Celkem 139940 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 19.05.2022


Hello bank! rozdává klientům odměny. Jak získat až 2 800 korun?
Finparáda | 10:00:00
Hello bank! doprovází své klienty při realizaci jejich větších plánů, ale i menších nákupů. Banka v současné době ke každé sjednané Hello půjčce přidá všem klientům navíc bonus v celkové výši až 2 500 korun a na online nákupy zaplacené


Úsměv, prosím, zamávejte. I tak se bude platit v obchodech
Finparáda | 16:00:00
Už žádné hledání peněženky nebo mobilu u pokladny. Nový způsob placení v kamenných obchodech si vystačí jen s úsměvem nebo mávnutím rukou. Prověřenou technologii používanou k odemykání chytrých telefonů obličejem nebo otiskem prstu bude nyní


Rychlejší než výstavba českých dálnic je pohyb hlemýždě. Nedokončenou dálniční síť nelze efektivně využívat
eStav.cz | 00:01:40
Úvahy o první československé dálnici se vedou od roku 1934. Tvar a rozsah dálniční sítě byl ustanoven v roce 1964. Prvních dvacet jedna kilometrů dálnice z Prahy do Mirošovic bylo otevřen v roce 1971. Od té doby stavíme průměrně 27 km dálnic za rok. To je tempo patnáctkrát pomalejší, než je rychlost hlemýždě.


Impozantní architektonickou památkou se může stát technický objekt i v dnešní době
eStav.cz | 00:01:40
S projektem „Vodojem Ohrazenice“ jsem byl osloven v roce 2016, když se připravovalo
technické řešení opláštění koule vodojemu o průměru 8 m. Jako firma jsme byli dotázáni,
zda umíme tento tvar pokrýt a jaké by bylo řešení. Projekční kanceláři Profes Projekt, panu
Chválovi, jsem nabídl řešení pomocí speciálně tvarovaných kosočtvercových kazet
vyrobených na míru daného průměru.


Jak na jarní úklid koupelny?
eStav.cz | 00:01:40
Během jara se obvykle téměř každý pouští do ne zcela oblíbené povinnosti, velkého úklidu domácnosti. Vynechat byste určitě neměli ani koupelnu, která si zaslouží speciální péči. Jak si s úklidem poradit správně a efektivně a jak na to, abyste si z koupelny vytvořili relaxační místo, kde si po celé té práci odpočinete? S tím vám poradí česká značka koupelnového vybavení Jika.


Kousek přírody na střeše: spojte oblíbené s užitečným
eStav.cz | 00:01:40
Pro rostlinstvo na střeše se rozhoduje stále více majitelů domů. Kromě estetického vzezření zelené střechy lákají i dalšími pozitivními vlastnostmi. Jakými?


PocketBook Inkpad Color: fakt je ta čtečka barevná?
Root.cz | 00:00:10
Čteček elektronických knih už jsme viděli spoustu, většinou jsou si velmi podobné. Podíváme se ale podrobně na vlajkovou loď společnosti Pocketbook, která nabízí i barevné čtečky. Jaký je Inkpad Color?


Souběžné a paralelně běžící úlohy naprogramované v Pythonu – závěrečné zhodnocení
Root.cz | 00:00:05
V šestém článku o vytváření, spouštění a řízení souběžných popř. paralelně běžících úloh v Pythonu nejdříve dokončíme popis knihovny Trio a posléze provedeme zhodnocení jednotlivých technologií.


Pořád si moc nevěřím, říká letošní vítězka pořadu Peče celá země Martina
revue.idnes.cz | 01:00:23
Chybělo málo, aby se soutěže Peče celá země nezúčastnila. Nakonec ji překvapivě Martina Kynstlerová vyhrála. Koho by však napadlo, že nejtěžší chvíle nezažila při natáčení soutěže, ale až dávno po ní – v době, kdy se oblíbený pekařský pořad vysílal.


Mateřská byla ubíjející a monotónní. Pak jsme se rozvedli, říká Duchoslav
revue.idnes.cz | 01:00:23
S manželkou Klárou strávil Jan Antonín Duchoslav šest let. V létě roku 2016 se rozvedli. Podle herce, který se proslavil rolí Vikyho Cabadaje ve filmu Sněženky a machři, k rozchodu mohla přispět mateřská dovolená, na které tehdy strávil po domluvě se ženou pět let.


Ženy zůstanou po nehodách uvězněné ve vracích častěji než muži
Auto-iDNES.cz | 01:00:40
U žen je zhruba dvakrát větší pravděpodobnost než u mužů, že po havárii zůstanou uvězněné ve vozidle. Liší se také typ zranění, která při nehodě utrpí. Vyplývá to z nové studie, o které informoval list The Guardian.


Ducati vzpomíná na Dakar a devadesátky. Motonovinku roku už jsme zkusili
Auto-iDNES.cz | 01:00:40
Cestovní enduro od Ducati není na první pohled žádnou novinkou, protože Italové nabízí už dlouhou dobu několik verzí modelu Multistrada. Jedná se o skvělé stroje, ale je veřejným tajemstvím, že je jim lépe na silnici než mimo ni. Tyto motocykly nejsou zkrátka primárně stavěné na jízdu v terénu, respektive na padání s nimi.


18. května: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 00:24:09
Americké akcie ve středu krvácely, index S&P 500 se propadl o čtyři procenta. Prudce zlevnily akcie maloobchodní společnosti Target, která zveřejnila slabé hospodářské výsledky.


Jak nejlépe spořit dětem? Co nabízejí banky a co radí odborník
Finance-iDNES.cz | 01:01:04
Do prasátka, do matrace, na stavebko nebo rovnou na penzijko? Možností, jak spořit dětem, je víc. Některé banky dokonce finanční produkty pro děti zvýhodňují. Zmapovali jsme aktuální nabídku. A co doporučí finanční poradce?


KOMENTÁŘ: Končí doba akciová, začíná období dluhopisů
Finance-iDNES.cz | 01:01:04
Akcie sice dlouhodobě nesou kolem 8 až 10 procent, ale to riziko, ta volatilita, ta nejistota. Na druhou stranu výnosy „bezrizikových“ státních dluhopisů letí nahoru. A čemu dají investoři přednost? Buď 8 nejistým akciovým procentům nebo jistým 6 procentům každý rok ze státního dluhopisu? Přečtěte si komentář Martina Mašáta, ekonoma finanční skupiny Partners.


Zpřísní se pravidla pro humanitární dávky a příspěvky. Už je nedostane každý
Mesec.cz | 00:00:15
Uprchlíci, kteří mají zajištěné bezplatné ubytování, už na výplatu humanitární dávky nebudou mít nárok. Od července se také zpřísní pravidla pro solidární příspěvky lidem, kteří uprchlíky ubytovali.


Milostivé léto II startuje od září 2022. Máte druhou šanci snížit dluhy
Mesec.cz | 00:00:15
Nevyužili jste nabídku minulého milostivého léta? Nevadí, v září budete mít druhou možnost. Své dluhy v exekuci tak budete moci splatit bez drahých úroků a dalších sankcí. Co bude tentokrát jinak?


Jak získat více peněz za nedostatečné odškodnění za pracovní úraz nebo nízké bolestné?
Mesec.cz | 00:00:10
Bolí zlomenina při autohavárii cestou na chatu méně než zlomenina při bouračce na pracovní cestě? Ne. Ovšem hodnota bodu při určování bolestného a náhrady ztížení společenského uplatnění je nižší pro pracovní úrazy. Co s tím?


Špatně užívané léky mohou za smrt 200 lidí ročně. Lze zjistit, zda škodí i vám
idnes.cz | 02:00:03
Více než třetině hospitalizovaných pacientů hrozí potíže z užívaných léků. Neškodí léky i vám? Už to můžete zjistit. Kdo jde do nemocnice, toho prověří, jestli kombinace léků, které užívá, není nebezpečná. V 70 procentech se medikace upravuje. Nově začaly pojišťovny proplácet práci klinického farmaceuta i pro ambulantní pacienty.


Měl to být trend v cestování, po covidu ale zájem opadl. Sdílení aut táhne méně
idnes.cz | 02:00:03
Během pandemie se snížil počet lidí, kteří jsou ochotni půjčovat svoje vozidlo za úplatu. Vyplývá to z nejnovějšího pravidelného šetření společnosti HoppyGo, která po celé republice pronájem soukromých vozidel zprostředkovává.


Parkinson nebo rakovina krve. Proč je svět tak posedlý Putinovým zdravím
idnes.cz | 02:00:03
Až to někdy vypadá, jako by na světě nebylo nic důležitějšího než zdravotní stav ruského prezidenta. Zvláště poté, co Vladimir Putin zatáhl Rusko do krvavé války na Ukrajině, mají mnozí potřebu k tématu cosi „významného“ přidat.


Trať z Kyjeva do Boroďanky znovu ožila. Jezdí po ní vlak zoufalství i naděje
idnes.cz | 02:00:03
Ještě před začátkem konfliktu na Ukrajině to byla vytížená železniční trať, po které každý den jezdili cestující z okolí Kyjeva do města za prací. V březnu Rusové zničili klíčový most přes řeku Irpiň a doprava se zastavila. Nyní je stavba opravená a vlak se stal jediným způsobem, jak se lidé ze zničených kyjevských satelitů mohou do hlavního města dostat. Doma totiž žádnou práci nenajdou.


Finanční trhy (19. 5. 2022)
iHned.cz | 02:00:08Zvládli jsme pandemii, obstojíme i v současnosti
lidovky.cz | 01:54:00
Od počátku ruské invaze na Ukrajinu se lidem prchajícím před válkou snažíme zajistit veškerou potřebnou pomoc, usnadnit jim adaptaci v novém prostředí, a zmírnit tak případné negativní dopady na ně samotné i jejich okolí. Hodně nám v tom pomáhá přetrvávající vlna solidarity, kterou projevují naši občané i místní firmy. Intenzivně řešíme například problematiku nouzového ubytování uprchlíků.


Azovskému moři hrozí ekologická havárie, kvůli bojům mohl uniknout sirovodík
lidovky.cz | 01:32:53
Válka na Ukrajině s sebou nese další tichou hrozbu ohledně znečištění Azovského moře sirovodíkem. Důvodem je ruské bombardování oceláren Azovstal v přístavním městě Mariupol.


Alfou a omegou je najít práci
lidovky.cz | 01:17:00
V neděli, kdy jsem psala tento text, bylo v naší městské části už 6 629 nových občanů z Ukrajiny. Jak těmto obětem války pomoci k plnohodnotnému začlenění? Snažíme se postupovat systémově, centralizovat služby, spolupracovat s odborníky. Ano, čeká nás ještě dlouhá cesta. Jedno je ale zřejmé: Praha 10 se mění a změní. Pevně věřím, že k lepšímu.


Do škol jsme integrovali přes čtyři stovky dětí
lidovky.cz | 01:04:00
Na území páté městské části přišlo již téměř šest tisíc uprchlíků z válkou postižené Ukrajiny. Z nich bylo asi 1200 školou povinných dětí a dalších necelých 600 předškolního věku. Podle svých možností se zapojily všechny základní školy (celkem jich máme třináct) a školky v Praze 5.


Soukromá vysoká škola NEWTON College se mění na NEWTON University
Reflex | 02:00:44
Vysoké škole NEWTON College se podařil přechod na on-line výuku. I během pandemie tak škole roste počet studentů. Rozhodla se proto nabídnout plnohodnotné studium odkudkoli na světě a nový obor v angličtině. Právě kvůli zahraniční expanzi mění svůj název na Vysokou školu NEWTON, a. s. – NEWTON University.


Řím vydává nová tajemství. Co všechno nám bylo po tisíciletí skryto?
Reflex | 02:00:44
O antickém Římě a jeho impériu bylo již řečeno mnohé. V unikátním šestidílném seriálu National Geographic Ztracené poklady Říma ale archeologové přichází s převratnými objevy v dosavadních výzkumech.


Eintracht Frankfurt porazil Glasgow Rangers na penalty a vyhrál Evropskou ligu
Tiscali-zprávy | 00:24:11
Fotbalisté Frankfurtu zdolali po výsledku 1:1 a 5:4 na penalty Rangers a vyhráli Evropskou ligu. O druhé velké evropské trofeji pro Eintracht rozhodl v páté sérii penaltového rozstřelu kolumbijský útočník Rafael Borré, který skóroval už v základní hrací době.


Lesy, zajímavá investice i ochrana proti inflaci
E15-ekonomika | 02:00:48
Stále více investorů na českém trhu diverzifikuje portfolia, aby uchránila jejich hodnotu před rostoucí inflací. Vedle tradičních aktiv, jako je investiční zlato nebo nemovitosti, se tak do popředí pozornosti dostávají komodity. Mezi ty perspektivní patří i dřevní hmota.


Lesy, zajímavá investice i ochrana proti inflaci
E15-politika | 02:00:50
Stále více investorů na českém trhu diverzifikuje portfolia, aby uchránila jejich hodnotu před rostoucí inflací. Vedle tradičních aktiv, jako je investiční zlato nebo nemovitosti, se tak do popředí pozornosti dostávají komodity. Mezi ty perspektivní patří i dřevní hmota.


Sněmovna rozhodne o prodloužení nouzového stavu do konce června
idnes.cz | 05:35:00
Poslanci budou jednat o žádosti vlády o prodloužení nouzového stavu o dalších třicet dnů, tedy do konce června. Nouzový stav vláda vyhlásila po přílivu uprchlíků z Ukrajiny kvůli válce, kterou rozpoutalo Rusko. Pokud by Sněmovna žádosti vlády vyhověla, trval by nouzový stav celkem 119 dnů.


Jednání o nouzovém stavu, čas na hokejový reparát a dlouho odkládaný koncert
lidovky.cz | 05:55:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


CoolCola, Fancy a Street. Rusové hasí žízeň „falešnými“ limonádami
lidovky.cz | 05:00:00
Podobnost názvů není čistě náhodná – moskevská sodovkárna Očakovo představila vlastní verze populárních amerických limonád Coca-Cola, Fanta a Sprite. Lahve s etiketami v povědomých barvách se už objevily na pultech obchodů i v nabídce na oficiálním webu výrobce.


Eurem proti inflaci? Proč na členství v eurozóně nezáleží
lidovky.cz | 05:00:00
S růstem inflace přibývá úvah, zdali by nebylo konečně lepší přijmout euro. Úvahy nabyly na intenzitě s nedávným jmenováním Aleše Michla do funkce guvernéra České národní banky. Michlovi bývá vyčítáno kdeco, kromě politických kontaktů především jeho odmítavý postoj ke zvyšování úrokových sazeb.


Z obyčejných ojetin se staly drahé vozy. Jeden model vyloženě šokuje, zájem je i o přehlíženou škodovku
lidovky.cz | 05:00:00
Trh s automobily začíná připomínat kasino, v němž je čím dál obtížnější vyhrát kýžený jackpot. Z měsíce na měsíc rostou ceny i ojetých aut a nevypadá to, že by se situace mohla brzy zlepšit.


Města přehlcená uprchlíky. Přerozdělujme je, nebo vzniknou další tábory, tvrdí expert
aktuálně.cz | 05:30:00
V Praze je o 31 až 36 tisíc uprchlíků z Ukrajiny více, než je město schopné zvládnout, ukazuje mapa Člověka v tísni a Univerzity Karlovy.


Šokující částka. Lidé z jihu Moravy zaplatí na dani z nemovitosti i pětkrát víc
Denik.cz | 05:50:00
Majetek mají stejný, přesto za něj letos zaplatí na dani z nemovitosti i několikanásobně více. Obyvatele řady obcí na jihu Moravy šokovala částka na složenkách ve schránce.


Dům hrůzy. Recidivista jednoho souseda zotročil, dalšího brutálně bil
Denik.cz | 05:49:00
V dům hrůzy přeměnil jeden ze sušických objektů dnes sedmačtyřicetiletý recidivista David Esperanza. Nedávno ho klatovský soud potrestal za to, že si z jednoho ze sousedů udělal otroka, teď mu soud pobyt za mřížemi prodloužil za to, že dalšího muže ze sousedství brutálně zbil.


Na internetu se šíří další lež: Snímek hajlujících dívek není z Ukrajiny
Denik.cz | 05:30:00
Také v Česku se začala šířit po sociálních sítích fotografie zachycující tři dívky s rukama zdviženýma zřejmě k nacistickému pozdravu, doplněná popiskem, podle nějž má jít o manželky bojovníků ukrajinského praporu Azov a žena se zakroužkovaným obličejem je prý Katerina Prokopenková, manželka velitele tohoto praporu. Je to ale lež. Mem, z něhož snímek pochází, je starý nejméně 12 let a není z Ukrajiny.


Rebel bez pudu sebezáchovy. Frank Luke létal jako ďas, ostatním se ale protivil
Denik.cz | 05:00:00
Jejich slávu přehlušily až výkony ve Druhé světové válce. Ale i v té První, kdy bylo letectví ještě v plenkách, muži za kniply dokazovali nemožné. Jedním z nich byl i Frank Luke. Muž s přezdívkou Fešák byl vyhlášeným specialistou na sestřely německých pozorovacích balonů. Voják, považovaný za rebela a vlka samotáře, který zemřel jako hrdina. Jeho smrt ale obklopuje množství mýtů.


OBRAZEM: Dostavba dálnice D4 má za sebou první rok. Zbývá dva a půl
Denik.cz | 05:00:00
Jízdu z Písku do Prahy v posledních týdnech komplikují práce na dostavbě dálnice D4. Odměnou za toto období bude řidičům rychlejší a bezpečnější cestování do hlavního města. Nová komunikace navíc uleví obcím, které leží na stávající trase a zatěžuje je intenzivní doprava.


Vláda to má ve svých rukou. Když lidi přesvědčí, že pro ně dělá dost, s Babišem neprohraje, tvrdí politolog
Hospodářské noviny | 06:52:00
Už po nástupu covidu se mluvilo o tom, že s sebou přinese i soumrak populismu, protože se v pandemii ukáže, jak neschopní populisté ve skutečnosti jsou. Úplně stoprocentně se to ale nepotvrdilo. Teď mají demokratické strany další možnost prokázat,...


Finanční trhy (19. 5. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:06
Už po nástupu covidu se mluvilo o tom, že s sebou přinese i soumrak populismu, protože se v pandemii ukáže, jak neschopní populisté ve skutečnosti jsou. Úplně stoprocentně se to ale nepotvrdilo. Teď mají demokratické strany další možnost prokázat,...\n


Počasí: Letní tropy vystřídá ochlazení
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Zatímco závěr týdne přinese letní teploty, příští týden se ochladí. Podle meteorologů by teploty mohly klesnout citelně, a to až na 17 stupňů.


Počasí: Letní tropy vystřídá ochlazení
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Zatímco závěr týdne přinese letní teploty, příští týden se ochladí. Podle meteorologů by teploty mohly klesnout citelně, a to až na 17 stupňů.


Marek Stoniš: Devět bodů ke štěstí
Reflex | 06:40:00
Nejprve jsem pro jistotu zavolal na Úřad pro ověřování pravdy (ÚPOP), jestli náhodou nejde o šíření dezinformace, která má za účel podkopat, přiznejme si, již tak dosti podkopanou důvěru lidu v instituce Evropské unie. V tomto případě konkrétně Evropskou komisi. Což je něco jako evropská vláda, ve které Česko zastupuje eurokomisařka pro transparentnost, paní Věra Jourová. Že jste ji nevolili? A ptal se vás někdo?


Nezapomenutelná dovolená v Horním Rakousku
Reflex | 06:30:00
Horní Rakousko je jednou z devíti spolkových zemí našeho souseda. Leží na severu země podél hranice s Českou republikou a nejen díky své blízkosti je pro našince právem vyhledávanou turistickou destinací.


Pánek: Útoky politiků mě nabíjí, za pravdu je třeba bojovat. Pro Ukrajinu máme tříletý plán, válka asi zamrzne
Reflex | 06:00:00
Odvaha, statečnost, lidskost a spravedlnost, za které je udělována Cena Arnošta Lustiga, byly podle jejího letošního laureáta Šimona Pánka vždy tím, za co je třeba bojovat. A taky bránit pravdu a čest, což zní jak z 19. století, nicméně „možná se změnily podmínky, způsoby komunikace nebo její rychlost, ale nezměnilo se to, co je pro život a pro lidské společnosti důležité.“ Sám se coby zakladatel organizace Člověk v tísni ocitl v krizových situacích několikrát a říká, že k tomu, aby jedinec projevil kuráž, nemusí být pod palbou kulek. Stačí se ohradit, když s něčím nesouhlasí. „Tyto hodnoty platí pro každodenní život každého z nás stejně jako pro práci ve válečných konfliktech,“ myslí si.


Všechno nejlepší, pane prezidente!
Tiscali-zprávy | 06:45:00
Před 60 lety se hollywoodská hvězda Marilyn Monroe ulila z natáčení, aby mohla popřát k narozeninám prezidentovi Kennedymu. Poněkud lascivní vystoupení bylo jedno z jejích posledních.


České hokejisty čeká souboj s Lotyšskem, pomůže už i Pastrňák
Tiscali-zprávy | 05:55:04
České hokejisty čeká dnes na mistrovství světa v Tampere čtvrtý zápas v základní skupině B. Soupeřem bude Lotyšsko, které má stejně jako národní tým na kontě výhru a dvě porážky a jen o bod méně než svěřenci kouče Kariho Jalonena.


Výrobní linka Škody na baterie předznamenává další masivní investice, říká Jiří Liebreich
E15-ekonomika | 06:30:00
Redaktor deníku E15 Jiří Liebreich navštívil nově otevřenou výrobní linku na baterie, kterou otevřela Škoda v Mladé Boleslavi. V čem je tahle linka unikátní a co její výstavba říká o pozici Škodovky v rámci celého koncernu Volkswagen? Jiří Liebreich o tom mluvil v dalším vydání E15 Castu.


David Navrátil: Inflace začne zpomalovat ve druhé polovině roku
E15-ekonomika | 06:00:00
Nulová tolerance covidu a série lockdownů drtí čínskou ekonomiku. Průmysl poklesl v dubnu o tři procenta meziročně, maloobchod dokonce o 11 procent. Dopad, jaký má zpomalení v Číně na světovou ekonomiku, je jasný. Jednak přes dodavatelské řetězce (zavřené přístavy), jednak přes nižší poptávku v Číně. Čína ale prozrazuje ještě jeden zdroj slabší globální ekonomiky.


Výrobní linka Škody na baterie předznamenává další masivní investice, říká Jiří Liebreich
E15-politika | 06:30:00
Redaktor deníku E15 Jiří Liebreich navštívil nově otevřenou výrobní linku na baterie, kterou otevřela Škoda v Mladé Boleslavi. V čem je tahle linka unikátní a co její výstavba říká o pozici Škodovky v rámci celého koncernu Volkswagen? Jiří Liebreich o tom mluvil v dalším vydání E15 Castu.


David Navrátil: Inflace začne zpomalovat ve druhé polovině roku
E15-politika | 06:00:00
Nulová tolerance covidu a série lockdownů drtí čínskou ekonomiku. Průmysl poklesl v dubnu o tři procenta meziročně, maloobchod dokonce o 11 procent. Dopad, jaký má zpomalení v Číně na světovou ekonomiku, je jasný. Jednak přes dodavatelské řetězce (zavřené přístavy), jednak přes nižší poptávku v Číně. Čína ale prozrazuje ještě jeden zdroj slabší globální ekonomiky.


Krátké vlny: Férový příspěvek, nebo výpalné? Jedna z mnoha bitev v digitálním prostoru
lupa.cz | 06:30:01
Jak dopadne staronová bitva mezi operátory a velkými poskytovateli obsahu?


Kdo má šanci hlídat ČT? Ajťák, lovec hoaxů nebo zkušení novináři
lupa.cz | 06:00:00
Poslanci vybrali patnáct lidí, kteří mají šanci na místo v Radě České televize. Ta bude příští rok rozhodovat, kdo se stane generálním ředitelem.


Cibulka, kachlíkárna i vily. Nahlédněte do budov, které se v Praze otevřou lidem
bleskove.cz | 06:00:00
Den otevřených dveří bude mít o víkendu celkem 101 staveb v Praze. Podívejte se, které stojí za to navštívit.


Cibulka, kachlíkárna i vily. Nahlédněte do budov, které se v Praze otevřou lidem
pikant | 06:00:00
Den otevřených dveří bude mít o víkendu celkem 101 staveb v Praze. Podívejte se, které stojí za to navštívit.


Agresor po sobě zanechává jen ruiny a uprchlíky. A taky zabíjí lidi. Lidi, kteří by teď žili, kdyby nebylo jeho
iHned.cz | 07:00:00
KYJEV, SEDMDESÁTÝ DEVÁTÝ DEN VÁLKY, pátek 13. května 2022 Dnes jsem úplně náhodou vešel do jednoho kyjevského průjezdu – a v úžasu jsem se zastavil. V zadní části stál vyhořelý dům s rozbitými okny. „Co to je?“ zeptal jsem se...


Vláda to má ve svých rukou. Když lidi přesvědčí, že pro ně dělá dost, s Babišem neprohraje, tvrdí politolog
iHned.cz | 06:52:00
Už po nástupu covidu se mluvilo o tom, že s sebou přinese i soumrak populismu, protože se v pandemii ukáže, jak neschopní populisté ve skutečnosti jsou. Úplně stoprocentně se to ale nepotvrdilo. Teď mají demokratické strany další možnost prokázat,...


Inflace 2022: spočítejte si, kolik peněz vám sebere inflace
Kurzy.cz | 08:00:00
Že přišla krize, jsme si už všimli. Pomyslný graf růstu se zastavil a nabral opačný směr. Zdražování a zase zdražování. Nepříznivý vývoj inflace může mnohé z nás až děsit. Co tedy o inflaci víme a co způsobuje s našimi penězi? Na začátek několik...


Nebezpečí z internetu - S rozšiřováním IT vzrůstá i riziko jejich napadení a poškození či zneužití získaných informací.
Kurzy.cz | 07:38:22
S rozšiřováním informačních a komunikačních technologií vzrůstá i riziko jejich napadení a poškození či zneužití získaných informací. S alespoň jedním bezpečnostním incidentem týkajícím se ICT se v průběhu roku 2020 setkalo 14% podniků s 10 a více zamě...


Tři faktory za současným a budoucím děním na akciích
Kurzy.cz | 06:02:00
Gabriela Santos z JPMorgan Asset Management míní, že za současným děním na akciových trzích stojí tři hlavní faktory. Prvním z nich je přehodnocování dlouhodobého růstového výhledu.


Hypotéka s vysokými dluhy – je možné ji získat?
Kurzy.cz | 06:00:00
Čerpali jste v minulosti spotřebitelské úvěry s tím, že nyní chcete podat žádost o hypotéku? Na níže uvedených řádcích se dozvíte, co hypoteční banky bude zajímat ve vztahu k vašim aktuálním i minulým závazkům.


V pátek nás čeká první letošní třicítka, během večera ji zchladí bouřky
lidovky.cz | 07:57:03
Během čtvrtka zůstane slunečno a bude se oteplovat. Ještě tepleji bude v pátek, kdy se teplota dostane ojediněle nad 30 °C, poprvé v tomto roce. Avšak v pátek večer můžeme očekávat studenou frontu, která přinese přeháňky a bouřky. O víkendu bude oblačno až polojasno, teploty se budou pohybovat mezi 19 až 24 °C. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ).


„Splnění pokynu hlásit do 19. května.“ Běloruské úřady zakázaly Orwellův román, stal se bestsellerem
lidovky.cz | 07:49:57
Běloruské úřady zakázaly prodej románu 1984 anglického spisovatele a esejisty George Orwella o životě a špiclování v totalitní společnosti. Informoval o tom opoziční list Naša Niva s tím, že má k dispozici kopii příslušného nařízení.


Amerika hlásí první případ vzácných opičích neštovic, nakažený nebyl v Africe ani Evropě
lidovky.cz | 07:12:18
Vzácná nemoc opičích neštovic se prokázala u muže v americkém Massachusetts. Infekce se objevuje zejména v Africe. Američtí zdravotníci zkoumají, zda má tato infekce souvislost s malým ohniskem nemoci, které se v minulých dnech objevilo v Evropě, informovala agentura AP.


Restaurace tlačí na daňové zvýhodnění jídla s sebou. V čele iniciativy je McDonald's
aktuálně.cz | 06:05:44
Na objednávky s sebou se vztahuje patnáctiprocentní DPH, zatímco u občerstvení na místě jde o daň ve výši jen deseti procent.


Rusko tajemné i zapomenuté. Nabarvené historické fotky vdechují život dávným časům
aktuálně.cz | 06:05:12
Nahlédněte do sbírky snímků starého Ruska, které koloruje amatérská umělkyně Olga Širninová


Nový busík od VW poprvé naživo. ID. Buzz může být elektrickou náhradou Multivanu
aktuálně.cz | 06:02:00
První dojmy z očekávaného elektrického Volkswagenu ID. Buzz. Stylový design doplňuje prostorný interiér.


Rusové v Charkově přešli do protiútoku, chtějí ztracené pozice, hlásí Kyjev
Denik.cz | 07:18:00
Válka na Ukrajině trvá už 85 dní. Ruská armáda pokračuje v ofenzivě na východě sousední země, zejména v Doněcké oblasti a také ve směru na Charkov, kde údajně zahájila protiútok s cílem obnovit dříve ztracené pozice. Dnes ráno o tom informuje generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny. Podle Rusů naopak Ukrajinci zaútočili na ruskou vesnici v Kurské oblasti, kde kvůli tomu podle místního guvernéra zemřel člověk.


SATIRA: Jak se Miloš Zeman přejmenuje?
Denik.cz | 06:35:00
Jak se český prezident pomstí Vladimiru Putinovi? Jaké má proti svému ruskému protějšku trumfy? A proč se vybraní lidé i města musí přejmenovat? Nový díl (Ne)korektního deníku s Milošem Zemanem. 


