
iHned.cz | 02:00:13
Neúspěšnou ruskou válečnou operaci na Ukrajině nahradila jiná válka s ničivými důsledky. Odhalila bezpečnostní slabiny demokratické Evropy, která téměř 80 let rozvíjenou obchodní spolupráci se Sovětským svazem a poté s Ruskem považovala za záruku...


Finanční trhy (10. 5. 2022)
iHned.cz | 02:00:13
Neúspěšnou ruskou válečnou operaci na Ukrajině nahradila jiná válka s ničivými důsledky. Odhalila bezpečnostní slabiny demokratické Evropy, která téměř 80 let rozvíjenou obchodní spolupráci se Sovětským svazem a poté s Ruskem považovala za záruku...\n


Tenhle zážitek vám bude každý závidět! Vydejte se na výlet za delfíny
Reflex | 02:00:43EU rozjela program na podporu malých firem, ČEZ pomáhal pražírně
idnes.cz | 04:00:04
Digitalizace zvyšuje produktivitu práce, takže díky ní toho lidé stihnou v pracovní době více nebo mají více volného času. Velké firmy stavějí proto na její rozvoj drahé týmy „ajťáků“ a manažerů, ty menší si však takový luxus dovolit nemohou.


Drahota pomáhá značkám řetězců. Prosazují se čím dál víc i kvůli inflaci
idnes.cz | 04:00:04
Pod tíhou všeobecného zdražování mnohé domácnosti přecházejí do úsporného režimu. Privátní značky maloobchodních řetězců proto zabírají stále větší část jejich výdajů za potraviny a drogistické zboží.


Poslanci budou jednat o osudu EET, Schillerová hledá dohodu se Stanjurou
idnes.cz | 05:54:00
Poslanci se budou tento týden zabývat vládním návrhem na úplné zrušení elektronické evidence tržeb od příštího roku. Ještě před jednáním Sněmovny se exministryně financí a šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová pokusí osobně přesvědčit současného ministra Zbyňka Stanjura z ODS, aby EET mohla zůstat jako dobrovolná. Poslanci budou řešit i strategii zvládání uprchlické krize.


Ministr Blažek chystá zákon na ochranu „práskačů“. Firmy nad 50 zaměstnanců by měly mít novou povinnost
lidovky.cz | 05:00:00
Ačkoliv se o korupci a veřejných zakázkách hovoří převážně v souvislosti se státními úředníky, zasáhne povinná ochrana oznamovatelů také české firmy.


„Hlavy mužů dostanete v krabici.“ Projít ruským filtračním táborem je pro Ukrajince peklo
lidovky.cz | 05:00:00
Obyvatelé Mariupolu se minulý týden dočkali dlouho plánované evakuace. I když probíhala pod taktovkou OSN, mnozí Ukrajinci skončili v obávaných ruských táborech.


Medaile za Kyjev. Vládní ocenění zavání malou domů
lidovky.cz | 05:00:00
Vyznamenání a medaile jsou nejen oceněním dané osoby, ale také signálem pro veřejnost, co je správné a hodné napodobení. Mělo by jít o jednoznačné nestranné ocenění. Jenže některá vyznamenání a medaile spíš vyvolávají pochyby.


Zeman přijme bulharského prezidenta, Prahu navštíví Cichanouská a Zelenskyj promluví ke Slovákům
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Ze hřbetu prasete je svět krásnější. Projeli jsme parádně zrenovovanou Čezetu 175/501
aktuálně.cz | 06:00:00
Čezeta 175/501 a 502 je bezesporu československá motocyklová legenda. Tvary skútru i typické kulaté světlo jí přišily známou přezdívku prase.


Bojím se, co s námi bude. Moldavané s obavami hledí přes řeku, Podněstří je na dohled
aktuálně.cz | 05:30:00
Reportáž z poslední moldavské vesnice před Podněstřím. Proruský separatistický region se může stát základnou pro další útok na Ukrajinu.


Foto: Na hranici s Podněstřím. Lidé se chystají na útěk i na boje proti separatistům
aktuálně.cz | 05:20:00
Od separatistického Podněstří dělí obyvatele moldavské vesnice Holercani kilometr a půl přes řeku.


Tvrdá rána pro autoprůmysl. Kvůli válce a koronaviru vázne výroba nových vozů
Denik.cz | 05:05:00
Válka na Ukrajině má velmi tvrdý dopad na český autoprůmysl. Kvůli nedostatku důležitých komponentů vázne výroba osobních automobilů. Za první čtvrtletí se v Česku vyrobilo bezmála 269 tisíc osobních vozů. To je meziroční pokles o pětinu, přesněji řečeno o 21,2 procenta. Navíc v březnu z výrobní linky sjelo pouhých 99 tisíc vozů. 


Pilot RAF Jan Vella byl pro ostatní legendou. O život ho připravila dovolená
Denik.cz | 05:00:00
Jan Vella byl vynikající československý letec, který za druhé světové války sloužil v britské RAF jako stíhač, zkušební pilot i velitel bombardéru. Krutým paradoxem je, že osudným se mu stal až dovolenkový let. Zlaté hodinky, jimiž ho obdarovali jeho britští kolegové, se vrátily domů do rukou jeho dcery až 61 let po jeho smrti.


Zabili rodinu a pak sebe? Záhadná úmrtí ruských oligarchů vyvolávají pochyby
Denik.cz | 04:30:00
Za poslední tři měsíce zemřelo za záhadných okolností sedm ruských oligarchů, někteří společně se svými ženami a dětmi. Mnozí z nich působili v ropném a plynárenském sektoru a byli v minulosti spjatí s energetickým gigantem Gazprom. Ačkoli se oficiálně předpokládá, že šlo o sebevraždy a tragické nehody, tak se také spekuluje o zapojení Kremlu a zahlazování stop po podvodech ve státních firmách.


Jezdíte na časované bombě, varují pojišťovny e-koloběžkaře. Nehod přibývá
Denik.cz | 04:00:00
Češi čím dál více při pohybu po městě volí přesun pomocí elektrokoloběžky. Oceňují na nich výhodu rychlého přesunu i šetření peněz za drahé pohonné hmoty. Jen v Praze je těchto malých vozidel v provozu přes dva tisíce a lze očekávat, že jich ještě přibude. Jenže ze zdánlivě bezstarostné jízdy se v případě nehody může stát noční můra. Škoda se pak může vyšplhat i do statisícových částek a veškeré úhrady míří rovnou za viníkem.


Putin musí mobilizovat, jinak prohraje. A jak je pravděpodobné, že použije atomovku?
Hospodářské noviny | 06:50:00
Dnes si řekneme, jak asi dopadne válka na Ukrajině. Nepřeháním, protože budeme mluvit s člověkem, který jako jeden z mála předpověděl, že Rusko zaútočí, i to, že se Ukrajina hned nepoloží. Dnes politický geograf Jan Kofroň mimo jiné exkluzivně pro...


Šéf ČEZ: Nechceme se chlubit rekordními výsledky. Dobře víme, že rekordní jsou i ceny elektřiny
Hospodářské noviny | 06:00:00
Jsme dnes v paradoxní a velmi těžké situaci. Skupina ČEZ působí na českém trhu přesně 30 let. Shodou okolností máme v tuto chvíli v ruce nejen hospodářské výsledky za první kvartál letošního roku, ale i výsledky měření spokojenosti našich zákazníků....


Kterého vybrat? Technologické giganty letos investory potápí, zároveň však vábí cenami
Hospodářské noviny | 07:00:09
Modla posledních let padla. Ještě na podzim minulého roku se akcie amerických obřích technologických firem braly jako relativně dobrá sázka do turbulentních dob, které měly letos s rostoucí inflací přijít. Nejisté inflační časy korunované válkou na...


Předpověď počasí na zbytek května: Meteorologové očekávají pokles teplot
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Podle předpovědi má být probíhající týden nebývale teplý, po celý měsíc však takové počasí vydržet nemá. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Dozorkyně, jež v USA pomohla utéct nebezpečnému vězni, se po dopadení zastřelila
Eurozpravy-zahraniční | 06:02:00
Policie v americkém státu Indiana v pondělí po honičce dopadla vězně Caseyho Whitea, který uprchl před deseti dny společně s jednou z dozorkyň z věznice v Alabamě. Členka vězeňské ostrahy Vicky Whiteová, kterou nepojí s hledaným vězněm rodinná příslušnost, se po dopadení dvojice zastřelila, informovaly tamní úřady. White byl stíhán za vraždu a policie jej označovala za extrémně nebezpečného. Stále není zcela jasné, proč se dlouholetá dozorkyně rozhodla s vězněm utéct, podle vyšetřovatelů spolu ale zřejmě udržovali romantický vztah.


Hlavní Pulitzerovu cenu za novinařinu získal list The Washington Post
Eurozpravy-zahraniční | 03:25:00
Letošní hlavní Pulitzerovu cenu za novinářskou práci, která je udělována za veřejnou službu, dostal list The Washington Post za zpravodajství kolem nepokojů v sídle Kongresu z loňského ledna. List The New York Times pak dostal hlavní ocenění za mezinárodní zpravodajství za sérii článků o amerických úderech bezpilotními letouny na Blízkém východě, které kvůli chybám při identifikaci cílů vedly k úmrtím civilistů. Zvláštní uznání dostali novináři působící na Ukrajině, kteří informují o vývoji ruské invaze.


Předpověď počasí na zbytek května: Meteorologové očekávají pokles teplot
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Podle předpovědi má být probíhající týden nebývale teplý, po celý měsíc však takové počasí vydržet nemá. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Moravský nacionalismus v duchu dechovky aneb Morava, krásná zem III soutěží o nejpodivnější film ČT
Reflex | 06:20:00
Tři roky ležela v archivu České televize bomba nevkusu a rozbuška morálního pobouření, mystifikační dokument Morava, krásná zem III. Jelikož první dva díly této volné trilogie víceméně amatérské filmařiny slavily jistý úspěch na filmových festivalech, podařilo se třetímu dílu získat finanční podporu a koprodukci s Českou televizí. A co koprodukce České televize jednou schvátí, dříve či později povinně na obrazovky navrátí. Ten čas přišel před týdnem a pořad je nadále přístupný na iVysílání ČT, jakož (společně s předchozími díly) i na platformách DAFilms a Aerovod.


Kanárský ostrov La Palma: Když se sopka probudí
Reflex | 06:10:00
Poklidný život na kanárském ostrově La Palma narušil v polovině září výbuch sopky. Fotky vulkánu a domů zasypaných popelem obletěly svět. Méně už se mluvilo o tom, jak se život na ostrově obrátil naruby. Sopka vzala lidem domovy a práci, turismus upadl. Teď se nová La Palma snaží vstát z popela.


Kocáb: Putinovi přeskočilo, v Rusech probudil běsy. Babiš a Pavel byli agenti, kandidovat budu možná sám
Reflex | 06:00:00
Odsun sovětských vojsk z porevolučního Československa nebyl tak bezproblémový, jak se zdálo. „Lakoval jsem to narůžovo,“ přiznává po jednatřiceti letech Michael Kocáb, který na něj dohlížel. Bál se, že kdyby vyšlo najevo, že Sověti usilují až o desetiletý odklad termínu, euforie z pádu režimu by časem vyprchala a oni nakonec zůstali. Při každodenních jednáních se svými protějšky byl proto neústupný. Mohl si to tehdy dovolit, příkaz z Kremlu zněl jasně: ‚Nechte zbraně ve skladech,‘ a na generály Rudé armády byl spoleh. Na jejich loajalitě se ostatně nezměnilo nic, „jen“ Vladimir Putin v nich probudil ty nejhorší běsy. „Přeskočilo mu,“ myslí si Kocáb, podle kterého „šílené kroky“ ruského prezidenta nedokážou předjímat ani jeho lidé.


Praha má problémy s dopravou a bydlením, žije se tu ale pořád skvěle, říká Zdenka Klapalová z Knight Frank
E15-ekonomika | 06:30:00
Vyvíjí se Praha správným směrem? A dávají developerské projekty chystané v blízké budoucnosti smysl? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov se Zdenkou Klapalovou, ředitelkou pražské pobočky společnosti Knight Frank, která se věnuje komerčním nemovitostem.


Kraje zbrojí proti upravenému stavebnímu zákonu. Vznesly stovky zásadních připomínek
E15-ekonomika | 05:30:00
Nová verze stavebního zákona, kterou se svým týmem připravil ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti), prošla meziresortním připomínkovým řízením, v rámci kterého se do pondělní půlnoci mohly k úpravě vyjádřit ministerstva, úřady i kraje. Právě ze strany krajů se nová podoba zákona setkala s tvrdou kritikou. K jeho podobě podaly stovky zásadních připomínek, další přidaly ministerstva a svazy. O připomínkách teď bude ministerstvo s kraji jednat a postupně je vypořádávat. Do konce června chce zákon předložit vládě.


Praha má problémy s dopravou a bydlením, žije se tu ale pořád skvěle, říká Zdenka Klapalová z Knight Frank
E15-politika | 06:30:00
Vyvíjí se Praha správným směrem? A dávají developerské projekty chystané v blízké budoucnosti smysl? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov se Zdenkou Klapalovou, ředitelkou pražské pobočky společnosti Knight Frank, která se věnuje komerčním nemovitostem.


Kraje zbrojí proti upravenému stavebnímu zákonu. Vznesly stovky zásadních připomínek
E15-politika | 05:30:00
Nová verze stavebního zákona, kterou se svým týmem připravil ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti), prošla meziresortním připomínkovým řízením, v rámci kterého se do pondělní půlnoci mohly k úpravě vyjádřit ministerstva, úřady i kraje. Právě ze strany krajů se nová podoba zákona setkala s tvrdou kritikou. K jeho podobě podaly stovky zásadních připomínek, další přidaly ministerstva a svazy. O připomínkách teď bude ministerstvo s kraji jednat a postupně je vypořádávat. Do konce června chce zákon předložit vládě.


SimpleCell vypíná IoT vysílače na Slovensku, byznys vázne. Internet věcí se zatím masivně neprosadil
lupa.cz | 06:30:01
SimpleCell má také obavy z budoucnosti francouzského Sigfoxu, který po ochraně před věřiteli našel nového kupce. Dělat byznys v IoT ale obecně není tak jednoduché.


Rekordní dražba díla z 20. století. Portrét Marilyn Monroe od Andyho Warhola se prodal za 4,6 miliardy korun
iHned.cz | 07:37:00
Slavný portrét herečky Marilyn Monroe od Andyho Warhola se v noci na úterý SELČ prodal v aukční síni Christie’s v New Yorku za 195 milionů dolarů (4,63 miliardy korun). Jedná se o nejvyšší cenu, za níž se dosud vydražilo jakékoliv dílo z 20....


Putin musí mobilizovat, jinak prohraje. A jak je pravděpodobné, že použije atomovku?
iHned.cz | 06:50:00
Dnes si řekneme, jak asi dopadne válka na Ukrajině. Nepřeháním, protože budeme mluvit s člověkem, který jako jeden z mála předpověděl, že Rusko zaútočí, i to, že se Ukrajina hned nepoloží. Dnes politický geograf Jan Kofroň mimo jiné exkluzivně pro...


Portrét Marilyn Monroe od Warhola se v aukci prodal za 4,6 miliardy korun
pikant | 06:52:47
Jedná se o nejvyšší cenu, za níž se dosud vydražilo jakékoliv dílo z 20. století.


Ukrajinská úřednice vaří v Pražské tržnici: Vracet se nechci, ale bydlení je tu drahé
pikant | 05:59:00
Čtyři ukrajinské ženy připravují ve Food truck pointu v Pražské tržnici speciality své domácí kuchyně, jen místo do porcelánu je servírují na tácky.


V USA dopadli nebezpečného vězně. Dozorkyně, se kterou utekl, se zastřelila
aktuálně.cz | 06:44:18
White byl stíhán za vraždu a policie jej označovala za extrémně nebezpečného.


S rostoucími sazbami stoupá zájem o spořicí účty. Banky soupeří lákavými nabídkami
aktuálně.cz | 06:16:32
Některé banky ihned zareagovaly na navýšení základní úrokové sazby centrální bankou a zvýhodnily spořicí účty.


Rusové unesli už dvě stě tisíc dětí. Lidi odváží na Sibiř, říká ukrajinská poslankyně
aktuálně.cz | 06:12:09
Lesia Vasylenková v rozhovoru pro Aktuálně.cz hovoří o ruských válečných zločinech nebo hrozbě jaderných zbraní.


Panenky, které nevyzradí tajemství. S Nanynkami uspěla tvůrkyně i v soutěži
Denik.cz | 07:11:00
Ručně šitá dekorační panenka z úpletu, s vlásky a bez úst, aby uchovala všechna tajemství, které jí svěří její majitelka. Tak vypadá Nanynka, která dělá radost především něžnému pohlaví. Život jim vdechuje Věra Najbrtová z Českolipska.


Rekord padl. Portrét Marilyn Monroe je nejdražším vydraženým dílem z 20. století
Denik.cz | 06:46:00
Slavný portrét portrét herečky Marilyn Monroe od Andyho Warhola se v noci na úterý SELČ prodal v aukční síni Christie’s v New Yorku za 195 milionů dolarů (4,63 miliardy korun). Jedná se o nejvyšší cenu, za níž se dosud vydražilo jakékoliv dílo z 20. století. Dílo bylo součástí sbírky sourozenců Thomase a Doris Ammannových, z níž bylo k dispozici celkem 36 kusů od význačných malířů minulého století, například od Roberta Rymana, Cy Twomblyho nebo Francesca Clementeho. Výtěžek aukce putuje na charitativní účely.


Minisérie Iveta si říká o pokračování. Zatím ale hrdinku přebíjí Sepéši
Denik.cz | 06:40:00
/RECENZE/ Placená platforma Voyo vytáhla popový trumf. Koncem minulého týdne odvysílala první díl minisérie Iveta, který má přiblížit život české popové zpěvačky Ivety Bartošové. Nejen její raketová sláva, především život s vrcholy a pády včetně smutného konce na kolejích nabízí vděčnou diváckou látku.


OBRAZEM: Brněnské letiště mělo vzácnou návštěvu. Přistál na něm Iljušin II-76
Denik.cz | 06:35:00
Vzácná návštěva se objevila minulý týden na brněnském letišti. V Tuřanech přistál Iljušin Il-76MD. „Jednalo se o uzbecký státní let," přiblížil mluvčí brněnského letiště Jakub Splavec.


Kostely jsou z nejhoršího venku. Práce je ale stále dost, zní z liběšické fary
Denik.cz | 06:30:00
Věřící mají Liběšice u Žatce spojenou s mariánským poutním místem. Obec je zároveň centrem římskokatolické farnosti, která má v duchovní správě 26 kostelů a kaplí v okolí. Otec Vilém Marek Štěpán prakticky ve všech slouží pravidelné nebo příležitostné bohoslužby, starat se musí také o jejich stavební stav. Ještě před pár lety nebyl dobrý, některým památkám hrozil zánik. Situace se ale zlepšuje.


Jen pro odvážné. Procházka po nejdelším skleněném mostu chce pevné nervy
Denik.cz | 06:00:00
Pro strach uděláno musí mít lidé, kteří se vypraví na nejnovější atrakci do Vietnamu. Otevřel tam podle všeho nejdelší skleněný most na světě. Jeho návštěvníci se prochází ve výšce 152 metrů a díky skleněnému dnu mají detailní výhled pod nohy.


Patová situace. Část zúžení v ulicích u Svratky je pryč, řidiči v Brně dál trpí
Denik.cz | 05:02:00
Řidiči čekající v kolonách před dopravním omezením, kvůli němuž mohli následně jet pouze po polovině silnice. V uzavřené části vozovky pak prakticky pusto a prázdno, protože tam dělníci nepracovali. Takový byl přes dva měsíce obrázek na frekventované silnici v brněnských ulicích Bauerova a Poříčí podél řeky Svratky. I když část omezení vytvořených kvůli výstavbě protipovodňových opatření silničáři nedávno odstranili, zácpy se tam v menším měřítku kvůli zúžení tvoří dál. Veškeré omezující značky z místa ale zmizet nemohou.


Čtvrtletní zisk ČEZ vyskočil nad odhady, skupina zvedá roční prognózu
Kurzy.cz | 07:31:00
Skupina ČEZ zvýšila v prvním čtvrtletí svoji ziskovost nad odhady analytiků a avizuje možnou rekordní dividendu v nadcházejícím roce. Čistý zisk očištěný, ze kterého se rozděluje dividenda, dosáhl za první tři měsíce letošního roku 26,7 miliardy Kč, a...


Skupina ČEZ v I. čtvrtletí vydělala 26,7 mld. Kč, akcionáře čeká příští rok rekordní dividenda
Kurzy.cz | 07:26:04
Provozní výnosy meziročně vzrostly o 29 % na 76,0 mld. Kč a provozní zisk před odpisy (EBITDA) o 25,8 mld. Kč na 43,7 mld. Kč. Čistý zisk dosáhl 26,7 mld. Kč, o 18,3 mld. Kč více. Výsledky hospodaření za I. čtvrtletí reflektují rekordní zisk z obchodov...


Tuzemská inflace se podle nás přehoupla přes 13 % (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:17:23
Světový kalendář dnes přináší jediný zajímavý ukazatel – ZEW index očekávání
investorů. V květnu již předpokládáme zlepšení v hodnocení budoucí
situace. Z dolarového pohledu bude zajímavé sledovat vstoupení celé řady amerických
centrálních bankéřů poté...


Zamítnutí žádosti o hypotéku – jaké jsou časté důvody?
Kurzy.cz | 06:00:00
Na níže uvedených řádcích jsme pro vás připravili přehled častých a méně známých důvodů, pro které hypoteční banky zamítají žádost o hypotéku. Nedostatečně stabilní příjmy Samotnou výši příjmů si dokáže žadatel o hypotéku spočítat.


Disney+ otevírá registraci pro české uživatele za akční cenu
lupa.cz | 08:39:13
Od 10. května 2022 se mohou fanoušci Disney+ zaregistrovat k předplatnému v České republice. Firma láká na akční nabídku ročního přístupu za cenu předplatného na osm měsíců. Zájemci tedy zaplatí 1590 Kč. Nabídka bude dostupná pro ty, kteří se registrují do půlnoci 13. června 2022. Nabídku je nutné využít do 26. června 2022.


Putin neví, jak z války vycouvat, bojí se Biden. Ruské rakety zasáhly Oděsu
idnes.cz | 09:13:00
Americký prezident Joe Biden se obává, že ruský prezident Vladimir Putin nemá způsob, jak vycouvat z války. Dodal, že Spojené státy a mnoho evropských zemí nadále vyjadřují Kyjevu silnou podporu. Pondělní raketový útok ruských vzdušných sil na ukrajinské přístavní město Oděsa si vyžádal jednoho mrtvého a pět zraněných. Útok se odehrál v době návštěvy předsedy Evropské rady Charlese Michela, který se musel spolu s ukrajinským premiérem Denysem Šmyhalem uchýlit do krytu.


Poplachů nad Baltem přibývá. Rusové posílají průzkumné letouny
idnes.cz | 09:07:00
Počet ostrých startů pohotovostních stíhaček NATO k nekomunikujícím ruským vojenským strojům nad Baltem dál rychle roste. Jen od počátku dubna, kdy ochranu vzdušného prostoru trojice pobaltských republik převzali čeští a španělští letci, jich spojenci zaznamenali 46.


Inflace je nejvyšší za téměř 30 let, rostou náklady na bydlení i dopravu
idnes.cz | 09:02:00
Meziroční inflace v dubnu opět zrychlila. Ceny se oproti loňsku zvedly o 14,2 procenta. Spotřebitelské ceny se meziměsíčně zvýšily o 1,8 procenta. Aktuální čísla nejvíce ovlivnily ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Analytici přitom čekali pomalejší růst mírně nad 13 procenty.


Cesta do Lán byla past. K ČSSD cítím dluh, říká Michal Hašek
idnes.cz | 09:00:00
Od dubna je z Michala Haška, někdejšího jihomoravského hejtmana, náměstka ministra vnitra nebo volebního manažera či místopředsedy ČSSD, řadový občan a advokát. V sociální demokracii pozastavil členství po 24 letech a z veřejných funkcí mu zůstala jediná – čestná role prezidentova poradce. „Na psaní politických pamětí je ještě brzy, ale věřte, že už teď si dělám poznámky,“ říká.


Pád bitcoinu pokračuje. Při obchodování v Asii klesl pod 30 tisíc dolarů
idnes.cz | 08:49:00
Cena bitcoinu klesla při obchodování v Asii pod 30 tisíc dolarů. Nejznámější kryptoměna je tak nejníže od loňského července, od listopadového maxima už odepsala kolem 55 procent. Důvodem je propad akciových trhů, který se negativně projevuje i na kryptoměnách.


ČEZ ztrojnásobil zisk. Příští rok vyplatí nejvyšší dividendu v historii firmy
idnes.cz | 08:37:00
Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně o 218 procent na 26,7 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) stoupl o 119 procent na 43,7 miliardy korun. Z letošního zisku by firma mohla vyplatit nejvyšší dividendu v historii až 73 korun na akcii a český stát, by mohl získat více než 27 miliard korun.


RECENZE: V Beckhamovi se z cynika bulváru stává hrdina diváků
idnes.cz | 07:50:00
Příjemně nejednoznačný výkon Jaroslava Plesla v úloze bulvárního mága dodává novince Beckham náboj. Pro divadlo Studio DVA ji napsal a zrežíroval Petr Zelenka.


V pondělí přibylo 865 nakažených koronavirem, o polovinu méně než před týdnem
idnes.cz | 07:37:00
V pondělí přibylo v Česku 865 potvrzených případů koronaviru, což je o polovinu méně než před týdnem. Výrazně nižší byl ale také počet testovaných. Klesá i incidenční číslo, které není v žádném kraji vyšší než 100.


Skvělé veřejné dopravě chybí jednotný styl, říká architektka pražského metra
idnes.cz | 07:07:00
Zodpovídá za estetiku při rekonstrukci stávajících stanic metra, dohlíží na stavbu nových a vybírá i umělecká díla, jež budou jejich součástí. Zároveň se architektka pražského metra Anna Švarc stará také o podobu reklam či obchodů ve vestibulech. „Cestou je podle mě minimalismus,“ říká hlavní architektka pražské podzemní dráhy.


Dozorkyně v USA utekla s vězněm, pojil je vztah. Po dopadení se zastřelila
idnes.cz | 07:02:00
Členka vězeňské ostrahy Vicky Whiteová, která se ve Spojených státech rozhodla utéct spolu s vězněm Caseym Whitem, se v noci z pondělí na úterý zastřelila. Na střelná zranění zemřela podle vyjádření místního koronera v nemocnici kolem úterních 02:00 SELČ. Podle vyšetřovatelů spolu dvojice zřejmě udržovala romantický vztah.


Zbraně Ukrajině snadno a rychle. Biden obnovil program z druhé světové války
idnes.cz | 06:25:00
Americký prezident Joe Biden v pondělí podepsal zákon, který umožní urychlit a zjednodušit dodávky zbraní Ukrajině, která se již třetí měsíc brání ruské invazi. Pro zákon ve Sněmovně reprezentantů 28. dubna hlasovalo 417 zákonodárců, proti se jich postavilo jen deset.


Značka ČKD padá na dno, kvůli ruským majitelům navíc čelí vyšetřování
idnes.cz | 06:04:00
Blanenská strojírna přichází o miliony korun a propouští zaměstnance. Kvůli ruským vlastníkům navíc čelí vyšetřování, jestli neporušuje protiputinovské sankce.


Kvůli pasu lidé stojí hodiny ve frontách, plné jsou i termíny na objednání
idnes.cz | 05:19:00
Úřady v Olomouckém kraji hlásí rekordní zájem o pasy. Až několik hodin například čekají lidé kvůli pasům ve frontě na olomouckém magistrátu. Někdy se ani nevejdou do čekárny a musejí stát i před ní. Dlouhé hodiny čekala na nový pas pro sebe i pro děti i Kristýna Benešová.


Nájem opakovaně neplatí, v bytě nebydlí. Majitel do něj však nesmí
idnes.cz | 10:00:06
Zájem o nájmy stoupá. Pronajímatel si tak sice může více vybírat, kdo se do jeho nemovitosti nastěhuje, ale i tak by měl být velmi obezřetný, zejména co se týká nájemní smlouvy. Pokud v ní totiž chybějí některá ustanovení, může vystěhování neplatícího nájemníka trvat i roky.


Případ Sberbank ukázal na jednu ze slabin bankovního trhu
idnes.cz | 10:00:06
Co platí dnes, nemusí platit zítra. V Česku se o tom přesvědčily tisíce klientů z řad domácností, ale třeba i další klienti ruské banky Sberbank. Ta po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu u nás zkrachovala a její klienti se dostali do potíží. Případ Sberbank ukázal na jednu ze slabin bankovního trhu.


Nejvyšší meziroční inflace ze téměř 30 let. V dubnu zrychlila na 14,2 procenta
iHned.cz | 09:08:00
Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku je nejvyšší od prosince 1993. Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které v úterý...


Třetí revoluce během pár let. Standard wi-fi 7 slibuje velkou rychlost a má hodně společného s mobilní sítí 5G
iHned.cz | 08:10:00
První domácnosti si budou užívat doma bezdrátové připojení wi-fi 7 už během příštího roku. Není to sen výrobců domácích routerů, ale realita. Qualcomm i MediaTek jako největší výrobci čipů pro bezdrátové sítě už mají připravené nové produkty. Pro...


