Celkem 139995 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 22.06.2022


Hello bank! vrací až 500 Kč z plateb kartou
Finparáda | 16:00:00
Aaa


Úrokové šílenství. Hypotéky výrazně zdražily další čtyři banky
Finparáda | 10:00:00
Aaa


Každá třetí nemovitost v ČR není pojištěná
Finparáda | 16:00:00
Aaa


Protipožární i akustické dveře DOORNITE nově do hliníkových skrytých zárubní
eStav.cz | 00:00:44
Nově je možné instalovat protipožární dveře DOORNITE (dříve Masonite) do hliníkových skrytých zárubní JAP i do sádrokartonových příček v tloušťce od 150 mm.


Vršovický „Italák“, odlesk zlatých šedesátých v ohrožení. Bude se bourat? Co na to říká jeho autorka
eStav.cz | 00:00:44
Další z budov poválečné architektury, ojedinělému zástupci vzdušných 60. let s nádechem amerických děl Miese van der Rohe, hrozí demolice. Její majitel hodlá nahradit současný komplex bytovým souborem. Mnoho nadšenců a zejména řada odborníků se za ní postavilo nejen podpisem petice. Odhalte spolu s architektkou Zdenkou Marií Novákovou příběh a osud monumentální vršovické budovy, kterou známe i díky její duhové fasádě.


Projekt C64: zajímavé hry a konkurence
Root.cz | 00:00:10
Dnešní díl bude první z několika, který se bude věnovat softwaru na C64, dnes konkrétně na vybrané hry, které vyšly také na konkurenčním Atari 800, a jak rozdílně působí na obou platformách.


Softwarová sklizeň (22.6. 2022): rychlé spuštění další distribuce v terminálu
Root.cz | 00:00:05
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si představíme nástroj pro spouštění linuxových distribucí v terminálu, podíváme se na textový editor pro GNOME, vytáhneme si texty z mediálních souborů a nakonfigurujeme si klávesnici.


Sex máme, říká Honza Dědek a jeho přítelkyně. Promluvili o svatbě i dětech
revue.idnes.cz | 01:00:10
Moderátor a hudební publicista Honza Dědek (50) přizval k rozhovoru pro iDNES.cz i svou partnerku Terezu, se kterou se seznámili prostřednictvím svých psů. Oba otevřeně prozradili, zda už chystají svatbu a plánují společně založit rodinu.


Au revoir poslednímu ze slavného závodnického rodu. Startoval i v Le Mans
Auto-iDNES.cz | 01:00:21
V jedenadevadesáti letech zemřel herec Jean-Louis Trintignant. Protagonistovi řady francouzských klasik a komedií však kromě herecké krve kolovala v žilách i ta závodnická. Od role stydlína, který neumí řídit, se propracoval až ke skutečnému závodění v Le Mans.


Tesla S slaví 10 let. Technokrál Musk svým počítačem na kolech změnil svět
Auto-iDNES.cz | 01:00:21
Právě před deseti lety si převzalo prvních deset zákazníků Teslu Model S. Auto, které udělalo z malé americké garážové firmičky automobilku. Luxusní liftback „nakopl“ elektromobilitu a ukázal ostatním cestu. Volkswagen kvůli němu dokonce chtěl Teslu koupit. Ale je tu i celá řada dalších zajímavých momentů.


21. června: Tohle potřebujete vědět (nejen) o úterním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 00:05:11
Akcie ve Spojených státech posílily. Investoři nakupovali akcie růstových a energetických společností. Minulý týden akciový trh propadl kvůli obavám z globálního hospodářského poklesu a pro index S&P 500 byl nejhorší od začátku roku 2021.


Limit pro registraci k DPH vzroste na dva miliony, pomůže to podnikání
Finance-iDNES.cz | 01:00:36
Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné, kteří musí být ze zákona plátci DPH, mají mnohem víc povinností než ti, kteří plátci DPH nejsou. Administrativa spojená s povinnostmi ohledně DPH přitom není levná. Vládou schválené zvýšení obratového limitu z jednoho na dva miliony korun pro povinnou registraci k DPH je proto dobrou zprávou.


Pozor na povolenou hladinu alkoholu v zahraničí. Při nehodě vás přijde draho
Finance-iDNES.cz | 01:00:36
Pár skleniček v Itálii, kde je vůči alkoholu větší tolerance, vypadá nevinně, ale může vyústit ve finanční katastrofu. Stejně jako když na dovolené v zahraničí opomenete po úrazu splnit podmínku, kterou si klade pojišťovna. Na co si dát pozor u cestovního pojištění, přibližuje na příkladech z praxe odborník na odškodnění Tomáš Beck.


Neviditelní pečující. Starají se o blízké a ocitají se na mizině
Mesec.cz | 00:00:15
Statisíce lidí se obětavě starají o své nejbližší a nestíhají vlastní život. Nemůžou se naplno věnovat práci, padají do chudoby a bojují s nekonečným stresem. Kde se dá najít pomoc a podpora?


Dostal úplatek, šel na policii. Jak odhalit korupci v DPP? Pomohl whistleblower
idnes.cz | 02:00:01
Úplatek za získání zakázek se stal prvním hmatatelným důkazem korupce v pražském dopravním podniku. Kriminalisté ho získali díky jedinému muži s elitním vzděláním a bezchybnou reputací. Whistleblower Michal Zděnek měl v kauze Dozimetr zásadní význam pro odhalení rozsáhlé sítě zločinného spiknutí. MF DNES popsala jeho příběh.


ANALÝZA: Vzhůru zpět. Země EU se vracejí k fosilní i jaderné energii
idnes.cz | 02:00:01
Urychlení zelené dohody pro Evropu? Optimističtí europoslanci tvrdí, že ji válka nijak neovlivní ba naopak uspíší. Vlády evropských zemí však vidí dopady výpadku ruské ropy jinak. Pro obstarání energií na zimu se pak jediným záchranným lanem stává návrat k fosilní a jaderné energii.


Veterináři uložili jednu z nejvyšších pokut, týrání krav vyšetřuje policie
idnes.cz | 02:00:01
Státní veterináři uložili jednu z nejvyšších pokut za kauzy s týráním zvířat v posledních letech. Firma Ekochov CMN se sídlem v Chomutově, ve které loni údajně uhynulo zhruba 300 krav, nyní musí zaplatit 300 tisíc korun, sdělil MF DNES mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.


Firmy chtějí méně papírování, zmizet mohou některé lékařské prohlídky
idnes.cz | 02:00:01
Zaměstnavatelé si stěžují na zbytečnou administrativu. Jejich zástupci vypracovali seznam konkrétních právních úprav, které by firmám od papírování ulehčily. Mezi ně patří třeba zrušení písemného rozpisu dovolených či úprava odvádění DPH u darů.


KONTEXT: Mír za každou cenu. Řada Italů věří, že Ukrajina je pěšákem USA
idnes.cz | 02:00:01
Západ začíná válka na Ukrajině unavovat a nejvíc je to vidět na Italech, které více než ruská zvěrstva pálí rostoucí životní náklady. Proč si tolik Italů myslí, že za ruskou agresi může i Ukrajina? Jak se může Řím vymanit ze závislost na ruském plynu? V podcastu Kontext na tyto otázky odpovídal politolog Martin Mejstřík.


Hrozí Česku nedostatek elektřiny?
Hospodářské noviny | 02:00:06
„Klíčové bude zachovat si vysokou míru energetické soběstačnosti,“ říká Martin Durčák, předseda představenstva společnosti ČEPS, a.s.


V biometanu vidíme naši budoucnost
Hospodářské noviny | 02:00:06
Energy financial group (EFG) je jediným výrobcem biometanu v Česku, který dodává i do plynárenské sítě.


Z roušek jsme přešli na obvazy pro Ukrajinu. A čínští manažeři zdivočeli, říká majitel Batist Medical
Hospodářské noviny | 02:00:06
Kvůli zpomalení pandemie koronaviru se výrobci a distributoru zdravotnického materiálu Batist Medical propadly o polovinu prodeje ochranných pomůcek včetně nanoroušek. Mnohem více zakázek naopak podnik z východočeského Červeného Kostelce začíná...


Rychlá řešení energetické krize nemáme
iHned.cz | 02:00:09
Víme, co by se stalo, kdyby dodávka plynu ustala. Veselé čtení to ale není, říká Martin Pacovský, předseda představenstva Pražské plynárenské.


Rádce: Jak ušetřit na energiích
iHned.cz | 02:00:09
Prudké zdražování energií se dotýká všech oblastí života. Existují ale způsoby, jak na teplu a proudu výrazně ušetřit. Přinášíme manuál, jenž vaší peněžence alespoň částečně uleví.


Hrozí Česku nedostatek elektřiny?
iHned.cz | 02:00:09
„Klíčové bude zachovat si vysokou míru energetické soběstačnosti,“ říká Martin Durčák, předseda představenstva společnosti ČEPS, a.s.


V biometanu vidíme naši budoucnost
iHned.cz | 02:00:09
Energy financial group (EFG) je jediným výrobcem biometanu v Česku, který dodává i do plynárenské sítě.


Z roušek jsme přešli na obvazy pro Ukrajinu. A čínští manažeři zdivočeli, říká majitel Batist Medical
iHned.cz | 02:00:09
Kvůli zpomalení pandemie koronaviru se výrobci a distributoru zdravotnického materiálu Batist Medical propadly o polovinu prodeje ochranných pomůcek včetně nanoroušek. Mnohem více zakázek naopak podnik z východočeského Červeného Kostelce začíná...


Chcete mít nejkrásnější fotky z dovolené? Vyrazte na tento ostrov!
Reflex | 02:00:42Tour de France v režii dvou Slovinců. Co se očekává od letošní Staré dámy?
Reflex | 02:00:42
Start v Kodani, tři etapy v Dánsku, netradiční tři dny volna nebo legendární Alpe d'Huez se zatáčkou nizozemského pekla. To vše nabídne letošní bitva o krále nejstarší cyklistické Grand Tour. Třítýdenní etapák zavítá rovněž do Belgie i Švýcarska a podívá se do měst, která psala historii od Dunkirku, Calais a Lille až po Albertville a Saint-Étienne. Na vrcholcích Alp a Pyrenejí by měli opět soupeřit slovinští borci Tadej Pogačar a Primož Roglič. Oba závodníci si 8. července připomenou souboj na Planině krásných dívek, kde před dvěma lety v poslední časovce Pogačar famózně vyfoukl Rogličovi žlutý trikot.


Finanční trhy (22. 6. 2022)
iHned.cz | 04:00:10Editorial
iHned.cz | 04:00:10
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, sotva jsme překonali jeden energeticky turbulentní rok, vzápětí přišla další rána. Válka na Ukrajině nám namíchala, pokud jde o energie a růst cen, tak špatné karty, že to bude chtít pořádnou dávku taktiky, ale i...


Energetické Česko 2030
iHned.cz | 04:00:10
Odklon od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie nabral válečným konfliktem na intenzitě. Energetické směřování bude nutně jiné. Po jaké cestě se Česko vydá?


Bourat jako Jarda Jágr: Vyzkoušeli jsme, jak v Kie (ne)fungují nárazové asistenty
aktuálně.cz | 05:46:00
Když koncem května přehlédl Jaromír Jágr tramvaj, nikdo si nepoložil otázku, proč auto prošpikované asistenty hokejistu včas nevarovalo.


Řezáním si ulevují od bolesti. Sebepoškozování u dětí přibývá, varují psychologové
aktuálně.cz | 05:30:00
Podle psychologů, psychiatrů a krizových linek oslovených deníkem Aktuálně.cz přibývá mladistvých, kteří se uchylují k sebepoškozování.


Autorka Julie Caplinová: Výlet do Prahy byl jedním z nejlepších v mém životě
Denik.cz | 05:30:00
V bestsellerové sérii Romantické útěky Britky Julie Caplinové už čtenáři navštívili třeba Kavárnu v Kodani, Cukrárnu v Paříži, Čajovnu v Tokiu nebo Hotýlek na Islandu. Při letošní návštěvě Česka spisovatelka slíbila, že příští rok vyjde kniha, jejíž děj bude situován do Prahy.


Plzeňský masakr. Vojáci při hladové bouři v červnu 1918 zastřelili šest dětí
Denik.cz | 05:01:00
Poslední měsíce první světové války byly v zemích Rakouska-Uherska nedělitelně spojené s hladovými bouřemi, které propukly už v roce 1917 v důsledku mimořádně špatné úrody brambor. Týl válčících armád byl stále hůře zásobován potravinami a obyvatelstvo na to reagovalo demonstracemi, stávkami a rabováním zásobovacích skladů. V Plzni vyústila jedna taková situace ve střelbu, jíž padlo za oběť šest dětí.


Pouze pro otrlé. Skleněný bar visí nad propastí, diamant nabízí jedinečný výhled
Denik.cz | 05:01:00
Unikátní atrakci před nedávnem otevřeli pro turisty v Gruzii. Nad tamním kaňonem Dashbashi se zájemci projdou po skleněném mostě. Hlavní specialitou ovšem je, že přesně uprostřed lávky se nachází skleněný bar ve tvaru diamantu.


Dvě třetiny Čechů dávají přednost svobodě před blahobytem, zjistil průzkum
Denik.cz | 05:00:00
Evropský parlament aktuálně zveřejnil nejnovější výsledky celoevropského průzkumu Eurobarometr. Ten se vedle klasických otázek o přínosech a očekáváních od Evropské unie zaměřil na ruskou agresi proti Ukrajině a její důsledky. V České republice oproti průměru v Evropské unii ukázal příznivější výsledek, pokud jde o ochotu občanů přinášet oběti obraně demokracie.


Místo pro život už zná vítěze. Praha sesadila z trůnu Zlínský kraj
Denik.cz | 04:01:00
Tři a o půl tisíce respondentů a 119 číselných sad rozhodlo. Nejlepším místem pro život se v roce 2022 stalo české hlavní město. Loňský vítěz, Zlínský kraj, letos skončil na čtvrtém místě.


PŘEHLEDNĚ: Komu zlevní elektřina a plyn díky novému státnímu tarifu
Denik.cz | 04:00:00
Řada domácností se jen těžko vyrovnává s neustále rostoucími cenami elektrické energie a plynu. V následující topné sezoně jim proto chtějí ministři ulevit zavedením takzvaného úsporného tarifu, jenž by jim měl z faktur vymazat část nákladů. Půjde však jen o jednorázové opatření, které dost možná zcela mine lidi, kteří vytápějí dálkovým teplem. O podrobnostech bude vláda jednat ve středu. Deník přináší stručný přehled toho, co zatím o novém tarifu víme.


Finanční trhy (22. 6. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:07Editorial
Hospodářské noviny | 07:00:07
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, sotva jsme překonali jeden energeticky turbulentní rok, vzápětí přišla další rána. Válka na Ukrajině nám namíchala, pokud jde o energie a růst cen, tak špatné karty, že to bude chtít pořádnou dávku taktiky, ale i...


Energetické Česko 2030
Hospodářské noviny | 07:00:07
Odklon od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie nabral válečným konfliktem na intenzitě. Energetické směřování bude nutně jiné. Po jaké cestě se Česko vydá?


Rychlá řešení energetické krize nemáme
Hospodářské noviny | 07:00:07
Víme, co by se stalo, kdyby dodávka plynu ustala. Veselé čtení to ale není, říká Martin Pacovský, předseda představenstva Pražské plynárenské.


Rádce: Jak ušetřit na energiích
Hospodářské noviny | 07:00:07
Prudké zdražování energií se dotýká všech oblastí života. Existují ale způsoby, jak na teplu a proudu výrazně ušetřit. Přinášíme manuál, jenž vaší peněžence alespoň částečně uleví.


Počasí: Do Česka dnes opět vtrhnou bouřky, varují meteorologové
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Jihozápad Čech dnes opět zasáhnou silné bouřky. Ojediněle se tam budou vyskytovat ve druhé polovině dne a doprovodit je může přívalový déšť, nárazy větru o rychlosti do 70 kilometrů v hodině a menší kroupy.


Estonsko si předvolalo ruského velvyslance kvůli narušení vzdušného prostoru
Eurozpravy-zahraniční | 03:32:00
Estonsko dnes obvinilo Rusko z narušení svého vzdušného prostoru a předvolalo si ruského velvyslance v Tallinu. Vrtulník Mi-8 patřící Rusku podle estonského ministerstva zahraničí v sobotu večer přeletěl přes jihovýchodní část Estonska, které je členským státem Severoatlantické aliance. Nad Estonskem stroj strávil asi dvě minuty, píše Sky News.


Ruská destrukce Ukrajiny a její obnova: Bude potřeba možná až bilion eur, řekl šéf EIB
Eurozpravy-zahraniční | 03:26:00
Ukrajina bude možná potřebovat zahraniční podporu ve výši až jednoho bilionu eur (24,69 bilionu korun) na obnovu po válce. Podle agentury Bloomberg to řekl šéf Evropské investiční banky (EIB) Werner Hoyer.


Počasí: Do Česka dnes opět vtrhnou bouřky, varují meteorologové
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Jihozápad Čech dnes opět zasáhnou silné bouřky. Ojediněle se tam budou vyskytovat ve druhé polovině dne a doprovodit je může přívalový déšť, nárazy větru o rychlosti do 70 kilometrů v hodině a menší kroupy.


Zažijte opravdový odpočinek v Rakousku
Reflex | 06:30:00
Forem relaxování existuje mnoho. Někdo dává přednost lenošení s knížkou v ruce, jiný si odpočinek nedokáže představit bez fyzické aktivity. Spojit příjemné s užitečným můžete v Rakousku, perfektní destinaci pro letošní dovolenou!


Marvanová: Hlubuček mě šikanoval, ostatní se ho báli, politickou sílu odstranit ho neměl ani Rakušan
Reflex | 06:00:00
Být ve vedení metropole znamená spravovat rozpočet srovnatelný s velkým ministerstvem, a tudíž mít možnost rozhodovat o řadě lukrativních zakázek a jejich dodavatelích, což s sebou přináší i spoustu pokušení. O tom, jak velká, neměla pražská radní Hana Kordová Marvanová, ani ponětí, když od roku 2018 volala po naplňování volebního hesla „profesionální a transparentní hospodaření města‘. Podporu koaličního kolegy Petra Hlubučka, se kterým do zastupitelstva hlavního města vstupovala z jedné kandidátky, přitom nenacházela. Odpovědí jí byla šikana. Policejní akce Dozimetr odhalila proč. Dnes už bývalý náměstek primátora, čelí obvinění, že inicioval vznik korupční skupiny a bral úplatky.


Kapely dramaticky zdražují, vstupenky už nikdy nebudou tak levné, říká šéf Rock For People Thomes
E15-ekonomika | 06:30:00
Hudební festival Rock For People existuje už téměř třicet let, letos zaznamenali organizátoři rekordní návštěvnost. Přesto byla letošní sezona specifická. Jaké to je dělat festival v době inflace a nedostatku lidí i techniky? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s ředitelem Rock For People Michalem Thomesem.


Jakub Seidler: Ani 40 tisíc čistého na byt v Praze nestačí. A bude hůř
E15-ekonomika | 06:00:00
Průměrná úroková sazba u nových hypoték v květnu vzrostla dle Hypomonitoru České bankovní asociace na 4,64 procenta z dubnových 4,39 procenta. Růst hypotečních sazeb pokračuje již 15 měsíců v řadě. Průměrná sazba se v květnu dostala na nejvyšší úroveň od poloviny roku 2010. Stejně jako v předchozích měsících však ještě zachycovala i smlouvy, které byly rozjednány dříve v době mírně nižších úrokových sazeb. Nabídkové ceny hypoték se v současnosti pohybují výše, nejčastěji v poměrně širokém rozmezí od 5,5 do sedmi procent v závislosti na konkrétních parametrech hypotéky. I ty se však velmi pravděpodobně dále zvýší.


Kapely dramaticky zdražují, vstupenky už nikdy nebudou tak levné, říká šéf Rock For People Thomes
E15-politika | 06:30:00
Hudební festival Rock For People existuje už téměř třicet let, letos zaznamenali organizátoři rekordní návštěvnost. Přesto byla letošní sezona specifická. Jaké to je dělat festival v době inflace a nedostatku lidí i techniky? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s ředitelem Rock For People Michalem Thomesem.


Jakub Seidler: Ani 40 tisíc čistého na byt v Praze nestačí. A bude hůř
E15-politika | 06:00:00
Průměrná úroková sazba u nových hypoték v květnu vzrostla dle Hypomonitoru České bankovní asociace na 4,64 procenta z dubnových 4,39 procenta. Růst hypotečních sazeb pokračuje již 15 měsíců v řadě. Průměrná sazba se v květnu dostala na nejvyšší úroveň od poloviny roku 2010. Stejně jako v předchozích měsících však ještě zachycovala i smlouvy, které byly rozjednány dříve v době mírně nižších úrokových sazeb. Nabídkové ceny hypoték se v současnosti pohybují výše, nejčastěji v poměrně širokém rozmezí od 5,5 do sedmi procent v závislosti na konkrétních parametrech hypotéky. I ty se však velmi pravděpodobně dále zvýší.


Rošáda na trhu se stablecoiny? Chovají se během letošního medvědího trhu jinak
lupa.cz | 06:30:01
Stablecoinům se obyčejně dařilo i během řádění „medvěda“, protože do nich investoři parkovali peníze jako do dočasného bezpečného přístavu. Tentokrát je ale všechno trochu jinak.


Tání ledu v Arktidě umožní ekologičtější lodní trasy, sníží také vliv Ruska
idnes.cz | 07:04:00
Tání ledového příkrovu v Arktidě pozitivně ovlivní lodní dopravu. Díky kratším a přímějším trasách by se mohly značně snížit emise. Nové námořní trasy také přispějí ke snížení vlivu Ruska.


Změna zbraňové legislativy v USA, navržený zákon má omezit přístup ke zbraním
idnes.cz | 06:33:00
Američtí senátoři v úterý představili návrh zákona, který by omezil přístup ke zbraním. Týkal by se lidí, kteří budou považování za nebezpečné sobě či ostatním. Návrh padl od senátorů z obou hlavních politických stran - demokratů i republikánů. Jedná se o první takové opatření za několik desetiletí.


Cosby podle soudu v roce 1975 sexuálně napadl náctiletou, ta dostane odškodné
idnes.cz | 06:04:00
Komik Bill Cosby je podle amerického soudu vinen, podle něj v roce 1975 sexuálně napadl náctiletou. Judy Huthové teď přiřkl odškodné ve výši půl milionu dolarů (asi 11,7 mil. korun). Čtyřiaosmdesátiletý Cosby se soudu osobně neúčastnil, obvinění odmítá.


Cosby podle soudu v roce 1975 sexuálně napadl náctiletou, ta dostane odškodné
revue.idnes.cz | 06:04:00
Komik Bill Cosby je podle amerického soudu vinen, podle něj v roce 1975 sexuálně napadl náctiletou. Judy Huthové teď přiřkl odškodné ve výši půl milionu dolarů (asi 11,7 mil. korun). Čtyřiaosmdesátiletý Cosby se soudu osobně neúčastnil, obvinění odmítá.


Mora z ČNB: Česko v EU stále hraje pod své možnosti, když zvládne předsednictví, může se to změnit
iHned.cz | 07:00:00
Viceguvernér České národní banky Marek Mora byl naprosto klíčovým mužem prvního českého předsednictví Evropské unie v roce 2009. Ranní brífink HN se ho tedy zeptal, jaké rady by dal svým nástupcům. Jedna z nich zní podle Mory takto: politici by se...


Úrokové sazby začínající šestkou, možná i sedmičkou
Kurzy.cz | 07:58:35
Česká národní banka dnes naposledy zasedne ve stávajícím složení bankovní rady. Doručit by přitom měla další výrazné zvýšení úroků. Hlavní sazba by tak nově mohla začínat číslem šest, ba dokonce možná i sedm.


Jak je to s odhadem ceny nemovitosti při refinancování hypotéky?
Kurzy.cz | 07:36:47
Požadavek na zpracování nového odhadu zástavní hodnoty nemovitosti byl jednou z komplikací při refinancování hypotečního úvěru. Tomu je dnes naštěstí konec. Některé z hypotečních bank dnes v rámci refinancování úvěru akceptují původní odhad ceny...


Petrus Advisers snižuje podíl v bance MONETA
Kurzy.cz | 06:06:22
Investiční skupina Petrus Advisers byla od počátku oznámené zamýšlené transakce mezi bankou MONETA Money Bank (dále jen MONETA) a skupinou PPF jejím nejhlasitějším kritikem. Tehdejší deklarovaný zájem PPF dokonce vedl k rozhodnutí Petrus Advisers podíl v&


Z centrálních bank se stávají nepřátelé – co dál? - Fidelity International
Kurzy.cz | 06:05:00
Na začátku roku 2022 jsme jako základní scénář předpokládali stagflaci, která potrvá přibližně 6 měsíců, než přenechá otěže buď mírnějšímu reflačnímu scénáři, nebo vážnějšímu poklesu.


Známý izraelský spisovatel: Rusy moc redukujeme, k Putinovým kritikům cítím empatii
aktuálně.cz | 07:40:51
S Etgarem Keretem o roli umění v současném světě sociálních sítí, traumatu rodičů i o válce na Ukrajině.


Just: Konec "denacifikace". Putin nenápadně mění strategii, Rusové mu tleskají
aktuálně.cz | 07:00:00
Putin po slovech s "denacifikací Ukrajiny" zvolil neméně děsivou rétoriku. A u Rusů slaví úspěch.


Reforma paušální daně nahrává švarcsystému. Zaměstnanci přijdou zkrátka, míní experti
aktuálně.cz | 06:53:40
Podle odborníků bude nová paušální daň pro některé profese natolik výhodná, že se rozšíří zakázaný švarcsystém, tedy práce na živnost jen "na oko".


Z lázní bude moderní knihovna. Přestavba vyjde Chomutov na 600 milionů
Denik.cz | 06:30:00
Co s budovou bývalých městských lázní? To je v Chomutově věčné téma. Z nedávno zveřejněné studie proveditelnosti vyšlo najevo, že by budova měla do budoucna patřit moderní knihovně, která se stane kulturně – společenským centrem. Aby byl zaručený kvalitní výsledek, vedení města plánuje vyhlásit architektonickou soutěž.


Zachrání tisíce životů? Senátoři USA představili návrh zákona na omezení zbraní
Denik.cz | 06:29:00
Američtí senátoři z obou hlavních politických stran ve středu představili návrh zákona o omezení přístupu ke zbraním, první takové opatření za několik desetiletí. Zákonodárci odhlasovali, že se zákonem budou zabývat. Hlasovat o něm mohou tento týden.


Hudební léto se roztáčí. Festivalové hody ovládne Nick Cave, Kiss i Sting
Denik.cz | 06:00:00
Po půstu obvykle přicházejí hody. Zatímco v období covidu jsme se museli smířit maximálně s online koncerty oblíbených hvězd, teď se těch živých nabízí nepřeberné množství. Deník vybral několik letních tipů na vystoupení, která se odehrají nejen v rámci očekávaných festivalů.


Lidé ve velkém napouštějí bazény. Za vodu z cisterny si budou muset připlatit
Denik.cz | 05:50:00
Slunečné a horké dny lákají ke koupání, a mnoho lidí tak momentálně řeší napouštění domácích bazénů. Kvůli suchu a nedostatku vody ve studních si obyvatelé Plzeňského kraje stále častěji objednávají autocisternu z vodárny. S objednáváním by však případní zájemci neměli otálet, na vodu si kvůli velké poptávce mohou počkat až 14 dní.


