Celkem 139965 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 17.05.2022


Spoluvlastnický podíl na nemovitosti: Dejte pozor na firmy odkupující vlastnické podíly. Jak předcházet problémům?
eStav.cz | 00:00:53
Máte dům či byt v podílovém spoluvlastnictví? Nejste sami. Podílové spoluvlastnictví často vzniká v rodině děděním či darováním ze strany rodičů svým dětem či vnukům. Druhou skupinou jsou případy, kdy si partnerský pár koupí nemovitost, aby si v ní zařídil společnou domácnost.


Automatizaci oceňuje i Jakub Vágner. Katlov Homes řídí Loxone
eStav.cz | 00:00:53
O pohodlí v moderních chatách Katlov Homes se stará systém inteligentní automatizace Loxone. Je za něj rád i známý dobrodruh, cestovatel a rybář Jakub Vágner, který je garantem projektu.


Screenové rolety v ZIP bočním vedení - jak ochránit interiér před teplem
eStav.cz | 00:00:53
Screenové rolety - to je moderní a vzdušný styl stínění. Tyto rolety najdou uplatnění i v pergolách - fungují nejen proti slunci, ale i větru a dešti.


Oxid uhličitý je vynikající indikátor, ale někdy nestačí. V bytech mohou být ve vzduchu další zdraví škodlivé látky
eStav.cz | 00:00:53
V prostorách, kde pobývají lidé a zároveň se tu vaří, používají osvěžovače, čisticí prostředky apod. se může koncentrace škodlivých VOC látek vyšplhat nahoru velmi rychle, proto je důležité sledovat i koncentraci VOC, na které je čidlo CO2 „slepé“.


Růst cen energií už musíme promítat na zákazníky, říká Martin Žídek z MasterDC
Root.cz | 00:00:10
Ceny energií skáčou v řádu desítek procent, což ovlivňuje také provoz datacenter. Ta se snaží ušetřit, ale možnosti jsou velmi omezené. Co se dá v takové situaci dělat? Může zákazník nějak cenu ovlivnit?


Souběžné a paralelně běžící úlohy naprogramované v Pythonu – knihovna Trio (2)
Root.cz | 00:00:05
Dnes se budeme zabývat problematikou komunikace mezi souběžně běžícími korutinami. Pro komunikaci se používají kanály, což je známý koncept, který však může přinášet řadu komplikací.


Proutník už nejsem, nová přítelkyně je rozumná, říká Bartoš z Devadesátek
revue.idnes.cz | 01:00:08
Kryštof Bartoš (30) zavzpomínal na zaměstnání v Německu, kde si vyzkoušel práci dělníka v přístavu. Herec, kterého mnozí diváci objevili díky hlavní roli v seriálu Devadesátky v rozhovoru pro iDNES.cz přiznal novou přítelkyni a popsal, jaký má vztah se svou ex. Proutníkem už prý dávno není.


Při odvozu elektrokol dejte pozor na hmotnost. Je to trochu hlavolam
Auto-iDNES.cz | 01:00:17
Elektrokola jsou dnes v kurzu, podle odhadů tvoří třetinu trhu bicyklů v tuzemsku. A protože jsou Češi velcí cestovatelé, kteří si kola rádi vezou i na dovolenou, nabízí se otázka, jak svůj stroj s bateriovou výpomocí pohonu odvézt v autě. Těžká elektrokola na každém nosiči jen tak neodvezete.


Mít tak pár dnů volna navíc. Deset situací, kdy na ně máte nárok
Finance-iDNES.cz | 01:00:34
Někde s úspěchem zkoušejí čtyřdenní pracovní týden, jinde bez ohledu na trendy dávají zaměstnancům jen zákonné čtyři týdny dovolené. Placené volno navíc si ale lze vzít i z mnoha jiných důvodů, než je dovolená na zotavenou. A to podle zákona.


Refinancování hypoték hrozí problémem pro nejednu domácnost
Finance-iDNES.cz | 01:00:34
Letošní úrokové sazby u hypoték vážně ohrožují domácnosti s blížícím se koncem fixace. Nově vyměřené měsíční splátky okleští rozpočty domácností o tisíce korun. Namístě je proto zavčasu zrevidovat měsíční výdaje, případně omezit zbytné položky.


Na zvýšení vyhláškových cen benzínu a nafty lze v rámci cestovních náhrad i vydělat
Mesec.cz | 00:00:10
Kdo ze zaměstnanců nemá řádnou účtenku za tankování pohonných hmot, má nárok na proplacení ceny od zaměstnavatele podle vyhlášky. Do 13. května 2022 to bylo hodně prodělečné. Od tohoto data už se dá na rozdílech cen i trošku vydělat.


Chystané daňové novinky: Méně plátců DPH, více podnikatelů s paušální daní
Mesec.cz | 01:00:35
Ministerstvo financí chystá několik daňových změn. Jedny sejmou z části podnikatelů povinnost registrace k DPH, jiné změní institut paušální daně. Jak?


Finanční trhy (17. 5. 2022)
iHned.cz | 02:00:06


Hacker už není mladík v kapuci, ale velký byznys. Firmy obranu před útoky často zvládají hůř než státní úřady
iHned.cz | 02:00:06
Riziko kybernetického útoku roste spolu s naší závislostí na datech, digitálních systémech a internetu. S tím, jak jsou systémy stále složitější, může být dopad kyberútoku drtivější. To vše stupňuje tlak na odborníky zodpovídající za bezpečnost...


Tohle jste ještě nezažili! Vyzkoušejte mořské lázně a užijte si odpočinek a koupání v křišťálově čisté vodě
Reflex | 02:00:38


Jaká kouzla umí herní televize?
E15-ekonomika | 02:00:40
Abyste ze své herní konzole dostali to nejlepší, potřebujete k ní také pořádnou herní televizi. Jinak si totiž technické vychytávky třeba nové řady konzolí Xbox a PlayStation moc neužijete. Hraní na konzoli je čím dál oblíbenější a výrobci televizí s tím počítají. Přečtěte si, co vám pořádná herní televize nabízí a jak vylepší váš herní zážitek.


Sedm vychytávek pro lepší firemní videokonference
E15-ekonomika | 02:00:40
Vzdálená komunikace se pro tisíce lidí stala denním chlebem, bez něhož si už svoji práci nedovedou představit. Expert Cisco na technologie pro spolupráci Ivan Sýkora prozradil sedm tipů na vychytávky, které pomáhají schůzky zrychlit, zefektivnit, usnadnit a hlavně zpříjemnit.


Jaká kouzla umí herní televize?
E15-politika | 02:00:42
Abyste ze své herní konzole dostali to nejlepší, potřebujete k ní také pořádnou herní televizi. Jinak si totiž technické vychytávky třeba nové řady konzolí Xbox a PlayStation moc neužijete. Hraní na konzoli je čím dál oblíbenější a výrobci televizí s tím počítají. Přečtěte si, co vám pořádná herní televize nabízí a jak vylepší váš herní zážitek.


Sedm vychytávek pro lepší firemní videokonference
E15-politika | 02:00:42
Vzdálená komunikace se pro tisíce lidí stala denním chlebem, bez něhož si už svoji práci nedovedou představit. Expert Cisco na technologie pro spolupráci Ivan Sýkora prozradil sedm tipů na vychytávky, které pomáhají schůzky zrychlit, zefektivnit, usnadnit a hlavně zpříjemnit.


Začala evakuace ukrajinských obránců Azovstalu, s Rusy bojovali 82 dní
idnes.cz | 00:21:00
Přes 260 ukrajinských vojáků, včetně 53 zraněných, bylo v pondělí evakuováno z obklíčených oceláren Azovstal v Mariupolu, oznámila náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová. Pluk Azov uvedl, že evakuací splnil rozkaz Kyjeva.


Šofér, ezoterik, pokus o únos. Ruští místodržící v akci. Kdo vede okupovaná území
idnes.cz | 04:00:05
Ruská invaze na Ukrajině a plánovaný blitzkrieg narazil na řadu potíží. Jednou z nich je najít v zemi lidi ochotné prosazovat ruské zájmy. Drtivá většina politických elit, a to včetně těch tradičně prorusky naladěných, na nově okupovaném ukrajinském území totiž spolupráci s Moskvou odmítla.


Menším městům se nedaří lákat developery. Těm se víc vyplatí stavět v Praze
idnes.cz | 04:00:05
Zájem developerů se v Česku týká jen několika málo největších měst a jejich aglomerací. Menší obce lákají investory na bytovou výstavbu marně. Stěžují si na to zástupci samospráv. Ti nabízejí pozemky, součinnost a lidi ochotné stavět. Narážejí ale na to, že většina velkých tuzemských hráčů se koncentruje výhradně do Prahy a okolí.


Právo vystřelit na zločince. Zákon má umožnit bránit se ve vlastním domě zbraní
idnes.cz | 04:00:05
Použít proti vetřelci ve vlastním domě zbraň bez hrozby trestního postihu. Přesně to zamýšlejí dva návrhy zákona, které v současnosti leží ve Sněmovně. Debatu ohledně legislativy známé jako „Můj dům, můj hrad“ otevřou poslanci už na začátku června. Změnu zákona budou řešit na semináři s odborníky z řad soudců, státních zástupců a spolku držitelů zbraní.


Firmy se bojí inflace. Do smluv si dávají pojistky, aby mohly zdražit
idnes.cz | 04:00:05
Dojednat v dodavatelské smlouvě jasně stanovenou cenu je dnes stále těžší, a to zejména ve stavebnictví či průmyslu. Dodavatelé se totiž bojí, že jim inflace podraží vstupy a oni pak budou muset zakázku dokončit ve ztrátě. Sahají proto po různých smluvních doložkách, které přizpůsobují finální cenu zakázky aktuální výši inflace.


Bílá fasáda bude vždy stylová. Navíc může být stále zářivě čistá
eStav.cz | 03:00:00
Určitě znáte stesky typu: „Bílé barvy se bojíme. Kdyby tak existovalo něco, co nám prodlouží životnost fasády a udrží ji dlouho čistou bez jakékoliv údržby.“ Ale ono „to něco“ existuje, realizace snu o běloskvoucí fasádě se přímo nabízí – v ryze českém produktu, který využívá nejmodernějších poznatků vědy.


Hokejisté se na mistrovství postaví proti Rakousku, fotbalista Limberský bude mít rozlučku s kariérou
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Nová střední Evropa? Ruská agrese proti Ukrajině zamíchala kartami ve Visegrádu
lidovky.cz | 05:00:00
Válka na Ukrajině mění světovou politiku, a není proto divu, že zásadně dopadá i na postoje a vztahy zemí visegrádské čtyřky. Vlastně není vůbec jisté, zda toto uskupení ještě vůbec reálně existuje.


Vládní téma dne: prodloužení nouzového stavu. K ubytování uprchlíků je klíčový, míní hejtmani
lidovky.cz | 05:00:00
Za nouzovým stavem Česko tečku hned tak neudělá. Byť by měl vypršet na konci května, vláda dnes zváží jeho prodloužení o měsíc. To by pomohlo zejména krajům ve snadnějším ubytovávání běženců. Ukrajinci budou moci například bydlet i v nezkolaudovaných ubytovnách.


Státní zástupce: Rakušan byl podezřelý ze zneužití pravomoci, ale smlouvy ho očistily
aktuálně.cz | 05:30:00
Aktuálně.cz získalo policejní usnesení, které Víta Rakušana očistilo z podezření z nevýhodných smluv pro Kolín z doby, kdy byl starostou.


Rozkázal vyvraždit celé rodiny. Po letech vypátrali strůjce rwandské genocidy
Denik.cz | 05:30:00
Denně zemřelo i deset tisíc lidí. Genocida ve Rwandě v 90. letech patří k nejhrůznějším událostem minulého století. Některým pachatelům masového vraždění se přitom povedlo uniknout. Nyní vyšetřovatelé OSN jednoho z nich našli. Soudem ale dvacetileté pátrání neskončilo. Válečný zločinec Protais Mpiranya totiž již zemřel. Hon na něj se tak uzavřel u náhrobního kamene.


Frýdek-Místek z ptačí perspektivy jako zelené království. Kdo se o něj stará?
Denik.cz | 05:25:00
/FOTO/ Náměstí, průmyslové areály, velká parkoviště, plochy u nákupních center. Všude tam by zeleně mohlo být rozhodně víc. Jinak ovšem Frýdek-Místek z perspektivy desetipatrové budovy vypadá teď na všechny světové strany jako takové malé zelené království. 
 


Hovnays: V Břeclavi vzniká kontroverzní sitcom, figurkám dá hlas Dejdar i Lábus
Denik.cz | 05:09:00
/VIDEO/ Hned tři půvabně nazdobené klobouky má pro svoji roli připravené Elvíra Puchová. Její postava stejně jako postavy dalších asi deseti hlavních plastelínových figurek ožívají v břeclavském ateliéru Cyrila Podolského. V úterý zde totiž padne první klapka neotřelého animovaného projektu s názvem Hovnays.


Rockeři nedisponují uměním odcházet, říká hudebník Michael Kocáb
Denik.cz | 05:02:00
V současné době můžete v kinech vidět film Symphony Bizarre, jehož režisérem, scenáristou a střihačem je Michael Kocáb. Ten není mezi filmaři žádným nováčkem. Spolu s Karlem Smyczkem v roce 1990 režíroval film Pražákům těm je tu hej a také ho stříhal společně s barrandovským střihačem Zdenkem Patočkou. Dokonce tehdy dostal cenu za střihovou skladbu.


Deset dní do atentátu. Heydrich svolává aparát, zprávy o parašutistech se množí
Denik.cz | 05:00:00
Sedmnáctý květen 1942 připadal na neděli. V Německém sále na Pražském hradě finišovaly přípravy společné konference činitelů německých zpravodajských a bezpečnostních služeb, která se uskutečnila pod vedením zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha hned následující den. Tato konference je dodnes příčinou řady fám o možné příčině atentátu, rozhodný úder ale přišel odjinud.


Šťastný konec. Teriér, kterého někdo hodil do kontejneru, je zpět u paničky
Denik.cz | 05:00:00
Před několika dny obletěla Strakonice zpráva o nálezu staršího psa rasy yorkshirský teriér v kontejneru na odpadky na parkovišti v ulici U Sv. Markéty. Kolem krku měl silně utažený řemínek, který mu komplikoval dýchání.


Starý papír je opět v kurzu. Sběrny za kilo dávají i pět korun
Denik.cz | 04:00:00
Nedostatek papíru zvýšil jeho ceny a výkupny za něj opět platí. Někde za kilo papíru dávají i pět korun, i když mezi regiony jsou rozdíly.


Putin dělá pro rozšíření NATO maximum. Ukrajina může válku vyhrát, říká Landovský
Hospodářské noviny | 06:52:00
„Zatímco NATO se rozšiřuje demokratickou vůlí, Putinova říše se rozšiřuje ozbrojenou agresí, což dělá z Aliance aktéra, který je atraktivní, a z Ruska aktéra, který k té atraktivitě svým chováním dost přispívá,” říká velvyslanec ČR při...


Ukrajinská ekonomika se z války vzpamatuje rychleji než ta ruská
Hospodářské noviny | 06:46:00
Pokud válka skončí relativně brzo, ukrajinská ekonomika se na předválečná čísla růstu a výkonu dostane mnohem rychleji než ta ruská, tvrdí Ivan Mikloš, bývalý slovenský vicepremiér a ministr financí, který pět let radil ukrajinským vládám s...


Finanční trhy (17. 5. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:04
Pokud válka skončí relativně brzo, ukrajinská ekonomika se na předválečná čísla růstu a výkonu dostane mnohem rychleji než ta ruská, tvrdí Ivan Mikloš, bývalý slovenský vicepremiér a ministr financí, který pět let radil ukrajinským vládám s...\n


Hacker už není mladík v kapuci, ale velký byznys. Firmy obranu před útoky často zvládají hůř než státní úřady
Hospodářské noviny | 07:00:05
Riziko kybernetického útoku roste spolu s naší závislostí na datech, digitálních systémech a internetu. S tím, jak jsou systémy stále složitější, může být dopad kyberútoku drtivější. To vše stupňuje tlak na odborníky zodpovídající za bezpečnost...


Letní počasí překazí bouřky, pak mohou přijít první letošní tropické dny
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Suché počasí v tomto týdnu skončí. Po pondělním slunečném a horkém dni se pozdě odpoledne začala obloha postupně zatahovat, pršet má ale hlavně dnes a deštivý bude zřejmě také víkend.


V Praze se dnes představí první vodíkový vlak, týden bude jezdit po Česku
Eurozpravy-domácí | 06:12:00
Na pražské železnici se dnes představí první vodíkový vlak pro osobní dopravu na světě Coradia iLint. Vlak s téměř nulovými emisemi bude následně pokračovat do dalších více než desítky měst v zemi, pouť po Česku zakončí 25. května. Vlaky na vodíkový pohon jsou podle expertů jednou z ekologických variant budoucího provozu zejména na regionální železnici.


Ze západoukrajinského Lvova byla hlášena série explozí
Eurozpravy-zahraniční | 06:18:00
V západoukrajinském městě Lvov byla v noci na dnešek slyšet série explozí. Informovaly o tom agentury Reuters a stanice CNN. Zatím nejsou informace o případných obětech.


Vojáci v Mariupolu splnili svou bojovou misi, uvedl ukrajinský generální štáb
Eurozpravy-zahraniční | 06:16:00
Ukrajinští vojáci v Mariupolu splnili svou bojovou misi, uvedl v noci na dnešek generální štáb ukrajinských ozbrojených sil. Náměstkyně ministra obrany před tím oznámila, že z ruskými jednotkami obklíčeného hutního komplexu Azovstal bylo v pondělí evakuováno 264 ukrajinských vojáků, z nichž 53 je vážně zraněných. Zamířili na území ovládané ruskými silami. Někteří vojáci však v areálu zřejmě zůstávají. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že doufá v záchranu ukrajinských obránců z Azovstalu.


USA informují o úspěšném testu hypersonické zbraně
Eurozpravy-zahraniční | 06:13:00
Americké letectvo oznámilo, že provedlo úspěšný test hypersonické zbraně, která letěla pětinásobnou rychlostí zvuku. Informovala o tom agentura Reuters. Americká armáda podle svého prohlášení test provedla v sobotu u pobřeží Kalifornie, kde bombardér B-52 vypustil střelu ARRW.


Kyjev: Z Azovstalu bylo evakuováno přes 260 ukrajinských vojáků
Eurozpravy-zahraniční | 05:59:00
Přes 260 ukrajinských vojáků, včetně 53 zraněných, bylo evakuováno z obklíčených oceláren Azovstal v Mariupolu, oznámila náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová podle světových agentur.


Letní počasí překazí bouřky, pak mohou přijít první letošní tropické dny
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Suché počasí v tomto týdnu skončí. Po pondělním slunečném a horkém dni se pozdě odpoledne začala obloha postupně zatahovat, pršet má ale hlavně dnes a deštivý bude zřejmě také víkend.


Legendy Dejvického divadla i divadlo z Paříže si pustíte doma
Reflex | 06:30:00
Excelentní Martin Hofmann v nestárnoucím příběhu Cyrana nebo Pavla Tomicová v divadelní verzi Lásky nebeské. Díky české streamovací službě Dramox si můžete doma pustit více než 300 divadelních představení od stovky souborů. Vybírat můžete z nejznámějších scén v podobě Dejvického divadla, Divadla na Fidlovačce nebo Divadla Husa na provázku, ve kterých se představují čeští herci včetně Ivana Trojana. Zažít skvělý večer můžete u inscenací od těch nejprestižnějších divadel z celého světa z Londýna, Paříže nebo Los Angeles. Těsně před ruskou invazí na Ukrajinu navíc Dramox představil spolupráci s mnoha ukrajinskými divadly, a je tak nyní jediným místem, kde je možné sledovat ukrajinské divadlo. 


Andalusie: Vlajková loď Španělského království
Reflex | 06:10:00
Andaluské pobřeží je nečekaně různorodá oblast. Vydejme se od hranice s Portugalskem podél Atlantského oceánu a Středozemního moře přes desítky letovisek až na východ, kde v kraji připomínajícím Afriku předává Andalusie vládu nad plážemi a palmami sousední Murcii.


Mareček: Roste strach lidí opravdu se ukázat, někteří se chtějí stát celebritami, já chci zachytit i slabosti
Reflex | 06:00:00
„Mám víc nedokončených projektů než dokončených,“ přiznává dokumentarista Martin Mareček, podle kterého se dokumentární film stává omezenější. Před kamerou exhibují celebrity, nebo lidé, kteří se jimi touží aspoň na pár minut stát, ale zachytit autentický portrét jednotlivce bez filtru sociálních sítí je čím dál těžší. „Strach, že se něco ukáže, že se někdo bude jevit jinak, než si představuje, roste,“ upozorňuje držitel dvou Českých lvů, který nechce protagonisty svých časosběrů stavět na piedestaly, ale zachycovat sociální realitu bez příkras. S tímhle záměrem rozbil ve svém zatím posledním snímku Síla i mediální obraz filmového kritika Kamila Fily a vyvolal tím řadu ostrých reakcí.  


Čeští hokejisté se pokusí s Rakouskem napravit výpadek se Švédy
Tiscali-zprávy | 06:11:07
Čeští hokejisté budou dnes na mistrovství světa usilovat o nápravu posledního nepovedeného vystoupení se Švédy, jimž v neděli v utkání základní skupiny B podlehli 3:5. V Tampere nastoupí od 15:20 proti Rakousku, dobře známému soupeři, s nímž se utkali hned třikrát během přípravy na šampionát.


V umění je čím dál tím víc byznysu, to jsem před pár lety nevnímal, říká malíř Zbyněk Sedlecký
E15-ekonomika | 06:30:00
V pražské Trafo Gallery začala před pár dny nová výstava současného českého malíře Zbyňka Sedleckého nazvaná Rekvizitář. Jak se dá umělecký svět propojit s tím byznysovým? A jak těžké je financovat výstavu? O tom se Zbyňkem Sedleckým mluvil Nikita Poljakov v dalším díle E15 Castu.


Martin Dozrál ze Solodoor: Češi mají naspořeno, ale přestávají utrácet
E15-ekonomika | 06:00:00
Někteří obchodníci hlásí plné sklady, Češi zjevně začali omezovat své výdaje. ČNB dále zvyšuje úrokové sazby, odborníci predikují na příští rok nulový ekonomický růst a kroky vlády jsou neviditelné a nepředvídatelné. Češi mají ale přitom nevídaně vysoké úspory.


V umění je čím dál tím víc byznysu, to jsem před pár lety nevnímal, říká malíř Zbyněk Sedlecký
E15-politika | 06:30:00
V pražské Trafo Gallery začala před pár dny nová výstava současného českého malíře Zbyňka Sedleckého nazvaná Rekvizitář. Jak se dá umělecký svět propojit s tím byznysovým? A jak těžké je financovat výstavu? O tom se Zbyňkem Sedleckým mluvil Nikita Poljakov v dalším díle E15 Castu.


Martin Dozrál ze Solodoor: Češi mají naspořeno, ale přestávají utrácet
E15-politika | 06:00:00
Někteří obchodníci hlásí plné sklady, Češi zjevně začali omezovat své výdaje. ČNB dále zvyšuje úrokové sazby, odborníci predikují na příští rok nulový ekonomický růst a kroky vlády jsou neviditelné a nepředvídatelné. Češi mají ale přitom nevídaně vysoké úspory.


Prusa Research kupuje amerického prodejce a výrobce 3D komponent Printed Solid
lupa.cz | 07:27:24
Česká 3D tiskařská společnost Prusa Research kupuje amerického prodejce v tomto oboru Printed Solid. Obchod přichází krátce poté, co se spojují soupeři Průši a výrobci 3D tiskáren Ultimaker a MakerBot.


Open RAN: Místo závislosti na Číně a Huawei bezpečnostní rizika, šance pro USA a hrozba pro Evropu
lupa.cz | 06:30:01
Očekávaná studie Evropské komise ukazuje, že s Open RAN jako otevřenou náhradou za Huawei a další hráče to zatím nevypadá tak dobře.


Poslanci začínají znovu vybírat budoucí členy Rady ČT, dvakrát se zasekli
idnes.cz | 06:51:00
Poslanci se pokusí najít pět nových členů Rady České televize, která schvaluje rozpočet televize a rozhoduje i o tom, kdo ji vede. I když vládní koalice disponuje pohodlnou většinou, už dvakrát při tajné volbě kandidátů neuspěla. V úterý se při veřejném slyšení představuje 36 kandidátů do Rady ČT. Momentálně je v radě 5 míst z 15 neobsazených.


USA otestovaly hypersonickou zbraň, bombardér B-52 ji vypustil u Kalifornie
idnes.cz | 06:28:00
Americké letectvo oznámilo, že provedlo úspěšný test hypersonické zbraně, která letěla pětinásobnou rychlostí zvuku. Informovala o tom agentura Reuters. Americká armáda podle svého prohlášení test provedla v sobotu u pobřeží Kalifornie, kde bombardér B-52 vypustil střelu ARRW.


Kontrolou inspekce loni neprošla pětina vín, falšovaných však ubývá
idnes.cz | 06:16:00
Pětina vzorků vín, které loni kontrolovala potravinářská inspekce, testem neprošla. Byly cítit po octu, nebo byly dokonce naředěné vodou. Inspekce tak zakázala prodej vína za více než 36 milionů korun, což je nejvíc za posledních deset let.


Vláda bude rozhodovat o žádosti Sněmovně o prodloužení nouzového stavu
idnes.cz | 06:00:00
Vláda bude na svém mimořádném zasedání, které se týká uprchlické krize způsobené válkou na Ukrajině, kterou napadlo Rusko, rozhodovat o žádosti Sněmovně o prodloužení nouzového stavu. Ministr vnitra Vít Rakušan už dříve řekl, že je je nakloněn prodloužení nouzového stavu o dalších třicet dnů. Zatím platí v zemi do konce května.


RECENZE: Vyznavači ohně. Rammstein živě jen těžko hledají konkurenci
idnes.cz | 05:59:00
Marschieren Marsch!, chtělo se občas zvolat během pražského koncertu metalové úderky Rammstein. Německá preciznost a velkolepá pompa opět slavily úspěch. Tohle nebyl jen koncert, ale spíše společenská událost.


"Jako za první republiky." Pumpa na D1 zaujme architekturou, chce bojovat o cenu
bleskove.cz | 06:01:00
Moderní Pumpa připomíná dobu první republiky, kdy si pro stavbu benzinek investoři najímali prestižní architekty. Nachází se kousek od Průhonic.


"Jako za první republiky." Pumpa na D1 zaujme architekturou, chce bojovat o cenu
pikant | 06:01:00
Moderní Pumpa připomíná dobu první republiky, kdy si pro stavbu benzinek investoři najímali prestižní architekty. Nachází se kousek od Průhonic.


Ukrajinská ekonomika se z války vzpamatuje rychleji než ta ruská
iHned.cz | 06:46:00
Pokud válka skončí relativně brzo, ukrajinská ekonomika se na předválečná čísla růstu a výkonu dostane mnohem rychleji než ta ruská, tvrdí Ivan Mikloš, bývalý slovenský vicepremiér a ministr financí, který pět let radil ukrajinským vládám s...


Soupis hospodářských zvířat v Jihomoravském kraji k 1. dubnu...
Kurzy.cz | 07:04:19
Podle soupisu hospodářských zvířat k 1. dubnu 2022 bylo v Jihomoravském kraji chováno 3,6 mil. kusů drůbeže. Jejich počty se proti předchozímu roku navýšily o 122,2 tis. kusů. Rozšířeny byly i stavy skotu, a to o 1,5 tis. kusů na 67,4 tis. kusů....


Ještě v březnu byli Alibaba a spol. "neinvestovatelní". Teď analytici JPMorgan mění názor
Kurzy.cz | 06:08:00
Analytici JPMorgan mění svůj názor na čínské internetové akcie, a to k lepšímu. Jenom dvě měsíce poté, co jejich pesimistický pohled na tento sektor odstartoval tržní výprodej, začali optimističtěji pohlížet na nejméně 15 akciových titulů.


Hypotéka pro freelancery – jak přemýšlet o svých financích?
Kurzy.cz | 06:00:00
Začínající podnikatelé mají ztížený přístup k podnikatelským úvěrům, své podnikání tak financují například i úvěry, které čerpají coby fyzické osoby. Zároveň, touha optimalizovat daňové přiznání může být u začínajících podnikatelů vyšší než u lidí...


Hromadný hrob u Kyjeva ukrýval mrtvého českého dobrovolníka
lidovky.cz | 07:50:00
V jednom z hromadných hrobů poblíž Kyjeva bylo nalezeno tělo českého občana. Naznačují to dokumenty, které byly spolu s třemi oběťmi objeveny v hrobě, napsal list Ukrajinská pravda. Redakci iDNES.cz úmrtí českého občana potvrdilo také ministerstvo zahraničí.


USA otestovaly hypersonickou zbraň, bombardér B-52 ji vypustil u Kalifornie
lidovky.cz | 07:11:47
Americké letectvo oznámilo, že provedlo úspěšný test hypersonické zbraně, která letěla pětinásobnou rychlostí zvuku. Informovala o tom agentura Reuters. Americká armáda podle svého prohlášení test provedla v sobotu u pobřeží Kalifornie, kde bombardér B-52 vypustil střelu ARRW.


Začala evakuace obránců Azovstalu, převážejí je na Rusy okupovaná území
lidovky.cz | 07:08:00
Přes 260 ukrajinských vojáků, včetně 53 zraněných, bylo v pondělí evakuováno z obklíčených oceláren Azovstal v Mariupolu, oznámila náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová. Pluk Azov uvedl, že evakuací splnil rozkaz Kyjeva. Zraněné převezli k ošetření na Rusy okupovaná území. Část vojáků dál zůstává v obklíčeném areálu.


Kupé povstalo z popela, Stig řádil jako zamlada. Závodní Škodovky a Tatry v akci
aktuálně.cz | 07:12:00
Autodrom v Sosnové zažil jízdní premiéru závodního speciálu Škoda 1100 OHC Coupé z roku 1959.


Výjimečné přiznání krize: V KLDR je milion nakažených, od Kima zazněla nezvyklá slova
aktuálně.cz | 06:22:18
V nejizolovanější zemi světa v důsledku šířící se nákazy covidu-19 hrozí humanitární katastrofa.


"Politikaření a návrat do devadesátek." Proti rušení EET se staví už i restaurace
aktuálně.cz | 06:21:45
Vláda chce zrušit nyní pozastavenou EET. Experti z profesních organizací, podnikatelé i odboráři považují plán za nesmyslný návrat do "devadesátek".


ON-LINE: V hromadném hrobě u Kyjeva našli tělo českého občana, informují média
Denik.cz | 07:40:00
Ruská invaze na Ukrajinu pokračuje třetím měsícem. V jednom z hromadných hrobů u Kyjeva bylo nalezeno tělo českého občana, informoval list Ukrajinska pravda. Dokazovat to mají dokumenty, které byly společně se třemi oběťmi nalezeny v tomto hrobě. 


