Celkem 139936 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 14.06.2022


ČSOB zvýšila úročení na spořicím účtu. Nový přehled
Finparáda | 10:00:00
Aaa


Bungalovy mají problémy s tuhostí. Pozední věnec nestačí. Jak ztužit jednopodlažní domy?
eStav.cz | 00:00:53
Jedním z nejoblíbenějších typů rodinných domů je jednopodlažní „bungalov“. Jednoduchá stavba – základy, stěny, vazníková střecha. Co na tom hledat za vědu? Možná i proto mnozí projektanti zapomínají, že takto poskládaný dům má jednu slabinu: prostorovou tuhost. Jen obvodový věnec většinou nestačí. Zvláště při silných větrech se mohou vyskytnout problémy. Zkontrolujte váš projekt dříve, než začnete stavět. Na co se při kontrole zaměřit a o čem si s projektantem povídat?


Venkovní žaluzie chrání mateřskou školu v Hloubětíně
eStav.cz | 00:00:53
Maron realizoval zastínění jedinečné stavby v pražském Hloubětíně - mateřské školky EduArt. Venkovní žaluzie byly zvoleny typu Z, které pěkně doléhají se samonosnou konstrukcí.


Stále vyšší teplota odpadní vody vyžaduje dostatečně odolné potrubí
eStav.cz | 00:00:53
Realizujete kanalizační přípojku? Řešíte, jaké potrubí zvolit? Jaké parametry by mělo mít? Praxe ukazuje, že kromě tradičně sledované tlakové odolnosti a životnosti je to i teplota. Moderní domácnosti totiž díky automatickým pračkám a myčkám produkují stále teplejší odpadní vodu. V současnosti nejrozšířenější potrubí KG z PVC, jehož teplotní odolnost dosahuje maximálně 60°, tak přestává v mnoha případech vyhovovat.


Místo u moře léto v kanceláři. Jak se bránit proti vysokým teplotám?
eStav.cz | 00:00:53
Letní horko v kanceláři je nepříjemné, navíc snižuje pracovní produktivitu a soustředění zaměstnanců. Proti vysokým teplotám pracovníky kromě chlazení chrání také zákon. Zaměstnavatelé musí zajistit v kanceláři teplotu, která nepřesahuje 27 stupňů. Možnosti chlazení budov jsou přitom dneska již široké. Vedle známé klimatizace pomohou i systémy pasivního chlazení, například venkovní žaluzie.


K-9 Mail se mění na Thunderbird pro Android, vývojáři odhalili plány
Root.cz | 00:00:10
Thunderbird se chystá na mobilní telefony, ale úplně jinak, než jsme si mysleli. Místo vývoje nové mobilní verze se ji stane populární K-9 Mail. Ten se promění v Thunderbird pro Android.


Knihovna Bokeh: zobrazení většího množství grafů, interaktivní prvky na stránce s grafy
Root.cz | 00:00:05
Jedním z rozdílů mezi knihovnami Matplotlib a Bokeh je fakt, že Bokeh umožňuje na plochu stránky s grafem vložit i interaktivní ovládací prvky. Uživatel tak může měnit styl zobrazení grafu či určitých dat.


Netvářil se nadšeně a byl protivný, říká Mayerová o prvním setkání s Kostkou
revue.idnes.cz | 01:00:10
Carmen Mayerová (77) zavzpomínala pro iDNES.cz na své první osobní setkání s manželem Petrem Kostkou (83). Přiznala, že než se do sebe zamilovali, slavný herec a idol žen jí připadal nafoukaný a protivný. Herečka promluvila také o svém dětství a prozradila, kam a s kým se chystá na dovolenou k moři.


Známé jméno v nové formě. Renault Megane jako elektromobil dává smysl
Auto-iDNES.cz | 01:00:22
Jeli jsme elektromobilem z Prahy do Olomouce a zpátky. Jednou nám zbylo 49% baterie, podruhé jen 10. Nový Renault Megane E-Tech 100% elektrický dokázal překvapit.


Dva instrumenty jako stvořené pro efektivní hedging
Kurzy.cz | 00:09:19
Aktuální vývoj na trzích, ovlivněný vysokou inflací a válkou na Ukrajině, trhům moc nepřeje.


Máte mzdový výměr? Zpozorněte. Co ohlídat v pracovní smlouvě, radí advokátka
Finance-iDNES.cz | 01:00:40
Mezi nejdůležitější ustanovení pracovní smlouvy patří výše mzdy, druh práce a místo výkonu práce. Kdy vám zaměstnavatel může snížit mzdu, převelet vás na jiné pracoviště nebo úplně změnit vaši pracovní pozici? Kdy je potřeba souhlas zaměstnance a na co si dát ve smlouvě pozor, přibližuje advokátka Lucie Kalašová.


Investoři až na výjimky trpí. Akcie i ceny dluhopisů dál padají
Finance-iDNES.cz | 01:00:40
Finanční trhy pokračovaly i v květnu v poklesu. Důvodů pro korekci je mnoho. Je to nejistý ekonomický vývoj, válka na Ukrajině i zvyšování úrokových sazeb centrálními bankami. A čeká se, kdy se k americkému FED přidá i Evropská centrální banka.


Drahá sázka na jistotu. Za pojištění schopnosti splácet hypotéku dáte i přes půl milionu
Mesec.cz | 00:00:15
Platíte si k hypotéce pojištění schopnosti splácet? Nebo se spoléháte na to, že na splátky nakonec vždycky nějak peníze seženete? Spočítali jsme, kolik za pojištění po dobu splácení hypotéky zaplatíte.


Jak určit výši náhrady škody za starou, opotřebovanou věc, kterou vám poškodili, ukradli či zničili?
Mesec.cz | 00:00:10
Kolik peněz máte dostat, když vám někdo zlikvidoval sice opotřebovanou, leč stále funkční, věc, kterou však ve stejném stáří jako náhradu neseženete?


Vyšetřujeme rabování českého bojovníka na Ukrajině, říká policejní prezident
idnes.cz | 02:00:01
Po necelém čtvrtroce ve funkci policejního prezidenta představuje Martin Vondrášek první velkou reformu: vznik celostátního útvaru zaměřeného na kyberkriminalitu, terorismus a extremismus. V exkluzivním rozhovoru promluvil také o vyšetřování válečných zločinů. A to nejen ruských.


Válka protlačila Medveděva na výsluní. Agresivní politikou si chystá pozici
idnes.cz | 02:00:02
Když se stal Dmitrij Medveděv prezidentem, byl nadějí pro Rusko i pro Západ. Byl mladý, vzdělaný a racionální. Jenže potom vrátil křeslo Vladimiru Putinovi, jeho hvězda pomalu vyhasínala, až se nakonec stal nežádoucí osobností ruské politiky a ustoupil do pozadí. To změnila až ruská invaze na Ukrajinu – od jejího počátku je exprezident a expremiér najednou více vidět i slyšet a je až překvapivě agresivní.


Střelec z třinecké nemocnice kandidoval do Sněmovny, na KSČM poté zanevřel
idnes.cz | 02:00:02
Mužem obviněným z vydírání, který si minulou středu vyhrůžkami a výstřelem ze samonabíjecí pušky vynutil vjezd autem do Nemocnice Třinec, je místní 44letý zemědělský podnikatel Miroslav B. Ten v minulých letech neúspěšně kandidoval do zastupitelstva Třince a v roce 2017 i do Poslanecké sněmovny za komunisty. Strana mu nyní chtěla pozastavit členství.


Finanční trhy (14. 6. 2022)
iHned.cz | 02:00:11


Pořád nevíte, kam letos na dovolenou? Vsaďte na jistotu!
Reflex | 02:00:43


Palivové dřevo a aktuální situace
E15-ekonomika | 02:01:07
Situace ve světě se mění každým dnem a všichni se stáváme účastníky nebývalých situací, které ovlivňují naše běžné životy. Ne jinak je tomu i při úvahách nad tím, jak se bude topit v domácnostech v případě výpadku plynu z Ruska. Jednou z alternativ majitelů topných těles na tuhá paliva je palivové dřevo.


Palivové dřevo a aktuální situace
E15-politika | 02:01:09
Situace ve světě se mění každým dnem a všichni se stáváme účastníky nebývalých situací, které ovlivňují naše běžné životy. Ne jinak je tomu i při úvahách nad tím, jak se bude topit v domácnostech v případě výpadku plynu z Ruska. Jednou z alternativ majitelů topných těles na tuhá paliva je palivové dřevo.


Proruský web označený zpravodajci provozuje probační úředník. Platí ho český stát
aktuálně.cz | 05:30:00
Infokurýr ruskou propagandou zasáhl stovky tisíc Čechů. Přes spolek navazující na práci KGB ho provozuje bývalý kněz a zároveň probační úředník.


Kvůli neoblíbenému učiteli poničila školu. Studentka vyvázla bez trestu
Denik.cz | 05:32:00
Studentka, která cestou z maturitního plesu poničila budovu gymnázia v Klatovech, když tam mimo jiné vyryla nápis SVINĚ, aby se pomstila neoblíbenému učiteli, vyvázne bez trestu. Deníku to potvrdila Jiřina Vítovcová z Okresního státního zastupitelství v Klatovech, které trestní stíhání mladé ženy podmíněně zastavilo.


OBRAZEM: Krásy Osoblažska aneb pole kmínu kolem úzkokolejky kvete a voní
Denik.cz | 05:25:00
/FOTOGALERIE/ Osoblažsko umí překvapit. Letos milovníci úzkokolejky mohou přímo z oken vláčku obdivovat pole vonící kmínem.


Řidiči, chystáte se v létě do Brna? Tady počítejte s uzavírkami a objížďkami
Denik.cz | 05:23:00
Zachovat soustředění ve spleti uzavírek a zúžení a obrnit se silnými nervy musí řidiči, kteří v prázdninových měsících zavítají do Brna. Ředitelství silnic a dálnic plánuje opravy několika páteřních silnic. 


Český šlechtic Mikuláš z Bubna-Litic: Nacistům vzdoroval, komunistům utekl
Denik.cz | 05:00:00
V září roku 1939, kdy na českém území existoval už půl roku Protektorát Čechy a Morava, podepsal český šlechtic Mikuláš z Bubna-Litic národnostní prohlášení české šlechty, v němž se řada představitelů šlechtických rodů na znamení odporu k okupaci a germanizaci přihlásila k českému národu. Přesto byl po válce zatčen jako kolaborant. Od jeho narození uplynulo 125 let.


Marta Kubišová má první dárek k jubileu. Revue Marta na Kampě má švih
Denik.cz | 05:00:00
Meda, Werich a teď Marta. Do prostor Sovových mlýnů dorazila další tanečně-hudební inscenace, věnovaná výrazné osobnosti naší kulturní scény. Tentokrát Martě Kubišové k jejím letošním 80. narozeninám. Úspěšné premiéry si odbyla ve čtvrtek a v neděli.


Po válce už rusky nepromluvím, říká uprchlice u Ukrajiny Olena
Denik.cz | 04:30:00
Dnipro, milionové průmyslové centrum u řeky Dněpru, se ocitlo pod palbou hned první den ruské invaze. Čtvrtina lidí se tu hlásila k ruské národnosti, ovšem ukrajinsky zde mluvila pouze desetina obyvatel. Nejčastěji se zde hovořilo suržykem, tedy směsicí ruštiny a ukrajinštiny.


Financuje Západ platbami za plyn a ropu ruskou válku? Ne, Putin sedí na hromadě peněz, ale jsou mu k ničemu
Hospodářské noviny | 06:29:00
Pohled na jednu statistiku říká, že Rusku se daří tak dobře jako nikdy předtím. Země se navzdory válce na Ukrajině a západním sankcím doslova topí v penězích. Ruský přebytek obchodní bilance, tedy rozdíl mezi příjmy za vývoz a výdaji za dovoz zboží,...


Učme se od Japonců. Ukazují nám, jak omezit závislost na zemním plynu z Ruska
Hospodářské noviny | 06:23:00
Jaký je nejjednodušší způsob, jak se zbavit závislosti na ruském zemním plynu? Omezit spotřebu. To se ovšem lehko řekne, ale hůře realizuje v praxi. Japonci to ale v nedávné minulosti dokázali a mohli by tak být inspirací pro Evropu. Víc uslyšíte v...


Vyberte nejlepší inovace od českých bank a pojišťoven
Hospodářské noviny | 07:00:08
Ocenění Hospodářských novin s názvem Nejlepší banka a pojišťovna roku letos startuje už počtrnácté. A tradičně se v jeho rámci rozhoduje také o tom, které finanční domy v Česku jsou nejvíce inovativní. Letos se do soutěže o nejlepšího Bankovního...


Finanční trhy (14. 6. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:08
Ocenění Hospodářských novin s názvem Nejlepší banka a pojišťovna roku letos startuje už počtrnácté. A tradičně se v jeho rámci rozhoduje také o tom, které finanční domy v Česku jsou nejvíce inovativní. Letos se do soutěže o nejlepšího Bankovního...\n


Do Česka se vrací letní počasí, dorazí i tropy
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Ode dneška se vrátí slunečné dny a postupně se oteplí. K tropické třicítce se teploty mají dostat ve čtvrtek a znovu pak i o víkendu.


Do Česka se vrací letní počasí, dorazí i tropy
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Ode dneška se vrátí slunečné dny a postupně se oteplí. K tropické třicítce se teploty mají dostat ve čtvrtek a znovu pak i o víkendu.


Jihozápad USA: Neuvěřitelné divy přírody v národních parcích i mimo ně
Reflex | 06:30:00
Grand Canyon, Arches, Monument Valley – kdo by tyhle parky Jihozápadu USA neznal aspoň z dokumentů a fotek. Možná právě proto na mě naživo nezapůsobily tak silně jako místa podstatně méně známá až neznámá, kterými jsme si poznávání proslulých perel prošpikovali a nad nimiž jsme většinou žasli úplně o samotě.


Kalousek: Vláda soutěží s populisty v populismu, hloupostmi se poškozuje sama, nikdo to neřídí
Reflex | 06:00:00
Coby její volič Miroslav Kalousek současné vládě fandí, to ale neznamená, že bude nekriticky přehlížet, jak žene Českou republiku do dluhové pasti. Od ledna vedl s jejími členy neformální diskuze a upozorňoval, že bude potřeba hospodařit udržitelně, což s sebou přinese nepopulární řešení. Jeho varování zůstala bez odezvy. V reakci na zveřejnění návrhu státního rozpočtu na rok 2023 a střednědobého výhledu na další dva roky, který prakticky nepočítá se snižováním deficitu, proto říká už otevřeně: „Kdyby tady byla politická odvaha, tak někdo řekne: ‚Tohle nemůžeme ufinancovat, pojďme s tím něco dělat!“ Místo odpovědného jednání jsme ale svědky „soutěže s populisty v populismu“ a ohrožování budoucnosti i perspektivy našich dětí.


Dominik Stroukal: Inflace ve tvaru písmene M. Problémy teprve přijdou
E15-ekonomika | 06:00:00
Tím hlavním, s čím se dnes musejí centrální banky včetně té naší poprat, jsou naše vysoká inflační očekávání. Ta mají tendenci přirozeně růst, když inflace roste, a zároveň s klesající inflací padat. Pokud bychom během června či července dosáhli inflačního vrcholu, pak by to znělo jako dobrá zpráva, ale bohužel nás čeká ještě jeden velký nepřítel. Končící fixace energií.


Dominik Stroukal: Inflace ve tvaru písmene M. Problémy teprve přijdou
E15-politika | 06:00:00
Tím hlavním, s čím se dnes musejí centrální banky včetně té naší poprat, jsou naše vysoká inflační očekávání. Ta mají tendenci přirozeně růst, když inflace roste, a zároveň s klesající inflací padat. Pokud bychom během června či července dosáhli inflačního vrcholu, pak by to znělo jako dobrá zpráva, ale bohužel nás čeká ještě jeden velký nepřítel. Končící fixace energií.


Novinky v datových schránkách: 10 dnů se může protáhnout, nové možnosti vystoupení z anonymity a nová úvodní stránka
lupa.cz | 06:30:01
Podle Nejvyššího správního soudu má lhůta 10 dnů pro fikci doručení zohledňovat i soboty, neděle a svátky. Odesilatel datové zprávy může nově prozradit více údajů o své identitě. Klientský portál ISDS má novou úvodní stránku.


Komedie a výsměch spravedlnosti. Trump kritizoval vyšetřování útoku na Kapitol
idnes.cz | 07:32:00
Bývalý americký prezident Donald Trump, který čelí obvinění z „pokusu o státní převrat“, kritizoval vyšetřování parlamentního výboru, složeného převážně z demokratů. Proces označil za „výsměch spravedlnosti“ a „komedii“. Podle něho se výbor snaží „odvést pozornost veřejnosti od pravdy“.


Bitva o Donbas vejde do dějin, míní Zelenskyj. Separatisté ho viní z útoku
idnes.cz | 06:57:00
Ukrajinské útoky na Doněckou oblast si podle ruskojazyčné BBC v pondělí vyžádaly přes tři desítky raněných a pět mrtvých. BBC se odvolává na úřady v separatistické Doněcké lidové republice, které tvrdí, že Doněck byl vystaven nejintenzivnější palbě od roku 2015. O ztrátách informuje i ukrajinská strana. Zelenskyj uvedl, že „bitva o Donbas se zapíše do vojenských dějin, jako nejbrutálnější v Evropě“.


Poslanci budou schvalovat pětitisícový jednorázový příspěvek pro děti
idnes.cz | 06:18:00
Poslanci budou v úterý projednávat příspěvek 5 tisíc korun na dítě do 18 let rodinám s hrubými příjmy do milionu korun. Zrychleně ve stavu legislativní nouze budou schvalovat také trojici předloh souvisejících s pomocí uprchlíkům z Ukrajiny po ruské vojenské invazi.


Demolici neorenesanční vily prověřují úřady i ombudsman, majitel se brání
idnes.cz | 06:13:00
Kauza zbořené neorenesanční vily v Brně má dohru. Ačkoliv vlastník popírá úmysl, úřady zahájily přestupkové řízení a zjišťují, zda majitel skutečně činil vše podle zákona. Těsně před demolicí byla budova ministerstvem kultury nepravomocně prohlášena za kulturní památku. Do případu se zapojil také ombudsman.


Koalice SPOLU bude spolupracovat i v senátních volbách, představí kandidáty
idnes.cz | 06:03:00
Strany koalice Spolu – ODS, KDU-ČSL a TOP 09 – budou spolupracovat i v podzimních senátních volbách a pokusí se v nich navázat na vítězství v loňských volbách do Sněmovny, po nichž vznikla vláda Petra Fialy. Lídři stran Spolu podepíší v úterý ve Valdštejnské zahradě u Senátu volební spolupráci a představí společné kandidáty.


Duel do uší: Sennhesier Momentum TW3 a Philips Fidelio T1 chtějí stejné, náročné, zákazníky
iHned.cz | 07:30:00
Kvalitní sluchátka jen tak nevyjdou z módy, a ve srovnání s reprosoustavami jsou i špičková sluchátka vlastně levná. Platí to i pro dva zástupce, kteří se snaží kombinovat kvalitní zvuk a aktivní rušení hluku přímo v uších s luxusním pojetím...


Financuje Západ platbami za plyn a ropu ruskou válku? Ne, Putin sedí na hromadě peněz, ale jsou mu k ničemu
iHned.cz | 06:29:00
Pohled na jednu statistiku říká, že Rusku se daří tak dobře jako nikdy předtím. Země se navzdory válce na Ukrajině a západním sankcím doslova topí v penězích. Ruský přebytek obchodní bilance, tedy rozdíl mezi příjmy za vývoz a výdaji za dovoz zboží,...


Učme se od Japonců. Ukazují nám, jak omezit závislost na zemním plynu z Ruska
iHned.cz | 06:23:00
Jaký je nejjednodušší způsob, jak se zbavit závislosti na ruském zemním plynu? Omezit spotřebu. To se ovšem lehko řekne, ale hůře realizuje v praxi. Japonci to ale v nedávné minulosti dokázali a mohli by tak být inspirací pro Evropu. Víc uslyšíte v...


Vyberte nejlepší inovace od českých bank a pojišťoven
iHned.cz | 08:00:28
Ocenění Hospodářských novin s názvem Nejlepší banka a pojišťovna roku letos startuje už počtrnácté. A tradičně se v jeho rámci rozhoduje také o tom, které finanční domy v Česku jsou nejvíce inovativní. Letos se do soutěže o nejlepšího Bankovního...


"Změkčilý intelektuál", který šéfoval mocné firmě. Kdo je Putinův místokrál Donbasu
aktuálně.cz | 06:15:57
Bývalý ruský premiér Sergej Kirijenko dostal na starost separatistické republiky na Donbase a okupovaná území Ukrajiny.


Trochu jiná inflace. Data ukazují na rozdíly ve zdražování u seniorů a lidí z Prahy
aktuálně.cz | 06:15:19
Porovnání inflace u různých skupin obyvatel překvapí. Roli přitom hraje odlišné složení "nákupních košů".


Když se marketingovému oddělení nedaří. Úsměvná i vulgární jména automobilů
aktuálně.cz | 06:02:00
Úsměvná i sprostá, redakce Aktuálně.cz vybrala nejdivnější jména automobilů.


Za tátou do kriminálu. Děti si užily den na zahradě vězení
Denik.cz | 07:38:00
Dušan působil ve velkém byznysu a do vězení se dostal během covidové pandemie. Za starší finanční delikt vyfasoval pět let. Věří ale, že za dobré chování bude na svobodu podmíněně propuštěn dřív. Kousek si jí užil přede dvěma týdny, kdy se na zahradě v areálu věznice v Jiřicích u středočeských Milovic konal Den s dítětem.


Jižní Morava se připravuje na nápor komárů. K jejich rozmnožení přispělo počasí
Denik.cz | 06:07:00
Nasaďte sítě do oken a zásobte se repelenty. Během pár dnů vyletí z vodních tůní mraky krvelačných komárů. Podle odborníků z Krajské hygienické stanice v Brně přispělo v posledních dnech k jejich rozmnožení deštivé počasí a teplo. „Lidé si komáry také často pěstují přímo pod okny,“ varoval Oldřich Šebesta, který výskyt komárů sleduje už víc jak dvacet let.


Klimatická krize dorazila do Česka. Ohrožena je především voda
Denik.cz | 06:00:00
Podle nové studie Světové zdravotnické organizace by Česko mohlo mít kvůli zvyšujícím se teplotám a suchu problémy s pitnými zdroji. Klimatické změny podle výsledků aktuálního šetření Světové zdravotnické organizace už do České republiky dorazily a již jsou evidentní i jejich dopady. 


Český šlechtic Mikuláš z Bubna-Litic: Nacistům vzdoroval, komunistům utekl
Denik.cz | 05:00:00
V září roku 1939, kdy na českém území existoval už půl roku Protektorát Čechy a Morava, podepsal český šlechtic Mikuláš z Bubna-Litic národnostní prohlášení české šlechty, v němž se řada představitelů šlechtických rodů na znamení odporu k okupaci a germanizaci přihlásila k českému národu. Přesto byl po válce zatčen jako kolaborant. Od jeho narození uplynulo 125 let.


Bouřka na Břeclavsku po roce připomněla tornádo, meteorologové ji zkoumají
idnes.cz | 09:44:00
Silná bouřka v pondělí navečer lámala stromy a ničila střechy domů v Lanžhotě na Břeclavsku a blízkém okolí. Místní proto mluví o tornádu, i když slabším, než které tu lidé zažili před rokem. Meteorologové tento jev zatím nepotvrdili, ale ani nevyvrátili. Vyrazili ho zkoumat do terénu.


Potíže cestujících v Pardubickém kraji nekončí, řidiči nepřišli do práce
idnes.cz | 09:29:00
Na zlepšení autobusové dopravy dnes čekali cestující v Pardubickém kraji marně. Zatímco první den ostrého provozu nevypravila společnost BusLine přibližně sto spojů, v úterý jich zrušila hned 185.


Zaměstnankyně vylákala z Úřadu vlády miliony, hrozí jí osm let vězení
idnes.cz | 09:18:00
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat bývalou zaměstnankyni Úřadu vlády, která podvodem připravila úřad až o osm milionů korun. Ženě, jež pracovala na odboru rozpočtu a financování, podvody procházely po dobu 6 let. Hrozí jí až osm let vězení.


Hvězda ruské propagandy označila invazi za katastrofu, Putin ji propustil
idnes.cz | 08:54:00
Ruský prezident Vladimir Putin propustil z vládní agentury bývalou krymskou prokurátorku a svého času hvězdu ruské propagandy Natalji Poklonskou poté, co se vyjádřila o válce na Ukrajině jako o „katastrofě“. Poklonská také kritizovala všudypřítomnost písmena Z, symbolu ruské invaze.


KOMENTÁŘ: Od marvelovek po Star Wars. Co za to, ukáže čas
idnes.cz | 08:00:00
Fanoušci si v úterý otevřou šampaňské a dopřejí si celonoční maraton u monitoru. Dočkali se, v Česku startuje streamovací služba Disney+, která jim doručí oblíbené hrdiny až do pohodlí domova, píše ve svém komentáři Mirka Spáčilová.


Britská policie obvinila Kevina Spaceyho ze sexuálních zločinů
revue.idnes.cz | 09:30:00
Britská policie oznámila, že obvinila amerického herce Kevina Spaceyho (62) ze čtyř případů sexuálního napadení tří mužů. Ve čtvrtek 16. června má herec, který je dvojnásobným držitelem Oscara, stanout před soudem.


Do výroby jde solární auto z Holandska, bez nabíjení vydrží měsíce
Auto.cz | 08:50:00
Holanďané dotáhli do produkční podoby svůj koncept elektromobilu nabíjeného sluneční energií. Bez nabíjení ze zásuvky má vydržet měsíce. Dodávky zákazníkům začnou ještě letos.


Porsche Cayenne slaví 20 let, původně kontroverzní model je dodnes úspěšný
Auto.cz | 08:00:00
Příchod velkého SUV se u tradičních fanoušků Porsche nesetkal vždy s nadšením, pro samotnou automobilku se ale jednalo o naprostý trhák.


Volba prezidenta České republiky (výsledky prvního a druhého kola)
Kurzy.cz | 09:57:21
V čele pelotonu kandidátů je Andrej Babiš, preference generála Petra Pavla prudce klesly Mezi největší favority v historicky třetích přímých prezidentských volbách, které se budou konat počátkem roku 2023, patří podle červnového průzkumu společnosti.


