Celkem 139965 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 03.06.2022


Buřinka zvýšila úročení na stavebním spoření a vyplácí bonus 2 500 korun
Finparáda | 10:00:00
Stavební spořitelna České spořitelny zvýšila od 1. června 2022 úrokovou sazbu u stavebního spoření na 2,5 procenta ročně. Úroková sazba je garantovaná na dobu spoření 6 let bez dalších podmínek. Buřinka současně až do 30. června 2022 nabízí klientům při sjednání nové


Pro optimálně temperované vnitřní klima po celý rok
eStav.cz | 00:00:51
Promyšlená kombinace větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q a tepelného výměníku Zehnder ComfoClime zajišťuje vysokou úroveň zdravého bydlení a pohodlí v celém domě či bytě. Nový klimatický modul Zehnder ComfoClime v létě dochlazuje a v zimě dohřívá vzduch, přiváděný do obytných prostor, energeticky účinným způsobem.


Napouštění zahradních bazénů. Jak správně napustit bazén a proč ho nenapouštět z vodovodu?
eStav.cz | 00:00:51
Sezóna napouštění domácích zahradních bazénů právě vrcholí. Jaké je ideální řešení pro napouštění zahradních bazénů? A jaká pravidla a doporučení je vhodné respektovat?


Stavíme počítač pro příštích 10 let: nadčasové komponenty za rozumnou cenu
Root.cz | 00:00:10
O počítačích zhruba od roku 2011 lze říci, že morálně zastarávají velmi pomalu. Většina komponent nám vydrží mnoho let a můžeme je postupně obměňovat. Lze ale sestavit stroj, který bude plně použitelný i za 10 let?


Než najdu rovnocenného muže, tak asi budu sama, míní Pavlína Pořízková
revue.idnes.cz | 01:00:16
Česká topmodelka žijící v USA Pavlína Pořízková (57) si nedávno odskočila na návštěvu Prahy. Pomohla pokřtít známku kamarádky Terezy Maxové a s Martinou Formanovou byla na oslavě nedožitých devadesátin režiséra Miloše Formana. V rozhovoru pro iDNES.cz promluvila nejen o lásce.


Nejnebezpečnější ulice pro cyklisty. Srážku s autem většinou zaviní
Auto-iDNES.cz | 01:00:32
Příjemné počasí láká k cestám na kole do školy nebo práce. Patrné je to především ve městech. Cyklistická sezona nabírá na obrátkách, a s tím i počet kolizí. Jednou z nejčastějších příčin střetů motoristů s cyklisty je podle analýzy Portálu nehod nedání přednosti v jízdě na křižovatce.


Zuřící Raptor je v Česku. Terénní supersport jsme prozkoumali v předstihu
Auto-iDNES.cz | 01:00:32
Na pár dní se v Česku objevila nová generace modelu Ford Raptor. Ultimátní pick-up si mohou čeští zákazníci objednat, ale dostanou ho až koncem letošního roku. My už jsme ho viděli.


VIDEO: Spočítejte škodovky, které veze vlak
Auto-iDNES.cz | 01:00:32
Počítání oveček je osvědčená výpomoc, když nemůžeme usnout. Motoristický nadšenec může počítat auťáky. Zkuste to taky.


Plácek, kde se psaly dějiny. Škoda slaví půlstoletí crashtestů v Česku
Auto-iDNES.cz | 01:00:32
V bezprostřední blízkosti ruzyňského letiště se odehrála nezvyklá akce. Především současní zaměstnanci automobilky Škoda a také doboví pamětníci si tu připomněli jedno docela významné výročí: 50 let od zahájení nárazových zkoušek automobilů, takzvaných crashtestů, v bývalém Československu.


Podle výsledků SLDB 2021 počet obyvatel Karlovarského kraje...
Kurzy.cz | 00:48:27
3. června 2022 Podle údajů ze Sčítání lidu, domů a bytů 2021 žilo v Karlovarském kraji v rozhodném okamžiku sčítání (půlnoc z 26. na 27. března 2021) 279 103 osob s obvyklým pobytem, přičemž počet žen převyšoval počet mužů, a to o 2,1 %. Ve...


Pražská burza skýtá titul s více než 30% potenciálem / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 30. 5. 2022
Kurzy.cz | 00:25:29
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 30. 5. 2022 .


Češi vydělají v cizině 70 miliard korun. Jaké jsou mzdové představy?
Finance-iDNES.cz | 01:00:46
V Česku pracuje přes 700 tisíc zahraničních pracovníků, nejvíc z Ukrajiny a Slovenska, ale i dalších zemí. Za rok je odliv mezd do zahraničí kolem 60 miliard korun. V cizině pracují i Češi. Podle údajů České národní banky činí roční příliv mezd ze zahraničí už přes 70 miliard korun.


Penzijko mé peníze nezhodnocuje. Mám ho zrušit, nebo přejít jinam?
Finance-iDNES.cz | 01:00:46
Paní Karla si před rokem sjednala doplňkové penzijní spoření. Byl nejvyšší čas, do penze má deset let. Dala na doporučení bankovního poradce a zvolila konzervativní fond. Nemile ji však překvapil přehled za loňský rok, zhodnocení fondu je v minusu. Jak je to možné a co s tím? Nejen na dotaz čtenářky iDNES.cz odpovídá prezident Asociace penzijních společností Aleš Poklop.


Schváleno: Do Sněmovny míří řada změn, které potěší vaši peněženku
Mesec.cz | 00:00:15
Vláda poslala do Sněmovny balík změn, které přilepší řadě peněženek. Kromě rodin s dětmi změny ovlivní také příjemce sociálních dávek nebo pěstouny.


Tragédie v alzheimer centru. Jak je možné, že neseděl počet evakuovaných
idnes.cz | 02:00:03
Středeční požár v alzheimer centru v Roztokách u Prahy už si vyžádal dvě oběti a několik zraněných. Jde tak o jeden z nejtragičtějších požárů za poslední roky. Podle odhadů oheň způsobil zhruba 70 milionovou škodu. Policie nyní případ vyšetřuje jako obecné ohrožení.


Kolik Rusů skutečně padlo? Moskva mlží, ztráty se ale dají odhadnout
idnes.cz | 02:00:03
Ruskem rozpoutaná válka na Ukrajině trvá už sto dní. Přes nemalé územní zisky tažení prezidenta Vladimira Putina není tak úspěšné, jak by si asi Kreml přál. Odhady ztrát mezi vojáky sahají až do desítek tisíc a o tom, že jsou zřejmě devastující, svědčí i fakt, že Moskva o nich zarytě mlčí.


Dodat proud hned jinak nešlo, nelze být závislí jen na zásuvce, říká expert
idnes.cz | 02:00:04
Když v části Prahy kvůli poruše rozvodny na Chodově vypadl proud, nebylo možné jej k lidem dostat bezprostředně z jiného zdroje, řekl iDNES.cz v pořadu Rozstřel energetický konzultant Martin Apko. Pražská energetická infrastruktura je podle něj sice na vysoké úrovni, zároveň by však obyvatelé měli pro tyto případy přemýšlet nad vlastními zdroji.


Boršč: téma války i nástroj kulinářské diplomacie
Hospodářské noviny | 02:00:04
„Že je to ruská záležitost? To je zkrátka lež. Ukrajina, Polsko, Litva, všechny tyto země mají svou prastarou kulturu boršče,“ popisuje Marianna Dušarová spor, který se rozpoutal po ruském útoku na Krym v roce 2014. Ukrajinská...


Nemůžu po nájemníkovi chtít, aby mi dával půlku platu aneb Co majitel činžáku, to jiný přístup
Hospodářské noviny | 02:00:04
V Česku je přes 36 tisíc domů s byty k pronájmu čili činžáků, jež vlastní „fyzická osoba“. Co pan domácí, to jiné podmínky. Někteří sázejí na zahraniční nájemníky, další dávají přednost chudším Čechům, kteří však v bytě zůstanou déle....


Regulaci nájmů mnozí vnímali jako nespravedlivou. Na Západě jí leckde chtějí dosáhnout spravedlnosti
Hospodářské noviny | 02:00:04
Byl to paradox 90. let. Slušně vydělávající lidé, třeba politici či soudci, platili díky tomu, že získali za totality „dekret“ na byt, velmi nízké, takzvané regulované nájemné. Kdo si chtěl pronajmout byt na značně omezeném a pokrouceném...


Finanční trhy (3. 6. 2022)
Hospodářské noviny | 02:00:04
Byl to paradox 90. let. Slušně vydělávající lidé, třeba politici či soudci, platili díky tomu, že získali za totality „dekret“ na byt, velmi nízké, takzvané regulované nájemné. Kdo si chtěl pronajmout byt na značně omezeném a pokrouceném...\n


Čekají nás tři hubené roky, věští byznysmeni a začínají šetřit
Hospodářské noviny | 02:00:04
Evropu zasáhne recese, prorokují přední světoví finančníci. Hospodářský pokles starého kontinentu by dolů stáhl rovněž otevřenou českou ekonomiku. Důvodem je celá řada faktorů. Inflace je v řadě zemí nejvyšší za posledních pár dekád, přičemž ceny...


Svět extra: Vědci poprvé přečetli genom člověka z Pompejí. Antický Řím byl geneticky rozmanitý
Hospodářské noviny | 02:00:05
Itálie, Dánsko Vědci poprvé přečetli genom Římana z Pompejí Když v roce 79 našeho letopočtu erupce sopky Vesuv zasáhla antické Pompeje, sopečný popel oběti dobře zakonzervoval. A i když byla těla zachována ve výborném stavu, dosud se nepodařilo...


Režisér Vajdička tvoří podobenství o ucpaných systémech. Brzy nastoupí do Národního divadla
Hospodářské noviny | 02:00:05
Do angažmá v činohře Národního divadla míří režisér Michal Vajdička, jehož inscenace Konec rudého člověka vykresluje metaforicky přesný portrét současného Ruska.


Moje čtení: ředitelka stipendijní akademie MenART Dana Syrová si rovná myšlenky s Malým princem v nás
Hospodářské noviny | 02:00:05
Jako ředitelka stipendijní akademie MenART pomáhá Dana Syrová mladým umělcům. A coby agentka zastupuje i klavíristu Tomáše Kača. Rozhovor s ním přinášíme v tomto vydání Víkendu HN.


Nepojedeme. Ruský dopravní systém je po zavedení západních sankcí na hranici kolapsu
Hospodářské noviny | 02:00:05
Automobily zůstaly bez airbagů, letadla nemohou opustit Rusko a chybí jim náhradní díly, země může zapomenout na rychlostní železnici.


Rodina drží pohromadě. To je romská tradice. Ale když chcete něco dokázat, musíte tradiční kruh prolomit, říká Tomáš Kačo.
Hospodářské noviny | 02:00:05
Co mají společného Jan Amos Komenský a Tomáš Kačo? Ten druhý právě skládá na motivy Labyrintu světa a ráje srdce hudební suitu a říká, že je to „ten samý svět, stejný život“. Koneckonců, stejně jako Komenský se i tento talentovaný...


V úzkých není jen Putin. Demokracie vyhrává, diktátoři prohrávají. Jejich vláda se často mění v noční můru
Hospodářské noviny | 02:00:05
Stalo se módním mluvit o úpadku demokracie a vzestupu autoritářských režimů. Čína se chlubila vítězstvím nad pandemií a hospodářským boomem, Rusko zase stabilitou. Teď neplatí ani jedno, ani druhé. Stále víc se ukazuje, že když diktátorští vůdci...


Filmové tipy
iHned.cz | 02:00:11
Dva světy (Ouistreham, Francie 2021) v kinech od 2. 6., distribuce Pilot Film Na loňském filmovém festivalu v Cannes uvedl Emmanuel Carrère své debutové drama podle bestselleru na základě skutečných událostí od investigativní novinářky Florence...


Trojité příkopy a hradby, obrovská sídla. Věda odhaluje, jak vyspělí byli dávní obyvatelé Amazonie
iHned.cz | 02:00:11
To, co dnes vypadá jako panenská příroda, bývalo před šesti staletími osídlenou krajinou. Amazonský prales kryje trosky zaniklými indiánskými civilizacemi zbudovaných rozsáhlých staveb, jež věda až nyní objevuje.


Proč vymřel obří pravěký autralský pták? Podle genetické analýzy skořápky kvůli prapředkům lidí
iHned.cz | 02:00:12
Pravěcí lidé přišli do Austrálie před šedesáti pěti tisíci lety a zřejmě vyhubili řadu zástupců tamější jedinečné fauny. Zbytky skořápek opálených ohněm svědčí o tom, že měli v oblibě také ptačí vejce. Síla skořepiny a odhadovaná velikost podle...


Boršč: téma války i nástroj kulinářské diplomacie
iHned.cz | 02:00:12
„Že je to ruská záležitost? To je zkrátka lež. Ukrajina, Polsko, Litva, všechny tyto země mají svou prastarou kulturu boršče,“ popisuje Marianna Dušarová spor, který se rozpoutal po ruském útoku na Krym v roce 2014. Ukrajinská...


Nemůžu po nájemníkovi chtít, aby mi dával půlku platu aneb Co majitel činžáku, to jiný přístup
iHned.cz | 02:00:12
V Česku je přes 36 tisíc domů s byty k pronájmu čili činžáků, jež vlastní „fyzická osoba“. Co pan domácí, to jiné podmínky. Někteří sázejí na zahraniční nájemníky, další dávají přednost chudším Čechům, kteří však v bytě zůstanou déle....


Regulaci nájmů mnozí vnímali jako nespravedlivou. Na Západě jí leckde chtějí dosáhnout spravedlnosti
iHned.cz | 02:00:12
Byl to paradox 90. let. Slušně vydělávající lidé, třeba politici či soudci, platili díky tomu, že získali za totality „dekret“ na byt, velmi nízké, takzvané regulované nájemné. Kdo si chtěl pronajmout byt na značně omezeném a pokrouceném...


Finanční trhy (3. 6. 2022)
iHned.cz | 02:00:12
Byl to paradox 90. let. Slušně vydělávající lidé, třeba politici či soudci, platili díky tomu, že získali za totality „dekret“ na byt, velmi nízké, takzvané regulované nájemné. Kdo si chtěl pronajmout byt na značně omezeném a pokrouceném...\n


Čekají nás tři hubené roky, věští byznysmeni a začínají šetřit
iHned.cz | 02:00:12
Evropu zasáhne recese, prorokují přední světoví finančníci. Hospodářský pokles starého kontinentu by dolů stáhl rovněž otevřenou českou ekonomiku. Důvodem je celá řada faktorů. Inflace je v řadě zemí nejvyšší za posledních pár dekád, přičemž ceny...


Svět extra: Vědci poprvé přečetli genom člověka z Pompejí. Antický Řím byl geneticky rozmanitý
iHned.cz | 02:00:13
Itálie, Dánsko Vědci poprvé přečetli genom Římana z Pompejí Když v roce 79 našeho letopočtu erupce sopky Vesuv zasáhla antické Pompeje, sopečný popel oběti dobře zakonzervoval. A i když byla těla zachována ve výborném stavu, dosud se nepodařilo...


Režisér Vajdička tvoří podobenství o ucpaných systémech. Brzy nastoupí do Národního divadla
iHned.cz | 02:00:13
Do angažmá v činohře Národního divadla míří režisér Michal Vajdička, jehož inscenace Konec rudého člověka vykresluje metaforicky přesný portrét současného Ruska.


Moje čtení: ředitelka stipendijní akademie MenART Dana Syrová si rovná myšlenky s Malým princem v nás
iHned.cz | 02:00:13
Jako ředitelka stipendijní akademie MenART pomáhá Dana Syrová mladým umělcům. A coby agentka zastupuje i klavíristu Tomáše Kača. Rozhovor s ním přinášíme v tomto vydání Víkendu HN.


Nepojedeme. Ruský dopravní systém je po zavedení západních sankcí na hranici kolapsu
iHned.cz | 02:00:13
Automobily zůstaly bez airbagů, letadla nemohou opustit Rusko a chybí jim náhradní díly, země může zapomenout na rychlostní železnici.


Rodina drží pohromadě. To je romská tradice. Ale když chcete něco dokázat, musíte tradiční kruh prolomit, říká Tomáš Kačo.
iHned.cz | 02:00:13
Co mají společného Jan Amos Komenský a Tomáš Kačo? Ten druhý právě skládá na motivy Labyrintu světa a ráje srdce hudební suitu a říká, že je to „ten samý svět, stejný život“. Koneckonců, stejně jako Komenský se i tento talentovaný...


V úzkých není jen Putin. Demokracie vyhrává, diktátoři prohrávají. Jejich vláda se často mění v noční můru
iHned.cz | 02:00:13
Stalo se módním mluvit o úpadku demokracie a vzestupu autoritářských režimů. Čína se chlubila vítězstvím nad pandemií a hospodářským boomem, Rusko zase stabilitou. Teď neplatí ani jedno, ani druhé. Stále víc se ukazuje, že když diktátorští vůdci...


Češi vydělají v cizině 70 miliard korun. Jaké jsou mzdové představy?
idnes.cz | 04:00:01
V Česku pracuje přes 700 tisíc zahraničních pracovníků, nejvíc z Ukrajiny a Slovenska, ale i dalších zemí. Za rok je odliv mezd do zahraničí kolem 60 miliard korun. V cizině pracují i Češi. Podle údajů České národní banky činí roční příliv mezd ze zahraničí už přes 70 miliard korun.


Nesystémové řešení. Ekonomové kritizují maďarskou a britskou mimořádnou daň
idnes.cz | 04:00:02
Maďarská a britská vláda v minulých dnech oznámily, že zavedou mimořádnou daň pro vybrané podniky s vysokými zisky. Podle ekonomů ale jde o nesystémové řešení a zveřejněné kroky kritizují. Vlády se totiž rozhodly firmy trestat a investory do budoucna ještě více znejišťovat, míní analytici. V Česku se zatím o podobném řešení neuvažuje.


Další střelba v USA. Před kostelem zemřeli tři lidé, zřejmě i útočník
idnes.cz | 05:54:00
Ve Spojených státech se opět střílelo. Před kostelem Ames ve státě Iowa zemřeli tři lidé, mezi nimi je zřejmě i útočník. Uvedla to agentura AP s odvoláním na policii. Prezident Joe Biden mezitím vyzval Kongres, aby zakázal útočné pušky a zintenzivnil prověrky kupujících.


Poslanci budou řešit zákaz jednorázových plastových výrobků a volit radní ČT
idnes.cz | 05:40:00
Zákaz některých jednorázových plastových výrobků jako jsou příbory, talíře, brčka či vatové tyčinky bude projednávat Sněmovna v druhém čtení, kdy mohou poslanci přednášet pozměňující návrhy. Volit budou také členy Rady ČT. Na začátku jednání mohou ještě program poslanci upravit.


Spor o nástupce Iva Ištvana. Ministr Blažek nechce nikoho z týmu exšéfa olomouckých žalobců
lidovky.cz | 05:00:00
Vedoucí olomouckého vrchního státního zastupitelství je klíčovým uzlem tuzemské justice. Proudí přes něj citlivé informace z nejzávažnějších trestních kauz. Nyní se hledá, kdo úřad povede. V březnu totiž ve funkci skončil Ivo Ištvan. Širší veřejnost ho má spojeného zejména s případem Nagygate, jenž vedl v roce 2013 k pádu vlády Petra Nečase (ODS).


V Praze společně zasednou česká a polská vláda. Poslanci mají volit členy rady ČT
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Diplomacie má důležitou roli. Byť to momentálně na dohodu nevypadá, jednou tak konflikt skončí
lidovky.cz | 05:00:00
Zdůrazňovat diplomatické řešení války na Ukrajině není zrovna v módě, přesto se o to Wolfgang Münchau ve svém sloupku pro Eurointelligence.com docela odvážně pokouší.


Kde na cestě k moři tankovat? Dejte si pozor na ceny dálničních známek či příplatky za emise
lidovky.cz | 05:00:00
Už neplatí, že v Česku natankujete vždy levněji. Proto si informace o cenách paliv ověřte vždy až těsně před odjezdem do zahraničí. V některých zemích zdražily i dálniční známky.


Zelenského silný apel invazi nezvrátil. Z Putinova vyhlášení války doteď mrazí
aktuálně.cz | 06:00:00
Sto dní války: Připomeňte si první den války v klíčových okamžicích.


K církvi nikoho tahat nebudu, pokles věřících je znamením hlubší krize, říká Graubner
aktuálně.cz | 05:30:00
Pražským arcibiskupem se po Dominiku Dukovi stal Jan Graubner. "Přítomnost uprchlíků je příležitostí k praktickému projevu víry," říká.


Nádraží se přestěhuje, pomník půjde pryč. Náměstí v Přibyslavi čeká velká změna
Denik.cz | 05:24:00
/FOTO/ Radikální proměna čeká Bechyňovo náměstí v Přibyslavi. Zmizí ošklivá čekárna. Autobusové nádraží se přestěhuje. Studie budoucí podoby centra města zamířila do finále.


Jiří Mádl se dal na psaní knih: Příběh jsem už nějakou dobu nosil v hlavě
Denik.cz | 05:12:00
Mnoha múzami políbený Jiří Mádl, který na sebe upozornil hereckými rolemi ve snímcích Snowboarďáci, Konfident, Colette, Gympl či Děti noci a coby režisér i scenárista stvořil úspěšné filmy Pojedeme k moři a Na střeše, se poprvé představuje jako spisovatel. Ve své knize Přitažlivost planety Krypton líčí neobvyklý vztah dvou mladých lidí, kteří si dopisují ve virtuálním prostoru zvaném Planeta Krypton.


Vodárnám pomáhají nové technologie. Z vody dostanou hnojiva i drogy
Denik.cz | 05:00:00
Do úpraven vody míří surová, tedy přírodní voda z povrchových a podzemních zdrojů. Ta je však kvůli klimatickým změnám i vlivu člověka čím dál znečištěnější a obsahuje nejrůznější nečistoty od sinic, přes pesticidy až po léčiva. Až speciální technologie zajistí, aby z kohoutku tekla kvalitní pitná voda. Znečištění vodních zdrojů se ale dá i předcházet.


Záhada zakopané sovy. Nevinná hra se změnila v posedlost lovců pokladů
Denik.cz | 05:00:00
V noci na 23. dubna 1993 v půl čtvrté ráno začal jeden muž kdesi ve Francii na tajném místě kopat díru, do níž cosi ukryl. Na den přesně o 16 let později, 23. dubna 2009, tento muž zemřel. Po předmětu, který zakopal, však dodnes pátrají lovci pokladů. Jejich posedlost popsala v nové knize britská autorka.


Zdražování stavebních materiálů: U některých stouply ceny o víc než sto procent
Denik.cz | 04:00:00
Modernizaci či zateplení domu nebo bytu prodražují rostoucí ceny materiálů. Firmy upozorňují, že aktuálně zvedli ceny výrobci tmelů, stavebních lepidel a omítkovin, skla, železa a hliníkových výrobků. Skokově o dvacet až čtyřicet procent.


Filmové tipy
Hospodářské noviny | 07:00:07
Dva světy (Ouistreham, Francie 2021) v kinech od 2. 6., distribuce Pilot Film Na loňském filmovém festivalu v Cannes uvedl Emmanuel Carrère své debutové drama podle bestselleru na základě skutečných událostí od investigativní novinářky Florence...


Trojité příkopy a hradby, obrovská sídla. Věda odhaluje, jak vyspělí byli dávní obyvatelé Amazonie
Hospodářské noviny | 07:00:07
To, co dnes vypadá jako panenská příroda, bývalo před šesti staletími osídlenou krajinou. Amazonský prales kryje trosky zaniklými indiánskými civilizacemi zbudovaných rozsáhlých staveb, jež věda až nyní objevuje.


Proč vymřel obří pravěký autralský pták? Podle genetické analýzy skořápky kvůli prapředkům lidí
Hospodářské noviny | 07:00:07
Pravěcí lidé přišli do Austrálie před šedesáti pěti tisíci lety a zřejmě vyhubili řadu zástupců tamější jedinečné fauny. Zbytky skořápek opálených ohněm svědčí o tom, že měli v oblibě také ptačí vejce. Síla skořepiny a odhadovaná velikost podle...


Výhled počasí na příští týden: Po parném víkendu se ochladí
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Zatímco o víkendu nás čekají teploty blížící se těsně pod hranici tropických třicítek, příští týden se mírně ochladí. Denní maxima vyrostou na 21 až 26 stupňů, místy navíc hrozí přeháňky nebo bouřky.


Výhled počasí na příští týden: Po parném víkendu se ochladí
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Zatímco o víkendu nás čekají teploty blížící se těsně pod hranici tropických třicítek, příští týden se mírně ochladí. Denní maxima vyrostou na 21 až 26 stupňů, místy navíc hrozí přeháňky nebo bouřky.


Bio jablka ze starých sadů, původní odrůdy a dlouhé zrání. U Berounky najdete cidre jako z Francie
Reflex | 06:30:00
V údolí řeky Berounky najdete rodinné jablečné vinařství s názvem Cidrerie Kliment. Tam se již od roku 2005 vyrábí zcela přírodní osvěžující cidre, jehož obsah je tvořen výhradně z bio jablek. Filozofii dobřichovického podniku i průběh výroby přiblížíme v následující reportáži.


Bitva o Midway: Před 80 lety nastal na malém atolu obrat v pacifické válce
Reflex | 06:20:00
Ve snaze přimět americké Tichomořské loďstvo admirála Chestera Williama Nimitze k boji nařídil velitel japonského Spojeného loďstva a architekt útoku na Pearl Harbor admirál Isoroku Jamamoto uskutečnit počátkem června 1942 vylodění na atolu Midway.


Tip na výlet: Prales Hojná Voda
Reflex | 06:10:00
Jižně od obce Horní Stropnice v jižních Čechách se na samé hranici Česka s Rakouskem rozkládá prales Hojná Voda. Leží na území Novohradských hor a je jednou z nejstarších přírodních rezervací ve střední Evropě.


Města generují bohatství, fungující Praha je v zájmu všech, říká šéf IPR Ondřej Boháč
E15-ekonomika | 06:30:00
Začne nový Metropolitní plán města Prahy platit v roce 2023? A kde má Praha slabá místa? To byla témata dalšího dílu E15 Castu, ve kterém Nikita Poljakov přivítal Ondřeje Boháče, ředitele Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy.


Dominik Stroukal: Hrozí nám pandemie soběstačnosti
E15-ekonomika | 06:00:00
Jako by jedna pandemie nestačila, je před námi další, i když jen obrazná. Je to pandemie soběstačnosti. Nezadržitelně se šíří, a to z člověka na člověka. A čím víc lidí zasáhne, tím větší šance je, že zasáhne i vás. A možná už se vám to i stalo.


