Celkem 139780 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 06.07.2022


Softwarová sklizeň (6. 7. 2022)
Root.cz | 01:00:09
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme webový prohlížeč pro programátory, podíváme se na emulátor terminálu v GTK4, naučíme se programovat v Pythonu a zazálohujeme si data.


Své kolegy pokládám za kvalitní lidi, pochvaluje si herečka Nela Boudová
revue.idnes.cz | 01:00:09
Nela Boudová (54) promluvila o práci i dovolené v Maroku, díky které teď tráví více času v posilovně. Herečka se pro iDNES.cz rozpovídala také o vzhledu, přátelství a dabingu. Nechybělo ani její oblíbené téma koučování, kterému se už dva roky věnuje společně s jedním ze svých synů.


Nový rolls se nečekaně představil ve Varech. Phantom je vrchol luxusu
Auto-iDNES.cz | 01:00:23
NEJ model slavné značky Rolls-Royce má svou oficiální premiéru pro veřejnost na mezinárodním filmovém festivalu. Občerstvené provedení královského modelu Phantom se v Karlových Varech představuje v základní i prodloužené verzi. Osmá generace měla premiéru v roce 2017, nyní se vůz dočkal jemných designových retuší, vylepšení a úprav.


10 nejlepších kempovacích míst v Evropě. Od vinařství po zaniklé hutě
Auto-iDNES.cz | 01:00:23
Vinařství, farmy, maríny či parkoviště na vrcholu kopce nebo u historické památky... Ambasadoři z Camperguru vybrali nejlepší evropské placy, které byste měli zařadit do svého cestovatelského plánu.


Na začátku byl rejžák. Dnes česká rodinná firma Spokar zaměstnává 300 lidí
Finance-iDNES.cz | 01:00:43
Na začátku byl rejžák, už roku 1882. Zubní kartáčky, jež Spokar proslavily, přišly o století později. Dnes vyrobí 51,5 milionu výrobků, z toho 3,5 milionu zubních kartáčků. „Zubní hygieně patří budoucnost,“ říká obchodní ředitelka Šárka Zbrojková. Spokar má na svém kontě 20 prestižních mezinárodních designových ocenění a ročně vydělá přes 800 milionů korun.


Předsednictví s větší pokorou. V EU české priority chválí, říká diplomatka Hrdá
idnes.cz | 02:00:03
Minulý pátek zahájilo Česko své předsednictví v Radě EU. Podle stálé představitelky ČR při Evropské unii Edity Hrdé je česká role rozdílnější než v roce 2009. „Neurčujeme agendy, je nám více ale nasloucháno,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz. V něm také mluví o prioritách či o summitu s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.


Nepřipadá mi, že jsme dnes civilizovanější, říká autor knih o české šlechtě
idnes.cz | 02:00:03
Vzděláním je ekonom, pracuje v bankovním sektoru, ovšem ve volných chvílích Pavel Juřík píše o historii českých a moravských šlechtických rodů. Snaží se napravit pošramocený obraz, píše magazín Víkend DNES.
.


Historik: Za socialismu levněji nebylo. Méně platíme za jídlo i elektroniku
idnes.cz | 02:00:03
Za socialismu jsme se měli lépe, vyjádřila se v roce 2019 třetina Čechů v průzkumu pro projekt Paměť národa. Se současnou největší vlnou zdražování za posledních třicet let dost možná nostalgie po starém režimu ještě přibylo. Opravdu však tehdy byly například potraviny levnější? Historik stravování a životního stylu Martin Franc objasňuje, že to nemusí úplně platit.


Prvně útok hackerů, pak armády. Za potopení Moskvy pykaly banky, říká expert
idnes.cz | 02:00:04
Ve válce na Ukrajině doprovází fyzické útoky raketami a tanky tiché, avšak masivní kybernetické útoky. „Mají jasný cíl: připravit půdu, získat informace, vyvolat chaos. Na pozadí fyzických útoků se toho děje hrozně moc,“ říká expert na kybernetickou bezpečnost Yehor Safonov, jehož učil na univerzitě i otec Volodymyra Zelenského, ale už osm let žije v Česku.


Polský Karibik: Kde na vás čekají nádherné písečné pláže?
Reflex | 02:00:56


Legendární Lawrence z Arábie: Šokoval Turky a vyhrál klíčovou pouštní bitvu
Denik.cz | 04:30:00
Byl to zřejmě největší triumf legendárního Lawrence z Arábie neboli britského důstojníka, cestovatele, arabistu a hlavního organizátora arabského povstání proti turecké nadvládě Thomase Edwarda Lawrence. Před 105 lety, dne 6. července 1917, dobyli jeho muži rudomořský přístav Akaba.


Bydlení ve vlastním? Češi ho preferují, v Praze i Brně se ale vyplatí nájemné
Denik.cz | 04:00:00
Vyplatí se lidem bydlet spíš ve vlastním, anebo v nájmu? Češi dávají dlouhodobě přednost životu ve vlastním domě či bytě. Přitom by mnohdy vyšli s penězi lépe, kdyby si byt pouze pronajali. Zejména v Praze nebo v Brně. „Z našich propočtů se tam z ekonomických důvodů více vyplatí nájemní bydlení než vlastnické,“ uvedl hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil.


Fiala promluví v Evropském parlamentu. Ten bude také hlasovat o taxonomii
ČT24 | 05:56:25
Dva body významné pro Česko mají na programu plenární schůze ve Štrasburku poslanci Evropského parlamentu. Dopoledne k nim promluví premiér Petr Fiala (ODS), který prezentuje priority začínajícího českého předsednictví v Radě EU. Odpoledne pak budou hlasovat o takzvané taxonomii, která počítá se zařazením produkce energie z jádra a plynu mezi zelené investice.


Počasí v příštím týdnu: Dle meteorologů bude o něco tepleji než v těchto dnech
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Češi si v tomto týdnu užijí více volna než pracovních dnů, počasí je ovšem na začátek července relativně chladné. Výraznou změnu nejspíš nepřinese ani následující týden, naznačují zástupci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Na jezu v Českém Krumlově se převrátil raft, záchranáři pátrají po jednom muži
Eurozpravy-domácí | 03:40:00
Na jezu v Českém Krumlově se dnes vpodvečer převrátil raft. Čtyři lidé vyplavali, po jednom muži pátrají záchranáři a policie.


Lotyšsko obnoví povinnou vojenskou službu
Eurozpravy-zahraniční | 03:49:00
Lotyšsko se chystá v příštím roce obnovit povinnou vojenskou službu. Podle agentury AFP to v úterý oznámil lotyšský ministr obrany Artis Pabriks. Důvodem je rostoucí napětí v regionu kvůli ruské invazi na Ukrajinu.


Počasí v příštím týdnu: Dle meteorologů bude o něco tepleji než v těchto dnech
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Češi si v tomto týdnu užijí více volna než pracovních dnů, počasí je ovšem na začátek července relativně chladné. Výraznou změnu nejspíš nepřinese ani následující týden, naznačují zástupci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Australský Nový Jižní Wales ohrožují záplavy, 85 tisícům lidí hrozí evakuace
idnes.cz | 07:07:00
Úřady v australském Novém Jižním Walesu vyzvaly či vyzvou k evakuaci přes 85 tisíc obyvatel, jejichž domům hrozí zaplavení.


Potřebujeme Železnou kopuli jako v Izraeli. Život v sousedství teroristické země nedává jinou možnost
iHned.cz | 07:00:00
Den stý dvacátý čtvrtý, 27. června. Minulý víkend byla Ukrajina vystavena masivnímu raketovému útoku ruských sil. Mluví se o šedesáti vypálených raketách, z nichž čtyři explodovaly v Kyjevě. Zbytek byl zamířen na další velká města a taky na místa,...


Vakcinologové doporučují čtvrté očkování proti covidu-19 lidem starším 60 let
aktuálně.cz | 07:32:27
V současné době se v Evropě i České republice nejvíc šíří subvarianty omikronu.


Papíry mrtvého chotě donesla na StB. Díky této náhodě se dozvěděli, že donášel Britům
aktuálně.cz | 07:17:15
Příslušník Státní bezpečnosti Kroča mohl prozradit Britům až 500 jejich tajných spolupracovníků.


Bez oleje a svíček levněji? Údržba elektroaut musí servisu vydělat na drahé vybavení
aktuálně.cz | 06:06:06
Po dotované elektřině u nabíječek se loučíme také s iluzí, že s absencí drahých náplní a spotřebních součástek bude údržba elektromobilu za hubičku.


Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu: Odborníci doporučují přeočkování lidem nad 60
Denik.cz | 07:36:00
Vakcinologové doporučují čtvrté očkování proti covidu lidem nad 60 let nebo pro osoby od 12 let s oslabenou imunitou, případně zdravotníky, kteří s takovými pacienty pracují. Vhodné je také pro klienty a pracovníky pobytových zařízení sociální péče. Doporučení publikovala Česká vakcinologická společnost České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně na svém webu. Podle ministerstva zdravotnictví by mělo být přeočkování možné v polovině srpna.


Útěk od tubery, nácvik na povodně. Letní tábory byly za Masaryka státním zájmem
Denik.cz | 06:30:00
Vyhraje téma Harry Potter nebo spíše dny plné sportu? Letní tábory i dnes pomáhají rodičům s péčí o děti při uzavření škol, jde ale hlavně o to dopřát jim zábavu. V minulosti se o to táboroví vedoucí snažili také, hlavním posláním prázdninových azylů v přírodě bylo ale něco jiného. Zejména šlo o kondici dětí i jejich výchovu.


Obyvatelé Vsetína si mohou od města půjčit peníze i na tepelné čerpadlo a fotovoltaiku
eStav.cz | 06:13:00
Obyvatelé Vsetína si budou moci nově půjčit peníze také na pořízení tepelného čerpadla nebo na fotovoltaické panely. Město rozšířilo možnosti Fondu rozvoje města Vsetín. Žadatelé z něj mohou nově získat zápůjčku na zlepšení své bytové situace celoročně, rozšířeno je spektrum účelu užití zápůjček a také zvednuta jejich horní hranice, řekl to novinářům starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL).


V rozvodněné Vltavě se převrátil raft, jeden člen posádky nevyplaval
idnes.cz | 09:41:00
Na jezu v Českém Krumlově se v úterý v podvečer převrátil raft s pětičlennou posádkou. Pouze čtyřem z nich se podařilo z hodně rozvodněné řeky vyplavat zpátky na břeh. Po posledním členovi posádky zatím bezvýsledně pátrají hasiči i policisté.


Fiala europoslancům: Jádro a svobodný energetický mix jsou nezbytnost
idnes.cz | 09:25:00
Jaderná energie je pro některé státy jediným nástrojem, jak dosáhnout cílů v boji proti klimatickým změnám, sdělil ve středu poslancům Evropského parlamentu premiér Petr Fiala. Šéf vlády upozornil evropské politiky, že na cestě k osvobození od závislosti na dodávkách energie z Ruska a k využívání obnovitelných zdrojů nelze měřit všem státům EU jednotným metrem.


Lotyšsko se chystá obnovit povinnou vojnu. Protože Rusko se nezmění
idnes.cz | 08:39:00
Lotyšsko plánuje obnovit povinnou vojenskou službu. Podle agentury AFP to v úterý oznámil lotyšský ministr obrany Artis Pabriks. Důvodem je rostoucí napětí v regionu kvůli válce na Ukrajině.


Kandidáti na prezidenta by měli do dneška zřídit transparentní účet
idnes.cz | 08:26:00
Do středy by měli mít zájemci o účast v prezidentské volbě zřízený transparentní účet. Někteří tak učinili již dříve, jiní je zveřejňují v posledních dnech. Celkem do klání o Hrad zasáhne přes dvacet mužů a žen, někteří kandidaturu ale stále nepotvrdili.


Blinken se na jednání G20 nesejde s Lavrovem kvůli pokračující ruské agresi
idnes.cz | 08:22:00
Americký šéf diplomacie Antony Blinken na jednání ministrů zahraničí států skupiny G20 neplánuje bilaterální schůzku se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem. Podle mluvčího americké diplomacie Neda Price pro takové setkání nenastaly podmínky, protože Rusko pokračuje v agresi vůči Ukrajině, informoval ve středu ruskojazyčný servis BBC.


Muž podezřelý ze střelby v Highland Parku byl obviněn ze sedmi vražd
idnes.cz | 07:48:00
Mladík podezřelý ze střelby do průvodu v Highland Park nedaleko Chicaga na Den nezávislosti byl obviněn ze sedmi vražd. Podle agentury AP o tom informoval prokurátor Eric Rinehart. Podle něj se jedná teprve o první obvinění, následovat budou desítky dalších.


Hvězdy ve Varech: Každá žena může být krásná, říká Iva Kubelková
revue.idnes.cz | 08:42:00
Iva Kubelková (45) vyrazila s rodinou na festival do Karlových Varů, kde nechyběl ani partner její starší dcery Natálie, zpěvák a herec Adam Mišík. V rozhovoru pro iDNES.cz se moderátorka a modelka svěřila s tím, kdo byl jejím idolem v době dospívání, a poradila, jak se stát hvězdou ve svém oboru.


Red Bull staví hybridní hypercar V8 s výkonem přes 1100 koní
Auto.cz | 09:46:00
Bestiální hypersport šampionů Formule 1 z hybridního osmiválce ždíme dechberoucí výkon. Na vlastní kůži by měl být k zažití za tři roky.


Do aukce míří unikátní Corvette SportWagon. Výkonem zastíní i novou generaci
Auto.cz | 08:00:00
Toužili jste někdy po klasickém sporťáku z šedesátých let, který by ale nabídl i trochu praktičnosti a výkon moderních aut? V USA pro vás mají nevšední odpověď.


Jak ovlivňuje věk žádost o hypotéku?
Kurzy.cz | 10:00:00
Věk žadatelů o úvěr je jedním z faktorům ovlivňujícím to, jestli hypoteční banka žádost o úvěr vůbec schválí, případně také maximální výši hypotéky a maximální dobu splácení. Více o tomto tématu se dozvíte na níže uvedených řádcích.


Každá iracionalita může být ještě iracionálnější, na akciích investují spíše snílci - Marks
Kurzy.cz | 09:35:38
Pokud se ceny na trzích pohybují v absurdních extrémech, je pravděpodobnost odhadu dalšího vývoje hodně vysoká. V rozhovoru pro Goldman Sachs to uvedl Howard Marks, který stojí v čele Oaktree Capital Management.


Seberme plynu zelenou visačku, pomáhá Putinovi, chtějí dnes odhlasovat europoslanci. Ne, neberte mu ji, „zelený“ plyn pomůže obnově Ukrajiny, naléhá ukrajinský ministr
Kurzy.cz | 09:28:47
Poslance Evropského parlamentu dnes čeká stěžejní hlasování. Rozhodnou totiž, zda zemnímu plynu a jaderné energii udělí visačku zeleného zdroje. Někteří ukrajinští představitelé, včetně třeba ukrajinského velvyslance v Německu, přitom evropské...


FOMC minutes, ISM služieb - Ekonomický kalendár. Futures trhy poukazujú na mierne vyššie otvorenie európskej seansy.
Kurzy.cz | 09:12:50
Európske akciové trhy sú nastavené na vyššie otvorenie FOMC minutes sú dnes v centre pozornosti ISM služieb za jún o 16:00 Futures trhy poukazujú na mierne vyššie otvorenie európskej seansy. Situácia na trhu s ropou sa stabilizovala a dnes ráno sa ...