OBRAZEM: Nostalgické korzování. Ženy vozí v retro kočárcích panenky
Denik.cz | 07:27:00
Sporťák, hluboký kočárek, proutěnou „košatinku“ a další skvosty má doma Jitka Křížová. Vlastní 17 retro kočárků a prakticky do každého může dát panenku a vyrazit takto na procházku do ulic. Z dětských let už vyrostla v sympatickou dámu, pro kterou se život mezi panenkami a kočárky stal velkým koníčkem. Pro nostalgické korzování v ulicích města svá vozítka pro miminka ze sbírky střídá. V sobotu do Teplic na setkání takto naladěných žen přispěchala z Arnoltic u Děčína se svou nejoblíbenější panenkou Vivien.


Z ocelárny Azovstal evakuovali vojáky. Ranění míří na Rusy okupované území
Denik.cz | 07:21:00
Ruská válka na Ukrajině vstoupila do svého 82. dne. V západoukrajinském Lvově byla v noci na úterý slyšet série několika explozí. Ukrajina mezitím potvrdila evakuaci části vojáků z obklíčeného mariupolského hutního komplexu Azovstal. Ti míří na území, které se nachází pod kontrolou ruských sil. 


Akvarististika na českém venkově. U Mostu jsou k vidění malé rybky i rejnoci
Denik.cz | 06:30:00
V chovné stanici sladkovodních akvarijních ryb v Braňanech u Mostu to vypadá jako v nějakém výzkumném středisku. Všude je spousta zvířat, nádob, hadic, pomůcek a hlavně bublající vody. V uličkách mezi řadami regálů tančí za skly nádrží barevné rybičky velké jako nehet či dlaň a vedle majestátně plachtí zvědavý rejnok.


Tom Cruise, Sharon Stone a drsní Jihokorejci. Filmový festival v Cannes začíná
Denik.cz | 06:02:00
Je to tu. Velký filmový rauš na francouzské Riviéře startuje. V úterý večer otevře první delegace 75. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Po loňském roce, který byl kvůli pandemii převratný a po dlouhé odluce filmařů a diváků plný emocí, nabídne letos větší svobodu. Leccos je ale navždy jinak.


U olomouckého nádraží vyroste komplex se stovkami bytů. Hotovo bude do tří let
Denik.cz | 06:00:00
U olomouckého hlavního vlakového nádraží plánuje brněnská developerská společnost postavit komplex zahrnující komerční prostory a zhruba 450 bytů. Vícefunkční areál vyroste na místě současného brownfieldu v blízkosti tramvajové točny. Výstavbu chce firma rozložit do několika etap. První začne realizovat už letos.


Šťastný konec. Teriéra někdo hodil do kontejneru, nyní je zpátky u majitelky
Denik.cz | 05:00:00
Před několika dny obletěla Strakonice zpráva o nálezu staršího psa rasy yorkshirský teriér v kontejneru na odpadky. Ten měl kolem krku silně utažený řemínek, který mu komplikoval dýchání. Deník případ sledoval a nyní vám může přinést tu nejlepší zprávu: Pes se po dvou týdnech pobytu v psím útulku vrátil ke své majitelce.


Tragédie na dovolené. V Norsku zemřel uznávaný chirurg Libor Paša
Denik.cz | 03:30:00
V neděli zahynul při tragické dopravní nehodě v Norsku chirurg a traumatolog Úrazové nemocnice v Brně Libor Paša. Působil také jako lékař české basketbalové reprezentace žen, jeho úmrtí potvrdili v pondělí zástupci vedení nemocnice.


Rádio Ukrajina rozšířilo pokrytí a posílilo redakci
lupa.cz | 09:22:03
Mediální skupina Media Bohemia rozšířila pokrytí Rádia Ukrajina. Stanice získala licenci pro DAB+ a začala vysílat v sítích Teleko a RTI. Doposud si ji posluchači mohli naladit pouze na internetu.


Zemřel herec Josef Abrhám. Fanfarón s grácií, svůdný dragoun i lékař
idnes.cz | 09:47:00
Svou životní lásku Libuši Šafránkovou přežil její manžel a herecký partner Josef Abrhám jen krátce. Hrdina komedie Vrchní, prchni!, primář Blažej ze seriálu Nemocnice na kraji města a nositel Thálie za mistrovství v činohře zemřel ve věku 82 let.


PPF a Home Credit končí v Rusku, jejich podnik koupí tamní investoři
idnes.cz | 09:39:00
Skupiny PPF a Home Credit podepsaly dohodu se skupinou individuálních investorů v čele s Ivanem Tyryškinem o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku, včetně dceřiných společností. Znamená to odchod skupiny Home Credit z ruského trhu. PPF a Home Credit to v úterý oznámily v tiskové zprávě. Cenu transakce nezveřejnily. PPF se tak zbavila významné většiny aktiv v Rusku. Zbyly jí tam životní pojišťovna PPF Life Insurance a komerční nemovitosti.


Po ledové sprše odvezla podchlazenou holčičku sanitka, dvojici hrozí vězení
idnes.cz | 09:07:00
Případem těžkého ublížení na zdraví čtyřleté holčičky se zabývá českobudějovický krajský soud. Obžalovaní jsou matka dítěte a její partner. Podle žalobce holčičku trestali dlouhým sprchováním studenou vodou, loni v dubnu ji podchlazenou musela odvézt do nemocnice sanitka, protože ztrácela vědomí. Dvojici hrozí 5 až 12 let vězení.


Muž přišel o řidičák kvůli pití, při přezkoušení v autoškole zase řídil opilý
idnes.cz | 09:07:00
Žáka autoškoly, který nadýchal skoro dvě promile alkoholu, přistihli za volantem policisté ve Vendryni na Třinecku. Devětačtyřicetiletý šofér právě absolvoval přezkoušení, aby mohl získat zpět řidičák odebraný právě kvůli pití.


Hromadný hrob u Kyjeva ukrýval mrtvého českého dobrovolníka
idnes.cz | 08:49:00
V jednom z hromadných hrobů poblíž Kyjeva bylo nalezeno tělo českého občana. Prokázaly to dokumenty, které byly spolu s třemi oběťmi objeveny v hrobě. Úmrtí českého občana potvrdilo redakci iDNES.cz ministerstvo zahraničí.


Bude nás ubývat. Pěstitele sazenic straší rostoucí ceny i nezájem mladých
idnes.cz | 07:15:00
Také do cen sazenic se promítá zdražení vody, energií a hnojiv. Někteří pěstitelé snižují velikosti ploch pro pěstování, nebo dokonce přecházejí k jiným produktům. Problém vidí i v suchu nebo v nezájmu mladých.


Nálepky doktora jsem se nikdy nezbavil, říkával Josef Abrhám
revue.idnes.cz | 09:48:00
Trochu plachý a zároveň neskonale noblesní. Tato kombinace přitahovala nejen ženy, ale i režiséry. Není divu, že role, které za sebou zanechal jako korálky, tvoří velmi dlouhý náhrdelník. Josef Abrhám navždy zemřel 17. května, necelý rok po své milované ženě Libuši Šafránkové.


Některým chlapům trvá celý život, než dostanou rozum, říká Adam Mišík
revue.idnes.cz | 09:40:00
Adam Mišík se chystá na boxerský zápas. Zúčastní se jako jedna z hvězd soubojů známých osobností s influencery z YouTubu, TikToku a Instagramu. Zpěvák a herec, který oslavil před pár dny 25. narozeniny pro iDNES.cz prozradil, jak se na sportovní výkon připravuje a co chystá pro své fanoušky.


Doktor Blažej z Nemocnice na kraji města i prchající vrchní. Ve věku 82 let zemřel herec Josef Abrhám
iHned.cz | 09:41:00
Ve věku 82 let zemřel jeden z nejpopulárnějších českých herců Josef Abrhám, bylo mu 82 let. Deníku Blesk informaci potvrdil herec Jan Kačer. Abrháma proslavily role všelijakých fešáků, svůdníků, lékařů nebo falešných vrchních, role humorné i vážné....


Finanční skupina PPF odchází z ruského bankovního trhu. Prodává Home Credit and Finance Bank
iHned.cz | 09:19:00
Finanční skupina PPF a její splátková divize Home Credit oznámily, že prodávají svá bankovní aktiva v Ruské federaci a z tamního trhu odcházejí. Důvod pro prodej skupina nekomentovala, ale nejspíš souvisí s omezením byznysu kvůli mezinárodním...


Průša chce zlepšit prodeje v USA. Kupuje tamního distributora 3D tiskáren Printed Solid
iHned.cz | 09:10:00
Český výrobce 3D tiskáren Prusa Research rozšiřuje svůj byznys ve Spojených státech. Součástí jeho týmu se stává americký distributor a výrobce Printed Solid, Inc. Cílem akvizice je zlepšit dostupnost českých tiskáren, příslušenství i služeb na...


O osm dní dříve než loni. Den daňové svobody letos připadne na 17. června
iHned.cz | 09:06:00
Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 17. června, loni to bylo 25. června. Češi tak budou letos na stát pracovat 167 dní, tedy o osm dní méně než loni. Informoval o tom v úterý Liberální institut, který od roku 2000...


Buffett na nákupech: Zbavuje se podílu ve Verizonu, ve velkém nakupuje Citigroup
iHned.cz | 08:49:00
Investiční společnost Berkshire Hathaway koupila podíl v bance Citigroup za tři miliardy dolarů (71 miliard Kč). Firma miliardáře Warrena Buffetta se zároveň zbavila téměř celého podílu za 8,3 miliardy dolarů v telekomunikační společnosti Verizon...


V hromadném hrobě u Kyjeva našla policie tělo českého občana. Řidič kamionu byl na Ukrajině jako dobrovolník
iHned.cz | 07:41:00
Tělo českého občana bylo nalezeno u Kyjeva v hromadném hrobě. Na Ukrajinu český řidič kamionu přijel po začátku ruské invaze, aby tam pomáhal jako dobrovolník, uvedla na sociálních sítích policie Kyjevské oblasti. V hrobě u města Makariv, v němž...


Putin dělá pro rozšíření NATO maximum. Ukrajina může válku vyhrát, říká Landovský
iHned.cz | 06:52:00
„Zatímco NATO se rozšiřuje demokratickou vůlí, Putinova říše se rozšiřuje ozbrojenou agresí, což dělá z Aliance aktéra, který je atraktivní, a z Ruska aktéra, který k té atraktivitě svým chováním dost přispívá,” říká velvyslanec ČR při...


Zemřel herec Josef Abrhám. Šafránkovou přežil o necelý rok
pikant | 09:42:00
Jeho nejvýraznější rolí z poslední doby byl padlý kancléř Rieger ve filmovém debutu Václava Havla Odcházení


Muž sestrojil kočárek pro rybičky, aby je mohl venčit. Vzal je do parku i na trhy
pikant | 09:12:00
Zařízení je vybavené filtračním systémem i nočním osvětlením. Youtuber nezapomněl ani na přísun kyslíku pro domácí mazlíčky či na stojánek na nápoj.


Podnikal jste s bratrem von der Leyenové? ptá se kandidáta do Rady ČT Foldyna
lidovky.cz | 09:45:00
Poslanci hledají pět nových členů Rady České televize, která schvaluje rozpočet televize a rozhoduje i o tom, kdo ji vede. „Někde jsem četl, že jste podnikal s bratrem von der Leyenové? Je to pravda?“ zjišťoval u jednoho z kandidátů Jaroslava Bažanta jeho rodinnou vazbu na předsedkyni Evropské komise poslanec SPD Jaroslav Foldyna.


PPF a Home Credit se stahují z Ruska. Zdejší bankovní aktivity prodají tamním investorům
lidovky.cz | 09:39:00
Skupiny PPF a Home Credit podepsaly dohodu se skupinou individuálních investorů v čele s Ivanem Tyryškinem o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku, včetně dceřiných společností. Znamená to odchod skupiny Home Credit z ruského trhu. PPF a Home Credit to v úterý oznámily v tiskové zprávě. Cenu transakce nezveřejnily. PPF se tak zbavila významné většiny aktiv v Rusku. Zbyly jí tam životní pojišťovna PPF Life Insurance a komerční nemovitosti.


Rusové letos „obsadí“ turecké pláže. Země na pomezí Evropy a Asie těží z toho, že odmítá protiruské sankce
lidovky.cz | 09:17:00
Do Evropy ruská letadla kvůli agresi na Ukrajině nesmí. Jejich aerolinky proto posilují spoje do Turecka, kde jim přistát nikdo nebrání.


Prokleté Monako! Leclerc boural s vozem Nikiho Laudy
Auto.cz | 08:53:00
Charles Leclerc je Monačan a to na rozdíl od různých rezidentů skutečný. Ulice Monte Carla zná jako své boty, žije tam, vyrůstal tam a místy, kde se prohání vozy F1 chodil do školy. Přesto je pro něj Monako prokleté.


Loňský koncept Porsche Mission R se proměnil v testovací Cayman GT4 ePerformance
Auto.cz | 08:00:00
Zatímco minulý rok se jednalo pouze o koncept, letos se elektrické Porsche představí na akci Goodwood Festival of Speed jako elektrický testovací vůz 718 Cayman GT4 ePerformance.


PPF po měsících mlčení částečně opouští ruský trh. Home Credit koupí tamní investoř
aktuálně.cz | 09:42:19
Cenu transakce společnosti nezveřejnily.


Aktuálně+ | Jak funguje sportovní redakce během mistrovství světa?
aktuálně.cz | 09:30:00
Mistrovství světa v ledním hokeji je v plném proudu. I letos náš sportovní tým připravuje texty, které vás na MS přenesou.


Zemřel Josef Abrhám. Oblíbenému herci bylo 82 let
Denik.cz | 09:28:00
Ve věku 82 let zemřel český herec Josef Abrhám. Informaci o jeho úmrtí potvrdil deníku Blesk Jan Kačer. 


Žák autoškoly na Třinecku jezdil s 1,8 promile. Instruktorka si ničeho nevšimla
Denik.cz | 09:19:00
Tak tohle opravdu nevymysllíš. Vendryní u Třince na Frýdecko-Místecku se projížděl vůz autoškoly, který řídil opilý muž. Ten si přitom v tu chvíli chtěl odjezdit opětovné přezkoušení, aby mohl získat zpět svůj řidičák, o který přišel právě kvůli alkoholu. 


Kapela Rammstein rozzářila Letňany ohni a rozbouřila desítky tisíc fanoušků
Denik.cz | 09:10:00
/FOTOGALERIE/ Německá metalová kapela Rammstein v pondělí 17. května na letišti v pražských Letňanech rozbouřila svou hlasitou show plnou pyrotechnických a světelných efektů desítky tisíc fanoušků. Skupina v čele s hlavním autorem textů, zpěvákem Tillem Lindemannem, synem básníka a spisovatele Wernera Lindemanna, zahájila dvouhodinový koncert reprodukovanou Hudbou ke královskému ohňostroji Georga Friedricha Händela. Na ni navázala skladbou Armee der Tristen ze svého nového alba Zeit.


V jednom z hromadných hrobů na Ukrajině nalezli tělo českého občana
Denik.cz | 08:02:00
V hromadném hrobě u Kyjeva bylo nalezeno tělo českého občana. Jde o řidiče kamionu, který po začátku ruské invaze přijel na Ukrajinu, aby tam pomáhal jako dobrovolník, uvedla na sociálních sítích policie Kyjevské oblasti. České ministerstvo zahraničí sdělilo, že o případu Čecha zemřelého na Ukrajině ví a je v kontaktu s jeho rodinou. Podrobnosti ale zatím po dohodě s rodinou nechce sdělovat.


Twitter: Elon Musk nevyloučil akvizici za nižší cenu
Kurzy.cz | 09:55:05
Elon Musk prohlásil, že nevylučuje akvizici Twitteru za nižší cenu, než nabídl původně. Důvodem jsou nejasnosti okolo skutečného podílu falešných a automatizovaných účtů na sociální síti.


Růst cen výrobců opět výrazně zrychlil (17.5.2022)
Kurzy.cz | 09:52:19
Ceny průmyslových výrobců (index PPI) v dubnu opět razantně vzrostly o 2,3 % m/m (4,2 % m/m v březnu) a tempo meziročního růstu zrychlilo na novou rekordní úroveň 26,6 % r/r (24,7 % v březnu), což překonalo očekávání (25,5 % r/r).


VIG: Solidní provozní výkonnost, náklady spojené s expozicí v Rusku
Kurzy.cz | 09:46:08
Pojišťovna VIG reportovala za první čtvrtletí tohoto roku 11% růst hrubého předepsaného pojistného na 3,5 mld. EUR a zisk před zdaněním 124 mil. EUR (-3 % r/r). Růst pojistného VIG zaznamenala napříč všemi segmenty a regiony.


VIG: Silný růst předepsaného pojistného, zisk mírně pod odhady
Kurzy.cz | 09:43:35
Pojišťovna VIG dnes reportovala výsledky za první kvartál, čistý zisk klesl meziročně o 8% na 91,3 mil. EUR, asi 3% pod našimi odhady a 7% pod odhady trhu z důvodu zaúčtování opatrnostní oprávky v rámci investičního výsledku v souvislosti s investicemi v&


Většina evropských trhů zahájila nový týden poklesem, pražská burza dokázala uzavřít na zelené nule - ranní přehled
Kurzy.cz | 09:40:11
Komentář k akciovému trhu Pražská burza Index PX: 1,297 bodů (+0.0% d/d); objem: 485 mil. Kč Většina evropských trhů zahájila nový týden poklesem, když po mírném oživení z minulého týdne zůstávají investoři obezřetní.


Horší ekonomická data z Číny poslala akciové indexy níže
Kurzy.cz | 09:24:05
V úvodu týdne hlavní americké a evropské akciové indexy převážně klesaly v reakci na slabá čínská ekonomická data, která zvýšila obavy ze zpomalení globálního ekonomického růstu a zvyšování úrokových měr.


Daňhel (Saxo Bank): Akciová Evropa čelí oproti USA většímu geopolitickému tlaku, ve výhledu několika let považuji za atraktivní francouzské banky
Kurzy.cz | 09:19:51
Evropské akciové trhy čelí většímu tlaku než ty v USA, příležitosti se ale najdou. Pro dividendové tituly nemusíme chodit daleko, pražská burza je vysokými výnosy pověstná. Ve výhledu tří až čtyř let pak považuji za atraktivní příležitost francouzský...


Maloobchodní prodeje nejdůležitějším makroúdajem dne - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 09:17:59
Evropské indexynastaveny na otevření výše;Americké maloobchodní data ;Projevy Legarderové a Powella;Evropské futures poukazují na vyšší otevření obchodní seance. Zatímco včerejší seance na Wall Street vypadala smíšeně


Čínský boj s COVIDem nekončí - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:12:00
Zatímco v Česku a obecněji v Evropě se COVID dostává na okraj zorného pole, tak poslední čísla z Číny ukazují, že ekonomické dopady pandemie stále nelze zanedbávat.


Home Credit odchází z Ruska. Její bankovní aktiva tam kupuje skupina investorů
Kurzy.cz | 09:09:00
PPF a Home Credit podepsaly dohodu se skupinou individuálních investorů v čele s Ivanem Tyryškinem o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku, včetně dceřiných společností.


Od třetí světové, kde štěstí a bohatství
Kurzy.cz | 09:00:25
Něco optimistického po ránu: podle Metaculus (agregátor předpovědí založeny na předpokladu kolektivní moudrosti) je pravděpodobnost, že začne třetí světová před rokem 2050, 25%. Když už mluvíme o Rusku: ruský rubl posílil během května pod úrovně, kde byl&


Nevylučuji dohodu na převzetí Twitteru za nižší cenu - Elon Musk
Kurzy.cz | 09:00:10
Miliardář Elon Musk podnítil spekulace, že by mohl usilovat o nové jednání o převzetí společnosti Twitter, když prohlásil, že nevylučuje životaschopnou dohodu za nižší cenu.


Pojišťovna VIG reportovala v prvním čtvrtletí roku 2022 růst pojistného. Zisk snížila preventivní opatření
Kurzy.cz | 08:47:46
Pojišťovna Vienna Insurance Group oznámila výsledky za první čtvrtletí roku 2022, na které již dopadla preventivní opatření kvůli válce na Ukrajině. Zisk před zdaněním proto mírně poklesl o 3,3 % na 123,8 milionů EUR.


Výrobce dveřních klik a kování M&T z Dobrušky vstoupí do konce června na trh START, nabídne 35 % akcií
Kurzy.cz | 08:46:56
Česká společnost M&T 1997, a.s., výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky, potvrdila záměr vstoupit na trh START pražské burzy. Veřejnou nabídku akcií včetně jejich přijetí k obchodování očekává společnost do konce června 2022.


Česká ekonomika letos podle EK přidá pod 2 % - ranní okénko
Kurzy.cz | 08:46:27
Česko má díky včerejším cenám výrobců pro zbytek týdne hotovo. Dnes jsou na pořadu dne data hlavně z americké reálné ekonomiky. Zatímco maloobchod bude dál držet solidní tempo, průmysl ukáže známky zpomalování.


Techy a růstovky ztrácejí, energetické akcie rostou, ropa zpět nad 110 USD - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:41:53
Včera se pod prodejní tlak dostaly opět technologické a růstové akcie v čele s Teslou, která se propadla o více než 5 % kvůli zprávám o tom, že její produkce v Šanghaji bude nabíhat pomaleji, než se původně očekávalo. Daří se naopak energetickým společ...


Americké indexy zakončily včerejší obchodování většinou níže - Ranní shrnutí
Kurzy.cz | 08:40:15
Americké indexy zakončily včerejší obchodování většinou níže. S&P 500 klesl o 0,39 %, Nasdaq se posunul o 1,20 % níže a Russell 2000 klesl o 0,52 %. Výjimkou byl Dow Jones, který si připsal 0,08 % Během dnešní asijské seance bylo možné zaznamenat ...


Čínský boj s COVIDem nekončí
Kurzy.cz | 08:39:42
Zatímco v Česku a obecněji v Evropě se COVID dostává na okraj zorného pole, tak poslední čísla z Číny ukazují, že ekonomické dopady pandemie stále nelze zanedbávat.


Koruna výrazně neoslabuje
Kurzy.cz | 08:37:40
Pár EUR/CZK se na začátku nového týdne pohybuje kolem úrovně 24,70.


Forint pod tlakem
Kurzy.cz | 08:35:10
Turecká lira opět zlobí a blíží se historickým minimům.


Eurodolar se nedostal pod 1,04
Kurzy.cz | 08:34:22
Eurodolar se nedostal významněji pod 1,04 a tudíž se ani nepokusil otestovat dvacetileté minimum na úrovni 1,034.


Recese za rohem? - USA
Kurzy.cz | 08:33:31
Akcie v zámoří se včera obchodovaly spíše smíšeně.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 17.05.2022
Kurzy.cz | 08:04:20
Klíčové události
• ČR: Ceny průmyslových výrobců v dubnu meziměsíčně poskočily o 2,3 procenta. Ovšem pokud jde o jejich meziroční srovnání, zde statistici evidují nárůst v hodnotě 26,6 procenta. Podražily hlavně energie, jejichž ceny jsou oproti období...


Ekonomika eurozóny rostla v Q1 22 hlavně díky „malým“ zemím (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:28:09
Zpřesněné statistiky HDP za Q1 22 potvrdí růst eurozóny o 0,2 % q/q, a
to hlavně kvůli menším zemím. Obdobnou zprávu přinesou i regionální data, kde
polská i maďarská čísla ukážou na svižný růst v prvních třech měsících
roku. Americké maloobchodní tržb...


Jak se žije v Izraeli - Chlapci narození v Izraeli v roce 2020 měli před sebou průměrně 80,7 roku života, dívky čekal v průměru život ještě o 4,1 roku delší.
Kurzy.cz | 06:16:57
Za zprůměrovanými čísly jsou životy konkrétních lidí. V Izraeli šlo na konci roku 2020 o životy 9 289 800 osob. Chlapci narození v Izraeli v roce 2020 měli před sebou průměrně 80,7 roku života, dívky čekal v průměru život ještě o 4,1 roku delší. Mezi d...


V Čáslavi se postarají i o Tornádo nebo Eurofighter - společný koncept leteckého servisu Aircraft Cross Servicing (ACS)
Kurzy.cz | 10:00:30
Třicet členských států NATO je vyzbrojeno mnoha různými typy vojenských letadel. Aby v rámci Aliance mohla být tato letadla efektivně využívána, bylo nutné zavést společný koncept leteckého servisu. Jedná se o Aircraft Cross Servicing (ACS), díky které...


Den stromů a s Lesy ČR se chystá na hradě Lukov u Zlína. Akce pro děti i dospělé se uskuteční v sobotu 4. června
Kurzy.cz | 10:00:30
Zlín - Den stromů a s Lesy ČR se chystá na hradě Lukov u Zlína. Akce pro děti i dospělé se uskuteční v sobotu 4. června od 9:00 do 17:00 hodin.


Prezident republiky přijal Petra Fialu
Kurzy.cz | 10:00:30
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v pondělí dne 16. května 2022 na zámku v Lánech předsedu vlády Petra Fialu.


Čína doplácí na tvrdý lockdown a ruskou invazi na Ukrajinu. Klesá maloobchod, produkce i hodnota jüanu
Euro | 08:09:52
Na druhou největší světovou ekonomiku výrazně dopadají restrikce spojené s pandemií a válkou na Ukrajině. Značnému poklesu momentálně čelí nejen čínské maloobchodní tržby, ale i tamní průmyslová výroba. Klesá rovněž hodnota čínského jüanu, jeho kurz vůči dolaru stoupl na hranici 6,8 CNY/USD.


Umělá inteligence pomáhá s vývojem nových léků. Američtí vědci přišli na způsob, jak odstranit současné problémy
Euro | 08:05:00
I když se umělá inteligence osvědčila při navrhování nových léků, stále bojuje s některými neduhy. Patří k nim navrhování molekulárních struktur, jež nelze ve skutečnosti vyrobit. Vědecký tým z USA upravil model strojového učení tak, aby bylo zaručeno, že budou navrženy pouze kvalitní molekuly, které lze syntetizovat v laboratorních podmínkách.


Husákovo Hi-Fi: I po čtyřiceti letech můžete z československé Tesly postavit moderní systém
Hospodářské noviny | 10:28:00
Nikdo se dnes nechce koukat na filmy na starých televizorech Tesla a jen málokdo by se sháněl po čtyřicet let starém domácím telefonu stejné značky. Reprosoustavy a gramofony Tesla ale stále mají tisíce nadšených fanoušků. Říct jim, že jejich...


Doktor Blažej z Nemocnice na kraji města i prchající vrchní. Ve věku 82 let zemřel herec Josef Abrhám
Hospodářské noviny | 09:41:00
Ve věku 82 let zemřel v pondělí vpodvečer jeden z nejpopulárnějších českých herců Josef Abrhám, bylo mu 82 let. Informaci deníku Blesk potvrdil ČTK jeho syn Josef Abrhám mladší. Abrháma proslavily role všelijakých fešáků, svůdníků, lékařů nebo...


Finanční skupina PPF odchází z ruského bankovního trhu. Prodává Home Credit and Finance Bank
Hospodářské noviny | 09:19:00
Finanční skupina PPF a její splátková divize Home Credit oznámily, že prodávají svá bankovní aktiva v Ruské federaci a z tamního trhu odcházejí. Důvod pro prodej skupina nekomentovala, ale nejspíš souvisí s omezením byznysu kvůli mezinárodním...


Průša chce zlepšit prodeje v USA. Kupuje tamního distributora 3D tiskáren Printed Solid
Hospodářské noviny | 09:10:00
Český výrobce 3D tiskáren Prusa Research rozšiřuje svůj byznys ve Spojených státech. Součástí jeho týmu se stává americký distributor a výrobce Printed Solid, Inc. Cílem akvizice je zlepšit dostupnost českých tiskáren, příslušenství i služeb na...


O osm dní dříve než loni. Den daňové svobody letos připadne na 17. června
Hospodářské noviny | 09:06:00
Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 17. června, loni to bylo 25. června. Češi tak budou letos na stát pracovat 167 dní, tedy o osm dní méně než loni. Informoval o tom v úterý Liberální institut, který od roku 2000...


Buffett na nákupech: Zbavuje se podílu ve Verizonu, ve velkém nakupuje Citigroup
Hospodářské noviny | 08:49:00
Investiční společnost Berkshire Hathaway koupila podíl v bance Citigroup za tři miliardy dolarů (71 miliard Kč). Firma miliardáře Warrena Buffetta se zároveň zbavila téměř celého podílu za 8,3 miliardy dolarů v telekomunikační společnosti Verizon...


V hromadném hrobě u Kyjeva našla policie tělo českého občana. Řidič kamionu byl na Ukrajině jako dobrovolník
Hospodářské noviny | 07:41:00
Tělo českého občana bylo nalezeno u Kyjeva v hromadném hrobě. Na Ukrajinu český řidič kamionu přijel po začátku ruské invaze, aby tam pomáhal jako dobrovolník, uvedla na sociálních sítích policie Kyjevské oblasti. V hrobě u města Makariv, v němž...


Premiér Fiala se sejde s rakouským protějškem. Proberou problémy v energetice i dopady války
ČT24 | 10:39:56
O bilaterálních vztazích, dopadech války na Ukrajině či evropské agendě budou v úterý jednat premiér Petr Fiala (ODS) s rakouským kancléřem Karlem Nehammerem. Projednat by měli také vrcholící přípravy českého předsednictví v Radě EU, které je na řadě ve druhé polovině letošního roku. Jedním z hlavních témat debaty bude také energetika. 


Případ brněnského soudce obviněného z pokusu o sexuální nátlak na nezletilou projedná soud
ČT24 | 09:28:44
Případ pokusu o sexuální nátlak ze strany soudce brněnského soudu na nezletilou míří k soudu. Státní zástupce v úterý podal obžalobu. Na webu Krajského státního zastupitelství o tom informoval mluvčí Hynek Olma. Obviněný vinu odmítá. V dubnu navrhli soudce obžalovat policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ).


PPF a Home Credit odcházejí z Ruska, prodaly svá aktiva
ČT24 | 09:10:02
Skupiny PPF a Home Credit podepsaly dohodu se skupinou individuálních investorů v čele s Ivanem Tyryškinem o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku, včetně dceřiných společností. Znamená to odchod skupiny Home Credit z ruského trhu. PPF a Home Credit to oznámily v tiskové zprávě. Cenu transakce nezveřejnily. PPF se tak zbavila významné většiny aktiv v Rusku. Zbyly jí tam životní pojišťovna PPF Life Insurance a komerční nemovitosti.


Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu
ČT24 | 08:54:10
Finanční analytický úřad vydal předběžné opatření, kterým zmrazil akcie poslance ruské Státní dumy Andreje Fedoroviče Trifonova ve společnosti ČKD Blansko Holding. Trifonov figuruje na sankčním seznamu Evropské unie.