100 dní války na Ukrajině: Svět přehodnocuje bezpečnost, energetiku i zemědělství
E15-ekonomika | 05:30:00
Zatímco hodnocení první stovky dní činnosti vlád či prezidentů zpravidla nebývají popisem revolučních změn, tři měsíce války na Ukrajině dokázaly proměnit zejména Evropu v mnoha směrech. Obyvatelé na starém kontinentu si uvědomili, že mír nikdy nebude jistotou, země tudíž začaly více zbrojit a sbližovat se s NATO. Jelikož páteří ruské ekonomiky je ropa a plyn, začala brát Evropská unie daleko vážněji energetickou bezpečnost. Do centra zájmu se vzhledem k agrárnímu významu Ukrajiny dostalo i často opomíjené zemědělství. Reakce na ruskou invazi zároveň nahlodaly důvěru části Evropanů v unijní lídry Německo a Francii. V globálním měřítku válka otevřela diskusi o obchodu a spolupráci s autoritářskými režimy.


Města generují bohatství, fungující Praha je v zájmu všech, říká šéf IPR Ondřej Boháč
E15-politika | 06:30:00
Začne nový Metropolitní plán města Prahy platit v roce 2023? A kde má Praha slabá místa? To byla témata dalšího dílu E15 Castu, ve kterém Nikita Poljakov přivítal Ondřeje Boháče, ředitele Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy.


Dominik Stroukal: Hrozí nám pandemie soběstačnosti
E15-politika | 06:00:00
Jako by jedna pandemie nestačila, je před námi další, i když jen obrazná. Je to pandemie soběstačnosti. Nezadržitelně se šíří, a to z člověka na člověka. A čím víc lidí zasáhne, tím větší šance je, že zasáhne i vás. A možná už se vám to i stalo.


100 dní války na Ukrajině: Svět přehodnocuje bezpečnost, energetiku i zemědělství
E15-politika | 05:30:00
Zatímco hodnocení první stovky dní činnosti vlád či prezidentů zpravidla nebývají popisem revolučních změn, tři měsíce války na Ukrajině dokázaly proměnit zejména Evropu v mnoha směrech. Obyvatelé na starém kontinentu si uvědomili, že mír nikdy nebude jistotou, země tudíž začaly více zbrojit a sbližovat se s NATO. Jelikož páteří ruské ekonomiky je ropa a plyn, začala brát Evropská unie daleko vážněji energetickou bezpečnost. Do centra zájmu se vzhledem k agrárnímu významu Ukrajiny dostalo i často opomíjené zemědělství. Reakce na ruskou invazi zároveň nahlodaly důvěru části Evropanů v unijní lídry Německo a Francii. V globálním měřítku válka otevřela diskusi o obchodu a spolupráci s autoritářskými režimy.


Seznam.cz zvedl zisk na 1,96 miliardy, letos chce investovat do datacenter
lupa.cz | 07:49:41
Seznamu se v loňském roce finančně dařilo. Zisk před zdaněním (EBIT) firmě za rok 2021 vyrostl o více než 22 % na 1,961 miliardy Kč a tržby poskočily o 13,3 % na 5,604 miliardy Kč. Společnost to oznámila na svém blogu.


Nový nejrychlejší superpočítač, Elon Musk chystá Starlink 2.0, grafiky nadále zlevňují
lupa.cz | 06:30:01
Disky pro PCI Express 5.0 budou mít větší rozměry. Miliony MySQL serverů dostupných z internetu. Další výkonný čip ARM do serverů. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.


VIDEO: Zvládáte to skvěle, nadechněte se. Drama v hořícím domě kamerou policisty
idnes.cz | 07:26:00
„Všechno bude dobrý, nadechněte se,“ uklidňuje policista jednu ze seniorek během evakuace z roztockého alzheimer centra, které ve středu večer zachvátil požár. Policie teď zveřejnila záběry z kamery na vestě jednoho z mužů zákona, který na místě zasahoval. Dramatická evakuace seniorů je tak možné vidět z nového pohledu - zachraňujícího.


V Severodoněcku lákáme Rusy do pasti, tvrdí Ukrajina. Rusko cvičí v Tichomoří
idnes.cz | 06:32:00
Ukrajinští obránci v Severodoněcku vlákali ruské jednotky do pasti a podnikají protiútoky, prohlásil poradce šéfa poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Oleksij Arestovyč. Vojenské úspěchy ve východoukrajinském městě hlásí také prezident Volodymyr Zelenskyj. Situaci na místě nelze nezávisle ověřit. Rusko v pátek zahájilo námořní cvičení v Tichomoří. Od začátku jeho invaze na Ukrajinu uplynulo 100 dní.


Fiala přijme Morawieckého. Vlády budou jednat o energetické bezpečnosti
idnes.cz | 06:10:00
Do Prahy míří polský premiér Mateusz Morawiecki. Česká a polská vláda budou jednat o energetické bezpečnosti, přípravě českého předsednictví v Radě EU v druhé polovině letošního roku a o ruské agresi na Ukrajině. Právě Polsko spolu s baltskými státy prosazuje co nejtvrdší sankce pro režimu Vladimira Putina.


Byty a domy zdražují v celé EU. Lidé je pořizují jako pojistku proti inflaci
idnes.cz | 08:00:04
Ať se děje, co se děje, jednou z mála jistot na tuzemském trhu je, že rostou ceny bydlení. Podle statistik Hypoteční banky stouply v prvním čtvrtletí ceny nového bydlení meziročně o pětinu. To je nejvíc za jedenáct let, co banka ceny bytů a rodinných domů prostřednictví HB indexu sleduje.


Američané houfně utíkají od akcií k dluhopisům. Ministerstvo financí musí posilovat call centra
iHned.cz | 07:28:00
Zatímco akciová nebo kryptoměnová mánie ve Spojených státech upadá, ta dluhopisová nabírá na dynamice. Jak upozorňuje deník The Wall Street Journal, příliv peněz drobných investorů do dluhopisových fondů je nejsilnější za posledních téměř třicet...


Pumpaři zdražili, aby pak mohli zlevnit. Kde v Evropě natankujete levněji?
iHned.cz | 07:00:00
Dobré ráno z Hospodářských novin. Dnes je pátek 3. června, narozeniny slaví Dana Drábová a Agrofert chystá určitě největší akvizici od vstupu Andreje Babiše do politiky. Poslechněte si komentář šéfa ekonomické rubriky HN Milana Mikulky k záměru...


Briam – dokonalé jídlo s vůní Středomoří
Kurzy.cz | 07:32:17
Toto tradiční řecké jídlo je vlastně variací na francouzskou dušenou zeleninu „ratatouille“. Základem je spousta zeleniny, bylinky, trocha koření a olivový olej. Briam se podává v nádobě, ve které se pekl a poslouží jako báječná příloha i jako samostatný&


Veteráni z Wall Street doporučují tři obchodní strategie při obavách z recese
Kurzy.cz | 06:03:00
Už i veteráni z Wall Street upozorňují na rostoucí rizika poklesu trhů během recese a nabízejí rady, jak během tohoto cyklu investovat. Investiční banka Morgan Stanley uvedla, že ačkoli recese není jejím základním scénářem, je jejím medvědím scénářem, ...


Spoření na vlastní bydlení – co vzít v potaz?
Kurzy.cz | 06:00:00
Vysoká inflace požírá úspory na vlastní bydlení rychleji než v minulosti. Aby si střadatelé udrželi co největší část reálné hodnoty svých úspor, musí se intenzivněji poohlížet po příležitostech zhodnocení, které jim aktuálně nabízí investiční či spořicí&h


Ordinace pro chudé zchudla, peníze od pojišťovny všechny náklady nepokryjí
lidovky.cz | 07:09:52
Ordinaci, která v Olomouckém kraji ošetřuje chudé lidi a bezdomovce, docházejí peníze na provoz. V březnu totiž skončil pilotní projekt ministerstva zdravotnictví, který ji financoval z evropských fondů. Z peněz dárců nestačí své náklady pokrýt.


Další střelba v USA. Před kostelem zemřeli tři lidé, zřejmě i útočník
lidovky.cz | 07:09:00
Ve Spojených státech se opět střílelo. Před kostelem Ames ve státě Iowa zemřeli tři lidé, mezi nimi je zřejmě i útočník. Uvedla to agentura AP s odvoláním na policii. Prezident Joe Biden mezitím vyzval Kongres, aby zakázal útočné pušky a zintenzivnil prověrky kupujících.


V Severodoněcku lákáme Rusy do pasti, tvrdí Ukrajina. Rusko cvičí v Tichomoří
lidovky.cz | 07:08:27
Ukrajinští obránci v Severodoněcku vlákali ruské jednotky do pasti a podnikají protiútoky, prohlásil poradce šéfa poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Oleksij Arestovyč. Vojenské úspěchy ve východoukrajinském městě hlásí také prezident Volodymyr Zelenskyj. Situaci na místě nelze nezávisle ověřit. Rusko v pátek zahájilo námořní cvičení v Tichomoří. Od začátku jeho invaze na Ukrajinu uplynulo 100 dní.


Půlka Mariupolu chtěla k Rusku. Novinář popisuje, jak Putin ztratil "své" Ukrajince
aktuálně.cz | 07:00:00
I po více než 100 dnech intenzivních bojů jsou podle novináře Ondřeje Soukupa Ukrajinci stále odhodlaní bojovat tak dlouho, dokud to půjde.


"Kolik krveprolití budeme ještě akceptovat?" Biden vyzval k zákazu útočných pušek
aktuálně.cz | 06:59:40
Americký prezident Joe Biden požaduje také zintenzivní prověrek kupujících a další opatření ke zpřísnění kontroly zbraní.


Američané prolomili japonské šifry a uhájili Midway. Bitvu rozhodla osudová chyba
aktuálně.cz | 06:19:29
Před osmdesáti lety začala bitva o souostroví Midway. Američané zvítězili a boje znamenaly obrat ve válce v Tichomoří.


Ministr Síkela překvapil nápadem dovážet elektřinu z Ukrajiny. EU by tak šetřila plyn
aktuálně.cz | 06:18:32
Podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (STAN) může Ukrajina pomoci Evropě s energetickou krizí tím, že by jí dodávala své přebytky elektřiny.


Jak drahý je vnitřní prostor? Litr kufru nejlevnějšího kombi nestojí ani 600 korun
aktuálně.cz | 06:02:00
Jak drahý je litr zavazadlového prostoru nových kombi na českém trhu? Napoví aktuální žebříček.


Už dost. Biden vyzval k zákazu útočných pušek a zpřísnění kontroly zbraní v USA
Denik.cz | 07:10:00
Americký prezident Joe Biden vyzval Kongres, aby zakázal útočné pušky, zintenzivnil prověrky kupujících a zavedl další opatření ke zpřísnění kontroly zbraní. Učinil tak v reakci na sérii střeleckých útoků, které v posledních dnech zasáhly Spojené státy. V pátek o tom informovala agentura Reuters.


Válka na Ukrajině vstupuje do stého dne. Rusko kontroluje zhruba pětinu území
Denik.cz | 06:37:00
Válka na Ukrajině trvá už 100 dní. Ruská invaze si vyžádala tisíce životů vojáků i civilních obyvatel, zdecimovala ukrajinská města a vyhnala z domovů miliony lidí. Přestože Rusko od začátku invaze tvrdí, že se nezaměřuje na civilní cíle, zprávy ukrajinských i zahraničních médií hovoří o opaku. Při ruských útocích na Mariupol zemřelo podle tamního starosty nejméně 21 tisíc obyvatel.


Nejsme žádní agrobaroni, bouří se zemědělci proti přerozdělování dotací
Denik.cz | 06:26:00
Trhovci nabízející výrobky ucházející se o titul Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje a zemědělci protestující proti vládní představě o rozdělování dotací – to byly dvě spojené akce čtvrtečního Zemědělského dne, který se od rána odehrával na Masarykově náměstí v Náchodě.


OBRAZEM: V Příbrami otevřeli nové parkourové hřiště. Jedno z největších v Česku
Denik.cz | 06:01:00
Ve středu 1. června se v příbramském areálu Velký rybník uskutečnily oslavy dětského dne. Při této příležitosti bylo vedle stávajícího skateparku otevřeno zbrusu nové parkourové hřiště, které se navíc může pyšnit tím, že se jedná o jedno z největších tréninkových ploch tohoto typu v Česku. K této příležitosti na místě proběhla parkourová exhibice s workshopem. Součástí celodenního programu bylo také občerstvení, koncert a řada atrakcí a soutěží pro děti, na kterých se mohly náramně vyřádit.


Domy po prarodičích jsou řadě lidí na obtíž. Kvůli drahým stavebním materiálům nemají na jejich rekonstrukci
Euro | 07:55:11
Ve vlastním rodinném domě žije stále méně lidí. Jen v Praze klesl jejich počet za posledních osm let o 73 procent. Kvůli vysokým cenám stavebních materiálů, drahým energiím a nedostatku dělníků nemají lidé ani na rekonstrukce starých domů. Řada z nich je tak nucena zděděnou nemovitost prodat. Na trhu se do budoucna bude objevovat i stále více novostaveb. Ty budou k prodeji nabízet jedinci, kteří nebudou schopni splácet hypoteční úvěr.


Řekni paljanycja! Ruské diverzanty Ukrajinci odhalí podle názvu pro svůj chleba
idnes.cz | 09:54:00
„Řekni paljanycja!“ křičí kluk a běží za neznámým mužem na sídlišti. Ukrajinský název pro tradiční chléb z droždí se od začátku války stal výrazem, který umožňuje odlišit ruské vojáky od ukrajinských. Rus jej správně nevysloví, píše polský list Gazeta Wyborcza. Výraz používají nejen „dětské hlídky“, kterých je poslední dobou spousta v ulicích, ale i armáda.


Počty nových případů koronaviru klesají. Za týden přibylo 1 351 nakažených
idnes.cz | 08:53:00
Za posledních sedm dní přibylo v České republice 1 351 potvrzených případů nákazy koronavirem, o 330 méně než o týden dříve. Epidemie tak již několik měsíců zpomaluje. Klesá také zájem o testy, pojišťovny je od 5. května hradí jen se žádankou od lékaře. V nemocnicích je s covidem 101 lidí, nejméně od loňského září.


Antarktidu drancuje masivní turismus. Lidé ruší tučňáky, říká český expert
idnes.cz | 08:48:00
Masový turismus a obrovské lodě jsou pro Antarktidu opět velká zátěž. Počet turistů se po pandemii covidu opět zvyšuje, do oblasti míří nejen dobrodruzi, ale také senioři. Jedním z problémů jsou časté turistické návštěvy tučňáčích kolonií, říká Pavel Sladký z českého ministerstva zahraničí, který se v Berlíně zúčastnil zasedání zemí Smlouvy o Antarktidě.


Vězeň na útěku zabil v Texasu seniora a čtyři děti. Policie ho zastřelila
idnes.cz | 08:06:00
Už dříve odsouzený vrah zabil na útěku v americkém Texasu v noci na pátek pětičlennou rodinu a ukradl jejich auto. Bývalý člen vězeňského gangu mexické mafie Gonzalo Lopez před měsícem utekl při převozu z vězeňského autobusu, policie po něm od té doby pátrala. Po nálezu zabité rodiny ho v noci na pátek dopadla a zastřelila.


Chci střídavou péči. Navrhla bych poradnu, ale asi jsem směšná, říká Žilková
revue.idnes.cz | 09:40:00
Veronika Žilková promluvila o současné situaci ve vztahu mezi ní a jejím manželem Martinem Stropnickým. Velvyslanec ČR v Izraeli herečce v březnu oznámil, že už ji nemiluje a opouští ji. Žilková nyní soudní cestou usiluje o střídavou péči šestnáctileté dcery Korduly.


Tesla musí propustit deset procent zaměstnanců, napsal Musk v interním e-mailu
iHned.cz | 09:41:00
Automobilka Tesla musí propustit deset procent zaměstnanců, sdělil podle Reuters v interním e-mailu šéf podniku Elon Musk. Ekonomiku podle něj čekají potíže. Podrobnosti připravujeme.


Toyota připravila závodní šampionát GR Cup: Takový chceme i v Evropě!
Auto.cz | 09:52:00
Toyota do toho ze strany motorsportu opravdu šlape. Mimo plejádu povedených GR modelů vytváří různé závodní série, ke kterým se od roku 2023 přidá závodní série GR Cup s upravenými modely GR 86.


Cadillac uvolnil další teaser nového závodního speciálu kategorie LMDh
Auto.cz | 08:54:00
Americká automobilka Cadillac intenzivně připravuje svůj nový závodní speciál spadající do kategorie LMDh. Uvolnila nyní nový teaser a datum premiéry auta.


VW T-Roc 2.0 TSI DSG 4Motion R-Line – Jak málo stačí
Auto.cz | 08:00:00
 Nového zástupce kategorie SUV a crossoverů představil VW před pět lety. Teď se T-Roc dočkal omlazení, které kromě jiného zapracovalo na jeho největší slabině.


Den NFP je tu! - Ekonomický kalendář XTB
Kurzy.cz | 09:47:27
Evropské trhy otevřely do plusu Data NFP jsou na programu ve 14:30 Dočkáme se také ISM z USA a indexů PMI z USA i Evropy Evropské trhy otevřely do pozitivního teritoria po ranní pozitivní Asii a včerejší růstové seanci na Wall Street. Dne...


Pšeničná, rýžová nebo pohanková – jaké mouky používají ve světě?
Kurzy.cz | 09:38:12
Naše oblíbená pšeničná hladká mouka je typická výhradně pro nás. Ve světě ji prakticky neseženete. Naopak třeba rýžová mouka, pocházející původně z oblasti Číny je ve světě poměrně rozšířená. Stejně tak mouka pohanková, která je skvělá nejenom na sladké p


OPEC+ možná navýší těžbu
Kurzy.cz | 09:36:13
Podle informace ze včerejška možná skupina OPEC+ navýší od července těžbu ropy, a to o necelých 650 tisíc barelů denně. Jde o větší zvýšení těžby, než bylo ještě nedávno plánováno.


Bitcoin získává na popularitě jako zajištění proti inflaci. Jak to ovlivní medvědí trh?
Kurzy.cz | 09:32:02
Během posledních šesti měsíců Bitcoin systematicky bořil hlavní mýty o jeho vhodnosti v různých makroekonomických situacích. Jak však kryptoměna klesala na lokální minima, trh viděl, že BTC není konkurentem zlata jako zajištění proti inflaci.


Ranní shrnutí (03.06.2022)
Kurzy.cz | 09:31:47
Americké indexy přerušily 2denní sérii ztrát a zakončily včerejší obchodování s velkými zisky. S&P 500 si připsal 1,84 %, Dow Jones se posunul o 1,33 % výše a Nasdaq vzrostl o 2,69 %. Russell 2000 přidal 2,31 %


Likvidita během asijské seance byla ...


Pracovní neschopnost v Jihomoravském kraji v roce 2021
Kurzy.cz | 09:29:11
V Jihomoravském kraji se v roce 2021 meziročně zvýšil počet nově hlášených případů dočasné pracovní neschopnosti o 42,5 tis. případů, průměrná délka trvání 1 případu dočasné pracovní neschopnosti poklesla o 5,5 dne na 35,5 dnů. Denně stonalo...


Ranní okénko - Růst zaměstnanosti v USA zvolňuje, zlepšení obchodu Německa
Kurzy.cz | 09:27:42
V závěru týdne plní ekonomický kalendář maloobchodní tržby v eurozóně, německý zahraniční obchod a z pohledu důležitosti pro finanční trhy především měsíční zpráva z amerického trhu práce.


Vybrané body z konferenčního hovoru Kofoly po výsledcích za 1.kvartál 2022
Kurzy.cz | 09:20:54
Za hlavní zprávu považujeme to, že Kofola od začátku registruje silnou poptávku a nevidí negativní vliv inflace na poptávku kvůli poklesu kupní síly spotřebitelů, jak původně odhadovala.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 03.06.2022
Kurzy.cz | 09:18:27
Klíčové události
• Eurozóna: Ceny průmyslových výrobců v dubnu vzrostly o 1,2 % m/m a o 37,2 % r/r.
• Maďarsko: Maďarská centrální banka (MNB) snížila depozitní sazbu o 0,30 p. b. na 6,75 %.
• USA: V soukromém sektoru bylo podle agentury ADP v květnu v...


Putin asi mrtvý není, ale dvojníka klidně mít může, říká novinář Just
lidovky.cz | 08:58:19
Podle novináře Jiřího Justa, který žije dlouhodobě v Rusku, může tamní prezident Vladimir Putin kvůli svému zdravotnímu stavu či obavám z atentátu využívat dvojníka. Just to řekl ve středu ve vysílání CNN Prima NEWS. Spekulace o úmrtí vládce Kremlu ovšem odmítl.


Premiér Fiala uvedl, že stát od ČEZ letos očekává 16,6 mld. Kč dividendu
Kurzy.cz | 09:17:03
Premiér Fiala při včerejších interpelacích v Parlamentu uvedl, že stát letos v rozpočtu počítá s dividendou od ČEZ ve výši 16,6 mld. Kč (což odpovídá návrhu představenstva ČEZ na výplatu dividendy 44 Kč/akcii).


Velké firmy táhly v USA trh výše, pomohla také slabší makra
Kurzy.cz | 09:12:53
Akciové trhy se včera opět většinou přehouply do kladných hodnot a zejména indexy v USA solidně posilovaly i když bez zjevných významnějších pozitivních zpráv. K růstu přispěly přední společnosti Tesla +6%, Meta +5.5%, NVIDIA +7.5% či Amazon +4%.


Když sleva na zmrzlinu nemusí být nejlepší nápad - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:11:00
Představte si, že máte stánek se smetanovou zmrzlinou.

Posledních pár let nebylo nic moc. Ne, že by nebylo v létě teplo, ale lidé zůstávali doma. Peníze jim tak zbyly a chuť na zmrzlinu rostla.


Microsoft oznámil snížení výhledu kvůli vývoji kurzu dolaru
Kurzy.cz | 09:09:19
Microsoft, jedna z největších světových technologických firem, včera oznámil snížení výhledu na nadcházející čtvrtletí a jako důvod uvedl především směnné kurzy. Tedy rychlé posilování dolaru snižuje výnosy ze zahraničí více, než management dříve...


Ministerstvo financí neplánuje zavedení žádných mimořádných daní
Kurzy.cz | 09:05:53
Ministerstvo financí ČR v reakci na dotazy serveru iDNES.cz uvedlo, že v současnosti neuvažuje a ani nechystá zavedení žádné mimořádné či sektorové daně, jako to dělají vlády v jiných zemích, např. v Maďarsku.


Wall Street 2.6. - pohodlný růst díky makrům, OPECu a Číně
Kurzy.cz | 09:00:13
Wall Street podpořena kupci ve čtvrtek po 2 dvou ztrátových seancích zakončila opět pohodlně v zeleném. Jistým způsobem náladě pomohla slabší makrodata (trh práce a tovární objednávky) a také prohlášení zástupců OPEC+ ohledně zvýšení těžby ropy pro&hellip


Microsoft kvůli posilování amerického dolaru zhoršil výhled pro tržby i zisk.
Kurzy.cz | 08:55:07
Americká společnost Microsoft Corp. zhoršila svoji prognózu zisku a tržeb ve fiskálním čtvrtém čtvrtletí, tedy za duben až červen. Důvodem je negativní vliv růstu amerického dolaru, uvedla firma v prohlášení.


Většina hlavních indexů asijsko-pacifického regionu klesla o 1,5 %
Kurzy.cz | 08:45:22
Většina hlavních asijsko-pacifických indexů klesla o 1,5 %. Čínské indexy mírně vzrostly. Shanghai Composite si připsal 0,11 % a Shenzhen Composite přidal 0,38 %. Všechny ostatní regionální ukazatele klesly. Japonský Nikkei 225 ztratil 0,14 %.


Může koruna výrazně posílit?
Kurzy.cz | 08:28:13
Koruna zažívá poměrně klidné období. Od poloviny května se obchoduje ve zhruba dvacetihaléřovém pásmu. Ve srovnání s výhledem České národní banky je však citelně slabší. Může kurz výrazně posílit, nebo jsou větší rizika na straně slabší koruny?


Akcie pokračují v růstu, dnes výsledky z amerického trhu práce - Ranní komentář XTB
Kurzy.cz | 07:57:48
Akciové trhy za sebou mají úspěšnou seanci. Dařilo se hlavně technologiím a růstovým akciím a například index Nasdaq včera přidal 2.69 %. Nálada na trzích se tak v posledních dnech postupně zlepšuje, a to navzdory sílícím obavám z dopadu vysoké inflace...


Nezaměstnanost v USA ukáže další mírný pokles (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:48:16
Dnes zveřejněná data z amerického trhu práce ukážou další růst
zaměstnanosti a snížení nezaměstnanosti a upevní tak očekávání na další
utahování měnové politiky americké centrální banky. Od ISM indexu ze sektoru
služeb se čeká mírné snížení stále v pás...


Většina dětí v Německu vyrůstá se sourozenci
Kurzy.cz | 06:28:59
Německý statistický úřad Destatis uvádí, že více než tři čtvrtiny (75,4 %) dětí mladších 18 let vyrůstalo v loňském roce s alespoň jedním bratrem nebo sestrou. Podíl dětí žijících v rodinách bez sourozenců se za posledních 20 let nezvýšil a od roku 200...


Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny otevřel dveře agrární spolupráci s Uzbekistánem
Kurzy.cz | 06:07:00
Delegace Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR navštívila ve dnech 23. – 26. května 2022 Uzbekistán a


V Plzni vzniklo další discgolfové hřiště, funguje pod Škoda sport parkem na Slovanech
Kurzy.cz | 10:00:42
V těsném sousedství Škoda sport parku se na loukách nachází prostor o devíti jamkách, respektive ocelových koších, do kterých hráči hází speciální disky. Hřiště pro sport, který se v poslední době těší stále větší oblibě, využívá stávající zeleň pro ur...


Plzeňský kraj musí připravit pro uprchlíky stanové městečko na Tachovsku
Kurzy.cz | 10:00:42
Plzeňský kraj musí připravit pro uprchlíky stanové městečko na Tachovsku obrazek 03. června 2022 09:12, Bc. Eva Mertlová S ohledem na situaci se vzrůstajícím počtem romských uprchlíků z Ukrajiny v rámci kraje musí Plzeňský kraj připravit pro tuto...


Honosná Larischova vila se změnila v popraviště. Od pomsty Němců uběhlo 80 let
Denik.cz | 09:15:00
/FOTO/ V Pardubicích není moc tajemnějších míst, než je Larischova vila. Z honosné budovy, která původně patřila bohatému hraběti, se stalo popraviště. Místo, které zůstává v paměti lidí kvůli smrti 194 českých vlastenců. Od prvních poprav dnes, 3. června, uplynulo 80 let.


ON-LINE: Válka na Ukrajině trvá 100 dní. Invaze z domovů vyhnala 14 milionů lidí
Denik.cz | 08:57:00
Ruská agrese na Ukrajině už pokračuje čtvrtým měsícem. Rusko po 100 dnech invaze kontroluje zhruba pětinu ukrajinského území. Od válečného běsnění už ze země uteklo přes 14 milionů lidí.


Požár v Roztokách: Drama v alzheimer centru zachytily kamery hasičů
Denik.cz | 08:24:00
/VIDEO/ U požáru, který ve středu vypukl v alzheimer centru v Roztokách u Prahy, při kterém zemřeli dva lidé a 55 dalších lidí utrpělo zranění, pomáhaly dvě desítky policejních hlídek z Prahy venkov západ, z Kladna, ale také z Prahy. Policisté se podíleli také na evakuaci klientů centra.