Americké indexy rástli počas prvej obchodnej seansy po predĺženom víkende. S&P 500 si pripísal 0,16 %, Nasdaq vzrástol o 1,75 % - Ranné zhrnutie
Kurzy.cz | 09:06:19
Americké indexy rástli počas prvej obchodnej seansy po predĺženom víkende. S&P 500 si pripísal 0,16 %, Nasdaq vzrástol o 1,75 % a Russell 2000 si pripísal 0,79 %. Dow Jones zaostával a klesol o 0,42 % Akcie v Ázii dnes klesli. Nikkei klesol o 1,1 ...


Mladíka, který měl střílet do průvodu u Chicaga, policie obvinila ze sedmi vražd
aktuálně.cz | 08:16:34
Podezřelý 21letý Robert E. Crimo III. by se měl během dne objevit před soudem.


Střelec z průvodu nedaleko Chicaga útok plánoval. Obvinili ho ze sedmi vražd
Denik.cz | 09:05:00
Mladý muž podezřelý ze střelby do průvodu na Den nezávislosti v americkém městě Highland Park nedaleko Chicaga byl obviněn ze sedmi vražd. Podle agentury AP o tom informoval prokurátor Eric Rinehart.


FOTO: Levandulová zahrada v Klapém vykvetla do krásy. Podívejte se
Denik.cz | 09:04:00
Kdo si chce odpočinout od stresu všedního dne, může nyní navštívit rodinnou levandulovou zahradu Anette v Klapém na Litoměřicku. Právě je v plném květu. Návštěvu zpříjemní například levandulová šťáva či koupě jiných různých produktů z této rostliny. O svátečním úterý 5. července dorazilo na kvetoucí zahradu několik stovek návštěvníků. 


Kosmický prach z Venuše inspiroval ke vzniku nové technologie. Ta má snížit emise z výfukových plynů
Euro | 08:56:39
Tým britských vědců vyvíjí katalyzátor, který má výrazně pomoci znečištěným městům. Prášek z křemičitanů železa dokáže vyčistit emise oxidu uhelnatého a oxidů dusíku, zároveň umí přeměnit oxid dusičitý na neškodný dusík. Na rozdíl od současných katalyzátorů má britský vynález fungovat i na výfukové plyny o nízké teplotě, které vznikají hlavně v dopravních zácpách.


Fiala v projevu před europoslanci vzpomínal poselství Havla. Zastal se jádra a vyzval k přijetí taxonomie
Hospodářské noviny | 10:30:00
Ruský útok na Ukrajinu 24. února převrátil dosavadní plány vzhůru nohama a druhé české předsednictví bude odrážet tuto novou realitu. Hlavním úkolem české vlády v nadcházejícím období bude nalézt shodu na opatřeních, která zmírní dopady války na...


Dva britští ministři rezignovali, Johnsonovi hrozí pád vlády
Hospodářské noviny | 08:09:00
Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a ministr financí Rishi Sunak dnes na Twitteru oznámili, že rezignují na své vládní posty. Uvedli, že nechtějí pokračovat ve vládě premiéra Borise Johnsona, kterou v posledních měsících zmítalo několik...


Potřebujeme Železnou kopuli jako v Izraeli. Život v sousedství teroristické země nedává jinou možnost
Hospodářské noviny | 07:00:00
Den stý dvacátý čtvrtý, 27. června. Minulý víkend byla Ukrajina vystavena masivnímu raketovému útoku ruských sil. Mluví se o šedesáti vypálených raketách, z nichž čtyři explodovaly v Kyjevě. Zbytek byl zamířen na další velká města a taky na místa,...


Češi stále častěji vyrážejí na aktivní dovolenou, věnují se turistice i raftingu
Eurozpravy-domácí | 10:49:00
Češi podle prodejců a pořadatelů pobytů, které ČTK oslovila, stále častěji vyrážejí na aktivní dovolenou. Vybírají místa, kde se mohou věnovat cyklistice, pěší turistice, ale také raftingu. V případě cyklistických dovolených mezi destinacemi vedou především okolní země, za túrami odjíždějí ale třeba i na Kanárské ostrovy nebo na Madeiru.


Česko se musí snažit zmírňovat dopady současných krizí, tvrdí Fiala
Eurozpravy-domácí | 10:20:00
České předsednictví v Radě Evropské unie má před sebou řadu úkolů, tím hlavním je nacházet shodu členských zemí při snaze zmírňovat dopady současných krizí. Při dnešním projevu v Evropském parlamentu to řekl český premiér Petr Fiala. Zmínil přitom inflaci, nedostupnost energií a potravinovou krizi, přičemž tyto jevy spojoval s ruskou válkou proti Ukrajině.


Víza dočasné ochrany vydalo Česko v úterý 51 uprchlíkům z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 09:56:00
Víza dočasné ochrany vydalo Česko v úterý, kdy byl státní svátek, 51 uprchlíkům z Ukrajiny. Před týdnem v běžném pracovním dni jich bylo 630. Od ruského útoku na Ukrajinu získalo víza 387.996 běženců, za poslední týden zhruba 3300.


První summit ministrů EU se bude týkat vnitřních záležitostí a justice
Eurozpravy-domácí | 09:21:00
Tématy prvního neformálního zasedání ministrů vnitra a spravedlnosti v České republice při předsednictví v Radě Evropské unie budou válka na Ukrajině, migrace či ochrana práv zranitelných osob. Jednat budou ministři také o posílení boje proti sexuálnímu zneužívání dětí nebo o digitalizaci mezinárodní soudní spolupráce. Vyplývá to z dokumentů, které má ČTK k dispozici.


Vakcinologové doporučují čtvrtou dávku očkování proti covidu lidem nad 60 let
Eurozpravy-domácí | 07:56:00
Vakcinologové doporučují čtvrté očkování proti covidu lidem nad 60 let nebo pro osoby od 12 let s oslabenou imunitou, případně zdravotníky, kteří s takovými pacienty pracují. Vhodné je také pro klienty a pracovníky pobytových zařízení sociální péče.


V italských Alpách zemřel další horolezec, možná Čech
Eurozpravy-zahraniční | 10:33:00
V italských Alpách dnes brzy ráno zemřel další horolezec, který při výstupu na horu Ortles (německy zvané Ortler) spadl zřejmě asi do hloubky 400 metrů.


Ukrajinské armádě se podařilo odrazit ofenzivu ruských vojáků u Slovjansku
Eurozpravy-zahraniční | 09:37:00
Ukrajinský generální štáb hlásí, že ukrajinské armádě se podařilo odrazit ofenzivu ruských vojáků u Slovjansku a v Chersonské oblasti. Velení ukrajinského vojska o tom dnes informovalo ve své pravidelné ranní zprávě o vývoji bojů, kterou vzhledem k válečné situaci nelze ověřit z nezávislých zdrojů. Existuje reálná možnost, že bitva o Slovjansk bude dalším klíčovým bojem na Donbase, konstatovalo britské ministerstvo obrany ve své analýze týkající se ruské invaze na Ukrajině.


Lavrov: Svět se vyvíjí komplikovaným způsobem, všechny země by měly chránit mezinárodní právo
Eurozpravy-zahraniční | 08:21:00
Svět se vyvíjí komplikovaným způsobem, a všechny země by se proto měly snažit chránit mezinárodní právo. Prohlásil to dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, který navštívil Hanoj před odletem na jednání šéfů diplomacií skupiny G-20. Jak píše agentura Reuters, Lavrov nabádal k ochraně mezinárodního práva v době, kdy z porušování tohoto práva Západ viní Rusko, jež napadlo Ukrajinu.


Celosvětové dluhy podniků poprvé za osm let klesly
Eurozpravy-ekonomika | 08:49:00
Celosvětové zadlužení podniků poprvé za osm let kleslo, protože náklady na financování dluhu se zvyšují a firmy omezují nové emise dluhopisů v obavách z recese. Index zadlužení podniků investiční společnosti Janus Henderson ukázal, že za 12 měsíců do konce letočního března se čistý dluh snížil o 1,9 procenta na 8,15 bilionu USD (197 bilionů Kč), a zaznamenal tak první pokles od roku 2014, napsala agentura Reuters.


Nejstarší syn Fidela Castra: Válka mezi rodiči, únava z příjmení Castro a sebevražda
Reflex | 07:20:00
Kubánský revolucionář a diktátor Fidel Castro měl oficiálně sedm synů. Nejstarší z nich mu byl velmi podobný. Zkrátka jakoby mu z oka vypadl. Fidel Ángel Castro Díaz-Balart proto dostal přezdívku Fidelito. Tento hloubavý muž ale neskončil dobře. V roce 2018 spáchal sebevraždu. Trápily ho totiž těžké deprese. Údajně byl také unavený z toho, z jaké rodiny pocházel.


Skryté poklady v uličkách Dubrovníku
Reflex | 07:10:00
Dva kilometry hradeb a stovky tisíc turistů ročně, to je ikona chorvatského turismu – město Dubrovník, zapsané na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Vnímaví návštěvníci v něm však najdou i tradice, řemeslné zajímavosti nebo třeba české stopy v místním životě.


Baxa: Televizní poplatky nezvýšíme, byla by to špatná zpráva pro občany. Ve hře může být i víc reklamy v ČT
Reflex | 07:00:00
„Kombinace inflace, Putinovy agrese a zoufalého dědictví Andreje Babiše nás postavila před těžkou situaci,“ zdůvodňuje ministr kultury Martin Baxa, proč nemůže pomoct pandemií zdecimovanému kulturnímu sektoru nabrat druhý dech. Dost možná ho ještě nutnými škrty přidusí. Po minulé vládě mu navíc zbyla dvě těžká témata, a to financování ČT a filmové pobídky. Obojí předchozí administrativa zanedbala a včas legislativně nereagovala. Výsledkem je audiovize v krizi a její rychlé řešení v nedohlednu. Že by díru v rozpočtu veřejnoprávní televize mohlo zalepit zvýšení koncesionářských poplatků, Baxa odmítá. Diskutovat je podle něj potřeba o navýšení reklamy nebo rozsahu veřejné služby. Strádajícím filmovým tvůrcům by mělo jít naproti zastropování filmových pobídek a jejich rozdělení na české a zahraniční.


Fialovu štrasburskému projevu o českém předsednictví naslouchalo pár desítek europoslanců
Tiscali-zprávy | 10:07:39
České předsednictví v Radě Evropské unie má před sebou řadu úkolů, tím hlavním je nacházet shodu členských zemí při snaze zmírňovat dopady současných krizí, prohlásil při dnešním projevu v Evropském parlamentu ve Štrasburku český premiér Petr Fiala. Zmínil přitom inflaci, nedostupnost energií a potravinovou krizi, přičemž tyto jevy spojoval s ruskou válkou proti Ukrajině.


Začíná ženské fotbalové Euro, Češky se nekvalifikovaly
Tiscali-zprávy | 07:43:05
Před rekordní návštěvou více než 71 tisíc diváků na manchesterském stadionu Old Trafford odstartuje dnes soubojem Anglie s Rakouskem 13. mistrovství Evropy fotbalistek. Domácí reprezentantky budou usilovat o premiérový triumf, naproti tomu už o devátý se pokusí rekordmanky v počtu primátů Němky. Titul z roku 2017 obhajují Nizozemky. Češky se na turnaj nekvalifikovaly.


Ušetřeno.cz: Elektřina v červnu zdražila mírně, očekává se ale další zdražení
E15-ekonomika | 10:43:00
Průměrná koncová cena silové elektřiny se v průběhu června zvýšila meziměsíčně o necelých pět procent na 4704 Kč za megawatthodinu (MWh) bez DPH, cena megawatthodiny plynu v červnu naopak meziměsíčně poklesla o 4,6 procenta na 2815 Kč bez daně. V příštích týdnech a měsících analytici Ušetřeno.cz ale naopak očekávají výrazné zdražení energií. Ušetřeno.cz o tom ČTK informovalo v tiskové zprávě.


Jak volit v komunálních volbách 2022: Kompletní návod
E15-ekonomika | 10:33:00
Komunální volby se konají každé čtyři roky. Ty letošní připadají na 23. a 24. září 2022. Voliči budou vybírat zástupce do zastupitelstev obcí a měst, ve velkých městech se současně volí do jednotlivých městských obvodů.


Shell postaví v Nizozemsku závod na výrobu obnovitelného vodíku
E15-ekonomika | 10:28:00
Britsko-nizozemská energetická společnost Shell postaví závod na výrobu takzvaného obnovitelného vodíku. Závod by měl zahájit provoz v roce 2025 a měl by být největším svého druhu v Evropě, oznámila firma v prohlášení.


Fiala: Hlavním úkolem pro EU je jednotně zmírňovat dopady krizí na občany
E15-ekonomika | 09:45:00
České předsednictví v Radě Evropské unie má před sebou řadu úkolů, tím hlavním je nacházet shodu členských zemí při snaze zmírňovat dopady současných krizí. Při dnešním projevu v Evropském parlamentu to řekl český premiér Petr Fiala. Zmínil přitom inflaci, nedostupnost energií a potravinovou krizi, přičemž tyto jevy spojoval s ruskou válkou proti Ukrajině.


Sdílených kanceláří je v Praze za pět let o 200 procent více než před pěti lety
E15-ekonomika | 08:55:00
Flexibilních kanceláří je v Praze o 200 procent více než před pěti lety. Nově otevřel největší provozovatel flexibilních a sdílených kanceláří (tzv. coworkingu) v metropoli společnost Scott.Weber Workspace prostory v dejvickém centru Blox. Flexibilní kanceláře aktuálně tvoří 2,7 procenta ze 3,75 milionu metrů čtverečních kanceláří v Praze a čeká se další růst. Vyplývá to z analýzy realitní poradenské společnosti JLL a informací Scott.Weber Workspace.


Platforma Nafirmy.cz za 14 měsíců financovala projekty za 12 milionů korun
E15-ekonomika | 08:32:00
Česká platforma pro zajišťování financování firem od soukromých investorů Nafirmy.cz od svého spuštění loni v březnu financovala projekty za 12 milionů korun. Celkem zajistila investice pro 15 projektů. V letošním roce to bylo sedm projektů za 5,9 milionu Kč. Počet registrovaných soukromých investorů, kteří prostřednictvím Nafirmy.cz půjčují nebo hodlají půjčovat podnikatelům, se za 14 měsíců rozrostl na 634 lidí. Startup to uvedl v tiskové zprávě.


Téměr každý expat je vyhořelý, ukázal průzkum
E15-ekonomika | 08:19:00
Průzkum společnosti Cigna 360 Global Well-Being Survey mezi skoro 12 tisíci lidí po celém světě odhalil, že stres expatů dosáhl historického maxima a téměř všichni respondenti pociťují příznaky vyhoření Životní styl je nyní pro ty, kteří se plánují přestěhovat do zahraničí, důležitější než finance, a čtvrtina se plánuje přestěhovat kvůli lepší zdravotní péči Nejoblíbenější cílovou destinací pro stávající expaty je Kanada, na druhém místě jsou Austrálie a USA


Podílové fondy letos vesměs prodělávají, akciové ztratily téměř deset procent
E15-ekonomika | 07:50:00
Většina podílových fondů letos stále prodělává, akciové fondy ztratily letos do konce května 9,6 procenta, dluhopisové fondy 8,9 procenta a fondy peněžního trhu 5,1 procenta. Naopak komoditní fondy se zhodnotily o 75,6 procenta a realitní fondy o 1,7 procenta. Vyplývá to z aktuálního Broker Consulting Indexu podílových fondů za květen.


