Celkem 140021 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 13.07.2022


Expobank zvýšila úrokovou sazbu na NEO účtu. Nový přehled spořicích účtů na trhu
Finparáda | 10:00:00
Aaa


Softwarová sklizeň (13. 7. 2022): příprava fontů pro weby
Root.cz | 00:00:05
Dnes si představíme nástroj pro vygenerování webového fontu z otf nebo ttf formátu, vytvoříme vlastní obslužné rutiny protokolů, necháme se upozornit na změny stavu projektů a nakonec přizpůsobíme vzhled záhlaví oken aplikací.


Tereza Kostková: Lidská houževnatost a dobrá mysl nejsou tak snadno porazitelné
revue.idnes.cz | 01:00:06
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod, říká herečka a moderátorka Tereza Kostková, která se těší, že si doma v létě odpočine a možná zabalí bágl a někam vyrazí. „Vzhledem k tomu, že cestuju deset měsíců třikrát týdně na zájezdy s divadlem, tak ocením i víc než pár dnů na jednom místě,“ usmívá se.


Pokuty v zahraničí nejsou levný špás. Jedna chyba... A máte po dovolené
Auto-iDNES.cz | 01:00:21
Většina evropských zemí toleruje jedno pivo či skleničku vína před jízdou. Jakmile je však alkoholu víc, postihy mohou být drakonické. Třeba v Dánsku vám vyměří pokutu podle vašich příjmů. Výsledná suma je nejméně ve výši jednoho měsíčního výdělku viníka. Podobně postupují ve Finsku a Švédsku.


Tváří se jako motorka, jezdí jako motorka. Nová aprilia uhrane nejen cenou
Auto-iDNES.cz | 01:00:21
Skútry, na kterých se dá jezdit jen s řidičákem na auto, jsou teď bestsellerem. A italská Aprilia, která několik let žádný takový kousek v nabídce neměla, to moc dobře ví. Letos představila sportovní novinku s dravým pohledem, všestrannými schopnostmi a cenou pod sto tisíc korun. My jsme skútr Aprilia SR GT 125 otestovali.


Kdy o čerpání dovolené rozhoduje zaměstnanec a jak je to s neomezeným volnem?
Finance-iDNES.cz | 01:00:34
Zákoník práce poměrně podrobně určuje pravidla pro čerpání dovolené. Jak je to ale v případě, kdy na dovolené onemocníte? Nebo jste si dovolenou nestihli vybrat a přecházíte k jinému zaměstnavateli? Na dotazy čtenářů odpovídá advokátka Lucie Kalašová.


Prázdninové brigády a daně: Jak je to s odvody?
Mesec.cz | 00:00:15
Míra zdanění a výše odvodů na pojistném z prázdninových brigád závisí na druhu smlouvy, měsíční výši příjmu i na tom, zda pracujete pro jednoho, či více zaměstnavatelů současně. Přinášíme aktuální přehled.


Německé „hororové scénáře“ na zimu: tma v ulicích a zavřené továrny
idnes.cz | 02:00:03
Německo se připravuje na případný nedostatek zemního plynu během nadcházející zimy. Ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck za Zelené navrhuje úsporná opatření, která by svým charakterem ještě před pár měsíci vypadala jako utopické vize.


Finanční trhy (13. 7. 2022)
Hospodářské noviny | 02:00:04
Tuzemská společnost Solek loni v zahraničí instalovala 69 megawattů solárních elektráren. Pro srovnání, v celém Česku to bylo za stejnou dobu 62 megawattů. Firma podnikatele Zdeňka Sobotky dosud projektovala, stavěla a provozovala elektrárny v...\n


Ceny jídel v hospodách dál rostou. Nejvíc zdražuje řízek a smažený sýr
idnes.cz | 02:00:04
Chování hostů v čase oběda se mění a české restaurace se tomu musí přizpůsobit. Lidé se oproti situaci před rokem potýkají s růstem životních nákladů a omezují zbytné výdaje. Jídlo v restauraci se tak stává stále větším luxusem. K největšímu nárůstu cen během oběda pak došlo u tradičních pokrmů, jako je řízek a smažený sýr.


Z chilských polí na české střechy. Developer solárních elektráren Solek má v Česku ambiciózní plány
iHned.cz | 02:00:14
Tuzemská společnost Solek loni v zahraničí instalovala 69 megawattů solárních elektráren. Pro srovnání, v celém Česku to bylo za stejnou dobu 62 megawattů. Firma podnikatele Zdeňka Sobotky dosud projektovala, stavěla a provozovala elektrárny v...


Finanční trhy (13. 7. 2022)
iHned.cz | 02:00:14
Tuzemská společnost Solek loni v zahraničí instalovala 69 megawattů solárních elektráren. Pro srovnání, v celém Česku to bylo za stejnou dobu 62 megawattů. Firma podnikatele Zdeňka Sobotky dosud projektovala, stavěla a provozovala elektrárny v...\n


Na motorce či pěšky do exotických končin Nepálu a Indie
Reflex | 02:00:57
Kde lze dnes zažít skutečné dobrodružství? Atmosféru neznámého a tajemného vždy nabízely destinace s dechberoucí přírodou, minimem turistů a bohatou místní kulturou. Obtížně dostupná zákoutí překrásného horského Nepálu či neznámé oblasti indické Keraly jsou místa, kde lze tyto krásy nerušeně objevovat a vmísit se plně do atmosféry místní kultury. Dobrodružné putování do těchto méně známých a netradičně dostupných končin nabízí pěší pouť nebo sedlo motorky.


Pojď dělat k nám, dostaneš milion, nabízejí firmy. Najít lidi je stále těžší
idnes.cz | 04:00:03
Kanibalismus. Tak vidí někteří manažeři současnou situaci na personálním trhu, kdy si firmy přetahují zaměstnance pomocí různých bonusů včetně vysokých náborových příspěvků. Právě ty letos vystřelily raketově vzhůru.


Poslanci se utkají o platby zdravotním pojišťovnám i o důchody záchranářů
idnes.cz | 04:55:00
Sněmovna má ve středu rozhodnout o snížení letošních plateb státu zdravotním pojišťovnám za státní pojištěnce, tedy za důchodce, děti, student, matky na mateřské, nezaměstnané a za uprchlíky před Putinovou válkou z Ukrajiny o 14 miliard korun. ANO a SPD s tím kategoricky nesouhlasí a snaží se tomu zabránit.


Stopy devastujícího kyberútoku na druhou největší nemocnici v Česku vedou do Ruska
aktuálně.cz | 05:30:00
Aktuálně.cz má k dispozici policejní usnesení, z něhož plynou podrobnosti dosud největšího kyberútoku na české zdravotnické zařízení.


Ukončená těžba uhlí se opět rozjíždí. Přibude i bateriové úložiště
Denik.cz | 05:37:00
Energetická krize dostává do popředí zájmu opět uhlí. Těžební společnosti prodlužují jeho těžbu či oddalují její konec. Nejinak tomu je i v Sokolovské uhelné. V roce 2020 rozhodla o ukončení činnosti v jednom z těžebních úseků. A v současné době se tam opět vrací.


Oblíbená kurkuma může škodit, varují lékaři. V doplňcích stravy lidem ničí játra
Denik.cz | 05:30:00
I superpotraviny konzumujte s mírou, varují vědci. V Evropě lidem ničí játra oblíbená kurkuma, zejména pak ve větším množství.


Sympaťák v práci i civilu. Herec Harrison Ford slaví osmdesáté narozeniny
Denik.cz | 05:30:00
Vesmírný pilot Han Solo z filmové série Star Wars či archeolog a zároveň akční hrdina Indiana Jones ze snímku Dobyvatelé ztracené archy a jeho pokračování. Především těmito dvěma rolemi proslul americký herec a producent Harrison Ford, který oslavil 13. července osmdesáté narozeniny.


Krutý konec ghetta Rovno: Před 80 lety vyvrcholil vraždící akcí v lese
Denik.cz | 05:00:00
Před 80 lety, ve dnech 13. a 14. července 1942, vyvrcholila masakrem v lese u Kostopilu likvidace židovského ghetta Rovno v Němci okupované polské provincii Volyň. Bylo to už třetí takové vraždění od německého vpádu do Sovětského svazu, které rovenské Židy postihlo.


Chystaná změna při předjíždění cyklistů přinese chaos, míní experti
Denik.cz | 04:00:00
Zhruba půl roku platí v Česku přísnější pravidla pro předjíždění cyklistů. Řidiči motorových vozidel musí dodržet bezpečnou vzdálenost minimálně jeden a půl metru, na komunikacích s maximální povolenou rychlostí 30 km/h stačí metr. Jenže to by se mělo změnit. V připravované novele zmizí ze zákona povinnost dodržovat odstup při nižších rychlosti.


Z chilských polí na české střechy. Developer solárních elektráren Solek má v Česku ambiciózní plány
Hospodářské noviny | 07:00:03
Tuzemská společnost Solek loni v zahraničí instalovala 69 megawattů solárních elektráren. Pro srovnání, v celém Česku to bylo za stejnou dobu 62 megawattů. Firma podnikatele Zdeňka Sobotky dosud projektovala, stavěla a provozovala elektrárny v...


Počasí: Jaké je letošní léto? Zatím jedno z nejteplejších za 60 let
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Letošní červen patřil v Česku k nejteplejším za posledních šest desítek let. Současně byl bohatý na srážky, panovaly ale velké regionální rozdíly a víc pršelo v Čechách než na Moravě.


Večer nastane superúplněk, největší v letošním roce
Eurozpravy-domácí | 02:45:00
Dnes večer nastane superúplněk, pohledově bude Měsíc největší v letošním roce. Superúplněk je jev, kdy je Měsíc v úplňku a zároveň je na své dráze kolem Země nejblíže. Úkaz se letos objeví podruhé, první superúplněk byl v červnu.


Twitter žaluje Elona Muska, chce aby dokončil akvizici za 44 miliard USD
Eurozpravy-ekonomika | 02:51:00
Sociální síť Twitter podala žalobu na Elona Muska kvůli porušení dohody o její koupi za 44 miliard USD (1,1 bilionu Kč). Požaduje po soudu, aby Muskovi nařídil dokončit transakci za dohodnutou cenu 54,2 USD za akcii, uvedla agentura Reuters.


Počasí: Jaké je letošní léto? Zatím jedno z nejteplejších za 60 let
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Letošní červen patřil v Česku k nejteplejším za posledních šest desítek let. Současně byl bohatý na srážky, panovaly ale velké regionální rozdíly a víc pršelo v Čechách než na Moravě.


Zrůdy v sukních: Indická královna banditů mučila násilníky k smrti, nakonec se stala poslankyní!
Reflex | 06:30:00
I v dnešní době je Indie stále velice divokou zemí, a tak není žádný div, že v 80. letech na jejím území řádila samozvaná královna banditů. Tenhle indický Robin Hood v sukních si na počátku života prošel skutečným peklem. Ještě jako děcko byla provdána za staršího muže a když se dostala mezi zločince, stala se několikanásobnou obětí znásilnění. Svým tyranům se ale pomstila a pomáhala i ostatním ženám. Když se ji vláda rozhodla za zločiny nepotrestat, stala se dokonce poslankyní.


Proklouzněte Krétou - ostrovem soutěsek
Reflex | 06:10:00
Kréta se dá nazvat ostrovem soutěsek. Kdo spočítá všechny ty tajuplné rokle, opředené legendami o dracích a zlých duších a naplněné bájemi o bozích? Přírodovědci je opěvují pro unikátní flóru a faunu, historici připomínají hrdinské příběhy bojů Kréťanů za svobodu proti Římanům, Arabům, Benátčanům, Turkům i nacistům. Dnes jsou ideálním turistickým cílem.


Finger: Sebevražda mámy proměnila moji duši, stal jsem se hloubavý a ovlivnilo to i mé herectví
Reflex | 06:00:00
Velké filmové příležitosti začal Martin Finger dostávat až po třicítce, do té doby ho znali především divadelní diváci. Nijak tím netrpěl, v divadle trávil 92 % života a některé nabídky zahrát si před kamerou dokonce odmítal. Dnes se diví, jak dokázal permanentní nápor na psychiku i mozek přežít. Přežil a zpětně těch divokých a krásných 10 let hodnotí jako absolutní vrchol svého profesního i životního růstu, ze kterého čerpá dodnes. Způsob, jakým hraje, ovlivnil i jeho životní příběh. „Vždycky jsem nebyl takový, ještě na gymplu jsem byl bavič třídy. S Ondřejem Sokolem jsme strávili celé to období jako jeden velký vtip, samá legrace ze všeho, z nás, ze všech lidí, myslím, že jsme tím museli být až nesnesitelní,“ vzpomíná na bezstarostnou jízdu, kterou ukončila sebevražda jeho mámy. „Tam se moje duše proměnila,“ říká v otevřeném rozhovoru.  


Právníci teď budou hlídat Muska, aby to na Twitteru nehrotil, říká redaktor Jaroslav Krejčí
E15-ekonomika | 06:30:00
Nejbohatší člověk světa Elon Musk versus sociální síť Twitter, kterou chtěl Musk nejprve odkoupit, ale pak začal z prodeje couvat. A Twitter mu to nechce dovolit, naopak ho kvůli odstoupení od smlouvy plánuje zažalovat. Jak se tahle sága vyvíjí a co můžeme od Muska a Twitteru čekat dál? V dalším díle E15 Castu o tom mluvil Nikita Poljakov s redaktorem deníku E15 Jaroslavem Krejčím.


Pavel Sobíšek: Je-li euro dobré pro Chorvaty, může být i pro Čechy
E15-ekonomika | 06:00:00
Před oficiálním vstupem Chorvatska do eurozóny již zbývá učinit jen formální kroky a nikdo nepochybuje o tom, že se země západního Balkánu začátkem příštího roku stane jejím dvacátým členem. Co znamená chorvatské euro pro Evropskou unii, pro Chorvatsko samotné a pro nás v Česku?


Právníci teď budou hlídat Muska, aby to na Twitteru nehrotil, říká redaktor Jaroslav Krejčí
E15-politika | 06:30:00
Nejbohatší člověk světa Elon Musk versus sociální síť Twitter, kterou chtěl Musk nejprve odkoupit, ale pak začal z prodeje couvat. A Twitter mu to nechce dovolit, naopak ho kvůli odstoupení od smlouvy plánuje zažalovat. Jak se tahle sága vyvíjí a co můžeme od Muska a Twitteru čekat dál? V dalším díle E15 Castu o tom mluvil Nikita Poljakov s redaktorem deníku E15 Jaroslavem Krejčím.


Pavel Sobíšek: Je-li euro dobré pro Chorvaty, může být i pro Čechy
E15-politika | 06:00:00
Před oficiálním vstupem Chorvatska do eurozóny již zbývá učinit jen formální kroky a nikdo nepochybuje o tom, že se země západního Balkánu začátkem příštího roku stane jejím dvacátým členem. Co znamená chorvatské euro pro Evropskou unii, pro Chorvatsko samotné a pro nás v Česku?


Sběr informací o klientech, licence i odpovědnost za ztráty. Velká regulace kryptosvěta je tady
lupa.cz | 06:30:01
O přituhující regulaci kryptoprostoru slýcháme často, tentokrát je ale přeci jenom něco jinak. S pádem několika velkých hráčů v krypto prostoru (Celsius, Three Arrows Capital, čerstvě Vauld) se politici přiměli k radikálnější akci.