Kiwi.com získalo 100 milionů eur od soukromého investora, jeho jméno tají
lupa.cz | 09:31:34
Česká firma Kiwi.com oznámila, že do ní neznámý investor vložil 100 milionů eur (v přepočtu asi 2,5 miliardy Kč). „Peníze pocházejí od předního globálního institucionálního investora a budou využity na podporu růstu,“ uvádí firma s tím, že další podmínky transakce nebude zveřejňovat.


Koncové šifrování Mega obsahovalo chyby, které firmě umožňovaly dešifrování obsahu
lupa.cz | 08:16:12
Úložiště Mega vydalo update svého softwaru, který má opravovat zásadní chyby v tom, jak na obsah uložený uživateli uplatňovala koncové (end-to-end) šifrování. Firma tak reagovala na zjištění výzkumného týmu z vysoké školy ETH ve švýcarském Curychu. O problému informoval server Ars Technica.


Rusové chystají další útoky na Slovjansk. Nasadí rezervisty, míní Britové
idnes.cz | 09:47:00
Severodoněck a Bachmut nadále čelí ruské ofenzívě, kam ruské jednotky soustředí své síly ve snaze dosáhnout hranic Luhanské oblasti a získat ji celou pod svou kontrolu. Podle britského ministerstva obrany je oblast Severodoněcku pod intenzivní palbou. Ruská armáda se také snaží obnovit tlak na Slovjansk, informoval ve středu ukrajinský generální štáb.


Zaujme jako Masaryk? Podpisy váznou, přiznal Blaško, který se opírá o DSSS
idnes.cz | 09:36:00
Europoslance Hynka Blaška podpořila v jeho prezidentské kandidatuře Dělnická strana sociální spravedlnosti, kterou ministerstvo vnitra řadí mezi pravicové extremisty. Blaškovi však podpora strany, jejíž lídr Tomáš Vandas dříve vedl i soudně zrušenou Dělnickou stranu, nevadí. Co mu za to vadí, je váznoucí sbírání podpůrných podpisů. Je hluboko za jeho očekáváním.


Fiala večer promluví k národu. Dotkne se politické a ekonomické situace
idnes.cz | 09:27:00
Zemětřesení u koaličních Starostů a konec ministra Gazdíka, válka na Ukrajině, rychle rostoucí inflace či energetická krize. Témata, která nyní řeší vláda, dopadají i na její obyvatele. Premiér Petr Fiala proto večer promluví k národu, uvedl Úřad vlády. Projev budou od 20 hodin přenášet všechny celoplošně vysílající televize a Český rozhlas.


Východ Afghánistánu zasáhlo zemětřesení, zemřelo nejméně 255 lidí
idnes.cz | 08:50:00
Východ Afghánistánu zasáhlo zemětřesení o síle 6,1 stupně. Počet mrtvých stoupl na 255. S odvoláním na afghánskou agenturu pro zvládání katastrof o tom informuje agentura Reuters a AP.


SÚKL představí vakcíny a léky proti novým variantám covidu, které se šíří
idnes.cz | 08:32:00
Znovu narůstající počet nových případů covidu, za čímž patrně stojí šíření nových variant omikronu, vyvolal otázky, jak je Česko připraveno s vakcínami a léky proti covid-19. Tiskovou konferenci Státního ústavu pro kontrolu léčiv o vakcínách proti novým variantám, jejich bezpečnosti a účinných lécích nabídne portál iDNES.cz živě od 10:00.


Školu v Texasu po masakru zbourají. Střelec v ní zabil 19 dětí a 2 učitele
idnes.cz | 08:10:00
Masakrem poznamenaná základní škola v texaském městě Uvalde bude zbourána. Střelec zde zabil 24. května 19 žáků a dva učitele. Informaci uvedl starosta města Don McLaughlin se slovy, že nikdo nemůže po dítěti nebo učiteli chtít, aby se do ní vrátil.


Od výčepu až po Cimrmany vede pouť šlechty ve třetí řadě Modré krve
idnes.cz | 08:05:00
Cyklus Modrá krev má již třetí řadu, v níž dojde i na Taxisův příkop. Divácky úspěšné putování za českými šlechtickými rody nabídne deset nových dílů. Jejich scénáře napsala a polovinu také režírovala Alena Činčerová, druhou pětici natočila Adéla Sirotková.


Vláda projedná úsporný tarif. Má pomoci domácnostem s cenami energií
idnes.cz | 08:00:00
Kabinet Petra Fialy zveřejní, jak konkrétně domácnostem pomůže s vysokými cenami energií. Ještě předtím takzvaný úsporný tarif projedná vláda. Stát by měl lidem zajistit slevu 15 až 20 procent z ceny elektřiny i plynu s platností od nové topné sezony. Tiskovou konferenci, kterou Úřad vlády avizoval na 15:00, přinese iDNES.cz živě.


Soukup mluví o kusu štěstí s Agátou, Žilková vztah nechce komentovat
revue.idnes.cz | 09:37:00
Agáta Hanychová (37) a Jaromír Soukup (53) tvoří nový ostře sledovaný pár českého showbyznysu. Influencerka a o šestnáct let starší mediální magnát se seznámili při natáčení pořadu, kde byla bývalá modelka hostem. Matka Hanychové, Veronika Žilková (60), se ke vztahu dcery a miliardáře nechce vyjadřovat.


Bude nová Škoda Superb vypadat takhle?
Auto.cz | 08:50:00
Česká automobilka Škoda by měla v blízké budoucnosti představit čtvrtou generaci modelu Superb. A my pro vás máme návrh, jak by mohla vypadat.


Kdyby BMW odpovědělo na elektrické MPV Audi: Jak by se vám líbil minivan z Mnichova?
Auto.cz | 08:00:00
Když se mnichovští pustili do světa rodinných minivanů, leckomu to přišlo zvláštní. Druhá generace řady 2 Active Tourer je ale jasným důkazem, že nešlo o přešlap.


Premiér Fiala dnes večer přednese projev k národu. Vyjádří se k politické a ekonomické situaci v zemi
iHned.cz | 08:39:00
Předseda vlády Petr Fiala dnes večer ve 20 hodin pronese projev k národu v souvislosti s aktuální politickou a ekonomickou situací. Bude ho možné sledovat na celoplošných televizích a poslouchat na Českém rozhlase. Víc než půl roku od jmenování řeší...


Tichý: Ptal jsem se Gazdíka, jestli se nezbláznil. Starostové věděli, kdo Redl je
iHned.cz | 08:30:00
„Je naprosto vyloučené, že by Starostové nevěděli, kým je Michal Redl. Že pracoval pro Krejčíře věděli všichni. Před pěti let jsem šel za tehdejším předsedou STAN Petrem Gazdíkem a ptal se ho, jestli se nezbláznil, že s ním jako hnutí...


Zlato se do konce roku udrží nad vodou
Kurzy.cz | 09:57:10
Aktuální ceny zlata se udrží až do konce roku, protože obavy z recese a stagflace na finančních trzích převažují nad sentimentem. Hlavní investiční stratakéka společnosti Invesco Christina Hooperová uvedla, že žlutý kov si dokázal udržet svou pozici&hellip


Vývoj cen nemovitostí v době stagflace ve Spojených státech
Kurzy.cz | 09:56:54
Stagflace je ekonomický výraz, kterého se ekonomové velmi bojí. Popisuje totiž situaci, kdy přestávají platit základní makroekonomická pravidla. Jedná se o dlouhodobější slabý ekonomický růst včetně recesí doprovázený zvýšenou mírou inflace (kombinace&hel


Po prodlouženém víkendu v USA akciové indexy rostly
Kurzy.cz | 09:38:06
Hlavní americké akciové indexy v úterý rostly přes 2% podpořené zájmem investorů o technologické a energetické společnosti po minulotýdenním propadu. Mezi nejvýkonnější sektory patřil energetický s růstem přes 5%, který podpořil růst cen ropy, díky&hellip


UK - inflace v květnu zrychlila na 9,1% a je nejvyšší za 40 let
Kurzy.cz | 09:29:36
Inflace ve Velké Británii v květnu stoupla v meziročním srovnání na 9,1% oproti 9% z dubna a je tak nejvýše od března 1982. V meziměsíčním srovnání se index cen zvýšil o 0,7%.Ceny potravin a nealko nápojů se zvýšily o 8,7%, což bylo nejvíce od března&hell


IPO Coloseum: Dnes začíná úpis akcií provozovatele restaurací
Kurzy.cz | 09:22:22
Podle oznámení pražské burzy dnes začíná primární úpis akcií společnosti Coloseum Holding, která je provozovatelem sítě restaurací. Společnost nabízí až 425 tis. akcií (38 % akciového kapitálu), a to za ceny 246 – 304 Kč za akcii.


IPO M&T 1997: Upsáno 35 % firmy, celkově naceněna na 384 mi. Kč
Kurzy.cz | 09:18:39
Společnost M&T 1997, která je českým výrobcem dveřních klik a kování, včera dokončila úpis akcií novým investorům. Ve veřejné části úpisu se prodalo 1140 akcií firmy za cenu 30 000 Kč/ks, tj. uprostřed původně nabízeného cenového pásma.


ČNB: Dnes čekáme další výrazné zvýšení sazeb (22.6.2022)
Kurzy.cz | 09:13:48
Dnes zasedá bankovní rada ČNB a bude opět řešit nastavení měnové politiky. Vzhledem k inflačnímu vývoji očekáváme, že dojde opět k velmi razantnímu zvýšení sazeb o 125 bazických bodů a základní sazba ČNB se posune na 7,00 % (nyní 5,75 %).


Čeká nás další výrazný růst sazeb na 7 %. Koruně to asi stačit nebude - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:12:00
Co dnes čekat od České národní banky? Na prvním místě další výrazné zvýšení úrokových sazeb. Centrální bankéři budou mít k dispozici pouze situační zprávu (ne novou prognózu), ta však jednoznačně bude akcentovat nová proinflační rizika.


Skupina PPF výkázala za minulý rok zisk 239 mil. EUR
Kurzy.cz | 09:10:32
Skupina PPF reportovala za celý minulý rok čistý zisk ve výši 239 mil. EUR a vrátila se tak do zisku po ztrátě z předchozího roku. Celková aktiva vzrostla meziročně o 6 % na 42,2 mld. EUR a vlastní kapitál o 8 % r/r na 8,5 mld. EUR.


Alphabet se dohodl s francouzským regulátorem, přijal pokutu 500 mil. EUR
Kurzy.cz | 09:04:52
Společnost Alphabet provozující vyhledávač Google se dohodla s francouzským antimonopolním úřadem na nápravě vztahů se zpravodajskými médii. Předmětem sporu byly podmínky, za jakých Google uveřejňuje zprávy vytvořené jinými nezávislými médii a jak s nimi&


Powellovo vystúpenie v Kongrese - Ekonomický kalendár XTB
Kurzy.cz | 09:01:40
Európske akciové trhy sa otvoria nižšie Predseda Fedu sa objaví v americkom senáte Kalendár je dnes plný prejavov centrálnych bankárov Indexy európskych akciových trhov sú dnes nastavené na nižšie otvorenie seansy. Averzia voči riziku sa počas ázij...


ČEZ: Vyjádření finančního ředitele k posunutí výplaty dividendy
Kurzy.cz | 09:00:40
Finanční ředitel společnosti ČEZ Martin Novák na svém twitterovém účtu komentoval návrh Ministerstva Financí na posunutí výplaty dividendy o 3 měsíce na 1. listopadu. Uvedl, že ČEZ má v současné době velmi vysokou likviditu, nicméně situace na trhu s&hell


Wall Sreet 21.6. - zkrácený týden začal silnou korekcí výprodejů z minulého týdne
Kurzy.cz | 08:56:26
Americké akcie se po dni volna obchodovaly výrazně výše. Částečná korekce výplachu předchozího týdne, který sebral z indexu S&P 500 2 bilióny USD pomohla akciím napříč všemi sektory. Nejlépe se dařilo akciím z energetického sektoru, např.


Ranní okénko - ČNB dnes zvýší sazby. O kolik?
Kurzy.cz | 08:53:02
Z pohledu domácí ekonomiky bude dnes nejdůležitější událostí zasedání ČNB. Od bankovní analytici očekávají zvýšení základní sazby v rozsahu od 75 do 150 bazických bodů, tuzemská centrální banka ale již několikrát ukázala, že nemá problém zaskočit trh a&he


Čeká nás výrazný růst sazeb na 7 %
Kurzy.cz | 08:41:10
Centrální bankéři budou mít k dispozici pouze situační zprávu (ne novou prognózu), ta však jednoznačně bude akcentovat nová pro-inflační rizika.


Zvýšení sazeb koruně nebude stačit
Kurzy.cz | 08:40:07
Koruna dnes na agresivnější růst úrokových sazeb (o 125 bps na 7,00 %) může zareagovat krátkodobě pozitivně.


Eurodolar se vrací pod 1,05
Kurzy.cz | 08:37:33
Šéf Fedu Powell bude při grilování v americkém Senátu držet jestřábí linii.


Litecoin atakuje významnou rezistenci klínové formace
Kurzy.cz | 08:33:27
Červené linie – klínové formace Modré linie– býčí divergence RSI V předchozí analýze jsme si všimli klesající klínové formace, která se vytvořila v denním grafu litecoinu, a její podobnosti s klínovou formací z května 2021 a jejího průrazu.


Býčí vzedmutí na medvědím trhu
Kurzy.cz | 08:31:33
Americké trhy byly včera nastaveny v začátku obchodování výrazně pozitivně.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 22.06.2022
Kurzy.cz | 08:11:00
Klíčové události
• Eurozóna: Běžný účet platební bilance v dubnu skončil schodkem ve výši 5,8 mld. eur.
• Polsko: Růst mezd v soukromém sektoru v květnu mírně zpomalil na 13,5 % r/r. Růst zaměstnanosti v květnu zpomalil na 2,4 % r/r. Průmyslová produk...


Indexy po včerejším růstu znovu korigují. Meta pod 12 PE - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:07:35
Včera jsme se dočkali na akciových trzích v USA solidního růstu, kdy hlavní indexy dokázaly uzavřít seanci s více než dvouprocentním ziskem. Rostly akcie napříč sektory, ale našly se i nějaké výjimky, jako třeba Meta, která se propadla bez zjevné příči...


ČNB dnes zvedne úrokové sazby nejméně o 100 bb (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 08:00:24
Hlavní událostí dneška je zasedání České národní banky.
Ta z důvodu přetrvávajících silných inflačních tlaků pravděpodobně výrazně
zvedne úrokové sazby. Repo sazba by se tak podle našeho odhadu měla vyšplhat ze
současných 5,75 % na 6,75 %, rizika však ...


Dobíjecí stanice v Novém Jičíně a Telči v omezeném provozu, resp. odstávce - Oznámení
Kurzy.cz | 10:00:33
Vážení zákazníci, omlouvám se za komplikace v provozu dobíjecích stanic v Novém Jičíně a Telči.


Hradec Králové: Město odkoupí podíl ve společnosti Aldis
Kurzy.cz | 10:00:33
Město Hradec Králové se stane stoprocentním vlastníkem společenského a kongresového centra Aldis. Hradecká radnice v současnosti vlastní 48,54 % akcií této společnosti, dalšími akcionáři jsou Odborový svaz Kovo s 45,93 % a Odborový svaz státních orgánů...


Jihočeský kraj je druhým nejlepším místem pro život v naší zemi. Lidé jsou však nejspokojenější právě u nás
Kurzy.cz | 10:00:34
Jihočeský kraj je druhým nejlepším místem pro život v naší zemi. Lidé jsou však nejspokojenější právě u nás ext-hocke Út, 21.06.2022 - 21:44


Rusko se snaží obnovit ofenzivu na Slovjansk, pokračují boje o Severodoněck
Denik.cz | 09:33:00
Ruská armáda se snaží obnovit ofenzivu na Slovjansk, uvedl ve středu ukrajinský generální štáb. Jednotky Moskvy také dál soustředí své síly na Severodoněck a Bachmut ve snaze dosáhnout hranic Luhanské oblasti a získat ji celou pod svou kontrolu. Okolí Severodoněcku je pod intenzivní palbou i podle britského ministerstva obrany.


Zásahovka vtrhla do pervitinové varny. V baňkách to zrovna pořádně bublalo
Denik.cz | 09:21:00
/VIDEO/ Přímo při výrobě pervitinu se ostravským kriminalistům podařilo zadržet drogové zločince. Když ve spolupráci s krajskou zásahovou jednotkou vtrhli do objektu, v baňkách ještě probíhaly chemické reakce. Šlo o varnu, která zásobovala pervitinem narkomany v Ostravě a na Frýdecko-Místecku. Nacházela se v Třinci.


VIDEO: Široké schody v Chrudimi byly po průtrži sjízdné i pro vodáky
Denik.cz | 08:55:00
/FOTO, VIDEO/ Chrudimské Široké schody byly po pondělní prudké průtrži mračen, jako město léta nepamatuje, snad poprvé v historii sjízdné i pro vodáky. Takto s nadsázkou to okomentovali chrudimští Kačeři, místní vodácké sdružení. Ze schodů byla téměř řeka. Podívejte se na videa.


Opilý cizinec ničil sekerou zaparkovaná auta. Našli ho zraněného a od krve
Denik.cz | 08:09:00
Opilý muž ničil v Praze sekerou zaparkovaná auta. Podle dostupných informací se jednalo o šestačtyřicetiletého cizince. Když ho policisté našli, byl zraněný a od krve.


Afghánistán a Pákistán zasáhlo zemětřesení. Afghánci hlásí stovky obětí
Denik.cz | 07:51:00
Afghánské úřady hlásí stovky mrtvých a zraněných poté, co brzy ráno (před půlnocí na středu SELČ) východ Afghánistánu a část sousedního Pákistánu zasáhlo zemětřesení o síle asi šesti stupňů. Informují o tom zahraniční zpravodajské agentury. Otřesy byly podle svědectví publikovaných na internetu cítit od Kábulu až po Islámábád.


Digitalizace zdravotnictví je po pandemii nutnost. Česká technologie HAIDi bojuje s infekcemi a šetří čas personálu
Euro | 09:01:02
Český startup Datlowe přišel s technologií HAIDi, která má lékařům pomoci v boji s nemocničními infekcemi. Využívá k tomu umělou inteligenci a metody strojového učení. Personálu je tak schopna ušetřit velké množství času. Kromě toho, že systém na základě dat jednotlivých nemocničních zařízení vyhodnocuje rizika, umí také navrhnout vhodnou léčbu.


Česko je pro Ukrajince lákavým cílem, byť Praha u nich nevede. Problémem je ale neznalost češtiny
Hospodářské noviny | 10:00:00
Až skončí válka na Ukrajině, téměř všichni uprchlí Ukrajinci se plánují z Česka vrátit zpátky. Vyplývá to z průzkumu polské nevládní organizace EWL mezi 1200 běženci, kteří kvůli konfliktu s Ruskem přišli do Česka, Polska a Rumunska. Podle průzkumu...


Estonci volí online, občanky mají v mobilech a daně zaberou jedno kliknutí. Můžeme je dohnat, věří Bartoš
Hospodářské noviny | 09:56:00
Muž v zimní bundě s kapucí přes hlavu stojí s laptopem v ruce na vrcholku majáku. Na moment přestává s ťukáním do klávesnice a ukazuje na moře. „Tam někde je Lotyšsko,“ říká do kamery. Jeho jméno je Ronald Liive, stojí na nejzápadnějším...


Móda, kultura a příroda. Značka ODIVI hledá balanc v extrémních kontrastech
Hospodářské noviny | 09:00:00
VIDEO: Na návštěvě u módních návrhářů. Nová rubrika Speed Fashion Dating představuje ty nejzajímavější československé tvůrce.


Premiér Fiala dnes večer přednese projev k národu. Vyjádří se k politické a ekonomické situaci v zemi
Hospodářské noviny | 08:39:00
Předseda vlády Petr Fiala dnes večer ve 20 hodin pronese projev k národu v souvislosti s aktuální politickou a ekonomickou situací. Bude ho možné sledovat na celoplošných televizích a poslouchat na Českém rozhlase. Víc než půl roku od jmenování řeší...


Tichý: Ptal jsem se Gazdíka, jestli se nezbláznil. Starostové věděli, kdo Redl je
Hospodářské noviny | 08:30:00
„Je naprosto vyloučené, že by Starostové nevěděli, kým je Michal Redl. Že pracoval pro Krejčíře věděli všichni. Před pěti let jsem šel za tehdejším předsedou STAN Petrem Gazdíkem a ptal se ho, jestli se nezbláznil, že s ním jako hnutí...


Mora z ČNB: Česko v EU stále hraje pod své možnosti, když zvládne předsednictví, může se to změnit
Hospodářské noviny | 07:00:00
Viceguvernér České národní banky Marek Mora byl naprosto klíčovým mužem prvního českého předsednictví Evropské unie v roce 2009. Ranní brífink HN se ho tedy zeptal, jaké rady by dal svým nástupcům. Jedna z nich zní podle Mory takto: politici by se...


Výdaje na uprchlickou krizi ke konci května činily přes sedm miliard, uvedlo ministerstvo
ČT24 | 10:00:28
Stát, obce a kraje vydaly ke konci května na zvládání uprchlické krize v souvislosti s válkou na Ukrajině 7,2 miliardy korun. Výdaje ze státního rozpočtu z toho činily 6,1 miliardy korun. Největší položkou byly sociální dávky, stát za ně vyplatil čtyři miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí. K celkovým výdajům podotklo, že nezahrnují výdaje obcí a krajů za květen. Řádově jde o desítky milionů korun.


Premiér Fiala pronese večer projev k národu, mluvit bude o politické a ekonomické situaci
ČT24 | 09:08:38
Předseda vlády Petr Fiala (ODS) pronese v osm večer projev k národu. Podle informací Úřadu vlády by měl premiér mluvit o aktuální politické i ekonomické situaci země. Přímý přenos projevu odvysílá ČT1 i ČT24.


Nic z toho, co děláme, se nemůže režimu líbit, říká šéfka ruského novinářského projektu Vjorstka
ČT24 | 07:42:57
V Rusku není možné dělat svobodnou žurnalistiku, někteří novináři proto odcházejí do zahraničí, připomněla v Událostech, komentářích Lola Tagajevová, ruská novinářka působící v Česku. Společně s dalšími ruskými kolegy zde založila nezávislý projekt Vjorstka.


Od začátku ruské invaze na Ukrajinu získalo v ČR dočasnou ochranu 380.212 lidí
Eurozpravy-domácí | 10:43:00
Česká republika v úterý vydala ukrajinským uprchlíkům 688 speciálních víz, o téměř 1000 méně než před týdnem. Od únorového začátku ruské invaze na Ukrajinu získalo v ČR dočasnou ochranu 380.212 lidí. Na twitteru o tom dnes informovalo ministerstvo vnitra. Víza dočasné ochrany umožňují jejich majitelům pobývat v zemi až rok. Zároveň jim otevírají přístup k veřejnému zdravotnímu pojištění, vzdělání či na trh práce.


Výdaje na uprchlickou krizi ke konci května činily 7,2 miliardy
Eurozpravy-domácí | 10:10:00
Stát, obce a kraje vydaly ke konci května na zvládání uprchlické krize v souvislosti s válkou na Ukrajině 7,2 miliardy korun. Z toho výdaje ze státního rozpočtu činily 6,1 miliardy korun, přičemž největší položkou byly sociální dávky. Za ně stát vyplatil čtyři miliardy korun. ČTK to dnes sdělilo ministerstvo financí. K celkovým výdajům ještě uvedlo, že nezahrnuje výdaje obcí a krajů za květen. Řádově jde desítky milionů korun.


Premiér Fiala večer v televizi přednese projev k národu
Eurozpravy-domácí | 09:15:00
Premiér Petr Fiala (ODS) přednese dnes od 20:00 projev k národu, který odvysílá Česká televize, televize Nova, Prima a Český rozhlas. Bude se týkat aktuální politické a ekonomické situace, sdělil ráno ČTK úřad vlády.


Jihovýchodní Asie má první případ opičích neštovic
Eurozpravy-zahraniční | 10:31:00
Singapur oznámil první případ opičích neštovic, nakaženým je 42letý britský stevard. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News, podle nějž se jedná o první výskyt této nemoci v oblasti jihovýchodní Asie v nynější epidemii.


Jourová: Nadcházející předsednictví je pro Česko velkou šancí dostat se do centra dění
Eurozpravy-zahraniční | 09:55:00
Nadcházející předsednictví Evropské unie je pro Česko velkou šancí dostat se na další léta do centra unijního dění a nestát jako dosud mimo něj. Pro EU bude zase přínosem, že ji v krizové době povede země, která blízce chápe okolnosti války na Ukrajině. V rozhovoru s ČTK to řekla místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová.


Ruská armáda se snaží obnovit ofenzivu na Slovjansk
Eurozpravy-zahraniční | 09:36:00
Ruská armáda se snaží obnovit ofenzivu na Slovjansk, uvedl dnes ukrajinský generální štáb. Jednotky Moskvy také dál soustředí své síly na Severodoněck a Bachmut ve snaze dosáhnout hranic Luhanské oblasti a získat ji celou pod svou kontrolu. Okolí Severodoněcku je pod intenzivní palbou i podle britského ministerstva obrany.


Británie chce proti opičím neštovicím přednostně očkovat muže z rizikových skupiny
Eurozpravy-zahraniční | 08:28:00
Britský zdravotnický úřad (HSA) prosazuje přednostní očkování proti opičím neštovicím pro homosexuální a bisexuální muže z rizikových skupiny, například ty s více sexuálními partnery. Nemoc, která se v neobvykle hojném množství začala objevovat před několika týdny, se výrazně častěji šíří právě mezi touto skupinou obyvatel. Doporučení na svých stránkách zveřejnila britská vláda.


Afghánistán a Pákistán zasáhlo zemětřesení, zemřelo nejméně 255 lidí
Eurozpravy-zahraniční | 08:26:00
Po zemětřesení, které brzy ráno zasáhlo východ Afghánistánu i část sousedního Pákistánu, afghánské úřady evidují už 255 mrtvých, informují agentury Reuters a AP. Bilance tak krátce po prvotní informaci o obětech narostla asi o stovku a pravděpodobně stále není konečná.


Počet lidí nakažených koronavirem ve světě překonal 540 milionů
Eurozpravy-zahraniční | 08:13:00
Počet lidí nakažených koronavirem ve světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překonal 540 milionů. Prvenství v absolutním počtu infikovaných drží od předloňského března Spojené státy, kde počet nakažených překračuje podle JHU 86 milionů.


Míra inflace v Británii v květnu vystoupila na další maximum
Eurozpravy-ekonomika | 09:24:00
Míra inflace v Británii v květnu vystoupila na další maximum za 40 let. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo na 9,1 procenta z devíti procent v dubnu. To je nejvyšší hodnota od března 1982. K růstu nejvíce přispívají ceny benzinu, energií a potravin, uvedl dnes britský statistický úřad.


Američtí senátoři představili návrh zákona na omezení přístupu ke zbraním
Tiscali-zprávy | 09:48:00
Američtí senátoři z obou hlavních politických stran dnes představili návrh zákona o omezení přístupu ke zbraním, první takové opatření za několik desetiletí.


Fiala dnes večer přednese projev k aktuální politické a ekonomické situaci
Tiscali-zprávy | 09:29:32
Premiér Petr Fiala přednese dnes od 20:00 projev k národu, který odvysílá Česká televize, televize Nova, Prima a Český rozhlas. Bude se týkat aktuální politické a ekonomické situace, sdělil ráno ČTK úřad vlády.