Volby do Senátu Parlamentu ČR – září 2022 (14.6.2022)
Kurzy.cz | 09:53:19
Prezident republiky vyhlásil svým rozhodnutím, publikovaným ve Sbírce zákonů (částka 44) pod číslem 81/2022 Sb., volby do jedné


Nejhorší dva dny od finanční krize pro US dvouleté dluhopisy, akcie i krypto padají - Ranní komentář
Kurzy.cz | 09:49:37
Nový týden začal na finančních trzích výrazným výprodejem na akciích, kryptoměnách i na dluhopisech, které si procházejí na kratším konci výnosové křivky největšími pohyby od finanční krize. Dvouleté výnosy se včera dostaly v USA na 3.35 % a jsoou na p...


Ranné zhrnutie (14.06.2022)
Kurzy.cz | 09:49:22
Americké indexy včera klesli, pretože obavy z inflácie zvýšili pravdepodobnosť väčšieho zvýšenia sadzieb zo strany Fedu, než sa očakávalo. S&P 500 klesol o 3,88 %, Dow Jones sa posunul o 2,79 % nižšie a Nasdaq sa prepadol o 4,68 %. Russell 2000 sa obch...


Nastupující trend: Češi podporují lokální byznys, obrat menších e-shopů překonal Alzu
Kurzy.cz | 09:48:35
Češi stále častěji preferují utratit peníze u menších a lokálních výrobců než u velkých a nadnárodních firem. Vyplývá to z dat společnosti Shoptet, kterou v minulém roce využívalo pro svůj e-shop 30 tisíc podnikatelů.


Pfeiler (CYRRUS): Trhy ještě nejsou na dně, investoři ale mají (tím spíše) z čeho vybírat
Kurzy.cz | 09:46:41
Úplné cenové dno jsme podle mě ještě neviděli, případné rally nyní vnímám spíše jako korekce v rámci delších poklesů. Dominantním tématem zůstává vysoká inflace, řešit se začíná také samotný hospodářský růst. Pravděpodobnost recese roste. Investoři ale...


Ambasador XTB Jiří Procházka je novým šampionem UFC
Kurzy.cz | 09:43:35
Jiří Procházka, jeden z nejlepších bojovníků MMA současnosti a ambasador XTB, úspěšně pokračuje ve své cestě za vrcholovými sportovními úspěchy. Včera se stal novým šampionem v polotěžké váze.


Rubl a dolar, měnoví vítězové letošního roku
Kurzy.cz | 09:42:23
Už ve čtvrtek minulý týden, 9. června, došlo k optickému „smazání“ efektu týden starého snížení spotřební daně v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr.


Ranní okénko - Další výprodej v očekávání agresivnějšího Fedu
Kurzy.cz | 09:15:58
Dnes nejzajímavější série dat dorazí dopoledne z Německa. Zveřejňovat se budou červnové ZEW indexy hodnotící současnou situaci a očekávání ohledně budoucnosti. U obou se očekává mírné zlepšení, pořád ale indexy zůstanou hluboko v záporných číslech.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 14.06.2022
Kurzy.cz | 09:14:13
Klíčové události
• Polsko: Běžný účet platební bilance skončil v dubnu schodkem ve výši 3,924 miliardy zlotých, prvotní odhady analytiků přitom byly o více než 1,6 miliardy vyšší


Indexy realizovaných cen bytů - 1. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 09:14:03
Indexy realizovaných cen nových a starších bytů.


Na potravinových komoditách nás čeká těžké období. Výhled se ale dále nezhoršuje - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:10:00
Čerstvá měsíční prognóza produkce, spotřeby a zásob zemědělských komodit z pera amerického ministerstva zemědělství (USDA) se sice v dlouhodobém srovnání stále nese v pesimistickém duchu, ale naštěstí neukázala na další zhoršení situace.


V roce 2021 se u nás prostavělo 579 miliard
Kurzy.cz | 09:04:03
Stavební společnosti provedly v roce 2021 stavební práce v hodnotě 579 miliard Kč, což je meziročně o 8,1 % více. Nejvíce stavebních prací proběhlo na území hlavního města Prahy a s větším odstupem následoval kraj Jihomoravský. Tři čtvrtiny z celkového...


Nemecký index ZEW, správa API o rope - Ekonomický kalendár XTB
Kurzy.cz | 08:56:51
Európske trhy sa otvoria vyššie Očakávania na zvýšenie sadzieb FOMC sa pohybujú smerom k úrovni 75 bp Nemecký ZEW, správa API Futures trhy poukazujú na vyššie otvorenie seansy európskeho akciového trhu po včerajšom globálnom výpredaji. Nálady sú dn...


Poslední report USDA ve znamení stability
Kurzy.cz | 08:55:55
Očekávané koncové zásoby pšenice pro marketingový rok 2022/2023 (v zásadě stav napřesrok) zůstaly víceméně beze změny.


Oracle očekává akceleraci růstu tržeb, akcie silně rostou
Kurzy.cz | 08:55:52
Společnost reportovala za svůj fiskální 4Q očištěné tržby ve výši 11,84 mld. USD (+5,5 % r/r; oček. 11,66 mld. USD) a očištěný čistý zisk na akcii 1,54 USD (oček. 1,38 USD). Růst je tažen především poptávkou po cloudových službách, tržby spojené s těmito&


Tramvaj číslo 18 je vzorem pro vlastní známky
Kurzy.cz | 08:55:00
Ačkoli byl nový, šestiúhelníkový tvar poštovních cenin představen v květnu, 15. června uvede Česká pošta do prodeje nové výplatní samolepící písmenové známky jako vzor úpravy pro další varianty produktu Vlastní známky. Písmenová známka TRAMVAJ...


Koruna v novém týdnu beze změn
Kurzy.cz | 08:53:46
Koruna se i na počátku nového týdne pohybovala v těsné hranici EUR/CZK 24,70.


Euro se dostalo do pasti
Kurzy.cz | 08:52:33
Trhy dluhopisů čelí před zasedáním Fedu drastickému výprodeji.


Černé pondělí na Wall Street (14.6.2022)
Kurzy.cz | 08:47:42
Jednalo se opět o největší propad letošního roku.


8,30 h - US futures indikují pozitivní start obchodování zámořských trhů
Kurzy.cz | 08:45:15
US akciové indexové futures nad ránem evropského času indikují lehce růstovou náladu zámořských trhů. Futures pro DJIA indikují úvodní růst indexu o cca 1,1%, pro S&P 500 pak růst o 1,35% a pro Nasdaq pak růst o 1,7%.


Finanční trhy pro druhé pololetí čekají výraznější reakci Fedu i ECB (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:14:27
Německý ZEW by za červen měl ukázat na zlepšení výhledu i
hodnocení současné situace, když postupně odeznívá prvotní silně negativní vliv
války na Ukrajině. I přes námi očekáváné zlepšení sentimentu však půjde spíše o
drobnou korekci a ten tak stále zů...


Na INTERPORTU letos přijedou zpívat a hrát umělci ze čtyř světadílů - proběhne 18. - 19.6. v Ústí nad Labem
Kurzy.cz | 10:00:30
Mezinárodní hudební soutěž INTERPORTA 2022 v Ústí nad Labem se letos vrací do svého obvyklého termínu - třetího víkendu v červnu. Proběhne ve dnech 18. a 19. června na open air scéně U LAGUNY na ústecké Severní Terase.


Rozvoj náplavek bude pokračovat, město Plzeň společně s Ateliérem k světu představily koncept úprav Centrálního nábřeží Mže
Kurzy.cz | 10:00:31
Útvar koncepce a rozvoje města Plzně (ÚKRMP) společně s Městským obvodem Plzeň 1 a Ateliérem k světu. představily veřejnosti ve středu 8. června na náplavce Na Poříčí koncept úprav nábřeží Mže v centru Plzně. Součástí veřejného projednání bylo interakt...


První psychoterapeut v České republice vyškolený v metodě Podpory pozitivního chování bude působit v Autis Centru v Českých Budějovicích
Kurzy.cz | 10:00:31
První psychoterapeut v České republice vyškolený v metodě Podpory pozitivního chování bude působit v Autis Centru v Českých Budějovicích ext-hocke Út, 14.06.2022 - 08:16


Benzin v Česku znovu podražil. Cena je na novém rekordu
Denik.cz | 09:27:00
Cena benzinu v Česku je opět na novém rekordu. Natural 95 od víkendu zdražil zhruba o deset haléřů a v pondělí se prodával za průměrných 47,43 Kč/l. Litr nafty je v průměru za 46,63 Kč/l, což je zhruba o tři koruny méně než v první polovině března. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.


OBRAZEM: Nepřekonatelná překážka. Převrácený tahač zablokoval silnici
Denik.cz | 08:49:00
Vozová hradba, za niž by se nemuseli stydět ani husité, na několik hodin zastavila průjezd po silnici I/33 u Vysokova na Náchodsku. V pondělí krátce před 17. hodinou se při sjíždění vysokovského kopce ve směru na Českou Skalici v zatáčce převrátil tahač se zahraniční espézetkou. 


Ruské síly se snaží upevnit pozice v Severodoněcku, uvádí ukrajinská armáda
Denik.cz | 08:39:00
Ruská válka na Ukrajině pokračuje 111. dnem. Ruské síly se snaží upevnit své pozice v centru Severodoněcku na východě Ukrajiny, uvedl ve své pravidelné zprávě o bojích na Ukrajině generální štáb ukrajinské armády. Rusové se dál snaží o ofenzivu i severovýchodním směrem od Charkova.


Pozdvižení v Mladé Boleslavi: Benzinka nabízela pohonné hmoty za nízké ceny
Denik.cz | 08:02:00
Ceny jako před deseti lety zaskočily motoristy v úterý v noci a ráno u čerpací stanice ČS Prim u Olympie v Mladé Boleslavi. Benzin 32,50, nafta 29,90, stálo na stojanu s cenami. Šeptanda zafungovala a podle očitých svědků byla nad ránem u benzinky fronta, jako by už neměly pohonné hmoty nikdy existovat.


Výsměch spravedlnosti. Exprezident Trump kritizoval vyšetřování útoku na Kapitol
Denik.cz | 07:59:00
Bývalý americký prezident Donald Trump kritizoval jako „výsměch spravedlnosti“ vyšetřování parlamentního výboru, složeného převážně z demokratů, který jej obviňuje z „pokusu o státní převrat“. Trump ve dvanáctistránkovém prohlášení zopakoval svá lživá tvrzení o podvodech v prezidentských volbách v roce 2020, napsala agentura AFP.


Kamil Demuth přesunul farmářské trhy na internet. V rámci online projektu Scuk učí Čechy nakupovat komunitně
Euro | 08:14:45
Online farmářské tržiště Scuk funguje na principu komunitních nákupů. To znamená, že zákazníci si na internetu objednávají produkty od farmářů z celé republiky v rámci takzvaných nákupních skupin. Každá z nich má svého organizátora, který zajišťuje výdej objednaného zboží na svém výdejním místě. Logistika se točí okolo centrálního skladu za Prahou, kam dodavatelé vozí své zboží, aby ho Scuk mohl dál distribuovat. Momentálně však Scuk bojuje s tím, že lidé začínají častěji šetřit na potravinách, aby omezili vlastní výdaje, zatímco náklady rozvozu stoupají v závislosti na cenách pohonných hmot.


Duel do uší: Sennhesier Momentum TW3 a Philips Fidelio T1 chtějí stejné, náročné zákazníky
Hospodářské noviny | 07:30:00
Kvalitní sluchátka jen tak nevyjdou z módy a ve srovnání s reprosoustavami jsou i špičková sluchátka vlastně levná. Platí to i pro dva zástupce, kteří se snaží kombinovat kvalitní zvuk a aktivní rušení hluku přímo v uších s luxusním pojetím designu....


„Šmejdi“ se mění. Předražené hrnce nahradily nabídky řešení psychických problémů
ČT24 | 08:47:49
Velká vlna nevole vedla před několika lety ke změně zákonů proti takzvaným šmejdům, kteří na předváděcích akcích nutili zejména seniory k nákupu předražených a zcela zbytečných výrobků. Současní podnikavci mají jinou taktiku a slibují nejen léčbu duše. Psycholožka z Palackého univerzity v Olomouci Romana Mazalová v Událostech, komentářích sdělila, že křečovitá honba za štěstím vede opačným směrem, redaktorka MF Dnes Julie Mahlerová zase popisovala, jak se dostávala k „bohyním“, které okrádají ženy.


Jihomoravským krajem se možná prohnalo tornádo. Poškodilo několik ulic
Eurozpravy-domácí | 09:48:00
Podle meteorologů je možné, že se přes Břeclavsko v pondělí večer prohnalo malé tornádo. ČTK to dnes řekl Petr Münster z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Situaci pojede vyhodnotit na místo.


Vyšetřování loňského pádu kabiny lanovky na Ještěd v Liberci potrvá ještě řádově měsíce
Eurozpravy-domácí | 08:08:00
Vyšetřování loňského pádu kabiny lanovky na Ještěd v Liberci, při níž zemřel průvodčí, potrvá ještě řádově měsíce. Drážní inspekce podle mluvčího Martina Drápala čeká na zpracování odborného posudku. Visutá lanová dráha je mimo provoz od konce října loňského roku, kdy po přetržení tažného lana spadla jedna ze dvou kabin.


Od začátku ruské invaze zemřelo na Ukrajině 288 dětí
Eurozpravy-zahraniční | 10:33:00
Od začátku ruské invaze zemřelo na Ukrajině 288 dětí, dalších více než 527 je raněných, oznámila dnes podle ruskojazyčné verze stanice BBC ukrajinská generální prokuratura. Úřad vysoké komisařky OSN pro lidská práva (OHCHR) v pondělí potvrdil 4395 zabitých civilistů v důsledku ruské vojenské agrese na Ukrajině, z toho 275 dětí.


Podle papeže není válka na Ukrajině černobílá
Eurozpravy-zahraniční | 10:20:00
Podle papeže Františka není válka na Ukrajině černobílá, mělo by se na ni nahlížet komplexně a hledat i její příčiny. Papež to řekl v rozhovoru s jezuitskými novináři, který dnes zveřejnil deník La Stampa. Hlava katolické církve v něm spekuluje, že válka možná mohla být nějakým způsobem vyprovokována, či se jí dalo zabránit. Papež rovněž znovu kritizoval zvýšený prodej zbraní a ocenil také statečnost Ukrajinců, kteří brání svoji zemi a bojují o přežití.


Evropská komise doporučí kandidaturu Ukrajiny do EU
Eurozpravy-zahraniční | 10:01:00
Evropská komise je připravena doporučit kandidaturu Ukrajiny na členství v Evropské unii. Po pondělním večerním jednání sboru komisařů to napsal bruselský web Politico s odvoláním na několik unijních činitelů.


Zástupci členských států EU se shodli, že prodlouží o rok používání covidpasů
Eurozpravy-zahraniční | 08:49:00
Zástupci členských států a Evropského parlamentu se dnes shodli, že prodlouží o rok používání unijních covidových certifikátů. Oznámilo to francouzské předsednictví Evropské unie. V současnosti většina unijních států covidový pas po cestujících ze zahraničí nevyžaduje. Podle Evropské komise by ale certifikáty mohly být užitečné v budoucnosti, pokud by se epidemiologická situace zhoršila, napsala agentura AFP.


Ruské síly se snaží upevnit své pozice v centru Severodoněcku
Eurozpravy-zahraniční | 08:27:00
Ruské síly se snaží upevnit své pozice v centru Severodoněcku na východě Ukrajiny, uvedl dnes ve své pravidelné zprávě o bojích na Ukrajině generální štáb ukrajinské armády. Rusové dál ve městě podnikají dělostřelecké útoky, doplnil.


Nejméně pět mrtvých a 33 raněných si vyžádalo pondělní ostřelování Doněcka
Eurozpravy-zahraniční | 07:57:00
Nejméně pět mrtvých a 33 raněných si vyžádalo pondělní ostřelování Doněcka ukrajinskými silami, uvedla dnes na svém ruskojazyčném webu stanice BBC s odvoláním na úřady v separatistické Doněcké lidové republice (DNR).


Inflace na Slovensku je na maximu téměř za 22 let
Eurozpravy-ekonomika | 09:32:00
Spotřebitelské ceny na Slovensku v květnu zrychlily tempo růstu, míra inflace tak vystoupila na 12,6 procenta a dosáhla maxima od června roku 2000. Spotřebitelské ceny stouply dvouciferným tempem už třetí měsíc v řadě, v dubnu inflace činila 11,8 procenta. ČTK o tom dnes informoval slovenský statistický úřad.


Jihomoravským krajem se možná prohnalo tornádo. Poškodilo několik ulic
Eurozpravy-počasí | 09:48:00
Podle meteorologů je možné, že se přes Břeclavsko v pondělí večer prohnalo malé tornádo. ČTK to dnes řekl Petr Münster z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Situaci pojede vyhodnotit na místo.


První zbabělé udání Karla Čurdy četníci zničili. Napráskal i ženu, která ho krátce před tím pohostila
Reflex | 09:50:00
Zrada Karla Čurdy bohužel nezačala ani neskončila vyzrazením jeho kolegů od parašutistů. Sám měl jako výsadkář za úkol zničit plynárnu v Michli, k tomu ale nikdy nedošlo. Ze strachu o sebe a možná i svojí rodinu po atentátu na Heydricha ale udal koho mohl. Všichni, kteří pomohli jemu nebo dalším parašutistům skončili na gestapu, pár z nich se zabilo ještě před brutálními výslechy. Ukázali více odvahy než Čurda, vycvičený a bojem zocelený voják...


Mince jako vášeň i investice
Reflex | 11:00:27
Sběratel starých mincí, majitel největší aukční síně AUREA Numismatika, Roman Veselý dostal své první mince od dědečka už ve svých 8 letech. V 18-ti letech vstoupil do České numismatické společnosti a začal se o mince a jejich historii zajímat vážněji. V té době by ho ani nenapadlo, že se jednou numismatice bude věnovat profesionálně, a že mu rukama budou procházet kousky, o kterých si myslel, že jsou jen v muzejních sbírkách.


Z Británie zřejmě odletí do Rwandy první let s deportovanými migranty
Tiscali-zprávy | 08:52:32
Z Británie dnes zřejmě do Rwandy odletí první let s migranty, kteří do ostrovní země přišli bez povolení. Žalobu proti nařízení britské vlády v pondělí zamítl odvolací soud.


Bratislavský soud dnes jedná o Babišově žalobě ohledně jeho evidence u StB
Tiscali-zprávy | 08:34:28
Bratislavský krajský soud dnes na veřejném líčení projedná případ žaloby nynějšího šéfa hnutí ANO a bývalého českého premiéra Andreje Babiše.


Austrálie porazila Peru na penalty a postoupila na fotbalový šampionát
Tiscali-zprávy | 06:54:26
Fotbalisté Austrálie zdolali v interkontinentálním play off Peru a pošesté v historii postoupili na mistrovství světa. Na neutrálním hřišti v katarském Rajjánu musel po bezbrankovém stavu rozhodnout penaltový rozstřel, ve kterém zvítězili „Socceroos“ 5:4. Hrdinou se stal střídající brankář Andrew Redmayne. Austrálie se probojovala na závěrečný turnaj popáté v řadě.


Komu se Zeman bude mstít tentokrát? Obávat by se měli všichni, kdo jej chtěli svrhnout
E15-ekonomika | 08:29:00
Už delší dobu bylo ticho kolem našeho milovaného prezidenta Miloše Zemana. Asi i proto, že se snaží tvářit, jakože posledních 10 let nebyl největším fanouškem Putina a jeho Ruského tyranského státu.


Češi z Pale Fire Capital míří do představenstva amerického slevového průkopníka Groupon
E15-ekonomika | 08:22:00
Tuzemská investiční skupina Pale Fire Capital (PFC) uzavřela dohodu s americkou společností Groupon, pionýrem mezi slevovými portály. Firmy spolu začnou úzce spolupracovat, což Groupon stvrdil jmenováním Dušana Šenkypla – zakládajícího partnera skupiny PFC – členem představenstva společnosti. Druhý ze spoluzakladatelů Jan Barta bude v dozorujícím orgánu, oznámil Groupon.


Británie chce porušit brexitovou dohodu s EU. Čínským firmám hrozí vyhození z americké burzy
E15-ekonomika | 08:00:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Komu se Zeman bude mstít tentokrát? Obávat by se měli všichni, kdo jej chtěli svrhnout
E15-politika | 08:29:00
Už delší dobu bylo ticho kolem našeho milovaného prezidenta Miloše Zemana. Asi i proto, že se snaží tvářit, jakože posledních 10 let nebyl největším fanouškem Putina a jeho Ruského tyranského státu.


Češi z Pale Fire Capital míří do představenstva amerického slevového průkopníka Groupon
E15-politika | 08:22:00
Tuzemská investiční skupina Pale Fire Capital (PFC) uzavřela dohodu s americkou společností Groupon, pionýrem mezi slevovými portály. Firmy spolu začnou úzce spolupracovat, což Groupon stvrdil jmenováním Dušana Šenkypla – zakládajícího partnera skupiny PFC – členem představenstva společnosti. Druhý ze spoluzakladatelů Jan Barta bude v dozorujícím orgánu, oznámil Groupon.


Británie chce porušit brexitovou dohodu s EU. Čínským firmám hrozí vyhození z americké burzy
E15-politika | 08:00:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Evropská komise odmítla návrh ČTÚ na regulaci poskytovatelů připojení v malých obcích
lupa.cz | 10:27:00
Český telekomunikační úřad (ČTÚ) opět narazil u Evropské komise. Ta odmítla jeho návrh na zavedení regulace vybraných poskytovatelů připojení ve vybraných obcích, kde existuje jen jedna dostupná infrastruktury pro vysokorychlostní připojení.


Kameramani protestují proti rušení filmové laboratoře České televize
lupa.cz | 09:03:39
České asociaci kameramanů se nelíbí, že by kvůli šetření měla zaniknout filmová laboratoř České televize. „Filmová laboratoř patří k rodinnému stříbru, proto by neměla být likvidována. Vykročit tímto směrem znamená, že už nikdy nebude cesty zpět,“ píše asociace v otevřeném dopise vedení České televize.


Český T-Mobile poslal celý loňský zisk 6,3 miliardy svému zahraničnímu majiteli
lupa.cz | 08:57:17
Česká pobočka operátora T-Mobile opět posílá celý roční zisk jako dividendu své mateřské společnosti Deutsche Telekom. Jde o částku 6,3 miliardy korun, kterou získá nizozemská entita DTE B.V. Rok předtím výplata zisku činila 5,1 miliardy. Výnosy tuzemského T-Mobilu loni dosáhly na 30 miliard korun, meziročně o více než miliardu více.


Drogy jsou v EU dostupnější než před covidem. Česko vede v pervitinu i marihuaně
idnes.cz | 11:35:00
Drogy jsou v Evropské unii na vzestupu. Jejich dostupnost zůstává vysoká a v některých případech je vyšší než před pandemií covidu-19. Uvádí to ve své letošní zprávě Evropské monitorovací centrum pro drogy a závislosti. V České republice se drogy konzumují nadprůměrně, žebříček vedeme v braní pervitinu i kouření marihuany.


V Horoušanech u Prahy se v zatáčce čelně srazil náklaďák s autobusem
idnes.cz | 11:34:00
V okrese Praha-východ narazil v pondělí večer řidič nákladního auta do autobusu. V něm byl naštěstí pouze řidič, hrozivě vyhlížející nehoda se i díky tomu nakonec obešla téměř bez zranění.


Auto na přepravu klád vjelo na Vsetínsku před vlak, řidič je zraněný
idnes.cz | 11:23:00
Na nechráněný přejezd na Vsetínsku vjel před přijíždějící osobní vlak řidič nákladního auta pro přepravu klád. Při střetu se řidič kladovky zranil. V osobním vlaku nebyl v době nehody žádný cestující.


Přehnala jsem to, uznala žena. Za pobodání partnera dostala deset let vězení
idnes.cz | 11:04:00
Deseti lety vězení potrestal olomoucký krajský soud Gabrielu Jaňourovou, která loni v Šumperku zaútočila nožem na svého přítele. Žena se přiznala, odmítala ale právní kvalifikaci činu jako pokusu o vraždu. S tím ale neuspěla.


Chystá se řidičský průkaz od 17 let. Mladí mají jezdit pod dohledem
idnes.cz | 11:00:00
Na začínající řidiče čekají zásadní změny. Ministerstvo dopravy aktuálně pracuje na velké novele silničního zákona. Ta by měla na jedné straně přinést možnost udělat si řidičák už v sedmnácti letech, na druhou stranu mají být mladí řidiči pod důslednějším dohledem v režimu takzvaného řidičáku na zkoušku. Pokud novela zákona projde hladce, mohla by začít platit už od roku 2024.


Chtěli po nás třeba sto kilo banánů, vzpomíná šéfka Colours of Ostrava
idnes.cz | 11:00:00
Za měsíc se bude festival Colours of Ostrava probouzet po covidové přestávce do svého druhého dne. Jeho ředitelka Zlata Holušová letos slibuje programově nejbohatší ročník, na jehož přípravy měla se svým týmem tři roky. V Rozstřelu promluvila o jeho přípravách i bizarních požadavcích kapel.


Jde oprava Barrandovského mostu podle plánu? Praha zveřejní první data
idnes.cz | 10:58:00
V úterý dopoledne experti představí první dopravní data, která vznikla během současné rekonstrukce Barrandovského mostu. Ta začala 16. května a letos potrvá 110 dní. Mnozí se obávali, že oprava způsobí dopravní kolaps. Zatím to však vypadá, že je doprava na místě víceméně plynulá.


Pomoc proti drahotě za 150 miliard korun. Rakouská vláda dá peníze všem
idnes.cz | 10:47:00
Rakouská vláda představila soubor opatření, která mají domácnostem a podnikům pomoci řešit dopady vysoké inflace. Zahrnují mimo jiné jednorázový příspěvek 500 eur pro každého dospělého a 250 eur pro každé dítě. Kabinet uvedl, že tato opatření v letošním roce přijdou zhruba na šest miliard eur, v přepočtu tedy 148,5 miliardy Kč.


Senior bez prohlídky zavinil nehodu a zakázali mu řídit, vzápětí trefil strom
idnes.cz | 10:42:00
Na Plzeňsku vyprošťovali hasiči v pondělí odpoledne z havarovaného auta třiaosmdesátiletého řidiče, který nezvládl řízení a skončil na boku ve stromu. Ukázalo se, že jen o několik hodin dříve způsobil nehodu v Plzni a policisté mu tam zakázali řídit, protože nemá potřebná potvrzení.