Ve tři ráno vyběhl z Třebíče na Sněžku. Jakub Benda sportuje pro nemocné děti
Denik.cz | 07:45:00
Třebíč, 3. června. Je tma, celé město spí. Aby také ne, když je tři čtvrtě na tři ráno. Ticho narušuje jen čilý ruch v Nerudově ulici. Ta je i během dne velmi poklidná, takže hovor pětice mladých lidí se zde teď rozléhá o to více. Do toho je spuštěný motor obytného auta, kolem kterého pobíhají a připravují se na cestu. Sousedi z okolních domů mají jistě radost, že jim posádka přichystala takový budíček.


Bída a hladomor. Ruská agrese vyvolává krizi i na severu Afriky
Denik.cz | 07:29:00
Rusko blokuje v ukrajinských přístavech miliony tun pšenice a dalších plodin, což už nyní zvedá jejich ceny na severu Afriky a Blízkém východě. Vyvolat to může i celosvětovou potravinovou krizi.


Finanční pasti ve hrách: Mikrotransakce zneužívají dětskou psychiku, české úřady to ale příliš netrápí
Hospodářské noviny | 10:45:00
Dvě evropské země už na svém území zakázaly distribuci her, které predátorským způsobem lákají z hráčů finanční prostředky. Škodlivost takzvaných loot boxů, jež nabízejí za reálné peníze šanci získat lákavé virtuální předměty ve videohrách, aktuálně...


Šimáně odmítl chartery do Bruselu, ministři budou na předsednictví létat oklikou
Hospodářské noviny | 09:29:00
Česká vláda neuspěla s pokusem zajistit si dostatek leteckých spojů do Bruselu během českého předsednictví EU. Šéfka Úřadu vlády se kvůli tomu sešla s majitelem skupiny Smartwings, většinovým vlastníkem ČSA Jiřím Šimáněm, ten ale možnost vypravovat...


„Mám teď z ekonomiky super špatný pocit.“ Tesla musí propustit 10 procent zaměstnanců, rozhodl Musk
Hospodářské noviny | 09:41:00
Americká automobilka Tesla zastavuje na celém světě nábor nových zaměstnanců – a deset procent těch současných bude muset propustit. Jde asi o 11 tisíc lidí. V interním e-mailu to podle agentury Reuters uvedl šéf automobilky Elon Musk. Dodal...


Američané houfně utíkají od akcií k dluhopisům. Ministerstvo financí musí posilovat call centra
Hospodářské noviny | 07:28:00
Zatímco akciová nebo kryptoměnová mánie ve Spojených státech upadá, ta dluhopisová nabírá na dynamice. Jak upozorňuje deník The Wall Street Journal, příliv peněz drobných investorů do dluhopisových fondů je nejsilnější za posledních téměř třicet...


Pumpaři zdražili, aby pak mohli zlevnit. Kde v Evropě natankujete levněji?
Hospodářské noviny | 07:00:00
Dobré ráno z Hospodářských novin. Dnes je pátek 3. června, narozeniny slaví Dana Drábová a Agrofert chystá určitě největší akvizici od vstupu Andreje Babiše do politiky. Poslechněte si komentář šéfa ekonomické rubriky HN Milana Mikulky k záměru...


Premiéři Fiala s Morawieckým jednají v Praze o válce na Ukrajině nebo energetické bezpečnosti
ČT24 | 10:18:55
Válka na Ukrajině a bezpečnost regionu jsou jedním z hlavních témat společného zasedání české a polské vlády. Kabinety mají na programu taky přípravu českého předsednictví v Radě Evropské unie a energetickou bezpečnost. Na předchozím jednání ve Varšavě premiér Petr Fiala (ODS) potvrdil, že se znovu otevřou rozhovory o vybudování plynovodu Stork 2 mezi oběma státy.


ŽIVĚ: Sněmovna projedná zákaz plastových výrobků nebo regulaci platforem ke sdílení videonahrávek
ČT24 | 06:36:44
Poslanci mají na programu schůze předlohy ve druhém čtení, v němž mohou podávat pozměňovací návrhy. Jde například o zákaz některých jednorázových plastových výrobků a o návrh zákona k regulaci platforem typu YouTube pro sdílení videonahrávek. Sněmovna bude také volit pětici členů Rady České televize, tedy třetinu z celkového počtu.


Poslanci projednali nástup Řehky do čela generálního štábu a Foltýna náčelníkem Vojenské policie
ČT24 | 08:07:14
Nic již nebrání tomu, aby Karel Řehka nastoupil do čela generálního štábu české armády ani tomu, aby se Otakar Foltýn ujal velení Vojenské policii. Jmenování obou projednal branný výbor Poslanecké sněmovny, což byl poslední zbývající krok poté, co nominace schválila vláda, přičemž na jméně Karla Řehky se předtím shodli ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a prezident Miloš Zeman.


Hasiči oficiálně ukončili zásah v roztockém alzheimer centru
Eurozpravy-domácí | 10:52:00
Zásah hasičů v roztockém alzheimer centru je oficiálně ukončený, objekt dnes předali majiteli. Při středečním požáru v něm zemřeli dva lidé, 55 se zranilo. Vyšetřování příčiny požáru potrvá zřejmě několik měsíců, bude třeba zpracovat řadu znaleckých posudků, řekly ČTK mluvčí středočeských hasičů Tereza Sýkora Fliegerová a středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.


Česká a polská vláda společně zasedají v Praze
Eurozpravy-domácí | 10:00:00
Česká a polská vláda se dnes dopoledne sešly v Praze k sedmému společnému zasedání. Hlavními tématy rozhovorů zástupců vlád Petra Fialy (ODS) a Mateusze Morawieckého budou podle úřadu vlády ruská agrese na Ukrajině, energetická bezpečnost či přípravy českého předsednictví v Radě EU v druhé polovině letošního roku.


Česko udělilo uprchlíkům z Ukrajiny více než 363 tisíc víz
Eurozpravy-domácí | 09:47:00
Od počátku války na Ukrajině dostalo v Česku víza 363.295 uprchlíků. Údaje dnes na twitteru zveřejnilo ministerstvo vnitra. Na cizinecké policii se za více než tři měsíce trvání rusko-ukrajinského konfliktu nahlásilo 277.481 lidí, ve čtvrtek jich bylo 2686. Na policii se nemusí hlásit děti do 15 let, kterých je mezi uprchlíky asi třetina.


Počty nových případů koronaviru opět klesly, méně je i hospitalizací
Eurozpravy-domácí | 08:33:00
Za posledních sedm dní přibylo v Česku 1351 potvrzených případů nákazy koronavirem, o 330 méně než o týden dříve. Epidemie tak již několik měsíců zpomaluje. Klesá také zájem o testy, pojišťovny je od 5. května hradí jen se žádankou od lékaře. V nemocnicích je s covidem 101 lidí, nejméně od loňského září. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.


EU schválila částečné embargo na ruskou ropu i další protiruské sankce
Eurozpravy-zahraniční | 10:57:00
Evropská unie dnes definitivně schválila šestý balík sankcí za ruskou invazi na Ukrajinu, jehož součástí je zákaz dovozu většiny ruské ropy od příštího roku. Z embarga budou mít dočasné výjimky Česko, Slovensko a Maďarsko, tedy země závislé na dodávkách ropovodem Družba.


Macronova koalice vévodí předvolebním průzkumům, nemusí však mít většinu
Eurozpravy-zahraniční | 10:13:00
Deset dní před prvním kolem francouzských parlamentních voleb vede v průzkumech centristická koalice stran Spolu (Ensemble), která podporuje prezidenta Emmanuela Macrona. Její náskok ale není nijak výrazný. Mohla by se tak sice stát nejsilnějším uskupením v Národním shromáždění, může ale přijít o většinu, píše ve své analýze Le Journal du Dimanche.


Benzin na Slovensku zdražil na nové maximum, naopak nafta zlevnila
Eurozpravy-zahraniční | 09:51:00
Průměrná cena benzinu Natural 95 na čerpacích stanicích na Slovensku dosáhla minulý týden rekordních 1,827 eura (45,10 Kč) za litr, naopak nafta druhý týden po sobě zlevnila. Vyplývá to z dnešních údajů slovenského statistického úřadu.


Válka na Ukrajině trvá 100 dní. Zemřely už tisíce lidí
Eurozpravy-zahraniční | 08:36:00
Válka na Ukrajině trvá už 100 dní. Ruská invaze si vyžádala tisíce životů vojáků i civilních obyvatel, zdecimovala ukrajinská města a vyhnala z domovů miliony lidí. Přestože Rusko od začátku invaze tvrdí, že se nezaměřuje na civilní cíle, zprávy ukrajinských i zahraničních médií hovoří o opaku.


V Texasu zemřela rukou vězně na útěku pětičlenná rodina, policie ho zastřelila
Eurozpravy-zahraniční | 08:18:00
Již jednou odsouzený vrah, který před měsícem utekl při převozu z vězeňského autobusu, v noci na dnešek na útěku v americkém Texasu zabil pětičlennou rodinu a ukradl jejich auto. Po Gonzalu Lopezovi, bývalém členu vězeňského gangu mexické mafie, policie intenzivně pátrala již od jeho útěku. V noci na dnešek, po nálezu zabité rodiny, ho dopadla a zastřelila. S odkazem na mluvčího texaského vězeňského systému o tom informovala agentura AP.


Biden vyzval k zákazu útočných pušek a dalšímu zpřísnění kontroly zbraní
Eurozpravy-zahraniční | 08:14:00
Americký prezident Joe Biden vyzval Kongres, aby zakázal útočné pušky, zintenzivnil prověrky kupujících a zavedl další opatření ke zpřísnění kontroly zbraní. Učinil tak v reakci na sérii střeleckých útoků, které v posledních dnech zasáhly Spojené státy. Informovala o tom dnes agentura Reuters.


Malá svatba, jíž předcházel velký problém
Tiscali-zprávy | 10:40:14
Před 85 lety si řekl ve Francii své "ano" pár, který ve Velké Británii vzbudil velký poprask. Šťastnými novomanželi se stali někdejší král Eduard VIII., který měl v té době už měsíce od abdikace, a dvakrát rozvedená Američanka Wallis Simpsonová. A ačkoliv pro pár šlo o vytoužený a vyvzdorovaný "happy ending", s ženichovou rodinou svůj velký den nesdíleli.


Pavel Francouz zazářil v play off NHL, vychytanou nulou navázal na Patricka Roye
Tiscali-zprávy | 09:06:53
Brankář Pavel Francouz zastavil ve finále Západní konference play off NHL při výhře hokejistů Colorada 4:0 nad Edmontonem všech 24 střel hostů a stal se první hvězdou zápasu. Domácí hráči rozhodli zápas v rozmezí 24. až 27. minuty, kdy vstřelili úvodní tři góly, a v sérii vedou 2:0.


Celní správu povede končící šéf rozvědky Marek Šimandl
E15-ekonomika | 10:39:00
Novým šéfem Generálního ředitelství cel se od 8. července stane Marek Šimandl, který nyní řídí Úřad pro zahraniční styky a informace, informovalo ministerstvo financí. 


Musk má „extra špatný pocit“ z vývoje ekonomiky. Tesla musí propustit desetinu zaměstnanců
E15-ekonomika | 10:11:00
Elon Musk plánuje snížit počet zaměstnanců ve své automobilce Tesla, firma má zrušit deset procent pracovních míst. Podle agentury Reuters to napsal v interním e-mailu manažerům americké společnosti. Musk to odůvodňuje tím, že má obzvláště špatný pocit z vývoje ekonomiky. 


Termín pro uveřejnění účetní závěrky se blíží. Nově ji firmy mohou uveřejnit přes finanční úřad
E15-ekonomika | 09:54:00
Průzkumy poradenské společnosti Dun & Bradstreet ukazují, že povinnost uveřejnit účetní závěrku ve sbírce listin v obchodním rejstříku dlouhodobě neplní více než tři čtvrtiny firem. Podle rejstříkového zákona přitom nekontaktní firmě, která účetní závěru nezveřejní, hrozit i zrušení ze strany rejstříkového soudu. Povinnost přitom lze v dnešní době splnit i prostřednictvím finančního úřadu.


Biden tlačí na změnu zbraňových zákonů. Do Číny se vracejí investoři
E15-ekonomika | 09:00:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Celní správu povede končící šéf rozvědky Marek Šimandl
E15-politika | 10:39:00
Novým šéfem Generálního ředitelství cel se od 8. července stane Marek Šimandl, který nyní řídí Úřad pro zahraniční styky a informace, informovalo ministerstvo financí. 


Musk má „extra špatný pocit“ z vývoje ekonomiky. Tesla musí propustit desetinu zaměstnanců
E15-politika | 10:11:00
Elon Musk plánuje snížit počet zaměstnanců ve své automobilce Tesla, firma má zrušit deset procent pracovních míst. Podle agentury Reuters to napsal v interním e-mailu manažerům americké společnosti. Musk to odůvodňuje tím, že má obzvláště špatný pocit z vývoje ekonomiky. 


Termín pro uveřejnění účetní závěrky se blíží. Nově ji firmy mohou uveřejnit přes finanční úřad
E15-politika | 09:54:00
Průzkumy poradenské společnosti Dun & Bradstreet ukazují, že povinnost uveřejnit účetní závěrku ve sbírce listin v obchodním rejstříku dlouhodobě neplní více než tři čtvrtiny firem. Podle rejstříkového zákona přitom nekontaktní firmě, která účetní závěru nezveřejní, hrozit i zrušení ze strany rejstříkového soudu. Povinnost přitom lze v dnešní době splnit i prostřednictvím finančního úřadu.


Biden tlačí na změnu zbraňových zákonů. Do Číny se vracejí investoři
E15-politika | 09:00:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Sto dnů války: Ukrajina hraje o přežití, Putin spoléhá na lhostejnost světa
idnes.cz | 11:54:00
Vraťme se nyní do 23. února, do dne předtím, než prezident Vladimir Putin zahájil Ruskou plnohodnotnou invazi na Ukrajinu. Tehdy se svět mohl domnívat, že dny ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského jsou sečteny. Koneckonců ruská armáda co do výdajů převyšovala tu ukrajinskou v poměru deset ku jedné. Válka na Ukrajině ale trvá už sto dní.


V Moskvě hořel obchodní dům, do záchrany uvězněných se zapojily stovky lidí
idnes.cz | 11:53:00
Masivní požár zachvátil v pátek obchodním domě Grand Setun Plaza v Moskvě. Podle vyjádření moskevských hasičů, požár způsobil zkrat. Hasiči z budovy vyprostili 120 lidí, zatím jsou hlášeni dva zranění, uvedla agentura TASS. Na místě zasahovalo celkem 340 lidí, přes 100 hasičů a záchranářů, 100 kusů techniky a tři vrtulníky.


Soudce rezervoval jednací síň pro Čapí hnízdo, začít se může 12. září
idnes.cz | 11:48:00
Soud v kauze Čapí hnízdo, v níž čelí obžalobě expremiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová), začne zřejmě v polovině září. Soudce Jan Šott, předseda trestního senátu, který se bude kauzou zabývat, rezervoval pro jednání týdny od 12. a 26. září a od 17. října. Zatím jednání nenařídil ani nerozhodl o návrzích na předběžné projednání, které obžalovaní v minulých dnech podali.


Jsem mrzák, prosil doživotně odsouzený vrah Biederman o propuštění. Marně
idnes.cz | 11:40:00
Oto Biederman. Pětinásobný vrah a hlavní vykonavatel Kolínského gangu zůstane ve vězení. Jeho žádost o podmínečné propuštění z doživotního trestu ráno Okresní soud v Jablonci nad Nisou zamítl. Biederman se podle něj ve vězení dostatečně nenapravil.


Málo elektřiny a omezený internet. I přesto africké startupy konkurují obrům
idnes.cz | 11:29:00
V Africe se rodí nová generace se znalostí digitálního prostředí, která vyzývá na souboj velké technologické společnosti. Afričtí inovátoři využívají místní znalosti i kulturu a vyvíjí tak vlastní platformy šité na míru jejich kontinentu. I přes omezené možnosti ukazují technologickým společnostem ze Silion Valley, že je nepotřebují.


Česko od západu zasáhnou bouřky, hrozí přívalové lijáky i krupobití
idnes.cz | 11:14:00
V celém Česku hrozí v noci na sobotu od jihozápadu silné bouřky. Doprovázet je mohou nárazy větru o rychlosti až 70 kilometrů v hodině, upozorňuje Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ). Bouřky nejprve zasáhnou západní a centrální část země, od půlnoci postoupí dál na východ.


Celní správu povede Šimandl, dosavadní ředitel rozvědky
idnes.cz | 11:02:00
Novým šéfem celní správy se od 8. července stane Marek Šimandl, dosavadní ředitel rozvědky. Do funkce ho jmenuje ministr financí Zbyněk Stanjura, informovalo v pátek ministerstvo financí. Šimandl na vlastní žádost z funkce ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) odchází k 7. červenci.


Kraj zřídí u hranic na Tachovsku stanové městečko pro romské uprchlíky
idnes.cz | 11:00:00
Vybudováním stanového městečka na Tachovsku chce hejtmanství Plzeňského kraje řešit situaci kolem přílivu romských uprchlíků z Ukrajiny do regionu. Nouzové ubytování má vzniknout v lokalitě Nové Domky, která leží nedaleko hranic a je součástí Rozvadova.


I střední třída si teď bude muset utáhnout opasky, říká ekonom Rod
idnes.cz | 11:00:00
Vláda bude muset přijít vedle pětitisícovky pro dítě či levnějšího energetického tarifu i s další pomocí pro finančně nejohroženější skupiny, říká Aleš Rod, ředitel výzkumu v Centru ekonomických a tržních analýz. Podle něj je ale nezbytné, aby pomoc byla jednoduchá a dobře zacílená.


Evropa uvalila nové sankce na Rusko, největší obavy mají Slováci
idnes.cz | 10:58:00
Evropská unie v pátek definitivně schválila šestý balík sankcí proti Rusku. Ten obsahuje taky částečné embargo na dovoz ruské ropy. Dočasné výjimky budou mít kvůli své závislosti na dodávkách ropovodem Družba Česko, Slovensko a Maďarsko. Sankce postihnou i největší banku Sberbank či tři televize. Slovenské ministerstvo hospodářství se obává, že Slovensko ponese důsledky embarga ze všech unijních zemí nejhůře.


RECENZE: Kde je Anne Franková? Animace ji hledá mezi uprchlíky
idnes.cz | 10:46:00
Deník Anny Frankové byl zfilmován již několikrát. Režisér Ari Folman však slavný text židovské dívky, jež zahynula v koncentračním táboře, použil coby záminku k animované paralele s dneškem.


Praha zvelebí ostudný park u hlavního nádraží, budou v něm jezdit i tramvaje
idnes.cz | 09:55:00
Zanedbané hlavní nádraží v Praze i jeho okolí čekají velké změny. Na projektu Nový Hlavák bude spolupracovat Správa železnic (SŽ) s hlavním městem, dopravním podnikem a Institutem plánování a rozvoje. Proměnou projdou hlavně Vrchlického sady, vznikne i nová tramvajová trať.


Finanční pasti ve hrách: Mikrotransakce zneužívají dětskou psychiku, české úřady to ale příliš netrápí
iHned.cz | 10:45:00
Dvě evropské země už na svém území zakázaly distribuci her, které predátorským způsobem lákají z hráčů finanční prostředky. Škodlivost takzvaných loot boxů, jež nabízejí za reálné peníze šanci získat lákavé virtuální předměty ve videohrách, aktuálně...


Šimáně odmítl chartery do Bruselu, ministři budou na předsednictví létat oklikou
iHned.cz | 09:29:00
Česká vláda neuspěla s pokusem zajistit si dostatek leteckých spojů do Bruselu během českého předsednictví EU. Šéfka Úřadu vlády Jana Kotalíková se kvůli tomu sešla s majitelem skupiny Smartwings, většinovým vlastníkem ČSA Jiřím Šimáněm, ten ale...


Platinová bohoslužba je bez královny, s rodinou mají přijít Harry a Meghan
revue.idnes.cz | 11:18:00
Alžběta II. (96) vynechá program druhého dne oslav platinového jubilea své vlády. Buckinghamský palác oznámil, že se nezúčastní páteční slavnostní bohoslužby díkuvzdání v katedrále sv. Pavla. Královnu v poslední době sužovaly zdravotní neduhy. Nebudou ovšem chybět ostatní členové královské rodiny.


V kapele mám mladší muzikanty. Vyčerpávají mě, ale krásně, říká Petra Janů
revue.idnes.cz | 11:00:00
Nepřekonatelná famózní zpěvačka a držitelka několika slavíků Petra Janů patří k našim pěveckým stálicím. Na jevišti stojí přes padesát let, doma má spoustu cen a v životě jeden velký splněný sen. Zpívat, zpívat a zpívat.


V Moskvě hoří obchodní dům, uvězněné lidi z objektu zachraňuje 180 hasičů. Příčinou mohl být zkrat
lidovky.cz | 11:53:00
Masivní požár zachvátil v pátek obchodním domě Grand Setun Plaza v Moskvě. Podle vyjádření moskevských hasičů, požár způsobil zkrat. Hasiči z budovy vyprostili 120 lidí, zatím jsou hlášeni dva zranění, uvedla agentura TASS. Na místě zasahovalo celkem 340 lidí, přes 100 hasičů a záchranářů, 100 kusů techniky a tři vrtulníky.


Nouzové řešení. V lokalitách s nedostatkem míst, prostoru či učitelů by mohly vznikat uprchlické třídy
lidovky.cz | 11:37:00
Prioritou ministerstva školství je ukrajinské děti začleňovat do tříd s těmi českými. V místech, kde je málo učitelů nebo nevyhovují prostorové kapacity, ale zřejmě bude potřeba sáhnout k vytvoření speciálních tříd, v nichž budou pouze ukrajinští školáci. Jejich vznik by měla umožnit novela, kterou resort přichystal.


Rusům na Ukrajině roste chuť. Po úspěchu na Donbase údajně zvažují obnovení útoku na Kyjev
lidovky.cz | 11:30:00
„Myslím, že bychom měli akceptovat, že Putin nikdy nemá strategický plán, jen dlouhodobé cíle. Dnes se může snažit vytěžit co nejvíc ze špatné situace, ale pokud například Rusové dosáhnou proti Ukrajincům nějakých zásadních úspěchů, dost možná jeho ambice opět porostou,“ řekl serveru Lidovky.cz v dubnu britský expert na Rusko Mark Galeotti. Po dvou měsících to zní téměř jako proroctví.


Česko od západu zasáhnou bouřky s nárazy větru. Hrozí přívalové lijáky i krupobití
lidovky.cz | 11:28:00
V celém Česku hrozí v noci na sobotu od jihozápadu silné bouřky. Doprovázet je mohou nárazy větru o rychlosti až 70 kilometrů v hodině, upozorňuje Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ). Bouřky nejprve zasáhnou západní a centrální část země, od půlnoci postoupí dál na východ.


Celní správu povede od července Šimandl, dosavadní ředitel rozvědky. Stanjura ho jmenuje
lidovky.cz | 11:02:00
Novým šéfem celní správy se od 8. července stane Marek Šimandl, dosavadní ředitel rozvědky. Do funkce ho jmenuje ministr financí Zbyněk Stanjura, informovalo v pátek ministerstvo financí. Šimandl na vlastní žádost z funkce ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) odchází k 7. červenci.


Tragický konec Silver A. Pardubicko se stalo důležitou základnou pro všechny výsadky do okupované vlasti
lidovky.cz | 11:00:00
Tento příběh zná u nás mnoho lidí, a to hlavně díky režisérovi Jiřímu Strachovi, který podle scénáře Lucie a Josefa Konášových natočil v roce 2007 dvoudílný televizní film Operace Silver A s Klárou Issovou, Tatianou Vilhelmovou (Dykovou), Jiřím Dvořákem, Ivanem Trojanem a Davidem Švehlíkem v hlavních rolích.


Musk sdělil manažerům, že Tesla musí propustit deset procent zaměstnanců, tedy asi 11 tisíc lidí
lidovky.cz | 10:20:00
Americká automobilka Tesla zastavuje v celém světě nábor nových zaměstnanců a deset procent těch současných bude muset propustit. To by znamenalo kolem 11 tisíc lidí. V interním e-mailu to podle agentury Reuters uvedl šéf automobilky Elon Musk. Dodal také, že ekonomiku podle něj čekají těžké časy.


Fiala přijal Morawieckého. Česká a polská vláda společně jednají o energetické bezpečnosti
lidovky.cz | 10:20:00
Do Prahy zamířil polský premiér Mateusz Morawiecki, předseda vlády Petr Fiala ho přijal v Kramářově vile. Členové české a polské vlády jednají o energetické bezpečnosti, přípravě českého předsednictví v Radě EU v druhé polovině letošního roku a o ruské agresi na Ukrajině. Právě Polsko spolu s baltskými státy prosazuje co nejtvrdší sankce pro režimu Vladimira Putina.


Ares představuje limitku Defender V8 Hardtop, jde o pořádně drahý luxus
Auto.cz | 11:53:00
Limitovaná edice Ares Defender V8 Hardtop slibuje unikátní vzhled, luxusní kabinu a ještě lepší schopnosti v terénu. Zadarmo to ale nebude.


Ford ohlásil nový Mustang, potvrdil i manuální převodovku
Auto.cz | 10:56:00
Automobilka ohlásila investice ve výše 3,7 miliardy dolarů, část půjde také na výrobu nového Mustangu.


Česko v noci na sobotu zasáhnou silné bouřky, lokálně hrozí přívalové deště
aktuálně.cz | 11:37:24
Bouřky budou doprovázet nárazy větru o rychlosti až 70 kilometrů v hodině. Přívalové deště mohou rozvodnit menší toky a zatopit podjezdy nebo sklepy.


Dovolenkové skvosty Evropy. Dokážete na slepé mapě najít oblíbená letní letoviska?
aktuálně.cz | 11:35:35
Prověřte své znalosti evropských letovisek a oblíbených měst, kam lidé nejčastěji míří na dovolenou.


"Nadechněte se." Policie zveřejnila dramatické záběry z evakuace domova v Roztokách
aktuálně.cz | 11:08:00
Video odhaluje dramatické momenty při záchraně několika desítek seniorů, kteří zůstali uvězněni v budově zasažené plameny.


Šimáně nechce obnovit lety do Bruselu. Ministrům hrozí, že budou muset létat oklikou
aktuálně.cz | 10:37:34
Česká vláda neuspěla s pokusem zajistit si dostatek leteckých spojů do Bruselu během předsednictví EU. ČSA před časem linku zrušily.


V létě do Chorvatska s jediným čipem. E.ON spouští roaming pro nabíjení elektromobilů
aktuálně.cz | 09:50:00
Elektromobilita konečně dohání digitalizaci. S jednou aplikací nebo čipem lze zaplatit u 9000 stanic, od července pokryje i Slovinsko a Chorvatsko.


