Celkem 139943 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 16.05.2022


Spoření a investování, rozšiřujeme obsah Finparády o další srovnávací nástroje
Finparáda | 12:00:00
Každý týden již 12 let pravidelně zpracováváme informace o spořících účtech a termínovaných vkladech. Nově rozšiřujeme obsah Finparády o srovnávací nástroj ohledně investování do drahých kovů, dluhopisů a také postupně budeme doplňovat srovnání podílových fondů, které nabízí banky a pojišťovny.


Nájem versus hypotéka
Finparáda | 10:00:00
Většina Čechů minimálně jednou za život řešila dilema, zda si dlouhodobě pronajmout byt, nebo raději investovat do pořízení vlastního bydlení. Obě varianty mají samozřejmě své pro i proti. Při rozhodování mezi nájemním bydlením a pořízením vlastní nemovitosti na hypotéku


Na klíče zapomeňte. Elektronický zámek je univerzální pomocník
eStav.cz | 00:00:55
Jistě jste zažili situaci, kdy přijdete ke vchodovým dveřím od svého domova a zjistíte, že nemáte klíče. V lepším případě jste je zapomněli v práci. V tom horším jste je ztratili, nebo vám je odcizili. Nebo klíče ztratily vaše děti. V obou případech jste museli vyměnit dveřní vložku, abyste zabránili nechtěné návštěvě. A taková výměna znamená poměrně velké finanční náklady, v řádech tisíců korun. V dnešní době ale existuje snadné řešení, jak těmto situacím a vysokým nákladům zabránit – chytrý elektronický zámek Nuki Smart Lock 3.0.


Černý plášť chrání dům mezi ořešáky. Vlnitou mají fasádu i střechu
eStav.cz | 00:00:55
Stojí nedaleko od hlavního města, přesto na vesnici. Architekti citlivě umístili dům pro mladou rodinu do ořešákového sadu. Hlavní výraz budově dává materiál, který použili na střechu i na stěny. Neotřelá řešení, které zde realizovali architekti, vynesla domu hned dvě národně významná ocenění. Cenu Media Architecture Prize 2020 a ocenění Dům roku 2020, v kategorii Green Award.


HELUZ opět vyhlásil soutěž o nejlepší fotku stínu
eStav.cz | 00:00:55
Společnost HELUZ opět vyhlásila ke Dni stínicí techniky (16. května) soutěž „Vyfoť stín“, tentokrát o zahradní ohniště Fieldmann FZG 1020. Své fotky můžete až do 10. června 2022 posílat přes soutěžní formulář.


Postřehy z bezpečnosti: umělá inteligence drtí moderní webové aplikační firewally
Root.cz | 00:00:10
V novém díle vám přinášíme zajímavá témata ohledně chování webových formulářů, škodlivého software s účtem na Dicsordu, či jak strojové učení vyzraje nad současnými systémy WAF.


Red Hat oznámil spolupráci s GM, denní sestavení Ubuntu 22.10
Root.cz | 00:00:05
Red Hat oznámil spolupráci s automobilkou GM na vývoji operačního systému pro chytré automobily. Denní sestavení pro nadcházející verzi Ubuntu 22.10 „Kinetic Kudu“ jsou k dispozici pro vývojáře.


Nechala bych se natáhnout, ale občanku mi stejně nevymění, říká Gregorová
revue.idnes.cz | 01:00:09
Hana Gregorová (69) zavzpomínala na manžela Radka Brzobohatého a prozradila, jaký má názor na omlazující kosmetické zákroky. Herečka se v rozhovoru pro iDNES.cz svěřila také s tím, že mnoho přátelství v showbyznysu vnímá jako neupřímná. Rozhodla se proto zakročit a „uklidila“ si v adresáři.


Malá kolečka a velký charakter. Zelené žihadlo nás překvapilo
Auto-iDNES.cz | 01:00:21
Elektrická koloběžka Vsett 9+ nám v redakčním testu předvedla svou všestrannost. Zvládne nejenom město, ale i kopce, a dokonce lehčí offroad.


V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví
Finance-iDNES.cz | 01:00:38
Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to umožňuje. A potvrzuje to zkušenost čtenáře i ČSOB Penzijní společnosti, která mu po jeho naléhání předdůchod schválila. O této možnosti se přitom moc neví.


Hypotéky přes 6 % p.a. MONETA výrazně zdražila úvěry na bydlení
Mesec.cz | 00:00:15
Roční úroková sazba u hypotéky s pětiletou fixací přeskočila hranici 6 %. Měsíční splátka už je téměř dvojnásobná, než byla před 5 lety.


Banky klientům připravují slevy za nákupy „na míru“. Někdo dostane větší, jiný menší
Mesec.cz | 00:00:10
Kdysi banky, ale i jiné instituce měly systém odměn veřejně přístupný na webu. Nyní je obvykle systém odměn dostupný až po přihlášení. Má to své důvody. Jenže to není moc spravedlivé.


Střelba v kostele v Kalifornii. Na místě je několik zraněných
idnes.cz | 00:31:00
Amerika řeší další masovou střelbu, tentokrát v Kalifornii. Neznámý útočník postřelil několik lidí v presbyteriánském kostele ve městě Lagoona Woods, uvedla místní policie. Tisková konference k incidentu je naplánována na 17:00 místního času.


Macronovo štěstí v parlamentních volbách: Silná ega jeho protivníků
Hospodářské noviny | 02:00:09
Dubnová čísla francouzské prezidentské volby nevypadala pro vítěze příliš povzbudivě. V prvním kole získali hlavní soupeři Emmanuela Macrona přes polovinu hlasů, a pokud by se tato váha přelila do červnového souboje o poslaneckou většinu v Národním...


Rekonstrukce Barrandovského mostu začíná, ráno bude první zkouškou řidičů
idnes.cz | 00:01:00
Oprava pražského Barrandovského mostu vstoupila do fáze, kterou naplno pocítí řidiči. Pondělní ráno bude první zatěžkávací zkouškou jejich trpělivosti a kreativity, s jakou si vyberou objízdné trasy. Částečná uzavírka v této fázi potrvá 110 dnů.


Uprchlíci zůstali na nádraží, stany nic nevyřešily. Do nich míří jiní běženci
idnes.cz | 02:00:04
Česko nechalo ukrajinské běžence na nádraží bez pomoci a­ několik dnů posuzuje jejich žádosti o azyl. Zejména proto, že se obává, že mají maďarské pasy, tedy dvojí občanství, a tudíž jsou bez nároku na pomoc. Problém mělo vyřešit stanové městečko v pražské Troji, skutečnost je však jiná.


Ministryně obrany není vidět, Německo řeší její neschopnost. Kdo řídí bundeswehr?
idnes.cz | 02:00:04
Nedá se říct, že vést ministerstvo obrany je zrovna lehká záležitost. Tím méně v největším evropském státě a v době, kdy na okraji Evropy už třetí měsíc probíhá válka. Ale kdo během této doby slyšel o Christine Lambrechtové? Německá ministryně obrany je téměř neviditelným článkem koaliční vlády vedené sociálními demokraty (SPD).


Češi oprašují obědové krabičky. Restaurace se snaží vyjít hostům vstříc
idnes.cz | 02:00:04
Šetřiví Češi sahají v době oběda stále častěji po krabičkách s jídlem, které si nosí z domova. Roste také obliba rozvozu jídel. Potvrzují to údaje o transakcích z karty eStravenka, podle nichž vzrostlo meziročně využívání této služby o 40 procent.


Nešvar z devadesátých let se vrací. Turisté na místě zjišťují, že bydlí jinde
idnes.cz | 02:00:05
Nešvar z devadesátých let se vrací. Turisté si zaplatí zájezd v zahraničí, přijedou do hotelu a teprve na jeho recepci se dozvědí, že je cestovní kancelář ubytovala jinde. „Bohužel k této situaci může výjimečně dojít,“ připouští mluvčí agentury Invia Andrea Řezníčková.


Ewan McGregor se vrací do světa Star Wars v seriálu Obi-Wan Kenobi
idnes.cz | 02:00:05
Mistr řádu jedi Obi-Wan Kenobi a jeho učedník Anakin Skywalker, později známý jako Darth Vader, patří k nejoblíbenějším postavám ságy Star Wars. Oba dva se vracejí v seriálu Obi-Wan Kenobi, který bude mít premiéru koncem května.


V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví
idnes.cz | 02:00:05
Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to umožňuje. A potvrzuje to zkušenost čtenáře i ČSOB Penzijní společnosti, která mu po jeho naléhání předdůchod schválila. O této možnosti se přitom moc neví.


Ruští dobrovolníci pomáhají Ukrajincům, tajně je dostávají do Evropy
idnes.cz | 02:00:05
Ukrajinským uprchlíkům, kteří se proti své vůli ocitli na Ruskem kontrolovaném území nebo dokonce v samotném Rusku, se dostává pomoci od ruských dobrovolníků. Ti jim asistují s dopravou, finanční pomocí i ubytováním. Ačkoli většina z těchto dobrovolníků působí ze zahraničí, řada pomáhá přímo v Rusku a čelí tak riziku represí.


Bezmocné továrny. Plyn nemáme jak nahradit, říkají v anketě HN
iHned.cz | 02:00:12
Tuzemské zásobníky se sice rychle plní plynem, manažeři továren jsou přesto nervózní. Minimálně tuhle zimu ještě potřebují přežít s plynem. Většina velkých odběratelů, které HN oslovily, sice věří, že dodavatelé jim nakonec zvládnou nějaký plyn...


Macronovo štěstí v parlamentních volbách: Silná ega jeho protivníků
iHned.cz | 02:00:13
Dubnová čísla francouzské prezidentské volby nevypadala pro vítěze příliš povzbudivě. V prvním kole získali hlavní soupeři Emmanuela Macrona přes polovinu hlasů, a pokud by se tato váha přelila do červnového souboje o poslaneckou většinu v Národním...


Česko vyjednává o snížení dodávek covidových vakcín. Nechceme je vyhazovat, říká Válek
iHned.cz | 02:00:13
Do České republiky má během letošního roku dorazit na 14 milionů dávek vakcín proti covidu-19. Vyplývá to z dříve podepsaných smluv s jejich výrobci, které pro EU uzavřela Evropská komise. Jenže tolik vakcín nemá Česko šanci využít, a to i přesto,...


Špionážní aféra ve Španělsku bobtná. Špiclování politiků ohrožuje tamní vládu
iHned.cz | 02:00:13
Při sledování zpráv mohou mít Španělé pocit, že se ocitnuli v zamotaném špionážním románu, kde jsou všichni pod dohledem. Aktuálně vyšlo najevo, že přes špionážní program Pegasus někdo sledoval mobilní telefony španělského socialistického premiéra...


Finanční trhy (16. 5. 2022)
iHned.cz | 02:00:13
Při sledování zpráv mohou mít Španělé pocit, že se ocitnuli v zamotaném špionážním románu, kde jsou všichni pod dohledem. Aktuálně vyšlo najevo, že přes špionážní program Pegasus někdo sledoval mobilní telefony španělského socialistického premiéra...\n


Seriál na Netflixu, youtubeři i e-maily od šéfa – to vše zvyšuje emise. Datacenter bude navíc přibývat
iHned.cz | 02:00:14
Více než dva roky života s koronavirovou pandemií změnily návyky řady lidí. V době lockdownů se museli dospělí, stejně jako děti, zabavit jinak, než byli do té doby zvyklí. Z toho těžily hlavně streamovací služby jako Netflix, Amazon Prime nebo HBO...


Chytré a pohodlné bezpečí v barvě antracitu
Reflex | 02:00:47
Nesluší vašim domovním dveřím bílá? Zdá se vám, že bílá venkovní kamera příliš upoutává pozornost? Zkuste tmavou antracitovou! Somfy nově nabízí řadu produktů, které se starají o vaše bezpečí a pohodlný přístup do domu, v novém elegantním hávu.


Unikátní švýcarské hodinky připomínají významné české dny
E15-ekonomika | 02:00:49
Švýcarská značka hodinek Frederique Constant nabízí svým českým zákazníkům jako připomínku výročí 33 let od Sametové revoluce speciální 33 kusovou limitovanou edici hodinek s českým dnem v týdnu a koženým černým řemínkem zdobeným decentní trikolorou.


Unikátní švýcarské hodinky připomínají významné české dny
E15-politika | 02:00:52
Švýcarská značka hodinek Frederique Constant nabízí svým českým zákazníkům jako připomínku výročí 33 let od Sametové revoluce speciální 33 kusovou limitovanou edici hodinek s českým dnem v týdnu a koženým černým řemínkem zdobeným decentní trikolorou.


Putin bude jednat s kolegy z vojenského paktu, začíná rekonstrukce Barrandovského mostu
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Nové IQ ČNB. Nastupující guvernér Aleš Michl má ještě důležitější úkol než zkrotit inflaci
lidovky.cz | 05:00:00
Nový guvernér České národní banky to zatím schytal ze všech stran. Ekonomové, novináři a analytici se ptají, zda bude mít ekonom, bývalý novinář a analytik správný recept na inflaci.


Zájem o legie s proměnou konfliktu vychladl. Stovky Čechů si rozmyslely cestu do války
lidovky.cz | 05:00:00
Celá řada Čechů si rozmyslela pomoc ukrajinské armádě. Stovky občanů podaly v březnu žádost o vstup do vojsk cizí země, nakonec si ale žádost někteří z nich rozmysleli a zase ji stáhli.


USA nabídly Česku obranný pakt, dohodu o zbraních přitom Trumpův muž podepsat odmítl
aktuálně.cz | 05:30:00
Deník Aktuálně.cz získal podrobnosti o dvou klíčových obranných smlouvách mezi Českem a Spojenými státy.


Hrozivé tajemství domu v Českých Velenicích. Ve sklepě vykopali tělo v sudu
Denik.cz | 05:29:00
Jihočeští policisté objasnili v únoru letošního roku deset let starou vraždu, inspirovanou pravděpodobně proslulými orlickými mordy. Ve sklepě jednoho z domů na Jindřichohradecku našli tělo šestadvacetiletého muže ze Slovenska v modrém sudu zalitém betonem. Přestože policisté místo nálezu úzkostlivě tajili, Deníku se podařilo vypátrat, že tento "dům hrůzy" se nachází v Českých Velenicích.


Yellowstone je úchvatný i nebezpečný. Titán pod ním může rozpoutat apokalypsu
Denik.cz | 05:00:00
Nabízí zřejmě nejznámější gejzír na planetě. Americký národní park Yellowstone každoročně příláká množství turistů unikátními přírodními krásami. Pod jeho povrchem se však skrývá monstrum. Kdyby tamní supervulkán explodoval, nastala by na Zemi apokalypsa.


KVÍZ: Z Ondřeje Vetchého je šedesátník. Co o něm vše (ne)víte?
Denik.cz | 04:30:00
Čert Janek s hodností vraníka z pohádky S čerty nejsou žerty, vojín Kefalín z komedie Černí baroni, letec František Sláma ze Svěrákova Tmavomodrého světa nebo kriminalista Kozák ze seriálu Případy 1. oddělení. To je jen několik nezapomenutelných rolí nestárnoucího herce Ondřeje Vetchého. Skoro se nechce věřit tomu, že dnes slaví už 60. narozeniny.


Chytré elektroměry v bytech jsou začátek. Budou součástí inteligentní sítě
Denik.cz | 04:00:00
Stovkám tisíc českých domácností budou v dohledné době distributoři energií montovat chytré elektroměry. Firmy slibují, že díky těmto přístrojům odpadne každoroční ruční odečítání spotřeby. Místo toho ji lidé budou moci sledovat v reálném čase a podle toho spotřebu upravit a tím ji i případně snížit.


Bezmocné továrny. Plyn nemáme jak nahradit, říkají v anketě HN
Hospodářské noviny | 07:00:07
Tuzemské zásobníky se sice rychle plní plynem, manažeři továren jsou přesto nervózní. Minimálně tuhle zimu ještě potřebují přežít s plynem. Většina velkých odběratelů, které HN oslovily, sice věří, že dodavatelé jim nakonec zvládnou nějaký plyn...


Česko vyjednává o snížení dodávek covidových vakcín. Nechceme je vyhazovat, říká Válek
Hospodářské noviny | 07:00:08
Do České republiky má během letošního roku dorazit na 14 milionů dávek vakcín proti covidu-19. Vyplývá to z dříve podepsaných smluv s jejich výrobci, které pro EU uzavřela Evropská komise. Jenže tolik vakcín nemá Česko šanci využít, a to i přesto,...


Špionážní aféra ve Španělsku bobtná. Špiclování politiků ohrožuje tamní vládu
Hospodářské noviny | 07:00:08
Při sledování zpráv mohou mít Španělé pocit, že se ocitnuli v zamotaném špionážním románu, kde jsou všichni pod dohledem. Aktuálně vyšlo najevo, že přes špionážní program Pegasus někdo sledoval mobilní telefony španělského socialistického premiéra...


Finanční trhy (16. 5. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:08
Při sledování zpráv mohou mít Španělé pocit, že se ocitnuli v zamotaném špionážním románu, kde jsou všichni pod dohledem. Aktuálně vyšlo najevo, že přes špionážní program Pegasus někdo sledoval mobilní telefony španělského socialistického premiéra...\n


Seriál na Netflixu, youtubeři i e-maily od šéfa – to vše zvyšuje emise. Datacenter bude navíc přibývat
Hospodářské noviny | 07:00:09
Více než dva roky života s koronavirovou pandemií změnily návyky řady lidí. V době lockdownů se museli dospělí, stejně jako děti, zabavit jinak, než byli do té doby zvyklí. Z toho těžily hlavně streamovací služby jako Netflix, Amazon Prime nebo HBO...


Suché počasí vede k výstraze před požáry, platí po celý dnešní den
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Teplé a především suché počasí panuje v České republice již několik dní. Riziko šíření požárů se opět zvýšilo. Ve výstraze před nimi varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Na co je v ruském vrtulníku pračka? Anebo sušička?
Eurozpravy-zahraniční | 05:42:00
Polemiky na sociálních sítích vyvolal snímek torza domácího spotřebiče v troskách ruského vrtulníku sestřeleného na Ukrajině.


Suché počasí vede k výstraze před požáry, platí po celý dnešní den
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Teplé a především suché počasí panuje v České republice již několik dní. Riziko šíření požárů se opět zvýšilo. Ve výstraze před nimi varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Marek Holeček: Patřím do pekla
Reflex | 06:20:00
Krev, pot, slzy, omrzliny, ztráta částí prstů i parťáka. Úspěchy i nezdary. Odhodlání, vytrvalost i temnější stránky osobnost. Tohle všechno by měl ukázat film Mára jde do nebe, jehož hlavní hvězdou je špičkový český horolezec. 


Kde zažít opravdové gastroporno? V mexickém státě Oaxaca!
Reflex | 06:10:00
Byť se titulek tohoto článku může zdát přes čáru, při návštěvě mexické Oaxaky rychle pochopíte, jak obrovská pravda se skrývá ve slově „gastroporno“. Oaxaca je totiž oázou pro všechny cestovatele, kteří kromě objevování zemských krás touží i po nadpozemských chuťových zážitcích.


Paldus: Kosmetické firmy lidem lžou, ničí planetu a své výrobky správně netestují, ty jsou plné chemikálií
Reflex | 06:00:00
Když máte doktorát z elektrotechniky na Stanfordu, čtyřicet amerických patentů a řadu prestižních ocenění, nezdá se být prohlášení, že chcete přispět k celospolečenské změně, nijak přehnané. Pochybnosti přichází, když vyjde najevo, že vyrábíte krémy a mýdla, což navíc působí jako mrhání vědeckým talentem. „Kosmetický průmysl používá ročně 120 bilionů kusů plastů,“ vysvětluje Barbara Paldus, proč po letech ve firmách, jež se zabývaly léčbou rakoviny, dostupností vakcín nebo sledováním uhlíkového cyklu, zakotvila v oboru, který sice dělá svět krásnější, ale taky zamořenější. „Prozatím jsme malí, takže nemáme velké problémy,“ přiznává vědkyně, která poukazuje i na nulovou účinnost nebo toxické složení kosmetiky.


Praha vyhradí ještě více parkovacích míst zdarma sdíleným koloběžkám či skútrům
E15-ekonomika | 06:30:00
Sdílená i osobní jednostopá vozidla – skútry, kola, koloběžky či motocykly – dostanou v Praze ještě více životního prostoru. Hned několik významných městských částí zavádí nová bezplatná vymezená stání určená výhradně uživatelům těchto dopravních prostředků. Radnice především sedmé, ale také třetí, šesté a osmé městské části tím chtějí jednak podpořit takzvanou „mikromobilitu“ a jednak vytlačit nevhodně zaparkované jednostopé dopravní prostředky z chodníků či parkovacích míst určených automobilům.


Vstup Etisalatu do Vodafonu může vést k uzavření některých poboček, říká komentátor Ondřej Malý
E15-ekonomika | 06:30:00
Společnost Etisalat vlastněná Spojenými arabskými emiráty koupila téměř desetinu firmy Vodafone, za kterou zaplatila 4,4 miliardy dolarů, tedy sto miliard korun. Čeho chce Etisalat nákupem dosáhnout? V dalším díle E15 Castu o tom mluvil Nikita Poljakov se spolupracovníkem deníku E15 Ondřejem Malým.


Robert Malecký: Přesluhujícího kardinála Duku nahradí Graubner. Čeká ho přechodná mise
E15-ekonomika | 06:00:00
Novým pražským arcibiskupem se stane dosavadní moravský metropolita Jan Graubner a nahradí tak přesluhujícího kardinála Duku. Řešení je to tak okatě dočasné – neboť i Graubner dosáhne příští rok věku, kdy by měl podle církevních pravidel požádat o uvolnění z funkce, že můžeme s klidem říci, že se proces hledání nového pražského arcibiskupa nevydařil. A je třeba ptát se proč.


Prezidentští kandidáti dozrávají a začínají se klubat. Favoritem je Pavel, černým koněm Babiš i Středula
E15-ekonomika | 06:00:00
Se vzrůstajícími teplotami dochází k postupnému odhalování vylíhnutých prezidentských kandidátů. Ne všichni se ale musejí vyklubat ještě před létem. Ti méně známí potřebují na kampaň více času, musejí se delší dobu představovat veřejnosti a spíše spoléhat na sběr potřebných padesáti tisíc podpisů než na posvěcení své kandidatury poslanci či senátory.


Praha vyhradí ještě více parkovacích míst zdarma sdíleným koloběžkám či skútrům
E15-politika | 06:30:00
Sdílená i osobní jednostopá vozidla – skútry, kola, koloběžky či motocykly – dostanou v Praze ještě více životního prostoru. Hned několik významných městských částí zavádí nová bezplatná vymezená stání určená výhradně uživatelům těchto dopravních prostředků. Radnice především sedmé, ale také třetí, šesté a osmé městské části tím chtějí jednak podpořit takzvanou „mikromobilitu“ a jednak vytlačit nevhodně zaparkované jednostopé dopravní prostředky z chodníků či parkovacích míst určených automobilům.


Vstup Etisalatu do Vodafonu může vést k uzavření některých poboček, říká komentátor Ondřej Malý
E15-politika | 06:30:00
Společnost Etisalat vlastněná Spojenými arabskými emiráty koupila téměř desetinu firmy Vodafone, za kterou zaplatila 4,4 miliardy dolarů, tedy sto miliard korun. Čeho chce Etisalat nákupem dosáhnout? V dalším díle E15 Castu o tom mluvil Nikita Poljakov se spolupracovníkem deníku E15 Ondřejem Malým.


Robert Malecký: Přesluhujícího kardinála Duku nahradí Graubner. Čeká ho přechodná mise
E15-politika | 06:00:00
Novým pražským arcibiskupem se stane dosavadní moravský metropolita Jan Graubner a nahradí tak přesluhujícího kardinála Duku. Řešení je to tak okatě dočasné – neboť i Graubner dosáhne příští rok věku, kdy by měl podle církevních pravidel požádat o uvolnění z funkce, že můžeme s klidem říci, že se proces hledání nového pražského arcibiskupa nevydařil. A je třeba ptát se proč.


Prezidentští kandidáti dozrávají a začínají se klubat. Favoritem je Pavel, černým koněm Babiš i Středula
E15-politika | 06:00:00
Se vzrůstajícími teplotami dochází k postupnému odhalování vylíhnutých prezidentských kandidátů. Ne všichni se ale musejí vyklubat ještě před létem. Ti méně známí potřebují na kampaň více času, musejí se delší dobu představovat veřejnosti a spíše spoléhat na sběr potřebných padesáti tisíc podpisů než na posvěcení své kandidatury poslanci či senátory.


Avast vydal CCleaner 6.0. Má patentovanou funkci pro zlepšení výkonu počítačů
lupa.cz | 07:45:27
Avast vydal šestou verzi nenáviděné i milované aplikace CCleaner, kterou do portfolia získal díky odkupu společnosti Piriform. Avast jako hlavní novinku prezentuje patentovanou technologii pro zlepšení výkonu počítače.


Antik TV už loví české zákazníky. Jak obstojí ve srovnání s ostatními?
lupa.cz | 06:00:00
Slovenský operátor Antik Telecom od května nabízí svou službu s názvem Antik TV i na českém trhu. Bohužel však jde o „odtučněnou“ verzi slovenského produktu.


Týden přinese tropické teploty a s nimi i přeháňky a bouřky
idnes.cz | 06:48:00
Teplé počasí budou doprovázet přeháňky. Pršet bude hlavně v úterý, ve středu se opět vyjasní. Víkend bude opět deštivý, teploty ale mohou dosáhnout až 30 stupňů Celsia. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ).


Slepá mapa krás Česka. Trefíte na ní, kde je Sněžka, Macocha nebo pramen Labe?
bleskove.cz | 06:00:25
Víte, kde leží Sněžka, vyhlídka Máj nebo pramen Labe? Otestujte své znalosti na slepé mapě Česka.


Propouštění nehrozí. Zásadní je, jestli bude plyn, říká personální šéf sklárny
idnes.cz | 06:18:00
Vysoké ceny plynu dál komplikují situaci ve sklářském průmyslu. V závodě AGC Flat Glass Czech v Řetenicích zavedli energetickou přirážku, kterou nyní účtují zákazníkům. „Cena plynu oproti předchozímu roku stoupla až o 800 procent,“ říká v rozhovoru pro MF DNES personální ředitel z AGC Libor Sehnal. Tady propouštění zatím nechystají, jinde ale ano.


Zanedbaný most museli náhle zavřít, oprava se přitom plánovala deset let
idnes.cz | 06:16:00
Tak dlouho odkládali jeho opravu, až se jedno křídlo ulomilo. Silniční most v Tetčicích na Brněnsku, na němž poslední dva roky kvůli havarijnímu stavu korigovaly dopravu semafory, je tak už přes týden zavřený a řidiči na hlavním tahu z Moravského Krumlova a Ivančic na Brno musejí najet kilometry navíc.


Středověk neskončil, na úřadech práce středověk trvá i za Petra Fialy
iHned.cz | 07:02:00
Potřebujete teď v době kruté inflace od státu pomoc? Potřebujete požádat o příspěvek na bydlení? Tak to máte: vyplněný čtyřstránkový formulář „Žádost o příspěvek na bydlení“, vyplněný dvoustránkový formulář „Doklad o výši nákladů...


Už žádné lockdowny, jsou prý zbytečné. Nebo ne? Jak to bude na podzim doopravdy
iHned.cz | 07:00:00
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek slibuje, že už nebudou žádné lockdowny a upozorňuje na to, že plošná opatření spíše nefungují. Že už jste to minimálně s lockdowny někdy slyšeli? Jak to bude na podzim doopravdy, o tom hovoří v dnešním Ranním...


V Praze začíná dopravní peklo. Oprava Barrandovského mostu odstartovala naplno, kolony se tvoří ze všech směrů
lidovky.cz | 07:40:00
Oprava pražského Barrandovského mostu vstoupila do fáze, kterou naplno pocítí řidiči. Pondělní ráno bude první zatěžkávací zkouškou jejich trpělivosti a kreativity, s jakou si vyberou objízdné trasy. Částečná uzavírka v této fázi potrvá 110 dnů. Už od sedmé ráno se začaly ve všech směrech ke klíčové dopravní tepně tvořit kolony, provoz je zatím plynulý.


Tropické teploty, pak přeháňky a bouřky. Co v Česku čekat tento týden od počasí?
lidovky.cz | 07:07:57
Teplé počasí budou doprovázet přeháňky. Pršet bude hlavně v úterý, ve středu se opět vyjasní. Víkend bude opět deštivý, teploty ale mohou dosáhnout až 30 stupňů Celsia. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ).


Začala rekonstrukce Barrandovského mostu, dělníci odstraňují starou vozovku
aktuálně.cz | 07:54:03
V pondělí začala první etapa oprav Barrandovského mostu, nejvytíženější komunikace v Česku.


O miliony méně: Inflace rekordně rozevírá nůžky mezi předčasným a řádným důchodem
aktuálně.cz | 06:13:58
Když si důchodce za pětadvacet let spočítá, o kolik korun přišel, dostane se podle současných výpočtů a předpokládané inflaci k částce tři milionů.


Stařence zbyla jediná hůl, zůstala sama. Příběhy z moldavského uprchlického centra
aktuálně.cz | 06:13:04
Mnoho Ukrajinců prchlo před válkou do Moldavska. Své příběhy popsali reportérům Aktuálně.cz v největším uprchlickém centru v zemi.