Nejsem proputinovský, ale válka na Ukrajině není černobílá, prohlásil papež
idnes.cz | 10:31:00
Papež František se domnívá, že válka na Ukrajině není černobílá a mělo by se na ni i na její příčiny nahlížet komplexně. Řekl to v rozhovoru s jezuitskými novináři, který zveřejnil deník La Stampa. Hlava katolické církve v rozhovoru spekuluje, že válka mohla být i nějakým způsobem vyprovokována, či se jí dalo zabránit.


Kamion naložený novými auty dostal smyk, škoda přesahuje sedm milionů
idnes.cz | 10:13:00
Na Náchodsku v pondělí havaroval kamion převážející nová osobní auta a malé dodávky. Podle policistů nejspíš řidič ve vysoké rychlosti nezvládl zatáčku a dostal smyk.


Nepřijaté deváťáky úřady práce nespasí, mohou být jen nádeníky
idnes.cz | 10:00:00
Chtěli studovat, místo toho mají před sebou perspektivu pomocných prací. Rekordní počty absolventů ZŠ dělají vrásky na čele dětem i rodičům. Základní školu v metropoli letos ukončí 9,5 tisíce žáků, kteří o místa na středních školách navíc soutěží se Středočechy. Absolventi ZŠ, kteří se nedostanou na střední školy, mají omezené možnosti zaměstnání.


Bohatí trpí. Kvůli nepříznivé ekonomice letos přišli už o 1,4 bilionu dolarů
idnes.cz | 09:59:00
Hodnota majetku pěti set nejbohatších lidí světa nadále klesá. Letos tento propad překonal už hranici 1,4 bilionu dolarů, což je v přepočtu více než 33 bilionů korun. Jenom v pondělí se pokles hodnoty majetku bohatých lidí vyšplhal až na 206 miliard dolarů, neboť akciové trhy ve Spojených státech zasáhl masivní výprodej.


Loupež století. V mexickém přístavu ukradli 20 kontejnerů se zlatem a stříbrem
idnes.cz | 09:59:00
Skupina ozbrojenců ukradla v mexickém přístavu Manzanillo dvacet kontejnerů, v nichž bylo mimo jiné zlato, stříbro a další vzácné kovy. Operace, kterou některá místní média označila za loupež století, se stala na jihozápadě Mexika ve státě Colima začátkem měsíce. Na veřejnost se zpráva dostala až o víkendu.


V Británii prodávají maliny, které nasbírali roboti
idnes.cz | 08:58:00
V Británii prodávají maliny, které nasbíral robot. Plody sklidil pravděpodobně prvním komerční robot na světě, který je schopný poradit si s tvrdým oříškem v podobě jemné mechaniky potřebné na sbírání měkkého, drobného ovoce.


Nová Ukrajina bude zemí včerejších vojáků a včerejších uprchlíků, kteří se nespokojí s kompromisem
iHned.cz | 11:34:00
DEN STÝ DRUHÝ, 8. června Armáda je podle průzkumů aktuálně nejrespektovanější státní instituce. Poslední roky to tak je, ale teď o to víc – důvěřuje jí víc než 80 procent Ukrajinců, podle některých zpráv dokonce ještě víc. Všichni ostatní ale,...


Koaliční střet: Manželství pro všechny ohrozí děti, tvrdí Nováková v duelu s pirátkou Kocmanovou
iHned.cz | 11:10:00
„Manželství je instituce historicky podporovaná v evropské kultuře, protože se v ní společnost nejvýhodněji biologicky reprodukuje. Žádný jiný model to nezaručuje,“ tvrdí v duelu koaličních poslankyň Nina Nováková z KDU-ČSL....


Babišovu žalobu ohledně evidence u StB bratislavský soud zamítl. Žalovanou stranou podle něj nemá být Ústav paměti národa
iHned.cz | 11:08:00
Bratislavský krajský soud v úterý v obnoveném líčení zamítl žalobu nynějšího šéfa hnutí ANO a bývalého českého premiéra Andreje Babiše, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent. Soud svůj...


Sociální demokracie hlásí, že je „nová“. Že by Michal Šmarda byl jako Tony Blair? Nesmějte se tak nahlas!
iHned.cz | 10:51:00
ČSSD si začala říkat nová sociální demokracie a vyjela na turné s názvem Nový začátek. Týmu Michala Šmardy (tak se, pokud jste zapomněli, od voleb jmenuje předseda strany) lze popřát mnoho zdaru. Standardní a hlavně živou levici Česko potřebuje. Už...


Korunu pokuty za každý blábol politika!
iHned.cz | 10:33:00
Alena Schillerová, červen 2022: „Atmosféra ve společnosti je velice napjatá. Inflace nadále zrychlila na 16 procent, a je tak nejvyšší za posledních 30 let. A co vláda řešila tento týden? Jeden by si skoro oddychl, dle programu vlády, že...


Bývalý youtuber Jirka Král je tatínkem. Pochlubil se fotkou z porodnice
revue.idnes.cz | 11:11:00
Jeden z bývalých nejslavnějších českých youtuberů Jirka Král (32) se stal otcem. S manželkou, blogerkou Karolínou Královou, se pochlubili na sociálních sítích fotografií z porodnice v Rakovníku.


Utajeného šéfa kromě proměny v reality show čekaly zvratky a krysy
revue.idnes.cz | 10:41:00
V dalším díle reality show Utajený šéf se v kůži řadového zaměstnance ocitne šéf společnosti na úklid Marek Šott. Postupně ho čeká návštěva několika různých provozů a v některých narazí i na velmi nepříjemná překvapení. Samozřejmě nechybí proměna, aby ho nikdo nepoznal.


SsangYong odhalil drsné SUV Torres, do Evropy dorazí jako elektromobil
Auto.cz | 10:57:00
Jihokorejská automobilka SsangYong nemá jednoduchý život, ale to jí nebrání představovat nové modely. Čerstvým přírůstkem je drsné SUV Torres, které by do Evropy mělo dorazit jako elektromobil. 


Šéf Fordu věří, že si automobilky našly nové ryto. Prý tak vydělají pořádný balík
Auto.cz | 09:54:00
Automobily dnes nabízejí stále schopnější a propracovanější asistenční systémy a technologie, které by mohly automobilky časem velmi efektivně zpeněžit.


Firmy plánují dál nabírat. Nezaměstnanost ale pod tři procenta nepůjde, uvádí analýza
aktuálně.cz | 11:59:23
Pravidelný průzkum společnosti Manpower proběhl mezi 515 zaměstnavateli v soukromém i veřejném sektoru v Česku.


Slovenský soud zamítl Babišovu žalobu, že je neoprávněně evidován jako agent StB
aktuálně.cz | 11:58:09
Babiš řekl, že se bude dál soudně bránit. Tvrdí, že s komunistickou tajnou policií nespolupracoval a o své evidenci nevěděl.


Ojedinělé záběry: Válka nespí. Ukrajinský dron v noci zaútočil na ruské vojáky
aktuálně.cz | 11:20:00
Přesná pozice útoku není známá, pravděpodobně se ale odehrál na východě Ukrajiny, kde nyní probíhají nejtěžší boje.


Draze, zato pomalu. Česko v bydlení zaostává téměř ve všem, blýsklo se jen jednou
aktuálně.cz | 11:00:00
Index porovnal dostupnost bydlení, výdaje na domácnost i délku stavebního řízení s ostatními zeměmi EU. Výsledná známka nepotěší.


Konec obchodu s nepřáteli a obnova Ukrajiny. Česko se chystá na předsednictví EU
aktuálně.cz | 10:30:28
Česko se 1. července ujme podruhé v historii předsednictví EU. Zaměří se na pět priorit, všechny souvisí s válkou na Ukrajině.


Bývalá pracovnice připravila podle policie Úřad vlády o miliony. Navrhla ji obžalovat
aktuálně.cz | 10:02:16
Úřad vlády po odhalení podal trestní oznámení a se zaměstnankyní ukončil služební poměr.


Babiš zůstane evidován jako agent StB. Bratislavský soud zamítl jeho žalobu
Denik.cz | 11:45:00
Bratislavský krajský soud v obnoveném líčení zamítl žalobu nynějšího šéfa hnutí ANO a bývalého českého premiéra Andreje Babiše, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent. Soud svůj verdikt v souladu s dřívějším rozhodnutím ústavního soudu zdůvodnil tím, že žalovanou stranou ve sporu nemá být slovenský Ústav paměti národa (ÚPN). Předseda tříčlenného senátu krajského soudu ve zdůvodnění vysvětlil, že žalovat by bylo třeba slovenské ministerstvo vnitra.


Psychiatr Radkin Honzák: Z deprese se nelze vykroutit domácí lékárničkou
Denik.cz | 11:26:00
Psychiatr Radkin Honzák ve své nové knize spolu s Alešem Cibulkou a Agátou Pilátovou vysvětluje, že deprese není depka. On sám si dny, které ho v životě ještě čekají odmítá depkami kazit, a proto si pořídil krávu radosti, kterou poctivě denně dojí.


Tragédie na Rychnovsku: Muž zabil manželku a dítě, poté i sebe, uvedla policie
Denik.cz | 10:41:00
Při pondělní tragédii v Javornici na Rychnovsku jednatřicetiletý muž zastřelil o rok starší manželku, čtyřletého syna a pak sebe. Motivem jeho činu byly zřejmě rodinné problémy. Muž byl profesionální voják Armády ČR. Služební zbraň k činu nepoužil. ČTK to řekla mluvčí policie Iva Kormošová. Prvotní závěry kriminalistů potvrdí až nařízená pitva, dodala.


Silná bouře v Lanžhotě poničila střechy a vyvracela stromy. Mohlo jít o tornádo
Denik.cz | 10:03:00
Vyvrácené stromy, poničené střechy. Bezesná noc a perné ráno. Lanžhot se ještě v úterý ráno vzpamatovával z prudké bouřky, která se městem na Břeclavsku prohnala předchozí den večer. Na jihu Moravy patřil k nejpostiženějším místům, které silná bouře postupující z Vysočiny zasáhla. Před ní už s předstihem během dne varovali meteorologové.


Vize, odvaha a pracovitost. Kolegové vzpomínají na zesnulého Věslava Michalika
Denik.cz | 09:35:00
Hned po ránu se jako náměstek středočeské hejtmanky pro oblast financí, dotací a inovací měl Věslav Michalik (STAN) v pondělí sejít s hejtmankou Petrou Peckovou (STAN) a jejími dalšími náměstky Pavlem Pavlíkem (ODS) a Jiřím Snížkem (Piráti) k pravidelné poradě, odpoledne coby starosta obce Dolní Břežany na Praze-západ se měl účastnit jednání tamních radních. Jen několik hodin před těmto termíny se jeho partneři dozvěděli, že už nepřijde. Nikdy.


Pracovních úrazů meziročně přibylo, loni došlo k 44 933 pracovním úrazům, odškodnění roste. Poškození ale stále chybují
Kurzy.cz | 11:59:11
Podle statistik Českého statistického úřadu loni došlo k 44 933 pracovním úrazům, což představuje 8% nárůst oproti roku 2020. Drtivá většina případů si vyžádala pracovní neschopnost delší než tři dny. Společnost Vindicia, která se zaměřuje na odškodnění p


Nejčastější zahraniční vlastníci českých firem jsou Slováci - firem s ukrajinskými, německými a ruskými majiteli ubylo
Kurzy.cz | 11:42:53
Slovenští podnikatelé pokračují v expanzi na českém trhu. Letos jsou již třetí rok v řadě za sebou nejčastějšími zahraničními vlastníky našich firem. Další příčky patří Ukrajincům, Rusům a Němcům, nicméně počet jimi kontrolovaných firem meziročně klesal.


Stear (SoGé): Spíš než recese ekonomické bych se obával recese zisků
Kurzy.cz | 11:40:26
Vysoký růst inflace vyvolává v širším měřítku obavy z možné ekonomické recese. Podle Guy Steara z francouzské Societé Générale by se měli investoři spíše než ekonomickou recesí zabývat myšlenkami na recesi firemních zisků.


JPMorgan a Goldman Sachs se dál straní ruského dluhu
Kurzy.cz | 11:19:39
JPMorgan a Goldman Sachs nechtějí mít nic společného s ruským dluhem. Obě megabanky z Wall Street zastavují svoji činnost ve zprostředkování obchodů s ruskými dluhopisy.


Průzkum NY Fedu: Inflační a výdajová očekávání spotřebitelů v květnu rostla
Kurzy.cz | 10:52:52
Analytici New York Fedu včera představili svůj aktualizovaný jednoletý výhled spotřebitelů pro vývoj inflačních očekávání naznačující inflaci na úrovni 6,6%, což by bylo doposud nejvíce od začátku sledování dat v roce 1981.


Trh: Fed dnes zvedne sazby o 75 bodů a ne jen o původně odhadovaných 50
Kurzy.cz | 10:50:18
Analytici WSJ očekávají od Fedu růst základní dolarové úrokové sazby o 75 bodů na tomto červnovém a také na příštím červencovém zasedání měnového výboru Fedu. V září pak Fed posune sazby ještě o 50 bodů a o 25 bodů pak ještě v listopadu a v prosinci, což&


Zdraví na grilu - Jak si vychutnat ovoce a zeleninu
Kurzy.cz | 10:46:22
Teplé večery, dobré jídlo a pití, parta kamarádů nebo rodinná oslava… Grilovací sezona je tu a s ní i každoroční přemítání nad tím, jak grilovací klasiku v podobě masa na sto způsobů obohatit. Zkuste si letos na gril přihodit trochu více ovoce a zeleniny!


Předzásobení patří do hokynářství, nikoliv do měnové politiky
Kurzy.cz | 10:41:11
ČNB v červnu opět zvýší úroky. Rozhodně ale nebudeme svědky „předzásobení“ vyššími sazbami. Taková myšlenka je dehonestující vůči stávající bankovní radě. Předzásobení patří do hokynářství, nikoliv do měnové politiky.


Fed ve středu zvýší úrokové sazby o dalších 50 bb (Tématické reporty)
Kurzy.cz | 10:25:06
Americká centrální banka na svém středečním
zasedání zvýší úrokové sazby o dalších 50 bazických bodů. Stejný krok očekáváme
v červenci. Fed zároveň zveřejní i medián výhledu vývoje úrokových sazeb. Ten
se pravděpodobně pro dlouhodobý horizont přehoupne...


Nošovická Hyundai vloni navýšila produkci o 15%, tržby zvedla o 23% a zisk dokonce o 165%
Kurzy.cz | 10:14:54
Jihokorejská automobilka Hyundai oznámila, že továrna v Nošovicích v loňském roce navýšila svůj zisk o 165% respektive 5,55 mld. na výsledných 8,91 mld. Kč a to při růstu tržeb o 26,5 mld. respektive 23,2% na výsledných 140,42 mld. Kč.


Meziroční růst spotřebitelských cen v české ekonomice v květnu dále výrazně akceleroval
Kurzy.cz | 10:13:45
Meziroční růst spotřebitelských cen v české ekonomice v květnu dále výrazně akceleroval a na úrovni 16,0 % je inflace nejvýše od konce roku 1993. Ke zrychlení cenového růstu došlo u naprosté většiny položek spotřebního koše, dominantním tahounem...


Legislativní rada vlády se opětovně zabývala změnou Ústavy ČR a prodiskutovala novelu zákona o evidenci skutečných majitelů
Kurzy.cz | 10:03:50
Legislativní rada vlády se sešla ve čtvrtek 2. června 2022 v budově Úřadu vlády ČR, aby na svém 266. zasedání opětovně projednala návrh novely Ústavy ČR a zabývala se návrhem novely zákona o evidenci skutečných majitelů.


Obec Lanžhot zasáhlo pravděpodobně tornádo. Již od včerejšího večera se objevuje množství svědectví, hlášení o škodách, ale přímo i videí.
Kurzy.cz | 09:54:00
Již od včerejšího večera se objevuje množství svědectví, hlášení o škodách, ale přímo i videí, která naznačují, že obec Lanžhot zasáhlo pravděpodobně tornádo. Předběžné informace naznačují, že mohlo jít o tornádo mírné intenzity F1.


Dnes je světový den dárců krve
Kurzy.cz | 09:17:59
Darování krve je projevem solidarity. Připojte se a zachraňuj životy! Stát se pravidelným bezpříspěvkovým dárcem krve je jednoduchý a nezištný krok, který může udělat každý, aby posílil své společenství, podpořil zdravotní systém a zachránil životy. V ...


Přípustnost žádosti o schengenské vízum
Kurzy.cz | 08:51:00
1. Žádost byla podána ve lhůtě. Žádosti o vízum se podávají nejdříve šest měsíců, a v případě námořníků při plnění jejich


MP/03/2022 – Uplatnění zvýšené sazby místního poplatku ze psů
Kurzy.cz | 12:00:31
Poplatník má v držení dva psy, u jednoho z nich mu svědčí osvobození, lze v takovém případě uplatnit zvýšenou sazbu poplatku?


SÚKL: Upozornění na předběžné opatření obecné povahy Ministerstva zdravotnictví ČR - SABRIL
Kurzy.cz | 12:00:33
SÚKL upozorňuje na předběžné opatření obecné povahy Ministerstva zdravotnictví ČR vydané v souladu s § 77d odst. 3 zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů (zákon o léčivech), ve znění pozdějších předpisů (dále jen ...


Liberec: Střeleckou soutěží uctili padlé vojáky
Kurzy.cz | 12:00:33
V úterý 7. června 2022 se v průběhu tohoto rozpršeného dne uskutečnil na semilské střelnici již 15. ročník oblíbené střelecké soutěže „Memoriál ppor. Petra Šimonky“.


Plzeň: Na industriální bohatství regionu zve festival Industry Open 17.-19.6.
Kurzy.cz | 12:00:34
Po industriálních zajímavostech a technických památkách Plzeňského kraje vezme zájemce nadcházející víkend festival Industry Open. Oproti loňským ročníkům se uskuteční už v červnu a v programu nechybí oblíbené výlety historickým autobusem, komentované ...


Oficiální návštěva předsedy vlády Petra Fialy ve Vatikáně - VIDEO
Kurzy.cz | 12:00:34
Po industriálních zajímavostech a technických památkách Plzeňského kraje vezme zájemce nadcházející víkend festival Industry Open. Oproti loňským ročníkům se uskuteční už v červnu a v programu nechybí oblíbené výlety historickým autobusem, komentované ...\n


Mladá Boleslav: Nemocnice prosí dárce krve, aby se objednali na odběr
Kurzy.cz | 12:00:34
Klaudiánova nemocnice žádá dárce plné krve, aby se objednávali na odběry v termínu od 16. do 30. června. Výzva se týká všech krevních skupin! Pro další informace o volných termínech můžete volat na telefonní číslo 326 743 404 nebo psát na e-mail darcik...


Brno: Výstava Johann Gregor Mendel 1822-2022 - K vidění bude od 13. do 27. června 2022 na Malinovském náměstí v Brně a od 30. června do 31. července 2022 ve Valdštejnských zahradách Senátu Parlamentu České republiky.
Kurzy.cz | 12:00:34
Výstava Johann Gregor Mendel 1822-2022 vznikla ve spolupráci Hvězdárny a planetária Brno a National Geographic Česko za přispění mnoha brněnských institucí i jednotlivců. K vidění bude od 13. do 27. června 2022 na Malinovském náměstí v Brně a od 30. če...


Nové Air Force One má další problém. Trumpův nátěr na něm nebude, údajně by příliš zahříval některé komponenty
Euro | 08:10:55
Společnost Boeing v současnosti vyrábí dvě nová letadla pro nejvyšší americké představitele, ta ale mají výrazné zpoždění. Tmavě modrý nátěr prosazovaný bývalým prezidentem Donaldem Trumpem měl negativně ovlivnit bezpečnost letadla. Kromě Air Force One trápí Boeing i vysoká čtvrtletní ztráta nebo potíže při certifikaci letadla B777X.


Česká pošta kvůli údržbě datacenter na několik dní zavře pobočky a vypne služby
lupa.cz | 13:26:53
Česká pošta od pátku 17. do pondělí 20. června plánuje provozní údržbu datových center. Kvůli tomu nebudou otevřeny pobočky zajišťující víkendový provoz, ale také webové služby a mobilní aplikace. Datové schránky poběží.


Jan Hanuš končí v čele Mall Group, novým šéfem bude dosavadní obchodní ředitel Jakub Střeštík
lupa.cz | 12:47:00
Mall Group hlásí změnu ve svém vedení. Dosavadní výkonný ředitel (CEO) Jan Hanuš ve firmě ke konci července končí. Nahradí ho Jakub Střeštík, který dosud působil na pozici obchodní ho ředitele (CCO) a nově se stane generálním ředitelem (Managing Director). Firma to oznámila v tiskové zprávě.


Lidem pomáháme cíleně, řekl Fiala. Odmítl Babišovu výzvu, ať bojují o Hrad
idnes.cz | 13:43:00
Premiér Petr Fiala je přesvědčen, že jeho vláda dělá dost, aby snížila dopad výrazného zdražování cen plynu a elektřiny na české občany. „Děláme kroky, aby pomoc byla cílená, a zároveň nechceme roztáčet inflační spirálu,“ odvětil na dotaz, zda si nemyslí, že by jeho vláda měla českým občanům pomáhat víc. Odmítl výzvu šéfa ANO Andreje Babiše, ať se spolu utkají o Hrad.


Bydžovská ztvární ploužícího se prezidenta, Hybnerová apatickou manželku
idnes.cz | 13:33:00
Kdo se jen přijde vysmát Zemanovi, bude asi naštvaný, přemýšlí Daniel Krejčík o novince Očistec si zaslouží každý, kde si zahraje roli jistého mluvčího. Představení prý nabídne politickou satiru, antickou tragédii i psychologické drama. V roli Prezidenta se představí Zuzana Bydžovská.


Hřib chce uprchlíky přerozdělit do ostatních krajů. Bude jednat s Fialou
idnes.cz | 13:30:00
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) bude na pátečním jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS) požadovat vytvoření systému rozmisťování ukrajinských uprchlíků do méně vytížených krajů. Vysočanské Krajské asistenční centrum pomoci bude totiž odbavovat uprchlíky naposledy ve středu a v noci na čtvrtek. Poté se uzavře kvůli přeplněnosti metropole.


Oslňuje angličtinou a železnou vůlí. Diplomacii KLDR poprvé povede žena
idnes.cz | 13:21:00
V čele severokorejského ministerstva zahraničí poprvé stanula žena. Vůdce Kim Čong-un si na post vybral diplomatku Čche Son-hui, která se zabývá otázkami jaderných zbraní a jednáním s USA. Počáteční naděje, že její nástup by mohl znamenat, že KLDR stále vidí prostor pro diplomacii, ale vzápětí rozptýlila informace o dokončení příprav na další jaderný test.


Sociální demokracie hlásí, že je „nová“. Že by Michal Šmarda byl jako Tony Blair? Nesmějte se tak nahlas!
Hospodářské noviny | 10:51:00
ČSSD si začala říkat nová sociální demokracie a vyjela na turné s názvem Nový začátek. Týmu Michala Šmardy (tak se, pokud jste zapomněli, od voleb jmenuje předseda strany) lze popřát mnoho zdaru. Standardní a hlavně živou levici Česko potřebuje. Už...


Ředitelé nemocnic si přišli na milionové odměny, statisíce si rozdali i jinde
idnes.cz | 13:16:00
Na konci května média informovala o odměnách pro členy představenstva ČEZ, kteří si za loňský rok rozdělí celkem téměř 135 milionů korun. Milionové odměny se však rozdávají i jinde. Příkladem jsou ředitelé fakultních nemocnic, které spadají pod resort zdravotnictví. Na statisícové prémie si přijdou i šéfové dalších státních podniků, včetně exšéfa Správy úložišť radioaktivních odpadů.


Ve VFN trénují na útoky i válku. Násilí roste, musíme se připravit, tvrdí lékaři
idnes.cz | 13:02:00
Nemocnice se připravují na krizové situace. Násilí narůstá i v Evropě a jakákoliv katastrofa se může stát i u nás, uvedl přednosta 1. chirurgické kliniky VFN a 1. LF UK Zdeněk Krška. Ve Všeobecné fakultní nemocnici proto traumatologický plán nacvičují až třikrát ročně. Teroristický útok nebo válečný konflikt způsobují zranění, která nejsou v českých podmínkách častá, dodávají lékaři.


Proč německá armáda pojmenovává svou techniku po zvířatech
idnes.cz | 12:22:00
Liška, kuna, levhart či gepard, to vše jsou zvířecí jména, která německá armáda používá pro svou vojenskou techniku a obzvláště pro tanky a obrněné vozy. První německé obrněnce dostaly názvy po zvířatech za druhé světové války. Zvířecí jména vypovídají nejen o vlastnostech techniky, ale v běžném vojenském životě oživují šeď a nepraktičnost typového značení.


Hádka při grilování na chatě skončila vraždou, mrtvého našli v korytě potoka
idnes.cz | 12:18:00
V tragédii se proměnil čtvrteční grilovací večírek v chatové oblasti Zaječí Hora v Brně. Hostitel se totiž dostal do konfliktu s jedním z účastníků party a pobodal ho. Mrtvého muže našel další den ráno v korytě potoka náhodný kolemjdoucí, případ vyšetřují kriminalisté.


Expert Trikolory Ševčík se stane děkanem na VŠE, i přes vlnu odporu
idnes.cz | 12:09:00
Miroslava Ševčíka jmenuji děkanem na základě svého nejlepšího vědomí a svědomí, jeho výroky přispívají k tříbení názorů, píše rektor pražské Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák. Ševčík, který je expertem hnutí Trikolora, vedl fakultu už v minulosti a čelil několika studentským protestům. Na pozici byl jediným kandidátem.


Letošní ročník rodinného Přehrady Festu nabídne ještě více zážitků
idnes.cz | 12:02:00
Pátý ročník Přehrady Festu se blíží a nabídne koncerty kapel Mirai, Jelen, Atmo music, Mňága a Žďorp nebo UDG. Na břehy českých přehrad dorazí také Voxel, Jakub Děkan, Pokáč, Pekař či Vojtaano.


Jako v Discopříběhu, tři naháči běželi po plzeňském náměstí Republiky
idnes.cz | 12:02:00
Tři naháči způsobili v sobotu večer poprask na plzeňském náměstí Republiky. Utíkali po silnici od Františkánské směrem k Prešovské ulici. Záhy se ukázalo, že to byl nastávající ženich s kamarády, kteří si chtěli zpestřit rozlučku se svobodou. Většině Plzeňanů tak připomněli scénu ze známého Discopříběhu.


Nielsen Admosphere: Vedou zpravodajská videa, u seriálů vítězí české znění
idnes.cz | 12:00:00
Nejsledovanějším typem online videí jsou u nás aktuálně zpravodajská videa, která alespoň několikrát týdně zapíná více než třetina internetové populace. Druhé a třetí místo patří seriálům a filmům, vyplývá ze studie Nielsen Admosphere Video na internetu 2022.