Američan se u jezera nakazil prvokem požírajícím mozek, pláž uzavřeli
idnes.cz | 07:52:00
V americkém státě Iowa úřady uzavřely pláž u jezera Tří ohňů (lake of Three Fires) poté, co byl na jednotce intenzivní péče hospitalizován člověk s vzácným případem meningoencefalitidy. Toto onemocnění způsobuje prvok žijící ve sladkých vodkách, který se do lidského těla dostane nosní dutinou a postupně doputuje až do mozku kde rozkládá mozkové buňky.


Srílanský prezident prchl ze země. Se ženou a bodyguardem odletěl na Maledivy
idnes.cz | 07:07:00
Dosavadnímu srílanskému prezidentovi Gotabovi Radžapaksovi se podařilo uprchnout ze země. Předtím slíbil, že z funkce prezidenta ve středu odstoupí. Parlament má nového prezidenta zvolit 20. července, opozice na prezidenta navrhne svého vůdce Sadžitha Premadasu. Radžapaksa podle agentury AFP ve středu brzy ráno místního času svoji zemi opustil ve vojenském letadle.


Na všech školách jsou uživatelé drog, ukázal radnici průzkum odpadních vod
idnes.cz | 07:02:00
Na základních školách a jedné střední v Jirkově na Chomutovsku pravděpodobně experimentují s drogami. Ukázal to předprázdninový rozbor odpadních vod, ve kterých odborníci zjistili látky související s užíváním marihuany a pervitinu.


Trasa pro obilí. Ukrajina po zisku Hadího ostrova využívá kanál v deltě Dunaje
idnes.cz | 06:45:00
Ukrajina po dobytí Hadího ostrova v Černém moři začala využívat nové trasy pro vývoz Rusy blokovaného obilí. Nově zpřístupněným kanálem v deltě Dunaje proplulo za poslední čtyři dny už 16 nákladních lodí. Mohou tak snáze dosáhnout ukrajinských říčních přístavů.


Twitter žaluje Elona Muska. Společnost chce, aby koupi dokončil
idnes.cz | 06:30:00
Sociální síť Twitter podala žalobu na Elona Muska kvůli porušení dohody o její koupi za 44 miliard USD (1,1 bilionu Kč). Požaduje po soudu, aby Muskovi nařídil dokončit transakci za dohodnutou cenu 54,2 USD za akcii.


Ceny energií mění déšť o žních v obří výdaj, někde obilí místo sušení zkrmí
idnes.cz | 04:53:00
Zatímco někteří lidé uvítali ochlazení a několik deštivých dní, které v první polovině července vystřídaly letní vedro, zemědělcům počasí působí nemalé problémy při žních. Potřebovali by sucho, protože sušení obilí tvoří po skoku cen energií v rozpočtu často neúnosný nárůst nákladů.


Test únikových a šifrovacích her. Děti se při nich zabaví i něco přiučí
idnes.cz | 08:00:15
Prohlídky s princeznou a kašírované souboje rytířů jsou moc prima. Když je vám šest. Jakmile se však o slovo přihlásí puberta, stane se z výletu na hrad ukrutná tortura. Přitom stačí pár kvízů a šifer – a dějepis hned získá na atraktivitě. Kde v Česku nabízejí ty nejlepší šifrovací či únikové hry?


Technologie od ajťáků z Brna využívá Oxford i tým formule 1. Teď navíc získali miliardovou injekci z Británie
iHned.cz | 08:00:35
Miliardová finanční injekce z britských ostrovů a k tomu rozdělení společnosti na dvě části. Na jednu brněnskou IT firmu toho na jeden rok není málo. Kentico, založené roku 2004 Petrem Palasem, má ale smělé plány. Už nyní přitom mezi své zákazníky...


Dvacet tisíc nebude pro každého. Spočítali jsme, jak dlouho vydrží vládě peníze na zvláštní energetický tarif
iHned.cz | 06:59:00
Dobrý den z Hospodářek, je středa 13. července. Dnes se pokusíme rozlousknout záhadu zvláštního energetického tarifu, který má podle vlády pomoci lidem postiženým raketovým nárůstem cen energií. Kolik kdo dostane a za jakých podmínek? Co s lidmi,...


České železniční staveniště frustruje cestující. Zpoždění jsou teď nejhorší v regionu
aktuálně.cz | 07:23:50
"Pokud bychom vzali v úvahu pouze zpoždění vzniklá na naší straně, jelo by 98,8 procenta všech vlaků včas," upozorňuje mluvčí Českých drah.


Strůjce války na Donbase obdivoval Putina. Teď Strelkov ukazuje na chyby Kremlu
aktuálně.cz | 06:43:34
Igor Girkin, zvaný Strelkov, tepe Kreml a požaduje, aby "válku nazýval válkou" a udeřil na ukrajinskou infrastrukturu.


Sedm střešních stanů v testu německého autoklubu: nejhorší je zároveň skoro nejdražší
aktuálně.cz | 06:09:00
Německý autoklub ADAC otestoval sedm stanů, které slouží k bydlení na střeše auta. Vítězem se nakonec stal model, který nepatří k těm nejdražším.


Žádaná seriálová lokalita. O chatu z Policie Modrava se strhla v aukci bitva
Denik.cz | 06:56:00
Velká bitva se strhla v elektronické aukci o chatu, kde se natáčel jeden z dílů Policie Modrava. K prodeji ji nabízelo klatovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).


Východ Měsíce nad obzorem. Večer nastane superúplněk, největší v letošním roce
Denik.cz | 06:42:00
Ve středu večer nastane superúplněk, pohledově bude Měsíc největší v letošním roce. Superúplněk je jev, kdy je Měsíc v úplňku a zároveň je na své dráze kolem Země nejblíže. Úkaz se letos objeví podruhé, první superúplněk byl v červnu.


Došlo mi, že mě chce zabít, říká Josef. Teď je na vozíku a bojí se o budoucnost
Denik.cz | 06:23:00
Dvaatřicetiletý Josef Stehno je ochrnutý od žeber dolů. 9. května ho v lese málem usmrtil opilý kolega. Zatímco útočník čeká na soud ve vazbě, jeho oběť se nyní nachází na rehabilitaci v Hamzově léčebně. Má strach z budoucnosti, hlavně z toho, aby neskončil na ulici.


Zimu přežijeme i bez ruského plynu, říká bývalý předseda EP Jerzy Buzek
Denik.cz | 06:00:00
Bývalý předseda Evropského parlamentu Jerzy Buzek má dnes na starost vyjednávání kolem energetické krize. Podle jeho názoru jako Evropa zimu zvládneme.


Brněnské Kentico poprvé nabírá investory, Petr Palas vybral 1,5 miliardy
lupa.cz | 09:20:58
Brněnská softwarová společnost Kentico a oddělený projekt Kontent.ai po osmnácti letech existence na trhu přibírají investory. Částku 1,5 miliardy korun do firmy posílá britský fond Expedition Growth Capital doplnění Tomášem Kratochvílem, který dříve pracoval jako výkonný ředitel Moravia IT. Tu v roce 2017 za sedm miliard koupil britský konkurent.


Zdražení až o polovinu. Od září si připlatí klienti společnosti E.ON
idnes.cz | 09:30:00
Dodavatelé energií opět upravují své ceníky a zvyšují ceny elektřiny a plynu. Od září zvedne ceny energií E.ON, jiní dodavatelé zdražují od srpna a července.


Zdražování ještě není u konce. Inflace překonala 17 procent
idnes.cz | 09:01:00
Meziroční inflace v červnu opět zrychlila. Ceny se oproti stejnému období minulého roku zvedly o 17,2 procent, vyplývá z dat Českého statistického úřadu. Inflace tak odpovídá odhadu analytiků a zůstává nejvyšší od roku 1993. Tahounem růstu cen jsou nadále ceny potravin, energií, bydlení nebo pohonných hmot. V souhrnu se ale opět zdražovalo téměř ve všech oddílech spotřebního koše.


Rusko tlačí na uzavření kazašského ropovodu, aby ještě víc přidusilo svět
idnes.cz | 08:43:00
Spor o případné přerušení provozu kazašského ropovodu CPC nekončí. Ruský soud totiž změnil původní rozhodnutí a namísto třicetidenního uzavření udělil provozovateli pokutu. Podle zdrojů agentury Reuters je ale i tak stále velmi pravděpodobné, že k pozastavení toku suroviny stejně dojde. Svět by tak přišel až o padesát milionů tun ropy ročně.


Zdravotní sestry budou studovat kratší dobu, do ordinací se dostanou dříve
idnes.cz | 08:32:00
Střední školy ve Zlínském kraji se zapojily do takzvaného pokusného ověřování ministerstva školství. Zájemci o obor diplomovaná všeobecná sestra budou mít díky tomu možnost nastoupit po maturitě na střední zdravotnické škole hned do druhého ročníku vyšší odborné školy. Do nemocnic a ordinací se tak dostanou dříve.


Žižkovská pivní zahrada je minulostí, na místě vyroste bytový komplex
idnes.cz | 08:20:00
Mezi Vítkovem a křižovatkou Ohrada se několik posledních let v létě rádi scházeli na pivo nejen Žižkováci, ale i lidé z celé Prahy. Tamní pivní zahrada se stala vyhledávaným a oblíbeným místem ke klábosení s kamarády nebo sledování různých sportovních událostí. V neděli se však brány Beergarden otevřou naposledy, na místě začne stavět developer.


Začíná festival Colours Of Ostrava. Vybíráme to nejslibnější z programu
idnes.cz | 07:59:00
Po dvou lichých pandemických letech je zpět multižánrový festival Colours Of Ostrava. Pestrý program kromě headlinerů The Killers nebo Franz Ferdinand nabízí mnoho dalších zajímavých jmen.


Přes covid jsem nakynula jako knedlík. Zase musím shodit, říká Petra Janů
revue.idnes.cz | 08:11:00
Budoucí manžel o ní nejprve prohlásil, že je tlustá a ošklivá. Místo matky ji vychovávala babička. Zlatou slavicí se stala hned třikrát po sobě. Zpěvačka Petra Janů se při vzpomínkách ráda směje. Letos oslaví sedmdesáté narozeniny a chystá mimořádný koncert.


Růst cen zrychlil podvanácté v řadě. Meziroční inflace v červnu dosáhla 17,2 procenta
iHned.cz | 09:26:00
Spotřebitelské ceny v Česku v červnu meziročně stouply o 17,2 procenta. V květnu to bylo o 16 procent, růst tak zrychlil již podvanácté za sebou. Nejvíce k tomu přispělo zdražování potravin. Inflace je nadále nejvyšší do prosince 1993. Vyplývá to z...


Od září zvedne ceny energií i E.ON, jiní dodavatelé zdražují od srpna či července
iHned.cz | 09:02:00
Od září zvedne ceny energií také společnost E.ON. Stálí zákazníci od září letošního roku zaplatí zhruba o 15 procent více z celkové ceny, kterou za elektřinu doteď platili. U plynu je nárůst o 50 procent z celkové ceny. ČTK to řekla mluvčí...


DigiCash, BitGold nebo Hashcash. Víte, co bylo před bitcoinem a proč je tak unikátní?
iHned.cz | 08:00:00
I když je dnes bitcoin na poli kryptoměn jasnou jedničkou, nešlo na první pokus o vytvoření digitální měny. Jen se mu jako prvnímu podařilo vyřešit problém „dvojí útraty“. Tedy že tu samou minci nemůže člověk poslat několika lidem...


Infiniti znovu změní identitu. Novou tvář představí koncept nástupce QX80
Auto.cz | 09:50:00
Infiniti se stále nemůže najít. Pod novým vedením plánuje další změnu identity, kterou nejpozději za rok představí prostřednictvím konceptu třetí generace vlajkové lodi QX80.


Grand Prix Rakouska 2022 objektivem Jiřího Křenka
Auto.cz | 08:56:00
Výběr fotografií z Velké ceny Rakouska 2022.


Italové nabízejí retro body kit pro Alfu Romeo Giulia. Jak se vám líbí?
Auto.cz | 08:00:00
V italském Turíně sídlící společnost ErreErre Fuoriserie vyvinula zajímavý body kit pro Alfu Romeo Giulia Quadrifoglio.


Dalších 17,2 procenta. Inflace stále hledá svůj strop, zrychlila podvanácté v řadě
aktuálně.cz | 09:51:11
Nejvíce k tomu přispělo zdražování potravin. Inflace je nadále nejvyšší od prosince 1993.


Další dodavatel energií opět zdražuje. E.ON od září zvedne ceny plynu o 50 procent
aktuálně.cz | 09:46:14
U elektřiny půjde o patnáctiprocentní zdražení.


Prezident Srí Lanky uprchl ze země kvůli protestům, dav vnikl i do sídla premiéra
aktuálně.cz | 09:35:08
Prezident Gotabaja Radžapaksa odletěl ve vojenském letadle, podle médií je teď na Maledivách.


Superletadlo na Ukrajině? Putin si nejlepší letouny šetří, ztráta by byla trapná
Denik.cz | 09:38:00
Ruská média uvádějí, že stíhací letoun 5. generace Su-57 Felon byl nasazen do bojů v probíhající válce na Ukrajině. Ačkoli program Su-57 trpěl svým podílem problémů a letoun stále není v plném operačním nasazení, již dříve podstoupil alespoň omezené bojové hodnocení v Sýrii a další vystavení reálnému konfliktu by nebylo až tak překvapivé.


Srí Lanka vyhlásila výjimečný stav. Dav už vnikl i do sídla premiéra
Denik.cz | 09:21:00
Srí Lanka, kterou již několik dní otřásají bouřlivé protivládní protesty, ve středu vyhlásila výjimečný stav. S odkazem na mluvčího vlády o tom informovaly agentury. Prezident Gotabaja Radžapaksa brzy ráno místního času zemi opustil ve vojenském letadle v doprovodu manželky a ochranky. Podle agentury AFP je na Maledivách.


V Krkonoších roztálo sněhové pole Mapa republiky. O čtyři dny dříve než loni
Denik.cz | 08:47:00
V Krkonoších v sobotu 9. července roztálo sněhové pole Mapa republiky na úbočí Studniční hory. Stalo se tak o čtyři dny dříve než loni. Odtání sněhu uspíšily deště, například v lokalitě Špindlerovky mezi 5. až 8. červencem napršelo kolem 32 litrů vody na metr čtvereční. Mapa republiky bývá místem, kde na české straně Krkonoš zůstává sníh nejdéle. V březnu tu bylo přes 11 metrů sněhu.


Sanitka s pacientem po transplantaci uvízla u Brna v koloně, pomohli policisté
Denik.cz | 08:40:00
Akutní pomoc potřebovala v úterý na dálnici D2 poblíž obchodního centra Olympia sanitka slovenských záchranářů. Jeli s pacientem po transplantaci orgánu na specializované pracoviště do Prahy, ale uvízli v koloně.


Z urgentu v Ústí pacienti domů nezavolají. Projekt nepočítal s mobilním signálem
Denik.cz | 07:48:00
/VIDEO/ V budově urgentního příjmu v Ústí nad Orlicí je ještě stále cítit vůně novoty. Je tu zbrusu nové vybavení i lesklé podlahy. Uvnitř stavby, která stála kraj téměř 600 milionů korun, však něco zásadního chybí. Mobilní signál. Pokud si pacienti či personál potřebují v budově zavolat, musí doufat, že pod jedním z oken v horním patře signál „chytnou“. Ani to však není jisté a možná ani ne bezpečné. V minulých týdnech se totiž stalo, že právě jedno z oken vypadlo na zdravotní sestru.


