Celkem 139875 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 29.06.2022


Developerský úvěr. S čím může pomoci?
Finparáda | 16:00:00
NEY spořitelní družstvo je oblíbeným partnerem při financování nákupu nemovitostí a ve svém portfoliu úvěrových produktů má mimo jiné atraktivní nabídku pro stavitele a developery.


Fio banka a Komerční banka zdražily hypotéky. Kdo má aktuálně nejvýhodnější hypotéku?
Finparáda | 10:00:00
Fio banka a Komerční banka v uplynulém týdnu zvýšily úrokové sazby u hypotečních úvěrů, a to až o 0,7 procentního bodu. Hypotéky tak dále zdražují a vzhledem k rozhodnutí bankovní rady České národní banky o zvýšení repo sazby na 7 procent


Zlevní nemovitosti? Půjdou češi do nájmů? Jsou realitní makléři letos bez práce? Zeptali jsme se
eStav.cz | 00:00:54
Nemovitosti v česku. Téma, které rezonuje od nejvyšších pater politiky po diskuse v hospodách. Ceny domů a bytů v posledních dvou letech vylétly velmi vysoko. ČNB tvrdí, že jsou nadhodnocené již o 40 %. Úrokové sazby šly nahoru. Trh se začátkem roku velmi ochladil, poptávka klesla. Znamená to, že bydlení oproti loňsku zlevní? Je trh s nemovitostmi bublina? Nebo byl nastolen nový řád, na který si musíme zvyknout? A jak se změnil realitní trh? Odpovídají zkušení realitní makléři.


Jak vybrat manželskou postel
eStav.cz | 00:00:54
Přemýšlíte nad pořízením nové manželské postele? Zjistěte, jak postupovat při výběru její konstrukce a matrace.


Výhody ergonomických rohoží při práci vestoje
eStav.cz | 00:00:54
Každá práce má svá specifika a rizika. Chronickým nemocem způsobeným pracovními úkony a nesprávnou polohou těla při práci se zaměstnavatelé snaží předcházet ergonomickým uspořádáním pracoviště.


Představujeme K-FLEX® ST - tepelná izolace pro potrubí
eStav.cz | 00:00:54
K-FLEX® ST je vhodný pro všechny aplikace jak civilní, tak průmyslové, které vyžadují použití izolačního materiálu, aniž by se zanedbával poměr cena/kvalita: chlazení, klimatizace, topení a sanita,...


Projekt C64: osmibitové varianty modernějších her
Root.cz | 00:00:10
Dnes se podíváme, jak dopadly osmibitové varianty her původně vzniklých pro modernější (většinou šestnáctibitové) počítače. Tím je C64 výjimečné, neboť ostatní osmibitové platformy se těchto her nedočkaly.


Softwarová sklizeň (29. 6. 2022): analýza souborů ELF a klient MQTT
Root.cz | 00:00:05
Dnes si představíme nástroj pro analýzu souborů ELF, necháme si vizualizovat datový stream, vyzkoušíme klienta MQTT a nakonec si prohlédneme manga komiks. Nebude chybět ani oblíbená blbinka.


Můj muž je skvělý, tak se o něj musím dělit, vtipkuje Marie Křížová
revue.idnes.cz | 01:00:12
Vystudovala Fakultu sportovních studiích, ale díky reality show o hledání muzikálových talentů se dostala k herectví. Marie Křížová (32) prozradila, že kdyby se této profesi nevěnovala, zřejmě by vedla tenisovou školu. V rozhovoru pro iDNES.cz zmínila i projekt, který chystá s manželem Janem Křížem (36).


Rychlokurz balení na dovolenou. Pivo dolů, kufry přivázat, ať vás nezabijí
Auto-iDNES.cz | 01:00:21
Uložit věci do kufru auta je chápáno až jako ten poslední úkon, který činíme, než vyrazíme k vytoužené dovolené. Špatné rozložení váhy, nevhodné umístění bagáže a nezajištěné předměty v kabině vozu se ovšem mohou podepsat pod to, že do cíle nikdy nedorazíme. Zabezpečení zavazadel má totiž své zásady.


bZ4X jezdí lépe, než se pamatuje. První jízda elektrickou prvotinou Toyoty
Auto-iDNES.cz | 01:00:21
Toyota dosud nedala dopustit na hybridní pohon, jenže když si Evropa už definitivně plánuje konec spalovacích motorů, musí i největší automobilka světa zaparkovat u zásuvky. První toyota nové bateriové éry přijíždí a v plánu už je do roku 2030 dalších 30 modelů s čistě elektrickým pohonem, tou dobou chce prodávat 3,5 milionu bateriových aut ročně.


Ani závěť už není zárukou hladkého dědění. Nejvyšší soud změnil pravidla
Finance-iDNES.cz | 01:00:39
Nedávný rozsudek Nejvyššího soudu změnil zažitá pravidla prokazování platnosti závětí, které nejsou sepsány notářem. Nově musí platnost prokázat ten, kdo má podle takové závěti dědit. Tedy nikoli ten, kdo s ní nesouhlasí, což platilo až dosud. O co se toto rozhodnutí opírá a co to znamená?


Otevřeli v době covidové. Zvládli i byrokracii, dnes hledají zaměstnance
Finance-iDNES.cz | 01:00:39
Původně chtěl Stanislav Virdzek vlasnit malý wine bar, ale dopadlo to jinak. Pořídili si s kolegou franšízu a místo lahví lahodného moku zákazníkům servírují koblihy s dírou – chutné donuty.


Čeští důchodci žijící v zahraničí musí opět úředně ověřovat, že jsou stále naživu
Mesec.cz | 00:00:15
Plánujete prožít svůj důchod v cizině? Připravte se, že to bude chtít trochu administrativy, třeba s ověřováním vašeho podpisu na potvrzení, že jste stále naživu. A také vám důchod nemusí chodit každý měsíc.


Příspěvek 5000 Kč na dítě bude od srpna. Otázky a odpovědi, kdo jej dostane a jak žádat
Mesec.cz | 00:00:10
Až na 10 miliard korun bude vyjde daňové poplatníky na jednorázový příjem dávky pro rodiny s dětmi. Jaké jsou věkové hranice a časová omezení pro žádosti? Kdo na něj dosáhne a kdo ne?


Pozemky a domy. Detektivové zkoumají, kde skončily miliony Michala Redla
idnes.cz | 02:00:03
V korupční kauze kolem exnáměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN) a podnikatele Michala Redla si obvinění podle policie rozdělovali milionové úplatky ze zakázek pražského dopravního podniku. A v konspiračních bytech si porcovali hotovost. Detektivové nyní zkoumají, kde peníze skončily. Jistou nápovědu jim dal sám Redl.


ANALÝZA: NATO se vrací k časům studené války. Plán má však dvě mouchy
idnes.cz | 02:00:03
Severoatlantická aliance chce tváří v tvář ruskému nebezpečí skoro osminásobně zvětšit své síly rychlé reakce, ale tento velkolepý krok má dvě mouchy. Nejsou lidi a nejsou pro ně zbraně. Každopádně jde skutečně o přelom ve vývoji NATO a nejdramatičtější přeskupení kolektivní obrany Západu od konce studené války.


Rakousko doplatí Čechům přídavky na děti, čeká se na instrukce
idnes.cz | 02:00:04
Desítky až stovky tisíc korun by mohly získat od Rakouska ty české rodiny s dětmi, jejichž člen nebo členové v zemi pracují, ale nežijí. Soudní dvůr Evropské unie rozhodl, že takzvaná indexace přídavků na děti, kterou Rakousko uplatňuje od roku 2019, je v rozporu s unijním právem. Dotčené rodiny by se proto měly dočkat dorovnání a zpětného doplacení přídavků.


Hypotéky brzy zdraží až na osm procent. Ceny nemovitostí však dolů nestáhnou
idnes.cz | 02:00:04
Banky svým klientům v nejbližší době zdraží hypotéky na hladinu kolem osmi procent, shodují se oslovení experti. Zdražení povede k dalšímu poklesu zájmu o hypotéky, a tím pádem i ochlazení trhu s nemovitostmi. Žádné citelné výprodeje bytů a domů ale trh nečekají.


Ani závěť už není zárukou hladkého dědění. Nejvyšší soud změnil pravidla
idnes.cz | 02:00:04
Nedávný rozsudek Nejvyššího soudu změnil zažitá pravidla prokazování platnosti závětí, které nejsou sepsány notářem. Nově musí platnost prokázat ten, kdo má podle takové závěti dědit. Tedy nikoli ten, kdo s ní nesouhlasí, což platilo až dosud. O co se toto rozhodnutí opírá a co to znamená?


Otevřeli v době covidové. Zvládli i byrokracii, dnes hledají zaměstnance
idnes.cz | 02:00:04
Původně chtěl Stanislav Virdzek vlasnit malý wine bar, ale dopadlo to jinak. Pořídili si s kolegou franšízu a místo lahví lahodného moku zákazníkům servírují koblihy s dírou – chutné donuty.


Finanční trhy (29. 6. 2022)
iHned.cz | 02:00:12


Lídr pražského STAN: Pokud nás voliči nepřijmou, bude to náš díl spravedlnosti
Respekt | 00:26:45
S Petrem Hlaváčkem o rekonstrukci kandidátky, Petru Hlubučkovi a vládnutí v Praze


Jak si doma vytvořit ekologickou čističku vzduchu
eStav.cz | 02:00:00
Náš domov je naše bezpečí a pro svou rodinu vždy chceme jen to nejlepší. Čištění vzduchu od zápachu, nebezpečných látek a alergenů, které zatěžují imunitní systém, si můžeme v interiéru snadno zabezpečit.


Fasáda jednou provždy. Odvětrávaná fasáda je osvědčená lety
eStav.cz | 03:00:00
Když se na přelomu tisíciletí začaly měnit požadavky na tepelně technickou odolnost plášťů budov, nastal boom zateplování.


Lékaři s pacienty stále dost nemluví, říká autorka vzdělávacího portálu
idnes.cz | 04:53:00
Alžběta Flaschková zvítězila v soutěži Podnikavá hlava, kterou každoročně organizuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. Klání má pomoci začínajícím podnikatelům prosadit jejich nápady. Jednatřicetiletá žena uspěla díky online vzdělávacímu portálu Tolg, který má zlepšit komunikaci zdravotníků s pacienty i mezi sebou navzájem.


Dvanáct tváří kolem Putina. Profily klíčových Rusů, kteří rozhodují a mluví o válce
aktuálně.cz | 05:30:00
Přečtěte si výběr starších i novějších profilů Rusů a Rusek z dílny online deníku Aktuálně.cz, kteří stojí za Putinem a válkou.


Od Islandu po Ukrajinu. Prahu čeká v říjnu velesummit celé Evropy
Denik.cz | 05:31:00
Česko, které se už v pátek postaví do čela Evropské unie, dostalo za úkol uspořádat v Praze velký summit členských zemí a států evropského prostoru. Jeho tématem má být nejen budoucnost rozšiřování Unie, ale i spolupráce Evropanů.


Monstrum z přívěsu. V lesích se začala objevovat nahá těla, město pohltil strach
Denik.cz | 05:00:00
Byl to případ, který otřásl nejdříve malým městečkem a poté i celými Spojenými státy. Gary Gene Grant, „zapomenutý sériový vrah“, zabil brutálním způsobem čtyři mladé lidi: dvě dospívající dívky, které navíc zneužil, a dva malé chlapce. A málem mu to prošlo. K vraždám se totiž nejdříve přiznal duševně nemocný muž jménem John Chance. 


Nastupuje nový ministr školství, jenž neví, která bije. Jak dlouho ve vládě vydrží?
Hospodářské noviny | 06:56:00
Dětem zbývá do vysvědčení jeden den – a ve školství se dějí věci. Povíme si, jak moc se na funkci ministra školství nehodí Vladimír Balaš, který nahradí Petra Gazdíka (oba za STAN). Ten odstoupil kvůli kontaktům s podnikatelem Michalem Redlem,...


Finanční trhy (29. 6. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:01
Dětem zbývá do vysvědčení jeden den – a ve školství se dějí věci. Povíme si, jak moc se na funkci ministra školství nehodí Vladimír Balaš, který nahradí Petra Gazdíka (oba za STAN). Ten odstoupil kvůli kontaktům s podnikatelem Michalem Redlem,...\n


Předpověď počasí na středu a čtvrtek: V části Česka stále hrozí bouřky
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Česko si v posledních dnech užívá hodně bouřlivého počasí, které postihuje především Čechy. Jinak tomu nebude ani dnes zítra, kdy bouřky opět hrozí hlavně v západní části země. Vyplývá to z informací od Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Předpověď počasí na středu a čtvrtek: V části Česka stále hrozí bouřky
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Česko si v posledních dnech užívá hodně bouřlivého počasí, které postihuje především Čechy. Jinak tomu nebude ani dnes zítra, kdy bouřky opět hrozí hlavně v západní části země. Vyplývá to z informací od Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Ruský Pepek námořník! Hubené tělíčko a obří napíchané syntholové bicepsy
Reflex | 06:20:00
V posledních týdnech se nejeden český MMA fanoušek dmul pýchou díky vítězství Jiřího Procházky. Představte si, že i v Rusku by se mohli dmout pýchou nebo spíš trapností? Pyšní se totiž bizarním MMA zápasníkem Kirillem Tereshinem, který je nápadně podobný Pepku námořníkovi.  


Ochutnejte japonskou kuchyni! Nabízí víc specialit než jen sushi nebo ramen
Reflex | 06:10:00
V tradiční japonské gastronomii se používají základní suroviny, na které v té západní jen tak nenarazíte. Pokud chcete vystavit své chuťové pohárky neobvyklému zážitku, neváhejte a delikatesy země vycházejícího slunce vyzkoušejte!


Rakušan: Už se hraje o ministra vnitra, chtějí mě odstranit, protože se bojí. Babišovi tu radost neudělám
Reflex | 06:00:00
„Koaliční partneři dobře vědí, jaká se tady hraje hra,“ je přesvědčený ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan, kterého lídr opozice Andrej Babiš označil v souvislosti s korupcí na pražském magistrátu za „hlavu hydry“, jež zneužívá své pravomoci, aby kryla mafiánské praktiky spolustraníků. Takové nařčení z úst trestně stíhaného expremiéra, který sám čelil střetu zájmů, považuje Rakušan za paradoxní. Ve skutečnosti podle něj slouží celá kauza jako dobrá záminka k jeho odstranění z čela resortu. Motivace těch, kteří o jeho politickou diskreditaci usilují, je přitom jednoznačná. „Mají strach z toho, že v téhle chvíli, ani na žádné budoucí kauzy, ať se budou týkat kohokoliv, žádné politické tlaky fungovat nebudou,“ má jasno.


Postupně chceme ovládnout desetinu celého byznysu, říká šéf Trenýrkárny Ruslan Skopal
E15-ekonomika | 06:30:00
Jak to aktuálně vypadá na trhu se spodním prádlem, jaká jsou specifika tohoto podnikání a jak se společnosti Trenýrkárna povedlo růst i v době, kdy ostatní obory klesaly? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil redaktor Filip Zelenka s výkonným ředitelem Trenýrkárny Ruslanem Skopalem.


Tomáš Pfeiler: Krypto nekončí. Nastane očistná fáze a reálné využití
E15-ekonomika | 06:00:00
Každý, kdo se seriózně zajímá o investice, chápe, že neexistuje nic jako oběd zadarmo. Nadstandardní výnosy bývají vykoupeny nadstandardním rizikem. Periodicky se však objevují hráči, kteří věří, že dokáží nad tímto ekonomickým maximem vyzrát. Svět kryptoměn se stal v uplynulých letech pro takové investory doslova rájem. V tuto chvíli nemám na mysli čistě spekulativní sázky s cílem co nejvíce vydělat na kurzovém vzestupu, avšak snahu vygenerovat na relativně konzervativních produktech značný výnos. Do takových obchodů se zapojovala řada sofistikovaných investorů a mnozí z nich uvěřili, že dokáží odolávat gravitaci.


Studenti a vrácení daně v příkladech
E15-ekonomika | 01:54:00
Během letních prázdnin si mnozí studenti přivydělávají různými brigádami nebo nastoupí do svého prvního zaměstnání. Podívejme se ve vybraných příkladech, kdy vzniká pracujícím studentům nárok na daňovou vratku.


Postupně chceme ovládnout desetinu celého byznysu, říká šéf Trenýrkárny Ruslan Skopal
E15-politika | 06:30:00
Jak to aktuálně vypadá na trhu se spodním prádlem, jaká jsou specifika tohoto podnikání a jak se společnosti Trenýrkárna povedlo růst i v době, kdy ostatní obory klesaly? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil redaktor Filip Zelenka s výkonným ředitelem Trenýrkárny Ruslanem Skopalem.


Tomáš Pfeiler: Krypto nekončí. Nastane očistná fáze a reálné využití
E15-politika | 06:00:00
Každý, kdo se seriózně zajímá o investice, chápe, že neexistuje nic jako oběd zadarmo. Nadstandardní výnosy bývají vykoupeny nadstandardním rizikem. Periodicky se však objevují hráči, kteří věří, že dokáží nad tímto ekonomickým maximem vyzrát. Svět kryptoměn se stal v uplynulých letech pro takové investory doslova rájem. V tuto chvíli nemám na mysli čistě spekulativní sázky s cílem co nejvíce vydělat na kurzovém vzestupu, avšak snahu vygenerovat na relativně konzervativních produktech značný výnos. Do takových obchodů se zapojovala řada sofistikovaných investorů a mnozí z nich uvěřili, že dokáží odolávat gravitaci.


Studenti a vrácení daně v příkladech
E15-politika | 01:54:00
Během letních prázdnin si mnozí studenti přivydělávají různými brigádami nebo nastoupí do svého prvního zaměstnání. Podívejme se ve vybraných příkladech, kdy vzniká pracujícím studentům nárok na daňovou vratku.


Proč proof of stake nutně hned nevyřeší současné škálovací problémy Etherea
lupa.cz | 06:30:01
Síť Ethera čeká do konce měsíce, přesněji do výše bloku 15 050 000, další upgrade – Gray Glacier – související s přechodem na ETH 2.0 a proof-of-stake síťový konsensus. Nepřináší žádné technologické novinky, jen další odklad difficulty Bomb, která tak nevybuchne dříve než v říjnu 2022.


USA začnou distribuovat vakcínu proti opičím neštovicím. Ví se o 300 nakažených
idnes.cz | 07:54:00
Vakcína proti opičím neštovicím je v USA připravena k masové distribuci. V nejbližších týdnech má do ordinací přijít několik set tisíc dávek vakcíny Jynneos, do konce roku to bude víc jak milion kusů. Americké úřady doporučují očkování všem, kdo se domnívají, že se mohli nakazit.


Vylézt, vyfotit, změřit. Odborníci mapují les chmelařských komínů v Žatci
idnes.cz | 07:04:00
Komíny chmelařských skladů z počátku 20. století v Žatci prozkoumávají experti. Chtějí popsat, v jakém jsou stavu, a navrhnout, jak o ně pečovat, aby zůstaly zachovány. Město a jeho panorama je totiž známé takzvaným lesem komínů.


Stát prosadil svůj návrh v ČEZu. Valná hromada navýšila dividendy
idnes.cz | 07:01:00
Po 16 hodinách jednání valné hromady společnosti ČEZ prošel návrh ministertva financí, které předkládalo posunutí vyplacení divident na 1. listopadu a jejich zvýšení na 48 korun za akcii. Představenstvo ČEZ navrhovalo dividendu 44 korun za akcii, tento návrh ale neprošel.


Státy EU schválily emisní reformu i omezení prodeje klasických aut
idnes.cz | 06:56:00
Ministři životního prostředí států EU se dnes nad ránem shodli na sadě klíčových návrhů, které mají přispět ke splnění klimatických cílů evropského bloku pro rok 2030. Po více než patnáctihodinovém jednání podpořili reformu trhu s emisními povolenkami či normu, která prakticky znemožňuje prodej nových aut se spalovacími motory od roku 2035.


Drahé energie dostaly pekařství na dno, to teď po třiceti letech končí
idnes.cz | 06:19:00
Letos mohli v pekařství v Boskovicích slavit třicet let provozu, místo toho však visí na dveřích oznámení, že výroba kvůli drahé elektřině skončila. Velkou ránu už dostala pekárna také během uzávěr kvůli pandemii covidu.


Nejsou tady, aby mi ublížili. Trump prý věděl o ozbrojencích před Kapitolem, k davu se chtěl dokonce připojit
iHned.cz | 07:14:00
Někdejší prezident USA Donald Trump byl informován o přítomnosti zbraní v davu svých podporovatelů, které 6. ledna 2021 vyzval k pochodu na sídlo Kongresu, přesto je burcoval a chtěl se ke Kapitolu také sám vydat. Před vyšetřovacím výborem Sněmovny...


Nastupuje nový ministr školství, jenž neví, která bije. Jak dlouho ve vládě vydrží?
iHned.cz | 06:56:00
Dětem zbývá do vysvědčení jeden den – a ve školství se dějí věci. Povíme si, jak moc se na funkci ministra školství nehodí Vladimír Balaš, který nahradí Petra Gazdíka (oba za STAN). Ten odstoupil kvůli kontaktům s podnikatelem Michalem Redlem,...


Inflace k cíli Fedu, sazby nahoru jen letošní rok - Goldman Sachs
Kurzy.cz | 06:05:00
Americká ekonomika bude růst znatelně pod trendem, konkrétně asi o 0,9 %, což je zhruba na polovině trendu. Takový vývoj eliminuje nerovnováhy na trhu práce a nakonec sníží inflaci.


Mezigenerační hypotéka? Banky její obdobu nabízí již roky
Kurzy.cz | 06:00:00
Ne přímo v podobě, jakou známe např. z Japonska. Nicméně možnost toho, že do hypotečního úvěru vstupují rodiče a jejich potomci tu je… O hypoteční úvěr mohou žádat až čtyři osoby ze dvou domácností, přičemž nezřídka se stává, že o hypoteční úvěr žádají&he


K zapomenutým akciím z kuponovky se lidé dál nehlásí. Kritizovaný "pomocník" skončil
aktuálně.cz | 07:51:36
Od první kuponové privatizace uplynulo třicet let a v depozitáři cenných papírů stále zůstává přes 700 tisíc nezařazených účtů s akciemi za miliardy.


Úkol pro nového ministra. Každý pátý učitel zvažuje podle průzkumu odchod ze školství
aktuálně.cz | 07:19:37
Přílišné papírování, pocit, že si jich veřejnost neváží, nebo komplikovaná komunikace s rodiči. To jsou důvody, proč někteří učitelé zvažují odchod.


Jak dobře znáte první auta velkých značek? Prověří to kvíz o historii automobilismu
aktuálně.cz | 06:02:00
Vybavíte si ale první auta světových automobilek z Japonska, USA nebo Francie? Zkuste si kvíz zaměřený na historii automobilismu.


VIDEO: Jako z filmu. Podzemí Prahy zkoumají roboti, vytvoří jeho 3D mapu
Denik.cz | 07:31:00
Síť podzemních chodeb pod Prahou zkoumá tým výzkumníků se speciálními roboty SPOT. V kolektorech, kde vedou inženýrské sítě, sbírají data pro vytvoření digitální mapy podzemí a šíření signálu.


Konec prodeje klasických aut od roku 2035. Státy EU schválily emisní reformu
Denik.cz | 07:15:00
Státy Evropské unie se ve středu nad ránem shodly na sadě klíčových návrhů, které mají přispět ke splnění klimatických cílů evropského bloku pro rok 2030. Ministři životního prostředí po více než patnáctihodinovém jednání podpořili reformu trhu s emisními povolenkami či normu, která prakticky znemožňuje prodej nových aut se spalovacími motory od roku 2035.


Lenny vydala singl z nové desky. Vrhá se na ní do rockového žánru
Denik.cz | 06:04:00
Singl live. laugh. cry z očekávané desky, která by měla vyjít koncem léta, představila před pár dny skladatelka, klavíristka a zpěvačka Lenny. „Jeho heslem je - žít, smát se a nestydět se za to, že si občas taky pobrečíme,“ uvádí Lenny.


Mám rád most u Embassy. Potkávám se tam s přáteli, říká Jiří Bartoška
Denik.cz | 06:00:00
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se blíží. Odstartuje už tento pátek. Jeho prezident Jiří Bartoška se každý rok těší na podobné věci. A jako obvykle, zdaleka ne všechny klapnou.  


Porod převzali do rukou muži. A socialismus tomu nepomohl, říká dula ze Žamberka
Denik.cz | 05:46:00
/FOTO/ Doprovází ženy k porodu, připravuje budoucí otce na jejich novou roli a bourá zažité mýty. „Jsem dula,“ představuje se Markéta Verbíková, která žije nedaleko Žamberka. Vystudovala lesnické inženýrství a oboru se také chtěla věnovat. Pak ale v Kanadě otěhotněla a právě zážitek z vlastního těhotenství a porodu jí přenastavil priority i životní dráhu.


S Čínou končíme, v Evropě hledáme investici za miliardu eur, říká šéf PPF Šmejc
idnes.cz | 09:56:00
PPF aktuálně pokračuje v úplném opouštění ruského trhu, na trzích spotřebitelského financování v Asii chce hledat partnery, kteří by pro společné podniky získali finance k jejich dalšímu rozvoji. V Číně by chtěla tamní Home Credit postupně prodat. Uvedl to řekl ředitel PPF Jiří Šmejc. Dodal, že skupina chce pokračovat v rozvoji Air Bank.


Za kratší práci odvedou zaměstnavatelé méně na pojistném, schválil Senát
idnes.cz | 09:50:00
Zaměstnavatelé budou u kratších pracovních úvazků hradit v některých případech nižší odvody na sociální zabezpečení. Úleva bude činit pět procentních bodů z obvyklého pojistného 24,8 procenta. Změnu přinese vládní novela, kterou ve středu schválil Senát hlasy 51 z 52 přítomných členů. Proti nebyl nikdo.


Generál Pavel startuje kampaň. Představí i sponzory, kteří ji budou platit
idnes.cz | 09:37:00
Bývalý předseda vojenského výboru NATO a náčelník generálního štábu Petr Pavel zahájí podle všeho již ve středu předvolební kampaň na prezidenta republiky. Informovat má především o jejím financování, představit by měl své sponzory.