Zásah v roztockém alzheimer centru skončil, hasiči předali objekt majiteli
Denik.cz | 11:35:00
Zásah hasičů v roztockém alzheimer centru je oficiálně ukončený, objekt v pátek předali majiteli. Při středečním požáru v něm zemřeli dva lidé, 55 se zranilo. Vyšetřování příčiny požáru potrvá zřejmě několik měsíců, bude třeba zpracovat řadu znaleckých posudků, řekly ČTK mluvčí středočeských hasičů Tereza Sýkora Fliegerová a středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Policie vyšetřuje případ jako podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Škoda dosáhla asi 70 milionů korun.


Popelka, Osada havranů i sůl. Pohádka Zakletá jeskyně míchá ďábelský mix
Denik.cz | 11:22:00
/VIDEO/ Zakletá jeskyně. Nová koprodukční česko-slovensko-maďarská pohádka doputovala do kin a míchá ďábelský koktejl. Je to až k nevíře, co všechno se do scénáře autorky a režisérky Mariany Čengel Solčanské vešlo.


Svoje rady ať si vláda nechá, říká odborář a adept na prezidenta Josef Středula
Denik.cz | 10:20:00
Největší odborovou centrálu vede od roku 2014. Mezi továrním osazenstvem vždy působil trochu nepatřičně, protože zásadně chodí v obleku a nevypadá jako lidový vůdce. Je to ale jen povrchní hodnocení. Josef Středula je velmi urputný obránce práv zaměstnanců a současná vládní politika se mu ani trochu nelíbí.


Učebna s roboty, rozkvetlá zahrada. Gymnázium se proměnilo i díky fondům EU
Denik.cz | 10:03:00
Gymnázium a Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky Zlín (GJŠ) najdete v budově někdejšího Baťova Studijního ústavu na jižním okraji Zlína, přímo v sousedství Památníku Tomáše Bati. V budově, která připomíná nejlepší léta Zlína, již třetím rokem slouží studentům modernizované třetí patro, které vzniklo za podpory z evropských fondů v rámci projektu vybudování Přírodovědně-technického a jazykového centra školy. Ten fondy EU podpořily 14 miliony korun.


Reuters: Tesla hodlá propustit 10% zaměstnanců kvůli obavám z nepříznivého vývoje ekonomiky
Kurzy.cz | 11:21:59
Podle zpráv agentury Reuters Tesla informovala své zaměstnance o plánu na propuštění cca 10% z nich. Agentura se odvolává na firemní interní dokument, který má k dispozici.Šéf automobilky Elon Musk už na začátku týdne vyzval všechny zaměstnance, aby&helli


Ústecký kraj podpoří v roce 2022 komunitní život na venkově
Kurzy.cz | 11:20:37
Rozvoj venkovských oblastí je finančně podporován z evropských fondů prostřednictvím místních akčních skupin. Regionální aktéři v území i přesto postrádají možnost podporovat drobný komunitní život a spolkovou činnost v obcích, což je zejména na venkov...


Návrat k přírodě - nový trend cottagecore je ztělesněním zdravého venkovského životního stylu, který volá po pomalejším způsobu života
Kurzy.cz | 11:11:24
Srdce domova tehdy tvořila především kuchyně a jídelna . Zde se pravidelně scházela celá rodina, aby poobědvala u prostřeného stolu. Nelze se tedy divit, že se právě v těchto místnostech vyskytuje cottagecore nejčastěji. Zrcadlí se v použitých materiálech


EU adopts sixth package of sanctions against Russia - Russia's war on Ukraine
Kurzy.cz | 11:09:22
Sanctions are among the EU's most visible, direct and powerful responses to Russia's brutal and unprovoked attack on Ukraine, including systemic violence and atrocities against the civilian population.


Firmy se zbavují zbytečné administrativy - pomáhá jim v tom automatizace zaměstnaneckých výdajů
Kurzy.cz | 10:56:55
Zatímco v zahraničí je pojem Expense Management zavedený, v České republice si firmy přínos tohoto řešení – na rozdíl od kategorií jako je CRM či eLearning – uvědomují pomaleji. Jedná se přitom o užitečný nástroj, pomocí kterého firmy minimalizují svou „z


Počet krádeží vloupáním po covidovém roce znovu stoupá, téměř o 50 % - zloděje může odradit automatizace
Kurzy.cz | 10:48:41
Zatímco před několika lety bylo možné sledovat dlouhodobý pokles trestné činnosti, v posledních měsících se trend otočil. A to včetně krádeží vloupáním do rodinných domů. Jen od začátku roku policisté zaznamenali přes 800 těchto případů, v minulém roce pa


Milostivé léto II by mělo začít 1. 9. 2022 a skončit 30. 11. 2022
Kurzy.cz | 10:40:00
Umožní lidem zbavit se vymáhaných dluhů, které jsou v exekuci u veřejných institucí a státních či polostátních firem tím, že zaplatí jen původní dlužnou částku a k tomu 1 815 Kč exekutorovi.


Ve střední Evropě chybí přes 27 000 ojetin, nabídku nestíhá doplňovat ani masivní dovoz. Ojetiny na trhu jsou starší, přesto stojí víc než před rokem. Za 3 roky ceny stouply o 40 %.
Kurzy.cz | 10:28:30
Počet ojetin, které jsou v nabídkách inzertních serverů ve střední Evropě, oproti dubnu vzrostl. Přibylo lehce přes 46 500 aut. V Česku přibylo skoro 14 000 vozů, v Polsku přes 30 500, na Slovensku skoro 3 500 aut a v Maďarsku se nabídka mírně ztenčila.


Moody's: Česku zhoršení ratingu bezprostředně nehrozí. Jde o dobrou zprávu pro Fialovu vládu, důvodem je zejména poměrně nízké celkové zadlužení země
Kurzy.cz | 10:16:55
Dobrou zprávu nese ratingová agentura Fialově vládě: buďte v klidu, rating vám teď nezhoršíme. Česko si prý dokonce může dovolit osekávat dluh pomaleji než okolní země. Potvrzuje se tak, že veřejné finance ČR nejsou v rozvratu, jak se loni mylně tvrdilo&h


Státní tajemník Miloslav Stašek přijal delegaci Americké obchodní komory při EU
Kurzy.cz | 10:16:00
Státní tajemník dne 1. června t.r. jednal s delegací zástupců evropských poboček amerických firem sdružených v Americké


Soupis hospodářských zvířat v Moravskoslezském kraji k 1. 4. 2022 - 88 tisíc kusů skotu
Kurzy.cz | 10:13:30
V Moravskoslezském kraji bylo podle soupisu hospodářských zvířat k 1. 4. 2022 chováno 88,0 tisíce kusů skotu, 30,0 tisíce prasat, 13,2 tisíce ovcí, 2,0 tisíce koz, 2,7 tisíce koní a 994 tisíc kusů drůbeže. Republikové podíly kraje, které se...


Vzniká evropský standard pro zelené dluhopisy
Kurzy.cz | 10:09:07
Evropská unie přijímá další nařízení v rámci balíčku opatření pro podporu a rozvoj financování udržitelného růstu a přechodu na klimaticky neutrální hospodářství. Navrhované…


Na Hané začíná samosběr jahod - Cena jahod například v Olomouci zůstala stejná jako loni, 75Kč/kg
Kurzy.cz | 10:05:00
Začíná samosběr jahod. Ovoce se zaručeným místem původu - na Hané začal samosběr jahod. První zájemci dnes zaplnili pole v olomouckém Slavoníně, sbírat už se ale dá i jinde. Pěstitelé si navzdory suchému jaru úrodu pochvalují.


Generální ředitelství cel bude mít nového šéfa. Stane se jím Marek Šimandl
Kurzy.cz | 10:00:00
Od 8. 7. 2022 bude mít Generální ředitelství cel (dále GŘC) nového šéfa. Bude jím Marek Šimandl, kterého do funkce jmenuje ministr financí Zbyněk Stanjura. Do doby nástupu nového generálního ředitele povede GŘC Pavel Kotraba, současný 1. zástupce GŘ té...


Pardubice: Podnikatelé pozor - Startovací a kreativní vouchery jsou zpět
Kurzy.cz | 09:59:12
Podnikatelé a firmy z Pardubického kraje mohou opět žádat o startovací a kreativní vouchery pro svůj rozvoj. Ty startovací se v loňském roce setkaly s nebývalým zájmem žadatelů, kteří chtěli nastartovat své podnikání a i letos je očekáván velký zájem.


V OP TAK je pro podnikatele připraveno 81,5 miliardy korun
Kurzy.cz | 09:18:27
Na podporu českých podnikatelů se v období 2021–2027 zaměří nový Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK)


Zámek Ploskovice - Tip na výlet s DÚK
Kurzy.cz | 09:17:32
Doporučujeme vám příjemný rodinný výlet na zámek Ploskovice, který se nachází nedaleko Litoměřic. Pokud si chcete odpočinout od řízení a nestresovat se hledáním parkovacího místa, využijte služeb Dopravy Ústeckého kraje.


Aktuální podmínky cestování do Finska a návratu do ČR - cestující mohou být vyzváni, aby prokázali bezinfekčnost
Kurzy.cz | 08:50:00
AKTUALIZUJEME - Při cestě z České republiky do Finska mohou být cestující vyzváni, aby prokázali svou


Od napadení Ukrajiny Ruskem uběhlo 100 dní. Pomoc Česka bude pokračovat
Kurzy.cz | 08:00:00
Přes 360 tisíc dočasných ochran, zdravotně-humanitární pomoc přímo na Ukrajině, koordinace bezprecedentní migrační vlny v Česku i podpora našich občanů, kteří Ukrajincům pomáhají. Sto dní od začátku ruské agrese válka nekončí, stejně tak ale nekončí po...


Pomoc těm, kteří nemohou pracovat na plný úvazek, aby si zajistili příjem vlastní prací a byli ekonomicky nezávislejší, sleva na sociální a zdravotní pojištění
Kurzy.cz | 08:00:00
POMÁHÁME těm, kteří nemohou pracovat na plný úvazek, aby si zajistili příjem vlastní prací a byli ekonomicky nezávislejší. Zavádíme slevu na sociální a zdravotní pojištění pro zaměstnavatele ve výši 5 % na částečné úvazky.


Zajímavé, ale neužitečné. Dominik Stroukal má v ruce dva čipy, za budoucnost placení je však nepovažuje
Euro | 10:38:53
Hlavní ekonom Platební instituce Roger Dominik Stroukal se léta pohybuje na české kryptoměnové, čipovací a fintechové scéně. V levé ruce má dva NFC čipy. Jeden slouží k převodu bitcoinů, druhý nahrazuje klasickou kreditní kartu. Přiznává však, že placení čipem není příliš praktické, a tak se hromadného čipování nejspíš nedočkáme.


Brusel vyšetřuje státní peníze pro české provozovatele DVB-T2
lupa.cz | 12:13:59
Evropská komise zahajuje hloubkové šetření české státní podpory provozovatelů zemského digitálního televizního vysílání. České radiokomunikace, Digital Broadcasting a Česká televize mají dostat od státu kompenzace technických nákladů spojených s přechodem jejich multiplexů na DVB-T2.


Marcel Kolaja (Piráti): Evropská komise chce zavést plošné šmírování, proti zneužívání dětí online přitom jde bojovat jinak
lupa.cz | 10:13:52
Lze proti zneužívání dětí v online prostoru bojovat i jinými prostředky než skenováním soukromých zpráv? A v jakém stavu jsou další chystané evropské regulace online prostředí?


Ukrajina chce být „de facto“ člen NATO, Rusko předvolá západní média
idnes.cz | 13:41:00
Severoatlantická aliance by měla v debatách o své strategii na dalších deset let zvážit, zda Ukrajině neudělit „de facto“ členství spíše než „de iure“, řekl v pátek ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov. Ruská diplomacie si na začátku příštího týdne předvolá vedení amerických médií působících v Rusku. O nových opatřeních informovala mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.


Žena na elektrokoloběžce se během pěti minut srazila se dvěma cyklisty
idnes.cz | 13:40:00
Pětadvacetiletá žena měla ve středu v Hradci Králové hned dvě dopravní nehody v pětiminutovém intervalu. Na elektrokoloběžce se srazila nejdříve s cyklistkou, poté byli policisté přivoláni k další nehodě, kdy se řidička koloběžky srazila s cyklistou. Nikdo z nich neměl na hlavě helmu.


Do českého předsednictví vkládáme velké naděje, řekl šéf sudetských Němců
idnes.cz | 13:36:00
Nadcházející české předsednictví Evropské unii se může plně spolehnout na podporu Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL), jež zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Před začátkem sjezdu to v pátek prohlásil jejich nejvyšší představitel Bernd Posselt. Kvůli ruské invazi na Ukrajinu prý mají od předsednictví velká očekávání.


Tři čtvrtiny lidí s postižením se setkaly s násilím. Na policii se ale neobrací
idnes.cz | 13:15:00
Většina lidí se zdravotním postižením se ve svém životě setkala s předsudečným násilím. Podle výzkumu neziskové organizace In Iustitia se tento problém týká 75 procent z nich. Většina se přitom nikdy neobrátí na policii, bojí se bagatelizace a neporozumění ze strany úřadů.


Řidič při honičce naboural a chtěl hlídce utéct, zaběhl do policejní školy
idnes.cz | 13:05:00
Kuriózní dohru měla policejní honička na Sokolovsku. Zdrogovaný řidič tam hlídce nejdřív zběsile ujížděl v autě. Když havaroval, chtěl zmizet po svých, vběhl však přímo do areálu policejní školy.


OBRAZEM: Kosení zdar! Nadšenci brzy ráno ručně posekali louku ve Stromovce
idnes.cz | 13:04:00
V pátek ráno se ve Stromovce opět sešli příznivci sečení i náhodní kolemjdoucí, kteří měli za úkol pokosit květnatou louku v oblíbeném parku v Praze 7. Tam si lidé už podeváté mohli vyzkoušet, jak o louky pečovali naši předci. Na místě opět nechyběla hudba, pohoštění ani pálenka.


V Česku menstruační volno zatím nebude. Ženy by znevýhodnilo, tvrdí političky
idnes.cz | 13:00:00
Španělky trpící bolestivou menstruací dostanou každý měsíc až tři dny menstruačního volna, upravuje nový zákon. České političky si však nejsou jisté, jestli by uzákonění volných dnů na menstruaci ženám u nás pomohlo. Mohlo by mít spíš opačné dopady. Je však potřeba, abychom o periodě ve společnosti více mluvili, shodly se.


Něco se odpustit nedá, říká Iveta Vítová. Krátce po narození syna se rozvádí
revue.idnes.cz | 12:00:00
Iveta Vítová Lutovská prochází velkou životní změnou. Moderátorce a podnikateli Jaroslavu Vítovi se po jedenácti letech rozpadlo manželství. Česká Miss 2009 přiznala, že vztah s manželem se už zachránit nedá. Partneři se rozešli jen krátce po narození jejich druhého dítěte, syna Matěje.


Češi šli bez výbavy na Dachstein, horská služba je zachránila vrtulníkem
idnes.cz | 12:29:00
Dva turisté z Česka uvázli ve čtvrtek v horách během túry v oblasti rakouského Dachsteinu, protože s sebou neměli potřebné vybavení. Zachránila je horská služba, která pro ně přiletěla vrtulníkem.


Výrobce nábytku vyhořel, po dvou měsících obnovil výrobu a dohání ztrátu
idnes.cz | 12:12:00
Před necelými dvěma měsíci to vypadalo na katastrofu, z níž se podnik bude jen těžko dostávat. Dnes je všechno jinak. Výrobce nábytku Intermont v Krucemburku na Havlíčkobrodsku, který na počátku dubna vyhořel, se zvedl z popela a v rekordně krátkém čase obnovil výrobu.


Nový Renault Scénic vykreslen podle konceptu. Jak se vám líbí?
Auto.cz | 12:51:00
Scénic je jednou z mála modelových řad, která přežije i v moderní éře francouzské automobilky. Po představení konceptu se můžeme podívat, jak asi bude vypadat jeho sériová verze.


Kopie kalendária na orloji je kulturní ostuda. Autor se chce zviditelnit, říká Patka ze spolku Za starou Prahu
iHned.cz | 13:32:00
„Považuji to za záměr, za snahu autora na sebe upozornit. Vrtá mi hlavou, jak to, že se na tak extrémní rozdíly nepřišlo během kontrolních dnů,“ říká Milan Patka ze spolku Za starou Prahu, který jako první upozornil na to, že kopie,...


Když krachuje autoland, krvácí všichni
iHned.cz | 12:13:00
Stará známá poučka dobrého investora zní, nedávej všechna vajíčka do jednoho košíčku. Ta stará poučka ovšem počítá s tím, že dotyčný má spoustu vajec a spoustu košíčků. Bohužel, Česká republika v téhle situaci není a nikdy nebyla. I s ultralevnou...


Začátek doby dluhopisové je velmi blízko. Užijme si ji
iHned.cz | 11:03:00
Éra nízkých úrokových sazeb v České republice je pryč. Centrální banka během necelého jednoho roku zvedla úroky skoro o šest procentních bodů, ty se tak dostaly na nejvyšší úroveň od konce 90. let a zřejmě zde nějakou dobu setrvají. Inflační realita...


Česko není pro investory zemí zaslíbenou
iHned.cz | 09:54:00
Česká republika sice navenek deklaruje zájem o investory, kteří by mohli postavit továrny na výrobu baterií do aut nebo čipů, ve skutečnosti jim ale nemá moc co nabídnout. Stát si navíc manévrovací prostor vykolíkoval tak nešťastně, že zde ani není...


Mezera mezi elektromobily
Kurzy.cz | 13:49:03
RŮST: Podle údajů IEA vzrostl v 1. čtvrtletí celosvětový prodej elektromobilů (EV) o 75 %, čímž celosvětový vozový park dosáhl 18,5 milionu, a to díky politické podpoře dotací a mandátů a opatřením průmyslu v oblasti nových modelů a delších dojezdů.


Narození v Libereckém kraji v roce 2021: 4386 dětí ve většině se jednalo o chlapce a 54% přivedly na svět nesezdané páry
Kurzy.cz | 13:48:32
V roce 2021 se v Libereckém kraji živě narodilo 4 386 dětí, ve většině případů se jednalo o chlapce. Více než 54 % živě narozených přivedly na svět nesezdané páry. Nejfrekventovanějším měsícem porodu byl červenec, nejméně dětí se narodilo...


Strategie inteligentní specializace pomůže ČR lépe zacílit výdaje na výzkum a inovace
Kurzy.cz | 13:24:17
Aktuální bezpečnostní a energetická situace jasně ukázala strategický význam technologií a inovací. Při řešení společenských výzev a


Jihomoravský kraj připravuje digitální technickou mapu. Podle zákona ji musí zpracovat do poloviny příštího roku.
Kurzy.cz | 13:11:00
Jihomoravský kraj připravuje digitální technickou mapu. Podle zákona ji musí zpracovat do poloviny příštího roku. Má zaznamenat polohu silnic, staveb nebo inženýrských sítí. Lidé, kteří staví, nebo taky samosprávy díky ní najdou údaje o infrastruktuře na&


Zelený středový pás v Tyršově ulici v Plzni se už zelená
Kurzy.cz | 13:03:57
Ozelenění středového pásu v Tyršově ulici je jedním z projektů tzv. modrozelené infrastruktury, který pomůže zkrášlit prostor původně vyhražený pro tramvajovou trať.


ČKAIT: Chceme kvalitní bydlení jako v západní Evropě? Nebraňme se evropským normám
Kurzy.cz | 12:56:14
Nepotřebujeme, aby obytné místnosti měly přímé denní osvětlení a přímé větrání. Tak by se dal vyložit názor řady poslanců, kteří přesně před rokem umožnili vypuštění tohoto požadavku z návrhu nového stavebního zákona. Ačkoliv se daný parametr po bouřlivýc


Sázky na úspěch Fedu a solární energetická cesta - Perly týdne
Kurzy.cz | 12:38:00
Podle BofA nyní na měnových i akciových trzích rozhoduje sentiment, John Berger ze společnosti Sunnova míní, že řešením rostoucích cen energií mohou být residenční solární systémy.


MF: Dotazník zaměřený na finanční inovace v České republice
Kurzy.cz | 12:35:00
Ministerstvo financí v květnu zahájilo projekt, jehož cílem je podpořit potenciál financích inovací a využití dat ve finančních službách v České republice. Dotazník je možné vyplnit do konce června 2022.


12.h - akciové trhy v lehce pozitivní náladě vyhlížejí klíčová US data z trhu práce, měny, ropa a zlato také vyčkávají
Kurzy.cz | 12:22:14
Evropské akciové trhy dnes dopoledne lehce rostou v očekávání klíčového reportu o vývoji pracovního trhu v USA. Od květnového reportu trh očekává tvorbu nových míst na úrovni 328 000 oproti 100 000 v dubnu.


Nulové znečištění – velké množství evropských vod ke koupání splňuje nejvyšší normy kvality
Kurzy.cz | 12:05:19
Z dnes zveřejněné výroční zprávy o vodách ke koupání vyplývá, že v roce 2021 splňovalo téměř 85 % evropských lokalit ke koupání ty nejpřísnější normy Evropské unie, které zajišťují výbornou kvalitu vody.


V oblasti tlakové níže nad JZ a Z Evropou se přesouvá do střední Evropy srážkové pásmo s bouřkami. Nad naše území se budou přesouvat ve večerních a nočních hodinách od jihozápadu z Německa, na Moravu během noci od jihu z Rakouska.
Kurzy.cz | 12:00:00
V oblasti tlakové níže nad JZ a Z Evropou se přesouvá do střední Evropy srážkové pásmo s bouřkami. Odpoledne nad Německem a postupně i Rakouskem budou bouřky zesilovat. Nad naše území se budou přesouvat ve večerních a nočních hodinách od jihozápadu z&hell


ČR se stala partnerskou zemí Německa v oblasti knihovnictví
Kurzy.cz | 11:55:00
Tříleté partnerství českých a německých knihoven bylo slavnostně zahájeno dne 31. 5. 2022 na Nové radnici v Lipsku. Přejeme


Majetek politiků znovu pod veřejnou kontrolou – Sněmovna přijala novelu zákona o střetu zájmů
Kurzy.cz | 11:50:25
Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu zákona o střetu zájmů. Veřejnost díky ní získá za předem stanovených podmínek přístup k informacím o majetkových poměrech politiků. To nebylo možné poté, co Ústavní soud zrušil možnost anonymně přes internet&helli


Důležitá informace pro žadatele o AZV grantovou podporu
Kurzy.cz | 11:47:18
V souvislosti s vypsáním termínu pro předložení žádostí o AZV grantovou podporu dáváme důležité upozornění.


Květnová inflace eurozóny podle odhadů překročila 8 %
Kurzy.cz | 11:46:40
Podle bleskového odhadu Evropského statistického úřadu Eurostat dosáhla roční míra inflace eurozóny v květnu tohoto roku 8,1 %. V porovnání s předchozím měsícem je to další výrazný nárůst z dubnových 7,4 %. Nejvyšší míra inflace se očekává u energií (3...


Komise zahajuje hloubkové šetření českého opatření na podporu provozovatelů zemského digitálního televizního vysílání - Státní podpora
Kurzy.cz | 11:45:00
Evropská komise zahájila hloubkové šetření s cílem posoudit, zda je veřejná podpora, kterou Česko hodlá poskytnout provozovatelům zemského digitálního televizního vysílání (dále jen „DTT“), v souladu s pravidly EU pro státní podporu.


České domácnosti otočily a výrazně zvedly vklady v bankách. Dlužníci se drží - banky mají celoevropsky velmi nízký podíl úvěrů v selhání.
Kurzy.cz | 11:41:21
Vklady obyvatel v bankách, počítáno v korunách i cizí měně celkem, v dubnu meziměsíčně stouply o masivních 35,4 miliardy Kč, což po březnovém poklesu o téměř 26 miliard představuje podstatný obrat .


Objem maloobchodu v dubnu klesl v eurozóně i celé EU
Kurzy.cz | 11:35:56
Podle informací Evropského statistického úřadu Eurostat se objem maloobchodu snížil v dubnu 2022 oproti předchozímu měsíci o 1,3 % v eurozóně i celé EU. Nejvíce se v dubnu maloobchodu dařilo ve Španělsku (+5,3 %), Lucembursku (+3,7 %) a Irsku (+1,9 %),...


Polovina Čechů bezmyšlenkovitě přijímá všechny cookies. Tři čtvrtiny z nich neví, k čemu slouží
Kurzy.cz | 11:27:12
Češi přesně neví, co jsou cookies. K čemu tyto digitální soubory slouží, ví jen čtvrtina uživatelů (26 %). Dubnový průzkum* společnosti Behavio pro Avast (LSE:AVST) dále ukázal, že celá polovina domácí populace dá při návštěvě webu automaticky souhlas ke


ČEZ v Dukovanech odstavil čtvrtý výrobní blok pro výměnu paliva
Kurzy.cz | 11:23:00
Výkon na čtvrtém výrobním bloku Jaderné elektrárny Dukovany začali energetici snižovat dnes v 6:30 hod. ráno a čtyři minuty po 12 hodině blok odpojili od přenosové soustavy. Zahájili tak odstávku, při které vymění čtvrtinu paliva a provedou 15 tisíc pl...


⚠️Výstraha ČHMÚ 🌩 před silnými bouřkami.
Kurzy.cz | 10:59:00
Od jihozápadu se očekává možný výskyt silných bouřek s úhrny srážek kolem 30 mm a nárazy větru až 70 km/h. Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod.


AUDUSD - Graf dne. AUDUSD je jedním z párů, které je třeba sledovat, protože dosáhl důležité technické rezistence.
Kurzy.cz | 10:51:00
Statistiky z amerického trhu práce NFP jsou klíčovou makro událostí dne. Údaje o pracovních místech v USA za květen budou zveřejněny ve 14:30. Očekává se, že vykážou růst zaměstnanosti mimo zemědělství o 320 tisíc. Včerejší report ADP ukázal nárůst zam...


Proč dobrovolně sdělujeme čísla ztrátovosti svých klientů?
Kurzy.cz | 10:40:56
Proč raději kliknout na reklamu brokerské společnosti, která udává, že 70 % účtů jejich klientů je ztrátových, než na reklamu brokera, který tento údaj neudává? Pojďte s námi proniknout do tajů brokerských licencí a naučte se, na jakou ochranu máte jak...


Sudetští Němci vzhlížejí k českému předsednictví a přejí si sjezd ve staré vlasti
ČT24 | 13:43:14
Nadcházející české předsednictví Evropské unii se může plně spolehnout na podporu Sudetoněmeckého krajanského sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. V pátek to na tiskové konferenci v Řezně před začátkem sudetoněmeckého sjezdu prohlásil nejvyšší představitel sudetských Němců Bernd Posselt. Řekl, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu mají sudetští Němci od českého předsednictví velká očekávání. Posselt by rád sudetoněmecký sjezd uspořádal v Česku, pokud by to některé město nabídlo.


Brusel vyšetřuje státní podporu digitálního televizního vysílání v Česku
ČT24 | 12:24:23
Evropská komise (EK) zahájila hloubkové šetření státní podpory, kterou Česká republika hodlá poskytnout provozovatelům zemského digitálního televizního vysílání (DTT), mimo jiné i České televizi. Šetření má posoudit, zda je pomoc v souladu s unijními pravidly pro státní podporu, uvedla Komise v pátečním sdělení. Zahájením šetření se nepředjímá jeho výsledek.