Inflační šok pokračuje…a zdaleka nekončí
Kurzy.cz | 09:52:29
V meziročním vyjádření inflace zrychlila z květnových 16 % na 17,2 %.


Koruna si opět připisuje zisky
Kurzy.cz | 09:49:22
Koruna včera v odpoledních hodinách získala znovu půdu pod nohama a zpevnila až k 24,40 EUR/CZK.


Eurodolar po 20 letech prolomil paritu
Kurzy.cz | 09:48:03
Euro včera poprvé od roku 2002 sestoupilo na paritu vůči americkému dolaru.


Trhy před CPI daty z USA neklidné, Pepsi nevidí zřetelnější pokles poptávky kvůli růstu cen
Kurzy.cz | 09:38:06
Akciové indexy byly včera před dnešními důležitými inflačními daty „neklidné“ a přehupovaly se mezi růstem a poklesem, v USA nakonec s horším koncem obchodování klesaly, v Evropě ještě udržely kladné úrovně.


Jak přežít Bear market a nezbláznit se z toho
Kurzy.cz | 09:35:49
Pokud jste kupovali Bitcoin na doporučení kamaráda při ceně 60 000 dolarů, možná máte pocit, že se vám hroutí svět. Že vše, co vám tvrdili o Bitcoinu a kryptoměnách byla lež anebo prázdné marketingové řeči. Jak může být něco ochranou proti inflaci, když t


Průměrná míra inflace v červnu dosáhla 9,4 %
Kurzy.cz | 09:33:52
Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen vyjadřuje procentní změnu průměrné cenové hladiny za 12 posledních měsíců proti průměru 12 předchozích měsíců. V červnu dosáhla 9,4 %. Tato míra inflace je vhodná při...


Inflace v Česku v červnu dosáhla 17,2 %
Kurzy.cz | 09:22:03
Index spotřebitelských cen vzrostl v červnu meziročně o 17,2 % při odhadu růstu o 17 %. Na měsíční bázi ceny rostly o 1,6 % při očekávání růstu o 1,5 %. Růst spotřebitelských cen táhly především ceny paliv, energií a potravin. V květnu dosáhla inflace...


Ranní okénko - Zveřejnění inflace trh utvrdí v názoru, že centrální banky jestřábí postoj neopustí
Kurzy.cz | 09:14:18
S tržními sazbami a devizovým trhem dnes mohou zahýbat měsíční statistiky inflace publikované v ČR a USA. U obou se počítá s dalším navýšením meziroční dynamiky. V ČR výrazně více, z 16,0 % až nad 17 % a v USA z 8,6 % na 8,8 %.


Koncem června byla nezaměstnanost v jihočeském kraji druhá nejnižší - evidováno bylo celkem 10 065 uchazečů
Kurzy.cz | 09:14:04
V Jihočeském kraji bylo na úřadech práce ke konci června 2022 evidováno celkem 10 065 uchazečů o zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob činil 2,2 % a mezi kraji byl druhý nejnižší. Oproti konci května byl zaznamenán pokles počtu uchazečů (-1,3 %)...


Meziroční inflace v červnu zrychlila na 17,2 % a překonává odhady
Kurzy.cz | 09:10:20
Spotřebitelské ceny stouply v červnu meziročně o 17,2 %, což bylo o 1,2 procentního bodu více než v květnu. Analytici v průzkumu Reuters očekávali růst o 17 %.


Vývoj indexů spotřebitelských cen - 2. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 09:08:40
Čtvrtletní analýza vývoje indexů spotřebitelských cen (životních nákladů) na území České republiky podle klasifikace konečné spotřeby COICOP (Classification of Individual Consumption by Purpose) za domácnosti celkem.


USA inflační CPI data a zasedání BoC - Ekonomický kalendář XTB
Kurzy.cz | 09:08:20
Evropské indexy nastaveny pro nižší open Očekává se, že CPI v USA opět zrychlí Bank of Canada se chystá zvýšit sazby o 75 bp Futures trhy dnes naznačují na nižší otevření evropské seance. Navzdory pozitivní náladě na burzách v asijsko-pac...


PepsiCo zveřejnilo lepší než očekávané výsledky za 2Q a lepší výhled
Kurzy.cz | 09:06:45
PepsiCo včera po zavření US trhu zveřejnilo čísla za 2Q, která překonala očekávání. Čisté tržby byly 20,2 (+5,2 % r/r) vs. oček. 19,6 mld. USD. Lehce lepší výsledek byl dosažen téměř ve všech regionech. Čistý zisk na akcii byl 1,86 (+8,1 % r/r) vs. oček.


Maďarská centrální banka zvýšila sazby o 200 bazických bodů na 9,75 %
Kurzy.cz | 09:04:25
Maďarská centrální banka (MNB – Magyar Nemzeti Bank) v úterý podle očekávání zvýšila hlavní úrokovou sazbu o 200 bazických bodů na 9,95 %. Jde již o 12. zvýšení sazeb MNB v řadě a hlavní sazba je nejvýše od ledna 2009.


Česká inflace dále zrychluje a směřuje k 20 procentům - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:04:00
Dnes ráno přišlo na řadu nejsledovanější číslo tohoto týdne – výsledek tuzemské inflace za červen. Ta se vyšplhala přesně dle našeho odhadu v meziročním srovnání na 17,2 % z 16 % v květnu.


ČR - indexy spotřebitelských cen v červnu zvýšil o 1,6% a o 17,2% meziročně
Kurzy.cz | 09:03:59
Spotřebitelské ceny se meziměsíčně zvýšily o 1,6 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle bydlení a v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červnu o 17,2 %, což bylo o 1,2 procentního bodu ...


MONETA podporuje živnostníky i začínající podnikatele, za sjednání byznysových účtů nabízí tisícikorunové bonusy
Kurzy.cz | 09:03:57
Tisícikorunovou odměnu za sjednání podnikatelského účtu Konto PRO podnikání nabízí MONETA svým novým komerčním klientům. Stejnou částku obdrží i nové start-upy, začínající živnostníci a firmy při založení účtu START. Založení účtu Konto PRO...


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 13.07.2022
Kurzy.cz | 09:03:56
Klíčové události
• Slovensko: Stavební produkce v květnu vzrostla o 0,4 % m/m a o 2,5 % r/r.
• Eurozóna: Index ekonomického sentimentu ZEW v červenci klesá na -51,1 b.
• Německo: Index ekonomického sentimentu ZEW v červenci klesá na -53,8 b.
• ČR: Po...


Indexy cen vývozu a dovozu zboží - květen 2022
Kurzy.cz | 09:03:55
V květnu 2022 vývozní ceny meziměsíčně rostly o 3,1 %, meziročně o 16,2 %. Dovozní ceny se meziměsíčně zvýšily o 2,1 %, meziročně o 20,7 %. Hodnota směnných relací byla meziměsíčně 101,0 %, meziročně 96,3 %.


Wall Sreet 12.7. - prodejní nálada v samotném závěru dne
Kurzy.cz | 09:02:11
Při úterní seanci se na Wall Street po téměř celý den obchodovalo smíšeně, až do 21:00 našeho času, kdy na trhu silně převážili prodejci a kvůli obavám před středečním zveřejněním čísel z americké spotřebitelské inflace zcela jasně ukázali směr indexům v&


EIB Group and RLB Steiermark join forces to provide additional lending to small and medium enterprises and mid-caps
Kurzy.cz | 09:00:00
The EIB Group, consisting of the European Investment Bank (EIB) and the European Investment Fund (EIF) has provided RLB Steiermark with a guarantee for a €60 million mezzanine tranche of a synthetic securitisation transaction.


Komodity výrazně klesají, WTI na $95. Dnes výsledky CPI - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:56:03
Americké indexy včera znovu ztrácely, i když se hlavní indexy na celkových ztrátách vešly pod jedno procento. Nálada je ale stále poměrně napjatá. Obavy z recese a dopadu vysoké inflace doléhají na sentiment investorů a ti se do větších nákupů prozatím...


Ranní shrnutí (13.07.2022)
Kurzy.cz | 08:55:44
Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 0,92 %, Dow Jones se posunul o 0,62 % níže a Nasdaq se propadl o 0,95 %. Russell 2000 klesl o 0,22 %
Indexy z Asie a Tichomoří se během dnešní seance obchodovaly naopak v zisku. Nikk...


Zachrání spekulanti euro?
Kurzy.cz | 08:38:05
Euru chybělo pár pipů k paritě s americkým dolarem, načež se býci vrhli do protiútoku. Ještě v únoru se pár EURUSD obchodoval za 1,15, kolaps byl rychlý a mnoho investorů považovalo úroveň 1:1 za důvod k uzamčení zisků, tak proč nezačít s odrazem?...


Inflace v USA i Česku vystoupá na další maxima (Komentář,Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 08:02:06
Inflace v USA v červnu zřejmě dále rostla. Pro
její další vývoj budou klíčové zejména ceny nájemného. V eurozóně bude
zveřejněna květnová průmyslová výroba. Ta by měla podle již zveřejněných dat z
velkých ekonomik mírně růst. Inflační data zveřejní i Č...


Olomoucký kraj dá milióny korun na čističky, vodovody i udržení vody v krajině
Kurzy.cz | 07:53:28
Celkem bylo mezi žadatele o dotaci rozděleno 21 miliónů korun.


Ropa k 85 dolarům za barel - Citicorp
Kurzy.cz | 06:08:00
Šéf komoditního výzkumu v Citigroup Ed Morse se domnívá, že pro trh s ropou je rozhodující globální makroekonomická situace a do značné míry tedy i vývoj v Číně.


Jen pro oči císaře a šesti nejvyšších státních úředníků sloužila utajená první statistická příručka rakouské monarchie.
Kurzy.cz | 05:00:28
a šesti nejvyšších státních úředníků sloužila utajená první statistická příručka rakouské monarchie. V roce 1829 spatřil světlo světa první statistický popis habsburského císařství nazvaný „Pokus o zobrazení rakouské monarchie ve statistických tabulkác...


Pilsen Busking Fest 2022 oznamuje hlavní hvězdy svého programu
Kurzy.cz | 10:00:42
Přehlídka muzikantů, cirkusáků, akrobatů a dalších umělců se uskuteční v Plzni na konci léta od 1. do 4. září. Návštěvníkům nabídne kromě nových tváří i prověřené a oblíbené umělce z minulých let. Hlavním centrem bude po loňském úspěšném testu opět nám...


Pardubický kraj nepřetržitě jedná s BusLinem o situaci v autobusové dopravě
Kurzy.cz | 10:00:42
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Poptávka po výstavbě roste navzdory vysokým cenám materiálů. Pomoci ušetřit by mohly vedlejší energetické produkty
Euro | 08:10:01
Ceny stavebních materiálů vlivem inflace, zdražování a války na Ukrajině neustále stoupají. Kvůli drahému materiálu v první čtvrtině letošního roku podražila také výstavba bytových domů. Oproti loňskému roku je rozdíl 13 procent. Někteří lidé z oboru vidí budoucnost v takzvaných vedlejších energetických materiálech, které jsou levnější a zároveň šetrnější k přírodě.


Vysoká inflace začíná rozdělovat domácnosti, eurem bychom si ale nepomohli, říká Sklenář
Hospodářské noviny | 10:33:00
Mouka zdražila oproti loňsku o sedmdesát procent, olej o šedesát, chléb skoro o třicet. Celková červnová inflace přitom ale činí „jen“ 17 procent. „Některé domácnosti dnes mohou čelit jednociferné inflaci, jiné hlavně...


Samsung překonal sám sebe: 8K televize QN900B je „takhle“ blízko dokonalosti v jasném dni i v noci
Hospodářské noviny | 10:25:00
K čemu je televize s rozlišením 8K, když televizní stanice ignorují pokroky obrazovek i v případě 4K? To je špatná otázka. Správné je ptát se, co se dá s vyšším rozlišením dokázat. A Samsung ukazuje, že hodně, když máte na své straně výkonný...


Růst cen zrychlil podvanácté v řadě. Meziroční inflace v červnu dosáhla 17,2 procenta
Hospodářské noviny | 09:26:00
Spotřebitelské ceny v Česku v červnu meziročně stouply o 17,2 procenta. V květnu to bylo o 16 procent, růst tak zrychlil již podvanácté za sebou. Nejvíce k tomu přispělo zdražování potravin. Inflace je nadále nejvyšší od prosince 1993. Vyplývá to z...


Od září zvedne ceny energií i E.ON, jiní dodavatelé zdražují od srpna či července
Hospodářské noviny | 09:02:00
Od září zvedne ceny energií také společnost E.ON. Stálí zákazníci od září letošního roku zaplatí zhruba o 15 procent více z celkové ceny, kterou za elektřinu doteď platili. U plynu je nárůst o 50 procent z celkové ceny. ČTK to řekla mluvčí...


DigiCash, BitGold nebo Hashcash. Víte, co bylo před bitcoinem a proč je tak unikátní?
Hospodářské noviny | 08:00:00
I když je dnes bitcoin na poli kryptoměn jasnou jedničkou, nešlo na první pokus o vytvoření digitální měny. Jen se mu jako prvnímu podařilo vyřešit problém „dvojí útraty“. Tedy že tu samou minci nemůže člověk poslat několika lidem...


Technologie od ajťáků z Brna využívá Oxford i tým formule 1. Teď navíc získali miliardovou injekci z Británie
Hospodářské noviny | 11:00:04
Miliardová finanční injekce z britských ostrovů a k tomu rozdělení společnosti na dvě části. Na jednu brněnskou IT firmu toho na jeden rok není málo. Kentico, založené roku 2004 Petrem Palasem, má ale smělé plány. Už nyní přitom mezi své zákazníky...


Dvacet tisíc nebude pro každého. Spočítali jsme, jak dlouho vydrží vládě peníze na zvláštní energetický tarif
Hospodářské noviny | 06:59:00
Dobrý den z Hospodářek, je středa 13. července. Dnes se pokusíme rozlousknout záhadu zvláštního energetického tarifu, který má podle vlády pomoci lidem postiženým raketovým nárůstem cen energií. Kolik kdo dostane a za jakých podmínek? Co s lidmi,...


Meziroční inflace v červnu dosáhla 17,2 procenta
ČT24 | 09:26:40
Spotřebitelské ceny v Česku v červnu meziročně stouply o 17,2 procenta. V květnu to bylo o šestnáct procent. Růst tak zrychlil už podvanácté za sebou. Nejvíce k tomu přispělo zdražování potravin. Inflace je nadále nejvyšší od prosince 1993. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Výsledek mírně překonal očekávání analytiků, kteří předpovídali sedmnáctiprocentní inflaci.


ŽIVĚ: Poslanci mají hlasovat o snížení zdravotních plateb státu. Projednat mohou i sankční zákon
ČT24 | 07:44:15
Poslanci by ve středu mohli pokračovat ve schvalování sporného snížení státních plateb do zdravotnictví za důchodce, děti nebo nezaměstnané. Na úvod zasedání by měli hlasovat o vládní novele, která po lednových změnách v pěstounských odměnách upravuje důchody části příbuzných pěstounů. Hlasovat mají také o videonahrávkové novele a zákazu části jednorázových plastových výrobků. V prvním čtení je také návrh sankčního zákona.