Chudé Moldavsko čelí 100 tisíců uprchlíků. Navštívili jsme největší centrum v zemi
aktuálně.cz | 06:12:23
Jak Moldavsko zvládá vysoké počty ukrajinských běženců? Reportéři Aktuálně.cz nahlédli do největšího uprchlického centra v zemi.


Nejúspornější sedmimístná auta na trhu. I rodina se dá převézt za rozumné peníze
aktuálně.cz | 06:02:00
Jaká nejúspornější sedmimístná auta je možné koupit na českém trhu? Následující žebříček napoví.


Svět se, co se týče závislosti na ropě, od sedmdesátých let změnil. Jak se budou vyvíjet její ceny?
Kurzy.cz | 06:22:00
Konflikt na Ukrajině a sankce uvalené na Rusko se projevují v celé globální ekonomice a nejvíce na trzích s energiemi. Tvrdí to blog Mezinárodního měnového fondu, podle kterého je výsledkem i růst cen ropy, který je ale tlumen volnými těžebními kapaci...


Hypotéka pro podnikatele v roce 2022
Kurzy.cz | 06:00:00
Na níže uvedených řádcích se dozvíte, jaké informace zjišťují hypoteční banky o žadatelích z řad podnikatelů provozujících podnikatelskou činnost v České republice. Hypoteční banky při posuzování finanční situace žadatelů z řad podnikatelů zajímá: -&helli


Začala rekonstrukce Barrandovského mostu. Letos bude trvat 110 dní
Denik.cz | 07:29:00
V pondělí začíná několikaletá rekonstrukce pražského Barrandovského mostu, letos potrvá 110 dní. Most z roku 1983 je součástí městského okruhu, denně jej přejede na 140 000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Dosud nebyl opravován. Rekonstrukce je rozložena do několika roků, letošní práce vyjdou na 594,5 milionu korun.


Ruský vrtulník s pračkou. Trosky stroje vyvolaly na sociálních sítích polemiky
Denik.cz | 07:03:00
Polemiky na sociálních sítích vyvolal snímek torza domácího spotřebiče v troskách ruského vrtulníku sestřeleného na Ukrajině. Někteří uživatelé se divili výskytu pračky na palubě bitevní helikoptéry, cožpak nejsou v Rusku k dostání? Anebo snad přepínání pracích programů slouží ke změně otáček a nastavení rotoru? A co "máchání a ždímání" asi udělá s helikoptérou?


Vysoké ceny energií? Nejlevnější topení je samovýroba dřeva, zájem ale není
Denik.cz | 06:07:00
Chalupář Kamil Pech si na Vysočině zrekonstruoval domek, jehož hlavním zdrojem vytápění je plynový kotel. Kvůli dramatickému zvyšování cen energií včetně plynu, teď řeší, jak co nejvíc ušetřit.


Zákaz zastavení. Na Masarykově třídě v Olomouci řidiči nově nezaparkují
Denik.cz | 06:00:00
Na zásadní změnu by se měli připravit motoristé na Masarykově třídě v Olomouci, kde od pondělí 16. května začne platit zákaz zastavení. Důležitá spojnice mezi centrem města a hlavním nádražím se začíná vracet do režimu před tím, než ji před dvěma roky přetnula stavba nového mostu přes řeku Moravu. Plný provoz bude spuštěn od 1. července.


OBRAZEM: Krásné kostýmy i žehnání pramenům. Sezona v Mariánských Lázních začala
Denik.cz | 05:56:00
Slunečné jarní počasí doprovázelo slavnostní zahájení lázeňské sezony 2022 v Mariánských Lázních. Lidé se oblékli do dobových kostýmů, a tak na promenádě mohli návštěvníci obdivovat historické osobnosti a krásu zašlých časů. A nejen to, církevní hodnostáři požehnali mariánskolázeňským pramenům, návštěvníky přivítali a projevy pronesli představitelé města, církve i hosté.


Dětská pornografie vs. šifrování zpráv. Co má přinést nové nařízení Evropské komise?
lupa.cz | 08:32:53
S dětskou pornografií či groomingem mají nově bojovat speciální úřady, online firmy mají závadný obsah mazat a blokovat a v některých případech i sledovat obsah zpráv, navrhuje Evropská komise.


Ukrajinci u Charkova dosáhli ruských hranic. Rusko ostřeluje Doněckou oblast
idnes.cz | 09:46:00
Jedna z jednotek ukrajinské domobrany v Charkovské oblasti vytlačila ruské síly z ukrajinského území a dosáhla státní hranice s Ruskem. S odvoláním na ministerstvo obrany o tom v pondělí na svém webu informoval list Ukrajinska pravda. Ruské jednotky nyní své hlavní úsilí soustředí v Doněcké oblasti, kde se dělostřelbou a leteckými útoky snaží zničit ukrajinské opevněné obranné pozice, uvedl ukrajinský generální štáb.


VZP při čerpání fondu prevence postupovala diskriminačně, odhalil NKÚ
idnes.cz | 09:44:00
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) podle zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) postupovala netransparentně a diskriminačně. Mimo jiné platila i projekty, které hradit neměla, a dlouhodobě nedostatečně spravovala pohledávky. Podle VZP se nejedná o zásadní nedostatky, s některými závěry nesouhlasí. Přijme však vnitřní opatření.


Chybí pět a půl tisíce policistů, slučují se služebny. Starostové obcí se zlobí
idnes.cz | 09:00:00
V Česku chybí 5,5 tisíce policistů, před dvěma lety to byly „jen“ 3 tisíce. Aktuálně jich slouží 40 111, ideální stav je 45 665. Největší nedostatek mužů zákona je v Karlovarském, Ústeckém a Libereckém kraji, také v hlavním městě Praze. Vyplývá to ze statistiky Policejního prezidia, kterou má MF ­DNES k dispozici.


V Haagu vzniká vyšetřovací tým pro ruské válečné zločiny. Blažek chce zapojit Česko
idnes.cz | 08:59:00
O zapojení Česka do vyšetřování možných válečných zločinů Ruska na Ukrajině bude v pondělí v nizozemském Haagu jednat ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Setká se s prezidenty Mezinárodního trestního soudu (ICC) a agentury pro evropskou justiční spolupráci Eurojust.


Svůj úkol vidím tam, kam mě občané poslali, odmítl Fiala kandidaturu na Hrad
idnes.cz | 08:55:00
Premiér a předseda ODS Petr Fiala odmítl, že by mohl kandidovat v příštím roce na prezidenta republiky. „Svůj úkol vidím tam, kam mě občané poslali a to, abych byl předsedou vlády České republiky,“ řekl premiér a lídr koalice Spolu ve videu Otázky a odpovědi předsedy vlády Petra Fialy z Kramářovy vily, které zveřejnil na sociálních sítích.


Přežil vlastní smrt. Ukrajinec se i se svázanýma rukama dostal z hrobu
idnes.cz | 08:47:00
Ukrajinskému vojákovi Mykolovi Kuličenkovi se podařilo nemožné. Poté, co ho ruští vojáci střelili do hlavy a se svázanýma rukama i nohama pohřbili, přežil. Mykolu se rozhodli Rusové v Černihivské oblasti zabít spolu se dvěma jeho bratry po třech dnech vyslýchání. Jeho příběh přinesl běloruský nezávislý list Naša Niva.


Chceme netradiční svatbu na pláži, plánuje miss Kopíncová se snoubencem
revue.idnes.cz | 09:25:00
Modelka Karolína Kopíncová a její partner, podnikatel Radovan Surý promluvili pro iDNES.cz o netradiční plánované svatbě. Miss Czech Republic 2020 a její snoubenec se rozhodli pro svatební obřad v zahraničí, kde by s sebou rádi měli i rodinu a nejbližší přátele.


Mořské želvy zřejmě netuší, kam plavou. Překonají stovky kilometrů úplně zbytečně
bleskove.cz | 09:33:00
Mezinárodní tým vědců zmapoval pohyby karet pravých, které migrovaly ze svých hnízdišť na Čagoských ostrovech k jiným místům v Indickém oceánu.


Mořské želvy zřejmě netuší, kam plavou. Překonají stovky kilometrů úplně zbytečně
pikant | 09:33:00
Mezinárodní tým vědců zmapoval pohyby karet pravých, které migrovaly ze svých hnízdišť na Čagoských ostrovech k jiným místům v Indickém oceánu.


Slepá mapa krás Česka. Trefíte na ní, kde je Sněžka, Macocha nebo pramen Labe?
pikant | 06:00:25
Víte, kde leží Sněžka, vyhlídka Máj nebo pramen Labe? Otestujte své znalosti na slepé mapě Česka.


BMW poodhaluje extrémní M4 CSL, půjde o velkolepý návrat?
Auto.cz | 09:57:00
Teprve třetí model s označením CSL se do nabídky vrátí po 20 letech.


Volkswagen chce letos postavit 800.000 elektromobilů
Auto.cz | 08:55:00
Německá značka má jasný cíl: předběhnout Teslu a stát se největším výrobcem elektromobilů.


Synové slavných otců v současném světě motorsportu: Mick Schumacher
Auto.cz | 08:00:00
Být nositelem slavného jména nejen v motorsportu může přinést mnoho benefitů a pozornosti, ale také mnoho někdy až přehnaných nároků. V současné době máme ve světě motorsportu několik slavných jmen, která díky synům slavných otců znovu ožívají.


Ranné zhrnutie (16.05.2022)
Kurzy.cz | 09:51:19
Indexy z Ázie a Tichomoria odštartovali nový týždeň zmiešane. Nikkei si pripísal 0,5 %, S&P/ASX 200 sa posunul o 0,3 % vyššie, Kospi skončil na rovnakej úrovni a indexy z Číny sa obchodovali o niečo nižšie


Európske a americké indexové futures sa o...


Údaje druhej úrovne z USA a Kanady - Ekonomický kalendár (16.5.2022)
Kurzy.cz | 09:48:16
Európske akciové trhy sú nastavené na otvorenie nižšie
Kanadské údaje o bývaní, index NY
Zárobky z Take-Two Interactive a Tencent Music


Futures trhy poukazujú na nižšie otvorenie európskej seansy. Oveľa slabšie ako očakávané mesačné údaje z Číny mo...


Pozitivní závěr minulého týdne na akciových trzích
Kurzy.cz | 09:37:43
Po prudkém poklesu akciových indexů v USA a Evropě během minulého týdne se nálada na trzích zlepšila a akciové indexy v pátek posilovaly s výraznějším růstem v USA. Důvodem bylo snížení obav investorů ohledně schopnosti amerického FED v boji s inflací a&h


Minutes ČNB - standardních 5:2 ve prospěch zvýšení sazeb o 0,75%. Dědek a Michl chtěli sazby nechat v klidu
Kurzy.cz | 09:30:03
V pátek byl zveřejněn zápis z posledního zasedání bankovní rady ČNB (5. května), kdy došlo ke zvýšení sazeb o 75 bazických bodů na 5,75 %. Hlasování bylo standardní 5:2, kdy pro zvýšení sazeb ruku zvedli guvernér Rusnok, viceguvernéři Mora a Nidetzký a&he


Počet sňatků v kraji opět roste
Kurzy.cz | 09:28:42
Rostoucí trend sňatečnosti zastavila v roce 2020 epidemie covid-19 a následně přijatá opatření. K opětovnému nárůstu počtu sňatků v Plzeňském kraji došlo až v roce 2021. Téměř jednu třetinu nově uzavřených svazků tvořily ty, ve kterých minimálně...


Meziroční výrobní inflace překonala 26 %. Ceny v zemedělství rostly nejrychleji od roku 1992
Kurzy.cz | 09:22:19
Ceny průmyslových výrobců vzrostly v dubnu o 2,3 % ve srovnání s letošním březnem a o 26,6 % v meziročním srovnání. Oznámil to dnes Český statistický úřad.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 16.05.2022
Kurzy.cz | 09:21:00
Klíčové události
• ČR: Běžný účet platební bilance skončil v březnu schodkem ve výši 17,63 mld. Kč.
• Eurozóna: Průmyslová produkce v březnu klesla o 1,8 % m/m a o 0,8 % r/r.
• Polsko: Spotřebitelské ceny v dubnu vzrostly o 2,0 % m/m a o 12,4 % r/r.
...


VIG v úterý představí výsledky za 1Q22, čekáme růst č. zisku o 4% na 103 mil. EUR
Kurzy.cz | 09:19:45
Vienna Insurance Group (VIG) zveřejní výsledky hospodaření za první čtvrtletí tohoto roku v úterý 17.května před otevřením trhu. Naše projekce počítá s mírným růstem čistého zisku o 4 % r/r na 103 mil. EUR.


Indexy cen stavebních prací, indexy cen stavebních děl a indexy nákladů stavební výroby - čtvrtletní časové řady - 1. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 09:13:58
Čtvrtletní informace o vývoji indexů cen ve stavebnictví. Indexy cen stavebních konstrukcí a prací členěny podle TSKPstat, stavebních děl podle klasifikace CZ-CC. Zároveň obsahuje cenové a nákladové indexy podle číselníku druhů staveb a průměrné ceny v...


Česká republika od roku 1989 v číslech - aktualizováno 16.5.2022
Kurzy.cz | 09:13:57
Dlouhodobé časové řady vývoje vybraných ukazatelů ve 14 odvětvích. Doplněno animovanými grafy.


Proč je koruna nervózní z nového guvernéra? - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:12:00
Česká koruna nenese obměnu v bankovní radě vůbec dobře. V souvislosti se jmenováním nového guvernéra Aleše Michla ztratila postupně přes korunu a kurz zpátky pod 25,00 EUR/CZK nakonec musela zatlačit sama centrální banka svými intervencemi.


Erste G.: Generální ředitel Bernd Spalt příští rok skončí v čele banky
Kurzy.cz | 09:04:33
Generální ředitel Erste Group Bernd Spalt oznámil, že neobnoví kontrakt, který mu vyprší 30. června příštího roku. Důvodem jsou rozdílné názory týkající se dlouhodobého strategického směřování skupiny. Dozorčí rada tak na nadcházející valné hromadě (18.


Indexy cen výrobců - duben 2022
Kurzy.cz | 09:03:36
Meziměsíčně se ceny zemědělských výrobců zvýšily o 8,0 % a meziročně o 35,3 %. Ceny průmyslových výrobců vzrostly meziměsíčně o 2,3 % a meziročně o 26,6 %. Ceny stavebních prací se zvýšily meziměsíčně o 1,3 % a meziročně o 12,9 %. Ceny tržních služeb p...


MŠMT: Ke Dni učitelů a učitelek - Jiřina Šiklová - angažovaná pracovnice pro politickou a sociální spravedlnost
Kurzy.cz | 09:00:00
Praha, 16. května 2022 - Ke Dni učitelů a učitelek a připomínce ne vždy jednoduchého přístupu žen k učitelskému povolání zahájilo MŠMT minisérií medailonků významných pedagožek. Osmou z nich je angažovaná pracovnice pro politickou a sociální spravedlno...


Kde udělal Aleš Michl chybu?
Kurzy.cz | 08:49:55
Koruna během necelého týdne oslabila o téměř čtyři procenta. Stalo se tak vinou spekulace o příštím guvernérovi ČNB, a nakonec i jeho jmenováním. Aleš Michl podle nás dělá zásadní chybu, která byla potvrzena samotným kurzem domácí měny.


Německo se snaží vyjednat s Katarem podmínky dodávek plynu
Kurzy.cz | 08:39:33
Německý ministr hospodářství Robert Habeck minulý týden v rozhovoru pro list WirtschaftsWoche uvedl, že země by dokázala přečkat následky případného zastavení dodávek plynu z Ruska za tří podmínek: že před začátkem příští topné sezóny naplní své...


Proč je koruna nervózní z nového guvernéra?
Kurzy.cz | 08:29:42
Česká koruna nenese obměnu v bankovní radě vůbec dobře.


Akcie Coinbase zasáhl výprodej
Kurzy.cz | 08:28:27
Akcie společnosti Coinbase Global Inc po zveřejnění neuspokojivých výsledků za první čtvrtletí klesly. Největší krypto burza v USA navíc oznámila, že objem jejích obchodů by se měl ve druhém čtvrtletí snížit.


Devizové rezervy zůstávají vysoké
Kurzy.cz | 08:28:17
Záznam z posledního zasedání potvrdil, že bankovní rada vnímá výrazná rizika (oproti poslední prognóze) v obou směrech - tj. pro-inflační i proti-inflační.


Eurodolar stále pod tlakem
Kurzy.cz | 08:27:40
Eurodolar je stále pod tlakem masivního úrokového diferenciálu mezi dolarovými a eurovými krátkodobými sazbami.


Středoafrická republika přijímá bitcoin jako zákonné platidlo
Kurzy.cz | 08:23:07
Mezinárodní měnový fond (MMF) se vyjádřil k faktu, že Středoafrická republika přijala bitcoin jako zákonné platidlo. Stala se tak druhou zemí, a to po Salvadoru, který tentýž krok učinil v loňském roce.


Rekordní růst cen výrobců dál přiživuje inflaci (Týdenní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:49:30
Růst cen průmyslových výrobců dnes ukáže, že inflační
tlaky z produkční séry zůstávají v domácí ekonomice vysoké. V nejbližších
měsících je bude podporovat i pokračující zdražování zahraničních vstupů a
oslabená koruna. Ve čtvrtek ECB zveřejní zápis z ...


Babiš vyrazil obytňákem po republice. Není to kampaň, ale cesta za lidmi, říká
lidovky.cz | 09:56:00
Poslanec a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v pondělí vyrazil ve svém novém obytném voze za lidmi. První zastávkou bude po poledni Břeclav, po zbytek týdne bude objíždět jižní Moravu. „Vracím se k roku 2013, kdy jsem také objížděl republiku. Mám i stejné oblečení,“ vtipkoval na benzínce u Průhonic, kde jeho tour s heslem „Zase bude líp“ ráno odstartovala.


Ukrajinci u Charkova dosáhli ruských hranic. Rusko ostřeluje Doněckou oblast
lidovky.cz | 09:46:00
Jedna z jednotek ukrajinské domobrany v Charkovské oblasti vytlačila ruské síly z ukrajinského území a dosáhla státní hranice s Ruskem. S odvoláním na ministerstvo obrany o tom v pondělí na svém webu informoval list Ukrajinska pravda. Ruské jednotky nyní své hlavní úsilí soustředí v Doněcké oblasti, kde se dělostřelbou a leteckými útoky snaží zničit ukrajinské opevněné obranné pozice, uvedl ukrajinský generální štáb.


Ruští dobrovolníci pomáhají Ukrajincům, tajně je dostávají do Evropy
lidovky.cz | 08:47:50
Ukrajinským uprchlíkům, kteří se proti své vůli ocitli na Ruskem kontrolovaném území nebo dokonce v samotném Rusku, se dostává pomoci od ruských dobrovolníků. Ti jim asistují s dopravou, finanční pomocí i ubytováním. Ačkoli většina z těchto dobrovolníků působí ze zahraničí, řada pomáhá přímo v Rusku a čelí tak riziku represí.


Po střelbě v kostele jeden mrtvý, další čtyři lidé jsou v kritickém stavu
lidovky.cz | 08:47:00
Amerika řeší další masovou střelbu, tentokrát v Kalifornii. Útočník postřelil několik lidí v presbyteriánském kostele ve městě Lagoona Woods, uvedla místní policie. Jeden člověk zemřel, čtyři další jsou v kritickém stavu.


Bez statistiky bychom byli slepí - S Petrem Musilem, ředitelem sekce makroekonomických statistik ČSÚ, jsme hovořili nejen o mezinárodní statistické spolupráci.
Kurzy.cz | 05:33:34
Držíme se zásady, že jsme plně odpovědni za kvalitu statistik a uživatelé jsou plně odpovědni za správnost využití, uvádí Petr Musil, ředitel sekce makroekonomických statistik ČSÚ.


Nejvýraznější chyby odhalil NKÚ u fondu prevence, kontroloři zjistili netransparentní postup i skryté financování výzkumu a hospodaření VZP
Kurzy.cz | 02:00:00
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu České republiky (VZP), a to hlavně v letech 2018 až 2019.


Olomouc: Nenápadní lidé, bez kterých byste nemohli relaxovat - oceňte své knihovníky
Kurzy.cz | 10:00:33
Návrh na ocenění knihovníka může podat zřizovatel knihovny, jakákoliv jiná knihovna Olomouckého kraje nebo například čtenář knihovny, a to nejpozději do 31. května.


Prezident republiky zaslal blahopřání prezidentovi Spojených arabských emirátů šejchu Mohamedu bin Záid Ál Nahjánovi, prezidentovi Spojených arabských emirátů
Kurzy.cz | 10:00:33
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v neděli dne 15. května 2022 gratulační dopis Jeho výsosti šejchu Mohamedu bin Záid Ál Nahjánovi, prezidentovi Spojených arabských emirátů. Vaše Výsosti, dovolte mi, abych Vám srdečně poblahopřál ke zvolení prez...


Federace EUROPARC ocenila české národní parky - Podyjí a Krkonoše certifikát obhajovaly již potřetí, Šumava jej úspěšně obhájila podruhé.
Kurzy.cz | 10:00:33
Na mezinárodní konferenci panevropské Federace chráněných území Evropy EUROPARC v rakouském Pamhagenu u Neziderského jezera se dostalo začátkem května významného ocenění správám našich národních parků a jejich přeshraničním protějškům. Partnerské národ...


Výstavy a veletrhy v Jordánsku v roce 2022
Kurzy.cz | 10:00:34
Výstavy a veletrhy v Jordánsku v roce 2022


Do Česka dorazí v týdnu přeháňky a bouřky, před víkendem se oteplí
aktuálně.cz | 08:33:41
Déšť meteorologové očekávají zejména v úterý a také o víkendu. Zároveň mohou teploty v pátek vystoupat až k tropickým 30 stupňům.


Nejdražší za dva měsíce. Cena pšenice po indickém zákazu prudce roste
Denik.cz | 08:53:00
Cena pšenice na mezinárodním trhu po indickém zákazu vývozu prudce roste. Na burze v Chicagu stoupla o 5,9 procenta a je nejvýše za dva měsíce. Informuje o tom na svém webu BBC.


Do Česka dorazí přeháňky a bouřky. Teploty mohou atakovat tropickou třicítku
Denik.cz | 08:48:00
Suché počasí v tomto týdnu skončí. Již v pondělí k večeru bude od západu přibývat oblačnost. Pršet má zejména v úterý, meteorologové očekávají deštivý také víkend. Zároveň by se ale mělo v pátek oteplit, nejvyšší denní teploty mohou vystoupat až na tropických 30 stupňů Celsia. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


V Charkovské oblasti jsme vytlačili ruské síly a dosáhli hranic, hlásí Ukrajinci
Denik.cz | 08:33:00
Ruská válka na Ukrajině vstoupila do svého 82. dne. Ruské jednotky nyní své hlavní úsilí soustředí v Doněcké oblasti, kde se dělostřelbou a leteckými útoky snaží zničit ukrajinské opevněné obranné pozice, uvedl v ranní zprávě ukrajinský generální štáb. Podle videa, které se objevilo i na sociálních sítích, vytlačila v Charkovské oblasti jedna z jednotek ukrajinské domobrany ruské síly z ukrajinského území a dosáhla státní hranice s Ruskem. Nadále pokračuje ostřelování mariupolských oceláren Azovstal. 


Duhová, zdobená čokoládou i sedmikráskami. V Janově se volila nejlepší bábovka
Denik.cz | 08:12:00
/FOTOGALERIE/ Přehlídku nejen mnoha chutí, ale dokonce i barev a různých tvarů nabídla v sobotu soutěž o nejlepší bábovku v Janově na Rychnovsku. Byla součástí doprovodného programu svěcení tamní kaple sv. Josefa. Těch bábovek se tu sešlo na dvaadvacet. První příčka nakonec připadla Lucii Kleinerové, druhé místo obsadil Mateusz Wojtowicz a třetí Anna Macková. 


Ukrajinec měl přežit popravu. I přes svázané ruce se dokázal dostat z hrobu
Denik.cz | 07:56:00
Ruští vojáci Mykolovi Kuličenkovi a dvěma jeho bratrům svázali ruce a nohy a střelili je do hlavy. Těla pak zaházeli zemí. Ale kulka určená Mykolovi poškodila jen měkké tkáně a podařilo se mu přežít. Dostal se z hrobu a došel do nejbližší vesnice, kde mu místní poskytli úkryt, napsal běloruský nezávislý list Naša Niva o příběhu z Černihivské oblasti na severu Ukrajiny. O případu informovala také ukrajinská a západní média.


OBRAZEM: Zahradnice si 23 let hýčká obří azalku. Letos jí vykvetla k narozeninám
Denik.cz | 07:52:00
Letošní květen se pro Hanu Machatou z Liběšic u Jičína nese v duchu oslav. "Už pětatřicet let bydlíme v tomhle statku. S manželem, kterému brzy bude osmdesát sedm let letos slavíme 43. výročí svatby. A já tento týden slavím pětaosmdesátiny," říká pyšně. Právě na její jubileum letos vykvetla obří azalka, kterou na své opečovávané zahradě vysadila před třiadvaceti lety.


V americkém kostele se střílelo. Útok si vyžádal mrtvého, podezřelého zadrželi
Denik.cz | 07:41:00
Nejméně jednoho mrtvého a čtyři raněné, kteří jsou v kritickém stavu, si v neděli vyžádala střelba v kostele v americkém městě Laguna Woods v Kalifornii. Podezřelý ze střelby je ve vazbě, uvedly tiskové agentury s odvoláním na místní úřady. "Zadrželi jsme jednu osobu a rovněž máme zbraň, ze které se nejspíš střílelo," uvedl ve svém prohlášení úřad tamního šerifa. Zadrženým je dospělý muž, jeho motiv dosud není znám.


Úřady chtějí rozumět mladým. Třetina českých obcí komunikuje se svými obyvateli přes mobilní aplikaci Munipolis
Euro | 08:22:10
Komunikační síť Munipolis Ondřeje Švrčka pokrývá už téměř třetinu českých obcí. Nejvíce ji využívá Praha, následují Jihomoravský a Moravskoslezský kraj. Nejrychleji platforma roste na Ústecku, kde žije velké množství mladých lidí. Zastupitelům proto digitální služby přináší cenné body ve volbách. Munipolis se osvědčil i při krizové komunikaci – nyní ho obce využívají ke koordinaci uprchlíků a pomoci pro ně.


Vědci přišli s efektivní metodou získávání kovů z odpadních vod. Slibují si od ní uspokojení poptávky po chybějícím lithiu
Euro | 08:10:13
Vědecký tým, patřící pod americké ministerstvo energetiky, vyvinul novou metodu získávání důležitých prvků z vody spojené s průmyslovými procesy. Klíčové jsou zde nanočástice se železným jádrem, jež na sebe vážou cílové látky, které lze následně snadno získat pomocí magnetu. V centru pozornosti výzkumníků je nyní hlavně lithium, v blízké budoucnosti by však takto mělo být možné získávat i další prvky.


Všechny prostory obchodního domu Máj v Praze jsou zavřené, začne rekonstrukce
eStav.cz | 09:25:14
Ode dneška jsou uzavřené všechny prostory obchodního domu Máj na pražské Národní třídě. Přízemí a první patro obchodního domu byly nepřístupné od konce dubna, ode dneška není v provozu ani Tesco. V červnu by měla začít celková rekonstrukce obchodního domu, který je kulturní památkou. Přestavba potrvá asi rok a půl a bude stát přes miliardu korun.


Ještě že Zeman nemá na Hradě jaderné tlačítko
Hospodářské noviny | 10:20:00
Jmenování Aleše Michla guvernérem centrální banky vyvolalo pozdvižení. Většina ekonomů se nad tím jemně řečeno pozastavovala, především kvůli erdoganovským představám dotyčného o roli zvyšování úroků při krocení inflace. Velmi kritičtí byli i...


Válečný syndrom? Mám neustálou potřebu vysvětlovat vojákům z fronty, že i práce novináře je důležitá
Hospodářské noviny | 08:30:00
KYJEV, DEN SEDMDESÁTÝ ŠESTÝ VÁLKY, 14. května 2022 Byl jsem nucen udělat si přestávku, neboť, jak se ukázalo, ani ve válce covid nezmizel. Ačkoli při pohledu na Kyjevany se zdá, že ano, poněvadž roušku nosí jen málokdo – a ten vypadá jako...


Netflix živě: Proti propadu chce největší filmotéka bojovat tím, že se stane ještě víc televizí
Hospodářské noviny | 08:00:00
Má vypadnout Pepa, nebo Maruška? Vydá se detektiv za prchajícím zločincem, nebo se pokusí zachránit zraněného parťáka? Odpověď na takové otázky už nemusí mít v rukou porota nebo scenáristé Netflixu, ale sami diváci. Ti by navíc mohli online a živě...


Středověk neskončil, na úřadech práce středověk trvá i za Petra Fialy
Hospodářské noviny | 07:02:00
Potřebujete teď v době kruté inflace od státu pomoc? Potřebujete požádat o příspěvek na bydlení? Tak to máte: vyplněný čtyřstránkový formulář „Žádost o příspěvek na bydlení“, vyplněný dvoustránkový formulář „Doklad o výši nákladů...


Už žádné lockdowny, jsou prý zbytečné. Nebo ne? Jak to bude na podzim doopravdy
Hospodářské noviny | 07:00:00
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek slibuje, že už nebudou žádné lockdowny a upozorňuje na to, že plošná opatření spíše nefungují. Že už jste to minimálně s lockdowny někdy slyšeli? Jak to bude na podzim doopravdy, o tom hovoří v dnešním Ranním...