Po Hlubučkovi zmizela z kandidátky STAN v Praze i další jména
idnes.cz | 09:31:00
Pražský STAN změnil kandidátku do podzimních voleb, zmizeli z ní vedle obviněného nyní již bývalého náměstka primátora Petra Hlubučka i další současní zastupitelé nebo starosta Prahy 1 Petr Hejma.


Statistici zveřejní detaily o úmrtnosti v Česku za loňský rok
idnes.cz | 09:15:00
Česko loni prožívalo druhý rok s covidovou pandemií. Onemocnění se projevovalo také na úmrtnosti, statistici k ní ve středu na tiskové konferenci představí detaily. S podrobnostmi se přidá také Ústav zdravotnických informací a statistiky.


Vláda projedná růst životního minima i podporu pro lidi ubytovávající Ukrajince
idnes.cz | 08:44:00
Zvýšení životního a existenčního minima či úpravy ve vyplácení solidárního příspěvku pro lidi, kteří u sebe zdarma ubytovávají uprchlíky, projedná na středečním zasedání vláda. Ministři by měli také jmenovat novým ředitelem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost dosavadního náměstka Lukáše Kintra.


Rusové chystají referendum v okupovaném Chersonu. Raketové útoky opět zabíjely
idnes.cz | 08:40:00
Ruská okupační správa chystá referendum o připojení Chersonské oblasti, zatímco se v Bělorusku u hranic koncentrují branci. Ukrajinská armáda stále drží město Lysyčansk na východě země, ale raketové útoky si vyžádaly další oběti.


Mám žízeň jak Dáda, napsala Bubílková. Patrasová zareagovala
revue.idnes.cz | 09:10:00
Moderátorka Zuzana Bubílková (70) informovala o víkendu své sledující na Instagramu, že se věnovala sportovní aktivitě. K jedné z fotografií napsala větu, na kterou po pár dnech zareagovala i herečka Dagmar Patrasová (66).


Aneta Stolzová po sedmi letech skončila jako mluvčí rodiny Gottových
revue.idnes.cz | 08:46:00
Aneta Stolzová (40) se rozhodla po sedmi letech skončit coby mluvčí rodiny Karla Gotta. Chce se věnovat nové práci, kterou začala již před dvěma lety. S Ivanou Gottovou se ale rozhodně nerozešla ve zlém.


Kdybychom Home Credit v Číně prodali včas, náš asijský příběh by byl úspěch, říká nový šéf PPF Šmejc
iHned.cz | 09:00:00
Někdy během roku 2017 ve finanční skupině PPF řešili, jak dál s čínskou částí Home Creditu. Splátkový byznys v nejlidnatější zemi světa byl dobře rozjetý a podnik se mohl chlubit tím, že je nejspíš největším nebankovním poskytovatelem...


„Bitcoin je jako pohlavní nemoc nebo jed na krysy na druhou.“ Proč tradiční investoři nemají rádi kryptoměny?
iHned.cz | 08:00:00
Bitcoin a další kryptoměny mají nejen spousty fanoušků, ale i spousty odpůrců. Podle řady největších investorských jmen, jako jsou Warren Buffett či Jamie Dimon, jde o nesmysl, bublinu a škodlivou hloupost, která nikomu nic nepřináší. Výstižné...


BMW chystá drahou limitku. Nové 3.0 CSL se ukazuje na prvních fotkách
Auto.cz | 09:50:00
Pamatujete si na koncept BMW 3.0 CSL Hommage? Právě tohle auto nakonec dorazí jako limitovaná specialitka!


Ford Mustang už má jméno pro chystaný balíček ve stylu černé: Zvítězil Dark Horse!
Auto.cz | 08:53:00
Nová, již sedmá generace Fordu Mustang, byla přímo automobilkou potvrzena. Než se ale nový Mustang představí, Ford si pro nás chystá limitovanou edici u stávajícího provedení.


Hyundai Ioniq 6 oficiálně odhaluje vzhled i interiér: Má funkční siluetu a minimum tlačítek
Auto.cz | 08:00:00
Automobilka Hyundai odhalila design svého druhého elektromobilu rodiny Ioniq. Šestka zaujme tvarem karoserie i výtečnou aerodynamikou.


Hádka o platy ve státní sféře
Kurzy.cz | 09:39:39
Proběhla další schůzka mezi zástupci odborářů a vlády ohledně platů (tj. odměňování ve státní sféře). Popsat srozumitelně výsledky jednání není úplně legrace, protože státní a veřejná správa zaměstnává stovky tisíc lidí v různých kategoriích.


Ruský default je rizikem pro další rozvíjející se země
Kurzy.cz | 09:35:44
K držitelům některých dluhopisů vydaných Ruskou federací ani po měsíci nedospěly splátky těchto dluhopisů. Agentura Moody’s proto včera oznámila, že Rusko pokládá za dlužníka v platební neschopnosti (v defaultu).


Pokles spotřebitelské důvěry v USA poslal akciové indexy níže
Kurzy.cz | 09:32:33
Akciové indexy v úterý uzavřely výrazně níže, po negativních zprávách ohledně o spotřebitelské důvěře, které utlumily předchozí optimismus na trzích a podnítily obavy z recese a blížící se výsledkové sezóny.


ČEZ: VH schválila dividendu 48 Kč, ex-divi už v pátek. Plán možné transformace až na příští VH v r. 2023
Kurzy.cz | 09:29:28
VH ČEZ včera dle očekávání schválila vládní návrh dividendy 48 Kč/akcii (4,4% hrubý výnos), poslední obchodní den s nárokem na dividendu na BCPP je zítra tedy 30.6.2022. Management firmy řekl, že plán transformace firmy představí až na příští VH v roce&he


ČEZ: Vláda nechce sektorovu daň. MPSV udělá analýzu, sektorová daň by mohla být časově omezená
Kurzy.cz | 09:26:11
Vláda podle premiéra Petra Fialy přímo sektorovou daň zavádět nechce spíš chce diskutovat o způsobech solidarity firem, které těží z vysokých cen energií, s lidmi kteří se dostávají v důsledku vysokých cen energií do problémů.


Ranné zhrnutie (29.06.2022)
Kurzy.cz | 09:21:55
Indexy na Wall Street ukončili včerajšie obchodovanie s veľkými stratami. S&P 500 klesol o 2,01 %, Dow Jones klesol o 1,56 % a Nasdaq sa prepadol o 2,98 %. Russell 2000 klesol o 1,86 % Indexy z Ázie nasledovali americké indexy a tiež sa posunuli nižši...


Predbežné údaje CPI z Nemecka, ECB event - Ekonomický kalendár
Kurzy.cz | 09:21:29
Európske indexy sú nastavené na otvorenie nižšie
Flash dáta CPI z Nemecka a Španielska
Powell, Lagarde a Bailey vystúpia na podujatí ECB


Horší sentiment možno pozorovať na európskych futures trhoch pred dnešnou seansou. Hlavné indexy zo starého kon...


Ranní okénko - důvěra v ekonomiku eurozóny klesá, tempo růstu inflace v Německu se lehce snížilo
Kurzy.cz | 09:17:48
Inflace v Německu podle očekávání v červnu zmírnila meziměsíční tempo z 0,9 % na 0,4 %, což by ji v meziročním srovnání udrželo na 7,9 %. Z eurozóny dorazí výsledky konjunkturálního průzkumu měřícího celkovou důvěru v ekonomiku, průmysl, služby a náladu&h


Lagardeová na jestřábí vlně zvyšuje tlak i na ČNB - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:17:00
Rozkolísanost dluhopisových trhů je extrémní. Včera výnos německého desetiletého bundu po relativně jestřábích výrocích šéfky ECB Christine Lagardeová (odrážejících opravdové obavy z inflace) vyskočil vzhůru o 9 bps - od začátku týdne je tak výše skoro...


Jak dobře investovat do dluhopisů? WEBINÁŘ DNES od 10:00 s makléřem Janem Cepákem
Kurzy.cz | 09:16:12
Česká národní banka v minulém týdnu znovu razantně zvýšila úrokové sazby, reposazba dosáhla 7,00 procenta. Kroky centrální banky (nejen v Česku) jsou spolu s inflací a rozkolísaností akciových trhů jedním ze silných motivů, který přitahuje pozornost k...


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 29.06.2022
Kurzy.cz | 09:09:27
Klíčové události
• Eurozóna: Projev šéfky ECB Ch. Lagardeové: Evropská centrální banka půjde v boji s vysokou inflací tak daleko, jak bude třeba.
• Německo: Spotřebitelská důvěra podle agentury GfK v červenci klesá na -27,4 b.
• Maďarsko: Tamní centr...


Index cen bytových nemovitostí - 1. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 09:09:21
Nákupy existujících a nových rodinných domů a bytů, včetně pozemků


Ukazatele sociálního a hospodářského vývoje České republiky - 1. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 09:09:19
Časové řady (2000 až 2022) a čtvrtletní (měsíční) údaje od roku 2010 za vybrané ukazatele národního hospodářství.


Maďarská centrální banka zvýšila sazby o 185 bazických bodů na 7,75 %
Kurzy.cz | 09:08:17
Maďarská centrální banka (MNB – Magyar Nemzeti Bank) v úterý nečekaně prudce zvýšila hlavní úrokovou sazbu o 185 bazických bodů na 7,75 % (oček. 6,40 %). Jde již o 12. zvýšení sazeb MNB v řadě, ovšem tentokrát MNB zvýšila sazby nejprudčeji od podzimu&hell


ČEZ: Akcionáři schválili dividendu 48 CZK - Komentář k firmě
Kurzy.cz | 09:02:02
Akcionáři na
včerejší valné hromadě schválili dividendu 48 CZK na jednu
akcii. Jedná se na návrh Ministerstva financí, návrh managementu ČEZu byl 44
CZK. Schválená dividenda 48 CZK odpovídá
hrubému výnosu 4,4 %. Rozhodný den pro dividendu je 4.
červenc...


Wall Sreet 28.6. - trhy neudržely úvodní optimismus a výrazně poklesly
Kurzy.cz | 08:56:19
Americké akciové trhy pokračovali v poklese aj vo včerajší obchodný deň, kde hlavné indexy uzavreli na svojich denných minimách. Úvod dňa vyznieval optimisticky a pohybovali sme sa v zelených číslach.


Lagardeová na jestřábí vlně
Kurzy.cz | 08:52:22
Lagardeová na jednu stranu sice dál trhy připravuje na růst sazeb o 25bps (v červenci), ovšem zcela nevylučuje ani rychlejší postup.


ČEZ: Valná hromada schválila dividendu 48 Kč na akcii
Kurzy.cz | 08:52:19
Včerejší valná hromada schválila návrh ministerstva financí na výplatu dividendy ze zisku minulého roku ve výši 48 Kč na akcii (4,4% hrubý dividendový výnos). Akcie se naposledy budou obchodovat s nárokem na tuto dividendu zítra (30.


Tlak na korunu nepolevuje
Kurzy.cz | 08:51:44
Tlak na korunu nepolevuje, neboť se od hranice EUR/CZK 24,70 vzdaluje jen zcela minimálně.


MNB šokovala zvýšením sazeb
Kurzy.cz | 08:50:56
Maďarská centrální banka včera šokovala zvýšením základní sazby z 5,90 % na 7,75 %, což se samozřejmě forintu líbilo.


Eurodolar včera propadl
Kurzy.cz | 08:49:43
Propad podnikatelských a spotřebitelských nálad v USA zvýšil averzi k riziku, což mělo za následek i propad eurodolaru.


Akcie zažily výprodejový den
Kurzy.cz | 08:48:15
Americké akcie zažily včera opět výprodejový den.


Nasdaq včera -3 %, AMD a Nvidia jsou 50 % pod ATH - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:12:04
Akciové trhy včera zamířily do červených čísel. Výrazně zaostával hlavně technologický Nasdaq, který se propadl o necelá tři procenta. Pod značný tlak se pak dostali hlavně výrobci čipů, jako AMD a Nvidia, kteří klesali o pět až šest procent. Náladě v ...


Důvěra v ekonomiku eurozóny poklesne (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 08:01:57
Zpřesněný odhad růstu americké ekonomiky za Q1
přinese mírně lepší výsledek. Důvěra v ekonomiku eurozóny v důsledku rychle
rostoucí inflace v červnu pravděpodobně poklesla. Vyhlídky ale zůstávají
příznivé. Region bude vstřebávat překvapivý krok maďarsk...


Ukrajina už pálí americkými raketomety. Videa ukazují, v čem jsou jiné než ruské
aktuálně.cz | 09:50:00
Rusové i Ukrajinci zveřejňují videa útoků svých salvových raketometů na Ukrajině.


PPF zacílí na investice v Evropě, potvrdil Šmejc. S Monetou zváží, co dál
aktuálně.cz | 09:22:07
V Číně by chtěla PPF tamní Home Credit postupně prodat. Dále také pokračuje v prodeji aktiv v Rusku, uvedl nový šéf skupiny.


Covid-19 a naděje dožití - v několika členských státech EU se nárůst očekávané délky života zastavil nebo dokonce došlo k jejímu poklesu.
Kurzy.cz | 05:53:44
Očekávaná délka života při narození se v posledních deseti letech v EU prodlužuje. Průměrná délka života od 60. let 20. století rostla v průměru o více než dva roky v každém dekádě. Nejnovější dostupné údaje však naznačují, že v několika členských stát...


Investujeme do smysluplné péče o životní prostředí. 180 milionů posíláme na ekologickou výuku dětí
Kurzy.cz | 10:00:58
Vzniknou další přírodní zahrady školek a škol, rozjedou se nové kurzy environmentální výchovy a děti zamíří do přírody pro zlepšení zdraví i porozumění tématům životního prostředí. Díky hned třem nově vyhlášeným dotačním výzvám z Národního programu Živ...


Poslední termín pro podání daňového přiznání prostřednictvím daňového poradce nebo advokáta je v pátek
Kurzy.cz | 10:00:59
Daňové subjekty, za které podává daňové přiznání k tomu zplnomocněný daňový poradce nebo advokát, mají v pátek 1. července 2022 poslední možnost pro podání daňového přiznání k dani z příjmů. Stejná lhůta platí i pro daňové subjekty, které mají zákonem ...


Na Ukrajinu zamíří české bojové drony. Fungují i jako nebezpečné kamikaze
Denik.cz | 08:34:00
Česká republika již přispěla k obraně Ukrajiny tanky, bojovými vozidly pěchoty, samohybnými houfnicemi, bitevními vrtulníky a spoustou ručních zbraní a munice. Nyní se k nim přidají také ryze české bezpilotní letouny v průzkumné i bojové verzi.


Malí chlapci odešli z bytu, když matka spala. Případ řeší sociální pracovníci
Denik.cz | 07:54:00
Tříletého a čtyřletého chlapce bez doprovodu si před pár dny všiml řidič karlovarského autobusu, do něhož chtěli nastoupit. Děti seděly na zastávce po 18. hodině večer. Řidič zalarmoval městskou policii, která na místo okamžitě přijela.


Český vzdělávací startup WeBoard získal desetimilionovou investici. Školí zaměstnance pomocí rozhovorů s umělou inteligencí
Euro | 09:00:54
Startup WeBoard se stal jednou ze tří firem z akcelerátoru venture kapitálové platformy Nation 1, která od fondu získá investici v hodnotě 400 tisíc eur. Firma se zabývá online školením zaměstnanců. Ti pomocí AI simulace a rozhovorů s robotem trénují, jak reagovat v konkrétních situacích. WeBoard začínal se školením ve virtuální realitě, to však ztroskotalo, protože bylo pro firmy příliš nákladné.


Je vodík palivem budoucnosti? Velké ropné společnosti na něj sázejí, za poslední měsíc oznámily investice za miliardy
Euro | 08:10:53
Ropné společnosti se snaží přizpůsobit poptávce po zelené energii a doufají, že zůstanou nadále ve hře i po snížení produkce ropy. Mnoho z nich proto nedávno oznámilo masivní investice do nových továren na vodík v hodnotě desítek miliard dolarů. Vodíkové továrny budou poháněné solární a větrnou energií a budou vyrábět také čpavek.


Pravidla u příspěvku na bydlení budou pravděpodobně jednodušší
eStav.cz | 08:41:08
Příjemci příspěvku na bydlení pravděpodobně budou dokládat příjmy a výdaje jednou za půl roku, nikoliv už každého čtvrt roku. Dávku by měly úřady přiznávat na dobu neurčitou a lidé o ni nebudou muset žádat každý rok znovu. Nutný nebude ani podrobný rozpis jednotlivých položek nákladů na služby související s bydlením. Senátu to dnes doporučil schválit jeho sociální výbor.


Místo vývoje nanotechnologií nakupovali modely vláčků. Evropští vyšetřovatelé řeší kuriózní český podvod
Hospodářské noviny | 10:44:00
Evropská pověřená žalobkyně podala obžalobu na tři lidi a tři firmy za dotační podvod, poškození finančních zájmů EU a praní špinavých peněz se škodou 133 milionů korun. Podle policie hlavní pachatel předstíral uskutečnění složitých vědeckých...


Jak dodržovat přikázání? Buď složíme zbraně, nebo půjdeme s Biblí v ruce zabíjet Rusy, kteří už nejsou lidmi
Hospodářské noviny | 10:23:00
Den stý dvacátý, 23. června. Mezi přáteli na sociálních sítích mám pravoslavného kněze. Je to nesmírně vzdělaný člověk, tím myslím jak teologicky, tak vědecky (je to odborník na biblické jazyky). Vedli jsme spolu o těchto otázkách velmi zajímavé...


Kdybychom Home Credit v Číně prodali včas, náš asijský příběh by byl úspěch, říká nový šéf PPF Šmejc
Hospodářské noviny | 09:00:00
Někdy během roku 2017 ve finanční skupině PPF řešili, jak dál s čínskou částí Home Creditu. Splátkový byznys v nejlidnatější zemi světa byl dobře rozjetý a podnik se mohl chlubit tím, že je nejspíš největším nebankovním poskytovatelem...


„Bitcoin je jako pohlavní nemoc nebo jed na krysy na druhou.“ Proč tradiční investoři nemají rádi kryptoměny?
Hospodářské noviny | 08:00:00
Bitcoin a další kryptoměny mají nejen spousty fanoušků, ale i spousty odpůrců. Podle řady největších investorských jmen, jako jsou Warren Buffett či Jamie Dimon, jde o nesmysl, bublinu a škodlivou hloupost, která nikomu nic nepřináší. Výstižné...


Nejsou tady, aby mi ublížili. Trump prý věděl o ozbrojencích před Kapitolem, k davu se chtěl dokonce připojit
Hospodářské noviny | 07:14:00
Někdejší prezident USA Donald Trump byl informován o přítomnosti zbraní v davu svých podporovatelů, které 6. ledna 2021 vyzval k pochodu na sídlo Kongresu, přesto je burcoval a chtěl se ke Kapitolu také sám vydat. Před vyšetřovacím výborem Sněmovny...


Loni zemřelo nejvíc lidí od konce 2. světové války, nejčastěji kvůli covidu-19
ČT24 | 10:22:29
Covid-19 byl v roce 2021 nejčastější příčinou úmrtí, podlehlo mu 18 procent loni zemřelých, téměř 25 500 lidí. V předchozích letech byla první ischemická choroba srdeční. Celkově zemřelo loni 139 981 lidí, což bylo nejvíc od konce druhé světové války. Data o příčinách úmrtí ve středu na tiskové konferenci prezentoval Český statistický úřad (ČSÚ).


Prezident jmenuje novým ministrem školství poslance STAN Vladimíra Balaše
ČT24 | 08:21:03
Prezident Miloš Zeman ve středu pozdě odpoledne jmenuje ministrem školství poslance hnutí STAN, ústavního právníka Vladimíra Balaše. Ve funkci nahradí dosavadního šéfa resortu Petra Gazdíka (STAN), který podal demisi k 30. červnu. Důvodem jeho odchodu z funkce jsou kontakty s obviněným podnikatelem Michalem Redlem z kauzy Dozimetr.


Senát schválil novely k sociálním odvodům, příspěvku na bydlení nebo čerpání rodičovské
ČT24 | 06:34:01
U kratších pracovních úvazků budou zaměstnavatelé hradit v některých případech nižší odvody na sociální zabezpečení. Vládní novelu schválil Senát, který přijal i zjednodušení pravidel u příspěvku na bydlení a čerpání rodičovského příspěvku nebo novelu o ochraně označení původu a zeměpisných označení. Všechny tři schválené normy nyní dostane k podpisu prezident.


Finsko a Švédsko dostanou pozvánku do NATO, Turecko ustoupilo
Respekt | 10:31:52
Průlom přišel poté, co trojice zemí podepsala memorandum o bezpečnostní spolupráci


Covid-19 byl v roce 2021 nejčastější příčinou úmrtí, podlehlo mu 18 procent zemřelých
Eurozpravy-domácí | 10:32:00
Covid-19 byl v roce 2021 nejčastější příčinou úmrtí, podlehlo mu 18 procent loni zemřelých, téměř 25.500 lidí. V předchozích letech byla první ischemická choroba srdeční. Celkově zemřelo loni 139.981, což bylo nejvíc od konce druhé světové války. Data o příčinách úmrtí dnes na tiskové konferenci prezentoval Český statistický úřad (ČSÚ).


Lékař: Podzimní vlna covidu by se mohla objevit už v srpnu
Eurozpravy-domácí | 10:03:00
Podzimní vlna koronaviru by mohla začít už v srpnu nebo začátkem září, uvedl s ohledem na nárůst počtu nakažených přednosta kliniky infekčních chorob Fakultní nemocnice Brno Petr Husa. Podle něj je v ČR mírný nárůst počtu nakažených už několikátý týden v řadě, přičemž polovinu případů tvoří nové subvarianty viru. Husa dodal, že jsou až desetkrát nakažlivější. Odborníci doporučují lidem očkování proti covidu třetí i čtvrtou dávkou.


Po téměř čtyřech měsících skončí se závěrem června v Česku nouzový stav
Eurozpravy-domácí | 08:56:00
Po téměř čtyřech měsících skončí se závěrem června v Česku nouzový stav, který vláda vyhlásila kvůli migrační vlně z Ukrajiny. Státu a samosprávám umožňoval stav nouze pružněji reagovat při ubytovávání lidí utíkajících před ruskou vojenskou invazí a umisťovat je i do některých prostor, kam by to jinak nebylo možné.


V úterý přibylo v Česku podruhé za sebou přes 1000 případů covidu
Eurozpravy-domácí | 08:36:00
V úterý přibylo v Česku podruhé za sebou přes 1000 případů covidu. Testy potvrdily 1181 nově nakažených, proti minulému týdnu dvakrát více. U všech tří typů testů znatelně roste pozitivita, u dvou z nich je nejvyšší od začátku dubna. V nemocnicích je zhruba 150 nakažených, před týdnem jich bylo o 30 méně. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.


Fiala: Signál vůči Rusku musí být jasný. Nedopustíme, aby agresivní politika uspěla
Eurozpravy-zahraniční | 10:17:00
Signál vůči Rusku musí být jasný. Nedopustíme, aby ruská agresivní politika mohla slavit úspěch, řekl český premiér Petr Fiala při dnešním příchodu na summit Severoatlantické aliance, který druhým dnem v Madridu pokračuje jednáním Severoatlantické rady.


Stoltenberg: NATO čelí největší bezpečnostní krizi od druhé světové války
Eurozpravy-zahraniční | 09:50:00
Ozbrojené síly Severoatlantické aliance čelí kvůli válce na Ukrajině největší bezpečnostní krizi od konce druhé světové války, řekl před zahájením dnešní části summitu NATO generální tajemník organizace Jens Stoltenberg. Vyzdvihl jednotu spojenců a sílu jejich reakce na aktuální hrozby a výzvy.


Video zachytilo dopad ruské rakety na nákupní centrum v Kremenčuku
Eurozpravy-zahraniční | 09:33:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zveřejnil záznam z videokamery, která podle něj zachytila dopad rakety na nákupní centrum v ukrajinském Kremenčuku. Při pondělním útoku podle posledních informací zemřelo nejméně 20 lidí a desítky dalších utrpěly zranění.


Summit NATO dnes bude jednat i o Rusku a Číně
Eurozpravy-zahraniční | 08:27:00
Jednáním Severoatlantické rady, tedy šéfů států a vlád členských zemí aliance, dnes ve španělské metropoli pokračuje summit NATO. Na pořadu budou především otázky související s válkou Ruska proti Ukrajině. Očekává se schválení nového balíčku pomoci pro Ukrajinu nebo rozhodnutí posílit východní křídlo aliance a vůbec počet aliančních vojáků schopných rychlého nasazení na více než 300.000.


Válka na Ukrajině: Po zásahu budovy dva mrtví, Chersonská oblast chystá referendum o připojení k Rusku
Eurozpravy-zahraniční | 07:58:00
Dva lidé zemřeli a tři byli zraněni při raketovém útoku na obytnou vícepatrovou budovu v Mykolajivu na jihu Ukrajiny. Na komunikační síti telegram o tom dnes ráno informovali starosta města Oleksandr Senkevyč a gubernátor Mykolajivské oblasti Vitalij Kim, útok připisují Rusku. Jedním ze zraněných je záchranář, který na místě zasahoval.


Skupina PPF chce po zrušení spojení s Monetou dále rozvíjet Air Bank
Eurozpravy-ekonomika | 09:08:00
Skupina PPF chce po zrušení spojení Moneta Money Bank s bankovní částí finanční skupiny PPF dále rozvíjet Air Bank, věří v její růstový růstový potenciál.


ČEZ vyplatí akcionářům z loňského zisku dividendu 48 korun za akcii
Eurozpravy-ekonomika | 08:10:00
Energetická společnost ČEZ vyplatí akcionářům z loňského zisku dividendu 48 korun za akcii před zdaněním. V úterý pozdě večer o tom po více než 13 hodinách jednání rozhodla valná hromada firmy. Prošel tak protinávrh ministerstva financí, které společně s vyšší dividendou navrhovalo také posunout výplatní termín o tři měsíce na 1. listopadu. Představenstvo ČEZ navrhovalo dividendu 44 korun za akcii, tento návrh ale neprošel. Valná hromada skončila v noci z úterý na středu po zhruba 16 hodinách jednání.


Zlínu se případný administrativní návrat do extraligy vzdálil. Hamrla manažerem nebude
Eurozpravy-sport | 10:52:00
Návrh města Zlína, jež je spoluvlastníkem zlínského hokejového klubu, na to, aby se novým generálním manažerem stal Robert Hamrla, na úterní valné hromadě hokejového klubu nakonec neprošel. Mimochodem, znamená to problém pro případný návrat do extraligy, o kterém se začalo spekulovat v souvislosti s možným odkupem karlovarské extralligové licence. Právě o tom měl nový generální manažer s Karlovými Vary jednat.