Kandidáti na prezidenta by měli do dneška zřídit transparentní účet
E15-ekonomika | 07:32:00
Zájemci o účast v prezidentské volbě by měli mít do dnešního dne zřízen transparentní účast. Někteří z kandidátů tak učinili již dříve, další ho zveřejnili v posledních dnech. Do prezidentského klání, které se uskuteční v lednu příštího roku, má zájem zasáhnout přes 20 mužů a žen. Někteří ale kandidaturu stále nepotvrdili.


V Praze je doprava největší položkou v městském rozpočtu
E15-ekonomika | 07:23:00
V hlavním městě zůstává v končícím volebním období doprava největší položkou v městském rozpočtu, jde na ni zhruba třetina všech peněz. Podle letos v červnu upraveného rozpočtu má město vyčleněno na dopravu 32,96 miliardy korun, což je nejvíce minimálně za poslední dvě volební období. Celkové výdaje města jsou na letošek plánované ve výši zhruba 100,33 miliardy. Vyplývá to z upraveného rozpočtu, který schválili letos v červnu městští zastupitelé.


Ušetřeno.cz: Elektřina v červnu zdražila mírně, očekává se ale další zdražení
E15-politika | 10:43:00
Průměrná koncová cena silové elektřiny se v průběhu června zvýšila meziměsíčně o necelých pět procent na 4704 Kč za megawatthodinu (MWh) bez DPH, cena megawatthodiny plynu v červnu naopak meziměsíčně poklesla o 4,6 procenta na 2815 Kč bez daně. V příštích týdnech a měsících analytici Ušetřeno.cz ale naopak očekávají výrazné zdražení energií. Ušetřeno.cz o tom ČTK informovalo v tiskové zprávě.


Jak volit v komunálních volbách 2022: Kompletní návod
E15-politika | 10:33:00
Komunální volby se konají každé čtyři roky. Ty letošní připadají na 23. a 24. září 2022. Voliči budou vybírat zástupce do zastupitelstev obcí a měst, ve velkých městech se současně volí do jednotlivých městských obvodů.


Shell postaví v Nizozemsku závod na výrobu obnovitelného vodíku
E15-politika | 10:28:00
Britsko-nizozemská energetická společnost Shell postaví závod na výrobu takzvaného obnovitelného vodíku. Závod by měl zahájit provoz v roce 2025 a měl by být největším svého druhu v Evropě, oznámila firma v prohlášení.


Fiala: Hlavním úkolem pro EU je jednotně zmírňovat dopady krizí na občany
E15-politika | 09:45:00
České předsednictví v Radě Evropské unie má před sebou řadu úkolů, tím hlavním je nacházet shodu členských zemí při snaze zmírňovat dopady současných krizí. Při dnešním projevu v Evropském parlamentu to řekl český premiér Petr Fiala. Zmínil přitom inflaci, nedostupnost energií a potravinovou krizi, přičemž tyto jevy spojoval s ruskou válkou proti Ukrajině.


Sdílených kanceláří je v Praze za pět let o 200 procent více než před pěti lety
E15-politika | 08:55:00
Flexibilních kanceláří je v Praze o 200 procent více než před pěti lety. Nově otevřel největší provozovatel flexibilních a sdílených kanceláří (tzv. coworkingu) v metropoli společnost Scott.Weber Workspace prostory v dejvickém centru Blox. Flexibilní kanceláře aktuálně tvoří 2,7 procenta ze 3,75 milionu metrů čtverečních kanceláří v Praze a čeká se další růst. Vyplývá to z analýzy realitní poradenské společnosti JLL a informací Scott.Weber Workspace.


Platforma Nafirmy.cz za 14 měsíců financovala projekty za 12 milionů korun
E15-politika | 08:32:00
Česká platforma pro zajišťování financování firem od soukromých investorů Nafirmy.cz od svého spuštění loni v březnu financovala projekty za 12 milionů korun. Celkem zajistila investice pro 15 projektů. V letošním roce to bylo sedm projektů za 5,9 milionu Kč. Počet registrovaných soukromých investorů, kteří prostřednictvím Nafirmy.cz půjčují nebo hodlají půjčovat podnikatelům, se za 14 měsíců rozrostl na 634 lidí. Startup to uvedl v tiskové zprávě.


Téměr každý expat je vyhořelý, ukázal průzkum
E15-politika | 08:19:00
Průzkum společnosti Cigna 360 Global Well-Being Survey mezi skoro 12 tisíci lidí po celém světě odhalil, že stres expatů dosáhl historického maxima a téměř všichni respondenti pociťují příznaky vyhoření Životní styl je nyní pro ty, kteří se plánují přestěhovat do zahraničí, důležitější než finance, a čtvrtina se plánuje přestěhovat kvůli lepší zdravotní péči Nejoblíbenější cílovou destinací pro stávající expaty je Kanada, na druhém místě jsou Austrálie a USA


Podílové fondy letos vesměs prodělávají, akciové ztratily téměř deset procent
E15-politika | 07:50:00
Většina podílových fondů letos stále prodělává, akciové fondy ztratily letos do konce května 9,6 procenta, dluhopisové fondy 8,9 procenta a fondy peněžního trhu 5,1 procenta. Naopak komoditní fondy se zhodnotily o 75,6 procenta a realitní fondy o 1,7 procenta. Vyplývá to z aktuálního Broker Consulting Indexu podílových fondů za květen.


Kandidáti na prezidenta by měli do dneška zřídit transparentní účet
E15-politika | 07:32:00
Zájemci o účast v prezidentské volbě by měli mít do dnešního dne zřízen transparentní účast. Někteří z kandidátů tak učinili již dříve, další ho zveřejnili v posledních dnech. Do prezidentského klání, které se uskuteční v lednu příštího roku, má zájem zasáhnout přes 20 mužů a žen. Někteří ale kandidaturu stále nepotvrdili.


V Praze je doprava největší položkou v městském rozpočtu
E15-politika | 07:23:00
V hlavním městě zůstává v končícím volebním období doprava největší položkou v městském rozpočtu, jde na ni zhruba třetina všech peněz. Podle letos v červnu upraveného rozpočtu má město vyčleněno na dopravu 32,96 miliardy korun, což je nejvíce minimálně za poslední dvě volební období. Celkové výdaje města jsou na letošek plánované ve výši zhruba 100,33 miliardy. Vyplývá to z upraveného rozpočtu, který schválili letos v červnu městští zastupitelé.


V italských Alpách zemřel další Čech, zřítil se z čtyřsetmetrové výšky
idnes.cz | 11:53:00
V italských Alpách zemřel další český občan, potvrdilo ministerstvo zahraničí. Osudnou se mu stala 3 905 metrů vysoká hora Ortles v jihotyrolské části pohoří. Brzy ráno se na jejím úbočí zřítil ze čtyřsetmetrové výšky. Další lidé z české skupiny, s níž byl v horách, jsou v pořádku.


Rusko utahuje ropné kohouty, nařídilo dočasně odstavit potrubí z Kazachstánu
idnes.cz | 11:30:00
Ropovod Caspian Pipeline Consorcium (CPC) musí podle nařízení ruského soudu na 30 dní pozastavit činnost. Rozhodnutí soud odůvodnil možností poškození životního prostředí. Zpráva přispívá k celosvětovým obavám o dodávky ropy, upozornila agentura Reuters.


Karel Schwarzenberg se ve Varech ukázal poprvé na invalidním vozíku
idnes.cz | 11:20:00
Nohy už mu neslouží jako dřív, přesto si bývalý poslanec a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg nenechal ujít premiéru filmu o sobě samém na Filmovém festivalu v Karlových Varech. Film Můj otec, kníže z produkce jeho dcery Anny Karolíny Schwarzenberg sledoval bývalý expolitik v dobré náladě na invalidním vozíku.


Česko získalo pět set skládacích domů pro uprchlíky. Další chce od Dánska
idnes.cz | 10:19:00
Česko řeší nedostatek ubytovacích kapacit pro uprchlíky z Ukrajiny. Některé kraje totiž dlouhodobě varují, že již nemají místa. Řešením by mohla být stanová městečka, která vyrostla například v Praze. Česko již v březnu požádalo EU o obytné kontejnery. Nakonec dostalo od Agentury OSN pro uprchlíky 500 tzv. Ikea domečků. Další by mohlo poslat Dánsko.


Celebrity ve Varech: Nejsme v Cannes a já nejsem Cruise, říká Adam Mišík
revue.idnes.cz | 10:30:00
Adam Mišík (25) promluvil o tom, jak vnímá filmový festival ve Varech, kde byl uveden nový snímek Banger, ve kterém si zahrál hlavní roli. Herec a zpěvák se pro iDNES.cz svěřil i s tím, jaká je podle něj maminka jeho současné partnerky, modelky Natálie Jiráskové (17), moderátorka Iva Kubelková.


Další napětí mezi Ruskem a Kazachstánem. Ruský soud nařídil na 30 dnů uzavřít důležitý ropovod
iHned.cz | 11:31:00
V posledních týdnech téměř každý den přicházejí zprávy o napětí mezi Ruskem a Kazachstánem, které stojí za pozornost a které ukazují stále se zhoršující vztahy mezi oběma zeměmi. Kazachstánský prezident Kasym-Žomart Tokajev nechce uznat...


Fiala v projevu před europoslanci vzpomínal poselství Havla. Zastal se jádra a vyzval k přijetí taxonomie
iHned.cz | 10:30:00
Ruský útok na Ukrajinu 24. února převrátil dosavadní plány vzhůru nohama a druhé české předsednictví bude odrážet tuto novou realitu. Hlavním úkolem české vlády v nadcházejícím období bude nalézt shodu na opatřeních, která zmírní dopady války na...


Dva britští ministři rezignovali, Johnsonovi hrozí pád vlády
iHned.cz | 08:09:00
Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a ministr financí Rishi Sunak dnes na Twitteru oznámili, že rezignují na své vládní posty. Uvedli, že nechtějí pokračovat ve vládě premiéra Borise Johnsona, kterou v posledních měsících zmítalo několik...


Mechanici Fordu opravují auta pomocí videohovorů s centrem technické pomoci
Auto.cz | 11:52:00
Zaměstnanci Fordu si mohou zavolat pro radu. Konzultace se rozmáhají po celém světě, kromě mluveného návodu umožňuje nový doplněk firemního stejnokroje natáčet video.


Rusko spouští světovou krizi, musíme být jednotní. Fiala představil v EU své plány
aktuálně.cz | 11:41:06
Fiala v projevu k europoslancům uvedl, že EU musí sehrát zásadní roli v poválečné obnově Ukrajiny a podpořil usnadnění nákupů vojenského materiálu.


Ruská ekonomika letos poklesne jen o 3,5 %, méně než Česko v letech 2009 nebo 2020, očekává největší americká banka. Kreml zatím počítá s propadem o 12 %, ale toto číslo sníží směrem k odhadu Američanů
Kurzy.cz | 10:01:31
Pokles ruské ekonomiky letos bude nečekaně mělký, prognózují největší americké banky jako JP Morgan nebo Citigroup. První jmenovaná, největší banka USA, nově počítá s poklesem ruské ekonomiky čítajícím pouze 3,5 %.


FOTO: Stanové městečko, golf i becherovka. Festival ve Varech není jen o filmech
Denik.cz | 11:32:00
Nasávají atmosféru filmového festivalu co nejdéle a stačí jim k tomu stan, spacák a nějaké peníze na vstupenky. Řeč je o návštěvnících filmového svátku v Karlových Varech, kteří zamířili do stanového městečka v rekreačním areálu Rolava.


OBRAZEM: Lidé v horku hledají osvěžení. U fontán i zmrzlinářů
Denik.cz | 11:20:00
Současná vlna veder nutí obyvatele měst vyhledávat chládek a osvěžení. V centru Brna se místní i návštěvníci mohou zchladit kolem fontán u Janáčkova divadla, případně využít ledových osvěžení ze stánků. V Komíně a Jundrově mohou využít nových úprav, které zpřístupnily řeku.  Sezónu zahájila také všechna městská koupaliště.


Ministerstvo zatočí s odmítači dechových zkoušek. Zpřísní pokuty
Denik.cz | 11:00:00
Ministerstvu dopravy dochází trpělivost s opilými řidiči. V rámci připravované novely zákona o silničním provozu proto připravuje s dopravními experty zavedení mnohem tvrdších trestů za jízdu pod vlivem alkoholu. A nejen to. S přísnějšími postihy budou muset počítat i šoféři, kteří se odmítnout podrobit dechové zkoušce. Změnu zákona by měla vláda projednávat po letních prázdninách, platit by mohla od roku 2024.


V italských Alpách zemřel český horolezec. Zřítil se z výšky 400 metrů
Denik.cz | 11:00:00
V italských Alpách dnes brzy ráno zemřel další horolezec, který při výstupu na horu Ortles (německy zvané Ortler) spadl zřejmě z výšky asi 400 metrů. Že se jednalo o českého občana potvrdilo české ministerstvo zahraničí. 


Neodmítejte křehký kompromis, vyzval Fiala před hlasováním o jaderné energii
Denik.cz | 10:07:00
České předsednictví v Radě Evropské unie má před sebou řadu úkolů, tím hlavním je nacházet shodu členských zemí při snaze zmírňovat dopady současných krizí. Řekl to dnes český premiér Petr Fiala, když v Evropském parlamentu představoval svou vizi pro příštích šest měsíců. Jako hlavní výzvy zmínil inflaci, nedostupnost energií a potravinovou krizi, přičemž tyto jevy spojoval s ruskou válkou proti Ukrajině.


Europoslanci podpořili zařazení jádra a plynu mezi zelené investice. „Otevírá se nám cesta k energetické soběstačnosti,“ reagoval Fiala
Hospodářské noviny | 12:58:00
Poslanci Evropského parlamentu ve středu podpořili dočasné zařazení jádra a plynu mezi zelené investice. Na plénu odmítli námitku proti takzvané taxonomii prosazovanou zvláště levicovými frakcemi. Cílem pravidel, která podporuje většina členských...


Další napětí mezi Ruskem a Kazachstánem. Ruský soud nařídil na 30 dnů uzavřít důležitý ropovod
Hospodářské noviny | 11:31:00
V posledních týdnech téměř každý den přicházejí zprávy o napětí mezi Ruskem a Kazachstánem, které stojí za pozornost a které ukazují stále se zhoršující vztahy mezi oběma zeměmi. Kazachstánský prezident Kasym-Žomart Tokajev nechce uznat...


„Trýznitel Německa“ a přímluvce Bandery končí. Kyjev stahuje velvyslance
idnes.cz | 13:38:00
Trýznitel Německa končí a na podzim se vrátí zpět do Kyjeva, píše oslavně německý Focus o konci ukrajinského velvyslance Andrije Melnyka. Z Berlína tak po sedmi letech odejde diplomat, který se od počátku netají smířlivým postojem k vůdci ukrajinských nacionalistů z druhé světové války Stepanu Banderovi. Právě výroky na jeho adresu mu přitížily.


Europoslanci podpořili jádro a plyn jako zelené investice, jak apeloval Fiala
idnes.cz | 13:34:00
Poslanci Evropského parlamentu podpořili dočasné zařazení jádra a plynu mezi zelené investice, což má motivovat investory k podpoře energií nahrazujících ropu či uhlí. V hlasování odmítli námitku prosazovanou zvláště levicovými frakcemi. „Výsledek dopadl výborně, tak jak jsme potřebovali,“ reagoval ve Štrasburku potěšeně český premiér Petr Fiala.