V zemědělství během dubna stouply ceny víc než o třetinu, meziroční růst zrychlil
ČT24 | 09:30:31
V dubnu znovu zrychlil meziroční růst cen výrobců. V průmyslu se ceny zvýšily o 26,6 procenta po březnovém růstu o 24,7 procenta. Ve stavebnictví zrychlil na 12,9 procenta z 12 procent. V zemědělství byl růst cen nejvyšší od začátku sledování v roce 1992, stoupnul na 35,3 procenta z 27,2 procenta. Ceny tržních služeb pro podniky v dubnu meziročně vzrostly o 5,5 procenta, zatímco v březnu o 4,9 procenta. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). 


VZP platila i projekty, které neměla, ukázala kontrola hospodaření pojišťovny
ČT24 | 08:13:51
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) při čerpání fondu prevence v několika případech postupovala podle zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) netransparentně a diskriminačně. Mimo jiné platila i projekty, které z fondu hradit neměla, a dlouhodobě nedostatečně spravovala pohledávky, uvedli kontroloři v tiskové zprávě. Podle VZP kontrola NKÚ neodhalila žádné zásadní nedostatky. Její závěry bere pojišťovna na vědomí a u odhalených nepřesností přijme vnitřní opatření k zefektivnění správních úkonů, informovala Jana Sixtová z tiskového oddělení VZP.


Fiala v červnu opět navštíví Berlín
Eurozpravy-domácí | 10:38:00
Český premiér Petr Fiala 8. června opět navštíví Berlín, tentokrát přijede na pozvání německého hospodářského svazu Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA). Tento svaz, mezi jehož členy patří i velké společnosti jako BASF, Deutsche Bank či Siemens, podporuje hospodářské vztahy Německa se střední a východní Evropou.


Celkem dostalo víza od počátku války 343.215 uprchlíků, v Česku je jich ale zřejmě méně
Eurozpravy-domácí | 09:35:00
V neděli Česko vydalo uprchlíkům z Ukrajiny 937 víz dočasné ochrany, téměř stejně jako před týdnem. Údaje dnes ministerstvo vnitra zveřejnilo na twitteru. Minulou neděli dostalo víza 975 lidí prchajících před ruskou invazí. Celkem dostalo víza od počátku války 343.215 uprchlíků, v Česku je jich ale zřejmě méně. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v neděli řekl, že v Česku je nyní podle odhadů asi 200.000 uprchlíků.


Babiš ve svém obytňáku zahájil jízdy za voliči
Eurozpravy-domácí | 09:15:00
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes zahájil avizované jízdy obytným vozem za voliči. Ráno se vydal z Průhonic u Prahy, kde žije, na jižní Moravu, v plánu má dnes setkání s lidmi v Břeclavi. V dalších dnech se chystá navštívit Znojmo, Brno či Vyškov.


Severní Korea již pravděpodobně zaznamenala více než milion případů nákazy koronavirem
Eurozpravy-zahraniční | 10:26:00
Severní Korea již pravděpodobně zaznamenala více než milion případů nákazy koronavirem, ačkoli výskyt nemoci covid-19 na svém území poprvé přiznala teprve minulý týden. Severokorejské zdravotnické úřady podle agentury AP uvedly, že "horečkou neznámého původu" od konce dubna onemocnělo 1,2 milionu lidí. V KLDR jsou omezené testovací kapacity, takže potvrzeno je jen malé množství případů nákazy koronavirem, píše AP.


Ve Francii dnes přestává platit jedno z posledních omezení spojených s pandemií
Eurozpravy-zahraniční | 09:50:00
Ve Francii dnes přestává platit téměř poslední omezení spojené s pandemií nemoci covid-19, povinné roušky v hromadné dopravě. Až do neděle byly nezbytné v metru, autobusech, vlacích, letadlech i taxících, píše AFP. Také Evropská unie přestane ode dneška vyžadovat, aby lidé na letištích a v letadlech nosili kvůli koronaviru ochranu úst a nosu.


ON-LINE 82. den války: Ukrajinská armáda v Charkovské oblasti vytlačila Rusko za hranice
Eurozpravy-zahraniční | 08:08:00
Ruské jednotky nyní své hlavní úsilí soustředí v Doněcké oblasti, kde se dělostřelbou a leteckými útoky snaží zničit ukrajinské opevněné obranné pozice, uvedl v dnešní ranní zprávě ukrajinský generální štáb. Pokračuje také těžké ostřelování mariupolských oceláren Azovstal s cílem způsobit co největší ztráty uvězněným obráncům závodu, uvádí Kyjev.


Cena pšenice na mezinárodním trhu po indickém zákazu vývozu prudce roste
Eurozpravy-ekonomika | 08:43:00
Cena pšenice na mezinárodním trhu po indickém zákazu vývozu prudce roste. Na burze v Chicagu stoupla o 5,9 procenta a je nejvýše za dva měsíce. Informuje o tom na svém webu BBC.


Čínský průmysl a maloobchod oslabily kvůli koronaviru výrazně více, než se čekalo
Eurozpravy-ekonomika | 08:24:00
Čínský průmysl v dubnu meziročně klesl o 2,9 procenta a maloobchod dokonce o 11,1 procenta. V obou případech je to výrazně více, než se čekalo. Informuje o tom agentura DPA s odkazem na čínský statistický úřad. Na vině je striktní proticovidová politika čínské vlády. Čínský jüan se po zveřejnění údajů pohybuje kolem svého 20měsíčního minima vůči dolaru.


Západní sankce fungují. Bělorusko přišlo o miliardy dolarů
Eurozpravy-ekonomika | 07:46:00
Západní sankce zablokovaly prakticky veškerý běloruský vývoz do Evropské unie a Severní Ameriky. Roční ztráty tím způsobené dosahují 16 až 18 miliard dolarů (asi 380-428 miliard Kč), uvedl běloruský premiér Raman Haloučanka v televizním rozhovoru podle státní agentury BelTA.


Ve sněmovně chybíme, líp bylo díky nám, tvrdí Konečná. KSČM ale skončila, jen si to neuvědomuje
Reflex | 09:00:00
Volební sjezd KSČM proběhl na okraji zájmu jako sešlost každé strany v úpadku bez šance na resuscitaci. Staronová předsedkyně Kateřina Konečná věří v návrat do sněmovny, ale komunisté jsou za zenitem a nikomu nechybějí.


Jaký drink milovala slavná Marilyn Monroe? A co další celebrity?
Reflex | 08:38:00


Blažek bude v Haagu jednat o zapojení Česka do vyšetřování ruských válečných zločinů
Tiscali-zprávy | 08:21:01
O české účasti na vyšetřování možných válečných zločinů Ruska na Ukrajině bude dnes v nizozemském Haagu jednat ministr spravedlnosti Pavel Blažek.


Zelenskyj vystoupí s proslovem v Davosu, bude hovořit o poválečné obnově Ukrajiny
Tiscali-zprávy | 07:58:26
Obnova Ukrajiny po válce s Ruskem bude jedním z témat letošního Světového ekonomického fóra v Davosu, předpověděl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.


Oprava Barrandovského mostu je v plném proudu. Koho se částečná uzavírka dotkne nejvíc
E15-ekonomika | 10:53:00
V pondělí 16. května ráno začaly stavební práce na opravě Barrandovského mostu v Praze. Silničáři frézují vozovku na rekonstruované části stavby a ve středu začnou bourat jeden z nájezdů na most. Ze záběrů dopravních kamer a informací na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic vyplývá, že na Strakonické ve směru do centra se krátce po 7. hodině tvořily kolony pomalu jedoucích aut. Větší problémy v dopravě na opravovaném mostě nejsou.


Práce na částečný úvazek má být výhodnější. Jurečka připravuje slevu na pojistném
E15-ekonomika | 10:44:00
Jen zhruba deset procent českých zaměstnanců pracuje na částečný úvazek, flexibilita v pojetí firem znamená spíše pružnou pracovní dobu či práci z domova. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) chce předložit návrh zákona, který by pro zkrácené úvazky zavedl slevu na pojistném. Parametry nyní diskutuje v rámci rezortní pracovní skupiny pro důchodovou reformu, která má mimo jiné za cíl zvýhodnit pracující důchodce.


Ceny výrobců rostly i v dubnu. Nejvíce v oblasti zemědělství
E15-ekonomika | 09:32:00
Meziroční růst cen výrobců v dubnu dále zrychlil. V průmyslu se ceny zvýšily o 26,6 procenta po březnovém růstu o 24,7 procenta. V zemědělství zrychlil růst na 35,3 procenta z 27,2 procenta, a ve stavebnictví na 12,9 procenta z 12 procent. Ceny tržních služeb pro podniky byly v dubnu meziročně vyšší o 5,5 procenta, zatímco v březnu o 4,9 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ceny výrobců naznačují budoucí vývoj cen pro spotřebitele.


NATO se snaží rozptýlit turecké výhrady proti členství Švédska a Finska, Saudi Aramco těží z vysokých cen ropy
E15-ekonomika | 08:45:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Automobilky zažívají nejhorší období v historii. Ztráta Ruska je šok, říká Peleška z Toyoty
E15-ekonomika | 05:00:00
8. DÍL POŘADU ELITA BYZNYSU. HOST: MARTIN PELEŠKA. TÉMA: KRIZE AUTOMOBILEK
Výroba se propadá a prodražuje, krize automobilek nemá obdoby. Poptávka po autech přesto žije, byť rostoucí úrokové sazby zhoršují dostupnost aut firmám i domácnostem. Dojde na propouštění? Odešli výrobci z Ruska dočasně, nebo se s tímto trhem rozloučili na delší dobu? A měl by stát hodit autoprůmyslu „ano“ a obnovením kurzarbeitu přispívat na mzdy? V první části čtyřdílného rozhovoru odpovídá Martin Peleška, generální ředitel českého zastoupení Toyoty a Lexusu.
V příštích třech dílech se dozvíte: Jak vidí Toyota budoucnost elektromobilů? Zrychlí zdražování nových automobilů? A kam se ubírá design a chytré technologie aut budoucnosti?


Oprava Barrandovského mostu je v plném proudu. Koho se částečná uzavírka dotkne nejvíc
E15-politika | 10:53:00
V pondělí 16. května ráno začaly stavební práce na opravě Barrandovského mostu v Praze. Silničáři frézují vozovku na rekonstruované části stavby a ve středu začnou bourat jeden z nájezdů na most. Ze záběrů dopravních kamer a informací na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic vyplývá, že na Strakonické ve směru do centra se krátce po 7. hodině tvořily kolony pomalu jedoucích aut. Větší problémy v dopravě na opravovaném mostě nejsou.


Práce na částečný úvazek má být výhodnější. Jurečka připravuje slevu na pojistném
E15-politika | 10:44:00
Jen zhruba deset procent českých zaměstnanců pracuje na částečný úvazek, flexibilita v pojetí firem znamená spíše pružnou pracovní dobu či práci z domova. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) chce předložit návrh zákona, který by pro zkrácené úvazky zavedl slevu na pojistném. Parametry nyní diskutuje v rámci rezortní pracovní skupiny pro důchodovou reformu, která má mimo jiné za cíl zvýhodnit pracující důchodce.


Ceny výrobců rostly i v dubnu. Nejvíce v oblasti zemědělství
E15-politika | 09:32:00
Meziroční růst cen výrobců v dubnu dále zrychlil. V průmyslu se ceny zvýšily o 26,6 procenta po březnovém růstu o 24,7 procenta. V zemědělství zrychlil růst na 35,3 procenta z 27,2 procenta, a ve stavebnictví na 12,9 procenta z 12 procent. Ceny tržních služeb pro podniky byly v dubnu meziročně vyšší o 5,5 procenta, zatímco v březnu o 4,9 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ceny výrobců naznačují budoucí vývoj cen pro spotřebitele.


NATO se snaží rozptýlit turecké výhrady proti členství Švédska a Finska, Saudi Aramco těží z vysokých cen ropy
E15-politika | 08:45:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Automobilky zažívají nejhorší období v historii. Ztráta Ruska je šok, říká Peleška z Toyoty
E15-politika | 05:00:00
8. DÍL POŘADU ELITA BYZNYSU. HOST: MARTIN PELEŠKA. TÉMA: KRIZE AUTOMOBILEK
Výroba se propadá a prodražuje, krize automobilek nemá obdoby. Poptávka po autech přesto žije, byť rostoucí úrokové sazby zhoršují dostupnost aut firmám i domácnostem. Dojde na propouštění? Odešli výrobci z Ruska dočasně, nebo se s tímto trhem rozloučili na delší dobu? A měl by stát hodit autoprůmyslu „ano“ a obnovením kurzarbeitu přispívat na mzdy? V první části čtyřdílného rozhovoru odpovídá Martin Peleška, generální ředitel českého zastoupení Toyoty a Lexusu.
V příštích třech dílech se dozvíte: Jak vidí Toyota budoucnost elektromobilů? Zrychlí zdražování nových automobilů? A kam se ubírá design a chytré technologie aut budoucnosti?


Ceny ojetých aut rostou, pozor na podpojištění
Finparáda | 16:00:00
Ceny ojetých aut v České republice rostou. Za poslední rok se zvýšily o 16 procent a jen od počátku letošního roku podražily o dalších 5 procent. To s sebou přináší novou situaci, kterou čeští motoristé doposud neznali: jejich starší vůz nejen


Policie obvinila pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy radioaktivních odpadů
idnes.cz | 11:47:00
Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Na webu Vrchního státního zastupitelství v Praze to dnes uvedl státní zástupce Jakub Bílý.


Písemnou maturitu nezvládlo 14 procent žáků, znásobila se neúspěšnost v češtině
idnes.cz | 11:16:00
Maturanti v pondělí dostali výsledky svých písemných testů. Oproti loňsku přibylo nezvládnutých zkoušek z češtiny a to na dvojnásobek, předmětem neprošel každý desátý. O něco lépe se dařilo ve volitelné matematice, kterou sice také nezvládl každý desátý středoškolák, loni to však byl každý sedmý. V pondělí již startují ústní maturity.


Streamovací aplikace budou povinně přispívat na švýcarské filmy
lupa.cz | 10:29:26
Švýcarští voliči v referendu podpořili zákon na podporu filmové tvorby, který zavede nové povinnosti pro celosvětové streamovací služby. Společnosti jako Netflix, Disney nebo Amazon budou muset investovat 4 % svých ročních výnosů ze švýcarského trhu do podpory národní kinematografie. Výsledek referenda je závazný, návrh podpořilo 58 % hlasujících. Parlament už zákon schválil na začátku října 2021.


Proč neutnou plyn? Peníze z něj mají nejen Rusové, ale i Ukrajina
idnes.cz | 11:00:00
Když před pár dny omezil Kyjev tranzit ruského zemního plynu přes klíčovou měřicí stanici Sochranovka, šířila se napříč Evropou zřetelná nervozita. Bylo to poprvé od počátku ruské invaze, co byl export plynu přes Ukrajinu omezen. Jeho ceny to krátkodobě hnalo prudce vzhůru. Ale jen chvíli. Brzy byl zase klid. Evropa si jen připomněla, jak jsou dodávky plynu z Východu zranitelné.


Exhibicionista se v Bratislavě ukájel obuškem, hrozí mu tři roky vězení
idnes.cz | 10:58:00
Slovenská policie v pátek zasahovala u kuriózního případu výtržnictví. V Bratislavě ji povolali k muži, který na ulici onanoval a zároveň se uspokojoval obuškem. Pohoršení lidé okamžitě zavolali hlídku. Ta exhibicionistu odvedla. Hrozí mu až tři roky vězení.


Ministr Síkela představí plány na plnění zásobníků s plynem
idnes.cz | 10:52:00
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela v pondělí představí plány na posílení energetické bezpečnosti před příští zimou. Hlavním tématem tiskové konference, kterou ministr svolal na 13.00, má být příprava na dostatečné naplnění zásobníků s plynem. Ministrovu prezentaci můžete sledovat v přímém přenosu na iDNES.cz.


Vězně zabil požár na borské samotce, matka s kritikou vyšetřování neuspěla
idnes.cz | 10:21:00
Za smrt vězně, který zemřel po požáru v cele v Plzni na Borech, nebude nikdo potrestaný. Neexistují důkazy o cizím zavinění. Ústavní soud odmítl stížnost mužovy matky, která nesouhlasila s odložením věci. Zpochybňovala verzi policie, domáhala se práva na účinné vyšetřování.


Pračka na palubě ruského vrtulníku. Další krádež, nebo zdroj čipů?
idnes.cz | 10:20:00
Polemiky na sociálních sítích vyvolal snímek torza domácího spotřebiče v troskách ruského vrtulníku sestřeleného na Ukrajině. Někteří uživatelé se divili výskytu pračky na palubě bitevní helikoptéry. Cožpak nejsou v Rusku k dostání? Anebo snad přepínání pracích programů slouží ke změně otáček a nastavení rotoru? A co „máchání a ždímání“ asi udělá s helikoptérou?


Babiš vyrazil obytňákem po republice. Není to kampaň, ale cesta za lidmi, říká
idnes.cz | 09:56:00
Poslanec a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v pondělí vyrazil ve svém novém obytném voze za lidmi. První zastávkou bude po poledni Břeclav, po zbytek týdne bude objíždět jižní Moravu. „Vracím se k roku 2013, kdy jsem také objížděl republiku. Mám i stejné oblečení,“ vtipkoval na benzínce u Průhonic, kde jeho tour s heslem „Zase bude líp“ ráno odstartovala.


Další obří ztráta. Internetová společnost Mall Group a WeDo loni prodělaly přes půl miliardy korun
iHned.cz | 11:50:00
Polské investory – internetové tržiště Allegro - jistě příliš nepotěšily výsledky Mall Group a logistické společnosti WeDo, které loni koupily od tuzemských investičních skupin. Skupina Mall Group a WeDo totiž za uplynulý finanční rok, který...


Alza slibovala prodlouženou záruku, šlo ale jen o pojištění. Každý v reklamě přehání, řekl soud zákazníkovi
iHned.cz | 11:36:00
Za sedm tisíc korun si před lety koupil Jan Martínek bezdrátová sluchátka v e-shopu Alza. Ke koupi ho přesvědčilo i to, že si za 1400 korun mohl přikoupit prodlouženou záruku – místo běžných dvou let na plných pět. Jenže když se sluchátka po...


Ještě že Zeman nemá na Hradě jaderné tlačítko
iHned.cz | 10:20:00
Jmenování Aleše Michla guvernérem centrální banky vyvolalo pozdvižení. Většina ekonomů se nad tím jemně řečeno pozastavovala, především kvůli erdoganovským představám dotyčného o roli zvyšování úroků při krocení inflace. Velmi kritičtí byli i...


Válečný syndrom? Mám neustálou potřebu vysvětlovat vojákům z fronty, že i práce novináře je důležitá
iHned.cz | 08:30:00
KYJEV, DEN SEDMDESÁTÝ ŠESTÝ VÁLKY, 14. května 2022 Byl jsem nucen udělat si přestávku, neboť, jak se ukázalo, ani ve válce covid nezmizel. Ačkoli při pohledu na Kyjevany se zdá, že ano, poněvadž roušku nosí jen málokdo – a ten vypadá jako...


Netflix živě: Proti propadu chce největší filmotéka bojovat tím, že se stane ještě víc televizí
iHned.cz | 08:00:00
Má vypadnout Pepa, nebo Maruška? Vydá se detektiv za prchajícím zločincem, nebo se pokusí zachránit zraněného parťáka? Odpověď na takové otázky už nemusí mít v rukou porota nebo scenáristé Netflixu, ale sami diváci. Ti by navíc mohli online a živě...


Realitní horečka. Vybrali jsme šest objektů, které by neměly ujít vaší pozornosti
iHned.cz | 08:00:00
Zámek, nový byt v Praze v přírodě i kouzelné chvíle strávené na samotě venkova. Vybrali jsme šest pozoruhodných nemovitostí pro všechny, kdo teď přemýšlí, že si něco v nabídce realit pořídí.


Megan Foxová bude počtvrté maminkou, naznačil snoubenec Machine Gun Kelly
revue.idnes.cz | 11:05:00
Herečka Megan Foxová (35) a Colson Baker (32) známý pod pseudonymem Machine Gun Kelly čekají pravděpodobně prvního společného potomka. Muzikant to naznačil při nedělním hudebním vystoupení, kde věnoval písničku své manželce a jejich nenarozenému dítěti.


Fialová: Bartošové jsem se nikdy neposmívala. Po Sepešim jí zbylo strašlivé prázdno
bleskove.cz | 11:26:18
Rozhovor s herečkou Annou Fialovou o tom, jak porozuměla Ivetě Bartošové, proč sama ještě není zpěvačka i proč je ráda, že si smazala Instagram.


Fialová: Bartošové jsem se nikdy neposmívala. Po Sepešim jí zbylo strašlivé prázdno
pikant | 11:26:18
Rozhovor s herečkou Annou Fialovou o tom, jak porozuměla Ivetě Bartošové, proč sama ještě není zpěvačka i proč je ráda, že si smazala Instagram.


Manhart chystá drsnější úpravu Land Roveru Defender
Auto.cz | 11:53:00
Německý úpravce tentokrát sází na dobrodružný a neohrožený vzhled.


Hit amerického léta: Vířivka na korbě pick-upu!
Auto.cz | 10:55:00
Pojízdná vířivka je letošním hitem doplňkové výbavy užitkových automobilů. Jacuzzi je přizpůsobené korbě tolik oblíbených pick-upů.


Renault odevzdal Ladu Rusům. Chtějí také znovu vyrábět moskviče
Auto-iDNES.cz | 11:00:00
Francouzská automobilka Renault převedla veškerá aktiva své ruské pobočky na město Moskva, svůj podíl 67,69 procenta v AvtoVAZ, výrobci automobilů Lada pak předala ruskému výzkumnému automobilovému institutu NAMI. Skupina Renault si vyhradila právo v následujících šesti letech odkoupit svůj podíl v AvtoVAZ zpět.


Čína - dubnová data ukazují výrazné zpomalení výroby a maloobchodu. Míra nezaměstnanosti stoupla
Kurzy.cz | 11:49:02
Čínský statistický úřad zveřejnil údaje za duben. Maloobchodní tržby meziročně propadly o 11,1% oproti trhem očekávanému poklesu o 6,1%. Růst zaregistrovali pouze prodejci nápojů, léků, potravin a PHM.Průmyslová produkce v dubnu meziročně poklesla o 2,9%.


V Česku se v 1Q22 prodalo a vyrobilo rekordní množství kotlů a dřevních paliv
Kurzy.cz | 11:34:26
Mezi českými domácnostmi masivně roste zájem o vytápění dřevními palivy. Domácí výrobci hlásí zvýšení prodejů kotlů na dřevo nebo dřevní pelety o 50 %. Výroba pelet v České republice vzrostla v prvním čtvrtletí 2022 oproti stejnému období loňského roku o&


Villeroy (ECB): Příliš slabé euro ohrožuje cenovou stabilitu
Kurzy.cz | 11:29:07
Člen ECB Francois Villeroy de Galhau dnes uvedl, že příliš slabé euro podkopává snahy ECB zkrotit inflaci směrem k jejímu dlouhodobému cíli a působí celkově proti snahám po cenové stabilitě.


Ceny zemědělských výrobců rostou nejrychleji od roku 1992
Kurzy.cz | 11:22:30
„Inflační spirála se dál prudce rozjíždí. Skokový růst cen výrobců předznamenává, že spotřebitelské ceny budou nadále dynamicky růst. Bohužel se stále nacházíme před dosažením vrcholu a další měsíce budou ve znamení ještě vyšší inflace,“ říká hlavní&helli


Ceny v českém zemědělství teď rostou nejvíce v dějinách. Zákaz vývozu pšenice z Indie zdraží chleba i v Česku, celkově o další desítky procent
Kurzy.cz | 11:12:24
Výrobní ceny v tuzemském zemědělství letos v dubnu rostly nejvýrazněji v dějinách České republiky a současně v celé historii měření od roku 1992. Oproti loňskému dubnu se totiž zvýšily o 35,3 procenta.


ČNB: Platnost starších vzorů bankovek skončí 30. června, k výměně zatím stále stačí s nimi platit
Kurzy.cz | 11:08:43
Platnost starších vzorů bankovek let 1995 až 1999 skončí k 30. červnu 2022, veřejnosti k jejich výměně však prozatím stále stačí průběžně platit hotovostí v obchodech. Návštěvu banky kvůli bankovkám s úzkým bezpečnostním proužkem není třeba plánovat, n...


Kdyby nebylo ECB, ČNB by byla nejbezradnější centrální bankou na kontinentě
Kurzy.cz | 10:51:59
Kdyby nebylo Evropské centrální banky, Česká národní banka by byla asi nejbezradnější centrální bankou na kontinentě. Na inflaci zareagovala příliš pozdě a příliš náhle. Celá měnová politika ČNB se už od 90. let se nese v duchu hesla „ode zdi ke zdi“, ...


Na Aukru se v dubnu prodala naše novodobá nejvzácnější oběžná mince
Kurzy.cz | 10:51:40
Žebříček největšího tuzemského aukčního portálu Aukro opanovaly prodeje zlatých mincí a dukátů, hranici půl milionu korun ale v dubnu překonala i aukce slavné desetikoruny z roku 1993 s malým Kč.


Technická analýza páru ETH/USD na 16. května 2022
Kurzy.cz | 10:30:12
Zprávy z krypto průmyslu: Oblíbené kryptoanalytické platformy Etherscan a CoinGecko souběžně vydaly varování před probíhajícím phishingovým útokem na své platformy. Útok začaly vyšetřovat, když mnoho uživatelů nahlásilo nezvyklá vyskakovací okna...


Ceny letí vzhůru napříč výrobními sektory
Kurzy.cz | 10:27:02
Ceny českých průmyslových výrobců v dubnu přidaly meziměsíčně 2,3 % a opět tak skončily nad očekáváními (medián odhadu 1,5 %, náš 1,9 %). V meziročním srovnání dosáhly 26,6 % z předchozích 24,7 %.


Obrat v inflaci za rohem? Data naznačují pokles poptávkových tlaků ve světě
Kurzy.cz | 10:11:04
Série lockdownů drtí čínskou ekonomiku: průmysl poklesl o 3% meziročně v dubnu a maloobchod dokonce o 11%. Dlouho jsme neměli žádnou covidovou statistiku, tak tady jedna je: proočkovanost boosterem je v Číně 53%, pro srovnání, v ČR 39%.


Vodovody a kanalizace v Moravskoslezském kraji v roce 2021
Kurzy.cz | 10:09:03
V roce 2021 dosáhla denní spotřeba vody v moravskoslezských domácnostech 93,9 litru na osobu a republikovou hodnotu převyšovala o 0,7 litru na osobu. V mezikrajském porovnání měl obyvatel Moravskoslezského kraje zásobovaný vodou z vodovodu čtvrtou...


Ceny v průmyslu stouply
Kurzy.cz | 10:02:44
Index cen v průmyslu v dubnu stoupl na 26,6 % meziročně oproti 24,7 % v březnu. Trhy očekávaly růst 25,5 % meziročně.


Po energiích vzbuzují obavy ceny zemědělských producentů a potravin (Komentář)
Kurzy.cz | 10:01:53
Dubnové statistiky vývoje cen
v primárních okruzích ukázaly na pokračující vysokou růstovou dynamiku. V meziročním vyjádření ji nadále podporuje statistická základna,
růst je ale bohužel patrný ve všech hlavních cenových okruzích i na meziměsíční
bázi ...


Česko-Izraelské inovační fórum k technologiím „smart cities“ 25.5. v Černínském paláci
Kurzy.cz | 10:00:09
ČESKO-IZRAELSKÉ INOVAČNÍ FÓRUM K TEC ČESKO-IZRAELSKÉ INOVAČNÍ FÓRUM K TECHNOLOGIÍM „SMART CITIES“ Dovolujeme si připomenout blížící se Česko-izraelské inovační fórum k technologiím „smart cities“, které proběhne 25. května 2022 v...


Rusko se vrací k výrobě Moskvičů. Nahradit mají modely Renaultu, ten v Rusku končí
aktuálně.cz | 11:11:00
Renault odchází z ruského trhu, za určitých podmínek se ale může opět vrátit. Místo jeho modelů se budou v Moskvě dělat opět Moskviče.


Neúspěšnost u maturitních testů letos vzrostla, u češtiny se zdvojnásobila
aktuálně.cz | 11:02:41
Neúspěšnost u maturit meziročně vzrostla z 11,2 procent na 13,7 procenta. U češtiny vzrostla ze 4,7 procenta na 9,4 procent. Naopak u maturity klesla.


K čemu to Rusům pomůže v boji? Fotka zdemolovaného vrtulníku obletěla svět
aktuálně.cz | 10:47:00
Polemiky na sociálních sítích vyvolal snímek torza domácího spotřebiče v troskách ruského vrtulníku sestřeleného na Ukrajině.


Foto: Hitlerova továrna na smrt v Sobiboru. Vzpoura začala smrtí šumavského esesáka
aktuálně.cz | 10:04:29
Před 80 lety byl zprovozněn vyhlazovací tábor Sobibor. Na vraždách se podíleli českokrumlovští rodáci. Jednoho z nich vězni vlákali do léčky.