Šla za přáteli a zmizela. Po 13 letech našli její tělo a rozpletli děsivý příběh
Denik.cz | 06:00:00
O naději spatřit dceru ještě někdy živou přišli rodiče Američanky Brittanee Drexelové, která v roce 2009 beze stopy zmizela. Počátkem tohoto týdne bylo její tělo nalezeno. Studentka byla podle dosavadního vyšetřování znásilněna a zavražděna. Podezřelý je už ve vazbě.


Letecká show pro Toma Cruise. Slavný herec představil v Cannes Top Gun 2
Denik.cz | 06:00:00
Stěží bude mít letos někdo v Cannes efektnější entrée než Tom Cruise. Před gala premiérou jeho filmu Top Gun: Maverick zaburácely ve středu večer nad festivalovým palácem stíhačky a dvakrát se proletěly nad městem. Osm stíhacích letounů předvedlo v ukázkové formaci, co umí - včetně stylové kouřové stopy na nebi v barvách francouzské vlajky. Letecký snímek Top Gun: Maverick nemohl mít lepší prezentaci.  


Budoucnost televizního vysílání v Česku probere nová pracovní skupina
lupa.cz | 09:05:44
Ministerstvo průmyslu a obchodu svolalo na 10. června první setkání pracovní skupiny, která má řešit stav a budoucnost digitálního televizního vysílání v České republice.


Ruský plukovník po dvou dnech otočil. Ukrajinci o úspěších lžou, řekl
idnes.cz | 09:46:00
Ruský plukovník ve výslužbě Michail Chodarjonok se ve středu opět objevil v ruské státní televizi – jen dva dny poté, co v živém vysílání kritizoval schopnosti ruské armády i státu a prohlásil, že Rusko je v totální geopolitické izolaci. Teď otočil a uvedl, že „jakékoli řeči o tom, že Ukrajina může provést protiútok, jsou jen velkou nadsázkou“.


Migranti stáli natěsno v dodávce a krčili se v kufru auta, chytila je hlídka
idnes.cz | 09:36:00
Dva převaděče migrantů z Blízkého východu a Afriky přistihli během pár dní při běžné silniční kontrole policisté na jihu Moravy. Ve dvou vozech jely téměř čtyři desítky lidí. Šoférům teď hrozí stíhání za organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.


Schröderovi chtějí kvůli Rusku sebrat výhody exkancléře, pro je i jeho strana
idnes.cz | 09:35:00
Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder kvůli své neochotě distancovat se od Ruska zřejmě přijde o většinu finančních výhod, na které má jako někdejší šéf německé vlády nárok. Se Schröderem už došla trpělivost i jeho domovské sociální demokracii (SPD).


Japonsko se otevře turistům jen na zkoušku. Kdy to bude úplně, ještě neví
idnes.cz | 09:34:00
Zátěžový test země po odchodu koronaviru plánuje od května japonská vláda. Měl by mít podobu omezených návštěvnických balíčků. Jeho výsledky pak rozhodnou o tom, jestli se země otevře světu zcela nebo ještě ne. A hlavně pokud ano, tak kdy.


Rusko hlásí použití laserové zbraně. Vzývá zázrak jako nacisté, míní Zelenskyj
idnes.cz | 09:07:00
Místopředseda ruské vlády Jurij Borisov prohlásil, že Rusko během bojů na Ukrajině používá laserové zbraně, které dokážou zlikvidovat bezpilotní letouny. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského se Rusko tímto oznámením snaží pouze vyvolat dojem, že má k dispozici jakousi zázračnou zbraň ve chvíli, kdy v bojích na Ukrajině není úspěšné.


Člověk nechce vidět své rodiče při erotických scénách, říká dcera Bernáškové
revue.idnes.cz | 09:39:00
Jana Bernášková (41) se kromě hraní věnuje také psaní. Na svém kontě má už několik knížek. Dvě z nich přinesla do primácké Show Jana Krause, kam zavítala i s dcerou Justýnou Drábkovou (15). Kromě knížek Jak přežít svého muže a Coura přišla s moderátorem řeč i na erotiku.


Radši nechat lidi umřít než přijmout pomoc. KLDR míří ke covidové katastrofě
idnes.cz | 08:42:00
Severní Korea stojí na pokraji katastrofy, pokud pro své obyvatele rychle nezajistí dodávky vakcín a léků proti covidu-19. Varovali před tím odborníci, podle nichž by významné propuknutí epidemie mohlo v zemi rozpoutat rozsáhlou humanitární krizi. Od konce dubna, kdy KLDR objevila první ohnisko infekce, mělo příznaky covidu více než 1,9 milionu obyvatel země.


RECENZE: Hledá zajatého syna. Seriál Máma se na Ukrajině stal megahitem
idnes.cz | 08:00:00
Mladík na tanku s mobilem v ruce přeje mamince k narozeninám, když přijde výbuch. Tak začíná ukrajinský seriál Máma, který ve čtvrtek nasadí ČT2.


V pátek nás čeká první letošní třicítka, během večera ji zchladí bouřky
idnes.cz | 07:41:00
Během čtvrtka zůstane slunečno a bude se oteplovat. Ještě tepleji bude v pátek, kdy se teplota dostane ojediněle nad 30 °C, poprvé v tomto roce. Avšak v pátek večer můžeme očekávat studenou frontu, která přinese přeháňky a bouřky. O víkendu bude oblačno až polojasno, teploty se budou pohybovat mezi 19 až 24 °C. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ).


Běloruské úřady zakázaly Orwellův román 1984, stal se bestsellerem
idnes.cz | 07:34:00
Běloruské úřady zakázaly prodej románu 1984 anglického spisovatele a esejisty George Orwella o životě a špiclování v totalitní společnosti. Informoval o tom opoziční list Naša Niva s tím, že má k dispozici kopii příslušného nařízení.


Zabili jsme elitního ruského snajpra ze Sibiře, chlubí se Ukrajinci
idnes.cz | 07:15:00
Ukrajinské armádě se zřejmě podařilo zlikvidovat elitního ruského odstřelovače Sergeje Carkova. Informuje o tom ruský regionální server Čita. Na informace z médií protivníka odkazuje také náměstek ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko.


Vypínají eskalátory i okrádají. Dětské party terorizují obchodní centrum
idnes.cz | 06:39:00
Poflakují se, dělají nepořádek, pouští si hlasitou hudbu a čas od času se pokusí někoho okrást, nebo dokonce napadnout. Obchodní centrum Forum v Ústí nad Labem se potýká s partičkami dětí a mladistvých. Bojí se jich nejen nakupující, ale i zaměstnanci obchodů, kteří s nimi denně přicházejí do styku.


CoolCola, Fancy a Street. Ruská firma uvedla na trh napodobeniny známé značky
idnes.cz | 06:37:00
Ruská firma Očakovo představila novou řadu nealkoholických nápojů s názvy CoolCola, Fancy a Street, které mají nahradit značky Coca-Cola, Fanta a Sprite poté, co se po invazi Moskvy na Ukrajinu stáhly z ruského trhu. Informoval o tom zpravodajský server EconoTimes.


USA hlásí první případ opičích neštovic, nakažený nebyl v Africe ani Evropě
idnes.cz | 06:32:00
Vzácná nemoc opičích neštovic se prokázala u muže v americkém Massachusetts. Infekce se objevuje zejména v Africe. Američtí zdravotníci zkoumají, zda má tato infekce souvislost s malým ohniskem nemoci, které se v minulých dnech objevilo v Evropě, informovala agentura AP.


Český start-up Memsource nabírá velké jméno na pozici CEO. Přichází bývalý šéf Tesly v Evropě
iHned.cz | 09:00:00
Po dvanácti letech a třech měsících má pražský start-up Memsource nového výkonného ředitele. Zakladatel a dosavadní šéf David Čaněk se posunuje na strategickou pozici v představenstvu a jeho místo zaujímá Georg Ell. Britský manažer předtím působil v...


Tesla vypadla z žebříčku uvědomělých firem. Muska to rozzuřilo, akcie klesají
iHned.cz | 08:50:00
Výrobce elektromobilů Tesla vypadl ze speciální ESG verze indexu S&P 500, který jednotlivé firmy třídí podle šetrnosti k životnímu prostředí, ohleduplnosti k zaměstnancům nebo jejich obchodním praktikám. Tesle sice zůstalo stejné hodnocení jako...


Proč se Putin tak katastrofálně zmýlil při rozhodnutí zaútočit na Ukrajinu? Ruský novinář mluvil s agenty FSB
iHned.cz | 08:30:00
V ruské investigativní novinařině není mnoho větších jmen. Dlouhá léta pracoval v listu Novaja gazeta, před dvěma roky založil server Važnyje istorii. Kreml ocenil jeho materiály o nepotismu a korupci v ruské věrchušce označením „zahraniční...


Úspěšným dezinformátorům jde o peníze, od „vlastenců“ dokážou vybírat miliony.
iHned.cz | 08:05:00
Analytik Roman Máca z Institutu pro politiku a společnost lidem radí, ať dříve než emoce použijí mozek a nesdílí na sítích kdejakou pitomost. Může to být dezinformace, která je právě na emocích založená. S dezinformátory se moc nepáře, oni s ním...


V muzeu Oldtimer v Kopřivnici uvidí návštěvníci aerodynamické vozy Tatra
Auto.cz | 08:57:00
V muzeu historických vozidel Oldtimer v Kopřivnici na Novojičínsku se v pátek otevře výstava aerodynamických vozů Tatra. Jde o ucelenou kolekci všech typů proudnicových vozů, které kopřivnická automobilka v historii vyráběla.


Toyota Corolla Cross dorazila do Prahy. Kladivo na Karoq odhalilo i první ceny
Auto.cz | 08:00:00
Nové kompaktní SUV Toyota, které se svou velikostí zařadí mezi modely C-HR a RAV4, má na českém trhu velké ambice. Hlavní ofenzívu si však schovává až na příští rok.


Schröderovi chtějí kvůli Rusku sebrat výhody exkancléře, pro je i jeho strana
lidovky.cz | 09:38:50
Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder kvůli své neochotě distancovat se od Ruska zřejmě přijde o většinu finančních výhod, na které má jako někdejší šéf německé vlády nárok. Se Schröderem už došla trpělivost i jeho domovské sociální demokracii (SPD).


Rusko hlásí použití laserové zbraně. Snaží se přijít s „wunderwaffe“ jako nacisté, míní Zelenskyj
lidovky.cz | 09:11:27
Místopředseda ruské vlády Jurij Borisov prohlásil, že Rusko během bojů na Ukrajině používá laserové zbraně, které dokážou zlikvidovat bezpilotní letouny. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského se Rusko tímto oznámením snaží pouze vyvolat dojem, že má k dispozici jakousi zázračnou zbraň ve chvíli, kdy v bojích na Ukrajině není úspěšné.


Chorvatský prezident zopakoval, že chce blokovat vstup Finska a Švédska do NATO
lidovky.cz | 08:45:00
Prezident Chorvatska Zoran Milanović požádá chorvatského zástupce v NATO, aby hlasoval proti přijetí Finska a Švédska do aliance. Podle webu The Kyiv Independent to prezident řekl kanálu N1 TV. Záměr blokovat případný vstup obou skandinávských zemí do NATO avizoval prezident už koncem dubna.


Inspirovali jsme se Vltavou podobně jako Smetana, říká Ingels o návrhu filharmonie
aktuálně.cz | 09:34:00
Pro dánského architekta Bjarka Ingelse je stavba filharmonie splněným snem. V rozhovoru pro Aktuálně.cz popisuje, jak vítězný návrh vznikal.


Výsledky Walmartu a Targetu zhoršily sentiment
Kurzy.cz | 09:56:33
Akciové trhy v USA včera táhly pokles akcií, kde americké indexy ztrácely přes 4% po špatných výsledcích a výhledu maloobchodníků Walmart (-7%) a Target (-25%), jež zvýšily obavy o negativní dopad inflace na pokračující schopnost firem udržet marže.


Dvakrát z ČNB
Kurzy.cz | 09:51:43
Agentura Reuters uvádí, že v rámci debaty v poslanecké sněmovně se jeden z poslanců zeptal člena bankovní rady Vojty Bendy, jestli je přesvědčen, že se daří zvyšováním úrokových sazeb potlačovat vysokou inflaci, přičemž Vojta odpověděl, že žádný jiný&hell


Benzín dramaticky zdražuje, za poslední tři dny o skoro korunu na litr. Řidiči tak červnové snížení spotřební daně o 1,50 Kč/l nemusí vůbec poznat
Kurzy.cz | 09:46:37
Cena benzínu u českých čerpacích stanic stoupla od začátku tohoto týdne o skoro korunu na litr. Včera se benzín Natural 95 prodával průměrně za 45,30 Kč/l, tedy nejdráže od poloviny března. Ještě v neděli přitom vyšel průměrně na 44,35 Kč/l.


Inflace v Česku je třetí nejvyšší v rámci EU - ranní okénko
Kurzy.cz | 09:44:28
Dnešek je z pohledu významnějších ekonomických dat prázdný. Eurostat nezměnil údaj ohledně dubnové inflace v eurozóně, ale doplnil čísla i o státy EU. Inflace v ČR byla podle jeho metodiky v dubnu třetí nejvyšší (+13,2 %).


Erste Group: Valná hromada schválila dividendu 1,6 EUR
Kurzy.cz | 09:40:59
Včerejší valná hromada akcionářů schválila všechny navrhované body programu včetně dividendy ze zisku minulého roku ve výši 1,6 EUR na akcii (5,4% hrubý dividendový výnos). Naposledy se budou akcie obchodovat s nárokem na tuto dividendu zítra 20. května.


ČEZ: Stát zvažuje rozdělení aktiv společnosti a získání plné kontroly nad elektrárnami
Kurzy.cz | 09:37:07
Podle ministra financí Zbyňka Stanjury je restrukturalizace ČEZu jednou z možností, která je zvažována v rámci snahy státu získat kontrolu nad cenami energií. Podle nejmenovaných zdrojů jedná společnost s vládou o možném rozdělení aktiv společnosti s&hell


Turisté objevili Dolní Moravu během normalizace. Pomohl policejní fotbalový klub
Denik.cz | 09:20:00
/ARCHIVNÍ FOTO/ Až do doby druhé světové války žilo na Dolní Moravě převážně německé obyvatelstvo a lidé se v těžkém kopcovitém terénu živili zejména zemědělstvím. Příliv návštěvníků a lyžařů začal až v době normalizace, kdy si obce všimli členové Tělovýchovné jednoty Rudá hvězda. Už tehdy na svahy najela těžká technika a začaly se stavět první lyžařské vleky pro veřejnost. Prohlédněte si fotografie z minulého století, poznáte místa na snímcích?


Světem se šíří opičí neštovice. USA hlásí první případ, ohnisko je v Evropě
Denik.cz | 08:18:00
V americkém Massachusetts se ve středu prokázal případ opičích neštovic, vzácné nemoci, která se vyskytuje zejména v Africe. Nakaženým je muž, který byl nedávno v Kanadě. Američtí zdravotníci nyní zkoumají, zda má tato infekce souvislost s malým ohniskem nemoci v Evropě. Informovala o tom agentura AP.


Zase pil. Chomutovan, který brutálně zbil kojence, je znovu ve vazbě
Denik.cz | 08:15:00
Muž, který brutálně zbil vlastní dceru, byl pro pokus o vraždu stíhaný na svobodě. Měl se však vyhýbat alkoholu. To nedodržel.


Brno dostane nový bulvár. Architekti přiblížili podobu moderní čtvrti Trnitá
Denik.cz | 08:08:00
/VIZUALIZACE/ Jako hlavní spojnice mezi novým moderním nádražím a historickým centrem Brna bude tvořit páteřní komunikační osu nové čtvrti Trnitá. Třída se stane významným prostorem města se širokými chodníky, množstvím zeleně a vzrostlými stromy. Detaily plánovaného bulváru nyní přiblížili zástupci Kanceláře architekta města Brna. „Na každé straně ulice budou obousměrné cyklostezky, středový pás bude patřit tramvajím," nastínil městský architekt Michal Sedláček.


Benzin výrazně zdražil, stojí přes 45 korun. Cena nafty mírně klesla
Denik.cz | 08:02:00
Cena benzinu v České republice čtvrtý týden v řadě výrazně vzrostla. Natural 95 od minulé středy zdražil o 1,05 koruny na průměrných 45,30 korun za litr. Naopak mírně zlevnila nafta, která se nyní prodává za průměrných 46,35 korun za litr, což je o devět haléřů méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Benzin bude podle analytiků nadále zdražovat.


ON-LINE: Chorvatský prezident chce blokovat vstup Finska a Švédska do NATO
Denik.cz | 07:57:00
Ruská invaze na Ukrajinu pokračuje už třetí měsíc. Chorvatský prezident zopakoval, že chce blokovat vstup Finska a Švédska do NATO. Proti vstupu dvou zemí do aliance protestuje také Turecko. Japonsko zdvojnásobí svou pomoc válkou zmítané Ukrajině.


O důležitosti inflačních očekávání, a koruna s pevnější půdou pod nohama - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:15:00
Včera zveřejněná data potvrdila, že inflační tlaky v české ekonomice jsou nadprůměrné silné - spotřebitelské ceny se v dubnu zvýšily třetím nejrychlejším tempem v celé EU (meziročně 13,2 % měřeno HICP), v závěsu za Estonskem (19,1 %) a Litvou (16,6 %).


Target odmazal 25 % d/d kvůli horším než očekávaným číslům za 1Q a sníženému výhledu
Kurzy.cz | 09:11:46
Včera před otevřením amerického trhu reportoval svá čísla za 1Q22 maloobchodní řetězec Target. Samotná čísla i výhled zklamaly očekávání kvůli vyšším nákladovým tlakům. Tržby za 1Q byly 24,8 (+4,0 % r/r) vs. oček. 24,3 mld. USD.


Jak (ne)reaguji na poklesy cen akcií
Kurzy.cz | 08:59:42
Poslední měsíce s výjimkou pár březnových týdnů trhy klesají. Červená čísla u vývoje hodnoty portfolií působí na mnohé děsivě a tomu odpovídá i nálada investorů. Podobné (a mnohem horší) časy jsem ale zažil již mnohokrát. K investování propady...


V Kraji Vysočina se šetří pomocí energetických služeb se zárukou úspor a Jihlavské nemocnici tato metoda vynáší 15 mil. korun ročně
Kurzy.cz | 08:59:00
V jihlavské nemocnice funguje energeticky úsporný projekt již od roku 2012. Jen v loňském roce zde ušetřili za elektřinu a teplo 15,5 mil. korun, což je o 15 % více, než mají smluvně garantováno poskytovatelem projektu, kterým je ENESA z ČEZ ESCO. Tato...


Ropný trh je plný pozitivity. Všechny naděje investorů se upínají k Číně.
Kurzy.cz | 08:58:03
Světové ceny ropy během středečního obchodování stále rostou, protože trh očekává oživení poptávky po pohonných hmotách v Číně. V době psaní článku tak červencové futures na ropu Brent vzrostly o 1,3 % na 113,29 USD za barel.


Pražská burza i při středeční seanci posílila o 2,23 % - ranní přehled
Kurzy.cz | 08:55:50
Komentář k akciovému trhu Pražská burza Index PX: 1,339 bodů (+2.2% d/d); objem: 1,391 mil. Kč Pražská burza i při středeční seanci navyšovala zisky a měřeno indexem PX posílila o 2,23 % (1 339 b.).


Kondice čínské ekonomiky strádá bojem s covidem - anticovidová opatření silně dopadají na čínskou ekonomiku, klesá domácí spotřeba i exportní výkonnost
Kurzy.cz | 08:45:00
Rozsáhlá a intenzivní anticovidová opatření silně dopadají na čínskou ekonomiku. Klesá domácí spotřeba i exportní výkonnost. Problémy


Americký akciový trh uzavřel níž, Dow Jones klesl o 3,57 %
Kurzy.cz | 08:39:15
Při uzavření Newyorské burzy klesl Dow Jones o 3,57 % na 52týdenní minimum, S&P 500 ztratil 4,04 % a NASDAQ Composite spadl o 4,73 %. Nejziskovější složkou indexu Dow Jones byla dnes společnost Verizon Communications Inc, která ztratila 0,05 bodů (0,10&he


Target včera -25 %, strach z dopadu inflace na zisky společností dostal akcie pod tlak - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:10:39
Akciové trhy za sebou mají další těžkou seanci, během které se S&P500 propadl o 4 % a Nasdaq až o 4.7 %. K negativní náladě rozhodně přispívají výsledky maloobchodu. Úterní čísla Walmartu a hlavně včerejší výsledky Targetu připomněly obchodníkům, že se...


Holub nechybuje. Rétorika přiostřuje i v ECB
Kurzy.cz | 07:50:15
Aleš Michl chybuje. Popsali jsme to již v pondělním reportu. Naše slova později potvrdil člen bankovní rady ČNB Tomáš Holub. Ukázalo se, že Holub zůstává pevným zastáncem „ortodoxní“ měnové politiky, která je v současném vysoce proinflačním prostředí p...


Maďarská centrální banka koncem května znovu zvýší úrokové sazby (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:43:00
Z hlediska zveřejňování důležitých makroekonomických dat
patří tento týden k těm chudším a dnešek nebude výjimkou. Maďarská centrální
banka zveřejní výši týdenní depozitní sazby, její změna však očekávána není. Na
jejím dalším zasedání 31. května čekám...


Má vlast cestami proměn – příběhy domova, kterou společně se spolkem Cestami proměn slavnostně zahájí v nádherném prostoru Strahovského kláštera premonstrátů v sobotu 18. června 2022
Kurzy.cz | 10:00:47
Královéhradecký kraj je hlavním partnerem unikátní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova, kterou společně se spolkem Cestami proměn slavnostně zahájí v nádherném prostoru Strahovského kláštera premonstrátů v sobotu 18. června 2022 od...


Hlad po pracovní síle nutí firmy lovit mezi vysokoškoláky. Byla by chyba toho nevyužít
Euro | 08:59:15
Ačkoliv českou ekonomiku sužuje hrozba stagflace, zdejší trh práce zůstává i nadále přehřátý. Svědčí o tom například fakt, že zatímco dříve měli absolventi vysokých škol se sháněním svého prvního opravdového


Rozhovor s deadbotem. Vývojář her umožňuje lidem simulovat konverzaci s mrtvými
Euro | 08:19:22
Herní vývojář vynalezl chatovacího robota, který dokáže simulovat rozhovory se skutečnými osobnostmi. Včetně těch zesnulých. Používá k tomu jazykový model API GPT-3 od společnosti OpenAI zabývající se výzkumem umělé inteligence. Někteří odborníci považují napodobování zesnulých za neetické, a do jisté míry i nebezpečné.


Je skokový růst cen energií mimořádnou událostí? Stanjura nařídil přezkum loňského prominutí DPH
Hospodářské noviny | 10:20:00
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nařídil na základě vnějšího podnětu přezkoumat rozhodnutí předchozí ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), které se týkalo prominutí DPH u plynu a elektřiny za listopad a prosinec. Cílem přezkumu je zejména...


Český start-up Memsource nabírá velké jméno na pozici CEO. Přichází bývalý šéf Tesly v Evropě
Hospodářské noviny | 09:00:00
Po dvanácti letech a třech měsících má pražský start-up Memsource nového výkonného ředitele. Zakladatel a dosavadní šéf David Čaněk se posunuje na strategickou pozici v představenstvu a jeho místo zaujímá Georg Ell. Britský manažer předtím působil v...


Tesla vypadla z žebříčku uvědomělých firem. Muska to rozzuřilo, akcie klesají
Hospodářské noviny | 08:50:00
Výrobce elektromobilů Tesla vypadl ze speciální ESG verze indexu S&P 500, který jednotlivé firmy třídí podle šetrnosti k životnímu prostředí, ohleduplnosti k zaměstnancům nebo jejich obchodním praktikám. Tesle sice zůstalo stejné hodnocení jako...


Proč se Putin tak katastrofálně zmýlil při rozhodnutí zaútočit na Ukrajinu? Ruský novinář mluvil s agenty FSB
Hospodářské noviny | 08:30:00
V ruské investigativní novinařině není mnoho větších jmen. Dlouhá léta pracoval v listu Novaja gazeta, před dvěma roky založil server Važnyje istorii. Kreml ocenil jeho materiály o nepotismu a korupci v ruské věrchušce označením „zahraniční...


Agresor po sobě zanechává jen ruiny a uprchlíky. A taky zabíjí lidi. Lidi, kteří by teď žili, kdyby nebylo jeho
Hospodářské noviny | 07:00:00
KYJEV, SEDMDESÁTÝ DEVÁTÝ DEN VÁLKY, pátek 13. května 2022 Dnes jsem úplně náhodou vešel do jednoho kyjevského průjezdu – a v úžasu jsem se zastavil. V zadní části stál vyhořelý dům s rozbitými okny. „Co to je?“ zeptal jsem se...


Stanjura nařídil přezkoumat, zda bylo loňské prominutí DPH u plynu a elektřiny legální
ČT24 | 10:18:53
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nařídil na základě vnějšího podnětu přezkoumat rozhodnutí své předchůdkyně Aleny Schillerové (ANO), které se týkalo prominutí DPH u plynu a elektřiny za listopad a prosinec. Cílem přezkumu je zejména ověření zákonnosti toho, zda lze skokový nárůst cen energií v posledním čtvrtletí loňského roku objektivně vykládat jako mimořádnou událost, která je ze zákona nezbytná k vydání generálního pardonu ministra financí, vysvětlil resort.


V pátek bude vedro, ukončí ho silné bouřky. Na víkend se ochladí, zpočátku bude foukat
ČT24 | 08:34:23
Víkend uvedou v pátek až třicetistupňová vedra, ale také prudké bouřky. Po nich teploty výrazně klesnou ke dvaceti stupňům, zároveň by však v sobotu ani neděli nemělo příliš pršet. Bude ale foukat. Na začátku příštího týdne se zase poněkud oteplí, zpět ke třicítce by se už odpolední maxima zatím vrátit neměla.


Stanjura nařídil přezkoumání loňského prominutí DPH u plynu a elektřiny
Eurozpravy-domácí | 10:50:00
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nařídil na základě vnějšího podnětu přezkoumat rozhodnutí předchozí ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), které se týkalo prominutí DPH u plynu a elektřiny za listopad a prosinec. Cílem přezkumu je zejména ověření zákonnosti toho, zda lze skokový nárůst cen energií v posledním čtvrtletí loňského roku objektivně vykládat jako mimořádnou událost, která je ze zákona nezbytná k vydání generálního pardonu ministra financí. ČTK to sdělilo ministerstvo. Na přezkum upozornila Česká televize. Vyjádření Schillerové ČTK shání.


Celkem už víza dostalo od počátku ruské invaze 348.177 běženců z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 10:30:00
Ve středu Česko udělilo uprchlíkům z Ukrajiny 1407 víz dočasné ochrany, o 272 méně než před týdnem. Celkem víza dostalo od počátku ruské invaze 348.177 běženců. Podle nedělního vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) na území Česka nyní pobývá zhruba 200.000 uprchlíků, část z nich se vrací do vlasti. Práci v Česku si podle ministerstva práce našlo přes 50.000 lidí.


Každý obyvatel Česka loni v průměru vytřídil 71,8 kilogramu odpadů
Eurozpravy-domácí | 10:02:00
Každý obyvatel ČR loni v průměru vytřídil 71,8 kilogramu odpadů, tedy o pět kilogramů více než o rok dříve. Celková míra recyklace a využití nevratných obalů, kterých loni dali výrobci na trh 1,33 milionu tun, dosáhla 77 procent. V roce 2020 to při mírně nižším množství obalů bylo 76 procent. Vyplývá to z dat společnosti Eko-kom, která v Česku organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů.


ROZHOVOR: Potírání lidských práv není názor, ale středověk. Chci opravit definici znásilnění, říká poslankyně Pirátů
Eurozpravy-domácí | 08:45:00
Tématem číslo jedna je momentálně válka na Ukrajině, řada problémů se musí řešit ale i v Česku. Ceny raketově rostou, blíží se volby, debatuje se o lidských právech včetně uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry. „Tzv. manželství pro všechny nadále naplno podporujeme, protože se jedná o napravení nespravedlnosti, kdy jen kvůli sexuální orientaci upíráme lidem jejich práva,“ uvedla v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Klára Kocmanová, poslankyně České pirátské strany.


Scholz: Rusko nesmí válku vyhrát, Ukrajina a Německo nikdy nepřijmou podmínky zastavení boje
Eurozpravy-zahraniční | 10:18:00
Rusko nesmí válku na Ukrajině vyhrát a Ukrajina a také Německo nikdy nepřijmou podmínky zastavení boje, které by Rusko chtělo diktovat. Dnes to před poslanci Spolkového sněmu prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Řekl, že Německo bude Ukrajinu nadále podporovat, ale zatažení NATO do války je nepřijatelné. V projevu, ve kterém hovořil o tématech nadcházejícího mimořádného summitu Evropské unie, zdůraznil, že unijní země se již nyní musí připravovat na pomoc s rekonstrukcí Ukrajiny, která bude stát miliardy eur.


Kvůli nepodařené invazi padají hlavy. Rusko zbavilo funkce několik vojenských velitelů
Eurozpravy-zahraniční | 09:42:00
Rusko v posledních týdnech zbavilo funkce několik vysoce postavených vojenských velitelů, jejichž výkon v počátečních fázích invaze na Ukrajinu byl považován za chabý. Informovalo o tom dnes ráno britské ministerstvo obrany v pravidelném hlášení, které se opírá o poznatky zpravodajských služeb. Podle Londýna tak o místo patrně přišel například velitel Černomořské flotily, viceadmirál Igor Osipov.


ON-LINE 85. den války: Ukrajina údajně zaútočila na ruské městečko, Rusko nasadilo laserové zbraně
Eurozpravy-zahraniční | 09:00:00
Při dnešním útoku ukrajinských sil na ruské městečko v Kurské oblasti nedaleko rusko-ukrajinských hranic zemřel jeden civilista a další lidé utrpěli zranění, uvedl oblastní gubernátor Roman Starovojt. Podle něj se cílem úderu stal lihovar v Ťotkinu, informovala agentura TASS.