Farský ze stáže v USA vzkázal, že chce být opět místopředsedou STAN
idnes.cz | 13:15:00
Do vedení hnutí STAN, jímž otřásl policií vyšetřovaný korupční skandál na pražském magistrátu, bude na mimořádném sněmu 23. července v Hradci Králové znovu kandidovat bývalý poslanec Jan Farský. Letos v únoru se Farský vzdal poslaneckého mandátu kvůli studijní stáži na univerzitě v americkém Oregonu.


KOMENTÁŘ: Co mělo bzučet, nebzučí. Hmyz nebezpečně mizí
idnes.cz | 13:00:00
Začalo vrcholné léto. Příroda propadá zuřivé aktivitě, lidé naopak v práci citelně polevují a vyrážejí na výlety, aby byli té hyperaktivní flóře a fauně blíž. Ale je to trochu jiné než před lety, píše Bohumil Špaček, editor MF DNES.


Policisté rozbili síť pašeráků migrantů, do Británie jich dostali až 10 tisíc
idnes.cz | 12:42:00
Policie pěti evropských zemí rozbila rozsáhlou síť pašeráků lidí, kteří podle vyšetřovatelů za rok a půl dostali ilegálně přes Lamanšský průliv do Británie až 10 tisíc migrantů. Informovala o tom Agentura Evropské unie pro justiční spolupráci (Eurojust), podle níž jde o největší mezinárodní operaci zaměřenou na pašeráky lidí malými čluny.


Fiala neřeší v europarlamentu sociální dopady na občany, vadí Schillerové
idnes.cz | 12:25:00
Z dnešního projevu premiéra Petra Fialy (ODS) v Evropském parlamentu nevyplynulo, jaké kroky bude ČR během svého předsednictví prosazovat a ani to, co má být jeho cílem. ČTK to v reakci na projev řekla předsedkyně poslaneckého klubu opozičního hnutí ANO Alena Schillerová. Premiér podle ní téměř vůbec neřešil sociální dopady krize na občany.


Hvězdy ve Varech: Bývalí milenci Jágr s Verešovou po 20 letech opět spolu
revue.idnes.cz | 12:07:00
Jaromír Jágr (50) a modelka Andrea Verešová (42) patřili kdysi k nejsledovanějším párům showbyznysu. Hokejista vyrazil do Varů se současnou partnerkou Dominikou Branišovou a pochlubil se společnou fotografií se svou bývalou láskou a jejím manželem Danielem Volopichem, které potkal na jednom z večírků.


Europoslanci podpořili zařazení jádra a plynu mezi zelené investice. „Otevírá se nám cesta k energetické soběstačnosti,“ reagoval Fiala
iHned.cz | 12:58:00
Poslanci Evropského parlamentu ve středu podpořili dočasné zařazení jádra a plynu mezi zelené investice. Na plénu odmítli námitku proti takzvané taxonomii prosazovanou zvláště levicovými frakcemi. Cílem pravidel, která podporuje většina členských...


BMW M240i xDrive Coupé – Chcete čekat na M2?
Auto.cz | 13:10:00
Bavorácká řada 2 je zajímavě rozmanitá. Najdeme v ní MPV, stylový sedan i sportovně laděné kupé, které zvlášť ve verzi M240i xDrive s řadovým šestiválcem pod kapotou láká na příslib moc hezkého svezení.


Poslanci EP nejsou proti zahrnutí činností v oblasti zemního plynu a jaderné energie - Taxonomie
Kurzy.cz | 13:25:16
Parlament zamítl návrh, který odmítal zařazení jaderné energie a zemního plynu mezi ekologicky udržitelné hospodářské činnosti.Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Daniel Beneš se zbavil již většiny akcií ČEZ
Kurzy.cz | 13:18:15
V posledních dvou týdnech akcie domácí energetické společnosti ČEZ zažívají kurzově jedno z nejdivočejších období ve své historii. Po červnovém dosažení téměř 14letých maxim nad hladinou 1 200 Kč se následně v pondělí ocitly již nedaleko hranice 900 Kč,


Česko oficiálně převzalo z rukou Francie v Kuvajtu předsednictví Rady Evropské Unie pro druhé pololetí 2022
Kurzy.cz | 12:41:00
Dne 30.6.2022 se v prostorách českého velvyslanectví v Kuvajtu uskutečnila tisková konference u příležitosti předání/převzetí


Evropská komise a OSN projednají užší spolupráci na uzavřeném jednání v New Yorku
Kurzy.cz | 12:06:17
Ve dnech 7. a 8. července se předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová spolu s devíti členy sboru komisařů zúčastní uzavřeného pracovního jednání s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem a dalšími vyššími úředníky OSN v New Yorku.


Nové předpisy zvýší bezpečnost silničního provozu a umožní zavádění plně automatizovaných vozidel v EU
Kurzy.cz | 12:00:00
Právě dnes začíná platit nové nařízení o obecné bezpečnosti vozidel.


Evropská komise shromažďuje připomínky veřejnosti k návrhům týkajícím se budoucnosti nařízení o blokových výjimkách pro motorová vozidla MVBER a doplňkových pokynů - Antimonopolní opatření
Kurzy.cz | 12:00:00
Evropská komise dnes zveřejnila konzultaci a výzvu k předkládání faktických podkladů. Vyzývá tak všechny zúčastněné strany, aby se vyjádřily k jejím návrhům týkajícím se budoucího režimu nařízení o blokových výjimkách pro motorová vozidla.


V italských Alpách zemřel další Čech. Pří výstupu na horu Ortles spadl z výšky
ČT24 | 11:43:02
Český horolezec zemřel ve středu brzy ráno v italských Alpách při výstupu na horu Ortles (německy Ortler). Spadl zřejmě z výšky čtyř set metrů. Ministerstvo zahraničí potvrdilo původní spekulace italských médií, že jde o českého občana. V horách byl se skupinou lidí, ostatní jsou v pořádku.


Projev premiéra Petra Fialy na plénu Evropského parlamentu
Kurzy.cz | 10:38:56
Předseda vlády Petr Fiala vystoupil na jednání pléna Evropského parlamentu, kde představil témata a priority předsednictví České republiky v Radě EU.


Upozornění pro cestovatele - chybně zakreslená stezka v navigaci v pohoří Prokljetje Černé Hory v opštině Gusinje
Kurzy.cz | 10:38:00
Velvyslanectví upozorňuje na chybně zakreslenou stezku ve velmi těžkém horském terénu v pohoří Prokljetje v opštině Gusinje!


Brno: Podívejte se na Heliosféru (a nejen na ni)
Kurzy.cz | 10:29:29
Od 11. do 17. července máme připravenu Heliosféru, projekce v digitáriu, letní kino s vesmírnou duší, nanostrukturu i výstavu snímků našeho Slunce. Nezapomněli jsme ani na sraz majitelů světelných mečů!


Pěvecký sbor Andílci roztančil Plzeň, jejich projekt propojil generace
Kurzy.cz | 10:14:07
Cílem tanečního díla s názvem S Andílky tančí celá rodina, tančí celá země bylo znovu propojit různé generace a vytvořit jedinečný společný zážitek.


Graf dňa - GBPUSD - dvaja najvyšší členovia vlády - minister financií Sunak a minister zdravotníctva Javid - rezignovali
Kurzy.cz | 10:05:33
Boris Johnson možno prežil nedávne hlasovanie o dôvere, ale počet poslancov, ktorí mu ako premiérovi vyjadrili nedostatočnú podporu, bol veľkým signálom, že problémy sa pravdepodobne budú aj naďalej ťahať. Potvrdenie prišlo včera, keď dvaja najvyšší čl...


Projev předsedkyně von der Leyenové na plenárním zasedání Evropského parlamentu k prezentaci programu činností českého předsednictví a závěrů ze zasedání Evropské rady konaného ve dnech 23. a 24. června 2022
Kurzy.cz | 09:43:15
Děkuji Vám, vážená paní předsedkyně Metsolová, milá Roberto, pane předsedo vlády Fialo, milý Petře, vážené poslankyně, vážení poslanci, v prvních dnech ruské invaze na Ukrajinu jsme všichni viděli obrázky obyčejných Ukrajinců, kteří byli...


Johnsona opouštějí vládní úředníci. Dvě třetiny voličů si myslí, že by měl rezignovat
aktuálně.cz | 13:47:51
Podle britských médií má Johnson sice stále podporu vysoce postavených ministrů, opouští ho ale další nižší kabinetní úředníci.


Námitka neprošla. Europoslanci podpořili zařazení jádra a plynu mezi zelené investice
aktuálně.cz | 13:24:59
Proti taxonomii hlasovalo 278 zákonodárců, podpořilo ji 328 poslanců. Pro její odmítnutí přitom bylo potřeba 353 hlasů.


V italských Alpách zemřel další český horolezec, zřítil se z výšky 400 metrů
aktuálně.cz | 12:22:23
Jde o třetí úmrtí českého občana v horách na severu Itálie za poslední čtyři dny.


V jaderném pupku světa. Místní reaktory by rozsvítily celé Česko, o Dukovanech tu sní
aktuálně.cz | 12:00:33
Jižní Korea je na své jaderné technologie pyšná a z každého kroku je vidět, jak moc by si přála vyhrát tendr na nové Dukovany.


Schillerové chybělo v projevu Fialy řešení dopadů krize
Eurozpravy-domácí | 12:21:00
Z dnešního projevu premiéra Petra Fialy (ODS) v Evropském parlamentu nevyplynulo, jaké kroky bude ČR během svého předsednictví prosazovat a ani to, co má být jeho cílem. ČTK to v reakci na projev řekla předsedkyně poslaneckého klubu opozičního hnutí ANO Alena Schillerová. Premiér podle ní téměř vůbec neřešil sociální dopady krize na občany.


Pátrání po utonulém vodákovi v Krumlově pokračuje druhý den. Zatím bezvýsledně
Denik.cz | 13:37:00
Druhým dnem pokračuje v Českém Krumlově na řece Vltavě pátrání po vodákovi, který se utopil při splouvání jezu U Mrázků. Byl členem pětičlenné posádky raftu, který se převrátil, když ho silný proud zatáhl na korunu jezu. Nikdo z přeživších nepožil před plavbou alkohol, posádka na sobě ale neměla plovací vesty ani žádné jiné ochranné prostředky.  


Úspěch jádra a plynu. Europoslanci je zařadili mezi zelené investice
Denik.cz | 13:11:00
Poslanci Evropského parlamentu dnes podpořili dočasné zařazení jádra a plynu mezi zelené investice. Na plénu odmítli námitku proti takzvané taxonomii prosazovanou zvláště levicovými frakcemi. Cílem pravidel, která podporuje většina členských zemí včetně Česka, je motivovat investory k podpoře energií nahrazujících například ropu či uhlí. Dnešním hlasováním padla poslední překážka pro přijetí těchto pravidel. Proti taxonomii dnes hlasovalo 278 zákonodárců, podpořilo ji 328 poslanců. Pro její odmítnutí přitom bylo potřeba 353 hlasů.


Erotika i seznamka: Na festivalu ve Varech to vře. Na plátně i na nástěnce
Denik.cz | 12:47:00
Karlovarský festival horce tepe. V kinech, barech i tužbách. Na filmovém plátně testují své sexuální preference ženy i muži, viděli jsme incest (Dalva) a intimitu i sebepřijetí v různých podobách (Blízko, Vlastní pokoj, Byl jsem Max). O lásku a její fyzické projevy a formy komunikace, jež v současnosti nabývají na síle, jeví zjevně zájem filmaři i diváci.


Vrah sušického hasiče a jeho přítelkyně z vězení nevyjde. Soud potvrdil doživotí
Denik.cz | 12:34:00
Vrah sušického profesionálního hasiče Michala S. (27) a jeho přítelkyně Anny K. (36) už nikdy nevyjde z vězení. Rozhodl o tom albánský nejvyšší soud, který sedm let po zákeřné vraždě, spáchané na severu Albánie, zamítl odvolání Sokola Mjacaje.


Vláda britského premiéra Johnsona se rozpadá. Opouštějí ji ministři i úředníci
Denik.cz | 12:18:00
Britský premiér Boris Johnson po úterní rezignaci dvou ministrů vlády čelí rostoucímu tlaku a opouštějí ho další vládní úředníci. Dnes oznámili demisi ministerský náměstek pro rodinu Will Quince, státní tajemník pro školství Robin Walker a konzervativní poslankyně a tajemnice ministerstva dopravy Laura Trottová. Nový ministr financí Nadhim Zahawi, který dnes představil své priority v úřadu, vyzval k jednotě Konzervativní strany a na dotaz novinářů o možných předčasných voleb řekl, že to je na premiérovi.


Jádro a plyn patří mezi zelené investice, rozhodli europoslanci
Eurozpravy-zahraniční | 13:46:00
Poslanci Evropského parlamentu dnes podpořili dočasné zařazení jádra a plynu mezi zelené investice. Na plénu odmítli námitku proti takzvané taxonomii prosazovanou zvláště levicovými frakcemi. Cílem pravidel, která podporuje většina členských zemí včetně Česka, je motivovat investory k podpoře energií nahrazujících například ropu či uhlí. Dnešním hlasováním padla poslední překážka pro přijetí těchto pravidel.


Ukrajina: Od začátku ruské invaze bylo zabito 346 dětí
Eurozpravy-zahraniční | 13:37:00
Za poslední den zabili Rusové v Doněcké oblasti pět civilistů a dalších 21 jich bylo zraněno. Na sociální síti telegram to dnes uvedl oblastní gubernátor Pavlo Kyrylenko. Z Charkova úřady po nočním ruském ostřelování hlásí jednoho mrtvého. Ukrajinská generální prokuratura mezitím podle agentury Ukrinform sdělila, že od začátku ruské invaze v zemi bylo zabito 346 dětí a 645 nezletilých utrpělo zranění.


Policie pěti evropských zemí rozbila rozsáhlou síť pašeráků
Eurozpravy-zahraniční | 12:47:00
Policie pěti evropských zemí rozbila rozsáhlou síť pašeráků lidí, kteří podle vyšetřovatelů za rok a půl dostali ilegálně přes Lamanšský průliv do Británie až 10.000 migrantů. Informovala o tom dnes Agentura Evropské unie pro justiční spolupráci (Eurojust), podle níž jde o největší mezinárodní operaci zaměřenou na pašeráky lidí malými čluny.


Rusko přerušilo provoz ropovodu CPC z Kazachstánu
Eurozpravy-zahraniční | 11:38:00
Ropovod Caspian Pipeline Consorcium (CPC) musí podle nařízení ruského soudu na 30 dní pozastavit činnost. Rozhodnutí soud odůvodnil možností poškození životního prostředí. Zpráva přispívá k celosvětovým obavám o dodávky ropy, upozornila agentura Reuters. CPC přivádí ropu z Kazachstánu na ruské pobřeží Černého moře a patří k největším ropovodům na světě. Přepravuje přibližně jedno procento světové ropy.


Šéfka EK: České předsednictví Evropské unie přichází v době pokračující ruské agrese
Eurozpravy-zahraniční | 11:23:00
České předsednictví Evropské unie přichází v době pokračující ruské agrese na Ukrajině v pravou chvíli. V reakci na dnešní projev premiéra Petra Fialy v Evropském parlamentu to řekli předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf nejsilnější europoslanecké frakce lidovců Manfred Weber.