OBRAZEM: Studené jako led. Lidé se brodili na Sněžku jezírkem z tajícího sněhu
Denik.cz | 11:40:00
Zatímco v údolích stoupají teploty k třicítce, na horách stále zůstávají vrstvy sněhu. Přesvědčili se o tom lidé, kteří vyrazili o víkendu do Krkonoš. Na cestě mezi Luční boudou a Sněžkou je čekala nepříjemná komplikace. Museli se brodit přes tající sníh, který vytvořil ledové jezírko. Voda v něm byla studená jako led.


ON-LINE: EU jedná o ropných sankcích. Jeden stát nás drží jako rukojmí, zaznívá
Denik.cz | 11:35:00
Ruská invaze na Ukrajinu pokračuje třetím měsícem. Ministři zahraničí členských zemí EU jednají o šestém balíku sankcí proti Rusku, dohoda o zákazu dovozu ropy však v pondělí nejspíše uzavřena nebude. Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis prohlásil, že jeden člen dělá z ostatních rukojmí. Francouzská automobilka Renault převedla veškerá aktiva své ruské pobočky na město Moskva. 


Na přívalové deště myslete dříve, než je mraky přiženou
Denik.cz | 11:04:00
Jak připravit odvod vody ze střech na letní bouřky a přívalové deště, radí Renata Hermanová z Brněnských vodárnen a kanalizací. 


Nový trend v Česku. Firmy dávají zaměstnancům stravenky na doktora
Denik.cz | 10:33:00
Zatímco dříve dělaly zaměstnancům radost hlavně papírové „jídelní“ stravenky, dnes to jsou multifunkční karty, za které lze pořídit nejen potraviny, ale třeba i lékařskou prohlídku. Firem, které takový bonus nabízejí, je čím dál více.


Dovolená pro ženy při menstruaci. Španělsko ji uzákoní jako první v Evropě
Denik.cz | 10:28:00
Tento argument se často používal v humorném duchu pro zvýraznění nerovnoprávného postavení žen. „Kdyby chlapi menstruovali, tak by hned zavedli týden placené dovolené při menstruaci každý měsíc.“ Teď se tato věta, jež se občas objevuje ve vystoupení stand-up komiků, stala v první zemi Evropské unie realitou. 


Divoké obchodování na růstových titulech pokračuje, trhy stále velmi nervózní - Ranní komentář XTB
Kurzy.cz | 07:36:46
Minulý týden skončil vlnou nákupů napříč akciovým trhem. Dařilo se přitom hlavně růstovým společnostem, které umazaly značnou část dřívějších výprodejů. Růst ale nebyl podložen novým fundamentem a zdá se, že byl tažen hlavně snahou o nákupy akcií ve sl...


Terezínská tryzna připomněla oběti nacistické perzekuce
Kurzy.cz | 07:24:30
V neděli 15. května proběhla na Národním hřbitově před Malou pevností v Terezíně tradiční Terezínská tryzna. Vzpomínkovou akci organizoval Památník Terezín ve spolupráci s Ústeckým krajem, městem Terezín, Federací židovských obcí v ČR a Terezínskou ini...


Česko hledá způsoby, jak se oprostit od závislosti na ruském plynu.
Kurzy.cz | 06:15:00
Česko hledá náhradu za ruský plyn Česko hledá způsoby, jak se oprostit od závislosti na ruském plynu. Funguje tu přes 500 bioplynových stanic, které z bioodpadu vyrábějí teplo a elektřinu.


Liberec: Na louce u Nisy se bude konat Krajský ekoden s tatrhy
Kurzy.cz | 12:00:44
Hudba, umění, design, regionální potraviny, řemeslo či ekovýchova – to vše nabídne v neděli 22.


Generál Opata jednal v Paříži se svým protějškem náčelníkem Generálního štábu Ozbojených sil Francie armádním generálem Thierry Bukhardem k předsednictví České republiky v Radě Evropské unie
Kurzy.cz | 12:00:45
Ve dnech 11. a 12. května jednal v Paříži náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata se svým protějškem náčelníkem Generálního štábu Ozbrojených sil Francie armádním generálem Thierry Burkhardem k předsednictví v Radě EU. Setkání se zúča...


Ťukáním na displeji se všechno nevyřeší, tvrdí šéf firmy Gumex. Fabrika na hadice má za sebou rekordní rok
Euro | 11:29:33
Rodinnou firmu Gumex založil Jan Sedláček v roce 1994 ve Strážnici. Gumárenský podnik poté z většiny předal svým dětem, které v řemesle pokračují. Firmě se daří navzdory potížím s mezinárodním obchodem a dodávkami materiálů. Vděčí za to vytrvalosti majitelů, pečlivému plánování i schopnému managementu. Ve svých pobočkách v Česku a na Slovensku Gumex prodává hlavně průmyslové hadice a těsnění na míru.


Ministerstvo průmyslu chystá založení státního obchodníka s energiemi. Má zvýšit energetickou bezpečnost
Hospodářské noviny | 13:39:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi. Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií. Cílem státního obchodníka je mimo jiné zvýšení energetické bezpečnosti, ale i...


30 let rozděleni, přesto spolu. Sledujte debatu Respektu se Zuzanou Čaputovou
Hospodářské noviny | 13:37:00
Sledujte živě diskusní večer z Brna, kde se před 30 lety rozhodovalo o rozdělení Československa.


Německá pravice má nové hrdiny. CDU se díky nim může po odchodu Merkelové opět vrátit k moci
Hospodářské noviny | 13:31:00
Kdyby byla německá spolková země Severní Porýní-Vestfálsko samostatným státem, šlo by o šestou největší ekonomiku v Evropské unii. V této zemi na západě Německa, jejímž centrem je Düsseldorf, žije skoro dvakrát víc lidí než v Česku. Nedělní zemské...


Babiš vyrazil v obytňáku za voliči. Vylepil si však na něj plakáty ANO, ty tak musí zahrnout do nákladů voleb
Hospodářské noviny | 12:32:00
Předseda ANO Andrej Babiš v pondělí zahájil jízdy obytným vozem za voliči. Ráno se vydal z Průhonic u Prahy, kde žije, na jižní Moravu, chce se setkat s lidmi v Břeclavi. V dalších dnech se chystá navštívit Znojmo, Brno či Vyškov. Babiš si na svých...


Další obří ztráta. Internetová společnost Mall Group a WeDo loni prodělaly přes půl miliardy korun
Hospodářské noviny | 11:50:00
Polské investory – internetové tržiště Allegro – jistě příliš nepotěšily výsledky Mall Group a logistické společnosti WeDo, které loni koupili od tuzemských investičních skupin. Skupina Mall Group a WeDo totiž za uplynulý finanční rok,...


Alza slibovala prodlouženou záruku, šlo ale jen o pojištění. Každý v reklamě přehání, řekl soud zákazníkovi
Hospodářské noviny | 11:36:00
Za sedm tisíc korun si před lety koupil Jan Martínek bezdrátová sluchátka v e-shopu Alza. Ke koupi ho přesvědčilo i to, že si za 1400 korun mohl přikoupit prodlouženou záruku – místo běžných dvou let na plných pět. Jenže když se sluchátka po...


Realitní horečka. Vybrali jsme šest objektů, které by neměly ujít vaší pozornosti
Hospodářské noviny | 08:00:00
Zámek, nový byt v Praze v přírodě i kouzelné chvíle strávené na samotě venkova. Vybrali jsme šest pozoruhodných nemovitostí pro všechny, kdo teď přemýšlí, že si něco v nabídce realit pořídí.


Máme generály idioty! Rusové rozebírají vojenský debakl u Bilohorivky
idnes.cz | 13:33:00
Bezmála pět set mužů ztratila ruská armáda během neúspěšného pokusu o překonání řeky Severní Doněc. Velitele zodpovědné za vojenskou katastrofu z minulého týdne kritizují i jindy loajální experti a připomínají, že ofenziva v Donbasu nejde podle plánu.


Odboráři budou mít v září pražský sněm, řeknou své požadavky proti drahotě
idnes.cz | 13:30:00
Odbory Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) svolávají na 5. září do Prahy shromáždění, kde chtějí zveřejnit své požadavky proti zdražování a připravit se na svůj další postup, řekl v pondělí předák Josef Středula. Dorazit by podle něj mohlo 1 500 až 2 000 odborářů. Odboráři pořádají podobnou akci každý rok.


Časopis Harper’s Bazaar spustil nový web, je první ze vznikajícího hubu
idnes.cz | 13:00:00
Měsíčník Harper’s Bazaar mediální skupiny MAFRA spustil web v nové podobě. Čtenáři se mohou těšit na stylový pohled na módu i svět známých osobností, stejně tak jako na autoritativní vhled do kulturního dění. Web je první platformou v rámci vznikajícího digitálního hubu lifestylového portfolia MAFRA.


Likvidace, nebo insolvence. Do konce léta má být jasno, co bude se Sberbank
idnes.cz | 12:48:00
Likvidátorka Sberbank CZ Jiřina Lužová by chtěla mít nejpozději do konce léta jasno, zda banka půjde do likvidace, nebo do insolvence. Čím by prodej aktiv banky trval déle, tím více by banka podle ní ztrácela na hodnotě.


Letiště nabírá lidi, které nedávno propustilo. Věří, že zdvojnásobí provoz
idnes.cz | 12:39:00
Pražské letiště se snaží zpět najmout třetinu lidí, které kvůli koronavirovým restrikcím nedávno propustilo. Zpět chce najmout na dvě stovky pracovníků bezpečnostní kontroly, odbavení cestujících nebo bagážistů. Kvůli odeznění covidu totiž očekává dvojnásobek cestujících proti loňskému slabému roku.


Fialu čeká schůzka se Zemanem v Lánech. Řešit budou Ukrajinu i českou ekonomiku
idnes.cz | 12:32:00
Premiér Petr Fiala bude v pondělí večer v Lánech hovořit s prezidentem Milošem Zemanem o dění na Ukrajině či ekonomické situaci v Česku a jejích dopadech na občany. Portál iDNES.cz vysílá přímý přenos brífinku po schůzce, začátek je plánovaný na 19:00 hodin.


Pobodaný řidič, uloupené auto, honička s policií. Muži hrozí výjimečný trest
idnes.cz | 12:27:00
Městský soud v Praze prodloužil vazbu Jiřímu Sasákovi, který podle obžaloby loni v srpnu naplánoval vraždu řidiče sdílené služby Bolt, protože se chtěl zmocnit jeho vozu. Pobodaný šofér útok nožem přežil, z auta uprchl. Sasáka po honičce Prahou dopadla policie.


Od západu Čech přijdou bouřky s krupobitím, výstraha platí do půlnoci
idnes.cz | 12:17:00
Během pondělního odpoledne a večera budou v Čechách hrozit silné bouřky s přívalovými dešti a silnějšími nárazy větru o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině. Meteorologové varují před kroupami a rozvodněním menších toků. Nebezpečí však budou představovat také blesky a padající větve stromů. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ).


Podél Černého moře směrem na Balkán. Putinův plán je odvěkým cílem Ruska
idnes.cz | 11:09:00
Ruská invaze na Ukrajinu reflektuje tisíciletou imperiální politiku Moskvy. Země se již před stovkami let snažila rozšířit hranice své říše k Černému moři a dále. Odvěkým cílem carů byl Balkán, z něhož chtěli učinit základnu pro další mocenskou expanzi. Jejich ambice však mařily ostatní mocnosti.


Čert Janek i Luňák z Okresního přeboru. Ondřej Vetchý slaví šedesátiny
revue.idnes.cz | 13:00:00
Od nezbedných floutků, spoléhajících na roztomilou drzost, se Ondřej Vetchý propracoval k rolím zloduchů i silných charakterů. Herec 16. května oslaví šedesátiny. Do každé práce se pouští s puntičkářskou snahou o dokonalost. Je také znám skvělou kondicí a smyslem pro čest a spravedlnost.


Ministerstvo průmyslu chystá založení státního obchodníka s energiemi. Má zvýšit energetickou bezpečnost
iHned.cz | 13:39:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi. Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií. Cílem státního obchodníka je mimo jiné zvýšení energetické bezpečnosti, ale i...


30 let rozděleni, přesto spolu. Sledujte debatu Respektu se Zuzanou Čaputovou
iHned.cz | 13:37:00
Sledujte živě diskusní večer z Brna, kde se před 30 lety rozhodovalo o rozdělení Československa.


Německá pravice má nové hrdiny. CDU se díky nim může po odchodu Merkelové opět vrátit k moci
iHned.cz | 13:31:00
Kdyby byla německá spolková země Severní Porýní-Vestfálsko samostatným státem, šlo by o šestou největší ekonomiku v Evropské unii. V této zemi na západě Německa, jejímž centrem je Düsseldorf, žije skoro dvakrát víc lidí než v Česku. Nedělní zemské...


Babiš vyrazil v obytňáku za voliči. Vylepil si však na něj plakáty ANO, ty tak musí zahrnout do nákladů voleb
iHned.cz | 12:32:00
Předseda ANO Andrej Babiš v pondělí zahájil jízdy obytným vozem za voliči. Ráno se vydal z Průhonic u Prahy, kde žije, na jižní Moravu, chce se setkat s lidmi v Břeclavi. V dalších dnech se chystá navštívit Znojmo, Brno či Vyškov. Babiš si na svých...


Všechno zdražuje, lidí chodí málo. Plzeňské filharmonii město přidá 4,6 milionu
pikant | 13:43:00
Rozpočet orchestru zasáhly enormní nárůst inflace, zdražení energií, nájmů či dopravy a také jen pozvolný návrat diváků.


Recenze: Světla, ohně, ohňostroje. Rammstein v Praze využili i černý kouř
pikant | 12:34:00
Očekávání velkolepé vizuální show splnili na 100 procent. Scéna připomínala něco mezi katedrálou a industriálním objektem.


Ford Fiesta 1.0 EcoBoost Hybrid (92 kW) ST-Line X – Stále dobré svezení
Auto.cz | 12:56:00
Aktuálně nejmenší model v nabídce Fordu pro český trh nedávno prošel omlazovací kúrou. Prostřednictvím mild-hybridní verze ST-Line X jsme zjišťovali, jak se modernizace povedla. Máme pro vás dobré zprávy.


Prahou ucpanou kvůli Barrandovskému mostu prosvištíte na skútru. Jak vybrat
Auto-iDNES.cz | 13:00:00
Drahý benzin a ucpané silnice možná pozmění naše návyky. Dostat se do práce je možné taky hromadnou dopravou. Ale určitě vás napadlo také osedlat motorku. Skútry zažívají poslední roky obrovský boom. Mnoho z adeptů skútraření určitě napadne pro začátek zkusit ojetý stroj. Jak na to?


Škola karavaningu: nomádský rituál a louhování kávy v zavařovačce
Auto-iDNES.cz | 12:00:00
Pokud se na cestách karavanem chcete vzdát kávy, tak ani nevyrážejte. Kafe je zákon. Nomádská tekutá bible. Poradíme vám, jaké možnosti máte, když si na čtyřech kolech budete chtít tuto legendární drogu vychutnat v plné kvalitě.


U maturitních testů propadlo více středoškoláků než loni, v matematice se ale výrazně zlepšili
ČT24 | 11:21:42
U písemných maturitních testů neuspělo 13,7 procenta maturantů, informovalo Centrum pro zjišťování výsledků ve vzdělávání (Cermat). Největší potíže měli s němčinou, kde byla neúspěšnost téměř sedmnáctiprocentní, u testu z matematiky naopak neuspěla jen desetina ze studentů, kteří se k němu přihlásili. Loni byl podíl neúspěšných maturantů z matematiky výrazně vyšší. Celkově přesto letos neprošel testy větší podíl maturantů než v minulém roce.


Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli veřejným zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů
ČT24 | 11:28:02
Policisté obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Na webu Vrchního státního zastupitelství v Praze to uvedl státní zástupce Jakub Bílý. Detektivové zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které SÚRAO spadá.


Proč jsou děti nejlepší filozofové?
Respekt | 13:15:57
Některé otázky kladou jen děti a dospělí se od nich mají hodně co učit. Poslechněte si článek převzatý z časopisu The Atlantic a otištěný v Respektu 19/2022 jako podcast


Smažák, buchty, chlebíčky? Které české jídlo by mohlo napodobit úspěch döner kebabu
Respekt | 11:45:43
Anketa: Nejúspěšnější evropský fastfood slaví padesátku. Kde se dělá nejlepší kebab v Česku


Může vám CBD pomoci zhubnout?
Kurzy.cz | 13:46:05
Ukázalo se, že CBD může pomoci osobám s nadváhou, která je stále větším problémem v moderní společnosti. Jaká teorie a fakta stojí za tímto tvrzením?


Změna v nastavení měnové politiky ČNB nemusí být po nástupu A. Michla do pozice guvernéra zdaleka tak výrazná, jak se nyní prezentuje
Kurzy.cz | 13:40:00
Jmenování A. Michla novým guvernérem České národní banky (ČNB) vzbudilo v minulém týdnu řadu ohlasů a často i negativních komentářů kvůli jeho vztahu s minulým premiérem A. Babišem. Pojďme se však na nového guvernéra podívat nezaujatou optikou a nastín...


Bitcoin klesne na 20 000 USD a ETH na 1300 USD, říká Arthur Hayes. Jaká je pravděpodobnost, že se tak stane?
Kurzy.cz | 13:27:09
Minulý týden byl na trhu s kryptoměnami jedním z nejvolatilnějších za posledních šest měsíců. Coiny dosáhly a prolomily místní minima a investoři hystericky prodávali svůj kapitál, podpořený kolapsem algoritmického stablecoinu UST.


Tento týden nabídne dividendy od Whirlpool, Microsoft, 3M, Chevron a spousty dalších
Kurzy.cz | 13:17:19
Z hlediska výsledkové sezóny se očekávají ještě reporty od asi 60 zbývajících společností z indexu S&P 500. Převážně od firem z menší a střední kapitalizací, nicméně právě tento týden dojde na významné firmy z oblasti maloobchodu či technologií.


Dubnová statistika potvrzuje akceleraci cenových tlaků jak na straně průmyslových výrobců, tak v zemědělství
Kurzy.cz | 12:54:00
Růst cen v průmyslu je tažen nejen zpracovatelských sektorem, ale také v odvětví těžby a výrobou energií, a meziroční cenový růst může v nejbližších měsících v tuzemském průmyslu dále zrychlovat.


Změna v nastavení měnové politiky ČNB nemusí být po nástupu A. Michla do pozice guvernéra zdaleka tak výrazné, jak se nyní prezentuje
Kurzy.cz | 12:39:32
Jmenování A. Michla novým guvernérem České národní banky (ČNB) vzbudilo v minulém týdnu řadu ohlasů a často i negativních komentářů kvůli jeho vztahu s minulým premiérem A. Babišem. Pojďme se však na nového guvernéra podívat nezaujatou optikou a nastínit


12.h - Evropa dopoledne nejistá, BCPP stejně tak, koruna posiluje, ropa blízko 110 USD, zlato testuje ceny pod 1800 USD
Kurzy.cz | 12:39:16
Evropské akciové trhy jsou v úvodu nového týdne v průběhu dopoledne nejisté. Negativně působí především makra z Číny ukazující poměrně silné dubnové zpomalení tamní ekonomiky, nejistý je také vliv komentářů jednoho z členů ECB, který je pro normalizaci&he


Technický přehled WTI: cena se může zvýšit
Kurzy.cz | 12:19:19
Ropa roste díky rostoucí poptávce po energii a nejnovější politice OPEC. Je velká šance, že tento býčí trend bude tento týden pokračovat. Technický přehled: Kotace je nad střední linií Bollingerova indikátoru, pod SMA 5, ale nad SMA 14.


Bartoš chce, aby se krize vnímala i jako příležitost
Eurozpravy-domácí | 12:49:00
O krizi by se podle vicepremiéra pro digitalizaci Ivana Bartoše (Piráti) mělo mluvit i jako o příležitosti, jak věci rychleji měnit, za využití zkušeností z pandemie koronaviru, ale i v souvislosti s válkou na Ukrajině. Řekl to dnes při zahájení 24. ročníku dvoudenní konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové.


Program podpory českých firem v zahraničí Propea pokračuje i v roce 2022 - k realizaci bylo schváleno celkem 16 projektů v 15 zemích po celém světě
Kurzy.cz | 11:36:15
Projekty PROGRAM PODPORY ČESKÝCH FIREM V ZAHRANIČÍ PROPEA POKRAČUJE I V ROCE 2022 Projekty na podporu ekonomických aktivit v zahraničí (PROPEA), pokračují v roce 2022 svým již třetím ročníkem. K realizaci bylo schváleno celkem 16...


Západ Čech zasáhnou bouřky, na severu by déšť měl snížit riziko požárů
Eurozpravy-domácí | 12:16:00
V západní polovině Čech se dnes večer a v noci ojediněle objeví silné bouřky, které doprovodí intenzivní srážky, silný vítr, případně krupobití. V severní polovině Čech by očekávané srážky měly postupně snížit nynější nebezpečí vzniku a šíření požárů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Noční můra Pražanů začala. Silničáři zahájili opravu Barrandovského mostu
Eurozpravy-domácí | 11:22:00
Stavební práce na opravě Barrandovského mostu v Praze začaly dnes ráno. Silničáři frézují vozovku na rekonstruované části stavby a ve středu začnou bourat jeden z nájezdů na most. Ze záběrů dopravních kamer a informací na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic vyplývá, že na Strakonické ve směru do centra se krátce po 07:00 tvořily kolony pomalu jedoucích aut. Větší problémy v dopravě na opravovaném mostě nejsou. Intenzivnější doprava oproti normálu byla v ranní špičce naopak na objízdných trasách.


VZP při čerpání fondu prevence postupovala diskriminačně, odhalil NKÚ
lidovky.cz | 10:21:58
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) podle zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) postupovala netransparentně a diskriminačně. Mimo jiné platila i projekty, které hradit neměla, a dlouhodobě nedostatečně spravovala pohledávky. Podle VZP se nejedná o zásadní nedostatky, s některými závěry nesouhlasí. Přijme však vnitřní opatření.


Rusko označuje vstup Finska a Švédska do NATO za vážnou chybu
Eurozpravy-zahraniční | 13:09:00
Případný vstup Finska a Švédska do Severoatlantické aliance by byl vážnou chybou, se kterou by se Rusko jen tak nesmířilo, řekl dnes podle agentury Interfax náměstek ruského ministerstva zahraničí Sergej Rjabkov. Švédská vládní sociálně demokratická strana v neděli podpořila vstup země do NATO, již dříve se podobným způsobem vyjádřila i finská vláda. Obě severské země se k historickému kroku rozhodly po ruské invazi na Ukrajinu.


Gazprom na červen nezarezervoval kapacitu pro export plynu do Evropy přes dva tranzity
Eurozpravy-zahraniční | 12:56:00
Ruský státní plynárenský gigant Gazprom na červen nezarezervoval tranzitní kapacitu pro export plynu do Evropy přes Slovensko prostřednictvím hraničního uzlu Veľké Kapušany. Na příští měsíc nezarezervoval ani přepravní kapacitu plynovodem Jamal přes Polsko. Podle agentury Reuters to vyplývá z výsledků energetických aukcí.


Na Slovensku vyměřil soud až dvouleté vězení za lustrace lidí, včetně Kuciaka
Eurozpravy-zahraniční | 12:28:00
Dvouleté vězení, trest propadnutí majetku a zákaz působit v orgánech veřejné moci na sedm let vyměřil dnes soud na Slovensku bývalému šéfovi elitního útvaru policie Pavlu Vorobjovovi. Vorobjov se přiznal, že v policejních databázích nezákonně lustroval desítky osob včetně zavražděného novináře Jána Kuciaka. Informovala o tom slovenská média.


EU jedná o šestém balíku protiruských sankcí, Borrell dnes shodu nečeká
Eurozpravy-zahraniční | 12:13:00
V Bruselu dnes jednají ministři zahraničí členských zemí Evropské unie o šestém balíku sankcí proti Rusku po jeho agresi vůči Ukrajině. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell při příchodu na jednání uvedl, že dohoda o zákazu dovozu ruské ropy dnes nejspíš uzavřena nebude. Na vině je podle něj "silná pozice některých států". Proti embargu se staví Maďarsko, které není spokojeno s Evropskou komisí navrženými výjimkami.


Přímý přenos: Debata Respektu se Zuzanou Čaputovou
aktuálně.cz | 13:49:30
Sledujte živě od 18:30 diskusní večer z Brna, kde se před 30 lety rozhodovalo o rozdělení Československa.


Západ Česka večer zasáhnou silné bouřky, na severu déšť sníží riziko požárů
aktuálně.cz | 13:23:35
V pondělí večer a v noci se v západní polovině Čech objeví silné bouřky s možným krupobitím.


Vyděšený námořník a siréna. Ukrajinci zveřejnili nahrávku z potápějící se Moskvy
aktuálně.cz | 13:11:00
Člen posádky na nahrávce za zvuků poplašné sirény popisuje zoufalou situaci.


Záběry z Barrandovských teras. Začala obávaná oprava nejvytíženějšího mostu v Praze
aktuálně.cz | 12:10:00
"Pro řidiče bude zřejmě nejnáročnějších prvních deset dnů na Strakonické ulici," řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.


Na českých vesnicích skončilo za poslední tři roky 12 procent hospod
Eurozpravy-ekonomika | 13:17:00
V obcích ČR do 5000 obyvatel skončilo za poslední tři roky 12 procent hospod. Jde téměř o dvojnásobek v porovnání s městy nad 20.000 obyvatel. Vyplývá to z průzkumu Plzeňského Prazdroje, který jej dnes zveřejnil v tiskové zprávě. Největší český pivovar proto rozšířil svůj program Vesnice na podporu obecních hospod, do něhož se zapojilo už téměř 900 provozoven, více než desetina všech vesnických hospod v ČR. Pivovar jim pomáhá finančně i radami, jejich prodeje stouply meziročně o osm procent. Oslovení provozovatelé potvrdili, že jim to pomáhá.


Růst ekonomiky letos výrazně zpomalí, v EU i Česku
Eurozpravy-ekonomika | 11:38:00
Letošní růst ekonomiky Evropské unie bude proti původním odhadům výrazně pomalejší, zejména kvůli dopadům ruské invaze na Ukrajině. Ve své jarní makroekonomické prognóze to dnes uvedla Evropská komise (EK). Unijní exekutiva nyní očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) sedmadvacítky členských zemí o 2,7 procenta, zatímco krátce před začátkem války v únoru předpovídala čtyři procenta.


ÚAMK: Hra o trůny také u Splitu
Kurzy.cz | 09:21:32
Je všeobecně známo, že Dubrovník láká mladé snad mnohem více proto,


Výhružky, únosy učitelů. Tak vypadá rusifikace školství na Ukrajině, tvrdí úřady
Denik.cz | 13:30:00
V okupovaných ukrajinských regionech se Kreml snaží o co nejrychlejší přizpůsobení školního systému ruské představě o výuce. Podle výpovědí svědků a ukrajinských úřadů přibývá případů vyhrožování a únosů pedagogů, kteří odmítají přijmout současné ruské učebnice a ruský jazyk.


Vstup Finska a Švédska do NATO? Jen tak se s tím nesmíříme, uvedl ruský diplomat
Denik.cz | 13:26:00
Případný vstup Finska a Švédska do Severoatlantické aliance by byl vážnou chybou, se kterou by se Rusko jen tak nesmířilo, řekl podle agentury Interfax náměstek ruského ministerstva zahraničí Sergej Rjabkov. Podobným způsobem se pak vyjádřil i mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Švédská vládní sociálně demokratická strana v neděli podpořila vstup země do NATO, již dříve se podobným způsobem vyjádřila i finská vláda. Obě severské země se k historickému kroku rozhodly po ruské invazi na Ukrajinu.


Moskva znárodnila Renault. Na scénu se vracejí automobily Moskvič
Denik.cz | 12:42:00
Automobilka Renault Russia patří ruské metropoli Moskvě. Ta se rozhodla vyrábět vlastní osobní automobily pod historickou značkou Moskvič. Oznámil to starosta Sergej Sobjanin na svém osobním blogu. Podle něj začne moskevský automobilový závod časem vyrábět i elektromobily.


Ta Božena! S chytrým telefonem po stopách Boženy Němcové a až k její lavičce
Denik.cz | 12:38:00
/FOTO/ Co lidé ví o Boženě Němcové? Napsala Babičku, pobývala v Litomyšli nebo znají Babiččino údolí. Málokdo ale už ví, že spisovatelka žila také v České Třebové, kde má svoji lavičku, nebo že bydlela s dětmi v restauraci Na Horách. To a další zajímavosti ze života slavné spisovatelky přibližuje projekt Ta Božena!


OBRAZEM: Nedobrá adresa: Obrnickému sídlišti už asi není pomoci, říkají místní
Denik.cz | 12:28:00
Obrnice na Mostecku dlouhodobě nepatří mezi vyhledávané lokality. Trápí je sociální problémy, hluk, nepořádek. Největší potíže dělá část problémových nájemníků, kteří se v bytech hodně rychle střídají.


OBRAZEM: Letitý problém. Lidi přijíždějící vlakem vítají u Liberce hromady smetí
Denik.cz | 12:19:00
Igelity vlající namotané na větvích, plastové obaly všech barev, odpadky všeho druhu, jednoduše to, co se lidem nehodilo nebo by běžně vyhodili do popelnice. Pohled na pestré, ale nevábné hromady i hromádky smetí se naskytnou každému cestujícímu, který přijíždí do Liberce vlakem od Frýdlantu nebo Hrádku a Žitavy.