Česko v úterý udělilo běžencům z Ukrajiny 652 víz dočasné ochrany
Eurozpravy-domácí | 10:22:00
Česko v úterý udělilo běžencům z Ukrajiny 652 víz dočasné ochrany, o 601 méně než před týdnem, kdy byl ale státní svátek. O týden dříve dostalo víza 630 uprchlíků. Od počátku ruského útoku Česká republika vydala lidem prchajícím před válkou 392.355 víz. Údaje zveřejnilo ministerstvo vnitra na twitteru.


V úterý přibylo v Česku opět téměř 2000 nových případů koronaviru
Eurozpravy-domácí | 07:58:00
V úterý přibylo v Česku opět téměř 2000 nových případů koronaviru. Laboratoře jich odhalily 1980. Je to téměř čtyřikrát více než před týdnem, kdy byl ovšem svátek, a výrazně méně se tedy testovalo. Lidí, kteří jsou s nákazou v nemocnici, přibylo na 364. Je to nejvíce covidových pacientů od 10. května.


Srí Lanka vyhlásila výjimečný stav, dav pronikl do sídla premiéra
Eurozpravy-zahraniční | 10:40:00
Srí Lanka, kterou již několik dní otřásají bouřlivé protivládní protesty, dnes vyhlásila výjimečný stav. S odkazem na mluvčího vlády o tom dnes informovaly agentury.


Ukrajinští obránci odrazili ruský útok směrem na obce Dovhenke a Dolyna
Eurozpravy-zahraniční | 10:02:00
Ukrajinští obránci odrazili ruský útok směrem na obce Dovhenke a Dolyna, které se nacházejí poblíž Slovjansku na východě Ukrajiny. Ve své pravidelné ranní zprávě o tom dnes informoval ukrajinský generální štáb. Ukrajinská vojenská rozvědka ohlásila osvobození pěti Ukrajinců při zvláštní operaci v okupované Chersonské oblasti. Podobná prohlášení bojujících stran není možné bezprostředně ověřit z nezávislých zdrojů.


Útoky na proruské lídry na Ukrajině mohou být stále častější
Eurozpravy-zahraniční | 09:45:00
Protiruská nálada na okupované Ukrajině vedla k několika útokům na ruské nebo Ruskem dosazené činitele okupačních úřadů. Tyto útoky budou pravděpodobně stále častější, což může zvýšit tlak na ruské jednotky.


Rusko prý zváží, že by plyn do Evropy posílalo přes Ukrajinu i po roce 2024
Eurozpravy-zahraniční | 09:01:00
Rusko zváží, že by plyn do Evropy posílalo přes Ukrajinu i po roce 2024, kdy končí stávající smlouva o tranzitu přes tuto zemi, pokud bude v Evropě zájem a ukrajinské plynovody budou v provozuschopném stavu. Dnes to podle agentury RIA Novosti uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.


Biden dnes zahájí svou první blízkovýchodní cestu ve funkci
Eurozpravy-zahraniční | 08:27:00
Americký prezident Joe Biden dnes zahájí svou první blízkovýchodní cestu ve funkci hlavy státu. V Izraeli se šéf Bílého domu zdrží dva dny a zavítá také do palestinského Betléma. V pátek odletí do Saúdské Arábie, kde se setká s představiteli devíti arabských států a kde má na programu i bilaterální jednání se saúdskoarabským vedením.


Švédové vymysleli pilulku proti kocovině. Akorát nefunguje tak, jak by měla
Eurozpravy-zahraniční | 08:12:00
Švédská firma DeFaire Medical začala tento měsíc prodávat pilulky, které podle ní brání kocovině po požití nadměrného množství alkoholu. Doložila to vědeckou studií, o níž informovala v pondělí televize France24 či deník Daily Mail. Jeho dva redaktoři účinky tabletek vyzkoušeli, jednomu pomohly, druhému ne.


Vývozní ceny stouply o 16,2 procenta, u dováženého zboží se ceny zvýšily o 20,7 procenta
Eurozpravy-ekonomika | 10:47:00
Vývozní ceny v květnu meziročně stouply o 16,2 procenta, u dováženého zboží se ceny zvýšily o 20,7 procenta. Data dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Vliv na to mělo opět zdražení minerálních paliv, tedy plynu, ropy, ropných výrobků, elektřiny a uhlí. Výrazně rostly i ceny polotovarů a surovin, zejména dřeva, a obilovin. Meziměsíčně stouply v květnu vývozní ceny 3,1 procenta a dovozní o 2,1 procenta.


Ceny dál letí vzhůru. Inflace dosáhla 17,2 procenta
Eurozpravy-ekonomika | 10:42:00
Spotřebitelské ceny v Česku v červnu meziročně stouply o 17,2 procenta. V květnu to bylo o 16 procent, růst tak zrychlil již podvanácté za sebou. Nejvíce k tomu přispělo zdražování potravin.


E.ON ohlásil další zdražení, stejně jako ČEZ nebo PRE
Eurozpravy-ekonomika | 09:20:00
Od září zvedne ceny energií také společnost E.ON. Stálí zákazníci od září letošního roku zaplatí zhruba o 15 procent více z celkové ceny, kterou za elektřinu doteď platili. U plynu je nárůst o 50 procent z celkové ceny. ČTK to řekla mluvčí společnosti Martina Slavíková. Zdražení se nedotkne zákazníků s platnou fixovanou cenou. Energie zdražují také další dodavatelé, například ČEZ nebo PRE.


Před 75 lety se odehrála nejkrvavější nehoda tramvaje v české historii. Bez brzd se řítila z kopce
Reflex | 10:00:00
Výletníků, kteří se tísnili v tramvaji, bylo tentokrát mnohem víc než obvykle. A co hůř – mnohem více, než bylo únosné. V naplněném vagonu tramvaje, který jel prakticky celou cestu z kopce, se tísnilo na 140 cestujících. V jednom ze svažujících se úseků tramvaji selhaly brzdy a zabrzdil ji až prudký náraz. Tragédie v Ústí nad Labem je nejhorší tramvajovou nehodou v československých a českých dějinách.


Od září zvedne ceny energií E.ON, jiní dodavatelé zdražují od srpna či července
Tiscali-zprávy | 10:46:40
Od září zvedne ceny energií také společnost E.ON. Stálí zákazníci zaplatí zhruba o 15 procent více z celkové ceny, kterou za elektřinu doteď platili. U plynu je nárůst o 50 procent z celkové ceny. Jak řekla mluvčí společnosti Martina Slavíková, zdražení se nedotkne zákazníků s platnou fixovanou cenou. Energie zdražují také další dodavatelé, například ČEZ nebo PRE.


Výjimečný stav na Srí Lance: Prezident opustil zemi, dav se snaží proniknout do sídla premiéra
Tiscali-zprávy | 10:43:08
Srí Lanka, kterou již několik dní otřásají bouřlivé protivládní protesty, dnes vyhlásila výjimečný stav. Prezident Gotabaja Radžapaksa brzy ráno místního času zemi opustil ve vojenském letadle v doprovodu manželky a ochranky. Šéf parlamentu uvedl, že prezident, který je nyní na Maledivách, předal své pravomoci do rukou premiéra Ranila Vikremesinghy. Srílanská opozice navrhne na příštího prezidenta svého vůdce Sadžitha Premadasu.


Do boje o post šéfa britských konzervativců a premiéra jde osm kandidátů
Tiscali-zprávy | 07:47:13
O post nového lídra britské Konzervativní strany a příštího premiéra, který nahradí končícího Borise Johnsona, se bude ucházet osm kandidátů. Oznámil to dnes Graham Brady, předseda Výboru 1922, který sdružuje většinu konzervativních poslanců. Favoritem klání je zřejmě bývalý ministr financí Rishi Sunak, který na svou stranu získal zatím nejvíc zákonodárců. Průzkumy favorizují i exministryni obrany Penny Mordauntovou.


Francouzská EDF zastavila obchodování se svými akciemi. Chce počkat na plán znárodnění
E15-ekonomika | 10:13:00
Obchodování s akciemi francouzské energetické společnosti EDF je přerušeno. O pozastavení obchodování požádala firma, kterou chce převzít stát, píše agentura Reuters s odvoláním na zdroje z ministerstva financí. EDF chce obchodování obnovit až poté, co francouzská vláda vysvětlí, jak by měl proces znárodnění vypadat.


Inflace v červnu překročila 17 procent, potraviny zdražují ještě rychleji
E15-ekonomika | 09:47:00
Inflace pokračuje ve svém růstu, v červnu spotřebitelské ceny v meziročním srovnání rostly o 17,2 procenta. Meziměsíčně vzrostly spotřebitelské ceny v červnu o 1,6 procent. Růst cen táhly vzhůru hlavně náklady na bydlení a ceny potravin. Ty meziročně vzrostly téměr o pětinu.


Google zpomalí nábor zaměstnanců, výsledková sezona začíná
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 194. den roku, svátek má Markéta, před dvanácti lety prezident Václav Klaus jmenoval vládu Petra Nečase a před šesti lety podal demisi bývalý britský premiér David Cameron.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Západu se nedaří odříznout Kreml od zisků z ropy. Washington pro ni chce cenový strop
E15-ekonomika | 08:00:00
Přestože Spojené státy zakázaly dovoz ruské ropy, v EU začne platit embargo brzy a některé země a společnosti se jí zbavují dobrovolně, Kreml z exportu suroviny stále dosahuje značných zisků. Důvodů je vícero, především velké nákupy asijských zákazníků. Bílý dům tak hledá další způsob, jak Moskvě způsobit finanční bolest a přimět ji tak k ukončení útoku na Ukrajinu. Chce se dohodnout s mezinárodními partnery na zastropování ceny ruské ropy.


Twitter podal žalobu na Muska. Sociální sít žádá dokončení akvizice za 44 miliard dolarů
E15-ekonomika | 07:01:00
Sociální síť Twitter podala žalobu na Elona Muska kvůli porušení dohody o její koupi za 44 miliard dolarů. Požaduje po soudu, aby Muskovi nařídil dokončit transakci za dohodnutou cenu 54,2 dolaru za akcii.


Francouzská EDF zastavila obchodování se svými akciemi. Chce počkat na plán znárodnění
E15-politika | 10:13:00
Obchodování s akciemi francouzské energetické společnosti EDF je přerušeno. O pozastavení obchodování požádala firma, kterou chce převzít stát, píše agentura Reuters s odvoláním na zdroje z ministerstva financí. EDF chce obchodování obnovit až poté, co francouzská vláda vysvětlí, jak by měl proces znárodnění vypadat.


Inflace v červnu překročila 17 procent, potraviny zdražují ještě rychleji
E15-politika | 09:47:00
Inflace pokračuje ve svém růstu, v červnu spotřebitelské ceny v meziročním srovnání rostly o 17,2 procenta. Meziměsíčně vzrostly spotřebitelské ceny v červnu o 1,6 procent. Růst cen táhly vzhůru hlavně náklady na bydlení a ceny potravin. Ty meziročně vzrostly téměr o pětinu.


Google zpomalí nábor zaměstnanců, výsledková sezona začíná
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 194. den roku, svátek má Markéta, před dvanácti lety prezident Václav Klaus jmenoval vládu Petra Nečase a před šesti lety podal demisi bývalý britský premiér David Cameron.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Západu se nedaří odříznout Kreml od zisků z ropy. Washington pro ni chce cenový strop
E15-politika | 08:00:00
Přestože Spojené státy zakázaly dovoz ruské ropy, v EU začne platit embargo brzy a některé země a společnosti se jí zbavují dobrovolně, Kreml z exportu suroviny stále dosahuje značných zisků. Důvodů je vícero, především velké nákupy asijských zákazníků. Bílý dům tak hledá další způsob, jak Moskvě způsobit finanční bolest a přimět ji tak k ukončení útoku na Ukrajinu. Chce se dohodnout s mezinárodními partnery na zastropování ceny ruské ropy.


Twitter podal žalobu na Muska. Sociální sít žádá dokončení akvizice za 44 miliard dolarů
E15-politika | 07:01:00
Sociální síť Twitter podala žalobu na Elona Muska kvůli porušení dohody o její koupi za 44 miliard dolarů. Požaduje po soudu, aby Muskovi nařídil dokončit transakci za dohodnutou cenu 54,2 dolaru za akcii.


Většina běženců z Ukrajiny zůstane v nejbližší době tam, kde je, říká průzkum
idnes.cz | 11:56:00
Dvě třetiny uprchlíků z Ukrajiny hodlá v nejbližší době zůstat tam, kde se právě nachází. Většina z nich doufá v možnost návratu na Ukrajinu, jak vyplývá z průzkumu mezi 4 900 ukrajinskými uprchlíky v Polsku, Moldavsku, Slovensku, Maďarsku, Rumunsku a Česku, o kterém informoval Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.


Žoldáky v Rusku vítá nová jednotka. Položí život za dvě stě tisíc rublů
idnes.cz | 11:40:00
V Moskvě založili novou vojenskou jednotku, do které se mohou hlásit žoldnéři se zájmem o boje na Ukrajině. Napsal o tom zpravodajský portál Meduza. Podle listu se zájemci nechávají do útvaru najímat od 1. července, a to za více než 200 000 rublů měsíčně (75 100 korun).


Svět trápí vedra. Klima není takové, jak jsme ho znali, říkají meteorologové
idnes.cz | 11:22:00
Nebezpečná vedra zachvátila tento týden některé části Evropy, jihozápadu a středu Spojených států amerických i Číny. Desítky světových metropolí se potýkají s prudce rostoucími teplotami. Na mnoha místech hasiči bojují s požáry lesů a luk, v Británii vzplála dokonce sluneční elektrárna.


Masivní vlna covidu jako v minulých letech Česku nehrozí, míní Konvalinka
idnes.cz | 11:20:00
Další vlna koronaviru závažností srovnatelná s těmi, které Česko zažilo v minulosti, zřejmě nehrozí, řekl ředitel Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR Jan Konvalinka. Je však podle něj chyba, že ohrožené skupiny lidí už nyní nedostávají čtvrtou dávku očkování proti covidu. Je také třeba, aby byl v Česku pro pacienty k dispozici lék paxlovid, míní.


Na jihu Moravy včetně Brna hrozí požáry, bude tam až 33 stupňů
idnes.cz | 11:09:00
Meteorologové varují před nebezpečím vzniku požárů, které hrozí v důsledku sucha. Výstraha se týká Uherskohradišťska a jižní části Jihomoravského kraje včetně Brna. Ve čtvrtek bude na jihu Moravy až 33 stupňů, lidé by měli dbát na úsporné hospodaření s vodou.


Nova posunula možnosti červeného tlačítka, přidala na SocialTV TikTok
idnes.cz | 11:00:00
Skupina Nova znovu rozšiřuje nabídku, kterou diváci najdou pod takzvaným červeným tlačítkem. Zároveň přichází s novinkou v prostředí aplikace SocialTV, nyní se aplikace upgraduje o další sociální síť – TikTok, uvedla Nova v tiskové zprávě.


Památné místo, kde národní velikán Jára Cimrman založil kompost
idnes.cz | 10:55:00
Vynalezl jogurt, rodinné expediční lyže a soudní spor by měl rozhodnout, jestli si konečně právem připíše i objev kinematografu. Řeč je samozřejmě o národním géniovi, o kterém ČT natáčí zábavný cestopisný cyklus Stopy Járy Cimrmana.


Při pitce na ubytovně zbil kamaráda a nechal ho bez pomoci, muž zemřel
idnes.cz | 10:44:00
Po rvačce trojice opilých mužů v Nejdku na Karlovarsku podlehl jeden z nich těžkým zraněním. Způsobil mu je kamarád, muže ve vážném stavu nechal bez pomoci a utekl.