Slovenský soud zamítl Babišovu žalobu ohledně jeho evidence u StB
idnes.cz | 11:54:00
Bratislavský krajský soud v úterý zamítl žalobu nynějšího šéfa hnutí ANO a bývalého českého premiéra Andreje Babiše, že je neoprávněně veden v archivních svazcích československé tajné policie StB jako agent. Soud verdikt v souladu s dřívějším rozhodnutím Ústavního soudu zdůvodnil tím, že žalovanou stranou nemá být slovenský Ústav paměti národa (ÚPN). Babiš uvedl, že se bude dál bránit.


Benzinka v Boleslavi nabízela natural za 32,50, byla to chyba softwaru
idnes.cz | 11:53:00
Motoristé vzali ráno „útokem“ samoobslužnou čerpací stanici Prim u Olympia centra v Mladé Boleslavi. Na jejím cenovém stojanu totiž svítily cifry jako z doby před několika lety a před ukrajinskou válkou. Na benzince se proto od časného rána tvořily dlouhé fronty. Opadly poté, co se podařilo nahrát software se správnými cenami.


Nejdelší visutou lávku přešlo za měsíc 45 tisíc lidí, přitahuje cizince
idnes.cz | 11:42:00
Návštěvnost visuté lávky na Dolní Moravě zatím překonává očekávání investora, který nejdelší takto konstruovaný most pro pěší spolu s agenturou CzechTourism prezentuje po celém světě. Přes Sky Bridge 721 prošlo po měsíci od otevření už 45 tisíc lidí, uvedl marketingový manažer skicentra Sněžník v Dolní Moravě Tomáš Drápal.


Jádro a plyn jako ekologicky čisté zdroje energie? Klíčové výbory Evropského parlamentu je tak odmítly označit
iHned.cz | 12:38:00
Dvojice klíčových výborů Evropského parlamentu v úterý odmítla dočasné označení jádra a plynu za ekologicky čisté zdroje energie. Europoslanci z výborů pro hospodářství a životní prostředí schválili usnesení, které má zablokovat přijetí takzvané...


Jsem až znechucený, kolik akcií lze teď levně nakoupit. Nevíme, co brát dřív, říká Gladiš
iHned.cz | 11:48:00
Investiční podcast MoneyPenny přináší rozhovor s Danielem Gladišem, jenž patří mezi české investiční ikony. David a Šimon se s ním bavili o tom, jak využívá současných propadů nebo proč se řada technologických akcií už nikdy nevrátí na své vrcholy....


Čekalo se zpomalení inflace, ale nepřišlo. Investoři jsou nervózní a vyhlíží středu
iHned.cz | 12:00:00
V pátek zveřejněná americká inflace zaskočila investory. Očekávali, že by mohl její nárůst již zpomalit, stal se ale opak a inflace vzrostla za květen meziročně o 8,6 procenta. Výrazně tak roste pravděpodobnost, že americká centrální banka zvýší ve...


Odhalování VW Amarok pokračuje, tentokrát ukazuje obří obrazovku
Auto.cz | 12:59:00
Premiéra druhé generace Volkswagenu Amarok se blíží, proto výrobce láká jedním teaserem za druhým. Tentokrát zveřejnil podobu obří obrazovky infotainmentu, kterou bude sdílet s Fordem Ranger.


Porsche připomíná, odkud pochází inspirace pro klasické označení Targa
Auto.cz | 11:50:00
Označení Porsche 911 Targa je dnes naprostou klasikou, kde se ale vůbec vzalo?


Z revoluce zůstal katalyzátor. V USA chtěli zrušit spalováky už v 70. letech
Auto-iDNES.cz | 13:00:00
Spalovací motory je nutné zakázat. Ničí lidské zdraví a životní prostředí. Tato myšlenka se poprvé objevila už před více než padesáti roky. Z radikálního požadavku zbylo jen torzo. Ale hodně důležité. Do aut se začaly montovat katalyzátory.


Technická analýza páru ETH/USD na 14. června 2022
Kurzy.cz | 13:56:47
Zprávy z krypto průmyslu: Počet nainstalovaných bitcoinmatů zaznamenal čerstvý uptrend, když se v červnu 2022 – v tomto roce poprvé – pětiměsíční sestupná trajektorie obrátila. Počet instalací kryptomatů ve světě v průběhu roku pozvolna klesal, přičemž&he


V. Benda – ČNB musí dál zvedat sazby
Kurzy.cz | 13:29:47
Co říkáte na 16procentní květnovou inflaci?


Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 14. a 15. června 2022: nakupujte nad úrovní 1 812 USD (Murray 2/8 – přeprodaná)
Kurzy.cz | 13:15:49
Poté, co se pár XAU/USD propadl pod 200 EMA (1 849), dostal se pod tlak medvědů a americkou seanci zakončil na minimu 1 808,93. Během necelých 24 hodin se zlato propadlo z maxima 1 878,74 na minimum 1 808,93, tedy přibližně o 70 USD.


Prostor pro hladké přistání, podle JPMorgan akcie míří k novým maximům
Kurzy.cz | 13:07:08
Inflaci by měl tlumit opětovný posun směrem od zboží ke službám, ale nějaký čas ještě bude přestřelovat cíl Fedu ve výši 2 %. Ten má přitom bezesporu šanci dosáhnout hladkého přistání americké ekonomiky.


Kytky, které čistí vzduch - umí filtrovat ze vzduchu škodlivé látky
Kurzy.cz | 12:49:37
Vytvořte si doma prales, ve kterém se vám bude dobře dýchat… některé květiny totiž mají velmi užitečnou vlastnost – umí filtrovat ze vzduchu škodlivé látky, mezi které patří například formaldehyd, benzen, amoniak či trichlorethylen


12.h - Evropa neudržela ranní optimismus a míří lehce do minusu, týká se to také BCPP, eurodolar nejistý, ropa opět roste, zlato vyčkává
Kurzy.cz | 12:17:53
Evropské akciové trhy v úvodu dne silněji rostly, ale postupem dopoledne se pozitivní nálada vytratila a trhy přešly lehce do minusů. Trhy se v podstatě věnují pouze úvahám o výsledku dvoudenního jednání měnového výboru amerického Fedu, které začíná dnes.


Hledáte inspiraci na dárek ke Dni otců - tento rok připadá na 19.6.
Kurzy.cz | 12:00:00
Tipy na dárky ke Dni otců Svátek matek známe všichni. Nezaslouží si i naši tatínkové obdarovat za důležitou roli, kterou ve výchově svých dětí hrají? Právě proto vzniknul Den otců. Pokud přemýšlíte, čím svého tatínka či dědečka potěšit, vybrali jsme pro


Běžný účet platební bilance překvapil méně výrazným deficitem (Komentář)
Kurzy.cz | 11:25:19
Běžný účet platební bilance skončil v dubnu
v deficitu ve výši 10,21 mld. CZK. Zároveň byl k citelně menšímu
schodku revidován i výsledek za březen (z 17,63 mld. CZK na 10,00 mld. CZK). Tržní
konsenzus i my jsme přitom očekávali v dubnu hlubší schodek ...


Česká účast na listopadovém veletrhu Indodefence 2022
Kurzy.cz | 10:43:15
ČESKÁ ÚČAST NA LISTOPADOVÉM VELETRHU INDODEFENCE 2022 V rámci programu na podporu ekonomické diplomacie pro rok 2022 MZV ČR schválilo projekt, v jehož rámci bude s finanční podporou a pod patronací MO ČR podpořena česká účast.


Za tři roky bude každá pátá škodovka na baterky, věří v Mladé Boleslavi
aktuálně.cz | 13:52:00
Končící šéf Škody Auto v rozhovoru pro německý magazín uvedl, že pětinu celkové produkce automobilky budou za tři roky tvořit bateriová auta.


Cena benzinu je na rekordu. Snížení spotřební daně ulevilo řidičům jen na chvíli
aktuálně.cz | 13:31:33
Na konci minulého týdne stál litr Naturalu 95 v průměru 47,32 koruny. Cena nafty stoupla za týden o více než korunu na 46,52 koruny.


Břeclavskem se v pondělí prohnalo slabé tornádo. V Lanžhotě poškodilo zhruba 30 domů
aktuálně.cz | 13:20:04
Hasiči na Břeclavsku měli kvůli počasí přes 40 výjezdů. V Lanžhotě podle starosty tornádo poškodilo zhruba třicet domů.


Diktátor se přepočítal. Jak Britové na Falklandech zdecimovali argentinský výsadek
aktuálně.cz | 13:02:07
Před 40 lety britským vítězstvím skončila válka o Falklandy. Jednalo se o největší nasazení britského námořnictva od druhé světové války.


Podle evropského soudu ruský zákon o zahraničních agentech odporuje úmluvě
aktuálně.cz | 12:28:18
Ruský prezident minulý týden podepsal zákon, podle kterého se v Rusku nebudou rozhodnutí štrasburského soudu plnit.


Krajský soud v Bratislavě zamítl Babišovu žalobu ohledně jeho evidence u StB
ČT24 | 11:10:08
Bratislavský krajský soud v úterý v obnoveném líčení zamítl žalobu nynějšího šéfa hnutí ANO a bývalého českého premiéra Andreje Babiše, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent. Soud svůj verdikt v souladu s dřívějším rozhodnutím ústavního soudu zdůvodnil tím, že žalovanou stranou nemá být slovenský Ústav paměti národa (ÚPN). Předseda tříčlenného senátu ve zdůvodnění vysvětlil, že žalovat by bylo třeba slovenské ministerstvo vnitra.


Hřib trvá na přerozdělování běženců, pardubické centrum pro uprchlíky bude fungovat dál
ČT24 | 10:59:21
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) po jednání krizového štábu zopakoval, že pražské krajské asistenční centrum (KACPU) ve Vysočanech se zavře v noci na čtvrtek. Bude také trvat na přerozdělování uprchlíků. Pardubické krajské asistenční centrum pro uprchlíky bude bez ohledu na situaci v Praze fungovat do konce června a svůj provoz bude omezovat postupně. Po jednání s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN) to řekl pardubický hejtman Martin Netolický (3PK/ČSSD). Hřibův přístup má Netolický za nesolidární. Praha zdůvodňuje uzavření asistenčního centra přeplněností metropole a nedostatečnými kapacitami.


Jeho graffiti zdobí karlovarské podchody. Na jednom pracuje Real 143 i měsíc
Denik.cz | 12:12:00
Jeho výtvory zná v Karlových Varech kdekdo. Už sedm let zdobí nevzhledné karlovarské podchody svými graffiti malbami a veřejnost ho zná pod uměleckým pseudonymem Real 143. Jeho skutečné jméno je Tomáš Popelka, je mu jednatřicet let a umění graffiti se věnuje od 15 let. Jeho zcela nejnovějším dílem je podchod kolem MC Drive, který vede k Tuhnické lávce. Zatím ale není dokončen.


Břeclavskem se v pondělí večer prohnalo tornádo. V Lanžhotě poškodilo na třicet domů
ČT24 | 07:43:09
Břeclavskem se v pondělí večer podle meteorologů prohnalo tornádo „menší intenzity“ o rychlosti 150 kilometrů v hodině. V Lanžhotě je poškozená zhruba třicítka domů, uvedl starosta Ladislav Straka. Obyvatelé větrný vír natočili. Část Česka v pondělí odpoledne a večer zasáhly silné bouřky. Hasiči na jihu Moravy zasahovali u téměř šedesáti událostí. Na Vysočině vyjížděli nejčastěji na Třebíčsko a Jihlavsko. Místy počasí přerušilo dodávku elektřiny, kterou se podařilo do rána téměř všude obnovit.


Film, který změnil obchodování s futures jednou provždy
Kurzy.cz | 09:01:37
Filmů s tematikou finančních trhů bylo natočeno hodně. Pouze jeden měl však takový dopad, že vlivem něj došlo o mnoho let později k legislativní změně na komoditním futures trhu. O který film se jedná a na co si kvůli němu musí obchodníci dávat pozor, ...


Češi často nepoznají včas, kdy je kvůli problémům potřeba psycholog
Eurozpravy-domácí | 13:31:00
Lidé v Česku často nepoznají včas, kdy mají kvůli psychickým problémům vyhledat odbornou pomoc. Řada rodičů podceňuje i duševní problémy dětí. Téma psychického zdraví je stigmatizované a lidé o něm nemají dost informací.


Rekonstrukce Barrandovského mostu neznamenala výrazné zhoršení pro řidiče
Eurozpravy-domácí | 13:19:00
Rekonstrukce Barrandovského mostu neznamenala výrazné zhoršení pro řidiče osobních automobilů ani pro MHD. Novinářům to dnes řekli zástupci města na základě nasbíraných dat. Největší zpoždění řidiči naberou v Komořanské ulici, kde se v průměru jízdní doba zvýšila z 3,5 na devět minut. Naopak v okolí mostu se průměrné zpoždění pohybuje kolem jedné nebo dvou minut. Rekonstrukce začala v pondělí 16. května a potrvá do 2. září, podle zástupců města jde vše podle plánu.


Zelenského jako řečníci v parlamentu doplní Vystrčil, Pekarová Adamová a Fiala
Eurozpravy-domácí | 12:54:00
Středečnímu on-line vystoupení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského před oběma českými parlamentními komorami budou předcházet projevy předsedů Senátu a Sněmovny Miloše Vystrčila a Markéty Pekarové Adamové a premiéra Petra Fialy. Poslanci a senátoři budou ve svých sídlech.


Senát zřejmě schválí opakování milostivého léta
Eurozpravy-domácí | 12:44:00
Část dlužníků v exekuci asi dostane další šanci splatit závazky bez úroků nebo penále. Opakování takzvaného milostivého léta, které je plánováno na letošní září až listopad, zřejmě Senát schválí přes výhrady Exekutorské komory. Horní komoře to dnes doporučil její ústavně-právní výbor v rámci zákona o zvláštních důvodech pro zastavení exekuce.


Pražský primátor Hřib trvá na přerozdělování uprchlíků
Eurozpravy-domácí | 12:27:00
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) bude na pátečním jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS) požadovat vytvoření systému rozmisťování ukrajinských uprchlíků do méně vytížených krajů. Ve hře je stále možnost motivovat uprchlíky k přesunu za pomoci snížení dávek pomoci v přetížených krajích, řekl novinářům po dnešním jednání magistrátního krizového štábu.


Kraje podle Kuby přivítají rychlejší začlenění uprchlíků do společnosti
Eurozpravy-domácí | 12:18:00
Kraje přivítají, pokud vláda v brzké době vytvoří program, který bude více motivovat některé uprchlíky z Ukrajiny k začlenění do společnosti. Jde například o to, aby běženci aktivněji sháněli zaměstnání a dříve se stali soběstační. ČTK to řekl předseda asociace krajů Martin Kuba (ODS) po dnešním jednání ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) s hejtmany.


V lékárnách se letos očkovat proti covidu nejspíš nebude
Eurozpravy-domácí | 12:13:00
Zavést očkování proti covidu-19 v lékárnách do konce letošního roku se zřejmě nestihne. Na dnešní tiskové konferenci to řekl prezident České lékárnické komory (ČLnK) Aleš Krebs. Podle vládního návrhu by přitom stomatologové a lékárníci mohli očkovat jen letos. Podle lékárníků by pomohlo prodloužení této možnosti a rozšíření o očkování proti chřipce.


Vyplacení příspěvku 5000 korun na dítě do 18 let Sněmovna zřejmě schválí beze změn
Eurozpravy-domácí | 11:46:00
Vyplacení příspěvku 5000 korun na dítě do 18 let rodinám s nejvýše milionovým hrubým příjmem Sněmovna zřejmě schválí beze změn. Přijetí předlohy ve vládní verzi dnes doporučil plénu sociální výbor. Poslanci opozičních hnutí ANO a SPD neuspěli se sedmi pozměňovacími návrhy, které by okruh příjemců dávky rozšířily. Sněmovna by měla schvalovat vládní návrh zákona zrychleně ve stavu legislativní nouze odpoledne. Opoziční poslanci budou moci své úpravy opět uplatnit.


Od počátku války dostalo v Česku dočasnou ochranu 373.823 Ukrajinců
Eurozpravy-domácí | 10:57:00
Česko vydalo v pondělí lidem prchajícím před ruskou invazí na Ukrajinu 2541 víz dočasné ochrany. Je to o 850 více než minulý týden. Od počátku války na konci února dostalo v Česku dočasnou ochranu 373.823 Ukrajinců. Údaje dnes zveřejnilo ministerstvo vnitra na twitteru.


Mozaika statistiských zajímavostí ze světa: Argentina, Kanada, Austrálie
Kurzy.cz | 05:09:42
Argentina Buenos Aires, fotbal, Evita, tango, steak a … Co dál víte o Argentině? Z argentinské statistické ročenky můžete na 504 stranách čerpat spoustu základních, ale i poměrně podrobných informací. Argentina je zemědělskou zemí, v níž žije téměř 46 ...


Gazprom výrazně omezil přepravu plynu do Evropy
Eurozpravy-zahraniční | 13:50:00
Nutnost oprav omezila kapacitu plynovodu Nord Stream 1 pro přepravu ruského plynu do Evropy zhruba o 40 procent na 100 milionů krychlových metrů denně.


Domácí mazlíčci musí být na cestách po EU očipovaní a mít cestovní pas
Eurozpravy-zahraniční | 13:05:00
Češi, kteří cestují do zahraničí s domácími mazlíčky, musí počítat s tím, že zvířata musí být označena čipem nebo tetováním ne starším než 3. července 2011. Zvířata také musí mít platný cestovní pas a do zahraničí může jeden cestující s sebou vzít maximálně pět zvířat. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Státní veterinární správa (SVS).


Europoslanci ve výborech odmítli označení jádra a plynu za ekologické investice
Eurozpravy-zahraniční | 12:47:00
Dvojice klíčových výborů Evropského parlamentu dnes odmítla dočasné označení jádra a plynu za ekologicky čisté zdroje energie. Europoslanci z výborů pro hospodářství a životní prostředí schválili usnesení, které má zablokovat přijetí takzvané taxonomie podporované většinou členských států včetně Česka.


Soud zamítl žalobu Babiše, že je neoprávněně veden jako agent StB
Eurozpravy-zahraniční | 12:05:00
Bratislavský krajský soud dnes v obnoveném líčení zamítl žalobu nynějšího šéfa hnutí ANO a bývalého českého premiéra Andreje Babiše, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent.


Evropská komise nakoupí 110.000 dávek vakcíny proti opičím neštovicím
Eurozpravy-zahraniční | 11:55:00
Evropská komise nakoupí asi 110.000 dávek vakcíny proti opičím neštovicím. O podpisu smlouvy s dánskou farmaceutickou společností Bavarian Nordic dnes informovala eurokomisařka pro zdravotnictví a bezpečnost potravin Stella Kyriakidisová. Jde o první případ, kdy peníze z unijního rozpočtu jsou používány přímo na nákup vakcín. Očkovací látka bude dostupná pro členské země sedmadvacítky, Norsko a Island.


Londýn: EU nemá důvod k negativní reakci na plán pozměnit pobrexitová obchodní pravidla
Eurozpravy-zahraniční | 11:35:00
Evropská unie nemá důvod k negativní reakci na plán Londýna pozměnit některá pobrexitová obchodní pravidla pro Severní Irsko. Řekla to dnes britská ministryně zahraničí Liz Trussová. EU na zamýšlenou jednostrannou změnu takzvaného severoirského protokolu reagovala pohrůžkou právními kroky, připomněla agentura Reuters.


Slovenští podnikatelé jsou třetí rok za sebou nejčastějšími zahraničními vlastníky našich firem
Eurozpravy-ekonomika | 11:23:00
Slovenští podnikatelé jsou třetí rok v řadě za sebou nejčastějšími zahraničními vlastníky našich firem. Další příčky patří Ukrajincům, Rusům a Němcům, nicméně počet jimi kontrolovaných firem meziročně klesal. Naopak nejrychleji se zvyšuje počet společností s maďarskými a běloruskými vlastníky. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti Dun & Bradstreet, která se zabývá poskytováním informací o firmách.


Jak si udržet autoritu a nepřijít při tom o hlas?
Reflex | 13:10:00
Už od raného mládí trpím takzvanými uzlíky na hlasivkách. Zpočátku jsem se hloupě ptala: A kdo mi je tam udělal? Tak prý si je tam dělám sama, protože namáhám hlasivky v místech jejich největšího rozkmitu. Zřejmě k tomu přispívá „zvyšování hlasu“ na žáky (Mohamede, přestaň Latífě stříhat vlasy!), a přidáme-li ještě jeden školní výlet, začnu sípat.


Babiš je i nadále soudně uznaný estébák. Bratislavský soud zamítl jeho žádost
Reflex | 11:50:00
Bratislavský krajský soud dnes v obnoveném líčení zamítl žalobu nynějšího šéfa hnutí ANO a bývalého českého premiéra Andreje Babiše, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent. Soud svůj verdikt v souladu s dřívějším rozhodnutím ústavního soudu zdůvodnil tím, že žalovanou stranou ve sporu nemá být slovenský Ústav paměti národa (ÚPN). Předseda tříčlenného senátu krajského soudu ve zdůvodnění vysvětlil, že žalovat by bylo třeba slovenské ministerstvo vnitra.


Výbory Evropského parlamentu odmítly označení jádra a plynu za ekologické investice
Tiscali-zprávy | 13:41:27
Dvojice klíčových výborů Evropského parlamentu dnes odmítla dočasné označení jádra a plynu za ekologicky čisté zdroje energie.


Posuňte sportovní výkony na další úroveň s novinkou Huawei Watch GT 3 Pro
Tiscali-zprávy | 13:28:55
Nedávno rozšířila společnost Huawei rodinu chytrých hodinek ze série Watch GT o nový přírůstek – Watch GT 3 Pro. Zařízení na první pohled zaujme nejen zajímavým designem, ale především luxusními materiály a kvalitním zpracováním. K již širokému zástupu sportovních režimů přichází s Watch GT 3 Pro další novinka v podobě profesionálního tréninku volného potápění. Ať už mezi vaše aktivity patří vodní sporty nebo se držíte na souši, v obou případech vám budou hodinky skvělým pomocníkem.


Maliny už sbírají v Británii i roboti. Prostě nejsou lidi
Tiscali-zprávy | 13:12:53
Až si zákazníci v britských supermarketech koupí maliny, mohou hádat, jestli je sbíral člověk - anebo Krakenovi podobný čtyřruký robot. Do prodeje už totiž zamířily první plody sbírané pravděpodobně prvním komerčním robotem na světě, který je schopný poradit si s tvrdým oříškem v podobě jemné mechaniky potřebné na sbírání měkkého, drobného ovoce.


Evropská komise je připravena doporučit kandidaturu Ukrajiny na členství v EU
Tiscali-zprávy | 11:29:55
Evropská komise je připravena doporučit kandidaturu Ukrajiny na členství v Evropské unii. Po pondělním večerním jednání sboru komisařů to napsal bruselský web Politico s odvoláním na několik unijních činitelů.


Bratislavský soud zamítl Babišovu žalobu ohledně jeho evidence u StB
Tiscali-zprávy | 08:34:28
Bratislavský krajský soud dnes v obnoveném líčení zamítl žalobu nynějšího šéfa hnutí ANO a bývalého českého premiéra Andreje Babiše, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent.


Kalousek: Vláda soutěží s populisty v populismu, jsme svědky ohrožování budoucnosti našich dětí
E15-ekonomika | 13:44:00
13Coby její volič Miroslav Kalousek současné vládě fandí, to ale neznamená, že bude nekriticky přehlížet, jak žene Českou republiku do dluhové pasti. Od ledna vedl s jejími členy neformální diskuze a upozorňoval, že bude potřeba hospodařit udržitelně, což s sebou přinese nepopulární řešení. Jeho varování zůstala bez odezvy. V reakci na zveřejnění návrhu státního rozpočtu na rok 2023 a střednědobého výhledu na další dva roky, který prakticky nepočítá se snižováním deficitu, proto říká už otevřeně: „Kdyby tady byla politická odvaha, tak někdo řekne: ‚Tohle nemůžeme ufinancovat, pojďme s tím něco dělat!“ Místo odpovědného jednání jsme ale svědky „soutěže s populisty v populismu“ a ohrožování budoucnosti i perspektivy našich dětí.


Tornádo na Břeclavsku. Vítr o rychlosti 150 kilometrů v hodině poničil desítky domů
E15-ekonomika | 13:25:00
Břeclavskem se v pondělí večer prohnalo tornádo zřejmě o rychlosti kolem 150 kilometrů za hodinu. Uvedl to meteorolog Petr Münster z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. V Lanžhotě je poškozená zhruba třicítka domů, uvedl starosta Ladislav Straka. Hasiči měli na Břeclavsku kvůli počasí přes 40 výjezdů.


Raději neriskovat. Místo Entropy bude Česko v Bruselu reprezentovat koberec s květinami
E15-ekonomika | 12:45:00
Budovu Rady Evropské unie opět ozdobí české umění. Diplomaté si ale mohou oddechnout, letos během českého předsednictví nebudou muset vysvětlovat partnerům, jak to umělec David Černý myslel s tureckými záchody nebo svastikami. Česko bude prezentovat velkoformátová tapiserie s dvanácti květy, které mají znázorňovat dvanáct hvězd na vlajce Evropské unie.


Babiš neuspěl se žalobou u slovenského soudu ohledně jeho kauzy s StB
E15-ekonomika | 12:00:00
Bratislavský krajský soud v obnoveném líčení zamítl žalobu nynějšího šéfa hnutí ANO a bývalého českého premiéra Andreje Babiše, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent. Soud svůj verdikt v souladu s dřívějším rozhodnutím ústavního soudu zdůvodnil tím, že žalovanou stranou ve sporu nemá být slovenský Ústav paměti národa (ÚPN). Předseda tříčlenného senátu krajského soudu ve zdůvodnění vysvětlil, že žalovat by bylo třeba slovenské ministerstvo vnitra. Andrej Babiš později uvedl, že se kvůli své evidenci u StB bude soudně bránit dál. Zopakoval, že nikdy s StB nespolupracoval a evidován byl bez svého vědomí.


V Charkově byla použita kazetová munice, tvrdí ruská redakce BBC
E15-ekonomika | 11:31:00
Zpravodajové BBC v rezidenčních čtvrtích v ukrajinském městě Charkově nalezli stopy po použití kazetové munice, uvedla ruská redakce stanice a zveřejnila pořízené snímky. Z ostřelování Charkova kazetovou municí, kterou řada států zakazuje, dříve obvinila ruské síly lidskoprávní organizace Amnesty International.