Republikou v noci projdou silné bouřky. Hrozí zatopení sklepů a podchodů, bude také silně foukat
ČT24 | 11:35:40
Silné bouřky, při kterých spadne kolem 30 milimetrů srážek a nárazy větru budou mít rychlost až 70 kilometrů za hodinu, projdou v noci Českem. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, podle které v západní části republiky budou bouřky nejprudší v pátek večer a po půlnoci by se mohlo počasí uklidňovat, zatímco východ zasáhnou bouřky spíše později v noci a zeslábnou až v sobotu ráno.


Soud v Jablonci zamítl žádost o podmíněné propuštění muži odsouzenému na doživotí
ČT24 | 10:53:05
Okresní soud v Jablonci nad Nisou zamítl žádost devětačtyřicetiletého Oto Biedermana o podmíněné propuštění. Na doživotí byl pravomocně odsouzen v roce 1999 za pět nájemných vražd z let 1993 až 1996 v případu takzvaného kolínského gangu.


Šimandl po odchodu z rozvědky nastoupí do čela Generálního ředitelství cel
ČT24 | 10:53:28
Generální ředitelství cel povede Marek Šimandl. Končící ředitel civilní rozvědky nastoupí do nové funkce 8. července, oznámilo ministerstvo financí. Celníci jsou nyní bez generálního ředitele, ke konci května rezignoval Milan Poulíček. Dočasně byl vedením generálního ředitelství pověřen Pavel Kotraba coby první ředitelův zástupce.


Řekni paljanycja! Ruské diverzanty Ukrajinci odhalí podle názvu pro svůj chleba
lidovky.cz | 13:38:52
„Řekni paljanycja!“ křičí kluk a běží za neznámým mužem na sídlišti. Ukrajinský název pro tradiční chléb z droždí se od začátku války stal výrazem, který umožňuje odlišit ruské vojáky od ukrajinských. Rus jej správně nevysloví, píše polský list Gazeta Wyborcza. Výraz používají nejen „dětské hlídky“, kterých je poslední dobou spousta v ulicích, ale i armáda.


Češi šli bez výbavy na Dachstein, horská služba je zachránila vrtulníkem
lidovky.cz | 12:29:00
Dva turisté z Česka uvázli ve čtvrtek v horách během túry v oblasti rakouského Dachsteinu, protože s sebou neměli potřebné vybavení. Zachránila je horská služba, která pro ně přiletěla vrtulníkem.


Sto dnů války: Ukrajina trpí a hraje o přežití, Putin spoléhá na lhostejnost světa
lidovky.cz | 12:06:00
Vraťme se nyní do 23. února, do dne předtím, než prezident Vladimir Putin zahájil Ruskou plnohodnotnou invazi na Ukrajinu. Tehdy se svět mohl domnívat, že dny ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského jsou sečteny. Koneckonců ruská armáda co do výdajů převyšovala tu ukrajinskou v poměru deset ku jedné. Válka na Ukrajině ale trvá už sto dní.


Tři měsíce války on-line: Neopomenout ani jeden osud
Respekt | 10:45:00
Práce ukrajinského média očima novináře Antona Semiženka


Za férové poplatky. Koncesionářské platby za ČT jsou nastaveny nespravedlivě
lidovky.cz | 12:00:00
Veřejnoprávní Česká televize údajně chystá škrty ve výši až devět set milionů českých korun. Bude se patrně rušit kanál (nejen) pro seniory ČT3, budou se propouštět zaměstnanci, omezí se mj. tvorba regionálních studií, zejména toho ostravského.


Brusel vyšetřuje státní podporu, kterou chystá Česko pro digitální televizní vysílání
aktuálně.cz | 12:32:32
Šetření má posoudit, zda je pomoc v souladu s pravidly Evropské unie pro státní podporu, uvedla komise v pátečním sdělení.


Fiala: Jediným řešením války je vítězství Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 13:51:00
Česko a Polsko se shodují, že jediným řešením rusko-ukrajinského konfliktu je vítězství Ukrajiny v boji o svobodu a nezávislost. Po dnešním společném zasedání české a polské vlády v Praze to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Ministři podle něj probírali, co mohou obě země i Evropská unie pro Ukrajinu dál dělat. Polský premiér Mateusz Morawiecki poděkoval Česku za jeho postoj k Ukrajině, společné snahy podle něj zvyšují šance na ukrajinské vítězství.


Evropská komise vyšetřuje státní podporu digitálního televizního vysílání v ČR
Eurozpravy-domácí | 12:10:00
Evropská komise (EK) zahájila hloubkové šetření státní podpory, kterou Česká republika hodlá poskytnout provozovatelům zemského digitálního televizního vysílání (DTT), mimo jiné i České televizi (ČT). Šetření má posoudit, zda je pomoc v souladu s pravidly EU pro státní podporu, uvedla EK v dnešním sdělení. Zahájením šetření se nepředjímá jeho výsledek.


Pro kauzu Čapí hnízdo už soudce rezervoval jednací síň na září a říjen
Eurozpravy-domácí | 11:24:00
V kauze kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo, ve které čelí obžalobě bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová), si pražský městský soud rezervoval jednací síň na dva týdny v září a jeden týden v říjnu. Soudce Jan Šott, předseda trestního senátu, který se bude kauzou zabývat, ČTK sdělil, že jednání dosud nařízeno nebylo. Zatím také nerozhodl o návrzích na předběžné projednání obžaloby, které Babiš s Nagyovou podali.


Opičí neštovice se v Česku potvrdily za týden v jednom případě
Eurozpravy-domácí | 11:07:00
Laboratoře tento týden vyšetřily kvůli podezření na opičí neštovice vzorky od šesti osob. Potvrdilo se u jedné, o níž pražští hygienici informovali ve středu. Potvrzených případů nákazy v ČR je tak stále šest, všechny v Praze. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Státní zdravotní ústav (SZÚ). Další vzorek k vyšetření podle něj v současné době není hlášený. Odborníci tvrdí, že riziko šíření v populaci je nízké.


Policie zjišťuje, proč v hořícím alzheimer centru umírali lidé bez pomoci
Denik.cz | 13:46:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Jak se mohlo stát, že při středečním požáru domova se zvláštním režimem pro klienty s Alzheimerovou chorobou byla večer ukončena evakuace ve chvíli, kdy uvnitř zůstávali tři lidé? Tři lidé, kteří v té chvíli nikomu nechyběli – a nikdo se po nich nesháněl?


Záběry, které vyděsily svět. Indové jsou bez vody, pro pár litrů riskují životy
Denik.cz | 13:00:00
Nic pro osoby trpící závratěmi. Video, které v těchto dnech obletělo sociální sítě, ukazuje Indku, která zdolává obrovskou studniční skruž bez lana či postroje. Závrať, nezávrať, žena bohužel nemá na vybranou. V okolí vesnice Ghusiya ve středoindickém státě Madhjapradéš totiž vyschly veškeré studny i rybníky.


Češi se vrhli na samosběr jahod. Cena je proti obchodům někdy i poloviční
Denik.cz | 12:44:00
S koncem května začal v Česku oblíbený samosběr jahod a plantáže jsou od té doby obležené lidmi. Ti si sice trochu potrápí záda, ale zase oceňují, že v době rekordní drahoty dají za vlastnoručně nasbírané jahody o dost méně peněz než v kamenných obchodech a supermarketech.


Široké sukně, tvíd i kostýmy. Styl Alžběty II. prošel za vlády razantní proměnou
Denik.cz | 12:17:00
Alžběta II. je nejen nejdéle vládnoucím panovníkem v historii britské monarchie. Je také módní ikonou. Za sedmdesát let své vlády, kdy je neustále všem na očích, si vybudovala jedinečný styl. V současnosti je známa především svými barevnými kostýmy a klobouky, v počátcích její vlády bylo ovšem její "uniformou" něco zcela jiného. 


Podobný masakr jako při dnu D. Čína má moc dobýt Tchaj-wan, ale za krvavou cenu
Denik.cz | 12:06:00
Má více vojáků, více raket, více lodí. Pokud se Čína po vzoru ruské invaze rozhodne vojensky ovládnout ostrovní stát Tchaj-wan, pravděpodobně to zvládne. A nezabrání tomu ani pomoc ze Západu, naznačují odborníci. Pokud se však Si Ťin-pching k válce skutečně odhodlá, bude to za cenu obrovských ztrát.


Brněnský magistrát se pokusí přesunout Romy od nádraží na blízký pozemek
Denik.cz | 11:41:00
Brněnský magistrát se pokusí přesunout romské uprchlíky z Ukrajiny od hlavního železničního nádraží, kde v posledních týdnech nocují, na volný pozemek mezi Benešovou ulicí a Kolištěm. Postaví tam stany, toalety a další zázemí. Na travnatém ostrůvku před nádražím jsou v posledních dnech desítky Romů z ukrajinsko-maďarského pomezí, mnozí přijíždějí do Česka kvůli výplatě dávky a poté se zase vracejí zpět.


Při nehodě v Doubí se zranili tři lidé. Srážka zcela uzavřela silnici na Prahu
Denik.cz | 11:36:00
Dopravní nehoda dvou nákladních automobilů v pátek 3. června zcela ochromila provoz na silnici R35 v Doubí. Kvůli nehodě, při níž byli zranění tři lidé, je nyní silnice neprůjezdná a ještě nějaký čas bude.


Rusko si předvolá vedení amerických médií v Moskvě, chystá odvetná opatření
Eurozpravy-zahraniční | 12:23:00
Rusko podnikne ta nejpřísnější možná odvetná opatření, pokud nebude ve Spojených státech normalizovaná práce ruských novinářů a médií. Oznámila to dnes mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová, podle které si ruská diplomacie v Moskvě na začátku příštího týdne předvolá vedení amerických médií působících v Rusku, píše agentura TASS.


Česko hodlá během předsednictví vysvětlovat nutnost přijetí Ukrajiny za kandidáta EU
Eurozpravy-zahraniční | 12:00:00
Česko bude jako předsednická země EU podporovat přijetí Ukrajiny za kandidátskou zemi na vstup do unie. Bude vysvětlovat ostatním státům EU, proč je tento krok důležitý i v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu, která trvá už sto dní. Místopředsedkyni ukrajinského parlamentu Olenu Kondratjukovou o tom dnes ujistil místopředseda Senátu Jiří Růžička z klubu Starostů.


Válka na Ukrajině nebude mít vítěze, varoval koordinátor OSN
Eurozpravy-zahraniční | 11:35:00
Válka na Ukrajině nebude mít vítěze, řekl koordinátor OSN pro tuto zemi Amin Awad. Podle agentury AFP v prohlášení vyzval k ukončení konfliktu, který před 100 dny začal ruskou invazí. V rozhovoru, který zveřejnila OSN, Awad dodal, že je naděje na konec války, protože její pokračování si nebude moci ani jeden ze států dovolit.


Slovensko tvrdí, že embargo na ruskou ropu dopadne nejvíce právě na něj
Eurozpravy-zahraniční | 11:03:00
Důsledky částečného embarga na dovoz ruské ropy do Evropské unie dopadnou z členských zemí EU nejhůře na Slovensko. ČTK o tom dnes informovalo slovenské ministerstvo hospodářství.


Musk: Tesla musí propustit deset procent lidí
Eurozpravy-ekonomika | 13:42:00
Americká automobilka Tesla zastavuje v celém světě nábor nových zaměstnanců a deset procent těch současných bude muset propustit. To by znamenalo kolem 11.000 lidí. V interním e-mailu to podle agentury Reuters uvedl šéf automobilky Elon Musk. Dodal také, že ekonomiku podle něj čekají těžké časy.


Ztráty ruských důstojníků napříč historií. Které konflikty byly nejkrvavější?
Reflex | 13:30:00
Britské ministerstvo obrany uvedlo, že ruská armáda zápolí v důsledku agresívní války proti Ukrajině se značným úbytkem důstojníků a že v přední linii už bojují i velitelé brigád a praporů. Rusům chybějí dobře vycvičení poddůstojníci (je veřejným tajemstvím, že například v amerických ozbrojených silách je seržant páteří jednotky). Vzhledem k tomu, že nápadně mnoho informací o válce na Ukrajině doprovázejí poznámky typu „zprávy nelze ověřit z nezávislých zdrojů“ a že neexistuje sebemenší naděje, že by Rusko v nejbližší době publikovalo jakékoli pravdivé statistické údaje o „speciální vojenské operaci“, jež vyhnala z domovů milióny nevinných lidí, přivodila smrt tisícům, mnoha dalším nezměrné utrpení a nechává za sebou tupou brutální silou zničená města, zaměřme se na srovnání ztrát ruských/sovětských/ruských důstojníků v minulých konfliktech, jež jsou na rozdíl od války na Ukrajině zmapované poměrně dobře.


Hledá se nejlepší řešení rekordních cen energií. Možná, že to nakonec skončí novou politickou stranou
Reflex | 12:00:00
S velkými obavami sleduji vývoj cen energií. Už dnes je jasné, že na podzim budou ceny několikrát vyšší, než byly před rokem. Řada domácností nebude mít dost peněz na uhrazení dražší hypotéky a ceny plynu a elektřiny. Lidé budou nespokojení. To může zásadním způsobem přepsat politickou mapu v ČR. Blíží se totiž komunální a senátní volby.


Daniel Sloss: Stal se ze mě rozbíječ vztahů a z mýho pořadu speciál proti lásce. To už mi nikdo neodpáře
Reflex | 11:20:00
Začne vyprávět ještě před tím, než se nadechnu k první otázce. „Máte mě tady! V mý radostný verzi! Něco vám povim! Zaspal jsem, moje snoubenka mě vzbudila až pět minut před prvním interview! Jóóó, ten chudák novinář před vámi! Našel unavenou, zmatenou a hrozně nepříjemnou verzi mě samého! Ale teď už jsem v pohodě! Vy jste si mě vylosovala ve skvělým rozmaru!“ Slavný skotský komik zabývající se milostnými vztahy Daniel Sloss (30) v rámci svého velkého turné vystoupí v pátek 3. června v Praze . Asi bude lepší nechat ho… prostě jen mluvit.


Česko bude během předsednictví EU vysvětlovat nutnost přijetí Ukrajiny za kandidáta
Tiscali-zprávy | 13:22:32
Česko bude jako předsednická země EU podporovat přijetí Ukrajiny za kandidátskou zemi na vstup do unie. Bude vysvětlovat ostatním státům EU, proč je tento krok důležitý i v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu, která trvá už sto dní. Místopředsedkyni ukrajinského parlamentu Olenu Kondratjukovou o tom dnes ujistil místopředseda Senátu Jiří Růžička z klubu Starostů.


Podle Bratislavy dopadne embargo na ruskou ropu nejvíce na Slovensko
Tiscali-zprávy | 11:13:17
Důsledky částečného embarga na dovoz ruské ropy do Evropské unie dopadnou z členských zemí EU nejhůře na Slovensko, tvrdí tamní ministerstvo hospodářství. Bratislavská rafinerie Slovnaft už ve čtvrtek uvedla, že schválený nový balíček sankcí proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu postupně ohrozí zásobování středoevropského trhu včetně Česka a následně také slovenského trhu jejími produkty.


Celní správu povede končící šéf rozvědky Marek Šimandl
Tiscali-zprávy | 11:08:50
Novým šéfem Generálního ředitelství (GŘC) cel se od 8. července stane Marek Šimandl, který dosud řídí rozvědku. Šimandl na vlastní žádost z funkce ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) odchází k 7. červenci. Prozatím bude celní správu řídit Pavel Kotraba, který je prvním zástupcem generálního ředitele celní správy. Do konce května byl šéfem celníků Milan Poulíček, který skončil ve funkci z osobních důvodů.


EU vyšetřuje půlmiliardovou podporu, kterou chystá Česko pro digitální televizní vysílání
E15-ekonomika | 12:40:00
Evropská komise zahájila hloubkové šetření státní podpory, kterou Česká republika hodlá poskytnout provozovatelům zemského digitálního televizního vysílání, mimo jiné i České televizi. Šetření má posoudit, zda je pomoc v souladu s pravidly EU pro státní podporu, uvedla Evropská komise.


Kiwi.com loni výrazně snížilo ztrátu, černá čísla čeká až v roce 2025
E15-ekonomika | 12:11:00
Brněnský prodejce letenek Kiwi.com se loni začal zotavovat z pandemického roku 2020. Ztráta přesahující tehdy miliardu korun se podařilo snížit na 304 milionů korun. Tržby se loni meziročně zvýšily o pět miliard korun na 16,9 miliardy korun a dosáhly úrovně mírně přes 50 procent roku 2019. Vyplývá to z výroční zprávy ve Sbírce listin. Vedení společnosti předpokládá, že do zisku se hospodaření podaří vrátit v roce 2025. Naposledy bylo v zisku v roce 2018.


Kam až klesla Alena Schillerová z nejmocnější ženy Česka
E15-ekonomika | 11:23:00
Ukrajina, Babiš, nové varianty různých infekčních nemocí… V českém veřejném prostoru se řeší pořád ta samá témata a téměř není místo na nic jiného. A nedostatkem pozornosti patrně strádají i naši politici… Více se dozvíte v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.


Pražský dopravní podnik vypsal tendr na další část metra D za 25 miliard
E15-ekonomika | 10:59:00
Pražský dopravní podnik vypsal tendr na stavební firmu, která vybuduje úsek trasy metra D z ulice Olbrachtova na Nové Dvory. Vítězná firma postaví tunely, tři stanice a rovněž prostory technologií. Předpokládaná hodnota zakázky je 24,63 miliardy korun. Stavba začne v druhém pololetí příštího roku a potrvá šest let. Nabídky zájemců očekává podnik na začátku letošního září. 


EU vyšetřuje půlmiliardovou podporu, kterou chystá Česko pro digitální televizní vysílání
E15-politika | 12:40:00
Evropská komise zahájila hloubkové šetření státní podpory, kterou Česká republika hodlá poskytnout provozovatelům zemského digitálního televizního vysílání, mimo jiné i České televizi. Šetření má posoudit, zda je pomoc v souladu s pravidly EU pro státní podporu, uvedla Evropská komise.


Kiwi.com loni výrazně snížilo ztrátu, černá čísla čeká až v roce 2025
E15-politika | 12:11:00
Brněnský prodejce letenek Kiwi.com se loni začal zotavovat z pandemického roku 2020. Ztráta přesahující tehdy miliardu korun se podařilo snížit na 304 milionů korun. Tržby se loni meziročně zvýšily o pět miliard korun na 16,9 miliardy korun a dosáhly úrovně mírně přes 50 procent roku 2019. Vyplývá to z výroční zprávy ve Sbírce listin. Vedení společnosti předpokládá, že do zisku se hospodaření podaří vrátit v roce 2025. Naposledy bylo v zisku v roce 2018.


Kam až klesla Alena Schillerová z nejmocnější ženy Česka
E15-politika | 11:23:00
Ukrajina, Babiš, nové varianty různých infekčních nemocí… V českém veřejném prostoru se řeší pořád ta samá témata a téměř není místo na nic jiného. A nedostatkem pozornosti patrně strádají i naši politici… Více se dozvíte v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.


Pražský dopravní podnik vypsal tendr na další část metra D za 25 miliard
E15-politika | 10:59:00
Pražský dopravní podnik vypsal tendr na stavební firmu, která vybuduje úsek trasy metra D z ulice Olbrachtova na Nové Dvory. Vítězná firma postaví tunely, tři stanice a rovněž prostory technologií. Předpokládaná hodnota zakázky je 24,63 miliardy korun. Stavba začne v druhém pololetí příštího roku a potrvá šest let. Nabídky zájemců očekává podnik na začátku letošního září. 


Přehrady světa
Slunečno.cz | 13:50:00
Přehrady svou výškou a objemem patří na všech světadílech mezi monumentální inženýrská díla. Se zavlažovacími kanály se řadí k nejstarším vodohospodářským stavbám světa. Jejich historie má dlouholetou tradici, jedny z prvních přehrad vznikly již ve starověku a to sypané z málo propustných hornin. Nejstarší zachovaná hráz se nachází v Egyptě jižně od Káhiry z doby přibližně 5000 let před n. l. Kromě Egypťanů budovaly přehrady i civilizace...


Ruská invazní vojska přišla za sto dnů války o zbraně za nejméně 200 miliard
idnes.cz | 15:55:00
České armádě by taková suma stačila na kompletní chod včetně masivních investic do modernizace na více jak dva roky. Ruská invazní vojska ztratila na Ukrajině vojenskou techniku v přepočtu za nejméně 200 miliard korun za rovných 100 dní. A to jsou odhady a propočty ještě velmi střízlivé.


Za rozřezanou historicky cennou sochu z hrobky Puppů půjdou do vězení
idnes.cz | 15:53:00
Za loňskou krádež sochy z hrobky rodiny Puppů v Karlových Varech půjdou dva pachatelé nepodmíněně do vězení. Soudkyně okresního soudu v Karlových Varech Ivana Fořtová jim uložila 17 a 33 měsíců vězení a musí zaplatit i škodu 750 tisíc korun.


Favority na prezidenta zůstávají Babiš a Pavel, třetí už je Středula
idnes.cz | 15:25:00
Květnový průzkum preferencí v prezidentské volbě agentury Median ukázal nárůst podpory u Josefa Středuly, který se vyšvihl na třetí místo mezi uvažovanými kandidáty. Na prvním místě se drží expremiér Andrej Babiš a druhý je Petr Pavel.


Pořád jsem tady. Zelenskyj natočil nové „ja tut“ video, je si jistý vítězstvím
idnes.cz | 15:19:00
I po sto dnech jsem tu pořád s vámi. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navázal na své legendární video se vzkazem „ja tut“, kterým po vpádu ruské armády ujistil své spoluobčany, že je okupantům nenechal napospas. Stejně jako tehdy se za něj postavili i členové jeho nejužšího týmu. „Ukrajinu bráníme už sto dní. Vítězství je naše,“ dodává nyní prezident.


Stanjura představil rozpočet na příští rok, schodek má být 295 miliard korun
idnes.cz | 15:14:00
Ministerstvo financí plánuje v prvním návrhu státního rozpočtu na příští rok schodek 295 miliard korun, informovala bez dalších podrobností Česká televize. Šéf resortu Zbyněk Stanjura podle ní tento návrh ve středu představil vládě.


Na jihu Bavorska vykolejil vlak, převrátil se na bok. Na místě jsou tři mrtví
idnes.cz | 15:09:00
Nejméně tři lidé zemřeli a desítky dalších utrpělo těžká zranění, když v pátek po poledni severně od bavorského alpského letoviska Garmisch-Partenkirchen vykolejil dvoupatrový vlak. Část zraněných je ve vážném stavu, uvedla agentura DPA s odvoláním na místní úřady. Proč sjel vlak z trati, zatím není jasné.


Mladík bezvládnou dívku zatáhl v Praze do křoví, tam se ji pokusil znásilnit
idnes.cz | 15:08:00
Policisté zadrželi osmnáctiletého mladíka, který se v březnu pokusil znásilnit dívku. Využil toho, že byla opilá, a její bezvládné tělo přenesl do parku, kde ji osahával. Toho si naštěstí všiml kolemjdoucí, který okamžitě zavolal policejní hlídku a poskytl dívce první pomoc. Policie v souvislosti s případem hledá dvě svědkyně.


KOMENTÁŘ: Kauza H-System a boží mlýny. Že by naděje po 24 letech?
idnes.cz | 15:00:00
Nečekaný posun v kauze H-System po 24 letech: v dubnu soud rozhodl, že dražba areálu byla nezákonná, a teď v úterý ministr spravedlnosti oznámil, že chce z výtěžku tohoto areálu podvedené klienty odškodnit, píše ve svém komentáři pro MF DNES advokátka Hana Kordová Marvanová.


Putin podstoupil léčbu rakoviny a hrozil mu atentát, uvádí tajné služby USA
idnes.cz | 14:57:00
Americké tajné služby vypracovaly zprávu, která rozebírá zdravotní stav Vladimira Putina a potvrzuje rozšířené spekulace, že podstoupil léčbu rakoviny. Ruský prezident také podle ní čelil pokusu o atentát. Američtí představitelé si ovšem chtějí zachovat rozvahu a nepodléhat neadekvátnímu optimismu.


Řidič usnul za jízdy, auto prorazilo plot a zastavilo až o pařez v zahradě
idnes.cz | 14:56:00
Spánek přemohl řidiče, který ve středu odpoledne havaroval na Šumpersku. Čtyřiašedesátiletý šofér Škody Fabie sjel ze silnice a prorazil plot. Auto se zastavilo až o pařez v zahradě.


Počítače či dozimetry. Rusové z Černobylu ukradli i nenahraditelný software
idnes.cz | 14:30:00
Rusové z černobylské jaderné elektrárny ukradli a odvezli vybavení v hodnotě přesahující 135 milionů dolarů, což je v přepočtu více než tři miliardy korun. Mezi položkami je i nenahraditelný software, upravený speciálně pro Černobyl. Ten má důležitou úlohu pro sledování radiace. Rusové jej však nebudou moci používat a Ukrajinci se domnívají, že jej zcizili i proto, aby Černobyl cíleně poškodili.


Muž házel v Plzni kameny na projíždějící auta, nejméně čtyři vozy poničil
idnes.cz | 14:14:00
Zvláštní druh zábavy si vybral opilý muž z Plzně. Nedaleko obchodního centra Olympia házel kameny na auta. Policisté ho zadrželi poté, co se na ně obrátil jeden z poškozených řidičů.


Při střetu náklaďáků sudy piva protrhly plachtu návěsu a vypadly na silnici
idnes.cz | 14:03:00
Sudy s pivem se dopoledne vysypaly na silnici u libereckého Makra. Protrhly totiž plachtu návěsu nákladního auta, které se na hlavním tahu I/35 z Liberce na Prahu srazilo s dalším náklaďákem. Při nehodě se zranili tři lidé.


Musk narazil v Německu, odborářům se nelíbí ultimátum o návratu do kanceláří
idnes.cz | 13:51:00
Šéf Tesly Elon Musk vyzval své zaměstnance, aby se vrátili z home office do kanceláří. Muskovo ultimátum však v Německu čelí odmítavému postoji, na podnikatelova slova krátce na to zareagoval největší německý odborový svaz.


RECENZE: Jak Zakletá jeskyně používá Popelku, Sůl nad zlato i Nšo-či
idnes.cz | 13:15:00
Novinka českých kin Zakletá jeskyně přesně zapadá do tradice „té třetí“ na vánoční obrazovce, tedy pohádky slovenské, ve které krásy přírody zpravidla vítězí nad příběhem.


Uznání odposlechů jako důkazu se nebojím, řekl Půta souzený za přijetí úplatku
idnes.cz | 12:51:00
Korupční kauzu, v níž figuruje i jméno hejtmana Martina Půty, začal ve čtvrtek podruhé projednávat liberecký soud. Půta trvá na své nevině. Podle obžaloby však přijal úplatek více než 800 tisíc korun.