Bez Becherovky, olejů a bavlněných kalhotek. Jak by vypadal obchod bez včel
idnes.cz | 10:42:00
Včely jsou svým opylováním zodpovědné za 60 procent produkce potravin. Bez nich by lidé nemohli konzumovat mnoho druhů ovoce, mnoho obilovin s výjimkou žita, ale neoblékli by si ani oblečení z bavlny.


Cizinec močil u sídla dálniční policie, upozornil na své hříchy
idnes.cz | 10:38:00
Řidič, kterému loni bruntálský soud uložil za nehodu s alkoholem dvouletý zákaz řízení, vjel omylem na parkoviště u služebny dálniční policie Kocourovec na Olomoucku a vymočil se na trávník. Hlídka, která ho kvůli jeho chování lustrovala, tak odhalila jeho prohřešky.


Miliardový projekt Plotní v Brně hyzdí vady, cestující musí chodit po blátě
idnes.cz | 10:22:00
Už rok míří tramvaje do brněnského Komárova po zcela nové trati v Plotní ulici. Oddělení tramvají a autobusů od ostatní dopravy sice splnilo hlavní účel, tedy zkrácení doby jejich jízdy do centra, lidem však komplikují život některé nedostatky, které ve spojitosti se stavbou za 1,2 miliardy korun stále přetrvávají.


Tři sta jízd ročně a jedenáct nákladů. Vrací se nápad s rušením tratí
idnes.cz | 10:11:00
Po roce a s novým politickým složením se ministerstvo dopravy opět pokouší prosadit způsob rušení nevyužívaných nebo málo využívaných tratí. Zaniknout by měly ty, na kterých v průběhu dvou let vyjelo méně než 300 vlaků s cestujícími a jedenáct s nákladem.


Konopím jsme chtěli krmit psy, tvrdí majitelé množírny s pěstírnou
idnes.cz | 10:07:00
S neobvyklým vysvětlením přišli majitelé množírny, kteří na Hradecku týrali desítky psů a na půdě měli pěstírnu konopí. Tvrdí, že rostlinami s obsahem THC chtěli krmit zbídačená zvířata.


Na opravu zubačky půjdou stovky milionů, zatím se dočká výpravní budova
idnes.cz | 10:07:00
Přes půl miliardy korun chce Správa železnic investovat do modernizace tratě Tanvald - Kořenov. Nejstrmější trať v Česku letos slaví 120 let od zahájení provozu, v příštím roce se tu plánovala kvůli modernizaci velká výluka. Vše se ale odkládá.


Visutý most na Dolní Moravě byl zařazen mezi nejlepší místa na světě
idnes.cz | 10:01:00
Visutá lávka Sky Bridge 721 v Dolní Moravě se objevila mezi nejlepšími místy světa roku 2022 podle amerického časopisu Time. Fotografie nejdelší stavby svého druhu se dostala i na jeho obálku.


Mallorca, Řecko, Tatry i tuzemské rybníky. Kam politici vyráží na dovolené
idnes.cz | 10:00:00
Předloni mařil dovolené covid. Loni blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Letošní léto se navzdory nadcházejícímu komunálnímu a poté prezidentskému klání chystá většina politiků užít dovolené se svými nejbližšími. Pro MF DNES odhalili své plány, kam zamíří.


Vysoká inflace začíná rozdělovat domácnosti, eurem bychom si ale nepomohli, říká Sklenář
iHned.cz | 10:33:00
Mouka zdražila oproti loňsku o sedmdesát procent, olej o šedesát, chléb skoro o třicet. Celková červnová inflace přitom ale činí „jen“ 17 procent. „Některé domácnosti dnes mohou čelit jednociferné inflaci, jiné hlavně ty...


Samsung překonal sám sebe: 8K televize QN900B je „takhle“ blízko dokonalosti v jasném dni i v noci
iHned.cz | 10:25:00
K čemu je televize s rozlišením 8K, když televizní stanice ignorují pokroky obrazovek i v případě 4K? To je špatná otázka. Správné je ptát se, co se dá s vyšším rozlišením dokázat. A Samsung ukazuje, že hodně, když máte na své straně výkonný...


Honda v USA představila šestou generaci SUV modelu CR-V
Auto.cz | 10:55:00
Šestá generace jednoho z nejpopulárnějších SUV na severoamerickém trhu nabídne výraznější design, větší rozměry a sofistikovanější pohonné jednotky.


Obrazem: Nacisté řádili jako šílení. Vypálení Českého Malína přežilo jen pár lidí
aktuálně.cz | 11:00:16
Volyňští Češi se po válce netajili líčením skutečných poměrů v SSSR, a tak se o této jejich tragédii po celá desetiletí mlčelo.


V Číně vyvinuli miniaturní robotickou rybu, která loví mikroplasty
aktuálně.cz | 10:08:10
Na dotek měkký robot měří 13 milimetrů a dokáže pohlcovat mikroplasty v mělké vodě.


Analytik: Západ na Ukrajinu posílá hlavně "staré krámy". Pořádné zbraně docházejí
aktuálně.cz | 10:03:00
Kyjev před pár týdny uvedl, že Ukrajina by k ukončení války potřebovala od Západu na tisíce obrněných vozidel či houfnic a stovky tanků.


V Česku přibylo téměř dva tisíce případů covidu. Roste i počet hospitalizací
Denik.cz | 11:20:00
V úterý přibylo v Česku opět téměř 2000 nových případů koronaviru. Laboratoře jich odhalily 1980. Je to téměř čtyřikrát více než před týdnem, kdy byl ovšem svátek, a výrazně méně se tedy testovalo. Lidí, kteří jsou s nákazou v nemocnici, přibylo na 364. Je to nejvíce covidových pacientů od 10. května.


V Moskvě vznikl nový útvar žoldnéřů. Za boj na Ukrajině mají dostávat 80 tisíc
Denik.cz | 11:14:00
V Moskvě vznikla nová vojenská jednotka, do níž se hlásí žoldnéři se zájmem o boje na Ukrajině. Napsal o tom zpravodajský portál Meduza, podle něhož se zájemci nechávají do útvaru najímat od 1. července, a to za více než 200 tisíc rublů měsíčně (83 100 korun).


Policisté přistihli za volantem čtrnáctiletého chlapce. Auto bylo plné dětí
Denik.cz | 11:10:00
Policisté se nestačili divit, kdo řídil neosvětlené osobní auto nočními ulicemi Písku.


Inflace v Česku dosáhla v červnu 17,2 procenta. Vzrostla podvanácté za sebou
Denik.cz | 10:21:00
Spotřebitelské ceny v Česku v červnu meziročně stouply o 17,2 procenta. V květnu to bylo o 16 procent, růst tak zrychlil již podvanácté za sebou. Nejvíce k tomu přispělo zdražování potravin. Inflace je nadále nejvyšší do prosince 1993. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Výsledek mírně překonal očekávání analytiků, kteří předpovídali inflaci 17 procent.


Za týrání psů a pěstování marihuany hrozí dvojici z Bydžova šest let ve vězení
Denik.cz | 10:07:00
/VIDEO/ Šestileté vězení hrozí muži a ženě, kteří podle policie v Novém Bydžově týrali zvířata a pěstovali marihuanu. Na případ přišli kriminalisté na konci roku 2020, teď vyšetřovatel podal návrh na podání obžaloby.


Inflace vyhnala Čechy z restaurací, jedí z krabiček. Podnikům hrozí krach
Denik.cz | 10:00:00
Guláš s knedlíky, sekaná s bramborovou kaší nebo tradiční český „smažák“ s hranolky. Tedy běžná nabídka poledních menu českých restaurací. Přesně tato jídla ale tuzemským strávníkům ve veřejném stravování již nestačí. Stále častěji si proto na oběd nosí do práce krabičky s vlastními kulinářskými výtvory.


Společnost Photon Energy zahájila výstavbu svého druhého solárního projektu v Rumunsku z řady plánovaných pro tento rok s celkovým výkonem 32 MWp
Kurzy.cz | 11:55:31
Společnost Photon Energy pokračuje ve výstavbě v Rumunsku a zahajuje výstavbu své druhé fotovoltaické elektrárny na tomto strategickém trhu střední a východní Evropy. Elektrárna bude mít výrobní kapacitu 4,7 MWp a očekává se, že ročně vyrobí přibližně&hel


Tesco slaví 5 let úspěšného úsilí v oblasti snižování potravinového odpadu
Kurzy.cz | 11:43:36
Odhaduje se, že na celém světě se ročně vyhodí 2,5 miliardy tun potravin. Až 40 % vypěstovaných potravin končí jako odpad – v zemědělství, potravinářském průmyslu, maloobchodě i domácnostech .


Červnový sešup a červencový obrat trendu? Praha mezi Frankfurtem a New Yorkem.
Kurzy.cz | 11:40:03
Globální akcie zatím neprožívají dobrý rok. První letošní pololetí patří vůbec k těm nejhorším v novodobé historii. Burzy v USA, Evropě či Asii propadly od ledna přibližně o pětinu. Červnový pokles byl smutnou třešničkou na dortu.


Děti kresbami vyzývají návštěvníky Prahy 2 k ohleduplnosti
Kurzy.cz | 11:38:25
„Máme rádi Dvojku. Žijeme zde společně,“ je nový slogan Prahy 2, kterým tato městská část spouští informační kampaň ve svých ulicích a parcích. Zejména v letních měsících trápí místní hluk, nepořádek a nedodržování zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti.


E.ON od září zdraží elektřinu o cca 15% a plyn až o 50%
Kurzy.cz | 11:32:47
Tuzemský E.ON oznámil, že od září zvýší ceny elektřiny a plynu. U elektřiny si stálí zákazníci připlatí cca 15%, u plynu bude nárůst až o 50%. Zdražování se nebude týkat klientů s platnými fixacemi.S růstem cen dojde také k úpravě záloh.


Nezaměstnanost v Pardubickém kraji k 30. červnu 2022 - podíl nezaměstnaniých osob činil 2,11%
Kurzy.cz | 11:23:38
13. 7. 2022 Ke konci června 2022 činil podíl nezaměstnaných osob v Pardubickém kraji 2,11 %, což bylo nejméně v mezikrajském srovnání. Nejnižší mírou nezaměstnanosti se může kraj prezentovat již dvacet šest měsíců v řadě. Úřady práce v kraji...


Míra inflace v ČR v červnu 2022
Kurzy.cz | 11:23:35
Průměrná roční míra inflace v České republice v roce 2021 byla 3,8 % Potvrzení (výpis) průměrné míry inflace je k dispozici pod odkazem https://www.czso.cz/csu/czso/mira_inflace[1] Potvrzení o inflaci vystavené na konkrétní jméno či firmu si...


EURCHF klesá na 0,9800
Kurzy.cz | 11:13:42
EURUSD zatím odmítl pokles pod paritu a dolar vrací zisky. Nicméně výhled na euro zůstává nedobrý. Společná evropská měna by se na páru se švýcarským frankem mohla brzy sesunout na rekordní minimum. Pár EURCHF dnes dosáhl na 0,9800. V blízkosti této úr...


Dolar oslabovat nebude a americká ekonomika je v dobré pozici, tvrdí stratég
Kurzy.cz | 10:55:47
Zrušení cel a tarifů na čínské exporty do USA je dobrý nápad, ale na americkou inflaci nebudou mít velký vliv. Pro Bloomberg to uvedl Christopher Smart, který působí jako globální investiční stratég v Barings.


Jak firma LAURIN & KLEMENT vyráběla auta i řidiče
Kurzy.cz | 10:53:02
V létě 1907 vyrazili na silnice první řidiči odchovaní autoškolou, kterou zřídila mladoboleslavská továrna LAURIN & KLEMENT. Jak to vlastně počátkem minulého století chodilo s registrací vozidel, výukou a prověřováním znalostí prvních motoristů?


Brent včera poklesl pod 100 USD
Kurzy.cz | 10:48:57
Cena ropy Brent včera vyklesala pod 100 dolarů za barel. Důvody jsou dva. Prvním jsou obavy z ochlazení globálního ekonomického vývoje. Druhým pak obavy z dalších možných pandemických uzávěr v Číně.


Zvyšující se náklady na bydlení ženou inflaci stále vzhůru, už činí dlouho nevídaných 17,2%
Kurzy.cz | 10:30:50
Náklady na bydlení v Česku pokračují v růstu a výrazně zvyšují i celkovou inflaci. Ta podle dnešních aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) v červnu meziročně vzrostla na 17,2 procenta.


Inflační spirála zvyšuje obrátky, takže Češi letos chudnou nejvýrazněji od vzniku České republiky roku 1993. To nejhorší přitom teprve přijde
Kurzy.cz | 10:28:33
Dnešní čísla k inflaci dokládají, že se růst hladiny spotřebitelských cen stále nedaří ani přibrzdit. Již tak rychle roztočená inflační spirála ještě nabírá na obrátkách. Z rapidního zdražování už je problém nejen ekonomický, ale také sociální a...


Anketa: Obnoví Rusko dodávky plynu po odstávce Nord Stream 1?
Kurzy.cz | 10:25:37
Na začátku tohoto týdne byla zahájena 10. denní plánovaná technická odstávka klíčového plynovodu Nord Stream 1, kterým dodává Rusko svůj plyn do Evropy. Ta si nyní s nemalým napětím klade otázku, zda budou dodávky obnoveny, v jakém termínu a v jakém&helli


Inflace mírně zvolnila meziměsíční tempo, meziročně překonala 17 %
Kurzy.cz | 10:06:38
Růst spotřebitelských cen dosáhl v květnu meziročně 17,2 % (v květnu 16,0 %). Překvapení se nekonalo, neboť medián tržního odhadu počítal s 17,1 %. Meziměsíční dynamika zvolnila z předchozích 1,8 % na 1,6 %.


ČEZ již získal investiční dotace pro 17 projektů z 22 přihlášených do první výzvy v rámci Modernizačního fondu pro investice do obnovitelných zdrojů
Kurzy.cz | 10:03:24
Mluvčí ČEZ pro HN uvedl, že ČEZ již získal investiční dotace pro 17 projektů z 22 přihlášených do první výzvy v rámci Modernizačního fondu pro investice do obnovitelných zdrojů. ČEZ má připravené projekty v řádu stovek megawattů také pro druhou dotační&he


Inflace zůstává výrazná a v červenci se nejspíše dostane ke 20 % (Komentář)
Kurzy.cz | 10:00:55
Meziměsíční inflace zůstává nadále výrazná, po sezonním očištění se však již druhý měsíc v řadě snižovala. Spotřebitelské ceny se v červnu zvýšily v průměru o 1,6 % po růstu o 1,8 % v květnu. K poklesu meziměsíční dynamiky došlo i po sezonním očištění,...


Korejské nastartování vesmírné ekonomiky prostřednictvím přistání na Měsíci
Kurzy.cz | 07:53:00
Korejská republika připravuje 3. srpna vynést na oběžnou dráhu Měsíce svou první sondu „Danuri“ a to na palubě rakety


Výzva pro české firmy k účasti na veletrhu Mongolia mining 2022 ve dnech 22.-23.9.2022 v Ulánbátaru
Kurzy.cz | 05:29:00
Ve dnech od 22. do 23. září 2022 se bude konat 11. mezinárodní veletrh Mongolia Mining 2022 v Ulánbátaru. Tento veletrh


Sebevraždy v Jihomoravském kraji v roce 2021 budí zvýšenou pozornost
Kurzy.cz | 12:00:37
Informace o sebevraždách vždy budí zvýšenou pozornost, a to i přesto, že v rozdělení úmrtí podle příčin tvoří sebevraždy jen malé procento z počtu zemřelých. V roce 2021 byla v Jihomoravském kraji jako příčina úmrtí uvedena sebevražda u 165 osob....