Čistý zisk ČEZ se v prvním čtvrtletí meziročně ztrojnásobil na 26,7 miliardy korun
iHned.cz | 07:40:00
Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně o 218 procent na 26,7 miliardy korun. Provozní výnosy stouply o 29 procent na 76 miliard a provozní zisk před odpisy (EBITDA) o 119 procent na 43,7 miliardy. ČEZ...


Portrét Marilyn Monroe od Warhola byl v aukci prodán za 4,6 miliardy korun
bleskove.cz | 06:52:47
Jedná se o nejvyšší cenu, za niž bylo dosud vydraženo jakékoliv dílo z 20. století.


Ukrajinská úřednice vaří v Pražské tržnici: Vracet se nechci, ale bydlení je tu drahé
bleskove.cz | 05:59:00
Čtyři ukrajinské ženy připravují ve Food truck pointu v Pražské tržnici speciality své domácí kuchyně, jen místo do porcelánu je servírují na tácky.


Nový DeLorean se dále poodhaluje, ukázal žaluzie na zadním okně
Auto.cz | 09:50:00
Nástupce ikonického DeLoreanu DMC-12 se dále poodhaluje. Výrobce sdílel video, na kterém jsou vidět další detaily zádě – okno se žaluziemi a zadní světlo táhnoucí se přes celou šíři auta.


Drobná modernizace Suzuki Hustler přinesla bohatší výbavu a verzi J Style II
Auto.cz | 08:50:00
Japonský kei car Suzuki Hustler se po dvou a půl letech na trhu dočkal drobné modernizace, která přináší především novou výbavu a barvy. Bonusem je edice J Style II.


Prohlédněte si nejzajímavější kousky z Retro Classic Stuttgart 2022
Auto.cz | 08:00:00
Koncem minulého měsíce probíhal jeden z nejvýznamnějších veletrhů klasický automobilů v Německu a okolí, Retro Classic Stuttgart 2022, ze kterého nabízíme výběr zajímavých kousků.


JTPEG Croatia vydá 5leté dluhopisy
Kurzy.cz | 09:56:46
Společnost JTPEG Croatia Financing I vydá dnes (10. května) 5leté bezkupónové dluhopisy JTPEG C.F. 0,00/27 (ISIN: CZ0003539892) v objemu 710 mil. korun. Cena dluhopisu u emise bude 69,01 % nominálu (1000 Kč), což implikuje výnos do splatnosti na úrovni&he


ČEZ za první kvartál 2022 výrazně překonal odhady s růstem upraveného čistého zisku o 218% a zvýšením jeho výhledu pro rok 2022 o 17,5%
Kurzy.cz | 09:54:56
ČEZ dnes ráno oznámil výsledky za první kvartál 2022. EBITDA zisk v prvním kvartále rostl meziročně o 119% na 43,7 mld. Kč , což bylo 46% nad odhady konsenzu díky silnému výsledku z výroby (meziročně +289%), který byl částečně podpořen pozitivním dopadem&


Další inflační šok, co přinese červnové zasedání?
Kurzy.cz | 09:53:20
Inflace v dubnu vyskočila opět velice prudce vzhůru a po několikáté v řadě překonala očekávání naše i trhů - meziměsíční růst o 1,8 % posunul meziroční inflaci na 14,2 %.


ČEZ: Zisk výrazně nad odhady, zvýšení celoročního výhledu
Kurzy.cz | 09:50:22
ČEZ dnes ráno oznámil výsledky za první kvartál tohoto roku. Tržby byly meziročně vyšší o 29 % na úrovni 76,0 mld. Kč, víceméně v souladu s očekáváním. Výrazné pozitivní překvapení je pak na úrovni provozního zisku EBITDA, který vzrostl o 119 % na 43,7&he


Akciové trhy nadále pod tlakem
Kurzy.cz | 09:47:07
Akciové trhy pokračovaly další den v poklesu na nová letošní minima ze stejných důvodů jako minulý týden. Americké desetileté výnosy během dne naopak dosáhly letošních maxim na 3,20%, následně pak ale korigovaly zpět ke 3% v důsledku titulků kolem...


Bitcoin se blíží hlavnímu supportu na 30 000 USD.
Kurzy.cz | 09:43:29
Bitcoin zůstává v krátkodobém medvědím trendu, protože cena pokračuje v dosahování nižších minim a nižších maxim. Nedávno cena prolomila obchodní rozmezí, ve kterém se nacházela. Nepodařilo se jí udržet nad 38 000 USD.


Inflace v Česku vystoupala nejvýše od 1993
Kurzy.cz | 09:43:28
Inflace v dubnu opět zrychlila. Ceny se meziročně zvedly o 14,2 % při očekávání růstu o 13,3 %. Na měsíční bázi se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,8 procenta při očekávání vzestupu o 0,9 %. Růst cen nejvíce ovlivnily ceny bydlení, pohonných hmot a potr...


Další inflační šok. Co přinese červnové zasedání ČNB? - Jan Bureš
Kurzy.cz | 09:43:00
Inflace v dubnu vyskočila opět velice prudce vzhůru a po několikáté v řadě překonala očekávání naše i trhů - meziměsíční růst o 1,8 % posunul meziroční inflaci na 14,2 %.


Dvouciferná meziroční míra inflace se stále silněji promítá do dodavatelských smluv
Kurzy.cz | 09:41:42
„Pokračující růst spotřebitelských cen je způsoben zejména externími vlivy, významně se na nich podepisuje situace kolem ruské agrese na Ukrajině,“ uvádí Petr Kymlička , partner skupiny Moore Czech Republic .


Předpověď pro pár USD/JPY na 10. května 2022
Kurzy.cz | 09:40:34
Pár USD/JPY byl včera zaznamenán na úrovni prvního cíle (131,12) podél linie cenového kanálu. Jako již předtím se oscilátor Marlin vytrvale pohybuje dolů a pokud jeho signální linie půjde pod spodní hranici vlastního kanálu, cena již možná neunese takový&


Strašákem se stává sekundární růst cen a také promítání inflace do inflačních očekávání
Kurzy.cz | 09:37:06
Dubnový vývoj cen, ať už jde o růst z pohledu meziměsíčního o 1,8 % či meziročního o 14,2 %, opět nepotěšil a posiluje obavy z toho, jak se bude inflace vyvíjet v příštích měsících.


Česko zasáhla prvá inflační smršť, inflace je nejvyšší od roku 1993. Pádivá inflace poškodí i střední třídu, třeba jízdné na vlak zdraží o 20 %, důchodcům ale o 140 %
Kurzy.cz | 09:32:34
Dubnová míra inflace v ČR opět všem vyrazila dech. Jak v meziměsíčním pohledu, tak meziročně překonala veškerá očekávání. Meziročně činí 14,2 procenta, takže je nejvýraznější od prosince roku 1993.


Izrael chce stavět metro i elektrárny - šance mají i české firmy
Kurzy.cz | 09:26:28
IZRAEL CHCE STAVĚT METRO I ELEKTRÁRNY. ŠANCE MAJÍ I ČESKÉ FIRMY Izrael očekává robustní tempo růstu. Vláda také rozjela řadu infrastrukturních projektů, v nichž mohou uplatnění najít i české firmy. Izrael chce mimo jiné...


Botswana řeší outsourcing obchodních procesů a sondovala i v česku
Kurzy.cz | 09:21:20
Botswana řeší outsourcing obchodních procesů. Sondovala i v Česku V sektoru ICT je řada českých společností úspěšných v globálním měřítku. Kvůli značné konkurenci je však třeba poohlížet se i po méně tradičních trzích....


Americké indexy včera klesly kvůli obavám ze zpřísnění měnové politiky a celkového zhoršení globálního ekonomického výhledu kvůli pandemické situaci v Číně - Ranní shrnutí (10.05.2022)
Kurzy.cz | 09:13:01
Americké indexy včera klesly kvůli obavám ze zpřísnění měnové politiky a celkového zhoršení globálního ekonomického výhledu kvůli pandemické situaci v Číně S&P 500 klesl o 3,20 %, Dow Jones se posunul níže o 1,99 %, Nasdaq se propadl o 4,29 % a Ru...


Meziroční inflace v dubnu zrychlila na 14,2 %. Je nejvyšší od prosince 1993, rostla podesáté za sebou
Kurzy.cz | 09:13:00
Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku je nejvyšší od prosince 1993. Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin.


Inflace dnes opět zrychlí, nálada dále klesá
Kurzy.cz | 09:11:54
I dnes budou proudit z českého trhu ekonomická data, v čele s inflací za duben. Ta podle našeho odhadu opět zrychlí, dynamika by ale měla být snesitelnější než v předchozích měsících.


Inflace prudce stoupá
Kurzy.cz | 09:07:56
Index spotřebitelských cen v dubnu vzrostl na 14,2 % meziročně oproti 12,7 % v březnu. Trhy očekávaly růst 13,3 % meziročně.


Pražskou burzu podržely akcie ČEZu, Evropa navázala na americké výprodeje - ranní přehled
Kurzy.cz | 09:05:36
Komentář k akciovému trhu Pražská burza - Index PX: 1,303 bodů (-0.2% d/d); objem: 552 mil. Kč Evropské burzy při pondělním obchodování navázaly na mohutné výprodeje amerických trhů z konce předcházejícího týdne.


Maďarská inflace roste (10.5.2022)
Kurzy.cz | 09:05:15
Index spotřebitelských cen v dubnu stoupl na 9,5 % meziročně oproti 8,5 % v březnu. Trhy očekávaly růst na 8,9 % meziročně.


Maloobchod - březen 2022: Meziročně se tržby v maloobchodě v březnu zvýšily reálně o 5,4 %, meziměsíčně klesly o 0,1 %.
Kurzy.cz | 09:03:43
Meziročně se tržby v maloobchodě v březnu zvýšily reálně o 5,4 %, meziměsíčně klesly o 0,1 %.


Inflace - duben 2022 - Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v dubnu o 14,2 % - Indexy spotřebitelských cen
Kurzy.cz | 09:03:42
Spotřebitelské ceny se meziměsíčně zvýšily o 1,8 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle bydlení a v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v dubnu o 14,2 %, což bylo o 1,5 procentního bodu v...


Indexy cen vývozu a dovozu zboží - březen 2022
Kurzy.cz | 09:03:39
V březnu 2022 vývozní ceny meziměsíčně rostly o 4,7 %, meziročně o 13,2 %. Dovozní ceny meziměsíčně rostly o 7,0 %, meziročně o 19,2 %. Hodnota směnných relací byla meziměsíčně 97,9 %, meziročně 95,0 %.


Koruna pod dvojím tlakem
Kurzy.cz | 08:37:00
Nejistota spojená s holubičí rotací v bankovní radě na jedné straně a masivními výprodeji na globálních akciových trzích na straně druhé.


Koruna se obchoduje nad 25,00 EUR/CZK
Kurzy.cz | 08:35:45
Česká koruna je pod dvojím tlakem a obchoduje se nad 25,00 EUR/CZK.


Eurodolar se posunul výše
Kurzy.cz | 08:35:03
Eurodolar se posunul výše, když volatilní trhy s pevně úročenými instrumenty vyslaly poněkud smíšené signály směrem k dolaru.


Černé pondělí - Trhy USA
Kurzy.cz | 08:34:05
Akcie ve Spojených státech včera zažily další den silných výprodejů.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 10.05.2022
Kurzy.cz | 08:13:26
Klíčové události
• ČR: Průmyslová produkce se v průběhu března meziročně zvýšila o 0,4 procenta, meziměsíčně ovšem přidala dokonce 2,6 procenta. Stavebnictví si v březnu meziročně polepšilo o 8,2 procenta, ačkoliv v rámci meziměsíčního srovnání došlo r...


Růstové firmy znovu pod extrémním tlakem, Nasdaq -4,29 %, S&P500 je 17% pod ATH - Ranní komentář
Kurzy.cz | 07:48:57
Máme za sebou další velmi divokou senaci, kterou znovu odnesla celá řada hlavně růstových společností. Výprodej se týkal ale všech sektorů a pod silným tlakem byly také dosud velmi silné energie. Téma výprodejů je přitom stále stejné. Obavy z vysoké in...


Japonská vláda usiluje o zvýšení vývozu ovoce po moři
Kurzy.cz | 07:38:00
Pro naplnění cíle zvýšení vývozu zemědělských komodit a potravin, který si japonská vláda předsevzala, nyní přišla s projektem podpory


Nový prezident Filipín. Duterteho vystřídá syn bývalého diktátora Bongbong Marcos
aktuálně.cz | 09:13:04
Bongbong Marcos je synem diktátora Ferdinanda Marcose staršího, který věznil disidenty a potlačoval občanské svobody.


Hospodářské výsledky za 1. čtvrtletí 2022: Skupina ČEZ vydělala 26,7 mld. Kč a akcionáře čekají příští rok rekordní dividendy
Kurzy.cz | 07:00:00
10. 5. 2022 Hospodářské výsledky za 1. čtvrtletí 2022 Skupina ČEZ v I. čtvrtletí vydělala 26,7 mld. Kč, akcionáře čeká příští rok rekordní dividenda[1] Prezentace k výsledkům hospodaření Skupiny ČEZ za I. čtvrtletí 2022[2] Mezitímní konsolidovaná...


Pardubice: Krajská záchranka bude mít nové základny ve Svitavách a Litomyšli
Kurzy.cz | 10:00:42
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Olomoucký kraj spouští další vlnu kotlíkových dotací - zaměří se na nízkopříjmové domácnosti
Kurzy.cz | 10:00:43
Dotace mohou lidé čerpat na výměnu kotle na pevná paliva, který nesplňuje třetí až pátou emisní třídu.


Zakázaný symbol. Ukrajina odstraní z registračních značek aut písmena Z a V
Denik.cz | 09:27:00
Ukrajina odstraní z automobilových registračních značek latinkou psaná písmena Z a V. Podle ministerstva vnitra symbolizují válku totalitního Ruska proti Ukrajině, informoval server RBK-Ukrajina.


Evropa chce jednotné nabíječky. Možná už od příštího léta
Denik.cz | 09:01:00
Jedna nabíječka a šmytec. Jestli všechno půjde dobře, do příštího léta by si už lidé nemuseli do kufru na dovolenou přibalovat ještě brašnu s nabíječkami pro různé typy přístrojů. Pro příště by totiž stačila pro nabíjení telefonů, tabletů nebo digitálních fotoaparátů jen jedna univerzální.


ON-LINE: OSN rozhodne, kdo nahradí Rusko v Radě pro lidská práva. Zájem má ČR
Denik.cz | 08:25:00
Ruská invaze na Ukrajinu pokračuje již třetí měsíc. Valné shromáždění Organizace spojených národů bude rozhodovat, kdo nahradí Rusko v Radě OSN pro lidská práva. Zájem o post projevila Česká republika. Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková navštíví ukrajinský Kyjev. 


Rusové znovu ostřelovali Oděsu. Rakety zasáhly hotel a nákupní centrum
Denik.cz | 07:55:00
Válka na Ukrajině pokračuje 76. dnem. Ruské síly znovu ostřelovaly jihoukrajinskou Oděsu, útok si vyžádal nejméně jeden lidský život. V Donbasu pokračuje ofenzíva ruské armády, informoval ukrajinský generální štáb. Ruskem okupovanou Chersonskou oblast již opustilo 45 procent populace. Důvodem má být počínání ruských vojáků, kteří se uchylují k rabování či znásilňovaní, tvrdí šéf tamní regionální správy. 


Místo Ruska hledají těžaři vzácné kovy v Africe. Bojují při tom s gangstery a zloději
Euro | 08:17:50
Afrika má bohaté zásoby mědi, palladia, bauxitu, chromu, kobaltu, diamantů, zlata, železné rudy, platiny, lithia, kovů vzácných zemin a zinku. Globální těžaři na ni však obrací pozornost až nyní. Africký export by totiž mohl zaplnit díru, kterou na trhu zanechaly protiruské sankce a válka na Ukrajině. Otevření nového dolu na území Afriky je však riskantním byznysem. V dotčených oblastech často chybí infrastruktura a horníky ohrožují militantní obyvatelé nebo zloději.


Jsou mobily zdraví škodlivé? Němci testovali smartphony na úroveň záření, některé se dle EU dostaly blízko přípustné toleranci
Euro | 08:16:57
Spolkový úřad pro radiační ochranu provedl rozsáhlý test smartphonů, které jsou dostupné na trhu. Mnohé z těch, jež si vedly nejhůře, patřily před několika lety do prémiové kategorie a vlastnil je velký počet uživatelů. Podle expertů by expozice záření ze smartphonů neměla zvyšovat riziko rakoviny, přesto je podle nich namístě obezřetnost a jistá pravidla.


Komunisté na Olšanech uspořádali pietní akt k výročí Pražského povstání a osvobození Prahy Rudou armádou
Hospodářské noviny | 09:56:00Nejvyšší meziroční inflace ze téměř 30 let. V dubnu zrychlila na 14,2 procenta
Hospodářské noviny | 09:08:00
Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku je nejvyšší od prosince 1993. Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které v úterý...


Třetí revoluce během pár let. Standard wi-fi 7 slibuje velkou rychlost a má hodně společného s mobilní sítí 5G
Hospodářské noviny | 08:10:00
První domácnosti si budou užívat doma bezdrátové připojení wi-fi 7 už během příštího roku. Není to sen výrobců domácích routerů, ale realita. Qualcomm i MediaTek jako největší výrobci čipů pro bezdrátové sítě už mají připravené nové produkty. Pro...


Čistý zisk ČEZ se v prvním čtvrtletí meziročně ztrojnásobil na 26,7 miliardy korun
Hospodářské noviny | 07:40:00
Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně o 218 procent na 26,7 miliardy korun. Provozní výnosy stouply o 29 procent na 76 miliard a provozní zisk před odpisy (EBITDA) o 119 procent na 43,7 miliardy. ČEZ...


Rekordní dražba díla z 20. století. Portrét Marilyn Monroe od Andyho Warhola se prodal za 4,6 miliardy korun
Hospodářské noviny | 07:37:00
Slavný portrét herečky Marilyn Monroe od Andyho Warhola se v noci na úterý SELČ prodal v aukční síni Christie’s v New Yorku za 195 milionů dolarů (4,63 miliardy korun). Jedná se o nejvyšší cenu, za niž se dosud vydražilo jakékoliv dílo z 20....


Ukrajinky se v Česku zapojují do práce, mohou tak státu splatit náklady na jejich integraci
ČT24 | 07:52:34
Iryna, Yulia a Inna jsou tři z mnoha vzdělaných ukrajinských žen, které po útěku z Ukrajiny našly v Česku uplatnění ve svých oborech. Těmi jsou učitelství, medicína a architektura. Reportéři ČT zmapovali, jaké překážky jim stojí v cestě uplatnění a jak své začlenění na pracovní trh zvládají. Podle odborníků je totiž důležité, aby si vzdělaní uprchlíci co nejdříve našli zaměstnání. 


Od počátku války dostalo v České republice víza dočasné ochrany 335.164 Ukrajinců
Eurozpravy-domácí | 10:12:00
Česko vydalo v pondělí lidem zasaženým ruskou invazí 2817 speciálních víz, přibližně stejně jako minulý týden. Za dva a půl měsíce od počátku války dostalo v České republice víza dočasné ochrany 335.164 Ukrajinců. Údaje dnes zveřejnilo ministerstvo vnitra na twitteru.


V pondělí přibylo v Česku 865 potvrzených případů koronaviru
Eurozpravy-domácí | 07:49:00
V pondělí přibylo v Česku 865 potvrzených případů koronaviru, o polovinu méně než před týdnem. Výrazně nižší byl ale také počet testovaných. Na 100.000 obyvatel připadá za posledních sedm dní 52 nakažených, takzvané incidenční číslo tak dále klesá. V nemocnicích je s covidem 372 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.


Ukrajina odstraní z registračních značek latinkou psaná písmena Z a V
Eurozpravy-zahraniční | 10:37:00
Ukrajina odstraní z automobilových registračních značek latinkou psaná písmena Z a V. Podle ministerstva vnitra symbolizují válku totalitního Ruska proti Ukrajině, informoval dnes server RBK-Ukrajina.


Další ruský válečný zločin? V domě zničeném ruskými vojáky se našla těla 44 civilistů
Eurozpravy-zahraniční | 10:24:00
V troskách domu v ukrajinském městě Izjum byla nalezena těla 44 civilistů, uvedl dnes gubernátor Charkovské oblasti Oleh Syněhubov. Pětipatrovou budovu podle něj zničili ruští vojáci v březnu, napsala agentura Unian. Izjum na severovýchodě Ukrajiny je důležitý železniční uzel, o který obě strany sváděly těžké boje.


Nejméně stovka civilistů zůstává v ocelárnách Azovstal, tvrdí zástupce Mariupolu
Eurozpravy-zahraniční | 09:48:00
Nejméně stovka civilistů zůstává v ocelárnách Azovstal, poslední ukrajinské baště v Mariupolu, která je pod těžkou palbou ruských jednotek. Uvedl to dnes podle agentury Reuters poradce starosty tohoto přístavního města.


Biden: Putin chtěl roztříštit EU a NATO. Teď neví, co dál
Eurozpravy-zahraniční | 09:13:00
Americký prezident Joe Biden v noci na dnešek vyjádřil obavy, že ruský prezident Vladimir Putin nemá způsob, jak vycouvat z války na Ukrajině. Biden v této souvislosti prohlásil, že se snaží přijít na to, co s tím udělat, píše agentura Reuters.


ON-LINE 76. den války: V Donbasu pokračuje ofenzíva ruské armády, na Oděsu dopadly rakety
Eurozpravy-zahraniční | 08:54:00
Pondělní raketový útok ruských vzdušných sil na ukrajinské přístavní město Oděsa si podle místních úřadů vyžádal jednoho mrtvého a pět zraněných. V Donbasu pokračuje ofenzíva ruské armády, uvedl generální štáb v Kyjevě. Sirény leteckého poplachu dnes brzy ráno zněly v Luhanské, Charkovské a Dněpropetrovské oblasti.


V Jižní Koreji se ujal úřadu nově zvolený prezident Jun Sok-jol
Eurozpravy-zahraniční | 08:34:00
V Jižní Koreji se dnes ujal úřadu nový prezident Jun Sok-jol, který po březnových volbách nahradil ve funkci odcházející hlavu státu Mun Če-ina. Jun ve svém inauguračním projevu řekl, že nechává otevřené dveře pro dialog se Severní Koreou a že pokud se Pchjongjang zcela vzdá atomových zbraní, navrhne Soul plán na podporu tamní ekonomiky.


Ceny letí prudce nahoru. Inflace je nejvyšší za téměř 30 let, tržby obchodů rostou
Eurozpravy-ekonomika | 09:58:00
Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku je nejvyšší od prosince 1993. Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici čekali pomalejší růst mírně nad 13 procenty. Meziměsíční růst spotřebitelských cen o 1,8 procenta byl dán zejména dražším bydlením a potravinami.


Odmítám být cvičenou opicí a na někoho tak působím jako arogantní č*rák, říká Jakub Štáfek
Reflex | 10:00:00
Jakub Štáfek (31),  známý mimo jiné ze seriálu Vyšehrad a stejnojmenného filmu Vyšehrad: Fylm, který na ČSFD zatím drží skóre 78 %, se věnuje herectví a režii již několik let. Jeho poslední projekty prosluly především nezanedbatelnou mírou kontroverze a dávkou primitivního humoru. Pohyb po tenkém ledě mu problém nedělá, právě naopak. Snaží se ze situace vytěžit maximum, nehledě na fakt, že spousta lidí považuje Štáfkovo počínání za nepřístojné. „Chybí jim sebereflexe,“ říká.


Před 157 lety skončilo řádění nejkrvavější postavy amerických dějin
Tiscali-zprávy | 09:59:14
Poněkud méně známou kapitolou americké občanské války jsou nájezdy ozbrojených band, jejichž zvěrstva si v ničem nezadala s pleněním měst, jak je odnepaměti známe od velkých armád. K nejhorším zabijákům té doby patřil William Quantrill.


Česko má za pondělí 865 případů covidu, o polovinu méně než před týdnem
Tiscali-zprávy | 08:18:52
V pondělí přibylo v Česku 865 potvrzených případů koronaviru, o polovinu méně než před týdnem. Výrazně nižší byl ale také počet testovaných.


Biden obnovil program z druhé světové války, umožní rychlejší dodávky zbraní Ukrajině
Tiscali-zprávy | 08:10:44
Americký prezident Joe Biden dnes podepsal zákon, který umožní urychlit a zjednodušit dodávky zbraní Ukrajině, která se již třetí měsíc brání ruské invazi.


Inflace je nejvyšší za posledních téměř 30 let. Dosáhla 14,2 procenta
E15-ekonomika | 09:15:00
Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku je nejvyšší od prosince 1993. Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici čekali pomalejší růst mírně nad 13 procenty. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,8 procenta.


Bitcoin od listopadového maxima už odepsal přes polovinu hodnoty. Ovlivňuje ho propad trhů
E15-ekonomika | 08:50:00
Cena bitcoinu klesla při obchodování v Asii pod 30 tisíc dolarů. Nejznámější kryptoměna je tak nejníže od loňského července, od listopadového maxima už odepsala kolem 55 procent. Propad akciových trhů se totiž negativně projevuje i na kryptoměnách, které se teď obchodují v souladu s rizikovými aktivy, jako jsou například akcie technologických společností. Uvedla to agentura Reuters.


Šéf Volkswagenu vyzval k zastavení války na Ukrajině. Americké akcie padají
E15-ekonomika | 08:30:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Právními inovátory roku se mohou stát experti z Vodafone, Eurowag nebo soudkyně Hrdličková
E15-ekonomika | 08:30:00
Mezi finalisty druhého ročníku ocenění pro právní inovátory Deloitte Legal Disruptors Awards se probojovalo 13 osobností a projektů, které mění zažité postupy v konzervativním právním světě, a to nejen z advokacie a oblasti firemních právníků, ale také z justice.


Čistý zisk ČEZ se ztrojnásobil na téměř 27 miliard korun
E15-ekonomika | 07:48:00
Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně o 218 procent na 26,7 miliardy korun. Provozní výnosy stouply o 29 procent na 76 miliard a provozní zisk před odpisy (EBITDA) o 119 procent na 43,7 miliardy, oznámil ČEZ v tiskové zprávě. Důvodem růstu je podle ČEZ mimo jiné enormní růst cen komodit na velkoobchodních trzích a rekordní zisk z obchodování s komoditami na západoevropských trzích. Majoritním akcionářem ČEZ je stát, který drží přes ministerstvo financí zhruba 70 procent akcií.


Itálie zabavila další luxusní jachtu jménem Scheherazade. Spekuluje se, že patří Putinovi
E15-ekonomika | 07:31:00
Itálie zabavila luxusní jachtu Scheherazade, o které se spekulovalo, že patří ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Uvedlo to místní ministerstvo financí. Přes 140 metrů dlouhé plavidlo se nacházelo na údržbě v jednom přístavu v Toskánsku. Podle ministerstva majitel lodi má vazby na prominentního představitele ruské vlády, uvedla agentura Reuters.


Na termínovaných vkladech už leží téměř 80 miliard, patnáctkrát více než loni
E15-ekonomika | 07:00:00
S inflací související ztráta hodnoty peněz a vytrvale rostoucí úrokové sazby ze strany ČNB a následně komerčních bank se podepisují na zájmu klientů o spořicí produkty. Zvýšená poptávka se týká spořicích účtů a dnes již i termínovaných vkladů, které dlouho procházely útlumem.


Inflace je nejvyšší za posledních téměř 30 let. Dosáhla 14,2 procenta
E15-politika | 09:15:00
Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku je nejvyšší od prosince 1993. Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici čekali pomalejší růst mírně nad 13 procenty. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,8 procenta.


Bitcoin od listopadového maxima už odepsal přes polovinu hodnoty. Ovlivňuje ho propad trhů
E15-politika | 08:50:00
Cena bitcoinu klesla při obchodování v Asii pod 30 tisíc dolarů. Nejznámější kryptoměna je tak nejníže od loňského července, od listopadového maxima už odepsala kolem 55 procent. Propad akciových trhů se totiž negativně projevuje i na kryptoměnách, které se teď obchodují v souladu s rizikovými aktivy, jako jsou například akcie technologických společností. Uvedla to agentura Reuters.


Šéf Volkswagenu vyzval k zastavení války na Ukrajině. Americké akcie padají
E15-politika | 08:30:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Právními inovátory roku se mohou stát experti z Vodafone, Eurowag nebo soudkyně Hrdličková
E15-politika | 08:30:00
Mezi finalisty druhého ročníku ocenění pro právní inovátory Deloitte Legal Disruptors Awards se probojovalo 13 osobností a projektů, které mění zažité postupy v konzervativním právním světě, a to nejen z advokacie a oblasti firemních právníků, ale také z justice.


Čistý zisk ČEZ se ztrojnásobil na téměř 27 miliard korun
E15-politika | 07:48:00
Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně o 218 procent na 26,7 miliardy korun. Provozní výnosy stouply o 29 procent na 76 miliard a provozní zisk před odpisy (EBITDA) o 119 procent na 43,7 miliardy, oznámil ČEZ v tiskové zprávě. Důvodem růstu je podle ČEZ mimo jiné enormní růst cen komodit na velkoobchodních trzích a rekordní zisk z obchodování s komoditami na západoevropských trzích. Majoritním akcionářem ČEZ je stát, který drží přes ministerstvo financí zhruba 70 procent akcií.