Průměrná cena elektřiny se v průběhu června zvýšila o necelých pět procent
Eurozpravy-ekonomika | 11:10:00
Průměrná koncová cena silové elektřiny se v průběhu června zvýšila meziměsíčně o necelých pět procent na 4704 Kč za megawatthodinu (MWh) bez DPH, cena megawatthodiny plynu v červnu naopak meziměsíčně poklesla o 4,6 procenta na 2815 Kč bez daně. V příštích týdnech a měsících analytici Ušetřeno.cz ale naopak očekávají výrazné zdražení energií. Ušetřeno.cz o tom ČTK informovalo v tiskové zprávě.


Lidé, kteří chodili do kina před pandemií, se po odeznění zase vrací
Eurozpravy-kultura | 13:54:00
Lidé, kteří chodili do kina před pandemií koronaviru, se po odeznění epidemie do kina zase vrací. Narostl ale podíl lidí, kteří do kina nechodí vůbec nebo jen zřídka. Vyplývá to z průzkumu Český filmový divák v době covidu-19, který pro Státní fond kinematografie zpracoval tým z Vysoké školy ekonomické v Praze. První údaje z průzkumu mezi diváky byly dnes představeny na 56. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.


Na co dnes ve Varech? Žena, muž a dítě aneb Rodičovské můra na filmovém plátně
Reflex | 13:30:00
Jste-li rodiče, pak tento film vykreslí jednu z vašich nočních můr: vaše dítě se zničehonic změní, vymkne se normálu, zřejmě ho něco trápí a vy s tím nedokážete vůbec nic udělat.


Šimčík, Janžurová, Melíšková... Vary uvádějí Velkou premiéru hořkosladké Velké premiéry Miroslava Krobota
Reflex | 13:30:00
Jeho celovečerní režijní debut Díra u Hanušovic byl v roce 2014 vybrán do Hlavní soutěže 49. ročníku MFF Karlovy Vary a následně získal tři České lvy. Dnes je legendární divadelní režisér Miroslav Krobot (70) ve Varech znovu: ve středu, ve čtvrtek, v pátek i v sobotu tu je k vidění jeho v pořadí už třetí hvězdně obsazená filmová komedie, Velká premiéra, v hlavních rolích s Pavlem Šimčíkem, Ivou Janžurovou, Klárou Melíškovou, Ivou Pazderkovou a – jím samotným. Do českých kin vstupuje 21. července.


Fialova řeč ve Štrasburku: Moc předvídatelná, chtělo to větší razanci, většina europoslanců nepřišla
Reflex | 12:00:00
Jen mluvte, my vás i tak neposloucháme. I tak by se dalo zhodnotit středeční vystoupení Petra Fialy na zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku. Premiér při představování priorit českého předsednictví Rady EU hovořil rozvážně, ale v ničem nenadchl a v ničem nezklamal. V jiné době by to byl projev „normální“, ale situace není „normální“. Na okraji Evropy řádí válka, v zemích EU pak inflace, vysoké ceny energií a Green Deal. Fiala měl být daleko naléhavější. Problémem navíc bylo, že většina europoslanců do sálu nepřišla. Je jim snad české předsednictví fuk? Vypadalo to tak.


Dobrá zpráva pro ČR a Evropu: Europoslanci podpořili zařazení jádra a plynu mezi zelené investice
Tiscali-zprávy | 12:49:48
Poslanci Evropského parlamentu dnes podpořili dočasné zařazení jádra a plynu mezi zelené investice. Na plénu odmítli námitku proti takzvané taxonomii prosazovanou zvláště levicovými frakcemi.


Sílí volání po rezignaci premiéra Johnsona, opouštějí ho další spolupracovníci
Tiscali-zprávy | 12:34:14
Britský premiér Boris Johnson po úterní rezignaci dvou ministrů vlády čelí rostoucímu tlaku a opouštějí ho další vládní úředníci. Dnes oznámili demisi ministerský náměstek pro rodinu Will Quince, státní tajemník pro školství Robin Walker a konzervativní poslankyně a tajemnice ministerstva dopravy Laura Trottová. Nový ministr financí Nadhim Zahawi, který dnes představil své priority v úřadu, vyzval k jednotě Konzervativní strany a na dotaz novinářů o možných předčasných volbách řekl, že to je na premiérovi.


Fiala představil priority předsednictví, naslouchalo mu pár desítek europoslanců
Tiscali-zprávy | 10:07:39
České předsednictví v Radě Evropské unie má před sebou řadu úkolů, tím hlavním je nacházet shodu členských zemí při snaze zmírňovat dopady současných krizí. Řekl to český premiér Petr Fiala, když dnes v Evropském parlamentu představoval svou vizi pro příštích šest měsíců. Jako hlavní výzvy zmínil inflaci, nedostupnost energií a potravinovou krizi, přičemž tyto jevy spojoval s ruskou válkou proti Ukrajině.


Fiala: Rozhodnutí EP o jádru a plynu je výborná zpráva pro ČR i Evropu
E15-ekonomika | 13:20:00
Dnešní rozhodnutí Evropského parlamentu, který podpořil dočasné zařazení jádra a plynu mezi zelené investice, je výbornou zprávou nejen pro ČR, ale i pro celou Evropu. "Otevírá se nám tak cesta k energetické soběstačnosti, která je pro naši budoucnost naprosto klíčová," uvedl v reakci na hlasování europoslanců na sociálních sítích premiér Petr Fiala (ODS). Za vítězství zdravého rozumu to označil i bývalý ministr průmyslu Karel Havlíček (ANO). Europoslanci dnes na plénu odmítli námitku proti takzvané taxonomii prosazovanou zvláště levicovými frakcemi.


Europoslanci podpořili zařazení jádra a plynu mezi zelené investice
E15-ekonomika | 12:23:00
Poslanci Evropského parlamentu dnes podpořili dočasné zařazení jádra a plynu mezi zelené investice. Na plénu odmítli námitku proti takzvané taxonomii prosazovanou zvláště levicovými frakcemi. Cílem pravidel, která podporuje většina členských zemí včetně Česka, je motivovat investory k podpoře energií nahrazujících například ropu či uhlí. Dnešním hlasováním padla poslední překážka pro přijetí těchto pravidel.


Slovensko hlásí, že patrně bude mít dostatek plynu, aby zvládlo příští zimu
E15-ekonomika | 12:20:00
Slovensko patrně bude mít do konce tohoto týdne v zásobnících dostatek zemního plynu, aby zvládlo příští topnou sezonu. Novinářům to dnes řekl slovenský ministr hospodářství Richard Sulík. Evropské země včetně Slovenska v posledním období zaznamenaly krácení dodávek plynu z Ruska, Bratislava dříve ohlásila uzavření nových dohod o nákupu suroviny v zájmu snížení závislosti země na ruském plynu.


Britského premiéra opouští další spolupracovníci, sílí volání po jeho rezignaci
E15-ekonomika | 11:59:00
Britský premiér Boris Johnson po úterní rezignaci dvou ministrů vlády čelí rostoucímu tlaku a opouštějí ho další vládní úředníci. Dnes oznámili demisi ministerský náměstek pro rodinu Will Quince, státní tajemník pro školství Robin Walker a konzervativní poslankyně a tajemnice ministerstva dopravy Laura Trottová. Nový ministr financí Nadhim Zahawi, který dnes představil své priority v úřadu, vyzval k jednotě Konzervativní strany a na dotaz novinářů o možných předčasných voleb řekl, že to je na premiérovi.


Ruský soud nařídil přerušení provozu ropovodu CPC z Kazachstánu
E15-ekonomika | 11:17:00
Ropovod Caspian Pipeline Consorcium (CPC) musí podle nařízení ruského soudu na 30 dní pozastavit činnost. Rozhodnutí soud odůvodnil možností poškození životního prostředí. Zpráva přispívá k celosvětovým obavám o dodávky ropy, upozornila agentura Reuters. CPC přivádí ropu z Kazachstánu na ruské pobřeží Černého moře a patří k největším ropovodům na světě. Přepravuje přibližně jedno procento světové ropy.


Moskva popřela informaci o zadržení lodi s ukrajinským obilím v Turecku
E15-politika | 13:50:00
Ruské ministerstvo zahraničí dnes popřelo dřívější zprávu o tureckém zadržení ruské nákladní lodi Žibek Žoly, která podle Kyjeva převážela obilí ukradené na Ukrajině. O zadržení plavidla informoval podle agentury Reuters v neděli ukrajinský velvyslanec v Turecku Vasyl Bodnar.


Fiala: Rozhodnutí EP o jádru a plynu je výborná zpráva pro ČR i Evropu
E15-politika | 13:20:00
Dnešní rozhodnutí Evropského parlamentu, který podpořil dočasné zařazení jádra a plynu mezi zelené investice, je výbornou zprávou nejen pro ČR, ale i pro celou Evropu. "Otevírá se nám tak cesta k energetické soběstačnosti, která je pro naši budoucnost naprosto klíčová," uvedl v reakci na hlasování europoslanců na sociálních sítích premiér Petr Fiala (ODS). Za vítězství zdravého rozumu to označil i bývalý ministr průmyslu Karel Havlíček (ANO). Europoslanci dnes na plénu odmítli námitku proti takzvané taxonomii prosazovanou zvláště levicovými frakcemi.


Europoslanci podpořili zařazení jádra a plynu mezi zelené investice
E15-politika | 12:23:00
Poslanci Evropského parlamentu dnes podpořili dočasné zařazení jádra a plynu mezi zelené investice. Na plénu odmítli námitku proti takzvané taxonomii prosazovanou zvláště levicovými frakcemi. Cílem pravidel, která podporuje většina členských zemí včetně Česka, je motivovat investory k podpoře energií nahrazujících například ropu či uhlí. Dnešním hlasováním padla poslední překážka pro přijetí těchto pravidel.


Slovensko hlásí, že patrně bude mít dostatek plynu, aby zvládlo příští zimu
E15-politika | 12:20:00
Slovensko patrně bude mít do konce tohoto týdne v zásobnících dostatek zemního plynu, aby zvládlo příští topnou sezonu. Novinářům to dnes řekl slovenský ministr hospodářství Richard Sulík. Evropské země včetně Slovenska v posledním období zaznamenaly krácení dodávek plynu z Ruska, Bratislava dříve ohlásila uzavření nových dohod o nákupu suroviny v zájmu snížení závislosti země na ruském plynu.


Britského premiéra opouští další spolupracovníci, sílí volání po jeho rezignaci
E15-politika | 11:59:00
Britský premiér Boris Johnson po úterní rezignaci dvou ministrů vlády čelí rostoucímu tlaku a opouštějí ho další vládní úředníci. Dnes oznámili demisi ministerský náměstek pro rodinu Will Quince, státní tajemník pro školství Robin Walker a konzervativní poslankyně a tajemnice ministerstva dopravy Laura Trottová. Nový ministr financí Nadhim Zahawi, který dnes představil své priority v úřadu, vyzval k jednotě Konzervativní strany a na dotaz novinářů o možných předčasných voleb řekl, že to je na premiérovi.


Ruský soud nařídil přerušení provozu ropovodu CPC z Kazachstánu
E15-politika | 11:17:00
Ropovod Caspian Pipeline Consorcium (CPC) musí podle nařízení ruského soudu na 30 dní pozastavit činnost. Rozhodnutí soud odůvodnil možností poškození životního prostředí. Zpráva přispívá k celosvětovým obavám o dodávky ropy, upozornila agentura Reuters. CPC přivádí ropu z Kazachstánu na ruské pobřeží Černého moře a patří k největším ropovodům na světě. Přepravuje přibližně jedno procento světové ropy.


Žena odběhla z obchodu a pak už ji nikdo neviděl. Vraha policie hledá dodnes
idnes.cz | 15:08:00
Vietnamští manželé ve Kdyni provozovali obchod s oblečením. Jednoho červencového dopoledne roku 2006 zrovna byla v krámu manželka. Odběhla si na náměstí do prodejny se zeleninou, a když se vrátila zpět do obchodu, ubodal ji muž. Svědci ho viděli vybíhat se zakrvácenýma rukama ven, policie ho však nikdy nedopadla. Případ policisté zveřejnili v červencové edici pomníčků.


Ledovec je neviditelný nepřítel, ne kamarád, varuje horolezec Holeček
idnes.cz | 14:26:00
V posledních dnech se opakují zprávy o nešťastných událostech v Alpách. V blízkosti vrcholu hory Marmolada se v neděli uvolnil obrovský kus ledovce, který zabil mimo jiné dva muže z Česka. Ve středu zemřel další Čech, a to na hoře Ortles. Problematiku horské turistiky rozebral zkušený horolezec a skalní lezec Marek Holeček.


VIDEO: Muzikant Jordan Haj se ve Varech opět líbal s mužem
revue.idnes.cz | 15:38:00
Muzikant Jordan Haj (33) a producent Jakub Strach (28) známý jako NobodyListen se na filmovém festivalu ve Varech odvázali při focení a natáčení oblíbeného magazínu pro muže v Esquire Studiu. Jejich fanoušci na sociálních sítích o svátcích vzájemně hojně sdílí video, na kterém se oba líbají.


Rocker Carlos Santana se zhroutil během koncertu v Pensylvánii
revue.idnes.cz | 15:20:00
Během úterního večerního koncertu poblíž Detroitu na severu USA zkolaboval na pódiu americko-mexický rockový zpěvák a kytarista Carlos Santana. Jeho management ve středu uvedl, že ke zdravotní indispozici přispěla velká vedra a nedostatek tekutin.


Když mě ze školy vykopli potřetí, naši to vzdali, směje se dnes Petr Vondráček
revue.idnes.cz | 15:00:00
Muzikant, herec a moderátor Petr Vondráček má před sebou další, v pořadí již dvanáctou muzikálovou roli. Brzy ho však čeká také jeho první divadelní role. Pochlubit se může tím, že v muzikálu kapely Olympik vystupuje už podruhé.


BMW v Karlových Varech vystavuje nový crossover X1 i unikátní prototyp i7
Auto.cz | 15:20:00
České zastoupení BMW si vybralo letošní Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary k prezentaci nové generace crossoveru X1, vlajkové lodi BMW i7 i unikátního vývojového prototypu.


USA usilují o to, aby ASML přestal dodávat svá pokročilá zařízení do Číny
Kurzy.cz | 10:46:44
USA tlačí na Nizozemsko, aby zakázalo firmě ASML Holding vyrábějící zařízení na produkci čipů, aby prodávala tuto technologii do Číny. Podle lidí obeznámených s touto záležitostí USA rozšiřují svou kampaň na omezení růstu Číny.


České déjà vu: Premiér ve Štrasburku řeší totéž, co před 13 lety. Zato ODS je už jiná
aktuálně.cz | 15:16:01
Projev českého premiéra ve Štrasburku členové Evropského parlamentu povětšinou chválili. Hned dvakrát sklidil bouřlivý potlesk.


V Ostravě voda zatopila nemocnici, ohrozila i dodávky elektřiny
Denik.cz | 15:26:00
Hasiči moravskoslezského kraje zasahují ve středu 6. července od rána v Městské nemocnici Ostrava, jejíž prostory zatopila voda. Situace ohrozila i dodávky elektrické energie. Pacienti zůstávají na místě. 