Do vesmíru a zpět bez jediného škrábance. Outdoorové hodinky Amazfit T-Rex 2 prokázaly odolnost vůči extrémním podmínkám
Euro | 11:05:34
Společnost specializující se na zdravý životní styl vyslala do vesmíru své nejnovější chytré outdoorové hodinky Amazfit T-Rex 2. Tímto krokem chtěla demonstrovat, že je její výrobek schopný přežít skutečně extrémní podmínky. Na své cestě musely hodinky čelit vysoké rychlosti, otřesům, nízkému tlaku i velmi silným mrazům.


Architekti staví v Mořicích netradiční kolumbárium, je z dusané hlíny
eStav.cz | 10:28:05
Netradiční oboustranné kolumbárium vzniká v těchto dnech v Mořicích na Prostějovsku. Na místním hřbitově jej staví během své letní školy architekti z Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně, a to za pomoci tradiční technologie, dusané hlíny. Na místě ji nyní zpracovávají dusáním, následně z ní postaví kolumbárium s třiceti výklenky.


Z vyvrhele opět strategickým partnerem. Biden navštíví saúdského prince, USA potřebují ropu
Hospodářské noviny | 12:50:00
Jen velmi zřídka se v seriózních amerických novinách stane, aby jejich vydavatel uveřejnil vlastní názorový text. Bariéra mezi nezávislostí redakce a vydavatelstvím je v USA v respektovaném tisku stále ctěna a střežena. Fred Ryan, vydavatel a...


Entropa provokovala, Květinová unie má nutit k zamyšlení. České předsednictví vyzdobilo Evropskou radu
Hospodářské noviny | 12:20:00
V atriu Rady EU v Bruselu, kde v roce 2009 visela Černého plastika Entropa, odhalilo Česko v úterý v podvečer uměleckou instalaci pro svoje druhé předsednictví EU. Obrovské puzzle z evropských států vystřídalo dvanáct koberců s květinovými motivy a...


Starosta Poděbrad mluvil o střílení Romů, ve STAN přijali jeho omluvu
idnes.cz | 13:47:00
Středočeská organizace hnutí Starostové a nezávislí se distancovala od výroku poděbradského starosty Jaroslava Červinky (STAN), který hovořil o střílení v souvislosti s Romy. Červinka výroku lituje a omluvil se za něj jak vedení hnutí, tak na sociální síti Facebook. Podle Červinky výrok nebyl myšlen tak, jak ve skutečnosti vyzněl. Středočeská organizace Červinkovu omluvu přijala, sdělila mluvčí STAN Sára Beránková.


Opomíjený multivědec založil v Brně první observatoř, proslul výpočty zatmění
idnes.cz | 13:42:00
Jakožto osvícenec zasvětil svůj život vědě a mimo jiné napsal třídílnou tisícistránkovou učebnici fyziky, ze které se několik desítek let učilo na všech univerzitách v celém rakouském císařství. Kněz František Ignác Kassián Halaška byl zároveň nejvýznamnějším moravským astronomem 19. století, v úterý uplynulo 175 let od jeho smrti.


Ruským fandům marvelovek náhražky nestačí, za superhrdiny musí do Kazachstánu
idnes.cz | 13:35:00
Ruští fanoušci Spider-Mana a dalších filmů z dílny americké společnosti Marvel Studios mají smůlu. Kvůli sankcím reagujícím na válku na Ukrajině totiž ruská kina nemohou promítat hollywoodskou produkci. Snaží se místo toho nalákat na filmy domácí provenience, návštěvnost kin se ale prudce propadla.


Křeček a Šimůnková se musí domluvit. Jsou k sobě „odsouzeni“, řekla Pekarová
idnes.cz | 13:34:00
Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková by byla ráda, kdyby jí veřejný ochránce práv Stanislav Křeček vrátil odebranou agendu a také se jí případně omluvil. S odebráním nesouhlasí, dál zvažuje právní kroky. Řekla to ve středu před jednáním sněmovního petičního výboru. Ten jejich spor řešil na neveřejném jednání, kdy vyslechl Šimůnkovou. Poslanci se kvůli kauze sejdou znovu ve čtvrtek ráno.


Rusko mlčí o svých generálech na Ukrajině, Putin se bojí jejich popularity
idnes.cz | 13:19:00
Jen velice málo píší ruská média o generálech velících „speciální vojenské operaci“ na Ukrajině. Důvodem podle zdrojů z Kremlu je obava ruského prezidenta Vladimira Putina, aby se takový velitel nestal až příliš populárním.


Jedno, jak jste bohatí. Lidské štěstí závisí na kvalitě vztahů, tvrdí mediátorka
idnes.cz | 13:00:00
Už od dob pandemie se objevují specifické druhy sporů. Nyní přišla válka a krize, což vztahy ještě více otřásá, tvrdí mediátorka Kateřina Bělková. Vztahy, které byly narušené, se dostaly do větších krizí a rozkolů. Ty funkční krize naopak spojila. Doteď lidé řešili barvu sedačky a dovolenou, nyní stojí před zásadními hodnotovými rozpory, říká mediátorka.


Lidé protestovali proti zbourání historického areálu, pak náhle vyhořel
idnes.cz | 12:52:00
Nedaleko Prahy vyhořela památka, kterou se místní snažili zachránit před zbouráním. Majitel chce totiž na jejím místě stavět. Příčiny požáru vyšetřuje policie.


Ukrajinci dostanou v Británii výcvik i výstroj, aby mohli hned na frontu
idnes.cz | 12:48:00
Na několika britských základnách začal intenzivní výcvik ukrajinských dobrovolníků. V rozsáhlém programu podpory Kyjevu chtějí Britové vycvičit až 10 tisíc Ukrajinců, kterým zároveň poskytnou výstroj a vybavení, aby se po návratu domů mohli okamžitě zapojit do bojů proti ruským invazním vojskům.


Parta vyrazila autem do noci, klukovi za volantem nebylo ani patnáct
idnes.cz | 12:37:00
Na noční projížďku autem ulicemi Písku se vydala parta teenagerů. Nebylo by na tom nic divného, kdyby členům posádky nebylo teprve 14 a 15 let. Při jízdě je prozradila zhasnutá světla, brzy je proto zastavila policejní hlídka.


Pardubický kraj od září sníží počet spojů autobusového dopravce BusLine
idnes.cz | 12:26:00
Pardubický kraj od konce letních prázdnin omezí autobusovou dopravu provozovanou v regionu společností BusLine. Firma má nyní v kraji zajišťovat přibližně 1700 spojů za den, jejich počet by se mohl snížit asi o dvě procenta.


Ukrajinci odrazili nepřítele u Slovjansku, Rusové dále ostřelují Charkov
idnes.cz | 12:22:00
Ukrajinští obránci odrazili ruský útok směrem na obce Dovhenke a Dolyna, které se nacházejí poblíž Slovjansku na východě Ukrajiny. Ve své pravidelné ranní zprávě o tom informoval ukrajinský generální štáb. Ukrajinská vojenská rozvědka rovněž ohlásila osvobození pěti Ukrajinců při zvláštní operaci v okupované Chersonské oblasti.


Áďa se mi líbila, ale zprvu mě odmítala, říká o partnerce režisér Solnička
revue.idnes.cz | 13:06:00
Poznali se na střední škole, kde studovali herectví. Přestože skončili u jiných profesí, snaží se bavit diváky. Kreativní ředitel a režisér Marek Solnička (29) a tanečnice Adriana Štuková (28) v rozhovoru pro Magazín DNES promluvili nejen o jejich show Magická fontána – Sen Františka Křižíka.


Anorexie bude vždy součástí mého života, říká zpěvačka Florence Welchová
revue.idnes.cz | 11:16:00
Florence Welchová (35), zpěvačka skupiny Florence and the Machine, si v životě prošla lecčím. I přesto, že se teď těší z vydání nového alba Dance Fever, neustále bojuje s anorektickým myšlením. Bývalá alkoholička přiznala, že si také téměř sáhla na dno během pandemie koronaviru.


Lanžhotské tornádo bylo nejsilnější z letošních tří v ČR, dostalo značku F1+
idnes.cz | 12:02:00
Meteorologové dokončili terénní hodnocení tornáda, které v polovině června zasáhlo jihomoravský Lanžhot. Přisoudili mu sílu F1+ na stupnici pro tornáda od F0 po F5, tedy stále ještě „slabé tornádo“. Napáchalo škody v pásu dlouhém 1,1 kilometru a širokém až sto metrů, jejich řešení bude stát miliony korun. Bylo nejsilnějším z letošních tří tornád v ČR.


„Západ rozpoutal konflikt“ aneb manuál na rozpravy o válce podle Ruska
idnes.cz | 12:00:00
Překroucenou verzi minulosti i reality nabízí manuál o tom, jak mluvit s voliči o válce na Ukrajině, který před blížícími se komunálními volbami vydala moskevská buňka vládní partaje Jednotné Rusko pro své kandidáty do místních samospráv. Nové zastupitele si budou Rusové nejen v Moskvě volit v září. Jakoukoliv opozici úřady už prakticky zlikvidovaly.


Z vyvrhele opět strategickým partnerem. Biden navštíví saúdského prince, USA potřebují ropu
iHned.cz | 12:50:00
Jen velmi zřídka se v seriózních amerických novinách stane, aby jejich vydavatel uveřejnil vlastní názorový text. Bariéra mezi nezávislostí redakce a vydavatelstvím je v USA v respektovaném tisku stále ctěna a střežena. Fred Ryan, vydavatel a...


Entropa provokovala, Květinová unie má nutit k zamyšlení. České předsednictví vyzdobilo Evropskou radu
iHned.cz | 12:20:00
V atriu Rady EU v Bruselu, kde v roce 2009 visela Černého plastika Entropa, odhalilo Česko v úterý v podvečer uměleckou instalaci pro svoje druhé předsednictví EU. Obrovské puzzle z evropských států vystřídalo dvanáct koberců s květinovými motivy a...


Ford Galaxy 2.5 Duratec Hybrid eCVT Titanium – Ohrožený druh
Auto.cz | 13:05:00
Velká MPV jsou ohroženým druhem. K  redakčnímu testu jsme si vypůjčili stárnoucí Ford Galaxy s relativně novým hybridním pohonem, abychom zjistili, zda stále dokáže zaujmout.


Ford F-150 Raptor R má datum premiéry, prý bude děsivě rychlý
Auto.cz | 11:53:00
Pod kapotou vrcholného Raptoru se očekává 5,2litrový motor V8 Predator s přeplňováním kompresorem.


Anglo-americká VŠ uspěla v největším online světovém žebříčku vysokých škol U-Multirank 2022
Kurzy.cz | 13:55:56
Pouze tři soukromé vysoké školy z České republiky se dostaly do letošního online světového žebříčku vysokých škol U-Multirank, jak informoval server vedavyzkum.cz. Mezi ně patří také pražská Anglo-americká vysoká škola (AAU), která vykázala špičkové&helli


Inflace (CPI) - Živý komentář XTB
Kurzy.cz | 13:34:32
Dnes ve 14:15 pro Vás máme připravený živý komentář ke zveřejnění nejnovějších dat inflace za měsíc červen z USA. Poslední zveřejnění se podepsalo pod dalším propadem akciových trhů a před výsledkovou sezónou určitě půjde o jeden z nejdůležitějších fun...


Přehled páru EUR/USD 13. 7. 2022. Zajímá se ještě někdo o inflaci v Americe?
Kurzy.cz | 13:23:29
Měnový pár EUR/USD dosáhl historické úrovně 1,0000 během první poloviny úterní obchodní seance, než klesl na úroveň Murray 2/8. Pokles kotací eura tedy začal v pondělí večer a pokračoval celé pondělí a úterý.


Jsou kryptoměny připraveny na velký cenový pohyb?
Kurzy.cz | 13:08:58
Bitcoin spadl během víkendu pod 20 000 USD a býci se nyní snaží zabránit dalším propadům. Bude mít však poptávka dostatečnou sílu k zastavení poklesů na aktuální úrovni a vyvolání vzestupného trendu? Zastavení poklesů na úrovni kolem 19 000 opět uká...


Inflace zůstává výrazná a v červenci se nejspíše dostane poblíž 20 % (Analýza makroindikátorů)
Kurzy.cz | 12:33:55
Meziměsíční inflace zůstává nadále výrazná, po sezonním
očištění se však již druhý měsíc v řadě snižovala. Spotřebitelské ceny se v
červnu zvýšily v průměru o 1,6 % po růstu o 1,8 % v květnu. K poklesu
meziměsíční dynamiky došlo i po sezonním očištění,...


V Praze se uskutečnilo neformální jednání ministrů spravedlnosti
Kurzy.cz | 12:23:42
Neformální zasedání ministrů spravedlnosti a vnitřních věcí bylo první velkou událostí, kterou Česká republika uspořádala v rámci předsednictví v Radě Evropské unie. V Kongresovém centru v Praze se sešli zástupci 27 členských států EU, evropských...


Od stagflace až ke dluhové krizi. Poučení ze 70. let
Kurzy.cz | 12:19:00
Globální ekonomika zažívá toxický mix zpomalujícího růstu a rostoucí inflace a připomíná tak stagflaci během 70. let. K vyřešení této epizody ale bylo nutné prudce zvýšit úrokové sazby, což odstartovalo začátek desetiletí dluhových krizí na rozvíjejí...


12.h - Evropa klesá v očekávání US inflace, euro s dolarem po 20 letech na vzájemné paritě, ropa se vrací nad 100 USD za barel
Kurzy.cz | 12:16:01
Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne oslabují. Investoři vyhlížejí s napětím a obavami dnešní odpolední zprávu o vývoji inflace v USA. V červeném jsou všechny hlavní sektory mimo ropný a technologický.


Největší rizika (nejen) pro český byznys pro druhé pololetí roku 2022
Kurzy.cz | 12:06:04
Skokové nárůsty cen vstupů, narušené dodavatelské řetězce, ale samozřejmě na prvním místě konflikt na Ukrajině. To jsou rizika, kterým na začátku druhého pololetí čelí nejen česká, ale i evropská ekonomika. Téma na platformě Alter Eko diskutovali...


Na jižní Moravě hrozí požáry, ve čtvrtek odpoledne tam budou tropické teploty
ČT24 | 11:14:58
V jižní části Jihomoravského kraje včetně Brna a na Uherskohradišťsku hrozí požáry. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do odvolání. Meteorologové také varovali před tropickými teplotami až 33 stupňů Celsia, které na jižní Moravě očekávají ve čtvrtek odpoledne.


Volvo postaví na Slovensku továrnu na elektromobily za 1,2 miliardy eur
Kurzy.cz | 11:52:14
Švédsk VOLVO POSTAVÍ NA SLOVENSKU TOVÁRNU NA ELEKTROMOBILY ZA 1,2 MILIARDY EUR Švédská automobilka Volvo Cars postaví na východě Slovenska závod na výrobu elektromobilů. Investice dosáhne celkem 1,2 miliardy eur (zhruba 30 miliard...