Itálie zabavila další luxusní jachtu jménem Scheherazade. Spekuluje se, že patří Putinovi
E15-politika | 07:31:00
Itálie zabavila luxusní jachtu Scheherazade, o které se spekulovalo, že patří ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Uvedlo to místní ministerstvo financí. Přes 140 metrů dlouhé plavidlo se nacházelo na údržbě v jednom přístavu v Toskánsku. Podle ministerstva majitel lodi má vazby na prominentního představitele ruské vlády, uvedla agentura Reuters.


Na termínovaných vkladech už leží téměř 80 miliard, patnáctkrát více než loni
E15-politika | 07:00:00
S inflací související ztráta hodnoty peněz a vytrvale rostoucí úrokové sazby ze strany ČNB a následně komerčních bank se podepisují na zájmu klientů o spořicí produkty. Zvýšená poptávka se týká spořicích účtů a dnes již i termínovaných vkladů, které dlouho procházely útlumem.


Hokejové mistrovství bude na ČT sport, na webu a v HbbTV
lupa.cz | 10:57:53
Česká televize nabídne všechny zápasy nadcházejícího mistrovství světa v ledním hokeji v přímých přenosech. Všech 64 utkání bude možné sledovat na programu ČT sport nebo prostřednictvím ČT sport Plus. Jako ČT sport Plus se označuje nabídka na webu, v mobilních aplikacích nebo v prostředí HbbTV. Mistrovství už tradičně doplní Studio s doprovodným programem.


Objektivita, média ve válce či peníze pro novináře. Témata pro letošní Novinářské fórum
lupa.cz | 10:31:44
Jak může novinář zůstat objektivní, když nechce být pouze neutrálním pozorovatelem? Jaký vliv na obchodní modely vydavatelství má Newsfeed Seznamu? Stojí budoucnost novinařiny právě na vyhraněném hodnotovém a názorovém ukotvení redakce? Tyto a další otázky si budou klást řečníci konference Novinářské fórum 2022, které proběhne 23. června v pražském kině Přítomnost.


Herní obchod Xzone.cz loni zvýšil obrat o 30 procent, chce vstoupit do další země
lupa.cz | 10:02:37
Herní e-shop Xzone.cz v posledním finančním roce dosáhl na obrat 147 milionů korun. Meziročně je to o 30 procent více, rok předtím byl obchod na zhruba 111 milionech.


Prezident Zeman na Pražském hradě přijal bulharského prezidenta Radeva
idnes.cz | 11:18:00
Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě s vojenskými poctami přivítal bulharského kolegu Rumena Radeva. Odpoledne bude Radev jednat s představiteli Parlamentu a vlády. V průběhu dne má následovat setkání prezidentských párů a jednání obou delegací. Hlavy států také společně poobědvají v Rudolfově galerii.


Je dobré, když mají lidé víc peněz, zvýšení daní je špatné, dál míní Fiala
idnes.cz | 11:09:00
Daně se zvyšovat nebudou, ujistil opět v úterý premiér Petr Fiala na Twitteru. Zdůvodnil to tím, že to považuje za špatné. Podle něho je pro chod státu, ekonomiky i společnosti lepší, když peníze zůstanou u lidí a ve firmách, než v kdyby je vybral stát na větších daních a potom přerozdělil.


V New Yorku padl dražební rekord. Kupec dal za Warholovu Marilyn 4,5 miliardy
idnes.cz | 10:57:00
Při pondělní dražbě v newyorské aukční síni Christie’s padl nový rekord. Zájemce vydražil portrét herečky Marilyn Monroe od amerického malíře Andyho Warhola za 195 milionů dolarů, tedy asi 4,5 miliardy Kč. Je to vůbec nejvyšší částka, jakou kdo za dílo amerického umělce dvacátého století dal. Warholova malba z roku 1964 je ikonou pop-artu.


Humanitární krize na hlavním nádraží v Praze. Živoří tam stovky uprchlíků
idnes.cz | 10:30:00
Podle Iniciativy Hlavák je situace na Hlavním nádraží v Praze nadále neudržitelná. Organizátoři nejsou schopni poskytnout uprchlíkům z Ukrajiny adekvátní a důstojnou pomoc. Problémy se často týkají romských uprchlíků, kteří nemají kam jít a na nádraží zůstat nemohou. Přesto se tam vrací. Organizace tak žádají o pomoc státní instituce.


Ministr vnitra Rakušan bude mít tiskovou konferenci s šéfem hasičů Vlčkem
idnes.cz | 10:25:00
Ministr vnitra Vít Rakušan a generální ředitel Hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček vystoupí na společné tiskové konferenci. Téma není zatím známo. Oba muže nicméně v poslední době spojuje uprchlická krize, kterou vyvolala válka na Ukrajině.


Filipínským prezidentem je syn diktátora Marcose. Zvítězil s drtivým náskokem
idnes.cz | 09:48:00
V pondělních prezidentských volbách na Filipínách zvítězil syn někdejšího diktátora Ferdinand Marcos mladší. Podle předběžných výsledků získal 25,9 milionu hlasů. Ještě před uzavřením volebních místností se však objevily informace o problémech při hlasování a o možných volebních podvodech.


Máme vyšší úmrtnost než Olympic, říká Lou Fanánek Hagen o Třech sestrách
revue.idnes.cz | 09:52:00
Lou Fanánek Hagen (55) je známý svou dlouholetou zálibou v pití. V primácké talkshow 7 pádů Honzy Dědka nyní vysvětlil, proč nedokáže abstinovat. Také se zamyslel, proč některé koncerty zná jen z vyprávění, a zavzpomínal na členy kapely Tři sestry, kteří už nežijí.


Nesnažte se lhát o tom, že je vaše firma zelená. Dříve nebo později se na to přijde, říká PR specialistka
iHned.cz | 11:00:00
Chovat se udržitelně, starat se o planetu, neplýtvat. Taková hesla si v posledních letech přisvojila nejedna firma. Jenže jak poznat, že podnik opravdu vyrábí ekologicky a nejde pouze o další marketingový trik? Tereza Beránková s Martinem Ehlem se...


Svobodu slova je třeba chránit před systematickým zneužíváním putinovskými trolly
iHned.cz | 10:16:00
Poté, co Rusko zahájilo útočnou válku na Ukrajině, došlo v Česku podle průzkumů veřejného mínění k výraznému upevnění souhlasných postojů k členství v NATO i EU. Protože obava z napadení vede k uvědomění většího bezpečí, je-li Česko součástí těchto...


Komunisté na Olšanech uspořádali pietní akt k výročí Pražského povstání a osvobození Prahy Rudou armádou
iHned.cz | 09:56:00
Poté, co Rusko zahájilo útočnou válku na Ukrajině, došlo v Česku podle průzkumů veřejného mínění k výraznému upevnění souhlasných postojů k členství v NATO i EU. Protože obava z napadení vede k uvědomění většího bezpečí, je-li Česko součástí těchto...\n


Proč přežil člověk stvořený komunismem. Do Prahy přijede nobelistka Alexijevičová
pikant | 11:20:00
Vydala knihu rozhovorů s lidmi, kterým se stýská po Sovětském svazu. Rusové jsou Bohem vyvolený národ, říkali jí.


Rekonstrukce Barrandovského mostu se blíží: Jaká omezení přinese a jak se na ně připravit?
Auto.cz | 10:53:00
V pondělí 16. května začne další část opravy Barrandovského mostu, která je ve čtyřech etapách naplánována až do roku 2025. Na co se připravit?


Ropa Brent (OIL) (10.05.2022) - Graf dne
Kurzy.cz | 11:55:21
Riziková aktiva, jako jsou akcie, kryptoměny nebo ropa, se včera propadla kvůli širokému výprodeji na trzích. Zpřísnění měnové politiky a globální ekonomické zpomalení, částečně v důsledku přísných lockdownů v Číně, srazily ceny aktiv na nižší úrovně. ...


Vysoké náklady na bydlení ženou inflaci vzhůru, růst spotřebitelských cen je nejvyšší za 30 let
Kurzy.cz | 11:54:21
Vysoké náklady na bydlení způsobené výrazným zdražením energií pomohly vyhnat inflaci na nejvyšší hodnotu od prosince 1993. Podle aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) dosáhl v dubnu meziroční růst spotřebitelských cen, tedy inflace, 14,2&helli


Index podnikatelské nálady Zew se zlepšil (10.5.2022)
Kurzy.cz | 11:46:57
Index podnikatelské nálady Zew očekávání se v květnu zlepšil na -34,3 b. oproti -41 b. v dubnu. Trhy očekávaly naopak zhoršení na -43,5 b. Oproti tomu Index Zew hodnocení současné situace klesl na -36,5 b. oproti -30,8 b. v dubnu. Trhy očekávaly pokles...


Počet nabízených ojetin ve střední Evropě opět klesl, za měsíc o 42 tisíc. Cena ojetých aut dál roste, výjimkou je Slovensko.
Kurzy.cz | 11:31:17
Množství ojetých aut ve středoevropské inzerci se od počátku roku drží na hodnotách okolo 400 000 vozů. Výjimkou byl letošní březen, kdy nabídka vyskočila přes 445 000 nabízených ojetin.


Ukrajinský neon
Kurzy.cz | 11:09:43
Ukrajinská ekonomika se v roce 2022 propadne téměř o třetinu , ve scénáři, kdy válka skončí v letošním roce. Očekávaný pokles je hlubší než 20 %, což byl březnový odhad. Ruská invaze zastavila obchod s energií, zemědělskými komoditami a hnojivy a...


Upozornění na aktivity společnosti Pristine Group LLC a obchodní platformu Fin Fix
Kurzy.cz | 10:48:34
Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že společnost Pristine Group LLC, registrační č. 1327 LLC 2021, adresa First Floor, First ST Vincent Bank LTD Building, James Street, Kingstown VC0100, St. Vincent and the Grenadines, nabízí možnost investice d...


Čeká nás německý ZEW a projevy z Fedu - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 10:27:51
Evropské trhy otevřely do plusu Na programu je německý index ZEW 4 členové Fedu dnes vystoupí s projevy Indexy evropských akciových trhů zahájily dnešní seanci na vyšších úrovních. Trhy se po včerejším výprodeji snaží nabrat dech – future...


Libra klesla poté, co BoE varovala před recesí
Kurzy.cz | 10:24:36
Bez ohledu na to, jak moc se jestřábí politici snažili, nepodařilo se jim zachránit britskou libru před jejím nejstrmějším poklesem od března 2020. Tři členové Výboru pro měnovou politiku hlasovali v květnu pro zvýšení repo sazby o 50 bazických bodů&helli


Bayer zveřejnil lepší než očekávané výsledky za 1Q22
Kurzy.cz | 10:23:52
Bayer dnes ráno zveřejnil výsledky za 1Q22, které překonaly očekávání trhu. Tržby byly 14,6 (+19 % r/r) vs. oček. 13,7 mld. EUR. Očištěná EBITDA byla 5,3 (+28 % r/r) vs. oček. 4,6 mld. EUR.


Maloobchodní tržby proti únoru takřka beze změny
Kurzy.cz | 10:20:00
Maloobchodní tržby si v březnu připsaly slušné meziroční tempo, když bez aut rostly o 5,4 %. Dáno je to ale především nízkou srovnávací základnou, kdy před rokem se česká ekonomika potýkala s dopady pandemie.


Nezaměstnanost v Pardubickém kraji k 30. dubnu 2022 - podíl nezaměstnaných osob v kraji činil ke konci měsíce 2,27%
Kurzy.cz | 10:13:40
10. 5. 2022 V průběhu dubna 2022 se nezaměstnanost snížila ve všech okresech Pardubického kraje. Podíl nezaměstnaných osob v kraji činil ke konci výše zmíněného měsíce 2,27 %, což bylo nejméně v mezikrajském srovnání. Nejnižší mírou nezaměstnanosti...


Nezaměstnanost v kraji jihočeském ke konci dubna klesla na 2,4 % - evidováno bylo 10 735 uchazečů
Kurzy.cz | 10:13:38
V Jihočeském kraji bylo na úřadech práce ke konci dubna 2022 evidováno celkem 10 735 uchazečů o zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob činil 2,4 % a mezi kraji byl druhý nejnižší. Oproti konci března byl zaznamenán pokles počtu uchazečů (-9,3 %)...


Podíl nezaměstnaných v dubnu v Královéhradeckém kraji klesl a činil 2,65% a v mezikrajském srovnání byl šestý nejnižší
Kurzy.cz | 10:13:36
V průběhu měsíce dubna zaznamenaly úřady práce meziměsíční pokles počtu uchazečů o zaměstnání o 4,8 % na 9 984 uchazečů. Počet volných pracovních míst se meziročně zvýšil o 2,1 %. Podíl nezaměstnaných osob činil 2,65 % a v mezikrajském srovnání byl...


Průměrná roční míra inflace v ČR v dubnu 2022 dosáhla 7% a meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v dubnu o 14,2 %
Kurzy.cz | 10:13:36
Průměrná roční míra inflace v České republice v roce 2021 byla 3,8 % Potvrzení (výpis) průměrné míry inflace je k dispozici pod odkazem https://www.czso.cz/csu/czso/mira_inflace[1] Potvrzení o inflaci vystavené na konkrétní jméno či firmu si...


Inflace v dubnu poblíž 14 %
Kurzy.cz | 10:11:44
Růst spotřebitelských cen dosáhl v dubnu meziročně 14,2 % (v březnu 12,7 %), o jeden procentní bod více než se čekalo. Namísto meziměsíčního zvolnění tempa se dostavil růst cen o 1,8 % oproti 1,7 % v březnu.


Makro: Průmysl v březnu překvapivě rostl; Obchodní bilance kvůli drahým dovozům opět v deficitu
Kurzy.cz | 10:08:58
Průmyslová výroba v březnu pozitivně překvapila, když vzrostla o 2,6 % m/m (-2,4 % v únoru) a meziročně byla vyšší o 0,4 % r/r, což překonalo očekávání (-2,5 % r/r). Trendově se situace nemění a je podobná jako v předchozích měsících.


Průměrná míra inflace v dubnu 2022 dosáhla 7,0 %
Kurzy.cz | 10:08:18
Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen vyjadřuje procentní změnu průměrné cenové hladiny za 12 posledních měsíců proti průměru 12 předchozích měsíců. V dubnu dosáhla 7,0 %. Tato míra inflace je vhodná při...


Letem světem cen: pšenice, ropa, plyn a Marilyn
Kurzy.cz | 10:03:27
Dnes bude zveřejněna česká spotřební inflace, proto se dnes mimo jiné podíváme na pár indikátorů, které ceny mohou ovlivnit v budoucnosti. Ukrajinské přístavy jsou zablokované = riziko omezení vývozů potravin do celého světa. Ukrajina byla vloni 4.


Indexy spotřebitelských cen podle klasifikace ECOICOP - meziroční index
Kurzy.cz | 10:00:00
Měřicí jednotka: % meziroční index (SOPR=100) Domácnosti celkem Klasifikace podrobná Kód Oddíl ECOICOP 1 2 3 4 1-4 E0 Úhrn 109,9 111,1 112,7 114,2 112,0 E01 Potraviny a nealkoholické nápoje 105,4 106,9 107,7 110,7 107,7 E01.


Inflace opět překvapila výraznějším růstem (Komentář)
Kurzy.cz | 09:57:37
Spotřebitelské ceny v ČR v dubnu rostly
meziměsíčně v průměru o 1,8 procenta, tedy obdobně rychlým
tempem jako v březnu (1,7 procenta). Stejných hodnot dosahovala
meziměsíční dynamika v obou zmíněných měsících i po sezonním očištění. Ve
srovnání s tržn...


Maloobchodní tržby zklamaly
Kurzy.cz | 09:44:29
Tržby maloobchodě se v březnu bez prodejů
automobilů reálně meziročně zvýšily o 5,4 %. Trh přitom počítal se zhruba o
jedno procento vyšším růstem (6,3 %). V meziměsíčním srovnání prodeje o
0,1 % poklesly. Ve srovnání s únorem se snížily tržby za pohon...


ČEZ: Výsledky podstatně nad tržním odhadem, zvýšení celoročních cílů - Komentář k výsledkům hospodaření
Kurzy.cz | 09:34:47
Dnes ráno oznámil ČEZ výsledky za první čtvrtletí tohoto
roku. Podstatně vzrostly v meziročním srovnání. ČEZ reportoval růst EBITDA
o 119 % na 43,7 mld. CZK při tržbách 76 mld. CZK (28,6 % y/y). ČEZ zvýšil
své původní cíle z poloviny března pro zisk EB...


Srí Lanka se bouří. Demonstranti v noci zapálili několik domů politiků
aktuálně.cz | 11:51:40
Úřady vyhlásily zákaz vycházení a po celé zemi byli rozmístěni vojáci. Během protestů už zemřelo sedm lidí.


Děkujeme, odejděte. Rusko chce nahradit automobilky šedými dovozci
aktuálně.cz | 11:27:32
Většina zahraničních automobilových značek teď na ruském trhu dělá mrtvého brouka. Svá zastoupení sice nezrušily, ale nové vozy u nich objednat nelze.


Nejsme žádné veřejné toalety. Restauracím vadí nápad zpřístupnit svá WC kolemjdoucím
aktuálně.cz | 09:52:21
Myšlenka toalet zdarma popudila restauratéry, kteří se obávají, že tak z jejich podniků vznikne veřejné WC a neúměrně se jim navýší náklady.


Anketa: Rusko utrácí miliardy za válku, lidé přitom často nemají ani pitnou vodu
aktuálně.cz | 09:47:00
"Postavte školy, školky, nemocnice. Dávejte učitelům vyšší platy," odpověděl reportérům mladý muž v Jekatěrinburgu.


Praha zemědělská. Pětinu rozlohy tvoří pole a roste zde více jabloní než na Vysočině
aktuálně.cz | 09:31:18
Jak kdysi vypadalo zemědělství v Praze? Vinice zmizely ve vilových čtvrtích, dnes se pěstuje ječmen a roste zde více než 100 tisíc jabloní.


Brusel chce ukládat důkazy o válečných zločinech na Ukrajině, úkolem pověří Eurojust
aktuálně.cz | 09:28:41
Agentura Eurojust se již dříve zapojila do stíhání válečných zločinů a zločinů proti lidskosti spáchaných v Sýrii a v Iráku.


OBRAZEM: Autobus se zasekl v podjezdu. Nehoda zablokovala dopravu v Praze
Denik.cz | 11:42:00
Nečekaně ukončil v úterý svoji cestu Prahou autobus. Ten se zaseknul v podjezdu nedaleko autobusového nádraží Florenc a zablokoval dopravu. 


OBRAZEM: Svátek blues v Divadle Archa světili Keb' Mo' a jeho věrní
Denik.cz | 11:34:00
Po dvou hubených letech, kdy kvůli koronavirovým zákazům musela odříci svá vystoupení v Česku řada zahraničních umělců a kapel, se do tuzemských sálů zvolna vracejí také bluesmani. Nechybí mezi nimi ani pětinásobný držitel Grammy, americký bluesový písničkář Keb' Mo', jenž do Prahy přijel opět po třech letech.


Z nabouraného auta vytáhl dva lidi. Za záchranu života dostal muž medaili
Denik.cz | 11:16:00
Tváří v tvář dopravní nehodě zachoval Jakub Vejvoda chladnou hlavu. Podařilo se mu z nabouraného auta vytáhnout dva lidi a tím jim zachránil život. Vozidlo totiž jen okamžik poté začalo hořet. Za svou odvahu a ochotu pomoci jej v neděli u příležitosti Dne vítazství ocenil hejtman Martin Červíček Medailí Královéhradeckého kraje I. stupně. 


VIDEO: Foxconn family baví internet. Oficiální song společnosti budí rozpaky
Denik.cz | 10:52:00
Pobavit ve velkém internet určitě nebyl záměr společnosti Foxconn, která ve svých závodech v Kutné Hoře a Pardubicích zaměstnává téměř pět tisíc lidí. Ale stalo se. V uplynulém týdnu totiž spatřil světlo světa oficiální song společnosti, věnovaný právě jejím zaměstnancům. Jak se ale zdá, videoklip nebyl nejšťastnější formou, jak členům Foxconn rodiny poděkovat.


Inflace je v Česku nejvyšší za téměř 30 let. V dubnu zrychlila na 14,2 procenta
Denik.cz | 09:33:00
Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici čekali pomalejší růst mírně nad 13 procenty. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,8 procenta.


Zabili rodinu a pak sebe? Záhadná úmrtí ruských oligarchů vyvolávají pochyby
Denik.cz | 04:30:00
Za poslední tři měsíce zemřelo za záhadných okolností sedm ruských oligarchů, někteří společně se svými ženami a dětmi. Mnozí z nich působili v ropném a plynárenském sektoru a byli v minulosti spjatí s energetickým gigantem Gazprom. Ačkoli se oficiálně předpokládá, že šlo o sebevraždy a tragické nehody, tak se také spekuluje o zapojení Kremlu a zahlazování stop po podvodech ve státních firmách.


Ze svých pracovníků chce udělat milionáře. Brněnský startup Smartlook nabízí benefit v podobě zaměstnaneckých akcií
Euro | 10:59:05
Brněnský startup Smartlook zabývající se analytikou dat chce v Česku zpopularizovat benefit ve formě zaměstnaneckých akcií. Ty by zaměstnanci dostávali skrze program ESOP, přičemž výše odměny by se odvíjela například od doby, po kterou dotyční ve firmě pracují. Podle generálního ředitele Smarlooku se jedná o benefit, který je pro zaměstnance atraktivnější než například multisportka. Profitují totiž z úspěchu celé společnosti.


Dotace na nový kotel na plyn, biomasu nebo na tepelné čerpadlo pro nízkopříjmové domácnosti na Plzeňsku
eStav.cz | 09:56:17
Nízkopříjmové domácnosti v Plzeňském kraji mohou od 16. května do konce srpna žádat o dotaci na pořízení ekologického vytápění. Předpokládá se, že ministerstvo životního prostředí pro region vyčlení až kolem 500 milionů korun, ale pomoc se bude týkat jen lidí s nízkými příjmy, což je velká změna proti dřívějším výzvám, řekl to novinářům náměstek hejtmana Josef Bernard (STAN). Dotaci lze využít na výměnu starého kotle za tepelné čerpadlo, plynový kondenzační kotel a kotel na biomasu.


„Už nebudeme sami.“ Finové a Švédi zahájí v příštích dnech vstup do NATO
Hospodářské noviny | 13:20:00
Sociální sítě obletělo minulý týden video dlouhého vlaku s finskými tanky Leopard a další obrněnou technikou. „Finská armáda přesouvá posily k hranicím s Ruskem,“ tvrdili twitteroví komentátoři. Ve skutečnosti mířila technika na vojenské...


Od září se kvůli inflaci opět mimořádně zvednou penze
Hospodářské noviny | 12:19:00
Kvůli vysoké inflaci se od září znovu mimořádně zvednou důchody. Zásluhový procentní díl penze by měl vzrůst o 5,2 procenta. Starobní důchod by se tak měl zvýšit zhruba o 700 korun. Na twitteru to oznámil ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL)....


Odpor Viktora Orbána vůči ropnému embargu je dosud největším ruským testem jednoty Evropské unie
Hospodářské noviny | 11:44:00
Není známo, co se honilo hlavou předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové, když v pondělí večer přijela na neplánovanou návštěvu Budapešti. Jejím úkolem bylo přemluvit maďarského premiéra Viktora Orbána, aby neblokoval ropné embargo...


Nesnažte se lhát o tom, že je vaše firma zelená. Dříve nebo později se na to přijde, říká PR specialistka
Hospodářské noviny | 11:00:00
Chovat se udržitelně, starat se o planetu, neplýtvat. Taková hesla si v posledních letech přisvojila nejedna firma. Jenže jak poznat, že podnik opravdu vyrábí ekologicky a nejde pouze o další marketingový trik? Tereza Beránková s Martinem Ehlem se...


Svobodu slova je třeba chránit před systematickým zneužíváním putinovskými trolly
Hospodářské noviny | 10:16:00
Poté, co Rusko zahájilo útočnou válku na Ukrajině, došlo v Česku podle průzkumů veřejného mínění k výraznému upevnění souhlasných postojů k členství v NATO i EU. Protože obava z napadení vede k uvědomění většího bezpečí, je-li Česko součástí těchto...


Každé euro, které vynaložíme na čistou energii, posiluje naši svobodu
Hospodářské noviny | 09:46:00
Ruská invaze na Ukrajinu donutila Evropskou unii zrychlit tempo naší politiky v oblasti energetiky a klimatu. Jelikož Kreml stále více využívá energii jako nástroj politického vlivu, musíme jej tohoto vlivu zbavit tím, že radikálně snížíme svoji...


Vládní balíček rodinné pomoci je v pořádku. Až na to, že zapomněl na ty nejzranitelnější
Hospodářské noviny | 09:33:00
Jednorázový příspěvek pět tisíc korun na dítě pro domácnosti s čistým příjmem pod milion ročně, zvýšení maximální výše rodičovského příspěvku a celý ten vládní balíček rodinné pomoci lze v současné době do jisté míry kvitovat. Meziroční růst...


Predátor z filmu V síti má další trest, opět jej usvědčila falešná nezletilá
idnes.cz | 13:00:00
Na dva roky do vězení poslal ústecký okresní soud Slováka Ivana Hazuchu. Muž byl už v minulosti odsouzen na 15 měsíců i za sexuální delikty v souvislosti s dokumentem V síti. V nové kauze si na sociální síti také psal se ženou, která se vydávala za nezletilou dívku, a snažil se ji vylákat na schůzku kvůli sexu. Dostal souhrnný trest.


KOMENTÁŘ: Zelená proměna Evropy potřebuje vrátit do reality
idnes.cz | 13:00:00
Plány na zelenou transformaci Evropy, pocházející z doby před energetickou krizí a válkou na Ukrajině, je nyní nutno konfrontovat s realitou. Ve hře je kondice či samotná existence domácích firem, píše ve svém komentáři pro MF DNES prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák.


Vandal poškodil pamětní mohylu Jana Palacha na hoře Smrk v Beskydech
idnes.cz | 12:43:00
Pamětní mohylu se vzpomínkou na Jana Palacha na hoře Smrk v Beskydech někdo poškodil. Událost vyšetřuje policie, místní jsou z ní v šoku. Je možné, že na kopec šel někdo se zlým úmyslem schválně.


Ukrajina mění válečné cíle. Chce osvobodit celé území, plánuje ministr
idnes.cz | 12:34:00
Zatlačení ruských vojsk zpět do pozic před útokem 24. února Ukrajině stačit nebude. „Pokud země zvítězí v bitvě o Donbas, bude dostatečně silná na to, aby si kladla za cíl osvobození celé země,“ uvedl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba v rozhovoru zveřejněném listem Financial Times.


Kvůli inflaci se důchody znovu zvednou v září, oznámil ministr Jurečka
idnes.cz | 12:08:00
Po červnovém zvýšení důchodů přijde další valorizace kvůli inflaci v září, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Zvýšení starobního důchodu vyčíslil na Twitteru v průměru na 700 korun. Celkem se letos penze kvůli rychlému růstu cen v průměru zvýší o 2 500 Kč, dodal.


Jihokorejský prezident se ujal úřadu. Chce zlepšit vztahy nejen se sousedem
idnes.cz | 12:05:00
Po březnových prezidentských volbách v Jižní Koreji se v úterý ujal úřadu nový prezident Jun Sok-jol. Ve svém inauguračním projevu oznámil, že je otevřený dialogu se Severní Koreou. A pokud se Pchjongjang vzdá atomových zbraní, je připraven navrhnout plán na podporu tamní ekonomiky. Jun Sok-jol ve funkci nahradil dosavadní hlavu státu Mun Če-ina.


Ženu soudí za znásilnění a zneužívání vlastních dětí, hrozí jí dvanáct let
idnes.cz | 12:03:00
Otřesnými poměry v jedné rodině se zabývá českobudějovický krajský soud. Dvaačtyřicetiletá žena je obžalovaná z toho, že jako matka pohlavně zneužívala vlastní děti, týrala je a zanedbávala jejich výchovu. Dceru měla nutit k prostituci. Obžalované hrozí až 12 let vězení.


Ukrajina si na EU počká i dekády, míní Macron. Chce „politickou komunitu“
idnes.cz | 11:47:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron prohlásil, že si Ukrajina počká mnoho let a možná i celé dekády, než vstoupí do Evropské unie. Příslušnou žádost Kyjev podal po vpádu ruských vojsk a evropské vedení nyní vybízí ke zrychlenému řízení. Podle vládce Elysejského paláce by situaci mohla řešit nová „politická komunita“, v níž by se sdružovaly země s unijními hodnotami.


Německo se obává odpojení od ruského plynu. Ve hře je i znárodnění firem
idnes.cz | 11:30:00
Německo se tiše připravuje na změny v dodávkách ruského plynu do země. Vypracovává krizový plán, pokud by k odpojení od ruského plynu opravdu došlo. Jedním z krajních řešení je znárodnění rafinérií. Německo se ale zároveň už přiblížilo limitu v zavádění protiruských sankcí, další zpřísňování by totiž roztočilo spirálu hospodářských problémů.