Alena Zárybnická: Jedna z velkých ostud v životě je zmoklý meteorolog
Reflex | 10:00:00
Na televizní obrazovce ji vídáme v elegantních šatech a lodičkách. Nicméně v civilu k ní patří i větroně, skialpy, obytka a horské kolo, na němž projela velkou část Alp. Co jí horský vánek ve vlasech dává? A dokáže se na cestách oprostit od své profese, nebo ji naopak naplno využívá? 


Prezident Zeman dnes jmenuje ministrem školství poslance STAN Balaše
Tiscali-zprávy | 08:05:04
Prezident Miloš Zeman dnes jmenuje ministrem školství poslance hnutí STAN, ústavního právníka Vladimíra Balaše.


Maximum designu i funkcí: HUAWEI WATCH FIT 2 jsou chytré i krásné
Tiscali-zprávy | 08:00:00
HUAWEI WATCH FIT 2 jsou ideální volbou pro každého, kdo je připraven vyměnit analogové hodinky za chytré zařízení a využívat funkce pro sport, fitness i komunikaci. S moderními technologiemi jsou smartwatch stále více podobné chytrému telefonu umístěnému na zápěstí a stávají se nezbytností pro všechny, kteří chtějí být více ve spojení v rušném a rychlém světě.


Státy EU schválily emisní reformu i omezení prodeje klasických aut od roku 2035
Tiscali-zprávy | 07:51:00
Státy Evropské unie se dnes nad ránem shodly na sadě klíčových návrhů, které mají přispět ke splnění klimatických cílů evropského bloku pro rok 2030.


Metabyznys Ondřeje Malého: Cílená pomoc je v pořádku. Ale neměla by minout cíl
E15-ekonomika | 10:30:00
Od současné vlády na rozdíl od té minulé často slýcháme, že chce pomoc ohroženým skupinám v současné pocovidové inflační a válečné krizi přesněji zacílit, že nechce pomáhat plošně. Nechme stranou, že na přesnější směřování peněz potřebným nemá potřebná data, což je mimochodem vidět na tom, že „cílená“ pomoc rodinám s dětmi cílí na minimálně 80 procent rodin s dětmi. Občas ale svůj cíl mine úplně, jako je tomu v případě mobilního „sociálního tarifu“, který chce Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zavést od nového roku – úplně mimo celkový politický rámec vládní pomoci a s miliardovými náklady.


Český výrobce gramodesek GZ Media otevírá lisovnu v „městě hudby“ Nashvillu
E15-ekonomika | 10:26:00
Loděnická firma GZ Media otevřela třetí lisovnu vinylových desek na severoamerickém kontinentu. Do výrobního závodu v Nashvillu v americkém státě Tennessee investovala zhruba 13,3 milionu dolarů. Největší výrobce gramofonových desek na světě chce v továrně do dvou let vytvořit 255 nových pracovních míst.


Hlaváček vede STAN do voleb v Praze s provětranou kandidátkou. V první desítce je osm nových jmen
E15-ekonomika | 09:56:00
Současný náměstek pražského primátora a místní lídr STAN pro podzimní volby Petr Hlaváček půjde do voleb s prakticky novým týmem. Na prvních deseti místech kandidátky zůstali z původního složení pouze samotný Hlaváček a nová dvojka Kateřina Arnotová, právnička a místostarostka Čakovic. Na zbývajících pozicích se objevuje osm nových jmen. Mezi nimi je například zakladatel platformy Donio David Procházka nebo čerstvá maturantka a předsedkyně pražské buňky Mladých starostů a nezávislých Arina Dolgopolova. 


Miliardář Buffett zvýšil svůj podíl v Occidentalu. Párty v bytech Airbnb definitivně končí
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno!
Je 180. den roku, svátek má Petr a Pavel. Před patnácti lety uvedla společnost Apple na americký trh svůj první mobilní telefon zvaný iPhone.   
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


PPF vycouvá z Číny, zaměří se na Evropu. Umíme pracovat víc, než je zvykem na západě, říká Šmejc
E15-ekonomika | 09:00:00
Česká finanční skupina PPF se chce do budoucna více zaměřit na investice v západní Evropě. Naopak hodlá postupně opustit čínský trh, kde již podnikatelské prostředí zejména kvůli regulacím čínské vlády nepřeje splátkovému byznysu a tedy ani aktivitám společnosti Home Credit, jako tomu bylo v minulosti. Nový generální ředitel PPF Jiří Šmejc se vyjádřil rovněž k dalším záměrům s Air Bank a podílem v Moneta Money Bank.


Soumrak odložených plateb. Úroky rostou a firmy upadly v nemilost trhů
E15-ekonomika | 08:00:00
Toto je nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.


Státy EU schválily omezení pro spalovací auta od roku 2035. Datum ale nemusí být definitivní
E15-ekonomika | 07:00:00
Státy Evropské unie se shodly na sadě klíčových návrhů, které mají přispět ke splnění klimatických cílů evropského bloku pro rok 2030. Ministři životního prostředí po více než patnáctihodinovém jednání podpořili reformu trhu s emisními povolenkami či normu, která prakticky znemožňuje prodej nových aut se spalovacími motory od roku 2035. Shodli se také na vzniku fondu kompenzujícího lidem zpoplatnění emisí z vytápění budov či dopravy, v němž má být 59 miliard eur na období let 2027 až 2032.


Valná hromada ČEZ vyměnila polovinu dozorčí rady, nominaci hejtmana Půty zastavili Piráti
E15-ekonomika | 06:46:00
Valná hromada energetické společnosti ČEZ rozhodla v noci z úterý na středu o výměně čtyř z osmi zástupců státu v dozorčí radě firmy. Dalším třem zástupcům končí nebo již skončilo funkční období. Do dozorčí rady se nakonec nedostal například hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj), kterého navrhlo ministerstvo financí.


Metabyznys Ondřeje Malého: Cílená pomoc je v pořádku. Ale neměla by minout cíl
E15-politika | 10:30:00
Od současné vlády na rozdíl od té minulé často slýcháme, že chce pomoc ohroženým skupinám v současné pocovidové inflační a válečné krizi přesněji zacílit, že nechce pomáhat plošně. Nechme stranou, že na přesnější směřování peněz potřebným nemá potřebná data, což je mimochodem vidět na tom, že „cílená“ pomoc rodinám s dětmi cílí na minimálně 80 procent rodin s dětmi. Občas ale svůj cíl mine úplně, jako je tomu v případě mobilního „sociálního tarifu“, který chce Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zavést od nového roku – úplně mimo celkový politický rámec vládní pomoci a s miliardovými náklady.


Český výrobce gramodesek GZ Media otevírá lisovnu v „městě hudby“ Nashvillu
E15-politika | 10:26:00
Loděnická firma GZ Media otevřela třetí lisovnu vinylových desek na severoamerickém kontinentu. Do výrobního závodu v Nashvillu v americkém státě Tennessee investovala zhruba 13,3 milionu dolarů. Největší výrobce gramofonových desek na světě chce v továrně do dvou let vytvořit 255 nových pracovních míst.


Hlaváček vede STAN do voleb v Praze s provětranou kandidátkou. V první desítce je osm nových jmen
E15-politika | 09:56:00
Současný náměstek pražského primátora a místní lídr STAN pro podzimní volby Petr Hlaváček půjde do voleb s prakticky novým týmem. Na prvních deseti místech kandidátky zůstali z původního složení pouze samotný Hlaváček a nová dvojka Kateřina Arnotová, právnička a místostarostka Čakovic. Na zbývajících pozicích se objevuje osm nových jmen. Mezi nimi je například zakladatel platformy Donio David Procházka nebo čerstvá maturantka a předsedkyně pražské buňky Mladých starostů a nezávislých Arina Dolgopolova. 


Miliardář Buffett zvýšil svůj podíl v Occidentalu. Párty v bytech Airbnb definitivně končí
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno!
Je 180. den roku, svátek má Petr a Pavel. Před patnácti lety uvedla společnost Apple na americký trh svůj první mobilní telefon zvaný iPhone.   
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


PPF vycouvá z Číny, zaměří se na Evropu. Umíme pracovat víc, než je zvykem na západě, říká Šmejc
E15-politika | 09:00:00
Česká finanční skupina PPF se chce do budoucna více zaměřit na investice v západní Evropě. Naopak hodlá postupně opustit čínský trh, kde již podnikatelské prostředí zejména kvůli regulacím čínské vlády nepřeje splátkovému byznysu a tedy ani aktivitám společnosti Home Credit, jako tomu bylo v minulosti. Nový generální ředitel PPF Jiří Šmejc se vyjádřil rovněž k dalším záměrům s Air Bank a podílem v Moneta Money Bank.


Soumrak odložených plateb. Úroky rostou a firmy upadly v nemilost trhů
E15-politika | 08:00:00
Toto je nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.


Státy EU schválily omezení pro spalovací auta od roku 2035. Datum ale nemusí být definitivní
E15-politika | 07:00:00
Státy Evropské unie se shodly na sadě klíčových návrhů, které mají přispět ke splnění klimatických cílů evropského bloku pro rok 2030. Ministři životního prostředí po více než patnáctihodinovém jednání podpořili reformu trhu s emisními povolenkami či normu, která prakticky znemožňuje prodej nových aut se spalovacími motory od roku 2035. Shodli se také na vzniku fondu kompenzujícího lidem zpoplatnění emisí z vytápění budov či dopravy, v němž má být 59 miliard eur na období let 2027 až 2032.


Valná hromada ČEZ vyměnila polovinu dozorčí rady, nominaci hejtmana Půty zastavili Piráti
E15-politika | 06:46:00
Valná hromada energetické společnosti ČEZ rozhodla v noci z úterý na středu o výměně čtyř z osmi zástupců státu v dozorčí radě firmy. Dalším třem zástupcům končí nebo již skončilo funkční období. Do dozorčí rady se nakonec nedostal například hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj), kterého navrhlo ministerstvo financí.


Alza je zpět na Heureka.cz. Důvody roztržky už pominuly, říká firma
lupa.cz | 11:20:27
Prodej Mall Group polskému Allegru má další dopad na českou e-commerce. Po šesti letech se díky němu e-shop Alza.cz vrací do cenového srovnávače Heureka.cz. Alza to potvrdila v tiskové zprávě.


Regulace ICT nebo bezpeční dodavatelé. NÚKIB má priority pro předsednictví ČR v EU
lupa.cz | 10:47:02
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost představil své priority v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. NÚKIB chce mimo jiné řešit bezpečnost dodavatelských řetězců v rámci informačních a komunikačních technologií.


Česká školící virtuální asistentka Aila od WeBoardu získává investici deset milionů
lupa.cz | 10:10:42
Tuzemský fond Nation 1, který rozděluje peníze od Evropského investičního fondu, vkládá deset milionů korun do startupu WeBoard, který vyvíjí online platformu pro školení a výcvik zaměstnanců poháněnou prvky umělé inteligence a avatarem.


V Terezíně spadla po silných deštích část kasáren Jana Žižky
idnes.cz | 11:55:00
V Terezíně se po silných deštích a bouřce zřítila další část střechy v uzavřených kasárnách Jana Žižky. Informovala o tom Česká televize s tím, že nikdo nebyl zraněn.


To vypadá na pomstu, to je nevídané. Šabatová odsoudila Křečkův zásah
idnes.cz | 11:44:00
Akt pomsty za to, že ombudsmana Stanislava Křečka kritizoval Senát za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíkům. Právě to stojí podle bývalé veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové za odebráním agendy zástupkyni veřejného ochránce práv Monice Šimůnkové. Jedná se i o porušení dvaadvacetileté tradice, dodala Šabatová.


Stíhačky, torpédoborce a velitelství. USA kvůli Rusku posilují v Evropě
idnes.cz | 11:42:00
Kvůli ruské agresi vyšlou USA do Evropy další moderní stíhačky, bojová plavidla a posílí vojenské struktury. Na summitu NATO v Madridu to spojencům slíbil americký prezident Joe Biden. Kvůli ruské invazi na Ukrajinu je v Evropě nyní přes 100 tisíc amerických vojáků.


Na summitu NATO vzbudil rozpaky ruský salát. Pak přišel i ukrajinský
idnes.cz | 11:35:00
Účastníky summitu NATO v Madridu překvapila nabídka ruského salátu v přilehlých stravovacích zařízeních. Směs hrášku, brambor, mrkve a majonézy je však pod tímto jménem běžnou součástí menu španělských restaurací.


Policista nechal služebního psa zavřeného v autě, čtyřletý Axel uhynul
idnes.cz | 11:20:00
Inspekce vyšetřuje policistu z Vysočiny kvůli úhynu služebního psa ve Žďáru nad Sázavou. Minimálně desítky minut nechal zvíře během parného letního odpoledne zavřené v autě. Čtyřletému německému ovčákovi Axelovi už nedokázali pomoci svědci, sám kynolog ani veterinář.


Bulharsko vyhostilo 70 ruských diplomatů, některé viní ze špionáže
idnes.cz | 11:05:00
Bulharsko vyhostilo 70 ruských diplomatů, někteří z nich měli dle premiéra Kirila Petkova pracovat pro zpravodajské služby. Ministerstvo zahraničí bude vyžadovat paritu mezi počtem bulharských diplomatů v Rusku a počtem ruských diplomatů v Bulharsku.


Elektrické obrněnce? NATO chce být emisně neutrální do roku 2050
idnes.cz | 11:04:00
Změna klimatu je pro NATO klíčovou výzvou. Do roku 2030 chtějí spojenci snížit emise skleníkových plynů v civilním a vojenském sektoru nejméně o 45 procent a do roku 2050 se stát uhlíkově neutrální, oznámil šéf Aliance Jens Stoltenberg. Věří, že v budoucnu se nejvyspělejší vojenská vozidla a nejodolnější ozbrojené síly nebudou spoléhat na fosilní paliva.


Musk zavřel závod Tesly v Kalifornii a propustil 200 lidí. Další jsou na řadě
idnes.cz | 10:45:00
Automobilka Tesla uzavřela v USA svůj kalifornský závod a propustila dvě stovky zaměstnanců. Většina z nich pracovala v úseku anotace dat a vyvíjela funkci autopilota. Šéf automobilky a nejbohatší muž světa Elon Musk už dříve nastínil, že Tesla bude nejspíš některé zaměstnance propouštět, neboť automobilové prostředí je podle něj v současné chvíli velmi nestabilní.


VIDEO: Kamera zachytila dopad rakety v Kremenčuku, objekt se rozletěl na kusy
idnes.cz | 10:22:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zveřejnil záznam z videokamery, která podle něj zachytila dopad ruské rakety na nákupní centrum v ukrajinském Kremenčuku. Při pondělním útoku zemřelo nejméně dvacet lidí a desítky dalších utrpěly zranění. Rusko tvrdí, že jeho vzdušné síly podnikly v Kremenčuku úder na hangáry s americkými a evropskými zbraněmi.


Po nehodě pendolina obnovili provoz na trati v Bohumíně, škoda roste
idnes.cz | 10:19:00
Z Bohumína do polských Chalupek už od úterního večera opět jezdí vlaky. Provoz tam nebyl možný od pondělního rána, kdy se v bohumínské stanici srazilo pendolino s posunovací lokomotivou. Spoje do Polska musely jezdit oklikou. Správa železnic upřesnila výši škody na trati, vyšplhala se už na 20 milionů korun.


Kdyby byl Putin žena, na Ukrajinu by nezaútočil, soudí britský premiér
idnes.cz | 10:15:00
Jedním z faktorů, který přiměl Putina k invazi na Ukrajinu, je jeho pohlaví, myslí si britský ministerský předseda Boris Johnson. Domnívá se také, že tato válka je „dokonalým příkladem toxické maskulinity“. Johnson to uvedl v rozhovoru pro německou stanici ZDF, který následoval krátce po skončení summitu G7 na zámku Elmau v Německu.


Na poštu přišly balíky s včelami, začaly vylétávat z poškozených krabic
idnes.cz | 10:01:00
Netradiční zásah měli ve středu ráno hasiči na jedné z pardubických pošt. Někdo poslal balíky plné živých včel. Zásilka však byla poškozená a včely vylétávaly ven.


Rakušan mě přemluvil, abych školství vzal, říká budoucí ministr Balaš
idnes.cz | 10:00:00
Budoucí ministr školství Vladimír Balaš (STAN) velké změny v úřadu nechystá. Místo toho by rád navázal na práci svých předchůdců, se kterými chce zůstat v kontaktu. V rozhovoru pro iDNES.cz také uvedl, že mezi priority řadí pomoc krajům s financováním rozšiřování kapacit škol či audit na ministerstvu. Ve hře je i demise jednoho z jeho náměstků, který je nepřímo zapletený do kauzy Dozimetr.


V Bálkové se vzbouřili cizinci a zabarikádovali se, uklidnil je vyjednavač
idnes.cz | 09:54:00
V zařízení pro zajištění migrantů v Bálkové u Žihle na Plzeňsku se v úterý vzbouřila a zabarikádovala část cizinců. Situaci pomohl zklidnit policista hovořící arabsky.


Klávesista Depeche Mode Andy Fletcher zemřel kvůli disekci aorty
revue.idnes.cz | 11:32:00
Andrew Fletcher, klávesista a jeden ze zakládajících členů britské skupiny Depeche Mode, zemřel letos 26. května v šedesáti letech kvůli disekci aorty. Kapela o tom informovala na sociálních sítích.


Státy EU se dohodly na snižování emisí v Evropě. Dieselům a benziňákům začal zvonit umíráček
iHned.cz | 11:45:00
Členské země EU podpořily ambiciózní návrh Bruselu radikálně omezit zplodiny na kontinentu ještě v této dekádě. Ve středu nad ránem se evropští ministři životního prostředí po sedmnácti hodinách debat dohodli na souboru opatření známého pod zkratkou...


Místo vývoje nanotechnologií nakupovali modely vláčků. Evropští vyšetřovatelé řeší kuriózní český podvod
iHned.cz | 10:44:00
Evropská pověřená žalobkyně podala obžalobu na tři lidi a tři firmy za dotační podvod, poškození finančních zájmů EU a praní špinavých peněz se škodou 133 milionů korun. Podle policie hlavní pachatel předstíral uskutečnění složitých vědeckých...


Jak dodržovat přikázání? Buď složíme zbraně, nebo půjdeme s Biblí v ruce zabíjet Rusy, kteří už nejsou lidmi
iHned.cz | 10:23:00
Den stý dvacátý, 23. června. Mezi přáteli na sociálních sítích mám pravoslavného kněze. Je to nesmírně vzdělaný člověk, tím myslím jak teologicky, tak vědecky (je to odborník na biblické jazyky). Vedli jsme spolu o těchto otázkách velmi zajímavé...


Pokud bude čtvrtina lidí dělat pro „štíhlý“ stát, tak brzy zkolabuje i bez zvyšování platů
iHned.cz | 10:21:00
Se začátkem školního roku by měli dostat přidáno o deset procent nepedagogičtí pracovníci ve školství či lidé, kteří pracují v resortech, jako je například kultura. Jde zhruba o tři sta tisíc mizerně placených zaměstnanců. Celkovou shodu na růstu...


Značka MG vstupuje na český trh: Ceny jsou víc než slibné, převodovka unikátní
Auto.cz | 11:52:00
Někdejší britská automobilová ikona MG se pod křídly čínského koncernu SAIC vrací do Evropy. Včera oficiálně vstoupila na český a slovenský trh, což byla ideální příležitost pro odhalení ceníku.


Cadillac Celestiq bude elektrickou vlajkovou lodí značky. A zřejmě hodně drahou
Auto.cz | 10:57:00
Americká automobilka Cadillac by měla příští měsíc odhalit koncept luxusního elektrického sedanu jménem Celestiq.


Papež se objevil na videu bez kolečkového křesla. Požehnal také pallium Graubnera
aktuálně.cz | 11:40:11
Papež František u příležitosti slavnosti Petra a Pavla požehnal pallium nově jmenovaného pražského arcibiskupa Jana Graubnera.


Lákavě nízké ceny a 19 dealerů. MG je v Česku, prolomí nedůvěru v čínská auta?
aktuálně.cz | 11:36:00
Automobilka MG se vrací po delší pauze na český trh. Je plně v čínských rukou a sází především na SUV.


V úterý bylo opět přes 1000 případů covidu, proti minulému týdnu dvakrát víc
aktuálně.cz | 08:33:00
Epidemie zrychluje od začátku června, v posledních dnech je ale nárůst ještě výraznější.


Muž trpěl 31 let ve vězení. Odsouzen byl za vraždu, kterou ale nespáchal
Denik.cz | 11:33:00
Vypadá to jako nadsazený příběh z detektivního filmu, ale opak je pravdou. Američan Thomas Raynard James strávil jednatřicet let za mřížemi, což zní jako poměrně adekvátní trest pro vraha. Méně pochopitelný je však takový trest v případě, že je někdo nevinný, což se v tomto případu nakonec potvrdilo. Muž byl po více než třech desítkách let propuštěn z vězení za zločin, který nespáchal. 


FOTO: U Borové poblíž Poličky narazil řidič do stromu, na místě zemřel
Denik.cz | 11:20:00
V lese na vedlejší silnici u Borové u Poličky dnes ráno řidič narazil z neznámých příčin do stromu, na místě zemřel. Na místo letěl i vrtulník leteckých záchranářů, ale marně. Muže se nepodařilo po vyproštění z vozu resuscitovat. Od poloviny května je to již druhá tragická nehoda u Borové, i při první auto narazilo do stromu.


Pražský STAN změnil kandidátku. Zmizeli z ní Plamínková nebo Hejma
Denik.cz | 10:54:00
Pražská organizace hnutí STAN upravila kandidátku pro podzimní komunální volby na magistrát. Lídrem zůstává náměstek pražského primátora Petr Hlaváček, který nyní ve vedení města zasedá za TOP 09. V souvislosti s kauzou Dozimetr, v níž je obviněn bývalý předseda pražské organizace hnutí Petr Hlubuček, z kandidátky zmizela vedle něho i některá další výrazná jména. Patří mezi ně například Jana Plamínková, která Hlubučka nahradila v radě města, nebo starosta Prahy 1 Petr Hejma.


Manželství pro všechny? EU se chystá nařídit jeho uznávání po celé Unii
Denik.cz | 10:48:00
Skupina českých poslanců opět navrhla uzákonění manželství se všemi právy pro všechny, tedy nejen pro heterosexuály. S právní úpravou práv LGBTQ+ komunity by ale brzy mohl přijít i Brusel, rozdíly v rodinné politice napříč sedmadvacítkou totiž komplikují občanům EU právo na volný pohyb.


Policisté zachránili život sebevraha. Bez rychlého zásahu by nepřežil
Denik.cz | 10:45:00
V úterý před devatenáctou hodinou se na prachatickou policii obrátil oznamovatel s tím, že mu volal jeho bratr, že už má lano na krku a loučil se s ním.


Sociální fond pomůže Evropanům hradit vyšší ceny energií či pohonných hmot
Denik.cz | 10:29:00
Válka, neválka, Evropská unie pokračuje ve svých plánech na snižování emisí skleníkových plynů. A současnou energetickou krizi způsobenou Ruskem pokládá za dočasnou komplikaci, ale ne překážku ambiciózních plánů na dosažení klimatické neutrality celé Evropské unie v roce 2050.


Děsivé záběry. Nové video ukazuje dopad rakety na obchodní centrum v Kremenčuku
Denik.cz | 10:06:00
/VIDEO/ Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zveřejnil záznam z videokamery, která podle něj zachytila dopad rakety na nákupní centrum v ukrajinském Kremenčuku. Při pondělním útoku podle posledních informací zemřelo nejméně 20 lidí a desítky dalších utrpěly zranění.


Křeček vzal zástupkyni všechny agendy. Je to útok na mou čest, reaguje Šimůnková
Denik.cz | 09:55:00
Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček odebral své zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, a to s účinností od 1. července. Uvedl, že její práci provázejí lidské i manažerské komplikace. Křečkovo vyjádření ČTK zaslala mluvčí kanceláře Markéta Bočková. Šimůnková ČTK řekla, že se obrátí na Poslaneckou sněmovnu. Zváží také, zda na Křečka nepodá žalobu za výroky, které poškozují její osobu, a za jeho údajně šikanózní jednání vůči ní.


Rozešla se s přítelem. Teď žena už týden žije v autě a přemýšlí, co dál
Denik.cz | 09:45:00
Žena už několik dní přebývá v autě zaparkovaném v sídlišti U Stadionu v Chrudimi. Lidé v obavách kontaktují strážníky městské policie, ale těm se vždy po příjezdu k vozidlu dostane odpovědi "nic nežádám, nic nepotřebuji". O ženě jsme již před týdnem psali. Do zoufalé situace se žena dostala po rozchodu s přítelem. Od té doby sedí v autě a údajně přemýšlí, co bude dál.


Lane (ECB): Musíme vyvažovat 2 hlavní rizika a sice růst inflace a současnou hrozbu ek. zpomalení
Kurzy.cz | 11:59:44
Hlavní ekonom ECB Philip Lane v rámci Sintra fóra v Portugalsku uvedl, že centrální banka bude muset zůstat v nadcházejících měsících velmi ostražitá s vyhlídkou na 2 hlavní rizika v podobě stále silné inflace a možného ekonomického zpomalení.


Předzvěsti krize: ECB dále "tiskne peníze"
Kurzy.cz | 11:49:24
Zatímco v zemích eurozóny nadále řádí rekordní inflace, ECB pokračuje v kvantitativním uvolňování. Celková aktiva banky vzrostla o €8 miliard na 8,836 biliónu eur. Rozvaha ECB tak nyní tvoří 82,5% HDP eurozóny, u FEDu je to 36,6%, u BoE 39,6% a...


Stratég Morgan Stanley počítá s mírnou recesí. A S&P 500 na 3000 bodech
Kurzy.cz | 11:39:48
S mírnou recesí v USA počítá hlavní stratég Morgan Stanley Mike Wilson. Hovořil o ní na Bloombergu s tím, že nepůjde o nic takového, jako je krize či hluboký propad.


Lehký akciový nádech potěšil trhy
Kurzy.cz | 11:29:11
Americké i evropské akcie si poprvé od konce května připsaly minulý týden zisky. Samotný začátek června přitom nevypadal nijak růžově. Akcie poslalo dolů očekávání, že po pozitivních údajích z trhu práce bude americká centrální banka s větší...