Auston Matthews získal Hartovu trofej pro nejužitečnějšího hráče i Ted Lindsay Award
Tiscali-zprávy | 08:36:38
Americký útočník Auston Matthews z Toronta získal poprvé v kariéře Hart Memorial Trophy pro nejužitečnějšího hráče NHL i Ted Lindsay Award pro nejlepšího hráče podle Hráčské asociace NHLPA. Stal se tak hlavní postavou vyhlášení vítězů pěti hlavních individuálních cen za sezonu v zámořské lize, jež se konalo v Tampě. Díky 60 nastříleným gólům v základní části měl na kontě už i Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce.


Kiwi.com nabírá 2,5 miliardy na další rozvoj. Neznámý investor koupil její dluhopisy
E15-ekonomika | 09:23:00
Kiwi.com po dlouhé době získává novou investici, konkrétně 2,5 miliardy korun od neznámého investora. Peníze chce brněnská firma využít na další růst a zvýšení podílu na cestovatelském trhu, který se po pandemii opět probouzí a roste na něm poptávka. 


Tesla nemůže najít zaměstnance pro berlínskou gigafactory. Podle odborů by měla zvýšit mzdy
E15-ekonomika | 09:10:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Afghánistán a Pákistán zasáhlo silné zemětřesení, vyžádalo si stovky obětí
E15-ekonomika | 08:54:00
Afghánské úřady hlásí stovky mrtvých a zraněných poté, co brzy ráno východ Afghánistánu a část sousedního Pákistánu zasáhlo zemětřesení o síle asi šesti stupňů. Informují o tom zahraniční zpravodajské agentury. Otřesy byly podle svědectví publikovaných na internetu cítit od Kábulu až po Islámábád.


Pro zprávy chodí mladí na TikTok a Instagram. Média toho neumějí využít
E15-ekonomika | 08:00:00
Toto je nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.


Skupina EHS chce spojit nájemní a vlastnické bydlení, slibuje snadnější cestu k hypotéce
E15-ekonomika | 06:50:00
Realitní skupina European Housing Services (EHS) byznysmena Marka Rosenbauma koupila poloviční podíl ve firmě MMVB Residential. Pod značkou Ownest tak chystá kombinaci nájemního a vlastnického bydlení, která by měla mladým lidem uhladit cestu ke koupi bytu. EHS se inspirovala v Británii, Austrálii a Spojených státech, kde podobné modely reflektující stále horší dostupnost bydlení v posledních letech vznikají.


Kiwi.com nabírá 2,5 miliardy na další rozvoj. Neznámý investor koupil její dluhopisy
E15-politika | 09:23:00
Kiwi.com po dlouhé době získává novou investici, konkrétně 2,5 miliardy korun od neznámého investora. Peníze chce brněnská firma využít na další růst a zvýšení podílu na cestovatelském trhu, který se po pandemii opět probouzí a roste na něm poptávka. 


Tesla nemůže najít zaměstnance pro berlínskou gigafactory. Podle odborů by měla zvýšit mzdy
E15-politika | 09:10:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Afghánistán a Pákistán zasáhlo silné zemětřesení, vyžádalo si stovky obětí
E15-politika | 08:54:00
Afghánské úřady hlásí stovky mrtvých a zraněných poté, co brzy ráno východ Afghánistánu a část sousedního Pákistánu zasáhlo zemětřesení o síle asi šesti stupňů. Informují o tom zahraniční zpravodajské agentury. Otřesy byly podle svědectví publikovaných na internetu cítit od Kábulu až po Islámábád.


Pro zprávy chodí mladí na TikTok a Instagram. Média toho neumějí využít
E15-politika | 08:00:00
Toto je nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.


Skupina EHS chce spojit nájemní a vlastnické bydlení, slibuje snadnější cestu k hypotéce
E15-politika | 06:50:00
Realitní skupina European Housing Services (EHS) byznysmena Marka Rosenbauma koupila poloviční podíl ve firmě MMVB Residential. Pod značkou Ownest tak chystá kombinaci nájemního a vlastnického bydlení, která by měla mladým lidem uhladit cestu ke koupi bytu. EHS se inspirovala v Británii, Austrálii a Spojených státech, kde podobné modely reflektující stále horší dostupnost bydlení v posledních letech vznikají.


Pokrytectví, nebo bezpečnost? Vodákům se opět otevírá legální možnost pít
idnes.cz | 11:55:00
Vodákům a vůdcům malých plavidel se opět otevírá šance prolomit nulovou toleranci k alkoholu. U malých bezmotorových plavidel by měla policie tolerovat půl promile, což odpovídá jednomu pivu. Na středečním zasedání návrh podpořili poslanci hospodářského výboru. Alkoholovou tolerancí u vodáků a cyklistů se zabývali zákonodárci už v předchozím období. Tehdy ale rozvolnění zarazil Senát.


Pomoc mají dostat lidé a firmy, ne teplárny, slibuje Bartoš
idnes.cz | 11:50:00
Vláda jedná o pomoci lidem s vysokými cenami energií. Hlavním opatřením má být úsporný tarif, který se ale nebude vztahovat na domácnosti napojené na teplárny. Podle ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) bude vláda ve středu rozhodovat o tom, jak pomoct i těmto lidem. Diskutuje i o opatřeních pro firmy.


Ministerstvo mohlo porušit pravidla. ČNB zkoumá návrh dividend ČEZ
idnes.cz | 11:46:00
Česká národní banka (ČNB) prověřuje okolnosti, za kterých ministerstvo financí v pondělí zveřejnilo návrh, aby polostátní energetická společnost ČEZ vyplatila akcionářům dividendu 48 korun za jednu akcii.


Za tahák půjde alžírský politik za mříže. Země školní podvody tvrdě trestá
idnes.cz | 11:44:00
Alžírský soud poslal na tři roky do vězení poslance parlamentu za pokus podstrčit dceři tahák, který jí měl pomoci při maturitní zkoušce. Rozsudek vynesl soud ve městě El-Oued ležícím 630 kilometrů jihovýchodně od Alžíru. Loni bylo za podvody při maturitách odsouzeno třicet lidí, kteří dostali tresty od šesti měsíců do tří let.


Boom prodejů bytů končí, teď stojí zájemci fronty na pronájmy
idnes.cz | 11:38:00
Výraznou proměnu zažívá trh s nemovitostmi v regionu. Zatímco ještě loni byl obrovský zájem o koupi bytů či domů a jejich ceny kvůli tomu raketově rostly, nyní se situace obrací. Zájemců je méně, ceny narazily na svůj strop a lidé se začínají raději poohlížet po pronájmech. Hlavním důvodem změny jsou rostoucí sazby hypoték.


Nahraďte mě, ale digitálního dvojníka nechci, říká frontman Iron Maiden
idnes.cz | 11:30:00
Zpěvák britské heavy metalové kapely Iron Maiden Bruce Dickinson se přednedávnem nechal slyšet, že až přijde jeho čas a zjistí, že už není schopen zpívat, přeje si, aby si kapela našla náhradu.


Lákavá výzva, ale nemůžu. Poslanec Vojtko odmítl převzít Gazdíkův resort
idnes.cz | 11:18:00
Poslanec za STAN Viktor Vojtko odmítl nabídku na vedení ministerstva školství. Jeden z možných kandidátů na ministra to ve středu uvedl na Twitteru. Vojtko post odmítl z osobních a rodinných důvodů. STAN chce nástupce Petra Gazdíka představit do konce tohoto týdne.


ČNB hlasuje o zvýšení sazeb. Základní úrok může atakovat sedm procent
idnes.cz | 11:13:00
Bankovní rada České národní banky dnes naposledy zasedá ve starém složení pod vedením odcházejícího guvernéra Jiřího Rusnoka. Je téměř jisté, že úrokové sazby zvedne. Analytici očekávají razantní zvýšení základní úrokové sazby až o 1,25 procenta. Úrok by se tak dostal na sedm procent, což je nejvyšší hodnota od roku 1999.


Výbor nepodpořil návrhy ANO a SPD zvýšit rodičovský příspěvek o desítky tisíc
idnes.cz | 11:05:00
Opozice v čele s ANO a SPD zřejmě neprosadí zvýšení celkové částky rodičovského příspěvku a jeho pravidelnou valorizaci. Sněmovní sociální výbor nepodpořil začlenění těchto pozměňovacích návrhů do vládní novely. Ta zejména zjednodušuje pravidla u příspěvku na bydlení.


Uprchlická krize kvůli invazi na Ukrajinu stála Česko už přes sedm miliard
idnes.cz | 10:36:00
Výdaje Česka na zvládání uprchlické krize, způsobené válkou na Ukrajině, přesáhly sedm miliard korun. Stát, obce i kraje vydaly dohromady 7,2 miliardy, z toho výdaje ze státního rozpočtu činily 6,1 miliardy. Největší položku tvoří sociální dávky, za ně stát vyplatil čtyři miliardy, informovalo ministerstvo financí.


V Bratislavě hořela střecha rozestavěného mrakodrapu, z budovy stoupá kouř
idnes.cz | 10:26:00
Z bratislavského mrakodrapu Eurovea Tower od rána stoupá hustý dým. Podle dostupných informací na střeše rozestavěné budovy hořel kompresor. Na místě zasahují téměř tři desítky hasičů.


Sucho nutí jižní Moravu propojit za desítky miliard vodovody s Vysočinou
idnes.cz | 10:16:00
Kvůli suchu chystá Jihomoravský kraj s Krajem Vysočina propojení vodárenských soustav. Například z přehrady Vír na Vysočině nyní přivádí stejnojmenný řad pitnou vodu do Brna a pak na jih do dalších obcí a je klíčovým zdrojem pro půl milionu Jihomoravanů. V budoucnu se stane zásobárnou i pro „domácí“ Žďár nad Sázavou a jeho okolí.


Číňané chtěli opět pojídat domácí mazlíčky. Aktivisté zachránili 386 psů
idnes.cz | 10:09:00
Čínská policie zadržela nákladní automobil, který vezl 386 psů určených k porážce na každoročním festivalu pojídání psího masa ve městě Jü-lin na jihu Číny. Jeho začátek byl plánovaný na úterý, den letního slunovratu. Úřady přitom už v roce 2020 označily psy za domácí mazlíčky. Záběry z místa ukázaly, že byli zachránění psi namačkaní v drátěných klecích.


VIDEO: Na berlínském koupališti se strhla rvačka, pustilo se do sebe sto lidí
idnes.cz | 10:04:00
Nevinná zábava s vodními pistolemi vyeskalovala na berlínském koupališti v hromadou bitku až stovky mužů. Ochranka koupaliště se situaci snažila uklidnit, ale neúspěšně. Potyčku vyřešili až přivolaní policisté, kteří přijeli v 13 policejních vozech.


České kempy zdražily, přesto hlásí plno. Chatku už téměř neseženete
idnes.cz | 10:00:00
Návštěvníci kempů budou muset počítat s vyššími cenami než loni. Tábořiště zdražují až o pětinu. Mnozí Češi však stejně v důsledku inflace jedou místo k Jadranu raději na Vranov, a to i kvůli kulturnímu programu.


Strany zbrojí na volby, Karlovarsko čeká souboj senátora s hejtmanem
idnes.cz | 09:24:00
Souběžně s komunálními volbami se na Karlovarsku v září uskuteční i volby do Senátu. Své kandidáty už představili všichni velcí hráči. Post senátora bude i letos obhajovat Jan Horník. Zároveň se schyluje k bitvě mezi ním a hejtmanem Petrem Kulhánkem.


Plyn na příděl. Podniky se v Německu dovolají kompenzací, Česko tato debata teprve čeká
iHned.cz | 11:54:00
Od propuknutí války na Ukrajině mluví experti v Německu o zastavení dodávek ruského plynu do země a o tom, co to znamená pro ekonomiku. Dodávky z Ruska pokrývají pouze 35 procent německé spotřeby plynu, zatímco loni to byla více než polovina. Němci...


Kolik bude příspěvek na drahé energie? Vláda pracuje se čtyřmi variantami
iHned.cz | 11:48:00
Extrémně drahé energie tvrdě dopadají na většinu společnosti. A experti se shodují, že na podzim bude ještě hůř. Vláda proto ve středu projedná návrh na úsporný tarif. V rámci něj by měla na nadcházející topnou sezonu dostat několik tisíc korun...


Zbavovat se teď hotovosti je boj v minulé bitvě
iHned.cz | 11:42:00
Aktuálním ekonomickým tématem je takřka povinnost zbavit se peněz a do něčeho je investovat. Vždyť jinak je přece znehodnotí dvouciferná inflace. Očekávání dalšího prudkého zdražování jsou nebývale vysoká a každým dnem se v našich hlavách zakořeňují...


Skupina ČEZ se soudila s německou Kofler Energies o více než sto milionů. Spor skončil letos smírem
iHned.cz | 10:51:00
Další investice polostátní energetické skupiny ČEZ se dostala před soud. Německá firma ČEZ ESCO II – součást skupiny ČEZ – se soudila s německou Kofler Energies, od níž před čtyřmi lety koupila firmu Kofler Energies Ingenieurgesellschaft...


Česko je pro Ukrajince lákavým cílem, byť Praha u nich nevede. Problémem je ale neznalost češtiny
iHned.cz | 10:00:00
Až skončí válka na Ukrajině, téměř všichni uprchlí Ukrajinci se plánují z Česka vrátit zpátky. Vyplývá to z průzkumu polské nevládní organizace EWL mezi 1200 běženci, kteří kvůli konfliktu s Ruskem přišli do Česka, Polska a Rumunska. Podle průzkumu...


Estonci volí online, občanky mají v mobilech a daně zaberou jedno kliknutí. Můžeme je dohnat, věří Bartoš
iHned.cz | 09:56:00
Muž v zimní bundě s kapucí přes hlavu stojí s laptopem v ruce na vrcholku majáku. Na moment přestává s ťukáním do klávesnice a ukazuje na moře. „Tam někde je Lotyšsko,“ říká do kamery. Jeho jméno je Ronald Liive, stojí na nejzápadnějším...


V kryptosvětě se už ukradly mince za miliardy dolarů. Zabránit tomu může i audit od českých Ackee Blockchain
iHned.cz | 09:00:00
Svět blockchainu sice na jedné straně dává uživatelům svobodu a částečnou anonymitu, té se ale těší i zloději a podvodníci. Pokud už uživatelé své peníze někam posílají, měli by si ověřit nejen to, že se jedná o seriózní projekt, ale také že je...


Móda, kultura a příroda. Značka ODIVI hledá balanc v extrémních kontrastech
iHned.cz | 09:00:00
VIDEO: Na návštěvě u módních návrhářů. Nová rubrika Speed Fashion Dating představuje ty nejzajímavější československé tvůrce.


Alpina představuje nové D4 S Gran Coupé, nabídne 350 naftových koní
Auto.cz | 10:50:00
Známý úpravce mnichovských vozů opět předvedl své schopnosti na vznětovém BMW řady 4 Gran Coupé.


Peugeot 408 představen: Nevšední fastback láká výbavou a moderními technologiemi
Auto.cz | 10:12:00
Automobilka Peugeot se dnes pochlubila novým modelem C segmentu, který zaujme nevšední karoserií, bohatou výbavou a samozřejmě nesmí chybět ani elektrifikované pohony.


Vítězem Visa Czech Top Shop 5/2022 se stala prodejna budoucnosti COOP v jihočeských Strakonicích
Kurzy.cz | 11:44:49
Prodejna COOP v Podskalské ulici ve Strakonicích nám byla nominována zejména z důvodu svého unikátního hybridního konceptu. V běžné pracovní době v ní pracují „ženy za pultem“, ale po páté hodině odpolední se promění v plně automatizované místo prodeje&he


Ruské ztráty budou o 20 000 mrtvých vyšší, než uvádí Ukrajina. Dojde Rusku technika? VIDEO
Kurzy.cz | 11:44:05
Jaký je aktuální stav na bojišti? Opravdu potřebuje Ukrajina 1 000 děl? Jaká rizika mohou hrozit z Číny? Co se o Ukrajině do médií nedostává?


Airbnb v Praze: Cca 6000 aktivních pronájmů a růst cen o cca 25%
Kurzy.cz | 11:36:57
Trh krátkodobých pronájmů prošel kvůli covidu výraznou konsolidací. Podle statistik AirDNA je v Praze aktuálně aktivních cca 6000 možností krátkodobého pronájmu. Průměrná obsazenost se pohybuje na vysoké úrovni cca 81%, což je zhruba o pětinu více než&hel


SČMBD upozorňuje na narůstající množství pohledávek a energetickou krizi, která může ohrozit stabilitu družstev a SVJ.
Kurzy.cz | 11:19:26
Činnost bytových družstev byla v uplynulém období poznamenána covidovou pandemií, která byla vystřídána dopady rusko-ukrajinské krize. Velkým tématem 29. valné hromady Svazu českých a moravských bytových družstev tak byly stoupající ceny energií a s tím s


Guvernér musí být především schopen řídit tým
Kurzy.cz | 11:14:11
* V čele ČNB jste od roku 2016. Za tu dobu jste řešil jak ukončení kurzového závazku, tak nový zákon o ČNB, pandemii anebo i rapidní zvyšování sazeb v posledních měsících. Vzpomenete si, co bylo nejtěžší rozhodnutí?


AAA Auto: Elektromobilů a hybridů se prodává stále víc, jejich cena na trhu se za sedm let skoro ztrojnásobila
Kurzy.cz | 10:58:46
Ještě před sedmi lety, v roce 2016, byly elektromobily prakticky výsadou fanoušků nových technologií. Nabídka na trhu s ojetými elektromobily byla mizivá. V Česku jich tehdy v nabídce za celý rok bylo lehce přes 300 a mediánová cena byla okolo 280 000&hel


Konec rozhazovačného fiskálu. Vláda musí přemýšlet, koho a jak zdanit
Kurzy.cz | 10:51:29
České domácnosti a firmy zasáhly vysoké ceny energií. Vláda jim chce pomoci...


Ranné zhrnutie (22.06.2022)
Kurzy.cz | 10:48:19
Americké indexy rástli počas prvej obchodnej seansy po predĺženom víkende. S&P 500 vyskočil o 2,45 %, Nasdaq sa posunul o 2,51 % vyššie a Dow Jones pridal 2,15 %. Russell 2000 získal 1,70 %


Rizikové nálady sa začali zhoršovať počas ázijskej seansy...


Cramer: V boji s inflací by pomohlo, kdyby akciové trhy poklesly
Kurzy.cz | 10:47:45
Populární akciový komentátor Jim Cramer včera ve svém komentáři uvedl, že pro zvládnutí inflace by centrální bance velmi pomohlo, pokud by došlo k výraznějšímu a pokud možno rychlému poklesu akciových trhů.


IEA: Investice do těžby uhlí letos celosvětově porostou opět o cca 10% jako před rokem
Kurzy.cz | 10:27:41
Podle reportu agentury IEA letos porostou celosvětové investice do těžby uhlí o cca 10%. Tahounem v poslední době nebývalého růstu v tomto sektoru budou především snahy států posílit svou energetickou bezpečnost a soběstačnost s ohledem na probíhající&hel


Scénáře hospodářského vývoje podle stratéga: Centrální banky stojí před delikátním úkolem
Kurzy.cz | 10:17:24
Zarazit prudký růst výrobních i spotřebitelských cen, ale nepotopit hospodářský růst. To je, oč tu běží. Centrální banky zvyšují sazby, protože nemohou nečinně sledovat nejvýraznější růst cen za desítky let, zároveň ale v ekonomice potřebují udržet...


Tržby v Polsku klesly (22.6.2022)
Kurzy.cz | 10:14:34
Maloobchodní tržby v květnu klesly o 8,2 % meziročně oproti 19 % v dubnu. Trhy očekávaly pokles o 8,8 % meziročně.


Rusnokova bankovní rada se dnes naposled pokusí přibrzdit inflační kolotoč, který ČNB pomáhala roztáčet. Hypotéky mohou zdražit až k 10 % - sazby ČNB
Kurzy.cz | 10:11:34
Fundamentálním problémem současné světové ekonomiky je to, že centrální banky v uplynulých letech vytvářením „bilionů z ničeho“ roztočily kolotoč inflace a spekulace, který teď neumí zastavit. Příkladem je i Česká národní banka.


Coloseum upisuje akcie na trhu START. Chce využít situaci na trhu a do pěti let 25 restaurací a 50 kaváren Pascucci
Kurzy.cz | 10:11:00
Skupina Coloseum spustila dnes ve středu 22. června v 10:00 veřejnou nabídku svých akcií prostřednictvím trhu START pražské burzy. Získat chce v rozmezí 100 až 150 milionů korun na využití situace na gastronomickém trhu po covidu, otevírání nových res...


Coloseum chce využít situaci na trhu a do pěti let 25 restaurací a 50 kaváren Pascucci. Upisuje akcie na trhu START. Jak je získat?
Kurzy.cz | 10:11:00
Skupina Coloseum spustila dnes ve středu 22. června v 10:00 veřejnou nabídku svých akcií prostřednictvím trhu START pražské burzy. Získat chce v rozmezí 100 až 150 milionů korun na využití situace na gastronomickém trhu po covidu, otevírání nových res...


Bitcoin klesá opět k 20 000 USD. Mohl by padnout až ke 13 000 USD, pokud se bude opakovat historický vývoj
Kurzy.cz | 10:03:48
Cena bitcoinu po krátkém vzepětí v posdledních několika málo dnech se vrací opětovně k úrovni 20 000 USD za minci. Podle Iana Harnetta ze společnosti Absolute Strategy Research by jeho cena mohla poklesnout až ke 13 000 USD.


Podcast: Ve školství Česku ujíždí vlak. Integraci Ukrajinců zvládneme, říká inspektor
aktuálně.cz | 11:57:05
Komentátor Aktuálně.cz David Klimeš mluvil s ústředním školním inspektorem Tomášem Zatloukalem.


Přála bych si napsat: Putin zemřel, říká ukrajinská novinářka z černého seznamu Rusů
aktuálně.cz | 11:52:32
Přední ukrajinská novinářka Soňa Koškinová odjela po začátku invaze z Kyjeva do Prahy. Vítězství Ukrajiny definuje ve třech fázích.


Přehled platných smluv ČR o zamezení dvojímu zdanění v oboru daní z příjmu a z majetku
Kurzy.cz | 09:20:00
Přehled platných smluv České republiky o zamezení dvojímu zdanění v oboru daní z příjmu, resp. z příjmu a z majetku.


Na vodu i po dvou pivech? Poslanci změnili názor, nulové toleranci možná odzvoní
Denik.cz | 11:15:00
Vodáci se možná dočkají zrušení nulové tolerance alkoholu. Při sjíždění tuzemských řek by si mohli dát dvě desetistupňová piva, případně sklenku vína. To vše bez obav ze statisícové pokuty. Návrh už leží ve sněmovně. Pokud jej zákonodárci schválí, bude nutný ještě souhlas senátorů a podpis prezidenta. „Vodáctví je rekreační aktivitou, kde dnešní nulová tolerance popírá realitu, nezvyšuje vlastní odpovědnost, jen hrozí pokutou za konzumaci byť malého množství alkoholu,“ vysvětlil za navrhovatele poslanec Vojtěch Munzar (ODS).


Mladá Boleslav: Město bude investovat miliony korun do oprav komunikací
Kurzy.cz | 08:21:39
Město Mladá Boleslav bude investovat miliony korun do řady dílčích i celoplošných oprav komunikací v různých lokalitách. Rada města v pondělí 20. června tyto opravy podpořila, at již vyhlášením přslušných výběrových řízení či rozpočtových opatření, kte...


Teplo pro Brňany z Dukovan? Do konce září chce mít Brno jasno ohledně podoby plánovaného horkovodu z Dukovan.
Kurzy.cz | 08:05:00
Teplo pro Brňany z Dukovan? Do konce září chce mít Brno jasno ohledně podoby plánovaného horkovodu z Dukovan. Brněnské teplárny se už s energetickou společností ČEZ dohodly na spolupráci a podepsaly memorandum.


ČSÚ: Penzisté si polepšili
Kurzy.cz | 06:48:47
Domácnosti důchodců se v předchozích třech letech staly nejrychleji příjmově rostoucí skupinou, a to zejména díky sociálním transferům. Z téměř 4,5 milionu domácností v Česku jich v 1,5 milionu (35 %) žil v roce 2021 nepracující důchodce (ať už sám, ne...


Elektrokoloběžky měly spasit Řím. Teď ale vytváří nové problémy, stěžují si na ně nevidomí i taxikáři
Euro | 08:05:14
Sedm různých společností provozuje asi 14 tisíc římských koloběžek, průměrně se ale využívají jen dvě procenta z nich. Město chce jejich počet v budoucnu výrazně omezit a částečně je přesunout na předměstí. Velký problém představují nevhodně zaparkované koloběžky hlavně pro nevidomé, vadí ale i seniorům či rodičům s kočárkem.


Lékařka v Bratislavě vyoperovala pacientovi zdravé oko. Přišel tak o obě
idnes.cz | 13:40:00
V nemocnici v bratislavské čtvrti Ružinov vyoperovali pacientovi nesprávné oko. V důsledku zpackaného zákroku tak muž přišel o obě oči. Lékařka, která operovala, byla přitom v oboru považována za uznávanou autoritu. S pacienty nyní už nepracuje. Případem se zabývá slovenský Úřad pro dohled nad zdravotní péčí.


Lepší.TV znovu přidává stanice Nova Sport 1 a Nova Sport 2
lupa.cz | 11:35:39
Společnost goNET oznámila nový tarif Lepší.TV Max se 139 stanicemi. Oproti standardnímu tarifu obsahuje dalších deset stanic a možnost sledovat obsah v rozlišení 4K.


Kancléřství v Berlíně polili černou barvou. Aktivisté nechtějí další těžbu ropy
idnes.cz | 13:34:00
Na protest proti rozšíření těžby ropy v Severním moři polili ve středu klimatičtí aktivisté černou barvou budovu kancléřství v Berlíně. Aktivisté se hlásí k hnutí Letzte Generation (Poslední generace). V následném prohlášení uvedli, že místo hledání nových nalezišť je nutné ropou šetřit, mimo jiné i zavedením rychlostního limitu na německých dálnicích nebo bezplatnou regionální dopravou.


Půjčka za stovku či čtyři tisíce. Ceny poskytovatelů úvěrů se ostře liší
idnes.cz | 13:31:00
Za jednorázovou měsíční půjčku 10 tisíc korun mohou lidé zaplatit až téměř 4 500 korun navíc. Ceny se u jednotlivých poskytovatelů mohou násobně lišit. Ukázala to analýza podmínek poskytování malých půjček, kterou vypracovala společnost Člověk v tísni (ČvT).


V ruské rafinerii hořelo. Požár způsobily drony, našly se jejich trosky
idnes.cz | 13:19:00
V rafinerii ve městě Novošachtinsk ležícím v ruské Rostovské oblasti sousedící s Ukrajinou ve středu vypukl požár. Podle médií ho měl způsobit nálet bezpilotního letounu. Nalezení trosek dvou těchto zařízení na místě požáru potvrdil gubernátor Rostovské oblasti Vasilij Golubev.