Michaláková definitivně prohrála u soudu ve Štrasburku boj o své syny
idnes.cz | 11:20:00
Velký senát Evropského soudu pro lidská práva se nebude zabývat případem odebrání synů Češky Evy Michalákové. Rozhodnutí ve prospěch Norska je pravomocné, informoval v úterý tiskový mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.


Mučil dítě, vyhrožoval smrtí, kradl. Teď tyran z Krupky sedí za další loupež
idnes.cz | 10:37:00
Do povědomí veřejnosti se zapsal jako „tyran z Krupky“, když se jako teprve čtrnáctiletý brutálně vyřádil na o dva roky mladším chlapci. Dnes je Nikolasovi B. 26 let. Do trestního rejstříku mu přiskakuje jedna položka za druhou. Jak zjistila MF DNES, nedávno dostal svůj zatím nejvyšší trest - 7,5 roku za loupež. Co dalšího už stihl spáchat?


Jsem zdravý člověk. Psychiatra potřebuje někdo jiný, říká Kuchařová
revue.idnes.cz | 12:05:00
Taťána Kuchařová (34) promluvila o článcích v bulváru, podle kterých je po rozvodu s Ondřejem Gregorem Brzobohatým na dně a navštěvuje pravidelně psychiatra. Modelka také vysvětlila, že za změnou jejího účesu stojí nejen pomyslné odstřižení se od minulosti, ale také pracovní zakázka.


Od září se kvůli inflaci opět mimořádně zvednou penze
iHned.cz | 12:19:00
Kvůli vysoké inflaci se od září znovu mimořádně zvednou důchody. Zásluhový procentní díl penze by měl vzrůst o 5,2 procenta. Starobní důchod by se tak měl zvýšit zhruba o 700 korun. Na twitteru to oznámil ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL)....


Odpor Viktora Orbána vůči ropnému embargu je dosud největším ruským testem jednoty Evropské unie
iHned.cz | 11:44:00
Není známo, co se honilo hlavou předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové, když v pondělí večer přijela na neplánovanou návštěvu Budapešti. Jejím úkolem bylo přemluvit maďarského premiéra Viktora Orbána, aby neblokoval ropné embargo...


Keňští farmáři si spletli granát z dob kolonialismu s kořenovou zeleninou
bleskove.cz | 13:10:59
Vesničané tvořili hlouček kolem nevybuchlé munice, část byla přesvědčená, že našli kořen maranty třtinové


Proč přežil člověk stvořený komunismem. Do Prahy přijede nobelistka Alexijevičová
bleskove.cz | 11:20:00
Vydala knihu rozhovorů s lidmi, kterým se stýská po Sovětském svazu. Rusové jsou Bohem vyvolený národ, říkali jí.


Každé euro, které vynaložíme na čistou energii, posiluje naši svobodu
iHned.cz | 09:46:00
Ruská invaze na Ukrajinu donutila Evropskou unii zrychlit tempo naší politiky v oblasti energetiky a klimatu. Jelikož Kreml stále více využívá energii jako nástroj politického vlivu, musíme jej tohoto vlivu zbavit tím, že radikálně snížíme svoji...


Vládní balíček rodinné pomoci je v pořádku. Až na to, že zapomněl na ty nejzranitelnější
iHned.cz | 09:33:00
Jednorázový příspěvek pět tisíc korun na dítě pro domácnosti s čistým příjmem pod milion ročně, zvýšení maximální výše rodičovského příspěvku a celý ten vládní balíček rodinné pomoci lze v současné době do jisté míry kvitovat. Meziroční růst...


Keňští farmáři si spletli granát z dob kolonialismu s kořenovou zeleninou
pikant | 13:10:59
Vesničané tvořili hlouček kolem nevybuchlé munice, část byla přesvědčená, že našli kořen maranty třtinové


Vytáčení motoru na dálku? Ford si jej nyní patentoval
Auto.cz | 13:50:00
Dle záznamů amerického patentového úřadu si automobilka Ford patentovala funkci vytáčení motoru na dálku. Mohly by ji prý využít i elektromobily.


Nejluxusnější americké SUV? Představuje se GMC Yukon Denali Ultimate
Auto.cz | 12:50:00
Luxusní americké SUV z koncernu GM se v novém modelovém roce 2023 dočká mnoho zajímavých změn.


Spojení Senna a McLaren v Miami o F1 víkendu ožilo díky modelu Artura
Auto.cz | 11:50:00
Tento víkend jsme byli svědky premiérového závodu F1 v Miami. Na jihu USA se sešlo několik výrazných osobností ze světa showbyznysu a sportu. Zároveň jsme mohli vidět v akci nejnovější supersport McLaren Artura.


Rakušan chce zpřísnit kontroly pasů uprchlíků
ČT24 | 12:53:24
Ministerstvo vnitra chystá zpřísnění kontrol pasů uprchlíků přicházejících z Ukrajiny. Ministr Vít Rakušan (STAN) řekl, že jedná také o změně peněžní pomoci pro běžence, která nyní činí pět tisíc korun, na naturální. Serveru Blesk.cz později sdělil, že pro nárok na humanitární dávku bude muset mít žadatel razítko v pase o tom, že překročil ukrajinskou hranici. To by podle něj mělo platit od příštího pondělí.


Zemědělci v Česku opět s obavami sledují rozšiřující se sucho. Teplé dny situaci ještě zhorší
ČT24 | 12:29:05
Čeští zemědělci po dvou poměrně dobrých letech znovu s obavami sledují nastupující sucho v době, kdy by potřebovali na polích a v sadech dostatek vláhy. Aktuálně jsou tři nejhorší stupně zemědělského sucha z šesti na 16 procentech území Česka. V dalších deseti dnech se neočekávají žádné významné deště, ale převážně slunečné a do pátku i velmi teplé počasí, které by mohlo situaci výrazně zhoršit. Tři nejhorší stupně by se mohly v polovině příštího týdne rozvinout až na 40 procentech území, vyplývá z informací projektu Intersucho.


Penze se mimořádně zvýší i od září, důchodci si polepší zhruba o sedm set korun, avizoval Jurečka
ČT24 | 12:27:36
Kvůli vysoké inflaci se od září znovu mimořádně zvednou důchody. Zásluhový procentní díl penze by měl vzrůst o 5,2 procenta. Starobní důchod by se tak měl zvýšit zhruba o sedm set korun. Oznámil to ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). K mimořádné valorizaci dojde po běžném lednovém přidání kvůli prudkému zdražování letos už podruhé. Poprvé se penze kvůli inflaci zvednou od června.


Sankce na dovoz ruské ropy mohou poškodit naše ekonomiky, varoval Radev po setkání se Zemanem
ČT24 | 10:27:58
Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jednal s bulharským protějškem Rumenem Radevem. Odpoledne se bulharský prezident setká také s představiteli parlamentu a s premiérem Petrem Fialou (ODS). Podle Zemana většinu času ve vzájemné diskusi věnovali ruské agresi na Ukrajině, česká hlava státu vyjádřila jednoznačnou podporu pro vstup Bulharska do schengenského prostoru. Radev ocenil vzájemné vztahy, zároveň vyjádřil obavu o energetickou nezávislost obou zemí a dopad sankcí v podobě embarga na dovoz ruské ropy. 


Rozhodnutí soudu ve Štrasburku o odebrání dětí Michalákové je pravomocné
ČT24 | 11:43:26
Velký senát Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) se nebude zabývat případem odebrání synů Evy Michalákové. Soud v pondělí zamítl její stížnost proti lednovému rozhodnutí, podle kterého Norsko neporušilo právo matky a dětí na respektování rodinného života. Verdikt tak nabyl právní moci, sdělil mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.


Čistý zisk ČEZu se v prvním čtvrtletí meziročně ztrojnásobil, překonal odhady analytiků
ČT24 | 10:38:22
Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně o 218 procent na 26,7 miliardy korun, oznámila skupina v tiskové zprávě. Důvodem růstu je podle ČEZu mimo jiné enormní růst cen komodit na velkoobchodních trzích a rekordní zisk z obchodování s komoditami na západoevropských trzích. Výsledky výrazně překonaly odhady analytiků. Překvapil je především čistý a provozní zisk. Důvodem jsou mimo jiné vysoké ceny elektřiny.


Hradec Králové: Destinační společnosti v regionu dostanou o 300 tisíc korun víc
Kurzy.cz | 13:28:28
Destinační společnosti působící na území Královéhradeckého kraje dostanou v letošním roce o 300 tisíc korun víc. Peníze jim pomohou nejen s náklady na provoz, ale mají působit hlavně motivačně k realizaci rozvojových projektů v území.


Třetí Česko-izraelské fórum o inovacích 25.5.2022 v Praze
Kurzy.cz | 13:23:57
Dne 25. 5. 2022 se na MZV sejdou čeští a izraelští badatelé a inovativní podnikatelé, aby projednali spolupráci ve vývoji chytrých technologií pro správu měst


Plzeň má vítěze architektonické soutěže na nový bazén, je jím architektonická a projekční společnost AVE architekt
Kurzy.cz | 13:19:03
Novostavba plaveckého bazénu bude stát na Borských polích v těsném sousedství Západočeské univerzity a bude dostupná také tramvajovou linkou. Jedná se o bazénovou multifunkční a relaxační plaveckou halu s venkovními bazény, sportovišti a rekreační ploc...


Plochá nebo sedlová střecha? Vyberte správně podle typu domu
Kurzy.cz | 13:17:52
V tomto článku se podíváme blíže na dva typy střech. Na plochou a sedlovou. Navzájem si porovnáme jejich klady a zápory a možná vám tak pomůžeme najít ideální volbu právě pro vás.


Čtyři pětiny Čechů pociťují dopady inflace na vlastní úspory, více než 35 % z nich už aktivně hledá způsoby, jak je ochránit
Kurzy.cz | 13:10:28
Navzdory současné vysoké inflaci nechává přes 90 % Čechů své finance ležet na běžném účtu. Takové zjištění přinesl březnový průzkum společnosti Broker Consulting mezi 1050 respondenty z celé republiky. Dále ukázal, že polovina z nich využívá také spoři...


Inflace opět překvapila výraznějším růstem (Analýza makroindikátorů)
Kurzy.cz | 13:07:17
Spotřebitelské ceny v ČR v dubnu rostly meziměsíčně v
průměru o 1,8 %, tedy obdobně rychlým tempem jako v březnu (1,7 %).
Stejných hodnot dosahovala meziměsíční dynamika v obou zmíněných měsících i po
sezonním očištění. Ve srovnání s tržním konsensem v...


Analytik: Z trhů se ztrácí pozitivní výsledkové momentum, přichází "bezrůstové" období
Kurzy.cz | 13:03:03
Americké akcie po odrazu od koronavirového dna potěšily prakticky všechny investory. Letošní rok už ale akciovým investicím nepřeje. Analytik Callum Thomas z webu TOPDOWN CHARTS nabízí graf, který mnohé vysvětluje.


Kde jsou hlavní ruské slabiny? Máme věřit ruských ztrátám, které zveřejňuje Ukrajina? VIDEO
Kurzy.cz | 12:47:33
Má Rusko vôbec organizačne na to, aby dosiahlo nějaký významný úspech? Jaká je situace na linii dotyku mezi Ukrajinou a Rusy? Existují paralely s 2. světovou válkou? Proč je dnešní válka jiná?


Ministerstvo zdravotnictví apeluje na všechny poskytovatele zdravotních služeb o hlášení dat do informačního systému
Kurzy.cz | 12:26:09
Informační systémy kontrolující stav epidemie COVID-19 jsou funkční a zůstávají plně v provozu. Intenzita šíření koronaviru v populaci klesá, s přechodem do sezóny pozdního jara a léta se rovněž snižují […]


MMR: Začínáme transparentně vyhodnocovat došlé připomínky k novele stavebního zákona
Kurzy.cz | 12:19:55
Včerejší půlnocí skončilo meziresortní připomínkové řízení k věcné novele stavebního zákona, resp. lhůta pro zasílání připomínek. Po dohodě dorazí některé připomínky ještě dnes a zítra. Připomínek je zatím několik stovek. Některá připomínková místa, vč...


Fed k záchraně akciových trhů jen tak nepřispěchá. Nadcházející utahování je neprobádané teritorium - Goldman Sachs
Kurzy.cz | 12:05:51
Na trhu už začíná být cítit, že Fed zpřísní finanční podmínky, aby zastavil růst rozžhavené inflace. A právě finanční podmínky mají vliv na budoucí růst.


Je třeba myslet na sluneční paprsky a bezpečnost - nová legislativa zvyšuje nároky na zasklení
Kurzy.cz | 12:04:05
Změny ve stavební legislativě platné od začátku letošního roku výrazně ovlivňují i výběr zasklení pro nové budovy a rekonstrukce. Existuje mnoho parametrů, které se u skla vyplatí sledovat, od jeho práce se sluneční energií přes izolační a akustické vlast


Je dobré, když mají lidé víc peněz, napsal Fiala. Ujistil občany, že nebude zvyšovat daně
lidovky.cz | 11:16:44
Daně se zvyšovat nebudou, ujistil opět v úterý premiér Petr Fiala na Twitteru. Zdůvodnil to tím, že to považuje za špatné. Podle něho je pro chod státu, ekonomiky i společnosti lepší, když peníze zůstanou u lidí a ve firmách, než v kdyby je vybral stát na větších daních a potom přerozdělil.


V New Yorku padl dražební rekord. Kupec dal za Warholovu Marilyn 4,5 miliardy
lidovky.cz | 11:02:00
Při pondělní dražbě v newyorské aukční síni Christie’s padl nový rekord. Zájemce vydražil portrét herečky Marilyn Monroe od amerického malíře Andyho Warhola za 195 milionů dolarů, tedy asi 4,5 miliardy Kč. Je to vůbec nejvyšší částka, jakou kdo za dílo amerického umělce dvacátého století dal. Warholova malba z roku 1964 je ikonou pop-artu.


Do špitálu vás nemůže nikdo poslat bez vašeho souhlasu. Kdo za vás může převzít důchod?
lidovky.cz | 11:00:00
Do zdravotnického zařízení nemůžete být přijati proti vlastní vůli. Existují samozřejmě výjimky.


Šéf Evropské rady čelil během návštěvy Oděsy bombardování, schoval se s ukrajinským premiérem v bunkru
lidovky.cz | 09:13:00
Americký prezident Joe Biden se obává, že ruský prezident Vladimir Putin nemá způsob, jak vycouvat z války. Dodal, že Spojené státy a mnoho evropských zemí nadále vyjadřují Kyjevu silnou podporu. Pondělní raketový útok ruských vzdušných sil na ukrajinské přístavní město Oděsa si vyžádal jednoho mrtvého a pět zraněných. Útok se odehrál v době návštěvy předsedy Evropské rady Charlese Michela, který se musel spolu s ukrajinským premiérem Denysem Šmyhalem uchýlit do krytu.


Dubnová inflace překonala 14 procent, nejvíce rostou náklady na bydlení. Problémem je elektřina
lidovky.cz | 09:07:00
Meziroční inflace v dubnu opět zrychlila. Ceny se oproti loňsku zvedly o 14,2 procenta. Spotřebitelské ceny se meziměsíčně zvýšily o 1,8 procenta. Aktuální čísla nejvíce ovlivnily ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Analytici přitom čekali pomalejší růst mírně nad třinácti procenty.


Evakuujte vojáky z Azovstalu stejně, jako jste to udělali v Dunkerku. Ukrajinské manželky prosí o pomoc
lidovky.cz | 07:04:00
Manželky bojovníků ukrajinského pluku Azov, jenž před ruskou ofenzívou brání hutní komplex Azovstal v obléhaném Mariupolu, žádají mezinárodní společenství o záchranu svých mužů. Pád do ruského zajetí se podle nich rovná rozsudku smrti a jejich partneři jsou údajně odhodláni se raději zabít vlastní rukou. „Pokud jste z Azovu, není šance, že se vrátíte,“ líčí jedna z nich.


Důchody se mimořádně zvýší i od září, oznámil ministr Jurečka
Eurozpravy-domácí | 12:20:00
Kvůli vysoké inflaci se od září znovu mimořádně zvednou důchody. Zásluhový procentní díl penze by měl vzrůst o 5,2 procenta. Starobní důchod by se tak měl zvýšit zhruba o 700 korun. Na twitteru to oznámil ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).


Zastavte zrušení potratů a trumpismus. Biden burcuje Američany, aby volili demokraty
aktuálně.cz | 12:45:11
Biden a demokraté sázejí na to, že téma zákazu potratů bude v listopadových volbách do Kongresu silnější než inflace nebo zločinnost v USA.


Litva označila Rusko za teroristický stát
Eurozpravy-zahraniční | 13:23:00
Litevský parlament dnes jednomyslně přijal rezoluci označující Rusko za teroristický stát a ruskou agresi proti Ukrajině za genocidu. Pro rezoluci hlasovalo 128 poslanců.


Německo v loňském roce zaznamenalo přes 55.000 případů politicky motivované kriminality
Eurozpravy-zahraniční | 13:21:00
Německá policie v loňském roce zaznamenala přes 55.000 případů politicky motivované kriminality, což je meziroční nárůst o více než 23 procent a rekordní hodnota od roku 2001, kdy se taková statistika vede. Dnes to na tiskové konferenci prohlásila německá ministryně vnitra Nancy Faeserová, která vyjádřila znepokojení především z nárůstu případů politicky motivovaného násilí, antisemitismu a nenávisti na internetu.


Zelenskyj: Pokud Rusko nezastavíme, půjde dál na Slovensko
Eurozpravy-zahraniční | 13:09:00
Ukrajina potřebuje, aby západní země zavedly další sankce proti Rusku, včetně opatření týkajících se energetiky. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj to dnes řekl poslancům slovenského parlamentu v projevu, který byl vysílán prostřednictvím videopřenosu. Státy Evropské unie se zatím nedohodly na šestém balíčku protiruských sankcí, jehož návrh předpokládá zákaz dovozu ruské ropy.


Putin nařídil hasit lesní požáry - a nezatajovat problémy
Eurozpravy-zahraniční | 12:38:00
Nejméně 16 lidí, včetně jednoho dítěte, přišlo o život a dalších 18 utrpělo zranění při nynějších lesních požárech na Urale a na Sibiři, oznámil dnes během porady u prezidenta Vladimira Putina Alexandr Čuprijan, který plní povinnosti ministra pro mimořádné situace. Putin gubernátorům nařídil, aby si vzali hašení požárů osobně na starost a aby netajili, pokud se situace začne vymykat kontrole. Nesmí se zopakovat loňská situace, varoval prezident.


Zelenskyj žádá další sankce proti Rusku, včetně energetiky
Eurozpravy-zahraniční | 12:32:00
Ukrajina potřebuje, aby západní země zavedly další sankce proti Rusku, včetně opatření týkajících se energetiky. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj to dnes řekl poslancům slovenského parlamentu v projevu, který byl vysílán prostřednictvím videohovoru.


Šanghaj pokračuje v přísných opatřeních proti covidu, uzavřela celé metro
Eurozpravy-zahraniční | 12:10:00
Čínská finanční metropole Šanghaj uzavřela i poslední dvě linky metra ve snaze zamezit šíření koronaviru, s jehož epidemií město bojuje již více než měsíc. Většina z 26 milionů obyvatel města nadále nesmí opouštět své domovy či obytné komplexy, ačkoli v některých předměstských čtvrtích byla opatření zmírněna, informovala dnes agentura AP.


ESLP se nebude zabývat případem Michalákové, rozhodnutí Štrasburku je pravomocné
Eurozpravy-zahraniční | 12:04:00
Velký senát Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) se nebude zabývat případem odebrání synů Češky Evy Michalákové. Soud v pondělí zamítl ženinu stížnost proti lednovému rozhodnutí, podle kterého Norsko neporušilo právo matky a dětí na respektování rodinného života. Verdikt tak nabyl právní moci, sdělil ČTK mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.


Ukrajina pomýšlí na osvobození celé země, uvedl Kuleba
Eurozpravy-zahraniční | 12:02:00
Ukrajina během války s Ruskem změnila své válečné cíle: zatímco dříve by za vítězství pokládala zatlačení ruských vojsk zpět do pozic před útokem z 24. února, nyní - pokud zvítězí v bitvě o Donbas - bude dost silná, aby si kladla za cíl osvobození celé země. Uvedl to ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba v rozhovoru zveřejněném listem Financial Times.


Zastavení dodávek plynu z Ruska by mohlo zhatit zotavení po pandemii nemoci covid-19
Eurozpravy-zahraniční | 11:19:00
Náhlé zastavení dodávek plynu z Ruska by mohlo zhatit zotavení po pandemii nemoci covid-19 a způsobit propad ekonomik v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky pod úroveň z doby před pandemií. Ve své dnešní zprávě to uvedla Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD). Současně zhoršila výhled růstu ekonomik regionu, ve kterém působí. Na letošní rok tak v něm očekává růst o 1,1 procenta, zatímco dosud čekala 1,7 procenta. Důvodem je očekávaný výraznější propad ukrajinské ekonomiky.


V Mexiku byly zavražděny dvě novinářky
Eurozpravy-zahraniční | 11:01:00
V mexickém státě Veracruz v pondělí zavraždili místní novinářku a její kameramanku. S odvoláním na úřady o tom dnes informovaly zahraniční agentury. Od začátku roku se už tak v Mexiku oběťmi násilných činů stalo jedenáct novinářů či dalších lidí pracujících v médiích. Úřady vyšetřují, zda poslední dvě úmrtí přímo souvisí s výkonem povoláním zavražděných žen.


Evropská unie zvažuje, že si v zájmu finanční pomoci Ukrajině vezme další společnou půjčku
Eurozpravy-ekonomika | 12:45:00
Evropská unie zvažuje, že si v zájmu finanční pomoci Ukrajině vezme další společnou půjčku na finančních trzích. Evropská komise (EK) jako exekutivní orgán unie se proto chystá navrhnout, že za pomoci úvěru poskytne sedmadvacítka zemí Kyjevu deset miliard eur (250 miliard Kč) na provoz ukrajinského státu v nejbližších měsících. ČTK to dnes sdělil diplomatický zdroj. Dalších pět miliard eur by podle představ Bruselu měly zemi devastované ruskou invazí poskytnout Spojené státy, které už tuto částku přislíbily.


Svět se může brzy oteplit o 1,5 stupně, varují vědci
Eurozpravy-počasí | 11:24:00
Pravděpodobnost, že se svět v příštích pěti letech oteplí o více než 1,5 stupně Celsia, je nyní téměř padesátiprocentní. Vyplývá to z nové analýzy výzkumníků z britského meteorologického úřadu Met Office, o které dnes informoval server BBC News. Takové oteplení by podle meteorologů bylo nejspíš dočasné, i tak se ale obávají toho, jakým směrem se bude nárůst teplot vyvíjet.


Sebrat víc bohatým a úspěšným firmám, případně i zvýšit daně. Hlavně, ať je „spravedlnost“
Reflex | 13:10:00
Krizové situace odhalují lidské charaktery. A stejně tak ekonomické trable mohou být katalyzátorem postojů k obecně hodnotovým věcem. Hned několik hezkých příkladů zaznělo během nedělních Otázek Václava Moravce na ČT.


Festival Open House Praha: Více než 100 běžně nepřístupných budov a prostorů se zdarma otevře
Reflex | 11:10:00
Festival městské architektury Open House Praha vstupuje do svého 8. ročníku a uskuteční se v tradičním květnovém termínu od 16. do 22. května 2022. Festivalový týden přinese celou řadu doprovodných programů – koncerty, přednášky, debaty, výstavy a komentované procházky. O víkendu 21. a 22. května se zdarma otevře 101 běžně nepřístupných budov a prostorů.


Kvůli inflaci se od září mimořádně zvednou důchody, starobní poroste asi o 700 korun
Tiscali-zprávy | 13:12:33
Kvůli vysoké inflaci se od září znovu mimořádně zvednou důchody. Zásluhový procentní díl penze by měl vzrůst o 5,2 procenta. Starobní důchod by se tak měl zvýšit zhruba o 700 korun.


„Odmítnout ruskou ropu je otázka svobody.“ Zelenskyj prosí o další sankce proti Rusku
Tiscali-zprávy | 13:03:19
Ukrajina potřebuje, aby západní země zavedly další sankce proti Rusku, včetně opatření týkajících se energetiky.


Česku se rekordně prodraží dluhy. Skutečný šok ale přinesou příští léta
E15-ekonomika | 13:52:00
Státu se letos jako bumerang vrátí obří dluhy nabrané během pandemie. Částka, kterou Česko zaplatí na úrocích ze svých dluhů, letos prudce vzroste, a podle odhadů překoná rekordní rok 2013. Zatímco ještě loni vyplatil stát investorům do českého vládního dluhu 42,2 miliardy korun, letos má částka přesáhnout 51 miliard korun, které stát vyplatil před devíti lety. Strmý růst úrokových sazeb navíc hrozí masivním prodražením dluhů v příštích letech, a to až o řádově vyšší sumu.


Senioři si na podzim polepší o 700 korun. Letos dostanou přidáno celkem dva a půl tisíce
E15-ekonomika | 13:15:00
Vláda už získala přesnější čísla o letošní v pořadí třetí valorizaci důchodů. Kvůli bobtnající inflaci se penze v září výjimečně zvýší v průměru o 600 až 800 korun, řekl v rozhovoru pro deníku E15 ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Starobní důchody by tak od ledna vzrostly o celkem dva a půl tisíce. Valorizace vychází ze zákona a je trvalá. Jen v letošním roce si ze státního rozpočtu ukrojí desítky miliard korun.


Unijní ropné sankce se rozmělňují, maďarský MOL mezitím těží z levné ruské suroviny
E15-ekonomika | 13:00:00
Jednání o unijním embargu na ruskou ropu zkomplikovaly požadavky členských států, kterého ho oslabují. Už celkem pět zemí žádá nebo zvažuje možnost několikaletých výjimek z chystaného zákazu dovozu suroviny z Ruska. Východní členové EU navíc možná dostanou více peněz na modernizaci své ropné infrastruktury. Například maďarský MOL přitom nyní profituje z výhodných nákupů suroviny ze sankcionované země.


Putin pronesl tak ujetý projev, jako by byl sjetý. Na velké výročí neměl totiž co jiného nabídnout
E15-ekonomika | 12:46:00
Rusové slaví Den vítězství. Ovšem toho před 77 lety, letos se k vítězství nepřibližují ani ve snech. Důvodů to má hned několik, třeba protože tentokrát je nefinancují USA, která nyní pomáhá jejich „protivníkovi“.


Česku se rekordně prodraží dluhy. Skutečný šok ale přinesou příští léta
E15-politika | 13:52:00
Státu se letos jako bumerang vrátí obří dluhy nabrané během pandemie. Částka, kterou Česko zaplatí na úrocích ze svých dluhů, letos prudce vzroste, a podle odhadů překoná rekordní rok 2013. Zatímco ještě loni vyplatil stát investorům do českého vládního dluhu 42,2 miliardy korun, letos má částka přesáhnout 51 miliard korun, které stát vyplatil před devíti lety. Strmý růst úrokových sazeb navíc hrozí masivním prodražením dluhů v příštích letech, a to až o řádově vyšší sumu.


Senioři si na podzim polepší o 700 korun. Letos dostanou přidáno celkem dva a půl tisíce
E15-politika | 13:15:00
Vláda už získala přesnější čísla o letošní v pořadí třetí valorizaci důchodů. Kvůli bobtnající inflaci se penze v září výjimečně zvýší v průměru o 600 až 800 korun, řekl v rozhovoru pro deníku E15 ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Starobní důchody by tak od ledna vzrostly o celkem dva a půl tisíce. Valorizace vychází ze zákona a je trvalá. Jen v letošním roce si ze státního rozpočtu ukrojí desítky miliard korun.


Unijní ropné sankce se rozmělňují, maďarský MOL mezitím těží z levné ruské suroviny
E15-politika | 13:00:00
Jednání o unijním embargu na ruskou ropu zkomplikovaly požadavky členských států, kterého ho oslabují. Už celkem pět zemí žádá nebo zvažuje možnost několikaletých výjimek z chystaného zákazu dovozu suroviny z Ruska. Východní členové EU navíc možná dostanou více peněz na modernizaci své ropné infrastruktury. Například maďarský MOL přitom nyní profituje z výhodných nákupů suroviny ze sankcionované země.


Putin pronesl tak ujetý projev, jako by byl sjetý. Na velké výročí neměl totiž co jiného nabídnout
E15-politika | 12:46:00
Rusové slaví Den vítězství. Ovšem toho před 77 lety, letos se k vítězství nepřibližují ani ve snech. Důvodů to má hned několik, třeba protože tentokrát je nefinancují USA, která nyní pomáhá jejich „protivníkovi“.


Do Česka vpadlo léto, máme zatím nejteplejší den roku. A hrozí požáry
idnes.cz | 15:57:00
Úterý je zatím nejteplejším dnem roku, teploty překonaly hranici letního dne, tedy 25 stupňů. Poprvé naměřili přes 25 stupňů v pondělí v Doksanech. Český hydrometeorologický ústav varoval, že teplé, suché a slunečné dny v Česku s sebou přinášejí riziko požárů.


Udělejte něco s porodností, jinak Japonsko přestane existovat, radí Musk
idnes.cz | 15:49:00
Americký miliardář a Elon Musk se zamyslel nad dalším světovým problémem, konkrétně nad vymíráním populace v Japonsku. Zemi trápí klesající porodnost už léta. Majitel Tesly Japoncům poradil, že by s tím měli něco dělat, jinak jako národ „přestanou existovat“. Loni se počet obyvatel země snížil o rekordních 644 tisíc lidí.