Čína - "béžová kniha" naznačuje, že ekonomika ve 2Q neoživuje, jak se čekalo
Kurzy.cz | 11:28:55
Čínská ekonomika ve druhém kvartále neoživuje svůj růst tak, jak se čekalo. Naznačuje to tzv. béžová kniha, která v USA pro Čínu pravidelně zpracovává komentáře a reporty cca 4300 zástupců tamních firem a organizací.


Komise ve své zprávě doporučuje přípravu nového daňového rámce pro budoucnost
Kurzy.cz | 10:57:45
Komise 28. června zveřejnila svou výroční zprávu o zdanění 2022. Daňové příjmy členských států EU poklesly, a to poprvé od finanční krize v roce 2009 a veřejné výdaje, především v důsledku krize COVID-19, naopak vyskočily ze 46,5 % v roce 2019 na 53 % ...


Graf dňa - EURUSD (29.06.2022)
Kurzy.cz | 10:34:51
Zverejnenie údajov HDP z USA, flash inflácia CPI z Nemecka a panelová diskusia s šéfmi Fedu, ECB a BoE sú naplánované na dnes. Zatiaľ čo údaje z USA budú revíziou a neočakáva sa, že spustia nejaké veľké pohyby, údaje o inflácii z Európy a prejavy popre...


Děti ozdobily plot kolem Paprsku
Kurzy.cz | 10:23:15
Oplocení staveniště kolem bývalého obchodního centra Paprsek ozdobily dětské malby. Do práce se zapojily všechny základní školy na území městské části Praha 13 a přes celé léto budou zpříjemňovat kolemjdoucím veřejný prostor.


Proč koruna neposiluje víc, když má proti euru rekordní náskok v úročení? Aneb Holubovy vrásky z holubic
Kurzy.cz | 10:20:02
V minulém týdnu se nůžky mezi klíčovým úrokem na koruně a na euru rozevřely do největší šíře v celé historii eurozóny, psané od roku 1999. Po zvýšení základní sazby České národní banky (tedy čtrnáctidenní repo sazby) na rovných sedm procent se totiž&helli


Investoři mají obavy z kroků ECB a veřejného dluhu evropských zemí
Kurzy.cz | 10:02:01
Evropská měna nevykazuje známky života na pozadí nedostatku důležitých statistik a dalšího selhání prolomit rezistenci 1,0600. Britská libra vykazuje volatilitu cca 25 bodů. Než se ale budeme bavit o technickém obrazu, rád bych něco řekl o projevu...


Nevyhraješ, Putine! vzkazuje summit NATO. Lídři označí Rusko za hrozbu
idnes.cz | 13:51:00
Ruská invaze na Ukrajinu je hlavním bodem summitu jednání představitelů NATO v Madridu. A také podpora napadené Ukrajině. Rusko chtějí označit za největší přímou hrozbu pro bezpečnost a posílit vlastní obranu.


Lupiče z trafiky dodali policisté do vězení, kde už měl sedět
idnes.cz | 13:48:00
Ačkoliv měl šestatřicetiletý muž sedět ve vězení, spáchal na jihu Čech několik dalších trestních činů. S pistolí v ruce přepadl trafiku, předtím s ní ohrožoval muže a ženu.


Extrémně silné bouřky potáhnou od Šumavy až po Krkonoše. Hrozí povodně
idnes.cz | 13:44:00
Meteorologové varují před silnými až extrémně silnými bouřkami, a to od odpoledne do čtvrtečního rána. Hrozí i povodně. Nejnebezpečnější budou večer a v noci, a to v pásu od jižních Čech, přes východ Středočeského kraje a západ Vysočiny až do části Pardubického a Královéhradeckého kraje.


Byla to sabotáž? Zemana zajímá pokus o převod pravomocí při hospitalizaci
idnes.cz | 13:39:00
Prezident Miloš Zeman vyzval ministra spravedlnosti Pavla Blažka, aby nechal prověřit okolnosti, při nichž byl během své hospitalizace nucen dle svého názoru čelit pokusu o zbavení pravomocí hlavy státu. Zeman má podezření, že mohlo jít o trestný čin sabotáže. Trestní oznámení však nepodal.


Ukrajinci opouští hotely a penziony. Kraje sehnaly náhradní ubytování
idnes.cz | 13:37:00
Ukrajinští uprchlíci musí opustit některé hotely a penziony. Před začátkem turistické sezóny je potřeba, aby uvolnili jejich kapacity. Některá zařízení zase chystají přes léto opravy. Náhradní místa pro Ukrajince chybí v Karlovarském kraji.


V indonéské vesnici mají nového hrdinu, krokodýla tu chytil jen lanem
idnes.cz | 13:37:00
V indonéské provincii Jihovýchodní Sulawesi chytil 53letý muž čtyřmetrového krokodýla pouze za pomocí lana. Zvíře se mu tak podařilo zneškodnit, vesničanům tak zajistil bezpečný přístup k řece a rýžovému poli a možná i zachránil lidské životy.


Vlak najel příliš rychle k připojované soupravě, cestující při nárazu spadli
idnes.cz | 13:28:00
V Uničově v Olomouckém kraji najel vlak Českých drah do odstavené soupravy stejného dopravce. Jeden cestující byl převezen záchrannou službou k ošetření do nemocnice. Provoz nebyl přerušen.


Pokud bude čtvrtina lidí dělat pro „štíhlý“ stát, tak brzy zkolabuje i bez zvyšování platů
Hospodářské noviny | 10:21:00
Se začátkem školního roku by měli dostat přidáno o deset procent nepedagogičtí pracovníci ve školství či lidé, kteří pracují v resortech, jako je například kultura. Jde zhruba o tři sta tisíc mizerně placených zaměstnanců. Celkovou shodu na růstu...


Slíbili nanotechnologie, za 133 milionů ale koupili modely vláčků, auta a bagr
idnes.cz | 12:33:00
Na dotacích vybrali během deseti let téměř 133 milionů korun. Peníze měly jít na projekty v nanotechnologiích, místo toho si ale pachatelé nakoupili tisíce modelů vláčků, auta nebo bagr. Policisté z NCOZ na případu pracovali společně s evropským žalobcem, což bylo v českém prostředí vůbec poprvé. První obvinění v případu padla v úterý.


Úložiště teplárenského popílku jitří emoce, obec si zajistí rozbory
idnes.cz | 12:32:00
Zastupitelé Nové Dědiny jednoznačně odmítli návrh na stavební úpravy odkaliště Teplárny Otrokovice, jež plochu ležící z větší části na katastru obce zaváží popelovou maltou Otosan. Výrobek obsahující rovněž těžký karcinogen arzen a také rtuť plní vysušené jezero již 50 let.


Na festival přijede Liev Schreiber, do Varů se vrací po osmnácti letech
idnes.cz | 12:27:00
Karlovarský festival přivítá jako hosta amerického herce, scenáristu a režiséra Lieva Schreibera, který se na festival vrací po 18 letech. Zároveň přehlídka vzpomene na nedávno zesnulou Evu Zaoralovou.


Bývalý pražský primátor Svoboda je v kauze Opencard nevinný, rozhodl soud
idnes.cz | 12:20:00
Soud zprostil viny poslance a někdejšího pražského primátora ODS Bohuslava Svobodu v kauze městské karty Opencard. Svoboda byl posledním neosvobozeným obžalovaným, a to kvůli poslanecké imunitě. Sněmovna ho na jeho vlastní žádost vydala k přerušenému trestnímu stíhání letos v březnu. Rozsudek je pravomocný.


Silný rubl a slabá poptávka ženou Rusko do deflace, přiznal ministr
idnes.cz | 12:19:00
Rusko se v červnu patrně ocitne v deflaci, řekl ve středu ministr hospodářství Maxim Rešetnikov. Spotřebitelé mají tendenci šetřit a nechtějí utrácet, poptávka je teď velmi nízká. Země také musí zvýšit dovoz, problém pro ni teď představuje zejména příliš silný rubl, dodal ministr.


VIDEO: Policisté vynášeli v náruči lidi z hořícího domu
idnes.cz | 12:02:00
V sobotu v noci zůstalo několik lidí uvězněno v bytovém domě v Praze na Vinohradech, kde vypukl požár. Policisté byli na místě první a ihned se vydali lidi ze zakouřených bytů zachránit, ujali se i hašení požáru. Díky rychlé pomoci se nikdo nezranil. Nyní policie zveřejnila videozáznam.


Provoz na pražském letišti překonal odhady. Odbavíme přes 10 milionů lidí, věří
idnes.cz | 12:01:00
Provoz na pražském letišti letos dál roste nad očekávání. Letiště Václava Havla v současnosti odhaduje, že za celý letošní rok odbaví přes deset milionů cestujících. To je skoro o 1,5 milionu víc, než se očekávalo na začátku roku. Ve středu to uvedla mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková.


Televizní sledovanost bude i dalších pět let měřit Nielsen Admosphere
idnes.cz | 12:00:00
Zástupci Asociace televizních organizací (ATO) a Nielsen Admosphere v úterý podepsali smlouvu na realizaci crossplatformního měření sledovanosti televizního vysílání v České republice na dalších pět let, oznámila asociace v tiskové zprávě. Nielsen Admosphere měří sledovanost v Česku již 20 let.


Plány rodiček už nejsou pro doktory červený hadr. Ubývá i nástřihů hráze, říká Kramná
iHned.cz | 13:34:00
„Postoj zdravotníků se změnil a s porodními plány, které si nosí skoro polovina rodiček, se naučili pracovat. Ještě před deseti to často vnímali tak, že žena bude dělat problémy. Je to ale spíš vyjádření preferencí a toho, co je pro rodičku...


Je kárné řízení s představiteli justice systémově nespravedlivé?
iHned.cz | 13:26:00
Od dětství nás rodiče učí, že za lumpárnu každého stihne trest a že by měl být spravedlivý a přiměřený. Tato idea nás provází po zbytek života a spravedlivý přístup tak nějak automaticky očekáváme od všech okolo sebe. Nejvíce ale od těch, kteří v...


Komárkovi se uvolnila cesta k převzetí britské loterie. Soud zamítl odvolání Camelotu
iHned.cz | 13:16:00
Karel Komárek zaznamenal důležité vítězství na cestě k převzetí britské národní loterie. Středeční rozhodnutí vrchního soudu v Londýně znamená, že jeho společnost Allwyn Entertainment může začít přebírat lukrativní ostrovní loterii. Tu by měl český...


Nic není zadarmo. Turecko žádá Švédsko a Finsko, aby vydaly 33 údajných teroristů
iHned.cz | 12:08:00
Turecko dnes požádalo Švédsko a Finsko o vydání 33 osob, které Ankara podezřívá z terorismu kvůli údajným vazbám na Kurdskou stranu pracujících (PKK) a organizaci klerika Fetullaha Gülena. Stalo se tak den poté, co Turecko podpisem společného...


Volkswagen T-Roc R – Zachování formy
Auto.cz | 12:59:00
Jak moc se Volkswagen T-Roc R s faceliftem změnil? Zkoušeli jsme zjistit, zda byla zlepšena slabá místa a jestli naopak nepřišel o své přednosti. 


Relativně mírná recese a silný dolar pomáhají Fedu. Ten nebude kvůli akciím zasahovat, domnívá se Dudley
Kurzy.cz | 13:54:49
Hluboká recese přichází ve chvíli, kdy v ekonomice dojde k nějakému zlomu. Typickým příkladem může být finanční krize. Nyní se americká centrální banka snaží utlumit ekonomickou aktivitu tak, aby klesla inflace.


ECB riskuje finanční nestabilitu univerzálním zvýšením úrokových sazeb
Kurzy.cz | 13:36:58
„ECB se sice chystá zvýšit úrokové sazby, ale čelí mnohem větším rizikům než Fed, z nichž nejzávažnější je tzv. roztříštěnost. Zvýšením sazeb v boji proti 8% inflaci by ECB mohla ve skutečnosti způsobit další finanční nestabilitu, zejména pokud jde o&hell


Spořitelna zvyšuje úrokové sazby u spořících a vkladových účtů až na 4,25 respektive 4,5%
Kurzy.cz | 13:32:53
Spořitelna od 1. července 2022 zvýší úrokovou sazbu u spořicích účtů o 0,75% bodu a u vkladových účtů (termínovaných vkladů) o 0,7% bodu. Nové sazby u spořicích účtů tak mohou dosáhnout až na 4,25 % a u vkladových účtů až na 4,5 %.


Long signál €43,90 na akcie RWE (RWE)
Kurzy.cz | 12:51:20
Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se zdarma k odběru pod článkem. Energetická společnost nabízí to nejlepší ze starého a nového světa dodávek...


12.h - Evropa oslabuje, BCPP klesá kvůli bankám, akcie ČEZ pokračují v ozdravování po pondělním mohutném propadu, euro slábne, ropa kolem 115 USD, zlato oslabuje
Kurzy.cz | 12:22:10
Evropské akciové trhy dnes dopoledne vesměs oslabují. Investoři se snaží monitorovat a odhadovat do budoucna ekonomický vývoj a také trajektorii kroků hlavních centrálních bank.Nejvíce se dnes nedaří sektoru automobilových výrobců se ztrátou jejich&hellip


Soud zprostil exprimátora Svobodu viny v kauze městské karty Opencard
ČT24 | 12:20:34
Soud ve středu pravomocně zprostil viny poslance a někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS) v kauze městské karty Opencard. Svoboda byl posledním neosvobozeným obžalovaným v tomto případu, a to kvůli poslanecké imunitě. Sněmovna ho na jeho vlastní žádost vydala k přerušenému trestnímu stíhání letos v březnu.


Petr Pavel chce kandidovat na prezidenta, sbírá petiční podpisy
ČT24 | 10:59:37
Generál ve výslužbě Petr Pavel je rozhodnut zúčastnit se lednových prezidentských voleb. Připravuje se na kandidaturu, vyhlásit ji chce v srpnu. Na počátku července hodlá zveřejnit transparentní účet. Ve středu potvrdil, že začal se sběrem podpisů pod petici.


Za dotace na vědecké projekty se údajně pořídily i vláčky. Evropská justice stíhá trojici z Česka za podvod
ČT24 | 10:44:31
Evropská pověřená žalobkyně podala obžalobu na tři lidi a tři firmy za dotační podvod, poškození finančních zájmů EU a praní špinavých peněz se škodou 133 milionů korun. Podle policie hlavní pachatel předstíral uskutečnění složitých vědeckých projektů v oboru nanotechnologie, za vylákané dotace si mimo jiné nakoupil tisíce modelů vláčků.


Nebezpečný manévr na dálnici D1. Řidič agresivně tlačil kamion do odstavného pruhu
aktuálně.cz | 13:40:00
Řidič kamionu provedl riskantní manévr na dálnici D1 u Brna ve směru na Prahu. Nechtěl pustit jiný kamion z připojovacího pruhu.


Státy EU se dohodly na snižování emisí, diesely a benziňáky mají postupně skončit
aktuálně.cz | 12:51:14
Ministři životního prostředí ze zemí EU se po sedmnácti hodinách debat dohodli na souboru opatření známém pod zkratkou FitFor55.


Trojice firem čelí obžalobě za vylákání dotací. Místo vědy utratily peníze za vláčky
aktuálně.cz | 12:43:26
Evropská pověřená žalobkyně podala obžalobu za dotační podvod, poškození finančních zájmů Evropské unie a praní špinavých peněz.


Největší ukovaný rak na světě už hlídá Rakvice. Mění barvu podle svitu slunce
Denik.cz | 13:24:00
S mobilními telefony v rukou a hned několikrát kolem dokola projížděli řidiči ve středu dopoledne skrz kruhový objezd u Rakvic na Břeclavsku. Umělecký kovář Pavel Valášek z Přibic na Brněnsku tam totiž časně ráno začal s instalací raka na vyvýšený středový ostrůvek.


Drahota trápí důchodce, žádat o dávky se stydí. Přečtěte si, co jim nabízí stát
Denik.cz | 13:16:00
Kterou skupinu obyvatel nynější vlna zdražování zasáhla nejvíce? Podle odborníků si „černého Petra“ vytáhli důchodci. Vyplynulo to z nově zveřejněného průzkumu společnosti STEM pro poradenskou firmu KPMG. Autoři zjistili, že výrazně vzrostl podíl důchodcovských domácností, které jen stěží vycházejí s příjmy.


Kauza Opencard: Soud zprostil Svobodu viny, exprimátor bude kandidovat znovu
Denik.cz | 13:12:00
Soud ve středu pravomocně zprostil viny poslance a někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS) v kauze městské karty opencard. Svoboda byl posledním neosvobozeným obžalovaným v tomto případu, a to kvůli poslanecké imunitě. Sněmovna ho na jeho vlastní žádost vydala k přerušenému trestnímu stíhání letos v březnu.


Osobní vlak v Uničově najel do odstavené soupravy. Na místě jsou dva zranění
Denik.cz | 13:09:00
Kolize se stala ve středu 29. června v železniční stanici v Uničově. Do odstavené soupravy zde najel osobní vlak. Dva cestující se zranili.


VIDEO: Vytrvalý déšť zvedl hladiny Blanice i Vltavy. Bouřky budou pokračovat
Denik.cz | 12:49:00
Od úterý 28. června se pomalu zvyšuje hladina řeky Blanice. Nejprve bouřky a následně vytrvalý déšť dostaly hladinu řeky na měrném místě v Podedvorech až na 147 centimetrů, tedy podle hydrometeorologů na druhý stupeň povodňové aktivity do stavu pohotovosti. Stav ohrožení by nastal až ve 160 centimetrech.


Festival ve Varech zahájí Superhrdinové. A další hvězdou bude Liev Schreiber
Denik.cz | 12:45:00
Karlovarský festival, který bude v pátek 1. července slavnostně zahájen ve velkém sále hotelu Thermal, přivítá jako hosta také slavného amerického herce, scenáristu a režiséra Lieva Schreibera, který se na festival vrací po osmnácti letech. A jako zahajovací film diváci uvidí Superhrdiny, na závěr pak Tři tisíce let touhy.


V Terezíně se zřítila další část střechy Žižkových kasáren
Denik.cz | 12:42:00
Během silné bouřky se zřítila další část střechy kasáren Jana Žižky v Terezíně. O události informovala Česká televize. Nikdo nebyl zraněn. 


Získat příspěvek na bydlení bude nově jednodušší. Změny schválil Senát
Denik.cz | 12:24:00
Pravidla u příspěvku na bydlení čeká zjednodušení. Příjemci budou dokládat příjmy a výdaje jednou za půl roku, nikoli každého čtvrt roku jako doposud. Úřady budou dávku přiznávat na dobu neurčitou a lidé o ni nebudou muset žádat každý rok znovu. Nutný nebude ani podrobný rozpis jednotlivých položek nákladů na služby související s bydlením. Změny přinese vládní novela, kterou dnes schválil Senát a podepsal prezident Miloš Zeman. Většina novinek by měla být účinná už od července.


PODCAST: Uhlí se těží víc než dřív. Končí Spravedlivá transformace?
Denik.cz | 12:00:00
Přestože ruská agrese proti Ukrajině způsobila energetickou krizi, v níž je i uhlí takříkajíc najednou dobré, projekt Spravedlivé transformace uhelných regionů neskončil.


Zeman podepsal zjednodušení pravidel u dávky na bydlení, nastane od července
Eurozpravy-domácí | 13:18:00
Pravidla u příspěvku na bydlení budou od července jednodušší. Úpravy nastanou také v čerpání rodičovského příspěvku a v pravidlech vyplácení dávky mimořádné okamžité pomoci. Změny přinese vládní novela, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Předloha ještě musí vyjít ve sbírce zákonů. Zeman ji stvrdil ve stejný den, jako ji schválil Senát.


Bývalého pražského primátora Svobodu osvobodil soud v kauze opencard
Eurozpravy-domácí | 13:15:00
Soud dnes pravomocně zprostil viny poslance a někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS) v kauze městské karty opencard. Svoboda byl posledním neosvobozeným obžalovaným v tomto případu, a to kvůli poslanecké imunitě. Sněmovna ho na jeho vlastní žádost vydala k přerušenému trestnímu stíhání letos v březnu.


Pražští zastupitelé Pirátů vyzvali k rezignaci Pospíšila
Eurozpravy-domácí | 13:06:00
Pražští zastupitelé Pirátů vyzvali europoslance Jiřího Pospíšila (Spojené síly pro Prahu/TOP 09), aby rezignoval na všechny své funkce na magistrátu. Jako důvod uvedli jeho spojení s podnikatelem Michalem Redlem obviněným v kauze Dozimetr. ČTK to dnes sdělila Martina Vacková, hlavní poradkyně primátora Zdeňka Hřiba (Piráti).


Česko zahájí předsednictví se zástupci Parlamentu, ale bez reprezentace Hradu
Eurozpravy-domácí | 12:40:00
Z Pražského hradu na páteční zahájení českého předsednictví v Radě Evropské unie v Litomyšli nedorazí nikdo. Zúčastní se členové vedení parlamentních komor, někteří předsedové poslaneckých a senátorských klubů a výborů. ČTK to dnes sdělil Marek Zeman, mluvčí ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN).


Covid byl loni nejčastější příčinou úmrtí, připadá na něj 18 procent
Eurozpravy-domácí | 12:22:00
Covid-19 byl v roce 2021 nejčastější příčinou úmrtí, podlehlo mu 18 procent loni zemřelých, téměř 25.500 lidí. V předchozích letech byla první ischemická choroba srdeční. Celkově zemřelo loni 139.981, což bylo nejvíc od konce druhé světové války. Data o příčinách úmrtí dnes na tiskové konferenci prezentoval Český statistický úřad (ČSÚ).


Letecký provoz na pražském letišti letos dál roste nad očekávání
Eurozpravy-domácí | 11:53:00
Letecký provoz na pražském letišti letos dál roste nad očekávání. Letiště Václava Havla v Praze v současnosti odhaduje, že za celý letošní rok odbaví přes deset milionů cestujících. To je skoro o 1,5 milionu víc, než se očekávalo na začátku roku. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková. Loni letiště odbavilo necelých 4,4 milionu pasažérů, před vypuknutím koronavirové krize, v roce 2019, to bylo 17,8 milionu lidí.


Rusko chce určovat budoucí světový řád, řekl Zelenskyj
Eurozpravy-zahraniční | 13:40:00
Rusko chce určovat budoucí světový řád a jeho cílem není pouze Ukrajina. Ve svém videoprojevu na summitu Severoatlantické aliance v Madridu to dnes uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Vyzval také členské státy NATO, aby Ukrajině poskytly další zbraně a peníze potřebné k obraně, informovala agentura Reuters.


Moskva vnímá negativně chystaný vstup Finska a Švédska do NATO
Eurozpravy-zahraniční | 12:54:00
Moskva vnímá negativně chystaný vstup Finska a Švédska do NATO, řekl podle agentury RIA Novosti náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Možné rozšiřování aliance Rjabkov označil za destabilizující faktor.


Biden oznámil posílení kapacit americké armády v Evropě kvůli ruské hrozbě
Eurozpravy-zahraniční | 12:32:00
Americký prezident Joe Biden dnes na summitu Severoatlantické aliance v Madridu oznámil posílení amerických kapacit v Evropě kvůli ruské hrozbě, jež se projevila invazí na Ukrajinu zahájenou před více než čtyřmi měsíci.


Rusko směřuje k deflaci, připustil ministr. Problémem je slabá poptávka i silný rubl
Eurozpravy-zahraniční | 12:26:00
Rusko se v červnu patrně ocitne v deflaci, řekl dnes ministr hospodářství Maxim Rešetnikov. Spotřebitelé mají tendenci šetřit a nechtějí utrácet, poptávka je teď velmi nízká. Země také musí zvýšit dovoz, problém pro ni teď představuje zejména příliš silný rubl, dodal ministr.


Turecko žádá Švédsko a Finsko o vydání 33 osob s vazbami na Kurdy a Gülena
Eurozpravy-zahraniční | 12:07:00
Turecko dnes požádalo Švédsko a Finsko o vydání 33 osob, které Ankara podezřívá z terorismu kvůli údajným vazbám na Kurdskou stranu pracujících (PKK) a organizaci klerika Fetullaha Gülena. Stalo se tak den poté, co Turecko podpisem společného memoranda upustilo od svých předchozích výhrad vůči vstupu obou severských zemí do Severoatlantické aliance.


Kdyby byl ruský prezident Putin žena, nerozpoutal by válku na Ukrajině, řekl Johnson
Eurozpravy-zahraniční | 11:35:00
Kdyby byl ruský prezident Vladimir Putin žena, nerozpoutal by válku na Ukrajině, alespoň ne v takové podobě, jaké jsme svědky. V rozhovoru s německou televizí ZDF to řekl britský premiér Boris Johnson. Rozhovor se uskutečnil v německém Elmau po skončení summitu skupiny G7 a před začátkem vrcholné schůzky NATO v Madridu.


Papež František může navzdory přetrvávajícím problémům s kolenem znovu chodit
Eurozpravy-zahraniční | 11:24:00
Papež František může navzdory přetrvávajícím problémům s kolenem znovu chodit. Vatikán zveřejnil video ze setkání s brazilskými biskupy, kde papež ušel sám s pomocí hole několik metrů. Kolečkové křeslo, na němž v minulosti seděl při veřejných vystoupeních, nechal stát demonstrativně stranou, uvedla dnes agentura Kathpress.


Nevyhraješ, vzkázal Putinovi španělský premiér Pedro Sánchez
Eurozpravy-zahraniční | 11:00:00
Jako odsouzení ruské války proti Ukrajině a ruské politiky obecně vyznívala prohlášení vůdců členských zemí Severoatlantické aliance při jejich dnešních příjezdech na místo konání summitu NATO, který v Madridu pokračuje druhým dnem.


Banky se do lepšího úročení vkladů nehrnou. Nenastal čas oprášit spořicí dluhopisy pro občany?
Reflex | 14:00:00
Bankovní rada ČNB na svém zasedání minulý týden zvýšila základní úrokovou sazbu na 7 procent, čímž tento ukazatel posunula na nejvyšší hodnotu od dubna 1999. Záměr je jasný: utlumit růst inflace, prodražit půjčky a přimět lidi, aby spíš spořili. Obávám se však, že při současné situaci na bankovním trhu motivovat lidi k větším úsporám se poněkud míjí s původním záměrem.