Válka decimuje sklady, Ukrajině chybí palivo. Na pumpách jsou kilometrové fronty
idnes.cz | 13:00:00
Mapy čerpacích stanic s dostatkem paliva, tipy na sociálních sítích i služba „vystojím za vás frontu“. Natankovat si kanystr benzinu na Ukrajině, která se v důsledku ruské invaze potýká s deficitem pohonných hmot, připomíná doslova hon na čerpací stanice. Lidé tu čekají i hodiny ve frontách. I přesto, že ceny trhají rekordy, zájemců neubývá.


Pravděpodobnou souvislost s očkováním proti covidu má jedno úmrtí, oznámil SÚKL
idnes.cz | 12:52:00
Pravděpodobnou souvislost s očkováním proti covidu-19 má jedno úmrtí v Česku. Podle ředitele sekce registrací Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Tomáše Boráně šlo o trombózu a snížení počtu krevních destiček po podání vektorové vakcíny, kterými se letos už téměř neočkuje.


Česku hrozí přívalové deště i vedro a požáry, varují meteorologové
idnes.cz | 12:47:00
Před vysokými teplotami, bouřkami i požáry varují v následujících dnech meteorologové. Ve středu odpoledne a večer hrozí bouřky a přívalové deště zejména na Šumavě a v Novohradských horách. Ve čtvrtek a v pátek bude nejtepleji na severozápadě Čech, kde teploty překročí 30 stupňů Celsia.


Matovič prolomil veto prezidentky, kritizovaný balík schválil s krajní pravicí
idnes.cz | 12:28:00
Slovenský parlament prolomil veto prezidentky Zuzany Čaputové a opět schválil balíček opatření na zvýšení finanční podpory rodin v hodnotě přes 1,2 miliardy eur (zhruba 30 miliard korun) ročně. Změny kritizují ekonomové i samospráva, která kvůli zákonu přijde o peníze. Hlava státu také už předem varovala, že v případě prolomení veta pošle zákon k Ústavnímu soudu.


Praha trvá na Epopeji v podzemí Savarinu. Nájem může vyjít na půl miliardy
idnes.cz | 12:11:00
Praha dál jedná s developerem Crestyl o podmínkách pronájmu prostor v opravovaném komplexu Savarin, kam i přes odpor odborné veřejnosti včetně uznávaných historiků, plánuje umístit Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Uvedli to mluvčí obou stran. Podle původního návrhu, který vedení Prahy schválilo začátkem roku, může nájemné dosáhnout za 25 let a při využití opce na dalších pět let až půl miliardy korun.


Zpěvák Adam Mišík má další modelku. Chodí s dcerou Ivy Kubelkové
revue.idnes.cz | 11:54:00
Zpěvák Adam Mišík (25) přiznal, že má nový vztah. Chodí s dcerou Ivy Kubelkové Natálii Jiráskovou (17), která je modelkou. Poprvé se spolu ukázali na koncertu Pocta Karlu Gottovi.


Válka jako cesta do hlav Ukrajinců. Vraždění hájí sovětský „programátor“ lidí
iHned.cz | 13:21:00
Kremlem vágně zdůvodněné cíle „zvláštní vojenské operace“ na Ukrajině nacházejí berličku v okrajové sovětské myšlenkové škole, která věří na přeprogramovávání lidí. Násilnou denacifikaci Ukrajiny formou vraždění i převýchovy totiž v...


Málo známá, ale velmi žádaná. Česká Ataccama získává 3,6 miliardy korun od Bain Capital
iHned.cz | 13:00:00
Jen pár dní poté, co Rohlík přilákal obří investici, míří miliardy korun i do další mladé technologické firmy z Karlína. Zatímco online supermarket patří mezi dobře známá jména českého byznysu, Ataccama dosud byla poměrně skrytá. Co dělá? Vyvíjí...


Státní administrativa je jako pes, který nutně potřebuje drbání
iHned.cz | 11:22:00
Česká státní administrativa je v řadě ohledů zastaralá. Zdaleka nejde jen o nízkou míru digitalizace, jde namnoze o zaostalé procesy a přístupy. Dlouhodobě to dokladují i mezinárodní srovnání a audity. Již dvě dekády potřebuje naše státní správa...


Hummer a Cadillac v Evropě? Pokud ano, tak s elektromobily
Auto.cz | 13:50:00
Skupina General Motors se možná vrátí na starý kontinent. Nejnovější elektrické modely od amerických značek Hummer a Cadillac by si mohly v budoucnosti najít cestu do Evropy. 


Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost Hybrid ST-Line: Americký sen?
Auto.cz | 12:57:00
Po více jak roce se nám do redakční garáže vrátil Ford Explorer, který se tentokrát pokusil dokázat, že mu není cizí ani sportování.


Honda Civic Si FE1: Zákaznický závoďák s manuálem stojí 1,3 milionu
Auto.cz | 11:50:00
Sportovní divize severoamerické odnože Hondy připravila závodní auto vycházející ze současné generace modelu Civic. Přijde v přepočtu na 1,3 milionu korun bez daně a už nyní sbírá vítězství.


"Je ten dron z Ukrajiny? To určitě ne." Video ukazuje, jak Rusy rychle přešel smích
aktuálně.cz | 13:44:00
Pomalu letícímu dronu se nejdřív lidé, pravděpodobně pracovníci rafinerie, na videu smějí.


Vypadá jako SUV, ale není to SUV. Peugeot 408 je prý nový druh bez konkurence
aktuálně.cz | 13:20:00
Peugeot ukázal nový model 408, který pro něj má být velmi důležitý. Je to auto, co si půjčuje prvky z SUV a sedanů.


Přinese reforma výuky revoluci ve školství? Ptejte se odborníka na vzdělávání
aktuálně.cz | 12:29:54
Jan Zeman z EDUin bude ve čtvrtek od 11 hodin odpovídat na dotazy k chystaným změnám výuky na základních školách. Ptejte se ho již nyní.


Na většině území Česka kvůli suchu hrozí požáry. Severozápad zasáhnou horka
Denik.cz | 13:29:00
Na většině území České republiky kvůli suchu opět stouplo riziko vzniku požárů a na severozápadě Čech bude navíc do pátku opět tropických 30 stupňů. Déšť se v nejbližší době očekává jen v Jihočeském a Plzeňském kraji, kde se dnes odpoledne, večer a v noci lokálně vyskytnou silné bouřky. Na svém webu o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


V lese u Černošic se ztratilo roční dítě. Pátral po něm i vrtulník s termovizí
Denik.cz | 13:22:00
Na procházce v lese u Černošic se ztratilo 1,5leté dítě. Ve středu dopoledne po něm pátrali hasiči a policisté.


Jsme občané ČSFR, vysmívala se žena policistům s obsílkou. Video je hitem sítí
Denik.cz | 12:57:00
Policisté z Duchcova se jako „poštovní doručovatelé“ soudu snažili osobně doručit úřední obálku muži do Želének na Teplicku. Dotyčného adresáta se tam však před muži v uniformách zastala žena, která neuznává zákony a pravidla České republiky. Současný stát považuje za soukromou firmu a policii označila za najatou bezpečnostní agenturu. Muž, pro kterého byl dopis určený, s ní souhlasil a pozvánku k soudnímu přelíčení nepřevzal.


TIP DENÍKU: Pět důvodů, proč letos nesmíte chybět na Colours of Ostrava
Denik.cz | 12:42:00
Největší reklama pro Ostravu se vrací na scénu. 19. ročník multižánrového a nejen hudebního festivalu Colours of Ostrava rozpumpuje od 13. do 16. července nejen Dolní Vítkovice, ale celé město. A bude to jízda! Nevěříte? Deník vybral pět důvodů, proč na letošních „Coloursech“ zkrátka nesmíte chybět.


Recepční uvěřila podvodníkovi, z šatny hotelu zmizely hodinky za sta tisíce
Denik.cz | 12:32:00
/FOTOGALERIE/ Muž se vydával za manžela jedné z ubytovaných žen, aby se dostal do wellness centra v hotelu v Praze 4. Z šatny poté zmizely hodinky za několik set tisíc korun.


Fiala večer přednese projev k aktuální politické a ekonomické situaci
Denik.cz | 12:11:00
Premiér Petr Fiala (ODS) přednese ve středu od 20:00 projev k národu, který odvysílá Česká televize, televize Nova, Prima a Český rozhlas. Bude se týkat aktuální politické a ekonomické situace, sdělil ráno ČTK úřad vlády.


Místo pro život už zná vítěze. Praha sesadila z trůnu Zlínský kraj
Denik.cz | 04:01:00
Tři a o půl tisíce respondentů a 119 číselných sad rozhodlo. Nejlepším místem pro život se v roce 2022 stalo české hlavní město. Loňský vítěz, Zlínský kraj, letos skončil na čtvrtém místě.


Commission unveils new approach to trade agreements to promote green and just growth
Kurzy.cz | 13:52:30
The European Commission is today taking a major step in making EU trade greener, fairer and more sustainable. It has unveiled a new plan to enhance the contribution of EU trade agreements play in protecting the environment and labour rights worldwide.


Fialova vláda dnes poprvé začíná připouštět, že by mohla zvýšit daně. Padl by tak stěžejní předvolební slib
Kurzy.cz | 13:37:19
Fialova vláda nyní vůbec poprvé signalizuje, že bude zvyšovat daně. Připouští to opatrně a nepřímo, přes své odborné rádce. I tak jde o významný posun. Jde o doznání, že se jí nedaří nalézt rozpočtové úspory v dostatečném objemu.


Musíme reagovat rychle, válka narušila vývoj Evropy - Bek prezentoval v Domě evropských dějin v Bruselu priority českého předsednictví
Kurzy.cz | 12:48:00
Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek v pondělí 20. června prezentoval v Domě evropských dějin v Bruselu priority českého


Rhode Island je silný v biomedicíně nebo stavbě lodí, nejmenší stát USA nabízí šance i Čechům
Kurzy.cz | 12:41:33
Stát New RHODE ISLAND JE SILNÝ V BIOMEDICÍNĚ NEBO STAVBĚ LODÍ. NEJMENŠÍ STÁT USA NABÍZÍ ŠANCE I ČECHŮM Stát New York představuje co do exportních příležitostí vysoce konkurenční a náročné prostředí. Nabízí se proto možnost obrátit...


Obchodní signál pro BITCOIN (BTC/USD) na 22.–23. června 2022: nakupujte nad úrovní 20 000 USD (21 SMA)
Kurzy.cz | 12:38:25
Poté, co se cena bitcoinu (BTC/USD) dostala do zóny Murray 3/8 u úrovně 21 680, se včera během americké seance propadla zpět. Býci se drží a snaží se vyrovnat cenu nad psychologickou úrovní 20 000 USD.


12.h - zvýšená volatilita pokračuje, dnes se Evropa noří pro změnu do silných poklesů, BCPP se přidává pod taktovkou bank, euro slabší, ropa silně poklesla až k 110 USD, zlato nejisté
Kurzy.cz | 12:11:27
Evropské akciové trhy dnes pro změnu výrazněji oslabují. Celková volatilita se zvyšuje. Dnešní špatná nálada pramení z růstu obav z negativních dopadů vysokého růstu cen na obecný ekonomický vývoj.


Dopadly už trhy na dno? Podle investora Eda Yardeniho až bude inflace na vrcholu
Kurzy.cz | 12:08:00
Trhy jsou poslední dobou divoké a kolísají mezi zisky a ztrátami a americký akciový index S&P 500 je po brutálním výprodeji stále v medvědím trhu. Na otázku, zda trhy už dosáhly dna, veterán z Wall Street Ed Yardeni řekl, že si nemyslí, že „se z toho ...


O plzeňské drony a chytré technologie se zajímalo Ministerstvo pro místní rozvoj
Kurzy.cz | 12:03:57
Minulý čtvrtek 16. června 2022 zavítal do západočeské metropole náměstek ministra pro místní rozvoj Ondřej Profant, jenž se ve své funkci věnuje digitální transformaci Česka. I z toho důvodu se zajímal o chytré technologie, smart řešení nebo využití dr...


Futuristická stavba uprostřed borového háje slouží jako centrum kreativní tvorby - podívejte se co je možné
Kurzy.cz | 12:02:24
Futuristická stavba uprostřed borového háje slouží jako centrum kreativní tvorby Francouzské Město Aix-en-Provence na Azurovém pobřeží přiláká ročně tisíce turistů. Město nenavštěvují ale jen kvůli luxusním butikům a stylovým kavárnám typickými pro&hellip


Norská doprava bude zelenější
Kurzy.cz | 11:59:00
Snížení emisí, zvýšení efektivity, modernizace a snížení počtu nehod. To jsou nejčastěji skloňované pojmy v souvislosti


CNB WP 5/2022 – Nowcasting Macroeconomic Variables Using High-Frequency Fiscal Data
Kurzy.cz | 11:14:12
Róbert Ambriško Makroekonomická data jsou publikována s časovým zpožděním, což vytváří prostor pro krátkodobou prognózu („nowcasting“) makroekonomických proměnných pomocí fiskálních dat, a to z těchto důvodů: a) měsíční a denní fiskální data jsou...


V kulturní válce už dávno jsme. Putin si na gender čas udělal
Respekt | 11:30:13
V Česku v genderových otázkách uplatňují vliv aktéři s vazbami na mezinárodní sítě podporované RuskemInformace pro poutníky do Říma
Kurzy.cz | 10:16:00
Informace pro poutníky do Vatikánu - Český poutní dům Velehrad - Česká papežská kolej Nepomucenum - Vatikánská muzea


SÚKL eviduje jedno možné úmrtí na očkování proti covidu vektorovou vakcínou
Eurozpravy-domácí | 13:46:00
Pravděpodobnou souvislost s očkováním proti covidu-19 má podle ředitele sekce registrací Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Tomáše Boráně jedno úmrtí v Česku. Řekl to na dnešní tiskové konferenci SÚKL.


Zeman podepsal nové zákony, mimo jiné se zpřísní poskytování podpory uprchlíkům
Eurozpravy-domácí | 13:45:00
Ukrajinští uprchlíci s bezplatným ubytováním, stravou a základními hygienickými prostředky už nebudou pobírat pětitisícovou humanitární dávku. Od druhého měsíce bude podpora navíc svázána s trvalým pobýváním v Česku, což má zabránit takzvané dávkové turistice. Změny přinese novela zákona zvaného lex Ukrajina, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.


Zemědělci mohou do konce června žádat o mimořádné dotace
Eurozpravy-domácí | 12:08:00
Zemědělci mohou do konce června žádat o mimořádnou podporu určenou na podporu segmentů, které jsou nejvíce zasažené růstem cen energií a dalších vstupních nákladů. Z evropských peněz a státního rozpočtu dostanou 831 milionů korun. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo zemědělství.


Poslanec STAN Viktor Vojtko odmítl nabídku stát se ministrem školství
Eurozpravy-domácí | 11:38:00
Jeden z možných kandidátů na nového ministra školství, poslanec STAN Viktor Vojtko, dnes na twitteru uvedl, že nabídku vést ministerstvo školství nyní nemůže z osobních a rodinných důvodů přijmout. STAN chce nástupce Petra Gazdíka, který kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem v kauze Dozimetr odstoupí ke konci června, představit do konce tohoto týdne.


Vláda dnes bude jednat o pomoci domácnostem napojeným na teplárny
Eurozpravy-domácí | 10:59:00
Vláda dnes bude hovořit o tom, jaká varianta pomoci s vysokými cenami energií bude možná pro domácnosti napojené na teplárny a pro firmy. Před jednáním kabinetu to novinářům řekl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). Aktuálně probíraný takzvaný úsporný tarif se nebude vztahovat na chaty a chalupy, dobíjení elektromobilů, vytápění z tepláren ani firmy.


Projev předsedy vlády k národu - 22. června 2022 ve 20.00
Kurzy.cz | 08:40:00
Ve středu 22. června 2022 ve 20.00 pronese předseda vlády Petr Fiala projev k národu v souvislosti s aktuální politickou a ekonomickou situací, který budete moci sledovat na třech celoplošných televizích - České televizi, TV Nova a FTV Prima a na České...


Starosta: Od vpádu ruské armády do přístavu Mariupol zahynulo nejméně 22.000 lidí
Eurozpravy-zahraniční | 13:55:00
Od vpádu ruské armády do jihoukrajinského přístavu Mariupol zahynulo nejméně 22.000 lidí. Oznámil to dnes podle ruskojazyčného serveru BBC mariupolský starosta Vadym Bojčenko. Město, nyní pod ruskou okupací, má podle něj z 90 procent zničenou infrastrukturu, napsala agentura Unian.


Rusko tvrdí, že na omezení Kaliningradu odpoví prakticky
Eurozpravy-zahraniční | 12:33:00
Odpověď Ruska na litevské omezení přepravy zboží do kaliningradské enklávy nebude diplomatická, ale praktická. Uvedla to dnes podle agentury TASS mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. Kreml následně kroky Litvy označil za absolutně nepřijatelné a rovněž uvedl, že Moskva připravuje odvetná opatření.


Biden podle médií požádá Kongres, aby přechodně snížil daň z benzinu na nulu
Eurozpravy-zahraniční | 12:17:00
Americký prezident Joe Biden požádá Kongres, aby kvůli vysokým cenám u čerpacích stanic schválil snížení federální daně z pohonných hmot na nulu. S odkazem na představitele americké administrativy o tom dnes informují zahraniční tiskové agentury. Ve Spojených státech se budou na podzim konat volby do Kongresu i místních úřadů a lidé si na vysoký růst životních nákladů stěžují čím dál častěji.


Britská vláda představí nový zákon, má usnadnit deportace do Rwandy
Eurozpravy-zahraniční | 12:12:00
Britská vláda dnes v parlamentu představí návrh zákona, který jí umožní ignorovat rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ECHR), informovala agentura Reuters. Štrasburský soud minulý týden zablokoval plány na vyslání prvního deportačního letu s migranty do Rwandy. Nový zákon by měl nucené přemístění běženců usnadnit.


V květnu vzniklo v ČR 2590 firem, více než v dubnu
Eurozpravy-ekonomika | 13:18:00
V květnu vzniklo v ČR 2590 firem, o 336 více než v dubnu, kdy se počet nových společností jednorázově výrazně snížil. Zároveň zaniklo 1130 firem, o 140 více než v dubnu. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou provedla společnost CRIF.


Británie se kvůli odchodu z Evropské unie stává uzavřenější ekonomikou
Eurozpravy-ekonomika | 12:55:00
Británie se kvůli odchodu z Evropské unie stává uzavřenější ekonomikou, což bude mít škodlivé dlouhodobé dopady na produktivitu, ale i na mzdy. Průměrný britský zaměstnanec kvůli tomu do konce desetiletí zchudne o 470 liber (13.500 Kč) ročně. Vyplývá to ze studie institutu Resolution Foundation a docentky Londýnské ekonomické školy (LSE) Swati Dhingrové, která se v srpnu stane členkou měnového výboru britské centrální banky.


Lentilky ne! Jak být dobrou učitelkou a neuhnat si cukrovku?
Reflex | 13:00:00
Á, pravidelná každoroční hloubková inspekce z ministerstva školství v Abú Dhabi. To už známe. Najednou jako by všechny zaměstnance školy posedl amok. Vyvíjejí horečnou činnost, produkují stohy papírů, sbírají evidenci učení a výsledků... jak by jedna z mých kamarádek řekla: Po***li se v kině.


Vary hlásí nové centrum dění. Multifunkční KVIFF.TV Park najdete hned vedle hotelu Thermal
Reflex | 11:00:00
Novinkou letošního MFF Karlovy Vary je multifunkční prostor KVIFF.TV Park pro zhruba tisícovku návštěvníků. Nachází se přímo vedle hotelu Thermal a jeho podoba je budovou hotelu inspirována. Budou se zde konat besedy s tvůrci i divácké soutěže, prostor ale poslouží i jako odpočinková zóna s občerstvením. Autory této modulární stavby, která připomíná kolonádu, jsou architekti renomovaného studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers.


Výdaje na uprchlickou krizi byly ke konci května 7,2 miliard. Až 77 tisíc Ukrajinců si tu našlo práci
Tiscali-zprávy | 11:06:06
Stát, obce a kraje vydaly ke konci května na zvládání uprchlické krize v souvislosti s válkou na Ukrajině 7,2 miliardy korun.


Biden požádá Kongres, aby dočasně snížil daň z pohonných hmot na nulu. Cena ropy klesá
E15-ekonomika | 13:34:00
Americký prezident Joe Biden požádá Kongres, aby kvůli vysokým cenám u čerpacích stanic schválil snížení federální daně z pohonných hmot na nulu. S odkazem na představitele americké administrativy o tom informují zahraniční tiskové agentury. Ve Spojených státech se budou na podzim konat volby do Kongresu i místních úřadů a lidé si na vysoký růst životních nákladů stěžují čím dál častěji. Ceny ropy reagují významným poklesem.


V Praze proběhl první ročník konference o veřejném osvětlení Město a světlo
E15-ekonomika | 13:30:00
Na letní slunovrat 2022 proběhla v Praze konference Město a světlo o veřejném osvětlení a využití světla v architektuře. Její první ročník s podtitulem Moderní město mezi světlem a tmou pořádal Svaz podnikatelů ve stavebnictví (SPS) ve spolupráci s městskou společností Technologie hlavního města Prahy (THMP). 


Hypotéka 90 procent LTV: Kdo má šanci ji získat?
E15-ekonomika | 12:38:00
Ceny českých nemovitostí každým rokem rostou. Pokud přemýšlíte nad koupí domu či bytu a financovat ji hypotékou, musíte si připravit mnohem více peněz ze svých úspor. Od dubna se navíc banky rozhodly být přísnější a stanovit drsnější limity úvěrových ukazatelů. Jejich hranici určuje Česká národní banka.


Obchodování s kryptoměnami nezná přestávky. Sledujte aktuální kurz bitcoinu a spol.
E15-ekonomika | 12:30:00
Bitcoin i kurzy dalších kryptoměn jako ethereum, chainlink, polkadot, litecoin, monero či XRP charakterizují prudké výkyvy - volatilita. Podívejte se na přehled aktuálních cen jednotlivých digitálních mincí.


Bitcoin je jako ptakopysk, řekl investor. Složil tím kryptoměně poklonu
E15-ekonomika | 12:30:00
Ke kryptoměnám se váže řada silných názorů. Bitcoin je jako ptakopysk, prohlásil například již dříve partner společnosti Blockchain Capital Spencer Bogart. Zaškatulkování této kryptoměny je prý podobně obtížné jako klasifikace unikátního australského zvířete. Má bitcoin budoucnost jako prostředek platby, nebo digitální zlato a uchovatel hodnoty? Je jeho kurz podhodnocený, nebo naopak vysoce přestřelený? Jak bitcoin získat, kde jej držet a jak na něm vlastně vydělávat? Bitcoin je zkrátka svět sám pro sebe, ve kterém se nováčci nemusí zorientovat snadno. Na nastíněné otázky proto nabízí odpovědi článek níže.


Robert Malecký: A zase ty úniky odposlechů. Podezřelí jsou masírováni ještě před soudem
E15-ekonomika | 12:05:00
U politických kauz v Česku se poslední dobou stává, že zapáchají dvakrát. Za prvé svou podstatou, což je u korupce a zneužívání veřejných funkcí tak nějak pochopitelné. Horší zpráva je, že je doprovází i smrádek vedlejší daný způsobem, jakým se informace dostávají na veřejnost. A ten bychom si po všech těch letech unikajících odposlechů už snad mohli odpustit.


Biden požádá Kongres, aby dočasně snížil daň z pohonných hmot na nulu. Cena ropy klesá
E15-politika | 13:34:00
Americký prezident Joe Biden požádá Kongres, aby kvůli vysokým cenám u čerpacích stanic schválil snížení federální daně z pohonných hmot na nulu. S odkazem na představitele americké administrativy o tom informují zahraniční tiskové agentury. Ve Spojených státech se budou na podzim konat volby do Kongresu i místních úřadů a lidé si na vysoký růst životních nákladů stěžují čím dál častěji. Ceny ropy reagují významným poklesem.


V Praze proběhl první ročník konference o veřejném osvětlení Město a světlo
E15-politika | 13:30:00
Na letní slunovrat 2022 proběhla v Praze konference Město a světlo o veřejném osvětlení a využití světla v architektuře. Její první ročník s podtitulem Moderní město mezi světlem a tmou pořádal Svaz podnikatelů ve stavebnictví (SPS) ve spolupráci s městskou společností Technologie hlavního města Prahy (THMP). 


Hypotéka 90 procent LTV: Kdo má šanci ji získat?
E15-politika | 12:38:00
Ceny českých nemovitostí každým rokem rostou. Pokud přemýšlíte nad koupí domu či bytu a financovat ji hypotékou, musíte si připravit mnohem více peněz ze svých úspor. Od dubna se navíc banky rozhodly být přísnější a stanovit drsnější limity úvěrových ukazatelů. Jejich hranici určuje Česká národní banka.


Obchodování s kryptoměnami nezná přestávky. Sledujte aktuální kurz bitcoinu a spol.
E15-politika | 12:30:00
Bitcoin i kurzy dalších kryptoměn jako ethereum, chainlink, polkadot, litecoin, monero či XRP charakterizují prudké výkyvy - volatilita. Podívejte se na přehled aktuálních cen jednotlivých digitálních mincí.


Bitcoin je jako ptakopysk, řekl investor. Složil tím kryptoměně poklonu
E15-politika | 12:30:00
Ke kryptoměnám se váže řada silných názorů. Bitcoin je jako ptakopysk, prohlásil například již dříve partner společnosti Blockchain Capital Spencer Bogart. Zaškatulkování této kryptoměny je prý podobně obtížné jako klasifikace unikátního australského zvířete. Má bitcoin budoucnost jako prostředek platby, nebo digitální zlato a uchovatel hodnoty? Je jeho kurz podhodnocený, nebo naopak vysoce přestřelený? Jak bitcoin získat, kde jej držet a jak na něm vlastně vydělávat? Bitcoin je zkrátka svět sám pro sebe, ve kterém se nováčci nemusí zorientovat snadno. Na nastíněné otázky proto nabízí odpovědi článek níže.


Robert Malecký: A zase ty úniky odposlechů. Podezřelí jsou masírováni ještě před soudem
E15-politika | 12:05:00
U politických kauz v Česku se poslední dobou stává, že zapáchají dvakrát. Za prvé svou podstatou, což je u korupce a zneužívání veřejných funkcí tak nějak pochopitelné. Horší zpráva je, že je doprovází i smrádek vedlejší daný způsobem, jakým se informace dostávají na veřejnost. A ten bychom si po všech těch letech unikajících odposlechů už snad mohli odpustit.


Vysílací práva na fotbalovou ligu zkoumá antimonopolní úřad
lupa.cz | 14:06:37
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže prověřuje smlouvu Ligové fotbalové asociace s firmou Pragosport, která prodává vysílací práva na fotbalovou ligu televizním stanicím a internetovým portálům.


Česká televize spouští novou aplikaci iVysílání pro Android TV
lupa.cz | 13:26:34
iVysílání České televize je nyní dostupné i jako aplikace pro chytré televizory se systémem Android TV. Na aplikacích pro systémy dalších výrobců se pracuje a televize je uvede v průběhu roku.