Manévry v centru Ostravy, policisté se štíty a samopaly hledali ozbrojence
Denik.cz | 11:50:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Policisté se samopaly, v neprůstřelných vestách a s pancéřovými štíty vyvolali v pondělí před polednem rozruch v centru Ostravy. Znenadání se objevili na Masarykově náměstí a začali s kontrolou objektů.


Horší výsledek než loni. Písemnou maturitu nezvládlo 14 procent žáků
Denik.cz | 11:48:00
Neúspěšnost u státních maturitních testů letos v květnu proti minulému roku vzrostla, proti předcovidovému roku 2019 ale mírně klesla. Letos u testů neuspělo 13,7 procenta těch, kteří šli ke zkouškám poprvé. Loni to bylo 11,2 procenta, před třemi roky 14,1 procenta. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Cermat na svém webu.


Začíná týdenní svátek městské architektury, který otevře dveře stovce jindy nepřístupných budov
Reflex | 12:00:00
Open House Praha se letos uskuteční od pondělí 16. do neděle 22. května 2022. Osmý ročník největšího pražského festivalu otevřených budov a prostorů zpřístupní o předposledním květnovém víkendu veřejnosti zdarma 101 budov a prostorů na celém území hlavního města. Celý týden bude současně probíhat doprovodný program, který nabídne přednášky, diskuze a speciální  komentované procházky. O zábavu budou mít postaráno také děti a bariéry z cesty za poznáním města se organizátoři snažili odstranit i zdravotně postiženým.


Policie zasahuje kvůli veřejným zakázkám ve Správě úložišť radioaktivních odpadů
Tiscali-zprávy | 11:57:31
Policisté dnes obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO).


EU jedná o šestém balíku protiruských sankcí. Borrell dnes ale shodu nečeká
Tiscali-zprávy | 11:49:22
V Bruselu dnes jednají ministři zahraničí členských zemí Evropské unie o šestém balíku sankcí proti Rusku po jeho agresi vůči Ukrajině.


Ministerstvo průmyslu chce vytvořit státního obchodníka s energiemi. Má zajistit nižší ceny
E15-ekonomika | 13:44:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi. Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií.


Ceny energií budou pro sociálně zranitelné nižší. Vláda chystá zvláštní tarify i pro střední třídu
E15-ekonomika | 13:38:00
Před podzimní topnou sezonou čeká seniory či invalidy s nízkými důchody a další sociálně zranitelné skupiny obyvatelstva finanční úleva. V rámci energetického balíčku chystají ministerstva práce, průmyslu a financí legislativní změny, které domácnostem s nízkými příjmy včetně rodin s dětmi nastaví zvláštní tarify za elektřinu a plyn. Analytici záměr vlády vítají. Pokud bude podle nich opatření skutečně adresné, další růst inflace nezpůsobí. Pomoc by se měla týkat nejvýše patnácti procent občanů.    


McDonald's odchází po více než třiceti letech z Ruska. Zaměstnává tam přes 60 tisíc lidí
E15-ekonomika | 13:26:00
Provozovatel restaurací rychlého občerstvení McDonald's zahájil prodej svých aktiv v Rusku. V zemi má 850 provozoven a zaměstnává tam 62 tisíc lidí. Informovala o tom v prohlášení americká firma. Poukázala přitom na humanitární krizi, již způsobila ruská invaze na Ukrajinu a která se příčí hodnotám podniku. McDonald's je poslední z velkých společností, které kvůli ruské agresi odchází ze země, napsala agentura AP.


Zásah ve správě jaderných úložišť. Policie obvinila pět lidí a jednu firmu
E15-ekonomika | 12:00:00
Policisté obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Na webu Vrchního státního zastupitelství v Praze to uvedl státní zástupce Jakub Bílý. Podle serveru Seznam Zprávy detektivové od rána zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy.


Růst ekonomiky EU se podle odhadů výrazně zpomalí. Důvodem je válka na Ukrajině
E15-ekonomika | 11:24:00
Letošní růst ekonomiky Evropské unie bude proti původním odhadům výrazně pomalejší, zejména kvůli dopadům ruské invaze na Ukrajině. Ve své jarní makroekonomické prognóze to uvedla Evropská komise (EK). Ta nyní očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) sedmadvacítky o 2,7 procenta, zatímco krátce před začátkem války v únoru předpovídala čtyři procenta.


Vstoupit do NATO by bylo vážnou chybou, reaguje na prohlášení Finska a Švédska zástupce Ruska
E15-ekonomika | 11:00:00
Případný vstup Finska a Švédska do Severoatlantické aliance by byl vážnou chybou, se kterou by se Rusko jen tak nesmířilo, řekl podle agentury Interfax náměstek ruského ministerstva zahraničí Sergej Rjabkov. Švédská vládní sociálně demokratická strana v neděli podpořila vstup země do NATO, již dříve se podobným způsobem vyjádřila i finská vláda. Obě severské země se k historickému kroku rozhodly po ruské invazi na Ukrajinu.


Ministerstvo průmyslu chce vytvořit státního obchodníka s energiemi. Má zajistit nižší ceny
E15-politika | 13:44:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi. Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií.


Ceny energií budou pro sociálně zranitelné nižší. Vláda chystá zvláštní tarify i pro střední třídu
E15-politika | 13:38:00
Před podzimní topnou sezonou čeká seniory či invalidy s nízkými důchody a další sociálně zranitelné skupiny obyvatelstva finanční úleva. V rámci energetického balíčku chystají ministerstva práce, průmyslu a financí legislativní změny, které domácnostem s nízkými příjmy včetně rodin s dětmi nastaví zvláštní tarify za elektřinu a plyn. Analytici záměr vlády vítají. Pokud bude podle nich opatření skutečně adresné, další růst inflace nezpůsobí. Pomoc by se měla týkat nejvýše patnácti procent občanů.    


McDonald's odchází po více než třiceti letech z Ruska. Zaměstnává tam přes 60 tisíc lidí
E15-politika | 13:26:00
Provozovatel restaurací rychlého občerstvení McDonald's zahájil prodej svých aktiv v Rusku. V zemi má 850 provozoven a zaměstnává tam 62 tisíc lidí. Informovala o tom v prohlášení americká firma. Poukázala přitom na humanitární krizi, již způsobila ruská invaze na Ukrajinu a která se příčí hodnotám podniku. McDonald's je poslední z velkých společností, které kvůli ruské agresi odchází ze země, napsala agentura AP.


Zásah ve správě jaderných úložišť. Policie obvinila pět lidí a jednu firmu
E15-politika | 12:00:00
Policisté obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Na webu Vrchního státního zastupitelství v Praze to uvedl státní zástupce Jakub Bílý. Podle serveru Seznam Zprávy detektivové od rána zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy.


Růst ekonomiky EU se podle odhadů výrazně zpomalí. Důvodem je válka na Ukrajině
E15-politika | 11:24:00
Letošní růst ekonomiky Evropské unie bude proti původním odhadům výrazně pomalejší, zejména kvůli dopadům ruské invaze na Ukrajině. Ve své jarní makroekonomické prognóze to uvedla Evropská komise (EK). Ta nyní očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) sedmadvacítky o 2,7 procenta, zatímco krátce před začátkem války v únoru předpovídala čtyři procenta.


Vstoupit do NATO by bylo vážnou chybou, reaguje na prohlášení Finska a Švédska zástupce Ruska
E15-politika | 11:00:00
Případný vstup Finska a Švédska do Severoatlantické aliance by byl vážnou chybou, se kterou by se Rusko jen tak nesmířilo, řekl podle agentury Interfax náměstek ruského ministerstva zahraničí Sergej Rjabkov. Švédská vládní sociálně demokratická strana v neděli podpořila vstup země do NATO, již dříve se podobným způsobem vyjádřila i finská vláda. Obě severské země se k historickému kroku rozhodly po ruské invazi na Ukrajinu.


Rozšíření NATO je problém, odpovíme, řekl Putin. Už i Švédsko dává přihlášku
idnes.cz | 15:55:00
Plány na přijetí Finska a Švédska do NATO jsou problém, řekl v pondělí ruský prezident Vladimir Putin. Rusko by podle něj muselo reagovat, pokud by Aliance rozšiřovala vojenskou infrastrukturu. Švédská premiérka Magdalena Anderssonová v pondělí oznámila, že její země se oficiálně rozhodla o členství v NATO požádat. O stejném kroku nyní debatují také finští poslanci.


Kauza Bečva se komplikuje, státní zástupce podal na vrácení spisu stížnost
idnes.cz | 15:50:00
Státní zástupce podal stížnost na verdikt vsetínského soudu v kauze otravy Bečvy. Neztotožnil se s argumentací soudu, který vrátil případ k došetření.


Dvacetiletého syna obvinili z vraždy otce, v Jablonci ho bodl nožem
idnes.cz | 15:28:00
Policisté obvinili dvacetiletého muže z vraždy jeho devětatřicetiletého otce, kterého bodl nožem při noční potyčce v Jablonci nad Nisou. Muž zraněním podlehl v nemocnici. Jeho synovi hrozí až 18 let ve vězení.


VIDEO: Cyklista v Brně kličkoval mezi auty, až do stojícího narazil
idnes.cz | 15:20:00
Nárazem do stojícího automobilu skončila divoká jízda cyklisty ulicemi Brna, kterou zachytily kamery z projíždějícího policejního auta. Muž, který ze srážky vyvázl bez zranění, zaplatil za své počínání pokutu.


Trh čeká paritu mezi dolarem a eurem. Dojde k tomu po dvaceti letech
idnes.cz | 15:17:00
Po více než dvaceti letech se kurz eura vůči dolaru pomalu blíží paritě, tedy hodnotě, kdy se jedno euro na trzích prodává za jeden americký dolar. Ještě před pár měsíci ale byla situace úplně jiná. Směnárny tehdy standardně vydávaly za jedno euro asi 1,20 amerického dolaru. Za změnou stojí i neochota Evropské centrální banky ECB navyšovat své úrokové sazby, proto je euro mezi investory momentálně poměrně nepopulární.


Sebevraždu policisty z Výměny manželek řeší soudy, režisér nátlak popírá
idnes.cz | 15:13:00
Krajský soud v Ostravě se začal zabývat odvoláním v případu sebevraždy policisty z Opavska, který si podle obžaloby vzal život kvůli údajnému vydírání ze strany režiséra reality show Výměna manželek. Okresní soud v Opavě obžalovaného režiséra sice zprostil viny, státní zástupce se ovšem odvolal.


Během tří let skončilo víc než tisíc hospod na vsích. Pivovar nabízí pomoc
idnes.cz | 15:06:00
V českých obcích o velikosti do pěti tisíc obyvatel skončilo za poslední tři roky přes 1 100 hospod. Plzeňský Prazdroj jim nabídl pomoc a rozšířil svůj program na podporu obecních hospod s názvem „Vesnice“, do něhož se zapojilo téměř devět set provozoven. Ty svůj provoz nejen neukončily, ale díky účasti v programu hlásí nárůst prodejů.


Erdoganovi o Švédsko s Finskem nejde, jen rozehrál novou hru, míní list
idnes.cz | 14:56:00
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan svým postojem k možnému členství Švédska a Finska v Severoatlantické alianci rozehrál další hru, v níž mu o vstup těchto zemí do NATO vůbec nejde. Jeho cílem je posílení vlastní pozice na domácí politické scéně či snaha přimět USA, aby mu mimo jiné umožnily nákup nových stíhaček F-16. Napsal to turecký opoziční server Ahval.


Předjíždějící šofér vytlačil jiný kamion do příkopu, natočili to policisté
idnes.cz | 14:47:00
Řidič nákladního vozidla riskantně předjížděl přes plnou čáru na frekventované silnici mezi Českými Budějovicemi a hranicemi s Rakouskem. Ohrozil kamion, před který se chtěl dostat, i protijedoucí policejní vůz, jehož kamera incident zachytila.


McDonald's v Rusku zahájil prodej svých aktiv. Zaměstnává desítky tisíc lidí
idnes.cz | 14:40:00
Provozovatel restaurací rychlého občerstvení McDonald’s zahájil prodej svých aktiv v Rusku. V zemi má 850 provozoven a zaměstnává tam přes šedesát tisíc lidí. Firma přitom poukázala na humanitární krizi, již způsobila ruská invaze na Ukrajinu a která se příčí hodnotám podniku. McDonald’s je poslední z velkých společností, které kvůli ruské agresi odcházejí ze země.


Irák zasáhla další písečná bouře, do nemocnic přišly s potížemi tisíce lidí
idnes.cz | 14:30:00
Irák se od dubna potýká už s osmou písečnou bouří. Některá letiště přerušila kvůli špatné viditelnosti provoz. Tisíce lidí musely vyhledat ošetření kvůli zdravotním problémům. Při minulé písečné bouři 5. května zemřel jeden člověk a k lékařům přišlo na 5 tisíc lidí.


Přeji si na Hradě Drábovou, členství v KSČ Petra Pavla neškrtá, říká Gazdík
idnes.cz | 14:12:00
Strany vládní koalice zatím nenašly vhodného kandidáta na Hrad a neshodují se, jak velkou překážkou pro kandidaturu je bývalé členství v KSČ. „Já osobně bych konečně rád na Hradě viděl ženu, žel spíše některou z těch, které kandidovat nechtějí. Můj ideál je Dana Drábová,“ sdělil iDNES.cz ministr školství a místopředseda STAN Petr Gazdík.


Zloděje našli zraněného mezi elektronikou. Tvrdil, že spadl ze stromu
idnes.cz | 14:06:00
V neděli odpoledne vyjížděli pražští strážníci ke zraněnému muži, který prý spadl z okna. Kolem něj ležela poházená elektronika, od které se pohoršeně distancoval. Nakonec se ale ukázalo, že chtěl po krádeži vylézt z okna. Manévr však nezvládl.


Balkon, křeslo či vlastní wc. Za nadstandardní pokoje pacienti připlácí i tisíce
idnes.cz | 14:00:00
Odpočívat po operaci a nemuset poslouchat souseda na vedlejší posteli. Mít sprchu i toaletu sám pro sebe. Ohřát si jídlo, které přinesla návštěva. Výhody, jež nabízejí nadstandardní pokoje, lákají pacienty, aby si za pobyt v nemocnici připlatili. Zájem o ně nepolevuje ani v době plošného zdražování.


Proč naše hlasy v Eurovizi anulovali a přidělili Ukrajině? ptají se Rumuni
idnes.cz | 13:48:00
Rumunská televize se ohradila proti rozhodnutí organizátora mezinárodní písňové soutěže Eurovize, který anuloval hlasy rumunské poroty kvůli údajným nesrovnalostem a přidělil je ukrajinské hudební skupině Kalush Orchestra. Ta o víkendu finále letošního ročníku klání Eurovize vyhrála.


Výsledky pražských voleb leží na Barrandovském mostě. Problém dopravy je ale úplně jinde
iHned.cz | 13:57:00
Volby v hlavním městě budou „o dopravě“. Ukazuje to vzrušení kolem rekonstrukce Barrandovského mostu, jedné z nejvytíženějších komunikací v Česku. Vládnoucí Piráti a Praha Sobě tvrdí, že to bude v pohodě, opoziční ODS věští přicházející...


Státní realitka krizi bydlení neřeší, jen potvrzuje bezmoc státu při vymáhání práva
iHned.cz | 13:11:00
Ministr pro místní rozvoj a místopředseda vlády z Pirátů Ivan Bartoš přišel s nápadem, který by mohl pomoci v řešení bytové krize. Pomůže prý státní, resp. veřejná realitka. Ta majiteli zaručí, že za něj byt pronajme, zaručí mu pravidelný příjem,...


Deník uprchlice: Poslali mi fotku Kyjeva a mně se na chvíli zastavilo srdce
iHned.cz | 11:32:00
Jmenuji se Svitlana Miščenko, je mi 25 let a jsem uprchlice z Ukrajiny. Narodila jsem se ve Vinnycji, v malém krásném městě na hranicích s Moldavskem. Tam jsem získala bakalářský titul v oboru učitelství, ale před válkou jsem pracovala jako...


Kauza Bečva se komplikuje, státní zástupce podal na vrácení spisu stížnost
lidovky.cz | 15:56:28
Státní zástupce podal stížnost na verdikt vsetínského soudu v kauze otravy Bečvy. Neztotožnil se s argumentací soudu, který vrátil případ k došetření.


Po Finsku podalo přihlášku do NATO i Švédsko. Je to problém, odpovíme, varoval Putin
lidovky.cz | 15:55:00
Plány na přijetí Finska a Švédska do NATO jsou problém, řekl v pondělí ruský prezident Vladimir Putin. Rusko by podle něj muselo reagovat, pokud by Aliance rozšiřovala vojenskou infrastrukturu. Švédská premiérka Magdalena Anderssonová v pondělí oznámila, že její země se oficiálně rozhodla o členství v NATO požádat. O stejném kroku nyní debatují také finští poslanci.


Erdoganovi o Švédsko s Finskem vůbec nejde, jen rozehrál novou hru o vliv, míní list
lidovky.cz | 15:30:00
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan svým postojem k možnému členství Švédska a Finska v Severoatlantické alianci rozehrál další hru, v níž mu o vstup těchto zemí do NATO vůbec nejde. Jeho cílem je posílení vlastní pozice na domácí politické scéně či snaha přimět USA, aby mu mimo jiné umožnily nákup nových stíhaček F-16. Napsal to turecký opoziční server Ahval.


Oprava Barrandovského mostu vystrašila řidiče. V dalších dnech bude hůř, kolony může ovlivnit i počasí
lidovky.cz | 15:20:00
S napětím očekávaný první den rekonstrukce Barrandovského mostu zatím nezpůsobil v hlavním městě dopravní komplikace, které by výrazně vybočovaly z běžného pondělního rána. Snad jen v ulici K Barrandovu byly podle dopravního zpravodajství delší kolony než obvykle, ty ale už během rána postupně opadávaly a most sám byl dobře průjezdný. Místy se tvořily kolony také u vjezdu a výjezdu z tunelů Městského okruhu.


Scholz není velkým tahounem, jedná úplně v rozporu s tím, co chce veřejnost, míní německý politolog
lidovky.cz | 15:12:00
Volební kampaň v nejlidnatější německé spolkové zemi, v Severním Porýní-Vestfálsku, emočně zcela přebila válka na Ukrajině, soudí německý politolog Jürgen W. Falter. Podle něj to v takovýchto situacích tradičně „odnáší“ strana, která vede celostátní vládu.


Češi si kupují bazény jako na Západě. Na nový si ale počkáte, chybí materiál, říká ředitel společnosti Albixon
lidovky.cz | 15:00:00
Pořízení bazénu je jako investice. Stále častěji si Češi pořizují bazén právě s vidinou zhodnocení svých obydlí, říká Zdeněk Vosolsobě, ředitel společnosti Albixon.


Policie obvinila pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy radioaktivních odpadů
lidovky.cz | 14:24:00
Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Pokud má policie podezření, nechť ho vyšetří, řekl k věci ministr Jozef Síkela (za STAN).


Speciální tarif má domácnostem ulevit od vysokých cen. Zároveň bude motivovat k úsporám, tvrdí Síkela
lidovky.cz | 14:03:00
Pro domácnosti chystá stát speciální tarif, který jim má ulevit od vysokých cen. Podle ministra průmyslu Jozefa Síkely bude zároveň motivovat i k úsporám. Stát by totiž domácnostem přispíval jen do určité výše spotřeby.


Fialu čeká schůzka se Zemanem v Lánech. Řešit budou Ukrajinu i českou ekonomiku
lidovky.cz | 13:30:00
Premiér Petr Fiala bude v pondělí večer v Lánech hovořit s prezidentem Milošem Zemanem o dění na Ukrajině či ekonomické situaci v Česku a jejích dopadech na občany. Portál iDNES.cz vysílá přímý přenos brífinku po schůzce, začátek je plánovaný na 19:00 hodin.


Písemnou maturitu nezvládlo 14 procent žáků, znásobila se neúspěšnost v češtině
lidovky.cz | 12:15:58
Maturanti v pondělí dostali výsledky svých písemných testů. Oproti loňsku přibylo nezvládnutých zkoušek z češtiny a to na dvojnásobek, předmětem neprošel každý desátý. O něco lépe se dařilo ve volitelné matematice, kterou sice také nezvládl každý desátý středoškolák, loni to však byl každý sedmý. V pondělí již startují ústní maturity.


Půl století zeleného míru. Rebely z Greenpeace potřebujeme, efektivně upozorňují na palčivé problémy
lidovky.cz | 11:48:00
ÚHEL POHLEDU. Každoročně máme na jaře dvě příležitosti, jak si připomenout důležitost přírodních zdrojů a ekosystémových služeb planety Země pro prosperitu i samotné přežití lidského společenství – 22. dubna je to Den Země a 5. června Světový den životního prostředí.


Putin chce vytvořit Eurasii s Moskvou jako centrem. Merkelová ho prokoukla, ale neměla dost odvahy, tvrdí Posselt
lidovky.cz | 11:33:00
Ruský prezident se snaží otestovat, co si ještě může dovolit, říká Bernd Posselt, bývalý dlouholetý europoslanec a šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení. Varuje před snahou destabilizovat západní Balkán


Aby se měli komu svěřit. Univerzity reagují na kauzy obtěžování, zřizují ombudsmany
aktuálně.cz | 15:17:19
Mohou pouze apelovat a vyjednávat, ale sehrávají důležitou roli při řešení sporů na vysokých školách. Nyní ombudsmané diskutují o vzájemné spolupráci.


Lepší ceny energií jen pro někoho. Vláda chystá speciální tarif, zapojí se do obchodů
aktuálně.cz | 14:33:57
Tarif by byl určen nejen pro nízkopříjmové obyvatele, ale zřejmě i pro tzv. střední třídu. Jak bude definována ministr zatím neupřesnil.


Erdogan rozehrál velkou diplomatickou hru. O Finsko a Švédsko v NATO mu nejde
aktuálně.cz | 14:31:43
O co jde tureckému prezidentovi, který se postavil proti přijetí Finska a Švédska do NATO?


Přijetí Finska a Švédska do NATO? Je to problém a agresivní krok, řekl Putin
Denik.cz | 15:35:00
Plány na přijetí Finska a Švédska do NATO jsou problém, prohlásil v pondělí podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin. Připojení severských zemí do Severoatlantické aliance by podle něj Moskva nevnímala samo o sobě jako hrozbu. Upozornil ale, že Rusko by muselo reagovat, pokud by Severoatlantická aliance chtěla do těchto zemí rozšiřovat vojenskou infrastrukturu.


OBRAZEM: Historický klenot Ostravy je nyní přístupný, takto vypadá uvnitř
Denik.cz | 14:15:00
/FOTOGALERIE/ V Ostravě až na drobné nedodělky skončila rekonstrukce jejího opečovávaného objektu a brzy nové ikony pro pohlednice. Historie Jatek sahá do roku 1880, jejich stěžejní přestavba vyšla na čtvrtinu ceny pozdější nové radnice. Také v posledních letech město málokde investovalo tolik jako právě do Jatek.


Selhání stanového městečka v Troji: Na nádraží stále zůstávají stovky uprchlíků
Denik.cz | 14:01:00
Vybudování stanového městečka v pražské Troji nevyřešilo nevyhovující situaci na hlavním nádraží. Z nádraží do stanového tábora odešlo podle Organizace na pomoc uprchlíkům (OPU) a iniciativy Hlavák 17 lidí. Na nádraží tak podle nich nadále zůstávají stovky lidí, kteří často nemají nárok na dočasnou ochranu nebo s nimi řízení o udělení ochrany ani nebylo zahájeno. ČTK to řekly Geti Mubeenová z OPU a Mlada Hošková z iniciativy Hlavák. Obě organizace na nádraží působí.


VIDEO: Předjížděl přes plnou čáru. Řidič nákladního auta ohrozil ostatní
Denik.cz | 13:57:00
Českobudějovičtí dopravní policisté v minulém týdnu řešili závažný dopravní incident na silnici I/3 mezi Velešínem a Krasejovkou. Řidič nákladního vozidla riskoval zdraví a majetek dalších účastníků silničního provozu. Brzy bude čelit správnímu řízení.


Zvýšení energetické bezpečnosti. Ministerstvo připravuje státního obchodníka
Denik.cz | 13:47:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi. Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií. Cílem státního obchodníka je mimo jiné zvýšení energetické bezpečnosti, ale i zvýšení vlivu státu na zásobách plynu v ČR. Novinářům to řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).


Fragmenty figur a intenzivní barvy. Liberecká galerie vystavuje Kaminského
pikant | 14:30:00
Významný německý malíř se v 60. letech odklonil od tehdy populárního informelu a abstrakce, aby se vrátil k figuraci.


Opakovaně vítězné Ferrari z roku 1957 míří do aukce
Auto.cz | 14:55:00
Pěkné i rychlé Ferrari z 50. let bude v létě měnit majitele. Ojedinělý kus byl ohlášen do srpnové aukce, což uvedlo v pohotovost řadu bohatých sběratelů.


GM zvažuje návrat do Evropy, na V8 ale můžeme zapomenout
Auto.cz | 13:55:00
Tradiční americká automobilka opustila evropský trh s prodejem značky Opel. Nyní však zvažuje návrat.


EK dnes zveřejnila svou tradiční jarní ekonomickou prognózu, která reflektuje především dopady války na Ukrajině
Kurzy.cz | 15:46:57
Evropská komise dnes zveřejnila svou tradiční jarní ekonomickou prognózu, jež pokrývá předpokládaný hospodářský vývoj napříč Evropskou unií. Čerstvá prognóza reflektuje dopad války na Ukrajině a souvisejícího dění, jež v souhrnu povedou ke slabšímu&hellip


Tlak na růst cen nových bytů pokračuje, stavební materiál zdražil o čtvrtinu, práce o 13 procent
Kurzy.cz | 15:35:30
Zdražování nových bytů v nejbližší době nejspíš jen tak neskončí. Zásadní vliv na růst jejich cen mají stavební náklady, které jsou stále vyšší. Ceny materiálů a výrobků spotřebovávaných ve stavebnictví v dubnu podle aktuálních dat Českého statistického ú


Koruna na úvod týdne v klidu (Komentář)
Kurzy.cz | 15:28:37
Po
extrémně volatilním minulém týdnu byl první pracovní týden tohoto výrazně
klidnější. Patrné to
bylo na globálních i lokálních trzích. Euro se mírně vzdalovalo pátečnímu dnu,
když se kurz během evropské seance posunoval z 1,040 k 1,044 USD/EUR.
Velmi...


Po Finsku chce do NATO také Švédsko
Kurzy.cz | 15:28:17
Švédsko dnes prostřednictvím své premiérky oznámilo, že oficiálně požádá o členství v NATO. Proces přijetí by neměl, podle vládních očekávání, trvat déle jak 1 rok.Minulý týden o přijetí do NATO požádalo sousední Finsko.


McDonald´s v Rusku po 32 letech úplně skončí a prodá veškerá tamní aktiva
Kurzy.cz | 15:23:57
Americký McDonald´s oznámil, že se zbaví všech svých aktiv v Rusku a zemi zcela opustí. Poslední 2 měsíce firma pouze pozastavila svou činnost v zemi. Podle vedení není držení ruských aktiv slučitelné s globálními hodnotami značky.


Ďalšia výsledková sezóna je za nami! - VIDEO
Kurzy.cz | 15:02:52
Drvivá väčšina amerických spoločností má zverejňovanie svojich hospodárskych výsledkov za prvý kvartál tohto roka za sebou. Väčšina firiem a väčšina sektorov prekonala očakávania v oblasti ziskov aj tržieb, avšak niektoré firmy priniesli aj niekoľko pr...


Buď technologiím věříte, nebo ne. Trh podle manažera Ark Invest teď na fundament nehledí. Příležitost k nákupu?
Kurzy.cz | 15:02:39
O investiční společnosti Ark Invest se hodně hovořilo v době, kdy si technologické akcie procházely boomem, ale to samé platí i nyní, kdy jde o sektor procházející prudkou korekcí.


Technický přehled páru EUR/USD: cena možná opět klesne
Kurzy.cz | 15:01:47
Pár EUR/USD se obchoduje poblíž úrovně 1,0400 před zveřejněním čerstvých zpráv o spotřebitelské inflaci v eurozóně a před projevy Christine Lagardeové a Jeroma Powella. Tlak se vrátí, pokud se inflace v EU stabilizuje a Lagardeová oznámí, že se úrokové&he


Akcie míří do medvědího trhu uprostřed obav ze stagflace. Zbývá místo, kam se schovat?
Kurzy.cz | 15:00:00
I po pátečním zotavení se hlavní benchmarky amerického akciového trhu stále nachází blízko medvědího trhu. Investoři se bojí, že Fed nebude schopný poradit si s inflací, aniž by při tom nepotopil ekonomiku, a tak rostou obavy ze stagflace – zhoubné ko...