Válka na Ukrajině ve srovnání s jinými konflikty: Ztráty jsou hrozivé
Reflex | 13:10:00
Ukrajinští představitelé zpočátku vlastní ztráty na lidech a výzbroji vůbec neuváděli. Projevovali stejně malou sdílnost jako ruský agresor. Ruské ztráty sice zveřejňují, tyto počty je však třeba brát s velkou rezervou, neboť je obvykle provází poznámka: „Zprávu nelze ověřit z nezávislých zdrojů.“


Vary hlásí další hvězdu: Vykajícího amerického herce, scenáristu a režiséra Lieva Schreibera
Reflex | 11:35:00
Hollywoodská i broadwayská hvězda, herec, který dostal křesní jméno podle ruského spisovatele Lva Tolstého, se do Varů vrací po 18 letech. V roce 2004 zde totiž spolu s hercem Elijahem Woodem představil film Naprosto osvětleno (Everything is Illuminated, 2005), který se natáčel v Čechách. Filmová adaptace knihy Jonathana Safrana Foera, která je příběhem mladého Američana, hledajícího své kořeny na Ukrajině, byla tehdy Schreiberovým režijním debutem.


Topolánek: Petr Fiala by měl požádat opět o důvěru, vyměnit ministry a přepsat programové prohlášení
Reflex | 11:30:00
Expremiér Mirek Topolánek vyzývá vládu k rozhodné akci. V rozhovoru pro Reflex říká, že „Petr Fiala by měl přikročit k brutálnímu, proaktivnímu kroku a kauzy kolem hnutí STAN využít k posílení pozice. Má ve sněmovně 108 hlasů a musí udělat něco, co mu dá nový mandát a upustí přetlak.“ Konkrétně by měl podle Topolánka Fiala požádat v Poslanecké sněmovně opět o důvěru a přepsat programové prohlášení i koaliční smlouvu.


Jakub Voráček si hokej užíval nejvíc za poslední roky
Tiscali-zprávy | 13:28:00
Hokejový útočník Jakub Voráček má za sebou první sezonu po návratu do Columbusu, kde kariéru v NHL začínal. Místo zelenáče je nyní v Blue Jackets mentorem. A také nejstarším hráčem jinak velmi mladého týmu. Že má stále co nabídnout vedle bohatých zkušeností, dokázal prvenstvím v klubovém bodování. A jak sám potvrdil, roli si po všech stránkách užíval.


Tři lidé a tři firmy čelí obžalobě za vylákání dotací EU na vědecké projekty
Tiscali-zprávy | 12:11:56
Evropská pověřená žalobkyně podala obžalobu na tři lidi a tři firmy za dotační podvod, poškození finančních zájmů EU a praní špinavých peněz se škodou 133 milionů korun.


První smrt ve vesmíru: Kosmonauti umírali dlouho a v bolestech
Tiscali-zprávy | 12:03:58
Problémy neměl jenom „Houston“, ale i Bajkonur. Před jedenapadesáti lety zahynuli za dramatických okolností tři sovětští kosmonauti, kteří původně ani do vesmíru letět neměli. Na stanici Saljut 1 strávili na oběžné dráze Země v té době rekordní dobu, po přistání na Zemi ale už byli po smrti.


Nejvyšší stavební úřad vznikne o rok později, prezident Zeman podepsal odklad
E15-ekonomika | 13:42:00
Prezident Miloš Zeman dnes podepsal změnu nového stavebního zákona, která o rok odkládá vznik nově zřizovaného Nejvyššího stavebního úřadu a pod ním organizovaných krajských stavebních úřadů. Informoval o tom Hrad. Tyto úřady měly začít fungovat pod státem od poloviny příštího roku a měly nahradit dosavadní obecní stavební úřady.


Žádost o příspěvek na bydlení se od července zjednoduší, zákon podepsal Zeman
E15-ekonomika | 12:59:00
Pravidla u příspěvku na bydlení budou od července jednodušší. Úpravy nastanou také v čerpání rodičovského příspěvku a v pravidlech vyplácení dávky mimořádné okamžité pomoci. Změny přinese vládní novela, kterou podepsal prezident Miloš Zeman. Prezident novelu svým podpisem stvrdil ve stejný den, jako ji schválil Senát.


Metrostav loni výrazně zvýšil zisk. Vyloučení z veřejných zakázek jej může připravit o miliardy
E15-ekonomika | 12:57:00
Stavební a developerské skupině Metrostav loni stoupl čistý zisk meziročně o 66,6 procenta na 1,27 miliardy korun, oznámila firma.


Stíhačky do Británie, torpédoborce do Španělska, velitelství v Polsku. USA v Evropě vojensky posílí
E15-ekonomika | 12:20:00
Americký prezident Joe Biden na summitu Severoatlantické aliance v Madridu oznámil posílení amerických kapacit v Evropě kvůli ruské hrozbě, jež se projevila invazí na Ukrajinu zahájenou před více než čtyřmi měsíci. Biden ohlásil vyslání dvou letek nejmodernějších stíhaček F-35 do Británie, zvýšení počtu torpédoborců ve španělských přístavech ze čtyř na šest a vytvoření nového armádního velitelství v Polsku. Posílit se má také americká přítomnost v Rumunsku, a to dodatečnou brigádou o síle 5000 vojáků, a rovněž v Pobaltí, Německu a Itálii.


Rakušan: Babiš mě chce dostat z ministerského postu, odstoupit nehodlám
E15-ekonomika | 11:08:00
Korupční kauzu na pražském magistrátu chce opozice využít k mému odstranění z ministerstvé funkce, říká předseda STAN a šéf rezortu vnitra Vít Rakušan. „Mají strach z toho, že v téhle chvíli, ani na žádné budoucí kauzy, ať se budou týkat kohokoliv, žádné politické tlaky fungovat nebudou,“ tvrdí. Poslechněte si celý pořad Prostor X.


Nejvyšší stavební úřad vznikne o rok později, prezident Zeman podepsal odklad
E15-politika | 13:42:00
Prezident Miloš Zeman dnes podepsal změnu nového stavebního zákona, která o rok odkládá vznik nově zřizovaného Nejvyššího stavebního úřadu a pod ním organizovaných krajských stavebních úřadů. Informoval o tom Hrad. Tyto úřady měly začít fungovat pod státem od poloviny příštího roku a měly nahradit dosavadní obecní stavební úřady.


Žádost o příspěvek na bydlení se od července zjednoduší, zákon podepsal Zeman
E15-politika | 12:59:00
Pravidla u příspěvku na bydlení budou od července jednodušší. Úpravy nastanou také v čerpání rodičovského příspěvku a v pravidlech vyplácení dávky mimořádné okamžité pomoci. Změny přinese vládní novela, kterou podepsal prezident Miloš Zeman. Prezident novelu svým podpisem stvrdil ve stejný den, jako ji schválil Senát.


Metrostav loni výrazně zvýšil zisk. Vyloučení z veřejných zakázek jej může připravit o miliardy
E15-politika | 12:57:00
Stavební a developerské skupině Metrostav loni stoupl čistý zisk meziročně o 66,6 procenta na 1,27 miliardy korun, oznámila firma.


Stíhačky do Británie, torpédoborce do Španělska, velitelství v Polsku. USA v Evropě vojensky posílí
E15-politika | 12:20:00
Americký prezident Joe Biden na summitu Severoatlantické aliance v Madridu oznámil posílení amerických kapacit v Evropě kvůli ruské hrozbě, jež se projevila invazí na Ukrajinu zahájenou před více než čtyřmi měsíci. Biden ohlásil vyslání dvou letek nejmodernějších stíhaček F-35 do Británie, zvýšení počtu torpédoborců ve španělských přístavech ze čtyř na šest a vytvoření nového armádního velitelství v Polsku. Posílit se má také americká přítomnost v Rumunsku, a to dodatečnou brigádou o síle 5000 vojáků, a rovněž v Pobaltí, Německu a Itálii.


Rakušan: Babiš mě chce dostat z ministerského postu, odstoupit nehodlám
E15-politika | 11:08:00
Korupční kauzu na pražském magistrátu chce opozice využít k mému odstranění z ministerstvé funkce, říká předseda STAN a šéf rezortu vnitra Vít Rakušan. „Mají strach z toho, že v téhle chvíli, ani na žádné budoucí kauzy, ať se budou týkat kohokoliv, žádné politické tlaky fungovat nebudou,“ tvrdí. Poslechněte si celý pořad Prostor X.


Morning Glory
Slunečno.cz | 13:05:00
Odkaz na video Pro piloty a fotografy jsou tyto útvary, které se vznášejí někdy pouhých sto metrů nad povrchem, doslova ráj. Ovšem nebezpečný – jev provázejí nepředvídatelné pohyby větrů a turbulence. Někdy takové, že mraky doslova letí nad krajinou rychlostí třeba 60 km za hodinu, zatímco na zemi je téměř bezvětří. Co způsobuje jev Morning Glory, to dosud není úplně jasné. Svůj vliv ale určitě má specifický vztah pobřeží a okolního moře...


Švédsko nabídne pronajaté letouny Gripen Česku zdarma, řekl velvyslanec
idnes.cz | 15:36:00
Švédsko Česku nabídne bezplatný převod nyní používaných stíhacích letounů Gripen, řekl švédský velvyslanec Fredrik Jörgensen. Letouny by byly modernizovány. Podle diplomata jde o atraktivní ekonomickou nabídku.


První šlechtěné stromy byly olivovníky, už před 7 000 lety, potvrdili vědci
idnes.cz | 15:32:00
První šlechtěné stromy pěstované za účelem sklizně byly zasazeny před 7 000 lety v údolí řeky Jordán. Podle studie izraelských univerzit šlo o olivovníky. Práce podle listu Haarec potvrzuje předchozí domněnku, že olivy patřily vůbec k prvním plodinám, jež lidé začali šlechtit.


Kdo zachrání mizerně připravená letiště v Německu? Turci, slibují ministři
idnes.cz | 15:14:00
Akutní nedostatek zaměstnanců na německých letištích, který vede k chaosu při odbavování, chce spolková vláda krátkodobě vyřešit pracovníky ze zahraničí, především těmi z Turecka. Dlouhodobou nápravu pak vidí ve zvýšení atraktivity sektoru pozemních pracovníků, oznámili ve středu tamní ministři dopravy, práce a sociálních věcí a vnitra Volker Wissing, Hubertus Heil a Nancy Faeserová.


Výjimečný trest 25 let za dvojnásobnou vraždu kvůli vile platí, rozhodl soud
idnes.cz | 14:37:00
Na 25 let do vězení poslal pražský vrchní soud Tomáše Fialu, který zabil podle obžaloby majitelku vily v pražské Bubenči a jejího druha. Potvrdil tak březnový prvoinstanční verdikt. Jiřímu Nehybovi uložil odvolací senát pětiletý trest za podvod.


Trojici soudí za stáčení tachometrů, stovky ojetin prodal největší český bazar
idnes.cz | 14:30:00
Ústecký krajský soud začal projednávat rozsáhlé podvody se stáčením tachometrů u ojetých vozů dovážených z ciziny. Státní zástupkyně viní tři muže a dvě společnosti z Děčínska, že během pěti let takto upravili a prodali více než 300 vozů a způsobili škodu přesahující 17 milionů korun.


Neplatiče výživného zapíše stát automaticky na seznam zakazující hazardní hry
idnes.cz | 14:15:00
Neplatiči výživného budou od 1. července automaticky zahrnuti do rejstříku vyloučených osob z hazardních her. Neveřejný informační systém státu, jehož správcem je ministerstvo financí (MF), se tak rozšíří o šest tisíc osob. Celkem je v rejstříku podle MF aktuálně přes 190 tisíc osob.


Nerudová vede v preferencích Pirátů. Pavel je druhý, Babiš neexistuje
idnes.cz | 14:13:00
Od poloviny června běží na pirátském fóru anketa o kandidátech na prezidenta. V čele se drží Danuše Nerudová, Petr Pavel a Marek Hilšer. Pro Piráty tímto způsobem chtějí otevřít debatu o případné podpoře prezidentských kandidátů. Pro bývalého premiéra Andreje Babiše se nenašel jediný hlas.


Alijev buduje krásný nový Karabach, pozemky rozdává kamarádům
idnes.cz | 14:00:00
Rok a půl po vítězné válce Ázerbájdžán mohutně investuje do obnovy osvobozených území v Náhorním Karabachu. Státní kontrakty na rozvoj zemědělství přitom dostávají společnosti napojené na autoritářský režim prezidenta Ilhama Alijeva.


Obrázek od znojemské školačky bude na pohlednicích k předsednictví Česka
idnes.cz | 13:57:00
Až v pátek s prvním prázdninovým dnem převezme Česká republika od Francie předsednictví v Radě Evropské unie, bude ji při půlročním „šéfování Evropě“ doprovázet obrázek Daniely Nemčokové ze Základní školy náměstí Republiky ve Znojmě. Žákyně páté třídy vyhrála soutěž pro mladé výtvarníky s názvem V Evropské unii jsme jako doma.


Ze škol zmizí losos či hovězí, jídelny musí zdražit a vypustit řadu pokrmů
idnes.cz | 13:47:00
Skokové zdražování potravin pociťují nejenom lidé při nákupech, ale s napjatým rozpočtem se potýkají i ve školních jídelnách. Kromě toho, že vedoucí byli často nuceni měnit skladbu jídelníčku, přistupují i ke zdražení školních obědů. Zvýšení na Vysočině činí v průměru čtyři až pět korun na oběd.


Moje budoucnost není v herectví, věnovat se mu nechci, říká Matyáš Valenta
revue.idnes.cz | 15:00:00
Matyáš Valenta hrál ve filmech i inscenacích a sedmnáct let ho vídáme jako Frantu Lišku v seriálu Ulice. Přesto se necítí být hercem. Myslí si totiž, že herectví není povolání, ale povaha. A on je povahou spíš filozof. Jak tedy vidí svou budoucnost?


Prošlapáváme cestu džunglí ESG i ostatním
iHned.cz | 14:30:00
Zprávy o udržitelném rozvoji firem stály ještě nedávno jako chudé příbuzné ve stínu svých sester zaměřených na hospodářské výsledky. Časy se ale mění. Na důležitosti čím dál víc získává nefinanční reporting – tedy měření, vykazování a...


Evropská komise navrhla zákaz ochucených náplní do elektronických cigaret
iHned.cz | 14:27:00
Evropská komise ve středu navrhla zakázat ve všech zemích Evropské unie prodej ochucených výrobků, které se používají v alternativách ke klasickým cigaretám. Snaží se tak omezit kouření elektronických cigaret a vaporizérů, které se rozmáhá zejména...


Šlo o sabotáž? Zeman podal podnět k prověření možného trestného činu při jeho onemocnění
iHned.cz | 14:05:00
Prezident Miloš Zeman ve středu předal ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS) podnět k prověření toho, že se v souvislosti se Zemanovým onemocněním mohl stát trestný čin sabotáže. V podnětu upozornil na to, že jakožto přímo volená hlava státu...


Tržby tuzemských automobilek loni stouply o 5,9 procenta na 1,1 bilionu korun
Auto.cz | 14:51:00
Tuzemským automobilkám a výrobcům dílů loni stouply tržby o 5,9 procenta na 1,102 bilionu korun. Objem exportu se zvýšil o 4,5 procenta na 911,5 miliardy korun.


MG uvádí nový elektromobil pro Evropu. S dojezdem 450 km a baterií vyměnitelnou na počkání
Auto.cz | 13:58:00
Značka MG uvádí první model postavený na nové architektuře. Elektrický hatchback MG4 Electric cílí na Evropu, kam dorazí závěrem roku.


Nedostatek polovodičů bude pokračovat i v příštím roce, předpovídá Mercedes
Auto-iDNES.cz | 14:30:00
Celosvětový nedostatek polovodičů, který narušuje výrobu automobilového sektoru, bude pokračovat i v příštím roce. Řekl to šéf německé automobilky Mercedes-Benz Ola Källenius.


Životní minimum se zvýší o 8,8% na 4 620 Kč. Zvýší se také existenční minimum
Kurzy.cz | 15:27:30
Ministr práce Marian Jurečka dnes oznámil, že vláda souhlasí se zvýšením životního minima od července o 8,8% ze 4 250 na 4 620 Kč.Existenční minimum se současně zvýší z 2 740 na 2 980 Kč.


EUR posiluje po datech německé inflace
Kurzy.cz | 15:21:56
Roční míra inflace v Německu v červnu klesla na 7,6 % ze 7,9 % v předchozím měsíci a pod tržní odhady na 8,0 %. Meziměsíčně inflace klesla na 0,1 % z 0,9 % v květnu a pod tržní odhady 0,3 %. Harmonizovaná míra inflace v červnu klesla na 8,2 % z 8,7 % v...


Návrh nařízení o obnově přírody - V roce 2020 přijala EU novou strategii v oblasti biodiverzity do roku 2030
Kurzy.cz | 15:13:25
V roce 2020 přijala EU novou strategii v oblasti biodiverzity do roku 2030, která stanoví komplexní soubor závazků a opatření, jež mají do roku 2030 vrátit evropskou biodiverzitu na cestu…


Mester z Fedu podporuje další zvýšení o 75 bodů v červenci, pokud se nic nezmění. Inflaci musíme zkrotit
Kurzy.cz | 15:11:29
Šéfka Cleveland Fedu Loretta Mester dnes uvedla, že pokud zůstanou ekonomické podmínky na stávajících úrovních, tak na červencovém jednání měnového výboru centrální banky podpoří růst sazeb o dalších 75 bodů.


Opakující se epizody s výskytem vydatných srážek zvyšují nasycenost půdy a tím se zvětšuje i riziko, že příští déšť zvedne hladinu řek na vyšší úroveň.
Kurzy.cz | 15:00:00
Opakující se epizody s výskytem vydatných srážek zvyšují nasycenost půdy a tím se zvětšuje i riziko, že příští déšť zvedne hladinu řek na vyšší úroveň. Názorným příkladem může být povodí vodňanské Blanice nad nádrží Husinec.


EURCHF se dostal na paritu
Kurzy.cz | 14:49:01
Švýcarský frank od překvapivého kroku centrální banky minulý týden značně posílil a celkový přesun směrem k dolaru vyvolal tlak na eurové měnové páry. Švýcarská měna posiluje od chvíle, kdy SNB začátkem tohoto měsíce nečekaně zvýšila úrokové sazby o 5...


Kurzovní lístek ČNB na středu 29.06.2022
Kurzy.cz | 14:28:17
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 28.6.Změna29.6. Americký dolar USD 1 23.4160 +0.45%23.5220...


Prioritami podnikatelů v předsednictví jsou energie za přijatelné ceny, zmapování zdrojů surovin, jednotná registrace k DPH v celé EU i výzkum, vývoj a výroba onkologických léků
Kurzy.cz | 14:24:04
Podnikatelé sdružení v Hospodářské komoře České republiky představili vybrané priority, které budou prosazovat v průběhu českého předsednictví v Radě Evropské unie. Formulovali je do dokumentu Evropa přátelská k podnikání, kterou lze stáhnout z...


Německá inflace neočekávaně klesla
Kurzy.cz | 14:06:25
Harmonizovaná inflace podle předběžných odhadů neočekávaně klesla na 8,2 % meziročně oproti 8,7 % v květnu. Trhy očekávaly růst 8,8 % meziročně.


Letiště Václava Havla pro letošek čeká více jak 10 mil. odbavených cestujících. Loni to bylo jen 4,4 milionu
Kurzy.cz | 14:05:11
Pražské Letiště Václava Havla nově odhaduje, že letos odbaví více jak 10 milionů cestujících oproti původně odhadovaným 8,6 milionu a oproti 4,4 milionu z loňska. Před covidivou pandemií v roce 2019 to bylo 17,8 milionu cestujících.


Možná proto v Kremenčuku umírali civilisté. "Pravěká slepá" raketa má fatální slabinu
aktuálně.cz | 15:02:00
Rakety typu Ch-22 určené pro pozemní cíle podle odborníků musely pro jistotu nosit jaderné hlavice.


Nacisté v protektorátu nakradli deset tisíc zvonů. Do Prahy se vrátí jeden památný
aktuálně.cz | 14:30:11
Dílo na pražském Rohanském ostrově připomene zvony, které byly před osmdesáti lety odvezeny do nacistického Německa.


Zeman nechá prověřit, zda debata o odebrání pravomocí při jeho nemoci nebyla sabotáž
aktuálně.cz | 14:20:16
Zemanovi vadí, že v době své neschopnosti vykonávat úřad čelil pokusu o zbavení pravomocí.


Covid-19 v roce 2021 usmrtil 25,5 tisíce obyvatel Česka
Kurzy.cz | 12:03:22
V roce 2021 zemřelo 139 891 obyvatel Česka, nejvíce od konce druhé světové války. Ve srovnání s rokem 2020 byl počet zemřelých vyšší o 10,6 tisíce, oproti roku 2019 pak o 27,5 tisíce. Více než jednu šestinu zemřelých v roce 2021 (18 %) měl na svědomí ...


Životní minimum od července stoupne. Vláda ho zvýší o téměř 400 korun
Denik.cz | 15:34:00
Životní minimum se od července zvýší z 4250 na 4620 korun, tedy o 8,8 procenta. Nařízení schválila dnes vláda. Po jednání kabinetu to na tiskové konferenci řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Stejně se upraví minimální částky pro dospělé a děti v domácnosti, které jsou nižší. Existenční minimum se zvýší z 2740 na 2980 korun. Důvodem je zdražování.


Beze stopy zmizel. Osmiletý chlapec týden bloudil labyrintem kanalizací, přežil
Denik.cz | 15:27:00
Šťastný konec má osmidenní pátrání po zmizelém osmiletém dítěti v Německu. Ukázalo se, že chlapec zabloudil v kanalizaci pro odvod dešťové vody, kam se podle všeho dostal sám. Objevit se ho podařilo, až když náhodný kolemjdoucí uslyšel z kanalizace sténání. Případ nicméně vyvolává řadu otázek.


V Balkové za zabarikádovali cizinci, na místo vyjela i zásahovka
Denik.cz | 15:09:00
/VIDEO/ V Zařízení pro zajištění cizinců v Balkové na severu Plzeňska vypukla v úterý odpoledne vzpoura, někteří z obyvatel se zabarikádovali. Na místo vyjeli policisté z Plzně i Prahy včetně zásahové jednotky. Situaci zklidnit pomohl až arabsky mluvící policista.


Lhali o něm? Zeman podal podnět k prověření možné sabotáže při jeho onemocnění
Denik.cz | 14:41:00
Prezident Miloš Zeman dnes předal ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS) podnět k prověření toho, že se v souvislosti se Zemanovým onemocněním mohl stát trestný čin sabotáže. V podnětu upozornil na to, že jakožto přímo volená hlava státu byl nucen čelit pokusu o zbavení svých pravomocí. ČTK to dnes sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Blažek uvedl, že podnět postoupí příslušným orgánům.


VIDEO: Požár uvěznil v domě několik lidí i psa. Ven je dostali policisté
Denik.cz | 14:11:00
Zřejmě od sušičky na prádlo vznikl požár v bytovém domě v Lucemburské ulici v Praze 3. Uvnitř domu uvěznil několik lidí, které museli zachránit policisté.


Pomoc pro rodiny. Zeman podepsal vyplacení příspěvku 5000 Kč na dítě do 18 let
Denik.cz | 14:05:00
Rodiny, jejichž loňské příjmy nepřevýšily jeden milion korun hrubého, budou dostávat od srpna jednorázový příspěvek 5000 korun na dítě do 18 let věku. Předpokládá to vládní návrh zákona, který dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Dávkou chce kabinet zmírnit dopady zdražování na rodiny. Rozpočtové náklady budou činit zhruba 7,8 miliardy korun.


S alfou romeo v noci v Mýtě nabourala do stojícího bagru. A odešla neznámo kam
Denik.cz | 13:11:00
Nepříjemný zážitek prožily v sobotu dvě ženy, které v půl druhé v noci projížděly ulicí Kapitána Poplera ve Vysokém Mýtě. S vozem alfa romeo totiž narazily do zaparkovaného stroje. Z místa následně odešly, bourané auto však na místě nechaly. Policie po nich nyní pátrá.


Přes Biano loni zákazníci nakoupili zboží v hodnotě 1,7 miliardy korun. Z online tržiště se mění v komunitu
Euro | 14:11:39
Technologická společnost Biano známá tím, že sdružuje prodejce nábytku, se z prostého online tržiště mění ve vlastní komunitu s novými funkcemi. Za loňský rok nakoupili zákazníci přes platformu, jejíž součástí je více než tři tisíce obchodů, zboží za 1,7 milionu korun. Biano momentálně působí na sedmi světových trzích. Nově hodlá expandovat do Řecka.


Lekce kodaňských kritérií a co s nimi má společného Ukrajina
Hospodářské noviny | 16:55:00
Byla to tehdy v červnu 1993 v Kodani velká sláva. Tehdejších tucet členů Evropské unie se shodlo na kritériích, kterými budou měřit připravenost kandidátů k přijetí. Sláva to byla proto, že technokraticky vyhlížející dohoda měla silný politický...


Soudy se připravují na přeshraniční spory ukrajinských rodičů o děti, mohou přijít po konci války
Hospodářské noviny | 16:19:00
Uprchlická vlna z Ukrajiny povede v příštích letech k přeshraničním sporům o děti a úřady. Advokáti i justice se na tento nápor začínají připravovat. Podle statistik Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky až 80 procent nuceně vysídlených migrantů...


Nehoda Pendolina zkomplikovala Českým drahám obří emisi dluhopisů za více než dvanáct miliard
Hospodářské noviny | 14:40:00
Pondělní srážka vlaků v Bohumíně způsobí národnímu železničnímu dopravci – společnosti České dráhy – značné škody. Zároveň ale zkomplikovala vydání prvních takzvaných zelených dluhopisů firmy v objemu půl miliardy eur, což odpovídá v...


Prošlapáváme cestu džunglí ESG i ostatním
Hospodářské noviny | 14:30:00
Zprávy o udržitelném rozvoji firem stály ještě nedávno jako chudé příbuzné ve stínu svých sester zaměřených na hospodářské výsledky. Časy se ale mění. Na důležitosti čím dál víc získává nefinanční reporting – tedy měření, vykazování a...


Evropská komise navrhla zákaz ochucených náplní do elektronických cigaret
Hospodářské noviny | 14:27:00
Evropská komise ve středu navrhla zakázat ve všech zemích Evropské unie prodej ochucených výrobků, které se používají v alternativách ke klasickým cigaretám. Snaží se tak omezit kouření elektronických cigaret a vaporizérů, které se rozmáhá zejména...