Vzácní opičí neštovice se po Evropě objevily i v USA
Eurozpravy-zahraniční | 08:35:00
V americkém Massachusetts se ve středu prokázal případ opičích neštovic, vzácné nemoci, která se vyskytuje zejména v Africe. Nakaženým je muž, který byl nedávno v Kanadě. Američtí zdravotníci nyní zkoumají, zda má tato infekce souvislost s malým ohniskem nemoci v Evropě. Informovala o tom agentura AP.


Chorvatský prezident chce blokovat vstup Finska a Švédska do NATO
Eurozpravy-zahraniční | 08:02:00
Chorvatský prezident Zoran Milanović požádá chorvatského zástupce v NATO, aby hlasoval proti přijetí Finska a Švédska do aliance. Podle webu The Kyiv Independent to prezident řekl kanálu N1 TV. Záměr blokovat případný vstup obou skandinávských zemí do NATO avizoval prezident už koncem dubna.


Severokorejské úřady dnes informovaly o dalších 262.270 lidech, kteří mají příznaky covidu
Eurozpravy-zahraniční | 07:56:00
Severokorejské úřady dnes informovaly o dalších 262.270 lidech, kteří mají příznaky covidu-19, uvedla agentura Reuters. Týden poté, co Severní Korea oficiálně přiznala epidemii koronaviru na svém území, již ohlásila téměř dva miliony případů lidí s "příznaky horečky".


Sametový rozvod: Jak se Češi a Slováci dohadovali, až se dohodli
Reflex | 10:00:00
Pražské nakladatelství Vyšehrad podruhé vydalo knihu historika Jana Rychlíka ROZDĚLENÍ ČESKOSLOVENSKA 1989–1992. Vychází znovu po deseti letech, právě k třicátému výročí těchto událostí. 


Severní Korea plánuje jaderný test. Možná proběhne během Bidenovy návštěvy Soulu
Tiscali-zprávy | 09:27:48
Severní Korea dokončila přípravy dalšího jaderného testu a provede ho v příhodný okamžik, uvedl jihokorejský poslanec na základě zpráv od tajných služeb. Informovala o tom agentura Jonhap.


Kreml tvrdí, že na Ukrajině používá laserovou zbraň. Svědčí to o selhání ruské invaze, říká Zelenskyj
Tiscali-zprávy | 09:19:32
Rusko během bojů na Ukrajině používá laserové zbraně, které dokážou zlikvidovat bezpilotní letouny, tvrdil ve středu ve vysílání státní televize místopředseda ruské vlády Jurij Borisov.


Ministerstvo financí přezkoumá prominutí DPH u energií, o kterém rozhodla Schillerová
E15-ekonomika | 10:47:00
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nařídil na základě vnějšího podnětu přezkoumat rozhodnutí předchozí ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), které se týkalo prominutí DPH u plynu a elektřiny za listopad a prosinec. Cílem přezkumu je zejména ověření, zda lze skokový nárůst cen energií v posledním čtvrtletí loňského roku vykládat jako mimořádnou událost, která je ze zákona nezbytná k vydání generálního pardonu ministra financí. Na případ upozornila Česká televize.


Accolade podepsala úvěr na 3,4 miliardy korun, postaví z něj i robotický sklad pro Amazon
E15-ekonomika | 10:00:00
Skupina Accolade, která se zaměřuje na investice do průmyslových nemovitostí podepsala smlouvu na úvěr 137,5 milionů eur (zhruba 3,4 miliardy korun). Z toho bude financovat mimo jiné i výstavbu automatizovaného distribučního centra u Kojetína pro internetový obchod Amazon, kde bude v budoucnu pracovní příležitost až pro dva tisíce lidí. 


Wall Street zasáhl další armageddon. Německé pivovary nemají dost lahví
E15-ekonomika | 09:00:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Daň z příjmu a sedm častých omylů. Pozor na ně
E15-ekonomika | 08:36:00
Někteří zaměstnanci platí na dani z příjmu relativně vysoké částky, jiní však daň z příjmu vůbec neplatí. Jak je to možné? Podívejme se na vybrané daňové omyly ohledně platby daně z příjmu.


KONFERENCE: Cesta k energetické nezávislosti vede přes úspory a obnovitelné zdroje
E15-ekonomika | 08:30:00
Decentralizovaná výroba elektřiny a tepla je jednou z cest, jak posílit v Česku energetickou soběstačnost a čelit prudkým změnám cen energií. Velký potenciál mají v Česku i energetické úspory. Podle studie Deloitte by úsporné projekty jen ve veřejném sektoru ušetřily více než 12 miliard korun. Jak velkých úspor je možné dosáhnout a jak posilují české firmy energetickou nezávislost? Jaké příležitosti nabízejí nové finanční nástroje firmám i veřejnému sektoru? Sledujte konferenci Institutu pro vřejnou diskuzi.
Deník E15 je hlavním mediálním partnerem konference.


Třesk Marka Schwarzmanna: Snímky už nestačí, vědci se chystají černé díry rovnou natáčet
E15-ekonomika | 08:00:00
Sotva dokončili jedno veledílo, chystají astronomové pracující na globální soustavě teleskopů Event Horizon (EHT) další. Zprávy o něm znějí skoro stejně fantaskně jako informace o díle předešlém. Řeč je samozřejmě o snímku černé díry ve středu Mléčné dráhy prezentovaném na sklonku minulého týdne. Obraz díry známé jako Sagitta­rius A*, který technicky není klasickou optickou fotkou, ale interferometrií signálu radiových vln o délce 1,3 mm, je teprve druhým zobrazením černé díry v historii. Sběr dat při focení černých děr jde prý tak dobře, že je potřeba zvýšit sázky, a tak je na čase pořídit rovnou video.


Ministerstvo financí přezkoumá prominutí DPH u energií, o kterém rozhodla Schillerová
E15-politika | 10:47:00
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nařídil na základě vnějšího podnětu přezkoumat rozhodnutí předchozí ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), které se týkalo prominutí DPH u plynu a elektřiny za listopad a prosinec. Cílem přezkumu je zejména ověření, zda lze skokový nárůst cen energií v posledním čtvrtletí loňského roku vykládat jako mimořádnou událost, která je ze zákona nezbytná k vydání generálního pardonu ministra financí. Na případ upozornila Česká televize.


Accolade podepsala úvěr na 3,4 miliardy korun, postaví z něj i robotický sklad pro Amazon
E15-politika | 10:00:00
Skupina Accolade, která se zaměřuje na investice do průmyslových nemovitostí podepsala smlouvu na úvěr 137,5 milionů eur (zhruba 3,4 miliardy korun). Z toho bude financovat mimo jiné i výstavbu automatizovaného distribučního centra u Kojetína pro internetový obchod Amazon, kde bude v budoucnu pracovní příležitost až pro dva tisíce lidí. 


Wall Street zasáhl další armageddon. Německé pivovary nemají dost lahví
E15-politika | 09:00:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Daň z příjmu a sedm častých omylů. Pozor na ně
E15-politika | 08:36:00
Někteří zaměstnanci platí na dani z příjmu relativně vysoké částky, jiní však daň z příjmu vůbec neplatí. Jak je to možné? Podívejme se na vybrané daňové omyly ohledně platby daně z příjmu.


KONFERENCE: Cesta k energetické nezávislosti vede přes úspory a obnovitelné zdroje
E15-politika | 08:30:00
Decentralizovaná výroba elektřiny a tepla je jednou z cest, jak posílit v Česku energetickou soběstačnost a čelit prudkým změnám cen energií. Velký potenciál mají v Česku i energetické úspory. Podle studie Deloitte by úsporné projekty jen ve veřejném sektoru ušetřily více než 12 miliard korun. Jak velkých úspor je možné dosáhnout a jak posilují české firmy energetickou nezávislost? Jaké příležitosti nabízejí nové finanční nástroje firmám i veřejnému sektoru? Sledujte konferenci Institutu pro vřejnou diskuzi.
Deník E15 je hlavním mediálním partnerem konference.


Třesk Marka Schwarzmanna: Snímky už nestačí, vědci se chystají černé díry rovnou natáčet
E15-politika | 08:00:00
Sotva dokončili jedno veledílo, chystají astronomové pracující na globální soustavě teleskopů Event Horizon (EHT) další. Zprávy o něm znějí skoro stejně fantaskně jako informace o díle předešlém. Řeč je samozřejmě o snímku černé díry ve středu Mléčné dráhy prezentovaném na sklonku minulého týdne. Obraz díry známé jako Sagitta­rius A*, který technicky není klasickou optickou fotkou, ale interferometrií signálu radiových vln o délce 1,3 mm, je teprve druhým zobrazením černé díry v historii. Sběr dat při focení černých děr jde prý tak dobře, že je potřeba zvýšit sázky, a tak je na čase pořídit rovnou video.


Za více než miliardu koupenou českou firmu Memsource povede bývalý šéf Tesly v Evropě
lupa.cz | 10:45:10
Česká společnost Memsource má nového výkonného ředitele. Stal se jím Georg Ell, který vedl Tesl v západní Evropě a působil také ve firmách jako Yammer nebo Microsoft. Zakladatel David Čaněk se bude věnovat strategii a bude nadále působit v představenstvu.


ČTÚ připravuje podmínky pro rozvoj komerčního digitálního rozhlasu
lupa.cz | 10:16:28
Český telekomunikační úřad začal chystat výběrové řízení na provozovatele finálních komerčních sítí pro vysílání DAB+. Tuto formu distribuce využívá už přes 50 stanic, kromě sítě Českého rozhlasu jsou v provozu soukromé regionální a lokální multiplexy.


Weby ŘSD jsou nadále po kyberútoku nedostupné, nefungují již třetí den
idnes.cz | 11:41:00
Webové stránky Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) a Dopravniinfo.cz jsou po úterním kybernetickém útoku stále nedostupné. Odborníci nyní pracují na obnovování a kontrole jednotlivých rozhraní a serverů, přičemž podle nich existuje reálná naděje, že se oba weby podaří zprovoznit ještě během čtvrtka, řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.


Žena s oděrkami neví, co se jí stalo. Z diskotéky ji doprovodil neznámý muž
idnes.cz | 11:41:00
Podezření na napadení jednatřicetileté ženy vyšetřují kriminalisté v Brně. Poškozená podle dosavadních zjištění odešla z diskotéky s neznámým mužem a později byla nalezena zraněná na zemi. Ona sama si ale nepamatuje, co se stalo.


Spustíme projekt na podporu znevýhodněných škol, řekl Gazdík v Bílině
idnes.cz | 11:32:00
Ministr školství Petr Gazdík (STAN) dnes navštívil základní školu Za Chlumem v Bílině na Teplicku. V té se kvůli několika problémovým žákům od začátku května pohybují pracovníci bezpečnostní agentury. Po návštěvě oznámil, že resort spustí speciální projekt.


Odpouštění DPH za energie mohlo být protiprávní. Stanjura nařídil prověrku
idnes.cz | 11:19:00
Ministr financí Zbyněk Stanjura nařídil na základě vnějšího podnětu přezkoumat rozhodnutí exministryně resortu Aleny Schillerové odpustit za listopad a prosinec DPH z cen plynu a elektřiny. „Rozhodnutí o prominutí DPH z dodání energií mohlo být v rozporu s právem Evropské unie,“ uvedlo ve čtvrtek ministerstvo financí. Schillerová podezření odmítá.


Auto pro rozvoz jídla skončilo za zatáčkou na střeše, řidič nepřežil
idnes.cz | 11:09:00
U Nýřan na severním Plzeňsku havaroval ve středu večer třicetiletý řidič. Neudržel auto na silnici a za zatáčkou se s ním převrátil. Nehodu nepřežil.


Trapnost a dusno. Jak Turci na jednání NATO kazili sblížení s Finy a Švédy
idnes.cz | 10:40:00
Když Finsko a Švédsko naznačily, že uvažují o historickém rozhodnutí vstoupit do NATO, očekávala Severoatlantická aliance tvrdou reakci Moskvy, nikoliv však jednoho ze svých členů. Byl to zástupce Turecka, kdo zkazil náladu na sobotním zasedání ministrů zahraničí států Aliance s jejich finskými a švédskými protějšky, na němž se měla slavit největší změna na poli evropské bezpečnosti za poslední desetiletí.


U Pražského jezulátka se veřejnost odpoledne rozloučí s Medou Mládkovou
idnes.cz | 10:32:00
V Praze se odpoledne uskuteční poslední rozloučení s Medou Mládkovou, která zemřela 3. května ve věku 102 let. Církevní obřad s účastí veřejnosti hostí od 15:00 kostel Panny Marie Vítězné v Karmelitské ulici, kterému lidé přezdívají U Pražského Jezulátka. Obřad můžete na iDNES.cz sledovat v přímém přenosu.


Brutální invaze do Iráku... tedy na Ukrajinu. Bush si při projevu spletl země
idnes.cz | 10:02:00
Bývalý americký prezident George W. Bush odsoudil ruskou invazi na Ukrajinu. Během svého projevu v Dallasu se však spletl a jmenoval Irák. USA pod jeho vedením zahájily v roce 2003 vojenské tažení do této blízkovýchodní země kvůli zbraním hromadného ničení, které se tam ovšem nikdy nenašly. Ve vleklém konfliktu zemřely statisíce lidí a mnoho dalších ztratilo domovy.


Cenové výkyvy kryptoměn mladé neodrazují. Láká je i finanční nezávislost
idnes.cz | 09:40:00
Ačkoliv odvětví kryptoměn a nezaměnitelných tokenů (NFT) nikdo příliš nereguluje, lidí generace Z tato oblast velmi táhne. Jde hlavně o možnost rychlého zisku, která mladé lidi vždy lákala k investicím do rizikových aktiv. Generace Z oceňuje výrazné cenové výkyvy a decentralizovanou povahu digitálních aktiv.


Stresovat se není nevýhoda. Nervózní lidé bývají druhým sympatičtější, zjistili vědci
bleskove.cz | 10:50:32
Projevováním stresu může člověk u druhých vyvolat příznivější dojem. Podle britských vědců tím totiž ukazuje, že chce spíš spolupracovat než soupeřit.


Centrální banky sahají na kurz obvykle jen v případě jeho divokého úletu. Ta naše se rozhodla jít dál
iHned.cz | 11:12:00
Potvrzení Aleše Michla coby příštího guvernéra ČNB vedlo ke zřetelnému oslabení koruny a Česká národní banka se hned den poté rozhodla intervenovat proti tomuto oslabení. Šlo o posun v přístupu centrální banky k nástrojům vlastní měnové politiky, a...


Je skokový růst cen energií mimořádnou událostí? Stanjura nařídil přezkum loňského prominutí DPH
iHned.cz | 10:20:00
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nařídil na základě vnějšího podnětu přezkoumat rozhodnutí předchozí ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), které se týkalo prominutí DPH u plynu a elektřiny za listopad a prosinec. Cílem přezkumu je zejména...


Stresovat se není nevýhoda. Nervózní lidé bývají druhým sympatičtější, zjistili vědci
pikant | 10:50:32
Projevováním stresu může člověk u druhých vyvolat příznivější dojem. Podle britských vědců tím totiž ukazuje, že chce spíš spolupracovat než soupeřit.


Pro polovinu země je Babiš pořád nenahraditelný. Jak jí ho nahradit?
iHned.cz | 07:59:00
To je jediný solidní chlap v této republice. Je poctivý a férový. Žádné, že z něho dělali nějaké ty zloděje, nějaké, co já vím, nějaké Čapí hnízdo a já nevím co. Tito kradou, ne on. Tato vláda. Od té doby, co Babiš došel k vládě, jedině on. Myslím,...


Ford v Německu svolává Fiestu, Kugu, Focus a Pumu 1.5 EcoBoost, hrozí i požár
Auto.cz | 11:53:00
Automobilka Ford vyhlásila v Německu svolávací akci na 35.900 vozů s benzínovým motorem 1.5 EcoBoost.


Úpravce Brabus se pustil do elektrického Porsche Taycan Turbo (S)
Auto.cz | 10:59:00
Německá společnost se vrhla do úprav Porsche Taycan Turbo a Turbo S. Prý na žádost zákazníků. Změny jsou především vizuálního rázu, ale měnila se i aerodynamika a odpružení.


Patentové snímky naznačují, že Toyota chystá sporťák nad Suprou
Auto.cz | 09:54:00
Zveřejněné patentové snímky naznačují, že by Toyota mohla chystat nové sportovní kupé, které bude v nabídce značky figurovat nad modelem GR Supra.


Fabrika na baterie elektroškodovek připomíná laboratoř. Dělník se musí vybít
Auto-iDNES.cz | 10:15:00
Před nástupem do práce je třeba se vybít. A to doslova. Každý, kdo v novém provozu na kompletaci baterií pro elektromobily v srdci továrny Škoda v Mladé Boleslavi pracuje, má výhradně bavlněné oblečení a speciální boty s vodivou podrážkou, které se poznají podle cedulky se žlutým kolečkem.


Poučení z letošního pádu technologií
Kurzy.cz | 11:35:31
Akcie koketují s medvědím trhem a investoři, kteří hledají viníka, mohou celkem spravedlivě ukázat na technologické akcie. Akcionáři těch nejdominantnějších, inovativních společností na planetě utrpěli v rozmezí pouhých několika měsíců ztráty ve výši 3...


Technická analýza páru EUR/USD na 19. května 2022
Kurzy.cz | 11:28:10
Technický výhled trhu: Pár EUR/USD byl na hladině 1,0564 odmítnut a trh opouští překoupené podmínky. Hranice medvědího trhu se nachází na hladině 1,0635, takže medvědi mají stále prostor pokusit se obnovit klesající trend, než se býci pokusí o další&helli


ČNB: Tomáš Nidetzký – Jako země můžeme prosperovat, jen pokud budeme mít nízkou a stabilní inflaci
Kurzy.cz | 11:04:24
Proč centrální banka při posledním zasedání rady zvýšila sazby o 0,75 procentního bodu? Na úroveň 5,75 procent. Proč tak vysoko?


Technická analýza Applu 19. května 2022
Kurzy.cz | 10:45:36
Apple se podle očekávání dál posunuje dolů a měl by pokračovat níž ke korekčnímu cíli 38,2 % na úrovni 113,08. Jak jsme viděli u Targetu (viz článek, který jsme před okamžikem zveřejnili), existuje zřetelné riziko, že trh zachvátí strach a dojde k...


Trhy se potýkají s inflací
Kurzy.cz | 10:38:00
Fed zvýšil sazby z 0,25 % na 1,00 %, od ECB se očekává první zvýšení sazeb v červenci. MMF snížil odhad růstu světové ekonomiky v letošním roce, ekonomické údaje zatím nesignalizují recesi. Výsledková sezóna dopadla dobře, tržby i zisky rostly.


Skupina Coloseum nabídne až 38 akcií na trhu START pražské burzy. Provozuje pizzerie, pivovar, Občanskou Plovárnu či hokejové arény
Kurzy.cz | 10:34:23
Skupina Coloseum chce emitovat až 38% podíl akcií, které nabídne prostřednictvím PX Start Burzy cenných papírů Praha v průběhu června. Stane se tak historicky první veřejně obchodovatelnou společností z gastronomického sektoru na pražské burze.


MZ: Podání žádosti o změnu v projektu - příjemce dotace může v odůvodněných případech, avšak před uskutečněním požadované změny, požádat o změny v projektu.
Kurzy.cz | 10:34:22
Příjemce dotace může v odůvodněných případech, avšak před uskutečněním požadované změny, požádat o změny v projektu. Pokud je žádáno současně o více změn v projektu (přesun v rámci jednotlivých položek rozhodnutí, finanční […]


Dun & Bradstreet snižuje České republice výhled kvůli zvýšenému riziku růstu daní
Kurzy.cz | 10:33:26
V důsledku války na Ukrajině a zavedeným sankcím vůči Rusku Dun & Bradstreet v březnu snížil rating České republice v kategorii mírného rizika z DB3c na DB3d. Nyní Dun & Bradstreet přistupuje ke snížení výhledu podnikatelského a regulatorního prostředí&he


Graf dňa - US100 (19.05.2022)
Kurzy.cz | 10:27:30
Akciové indexy na Wall Street včera klesli, keďže S&P 500 a Nasdaq klesli o viac ako 4 %. Toto bol najhorší deň na Wall Street za takmer 2 roky! Obavy z ekonomického výhľadu sa stupňujú. Hospodárske výsledky od veľkých amerických maloobchodníkov ukázal...


ČEZ: Vláda údajně zvažuje odkoupení části ČEZ od minorit
Kurzy.cz | 10:26:30
Zpravodajský server Seznam Zprávy včera zveřejnil, že vláda podle jeho informací zvažuje rozdělení ČEZ na výrobní a obchodní část a vykoupení minorit ve výrobní části , případně s nimi vyměnit podíly v jednotlivých částech.


Co hradí nájemce a co pronajímatel? Opravy a údržba v nájemním bydlení
Kurzy.cz | 10:23:12
V nájemním bydlení není nic neobvyklého, když pronajímatel přenechá nájemci k užívání zařízení bytu. Kdo se pak však o toto zařízení musí starat a hradit jeho údržbu či opravy? I toto si lze sjednat v nájemní smlouvě, a pokud ta tato ujednání neobsahuje,


Obyvatelstvo v Pardubickém kraji podle výsledků Sčítání 2021 - obvyklý pobyt mělo v kraji 510 037 obyvatel
Kurzy.cz | 10:13:59
19. 5. 2022 Podle výsledků Sčítání lidu 2021 mělo v Pardubickém kraji obvyklý pobyt 510 037 obyvatel, což bylo o 1 590 méně než při předchozím sčítání v roce 2011. Průměrný věk obyvatel kraje se oproti předchozímu sčítání zvýšil o 1,9 roku na...


Americké indexy včera klesli a ukončili obchodovanie v blízkosti denných miním - Ranné zhrnutie (19.05.2022)
Kurzy.cz | 10:11:32
Americké indexy včera klesli a ukončili obchodovanie v blízkosti denných miním. S&P 500 klesol o 4,04 %, Dow Jones sa posunul o 3,57 % nižšie a Nasdaq sa prepadol o 4,73 %. Russell 2000 klesol o 3,56 % Negatívne nálady sa rozšírili aj do ázijskej ...


Inflace v eurozóně
Kurzy.cz | 09:34:33
Inflace ve smyslu indexu HICP v Evropské unii v dubnu vystoupila na rekordních 8,1 % (z březnových 7,8 %). Česko přispělo třetí nejvyšší inflací, a to 13,2 % (číslo je oproti číslu 14,2 % z dílny ČSÚ nižší, protože neobsahuje imputované nájemné).


Zápisnica zo zasadania ECB - Ekonomický kalendár XTB
Kurzy.cz | 09:30:34
Európske akciové trhy sa otvorili nižšie Zápisnica ECB je na programe dnešného dňa Prejavy de Guindosa a Kashkariho Európske akciové trhy sú dnes nastavené na otvorenie nižšie. Indexy na Wall Street včera klesli, čím uviedli tón pre slabú ázijskú s...


MF: Oznámení o aukci SPP 4 T 20/05
Kurzy.cz | 09:30:00
Oznámení Ministerstva financí o aukci státních pokladničních poukázek (číslo emise SPP 851)


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 19.05.2022
Kurzy.cz | 09:24:17
Klíčové události
• Eurozóna: Spotřebitelské ceny (HICP) v dubnu finálně vzrostly o 0,6 % m/m a 7,4 % r/r, když jádrová složka inflace zrychlila na 3,5 % r/r z březnových 2,9 %.
• USA: Počet vydaných stavebních povolení v dubnu poklesl o 3,2 % m/m a zah...


Bytová výstavba v Olomouckém kraji v 1. čtvrtletí 2022 - Oproti stejnému období roku 2021 se počet zahájených bytů zvýšil o 45,1 % a počet dokončených bytů o 39,9 %.
Kurzy.cz | 09:18:45
19. 5. 2022 Po loňském útlumu v počtu zahájených i dokončených bytů v úvodních třech měsících došlo na začátku letošního roku k oživení. V 1. čtvrtletí 2022 byla na území Olomouckého kraje zahájena výstavba 470 bytů. Dokončeno bylo 764 bytů. Oproti...


Weby ŘSD jsou nadále po kyberútoku nedostupné, nefungují již třetí den
lidovky.cz | 11:42:32
Webové stránky Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) a Dopravniinfo.cz jsou po úterním kybernetickém útoku stále nedostupné. Odborníci nyní pracují na obnovování a kontrole jednotlivých rozhraní a serverů, přičemž podle nich existuje reálná naděje, že se oba weby podaří zprovoznit ještě během čtvrtka, řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.


Zabili jsme elitního ruského snajpra ze Sibiře, chlubí se Ukrajinci
lidovky.cz | 11:42:19
Ukrajinské armádě se zřejmě podařilo zlikvidovat elitního ruského odstřelovače Sergeje Carkova. Informuje o tom ruský regionální server Čita. Na informace z médií protivníka odkazuje také náměstek ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko.


Odpouštění DPH za energie mohlo být protiprávní. Stanjura nařídil prověrku
lidovky.cz | 11:19:00
Ministr financí Zbyněk Stanjura nařídil na základě vnějšího podnětu přezkoumat rozhodnutí exministryně resortu Aleny Schillerové odpustit za listopad a prosinec DPH z cen plynu a elektřiny. „Rozhodnutí o prominutí DPH z dodání energií mohlo být v rozporu s právem Evropské unie,“ uvedlo ve čtvrtek ministerstvo financí. Schillerová podezření odmítá.


Minimálně jednu válku Rusko vyhrává. Za plyn a ropu už rublem platí téměř celá Evropa
lidovky.cz | 10:50:00
Rusku se vůbec nedaří dosáhnout na Ukrajině vojenských cílů a dost možná bude mít co dělat, aby si udrželo alespoň teritoria, která mělo na Ukrajině pod kontrolou před válkou. Ale v jiné související válce se Rusku daří mnohem lépe a má i šanci svým způsobem vyhrát. Jde o sankce.


Proruský prezident v Záhřebu. Prohlášením proti rozšíření NATO zaskočil Milanović i vlastní vládu
lidovky.cz | 10:05:00
Rychlost, s jakou Finsko a Švédsko v těchto dnech kráčí vstříc plnohodnotnému členství v NATO, je až skoro dechberoucí. Mezi příslušnými usneseními vlád a parlamentů, podpisem přihlášky a jejím včerejším oficiálním podáním uplynul pouze týden.


V noci na čtvrtek klesla teplota na Moravě a ve Slezsku ojediněle až na 2 °C například v Přerově, Vizovicích nebo Opavě.
Kurzy.cz | 07:36:00
V noci na čtvrtek klesla teplota na Moravě a ve Slezsku ojediněle až na 2 °C například v Přerově, Vizovicích nebo Opavě. Přízemní teplota klesla ojediněle i slabě pod nulu. Na Šumavě mrzlo i ve 2 metrech, např. na Rokytské Slati bylo téměř -4 °C.


Do české krajiny vyrazil Lucas: rozsáhlé terénní šetření, které je zdrojem důležitých informací o vlivu člověka na životní prostředí
Kurzy.cz | 07:21:39
Rozsáhlé terénní šetření je zdrojem důležitých informací o vlivu člověka na životní prostředí. Pod záštitou Eurostatu byla letos v březnu zahájena terénní fáze šetření o využívání území a o krajinném pokryvu v EU s názvem Lucas (Land Use and Cover Area...


Obrazem: Josef Gabčík, Jan Kubiš a ti druzí. Ze 101 parašutistů přežilo jen padesát
aktuálně.cz | 11:11:46
U příležitosti 80. výročí akce Anthropoid připomínáme skupiny výsadkářů vysazené ve stejné době jako Josef Gabčík s Janem Kubišem.


Aktuálně+ | Vy se ptáte, my odpovídáme: Kolik lidí pracuje v Aktuálně.cz?
aktuálně.cz | 11:00:34
V současnosti je to asi 100 lidí. Redakce sídlí v budově bývalé kotlárny v pražském Karlíně, která se po rekonstrukci změnila v moderní newsroom.


Stanjurovi se nelíbí loňská úleva na DPH u energií. Zatím ji ale lidé doplácet nemusí
aktuálně.cz | 10:47:49
Cílem přezkumu je ověření zákonnosti toho, zda šlo objektivně o mimořádnou událost, která je nutná k vydání pardonu ministra financí.


To myslíte Fialu? Šéf německé opozice kritizoval Scholze za slova o fotce z Kyjeva
aktuálně.cz | 10:42:31
"Nechci se zařadit do skupiny lidí, kteří přijedou jen na krátkou chvíli kvůli fotografii," řekl ke své možné cestě do Kyjeva německý kancléř.


Bush si na videu spletl invazi na Ukrajinu s Irákem. Je mi 75 let, omlouval se
aktuálně.cz | 10:05:34
Spojené státy pod Bushovým vedením zahájily v roce 2003 vojenské tažení do Iráku kvůli zbraním hromadného ničení, které se tam ale nikdy nenašly.


Kraj vydal sborník dobré praxe rodinné politiky
Kurzy.cz | 12:00:50
V rámci projektu „Systémová podpora práce s rodinou v Libereckém kraji“ vydává kraj sborník dobré praxe.


Kartáčník Alois Slepánek převzal titul Mistra tradiční rukodělné výroby Olomouckého kraje
Kurzy.cz | 12:00:51
Ocenění mu předal hejtman Josef Suchánek společně s radním pro kulturu Janem Žůrkem.


Téměř dvěma miliony korun podpoří Plzeň volnočasové aktivity dětí a mládeže
Kurzy.cz | 12:00:51
Například částku 36 tisíc korun získal Dětský folklorní soubor Mladinka, Sdružení přátel Zoologické a botanické zahrady města Plzně IRIS 31 tisíc korun, Ponton 27 tisíc korun, Středisko volného času Radovánek 24 tisíc korun, Plzeňská krajská rada dětí ...


Po Lázních ducha se do Litomyšle vracejí i Gastroslavnosti M. D. Rettigové
Kurzy.cz | 12:00:52
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Dětí v ČR přibylo. V okolí velkých měst až příliš, nese to s sebou řadu potíží
Denik.cz | 10:32:00
V Česku žije téměř 1,7 milionu dětí do čtrnácti let, zjistili statistici při loňském sčítání obyvatel. To je asi o dvě stě tisíc ratolestí více než v roce 2011.