Inflace opět stoupla, může vyletět až k 20 procentům
Respekt | 12:33:13
Energetické firmy přes léto opět zvedají ceny, stát chystá kampaň k úsporám


Babiš se čím dál víc inspiruje Trumpem a sbírá nespokojené voliče
Respekt | 12:22:48
S politickým komentátorem Lukášem Jelínkem nejen o tom, co bývalý premiér sleduje svou roadshow po republice


Rumunsko – makroekonomická data v souvislostech
Kurzy.cz | 11:28:00
Podle předběžného odhadu zveřejněného statistickým úřadem INS se HDP Rumunska v prvním čtvrtletí roku 2022 zvýšilo o reálných 6,5 % ve


Psi dostanou povinné čipy i evidenci, rozhodla Sněmovna
Eurozpravy-domácí | 13:50:00
Psi budou registrováni v centrální evidenci, kterou bude provozovat Komora veterinárních lékařů. Veterináři do evidence zanesou identifikační údaje chovatele a jeho zvířat při jejich očipování nebo očkování. Schválila to dnes Sněmovna v novele veterinárního zákona. Přístup do evidence mají mít nejen veterináři, ale také orgány veřejné moci a částečně i chovatelé.


Foto: Po Entropě květinové koberce. Brusel zaplnily slunečnice od českých umělců
aktuálně.cz | 12:33:21
Díla pod názvem Flower Union vytvořila skupina umělců pod vedením kurátora Národní galerie Michala Novotného.


Lépe je zastřelit, řekl starosta Poděbrad o Romech. STAN se od něj distancoval
Denik.cz | 13:05:00
Pozdvižení vzbudilo video z červnového jednání poděbradských zastupitelů, na němž se starosta Jaroslav Červinka (STAN s podporou KDU – ČSL) vyjadřuje k zajištění pořádku a bezpečnosti ve městě. Ve své řeči citoval svá vlastní slova, která pronesl před 22 lety před policistou, který vyšetřoval dopravní nehodu způsobenou psy romského majitele.


Za plyn o půlku víc. E.ON od září zvedne ceny energií, jinde zdraží už podruhé
Denik.cz | 13:00:00
Od září zvedne ceny energií také společnost E.ON. Stálí zákazníci od září letošního roku zaplatí zhruba o 15 procent více z celkové ceny, kterou za elektřinu doteď platili. U plynu je nárůst o 50 procent z celkové ceny. ČTK to řekla mluvčí společnosti Martina Slavíková. Zdražení se nedotkne zákazníků s platnou fixovanou cenou. Energie zdražují také další dodavatelé, například ČEZ nebo PRE.


Muž nabízel na internetu elektrokola. Kupující připravil o téměř dva miliony
Denik.cz | 12:25:00
Jindřichohradečtí kriminalisté rozlétají složitý internetový podvod s elektrokoly, při kterém si podezřelý přišel na bezmála dva miliony korun. Poškozených je více než sto.


PODCAST: Co si myslí o českém předsednictví EU Hana Hamtáková
Denik.cz | 12:00:00
Dvaašedesátileté Česky z vesnice ve Středočeském kraji paní Hany Hamtákové jsme se zeptali, jak ona vidí české předsednictví EU. A paní Hamtáková nám to bez servítků řekla.


Na jižní Moravě hrozí požáry, varují meteorologové. Ve čtvrtek čekají tropy
Denik.cz | 11:49:00
V jižní části Jihomoravského kraje včetně Brna a na Uherskohradišťsku hrozí požáry. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do odvolání. Meteorologové také varovali před tropickými teplotami až 33 stupňů Celsia, které na jižní Moravě očekávají ve čtvrtek odpoledne.


Papež František poprvé jmenoval ženy do Kongregace pro biskupy
Eurozpravy-zahraniční | 13:36:00
Papež František poprvé jmenoval ženy do Kongregace pro biskupy, což je orgán Vatikánu, který lze zjednodušeně přirovnat k ministerstvu. Do Kongregace pro biskupy, která papeži navrhuje kandidáty do biskupských úřadů, také poprvé usedne žena, která je laická věřící. Informoval o tom dnes server Vatican News.


Ruská kina stáhla hollywoodskou produkci. Pouští domácí filmy, které nikoho nezajímají
Eurozpravy-zahraniční | 13:15:00
Ruští fanoušci Spider-Mana a dalších filmů z dílny americké společnosti Marvel Studios mají smůlu. Kvůli sankcím reagujícím na válku na Ukrajině totiž ruská kina nemohou promítat hollywoodskou produkci. Snaží se místo toho nalákat na filmy domácí provenience, návštěvnost kin se ale prudce propadla, uvedla ve své reportáži stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda.


Německá vláda s Mnichovem se přou o placení účtů za červnový summit G7
Eurozpravy-zahraniční | 12:17:00
Červnový summit skupiny světových ekonomik G7 v bavorském alpském zámku Elmau demonstroval podle hostitelského Německa jednotu Západu, na vnitroněmecké scéně ale o jednotě hovořit nelze, alespoň pokud jde o placení účtů za organizaci. Pořádání vrcholné schůzky stálo německý rozpočet nejméně 113,5 milionu eur (2,8 miliardy Kč), jenže Bavorsko již předem ohlásilo své náklady ve výši 188 milionů eur (4,6 miliardy Kč), které by chtělo dostat proplacené.


Ruský tisk: EU hodlá zařídit, aby Rusko mohlo dopravovat zboží přes Litvu do Kaliningradu
Eurozpravy-zahraniční | 11:43:00
Evropská unie hodlá zařídit, aby Rusko mohlo bez omezení dopravovat zboží přes Litvu do své Kalingradské oblasti na baltském pobřeží, píší ruská média. Informoval o tom deník Izvestija s odkazem na své zdroje z ruské diplomacie. Brusel podle deníku údajně Moskvě předal dokument s návrhem, který "zcela vyhovuje" jejím požadavkům. Litva minulý měsíc zakázala přes své území do Kaliningradu přepravovat zboží, na které se vztahují protiruské sankce Evropské unie.


Na Slovensku za poslední týden stoupl počet nakažených o více než polovinu
Eurozpravy-zahraniční | 11:26:00
Na Slovensku za poslední týden stoupl počet odhalených případů koronavirové infekce o více než polovinu, počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19 v zemi se ale v porovnání s přelomem června a července výrazněji nezměnil. Vyplývá to z údajů národního centra zdravotnických informací. Šíření infekce zrychlilo také v Česku.


Většina Ukrajinců, kteří před válkou utekli do okolních zemí, tam hodlá zůstat
Eurozpravy-zahraniční | 11:09:00
Asi dvě třetiny Ukrajinců, kteří před válkou ve své vlasti utekli do okolních zemí, hodlají v nejbližší době zůstat tam, kde nyní jsou. Nicméně většina z nich doufá, že se jednou na Ukrajinu budou moci vrátit, ale nevědí kdy to bude možné. Vyplynulo to z průzkumu mezi 4900 ukrajinskými uprchlíky v Polsku, Moldavsku, Slovensku, Maďarsku, Rumunsku a Česku, o kterém informoval Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). Průzkum se konal mezi polovinou května a června.


Čínu dusí extrémní vedra, trpí desítky milionů lidí
Eurozpravy-počasí | 11:58:00
Desítky milionů lidí v čínských aglomeracích trápí vedra, která kromě narušení venkovních prací působí i zdravotní problémy, napsala agentura Reuters. Dnes v 9:30 SELČ bylo v zemi v platnosti 90 rudých, tedy nejvyšších, výstrah, nejvíce v povodí řeky Čchang-ťiang, kde se nachází i například Šanghaj nebo Nanking.


Hranice je překročena a Rusové zase opakují historii
Reflex | 13:00:00
U kořenů ruské agrese není nic než závist a nepřejícnost. Bylo tomu tak v minulosti a je tomu tak pořád. O ruské rozpínavosti můžeme číst u kustoda z Ermitáže Nikulina i u Jiřího Weila se stejným pocitem, s jakým sledujeme aktuální zprávy. Teď jen nezůstávat nepoučitelní.


Fiala by měl přestat vysílat signály a začít řešit energetickou krizi. Například dočasně zestátnit ČEZ
Reflex | 12:00:00
Skoro všichni si kladou otázku, kam až porostou ceny? Podle nedávného průzkumu STEM se dvě třetiny lidí bojí propadu životní úrovně a 84 % lidí se domnívá, že kroky vlády v boji s chudobou jsou nedostatečné. Lidé se zlobí, že vláda nekrotí ceny energií podobně jako v některých okolních státech. Aby nebylo rozjitřených emocí málo, začínají se lidi bát i další vlny covidu. Hodně se proto mluví o blížících se občanských protestech.


Setkejte se s Reflexem a mnoha zajímavými hosty na Colours of Ostrava. Na koho se můžete těšit?
Reflex | 11:00:00
Reflex jako stálý mediální partner pořádá na své Reflex Stage v areálu festivalu Colours of Ostrava debaty naživo s osobnostmi současné kultury. Vstup je volný a klást otázky hostům mohou během besed i diváci. Pro ty, kteří se do Ostravy nedostanou, budou záznamy těchto rozhovorů k nalezení zde na webu. Vrcholem programu Reflex Stage je série tajných koncertů, které se na minulých ročnících těšily velkému úspěchu. Celý program najdete v následující přehledné infografice.


Výjimečný stav na Srí Lance: Prezident uprchl, dav pronikl do sídla premiéra
Tiscali-zprávy | 12:46:15
Srí Lanka, kterou již několik dní otřásají bouřlivé protivládní protesty, dnes vyhlásila výjimečný stav. Prezident Gotabaja Radžapaksa brzy ráno místního času zemi opustil ve vojenském letadle v doprovodu manželky a ochranky. Šéf parlamentu uvedl, že prezident, který je nyní na Maledivách, předal své pravomoci do rukou premiéra Ranila Vikremesinghy. Srílanská opozice navrhne na příštího prezidenta svého vůdce Sadžitha Premadasu.


Malkin zůstane věrný Tučňákům
Tiscali-zprávy | 11:46:40
Ruský hokejový útočník Jevgenij Malkin se místo dnešního vstupu na trh s volnými hráči dohodl v úterý na nové čtyřleté smlouvě s Pittsburghem na 24,4 milionu dolarů. Pětatřicetiletý centr tak zůstane v NHL věrný Penguins, s nimiž získal třikrát Stanleyův pohár v letech 2009, 2016 a 2017.


Soumrak zrcadlovek. Nikon po šedesáti letech končí jejich vývoj
E15-ekonomika | 12:30:00
Nikon, nebo Canon? Odvěký spor fotografů přinejmenším v oblasti zrcadlovek rozlouskne japonský výrobce Nikon, který podle tamních médií už novou generaci tohoto typu fotoaparátu nevyvine. Po více než půlstoletí končí jedna technologická éra, která symbolizovala technologický vzestup Japonska.


E.ON od září zdraží. Plyn o polovinu, elektřinu o 15 procent
E15-ekonomika | 12:08:00
E.ON se přidává k řadě dodovatelů energií, kteří se chstají zyvšovat ceny. Od září si stálí zákazníci připlatí zhruba 15 procent v případě elektřiny. U plynu činí nárůst 50 procent z celkové ceny. Zdražení se nedotkne zákazníků s platnou fixovanou cenou.


Soumrak zrcadlovek. Nikon po šedesáti letech končí jejich vývoj
E15-politika | 12:30:00
Nikon, nebo Canon? Odvěký spor fotografů přinejmenším v oblasti zrcadlovek rozlouskne japonský výrobce Nikon, který podle tamních médií už novou generaci tohoto typu fotoaparátu nevyvine. Po více než půlstoletí končí jedna technologická éra, která symbolizovala technologický vzestup Japonska.


E.ON od září zdraží. Plyn o polovinu, elektřinu o 15 procent
E15-politika | 12:08:00
E.ON se přidává k řadě dodovatelů energií, kteří se chstají zyvšovat ceny. Od září si stálí zákazníci připlatí zhruba 15 procent v případě elektřiny. U plynu činí nárůst 50 procent z celkové ceny. Zdražení se nedotkne zákazníků s platnou fixovanou cenou.


Většina Čechů souhlasí s přijetím Ukrajiny do EU, ohledně NATO se názory různí
idnes.cz | 15:52:00
Podle průzkumu, který od konce března do začátku května provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM), podporuje vstup Ukrajiny do Evropské unie 58 procent Čechů, více než čtvrtina je proti. V otázce zapojení Ukrajiny do Severoatlantické aliance je česká společnost značně rozdělená. Jedna čtyřicet procent občanů je pro vstup Kyjeva do NATO, stejné procento ale nesouhlasí.


Dolar už je silnější než euro, koruna si vede lépe než zlotý či forint
idnes.cz | 15:44:00
Jednotná evropská měna pokračuje v oslabování vůči té americké a zvolna se sune pod úroveň tzv. parity, tedy situace, kdy se za jeden dolar platilo jedno euro. V průběhu středečního obchodování se euro sesunulo poprvé od prosince 2002 na hodnotu 0,9998 dolaru.


Jen reformy nestačí. Korupci musíte vyšetřovat rychleji, tepe Brusel Česko
idnes.cz | 15:42:00
Nová česká vláda sice pracuje na efektivnějším potírání korupce či střetu zájmů, některé korupční případy na vysokých místech a zvláště jejich pomalé vyšetřování však vzbuzují obavy, uvedla ve středu Evropská komise v každoročním nezávazném hodnocení stavu právního státu ve všech 27 zemích Unie. Komise kritizovala také malou transparentnost vlastnictví médií či výroky ombudsmana na adresu menšin.


Za výroky o zaplacených demonstrantech se Babiš musí omluvit, rozhodl soud
idnes.cz | 15:31:00
Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se musí omluvit za své výroky o tom, že byli demonstranti na protestech z roku 2018 proti jeho vládě zaplacení. Ve středu tak pravomocně rozhodl pražský krajský soud. Žalobu na Babiše podala jedna z demonstrantek, Jana Filipová z Domažlicka. Babiš bude rozhodnutí respektovat, nevyloučil však dovolání.


Z ovlivňování dotací v Praze obžalovali devět lidí včetně exnáměstka Březiny
idnes.cz | 15:28:00
Státní zástupce podal obžalobu na devět lidí kvůli nezákonnému ovlivňování sportovních dotací na pražském magistrátu z let 2018 a 2019. Mezi obžalovanými je například někdejší ministr a bývalý primátorův náměstek Karel Březina (ČSSD) nebo bývalý předseda magistrátního výboru pro sport a volný čas Antonín Lébl.


Joe Biden přicestoval do Izraele. Během cesty navštíví i Západní břeh Jordánu
idnes.cz | 15:10:00
Na čtyřdenní návštěvu Blízkého východu ve středu dorazil americký prezident Joe Biden. Svoji zahraniční cestu zahájil v Izraeli, navštíví také Západní břeh Jordánu a Saúdskou Arábii. Cílem cesty je posílit obranu regionu a spolupráci Izraele s některými arabskými státy.


Přivezu miliardy kubíků plynu, říká podnikatel Juříček. Detaily neupřesnil
idnes.cz | 14:51:00
Plynová krize vede podnikatele k hledání alternativních řešení. Řadí se mezi ně i majitel skupiny Brano Group Pavel Juříček, který představil svůj plán na dovoz zemního plynu do České republiky. V současné chvíli má podle něj rozjednané obří dodávky. Bližší detaily ale zatím neoznámil.