Šlo o sabotáž? Zeman podal podnět k prověření možného trestného činu při jeho onemocnění
Hospodářské noviny | 14:05:00
Prezident Miloš Zeman ve středu předal ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS) podnět k prověření toho, že se v souvislosti se Zemanovým onemocněním mohl stát trestný čin sabotáže. V podnětu upozornil na to, že jakožto přímo volená hlava státu...


Plány rodiček už nejsou pro doktory červený hadr. Ubývá i nástřihů hráze, říká Kramná
Hospodářské noviny | 13:34:00
„Postoj zdravotníků se změnil a s porodními plány, které si nosí skoro polovina rodiček, se naučili pracovat. Ještě před deseti to často vnímali tak, že žena bude dělat problémy. Je to ale spíš vyjádření preferencí a toho, co je pro rodičku...


Je kárné řízení s představiteli justice systémově nespravedlivé?
Hospodářské noviny | 13:26:00
Od dětství nás rodiče učí, že za lumpárnu každého stihne trest a že by měl být spravedlivý a přiměřený. Tato idea nás provází po zbytek života a spravedlivý přístup tak nějak automaticky očekáváme od všech okolo sebe. Nejvíce ale od těch, kteří v...


Komárkovi se uvolnila cesta k převzetí britské loterie. Soud zamítl odvolání Camelotu
Hospodářské noviny | 13:16:00
Karel Komárek zaznamenal důležité vítězství na cestě k převzetí britské národní loterie. Středeční rozhodnutí vrchního soudu v Londýně znamená, že jeho společnost Allwyn Entertainment může začít přebírat lukrativní ostrovní loterii. Tu by měl český...


Nic není zadarmo. Turecko žádá Švédsko a Finsko, aby vydaly 33 údajných teroristů
Hospodářské noviny | 12:08:00
Turecko dnes požádalo Švédsko a Finsko o vydání 33 osob, které Ankara podezřívá z terorismu kvůli údajným vazbám na Kurdskou stranu pracujících (PKK) a organizaci klerika Fetullaha Gülena. Stalo se tak den poté, co Turecko podpisem společného...


Dieselům a benziňákům začal zvonit umíráček. Výroba spalovacích motorů už se nemá vyplatit
Hospodářské noviny | 11:45:00
Členské země EU podpořily ambiciózní návrh Bruselu radikálně omezit zplodiny na kontinentu ještě v této dekádě. Ve středu nad ránem se evropští ministři životního prostředí po sedmnácti hodinách debat dohodli na souboru opatření známém pod zkratkou...


Ištvanovým nástupcem na olomouckém státním zastupitelství by mohl být Radim Daňhel. Navrhl ho Stříž
ČT24 | 16:32:36
Vrchním státním zástupcem v Olomouci by se mohl stát Radim Daňhel. Ministrovi spravedlnosti jej navrhl nejvyšší státní zástupce Igor Stříž. Daňhel v současnosti vede Okresní státní zastupitelství v Kroměříži. V Olomouci by se měl stát nástupcem Ivo Ištvana, který skončil v březnu. Od té doby řídí státní zastupitelství náměstek Pavel Komár.


Zeman předal ministrovi Blažkovi podnět k přezkumu možné sabotáže při prezidentově onemocnění
ČT24 | 15:01:57
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) převzal od prezidenta Miloše Zemana podnět k prověření toho, že se mohl v souvislosti s jeho onemocněním stát trestný čin sabotáže. Zeman v podnětu upozornil podle mluvčího Jiřího Ovčáčka na to, že jakožto přímo volená hlava státu byl nucen čelit pokusu o zbavení svých pravomocí. Blažek uvedl, že podnět postoupí příslušným orgánům.


Životní minimum se zvýší na 4620 korun, rozhodla vláda
ČT24 | 12:20:33
Životní minimum se od července zvýší z 4250 na 4620 korun, tedy o 8,8 procenta. Nařízení schválila ve středu vláda. Po jednání kabinetu to řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Stejně se upraví minimální částky pro dospělé a děti v domácnosti, které jsou nižší. Existenční minimum se zvýší z 2740 na 2980 korun. Důvodem je zdražování. Vláda jednala i o uprchlících z Ukrajiny.


Na post vrchního státního zástupce v Olomouci byl navržen Radim Daňhel
Respekt | 16:22:54
Dosud pracoval jako okresní žalobce v Kroměříži


Primátorovi jsem pouze řekl, aby si dával na Hlubučka pozor
Respekt | 13:07:21
S náměstkem pražského primátora Adamem Scheinherrem o tom, jak řešil korupční skandál kolem STAN


Prezident Zeman přijal demisi ministra školství Gazdíka už v pondělí
Eurozpravy-domácí | 16:51:00
Prezident Miloš Zeman již v pondělí přijal demisi ministra školství Petra Gazdíka (STAN). V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.


Fiala ocenil rozhodnutí summitu NATO a varoval před Čínou
Eurozpravy-domácí | 16:41:00
Český premiér Petr Fiala dnes uvítal dosavadní rozhodnutí madridského summitu Severoatlantické aliance, který reagoval na změněnou bezpečnostní situaci v Evropě po ruské invazi na Ukrajinu, a to včetně posílení východního křídla NATO, souhlasu s přijetím Finska a Švédska do aliance či zvýšením obranných výdajů.


Vláda nerozhodla o šéfovi NÚKIB, končí naopak zmocněnec pro česko-ruské konzultace
Eurozpravy-domácí | 16:33:00
Vláda i kvůli dnešní neúčasti premiéra Petra Fialy (ODS) rozhodne o jmenování dosavadního náměstka Lukáše Kintra ředitelem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) až na některém z příštích zasedání. Novinářům to řekl vicepremiér Vít Rakušan (STAN). Fiala se účastní summitu NATO v Madridu, na jednání chyběla i řada dalších ministrů.


Vláda odmítla několik návrhů hnutí ANO, žádalo třeba zvýšení rodičovské
Eurozpravy-domácí | 16:27:00
Návrh poslanců opozičního ANO na zvýšení celkové částky rodičovského příspěvku o třetinu na 400.000 korun koaliční vláda Petra Fialy (ODS) odmítla. Kvůli zásadním dopadům do státního rozpočtu schválila dnes k předloze negativní stanovisko, vyplývá z výsledků jednání vlády. Opoziční novela navíc předpokládá zavedení automatické valorizace příspěvku podle inflace.


Práci v Česku si našlo přes 82 tisíc válečných uprchlíků z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 16:24:00
Práci v Česku si našlo přes 82.500 uprchlíků z Ukrajiny. Začali tak přispívat odvody do sociálního systému a platit daně do rozpočtu. Po jednání vlády to dnes na tiskové konferenci řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Už dřív uvedl, že příchozí obsazují hlavně místa, která zůstávala dlouho volná.


Vláda schválila úpravu solidárního příspěvku za ubytování uprchlíků
Eurozpravy-domácí | 16:06:00
Solidární příspěvek pro lidi, kteří u sebe zdarma ubytovávají uprchlíky, se od července změní. Při poskytnutí celého bytu aspoň na 16 dní v měsíci v kuse je možné od státu získat 5000 až 15.000 korun podle počtu ubytovaných. Při ubytování v pokoji zůstává podpora 3000 korun na osobu, ale nejvýš 9000 korun na měsíc. Nařízení schválila dnes vláda.


Zeman chce nechat prověřit možnou sabotáž během svého onemocnění
Eurozpravy-domácí | 16:02:00
Prezident Miloš Zeman dnes předal ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS) podnět k prověření toho, že se v souvislosti se Zemanovým onemocněním mohl stát trestný čin sabotáže. V podnětu upozornil na to, že jakožto přímo volená hlava státu byl nucen čelit pokusu o zbavení svých pravomocí. ČTK to dnes sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Blažek uvedl, že podnět postoupí příslušným orgánům.


Životní minimum se od července zvýší o 8,8 procenta na 4620 Kč
Eurozpravy-domácí | 15:49:00
Životní minimum se od července zvýší z 4250 na 4620 korun, tedy o 8,8 procenta. Nařízení schválila dnes vláda. Po jednání kabinetu to na tiskové konferenci řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Stejně se upraví minimální částky pro dospělé a děti v domácnosti, které jsou nižší. Existenční minimum se zvýší z 2740 na 2980 korun. Důvodem je zdražování.


Zeman podepsal příspěvek 5000 korun i zjednodušení pravidel u dávky na bydlení
Eurozpravy-domácí | 14:17:00
Pravidla u příspěvku na bydlení budou od července jednodušší. Úpravy nastanou také v čerpání rodičovského příspěvku a v pravidlech vyplácení dávky mimořádné okamžité pomoci. Změny přinese vládní novela, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Předloha ještě musí vyjít ve sbírce zákonů. Zeman ji stvrdil ve stejný den, jako ji schválil Senát.


V Japonsku pokračuje pátým dnem nejhorší vlna veder v historii
Eurozpravy-domácí | 14:09:00
V Japonsku pokračuje pátým dnem vlna veder, která je podle meteorologů nejhorší v téměř 150leté historii měření. Ve městě Isesaki severozápadně od metropole Tokia teploměr v sobotu ukázal 40,2 stupně Celsia, což je nejvyšší zaznamenaná červnová teplota v zemi.


Generál Pavel potvrdil zájem o prezidentské volby
Eurozpravy-domácí | 13:33:00
Generál Petr Pavel je rozhodnut zúčastnit se lednových prezidentských voleb a odhodlaný je vyhrát. Připravuje se na kandidaturu, oficiálně ji chce vyhlásit v srpnu. Uvedl to dnes na setkání s novináři. Na počátku července chce zveřejnit transparentní účet.


Summit NATO slibuje další posílení východního křídla i podpory pro Ukrajinu
Eurozpravy-zahraniční | 16:10:00
Lídři členských zemí NATO se zavázali zajistit dodatečné síly rychlé reakce pro východní křídlo bloku, hodlají stupňovat "praktickou podporu" Ukrajině a rozhodli se formálně spustit proces přijímání Švédska a Finska do aliance. Uvádí to společné prohlášení vydané ve druhý den spojeneckého summitu v Madridu.


Švédsko podle velvyslance nabídne Česku bezplatný převod užívaných gripenů
Eurozpravy-zahraniční | 15:34:00
Švédsko Česku nabídne bezplatný převod nyní používaných stíhacích letounů Gripen. ČTK to v rozhovoru řekl švédský velvyslanec Fredrik Jörgensen. Letouny by byly modernizovány a Česko by si zároveň mohlo zakoupit nejmodernější verzi Gripen E. Podle ambasadora jde o atraktivní ekonomickou nabídku.


Rusko platí vojákům přes poslední velkou banku, na níž se nevztahují sankce
Eurozpravy-zahraniční | 14:50:00
Rusko platí vojákům bojujícím na Ukrajině přes Gazprombank, jedinou velkou ruskou banku, na níž se dosud nevztahují západní sankce. Podle stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda to vyplývá ze šetření, které provedli její novináři.


Česko v pátek po 13 letech opět stane v čele EU
Eurozpravy-zahraniční | 14:41:00
Česko v pátek po 13 letech opět stane v čele Evropské unie, jejíž vedení převezme v době zásadně poznamenané válkou na Ukrajině a související ekonomickou krizí. Čeští ministři budou půl roku řídit zasedání se svými unijními kolegy a čeká je vyjednávání o řadě zásadních norem včetně klimatické reformy.


Ani případná mobilizace by Rusku podle experta nepomohla ke zvýšení úderné síly
Eurozpravy-zahraniční | 14:33:00
Ani případná mobilizace by Rusku podle Zdeňka Petráše z Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií Univerzity obrany nepomohla ke zvýšení úderné síly na Ukrajině. Pro ruskou společnost by také byla důkazem toho, že plán nevychází. Petráš to dnes řekl v rozhovoru pro ČTK. Rusko zaútočilo na Ukrajinu na konci února.


Rusko směřuje k deflaci, problémem je slabá poptávka i silný rubl
Eurozpravy-ekonomika | 15:03:00
Rusko se v červnu patrně ocitne v deflaci, řekl dnes ministr hospodářství Maxim Rešetnikov. Spotřebitelé mají tendenci šetřit a nechtějí utrácet, poptávka je teď velmi nízká. Země také musí zvýšit dovoz, problém teď pro ni představuje zejména příliš silný rubl. Ministr financí Anton Siluanov pak řekl, že Rusko by mohlo nakupovat měny spřátelených zemí, aby snížilo tlak na růst kurzu rublu.


Plzeň zřejmě ulovila Ciciliu coby náhradu za Beauguela, dva hráči jsou pak na odchodu
Eurozpravy-sport | 16:06:00
Fotbalová letní příprava je v plném prooudu a tak neustává ani touha tuzemských prvoligových klubů se dostatečně vyzbrojit na nadcházející ligovou sezónu 2022/23, která započne již koncem července a pro Plzeň, vzhledem k její účasti v evropských pohárech, začne sezóna dokonce už v polovině července. Proto Západočeši posilují nejmohutněji a stále v tom pokračují. Nejnověji by měl Západočechy posílit útočník Rigilio Cicilia.


V Japonsku pokračuje pátým dnem nejhorší vlna veder v historii
Eurozpravy-počasí | 14:09:00
V Japonsku pokračuje pátým dnem vlna veder, která je podle meteorologů nejhorší v téměř 150leté historii měření. Ve městě Isesaki severozápadně od metropole Tokia teploměr v sobotu ukázal 40,2 stupně Celsia, což je nejvyšší zaznamenaná červnová teplota v zemi.


Vary zahájí italští Superhrdinové – film o lidech, mezi které možná také patříte
Reflex | 16:00:00
Letošní ročník festivalu v Karlových Varech otevře novinka italského scenáristy a režiséra Paola Genoveseho, autora celosvětového hitu Naprostí cizinci. „Nadlidská“ schopnost hlavních postav jeho romantického snímku Superhrdinové spočívá v tom, že dokáží žít spolu v partnerském vztahu. Třeba deset let.


Festival Artu Kus si užije každý, kdo je zvídavý a kreativní
Reflex | 17:00:34
Nový trutnovský festival divadla, hudby, tance, výtvarného umění a vůbec všeho možného se už počtvrté vrací na Bojiště. I letos nabídne divákům souboje ve slam poetry v čele s moderujícím soutěžícím a soutěžícím moderátorem Anatolem Svahilcem, několik divadelních představení, videomappingové projekce i pestrý multižánrový hudební program. Tentokrát půjde o festival třídenní – potrvá od pátku 19. do neděle 21. srpna.


Prezident Zeman podepsal vyplacení příspěvku 5000 korun na dítě
Tiscali-zprávy | 16:15:23
Rodiny, jejichž loňské příjmy nepřevýšily jeden milion korun hrubého, budou dostávat od srpna jednorázový příspěvek 5000 korun na dítě do 18 let věku.


Biden řekl, že je v plánu posílení americké vojenské přítomnosti v Evropě
Tiscali-zprávy | 14:15:27
Americký prezident Joe Biden dnes na summitu Severoatlantické aliance v Madridu oznámil posílení amerických kapacit v Evropě kvůli ruské hrozbě, jež se projevila invazí na Ukrajinu zahájenou před více než čtyřmi měsíci.


Dieselgate 2.0? Automobilky Kia a Hyundai čelí v Evropě podezření z emisních podvodů
E15-ekonomika | 16:20:00
Německé a lucemburské úřady provedly razie v prostorách společností Hyundai a Kia. Korejské automobilky čelí podezření, že prodaly na 210 tisíc vozidel s dieselovým pohonem, ve kterých byla nelegální odpojovací zařízení umožňující podvádět při emisních testech. Razie přímo navazuje na dubnový zátah italských, maďarských a německých úřadů v závodech Suzuki. Pokud se podezření potvrdí, emisní skandál automobilky Volkswagen známý jako Dieselgate už nebude chápán jako ojedinělý prohřešek jedné korporace.


Náklady na opravu Tesly jsou téměř o třetinu vyšší než u benzínových automobilů
E15-ekonomika | 16:18:00
Zákazníci uvažující o koupi elektromobilu nejčastěji řeší, jestli se pořízení vyplatí finančně. Elektromobily mají vyšší pořizovací cenu, ta by ale měla být kompenzována nižšími náklady na provoz. Platí to ale i s aktuálně rostoucími ceny elektrické energie? A kolik se platí za opravy?


Životní minimum se od července zvýší, na porodné či přídavky na děti dosáhne více lidí
E15-ekonomika | 15:45:00
Životní minimum se od července zvýší z 4250 na 4620 korun, tedy o 8,8 procenta. Nařízení schválila dnes vláda. Po jednání kabinetu to na tiskové konferenci řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Stejně se upraví minimální částky pro dospělé a děti v domácnosti, které jsou nižší. Existenční minimum se zvýší z 2740 na 2980 korun. Důvodem je zdražování.


Švédsko nabídne Česku bezplatný převod gripenů. Modernizace může být hotová do roka
E15-ekonomika | 15:34:00
Švédsko Česku nabídne bezplatný převod nyní používaných stíhacích letounů Gripen. V rozhovoru to řekl švédský velvyslanec Fredrik Jörgensen. Letouny by byly modernizovány a Česko by si zároveň mohlo zakoupit nejmodernější verzi Gripen E. Podle ambasadora jde o atraktivní ekonomickou nabídku. Zdůraznil, že švédský výrobce Saab je schopen nové stroje dodat bez dlouhé čekací doby. Za důležité také považuje to, že by česká armáda nemusela měnit zázemí, které letouny potřebují.


Evropští vyšetřovatelé prověřují české „vědátory“. Za dotační miliony nakoupili tisíce vláčků
E15-ekonomika | 15:25:00
Evropská pověřená žalobkyně podala obžalobu na tři lidi a tři firmy za dotační podvod, poškození finančních zájmů EU a praní špinavých peněz se škodou 133 milionů korun. Podle policie hlavní pachatel předstíral uskutečnění složitých vědeckých projektů v oboru nanotechnologie, za vylákané dotace si mimo jiné nakoupil tisíce modelů vláčků. „Jedná se o první takto realizovaný případ v České republice ve spolupráci s Úřadem evropského veřejného žalobce,“ sdělil uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.


NATO chce dál posilovat východní křídlo. Chystá i podporu Ukrajiny
E15-ekonomika | 15:20:00
Lídři členských zemí NATO se zavázali zajistit dodatečné síly rychlé reakce pro východní křídlo bloku, hodlají stupňovat „praktickou podporu“ Ukrajině a rozhodli se formálně spustit proces přijímání Švédska a Finska do aliance.


Ernst & Young musí zaplatit pokutu sto milionů dolarů. Auditoři podváděli během zkoušek
E15-ekonomika | 14:30:00
Auditorská společnost Ernst & Young čelí v USA pokutě. Bude muset vyplatit částku ve výši až 100 milionů dolarů. Důvodem jsou podvody zaměstnanců během skládání zkoušek nutných pro získání či udržení účetní licence. Firma o podvodech věděla, ovšem tuto informaci zamlčela a nesdělila patřičným orgánům.


Dieselgate 2.0? Automobilky Kia a Hyundai čelí v Evropě podezření z emisních podvodů
E15-politika | 16:20:00
Německé a lucemburské úřady provedly razie v prostorách společností Hyundai a Kia. Korejské automobilky čelí podezření, že prodaly na 210 tisíc vozidel s dieselovým pohonem, ve kterých byla nelegální odpojovací zařízení umožňující podvádět při emisních testech. Razie přímo navazuje na dubnový zátah italských, maďarských a německých úřadů v závodech Suzuki. Pokud se podezření potvrdí, emisní skandál automobilky Volkswagen známý jako Dieselgate už nebude chápán jako ojedinělý prohřešek jedné korporace.


Náklady na opravu Tesly jsou téměř o třetinu vyšší než u benzínových automobilů
E15-politika | 16:18:00
Zákazníci uvažující o koupi elektromobilu nejčastěji řeší, jestli se pořízení vyplatí finančně. Elektromobily mají vyšší pořizovací cenu, ta by ale měla být kompenzována nižšími náklady na provoz. Platí to ale i s aktuálně rostoucími ceny elektrické energie? A kolik se platí za opravy?


Životní minimum se od července zvýší, na porodné či přídavky na děti dosáhne více lidí
E15-politika | 15:45:00
Životní minimum se od července zvýší z 4250 na 4620 korun, tedy o 8,8 procenta. Nařízení schválila dnes vláda. Po jednání kabinetu to na tiskové konferenci řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Stejně se upraví minimální částky pro dospělé a děti v domácnosti, které jsou nižší. Existenční minimum se zvýší z 2740 na 2980 korun. Důvodem je zdražování.


Švédsko nabídne Česku bezplatný převod gripenů. Modernizace může být hotová do roka
E15-politika | 15:34:00
Švédsko Česku nabídne bezplatný převod nyní používaných stíhacích letounů Gripen. V rozhovoru to řekl švédský velvyslanec Fredrik Jörgensen. Letouny by byly modernizovány a Česko by si zároveň mohlo zakoupit nejmodernější verzi Gripen E. Podle ambasadora jde o atraktivní ekonomickou nabídku. Zdůraznil, že švédský výrobce Saab je schopen nové stroje dodat bez dlouhé čekací doby. Za důležité také považuje to, že by česká armáda nemusela měnit zázemí, které letouny potřebují.


Evropští vyšetřovatelé prověřují české „vědátory“. Za dotační miliony nakoupili tisíce vláčků
E15-politika | 15:25:00
Evropská pověřená žalobkyně podala obžalobu na tři lidi a tři firmy za dotační podvod, poškození finančních zájmů EU a praní špinavých peněz se škodou 133 milionů korun. Podle policie hlavní pachatel předstíral uskutečnění složitých vědeckých projektů v oboru nanotechnologie, za vylákané dotace si mimo jiné nakoupil tisíce modelů vláčků. „Jedná se o první takto realizovaný případ v České republice ve spolupráci s Úřadem evropského veřejného žalobce,“ sdělil uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.


NATO chce dál posilovat východní křídlo. Chystá i podporu Ukrajiny
E15-politika | 15:20:00
Lídři členských zemí NATO se zavázali zajistit dodatečné síly rychlé reakce pro východní křídlo bloku, hodlají stupňovat „praktickou podporu“ Ukrajině a rozhodli se formálně spustit proces přijímání Švédska a Finska do aliance.


Ernst & Young musí zaplatit pokutu sto milionů dolarů. Auditoři podváděli během zkoušek
E15-politika | 14:30:00
Auditorská společnost Ernst & Young čelí v USA pokutě. Bude muset vyplatit částku ve výši až 100 milionů dolarů. Důvodem jsou podvody zaměstnanců během skládání zkoušek nutných pro získání či udržení účetní licence. Firma o podvodech věděla, ovšem tuto informaci zamlčela a nesdělila patřičným orgánům.


Blokujete zboží pro Rusy na Špicberkách, viní Moskva Norsko a hrozí důsledky
idnes.cz | 17:56:00
Moskva obvinila Norsko z blokování dopravy zboží pro Rusy žijící na norském arktickém souostroví Špicberky. Zároveň Oslo vyzvala, aby situaci urychleně vyřešilo, a pohrozila mu, že jinak bude čelit důsledkům.


Stříž navrhl do funkce vrchního státního zástupce v Olomouci Radima Daňhela
idnes.cz | 17:55:00
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž navrhl ve středu do funkce vrchního státního zástupce v Olomouci Radima Daňhela, který je v současné době okresním státním zástupcem v Kroměříži, informovalo o tom nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) na svém webu. O případném jmenování na základě návrhu NSZ rozhodne ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). V případě zvolení by tak Daňhel nahradil Iva Ištvana, který v dubnu přešel na NSZ v Brně.


Ukrajinským vojákům chybí komunikační vybavení. Střílejí i do vlastních řad
idnes.cz | 17:54:00
Ukrajinští vojáci se potýkají s nedostatkem komunikačních prostředků. Nedaří se jim proto koordinovat útoky s dělostřelectvem či jinými jednotkami. Rusové jim navíc ruší vysílačky a radiostanice. Kvůli chybějícímu spojení dochází často i k nešťastným případům střelby do vlastních řad. S komunikací ale má problémy i protivník.


NATO přijme nové členy, vyzbrojí Ukrajinu a posílí obranu. Moskvě navzdory
idnes.cz | 17:50:00
Severoatlantická aliance na summitu v Madridu schválila masivní dlouhodobou vojenskou a finanční pomoc Ukrajině, přijetí Finska a Švédska za členy i zásadní posílení své obrany. Rusko se kvůli své agresivní politice v očích spojenci stává „nejvýznamnější a nejpřímější hrozbou“ pro bezpečnost.


Vláda jmenovala nového šéfa NÚKIB. Řehku nahradí náměstek Lukáš Kintr
idnes.cz | 17:48:00
Novým ředitelem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se stal ve středu dosavadní náměstek úřadu Lukáš Kintr. Do funkce nastoupí od začátku července, informovaly úřad vlády a NÚKIB, a nahradí v ní Karla Řehku, který bude od července náčelníkem krizového štábu.


Dveře paneláku se netrhly, pro pervitin chodilo denně až dvacet lidí
idnes.cz | 17:44:00
Přímo ve společných prostorách bytovky prodával osmatřicetiletý muž z Kladna pervitin. Drogu zájemcům předával na chodbě nebo ve výtahu domu, kde bydlel. Nyní dealera zadrželi kriminalisté, hrozí mu až pět let vězení.


Covid se opět šíří, navzdory horku. Budu doporučovat očkování, říká Dušek
idnes.cz | 17:07:00
Počty nově nakažených covidem-19 druhý den po sobě překonaly hranici tisícovky pozitivních testů. Šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek potvrdil, že Česko zažívá nové vzedmutí nákazy koronavirem. Cestou z pandemie je podle něj udržení nynější nakažlivosti viru a očkování. Vyhráno bychom mohli mít za předpokladu, že omikron nenahradí jiná mutace.


Prezident Zeman už přijal Gazdíkovu demisi. Večer jmenuje Balaše
idnes.cz | 16:54:00
Prezident Zeman v pondělí večer jmenuje ministrem školství poslance hnutí STAN, ústavního právníka Vladimíra Balaše. Ve funkci nahradí dosavadního šéfa resortu Petra Gazdíka (STAN), jehož demisi Zeman v pondělí přijal. Důvodem Gazdíkova odchodu z funkce jsou kontakty s obviněným podnikatelem Michalem Redlem z kauzy Dozimetr.