Oznámení na Rakušana kvůli smlouvám Kolína policie definitivně odložila. Podle spisu byly pro město výhodné
ČT24 | 08:24:10
Státní zástupce potvrdil rozhodnutí policie odložit trestní oznámení, které na ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) podalo politické hnutí PES (dříve Otevřeme Česko Chcípl PES). Informoval o tom web Aktuálně.cz, který má k dispozici policejní usnesení. Vyplývá z něj, že externí právní služby pro město Kolín (kde býval Rakušan starostou), které byly podle trestního oznámení předražené, vyšly radnici levněji, než kdyby je zajistila vlastními silami.


V neoznačeném hrobě u Kyjeva našli tělo českého občana. Působil jako dobrovolník
ČT24 | 07:42:03
Policie Kyjevské oblasti uvedla, že u Makarivu nedaleko ukrajinského hlavního města objevila neoznačené hroby s těly tří zastřelených mužů. Jeden z nich u sebe měl dokumenty, z kterých podle tamní policie plyne, že šlo o českého občana. Informuje o tom deník Ukrajinska pravda. České ministerstvo zahraničí o případu ví.


30 let rozděleni, přesto spolu
Respekt | 08:00:31
V létě roku 1992 se v Brně rozhodlo o rozdělení Československa. Při příležitosti 30. výročí této události týdeník Respekt pozval k diskusi řadu výjimečných osobností k přemýšlení nejen nad společnou minulostí, ale především nad budoucností obou zemí v EU a změnách, které vyvstaly aktuálně v souvislosti s válkou na Ukrajině. Hlavním hostem večera byla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, se kterou vedl rozhovor šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery. V druhé části večera debatovali Pavel Rychetský, Martin M. Šimečka, Zora Bútorová a Karolína Farská. Debatu moderovaly Silvie Lauder a Andrea Procházková.


Zemřel legendární herec Josef Abrhám, bylo mu 82 let
Eurozpravy-domácí | 10:40:00
Ve věku 82 let zemřel legendární herec Josef Abrhám, držitel Českého lva či Ceny Thálie za celoživotní mistrovství. V posledních letech se držel v ústraní, v minulém roce navíc odešla na věčnost jeho manželka Libuše Šafránková.


Lipavský odsoudil rozhodnutí Maďarska nepodpořit sankce na ruské energie
Eurozpravy-domácí | 10:23:00
Přístup maďarské vlády, která se rozhodla nepodpořit jakékoli sankce mířící na ruský energetický export, považuje ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) za nepřijatelný. Uvedl to dnes na twitteru. Země Evropské unie se v pondělí opět neshodly na nových sankcích proti Rusku, jejichž přijetí stále brání nejednota kolem embarga na dovoz ruské ropy.


Žalobce podal obžalobu na soudce kvůli pokusu o sexuální nátlak na nezletilou
Eurozpravy-domácí | 08:49:00
Případ pokusu o sexuální nátlak ze strany soudce brněnského soudu na nezletilou míří k soudu, státní zástupce podal obžalobu. Soudci hrozí až pět let vězení. Na webu Krajského státního zastupitelství o tom informoval mluvčí Hynek Olma. Soudce vinu odmítá. V dubnu navrhli soudce obžalovat policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ).


Ve Španělsku chystají jako první v Evropě dovolenou pro ženy s bolestivou menstruací
Eurozpravy-zahraniční | 10:46:00
Ve Španělsku chystají jako první v Evropě placenou dovolenou pro ženy s bolestivou menstruací. Levicová vláda chce dnes představit odpovídající návrh zákona, který má zaměstnankyním umožnit, že by mohly zůstat doma ve dnech, kdy trpí silnými bolestmi v podbřišku. Informuje o tom na svém webu španělský list El País. Ministryně hospodářství se však obává, že opatření ženy znevýhodní.


Evropská komise představí plán na obnovu Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 10:11:00
Evropská komise (EK) se chystá představit plán na obnovu Ukrajiny, jehož součástí má být i balík finanční pomoci včetně výhodných půjček. Komise chce také dál zkoumat možnost, zda by se dal na nápravu válečných škod využít majetek zabavený v rámci sankcí ruským a běloruským oligarchům. Napsaly o tom agentura Reuters a deník The Guardian. Návrh EK představí ve středu, o konkrétní výši finanční pomoci zatím není jasno.


ON-LINE 83. den války: Ruské síly pokračují v útocích na východě Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 09:30:00
Ruský agresor pokračuje v útocích v operační zóně na východě Ukrajiny, zejména v oblasti Doněcku. V okolí Severodoněcku u obce Syrotyne ale utrpěl ztráty a stáhl se. V dnešní ranní svodce bojových událostí o tom informoval generální štáb ukrajinské armády. Podle představitele černihivských úřadů si ráno raketový úder Rusů na vesnici Desna vyžádal mrtvé a zraněné.


V hromadném hrobě na Ukrajině našli tělo českého řidiče
Eurozpravy-zahraniční | 08:55:00
Tělo českého občana bylo nalezeno u Kyjeva v hromadném hrobě. Jde o českého řidiče kamionu, který po začátku ruské invaze přijel na Ukrajinu, aby tam pomáhal jako dobrovolník, uvedla na sociálních sítích policie Kyjevské oblasti. České ministerstvo zahraničí ČTK sdělilo, že o případu Čecha zemřelého na Ukrajině ví a je v kontaktu s jeho rodinou. Podrobnosti ale zatím po dohodě s rodinou nechce sdělovat.


Severní Korea bojuje s covidem. Mobilizovala i armádu
Eurozpravy-zahraniční | 08:31:00
Severní Korea mobilizovala armádu, aby distribuovala léky proti covidu-19. Nasadila rovněž více než 10.000 zdravotníků, aby pomohli vysledovat potenciální pacienty s tímto onemocněním. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na severokorejskou státní tiskovou agenturu KCNA. Nebylo přitom bezprostředně jasné, jaké přípravky mají být nakaženým lidem podávány, podotkla agentura AP.


Těžkou podvýživou trpí ve světě 13,6 milionu dětí do pěti let
Eurozpravy-zahraniční | 08:00:00
Těžkou podvýživou trpí ve světě 13,6 milionu dětí do pěti let a nedostatek potravin je v této věkové skupině zodpovědný za každé páté úmrtí. Uvádí to Dětský fond OSN (UNICEF). Situaci letos ještě o poznání zhoršuje válka na Ukrajině, příčin je ale více, poznamenala agentura DPA.


Slovenská ekonomika dosáhla výkonu z období před vypuknutím epidemie
Eurozpravy-ekonomika | 09:56:00
Slovenská ekonomika v prvním čtvrtletí dosáhla výkonu z období před vypuknutí epidemie nemoci covid-19. Hrubý domácí produkt (HDP) udržel podle prvního odhadu mezičtvrtletní růst 0,4 procenta, stejným tempem rostlo hospodářství Slovenska i v předchozích dvou kvartálech. ČTK o tom dnes informoval slovenský statistický úřad.


PPF a Home Credit na ruském trhu končí
Eurozpravy-ekonomika | 09:40:00
Skupiny PPF a Home Credit podepsaly dohodu se skupinou individuálních investorů v čele s Ivanem Tyryškinem o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku, včetně dceřiných společností. Znamená to odchod skupiny Home Credit z ruského trhu. PPF a Home Credit to dnes oznámily v tiskové zprávě. Cenu transakce nezveřejnily. PPF se tak zbavila významné většiny aktiv v Rusku. Zbyly jí tam životní pojišťovna PPF Life Insurance a komerční nemovitosti.


Záletný doktor Blažej nebo falešný číšník Vrána. Připomeňte si nejslavnější role Josefa Abrháma
Reflex | 10:30:00
Jeho filmové a seriálové role dnes již náleží do klenotnice československého a českého filmu, a Josef Abrhám tudíž patří mezi nejoblíbenější tuzemské herce. Bravurně ztvárnil mnoho desítek komických i vážných postav, přičemž každé z nich vtiskl svůj originální herecký rukopis. Josef Abrhám zemřel v pondělí 16. května, necelý roky po své životní partnerce Libuši Šafránkové.


Zemřel Josef Abrhám. Odešel necelý rok po milované Libuši Šafránkové
Reflex | 09:40:00
Zemřel Josef Abrhám, bylo mu 82 let. Jeden z nejpopulárnějších českých herců trávil podzim života v ústraní a mimo oči veřejnosti, úplně se stáhl po smrti své milované manželky Libuše Šafránkové (†68) v červnu roku 2021.


Finanční úřad zmrazil v ČKD Blansko akcie ruského poslance, který figuruje na sankčním seznamu
Tiscali-zprávy | 10:22:08
Finanční analytický úřad předběžným opatřením zmrazil akcie ruského poslance Andreje Trifonova ve společnosti ČKD Blansko Holding.


Ve věku 82 let zemřel český herec Josef Abrhám
Tiscali-zprávy | 10:11:14
 Ve věku 82 let zemřel jeden z nejpopulárnějších českých herců Josef Abrhám, bylo mu 82 let.


V hromadném hrobě u Kyjeva se našlo tělo českého občana
Tiscali-zprávy | 08:15:22
Tělo českého občana bylo nalezeno u Kyjeva v hromadném hrobě. Na Ukrajinu český řidič kamionu přijel po začátku ruské invaze, aby tam pomáhal jako dobrovolník, uvedla na sociálních sítích policie Kyjevské oblasti.


Švédsko oficiálně podalo žádost o vstup do NATO
E15-ekonomika | 10:37:00
Švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová podepsala žádost své země o vstup do Severoatlantické aliance. Dokument má být předán spolu s obdobnou finskou žádostí do ústředí NATO v Bruselu tento týden. Informoval o tom deník The Local.


Odběratelům neustále navyšujeme ceny, říká ředitel mlýnů Good Mills David Truxa
E15-ekonomika | 10:30:00
Ceny pšenice rekordně rostou a aktuální zákaz vývozu z Indie povede k dalšímu zdražení komodity na mezinárodních trzích. "Zdražování pšenice je jak důsledkem války, tak zvýšením angažovanosti finančních investorů v komoditních derivátech," říká David Truxa šéf nadnárodní firmy Good Mills pro Českou republiku. Ukrajina a Rusko se na celosvětové produkci podílejí zhruba třiceti procenty. "Tato pšenice kvůli sankcím z Ruska neodjede, z Ukrajiny také většina neodjede, protože Rusové tam ničí infrastrukturu, dráhy, mosty, obilná sila a přístavy," hodnotí situaci manažer. Po zákazu vývozu obilí z Indie, která jeho druhým největším světovým producentem, tak již na trhu není žádný z hlavních vývozců.


Finsko a Švédsko ukazují Putinovi prostředníček a internet se baví sušičkou objevenou v ruském bojovém vrtulníku
E15-ekonomika | 09:22:00
Máme za sebou krásný slunečný víkend, ne každému se ale zjevně vyvedl podle představ. Třeba takový Vladimír Vladimirovič moc pěkné chvilky nezažívá, a tak se rozhodl, že znepříjemní život i všem v okolí. Více se dozvíte v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.


PPF a Home Credit odchází z Ruska. Podepsali dohodu s investory o prodeji bankovních aktiv
E15-ekonomika | 09:09:00
Skupiny PPF a Home Credit podepsaly dohodu se skupinou individuálních investorů v čele s Ivanem Tyryškinem o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku, včetně dceřiných společností. Znamená to odchod skupiny Home Credit z ruského trhu. PPF a Home Credit to dnes oznámily v tiskové zprávě. Cenu transakce nezveřejnily.


Musk nevylučuje koupi Twitteru za nižší cenu. Azovstal opustili ukrajinští vojáci
E15-ekonomika | 08:51:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Německý diář Petra Fischera: Po pandemii a válce si německý sociální stát žádá rekonstrukci
E15-ekonomika | 08:30:00
Krize překonána, zapomeňte. Německo je dál na straně Ukrajiny, i když se v jeho veřejné debatě udržují silné hlasy varující před třetí světovou válkou. Návštěvou Buči, Irpině a Kyjeva to potvrdila německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. „Je to něco jiného vidět vše na vlastní oči,“ svěřovala se ministryně za Zelené, která musí v Německu vysvětlovat, proč bytostní pacifisté, jakými vždy Zelení byli, podporují dodávky těžkých zbraní na Ukrajinu. Očité svědectví z místa je nejlepší argument: nelze masakrované lidi nechat bez vojenské pomoci.


Švédsko oficiálně podalo žádost o vstup do NATO
E15-politika | 10:37:00
Švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová podepsala žádost své země o vstup do Severoatlantické aliance. Dokument má být předán spolu s obdobnou finskou žádostí do ústředí NATO v Bruselu tento týden. Informoval o tom deník The Local.


Odběratelům neustále navyšujeme ceny, říká ředitel mlýnů Good Mills David Truxa
E15-politika | 10:30:00
Ceny pšenice rekordně rostou a aktuální zákaz vývozu z Indie povede k dalšímu zdražení komodity na mezinárodních trzích. "Zdražování pšenice je jak důsledkem války, tak zvýšením angažovanosti finančních investorů v komoditních derivátech," říká David Truxa šéf nadnárodní firmy Good Mills pro Českou republiku. Ukrajina a Rusko se na celosvětové produkci podílejí zhruba třiceti procenty. "Tato pšenice kvůli sankcím z Ruska neodjede, z Ukrajiny také většina neodjede, protože Rusové tam ničí infrastrukturu, dráhy, mosty, obilná sila a přístavy," hodnotí situaci manažer. Po zákazu vývozu obilí z Indie, která jeho druhým největším světovým producentem, tak již na trhu není žádný z hlavních vývozců.


Finsko a Švédsko ukazují Putinovi prostředníček a internet se baví sušičkou objevenou v ruském bojovém vrtulníku
E15-politika | 09:22:00
Máme za sebou krásný slunečný víkend, ne každému se ale zjevně vyvedl podle představ. Třeba takový Vladimír Vladimirovič moc pěkné chvilky nezažívá, a tak se rozhodl, že znepříjemní život i všem v okolí. Více se dozvíte v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.


PPF a Home Credit odchází z Ruska. Podepsali dohodu s investory o prodeji bankovních aktiv
E15-politika | 09:09:00
Skupiny PPF a Home Credit podepsaly dohodu se skupinou individuálních investorů v čele s Ivanem Tyryškinem o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku, včetně dceřiných společností. Znamená to odchod skupiny Home Credit z ruského trhu. PPF a Home Credit to dnes oznámily v tiskové zprávě. Cenu transakce nezveřejnily.


Musk nevylučuje koupi Twitteru za nižší cenu. Azovstal opustili ukrajinští vojáci
E15-politika | 08:51:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Německý diář Petra Fischera: Po pandemii a válce si německý sociální stát žádá rekonstrukci
E15-politika | 08:30:00
Krize překonána, zapomeňte. Německo je dál na straně Ukrajiny, i když se v jeho veřejné debatě udržují silné hlasy varující před třetí světovou válkou. Návštěvou Buči, Irpině a Kyjeva to potvrdila německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. „Je to něco jiného vidět vše na vlastní oči,“ svěřovala se ministryně za Zelené, která musí v Německu vysvětlovat, proč bytostní pacifisté, jakými vždy Zelení byli, podporují dodávky těžkých zbraní na Ukrajinu. Očité svědectví z místa je nejlepší argument: nelze masakrované lidi nechat bez vojenské pomoci.


Kamion prorazil na D1 svodidla a smetl auta v protisměru, dva lidé zemřeli
idnes.cz | 11:47:00
Vážná dopravní nehoda zablokovala dálnici D1 u Velkých Popovic ve směru na Brno. Plně naložený kamion tam prorazil svodidla a vjel do protisměru, kde narazil do protijedoucích aut. Dva lidé zemřeli, několik lidí je zraněno.


Hrad po dvou měsících ubytoval sedm uprchlíků. Chystá byt pro pět dalších
idnes.cz | 11:44:00
Kancelář prezidenta republiky v polovině března slíbila, že ubytuje v objektu takzvané Klárovy vily Na Opyši uprchlíky z Ukrajiny. Nakonec je ubytovala až po dvou měsících. „Ubytováno je již sedm uprchlíků z Ukrajiny,“ řekl pro iDNES.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Druhý byt se totiž musí ještě dovybavit.


Zdrogovaný řidič se prozradil na dálnici, vezl konopí, hašiš, kokain i LSD
idnes.cz | 11:40:00
Podivným stylem jízdy upoutal 35letý řidič osobního auta pozornost celníků, kteří kontrolovali na dálnici D11 elektronické známky. Když ho zastavili, našli v autě marihuanu, kokain i další drogy. Muž vysvětlil, že konopí i hašiš jsou jeho vlastní a další drogy vyměnil na různých akcích. Hrozí mu až pětiletý trest.


Vítězným Ukrajincům jsem fandila, říká o Eurovizi zpěvačka Dominika Hašková
idnes.cz | 11:37:00
Zpěvačka Dominika Hašková se minulý týden společně se svou kapelou We Are Domi probojovala do finále pěvecké soutěže Eurovize. „Maximálně jsme si to užili,“ řekla o zkušenostech z Turína v pořadu Rozstřel.


Musk se zdráhá převzít Twitter, chce důkazy ohledně falešných účtů
idnes.cz | 11:27:00
Americký podnikatel a zakladatel automobilky Tesla Elon Musk chce po společnosti Twitter důkaz, že podíl falešných a robotických účtů na této síti je pod pěti procenty. Bez toho se zdráhá firmu převzít.


Putin se míchá do války, jako kdyby byl plukovník, tvrdí západní zdroje
idnes.cz | 11:24:00
Ruský prezident Vladimir Putin činí během války na Ukrajině operační a taktická rozhodnutí na úrovni plukovníka či brigádního generála. Tvrdí to nejmenované západní armádní zdroje, podle nichž se Putin osobně podílí na plánu postupu na východoukrajinském Donbasu, kde se ruské armádě nedaří při ofenzivě.


Finanční analytický úřad zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko
idnes.cz | 11:14:00
Finanční analytický úřad předběžným opatřením zmrazil akcie ruského poslance Andreje Trifonova ve společnosti ČKD Blansko Holding. Informovala o tom Česká televize, podle níž poslanec figuruje na seznamu sankcí Evropské unie proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu.


Na weby ŘSD útočí hackeři. Bezpečnost na dálnicích i v tunelech neohrozili
idnes.cz | 11:09:00
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku, nyní je nedostupný web ŘSD i Dopravniinfo.cz. Na webech jsou mimo jiné záběry z dopravních kamer z celé ČR i aktuální dopravní situace. Incidentem se zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).


Obrat ve vztazích? Rusové vypálili v Sýrii rakety proti izraelským letounům
idnes.cz | 11:04:00
Ruská armáda v Sýrii poprvé použila svůj raketový systém S-300 proti izraelským letadlům. Uvedla to izraelská televize. Izrael na syrském území útočí na cíle Íránu a jeho libanonského spojence Hizballáhu. Tyto útoky odůvodňuje snahou zamezit Hizballáhu vyzbrojovat se íránskými zbraněmi a přibližovat íránské pozice v Sýrii k izraelské hranici.


VIDEO: Otáčení dálničního mostu nad železniční koridor ve dvou minutách
idnes.cz | 10:55:00
Otáčení dálničního mostu na budoucí D35 nad železniční koridor u Uherska na Pardubicku bylo manévrem, který v České republice dosud nikdo nevyzkoušel. Stavební firma Eurovia nyní zveřejnila časosběrné video, na němž mohou lidé celý proces sledovat ve zrychleném sledu.


Pepík je nenahraditelný. Milovanou Popelku má opět u sebe, vzpomínají režiséři
idnes.cz | 10:50:00
Na zesnulého herce Josefa Abrháma vzpomínají režiséři, se kterými se během své bohaté filmové i televizní kariéry potkal. „Byl to úžasný a vtipný člověk,“ uvedl Hynek Bočan, který s hercem točil druhou řadu seriálu Nemocnice na kraji města i bezmála kultovní film Svatební cesta do Jiljí.


KOMENTÁŘ: Orbán hraje s EU partičku ropného pokeru, ale nakonec ustoupí
idnes.cz | 10:25:00
Rychlost, s jakou Evropská unie dokázala zformulovat a prosadit jednotnou reakci na ruskou agresi na Ukrajině, překvapila mnohé, včetně EU samotné. Zemí, která ale vystupuje proti očekávanému šestému balíčku, jehož součástí má být právě i ropné embargo, je Maďarsko. Co Orbánův režim sleduje blokací dosud nejzásadnější sankce, píše v komentáři Pavlína Janebová, ředitelka pro výzkum z Asociace pro mezinárodní otázky.


Češi budou letos na stát pracovat 167 dní, o osm dní méně než loni
idnes.cz | 10:20:00
Den daňové svobody připadne v letošním roce podle výpočtů Liberálního institutu na 17. června, loni to bylo 25. června. Češi tak budou letos na stát pracovat 167 dní, tedy o osm dní méně než loni. V úterý o tom informoval Liberální institut, který od roku 2000 den daňové svobody počítá.


Přes milion případů covidu v KLDR. Armáda má distribuovat léky, neví se jaké
idnes.cz | 10:10:00
Severní Korea týden po oznámení covidu na svém území překonala hranici milionu infikovaných. Severokorejské zdravotnické úřady mluví o nákaze „horečkou neznámého původu“. V KLDR jsou testovací kapacity velmi omezené, případů bude tedy pravděpodobně více. Vůdce Kim Čong-un povolal armádu, aby distribuovala léky.


Smrtelná nehoda Jelínka z Luneticu. Po koncertě srazil na dálnici muže
revue.idnes.cz | 10:29:00
V sobotu kapela Lunetic vystoupila na koncertě Leoše Mareše. Když se zpěvák kapely Václav Jelínek (43) vracel domů do Jablonce nad Nisou, srazil na dálnici muže. I když se mu snažil pomoci, zemřel.


Obrat ve vztazích? Ruská armáda v Sýrii poprvé použila rakety S-300 proti izraelským letadlům
iHned.cz | 11:01:00
Ruská armáda v Sýrii poprvé použila své protiletadlové rakety S-300 proti izraelským letadlům. Oznámila to izraelská televize. Izrael na syrském území útočí na cíle Íránu a jeho libanonského spojence Hizballáhu. Izrael tyto útoky odůvodňuje snahou...


Husákovo hi-fi: I po čtyřiceti letech můžete z československé Tesly postavit moderní systém
iHned.cz | 10:28:00
Nikdo se dnes nechce koukat na filmy na starých televizorech Tesla a jen málokdo by se sháněl po čtyřicet let starém domácím telefonu stejné značky. Reprosoustavy a gramofony Tesla ale stále mají tisíce nadšených fanoušků. Říct jim, že jejich...


Svůdník, fešák, lékař i falešný vrchní. Josef Abrhám hrál rád humorné i vážné role
bleskove.cz | 10:29:18
Připomeňte si život a role Josefa Abrháma ve vzpomínkové galerii.


Zemřel herec Josef Abrhám. Šafránkovou přežil o necelý rok
bleskove.cz | 09:42:00
Jeho nejvýraznější rolí z poslední doby byl padlý kancléř Rieger ve filmovém debutu Václava Havla Odcházení.


Muž sestrojil kočárek pro rybičky, aby je mohl venčit. Vzal je do parku i na trhy
bleskove.cz | 09:12:00
Zařízení je vybavené filtračním systémem i nočním osvětlením. Youtuber nezapomněl ani na přísun kyslíku pro domácí mazlíčky či na stojánek na nápoj.


Svůdník, fešák, lékař i falešný vrchní. Josef Abrhám hrál rád humorné i vážné role
pikant | 10:29:18
Připomeňte si život a role Josefa Abrháma ve vzpomínkové galerii.


Josef Abrahám a jeho slavná auta: Jak vzpomínal na Velorex a proč nesměl řídit Civic?
Auto.cz | 11:32:00
Talentovaného herce proslavily především dvě role, které jsou neodmyslitelně spjaté také s motorismem.


Ken Block se pochlubil růžovým Porsche, Hoonipigasus vyveze na Pikes Peak
Auto.cz | 10:56:00
Pod kapotou upraveného Porsche 911 je motor o výkonu 1400 koní, který roztáčí všechna čtyři kola.


Jezděte jako královna popu, Madonnino Audi A8L je na prodej
Auto.cz | 09:55:00
Auta po slavných osobnostech mají určité kouzlo. Máte-li rádi americkou zpěvačku Madonnu, tak zbystřete. Na prodej je její prodloužené Audi A8L s osmiválcovým dieselem pod kapotou.


Hrad po dvou měsících ubytoval sedm uprchlíků. Chystá byt pro pět dalších
lidovky.cz | 11:52:24
Kancelář prezidenta republiky v polovině března slíbila, že ubytuje v objektu takzvané Klárovy vily Na Opyši uprchlíky z Ukrajiny. Nakonec je ubytovala až po dvou měsících. „Ubytováno je již sedm uprchlíků z Ukrajiny,“ řekl pro iDNES.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Druhý byt se totiž musí ještě dovybavit.


Kamion prorazil na D1 svodidla a smetl auta v protisměru, dva lidé zemřeli
lidovky.cz | 11:52:00
Vážná dopravní nehoda zablokovala dálnici D1 u Velkých Popovic ve směru na Brno. Plně naložený kamion tam prorazil svodidla a vjel do protisměru, kde narazil do protijedoucích aut. Dva lidé zemřeli, několik lidí je zraněno.


Zvrat na diplomatickém poli? Rusové v Sýrii vypálili rakety po izraelských stíhačkách
lidovky.cz | 11:14:57
Ruská armáda v Sýrii poprvé použila svůj raketový systém S-300 proti izraelským letadlům. Uvedla to izraelská televize. Izrael na syrském území útočí na cíle Íránu a jeho libanonského spojence Hizballáhu. Tyto útoky odůvodňuje snahou zamezit Hizballáhu vyzbrojovat se íránskými zbraněmi a přibližovat íránské pozice v Sýrii k izraelské hranici.


Na weby ŘSD útočí hackeři. Bezpečnost na dálnicích i v tunelech neohrozili
lidovky.cz | 11:09:00
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku, nyní je nedostupný web ŘSD i Dopravniinfo.cz. Na webech jsou mimo jiné záběry z dopravních kamer z celé ČR i aktuální dopravní situace. Incidentem se zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).


Češi chtějí úspornější domy, ty ale stojí moc. Náklady na energie už atakují ceny nájemného
lidovky.cz | 11:00:00
Prudký růst cen energií skokově zdražil vytápění v domácnostech. Násobně stouply ceny elektřiny i plynu a v posledních týdnech strmě zdražují i pevná paliva, nejvíce pelety a dřevěné brikety. Nadto Rusko vyhrožuje zastavením toku plynu do Evropy. Je proto pochopitelné, že se Češi poohlížejí po cenově dostupných nemovitostech – ať už ke koupi, či k pronájmu – s rozumnými náklady na energie. Jenže takové jsou jen obtížně sehnatelné.


Přes milion případů covidu v KLDR. Armáda má distribuovat léky, neví se jaké
lidovky.cz | 10:40:04
Severní Korea týden po oznámení covidu na svém území překonala hranici milionu infikovaných. Severokorejské zdravotnické úřady mluví o nákaze „horečkou neznámého původu“. V KLDR jsou testovací kapacity velmi omezené, případů bude tedy pravděpodobně více. Vůdce Kim Čong-un povolal armádu, aby distribuovala léky.


Vynález století od zapomenutého génia z tiskárny. Pneumatika, co funguje
Auto-iDNES.cz | 11:00:00
Výkon motoru, maximální rychlost, přesnost řízení, ovladatelnost. To všechno jsou vlastnosti auta, které by už tři čtvrtě století nemělo vůbec smysl vylepšovat, pokud by nebyla vynalezena jedna „drobnost“, která spojuje auto se silnicí. Pořádná pneumatika. Svůj příběh začala psát během druhé světové války ve Francii.


Favorit je v cíli! Dva tisíce kilometrů si třicetiletá škodovka užila
Auto-iDNES.cz | 10:30:00
Na takovou expedici se vydají jen blázni, dočetli jsme se v diskuzích pod články, tak jsme vyrazili přímo od bohnického „blázince“. To bylo na počítadle našeho vypůjčeného „Fanouše“ natočených 37 991 kilometrů. Jsme v cíli, před hokejovou arénou v Tampere.


Trump vsadil na další celebritu. Slavný televizní doktor prověří jeho skutečnou sílu
aktuálně.cz | 11:53:37
Bývalý prezident USA v republikánských primárkách do senátních voleb podpořil lékaře Mehmeta Oze, který moderoval oblíbenou talkshow.


Jsme v totální izolaci. V ruské TV zněla tvrdá kritika Kremlu, moderátorka nestíhala
aktuálně.cz | 11:53:00
"Celý svět je prakticky proti nám, i když si to nechceme připustit," uvedl Michail Chodarenok.


Místo učitele páťák v mikině. Jsou to kámoši, říkají děti, které učí starší spolužáci
aktuálně.cz | 10:57:45
Na základních školách je to běžný obrázek. Učitel vykládá, část žáků tempo nestíhá, pro další je naopak pomalé.


Ruská armáda v Sýrii vystřelila rakety S-300 na izraelské stíhačky, tvrdí stanice
aktuálně.cz | 10:48:05
Izraelská televizní stanice oznámila, že Rusové poprvé použili protiletadlový systém S-300 proti letounům židovského státu.


Video: Tahle vláda krade, poctivý je Babiš. Šéf ANO se v Břeclavi setkal s příznivci
aktuálně.cz | 10:23:00
Jeho fanoušci mu děkovali za to, že "myslí na naše lidi."


Arcibiskup Graubner: S věřícími v Olomouci se rozloučím v katedrále
Denik.cz | 11:50:00
Jan Graubner je osobností, která se natrvalo zapsala do historie olomoucké arcidiecéze. Stál u zrodu největší charitní dobročinné akce - Tříkrálové sbírky, ale zasloužil se i o Dny lidí dobré vůle, které se konají každoročně počátkem července na Velehradě. Za jeho éry vyrostla na Moravě církevní gymnázia, pomáhal zakládat také rodinná centra. 


Nehoda u Velkých Popovic: Na D1 se srazil kamion a tři auta, dva lidé zemřeli
Denik.cz | 10:56:00
Dva mrtví a několik dalších zraněných. To je výsledek nehody na dálnici D1 u Velkých Popovic. V úterý dopoledne se tam srazil kamion a tři osobní auta.


Havel chtěl ďábelské věci, vyprávěl v rozhovoru Josef Abrhám
Denik.cz | 10:08:00
Konec jednoho člověka, epochy i lásky. To vše obsáhl Josef Abrhám coby kancléř Vilém Rieger v hlavní roli filmu Václava Havla Odcházení. „Každý člověk je někdy vtipný, někdy dojemný a někdy směšný. Takový je život a tak jsem chtěl svou roli hrát. Bez těchto poloh by byla pouhou karikaturou,“ uvedl v roce 2011 pro Deník herec.