Šéf ČT Dvořák dostane roční bonus 2,4 milionu. Rada neschválila snížení
idnes.cz | 15:52:00
Generální ředitel České televize Petr Dvořák dostane za loňský rok bonus ve výši 100 procent roční mzdy, tedy přibližně 2,4 milionu korun. Vyplývá to z pondělního jednání rady ČT, která neschválila návrh na přiznání bonusu sníženého na 92,5 procenta


Hlubuček je gangster, úspěšně sekáme chobotnici chapadla, uvedla Praha Sobě
idnes.cz | 15:43:00
O dění kolem kauzy Dozimetr ve středu promluvili zástupci sdružení Praha Sobě. Například TOP 09 tvrdí, že klub Prahy Sobě neudělal dost pro zabránění korupčního jednání v pražském dopravním podniku, jehož předsedou dozorčí rady je Adam Scheinherr. Ten kritiku odmítl, kvůli spolupráci s policií prý nemohl nic říct, protože by gang kolem Petra Hlubučka mohl začít zametat stopy.


Pokuta 250 tisíc korun za lež v teleshoppingu platí, rozhodl soud
idnes.cz | 15:25:00
Kyperská firma Telemedia Interactv, která zajišťuje teleshoppingové bloky pro různé televizní stanice, neuspěla ve sporu s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) kvůli čtvrtmilionové pokutě. Městský soud v Praze ve středu zamítl žalobu firmy a potvrdil, že sankce za klamání diváků byla uložena oprávněně.


Do vazby jde pátý obviněný z korupční kauzy Hlubuček, exnáměstek DPP Augustín
idnes.cz | 15:20:00
Soud ve středu poslal do vazby bývalého ekonomického náměstka a člena představenstva pražského dopravního podniku (DPP) Mateje Augustína. Novinářům to řekl státní zástupce Zdeněk Matula. Jde již o pátého z obviněných v korupční kauze dopravního podniku, jejímž hlavním aktérem je podle informací uniklých do médií z policejních spisů podnikatel Michal Redl.


Poslankyně Naiclerová marně žalovala večerník za slova o udávání
idnes.cz | 15:14:00
Poslankyně za PirSTAN a zastupitelka Prostějova Hana Naiclerová neuspěla se žalobou na Prostějovský večerník. Ten v jednom článku o ní použil slova „udavačka“, „udání“ nebo „napráskala“. Ve druhém pak zaznělo, že „spřádá konspirace“. Podle soudu nemohlo dojít k újmě žalobkyně.


V Česku chybí šest tisíc učitelů. Nárůst platů nepomohl, mladí kantoři odcházejí
idnes.cz | 15:00:00
Na českých školách chybí přes šest tisíc učitelů. Důvodů je více. Čeští učitelé stárnou. Jejich průměrný věk je 47 let a velká část kantorů je tak nedaleko před důchodem. Druhým významným problémem je, že čerstvě dostudovaní učitelé, kteří do škol přicházejí po studiu, často ve školství nevydrží a během prvních pěti let odcházejí. A problém s nedostatkem učitelů se pravděpodobně prohloubí.


Musíte otupět, jinak zešílíte. Ukrajinští hrobníci pohřbívají padlé nonstop
idnes.cz | 14:48:00
Pro mnoho Ukrajinců, kteří čelí ruské invazi, existuje alespoň malé zrnko naděje, že některé dny budou o něco lepší než jiné. Pro hrobníky, balzamovače a další lidi v pohřebnictví jsou ale bolest a žal součástí každého pracovního dne. Svůj úkol odvádějí, jak nejlépe dovedou, zatímco k nim z východu země bez ustání míří těla padlých krajanů. „Pokud si to pustíte k srdci, zešílíte,“ říkají.


Registr s majetkem politiků bude přístupný na žádost. Novelu podepsal Zeman
idnes.cz | 14:42:00
Veškerá majetková oznámení politiků budou přístupná od července v registru ministerstva spravedlnosti na základě individuální žádosti. Předpokládá to novela zákona o střetu zájmů předložená poslanci opozičního hnutí ANO, kterou ve středu podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad.


Řidič naboural do citybloků a prorazil vrata. Řekl, že se vyhýbal kočce
idnes.cz | 14:35:00
Řidič, který se vyhýbal kočce, boural ráno na okraji Křimic u Plzně. Narazil přitom do betonových bloků, které ho odrazily do protisměru. Mimo silnici pak prorazil vrata u rodinného domu.


Do vesnice u Prahy přijela ukrajinská rodina v rozstříleném autě
idnes.cz | 14:12:00
Strážníci z Chýně u Prahy v pondělí kontrolovali vozidlo, které vypadalo jako nepojízdný vrak. Šlo však o automobil rodiny z Ukrajiny, která s ním do Česka urazila několik tisíc kilometrů.


Vlna covidu může být v srpnu, počítejme s návratem restrikcí, říká Prymula
idnes.cz | 14:07:00
Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula upozornil, že další vlna koronaviru může přijít už srpnu. V posledních dnech čísla denních nakažených stoupla a dosáhla 700. Lidé by také podle něj měli počítat s tím, že budou opět zavedeny určité restrikce.


Zfetovaný narazil do auta, kde uhořel řidič. Jel jsem bezpečně, hájí se muž
idnes.cz | 14:05:00
Okresní soud v Chomutově začal projednávat tragickou nehodu, ke které došlo v prosinci 2020 u Klášterce nad Ohří. Mladý řidič luxusního auta pod vlivem drog nezvládl řízení a vjel do protisměru, kde narazil do jiného vozu. V něm zemřel dvaapadesátiletý řidič. V autě zůstal zaklíněný a uhořel.


Šoférovi bez řidičáku praskla za jízdy pneumatika, naboural čtyři auta
idnes.cz | 14:02:00
Vysokou škodu napáchal v Chebu devětatřicetiletý šofér bez řidičáku, kterému za jízdy praskla pneumatika. Neovladatelným vozem naboural do zaparkovaných aut.


Zlatá éra televize. V devadesátkách Ivan Rössler určoval, čemu se budeme smát
idnes.cz | 14:00:00
Písně s jeho texty zpívali například Karel Gott, Helena Vondráčková, skupiny Holki či Argema. Vede několik úspěšných uměleckých agentur, organizuje oblíbený beatový festival. Jméno Ivana Rösslera ale přichází obvykle na přetřes až tehdy, když se začne vzpomínat na divoká devadesátá léta české televizní zábavy. Na takzvanou zlatou éru Novy.


Bylo mi ctí vystupovat na poctě mému tatínkovi, napsala Charlotte Gottová
revue.idnes.cz | 14:14:00
Charlotte Gottová (16) vystoupila v neděli a v pondělí na koncertech Pocta Karlu Gottovi. Se zpěvačkou Darou Rolins (42) zazpívaly píseň Zvonky štěstí. Slavíkova dcera se nyní ozvala na sociálních sítích.


Bezplatné přidělování povolenek má skončit do 10 let. Za emise mají platit i komerční budovy, chtějí europoslanci
iHned.cz | 15:31:00
Evropský parlament dnes na druhý pokus schválil reformu systému emisních povolenek, na níž se nezvykle rozdělení zákonodárci neshodli na předchozí červnové schůzi. Podle odsouhlaseného návrhu má bezplatné přidělování povolenek postupně skončit v...


Průvan ve STAN. Hnutí by mohla restartovat hejtmanka Pecková i sněmovní nováčci
iHned.cz | 14:56:00
Je třeba vsadit na nové tváře. Kvůli kauze kolem pražských městských zakázek se má v červenci změnit vedení vládního hnutí STAN. Předseda Vít Rakušan volá po tom, aby se do čela dostala „čerstvá krev“. Hnutí teď hledá i mezi méně známými...


Rusnokem vedená ČNB ještě naposledy skokově zvyšuje úroky. Klíčová sazba se zvedne na sedm procent
iHned.cz | 14:17:00
Bankovní rada České národní banky, která v současném složení končí, ještě naposledy skokově zvýšila úrokové sazby a udělala tak práci za tým nového guvernéra Aleše Michla. Ten do funkce nastupuje na konci příštího týdne. Vyššími sazbami ČNB už rok...


Kdyby lidé věděli, co všechno jde vyřídit online, pak by jich tolik nestálo ve frontách na pas nebo občanku
iHned.cz | 14:05:00
Plzeň byla desítky let místem, kde se dařilo průmyslu a technologiím. Aktuálně ale tamní firmy zápasí s poměrně malým zájmem mladých lidí o techniku. „Školské prostředí je strnulé a příliš nefunguje propojení s byznysem. A přitom technologické...


Přístup k novým lékům na vzácná onemocnění je potřeba zrychlit a sjednotit napříč Evropou, shodli se odborníci
iHned.cz | 13:31:00
Léky na vzácná onemocnění, jako jsou například hemofilie, svalová dystrofie nebo nemoc motýlích křídel, potřebuje sice menší počet pacientů, jejich cena je ovšem daleko vyšší, než je tomu u běžných léčiv. Například léčba jednoho pacienta pomocí...


Může být luxusní kabelka přehradou proti inflační povodni?
iHned.cz | 13:22:00
Válka na Ukrajině, pádící inflace, polozavřená Čína, narušené dodavatelské řetězce, propad technologických akcií, kolaps bitcoinu a dalších kryptoměn… Když se člověk rozhlédne kolem a zauvažuje, kde nejlépe zhodnotí svoje úspory, nakonec...


Toyota Supra od Alpiny: Hřích, nebo dobrý nápad?
Auto.cz | 14:50:00
Seznamte se, toto je Alpina Coupe-S. Aneb Toyota Supra ve stylu známého úpravce BMW.


Je to oficiální, první elektrické ferrari dorazí v roce 2025
Auto-iDNES.cz | 15:30:00
Elektrické a hybridní modely by se měly do roku 2030 ve společnosti Ferrari na celkovém prodeji aut podílet z 80 procent. Italská automobilka uvedla, že do roku 2026 plánuje investovat 4,4 miliardy eur (108,9 miliardy Kč) převážně do vývoje nových produktů. Italský výrobce luxusních sportovních vozů investorům představil svůj nový strategický plán.


Obrazem: Čím vším prošel Karel Řehka, nově povýšený náčelník generálního štábu
aktuálně.cz | 15:36:55
Řehka má za sebou více než dvacetiletou kariéru v české armádě. Od července se ujme nejvyšší armádní funkce – náčelníka generálního štábu.


ČNB před nástupem Michla zvýšila sazbu na sedm procent. Je teď nejvyšší od roku 1999
aktuálně.cz | 14:50:26
Jde o sedmé nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě.


Zdravotníci prověřili úmrtí po očkování proti covidu, možnou souvislost má jedno
aktuálně.cz | 14:08:30
Úmrtí způsobila trombóza a snížení počtu krevních destiček po podání vektorové vakcíny. Ty už se nepoužívají.


Nejvyšší od roku 1999. Bankovní rada ČNB znovu zvýšila úrokovou sazbu
Denik.cz | 15:14:00
Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu na sedm procent. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem je vývoj inflace a rostoucí inflační očekávaní. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Dnes šlo o sedmé nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou.


Hrůza v bratislavské nemocnici. Pacientovi omylem vyoperovali zdravé oko
Denik.cz | 15:02:00
Slovenskem otřásá skandál. V bratislavské nemocnici Ružinov při zákroku lékařka omylem pacientovi vyoperovala zdravé oko místo nemocného. V konečném důsledku muž přišel o obě oči a tím pádem o zrak. Podle vyjádření nemocnice už daná lékařka s pacienty nepracuje.


Uprchlíci ujeli v prostříleném autě čtyři tisíce kilometrů. Dorazili až do Chýně
Denik.cz | 14:21:00
Válečný uprchlík z Ukrajiny jel s rodinou v prostříleném autě 4000 kilometrů. Jeho jízda z Doněcké oblasti do Česka skončila v obci Chýně na Praze-západ.


Bude Kaliningrad dalším ohniskem války? Kreml vyhrožuje, spor může ohrozit EU
Denik.cz | 14:15:00
Napětí kolem Kaliningradu roste poté, co Litva zakázala průjezd sankcionovaného zboží přes své území do ruské exklávy. Moskva sice zuří, litevští představitelé však tvrdí, že pouze dodržují usnesení Evropské unie, v čemž je evropský blok podporuje. Tento spor ale může ještě více vyhrotit vztahy mezi Ruskem a EU. Stanice CNN publikovala analýzu, v níž se zabývá otázkou, zda by se toto strategicky významné území na pobřeží Baltského moře mohlo stát dalším ohniskem války. 


Powell (Fed) potvrdil Kongresu, že chce a umí zkrotit rozjetou inflaci
Kurzy.cz | 15:50:05
Šéf amerického Fedu Jerome Powell dnes v Kongresu zopakoval, že centrální banka je silně odhodlána zasáhnout proti příliš vysoké inflaci a že pro splnění tohoto cíle má také dostatečné respektive adekvátní nástroje.


Obchodníci čekali, že ČNB „do toho bouchne“ ještě více. ČNB letos může být inflací donucena zvýšit svůj základní úrok k úrovni osmi procent
Kurzy.cz | 15:23:08
Česká národní banka dnes vrací „devadesátky“. Základní úrokovou sazbu totiž její bankovní rada, naposledy pod vedením Jiřího Rusnoka, rozhodla navýšit na úroveň rovných sedmi procent. Na této hodnotě byla naposledy na jaře roku 1999.


Ušetřeno.cz: Ruské vydírání plynem zdražuje i elektřinu, spotřebitelé si připlatí
Kurzy.cz | 15:08:39
Rusko omezuje plyn do Evropy. Zdražuje proto nejen plyn, ale i elektřina. Spotřebitelé si proto připlatí další desítky procent. Omezení dodávek plynu z Ruska do Německa ze 167 milionů krychlových metrů na maximálních 100 milionů denně, ale také...


Německo nebude souhlasit s unijním zákazem prodeje nových aut se spalovacími motory od r. 2035
Kurzy.cz | 15:04:56
Podle agenturních zpráv německá vláda prostřednictvním ministra financí Christiana Lindnera oznámila, že nebude souhlasit s návrhem EU na zákaz prodeje aut se spalovacími motory od roku 2035.


Bankovní rada ČNB na dnešním měnově-politickém zasedání zvýšila repo sazbu o jeden a čtvrt procentního bodu
Kurzy.cz | 14:52:36
Bankovní rada ČNB na dnešním měnově-politickém zasedání zvýšila repo sazbu o jeden a čtvrt procentního bodu, na úroveň 7,00 %, což je nejvyšší úroveň od května 1999. Finanční trh očekával zvýšení úroků o jeden procentní bod anebo právě o jeden a čtvrt&hel


Typický ajťák je skoro čtyřicetiletý společenský introvert, za běžné výdaje domácnosti utratí čtvrtinu příjmu
Kurzy.cz | 14:51:34
Navzdory obvyklým představám nejsou dnešní IT specialisté geekové, jak je známe z televizních seriálů. Ukázal to online průzkum společnosti Integra EMEA, která oslovila 2703 vývojářů. „Co ze zavedených klišé platí, je skutečnost, že v oboru převažují muž


Kryptokapitulace v širším kontextu
Kurzy.cz | 14:50:37
KAPITULACE : 30% propad cen kryptoměn z minulého týdne může být katarzí. Byla to „dokonalá bouře“ - zaprvé zvýšené korelace s prudkými výprodeji akcií a VIXu, zadruhé rány, které se způsobily samy, když se Celsius zastavil po kolapsu TerraUSD a Luny, a&he


Úrokové sazby ČNB jdou nahoru o 125 bazických bodů (Komentář)
Kurzy.cz | 14:50:28
Česká národní banka dnes opět
výrazně zvýšila úrokové sazby. Základní repo sazbu zvedla
z 5,75 procenta na 7 procent. To je o něco méně než očekával
finanční trh, který ve svých cenách zahrnoval růst úrokových sazeb na dnešním
zasedání o 1,5 procentníh...


ČNB zvýšila sazby o 125 bazických bodů, pravděpodobně naposledy
Kurzy.cz | 14:46:28
ČNB se odhodlala k dalšímu výraznému utažení měnové politiky a zvýšila základní sazbu z 5,75 % na 7 %. Vzhledem k obměně rady - v platnosti od začátku července - ale očekáváme po zbytek letošního roku stabilitu sazeb.


ČNB zvyšuje hlavní úrokovou sazbu na 7 %, nejvýše od roku 1999 - FLASH
Kurzy.cz | 14:35:32
Česká národní banka (ČNB) dnes zvýšila hlavní úrokovou sazbu o 125 bazických bodů na sedm procent, nejvýše od roku 1999. Centrální bankéři v čele s odcházejícím guvernérem Jiřím Rusnokem tak učinili další krok ve snaze zkrotit rozběhnutou inflaci, kter...


Biden chce požádat Kongres o dočasné zrušení federální daně z PHM na nulu
Kurzy.cz | 14:32:52
Americký prezident Joe Biden se podle tisku chystá kvůli vysokým cenám PHM požádat americký Kongres o dočasné zrušení federální daně z nich na nulu. Zrušení daně, která aktuálně činí 18,4 centu na galon, by mělo být na 3 měsíce.


ČNB zvedla základní úrokovou sazbu o 125bps na rovných 7%
Kurzy.cz | 14:30:15
Česká národní banka dnes na svém zasedání zvedla úrokovou sazbu o 125bps na 7,00 %.


ČNB zvyšuje úrokové sazby - repo sazbu o 1,25 procentního bodu na 7,00 %, zvedají se i ostatní sazby
Kurzy.cz | 14:30:00
Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 1,25 procentního bodu na 7,00 %. Současně rozhodla o zvýšení diskontní sazby ve stejném rozsahu na 6,00 % a lombardní sazby na 8,00 %.


Kurzovní lístek ČNB na středu 22.06.2022
Kurzy.cz | 14:28:18
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 21.6.Změna22.6. Americký dolar USD 1 23.3960 +0.37%23.4840...


Budovy21: Úsporný tarif pomůže jen krátkodobě. Problémem je vysoká spotřeba energie.
Kurzy.cz | 14:18:33
Vláda dnes projednává podobu tzv. úsporného tarifu, který má domácnostem a firmám pomoct s vysokými cenami energie. Zároveň obdrží od ministerstva průmyslu a obchodu výroční zprávu o plnění cílů úspor energie v období 2014–2020, které vyplývají z...


Slovensko podpoří nájemní bydlení, čeká se boom stavebních zakázek
Kurzy.cz | 13:48:36
SLOVENSKO PODPOŘÍ NÁJEMNÍ BYDLENÍ. ČEKÁ SE BOOM STAVEBNÍCH ZAKÁZEK Po více než dvou a půl letech příprav byl na Slovensku schválen zákon o státní podpoře nájemního bydlení. Vytváří prostor na výstavbu státem podporovaného...


Úsporný tarif pomůže jen krátkodobě. Problémem je vysoká spotřeba energie.
Kurzy.cz | 13:46:48
Vláda dnes projednává podobu tzv. úsporného tarifu, který má domácnostem a firmám pomoct s vysokými cenami energie. Zároveň obdrží od ministerstva průmyslu a obchodu výroční zprávu o plnění cílů úspor energie v období 2014–2020, které vyplývají z evropské


Kiwi získalo 2,5miliardovou investici a soudit už se nemusí. Do černých čísel se však nevrátí ještě roky
Euro | 14:05:44
Vyhledávač letenek Kiwi.com získal od zatím neznámého investora částku 100 milionů eur výměnou za konvertibilní dluhopis. Brněnská firma se stále vzpamatovává z pandemie, svoji miliardovou ztrátu dokázala loni snížit na 304 milionů korun. V zisku se ale pravděpodobně neoctne do roku 2025. Společnost postavila svůj byznys na spojování letů od různých dopravců, kteří spolu ne vždy spolupracují, a proto mají k její činnosti výhrady. Ty v případě Ryanairu přerostly v soudní spor.


Manželství je svazek dvou lidí. Argumenty proti zrovnoprávnění stejnopohlavních párů jsou překonané
Hospodářské noviny | 16:29:00
Manželství je trvalý svazek dvou lidí. Tak by mohlo znít ustanovení občanského zákoníku, které by umožnilo uzavřít sňatek stejnopohlavním párům a jehož novelu představili před měsícem zástupci vládních uskupení STAN, TOP 09, Pirátů, ODS a opozičního...


Rusku hrozí, že nebude schopno splácet své dluhy. Stalo by se tak poprvé od bolševické revoluce
Hospodářské noviny | 16:18:00
Ruský prezident Vladimir Putin ve středu podle agentury Interfax podepsal dekret, kterým se stanoví dočasné postupy ohledně obsluhy zahraničního dluhu. Učinil tak v čase, kdy zemi vystavené západním sankcím za její vojenskou invazi na Ukrajinu...


Bezplatné přidělování povolenek má skončit do 10 let. Za emise mají platit i komerční budovy, chtějí europoslanci
Hospodářské noviny | 15:31:00
Evropský parlament dnes na druhý pokus schválil reformu systému emisních povolenek, na níž se nezvykle rozdělení zákonodárci neshodli na předchozí červnové schůzi. Podle odsouhlaseného návrhu má bezplatné přidělování povolenek postupně skončit v...


Průvan ve STAN. Hnutí by mohla restartovat hejtmanka Pecková i sněmovní nováčci
Hospodářské noviny | 14:56:00
Je třeba vsadit na nové tváře. Kvůli kauze kolem pražských městských zakázek se má v červenci změnit vedení vládního hnutí STAN. Předseda Vít Rakušan volá po tom, aby se do čela dostala „čerstvá krev“. Hnutí teď hledá i mezi méně známými...


Rusnokem vedená ČNB ještě naposledy skokově zvyšuje úroky. Klíčová sazba se zvedne na sedm procent
Hospodářské noviny | 14:17:00
Bankovní rada České národní banky, která v současném složení končí, ještě naposledy skokově zvýšila úrokové sazby a udělala tak práci za tým nového guvernéra Aleše Michla. Ten do funkce nastupuje na konci příštího týdne. Zvýšení úroků, kterými ČNB...


Kdyby lidé věděli, co všechno jde vyřídit online, pak by jich tolik nestálo ve frontách na pas nebo občanku
Hospodářské noviny | 14:05:00
Plzeň byla desítky let místem, kde se dařilo průmyslu a technologiím. Aktuálně ale tamní firmy zápasí s poměrně malým zájmem mladých lidí o techniku. „Školské prostředí je strnulé a příliš nefunguje propojení s byznysem. A přitom technologické...


Přístup k novým lékům na vzácná onemocnění je potřeba zrychlit a sjednotit napříč Evropou, shodli se odborníci
Hospodářské noviny | 13:31:00
Léky na vzácná onemocnění, jako jsou například hemofilie, svalová dystrofie nebo nemoc motýlích křídel, potřebuje sice menší počet pacientů, jejich cena je ovšem daleko vyšší, než je tomu u běžných léčiv. Například léčba jednoho pacienta pomocí...


Může být luxusní kabelka přehradou proti inflační povodni?
Hospodářské noviny | 13:22:00
Válka na Ukrajině, pádící inflace, polozavřená Čína, narušené dodavatelské řetězce, propad technologických akcií, kolaps bitcoinu a dalších kryptoměn… Když se člověk rozhlédne kolem a zauvažuje, kde nejlépe zhodnotí svoje úspory, nakonec...


Válka jako cesta do hlav Ukrajinců. Vraždění hájí sovětský „programátor“ lidí
Hospodářské noviny | 13:21:00
Kremlem vágně zdůvodněné cíle „zvláštní vojenské operace“ na Ukrajině nacházejí berličku v okrajové sovětské myšlenkové škole, která věří na přeprogramovávání lidí. Násilnou denacifikaci Ukrajiny formou vraždění i převýchovy totiž v...


Málo známá, ale velmi žádaná. Česká Ataccama získává 3,6 miliardy korun od Bain Capital
Hospodářské noviny | 13:00:00
Jen pár dní poté, co Rohlík přilákal obří investici, míří miliardy korun i do další mladé technologické firmy z Karlína. Zatímco online supermarket patří mezi dobře známá jména českého byznysu, Ataccama dosud byla poměrně skrytá. Co dělá? Vyvíjí...


Plyn na příděl. Podniky se v Německu dovolají kompenzací, Česko tato debata teprve čeká
Hospodářské noviny | 11:54:00
Od propuknutí války na Ukrajině mluví experti v Německu o zastavení dodávek ruského plynu do země a o tom, co to znamená pro ekonomiku. Dodávky z Ruska pokrývají pouze 35 procent německé spotřeby plynu, zatímco loni to byla více než polovina. Němci...


Kolik bude příspěvek na drahé energie? Vláda pracuje se čtyřmi variantami
Hospodářské noviny | 11:48:00
Extrémně drahé energie tvrdě dopadají na většinu společnosti. A experti se shodují, že na podzim bude ještě hůř. Vláda proto ve středu projedná návrh na úsporný tarif. V rámci něj by měla na nadcházející topnou sezonu dostat několik tisíc korun...


Zbavovat se teď hotovosti je boj v minulé bitvě
Hospodářské noviny | 11:42:00
Aktuálním ekonomickým tématem je takřka povinnost zbavit se peněz a do něčeho je investovat. Vždyť jinak je přece znehodnotí dvouciferná inflace. Očekávání dalšího prudkého zdražování jsou nebývale vysoká a každým dnem se v našich hlavách zakořeňují...


Chtěli jsme ukázat, že se z Česka dají dělat světové věci, říká šéf miliardové firmy Ataccama
Hospodářské noviny | 11:32:00
Za čtrnáct let nenápadně vyrostla na firmu s 500 zaměstnanci a téměř miliardou tržeb, to celé bez jediné externí investice a bez mediální pozornosti. Oboje se ovšem nyní mění. Karlínská softwarová společnost Ataccama v prvním investičním kole, tzv....


Státní administrativa je jako pes, který nutně potřebuje drbání
Hospodářské noviny | 11:22:00
Česká státní administrativa je v řadě ohledů zastaralá. Zdaleka nejde jen o nízkou míru digitalizace, jde namnoze o zaostalé procesy a přístupy. Dlouhodobě to dokladují i mezinárodní srovnání a audity. Již dvě dekády potřebuje naše státní správa...


Skupina ČEZ se soudila s německou Kofler Energies o více než sto milionů. Spor skončil letos smírem
Hospodářské noviny | 10:51:00
Další investice polostátní energetické Skupiny ČEZ se dostala před soud. Německá firma ČEZ ESCO II – součást Skupiny ČEZ – se soudila s německou Kofler Energies, od níž před čtyřmi lety koupila firmu Kofler Energies Ingenieurgesellschaft...


V kryptosvětě se už ukradly mince za miliardy dolarů. Zabránit tomu může i audit od českých Ackee Blockchain
Hospodářské noviny | 09:00:00
Svět blockchainu sice na jedné straně dává uživatelům svobodu a částečnou anonymitu, té se ale těší i zloději a podvodníci. Pokud už uživatelé své peníze někam posílají, měli by si ověřit nejen to, že se jedná o seriózní projekt, ale také že je...


„Byli tam vlastenci i zrádci,“ říká dokumentarista o protektorátní organizaci, která měla změnit mládež k nepoznání
ČT24 | 15:01:42
V nacistickém Německu zřídili Hitlerjugend, Slovenský štát měl Hlinkovu mládež, v protektorátu vzniklo Kuratorium pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě. Do povinné služby, stavěné na nacionálně-socialistických idejích, se zapojilo na půl milionu lidí. Přesto současná veřejnost o této organizaci nemá příliš povědomí. „Kdo by se tím chtěl chlubit,“ poznamenal v Interview ČT24 autor dokumentu Kuratorium Ondřej Veverka. Ve svém snímku nashromáždil množství archivních materiálů a především zachytil výpovědi posledních pamětníků. Dokument Kuratorium je dostupný v iVysílání.