Trinity Bank meziročně zvýšila čtvrtletní zisk o 148 procent a počet jejích klientů přesáhl 80 tisíc
Kurzy.cz | 14:55:22
Trinity Bank za 1. čtvrtletí roku 2022 zvýšila meziročně zisk před zdaněním o 148 procent na 82,5 mil. Kč. Ke konci dubna vykázala zisk před zdaněním ve výši 127 mil. Kč. Trinity Bank více než trojnásobně zvýšila za rok i počet klientů. Nyní jich obsluhuj


Evropská komise zveřejnila svou jarní prognózu vývoje ekonomiky
Kurzy.cz | 14:48:27
Evropská komise dnes zveřejnila svou tradiční jarní ekonomickou prognózu, jež pokrývá předpokládaný hospodářský vývoj napříč Evropskou unií. Čerstvá prognóza reflektuje dopad války na Ukrajině a souvisejícího dění, jež v souhrnu povedou ke slabšímu&hellip


Mezi českými domácnostmi masivně roste zájem o vytápění dřevními palivy a domácí výrobci hlásí zvýšení prodejů kotlů na dřevo nebo dřevní pelety o 50 %.
Kurzy.cz | 14:46:28
Výroba pelet v České republice vzrostla v prvním čtvrtletí 2022 oproti stejnému období loňského roku o rekordních 11 procent. České peletárny od ledna do března 2022 vyrobily 141 tisíc tun dřevních pelet. Palivovým dřevem u nás vedle toho topí asi 1,2 mil


MZV: Čína - aktuální doporučení k cestám - cestovat pouze v nejnutnějších případech
Kurzy.cz | 14:38:34
MZV ČR důrazně doporučuje zvážit cesty do Číny a cestovat pouze v nejnutnějších případech. Důvodem jsou výrazné komplikace spojené se vstupem do země a s cestováním po pevninské Číně v souvislosti se striktním uplatňováním nulové tolerance vůči šíření ...


Podnikatelská nálada v NY klesla
Kurzy.cz | 14:33:32
Podnikatelská nálada ve státě New York v květnu klesla na -11,6 b. oproti 24,6 b. v dubnu. Trhy očekávaly pokles na 15 b.


Kurzovní lístek ČNB na pondělí 16.05.2022
Kurzy.cz | 14:28:20
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 13.5.Změna16.5. Americký dolar USD 1 23.8250 -0.48%23.7090...


Podařilo se pokles cen kryptoaktiv zastavit? Zatím to vypadá, že ano
Kurzy.cz | 14:28:09
Vypadá to, že rychlý pokles kryptoaktiv v posledních dvou týdnech se prozatím zastavil. Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal velký výprodej, který začal nad 33 800 americkými dolary a ve čtvrtek se na platformě eToro dostal až na 26 350 dolarů.


Americké akcie: Jak hluboko (ještě) klesne index S&P 500? Historie dokáže maximálně napovědět
Kurzy.cz | 14:23:01
Americký akciový index S&P 500 má za sebou šestý týdenní pokles v řadě. Co to znamená, pokud vůbec? Historie není vodítkem pro budoucnost, nabízí ale jistou perspektivu.


Tipy na obchodování páru AUD/CAD
Kurzy.cz | 14:17:56
Pár AUD/CAD v posledních měsících klesá. Ztratil až 6 000 pipů a nyní se obchoduje poblíž ročního minima na úrovni 0,89. Tento scénář nabízí obchodníkům příležitost nastavit na trhu nákupní limity.


Pobočka České pošty v Odrách nabízí nový koncept obsluhy
Kurzy.cz | 14:04:00
Česká pošta slavnostně otevřela v pondělí 16. května 2022 svou novou pobočku v Odrách v Moravskoslezském kraji. Provozovna je umístěna v nových prostorech v nákupním centru na Masarykově náměstí a je zařízena v atraktivním a novém designu, přičemž...


Oznámení o aukci 2. tranše 146. emise střednědobých a dlouhodobých státních dluhopisů České republiky
Kurzy.cz | 14:00:00
Státní eurodluhopis České republiky, 2022–2024, 0,00 %


Česko je rájem kempů - nevíte kam na dovolenou - zkuste obytňákem do kempu
Kurzy.cz | 13:56:58
Plánujete letní dovolenou? Vyberte si kemp podle zálib! Voda, oheň a táborák. Kempování se opět vrací do módy a dovolená pod stanem, v chatce nebo v karavanech láká stále více Čechů.


Joint Statement by President von der Leyen and President Biden on the meeting of the Trade and Technology Council
Kurzy.cz | 13:31:07
At our June 2021 US-EU Summit, we established the US-EU Trade and Technology Council (TTC) to shape the rules of the road for a 21st century economy, and for rapidly evolving digital and emerging technology. In less than a year, the TTC has become a...


Angola chce do roku 2028 vybudovat nová železniční spojení v délce 3 mil. km
Kurzy.cz | 12:11:00
Angola má zájem obnovit a podpořit železniční dopravu pro efektivnější přepravu zboží a surovin mezi okolními zeměmi a jejími hlavními


Limit pro registraci k DPH by se mohl zvýšit na 2 miliony Kč
Kurzy.cz | 11:38:55
Ministerstvo financí ČR předložilo daňový balíček (zde), kde mimo jiné navrhuje zvýšit hranici pro povinnou registraci k DPH z jednoho na dva miliony…


Už nikdy žádný cheeseburger. McDonald’s po více než 30 letech nadobro opouští Rusko
Euro | 15:32:24
Po 32 letech působení odchází společnost McDonald's definitivně z Ruska. Rozhodla se tak učinit kvůli vojenské invazi na Ukrajinu. Doteď byly všechny její ruské pobočky oficiálně uzavřeny, přesto některé z nich i nadále fungovaly. Řetězec rychlého občerstvení uvedl, že zaměstnancům zrušených provozoven hodlá platit mzdy až do úplného dokončení prodeje.


Nejde jen o pád akcií, hrozba je podstatně širší
Hospodářské noviny | 16:18:00
Střadatel či investor má v dnešní době velký problém najít způsob, jak ochránit svůj majetek, nebo na něm dokonce vydělávat. Základní třídy aktiv – akcie a dluhopisy – padají v tandemu, z uložených peněz mocně ukusuje inflace. To však...


Výsledky pražských voleb leží na Barrandovském mostě. Problém dopravy je ale úplně jinde
Hospodářské noviny | 13:57:00
Volby v hlavním městě budou „o dopravě“. Ukazuje to vzrušení kolem rekonstrukce Barrandovského mostu, jedné z nejvytíženějších komunikací v Česku. Vládnoucí Piráti a Praha Sobě tvrdí, že to bude v pohodě, opoziční ODS věští přicházející...


Státní realitka krizi bydlení neřeší, jen potvrzuje bezmoc státu při vymáhání práva
Hospodářské noviny | 13:11:00
Ministr pro místní rozvoj a místopředseda vlády z Pirátů Ivan Bartoš přišel s nápadem, který by mohl pomoci v řešení bytové krize. Pomůže prý státní, resp. veřejná realitka. Ta majiteli zaručí, že za něj byt pronajme, zaručí mu pravidelný příjem,...


Deník uprchlice: Poslali mi fotku Kyjeva a mně se na chvíli zastavilo srdce
Hospodářské noviny | 11:32:00
Jmenuji se Svitlana Miščenko, je mi 25 let a jsem uprchlice z Ukrajiny. Narodila jsem se ve Vinnycji, v malém krásném městě na hranicích s Moldavskem. Tam jsem získala bakalářský titul v oboru učitelství, ale před válkou jsem pracovala jako...


Stavbaři opravují D11 ve směru na Prahu. V tendru dalo ŘSD poprvé přednost rychlosti
ČT24 | 16:48:52
V tendru na opravy úseku D11 mezi 44. a 52. kilometrem na Nymbursku Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) poprvé dalo přednost rychlosti stavby před její cenou. Povrchy dálnice v obou směrech má sdružení firem Strabag a Eurovia opravit za 29 dní, což je o dvacet méně, než při vyhlášení výběrového řízení ŘSD předpokládalo. Opravy D11 ve směru na Hradec Králové dokončili stavbaři v sobotu, v pondělí začali s opravami ve směru na Prahu. Opravovaný úsek by měl být plně průjezdný 28. května.


Odvolací soud potvrdil tvůrcům nedokončeného filmu Poslední z Aporveru tříletou podmínku
ČT24 | 16:17:26
Odvolací soud potvrdil režisérovi a tvůrci nedokončeného českého filmu Poslední z Aporveru Tomáši Krejčímu tříletý podmíněný trest. Zamítl jeho odvolání. Stejné tresty dostali i jeho spoluobžalovaní Jiří Košťál a Petr Hemmr. Trojice fiktivně navyšovala náklady na výrobu fantasy snímku a způsobila Státnímu fondu kinematografie škodu zhruba třináct milionů korun. Všichni od počátku vinu odmítali.


Česko chce koordinovat shromažďování důkazů o válečných zločinech na Ukrajině
ČT24 | 10:25:24
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) uvedl, že Česko chce se státy paralelně vyšetřujícími možné válečné zločiny na Ukrajině koordinovat shromažďování důkazů. To má být základem pro případné sestavení obžaloby. O české účasti na vyšetřování jednal v pondělí v nizozemském Haagu spolu s nejvyšší státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou s prezidentem Mezinárodního trestního soudu (ICC) Piotrem Hofmańským.


Žalobce nesouhlasí s vrácením kauzy otravy řeky Bečvy k došetření. Podal stížnost
ČT24 | 15:43:15
Státní zástupce Jiří Sachr nesouhlasí s vrácením případu předloňské otravy řeky Bečvy k dalšímu došetření. Proti rozhodnutí vsetínského okresního soudu z minulého týdne podal stížnost. Na dotaz ČT to uvedl předseda soudu Pavel Kotrady. Žalobce tak trvá na původní obžalobě společnosti Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm a jejího ředitele Oldřicha Havelky. Soud případ žalobci vrátil z důvodu údajných nedostatků ve vyšetřování.  


Národní akreditační úřad zahájil řízení o omezení akreditace právnické fakulty v Plzni
ČT24 | 15:21:29
Národní akreditační úřad zahájil řízení k omezení akreditace na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Stalo se tak na základě provedené kontroly, která konstatovala závažné nedostatky při uskutečňování magisterského studijního programu Právo a právní věda. Fakulta měla přiznávat uchazečům bonifikace, tedy body navíc za předchozí studijní výsledky, s nepoměrně velkou váhou, a přijímat tak ke studiu některé uchazeče i přesto, že nesplnili stanovené podmínky pro přijetí.


Ministerstvo obrany ocenilo bojovníky proti komunismu. Osvědčení dostal i Petr Pithart
ČT24 | 13:01:16
Dalších 39 bojovníků proti komunistické diktatuře bylo v pondělí oceněno na ministerstvu obrany. Osvědčení o účasti ve třetím odboji převzali například někdejší předseda vlády a Senátu Petr Pithart a disident Karel Havelka. Pamětní odznaky za aktivní odbojovou činnost předala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).


Síkela plánuje vznik státního obchodníka s energiemi
ČT24 | 12:15:37
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) představil plán na dostatečné naplnění zásobníků s plynem před nadcházející zimou. Ty se podle něj plní velmi rychle. Zásobníky jsou v současnosti naplněny z více než čtyřiceti procent, řekl Síkela. Česko podle něj bude v nákupech pokračovat, ministr počítá se zřízením postu státního obchodníka s energiemi, který má zvýšit bezpečnost.


Přímý přenos: Debata Respektu se Zuzanou Čaputovou
Respekt | 15:57:21
Sledujte živě diskusní večer z Brna, kde se před 30 lety rozhodovalo o rozdělení Československa


Státní zástupce podal stížnost na rozhodnutí soudu v kauze otravy Bečvy
Eurozpravy-domácí | 16:12:00
Státní zástupce Jiří Sachr podal stížnost na rozhodnutí vsetínského okresního soudu v kauze otravy Bečvy. Sachr to dnes řekl ČTK. Vsetínský soud mu před týdnem vrátil kauzu předloňské otravy řeky k došetření. Podle předsedy soudu Pavla Kotradyho soud ve vyšetřování spatřuje nedostatky, které by se mohly projevit při dokazování.


Česko se chce podílet na vyšetřování možných zločinů na Ukrajině, uvedl Blažek
Eurozpravy-domácí | 16:08:00
Česká republika chce se státy paralelně vyšetřujícími možné válečné zločiny na Ukrajině koordinovat shromažďování důkazů, které má být základem pro případné sestavení obžaloby. Novinářům to dnes řekl český ministr spravedlnosti Pavel Blažek, který spolu s nejvyšší státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou jednal se šéfem Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu.


Rakušan: Situaci na nádraží lze změnit systémově, včetně dávky v naturáliích
Eurozpravy-domácí | 15:36:00
Situaci na hlavním nádraží v Praze, kde i po otevření stanového městečka pro romské uprchlíky v Troji zůstávají stovky lidí, lze podle vicepremiéra Víta Rakušana (STAN) vyřešit pouze systémově, nikoli ze dne na den. ČTK dnes Rakušan sdělil, že zastavit jejich hlavní motivaci pro příjezd by měla změna vyplácení dávky na naturální podobu.


Ministerstvo pracuje na energetickém tarifu, má pomoci s cenami energií
Eurozpravy-domácí | 15:17:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) pracuje na zvláštním energetickém tarifu, který má lidem pomoci s vysokými cenami energií. Určený by byl nejen pro nízkopříjmové obyvatele, ale zřejmě také pro tzv. střední třídu. Vysokopříjmové domácnosti ministerstvo podporovat neplánuje, řekl dnes bez bližších podrobností novinářům ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).


Ministerstvo průmyslu vytvoří post státního obchodníka s energiemi
Eurozpravy-domácí | 13:49:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi. Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií.


Vybudování stanového městečka v Praze nevyřešilo situaci uprchlíků na hlavním nádraží
Eurozpravy-domácí | 13:33:00
Vybudování stanového městečka v pražské Troji nevyřešilo nevyhovující situaci na hlavním nádraží. Z nádraží do stanového tábora odešlo podle Organizace na pomoc uprchlíkům (OPU) a iniciativy Hlavák 17 lidí. Na nádraží tak podle nich nadále zůstávají stovky lidí, kteří často nemají nárok na dočasnou ochranu nebo s nimi řízení o udělení ochrany ani nebylo zahájeno. ČTK to řekly Geti Mubeenová z OPU a Mlada Hošková z iniciativy Hlavák. Obě organizace na nádraží působí.


Castex a jeho francouzská vláda podali demisi, krok se čekal
Eurozpravy-zahraniční | 16:58:00
Francouzský premiér Jean Castex rezignoval, končí tak celá vláda. S odvoláním na francouzské úřady o tom informovala média. Změny se očekávaly, ve Francii je zvykem, že vláda podá demisi se začátkem mandátu nového prezidenta. Druhý mandát Emmanuela Macrona oficiálně začal o víkendu.


Na Ukrajině podle Jourové probíhá první kybernetická válka v dějinách
Eurozpravy-zahraniční | 16:46:00
Evropská unie i za současné situace nadále drží strategii digitalizovat Evropu. Posílení kybernetické bezpečnosti Evropy je klíčové, řekla dnes novinářům na konferenci ISSS v Hradci Králové místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová.


Slovenská policie podle médií obvinila bývalého šéfa nejvyššího soudu Harabina
Eurozpravy-zahraniční | 16:38:00
Slovenská policie podle televize Markíza obvinila z extremismu a z dalšího trestného činu bývalého šéfa nejvyššího soudu a exministra spravedlnosti Štefana Harabina. Policie na sociální síti zveřejnila iniciály obviněného, které se shodují s jménem a příjmením Harabina.


Švédsko oficiálně zažádá o členství v NATO
Eurozpravy-zahraniční | 15:53:00
Švédsko se rozhodlo oficiálně požádat o členství v Severoatlantické alianci. Ve Stockholmu to dnes oznámila premiérka Magdalena Anderssonová, která věří, že proces přijetí nebude trvat déle než rok. Agentura AP poznamenává, že jde o historickou změnu.


Moskva hlásí evakuaci raněných z Azovstalu do města pod kontrolou Rusů
Eurozpravy-zahraniční | 15:40:00
V Mariupolu začala podle ruského ministerstva obrany evakuace raněných ukrajinských vojáků z obléhaných oceláren Azovstal, uvádí ruské státní tiskové agentury. Plánem je podle něj přepravit raněné "koridorem" vedoucím na východ do zdravotnického zařízení ve městě Novoazovsk, které okupují ruské síly.


V Itálii se rodiče bouří proti povinným rouškám ve školách
Eurozpravy-zahraniční | 14:48:00
Některé italské regiony a sdružení učitelů a rodičů vyzvaly italskou vládu, aby zrušila povinnost nošení roušek ve školách. Zakrytí nosu a úst zavedené kvůli pandemii covidu-19 má být v Itálii povinné kromě škol i ve veřejné dopravě či v kinech až do poloviny června. Výzvu ke zrušení respirátorů zdůvodnili učitelé a rodiče mnohem lepší epidemickou situací a horkem v tomto slunečném počasí. Informovala o tom dnes agentura ANSA.


Erdogan prý rozehrál další hru, o vstup Švédska a Finska do NATO mu nejde
Eurozpravy-zahraniční | 14:29:00
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan svým postojem k možnému členství Švédska a Finska v Severoatlantické alianci rozehrál další hru, v níž mu vůbec nejde o vstup těchto dvou zemí do NATO. Jeho cílem je posílení vlastní pozice na domácí politické scéně či snaha přimět Washington, aby mu mimo jiné umožnil nákup nových stíhaček F-16. Napsal dnes turecký opoziční server Ahval.


Nehammer: Česko je důležitý partner a soused
Eurozpravy-zahraniční | 14:02:00
Česká republika je pro Rakousko důležitý partner a soused. Uvedl to v dnešním prohlášení před úterní návštěvou Prahy rakouský kancléř Karl Nehammer. Poukázal přitom na nadcházející české předsednictví v Radě EU, ale také na odmítavý postoj Rakouska k jaderné energetice.


Potíže v českém týmu. Kempný ve Stockholmu nestihl letadlo, gólman Dostál je zraněný
Eurozpravy-sport | 16:56:00
Podle původního plánu měl v pondělí od 15:30 začít trénink před úterním duelem s Rakouskem, jehož se měl zúčastnit i obránce Michal Kempný, nová posila z kanadsko-americké NHL. Trénink sice začal, ovšem bez Kempného. Tomuto hokejistovi z Washingtonu totiž uletělo letadlo ze Stockholmu dřívw, než do něj stačil nastoupit a tudíž se tak nově Kempný do dějiště šampionátu dostaví až krátce před pondělní půlnocí.


Západ Čech zasáhnou bouřky, na severu by déšť měl snížit riziko požárů
Eurozpravy-počasí | 12:16:00
V západní polovině Čech se dnes večer a v noci ojediněle objeví silné bouřky, které doprovodí intenzivní srážky, silný vítr, případně krupobití. V severní polovině Čech by očekávané srážky měly postupně snížit nynější nebezpečí vzniku a šíření požárů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Básnířka Liane de Pougy: Nejvyhledávanější lesbická kurtizána pro pařížské vyšší vrstvy z konce 19. století
Reflex | 16:30:00
V roce 1869 se ve Francii narodila dívka, která v pozdějších letech svého života ovládla Paříž a její svět kurtizán, tance, poezie a krátkodobého pobavení. Anne Marie Chassaigne, která si nechávala říkat Liane de Pougy, byla krásná, inteligentní a s životem se musela dost prát. 


Babišova jízda, která určitě není volební kampaní. Teď už jen kde skončí
Reflex | 15:30:00
„Tak já jedu,“ oznámil Andrej Babiš na sociálních sítích, když v pondělí vyrážel na svoji spanilou jízdu se svým obytným vozem. Výjimečně říkal pravdu, opravdu jede. Jen se pochopitelně nabízí otázka, kam by rád dorazil – zda opět do Strakovy akademie, nebo na Pražský hrad. A zda do cíle dojede.


Apple plánuje větší migraci na USB-C. Dostanou jej iPhony či sluchátka AirPods
E15-ekonomika | 16:25:00
Apple a konektor USB-C. Po tom, co jej už před mnoha lety integroval do svých Macbooků a později i iPadů se dlouho spekuluje, kdy se jej dočkáme i v iPhonech. Dokonce se objevily i takové spekulace, že nic takového nehrozí a místo USB-C přijde iPhone přímo bez portů. Realita ale nakonec bude zřejmě mnohem střízlivější, a firma mnohým udělá radost.


PŘEHLEDNĚ: Zkapalněný zemní plyn LNG. Jak probíhá import, kde leží terminály a co na to CNG
E15-ekonomika | 16:05:00
Hrozba odstřižení Evropy od ruského plynu vyvolává zvýšený zájem o zkapalněný zemní plyn, známý pod zkratkou LNG. Ten je navíc považovaný za možnou ekologickou a také cenově výhodnější alternativu nafty. Proto se o něm uvažovalo a stále uvažuje jako o možném palivu pro automobily, především pak pro ty nákladní. Jak a odkud se k nám LNG dováží, kde najdeme jeho terminály v Evropě a jaké je jeho další využití?


Švédsko oficiálně požádá o vstup do NATO. Do roka chce být členem
E15-ekonomika | 15:40:00
védsko se rozhodlo oficiálně požádat o členství v Severoatlantické alianci. Ve Stockholmu to dnes oznámila premiérka Magdalena Anderssonová, která věří, že proces přijetí nebude trvat déle než rok. Agentura AP poznamenává, že jde o historickou změnu. Švédsko si léta zakládalo na neutralitě, kvůli letošní ruské invazi na Ukrajinu ale během pár měsíců přehodnotilo svůj postoj. Do NATO ze stejného důvodu směřuje i sousední Finsko.


Apple plánuje větší migraci na USB-C. Dostanou jej iPhony či sluchátka AirPods
E15-politika | 16:25:00
Apple a konektor USB-C. Po tom, co jej už před mnoha lety integroval do svých Macbooků a později i iPadů se dlouho spekuluje, kdy se jej dočkáme i v iPhonech. Dokonce se objevily i takové spekulace, že nic takového nehrozí a místo USB-C přijde iPhone přímo bez portů. Realita ale nakonec bude zřejmě mnohem střízlivější, a firma mnohým udělá radost.


PŘEHLEDNĚ: Zkapalněný zemní plyn LNG. Jak probíhá import, kde leží terminály a co na to CNG
E15-politika | 16:05:00
Hrozba odstřižení Evropy od ruského plynu vyvolává zvýšený zájem o zkapalněný zemní plyn, známý pod zkratkou LNG. Ten je navíc považovaný za možnou ekologickou a také cenově výhodnější alternativu nafty. Proto se o něm uvažovalo a stále uvažuje jako o možném palivu pro automobily, především pak pro ty nákladní. Jak a odkud se k nám LNG dováží, kde najdeme jeho terminály v Evropě a jaké je jeho další využití?


Švédsko oficiálně požádá o vstup do NATO. Do roka chce být členem
E15-politika | 15:40:00
védsko se rozhodlo oficiálně požádat o členství v Severoatlantické alianci. Ve Stockholmu to dnes oznámila premiérka Magdalena Anderssonová, která věří, že proces přijetí nebude trvat déle než rok. Agentura AP poznamenává, že jde o historickou změnu. Švédsko si léta zakládalo na neutralitě, kvůli letošní ruské invazi na Ukrajinu ale během pár měsíců přehodnotilo svůj postoj. Do NATO ze stejného důvodu směřuje i sousední Finsko.


Policie viní dva lidi kvůli zakázce ostravského obvodu Mariánské Hory
idnes.cz | 17:55:00
Policie, která ve čtvrtek zatkla prvního místostarostu Ostravy-Mariánských Hor a Hulvák Vladimíra Řezáče (Ostravak), obvinila spolu s ním i druhého člověka. Zatím ale není jasné koho.


Američané stále více přemýšlejí o vasektomii, prozrazují vyhledávače
idnes.cz | 17:48:00
Američané v reakci na riziko, že tamní ženy zřejmě brzy přijdou o federální právo na potrat, více než dřív hledají informace o vasektomii. Ukazují to analýzy dotazů zadaných do internetových vyhledávačů, podle nichž je zájem o zákrok omezující mužskou plodnost vyšší až o 250 procent. Demokraté se ve středu pokusili prosadit svobodu interrupcí zákonem, ale neúspěšně.


Peníze z Unie šly na černé duše, za podvod padla podmínka
idnes.cz | 17:35:00
S podmínkou v délce dva a půl roku a stotisícovou pokutou odešel od pardubické pobočky krajského soudu Jan Myšák. Z Evropské unie vylákal přes dva a půl milionu korun na projekt o podpoře motýlů a masožravek.


Šéfka Nadace Agrofert: Zas trpí samoživitelky a rodiče s postiženými dětmi
idnes.cz | 17:22:00
Finanční tíseň nyní pociťují i lidé, kteří dříve vyjít s penězi neměli větší problém. Nejohroženější jsou senioři či matky samoživitelky, řekla šéfka Nadace Agrofert Zuzana Tornikidis. V rozhovoru pro MF DNES se ohradila vůči výzvě šéfky Sněmovny Markéty Pekarové Adamové k uskromňování, pokud by se týkala například samoživitelky s postiženým dítětem.


Na náplavkách v Praze se po půlnoci nebude pít, navrhuje změna vyhlášky
idnes.cz | 17:10:00
Na náplavkách v Praze by mohl od půlnoci do 9:00 platit zákaz pití alkoholu. Konzumace alkoholických nápojů by neměla být povolena ani na dalších asi tisíci místech v metropoli. Navrhuje to novela vyhlášky o konzumaci alkoholu na veřejných prostranstvích, kterou projednali pražští radní. Opatření by mohlo začít platit od 1. července.


Francouzský premiér Castex před volbami skončil, nahradit by ho mohla žena
idnes.cz | 16:58:00
Francouzský premiér Jean Castex v pondělí rezignoval, končí tak celá vláda. Změny se očekávaly, ve Francii je zvykem, že vláda podá demisi se začátkem mandátu nového prezidenta. Druhý mandát Emmanuela Macrona oficiálně začal o víkendu.Podle francouzských médií se očekává, že novou vládu povede žena.


Na Slovensku obvinili exšéfa nejvyššího soudu Harabina. Dříve hájil ruský útok
idnes.cz | 16:52:00
Slovenská policie podle televize Markíza obvinila z extremismu a z dalšího trestného činu bývalého šéfa nejvyššího soudu a exministra spravedlnosti Štefana Harabina. Policie na sociální síti zveřejnila iniciály obviněného, které se shodují s jménem a příjmením Harabina.


„Trefit cíl není jako pípnout šunku na kase.“ Policie láká i na víc peněz a volna
idnes.cz | 16:44:00
Policie, které nadále chybí více než 5 500 lidí, spustila novou náborovou kampaň nazvanou Práce 158x jinak. Klade si za cíl seznámit mladé s různorodou a pestrou prací policie. Uchazečům slibuje průměrný plat 50 tisíc a šest týdnů dovolené.


Šéf motolské nemocnice Ludvík končí po 32 letech v ČSSD. I kvůli Šabatové
idnes.cz | 16:10:00
Sociální demokraty opouští další výrazná tvář. Ukončení členství oznámil v pondělí po 32 letech ředitel motolské nemocnice a exministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Jako důvod odchodu uvedl vznikající koalici pro komunální volby v Praze, kde se strana spojila se Zelenými a kandidátku vede bývalá disidentka Anna Šabatová.


Umí se Praha vyhnout kolapsu při opravě Barrandovského mostu? Expert odpoví
idnes.cz | 16:00:00
Zahájení rekonstrukce Barrandovského mostu zatím Praha zvládá bez dopravního kolapsu, postávání a ploužení v kolonách se ovšem řidiči nevyhnuli. Co lze očekávat dál? Byly přípravy na rizikovou akci dostatečné? V diskuzním pořadu Rozstřel to zhodnotí v úterý od 13:00 hod. Zdeněk Lokaj z Fakulty dopravní ČVUT v Praze.


Místo Rusů Ukrajinci. Šéfka karlovarského letiště chce, aby jim stát zaplatil lázeňské pobyty
iHned.cz | 17:35:00
Ruské turisty by v Karlových Varech nebo Mariánských Lázních mohli nahradit Ukrajinci. Jednatelka karlovarského letiště Alice Justina Undus přišla s nápadem, aby Česko po skončení konfliktu na Ukrajině nabídlo tamějším obyvatelům v rámci poválečné...


Oblečení značky LaFormela mělo úspěch v Paříži i v Miláně. Podívejte se, jak jejich modely vznikají
iHned.cz | 17:31:00
VIDEO: Na návštěvě u módních návrhářů. Nová rubrika Speed Fashion Dating představuje ty nejzajímavější československé tvůrce.


Chorvatsko míří do Schengenu. Zkomplikovat to může Slovinsko kvůli spornému území
iHned.cz | 17:04:00
Už příští rok by se dovolená na Jadranu mohla obejít bez hraničních kontrol a dlouhých kolon. Chorvatsko se chystá na vstup do Schengenu. Na jeho cestě do prostoru bez kontrol na vnitřních hranicích ale stojí jedna překážka: podmínka sousedního...


Kancléř Scholz dostal za své váhání kolem Ukrajiny pořádný voličský políček
iHned.cz | 16:19:00
Baštou německých sociálních demokratů bývala nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko. Nedělní volby v tomto regionu se silným průmyslovým zázemím a s význačnými městy, jako je někdejší metropole Bonn či Kolín nad Rýnem, Essen,...


Nejde jen o pád akcií, hrozba je podstatně širší
iHned.cz | 16:18:00
Střadatel či investor má v dnešní době velký problém najít způsob, jak ochránit svůj majetek, nebo na něm dokonce vydělávat. Základní třídy aktiv – akcie a dluhopisy – padají v tandemu, z uložených peněz mocně ukusuje inflace. To však...