Do Česka dorazí tropy. V pátek teploty vystoupají k třicítce, pak přijdou bouřky
Denik.cz | 09:22:00
Pátek by měl být v Česku letošním prvním takzvaně tropickým dnem. Meteorologové očekávají, že nejvyšší teploty vystoupají až na 30 stupňů Celsia. Zároveň se ale k večeru od západu zatáhne a dorazí bouřky, ojediněle i silné. O víkendu by už mělo pršet méně, teplotní maxima ale nebudou tak vysoká jako v pátek. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Outfindo zkrátilo hledání kola ze čtyř měsíců na čtyři minuty. Svoji technologii chce nabídnout i dalším e-shopům
Euro | 12:00:36
Česká služba Outfindo se pyšní tím, že dokáže na základě několika jednoduchých otázek najít na trhu ideální kolo pro každého zákazníka. Zakladatel projektu Jan Matějů plánuje rozšířit služby portálu o zajišťování servisu kol a o bazarový prodej. Zájem má i o expanzi do zahraničí. Kromě toho pracuje na škálování onoho vyhledávacího softwaru i na další typy zboží.


Vysíláte málo filmů z EU. Brusel žaluje Česko a hrozí pokutou
idnes.cz | 13:56:00
Evropská komise ve čtvrtek zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva.


Při nehodě na D8 zemřeli dva lidé, o kus dál se převrátilo terénní auto
idnes.cz | 13:54:00
Na dálnici D8 se před polednem staly dvě vážné dopravní nehody. Při střetu dodávky a kamionu zemřeli dva lidé, o kus dál se převrátilo přes střechu terénní auto. Dálnice je zcela uzavřená.


Feriho stížnost proti stíhání za znásilnění žalobce zamítl. Hrozí mu až 12 let
idnes.cz | 13:49:00
Bývalý poslanec Dominik Feri za TOP 09 neuspěl se svou stížností proti zahájení trestního stíhání ze znásilnění. O zamítnutí Feriho stížnosti ve čtvrtek informoval server Aktuálně.cz s odkazem na mluvčího pražských žalobců Aleše Cimbalu. Feri čelí obvinění ze znásilnění nebo pokusu o něj v případě tří dívek, jedna z nich navíc nebyla v době činu plnoletá.


Provizorní úpravy stačily, na rozpadající se most u Brna mohou auta
idnes.cz | 13:35:00
Náhle a nečekaně museli před dvěma týdny jihomoravští silničáři uzavřít polorozpadlý most v Tetčicích na Brněnsku. Pro mnoho řidičů to znamenalo komplikace, protože tudy pro ně vede hlavní cesta na dálnici D1 a na Brno. Po provizorních úpravách se odpoledne most autům znovu otevře.


Třináctiletý našel 15 tisíc eur. S kamarády si užíval, luxus zatrhli až rodiče
idnes.cz | 13:32:00
Třináctiletý chlapec našel na nádraží v bavorském Fürthu zapomenutý kufřík a v něm obálku se 14 900 eury (přibližně 395 tisíc korun). Místo toho, aby peníze odevzdal na policii, pochlubil se kamarádům a společně si šli užívat.


Uprchlíci budou na nádraží do června, vykázat je nejde, říká šéf Správy železnic
idnes.cz | 13:16:00
Uprchlíky zatím stěhovat nebudeme. Co bude po 31. květnu, to zatím nikdo neví, řekl v rozhovoru pro iDNES.cz generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. K poslednímu květnu mají na hlavním nádraží ukončit činnost všechny neziskové organizace.


Za podchlazení holčičky při trestání ledovou vodou dostal pár podmínky
idnes.cz | 13:15:00
Podmíněné tresty uložil českobudějovický krajský soud muži a ženě za surové trestání ani ne čtyřleté holčičky. Tehdejší matčin partner dívku z výchovných důvodů sprchoval studenou vodou, až byla podle znalců tak podchlazená, že se ocitla blízko smrti. Loni v dubnu ji odvezla sanitka do nemocnice.


POLITICKÝ DIÁŘ: O papiňáku, pětiletkách a svodech Mirky Němcové
idnes.cz | 13:00:00
Preference vládní strany ODS rostou, což se ale může projevit i na koaliční spolupráci SPOLU. Jak si vedou ČSSD a KSČM, tedy strany, které se do sněmovny nevešly? A co rozebírají politici ODS na Twitteru a vrátí se pětiletky? píše ve svém komentáři Petr Kolář, zástupce šéfredaktora MF DNES.


Šabatová nabízela maliny a chlebíčky, pražská ČSSD a Zelení stvrdili spolupráci
idnes.cz | 12:44:00
Zástupci pražské ČSSD a Zelených ve čtvrtek podepsali memorandum o spolupráci do podzimních komunálních voleb. Jejich kandidátem na pražskou primátorku bude bývalá ombudsmanka a mluvčí Charty 77 Anna Šabatová. Ta svolala brífink ke stvrzení spolupráce do své kuchyně v bytě na pražských Vinohradech.


Jaderné zbraně a základny NATO u sebe po vstupu nechceme, říká Finsko
idnes.cz | 12:18:00
Finsko po NATO nechce, aby na jeho území rozmisťovalo jaderné zbraně nebo zřizovalo vojenské základny, a to ani poté, co se severská země stane členem Aliance. Uvedla to premiérka Sanna Marinová. Podobný postoj zastává i Švédsko.


Acer svým nejlepším notebookům přidal OLED panely, 3D obraz a plast zachráněný z moře
Hospodářské noviny | 03:16:00
Jen týden před zahájením veletrhu Computex začali výrobci počítačů představovat novinky. Acer potvrdil trend, podle kterého se z OLED obrazovek stane standard u běžně dostupných notebooků. OLED panel dostanou stroje řady ConceptD, které Acer staví...


Přibylo nakažených virem HIV. Přispěli k tomu uprchlíci, říká Prymula
idnes.cz | 12:03:00
V Česku dochází k většímu záchytu případů HIV. Epidemiolog Roman Prymula ve vysílání CNN Prima News potvrdil, že k nárůstu z části přispěli uprchlíci z Ukrajiny, kteří se s nemocí léčili ve své domovině. A zatímco podle něj představuje tato nemoc reálnou hrozbu, žádná velká opatření by se zavádět neměla. Stačí prý dodržovat „elementární pravidla“.


Srí Lanka zbankrotovala. Inflace tam hrozí až čtyřiceti procenty
idnes.cz | 11:55:00
Srí Lanka je v platební neschopnosti. Stalo se tak poprvé za 74 let, kdy funguje jako samostatný stát. Guvernér tamější centrální banky Nandalal Vírasingh podle agentury Bloomberg sdělil věřitelům, že země nebude schopna splácet závazky, dokud nerestrukturalizuje dluh.


Na severoněmeckém gymnáziu útočník postřelil ženu, motiv policie nezná
idnes.cz | 11:51:00
Útočník na gymnáziu v severoněmeckém Bremerhavenu ve čtvrtek dopoledne postřelil ženu. Tamní policie střelce krátce poté zadržela. Motiv činu prozatím není známý.


Hrušínského dcera se svlékla pro Playboy. Manžela to překvapilo, říká
revue.idnes.cz | 12:00:00
Pro nové číslo Playboye se svlékla a nafotila sexy snímky Kristýna Hrušínská (37). Dcera Jana Hrušínského a Miluše Šplechtové je zatím poslední v řadě herců rodu Hrušínských, který sahá do 19. století. Herečku teď čeká i první hlavní role ve filmu Pánský klub, kde hraje terapeutku pro sexuálně závislé.


Evropská komise žaluje Česko a další čtyři země. Nevynucují pravidla o obsahu audiovizuálních médií
iHned.cz | 13:26:00
Evropská komise ve čtvrtek zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány...


Romancov: Rozšiřování NATO pro Rusko hrozbu nepředstavuje. Je to jen problém PR
iHned.cz | 13:14:00
„Ruským představitelům se nedá věřit. Slova, která vyřknou, pro ně nejsou závazná. Putin už několikrát změnil pozici o 180 stupňů, a nikdo po něm nikdy nechtěl, aby to vysvětlil,” říká politický geograf Michael Romancov. „Vstup...


Pozor, tuhle firmu možná vlastní Rus. Ministerstvo zveřejnilo manuál, jak na sankce
iHned.cz | 12:40:00
Vybrat dnes ve veřejné soutěži firmu není pro samosprávy vůbec jednoduché. Kličkují mezi různými sankčními seznamy a měly by zjišťovat, kdo přesně firmu ovládá, ale i to, kdo jí třeba dodává materiál. Samy kraje a obce upozorňují, že je to nad...


Acer svým nejlepším notebookům přidal OLED panely, 3D obraz a plast zachráněný z moře
iHned.cz | 03:16:00
Jen týden před zahájením veletrhu Computex začali výrobci počítačů představovat novinky. Acer potvrdil trend, podle kterého se z OLED obrazovek stane standard u běžně dostupných notebooků. OLED panel dostanou stroje řady ConceptD, které Acer staví...


Branagh hraje Borise Johnsona. Minisérie ukáže, jak zvládal pandemii
pikant | 13:12:00
Úřadující britský premiér v krátkém sledu za sebou vyhrál volby, zaváděl protipandemická opatření, stal se otcem a sám koronaviru málem podlehl.


Nejdražší fotografie v dějinách stojí 291 milionů, pózuje na ní slavná modelka Kiki
pikant | 12:46:59
Černobílý snímek z roku 1924 zachycuje umělcovu tehdejší přítelkyni, francouzskou modelku a zpěvačku známou jako Kiki z Montparnassu.


Autogramy a selfie. Tom Cruise přijel do Cannes, nad hlavou mu přeletěly stíhačky
pikant | 12:00:00
Hollywoodský herec, který brzy oslaví šedesátiny, se dočkal šestiminutového potlesku vestoje a převzal čestnou cenu.


Výroba aut v Česku do konce dubna meziročně klesla o pětinu na 361.349 vozů
Auto.cz | 13:52:00
Výroba osobních aut v Česku za čtyři měsíce letošního roku meziročně klesla o 20,3 procenta na 361.349 vozů.


VW si zaregistroval ochrannou známku pro elektrický kombík. Název nenadchne
Auto.cz | 12:59:00
Je tomu již dva a půl roku, kdy byl veřejnosti představen elektrický kombík budoucnosti VW ID. Space Vizzion Concept. Nyní si nechala automobilka patentovat název, který pravděpodobně praktická EV verze dostane.


Soutěže Miss Motorsport a Supermiss se vracejí po covidové pauze
Auto.cz | 12:20:00
Miss Motorsport se vrací poté, co covid-19 zastavil celou řadu společenských akcí a zajímavých soutěží.


Outsourcing skladování může výrazně snížit firemní náklady
Kurzy.cz | 13:50:53
Rozhodnutí, zda budou vaši zaměstnanci zajištovat i doplňkové a podpůrné služby k hlavní činnosti, nebo jestli si najmout externí firmu, která se na tyto činnosti specializuje, není snadné.


Stabilní a udržitelný systém zdravotního pojištění: pak musí být pro rok 2023 bez deficitu
Kurzy.cz | 13:45:54
Pokud má být systém veřejného zdravotního pojištění stabilní a udržitelný, musí být pro rok 2023 bez deficitu Praha. V těchto dnech vrcholí cenová jednání v jednotlivých skupinách poskytovatelů zdravotní péče pro rok 2023.


Co a pro koho je ústecké Inovační centrum?
Kurzy.cz | 13:08:19
Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) vzniklo jednoduše z potřeby pomáhat místním firmám – začít si plnit svůj podnikatelský sen i růst za hranice kraje, propojovat partnery ze světa podnikání, výzkumu a vzdělávání, a posilovat atraktivitu regionu pr...


Vysokorychlostní vlaky jezdí v Německu, Rakousku i Polsku. Česko je zatím ve fázi plánování
Kurzy.cz | 13:08:14
Z hlediska výstavby vysokorychlostních tratí (VRT) zaujímá Česká republika ve srovnání se sousedními zeměmi předposlední místo. Hůře je na tom pouze Slovensko. Plány na tuzemské tratě totiž zatím leží pouze na papíře.


Technická analýza páru BTC/USD na 19. května 2022
Kurzy.cz | 13:07:15
Zprávy z krypto průmyslu: Guvernéři centrálních bank a ministři financí skupiny G7 údajně plánují jednat o regulaci kryptoměn. Guvernér Bank of France Francois Villeroy de Galhau podle zprávy agentury Reuters uvedl, že zástupci Spojených států, Kanady,&he


Tanzanie sází na nové vodní elektrárny i rozvoj off-grid distribuce
Kurzy.cz | 12:24:26
Tanzanie sází na nové vodní elektrárny i rozvoj off-grid distribuce Tanzanie bude v příštích dvou desetiletích potřebovat až šestkrát více energie než dnes. Očekávaný nárůst spotřeby chce řešit výstavbou nových vodních...


Tender arena pro podávání nabídek ŘSD je opět funkční
Kurzy.cz | 12:07:59
Vyjádření ŘSD k aktuálnímu stavu obnovy informačních systémů Ředitelství silnic a dálnic ČR jako zadavatel veřejných zakázek se ode dne 17. 5. 2022 potýká v souvislosti s rozsáhlým kybernetickým útokem s výpadkem prakticky všech informačních systémů. ...


USDCHF klesá o 1 %, keďže SNB ide uťahovať monetárnu politiku
Kurzy.cz | 12:05:04
Švajčiarsky frank je dnes najvýkonnejšou menou G10. Časť tohto pohybu možno odôvodniť celkovým postojom trhov k riziku, čo motivuje investorov uprednostňovať bezpečné prístavy. Za nedávnym lepším výkonom švajčiarskej meny je však viac dôvodov. Thomas J...


Členské státy, pracovníci a zaměstnavatelé se shodují na tom, že je třeba uznat onemocnění COVID-19 jako nemoc z povolání
Kurzy.cz | 12:04:40
Členské státy, pracovníci a zaměstnavatelé v Poradním výboru EU pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (ACSH) se včera shodli na potřebě uznat onemocnění COVID-19 za nemoc z povolání.


Květnové případy porušení právních předpisů: hlavní rozhodnutí se týkají různých odvětví a oblastí politik EU
Kurzy.cz | 12:02:45
Přehled podle oblastí politiky Evropská komise ve svém pravidelném balíčku rozhodnutí o porušení právních předpisů podniká právní kroky proti členským státům, které nesplnily své povinnosti podle práva EU. Tato rozhodnutí se týkají různých odvětví..


Komise vyzývá členské státy, aby ve svých právních předpisech plně provedly pravidla EU v oblasti autorského práva - Autorské právo
Kurzy.cz | 12:02:39
Komise dnes rozhodla o zaslání odůvodněných stanovisek Bulharsku, Kypru, Řecku, Irsku, Lotyšsku, Polsku, Portugalsku, Slovinsku, Slovensku a Finsku, neboť Komisi neoznámily transpoziční opatření týkající se autorského práva a práv s ním souvisejících, ...


Blízkost EU a nízké daně jsou hlavními přednostmi Bosny a Hercegoviny pro investory
Kurzy.cz | 11:20:00
Zahraniční investoři mohou v Bosně a Hercegovině využít služeb státní Agentury pro podporu zahraničních investic (


Český výrobce šicích strojů otevřel svůj první showroom v Nigérii
Kurzy.cz | 11:16:10
Český výrobce šicích strojů otevřel svůj první showroom v Nigérii Moravská firma Anita B. vyrábí pod značkou Garudan profesionální šicí stroje, které slouží primárně pro velkovýrobu textilu a obuvi. Firma má již v Africe řadu.


Miliardy do železnice: Angola chce nové spojení se sousedy i mezi provinciemi
Kurzy.cz | 10:58:41
MILIARDY DO ŽELEZNICE. ANGOLA CHCE NOVÉ SPOJENÍ SE SOUSEDY I MEZI PROVINCIEMI Angola má zájem obnovit a podpořit železniční dopravu pro efektivnější přepravu zboží a surovin mezi okolními zeměmi a jejími hlavními přístavy na..


Gazdík představil v Bílině podporu pro znevýhodněné školy. Žáky ve městě hlídá bezpečnostní agentura
ČT24 | 13:01:44
Ministerstvo školství spustí v září projekt Indexace škol, který podpoří částkou 1,8 miliardy korun čtyři stovky znevýhodněných škol v Česku. Patří mezi ně i bílinská základní škola Za Chlumem, kterou kvůli problémovým dětem od začátku měsíce hlídá bezpečnostní agentura, řekl po návštěvě školy ministr školství Petr Gazdík (STAN). Problémy na bílinské škole jsou podle něj způsobené pozdním zásahem poradenských zařízení, které zřizuje Ústecký kraj, a také selháním orgánu sociálně právní ochrany dětí (OSPOD), jehož přístup se zlepšil od loňského listopadu.


Evropská komise žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií
ČT24 | 12:57:17
Evropská komise zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva. Směrnice má podle unijní exekutivy mimo jiné zlepšit ochranu dětských diváků, podpořit kulturní rozmanitost obsahu televizního vysílání či rozšířit definici nezákonného a škodlivého obsahu na internetové videokanály. Žaloby se týkají také Slovenska, Irska, Rumunska a Španělska.


Soud zrušil dávnou pokutu pro správce jízdních řádů, který nechtěl vydat data pro vyhledávač spojení
ČT24 | 12:35:15
Milionovou pokutu, kterou kdysi dostala společnost Chaps od antimonopolního úřadu, soudy zrušily. Nejvyšší správní soud potvrdil předchozí verdikt, čímž ale případ údajného zneužití dominantního postavení firmou, která vede celostátní informační systém jízdních řádů IDOS, nekončí. ÚOHS se jím musí zabývat znovu a musí zohlednit stanovisko soudů.


Síť pizzerií Coloseum míří na burzu. Chce snížit zadlužení a investovat do nových provozů
lidovky.cz | 13:47:47
Skupina Coloseum v červnu zamíří na burzu a jde si pro více než sto milionů korun nového kapitálu na snížení zadlužení a financování nových projektů, uvedla společnost. Chce emitovat až 38 procentní podíl akcií, které nabídne prostřednictvím PX Start Burzy cenných papírů Praha. Kromě nových restaurací otevře i franšízový kavárenský řetězec Caffé Pascucci.


Proč nechce Rakousko vstoupit do NATO? Místní intelektuálové se ptají, zda má neutralita ještě smysl
lidovky.cz | 13:35:00
Okamžik, kdy budou před sídlem Severoatlantické aliance v Bruselu vztyčeny vlajky Finska a Švédska na důkaz členství, je sice ještě v nedohlednu. Už teď je ale jasné, že jejich rozhodnutím vstoupit do NATO se zvýší tlak i na ostatní neutrální státy v Evropě, aby případně přehodnotily své dosavadní bezpečnostní doktríny.


Benzin dál zdražuje. Jeho cena za týden vzrostla o korunu a podle analytiků bude hůř
lidovky.cz | 13:29:00
Cena benzinu v České republice čtvrtý týden v řadě výrazně vzrostla. Natural 95 od minulé středy zdražil o 1,05 koruny na průměrných 45,30 korun za litr. Naopak mírně zlevnila nafta, která se nyní prodává za průměrných 46,35 korun za litr, což je o devět haléřů méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Benzin bude podle analytiků nadále zdražovat.


Jaderné zbraně a základny NATO u sebe po vstupu nechceme, říká Finsko
lidovky.cz | 12:39:17
Finsko po NATO nechce, aby na jeho území rozmisťovalo jaderné zbraně nebo zřizovalo vojenské základny, a to ani poté, co se severská země stane členem Aliance. Uvedla to premiérka Sanna Marinová. Podobný postoj zastává i Švédsko.


Krizový manažer z hlavního nádraží: Rodiny s velkým počtem dětí dáváme do vlaku, těhotné ženy do noclehárny
lidovky.cz | 12:30:00
Přes noc se tu vyspí 400 až 500 lidí – a to i navzdory tomu, že zdejší kapacity nejsou k takovému účelu přizpůsobeny. Pražské hlavní nádraží nadále čeká na řešení, které by mu ulevilo od náporu romských uprchlíků z Ukrajiny.


Na severoněmeckém gymnáziu útočník postřelil ženu, motiv policie nezná
lidovky.cz | 12:01:00
Útočník na gymnáziu v severoněmeckém Bremerhavenu ve čtvrtek dopoledne postřelil ženu. Tamní policie střelce krátce poté zadržela. Motiv činu prozatím není známý.


Prominutí DPH z energií projde přezkumem zákonnosti
Kurzy.cz | 10:05:00
Ministr financí dne 17. května 2022 na základě vnějšího podnětu k přezkoumání rozhodl o zahájení přezkumného řízení, které může vést ke zrušení generálního pardonu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové.


Prezentace firem obranného a bezpečnostního průmyslu - Rumunsko se chystá investovat značné prostředky do komplexně pojaté obranné infrastruktury
Kurzy.cz | 09:28:00
Rumunsko se chystá investovat značné prostředky do komplexně pojaté obranné infrastruktury, svůj obranný rozpočet i vzhledem


Evropská komise žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií
aktuálně.cz | 13:49:21
Žaloby se týkají také Slovenska, Irska, Rumunska a Španělska.


Video: Google chystá nové mapy. Městy půjde doslova prolétnout
aktuálně.cz | 13:35:00
Funkce by měla lépe informovat uživatele o místech, kam se chystají vyrazit. Zobrazí se jim okolí a "pohyb" v ulicích je co nejvíce věrný skutečnosti.


První obrana Feriho padla, žalobce zamítl jeho stížnost proti obvinění ze znásilnění
aktuálně.cz | 12:30:40
Exposlanec Dominik Feri je obviněn ze tří případů znásilnění či pokusu o něj. Podle zjištění Aktuálně.cz policie dalších pět podezření odložila.


V pátek bude v Česku až 30 stupňů, přijdou ale také silné bouřky se silným větrem
aktuálně.cz | 12:18:07
Pátek může být prvním tropickým dnem, kdy teploty přesáhnou 30 stupňů Celsia. Meteorologové očekávají silné bouřky, zejména na severovýchodě Čech.


Nových případů rakoviny prsu je víc než v roce 2002, úmrtnost ale klesá
Eurozpravy-domácí | 13:31:00
Nových případů rakoviny prsu je v současné době zhruba o třetinu víc než v době zavedení screeningu v roce 2002. Vyplývá to z dat o výskytu různých druhů rakoviny. Díky včasnějšímu záchytu malých nádorů ale klesá počet žen, které nemoci každý rok podlehnou. Novinářům to dnes řekl zakladatel screeningového programu Jan Daneš na tiskové konferenci k osvětové akci Avon pochod za zdravá prsa, který letos projde centrem Prahy 17. září.


Řidiči letos začali více nakupovat krátkodobé dálniční známky
Eurozpravy-domácí | 11:08:00
Řidiči letos začali více nakupovat krátkodobé dálniční známky. Od prosince dosud koupili přes 3,4 milionu kusů vinět, což je skoro o 21 procent meziročně více. Tržby ze známek ovšem stouply asi jen o dvě procenta na 3,45 miliardy korun. Důvodem je právě větší zájem o krátkodobé viněty kvůli nejistotě po pandemii.


Na finské půdě nebudou jaderné zbraně, ani základny NATO, ujistila premiérka
Denik.cz | 12:20:00
Finsko po NATO nechce, aby na jeho území rozmisťovalo jaderné zbraně nebo zřizovalo vojenské základny, a to ani poté, co se severská země stane členem aliance. Řekla to italskému deníku Corriere della Sera finská premiérka Sanna Marinová. Podobný postoj zastává Švédsko.


Legiovlak ukazuje život legionářů, v noci láká i milence. Právě stojí v Liberci
Denik.cz | 12:00:00
Možnost poznat život legionářů a dozvědět se více o československé historii. To nabízí Legiovlak, který bude až do neděle 22. května stát na vlakovém nádraží v městě pod Ještědem. Odtud pak vyrazí do Turnova, který bude jeho osmou zastávkou. 


Střelec v německé škole těžce zranil ženu. Jednoho z podezřelých policie zatkla
Denik.cz | 11:06:00
Na střední škole v německém městě Bremerhaven se ve čtvrtek střílelo. Jeden člověk byl při útoku údajně těžce zraněn a nyní je v nemocnici, uvedl list Bild s odvoláním na policii. Kriminalisté zadrželi podezřelého mladíka, spekuluje se nicméně o druhém podezřelém, který je údajně na útěku.


Mrtvola v kolejišti u řečkovického nádraží, událost vyšetřuje policie
Denik.cz | 10:48:00
V kolejišti v brněnských Řečkovicích ve čtvrtek dopoledne našli železničáři mrtvé tělo, policie zjišťuje totožnost i okolnosti úmrtí. Na místo vyrazili kriminalisté.


Papež řekl, že by se kromě Ukrajiny nemělo zapomínat na jiné ozbrojené konflikty
Eurozpravy-zahraniční | 12:18:00
Papež František dnes upozornil, že by se kromě války na Ukrajině nemělo zapomínat ani na další četné ozbrojené konflikty ve světě. Podle agentury EFE to řekl ve Vatikánu při setkání s novými velvyslanci.


Ve Finsku nebudou jaderné zbraně, ani základny NATO, ujistila premiérka
Eurozpravy-zahraniční | 12:15:00
Finsko po NATO nechce, aby na jeho území rozmisťovalo jaderné zbraně nebo zřizovalo vojenské základny, a to ani poté, co se severská země stane členem aliance. Řekla to italskému deníku Corriere della Sera finská premiérka Sanna Marinová. Podobný postoj zastává Švédsko.


Ropu, kterou nechce Evropa, pošleme do Asie, řekl místopředsedy ruské vlády
Eurozpravy-zahraniční | 12:10:00
Ropu, kterou evropské země nechtějí, bude Rusko posílat do Asie a dalších regionů. Řekl to dnes místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Dodal, že Evropané si budou muset najít jiné, dražší dodavatele. Evropská unie zavedla proti Rusku sankce za jeho únorovou invazi na Ukrajinu. Mnoho odběratelů ruské ropy si ji následně odmítalo převzít, což přispělo k poklesu těžby suroviny v Rusku.


Povinné očkování zdravotníků a pečovatelů v Německu proti covidu podle soudu platí
Eurozpravy-zahraniční | 12:00:00
Povinné očkování zdravotníků a pečovatelů proti nemoci covid-19 v Německu platí a není v rozporu se zákony. Dnes to konstatoval ústavní soud, který tak odmítl ústavní stížnost žádající zrušení očkovací povinnosti. Soud konstatoval, že nad ostatními právy převažuje zájem chránit zranitelné osoby před nákazou.


Čína vyjednává s Ruskem o nákupu levné ropy do svých strategických rezerv
Eurozpravy-ekonomika | 13:12:00
Čína vyjednává s Ruskem o nákupu levné ruské ropy do svých strategických rezerv. Rozhovory pokračují na vládní úrovni, ropné společnosti jsou do nich zapojeny málo, informuje dnes agentura Bloomberg. Peking a Moskva tak posilují své vazby v energetice, a to v čase, kdy se Evropa v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu chystá ruské ropy se vzdát.


Janeček kvůli své kandidatuře na prezidenta prodal podíl v RSJ Investments
Eurozpravy-ekonomika | 11:23:00
Miliardář Karel Janeček prodal podíl v investiční skupině RSJ Investments. Důvodem je kandidatura na prezidenta republiky, kterou oznámil letos v lednu. V sesterské společnosti RSJ, zaměřené na burzovní obchodování, Janeček zůstává. O změně v akcionářské struktuře dnes informoval server E15.cz. RSJ Investments se zaměřuje na investice do realitních projektů, zemědělství, strojírenství, informačních technologií nebo biotechnologií.


Festival Anifilm vzdal poctu Jiřině Pěčové, střihačce, bez které by Večerníček neměl co uvádět
Reflex | 13:20:00
Střih hraného filmu přirovnávala k šití, střih animovaného k vyšívání; ten druhý také považovala za větší mistrovství. Střihačka Jiřina Pěčová „vyšívala“ mimo jiné Maxipsa Fíka nebo celovečerní Fimfárum podle Jana Wericha. Na libereckém festivalu Anifilm předvedla svou mistrovskou lekci a převzala cenu za celoživotní přínos.  


Očkovat či neočkovat? Je u dětí víc komplikací po prodělaném covidu, nebo komplikace po vakcíně?
Reflex | 12:00:00
Dítě se srdečním selháním napojené na přístroje – i tak může vypadat průběh komplikovaného postcovidového onemocnění. Řeč je o takzvaném multisystémovém zanětlivém syndromu neboli PIMS. Očkovat děti či neočkovat, abychom děti před takovou hrozbou ochránili? Rozhodnutí není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. V nejnovějším vydání Reflexu vám nabízíme text na toto téma. A v podcastu Reflexu A plus X pak nabídneme sérii materiálů, jejichž cílem je pomoci vám rozhodnout se před podzimní sezonou, zda své dítě přivést k očkování. Rozhovor s kardiologem Janem Pavlíčkem z ostravské fakultní nemocnice je prvním z nich.


Zajíci se počítají po honu, utěšuje hokejové fanoušky Jaromír Jágr
Tiscali-zprávy | 12:18:49
Hvězdný hokejový útočník Jaromír Jágr věří, že i přes nevydařený vstup do mistrovství světa a historickou porážku s Rakouskem česká reprezentace na turnaji ve Finsku uspěje. Dvojnásobný světový šampion chápe fanoušky, že chtějí, aby reprezentanti předváděli od začátku turnaje skvělé výkony, klíčové ale podle něj je postoupit do play off. Až tam se rozhoduje o úspěchu.


Evropská komise žaluje Česko. Nevymáhá pravidla chránící diváky před násilím
E15-ekonomika | 13:28:00
Evropská komise zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva.