Prezident povýšil budoucího náčelníka generálního štábu Řehku na generálmajora
ČT24 | 11:53:02
Prezident Miloš Zeman povýšil budoucího náčelníka generálního štábu Karla Řehku na generálmajora. Hodnost pro něj navrhla vláda. Dosud byl Řehka brigádním generálem. Do funkce ho prezident jmenoval minulou středu, od července tak v čele české armády vystřídá Aleše Opatu.


Soud poslal do vazby bývalého náměstka dopravního podniku Augustína
ČT24 | 14:47:00
Soud poslal do vazby bývalého ekonomického náměstka a člena představenstva pražského dopravního podniku (DPP) Mateje Augustína. Informoval o tom státní zástupce Zdeněk Matula. Jde již o pátého z obviněných v kauze korupce v DPP, jejímž hlavním aktérem je podle informací uniklých do médií z policejních spisů Michal Redl. Augustína podle serveru Seznam Zprávy dosadila Redlova zločinecká skupina do vedení této městské společnosti, aby tam manipuloval se zakázkami a zajišťoval úplatky.


Meteorologové varují před silnými bouřkami na jihozápadě Čech. Kvůli suchu hrozí na celém území požáry
ČT24 | 14:36:07
V Jihočeském a Plzeňském kraji se podle meteorologů ve středu odpoledne, večer a v noci lokálně vyskytnou silné bouřky. Na většině území České republiky kvůli suchu opět stouplo riziko vzniku požárů a na severozápadě Čech bude navíc do pátku opět tropických 30 stupňů.


ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu o 1,25 bodu na sedm procent
ČT24 | 14:34:18
Rada ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu na sedm procent. Důvodem je vývoj inflace a rostoucí inflační očekávaní. Pro rozhodnutí opět hlasovalo pět ze sedmi členů rady. Dva hlasovali pro ponechání sazeb beze změny. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Zároveň šlo o sedmé nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Odcházející guvernér ČNB Jiří Rusnok bude hostem středečního Interview ČT24 od 18:28.


Vláda schválila národní sankční zákon, ten může lidem na seznamu zakázat vstup do Česka
ČT24 | 09:04:48
Česko může mít vlastní normy, které reagují na vpád Ruska na Ukrajinu a vytvoří podmínky pro přijímání vnitrostátních sankcí proti subjektům, které se dopustily závažného protiprávního jednání a nebyly dosud zařazeny na sankční seznam Evropské unie. Vláda schválila i ústavní novelu upravující podmíky pro vysílání vojáků do zahraniční a přejezdy cizích vojáků přes české území. Fialův kabinet také zvýšil limit pro registraci k dani z přidané hodnoty (DPH) a paušální dani od příštího roku z jednoho na dva miliony korun. Vláda ve středu také probírala zákon, který by měl zavést slibovaný úsporný tarif na energie.


Pražská chobotnice: víme hodně o kontaktech, ale málo o zločinech
Respekt | 14:16:39
Kde se po týdnu ocitl případ Petra Hlubučka, Michala Redla a dalšíchČesko má sedmý případ opičích neštovic
Eurozpravy-domácí | 16:55:00
Pražští hygienici potvrdili sedmý případ opičích neštovic v ČR. Hygienická stanice hlavního města o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Hygienici zahájili epidemiologické šetření, aby zjistili kontakty nakaženého, první případy opičích neštovic se mimo země jejich běžného výskytu začaly objevovat v polovině května, ČR první zaznamenala 24. května a celkem šest do 1. června.


Český rozhlas se nebude omlouvat Kanceláři prezidenta za články týkající se Zemana
Eurozpravy-domácí | 16:47:00
Český rozhlas se nebude omlouvat Kanceláři prezidenta republiky ani čtenářům webu iROZHLAS.cz za tři články týkající se prezidenta Miloše Zemana a jeho kanceláře, není k tomu důvod. Uvedl to dnes generální ředitel ČRo René Zavoral. K omluvě jej v otevřeném dopise na začátku května vyzval kancléř Vratislav Mynář. Vyjádření prezidentské kanceláře ČTK zjišťuje.


Budoucí náčelník generálního štábu Řehka byl jmenován generálmajorem
Eurozpravy-domácí | 16:27:00
Brigádní generál Karel Řehka, který od července povede generální štáb armády, se stal generálmajorem. Končícího šéfa Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) dnes povýšil prezident Miloš Zeman. Učinil tak na návrh vlády kvůli Řehkově nové funkci.


Česko možná bude moci uvalovat národní sankce
Eurozpravy-domácí | 14:24:00
Česko možná bude moci uvalovat národní sankce na jednotlivce i subjekty dopouštějící se závažného protiprávního jednání v mezinárodním kontextu, které nebyly dosud zařazeny na sankční seznam Evropské unie. Vláda na dnešním zasedání podle informací ČTK schválila nový sankční zákon, který předložilo ministerstvo zahraničí. Návrh nyní poputuje do Parlamentu. Dotčeným bude stát moci například zabránit ve vstupu nebo v pobytu na svém území.


Negativní názor na Rusko má podle průzkumu v 18 prozápadních zemích 85 procent lidí
Eurozpravy-zahraniční | 16:13:00
Negativní názor na Rusko má podle nového průzkumu v 18 prozápadních zemích v průměru 85 procent lidí. Jen méně než deset procent respondentů vidí největší stát světa pozitivně. Na historické minimum za posledních 20 let se mezi lidmi propadla také důvěra v ruského prezidenta Vladimíra Putina.


Evropský parlament dnes na druhý pokus schválil reformu systému emisních povolenek
Eurozpravy-zahraniční | 15:42:00
Evropský parlament dnes na druhý pokus schválil reformu systému emisních povolenek, na níž se nezvykle rozdělení zákonodárci neshodli na předchozí červnové schůzi. Podle odsouhlaseného návrhu má bezplatné přidělování povolenek postupně skončit v letech 2027 až 2032.


Lídři EU budou na nadcházející vrcholné schůzce v Bruselu schvalovat kandidaturu Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 15:24:00
Prezidenty a premiéry sedmadvaceti zemí Evropské unie čeká na nadcházející vrcholné schůzce v Bruselu klíčové rozhodnutí, zda udělit Ukrajině postavení kandidáta na členství v evropském bloku. Tématem však budou také další dopady, které má pokračující ruská invaze na Ukrajinu.


IEA: Evropa se musí okamžitě připravit na úplné přerušení dodávek ruského plynu v zimě
Eurozpravy-zahraniční | 14:47:00
Výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol vyzval Evropu, aby se okamžitě připravila na úplné přerušení dodávek ruského plynu během této zimy. Evropské vlády by podle něj měly přijmout opatření ke snížení poptávky a ponechat v provozu stárnoucí jaderné elektrárny, uvedl Birol v rozhovoru s listem Financial Times.


Rusové mučili a zabili ukrajinského novináře, ukázalo vyšetřování
Eurozpravy-zahraniční | 14:12:00
Mezinárodní organizace Reportéři bez hranic (RSF) bránící novináře dnes zveřejnila výsledek svého vyšetřování na Ukrajině, které podle ní dokazuje, že ukrajinského reportéra Makse Levina zabili a pravděpodobně před tím mučili ruští vojáci. Stalo se tak ještě v březnu v okolí Kyjeva.


ČNB výrazně zvýšila základní úrokovou sazbu
Eurozpravy-ekonomika | 16:37:00
Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu na sedm procent. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem je vývoj inflace a rostoucí inflační očekávaní. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Dnes šlo o sedmé nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou.


Přehlídka studentské tvorby FestMichael opět oživuje kulturní život metropole
Eurozpravy-kultura | 16:08:00
Důležitá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující generace. I letos se uskuteční tradiční přehlídka tvorby studentů školy Michael – Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby, s.r.o. FestMichael již potřinácté obohatí nabídku kulturních akcí metropole a originálním způsobem oživí její veřejný prostor. Tematika letošní přehlídky je vymezena pojmem (Ne)bezpečí - ve smyslu reflexe existence na světě, jenž se prudce změnil, a to nejen v důsledku covidové epidemie, ale také reality týkající se nás všech - války na Ukrajině. Inspirací se mohly stát rovněž alarmy ekologické, ekonomické či genderové, stejně jako limity online komunikace a virtuálního „žití“ vůbec.


Literární dokument Sestry vypráví o povolání ke službě lidem a Bohu
Reflex | 16:00:00
Třiadevadesátiletá Monika, o dvě generace mladší Vincenta a čtyři další řádové sestry vydávají v knize Kamily Hladké svědectví o svých životních drahách. Motivace jsou různé, smysl stejný.


Rusnokovo razantní odcházení. ČNB zvýšila úroky na nejvyšší úroveň za posledních 23 let
Reflex | 15:00:00
Končící guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok se se svým působením v čele banky a její bankovní rady rozloučil mimořádně silným krokem, který nepotěší dlužníky ani lidi splácející hypotéky. Sedmičlenná bankovní rada, kterou dnes naposledy řídil, zvýšila základní úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu na 7 procent. Takto vysoké úroky byly v České republice naposledy v dubnu 1999. Centrální bankéři svým krokem reagují na extrémně vysokou inflaci v zemi, kterou se stále nedaří zkrotit a která likviduje lidem úspory, ale sráží i reálnou kupní sílu výdělků.


Vít Rakušan zatvrzele opakuje, že o žádných pletichách STAN nic neví. Tomu ale věří jen on sám
Reflex | 15:00:00
Vládní hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se zaklíná tím, že nastolilo novou (údajně lepší) kulturu v české politice. Jeho předseda Vít Rakušan, za přispění dalších vládních stran i premiéra Petra Fialy, pak neustále opakuje, že o ničem podezřelém v hnutí nevěděl, i když série skandálů, které se týkají jeho seskupení, hovoří o něčem jiném. Pokud je toto nová politická kultura, která je veřejnosti představována a vnucována, tak jsme na tom dost špatně.


Festival Colours of Ostrava láká na The Killers, Twenty One Pilots, Martina Garrixe, LP nebo Franz Ferdinand
Reflex | 14:00:00
Festival Colours of Ostrava se po dvouleté vynucené koronavirové pauze vrací - naživo, naplno, s prvotřídním programem světových hvězd, bez omezení, ve velikosti i atmosféře, jak jsme byli zvyklí před pandemií.


Evropa se musí připravit na úplné přerušení dodávek ruského plynu, varuje šéf IEA
Tiscali-zprávy | 15:34:07
Výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol vyzval Evropu, aby se okamžitě připravila na úplné přerušení dodávek ruského plynu během této zimy.


Česko možná bude moci uvalovat národní sankce, vláda schválila nový sankční zákon
Tiscali-zprávy | 15:02:02
Česko možná bude moci uvalovat národní sankce na jednotlivce i subjekty dopouštějící se závažného protiprávního jednání v mezinárodním kontextu, které nebyly dosud zařazeny na sankční seznam Evropské unie.


Z pokojské poslankyní: Národní shromáždění není jen pro bohaté
Tiscali-zprávy | 14:25:24
Už Vladimír Iljič Lenin říkával, že každá kuchařka musí umět řídit stát. Jak to dopadlo, dobře víme. Ve francouzských nedělních volbách to do Národního shromáždění nedotáhla kuchařka, ale pokojská se vzděláním na úrovni žáka základní školy. Žena, která do Francie přišla z Pobřeží slonoviny, chce být „hlasem bezhlasých“.


ČNB zvýšila úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu. Je nejvyšší od roku 1999
E15-ekonomika | 14:48:00
Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu na sedm procent. Důvodem je vývoj inflace a rostoucí inflační očekávaní. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Dnes šlo o sedmé nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou.


ONLINE: Petr Fiala přednese projev k národu. Sledujte přenos
E15-ekonomika | 14:37:00
Český premiér Petr Fiala dnes, ve středu 22. května ve 20:00 přednese projev k národu. Hovořit v něm bude o aktuální politické a ekonomické situaci. Projev můžete sledovat i u nás na webu E15.


ČNB zvýšila úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu. Je nejvyšší od roku 1999
E15-politika | 14:48:00
Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu na sedm procent. Důvodem je vývoj inflace a rostoucí inflační očekávaní. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Dnes šlo o sedmé nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou.


ONLINE: Petr Fiala přednese projev k národu. Sledujte přenos
E15-politika | 14:37:00
Český premiér Petr Fiala dnes, ve středu 22. května ve 20:00 přednese projev k národu. Hovořit v něm bude o aktuální politické a ekonomické situaci. Projev můžete sledovat i u nás na webu E15.


Katastrofální záplavy v Bangladéši
Slunečno.cz | 16:44:00
Odkaz na video Nejméně 116 lidí zemřelo a miliony domů byly zaplaveny poté, co dny monzunových lijáků způsobily katastrofální záplavy v Bangladéši a severovýchodní Indii, uvedly úřady. Katastrofa zasáhla široký pás Bangladéše, což si vynutilo hromadné evakuace – až 100 000 lidí v nejhůře postižených oblastech – a miliony zůstaly uvězněny, uvádí The Associated Press. Jen v Bangladéši bylo od začátku monzunových dešťů koncem minulého týdne...


Připravujte se na úplné zastavení dodávek ruského plynu, varuje Evropu šéf IEA
idnes.cz | 17:22:00
Výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol vyzval Evropu, aby se okamžitě připravila na úplné přerušení dodávek ruského plynu během této zimy. Evropské vlády by podle něj měly přijmout opatření ke snížení poptávky a ponechat v provozu stárnoucí jaderné elektrárny.


Pokračuje Iveta i Kriminálka Anděl. Co ještě chystají Nova a Voyo?
idnes.cz | 17:21:00
Dobový seriál Obchodní dům, pokračování série Iveta, špionážní thriller Extraktoři nebo návrat Kriminálky Anděl. To je výběr z projektů, jež Nova a Voyo připravují pro rok 2023 a další sezony.


Neposílejte naše děti zpět do bojů, prosí rodiče přeživších z křižníku Moskva
idnes.cz | 17:00:00
Ruským brancům, kteří přežili dubnové potopení raketového křižníku Moskva v Černém moři, hrozí návrat na Ukrajinu. Tvrdí to jejich rodiče, kteří v dopise vyzvali ruské úředníky, aby jejich děti neposílali zpět do války. Zachránění námořníci podle nich po prožité hrůze nejsou na opětovné nasazení připraveni.


Rozhlas neplánuje do roku 2027 novou stanici, Radio Wave povede Šichanová
idnes.cz | 17:00:00
Český rozhlas nebude pokračovat v přípravě další stanice a do roku 2027 s žádnou další nepočítá. Uvedl to generální ředitel veřejnoprávního rozhlasu René Zavoral na veřejné schůzi Rady Českého rozhlasu. Radní zároveň vzali na vědomí, že od 1. července povede stanici Radio Wave Bára Šichanová.


V pražské zoo uhynul oblíbený lachtan Meloun, syn proslulého Gastona
idnes.cz | 16:49:00
Ve dvaceti letech v pražské zoo uhynul lachtaní samec Meloun. O jeho smrti informoval na sociálních sítích ředitel zoo Miroslav Bobek. Ten uvedl, že se Melounovi v poslední době zhoršil zdravotní stav, v jeho těle bylo mnoho škodlivin z mořských ryb.


Během pandemie v letecké dopravě propouštěli, teď jim pracovníci chybí
idnes.cz | 16:37:00
Odvětví letecké dopravy se nachází v krizi. Po celé Evropě totiž letištím i aeroliniím chybí obrovské množství zaměstnanců. Během koronavirové pandemie řada z nich změnila své profesní působení a přešla do úplně jiných sektorů. Nyní ale cestující kvůli nedostatečnému personálnímu zabezpečení na letištích čekají hodiny v dlouhých frontách a lety se často zpožďují.


Ukrajinského reportéra mučili a zavraždili ruští vojáci, ukázalo vyšetřování
idnes.cz | 16:28:00
Ukrajinského reportéra Makse Levina v březnu nedaleko Kyjeva zabili a před tím mučili ruští vojáci. Ve středu to s odkazem na závěry svého vyšetřování uvedla mezinárodní organizace Reportéři bez hranic. Ta hodlá kvůli případu podat žalobu k Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu.


Asociace public relations předá ceny LEMUR za nejlepší projekt v oblasti PR
idnes.cz | 16:27:00
Letošní 17. ročník oborové soutěže LEMUR, kterou pořádá Asociace public relations (APRA), jde do finále. Po dvou letech online vyhlášení výsledků budou letos v každé kategorii z pětice nominovaných finalistů vyhlášeni medailisté, bude uděleno ocenění Absolutnímu vítězi a cena za přínos oboru public relations. Slavnostní večer se uskuteční v komplexu Gabriel Loci.


Dodávka svištěla Brnem stovkou, opilý řidič ujížděl hlídce stylem brzda plyn
idnes.cz | 16:17:00
Více než dvojnásobně překročil povolenou rychlost řidič dodávky, který v noci v centru Brna prosvištěl kolem policejního vozu. Radar mu naměřil 112 kilometrů v hodině. Po kratší honičce šofér nadýchal přes 2,5 promile alkoholu.


Policie pátrá po kojenci a jeho sedmnáctileté matce, nevrátila se do ústavu
idnes.cz | 16:16:00
Policisté už několik týdnů marně pátrají po sedmnáctileté Adéle Šrámkové a její jedenáctiměsíční dceři. Žena se nevrátila do výchovného ústavu z víkendového pobytu v Chomutově, během kterého měla dítě u sebe.


Europoslanci schválili reformu emisních povolenek. Shodli se na kompromisu
idnes.cz | 16:14:00
Evropský parlament ve středu odsouhlasil konec bezplatných emisních povolenek. Reformu jejich systému schválili nezvykle rozdělení zákonodárci na druhý pokus. Původně se na ní neshodli na předchozí červnové schůzi. Podle nyní odsouhlaseného návrhu má bezplatné přidělování povolenek postupně skončit v letech 2027 až 2032.


Sexuální zvrhlík v Praze útočil na ženy a osahával je, nejmladší bylo 14 let
idnes.cz | 16:08:00
Sexuální útočník, který během května napadl v Praze 6 několik žen, už je v rukou policistů. Devětadvacetiletý cizinec k sobě ženy nejprve silou přitiskl a pak je osahával na intimních místech. Policisté nyní vyzývají další možné oběti, aby se přihlásily.


Jak pomoci lidem s vysokými cenami tepla, popíše energetik v Rozstřelu
idnes.cz | 15:00:00
Vláda přichystala pro domácnosti pomoc s úhradou drahých energií, předložená norma však zatím počítá pouze s příspěvkem na elektřinu a plyn. Ministři sice slibují i pomoc pro lidi připojené na dálkové zdroje tepla, není však jasné, jak by měla vypadat. Jaké jsou možnosti a co čeká v zimě třeba domácnosti v panelových domech objasní v pořadu Rozstřel ředitel Teplárenského sdružení Martin Hájek.


Evropa bude jiná. Obrysy její budoucnosti ukáže válka na Ukrajině, vztah k Rusku a energetická krize
iHned.cz | 17:47:00
Summitem Evropské unie v Bruselu začíná ve čtvrtek týden, který do velké míry určí, jakou podobu bude v příštích měsících mít současná konfrontace mezi západními demokraciemi a Ruskem, potažmo i Čínou. Především to bude velká hra o budoucnost...


České firmy se hlásí k podpoře svých LGBT+ zaměstnanců. Registrovaným partnerům dávají stejné výhody jako manželům
iHned.cz | 17:35:00
Stále více českých firem má v posledních měsících zájem o školení na téma, jak lépe pečovat o zaměstnance, kteří se hlásí k jiné sexuální orientaci nebo i jinému pohlaví, než je mužské či ženské. „Téma diverzity ve velkých společnostech celkem...


Lavina finančních podvodů zavalila Česko. Desítky tisíc klientů bank přišly o stovky milionů korun
iHned.cz | 17:26:00
Čtyřiapadesátileté paní Haně z Prahy přišla na e-mail zpráva, která ji zaujala: „Investujte do kryptoměn a ochraňte své peníze před vysokou inflací.“ Na zdánlivě výhodnou nabídku zareagovala a do přiloženého formuláře vyplnila své...


Lifestylová inflace a honba za výnosem. Pokud jste se právě finančně osamostatnili, možná děláte tyhle chyby
iHned.cz | 17:00:00
Ačkoliv současné zdražování příliš nepřeje investicím do budoucna, nemělo by se na ně zapomínat. Zejména mladým lidem, kteří teprve začínají kariéru, nemusí úplně dávat smysl přemýšlet o tom, co budou dělat v důchodu. Pokud ale o svých úsporách...


Manželství je svazek dvou lidí. Argumenty proti zrovnoprávnění stejnopohlavních párů jsou překonané
iHned.cz | 16:29:00
Manželství je trvalý svazek dvou lidí. Tak by mohlo znít ustanovení občanského zákoníku, které by umožnilo uzavřít sňatek stejnopohlavním párům a jehož novelu představili před měsícem zástupci vládních uskupení STAN, TOP 09, Pirátů, ODS a opozičního...


Rusku hrozí, že nebude schopno splácet své dluhy. Stalo by se tak poprvé od bolševické revoluce
iHned.cz | 16:18:00
Ruský prezident Vladimir Putin ve středu podle agentury Interfax podepsal dekret, kterým se stanoví dočasné postupy ohledně obsluhy zahraničního dluhu. Učinil tak v čase, kdy zemi vystavené západním sankcím za její vojenskou invazi na Ukrajinu...


Chtěli jsme ukázat, že se z Česka dají dělat světové věci, říká šéf miliardové firmy Ataccama
iHned.cz | 11:32:00
Za čtrnáct let nenápadně vyrostla na firmu s 500 zaměstnanci a téměř miliardou tržeb, to celé bez jediné externí investice a bez mediální pozornosti. Obojí se ovšem nyní mění. Karlínská softwarová společnost Ataccama v prvním investičním kole, tzv....


České předsednictví v kostce. Na kolik nás vyjde a kdo bude mít hlavní slovo?
aktuálně.cz | 17:54:11
Česko bude předsedat Radě EU letos od 1. července 2022 do 31. prosince 2022. Podívejte si na přehlednou infografiku.


Náměstek uhnul při výběru klíčové figury údajného gangu. Byl na mě nátlak, vysvětluje
aktuálně.cz | 17:16:58
Aktuálně.cz popisuje vliv náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě) při vyšetřování údajné korupce v pražském dopravním podniku.


Očekávané vystoupení. Do pražských Letňan dorazily desítky tisíc fanoušků
Denik.cz | 17:38:00
Obvykle prázdný vestibul zastávky metra Letňany dnes opět prožívá mimořádnou událost. Po sobotním koncertu Guns N’ Roses se v areálu letiště Letňany koná ještě větší paráda - od 13. hodiny probíhá festival Prague Rocks, na který vyrazily desítky tisíc hudebních fanoušků.


Smutná zpráva. Pražská zoo přišla o jednu ze svých největších hvězd
Denik.cz | 17:17:00
Zoo Praha přišla o jednu ze svých největších hvězd. Jen pár dní po svých dvacátých narozeninách uhynul lachtan Meloun. Ředitel zoo Miroslav Bobek o tom informoval na svém facebookovém profilu.


Kauza Hlubuček: Náměstek primátora Scheinherr byl tři hodiny u výslechu
Denik.cz | 17:01:00
Náměstek pražského primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) ve středu absolvoval výslech na policii v souvislosti s kauzou v dopravním podniku (DPP) a obviněním bývalého pražského náměstka za STAN Petra Hlubučka, podnikatele Michala Redla a dalších. Scheinherr to řekl na tiskové konferenci, detaily výslechu kvůli pokračujícímu vyšetřování neuvedl. Náměstek před dvěma lety podal v souvislosti s podezřením na korupci v DPP trestní oznámení, opozice i někteří zástupci koalice ho kritizují, že je o tom neinformoval.


Vláda schválila takzvaný Magnitského zákon. Umožní zmrazit další majetky
Denik.cz | 16:24:00
Česko možná bude moci uvalovat národní sankce na jednotlivce i subjekty dopouštějící se závažného protiprávního jednání v mezinárodním kontextu, které nebyly dosud zařazeny na sankční seznam Evropské unie. Vláda na středečním zasedání schválila návrh nového sankčního zákona, který předložil ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Návrh nyní poputuje do Parlamentu. Dotčeným bude stát moci například zabránit ve vstupu nebo v pobytu na svém území.


Čínské letouny znovu létaly nad Tchaj-wanem. Ten nasadil vlastní stíhačky
Denik.cz | 16:19:00
Devětadvacet čínských vojenských letadel vstoupilo v úterý do zóny protivzdušné obrany Tchaj-wanu, píše portál CNN. Podle ministerstva obrany ostrovního státu se od začátku roku jednalo o třetí nejvyšší denní počet čínských letounů na daném území.


Kvůli scéně s prsy jsem trpěla pozorností mužů. Nechutné, říká Seyfriedová
revue.idnes.cz | 16:15:00
Amanda Seyfriedová měla roky problémy kvůli své debutové roli. Hvězda filmů Mamma Mia! si v komedii Protivný sprostý holky z roku 2004 zahrála hloupou blondýnu Karen, která věřila, že umí předpovídat počasí pomocí prsou. Po úspěchu filmu musela herečka čelit mnoha narážkám i nevyžádané pozornosti.


Elektrická limuzína VW ID. Aero odhaluje tvary na prvních skicách
Auto.cz | 18:50:00
Oficiální představení je naplánované již na příští týden, nejprve však zamíří pouze do Číny.


Oprava Barrandovského mostu: Promyšlená operace, nebo čirá katastrofa?
Auto.cz | 17:50:00
Nejnovější díl pořadu Silničář se věnuje třaskavému tématu posledních týdnů, a sice rozsáhlé rekonstrukci Barrandovského mostu.


V Německu jsou proti zákazu prodeje nových aut se spalovacími motory
Auto.cz | 16:50:00
Německá vláda nebude souhlasit s plánem Evropské unie zakázat od roku 2035 prodej nových automobilů se spalovacími motory. Uvedl to dnes německý ministr financí Christian Lindner.


BMW M3 Touring je zde! Zběsilý kombík přijíždí s 510 k a pohonem všech kol
Auto.cz | 15:50:00
Nové BMW M3 Touring přijíždí na scénu jako první ostrý kombík v historii řady M3/M4. Nenechává nic náhodě, dostupné bude výhradně ve verzi Competition s 510 koňmi a s pohonem všech kol xDrive.


Měnila kola, ladila motory. Královna Alžběta opravovala auta, má i výuční list
Auto-iDNES.cz | 16:00:00
Je dokladem důstojného stárnutí, bezbřehé vitality, elegance, klidného rozumu. Královna Alžběta II., která spravuje země Commonwealthu neuvěřitelných 70 let, se má za čím ohlížet. Vzpomínat může i na okamžiky, kdy šlechtickému titulu navzdory v montérkách jako mechanička opravovala vojenská auta.


ČNB naposled ve starém složení opět výrazně zvýšila sazby (Komentář)
Kurzy.cz | 18:08:05
Základní úroková sazba ČNB vzrostla o dalších 125
bb na 7 %. Očekávání analytiků byla poměrně široce rozkročena
v intervalu 75-150 bb. Finanční trh byl nakonec mírně zklamán, jelikož měl plně
zaceněno zvýšení sazeb o 150 bb. Tržní sazby tak na rozhodnu...


Tok kapitálu do akcií a maskovaný optimismus na Nasdaqu
Kurzy.cz | 17:33:00
Současné prostředí na trzích by se na první pohled dalo nazvat jako „risk-off“. Tedy s vyšší averzí k riziku a rizikovým aktivům, a naopak s náklonností k aktivům, která jsou považována za bezpečnější útočiště.