V kanceláři mi brečeli lidé z ambasád, vzpomíná na předsednictví Fišer
idnes.cz | 16:53:00
V Radě EU bude Česká republika od července předsedat podruhé. Svou premiéru zažila v roce 2009. Na organizaci se tehdy podílel i současný radní města Brna Marek Fišer. Francouzi moc neznali slovo deadline, lidé z ambasád mi chodili brečet do kanceláře, vzpomíná na celou událost.


Soláry v Sevětíně nebyly podvod, obvinění vícepráce provedli, řekl soud
idnes.cz | 16:52:00
Čtyři muži a jedna žena jsou zproštěni obžaloby z údajného podvodu při stavbě fotovoltaické elektrárny Ševětín na Českobudějovicku. Pražský městský soud tak učinil ve středu. Obvinění padlo kvůli uměle zvýšené ceně výstavby solární elektrárny. Způsobili tím škodu 96 milionů korun.


Ruským vojákům chodí mzda z banky, která není na sankčním listu Západu
idnes.cz | 16:12:00
Ruským vojákům bojujícím na Ukrajině vyplácí mzdy banka Gazprombank. Ta se však na rozdíl od jiných ruských peněžních institucí nenachází na sankčním seznamu Západu. Důvod? Členské státy skrze ni platí nákup ruského plynu. Kyjev nyní požaduje, aby i tuto instituci postihly sankce.


KOMENTÁŘ: Proti Západu vzniká Antizápad. Summit BRICS ukázal jeho sílu
idnes.cz | 16:00:00
Těsně před summitem nejmocnějších zemí Západu G7 proběhl také summit zemí BRICS (Čína, Rusko, Indie, Brazílie a JAR). A ukázal, že vedle semknutého Západu vzniká také podstatně silnější protizápadní blok. Nejen o tomto tématu píše bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek.


Je třeba posílit „mou“ pozici. Nebo ať si zástupce vybírá sám ombudsman, říká odstavená Šimůnková
iHned.cz | 17:26:00
Měla na starost práva dětí, stížnosti na zdravotnickou péči nebo postup policie. Dlouhodobě napjaté vztahy mezi ombudsmanem a jeho zástupkyní však nyní vyústily v to, že Stanislav Křeček odebral Monice Šimůnkové veškerou agendu. Zdůvodnil to její...


Lekce kodaňských kritérií a co s nimi má společného Ukrajina
iHned.cz | 16:55:00
Byla to tehdy v červnu 1993 v Kodani velká sláva. Tehdejších tucet členů Evropské unie se shodlo na kritériích, kterými budou měřit připravenost kandidátů k přijetí. Sláva to byla proto, že technokraticky vyhlížející dohoda měla silný politický...


Putin chtěl NATO oslabit a potlačit. Summit v Madridu potvrdil, že aliance se proti němu sjednotila
iHned.cz | 16:39:00
Pokud shrneme třídenní summit NATO z tohoto týdne co nejstručněji, tak můžeme říct: „Vladimir Putin chtěl méně NATO, ale teď ho dostává mnohem více.“ A není to jen chytlavá fráze, je to reálná a nová situace, která vznikla poté, co ruský...


Šest let Jiřího Rusnoka v čele ČNB: bývalý politik překvapil razancí
iHned.cz | 16:32:00
Při pohledu na aktuální zběsilý růst cen je už těžko představitelné, že hlavní starostí Jiřího Rusnoka při přebírání guvernérského křesla po Miroslavu Singerovi bylo, jak inflaci naopak zvýšit. Kvůli tomu protahoval politiku cíleného oslabování...


Soudy se připravují na přeshraniční spory ukrajinských rodičů o děti, mohou přijít po konci války
iHned.cz | 16:19:00
Uprchlická vlna z Ukrajiny povede v příštích letech k přeshraničním sporům o děti. Advokáti i justice se na tento nápor začínají připravovat. Podle statistik Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky až 80 procent nuceně vysídlených migrantů zůstává...


Nehoda Pendolina zkomplikovala Českým drahám obří emisi dluhopisů za více než dvanáct miliard
iHned.cz | 14:40:00
Pondělní srážka vlaků v Bohumíně způsobí národnímu železničnímu dopravci – společnosti České dráhy – značné škody. Zároveň ale zkomplikovala vydání prvních takzvaných zelených dluhopisů firmy v objemu půl miliardy eur, což odpovídá v...


Novým ředitelem NÚKIB bude od července náměstek Lukáš Kintr
aktuálně.cz | 17:35:16
Kintr do funkce nastoupí od července, v čele úřadu nahradí Karla Řehku, který bude od července náčelníkem generálního štábu.


Ombudsman odstoupit nehodlá, odvolat ho nelze. Měl by se změnit zákon, říká právník
aktuálně.cz | 17:12:01
"Zvažuji přípravu změny zákona, aby byl ombudsman odvolatelný. Není to řešení současné situace, ale může to být poučení z ní," míní šéfka sněmovny.


O půlnoci sami v obchodě. Coop otevřel prodejnu bez prodavačů, nejvíce letí alkohol
aktuálně.cz | 16:34:25
Podle řetězce lidé samoobslužný formát navštěvují nejčastěji do půlnoci a více zde nakupují alkohol nebo sladkosti.


Covid byl loni nejčastější příčinou úmrtí, podlehla mu téměř pětina všech zemřelých
aktuálně.cz | 16:13:29
"Nejčastější příčinou smrti byl covid u lidí ve věku od 40 do 84 let," uvedla Terezie Štyglerová z Českého statistického úřadu.


Česko si bude moci nechat zdarma pronajaté gripeny, řekl švédský velvyslanec
Denik.cz | 16:47:00
Švédsko Česku nabídne bezplatný převod nyní používaných stíhacích letounů Gripen. ČTK to v rozhovoru řekl švédský velvyslanec Fredrik Jörgensen. Letouny by byly modernizovány a Česko by si zároveň mohlo zakoupit nejmodernější verzi Gripen E. Podle ambasadora jde o atraktivní ekonomickou nabídku. Zdůraznil, že švédský výrobce Saab je schopen nové stroje dodat bez dlouhé čekací doby. Za důležité také považuje to, že by česká armáda nemusela měnit zázemí, které letouny potřebují.


Peníze za ubytování uprchlíků: Solidární příspěvek čekají od července změny
Denik.cz | 15:59:00
Solidární příspěvek pro lidi, kteří u sebe zdarma ubytovávají uprchlíky, se od července změní. Při poskytnutí celého bytu aspoň na 16 dní v měsíci v kuse je možné od státu získat 5000 až 15 tisíc korun podle počtu ubytovaných. Při ubytování v pokoji zůstává podpora 3000 korun na osobu, ale nejvýš 9000 korun na měsíc. Nařízení schválila dnes vláda. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). 


Znásilnění dívky v Brně: Od desíti se tahá se staršími muži, řekla svědkyně
Denik.cz | 15:57:00
Jako lhářku označila jedna ze svědkyň třináctiletou dívku z Brna, kterou měl loni v létě podle státní zástupkyně znásilnit obžalovaný Tomáš Kluka. Ve středu pokračovalo projednávání případu na Krajském soudu v Brně. Kamarádka, jež měla oběť s Klukou seznámit, přišla s novou verzí příběhu. Muži hrozí až dvanáct let vězení.


Jméno mám podle značky cigaret, říká „d‘Artagnan“ na odpočinku Michael York
revue.idnes.cz | 18:00:00
Již v šestnácti získal angažmá v divadle a jeho první role ve filmu byla po boku Elizabeth Taylor. Co má společného s Hvězdnými válkami? Jak je možné, že jeho syn je mladší o pouhých 12 let? A proč mu inaugurace Baracka Obamy zachránila život?


Martin Vaculík vyzkoušel Teslu a skoro z toho zešílel
Auto.cz | 18:54:00
Kolega Martin Vaculík léta odolával nabídkám na svezení ve vozech Tesla, byť proti elektromobilům samotným nic nemá. Tvrdil, že to není auto, ale náboženství. Když se pak konečně svezl, napsal text, který si nemůžeme nechat pro sebe.


Nejlevnější Hyundai a dva jiné trhy: Rozdíly v bezpečnosti jsou propastné!
Auto.cz | 17:53:00
Rozdíly v bezpečnosti nových vozidel na celém světě jsou propastné. V Global NCAP je demonstrovali nárazovou zkouškou nejlevnějších Hyundaiů z USA a Mexika.


Cesta pro spalovací motory i po 2035? Prý alternativní palivo. Státy EU schválily emisní reformu
Auto.cz | 16:58:00
Státy Evropské unie se shodly na sadě klíčových návrhů, které mají přispět ke splnění klimatických cílů evropského bloku pro rok 2030.


ID. Buzz a ID. Buzz Cargo mají první české ceny. Co na ně říkáte?
Auto.cz | 15:55:00
Modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo, elektrické novinky od Volkswagenu, dostaly první české ceny. Auta budou v Česku od 1. července k mání v předprodeji, oficiální zahájení prodeje je plánováno na konec letošního roku.


Do Jihočeského kraje postupuje z Rakouska mezoměřítkový konvektivní systém. Právě před tímto bouřkovým systémem varuje naše výstraha na extrémně silné bouřky.
Kurzy.cz | 18:44:00
Do Jihočeského kraje postupuje z Rakouska mezoměřítkový konvektivní systém. Je možné, že se tento systém lehce stočí směrem na východ a zasáhne tak rovněž západní části Vysočiny. Právě před tímto bouřkovým systémem varuje naše výstraha na extrémně silné&h


Cena bitcoinu klesá, mnoho odborníků ale vydává pozitivní prognózy
Kurzy.cz | 17:34:43
Bitcoin zahájil úterní ráno poklesem. V jednu chvíli se mince obchodovala za 21 141 USD. Podle CoinMarketCap, webové stránky pro sledování hodnoty digitálních aktiv, dosáhl bitcoin v průběhu posledních 24 hodin nejnižší ceny 20 577 USD a nejvyšší ceny 21&


USA usiluje o zlepšení vztahů s Venezuelou
Kurzy.cz | 17:30:03
Venezuelu navštívili vysocí američtí představitelé, cesta ale neměla velkou medializaci, protože Washington se v situaci trvalého nedostatku energie snaží zlepšit vztahy s Nicolasem Madurem.


Vrátí se valuace k předpandemickému standardu?
Kurzy.cz | 17:27:00
O poměru sazeb a tempa růstu se docela živě hovoří ve vztahu k udržitelnosti vládních financí. Mnohem méně se tak děje ve vztahu k akciím. Nevím proč, když jde o klíčovou věc ovlivňující jejich hodnotu.


Souhrn 29.6. - Evropa v minusech, US trhy nejisté, BCPP poklesla kvůli bankám, euro slabší, ropa nad 116 USD
Kurzy.cz | 16:35:04
Pražská burza dnes při mírně nadprůměrné likviditě oslabila kvůli tlaku v bankovním sektoru. Evropské trhy dnes výrazněji oslabují. Trhy vyhlíží především komentáře šéfa Fedu a šéfky ECB k dalšímu vývoji sazeb a ekonomiky.


Silné inflační tlaky trvají a důvěra spotřebitelů klesá (Komentář)
Kurzy.cz | 16:31:21
Inflace ve Španělsku překvapila výrazně vyšším
nárůstem, zatímco ta německá byla vlivem administrativních opatření nižší, než
se čekalo. Růst spotřebitelských cen ve Španělsku v meziročním
harmonizovaném vyjádření zrychlil z květnových 8,5 % na 10,0 % ...


Tropická bouře Dvě - Karibským pobřežím Jižní Ameriky prochází tropická bouře Dvě.
Kurzy.cz | 16:23:00
Karibským pobřežím Jižní Ameriky prochází tropická bouře Dvě. V průběhu čtvrtka 30. 6. 2022 by měla zasáhnout kolumbijské pobřeží, a to


Nařízení vlády ze dne 29. června 2022 o zvýšení částek životního minima a existenčního minima
Kurzy.cz | 16:18:00
NAŘÍZENÍ VLÁDY ze dne 29. června 2022 o zvýšení částek životního minima a existenčního minima Vláda nařizuje podle § 9 odst. 2 zákona č. 110/2006 Sb., o životním a existenčním minimu: § 1 Částka životního minima jednotlivce činí měsíčně 4 620 Kč.


V okolí Moravské Třebové nadále vznikají nové bouřky. Opět v nich hrozí riziko přívalových srážek a krupobití, velikost krup může dosahovat až 4 cm. Explozivní vývoj probíhá rovněž u Znojma
Kurzy.cz | 16:01:00
V okolí Moravské Třebové nadále vznikají nové bouřky. Opět v nich hrozí riziko přívalových srážek a krupobití, velikost krup může dosahovat až 4 cm. Vyloučit samozřejmě nemůžeme ani nárazy větru kolem 25 m/s, především v samotném jádru bouře.


Vláda zvýšila existenční a životní minimum. Od července dosáhne na pomoc státu více lidí
Kurzy.cz | 15:14:58
Vláda rozhodla o mimořádném navýšení životního a existenčního minima o 8,8 procenta. Životní minimum pro jednotlivce bude od července dosahovat 4620 korun a existenční minimum 2980 korun. Od nových částek se budou odvíjet i dávky vyplácené v rámci...


Výsledky jednání vlády 29. června 2022
Kurzy.cz | 15:01:41
Tyto údaje mají pouze informativní charakter a závazná jsou až oficiálně zveřejněná usnesení, která naleznete v sekci jednání vlády. B. K projednání s rozpravou: 1. Návrh nařízení vlády o příspěvku pro solidární domácnost na období druhého pololetí..


Evropská komise schválila OP TAK, na podporu podnikatelů je připraveno téměř 82 miliard korun z fondů EU
Kurzy.cz | 13:24:09
Podpora výzkumu, inovací, chytré energetiky i cirkulární ekonomiky. Evropská komise (EK) schválila nový Operační program Technologie a aplikace


⚠️ Aktualizace výstrahy ČHMÚ - rozšiřuje oblast s možným výskytem silných a velmi silných bouřek a přidává varování před extrémně silnými bouřkami.
Kurzy.cz | 12:26:00
Aktualizace výstrahy ČHMÚ Tato výstraha upravuje předchozí, rozšiřuje oblast s možným výskytem silných a velmi silných bouřek a přidává varování před extrémně silnými bouřkami. Upravuje se také oblast platnosti varování před vysokými teplotami a přidává&h


To, co zažil Topolánek, už Fialu nepotká. Předsednictví EU je jiné než dřív, Česko ale pořád může ovlivnit Evropu
Hospodářské noviny | 19:00:00
Americký prezident George W. Bush byl během summitu skupiny G8 v Janově v roce 2001 zmaten. U stolu s ním seděl někdo, koho vůbec neznal. „Kdo je ten chlápek?“ pošeptal britskému premiérovi Tonymu Blairovi. Ten odvětil, že belgický...


Covid poprvé zabiják č. 1. Předběhl srdeční choroby a má na svědomí nejvíce mrtvých od světové války
Hospodářské noviny | 18:56:00
Pandemie koronaviru loni druhý rok po sobě výrazně navýšila počty úmrtí v Česku. Loni tu zemřelo celkem 139 891 obyvatel, což je nejvíc od konce druhé světové války. A o 27 tisíc víc než v roce 2019, který lze považovat za poslední necovidový rok....


Tajemný Bivoj a jeho bratři. České bojové drony míří do války na Ukrajině
Hospodářské noviny | 18:37:00
Na ocelovém katapultu uprostřed pole na utajeném místě ve středních Čechách je připraven ke startu šedivý stroj. Má zvláštní tvar křídel, kterému se říká obrácená vlaštovka, jejich rozpětí je přes tři metry. Dokáže vydržet ve vzduchu pět hodin, má...


Bezprecedentní verdikt soudu: Rathův advokát dostal pokutu 180 milionů za vymyšlenou pohledávku
Hospodářské noviny | 18:23:00
K dosud ojedinělému kroku se odhodlal soud v Českých Budějovicích. Pražskému advokátovi Adamu Černému udělil pokutu ve výši 180 milionů korun za to, že fiktivní pohledávkou oddaloval konkurz společnosti Heavy Machinery Services. Ta je známější jako...


Je třeba posílit „mou“ pozici. Nebo ať si zástupce vybírá sám ombudsman, říká odstavená Šimůnková
Hospodářské noviny | 17:26:00
Měla na starosti práva dětí, stížnosti na zdravotnickou péči nebo postup policie. Dlouhodobě napjaté vztahy mezi ombudsmanem a jeho zástupkyní však nyní vyústily v to, že Stanislav Křeček odebral Monice Šimůnkové veškerou agendu. Zdůvodnil to její...


Putin chtěl NATO oslabit a potlačit. Summit v Madridu potvrdil, že aliance se proti němu sjednotila
Hospodářské noviny | 16:39:00
Chceme-li shrnout třídenní summit NATO z tohoto týdne co nejstručněji, tak můžeme říct: „Vladimir Putin chtěl méně NATO, ale teď ho dostává mnohem více.“ A není to jen chytlavá fráze, je to reálná a nová situace, která vznikla poté, co...


Šest let Jiřího Rusnoka v čele ČNB: bývalý politik překvapil razancí
Hospodářské noviny | 16:32:00
Při pohledu na aktuální zběsilý růst cen je už těžko představitelné, že hlavní starostí Jiřího Rusnoka při přebírání guvernérského křesla po Miroslavu Singerovi bylo, jak inflaci naopak zvýšit. Kvůli tomu protahoval politiku cíleného oslabování...


Kremenčuk se v ruském státním vysílání neobjevil, média čekala na Kreml
idnes.cz | 19:32:00
Hrůza, která se rozpoutala po ruském zásahu obchodního centra v ukrajinském Kremenčuku, v pondělí obletěla světová média. Ti, kteří sledovali ruskou státní televizi, se o něm ale nedozvěděli nic. Její zaměstnanci se zprávou totiž čekali až na pokyn Kremlu. Ruská státní média v posledních týdnech opět posílila kontrolu nad zpravodajstvím, sáhla také ke zvýšení platů.


Bez helmy by bylo po mně, vzpomíná cyklista na střet s traktorem na stezce
idnes.cz | 19:03:00
Na kole ujel bez většího karambolu přes 100 tisíc kilometrů. Když však minulou neděli Tomáš Hájek z Prahy putoval po cyklostezce z České Lípy do Cvikova, vjel mu do cesty traktor. „Nebyla šance se vyhnout,“ vzpomíná Hájek na střet, který dle svých slov přežil především díky helmě, kterou vždy nosí.


Robotický lovec dronů chytá protivníky do sítě, hodil by se třeba věznicím
idnes.cz | 18:56:00
Bezpečně dokáže v hlídaném perimetru rozlišit mouchu, drobného ptáka, člověka, narušitelský dron i helikoptéru. Unikátní létající robot Eagle.One s umělou inteligencí by v budoucnu mohl hlídat třeba okolí vězeňských areálů před těmi, kteří by pomocí dronů chtěli do chráněného areálu pašovat mobily, drogy či zbraně. Své schopnosti předvedl v areálu rapotické věznice.


KONTEXT: Dobytí Severodoněcku je strategicky bezvýznamné, míní analytik Visingr
idnes.cz | 18:51:00
Rusové sice získali Severodoněck a brousí si zuby na Lysyčansk, ale jejich zisk je podle vojenského analytika a hosta podcastu Kontext Lukáše Visingra strategicky bezvýznamný. Pokud přitvrdí Západ s dodávkami zbraní jako raketomet HIMARS, Ukrajinci by mohli vytlačit Rusy zpátky za hranice. Nic ale není zcela jisté.


STALO SE DNES: Švédové nabídli gripeny zdarma, EU schválila emisní reformu
idnes.cz | 18:25:00
Švédsko nabídlo Česku pronajaté stíhací letouny Gripen zdarma. Státy EU se dohodly na emisní reformě. Rusko ohrožuje deflace. Generál Pavel potvrdil, že hodlá kandidovat na prezidenta. V zařízení pro migranty v Bálkové na Plzeňsku se vzbouřili cizinci a zabarikádovali se. Přinášíme přehled středečních událostí.


VIDEO: Šokuje tě to? Film Hranice lásky poodhaluje sexuální svobodu
idnes.cz | 16:20:00
Petr a Hana, partneři v životě i práci, se po letech rozhodnou pro sdílení svých dosud nevyřčených erotických fantazií. Tak začíná film Hranice lásky, který před vstupem do hlavní soutěže karlovarského festivalu zveřejnil ukázku.


To, co zažil Topolánek, už Fialu nepotká. Předsednictví EU je jiné než dřív, Česko ale pořád může ovlivnit Evropu
iHned.cz | 19:00:00
Americký prezident George W. Bush byl během summitu skupiny G8 v Janově v roce 2001 zmaten. U stolu s ním seděl někdo, koho vůbec neznal. „Kdo je ten chlápek?“ pošeptal britskému premiérovi Tonymu Blairovi. Ten odvětil, že belgický...


Covid poprvé zabiják č. 1. Předběhl srdeční choroby a má na svědomí nejvíce mrtvých od světové války
iHned.cz | 18:56:00
Pandemie koronaviru loni druhý rok po sobě výrazně navýšila počty úmrtí v Česku. Loni tu zemřelo celkem 139 891 obyvatel, což je nejvíc od konce druhé světové války. A o 27 tisíc víc než v roce 2019, který lze považovat za poslední necovidový rok....


Tajemný Bivoj a jeho bratři. České bojové drony míří do války na Ukrajině
iHned.cz | 18:37:00
Na ocelovém katapultu uprostřed pole na utajeném místě ve středních Čechách je připraven ke startu šedivý stroj. Má zvláštní tvar křídel, kterému se říká obrácená vlaštovka, jejich rozpětí je přes tři metry. Dokáže vydržet ve vzduchu pět hodin, má...


Bezprecedentní verdikt soudu: Rathův advokát dostal pokutu 180 milionů za vymyšlenou pohledávku
iHned.cz | 18:23:00
K dosud ojedinělému kroku se odhodlal soud v Českých Budějovicích. Pražskému advokátovi Adamu Černému udělil pokutu ve výši 180 milionů korun za to, že fiktivní pohledávkou oddaloval konkurz společnosti Heavy Machinery Services. Ta je známější jako...


Kroupy ničily střechy v Jeseníkách. Na jihu stoupla Blanice, pod Šumavou hrozí i třetí povodňový stupeň
ČT24 | 19:52:13
Českem procházejí od jihu k severu silné bouřky doprovázené na některých místech vydatným deštěm, někde i krupobitím. V Moravském Berouně v Jeseníkách poničily kroupy střechy několika domů. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu na extrémně silné bouřky a srážky, zároveň očekává, že by se mohly rozvodnit řeky zejména pod Šumavou. Zatím je druhý povodňový stupeň v jihočeském Bavorově, na dalších dvou místech v jižních Čechách jsou toky na prvním stupni.


Novým ředitelem úřadu pro kybernetickou bezpečnost jmenovala vláda Lukáše Kintra
ČT24 | 17:20:20
Novým ředitelem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) jmenovala ve středu vláda dosavadního náměstka Lukáše Kintra. Do funkce nastoupí od začátku července. Kintr bude v čele úřadu nástupcem Karla Řehky, který bude od července náčelníkem generálního štábu.


Papež předal Graubnerovi insignii pražského arcibiskupa. V Brně převzal biskupství Konzbul
ČT24 | 15:10:56
Budoucí pražský arcibiskup Jan Graubner při ranní bohoslužbě ve vatikánské bazilice sv. Petra obdržel od papeže Františka pallium – odznak úřadu metropolitního arcibiskupa. Předání pallia je součástí uvedení nově jmenovaného pražského arcibiskupa do úřadu. Graubner se řízení pražské arcidiecéze ujme v sobotu. Biskupské berly se už ve středu na začátku slavnostní mše chopil v brněnské katedrále na Petrově Pavel Konzbul.


Putin chtěl NATO oslabit a potlačit. Aliance se proti němu ale sjednotila
aktuálně.cz | 18:38:20
Bezpečnost Evropy je poprvé od studené války znovu zásadně ohrožena, NATO muselo reagovat. Summit v Madridu ukázal, že aliance drží pospolu.


Firma z Rathovy kauzy brojí proti trestu za korupci, odmítá zákaz soutěžit o zakázky
aktuálně.cz | 18:06:46
Dle zjištění Aktuálně.cz se firma Hospimed, dodávající zdravotnickou techniku, obrátila na Nejvyšší soud. Chce zrušit zákaz účastnit se zakázek.


Česko zasáhly další silné bouřky. Krupobití na Olomoucku poničilo několik střech
Denik.cz | 19:36:00
Silné krupobití dnes odpoledne zasáhlo Moravský Beroun na Olomoucku, kde ledové kroupy poničily několik střech. Na místě zasahují hasiči, kteří pomáhají majitelům domů střechy provizorně opravit. ČTK to sdělila mluvčí hasičů Lucie Balážová. Silné bouřky se odpoledne přehnaly hlavně nad severní částí Olomouckého kraje, kde nadále platí výstraha před tímto meteorologickým jevem.


Invalidé se dočkali. Za jízdenku zaplatí jen polovinu, stačí předložit QR kód
Denik.cz | 19:00:00
Po letech slibování se na levnější jízdenky mohou těšit i lidé ve třetím stupni invalidity. Zatímco žáci, studenti či senioři nad 65 let jezdí za dotované jízdné již několik let, invalidé bez průkazu ZTP či ZTP/P na slevu nárok neměli. Od července se situace mění. Stát zavádí novou slevu na jízdné pro tuto skupinu lidí.


Zeman jmenoval Balaše novým ministrem školství. Gazdíka nahradí ve čtvrtek
Denik.cz | 18:15:00
Prezident Miloš Zeman jmenoval novým ministrem školství poslance hnutí STAN, ústavního právníka Vladimíra Balaše. Již v pondělí přijala hlava státu s platností od čtvrtka demisi ministra školství Petra Gazdíka (STAN). 


Ivan David z SPD lže o Kremenčuku, prý tam byl sklad zbraní. To už vyvrátila BBC
Denik.cz | 18:00:00
Europoslanec a člen předsednictva hnutí SPD Ivan David opět šíří bez jakéhokoli ověřování ruské falešné narativy o válce na Ukrajině, aniž by bral na vědomí informace, jež tyto zvěsti vyvracejí. Tentokrát jde o raketový útok na nákupní centrum v ukrajinském Kremenčuku. Podle Davida centrum sloužilo jako sklad zbraní.