Válka na Ukrajině v datech. Kde se bojuje, kam míří uprchlíci a jak si vedou armády
E15-ekonomika | 13:07:00
Z války na Ukrajině, která začala ve čtvrtek 24. února, se stává vleklý konflikt. Z pohledu Kremlu mělo jít o rychlou operaci, kdy v řádu několika málo dní bude svržen prezident Volodymyr Zelenskyj s celou ukrajinskou vládou. Aktuální frontová linie, viditelná v mapě níže, se však nachází daleko od Kyjeva.


Restaurace Coloseum míří na burzu. Úpis akcií na trhu Start bude dostupný i menším investorům
E15-ekonomika | 12:53:00
Zakladatel a většinový majitel řetězce restaurací Coloseum Jan Mužátko pošle v průběhu června svoji firmu na trh Start pražské burzy. Od investorů by chtěl na rozvoj a úhradu části dluhů, které kvůli pandemii narostly, získat minimálně vyšší desítky milionů korun. 


Musk zuří. Tesla byla vyřazena z indexu ekologických firem
E15-ekonomika | 12:13:00
Americký výrobce elektromobilů Tesla byl vyřazen z indexu S&P 500 ESG, jenž zahrnuje společnosti kladoucí důraz na ekologii, etiku a udržitelný ekonomický rozvoj. Správci prestižního ukazatele své rozhodnutí odůvodnili několika problémy, které automobilku provázejí v poslední době. Jde například o obvinění z rasové diskriminace na pracovišti nebo dopravní havárie, které měl zavinit autopilot ve vozech Tesly. 


Revoluce ve financování zdravotnictví. Válek navrhl valorizaci plateb za státní pojištěnce
E15-ekonomika | 12:05:00
Nový automatický mechanismus úhrad za státní pojištěnce, tedy za děti, seniory, nezaměstnané nebo třeba vězně, pomůže pojišťovnám i zdravotníkům lépe plánovat péči, je přesvědčen ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Valorizace má být odvozena od inflace a poloviny růstu reálné mzdy, tedy podobně jako důchody. Česká lékařská komora i sněmovní opozice kritizuje vládu, že budou platby v příštích letech příliš nízké.


Zákeřná ruská pomsta ukrajinským farmářům. S traktory kradli vojenskou techniku, ta teď krade ukrajinské obilí
E15-ekonomika | 11:57:00
Ruská invaze na Ukrajinu trvá už přes dva měsíce a posledních pár dnů se do éteru dostalo několik nových a zajímavých informací. Co se momentálně děje na frontě? Více se dozvíte v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.


Učíme Prahu lépe investovat do inovací v byznysu i vzdělávání, říká šéf Pražského inovačního institutu
E15-ekonomika | 11:30:00
Pražský inovační institut vznikl před dvěma lety, aby vybudoval inovační strukturu a propojil vzdělávání, veřejný prostor a podnikání v Praze. Podobný aktér na území hlavního města dlouho chyběl. Cíle se postupně daří naplňovat, nezisková organizace ovšem kromě inovací přirozeně řeší i své financování. Projekty jsou z více než 90 procent hrazeny z evropských zdrojů, jen pár procent jde z rozpočtu města. „Já rád s nadsázkou říkám, že žijeme z prány (tradiční indické označení pro životní energii – pozn. red), protože přinášíme relativně vysokou hodnotu, aniž by se Praha podílela na našem financování. To ale není dlouhodobě udržitelné,“ říká Bohumil Kartous, který od července 2020 stojí v čele organizace. 


Evropská komise žaluje Česko. Nevymáhá pravidla chránící diváky před násilím
E15-politika | 13:28:00
Evropská komise zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva.


Válka na Ukrajině v datech. Kde se bojuje, kam míří uprchlíci a jak si vedou armády
E15-politika | 13:07:00
Z války na Ukrajině, která začala ve čtvrtek 24. února, se stává vleklý konflikt. Z pohledu Kremlu mělo jít o rychlou operaci, kdy v řádu několika málo dní bude svržen prezident Volodymyr Zelenskyj s celou ukrajinskou vládou. Aktuální frontová linie, viditelná v mapě níže, se však nachází daleko od Kyjeva.


Restaurace Coloseum míří na burzu. Úpis akcií na trhu Start bude dostupný i menším investorům
E15-politika | 12:53:00
Zakladatel a většinový majitel řetězce restaurací Coloseum Jan Mužátko pošle v průběhu června svoji firmu na trh Start pražské burzy. Od investorů by chtěl na rozvoj a úhradu části dluhů, které kvůli pandemii narostly, získat minimálně vyšší desítky milionů korun. 


Musk zuří. Tesla byla vyřazena z indexu ekologických firem
E15-politika | 12:13:00
Americký výrobce elektromobilů Tesla byl vyřazen z indexu S&P 500 ESG, jenž zahrnuje společnosti kladoucí důraz na ekologii, etiku a udržitelný ekonomický rozvoj. Správci prestižního ukazatele své rozhodnutí odůvodnili několika problémy, které automobilku provázejí v poslední době. Jde například o obvinění z rasové diskriminace na pracovišti nebo dopravní havárie, které měl zavinit autopilot ve vozech Tesly. 


Revoluce ve financování zdravotnictví. Válek navrhl valorizaci plateb za státní pojištěnce
E15-politika | 12:05:00
Nový automatický mechanismus úhrad za státní pojištěnce, tedy za děti, seniory, nezaměstnané nebo třeba vězně, pomůže pojišťovnám i zdravotníkům lépe plánovat péči, je přesvědčen ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Valorizace má být odvozena od inflace a poloviny růstu reálné mzdy, tedy podobně jako důchody. Česká lékařská komora i sněmovní opozice kritizuje vládu, že budou platby v příštích letech příliš nízké.


Zákeřná ruská pomsta ukrajinským farmářům. S traktory kradli vojenskou techniku, ta teď krade ukrajinské obilí
E15-politika | 11:57:00
Ruská invaze na Ukrajinu trvá už přes dva měsíce a posledních pár dnů se do éteru dostalo několik nových a zajímavých informací. Co se momentálně děje na frontě? Více se dozvíte v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.


Učíme Prahu lépe investovat do inovací v byznysu i vzdělávání, říká šéf Pražského inovačního institutu
E15-politika | 11:30:00
Pražský inovační institut vznikl před dvěma lety, aby vybudoval inovační strukturu a propojil vzdělávání, veřejný prostor a podnikání v Praze. Podobný aktér na území hlavního města dlouho chyběl. Cíle se postupně daří naplňovat, nezisková organizace ovšem kromě inovací přirozeně řeší i své financování. Projekty jsou z více než 90 procent hrazeny z evropských zdrojů, jen pár procent jde z rozpočtu města. „Já rád s nadsázkou říkám, že žijeme z prány (tradiční indické označení pro životní energii – pozn. red), protože přinášíme relativně vysokou hodnotu, aniž by se Praha podílela na našem financování. To ale není dlouhodobě udržitelné,“ říká Bohumil Kartous, který od července 2020 stojí v čele organizace. 


Letní předpověď pro Evropu na rok 2022
Slunečno.cz | 11:56:00
Obecně se očekává, že letošní léto bude na většině kontinentu teplejší než obvykle. To znamená především větší počet dní, kdy teplota přesáhne hranici 32 °C, než je dlouhodobý průměr. Každá vlna nadnormálních teplot trvající pravděpodobně týden nebo dva, bude následována příchodem bouřek, kdy se teploty sníží s možností většího výskytu srážek. Budou však období, kdy bude horko velmi intenziví. Přesto jsou vyhlídky na srážky o něco...


Vědci poprvé v historii vypěstovali rostliny v půdě z Měsíce. Použili k tomu materiál dovezený Armstrongem a spol.
Euro | 08:03:00
Americkým vědcům se vůbec poprvé podařilo vypěstovat rostlinu zasazenou do skutečné měsíční půdy. Šlo o vzorky, které tam v rámci svých misí sesbírali astronauti z programu Apollo. Výzkumníci zasadili pro srovnání stejný druh rostliny také do zeminy na bázi pozemského sopečného popela, která se půdě z Měsíce přibližuje. Ze závěru jejich experimentu nicméně vyplývá, že ač semínka doopravdy vyklíčila, půda jako taková příliš úrodná není.


Strojírenská firma MICo je v insolvenci, dluží skoro půl miliardy korun. Získat jí chce miliardář Strnad
iHned.cz | 15:25:00
Pár let zpátky vypadalo vše růžově. Velké zakázky, stamilionové tržby i slušné zisky. Covid, problémy s dodávkami, drahé energie i generační obměna majitelů ale srazily třebíčskou společnost MICo na dno. Nyní skončila s půlmiliardovými dluhy v...


Ohrozí růst úrokových sazeb finanční stabilitu?
iHned.cz | 15:20:00
Rostoucí úrokové sazby citelně zdražují nejen nově poskytnuté úvěry, ale i refixace úvěrů stávajících. Nabízí se otázka, jak významný bude tento efekt pro stávající dlužníky na makroekonomické úrovni a zda může ohrozit finanční stabilitu. Ke konci...


Jestli máme ukončit blokádu ukrajinských přístavů, zvažte zrušení sankcí, prohlásilo ruské ministerstvo zahraničí
iHned.cz | 14:09:00
Pokud má Rusko vyslyšet výzvu OSN a jejího Světového potravinového programu (WFP) k otevření ukrajinských přístavů, pak je potřeba zvážit ukončení protiruských sankcí. Podle agentury Interfax to ve čtvrtek sdělilo ministerstvo zahraničí v Moskvě....


Turecký bazar v NATO a EU čili jak zařídit, aby Erdogan a Orbán nedostali pěstí
iHned.cz | 13:26:00
Představte si, že máte v partě někoho, kdo tam patří v zásadě odjakživa, ale poslední dobou vás dost štve. Nehraje podle stejných pravidel, veze se v závěsu s ostatními, ale když se dělají závažná rozhodnutí, tak se většinou nejhlasitěji hádá. A co...


Skočil nám pod kola, říká o nehodě Jelínkova žena. Zpěvák Luneticu nadýchal
revue.idnes.cz | 15:01:00
Člen skupiny Lunetic Václav Jelínek srazil v sobotu v noci nedaleko Mladé Boleslavi čtyřicetiletého muže přecházejícího dálnici. Zpěvák se vracel s manželkou z pražského koncertu Leoše Mareše, mířili domů do Jablonce nad Nisou. Jelínkova žena nyní popsala, co se při smrtelné nehodě stalo.


Jsme hromádky neštěstí se smyslem pro humor, říká o hercích Jana Stryková
revue.idnes.cz | 14:00:00
Jana Stryková (43) hraje v divadlech už dvacet let, což podle ní zní až strašidelně. Střídavě je v angažmá i bez něj, a obě varianty mají něco do sebe. Herečka si nedávno vyzkoušela také roli modelky, když se stala tváří módní značky.


Recenze: Žádný monument. Dirigentka našla v Brucknerovi nevšední lyrickou svěžest
bleskove.cz | 14:44:00
Na Pražském jaru vystoupil City of Birmingham Symphony Orchestra pod taktovkou Mirgy Gražinyte-Tyly. Jejich provedení Brucknerovy Šesté se vyjímalo.


Branagh hraje Borise Johnsona. Minisérie ukáže, jak zvládal pandemii
bleskove.cz | 13:12:00
Úřadující britský premiér v krátkém sledu za sebou vyhrál volby, zaváděl protipandemická opatření, stal se otcem a sám koronaviru málem podlehl.


Nejdražší fotografie v dějinách stojí 291 milionů, pózuje na ní slavná modelka Kiki
bleskove.cz | 12:46:59
Černobílý snímek z roku 1924 zachycuje umělcovu tehdejší přítelkyni, francouzskou modelku a zpěvačku známou jako Kiki z Montparnassu.


Autogramy a selfie. Tom Cruise přijel do Cannes, nad hlavou mu přeletěly stíhačky
bleskove.cz | 12:00:00
Hollywoodský herec, který brzy oslaví šedesátiny, se dočkal šestiminutového potlesku vestoje a převzal čestnou cenu.


Recenze: Žádný monument. Dirigentka našla v Brucknerovi nevšední lyrickou svěžest
pikant | 14:44:00
Na Pražském jaru vystoupil City of Birmingham Symphony Orchestra pod taktovkou Mirgy Gražinyte-Tyly. Jejich provedení Brucknerovy Šesté se vyjímalo.


Mercedes-AMG GT 63 S E Performance F1 Edition: Výkonnější nebude, ale zajímavější ano!
Auto.cz | 14:56:00
Historicky nejsilnější sériový model AMG dostává speciální edici, která výkon GT 63 S E Performance sice nezvýší, zato mu dodá několik zajímavých designových vychytávek.


Pozitivní katalyzátory na trhu stále chybí. Některé tituly však stojí za zvážení / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 16. 5. 2022
Kurzy.cz | 15:33:58
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 16. 5. 2022.


Národní ekonomická rada vlády má pomoci hledat řešení současných problémů české ekonomiky
Kurzy.cz | 15:13:50
Vláda Petra Fialy rozhodla na schůzi ve středu 18. května 2022 o obnovení činnosti Národní ekonomické rady vlády. Zároveň schválila její nový statut a její složení. Národní ekonomická rada vlády bude mít 19 členů z řad renomovaných ekonomů, jejím koord...


Technická analýza páru ETH/USD na 19. května 2022
Kurzy.cz | 15:10:27
Zprávy z krypto průmyslu: Nizozemský regulátor uvedl, že trh s kryptoměnovými deriváty by měl být omezen na velkoobchodní obchodování. Důvody jsou jasné – nedostatečná transparentnost, manipulace s trhem a další formy trestné činnosti.


 Počet žádostí o podporu v USA roste
Kurzy.cz | 14:50:58
Počet Američanů žádajících o podporu v nezaměstnanosti vzrostl v týdnu do 14. května na 218 tisíc ve srovnání s výsledkem na úrovni 203 tisíc v předcházejícím týdnu. Očekáván byl naopak pokles na 200 tisíc.
Pokračující žádosti, které jsou za prvotními...


Regulace crowdfundingu otevírá českým platformám i investorům dveře do zahraničí, zájem o toto financování poroste
Kurzy.cz | 14:50:12
Nová zákonná regulace crowdfundingu zásadně usnadní českým crowdfundingovým platformám vstup na zahraniční trhy a zároveň umožní českým investorům snadnou participaci na zahraničních projektech.


EUR nereaguje na zápis z posledního zasedání ECB
Kurzy.cz | 14:39:49
Zde přinášíme klíčové poznatky z dubnového zápisu ECB: Členové bankovní rady vyjádřili znepokojení nad vysokou inflací. Mnoho proinflačních rizik ohrožujících inflační výhled, o kterých se diskutovalo loni v létě, se naplnilo


Otakar Hora od 24. 6. 2022 náhradním členem dozorčí rady
Kurzy.cz | 14:24:00
19. 5. 2022 Otakar Hora od 24. 6. 2022 náhradním členem dozorčí rady Dozorčí rada ČEZ, a. s., na svém dnešním zasedání jmenovala pana Ing. Otakara Horu, CSc., jehož stávající funkční období člena a předsedy dozorčí rady skončí dne 23. 6. 2022,...


Kurzovní lístek ČNB na čtvrtek 19.05.2022
Kurzy.cz | 14:23:34
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 18.5.Změna19.5. Americký dolar USD 1 23.4220 +0.19%23.4680...


Český trh s průmyslovými nemovitostmi rekordně roste
Kurzy.cz | 14:19:51
Colliers, přední společnost poskytující diverzifikované profesionální služby v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic, zveřejnila průzkum průmyslového trhu za 1. čtvrtletí 2022.


Čína chce nakupovat extrémně zlevněnou ruskou ropu do svých strategických rezerv. Vítězem střetu mezi Západem a Ruskem je právě ona
Kurzy.cz | 14:08:01
Čína zahájila s Ruskem jednání o odkupu jeho zlevněné ropy. Tou zamýšlí doplňovat své strategické rezervy dané suroviny. Ruská ropa – typu Ural či Sokol – se obchoduje třeba o s třetinovou slevou oproti severomořské ropě Brent, jejíž cena představuje&hell


Fed udělal mnohem víc než jen dvojí zvýšení sazeb. Ty by se ke konci roku měly dostat k 3,5 % - Bullard
Kurzy.cz | 13:59:00
Prezident Federal Reserve Bank of St. Louis James Bullard hovořil na Yahoo Finance o tom, že podle posledních čísel týkajících se inflace je vysoký růst cen v americké ekonomice hlubší a širší povahy, než se myslelo.


Pokud bude nouzový stav prodloužen, tak naposledy, ujišťuje premiér Fiala
lidovky.cz | 15:32:00
Jako úspěch prezentuje premiér Petr Fiala, že si již 50 tisíc uprchlíků z Ukrajiny před válkou rozpoutanou Ruskem v Česku našlo práci. „Pokud bude nouzový stav prodloužen, tak naposledy,“ ujišťoval poslance předseda vlády. Jeho vláda chce dalších třicet dnů a nouzový stav do konce června. „Podpoříme prodloužení o 14 dnů,“ řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.


Český Iceland míří k ledu. Vaz mu zlomily brexit, zvýšené náklady i pandemie covidu
lidovky.cz | 15:09:00
Prodejna řetězce Iceland v Ládví má zatím otevřeno, ale další prodejny v Praze a okolí, třeba v Lukách, ve Štěrboholech, v Hostivicích a na Chodově, už skončily. Zákazníci si nenakoupí ani v Liberci.


Soud definitivně osvobodil exministra Bártu v kauze odposlechů „Kolibříka a Mazánka“
lidovky.cz | 14:38:00
Osvobození bývalého předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a někdejšího zpravodajce Jana Petržílka v kauze vynesení odposlechů z Bezpečnostní informační služby (BIS) je pravomocné. Ve čtvrtek to potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl odvolání státního zástupce. V medializovaných odposleších se tehdejší pražský primátor Pavel Bém za ODS a lobbista Roman Janoušek oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“.


Poslanci schválili pozastavení cel EU na veškerý dovoz z Ukrajiny
Kurzy.cz | 13:00:28
Parlament ve čtvrtek podpořil roční pozastavení dovozních cel EU na veškerý ukrajinský vývoz, aby podpořil ekonomiku země.Výbor pro mezinárodní obchod Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Mladá Boleslav: Město obdrželo rozhodnutí o poskytnutí dotací na tři chystané projekty dvě cyklostezky a tři nové autobusové terminály
Kurzy.cz | 12:32:54
Cyklostezka podél náměstí Republiky, nábřežní cyklostezka na Krásné louce i tři nové autobusové terminály budou spolufinancovány Evropskou unií z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) v rámci Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ). St...


Pokud narazíte na někoho s rouškou v přírodě, nemusí to být covidový fanatik
lidovky.cz | 14:00:00
Jak se všeobecně ví, pravidelná chůze je nejen příjemná, ale i velice zdravá, mimo jiné snižuje riziko nemocí srdce a cév.


Evropská komise žaluje Česko. Hrozí pokutou za laxní vynucování pravidel EU
lidovky.cz | 13:56:00
Evropská komise ve čtvrtek zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva.


Schillerová propadla folkloru, zazpívala si i s Babišem. Není to kvůli voličům, říká
aktuálně.cz | 15:56:00
Schillerová si nechala ušít kroj a v tomto týdnu si dokonce zazpívala lidové písničky s ženami z folklorního souboru.


Putin nepoužívá internet. Uvažuje jako politik z 19. století, říká nizozemský rusista
aktuálně.cz | 15:41:12
Putin a lidé kolem něj byli mentálně ve válce se Západem dávno před začátkem invaze, říká Hans van Koningsbrugge.


Exposlanec Feri se stížností proti trestnímu stíhání neuspěl. Hrozí mu vězení
Denik.cz | 15:38:00
Státní zástupkyně zamítla stížnost bývalého teplického radního a exposlance TOP 09 Dominika Feriho proti zahájení trestního stíhání. Deníku to ve čtvrtek 19. května potvrdil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Feriho obvinilo několik mladých žen ze znásilnění. Exposlanec vinu i nadále odmítá.


Kauza odposlechů BIS: Soud potvrdil osvobození exministra Bárty
Denik.cz | 14:45:00
Osvobození bývalého předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a někdejšího zpravodajce Jana Petržílka v kauze vynesení odposlechů z Bezpečnostní informační služby (BIS) je pravomocné. Dnes to potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl odvolání státního zástupce. V medializovaných odposleších se tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) a lobbista Roman Janoušek oslovovali "Mazánku" a "Kolibříku".


U Chmelaře se znovu objevují mrtví kapři. Problémem je povrchové zaplísnění
Denik.cz | 14:42:00
Na březích úštěckého Jezera Chmelař na Litoměřicku se v uplynulých dnech začali ve větší míře objevovat mrtví kapři. Opakuje tak situace z loňského jara, kdy na přelomu dubna a května v jezeře postupně uhynuly vyšší desítky šupináčů. Stav ale není tak vážný jako loni, neboť mrtvých kusů lze nyní u břehů spatřit podstatně méně.


Záhadné krádeže? Za zmizení věcí na bazénu ve Varnsdorfu mohou plastová dvířka
Denik.cz | 14:35:00
Jak z detektivek se Sherlockem Holmesem mohou vypadat krádeže na plaveckém bazénu ve Varnsdorfu na Děčínsku. Ze skříněk s elektronickým zabezpečením údajně opakovaně zmizely peníze, aniž by byly dvířka jakkoliv poničená. Vše má ale, podobně jako ve slavných příbězích anglického detektiva, poměrně prozaické vysvětlení.


Evropská komise žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií
Denik.cz | 13:07:00
Evropská komise dnes zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva. 


Přívalový déšť i krupobití. Česko zasáhnou silné bouřky
Denik.cz | 12:51:00
Česko v pátek odpoledne zasáhnou bouřky, které ojediněle budou silné a doprovázené krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem. Nejsilnější projevy bouřek meteorologové předpokládají na severozápadě Čech. V druhé polovině noci na sobotu budou bouřky slábnout, sdělil ve čtvrtek ČTK Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Chorvatský prezident chce zablokovat vstup Švédska a Finska do NATO. Klade si podmínky
Hospodářské noviny | 16:22:00
Chorvatský prezident Zoran Milanović, který je ve funkci zhruba dva roky, bojuje proti vlastní vládě. Postavil se proti členství Finska a Švédska v Severoatlantické alianci, do níž chtějí obě země vstoupit kvůli ruskému vpádu na Ukrajinu. Milanović...


Strojírenská firma MICo je v insolvenci, dluží skoro půl miliardy korun. Získat jí chce miliardář Strnad
Hospodářské noviny | 15:25:00
Pár let zpátky vypadalo vše růžově. Velké zakázky, stamilionové tržby i slušné zisky. Covid, problémy s dodávkami, drahé energie i generační obměna majitelů ale srazily třebíčskou společnost MICo na dno. Nyní skončila s půlmiliardovými dluhy v...


Ohrozí růst úrokových sazeb finanční stabilitu?
Hospodářské noviny | 15:20:00
Rostoucí úrokové sazby citelně zdražují nejen nově poskytnuté úvěry, ale i refixace úvěrů stávajících. Nabízí se otázka, jak významný bude tento efekt pro stávající dlužníky na makroekonomické úrovni a zda může ohrozit finanční stabilitu. Ke konci...


Putinova dcera má tříleté dítě. Jeho otcem je zřejmě jmenovec ukrajinského prezidenta, tanečník Igor Zelenský
Hospodářské noviny | 14:47:00
Díky statečnému odporu Ukrajinců pod vedením prezidenta Volodymyra Zelenského by se dalo čekat, že jeho příjmení nebude v Putinově rodině v oblibě. Ve skutečnosti ale podle zjištění investigativních novinářů německého listu Der Spiegel má jedna z...


Jestli máme ukončit blokádu ukrajinských přístavů, zvažte zrušení sankcí, prohlásilo ruské ministerstvo zahraničí
Hospodářské noviny | 14:09:00
Pokud má Rusko vyslyšet výzvu OSN a jejího Světového potravinového programu (WFP) k otevření ukrajinských přístavů, pak je potřeba zvážit ukončení protiruských sankcí. Podle agentury Interfax to ve čtvrtek sdělilo ministerstvo zahraničí v Moskvě....


Turecký bazar v NATO a EU čili jak zařídit, aby Erdogan a Orbán nedostali pěstí
Hospodářské noviny | 13:26:00
Představte si, že máte v partě někoho, kdo tam patří v zásadě odjakživa, ale poslední dobou vás dost štve. Nehraje podle stejných pravidel, veze se v závěsu s ostatními, ale když se dělají závažná rozhodnutí, tak se většinou nejhlasitěji hádá. A co...


Evropská komise žaluje Česko a další čtyři země. Nevynucují pravidla o obsahu audiovizuálních médií
Hospodářské noviny | 13:26:00
Evropská komise ve čtvrtek zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány...


Romancov: Rozšiřování NATO pro Rusko hrozbu nepředstavuje. Je to jen problém PR
Hospodářské noviny | 13:14:00
„Ruským představitelům se nedá věřit. Slova, která vyřknou, pro ně nejsou závazná. Putin už několikrát změnil pozici o 180 stupňů, a nikdo po něm nikdy nechtěl, aby to vysvětlil,” říká politický geograf Michael Romancov. „Vstup...


Pozor, tuhle firmu možná vlastní Rus. Ministerstvo zveřejnilo manuál, jak na sankce
Hospodářské noviny | 12:40:00
Vybrat dnes ve veřejné soutěži firmu není pro samosprávy vůbec jednoduché. Kličkují mezi různými sankčními seznamy a měly by zjišťovat, kdo přesně firmu ovládá, ale i to, kdo jí třeba dodává materiál. Samy kraje a obce upozorňují, že je to nad...


Centrální banky sahají na kurz obvykle jen v případě jeho divokého úletu. Ta naše se rozhodla jít dál
Hospodářské noviny | 11:12:00
Potvrzení Aleše Michla coby příštího guvernéra ČNB vedlo ke zřetelnému oslabení koruny a Česká národní banka se hned den poté rozhodla intervenovat proti tomuto oslabení. Šlo o posun v přístupu centrální banky k nástrojům vlastní měnové politiky, a...


Pro polovinu země je Babiš pořád nenahraditelný. Jak jí ho nahradit?
Hospodářské noviny | 07:59:00
To je jediný solidní chlap v této republice. Je poctivý a férový. Žádné, že z něho dělali nějaké ty zloděje, nějaké, co já vím, nějaké Čapí hnízdo a já nevím co. Tito kradou, ne on. Tato vláda. Od té doby, co Babiš došel k vládě, jedině on. Myslím,...


ŽIVĚ: Vláda žádá sněmovnu o další prodloužení nouzového stavu
ČT24 | 12:32:52
Sněmovna na své čtvrteční schůzi posuzuje vládní žádost o souhlas s prodloužením nouzového stavu, který platí kvůli uprchlické vlně z Ukrajiny po ruské invazi. Kabinet chce, aby pokračoval dalších 30 dnů, tedy do konce června. Opět se předpokládá mnohahodinová debata, po níž dolní komora i díky koaliční většině prodloužení stavu nouze umožní. Trval by tak celkem 119 dnů.


Soud definitivně osvobodil exministra Bártu v kauze úniku odposlechů Béma a Janouška
ČT24 | 14:23:22
Odvolací soud potvrdil osvobození bývalého předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a někdejšího zpravodajce Bezpečnostní informační služby Jana Petržílka v kauze vynesení odposlechů. V nich hovořili tehdejší pražský primátor za ODS Pavel Bém s podnikatelem Romanem Janouškem. Verdikt je pravomocný.


Na D8 směrem na Prahu se srazila dodávka s kamionem, dva lidé zemřeli
ČT24 | 14:08:50
Na 45. km dálnice D8 ve směru na Prahu se ve čtvrtek v poledne střetla dodávka s kamionem. Dva lidé nehodu nepřežili a jedna osoba utrpěla zranění. Chvíli před tím se stala nehoda na 44,5 kilometru opačným směrem, dva lidé jsou zranění. Dálnice je v obou směrech uzavřená. Policejní mluvčí Pavla Kofrová řekla, že bude průjezdná zhruba v 16:00.


Porozumět technologiím, lelkovat, spát, vypínat mobil. 5 tipů, jak zlepšit koncentraci
Respekt | 15:53:43
Nový Respekt: Hlavními podezřelými ze ztráty pozornosti jsou vynálezy posledních let. Nyní se k nim ještě přidala válka a energetická krizeSPD bude hlasovat proti prodloužení nouzového stavu, ANO by podpořilo 14 dní navíc
Eurozpravy-domácí | 16:24:00
Opoziční hnutí SPD bude hlasovat proti prodloužení nouzového stavu, o něž dnes odpoledne poslance požádá vláda Petra Fialy (ODS). Současnou situaci lze podle předsedy SPD Tomia Okamury řešit nástroji standardní legislativy. Na tiskové konferenci před zahájením jednání připomenul, že SPD prodloužení nepodpořilo ani v březnu.


Exministra Bártu definitivně osvobodil soud v kauze vynesení odposlechů BIS
Eurozpravy-domácí | 16:17:00
Osvobození bývalého předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a někdejšího zpravodajce Jana Petržílka v kauze vynesení odposlechů z Bezpečnostní informační služby (BIS) je pravomocné. Dnes to potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl odvolání státního zástupce.


Organizace nabídly vnitru místa pro dlouhodobější ubytování romských uprchlíků
Eurozpravy-domácí | 16:14:00
Nezisková organizace Romodrom, která se podílí na zajištění organizace stanového městečka pro uprchlíky v pražské Troji, předala ministrovi vnitra Vítu Rakušanovi (STAN) seznam míst, kde by mohla vzniknout místa pro delší ubytování romských uprchlíků.


K přerozdělení uprchlíků by dle analýzy přispělo garantované nájemné od státu
Eurozpravy-domácí | 15:14:00
K přerozdělení uprchlíků po Česku by mohlo přispět zavedení garantovaného nájmu od státu. Kvůli snadnější integraci by příchozí měli směřovat hlavně do měst. Doporučují to experti organizace Člověk v tísni (ČvT). Podle analýzy, kterou pro ČvT vypracovali sociální geografové z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, má volné kapacity k přijetí uprchlíků s bydlením, prací a školami osm krajských měst.