OECD vydala svůj pravidelný ekonomický výhled
Kurzy.cz | 17:06:06
OECD vydala na začátku června svůj pravidelný ekonomický výhled. Potvrzuje v něm, že válka na Ukrajině naprosto zásadním způsobem


USD po komentářích Powella oslabuje
Kurzy.cz | 17:05:49
Ve 15:30 hod. předseda Fedu Jerome Powell zahájil svůj projev před Senátem, během kterého bude diskutovat o současné ekonomické situaci v USA. Text projevu sám o sobě nemění rétoriku FEDu a nezpůsobil žádné pohyby na trhu. Zde jsou klíčové poznámky od ...


Souhrn 22.6. - US a částečně i evropské trhy pozitivně reagují na ujištění šéfa Fedu směrem ke zkrocení rozpumpované inflace, BCPP v minusu kvůli bankám a ČEZ, dolar odpoledne oslabil, ropa klesla ke 110 USD, zlato odpoledne posílilo
Kurzy.cz | 17:03:00
Pražská burza v polovině týdne při zhruba průměrné likviditě následovala obecnou negativní vlnu a nestihla již reagovat na její pozdněodpolední slábnutí. Evropské akciové trhy se držely od samotného rána výrazněji v minusech.


ČNB zvýšila sazby na 7 %, intervenuje proti nežádoucímu oslabování koruny
Kurzy.cz | 16:56:54
Bankovní rada České národní banky na červnovém zasedání zvýšila hlavní úrokovou sazbu...


Bankovní rada České národní banky zvýšila úrokové sazby. Jaké budou dopady tohoto zvýšení?
Kurzy.cz | 16:39:47
„I když si myslím, že vyšší inflace obecně Česku pomáhá dostat se skrze tlak na růst mezd blíže úrovni zemí EU15, i růst cen musí mít svoje limity. A ty byly překročeny. Měnová politika České národní banky však už nemůže zvládnout tak vysokou inflaci&hell


Centrální banka opět výrazně zvýšila základní sazby, hypotéky i úvěry lidem i firmám zdraží
Kurzy.cz | 16:31:05
Nejvyšší inflace od roku 1993, tedy ve výši 16 procent, přiměla Českou národní banku (ČNB) k tomu, aby už posedmé v řadě zvedla základní úrokové sazby. Na dnešním měnovém jednání zvýšila dvoutýdenní repo sazbu o 1,25 procentního bodu na rovných sedm&helli


„Nejsme z plechu,“ varuje všechny uživatele koloběžek nová kampaň
Kurzy.cz | 16:28:32
Z oficiálních statistik nehodovosti za rok 2021 vyplývá, že na českých silnicích při více než 4 tis. nehodách zemřelo 43 cyklistů. Mezi cyklisty se počítají i uživatel é koloběžek a e-koloběžek, a proto pod taktovkou České kanceláře pojistitelů (ČKP)&hell


CAD posilňuje vďaka silným údajom o inflácii z Kanady
Kurzy.cz | 16:19:35
Kanadská medziročná miera inflácie sa v máji zvýšila na 7,7 % oproti aprílovým hodnotám, ktoré dosahovali 6,8 %, čo prekonalo očakávania trhu vo výške 7,5 %.
Jadrové spotrebiteľské ceny v Kanade vzrástli o 6,1 % v porovnaní s 5,7 % v apríli, čo prekon...


Ropa klesá téměř o 7%!
Kurzy.cz | 16:13:19
Ceny ropy znovu začaly velmi silně klesat po silné korekci na konci minulého týdne. Ropa ztrácí téměř 7 % a WTI poprvé od konce prosince klesá pod 100denní průměr. Navíc většina zisků způsobených válkou na Ukrajině již byla vymazána. Ropa ztrácí kvůli ...


Binance umožní u některých kontraktů obchodování bez spotových poplatků
Kurzy.cz | 16:10:39
Americká divize světové kryptoměnové jedničky Binance (Binance.US) oznámila, že ruší spotové poplatky pro některé operace. Nulové spotové poplatky se budou týkat bitcoinových operací s USD a stablecoiny tether, USD Coin a Binance USD.


Prohlášení bankovní rady ČNB po skončení měnového zasedání - zvýšení repo sazby na 7,00 %.
Kurzy.cz | 15:45:00
Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání zvýšila dvoutýdenní repo sazbu na 7,00 %, tedy o 1,25 procentního bodu. Současně rozhodla o zvýšení diskontní sazby na 6,00 % a lombardní sazby na 8,00 %.


Rozhodnutí bankovní rady ČNB - zvýšení sazeb, 2T repo sazba o 1,25 procentního bodu na 7,00 %.
Kurzy.cz | 15:45:00
Bankovní rada ČNB zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 1,25 procentního bodu na 7,00 %. Současně rozhodla o zvýšení diskontní sazby ve stejném rozsahu na 6,00 % a lombardní sazby na 8,00 %.


Bulharská vláda premiéra Petkova končí, parlament ji vyslovil nedůvěru
idnes.cz | 19:46:00
Bulharská vláda proevropského premiéra Kirila Petkova končí. Parlament jí při středečním hlasování iniciovaném opozicí vyslovil nedůvěru. Výsledek hlasování může vést k dalším předčasným volbám, zpomalení integrace západního Balkánu do Evropské unie i posílení ruského vlivu v Bulharsku.


STALO SE DNES: Vláda schválila válečný balíček, ČNB opět zvýšila základní úrok
idnes.cz | 19:29:00
Vláda schválila pomoc firmám a domácnostem při placení narůstajících cen energií. Česká národní banka znovu zvýšila základní úrokovou sazbu. Lékařka v Bratislavě vyoperovala pacientovi zdravé oko. Roman Prymula upozornil, že další vlna covidu může přijít už srpnu. Ukrajinského reportéra Makse Levina v březnu nedaleko Kyjeva zabili a před tím mučili ruští vojáci. Přinášíme přehled středečních událostí.


Evropská komise navrhuje omezit pesticidy na polovinu
Hospodářské noviny | 18:37:00
Země Evropské unie by do roku 2030 měly na pětině svých suchozemských i vodních ploch zavést opatření pro obnovu přírodních ekosystémů. V zájmu ochrany vymírajících druhů i lidského zdraví by také zemědělci měli do konce desetiletí omezit využívání...


Známky nemoci nejeví, přesto má omezenou svéprávnost. Žalobci plánují přezkoumat Redlův případ
Hospodářské noviny | 18:32:00
Soud zřejmě prověří, zda je Michal Redl, stíhaný v kauze korupce a manipulací zakázek pražského dopravního podniku, skutečně duševně nemocný. Plzeňská krajská státní zástupkyně Anna Maříková totiž oznámila, že pravděpodobně podá odvolání proti...


Na energetickou pomoc vláda vyčlenila až 66 miliard korun
idnes.cz | 18:23:00
Stát na úlevu od drahých energií vyhradí až 66 miliard korun, oznámil po zasedání vlády ministr průmyslu Jozef Síkela. Sumu rozdělí mezi domácnosti i firmy, zahrnovat bude slevu na energiích i odpuštění poplatků na obnovitelné zdroje.


Bez paragonů, účetnictví a finančních kontrol. Paušální daň využijí další desítky tisíc podnikatelů
iHned.cz | 19:54:00
Podnikatelům s příjmy do dvou milionů korun odpadne od příštího roku část povinností a papírování. Kabinet totiž ve středu rozhodnul, že registrace k dani z přidané hodnoty bude povinná právě až od dvoumilionového obratu. Padl tak limit, který se...


Drahé, předrahé energie aneb Nastává čas daní
iHned.cz | 18:46:00
Nakonec vláda nevyčlení ani 16, ani 24, ba dokonce ani 50 miliard na podporu domácnostem a firmám, které se potýkají s raketově rostoucími náklady na energie, – ale celých 66 miliard. Pomoc se má vztahovat na všechny, zahrnuti jsou i ti,...


Evropská komise navrhuje omezit pesticidy na polovinu
iHned.cz | 18:37:00
Země Evropské unie by do roku 2030 měly na pětině svých suchozemských i vodních ploch zavést opatření pro obnovu přírodních ekosystémů. V zájmu ochrany vymírajících druhů i lidského zdraví by také zemědělci měli do konce desetiletí omezit využívání...


Známky nemoci nejeví, přesto má omezenou svéprávnost. Žalobci plánují přezkoumat Redlův případ
iHned.cz | 18:32:00
Soud zřejmě prověří, zda je Michal Redl, stíhaný v kauze korupce a manipulací zakázek pražského dopravního podniku, skutečně duševně nemocný. Plzeňská krajská státní zástupkyně Anna Maříková totiž oznámila, že pravděpodobně podá odvolání proti...


Obviněný podnikatel z Hlubučkovy kauzy měl zakázky i na České poště. Rakušan nařizuje audit
iHned.cz | 18:28:00
Firmy obviněného podnikatele Maroše Jančoviče z kauzy kolem bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka a podnikatele Michala Redla získávaly zakázky kromě dopravního podniku také od České pošty. Podle veřejného registru inkasovaly od...


ČNB znovu zvýšila úrokové sazby a asi bude nutné pokračovat v tom i v nové sestavě
iHned.cz | 17:59:00
Česká národní banka naposledy ve „staré“ sestavě opět výrazně zvýšila úrokové sazby, a to o 1,25 procentního bodu na sedm procent. Jsou to nejvyšší úrovně od jara roku 1999. A jedná se o správný krok, kterým centrální banka reaguje na...


Válečný balíček. Na pomoc firmám a domácnostem s energiemi půjde 66 miliard, detaily tarifu zatím Síkela neprozradil
iHned.cz | 17:57:00
Na pomoc firmám a domácnostem s energiemi pro nadcházející topnou sezonu vyhradí vláda 66 miliard korun. Zavede úsporný tarif, jeho přesnou podobu představí až v dalších týdnech. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) v úterý pouze mluvil...


Po dvou pivech do kanoe. Konec nulové tolerance se blíží
iHned.cz | 17:34:00
Prolomení dosavadní nulové tolerance alkoholu pro vodáky je znovu ve hře. Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny ve středu podpořil návrh, podle něhož by se vodáci mohli bez hrozby pokuty plavit po vybraných úsecích tuzemských řek s půlí promile...


Vláda na energetickou pomoc lidem a firmám vyhradí 66 miliard
ČT24 | 18:55:06
Na pomoc firmám a domácnostem s energiemi na příští topnou sezonu vyhradí vláda 66 miliard korun, pro domácnosti je určeno 27 miliard. Kabinet také od října zruší poplatek za obnovitelné zdroje, opatření má platit i celý příští rok, rozpočet to vyjde na 23 miliard. 


Policie pátrá po ani ne roční Markétě, nejspíš je se svou mladistvou matkou
ČT24 | 17:01:21
Policie pátrá po kojenci. Zřejmě je u své mladistvé matky, která má bydliště v Kladně, ale naposledy byla viděna v Ústí nad Labem a okolí. Pohřešovanou je téměř roční Markéta Šrámková. Její matka Adéla Šrámková má nařízenou ústavní výchovu, nevrátila se z víkendového pobytu v Chomutově. Podle dosavadních informací byla 30. května odpoledne na hlavním vlakovém nádraží v Ústí nad Labem a v jeho blízkosti, od té doby o sobě nedala vědět, uvedla policie na webu.


Drahé energie v Česku: Vláda vyčlení na pomoc domácnostem 66 miliard
Denik.cz | 18:19:00
Na pomoc firmám a domácnostem s energiemi pro nadcházející topnou sezonu vyhradí vláda 66 miliard korun. Zavede úsporný tarif, jeho přesnou podobu představí až v dalších týdnech. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) pouze uvedl příklady slev, které se ještě mohou změnit. Vláda zruší pro firmy a domácnosti poplatek za obnovitelné zdroje. Opatření bude platit od října a po celý příští rok. Rozpočet to vyjde na 23 miliard, uvedl Síkela po jednání vlády.


Vláda schválila nákup dalších ropných rezerv, zaplatí přes miliardu korun
Eurozpravy-domácí | 19:38:00
Vláda schválila nákup ropy do skladů Správy státních hmotných rezerv (SSHR). Hrozilo, že zásoby klesnou pod zákonné minimum, které je stanovené na 90 dnů běžné spotřeby. SSHR tak nakoupí v otevřeném výběrovém řízení asi 75.000 tun ropy, má připraveno 50 milionů dolarů, tedy téměř 1,2 miliardy korun, řekl dnes ČTK předseda SSHR Pavel Švagr. Podle informací ČTK má nákup pokrýt zásoby na dva až tři dny.


Stát dá na pomoc s energiemi přes 60 miliard korun
Eurozpravy-domácí | 19:21:00
Na pomoc firmám a domácnostem s energiemi pro nadcházející topnou sezonu vyhradí vláda 66 miliard korun. Zavede úsporný tarif, jeho přesnou podobu představí až v dalších týdnech. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) dnes pouze uvedl příklady slev, které se ještě mohou změnit. Vláda zruší pro firmy a domácnosti poplatek za obnovitelné zdroje.


Vláda odsouhlasila změnu v čele Národní rozpočtové rady
Eurozpravy-domácí | 19:17:00
Evu Zamrazilovou v čele Národní rozpočtové rady vystřídá bývalý viceguvernér České národní banky (ČNB) Mojmír Hampl, rozhodla o tom dnes vláda. Po avizovaném odchodu Zamrazilové, kterou prezident Miloš Zeman jmenoval viceguvernérkou ČNB, rada zatím nebude kompletní.


Do vazby jde kvůli pražské kauze další osoba, exnáměstek dopravního podniku Augustín
Eurozpravy-domácí | 19:09:00
Soud dnes poslal do vazby bývalého ekonomického náměstka a člena představenstva pražského dopravního podniku (DPP) Mateje Augustína. Novinářům to řekl státní zástupce Zdeněk Matula. Jde již o pátého z obviněných v kauze korupce dopravního podniku, jejímž hlavním aktérem je podle informací uniklých do médií z policejních spisů Michal Redl.


Zelenskyj poděkoval Fialovi za podporu ukrajinské kandidatury do EU
Eurozpravy-zahraniční | 19:24:00
Český premiér Petr Fiala ujistil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že Česko plně podporuje, aby byl Ukrajině udělen status kandidátské země EU. Fiala to dnes napsal na twitteru. Zelenskyj zároveň na svém twitterovém účtu informoval o tom, že Fialovi za "důslednou" českou podporu toho, aby Ukrajina získala postavení kandidáta na členství v Evropské unii, poděkoval.


USA nepovolily ruskému speciálu vyzvednout vyhoštěné ruské diplomaty
Eurozpravy-zahraniční | 19:13:00
Spojené státy nepovolily ruskému speciálu přiletět pro ruské diplomaty vyhoštěné z USA. V prohlášení to dnes uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. Moskva podle ní přijme "asymetrická" odvetná opatření, píše agentura Interfax.


Úřady podle UNHCR zaznamenaly osm milionů odjezdů z Ukrajiny do ciziny
Eurozpravy-zahraniční | 18:33:00
Od začátku ruské invaze koncem února zaznamenaly úřady osm milionů odjezdů z Ukrajiny do zahraničí. Uvedl to dnes podle agentury Reuters Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). Opačným směrem úřady zaregistrovaly 2,8 milionu překročení hranice.


Kyjev věří, že lídři zemí na summitu schválí jeho kandidaturu do EU
Eurozpravy-zahraniční | 18:20:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj věří, že vrcholní představitelé všech členských zemí Evropské unie se tento týden vysloví pro to, aby Ukrajina získala postavení kandidáta na členství v sedmadvacítce. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Ukrajinská vicepremiérka pro evropskou a euroatlantickou integraci Olha Stefanišynová agentuře AP řekla, že si je tímto vývojem na sto procent jistá.


Bude přeci jen příští sezónu extraligy hrát Zlín? Ve hře je odkup karlovarské licence
Eurozpravy-sport | 17:11:00
Všeobecně se očekávalo, že by nadcházející extraligová sezóna 2022/23 byla bez tradičního účastníka PSG Zlín. Právě tento celek totiž v minulé sezóně sestoupil do první Chance ligy a on sám počítal s tím, že bude o návrat do extraligy bojovat sportovní cestou. Jenže v zákulisí se nyní objevila informace o tom, že kvůli šetření nabídne zájemcům svou extraligovou licenci a vzdá se tak tedy své extraligové účasti. Zlínští Berani už se nechali slyšet, že by o případné koupi takové licence vážně přemýšleli.


Kadeřník Michala Redla rezignoval, rezignovala i paní na venčení psa a jeho pošťák
Reflex | 18:30:00
Kauza pražského dopravního podniku, ve které je mezi obviněnými zlínský podnikatel a lobbista Michal Redl, nabírá na obrátkách. Kdo kdy přišel do kontaktu s Michalem Redlem, uvažuje o rezignaci, popřípadě už rovnou rezignoval.


Karneval farizejů: Na kauze DPP se přiživuje i Šlachta, jehož útvar dlouho sloužil bossovi Babišovi
Reflex | 18:00:00
Doprovodným jevem kauzy kolem bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka je zástup pozoruhodných bojovníků za morálku. Mají svého vůdce v Andreji Babišovi, pozadu ale nezůstávají ani jeho bývalí či současní spojenci.


Never more pitomcům, kteří si myslí, že zbraně dělaj člověka
Reflex | 17:00:00
Americký herec Matthew McConaughey ve filmech střílí často. Ale to jsou jen filmy. Nedávno zkoušel v Kongresu vysvětlit, že masakry ve školách a na veřejných prostorách USA tak nějak souvisejí s tím, že si kvér v Americe může koupit i dítě nebo úplný blbec. Nejspíš marně... Poněkud méně třaskavá jsou pak never more věnovaná špatným překladům a bezradnosti Národní galerie.


Německo podle Scholze přejímá odpovědnost za sebe i spojence a podpoří Ukrajinu
Tiscali-zprávy | 18:12:24
Německo v těžkých dobách ruské invaze na Ukrajinu přebírá odpovědnost nejen za sebe, proto posílí německou armádu tak, aby odrazila jakýkoli útok nejen na Německo, ale i na spojence.


Rodinná dovolená v Sasku – trávit čas společně je to nejlepší, co může být!
Tiscali-zprávy | 17:24:58
Rodinné výlety jsou nejlepší. Pro Sasko pak srdcovou záležitostí a náležitě si je tam užijete.


Propady bitcoinu jako investiční příležitost? Čtěte, jak kryptoměnu nakupovat
E15-ekonomika | 19:00:00
K tomu, abyste mohli investovat do nejrozšířenější kryptoměny, nepotřebujete statisíce. Bitcoinu si můžete koupit jen malou část. Hodí se ale mít pevné nervy a trpělivou povahu.


Vláda přijme válečný balíček. Na pomoc firmám i domácnostem vyhradí 66 miliard korun
E15-ekonomika | 18:25:00
Vláda dnes na svém zasedání rozhodla, že přijme opatření, která mají domácnostem i firmám pomoci se stoupajícími cenami energií. Základem bude úsporný tarif, který umožní proplatit téměř všem domácnostem část jejich účtu za energie. O podrobnostech však teprve vláda rozhodne v příštích týdnech formou nařízení. 


Propady bitcoinu jako investiční příležitost? Čtěte, jak kryptoměnu nakupovat
E15-politika | 19:00:00
K tomu, abyste mohli investovat do nejrozšířenější kryptoměny, nepotřebujete statisíce. Bitcoinu si můžete koupit jen malou část. Hodí se ale mít pevné nervy a trpělivou povahu.


Vláda přijme válečný balíček. Na pomoc firmám i domácnostem vyhradí 66 miliard korun
E15-politika | 18:25:00
Vláda dnes na svém zasedání rozhodla, že přijme opatření, která mají domácnostem i firmám pomoci se stoupajícími cenami energií. Základem bude úsporný tarif, který umožní proplatit téměř všem domácnostem část jejich účtu za energie. O podrobnostech však teprve vláda rozhodne v příštích týdnech formou nařízení. 


Národní park Yellowstone pod vodou
Slunečno.cz | 17:49:00
Odkaz na video Park, který letos slaví své 150. výročí, by mohl zůstat zavřený až týden a jeho severní vchody by se letos v létě již vůbec nemusely otevřít, uvedl správce Cam Sholly. "Voda tu pořád běsní," dodal Sholly, podle nějž se dá i o nadcházejícím víkendu očekávat deštivé počasí, které může způsobit další záplavy. Řeka Yellowstone dosáhla historické úrovně po několikadenních lijácích a rychlém tání sněhu. Záplavy způsobily...


Katastrofální záplavy v Bangladéši
Slunečno.cz | 16:44:00
Odkaz na video Nejméně 116 lidí zemřelo a miliony domů byly zaplaveny poté, co dny monzunových lijáků způsobily katastrofální záplavy v Bangladéši a severovýchodní Indii, uvedly úřady. Katastrofa zasáhla široký pás Bangladéše, což si vynutilo hromadné evakuace – až 100 000 lidí v nejhůře postižených oblastech – a miliony zůstaly uvězněny, uvádí The Associated Press. Jen v Bangladéši bylo od začátku monzunových dešťů koncem minulého týdne...


Pravda o těžkém období, chválí Fialu koalice. Lhal, opáčila opozice
idnes.cz | 21:56:00
Mimořádný projev k národu šéfa ODS a premiéra Petra Fialy vyvolává u politiků, novinářů i expertů rozporné reakce. Zatímco koaliční politici chválí Fialu za realistický projev o nelehké situaci, zástupci opozice projev ostře kritizují jako lživý.


Srí Lanka má vážné potíže. Ekonomika se zhroutila, prohlásil tamní premiér
idnes.cz | 21:55:00
Srí Lanka bojuje s nedostatkem potravin, pohonných hmot a elektřiny. Podle tamního premiéra a ministra financí však země čelí mnohem vážnější situaci, ve středu v parlamentu hovořil o zhroucení ekonomiky.


DOKUMENT: Projev premiéra Petra Fialy k národu o energetické krizi
idnes.cz | 20:31:00
Premiér Petr Fiala pronesl ve středu večer projev k národu. Mluvil v něm o energetické krizi a opatřeních, které jeho kabinet přijal a dále chystá. Redakce iDNES.cz jej přináší v úplném znění, jak jej poskytl Úřad vlády na svém webu.


Nová vlna covidu. Vrátí se respirátory, hrazené testy ne, vzkazuje ministerstvo
idnes.cz | 20:00:00
Evropou se valí nakažlivější mutace covidu-19, český resort zdravotnictví ale vyčkává, nakolik zatíží nemocnice v okolních zemích. Podle toho pak připraví plán reakce, k dispozici má navíc vlastní manuál z minulých let. Náměstek Josef Pavlovic v rozhovoru pro iDNES.cz přiznává, že respirátorům se na podzim nevyhneme, hrazené PCR testy se ale nevrátí.


Pomoc s drahými energiemi: 27 miliard pro domácnosti, 23 na poplatky za zelené energie a 14 na teplo
iHned.cz | 21:04:00
Ministr průmyslu Jozef Síkela nazval připravované podpory válečným balíčkem. Vláda tak bojuje s růstem cen energií. Za ty může hlavně Rusko s jeho invazí na Ukrajinu a cíleným zvyšováním cen plynu na trzích.


Vláda připravila zákonná pravidla pro zavedení úsporného tarifu na energie, zvýšit na dvojnásobek chce i hranici pro platbu DPH
Kurzy.cz | 20:14:00
Vláda Petra Fialy připravila scénář, jak pomoci odběratelům elektřiny a plynu zvládnout vysoké ceny energií. Na schůzi ve středu 22. června 2022 schválila návrh novely energetického zákona, který jí dá mandát poskytnout odběratelům příspěvek na úsporný&he


Projev Petra Fialy k národu (video)
Kurzy.cz | 20:00:00
Projev premiéra Petra Fialy k aktuální politické a ekonomické situaci.


Sazby ČNB jdou nahoru o 125 bb a nelze vyloučit jejich další zvýšení (Tématické reporty)
Kurzy.cz | 19:25:40
ČNB na svém červnovém zasedání rozhodla o zvýšení
základní repo sazby o výrazných 125 bb na 7 %. To bylo zhruba v souladu s
očekáváním analytiků, avšak o něco méně, než čekal finanční trh. Důvodem pro
další výrazné navýšení úrokových sazeb jsou přetrvá...


Výsledky jednání vlády 22. června 2022
Kurzy.cz | 19:22:37
Tyto údaje mají pouze informativní charakter a závazná jsou až oficiálně zveřejněná usnesení, která naleznete v sekci jednání vlády. Jednání Výboru pro EU na vládní úrovni 1. Mandát na zasedání Evropské rady a eurosummitu, a setkání vedoucích...


Program na pomoc obcím s rekonstrukcemi bytů bude ještě atraktivnější a navíc pomůže i lidem - Bartoš
Kurzy.cz | 19:02:30
Ministerstvo pro místní rozvoj se po dohodě s obcemi a městy rozhodlo vylepšit stávající program na pomoc s rekonstrukcemi bytů. Jeho cílem je co nejvíce rozšířit ubytovací kapacity pro nouzové ubytování uprchlíků z Ukrajiny. Tyto byty posléze zůstanou...


Klíčové body - Konference Jerome Powella
Kurzy.cz | 19:01:59
Konference guvernéra FED Jerome Powella v americkém Senátu právě skončila. Indexy se posunuly výše a americký dolar oslabil po poznámkách o destrukci poptávky. Nabyté zisky se povedly prodejcům smazat. Níže jsou body z tiskové konference: FED chápe...


Vláda schválila novelu zákona o provádění mezinárodních sankcí
Kurzy.cz | 19:00:00
Vláda dnes schválila novelu zákona o provádění mezinárodních sankcí z dílny Ministerstva financí. Cílem zákona je záměr vlády reagovat na agresi Ruské federace na Ukrajině a intenzívněji tak provádět mezinárodní sankce v České republice. Novela zákona ...


Osoby invalidní ve třetím stupni mohou od července jezdit za polovinu běžného jízdného
Kurzy.cz | 18:14:00
Od 1. července 2022 začne platit pro osoby invalidní ve třetím stupni nová sleva. Ve vlacích ve druhé třídě a v linkové autobusové dopravě (mimo MHD) si budou moci kupovat jízdenky za 50 % z obyčejného jízdného. Stačí mít QR kód vydaný Českou...


Ve francouzském městě Toulouse se jednalo o digitální budoucnosti Evropy
Kurzy.cz | 17:11:20
Ve dnech 21. – 22. června se ve francouzském městě Toulouse konalo v rámci francouzského předsednictví zasedání EU – Digital Assembly 2022, v rámci něhož se ministři EU mimo jiné shodli na spuštění specializovaného centra pro dárcovství digitálních tec...


EU se dále sbližuje s Kazachstánem
Kurzy.cz | 17:03:28
Rada pro spolupráci mezi Evropskou unií a Kazachstánem se sešla v pondělí po devatenácté. V Lucemburku si obě strany potvrdily vzájemný závazek dále posilovat tento bilaterální vztah. Kazachstán sousedí s Ruskem, proto se…


Fiala: V krizi zajistíme plyn pro všechny, do pěti let chceme energetickou suverenitu
aktuálně.cz | 21:47:02
Premiér Petr Fiala (ODS) ve svém projevu slíbil, že pokud by došlo na krizový scénář, tak stát dokáže zajistit plyn do všech domácností v Česku.


Obviněný Jančovič z Hlubučkovy kauzy měl zakázky i na poště, Rakušan nařídí audit
aktuálně.cz | 21:05:05
Podle veřejného registru inkasovaly od státního podniku zhruba 35 milionů korun.