Technická analýza páru BTC/USD na 17. května 2022
Kurzy.cz | 12:00:12
Zprávy z krypto průmyslu: Globální regulátoři trhu podle šéfa Mezinárodní organizace komisí pro cenné papíry (IOSCO) pravděpodobně v příštím roce jmenují společný orgán, který bude lépe koordinovat zákony o kryptoměnách.


Předčasná splátka? Tak na tu teď zapomeňte!
Kurzy.cz | 11:34:43
Pryč jsou časy, kdy jsme si chodili pro extrémně levné půjčky. Inflace letí nahoru, a v důsledku toho i úroky na nových půjčkách. Jenže tím výčet nekončí. Banky dnes na spořicích účtech nabízejí to, co ještě vloni bylo k mání jedině ve světě investic.


Ekonomika eurozóny rostla
Kurzy.cz | 11:22:50
HDP eurozóny vzrostl v 1. čtvrtletí podle předběžných odhadů o 0,3 % mezikvartálně a o 5,1 % meziročně. Trhy očekávaly růst 0,2 % q/q a 5 % y/y.


Ministr Jan Lipavský jednal v Bruselu o západním Balkánu a Ukrajině
Kurzy.cz | 11:14:00
Ministr zahraničí J. Lipavský dnes jednal se svými protějšky na Radě EU pro zahraniční věci (FAC) o pomoci Ukrajině při boji proti


Padá Bitcoin, něco si přej
Kurzy.cz | 11:01:38
Kryptoměny, s jejím největším a nejznámějším zástupcem Bitcoinem v čele, opět prudce padají. Slovo „opět“ je namístě, protože se nejedná o první výrazný propad kryptoměn. Patří ale k těm větším, a tak stojí za to podívat se, co se na trhu kryptoměn děje.


ŠKODA AUTO zahajuje ve svém hlavním sídle v Mladé Boleslavi výrobu bateriových systémů pro platformu MEB
Kurzy.cz | 11:00:11
Mladá Boleslav, 17. května 2022 – ŠKODA AUTO zahajuje v Mladé Boleslavi výrobu bateriových systémů pro plně elektrické vozy na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Hlavní závod automobilky je tak jediným výrobním místem...


Roklen slaví významné výročí. Už 20 let je dražebníkem s oprávněním dražit cenné papíry
Kurzy.cz | 10:58:25
Existují stovky společností, které provádějí dražby všeho možného, ale je jenom hrstka těch, které mohou dražit akcie, dluhopisy a jiné cenné papíry. Do této hrstky patří i obchodník s cennými papíry Roklen360 a.s., který letos oslaví dvacet let dražeb...


Daimler Truck zvyšuje výhled příjmů po rekordně vysokém počtu nevyřízených objednávek
Kurzy.cz | 10:54:06
Výrobce nákladních vozidel Daimler Truck Holding navýšil svůj výhled tržeb na letošní rok na 48 až 50 miliard eur z 45,5 až 47,5 miliard eur. Akcie rostou o 4,5 %.


Nejvíc kapitálu v českých firmách kontrolují majitelé z Lucemburska a Německa
Kurzy.cz | 10:52:32
Firmy a fyzické osoby z Lucemburka jsou, z pohledu objemu ovládaného kapitálu v základním jmění českých firem, podruhé v řadě za sebou, největšími zahraničními vlastníky našich firem. Těsně následují Němci a s odstupem pak Nizozemci.


Výnosy a inflace mohou už být u vrcholu. Pomalu nastává čas na cyklické akcie, říká stratég Goldman Sachs
Kurzy.cz | 10:41:46
Christian Mueller-Glissmann z Goldman Sachs na Bloombergu tvrdil, že jeho společnost již před několika měsíci poukazovala na jednu podstatnou věc: Jak u akcií, tak u dluhopisů se ceny během pandemie dostaly na velmi vysoké úrovně.


Na stát letos budeme pracovat méně než loni. Na stát Češi rekordně pracovali během pandemie
Kurzy.cz | 10:40:02
Letos budou Češi na stát pracovat kratší dobu než loni. Podle Liberálního institutu odevzdáme státu vše, co si prací vyděláme od 1. ledna do 17. června. Dle společnosti Deloitte, která používá jinou metodiku výpočtu, odevzdáme státu vše, co vyděláme za&he


Předpověď páru AUD/USD na 17. května 2022
Kurzy.cz | 10:37:52
Včera aussie vyvinul značné úsilí, aby se dostal z rozmezí 0,6930/60 a tyto snahy se dosažením cíle vyplatily. Nyní se cena usazuje nad horní hranicí rozmezí a připravuje se na pokračování k cílové úrovni 0,7056.


Zemřel Josef Abrhám
Kurzy.cz | 10:21:47
Ve věku 82 let zemřel Josef Abrhám, oblíbený a uznávaný český herec. Vystudoval pražskou DAMU a v šedesátých letech působil v Divadle na Vinohradech a v Činoherním klubu, byl i členem Národního divadla.


Technická analýza páru ETH/USD na 17. května 2022
Kurzy.cz | 10:21:44
Zprávy z krypto průmyslu: Nigerijská Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) zveřejnila nové předpisy pro vydávání digitálních aktiv coby cenných papírů. Obsahují i ustanovení o požadavcích na registraci platforem nabízejících digitální obsah.


Špatně pojištěná nemovitost vás může vyjít draho
Kurzy.cz | 10:08:53
Pokud si přejete kromě nemovitosti ochránit před nebezpečím také své vybavení, ideálně vám poslouží produkt známý jako pojištění domácnosti. Ať už tedy bude na vině živelná pohroma nebo vandalové, váš majetek bude v bezpečí.


Polská ekonomika vzrostla
Kurzy.cz | 10:08:12
Polský HDP za 1. čtvrtletí letošního roku vzrostl podle předběžných odhadů o 8,5 % meziročně oproti revidovaným 7,6 %. Trhy očekávaly růst 8,1 % meziročně.


Schůze vlády ČR - 18. května 2022, předpokládaná TK v 15.00 hod.
Kurzy.cz | 10:04:09
Ve středu 18. května 2022 se ve Strakově akademii uskuteční schůze vlády.


Objem zahraničního kapitálu v základním jmění českých firem rozdělený podle domicilu jeho původu -dominují majitelé z Lucemburska a Německa
Kurzy.cz | 10:02:01
Firmy a fyzické osoby z Lucemburka jsou, z pohledu objemu ovládaného kapitálu v základním jmění českých firem, podruhé v řadě za sebou, největšími zahraničními vlastníky našich firem. Těsně následují Němci a s odstupem pak Nizozemci. Největší nárůst mezi


AUDCHF (17.05.2022) - Graf dne
Kurzy.cz | 10:00:05
Australský dolar je dnes nejvýkonnější měnou G10. Aud posílil po zveřejnění zápisu RBA z posledního zasedání počátkem května. Dokument ukázal, že banka zvažovala tři různé možnosti růstu sazeb – 15 bazických bodů, 25 bazických bodů a 40 bazických bodů....


Mladá Boleslav: V Domě kultury bude 24. května Burza práce
Kurzy.cz | 09:35:32
Po dvouleté pauze, způsobené covidovými restrikcemi, se pod patronací mladoboleslavské radnice uskuteční v úterý 24. května v domě kultury burza pracovních míst. Oznámil to náměstek primátora Robin Povšík s tím, že cílem města je pomoci lidem i firmám ...


IROP ukončil příjem žádostí ve výzvách pro předkládání integrovaných projektů - MMR
Kurzy.cz | 09:24:41
Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, překročil další milník v podpoře integrovaných nástrojů – tedy investic napříč dotačními programy. Byl ukončen příjem žádostí v posledních výzvách pro předkl...


Digitální marketing v Číně
Kurzy.cz | 08:58:00
Na přelomu dubna a května uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Pekingu marketingový projekt na podporu českého piva a


Co brání rozvoji jaderné energetiky v Evropě?
Hospodářské noviny | 13:37:00
Současná ruská agrese vůči Ukrajině stáčí energetickou debatu k otázce, jak se vypořádat s reálným rizikem výpadku ruského plynu. Podobný úkol, tedy omezení spalování fosilních paliv, před nás staví prohlubující se klimatická krize. Prioritním...


Cizinci kradli z lesů kulatinu, rychle si přišli na tři čtvrtě milionu
idnes.cz | 13:49:00
Policistům na Vysočině se podařilo dopadnout organizovanou skupinu, která kradla a do zahraničí ke zpracování vozila dřevo. Bez vědomí vlastníků ho těžkou technikou nakládala na lesních skládkách. Tříčlenná skupina si tak jen za tři měsíce přišla nejméně na tři čtvrtě milionu korun.


Ranní nehoda vyřadila světla, policisté hodiny zaskakovali za semafory
idnes.cz | 13:40:00
Nejprve s autem nečekaně zahnula na středový ostrůvek, jízdu pak ukončil na chodníku náraz do semaforu pro chodce. Lehce zraněnou osmnáctiletou řidičku odvezli záchranáři do nemocnice, následky karambolu ale řidičům komplikovaly cestování ještě po mnoha hodinách.


Uzavření kohoutů s plynem by postihlo čtyřicet procent výrobců, říká průzkum
idnes.cz | 13:10:00
Ukončení dodávek plynu z Ruska by představoval zásadní problém pro čtyřicet procent tuzemských výrobních podniků. Pro osm procent z nich by představoval riziko existenční. Vyplývá to z průzkumu Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Firmám vadí, že vláda zatím nepředstavila plány, jak bude při různých scénářích omezovat přístup průmyslu k plynu.


Viděli ho mapovat uličky mezi regály. Střelec z Buffala čin chystal měsíce
idnes.cz | 13:02:00
Osmnáctiletý Payton Gendron, který v sobotu v supermarketu v černošské čtvrti Buffala střílel do lidí, připravoval akci pět měsíců dopředu. O podrobných plánech mladého střelce napsal deník The Washington Post, který vychází z Gendronových textových zpráv a příspěvků na internetu.


KOMENTÁŘ: Zbytečný rozruch. Dva povinné jazyky nemají logiku
idnes.cz | 13:00:00
Tisíce lidí podepisují petici za zachování dvou povinných cizích jazyků na druhém stupni základní školy. Ale velkou logiku to nemá a ­tuto povinnost podporuje pouze 15 procent učitelů, píše Radek Sárközi, prezident spolku Pedagogická komora.


Zdrogovaný řidič ujížděl i přes cyklostezku, pak narazil do auta policistů
idnes.cz | 12:29:00
Do pronásledování ujíždějícího řidiče se museli pustit celníci a policisté na severu Olomouckého kraje, kde muž sedící za volantem ignoroval výzvy k zastavení. Jak se následně ukázalo, zákony porušil hned několikrát.


Rádio Ukrajina rozšířilo pokrytí a chystá nový web
idnes.cz | 12:00:00
Rádio Ukrajina z portfolia mediální skupiny Media Bohemia po necelých dvou měsících fungování rozšiřuje pokrytí a vysílá nově také v DAB+. Rádio spustilo také nový web a přibyly i nové podcasty a pořady, informuje rádio v tiskové zprávě.


Nejsem srovnaná s věkem. Bojuju s pocitem, že končím, říká Pazderková
revue.idnes.cz | 13:39:00
Herečka a zpěvačka Iva Pazderková před dvěma měsíci oslavila 42. narozeniny. Ze svého věku má těžkou hlavu a přiznala, že s ním přišly i deprese. V primáckém pořadu 7 pádů Honzy Dědka se rozpovídala, jak celou věc zvládá.


Podmínky pro získání uprchlické dávky se zpřísní, aby nedocházelo ke zneužívání, dohodly se kraje a vláda
iHned.cz | 13:10:00
Vláda chce zamezit možnému zneužívání pětitisícových dávek uprchlíky, kteří na ně nemají nárok. Chystá proto změnu v systému vyplácení dávek, pro jejichž získání budou muset lidé splnit dvě podmínky. Uprchlík z Ukrajiny nově podporu nedostane, pokud...


Japonsko má po 11 letech šanci se vymanit z pasti nulových až záporných úrokových sazeb
iHned.cz | 12:37:00
Spotřebitelské ceny v Japonsku podle průzkumu Nikkei mezi odborníky tento měsíc poprvé od roku 2015 vzrostou o 2 %. Přestože se Bank of Japan od té doby snaží zajistit stabilní 2% inflaci, ceny naposledy rostly tímto tempem v březnu 2015 po zvýšení...


Největší cestovky hlásí rekordní zájem o zájezdy. Inflace je dosud nezdražila, Češi toho chtějí využít
iHned.cz | 12:05:00
Touha Čechů vyrazit letos v létě na dovolenou k moři je v posledních měsících obrovská. Lidé ve velkém nakupují zájezdy u cestovních kanceláří, protože po letech covidové pandemie mohou konečně bez výraznějších omezení cestovat. V utrácení je...


Česko i Evropská unie mají k digitalizaci naprosto odlišný přístup. A ani jeden není správný
iHned.cz | 11:07:00
Data hrají v dnešním světě stále větší roli. Každý z nás minimálně hodinu denně brouzdá po internetu a sociálních sítích, nakupuje online nebo používá chytrá zařízení jak pro osobní potřeby, tak i v práci. A vytváří tím obrovské množství dat. V roce...


Monumentální sci-fi v Rudolfinu. Příhodova výstava oslní každého
bleskove.cz | 12:00:00
Jeho chrliče představila prestižní berlínská galerie, pro Prahu vytvořil instalaci se slavným Brianem Enem.


Hřebejk: Josef Abrhám do role vždy dával kus sebe. Byl nečesky noblesní, bez poskvrny
pikant | 12:03:47
Režisér Jan Hřebejk vzpomíná na zesnulého herce Josefa Abrháma. Jeho velikost se dá podle něj popsat i tím, že měl už v osmi letech vlastní bustu.


Monumentální sci-fi v Rudolfinu. Příhodova výstava oslní každého
pikant | 12:00:00
Jeho chrliče představila prestižní berlínská galerie, pro Prahu vytvořil instalaci se slavným Brianem Enem.


Svezli jsme se v Subaru Solterra na mosteckém polygonu
Auto.cz | 12:50:00
Českému zastoupení značky Subaru se podařilo vypůjčit si a do republiky dovézt jediný předprodukční exemplář nového elektromobilu Solterra v Evropě. Byli jsme se s ním svézt na mosteckém polygonu.


Netolický po jednání s Rakušanem ocenil změny ve vyplácení dávek uprchlíkům
ČT24 | 13:16:21
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) jednal s hejtmany krajů ohledně přijímání a rozmisťování uprchlíků. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) řekl, že regiony vítají změnu ve vyplácení dávek běžencům z Ukrajiny ve výši pěti tisíc korun. Nárok na ni mají mít pouze žadatelé, kteří doloží razítko o překročení hranic Ukrajiny a schengenského prostoru. 


Bez zvyšování úrokových sazeb by inflace dosáhla 25 procent, míní Rusnok
ČT24 | 12:49:07
Pokud by Česká národní banka nezvyšovala úrokové sazby, vystoupala by nyní inflace podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka minimálně na dvacet až pětadvacet procent a kurz koruny by byl třicet korun za euro. Rusnok to řekl během Diskuzního fóra ČNB na Univerzitě Hradec Králové. 


Blízký spolupracovník exhejtmanky Pokorné Jermanové míří před soud kvůli kauze s externisty
ČT24 | 11:06:03
Státní zástupkyně obžalovala bývalého vysoce postaveného úředníka Středočeského kraje a blízkého spolupracovníka někdejší hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) Romana Šuberta. Obžaloba se týká kauzy s pracovními smlouvami externistů na krajském úřadě. Podání obžaloby ČT potvrdila obvodní státní zástupkyně pro Prahu 5 Hana Vrbová. 


Českým cestujícím se představuje vodíkový vlak. V budoucnu by mohl vytlačit diesely, je však drahý
ČT24 | 10:29:15
Vodík by mohl být v budoucnu tím, co bude pohánět většinu vlaků v Česku. České dráhy spolu s výrobcem vlaků Alstomem představily v úterý v Praze vodíkem poháněnou motorovou jednotku. S nasazením takových vlaků počítá národní plán čisté mobility a některé kraje již daly najevo, že si přejí, aby u nich vodíkové vlaky jezdily. Většina tratí v Česku není elektrizovaná, proto musí dopravci výhledově najít náhradu za dieselový pohon.


Babišův karavan z pohledu nás, naivních idealistů
Respekt | 11:50:48
Mistr Česka v politickém marketingu už zase nehledí nalevo napravo a hraje sám na sebe


Chytré výplaty, blockchain i umělá inteligence - trendy v oblasti Fintech, Blockachain jako služba, Infuze umělé inteligence a strojového učení
Kurzy.cz | 13:25:50
Chytré výplaty, blockchain i umělá inteligence. Trendy v oblasti fintech podle IC Group Finanční svět a bankovnictví jsou tradičně konzervativní segmenty. Ale fenomén technologií do nich přináší čerstvý vítr.


Ušetřete za vytápění a pořiďte si krbová kamna
Kurzy.cz | 13:25:13
Nárůst cen za vytápění je v dnešní době velmi obvyklé a časté téma. Lidé hledají levnější alternativu zdroje tepla, kterou je právě dřevo. Pokud i vy chcete tuto problematiku řešit, je nyní správný čas! Prodej krbových kamen roste a čekací doby jsou&helli


Ministr Síkela představil plán na posílení energetické bezpečnosti před příští zimou
Kurzy.cz | 13:24:15
Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo soubor opatření, které mají posílit energetickou bezpečnost České republiky. Hlavním cílem je před


EURUSD vzrástol nad hladinu 1,05
Kurzy.cz | 13:10:53
EURUSD sa naďalej zotavuje z nedávnych poklesov. Hlavný menový pár dnes prekonal hranicu 1,05. Euro sa voči americkému doláru obchoduje takmer o 1 % vyššie. Tento výkon na EURUSD je čiastočne poháňaný oslabovaním USD, ktorý je dnes druhou najhoršou men...


Zastupitelé rozhodli o individuálních dotacích v oblasti kultury - získá je Plzeňská filharmonie, Plzeňský lidový soubor Mladina, spolek K.R.O.K a Olivier Robert Paul Baudry, který pořádá Napoleonské slavnosti na zámku v Křimicích.
Kurzy.cz | 13:03:30
Plzeňská filharmonie získá v rámci individuální dotace navíc 4,6 milionu korun na zajištění provozu a uměleckého programu v roce 2022. Zastupitelé také schválili celkem 260 tisíc korun, které si rozdělí Plzeňský lidový soubor Mladina, Spolek K.R.O.K. a...


Jak zateplit dům: termoizolačními cihlami nebo fasádním zateplením?
Kurzy.cz | 13:01:48
Srovnání zateplení domu podle asociace výrobců minerální izolace (AVMI)


V Česku již pracuje více než 50 tisíc uprchlíků z Ukrajiny
Kurzy.cz | 12:59:00
Přes 50 tisíc ukrajinských občanů, kteří do České republiky uprchli před ruskou agresí, si již u nás našlo práci. Vyplývá to z informací od zaměstnavatelů, které má k dispozici Úřad práce ČR. Ukrajinští uprchlíci nejčastěji nastupují na pozice ve...


Máme třetí nejvyšší emise skleníkových plynů v EU, říká David Navrátil z ČS ke stavu životního prostředí v ČR
Kurzy.cz | 12:40:29
Rozhovor s hlavním ekonomem České spořitelny Davidem Navrátilem o 4. pilíři Indexu prosperity, který monitoruje stav životního prostředí v ČR: Česko do životního prostředí investuje 3. nejvyšší podíl HDP.


Jak zachováte soukromí i na malé zahradě? Jednoduše si vybudujte svoji oázu klidu
Kurzy.cz | 12:36:46
Ať už si chcete vychutnat odpolední siestu s knihou v ruce, anebo si dát oběd na zahradě, patrně netoužíte po tom, aby vám kolemjdoucí či sousedé viděli až do talíře. Naštěstí existují různá řešení, jak si zajistit soukromí i na nepříliš rozsáhlém pozemku


Index prosperity ČR: Česko investuje do životního prostředí téměř nejvíce, přesto jeho stav patří mezi nejhorší v EU
Kurzy.cz | 12:02:00
Stav životního prostředí v ČR je pátý nejhorší v Evropské unii. Vyplývá to ze čtvrtého pilíře Indexu prosperity Česka. Ačkoliv se u nás do jeho ochrany investuje 2,7 % HDP, přičemž unijní průměr činí 1,8 %, stále se potýkáme se suchem a vysokými emisemi&h


Tichý návrat páry. Česko brázdí první vlak na vodík, chlubí se téměř nulovými emisemi
aktuálně.cz | 13:36:38
Vlak s téměř nulovými emisemi vypouští místo kouře jen vodní páru. V Praze se poprvé představil vodíkový vlak. Prohlédněte si, jak vypadá.


Rekonstrukce ruské katastrofy: Ukrajinské houfnice mířily přesně, zemřelo 485 vojáků
aktuálně.cz | 13:14:59
Ruský pokus o stavbu pontonového mostu přes řeku Doněc 11. května utnul ukrajinský dělostřelecký útok.


Rusnok hájí růst sazeb. Inflace by jinak dosáhla až 25 procent, tvrdí
Eurozpravy-domácí | 12:24:00
Pokud by Česká národní banka nezvyšovala úrokové sazby, byla by nyní inflace v České republice podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka minimálně mezi 20 až 25 procenty a kurz koruny by byl 30 korun za euro. Rusnok to dnes řekl na Diskuzním fóru ČNB na Univerzitě Hradec Králové.


Investic do emirátů přibývá, země usiluje o další dynamický růst - příliv přímých zahraničních investic vyskočil v roce 2021 o 3,9% a dosáhl 20 miliard USD
Kurzy.cz | 11:14:35
Příliv INVESTIC DO EMIRÁTŮ PŘIBÝVÁ, ZEMĚ USILUJE O DALŠÍ DYNAMICKÝ RŮST Příliv přímých zahraničních investic do Spojených arabských emirátů vyskočil v roce 2021 o 3,9 % a dosáhl 20 miliard amerických dolarů. Vzestup signalizuje, že..


V Česku vzrostla podpora rozvoje jaderné energetiky
Eurozpravy-domácí | 10:52:00
V ČR vzrostla podpora rozvoje jaderné energetiky i obnovitelných zdrojů. V aktuálním průzkumu agentury IBRS, do nějž se zapojilo 500 Čechů, se pro rozvoj jaderné energetiky vyslovilo 68 procent z nich. Je to druhý nejlepší výsledek od roku 1994. Vyšší podporu jádra ovlivnila i válka na Ukrajině. Téměř polovina respondentů se ale také bojí, že kvůli válce na Ukrajině může být poškozená i jaderná elektrárna mimo území Ukrajiny. O výsledcích průzkumu informoval ČTK mluvčí jaderné elektrárny Temelín Marek Sviták.


Muž se u Prahy zabarikádoval v rodinném domě. Vyhrožoval, že se zabije
Denik.cz | 12:57:00
Muž se v obci Karlík u Prahy zabarikádoval v rodinném domě a vyhrožoval sebevraždou. Policisté nakonec museli proti němu použít taser. Uvnitř se nacházel také jeho příbuzný, devětasedmdesátiletý senior.


OBRAZEM: Zesnulého Abrháma bude Pražanům připomínat také zastávka U Prdlavky
Denik.cz | 12:56:00
Zesnulého herce Josefa Abrháma bude Pražanům připomínat také autobusová zastávka U Prdlavky. Ta odkazuje na jednu z jeho nejznámějších rolí - podvodníka Dalibora Vránu ve filmu Vrchní, prchni!. Cestující ji mohou využívat od loňského roku.


KVÍZ: Odešel pan herec. Znáte role Josefa Abrháma?
Denik.cz | 12:45:00
Josef Abrhám za svůj život ztvárnil bezpočet rolí. Za ty divadelní získal v roce 2020 cenu Thálie, za filmové pak díky roli v muzikálu Šakalí léta i Českého lva, ale hlavně přízeň diváků. Kdo by neznal jeho primáře Blažeje nebo falešného vrchního z komedie Vrchní, prchni? Další rolí už bohužel své příznivce nepotěší…


ŘSD čelí kybernetickému útoku. Webové stránky jsou nedostupné
Denik.cz | 11:58:00
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR se ráno stalo terčem kybernetického útoku, nyní je nedostupný web ŘSD i Dopravniinfo.cz. V ranních hodinách byla nedostupná i bezplatná asistenční a informační linka pro řidiče 800 280 281. ŘSD o tom informovalo na twitteru. Incidentem se zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Na webu ŘSD jsou mimo jiné dostupné dopravní kamery z celé ČR, na webu ŘSD Dopravniinfo.cz se zobrazuje aktuální dopravní situace v tuzemsku.


Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou nepokračují, uvedla Moskva
Eurozpravy-zahraniční | 12:00:00
Jednání mezi Moskvou a Kyjevem ohledně vyřešení situace na Ukrajině nepokračují, uvedl podle agentury TASS náměstek ruského ministra zahraničí Andrej Ruděnko. Podle Ruděnka se tak děje vinou ukrajinské strany, Kyjev prý nereagoval na ruský návrh dohody.


Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje
Eurozpravy-ekonomika | 13:02:00
Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje, megawatthodina (MWh) se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku dnes dopoledne pohybovala kolem 92 eur (2273 Kč). Trh se už tolik neobává, že surovina z Ruska přestane proudit, protože Evropská komise (EK) vyjasnila, jak mohou velcí evropští odběratelé za ruský plyn platit, aniž by porušili západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.


Zastavení dodávek plynu by podle průzkumu velmi vážně ohrozilo čtvrtinu firem
Eurozpravy-ekonomika | 12:20:00
V případě náhlého zastavení dodávek plynu by v podnikatelské činnosti byla existenčně nebo velmi vážně ohrožena čtvrtina tuzemských firem, ve výrobním sektoru až 40 procent firem. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Česko-německé obchodní a průmyslové komory.


Musk chce po Twitteru důkaz, že podíl falešných a robotických účtů je pod pěti procenty
Eurozpravy-ekonomika | 11:16:00
Americký podnikatel a zakladatel automobilky Tesla Elon Musk chce po společnosti Twitter důkaz, že podíl falešných a robotických účtů na této síti je pod pěti procenty. Bez toho se zdráhá firmu převzít. Napsal to dnes na svém twitterovém účtu, když odpovídal jinému uživateli. Musk za společnost Twitter v dubnu nabídl zhruba 44 miliard dolarů (přes bilion Kč).


Pošlete nám své vzpomínky na Becka, který se po 28 letech vrací do Prahy
Reflex | 13:00:00
V listopadu 1994 v Praze zahrál Beck a hned v únoru příštího roku získal svou první cenu Grammy. Ten koncert byl událostí na svou dobu nevídanou. Byli jste před 28 lety v klubu Belmondo u toho? Ozvěte se nám! Časopis Reflex chystá o Beckovi v Belmondu velký materiál. 


Schvalování ruské agrese na Ukrajině lze trestat, ale těžko dokazovat
Reflex | 12:00:00
Verbální trestné činy patří k nejkontroverznějším trestným činům v rámci Trestního zákoníku. Vždycky povede tenká hranice mezi tím, co je svobodný projev a co již spadá pod porušení zákona.  Celkem jednoduché je, že ke schvalování trestných činů ve spojení s ruskou agresí na Ukrajině není podstatné, byl-li již pachatel schvalovaného zločinu odsouzen, případně zda nějaký mezinárodní orgán postup Ruské federace za agresi označil.


Fiala se setkal s rakouským kancléřem Nehammerem v Kramářově vile
Tiscali-zprávy | 12:46:09
Premiér Petr Fiala přijal dnes v pražské Kramářově vile rakouského kancléře Karla Nehammera.


SpaceX vyslala na oběžnou dráhu přes sto družic Starlink během 24 hodin
E15-ekonomika | 13:00:00
Provoz na oběžné dráze stále roste. Kromě velkého boomu většinou nepříliš užitečných CubeSatů za to může také SpaceX, která už vyslala do vesmíru 2600 družic Starlink. Na oběžné dráze jich k dnešnímu dni zůstává 2352 a pracuje 2321. 


Pokud by ČNB nezvyšovala sazby, inflace by dosáhla až 25 procent, tvrdí Rusnok
E15-ekonomika | 12:43:00
Pokud by Česká národní banka nezvyšovala úrokové sazby, byla by nyní inflace v České republice podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka minimálně mezi 20 až 25 procenty a kurz koruny by byl 30 korun za euro. Rusnok to dnes řekl na Diskuzním fóru ČNB na Univerzitě Hradec Králové. Poznamenal, že jde z jeho strany o spekulaci, kterou si může dovolit jako "skoro emeritní guvernér". Meziroční inflace v dubnu stoupla na 14,2 procenta a dostala se na nejvyšší úroveň od prosince 1993. Kurz koruny je nyní pod 25 korunami za euro.


Musk se zdráhá koupi Twitteru, pokud je na něm počet falešných účtů vyšší než pět procent
E15-ekonomika | 11:25:00
Americký podnikatel a zakladatel automobilky Tesla Elon Musk chce po společnosti Twitter důkaz, že podíl falešných a robotických účtů na této síti je pod pěti procenty. Bez toho se zdráhá firmu převzít. Napsal to na svém twitterovém účtu, když odpovídal jinému uživateli. Musk za společnost Twitter v dubnu nabídl zhruba 44 miliard dolarů (přes bilion korun).


SpaceX vyslala na oběžnou dráhu přes sto družic Starlink během 24 hodin
E15-politika | 13:00:00
Provoz na oběžné dráze stále roste. Kromě velkého boomu většinou nepříliš užitečných CubeSatů za to může také SpaceX, která už vyslala do vesmíru 2600 družic Starlink. Na oběžné dráze jich k dnešnímu dni zůstává 2352 a pracuje 2321. 


Pokud by ČNB nezvyšovala sazby, inflace by dosáhla až 25 procent, tvrdí Rusnok
E15-politika | 12:43:00
Pokud by Česká národní banka nezvyšovala úrokové sazby, byla by nyní inflace v České republice podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka minimálně mezi 20 až 25 procenty a kurz koruny by byl 30 korun za euro. Rusnok to dnes řekl na Diskuzním fóru ČNB na Univerzitě Hradec Králové. Poznamenal, že jde z jeho strany o spekulaci, kterou si může dovolit jako "skoro emeritní guvernér". Meziroční inflace v dubnu stoupla na 14,2 procenta a dostala se na nejvyšší úroveň od prosince 1993. Kurz koruny je nyní pod 25 korunami za euro.


Musk se zdráhá koupi Twitteru, pokud je na něm počet falešných účtů vyšší než pět procent
E15-politika | 11:25:00
Americký podnikatel a zakladatel automobilky Tesla Elon Musk chce po společnosti Twitter důkaz, že podíl falešných a robotických účtů na této síti je pod pěti procenty. Bez toho se zdráhá firmu převzít. Napsal to na svém twitterovém účtu, když odpovídal jinému uživateli. Musk za společnost Twitter v dubnu nabídl zhruba 44 miliard dolarů (přes bilion korun).


Žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů v květnu
Finparáda | 10:00:00
Na Finparádě byly aktualizovány žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů. Nejlepší spořicí účty v současnosti nabízejí NEY spořitelní družstvo, Trinity Bank a Expobank. Nejvýhodnější termínovaný vklad potom klientům...


Ta letadla stačí jen natankovat a přeletět s nimi do zas****ho Dublinu, čertí se šéf Ryanairu. Na nové Boeingy čeká měsíce
Euro | 12:14:43
Šéf irského Ryanairu Michael O´Leary se ostře pustil do vedení Boeingu za jeho neschopnost dodat aerolinkám včas slíbená letadla. Letecký dopravce má u Američanů aktuálně objednaných 210 letounů typu B737-8200. Část z nich měla společnost obdržet v dubnu, dosud se tak ale nestalo. Ryanair doufá, že se mu i díky rozšíření stávající flotily podaří během letošního roku přepravit rekordních 165 milionů cestujících. Zda se na konci současného fiskálního období vrátí do zisku, šéf aerolinek netuší. To loňské uzavřelo se ztrátou 355 milionů eur.   


Ředitelství silnic a dálnic je pod kyberútokem, klíčové systémy mají fungovat
lupa.cz | 13:28:50
Ředitelství silnic a dálnic České republiky se dnes stalo terčem nespecifikovaného kybernetického útoku. ŘSD po desáté dopoledne oznámilo nedostupnost webů rsd.cz a dopravniinfo.cz, v současné době stále neběží. V ranních hodinách byla nedostupná také asistenční a informační linka pro řidiče 800 280 281.


Škoda zahájila výrobu baterií pro Enyaq. Vyveze je i do Německa
idnes.cz | 15:48:00
Škoda oficiálně zahájila ve svém hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi kompletaci baterií do elektromobilů. Škodě a dalším značkám koncernu Volkswagen jich bude dodávat víc než čtvrt milionu kusů ročně.


Balkán se kvůli Ukrajině nesmí cítit odstrčený, řekl Fialovi rakouský kancléř
idnes.cz | 15:33:00
Český premiér Petr Fiala v úterý jednal s rakouským kancléřem Karlem Nehammerem v pražské Kramářově vile. Politici hovořili o otázce ropy a plynu a surovinové závislosti na Rusku. Probírali také předsednictví ČR v Radě EU. Nehammer apeloval na Fialu, aby Česko při svém předsednictví nezapomínalo na západní Balkán. Vstup Rakouska do NATO není podle něj v plánu.


Abrhám se Šafránkovou chtěli zpátky do Činoherního klubu, vzpomíná Smoček
idnes.cz | 15:19:00
Nejen velké filmové role po sobě zanechal zesnulý Josef Abrhám. Tvář slavného herce byla po třicet let spojena s vrcholným obdobím Činoherního klubu, působil i v Národním divadle. „Byl to jeden z nejnoblesnějších herců, které jsem kdy potkal. Jeho imaginace byla skvělá,“ řekl režisér Ladislav Smoček a zdůraznil, že se Abrhám spolu s Libuší Šafránkovou chtěli na prkna Činoherního klubu vrátit.


Zloděj ujížděl policii, pak chtěl utéct. Zastavila ho až namířená zbraň
idnes.cz | 15:17:00
Ujíždějícího řidiče chytali policisté na Karvinsku. Jeho jízdu v kradeném BMW ukončil až zátaras a zastavovací pás. Pak se ještě pokusil policii utéct, zastavila ho ale namířená policejní zbraň.


Rusko může přijít o všechno, jak jen bude Kyjev chtít, míní vyslankyně USA
idnes.cz | 15:11:00
USA dodají tolik zbraní, jak jen budou Ukrajinci proti Rusku potřebovat. Americká chargé d’affaires Kristina Kvienová přitom připouští, že Rusové mohou na Ukrajině přijít o všechno, i o Donbas a anektovaný Krym, pokud k tomu bude Kyjev mít dostatek odhodlání. Nevyloučila ani to, že by NATO mohlo přijmout Ukrajinu za člena, a to poměrně rychle.


Bez růstu sazeb by inflace byla 25 procent a 30 Kč za euro, odhadl Rusnok
idnes.cz | 15:03:00
Pokud by ČNB nezvyšovala úrokové sazby, byla by nyní inflace podle guvernéra Jiřího Rusnoka minimálně mezi 20 až 25 procenty. „Kurz koruny by se navíc zřítil někam ke 30 korunám za euro,“ uvedl Rusnok na Diskuzním fóru ČNB na královéhradecké univerzitě.


Kraje chtějí od Rakušana kvůli uprchlíkům aktuální data, ve hře má být i dávka
idnes.cz | 14:54:00
Výsledek úterní schůzky hejtmanů s ministrem vnitra Vítem Rakušanem kvůli řešení uprchlické krize a přerozdělování lidí do krajů obestírá mlčení. Resort se poté oficiálně nijak nevyjádřil. Od hejtmanů tak proudí zatím jen kusé informace. Ve hře je podle nich speciální finanční pomoc nebo informační systém o volných kapacitách pracovních míst a ve školách.


VIDEO: Žena vybírala, muž za zády prodavaček ukradl zlaté řetízky
idnes.cz | 14:53:00
Tři zlaté řetízky za 50 tisíc korun ukradli dva zloději v obchodním centru v Hradci Králové. Zatímco žena předstírala zájem o koupi zboží, muž poodešel a sebral řetízky položené na středovém pultu.


Karlovarský kraj má stále málo lékařů, mladé chce motivovat už ve škole
idnes.cz | 14:21:00
Kritický nedostatek praktických lékařů a zubařů bude muset řešit Karlovarský kraj. Vyplývá to z výsledků jednání vedení regionu se starosty obcí s rozšířenou působností a zástupci regionální pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny. Finanční motivace pro stávající lékaře už nestačí. Navíc jejich věkový průměr se velmi blíží sedmdesátce.


Ukrajina se rozloučila s prvním prezidentem Kravčukem, dorazil i Zelenskyj
idnes.cz | 14:01:00
Pietního aktu rozloučení se zesnulým bývalým prezidentem Ukrajiny Leonidem Kravčukem se v úterý v Kyjevě zúčastnil nynější nejvyšší představitel země Volodymyr Zelenskyj a řada dalších čelných ukrajinských činitelů.


KOMENTÁŘ: Evropská hrozba je i nadějí. Jak debata o nastavení Unie změní Evropu
idnes.cz | 14:00:00
Před třemi lety byla svolána Konference o budoucnosti Evropy, aby hledala směr dalšího vývoje EU. Teď vydala svá doporučení. Máme se bát evropské unifikace, nebo je v tom i nějaká šance pro Česko? píše ve svém komentáři pro MF DNES bývalý náměstek ministra zahraničí a velvyslanec ve Francii Petr Drulák.


Kryptoměny nejsou digitální zlato, ukázaly nedávné výprodeje.
iHned.cz | 15:48:00
Před začátkem letošních výprodejů na akciových trzích platilo, že kryptoměny si žijí svým vlastním životem. Nová třída aktiv měla vlastní impulzy, které určovaly pohyb cen. Jednou to byla regulace kryptoměn v Číně, podruhé přijímání bitcoinů firmou...


Pokud byl na Marsu život, teď to zjistíme. Vozítko Perseverance začíná zkoumat deltu starodávné řeky
iHned.cz | 15:30:00
Kráter Jezero na planetě Mars byl před miliardami let plný vody, protože ho napájela velká řeka. A ústí této řeky, které obsahuje spoustu usazenin, bude nyní zkoumat rover americké NASA Perseverance (česky Vytrvalost). Zatím vědci nevědí, jestli...


V této válce vítězíme díky naší nerozumnosti. Ale pozor, není nic hloupějšího než být přepjatý a hysterický
iHned.cz | 14:50:00
KYJEV, DEN SEDMDESÁTÝ SEDMÝ, středa 11. května 2022. Když jsem se nedávno vracel domů, překvapilo mě, že staveniště, o kterém jsem si myslel, že je navždy opuštěné, ožilo. Ne úplně, ale ožilo. Objevili se tam dělníci – a nebylo jich málo, na...


Jednota Západu může dostat trhliny. Mezi EU a Británií se schyluje k obchodní válce, zase jde o brexit
iHned.cz | 14:20:00
Když se v britském parlamentu v pondělí chopil slova guvernér centrální banky Andrew Bailey, mnozí poslanci užasli. Nárůst cen potravin letos dosáhne „apokalyptických rozměrů“, prohlásil Bailey například. Za vysokou inflaci podle něj...


Co brání rozvoji jaderné energetiky v Evropě?
iHned.cz | 13:37:00
Současná ruská agrese vůči Ukrajině stáčí energetickou debatu k otázce, jak se vypořádat s reálným rizikem výpadku ruského plynu. Podobný úkol, tedy omezení spalování fosilních paliv, před nás staví prohlubující se klimatická krize. Prioritním...


Alžběta II. nečekaně navštívila novou stanici dráhy pojmenované na její počest
revue.idnes.cz | 15:21:00
Britská královna Alžběta II. (96) v úterý nečekaně navštívila stanici londýnské dráhy Paddington Station na právě dokončené nové lince pojmenované na její počest Elisabeth Line. Na akci ji doprovodil nejmladší syn, princ Edward. Veřejnosti se nová linka otevře za týden.


Balkán se kvůli Ukrajině nesmí cítit odstrčený, řekl Fialovi rakouský kancléř
lidovky.cz | 15:36:54
Český premiér Petr Fiala v úterý jednal s rakouským kancléřem Karlem Nehammerem v pražské Kramářově vile. Politici hovořili o otázce ropy a plynu a surovinové závislosti na Rusku. Probírali také předsednictví ČR v Radě EU. Nehammer apeloval na Fialu, aby Česko při svém předsednictví nezapomínalo na západní Balkán. Vstup Rakouska do NATO není podle něj v plánu.


Hřebejk: Josef Abrhám do role vždy dával kus sebe. Byl nečesky noblesní, bez poskvrny
bleskove.cz | 12:03:47
Režisér Jan Hřebejk vzpomíná na zesnulého herce Josefa Abrháma. Jeho velikost se dá podle něj popsat i tím, že měl už v osmi letech vlastní bustu.


Bez růstu sazeb by inflace byla 25 procent a 30 korun za euro, odhadl Rusnok
lidovky.cz | 15:10:11
Pokud by ČNB nezvyšovala úrokové sazby, byla by nyní inflace podle guvernéra Jiřího Rusnoka minimálně mezi 20 až 25 procenty. „Kurz koruny by se navíc zřítil někam ke 30 korunám za euro,“ uvedl Rusnok na Diskuzním fóru ČNB na královéhradecké univerzitě.


Kraje chtějí od Rakušana kvůli uprchlíkům aktuální data, ve hře má být i dávka
lidovky.cz | 14:56:00
Výsledek úterní schůzky hejtmanů s ministrem vnitra Vítem Rakušanem kvůli řešení uprchlické krize a přerozdělování lidí do krajů obestírá mlčení. Resort se poté oficiálně nijak nevyjádřil. Od hejtmanů tak proudí zatím jen kusé informace. Ve hře je podle nich speciální finanční pomoc nebo informační systém o volných kapacitách pracovních míst a ve školách.


Vláda bude rozhodovat o žádosti Sněmovně o prodloužení nouzového stavu
lidovky.cz | 14:39:43
Vláda bude na svém mimořádném zasedání, které se týká uprchlické krize způsobené válkou na Ukrajině, kterou napadlo Rusko, rozhodovat o žádosti Sněmovně o prodloužení nouzového stavu. Ministr vnitra Vít Rakušan už dříve řekl, že je je nakloněn prodloužení nouzového stavu o dalších třicet dnů. Zatím platí v zemi do konce května.


Střelec z Buffala spřádal krvavý plán na zabíjení několik měsíců. Zmapoval si únikové trasy i umístění poliček
lidovky.cz | 13:43:24
Osmnáctiletý Payton Gendron, který v sobotu v supermarketu v černošské čtvrti Buffala střílel do lidí, připravoval akci pět měsíců dopředu. O podrobných plánech mladého střelce napsal deník The Washington Post, který vychází z Gendronových textových zpráv a příspěvků na internetu.


Rušení výuky cizích jazyků? Hlavně abychom ty naše nebohé děti nepřetížili
lidovky.cz | 13:34:00
Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem, praví přísloví. Za komunistů jsme zpravidla měli být člověkem jen jednou a to ještě ruským, výuka jazyků se pěstovala spíše soukromě a dobrovolně.


Práci v Česku si podle ministerstva našlo přes 50 tisíc uprchlíků z Ukrajiny
aktuálně.cz | 14:49:05
Ukrajinští uprchlíci nejčastěji nastupují na pozice ve výrobě, stavebnictví, službách nebo třeba v dopravě.


Nejsušší půda i malý podíl recyklace. Česko má páté nejhorší životní prostředí v EU
aktuálně.cz | 14:09:52
S problémy se potýkají zejména země střední Evropy, Balkánu a Beneluxu. Nečekaně špatně se umístilo i Německo.


Kam až sahají Hujerovi? Připomeňte si legendární filmové hlášky Josefa Abrháma
Denik.cz | 14:46:00
Josef Abrhám vytvořil mnohé role, které zůstanou navždy v srdcích diváků. Nezapomenutelné jsou i hlášky, které ve svých úlohách pronášel. Pojďme si některé z nich připomenout.


Vzpomínky kolegů na Josefa Abrháma: Často pochyboval, zda vůbec měl být hercem
Denik.cz | 13:52:00
Zpráva o úmrtí oblíbeného českého herce zarmoutila nejen řady jeho fanoušků, ale i osobnosti české kulturní scény. Na Josefa Abrháma, který odešel ve věku 82 let, pro Deník zavzpomínala Iva Janžurová, která s ním natáčela mimo jiné legendární seriál Nemocnice na kraji města.


Útok v americkém Buffalu: Střelec se připravoval několik měsíců, tvrdí média
Denik.cz | 13:32:00
Osmnáctiletý střelec bílé pleti Payton Gendron, který v sobotu zabil deset lidí v supermarketu v černošské čtvrti Buffala, svůj čin chystal několik měsíců. O stále podrobnějších plánech svědčí textové zprávy a zveřejněné příspěvky na internetu připisované střelci, píše deník The Washington Post.


ABB a Shell buduje síť nejrychlejších nabíječek na světě
Auto.cz | 14:51:00
Nová nabíjecí stanice Terra 360 by měla nabídnout až 100 kilometrů dojezdu za 3 minuty nabíjení.


Prodej nových aut na LPG v ČR se v prvním čtvrtletí ztrojnásobil na 1021
Auto.cz | 13:54:00
Prodej nových aut na LPG v ČR se v prvním čtvrtletí meziročně ztrojnásobil na 1021 vozů. Počet dodatečných přestaveb na propan-butan ve stejném období vzrostl dvojnásobně na 1600 vozidel. Uvedla to Česká asociace LPG.


Škoda zahájila výrobu baterií pro Enyaq. Vyveze je i do Německa
Auto-iDNES.cz | 15:48:00
Škoda oficiálně zahájila ve svém hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi kompletaci baterií do elektromobilů. Škodě a dalším značkám koncernu Volkswagen jich bude dodávat víc než čtvrt milionu kusů ročně.


Vzácná desetikoruna z roku 1993 raketově roste na ceně. Kdo ji má v peněžence, může již vydělat 15 průměrných platů
Kurzy.cz | 15:58:17
Díky nastartované výrazné inflaci reálné mzdy začaly v posledních měsících klesat. Zkrátka vzestup cen nabral silnějšího tempa než růst mezd. Průměrná mzda přitom již ke konci roku 2021 překročila hranici 40 tis. korun, když meziročně vzrostla o 4 %.


Tipy na obchodování stříbra (17.5.2022)
Kurzy.cz | 15:52:32
Stříbro prošlo silnou korekcí a falešně prolomilo hladinu 21 USD, což je úroveň, která je pro kupce významná. Tato situace si žádá další nákupy na trhu od aktuálních cen až k úrovni retracementu 50 % na hladině 21 USD.


Výhled na 20. týden 16.05.2022 - 20.05.2022
Kurzy.cz | 15:18:35
Po minulém, velmi nepříznivém týdnu, index S&P prodloužil klesající řadu a ve čtvrtek atakoval 20% korekci od svých historických maxim. Znamená to, že po Nasdaqu a Russellu další z hlavních čtyř indexů zaklepal na bránu medvědího trhu.


Právě teď je ideální období, kdy můžete zničit plevel v zárodku a není nutné jít chemickou cestou, stačí dobře zametat nebo použít horkou vodu
Kurzy.cz | 15:10:52
Likvidace plevele na chodnících, v parcích a zahradách je v květnu a červnu aktuálním tématem. A často jednoduché řešení je také nejvíce funkční. Při pravidelném zametání se totiž včas odstraní semínka, ze kterých by jinak vyrostl plevel.


Úskalí daňových přiznání pro fyzické i právnické osoby
Kurzy.cz | 15:05:50
O daních se každoročně mluví ke konci března, kdy je termín pro listinné podání daňového přiznání pro fyzické osoby (FO). Ty musí do 1. dubna přiznání doručit či odeslat na příslušný finanční úřad.


Maloobchod v USA dodal za duben solidní čísla
Kurzy.cz | 15:05:36
Růst maloobchodních tržeb v zámoří za duben ve výši 0,9 pct formálně vzato těsně zaostal za očekávaným 1pct růstem. Další data z maloobchodu však vypadají naopak slušně, takže celý report hodnotíme mírně pozitivně.


Ceny rostou, limit pro DPP ne. Zvýšení by pomohlo ohroženým skupinám a přispělo k flexibilitě pracovního trhu
Kurzy.cz | 14:49:42
Jedním z nástrojů, který by pomohl skupinám ohroženým rekordní mírou inflace, je podle odborníků poradenské skupiny Moore Czech Republic, zvýšení limitu pro aplikaci srážkové daně a odvodů u dohod o provedení práce (DPP).


Praskání technologické bubliny, obrat na akciovém trhu a přehodnocování u kryptoměn
Kurzy.cz | 14:46:36
Dochází k praskání technologické bubliny, nejvíce to odnášejí firmy, které investují do budoucích technologií a nyní negenerují žádné zisky. Pro Bloomberg to uvedla Victoria Greene, která působí jako investiční ředitelka ve společnosti G Squared Privat...


USD po údajoch o maloobchodných predajoch mierne posilnil
Kurzy.cz | 14:44:45
Údaje o maloobchodnom predaji v USA za apríl boli zverejnené o 14:30. Správa bola v súlade s očakávaniami a nespôsobila žiadne veľké pohyby na trhoch. Hlavné body správy: Maloobchodné predaje: 0,9 % medzimesačne v porovnaní s očakávanými 0,9 % (pre...


Zájem o fyzické drahé kovy vzrostl až o 100 procent
Kurzy.cz | 14:36:44
Poptávka po fyzických drahých kovech se v březnu a dubnu zvýšila meziročně o 50 až 100 procent. To se projevilo na růstu tržeb největšího tuzemského obchodníka Golden Gate CZ za první čtyři měsíce o 43 procent na 2,38 miliardy korun.


Kurzovní lístek ČNB na úterý 17.05.2022
Kurzy.cz | 14:28:16
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 16.5.Změna17.5. Americký dolar USD 1 23.7090 -1.07%23.4530...


Vysoká inflace rekordně rozevírá nůžky mezi předčasným a řádným starobním důchodem
Kurzy.cz | 14:17:50
V prvním čtvrtletí roku 2022 bylo v České republice 2 364 429 starobních důchodců. Z toho se více než třetina rozhodla ukončit výdělečnou činnost dříve a pobírá předčasný starobní důchod.


V Česku je stále skoro 300 tisíc zaměstnanců, kteří si měsíčně vydělají méně než 20 tisíc korun hrubého. Odbory žádají navýšení minimální mzdy o dva tisíce na 18 200 korun.
Kurzy.cz | 14:15:00
V Česku je stále skoro 300 tisíc zaměstnanců, kteří si měsíčně vydělají méně než 20 tisíc korun hrubého. Celkem dvě třetiny všech pracovníků pak nedosáhnou na průměrnou mzdu. Vzhledem k současnému tempu růstu cen proto odbory žádají navýšení minimální&hel


Thales Group podpísala významnú zmluvu s americkou armádou
Kurzy.cz | 14:11:50
Thales Group je francúzsky konglomerát známy svojimi podielmi v oblasti obrany a kritickej infraštruktúry. Spoločnosť sa zameriava na špičkové, pokročilé 'deep tech' systémy, dátovú analytiku, AI, komunikáciu, obranu, vesmír a pracuje na kvantových tec...


Walmart zklamal na zisku. Uvádí problémy v dodavatelských řetězcích a vyšší mzdové náklady
Kurzy.cz | 14:05:00
Zisk společnosti Walmart za první čtvrtletí nedosáhl na očekávání Wall Street, když se společnost musela poprat s dalšími problémy v dodavatelském řetězci a rostoucími mzdovými náklady.


MV: Uživatelé datovek už odeslali jednu miliardu datových zpráv
Kurzy.cz | 13:50:00
Celých 30 miliard korun úspora jen za poštovné pro občany i stát. Tolik už ušetřil Informační systém datových schránek, resp. tolik by lidé i úřady museli dohromady zaplatit za jednu miliardu odeslaných listinných dopisů, kdyby od roku 2009 neexistoval...


Nařízení o evropské správě dat zpřístupní údaje pro občany a firmy
Kurzy.cz | 13:49:19
Nejen snadné a opakované používání dat veřejné správy. Členské státy Evropské Unie schválily akt o evropské správě dat (Data Governance


Oficiální sdělení: Valná hromada Lázně Mšené, a.s. (17.5.2022)
Kurzy.cz | 13:45:00
Lázně Mšené, a.s., se sídlem Lázeňská 62, Mšené-lázně, IČO 44569530 Pozvánka Představenstvo akciové společnosti Lázně Mšené, a.s. se sídlem Mšené-lázně, Lázeňská 62, PSČ 411 19, IČO 44569530, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v...


Zelený vodík i hnojiva - JAR skýtá řadu šancí pro petrochemický průmysl
Kurzy.cz | 13:36:38
Veliko Zelený vodík i hnojiva. JAR skýtá řadu šancí pro petrochemický průmysl Jihoafrická republika je domovem nejrozvinutějšího chemického sektoru na kontinentu, což mimo jiné zahrnuje výrobu paliv, plastů hnojiv, ale i farmaceutik.


Zemědělství 4.0 na vzestupu
Kurzy.cz | 13:26:00
Automatizované řídicí systémy, dávkování hnojiv a herbicidů, polní roboti a drony, senzory pro rozbor půdy, autonomní řízení


Nemusíte být zrovna prezident, abyste byli na známce - nic vám nebrání nechat si zhotovit poštovní známky s kuponem, na který lze dotisknout logo Vaší firmy, Váš portrét, fotografii kamaráda, potomků nebo třeba rodinného automobilu.
Kurzy.cz | 13:26:00
Poštovní známky mají dlouhou historii. A protože jde o ceniny vydávané v milionových nákladech, poštovní správy ve všech zemích pečlivě vybírají motivy, které se na známkách objeví. Dnes Vám ale nic nebrání nechat si zhotovit poštovní známky s...


Klíčové elektronické systémy resortu dopravy fungují, na odstranění výpadku webů ŘSD pracuje
Kurzy.cz | 12:58:43
„ŘSD ve spolupráci s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost incident prošetřují a pracují na jeho odstranění. Klíčové elektronické systémy resortu jsou dále funkční a lze bez omezení kupovat elektronickou dálniční známku, využívat je...


Bez růstu sazeb by inflace byla až 25 procent a kurz 30 korun za euro - Rusnok
Kurzy.cz | 12:40:00
Pokud by Česká národní banka nezvyšovala úrokové sazby, byla by nyní inflace v České republice podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka minimálně mezi 20 až 25 procenty a kurz koruny by byl 30 korun za euro.


Česká online platforma Campiri v Polsku – úspěšný start a rychlý růst
Kurzy.cz | 12:38:00
Startup Campiri, který digitálně propojuje zájemce o půjčení karavanu s jejich majiteli a půjčovnami a umožňuje rezervaci na pár


Ze dne na den jsem se stal chipsařem, vypráví rizikový investor Miloš Vančura. Fabriku na zeleninové brambůrky zachránil z insolvence
Euro | 14:24:17
Zakladatel fondu Czech Capital Fund SICAV kupuje pohledávky proti problémovým firmám a specializuje se na jejich krizové řízení. Když se podnikům začne dařit, prodává je. Mezi desítkami společností, jež vytáhl z dluhů, vyčnívá příběh italské výrobny zeleninových brambůrek Joxty. Portfolio fondu se skládá z podniků v oblasti potravinářství, strojírenství a z nemovitostí. Jeho investoři se však chystají vstoupit i do sektoru soukromého školství.


První členské státy přislíbily přibližně 270 milionů eur na provádění iniciativy ALMA
Kurzy.cz | 12:00:00
První členské státy vyjádřily svůj závazek provádět novou iniciativu Komise ALMA ( Aim, Learn, Master, Achieve – stanovit si cíl, učit se, osvojit si dovednost, dosáhnout cíle) na podporu znevýhodněných mladých lidí při vstupu na trh práce nebo dalším ...


Finanční trhy se utáhly jako při velkých krizích v minulosti, říká Hájek z XTB
Hospodářské noviny | 16:36:00
V novém dílu investičního podcastu MoneyPenny se David zaměřil na aktuální dění na finančních trzích, které zažívají vysoké turbulence. Mnoho drobných investorů vnímá současné propady jako příležitost nakupovat akcie. S analytikem Štěpánem Hájkem se...


Nová premiérka Francie má pověst ženy, která si jde tvrdě za svým. Bude řešit hlavně penzijní reformu
Hospodářské noviny | 16:28:00
Do premiérského křesla ve Francii usedla teprve druhá žena v historii. Stala se jí dosavadní ministryně práce Élisabeth Borneová. „Chtěla bych svou nominaci věnovat všem malým holčičkám a vzkázat jim, aby si šly za svými sny,“ prohlásila...


Kryptoměny nejsou digitální zlato, ukázaly nedávné výprodeje.
Hospodářské noviny | 15:48:00
Před začátkem letošních výprodejů na akciových trzích platilo, že kryptoměny si žijí svým vlastním životem. Nová třída aktiv měla vlastní impulzy, které určovaly pohyb cen. Jednou to byla regulace kryptoměn v Číně, podruhé přijímání bitcoinů firmou...


Pokud byl na Marsu život, teď to zjistíme. Vozítko Perseverance začíná zkoumat deltu starodávné řeky
Hospodářské noviny | 15:30:00
Kráter Jezero na planetě Mars byl před miliardami let plný vody, protože ho napájela velká řeka. A ústí této řeky, které obsahuje spoustu usazenin, bude nyní zkoumat rover americké NASA Perseverance (česky Vytrvalost). Zatím vědci nevědí, jestli...


V této válce vítězíme díky naší nerozumnosti. Ale pozor, není nic hloupějšího než být přepjatý a hysterický
Hospodářské noviny | 14:50:00
KYJEV, DEN SEDMDESÁTÝ SEDMÝ, středa 11. května 2022. Když jsem se nedávno vracel domů, překvapilo mě, že staveniště, o kterém jsem si myslel, že je navždy opuštěné, ožilo. Ne úplně, ale ožilo. Objevili se tam dělníci – a nebylo jich málo, na...


Jednota Západu může dostat trhliny. Mezi EU a Británií se schyluje k obchodní válce, zase jde o brexit
Hospodářské noviny | 14:20:00
Když se v britském parlamentu v pondělí chopil slova guvernér centrální banky Andrew Bailey, mnozí poslanci užasli. Nárůst cen potravin letos dosáhne „apokalyptických rozměrů“, prohlásil Bailey například. Za vysokou inflaci podle něj...


Podmínky pro získání uprchlické dávky se zpřísní, aby nedocházelo ke zneužívání, dohodly se kraje a vláda
Hospodářské noviny | 13:10:00
Vláda chce zamezit možnému zneužívání pětitisícových dávek uprchlíky, kteří na ně nemají nárok. Chystá proto změnu v systému vyplácení dávek, pro jejichž získání budou muset lidé splnit dvě podmínky. Uprchlík z Ukrajiny nově podporu nedostane, pokud...


Japonsko má po 11 letech šanci se vymanit z pasti nulových až záporných úrokových sazeb
Hospodářské noviny | 12:37:00
Spotřebitelské ceny v Japonsku podle průzkumu Nikkei mezi odborníky tento měsíc poprvé od roku 2015 vzrostou o 2 %. Přestože se Bank of Japan od té doby snaží zajistit stabilní 2% inflaci, ceny naposledy rostly tímto tempem v březnu 2015 po zvýšení...


Trh s bydlením je vítězem současných krizí. Ceny nemovitostí ale mohou v budoucnu klesnout
Hospodářské noviny | 12:23:00
Pokud chce dnes člověk koupit nemovitost, musí nakupovat za cenu, která bude platit zítra. Tato skutečnost stále platí, nesmíme však zapomenout zohlednit nejedno „ale“. S ohledem na covid, vysokou inflaci, růst úrokových sazeb nebo válku...


Největší cestovky hlásí rekordní zájem o zájezdy. Inflace je dosud nezdražila, Češi toho chtějí využít
Hospodářské noviny | 12:05:00
Touha Čechů vyrazit letos v létě na dovolenou k moři je v posledních měsících obrovská. Lidé ve velkém nakupují zájezdy u cestovních kanceláří, protože po letech covidové pandemie mohou konečně bez výraznějších omezení cestovat. V utrácení je...


Česko i Evropská unie mají k digitalizaci naprosto odlišný přístup. A ani jeden není správný
Hospodářské noviny | 11:07:00
Data hrají v dnešním světě stále větší roli. Každý z nás minimálně hodinu denně brouzdá po internetu a sociálních sítích, nakupuje online nebo používá chytrá zařízení jak pro osobní potřeby, tak i v práci. A vytváří tím obrovské množství dat. V roce...


Obrat ve vztazích? Ruská armáda v Sýrii poprvé použila rakety S-300 proti izraelským letadlům
Hospodářské noviny | 11:01:00
Ruská armáda v Sýrii poprvé použila své protiletadlové rakety S-300 proti izraelským letadlům. Oznámila to izraelská televize. Izrael na syrském území útočí na cíle Íránu a jeho libanonského spojence Hizballáhu. Izrael tyto útoky odůvodňuje snahou...


RWE prodává své zásobníky plynu v Česku
ČT24 | 16:29:50
Německá energetická společnost RWE zahájila prodej svých zásobníků plynu v Česku. Firma v úterý uvedla, že už obdržela příznivou zpětnou vazbu od potenciálních zájemců z Evropy.