Zelenskyj by mohl mít projev před českým parlamentem
Eurozpravy-domácí | 14:49:00
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) jednají o vystoupení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na zasedání obou komor českého Parlamentu. Na twitteru dnes Vystrčil i Adamová shodně uvedli, že "vše je na dobré cestě".


Dálnice D8 je v obou směrech uzavřená. Při vážné nehodě zemřeli dva lidé
Eurozpravy-domácí | 14:07:00
Na 45. km dálnice D8 ve směru na Prahu se dnes v poledne střetla dodávka s kamionem. Dva lidé nehodu nepřežili a jedna osoba utrpěla zranění.


NATO řeší obavy Turecka ohledně členství Švédska a Finska, řekl Stoltenberg
Eurozpravy-zahraniční | 16:57:00
Severoatlantická aliance se zabývá obavami, které Turecko vyjádřilo ohledně rozšíření o Švédsko a Finsko, a chystá se na ně reagovat. Podle agentury AFP to dnes řekl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dal opakovaně najevo, že Ankara se staví odmítavě k žádosti o členství této dvojice severských zemí, a dnes tento postoj zopakoval.


V Kyjevě pokračuje soud s ruským vojákem, prokurátor pro něj chce doživotí
Eurozpravy-zahraniční | 16:06:00
Ukrajinský prokurátor dnes požádal o trest vězení na doživotí pro ruského vojáka, obžalovaného z válečného zločinu kvůli zastřelení civilisty na Ukrajině. Agentura AFP to uvedla ze soudní síně v Kyjevě, kde se koná první proces svého druhu od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Soud má podle stanice CNN pokračovat v pátek.


Europoslanci chtějí tribunál pro zločiny z Ukrajiny a sankce pro Schrödera
Eurozpravy-zahraniční | 15:50:00
Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali ke zřízení zvláštního tribunálu, který má vyšetřit možné válečné zločiny Ruska na Ukrajině. V přijatém usnesení rovněž žádají rozšíření protiruských sankcí mimo jiné na bývalého německého kancléře Gerharda Schrödera pracujícího pro ruské státní firmy. Požadují také, aby byl zabaven majetek ruských oligarchů a zisky použity na nápravu následků války. Schválili rovněž roční zrušení dovozních cel na zboží z Ukrajiny.


Počet úmrtí na covid-19 klesá, třebaže počet případů opět roste
Eurozpravy-zahraniční | 14:36:00
Počet úmrtí souvisejících s koronavirovou nákazou v uplynulém týdnu celosvětově klesl o 21 procent, zatímco počet zachycených případů infekce oproti předchozímu týdnu vzrostl o jedno procento na zhruba 3,5 milionu a rostl ve většině částí světa. Informovala o tom dnes Světová zdravotnická organizace (WHO).


Britská policie ukončila vyšetřování lockdownových večírků v Downing Street
Eurozpravy-zahraniční | 14:24:00
Londýnská policie dnes oznámila, že uzavřela vyšetřování večírků v premiérské rezidenci v Downing Street pořádaných za koronavirové uzávěry. Za porušení tehdy platných nařízení rozdala 126 pokut, trest přitom neminul ani premiéra Borise Johnsona, jeho manželku Carrie a ministra financí Rishiho Sunaka. Premiérova kancelář dnes oznámila, že policie vůči Johnsonovi již žádné další kroky nepřijme.


Evropská komise zažalovala Česko za to, že nevynucuje pravidla pro audiovizuální vysílání
Eurozpravy-zahraniční | 13:47:00
Evropská komise dnes zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva.


Rusko vypovědělo pět portugalských diplomatů
Eurozpravy-zahraniční | 12:21:00
Rusko vypovědělo ze země pět portugalských diplomatů. Informovalo o tom dnes ruské ministerstvo zahraničí, podle kterého jde o reakci na obdobný krok Lisabonu, který začátkem dubna nařídil deseti pracovníkům ruského zastoupení opustit Portugalsko.


McDonald's prodá ruský byznys současnému provozovateli, změní tam název
Eurozpravy-ekonomika | 15:40:00
Americký řetězec fastfoodů McDonald's prodá svůj byznys v Rusku současnému provozovateli a držiteli provozní licence Alexandru Govorovi. Největší prodejce hamburgerů na světě dnes uvedl, že firma pak bude v Rusku působit pod jiným názvem. Informovala o tom agentura Reuters.


Ozvěny pražského ANO: Návrat rozvědčice Kleslové, Nacherovy obavy a králík z klobouku
Reflex | 15:00:00
Pražská organizace hnutí ANO stále nemá kandidáta na primátora, ale už nyní opakuje historii. Vrací se bývalá lobbistka Agrofertu Radmila Kleslová, kterou dříve potopil a následně omilostnil Andrej Babiš. Totaké platí pro váhajícího staronového potenciálního lídra Patrika Nachera.


Never more potupnému handrkování o peníze na kulturu, které panuje i za ministra Baxy  
Reflex | 14:30:00
Grantová řízení na ministerstvu kultury jsou dlouhodobě problematická: podfinancovaná, vedená komisemi, jejichž bodová hodnocení pak vedení resortu nerespektuje... Pro nezávislou kulturu však jde o zásadní zdroj financí. Jiný problém má ministerstvo na pražské Letné, kde neladí loga dvou příspěvkových organizací. A Divadlu Bez zábradlí chybí diváci, i když hraje kus až neuvěřitelně aktuální.  


Čína jedná s Ruskem o nákupu levné ropy do svých strategických rezerv
Tiscali-zprávy | 15:15:05
Čína vyjednává s Ruskem o nákupu levné ruské ropy do svých strategických rezerv. Rozhovory pokračují na vládní úrovni, ropné společnosti jsou do nich zapojeny málo, informuje dnes agentura Bloomberg.


Osvobození exministra Bárty v kauze vynesení odposlechů BIS je pravomocné, rozhodl soud
Tiscali-zprávy | 14:38:09
Osvobození bývalého předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a někdejšího zpravodajce Jana Petržílka v kauze vynesení odposlechů z Bezpečnostní informační služby (BIS) je pravomocné.


Evropská komise žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií
Tiscali-zprávy | 14:19:56
Evropská komise dnes zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018.


McDonald's v Rusku padne do rukou současnému provozovateli, změní svůj název
E15-ekonomika | 16:00:00
Americký řetězec fastfoodů McDonald's prodá svůj byznys v Rusku současnému provozovateli a držiteli provozní licence Alexandru Govorovi. Největší prodejce hamburgerů na světě uvedl, že firma pak bude v Rusku působit pod jiným názvem. Informovala o tom agentura Reuters. McDonald's už v březnu oznámil, že po ruské invazi na Ukrajinu své aktivity v Rusku pozastavuje a začátkem tohoto týdne uvedl, že je prodá.


Zhasl jsi v kanceláři? Síkela nabádá ministerstva, aby neplýtvala energiemi. Úřady ujišťují, že šetří
E15-ekonomika | 16:00:00
Neplýtvejme energiemi, začněme u sebe a zapojme kolegy. To je hlavní heslo kampaně šéfa rezortu průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN), jímž chce ve veřejné správě bojovat za energetickou nezávislost Česka na Rusku. Informační letáky hodlá rozmísťovat na chodbách, výtazích nebo i na toaletách. Ministerstva Síkelovu snahu vítají, byť je v některých případech vlamováním se do otevřených dveří. Úřady ujišťují, že na úsporná opatření kladou důraz dlouhodobě. V letošním roce je ještě více zpřísní.


Kauza vynesení odposlechů BIS: Soud potvrdil osvobození exministra Bárty
E15-ekonomika | 16:00:00
Osvobození bývalého předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a někdejšího zpravodajce Jana Petržílka v kauze vynesení odposlechů z Bezpečnostní informační služby (BIS) je pravomocné. Potvrdil to pražský vrchní soud, který zamítl odvolání státního zástupce. V medializovaných odposleších se tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) a lobbista Roman Janoušek oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“.


Musk zchudl za den o více než dvanáct miliard dolarů, akcie Tesly jsou nejníže v letošním roce
E15-ekonomika | 14:37:00
Americký podnikatel a šéf automobilky Tesla Elon Musk ve středu papírově přišel zhruba o 12,3 miliardy dolarů (přes 289 miliard korun). To je částka, která odpovídá snížení hodnoty jeho podílu v Tesle. Akcie firmy totiž kvůli propadu trhu spadly na nejnižší hodnotu od začátku roku. Musk se v sérii tweetů rovněž kriticky vyjádřil k levicově smýšlejícím politikům a naznačil, že ve volbách podpoří republikány.


Seznam.cz přemýšlí nad vytvořením vlastní internetové televize IP TV
E15-ekonomika | 14:16:00
Tuzemská internetová jednička Seznam.cz uvažuje o vytvoření internetové televize IP TV. Mohly by na ní běžet vedle vlastního programu i kanály komerční Novy a Primy. Vyplývá to z registrace, kterou oznámila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.


Čína s Ruskem posilují vazby na poli energetiky. Země jednají o nákupu ropy do strategických rezerv
E15-ekonomika | 13:58:00
Čína vyjednává s Ruskem o nákupu levné ruské ropy do svých strategických rezerv. Rozhovory pokračují na vládní úrovni, ropné společnosti jsou do nich zapojeny málo, informuje dnes agentura Bloomberg. Peking a Moskva tak posilují své vazby v energetice, a to v čase, kdy se Evropa v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu chystá ruské ropy se vzdát.


McDonald's v Rusku padne do rukou současnému provozovateli, změní svůj název
E15-politika | 16:00:00
Americký řetězec fastfoodů McDonald's prodá svůj byznys v Rusku současnému provozovateli a držiteli provozní licence Alexandru Govorovi. Největší prodejce hamburgerů na světě uvedl, že firma pak bude v Rusku působit pod jiným názvem. Informovala o tom agentura Reuters. McDonald's už v březnu oznámil, že po ruské invazi na Ukrajinu své aktivity v Rusku pozastavuje a začátkem tohoto týdne uvedl, že je prodá.


Zhasl jsi v kanceláři? Síkela nabádá ministerstva, aby neplýtvala energiemi. Úřady ujišťují, že šetří
E15-politika | 16:00:00
Neplýtvejme energiemi, začněme u sebe a zapojme kolegy. To je hlavní heslo kampaně šéfa rezortu průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN), jímž chce ve veřejné správě bojovat za energetickou nezávislost Česka na Rusku. Informační letáky hodlá rozmísťovat na chodbách, výtazích nebo i na toaletách. Ministerstva Síkelovu snahu vítají, byť je v některých případech vlamováním se do otevřených dveří. Úřady ujišťují, že na úsporná opatření kladou důraz dlouhodobě. V letošním roce je ještě více zpřísní.


Kauza vynesení odposlechů BIS: Soud potvrdil osvobození exministra Bárty
E15-politika | 16:00:00
Osvobození bývalého předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a někdejšího zpravodajce Jana Petržílka v kauze vynesení odposlechů z Bezpečnostní informační služby (BIS) je pravomocné. Potvrdil to pražský vrchní soud, který zamítl odvolání státního zástupce. V medializovaných odposleších se tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) a lobbista Roman Janoušek oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“.


Musk zchudl za den o více než dvanáct miliard dolarů, akcie Tesly jsou nejníže v letošním roce
E15-politika | 14:37:00
Americký podnikatel a šéf automobilky Tesla Elon Musk ve středu papírově přišel zhruba o 12,3 miliardy dolarů (přes 289 miliard korun). To je částka, která odpovídá snížení hodnoty jeho podílu v Tesle. Akcie firmy totiž kvůli propadu trhu spadly na nejnižší hodnotu od začátku roku. Musk se v sérii tweetů rovněž kriticky vyjádřil k levicově smýšlejícím politikům a naznačil, že ve volbách podpoří republikány.


Seznam.cz přemýšlí nad vytvořením vlastní internetové televize IP TV
E15-politika | 14:16:00
Tuzemská internetová jednička Seznam.cz uvažuje o vytvoření internetové televize IP TV. Mohly by na ní běžet vedle vlastního programu i kanály komerční Novy a Primy. Vyplývá to z registrace, kterou oznámila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.


Čína s Ruskem posilují vazby na poli energetiky. Země jednají o nákupu ropy do strategických rezerv
E15-politika | 13:58:00
Čína vyjednává s Ruskem o nákupu levné ruské ropy do svých strategických rezerv. Rozhovory pokračují na vládní úrovni, ropné společnosti jsou do nich zapojeny málo, informuje dnes agentura Bloomberg. Peking a Moskva tak posilují své vazby v energetice, a to v čase, kdy se Evropa v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu chystá ruské ropy se vzdát.


Aktivisté chystají před vnitrem demonstraci za romské uprchlíky z Ukrajiny
idnes.cz | 17:57:00
Uskupení Kolektiv RFK a Kolektiv 115 svolala na čtvrtek před ministerstvo vnitra demonstraci na podporu ukrajinských Romů. Akce s názvem Uprchlíci vítejte: Za důstojné podmínky pro všechny příchozí z Ukrajiny začíná v 18 hodin. Organizátoři tak chtějí vyjádřit, že Česko podle nich nezajistilo základní bezpečí všem lidem prchajícím z Ukrajiny před válkou. Sledujte živý přenos na iDNES.cz.


Místo práce se poflakuje v obytňáku, vytýkají vládní poslanci Babišovi
idnes.cz | 17:40:00
Kritiku ze strany vládních poslanců si vysloužil předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš za to, že se neúčastní jednání Sněmovny o žádosti vlády o prodloužení nouzového stavu. „Jak je možné se omluvit z jednání Sněmovny z pracovních důvodů a brázdit v rámci kampaně moravská města?“ podivil se šéf poslanců lidovců Marek Výborný.


Mladí řidiči jsou rizikoví, na školách proto začne nová preventivní kampaň
idnes.cz | 17:29:00
Mladí řidiči patří dlouhodobě k nejrizikovějším skupinám na tuzemských silnicích. Na českých středních školách a v autoškolách proto ve čtvrtek začíná nová preventivní kampaň zaměřena zejména na řidiče do 20 let. Kampaň bude varovat zejména před nepřiměřenou rychlostí, která stojí až za třetinou všech nehod těchto šoférů. To je nejvíce ze všech věkových skupin.


Do práce na e-koloběžce. Po turistech ohrožují bezpečnost na chodníku i místní
idnes.cz | 17:09:00
Lidé si začali kupovat jednostopá elektrická vozítka na běžné cesty po městě, už neslouží jen turistům. O to víc však překážejí a obtěžují chodce, jízdu po silnicích totiž koloběžkáři pokládají za nebezpečnou. Na chodnících se však stávají nebezpečím oni sami.


Taxikářku zastavili v Českém Těšíně policisté, zjistili alkohol i drogy
idnes.cz | 17:06:00
Velmi tristně dopadla policejní kontrola taxikářky v Českém Těšíně. Policisté při rozhovoru se ženou pojali podezření, že před jízdou pila alkohol, což se potvrdilo. Navíc následný test odhalil i užití drogy. Lékařské vyšetření žena už odmítla.


Z vypuštěného rybníka na Klatovsku někdo ukradl desítky ryb
idnes.cz | 16:43:00
Desítky ryb odcizil neznámý pachatel z částečně vypuštěného rybníku v okolí Horažďovic na Klatovsku. Způsobil tím škodu za 150 tisíc korun. Policisté případ nadále řeší.


Na policejní služebnu dorazil ohlásit plynovou pistoli se 3,4 promile
idnes.cz | 16:30:00
Třiatřicetiletý muž z Hradce Králové si pořídil plynovou pistoli, ale neohlásil ji. Když ho policisté opakovaně vyzývali, dorazil na služebnu se zbraní silně opilý, nadýchal 3,40 promile alkoholu. Hrozí mu dvě pokuty až do 30 tisíc korun.


Expolitika Bártu v kauze odposlechů „Kolibříka a Mazánka“ definitivně osvobodili
idnes.cz | 16:20:00
Osvobození bývalého předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a někdejšího zpravodajce Jana Petržílka v kauze vynesení odposlechů z Bezpečnostní informační služby (BIS) je pravomocné. Ve čtvrtek to potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl odvolání státního zástupce. V medializovaných odposleších se tehdejší pražský primátor Pavel Bém za ODS a lobbista Roman Janoušek oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“.


To, co vláda dělá, je ekonomické lákání uprchlíků, kritizuje Okamura
idnes.cz | 16:18:00
Pomoc lidem na útěku před bombardováním je správná, ale to, co vláda dělá, je ekonomické lákání uprchlíků, vytkl vládě při jednání o prodloužení nouzového stavu šéf SPD Tomio Okamura. „Vy nevidíte, co jste způsobili na pražském Hlavním nádraží a co jste způsobili na Úřadech práce? Takže se to občanů České republiky sakra dotýká,“ řekl Okamura.


Po šéfovi Správy úložišť radioaktivních odpadů skončili ve vazbě další dva lidé
idnes.cz | 16:08:00
V kauze související s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) jsou vedle ředitele této státní organizace Jana Prachaře ve vazbě další dva obvinění. Policisté v souvislosti s veřejnými zakázkami SÚRAO obvinili dohromady pět lidí a jednu firmu v souvislosti se zjednáním výhody při zadání veřejné zakázky. Při prokázání viny hrozí obžalovaným až osmiletý trest


Vyšetřování skončeno. Za covidové večírky dostal Johnson pokutu sto liber
idnes.cz | 16:08:00
Boris Johnson za své nepovolené covidové večírky v Downing Streeet v době lockdownu dostal pokutu 100 liber (asi 2 900 korun). Policie vyšetřování ukončila. Celkově rozdala 126 pokut. Mezi potrestanými je i Johnsonova manželka Carrie a ministr financí Rishi Sunak. Britský premiér byl po odhalení opakovaně opozicí a také svými spolustraníky vyzýván k rezignaci.


Řečem o záchraně tváře se Rusko může jen smát, plísní historik slabý Západ
idnes.cz | 15:55:00
Uznávaný americký historik Timothy Snyder tvrdě kritizuje snahu přimět Ukrajinu k uzavření míru s Ruskem za cenu územních ústupků, které by ruskému agresorovi umožnily z konfliktu vycouvat a oznámit částečné vítězství. „I když bude Putin poražen, stačí mu v televizi vyhlásit vítězství a Rusové mu uvěří, nebo to budou předstírat. K tomu naši pomoc nepotřebuje,“ napsal.


Šéf neziskovky ohlásil podezřelé vozy před Hradem, dva roky ho za to stíhali
idnes.cz | 15:29:00
Obvodní soud pro Prahu 1 ve čtvrtek zprostil obžaloby šéfa neziskové organizace Kverulant Vojtěcha Razimu. Ten na jaře 2020 upozornil strážníky na vraky dvou dodávek před Pražským hradem s tím, že v nich může být bomba. Výbušnina se ve vozidlech nenašla a policie Razimu obvinila z šíření poplašné zprávy. Soudy ho pak potrestaly podmínkou. Zastal se ho až Nejvyšší soud.


Podvodník ženu obral o 300 tisíc, jela kvůli tomu sto kilometrů taxíkem
idnes.cz | 15:23:00
Další případ podvodníků, kteří pod záminkou ochrany před údajným útokem na bankovní účet oběť přesvědčili k odeslání stovek tisíc korun, vyšetřují olomoučtí kriminalisté. Podvedená žena si navíc ke škodě může přičíst ještě platbu za dopravu přes půl Olomouckého kraje k bitcoinmatu, který byl hlavním nástrojem finanční transakce.


Rybí restaurace Nordsee v Česku končí. Nezvládla následky pandemie
idnes.cz | 15:11:00
Rybí restaurace německé společnosti Nordsee v Česku končí. Společnost na sebe podala insolvenční řízení a je v konkurzu. V současné době firma dluží 32,8 milionu korun a hlavním důvodem je pandemie, která celý gastrobyznys utlumila.


Soud opět řeší otce lihového bosse, obhajoba zpochybňuje klíčový důkaz
idnes.cz | 14:28:00
Zlínský okresní soud začal už potřetí soudit příbuzné lihového bosse Radka Březiny kvůli podezření z praní špinavých peněz. Obžalovaní jsou jeho otec Vladimír Březina a bývalá manželka Stanislava Kudlejová.


PODCAST: Majdan byl horizontální, teď se válka točí vertikálně, říká filmařka
idnes.cz | 14:05:00
Když 24. února vypukla válka na Ukrajině, začaly filmařce Anně Kryvenko dlouhé dny plné strachu a stresu. Jako Ukrajinka prožívá válku v její vlastní zemi pochopitelně velmi osobně. Nejen o tom, ale i o její tvorbě, jsme si povídaly v podcastu Mikrosvěty.


A je to venku: Putinova dcera má dítě s baleťákem Zelenským
idnes.cz | 14:00:00
Zatímco s jedním Zelenským se ruský prezident už tři měsíce neúspěšně potýká na ukrajinském bojišti, druhého má v rodině. Němečtí a ruští investigativní reportéři vypátrali, že mladší dcera šéfa Kremlu má dítě s Igorem Zelenským, známým baletním tanečníkem působícím donedávna v Mnichově.


MAFRA zůstává na špici mezi mediálními domy, ukázal průzkum Media projekt
idnes.cz | 13:57:00
Výsledky výzkumu čtenosti Media projekt za loňské 2. čtvrtletí a letošní 1. čtvrtletí ukázaly, že mediální skupina MAFRA svými tištěnými tituly oslovuje 3,26 milionu čtenářů na vydání a mezi mediálními domy v Česku si drží pozici lídra. Klíčové tituly skupiny si zachovaly pevné postavení napříč segmenty, oznámilo vydavatelství v tiskové zprávě.


Peníze jako duše společnosti aneb O inflaci jako chaosu v chaosu
iHned.cz | 16:30:00
Pokud si rozdělíme společnost trichotomicky, jak se tradičně dělí existence, vyjde nám z toho zajímavý pohled. Tělem společnosti se myslí materiální entity, které mají hmotnost, skládají se z prvků z Mendělejevovy tabulky prvků, z atomů a kvarků. To...


Chorvatský prezident chce zablokovat vstup Švédska a Finska do NATO. Klade si podmínky
iHned.cz | 16:22:00
Chorvatský prezident Zoran Milanović, který je ve funkci zhruba dva roky, bojuje proti vlastní vládě. Postavil se proti členství Finska a Švédska v Severoatlantické alianci, do níž chtějí obě země vstoupit kvůli ruskému vpádu na Ukrajinu. Milanović...


Pět důvodů, proč vláda pomáhá lidem ohroženým chudobou méně než jiné země
iHned.cz | 16:02:00
Když se chce, tak to jde, říká se. A je to pravda. Všechny okolní země udělaly něco konkrétního proti drahotě. Polsko snížilo DPH, Německo přišlo s levnou jízdenkou na dopravu pro všechny, Maďarsko zastropovalo ceny pohonných hmot a tak dále. S...


Putinova dcera má tříleté dítě. Jeho otcem je zřejmě jmenovec ukrajinského prezidenta, tanečník Igor Zelenský
iHned.cz | 14:47:00
Díky statečnému odporu Ukrajinců pod vedením prezidenta Volodymyra Zelenského by se dalo čekat, že jeho příjmení nebude v Putinově rodině v oblibě. Ve skutečnosti ale podle zjištění investigativních novinářů německého listu Der Spiegel má jedna z...


Místo práce se poflakuje v obytňáku, vytýkají vládní poslanci Babišovi. Dnes expremiér „brázdil“ Moravu
lidovky.cz | 17:59:00
Kritiku ze strany vládních poslanců si vysloužil předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš za to, že se neúčastní jednání Sněmovny o žádosti vlády o prodloužení nouzového stavu. „Jak je možné se omluvit z jednání Sněmovny z pracovních důvodů a brázdit v rámci kampaně moravská města?“ podivil se šéf poslanců lidovců Marek Výborný.


Válka se rozhodne v září. Rusové se vrátí z chat a začnou se dívat do budoucna, tvrdí britský expert Galeotti
lidovky.cz | 16:49:00
Podle britského profesora Marka Galeottiho se o výsledku války na Ukrajině a osudu Putinova režimu rozhodne letos v září, kdy se začnou Rusové vracet z dovolených. Podporují to i některé informace ukrajinských zpravodajců.


O indexu uvažování. Proč je naše životní prostředí na chvostu EU
lidovky.cz | 16:32:00
Aktivisté mívají pověst demagogů, ba šílenců. Platí to často pro aktivisty ekologické, strašící koncem světa. Ale i tento výraz zavání demagogií. Nezajímá je totiž ekologie coby nauka o vztazích mezi organismy a prostředím, ale převýchova společnosti.


Feriho stížnost proti stíhání za znásilnění žalobce zamítl. Hrozí mu až 12 let
lidovky.cz | 14:09:00
Bývalý poslanec Dominik Feri za TOP 09 neuspěl se svou stížností proti zahájení trestního stíhání ze znásilnění. O zamítnutí Feriho stížnosti ve čtvrtek informoval server Aktuálně.cz s odkazem na mluvčího pražských žalobců Aleše Cimbalu. Feri čelí obvinění ze znásilnění nebo pokusu o něj v případě tří dívek, jedna z nich navíc nebyla v době činu plnoletá.


MAFRA zůstává na špici mezi mediálními domy, ukázal průzkum Media projekt
lidovky.cz | 14:04:33
Výsledky výzkumu čtenosti Media projekt za loňské 2. čtvrtletí a letošní 1. čtvrtletí ukázaly, že mediální skupina MAFRA svými tištěnými tituly oslovuje 3,26 milionu čtenářů na vydání a mezi mediálními domy v Česku si drží pozici lídra. Klíčové tituly skupiny si zachovaly pevné postavení napříč segmenty, oznámilo vydavatelství v tiskové zprávě.


Odsouzený korupčník chtěl zachránit od ministerstva spravedlnosti, Blažek ho odmítl
aktuálně.cz | 17:10:21
Bývalý vysoký úředník finanční správy Jiří Jung je za úplatek pět milionů korun ve vězení, ministr odmítl podat podnět v jeho prospěch.


VW má odejít z Ruska, spekuluje ruský tisk. Místo škodovek by se mohly vyrábět gazíky
aktuálně.cz | 16:23:00
Po francouzském Renaultu má být Volkswagen druhou automobilkou, která definitivně opustí své továrny v Rusku.


McDonald's v Rusku bude fungovat pod jiným názvem. Byznys prodá svému provozovateli
aktuálně.cz | 16:02:13
Největší prodejce hamburgerů na světě ve čtvrtek uvedl, že firma bude v Rusku působit pod jiným názvem.


Symbolická písmena? Z a V nemají žádný zvláštní význam, tvrdí ruské ministerstvo
Denik.cz | 17:13:00
Písmena Z a V sloužící jako rozpoznávací znaky na vojenské technice ruských invazních sil na Ukrajině nepředstavují oficiální vojenské symboly a nemají žádný zvláštní dodatečný význam. Uvedlo to ruské ministerstvo obrany v odpovědi na dotaz jednoho z moskevských poslanců. Písmena Z a V se v ruské abecedě, azbuce, nevyskytují.


McDonald's v Rusku končí. Byznys prodá současnému provozovateli, název se změní
Denik.cz | 16:29:00
Americký řetězec fastfoodů McDonald's prodá svůj byznys v Rusku současnému provozovateli a držiteli provozní licence Alexandru Govorovi. Největší prodejce hamburgerů na světě uvedl, že firma pak bude v Rusku působit pod jiným názvem. Informovala o tom agentura Reuters. McDonald's už v březnu oznámil, že po ruské invazi na Ukrajinu své aktivity v Rusku pozastavuje a začátkem tohoto týdne uvedl, že je prodá.


Národ si za prezidenta vybere politika, s nímž má zkušenost, říká Schillerová
Denik.cz | 16:25:00
Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová je i jako bývalá ministryně financí přesvědčena, že v době mimořádného zdražování energií, bydlení a potravin by vláda měl být k lidem štědřejší.


Válka na Ukrajině je připravila o nohy i ruce. Teď se svěřili s děsivými příběhy
Denik.cz | 16:15:00
Bolest, šok a prázdno. V místech, kde ještě před zavřením očí byly končetiny z masa a kostí, nyní není nic, nebo jen krvavé pahýly. Probuzení po amputaci je traumatické a bolestivé. Válka na Ukrajině s sebou nese podobné bolesti nejen pro dospělé, ale i děti.


Loučení se sběratelkou umění Medou Mládkovou: Lidé zaplnili kostel
Denik.cz | 15:43:00
V zaplněném pražském kostele Panny Marie Vítězné, kterému lidé přezdívají U Pražského Jezulátka, začalo ve čtvrtek odpoledne poslední rozloučení s Medou Mládkovou. Mecenáška a sběratelka umění zemřela 3. května ve věku 102 let. Rozloučit se s ní přišlo podle zpravodaje ČTK více než 200 lidí.


EU žaluje Česko. Nestihli jsme zavést pravidla pro audiovizuální obsah
lupa.cz | 13:52:53
Pět členských států Evropské unie čelí žalobě od Evropské komise kvůli tomu, že dosud nezavedly nová pravidla pro audiovizuální služby. Mezi žalovanými státy, jimž nyní hrozí pokuta, je také Česká republika. Evropská unie schválila nová pravidla už v roce 2018, Česko ale doteď nestihlo změny zapracovat do národních zákonů.


Seznam spustí svou televizní službu s programy Novy a Primy
lupa.cz | 13:24:31
Internetová firma Seznam.cz zpřístupní online vysílání televizních stanic ze skupiny Nova a Prima. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zapsala českou internetovou jedničku do registru provozovatelů převzatého rozhlasového a televizního vysílání.


Ruská pobočka Googlu chce vyhlásit úpadek, úřady jí zablokovaly přístup k účtu
lupa.cz | 13:18:22
Ruská pobočka Googlu plánuje formálně vyhlásit bankrot. Důvodem je nedostatek peněz na vyplácení mezd či hrazení dalších závazků. Ruské úřady totiž firmě koncem března zablokovaly přístup k jejímu hlavnímu bankovnímu účtu, informovala agentura Reuters.