Cichanouská prosí, ať česká vláda rozlišuje mezi běloruským lidem a režimem
idnes.cz | 15:44:00
Běloruská politička Svjatlana Cichanouská jednala s předsedkyní dolní komory parlamentu Markétou Pekarovou Adamovou. „Bělorusové chtějí být součástí Evropy, náš boj pokračuje,“ řekla Cichanouská. „„Bez svobodné Ukrajiny nebude svobodné Bělorusko a bez svobodného Běloruska svobodná Ukrajina,“ řekla Cichanouská.


O bytové krizi i toaletách v Praze promluví v Rozstřelu radní ANO Prokop
idnes.cz | 15:15:00
Jak zmírnit bytovou krizi v Praze? Měly by vyrůst nové cyklostezky i v historickém centru města? Jak v hlavním městě zajistit větší plynulost soukromé i hromadné dopravy? O situaci v hlavním městě promluví opoziční zastupitel a bývalý místostarosta Prahy 11 Ondřej Prokop z hnutí ANO.


Show Survivor sledovali diváci nejen u obrazovek, ale napříč platformami
idnes.cz | 15:00:00
Reality show Survivor Česko & Slovensko zná vítěze. Soutěž moderovaná Ondřejem Novotným byla podle televize Nova u diváků velmi oblíbená, a to na televizních obrazovkách i v online prostředí. Diváky zaujala i na platformě Voyo a sociálních sítích.


„Obyčejní“ lidé z kampaně ANO jsou straníci, odhalují lidé na sítích
idnes.cz | 14:44:00
Politička, student či důchodce. Billboardová kampaň ANO Za Babiše bylo líp s „obyčejnými lidmi“ dostává trhliny. Čím víc plakátů kolem českých silnic hnutí vylepuje a videí na svém facebookovém profilu zveřejňuje, tím častěji internetoví diskutéři odhalují, kdo tito „obyčejní“ lidé ve skutečnosti jsou.


Eurovize vstupuje do semifinále, Česko reprezentuje Dominika Hašková
idnes.cz | 14:35:00
V italském Turíně se bude večer 10. května konat první semifinálový večer soutěže Eurovision Song Contest 2022. Česko na ní bude reprezentovat skupina We Are Domi v čele se zpěvačkou Dominikou Haškovou, dcerou hokejového brankáře Dominika Haška.


Nárůst počtu případů tuberkulózy nesouvisí s uprchlíky z Ukrajiny, informoval SZÚ
idnes.cz | 14:35:00
Analýza stoupajících počtů případů tuberkulózy v posledních týdnech neukázala souvislost s uprchlíky z Ukrajiny. Meziročně zachycených případů přibylo asi o 46 procent, od začátku března do 21. dubna jich bylo 57. V tiskové zprávě o tom v úterý informoval Státní zdravotní ústav.


Jak velký chlad potřebují zmrzliny? Unilever chce méně mrazit a snížit emise
idnes.cz | 14:10:00
Globální společnost Unilever, která vlastní například značky zmrzlin Magnum, Ben & Jerry’s nebo Míša, se chystá nastavit své mrazáky se zmrzlinami na vyšší teplotu. Cílem má být menší spotřeba energie a snížení emisí skleníkových plynů.


Po 59 letech bez královny. William byl na zasedání parlamentu poprvé
idnes.cz | 14:00:00
Královna Alžběta II. (96) vynechala zasedání nového období parlamentu. Naposledy na něm chyběla v roce 1963, když byla počtvrté těhotná. Nyní ji v parlamentu zastoupil následník trůnu princ Charles (73), který přečetl královnin projev. Poprvé na zahájení zasedání byl i princ William (39).


Rýpalové obtěžovali vodáky, pak je zbili tyčí a rozmlátili jim stan
idnes.cz | 13:50:00
Kriminalisté stíhají dvojici mužů ze Sokolovska, kteří loni v létě v kempu zbili skupinku vodáků kovovou tyčí. Tou jim rozmlátili i stan a další vybavení. Útočníkům hrozí vězení.


Jel udat družku, že ho napadla. Sám skončí u soudu, porušil izolaci
idnes.cz | 13:42:00
Až tříletému trestu čelí muž z Domažlicka, který v době nařízené izolace kvůli pozitivnímu testu na covid-19 jel na policii udat družku, že ho napadla. Policisté jej obvinili za šíření nakažlivé nemoci.


Zdrogovaný řidič tankoval bez placení do kradeného auta, lapili ho celníci
idnes.cz | 13:37:00
Pardubičtí celníci zatkli trojici Poláků, z nichž se vyklubali dealeři drog. Prozradil je neuhrazený poplatek za použití dálnice. Pak vyšlo najevo, že převážejí drogy v kradeném autě. A za benzin do něj nezaplatili.


Kůň zapadl do žlabu, káčata do kanálu. Hasiči všechny zachránili
idnes.cz | 13:25:00
Koně z krmného žlabu museli vyprostit speciální technikou moravskoslezští hasiči. Kachně, která u kanálu čekala na svá uváznutá káčata, později pomohli poměrně snadno.


Litva označila Rusko za teroristický stát. Páchá genocidu, míní poslanci
idnes.cz | 13:23:00
Litevský parlament v úterý jednomyslně přijal rezoluci označující Rusko za teroristický stát. Uvedl to tamní zpravodajský portál Delfi. Kremelský režim se podle něj snaží zničit ukrajinský národ, a proto by takové počínání mělo být uznáno za genocidu. Rusko je státem, který podporuje a uskutečňuje terorismus, praví se v rezoluci, pro kterou hlasovalo 128 poslanců.


Šenovský výrobce kapot a nárazníků z uhlíkových vláken mění majitele. Většinu získal investiční fond Arx
iHned.cz | 15:05:00
Před 11 lety založil Němec Thomas Brebeck v Šenově u Ostravy v „garáži“ firmu, která se zaměřila na díly pro závodní auta. Vyrábí je z uhlíkových vláken, které jsou pevnější a lehčí než běžně používané díly z oceli nebo hliníku. Během...


Migrace z Ukrajiny by se mohla Česku začít ekonomicky vyplácet kolem roku 2025, tvrdí Rakušan
iHned.cz | 14:13:00
Migrační vlna z Ukrajiny by mohla přinášet Česku výhody kolem roku 2025, řekl v úterý ve sněmovně novinářům ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Vyplývá to podle něj ze základní ekonomické rozvahy, která je součástí vládní strategie zvládání...


Po 59 letech bez královny. William byl na zasedání parlamentu poprvé
revue.idnes.cz | 14:00:00
Královna Alžběta II. (96) vynechala zasedání nového období parlamentu. Naposledy na něm chyběla v roce 1963, když byla počtvrté těhotná. Nyní ji v parlamentu zastoupil následník trůnu princ Charles (73), který přečetl královnin projev. Poprvé na zahájení zasedání byl i princ William (39).


Z burz v USA zmizely biliony dolarů. Američané prodávají akcie, aby měli na zaplacení složenek
iHned.cz | 13:09:00
Letošní poklesy na amerických akciových trzích rychle mažou loňské rekordní zisky, z amerického trhu už od začátku roku odteklo na devět bilionů dolarů. Pro představu to odpovídá zhruba situaci, kdy by z trhu úplně zmizely giganty Apple, Microsoft,...


Pozvolný ruský pád a ukrajinská naděje
iHned.cz | 12:41:00
Srovnání ekonomické síly Ruska a Ukrajiny připomíná Davida a Goliáše. Ruský dolarový HDP je devětkrát a v přepočtu na obyvatele dvaapůlkrát vyšší než ukrajinský. A tento rozdíl se letos ještě prohloubí, neboť ukrajinský HDP se propadne o zhruba 40...


Jan Šibík: Nepodceňujte fotografování mobilem, v některých situacích je to výhoda
bleskove.cz | 15:59:00
Je fotoaparát v mobilním telefonu něco méněcenného, co nemůže konkurovat pořádné zrcadlovce nebo bezzrcadlovce? "To už dávno neplatí," říká Jan Šibík.


Bachem se nejde „uřvat“. Zazpívat píseň, to je vrchol, říká mezzosopranistka Cukrová
bleskove.cz | 15:05:00
Jde z role do role, z koncertu na koncert. Nepovažuje se za divu, i když má všechny předpoklady se jí na jevišti stávat.


Rodina v USA zachránila zatoulané štěně, ale vyklubal se z něj kojot
bleskove.cz | 14:04:18
Přivolaní záchranáři ze střediska pro volně žijící zvířata v Nové Anglii potvrdili, že si rodina domů ve skutečnosti dovezla mládě kojota.


Do Česka vpadlo léto, máme zatím nejteplejší den roku. A hrozí požáry
lidovky.cz | 15:58:48
Úterý je zatím nejteplejším dnem roku, teploty překonaly hranici letního dne, tedy 25 stupňů. Poprvé naměřili přes 25 stupňů v pondělí v Doksanech. Český hydrometeorologický ústav varoval, že teplé, suché a slunečné dny v Česku s sebou přinášejí riziko požárů.


Poslanci mají jednat o konci EET, opozice tomu brání návrhy na změnu programu
lidovky.cz | 15:56:00
Poslanci se mají zabývat vládním návrhem na úplné zrušení povinné elektronické evidence tržeb od příštího roku, ale opozice se tomu snaží bránit načítáním návrhů na úpravu programu schůze. Na 18 hodin mají poslanci napevno zařazenou debatu o strategii řešení uprchlické krize.


Cichanouská prosí, ať česká vláda rozlišuje mezi běloruským lidem a režimem
lidovky.cz | 15:44:00
Běloruská politička Svjatlana Cichanouská jednala s předsedkyní dolní komory parlamentu Markétou Pekarovou Adamovou. „Bělorusové chtějí být součástí Evropy, náš boj pokračuje,“ řekla Cichanouská. „„Bez svobodné Ukrajiny nebude svobodné Bělorusko a bez svobodného Běloruska svobodná Ukrajina,“ řekla Cichanouská.


Pád bitcoinu pokračuje. Při obchodování v Asii klesl pod 30 tisíc dolarů
lidovky.cz | 15:42:54
Cena bitcoinu klesla při obchodování v Asii pod 30 tisíc dolarů. Nejznámější kryptoměna je tak nejníže od loňského července, od listopadového maxima už odepsala kolem 55 procent. Důvodem je propad akciových trhů, který se negativně projevuje i na kryptoměnách.


Kam s penězi? Na co si dát pozor, když chcete investovat do nemovitostních fondů
lidovky.cz | 15:00:00
Rychlý růst cen nemovitostí motivuje lidi k investicím do nich. Kdo nemá dost peněz na nákup bytu či domu, zvažuje pak nemovitostní fondy. Tato investice však má svá specifika – platí, že skokové růsty v jednom roce se v tom dalším už nemusejí opakovat.


„Obyčejní“ lidé z kampaně ANO jsou neobyčejní. Jde o straníky, odhalují lidé na sítích
lidovky.cz | 14:54:00
Politička, student či důchodce. Billboardová kampaň ANO Za Babiše bylo líp s „obyčejnými lidmi“ dostává trhliny. Čím víc plakátů kolem českých silnic hnutí vylepuje a videí na svém facebookovém profilu zveřejňuje, tím častěji internetoví diskutéři odhalují, kdo tito „obyčejní“ lidé ve skutečnosti jsou.


Česko, sprinter v plnění zásob plynu. V Evropě patří mezi premianty, problémem je vyšší cena
lidovky.cz | 14:45:00
Tempo, jakým se plní naše zásobníky plynu, patří k nejvyšším v EU. Po zimě byly téměř prázdné, nyní jsou bezmála z poloviny zaplněné.


Policie začne kontrolovat, zda uprchlíci mají razítko o překročení hranice EU
lidovky.cz | 14:43:00
Policie začne podle ministra vnitra Víta Rakušana kontrolovat pasy lidí, kteří říkají, že přicházejí z Ukrajiny, zda skutečně obsahují razítko o překročení hranice Evropské unie. „Problém nejde vyřešit, že přijmete každého,“ řekl ve Sněmovně Rakušan.


Rusko je teroristický stát, řekla oficiálně Litva. Páchá genocidu, míní poslanci
lidovky.cz | 13:29:47
Litevský parlament v úterý jednomyslně přijal rezoluci označující Rusko za teroristický stát. Uvedl to tamní zpravodajský portál Delfi. Kremelský režim se podle něj snaží zničit ukrajinský národ, a proto by takové počínání mělo být uznáno za genocidu. Rusko je státem, který podporuje a uskutečňuje terorismus, praví se v rezoluci, pro kterou hlasovalo 128 poslanců.


Boj s rakovinou pokračuje v Motole. Klíčové onkologické centrum by mělo vzniknout do roku 2026
lidovky.cz | 13:13:00
V polovině roku 2026 by už chodbami nové pražské kliniky mohli proudit první pacienti. Projekt Českého onkologického institutu, který má vzniknout ve Fakultní nemocnici v Motole, jde do „horké“ fáze posledních příprav. Pracují na něm projektanti, rozkresluje se nejen vybavení laboratoří, ale i jejich stavební parametry.


Průšvih na trhu s pečivem. Chleba i rohlíky ještě zdraží, pekárny vedou se supermarkety tvrdá jednání
lidovky.cz | 12:44:00
Náklady na výrobu pečiva rostou o desítky procent a pekaři jsou nuceni zdražovat. Tradičně napjaté vyjednávání mezi obchodními řetězci a pekaři o cenách se tak ještě vyostřuje.


Putin může zavřít oči a skočit. Podobně se zachovalo Japonsko, když zaútočilo na Pearl Harbor
lidovky.cz | 12:07:00
V souvislosti s válkou na Ukrajině se to na komentářových stránkách světových médií hemží historickými paralelami a komparacemi: rusko-finská válka, rusko-japonská válka, kubánská krize, korejská válka, jaderné odstrašení v době války studené.


Michaláková definitivně prohrála u soudu ve Štrasburku boj o své syny, Norsko prý její práva neporušilo
lidovky.cz | 11:42:00
Velký senát Evropského soudu pro lidská práva se nebude zabývat případem odebrání synů Češky Evy Michalákové. Rozhodnutí ve prospěch Norska je pravomocné, informoval v úterý tiskový mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.


ČEZ ztrojnásobil zisk. Příští rok vyplatí nejvyšší dividendu v historii firmy
lidovky.cz | 11:20:17
Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně o 218 procent na 26,7 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) stoupl o 119 procent na 43,7 miliardy korun. Z letošního zisku by firma mohla vyplatit nejvyšší dividendu v historii až 73 korun na akcii a český stát, by mohl získat více než 27 miliard korun.


Ukrajina odstraní z registračních značek aut symboly ruské propagandy
aktuálně.cz | 15:35:43
Ukrajina odstraní z automobilových registračních značek latinkou psaná písmena Z a V.


Analytici: Státu nic nebrání využít zisk ČEZ k pomoci lidem s cenami energií
aktuálně.cz | 15:09:00
Čistý zisk společnosti ČEZ v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně o 218 procent na 26,7 miliardy korun. Majoritním akcionářem je stát.


Přehrada u Las Vegas vysychá, klesající voda vyplavila barel s lidskými pozůstatky
aktuálně.cz | 15:04:44
"Není to špatné místo, kam hodit tělo," poznamenal Oscar Goodman, který kdysi jako advokát zastupoval i mafiány.


Diplomat: Rusko prohrává. Nezvládá ani válku na Donbase, mobilizace ho nespasí
aktuálně.cz | 14:48:00
"Buď bude čelit dalším neúspěchům, nebo se naopak rozhodne k výraznější eskalaci," míní bývalý britský velvyslanec v Bělorusku Nigel Gould-Davies.


Alžběta II. poprvé po 59 letech chyběla na představení programu britské vlády
aktuálně.cz | 14:17:45
Královnu Alžbětu II. zastoupil následník britského trůnu princ Charles.


Další valorizace důchodu potvrzena. Od září se průměrná penze zvýší o 700 korun
aktuálně.cz | 13:26:00
Průměrný starobní důchod by se měl od září díky druhé mimořádné valorizaci zvýšit zhruba o 700 korun.


Mercedes-AMG poodhaluje koncept svého prvního sportovního elektromobilu
Auto.cz | 14:51:00
Již příští týden představí divize AMG svůj první koncept sportovního elektromobilu, který by se měl do roku 2025 proměnit v produkční model.


Provoz vlaků na Třinecku zastavil požár suché trávy
Denik.cz | 15:13:00
Požár suché trávy v úterý odpoledne podél železniční trati na Třinecku, a to mezi stanicemi Návsí a Bocanovice, zastavil provoz vlaků. Zlikvidovat hned dvě ohniska malého rozsahu vyjeli profesionální hasiči z Třince společně s dobrovolnými z obcí Jablunkov, Mosty u Jablunkova a Návsí.


FOTO: Obnova Průmyslového paláce. Nejtěžší je vymlátit sklíčka, říká restaurátor
Denik.cz | 15:00:00
Obnova Průmyslového paláce na Výstavišti, kde před třinácti lety vyhořelo levé křídlo, už dva měsíce pokračuje podle harmonogramu. U stavby, která pochází z roku 1891, přitom není nouze o různá překvapení.


Predátorovi z filmu V síti prodloužili trest. „Trojku“ znovu nabídl 12leté dívce
Denik.cz | 14:10:00
Slováka Ivana Hazuchu si možná vybavíte z filmu V síti. Dokument Víta Klusáka o sexuálních predátorech zachytil dnes 39letého muže, jak s přítelkyní přemlouvá v kavárně jednu z domněle 12letých hereček k sexu ve třech. Hazucha s trvalým bydlištěm v Sokolově za to později inkasoval podmínku, kterou ale porušil lascivním flirtováním s nezletilou z Jesenicka.


Finsko a Švédsko v NATO: V čem to Evropě může pomoci, v čem uškodit
Denik.cz | 13:46:00
Skandinávské země jsou ruskou invazí na Ukrajinu natolik znepokojeny, že vážně uvažují o vstupu do NATO. K tomu by mohlo dojít už letos v létě. Kreml ale Švédsku a Finsku pohrozil vojenskou a politickou odpovědí. Stane se po jejich vstupu Evropa nebezpečnější?


Žena si za pár dolarů koupila bustu. Ze sochy se vyklubal starořímský artefakt
Denik.cz | 13:39:00
Američanka si před čtyřmi lety pořídila v charitativním obchodě zajímavou bustu za 35 dolarů. Následné pátrání ukázalo, že jde o dva tisíce let starou památku ze starověkého Říma s dobrodružným příběhem.


OBRAZEM: Kůň na Novojičínsku uvízl ve žlabu. V pasti trpěl dlouhé hodiny
Denik.cz | 13:28:00
Hned dvakrát se profesionální hasiči z Moravskoslezského kraje postarali během pondělí 9. května o záchranu živých tvorů. Před polednem vyjeli do Heřmánek na Novojičínsku, kde vyprošťovali statného hřebce, zaklíněného ve stáji v krmném žlabu. Navečer zachránili nervózní divoké kachně sedm malých káčátek, která spadla do nezajištěné kanálového otvoru v průmyslové zóně v Ostravě-Hrabové.


OBRAZEM: Vandalové zničili pomník Palacha v Beskydech. Včetně žulové desky
Denik.cz | 13:20:00
Vandalové zřejmě před druhým květnovým víkendem zničili pomník Jana Palacha pod vrcholem Smrku (1276 metrů nad mořem). A to včetně žulové desky udělané kameníkem na zakázku obce Ostravice a instalované v roce 2019 k padesátiletému výročí jeho upálení.


Muže, který umlátil plzeňského taxikáře, dopadli v Rakousku. Neměl respirátor
Denik.cz | 12:52:00
Tři roky unikal spravedlnosti sedmatřicetiletý Mário Krtička, který byl na jaře 2019 odsouzen k deseti letům vězení za umlácení taxikáře v Plzni. Skrýval se pod falešnou identitou v zahraničí, kde se ale prozradil vlastní chybou. Rakouské policisty zaujal tím, že neměl přes covidová nařízení nasazený respirátor.


Mimořádná valorizace. Od září se znovu zvednou důchody, oznámil ministr Jurečka
Denik.cz | 12:35:00
Kvůli vysoké inflaci se od září znovu mimořádně zvednou důchody. Zásluhový procentní díl penze by měl vzrůst o 5,2 procenta. Starobní důchod by se tak měl zvýšit zhruba o 700 korun. Na twitteru to oznámil ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Mimořádná valorizace bude po běžném lednovém přidání kvůli prudkému zdražování letos už podruhé. Poprvé se penze kvůli inflaci zvednou od června.


Michaláková definitivně prohrála boj o syny. Evropský soud její stížnost zamítl
Denik.cz | 12:19:00
Velký senát Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) se nebude zabývat případem odebrání synů Češky Evy Michalákové. Soud v pondělí zamítl ženinu stížnost proti lednovému rozhodnutí, podle kterého Norsko neporušilo právo matky a dětí na respektování rodinného života. Verdikt tak nabyl právní moci, sdělil ČTK mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.


Jak se chovat na silnici? Dopravní experti vymysleli deskovou hru pro děti
Denik.cz | 12:00:00
Na červenou se stojí, na zelenou můžeš přecházet. Na kole se po silnici jezdí na pravé straně vozovky a víš, co znamená značka ve tvaru trojúhelníku s nakresleným obrázkem lokomotivy? Základní znalosti o tom, jak se chovat v silničním provozu, ať už jako chodec, cyklista nebo řidič auta, naučí děti nová stolní hra nazvaná Markétino dopravní multi – trio. Vymysleli ji dopravní experti v Liberci.


Jaká bude cena zlata za 5 let?
Kurzy.cz | 15:40:42
Americký Fed minulý týden poprvé od roku 2000 zvýšil úrokové sazby o 50 bazických bodů. Kvůli rekordně vysoké 40leté míře inflace v zemi regulátor neměl jinou možnost než se uchýlit k tomuto agresivnímu kroku.


Veřejné prohlášení České komise pro UNESCO na podporu svobody tisku a role novinářů na pozadí aktuálního válečného konfliktu na Ukrajině
Kurzy.cz | 15:29:01
UNESCO od svého vzniku v r. 1945 usiluje o udržení světového míru rozvíjením spolupráce v oblasti výchovy, vědy, kultury, komunikace a výměny informací, a prosazováním úcty k lidským právům a právnímu řádu. Je tak zárukou trvalé platnosti hodnot, na ni...


Výzva k podávání návrhů na udělení Národní ceny vlády Česká hlava 2022 je vyhlášena
Kurzy.cz | 15:03:56
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) vyhlásila ve spolupráci se společností Česká hlava PROJEKT v pondělí 9. května výzvu k podávání návrhů kandidátů či kandidátek na udělení Národní ceny vlády Česká hlava za rok 2022.


Inflace v dubnu 2022 mírně nad prognózou ČNB, návrat k 2% cíli lze očekávat v druhé polovině příštího roku
Kurzy.cz | 14:59:08
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v dubnu 2022 Podle dnes zveřejněných údajů vzrostla v dubnu 2022 cenová hladina meziročně o 14,2 %. Inflace se tak dále zvýšila a nacházela se vysoko nad horní hranicí tolerančního pásma cíle ČNB....


Jak vybrat správná okna
Kurzy.cz | 14:55:32
Čím vším se řídit při vybírání nových oken? V první řade musíte brát na zřetel parametry stavby a prostředí, kde budou okna sloužit. Pokud je dům v místě s náročnými povětrnostními podmínkami nebo větší hlukovou či prachovou zátěží, mělo by se to...


Aktuálně k BTC 10. května 2022 – hlavní cíl poklesu na úrovni 30 000 USD byl dosažen, stále je přítomné silné klesající momentum
Kurzy.cz | 14:53:10
Technická analýza: BTC se zřetelně obchoduje směrem dolů a jeho cena dosáhla mého hlavního cíle na úrovni 30 000 USD. Prodejní tlak je každopádně stále silný, a pokud cena překoná úroveň 29 500 USD, vidím další pokles k úrovni 25 000 USD.


Odraz zlata brzy skončí
Kurzy.cz | 14:41:09
Cena zlata se v grafu H1 obchoduje v červených číslech. Krátkodobě se sice odrazila ode dna, ale tlak medvědů je stále silný. V době psaní článku se obchoduje na úrovni 1 860. Po masivním poklesu se dočasný odraz tak nějak očekával.


Kybernetických incidentů v Česku přibývá - loni stouply o pětinu, v dubnu byl jejich počet druhý nejvyšší za poslední rok
Kurzy.cz | 14:37:19
Tyto útoky v 48 % míří na vládní instituce a ve 31 % jsou jejich cílem nestátní neziskové organizace jako např. Amnesty International. Z tohoto vyplývá, že soukromý sektor se obětí těchto útoků stává jen v minimální míře.


Kurzovní lístek ČNB na úterý 10.05.2022
Kurzy.cz | 14:28:16
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 9.5.Změna10.5. Americký dolar USD 1 23.7260 -0.12%23.6970...


Jaké jsou 3 základní rozdíly mezi menopauzou a andropauzou?
Kurzy.cz | 14:26:51
S přibývajícím věkem je pro muže i ženy nezbytné seznámit se s podmínkami spojenými s těmito změnami, jelikož silně ovlivňují kvalitu života. Jedny z takových změn jsou i změny hormonální, které úzce souvisí s diagnózou menopauzy a andropauzy.


Ergonomie, udržitelnost a design jako základy moderní domácnosti
Kurzy.cz | 14:03:08
Design jde ruku v ruce s praktickým využitím prostoru. Velmi aktuální téma je propojení zóny pro odpočinek a relaxaci s domácí pracovnou.


Hlavním ekonomem Colossea se stal Kryštof Míšek
Kurzy.cz | 14:01:24
Kryštof Míšek byl v dubnu 2022 jmenován hlavním ekonomem obchodníka s cennými papíry Colosseum. Míšek donedávna působil v konglomerátu firem Trinity bank, FCM Bank a SAB o.c.p., kde se věnoval technickým a fundamentálním analýzám investic, podílel se na&h


Panický výprodej na Terra (LUNA)
Kurzy.cz | 13:58:51
Terra Luna je projekt, který nedávno povzbudil investory vysokými odměnami za staking na síti. Projekt se také chlubil rostoucí TVL (Total Value Locked), což znamená, že stále více lidí zamykalo své tokeny do blockchainu Terra a nehodlalo je prodávat, ...


European Commission and EIB sign an Agreement to enable further investments worldwide
Kurzy.cz | 12:06:48
The European Commission and the European Investment Bank (EIB) signed an ambitious Guarantee Agreement through which the European Commission will support up to €26.7 billion of EIB financial operations to enable crucial public investments in sectors.


€17.7 million from European Globalisation Adjustment Fund to support dismissed Air France workers - Coronavirus
Kurzy.cz | 12:00:00
Today, the European Commission proposes to support 1,580 former workers of Air France, who have lost their jobs due to the COVID-19 pandemic, with €17.7 million from the European Globalisation Adjustment Fund for Displaced Workers (EGF).


Oana Stamatinová jmenována v Colliers do funkce ředitelky ESG pro střední a východní Evropu. O problematice ESG bude hovořit v Praze na konferenci Property Forum 2022
Kurzy.cz | 10:54:07
Společnost Colliers, která poskytuje diverzifikované profesionální služby a správu investic, povýšila Oanu Stamatinovou na ředitelku ESG (Environmental, Social and Governance) pro střední a východní Evropu (CEE), zahrnující Bulharsko, Českou republiku,&he


European Commission endorses positive preliminary assessment of Croatia's request for €700 million disbursement under the Recovery and Resilience Facility - NextGenerationEU
Kurzy.cz | 10:44:22
The European Commission has today endorsed a positive preliminary assessment of Croatia's payment request for €700 million in grants under the Recovery and Resilience Facility (RRF), the key instrument at the heart of NextGenerationEU.


Metaverzum ztrácí důvěru investorů a veřejnost se ho bojí. Má v digitálním světě budoucnost?
Euro | 14:42:22
Ačkoli tržby společnosti Meta vzrostly o 6,6 procenta, její divize Reality Labs, která zodpovídá za vývoj metaverza, se ocitla tři miliardy dolarů v mínusu. Z průzkumů vyplývá, že na digitální vesmír se těší jen sedm procent Američanů. Třetina z něj má naopak obavy a většinu vůbec nezajímá. Investoři teď navíc vzhledem k situaci dávají přednost jistotám před rizikovými akciemi. Nadšenci do VR se však nevzdávají a myslí si, že doba, kdy bude lidstvo na vstup do metaverza připraveno, teprve přijde.


Rubl, kontrola internetu nebo deportace. Rusko posiluje kontrolu nad dobytým územím na Ukrajině
Hospodářské noviny | 16:55:00
Do ukrajinských měst, jež okupuje ruská armáda, se vrací nejen sovětské vlajky, ale také sochy Vladimira Lenina. Před několika dny Rusové umístili jednu z nich na náměstí ve zhruba dvacetitisícovém městě Heničesku, které leží na břehu Azovského...


Restaurace suplující veřejné záchody? Dávno stačí jen slušně požádat, říká Paulus
Hospodářské noviny | 16:21:00
„Často jsou restaurace na nějakém místě hlavně kvůli tomu, aby lidem umožnily využít záchody zdarma. Nechci nikoho nutit. Pro město i pro všechny v něm by to ale bylo jenom dobře” říká Jan Čižínský, starosta Prahy 7.„Restaurace už...