Výjimka pro Česko: produkty z dovezené ruské ropy může nakupovat do prosince 2023
iHned.cz | 15:47:00
Česko bude moci do 5. prosince příštího roku nakupovat produkty z ruské ropy dovezené do Evropské unie ropovodem Družba. Vyplývá to z výjimky, kterou si Praha vyjednala v rámci šestého balíku protiruských sankcí, jenž začal platit dnes odpoledne....


Turci nás nezastaví. Švédové míří do NATO, ale cestu jim kromě Turecka komplikuje i domácí politika před volbami
iHned.cz | 15:16:00
Na švédské cestě do Severoatlantické aliance se vedle tureckého odporu objevila další nepřehledná zatáčka. Poslankyně švédského parlamentu Amineh Kakavabehová se stala ústřední postavou domácího politického handrkování tři měsíce před parlamentními...


Stanjura představil vládě první návrh rozpočtu na rok 2023. Počítá se schodkem 295 miliard korun
iHned.cz | 14:49:00
Ministerstvo financí plánuje v prvním návrhu státního rozpočtu na příští rok schodek 295 miliard korun, uvedla v pátek bez dalších podrobností Česká televize. Šéf resortu Zbyněk Stanjura (ODS) podle ní tento návrh ve středu představil vládě. Pro...


Autonomním vozidlům chybí zdravý rozum. Komplikují dopravu i výjezdy záchranářů
iHned.cz | 14:04:00
Na začátku dubna narazili hasiči v americkém městě San Francisco na nečekaný problém. Když spěchali k požáru a chtěli objet stojící popelářský vůz, zjistili, že v protisměru jim cestu blokuje autonomní vozidlo společnosti Cruise. Ta spadá pod...


Korekce je určitě potřeba, startupový trh byl přehřátý, říká investor Polach z J&T Ventures
iHned.cz | 12:40:00
Kapitálu je na trhu start-upů pro nadcházející období stále dost, fondy ale budou klást větší důraz na fundament mladých firem, říká investiční manažer J&T Ventures David Polach. V rozhovoru pro HN popisuje, jak se současná nejistota na trzích...


Ocitli jsme se v mnohem nebezpečnějším světě, začněme tedy brát evropskou obranu vážně
iHned.cz | 09:41:00
Ruská válka na Ukrajině donutila Evropskou unii řešit dlouhodobé strategické výzvy. Nejnaléhavějším úkolem je ukončit závislost Evropy na dovozu energií z Ruska – tento proces již začal postupným ropným embargem, které do konce roku dosáhne 90...


Bez eura budou brzy země střední Evropy slabší členové EU
iHned.cz | 09:41:00
Zpráva z konference o budoucnosti Evropy, která byla zveřejněna 9. května, vypovídá poměrně dost o obavách Evropanů v unii. I přes současnou ekonomickou krizi, inflaci a dopady války na Ukrajině byla z pohledu střední Evropy vidět jedna důležitá...


Putin slaví úspěch i v Dánsku
iHned.cz | 07:59:00
Vládce Kremlu býval považován za chladnokrevně uvažujícího politika, který se nenechá vláčet emocemi. Čím dál tím víc to ale vypadá, že na začátku jeho ukrajinského tažení byl buď vadný kalkul, anebo ještě hůře neodbytné puzení pocitem, že Rusko bez...


Favority na prezidenta zůstávají Babiš a Pavel, třetí už je Středula
lidovky.cz | 15:25:00
Květnový průzkum preferencí v prezidentské volbě agentury Median ukázal nárůst podpory u Josefa Středuly, který se vyšvihl na třetí místo mezi uvažovanými kandidáty. Na prvním místě se drží expremiér Andrej Babiš a druhý je Petr Pavel.


Na jihu Bavorska vykolejil vlak, převrátil se na bok. Na místě jsou tři mrtví
lidovky.cz | 15:09:00
Nejméně tři lidé zemřeli a desítky dalších utrpělo těžká zranění, když v pátek po poledni severně od bavorského alpského letoviska Garmisch-Partenkirchen vykolejil dvoupatrový vlak. Část zraněných je ve vážném stavu, uvedla agentura DPA s odvoláním na místní úřady. Proč sjel vlak z trati, zatím není jasné.


Ukrajinci v kampani. Vláda má na vše čas, protože všechno dělá dobře
lidovky.cz | 15:04:00
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) tvrdí, že Praha se musí postarat o několikanásobně více uprchlíků než zbytek republiky. Šéf asociace krajů Martin Kuba (ODS) mu oponuje, situace je prý podobná i v ostatních regionech. Nicméně Praha uzavře své uprchlické centrum 15. června a nechá ho prý uzavřené až do doby, než bude vyřešena relokace uprchlíků.


Putin podstoupil léčbu rakoviny a hrozil mu atentát, uvádí tajné služby USA
lidovky.cz | 14:59:14
Americké tajné služby vypracovaly zprávu, která rozebírá zdravotní stav Vladimira Putina a potvrzuje rozšířené spekulace, že podstoupil léčbu rakoviny. Ruský prezident také podle ní čelil pokusu o atentát. Američtí představitelé si ovšem chtějí zachovat rozvahu a nepodléhat neadekvátnímu optimismu.


Do českého předsednictví vkládáme velké naděje, řekl šéf sudetských Němců Posselt
lidovky.cz | 14:08:34
Nadcházející české předsednictví Evropské unii se může plně spolehnout na podporu Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL), jež zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Před začátkem sjezdu to v pátek prohlásil jejich nejvyšší představitel Bernd Posselt. Kvůli ruské invazi na Ukrajinu prý mají od předsednictví velká očekávání.


Ford má problém, Bronco V6 prý trápí fatální selhání motoru
Auto.cz | 15:51:00
Federální úřad NHTSA zahájil vyšetřování nového Fordu Bronco, kterému měly v několika desítkách případů selhat motory.


Koncept Buick Wildcat EV předznamenává kompletní transformaci značky
Auto.cz | 14:55:00
Americká automobilka Buick se pochlubila novým konceptem elektrického kupé s názvem Wildcat EV. Nejde jen o designovou studii, předznamenává kompletní transformaci značky.


Pohled šelmy: Toyota GR 86 Special Edition je dravější a hlasitější
Auto.cz | 13:53:00
V posledních měsících je okolo modelů Toyota GR živo. V případě této nové edice pro model GR 86 doslova.


Favoritem prezidentských voleb je Babiš, Středula je už třetí, ukázal průzkum
aktuálně.cz | 15:29:36
V průzkumu se s necelými třiceti procenty umístil jako první Andrej Babiš (ANO). Druhý je se zhruba dvaceti procenty Petr Pavel, třetí Josef Středula.


Přísný vízový režim pro Rusy zůstane, říká Rakušan. Výjimku dostanou pronásledovaní
aktuálně.cz | 14:03:34
Chceme, aby mladí lidé z Běloruska sdíleli evropské demokratické hodnoty, nikoliv ideologii Lukašenkova režimu, tvrdí Běloruska.


Tuzemská poptávka slábne pod tlakem vysoké inflace (Měsíční předpovědi)
Kurzy.cz | 15:25:35
Průměrná nominální mzda podle našeho odhadu v prvním
letošním čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,0 %, v reálném vyjádření však vlivem
vysoké inflace pravděpodobně klesla o 4,3 %. Očekáváme navíc, že růst
spotřebitelských cen v květnu dále zrychlil na mez...


USD po datech NFP mírně oslabuje
Kurzy.cz | 15:12:41
Americká ekonomika vytvořila v květnu 390 000 pracovních míst ve srovnání s nárůstem o 428 000 v dubnu a nad očekávání trhu ve výši 325 000. Je to nejmenší zisk pracovních míst od dubna 2021. Americké ekonomice stále chybí asi 850 tisíc pracovních míst...


Německo zvedá minimální hodinovou mzdu na 12 EUR = cca 300 Kč
Kurzy.cz | 15:10:41
Dolní komora německého parlemantu dnes schválila zákon předkládaný ministrem práce na navýšení minimální hodinové mzdy ze současných 9,82 na 12 EUR (téměř 300 Kč), což odpovídá zvýšení o cca 22%.


Konečně klidnější týden na devizových trzích (Komentář)
Kurzy.cz | 15:09:53
Na globálních i lokálních devizových trzích
panovala tento týden poklidná nálada. Do určité míry za
tím stály ve druhé polovině týdne zavřené trhy v Londýně
v souvislosti s oslavami 70 let královny na trůnu. Euro proti dolaru
tak v podstatě celý týden ...


Letní dovolenou v České republice plánuje téměř 70 % lidí, utratí za ni víc a plánují ji v průměru na 12,5 dne
Kurzy.cz | 14:42:36
Na letní dovolené Češi plánují strávit v průměru 12,5 dne. Chtějí kombinovat odpočinek a sportovní aktivity jako jsou lehčí procházky, pěší turistika, výletní cyklistika a vodní sporty, aquaparky (40 %). Návštěvu kulturních památek, hradů a zámků zamýšlí


US - ekonomika jako celek v květnu vytvořila 390 000 nových míst a překonala výrazněji odhady trhu
Kurzy.cz | 14:37:53
Americká ekonomika jako celek v květnu podle vládních statistik vytvořila celkem 390 000 nových míst a překonala tak odhady trhu nastavené na cca 328 000 míst. V dubnu ekonomika vytvořila jen cca 100 000 míst. zpráva bude doplněna


Frank na vzestupu. Vysoká inflace by mohla "probudit" švýcarské jestřáby.
Kurzy.cz | 14:31:56
Poslední pevnost padla. Ve Švýcarsku, kterému se do té doby dařilo vyhnout se růstu cen, dosáhla inflace v květnu nejvyšší úrovně za posledních 14 let. Donutí to švýcarskou centrální banku (SNB) zvýšit sazby? Nárůst cen pohonných hmot a potravin v...


Kurzovní lístek ČNB na pátek 03.06.2022
Kurzy.cz | 14:28:16
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 2.6.Změna3.6. Americký dolar USD 1 23.0950 -0.28%23.0290...


Kryptoměnový svět čeká osud dot.com bubliny. Z mnoha tisíc projektů přežije jen zlomek těch nejkvalitnějších a nejpřínosnějších
Kurzy.cz | 14:25:37
Již několik důležitých hráčů v kryptoměnovém sektoru uvedlo, že celý sektor projde v následujících letech hlubokou restrukturalizací, která z trhu vymete několik tisíc jednotlivých kryptoměnových projektů a také množství blockcahinových platforem.


🔽 US500 se stahuje před daty NFP
Kurzy.cz | 14:25:30
Zpráva NFP za květen bude zveřejněna dnes ve 14:30. Je vysoce nepravděpodobné, že by tato zpráva sama o sobě změnila výhled na politiku Fedu v nadcházejících měsících. Masivní pokles zaměstnanosti by samozřejmě mohl Fed odradit od zvyšování sazeb, ale ...


Defenzivní sektory jsou již natlačené investory, u růstu i obecně je lepší kvalita, zajímavý software - RBC
Kurzy.cz | 14:18:00
Lori Calvasina z RBC Capital Markets hovořila v rozhovoru pro Bloomberg o atraktivitě akciového trhu po dosavadní cenové a valuační korekci (viz první část rozhovoru).


Liberec: Na opravu střechy kostela v Semilech věnuje kraj bezmála milion
Kurzy.cz | 14:09:33
Také v letošním roce odsouhlasili krajští radní a zastupitelé poskytnutí peněz na obnovu památek v rámci individuálních dotací.


Evropská unie pozastavuje dovozní cla na ukrajinské zboží
Kurzy.cz | 13:50:00
Na dobu jednoho roku se od zítřka ruší celní kvóty na veškeré zemědělské a potravinářské produkty dovážené z Ukrajiny do Evropské unie. Jeden rok se také nebude uplatňovat systém vstupních cen a cla pro dovoz ukrajinského ovoce, zeleniny a průmyslových...


Lockdown v Šanghaji skončil a lodě v přístavech se pohnuly. Zaplaví teď čínské zboží Ameriku?
Euro | 14:33:52
Přísný lockdown v největším čínském přístavním městě Šanghaj po dvou měsících končí. Obchody, služby, a především továrny se znovu otevřou. To znamená, že všechny zpožděné dodávky zboží z Číny se dají do pohybu. Velká část z nich poputuje do Kalifornie. Tamní přístavy v očekávání růstu importu uvolnily skladové kapacity a nabírají zaměstnance.


Marketingová kouzla Jaromíra Jágra. Proč se u konopí váží každé slovo
Hospodářské noviny | 16:18:00
Legendární hokejista Jaromír Jágr spojil své jméno s novým rodinným e-shopem na výživové doplňky. Podnik jeho matky a sestry spoléhá na to, že slavná značka přitáhne zákazníky ke zboží, kterého jsou plné i další internetové obchody. Vždyť to přece...


Výjimka pro Česko: produkty z dovezené ruské ropy může nakupovat do prosince 2023
Hospodářské noviny | 15:47:00
Česko bude moci do 5. prosince příštího roku nakupovat produkty z ruské ropy dovezené do Evropské unie ropovodem Družba. Vyplývá to z výjimky, kterou si Praha vyjednala v rámci šestého balíku protiruských sankcí, jenž začal platit dnes odpoledne....


Turci nás nezastaví. Švédové míří do NATO, ale cestu jim kromě Turecka komplikuje i domácí politika před volbami
Hospodářské noviny | 15:16:00
Na švédské cestě do Severoatlantické aliance se vedle tureckého odporu objevila další nepřehledná zatáčka. Poslankyně švédského parlamentu Amineh Kakabavehová se stala ústřední postavou domácího politického handrkování tři měsíce před parlamentními...


Stanjura představil vládě první návrh rozpočtu na rok 2023. Počítá se schodkem 295 miliard korun
Hospodářské noviny | 14:49:00
Ministerstvo financí plánuje v prvním návrhu státního rozpočtu na příští rok schodek 295 miliard korun. Informaci České televize dnes ČTK potvrdilo ministerstvo financí. První pracovní rámec příjmů a výdajů rozpočtu na příští rok ve středu...


Autonomním vozidlům chybí zdravý rozum. Komplikují dopravu i výjezdy záchranářů
Hospodářské noviny | 14:04:00
Na začátku dubna narazili hasiči v americkém městě San Francisco na nečekaný problém. Když spěchali k požáru a chtěli objet stojící popelářský vůz, zjistili, že v protisměru jim cestu blokuje autonomní vozidlo společnosti Cruise. Ta spadá pod...


Kopie kalendária na orloji je kulturní ostuda. Autor se chce zviditelnit, říká Patka ze spolku Za starou Prahu
Hospodářské noviny | 13:32:00
„Považuji to za záměr, za snahu autora na sebe upozornit. Vrtá mi hlavou, jak to, že se na tak extrémní rozdíly nepřišlo během kontrolních dnů,“ říká Milan Patka ze spolku Za starou Prahu, který jako první upozornil na to, že kopie,...


Korekce je určitě potřeba, startupový trh byl přehřátý, říká investor Polach z J&T Ventures
Hospodářské noviny | 12:40:00
Kapitálu je na trhu start-upů pro nadcházející období stále dost, fondy ale budou klást větší důraz na fundament mladých firem, říká investiční manažer J&T Ventures David Polach. V rozhovoru pro HN popisuje, jak se současná nejistota na trzích...


Když krachuje autoland, krvácí všichni
Hospodářské noviny | 12:13:00
Stará známá poučka dobrého investora zní, nedávej všechna vajíčka do jednoho košíčku. Ta stará poučka ovšem počítá s tím, že dotyčný má spoustu vajec a spoustu košíčků. Bohužel, Česká republika v téhle situaci není a nikdy nebyla. I s ultralevnou...


Začátek doby dluhopisové je velmi blízko. Užijme si ji
Hospodářské noviny | 11:03:00
Éra nízkých úrokových sazeb v České republice je pryč. Centrální banka během necelého jednoho roku zvedla úroky skoro o šest procentních bodů, ty se tak dostaly na nejvyšší úroveň od konce 90. let a zřejmě zde nějakou dobu setrvají. Inflační realita...


Česko není pro investory zemí zaslíbenou
Hospodářské noviny | 09:54:00
Česká republika sice navenek deklaruje zájem o investory, kteří by mohli postavit továrny na výrobu baterií do aut nebo čipů, ve skutečnosti jim ale nemá moc co nabídnout. Stát si navíc manévrovací prostor vykolíkoval tak nešťastně, že zde ani není...


Ocitli jsme se v mnohem nebezpečnějším světě, začněme tedy brát evropskou obranu vážně
Hospodářské noviny | 09:41:00
Ruská válka na Ukrajině donutila Evropskou unii řešit dlouhodobé strategické výzvy. Nejnaléhavějším úkolem je ukončit závislost Evropy na dovozu energií z Ruska – tento proces již začal postupným ropným embargem, které do konce roku dosáhne 90...


Bez eura budou brzy země střední Evropy slabší členové EU
Hospodářské noviny | 09:41:00
Zpráva z konference o budoucnosti Evropy, která byla zveřejněna 9. května, vypovídá poměrně dost o obavách Evropanů v unii. I přes současnou ekonomickou krizi, inflaci a dopady války na Ukrajině byla z pohledu střední Evropy vidět jedna důležitá...


Putin slaví úspěch i v Dánsku
Hospodářské noviny | 07:59:00
Vládce Kremlu býval považován za chladnokrevně uvažujícího politika, který se nenechá vláčet emocemi. Čím dál tím víc to ale vypadá, že na začátku jeho ukrajinského tažení byl buď vadný kalkul, anebo ještě hůře neodbytné puzení pocitem, že Rusko bez...


Údajné týrání v ostravské Slunečnici jde k soudu. Obžalobě čelí bývalé ošetřovatelky
ČT24 | 15:58:56
Státní zástupkyně obžalovala dvě bývalé ošetřovatelky domova pro seniory Slunečnice v Ostravě-Porubě z týrání klientů. Na dotaz ČT to uvedla mluvčí Okresního státního zastupitelství v Ostravě Jiřina Navrátilová. Policie se situací v domově začala zabývat poté, co server Seznam Zprávy před třemi roky zveřejnil reportáže o údajném ponižujícím chování některých zaměstnanců vůči klientům. Případ teď projedná soud. 


Jourová slibuje, že v zimě bude dost jídla a čím topit. Slovensko má obavy z důsledků protiruských sankcí
ČT24 | 14:49:51
Evropská unie nechce stavět vzdušné zámky, takže nemůže garantovat levné energie pro nadcházející zimu, lidé ale budou mít čím topit a budou mít dostatek potravin. V rozhovoru s německou mediální skupinou RND to prohlásila místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. Slovenské ministerstvo hospodářství v pátek informovalo, že Slovensko důsledky částečného embarga na dovoz ruské ropy do Evropské unie pocítí nejhůře z členských zemí EU. Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov prohlásil, že Severoatlantická aliance by měla v debatách o své strategii na dalších deset let zvážit, zda Ukrajině neudělit „de facto“ členství spíše než „de iure“. 


První návrh státního rozpočtu na rok 2023 počítá se schodkem bezmála tří set miliard
ČT24 | 14:49:27
Ministerstvo financí plánuje v prvním návrhu státního rozpočtu na příští rok schodek 295 miliard korun. Šéf resortu Zbyněk Stanjura (ODS) tento návrh ve středu představil vládě. Pro letošní rok má Česko schválen rozpočet s deficitem 280 miliard korun. Za celý loňský rok skončilo hospodaření státu v rekordním schodku 419,7 miliardy korun.


Haiti je jediná země, kde potomci otroků platili rodinám bývalých pánů
Respekt | 15:56:53
Deník NYT detailně popsal, jak se z úspěšné revoluce zrodila permanentní krize ostrovní země


Na pražském hlavním nádraží v noci na dnešek nocovala více než stovka romských uprchlíků
Eurozpravy-domácí | 16:56:00
Na pražském hlavním nádraží v noci na dnešek nocovala více než stovka především romských uprchlíků z Ukrajiny. Další část z nich se přesunula do stanových městeček v Troji a Malešicích. ČTK to dnes sdělili zástupci iniciativy Hlavák, která běžencům poskytuje humanitární pomoc.


Zhruba polovina domácností v Česku nehlídá svou spotřebu energií
Eurozpravy-domácí | 16:36:00
Zhruba polovina domácností v Česku nehlídá svou spotřebu energií a čeká až na roční vyúčtování. Každý měsíc spotřebované množství sleduje pětina domácností, čtvrtletní přehled má každá osmá domácnost.


Nejvíc lidí věří a zároveň nevěří Fialovi a Babišovi, ukázal průzkum
Eurozpravy-domácí | 16:09:00
Z vrcholných politiků lidé nejvíc věří premiérovi a předsedovi ODS Petru Fialovi a šéfovi opozičního hnutí ANO Andreji Babišovi. Oběma vyslovilo v aktuálním průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) důvěru 39 procent dotázaných.


Lukáškovi se během chvíle změnil život. Léčba je náročná a nákladná, pomoci můžete i vy
Eurozpravy-domácí | 16:07:00
Češi v posledních letech několikrát prokázali, že jim osudy druhých nejsou lhostejné, stačí zmínit vlny solidarity během epidemie covidu či války na Ukrajině. Pomoci můžete také rodině malého Lukáška, jemuž se před dvěma lety během chvíle změnil život.


Nejvyšší podporu v prezidentských volbách má i nadále Babiš a Pavel. Vzrostl Středula
Eurozpravy-domácí | 15:38:00
Nejvyšší podporu v prezidentských volbách má i nadále předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš a armádní generál ve výslužbě Petr Pavel. Vzrostly preference odborového předáka Josefa Středuly, který v minulém měsíci oznámil svůj záměr kandidovat na prezidenta.


První návrh rozpočtu na rok 2023 počítá se schodkem 295 miliard
Eurozpravy-domácí | 15:14:00
Ministerstvo financí plánuje v prvním návrhu státního rozpočtu na příští rok schodek 295 miliard korun, uvedla dnes bez dalších podrobností Česká televize. Šéf resortu Zbyněk Stanjura (ODS) podle ní tento návrh ve středu představil vládě.


Česko je oficiálně bez ptačí chřipky
Eurozpravy-domácí | 14:44:00
Česko je oficiálně zemí bez výskytu ptačí chřipky, oznámila Světová organizace pro zdraví zvířat (WOAH). Podle Státní veterinární správy (SVS) je to důležitý krok pro uvolnění obchodu s drůbeží se státy mimo EU. V tiskové zprávě o tom dnes informoval ČTK mluvčí SVS Petr Vorlíček.


Kyjev: Ukradené obilí z Ukrajiny koupilo několik zemí včetně Turecka
Eurozpravy-zahraniční | 14:29:00
Ukradené obilí z Ukrajiny koupilo několik zemí včetně Turecka, uvedl dnes podle agentury AP ukrajinský velvyslanec v Ankaře Vasyl Bodnar. Ukrajinské velvyslanectví se v souvislosti s tím chystá podniknout právní kroky proti společnostem i jednotlivcům, kteří byli do nákupů zapojeni. Kyjev tvrdí, že Rusko s invazí na Ukrajinu zabavuje na okupovaných územích obilí, které potom prodává. Moskva to popírá.


Česko a Polsko budou společně požadovat po EU nové prostředky na zvládnutí migrace
Eurozpravy-zahraniční | 14:09:00
Premiéři Česka Petr Fiala a Polska Mateusz Morawiecki se dnes v Praze dohodli, že budou společně požadovat po Evropské unii nové prostředky na zvládnutí migrace z Ukrajiny. Řekli to na tiskové konferenci po společných konzultacích, ke kterým do Prahy přijela s polským premiérem i část jeho ministrů.


NATO by podle Ukrajiny mělo zvážit její členství
Eurozpravy-zahraniční | 13:16:00
Severoatlantická aliance by měla v debatách o své strategii na dalších deset let zvážit, zda Ukrajině neudělit "de facto" členství spíše než "de iure", řekl dnes ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov. Summit NATO se koná tento měsíc v Madridu.


Ruští vojáci mají války dost. Chtějí domů, ne útočit na Ukrajinu
Eurozpravy-zahraniční | 12:53:00
Ruské jednotky kontrolují většinu východní části ukrajinského Severodoněcku, boje pokračují v centru města, uvedl ráno generální štáb ukrajinské armády. Rusové se podle ukrajinské strany s dělostřeleckou podporou snaží útočit také na vesnice v okolí Severodoněcku, nejsou prý ale úspěšní.


Rusko bude Peskova pokračovat v operaci na Ukrajině, dokud nedosáhne jejích cílů
Eurozpravy-zahraniční | 12:39:00
Rusko bude pokračovat ve své vojenské operaci na Ukrajině, dokud nedosáhne všech jejích cílů. Dnes, kdy uplynulo sto dnů od začátku ruské invaze na Ukrajinu, to prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Rusko válku odůvodňuje potřebou sousední zemi demilitarizovat a denacifikovat.


Nové vakcíny proti opičím neštovicím? Především velká obchodní příležitost, říká veterinární lékař Roman Kovařík
Reflex | 16:00:00
Evropská unie je před uzavřením dohody s dánskou firmou Bavarian Nordic, aby zajistila zemím sedmadvacítky společný nákup vakcín a antivirotik proti opičím neštovicím. Německo už jich objednalo několik desítek tisíc a chystá další nákup. Firma Bavarian Nordic hlásí další a další nové kontrakty. Její akcie poskočily v posledních dnech o padesát procent. Bavarian Nordic je jedinou firmou, která vyrábí vakcínu obsahující oslabený virus proti pravým a současně i opičím neštovicím. “Formuje se zde průmysl, kdy se ve světě najde nějaký patogen a na základě popularizace v médiích z toho vznikne velká obchodní příležitost,” říká v podcastu A plus X Roman Kovařík, veterinární lékař a specialista na nemoci přenosné ze zvířat na člověka.


Oblíbená destinace Čechů! Překvapí vás, která se dostala mezi TOP 5
Reflex | 14:32:00


Živte se tím, co vás baví! 6 tipů, jak začít podnikat
Reflex | 14:00:00


Zelenskyj promluvil ke 100 dnům od ruské invaze, o Ukrajině jednali i premiéři Česka a Polska
Tiscali-zprávy | 15:04:22
Jsme stále tady, ujišťuje Ukrajince v novém videu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj při příležitosti 100 dní od začátku ruské invaze. Napodobil tak video, které zveřejnil den po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a kterým reagoval na zprávy z Moskvy, že před ruskými jednotkami prchl ze země.


Sudetští Němci vkládají naděje do českého předsednictví a rádi by sjezd uspořádali u nás
Tiscali-zprávy | 14:38:02
Nadcházející české předsednictví Evropské unii se může plně spolehnout na podporu Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL), které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Dnes to na tiskové konferenci v Řezně před začátkem sudetoněmeckého sjezdu prohlásil nejvyšší představitel sudetských Němců Bernd Posselt.


Pokračují oslavy platinového jubilea Alžběty II., bohoslužby se panovnice nezúčastnila
Tiscali-zprávy | 14:27:32
V londýnské katedrále svatého Pavla se dnes konala bohoslužba u příležitosti jubilea královny Alžběty II., která usedla na trůn před 70 lety. Šestadevadesátiletou panovnici kvůli zdravotním obtížím na obřadu zastoupil její syn Charles, píše server BBC. Premiér Boris Johnson během obřadu četl z bible.