Studenti nultého ročníku plzeňských práv mají výhodu, vadí akreditačnímu úřadu
ČT24 | 14:32:29
Řízení, které s plzeňskou právnickou fakultou zahájil Národní akreditační úřad (NAÚ), se týká pouze nultých ročníků a jejich provázání s přijímacím řízením, řekl rektor Západočeské univerzity Miroslav Holeček. Neohrožuje tedy podle něj samotné studium na fakultě. Od správního řízení očekává, že vyjasní podmínky pro nulté ročníky nejenom na plzeňských právech, ale na všech vysokých školách v Česku.


Konec jednoho pokusu. Ladu čeká po znárodnění návrat hrdosti – a úpadku
Respekt | 16:37:01
Osobní vzpomínka na obří automobilku na březích řeky Volhy a snahu modernizovat Rusko


Pochybnosti spořádaného elegána. Zemřel herec Josef Abrhám
Respekt | 16:08:59
Jeho umění dokázali svým způsobem nejlépe vytěžit Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák


Platby za státní pojištěnce budou vycházet z inflace a růstu reálné mzdy
Eurozpravy-domácí | 16:22:00
Vláda navrhne valorizaci plateb za státní pojištěnce podle vyměřovacího základu zvýšeného o inflaci a jednu polovinu růstu reálné mzdy. Novinářům to dnes řekli ministři financí Zbyněk Stanjura (ODS) a zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).


Rakušan jednal s ukrajinským ministrem o romských uprchlících či obnově země
Eurozpravy-domácí | 16:20:00
O situaci romských uprchlíků či vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině jednal dnes ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se svým ukrajinským protějškem Denysem Monastyrským. Ministerstvo vnitra v tiskové zprávě uvedlo, že Monastyrského požádal o vyšetření možného organizovaného vypravování lidí ze Zakarpatské oblasti za vidinou výhod, na které by mohli mít právo v EU.


RWE zahájila prodej svých zásobníků plynu v České republice
Eurozpravy-domácí | 16:12:00
Německá energetická společnost RWE zahájila proces prodeje svých zásobníků plynu v České republice. Firma dnes uvedla, že už obdržela příznivou zpětnou vazbu od potenciálních zájemců z Evropy. Informuje o tom agentura Reuters.


Fialu na jednání o embargu na dovoz ruské ropy mrzí, že Evropská unie působí nejednotně
Eurozpravy-domácí | 15:12:00
Premiéra Petra Fialu (ODS) na jednání o embargu na dovoz ruské ropy mrzí, že Evropská unie působí nejednotně. Podle rakouského kancléře Karla Nehammera by Evropská komise (EK) měla oznamovat výsledky až po ukončení jednání. Lídři vlád to řekli na dnešní tiskové konferenci po jednání v Praze.


ŘSD se stalo terčem kyberútoku, stále je nedostupný web a asistenční linka
Eurozpravy-domácí | 15:04:00
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR se dnes ráno stalo terčem kybernetického útoku, nyní je stále nedostupný web ŘSD i Dopravniinfo.cz. Stále je také nedostupná i bezplatná asistenční a informační linka pro řidiče 800 280 281. ČTK to řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.


Práci v Česku si našlo už přes 50.000 uprchlíků z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 15:00:00
Práci v Česku si našlo přes 50.000 uprchlíků z Ukrajiny. Jejich přijetí úřadu práce nahlásili zaměstnavatelé. Většinou lidé obsadili místa, která byla dlouho volná. ČTK to dnes sdělilo ministerstvo práce. Podle něj zhruba 29 procent příchozích uvedlo, že má vysokou školu. Dalších asi 23 procent má maturitu a 17 procent výuční list. Zbývající necelá třetina má základní vzdělání.


Češi jsou více ochotní utrácet za nadstandardní zdravotní péči
Eurozpravy-domácí | 13:45:00
Češi jsou více ochotní utrácet za nadstandardní zdravotní péči. Přesto však tyto výdaje rostou jen pozvolna a loni tvořily jen 2,8 procenta výdajů domácností. V zemích západní Evropy lidé za své zdraví utrácejí větší část domácího rozpočtu, vyplývá z dat Eurostatu.


Kraje vítají změnu ve vyplácení dávek uprchlíkům z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 13:33:00
Kraje podle hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického (3PK/ČSSD) vítají změnu ve vyplácení dávek uprchlíkům z Ukrajiny ve výši 5000 korun. Nárok na ni mají mít pouze žadatelé, kteří doloží razítko o překročení hranic Ukrajiny a schengenského prostoru.


Tuzemští chovatelé včel přišli v uplynulé zimě o skoro desetinu včelstev
Eurozpravy-domácí | 13:17:00
Tuzemští chovatelé včel přišli v uplynulé zimě o necelou desetinu včelstev, jde tak o jedny z nejnižších úhynů za několik posledních let. Velké škody jim tentokrát nenapáchala obávaná varroóza. Včelaři se ale loni kvůli chladnějšímu počasí potýkali s nižší produkcí medu.


Fiala přivítal v Praze rakouského kancléře Nehammera
Eurozpravy-domácí | 12:07:00
Premiér Petr Fiala (ODS) přijal dnes v pražské Kramářově vile rakouského kancléře Karla Nehammera. Vedle bilaterálních vztahů by měl jednat o dopadech války na Ukrajině či o evropské agendě. Hovořit tak budou i o vrcholících přípravách českého předsednictví v Radě EU, které je na řadě ve druhé polovině letošního roku. K výsledkům schůzky se vyjádří ve 13:30 ve Strakově akademii.


Slovensko bude podle ministra hospodářství platit za plyn v eurech
Eurozpravy-zahraniční | 16:03:00
Slovensko bude podle ministra hospodářství Richarda Sulíka nadále platit ruskému plynárenskému koncernu Gazprom za nakupovaný zemní plyn v eurech, příslušná platba bude následně převedena na ruble. Sulík dnes novinářům také řekl, že země dostává nadprůměrné množství ruského plynu, který do země proudí také z České republiky.


Biden ve čtvrtek přivítá lídry Finska a Švédska, oznámil Bílý dům
Eurozpravy-zahraniční | 15:39:00
Švédská premiérka Magdalena Anderssonová a finský prezident Sauli Niinistö ve čtvrtek zavítají do Bílého domu, aby s americkým prezidentem Joem Bidenem probrali snahu svých zemí vstoupit do NATO či podporu Ukrajiny. V prohlášení to dnes oznámila americká prezidentská kancelář.


Švédská ministryně zahraničí podepsala žádost své země o členství v NATO, pro je také Finsko
Eurozpravy-zahraniční | 15:24:00
Švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová dnes podepsala žádost své země o vstup do Severoatlantické aliance. Parlament Finska o něco později drtivou většinou hlasů schválil návrh, aby přihlášku ke členství v alianci podal i tento stát. Příslušné dokumenty mají být předány do ústředí NATO v Bruselu tento týden, finskou přihlášku ještě před tím musí podepsat prezident Sauli Niinistö.


Nehammer: Rakousko bylo, je a bude neutrální. Vstup do NATO není na stole
Eurozpravy-zahraniční | 15:20:00
Rakousko má jinou pozici než Finsko a Švédsko, bylo, je a bude neutrální. Vstup země do Severoatlantické aliance (NATO) není na stole, řekl na dnešní tiskové konferenci po jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS) v Praze rakouský kancléř Karl Nehammer.


Polsko dokáže přepravit pouze méně než polovinu ukrajinského obilí
Eurozpravy-zahraniční | 14:23:00
Polsko dokáže přepravit pouze jeden až dva miliony tun ukrajinského obilí měsíčně, nikoliv čtyři až pět milionů, jak by bylo potřeba, pokud se má svět vyhnout riziku, že nebude dostatek potravin. Řekl to dnes polský ministr zemědělství Henryk Kowalczyk. Ukrajina obilí vyvážela přes černomořské přístavy, ty ale kvůli rusko-ukrajinské válce teď blokují ruští vojáci.


Scholz hovořil se Zelenským o vojenské a humanitární situaci na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 14:02:00
Německý kancléř Olaf Scholz telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským o vojenské a humanitární situaci na Ukrajině. Informovala o tom dnes podle agentury Reuters mluvčí německé vlády. Zelenskyj na twitteru napsal, že tématem rozhovoru bylo i zvyšování tlaku na Rusko a zavádění dalších sankcí.


Ministryně financí USA vyzvala spojence k zesílení finanční pomoci Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 12:31:00
Americká ministryně financí Janet Yellenová vyzvala spojence USA, aby zesílili finanční podporu Ukrajině. Dosud ohlášená podpora podle ní není dostatečná pro krátkodobé potřeby země, která bojuje proti ruské invazi. Americká ministryně to podle agentury Reuters uvedla v proslovu určeném Bruselskému hospodářskému fóru.


NATO při vojenském plánování dávno počítá se Švédskem a Finskem, tvrdí Lavrov
Eurozpravy-zahraniční | 12:15:00
NATO už dávno počítá s finským a švédským územím při vojenském plánování svého posunu na Východ. Podle ruské agentury TASS to dnes řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, poté co švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová podepsala žádost své země o vstup do aliance. Učinit stejný krok hodlá i Finsko.


Škoda zahájila v Mladé Boleslavi výrobu bateriových systémů do elektromobilů
Eurozpravy-ekonomika | 15:30:00
Škoda Auto zahájila ve svém hlavním výrobním závodě výrobu bateriových systémů pro plně elektrické vozy. Mladoboleslavský závod automobilky je tak jediným výrobním místem bateriových systémů pro platformu elektrických vozů MEB koncernu v Evropě kromě Německa.


Bez růstu sazeb by inflace byla až 25 procent a kurz 30 Kč za euro, řekl Rusnok
Eurozpravy-ekonomika | 14:42:00
Pokud by Česká národní banka nezvyšovala úrokové sazby, byla by nyní inflace v České republice podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka minimálně mezi 20 až 25 procenty a kurz koruny by byl 30 korun za euro. Rusnok to dnes řekl na Diskuzním fóru ČNB na Univerzitě Hradec Králové.


Česko vs. Rakousko třetina po třetině: Krejčí trefil tyč, Rakušané hrozí z protiútoků
Eurozpravy-sport | 16:59:00
S posilou z NHL Michalem Kempným vyrazila od 15:20 v úterý do třetího zápasu na tomto světovém šampionátu ve Finsku, tedy do zápasu s Rakouskem. Po první třetině, která příliš krásy nenabídla, ale dvakrát přitom skončil puk za zády rakouského gólmana Starkbauma, přičemž jeden z nich nebyl nakonec po videorozboru uznán. Branka z 18. minuty, kterou vstřelil Červenka z mezikruží už ale uznána byla a Češi tak vedou 1:0. Po většinu času v úvodu druhé třetiny byli na puku Češi, ovšem žádné vyložené šance. Ve 26. minutě Haudum zakončoval na vzdálenější tyč a následně se snažil dorážet Lebler. Na druhé straně se pak před gólmanem Starkbaumem zjevil Krejčí, ale neuspěl. Druhá třetina pozvolna ubíhá, Čechům se sice daří o něco více dostávat se do útočného pásma a tam chvíli vydržet, rakouská defenziva se ale stále příliš nezapotila. Kundrátek vypálil, ale Starkbaum si svým betonem dokázal poradit. Po dalším rychlém kontru Rakouska pak zahrozil Unterweger. Ve 35. minutě pálil z pravého kruhu Blümel, ovšem ten zamířil do tyčky. Minutu na to se Rakušani dostali do dalšího rychlého protiútoku, když do brejku vyzval Lebler Brunnera, proti Vejmelkovi ale neuspěl. Druhá třetina změnu skore neprinesla. Sledujte zápas třetinu po třetina na serveru EuroZprávy.cz


Anna Müllerová: Moje pětka v Andalusii
Reflex | 16:00:00
Andalusie nám byla dva roky domovem, s přítelem jsme žili v Mekce milovníků kitesurfingu a windsurfingu, v Tarifě. Odtud jsme se vydávali na výpravy za pradávnou i novodobou historií, užívali si divoké vlny, nekonečné pláže a nespoutanou přírodu a objevovali kulturou pulzující města i ospalé autentické vesničky. Tohle je výběr našich nejzamilovanějších míst.


Ranní ptáče: Jak si užít dobrou party a přitom si nerozhodit biorytmus?
Reflex | 15:00:00
„Tak si tu pěkně užívejte, já vstávám v pět,“ hlásím kolem sedmé večer a opouštím akci rozjetou v plném proudu. Tím si vysloužím pohrdavé pohledy a několik jízlivých poznámek ve stylu, že se mohu srovnávat pouze se čtyřletým děckem. Prostě ranní ptáče jak vyšité.


Finský parlament velkou většinou podpořil podání přihlášky do NATO
Tiscali-zprávy | 15:59:14
Finský parlament dnes drtivou většinou hlasů podpořil podání přihlášky do NATO, uvádějí tiskové agentury. Přihlášku do aliance už dříve dnes podepsala ministryně zahraničí Švédska Ann Lindeová.


Přes 250 evakuovaných obránců Azovstalu se vzdalo, tvrdí proruští separatisté
Tiscali-zprávy | 14:54:05
Z oceláren Azovstal bylo na území pod kontrolou separatistů nebo ruských sil evakuováno asi 260 ukrajinských vojáků včetně desítek raněných. Údajně se chystá jejich výměna za ruské zajatce.


Moderní architektura jako hnisavý vřed na přátelské tváři
Tiscali-zprávy | 14:22:09
Známé osobnosti často trpí představou, že se musí vyjadřovat naprosto ke všemu. I k tomu, o čem nemají ani páru.  


Pastrňák posílí českou reprezentaci, Simon naopak předčasně končí
Tiscali-zprávy | 14:13:48
České hokejisty posílí na mistrovství světa ve Finsku útočníci David Pastrňák z Bostonu a pravděpodobně i David Kämpf z Toronta. Uvedl to generální manažer týmu Petr Nedvěd. Na turnaji naopak dohrál jiný útočník Dominik Simon, který již z osobních důvodů odcestoval z dějiště turnaje.


Čtyřicet nových tanků Leopard by se vyrobilo v Česku, nabízí Německo
E15-ekonomika | 16:00:00
Záměr německé vlády, která by Česku poskytla jako náhradu za ruské tanky T-72 dodávané Ukrajině obrněnce z výzbroje Bundeswehru, dostává jasnější obrysy. Součástí projektu mají být podle informací deníku E15 i nové tanky Leopard 2A7. Ty by však Česko muselo zaplatit. Ve spolupráci s německou firmou KMW by je vyrobily české zbrojní podniky, jako je například Interlink, Excalibur Army, Retia, Ray Service, STV Group nebo URC Systems. Zapojily by se státní Vojenský výzkumný ústav a Vojenský technický ústav.


Pod lupou: O jednom evropském slunci a cenách energií. Klesnou už v létě, nebo v roce 2025?
E15-ekonomika | 14:56:00
Co všechno stojí za vysokými cenami energií? Je to jen strach o dodávky? Je Green Deal jen sen části evropských politiků? Co musíme udělat pro to, aby obnovitelné zdroje nebyly jen malý doplněk, ale staly se důležitou součástí energetického mixu? Horká témata dneška rozebrali s redaktorem deníku E15 Romanem Pospíšilem hosté pořadu Pod lupou: ředitel společnosti EP Energy Trading Petr Švec, výkonný ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií Jiří Gavor a zakladatel a majitel holdingu Solek Zdeněk Sobotka.  


Finsko podá přihlášku do NATO. Parlament to podpořil drtivou většinou hlasů
E15-ekonomika | 14:53:00
Finský parlament dnes drtivou většinou hlasů podpořil podání přihlášky do NATO, uvádějí tiskové agentury. Přihlášku do aliance už dříve dnes podepsala ministryně zahraničí Švédska Ann Lindeová.


Lidé se obávají nedostatku plynu. Proto skupují tepelná čerpadla
E15-ekonomika | 14:30:00
Poptávka po tepelných čerpadlech rostla v posledních deseti letech průměrně o pět až osm procent. V důsledku obav z nedostatku a cen plynu či zvýšení dotací na čerpadla se však letos zájem zdvojnásobil. Dodací lhůty výrobců se tak prodlužují na šest až osm měsíců.


Sbírka umění miliardářů Mackloweových se prodala za rekordních 922 milionů dolarů
E15-ekonomika | 14:20:00
Cenná umělecká sbírka amerických milionářů Harryho a Lindy Mackloweových se v aukci prodala za 922 milionů dolarů (téměř 22 miliard korun), což je dosavadní rekord. Informovala o tom aukční síň Sotheby’s. Bývalí manželé byli nuceni prodat díla nashromážděná během společného soužití poté, co se během rozvodového řízení nedokázali domluvit na rozdělení majetku.


Čtyřicet nových tanků Leopard by se vyrobilo v Česku, nabízí Německo
E15-politika | 16:00:00
Záměr německé vlády, která by Česku poskytla jako náhradu za ruské tanky T-72 dodávané Ukrajině obrněnce z výzbroje Bundeswehru, dostává jasnější obrysy. Součástí projektu mají být podle informací deníku E15 i nové tanky Leopard 2A7. Ty by však Česko muselo zaplatit. Ve spolupráci s německou firmou KMW by je vyrobily české zbrojní podniky, jako je například Interlink, Excalibur Army, Retia, Ray Service, STV Group nebo URC Systems. Zapojily by se státní Vojenský výzkumný ústav a Vojenský technický ústav.


Pod lupou: O jednom evropském slunci a cenách energií. Klesnou už v létě, nebo v roce 2025?
E15-politika | 14:56:00
Co všechno stojí za vysokými cenami energií? Je to jen strach o dodávky? Je Green Deal jen sen části evropských politiků? Co musíme udělat pro to, aby obnovitelné zdroje nebyly jen malý doplněk, ale staly se důležitou součástí energetického mixu? Horká témata dneška rozebrali s redaktorem deníku E15 Romanem Pospíšilem hosté pořadu Pod lupou: ředitel společnosti EP Energy Trading Petr Švec, výkonný ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií Jiří Gavor a zakladatel a majitel holdingu Solek Zdeněk Sobotka.  


Finsko podá přihlášku do NATO. Parlament to podpořil drtivou většinou hlasů
E15-politika | 14:53:00
Finský parlament dnes drtivou většinou hlasů podpořil podání přihlášky do NATO, uvádějí tiskové agentury. Přihlášku do aliance už dříve dnes podepsala ministryně zahraničí Švédska Ann Lindeová.


Lidé se obávají nedostatku plynu. Proto skupují tepelná čerpadla
E15-politika | 14:30:00
Poptávka po tepelných čerpadlech rostla v posledních deseti letech průměrně o pět až osm procent. V důsledku obav z nedostatku a cen plynu či zvýšení dotací na čerpadla se však letos zájem zdvojnásobil. Dodací lhůty výrobců se tak prodlužují na šest až osm měsíců.


Sbírka umění miliardářů Mackloweových se prodala za rekordních 922 milionů dolarů
E15-politika | 14:20:00
Cenná umělecká sbírka amerických milionářů Harryho a Lindy Mackloweových se v aukci prodala za 922 milionů dolarů (téměř 22 miliard korun), což je dosavadní rekord. Informovala o tom aukční síň Sotheby’s. Bývalí manželé byli nuceni prodat díla nashromážděná během společného soužití poté, co se během rozvodového řízení nedokázali domluvit na rozdělení majetku.


Semily chtěly ubytovat uprchlíky, na dotace nedosáhly kvůli malým koupelnám
idnes.cz | 17:25:00
V Semilech chtěli využít pro ubytování ukrajinských uprchlíků hotel Centrum v sousedství Kulturního centra Golf, který radnice před třemi lety koupila a zatím nemá pro budovu využití. Z vlastního už investovali do přípravy ubytování půl milionu korun, nutné bylo udělat revize, ale třeba i vymalovat. Na nutné úpravy chtělo vedení města využít i dotace z programu ministerstva pro místní rozvoj, ukázalo se ale, že na ně nedosáhne.


Platby pojišťovnám za děti či důchodce mají růst automaticky, jako důchody
idnes.cz | 17:16:00
Stejně tak jako důchody by se i platby státu zdravotním pojišťovnám za děti, důchodce, matky na mateřské, nezaměstnané či uprchlíky měly v budoucnu zvyšovat automaticky o inflaci a o polovinu růstu reálných mezd. „Rozhodli jsme se jít osvědčenou cestou, kterou známe ze zvyšování penzí,“ řekl ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS.


Kazachstán se bojí ukrajinského scénáře, hledá cestu z ruské orbity
idnes.cz | 17:00:00
Ruská agrese na Ukrajině vyvolala nervozitu nejen v Evropě, ale i ve středoasijských zemích. Především Kazachstán hledá způsoby, jak zmenšit svoji ekonomickou a bezpečnostní závislost na nepředvídatelném sousedovi na severu. To představuje příležitost pro tureckého prezidenta Erdogana a jeho sny o unii turkických národů.


Srí Lanka na suchu. V zemi chybí paliva i léky, v nouzi tiskne peníze
idnes.cz | 16:17:00
Srí Lance, ostrovnímu státu svíranému nejhorší ekonomickou krizí za sedmdesát let, došlo palivo. Úterý je podle tamní vlády posledním dnem, na který ještě stačí zásoby pohonných hmot. Energetická krize je při tom jen jedním z mnoha projevů ekonomického kolapsu země.


Co způsobí recese a obří inflace, předpoví v Rozstřelu analytik Křeček
idnes.cz | 16:00:00
Dozvuky pandemie, válka na Ukrajině i akcelerující inflace. To jsou všechno důvody, proč českou ekonomiku čeká v závěru roku propad. V kombinaci s rychlým růstem cen tak nastane neblahý jev zvaný stagflace. Co to bude znamenat a jakou kúru má hospodářství ordinovat, vysvětlí v pořadu Rozstřel hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček. Sledujte v přímém přenosu ve středu od 12.30.


VIDEO: Jsme pro smích! Ruský plukovník vykolejil hlásnou troubu Kremlu
idnes.cz | 16:00:00
Nezvykle ostře se v pondělí ke schopnostem ruské armády i státu v mezinárodní politice vyjádřil ve státní televizi vojenský analytik, podle kterého je země v absolutní geopolitické izolaci. Jinak poměrně výřečná moderátorka Olga Skabajevová, považovaná za jednu hlásných trub Kremlu, se prakticky nezmohla na odpor.


Evropská unie se chce zadlužit kvůli Ukrajině. Kyjevu chybí biliony, Brusel chystá finanční injekci
iHned.cz | 17:45:00
Ukrajinská vláda by brzy mohla dostat peníze z Bruselu na první opravy zničené infrastruktury a na platy lidí, kteří zajišťují základní servis státu. Další miliardy by zemi ničenou válkou mohly přitéct ze zabaveného majetku Rusů na sankčním seznamu...


Problém jménem Erdogan. Turecký prezident rozjel „handlování“ kvůli rozšíření NATO
iHned.cz | 17:45:00
Praxi z bazarů, kde se o všem smlouvá, přeneslo nyní Turecko do mezinárodních jednání. Jako jediné z 30 členských států NATO blokuje přijetí Švédska a Finska do aliance. Což se může změnit, byť prezident Recep Tayyip Erdogan vyčítá oběma zemím...


Ruský zahraniční obchod je v obřím plusu. Pro Moskvu je to ale špatná zpráva
iHned.cz | 17:10:00
Ruský rubl bude i nadále posilovat bez ohledu na válku na Ukrajině. Ovšem není to příznak zdraví ruské ekonomiky, ale její rostoucí izolace. Od počátku ruského útoku na Ukrajinu koncem února přestala ruská centrální banka publikovat většinu...


RWE prodává své zásobníky plynu v Česku. Zájem by měl mít ČEZ i Křetinský
iHned.cz | 17:01:00
Německá energetická společnost RWE zahájila proces prodeje svých zásobníků plynu v České republice. Firma v úterý uvedla, že už obdržela příznivou zpětnou vazbu od potenciálních zájemců z Evropy. Informuje o tom agentura Reuters. „Význam a...


Vláda přidá zdravotním pojišťovnám. Přišla s automatickým navyšováním plateb za studenty, seniory či vězně
iHned.cz | 17:00:00
Po únorovém zmrazení plateb státu za státní pojištěnce do zdravotního systému přišla teď vláda s návrhem jejich automatického navyšování. Jde o platby zdravotním pojišťovnám, které stát odvádí za studenty, seniory, vězně či rodiče pečující doma o...


Spor Veolie s „hustou dvojkou“ Maláčová–Stropnický o tunelování končí. Soud je dotlačil ke smíru
iHned.cz | 17:00:00
Politici Jana Maláčová a Matěj Stropnický, kteří loni v říjnu neúspěšně kandidovali za ČSSD do Poslanecké sněmovny, se nemusí omlouvat vodárenské společnosti Veolia za to, že ji zatáhli do své předvolební kampaně a obvinili ji z tunelování. Obě...


Macronovu pracovitou premiérku čeká volební zkouška. Musí prezidentovi zajistit podporu
iHned.cz | 16:47:00
Pařížskými kuloáry kolovalo jméno nové premiérky Francie Élisabeth Borneové už od dubnového znovuzvolení Emmanuela Macrona prezidentem. Oficiálně bylo potvrzeno až počátkem tohoto týdne. Bylo několik dobrých důvodů, proč volba padla na...


Fotovoltaika už není sprosté slovo. Pět pravidel pro pohyb v zelené ekonomice
iHned.cz | 16:38:00
Nebývá zvykem, aby podnikatel veřejně a zároveň upřímně říkal, co si myslí o bankách. Šéf holdingu Energon Fady Al-Kheir si ale při úterní debatě na konferenci o udržitelných financích organizované pražským think-tankem Mezinárodní centrum pro...


Finanční trhy se utáhly jako při velkých krizích v minulosti, říká Hájek z XTB
iHned.cz | 16:36:00
V novém dílu investičního podcastu MoneyPenny se David zaměřil na aktuální dění na finančních trzích, které zažívají vysoké turbulence. Mnoho drobných investorů vnímá současné propady jako příležitost nakupovat akcie. S analytikem Štěpánem Hájkem se...


Nová premiérka Francie má pověst ženy, která si jde tvrdě za svým. Bude řešit hlavně penzijní reformu
iHned.cz | 16:28:00
Do premiérského křesla ve Francii usedla teprve druhá žena v historii. Stala se jí dosavadní ministryně práce Élisabeth Borneová. „Chtěla bych svou nominaci věnovat všem malým holčičkám a vzkázat jim, aby si šly za svými sny,“ prohlásila...


Většina obránců Azovstalu složila zbraně
iHned.cz | 16:20:00
Přes 250 obránců oceláren Azovstal v Mariupolu se podle proruských separatistů vzdalo. Odvezeni měli být do Novoazovsku na území proruské separatistické Doněcké lidové republiky a Olenivky, která je pod kontrolou ruských sil. Generální štáb...


Trh s bydlením je vítězem současných krizí. Ceny nemovitostí ale mohou v budoucnu klesnout
iHned.cz | 12:23:00
Pokud chce dnes člověk koupit nemovitost, musí nakupovat za cenu, která bude platit zítra. Tato skutečnost stále platí, nesmíme však zapomenout zohlednit nejedno „ale“. S ohledem na covid, vysokou inflaci, růst úrokových sazeb nebo válku...


PPF couvá z Ruska pod cenou. Nejde přitom o reakci na Putinovo válečné tažení, začal s tím už Kellner
lidovky.cz | 17:42:00
Končí jeden z největších českých podnikatelských úspěchů v Rusku. Skupina PPF prodává ruskou část splátkové společnosti Home Credit. Jde o firmu, kterou tam PPF vybudovala od nuly a na tamním trhu se stala jedničkou.


Azovgrad. V Mariupolu končí bitva se symbolikou Stalingradu
lidovky.cz | 17:38:00
Fanoušci industriálu, zpustlých areálů bývalých továren, rádi vyrážejí na Kladno. Na území bývalé Vojtěšské hutě si připadají jako ve Verneově Ocelovém městě. Pak ale na zdi spatří nápis v azbuce: Pod znameněm Lenina – Stalina vperjod k pobedě! (Pod praporem Lenina – Stalina vpřed k vítězství!)


Hypotéky ohrožují stále více lidí. Co si počít, když se výše splátky stane neúnosnou?
lidovky.cz | 17:00:00
V Česku přibývá domácností, které za bydlení utratí víc než dvě třetiny svého příjmu. Zatímco v listopadu jich bylo 14 procent, teď už 22 procent.


Škoda začala v Boleslavi vyrábět baterie do elektromobilů. Do linky investovala tři miliardy
lidovky.cz | 16:52:00
Škoda Auto zahájila ve svém hlavním výrobním závodě výrobu bateriových systémů pro plně elektrické vozy. Mladoboleslavský hlavní závod automobilky je tak jediným výrobním místem bateriových systémů pro platformu elektrických vozů MEB koncernu v Evropě kromě Německa.


Co budeme dělat při příští krizi? Další zákon, třeba plynový?
lidovky.cz | 16:49:00
Také máte pocit, že jste to již stokrát slyšeli? Vláda požaduje nouzový stav, protože bez něj nemůže zvládat krizovou situaci, opozice mračí čelo, vrtí hlavou. Jen místo covidové krize tu máme statisíce běženců, jen si Petr Fiala s Andrejem Babišem prohodili role.


Šťastný byl u piana. Josef Abrhám byl nejen výjimečný herec, ale také zdatný klavírista
lidovky.cz | 16:43:00
Nikdo nepochybuje o tom, že Josef Abrhám byl muž inteligentní, slušný a opravdový, herec přemýšlivý a hravý, který vždy upoutal zjevem i nepodbízivým humorem. Že uměl se spoluhráči improvizovat a nad „suchým“ textem rozvíjet další člověčí nuance – a bylo zjevné, že takové hraní ho baví. Proto se tak dobře uplatnil v Činoherním klubu, divadle, které autorské hraní umožňovalo a volbou témat, režisérů i herců inspirovalo.


RWE zahájila prodej šesti zásobníků plynu v Česku, má už několik zájemců
lidovky.cz | 16:08:00
Německý energetický koncern RWE rozjel prodej šesti zásobníků na zemní plyn, které vlastní v České republice. O prodeji se spekulovalo už od přelomu roku, kdy se informace o prodeji objevila v listu Handelsblatt. Firma má už několik předběžných zájemců z Evropy.


České gripeny startovaly k ruským strojům, armáda na sítích zveřejnila video
aktuálně.cz | 16:31:52
Na snímku české bojové letouny Gripen zasahovaly proti trojici ruských letadel.


České zásobníky plynu jsou na prodej. Zájem i ně je velký, chce je ČEZ i Křetínský
aktuálně.cz | 16:27:48
Německý list Handelsblatt v prosinci s odvoláním na informované zdroje uvedl, že RWE z prodeje očekává zisk asi 500 milionů eur.


Rakousko podpoří rozšíření ropovodu TAL, spolupráce je nutná také u plynu, řekl Fiala
aktuálně.cz | 15:36:29
Rozšířením by Česko mělo zajištěnu dostatečnou kapacitu pro případ, že by nemohlo využívat ropu z Ruska.