Šenovský výrobce kapot a nárazníků z uhlíkových vláken mění majitele. Většinu získal investiční fond Arx
Hospodářské noviny | 15:05:00
Před 11 lety založil Němec Thomas Brebeck v Šenově u Ostravy v „garáži“ firmu, která se zaměřila na díly pro závodní auta. Vyrábí je z uhlíkových vláken, které jsou pevnější a lehčí než běžně používané díly z oceli nebo hliníku. Během...


Nová paušální daň přiznává výhody jen „zlatým ručičkám“, znalostní ekonomice podráží nohy
Hospodářské noviny | 14:39:00
Ministerstvo financí navrhlo navýšit limit pro použití paušální daně (i DPH) na dva miliony korun. Ti, kteří fandí podnikatelům, jsou nadšeni. Ti, co dlouhodobě upozorňují na z jejich pohledu nespravedlivé zdanění OSVČ vůči zaměstnancům, kritizují,...


Migrace z Ukrajiny by se mohla Česku začít ekonomicky vyplácet kolem roku 2025, tvrdí Rakušan
Hospodářské noviny | 14:13:00
Migrační vlna z Ukrajiny by mohla přinášet Česku výhody kolem roku 2025, řekl v úterý ve sněmovně novinářům ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Vyplývá to podle něj ze základní ekonomické rozvahy, která je součástí vládní strategie zvládání...


Kam mizí biliony dolarů z burz? Hotovost je lákavější a Američané musí platit složenky
Hospodářské noviny | 13:09:00
Letošní poklesy na amerických akciových trzích rychle mažou loňské rekordní zisky, z amerického trhu už od začátku roku odteklo na devět bilionů dolarů. Pro představu to odpovídá zhruba situaci, kdy by z trhu úplně zmizely giganty Apple, Microsoft,...


Pozvolný ruský pád a ukrajinská naděje
Hospodářské noviny | 12:41:00
Srovnání ekonomické síly Ruska a Ukrajiny připomíná Davida a Goliáše. Ruský dolarový HDP je devětkrát a v přepočtu na obyvatele dvaapůlkrát vyšší než ukrajinský. A tento rozdíl se letos ještě prohloubí, neboť ukrajinský HDP se propadne o zhruba 40...


Jako prioritu předsednictví EU stanovte Bělorusko, žádala Cichanouská v Praze
ČT24 | 14:51:09
České předsednictví v Evropské unii v druhé polovině letošního roku uspořádá několik akcí zaměřených na Východní partnerství, avizovala předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) po úterním jednání s představitelkou běloruské opozice Svjatlanou Cichanouskou. Ta požádala, aby Praha učinila z běloruské otázky prioritu evropského předsednictví. Cichanouská se v Česku setká také s předsedou Senátu či ministrem zahraničí.


Analýza růstu počtu případů TBC neukázala souvislost s uprchlíky z Ukrajiny, tvrdí SZÚ
ČT24 | 13:34:00
Analýza nárůstu počtu případů tuberkulózy (TBC) v posledních týdnech neukázala souvislost s uprchlíky z Ukrajiny. Meziročně zachycených případů přibylo asi o 46 procent, od začátku března do 21. dubna jich bylo 57. V tiskové zprávě o tom v úterý informoval Státní zdravotní ústav (SZÚ). V roce 2021 bylo v ČR zachyceno 221 případů TBC u osob narozených v tuzemsku a 132 u narozených v zahraničí, z nich 35 na Ukrajině.


ŽIVĚ: Poslanci mají řešit uprchlickou krizi i zrušení EET, po dvou hodinách neschválili ani program schůze
ČT24 | 12:39:48
Předlohu o úplném zrušení elektronické evidence tržeb (EET) by měla sněmovna začít projednávat odpoledne jako první bod pokračování řádné schůze. Zařazení předlohy navrhnou při změnách programu schůze koaliční kluby, uvedl předseda poslanců ODS Marek Benda. Zákonodárci se také budou věnovat vládním strategickým prioritám pro zvládnutí uprchlické krize z Ukrajiny. Po více než dvou hodinách od zahájení schůze ale nedošlo ani na schvalování jejího programu. Místo toho opoziční politici během svých projevů navrhli několik nových bodů k zařazení.


Češi si nevědí rady s traumatem udavačství a kolaborace
Respekt | 12:09:27
Proč se bojíme oznámit události, které mohou být trestným činemPočasí: Česko zažívá první letní den. Teploty přesáhly 25 stupňů
Eurozpravy-domácí | 16:24:00
Dnešek je zatím nejteplejším dnem letošního roku. Odpolední teploty na řadě míst hlavně v Čechách překonaly hranici letního dne, tedy 25 stupňů Celsia. Poprvé meteorologové zaznamenali letní den v pondělí 9. května na jediné stanici v zemi, a to v Doksanech na Litoměřicku, kde bylo 25,6 stupně. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na facebooku.


Češi si velmi oblíbili kempování s komfortem hotelových služeb
Eurozpravy-domácí | 15:39:00
Češi si v posledních letech podle projektu Amazing Places velmi oblíbili takzvaný glamping neboli kempování s komfortem hotelových služeb. Vzniká proto mnoho nových míst, která tento typ ubytování poskytují. Průměrná cena za noc se pohybuje kolem 3500 korun, což je podle Amazing Places dlouhodobě neudržitelné i vlivem přibývající konkurence.


ROZHOVOR: Česko je pro Švýcary země daleko na východě, název „Czechia“ se prosazuje velmi pěkně, říká diplomat
Eurozpravy-domácí | 14:55:00
V roce 2016 byl v oficiálních seznamech OSN registrován název Czechia coby krátké jméno České republiky v angličtině. Spor o mezinárodní pojmenování ČR tím ale neskončil. Jeden tábor trvá na „The Czech Republic“, zatímco ten druhý prosazuje krátkou variantu. „Kvůli několika případům neinformovaných jedinců bychom se měli vzdát 480 let starého jména naší země?“ říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz RNDr. Václav Šulista, honorární konzul ČR v Basileji.


Greenpeace kritizuje navrženou výjimku pro ČR z embarga na ruskou ropu
Eurozpravy-domácí | 14:45:00
Ekologická organizace Greenpeace kritizuje výjimku z embarga na dovoz ruské ropy, kterou Evropská komise minulý týden navrhla pro Česko, Slovensko a Maďarsko. Výjimka je pro Česko zbytečná, ropa může do země proudit i z jiných zdrojů, uvedl dnes mluvčí Greenpeace Lukáš Hrábek v tiskové zprávě. Organizace vyzvala českou vládu, aby snahu získat výjimku přehodnotila.


Rakušan chce zpřísnit kontroly pasů uprchlíků z Ukrajiny. Migrace by pro Česka mohla být výhodná
Eurozpravy-domácí | 14:30:00
Ministerstvo vnitra chystá zpřísnění kontrol pasů uprchlíků přicházejících z Ukrajiny. Ministr Vít Rakušan (STAN) novinářům dnes řekl, že jedná také o změně peněžní pomoci pro uprchlíky na naturální. Jde o kroky reagující na problémy spojené s migrací Romů z Ukrajiny.


Zeman se na Pražském sešel s bulharským prezidentem Radevem, odsoudili ruskou agresi na Ukrajině
Eurozpravy-domácí | 14:27:00
Prezident Miloš Zeman a jeho bulharský protějšek Rumen Radev kategoricky odsoudili ruskou agresi na Ukrajině. Zeman to řekl novinářům po dnešním jednání s bulharským prezidentem v Praze. Radev zmínil navrhované další sankce EU v podobě embarga na dovoz ruské ropy. Bulharsko už ohlásilo, že je nepodpoří, pokud také nedostane výjimku. Zeman pak podpořil vstup Bulharska do schengenského prostoru.


Milostivé léto se v září zřejmě zopakuje
Eurozpravy-domácí | 14:11:00
Dlužníci mají od září znovu získat možnost využít tzv. milostivé léto a vyřešit své exekuce na dluhy u veřejných institucí a státních či polostátních firem. Počítá s tím novela občanského soudního řádu a exekučního řádu, kterou ve středu projedná vláda. Ministerstvo spravedlnosti chce, aby Sněmovna návrh odsouhlasila už v prvním čtení. Cílem novely je zmenšení počtu exekucí.


Růstu počtu případů tuberkulózy nesouvisí s uprchlíky z Ukrajiny, ukázala analýza
Eurozpravy-domácí | 13:55:00
Analýza nárůstu počtu případů tuberkulózy (TBC) v posledních týdnech neukázala souvislost s uprchlíky z Ukrajiny. Meziročně zachycených případů přibylo asi o 46 procent, od začátku března do 21. dubna jich bylo 57. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Státní zdravotní ústav (SZÚ). V roce 2021 bylo v ČR zachyceno 221 případů TBC u osob narozených v tuzemsku a 132 u narozených v zahraničí, z nich 35 na Ukrajině.


Svět se může brzy oteplit o 1,5 stupně, varují vědci
Eurozpravy-domácí | 11:24:00
Pravděpodobnost, že se svět v příštích pěti letech oteplí o více než 1,5 stupně Celsia, je nyní téměř padesátiprocentní. Vyplývá to z nové analýzy výzkumníků z britského meteorologického úřadu Met Office, o které dnes informoval server BBC News. Takové oteplení by podle meteorologů bylo nejspíš dočasné, i tak se ale obávají toho, jakým směrem se bude nárůst teplot vyvíjet.


USA se domnívají, že Putin se připravuje na dlouhodobý konflikt
Eurozpravy-zahraniční | 16:34:00
Spojené státy se domnívají, že ruský prezident Vladimir Putin se připravuje na dlouhodobý konflikt na Ukrajině a ani ruské vítězství na Donbasu na východě země by nemuselo válku ukončit. Na brífinku zákonodárců to dnes řekla ředitelka úřadu amerických výzvědných služeb (DNI) Avril Hainesová. Informovala o tom agentura Reuters.


Německo znovu otevírá svoji ambasádu v Kyjevě
Eurozpravy-zahraniční | 15:29:00
Německo ode dneška znovu otevírá svoji ambasádu v Kyjevě, řekla německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková při návštěvě ukrajinského hlavního města. Na zastupitelském úřadu bude ale jen minimální počet zaměstnanců a pracovat bude zatím v omezeném režimu.


Do Kyjeva se vrací lidé. Na Ukrajině je vysídlených přes osm milionů lidí
Eurozpravy-zahraniční | 15:06:00
V důsledku ruské invaze bylo na Ukrajině vnitřně vysídleno přes osm milionů lidí, uvádí Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Obyvatelé se ale po stažení ruských jednotek ze severu země vrací do Kyjeva, který je nyní na dvou třetinách předválečné populace, oznámil dnes starosta ukrajinské metropole Vitalij Kličko.


Rusko je za kyberútoky na Kyjev na začátku invaze, tvrdí Londýn a EU
Eurozpravy-zahraniční | 14:54:00
Za masivním kybernetickým útokem, který na začátku války vyřadil z provozu weby ukrajinské vlády, parlamentu, ministerstva zahraničí i některých bank, stojí Rusko. Vyplývá to z prohlášení Rady Evropské unie a britského ministerstva zahraničí, o kterých dnes informovala agentura Reuters.


EU dle Scholze vyvodí další důsledky z ruské invaze a NATO posílí obranu
Eurozpravy-zahraniční | 14:50:00
Evropská unie bude tento měsíc na mimořádném summitu jednat o dalších důsledcích ruské invaze na Ukrajinu a také o energetické nezávislosti, tématem červnového summitu Severoatlantické aliance pak bude posílení bezpečnosti zemí NATO. V Berlíně to dnes po jednání s belgickým premiérem Alexanderem De Crooem prohlásil německý kancléř Olaf Scholz.


Světové akciové indexy klesly na nová letošní minima
Eurozpravy-ekonomika | 15:55:00
Světové akciové indexy v současné době klesly na nová letošní minima. Před propady na trzích se ale nyní není kam schovat, propadá se vše od akcií po dluhopisy, investiční nástroje ETF, drahé kovy až po kryptoměny, vyplývá z aktuální analýzy společnosti XTB.


Emirates spouští novou letovou třídu Premium Economy
Eurozpravy-ekonomika | 15:18:00
Zákazníci letecké společnosti Emirates se mohou těšit na další cestovní zážitek, aerolinka spouští novou letovou třídu Premium Economy s prvotřídními službami jak na palubě, tak na zemi. Prodeje letenek v této nové třídě budou zahájeny 1. června 2022.


Bude Hadamczik kandidovat na šéfa českého hokeje? Extrenér reprezentace se rozhodl
Eurozpravy-sport | 16:52:00
Osmnáctého června se koná mimořádná volební valná hromada Českého svazu ledního hokeje, na kterém se bude volit nástupce Tomáše Krále poté, co z funkce šéfa českého hokeje odejde. Stane se tak předčasně, neboť se rozhodl odejít k tomuto datu loni na podzim poté, co vypukla jeho kauza týkající se spolupráce s vojenskou kontrarozvědkou StB. Dlouho se před tím mlubvilo jako o možném kandidátovi na dalšího šéfa českého hokeje o bývalém reprezentačním kouči Aloisi Hadamczikovi. Ten však v úterý nechal slyšet, že do boje o post nejvyššího bosse českého hokeje nakonec nepůjde.


Počasí: Česko zažívá první letní den. Teploty přesáhly 25 stupňů
Eurozpravy-počasí | 16:24:00
Dnešek je zatím nejteplejším dnem letošního roku. Odpolední teploty na řadě míst hlavně v Čechách překonaly hranici letního dne, tedy 25 stupňů Celsia. Poprvé meteorologové zaznamenali letní den v pondělí 9. května na jediné stanici v zemi, a to v Doksanech na Litoměřicku, kde bylo 25,6 stupně. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na facebooku.


Slova místo kordů. Švandovo divadlo zve na novou adaptaci Cyrana z Bergeracu
Reflex | 16:10:00
Slavný milostný příběh o nosatém šermíři, který se nešťastně zamiluje do své sestřenky, se českému publiku poprvé představuje v novém přebásnění oceňovaného britského dramatika Martina Crimpa. I díky skvělému překladu do češtiny od Ester Žantovské tak inscenace promlouvá k publiku vášnivým jazykem dnešní doby.


Růst mezd nedohání růst nákladů. Kolik musíte vydělat na důstojný život?
Reflex | 16:00:00
Víte, co to je důstojná minimální mzda? Podle zhruba dvou desítek odborníků na sociální problematiku, ekonomů, sociologů a politologů sdružených v platformě pro minimální důstojnou mzdu jde o výdělek za plný úvazek v takové výši, aby pokryl potřeby dospělého s dítětem, volný čas a zahrnoval i menší spoření. Členové platformy spočítali, že v prvním kvartále letošního roku by měla tato důstojná minimální mzda v Česku činit 33 909 korun, v Praze pak 39 974 korun. Člověka v této souvislosti směrem k zaměstnané veřejnosti napadá okřídlený výrok jednoho bývalého českého politika: „Kdo z vás to má?“ 


Stříž přiznal nezákonnost odposlechů v brněnské věznici. Ponese za to někdo odpovědnost?
Reflex | 14:00:00
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž označil za nezákonný postup VSZ  v Olomouci v kauze odposlechů v brněnské vazební věznici. Vedení olomouckého státního zastupitelství přitom na jednání poslanecké komise pro odposlechy tvrdilo, že k ničemu takovému nedocházelo. Případ je největším útokem na zákonem chráněnou komunikaci mezi advokáty a jejich klienty od listopadu 1989.


Rusko stojí za kyberútoky, které zasáhly Kyjev na začátku invaze
Tiscali-zprávy | 15:11:52
Za masivním kybernetickým útokem, který na začátku války vyřadil z provozu weby ukrajinské vlády, parlamentu, ministerstva zahraničí i některých bank, stojí Rusko.


Mistrovství světa v hokeji 2022: Kdy a proti komu bude Česko na turnaji hrát
E15-ekonomika | 16:00:00
V pátek 13. května ve Finsku vypukne 86. mistrovství světa v ledním hokeji. Česká hokejová reprezentace se poprvé na světové akci představí pod vedením finského trenéra Kari Jalonena. Po deseti letech se pokusí přivézt medaili z velké světové akce. Byly to přitom právě Helsinky, z nichž si Češi v roce 2012 odvezli bronzové medaile.


Bitcoin a jeho historické propady. Co byste měli vědět o vývoji kurzu kryptoměny
E15-ekonomika | 14:10:00
Propady kurzu kryptoměn mohou mnoho začínajících spekulantů odradit. Ti by však s nimi měli ve svém vlastním zájmu počítat. Jak ukazuje historický cenový vývoj bitcoinu, náhlé poklesy kurzu této digitální měny nejsou výjimkou ani v době, kdy se zdá, že cena kryptoměn nabrala dlouhodobě růstovou trajektorii. Sledujte graf s aktuální cenou bitcoinu.
 


Mistrovství světa v hokeji 2022: Kdy a proti komu bude Česko na turnaji hrát
E15-politika | 16:00:00
V pátek 13. května ve Finsku vypukne 86. mistrovství světa v ledním hokeji. Česká hokejová reprezentace se poprvé na světové akci představí pod vedením finského trenéra Kari Jalonena. Po deseti letech se pokusí přivézt medaili z velké světové akce. Byly to přitom právě Helsinky, z nichž si Češi v roce 2012 odvezli bronzové medaile.


Bitcoin a jeho historické propady. Co byste měli vědět o vývoji kurzu kryptoměny
E15-politika | 14:10:00
Propady kurzu kryptoměn mohou mnoho začínajících spekulantů odradit. Ti by však s nimi měli ve svém vlastním zájmu počítat. Jak ukazuje historický cenový vývoj bitcoinu, náhlé poklesy kurzu této digitální měny nejsou výjimkou ani v době, kdy se zdá, že cena kryptoměn nabrala dlouhodobě růstovou trajektorii. Sledujte graf s aktuální cenou bitcoinu.
 


Česko zvolili do Rady OSN pro lidská práva. Nahradí vyloučené Rusko
idnes.cz | 17:49:00
Česko zvolili do Rady OSN pro lidská práva. Hlasovala pro něj většina států. Funkci zastane do konce roku 2023. Nahradí Rusko, jemuž bylo členství pozastaveno kvůli jeho invazi na Ukrajinu. Moskva následně 47člennou Radu opustila. O zvolení Česka na uvolněné místo informovalo Valné shromáždění OSN na Twitteru.


Náraz do domu na Přerovsku slisoval přední část auta, řidič na místě zemřel
idnes.cz | 17:07:00
K tragické dopravní nehodě musely vyjíždět všechny složky integrovaného záchranného systému na Přerovsku, kde řidič ze zatím neznámé příčiny vyjel ze silnice a narazil do domu. Navzdory snahám o resuscitaci nepřežil.


Netflix urychlil plány. Levnější předplatné s reklamami spustí již letos
idnes.cz | 16:46:00
Streamovací služba Netflix změnila své plány pro zavedení levnější verze předplatného, které bude obsahovat reklamy. Společnost tuto variantu původně plánovala až za dva roky, spustí ji ale již letos.


KONTEXT: Rusům dochází pěchota, tato ofenziva může být jejich poslední
idnes.cz | 16:34:00
Vladimir Putin během pondělních oslav porážky nacismu nevyhlásil ani dílčí vítězství na Ukrajině, ani mobilizaci. Konec války na Ukrajině tak zůstává v nedohlednu. Jak se vyvíjí ofenziva v Donbasu? Bude muset Rusko mobilizovat? A jak se zorientovat v mlze války? Na tyto otázky v podcastu Kontext odpovídal bezpečnostní analytik Vojtěch Bahenský.


Za tři dny o bilion dolarů méně. Hodnota technologických obrů prudce padá
idnes.cz | 16:18:00
Hodnota největších technologických gigantů, jako je Apple, Microsoft, Tesla, Amazon, Nvidia či Meta Platforms, se kvůli propadu akciových trhů jen za poslední tři obchodní dny snížila o více než bilion dolarů (téměř 24 bilionů korun).


Školní jídelny zdražily i o třetinu. Musí se vejít do 45 korun, šetří na salátech
idnes.cz | 16:10:00
Zdražování potravin dopadá i na školní jídelny. Ačkoliv se řada z nich snaží do konce školního roku udržet stávající ceny, další musely zdražit, jinak by obědy uvařit nezvládly. Tam, kde si zatím rodiče nepřiplatí, situaci řeší omezením nadstandardů: omezují salátové bary nebo svačiny.


Dvojice týrala v pražském bytě přes 40 koček, živořily tam několik měsíců
idnes.cz | 16:08:00
Týrané a nemocné kočky má na svědomí dvojice, která v jednom z pražských bytů chovala celkem 44 zvířat. Kočky kvůli zanedbané péči a nedostatku potravy trápily různé infekce, sedm nalezenců museli veterináři nakonec nechat uspat. Muži a ženě nyní hrozí až pět let za mřížemi.


Od Hanče po Samkovou, sbírka věnovaná zimním sportům ukazuje i lyžosněžnice
idnes.cz | 16:06:00
Pětatřicet let sbírá trenér Aleš Suk staré lyže, sáňky, vázání, odznaky a další artefakty související se zimními sporty. Jeho pozoruhodná kolekce se stala základem nového muzea lyžování v Dolní Branné na Trutnovsku. V opravené roubence z roku 1747 se otvírá každou sobotu.


Policisté odmítli, že by bránili romským uprchlíkům vystoupit z vlaku
idnes.cz | 16:05:00
Velká debata se strhla v pondělí na sociálních sítích kvůli tomu, že policisté údajně nedovolili romským uprchlíkům vystoupit v Brně z vlaku. Policisté takové nařčení odmítli a říkají, že se naopak snažili pomoci.


Podvodník seniorovi namluvil, že je jeho synovec. Ztroskotal na jménu matky
idnes.cz | 15:59:00
Pokusu o vylákání patnácti tisíc korun čelil o uplynulém víkendu dvaaosmdesátiletý senior v Olomouci. Zprvu byla podvodníkova lest úspěšná, nakonec ji však jeho terč na poslední chvíli před předáním peněz prohlédl.


Traktor i superb za 9 tisíc. Opozice viní kraj z nehospodárného prodeje
idnes.cz | 15:00:00
Zrušená střední škola rozprodala zemědělskou techniku a auta. Podle opozice silně pod cenou. Kraj se proto obrátí na policii. Zájemci, kteří sháněli zemědělskou techniku, traktor nebo osobní auto, měli loni v dubnu skvělou příležitost. Postarší modely byly dostupné doslova za pár tisícovek.


V Praze se připravuje bydlení pro statisíce lidí. Nové čtvrti chtějí stavět developeři i magistrát
iHned.cz | 17:55:00
Do Prahy se po desítkách let vrací budování nových velkých čtvrtí. Zatímco dosud se developeři soustředili hlavně na projekty se stovkami bytů, v následujících letech se chtějí daleko více zaměřit na přeměnu nevyužívaných lokalit, takzvaných...


Více peněz malým zemědělcům ministerstvo špatně zdůvodnilo, tvrdí Evropská komise
iHned.cz | 17:45:00
Velké zemědělské podniky cítí šanci, že by mohly z evropských dotací dostat víc peněz na úkor menších farmářů. Na přelomu dubna a května dostalo Česko připomínky komise k plánu společné zemědělské politiky, který určuje rozdělení podpory pro farmáře...


Česko vstupuje do Rady OSN pro lidská práva. Nahradí v ní Rusko, které o post přišlo po invazi na Ukrajinu
iHned.cz | 17:11:00
Valné shromáždění OSN v úterý zvolilo Českou republiku do Rady OSN pro lidská práva. V ní nahradí Rusko, jemuž bylo členství pozastaveno kvůli jeho invazi na Ukrajinu. Moskva následně 47člennou radu opustila. O zvolení Česka na uvolněné místo...


Rubl, filtrační tábory i deportace na Sibiř. Rusko posiluje dohled nad dobytým územím na Ukrajině
iHned.cz | 16:55:00
Do ukrajinských měst, jež okupuje ruská armáda, se vrací nejen sovětské vlajky, ale také sochy Vladimira Lenina. Před několika dny Rusové umístili jednu z nich na náměstí ve zhruba dvacetitisícovém městě Heničesku, které leží na břehu Azovského...


Restaurace suplující veřejné záchody? Dávno stačí jen slušně požádat, říká Paulus
iHned.cz | 16:21:00
„Často jsou restaurace na nějakém místě hlavně kvůli tomu, aby lidem umožnily využít záchody zdarma. Nechci nikoho nutit. Pro město i pro všechny v něm by to ale bylo jenom dobře” říká Jan Čižínský, starosta Prahy 7.„Restaurace už...


Nová paušální daň přiznává výhody jen „zlatým ručičkám“, znalostní ekonomice podráží nohy
iHned.cz | 14:39:00
Ministerstvo financí navrhlo navýšit limit pro použití paušální daně (i DPH) na dva miliony korun. Ti, kteří fandí podnikatelům, jsou nadšeni. Ti, co dlouhodobě upozorňují na z jejich pohledu nespravedlivé zdanění OSVČ vůči zaměstnancům, kritizují,...


„Už nebudeme sami.“ Finové a Švédi zahájí v příštích dnech vstup do NATO
iHned.cz | 13:20:00
Sociální sítě obletělo minulý týden video dlouhého vlaku s finskými tanky Leopard a další obrněnou technikou. „Finská armáda přesouvá posily k hranicím s Ruskem,“ tvrdili twitteroví komentátoři. Ve skutečnosti mířila technika na vojenské...


Valné shromáždění zvolilo Česko do Rady OSN pro lidská práva. Nahradí vyloučené Rusko
lidovky.cz | 17:49:00
Česko zvolili do Rady OSN pro lidská práva. Hlasovala pro něj většina států. Funkci zastane do konce roku 2023. Nahradí Rusko, jemuž bylo členství pozastaveno kvůli jeho invazi na Ukrajinu. Moskva následně 47člennou Radu opustila. O zvolení Česka na uvolněné místo informovalo Valné shromáždění OSN na Twitteru.


Raději to zbourejte. Lepší než trosky začlenit do projektu, aby památkáři neřvali
lidovky.cz | 17:46:00
VYROZUMĚNÍ. Na Praze 5 by bylo možné činit vycházky, během kterých by se daly dobře demonstrovat nešvary současných architektonických projektů a developerské manýry. A můžeme začít rovnou na Andělu, kde se uprostřed nadjezdů, podjezdů a vjezdů do tunelu krčí chudinka bývalá Ringhofferova secesní vila.


Válečné právo: i nepřítel je člověk. K vojákovi neúčastnícího se operací je třeba chovat se lidsky
lidovky.cz | 17:24:00
ÚHEL POHLEDU. Název tohoto článku je inspirován rozhovorem s Pavlem Pařízkem popisujícím psychologické aspekty chování vojáků. Nejen aspekty psychologické ovlivňují chování bojujících. Limity chování příslušníků bojujících stran, ať již prostých vojáků či jejich velitelů, jsou předmětem právní regulace, kterou představuje mezinárodní humanitární (či chcete-li válečné) právo.


Kde si udělat test na covid? Odběrová místa někde končí nebo výrazně omezují otevírací dobu
lidovky.cz | 16:58:00
Místo stovek testů denně, pouhé desítky. Testovací centra po zrušení preventivního PCR testu zdarma zejí téměř prázdnotou, alespoň oproti návalům v zimních měsících. Většina z nich již výrazně omezila provozní dobu nebo to v brzké době plánuje, část firem bude některá odběrová místa rušit.


Valné shromáždění OSN zvolilo Česko do Rady OSN pro lidská práva
aktuálně.cz | 17:29:34
V Radě Česko nahradí Rusko.


Inflace, z níž se tají dech. Najděte si, co z vašich běžných útrat zdražuje nejvíce
aktuálně.cz | 16:02:49
Růst cen je jedním z nejvyšších v Evropě. V našem interaktivním přehledu zjistíte, kam až se vyhouply ceny položek v běžném spotřebním koši.


Česko je členem Rady OSN pro lidská práva. Nahradilo vyloučené Rusko
Denik.cz | 16:50:00
Valné shromáždění OSN dnes zvolilo Českou republiku do Rady OSN pro lidská práva. V ní nahradí Rusko, jemuž bylo členství pozastaveno kvůli jeho invazi na Ukrajinu. Moskva následně 47člennou Radu opustila. O zvolení Česka na uvolněné místo informovalo VS OSN na twitteru.


Jako v devadesátkách. Snížená hladina přehrady v USA odhalila hrůzné nálezy
Denik.cz | 15:38:00
Připomíná to devadesátkové orlické vraždy. Klesající hladina vody v přehradní nádrži Mead jihovýchodně od Las Vegas odhalila v neděli 1. května barel s lidskou kostrou. Ani ne o týden později se našly další lidské ostatky.


Netflix zavede levnější tarif s reklamou možná už letos
lupa.cz | 18:33:43
Streamovací služba Netflix rozšíří svůj ceník o levnější tarif podporovaný reklamou ještě letos. Tvrdí to deník New York Times s odvoláním na interní sdělení pro zaměstnance firmy. Pravděpodobně se tak stane v posledním čtvrtletí. Ve stejnou dobu podle citovaného dokumentu nastane zpřísnění podmínek pro sdílení hesel.