Ukrajina a Rusko si vyměnily 144 zajatců
Eurozpravy-zahraniční | 18:02:00
Ukrajina a Rusko si vyměnily 144 zajatců, jde o největší výměnu od začátku ruské invaze na Ukrajinu, uvedla dnes podle agentury Unian ukrajinská vojenská rozvědka. Mezi 144 Ukrajinci je 95 obránců mariupolských oceláren Azovstal, z toho 43 vojáků pluku Azov.


Počasí na Moravě lámalo rekordy, bylo téměř 35 stupňů
Eurozpravy-počasí | 19:19:00
Na třech meteorologických stanicích na jižní Moravě, které měří více než 20 let, dnes byly překonány teplotní rekordy.


Covid nabírá na síle. Vláda povolala zpět Duška s Prymulou a poslala speciál do Finska pro Vojtěcha
Reflex | 18:30:00
Podle aktuálních informací stojíme na prahu letní vlny covidu a z toho důvodu vláda pod vedením Petra Fialy povolává zpět tři covidové mušketýry a skvělou partu – Ladislava Duška, Romana Prymulu a bývalého minstra zdravotnictví a marketingovou tvář covidu Adama Vojtěcha. 


Dozimetr, dvojí metr. Velké strany mají v Praze utrum. Kdo na tom vydělá?
Reflex | 18:15:00
Není pochyb, že nadcházející komunální volby v Praze budou díky nedávné korupční kauze „Dozimetr“ jedněmi z nejzajímavějších, co tu kdy byly. Petr Hlubuček, donedávna nejúspěšnější otevřeně homosexuální politik v ČR, měl uprostřed tzv. měsíce hrdosti svůj další “coming out”, tentokrát jako nejotrlejší mafián z magistrátu.


Vina ombudsmana Křečka: Odmítá protežovat menšiny na úkor většiny
Reflex | 18:00:00
Jako ombudsman byl Stanislav Křeček části veřejnosti trnem v oku už ve chvíli, kdy byl před dvěma a půl lety teprve kandidátem na tuto funkci. Od té doby si nepolepšil, ba naopak, přičemž korunu všemu nasadil současným vyostřením sporu se svou zástupkyní Monikou Šimůnkovou. Proč Křeček tolik vadí? Protože úřad veřejného ochránce práv odmítá chápat jako aktivismus a protežování vybraných skupin populace.


Na covid se testují jen lidé s příznaky, nakažených je mnohem víc, myslí si Dušek
Tiscali-zprávy | 18:07:14
Na covid-19 se v současné době testují jen lidé s vážnějšími příznaky, nakažených je reálně mnohem víc, kteří se do statistik nedostanou, řekl ředitel ÚZIS Ladislav Dušek.


Šwiateková uspořádá charitativní tenisový turnaj na pomoc ukrajinským dětem
Tiscali-zprávy | 17:23:50
Světová jednička Iga Šwiateková uspořádá na konci července v Krakově charitativní tenisovou exhibici, aby finančně pomohla ukrajinským dětem strádajícím během války.


Prezident Zeman jmenoval Vladimíra Balaše ministrem školství
Tiscali-zprávy | 08:05:04
Novým ministrem školství se od července stane poslanec hnutí STAN a ústavní právník Vladimír Balaš.


Srí Lanka kompletně zkolabovala. Zemi ničí vysoká inflace a chybí jí benzín
E15-ekonomika | 18:30:00
Oblíbená turistická destinace a čajový ráj se zmítá v největší finanční krizi od vyhlášení nezávislosti v roce 1948. Největším problémem je nedostatek pohonných hmot, kvůli kterému dochází k roztržkám a lidé volají po odstoupení vládnoucí rodiny Radžapaksů. V pondělí vláda navíc rozhodla, že s platností od půlnoci bude benzín vydáván pouze lidem zajišťujícím základní služby. Jednou z nadějí je pro zemi příliv turistů a záchranný balíček od Mezinárodního měnového fondu.


Srí Lanka kompletně zkolabovala. Zemi ničí vysoká inflace a chybí jí benzín
E15-politika | 18:30:00
Oblíbená turistická destinace a čajový ráj se zmítá v největší finanční krizi od vyhlášení nezávislosti v roce 1948. Největším problémem je nedostatek pohonných hmot, kvůli kterému dochází k roztržkám a lidé volají po odstoupení vládnoucí rodiny Radžapaksů. V pondělí vláda navíc rozhodla, že s platností od půlnoci bude benzín vydáván pouze lidem zajišťujícím základní služby. Jednou z nadějí je pro zemi příliv turistů a záchranný balíček od Mezinárodního měnového fondu.


USA podpořily modernizaci letectva Turecka. To žádá Finy a Švédy o Kurdy
idnes.cz | 21:25:00
Spojené státy podporují Turecko v modernizaci bojového letectva, zní z amerického ministerstva obrany. Washington se takto otevřeně k tureckému záměru koupit stíhačky F-16 vyjádřil poprvé. Ankara o den dříve podpořila vstup Švédska a Finska do NATO. Američané však odmítají, že by ji za to teď chtěli odměnit. Turci nyní žádají Švédy a Finy o vydání 33 lidí, které podezírají z terorismu.


Strůjce atentátů z Paříže Abdeslama poslal soud na doživotí za mříže
idnes.cz | 21:17:00
Doživotí bez možnosti předčasného propuštění ve středu uložil francouzský soud teroristovi Salahu Abdeslamovi. Ten je jako jediný ze strůjců pařížských útoků z 13. listopadu 2015 stále naživu. Z terorismu soud kromě něj dříve uznal vinnými také dalších osmnáct obžalovaných. Při atentátech na hudební klub Bataclan a další místa zemřelo 130 lidí.


Američanky skupují pilulky „ráno poté“, obávají se omezení antikoncepce
idnes.cz | 20:16:00
Američanky po oznámení verdiktu, kterým tamní Nejvyšší soud zrušil ústavní právo na potrat, ve velkém nakupují nouzovou antikoncepci. Někteří lidé je pořizují pro sebe či své sexuálně aktivní děti v obavách, že by v USA mohlo dojít také k omezení antikoncepce. Jiní chtějí mít možnost v případě potřeby okamžitě pomoci sociálně slabším přátelům i lidem, které neznají.


Židko, Surovikin, Lapin. Kdo jsou lidé, kteří velí ruským vojákům na Ukrajině
idnes.cz | 20:00:00
Ruskem rozpoutaná válka na Ukrajině trvá přes čtyři měsíce. Za tu dobu ruská armáda stihla zřejmě už podruhé vyměnit velícího důstojníka, který má celou „speciální operaci“ na starosti. Nechvalně známého „řezníka z Aleppa“ Alexandra Dvornikova, prý vystřídal jiný veterán bojů v Sýrii Gennadij Židko.


Doživotí bez možnosti propuštění. Soud uznal jediného přeživšího strůjce pařížských atentátů vinným z terorismu
iHned.cz | 20:38:00
Francouzský soud odsoudil na doživotí bez možnosti předčasného propuštění Salaha Abdeslama, jediného přeživšího ze strůjců teroristických útoků v Paříži v roce 2015. Z terorismu kromě něj dříve uznal vinnými také dalších 18 obžalovaných. Při...


Ižip (Trend): Zlotý, forint i česká koruna budou těžit z nezávislé měnové politiky
Kurzy.cz | 19:49:57
Měny Polska, Maďarska a Česka mají tendenci oslabovat, když se nedaří evropské ekonomice, a naopak sílit společně s jejím růstem. Letos tak jsou pod tlakem, dlouhodobě ale věřím, že nezávislá měnová politika v těchto zemích bude pomáhat lépe zvládat...


Cena ropy se po deklaracích z USA stahuje zpět
Kurzy.cz | 19:16:53
Spojené státy americké jednají se státy OPEC, které mají volné kapacity USA si jsou jisté, že státy OPEC brzy zvýší produkci Spojené státy americké mohou po říjnu vytvářet strategické rezervy Deklarace z USA tlačí cenu ropy dolů. Je nutno podotknou...


Akcie Bed Bath & Beyond Inc spadly o 20 %!
Kurzy.cz | 18:59:31
Akcie Bed Bath & Beyond Inc (BBBY.US) během středeční seance klesly o přibližně 22 % poté, co společnost vykázala nižší než očekávané tržby a oznámila odchod generálního ředitele. Než bude nalezen nový kandidát, dočasnou CEO se stane Sue Gove. Prode...


Konference s guvernéry Fed, ECB a BoE
Kurzy.cz | 17:49:21
Evropská centrální banka dnes uspořádala panelovou diskuzi, na které vystoupili guvernéři třech nejdůležitějších centrálních bank na světě. Níže prezentujeme klíčové myšlenky každého z nich Powell (Fed): Ekonomika ustojí silné zvyšování úrokových ...


Výsledky jednání řádné valné hromady společnosti ČEZ, a. s., konané dne 28. a 29. června 2022
Kurzy.cz | 17:48:20
29. 6. 2022 Výsledky jednání řádné valné hromady společnosti ČEZ, a. s., konané dne 28. a 29. června 2022 viz soubor ke stažení


Vláda schválila zvýšení životního a existenčního minima
Kurzy.cz | 17:08:22
Částky životního a existenčního minima se od 1. července zvýší o 8,8 procenta. Příslušné nařízení vlády schválil kabinet Petra Fialy na jednání 29. června 2022. Vláda se zabývala také pravidly pro zajištění ubytování a přijímání ukrajinských uprchlíků ...


Americké zásoby ropy klesají více, než se očekávalo
Kurzy.cz | 17:02:54
Z technických důvodů byl report o zásobých ropy z minulého týdne zveřejněn až dnes. Zveřejnění obou zpráv z amerického ministerstva energetiky způsobilo jen malou korekci na trhu s ropou. Data z týdne končícího 24.6. • Zásoby ropy: - 2,76 milionů bar...


Francouzský soud odsoudil strůjce pařížských atentátů Abdeslama na doživotí
aktuálně.cz | 21:56:02
Z terorismu kromě něj soud uznal vinnými také dalších 18 obžalovaných.


Šokující případ: Zákazník bistra Subway zastřelil obsluhu kvůli majonéze
Denik.cz | 20:16:00
Smrt kvůli sendviči. I tak lze ve stručnosti popsat děsivý případ, který se odehrál minulou neděli v americkém státě Georgia. Rozčílený zákazník totiž v jedné z poboček fastfoodové restaurace Subway v hlavním městě Atlantě zastřelil tamní zaměstnankyni a druhou vážně postřelil.


Doživotí bez možnosti propuštění. Soud uznal jediného přeživšího strůjce pařížských atentátů vinným z terorismu
Hospodářské noviny | 20:38:00
Francouzský soud odsoudil na doživotí bez možnosti předčasného propuštění Salaha Abdeslama, jediného přeživšího ze strůjců teroristických útoků v Paříži v roce 2015. Z terorismu kromě něj dříve uznal vinnými také dalších 18 obžalovaných. Při...


Česká vláda měla podle Babiše prosadit v EU pozdější termín zákazu spalovacích motorů
Eurozpravy-domácí | 20:15:00
Česká vláda měla podle předsedy opozičního ANO Andreje Babiše prosadit v Evropské unii pozdější termín zákazu spalovacích motorů. Postup kabinetu označil za skandální a na twitteru dnes uvedl, že bude žádat vysvětlení od premiéra Petra Fialy (ODS). Podle Fialy ale kabinet dosáhl zmírnění dopadů zákazu na Česko.


Počasí na Moravě lámalo rekordy, bylo téměř 35 stupňů
Eurozpravy-domácí | 19:19:00
Na třech meteorologických stanicích na jižní Moravě, které měří více než 20 let, dnes byly překonány teplotní rekordy.


Zeman jmenoval ministrem školství Vladimíra Balaše
Eurozpravy-domácí | 18:50:00
Novým ministrem školství se od července stane poslanec hnutí STAN a ústavní právník Vladimír Balaš. Do funkce ho dnes na Pražském hradě jmenoval prezident Miloš Zeman. Balaš střídá v ministerském křesle Petra Gazdíka (STAN), který podal ke konci měsíce rezignaci kvůli svým kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem z kauzy Dozimetr. Prezident jeho demisi v pondělí přijal.


Vláda jmenovala novým ředitelem NÚKIB Kintra
Eurozpravy-domácí | 17:34:00
Novým ředitelem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) jmenovala dnes vláda dosavadního náměstka Lukáše Kintra. Do funkce nastoupí od začátku července, informovaly ČTK úřad vlády a NÚKIB. Ministři po zasedání kabinetu původně informovali, že rozhodnutí odložili na některé z příštích zasedání. Kintr bude v čele úřadu nástupcem Karla Řehky, který bude od července náčelníkem generálního štábu.


Soud ve Francii shledal Abdeslama vinným, dostal doživotí
Eurozpravy-zahraniční | 21:57:00
Francouzský soud dnes odsoudil na doživotí bez možnosti předčasného propuštění Salaha Abdeslama, jediného přeživšího ze strůjců teroristických útoků v Paříži v roce 2015. Z terorismu kromě něj dříve uznal vinnými také dalších 18 obžalovaných. Při atentátech na hudební klub Bataclan a další místa v Paříži zemřelo 13. listopadu 2015 až 130 lidí.


Světový vývoz polovodičů do Ruska po uvalení západních sankcí klesl o 90 procent
Eurozpravy-ekonomika | 21:48:00
Světový vývoz polovodičů do Ruska po uvalení západních sankcí kvůli invazi Moskvy na Ukrajinu klesl o 90 procent. Uvedla to dnes americká ministryně obchodu Gina Raimondová. Informovala o tom agentura Reuters.


Průmyslová výroba v Rusku klesla
Eurozpravy-ekonomika | 20:00:00
Průmyslová výroba v Rusku v květnu klesla v meziročním srovnání o 1,7 procenta. Některé sektory zaznamenaly masivní propad, například výroba aut. Míra nezaměstnanosti se pak snížila na rekordní minimum. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad.


Kariéru „Marilyn pro chudé“ předčasně ukončila smrtelná dopravní nehoda
Tiscali-zprávy | 20:25:50
Před 55 lety tragicky zahynula 34letá blonďatá sexbomba a slavná americká herečka Jayne Mansfieldová.


Jan Vejmělek: ČNB bude muset úrokové sazby ještě zvýšit
E15-ekonomika | 21:00:00
Inflační očekávání se takzvaně odkotvila a začínají skutečnou inflaci dále živit. Diskuse ohledně příčin inflace, zda je poptávková či nabídková, respektive dovezená, je již dnes do značné míry irelevantní. Čelíme dvouciferné inflaci, a to je její vrchol při pohledu na meziroční dynamiku stále před námi.


Mise satelitu CAPSTONE změní vesmírnou navigaci
E15-ekonomika | 20:00:00
Pionýrství a dobývání neznámého mnohdy začíná malými, nenápadnými krůčky. Jeden takový učinila v úterý ve spolupráci s americkým Národním úřadem pro letectví a vesmír (NASA) společnost RocketLab, když k Měsíci vyslala drobný satelit CAPSTONE společnosti Advanced Space.


Jan Vejmělek: ČNB bude muset úrokové sazby ještě zvýšit
E15-politika | 21:00:00
Inflační očekávání se takzvaně odkotvila a začínají skutečnou inflaci dále živit. Diskuse ohledně příčin inflace, zda je poptávková či nabídková, respektive dovezená, je již dnes do značné míry irelevantní. Čelíme dvouciferné inflaci, a to je její vrchol při pohledu na meziroční dynamiku stále před námi.


Mise satelitu CAPSTONE změní vesmírnou navigaci
E15-politika | 20:00:00
Pionýrství a dobývání neznámého mnohdy začíná malými, nenápadnými krůčky. Jeden takový učinila v úterý ve spolupráci s americkým Národním úřadem pro letectví a vesmír (NASA) společnost RocketLab, když k Měsíci vyslala drobný satelit CAPSTONE společnosti Advanced Space.


Nejdřív jen tak pršelo a byl chvíli klid. A pak smršť jako p...e
idnes.cz | 22:32:00
Zážitek, na který jen tak nezapomenou, mají za sebou lidé v Moravském Berouně na Olomoucku. Silná bouřka, která se tudy vpodvečer prohnala, s sebou přinesla i kroupy a demolovala, na co přišla.


29. června: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 22:49:41
Americké akcie uzavřely smíšeně, rostl pouze index Dow. Indexy S&P 500 a Nasdaq Composite mírně oslabily, když během seance kolísaly mezi kladnými a zápornými hodnotami. S&P 500 směřuje k nejhoršímu výkonu za pololetí od prvního funkčního období...


Lídři NATO schválili na summitu v NATO novou strategickou koncepci
Kurzy.cz | 22:17:00
Na jednání ve středu 29. června přijali lídři NATO novou strategickou koncepci NATO. V dokumentu je Rusko označené jako


České firmy zazářily na Collision Conference - Kanada jako země startupů
Kurzy.cz | 21:58:00
České startupy se v červnu 2022 opět fyzicky zúčastnily nejrychleji rostoucí technologické konference a veletrhu v Severní Americe


Peru - stav bezpečnostní nouze
Kurzy.cz | 21:13:00
ZÚ Lima upozorňuje české občany cestující do Peru - konkrétně do měst Lima a Callao - na rizika spojená se značnou


Náměstek Kozák řešil inovační a technologickou spolupráci s vládními činiteli z mexického státu Jalisco
Kurzy.cz | 21:13:00
V úterý 28. června 2022 přijal náměstek ministra zahraničních věcí Jiří Kozák delegaci mexického státu Jalisco a jednal


Silné krupobití zasáhlo dnes odpoledne Moravský Beroun a okolí, kroupy poničily několik střech a automobilů.
Kurzy.cz | 20:13:00
Po silném krupobití zasahujeme v Moravském Berouně a jeho místních částech. Byly poškozeny desítky střech a automobilů. Hasiči-lezci s pomocí výškové techniky zajišťují provizorně střechy.


Padaly rekordy i kroupy - Na třech meteorologických stanicích na jižní Moravě, které měří více než 20 let, dnes byly překonány teplotní rekordy.
Kurzy.cz | 19:29:00
Na třech meteorologických stanicích na jižní Moravě, které měří více než 20 let, dnes byly překonány teplotní rekordy. Nejvyšší rekord zaznamenali v Lednici na Břeclavsku, kde bylo 34,8 stupně Celsia, zatímco předchozí rekord z roku 1994 činil rovných 33&


Ministr Kupka se zúčastnil setkání evropských dopravních expertů v Lyonu
Kurzy.cz | 19:26:34
„Evropská unie čelí tváří tvář ruské invazi na Ukrajinu novým výzvám i v oblasti dopravy. Právě o tom, jak posílit udržitelnost a odolnost evropských dopravních toků jsem dnes jednal s experty z celé Evropy ve francouzském Lyonu. Velmi důležitou roli v...


Summit nejvyšších představitelů NATO v Madridu. Ve dnech 28. – 30. června 2022 povede předseda vlády ČR Petr Fiala delegaci ČR na summit NATO v Madridu.
Kurzy.cz | 15:41:00
Ve dnech 28. – 30. června 2022 povede předseda vlády ČR Petr Fiala delegaci ČR na summit NATO v Madridu. Na této cestě ho


Memorandum o porozumění v oblasti elektroenergetiky posílí energetickou bezpečnost - Síkela s ministry Německa, Slovenska, Polska, Maďarska a Rakouska
Kurzy.cz | 13:24:08
Ministr Jozef Síkela v Lucemburku s ministry Německa, Slovenska, Polska, Maďarska a Rakouska podepsal memorandum o porozumění v


Středočeský kraj nechá zpracovat studii potenciálu rozvoje veřejné hromadné dopravy v okolí Prahy
Kurzy.cz | 13:19:35
Rada Středočeského kraje schválila na svém dnešním zasedání záměr vyhotovení technické studie potenciálu rozvoje systému veřejné hromadné dopravy v Pražské metropolitní oblasti. Studie pomůže stanovit a územně chránit případné potenciální koridory pro ...


Středočeskou centrálu cestovního ruchu povede její dosavadní marketingový manažer
Kurzy.cz | 13:18:51
Novým ředitelem Středočeské centrály cestovního ruchu se stal na základě výběrového řízení Jakub Kulhánek. Ten v centrále v současnosti působí na pozici marketingového manažera. Komise složená ze zástupců krajského úřadu a odborné veřejnosti jej vybral...


Čáslavská zemědělská škola pořídí v rámci inovací pro výuku polního robota
Kurzy.cz | 13:17:45
Čáslavská Střední zemědělská škola bude mít pro inovativní výuku k dispozici autonomního polního robota. Radní dnes pořízení stroje schválili. „Stejně jako v jiných oborech, i v zemědělství se neustále objevují nové technologie. A protože chceme pro...


Mistrovství Evropy ve volejbale do 17 let je za dveřmi, Češky budou bojovat o postup na olympiádu
Kurzy.cz | 12:53:14
Česká volejbalová reprezentace žen do 17 let se už za dva týdny představí na mistrovství Evropy. Šampionát kadetek budou od 16. do 24. července hostit Prostějov a Hradec Králové, kde svou skupinu v hale TJ Slavia sehrají právě české reprezentantky a kd...


Stavební práce v broumovské nemocnici skončily
Kurzy.cz | 12:49:16
Královéhradecký kraj dokončil stavební úpravy v broumovské nemocnici. Budova je nově zateplená, má vyměněná stará okna a díky přestavbě části druhého nadzemního podlaží zde nově vzniklo 12 pokojů oddělení lůžek následné péče a prostory pro personál. Op...


Odebrání agendy Šimůnkové je nešťastné gesto, řekla Válková. Podle Richterové je to osobní msta
ČT24 | 22:26:12
„Názory pana Křečka na moji práci jsou křivé a nepravdivé,“ řekla zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková v pořadu 90’ v reakci na krok veřejného ochránce práv Stanislava Křečka, který se rozhodl odebrat jí veškerou agendu. Podle místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olgy Richterové (Piráti) hrál roli prvek osobní msty. Odůvodnění považuje za chabé. Poslanec a právník Zdeněk Koudelka (Trikolora) vidí v situaci spíše osobní spor. Nicméně úřad to podle něj neohrozí. Bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) to považuje za nešťastné gesto. Sám ombudsman pozvání do diskusního pořadu odmítl.


Džihádistickou hrozbu jsme přeceňovali
Respekt | 23:49:39
S Olivierem Royem o pařížském soudu, životopisech teroristů a o tom, jak velké podpoře se mezi evropskými muslimy těší radikální islám


Klasická auta dostanou šanci jen s čistými palivy. Musí pro ně ale do laboratoří
ČT24 | 18:39:15
Ministři životního prostředí EU souhlasili, že rozhodným datem pro konec prodeje nových aut na benzin nebo naftu bude rok 2035. Automobily se spalovacím motorem dostaly šanci pokračovat jen v případě, že budou využívat takzvaná čistá alternativní paliva. Ta ovšem zatím na trhu nejsou k dispozici, jsou jen laboratorním produktem. 


Premiér Fiala pro HN před českým předsednictvím EU: Unie se změnila, funguje, dokáže čelit Putinovi
iHned.cz | 10:14:00
Když byl v opozici, Petr Fiala (ODS) Evropskou unii dost tvrdě kritizoval. Teď ale obvykle na její adresu nešetří chválou. Pro Ranní brífink HN premiér vysvětluje, proč změnil názor. Říká to pouhý den před začátkem historicky druhého českého...


Přívaly vody přišly shora i zdola. Intenzivní srážky zvedly hladinu Botiče
Denik.cz | 23:50:00
Masivní srážky při bouřkách ze středečního večera sice v okolí Prahy způsobily škody na majetku, naštěstí ale nepřinesly větší katastrofu. Plyne to z informací, které v noci na čtvrtek 30. června zveřejnila na twitteru Petra Pecková (STAN) jak z pohledu hejtmanky kraje, tak místostarostky Mnichovic na Praze-východ.


Premiér Fiala pro HN před českým předsednictvím EU: Unie se změnila, funguje, dokáže čelit Putinovi
Hospodářské noviny | 10:14:00
Když byl v opozici, Petr Fiala (ODS) Evropskou unii dost tvrdě kritizoval. Teď ale obvykle na její adresu nešetří chválou. Pro Ranní brífink HN premiér vysvětluje, proč změnil názor. Říká to pouhý den před začátkem historicky druhého českého...


Léto bude rekordní, zadržovaná poptávka exploduje, říká šéf českého Flixbusu
iHned.cz | 09:31:00
Počet cestujících v autobusové dopravě po dvouletém covidovém útlumu raketově roste. „Zadržovaná poptávka letos exploduje. Lidé se těší, že mohou zase cestovat,“ říká šéf české pobočky Flixbusu Pavel Prouza. Provozovatel zelených...


Léto bude rekordní, zadržovaná poptávka exploduje, říká šéf českého Flixbusu
Hospodářské noviny | 09:31:00
Počet cestujících v autobusové dopravě po dvouletém covidovém útlumu raketově roste. „Zadržovaná poptávka letos exploduje. Lidé se těší, že mohou zase cestovat,“ říká šéf české pobočky Flixbusu Pavel Prouza. Provozovatel zelených...


Turisty chceme, ale zase ne moc. Zálivy u Marseille nebo Benátky omezují počty návštěvníků
iHned.cz | 10:39:00
Tyrkysové vody, ukryté písčité pláže a členité útesy přilákají do Národního parku Calanques východně od francouzské Marseille každý den tisíce turistů. Trpí tím ale tamní příroda, a vedení parku proto od konce června testuje nový systém jejího...


Turisty chceme, ale zase ne moc. Zálivy u Marseille nebo Benátky omezují počty návštěvníků
Hospodářské noviny | 10:39:00
Tyrkysové vody, ukryté písčité pláže a členité útesy přilákají do Národního parku Calanques východně od francouzské Marseille každý den tisíce turistů. Trpí tím ale tamní příroda, a vedení parku proto od konce června testuje nový systém jejího...


Práce na dálku. Budoucnost, nebo jen dočasný trend? | Petr Macek (Caflou.cz)
Mladý Podnikatel | 00:00:03
Pandemie donutila spoustu lidí pracovat z domova. Vracíme se nakonec do kanceláří, nebo se trh práce změnil? Odpoví Petr Macek z Caflou.cz.
The post Práce na dálku. Budoucnost, nebo jen dočasný trend? | Petr Macek (Caflou.cz) first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top