Zásah v pražském Braníku: Muž údajně drží násilím ženu v bytě
Denik.cz | 16:37:00
Muž údajně drží v pražském Braníku násilím ženu uvnitř bytu. Vyplývá to z hlášení, které obdrželi policisté. Na místě je zásahová jednotka i vyjednavač. Policie prověřuje okolnosti.


OBRAZEM: Do Prahy přijel první vodíkový vlak pro osobní dopravu na světě
Denik.cz | 15:39:00
Vodíkové vlaky by mohly začít jezdit po české železnici zhruba za pět let. Klíčové pro jejich širší využití budou zejména změny legislativy a rozvoj tuzemské infrastruktury. Náklady na ně by se přitom příliš nelišily od současných vlaků. Novinářům to dnes řekli při prezentaci vodíkového vlaku Coradia iLint šéf Výzkumného ústavu železničního (VUZ) Martin Bělčík a šéf výrobce vlaků Alstom Daniel Kurucz. Vlaky na vodíkový pohon jsou podle expertů jednou z ekologických variant budoucího provozu zejména na regionální železnici.


ŽIVĚ: Lesy na Vysočině jsou dnes často k pláči. Co s tím?
Denik.cz | 15:38:00
Covidová pandemie a dnes válka na Ukrajině trochu odsunula do pozadí velký problém Česka, kterým byla v minulých letech kůrovcová kalamita. Ta způsobila takovou devastaci českých lesů, že přestaly pohlcovat skleníkové plyny a naopak začaly přispívat k negativní bilanci Česka v rámci globálního oteplování.


Za údajnou otcovraždu v Jablonci padlo obvinění. Mladík je ve vazbě
Denik.cz | 15:34:00
Až osmnáct let vězení hrozí 20letému muži, který figuroval u tragického incidentu na Liberecké ulici v Jablonci nad Nisou v noci z úterý na středu minulého týdne. Policisté totiž mladého muže obvinili z vraždy. Soud ponechal mladíka ve vazbě. Jde o první letošní vraždu na území Libereckého kraje.


VIDEO: Srážka auta s dodávkou komplikuje dopravu na hlavním tahu u Vodňan
Denik.cz | 15:27:00
Dopravu na hlavním tahu 1/20 z Budějovic na Strakonice v úterý odpoledne zkomplikovala nehoda na rozhraní strakonického a prachatického okresu. Vzhledem k dopravní špičce se zde začaly tvořit v obou směrech dlouhé kolony.


Smrtelná nehoda na Příbramsku: Muž narazil do zaparkovaného stroje silničářů
Denik.cz | 14:57:00
Smrtí skončila nehoda 69letého řidiče osobního auta, který vrazil do zaparkovaného pracovního stroje silničářů. Muž i přes okamžitou pomoc záchranářů vážným zraněním podlehl. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.


Případ, který otřásl Polskem. Maturant neukázal občanku, policie ho zavraždila
bleskove.cz | 18:37:00
O smrti syna básnířky Barbary Sadowské vypráví téměř tříhodinový hraný film. Od začátku je to extrémně intenzivní podívaná.


Začíná festival v Cannes. Provází ho spor s novináři či peníze od Abramoviče
bleskove.cz | 17:43:00
Kvůli hackerům nefungoval prodej lístků, jeden film sponzoruje sankcionovaný oligarcha, v soutěži je 25 procent žen, jeden snímek musel změnit název.


Galerie Kodl draží díla Toyen či Kubišty za 25 milionů, k vidění jsou na výstavě
bleskove.cz | 15:11:00
Přehlídka na pražské Národní třídě potrvá až do aukce. Ta se koná 29. května na Žofíně, dražit bude možné i online.


Případ, který otřásl Polskem. Maturant neukázal občanku, policie ho zavraždila
pikant | 18:37:00
O smrti syna básnířky Barbary Sadowské vypráví téměř tříhodinový hraný film. Od začátku je to extrémně intenzivní podívaná.


Začíná festival v Cannes. Provází ho spor s novináři či peníze od Abramoviče
pikant | 17:43:00
Kvůli hackerům nefungoval prodej lístků, jeden film sponzoruje sankcionovaný oligarcha, v soutěži je 25 procent žen, jeden snímek musel změnit název.


Galerie Kodl draží díla Toyen či Kubišty za 25 milionů, k vidění jsou na výstavě
pikant | 15:11:00
Přehlídka na pražské Národní třídě potrvá až do aukce. Ta se koná 29. května na Žofíně, dražit bude možné i online.


Nový Mercedes-Benz GLC na prvním teaseru, premiéra potvrzena na 1. června
Auto.cz | 17:57:00
Mercedes-Benz GLC v nové generaci se představí již 1. června. Automobilka slibuje výhradně hybridní nabídku motorů a skvělé jízdní vlastnosti v terénu.


Wolff letošní sezónu nevzdává. Mercedes chce udělat o víkendu další krok
Auto.cz | 16:54:00
Mercedes je na třetím místě. Na trati i v šampionátu týmu. Toto Wolff nechce letošní sezónu vzdát.


Třída G se proměnila v Brabus 900 XLP. Má 900 koní a portálové nápravy
Auto.cz | 15:53:00
Nový přírůstek do rodiny upravených offroadů vychází z modelu AMG G63 a vznikne pouze v 10 kusech


Dolar klesá, naopak euro povzbudil komentář o růstu sazeb o 50 bps
Kurzy.cz | 18:18:28
Dnešní seance na měnovém trhu přináší pokračování oslabování amerického dolaru vůči ostatním měnám. Zvláště hodně se toho děje na trhu s britskou librou, která zaznamenává svůj největší denní zisk od roku 2020! Komplikovaná situace na trhu práce ve Spo...


Akcie Walmartu padají, inflace zasáhla zisky
Kurzy.cz | 17:57:34
Akcie maloobchodního řetězce Walmartu (WMT.US) se v úterý propadají o téměř 9 % v reakci na neuspokojivé čtvrtletní zisky a snížení celoročního výhledu hospodaření. Hlavním důvodem jsou rostoucí ceny potravin, pohonných hmot a mezd, které měly negativ...


Návrat na historicky průměrné valuace a konec jednoho akciového příběhu posledních dvou let
Kurzy.cz | 17:22:00
Valuace amerického trhu jsou kvůli proběhlé korekci zpět na historickém průměru, podíváme se tomuto návratu trochu na zoubek. Spolu s příběhem „akciového třídního boje“, který se v posledních cca dvou letech na trhu někdy vyprávěl.


Černínský palác láká Afriku na české zdravotnické technologie
Kurzy.cz | 17:00:30
ČERNÍNSKÝ PALÁC LÁKÁ AFRIKU NA ČESKÉ ZDRAVOTNICKÉ TECHNOLOGIE PRAHA – Diskuze o zvládání pandemie, financování a posilování zdravotnického sektoru, ale i prezentace českých firem, které nabízejí komplexní řešení od...


Vyhlídka na razantnější růst úroků potěšila euro (Komentář)
Kurzy.cz | 16:50:49
Na diskuzním fóru ČNB na Univerzitě Hradec
Králové dnes promluvil Jiří Rusnok. Dle jeho slov by
bez zvyšování sazeb byla inflace minimálně mezi 20 až 25 % a kurz koruny by byl
30 korun za euro. V červnu Rusnok očekává debatu o velikosti zvyšování sazeb...


Zambie chystá investice do rozšíření těžby a zpracování mědi
Kurzy.cz | 16:39:46
ZAMBIE CHYSTÁ INVESTICE DO ROZŠÍŘENÍ TĚŽBY A ZPRACOVÁNÍ MĚDI Po letech stagnace dochází v Zambii k oživení těžebního průmyslu a hlavní hráči na trhu chystají významné investice do rozšíření těžby. Předpokládá to vybudování...


Náhlý konec jestřábího postoje ČNB? (Tématické reporty)
Kurzy.cz | 16:37:08
Nadcházející změny v bankovní radě ČNB pravděpodobně
vyvolají holubičí posun v komunikaci tuzemské měnové politiky. Očekáváme, že
poslední zvýšení sazeb o 75 bb v tomto cyklu zpřísňování přinese ČNB na
nadcházejícím červnovém zasedání, přičemž existuje...


Severočeské muzeum představuje historické pracovní nástroje
Kurzy.cz | 16:23:42
Krása a užitek.


Technický přehled pro WTI: je možný lokální růst ceny
Kurzy.cz | 16:12:59
Ropa dosáhla nového lokálního maxima, když poptávka po dolaru zeslábla a tržní sentiment se zlepšil. Mnoho lidí doufá, že tato dynamika v sobě silné poptávky vydrží a zabrání globální ekonomice upadnout do recese.


Průzkum ABB: lidé ještě více šetří ve spotřebě energie a hledají záložní zdroje
Kurzy.cz | 16:10:02
Většina českých domácností hledá úspory energie (tepla, elektřiny), 35 % své chování naopak nemění Většina domácností nemá (69 %) nebo neví, zda má (8 %), záložní zdroj pro dodávku energie (tepla, elektřiny).


Aktuálně k BTC 17. května 2022 – možné dokončení vzestupné korekce ABC
Kurzy.cz | 16:05:08
Technická analýza: BTC se obchoduje do strany na ceně 31 000 USD. Krátkodobý trend je stále klesající, vnímám potenciál pokračujícího poklesu. Klíčová rezistence se nachází na ceně 32 500 USD.


Technický přehled páru EUR/USD: cena může zaznamenat lokální nárůst
Kurzy.cz | 16:02:29
Pár EUR/USD roste díky rostoucí tržní poptávce po rizikových aktivech a díky neutuchající naději, že evropská ekonomika neupadne do hluboké recese. Současná situace rovněž podporuje rollback, který započal na akciových trzích, a také vyvíjí tlak na dolar.


Premiér Fiala jednal s rakouským kancléřem Nehammerem o spolupráci v oblasti energetické bezpečnosti
Kurzy.cz | 16:01:34
Předseda vlády ČR Petr Fiala se v úterý 17. května 2022 sešel v pražské Kramářově vile se spolkovým kancléřem Rakouské republiky Karlem Nehammerem. Hlavními tématy jednání byly dopady ruské agrese na Ukrajině, energetická bezpečnost, přípravy českého p...


Zlínský kraj navštívila chorvatská velvyslankyně
Kurzy.cz | 15:57:19
Hejtman Radim Holiš přivítal v úterý 17. května v sídle Zlínského kraje, v Baťově mrakodrapu velvyslankyni Chorvatské republiky J. E. Ljiljanu Pancirov.


Ministerstva zdravotnictví a financí představila pravidla automatické valorizace plateb za státní pojištěnce
Kurzy.cz | 15:56:16
Oba resorty se po jednáních shodly na podobě automatické valorizace plateb za státní pojištěnce, kterou ve středu 18. května společně předloží sněmovnímu zdravotnickému výboru. Jde o jeden z klíčových bodů […]


Náměstek Jiří Kozák jednal s palestinskou náměstkyní Amal Jadou
Kurzy.cz | 15:39:00
Agenda jednání zahrnovala česko-palestinské vztahy, zejména možnosti obchodně-ekonomické, rozvojové a humanitární spolupráce.


Vít Rakušan jednal s ukrajinským ministrem vnitra
Kurzy.cz | 15:36:00
Ministr vnitra Vít Rakušan jednal dnes, 17. května 2022, s ukrajinským ministrem vnitra Denysem Monastyrským. Hovořili zejména o otázkách souvisejících převážně s romskými uprchlíky, o vyšetřování válečných zločinů či obnově Ukrajiny.


Priemyselná produkcia v USA prekonala očakávania
Kurzy.cz | 15:31:57
Priemyselná produkcia v USA vzrástla v apríli o 1,10 % po 0,9 % náraste v marci, čo bolo nad trhovým konsenzom, ktorý počítal s rastom vo výške 0,5 %. Na ročnej báze sa priemyselná produkcia v marci medziročne zvýšila o 6,40 % z 5,5 % v marci. ...


Ministr Lipavský navštívil tallinnskou Konferenci Lennarta Meriho
Kurzy.cz | 15:12:00
U příležitosti výroční Konference Lennarta Meriho, pořádané Mezinárodním centrem pro obranu a bezpečnost (ICDS),


Zpátky do Evropy. Bosna a Hercegovina může těžit z reshoringu
Kurzy.cz | 14:42:33
ZPÁTKY DO EVROPY. BOSNA A HERCEGOVINA MŮŽE TĚŽIT Z RESHORINGU Důsledky pandemie koronaviru vedou velké výrobce k přehodnocování strategií při vytváření dodavatelských řetězců a umisťování některých částí výrobního procesu...


Vzdušné síly Armády ČR se v Řecku účastní cvičení NATO TIGER MEET 2022 v Araxosu
Kurzy.cz | 14:42:00
Společně se vzdušnými silami armád Řecka, Belgie, Francie, Německa, Itálie, Portugalska Španělska a Švýcarska se letošního cvičení


Čínu čeká velká transformace. Směřuje k zelené ekonomice
Kurzy.cz | 14:37:07
ČÍNU ČEKÁ VELKÁ TRANSFORMACE. SMĚŘUJE K ZELENÉ EKONOMICE Naplnění klimatických závazků bude představovat bezprecedentní transformaci čínské společnosti. Směřování k zelené ekonomice bude generovat obrovské obchodní...


Dopravci chtějí mít v Česku vodíkové vlaky už za pět let. České dráhy by za ně mohly utratit přes jedenáct miliard korun
Hospodářské noviny | 19:50:00
Do Česka dorazila první vlaková souprava na světě poháněná vodíkovým palivovým článkem. Francouzský výrobce Alstom jej v úterý představil veřejnosti i odborníkům na pražském Hlavním nádraží. Model Coradia iLint dokáže vyvinout rychlost až 140 km/h,...


Bez uzemňujících bot vstup zakázán. V Mladé Boleslavi se rozběhla výroba baterií pro elektromobily
Hospodářské noviny | 19:25:00
Malé žluté kolečko na botách zaměstnanců, kteří míří do haly M6, tu není jen tak. Značí, že jen s touto pracovní obuví, která umí uzemnit a zbavit člověka statické elektřiny, je možné pracovat na čerstvě zprovozněné lince. Ta je od této chvíle...


Zoufalá města drtí inflace. Firmy nezvládají stavět za loňské ceny, vláda zvažuje dotace
Hospodářské noviny | 19:05:00
Starý bazén v Kyjově by mělo už brzy nahradit moderní akvacentrum. Loni se podařilo městu vysoutěžit dobrou cenu a s vítěznou firmou uzavřelo smlouvu. Práce stále pokračují, ale kvůli rostoucím cenám materiálu chce nyní společnost více peněz. Za...


Holub z ČNB: Nový guvernér dostal od investorů žlutou kartu. Měli bychom je ujistit, že inflaci zkrotíme za každou cenu
iHned.cz | 18:55:00
Centrální banka, nejdůležitější ekonomická instituce v zemi, se ocitla na rozcestí a investoři nevědí, jakým směrem se v následujících měsících vydá. Nejistotu způsobil prezident Miloš Zeman, když do funkce nového guvernéra jmenoval od července...


Praha postaví Vltavskou filharmonii podle Dánů. Podívejte se, jaká stavba se má stát další ikonou metropole
iHned.cz | 18:51:00
Novou budovu Vltavské filharmonie postaví Praha podle návrhu dánského architektonického studia Bjarke Ingels Group (BIG). To hlavní město vybralo v mezinárodní soutěži z vizualizací celkem 19 zájemců. Budova by měla odstartovat rozvoj jednoho z...


Restaurace Nordsee je v insolvenci. V Česku končí kvůli pandemii
iHned.cz | 18:30:00
Ryby a mořské plody přes sto let staré německé společnosti Nordsee zmizí z obchodních center v Česku. HN to potvrdil Petr Vladyka, většinový majitel společnosti Master Mariner, která provozovala franšízové restaurace této značky v tuzemsku. Firma na...


Středula na Hrad? Za Babišem zatím zaostává, ale odborářský předák se učí. I ve vztahu se Zemanem
iHned.cz | 18:20:00
Napjaté vztahy jsou minulostí. Dnes vystupuje prezident Miloš Zeman jako velký podporovatel odborářského předáka Josefa Středuly. Na nedávném odborářském sjezdu to byl právě on, kdo Středulu vyzval k hradní kandidatuře. „Doufám, že tuto volbu,...


Evropská unie se chce zadlužit kvůli Ukrajině. Kyjevu chybí biliony, Brusel chystá finanční injekci
Hospodářské noviny | 17:45:00
Ukrajinská vláda by brzy mohla dostat peníze z Bruselu na první opravy zničené infrastruktury a na platy lidí, kteří zajišťují základní servis státu. Další miliardy by zemi ničenou válkou mohly přitéct ze zabaveného majetku Rusů na sankčním seznamu...


Problém jménem Erdogan. Turecký prezident rozjel „handlování“ kvůli rozšíření NATO
Hospodářské noviny | 17:45:00
Praxi z bazarů, kde se o všem smlouvá, přeneslo nyní Turecko do mezinárodních jednání. Jako jediné z 30 členských států NATO blokuje přijetí Švédska a Finska do aliance. Což se může změnit, byť prezident Recep Tayyip Erdogan vyčítá oběma zemím...


Co bude, až v ČNB nebude ochota korunu podržet. Prezidentův recept je záhadou
iHned.cz | 17:27:00
Potřebujeme pacienta, tedy českou ekonomiku, rychle zchladit, i když víme, že tím léčíme symptom, a ne příčinu problému. Pacientova teplota se totiž blíží 42 stupňům. To jsou slova centrálního bankéře Tomáše Holuba, která zazněla v rozhovoru pro HN....


Ruský zahraniční obchod je v obřím plusu. Pro Moskvu je to ale špatná zpráva
Hospodářské noviny | 17:10:00
Ruský rubl bude i nadále posilovat bez ohledu na válku na Ukrajině. Ovšem není to příznak zdraví ruské ekonomiky, ale její rostoucí izolace. Od počátku ruského útoku na Ukrajinu koncem února přestala ruská centrální banka publikovat většinu...


RWE prodává své zásobníky plynu v Česku. Zájem by měl mít ČEZ i Křetinský
Hospodářské noviny | 17:01:00
Německá energetická společnost RWE zahájila proces prodeje svých zásobníků plynu v České republice. Firma v úterý uvedla, že už obdržela příznivou zpětnou vazbu od potenciálních zájemců z Evropy. Informuje o tom agentura Reuters. „Význam a...


Vláda přidá zdravotním pojišťovnám. Přišla s automatickým navyšováním plateb za studenty, seniory či vězně
Hospodářské noviny | 17:00:00
Po únorovém zmrazení plateb státu za státní pojištěnce do zdravotního systému přišla teď vláda s návrhem jejich automatického navyšování. Jde o platby zdravotním pojišťovnám, které stát odvádí za studenty, seniory, vězně či rodiče pečující doma o...


Spor Veolie s „hustou dvojkou“ Maláčová–Stropnický o tunelování končí. Soud je dotlačil ke smíru
Hospodářské noviny | 17:00:00
Politici Jana Maláčová a Matěj Stropnický, kteří loni v říjnu neúspěšně kandidovali za ČSSD do Poslanecké sněmovny, se nemusí omlouvat vodárenské společnosti Veolia za to, že ji zatáhli do své předvolební kampaně a obvinili ji z tunelování. Obě...


Macronovu pracovitou premiérku čeká volební zkouška. Musí prezidentovi zajistit podporu
Hospodářské noviny | 16:47:00
Pařížskými kuloáry kolovalo jméno nové premiérky Francie Élisabeth Borneové už od dubnového znovuzvolení Emmanuela Macrona prezidentem. Oficiálně bylo potvrzeno až počátkem tohoto týdne. Bylo několik dobrých důvodů, proč volba padla na...


Fotovoltaika už není sprosté slovo. Pět pravidel pro pohyb v zelené ekonomice
Hospodářské noviny | 16:38:00
Nebývá zvykem, aby podnikatel veřejně a zároveň upřímně říkal, co si myslí o bankách. Šéf holdingu Energon Fady Al-Kheir si ale při úterní debatě na konferenci o udržitelných financích organizované pražským think-tankem Mezinárodní centrum pro...


Většina zbylých obránců Azovstalu složila zbraně
Hospodářské noviny | 16:20:00
Přes 250 obránců oceláren Azovstal v Mariupolu se podle proruských separatistů vzdalo. Odvezeni měli být do Novoazovsku na území proruské separatistické Doněcké lidové republiky a Olenivky, která je pod kontrolou ruských sil. Generální štáb...


Kanceláří se v Praze staví méně než před covidem. Firmy si na nájemném připlatí hlavně v centru
iHned.cz | 15:22:00
Výstavba pražských kanceláří po covidovém útlumu ožívá jen velmi pomalu. Zatímco před pandemií přibývalo v hlavním městě i více než 200 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch ročně, loni to bylo zhruba 56 tisíc metrů a letos přibude podle...


Hřib přislíbil kvůli uprchlíkům nedělat unáhlené kroky, uvedl Rakušan
ČT24 | 19:18:52
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) přislíbil, že do konce jednání o přerozdělování uprchlíků mezi kraji nebude dělat ukvapené a unáhlené kroky, k nimž by patřilo uzavření pražského asistenčního centra ve Vysočanech (KACPU). Uvedl to vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). O přemisťování uprchlíků do regionů bude s hejtmany opět jednat ve čtvrtek. Vláda kvůli uprchlické vlně schválila prodloužení nouzového stavu do konce června.


O podobě budovy filharmonie v Praze rozhodne dánské studio
ČT24 | 19:19:24
Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu nové budovy filharmonie v Praze se stalo dánské studio Bjarke Ingels Group. Výsledky v úterý vyhlásili zástupci hlavního města a jeho Institutu plánování a rozvoje. Budova by podle plánů vedení města měla být hotová v roce 2032, náklady se odhadují asi na šest miliard korun. Nové kulturní centrum s několika sály, které by mělo být i sídlem České filharmonie, má stát u stanice metra Vltavská.


Policie kvůli střetu vlaků v Němčicích obvinila strojvůdce lokomotivy
ČT24 | 17:56:58
Policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti strojvedoucího elektrické lokomotivy, která se na konci loňského července střetla v Němčicích nad Hanou na Prostějovsku s osobním vlakem. Při srážce vykolejily dva vozy osobního vlaku, dva lidé utrpěli zranění a škoda přesáhla 24 milionů korun, uvedla Drážní inspekce. Vyšetřování případu nedávno ukončila právě s tím, že nehodu zavinil strojvůdce lokomotivy.


Vláda odsouhlasila prodloužení nouzového stavu, posvětit ho musí Sněmovna
Eurozpravy-domácí | 19:29:00
Vláda schválila žádost o prodloužení nouzového stavu, vyhlášeného kvůli migrační vlně z Ukrajiny, o 30 dnů. Novinářům to po dnešním mimořádném jednání kabinetu řekl premiér Petr Fiala (ODS). Vládní návrh nyní posoudí Sněmovna.


Rakušanovi přislíbil primátor Hřib, že nebude dělat unáhlené kroky
Eurozpravy-domácí | 19:07:00
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) přislíbil, že do konce jednání o přerozdělování uprchlíků mezi kraji nebude dělat ukvapené a unáhlené kroky, k nimž by patřilo uzavření pražského asistenčního centra ve Vysočanech (KACPU). Po dnešním jednání vlády to novinářům řekl vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). O přemisťování uprchlíků do regionů bude s hejtmany opět jednat ve čtvrtek.


Senát možná upraví zrušení povinnosti přimíchávat biosložku do benzinu
Eurozpravy-domácí | 17:37:00
Novelu, která má zrušit povinnost přimíchávat biosložku do pohonných hmot, možná Senát vrátí Sněmovně. Doporučil mu to dnes jeho hospodářský výbor. Jednomyslně navrhl v předloze zpřesnit povinnost dodavatelů nafty a benzinu zajistit snížení emisí skleníkových plynů tak, že se bude vztahovat na daňové území ČR.


Stanjurovo ministerstvo zatím nerozhodlo, kdy předloží novelu rozpočtu
Eurozpravy-domácí | 17:07:00
Ministerstvo financí zatím nerozhodlo, zda novelu zákona o letošním státním rozpočtu předloží ještě před prázdninami nebo až po vládních prázdninách v druhé půlce srpna. Debata se totiž stále vede o tom, zda upřednostnit rychlost nebo přesnější data o vývoji rozpočtu. Vyplývá to z dnešního vyjádření ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) na tiskové konferenci k valorizaci plateb za státní pojištěnce.


Zelenskyj měl dlouhý a obsažný rozhovor s Macronem
Eurozpravy-zahraniční | 18:58:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že měl "dlouhý a obsažný" telefonický rozhovor se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem o vývoji války na Ukrajině, o možnosti záchrany ukrajinských vojáků z oceláren Azovstal v Mariupolu, o perspektivách rozhovorů s Ruskem a o dodávkách pohonných hmot, jejichž nedostatkem Ukrajina trpí i kvůli ruským náletům na sklady paliv a rafinérie.


Rusko se chystá vystoupit z WTO a WHO, návrh je v parlamentu
Eurozpravy-zahraniční | 17:14:00
Ruské ministerstvo zahraničí poslalo Státní dumě, dolní komoře ruského parlamentu, návrhy na vystoupení Ruska ze Světové obchodní organizace (WTO) a Světové zdravotnické organizace (WHO), napsal dnes na svém webu list Kommersant s odvoláním na místopředsedu sněmovny.


Češi zuří! Ukrajinci mají v Brně zadarmo metro
Reflex | 18:30:00
Po vstupném do zoo za jednu korunu pro Ukrajince a jejich drahých a luxusních autech dostali prostí občané České republiky od své vlády další facku. Ukázalo se totiž, že uprchlíci z Ukrajiny mají v Brně metro zadarmo.


Češi prohráli s Rakouskem 1:2 na nájezdy. Poprvé v historii mistrovství světa
Reflex | 18:10:00
Čeští hokejisté ve třetím zápase mistrovství světa ve Finsku prohráli s Rakouskem 1:2 po nájezdech a připsali si tak druhou porážku na turnaji. Národní tým přitom držel těsné vedení od 18. minuty, kdy se trefil kapitán Roman Červenka. Rakušanům se ale povedlo v poslední minutě třetí třetiny srovnat a nakonec senzačně uspěv v nájezdech, které rozhodl bývalý útočník brněnské komety Peter Schneider. Další zápas hrají Češi ve čtvrtek od 19:20 proti Lotyšsku. 


Kecy a politika: Zeman nás střelil Michlem do nohy
Reflex | 18:05:00
Prezident Miloš Zeman se po zahájení války na Ukrajině zdál umírněný, až zakřiknutý. Důvodem bylo jeho veřejné pokání. Nejdříve celá léta horlivě podporoval Vladimíra Putina, aby si po invazi uvědomil svůj omyl a ruského prezidenta označil za šílence. Někteří věřili, že by v budoucnu mohl ke svým rozhodnutím přistupovat s větší obezřetností. Nestalo se.


V Bruselu by měli s peskováním Orbána brzdit. Naše ekonomické problémy to nevyřeší
Reflex | 17:00:00
Český pirátský europoslanec Mikuláš Peksa označil maďarského premiéra Viktora Orbána za proruského trola a vyzval k tomu, aby Evropská rada začala rozhodovat kvalifikovanou většinou. Peksovi totiž vadí odmítavý postoj maďarské vlády k dalším navrhovaným protiruským sankcím. Opět se tak ukazuje, že problém vztahů s Ruskem je některými politiky využíván k prosazení omezení práv národních států a posílení EU jako jednoho superstátu, který by teď měl například nařizovat Maďarům, co mají dělat.


Jak se z Victora stala Victorie
Tiscali-zprávy | 19:53:10
Cimrmanovu hru Vlasta tak trochu připomíná případ skromného venkovského lékaře z Arkansasu, který své tajemství úspěšně skrýval skoro celý život.


Prohra s outsiderem: Čeští hokejisté po nájezdech poprvé v historii podlehli Rakousku
Tiscali-zprávy | 18:13:09
Čeští hokejisté podlehli ve třetím utkání na mistrovství světa v Tampere poprvé v historii na světovém šampionátu či olympijských hrách Rakousku, s outsiderem prohráli 1:2 po samostatných nájezdech. Připsali si tak v základní skupině B druhou prohru na turnaji po úspěchu z Brity (5:1) a porážce se Švédy (3:5).


„Jako by byl nějaký plukovník.“ Putin osobně zasahuje do války na Ukrajině
Tiscali-zprávy | 17:27:45
Ruský prezident Vladimir Putin se natolik osobně zapojil do války na Ukrajině, že podle západních vojenských zdrojů činí operační a taktická rozhodnutí „na úrovni plukovníka nebo brigádního generála“, píše britský list The Guardian.


Jiří Tyleček: Žijeme v chaotické době, na volatilitě se ale dá vydělat
E15-ekonomika | 20:00:00
Globální ekonomika má za sebou náročné roky. Po vývoji vakcín na covid-19 jsme se těšili na mohutný ekonomický vzestup. Ano, částečně jsme se dočkali. Česko sice ještě stále nepřekonalo koronavirový propad, ale mnohé další země už ve srovnání s rokem 2019 rostou. Nyní se však opět množí varování před recesí.


Vltavská filharmonie zná vítěze. Soutěž vyhrál dánský ateliér Bjarke Ingels Group
E15-ekonomika | 19:10:00
Vltavská filharmonie bude mít dánský šmrnc. Nový koncertní sál v Praze postaví  ateliér Bjarke Ingels Group, po světě známý pod zkratkou BIG. Budovu od světoznámého studia v čele s architekty Bjarkem Ingelsem a Brianem Yangem vybrala porota mezi devatenácti odevzdanými návrhy. Základní kámen nového koncertního sálu by měl být položen v roce 2025, hotová budova se pak otevře návštěvníkům v roce 2032.


O nájemním bydlení můžete s korunovým financováním tak akorát snít, říká Radim Passer
E15-ekonomika | 18:30:00
Dlouhodbá absence stavebního rozvoje Prahy stojí státní kasu každý rok 120 miliard korun, říká developer Radim Passer. Jeho společnost Passerinvest se v červnu po dlouhých 15 letech dočká změny územního plánu pro další část projektu u metra Roztyly, kde minulý týden začala stavět první budovu Roztyly Plaza. Pomalý rozvoj Prahy je podle něj negativním výsledkem práce všech polistopadových politiků ve vedení hlavního města.


Rutinní úkoly převezmou technologie, říkají právní inovátoři roku
E15-ekonomika | 18:30:00
Běžnou práci advokátů a právníků ve velkých společnostech by mohly již v blízké budoucnosti nahradit technologie. Experti by byli třeba jen na nejnáročnější úkoly. Takovou budoucnost ukazují příběhy pětice výherců ocenění Deloitte Legal Disruptors Awards. 