Ministerstvo financí chce v prvním návrhu rozpočtu schodek 295 miliard korun
E15-ekonomika | 16:30:00
Ministerstvo financí plánuje v prvním návrhu státního rozpočtu na příští rok schodek 295 miliard korun. Informaci České televize dnes potvrdilo ministerstvo financí. První pracovní rámec příjmů a výdajů rozpočtu na příští rok ve středu projednala vláda.


ČEZ výrazně zdraží dobíjení elektromobilů. Od července zvedne ceny až o 80 procent
E15-ekonomika | 16:00:00
Provoz elektromobilů bude dražší. ČEZ od 1. července výrazným způsobem zvedne ceny nabíjení, důvodem je všeobecné zdražování energií. Vyplývá to z nového ceníku, který energetická skupina zveřejnila. Zatímco u fosilních paliv jsme byli v posledních měsících svědky zdražení o 30 až 40 procent, kilowatthodina u ČEZu podraží o 25 až 80 procent.


Chránit důvěrné informace před zneužitím ze strany zaměstnanců je v praxi obtížné
E15-ekonomika | 14:30:00
Každý zaměstnavatel má zájem na tom, aby odcházející zaměstnanci nevyužívali ve svůj prospěch nabyté důvěrné informace. Stejně tak, aby mu ve svém dalším působení přímo nekonkurovali. Jaké možnosti zákoník práce zaměstnavatelům k ochraně jejich podnikatelsky citlivých informací nabízí ?


Robert Malecký: Až zvítězí pragmatismus. Proč nás rozčilují slova ekonoma Sachse o Ukrajině
E15-ekonomika | 14:30:00
Snaha Ukrajiny vstoupit do NATO byla nerozumná, riskantní a provokativní, říká v pozoruhodném rozhovoru pro deník E15 americký ekonom Jeffrey Sachs. A říká ještě řadu dalších věcí, které nás tady, na vzdálenost cesty na dovolenou od války, mohou rozčilovat, můžeme s nimi prudce nesouhlasit, což je ale tak všechno, co s tím naděláme.


Ministerstvo financí chce v prvním návrhu rozpočtu schodek 295 miliard korun
E15-politika | 16:30:00
Ministerstvo financí plánuje v prvním návrhu státního rozpočtu na příští rok schodek 295 miliard korun. Informaci České televize dnes potvrdilo ministerstvo financí. První pracovní rámec příjmů a výdajů rozpočtu na příští rok ve středu projednala vláda.


ČEZ výrazně zdraží dobíjení elektromobilů. Od července zvedne ceny až o 80 procent
E15-politika | 16:00:00
Provoz elektromobilů bude dražší. ČEZ od 1. července výrazným způsobem zvedne ceny nabíjení, důvodem je všeobecné zdražování energií. Vyplývá to z nového ceníku, který energetická skupina zveřejnila. Zatímco u fosilních paliv jsme byli v posledních měsících svědky zdražení o 30 až 40 procent, kilowatthodina u ČEZu podraží o 25 až 80 procent.


Chránit důvěrné informace před zneužitím ze strany zaměstnanců je v praxi obtížné
E15-politika | 14:30:00
Každý zaměstnavatel má zájem na tom, aby odcházející zaměstnanci nevyužívali ve svůj prospěch nabyté důvěrné informace. Stejně tak, aby mu ve svém dalším působení přímo nekonkurovali. Jaké možnosti zákoník práce zaměstnavatelům k ochraně jejich podnikatelsky citlivých informací nabízí ?


Robert Malecký: Až zvítězí pragmatismus. Proč nás rozčilují slova ekonoma Sachse o Ukrajině
E15-politika | 14:30:00
Snaha Ukrajiny vstoupit do NATO byla nerozumná, riskantní a provokativní, říká v pozoruhodném rozhovoru pro deník E15 americký ekonom Jeffrey Sachs. A říká ještě řadu dalších věcí, které nás tady, na vzdálenost cesty na dovolenou od války, mohou rozčilovat, můžeme s nimi prudce nesouhlasit, což je ale tak všechno, co s tím naděláme.


Přehrady světa
Slunečno.cz | 14:03:00
Přehrady svou výškou a objemem patří na všech světadílech mezi monumentální inženýrská díla. Se zavlažovacími kanály se řadí k nejstarším vodohospodářským stavbám světa. Jejich historie má dlouholetou tradici, jedny z prvních přehrad vznikly již ve starověku a to sypané z málo propustných hornin. Nejstarší zachovaná hráz se nachází v Egyptě jižně od Káhiry z doby přibližně 5000 let před n. l. Kromě Egypťanů budovaly přehrady i civilizace...


Vyjel první letošní vlak vezoucí Čechy k chorvatskému moři, ceny se nezměnily
idnes.cz | 17:52:00
Z pražského hlavního nádraží opět vyrazil vlak s turisty mířícími do chorvatské Rijeky a Splitu. Vlakové spojení po letech nezájmu oprášila společnost RegioJet během koronavirových uzávěr, kdy byla letecká doprava silně limitovaná. Přestože už většina opatření padla, žluté vlaky směřující na chorvatské pobřeží si na nezájem stěžovat nemohou.


Zvýšení platů pro nepedagogy bude, řekl šéf odborů po jednání s ministrem
idnes.cz | 16:59:00
Školníci, uklízečky a další nepedagogické profese ve školství dostanou letos přidáno. Podle šéfa odborů Františka Dobšíka to slíbil ministr školství Petr Gazdík (STAN). O kolik by se mohly zvednout, ale zatím neupřesnil. Od vlády požaduje růst výdělku o deset procent.


Na hodinu 300 korun. Němci si o více než pětinu zvedají minimální mzdu
idnes.cz | 16:19:00
Minimální hodinová mzda v Německu se od října zvýší z nynějších necelých deseti eur na dvanáct eur. Tedy ze zhruba 240 korun na 300 korun. Rozhodla o tom v pátek dolní komora německého parlamentu, která tím schválila návrh zákona předložený ministrem práce Hubertusem Heilem.


OBRAZEM: Prahou prošel průvod romských tanečních a hudebních souborů
idnes.cz | 16:18:00
Průvod romských tanečních a hudebních souborů se v pátek krátce po poledni vydal centrem Prahy. Přehlídka umělců byla součástí festivalu romské kultury Khamoro, jehož 24. ročník se nyní v české metropoli koná. Z Václavského na Staroměstské náměstí vyšly asi dvě stovky umělců, k nimž se postupně připojovali i turisté a obyvatelé města.


Nejdůvěryhodnějšími politiky jsou Fiala a Babiš, Zemanovi věří třetina lidí
idnes.cz | 16:17:00
Z vrcholných politiků lidé nejvíc věří premiérovi a předsedovi ODS Petru Fialovi a šéfovi opozičního hnutí ANO Andreji Babišovi. Oběma vyslovilo v aktuálním průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) důvěru 39 procent dotázaných. U všech zkoumaných politických představitelů více či méně významně převažuje nedůvěra nad důvěrou.


„Vytrhněte psovi zuby. A znovu si ho vycvičte.“ Rusové jsou nenapravitelně agresivní a je třeba jim sebrat zbraně
iHned.cz | 16:35:00
KYJEV, DEVADESÁTÝ OSMÝ DEN VÁLKY, středa 1. června Před několika lety jsme s přáteli diskutovali o problému trvalé přítomnosti Putinova Ruska v našem sousedství – a přeli se, jak moc je takové sousedství pro Ukrajinu bezpečné. Někteří si...


Marketingová kouzla Jaromíra Jágra. Proč se u konopí váží každé slovo
iHned.cz | 16:18:00
Legendární hokejista Jaromír Jágr spojil své jméno s novým rodinným e-shopem na výživové doplňky. Podnik jeho matky a sestry spoléhá na to, že slavná značka přitáhne zákazníky ke zboží, kterého jsou plné i další internetové obchody. Vždyť to přece...


Proč se Slovnaft může dostat do potíží a jak to dopadne na naftu a benzin v Česku
iHned.cz | 15:29:00
Evropské embargo na ruskou ropu, které vstoupilo dnes v platnost, zamotává dodavatelské vztahy ve střední Evropě. Na konci se může stát, že bratislavská rafinerie Slovnaft, která zásobuje český trh zhruba třetinou nafty, nebude moci vyrábět. A to i...


Evropa uvalila nové sankce na Rusko, Česko má výjimku do příštího roku
lidovky.cz | 16:34:03
Evropská unie v pátek definitivně schválila šestý balík sankcí proti Rusku. Ten obsahuje taky částečné embargo na dovoz ruské ropy. Dočasné výjimky budou mít kvůli své závislosti na dodávkách ropovodem Družba Česko, Slovensko a Maďarsko. Sankce postihnou i největší banku Sberbank či tři televize. Slovenské ministerstvo hospodářství se obává, že Slovensko ponese důsledky embarga ze všech unijních zemí nejhůře.


Musk narazil v Německu, odborářům se nelíbí ultimátum o návratu do kanceláří
lidovky.cz | 16:33:10
Šéf Tesly Elon Musk vyzval své zaměstnance, aby se vrátili z home office do kanceláří. Muskovo ultimátum však v Německu čelí odmítavému postoji, na podnikatelova slova krátce na to zareagoval největší německý odborový svaz.


Na hodinu nejméně 300 korun. Němci si o více než pětinu zvedají minimální mzdu
lidovky.cz | 16:21:36
Minimální hodinová mzda v Německu se od října zvýší z nynějších necelých deseti eur na dvanáct eur. Tedy ze zhruba 240 korun na 300 korun. Rozhodla o tom v pátek dolní komora německého parlamentu, která tím schválila návrh zákona předložený ministrem práce Hubertusem Heilem.


Do Bruselu symbolicky „doběhne“ i Zátopek. Šéfování Unii povede vláda přes osobnosti, film i hudbu
lidovky.cz | 15:52:00
Odkazem na své slavné a mezinárodně opěvované rodáky se bude Česko „chlubit“ během půlročního předsednictví Evropské unii, jehož se ujme už počátkem července. Vsadí na jména někdejšího prezidenta Václava Havla nebo legendárního běžce Emila Zátopka. Představí také svou filmovou a divadelní tvorbu či vyhlášenou tradici sklářství.


Proč nechcete Finy a Švédy v NATO? Lipavský se střetne s šéfem turecké diplomacie
aktuálně.cz | 17:06:09
V Praze bude 10. června český ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) jednat se svým tureckým protějškem Mevlütem Çavuşoğluem.


Nejdůvěryhodnějšími politiky jsou Fiala a Babiš, nejméně pak Bartoš a Zeman
aktuálně.cz | 16:29:44
Premiérovi Fialovi a jeho předchůdci důvěřuje čtyřicet procent lidí. Pro více než polovinu Čechů je ale Andrej Babiš zároveň nedůvěryhodný.


Foto: Stateční Číňané necouvli ani tankům. O masakru na Tchien-an-men se dodnes mlčí
aktuálně.cz | 16:27:34
Před 33 lety zasáhla čínská armáda proti demonstrantům na Náměstí nebeského klidu. Dodnes se neví, kolik lidí při brutálním zásahu zemřelo.


Debata Chytrého Česka: Praha ukrajinské děti nezvládne, je potřeba je přemístit jinam
aktuálně.cz | 16:16:42
Stát by podle hostů debaty Aktuálně.cz měl připravit například svoz dětí do škol v jiných regionech nebo stavbu dočasných buněk.


Oslavy jubilea Alžběty II. pokračují: Mdloby, bučení a ostře sledované setkání
Denik.cz | 16:33:00
V Londýně druhým dnem pokračují velkolepé oslavy sedmdesáti let vlády královny Alžběty II. Hlavní páteční událostí byla slavnostní bohoslužba. Královna se jí nakonec nezúčastnila, událost byla přesto ostře sledovaná. Zejména proto, že na akci po dvou letech vůbec poprvé od odchodu prince Harryho a vévodkyně Meghan z královské rodiny, se tento pár ukázal ve společnosti prince Williama a jeho manželky, vévodkyně Catherine. A dav také vypískal premiéra.


Vládo, demisi! Na pochod Prahou vyrazilo přes tisíc demonstrantů
Denik.cz | 16:13:00
Přes 1000 demonstrantů se podle odhadu zpravodaje ČTK v pátek zúčastnilo protestního pochodu Prahou proti současné vládě. Protestující vyrazili po 13. hodině z Letné k Úřadu vlády, kde pokřiky a pískáním žádali demisi vlády Petra Fialy (ODS). Pokračovali na Staroměstské náměstí a poté přes Karlův most na Malostranské náměstí. Tam se dav zdržel u Poslanecké sněmovny a následně zamířil Nerudovou na Hradčanské náměstí, kde se po 16. hodině rozešel. Na protest dohlížely desítky policistů.


100 dní války na Ukrajině. Putinův neúspěch, vraždění civilistů i migrační krize
Denik.cz | 16:11:00
Přesně sto dní trvá válka na Ukrajině. A ani po více než třech měsících  stále nic nenasvědčuje tomu, že by byla u konce. Se začátkem invaze přitom byla spousta lidí přesvědčená, že dny ukrajinského prezidenta Zelenského v úřadu jsou sečteny.


VIDEO: Muž chtěl znásilnit opilou nezletilou dívku, z baru ji nesl v náručí
Denik.cz | 14:56:00
/FOTOGALERIE/ Osmnáctiletý mladík se pokusil znásilnit opilou nezletilou dívku. Zabránil mu v tom náhodný svědek, který zrovna procházel kolem.


Na jihu Bavorska vykolejil dvoupatrový vlak. Tři lidé zemřeli, mnoho se zranilo
Denik.cz | 14:44:00
Nejméně tři lidé zemřeli a mnoho dalších utrpělo zranění, když v pátek severně od bavorského alpského letoviska Garmisch-Partenkirchen vykolejil dvoupatrový vlak. Část zraněných je ve vážném stavu, uvedla agentura DPA s odvoláním na místní úřady. Proč vlak sjel z trati, není jasné.


Zaručená mzda v roce 2022 roste. Podívejte se, jak jsou na tom jednotlivé skupiny prací
Euro | 07:00:36
Zaručená mzda upřesňuje hodnotu minimální mzdy pro jednotlivé profese. Ty se dělí do osmi pracovních skupin lišících se svou náročností, složitostí i odpovědností. V praxi to dnes vypadá tak, že


Dopravní panoptikum: Jen skuteční machři umějí vystoupit za jízdy z auta!
Auto.cz | 17:52:00
Nejnovější díl Dopravního panoptika je znovu zajímavou sondou do bizarností automobilového světa. Co jsme si připravili tentokrát?


Buick v Číně představil koncept elektrického SUV Electra-X. A luxusní MPV
Auto.cz | 16:57:00
Americká automobilka Buick nenechává nic náhodě a na svou transformaci láká také na čínském trhu. Představila tam místními silami navržený koncept Electra-X a luxusní verzi MPV GL8.


Jedete v noci k moři? Pozor na hypnózu. Řidič při ní vnímá, ale nemůže se hýbat
Auto-iDNES.cz | 16:00:00
Velkou kávu, pár kliků, studené pití a jede se dál, dokud se řidiči nechce spát. Češi vyrážejí k moři autem velmi často na noc. Taková jízda je však zrádná, protože na výše zmíněné prostředky proti únavě se nelze zcela spoléhat. Jak se vyhnout spánku za volantem a jaké další stavy mohou být při jízdě nebezpečné, se dozvíte v článku magazínu Víkend DNES.


Proč do nás investovat? Odpověď je stejná s tou, proč firmu neprodám, říká Artur Gevorkyan
Kurzy.cz | 17:46:03
Kapacity, kapacity a ještě jednou kapacity, odpověděl v rozhovoru pro Patria.cz pan Artur Gevorkyan, ředitel a majoritní vlastník světového lídra technologie práškové metalurgie Gevorkyan na otázku, na co firma využije peníze, které získá v případě úsp...


Hladké přistání
Kurzy.cz | 17:02:44
Ekonom John Cochrane udělal zajímavý pokus s běžným makroekonomickým modelem - ukazoval, co by se mohlo dít v americké ekonomice na straně inflace (a nezaměstnanosti).


Souhrn 3.6. - silná US data posílají trhy do červených čísel v obavách z razantnějšího Fedu, BCPP v plusu díky rakouským bankám, euro mírně slabší, ropa opět na 120 USD, zlato oslabuje
Kurzy.cz | 17:02:07
Pražská burza zakončila týden při podprůměrné likviditě v pouze lehkém růstu. Evropské akciové trhy se po většinu dne držely lehce v plusech v očekávání klíčových amerických makro údajů o vývoji trhu práce. Po zveřejnění údajů trhy začaly ztrácet.


Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) na 3.–6. června 2022: nakupujte v případě odrazu na ceně 1 856 USD (200 EMA – 21 SMA)
Kurzy.cz | 16:17:58
Zlato během asijské seance dosáhlo ceny 1 874 a vrátilo se tak na cenové úrovně z 9. května, tedy těsně pod linii Murray 6/8. Podpořily ho klesající výnosy státních dluhopisů a pozitivní sentiment indexů na Wall Street.


Evropské akcie vykazují od začátku obchodování sebevědomý růst
Kurzy.cz | 16:14:44
Klíčové burzovní indexy západoevropských zemí vykazují v průběhu čtvrteční obchodní seance po dvoudenním poklesu plynulý růst. Úhrnný index předních evropských společností STOXX Europe 600 tak v době psaní článku vzrostl o 0,4 % na 440,28 bodů.


„Vytrhněte psovi zuby. A znovu si ho vycvičte.“ Rusové jsou nenapravitelně agresivní a je třeba jim sebrat zbraně
Hospodářské noviny | 16:35:00
KYJEV, DEVADESÁTÝ OSMÝ DEN VÁLKY, středa 1. června Před několika lety jsme s přáteli diskutovali o problému trvalé přítomnosti Putinova Ruska v našem sousedství – a přeli se, jak moc je takové sousedství pro Ukrajinu bezpečné. Někteří si...


KONTEXT: Po 100 dnech je porážka Ruska blíž, letos to ale nebude, říká analytik
idnes.cz | 18:10:00
Sto dní války přesvědčilo o reálné šanci Ukrajiny přemoct ruského Goliáše. Bude záviset na tom, kdo se opotřebí dřív, zda Rusko, Ukrajina či Západ. Přesvědčený optimista, analytik a host podcastu Kontext Matúš Halás věří ve vítězství, pokud Rusko zásadně nezmění něco ve svém válečném snažení na Ukrajině.


Muž měl u sebe drogy a cizí pistoli, upoutal na sebe espézetkou z kartonu
idnes.cz | 18:04:00
Z výroby a prodeje drog, nedovoleného ozbrojování a porušení zákazu řízení je nyní obviněn muž, který skončil v rukou policistů při dopravní kontrole v Olomouci. O jejich pozornost si přitom doslova řekl, neboť vyjel na silnice na motorce s očividně podomácku vyrobenou poznávací značkou.


Proč se Slovnaft může dostat do potíží a jak to dopadne na naftu a benzin v Česku
Hospodářské noviny | 15:29:00
Evropské embargo na ruskou ropu, které vstoupilo dnes v platnost, zamotává dodavatelské vztahy ve střední Evropě. Na konci se může stát, že bratislavská rafinerie Slovnaft, která zásobuje český trh zhruba třetinou nafty, nebude moci vyrábět. A to i...


Pokus o restart ČSSD: sázka na Zelené, veggie párky i staré známé tváře
idnes.cz | 18:00:00
Těžký návrat oranžových. Sociální demokraté chtějí zpátky do hry. Tradiční strana dostala po volbách ránu a jako kdysi ODS po pádu Nečasovy vlády ji opouštějí straníci. Jenže ČSSD je na tom hůř: navíc nemá peníze, má dluhy a nemá koho oslovit. Cílí na stejné voliče jako ANO.


Koalice se shodla na růstu plateb za státní pojištěnce v příštích letech
ČT24 | 18:56:00
Vládní koalice se dohodla na růstu plateb státu zdravotním pojišťovnám za děti, důchodce, nezaměstnané a další takzvaně státní pojištěnce v příštích letech. Po letošním plánovaném snížení měsíční platby za jednoho pojištěnce na v průměru 1767 korun, by tak v příštím roce měla tato částka vzrůst zhruba na 1900 korun. Do roku 2025 by pak měla postupně růst nad dva tisíce měsíčně. Původní, úspornější, návrh se nelíbil lidovcům. S tím nynějším souhlasí.


Novinářka Deníku Referendum jako první Češka získala jednu z Evropských novinářských cen
ČT24 | 19:18:40
Česká novinářka a zástupkyně šéfredaktora Deníku Referendum Gaby Khazalová získala jako první Češka Evropskou novinářskou cenu. Ocenění v jedné ze čtyř vyhlašovaných kategorií si spolu s kolegy z dalších zemí odnesla za projekt Města v pronájmu, kterým skupina médií zmapovala vlastnickou strukturu nemovitostí ve velkých evropských městech, jež zasáhla bytová krize. Cenu od roku 2013 uděluje sdružení vlastníků evropských médií.


Schválení novely o střetu zájmů by znamenalo zásadní omezení veřejné kontroly
Respekt | 17:23:27
S právníkem organizace Transparency International o slabinách normy, která ze sněmovny míří do Senátu


Poslední slovo Jaroslava Veise: Kulturní svatokrádež
lidovky.cz | 19:41:00
Rok 1866 byl v Praze kulturně docela nabitý. V Prozatímním divadle měla v květnu premiéru Prodaná nevěsta a v srpnu bylo na Staroměstské radnici slavnostně odhaleno kalendárium, které pro renovovaný Pražský orloj namaloval Josef Mánes. O 156 let později, ač nejde o žádné kulaté výročí, se o obojím mluví i píše znovu. Tentokrát ovšem nikoli oslavně, to strážníci národního kulturního odkazu jsou rozhořčeni znesvěcením obou děl.


Sankce jsou nevídané, ale zůstávají děravé, míní expert. Mohou však podle něj pomoci k pádu Putinova režimu
lidovky.cz | 18:42:00
Jsme svědky opotřebovávací války, v níž budou hrát roli morálka a válečná ekonomika, soudí Ondřej Ditrych, ředitel pražského Ústavu mezinárodních vztahů.


Nač dojel Napoleon. Stoltenberg varuje před opotřebovávací válkou
lidovky.cz | 18:06:00
Začátek války na Ukrajině byl vnímán navyklou optikou. Skrze průběh invazí, jež Moskva vedla do Maďarska (1956), Československa (1968) či Afghánistánu (1979). Jako něco, co rychle ustaví loutkovou vládu v Kyjevě. Nebo – když se Ukrajinci začali účinně bránit – jako něco, co povede k jednání a příměří.


Už jsem nechtěla být jako robot, říká pedagožka roku. Z japonské firmy odešla učit
aktuálně.cz | 18:08:45
Vítězka Global Teacher Prize se učitelkou stala ve čtyřiceti letech, předtím pracovala v mezinárodním obchodu. Lidé se na mě začali dívat jinak, říká.


Většina důchodců si k penzi přivydělává. Zdražování ale není jediným důvodem
Denik.cz | 19:40:00
Pondělí, úterý, středa. Už jen výjimečně ale chodí do práce i ve čtvrtek nebo pátek. Dvaašedesátiletá Lada Košnarová z Jirkova na Chomutovsku v dubnu odešla do penze, budík každé ráno ale ještě nemlčí. Ke starobnímu důchodu si dál přivydělává v bývalém zaměstnání, malé firmě na výrobu nábytkových doplňků. „Důvody byly dva. Požádal mě sám zaměstnavatel, protože si vážil mých zkušeností a v kolektivu by zatím ještě chyběly. Druhý je ten, že se necítím ani tak stará, ani tak unavená a jsem ráda za peníze k důchodu i za to, že se doma nenudím,“ vysvětluje.


Erdogan jednal se Stoltenbergem o rozšíření NATO, zopakoval své požadavky
Eurozpravy-zahraniční | 19:36:00
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes jednal po telefonu s generálním tajemníkem Severoatlantické aliance Jensem Stoltenbergem o rozšíření NATO. Telefonát ale v jednáních o vstupu Švédska a Finska do bloku nepřinesl žádný průlom a Erdogan zopakoval šéfovi NATO své předchozí požadavky. Stockholm a Helsinky podle něj musí přestat "podporovat terorismus" nebo zrušit omezení vývozu zbraní do Turecka, informovala agentura Reuters.


Biden připustil cestu do Saúdské Arábie, podle tisku se připravuje
Eurozpravy-zahraniční | 19:09:00
Americký prezident Joe Biden dnes řekl novinářům, že možná navštíví Saúdskou Arábii, tedy zemi, kterou před zvolením do funkce označil za "vyvrhele". Nové vyjádření přišlo v návaznosti na zprávy amerického tisku, podle nichž se Biden blízkovýchodní mocnost chystá navštívit, a to ještě tento měsíc.


V Bavorsku vykolejil vlak. Zahynuli čtyři lidé, zraněných je na 30
Eurozpravy-zahraniční | 19:05:00
Nejméně čtyři lidé zahynuli a zhruba 30 dalších utrpělo zranění, když dnes severně od bavorského alpského letoviska Garmisch-Partenkirchen vykolejil dvoupatrový vlak. Patnáct osob se zranilo vážně, uvedla agentura DPA s odvoláním na místní úřady. Proč vlak sjel z trati, není jasné. Vyprošťování cestujících už skončilo, oznámila vpodvečer policie.


Lipavský svému protějšku vyjádřil podporu ve vstupu Chorvatska do Schengenu
Eurozpravy-zahraniční | 18:13:00
O české podpoře pro vstup Chorvatska do Schengenského prostoru ujistil při dnešním jednání v Praze ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) šéfa chorvatské diplomacie Gordana Grliče-Radmana. Mluvil s ním také o turistické sezoně, nadcházejícím českém předsednictví v Radě Evropské unie, válce na Ukrajině, energetické bezpečnosti či obchodní výměně. Ministerstvo zahraničí to uvedlo v tiskové zprávě.


Fotbalová Sparta hlásí další letní posilu. Přichází hráč, jenž oblékal dres Slavie
Eurozpravy-sport | 19:02:00
Kádr fotbalové Sparty see po pátku zase rozrostl o dalšího nového hráče. Jako již třetí letní posila byl totiž v pátek veřejnosti představen reprezentační obránce Jaroslav Zelený, jenž na Letnou přichází z Jablonce. Bývalý hráč pražské Slavie se s vedením dohodl na víceleté spolupráci.


Strach a herečka Tatiana Dyková: Jak to bylo s jejím koncem v Dejvickém divadle a proč chodí na terapie?
Reflex | 18:40:00
Jedna z nejúspěšnějších a nejznámějších českých hereček, Tatiana Dyková, přijala pozvání do pořadu Se Strachem Nacafe, kde si se svým kolegou a kamarádem Jiřím Strachem povídá mimo jiné o své herecké kariéře, terapeutických zkušenostech, ale i o pasivním schvalování bulváru či o natáčení s prezidentem Václavem Havlem. 