Německý diář Petra Fischera: Scholz dostane v Kyjevě šanci na politický reparát
E15-ekonomika | 11:00:00
Hned tři kancléřské postavy se dostaly do centra dění posledních dní v Německu. Bývalá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru v divadle Berliner Ensemble, prvním od začátku války, vyloučila, že by měla výčitky svědomí ze své minulé politiky vůči Rusku. „Něco takového je mi cizí,“ řekla kancléřka, která se k minulým politickým rozhodnutím nevrací, neboť ví, že se vždy snažila dělat věci co nejlépe, což se někdy povede více a někdy méně.


Kalousek: Vláda soutěží s populisty v populismu, jsme svědky ohrožování budoucnosti našich dětí
E15-politika | 13:44:00
13Coby její volič Miroslav Kalousek současné vládě fandí, to ale neznamená, že bude nekriticky přehlížet, jak žene Českou republiku do dluhové pasti. Od ledna vedl s jejími členy neformální diskuze a upozorňoval, že bude potřeba hospodařit udržitelně, což s sebou přinese nepopulární řešení. Jeho varování zůstala bez odezvy. V reakci na zveřejnění návrhu státního rozpočtu na rok 2023 a střednědobého výhledu na další dva roky, který prakticky nepočítá se snižováním deficitu, proto říká už otevřeně: „Kdyby tady byla politická odvaha, tak někdo řekne: ‚Tohle nemůžeme ufinancovat, pojďme s tím něco dělat!“ Místo odpovědného jednání jsme ale svědky „soutěže s populisty v populismu“ a ohrožování budoucnosti i perspektivy našich dětí.


Tornádo na Břeclavsku. Vítr o rychlosti 150 kilometrů v hodině poničil desítky domů
E15-politika | 13:25:00
Břeclavskem se v pondělí večer prohnalo tornádo zřejmě o rychlosti kolem 150 kilometrů za hodinu. Uvedl to meteorolog Petr Münster z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. V Lanžhotě je poškozená zhruba třicítka domů, uvedl starosta Ladislav Straka. Hasiči měli na Břeclavsku kvůli počasí přes 40 výjezdů.


Raději neriskovat. Místo Entropy bude Česko v Bruselu reprezentovat koberec s květinami
E15-politika | 12:45:00
Budovu Rady Evropské unie opět ozdobí české umění. Diplomaté si ale mohou oddechnout, letos během českého předsednictví nebudou muset vysvětlovat partnerům, jak to umělec David Černý myslel s tureckými záchody nebo svastikami. Česko bude prezentovat velkoformátová tapiserie s dvanácti květy, které mají znázorňovat dvanáct hvězd na vlajce Evropské unie.


Babiš neuspěl se žalobou u slovenského soudu ohledně jeho kauzy s StB
E15-politika | 12:00:00
Bratislavský krajský soud v obnoveném líčení zamítl žalobu nynějšího šéfa hnutí ANO a bývalého českého premiéra Andreje Babiše, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent. Soud svůj verdikt v souladu s dřívějším rozhodnutím ústavního soudu zdůvodnil tím, že žalovanou stranou ve sporu nemá být slovenský Ústav paměti národa (ÚPN). Předseda tříčlenného senátu krajského soudu ve zdůvodnění vysvětlil, že žalovat by bylo třeba slovenské ministerstvo vnitra. Andrej Babiš později uvedl, že se kvůli své evidenci u StB bude soudně bránit dál. Zopakoval, že nikdy s StB nespolupracoval a evidován byl bez svého vědomí.


V Charkově byla použita kazetová munice, tvrdí ruská redakce BBC
E15-politika | 11:31:00
Zpravodajové BBC v rezidenčních čtvrtích v ukrajinském městě Charkově nalezli stopy po použití kazetové munice, uvedla ruská redakce stanice a zveřejnila pořízené snímky. Z ostřelování Charkova kazetovou municí, kterou řada států zakazuje, dříve obvinila ruské síly lidskoprávní organizace Amnesty International.


Německý diář Petra Fischera: Scholz dostane v Kyjevě šanci na politický reparát
E15-politika | 11:00:00
Hned tři kancléřské postavy se dostaly do centra dění posledních dní v Německu. Bývalá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru v divadle Berliner Ensemble, prvním od začátku války, vyloučila, že by měla výčitky svědomí ze své minulé politiky vůči Rusku. „Něco takového je mi cizí,“ řekla kancléřka, která se k minulým politickým rozhodnutím nevrací, neboť ví, že se vždy snažila dělat věci co nejlépe, což se někdy povede více a někdy méně.


Tornádo znovu na jižní Moravě
Slunečno.cz | 12:40:00
Obcí Lanžhot na Břeclavsku se v pondělí večer prohnala bouře a poškodila domy v několika ulicích. Starosta obce Ladislav Straka řekl, že bouře zasáhla celou čtvrť. Lidé natočili mobilem vír, který se podobal menšímu tornádu nebo trombě. Tuto možnost připouštějí i meteorologové. Před rokem zasáhlo Břeclavsko a Hodonínsko tornádo, které si vyžádalo šest životů a poškodilo 1200 domů. „Bylo to v rozsahu několika ulic. Byly poškozené střechy i...


Zemřel Dalimil Klapka, hlas dědy Simpsona či inspektora Colomba
idnes.cz | 15:57:00
Ve věku 89 let zemřel herec a dabér Dalimil Klapka. Jeho hlas znají všichni milovníci animovaného seriálu Simpsonovi nebo detektivek s inspektorem Colombem. Umělec se dlouhodobě potýkal s rakovinou.


Advokátův syn zpronevěřil přes 16 milionů z úschovy, otec o tom nevěděl
idnes.cz | 15:30:00
S pětiletou podmínkou a pětiletým vězením odešli od pardubické pobočky Krajského soudu v Hradci Králové právník Josef Košmider a jeho syn Josef. Podle verdiktu se dopustili zločinu podvodu a zpronevěry. Celková škoda přesahuje 16 milionů.


Disney+ startuje, nabízí marvelovky, Star Wars či National Geographic
idnes.cz | 15:00:00
Streamingová platforma Disney+ od společnost Walt Disney Company spouští svou službu v České republice. Její uživatelé budou mít k dispozici více než 800 filmů, 900 seriálů a 130 exkluzivních titulů z původní tvorby z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars či National Geographic.


Otčíma viní ze znásilnění nezletilé. Vše si vymyslela, hájí se muž u soudu
idnes.cz | 14:57:00
S obžalobou ze znásilnění jedné z dcer bývalé družky stanul před senátem Krajského soudu v Plzni čtyřiatřicetiletý muž z Plzeňska. Dívce v té době bylo kolem 13 let. Muži hrozí až 12 let vězení.


Brusel chce Ukrajinu za kandidáta. Proto, že válčí? A co my? čílí se Gruzie
idnes.cz | 14:46:00
Evropská komise předběžně kývla na status kandidátské země EU pro Ukrajinu a Moldavsko. Po pondělním jednání sboru komisařů to napsal portál Politico. O samotném přiznání statusu uchazeče o členství musí jednomyslně rozhodnout unijní státy, což ještě zdaleka není jisté. O členství v EU se hlásí i Gruzie, ta má však zřejmě zatím smůlu.


Nepřičetl váhu navigátora. K tragickému pádu cessny přispělo přetížení
idnes.cz | 14:22:00
Loňskou nehodu malého letadla na Kladensku, při které zemřeli dva lidé, podle závěrů inspektorů způsobil nesprávně provedený manévr při soutěžním letu. Cessna navíc byla přetížená a letěla příliš pomalu, následkem pak byl střemhlavý pád.


Evropský boj za klima může být kontraproduktivní. Svět pálí víc uhlí než dřív
idnes.cz | 14:00:00
Evropa vytrvale sleduje svůj deklarovaný cíl omezit emise skleníkových plynů. Do roku 2030 je chce snížit o 55 procent ve srovnání s úrovní roku 1990. Minulý týden evropští poslanci schválili zákaz prodeje aut se spalovacím motorem už od roku 2035, evropská sedmadvacítka se rovněž odklání od fosilních paliv. Má to ale háček.


Burzy se po pondělním výprodeji zřítily do fáze medvědího trhu
idnes.cz | 13:53:00
Klíčové akciové indexy se během pondělí po dlouhé době propadly do fáze tzv. medvědího trhu. Subjekty pomalu začínají ztrácet svůj investorský apetit. Očekává se totiž, že centrální banky budou v boji se silně rostoucí inflací postupovat mnohem agresivněji, než se ještě dříve mohlo zdát. Navyšování úrokových sazeb tak může brzdit světový hospodářský růst a přivést globální ekonomiku do stagflace.


Můj syn bude vědět, že nemá plácat holky po zadku, říká Štěpánka Fingerhutová
revue.idnes.cz | 15:00:00
Diváci si ji jistě pamatují ze seriálu Devadesátky, často hraje také v divadle. Usměvavá herečka Štěpánka Fingerhutová je příkladem toho, že příslušníci mladé generace mohou mít jasno v tom, co od života chtějí. V rozhovoru mluví i o hranici mezi komplimentem a sexuálním obtěžování. O dětech zatím neuvažuje, nicméně ví, co jim hodlá vštěpovat.


Hana Vagnerová promluvila o polyamorii a mladším příteli z Francie
revue.idnes.cz | 13:18:00
Hana Vagnerová (39) se na nedávné premiéře představení Marta ukázala po boku svého přítele Nicolase Escaviho (35). V primácké show 7 pádů Honzy Dědka nyní o mladším partnerovi promluvila a rozpovídala se i o filmu Hranice lásky, který je o polyamorii.


S Trumpem na věčné časy a už nikdy jinak! věří jeho voliči v Pensylvánii. A vyhlíží jeho mladší verzi
iHned.cz | 15:00:00
Města v americkém státě Pensylvánie zdobí cedule s nápisy Trump 2024. Jeho podporovatelé se už nemohou dočkat, až se jejich oblíbenec bude znovu ucházet o Bílý dům. Reportér Hospodářských novin a Aktuálně.cz ovšem vyzpovídal fanoušky bývalého...


„Žádný takový vězeň neexistuje.“ Navalnyj zmizel z trestanecké kolonie, kde dosud pobýval
iHned.cz | 14:55:00
Vězněný kritik ruského režimu Alexej Navalnyj byl převezen z trestanecké kolonie, ve které dosud pobýval, na jiné, neznámé místo. Podle agentury Reuters to tvrdí jeden z Navalného nejbližších poradců. „Nevíme, kde se Alexej nachází ani kam byl...


Každému dospělému 500 eur, dětem 250. Rakousko rozdá lidem miliardy kvůli vysoké inflaci
iHned.cz | 14:54:00
Rakouská vláda dnes představila soubor opatření, která mají domácnostem a podnikům pomoci řešit dopady vysoké inflace. Zahrnují mimo jiné jednorázový příspěvek 500 eur (přes 12 000 Kč) pro každou dospělou osobu a 250 eur pro každé dítě. Kabinet...


Disney+ je v Česku, dabingem vychází vstříc masám, nabídkou filmů a seriálů nadchne i geeky
iHned.cz | 13:56:00
V každé generaci je jedna vyvolená. Samojediná se postaví upírům, démonům a silám temnoty… I když vám legendární úvodní věta seriálu Buffy: přemožitelka upírů nic neříká, nevadí. Buffy je v nabídce Disney+ v originále, v češtině a...


Ševčík v létě nastoupí do čela fakulty VŠE. Je to podle mého nejlepšího vědomí a svědomí, řekl rektor
iHned.cz | 14:20:00
Rektor Vysoké škole ekonomické Petr Dvořák definitivně potvrdil, že je ekonom Miroslav Ševčík děkanem Národohospodářské fakulty. Volby vyhrál v dubnu, kdy ho jednohlasně zvolil devítičlenný akademický senát. Byl také jediným kandidátem. Ve vedení...


Na trhu nemovitostí panuje klid před bouří. Bytů je dost, bydlení ne
iHned.cz | 13:41:00
Razantní zvyšování úrokových sazeb, ke kterému kvůli inflaci přikročila v minulých měsících centrální banka, přináší stále větší nejistotu na trh s byty. Kdo chce být příznivcem neustálého růstu, může sledovat zprávy o setrvalém a nekončícím růstu...


Mini chystá nový designový jazyk, říká mu Charismatická jednoduchost
Auto.cz | 15:52:00
Automobilka Mini se, stejně jako řada dalších, chystá přejít na výrobu elektromobilů. S nimi přijde také nový vzhled. Chystanému designovému jazyku značka říká Charismatická jednoduchost.


Tatra 603 z filmu Lemony Snicket je v dezolátním stavu, v USA s prodala za 7 tisíc dolarů
Auto.cz | 14:51:00
V USA se vynořila proudnicová Tatra 603, která si zřejmě zahrála ve filmu Lemony Snicket. Je však v dezolátním stavu a v aukci se vydražila za pouhých 7.250 dolarů.


Město v pohybu 2022: Auta na náplavce nahradí největší výstava mobility v Česku
Auto.cz | 13:56:00
Auto.cz zve čtenáře na výstavu Město v pohybu, která je nástupcem úspěšné akce Auta na náplavce. Na co se můžete těšit?


Foto: Tornádo v Lanžhotě vyvrátilo stromy a poškodilo domy. Hasiči rozebírali střechy
aktuálně.cz | 15:55:57
Za deset dní uplyne rok od doby, kdy jižní Moravu zasálo tornádo o rychlosti přes 300 kilometrů za hodinu.


Provozovatel obchodů Iceland je v konkurzu. Problém v Česku mají i restaurace Nordsee
aktuálně.cz | 15:34:00
Městský soud v Praze potvrdil úpadek společnosti ICL Czech, která provozuje v tuzemsku obchody britského řetězce s potravinami Iceland.


Vězněného opozičníka Navalného přesunuli na neznámé místo, tvrdí jeho spolupracovník
aktuálně.cz | 15:24:37
Navalnyj si dosud odpykával trest v nápravném zařízení v Pokrově, který se nachází asi 120 kilometrů východně od Moskvy.


Je skvělý, ale čtyři roky boje nám stačily. V Pensylvánii vyhlíží mladší verzi Trumpa
aktuálně.cz | 15:00:00
Reportér Aktuálně.cz v americké Pensylvánii vyzpovídal fanoušky bývalého prezidenta Donalda Trumpa.


ON-LINE: Stát po uzavření pražského centra zajistí registrace uprchlíků
Denik.cz | 15:00:00
Ruská invaze na Ukrajinu pokračuje už čtvrtým měsícem. Stát po uzavření pražského Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) zajistí registraci uprchlíků v centrech v jiných regionech, případně prostřednictvím odboru azylové a migrační politiky a cizinecké policie, uvedl vicepremiér Vít Rakušan (STAN).


Kina ovládli dinosauři. Jurský svět přilákal více diváků než Cruisův Top Gun
Denik.cz | 14:40:00
Dinosauři stále táhnou. Za první víkend vidělo Jurský svět: Nadvláda dvakrát více diváků než Top Gun za stejnou dobu. Film Colina Trevorrowa sice nesklidil právě lichotivé recenze – a to napříč světem, zvědavost diváků byla ale větší.


OBRAZEM: Do Náchoda i z Litvy. Šlapací moskviče vyrazily na spanilou jízdu
Denik.cz | 14:17:00
Asi každý si vybaví klasiku české animace v podobě příběhů o Krtkovi, kdy hlavní hrdina v jednom z dílů při pozorování městského provozu nabude dojmu, že bez auta není tím správným frajerem. Že se mu podaří autíčko získat, není už téměř 60 let žádným tajemstvím. A právě malá autíčka ne nepodobná tomu Krtkovu se po dvouleté covidové pauze sjela opět do Náchoda na 9. Mezinárodní sraz šlapacích autíček.


Soud potvrdil trest žďárské vydavatelce za vydání knihy popírající holokaust
Denik.cz | 14:07:00
Vydání knihy od Davida L. Hoggana Mýtus šesti milionů byl trestný čin. Podle Krajského soudu v Brně kniha nabízená vydavatelstvím Bodyart Press ze Žďáru nad Sázavou popírá holokaust a její vydání bylo protizákonné. Za jejím vydáním stojí Hedvika Fiksová. Letos v lednu ji Okresní soud ve Žďáře nad Sázavou uznal vinnou a vyměřil jí pokutu patnáct tisíc korun. Vydavatelství musí uhradit pokutu pětačtyřicet tisíc korun.


Vraky a mrtvá těla. Ukrajinská dálnice M06 je němým svědkem válečných hrůz
Denik.cz | 14:00:00
Byla to nejjednodušší příjezdová cesta do Kyjeva. Část z ní je dnes v troskách. Hlavní most dálnice M06 vyhodily ukrajinské síly do povětří v prvních dnech války. A zachránily tím metropoli. Cesta vedoucí do centra totiž hrála hlavní roli v únorového pokusu Rusů o bleskový útok na ukrajinské hlavní město. Na místo toho se stala svědkem jejich nemilosrdného řádění.


Záhadný případ: Novináře hledají v pralese už týden. Našla se těla, tvrdí média
Denik.cz | 13:56:00
Už je to přes sedm dnů, co se v brazilském pralese ztratil britský novinář Dom Phillips a jeho průvodce, domorodý expert Bruno Araújo Pereira. Muži se vydali kvůli připravované knize do oblasti, kterou obývá množství nedotčených původních kmenů. Brazilská média sice nyní přinesla informaci, že se při pátrání našla těla pohřešovaných mužů, brazilská policie to ale okamžitě popřela.


Pedofilní fotky syna zpeněžila, říká o kamarádce svědkyně. Musela pro ni eskorta
Denik.cz | 13:27:00
Soudní proces s 37letou Vladimírou T. je téměř nekonečný. Někdejší prostitutka z Teplicka si měla přijít na peníze, když poskytla svého čtyřletého syna zákazníkovi z Německa, který si chlapečka fotil nahého. Hlavní líčení u ústeckého krajského soudu se táhne už přes rok, senát se sešel devětkrát. Na líčeních totiž zpravidla chyběla Vladimíra T. i klíčová svědkyně. Tu nakonec předvedla policejní eskorta dnes, v úterý 14. června. Jenže zase chyběla obžalovaná.


VIDEO: Celníci a policie vtrhli do tržnice Sapa. Odhalili závadné maso i padělky
Denik.cz | 13:01:00
/FOTOGALERIE/ Padělané značkové zboží i závadné maso. To odhalily desítky policistů ze čtvrtého policejního obvodu společně s policisty z cizinecké policie, pracovníky celní správy, Státní veterinární správy a také ze Státní potravinářské a zemědělské inspekce. V úterý ráno udělali zátah v tržnici Sapa v pražské Libuši.


Na hranici udržitelnosti. Těžba českého granátu na Litoměřicku je v ohrožení
Denik.cz | 12:40:00
Rudě zbarvený český granát zná asi každý. Nejvýznamnější naleziště tradičního českého drahokamu se nachází v Podsedicích na Litoměřicku. Ačkoli je granátu pod zemí stále ještě dostatek, jeho těžba je v útlumu. Může za to covid a válka na Ukrajině a s tím spojený odliv kupců z Ruska. Těžba a zpracování rudých drahokamů se tak ocitlo na hranici udržitelnosti.


Nastává kryptozima?
Kurzy.cz | 15:51:47
Fanoušci kryptoměn letos optimismem nehýří. Od začátku roku ztrácí tato aktiva desítky procent.


Zlato se s pokračujícím růstem inflace v USA propadá
Kurzy.cz | 15:46:05
Zlato je znovu pod tlakem, protože očekávání vyšších úrokových sazeb poslala dolar na 20leté maximum a výnosy dluhopisů na 11leté maximum. Podle tržních analytiků panují na finančních trzích dál obavy z inflace a rostou očekávání, že pokud chce Federální&


Dávám vám rok, maximálně dva. IT na zajímavou práci déle nečekají
Kurzy.cz | 15:14:16
Rok, maximálně dva, to je doba, po kterou je činorodý IT expert ochoten čekat na zajímavou práci. „Pokud se jí nedočká, hledá jinde,“ říká lovec IT talentů Vladimír Kočí. Až třetina nespokojených ajťáků odchází do jednoho roku, nejčastěji již během&hellip


Poklesy celosvětových akcií vybízí k návratu k základům investování
Kurzy.cz | 14:51:08
Obchodníky znervózňují výprodeje akcií i dluhopisů. Hledají útočiště, což zvyšuje přitažlivost investic nabízejících spolehlivé výnosy, jako jsou akcie vyplácející stálou dividendu.


Rekordní optimismus na trhu práce: 38 % zaměstnavatelů plánuje nabírat nové zaměstnance, ale každý druhý má potíže s obsazením volných míst
Kurzy.cz | 14:46:50
Společnost ManpowerGroup Česká republika dnes zveřejnila výsledky průzkumu „ManpowerGroup Index trhu práce“ pro třetí čtvrtletí roku 2022 a „Nedostatek zaměstnanců s potřebným profilem“ V rámci průzkumu ManpowerGroup Index trhu práce pro druhé čtvrtletí&h


Dolar takřka nereaguje na pokles cen výrobců v USA
Kurzy.cz | 14:43:04
Ceny producentů v USA mírně klesly na 10,8 % YoY z květnových 11,0 % YoY v předcházejícím měsíci. Trh čekal pokles pouze na 10,9 %
Ceny producentů pro konečnou poptávku včetně jídla a energií klesly na 8,3 % YoY v květnu po růstu o 8,8 % YoY v dubnu. ...


Kurzovní lístek ČNB na úterý 14.06.2022
Kurzy.cz | 14:28:19
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 13.6.Změna14.6. Americký dolar USD 1 23.6490 +0.16%23.6890...


Mall Group nově povede Jakub Střeštík
Kurzy.cz | 14:26:10
Do čela Mallu se posouvá zkušený manažer Jakub Střeštík. Pozice Managing Director se ujímá ze své role Chief Commercial Officer, kterou zastává poslední dva roky. Dosavadní CEO Mall Group Jan Hanuš se rozhodl ve své funkci ke konci července skončit a po&h


Analýza páru EUR/USD na 14. června 2022 – proražený sestupný kanál a potenciál rally
Kurzy.cz | 14:09:58
Technická analýza: Pár EUR/USD se dnes ráno obchodoval vzestupně. Všiml jsem si průrazu sestupného kanálu, což je spolehlivé potvrzení dalšího růstu. Obchodní doporučení: Vzhledem k průrazu sestupného kanálu a býčí divergenci v momentu vidím potenciální&h


České Budějovice: Nízkopříjmové domácnosti mohou i nadále podávat žádosti o kotlíkovou dotaci, k dispozici je stále 50 milionů
Kurzy.cz | 13:59:27
Nízkopříjmové domácnosti mohou i nadále podávat žádosti o kotlíkovou dotaci. K dispozici je stále 50 milionů ext-hocke Út, 14.06.2022 - 13:59


Informace pro zákazníky dodavatelů, kteří ukončili činnost - dodavatel poslední instance
Kurzy.cz | 13:29:27
Pokud Váš dodavatel energie (elektřiny nebo plynu) ukončil činnost, nastupuje místo něj dodavatel poslední instance. Ten má povinnost Vás okamžitě informovat o zahájení dodávek energie, cenách a podmínkách dodávek.


Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu přeložky silnice I/36 Časy – Holice (14.6.2022)
Kurzy.cz | 13:14:59
„Nová přeložka umožní díky příznivým směrovým a výškovým parametrům trasy plynulejší a bezpečnější jízdu. Problematické jsou nyní zejména zatáčky v blízkosti kostela v Horních Ředicích, které budou přestavbou silnice do nové trasy odstraněny. Oddálen...


Poslední výzva k vyplutí! Čas na výměnu průkazu způsobilosti k vedení plavidla se krátí - jedná se o doklady vydané před prvním lednem 2015
Kurzy.cz | 13:12:12
Po nabytí účinnosti připravované novely zákona o vnitrozemské plavbě totiž již nebude možné oprávnění k vedení a obsluze plavidla doložit neplatným průkazem, a to ani kvůli jeho výměně. Lidé totiž stále drží neplatné průkazy mnoha druhů a je potřeba, a...


Schůze vlády ČR - 15. června 2022
Kurzy.cz | 12:04:12
Ve středu 15. června 2022 se v prostorách Poslanecké sněmovny uskuteční schůze vlády. Jednání bude zahájeno 30 minut po skončení schůze Poslanecké sněmovny. Doorstep a fototermín se z organizačních důvodů neuskuteční.


Kdy budou mateřské školky v létě zavřené
Kurzy.cz | 11:53:55
Mateřské školy zřizované městem Mladá Boleslav budou o prázdninách fungovat v omezeném režimu. V termínu od 25. července do 5. srpna budou uzavřeny všechny mateřské školy. Tento termín koresponduje s plánovaným hromadným čerpáním dovolené firmy Škoda A...


Za prací běžte na venkov, radí vysokoškolským absolventům Čína. Chce zmírnit rekordní nezaměstnanost ve městech
Euro | 15:15:56
Čína se momentálně potýká s rekordně vysokou nezaměstnaností, která ve městech dosahuje více než 18 procent. Bojovat se s ní rozhodla tím, že letošním absolventům doporučila, aby za prací cestovali na venkov. Tam jsou přitom výrazně horší platové podmínky. Země chce motivovat mladé budoucí pracovníky a podniky, které tyto jedince zaměstnají, daňovými pobídkami a půjčkami.


Za hotel lidé zaplatí až o pětinu víc, přesto se před prázdninami plní rychleji než loni
Hospodářské noviny | 15:59:00
Letošní léto bude pro české hoteliéry zřejmě lepší než loni. Například skupina Orea Hotels & Resorts, provozující Česku 18 hotelů, hlásí, že v některých z nich už si turisté pro hlavní letní sezonu zamluvili více než polovinu lůžek. „V...


S Trumpem na věčné časy a už nikdy jinak! věří jeho voliči v Pensylvánii. A vyhlíží jeho mladší verzi
Hospodářské noviny | 15:00:00
Města v americkém státě Pensylvánie zdobí cedule s nápisy Trump 2024. Jeho podporovatelé se už nemohou dočkat, až se jejich oblíbenec bude znovu ucházet o Bílý dům. Reportér Hospodářských novin a Aktuálně.cz ovšem vyzpovídal fanoušky bývalého...


„Žádný takový vězeň neexistuje.“ Navalnyj zmizel z trestanecké kolonie, kde dosud pobýval
Hospodářské noviny | 14:55:00
Vězněný kritik ruského režimu Alexej Navalnyj byl převezen z trestanecké kolonie, ve které dosud pobýval, na jiné, neznámé místo. Podle agentury Reuters to tvrdí jeden z Navalného nejbližších poradců. „Nevíme, kde se Alexej nachází ani kam byl...