Obránci Slovjansku odrazili útok ruské armády, hlásí ukrajinský generální štáb
Denik.cz | 14:13:00
Ukrajinský generální štáb hlásí, že ukrajinské armádě se podařilo odrazit ofenzivu ruských vojáků u Slovjansku a v Chersonské oblasti. Velení ukrajinského vojska o tom dnes informovalo ve své pravidelné ranní zprávě o vývoji bojů, kterou vzhledem k válečné situaci nelze ověřit z nezávislých zdrojů. Existuje reálná možnost, že bitva o Slovjansk bude dalším klíčovým bojem na Donbase, konstatovalo britské ministerstvo obrany ve své analýze týkající se ruské invaze na Ukrajině.


Čerstvé květiny jako marketingový tah. Jejich umístění v supermarketech nutí zákazníky utrácet, tvrdí odborníci
Euro | 14:54:43
Květiny u vstupu do supermarketů jsou účinný marketingový tah. Jejich přítomnost podporuje chuť zákazníků utrácet. Podle odborníků v nich vzbuzují pocit, že v dotyčném obchodě najdou pouze čerstvé a kvalitní zboží. Pozitivní vliv mají květiny také na náladu spotřebitelů. Součástí obchodů s potravinami se květiny stávají až v posledních 30 letech. Jejich přítomnost ještě více posílila pandemie koronaviru.


Europoslanci podpořili zařazení jádra a plynu mezi zelené investice, Fiala to vítá
ČT24 | 12:34:19
Poslanci Evropského parlamentu (EP) ve středu podpořili dočasné zařazení jádra a plynu mezi zelené investice. Na plénu odmítli námitku proti takzvané taxonomii prosazovanou zvláště levicovými frakcemi. Cílem pravidel, která podporuje většina členských zemí včetně Česka, je motivovat investory k podpoře energií nahrazujících například ropu či uhlí. Aktuálním hlasováním padla poslední překážka pro přijetí těchto pravidel.


Europoslanci podpořili dočasné zařazení jádra a plynu mezi zelené investice
Respekt | 12:39:23
Český premiér jako lídr nově předsedající země zmínil Václava Havla, Václava Klause naopak vynechal


Farský bude na mimořádném sněmu STAN kandidovat na místopředsednický post
Eurozpravy-domácí | 14:48:00
První místopředseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Jan Farský bude na mimořádném sněmu hnutí v tomto měsíci kandidovat na místopředsednický post. Uvedl to dnes na twitteru.


V Kralupech nad Vltavou hasiči v noci pokračovali v likvidaci rozsáhlého požáru
Eurozpravy-domácí | 13:26:00
V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku hasiči v noci na dnešek pokračovali v likvidaci rozsáhlého požáru plastového odpadu v areálu kovošrotu. Obyvatelům města bylo podle reportéra serveru EuroZprávy.cz doporučeno v průběhu úterý nevětrat. Požár byl vidět na kilometry daleko a viditelný kouř šel pozorovat až z nedaleké Prahy.


Čeští europoslanci podpořili zařazení energie z jádra a plynu mezi zelené investice
Eurozpravy-zahraniční | 16:47:00
Téměř všichni čeští europoslanci dnes při klíčovém hlasování o pravidlech označovaných jako taxonomie podpořili dočasné zařazení energie z jádra a plynu mezi zelené investice. Většina z nich se snažila lobbovat u svých kolegů v obavách z možného úspěchu námitky prosazované zejména levicovými frakcemi.


Rusové dál protestují proti ruské invazi na Ukrajině, masivnímu potlačování navzdory
Eurozpravy-zahraniční | 16:03:00
Navzdory masivnímu potlačování protiválečných protestů ruskými úřady někteří Rusové vytrvale vystupují proti ruské invazi na Ukrajině. A to i těmi nejjednoduššími způsoby. Jednatřicetiletá učitelka Anastasija z Permu v pohoří Ural začíná každý den tím, že napíše protiválečný vzkaz a vyvěsí ho na zeď u vchodu do obytného bloku, kde bydlí, píše agentura AP.


Rusko popřelo dřívější zprávu o tureckém zadržení nákladní lodi s obilím
Eurozpravy-zahraniční | 15:30:00
Ruské ministerstvo zahraničí dnes popřelo dřívější zprávu o tureckém zadržení ruské nákladní lodi Žibek Žoly, která podle Kyjeva převážela obilí ukradené na Ukrajině. O zadržení plavidla informoval podle agentury Reuters v neděli ukrajinský velvyslanec v Turecku Vasyl Bodnar.


Britský premiér Boris Johnson odmítl možnost, že by odstoupil
Eurozpravy-zahraniční | 14:21:00
Britský premiér Boris Johnson, který po rezignaci dvou svých ministrů a dalších vládních úředníků čelí narůstajícímu tlaku, aby se vzdal funkce, dnes odmítl možnost, že by odstoupil. Poslancům v parlamentu řekl, že právě v těchto těžkých časech a v době největší války v Evropě za osm desetiletí musí vláda pokračovat.


Nizozemci se bouří proti likvidaci farem, vláda se kvůli emisím uhlíku rozhodla omezit chov skotu
Reflex | 16:30:00
Ačkoliv si média moc nevšímají mezinárodního dění mimo války na Ukrajině, nedávné dění v Nizozemsku přesto stojí za pozornost. Napříč celou zemí v posledních dnech doslova vzplanula rolnická povstání. Supermarkety jsou zatarasené velkými traktory, které tam navezli naštvaní „búrové“ (ne ti z Jižní Afriky, termín znamená farmář v nizozemštině), další zemědělci na videu zaútočili na policejní auta obrovskými kladivy. Tunami hnoje blokují dálnice nebo ho kydají rovnou před domovy ministrů nizozemské vlády. Dokonce i rybáři blokují přístavy ze solidarity s protestujícími. Jak je možné, že v rozvinuté a mírumilovné zemi mohou probíhat tak intenzivní protesty?


Proces s Eichmannem pomohl vytvořit izraelský národ, říkají autoři filmu Nultého června
Reflex | 15:30:00
Jeden z „architektů holocaustu“ Adolf Eichmann je dostatečně známou postavou: vznikla o něm řada filmů i knih jako třeba Eichmann v Jeruzalémě filozofky Hannah Arendt. V roce 1962 byl v Izraeli odsouzen a popraven. Americký režisér Jake Paltrow a izraelský scenárista Tom Shoval o něm vyprávějí nepřímo, prostřednictvím lidí, které Eichmannovy poslední dny ovlivnily víc než jiné. Chlapec David se podílí na stavbě pece, v níž má být zločinec zpopelněn. Chaim má Eichmanna na starosti coby dozorce, který ho téměř nesmí spustit z očí. A vyšetřovatel Micha je přeživší holocaustu, polský Žid z ghetta. Film Nultého června běží na MFF Karlovy Vary v sekci Zvláštní uvedení.


Izraelský režisér Graizer: Fascinuje mě, že lidé z celého Česka jedou do Varů jen proto, aby viděli nové filmy
Reflex | 14:30:00
Festival je za polovinou, Hlavní soutěž pokračuje: včera měl ve Velkém sále Thermalu světovou premiéru izraelský film Amerika. Jeho režisér a scenárista Ofir Raul Graizer už ve Varech byl: po světové premiéře svého debutu Cukrář v roce 2017 se ve Velkém sále dočkal snad nejdelších ovací ve stoje v moderní historii festivalu. I po včerejší světové premiéře jeho druhého celovečerního filmu, pestrobarevného melodramatu Amerika, které vzniklo v koprodukci s Českou republikou, se tleskalo hodně a nadšeně. Snímek vstoupí do českých kin ještě v tomto roce.


Geoffreymu Rushovi zazpíval zaplněný velký sál ve Varech „Happy Birthday“
Tiscali-zprávy | 15:44:21
Australský herec a držitel Oscara Geoffrey Rush uvedl dnes na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary film Králova řeč z roku 2010. Herce, který na závěr festivalu převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, mohli dnes návštěvníci festivalu vidět oficiálně poprvé, a to i na červeném koberci. V úterý jej ale mohli potkat v ulicích Karlových Varů. Protože dnes slaví narozeniny, vyslechl si od zaplněného velkého sálu hotelu Thermal blahopřání Happy Birthday.


Premiér Johnson odstoupit nehodlá, opouštějí ho další spolupracovníci
Tiscali-zprávy | 12:34:14
Britský premiér Boris Johnson, který po rezignaci dvou svých ministrů a dalších vládních úředníků čelí narůstajícímu tlaku, aby se vzdal funkce, dnes odmítl možnost, že by odstoupil. Poslancům v parlamentu řekl, že právě v těchto těžkých časech a v době největší války v Evropě za osm desetiletí musí vláda pokračovat.


Čeští europoslanci podpořili taxonomii, její přínos podle nich ukáže čas
E15-ekonomika | 16:30:00
Téměř všichni čeští europoslanci dnes při klíčovém hlasování o pravidlech označovaných jako taxonomie podpořili dočasné zařazení energie z jádra a plynu mezi zelené investice. Většina z nich se snažila lobbovat u svých kolegů v obavách z možného úspěchu námitky prosazované zejména levicovými frakcemi. O tom, jak velký bude mít taxonomie skutečně dopad na budoucnost energetiky, podle poslanců rozhodne zejména to, zda se jí budou finanční instituce a investoři skutečně řídit.


Britského premiéra opouští další spolupracovníci, sílí volání po jeho rezignaci
E15-ekonomika | 15:49:00
Britský premiér Boris Johnson po úterní rezignaci dvou ministrů vlády čelí rostoucímu tlaku a opouštějí ho další vládní úředníci. Za posledních 24 hodin z Johnsonovy širší vlády odešlo téměř 30 britských poslanců, uvedla agentura Reuters. 


Analytici: Rozhodnutí EP o jádru a plynu je dobrou zprávou pro českou ekonomiku
E15-ekonomika | 15:10:00
Dnešní rozhodnutí Evropského parlamentu, který podpořil dočasné zařazení jádra a plynu mezi takzvané zelené investice, je dobrou zprávou po českou ekonomiku. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Mělo by podle nich ve výsledku mimo jiné zlevnit výstavbu nových jaderných bloků v ČR a tím vytvořit tlak na pokles cen elektrické energie v nadcházejících desetiletích.


Německé odbory chtějí pro zaměstnance Volkswagenu zvýšení mezd o osm procent
E15-ekonomika | 14:30:00
Vlivný německý odborový svaz IG Metall požaduje v souvislosti s vysokou inflací zvýšení mezd zaměstnanců automobilky Volkswagen v západním Německu o osm procent. Oznámil to odborový svaz v dnešním prohlášení.


Bulharsko zablokovalo bankovní převod 890 tisíc dolarů pro ruskou ambasádu
E15-ekonomika | 14:19:00
Bulharsko s ohledem na protiruské sankce Evropské unie zablokovalo bankovní převod v hodnotě přibližně 890.000 dolarů (přes 21,6 milionu korun). Peníze mířily ruskému velvyslanectví, informovala dnes agentura Reuters s odvoláním na ministra financí Asena Vasileva. Sofia nedávno vyhostila 70 pracovníků ruské ambasády.


Moskva popřela informaci o zadržení lodi s ukrajinským obilím v Turecku
E15-ekonomika | 13:50:00
Ruské ministerstvo zahraničí dnes popřelo dřívější zprávu o tureckém zadržení ruské nákladní lodi Žibek Žoly, která podle Kyjeva převážela obilí ukradené na Ukrajině. O zadržení plavidla informoval podle agentury Reuters v neděli ukrajinský velvyslanec v Turecku Vasyl Bodnar.


Čeští europoslanci podpořili taxonomii, její přínos podle nich ukáže čas
E15-politika | 16:30:00
Téměř všichni čeští europoslanci dnes při klíčovém hlasování o pravidlech označovaných jako taxonomie podpořili dočasné zařazení energie z jádra a plynu mezi zelené investice. Většina z nich se snažila lobbovat u svých kolegů v obavách z možného úspěchu námitky prosazované zejména levicovými frakcemi. O tom, jak velký bude mít taxonomie skutečně dopad na budoucnost energetiky, podle poslanců rozhodne zejména to, zda se jí budou finanční instituce a investoři skutečně řídit.


Britského premiéra opouští další spolupracovníci, sílí volání po jeho rezignaci
E15-politika | 15:49:00
Britský premiér Boris Johnson po úterní rezignaci dvou ministrů vlády čelí rostoucímu tlaku a opouštějí ho další vládní úředníci. Za posledních 24 hodin z Johnsonovy širší vlády odešlo téměř 30 britských poslanců, uvedla agentura Reuters. 


Analytici: Rozhodnutí EP o jádru a plynu je dobrou zprávou pro českou ekonomiku
E15-politika | 15:10:00
Dnešní rozhodnutí Evropského parlamentu, který podpořil dočasné zařazení jádra a plynu mezi takzvané zelené investice, je dobrou zprávou po českou ekonomiku. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Mělo by podle nich ve výsledku mimo jiné zlevnit výstavbu nových jaderných bloků v ČR a tím vytvořit tlak na pokles cen elektrické energie v nadcházejících desetiletích.


Německé odbory chtějí pro zaměstnance Volkswagenu zvýšení mezd o osm procent
E15-politika | 14:30:00
Vlivný německý odborový svaz IG Metall požaduje v souvislosti s vysokou inflací zvýšení mezd zaměstnanců automobilky Volkswagen v západním Německu o osm procent. Oznámil to odborový svaz v dnešním prohlášení.


Bulharsko zablokovalo bankovní převod 890 tisíc dolarů pro ruskou ambasádu
E15-politika | 14:19:00
Bulharsko s ohledem na protiruské sankce Evropské unie zablokovalo bankovní převod v hodnotě přibližně 890.000 dolarů (přes 21,6 milionu korun). Peníze mířily ruskému velvyslanectví, informovala dnes agentura Reuters s odvoláním na ministra financí Asena Vasileva. Sofia nedávno vyhostila 70 pracovníků ruské ambasády.


Menší slovenská vládní strana SaS ohlásila vypovězení koaliční smlouvy
idnes.cz | 17:47:00
Čtyřčlenná vládní koalice na Slovensku čelí nové krizi. Menší vládní strana Svoboda a solidarita (SaS) ve středu oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu a že nechce dál spolupracovat s ministrem financí Igorem Matovičem jako členem vlády.


Francie chce znárodnit EDF. Akcie energetické společnosti prudce rostou
idnes.cz | 17:19:00
Francie má v plánu plně znárodnit energetickou společnost EDF, uvedla ve středu premiérka Élisabeth Borneová. Po oznámení stouply akcie zadluženého koncernu prudce nahoru. Macron krok avizoval už na začátku roku.


Snažit se trestat jadernou mocnost ohrožuje existenci lidstva, píše Medveděv
idnes.cz | 17:05:00
Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv varoval svět před snahou postavit Rusko před tribunál za jeho invazi na Ukrajině. Myšlenka trestat zemi s jedním z největších jaderných potenciálů je absurdní a představuje hrozbu pro existenci lidstva, napsal na sociální síti Telegram současný místopředseda ruské bezpečnostní rady, který v minulosti působil rovněž jako premiér.


Šest kontinentů a osmatřicet zemí. Američan a jeho pes obešli svět za sedm let
idnes.cz | 16:53:00
Američan Tom Turcich je desátý člověk na světě, jemuž se podle doložených záznamů podařilo pěšky obejít svět. Na cestu se vydal před sedmi lety a přibral si hned na začátku z útulku fenku Savannah. Jde tak o prvního psa, jemuž se něco podobného podařilo.