Recenze: Proč přišla do kláštera. V novém románu Tučkové do sebe všechno zapadne
bleskove.cz | 17:12:00
Autorka Žítkovských bohyň opět dokazuje, že umí najít silné a neprovařené téma. Škoda že knihu nenapsala o trochu lépe.


Recenze: Proč přišla do kláštera. V novém románu Tučkové do sebe všechno zapadne
pikant | 17:12:00
Autorka Žítkovských bohyň opět dokazuje, že umí najít silné a neprovařené téma. Škoda že knihu nenapsala o trochu lépe.


Portugalská rallye před startem: Souboj Loeba s Ogierem
Auto.cz | 18:49:00
V Portugalsku oslaví mistrovství světa v automobilových soutěžích padesát let od svého vzniku. Ozdobou bude souboj velikánů. V barvách Fordu nastoupí devítinásobný mistr světa Sébastien Loeb, za Toyotu bude bojovat jeho francouzský krajan a osminásobný šampion Sébastien Ogier.


Předprodukční Mitsubishi Lancer Evo VI má zajímavou historii a nyní čeká na nového majitele
Auto.cz | 17:54:00
Se zármutkem vzpomínáme na skvělé období s vozy Mitsubishi Lancer Evolution, která se stala obětí dnešní ekologické doby. Lancer Evolution VI má několik předprodukčních modelů a jeden z nich je právě nyní k mání.


Vítej v mém světě, říká Alonso o Hamiltonovi
Auto.cz | 16:52:00
Fernando Alonso připomenul, že formule 1 je týmový sport, i když pozornost je vždy soustředěna převážně na jezdce.


Škoda vyhlásila svolávačku na střešní box, za jízdy se může otevřít
Auto.cz | 15:57:00
Celosvětově je svoláváno okolo 400 boxů, v Česku by mělo být 71 kusů.


Stáhnou stabelcoiny celý krypto trh?
Kurzy.cz | 18:28:23
Velkolepý kolaps projektu Terra (Luna) a stablecoinu UST způsobily silné otřesy na celém krypto trhu. Není divu, že Terra v dobách největší slávy zastávala místo jednoho z vůdců elektronické revoluce. Nyní se panika přesunula na největší stablecoin s...


Cisco Systems - špička ledovce
Kurzy.cz | 17:52:37
Cisco Systems je další americkou společností, která zveřejnila znepokojivé hospodářské výsledky. Je důležité zmínit, že report od společnosti Cisco se týkal období únor–duben, a proto už zachycuje dopad lockdownů v Číně. Vidíme riziko, že podobně špatn...


Hradecká galerie získala prestižní ocenění Gloria musaealis za rok 2021
Kurzy.cz | 17:39:22
Odborná porota Národní soutěže muzeí Gloria musaealis ocenila Galerii moderního umění v Hradci Králové. Akvizice Sbírky Karla Tutsche získala cenu v kategorii Muzejní počin roku 2021. Unikátní sbírka uměleckých děl Karla Tutsche čítá 800 položek a v ob...


Evropská rada a parlament se dohodly na zlepšení bezpečnosti dodávek plynu v EU
Kurzy.cz | 17:28:48
Rada a Parlament se 19. května 2022 dohodly na návrhu nařízení, jehož cílem je zajistit skladovací kapacity plynu v EU alespoň na 80 % před nadcházející zimou a na 90 % před zimou na následující období. Stávající dohoda stanoví, že do 90 % skladovacích...


Akcie na konci roku 2022 a kdo je chytřejší než celý trh
Kurzy.cz | 17:24:00
Zejména v dobách turbulentnějších, jako je ta současná, je tvorba nějakých predikcí věcí ošemetnou. Týká se to samozřejmě i různých předpovědí toho, kde bude trh na konci roku.


Akciové trhy opět v červeném (Komentář)
Kurzy.cz | 17:02:14
Akciové trhy po včerejším propadu opět klesaly.
Negativní nálada na trhu tentokrát vedla k růstu cen amerických dluhopisů.
Nicméně dolar na rozdíl od včerejška dnes proti euru oslaboval.


Ministr Jan Lipavský jednal s lichtenštejnskou ministryní zahraničních věcí o Ukrajině a Radě EU
Kurzy.cz | 16:50:00
Ministr Jan Lipavský diskutoval hlavně o podpoře Ukrajiny s ministryní zahraničních věcí, školství a sportu Lichtenštejnska


Letos s návratností evropských akcií nepočítejte, varují stratégové
Kurzy.cz | 16:37:08
Index Stoxx Europe 600 skončí v prosinci na 476 indexových bodech, což znamená meziroční pokles o 2,5 %, podle průměru 15 prognóz v měsíčním průzkumu Bloombergu.


Premiér Petr Fiala přijal chargé d´affaires Velvyslanectví USA Michaela Dodmana
Kurzy.cz | 16:33:22
Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve čtvrtek 19. května 2022 setkal s chargé d´affaires ad interim Spojených států amerických Michaelem Dodmanem. Hovořili spolu mimo jiné o otázkách souvisejících s ruskou invazí na Ukrajinu.


Aktuálně k BTC 19. května 2022 – prolomení formace inside day v pozadí
Kurzy.cz | 16:24:25
Technická analýza: BTC se včera obchodoval sestupně. Objevil jsem průraz formace inside day směrem níže, což je dobrým znamením dalšího pokračování poklesu. Obchodní doporučení: Vzhledem k silnému sestupnému cyklu a prolomení formace inside day vidím&hell


Nejnovější a nejlepší filmy pro digitální planetária ke shlédnutí v Brně!
Kurzy.cz | 15:40:31
Hvězdárna a planetárium Brno i tento rok organizuje přehlídku DigiFest 2022, která navazuje na odborný Fulldome Festival Brno 2022 – mezinárodní festival, kde se potkávají planetárníci ze všech koutů světa, aby spolu zhlédli ty nejnovější kousky na trhu.


90 milionů korun na bezpečnost veřejných prostranství a zlepšení elektronizace zdravotnictví - Bartoš
Kurzy.cz | 15:38:09
Dnes byla zveřejněna první výzva k podávání žádostí z Národního plánu obnovy v gesci Ministerstva pro místní rozvoj. Díky ní dojde k vývoji a uvedení do provozu ekosystému sítí 5G v oblastech bezpečnosti veřejných prostranství, městské mobility a monit...


Pardubický kraj vyhlašuje další výzvu k podávání žádostí o kotlíkové dotace
Kurzy.cz | 15:23:31
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


České pivo se představilo v číně. poprvé čistě digitálně
Kurzy.cz | 14:37:28
ČESKÉ PIVO SE PŘEDSTAVILO V ČÍNĚ. POPRVÉ ČISTĚ DIGITÁLNĚ Marketingový projekt na podporu českého piva a pivovarnictví v Číně ukázal nebývalé možnosti digitální prezentace. I vzhledem k protiepidemickým opatřením se neopíral o.


EU musí navýšit podporu občanů a podniků a pomoc Ukrajině
Kurzy.cz | 13:13:23
Poslanci vyzývají k financování řešení následků války na Ukrajině prostřednictvím konfiskace majetku ruských oligarchů, nových vlastních zdrojů EU a plného využití stávajícího rozpočtu EU.Hospodářský a měnový výborVýbor pro zaměstnanost a sociální věci...


Poslanci Evropského parlamentu požadují zvláštní mezinárodní tribunál pro zločiny agrese - Tisková zpráva - Ukrajina
Kurzy.cz | 13:10:07
Zvláštní mezinárodní tribunál by měl vyšetřovat ruské představitele a vojenské velitele a jejich spojence za zločin agrese proti Ukrajině.Výbor pro zahraniční věci Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Vybrané žáky plzeňského učiliště čeká duální vzdělávání s instruktory z ČEZ Distribuce
Kurzy.cz | 12:50:00
Plzeň – Podpis smlouvy o spolupráci v rámci duálního vzdělávání mají za sebou zástupci Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni a ČEZ Distribuce. Jejím cílem je propojit teoretickou výuku s praxí, podnítit u žáků zájem o energetiku a t...


MMR zveřejňuje metodiku, jak uplatňovat mezinárodní sankce proti Putinovému režimu v oblasti zakázek
Kurzy.cz | 12:38:01
Zadavatelé veřejných zakázek se po oznámení jednotlivých sankčních balíčků ocitli ve velmi složité situaci. Mají povinnost zajistit, aby veřejné zakázky nezískala žádná společnost ovládaná osobou ze sankčního seznamu EU a rovněž společnost ovládaná obč...


Ministryně obrany Jana Černochová jednala se svými kolegy z EU
Kurzy.cz | 10:45:00
V úterý 17. května proběhlo v Bruselu za účasti ministryně obrany Jany Černochové zasedání ministrů obrany členských zemí EU. Jednání


Z pádu bitcoinu mám radost. Můžu si dokoupit další, je to forma spoření, říká Tětek
Hospodářské noviny | 19:38:00
„Pád bitcoinu ve mě vyvolává radost, protože si můžu dokoupit další. Beru ho jako formu spoření, ne jako investici. Každý měsíc tam alokuji část mzdy. Dlouhodobě se to zhodnocuje,” říká ekonom Josef Tětek. „Válka na Ukrajině také...


Konfiskace ruských majetků v Česku musí počkat. Dokud se nezmění ústava, má přednost jejich zmrazení
Hospodářské noviny | 19:18:00
Vláda chce mít šanci vyhlásit proti Rusku ničícímu Ukrajinu vlastní sankce. Mohla by tak zmrazit i majetek ruských podnikatelů, kteří jsou propojeni s Putinovým režimem, a nejsou na sankčním seznamu Evropské unie. Často zmiňované konfiskace, tedy...


Jak na reformu důchodů? Místo zvedání daní by šlo využít zaměstnání statisíců uprchlíků
Hospodářské noviny | 18:37:00
Do dvou let bude mít vláda hotovou důchodovou reformu, slibuje ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nový systém by měl reagovat na stárnutí populace nebo na potřebu pravidelného zvyšování penzí. Jelikož novou podobu penzí...


ČEZ se musí změnit, ve hře je jeho rozdělení na dvě firmy, říká premiér Fiala pro HN
Hospodářské noviny | 18:30:00
Češi budou moci snáz dosáhnout na státní podporu během energetické krize. A pomoc má více cílit i na střední třídu, která dosud od státu nic nežádala. „Je to bolestná věc a nemám z toho vůbec radost,“ říká HN premiér Petr Fiala z ODS...


Je můj pozemek vhodný pro geotermální energii? Odpověď si může každý najít v nové mapové aplikaci
Hospodářské noviny | 18:26:00
Geotermální energie, to nejsou jen gejzíry a teplé prameny na Islandu. Velký potenciál jejího využití má i Česko. Teoreticky lze takřka všude z podzemí získávat zemské teplo. Současná energetická krize vede nejen k tomu, že lidé stále více hledí ke...


Mléčná krize: v USA došla kojenecká výživa, Biden zřizuje letecký most
Hospodářské noviny | 18:19:00
Brandy Sloanová ze San Antonia v Texasu potřebuje umělé mléko pro svého dvouměsíčního adoptovaného syna. Televizi BBC ale popsala, že obešla pět obchodů, a nikde neuspěla. Všude viděla místo kojenecké výživy jen prázdné police. A stejný problém...


Peníze jako duše společnosti aneb O inflaci jako chaosu v chaosu
Hospodářské noviny | 16:30:00
Pokud si rozdělíme společnost trichotomicky, jak se tradičně dělí existence, vyjde nám z toho zajímavý pohled. Tělem společnosti se myslí materiální entity, které mají hmotnost, skládají se z prvků z Mendělejevovy tabulky prvků, z atomů a kvarků. To...


Pět důvodů, proč vláda pomáhá lidem ohroženým chudobou méně než jiné země
Hospodářské noviny | 16:02:00
Když se chce, tak to jde, říká se. A je to pravda. Všechny okolní země udělaly něco konkrétního proti drahotě. Polsko snížilo DPH, Německo přišlo s levnou jízdenkou na dopravu pro všechny, Maďarsko zastropovalo ceny pohonných hmot a tak dále. S...


Česko získá od EU na pomoc s ukrajinskými uprchlíky 680 milionů korun
ČT24 | 18:43:34
Česko dostane z fondů Evropské unie 27,4 milionu eur (téměř 680 milionů korun) na pomoc s uprchlíky z Ukrajiny. Peníze získají také Polsko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko. Celková částka, kterou komise nyní z fondů pro vnitřní záležitosti uvolní, je 248 milionů eur. Peníze mají sloužit především na jídlo, dopravu a ubytování lidí prchajících před ruskou invazí.


Bez pomoci. Na severu Čech chybějí sociální služby pro těžší formy autismu
Denik.cz | 19:20:00
Vyčerpání a beznaděj zažívají desítky lidí v severních Čechách, kterým odrostly děti s poruchou autistického spektra (PAS). Rodiče jsou kvůli péči o potomky nuceni opouštět svá zaměstnání. Vhodné ústavy široko daleko nejsou, nebo je v nich neúnosně dlouhá čekací doba. Deník zkoumal, jak se s tím vyrovnávají dvě rodiny na Teplicku a Litoměřicku. 


Pěstitelé čelí kalamitě mšic. Parazit obsypal ovocné stromy na Břeclavsku
Denik.cz | 19:00:00
Nejprve se začaly kroutit listy švestek. Postupně přibývaly i hrušně, meruňky, nebo dokonce rybíz. Manželé Valentovi z Rakvic na Břeclavsku už několik týdnů bojují s koloniemi mšic. A nejsou jediní.


Zemřel Vangelis. Řeckého skladatele proslavila hudba k řadě známých filmů
Denik.cz | 18:55:00
Ve věku 79 let zemřel řecký hudební skladatel Vangelis, informovala řecká média. Proslavil se především hudbou k řadě známých filmů, například ke sci-fi Blade Runner z roku 1982 od režiséra Ridleyho Scotta či historickému snímku 1492: Dobytí ráje od téhož režiséra. Za hudbu pro film Ohnivé vozy od režiséra Hugha Hudsona si odnesl cenu americké filmové akademie Oscar.


Sněmovna jedná o prodloužení nouzového stavu. Omluvily se desítky poslanců
Denik.cz | 18:38:00
Z celého nebo z části sněmovního jednání o prodloužení nouzového stavu se omluvily desítky poslanců z koalice i z opozice a desítka ministrů. Převládaly pracovní důvody včetně zahraničních cest. Někteří zákonodárci poslali omluvenky ze zdravotních, rodinných či osobních důvodů. O návrhu programu schůze s jediným bodem hlasovalo 123 poslanců. Celkem dolní komora čítá 200 členů.


Dostal jsem přímý rozkaz, uvedl ruský voják. Prokurátor pro něj žádá doživotí
Denik.cz | 18:08:00
Ukrajinský prokurátor navrhl trest vězení na doživotí pro ruského vojáka obžalovaného z válečného zločinu kvůli zastřelení civilisty na Ukrajině. Agentura AFP to uvedla ze soudní síně v Kyjevě, kde se koná první proces svého druhu od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Soud má podle stanice CNN pokračovat v pátek. Jedenadvacetiletý příslušník tankové jednotky Vadim Šišimarin ve středu přiznal vinu, nyní vypověděl, že jednal na přímý rozkaz, uvedla reportérka listu The Guardian.


Česko dostane od EU na pomoc s ukrajinskými uprchlíky 680 milionů korun
Eurozpravy-domácí | 18:57:00
Česko dostane z fondů Evropské unie 27,4 milionu eur (téměř 680 milionů korun) na pomoc s uprchlíky z Ukrajiny. ČTK to dnes sdělila mluvčí Evropské komise, podle níž kromě ČR získají peníze také Polsko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko.


Ministerstvo školství doporučilo pro vysvědčení ukrajinských dětí slovní hodnocení
Eurozpravy-domácí | 17:57:00
Ukrajinští uprchlíci by podle ministerstva školství (MŠMT) měli mít letos na závěrečném vysvědčení nejlépe slovní hodnocení. Běženci budou mít na vysvědčení jen předměty, v nichž se výuky aspoň zčásti účastnili. Rozhodující vliv by na jejich hodnocení neměla mít neznalost češtiny, přihlédnout mohou vyučující případně i k výsledkům předchozího vzdělávání dětí na Ukrajině.


Senát USA schválil mnohamiliardovou pomoc Ukrajině, návrh poslal Bidenovi
Eurozpravy-zahraniční | 19:52:00
Americký Senát dnes jasnou většinou schválil masivní balík vojenské a humanitární podpory pro Ukrajinu a poslal tak návrh na vyčlenění 40 miliard dolarů (asi 933 miliard Kč) k podpisu prezidentovi Joeu Bidenovi. Očekává se, že šéf Bílého domu, který původně navrhoval o sedm miliard nižší objem, rychle připojí svůj souhlas.


Zemřel řecký skladatel Vangelis, proslavila ho filmová hudba
Eurozpravy-kultura | 19:09:00
Ve věku 79 let zemřel řecký hudební skladatel Vangelis, informovala dnes řecká média. Proslavil se především hudbou k řadě známých filmů, například ke sci-fi Blade Runner z roku 1982 od režiséra Ridleyho Scotta či historickému snímku 1492: Dobytí ráje od téhož režiséra. Za hudbu pro film Ohnivé vozy od režiséra Hugha Hudsona si odnesl cenu americké filmové akademie Oscar.


Česko vs. Lotyšsko třetina po třetině: Pastrňák se trefil! Aktivní Češi vedou 5:0
Eurozpravy-sport | 19:58:00
Čeští hokejisté ve čtvrtek večer nastupují k dalšímu zápasu na letošním světovém šampionátu, tentokráte proti Lotyšsku. Svěřenci kouče Kariho Jalonena by rádi odčinili ostudnou úterní porážku s Rakouskem a dopomoci by jí k tomu měla i nová posila z NHL David Pastrňák. Ten se objeví v první formaci s kapitánem Romanem Červenkou a Davidem Krejčí. A není to jediná změna v sestavě českého týmu. Pastrňák se ukázal již v úvodu, kdy se postaral o první střelu, ta šla ale mimo. Po 17 vteřinách hry pak měl Pastrňák po vyhraném buly v útočném pásmu nebezpečnější zakončení z mezikruží, mířil do gólmana Merzlikinse. O první střelu soupeře se postarala jejich nová hvězda z NHL Rubins. Češi se snaží hrát v úvodu aktivně, od moré tentokrát střílel Kempný, byl vychytán. Následovala divoká pasáž, během které nejprve zahrozil Džerinš, za chvíli zase na druhé straně Hronek. Nakonedc se Čechům podařilo otevřít skóre, když Hertl střílel, Marzlikins vyrazil před sebe a Hynek Zohorna se pak před gólmanem dostal k puku a zasunul jej do branky. Následně hráli Češi přesilovku, ve kterém Lotyše zamáčkli k jejich brance a po sérii náhravkách se střelou z úhlu prosadlil Červenka, 2:0. A skvělý úvod pokračuje dál, třetí branku přidal Michael Špaček bekhendem mezi betony, 3:0. Následně to zkoušeli Hertl se Šimkem svými pokusy od modré. Čechům se daří držet kotouč, zabydlovávat se v útočném pásm a tam dělat Lotyšům problémy. Pastrňák poté, co vpohodě obešel obránce to zkoušel krosem, který málel dojel až do odkryté klece. Další hvězda z NHL Hertl pak opět střílel, od Merzlikinse kotouč odrazil do vzduchu a padal za jeho záda. Do branky se dostal kotouč od rukavice bránícího Lotyše a hokejky Blümela, 4:0. První fformace opravdu na ledě válí, na 5:0 zvýšil po Krejčího přihrávce Pastrňák. Gól muselo potvrzovat video. Jak si tak pozměněný český tým vede s Lotyšskem, to sledujte od 19:20 třetinu po třetině na EuroZprávy.cz.


Démonická Wallis zničila několik mužů: Krále Anglie Eduarda si zotročila tak, že se kvůli ní vzdal trůnu
Reflex | 18:30:00
Femme fatale. Tak by se dala označit Wallis Simpsonová. Žena, která muže, se kterými navázala vztah, nakonec zničila. Žena, která ovlivnila britského krále Eduarda VIII. natolik, že se dobrovolně vzdal koruny. Kým vlastně byla tato kráska, která si dokázala omotat kolem prstu koho chtěla, avšak nikdy nedosáhla na královský trůn?


Zrůdy v sukních: Slavná autorka detektivek v 15 letech zavraždila s kamarádkou její matku
Reflex | 18:20:00
Některé zločiny jsou natolik zvláštní, že inspirují knihy i filmy. Tak to bylo i u vraždy Honorah Parker na Novém Zélandu, kterou zabila její 16letá dcera s 15letou kamarádkou. O desítky let později na motivy činu vznikl film, díky kterému se provalilo, že mladší ze dvou vražedkyň se stala slavnou a velice oblíbenou detektivní spisovatelkou!


Rozšíření NATO a vítězný návrh Vltavské filharmonie: Dvě dobré zprávy tohoto týdne
Reflex | 18:00:00
Dvěma pozitivním zprávám posledních dnů se věnovali v aktuálním vydání pravidelných Reflexí šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš a bývalý ministr financí a vrcholný politik Miroslav Kalousek a obě se shodou okolností týkají Skandinávie: Vstupu Švédska a Finska do Severoatlantické aliance a vítěznému architektonickému návrhu Vltavské filharmonie, který vzešel z dílny dánského studia Bjarke Ingels Group.


Jan Pivec měl hlas jako zvon a rád si utahoval z kolegů. Exceloval v televizi, i shakespearovských dramatech
Reflex | 17:00:00
„Když zavolal, padala nejen omítka, ale i balkony.“ „Vulkán, co chrlí lávu a balvany.“ Takto charakterizoval Miroslav Horníček či režisér František Filip nepřehlédnutelného herce a jedinečného vypravěče Jana Pivce. Filmoví diváci si ho pamatují především jako císaře Zikmunda ve Vávrově husitské trilogii či jako přísného otce F. L. Věka ve stejnojmenném seriálu, na divadelních prknech pak vynikal v shakespearovských dramatech. Od jeho narození dnes uplynulo 115 let.


Česko získá 680 milionů korun od Evropské unie na pomoc s ukrajinskými uprchlíky
Tiscali-zprávy | 18:58:50
Česko dostane z fondů Evropské unie 27,4 milionu eur (téměř 680 milionů korun) na pomoc s uprchlíky z Ukrajiny.


Prodloužení nouzového stavu do konce června je nezbytné a poslední, řekl Fiala
Tiscali-zprávy | 18:38:42
Prodloužení nouzového stavu do konce června je podle premiéra Petra Fialy nezbytné ke zvládnutí bezprecedentní uprchlické krize, kterou vyvolala invaze Ruska na Ukrajinu.


NATO řeší obavy Turecka ohledně členství Švédska a Finska, řekl generální tajemník Stoltenberg
E15-ekonomika | 19:38:00
Severoatlantická aliance se zabývá obavami, které Turecko vyjádřilo ohledně rozšíření o Švédsko a Finsko, a chystá se na ně reagovat. Podle agentury AFP to řekl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dal opakovaně najevo, že Ankara se staví odmítavě k žádosti o členství této dvojice severských zemí, a tento postoj zopakoval.


Hypoteční peklo propuklo. Půjčky z éry levných peněz pálí jako čert a dlužníkům dochází dech
E15-ekonomika | 19:00:00
Tisícovka z rodinného rozpočtu navíc, a to měsíc co měsíc. Takovým tempem momentálně v Česku zdražují hypotéky. Náraz a krutou deziluzi prožívají hlavně ti, kdož si půjčili na bydlení na vrcholu éry levných peněz. Tedy právě před pěti lety. Refinancovat takovou půjčku nyní vyjde na úrocích až čtyřikrát dráže. A kdo si hypotéku ještě nepořídil, má jednoduše smůlu. Pravidla České národní banky mu to neumožní, ani kdyby chtěl ve jménu splátek pražské jedna plus jedničky třeba hladovět. Co více, hypoteční peklo propuklo v okamžiku, kdy zdražuje i všechno ostatní a v situaci, kdy furiantské zvyšování mezd zdaleka není pravidlem. Jak blízko jsou hořké konce hypotečních dlužníků?


Už žádné 123456, qwerty nebo jméno manželky. Hesla se brzy stanou minulostí, hlásí IT giganti
E15-ekonomika | 18:00:00
Zadáváním nebo resetováním hesel stráví zaměstnanci skoro třináct minut týdně a jedenáct hodin ročně. Zapomenuté heslo stojí nejen nervy a čas, ale také vystavuje společnost nebezpečí úniku dat. A tomu zřejmě přijde brzy konec. Technologičtí giganti v čele s Google, Apple a Microsoft v květnu oznámili, že pracují na takzvané „budoucnosti bez hesel“. Za inovací stojí bezpečnostní politika a preference mladé generace.


NATO řeší obavy Turecka ohledně členství Švédska a Finska, řekl generální tajemník Stoltenberg
E15-politika | 19:38:00
Severoatlantická aliance se zabývá obavami, které Turecko vyjádřilo ohledně rozšíření o Švédsko a Finsko, a chystá se na ně reagovat. Podle agentury AFP to řekl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dal opakovaně najevo, že Ankara se staví odmítavě k žádosti o členství této dvojice severských zemí, a tento postoj zopakoval.


Hypoteční peklo propuklo. Půjčky z éry levných peněz pálí jako čert a dlužníkům dochází dech
E15-politika | 19:00:00
Tisícovka z rodinného rozpočtu navíc, a to měsíc co měsíc. Takovým tempem momentálně v Česku zdražují hypotéky. Náraz a krutou deziluzi prožívají hlavně ti, kdož si půjčili na bydlení na vrcholu éry levných peněz. Tedy právě před pěti lety. Refinancovat takovou půjčku nyní vyjde na úrocích až čtyřikrát dráže. A kdo si hypotéku ještě nepořídil, má jednoduše smůlu. Pravidla České národní banky mu to neumožní, ani kdyby chtěl ve jménu splátek pražské jedna plus jedničky třeba hladovět. Co více, hypoteční peklo propuklo v okamžiku, kdy zdražuje i všechno ostatní a v situaci, kdy furiantské zvyšování mezd zdaleka není pravidlem. Jak blízko jsou hořké konce hypotečních dlužníků?


Už žádné 123456, qwerty nebo jméno manželky. Hesla se brzy stanou minulostí, hlásí IT giganti
E15-politika | 18:00:00
Zadáváním nebo resetováním hesel stráví zaměstnanci skoro třináct minut týdně a jedenáct hodin ročně. Zapomenuté heslo stojí nejen nervy a čas, ale také vystavuje společnost nebezpečí úniku dat. A tomu zřejmě přijde brzy konec. Technologičtí giganti v čele s Google, Apple a Microsoft v květnu oznámili, že pracují na takzvané „budoucnosti bez hesel“. Za inovací stojí bezpečnostní politika a preference mladé generace.


Česko dostane z Bruselu 680 milionů korun pro uprchlíky z Ukrajiny
idnes.cz | 21:39:00
ČR dostane z fondů EU téměř 680 milionů korun na pomoc s uprchlíky z Ukrajiny, uvedla Evropská komise. Peníze získají také Polsko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko.


Nouzový stav je třeba i kvůli plnění zásobníků plynem, Havlíček to uznal
idnes.cz | 21:07:00
Prodloužení nouzového stavu nepotřebuje vláda jen kvůli zvládání vlny uprchlíků z Ukrajiny, ale i kvůli rychlejšímu naplnění zásobníků s plynem kvůli riziku možného přerušení dodávek. „Nouzový stav mi umožnil vydání krizového opatření,“ prohlásil ve Sněmovně ministr průmyslu a obchodu za STAN Jozef Síkela. A první místopředseda ANO Karel Havlíček to uznal.


Zemřel řecký hudební skladatel Vangelis, držitel Oscara za filmovou hudbu
bleskove.cz | 19:24:42
Proslavil se především hudbou k řadě známých filmů, například Blade Runner či 1492: Dobytí ráje, za hudbu pro film Ohnivé vozy získal Oscara.


Teolog se vydával za lékaře, naočkoval stovky lidí. Jde za mříže
idnes.cz | 20:49:00
Německý teolog vydávající se za lékaře, který aplikoval nebo nařídil aplikaci vakcíny proti nemoci covid-19 několika stovkám lidí, půjde na 46 měsíců do vězení. Rozhodl o tom soud v bavorském Traunsteinu. Soud muže odsoudil za úmyslné a nebezpečné ublížení na zdraví, falšování úřední listiny či podvod.


Stát chce zabezpečit lidem elektřinu. Ve hře je rozdělení ČEZ, řekl Fiala
idnes.cz | 20:47:00
Vláda uvažuje o restrukturalizaci polostátní energetické společnosti ČEZ. Podle slov premiéra Petra Fialy to však vyžaduje důkladnější analýzy. O rozdělení, které je jednou z možností, nebo transformaci ČEZ uvažovala také předchozí vláda Andreje Babiše.


Orangutani utekli z výběhu. Zpět je nalákali, jak by napadlo asi každého
idnes.cz | 20:17:00
Všichni čtyři orangutani v pražské zoologické zahradě se ve čtvrtek v podvečer dostali ven z pavilonu Indonéská džungle. Podařilo se jim rozpojit dva díly nerezové sítě, zpátky je po pár desítkách minut nalákali na to, co by napadlo asi každého: na banán.


KOMENTÁŘ: Hnutí ANO za časů cholery. Jak si vede v opozici
idnes.cz | 20:00:00
Půl roku je v opozici, která se za ukrajinské války nedělá snadno. Je házeno do jednoho pytle s radikální SPD. A netuší, co bude dál bez „otce zakladatele“. Jak si dnes vede hnutí ANO? píše komentátor MF DNES Miroslav Korecký.


Zemřel skladatel Vangelis, autor hudby k filmům Ohnivé vozy či Blade Runner
idnes.cz | 19:40:00
Ve věku 79 let zemřel řecký hudební skladatel Vangelis, informovala jeho právní kancelář. Umělec byl hospitalizován s covidem-19 v nemocnici ve Francii. Vangelis, vlastním jménem Evangelos Odysseas Papathanassiou, se proslavil zejména hudbou k řadě známých filmů. Za skladby k snímku Ohnivé vozy získal Oscara, napsal hudbu i ke slavné sci-fi Blade Runner.