Každému dospělému 500 eur, dětem 250. Rakousko rozdá lidem miliardy kvůli vysoké inflaci
Hospodářské noviny | 14:54:00
Rakouská vláda dnes představila soubor opatření, která mají domácnostem a podnikům pomoci řešit dopady vysoké inflace. Zahrnují mimo jiné jednorázový příspěvek 500 eur (přes 12 000 Kč) pro každou dospělou osobu a 250 eur pro každé dítě. Kabinet...


Mendelova univerzita přišla o důvěru akreditačního úřadu. Už si nebude moci schvalovat některé obory sama
Hospodářské noviny | 14:49:00
Mendelova univerzita v Brně si už nebude moci schvalovat nové studijní programy v rámci doktorského studia ekonomických oborů sama. Odebrání takzvané institucionální akreditace potvrdil HN ředitel odboru kanceláře Národního akreditačního úřadu Jiří...


Disney+ je v Česku, dabingem vychází vstříc masám, nabídkou filmů a seriálů nadchne i geeky
Hospodářské noviny | 13:56:00
V každé generaci je jedna vyvolená. Samojediná se postaví upírům, démonům a silám temnoty… I když vám legendární úvodní věta seriálu Buffy: přemožitelka upírů nic neříká, nevadí. Buffy je v nabídce Disney+ v originále, v češtině a...


Nedostatek stavebních materiálů zdražuje byty a zdržuje výstavbu. Developerské projekty se odsouvají o měsíce
Hospodářské noviny | 14:23:00
Drahé a nezřídka zcela chybějící stavební materiály zdržují projekty českých developerů. Část firem stavby odkládá cíleně jako například brněnská developerská firma Trikaya, další se tomu sice brání, ale naráží na prodlevy u dodavatelů. Třeba...


Trhy potřebují vidět smysluplné snížení inflace
Hospodářské noviny | 14:23:00
Pohled na burzy nabádá mnohé investory k úvahám o nákupech s diskontem. To příliš nepřekvapí. Po dekádě extrémně uvolněné měnové politiky nelze očekávat, že „buy the dip“ reflex zmizí ze dne na den. Stále více burziánů však začíná...


Ševčík v létě nastoupí do čela fakulty VŠE. Je to podle mého nejlepšího vědomí a svědomí, řekl rektor
Hospodářské noviny | 14:20:00
Rektor Vysoké škole ekonomické Petr Dvořák definitivně potvrdil, že je ekonom Miroslav Ševčík děkanem Národohospodářské fakulty. Volby vyhrál v dubnu, kdy ho jednohlasně zvolil devítičlenný akademický senát. Byl také jediným kandidátem. Ve vedení...


Na trhu nemovitostí panuje klid před bouří. Bytů je dost, bydlení ne
Hospodářské noviny | 13:41:00
Razantní zvyšování úrokových sazeb, ke kterému kvůli inflaci přikročila v minulých měsících centrální banka, přináší stále větší nejistotu na trh s byty. Kdo chce být příznivcem neustálého růstu, může sledovat zprávy o setrvalém a nekončícím růstu...


Jádro a plyn jako ekologicky čisté zdroje energie? Klíčové výbory Evropského parlamentu je tak odmítly označit
Hospodářské noviny | 12:38:00
Dvojice klíčových výborů Evropského parlamentu v úterý odmítla dočasné označení jádra a plynu za ekologicky čisté zdroje energie. Europoslanci z výborů pro hospodářství a životní prostředí schválili usnesení, které má zablokovat přijetí takzvané...


Jsem až znechucený, kolik akcií lze teď levně nakoupit. Nevíme, co brát dřív, říká Gladiš
Hospodářské noviny | 11:48:00
Investiční podcast MoneyPenny přináší rozhovor s Danielem Gladišem, jenž patří mezi české investiční ikony. David a Šimon se s ním bavili o tom, jak využívá současných propadů nebo proč se řada technologických akcií už nikdy nevrátí na své vrcholy....


Čekalo se zpomalení inflace, ale nepřišlo. Investoři jsou nervózní a vyhlíží středu
Hospodářské noviny | 12:00:00
V pátek zveřejněná americká inflace zaskočila investory. Očekávali, že by mohl její nárůst již zpomalit, stal se ale opak a inflace vzrostla za květen meziročně o 8,6 procenta. Výrazně tak roste pravděpodobnost, že americká centrální banka zvýší ve...


Nová Ukrajina bude zemí včerejších vojáků a včerejších uprchlíků, kteří se nespokojí s kompromisem
Hospodářské noviny | 11:34:00
DEN STÝ DRUHÝ, 8. června Armáda je podle průzkumů aktuálně nejrespektovanější státní instituce. Poslední roky to tak je, ale teď o to víc – důvěřuje jí víc než 80 procent Ukrajinců, podle některých zpráv dokonce ještě víc. Všichni ostatní ale,...


Koaliční střet: Manželství pro všechny ohrozí děti, tvrdí Nováková v duelu s pirátkou Kocmanovou
Hospodářské noviny | 11:10:00
„Manželství je instituce historicky podporovaná v evropské kultuře, protože se v ní společnost nejvýhodněji biologicky reprodukuje. Žádný jiný model to nezaručuje,“ tvrdí v duelu koaličních poslankyň Nina Nováková z KDU-ČSL....


Babišovu žalobu ohledně evidence u StB bratislavský soud zamítl. Žalovanou stranou podle něj nemá být Ústav paměti národa
Hospodářské noviny | 11:08:00
Bratislavský krajský soud v úterý v obnoveném líčení zamítl žalobu nynějšího šéfa hnutí ANO a bývalého českého premiéra Andreje Babiše, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent. Soud svůj...


Korunu pokuty za každý blábol politika!
Hospodářské noviny | 10:33:00
Alena Schillerová, červen 2022: „Atmosféra ve společnosti je velice napjatá. Inflace nadále zrychlila na 16 procent, a je tak nejvyšší za posledních 30 let. A co vláda řešila tento týden? Jeden by si skoro oddychl, dle programu vlády, že...


Mendelova univerzita v Brně přišla o akreditaci pro doktorské studium ekonomických oborů
ČT24 | 14:55:32
Mendelova univerzita v Brně přišla kvůli pochybením o institucionální akreditaci pro doktorské studium ekonomických oborů. Rozhodl o tom Národní akreditační úřad. Univerzita si tak podle zástupce úřadu Jiřího Smrčky v doktorském typu studia pro ekonomické obory už nebude moci schvalovat nové studijní programy sama, ale bude se muset s žádostí o jejich povolení obrátit právě na akreditační úřad.


ŽIVĚ: Poslanci zřejmě schválí příspěvek pět tisíc na dítě, opozice navrhuje rozšířit okruh příjemců
ČT24 | 12:12:06
Vyplacení příspěvku pět tisíc korun na dítě do 18 let rodinám s nejvýše milionovým hrubým příjmem sněmovna zřejmě schválí beze změn. Opoziční poslanci ANO a SPD přišli s návrhy, které by okruh příjemců dávky rozšířily. Sněmovna jedná už od čtrnácté hodiny a čeká ji také novela zákona zvaného lex Ukrajina k ubytovávání a registraci běženců i po skončení nouzového stavu.


Náhradní otec Obi-Wan Kenobi bojuje v bitvě, kterou nejde vyhrát
Respekt | 14:38:52
Nový seriálový přírůstek do světa Hvězdných válek nabízí psychoterapii mistra žijícího v ústraní


Začínáme znovu. Ministr Pavel Blažek a jeho státní zástupci
Respekt | 14:06:04
Jaký bude zákon o žalobcích a kdo nahradí Ivo Ištvana


Průměrná cena masa v akčních letácích vzrostla o pětinu
Eurozpravy-domácí | 16:13:00
Průměrná cena vybraných druhů masa v akčních letácích sedmi největších českých potravinářských řetězců v červnu meziročně vzrostla o 19 procent. Nejvíce zdražila hovězí plec, a to o 42 procent na zhruba 256 korun za kilogram. Podobně stoupla cena u vepřové krkovice, konkrétně o 41 procent na průměrných 159,5 koruny za kilogram.


Lékárny: Maximální ceny a úhrady od pojišťoven se v ČR téměř nevalorizují
Eurozpravy-domácí | 15:59:00
Maximální ceny a úhrady od pojišťoven se v ČR téměř nevalorizují. Výrobci je proto někdy raději dodávají do jiných zemí a v tuzemsku pak chybí. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci České lékárnické komory (ČLnK) ke Světovému dni lékáren. V Česku je registrováno kolem 8000 léků. Loni zdravotní pojišťovny podle analytické společnosti IQVIA nakoupily léky na předpis asi za 78 miliard korun a lidé si nakoupili volně prodejné léky v lékárnách za dalších asi 1,6 miliardy Kč.


Všechna orná půda, která je nyní v Česku, by se podle ekonoma měla osít
Eurozpravy-domácí | 15:51:00
Všechna orná půda, která je nyní v České republice k dispozici, by se měla osít. Řekl to dnes novinářům v Nabočanech na Chrudimsku během výstavy Naše pole zemědělský ekonom Martin Sedláček, který akci pořádá.


Česko by mělo při předsednictví v EU prosazovat i rozvojovou pomoc, míní organizace
Eurozpravy-domácí | 14:34:00
Česko by v době svého předsednictví EU nemělo prosazovat jen podporu Ukrajiny a integraci válečných uprchlíků, ale i humanitární a rozvojovou pomoc v jiných krizových regionech. Přispět by mělo také k posilování demokratických institucí a právního státu.


Stát po uzavření pražského centra zajistí registraci uprchlíků v jiných regionech
Eurozpravy-domácí | 14:05:00
Stát po uzavření pražského Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) zajistí registraci uprchlíků v centrech v jiných regionech, případně prostřednictvím odboru azylové a migrační politiky a cizinecké policie. Novinářům to dnes řekl vicepremiér Vít Rakušan (STAN).


Londýn nepožádal o pomoc pro své občany odsouzené k trestu smrti, tvrdí Peskov
Eurozpravy-zahraniční | 16:38:00
Británie se dosud neobrátila na Rusko s žádostí o pomoc pro své dva občany, kterým soud proruských separatistů v Doněcku minulý týden uložil trest smrti za účast v bojích na straně ukrajinských vládních sil. Podle agentury Interfax to dnes uvedl kremelský mluvčí Dmitrij Peskov.


Krizový výbor WHO se příští týden sejde kvůli opičím neštovicím
Eurozpravy-zahraniční | 16:33:00
Světová zdravotnická organizace (WHO) na příští čtvrtek svolala zasedání krizového výboru, aby vyhodnotil, zda opičí neštovice představují ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu. Informují o tom agentury. Jde o nejvyšší stupeň varování, jaký WHO používá, a v současnosti platí pro covid-19 a dětskou obrnu.


Britský nejvyšší soud posvětil deportace migrantů do Rwandy
Eurozpravy-zahraniční | 16:10:00
Britský nejvyšší soud dnes zamítl žádost některých charitativních a odborových organizací, které se chtěly odvolat proti předchozím soudním rozhodnutím umožňujícím uskutečnit první plánovaný let do Rwandy s odmítnutými žadateli o azyl. První letoun s několika migranty má z Británie odstartovat ještě dnes, což potvrdila i britská ministryně zahraničí Liz Trussová.


Navalnyj byl přesunut na neznámé místo, tvrdí jeho spolupracovník
Eurozpravy-zahraniční | 15:26:00
Vězněný ruský opoziční vůdce a kritik Kremlu Alexej Navalnyj byl přesunut na neznámé místo. Podle agentury Reuters to dnes uvedl jeden z jeho blízkých spolupracovníků.


Svobodná firma a jejích 6 pilířů podle Davida Kašpera
Eurozpravy-ekonomika | 15:43:00
Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).


Ametyst: Oblíbený drahokam starých Řeků
Eurozpravy-ekonomika | 15:10:00
Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).


Muslimové protestují proti vlastní minulosti. Upozornění na pedofilní obsah koránu opět budí vášně
Reflex | 16:00:00
Indie čelí v posledních dnech obrovské vlně nenávisti ze strany muslimského světa. Vše způsobila medializace údajného urážení zakladatele islámu Mohameda a jeho manželky Aiši, kterého se měla dopustit mluvčí vládní Indické lidové strany Nupur Šarmaová v televizní debatě. Následně byly v muslimských zemích a komunitách muslimských menšin v Indii rozpoutány organizované protesty. Indie tak zažívá něco podobného, jako zažilo Dánsko při přetištění karikatur zakladatele islámu Mohameda v roce 2005.


Podpora Ukrajiny ve Varech: 8 téměř hotových filmů možná spatří světlo světa díky karlovarskému festivalu
Reflex | 14:00:00
13. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Oděse (OIFF) by se za normálních okolností konal 23. – 30. července v romantickém prázdninovém městě na břehu Černého moře. Kvůli ruské invazi se ale konat nemůže. Karlovarský festival, který vyjadřuje plnou podporu ukrajinským filmařům a festivalovým organizátorům, se proto letos rozhodl hostit část programu tohoto významného oděského festivalu, konkrétně Works in Progres pro téměř dokončené snímky.


Ukrajinský prezident Zelenskyj ve středu on-line vystoupí v českém parlamentu
Tiscali-zprávy | 15:56:13
Středečnímu on-line vystoupení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského před oběma českými parlamentními komorami budou předcházet projevy předsedů Senátu a Sněmovny Miloše Vystrčila a Markéty Pekarové Adamové a premiéra Petra Fialy.


Před 118 lety se narodila dáma, která fotila sovětskou pětiletku, válku i hrůzy koncentráku
Tiscali-zprávy | 15:17:50
Vytvořit působivé fotografie a zároveň se stát živoucími reportérskými legendami dokázal ve 20. století málokterý muž a vlastně jen jedna žena. Dosáhl toho nepochybně například Robert Capa, James Nachtwey, Nick Út – a Margaret Bourkeová-Whiteová, zřejmě nejslavnější fotoreportérka 20. století.


Britský nejvyšší soud dal zelenou deportacím migrantů do Rwandy
Tiscali-zprávy | 08:52:32
Britský nejvyšší soud dnes zamítl žádost některých charitativních a odborových organizací, které se chtěly odvolat proti předchozím soudním rozhodnutím umožňujícím uskutečnit první plánovaný let do Rwandy s odmítnutými žadateli o azyl.


Kryptoměnová burza Coinbase ruší přes tisíc pracovních míst. Snaží se snížit náklady v krizi
E15-ekonomika | 16:40:00
Největší americká kryptoměnová burza Coinbase Global zruší 1100 pracovních míst, což odpovídá zhruba 18 procentům celkové pracovní síly firmy. Burza se snaží snížit náklady v době poklesu finančních trhů, oznámil dnes na firemním blogu ředitel společnosti Brian Armstrong.


Česko čeká náborová horečka. Firmy mají největší hlad po lidech za posledních 15 let
E15-ekonomika | 16:30:00
Rostoucí ceny energií, inflace, ani válka se do náborové nálady českých firem nepromítly. Naopak. Podniky hlásí rekordní náborový optimismus, který už dlouho nezažily. Plyne to z dat za třetí kvartál pravidelného průzkumu Index trhu práce od personální agentury ManpowerGroup. Firem, které se chystají během zbytku léta a na pozdim nabírat, je o pětinu více než těch co se chystají propouštět. Jde o trojnásobně vyšší ukazatel v meziročním srovnání a nejvyšší ukazatel v celé historii průzkumů, které agentura v tuzemsku uskutečňuje od roku 2008.


Hrozí celosvětový nedostatek pšenice na nejméně tři sezony, řekl ukrajinský ministr zemědělství
E15-ekonomika | 16:17:00
Ruská invaze na Ukrajinu způsobí celosvětový nedostatek pšenice na dobu nejméně tří pěstitelských sezon. Velká část ukrajinské úrody se kvůli ruské agresi nedostane na trh, což vyvolá růst cen na další rekordy. Ve zveřejněném rozhovoru s agenturou Reuters to řekl ukrajinský ministr zemědělství Mykola Solskyj. Ukrajině, které se přezdívá obilnice Evropy, Rusko zablokovalo námořní cesty pro vývoz obilí. Země ale má řadu dalších problémů - od zaminovaných pšeničných polí po nedostatek skladovacích prostor.


Mendelova univerzita přišla o akreditaci ekonomických oborů
E15-ekonomika | 15:45:00
Mendelova univerzita v Brně přišla kvůli pochybením o institucionální akreditaci pro doktorské studium ekonomických oborů. Rozhodl o tom Národní akreditační úřad. Vyplývá to ze zápisu z květnového jednání jeho rady, potvrdil zástupce úřadu Jiří Smrčka. Univerzita si tak podle něj v doktorském typu studia pro ekonomické obory už nebude moct schvalovat nové studijní programy sama, ale bude se muset s žádostí o jejich povolení obrátit na akreditační úřad. Rozhodnutí se nedotkne stávajících ani budoucích studentů v aktuálních studijních programech. 


Hutní podnik Liberty Ostrava vykázal čistý obrat přes 56 miliard korun
E15-ekonomika | 14:46:00
Hutní podnik Liberty Ostrava vykázal za finanční rok končící letošním 31. březnem čistý obrat 56,5 miliardy korun (2,3 miliardy eur). Znamená to nárůst o 109 procent ve srovnání s předchozím devítiměsíčním finančním obdobím končícím 31. března 2021, kdy společnost vykázala obrat 22 miliard korun (842 milionů eur). Čistý zisk firmy činil 6,1 miliardy korun a hrubý provozní zisk EBITDA 8,1 miliardy korun. ČTK to dnes sdělila v tiskové zprávě mluvčí podniku Barbora Černá Dvořáková. Firma sjednocovala účetní období a do loňského března bylo kvůli tomu přechodně kratší.


Přepravní kapacita Nord Stream 1 klesla o 40 procent. Důvodem jsou opravy
E15-ekonomika | 14:07:00
Nutnost oprav omezila kapacitu plynovodu Nord Stream 1 pro přepravu ruského plynu do Evropy zhruba o 40 procent na 100 milionů krychlových metrů denně. Oznámila to dnes ruská státní plynárenská společnost Gazprom. Potrubím se přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře, jde o hlavní trasu pro export ruského plynu do Evropské unie.


Kryptoměnová burza Coinbase ruší přes tisíc pracovních míst. Snaží se snížit náklady v krizi
E15-politika | 16:40:00
Největší americká kryptoměnová burza Coinbase Global zruší 1100 pracovních míst, což odpovídá zhruba 18 procentům celkové pracovní síly firmy. Burza se snaží snížit náklady v době poklesu finančních trhů, oznámil dnes na firemním blogu ředitel společnosti Brian Armstrong.


Česko čeká náborová horečka. Firmy mají největší hlad po lidech za posledních 15 let
E15-politika | 16:30:00
Rostoucí ceny energií, inflace, ani válka se do náborové nálady českých firem nepromítly. Naopak. Podniky hlásí rekordní náborový optimismus, který už dlouho nezažily. Plyne to z dat za třetí kvartál pravidelného průzkumu Index trhu práce od personální agentury ManpowerGroup. Firem, které se chystají během zbytku léta a na pozdim nabírat, je o pětinu více než těch co se chystají propouštět. Jde o trojnásobně vyšší ukazatel v meziročním srovnání a nejvyšší ukazatel v celé historii průzkumů, které agentura v tuzemsku uskutečňuje od roku 2008.


Hrozí celosvětový nedostatek pšenice na nejméně tři sezony, řekl ukrajinský ministr zemědělství
E15-politika | 16:17:00
Ruská invaze na Ukrajinu způsobí celosvětový nedostatek pšenice na dobu nejméně tří pěstitelských sezon. Velká část ukrajinské úrody se kvůli ruské agresi nedostane na trh, což vyvolá růst cen na další rekordy. Ve zveřejněném rozhovoru s agenturou Reuters to řekl ukrajinský ministr zemědělství Mykola Solskyj. Ukrajině, které se přezdívá obilnice Evropy, Rusko zablokovalo námořní cesty pro vývoz obilí. Země ale má řadu dalších problémů - od zaminovaných pšeničných polí po nedostatek skladovacích prostor.


Mendelova univerzita přišla o akreditaci ekonomických oborů
E15-politika | 15:45:00
Mendelova univerzita v Brně přišla kvůli pochybením o institucionální akreditaci pro doktorské studium ekonomických oborů. Rozhodl o tom Národní akreditační úřad. Vyplývá to ze zápisu z květnového jednání jeho rady, potvrdil zástupce úřadu Jiří Smrčka. Univerzita si tak podle něj v doktorském typu studia pro ekonomické obory už nebude moct schvalovat nové studijní programy sama, ale bude se muset s žádostí o jejich povolení obrátit na akreditační úřad. Rozhodnutí se nedotkne stávajících ani budoucích studentů v aktuálních studijních programech. 


Hutní podnik Liberty Ostrava vykázal čistý obrat přes 56 miliard korun
E15-politika | 14:46:00
Hutní podnik Liberty Ostrava vykázal za finanční rok končící letošním 31. březnem čistý obrat 56,5 miliardy korun (2,3 miliardy eur). Znamená to nárůst o 109 procent ve srovnání s předchozím devítiměsíčním finančním obdobím končícím 31. března 2021, kdy společnost vykázala obrat 22 miliard korun (842 milionů eur). Čistý zisk firmy činil 6,1 miliardy korun a hrubý provozní zisk EBITDA 8,1 miliardy korun. ČTK to dnes sdělila v tiskové zprávě mluvčí podniku Barbora Černá Dvořáková. Firma sjednocovala účetní období a do loňského března bylo kvůli tomu přechodně kratší.


Přepravní kapacita Nord Stream 1 klesla o 40 procent. Důvodem jsou opravy
E15-politika | 14:07:00
Nutnost oprav omezila kapacitu plynovodu Nord Stream 1 pro přepravu ruského plynu do Evropy zhruba o 40 procent na 100 milionů krychlových metrů denně. Oznámila to dnes ruská státní plynárenská společnost Gazprom. Potrubím se přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře, jde o hlavní trasu pro export ruského plynu do Evropské unie.


Žena odešla ze zahrady, za chvíli se tam zřítila střecha utržená tornádem
idnes.cz | 17:20:00
O velkém štěstí mluví žena z obce Lanžhot na Břeclavsku, která v pondělí večer odešla ze zahrady těsně předtím, než se tam zřítila střecha domu utržená silným větrem. Podle meteorologů se regionem prohnalo slabší tornádo. Plechová střecha letěla zahradou až do říčky Kyjovky.


Biden odhodil morální ideály, kvůli rostoucím cenám ropy nadbíhá Saudům
idnes.cz | 17:00:00
Válka na Ukrajině a rostoucí ceny pohonných hmot donutily Washington přehodnotit vztah k Saúdské Arábii. Joe Biden se snaží napravit pocuchané diplomatické styky a v nejbližší době se chystá na návštěvu Rijádu, kde by se měl setkat i s korunním princem ropné velmoci.


Britský soud schválil deportace migrantů do Rwandy, čekají je tam těžké časy
idnes.cz | 16:57:00
Velká Británie je odhodlaná začít uskutečňovat kontroverzní a široce kritizovaný plán. První deportace migrantů do Rwandy, kteří do země přišli nelegálně, proběhne už v úterý. Pravděpodobně jich ale nebude mnoho, neboť někteří jednotlivci uspěli s tvrzením, že nemohou být deportováni s ohledem na zdravotní problémy nebo lidská práva.


V Praze se hledá ukrajinská dívka. Spletla si tramvaj a nerozumí česky
idnes.cz | 16:51:00
Pražští policisté hledají téměř devatenáctiletou ukrajinskou dívku, která v pondělí zřejmě na Palmovce nastoupila do špatné tramvaje a neví, jak se dostat zpět. Daria Velychko přijela do Česka v březnu z Mariupolu, nerozumí česky, neumí číst v latince a nemá u sebe doklady ani mobil.


Učte se, Rusko vás potřebuje. Okupanti zanechali vzkazy ve zničených školách
idnes.cz | 16:31:00
Po ruských vojácích zůstaly v poničených a vyrabovaných školách na Ukrajině vzkazy, které napsali žákům. Vyzývají je k míru, doporučují jim se učit a vybízejí k „bratrství“ mezi Rusy a Ukrajinci. Některé mají i protiválečné poselství. Podle ukrajinských ředitelů škol jsou zprávy ruských vojáků pokrytecké.


Stavba lanovky na Ještěd začala před 90 lety, vyšetřování pádu ještě potrvá
idnes.cz | 16:23:00
Před 90 lety se dělníci pustili do stavby lanovky na Ještěd. Ta o rok později přivítala první cestující. Osudným se jí stal pád jedné z kabinek na podzim loňského roku. Přestože od neštěstí uplynulo už téměř osm měsíců, výsledky vyšetřování jsou zatím v nedohlednu.


Pomoc Ukrajincům slábne. Prvotní nápor neudržíte dlouhodobě, říkají experti
idnes.cz | 16:13:00
Válka na Ukrajině trvá již více než 100 dnů a uprchlíci stále přicházejí do České republiky, ačkoliv již v značně menším počtu. Pomoc nabízená Čechy podle dat angažovaných organizací rapidně klesla. Poptávka po materiální pomoci ze strany Ukrajinců je podle Konsorcia nevládních organizací pracujících s migranty dočasně nasycená, transformuje se ale do jiných potřeb.


Na Sněžku se vrátily sítě, aby turisté neničili vzácné alpínské trávníky
idnes.cz | 16:09:00
Na nejvyšší českou horu se před letní sezonou znovu vrátily ochranné sítě, které mají turistům bránit ve vstupu na vzácné alpínské trávníky a v lezení po skalách. Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) oranžovým pletivem Sněžku „obalila“ už v předchozích dvou letech. Sítě se podle ochranářů osvědčily, počet přestupků se rapidně snížil.


Doktorandi na Mendelově univerzitě opisovali, škola teď ztratila akreditaci
idnes.cz | 16:01:00
Mendelova univerzita v Brně přišla o institucionální akreditaci pro doktorské studium ekonomických oborů. Univerzita si tak už nebude moct schvalovat nové studijní programy sama, ale bude se muset s žádostí o jejich povolení obrátit na akreditační úřad. Rozhodnutí se nedotkne stávajících ani budoucích studentů v aktuálních studijních programech.


KOMENTÁŘ: Kam doletí Kalouskova raketa TOP 09? Bez voličů a témat nepřežije
idnes.cz | 16:00:00
Vládní TOP 09, strana „pražské kavárny“, je dlouhodobě pod pěti procenty preferencí, ve svém čele má nejméně oblíbenou političku a zoufale postrádá témata. Jak dlouho se s tím dá žít? ptá se politický komentátor Petr Holec.