„Stydím se říct, že jsem učitelka“. Každý pátý kantor zvažuje odchod ze školství
idnes.cz | 16:19:00
Ministr školství Vladimír Balaš převzal rezort teprve v pátek, ale bude se mít co otáčet již od začátku. Společnost GTS Alive totiž zveřejnila průzkum mezi učiteli, podle nějž pětina respondentů plánuje do dvou let konec ve školství a i další frustruje pocit, že si společnost neváží jejich práce. Školské odbory jsou ve stávkové pohotovosti.


Mladistvá motorkářka nezvládla zatáčku, zemřela po čelním střetu s autem
idnes.cz | 16:16:00
Všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku vyrazily ve středu odpoledne k nehodě u Lišan na Rakovnicku. Srazila se zde mladistvá motorkářka s protijedoucím autem. Dívka na místě zemřela.


Aspoň nějak protestovat. Ruští odpůrci války vyvěšují plakáty i vzkazy v domě
idnes.cz | 15:55:00
Navzdory masivnímu potlačování protiválečných protestů ruskými úřady někteří Rusové vytrvale vystupují proti ruské invazi na Ukrajině. A to i těmi nejjednoduššími způsoby. Jednatřicetiletá učitelka Anastasija z Permu v pohoří Ural začíná každý den tím, že napíše protiválečný vzkaz a vyvěsí ho na zeď u vchodu do obytného bloku, kde bydlí, píše agentura AP.


Francouzská vláda chystá úplné znárodnění EDF. Akcie reagovaly růstem o více než 10 procent
iHned.cz | 16:59:00
Francouzská vláda chystá úplné znárodnění energetické společnosti EDF, prohlásila ve středu premiérka Élisabeth Borneová. Akcie společnosti po jejím výroku prudce zpevnily. Francouzský stát nyní vlastní 84 procent akcií tohoto zadluženého jaderného...


Slovenská vláda v krizi: Strana SaS ohlásila vypovězení koaliční smlouvy
Denik.cz | 17:32:00
Čtyřčlenná vládní koalice na Slovensku čelí po více než roce nové krizi. Menší vládní strana Svoboda a solidarita (SaS) dnes oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu a že nechce dál spolupracovat s ministrem financí Igorem Matovičem jako členem vlády. Pokud do konce srpna nebude dohodnuto nové uspořádání poměrů v koalici, čtyři ministři za SaS podají demisi, řekl dnes novinářům předseda SaS Richard Sulík. Matovičovo nejsilnější vládní hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OlaNO) požadavek na odchod svého šéfa z kabinetu předem odmítlo. Bez hlasů poslanců SaS by zbylé tři vládní strany už ve sněmovně neměly většinu.


Někteří Rusové dál protestují proti invazi. Navzdory strachu ze zatčení
Denik.cz | 16:45:00
Navzdory masivnímu potlačování protiválečných protestů ruskými úřady někteří Rusové vytrvale vystupují proti ruské invazi na Ukrajině. A to i těmi nejjednoduššími způsoby. Jednatřicetiletá učitelka Anastasija z Permu v pohoří Ural začíná každý den tím, že napíše protiválečný vzkaz a vyvěsí ho na zeď u vchodu do obytného bloku, kde bydlí, píše agentura AP.


Tragédie u Lišan: mladistvá dívka na motorce zahynula při čelním střetu s autem
Denik.cz | 15:53:00
K tragické dopravní nehodě došlo ve středu krátce po půl třetí odpoledne na silnici II/229 u Lišan. „Řidička motocyklu, mladistvá dívka, patrně nezvládla řízení, v zatáčce přejela do protisměru a čelně se srazila s vozidlem Volkswagen,“ popsala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Náraz měl ty nejstrašnější následky. 


Česko uhájilo v EU jádro. Premiéru Fialovi pomohli k úspěchu i Ukrajinci
Denik.cz | 15:47:00
/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE VE ŠTRASBURKU/ Český premiér Petr Fiala si dnes připsal první velké vítězství svého předsednictví EU. I díky jeho návštěvě a jednáním v Evropském parlamentu se podařilo uhájit jádro jako ekologický zdroj energie.


Bláznivě upravený Cadillac Eldorado z filmu Austin Powers může být váš!
Auto.cz | 17:05:00
Jedinečné kupé s výraznou barvou, zlacenou maskou a výfuky po stranách hledá nového majitele.


Johnsonův pád je blízko. Opustil ho už i ministr jmenovaný před 24 hodinami
idnes.cz | 19:41:00
Britský premiér Boris Johnson po úterní rezignaci dvou ministrů vlády čelí rostoucímu tlaku a opouštějí ho další vládní úředníci. Za posledních 24 hodin z Johnsonovy širší vlády odešlo přes 30 lidí.


Snižte emise. Hned, nařídil soud. Verdikt může změnit i energetickou koncepci
idnes.cz | 19:04:00
Česko nedělá dost, vyhověl městský soud v Praze klimatické žalobě. Ve zdůvodnění verdiktu dává za pravdu vědcům. Klimatická krize Čechy ohrožuje, zároveň se podílíme na jejím vzniku. Z verdiktu jasně vyplývá, že musíme přepracovat klíčové strategie, shodují se právní experti. To může mít dopady na průmysl, energetiku či bankovnictví.


Psala jsem fikci, soud z ní dělá realitu, říká autorka Příběhu služebnice
idnes.cz | 18:54:00
Na začátku osmdesátých let si autorka Příběhu služebnice Margaret Atwoodová pohrávala s myšlenkou na román, který by se odehrával v budoucnosti, po rozpadu Spojených států. Jedna část země se přitom promění v teokratickou diktaturu založenou na náboženských zásadách, kde manželky nařizují služebným, aby měly děti s jejich manžely.


Na Dalešické přehradě padaly pokuty. Odnesli to hlavně vůdci lodí
idnes.cz | 18:40:00
Policisté ve středu kontrolovali dodržování pravidel na Dalešické přehradě. Zaměřili se na rekreanty především na lodích. Z třiceti kontrol zjistili sedm přestupků, za které rozdali pokuty na místě. Pochybení se týkala hlavně toho, že vůdci plavidel neměli v pořádku doklady k vedení plavidla nebo k lodi.


„Sladká“ tvář válečné mluvčí. Zacharovová za zvuků Kalinky vychutnává jahody
idnes.cz | 17:59:00
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová už dávno překračuje roli státní úřednice a hlásné trouby tamější diplomacie. Postupně dobývá internetový prostor i jako influencerka. Pro mnohé může být překvapením, že píše texty písní, dokonce se pustila i do angličtiny. A tu a tam se nechá natočit v soukromí. Třeba jak pojídá jahody a dívá se u toho výmluvně do kamery.


Bohoslužba v Betlémské kapli připomněla Husa i Komenského
ČT24 | 17:02:57
Bohoslužbou v pražské Betlémské kapli si Církev československá husitská připomněla letošní 607. výročí upálení církevního reformátora mistra Jana Husa. Bohoslužbu vedl patriarcha církve Tomáš Butta, který ve svém kázání srovnával Husa s Janem Amosem Komenským. Na letošek právě připadá 430. výročí narození učitele národů a posledního biskupa Jednoty bratrské Komenského. Zazněly i prosby za mír na Ukrajině a za slitování za Ukrajince, kteří ztratili své blízké i domovy. 


Sudy, houby i UFO. Divné hotely jsou investiční hit, bizarnosti lze najít i v Česku
aktuálně.cz | 18:11:24
Prohlédněte si nejoriginálnější ubytování v Česku, ale i ve zbytku světa.


Čínská policie používá technologii, která předpovídá zločiny. Stačí kamera a data
aktuálně.cz | 18:02:07
Pokud je u někoho uvedeno, že trpí duševní nemocí, a zároveň se takový člověk přiblíží ke škole, policie může dostat varování.


Češi na jaře ve velkém zaplnili střelnice. Někteří se chystali na válku
Denik.cz | 18:45:00
Ještě v průběhu února si střelnice napříč celou republikou žily svým poklidným životem s běžným zájmem lidí o zbrojní průkaz. Situace se však rapidně obrátila po 24. únoru, kdy Putinovi vojáci vthrli na Ukrajinu. Od té chvíle měli na střelnicích plno.


Legendární Slovenská strela se do Kopřivnice jen tak nevrátí, vlak má poruchu
Denik.cz | 18:00:00
Legendární vlak Slovenská strela se do depozitáře v Kopřivnici vrátí později, než bylo původně v plánu.


Ruský soud nařídil přerušení provozu ropovodu CPC z Kazachstánu
Denik.cz | 13:53:00
Ropovod Caspian Pipeline Consorcium (CPC) musí podle nařízení ruského soudu na 30 dní pozastavit činnost. Rozhodnutí soud odůvodnil možností poškození životního prostředí. Zpráva přispívá k celosvětovým obavám o dodávky ropy, upozornila agentura Reuters. CPC přivádí ropu z Kazachstánu na ruské pobřeží Černého moře a patří k největším ropovodům na světě. Přepravuje přibližně jedno procento světové ropy.


Muž podezřelý ze střelby do průvodu na Den nezávislosti byl obviněn ze sedmi vražd
Eurozpravy-zahraniční | 19:35:00
Mladý muž podezřelý ze střelby do průvodu na Den nezávislosti v americkém městě Highland Park nedaleko Chicaga byl obviněn ze sedmi vražd. Podle agentury AP o tom informoval prokurátor Eric Rinehart.


Německo pošle Ukrajině další zbraně
Eurozpravy-zahraniční | 19:09:00
Německý kancléř Olaf Scholz dnes oznámil další dodávky zbraní na Ukrajinu. Uskutečnit by se měly v následujících týdnech v rámci takzvané řetězové výměny s několika partnerskými zeměmi. Podrobnosti o typu zbraní Scholz neuvedl, informovala agentura DPA.


Slovenská koalice čelí nové krizi. SaS kvůli Matovičovi ohlásila vypovězení smlouvy
Eurozpravy-zahraniční | 18:45:00
Čtyřčlenná vládní koalice na Slovensku čelí po více než roce nové krizi. Menší vládní strana Svoboda a solidarita (SaS) dnes oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu a že nechce dál spolupracovat s ministrem financí Igorem Matovičem jako členem vlády.


Ukrajinská armáda zrušila nařízení, které zakazovalo mužům opouštět místo bydliště
Eurozpravy-zahraniční | 18:16:00
Generální štáb ukrajinské armády dnes zrušil nařízení, které zakazovalo mužům v branném věku opouštět bez zvláštního povolení místo bydliště. Informoval o tom náčelník ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj s tím, že armáda pravidla přepracuje.


Další ruské výhrůžky. Trestat jadernou mocnost ohrožuje existenci lidstva, napsal Medveděv
Eurozpravy-zahraniční | 17:02:00
Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv dnes varoval svět před snahou postavit Rusko před tribunál za jeho invazi na Ukrajině. Myšlenka trestat zemi s jedním z největších jaderných potenciálů je absurdní a představuje hrozbu pro existenci lidstva, napsal na sociální síti telegram současný místopředseda ruské bezpečnostní rady, který v minulosti působil rovněž jako premiér.


Karel Janeček již po dvacáté oznámil svou kandidaturu na prezidenta. Další oznámení proběhne v pátek
Reflex | 18:30:00
Známý český miliardář, podnikatel, filantrop a člověk, který 24 hodin denně žije v jiné realitě, oznámil na tiskové konferenci v Karlových Varech svou kandidaturu na prezidenta. Toto oznámení kandidatury bylo již jubilejní dvacáté, neboť Karel Janeček svou kandidaturu na prezidenta oznámil již devatenáctkrát.


To nejhorší na karlovarském filmovém festivalu? Novináři a Radka Třeštíková
Reflex | 17:30:00
Mezi rodilými Varáky koluje sebekritická hláška o tom, že Karlovy Vary jsou díra. A během festivalu je to díra vysypaná třpytkami. Jenže k těm třpytkám se vejde ještě tolik srdíčka, kultury a lásky k umění, až to jednoho dojme.


Geoffrey Rush uvedl Královu řeč: Ten scénář poslali k mému prahu. Byl jako miminko, tak jsem ho pochoval
Reflex | 17:20:00
Ve středu ve dvě odpoledne oslavil charismatický oscarový herec Geoffrey Rush 71. narozeniny spolu s 1200 diváky Velkého sálu Hotelu Thermal; zazpívali mu jako jeden muž „Happy Birthday“ a od vedení festivalu dostal nádhernou kytici. S humorem a nakažlivou energií ale nejdřív uvedl první ze tří snímků, které se na jeho počest ve Varech promítají, britsko-australsko-americkou Královu řeč.


Slovenská vládní koalice v problémech: SaS ohlásila vypovězení koaliční smlouvy
Tiscali-zprávy | 19:06:44
Čtyřčlenná vládní koalice na Slovensku čelí po více než roce nové krizi. Menší vládní strana Svoboda a solidarita (SaS) dnes oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu a že nechce dál spolupracovat s ministrem financí Igorem Matovičem jako členem vlády. Pokud do konce srpna nebude dohodnuto nové uspořádání poměrů v koalici, čtyři ministři za SaS podají demisi, řekl dnes novinářům předseda SaS Richard Sulík.


Ukrajinská armáda po kritice couvla a zrušila sporná pravidla pro muže v branném věku
Tiscali-zprávy | 16:51:21
Generální štáb ukrajinské armády dnes zrušil nařízení, které zakazovalo mužům v branném věku opouštět bez zvláštního povolení místo bydliště. Informoval o tom náčelník ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj s tím, že armáda pravidla přepracuje.


Německý kancléř ohlásil další dodávky zbraní na Ukrajinu
E15-ekonomika | 19:24:00
Německý kancléř Olaf Scholz dnes oznámil další dodávky zbraní na Ukrajinu. Uskutečnit by se měly v následujících týdnech v rámci takzvané řetězové výměny s několika partnerskými zeměmi. Podrobnosti o typu zbraní Scholz neuvedl, informovala agentura DPA.


Ceny ropy kvůli obavám z recese dále klesají, Brent spadl pod 100 dolarů
E15-ekonomika | 17:56:00
Ceny ropy dál klesají kvůli obavám z recese, jež by utlumila poptávku. Severomořský Brent klesl pod 100 dolarů. Obavy z hospodářského poklesu v náladě trhu převážily nad znepokojením ohledně omezených dodávek. Kolem 17:30 SELČ vykazovala cena severomořské ropy Brent pokles přibližně o 3,8 procenta na 98,84 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI pak odepisovala 4,1 procenta zhruba na 95,44 dolaru za barel.


Menší slovenská vládní strana SaS ohlásila vypovězení koaliční smlouvy
E15-ekonomika | 17:16:00
Čtyřčlenná vládní koalice na Slovensku čelí po více než roce nové krizi. Menší vládní strana Svoboda a solidarita (SaS) dnes oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu a že nechce dál spolupracovat s ministrem financí Igorem Matovičem jako členem vlády. Pokud do konce srpna nebude dohodnuto nové uspořádání poměrů v koalici, čtyři ministři za SaS podají demisi, řekl dnes novinářům předseda SaS Richard Sulík. 


Německý kancléř ohlásil další dodávky zbraní na Ukrajinu
E15-politika | 19:24:00
Německý kancléř Olaf Scholz dnes oznámil další dodávky zbraní na Ukrajinu. Uskutečnit by se měly v následujících týdnech v rámci takzvané řetězové výměny s několika partnerskými zeměmi. Podrobnosti o typu zbraní Scholz neuvedl, informovala agentura DPA.