Hyena, reagoval Gazdík na Havlíčkovu kritiku růstu cen pohonných hmot
idnes.cz | 19:31:00
Ostré stoupání cen pohonných hmot na českých čerpacích stanicích rozněcuje opět vášně. Bývalý ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček toho hned využil ke kritice vlády. Ministr školství Petr Gazdík ho za to obvinil z hyenismu. Cena benzinu u českých čerpacích stanic stoupla od začátku tohoto týdne o skoro korunu na litr.


Bidenův syn si před lety přišel na šest milionů dolarů díky vazbám na Čínu
idnes.cz | 19:12:00
Syn amerického prezidenta Joea Bidena Hunter si vydělal 5,8 milionu dolarů, asi 136 milionů korun. Stalo se tak ještě v letech před nástupem Bidena do čela Spojených států. Peníze měl jeho syn vydělat díky dvěma partnerstvím s vazbami na Čínu.


Accolade podepsala rekordní úvěrovou smlouvu, zajistí u Kojetína sklad Amazonu
idnes.cz | 18:54:00
Skupina Accolade, která se zaměřuje na investice do průmyslových nemovitostí, podepsala úvěrovou smlouvu se skupinou bank na 3,4 miliardy korun. Jde o největší úvěr poskytnutý na jednu nájemní průmyslovou nemovitost v regionu střední a východní Evropy. Z peněz se částečně financuje výstavba automatizovaného distribučního centra u Kojetína pro firmu Amazon, informovala Accolade.


Žalobce i vdova chtějí doživotí pro ruského vojáka, který zastřelil civilistu
idnes.cz | 18:26:00
Ukrajinský prokurátor ve čtvrtek navrhl trest vězení na doživotí pro ruského vojáka obžalovaného z válečného zločinu kvůli zastřelení civilisty na Ukrajině. Informovala o tom agentura AFP ze soudní síně v Kyjevě, kde se koná první proces svého druhu.


Je nevyzpytatelný, vysvětlil jordánský král bratrovo domácí vězení
idnes.cz | 18:17:00
Jordánský král Abdalláh II. ve čtvrtek veřejně potvrdil roztržku se svým bratrem Hamzou a oznámil, že bývalý korunní princ je v domácím vězení. Král v ostře formulovaném otevřeném dopise Hamzu označil za „nevyzpytatelného“. Informuje o tom agentura AP.


STALO SE DNES: Řeči o záchraně tváře a další Zelenskyj v Putinově životě
idnes.cz | 17:45:00
Americký historik Timothy Snyder kritizuje snahu uzavření míru Ukrajiny s Ruskem za cenu územních ústupků. Prezident Putin má v rodině Zelenského, jeho dcera má s baleťákem dítě. Manželka člena skupiny Lunetic popsala smrtelnou srážku na dálnici, když se vraceli z koncertu Leoše Mareše.


Z pádu bitcoinu mám radost. Můžu si dokoupit další, je to forma spoření, říká Tětek
iHned.cz | 19:38:00
„Pád bitcoinu ve mě vyvolává radost, protože si můžu dokoupit další. Beru ho jako formu spoření, ne jako investici. Každý měsíc tam alokuji část mzdy. Dlouhodobě se to zhodnocuje,” říká ekonom Josef Tětek. „Válka na Ukrajině také...


Konfiskace ruských majetků v Česku musí počkat. Dokud se nezmění ústava, má přednost jejich zmrazení
iHned.cz | 19:18:00
Vláda chce mít šanci vyhlásit proti Rusku ničícímu Ukrajinu vlastní sankce. Mohla by tak zmrazit i majetek ruských podnikatelů, kteří jsou propojeni s Putinovým režimem, a nejsou na sankčním seznamu Evropské unie. Často zmiňované konfiskace, tedy...


Jak na reformu důchodů? Místo zvedání daní by šlo využít zaměstnání statisíců uprchlíků
iHned.cz | 18:37:00
Do dvou let bude mít vláda hotovou důchodovou reformu, slibuje ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nový systém by měl reagovat na stárnutí populace nebo na potřebu pravidelného zvyšování penzí. Jelikož novou podobu penzí...


ČEZ se musí změnit, ve hře je jeho rozdělení na dvě firmy, říká premiér Fiala pro HN
iHned.cz | 18:30:00
Češi budou moci snáz dosáhnout na státní podporu během energetické krize. A pomoc má více cílit i na střední třídu, která dosud od státu nic nežádala. „Je to bolestná věc a nemám z toho vůbec radost,“ říká HN premiér Petr Fiala z ODS...


Je můj pozemek vhodný pro geotermální energii? Odpověď si může každý najít v nové mapové aplikaci
iHned.cz | 18:26:00
Geotermální energie, to nejsou jen gejzíry a teplé prameny na Islandu. Velký potenciál jejího využití má i Česko. Teoreticky lze takřka všude z podzemí získávat zemské teplo. Současná energetická krize vede nejen k tomu, že lidé stále více hledí ke...


Mléčná krize: v USA došla kojenecká výživa, Biden zřizuje letecký most
iHned.cz | 18:19:00
Brandy Sloanová ze San Antonia v Texasu potřebuje umělé mléko pro svého dvouměsíčního adoptovaného syna. Televizi BBC ale popsala, že obešla pět obchodů, a nikde neuspěla. Všude viděla místo kojenecké výživy jen prázdné police. A stejný problém...


Zemřel řecký hudební skladatel Vangelis, držitel Oscara za filmovou hudbu
pikant | 19:24:42
Proslavil se především hudbou k řadě známých filmů, například Blade Runner či 1492: Dobytí ráje, za hudbu pro film Ohnivé vozy získal Oscara.


Nissan Juke Rally Hybrid Tribute: Vypadá parádně, na Dakar ani do WRC se však nechystá
Auto.cz | 18:51:00
Nechystá se ani na jiné soutěže. Zatím. Slouží jako pocta dávnému úspěchu Datsunu 240Z na East African Safari Rally v roce 1971.


Nouzový stav je třeba i kvůli plnění zásobníků plynem, Havlíček to uznal
lidovky.cz | 21:38:36
Prodloužení nouzového stavu nepotřebuje vláda jen kvůli zvládání vlny uprchlíků z Ukrajiny, ale i kvůli rychlejšímu naplnění zásobníků s plynem kvůli riziku možného přerušení dodávek. „Nouzový stav mi umožnil vydání krizového opatření,“ prohlásil ve Sněmovně ministr průmyslu a obchodu za STAN Jozef Síkela. A první místopředseda ANO Karel Havlíček to uznal.


Orangutani utekli z výběhu. Zpět je nalákali, jak by napadlo asi každého
lidovky.cz | 20:39:15
Všichni čtyři orangutani v pražské zoologické zahradě se ve čtvrtek v podvečer dostali ven z pavilonu Indonéská džungle. Podařilo se jim rozpojit dva díly nerezové sítě, zpátky je po pár desítkách minut nalákali na to, co by napadlo asi každého: na banán.


Firma spoluvlastněná Putinovými blízkými se zajímá o zásobníky RWE v Česku. Oba jsou na sankčních seznamech
lidovky.cz | 20:30:00
Do soutěže o šest strategicky důležitých podzemních zásobníků zemního plynu na území České republiky se přihlásil i německý podnik Wintershall Dea AG, v němž má významný majetkový podíl firma vlastněná lidmi ze sankčního seznamu Evropské unie a Velké Británie vůči Rusku.


Poslední slovo Petrušky Šustrové: Neúspěšná válka
lidovky.cz | 19:35:00
Když finští představitelé oznámili, že jejich země hodlá požádat o vstup do NATO, projevil ruský prezident Putin podiv: proč prý to chtějí, když je Rusko nijak neohrožuje? Na chvíli mě to ohromilo – ono snad někdy Rusko někomu oznámilo, že ho ohrožuje?


Česko získá od EU na pomoc s ukrajinskými uprchlíky 680 milionů korun, peníze získají i další země
lidovky.cz | 19:30:00
Česko dostane z fondů Evropské unie 27,4 milionu eur (téměř 680 milionů korun) na pomoc s uprchlíky z Ukrajiny. Uvedla to ve čtvrtek mluvčí Evropské komise, podle níž kromě ČR získají peníze také Polsko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko.


Badatel: Našli jsme pistoli Josefa Gabčíka. Střílela na Heydricha, pak s ní ukončil svůj život
lidovky.cz | 19:15:00
Zbraň, která střílela na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, prošla bojem v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje a jíž se nakonec zastřelil jeden z Československých novodobých hrdinů Josef Gabčík, je údajně na světě.


Under Armour klesá po konci CEO Friska
Kurzy.cz | 20:22:47
Akcie Under Armour (UA.US) se ve čtvrtek propadly o více než 10,0 % poté, co Morgan Stanley snížil rating akcií společnosti zabývající se sportovním vybavením na „neutral“ z „overweight“ s tím, že důvěra v její obrat klesá poté, co generální ředitel Pa...


Mladá Boleslav má nové skill centrum pro začínající cyklisty
Kurzy.cz | 19:41:55
Ve čtvrtek odpoledne bylo nedaleko Nového parku v Severním sídlišti slavnostně otevřeno skill centrum. Jedná se o dřevěnou dráhu s překážkami pro začínající bikery, která jim umožní bezpečně zdokonalovat cyklistické dovednosti.


Vláda zvažuje restrukturalizaci ČEZ, jednou z možností je rozdělení firmy
aktuálně.cz | 20:06:00
Podle premiéra Petra Fialy (ODS) vyžaduje restrukturalizace důkladnější analýzy. Připustil ale rozdělení firmy jako jedno z možných řešení.


Strávili jsme den s romskou rodinou. Vízum nedostali, měsíc a půl žili v Maďarsku
aktuálně.cz | 18:35:13
Redaktorky Aktuálně.cz se vydaly s romskou rodinou z nádraží do asistenčního centra ve Vysočanech.


V pražské zoo utekli orangutani. Ošetřovatelé je nalákali zpět na banán
Denik.cz | 20:31:00
Čtyřem orangutanům v pražské zoo se ve čtvrtek podařilo rozebrat ochranné nerezové sítě venkovního výběhu a na několik desítek minut se tak dostali na svobodu. Jak potvrdil Deníku ředitel Zoo Praha Pavel Bobek, všechna čtyři zvířata už jsou zpátky a v pořádku. 


Opozice blokuje sněmovnu kvůli zákonům, které vadí Babišovi, říká Pekarová Adamová
ČT24 | 20:25:41
Předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) v Interview ČT24 odmítla kritiku, že vláda nezvládá uprchlickou vlnu, pouze připustila dílčí problémy. Za blokováním sněmovny vidí nechuť bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k některým chystaným zákonům.


Nejvíc práce pro uprchlíky je v autoprůmyslu. Někteří už podnikají
ČT24 | 17:14:03
Už zhruba padesát tisíc uprchlíků z Ukrajiny si v Česku našlo práci. Spousta lidí zaměstnání stále hledá, zájem je velký, což dokazuje i účast na čtvrteční burze práce v České Lípě. Uprchlíci měli možnost na jednom místě získat informace od čtrnácti zaměstnavatelů z okolí. Nejvíc lidí chybí v regionu v automobilovém průmyslu, například výrobce autopotahů shání až tři stovky šiček. Další pracovní sílu shání i firma na výrobu autosedaček, nářadí nebo světel. Několik stovek uprchlíků už začalo v Česku podnikat.


KOMENTÁŘ: Letošní horší výsledky maturantů nerelativizujme. Ukazují na hlubší potíže
Eurozpravy-domácí | 21:15:00
Po prohře českých reprezentantů se Švédském na Mistrovství světa v hokeji ve Finsku se v mojí „sociální bublině“ objevil názor, který mě zaujal, ale se kterým nesouhlasím, a navíc se mi hodí k tomuto komentáři o výsledcích maturit. Šlo o reakci na jeden text jednoho bulvárního deníku, který rozebíral neúspěch českých hráčů. A ta reakce? Prý proč kritizujeme hráče a trenéry, že se nedaří, když oni tam přece nejedou s tím, že chtějí schválně všechno prohrát, vždyť i hokej hrají lidé, kteří nejsou roboti, naprogramovaní na neustálé vyhrávání a úspěchy.


Fiala na setkání s diplomatickým sborem vyzdvihl společnou pomoc Ukrajině
Eurozpravy-domácí | 21:01:00
Premiér Petr Fiala (ODS) na dnešním setkání se zástupci diplomatických misí akreditovaných v České republice v projevu vyzdvihl důležitost společné pomoci Ukrajině i začlenění uprchlíků nejen do české společnosti. V tiskové zprávě to uvedl úřad vlády. Diplomatům také představil pět prioritních okruhů pro nadcházející české předsednictví v Radě Evropské unie.


Fiala naznačil možnou restrukturalizaci ČEZ
Eurozpravy-domácí | 20:25:00
Vláda uvažuje o restrukturalizaci polostátní energetické společnosti ČEZ, ale ještě to vyžaduje důkladnější analýzy, řekl premiér Petr Fiala (ODS) v rozhovoru, který dnes zveřejnil server Hospodářských novin (HN). Jednou z možností je rozdělení firmy, připustil.


Zemřel známý skladatel filmové hudby Vangelis
Reflex | 18:50:00
Ve věku 79 let zemřel řecký hudební skladatel Vangelis, informovala dnes řecká média. Proslavil se především hudbou k řadě známých filmů, například ke sci-fi Blade Runner z roku 1982 od režiséra Ridleyho Scotta či historickému snímku 1492: Dobytí ráje od téhož režiséra. Za hudbu pro film Ohnivé vozy od režiséra Hugha Hudsona si odnesl cenu americké filmové akademie Oscar.


Češi po skvělém úvodu porazili Lotyše 5:1
Tiscali-zprávy | 22:04:36
Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa v Tampere ve čtvrtém utkání základní skupiny B Lotyšsko 5:1 a připsali si na turnaji druhé vítězství. Při svém prvním vystoupení na turnaji se gólem a nahrávkou blýskl útočník David Pastrňák.


Královnu přijel popravit zahraniční odborník
Tiscali-zprávy | 19:48:20
Před 486 lety se anglický král zbavil své druhé manželky obzvlášť krutým způsobem. Po zjevně vykonstruovaném obvinění z čarodějnictví, cizoložství, incestu a velezrady ji nechal useknout hlavu. Budiž mu alespoň přičteno k dobru, že k tomu přizval opravdového experta.


Nouzový stav platí do konce června, rozhodla vláda
E15-ekonomika | 21:26:00
Nouzový stav vyhlášený v souvislosti s uprchlickou vlnou z Ukrajiny po ruské invazi potrvá do konce června. Sněmovna dnes dala vládě Petra Fialy (ODS) souhlas s jeho prodloužením o dalších 30 dnů. Hlasování přecházela skoro šestihodinová debata poslanců. Dolní komora schválila pokračování nouzového stavu zejména hlasy poslanců pětice koaličních stran. Zákonodárci opozice žádost kabinetu až na jednoho z poslanců ANO nepodpořili.


Účty u Gazprombank si otevřela polovina z více než padesátky klientů Gazpromu
E15-ekonomika | 20:19:00
Polovina z 54 klientů ruského plynárenského gigantu Gazprom si otevřela účty u Gazprombank kvůli platbě za dodávky plynu. Uvedl to ruský vicepremiér Alexandr Novak. S koncem měsíce se blíží termín pro zaplacení dubnových dodávek za plyn podle nového nařízení ruského prezidenta Vladimira Putina, který vyžaduje, aby odběratelé měly účty v Gazprombank.


Vláda zvažuje restrukturalizaci ČEZ, možností je rozdělení firmy, uvedl premiér Fiala
E15-ekonomika | 20:15:00
Vláda uvažuje o restrukturalizaci polostátní energetické společnosti ČEZ, ale ještě to vyžaduje důkladnější analýzy, řekl premiér Petr Fiala (ODS) v rozhovoru, který zveřejnil server Hospodářských novin. Jednou z možností je rozdělení firmy, připustil. Na informaci serveru Seznam Zprávy, že vláda oprášila plán na rozdělení ČEZ, aby získala kontrolu nad cenami energií, ve středu reagovaly akcie firmy na pražské burze osmiprocentním růstem.


Čínský developer Sunac rozšířil řady neplatičů úroků ze zahraničních dluhopisů
E15-ekonomika | 20:00:00
Čínský realitní sektor se od loňského roku potýká s dluhovou krizí, která nastoupila po státním zásahu proti nadměrnému zadlužování developerů a sérii nesplácených úvěrů. Více než desítka developerů, z nichž nejznámější je skupina China Evergrande Group, již nedokáže splácet úroky ze zahraničních dluhopisů. Nejnovějším „neplatičem“ se minulý týden stal i čtvrtý největší čínský developer Sunac China Holdings. Připojuje se tak ke společnostem jako Fantasia, Modern Land a Kaisa Group Holdings.


Nouzový stav platí do konce června, rozhodla vláda
E15-politika | 21:26:00
Nouzový stav vyhlášený v souvislosti s uprchlickou vlnou z Ukrajiny po ruské invazi potrvá do konce června. Sněmovna dnes dala vládě Petra Fialy (ODS) souhlas s jeho prodloužením o dalších 30 dnů. Hlasování přecházela skoro šestihodinová debata poslanců. Dolní komora schválila pokračování nouzového stavu zejména hlasy poslanců pětice koaličních stran. Zákonodárci opozice žádost kabinetu až na jednoho z poslanců ANO nepodpořili.


Účty u Gazprombank si otevřela polovina z více než padesátky klientů Gazpromu
E15-politika | 20:19:00
Polovina z 54 klientů ruského plynárenského gigantu Gazprom si otevřela účty u Gazprombank kvůli platbě za dodávky plynu. Uvedl to ruský vicepremiér Alexandr Novak. S koncem měsíce se blíží termín pro zaplacení dubnových dodávek za plyn podle nového nařízení ruského prezidenta Vladimira Putina, který vyžaduje, aby odběratelé měly účty v Gazprombank.


Vláda zvažuje restrukturalizaci ČEZ, možností je rozdělení firmy, uvedl premiér Fiala
E15-politika | 20:15:00
Vláda uvažuje o restrukturalizaci polostátní energetické společnosti ČEZ, ale ještě to vyžaduje důkladnější analýzy, řekl premiér Petr Fiala (ODS) v rozhovoru, který zveřejnil server Hospodářských novin. Jednou z možností je rozdělení firmy, připustil. Na informaci serveru Seznam Zprávy, že vláda oprášila plán na rozdělení ČEZ, aby získala kontrolu nad cenami energií, ve středu reagovaly akcie firmy na pražské burze osmiprocentním růstem.


Čínský developer Sunac rozšířil řady neplatičů úroků ze zahraničních dluhopisů
E15-politika | 20:00:00
Čínský realitní sektor se od loňského roku potýká s dluhovou krizí, která nastoupila po státním zásahu proti nadměrnému zadlužování developerů a sérii nesplácených úvěrů. Více než desítka developerů, z nichž nejznámější je skupina China Evergrande Group, již nedokáže splácet úroky ze zahraničních dluhopisů. Nejnovějším „neplatičem“ se minulý týden stal i čtvrtý největší čínský developer Sunac China Holdings. Připojuje se tak ke společnostem jako Fantasia, Modern Land a Kaisa Group Holdings.


19. května: Tohle potřebujete vědět (nejen) o čtvrtečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:58:05
Americké akcie zakončily čtvrteční seanci v červených číslech. Investoři nadále sledují vývoj inflace a rovněž se obávají dopadu růstu úrokových sazeb na budoucí ekonomický vývoj.


Projekt ekonomické diplomacie PROPED napomáhá oživení incomingového cestovního ruchu z Peru
Kurzy.cz | 20:41:00
Sektor cestovního ruchu je velmi kompetitivní, musí být připraven na návrat k „běžnému“ režimu cestování. CzechTourism


Jak Evropský parlament podporuje novináře? - Článek - Svoboda tisku
Kurzy.cz | 18:27:10
Svoboda tisku je důležitým tématem v EU i na celém světě. Zjistěte, jak Evropský parlament podporuje práci novinářů. Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Jordánsko bude hostit Global Mobile Games Industry Conference
Kurzy.cz | 18:14:00
Konference, na které se očekává asi 500 účastníků z celého světa, proběhne v Ammánu ve dnech 12. – 13. listopadu 2022.


Smrt palestinské reportérky nebude Izrael vyšetřovat, není pro to důvod
idnes.cz | 22:40:00
Izraelská vojenská policie nebude vyšetřovat smrt reportérky stanice Al-Džazíra. Podle prokuratury k tomu není důvod. Zpravodajka přišla o život minulý týden při izraelské razii na palestinském Západním břehu Jordánu. Izraelská armáda vražednou zbraň identifikovala. Bez spolupráce Palestinců je ale výsledek analýzy nejistý.


Válka může trvat ještě dlouho, varuje Pentagon. Rusové posilují na Donbase
idnes.cz | 22:09:00
Ukrajinská armáda v těchto dnech slaví úspěchy v okolí Charkova, ruští okupanti ale posilují kontrolu na Donbase a stále mají k dispozici značnou část sil nashromážděných před únorovou invazí. Tak hodnotí vývoj války vysoce postavený činitel amerického ministerstva obrany. Varoval, že konflikt ještě může trvat dlouho.


Slovenská dálniční známka pro rok 2022: kde ji seženete a kolik stojí?
Euro | 05:00:18
Léto se pomalu blíží a mnoho Čechů se chystá na dovolenou do sousedního Slovenska nebo přes slovenskou dálnici vyrazí někam dál. Stejně jako ve většině zemí je i v tomto případě


Everton bouřlivě slavil záchranu po senzačním obratu, ve druhé půli nasázel tři góly
iHNed_sport | 23:45:37
Tým z Liverpoolu prohrával doma s Crystal Palace 0:2, nakonec se však radoval.


Řev před zápasem, pak "tahanice" o gól. Hokej může být i zábava, těšilo Hertla
iHNed_sport | 23:36:49
Po utrápeném startu turnaje se Tomáš Hertl konečně chytil. Pomohla jiná nálada v šatně, nové složení útoků i přílet Davida Pastrňáka.


Okamžitá evakuace. V hale vypukl požár, hokejisté museli v bruslích opustit arénu
iHNed_sport | 23:20:11
Úvodní buly duelu Německo - Dánsko mělo být vhozeno v 15:20 SELČ, zápas ale začal v Helsinkách až o hodinu a půl později.


To byla třetina snů. Čeští hokejisté raketovým nástupem zničili Lotyše, vyhráli 5:1
iHNed_sport | 21:59:35
David Pastrňák a spol. nasázeli všechny své góly už během prvního dějství.


Krejčíková zářila při losu v šatech a na podpatcích, obhajobu začne s Parryovou
iHNed_sport | 20:40:22
Dvojnásobná semifinalistka antukového grandslamu Petra Kvitová nastoupí proti Anně Bondárové, Karolínu Plíškovou čeká Tessah Andrianjafitrimová.


Ligisté mají blízko k záchraně, Bohemians i Teplice slaví v baráži první výhry
iHNed_sport | 19:06:27
"Klokani" zdolali Opavu na jejím hřišti 1:0, Severočeši si doma poradili s Vlašimí 3:0.


Britové drželi půl zápasu proti Američanům nerozhodný stav, pak ale padli
iHNed_sport | 18:41:24
Hokejisté USA nakonec zvítězili 3:0, čisté konto při svém premiérovém startu udržel Jeremy Swayman.


Plíšková nabírá před French Open formu. Ve Štrasburku je poprvé v sezoně v semifinále
iHNed_sport | 17:20:27
Nejvýše nasazená tenistka turnaje zdolala Marynu Zanevskou z Belgie 6:4, 7:6.


Krok od průšvihu. Fanoušci Sparty už se chystali vtrhnout na hřiště a ukončit finále
iHNed_sport | 17:07:26
Policie vysvětlila, proč při středečním utkání v Uherském Hradišti nastoupili na trávník těžkooděnci se psy.


Nosková hladce smetla Slovenku a zahraje si poprvé dospělé French Open. Slaví i Kolář
iHNed_sport | 15:26:18
Loni tady zažila největší úspěch kariéry, když vyhrála grandslamovou juniorku, teď si v Paříži odbyde premiéru mezi dospělými.


Fanoušci Sparty napadli autobus. Místo hráčů v něm byli zaměstnanci klubu včetně žen
iHNed_sport | 14:23:15
"Fanoušci mohli zavinit dopravní nehodu při manévrech na dálnici, zároveň způsobili psychickou újmu zaměstnancům," uvedla Sparta.


Češi nasadí hvězdný útok. Pastrňák nastoupí vedle Krejčího, s nimi bude hrát Červenka
iHNed_sport | 14:08:33
Kanonýr Pastrňák, který se k týmu připojil teprve včera, opráší spolupráci s parťákem Krejčím, s nímž dlouho válel v dresu Bostonu.


Hanba na sto let, stydí se Slováci. Redaktorka urazila asistentku německého trenéra
iHNed_sport | 13:37:13
Poprvé v historii hokejového MS má jeden z týmů jako trenérku ženu. Otázka mimo hokej od slovenské redaktorky se však Jessice Campbellové nelíbila.


Jágr varoval Pastrňáka, přestože o něm tvrdí: Náš suverénně nejlepší hráč
iHNed_sport | 12:47:29
Legendární hokejista si na šampionátu ve Finsku vyhlíží možné posily pro Kladno.


Poznáte české reprezentanty bez helmy a čísla na dresu? Otestujte se
iHNed_sport | 11:02:17
Zkuste si v hokejovém kvízu, zda poznáte české reprezentanty, kteří letos nastupují za národní tým na mistrovství světa ve Finsku.


Debut v 65 letech. Dakarský veterán Macháček závodil v autě NASCAR
iHNed_sport | 10:27:52
I v 65 letech je možné mít v motoristickém sportu premiéru. Dokázal to dakarský doyen Josef Macháček, který poprvé závodil na okruhu.


Jako by nás přišli obsadit. Nepochopitelné, komentoval policejní zásah se psy Svědík
iHNed_sport | 08:31:00
Finále domácího fotbalového poháru poznamenal necitlivý zásah policistů ve druhé polovině utkání. Policejní entrée zaskočilo i hráče a trenéry.


Chytilova trefa na Carolinu nestačila, v Calgary padlo patnáct gólů
iHNed_sport | 07:15:30
Filip Chytil vstřelil jediný gól NY Rangers při prohře na ledě Caroliny. Calgary v prvním zápase čtvrtfinálové série přestřílelo Edmonton 9:6.


První Arabka mezi hvězdami. Ohrnovali nad ní nos, teď září i díky své drzosti
iHNed_sport | 07:01:44
Ons Džabúrová, první arabská hráčka v nejlepší světové desítce v historii, je jednou z nejzajímavějších tenistek současnosti.


Hokej konečně ožil, kiitos! V Tampere tančí i rozhodčí, ale kdo je Škočka?
iHNed_sport | 06:11:35
Rocková hymna navodí husí kůži, Lotyši prosí nefotit, zato Finové paří i přes půlnoc. Pravé hokejové MS je zpátky. S fanoušky, pivem, emocemi.


Sparta hrála finále jen naoko. Rosický, demisi! skandovali sparťané na Slovácku
iHNed_sport | 00:35:00
Fotbalisté Sparty podlehli ve finále domácího poháru Slovácku 1:3. Letenští ztratili utkání v prvním poločase.


Počasí: V pátek až 30 °C, pak ojediněle nebezpečné bouřky
Kurzy.cz | 18:15:25
V pátek vtrhne do Česka studená fronta. Před ní bude vrcholit příliv teplého až horkého vzduchu. Odpolední teploty ještě v nížinách stihnou vyletět až na 30 °C . Odpoledne a večer se začne projevovat zvlněná studená fronta a vznikne celkem špatně...


Diskusní fórum ČNB v Hradci Králové - cenová stabilita hlavní úkol ČNB, digitální měna ČNB a budoucnost koruny
Kurzy.cz | 17:18:16
V úterý 17. května se v Hradci Králové konalo historicky první Diskusní fórum ČNB, které Česká národní banka pořádala ve spolupráci s Fakultou informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Řešila se inflace, o které odborníci i zástupci veřejnos...


Ceny benzinu stále rostou, klesají naopak u nafty. Nejdramatičtější je vývoj u alternativních paliv
ČT24 | 17:58:11
Ceny benzinu v Česku stoupají čtvrtý týden v řadě. Aktuálně se litr Naturalu 95 prodává v průměru za 45 korun a 30 haléřů. Pokles naopak zaznamenala nafta. Proti minulému týdnu o devět haléřů na průměrných 46 korun a 35 haléřů. Ceny obou pohonných hmot se tak přibližují na stejnou úroveň a podle analytiků by se měly srovnat zhruba do tří týdnů.


Odškodnění obětí Janatova podvodu se zadrhlo. Nejvyšší žalobce nepustil stovky milionů do insolvence
iHned.cz | 17:01:00
Přes 850 milionů korun zabavili policisté stíhanému podnikateli Ondřeji Janatovi. Ten je obviněný z toho, že podvedl přes čtyři tisíce investorů, kteří mu s vidinou vysokého zhodnocení svěřili své úspory. Odškodnění obětí Janatova...


Odškodnění obětí Janatova podvodu se zadrhlo. Nejvyšší žalobce nepustil stovky milionů do insolvence
Hospodářské noviny | 17:01:00
Přes 850 milionů korun zabavili policisté stíhanému podnikateli Ondřeji Janatovi. Ten je obviněný z toho, že podvedl přes čtyři tisíce investorů, kteří mu s vidinou vysokého zhodnocení svěřili své úspory. Odškodnění obětí Janatova...


Železná koule: Jak se buduje komunita? | Michal Vrátný
Mladý Podnikatel | 00:00:13
Celý fitness byznys Železné koule stojí na pečlivě vybudované komunitě. Zjistěte, jak vznikla a jak ji můžete vytvořit také.
The post Železná koule: Jak se buduje komunita? | Michal Vrátný first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top