Pes se dávil návnadou z drátu, majitelka zvíře na poslední chvíli zachránila
idnes.cz | 15:57:00
Důmyslnou návnadou se v Jablonci nad Nisou dávil dvanáctiletý pes. Kus masa připevněný na klacek drátem s ostny někdo nastražil do křoví před panelový dům. Majitelka psa zachránila až po několika minutách poté, co se jí ztratil z dohledu a nevracel se.


Lidé mají strach z každé bouřky, popisují expertky pocity po tornádu
idnes.cz | 15:57:00
Slabé tornádo, které v pondělí večer dorazilo na jih Moravy do Lanžhota, přiživilo traumata místních z loňského řádění živlu v téměř stejné lokalitě. Lidé ze zasažené oblasti se přitom na odborníky znovu začali obracet už dříve kvůli blížícímu se výročí loňské pohromy, jež jim prožité hrůzy připomnělo.


Osamělý Zeman: za experty náhradu nemá, cesty omezil na místa, kam se dostane autem, na Hradě úřaduje Mynář
iHned.cz | 17:46:00
Před rokem se prezident Miloš Zeman fotil po boku Joea Bidena nebo Angely Merkelové na setkání nejvyšších představitelů členských zemí NATO v Bruselu. Letošní summit NATO v Madridu už bude bez jeho účasti. Tehdy šlo o jeho zatím poslední zahraniční...


Za hotel lidé zaplatí až o pětinu víc, přesto se před prázdninami plní rychleji než loni
iHned.cz | 15:59:00
Letošní léto bude pro české hoteliéry zřejmě lepší než loni. Například skupina Orea Hotels & Resorts, provozující Česku 18 hotelů, hlásí, že v některých z nich už si turisté pro hlavní letní sezonu zamluvili více než polovinu lůžek. „V...


Mendelova univerzita přišla o důvěru akreditačního úřadu. Už si nebude moci schvalovat některé obory sama
iHned.cz | 14:49:00
Mendelova univerzita v Brně si už nebude moci schvalovat nové studijní programy v rámci doktorského studia ekonomických oborů sama. Odebrání takzvané institucionální akreditace potvrdil HN ředitel odboru kanceláře Národního akreditačního úřadu Jiří...


Nedostatek stavebních materiálů zdražuje byty a zdržuje výstavbu. Developerské projekty se odsouvají o měsíce
iHned.cz | 14:23:00
Drahé a nezřídka zcela chybějící stavební materiály zdržují projekty českých developerů. Část firem stavby odkládá cíleně jako například brněnská developerská firma Trikaya, další se tomu sice brání, ale naráží na prodlevy u dodavatelů. Třeba...


Trhy potřebují vidět smysluplné snížení inflace
iHned.cz | 14:23:00
Pohled na burzy nabádá mnohé investory k úvahám o nákupech s diskontem. To příliš nepřekvapí. Po dekádě extrémně uvolněné měnové politiky nelze očekávat, že „buy the dip“ reflex zmizí ze dne na den. Stále více burziánů však začíná...


Skupina mužů surově zbila několik žen. Virální video má obrovský globální zásah
aktuálně.cz | 16:15:00
Klip se stovkami milionů zhlédnutí otřásl Čínou a opět rozvířil debatu o násilí páchaném na ženách a genderové nerovnosti.


O čtvrtinu méně masa než na obalu. Inspektoři nařídili Lidlu stáhnout sušenou šunku
aktuálně.cz | 16:10:41
Z prodeje musí řetězec stáhnout celou šarži italské sušené šunky prosciutto crudo značky Italiamo


Po stopách novokřtěnců: Asketové i boháči, po 400 letech se potomci vrací
Denik.cz | 17:27:00
Habánská fajáns, výroba vína a osobitý střídmý způsob rovnostářského života v uzavřené komunitě. To jsou odkazy novokřtěnců, později označovaných habáni. Podíleli se na rozkvětu Moravy. Letos uplyne 400 let od jejich vyhnání z českých zemí. Na jižní Moravu se vrátí potomci náboženské skupiny ze zámoří. Zachovali si pevnou víru i princpipy společného života.


Londýn nepožádal Rusko o pomoc pro Brity odsouzené k trestu smrti, řekl Peskov
Denik.cz | 17:17:00
Británie se dosud neobrátila na Rusko s žádostí o pomoc pro své dva občany, kterým soud proruských separatistů v Doněcku minulý týden uložil trest smrti za účast v bojích na straně ukrajinských vládních sil. Podle agentury Interfax to dnes uvedl kremelský mluvčí Dmitrij Peskov.


Zrušili jim let, cestujícím nikdo nepomohl. Desítky Čechů uvízly v Miláně
Denik.cz | 17:08:00
Velká evropská letiště po pandemii kolabují. Může za to především nedostatek personálu. V době pandemie totiž vedení evropských letišť, a i aerolinky propustily desítky tisíc zaměstnanců a nedaří se volná místa rychle obsazovat. Své o tom ví pan Tomáš Mikeška z Kolína. Ten měl odletět se svojí rodinou v neděli odpoledne z italského Milána. Neodletěl. „Přišel nám mail, že se let ruší a že náhradní bude den poté v 18.05 hodin,“ popisuje. Bližší instrukce příchozí zpráva neobsahovala.


Úřad omezil Mendelově univerzitě akreditaci pro ekonomické studium
Denik.cz | 16:51:00
Mendelova univerzita v Brně přišla kvůli pochybením o institucionální akreditaci pro doktorské studium ekonomických oborů. Rozhodl o tom Národní akreditační úřad (NAÚ).


Beats for Love se vrací do Ostravy. Přivítá nejlepšího dýdžeje světa
Denik.cz | 16:47:00
Největší středoevropský festival elektronické hudby Beats for Love se vrací po tříleté koronavirové pauze na českou scénu. Areál Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě přivítá nejlepšího DJ světa a dalších více než 400 jmen mezinárodní taneční komunity.


Při pádu letadla zahynula posádka. Pilot nepočítal s nadváhou navigátora
Denik.cz | 16:21:00
Nehodu letounu Cessna 152, které se s dvoučlennou posádkou zřítilo vloni 4. září na poli u středočeské Žiliny, nepřežili dva lidé. K tragédii došlo při Memoriálu Zdeňka Běhounka, který o prvním zářijovém víkendu pořádal kladenský aeroklub na letišti Velká Dobrá. Inspektoři z Ústavu pro odborné zkoumání leteckých nehod (ÚZPLN) došli k závěru, že posádce se stal osudný nesprávně provedený manévr při soutěžním letu a stroj byl navíc přetížený.


Školačka spala ve špinavé boudě, u sousedů prosila o jídlo
Denik.cz | 16:03:00
Šokující oznámení prověřují podle zjištění Deníku od pondělí policisté na Klatovsku. Teprve 15letá dívka podle něj nesměla v malé vesničce žít v domě s rodinou, ale obývala dřevěnou boudu, kde žila ve špíně.


Verdikt k vlakovému neštěstí ve Studénce padne v září. Kauza trvá už čtrnáct let
Denik.cz | 15:56:00
Definitivní rozsudek v kauze vlakového neštěstí ve Studénce na Novojičínsku ze srpna 2008 by měl padnout v pondělí 26. září letošního roku. Tedy po více než čtrnácti letech od tragédie, která se stala 8. srpna 2008.


Dohoda o provedení práce může být výhodná, pokud si chcete přivydělat mimo hlavní pracovní poměr
Euro | 07:00:13
Chcete si mimo hlavní pracovní poměr přivydělat ještě nějaké peníze navíc? Mnoho lidí využívá v tomto případě dohodu o provedení práce. Tento smluvní vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem podléhá specifickým pravidlům,


Video s Audi RS 6 Avant: Jak utopit skoro milion korun v příplatcích? Takto
Auto.cz | 17:55:00
Po bestiální Audi RS 7 se v redakci zastavila další divočina čtyř kruhů. RS 6 Avant – rodinný kombíček se zrychlením supersportu, jehož příplatková výbava atakuje hranici jednoho milionu.


Fotogalerie: Grand Prix Ázerbájdžánu 2022 objektivem Jiřího Křenka
Auto.cz | 16:54:00
Výběr fotografií z Velké ceny Ázerbájdžánu od českého fotografa Jiřího Křenka.


V Budějovicích řádili indiáni na svém největším srazu na světě
Auto-iDNES.cz | 14:00:00
V ostrém slunci a letním vedru přivítalo výstaviště v Českých Budějovicích po dvou letech covidové pauzy opět největší sraz příznivců motocyklové značky Indian na světě – Indian Riders Fest 2022.


Advokátní kancelář ROWAN LEGAL bude mít od července dva nové partnery. Vedení rozšíří Jan Měkota a Jan Tomíšek
Kurzy.cz | 17:39:20
Vedení přední české advokátní kanceláře ROWAN LEGAL se od 1. července rozšíří. Kancelář se rozhodla, že povýší dva ze svých advokátů do pozic partnerů. Nově se jimi stanou expert na soutěžní právo Jan Měkota a Jan Tomíšek, který stojí v čele brněnské&hell


Trh je o více než 20 % níže. Co ta put opce od Fedu?
Kurzy.cz | 17:25:00
Americké akcie v indexu SPX letos ztratily více než pětinu své hodnoty. Zaznamenat jsme v tomto „medvědím“ prostředí tak mohli vlnu úvah o takzvané put opci od Fedu.


Výprodej Microstrategy zrychluje tváří v tvář propadu bitcoinu
Kurzy.cz | 17:19:20
Akcie společnosti Microstrategy držící bitcoiny, jejímž generálním ředitelem je známý Michael Saylor, zaznamenaly panický výprodej uprostřed poklesů na trhu s kryptoměnami.


Internet věcí je v německých firmách využíván nadprůměrně
Kurzy.cz | 16:55:41
Více než třetina podniků v Německu, v nichž pracuje alespoň 10 lidí, využívala loni aparáty nebo přístroje, které lze řídit dálkově přes internet. Podle statistického úřadu Destatis se sídlem ve Wiesbadenu je průměrné nasazení internetu věcí v EU zemích&h


Regionální měny bez výraznějšího trendu (Komentář)
Kurzy.cz | 16:39:59
Německý ZEW index dnes přinesl smíšený obrázek,
když ve složce hodnotící výhled na příštích šest měsíců za očekáváními zaostal,
v hodnocení současných podmínek dopadl naopak lépe. Přestože ve srovnání s
minulým měsícem se nálada německých investorů a a...


NATGAS prudce klesá
Kurzy.cz | 16:31:38
Cena NATGAS klesla o 19,0 % poté, co Freeport LNG uvedl, že doufá v „částečný“ restart do 90 dnů a že plný provoz nebude obnoven dříve než „koncem roku 2022“. Počáteční zprávy naznačovaly, že terminál LNG ve Freeportu bude uzavřen na tři týdny poté, co...


Co je omnichannel a potřebujeme ho vůbec?
Kurzy.cz | 16:11:09
Co je to omnichannel a jaké možnosti nabízí, jsme se zeptali Daniela Abraháma, majitele reklamní agentury EFFE Prague, který se dvacet let pohybuje v retailu a marketingu.


Barta a Šenkypl míří do vedení „amerického Slevomatu“. S Grouponem se dohodli na užší spolupráci
Hospodářské noviny | 19:39:00
Americký Groupon a česká investiční skupina Pale Fire Capital (PFC), která v této internetové společnosti drží podíl téměř 22 procent, se dohodly na užší spolupráci. Dušan Šenkypl z PFC se stane členem správní rady společnosti a Jan Barta, další ze...


Krypto zase pojede. Otevíráme druhý fond a plánujeme nakupovat, říká Rakušan z Rockaway Blockchain Fund
Hospodářské noviny | 19:10:00
Bitcoin je nyní nejlevnější od konce roku 2020, některé kryptoměny ztratily přes 90 procent hodnoty a celý trh odepsal dva biliony dolarů (něco přes 47 bilionů korun). Kryptoměnový trh vstoupil do „medvědí“ fáze – bear marketu, kdy...


Necelý rok po řádění tornáda se prohnalo další Lanžhotem, poškodilo zhruba třicet domů
Hospodářské noviny | 18:29:00
Lanžhot na Břeclavsku v pondělí večer zasáhlo tornádo zřejmě o rychlosti kolem 150 kilometrů za hodinu. Poškodilo třicítku domů. Zranění hlášená nejsou. Událost se odehrála necelý rok poté, co oblast mezi Břeclaví a Hodonínem zásadně poničilo...


To, že máme rozhazovačný sociální stát, je mýtus. Lidé potřebují pomoci, říká sociolog Prokop
Hospodářské noviny | 18:22:00
„Když vám po zaplacení jídla a bydlení zbyde na den stokoruna, ještě to není úplně boj o přežití, ale je to rozhodně chudoba, kterou většina kritiků nikdy v životě nezažila,“ míní sociolog Daniel Prokop. „Některé komentáře současné...


Stát chce víc podpořit ty nejlepší. Doktorandů tak bude méně
Hospodářské noviny | 18:00:00
V České republice studuje téměř dvojnásobný počet doktorandů, než je průměr v Evropské unii. Program ale nedokončí šedesát procent z nich, stipendium přitom dostávají všichni stejné. Novela vysokoškolského zákona má zavedenou praxi změnit. Chce, aby...


Řecko-turecké vztahy jsou napjaté k prasknutí. Země se přou o mořské hranice a zdroje plynu
Hospodářské noviny | 18:00:00
Když řecký premiér Kyriakos Mitsotakis v polovině března soukromě zavítal do Istanbulu, aby se zúčastnil oslav svátku turecké pravoslavné církve, přijal ho k hodinovému rozhovoru turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Vzájemně si slíbili, že budou...


Doktorandům přidáme, školy jich ale budou muset přijmout méně, říká ministryně Langšádlová
Hospodářské noviny | 18:00:00
Českou vědu a výzkum brzdí nejen byrokratické překážky, ale třeba také neefektivní doktorandské vzdělávání. Právě to ve světě soustřeďuje ty nejnadějnější studenty a produkuje nejúspěšnější vědce. Česko má sice více doktorandů než okolní země,...


Osamělý Zeman: za experty náhradu nemá, cesty omezil na místa, kam se dostane autem, na Hradě úřaduje Mynář
Hospodářské noviny | 17:46:00
Před rokem se prezident Miloš Zeman fotil po boku Joea Bidena nebo Angely Merkelové na setkání nejvyšších představitelů členských zemí NATO v Bruselu. Letošní summit NATO v Madridu už bude bez jeho účasti. Tehdy šlo o jeho zatím poslední zahraniční...


STALO SE DNES: Zemřel Dalimil Klapka. Poslanci schvalují příspěvek na dítě
idnes.cz | 19:52:00
Zemřel herec a dabér Dalimil Klapka. Papež František prohlásil, že válka na Ukrajině není černobílá. Benzinka v Mladé Boleslavi nabízela kvůli chybě v softwaru litr naturalu za 32,50 korun. Poslanci schvalují příspěvek 5 tisíc korun na dítě do 18 let. Bitva o Donbas se podle ukrajinského prezidenta Zelenského zapíše do dějin.


Jurečka navrhl prodloužení a snížení humanitární dávky pro uprchlíky
idnes.cz | 19:50:00
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka navrhl, aby uprchlíci z Ukrajiny měli i po šesti měsících nárok na humanitární dávku. Ta by se ale zároveň snížila ze současných 5 tisíc korun na úroveň životního minima. Ta je nyní pro dospělého 4250 korun, pro nezaopatřeného do věku 26 let jde o 3 050 korun.


Dostali jsme jen 10 procent zbraní, bez pomoci prohrajeme, stěžuje si Ukrajina
idnes.cz | 19:48:00
Kyjev dostal jen deset procent zbraní, o které žádal spojence, uvedla náměstkyně ministra obrany Hanna Maljarová. Ukrajina podle ní bez pomoci Západu válku nevyhraje. O zbraně znovu žádal i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.


Moskevský „mekáč“ je jako přes kopírák. Trvá, než se ho dočkáte, říká reportér
idnes.cz | 19:25:00
V Moskvě a jejím okolí se v neděli otevřelo prvních patnáct fastfoodů, které mají nahradit bývalý řetězec McDonald´s. Změnil se jejich majitel a nesou nový název Vkusno & točka (Chutně & tečka). Jak se novému ruskému řetězci napodobujícímu typický americký fastfood daří, se vydal zjistit přímo do jedné z poboček spolupracovník CNN Prima NEWS Jiří Just.


Srbové dopadli člena vedení ukrajinské tajné služby, prchl těsně před invazí
idnes.cz | 19:05:00
Srbský prezident Aleksandar Vučić v úterý potvrdil, že místní úřady zadržely bývalého člena vedení ukrajinské tajné služby SBU. Informovala o tom stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda, podle níž Andrij Naumov opustil Ukrajinu jen několik hodin před zahájením ruské invaze 24. února. O jeho zatčení z minulého týdne dosud jen spekulovala média.


Motorkář se střetl s kamionem na dálnici D8, nehodu nepřežil
idnes.cz | 19:00:00
Na dálnici D8 u Klíčan ve směru na Prahu havaroval motorkář. Srazil se s kamionem. Podle mluvčí středočeské záchranné služby muž na místě zemřel. Doprava je momentálně omezena do jednoho jízdního pruhu.


Kůrovec útočí na další stromy, pomáhá mu sucho. Kalamita má být horší než loni
idnes.cz | 19:00:00
V českých lesích právě dobíhá další kolo několikaletého nerovného souboje. Kůrovec pomalu dokončuje fázi prvního rojení. O tom, kolik budou mít lesníci práce, rozhodne počasí. Zatím je situace o něco horší než minulý rok.


VIDEO: Policistům ujížděl dvoustovkou, aby se vyhnul pokutě za driftování
idnes.cz | 18:49:00
Nebezpečného šoféra ve sportovním vozidle v sobotu večer pronásledovali břeclavští policisté. Řidič na sebe upozornil tím, jak driftoval na parkovišti u nákupního centra. Když policisté zapnuli modré majáky, zběsilou jízdou se je snažil setřást.


Na byt se vydělává ještě o pár let déle, jsme na tom vlastně nejhůř v EU
idnes.cz | 18:17:00
Na průměrný byt musí Češi v současnosti našetřit více než patnáct ročních platů. Pokud nakupují Pražané v metropoli, pak jich potřebují dokonce přes 17. Doba pro pořízení vlastního bydlení se tak neustále prodlužuje. V porovnání se sousedními státy dosáhnou lidé na nový byt například v Berlíně, Vídni i Varšavě zhruba za devět let, v Bratislavě za 15.


Ruský nový světový řád. Propagandisté hájí územní zisky a chuť jim roste
idnes.cz | 18:00:00
Ruská propaganda upravuje svou rétoriku. Z útoků na ukrajinské „nacisty“ a západní státy přecházejí k obhajobě uzmutí ukrajinského území. Následují tak ruského prezidenta Vladimira Putina, který „navracení“ území označil za historický úděl Ruska.


Barta a Šenkypl míří do vedení „amerického Slevomatu“. S Grouponem se dohodli na užší spolupráci
iHned.cz | 19:39:00
Americký Groupon a česká investiční skupina Pale Fire Capital (PFC), která v této internetové společnosti drží podíl téměř 22 procent, se dohodly na užší spolupráci. Dušan Šenkypl z PFC se stane členem správní rady společnosti a Jan Barta, další ze...


Krypto zase pojede. Otevíráme druhý fond a plánujeme nakupovat, říká Rakušan z Rockaway Blockchain Fund
iHned.cz | 19:10:00
Bitcoin je nyní nejlevnější od konce roku 2020, některé kryptoměny ztratily přes 90 procent hodnoty a celý trh odepsal dva biliony dolarů (něco přes 47 bilionů korun). Kryptoměnový trh vstoupil do „medvědí“ fáze – bear marketu, kdy...


Necelý rok po řádění tornáda se prohnalo další Lanžhotem, poškodilo zhruba třicet domů
iHned.cz | 18:29:00
Lanžhot na Břeclavsku v pondělí večer zasáhlo tornádo zřejmě o rychlosti kolem 150 kilometrů za hodinu. Poškodilo třicítku domů. Zranění hlášená nejsou. Událost se odehrála necelý rok poté, co oblast mezi Břeclaví a Hodonínem zásadně poničilo...


To, že máme rozhazovačný sociální stát, je mýtus. Lidé potřebují pomoci, říká sociolog Prokop
iHned.cz | 18:22:00
„Když vám po zaplacení jídla a bydlení zbyde na den stokoruna, ještě to není úplně boj o přežití, ale je to rozhodně chudoba, kterou většina kritiků nikdy v životě nezažila,“ míní sociolog Daniel Prokop. „Některé komentáře současné...


Stát chce víc podpořit ty nejlepší. Doktorandů tak bude méně
iHned.cz | 18:00:00
V České republice studuje téměř dvojnásobný počet doktorandů, než je průměr v Evropské unii. Program ale nedokončí šedesát procent z nich, stipendium přitom dostávají všichni stejné. Novela vysokoškolského zákona má zavedenou praxi změnit. Chce, aby...


Řecko-turecké vztahy jsou napjaté k prasknutí. Země se přou o mořské hranice a zdroje plynu
iHned.cz | 18:00:00
Když řecký premiér Kyriakos Mitsotakis v polovině března soukromě zavítal do Istanbulu, aby se zúčastnil oslav svátku turecké pravoslavné církve, přijal ho k hodinovému rozhovoru turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Vzájemně si slíbili, že budou...


Doktorandům přidáme, školy jich ale budou muset přijmout méně, říká ministryně Langšádlová
iHned.cz | 18:00:00
Českou vědu a výzkum brzdí nejen byrokratické překážky, ale třeba také neefektivní doktorandské vzdělávání. Právě to ve světě soustřeďuje ty nejnadějnější studenty a produkuje nejúspěšnější vědce. Česko má sice více doktorandů než okolní země,...


Inovativním lékem fostemsavir se léčí dva Češi s HIV. Pojišťovny ho ale běžně nehradí
ČT24 | 14:56:34
Lék fostemsavir, který u pacientů s HIV snižuje hladinu viru v těle, dostávají v Česku zatím dva lidé. Jako prvnímu v Evropě podali fostemsavir před rokem pacientovi v pražské Fakultní nemocnici Bulovka. Lék pomáhá hlavně lidem s HIV, kterým ostatní dostupné léky už nezabírají.


Babiš opět u soudu prohrál. Je agentem StB, a tak to zůstane
Respekt | 16:41:00
Může se dál formálně soudit, i když se jiného verdiktu nedočká


Rakousko s inflací bojuje pomocí příspěvků na osobu či na elektřinu ve firmách
Denik.cz | 19:15:00
Inflace v Rakousku v květnu dosáhla osmi procent, což odpovídá hodnotám i v sousedních zemích, kde vysoká čísla stejně jako u rakouských sousedů poháněla invaze na Ukrajině. Rakouská vláda nyní zveřejnila balíček opatření, kterými chce dopady vysoké inflace zmírnit. Zahrnuje například platby ve výši v přepočtu 12 373 korun pro všechny obyvatele a tříměsíční odklad nového poplatku za emise oxidu uhličitého.


Zemřel herec a dabér Dalimil Klapka. Hlas propůjčil poručíku Columbovi
Denik.cz | 17:26:00
Ve věku 89 let dnes zemřel Dalimil Klapka. Informaci na sociálních sítích zveřejnil syn známého herce a dabéra Jan Klapka. 


Ukrajina tvrdí, že dostala jen deset procent zbraní, o které žádala
Eurozpravy-zahraniční | 19:40:00
Ukrajina obdržela jen deset procent zbraní, o které žádala své spojence. Podle agentury Interfax-Ukrajina to dnes uvedla náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová. Ukrajina bez pomoci Západu válku proti Rusku vyhrát nedokáže, dodala.


USA dosud nerozhodly o reakci na případný jaderný test KLDR
Eurozpravy-zahraniční | 18:38:00
Spojené státy dosud neučinily konečné rozhodnutí ohledně toho, jak budou reagovat na jakýkoli případný budoucí severokorejský jaderný test. Podle agentury Reuters to dnes řekl vysoce postavený představitel Pentagonu. Šéf americké diplomacie Antony Blinken v pondělí varoval, že pokud Severokorejci test uskuteční, bude odpověď USA a spojenců rychlá.


Putin stále usiluje o značnou část Ukrajiny, domnívají se v Pentagonu
Eurozpravy-zahraniční | 17:39:00
Ruský prezident Vladimir Putin nadále chce dobýt značnou část ukrajinského území, ale musel své cíle zredukovat. Podle agentury Reuters to dnes uvedl náměstek amerického ministra obrany Colin Kahl.


O Serenu Williamsovou nakonec ve Wimbledonu nepřijdou. Tenistka se po roce vrací
Eurozpravy-sport | 18:09:00
Ještě před nedávnem to vypadalo, že se letos na Wimbledonu poprvé od roku 1996 nepředstaví ani jedna ze sester Williamsových. Nakonec ale diváci, kteří letos zavítají do All England Clubu, o umění jedné ze sester Williamsových nepřijdou, jelikož na základě divoké karty se turnaje ve dvou hře zúčastní držitelka 23 grandslamů Serena Williamsová.


Třaskavý transfer mezi Ostravou a Spartou. Baník se zlobí na osmnáctiletého Kukučku
Eurozpravy-sport | 17:10:00
Teprve osmnáctiletý fotbalový obránce Ondřej Kukučka platícího za jednoho z velkých talentů v tuzemském fotbale se postaral o roztržku mezi Baníkem Ostravou a pražskou Spartou. Mladý fotbalista dosud hrající v moravskoslezském klubu se nyní stal další posilou toho pražského a moc radosti svému bývalému zaměstnavateli neudělal. Ten totiž s hráčem, jenž byl dlouhodobě zraněn, jednal o prodloužení smlouvy, nakonec se tedy upsal Spartě.


Babiš cílí na mladé. Až budu prezident, bude kokain ve všech banánech, ne jenom v pár supermarketech, tvrdí
Reflex | 18:30:00
Poslanec Andrej Babiš, který hodlá svou kandidaturu na prezidenta oznámit až po prezidentských volbách, přeci jen tu a tam naznačí, že se o post hlavy státu bude ucházet. Ačkoliv podle svých slov aktuálně rozhodně nerozjíždí prezidentskou kampaň a jen se tak projíždí ve svém obytném voze a tu a tam zastaví, aby obšťastnil svou přítomností rozdivočené seniory, naznačil svůj případný volební program.


Strach Kim Čong-una z vlastní sestry: Nahradí ho ve funkci?
Reflex | 18:10:00
V čele Severní Koreje stál vždy muž. V poslední době se však spekulovalo o tom, že by po současném vůdci kim čong-unovi mohla vládu v zemi převzít jeho setra Kim Jo-čong, která momentálně zastává vysoké vládní funkce.