Jsem idealista solitér, říká komička a moderátorka Adéla Elbel
revue.idnes.cz | 16:00:00
Kdyby se vedle všech Slavíků, Andělů, Lvů udělovala cena za největšího introverta v umělecké branži, Adéla Elbel by měla vítězství v ženské kategorii jisté. Ano, ta Adéla Elbel, která má vmžiku v hrsti celý sál a dokáže ho bavit svou odzbrojující upřímností, sarkasmem, trefnými postřehy. Kdo by očekával stejnou Adélu také v soukromí, její plachost ho překvapí. Zábavná je stále, ale maximálně pro společnost u svého stolu. A právě u jednoho kavárenského stolku jsme si spolu povídali i o jejích protikladech.


Kvůli reality show Utajený šéf si nechal ředitel vyholit hlavu
revue.idnes.cz | 15:15:00
Také v nové řadě reality show Utajený šéf se diváci mohou těšit na zajímavé příběhy šéfů a zaměstnanců. V prvním díle provozní ředitel sítě kaváren Petr Tichavský okusí roli stážisty a brigádníka. Zjistí, jak se musí ohánět zaměstnanci, co obnáší zavážení poboček zbožím a pořádně si ušpiní ruce.


Nemá názor, osobnost, jen vyplašeně kouká. Minisérie o Bartošové je retro pohádka
bleskove.cz | 16:52:00
Skromná holka z Beskyd si v ní plní sen o pěvecké kariéře díky svému magickému hlasu a princi z Prahy.


Nemá názor, osobnost, jen vyplašeně kouká. Minisérie o Bartošové je retro pohádka
pikant | 16:52:00
Skromná holka z Beskyd si v ní plní sen o pěvecké kariéře díky svému magickému hlasu a princi z Prahy.


Jan Šibík: Nepodceňujte fotografování mobilem, v některých situacích je to výhoda
pikant | 15:59:00
Je fotoaparát v mobilním telefonu něco méněcenného, co nemůže konkurovat pořádné zrcadlovce nebo bezzrcadlovce? "To už dávno neplatí," říká Jan Šibík.


Bachem se nejde „uřvat“. Zazpívat píseň, to je vrchol, říká mezzosopranistka Cukrová
pikant | 15:05:00
Jde z role do role, z koncertu na koncert. Nepovažuje se za divu, i když má všechny předpoklady se jí na jevišti stávat.


Rodina v USA zachránila zatoulané štěně, ale vyklubal se z něj kojot
pikant | 14:04:18
Přivolaní záchranáři ze střediska pro volně žijící zvířata v Nové Anglii potvrdili, že si rodina domů ve skutečnosti dovezla mládě kojota.


Škoda Kushaq dostala stylovou verzi Monte Carlo
Auto.cz | 18:54:00
Škoda Kushaq, SUV určené pro indický trh, je nově k dispozici také ve stylovém provedení Monte Carlo.


Honda upřesnila plány elektrifikace, s elektrickým nástupcem NSX stále počítá
Auto.cz | 17:53:00
Automobilka Honda upřesnila plány na elektrifikaci svého globálního portfolia. S nástupcem modelu NSX dle všeho stále počítá, byť jej přímo nezmiňuje.


Biosložka v palivech nejspíš neskončí, ČEPRO ji dál nakupuje od Agrofertu
Auto.cz | 16:52:00
Vláda sice plánuje zrušení povinnosti přimíchávat biosložky do paliv, což by mělo vést k jejich zlevnění, ani v případě schválení zákona k tomu však nejspíš nedojde.


Nikola stále žije, prodejcům dodala prvních 11 elektrických náklaďáků
Auto.cz | 15:56:00
Nikola Corporation za první čtvrtletí letošního roku vykázala značnou ztrátu, přesto se jí podařilo prodejcům doručit prvních 11 elektrických náklaďáků Tre. Zároveň probíhají testy vodíkové verze.


Ukrajina odstraní z registračních značek aut písmena Z a V
Auto-iDNES.cz | 14:00:00
Ukrajina odstraní z automobilových registračních značek latinkou psaná písmena Z a V. Podle ministerstva vnitra symbolizují válku totalitního Ruska proti Ukrajině, informoval server RBK-Ukrajina.


Ověřte si cenu ojetiny, podle značky, roku výroby nebo ujetých kilometrů
Kurzy.cz | 17:57:52
Kurzy.cz připravily novou aplikaci Přehled cen ojetých aut , kde najdete cenu auta podle roku výroby, zjistíte, kolik vaše auto získalo či ztratilo za rok na hodnotě, kolik ztratí s každým najetým kilometrem, který ročník koupit, aby ztrácelo hodnotu co&h


Inflační tlaky v ČR nepolevují (Komentář)
Kurzy.cz | 17:48:36
Spotřebitelské ceny v ČR opět překvapily výraznějším
růstem. Meziměsíční inflace v dubnu dosáhla 1,8 %, tedy obdobně
rychlého tempa jako v březnu (1,7 %). Ve srovnání s tržním konsensem ve výši
0,9 % se jedná o výrazné překvapení. Meziroční inflace sou...


Česká republika se stala členem Rady OSN pro lidská práva
Kurzy.cz | 17:34:07
Česká republika se stala jedním ze 47 členů Rady OSN pro lidská práva. Valné shromáždění OSN o tom dnes rozhodlo 157 hlasy (23 zemí se zdrželo hlasování, pro zvolení bylo třeba 97 hlasů).


Příležitosti na trhu a kolik se ve světě vypije piva
Kurzy.cz | 17:31:00
U akcií menších firem se často hovoří o tom, že přináší určitou ziskovou prémii - ve srovnání s návratností akcií firem velkých. Někteří z těch, kteří v tuto prémii věří, ji vysvětlují menším pokrytím akcií malých firem.


Air Products hlásí meziroční nárůst čistého zisku o 13 procent
Kurzy.cz | 16:54:53
Společnost Air Products (NYSE:APD) v pátek oznámila výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2022, kdy vykázala čistý zisk ve výši 537 milionů USD a upravený výnos na akcii ve výši 2,38 USD, což představuje nárůst o 12 procent.


Green Deal si bez zachování sociálního smíru srdce širokých mas nezíská
Kurzy.cz | 16:50:41
Ceny energií v České republice stouply v březnu meziročně o desítky procent, pohonné hmoty dokonce o polovinu. Peněženky tuzemských domácností se také ocitly pod tlakem růstu cen nájemného.


Analýza páru EUR/USD na 10. května 2022 – možné pokračování většího klesajícího trendu
Kurzy.cz | 16:37:50
Technická analýza: Pár EUR/USD se obchoduje do strany na ceně 1,0550, ale vnímám potenciál pokračujícího medvědího trendu. Obchodní doporučení: Vzhledem k silnému klesajícímu cyklu a tvorbě vzorce medvědí vlajky vnímám potenciál pokračování klesajícího&he


Akcie Pelotonu se v pre-marketu propadají kvůli horšímu výhledu
Kurzy.cz | 16:07:18
Akcie Pelotonu (PTON.US) se před zahájením obchodování propadají o více než 25,0 % poté, co společnost ohlásila čtvrtletní ztrátu větší, než se očekávalo, a zpomalení objemu prodejů následované slabými výhledy pro prodeje za Q4 kvůli zmírnění poptávky;...


Ministr vnitra přišel s konkrétními návrhy řešení situace se specifickou skupinou uprchlíků z Ukrajiny
Kurzy.cz | 15:51:00
Vít Rakušan se v následujících dnes obrátí na ministry vnitra Maďarska a Ukrajiny. Bude po nich požadovat rychlou reakci související s převážně romskými uprchlíky ze Zakarpatské oblasti, kteří prchají do Česka přesto, že jsou jako držitelé maďarských p...


Důchody porostou letos už potřetí. Od září se zvýší průměrně o 700 Kč
Kurzy.cz | 14:47:00
Všechny důchody, tedy nejen starobní, ale například i invalidní nebo vdovské, vzrostou od září letošního roku o dalších 5,2 %. U průměrného důchodu to znamená přilepšení o 700 korun. Půjde už o třetí letošní navýšení a celkem tak v roce 2022 důchody...


ČEZ sedí na miliardách. Stát ale zatím tyto peníze "vytáhnout" nechce
Hospodářské noviny | 19:49:00
V době rekordních cen energií hledá stát další příjmy do rozpočtu, kde může. Má přitom na své straně i jednu výhodu. S téměř 70 procenty je většinovým akcionářem energetické firmy ČEZ. Ta jen za letošní 1. čtvrtletí vydělala 26,7 miliardy čistého,...


Velitelem NATO bude Cavoli. Špičkový expert na Rusko s titulem z Yale
idnes.cz | 19:15:00
Studenou válku zná doslova z první řady. Je expertem na Rusko a ruštinu ovládá. Novým vrchním velitelem sil NATO bude čtyřhvězdičkový generál americké armády Christopher Cavoli. Velení nad 100 tisící americkými vojáky v Evropě i jednotkami spojenců převezme v létě.


Ruským vítězstvím na Donbasu válka neskončí, tvrdí americké výzvědné služby
idnes.cz | 19:09:00
Válku na Ukrajině nemusí podle amerických výzvědných služeb ukončit ani ruské vítězství na Donbasu. Prezident Vladimir Putin se podle nich připravuje na dlouhodobý konflikt, v případě nutnosti zavede i stanné právo. Informovaly o tom agentury Reuters a AFP.


Ve skutečnosti dopadl F. L. Věk špatně, o vše přišel, říká strážce jeho odkazu
idnes.cz | 19:00:00
Kdysi si v Dobrušce založil „vlastní“ filmový festival. A to jen kvůli tomu, že má rád české filmy. Pavel Štěpán, vedoucí Společenského centra v Dobrušce, je i fotograf, loutkář a herec. Spravuje také odkaz obrozence F. V. Heka, literáta, hudebníka a skladatele, jemuž dal nesmrtelnost Alois Jirásek ve svém románu F. L. Věk. „Hek byl i bohatým obchodníkem, to mám co dohánět,“ směje se Pavel Štěpán mé poznámce, že je v Dobrušce zřejmě běžné zvládat několik povolání najednou.


Zelení jsou nově khaki. Dřívější pacifisté u Němců bodují tvrdým přístupem k Rusku
Hospodářské noviny | 18:35:00
První zkušenost s armádou získal v roce 1990, kdy jej jako dvacetiletého brance prohlásila odvodová komise za neschopného služby. Kvůli jedné noze o čtyři centimetry kratší se tak současný německý poslanec Anton Hofreiter (Zelení) neměl nikdy...


STALO SE DNES: Nejvyšší inflace od roku 1993. Zpřísní se kontroly uprchlíků
idnes.cz | 18:42:00
Česko nahradí Rusko v Radě OSN pro lidská práva. Ukrajina chce podle tamního ministra zahraničí osvobodit území celé své země. Na 5 tisíc korun budou mít nárok jen uprchlíci z Ukrajiny, který mají v pasu razítko o překročení hranice Evropské unie. Inflace je nejvyšší za téměř 30 let. Kvůli vysokým teplotám v Česku hrozí požáry. Přinášíme přehled úterních událostí.


Zlevnit elektřinu teď může jedině stát, tvrdí šéf společnosti ČEZ Daniel Beneš
Hospodářské noviny | 18:00:00
Ceny elektřiny a plynu kvůli nejistotě na trhu trhají rekordy a polostátní firma ČEZ ohlásila rekordní výsledky. Za první čtvrtletí se zvýšil její zisk na 26,7 miliardy korun, to je meziročně na trojnásobek. Na konci roku tak očekává rekordní zisk...


Znásilňování se ve válce stává jednou ze zbraní, tvrdí psycholožka Vargová
idnes.cz | 18:00:00
Znásilnění není o vášni a nějakém amoku. Je to zneužití kontroly a moci, komentuje psycholožka a expertka na problematiku násilí na ženách Branislava Marvánová Vargová chování ruských vojáků na Ukrajině.


Pasažéry v letadle vyděsily snímky katastrof v mobilech, kapitán zrušil start
idnes.cz | 17:59:00
Letadlo turecké společnosti AnadoluJet se v úterý muselo vrátit ze startovací dráhy na letišti v izraelském Tel Avivu, protože se pasažérům začaly na mobilech objevovat záběry leteckých katastrof. Policie nechala z letadla vystoupit devět Izraelců, kteří snímky podle ní rozeslali na mobilní telefony iPhone.


Za plyn platí pětkrát více než loni, prodej „kýče pro turisty“ se zadrhl. Sklárnu z Berounska teď drží při životě urny
Hospodářské noviny | 17:19:00
Před covidem běžně zastavilo každý den před prodejnou rodinné sklárny Glasstar v Nenačovicích na Berounsku hned několik autobusů s turisty nebo školáky směřujících na nedaleké hrady Karlštejn a Křivoklát. „Někdy se sice chovali hrozně, ale...


Česko vstupuje do Rady OSN pro lidská práva. Nahradí v ní Rusko, které o post přišlo po invazi na Ukrajinu
Hospodářské noviny | 17:11:00
Valné shromáždění OSN v úterý zvolilo Českou republiku do Rady OSN pro lidská práva. V ní nahradí Rusko, jemuž bylo členství pozastaveno kvůli jeho invazi na Ukrajinu. Moskva následně 47člennou radu opustila. O zvolení Česka na uvolněné místo...


ČEZ sedí na miliardách. Stát ale zatím tyto peníze "vytáhnout" nechce
iHned.cz | 19:49:00
V době rekordních cen energií hledá stát další příjmy do rozpočtu, kde může. Má přitom na své straně i jednu výhodu. S téměř 70 procenty je většinovým akcionářem energetické firmy ČEZ. Ta jen za letošní 1. čtvrtletí vydělala 26,7 miliardy čistého,...


Zájem o fairtradové produkty z rozvojových zemí v Česku roste. Dominuje jim káva, kakao a nově také růže
iHned.cz | 19:29:00
Množství produktů v obchodech, u nichž má nakupující solidní jistotu, že za ně pěstitelé dostali odpovídající odměnu a vznikly bez dětské práce nebo ničení životního prostředí, již několik let po sobě setrvale roste. Nic na tom nezměnila ani složitá...


Spí na nádraží, jedí v parku. Podle Rakušana sem uprchlíky bez původu posílají organizované gangy
iHned.cz | 19:15:00
Dlažba v horní části pražského hlavního nádraží vedle zavřené Fantovy kavárny je už několik týdnů ložnicí pro stovky ukrajinských uprchlíků romského původu. Kolem dek ležících na zemi občas projde dobrovolník v oranžové vestě, jinak jsou celé rodiny...


Zdecimované zdravotnictví: restartu po covidu brání vyhořelý personál, zanedbaná péče i ceny energií
iHned.cz | 18:46:00
Byly chvíle, kdy jsme si říkali, že už to musí skončit, že už dál nemůžeme, popisuje vzpomínky na covidové oddělení pětašedesátiletá lékařka Irena, která pracuje na onkologickém oddělení jedné z krajských nemocnic. Jenže když se pandemická lůžka...


Zelení jsou nově khaki. Dřívější pacifisté u Němců bodují tvrdým přístupem k Rusku
iHned.cz | 18:35:00
První zkušenost s armádou získal v roce 1990, kdy jej jako dvacetiletého brance prohlásila odvodová komise za neschopného služby. Kvůli jedné noze o čtyři centimetry kratší se tak současný německý poslanec Anton Hofreiter (Zelení) neměl nikdy...


Ať se blokují dezinformace, požaduje většina Čechů. Na tom, co jsou lživé zprávy, se ale neshodnou
iHned.cz | 18:06:00
Téměř tři čtvrtiny Čechů podporují, aby stát zablokoval weby s dezinformacemi. I přesto, že podle expertů hrozí do budoucna zneužití takových zákroků. Vysoká podpora pro blokace je způsobena tím, že má z dezinformací obavy 75 procent lidí. Mezi nimi...


Zlevnit elektřinu teď může jedině stát, tvrdí šéf společnosti ČEZ Daniel Beneš
iHned.cz | 18:00:00
Ceny elektřiny a plynu kvůli nejistotě na trhu trhají rekordy a polostátní firma ČEZ ohlásila rekordní výsledky. Za první čtvrtletí se zvýšil její zisk na 26,7 miliardy korun, to je meziročně na trojnásobek. Na konci roku tak očekává rekordní zisk...


Za plyn platí pětkrát více než loni, prodej „kýče pro turisty“ se zadrhl. Sklárnu z Berounska teď drží při životě urny
iHned.cz | 17:19:00
Před covidem běžně zastavilo každý den před prodejnou rodinné sklárny Glasstar v Nenačovicích na Berounsku hned několik autobusů s turisty nebo školáky směřujících na nedaleké hrady Karlštejn a Křivoklát. „Někdy se sice chovali hrozně, ale...


Nekončíme, uklidňuje BusLine po sebevraždě svého majitele. Firma zaměstnává 800 lidí
lidovky.cz | 19:38:00
Autobusy jezdí dál. Firma pokračuje. Největší dopravce v Libereckém kraji, společnost BusLine, se ale musí vyrovnat s úmrtím svého majitele Jakuba Vyskočila. Ten si v neděli 8. května vzal život.


Pandemie v Číně trvá, video ukazuje ztichlé a opuštěné ulice Šanghaje. Tesla zavřela továrnu
lidovky.cz | 19:00:50
Automobilka Tesla zastavila většinu své výroby v čínské Šanghaji. Společnosti chybí díly, a to zejména kvůli tvrdým vládním opatřením proti šíření pandemie nemoci covid-19. Šanghaj je totiž už šestý týden v řadě téměř uzavřena, což se dotklo i dodávek nejrůznějších komponentů pro výrobu aut.


Zelenskyj přes telemost pochválil Slováky, část poslanců na protest proti němu opustila sál
lidovky.cz | 18:11:00
Ukrajinský prezident volal v projevu ke slovenským poslancům po dalších sankcích proti Rusku, část zákonodárců na protest opustila jednací sál. Národní rada Slovenské republiky se ve středu stala dalším parlamentem, k jehož členům promluvil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.


Pasažéry v letadle vyděsily snímky katastrof v mobilech, kapitán zrušil start
lidovky.cz | 18:04:00
Letadlo turecké společnosti AnadoluJet se v úterý muselo vrátit ze startovací dráhy na letišti v izraelském Tel Avivu, protože se pasažérům začaly na mobilech objevovat záběry leteckých katastrof. Policie nechala z letadla vystoupit devět Izraelců, kteří snímky podle ní rozeslali na mobilní telefony iPhone.


"My jsme taky lidé." Ukrajinské Romy po týdnu převezli do uprchlického zařízení
aktuálně.cz | 19:17:06
Ukrajinští Romové po týdnu opustili stany postavené za Pardubicemi. Poslali je do uprchlického zařízení Bělá-Jezová. Doufali přitom v lepší bydlení.


Z Náchodska až k Macronovi. Jak český student s lídry Evropy zakončil konferenci o EU
aktuálně.cz | 18:33:28
Šestnáctiletý Nicolas Morávek se spolu s francouzským prezidentem a dalšími unijními špičkami účastnil zakončení Konference o budoucnosti EU.


Plány Čechů na dovolenou ovlivnila válka méně než covid
Eurozpravy-domácí | 17:42:00
Plány Čechů na letošní letní dovolenou ovlivnila podle průzkumu společnosti Sodexo Benefity válka na Ukrajině ve srovnání s pandemií koronaviru mnohem méně. Zatímco kvůli protiepidemickým omezením změnilo loni záměr 44 procent lidí, letos je to pětina. Vlivem vysoké inflace však počítají někteří lidé s nižšími výdaji na dovolenou než před rokem.


Ministerstvo zdravotnictví upozornilo, že dál platí povinnost hlásit výsledky testů a očkování
Eurozpravy-domácí | 17:31:00
Ministerstvo zdravotnictví dnes v tiskové zprávě upozornilo laboratoře, nemocnice a lékařské ordinace na to, že dál platí povinnost hlásit výsledky testů, hospitalizace a očkování proti covidu-19. Poskytovatelé sociálních služeb musí dál hlásit také nákazy u svých pracovníků a klientů. Většina mimořádných opatření, která tyto povinnosti upravovala, sice skončila, od začátku května ale platí nová vyhláška.


Na dálnici D5 na Berounsku havarovaly tři kamiony. Směr na Prahu stojí
Denik.cz | 18:00:00
Nehoda tří kamionů zablokovala v úterý odpoledne dopravu na dálnici D5 na Berounsku. Směr na Prahu je neprůjezdný.


Ukrajina přeruší tranzit ruského plynu do Evropy přes stanici Sochranovka
Eurozpravy-zahraniční | 19:15:00
Provozovatel ukrajinského systému pro přepravu plynu GTSOU ve středu ráno přeruší tranzit ruského plynu do Evropy přes měřicí stanici Sochranovka. Oznámila to dnes firma na svých internetových stránkách.


Valné shromáždění OSN zvolilo Českou republiku do Rady OSN pro lidská práva
Eurozpravy-zahraniční | 19:04:00
Valné shromáždění OSN dnes zvolilo Českou republiku do Rady OSN pro lidská práva. V ní nahradí Rusko, jemuž bylo členství pozastaveno kvůli jeho invazi na Ukrajinu. Moskva následně 47člennou Radu opustila. O zvolení Česka na uvolněné místo informovalo VS OSN na twitteru.


EK nadále přesvědčuje Maďarsko, aby podpořilo embargo na dovoz ruské ropy
Eurozpravy-zahraniční | 18:59:00
Evropská komise hledá další cesty, jak pomocí investic do maďarské ropné infrastruktury přesvědčit Budapešť, aby přestala blokovat zamýšlené embargo EU na dovoz ruské ropy. Předsedkyně komise Ursula von der Leyenová se po pondělní návštěvě Budapešti hodlá v nejbližší době spojit se zástupci zemí z okolí Maďarska, aby probrali možnosti spolupráce při zásobování ropou, řekl dnes novinářům mluvčí unijní exekutivy. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell dnes prohlásil, že nové sankce by mohli v pondělí odsouhlasit ministři zahraničí členských zemí bloku.


Následky ruského bombardování nemocnic: Kvůli nemožnosti léčit chronické nemoci zemřelo přes 3000 lidí
Eurozpravy-zahraniční | 18:08:00
Na Ukrajině od začátku ruské invaze zemřelo nejméně 3000 lidí kvůli tomu, že neměli přístup k léčbě chronických nemocí. Dnes to podle agentury Reuters řekl šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) pro Evropu Hans Kluge. Tato agentura na Ukrajině doposud zaznamenala asi 200 útoků proti zdravotnickým zařízením.


Fotograf serveru EuroZprávy.cz se umístil mezi finalisty soutěže Czech Nature Photo
Eurozpravy-kultura | 19:25:00
Mediální společnost INCORP zanechala v letošním ročníku prestižní fotografické soutěže Czech Nature Photo svou stopu. V jedné z kategorií se mezi finalisty umístil její fotograf Michael Zelinka, který se svým snímkem obsadil skvělé druhé místo.


Za dva roky se bude hrát Liga mistrů nově. V základní fázi bude každý hrát osm zápasů
Eurozpravy-sport | 18:18:00
Už delší dobu se ve fotbalovém zákulisí spekulovalo, jak bude vypadat nový systém nejprestižnější fotbalové klubové soutěže Ligy mistrů. Nyní už je jasno. V úterý totiž Evropská fotbalová unie UEFA schválila, že od sezóny 2024/25 si v základních fázi zahraje každý účastník osm zápasů oproti současným šesti. Vedle toho je také rozhodnuto o tom, že do hlavní fáze soutěže, kterou tak tedy bude nově hhrát 36 týmů, postoupí dodatečně čtyři mužstva nikoli na základě klubového koeficientu, ale na základě kolektivních výsledků daných zemí v předešlém ročníku.


Olympijský vítěz z Nagana Dominik Hašek bude kandidovat na šéfa českého hokeje
Eurozpravy-sport | 17:17:00
Legendární bývalý brankář a olympijský vítěz z Nagana Dominik Hašek se rozhodl, že se bude 18. června, kdy se koná mimořádná volební valná hromada Českého svazu ledního hokeje, ucházet o post šéfa českého hokeje. Na této valné hromadě se totiž bude volit nástupce odcházejícího Tomáše Krále, který předčasně končí ve funkci poté, co vyšla najevo jeho spolupráce s vojenskou kontrarozvědkou StB. Informuje o tom server idnes.cz.


Miloš Zeman ohlásil svou kandidaturu na prezidenta. Nikoho lepšího, než jsem já, tam nevidím, tvrdí
Reflex | 18:30:00
Poměrně nečekaným krokem zaskočil prezident Miloš Zeman nejen občany, ale především i své spolupracovníky v čele s tiskovým mluvčím Jiřím Ovčáčkem. Při příležitosti oslav konce druhé světové války prezident Miloš Zeman poměrně nečekaně ohlásil svou kandidaturu v blížících se prezidentských volbách, ústavě navzdory.


Štáfek: Rasismus je špatný a lidé, co jsou rasisti, jsou hloupí. „Negr“ ve Vyšehradu je umělecká licence
Reflex | 18:10:00
Český herec, režisér a scenárista Jakub Štáfek v rozhovoru v Prostoru X mluví o svém novém filmu Vyšehrad: Fylm, který spolurežíroval a ve kterém hraje hlavní roli. Říká, že prezentuje postavu fotbalisty, který je hloupý a idiot, a že je zapotřebí rozlišovat, jak by se on sám vyjadřoval v normálním životě. Jaké je poselství filmu Vyšehrad? A jak probíhalo jeho natáčení? Dozvíte se ve videu.  


Kecy a politika: Jaký byl duch devadesátých let?
Reflex | 18:00:00
Seriál České televize s názvem Devadesátky o kriminálním polosvětě prvních polistopadových let vyvolal velkou debatu, jaká vlastně byla devadesátá léta. S malým zpožděním do této debaty vstoupil také podcast Kecy a politika.


Aktivní sopky světa napříč světadíly
Reflex | 17:10:00
Za aktivní je považována sopka, která zaznamenala erupci v posledních 10 000 letech. Tomuto kritériu dnes vyhovuje kolem 1500 vulkánů napříč planetou. Sestavit jednoznačný žebříček nejaktivnějších není snadné, raději se zaměřme na pozoruhodné zástupce jednotlivých světadílů.


Česko bylo zvoleno do Rady OSN pro lidská práva. Nahradí tak Rusko
Tiscali-zprávy | 17:16:39
Valné shromáždění OSN dnes zvolilo Českou republiku do Rady OSN pro lidská práva (UNHRC). V ní nahradí Rusko, jemuž bylo členství pozastaveno kvůli jeho invazi na Ukrajinu.


Čeští hokejisté jsou čtvrtým největším adeptem na světové zlato
Tiscali-zprávy | 16:36:36
Čeští hokejisté jsou jako loni podle bookmakerů čtvrtými největšími favority nadcházejícího mistrovství světa. Největšími adepty na zlato ze šampionátu, který začne v pátek ve Finsku, jsou podle sázkových kanceláří oslovených ČTK obhájci titulu Kanaďané. Celkový objem sázek by mohl znovu atakovat rekord 1,8 miliardy korun z mistrovství světa na Slovensku v roce 2019.


Revoluce ve startupu Accomango naráží na vyčerpaný trh, navíc přichází o spoluzakladatele
E15-ekonomika | 19:00:00
Přerod původně technologického startupu Accomango na čistě realitní firmu se komplikuje. Firma, která vytvářela rezervační a správcovskou platformu s ubytováním pro dělníky, se na konci loňského roku rozhodla pro transformaci do realitní správcovské firmy a začala pracovat na tvorbě vlastního portfolia ubytoven. Snahu jí ale komplikují drahé úrokové sazby a uprchlická krize, kvůli které je už tak úzký trh úplně paralyzovaný. Nyní společnost opustil i jeden ze spoluzakladatelů Karel Zheng.


Ministerstvo průmyslu přišlo o klíčové manažery, ale Síkela náhradníky nehledá
E15-ekonomika | 18:30:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu na konci dubna opustily dvě náměstkyně Martina Tauberová a Silvana Jirotková i šéf agentury CzechInvest Patrik Reichl, který byl také jedním z uchazečů o samotný ministerský post. Ministr Jozef Síkela (za STAN) ale náhradníky za tyto manažery nehledá. Rezort podle něj zatím zvládne fungovat i bez těchto řádně obsazených pozic.


Spojení PPF s Monetou nabírá skluz. Fúzi začíná zkoumat antimonopolní úřad
E15-ekonomika | 17:30:00
Největší tuzemská investiční skupina PPF učinila další krok na cestě k ovládnutí české bankovní čtyřky, společnosti Moneta. Prostřednictvím svého vehiklu Tanemo oznámila tuzemskému antimonopolnímu úřadu, že se k fúzi již formálně chystá. Úřad nyní posoudí, zda spojení neporušuje pravidla soutěže.


Netflix chystá levnější předplatné s reklamou. Navíc zasáhne proti sdílení hesel
E15-ekonomika | 16:51:00
Netflix se chystá v posledních třech měsících roku zavést levnější předplatné, které ale podmíní vysíláním reklamy. Podle zdrojů deníku The New York Times (NYT) to internetová televize dnes sdělila svým zaměstnancům. Původně firma tento krok plánovala až za rok až dva. Ve zprávě pro zaměstnance Netflix dále podle zdrojů NYT uvádí, že se zhruba ve stejnou dobu chystá zasáhnout proti sdílení hesel mezi svými předplatiteli.