Ceny ropy kvůli obavám z recese dále klesají, Brent spadl pod 100 dolarů
E15-politika | 17:56:00
Ceny ropy dál klesají kvůli obavám z recese, jež by utlumila poptávku. Severomořský Brent klesl pod 100 dolarů. Obavy z hospodářského poklesu v náladě trhu převážily nad znepokojením ohledně omezených dodávek. Kolem 17:30 SELČ vykazovala cena severomořské ropy Brent pokles přibližně o 3,8 procenta na 98,84 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI pak odepisovala 4,1 procenta zhruba na 95,44 dolaru za barel.


Menší slovenská vládní strana SaS ohlásila vypovězení koaliční smlouvy
E15-politika | 17:16:00
Čtyřčlenná vládní koalice na Slovensku čelí po více než roce nové krizi. Menší vládní strana Svoboda a solidarita (SaS) dnes oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu a že nechce dál spolupracovat s ministrem financí Igorem Matovičem jako členem vlády. Pokud do konce srpna nebude dohodnuto nové uspořádání poměrů v koalici, čtyři ministři za SaS podají demisi, řekl dnes novinářům předseda SaS Richard Sulík. 


Roztržka s armádou? Zelenskyj si postěžoval na opatření u branců
idnes.cz | 20:47:00
Generální štáb ukrajinské armády zrušil nařízení, které zakazovalo mužům v branném věku opouštět bez zvláštního povolení místo bydliště. Oznámení vyvolalo ve společnosti vlnu kritiky. Prezident Volodymyr Zelenskyj si veřejně stěžoval, že s ním armáda tento krok nekonzultovala, odmítl však, že by měl s vojenskými veliteli neshody.


Si Ťin-pching odmítl Putinovo pozvání do Ruska. Je to složité, uvedl
idnes.cz | 20:07:00
Čínský vůdce Si Ťin-pching odmítl pozvání Vladimira Putina k návštěvě Ruské federace. Důvodem jsou podle lídra čínské komunistické strany covidová opatření. Podle médií je za nepřijetím pozvání napětí Číny se Spojenými státy a Evropou.


Nerada slýchám vulgarismy, vysvětluje Iva Janžurová váhání nad novou rolí
idnes.cz | 20:00:00
Iva Janžurová se letos stala hlavní tváří znělky karlovarského filmového festivalu. „Jiří Bartoška mě oslovil v trochu naléhavém termínu. Upřímně jsem se zalekla, protože tohle je věc, která nechcete, aby se nepovedla. Lidé ale ve Varech říkali, že se jim líbí, tak mám radost,“ říká Iva Janžurová v rozhovoru pro iDNES.cz. Ve středu uvedla svůj nový film Velká premiéra.


Havlův odkaz v Evropě funguje víc, než si myslíme, říká Fiala. Pádu vlády se nebojí
aktuálně.cz | 19:57:29
Premiér v Evropském parlamentu představil priority českého předsednictví. V rozhovoru vysvětluje, proč se inspiroval Havlovým odkazem.


Fed vidí obrovské inflační riziko
Kurzy.cz | 20:31:19
Právě byla zveřejněna zpráva z červnového jednání FOMC. Trhy se primárně zaměřily na to, zda-li bankéři debatovali o červencovém zvyšování sazeb a zda je možné, že dojde ke zvýšení sazeb o 75 nebo 100 bp. Zpráva říká, že centrální bankéři očekávají růs...


Akcie Rivian rostou díky zvýšení dodávek automobilů
Kurzy.cz | 19:30:24
Akcie Rivian Automotive Inc (RIVN.US) vyskočily během dnešní seance o 11 % poté, co se produkce výrobce elektromobilů zečtyřnásobila. Společnost plánuje dodat do konce roku přibližne 25 000 automobilů Ve druhém čtvrtletí společnost vyrobila 4 401 voz...


Zlato klesá před zveřejnění zápisu Fedu
Kurzy.cz | 18:58:42
Zlato pokračuje v pádu díky sílícímu dolaru. Od začátku americké seance se tamní výnosy na dluhopisech zvyšují, což může znamenat, že trh očekává jestřábí ladění zápisu Fedu. Stojí za zmínku, že Fed zvýšil v červnu sazby o 75 bp a invesotry tedy zajímá...


USD zaznamenal malou reakci na ISM report
Kurzy.cz | 16:21:55
Index služeb ISM v USA poklesl v červnu na 55,30 z květnových 55,9, čímž překonal odhady analytiků, ty byly 54,3 bodů. Data o volných pracovních pozicích JOLTS také vykázaly lepší, než očekávaný výsledek. Počet volných pracovních míst v USA se v kvě...


Utility a spotřební sektory se nachází u historických extrémů. Co energetika a technologie?
Kurzy.cz | 15:08:00
Celý index SPX se nyní podle Goldman Sachs obchoduje s poměrem cen a zisků na 15. Což je v podstatě uprostřed historických hodnot naměřených za posledních 30 let.


Scénář mi hodili na práh jako nemluvně, líčil ve Varech Geoffrey Rush
Denik.cz | 21:30:00
V květované havajské košili a s chutí rozprávět. Tak se dostavil ve středu večer na karlovarský festival k úvodu svého filmu Králova řeč herec Geoffrey Rush. Australský herec, jenž v závěru festivalu převezme cenu za celoživotní přínos mezinárodnímu filmu, sklízel nadšené ohlasy od fanoušků. Autogramů rozdal nepočítaně.


USDIDX je nejvýše od roku 2002 - Poptávka po "bezpečných" aktivech vytlačila index na nová 20letá maxima nad 106,8 bodů
Kurzy.cz | 14:30:38
Poptávka po bezpečných aktivech vytlačila index na nová 20letá maxima nad 106,8 bodů, zatímco investoři opustili měny a komodity kvůli rostoucí obavy z recese. Americký dolar pokračuje v posilování a mnoho ekonomů věří, že Fed nezmění svůj postoj vůč...


Šárka Pospíšilová je členkou prestižní vědecké asociace
Kurzy.cz | 14:20:29
Evropská asociace molekulární biologie (EMBO) dnes zveřejnila jména 67 nově zvolených členů. Je mezi nimi také genetička a molekulární hematoložka Šárka Pospíšilová, která vede výzkumnou skupinu Lékařské genomiky v institutu CEITEC MU a působí na Ústav...


As Hungary blocks global tax deal, MEPs denounce national vetoes
Kurzy.cz | 13:59:54
MEPs criticize countries abusing their vetoes on tax matters and demand a relaunch of discussions to gradually introduce majority voting.Committee on Economic and Monetary Affairs Source : © European Union, 2022 - EP


Poslanci jednali s premiérem Fialou o prioritách českého předsednictví
Kurzy.cz | 13:57:45
Premiér Petr Fiala ve středu představil program a hlavní cíle českého předsednictví v Radě. Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Francouzská vláda chystá úplné znárodnění EDF. Akcie reagovaly růstem o více než 10 procent
Hospodářské noviny | 16:59:00
Francouzská vláda chystá úplné znárodnění energetické společnosti EDF, prohlásila ve středu premiérka Élisabeth Borneová. Akcie společnosti po jejím výroku prudce zpevnily. Francouzský stát nyní vlastní 84 procent akcií tohoto zadluženého jaderného...


Poslance tento týden čeká jednání o kauze Dozimetr, otevře se i debata o platbě za státní pojištěnce
ČT24 | 17:01:43
Poslanci budou ve čtvrtek jednat o kauze kolem pražského dopravního podniku a o tom, jakou roli v ní hrálo hnutí STAN. Mimořádnou schůzi iniciovala opozice. Už odpoledne sněmovnu čeká schůze další, tentokrát vyvolaná koalicí. Další jednání mají poslanci v plánu i v pátek a příští týden.


Letecká doprava v Evropě je na hraně kolapsu, problémy jsou i v Praze
ČT24 | 17:23:47
Tisíce cestujících na evropských letištích dál zažívají krizi, aerolinie ruší lety kvůli nedostatku personálu. Ten leteckým společnostem chybí v důsledku propouštění během covidové pauzy. Přetížení zaměstnanci návrat k původním objemům přepravy nezvládají a stávkují. Například skandinávské aerolinie SAS ve středu zrušily 63 procent letů. Chaotické scény jsou i na letištích v Německu, Portugalsku, Francii a Španělsku. Zpoždění nabírají i spoje z Prahy.


ČOI provedla v Karlových Varech 30 kontrol, zjistila pochybení u poloviny restaurací
Eurozpravy-domácí | 20:51:00
Česká obchodní inspekce (ČOI) provedla v Karlových Varech od začátku letošního ročníku filmového festivalu zatím tři desítky kontrol restaurací a barů. Pochybení inspektoři zjistili téměř v polovině případů. Nejčastějším prohřeškem bylo nedodržení míry u nápojů a hmotnosti u pokrmů. O průběžném výsledku kontrol dnes informoval web iROZHLAS.cz a Česká televize.


Severní polokouli na jaře a na počátku léta zasáhlo mnoho intenzivních požárů
Eurozpravy-zahraniční | 21:36:00
Severní polokouli naší planety na jaře a na počátku léta zasáhlo mnoho intenzivních požárů. Hořelo i za polárním kruhem na Aljašce, na jihozápadě Spojených států a začátkem léta také v Evropě - ve Španělsku, ve Francii a v Německu.


Počet obětí sesuvu ledovce v italských Alpách vzrostl na devět
Eurozpravy-zahraniční | 20:20:00
Počet potvrzených obětí nedělního sesuvu ledovce v italských Alpách vzrostl na devět. Čtyři osoby již byly identifikované rodinnými příslušníky, pět dosud ne, oznámil dnes šéf Tridentské provincie Maurizio Fugatti. Česká diplomacie již v úterý potvrdila, že mezi oběťmi jsou dva čeští občané. Sedm osob utrpělo zranění, některá jsou vážná.


MMF: Výhled světové ekonomiky se výrazně zhoršil, hrozí globální recese
Eurozpravy-ekonomika | 21:56:00
Výhled světové ekonomiky se od dubna "výrazně zhoršil" a vzhledem ke zvýšeným rizikům nelze v příštím roce vyloučit globální recesi. Agentuře Reuters to dnes řekla šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová.


Všechno nejlepší, pane Rushi! Pirátovi z Karibiku zazpívaly na karlovarském festivalu stovky lidí k narozeninám
Reflex | 19:55:00
Na festival do Karlových Varů dorazil už 5. července, o den později, na své 71. narozeniny, uvedl Geoffrey Rush ve velkém sále hotelu Thermal film Králova řeč, ve kterém exceluje jako královský logoped. Kromě velké kytice od vedení festivalu mu navíc zazpíval plný sál píseň happy birthday, což herec ocenil malým tanečkem a několika vzdušnými polibky. Jak to vypadalo, zjistíte ve videu v úvodu článku.


Na karlovarský festival přijel americký oscarový herec Benicio del Toro
Tiscali-zprávy | 21:13:13
Na filmový festival do Karlových Varů dnes přijela další z ohlášených hvězd letošního ročníku, americký herec a producent, držitel Oscara a dalších cen Benicio del Toro. Po příjezdu k hotelu Pupp ho přivítal prezident festivalu Jiří Bartoška, který mu v sobotu předá cenu. Festival k poctě známého herce uvede filmy Obvyklí podezřelí a Traffic - nadvláda gangů. Pětapadesátiletý del Toro je známý také třeba z filmu 21 gramů.


Martin Gürtler: Inflace má našlápnuto ke 20 procentům
E15-ekonomika | 20:00:00
Ani v červnu zřejmě nedošlo ke zmírnění výrazného růstu spotřebitelských cen. Meziměsíční inflace po­dle našeho odhadu setrvala na 1,8 procenta, po sezonním očištění pak dokonce zrychlila z květnových 1,5 na 1,7 procenta v červnu. Zdražování se přitom nadále týkalo všech skupin spotřebního koše.


Martin Gürtler: Inflace má našlápnuto ke 20 procentům
E15-politika | 20:00:00
Ani v červnu zřejmě nedošlo ke zmírnění výrazného růstu spotřebitelských cen. Meziměsíční inflace po­dle našeho odhadu setrvala na 1,8 procenta, po sezonním očištění pak dokonce zrychlila z květnových 1,5 na 1,7 procenta v červnu. Zdražování se přitom nadále týkalo všech skupin spotřebního koše.


Severní polokouli zasáhla vlna velkých požárů, ukázaly satelity. Hořelo i v Arktidě
aktuálně.cz | 22:07:09
Severní polokouli naší planety na jaře a na počátku léta zasáhlo mnoho intenzivních požárů.


Sesuv ledovce v Itálii: Počet potvrzených obětí vzrostl na devět
Denik.cz | 22:23:00
Počet potvrzených obětí nedělního sesuvu ledovce v italských Alpách vzrostl na devět. Čtyři osoby už identifikovali jejich příbuzní, pět dosud ne, oznámil dnes šéf Tridentské provincie Maurizio Fugatti. Česká diplomacie již v úterý potvrdila, že mezi oběťmi jsou dva čeští občané. Sedm osob utrpělo zranění, některá jsou vážná. Pravděpodobně tři osoby se ještě pohřešují, konečný počet mrtvých se tak může vyšplhat na 12. Pátrání po obětech se odehrává ve velmi složitých podmínkách a rovněž identifikace pozůstatků není jednoduchá.


Ve Švédsku zemřela žena po útoku nožem během politického festivalu
Denik.cz | 22:20:00
Při tradičním setkání politiků s občany na švédském ostrově Gotland zemřela žena po útoku nožem. Policie v souvislosti s činem zatkla 33letého muže a nevylučuje politický motiv.


Pírko (Bohemian Empire) & Žabža (FINAX): Jak "hrát" bouři na trzích a v ekonomice?
Kurzy.cz | 22:45:21
Porazit inflaci je v letošním roce při jakkoli rozumné míře rizika na trzích prakticky nemožné, a tak bych doporučil investorům (v souladu s naší firemní filozofií) prodloužit investiční horizont, uvedl na červnovém Investičním fóru Petr Žabža...


Zelená středa pro americké akcie, červená pro ropu
Kurzy.cz | 22:08:56
Americké akcie navázaly na včerejší obrat vzhůru a pokračovaly v mírných růstech i dnes. Primárně pak opět technologický sektor (Alphabet +1,2 %, Apple +1 %, Microsoft +1,3 %, Nvidia +1,1 %), ovšem oproti včerejšku dnes již zabral i širší index SPX500 ...


Commission welcomes the result of today's vote by the European Parliament on the Complementary Delegated Act - EU Taxonomy
Kurzy.cz | 14:42:02
The European Commission welcomes the result of today's vote by the European Parliament on the Complementary Delegated Act on climate change mitigation and adaptation covering certain gas and nuclear activities.


Spor Křečka a Šimůnkové může skončit u petičního výboru sněmovny
ČT24 | 15:25:20
Odebrání agendy zástupkyni ombudsmana Monice Šimůnkové by mohl řešit petiční výbor sněmovny. Připouštějí to zástupci vládních i opozičních poslanců. Část koaličních zákonodárců veřejného ochránce práv Stanislava Křečka kvůli rozhodnutí vyzvala k rezignaci.


Na přerovské koupaliště se lidé zdráhají chodit, hlídat se tam bojí i sekuriťáci
idnes.cz | 20:00:00
Koupou se v oblečení, pokřikují na sebe a často i velmi vulgárně, ohrožují další plavce. Přerovské městské koupaliště se potýká s problémovými návštěvníky. Jeho správce si dokonce zavolal na pomoc městskou policii, protože čtyři bezpečnostní agentury odmítly areál hlídat.Return to top