Fotogalerie: Kanada, jak ji neznáte. Špinavá a děsivá
Reflex | 18:30:00
Kanada, to není jen panenská příroda a křišťálová jezera. Ropné písky Athabasca jsou místem, kde se nachází velké množství surového asfaltu nebo extrémně těžké ropy.


Měli nastolit pořádek, místo toho vraždili a znásilňovali: Zločinci v revolučních gardách popravovali bez soudu
Reflex | 18:20:00
Poválečné období v Československu plnila nejrůznější individua krvavámi zvěrstvy. Německá kapitulace dala prostor pro rozvoj kriminálních živlů, kteří bez ohledu na následky dostali takřka neomezenou moc v Revolučních gardách. Místo zajišťování bezpečnosti a pořádku v pohraničí často samo stáli za zločiny od krádeží až po chladnokrevné vraždy.


Excentrický král pop-artu pořádal divoké večírky, přitom trpěl hafefobií a do 44 let žil u své slovenské matky
Reflex | 18:10:00
Nebyl první, kdo všední věci povýšil na umění, stal se ale nejvýraznější postavou výtvarného směru inspirovaného konzumní společností. Mimo to natočil král pop-artu Andy Warhol na sedmdesát filmů, které potvrzují jeho slova, že každý si jednou užije svých 15 minut slávy, a v případě skupiny Velvet Underground, u jejichž začátků coby manažer figuroval, přispěl dokonce k jejich hudební nesmrtelnosti. Dnes se díla tohoto excentrického potomka slovenských rodičů Varcholových prodávají za desítky milionů dolarů.


Umělohmotný bizár Amanda Lepore: Transgender ikona, která se plastik opravdu nebojí
Reflex | 17:10:00
V současné době se začíná čím dál tím víc mluvit o transexualitě a o změnách pohlaví. Herečka a zpěvačka Amanda Lepore se narodila jako muž Armand, už v dětství si ale uvědomila, že je něco špatně a zahájila cestu proměny. Hormony a operacemi se změnila v ženu. Dalo by se ale říct, že to s úpravami trochu přehnala. Stala se z ní totiž poměrně děsivá plastová kreatura.


Vladimir Putin 100 dní od začátku války spoléhá na lhostejnost světa
Tiscali-zprávy | 18:52:52
Rozhodujícím faktorem na Ukrajině může být to, kdo má víc času. Zda ruský prezident Vladimir Putin, který bude zřejmě doživotně u moci, anebo Ukrajinci, kteří bojují za své přežití, píše CNN ke 100 dnům od začátku války na Ukrajině.


První návrh rozpočtu na rok 2023 počítá se schodkem 295 miliard
Tiscali-zprávy | 18:22:20
Ministerstvo financí plánuje v prvním návrhu státního rozpočtu na příští rok schodek 295 miliard korun. První pracovní rámec příjmů a výdajů rozpočtu na příští rok ve středu projednala vláda.


EU povolila Česku nakupovat produkty z dovezené ruské ropy do prosince 2023
Tiscali-zprávy | 17:42:07
Česko bude moci do 5. prosince příštího roku nakupovat produkty z ruské ropy dovezené do Evropské unie ropovodem Družba. Vyplývá to z výjimky, kterou si Praha vyjednala v rámci šestého balíku protiruských sankcí, jenž začal platit dnes odpoledne.


Na novém sankčním seznamu EU je zakladatel internetové firmy Yandex i Putinova přítelkyně
E15-ekonomika | 18:32:00
Na sankčním seznamu Evropské přibylo 65 osob z Ruska včetně zakladatele a generálního ředitele internetové firmy Yandex Arkadije Volože nebo někdejší gymnastky Aliny Kabajevové, která je podle médií Putinovou přítelkyní a stojí v čele velké mediální skupiny NMG.


Prodej nových aut v Česku dál klesá, automobilky kvůli chybějícím dílům méně vyrábí
E15-ekonomika | 17:30:00
Prodej nových osobních automobilů v Česku dál klesá. V prvních pěti měsících bylo v tuzemsku zaregistrováno 80.178 nových osobních aut, což je meziročně o 11,15 procenta méně. Proti předcovidovému roku 2019 je pokles čtvrtinový. Dnes o tom informoval Svaz dovozců automobilů (SDA). Příčinou poklesu je zejména dlouhodobé snížení produkce většiny výrobců kvůli chybějícím dílům.


Na novém sankčním seznamu EU je zakladatel internetové firmy Yandex i Putinova přítelkyně
E15-politika | 18:32:00
Na sankčním seznamu Evropské přibylo 65 osob z Ruska včetně zakladatele a generálního ředitele internetové firmy Yandex Arkadije Volože nebo někdejší gymnastky Aliny Kabajevové, která je podle médií Putinovou přítelkyní a stojí v čele velké mediální skupiny NMG.


Prodej nových aut v Česku dál klesá, automobilky kvůli chybějícím dílům méně vyrábí
E15-politika | 17:30:00
Prodej nových osobních automobilů v Česku dál klesá. V prvních pěti měsících bylo v tuzemsku zaregistrováno 80.178 nových osobních aut, což je meziročně o 11,15 procenta méně. Proti předcovidovému roku 2019 je pokles čtvrtinový. Dnes o tom informoval Svaz dovozců automobilů (SDA). Příčinou poklesu je zejména dlouhodobé snížení produkce většiny výrobců kvůli chybějícím dílům.


Je tu další vlna klamavých reklam. Podvodníci nyní lákají na výdělky ČEZ
idnes.cz | 21:46:00
Sociální sítě zaplavují nejrůznější variace na podvodné investování. Jeden z nejnovějších triků se nyní týká i skupiny ČEZ. Podvodníci vyzývají, aby lidé přes jejich klamavou společnost investovali své finanční prostředky do akcií energetického giganta. Lákají na mimořádné výdělky v řádu několika stovek tisíc korun. Zástupci společnosti ČEZ ale redakci iDNES.cz potvrdili, že žádné takové schéma neexistuje.


Na Slovensku se srazily vlaky. Na místě jsou desítky zraněných
idnes.cz | 21:14:00
V Žilinském kraji na Slovensku se mezi Vrútkami a Varínem srazily dva vlaky. Podle informací policie je na místě několik desítek lehce zraněných cestujících. Podle prvotních informací jeden ze strojvůdců zemřel, policisté to však následně popřeli.


New York zakáže těžbu kryptoměn. Spotřebovává příliš energie
idnes.cz | 20:43:00
Zákonodárci amerického státu New York v pátek schválili přelomový návrh zákona, které má zamezit rozšiřování těžby kryptoměn za pomoci energie z fosilních paliv. Podle příznivců tohoto ekologického opatření je zákon první svého druhu. O tom, zda vejde v platnost, rozhodne demokratická guvernérka státu Kathy Hochulová.


Ruští výsadkáři měli navrch, bez posil podlehli. Boj o letiště určil kurz války
idnes.cz | 20:00:00
Rusko nedosáhlo žádného z původních strategických cílů své speciální vojenské operace na Ukrajině, uvedla v pátek britská vojenská rozvědka. Za klíčový považuje neúspěch zajistit letiště Hostomel. Zajatý příslušník ruských elitních výsadkových jednotek popsal, co se při bojích stalo.


STALO SE DNES: Válka na Ukrajině trvá sto dní, v Bavorsku vykolejil vlak
idnes.cz | 18:00:00
V Severodoněcku lákáme Rusy do pasti, tvrdí Ukrajina, zatímco od začátku ruské invaze uplynulo sto dní. Favority na prezidenta zůstávají Babiš a Pavel, třetí už je Středula. Na jihu Bavorska vykolejil vlak, zemřeli nejméně čtyři lidé. Oto Biederman zůstane nadále ve vězení. Soud zamítl jeho žádost o podmínečné propuštění. Přinášíme přehled pátečních událostí.


Svědectví o Kajínkovi jsou levá. Vím to z lochu, říká rapper Ali z Malých lásek
revue.idnes.cz | 19:00:00
Maminka byla Češka, tatínek irácký Kurd a babička zase perská Židovka. V 90. letech se pohyboval v podsvětí, fetoval a žil na hraně. Dvakrát ho postřelili, osmnáct měsíců byl ve vazbě. Rapper Jakub Mohamed Ali má pestrý život. Proslul skladbami, v nichž vulgárně pozurážel slovenského rappera Rytmuse. Nakonec přestal s drogami, založil rodinu a uklidnil se. Vítejte v Aliho světě.


Ohrozí Slovnaft český benzin? Spočítali jsme, kolik toho potřebujeme nahradit, abychom se nemuseli omezovat
lidovky.cz | 21:53:00
Zhruba 17 procent tuzemské spotřeby nafty pochází z dovozu ze Slovenska, kolem 15 procent benzinu a desetina leteckého petroleje. Za rok dohromady přes milion tun pohonných hmot. O to vše by mohlo Česko v příštím roce přijít, pokud by došlo na krizový scénář, před nímž v souvislosti se v pátek vyhlášeným šestým balíkem protiruských sankcí, a tedy i embargem na ruskou ropu varovali zástupci slovenské petrochemické společnosti Slovnaft.


Srážka vlaků na Slovensku. Na místě jsou desítky zraněných, do odstaveného osobáku najela lokomotiva
lidovky.cz | 21:14:00
V Žilinském kraji na Slovensku se mezi Vrútkami a Varínem srazily dva vlaky. Podle informací policie je na místě několik desítek lehce zraněných cestujících. Podle prvotních informací jeden ze strojvůdců zemřel, policisté to však následně popřeli.


Rallye Sardinia po 1 dnu: Vede Lappi, Rovanperä ztrácí a dvě zrušené RZ
Auto.cz | 20:00:00
Fin Esapekka Lappi (Toyota GR Yaris Rally1) vede po první dnu italskou Rallye Sardinia, která je pátým podnikem mistrovství světa v automobilových soutěžích. Všechny tři české posádky startující s vozy Ford a vedené Erikem Caisem, Martinem Prokopem a Janem Černým, pokračují, podle dostupných informací, v soutěži.


Polestar 2 BST Edition 270 je nová švédská bestie se sportovními ambicemi
Auto.cz | 18:58:00
Šéf automobilky Polestar si nechal postavit sportovní prototyp Polestaru 2. Vzal ho s sebou do Goodwoodu, kde nadchl, a automobilce nezbylo nic jiného, než jej poslat do výroby.


Na severu Slovenska se srazily vlaky. Zraněných jsou desítky
Denik.cz | 19:52:00
Mezi obcemi Varín a Vrútky na severu Slovenska došlo v pátek večer k železniční nehodě. Podle televize Markíza se tu srazil osobní vlak s rychlíkem. Nehoda je podle slovenského ministerstva dopravy vážná. Zraněných jsou desítky


Akcie CRISPR Therapeutics rastú o takmer 6 %
Kurzy.cz | 19:38:13
CRISPR Therapeutics je popredný editor génov. Spoločnosť založili nositeľka Nobelovej ceny Emmanuelle Charpentier a Rodger Novak, spojený s Bayerom. Spoločnosť nadviazala spoluprácu s nemeckým farmaceutickým gigantom a Vertex Pharmaceuticals. Editov...


Ministr Lipavský jednal se svým chorvatským protějškem o nadcházející turistické sezoně
Kurzy.cz | 17:27:00
Setkání obou ministrů proběhlo v kontextu nadcházejícího českého předsednictví v Radě Evropské unie. Mezi projednávanými


Kryptomeny v závere týždňa oslabujú
Kurzy.cz | 17:22:39
Trh s kryptomenami počas piatkovej seansy klesá a medzi investorov vnáša neistotu. Čaká sektor ďalšia silná vlna poklesov? Kupujúcim sa nedávno podarilo zdvihnúť cenu bitcoinu späť nad hladinu 30 000 USD, čo spôsobilo, že býci očakávali širší odraz....


Světové zdravotnické shromáždění schválilo rezoluci k ruské agresi
Kurzy.cz | 17:11:00
Ve dnech 22. až 28. května se konalo Světové zdravotnické shromáždění, které projednalo řadu odborně zaměřených bodů, ale i


Česká republika přistoupila k Ženevskému aktu Lisabonské dohody
Kurzy.cz | 17:09:00
Velvyslanec Václav Bálek předal do rukou generálního ředitele Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) Darena Tanga listinu o


Dovolená v Tunisku, letní sezóna 2022 - doporučení pro vstup na území Tuniska
Kurzy.cz | 16:42:00
Na základě nedávných případů Velvyslanectví ČR důrazně doporučuje ověřit podmínky vstupu na území Tuniska u svých dopravců. Mohou se lišit


Od 1. července zavádí Zlínský kraj předplatné jízdné v regionální dopravě
Kurzy.cz | 16:23:20
ZLÍNSKÝ KRAJ – Ušetřete na jízdném… Zavádíme časové jízdné… Předplaťte si pravidelnou trasu… To jsou hlavní sdělení, s nimiž se nyní občané můžou setkávat na nejrůznějších místech souvisejících s dopravou po celém kraji. Lidé je najdou na zadních ploch...


Vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš jednal v Lucemburku o umělé inteligenci a elektronické identitě
Kurzy.cz | 16:19:36
V Lucemburku zasedla v pátek 3. června 2022 Rada ministrů pro telekomunikace, na níž Českou republiku zastupoval vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš. Na programu jednání byly především otázky umělé inteligence, evropské digitální identity (eID), s...


Rast sektora služieb v USA sa v máji spomalil - Index ISM PMI sektora služieb v USA klesol v máji na 55,90 z 57,1 bodov, čo bolo pod očakávaniami analytikov, ktoré boli vo výške 56,4 bodov.
Kurzy.cz | 16:15:26
Index ISM PMI sektora služieb v USA klesol v máji na 55,90 z 57,1 bodov, čo bolo pod očakávaniami analytikov, ktoré boli vo výške 56,4 bodov. Ďalšie podrobnosti o publikácii: zamestnanosť 50,2 oproti 49,5 minulý mesiac nové objednávky 57,6 oproti ...


Commission approves €160 million Portuguese scheme to support gas intensive companies in context of Russia's invasion of Ukraine - State aid
Kurzy.cz | 16:00:00
The European Commission has approved a €160 million Portuguese scheme to support gas intensive companies in the context of Russia's invasion of Ukraine.


V Praze se uskutečnily už sedmé česko-polské mezivládní konzultace
Kurzy.cz | 15:53:50
V pátek 3. června 2022 se v Praze uskutečnilo společné setkání zástupců české a polské vlády. Na v pořadí už sedmé mezivládní konzultaci jednaly kabinety v čele s premiéry Petrem Fialou a Mateuszem Morawieckim o aktuálních celospolečenských tématech. S...


Hygienicko-protiepidemická doporučení Ministerstva zdravotnictví stanovená pro zajištění sezóny letní dětské rekreace v roce 2022
Kurzy.cz | 15:45:48
Legislativní rámec Zotavovací akce pro děti a jiné podobné akce pro děti jsou upraveny § 8 až § 12 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně […]


Koupání ve volné přírodě ke dni 3. 6. 2022
Kurzy.cz | 15:36:13
Letošní koupací sezóna byla oficiálně stanovena od 30. května do 1. září. Bohužel v důsledku značně proměnlivého počasí zatím nebylo možné na mnoha místech začít plně využívat velmi oblíbené koupání ve […]


Trh práce v USA zůstává i přes zpomalení velmi silný - Tomáš Vlk
Kurzy.cz | 15:03:56
Data z amerického trhu práce potvrdila jeho sílu, ačkoli z dubna na květen k určitému zhoršení došlo. Nedá se však říct, že by bylo podstatné, natož že by mohlo nějak ovlivnit záměry Fedu pro nejbližší měsíce.


Studenti v Moravské Třebové mají k dispozici cvičný kluzák
Kurzy.cz | 14:24:00
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Kam o víkendu v Plzni? Na Loutkové Slovany, dětský den nebo na rallye
Kurzy.cz | 14:09:31
První červnový víkend v Plzni je velmi nabitý. Pojede se ale také Rallye Plzeň. Město zve do areálu SIT Port, kde probíhá festival Inovujeme Plzeň, jehož součástí jsou i drony.


Česko-polské dopravní memorandum pomůže lepšímu propojení obou zemí
Kurzy.cz | 14:09:29
Urychlení a vylepšení silničního i železničního propojení mezi Českou republikou a Polskem nebo spolupráce obou zemí při splavnění řeky Odry.


Hradec Králové: Obchodní zóny na Pražském Předměstí propojí nová komunikace, město začne hledat projektanta
Kurzy.cz | 14:00:34
Jedny z prvních obchodů fungují v nákupních centrech mezi Březhradem a Pražským Předměstím zhruba dvacet let, od té doby se město snaží o propojení dvou obchodních zón Tesco a Makro na jihu Hradce Králové. V úvodu tohoto roku se městu podařilo vykoupit...


Kosovo navštívila cestovatelská expedice Live the Life Expeditions
Kurzy.cz | 13:46:00
Ve dnech 27. května až 4. června 2022 navštívila Kosovo česká cestovatelská expedice nazvaná "Live the Life Expeditions".


Jednání velvyslance Tomáše Kuchty v Ćupriji
Kurzy.cz | 13:24:00
Dne 12. dubna vykonal velvyslanec Tomáš Kuchta služební cestu do města Ćuprija, které má bohatou historii a vazbu ve vztahu


Týdenní přehled dění v EU ve dnech 6. června – 12. června 2022
Kurzy.cz | 12:21:26
Shrnutí nejdůležitějších událostí V pondělí 6. června bude projednávat Evropský parlament v rámci plenárního zasedání mimo jiné plán ESVČ (Evropská služba pro vnější činnost) pro změnu klimatu a obranu EU. Evropský parlament na svém plenárním zasedaní ...


Sto dní války mělo závažný dopad na ekonomiku Česka. A přijde další zdražování, varují obchodníci
ČT24 | 18:45:59
Válka na Ukrajině trvá sto dní, ekonomické důsledky pociťují všechny evropské země včetně Česka. Panuje také nejistota ohledně budoucnosti. Firmy i jednotliví spotřebitelé zvažují, jak nahradit možný výpadek ruského plynu. Někteří obchodníci varují před dalším zdražováním. Ruská invaze navíc ještě zesílila problémy v dodávkách, které začaly už během covidové pandemie.


Na Slovensku se srazily vlaky, zranily se desítky lidí
Eurozpravy-zahraniční | 21:52:00
Při srážce dvou vlaků na trati ze Žiliny do Vrútek utrpěly lehká zranění desítky lidí, uvedla slovenská policie. Doplnila, že podle prvních informací si nehoda nevyžádala oběti na životech.


Putin je údajně ochoten uvolnit vývoz ukrajinského obilí
Eurozpravy-zahraniční | 20:10:00
Africké země jsou oběťmi současné potravinové krize vyvolané válkou na Ukrajině, řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi podle agentury Reuters předseda Africké unie Macky Sall, který dnes navštívil ruské Soči. Putin podle vyjádření senegalského prezidenta dal najevo ochotu "usnadnit" export ukrajinského obilí.


V New Yorku chtějí zakázat těžbu kryptoměn za pomoci energie z fosilních paliv
E15-ekonomika | 20:27:00
Zákonodárci amerického státu New York dnes schválili přelomový návrh zákona, které má zamezit rozšiřování těžby kryptoměn za pomoci energie z fosilních paliv. Podle příznivců tohoto ekologického opatření je zákon první svého druhu. O tom, zda vejde v platnost, rozhodne demokratická guvernérka státu Kathy Hochulová.


Obrana začne vybírat dodavatele speciálních aut pro výsadkáře za sedm miliard
E15-ekonomika | 18:00:00
Příprava sledované armádní zakázky na lehká útočná vozidla pro výsadkáře přechází do horké fáze. Dvanáct možných dodavatelů, kteří ministerstvu obrany při loňském průzkumu trhu zaslali předběžné nabídky, se utká v mezinárodním tendru. Informace deníku E15 o startu soutěže rezort potvrdil.


Pád stavební uzávěry kolem metra D pomohl mormonům, sportovnímu spolku i restituentům
E15-ekonomika | 18:00:00
Nejen soukromí investoři, restituenti a hlavní město, ale také sportovní spolek nebo církev mormonů. Ti všichni se čerstvě dočkali zhodnocení svých pozemků v sousedství budoucích stanic metra D. Jedny z nejatraktivnějších parcel v Praze z nich učinilo odstranění stavebních uzávěr, které v květnu odhlasovali pražští radní.


Zpátečka PPF zlevnila Monetu o miliardu, balík akcií banky může být brzy na prodej
E15-ekonomika | 17:00:00
Více než miliarda korun z hodnoty banky Moneta Money Bank dolů. Nečekaný krok impéria čerstvě vedeného Jiřím Šmejcem symbolizuje nový byznysový směr skupiny a odráží křehčí finanční pozici PPF, než tomu bylo na sklonku loňského roku. Tehdy obě strany dohodly největší tuzemskou bankovní fúzi od počátku milénia. 


V New Yorku chtějí zakázat těžbu kryptoměn za pomoci energie z fosilních paliv
E15-politika | 20:27:00
Zákonodárci amerického státu New York dnes schválili přelomový návrh zákona, které má zamezit rozšiřování těžby kryptoměn za pomoci energie z fosilních paliv. Podle příznivců tohoto ekologického opatření je zákon první svého druhu. O tom, zda vejde v platnost, rozhodne demokratická guvernérka státu Kathy Hochulová.


Obrana začne vybírat dodavatele speciálních aut pro výsadkáře za sedm miliard
E15-politika | 18:00:00
Příprava sledované armádní zakázky na lehká útočná vozidla pro výsadkáře přechází do horké fáze. Dvanáct možných dodavatelů, kteří ministerstvu obrany při loňském průzkumu trhu zaslali předběžné nabídky, se utká v mezinárodním tendru. Informace deníku E15 o startu soutěže rezort potvrdil.


Pád stavební uzávěry kolem metra D pomohl mormonům, sportovnímu spolku i restituentům
E15-politika | 18:00:00
Nejen soukromí investoři, restituenti a hlavní město, ale také sportovní spolek nebo církev mormonů. Ti všichni se čerstvě dočkali zhodnocení svých pozemků v sousedství budoucích stanic metra D. Jedny z nejatraktivnějších parcel v Praze z nich učinilo odstranění stavebních uzávěr, které v květnu odhlasovali pražští radní.


Zpátečka PPF zlevnila Monetu o miliardu, balík akcií banky může být brzy na prodej
E15-politika | 17:00:00
Více než miliarda korun z hodnoty banky Moneta Money Bank dolů. Nečekaný krok impéria čerstvě vedeného Jiřím Šmejcem symbolizuje nový byznysový směr skupiny a odráží křehčí finanční pozici PPF, než tomu bylo na sklonku loňského roku. Tehdy obě strany dohodly největší tuzemskou bankovní fúzi od počátku milénia. 


Když zhasne datacentrum: vyjádření MasterDC k energetickému výpadku
Root.cz | 22:18:13
Ve čtvrtečních dopoledních hodinách došlo k velkému výpadku dodávky elektrické energie v Praze. Problém zasáhl i datacentrum MasterDC, kde se ale situace zkomplikovala natolik, že vypadly obě napájecí větve.


3. června: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pátečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 22:50:32
Americké akcie zaznamenaly v pátek pokles a červeně skončil pro hlavní indexy i celý týden. Investoři v pátek vyhodnocovali data z trhu práce, která naznačila relativně dobrý stav americké ekonomiky, a tedy zvýšila pravděpodobnost dalšího růstu sazeb.


Heydrich umíral a v Lidicích už se zatýkalo. Vše spustil před 80 lety nevinný milostný dopis
ČT24 | 18:09:29
Noc z 3. na 4. června 1942 byla poslední, kterou byl zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich po atentátu naživu. Čtvrtého června v půl páté ráno zemřel. Ve stejnou dobu už probíhalo v Lidicích i první zatýkání. Do té doby neznámá obec se nacistům dostala do hledáčku kvůli nevinnému milostnému dopisu.


Podvodníci se zaměřili na ukrajinské uprchlíky. Za „pomoc“ s ubytováním požadují peníze
ČT24 | 17:35:53
Uprchlíci, kteří utíkají před válkou na Ukrajině, se v Česku stávají snadnou kořistí pro podvodníky a vyděrače. Hlavně proto, že jsou v cizí zemi a nerozumí systému. Podle dobrovolníků například některé matky s dětmi přicházejí k asistenčnímu centru již s adresou pro ubytování. Za její poskytnutí si od nich však někteří majitelé berou peníze.


Přehrady světa - Tři soutěsky
Slunečno.cz | 14:03:00
foto: depositphotos a pixabayTři soutěsky Čínská přehrada Tři soutěsky patří k největším lidským dílům. Od první vize k realizaci tohoto monstra uběhlo téměř sto let. Že se jedná o gigantický projekt, lze nejlépe vyjádřit pomocí několika srozumitelných faktů. Délka vodní nádrže je 660 kilometrů. To je o 167 kilometrů více než vzdálenost od nejzápadnějšího k nejvýchodnějšímu bodu České republiky.Hráz je dlouhá více jak 2 kilometry a...


Oddělení pro těhotné a matky ve věznici ve Světlé nad Sázavou funguje rok. Nebyla v něm ani jedna odsouzená
ČT24 | 17:50:48
Ženská věznice Světlá nad Sázavou otevřela před rokem nové oddělení pro těhotné a matky s dítětem do jednoho roku. Od té doby do něj však nebyla umístěna jediná žena. ČT to potvrdila mluvčí věznice Jana Rajdlová. Oddělení o čtyřech pokojích vzniklo pro ženy odsouzené za zvlášť závažný zločin, které jsou zařazeny k výkonu trestu i přes jejich těhotenství nebo rané mateřství. Soud však zatím pokaždé takovým ženám výkon trestu odložil nebo přerušil.


Za vším jsou data, říká zakladatel Manifesto Marketu. Značka nyní vyvíjí vlastní software a míří do Německa
Hospodářské noviny | 14:38:00
Americký architekt a podnikatel Martin Barry dosud měl zóny s restauracemi a bary pod širým nebem Manifesto Market pouze v Praze. Nyní však hodlá se svou českou firmou uspět v Německu. Na konci léta chce v centru Berlína na Postupimském náměstí...


Za vším jsou data, říká zakladatel Manifesto Marketu. Značka nyní vyvíjí vlastní software a míří do Německa
iHned.cz | 14:38:00
Americký architekt a podnikatel Martin Barry dosud měl zóny s restauracemi a bary pod širým nebem Manifesto Market pouze v Praze. Nyní však hodlá se svou českou firmou uspět v Německu. Na konci léta chce v centru Berlína na Postupimském náměstí...


Co byste měli vědět při koupi auta na firmu?
Mladý Podnikatel | 10:40:11
Koupit auto na firmu se vám nemusí vždy vyplatit. Hlavní roli přitom hraje právní forma podnikání, ale vstupuje do toho řada dalších faktorů. Pomůžeme vám se v tom zorientovat. Univerzální návod pro každého neexistuje V současnosti má podnikání spoustu praktických výhod jako dostupnost informací nebo faktury online. Některé úkony spojené s řízením firmy však zůstávají […]
The post Co byste měli vědět při koupi auta na firmu? first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top