Obrazem: Vězni běželi s dozorci. Motivace k návratu do společnosti, říká šéfka vězení
aktuálně.cz | 19:29:15
V Praze se uskutečnil závod na podporu integrace vězňů do běžného života. Mezi stovkami běžců byli odsouzení, příbuzní i zaměstnanci věznic.


Lékařka na Slovensku vyoperovala pacientovi zdravé oko, přišel o obě
aktuálně.cz | 19:18:59
V důsledku operace, kdy lékařka vyoperovala nesprávné oko, pacient přišel o zrak. Lékařka už s pacienty nepracuje a na případ dohlíží policie.


Premiér Fiala se v Bruselu zúčastní jednání Evropské rady - 23. - 24. června 2022
Kurzy.cz | 14:03:14
Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve dnech 23. a 24. června 2022 zúčastní zasedání Evropské rady a eurosummitu v Bruselu. Hlavními tématy diskuze lídrů EU budou Ukrajina, širší Evropa (spolupráce EU s dalšími evropskými partnery), přihlášky Ukrajiny, Mol...


Splnění slibu. Invalidé třetího stupně budou mít od července levnější jízdné
Denik.cz | 20:17:00
Invalidé třetího stupně budou mít podle ministra dopravy Martina Kupky (ODS) od 1. července nárok na slevu 50 procent ve veřejné dopravě, vyjma městské hromadné dopravy (MHD). Od pondělí budou moci u České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) žádat o QR kód k získání slevy. Opatření, které přijala vláda, se bude týkat zhruba 100 tisíc lidí. Kupka to řekl na tiskové konferenci po jednání kabinetu.


Nebyl to projev k národu, ale akademický referát. Máte za tři, profesore Fialo
Hospodářské noviny | 22:15:00
Mimořádné projevy premiéra by měly být naprosto mimořádnou záležitostí. V zásadě mají logiku ve chvílích, kdy dochází k zásadnímu ohrožení země. Typově když dojde k velkému teroristickému útoku, nastane přírodní katastrofa či země čelí epidemii, ve...


Pomoc s drahými energiemi: 27 miliard pro domácnosti, 23 na poplatky za zelené energie a 14 na teplo
Hospodářské noviny | 21:04:00
Ministr průmyslu Jozef Síkela nazval připravované podpory válečným balíčkem. Vláda tak bojuje s růstem cen energií. Za ty může hlavně Rusko s jeho invazí na Ukrajinu a cíleným zvyšováním cen plynu na trzích.


Bez paragonů, účetnictví a finančních kontrol. Paušální daň využijí další desítky tisíc podnikatelů
Hospodářské noviny | 19:54:00
Podnikatelům s příjmy do dvou milionů korun odpadne od příštího roku část povinností a papírování. Kabinet totiž ve středu rozhodnul, že registrace k dani z přidané hodnoty bude povinná právě až od dvoumilionového obratu. Padl tak limit, který se...


Drahé, předrahé energie aneb Nastává čas daní
Hospodářské noviny | 18:46:00
Nakonec vláda nevyčlení ani 16, ani 24, ba dokonce ani 50 miliard na podporu domácnostem a firmám, které se potýkají s raketově rostoucími náklady na energie, – ale celých 66 miliard. Pomoc se má vztahovat na všechny, zahrnuti jsou i ti,...


Obviněný podnikatel z Hlubučkovy kauzy měl zakázky i na České poště. Rakušan nařizuje audit
Hospodářské noviny | 18:28:00
Firmy obviněného podnikatele Maroše Jančoviče z kauzy kolem bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka a podnikatele Michala Redla získávaly zakázky kromě dopravního podniku také od České pošty. Podle veřejného registru inkasovaly od...


ČNB znovu zvýšila úrokové sazby a asi bude nutné pokračovat v tom i v nové sestavě
Hospodářské noviny | 17:59:00
Česká národní banka naposledy ve „staré“ sestavě opět výrazně zvýšila úrokové sazby, a to o 1,25 procentního bodu na sedm procent. Jsou to nejvyšší úrovně od jara roku 1999. A jedná se o správný krok, kterým centrální banka reaguje na...


Válečný balíček. Na pomoc firmám a domácnostem s energiemi půjde 66 miliard, detaily tarifu zatím Síkela neprozradil
Hospodářské noviny | 17:57:00
Na pomoc firmám a domácnostem s energiemi pro nadcházející topnou sezonu vyhradí vláda 66 miliard korun. Zavede úsporný tarif, jeho přesnou podobu představí až v dalších týdnech. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) v úterý pouze mluvil...


Evropa bude jiná. Obrysy její budoucnosti ukáže válka na Ukrajině, vztah k Rusku a energetická krize
Hospodářské noviny | 17:47:00
Summitem Evropské unie v Bruselu začíná ve čtvrtek týden, který do velké míry určí, jakou podobu bude v příštích měsících mít současná konfrontace mezi západními demokraciemi a Ruskem, potažmo i Čínou. Především to bude velká hra o budoucnost...


České firmy se hlásí k podpoře svých LGBT+ zaměstnanců. Registrovaným partnerům dávají stejné výhody jako manželům
Hospodářské noviny | 17:35:00
Stále více českých firem má v posledních měsících zájem o školení na téma, jak lépe pečovat o zaměstnance, kteří se hlásí k jiné sexuální orientaci nebo i jinému pohlaví, než je mužské či ženské. „Téma diverzity ve velkých společnostech celkem...


Po dvou pivech do kanoe. Konec nulové tolerance se blíží
Hospodářské noviny | 17:34:00
Prolomení dosavadní nulové tolerance alkoholu pro vodáky je znovu ve hře. Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny ve středu podpořil návrh, podle něhož by se vodáci mohli bez hrozby pokuty plavit po vybraných úsecích tuzemských řek s půlí promile...


Lavina finančních podvodů zavalila Česko. Desítky tisíc klientů bank přišly o stovky milionů korun
Hospodářské noviny | 17:26:00
Čtyřiapadesátileté paní Haně z Prahy přišla na e-mail zpráva, která ji zaujala: „Investujte do kryptoměn a ochraňte své peníze před vysokou inflací.“ Na zdánlivě výhodnou nabídku zareagovala a do přiloženého formuláře vyplnila své...


Lifestylová inflace a honba za výnosem. Pokud jste se právě finančně osamostatnili, možná děláte tyhle chyby
Hospodářské noviny | 17:00:00
Ačkoliv současné zdražování příliš nepřeje investicím do budoucna, nemělo by se na ně zapomínat. Zejména mladým lidem, kteří teprve začínají kariéru, nemusí úplně dávat smysl přemýšlet o tom, co budou dělat v důchodu. Pokud ale o svých úsporách...


Český generál Hasala se stal velitelem mise EU v Mali. Cvičí tam hlavně vojenské instruktory
ČT24 | 18:02:58
Za výcvikovou misi Evropské unie v západoafrickém Mali nyní zodpovídá brigádní generál české armády Robert Hasala. Kromě střežení základny EU v Bamaku se Češi soustředí i na výcvik malajsijských instruktorů. 


Stát chce mít pod kontrolou celou síť klíčových tuzemských elektráren, řekl Fiala v projevu k národu
Respekt | 21:30:21
Za zhoršující se ekonomickou situaci a rostoucí ceny podle premiéra nemůže jen válka, má na tom podíl předchozí vládaRusko vede války dvě, jednu i s Českem, řekl Fiala v projevu
Eurozpravy-domácí | 21:40:00
Premiér Petr Fiala dnes přednesl projev k národu. Týkal se aktuální politické a ekonomické situace i války na Ukrajině a jejich dopadů na Česko. Fiala například uvedl, že Rusko vede války dvě, jednu násilnou proti Ukrajině, a druhou ekonomickou proti západním zemím, včetně České republiky.


Na podzim bude potřeba přeočkovat zhruba 2,5 milionu lidí proti covidu
Eurozpravy-domácí | 20:45:00
Na podzim bude v Česku potřeba proti covidu-19 přeočkovat asi 2,5 milionu lidí, seniorů a chronicky nemocných, které nákaza může ohrozit na životě. Odborníci se obávají souběhu další vlny koronaviru s chřipkou. Informace dnes zazněly v diskusi Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) k očkování.


Ukrajina hlásí další oběti ruského ostřelování a raketových útoků
Eurozpravy-zahraniční | 21:53:00
Pět žen zahynulo v důsledku minometného ostřelování ruskými silami v obci Pryšyb v Charkovské oblasti, informoval dnes server Suspilne s odvoláním na šéfa místní správy. Ostřelování podle něj obec v Izjumském okrese zasáhlo odpoledne. Dělostřelecké ostřelování a raketové útoky mají oběti i na dalších místech.


OSN: Řecká vláda přistupuje k lidem, kteří pomáhají migrantům, čím dál častěji jako ke zločincům
Eurozpravy-zahraniční | 21:20:00
Řecká vláda premiéra Kyriakose Mitsotakise přistupuje k lidem, kteří pomáhají migrantům či hájí jejich práva, čím dál častěji jako ke zločincům. Uvedla to dnes zvláštní zpravodajka OSN Mary Lawlorová. Poukázala na případy, kdy úřady považují pomoc migrantům za trestný čin, například za pašeráctví, napsala agentura Reuters. Řecká vláda uvedla, že respektuje práci skupin či jednotlivců, kteří hájí lidská práva.


Projev Petra Fialy: Přišel jsem, slíbil jsem a řekl jsem, co už víte. Příště méně Ruska a více „našich“ lidí
Reflex | 22:00:00
Pokud se předseda vlády rozhodne vystoupit v hlavním vysílacím čase a projev vysílají největší televizní stanice i Český rozhlas, dalo by se předpokládat, že situace je v zemi naprosto kritická. Premiér Petr Fiala ve středu večer takto vystoupil, ale že bychom stáli před nutnou katastrofou, z jeho projevu cítit nebylo. Oznámil opatření, jež mají pomoci lidem a firmám v současné nelehké ekonomické situaci, kdy je drtí vysoké ceny energií či bydlení (o potravinách nebo benzínu nemluvil). Zopakoval také postoj k válce na Ukrajině a Rusku. Popsal ale to, co už jsme věděli buď dávno, nebo pár hodin z informací středečního odpoledne. Projev nepřekvapil, proč byl tedy oznamován s takovou naléhavostí, je otázkou. Jako marketingový tah ale jistě posloužil.


Vláda musí mít pod kontrolou klíčové české elektrárny, řekl v projevu premiér Fiala
E15-ekonomika | 21:00:00
Česká vláda chce mít v blízké budoucnosti pod kontrolou celou síť tuzemských klíčových elektráren, tedy vlastní výrobu elektřiny. V televizním projevu k občanům to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Do pěti let chce země dosáhnout energetické suverenity. Prioritou bude jádro, podporu bude mít i fotovoltaika a tepelná čerpadla. Během přechodu k energetické suverenitě bude Česko podle Fialy čelit vysokým cenám a nejistotě dodávek z východu. Slíbil, že vláda domácnostem a firmám se zvládnutím drahých energií pomůže.


Jaromír Gec: Koruna ještě nějakou dobu pod tlakem na oslabení zůstane
E15-ekonomika | 20:30:00
Krátce po jmenování Aleše Michla novým guvernérem centrální banky vstoupila ČNB opět na devizový trh. To vše se navíc odehrálo na pozadí dalších proinflačních překvapení z nově zveřejněných dat a růstu sázek finančního trhu na intenzivnější zpřísňování měnové politiky v zahraničí. Příliš se tak nedařilo ani ostatním měnám střední a východní Evropy. Udržování kurzu pod 24,75 koruny za euro ale nebylo zadarmo.


Kancelář roku: Šestý ročník soutěže přinesl jedenáct vítězů
E15-ekonomika | 20:10:00
Přestože kvůli pandemii zely kanceláře po celé republice několik měsíců prázdnotou a nad jejich budoucností se vznášel otazník, do šestého ročníku Kanceláří roku soutěžící firmy, ale i architektonická studia, přihlásily na sedmdesát nových prostor, které soutěžily v jedenácti kategoriích. Podívejte se na vítězné projekty.


Vláda musí mít pod kontrolou klíčové české elektrárny, řekl v projevu premiér Fiala
E15-politika | 21:00:00
Česká vláda chce mít v blízké budoucnosti pod kontrolou celou síť tuzemských klíčových elektráren, tedy vlastní výrobu elektřiny. V televizním projevu k občanům to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Do pěti let chce země dosáhnout energetické suverenity. Prioritou bude jádro, podporu bude mít i fotovoltaika a tepelná čerpadla. Během přechodu k energetické suverenitě bude Česko podle Fialy čelit vysokým cenám a nejistotě dodávek z východu. Slíbil, že vláda domácnostem a firmám se zvládnutím drahých energií pomůže.


Jaromír Gec: Koruna ještě nějakou dobu pod tlakem na oslabení zůstane
E15-politika | 20:30:00
Krátce po jmenování Aleše Michla novým guvernérem centrální banky vstoupila ČNB opět na devizový trh. To vše se navíc odehrálo na pozadí dalších proinflačních překvapení z nově zveřejněných dat a růstu sázek finančního trhu na intenzivnější zpřísňování měnové politiky v zahraničí. Příliš se tak nedařilo ani ostatním měnám střední a východní Evropy. Udržování kurzu pod 24,75 koruny za euro ale nebylo zadarmo.


Kancelář roku: Šestý ročník soutěže přinesl jedenáct vítězů
E15-politika | 20:10:00
Přestože kvůli pandemii zely kanceláře po celé republice několik měsíců prázdnotou a nad jejich budoucností se vznášel otazník, do šestého ročníku Kanceláří roku soutěžící firmy, ale i architektonická studia, přihlásily na sedmdesát nových prostor, které soutěžily v jedenácti kategoriích. Podívejte se na vítězné projekty.


Česku hrozí velká realitní bublina, ukazuje analýza Bloombergu. Hůř je na tom jen Nový Zéland
iHned.cz | 23:00:00
Hypoteční mánie v uplynulých dvou letech a následný růst cen domů a bytů umístily Česko na přední příčky světového žebříčku zemí nejvíce ohrožených realitní bublinou. Ukazují to data, shromážděná agenturou Bloomberg. Agentura připomíná, že v zemích...


Nebyl to projev k národu, ale akademický referát. Máte za tři, profesore Fialo
iHned.cz | 22:15:00
Mimořádné projevy premiéra by měly být naprosto mimořádnou záležitostí. V zásadě mají logiku ve chvílích, kdy dochází k zásadnímu ohrožení země. Typově když dojde k velkému teroristickému útoku, nastane přírodní katastrofa či země čelí epidemii, ve...


Vláda schválila změnu volby členů mediálních rad
lupa.cz | 22:45:39
Ministr kultury Martin Baxa (ODS) na jednání vlády předložil návrh novely, která mění způsob volby členů Rady České televize a Rady Českého rozhlasu. Vláda předložený materiál schválila, nyní zákon posoudí sněmovna.


22. června: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:51:21
Akcie ve Spojených státech se uprostřed týdne po projevu šéfa americké centrální banky Jeromea Powella v Senátu pohybovaly oběma směry, v závěru dne však oslabily. Zisky si připsaly hlavně defenzivní tituly jako nemovitostní a zdravotnické firmy nebo&hell


Krizový štáb Ústeckého kraje projednal budoucí fungování KACPU a situaci v regionu v souvislosti s přijímáním ukrajinských uprchlíků
Kurzy.cz | 21:02:11
V úterý 21. června 2022 zasedal Krizový štáb Ústeckého kraje (KŠÚK), aby řešil provoz Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) v dalším období. Schválená a přijatá usnesení pomohou řešit provoz a činnost centra v následujícím kalendářním m...


Ústecký: Významné investiční akce v nemocnicích Krajské zdravotní si prohlédl hejtman s členy představenstva
Kurzy.cz | 20:41:14
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller navštívil spolu s předsedou představenstva Krajské zdravotní, a. s., (KZ) Ondřejem Štěrbou a místopředsedou představenstva společnosti Leošem Vysoudilem, významné investiční akce v děčínské, ústecké a chomutovské ne...


Zelená dohoda pro Evropu: Cesta k ekologické EU
Kurzy.cz | 19:36:32
Odpovědí na probíhající klimatickou krizi je podle EU Zelená dohoda pro Evropu. Právě ta by měla Unii nasměrovat k udržitelné budoucnosti a klimatické neutralitě. Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Akcie Winnebago vyskočily po oznámení kvartálních výsledků
Kurzy.cz | 18:13:18
Během středeční seance se cena akcií Winnebago (WGO.US) zvýšila o více než 6 % poté, co automobilka oznámila lepší, než očekávané finanční výsledky za 3. čtvrtletí, zejména díky vyšším prodejním cenám a vyšší hrubé marži. Společnost získala upravený...


Na návrh ministra zahraničí Lipavského schválila vláda průlomový sankční zákon
Kurzy.cz | 17:48:18
Vláda na svém jednání ve středu 22. června schválila sankční zákon, tedy českou verzi takzvaného Magnitského zákona. Ten umožní na národní úrovni uvalit sankce na jednotlivce i právnické osoby, kteří se dopouští závažných protiprávních jednání v meziná...


Hradec Králové otevírá Odlehčovací službu Honkova
Kurzy.cz | 16:58:23
Po necelých dvou letech byla v Honkově ulici v Hradci Králové dokončena stavba budovy odlehčovací služby. Během letošního jara byl objekt postupně vybavován nábytkem, technikou a specializovaným zdravotnickým zařízením. Samotná stavba včetně vybavení m...


ČNB opět výrazně zvyšuje úrokové sazby, bude pokračovat dál? - Komentář Jana Bureše
Kurzy.cz | 16:58:17
Česká národní banka naposledy ve staré “sestavě” opět výrazně zvýšila úrokové sazby, a to o 1,25procentního bodu na 7 %. To jsou nejvyšší úrovně od jara 1999.


US100 likviduje ztráty
Kurzy.cz | 16:51:39
Navzdory negativnímu začátku seance se býkům z Wall Street podařilo znovu získat kontrolu. Dow Jones Industrial Average roste o 0,24 %, zatímco S&P 500 rostl téměř o 0,5 % a Nasdaq vyskočil o 1,0 %. Za tímto pohybem není jasný důvod, někteří naznačují ...


Komise přijala návrhy na obnovu poškozených ekosystémů do roku 2050
Kurzy.cz | 16:32:02
Komise 22. června přijala návrhy s cílem obnovit přírodní oblasti v Evropě do roku 2050 a snížit používání pesticidů do roku 2030. Návrhy by měly přispět k revitalizaci 80 % evropských přírodních oblastí s tím, že do roku 2030 by se opatření spojená s ...


Brexit oslabil britskou ekonomiku
Kurzy.cz | 16:26:14
BREXIT OSLABIL BRITSKOU EKONOMIKU Britská ekonomika byla na konci loňského roku o 5,2 % menší, než by byla bez brexitu. Podle nové studie předních ekonomů z Centra pro evropskou reformu (CER) je ekonomika menší o 31 miliard...


Cesta zvláštního zmocněnce pro Sahel, velvyslance Tomáše Uličného, do Nigeru
Kurzy.cz | 16:25:00
V polovině května se uskutečnila týdenní cesta delegace pod vedením zvláštního zmocněnce pro Sahel Tomáše Uličného do Nigeru. Dalšími členy


Změna klimatu: EU musí jednat rychleji a být energeticky nezávislá
Kurzy.cz | 16:23:51
EP přijal postoj k třem důležitým návrhům právních předpisů EU v oblasti klimatu. Cílem je snížit emise skleníkových plynů do roku 2030 alespoň o 55 % a chránit pracovní místa a občany.Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin ...


Vesnicí roku 2022 ve Zlínském kraji je Zašová
Kurzy.cz | 15:48:31
ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlatou stuhu za vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku letos získala obec Zašová. Vyhlášení výsledků 26. ročníku soutěže se uskutečnilo ve středu 22. června v sídle Zlínského kraje. Gratulaci od hejtmana přijal starosta obce Jilj...


Královéhradecký: Krajská tripartita jednala o situaci kolem růstu cen energií a pohonných hmot i o rozvoji průmyslové zóny
Kurzy.cz | 15:43:55
V rychnovské nemocnici zasedala Tripartita Královéhradeckého kraje. Zástupci krajské samosprávy, zaměstnavatelů a zaměstnanců jednali nejen o projektech rozvoje průmyslové zóny Solnice-Kvasiny, modernizaci rychnovské nemocnice ale i o dopadech energeti...


Brno: Za jedničku z matiky nebo fyziky opět zdarma na hvězdárnu!
Kurzy.cz | 15:36:06
Matematika je vědní obor, který nás provází po celý život – ať chceme nebo ne. Není jen o složitých výpočtech a komplikovaných vzorcích, ale také o způsobu myšlení. Právem je tedy královnou všech věd. Fyzika je pak vědou, která má k matematice nejblíže...


Pardubický: O kotlíkové dotace je zájem, za pár hodin je vyčerpáno na 60 milionů korun
Kurzy.cz | 15:32:29
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Brno: Heliosféra zazáří na Kraví hoře
Kurzy.cz | 15:29:35
Ozdobou léta bude model toho nejdůležitějšího tělesa v celém vesmíru – Heliosféra. Na Kraví horu se na ni přijďte podívat od pondělí 11. července do neděle 17. července nebo od čtvrtka 4. srpna do čtvrtka 11. srpna 2022. Modely jsou vystavovány v parku...


Limit pro registraci k DPH a využívání paušální daně vzroste na dva miliony
Kurzy.cz | 14:55:00
Vláda dnes schválila návrh zákona Ministerstva financí, kterým se s účinností od 1. ledna 2023 zvýší roční limit pro povinnou registraci k DPH z 1 mil. Kč na 2 mil. Kč. Na dvojnásobek od příštího roku vzroste také podmínka limitu ročních příjmů pro vst...


Norská doprava má být zelenější a bezpečnější
Kurzy.cz | 14:54:56
NORSKÁ DOPRAVA MÁ BÝT ZELENĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ Snížení emisí, zvýšení efektivity, modernizace a snížení počtu nehod. To jsou nejčastěji skloňované pojmy v souvislosti s dopravními plány Norska. Geograficky je Norsko velmi...


Česku hrozí velká realitní bublina, ukazuje analýza Bloombergu. Hůř je na tom jen Nový Zéland
Hospodářské noviny | 23:00:00
Hypoteční mánie v uplynulých dvou letech a následný růst cen domů a bytů umístily Česko na přední příčky světového žebříčku zemí nejvíce ohrožených realitní bublinou. Ukazují to data, shromážděná agenturou Bloomberg. Agentura připomíná, že v zemích...


Hypotéky budou zase dražší. Poptávka po bytech prudce klesá, lidé nemají ani na opravy
ČT24 | 21:41:38
Vyšší úrokové sazby, které ohlásila ČNB, se dál propíšou i do cen hypoték. Znamená to jediné: ti, kteří si úvěr právě berou i ti, kterým končí fixace, budou měsíčně hradit zase o něco víc. To se promítne do zájmu o pořízení nemovitostí. Trh se už začíná měnit. Zájemci stále častěji shánějí pronájem místo pořízení vlastního bydlení. Problémy mívají také se zaplacením oprav.


V červenci se částečně uzavře příjezd k druhému terminálu pražského letiště
ČT24 | 20:42:56
S omezením musejí počítat všichni, kteří poletí od 11. do 15. července z Letiště Václava Havla. Kvůli českému předsednictví EU se bude uzavírat příjezd k terminálu 2 - tedy k hale pro cesty do schengenského prostoru. Právě odsud míří většina Čechů na dovolenou.


Bude si Putin hrát s Evropou, či nikoliv? Havlíček a Síkela se přeli o plynu i vládní pomoci
ČT24 | 23:20:41
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) v Událostech, komentářích vysvětloval vládní strategii energetické bezpečnosti, jeho předchůdce Karel Havlíček (ANO) ale kritizoval nesrozumitelnost jak jednání ministra v Kataru, tak avizované vládní pomoci kvůli energiím.


Pokud chcete srazit schodek, budete muset lidem zvýšit daně, radí NERV vládě
ČT24 | 22:09:03
Cesta ven z energetické krize, vysoký schodek rozpočtu i domácnosti pronásledované inflací – to byla hlavní témata první společné schůzky vlády a její národní ekonomické rady (NERV). Část členů rady kabinet varovala, že letošní plánovaný deficit přes 300 miliard nepůjde v budoucnu snížit jenom škrty ve výdajích. Padl návrh zvýšit i daňové příjmy. A to i zvýšením zdanění příjmů lidí. 


Šetřete, radí odcházející guvernér ČNB Jiří Rusnok
ČT24 | 20:41:22
Guvernér České národní banky Jiří Rusnok končí v čele tohoto orgánu, který mimo jiné vykonává dohled nad finančním trhem. V Interview ČT24 bilancoval své působení i hodnotil možný vývoj inflace a příčiny současného zvyšování spotřebitelských cen. Přiblížil také atmosféru na středečním jednání rady České národní banky (ČNB), která zvýšila základní úrokovou sazbu na sedm procent.


Vláda schválila Národní onkologický plán České republiky 2030
Kurzy.cz | 19:10:48
Vláda na svém jednání ve středu 22. června schválila Národní onkologický plán České republiky 2030 z dílny Ministerstva zdravotnictví. Jedná se o zastřešující dokument, který nastavuje budoucí rámec směřování oboru […]


Snížit počet kuřáků a ulevit zdravotnictví. Nikotinové náhražky si hledají své místo na trhu i v legislativě
Reflex | 19:00:00
Česká vláda se ve svém programovém prohlášení zavázala k principu snižování rizik. Jak se to týká kouření? Na to odpovídá v rozhovoru Viktor Mravčík, vedoucí výzkumu při think tanku Racionální politiky závislostí, jenž se problematice dlouhodobě věnuje. V interview hodnotí alternativy, které se v posledních letech objevily ke kouření klasických cigaret.


Majitelé velkých bytů budou muset při prodeji slevit, míní nový šéf portálu Bezrealitky.cz Škrabánek
iHned.cz | 12:46:00
Jan Škrabánek zamířil letos v březnu z postu šéfa marketingu českého online supermarketu Košík.cz do realitního byznysu. V čele služby Bezrealitky vystřídal německého manažera Hendrika Meyera. Portál, který je součástí skupiny European Housing...


Majitelé velkých bytů budou muset při prodeji slevit, míní nový šéf portálu Bezrealitky.cz Škrabánek
Hospodářské noviny | 12:46:00
Jan Škrabánek zamířil letos v březnu z postu šéfa marketingu českého online supermarketu Košík.cz do realitního byznysu. V čele služby Bezrealitky vystřídal německého manažera Hendrika Meyera. Portál, který je součástí skupiny European Housing...


Začátek recese kryptoměn? | Adam Neuberger (Probinex)
Mladý Podnikatel | 00:00:24
Mají kryptoměny to nejlepší za sebou? A jak specialista na kryptoměny Adam Neuberger hodnotí jejich vývoj v posledních týdnech?
The post Začátek recese kryptoměn? | Adam Neuberger (Probinex) first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Přichází chvíle českých státních dluhopisů? Jsou nejatraktivnější za deset let, říká Mikolášek
Hospodářské noviny | 11:58:00
Investiční rádce je speciálním projektem České spořitelny a Hospodářských novin, jehož cílem je přiblížit investice širokému publiku. V posledních týdnech přibývá lidí, které lákají české státní dluhopisy, neboť jejich výnos se již dostal na...Return to top