Hotely a penziony se chystají na sezónu, tisíce uprchlíků se budou muset znovu stěhovat
E15-ekonomika | 17:58:00
Hoteliéři a majitelé penzionů se začínají připravovat na letní sezónu, která by po dvou covidových rocích měla být opět plnohodnotná. Část kapacit jim ale dosud zabírají ukrajinští uprchlíci, kterým nabídli dočasně ubytování během začátku války. Dočasné řešení se ale ve většině případů protáhlo a hoteliéři nejpozději ke konci června uprchlíky, pro které kraj nenašel vhodnější ubytování, vypoví. Kraje, které ubytování uprchlíků koordinují, ale volné byty nemají. Nabízejí jim proto jen další dočasné ubytování na internátech nebo v domovech mládeže.


České firmy chtějí elektromobily ve vozovém parku. Jen je nemají kde nabíjet
E15-ekonomika | 17:55:00
Komerční banka, DPD, Rohlík.cz nebo DoDo. To jsou příklady firem, které se vydaly zelenějším směrem a postupně nahrazují vozy se spalovacími motory auty s elektrickým pohonem. Elektrická flotila v rámci ohleduplného a udržitelného podnikání (ESG) je sice pro firmy žádoucí, ale naráží na stále zaostávající nabíjecí infrastrukturu.


Jiří Tyleček: Žijeme v chaotické době, na volatilitě se ale dá vydělat
E15-politika | 20:00:00
Globální ekonomika má za sebou náročné roky. Po vývoji vakcín na covid-19 jsme se těšili na mohutný ekonomický vzestup. Ano, částečně jsme se dočkali. Česko sice ještě stále nepřekonalo koronavirový propad, ale mnohé další země už ve srovnání s rokem 2019 rostou. Nyní se však opět množí varování před recesí.


Vltavská filharmonie zná vítěze. Soutěž vyhrál dánský ateliér Bjarke Ingels Group
E15-politika | 19:10:00
Vltavská filharmonie bude mít dánský šmrnc. Nový koncertní sál v Praze postaví  ateliér Bjarke Ingels Group, po světě známý pod zkratkou BIG. Budovu od světoznámého studia v čele s architekty Bjarkem Ingelsem a Brianem Yangem vybrala porota mezi devatenácti odevzdanými návrhy. Základní kámen nového koncertního sálu by měl být položen v roce 2025, hotová budova se pak otevře návštěvníkům v roce 2032.


O nájemním bydlení můžete s korunovým financováním tak akorát snít, říká Radim Passer
E15-politika | 18:30:00
Dlouhodbá absence stavebního rozvoje Prahy stojí státní kasu každý rok 120 miliard korun, říká developer Radim Passer. Jeho společnost Passerinvest se v červnu po dlouhých 15 letech dočká změny územního plánu pro další část projektu u metra Roztyly, kde minulý týden začala stavět první budovu Roztyly Plaza. Pomalý rozvoj Prahy je podle něj negativním výsledkem práce všech polistopadových politiků ve vedení hlavního města.


Rutinní úkoly převezmou technologie, říkají právní inovátoři roku
E15-politika | 18:30:00
Běžnou práci advokátů a právníků ve velkých společnostech by mohly již v blízké budoucnosti nahradit technologie. Experti by byli třeba jen na nejnáročnější úkoly. Takovou budoucnost ukazují příběhy pětice výherců ocenění Deloitte Legal Disruptors Awards. 


Hotely a penziony se chystají na sezónu, tisíce uprchlíků se budou muset znovu stěhovat
E15-politika | 17:58:00
Hoteliéři a majitelé penzionů se začínají připravovat na letní sezónu, která by po dvou covidových rocích měla být opět plnohodnotná. Část kapacit jim ale dosud zabírají ukrajinští uprchlíci, kterým nabídli dočasně ubytování během začátku války. Dočasné řešení se ale ve většině případů protáhlo a hoteliéři nejpozději ke konci června uprchlíky, pro které kraj nenašel vhodnější ubytování, vypoví. Kraje, které ubytování uprchlíků koordinují, ale volné byty nemají. Nabízejí jim proto jen další dočasné ubytování na internátech nebo v domovech mládeže.


České firmy chtějí elektromobily ve vozovém parku. Jen je nemají kde nabíjet
E15-politika | 17:55:00
Komerční banka, DPD, Rohlík.cz nebo DoDo. To jsou příklady firem, které se vydaly zelenějším směrem a postupně nahrazují vozy se spalovacími motory auty s elektrickým pohonem. Elektrická flotila v rámci ohleduplného a udržitelného podnikání (ESG) je sice pro firmy žádoucí, ale naráží na stále zaostávající nabíjecí infrastrukturu.


Vltavská filharmonie zná svou podobu. Architektonickou soutěž vyhráli Dánové
aktuálně.cz | 19:49:49
Nová koncertní síň v Praze vznikne podle návrhu dánského studia Bjarke Ingels Group. Prohlédněte si futuristické vizualizace filharmonie.


Ukrajině chybí miliardy eur na provoz státu, dostane je od EU formou půjček a grantů
aktuálně.cz | 18:10:50
Kyjevská vláda každý měsíc potřebuje aspoň pět miliard eur na provoz státu. Brusel proto přichází s finanční injekcí, která by ho zajistila.


Drony jako nástroj války: Rusko zaostalo, Ukrajina to s nimi umí, míní experti
Denik.cz | 17:33:00
Od počátku ruské invaze na Ukrajinu využívají obě strany bezpilotní letouny. Zatímco účinnost Moskvou nasazených Orionů je neznámá, Kyjevem provozované turecké Bayraktary již několikrát na zveřejněných záběrech předvedly, co dokážou. Faktem ale je, že obě země mají k dispozici jen velmi omezené množství bojových dronů. Jejich pořízení je velmi drahé. Jak výrazně tedy mohou tyto moderní technologie ovlivnit výsledek války?


Arma Reforger: Bohemia Interactive vydala nový díl legendární hry, chystá čtyřku
lupa.cz | 20:21:49
Největší české herní studio Bohemia Interactive dnes v rámci předběžného přístupu (early access) vydala nový díl populární vojenské série Arma. Titul nese název Arma Reforger a je k dispozici pro počítače a Xbox Series X a S za 29,90 eur. Bohemka zároveň potvrdila začátek prací na Arma 4.


Mediální výbor sněmovny vybral finalisty na volná místa v Radě ČT
lupa.cz | 20:03:07
Poslanci z mediálního výboru sněmovny po celodenním veřejném slyšení vybrali 15 jmen, ze kterých by měla sněmovna začátkem června zvolit pětici nových členů Rady České televize.


USA sahají po venezuelské ropě, zruší některé sankce. Má to pomoci dialogu
idnes.cz | 21:56:00
Spojené státy americké plánují zrušit některé sankce uvalené na Venezuelu. Oficiálním cílem rozhodnutí administrativy prezidenta Joea Bidena je podpořit dialog mezi vládou autoritářského prezidenta Nicoláse Madura a opozicí. Americká vláda například povolí některá obchodní jednání s venezuelskou státní ropnou firmou PDVS


Zabarikádovaný muž hrozil sebevraždou. Otevřel až policejnímu vyjednavači
idnes.cz | 21:49:00
Pražští policisté společně se záchrankou zasahovali v pražské ulici Na Slupi, kde se muž pod vlivem návykových látek zabarikádoval v bytě a vyhrožoval skokem z okna. Na místo dorazil také policejní vyjednavač a zásahová jednotka. Před 22. hodinou policie uvedla, že muž po rozhovoru s vyjednavačem dobrovolně otevřel.


V Braníku se zřítila část domu. V troskách záchranáři nikoho nenašli
idnes.cz | 21:42:00
Záchranáři a policisté v úterý večer zasahovali v Údolní ulici v pražském Braníku, kde se zřítila část domu. Podle policie v domě měla probíhat rekonstrukce. Na místo také dorazili kynologové. Pod troskami, ale nikoho neobjevili.


Diktátor prohraje, řekl Zelenskyj na festivalu v Cannes. Odkázal na Chaplina
idnes.cz | 21:12:00
V jihofrancouzském letovisku Cannes začal v úterý večer 75. ročník slavného filmového festivalu. Přehlídku oficiálně zahájila belgicko-francouzská herečka Virginie Efirová. K filmařům a hercům poté prostřednictvím videopřenosu promluvil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který je vyzval, aby nemlčeli tváří v tvář ruské invazi na Ukrajinu.


Koupit jídlo, nebo zatopit. Účinné státní pomoci brání byrokracie, říká Hůle
idnes.cz | 21:07:00
Česko se nadále potýká s rapidním zdražováním. Zásadní problém pro pomoc lidem v krizi představuje rozbujelá byrokracie, řekl Daniel Hůle z Člověka v tísni v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.


V pražském bytě měl muž držet jako rukojmí ženu. Policie ho zadržela
idnes.cz | 20:12:00
V pražském Braníku v úterý policisté několik hodin prověřovali oznámení o ženě, kterou zadržuje muž násilím v bytě. Muže zadržela zásahová jednotka a spolu se ženou byl předveden na policejní služebnu. Sdělil to mluvčí pražské policie Jan Rybanský.


Z Gotlandu může být baltská pevnost NATO. Ostrov trénuje, aby odolal Rusům
idnes.cz | 20:00:00
Chystaný vstup Švédska do NATO podnícený ruskou invazí na Ukrajinu znervóznil obyvatele švédského ostrova Gotland v Baltském moři. Mnozí z nich se obávají, že by Moskva mohla chtít uchvátit strategické místo pro sebe, a proto začali s nakupováním zásob či střeleckým tréninkem. Podle švédské armády zatím není důvod se útoku obávat, přesto se chystá v souvislosti s přihláškou do Aliance na ostrově posílit vojenskou přítomnost.


Slušné i falešné sbírky na Ukrajinu. Dohledat, kam vaše peníze jdou, je obtížné
idnes.cz | 20:00:00
Ve sbírkách na pomoc válkou zasažené Ukrajině se v Česku vybralo téměř tři a půl miliardy korun. Většinu této částky tvoří peníze vybrané velkými a zavedenými charitativními organizacemi, jako jsou například Člověk v tísni, Charita ČR nebo Adra. Miliardu poslali Češi přímo na účet ukrajinské ambasády v Praze. Kromě velkých sbírek jsou však také menší, které sbírají desetitisíce až statisíce korun.


Armáda poprvé do mise vyšle záložníky. Věřím jim, říká generál Kopecký
idnes.cz | 19:40:00
Bude to první masivní nasazení záložníků v zahraniční operaci. Armáda už na červen připravuje jejich vyslání do mnohonárodního bojového uskupení na Slovensku, které má sloužit k odstrašení Ruska. „Jestli chceme brát aktivní zálohu jako společnost vážně, musíme ji nasazovat,” říká v rozhovoru velitel pro operace generál Josef Kopecký.


Spousta pilířů a šikmé terasy. Budovu filharmonie v Praze postaví Dánové
idnes.cz | 19:35:00
Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu nové budovy filharmonie v Praze se stalo dánské studio Bjarke Ingels Group. Nové kulturní centrum s několika sály, které by mělo být i sídlem České filharmonie, má stát u stanice metra Vltavská. Hotová bude v roce 2031. Náklady se odhadují na zhruba šest miliard korun.


Dnešním studentům chybí čtenářská praxe, říká jazykovědec Oliva
idnes.cz | 19:05:00
Dvounásobně vyšší neúspěšnost u didaktických testů z češtiny oproti minulému roku jazykovědec Karel Oliva přičítá především nedostatečné jazykové praxi dnešních studentů. Řekl to na CNN Prima News v pořadu 360°. Sám si ale myslí, že letošní test z mateřského jazyka byl náročný. Zarazil ho například úkol, v němž studenti měli pracovat s výrazy z mongolštiny.


GLOSA: Plán pro poražené Rusko. Za prsa i burkiny. Slovensko zemí obviněných
idnes.cz | 18:48:00
V Rusku sílí hlasy, že velitelé jeho armády jsou idioti. Ve Francii se opět rozhořela debata týkající se burkin. Na Slovensku obvinili dalšího významného politika. V Somálsku soucítí s novým prezidentem i ten dosavadní. Přinášíme tradiční přehled vybraných zahraničních událostí.


Unikátní aerodynamické Tatry jsou k vidění v Kopřivnici
idnes.cz | 18:26:00
Šest historických vozidel s aerodynamickou karoserií od značky Tatra vystavuje letos kopřivnické Auto Moto Muzeum Oldtimer. V expozici najdou lidé průřez těmito unikátními vozy.


Vítězem Ceny Jiřího Ortena se stal Vojtěch Vacek za sbírku básní Měňagon
idnes.cz | 18:15:00
Laureátem 35. ročníku Ceny Jiřího Ortena se stal Vojtěch Vacek. Porotu zaujal básnickou sbírkou Měňagon. Ve sbírce jsou obsaženy autorovy texty z posledních pěti let. Ocenění se uděluje talentovaným autorům do 30 let.


Dopravci chtějí mít v Česku vodíkové vlaky už za pět let. České dráhy by za ně mohly utratit přes jedenáct miliard korun
iHned.cz | 19:50:00
Do Česka dorazila první vlaková souprava na světě poháněná vodíkovým palivovým článkem. Francouzský výrobce Alstom jej v úterý představil veřejnosti i odborníkům na pražském hlavním nádraží. Model Coradia iLint dokáže vyvinout rychlost až 140 km/h,...


Bez uzemňujících bot vstup zakázán. V Mladé Boleslavi se rozběhla výroba baterií pro elektromobily
iHned.cz | 19:25:00
Malé žluté kolečko na botách zaměstnanců, kteří míří do haly M6, tu není jen tak. Značí, že jen s touto pracovní obuví, která umí uzemnit a zbavit člověka statické elektřiny, je možné pracovat na čerstvě zprovozněné lince. Ta je od této chvíle...


Zoufalá města drtí inflace. Firmy nezvládají stavět za loňské ceny, vláda zvažuje dotace
iHned.cz | 19:05:00
Starý bazén v Kyjově by mělo už brzy nahradit moderní akvacentrum. Loni se podařilo městu vysoutěžit dobrou cenu a s vítěznou firmou uzavřelo smlouvu. Práce stále pokračují, ale kvůli rostoucím cenám materiálu chce nyní společnost více peněz. Za...


Básník, který pracuje v knihovně. Ortenovu cenu získal Vojtěch Vacek
bleskove.cz | 20:01:00
Podle poroty je to "talent, jaký se objevuje jednou za čas".


Básník, který pracuje v knihovně. Ortenovu cenu získal Vojtěch Vacek
pikant | 20:01:00
Podle poroty je to "talent, jaký se objevuje jednou za čas".


Maserati dál poodhaluje nový kabriolet, M20 Cielo odhalí již brzy
Auto.cz | 18:53:00
Otevřená verze sportovního kupé MC20 ponese jméno Cielo, což je italský výraz pro nebe.


USA sahají po venezuelské ropě, zruší některé sankce. Má to pomoci dialogu
lidovky.cz | 21:56:00
Spojené státy americké plánují zrušit některé sankce uvalené na Venezuelu. Oficiálním cílem rozhodnutí administrativy prezidenta Joea Bidena je podpořit dialog mezi vládou autoritářského prezidenta Nicoláse Madura a opozicí. Americká vláda například povolí některá obchodní jednání s venezuelskou státní ropnou firmou PDVS


V pražském Braníku se zřítila část domu. Policejní psi v troskách nikoho nenašli
lidovky.cz | 21:42:00
Záchranáři a policisté v úterý večer zasahovali v Údolní ulici v pražském Braníku, kde se zřítila část domu. Podle policie v domě měla probíhat rekonstrukce. Na místo také dorazili kynologové. Pod troskami, ale nikoho neobjevili.


Skrytý spor v ANO, Prahu štěpí vlivná politička Kleslová. Stala se sedmičkou kandidátky
lidovky.cz | 20:51:00
V uplynulý týdnech se vedla uvnitř hnutí ANO skrytá válka. Jádro sporu se točilo okolo Radmily Kleslové. Zatímco její zastánci vyzdvihují organizační schopnosti šéfky stranické buňky na Praze 10, druzí připomínají její minulost v StB a také smlouvy se státními firmami.


Poslední slovo Tomáše Baldýnského: Die Blockade
lidovky.cz | 20:22:00
Tak si pojďme povědět, jak jsem si koncert skupiny Rammstein užil já: na rozdíl od kolegů recenzentů nikoli v novinářské sekci arény vybudované na letňanském letišti, ale ve svém obýváku v Kbeličkách, vzdálených asi čtyři sta padesát metrů vzdušnou čarou od pódia.


V pražském bytě měl muž držet jako rukojmí ženu. Zásahová jednotka ho zadržela
lidovky.cz | 20:12:00
V pražském Braníku v úterý policisté několik hodin prověřovali oznámení o ženě, kterou zadržuje muž násilím v bytě. Muže zadržela zásahová jednotka a spolu se ženou byl předveden na policejní služebnu. Sdělil to mluvčí pražské policie Jan Rybanský.


Soutěž na novou filharmonii v Praze vyhrálo dánské studio. Stavba by měla vyjít na šest miliard
lidovky.cz | 19:37:00
Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu nové budovy filharmonie v Praze se stalo dánské studio Bjarke Ingels Group. Výsledky dnes vyhlásili zástupci hlavního města a jeho Institutu plánování a rozvoje. Budova by podle plánů vedení města měla být hotová v roce 2032, náklady se odhadují asi na šest miliard korun. Nové kulturní centrum s několika sály, které by mělo být i sídlem České filharmonie, má stát u stanice metra Vltavská.


Rusové už přišli o třetinu invazních sil. Zastaralé zbraně a druhořadé jednotky nedokáží plnit bojové úkoly
lidovky.cz | 19:00:00
Podle informací britských zpravodajců ztratila ruská invazní armáda během 82 dní od vypuknutí války na Ukrajině třetinu svých sil. To v praxi znamená desítky tisíc mrtvých vojáků, námořníků a letců, plus tisíce vraků obrněných vozidel, tucet potopených či poškozených lodí a člunů a více než stovku sestřelených letadel. S informací přišlo v neděli britské ministerstvo obrany.


České gripeny zasahovaly v Pobaltí u ruských letadel. Armáda zveřejnila video, podívejte se
lidovky.cz | 18:46:00
Alianční letouny během minulého týdne vzlétly v Pobaltí pětkrát k ruským strojům. V pravidelné zprávě to uvedlo litevské ministerstvo obrany. Které ze strojů NATO se ostrých vzletů zúčastnily, zpráva neuvádí. V Litvě již téměř dva měsíce působí české gripeny, při hlídkování spolupracují s dalšími spojenci. Armáda ČR působení svých stíhacích letounů z bezpečnostních důvodů nekomentuje. V úterý ale zveřejnila video, ze kterého vyplývá, že čeští stíhači zasahovali u tří ruských letadel.


Babiš jen oblbuje voliče a nepracuje. Prezidentem nebude, říká šéfka sněmovny Adamová
aktuálně.cz | 20:08:11
Vládní koalice zatím svého kandidáta na prezidenta nemá, podle šéfky TOP 09 je ale ještě dost času. "Nebojte, někoho najdeme," tvrdí.


Albertov je zavřený. Zřejmě ozbrojený muž chce skočit z okna
Denik.cz | 21:00:00
Zásahová jednotka dorazila v úterý večer do ulice Na Slupi ve druhé městské části. Na místo přijel kromě všech záchranných složek také policejní vyjednavač, protože muž vyhrožuje, že skočí z okna. Zatím s ním komunikují přes dveře, které nechce otevřít. Podle informací policie je pod vlivem drog.


Zřícená část domu v pražském Braníku: Pod sutinami nikdo nebyl
Denik.cz | 20:28:00
/FOTO/ Několik hasičských jednotek zasahuje u pádu části domu v ulici Údolní v Braníku. Na místo dorazili kynologové a byli nasazeni psi na vyhledávání osob ze sutin. Pod troskami však nikoho neoznačili. Povolané jednotky záchranných složek se proto vrátily zpět na základny. Dům odpojili od energií a nyní ho zkoumá statik. 


Vláda poslala návrh na prodloužení nouzového stavu o 30 dnů Sněmovně
Denik.cz | 20:13:00
Vláda schválila žádost o prodloužení nouzového stavu, vyhlášeného kvůli migrační vlně z Ukrajiny, o 30 dnů. Novinářům to po úterním mimořádném jednání kabinetu řekl premiér Petr Fiala (ODS). Vládní návrh nyní posoudí Sněmovna. Předsedkyně dolní parlamentní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) ČTK sdělila, že mimořádnou schůzi k vládní žádosti svolá na čtvrtečních 15:00. Bez prodloužení by nouzový stav skončil 31. května.


Na Pardubicku se objevila tromba či slabé tornádo. Lidé úkaz zachytili na videu
Denik.cz | 19:56:00
Hned několik uživatelů sdílelo na sociálních sítích záběry tromby či slabého tornáda, které se dnes odpoledne objevilo na Pardubicku, podle neověřených informací v oblasti mezi Holicemi a Pardubicemi. Nejsou hlášeny žádné škody, stejně tak na klasifikaci meteorologického jevu si ještě budeme muset počkat. Podívejte se ve videích. 


Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do 30. června
Kurzy.cz | 19:24:03
Vláda Petra Fialy požádá Poslaneckou sněmovnu o další prodloužení nouzového stavu v České republice o 30 dnů, tedy do 30. června. O podání žádosti rozhodla na mimořádné schůzi v úterý 17. května 2022. Odsouhlasila také vyplacení dalších mimořádných odm...


Kuvajt má být letos nejrychleji rostoucí ekonomikou zemí GCC, odkládané projekty se tak v době po pandemii rozjíždí naplno
Kurzy.cz | 17:26:00
Mezinárodní měnový fond očekává, že reálný hrubý domácí produkt Kuvajtu letos vzroste na 8,2 %. Kuvajt se tak stává nejrychleji rostoucí


Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu
Kurzy.cz | 17:23:00
Vláda dnes, 17. května 2022, schválila návrh Ministerstva vnitra a požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu. Stávající nouzový končí 31. května 2022, v případě souhlasu sněmovny bude prodloužen o jeden měsíc, tedy do 30. června 2022.


Kulatý stůl k zákonu o cestovním ruchu
Kurzy.cz | 16:41:11
Ministerstvo pro místní rozvoj v pondělí 16. května uspořádalo kulatý stůl k zákonu o cestovním ruchu. K jednání byli přizváni hlavní aktéři, kteří k dané problematice mají co říct: poslanci, zástupci Úřadu vlády, dotčených ministerstev, Českého statis...


Ministr Lipavský jednal na Radě FAC o západním Balkánu a Ukrajině
Kurzy.cz | 16:27:00
Ministr zahraničí Jan Lipavský jednal se svými protějšky v Bruselu dne 16. května 2022 na Radě EU pro zahraniční věci


Kulatý stůl Asociace pro kapitálový trh ČR na velvyslanectví v Paříži
Kurzy.cz | 16:16:00
Na velvyslanectví ČR v Paříži se dne 17. května 2022 uskutečnil kulatý stůl Asociace pro kapitálový trh ČR, která je nejvýznamnějším


Ministerstva zdravotnictví a financí představila pravidla automatické valorizace plateb za státní pojištěnce
Kurzy.cz | 15:40:00
Oba resorty se po jednáních shodly na podobě automatické valorizace plateb za státní pojištěnce, kterou ve středu 18. května společně předloží sněmovnímu zdravotnickému výboru. Jde o jeden z klíčových bodů programového prohlášení vlády v oblasti zdravo...


Karibik - doporučení pro cesty - hurikánová sezóna
Kurzy.cz | 15:28:38
Doporučení pro cesty na nizozemské ostrovy v Karibiku - hurikánová sezóna


Uživatelé datových schránek odeslali už miliardu datových zpráv
Kurzy.cz | 15:25:00
V úterý 10. května 2022 v 7:53 hodin byla dosažena hranice 1 miliardy odeslaných datových zpráv. Stalo se tak po necelých 13 letech provozu systému datových schránek. Jubilejní zpráva byla odeslána ze schránky obecního úřadu ve Zlínském kraji. ...


Dostavba dálnice D4 formou PPP má za sebou první rok
Kurzy.cz | 15:07:12
„Stavba D4 je referenčním projektem při rozhodování o využití PPP u dalších infrastrukturních projektů. Při současném napjatém stavu veřejných financí je to jedna z možných cest. PPP připadá v úvahu například u D35, u IV. železničního koridoru nebo při...


Sportmanie Plzeň 2022 se stěhuje do Škoda sport parku v Doudlevcích
Kurzy.cz | 14:14:24
Od 20. do 28. srpna se uskuteční už sedmý ročník populární Sportmanie. Největší změnou bude tentokrát místo konání – Sportmanie se stěhuje poprvé do nové lokality – do areálu Škoda sport parku v Doudlevcích.


Holub z ČNB: Nový guvernér dostal od investorů žlutou kartu. Měli bychom je ujistit, že inflaci zkrotíme za každou cenu
Hospodářské noviny | 18:55:00
Centrální banka, nejdůležitější ekonomická instituce v zemi, se ocitla na rozcestí a investoři nevědí, jakým směrem se v následujících měsících vydá. Nejistotu způsobil prezident Miloš Zeman, když do funkce nového guvernéra jmenoval od července...


Praha postaví Vltavskou filharmonii podle Dánů. Podívejte se, jaká stavba se má stát další ikonou metropole
Hospodářské noviny | 18:51:00
Novou budovu Vltavské filharmonie postaví Praha podle návrhu dánského architektonického studia Bjarke Ingels Group (BIG). To hlavní město vybralo v mezinárodní soutěži z vizualizací celkem 19 zájemců. Budova by měla odstartovat rozvoj jednoho z...


Restaurace Nordsee je v insolvenci. V Česku končí kvůli pandemii
Hospodářské noviny | 18:30:00
Ryby a mořské plody přes sto let staré německé společnosti Nordsee zmizí z obchodních center v Česku. HN to potvrdil Petr Vladyka, většinový majitel společnosti Master Mariner, která provozovala franšízové restaurace této značky v tuzemsku. Firma na...


Středula na Hrad? Za Babišem zatím zaostává, ale odborářský předák se učí. I ve vztahu se Zemanem
Hospodářské noviny | 18:20:00
Napjaté vztahy jsou minulostí. Dnes vystupuje prezident Miloš Zeman jako velký podporovatel odborářského předáka Josefa Středuly. Na nedávném odborářském sjezdu to byl právě on, kdo Středulu vyzval k hradní kandidatuře. „Doufám, že tuto volbu,...


Co bude, až v ČNB nebude ochota korunu podržet. Prezidentův recept je záhadou
Hospodářské noviny | 17:27:00
Potřebujeme pacienta, tedy českou ekonomiku, rychle zchladit, i když víme, že tím léčíme symptom, a ne příčinu problému. Pacientova teplota se totiž blíží 42 stupňům. To jsou slova centrálního bankéře Tomáše Holuba, která zazněla v rozhovoru pro HN....


Kanceláří se v Praze staví méně než před covidem. Firmy si na nájemném připlatí hlavně v centru
Hospodářské noviny | 15:22:00
Výstavba pražských kanceláří po covidovém útlumu ožívá jen velmi pomalu. Zatímco před pandemií přibývalo v hlavním městě i více než 200 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch ročně, loni to bylo zhruba 56 tisíc metrů a letos přibude podle...


Novelu státního rozpočtu by mohl kabinet schvalovat v červnu, připustil Stanjura
ČT24 | 19:00:09
Vláda by mohla schvalovat novelu státního rozpočtu na letošní rok už v první polovině června. Uspíšení původního plánu připustil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Výši schodku zatím oznámit nechce. Je ale jisté, že deficit překročí dříve naplánovaných 280 miliard.


Na odměny policistů a hasičů dá vláda kvůli uprchlické krizi dalších 30 milionů
Eurozpravy-domácí | 20:50:00
Vláda na dnešním mimořádném jednání uvolnila dalších 29,93 milionu korun na výplatu odměn policistům a hasičům, kteří pomáhají při uprchlické krizi. Úřad vlády to uvedl v tiskové zprávě. Peníze hasiči a policisté dostanou za práci v květnu.


Kazachstánci dotahovali Švýcary, ti ale nakonec vyhráli. Švédové si poradili s Brity
Eurozpravy-sport | 22:39:00
Hokejisté Švýcarska jsou už pomalu jednou nohou ve čtvrtfinále na letošním světovém šampionátu. Nad Kazachstánem v úterý večer totiž vyhráli 3:2, přesto ale mohli mít kvůli svému vědomí, že to mají v kapse, ještě problémy. Vítěznou branku zaznamenal až v 56. minutě Herzog, neboť v 58. minutě už jen na konečných 3:2 snížil Orechov. Ve večerním zápase skupiny B pak Švédové duel s Brity rozhodli v první třetině, kdy dali pět gólů, přičemž ten první padl už po třinácti sekundách. Seveřané nakonec zvítězili 6:0 a společně s Finy vedou skupinu.


Chemická látka poranila pracovníky třídírny odpadů v Bruntále, jsou v nemocnici
Denik.cz | 22:09:00
Pracovníky bruntálské třídírny odpadů převáželi v úterý 17. května do nemocnice posádky zdravotníků. Zaměstnanci byli v práci zasaženi neznámou chemickou látkou.


17. května: Tohle potřebujete vědět (nejen) o úterním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:43:00
Akcie ve Spojených státech posílily v čele s firmami Apple a Tesla. Náladu na trhu zlepšila nejnovější statistika, která zmírnila obavy ze zpomalení ekonomického růstu ve Spojených státech.


Stát měl informace o uprchlících zjišťovat od začátku, míní hejtman Schiller
ČT24 | 20:13:42
„Systém začleňování a přerozdělování uprchlíků měl být nastaven už dřív a my na to jako hejtmani upozorňovali od začátku,“ prohlásil v Interview ČT24 hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO). Zmínil rovněž, že stát by měl běžence motivovat k tomu, aby se přestěhovali do oblasti, kde jsou volné kapacity. Dodal, že pro uprchlíky vznikne informační systém, který však bude aktivní až v červnu.


Upadl a usnul u lázní. Ztraceného svatebního hosta našel policejní pes Chico
Denik.cz | 20:24:00
V sobotu si užíval svatebního veselí v obci Vráž u Písku také mladý svatebčan, který se ale před půlnocí v podnapilém stavu vydal zřejmě na pěší procházku k domovu.


Vítězný návrh: Jak bude vypadat za 10 let Vltavská filharmonie podle studia BIG
Reflex | 09:15:00
Atmosféru každého město definují symboly. Praha má Karlův most, areál Hradčan, Národní divadlo nebo zvláštně zašmelenou budovu Mánesa vzniklou v roce 1930, na nový porevoluční kulturní stánek vystavěný z veřejných prostředků však stále čeká. Možná už to nebude trvat tak dlouho. Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým slavného dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem Ingelsem a Brianem Yangem.


Expanze do zahraničí a sociální sítě. Co vás překvapí? | Ondřej Pavelek (Httpool)
Mladý Podnikatel | 00:00:50
Lidé v zahraničí nepoužívají sociální sítě stejně jako Češi. V mnoha zemích není Facebook ani nejpoužívanější sítí. Pokud expandujete, zjistěte, na co se připravit.
The post Expanze do zahraničí a sociální sítě. Co vás překvapí? | Ondřej Pavelek (Httpool) first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top