Revoluce ve startupu Accomango naráží na vyčerpaný trh, navíc přichází o spoluzakladatele
E15-politika | 19:00:00
Přerod původně technologického startupu Accomango na čistě realitní firmu se komplikuje. Firma, která vytvářela rezervační a správcovskou platformu s ubytováním pro dělníky, se na konci loňského roku rozhodla pro transformaci do realitní správcovské firmy a začala pracovat na tvorbě vlastního portfolia ubytoven. Snahu jí ale komplikují drahé úrokové sazby a uprchlická krize, kvůli které je už tak úzký trh úplně paralyzovaný. Nyní společnost opustil i jeden ze spoluzakladatelů Karel Zheng.


Ministerstvo průmyslu přišlo o klíčové manažery, ale Síkela náhradníky nehledá
E15-politika | 18:30:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu na konci dubna opustily dvě náměstkyně Martina Tauberová a Silvana Jirotková i šéf agentury CzechInvest Patrik Reichl, který byl také jedním z uchazečů o samotný ministerský post. Ministr Jozef Síkela (za STAN) ale náhradníky za tyto manažery nehledá. Rezort podle něj zatím zvládne fungovat i bez těchto řádně obsazených pozic.


Spojení PPF s Monetou nabírá skluz. Fúzi začíná zkoumat antimonopolní úřad
E15-politika | 17:30:00
Největší tuzemská investiční skupina PPF učinila další krok na cestě k ovládnutí české bankovní čtyřky, společnosti Moneta. Prostřednictvím svého vehiklu Tanemo oznámila tuzemskému antimonopolnímu úřadu, že se k fúzi již formálně chystá. Úřad nyní posoudí, zda spojení neporušuje pravidla soutěže.


Netflix chystá levnější předplatné s reklamou. Navíc zasáhne proti sdílení hesel
E15-politika | 16:51:00
Netflix se chystá v posledních třech měsících roku zavést levnější předplatné, které ale podmíní vysíláním reklamy. Podle zdrojů deníku The New York Times (NYT) to internetová televize dnes sdělila svým zaměstnancům. Původně firma tento krok plánovala až za rok až dva. Ve zprávě pro zaměstnance Netflix dále podle zdrojů NYT uvádí, že se zhruba ve stejnou dobu chystá zasáhnout proti sdílení hesel mezi svými předplatiteli.


Aerolinkám chybí lidé. EasyJet omezí počet sedadel i personál
idnes.cz | 21:29:00
Nízkonákladová letecká společnost EasyJet v létě plánuje odstranit několik sedadel ze svých letounů, aby mohla provozovat lety s nižším počtem palubního personálu. Zájem o cestování se po pandemii vrací, jenže aerolinky nemají dostatek letušek a stevardů.


Sebrali nám moře, štkal Orbán. Chorvatsko si předvolalo maďarského ambasadora
idnes.cz | 21:05:00
Chorvatsko v úterý vzneslo diplomatický protest proti výroku maďarského premiéra Viktora Orbána. Ten odmítavý postoj své vlády k unijnímu embargu na dovoz ruské ropy totiž vysvětloval tím, že „Maďarsku bylo odebráno moře“. Měl tím na mysli chorvatské pobřeží, jehož část za Rakouska-Uherska patřila k maďarské části monarchie.


Rodina pohřbila Radima Uzla. Zásluhy ho přežijí desetiletí, řekl kolega Weiss
idnes.cz | 20:52:00
Rodina a nejbližší přátelé se v úterý naposledy rozloučili s Radimem Uzlem. Pohřeb se uskutečnil ve Velké síni Strašnického krematoria v Praze. Uzel zemřel začátkem května po boji s nemocí. Bylo mu 82 let. Mezi hosty byl například ředitel Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky Vladimír Kruliš a nechyběl ani sexuolog Petr Weiss, uvedla CNN Prima NEWS.


Zemřel první ukrajinský prezident Kravčuk, byl u podpisu dohody o zániku SSSR
idnes.cz | 20:44:00
Ve věku 88 let v úterý po dlouhé nemoci zemřel první ukrajinský prezident Leonid Kravčuk. Funkci zastával v letech 1991 až 1994. Kravčuk byl v prosinci 1991 společně s prezidentem Ruska Borisem Jelcinem a předsedou Nejvyšší rady Běloruska Stanislavem Šuškevičemu u podpisu takzvané bělověžské dohody, která po 69 letech ukončila existenci Sovětského svazu.


Hřib chce zavřít uprchlické centrum, když nepomůže stát. Zvažuje i stany
idnes.cz | 20:36:00
Vláda musí vytvořit systém a začít rozdělovat ukrajinské uprchlíky rovnoměrně do všech krajů, Praze jinak hrozí kolaps a musela by kvůli přetíženosti zavřít své centrum pro uprchlíky. V úterý to prohlásil primátor Zdeněk Hřib. Zároveň odeslal premiéru Petru Fialovi dopis, ve kterém jej vyzývá k vyřešení současné situace.


Lipavský: S Putinem je třeba čas od času mluvit a znát stav jeho mysli
idnes.cz | 20:00:00
Pokud chce svět dosáhnout míru ve válce na Ukrajině, tak musí s Ruskem diplomaticky jednat, míní ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. „Těžko si přestavit kompletní porážku Ruské federace. Pravdou bohužel je, že o tom, za jakých podmínek se bude jednat o mírovém uspořádání, v tuto chvíli určí realita bojiště,“ upozornil v úterním Rozstřelu Lipavský.


Porno, nebo náboženství? Původní vyšetřovací linku zmařila Barbora Škrlová
idnes.cz | 20:00:00
Když brněnský soudce Pavel Göth vynášel v takzvané kuřimské kauze rozsudek, zdůraznil, že případ nemá co do brutality v Česku obdoby. Odhalen byl náhodou před patnácti lety. Skupina šesti lidí včetně matky a tety týrala sedmiletého a devítiletého chlapce na několika místech jižní Moravy. Jenže proč? Možné varianty přináší další díl série MF DNES, která se případem zabývá.


Poslední slovo Jiřího Vanýska: Sýkorka to má snadné
lidovky.cz | 21:10:00
Ondra hledá partnerku. Je lezec, což není to stejné jako horolezec. Lezec leze stěny a skály, horolezec leze hory. Například Himálaje. Ondra má horkou kandidátku. S Barčou si rozumí ve věcech umění, ale Barča neleze. Ale nejenom to, Barča vůbec nesportuje. A tak Ondra pořád dokola rozebírá, jestli se k němu Barča hodí, nebo nehodí.


Hřib chce zavřít uprchlické centrum, když nepomůže stát. Zvažuje i stany
lidovky.cz | 21:04:00
Vláda musí vytvořit systém a začít rozdělovat ukrajinské uprchlíky rovnoměrně do všech krajů, Praze jinak hrozí kolaps a musela by kvůli přetíženosti zavřít své centrum pro uprchlíky. V úterý to prohlásil primátor Zdeněk Hřib. Zároveň odeslal premiéru Petru Fialovi dopis, ve kterém jej vyzývá k vyřešení současné situace.


Zemřel první ukrajinský prezident Kravčuk, byl u podpisu dohody o zániku SSSR
lidovky.cz | 20:44:00
Ve věku 88 let v úterý po dlouhé nemoci zemřel první ukrajinský prezident Leonid Kravčuk. Funkci zastával v letech 1991 až 1994. Kravčuk byl v prosinci 1991 společně s prezidentem Ruska Borisem Jelcinem a předsedou Nejvyšší rady Běloruska Stanislavem Šuškevičemu u podpisu takzvané bělověžské dohody, která po 69 letech ukončila existenci Sovětského svazu.


„Populisticko-pandemicko-putinovská drahota.“ Takové inflaci už neuteče nikdo, jak zdražovalo jídlo?
lidovky.cz | 20:41:00
Řádově o několik tisíc korun měsíčně si už připlácejí domácnosti na živobytí. A tempo dál roste. Nárůst cen v dubnu, vyjádřený v úterý zveřejněnou mírou meziroční inflace ve výši 14,2 procenta, překonal i černé scénáře ekonomů a bankéřů. Peněženky nám z pohledu Českého statistického úřadu dramaticky chudnou, zejména když dojde na účty za energie, dopravu i potraviny. A to tempem, které Česko nepamatuje po dobu posledních tří dekád.


Kde je Gerasimov? Generál chyběl na přehlídce, spekuluje se o Putinově nespokojenosti
aktuálně.cz | 20:09:59
Neúčast náčelníka generálního štábu na tradiční vojenské přehlídce je velmi neobvyklá. Spekuluje se také o jeho možném zranění.


Od Obamové po režiséra Pearl Harboru. Podívejte se, kdo všechno navštívil GP Miami 2022
Auto.cz | 20:50:00
Na každý závod F1 dorazí řada hostů a známých osobností. V Miami jich ale bylo téměř jako za celý zbytek sezóny dohromady.


Nový Range Rover Sport je tu. Láká na komfort, vyspělý podvozek a bohatou nabídku motorů
Auto.cz | 20:47:00
Land Rover představil novou generaci modelu Range Rover Sport. Luxusní SUV přijíždí s modernizovaným designem, novým interiérem a rozmanitou paletou pohonných jednotek.


Ministry pobouřilo Okamurovo vystoupení k běžencům. Opustili sál Sněmovny
Denik.cz | 20:00:00
Ministry pobouřilo vystoupení předsedy SPD Tomia Okamury ve Sněmovně ke vládním strategickým prioritám zvládání uprchlické vlny z Ukrajiny po ruské invazi. Mluvili o nenávisti a o lžích. Zhruba po hodině odešli ze sálu a jednací den skončil, protože sněmovní pravidla vyžadují přítomnost aspoň jednoho člena vlády.


Hledá se předseda. Vlastníci bytů se musejí digitalizovat
Denik.cz | 19:28:00
Bytová družstva a společenství vlastníků bytových jednotek čekají další změny. Jednou z největších je povinné zřízení datových schránek.


Je jim přes devadesát a mají vztek. Invaze připomněla ženám druhou světovou
Denik.cz | 19:00:00
Pamětnice vypráví, jak během druhé světové války pomáhaly vojákům Rudé armády osvobodit Ukrajinu z nacistického sevření. Krvavou minulost jim dnes smutně připomíná probíhající ruská „speciální vojenská operace“.


Jako v devadesátkách. Snížená hladina přehrady v USA odhalila hrůzné nálezy
Denik.cz | 15:38:00
Připomíná to devadesátkové orlické vraždy. Klesající hladina vody v přehradní nádrži Mead jihovýchodně od Las Vegas odhalila v neděli 1. května barel s lidskou kostrou. Ani ne o týden později se našly další lidské ostatky.


Česká republika je zvolena do Rady OSN pro lidská práva
Kurzy.cz | 19:25:00
Česká republika byla 10. května 2022 zvolena do Rady OSN pro lidská práva na místo uvolněné Ruskem v důsledku jeho agrese vůči Ukrajině


Akcie Upstart klesli napriek lepším štvrťročným výsledkom
Kurzy.cz | 19:22:31
Akcie Upstart (UPST.US) sa počas dnešnej seansy prepadli o viac ako 60 % napriek lepším štvrťročným výsledkom, než sa očakávalo. Výpredaj bol vyvolaný slabými vyhliadkami výnosov pre rok 2022, ktoré boli znížené na 1,25 miliardy USD z 1,4 miliardy USD....


Ropa WTI prelomila podporu na úrovni 100 $
Kurzy.cz | 19:02:04
Dnešná obchodná seansa prináša pokračovanie poklesu cien ropy v reakcii na obavy z recesie, prekážky zákazu Európskej únie voči ruskej rope a šírenie vírusu COVID-19 v Číne, ktoré spôsobili výpredaje na finančných trhoch. V Európe vyriešeniu projekt...


ČR zvolena do Rady OSN pro lidská práva
Kurzy.cz | 18:42:00
ČR byla 10. května zvolena do Rady OSN pro lidská práva poté, co došlo k mimořádnému uvolnění místa ve Východoevropské regionální skupině v


Americké akcie klesajú po tom, čo vymazali skoré zisky
Kurzy.cz | 18:28:34
Americké akcie zahájili dnešnú seansu vyššie, avšak pozitívny sentiment rýchlo vyprchal a hlavné indexy z Wall Street klesli na včerajšie minimá. Dow Jones stratil 0,38 % po raste o viac ako 500 bodov na začiatku seansy. S&P 500 a Nasdaq Composite kles...


Článek - Budoucnost Evropy: Konference končí příslibem změn
Kurzy.cz | 18:16:43
Při přijímání závěrečné zprávy Konference o budoucnosti Evropy se vedoucí představitelé EU zavázali, že budou jednat na základě návrhů občanů na změnu EU. Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Materiály na jednání vlády dne 11. května 2022
Kurzy.cz | 16:50:00
K projednání s rozpravou:


Bod č. 2: Rozpočtová strategie sektoru veřejných institucí ČR na léta 2023–2025 a Konvergenční program České republiky (duben 2022)


Pro informaci:


Bod č. 1: Zpráva o činnosti finančního arbitra za rok 2021
Bod č. 6: I...


Ázerbájdžán digitalizací zemědělství cílí na zvýšení produkce
Kurzy.cz | 16:43:00
Diverzifikace hospodářství je významnou prioritou pro ázerbájdžánskou vládu. Její snahy se neminuly účinkem a v prvním čtvrtletí


Náměstek pro evropské záležitosti Ministerstva zahraničních věcí České republiky Aleš Chmelař ve francouzském Senátu
Kurzy.cz | 16:33:00
Pondělí 9. 5. 2022


Zájem o fairtradové produkty z rozvojových zemí v Česku roste. Dominuje jim káva, kakao a nově také růže
Hospodářské noviny | 19:29:00
Množství produktů v obchodech, u nichž má nakupující solidní jistotu, že za ně pěstitelé dostali odpovídající odměnu a vznikly bez dětské práce nebo ničení životního prostředí, již několik let po sobě setrvale roste. Nic na tom nezměnila ani složitá...


Spí na nádraží, jedí v parku. Podle Rakušana sem uprchlíky bez původu posílají organizované gangy
Hospodářské noviny | 19:15:00
Dlažba v horní části pražského hlavního nádraží vedle zavřené Fantovy kavárny je už několik týdnů ložnicí pro stovky ukrajinských uprchlíků romského původu. Kolem dek ležících na zemi občas projde dobrovolník v oranžové vestě, jinak jsou celé rodiny...


Zdecimované zdravotnictví: restartu po covidu brání vyhořelý personál, zanedbaná péče i ceny energií
Hospodářské noviny | 18:46:00
Byly chvíle, kdy jsme si říkali, že už to musí skončit, že už dál nemůžeme, popisuje vzpomínky na covidové oddělení pětašedesátiletá lékařka Irena, která pracuje na onkologickém oddělení jedné z krajských nemocnic. Jenže když se pandemická lůžka...


Ať se blokují dezinformace, požaduje většina Čechů. Na tom, co jsou lživé zprávy, se ale neshodnou
Hospodářské noviny | 18:06:00
Téměř tři čtvrtiny Čechů podporují, aby stát zablokoval weby s dezinformacemi. I přesto, že podle expertů hrozí do budoucna zneužití takových zákroků. Vysoká podpora pro blokace je způsobena tím, že má z dezinformací obavy 75 procent lidí. Mezi nimi...


V Praze se připravuje bydlení pro statisíce lidí. Nové čtvrti chtějí stavět developeři i magistrát
Hospodářské noviny | 17:55:00
Do Prahy se po desítkách let vrací budování nových velkých čtvrtí. Zatímco dosud se developeři soustředili hlavně na projekty se stovkami bytů, v následujících letech se chtějí daleko více zaměřit na přeměnu nevyužívaných lokalit, takzvaných...


Více peněz malým zemědělcům ministerstvo špatně zdůvodnilo, tvrdí Evropská komise
Hospodářské noviny | 17:45:00
Velké zemědělské podniky cítí šanci, že by mohly z evropských dotací dostat víc peněz na úkor menších farmářů. Na přelomu dubna a května dostalo Česko připomínky komise k plánu společné zemědělské politiky, který určuje rozdělení podpory pro farmáře...


Úřady zkoumají další nemovitosti v Karlových Varech. Vedou k Abramovičovi
ČT24 | 18:17:51
Vila Ritter nebo hotel Eliška. Obě budovy v Karlových Varech patří mezi luxusní nemovitosti, které ovládají firmy spojené s ruskými oligarchy. Stopy vedou až k miliardáři Romanu Abramovičovi. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) je potřeba co nejdřív přijmout speciální sankční zákon, aby stát mohl ještě účinněji zabavovat majetky lidí s vazbami na Putinův režim.


KOMENTÁŘ: Zdražování v Česku téměř nemá v EU konkurenci. Konec inflační jízdy je ale na dohled
Eurozpravy-domácí | 21:55:00
Říká se, že zjednodušovat stav věcí není nikdy dobré. Ale přesto to řeknu a napíšu. Když si totiž člověk pročítá od začátku tohoto týdne většinu nejen ekonomických zpráv, které se týkají Česka, nemusí z nich mít moc dobrý pocit. Tak schválně: Počet dezinformací podle tří čtvrtin Čechů, dle průzkumu středoevropského výzkumného konsorcia Central European Digital Media Observatory, stoupá. Nebo: Zemědělci s obavami sledují rozšiřující se sucho, navíc pršet v dohledu nemá. A tak by se dalo pokračovat. Jistě ale namítnete, že mediální servis nechrlí, a to nejen tento týden, jenom ty špatné zprávy. A to budete mít, milí čtenáři, rozhodně pravdu. Jenže ‒ ještě tu nezazněla vůbec ta nejhorší zpráva. Tak tedy: Český statistický úřad oznámil, že tuzemská inflace v dubnu meziročně stoupla na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Je nejvyšší od prosince 1993 a jak upozorňují ekonomové společnosti Patria Finance, rostla podesáté za sebou.


Ministry pobouřilo Okamurovo vystoupení k uprchlíkům. Ze Sněmovny odešli
Eurozpravy-domácí | 19:48:00
Ministry pobouřilo vystoupení předsedy SPD Tomia Okamury ve Sněmovně ke vládním strategickým prioritám zvládání uprchlické vlny z Ukrajiny po ruské invazi. Mluvili o nenávisti a o lžích. Zhruba po hodině odešli ze sálu a jednací den skončil, protože sněmovní pravidla vyžadují přítomnost aspoň jednoho člena vlády.


Hřib: Pokud vláda nezačne rozdělovat uprchlíky, Praze hrozí kolaps
Eurozpravy-domácí | 18:33:00
Vláda musí vytvořit systém a začít rozdělovat ukrajinské uprchlíky rovnoměrně do všech krajů. Hlavnímu městu jinak hrozí kolaps a bude muset kvůli přetíženosti zavřít své centrum pro uprchlíky. ČTK to dnes sdělil primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Premiéru Petru Fialovi (ODS) proto odeslal dopis, ve kterém jej vyzývá k vyřešení situace. Pražské centrum pro uprchlíky ve Vysočanech pro metropoli a střední Čechy od začátku ruské invaze na konci února odbavilo 84.219 uprchlíků.


Počet obětí pátečního výbuchu v luxusním hotelu v centru Havany se zvýšil na 42
Eurozpravy-zahraniční | 21:36:00
Počet obětí pátečního výbuchu v luxusním hotelu Saratoga v centru Havany se zvýšil na 42, informovalo dnes kubánské ministerstvo zdravotnictví. Z pěti desítek zraněných jich 18 zůstává v nemocnici, z toho několik je v kritickém stavu. Mezi oběťmi je španělská turistka, jejíž partner byl při neštěstí vážně zraněn. Všechny ostatní mrtví i zranění jsou Kubánci.


V Portugalsku vyšetřují ruské emigranty, mohli zneužít údaje uprchlíků z Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 20:50:00
Portugalská policie dnes provedla razii v prostorách radnice města Setúbal, ležícího nedaleko Lisabonu. Důvodem bylo vyšetřování podezření, že ruský manželský pár žijící léta v Portugalsku a údajně podporující ruského prezidenta Vladimira Putina využíval svou pomoc ukrajinským emigrantům ke špionáži. Informují o tom dnes místní média.


Zemřel první ukrajinský prezident Leonid Kravčuk. Bylo mu 88 let
Eurozpravy-zahraniční | 20:10:00
Ve věku 88 let dnes po dlouhé nemoci zemřel první ukrajinský prezident Leonid Kravčuk, informovala agentura Ukrajinski Novyny s odvoláním na zdroj blízký Kravčukově rodině. Kravčuk zastával funkci prezidenta v letech 1991 až 1994. V prosinci 1991 byl společně s prezidentem Ruska Borisem Jelcinem a předsedou Nejvyšší rady Běloruska a posléze prvním lídrem nezávislého Běloruska Stanislavem Šuškevičem u podpisu takzvané bělověžské dohody, která po 69 letech ukončila existenci Sovětského svazu.


Finále příští sezóny Evropské konferenční ligy se odehraje v pražském Edenu
Eurozpravy-sport | 21:10:00
Zatímco letošní finále nově vzniklé Evropské konferenční ligy UEFA mezi Feyenoordem Rotterdam a AS Řím se odehraje v albánské Tiraně, to finále příštího ročníku této soutěže se odehraje v Praze a tak se čeští fotbaloví fanoušci mohou už teď začít těšit na kvalitní evropský zápas na české půdě. Finále příštího ročníku této třetí evropské soutěže je na programu 7. června 2023.


Finále Evropské konferenční ligy se napřesrok odehraje v pražském Edenu
Tiscali-zprávy | 22:26:18
Finále fotbalové Evropské konferenční ligy v příštím roce bude hostit pražský Eden. Na dnešním zasedání ve Vídni o tom rozhodl výkonný výbor Unie evropských fotbalových asociací (UEFA). Zápas o celkový triumf v třetí pohárové soutěži, která má premiéru v této sezoně, se na domovském stadionu Slavie uskuteční 7. června 2023.


Úchylný vrah, který se dostal do Guinnessovy knihy
Tiscali-zprávy | 20:10:39
Desátého května 1994 byl popraven sériový vrah John Wayne Gacy. Smrt zabijáckého klauna oslavovaly před 28 lety tisíce lidí.


Londýn hrozí zrušením protokolu. Nedělejte to, varuje irský premiér
idnes.cz | 22:30:00
Dohoda Velké Británie a Evropské unie ohledně hranice v Severním Irsku je pod tlakem. O zrušení části takzvaného severoirského protokolu vláda Borise Johnsona usiluje dlouhodobě. Proti jednostrannému rušení pobrexitových ujednání už varoval irský premiér Micheál Martin.


Rusové ohrožují tranzit plynu, Ukrajina zastaví Evropě dodávky přes klíčový bod
idnes.cz | 22:15:00
Provozovatel ukrajinského systému pro přepravu plynu GTSOU oznámil, že ve středu ráno přeruší tranzit ruského plynu do Evropy přes měřicí stanici Sochranovka. Zdůvodňuje to nepovolenými aktivitami ruských okupačních sil v systému, například odčerpáváním plynu. Navrhl přesměrování toku plynu na bod Sudža, který je území kontrolovaném Ukrajinou. Ruský plynárenský gigant Gazprom ale tvrdí, že takové řešení je technologicky nemožné.


Hřib: Pokud stát neudělá systém rozdělení uprchlíků, pražské centrum zavře
Denik.cz | 21:52:00
Vláda musí vytvořit systém a začít rozdělovat ukrajinské uprchlíky rovnoměrně do všech krajů. Hlavnímu městu jinak hrozí kolaps a bude muset kvůli přetíženosti zavřít své centrum pro uprchlíky. ČTK to v úterý sdělil primátor Zdeněk Hřib (Piráti).


Bez slitování: Dítě pedofil zneužil a ubodal. Za mřížemi přežil jen pár hodin
Denik.cz | 15:21:00
Když 20. března 1995 zmizel desetiletý Tomáš z Ostrova nad Ohří na Karlovarsku, zapojili se do pátrání po něm mnozí obyvatelé města. Pomáhali ho hledat, všude visely plakáty pohřešovaného dítěte. Policie tehdy veřejnost uklidňovala, že se nemohl stát obětí pedofila, neboť v regionu žádný není.


Kvíz: Nejkrásnější české hrady a zámky. Poznáte je podle fotek?
bleskove.cz | 22:23:16
Tuzemské hrady a zámky každý rok navštíví přes pět milionů lidí. Vyzkoušejte se, jak dobře znáte české historické památky.


Kvíz: Nejkrásnější české hrady a zámky. Poznáte je podle fotek?
pikant | 22:23:16
Tuzemské hrady a zámky každý rok navštíví přes pět milionů lidí. Vyzkoušejte se, jak dobře znáte české historické památky.


Rusové ohrožují tranzit plynu, Ukrajina zastaví Evropě dodávky přes stanici Sochranovka
lidovky.cz | 22:21:00
Provozovatel ukrajinského systému pro přepravu plynu GTSOU oznámil, že ve středu ráno přeruší tranzit ruského plynu do Evropy přes měřicí stanici Sochranovka. Zdůvodňuje to nepovolenými aktivitami ruských okupačních sil v systému, například odčerpáváním plynu. Navrhl přesměrování toku plynu na bod Sudža, který je území kontrolovaném Ukrajinou. Ruský plynárenský gigant Gazprom ale tvrdí, že takové řešení je technologicky nemožné.


Ministerstvo doporučí seniorům přeočkování proti covidu
ČT24 | 17:13:45
Ministerstvo zdravotnictví seniorům doporučí další přeočkování proti covidu, přičemž počítá s tím, že by se mělo ve větší míře spustit koncem léta a na podzim. Druhou posilovací dávku hrazenou z veřejného zdravotního pojištění budou také moci dostat i další zájemci. 


Británie opět odložila zavedení dalších kontrol na importované zboží z EU
Kurzy.cz | 17:53:00
Ve snaze usnadnit firmám zotavení se z následků pandemie a řešení potíží s dodávkami v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajině znovu britská


Začleňování ukrajinských dětí zvládly školy na jedničku, řekl Gazdík
ČT24 | 23:48:21
Školy zvládly začleňování ukrajinských dětí na jedničku, řekl v Událostech, komentářích ministr školství Petr Gazdík (STAN). Zmínil, že nynější situace, obzvláště po období covidu není pro učitele jednoduchá. Problémy vidí v kapacitách v některých oblastech, proto už se připravují různé modely pro budoucí fungování.


Influencer marketing: Jak ho může dělat menší firma? | Jiří Simonides (Fragile)
Mladý Podnikatel | 00:00:38
Influencer marketing může i velmi malým rozpočtem dělat i malá firma. Potvrzuje to zkušenost Jiřího Simonidese, který influencery využívá i ve vlastním byznysu.
The post Influencer marketing: Jak ho může dělat menší firma? | Jiří Simonides (Fragile) first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Ukrainian MP: Russia has abducted nearly 200,000 children during forced deportations
aktuálně.cz | 14:14:14
In an interview for Aktuálně.cz the Ukrainian MP Lesia Vasylenko talks about war crimes committed by Russia and the threat of nuclear weapons.


Domácí bateriová úložiště k fotovoltaickým panelům jdou na dračku. Zájem o ně vystřelil až desetinásobně
Hospodářské noviny | 10:06:00
Starou skladovou místností se ozývá cvakání štípacích kleští. Skupina elektrikářů si v nečekaně klidném tempu připravuje kabely, které pak rozvádí po desce plné elektrických komponentů. V českobudějovické manufaktuře firmy OIG Power pod jejich...


Domácí bateriová úložiště k fotovoltaickým panelům jdou na dračku. Zájem o ně vystřelil až desetinásobně
iHned.cz | 10:06:00
Starou skladovou místností se rozléhá cvakání štípacích kleští. Skupina elektrikářů si v nečekaně klidném tempu připravuje kabely, které pak rozvádí po desce plné elektrických komponentů. V českobudějovické manufaktuře firmy OIG Power pod jejich...


Do Gruzie proudí desetitisíce Rusů a Bělorusů. Kdo ale s emigrací váhal, musí si teď připlatit
Hospodářské noviny | 23:51:00
Strmá a úzká ulička, jakých je v centru gruzínského hlavního města Tbilisi mnoho. Z hrbolatého chodníku směřují schody do sklepních obchodů, vináren, dílen a barů. Vývěska na jednom z vchodů ale není ve většinově nesrozumitelné gruzínské abecedě,...


Do Gruzie proudí desetitisíce Rusů a Bělorusů. Kdo ale s emigrací váhal, musí si teď připlatit
iHned.cz | 23:51:00
Strmá a úzká ulička, jakých je v centru gruzínského hlavního města Tbilisi mnoho. Z hrbolatého chodníku směřují schody do sklepních obchodů, vináren, dílen a barů. Vývěska na jednom z vchodů ale není ve většinově nesrozumitelné gruzínské abecedě,...


Češi stále stahují hudbu za peníze a my na tom dobře vyděláváme, říká šéf Supraphonu
Hospodářské noviny | 10:59:00
Rokem založení 1932 je jednou z nejstarších domácích hudebních značek. Původně patřila elektrickým gramofonům, na nichž se přehrávaly desky, pak se pod tímto označením vydávaly nahrávky na export. Hudebním vydavatelstvím je Supraphon od šedesátých...


Češi stále stahují hudbu za peníze a my na tom dobře vyděláváme, říká šéf Supraphonu
iHned.cz | 10:59:00
Rokem založení 1932 je jednou z nejstarších domácích hudebních značek. Původně patřila elektrickým gramofonům, na nichž se přehrávaly desky, pak se pod tímto označením vydávaly nahrávky na export. Hudebním vydavatelstvím je Supraphon od šedesátých...Return to top