Demokraté burcují proti zákazu potratů v USA. Cítí šanci, že jim téma pomůže odvrátit volební debakl
iHned.cz | 10:47:00
Vyhlídky Joea Bidena a Demokratické strany před letošními listopadovými volbami do Kongresu byly dosud velmi chmurné. Většina průzkumů a analýz demokratům předpovídala těžkou porážku, ztrátu dosavadní většiny v dolní Sněmovně reprezentantů a možná i...


Spor o ruskou ropu. Evropa nemusí jít jen cestou tvrdých zákazů
lidovky.cz | 17:43:00
Ruská invaze na Ukrajinu změnila spoustu věcí a zdálo se, že i jednání Evropské unie. Obvykle rozhádaný a pomalý spolek pětkrát rychle uvalil na agresora ekonomické sankce. Jenže se šestým sankčním balíkem jako by se tahle šňůra přetrhla. Zástupci unijních zemí o něm vyjednávají už téměř čtrnáct dní a výsledek zatím nikde. Důvodem je to, že má obsahovat zákaz dovozu ruské ropy.


Právnické fakultě v Plzni hrozí omezení akreditace, špatně nastavila přijímačky
lidovky.cz | 17:42:00
Národní akreditační úřad (NAÚ) zahájil řízení k omezení akreditace na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Rozhodl tak na základě kontroly, která konstatovala závažné nedostatky týkající programu celoživotního vzdělávání programu Právo a právní věda.


Na Slovensku obvinili exšéfa nejvyššího soudu Harabina. Dříve hájil ruský útok na Ukrajinu
lidovky.cz | 17:16:12
Slovenská policie podle televize Markíza obvinila z extremismu a z dalšího trestného činu bývalého šéfa nejvyššího soudu a exministra spravedlnosti Štefana Harabina. Policie na sociální síti zveřejnila iniciály obviněného, které se shodují s jménem a příjmením Harabina.


Šéf motolské nemocnice Ludvík končí po 32 letech v ČSSD. I kvůli koalici v Praze se Šabatovou
lidovky.cz | 16:34:54
Sociální demokraty opouští další výrazná tvář. Ukončení členství oznámil v pondělí po 32 letech ředitel motolské nemocnice a exministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Jako důvod odchodu uvedl vznikající koalici pro komunální volby v Praze, kde se strana spojila se Zelenými a kandidátku vede bývalá disidentka Anna Šabatová.


Praha nad Rýnem. I „malé“ volby mohou varovat ústřední vládu
lidovky.cz | 16:05:00
Má smysl sledovat volby v Severním Porýní-Vestfálsku? Pro mnohé je to jen velmi speciální téma. Ale pozor. Je to i výrazná ukázka voleb dávajících kritické vysvědčení kancléři a spolkové vládě v Berlíně po půlroce fungování. Vládě, jež vznikla v klidu, ale čelí tlakům spjatým s ruskou agresí na Ukrajině.


Video: Hořící déšť. Rusové v Azovstalu nasazují zkázonosné rakety
aktuálně.cz | 17:30:00
Při víkendovém ostřelování hutního komplexu použila ruská armáda podle ukrajinských jednotek mimo jiné i bílý fosfor, uvádí agentura Reuters.


Benzin dál prudce zdražuje, ceny nafty rostou pomaleji. Zlevnění se čeká až v červnu
aktuálně.cz | 17:29:58
Analytici předpokládají, že ceny budou stoupat dál. K lehkému snížení by mohlo dojít až v červnu, kdy se o 1,5 koruny sníží spotřební daň.


Slovenská policie obvinila bývalého šéfa nejvyššího soudu Harabina z extremismu
aktuálně.cz | 16:53:33
Štefan Harabin v minulosti na sociální síti například obhajoval ruský útok na Ukrajinu.


Zastavit příjezd Romů má změna vyplácení dávky na naturální podobu, řekl Rakušan
aktuálně.cz | 15:32:22
Podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) by uprchlickou vlnu omezilo vyplácení dávky v naturální podobě. Změnu by měla vláda projednat ve středu.


Ekologická katastrofa v Moravském Krumlově: Říčku Rokytnou otrávila ropa
Denik.cz | 17:17:00
Ekologická katastrofa, která nemá v Moravském Krumlově obdoby. Tak hodnotí následky úniku ropy do říčky Rokytné u města na Znojemsku jeden z obyvatel Jiří Šimíček. „Celková délka zničeného toku je snad pět kilometrů. Zjištěno to bylo až po několika hodinách od incidentu,“ uvedl roztrpčeně muž.


Plavba podzemím na lodičce? Budišov plánuje druhou Macochu
Denik.cz | 17:00:00
Jediné místo v České republice, kde můžete plout v podzemí na lodičkách, je Macocha. Budišov nad Budišovkou má vizi, jak přeměnit zaplavený břidlicový důl na svou vlastní Macochu i s plavbou na lodičkách v podzemí.


Švédsko se rozhodlo oficiálně požádat o členství v NATO, oznámila premiérka
Denik.cz | 16:29:00
Švédsko se rozhodlo oficiálně požádat o členství v Severoatlantické alianci. Ve Stockholmu to v pondělí oznámila premiérka Magdalena Anderssonová, která věří, že proces přijetí nebude trvat déle než rok. Agentura AP poznamenává, že jde o historickou změnu. Švédsko si léta zakládalo na neutralitě, kvůli letošní ruské invazi na Ukrajinu ale během pár měsíců přehodnotilo svůj postoj. Do NATO ze stejného důvodu směřuje i sousední Finsko.


Muž uškrtil přítelkyni a vraždu chtěl utajit. Při kopání hrobu zemřel i on
Denik.cz | 16:20:00
Poměrně bizarní případ vraždy v těchto dnech vyšetřují američtí policisté. Muž z Jižní Karolíny podle všeho uškrtil svoji přítelkyni, a když krátce po vraždě připravoval na zahradě hrob, dostal infarkt, který nepřežil.


Jeli rybařit. Při tragické nehodě na severu Norska zemřeli čtyři Češi
Denik.cz | 16:04:00
K mimořádné tragédii došlo v neděli v pozdně odpoledních hodinách na severu Norska, kde při dopravní nehodě zahynuli čtyři lidé z České republiky. Mají mezi nimi být i osoby z Uherskohradišťska.


K sexu ji nutil už od školky. Za letité znásilňování dcery dostal muž osm let
Denik.cz | 15:25:00
Ústecký soud potrestal vězením a ochrannou léčbou muže z Děčínska, který se ukájel na adoptované dceři i její kamarádce.


Bývalý šéf českého Vodafonu Balesh Sharma povede PPF Telecom Group
lupa.cz | 15:40:45
Bývalý ředitel českého Vodafonu a dosavadní šéf jihoafrického operátora Vodacom South Africa Balesh Sharma se stává novým výkonným ředitelem PPF Telecom Group. Funkci přebírá od Ladislava Bartoníčka. Sharma také v PPF povede divizi TMT (Technology, Media, Telecom).


Stát založí Digitální a informační agenturu. Bude řídit digitalizaci a e-government
lupa.cz | 11:49:36
Plány na centrální řízení digitalizace a e-governmentu v Česku mají zase o něco konkrétnější obrysy. Na konferenci ISSS 2022 v Hradci Králové bylo oznámeno založení Digitální a informační agentury (DIA). O těchto ambicích už jsme na Lupě psali, vizi také v našem rozhovoru rozebíral Ivan Bartoš.


Nova spouští dvouletý studijní program pro televizní nadšence
lupa.cz | 10:41:05
Zájemci o televizní tvorbu se mohou přihlásit do dvouletého studijního programu pod záštitou televize Nova a televize Markíza. Stipendijní program pod názvem CME Content Academy je připraví na práci pro televizi a zajistí jim po dokončení kurzu dlouhodobou spolupráci na pořadech pro TV Nova a Markíza.


Houslistů je moc, řekli mu na gymnáziu. Daněk si vybral hoboj a vyhrál
bleskove.cz | 17:47:00
Začínal jako houslista, dnes hraje na hoboj v orchestru Curyšské opery. Vystupuje častěji v zahraničí než doma.


Po Valčíku s Bašírem vyhrál s Anne Frankovou. Anifilm ocenil Folmana, uspěli i Češi
bleskove.cz | 16:30:00
Od chvíle, kdy se festival animovaných filmů přestěhoval do Liberce, návštěvnost rok od roku stoupá. Letos dorazilo rekordních téměř 30 tisíc lidí.


"Na nic jsem nemyslel." Soused při záchraně dítěte ukázal nervy z železa
bleskove.cz | 16:20:00
Odvážnou záchrannou akci zachytil jeden z přihlížejících na mobilní telefon.


Dělejte pivo, ne válku, hlásal nápis na obloze. Letec odsoudil invazi na Ukrajině
bleskove.cz | 16:10:16
Pilotovi z letecké školy Smart Aviation se na obloze nad Polskem povedlo za necelé čtyři hodiny nakreslit vzkaz odsuzující ruskou invazi na Ukrajině.


Fragmenty figur a intenzivní barvy. Liberecká galerie vystavuje Kaminského
bleskove.cz | 14:30:00
Významný německý malíř se v 60. letech odklonil od tehdy populárního informelu a abstrakce, aby se vrátil k figuraci.


Všechno zdražuje, lidí chodí málo. Plzeňské filharmonii město přidá 4,6 milionu
bleskove.cz | 13:43:00
Rozpočet orchestru zasáhly enormní nárůst inflace, zdražení energií, nájmů či dopravy a také jen pozvolný návrat diváků.


Recenze: Světla, ohně, ohňostroje. Rammstein v Praze využili i černý kouř
bleskove.cz | 12:34:00
Očekávání velkolepé vizuální show splnili na 100 procent. Scéna připomínala něco mezi katedrálou a industriálním objektem.


Houslistů je moc, řekli mu na gymnáziu. Daněk si vybral hoboj a vyhrál
pikant | 17:47:00
Začínal jako houslista, dnes hraje na hoboj v orchestru Curyšské opery. Vystupuje častěji v zahraničí než doma.


Po Valčíku s Bašírem vyhrál s Anne Frankovou. Anifilm ocenil Folmana, uspěli i Češi
pikant | 16:30:00
Od chvíle, kdy se festival animovaných filmů přestěhoval do Liberce, návštěvnost rok od roku stoupá. Letos dorazilo rekordních téměř 30 tisíc lidí.


"Na nic jsem nemyslel." Soused při záchraně dítěte ukázal nervy z železa
pikant | 16:20:00
Odvážnou záchrannou akci zachytil jeden z přihlížejících na mobilní telefon.


Dělejte pivo, ne válku, hlásal nápis na obloze. Letec odsoudil invazi na Ukrajině
pikant | 16:10:16
Pilotovi z letecké školy Smart Aviation se na obloze nad Polskem povedlo za necelé čtyři hodiny nakreslit vzkaz odsuzující ruskou invazi na Ukrajině.


Kupé Mercedes-Benz 300 SLR je nejdražší auto světa. Prodal se za 3 miliardy! Možná…
Auto.cz | 18:50:00
Přes 3,3 miliardy korun zaplatil nejmenovaný kupce za jedno ze dvou kupé Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut. Tedy údajně, oficiální cestou nebylo nic potvrzeno.


Limitka Hyundai i30 N Drive-N má české ceny, s koupí dlouho neváhejte
Auto.cz | 17:53:00
Z celkem osmi set vyrobených kusů zamíří na český trh pouze 25 vozů.


Začíná několikaletá rekonstrukce Barrandovského mostu, letos potrvá 110 dní
Auto.cz | 16:54:00
Dnes začíná několikaletá rekonstrukce pražského Barrandovského mostu, letos potrvá 110 dní. Most z roku 1983 je součástí městského okruhu, denně jej přejede na 140.000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze.


Facelift BMW řady 3 unikl na veřejnost. Jak jinak než z Číny
Auto.cz | 15:51:00
Snímky zachycují BMW řady 3 pro čínský trh, stejné změny se však očekávají také na globálních modelech.


Dolar „tentokrát jinak“ a čínský úvěrový cyklus
Kurzy.cz | 18:09:00
Třeba takový JPMorgan stále věří v posilování dolaru daném rostoucími sazbami v USA a rozšiřujícím se úrokovým diferenciálem mezi Spojenými státy na straně jedné a řadou dalších zemí na straně druhé.


Souhrn 16.5. - evropské a US trhy v minusech, BCPP díky ČEZu v zelené nule, koruna neudržela své posilování, ropa nad 110 USD, zlato otestovalo úrovně pod 1800 USD
Kurzy.cz | 17:31:34
Pražská burza zahájila nový týden při mírně podprůměrné likviditě v zelené nule. Evropské trhy dnes byly poměrně nejisté s tendencí spíše oslabovat. Investoři se snažili nalézt cestu ve spleti zpráv a očekávání pro další vývoj inflace a sazeb a ve spleti&


Pavel Blažek v Haagu: Česká republika podpoří mezinárodní vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině
Kurzy.cz | 17:29:12
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek se dnes zúčastnil pracovních jednání se zástupci Eurojustu a Mezinárodního trestního soudu v nizozemském Haagu. Jedním z diskutovaných témat bylo společné úsilí a koordinace států EU při vyšetřování a stíhání...


Aktuálně k BTC 16. května 2022 – potenciál dokončení vzestupné korekce ABC
Kurzy.cz | 17:25:37
Technická analýza: BTC se obchoduje do strany na ceně 30 000 USD. Vidím potenciál dokončení korekce ABC. Možnosti poklesu mohou být produktivní. Obchodní doporučení: Vzhledem k možnému dokončení korekce ABC a silnému sestupnému cyklu vidím další pohyb&hel


MPO chystá "Úsporný" tarif pro energie, na který dosáhnou všichni spotřebitelé
Kurzy.cz | 16:45:22
Podle agenturních zpráv MPO chystá nově s možností plošné pomoci domácnostem zavedením Úsporného energetického tarifu, který by se týkal elektřiny i plynu. Úsporný od motivace ke snižování spotřeby.


DCT Czech vysílá do USA prvního manažera pro Severní Ameriku – democentrum a laboratoř otevírá v metropolitní oblasti Chicaga
Kurzy.cz | 15:47:00
Firma DCT Czech působící v oblasti elektrotechnického průmyslu otevírá svou první zahraniční kancelář, laboratoř a democentrum


Ministr Síkela chce zavést plošný úsporný tarif. Má přimět domácnosti k šetření energiemi
Hospodářské noviny | 19:50:00
Domácnosti v Česku čelí prudkému zdražení energií až na několikanásobky cen oproti minulému roku. Ministerstvo průmyslu a obchodu jim proto nyní hodlá ulevit, přestože současná vláda premiéra Petra Fialy brojila proti plošným opatřením....


STALO SE: Putinovi vadí vojenská infrastruktura NATO. Babiš začal kampaň
idnes.cz | 19:26:00
Na rozšíření vojenské infrastruktury NATO odpovíme, pohrozil Putin. Ukrajinci u Charkova dosáhli ruských hranic. Rusko ostřeluje Doněckou oblast. Rumuni se ptají, proč naše hlasy v Eurovizi anulovali a přidělili Ukrajině. Babiš vyrazil obytňákem po republice. Pračka na palubě ruského vrtulníku. Další krádež, nebo zdroj čipů?


Byznys vs. památkáři: solární panely v centrech měst nemusí tolik vadit
Hospodářské noviny | 19:16:00
Na desítkách tisíc střech v Česku letos přibudou solární panely, nedobrovolně stranou tohoto trendu ale většinou zůstávají domy v památkově chráněných částech obcí. V nich totiž památkáři střešní elektrárny často nepovolují s tím, že by narušily...


Odborník na krypto i kritička Babišových výdajů. Vláda chce překopat NERV, radní mají mít větší vliv
Hospodářské noviny | 19:12:00
Experti, kteří v minulosti řešili ekonomickou krizi, důchodovou reformu i dopady covidových restrikcí. Vláda Petra Fialy chce vzkřísit Národní ekonomickou radu vlády (NERV), aby jí pomohla s bojem proti inflaci a s dopady energetické krize. Chce...


Buď odstřelovač nebo potápěč. Policie k sobě láká středoškoláky, schází jí tisíce lidí
Hospodářské noviny | 18:46:00
Uniforma ti bude slušet a máma na tebe bude hrdá. Policie rozjíždí kampaň s cílem nabrat 5,5 tisíce nových lidí, kteří jí chybí. Akcí míří hlavně na středoškoláky, které vedle neformálního stylu komunikace hodlá přitáhnout i příslibem, že nemusí...


Ještě půjdeme hlouběji. Ale není to strukturální krize roku 2008, brzy se zvedneme, říká investor Barta
Hospodářské noviny | 18:40:00
Jan Barta patří díky úspěšným sázkám na akciovém trhu a na technologické firmy mezi nejbohatší Čechy. V Pale Fire Capital má jako úspěšný investor na starosti finanční trhy, na nichž točí miliardové částky s cílem být v nejlepším percentilu fondů na...


Masakr dluhopisů pokračuje, ty české ale začaly investory zajímat. Koupit je může každý
Hospodářské noviny | 18:27:00
Tak špatný rok na světových dluhopisových trzích pamatují služebně už jen ti nejstarší investoři, kteří se na nich pohybovali v 80. letech. Americká centrální banka tehdy prudce zvyšovala sazby a ceny dluhopisů padaly. Každý z nich ale také dobře...


S úřady jen po internetu. Od příštího roku to má zařídit nový úřad nezávislý na politicích
Hospodářské noviny | 17:52:00
Digitalizace státní správy oproštěná od vlivu politiků a nezávislá na tom, kdo je zrovna ve vládě. Plán současného kabinetu zní lákavě. Na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové v pondělí zaznělo, že od příštího...


Renault jako chytrá horákyně: AvtoVAZ „prodal“, ale nohu ve dveřích do Ruska nechal
Hospodářské noviny | 17:41:00
Zdaleka největší ruská automobilka AvtoVAZ je znovu v ruských rukou. Navíc státních. Přičemž získání dvoutřetinového podílu v automobilce schopné produkovat miliony aut ročně vyšlo na pouhý jeden rubl. Propagandistický potenciál zprávy –...


Místo Rusů Ukrajinci. Šéfka karlovarského letiště chce, aby jim stát zaplatil lázeňské pobyty
Hospodářské noviny | 17:35:00
Ruské turisty by v Karlových Varech nebo Mariánských Lázních mohli nahradit Ukrajinci. Jednatelka karlovarského letiště Alice Justina Undus přišla s nápadem, aby Česko po skončení konfliktu na Ukrajině nabídlo tamějším obyvatelům v rámci poválečné...


Oblečení značky LaFormela mělo úspěch v Paříži i v Miláně. Podívejte se, jak jejich modely vznikají
Hospodářské noviny | 17:31:00
VIDEO: Na návštěvě u módních návrhářů. Nová rubrika Speed Fashion Dating představuje ty nejzajímavější československé tvůrce.


Chorvatsko míří do Schengenu. Zkomplikovat to může Slovinsko kvůli spornému území
Hospodářské noviny | 17:04:00
Už příští rok by se dovolená na Jadranu mohla obejít bez hraničních kontrol a dlouhých kolon. Chorvatsko se chystá na vstup do Schengenu. Na jeho cestě do prostoru bez kontrol na vnitřních hranicích ale stojí jedna překážka: podmínka sousedního...


Kancléř Scholz dostal za své váhání kolem Ukrajiny pořádný voličský políček
Hospodářské noviny | 16:19:00
Baštou německých sociálních demokratů bývala nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko. Nedělní volby v tomto regionu se silným průmyslovým zázemím a s význačnými městy, jako je někdejší metropole Bonn či Kolín nad Rýnem, Essen,...


Demokraté burcují proti zákazu potratů v USA. Cítí šanci, že jim téma pomůže odvrátit volební debakl
Hospodářské noviny | 10:47:00
Vyhlídky Joea Bidena a Demokratické strany před letošními listopadovými volbami do Kongresu byly dosud velmi chmurné. Většina průzkumů a analýz demokratům předpovídala těžkou porážku, ztrátu dosavadní většiny v dolní Sněmovně reprezentantů a možná i...


Ministr Síkela chce zavést plošný úsporný tarif. Má přimět domácnosti k šetření energiemi
iHned.cz | 19:50:00
Domácnosti v Česku čelí prudkému zdražení energií až na několikanásobky cen oproti minulému roku. Ministerstvo průmyslu a obchodu jim proto nyní hodlá ulevit, přestože současná vláda premiéra Petra Fialy brojila proti plošným opatřením....


Žalobce případu Bečva se brání. Podal stížnost na rozhodnutí soudkyně, která případ vrátila k došetření
iHned.cz | 19:21:00
Šetření kauzy Bečva se prodlouží zřejmě o další měsíce. Vsetínský státní zástupce Jiří Sachr nesouhlasí s názorem soudkyně Okresního soudu ve Vsetíně Ludmily Gerlové, že žaloba nepředložila dostatek důkazů k usvědčení viníků otravy desítek tun ryb...


Byznys vs. památkáři: solární panely v centrech měst nemusí tolik vadit
iHned.cz | 19:16:00
Na desítkách tisíc střech v Česku letos přibudou solární panely, nedobrovolně stranou tohoto trendu ale většinou zůstávají domy v památkově chráněných částech obcí. V nich totiž památkáři střešní elektrárny často nepovolují s tím, že by narušily...


Odborník na krypto i kritička Babišových výdajů. Vláda chce překopat NERV, radní mají mít větší vliv
iHned.cz | 19:12:00
Experti, kteří v minulosti řešili ekonomickou krizi, důchodovou reformu i dopady covidových restrikcí. Vláda Petra Fialy chce vzkřísit Národní ekonomickou radu vlády (NERV), aby jí pomohla s bojem proti inflaci a s dopady energetické krize. Chce...


Buď odstřelovač nebo potápěč. Policie k sobě láká středoškoláky, schází jí tisíce lidí
iHned.cz | 18:46:00
Uniforma ti bude slušet a máma na tebe bude hrdá. Policie rozjíždí kampaň s cílem nabrat 5,5 tisíce nových lidí, kteří jí chybí. Akcí míří hlavně na středoškoláky, které vedle neformálního stylu komunikace hodlá přitáhnout i příslibem, že nemusí...


Ještě půjdeme hlouběji. Ale není to strukturální krize roku 2008, brzy se zvedneme, říká investor Barta
iHned.cz | 18:40:00
Jan Barta patří díky úspěšným sázkám na akciovém trhu a na technologické firmy mezi nejbohatší Čechy. V Pale Fire Capital má jako úspěšný investor na starosti finanční trhy, na nichž točí miliardové částky s cílem být v nejlepším percentilu fondů na...


Masakr dluhopisů pokračuje, ty české ale začaly investory zajímat. Koupit je může každý
iHned.cz | 18:27:00
Tak špatný rok na světových dluhopisových trzích pamatují služebně už jen ti nejstarší investoři, kteří se na nich pohybovali v 80. letech. Americká centrální banka tehdy prudce zvyšovala sazby a ceny dluhopisů padaly. Každý z nich ale také dobře...


S úřady jen po internetu. Od příštího roku to má zařídit nový úřad nezávislý na politicích
iHned.cz | 17:52:00
Digitalizace státní správy oproštěná od vlivu politiků a nezávislá na tom, kdo je zrovna ve vládě. Plán současného kabinetu zní lákavě. Na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové v pondělí zaznělo, že od příštího...


Renault jako chytrá horákyně: AvtoVAZ „prodal“, ale nohu ve dveřích do Ruska nechal
iHned.cz | 17:41:00
Zdaleka největší ruská automobilka AvtoVAZ je znovu v ruských rukou. Navíc státních. Přičemž získání dvoutřetinového podílu v automobilce schopné produkovat miliony aut ročně vyšlo na pouhý jeden rubl. Propagandistický potenciál zprávy –...


Česko už opustilo zhruba 140 tisíc uprchlíků. Situaci s romskými běženci lze řešit systémově, řekl Rakušan
ČT24 | 17:45:11
Česko už podle ministerstva vnitra opustilo zhruba sto čtyřicet tisíc uprchlíků. Resort ale neví, jestli tito lidé zamířili na Ukrajinu nebo do jiné země. Kabinet chce zpřísnit podmínky pro zisk humanitární dávky. Situaci na hlavním nádraží v Praze, kde i po otevření stanového městečka pro romské uprchlíky v Troji zůstávají stovky lidí, lze podle vicepremiéra Víta Rakušana (STAN) vyřešit pouze systémově, nikoli ze dne na den.


Vláda chce na ministerstvech zachovat jen politické náměstky
ČT24 | 16:46:07
Vládní koalice chce na ministerstvech zachovat pouze politické náměstky. Návrh novely služebního zákona, který předložili předsedové pětice vládních poslaneckých klubů, počítá se zrušením odborných náměstků. Novela předpokládá také další změny ve státní službě, které se týkají například zavedení funkčního období pro vedoucí úředníky a zrychlení výběrových řízení na obsazení míst ve státní správě. 


Poslední slovo Radky Kvačkové: Skrupule
lidovky.cz | 19:47:00
Původně mi to připadalo docela osvěžující. Jestliže přivedete do rodiny plné skrupulí někoho, kdo skrupulemi netrpí, lze ho brát jako ozdravení chovu. Zvyknout si, že se můj vyvolený nežinýruje, nebylo ale úplně snadné. Zatrnulo mi hned první den trávený naštěstí ještě ne u nás, ale u nich doma.


Lídři STAN se zastali Pavla kvůli KSČ. Na Hradě si ale radši přejí Drábovou
lidovky.cz | 19:01:00
Strany vládní koalice zatím nenašly vhodného kandidáta na Hrad a neshodují se, jak velkou překážkou pro kandidaturu je bývalé členství v KSČ. Politici STAN se zastali generála ve výslužbě Petra Pavla, jemuž to, že byl před listopadem 1989 v komunistické straně, vytýkají premiér Petr Fiala a šéf poslanců ODS Marek Benda.


Johnson si zahrává s ohněm. Kvůli Severnímu Irsku zvažuje zrušení části brexitové dohody
lidovky.cz | 18:08:00
Boris Johnson v pondělí navštívil po dlouhé době severoirský Belfast, aby tam podpořil ustavení nové místní vlády. V nedávných volbách totiž poprvé v historii zvítězila irská nacionalistická strana Sinn Féin, což se nelíbí unionistické straně DUP, která její nástup zablokovala.


Ruský gang chce svrhnout vládu v Kostarice. Zaútočil na počítače a žádá výpalné
aktuálně.cz | 19:56:47
Gang zaútočil na počítače vlády a žádá po ní výpalné, aby získaná data nevymazal. Kvůli kybernetickému útoku Kostarika vyhlásila nouzový stav.


Němci místo činů hodně diskutují, Merkelová si získala můj respekt, říká novinářka
aktuálně.cz | 18:31:48
Polská novinářka Anna Albothová popisuje pro Aktuálně.cz své zkušenosti z hranic a roli Německa v současné migrační krizi.


Turecko zablokovalo vstup Finska a Švédska do NATO
Eurozpravy-zahraniční | 19:42:00
Turecko neschválí rozšíření Severoatlantické aliance o Švédsko a Finsko. Dnes to podle agentury Reuters uvedl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.


Biden zřejmě podepsal nařízení znovu nasadit americké vojáky v Somálsku
Eurozpravy-zahraniční | 18:47:00
Americký prezident Joe Biden podepsal nařízení znovu nasadit americké vojáky v Somálsku, kde teroristická skupina Šabáb vyvolává bezpečnostní obavy. S odkazem na zdroje z vlády o tom dnes informují americká média. O stažení skoro všech 700 amerických jednotek ze Somálska ke konci svého funkčního období rozhodl Bidenův předchůdce Donald Trump.


V civilu ano, s jarmulkou ne. Německá Lufthansa odmítla přepravit ortodoxní Židy
Denik.cz | 18:04:00
Nepříjemný incident řeší německé aerolinky Lufthansa. Počátkem května na letišti ve Frankfurtu personál dopravce odmítl pustit na palubu stovku ortodoxních Židů. Ti se nyní obrátili na CNN a tvrdí, že chování aerolinek bylo antisemitské. Dopravce slíbil, že incident prošetří.


Orbán v parlamentu složil přísahu, při té příležitosti varoval před hospodářskou recesí
Eurozpravy-zahraniční | 17:33:00
Maďarský premiér Viktor Orbán dnes v parlamentu složil přísahu a při té příležitosti varoval před hospodářskou recesí v Evropě, obnovil kritiku Bruselu a volal po mírových jednáních o Ukrajině. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Orbán také řekl, že orgány Evropské unie dennodenně zneužívají své moci. Šéfové Evropské komise (EK) a Evropské rady v gratulačních prohlášeních uvedli, že se těší na spolupráci s Maďarskem.


Slováci zprvu hráli s Kanadou vyrovnaně, nakonec dostali prohráli. Lotyši poprvé bodovali
Eurozpravy-sport | 19:23:00
Do druhého zápasu na mistrovství světa ve Finku nastoupili slovenští reprezentanti a jejich soupeřem byla tentokrát favorizovaná Kanada, obhájci titulu mistrů světa. S nimi bronzoví medailisté z letošní olympiády v Pekingu nejprve hráli vyrovnanou partii, když po první třetině byl stav nerozhodný 1:1. v divoké druhé třetině měly oba týmy obrovské šance, přičemž nechyběli vynikající zákroky obou gólmanů. Nakonec ale Kanada ukázala svou sílu a skóre nakonec navýšila na 5:1. V souběžně hraném pondělním odpoledním duelu hráli Lotyši s Norskem. Seveřané doplatili na častá vyloučení a i proto dosáhlo mužstvo z pobaltí na první body na tomto šampionátu, když vyhrálo 3:2.