Stát jako pojišťovna proti inflaci. A když nezaplatí, tak si to vystávkujeme!
Reflex | 18:00:00
Stávková pohotovost, kterou vyhlásilo devět odborových svazů z veřejného sektoru, je nátlakovou akcí, na niž mají její aktéři samozřejmě právo. A stejně tak má stát právo – nebo možná dokonce povinnost – jejich přemrštěné nároky odmítnout.


Z národních parků USA zpátky do civilizace
Reflex | 17:00:00
Pokud se vám po putování liduprázdnou vyprahlou krajinou zasteskne po trochu živějším koloritu, mám pro vás pár tipů, jak si užít přejezd až do jednoho z nejkrásnějších měst USA. Na 880 mil (1400 km) si v itineráři vyčleňte aspoň pět dní.


Děda Simpson oněměl: Zemřel herec a dabér Dalimil Klapka
Tiscali-zprávy | 18:24:42
Ve věku 89 let dnes zemřel Dalimil Klapka. Herec, který ve filmu dostával  spíše menší role, se výrazněji prosadil v dabingu, kde namluvil například postavu inspektora Columba, dědu Abrahama Simpsona ze stejnojmenného animovaného seriálu a desítky dalších postav.


Ruská invaze může svět připravit o tři ukrajinské sklizně, řekl ukrajinský ministr
Tiscali-zprávy | 17:18:14
Ruská invaze na Ukrajinu způsobí celosvětový nedostatek pšenice na dobu nejméně tří pěstitelských sezon. Velká část ukrajinské úrody se kvůli ruské agresi nedostane na trh, což vyvolá růst cen na další rekordy.


V Praze je nejhůř dostupné bydlení z celé EU. Byty kupuje ten, kdo má hotovost
E15-ekonomika | 19:30:00
Na průměrný 70metrový byt v novostavbě si Pražan vydělá za 17 let a 4 měsíce, tedy pokud by neměl žádné jiné výdaje. Ukazuje to čerstvý Index dostupnosti bydlení, který vypočítává rezidenční developer Central Group. Jen ve srovnání s loňským rokem je to téměř o dva a půl roku déle.


Washington se bojí světového hladomoru, a tak ponouká zemědělce k nákupu ruských hnojiv
E15-ekonomika | 18:20:00
Spojené státy se dostaly do prekérní situace. Na jedné straně vyzbrojují Ukrajinu a tlačí svět včetně Číny k protiruským sankcím. Na straně druhé se obávají, že válka a její důsledky na dlouho zvednou ceny potravin a vyvolají ve zranitelných zemích hladomor. Potichu proto povzbuzují zemědělské a přepravní společnosti, aby vzaly na milost hnojiva ruského původu, píše Bloomberg.


Škoda Auto obnovila výrobu na Ukrajině v Solomonovu. Podle firmy jde o pozitivní signál
E15-ekonomika | 17:19:00
Automobilka Škoda Auto a její obchodní partner Eurocar na začátku tohoto týdne obnovily výrobu vozů Škoda v závodě v ukrajinském Solomonovu. Zhruba do poloviny měsíce plánuje firma Eurocar v prvním kroku zkompletovat všech 80 vozů, které byly minulou středu vypraveny vlakem z Mladé Boleslavi. Jedná se o modely Kodiaq a Karoq, které byly na Ukrajinu doručeny v rozložené formě. ČTK to dnes řekla mluvčí Škoda Auto Simona Havlíková.


V Praze je nejhůř dostupné bydlení z celé EU. Byty kupuje ten, kdo má hotovost
E15-politika | 19:30:00
Na průměrný 70metrový byt v novostavbě si Pražan vydělá za 17 let a 4 měsíce, tedy pokud by neměl žádné jiné výdaje. Ukazuje to čerstvý Index dostupnosti bydlení, který vypočítává rezidenční developer Central Group. Jen ve srovnání s loňským rokem je to téměř o dva a půl roku déle.


Washington se bojí světového hladomoru, a tak ponouká zemědělce k nákupu ruských hnojiv
E15-politika | 18:20:00
Spojené státy se dostaly do prekérní situace. Na jedné straně vyzbrojují Ukrajinu a tlačí svět včetně Číny k protiruským sankcím. Na straně druhé se obávají, že válka a její důsledky na dlouho zvednou ceny potravin a vyvolají ve zranitelných zemích hladomor. Potichu proto povzbuzují zemědělské a přepravní společnosti, aby vzaly na milost hnojiva ruského původu, píše Bloomberg.


Škoda Auto obnovila výrobu na Ukrajině v Solomonovu. Podle firmy jde o pozitivní signál
E15-politika | 17:19:00
Automobilka Škoda Auto a její obchodní partner Eurocar na začátku tohoto týdne obnovily výrobu vozů Škoda v závodě v ukrajinském Solomonovu. Zhruba do poloviny měsíce plánuje firma Eurocar v prvním kroku zkompletovat všech 80 vozů, které byly minulou středu vypraveny vlakem z Mladé Boleslavi. Jedná se o modely Kodiaq a Karoq, které byly na Ukrajinu doručeny v rozložené formě. ČTK to dnes řekla mluvčí Škoda Auto Simona Havlíková.


U Dačic se motorkář srazil s autem, nehodu nepřežil
idnes.cz | 21:32:00
U Dačic na Jindřichohradecku zemřel v úterý při dopravní nehodě sedmačtyřicetiletý motocyklista. Podlehl zraněním, která utrpěl při srážce s osobním automobilem. Policie o tragické nehodě informovala na svém webu.


Podzemní voda dál klesá, stěna v Turówě nefunguje. Přesnější data budou za rok
idnes.cz | 20:00:00
Poláci se musí víc snažit. Opatření, jimiž měli zabránit odtoku podzemních vod z Čech do jejich hnědouhelného dolu Turów, totiž zatím nefungují. Vyplývá to ze zjištění České geologické služby, která v květnu obdržela od polského Státního geologického ústavu roční údaje z monitorovacích vrtů z oblasti dolu Turów. Ty prozrazují, že podzemní těsnicí stěna zatím nenaplnila očekávání.


Škoda Fabia RS Rally2 představena, má nový motor a řadu důležitých vylepšení
Auto.cz | 19:00:00
Nástupce nejúspěšnějšího vozu kategorie Rally2 posledních let nabídne nový motor, vylepšené ovládání i elektroniku a v neposlední řadě ještě vyšší bezpečnost posádky.


Sněmovna schválila pětitisícový příspěvek pro rodiny s dětmi
aktuálně.cz | 21:39:30
Návrh zákona schválila sněmovna beze změn zrychleně ve stavu legislativní nouze.


Sněmovna schválila vyplacení 5000 Kč na dítě do 18 let části rodin
Denik.cz | 21:35:00
Rodiny s loňskými ročními příjmy do milionu korun hrubého zřejmě budou dostávat od srpna jednorázový příspěvek 5000 korun na dítě do 18 let věku. Předpokládá to vládní návrh zákona, který dnes schválila Sněmovna beze změn zrychleně ve stavu legislativní nouze. 


Autorka eseje Jak zabít manžela dostala doživotí. Za vraždu manžela
Denik.cz | 20:26:00
Nejednou člověka napadne, zda mají někteří spisovatelé sklony k vraždám a zločinům, o kterých píšou. Většinou jsou to jen nepodložené dohady či vtipy, ale v případě jednasedmdesátileté spisovatelky Nancy Crampton Brophyové z Portlandu v Oregonu je to realitou. Svůj čin údajně předpověděla v eseji s tématem Jak zabít manžela. Po osmitýdenním procesu ji v americkém Oregonu v pondělí odsoudili na doživotí za vraždu druhého stupně.


Nedosažitelné vlastní bydlení? Češi na něj vydělávají přes 15 let, nejdéle v EU
Denik.cz | 19:35:00
Na nový byt v Praze s plochou 70 metrů čtverečních lidé vydělávají přes 17 let, o 2,4 roku více než loni. Vyplývá to z indexu dostupnosti bydlení CG-Index zpracovávaný developerem Central Group. V celé republice je pak nutno podle Indexu prosperity Česka na pořízení bytu vynaložit více než 15 ročních mezd. V Česku je tak pořízení vlastního bydlení podle analytiků České spořitelny a portálu Evropa v datech nejnákladnější v Evropské unii. Zástupci obou indexů to uvedli na tiskových konferencích.


Boj s inflací: Rakousko zavádí příspěvky na osobu či odklad poplatku za emise
Denik.cz | 19:15:00
Inflace v Rakousku v květnu dosáhla osmi procent, což odpovídá hodnotám i v sousedních zemích. Vysoká čísla pohání také invaze na Ukrajině. Rakouská vláda nyní zveřejnila balíček opatření, kterými chce dopady inflace zmírnit. Ten zahrnuje například platby ve výši v přepočtu 12 373 korun pro všechny obyvatele a tříměsíční odklad nového poplatku za emise oxidu uhličitého.


Vývoj platební bilance – komentář 1. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 11:28:39
Bilance běžného účtu platební bilance skončila v prvním čtvrtletí 2022 schodkem 7,8 mld. Kč. Na finančním účtu byl vykázán příliv finančních prostředků ze zahraničí (čisté výpůjčky ze zahraničí) ve výši 20,2 mld.


Sněmovna schválila novelu zákona lex Ukrajina. Pomůže se začleněním dětí do tříd i ubytováním uprchlíků
ČT24 | 19:34:23
Poslanci schválili ve stavu legislativní nouze několik změn, které se dotknou ukrajinských uprchlíků. Ti tak nejspíš budou například moci žádat po půl roce od udělení dočasné ochrany o dávku v částce životního minima, jak navrhl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Novela zákona lex Ukrajina zahrnuje mimo jiné i návrh ministerstva školství, podle nějž školy budou moci i v dalším školním roce vytvářet třídy pro dětské uprchlíky z Ukrajiny, pokud to bude třeba. Zákon nyní poputuje do Senátu.


Poslanci schválili několik zákonů týkajících se ukrajinských uprchlíků
Eurozpravy-domácí | 22:02:00
Ministerstva a další úřady budou i po skončení nouzového stavu vyčleňovat budovy pro ubytování uprchlíků z Ukrajiny po ruské vojenské invazi. Kraje mají s obcemi nadále zajišťovat běžencům nouzová přístřeší a bydlení. Pokračovat bude i současný systém registrace uprchlíků. Předpokládá to vládní novela zákona zvaného lex Ukrajina, který dnes schválila Sněmovna zrychleně ve stavu legislativní nouze.


Sněmovna schválila pětitisícový příspěvek rodinám na každé dítě
Eurozpravy-domácí | 21:36:00
Rodiny s loňskými ročními příjmy do milionu korun hrubého zřejmě budou dostávat od srpna jednorázový příspěvek 5000 korun na dítě do 18 let věku. Předpokládá to vládní návrh zákona, který dnes schválila Sněmovna beze změn zrychleně ve stavu legislativní nouze.


Jurečka navrhl úpravu v dávce pro ukrajinské uprchlíky
Eurozpravy-domácí | 20:22:00
Uprchlíci z Ukrajiny asi budou moci žádat po půl roce od udělení dočasné ochrany o dávku v částce životního minima. K vládní novele zákona zvaného lex Ukrajina k ubytovávání a registraci běženců i po skončení nouzového stavu to dnes navrhl připojit ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Půjde podle jeho úpravy o 4250 korun měsíčně pro dospělé a o 3050 korun za měsíc pro děti.


Česká pošta kvůli údržbě datových center o víkendu zavře pobočky
Eurozpravy-domácí | 20:15:00
O víkendu budou zavřené pobočky České pošty, které jsou běžně v provozu. Partnerské Balíkovny nebudou vydávat ani přijímat zásilky. Důvodem je provozní údržba datových center. Odstávka začíná v pátek 17. června v 19:00 a potrvá do pondělních 07:00. Česká pošta to oznámila na svém webu.


Macron vyzval Francouze, aby mu v neděli dali silnou většinu hlasů
Eurozpravy-zahraniční | 20:33:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes vyzval francouzské voliče, aby mu dali "silnou většinu" hlasů v nedělním druhém kole parlamentních voleb, napsala agentura AFP. "Nebylo by nic horšího, než do světového chaosu přilévat francouzský chaos," řekl Macron.


Sněmovna schválila vyplacení příspěvku pět tisíc na dítě. Náklady budou činit skoro osm miliard
E15-ekonomika | 21:46:00
Rodiny s loňskými ročními příjmy do milionu korun hrubého zřejmě budou dostávat od srpna jednorázový příspěvek pět tisíc korun na dítě do 18 let věku. Předpokládá to vládní návrh zákona, který schválila Sněmovna beze změn zrychleně ve stavu legislativní nouze. Poslanci opozičních ANO a SPD neprosadili rozšíření okruhu příjemců podpory ani její pravidelné vyplácení po několik měsíců. Dávkou chce kabinet zmírnit dopady zdražování na rodiny. Rozpočtové náklady budou činit zhruba 7,8 miliardy korun.


Petr Šimčák: Fotbalový tým posiluje obranu a je kompletní
E15-ekonomika | 20:34:00
Centrální bankéři řekli, ať na letní prázdniny počítáme se základní úrokovou sazbou 6,5 procenta a možná i více. S tím počítají i finanční trhy a současně ukazují, že se tímto krokem dostaneme blízko maxima, které by mělo vydržet dalších devět měsíců. Poté by měl následovat postupný pokles. Ten může přijít i dříve, dojde-li k rychlejšímu poklesu inflace.


Sněmovna schválila vyplacení příspěvku pět tisíc na dítě. Náklady budou činit skoro osm miliard
E15-politika | 21:46:00
Rodiny s loňskými ročními příjmy do milionu korun hrubého zřejmě budou dostávat od srpna jednorázový příspěvek pět tisíc korun na dítě do 18 let věku. Předpokládá to vládní návrh zákona, který schválila Sněmovna beze změn zrychleně ve stavu legislativní nouze. Poslanci opozičních ANO a SPD neprosadili rozšíření okruhu příjemců podpory ani její pravidelné vyplácení po několik měsíců. Dávkou chce kabinet zmírnit dopady zdražování na rodiny. Rozpočtové náklady budou činit zhruba 7,8 miliardy korun.


Petr Šimčák: Fotbalový tým posiluje obranu a je kompletní
E15-politika | 20:34:00
Centrální bankéři řekli, ať na letní prázdniny počítáme se základní úrokovou sazbou 6,5 procenta a možná i více. S tím počítají i finanční trhy a současně ukazují, že se tímto krokem dostaneme blízko maxima, které by mělo vydržet dalších devět měsíců. Poté by měl následovat postupný pokles. Ten může přijít i dříve, dojde-li k rychlejšímu poklesu inflace.


Rozšíření NATO bez rychlé dohody s Tureckem zamrzne, obává se Finsko
idnes.cz | 22:59:00
Rozhovory o vstupu Finska a Švédska do NATO mohly zamrznout, pokud se nepodaří dosáhnout dohody s Tureckem před začátkem summitu NATO v Madridu na konci června, obává se finská premiérka Sanna Marinová. Podle ní se Ankara rovněž musí snažit najít řešení, které by vedlo k dohodě, uvedla agentura AFP. Podle některých představitelů vládního bloku v Turecku by mohla jednání trvat i rok.


Rusko se ochomýtá před prahem USA. Vojáky rozmístí v Nikaragui
idnes.cz | 22:13:00
Nikaragujský parlament schválil zákon umožňující, aby ve středoamerické zemi působilo přes 200 ruských vojáků. Rozhodnutí Nikaraguy již dříve kritizovaly Spojené státy, zatímco Rusko ho označilo za rutinní záležitost. Záměr středoamerické země vzhledem k ruské agresi proti Ukrajině kritizoval Washington.


14. června: Tohle potřebujete vědět (nejen) o úterním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:45:29
Akcie ve Spojených státech před očekávaným růstem úroků v USA převážně klesly, vymanit ze ztrát se podařilo jen technologickým titulům. Měnový výbor centrální banky USA by měl ve středu, na závěr svého dvoudenního zasedání, oznámit zvýšení úrokových&helli


Poslanecká sněmovna schválila zákon, který pomůže lidem s bydlením a vzděláváním - MMR
Kurzy.cz | 21:53:53
Poslanecká sněmovna dnes schválila zákon Ministerstva pro místní rozvoj o zvláštních postupech v oblasti územního plánování a stavebního řádu v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace. Zákon umožní ry...


Statement by President von der Leyen with Israeli Prime Minister Bennett
Kurzy.cz | 21:28:51
Thank you very much Prime Minister, Thank you for the warm welcome I receive here in Jerusalem. And indeed, the European Union and Israel share ties and unique bonds because we have a shared history and we share values. And therefore, I am very...


Řetězce u některých potravin zjevně zneužívají drahoty a navyšují si marži
Kurzy.cz | 20:21:52
S výjimkou jablek a vepřové kýty bez kosti za poslední rok zdražily všechny druhy základních potravin, které ČSÚ podrobně sleduje. V případě některých potravin došlo však k tomu, že cena, za které je prodávají obchody, zejména řetězce, vzrostla...


GBPUSD je nejníže od března 2020
Kurzy.cz | 19:02:33
GBPUSD se propadl na nové dvouleté minimum pod 1,20, když výnos 10letých státních dluhopisů USA vyskočil na 3,43 % a většina investorů očekává, že Fed ve středu zvýší úrokové sazby o 75 bp. Mezitím byly údaje o pracovních místech ve Spojeném království...


Coinbase propustí 18 % zaměstnanců před „kryptozimou“
Kurzy.cz | 18:58:01
Akcie Coinbase (COIN.US) dnes klesají o více než 4,5 % kvůli informacím o plánovaném propouštění 18 % zaměstnanců, protože manažeři očekávají recesi a dlouhodobý kolaps na trhu s kryptoměnami. Prezident společnosti, Brian Armstrong, oznámil, že spol...


Akcie Oracle rostou po silných výsledcích za Q4
Kurzy.cz | 18:51:56
Akcie společnosti Oracle (ORCL.US) se v úterý obchodovaly o 9 % výše poté, co společnost reportovala pozitivní čtvrtletní výsledky díky svému robustnímu cloudovému podnikání, jelikož více firem přešlo na hybridní pracoviště. Oracle ve 4. čtvrtletí v...


Poslední hodiny úpisu akcií GEVORKYAN: Nastupují velcí investoři. Na M&T se hraje o cenu
Kurzy.cz | 15:17:00
Ve středu 15. června ve 12:00 bude uzavřen úpis na trh START pražské burzy akcií globálního lídra v oboru práškové metalurgie, slovenské společnosti GEVORKYAN.


Odklad části nového stavebního zákona míří do Senátu. Zabráníme chaosu a zachráníme 371 stav - Bartoš
Kurzy.cz | 14:40:37
Odklad části nového stavebního zákona prošel v Poslanecké sněmovně třetím čtením a nyní jej bude projednávat Senát. Odklad účinnosti je nutný, aby nenastal chaos a všichni se nepřipravovali na vznik předraženého superúřadu a státní soustavy stavebních...


Lanžhot: Tornádo, a to minimálně o intenzitě F1.
Kurzy.cz | 14:25:00
Předběžné info od kolegů z terénního průzkumu potvrzuje, že vznik škod v Lanžhotu a okolí skutečně souvisí s rotující kondenzační nálevkou, kterou zachytilo vícero lidí na video a že tedy šlo skutečně o tornádo, a to minimálně o intenzitě F1.


Spojené arabské emiráty kvůli rostoucímu počtu nových případů COVID19 zpřísňují preventivní opatření
Kurzy.cz | 14:21:00
Vláda Spojených arabských emirátů, poté co se od začátku června 2022 zvýšil 4 x celkový počet nových případů COVID 19


Město Mladá Boleslav hledá vánoční strom pro letošní advent
Kurzy.cz | 14:20:31
Město Mladá Boleslav jako každý rok již před začátkem léta začalo s předstihem hledat vhodný vánoční strom, který ozdobí tradiční adventní a vánoční akce na Staroměstském náměstí a bude slavnostně rozsvícen první adventní neděli.


Uzavření asistenčního centra je manažerské rozhodnutí, řekl Hřib. Podle Kuby je to politické gesto
ČT24 | 23:13:36
Nejde o nátlak, ale o manažerské rozhodnutí, které mi přijde jako jediné logické, uvedl v diskuzním pořadu Události, komentáře pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v souvislosti s uzavřením asistenčního centra v Praze. Podle něj je v hlavním městě čtyřikrát více uprchlíků než v jiných krajích. Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) podotkl, že to primátorovi nemá za zlé, ale podle něj jde spíše o politické gesto.


Kostarika porazila Nový Zéland a jako poslední celek si zajistila postup na MS
Tiscali-zprávy | 22:48:24
Fotbalisté Kostariky se stali posledními účastníky mistrovství světa. Na neutrální půdě v katarském Rajjánu porazili v interkontinentálním play off 1:0 Nový Zéland a mezi elitou se představí pošesté. Utkání rozhodl už ve třetí minutě Joel Campbell.


Verdikt k vlakovému neštěstí ve Studénce padne v září. Kauza trvá už čtrnáct let
Denik.cz | 15:56:00
Definitivní rozsudek v kauze vlakového neštěstí ve Studénce na Novojičínsku ze srpna 2008 by měl padnout v pondělí 26. září letošního roku. Tedy po více než čtrnácti letech od tragédie, která se stala 8. srpna 2008.


VIZUALIZACE: Šedivé Bazaly ozdobí umění. Nejlepší malbu vybrala porota
Denik.cz | 21:22:00
Fotbalový Baník Ostrava a Bazaly - tedy slavný klub a legendární stadion - k sobě neodmyslitelně patří. Šedivou betonovou zeď kolem objektu nyní ozdobí malba, která vzešla ze soutěže Mural Bazaly.


Vládní opatření by měla zacílit i na osamělé a seniory, shodují se sociolog Buchtík a ekonom Šmejkal
ČT24 | 21:59:30
Sněmovna schválila i přes navržené pozměňovací návrhy opozice původní návrh na jednorázový příspěvek pět tisíc korun na dítě do 18 let věku. Plánovaná pomoc se ale podle některých ekonomů na dopadech inflace tolik neprojeví. „Z mého pohledu je třeba se více věnovat okrajovějším skupinám, tedy těm, kteří žijí osaměle, případně pečují o další osobu,“ uvedl ředitel obecně prospěšné společnosti Poradna při finanční tísni David Šmejkal. V pořadu 90' ČT24 ho doplnil sociolog Martin Buchtík s tím, že do inflací nejzasaženější skupiny by se podle statistických dat mohlo během podzimu dostat až milion a půl lidí.


„Šťastný Den otců,“ zní vzkaz Rusům na boku granátu. Ukrajinská armáda má nový zdroj příjmů – dává na munici nápisy na objednávku
iHned.cz | 11:27:00
Jeden za 40 dolarů, dva se slevou za 70 dolarů, velký na raketu pak za rovných 400 dolarů. Ukrajinští dobrovolníci na internetu nabízí možnost nechat si napsat libovolný vzkaz na dělostřelecký granát nebo střelu do protivzdušného systému BUK, které...


Máte pro ruské vojáky nějaký vzkaz? Ukrajinci vám na dělostřelecký granát napíšou, co budete chtít, a „doručí“ ho
Hospodářské noviny | 11:27:00
Jeden za 40 dolarů, dva se slevou za 70 dolarů, velký na raketu pak za rovných 400 dolarů. Ukrajinští dobrovolníci na internetu nabízí možnost nechat si napsat libovolný vzkaz na dělostřelecký granát nebo střelu do protivzdušného systému BUK, které...


A dost! Firma klamala zákazníky, nyní chce stomilionové odškodné za pořad, který na to upozornil
iHned.cz | 17:53:00
Sto padesát dva milionů korun. Takové odškodné chce firma B11 po společnosti Seznam.cz za to, že upozornila na klamavé praktiky BubbleStar CZ, jež prodávala čaje Bubble Tea. Reportér Jan Tuna v několika reportážích pořadu A dost!, vysílaném v roce...


A dost! Firma klamala zákazníky, nyní chce stomilionové odškodné za pořad, který na to upozornil
Hospodářské noviny | 17:53:00
Sto padesát dva milionů korun. Takové odškodné chce firma B11 po společnosti Seznam.cz za to, že upozornila na klamavé praktiky BubbleStar CZ, jež prodávala čaje Bubble Tea. Reportér Jan Tuna v několika reportážích pořadu A dost!, vysílaném v roce...


Akcie jsou přeprodané, může přijít krátkodobý růst. Čeká se, až analytici udělají svou práci
Hospodářské noviny | 12:00:00
Zasedání americké centrální banky bylo hlavní událostí minulého týdne, která je klíčová i pro ten následující. Ostatní události šly víceméně stranou, jelikož Fed nakonec přistoupil k nejagresivnějšímu zvýšení sazeb od roku 1994 a trhy za sebou mají...


Akcie jsou přeprodané, může přijít krátkodobý růst. Čeká se, až analytici udělají svou práci
iHned.cz | 12:00:00
Zasedání americké centrální banky bylo hlavní událostí minulého týdne, která je klíčová i pro ten následující. Ostatní události šly víceméně stranou, jelikož Fed nakonec přistoupil k nejagresivnějšímu zvýšení sazeb od roku 1994 a trhy za sebou mají...


Vlaky vyjíždějí na modernizovanou trať Praha–Tábor. I po desetiletích prací jsou však na mapě koridorů bílá místa
ČT24 | 16:35:24
Končí jedna z největších akcí poslední doby na železničních koridorech. Vlaky se vracejí na trať mezi Sudoměřicemi a Voticemi. Vznikla vlastně zcela nová trať dlouhá dvacet kilometrů. Zároveň je to takový předčasný dárek k třicetinám koridorů. Letos se završí třicátá sezona jejich modernizace, aniž by bylo vše hotovo (a to přesto, že některé úseky se předělávají již podruhé). Za uvedené tři dekády ani zdaleka nebylo vše tak ukázkové jako nyní zprovozněný úsek severně od Tábora, který je dvoukolejný a s rychlostí až 160 kilometrů za hodinu a výhledově i dvoustovkou. Jsou i „koridory“ jednokolejné, kde se jezdí sotva osmdesátkou.


Jak řídit projekt pro klienta? | Monika Klečková
Mladý Podnikatel | 00:00:07
Naučte se řídit projekty pro vaše klienty. Monika Klečková vám ukáže, jak zvládá projektové řízení snadno a efektivně a jaké nástroje k němu využívá.
The post Jak řídit projekt pro klienta? | Monika Klečková first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top