Za Babiše by Češi Švédsko na mistrovství světa porazili. Za nás jsme hráli lépe, tvrdí expremiér
Reflex | 18:30:00
Na Mistrovství světa v ledním hokeji česká reprezentace sice v úvodním zápase porazila Velkou Británii 5:1, ale v následujícím klání se Švédskem prohrála 3:5. Do matného výkonu, který zůstal za očekáváním, se podle Andreje Babiše podepsala vláda Petra Fialy.


Viktoriánští gentlemani sbírali fotografie nahotinek, první pornofilm ukázal kotníčky
Reflex | 18:30:00
Během svého zuřivého kolonizování Dálného východu se parta britských důstojníků pustila na lov tygra, který je zavedl hluboko do nitra divoké indické džungle. V jeskyních zakrytých staletí starým příkrovem pralesa objevili ohromný komplex jeskynní a chodeb… plný nádherných nástěnných maleb. A velká část z nich měla jemně řečeno sexuální podtext.


Čert v hodnosti vraníka, nebo major Kozák. Ondřeji Vetchému je dnes šedesát. Jaké byly jeho nejlepší role?
Reflex | 18:20:00
Ondřej Vetchý je jedním z nejoblíbenějších a nejobsazovanějších český herců. Zahrál si již ve více než 200 filmech, seriálech či divadelních představeních, z nichž mnohá se již řadí mezi klasiku. Kolegové z branže o něm říkají, že se do každé práce pouští s puntičkářskou snahou o dokonalost. Je o něm také známo, že má výrazný smysl pro čest a spravedlnost. Dnes se tento držitel Českého lva i divácké ceny TýTý dožívá významného jubilea a slaví své 60. narozeniny.


TOP 10: Magické vodopády
Reflex | 17:10:00
Téměř dvě třetiny Země pokrývá voda a vodopády patří bezpochyby k nejúžasnějším a nejkrásnějším divům přírody. Pohled na zpěněný a řvoucí živel padající přes skály do hlubokých tůní vás naprosto ohromí.


Z případu „upírky“ Mercy mrazí i po 130 letech
Tiscali-zprávy | 18:49:28
Strach z upírů a roztodivné rituály pro jejich eliminaci nejsou jen záležitostí středověku. Ještě na konci devatenáctého století ve Spojených státech exhumovali posledního upíra, potažmo upírku, jak dokládá podivuhodný a poněkud morbidní příběh Mercy Brownové.


Slováci drželi s Kanadou krok, nakonec ale prohráli 1:5
Tiscali-zprávy | 18:23:54
Kanadští hokejisté vyhráli na mistrovství světa v Helsinkách jednoznačně nad Slovenskem 5:1 a při snaze o obhajobu loňského titulu z Rigy mají po třech zápasech plný počet devíti bodů. Dvěma góly včetně vítězného k tomu přispěl útočník Pierre-Luc Dubois, branku a přihrávku zaznamenal Adam Lowry a po dvou asistencích si připsali Josh Anderson s Dylanem Cozensem.


Jourová: Konflikt na Ukrajině je první kybernetická válka v dějinách
Tiscali-zprávy | 17:38:33
Evropská unie i za současné situace nadále drží strategii digitalizovat Evropu. Posílení kybernetické bezpečnosti Evropy je klíčové, řekla dnes novinářům na konferenci ISSS v Hradci Králové místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová.


Plány Finska a Švédska vstoupit do NATO jsou problém, řekl Putin
Tiscali-zprávy | 17:13:18
Plány na přijetí Finska a Švédska do NATO jsou problém, prohlásil dnes podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin.


Česko chce přispět ke koordinaci vyšetřování možných zločinů na Ukrajině, řekl Blažek
Tiscali-zprávy | 08:21:01
Česká republika chce se státy paralelně vyšetřujícími možné válečné zločiny na Ukrajině koordinovat shromažďování důkazů, které má být základem pro případné sestavení obžaloby.


V Moskvě a Petrohradě vzplálo několik budov, evakuovaly se desítky lidí
idnes.cz | 20:36:00
Ve dvou největších ruských městech, Moskvě a Petrohradě, hořelo v pondělí několik budov. V metropoli vzplálo obchodní centrum, ze kterého se valil hustý kouř. Příčina požáru zatím není jasná. V Petrohradě pak hořelo hned na dvou místech, v nákupním středisku a obytném domě.


Stát na nákupu potravin. Navýší rezervy, vrací do hry živé krávy místo konzerv
idnes.cz | 20:00:00
Správa státních hmotných rezerv chce oprášit plán, aby měla v zásobách místo mrazeného masa stádo živých krav. O této možnosti se mluvilo již před několika lety. Rezervy rovněž mají pokyn navýšit zásoby jídla na 15 dní, což vyjde na více než 8 miliard korun. „Novinkou bude zakázka na pořízení dětského kojeneckého mléka,“ doplnil pro iDNES.cz šéf rezerv Pavel Švagr.


Práce v úmorných vedrech nepočká. V Indii to pro dělníky znamená i smrt
idnes.cz | 18:29:00
Indii trápí úmorná vedra, se kterými se ta nynější česká prakticky nedají srovnávat. Teploty tam v posledních dnech atakují hranici padesáti stupňů Celsia a horka mají pokračovat i v dalších dnech. Doplácí na to zejména indičtí stavební dělníci, z nichž dvě desítky už kvůli extrémním teplotám zemřeli.


Armáda chce nové tanky Leopard. Asi 15 starších by měla dostat k výcviku
idnes.cz | 18:23:00
Česká armáda by se mohla brzy dočkat modernizace svých tankových kapacit. Podle informací iDNES.cz by Česko mělo darem dostat zhruba 15 kusů starších tanků Leopard L2A4 pro výcvik. Za 40 nových tanků L2A7 určených k bojovému nasazení by armáda zaplatila. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) již dříve uvedla, že Česko s Německem o dodávce tanků Leopard výměnou za zbraně, které Česko poslalo Ukrajině už jedná.


Partnerské pře žena řešila nožem, obžaloba z pokusu o vraždu vztah nezničila
idnes.cz | 18:22:00
Před olomouckým krajským soudem stanula Gabriela Jaňourová, která je obžalovaná z pokusu o vraždu svého přítele. Pohádala se s ním loni 13. listopadu ve večerních hodinách v Šumperku. Podle obžaloby na muže zaútočila v kuchyni, protože ji tam držel.


Viděli zvěrstva, trpí beznadějí. Ukrajinští psychologové pomáhají nejen vojákům
idnes.cz | 18:01:00
Na východoukrajinské frontě slouží po boku vojáků také psychologové, kteří mají za úkol udržet armádu v chodu. Bojovníkům pomáhají čelit válečnému stresu nebo se vyrovnat se smrtí kamarádů. „Mnozí vidí poprvé zabité lidi. Nikdo neví, kdo bude další na řadě,“ líčí jedna z týmu psycholožek, které se snaží dodat vojákům odvahu.


Při srážce s traktorem v norském tunelu zemřel přední český chirurg Paša
idnes.cz | 17:59:00
V Norsku zemřel při dopravní nehodě chirurg a traumatolog brněnské Úrazové nemocnice Libor Paša, který byl v minulosti lékařem české basketbalové reprezentace žen. Auto s Pašou se srazilo s traktorem v tunelu. Oběti nehody jsou dohromady čtyři.


Lidé jsou nejvíc nešťastní v práci, peníze je spokojenější nedělají. Horší je už jenom být nemocný
iHned.cz | 15:33:00
V jakém oboru musíte podnikat, abyste zbohatli? Anonymizovaná daňová data v posledních letech poskytla americkým výzkumníkům dostatek informací, které dávají ucelený obrázek, jakými aktivitami lidé bohatnou. Například podle studie s názvem...


Podcast Přepište dějiny: Český kolaborant zpátky na scénu
bleskove.cz | 19:14:00
Veřejným prostorem se i desítky let po válce vznáší pojem kolaborant. Sáhnou po něm s chutí všichni, protože spolehlivě funguje jako emoční nálepka.


Podcast Přepište dějiny: Český kolaborant zpátky na scénu
pikant | 19:14:00
Veřejným prostorem se i desítky let po válce vznáší pojem kolaborant. Sáhnou po něm s chutí všichni, protože spolehlivě funguje jako emoční nálepka.


Při srážce s traktorem v Norsku zemřel přední český chirurg Libor Paša
aktuálně.cz | 20:34:07
Podle policie se auto s Pašou srazilo s traktorem a po nehodě zůstali čtyři mrtví lidé.


"Nedělá ze sebe vola a myslí na nás, kauzy neřešíme." Babiš vyjel karavanem za voliči
aktuálně.cz | 20:05:25
Mohl by vyhrát. Jsme konzervativní národ a zvolíme někoho, kdo má za sebou politickou kariéru, říká Alena Schillerová k možné kandidatuře Babiše.


Změny v ČNB? Zeman je zjevně přesvědčen o Michlově kompetenci, řekl Fiala
Denik.cz | 20:09:00
Při personálních změnách v České národní bance by měla být zachována kontinuita rozhodování i vyváženost jejího vedení, po rozhovoru s prezidentem Milošem Zemanem nabyl tento dojem premiér Petr Fiala (ODS). Novinářům po pravidelné schůzce v Lánech řekl, že s prezidentem probral reakce na jmenování nového guvernéra centrální banky Aleše Michla. Prezident je podle Fialy přesvědčen o Michlově kompetenci, a to jak teoretické, tak praktické. Jména kandidátů na místa ve vedení banky Fiala neuvedl.


Mladík v Jablonci smrtelně bodl svého otce. Nyní mu hrozí osmnáct let za mřížemi
Denik.cz | 20:02:00
Jabloncem nad Nisou zahýbal minulý týden případ, kdy se v noci 11. května po hádce popral syn se svým otcem. Mladší z dvojice pak staršího bodl nožem a ten útok nepřežil.


Žalobce případu Bečva se brání. Podal stížnost na rozhodnutí soudkyně, která případ vrátila k došetření
Hospodářské noviny | 19:21:00
Šetření kauzy Bečva se prodlouží zřejmě o další měsíce. Vsetínský státní zástupce Jiří Sachr nesouhlasí s názorem soudkyně Okresního soudu ve Vsetíně Ludmily Gerlové, že žaloba nepředložila dostatek důkazů k usvědčení viníků otravy desítek tun ryb...


Lidé jsou nejvíc nešťastní v práci, peníze je spokojenější nedělají. Horší je už jenom být nemocný
Hospodářské noviny | 15:33:00
V jakém oboru musíte podnikat, abyste zbohatli? Anonymizovaná daňová data v posledních letech poskytla americkým výzkumníkům dostatek informací, které dávají ucelený obrázek, jakými aktivitami lidé bohatnou. Například podle studie s názvem...


Dvě třetiny pracovníků nedosáhnou ani na průměrnou mzdu, hranice chudoby se posouvá
ČT24 | 20:52:35
Odbory požadují navýšení minimální mzdy o dva tisíce korun na 18 200 Kč. Tento krok a také navýšení platů ve veřejné sféře by měly být hlavními tématy jednání se zástupci vlády, které se uskuteční 25. května. V Česku je stále skoro 300 tisíc zaměstnanců, kteří si měsíčně vydělají méně než 20 tisíc korun hrubého. A celkem dvě třetiny všech pracovníků nedosáhnou ani na průměrnou mzdu.


Zemanův výběr členů vedení ČNB přinese kontinuitu i vyváženost, míní Fiala
ČT24 | 20:23:56
Při personálních změnách v České národní bance by měla být zachována kontinuita rozhodování i vyváženost jejího vedení, prohlásil po pondělním rozhovoru s prezidentem Milošem Zemanem premiér Petr Fiala (ODS). Novinářům po pravidelné schůzce v Lánech řekl, že s prezidentem probral reakce na jmenování nového guvernéra centrální banky Aleše Michla. Prezident je podle Fialy přesvědčen o Michlově kompetenci, a to jak teoretické, tak praktické. Jména kandidátů na místa ve vedení banky Fiala neuvedl.


Novou francouzskou premiérkou se stala Élisabeth Borneová
Eurozpravy-zahraniční | 21:48:00
Novou francouzskou premiérkou se stala dosavadní ministryně práce Élisabeth Borneová. S odvoláním na Elysejský palác o tom dnes informovala agentura AFP. Je teprve druhou ženou, která byla jmenována do této funkce. V úřadu nahradila Jeana Castexe, jenž stál v čele kabinetu od července 2020 a odpoledne podal demisi.


EU se kvůli embargu na ruskou ropu nedokáže shodnout na dalších sankcích
Eurozpravy-zahraniční | 21:26:00
Země Evropské unie se stále neshodly na nových sankcích proti Rusku, jejichž přijetí stále brání nejednota kolem embarga na dovoz ruské ropy. Po dnešním jednání ministrů zahraničí členských zemí to novinářům řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell.


Čaputová podporuje vstup Finska a Švédska do Severoatlantické aliance
Eurozpravy-zahraniční | 20:45:00
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová podporuje vstup Finska a Švédska do Severoatlantické aliance (NATO). Řekla to dnes v Brně při debatě, která je součástí doprovodného programu festivalu Divadelní svět Brno. Sama si ani nechce představit, že by Slovensko nebylo součástí NATO nebo Evropské unie.


Německo se bojí podzimu, chce novelu protiepidemického zákona
Eurozpravy-zahraniční | 20:19:00
Ministři zdravotnictví německých spolkových zemí žádají po spolkové vládě novelizaci protiepidemického zákona, aby bylo od podzimu možné v případě dalších koronavirových vln snadno vyhlašovat plošná karanténní opatření. V Německu je nyní ze zákona možné vyhlašovat jen ohniska pandemie nemoci covid-19, kde mohou platit zpřísněná omezení. Za ohnisko sice může být prohlášena celá spolková země, nelze však postupovat vyhlašováním celoněmeckých omezení.


Finové ovládli s přehledem duel s USA. Francouzi se snažili, ale prohráli s Němci
Eurozpravy-sport | 22:56:00
V zaplněné nejmodernější hale v Evropě nacházející se v Tampere se hrál v pondělí večer duel, který patřil do této kulisy a to duel mezi domácími Finy a Američany v rámci skupiny B. Zápas k radosti domácích fanoušků od začátku lépe zvládali právě hráči Suomi, kteří se dostali do vedení v závěru první třetiny zásluhou Granlunda. Následně se rozhodli Američané k tvrdému hokeji, který ale vedl k vyloučením a i k trestu do konce utkání pro Watsona a právě tento moment rozhodl. Během této výhody totiž skórovali Filppula a Manninen. A když čtvrtou finskou branku přidal Lehtone, bylo hotovo. V závěru už jen Američané pokazili gólmanovi Olkinuorovi čisté konto, když snížili na konečných 1:4. Ve skupině A se pak utali Francouzi s Němci, kteří během tohoto duelu přišli o jednu z hvězd Tima Stüzla. I bez se ale vyrovnaný zápas podařilo Němcům vyhrát 3:2.


Zdražování pšenice je jen začátkem. Rok 2023 bude z hlediska potravinové bezpečnosti kritický
E15-ekonomika | 20:00:00
Světové ceny pšenice vyskočily v reakci na víkendový zákaz vývozu této obiloviny z Indie, jež je jejím druhým největším producentem. Lidnatá země opatřením po vlně veder reaguje na zdražování na domácím trhu. Pěstování a dodávky pšenice však ohrožují i další faktory – kromě války na Ukrajině také drahá hnojiva, kvůli čemuž hrozí nižší úroda. Experti se tak obávají, že se svět příští rok bude potýkat s nedostatkem potravin. Situaci by mohla ještě zhoršit protekcionistická opatření po vzoru Indie.


Zdražování pšenice je jen začátkem. Rok 2023 bude z hlediska potravinové bezpečnosti kritický
E15-politika | 20:00:00
Světové ceny pšenice vyskočily v reakci na víkendový zákaz vývozu této obiloviny z Indie, jež je jejím druhým největším producentem. Lidnatá země opatřením po vlně veder reaguje na zdražování na domácím trhu. Pěstování a dodávky pšenice však ohrožují i další faktory – kromě války na Ukrajině také drahá hnojiva, kvůli čemuž hrozí nižší úroda. Experti se tak obávají, že se svět příští rok bude potýkat s nedostatkem potravin. Situaci by mohla ještě zhoršit protekcionistická opatření po vzoru Indie.


Musk může chtít koupit Twitter za nižší cenu, zpochybňuje počet falešných účtů
idnes.cz | 23:47:00
Miliardář Elon Musk rozvířil vlnu spekulací, že by mohl usilovat o novou dohodu o odkoupení společnosti Twitter. Prohlásil, že nevylučuje životaschopnou dohodu za nižší cenu. Podle jeho odhadu tvoří falšení uživatelé nejméně 20 procent všech účtů.


Nejhorší požár v dějinách státu už měsíc sužuje Nové Mexiko. Hoří tisíce hektarů
idnes.cz | 22:42:00
Ve státě Nové Mexiko posledních 40 dní zuří požár, který je největší přírodní katastrofou svého druhu, jaký kdy jihozápadní americký stát zaznamenal. Plameny zničily území o rozloze 1204 kilometrů čtverečních. To je větší plocha, než mají všechny čtyři české národní parky dohromady.


Slyšet je pláč, cítit dezinfekce. Stanové městečko v Troji zatím „hlaváku“ moc neulevilo, situace je stále kritická
lidovky.cz | 20:44:00
Pražské stanové městečko funguje, hlavnímu nádraží ale příliš nepomáhá. Klíčový železniční uzel totiž stále obývají stovky běženců, řada z nich jsou Romové. Uprchlíci, kteří se dali do pohybu spolu s válkou na Ukrajině, se přitom měli z nádraží přesunout do provizorního ubytování v Troji. Alespoň dokud stát nerozhodne, jestli mají, či nemají nárok na víza dočasné ochrany, které uděluje přímo ukrajinským běžencům.


Při srážce s traktorem v norském tunelu zemřel přední český chirurg Paša
lidovky.cz | 20:20:19
V Norsku zemřel při dopravní nehodě chirurg a traumatolog brněnské Úrazové nemocnice Libor Paša, který byl v minulosti lékařem české basketbalové reprezentace žen. Auto s Pašou se srazilo s traktorem v tunelu. Oběti nehody jsou dohromady čtyři.


Turecko neschválí rozšíření NATO o Švédsko a Finsko, řekl Erdogan. „Ani do Ankary nejezděte“
lidovky.cz | 20:00:00
Turecko neschválí rozšíření Severoatlantické aliance o Švédsko a Finsko. V pondělí to podle agentury Reuters uvedl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který znovu zopakoval, že obě země drží ochranou ruku nad skupinami, které Ankara považuje za teroristické.


Jsem geneticky šlechtěný k tomu, abych byl blázen, říká Vincent Navrátil
revue.idnes.cz | 16:00:00
Po mámě cholerický workoholik, po tátovi bohémský pohodář. Nakonec je Vincent Navrátil (25) jediným potomkem Veroniky Žilkové, který jde v jejích šlépějích. Částečně proto, že si k herectví přibral i režii a produkci a na televizní obrazovky nedávno vypustil autorskou skečovou show První dobrá.


16. února: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pondělním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:40:32
Akcie ve Spojených státech na počátku týdne uzavřely smíšeně. Hlavní index Dow mírně posílil díky ziskům energetických společností. Technologický index Nasdaq Composite však klesl, protože k obavám ze zpomalení globální ekonomiky a růstu úrokových sazeb&h


Wix je po výsledcích za 1Q pod tlakem
Kurzy.cz | 21:10:55
Akcie Wix.Com (WIX.US) v pondělí klesly o více než 7,0 % poté, co softwarová společnost zveřejnila smíšené čtvrtletní údaje. Společnost, která poskytuje služby vývoje webu založené na cloudu, vykázala čtvrtletní ztrátu 0,72 centu na akcii a byla vět...


Tento týden v Evropském Parlamentu: Ukrajina, pravidla pro digitální trhy, zelená transformace
Kurzy.cz | 21:08:14
Poslanci budou diskutovat o situaci na Ukrajině, hlasovat o návrzích na zelenou transformaci a s whistleblowerkou Frances Haugenovou se zaměří na dopad pravidel pro digitální trh. Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Brazílie získala rekordní počet čestných uznání ve výtvarné výstavě Lidice 2022
Kurzy.cz | 20:55:00
Jubilejní 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice přinesl brazilských účastníkům rekordní počet čestných uznání. Celkem bylo


Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský se zúčastnil neformálního jednání ministrů zahraničních věcí NATO v Berlíně
Kurzy.cz | 20:27:00
Neformální zasedání ministrů zahraničních věcí NATO 14. - 15. června poskytlo prostor pro neformální a otevřený dialog. Pozornost byla


Buffet zvyšuje svůj podíl v Occidental Petroleuum
Kurzy.cz | 19:56:43
Occidental Petroleum se stalo jedním z největších nákupů fondu Berkshire Hathaway řízeného legendárními investory Warrenem Buffettem a Charliem Mungerem. Buffett opakovaně prohlásil, že nákup akcií Occidental Petroleum je jeho dlouhodobou sázkou na růs...


Primářem oddělení sportovní medicíny v ústecké Masarykově nemocnici se stal MUDr. Jakub Malý. Rád by spustil osvětu společnosti v důležitosti pohybu
Kurzy.cz | 19:10:33
Oddělení sportovní medicíny v ústecké Masarykově nemocnici se zabývá všestrannou péčí o sportovce všech věkových kategorií a výkonnostních skupin, ale nejen o ně. Služby tohoto oddělení pravidelně využívá několik tisíc sportovců nejen z Ústecka. Person...


Energetická bezpečnost je výzvou i pro Jordánsko
Kurzy.cz | 18:50:00
Navzdory poloze uprostřed Blízkého východu, který je symbolem bohatství plynoucího z ropy a plynu, Jordánsko vlastní surovinové energetické


Ceny pšenice roste o více jak 5 %
Kurzy.cz | 18:36:23
Cena pšenice v pondělí prudce roste poté, co Indie omezila vývoz pšenice, aby si zachovala potravinovou bezpečnost. Ceny zemědělských komodit vzrostly na konci února poté, co Rusko zaútočilo na Ukrajinu, která dříve tvořila 12,0 % celosvětového exportu...


Zakarpatská oblast je připravena Česku pomoci s řešením sociální turistiky
Kurzy.cz | 18:08:55
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Návštěva zástupců Vysoké školy báňské v Argentině
Kurzy.cz | 17:51:00
Dne 12. května 2022 přijal velvyslanec Lubomír Hladík zástupce Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Profesor Vladimír


Pardubický kraj, obce i zdravotnická zařízení. Ve Svitavách odstartovala pravidelná setkávání
Kurzy.cz | 15:28:54
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Propojování česko-polské hranice v oblasti cykloturistiky pokračuje
Kurzy.cz | 15:19:19
Na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje se konalo již třetí jednání na téma propojování česko-polské hranice v oblasti cykloturistiky, zejména se zaměřením na koncepční rozvoj sítě cyklostezek. Zúčastnili se jej zástupci Královéhradeckého a Pardubick...


Muzeum východních Čech v Hradci Králové se po dvou letech znovu otevřelo veřejnosti
Kurzy.cz | 15:19:18
Od 20. května do 11. června 2022 se na celém území České republiky uskuteční 18. ročník Festivalu muzejních nocí. V letošním roce se do této akce zapojilo rekordních 590 institucí ze 175 měst napříč všemi regiony. V Královéhradeckém kraji bude možné bě...


Hradec Králové ožil, konference ISSS je zpátky ve svém tradičním jarním termínu
Kurzy.cz | 15:16:01
V Hradci Králové dnes odstartoval čtyřiadvacátý ročník konference ISSS. Slavnostní zahájení ISSS 2022 proběhlo jako obvykle v zaplněném Velkém sále Kongresového centra Aldis. Významné hosty přivítal moderátor Jan Pokorný a postupně jim předával slovo a...


Všechny důchody, tedy nejen starobní, ale například i invalidní nebo vdovské, vzrostou v letošním roce celkem třikrát. U průměrného důchodu to znamená přilepšení o 2 500 korun.
Kurzy.cz | 15:00:00
Všechny důchody, tedy nejen starobní, ale například i invalidní nebo vdovské, vzrostou v letošním roce celkem třikrát. U průměrného důchodu to znamená přilepšení o 2 500 korun. Důvodem další valorizace penzí je růst prakticky všech spotřebitelských cen a&


Nová výzva Fondu pomoci olomouckým dětem
Kurzy.cz | 14:46:22
Město vyhlašuje další kolo výzvy k podávání žádostí o poskytnutí darů z Fondu pomoci olomouckým dětem. Alokovaná částka ve výši 196 tisíc korun je určena k podpoře a rozvoji volnočasových aktivit dětí a mládeže. Peníze tak žadatelům slouží k úhradě záj...


Cyrilometodějské stezce bude ve Zlíně předán certifikát Kulturní stezka Rady Evropy
Kurzy.cz | 13:53:15
ZLÍN – Certifikát Kulturní stezka Rady Evropy bude slavnostně předán z rukou ředitele Evropského institutu kulturních stezek v Lucemburku pana Stefana Dominioniho představitelům sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a Zlínského kraje....


Podmínky cestování do Izraele a návratu do ČR - Od pátku 20.5.2022 bude zrušena povinnost testu na COVID 19 před cestou
Kurzy.cz | 13:47:00
ZMĚNA PODMÍNEK VSTUPU DO IZRAELE OD 20.5.2022 Od pátku 20.5.2022 půlnoci (tj. v noci z pátku na sobotu


Ukrajina vytlačila Rusy od Charkova, Putinovi vojáci se ale přesunuli na Donbas a na jih
Respekt | 22:10:17
Kyjev se cítí posílen úspěchy na bojišti a už nechce vést mírová jednání s Moskvou


Známý brněnský chirurg Libor Paša zahynul v Norsku při dopravní nehodě
Denik.cz | 18:40:00
V neděli zahynul při tragické dopravní nehodě v Norsku chirurg a traumatolog Úrazové nemocnice v Brně Libor Paša. Působil také jako lékař české basketbalové reprezentace žen, jeho úmrtí potvrdili v pondělí zástupci vedení nemocnice.


Zájem o alternativní zdroje energie mnohonásobně vzrostl. Na tepelná čerpadla si domácnosti počkají
ČT24 | 18:49:42
Zájem domácností o nové zdroje elektřiny a tepla vzrostl v prvním čtvrtletí ve srovnání s loňskem čtyřnásobně. Vyplývá to z žádostí o státní podporu. Poptávka je hlavně po fotovoltaice a tepelných čerpadlech. Firmy se tak nyní snaží posílit své kapacity, ale ne všude se výměna stihne do zimy.


Vrcholí přípravy českého předsednictví EU. Na summit o obnově Ukrajiny by mohl přijet Zelenskyj
ČT24 | 19:13:51
Přípravy českého předsednictví Evropské unii vrcholí, začne 1. července. Jedním z cílů je uspořádat summit, kterého by se zúčastnil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Dalšími tématy českého předsednictví mají být energetická bezpečnost, uprchlická krize a zvyšování obranyschopnosti EU. 


Budweiser Budvar is celebrating its first year on the Jordanian market
Kurzy.cz | 18:40:00
Beer from the Czech Republic, which considers its production to be a national treasure, has been available also in Jordan since last May - a


Plány Finska a Švédska vstoupit do NATO nejsou problém, řekl Putin
Tiscali-zprávy | 17:13:18
Plány na přijetí Finska a Švédska do NATO nejsou problém, prohlásil dnes podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin.


SaaS byznys: Jak s ním růst? | Vojtěch Bořil (Kentico)
Mladý Podnikatel | 00:01:00
Vojtěch Bořil z Kontent by Kentico prakticky o tom, jak vybudovat úspěšné a prosperující SaaS podnikání. Detaily ze zákulisí firmy a tipy pro nové startupy.
The post SaaS byznys: Jak s ním růst? | Vojtěch Bořil (Kentico) first appeared on MladýPodnikatel.cz.


WordPress: Vyplatí se na něm vytvářet e-shop? | Jakub Kadeřávek
Mladý Podnikatel | 00:00:33
Vyplatí se vytvářet e-shop na WordPressu, nebo je lepší použít nějaký systém? Otázka pro zkušeného programátora Jakuba Kadeřávka.
The post WordPress: Vyplatí se na něm vytvářet e-shop? | Jakub Kadeřávek first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Pancéřovaná auta z Přelouče jezdí po celém světě. Pokud je nerozeznáte od obyčejných, je to plus, říkají majitelé firmy
iHned.cz | 13:38:00
Začalo to Tatrou T613, která se sice neuchytila, ale díky ní si Jaroslav Černý potvrdil, co chce doopravdy dělat. Dobře utajovaný byznys s obrněnci. Auta s balistickou ochranou jeho firmy SVOS jezdí v šedesáti zemích světa a paradoxně je nejlepší,...


Pancéřovaná auta z Přelouče jezdí po celém světě. Pokud je nerozeznáte od obyčejných, je to plus, říkají majitelé firmy
Hospodářské noviny | 13:38:00
Začalo to Tatrou T613, která se sice neuchytila, ale díky ní si Jaroslav Černý potvrdil, co chce doopravdy dělat. Dobře utajovaný byznys s obrněnci. Auta s balistickou ochranou jeho firmy SVOS jezdí v šedesáti zemích světa a paradoxně je nejlepší,...Return to top