Zástupce zastavil stíhání muže za vraždu syna. Pachatel byl nepříčetný
idnes.cz | 14:50:00
Šestačtyřicetiletý muž obviněný z březnové vraždy 14letého nevlastního syna v Dešenicích na Klatovsku byl v době činu nepříčetný. Už tak není obviněným. Krajská policejní mluvčí Hana Kroftová uvedla, že pro zastavení vyšetřování byl rozhodující znalecký posudek z oblasti psychiatrie.


Poslanci začali schvalovat zákon, který umožní Česku uvalovat sankce
idnes.cz | 14:50:00
Zákon, který umožní Česku uvalovat národní sankce na jednotlivce i subjekty, které se dopustí závažného protiprávního jednání, začali schvalovat poslanci. Ve středu prošel prvním čtením. „Umožní zákaz vstupu do země nebo zmrazení majetku,“ vysvětlil již dříve ministr zahraničí za Piráty Jan Lipavský.


Papež poprvé jmenoval do Kongregace pro biskupy ženy. Jedna z nich je laička
idnes.cz | 14:15:00
Papež František jmenoval tři ženy do Kongregace pro biskupy, která papeži navrhuje kandidáty do biskupských úřadů. Jde o vůbec první zvolení žen do této pozice, jedna z nich je zároveň laická věřící.


Řetězec IKEA zkracuje otevírací dobu. Zavírat bude v osm večer
idnes.cz | 14:14:00
Nábytkářský řetězec IKEA zkracuje otevírací dobu o dvě hodiny, namísto dvanácti hodin tak budou všechny pobočky v Česku otevřeny pouze deset. Proměnou prochází i zákaznické centrum.


KOMENTÁŘ: Oscara získává paní, která to hercům na sítích spočítala
idnes.cz | 14:00:00
Vlastně je to malý zázrak, že prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška zamíří hned po skončení 56. ročníku před kameru. Jako herec už totiž prakticky neexistuje.


Žádný důkaz nesmí přijít nazmar. Zločiny na Ukrajině prověří agentura EU
idnes.cz | 12:22:00
Sběr a analýza důkazů ke zločinům spáchaným na Ukrajině bude pro Eurojust výzvou jak právní, tak technickou. Agentura musí mimo jiné dořešit otázku souhlasu států, které důkazy poskytnou, s jejich dalším využitím. Informoval o tom národní člen ČR v Eurojustu Lukáš Starý, který problematiku přijel představit ministrům spravedlnosti EU na jejich neformální zasedání v Praze.


Boje poničily třetinu ukrajinských lesů, Rusové okupují pětinu národních parků
idnes.cz | 12:10:00
Potrvá desítky let, než se ukrajinská příroda po válce s Ruskem vrátí do své původní podoby. Ukrajina už analyzuje škody a připravuje plán obnovy, řekl ve středu před jednáním ministrů životního prostředí EU v Praze ukrajinský ministr Ruslan Strilec. Česko by na Ukrajinu mohlo vyslat pomoc v souvislosti s ekologickými škodami, oznámila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková.


Méně rýže nebo parmazánu. Severní Itálii postihlo nejhorší sucho za posledních 70 let
iHned.cz | 15:50:00
Obvykle si bere italský farmář Fabio Camisani holínky, když obchází svá rýžová pole. Letos si ale vystačí s běžnými teniskami. Sever Itálie, který už Napoleon označil „za nejúrodnější pláně na světě“, ale letos postihlo nejhorší sucho za...


Babiš se musí omluvit za svá slova o zaplacených demonstrantech
iHned.cz | 15:07:00
Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se musí omluvit za své výroky o tom, že byli demonstranti na protestech z roku 2018 proti jeho vládě zaplaceni. Ve středu tak pravomocně rozhodl pražský krajský soud. Žalobu na Babiše podala jedna z...


V sankční síti Běloruska uvázlo sedm českých firem. Z tamního byznysu nesmí vystoupit
iHned.cz | 15:02:00
Neprodají akcie a nezbaví se byznysu v zemi, která je kvůli válečné agresi izolovaná od Evropy. Na sankčním seznamu běloruské vlády se ocitlo celkem 190 tamních firem se zahraničními vlastníky z pětadvaceti „nepřátelských zemí“....


Křečkova zástupkyně Šimůnková chce svou agendu zpět. Proti ombudsmanovi zvažuje žalobu
iHned.cz | 14:35:00
Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková by byla ráda, kdyby jí veřejný ochránce práv Stanislav Křeček vrátil odebranou agendu a také se jí případně omluvil za důvody, kterými svůj krok nyní vysvětluje. Pro odebrání podpisových práv nevidí důvod....


Top 10 letišť, kde můžete čekat zpoždění nebo zrušení letů. Kvůli nedostatku zaměstnanců nestíhají
iHned.cz | 14:20:00
Největší londýnské letiště Heathrow oznámilo, že omezí počet letů tak, aby jím prošlo denně jen 100 tisíc pasažérů. V roce 2018 přitom zvládlo odbavit denně téměř 220 tisíc lidí. Důvodem je nárůst počtu cestujících, který přišel po pandemických...


S nákupem akcií vyčkejte. Přijdou atraktivnější cenovky
iHned.cz | 14:13:00
Inflace v posledních týdnech prakticky zmizela z investorského radaru, a to navzdory nepolevujícímu růstu cen. Roli hlavního strašáka místo ní převzaly obavy z možného nástupu recese. Blížící se ochlazení ale zatím mělo na akcie spíše pozitivní...


Panorama české červnové inflace připomíná Manhattan. Které položky dál šplhají k nebi
iHned.cz | 14:04:00
Článek i infografika byly aktualizovány o červnová data.


Byl jsem závislý na kokainu a alkoholu, přiznal herec Bradley Cooper
revue.idnes.cz | 15:36:00
Americký herec Bradley Cooper (47) přiznal, že byl kdysi závislý na kokainu. Na počátku kariéry mu prý drogy pomáhaly zvednout sebevědomí poté, co přišel o jednu z hlavních rolí v seriálu Alias. Několikaleté užívání drog a alkoholu mu později pomohla překonat průlomová role v komedii Pařba ve Vegas.


Kia láká na modernizovaný XCeed. K odhalení dojde za několik dní
Auto.cz | 15:52:00
Crossover Kia XCeed je na trhu od roku 2019, nastal tedy čas na jeho modernizaci.


Už i Rivian se chystá propouštět, prý chce zajistit udržitelný růst
Auto.cz | 14:52:00
Automobilka je na tom prý po finanční stránce dobře, přesto se chystá šetřit, aby si udržela stabilní růst i v budoucnosti.


Automobili Pininfarina zahajuje sériovou výrobu modelu Battista
Auto.cz | 13:50:00
První zákazníci se italského hypersportu s výkonem 1900 koní dočkají již letos v létě.


Neprodleně začněte očkovat čtvrtou dávkou, vyzvala EU. Česko hodlá měsíc vyčkávat
aktuálně.cz | 14:33:55
Zatímco v Nizozemsku obdrželo čtvrtou dávku proti covidu třináct procent lidí, v Česku nikdo.


Na nebi bude možné pozorovat jelení superúplněk. Podívanou částečně pokazí oblačnost
aktuálně.cz | 14:12:23
Superúplněk je možné sledovat odkudkoliv. Nejlepší je ho ale pozorovat mimo město, aby bylo vidět, jak Měsíc osvětluje noční krajinu.


Babiš se musí omluvit za výroky o zaplacených demonstrantech, rozhodl soud
Denik.cz | 15:05:00
Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se musí omluvit za své výroky o tom, že byli demonstranti na protestech z roku 2018 proti jeho vládě zaplacení. Dnes tak pravomocně rozhodl pražský krajský soud. Žalobu na Babiše podala jedna z demonstrantek, Jana Filipová z Domažlicka. Babiš ČTK sdělil, že pravomocné rozhodnutí mu nezbývá než respektovat, neboť dodržuje principy právního státu. Nevyloučil ale podání dovolání, protože s rozhodnutím věcně nesouhlasí. Také Babišův právník novinářům po vyhlášení rozsudku řekl, že je přesvědčen o tom, že je žaloba nedůvodná a podá proti ní dovolání, Babiš ale podle něj bude pravomocný rozsudek respektovat.


Tuplovaný adrenalin v kukuřici. V Opavě letos vyrostly poprvé hned dva labyrinty
Denik.cz | 14:52:00
Unikátní kukuřičné bludiště, slibující zábavu a dobrodružství pro děti i dospělé se letos v České republice vrací na scénu již pošesté. A ani letos nechybí na mapě labyrintů Opava.


Psi budou nově registrováni v centrální evidenci. Tu povede veterinární komora
Denik.cz | 14:38:00
Psi budou registrováni v centrální evidenci, kterou bude provozovat Komora veterinárních lékařů. Veterináři do evidence zanesou identifikační údaje chovatele a jeho zvířat při jejich očipování nebo očkování. Schválila to Sněmovna v novele veterinárního zákona. Přístup do evidence mají mít nejen veterináři, ale také orgány veřejné moci a částečně i chovatelé.


Český úspěch. Visutý most v Dolní Moravě se dostal na titulku časopisu Time
Denik.cz | 14:06:00
Nejdelší visutá lávka pro pěší na světě, která se turistům otevřela letos v květnu, je jedním z padesáti nejlepších míst roku 2022. Do svého žebříčku ji umístil americký časopis Time vedle takových lokalit, jako je například národní park v Zimbabwe nebo Hedvábná stezka v Uzbekistánu. „Procházka po něm ale vyžaduje dávku odvahy," píše Time ve svém doporučení.


Závod mezi inflací a recesí
Kurzy.cz | 15:50:29
INFLACE : Vysoká a přetrvávající inflace ve Spojených státech a v Evropě vede centrální banky k jestřábímu postoji. Ty na inflační hrozbu přišly pozdě, a proto zvyšují úrokové sazby až do tohoto ekonomického zpomalení.


US - inflace v červnu stoupla na 9,1% a výrazně překonala odhady trhu i květnové hodnoty
Kurzy.cz | 15:47:38
Index spotřebitelských cen v USA za červen podle Bureau of Labor Statistics stoupl na 9,1% meziročně oproti trhem očekávanému posunu na 8,8% z květnových 8,6%.Červnové tempo růstu je nejvyšší od prosince 1981.


Joint statement on supporting Ukraine in its proceeding at the International Court of Justice
Kurzy.cz | 15:30:30
Statement on behalf of Albania, Andorra, Australia, Austria, Belgium, Bulgaria, Canada, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Iceland, Ireland, Italy, Japan, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta,...


Implementation of sanctions: additional guidance on the transit of goods from Russia
Kurzy.cz | 15:21:10
The European Commission has today published further guidance[1] to Member States on the transit of goods from Russia. This is part of regular technical exchanges on the practical implementation of EU restrictive measures, which have been unanimously...


Kofola v posledních týdnech nenápadně klesá. Výsledky za 2Q budou přitom asi ještě velmi silné
Kurzy.cz | 15:09:31
Kofola v posledních týdnech nenápadně klesá, když investoři s obavami sledují vývoj inflace a její dopad na marže. Kofola již reportovala velmi silné tržby za duben a květen a několikanásobné zvednutí cen, které pokryje vyšší náklady.


Akcie KB pokračovaly v sestupné trajektorii bez specifických firemních zpráv. Šance na mimořádnou divi tu stále je
Kurzy.cz | 15:05:45
Akcie KB pokračovaly v sestupné trajektorii bez specifických firemních zpráv, projevil se tak hlavně sentiment z podobně klesajícího celoevropského bankovního sektoru, kde trh započítává riziko ekonomického zpomalení i přes rostoucí výhled na úrokové&hell


Akcie Monety šly proti trendu v sektoru a posilovaly. Z dlouhodobějšího pohledu jsou i tak stále atraktivní a zajímavé
Kurzy.cz | 15:01:18
Akcie Monety šly proti trendu v sektoru a posilovaly, kdy v posledních týdnech cenu ovlivňuje zejména vývoj kolem akcionářské struktury společnosti a zrušeného spojení s AirBank. Akcie pozitivně reagovaly na oznámení získání 9,99% podílu ze strany J&T od&


Akcie Delta Air Lines se propadají kvůli špatným výsledkům za 2. kvartál
Kurzy.cz | 15:00:01
Akcie Delta Air Lines (DAL.US) se propadly krátce poté, co byly zveřejněny výsledky hospodaření za druhý kvartál. Důvodem poklesu zisku a marže je zvýšení cen paliva a dalších provozních nákladů. Společnost však očekává v následujících měsících silnou ...


Akcie ČEZu po 3 studených sprchách čekají, co dalšího jim stát/vláda vyvedou
Kurzy.cz | 14:56:07
ČEZ dostal v posledních týdnech tři studené sprchy a klesl z maxim kolem 1200 Kč k 1000 Kč. Vláda zahodila možnost podpořit rozpočet dividendou a vyžádala si její jen kosmetické zvýšení na 48 Kč/akcii (+4 Kč/akcii proti návrhu managementu).


Lotyšský ministr zahraničí hostem setkání velvyslanců EU v Rize
Kurzy.cz | 14:39:00
11. července se ministr zahraničí Lotyšska pan Edgars Rinkevičs setkal s vedoucími zastupitelských úřadů zemí


USD při rostoucí inflaci posiluje
Kurzy.cz | 14:38:43
Právě byla zveřejněna data americká CPI data za červen, která ukázala masivní růst inflace. To vyvolalo obavy o tom, že bude inflace trvat déle, než se původně očekávalo. Inflace překonala očekávání, když se v červnu zvýšila meziročně o 9,1 %, přičemž ...


Den architektury - ve dnech 30. 9. až 6. 10. - nejrozsáhlejší festival o architektuře u nás: Nebourej, transformuj!
Kurzy.cz | 14:37:58
Den architektury - nejrozsáhlejší festival o architektuře u nás ve dnech 30. 9. až 6. 10. opět nabídne stovky zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Mottem dvanáctého ročníku festivalu je “Nebourej, transform


Member states have an obligation to end attacks on EU values in Hungary
Kurzy.cz | 14:37:10
European values are under systemic threat in Hungary, says the Civil Liberties Committee, pointing to the latest developments in the country.Committee on Civil Liberties, Justice and Home Affairs Source : © European Union, 2022 - EP


Zakladatelé krachujícího kryptofondu 3AC jsou nezvěstní
Kurzy.cz | 14:35:54
Podle agenturních zpráv, které se odvolávají na prohlášení právníků zastupujících věřitele kryptoměnového hedge fondu Three Arrows Capital (3AC), který v uplynulých týdnech zkrachoval, není známo, kde se aktuálně nacházejí 2 ze spoluzakladatelů fondu&hell


ČSÚ: Školství ve Středočeském kraji ve školním roce 2021/2022
Kurzy.cz | 14:35:13
13. 7. 2022 Podle údajů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy fungovalo ve školním roce 2021/2022 ve Středočeském kraji celkem 808 mateřských škol, 574 základních škol, 148 středních škol, 16 vyšších odborných škol a 2 vysoké školy....


Kurzovní lístek ČNB na středu 13.07.2022
Kurzy.cz | 14:28:21
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 12.7.Změna13.7. Americký dolar USD 1 24.4760 -0.94%24.2440...


Google (Alphabet) v příštím roce zpomalí nabírání nových zaměstnanců
Kurzy.cz | 14:22:05
Šéf Alphabetu coby mateřské společnosti Googlu Sundar Pichai v posledním dopise zaměstnancům mimo jiné naznačil, že firma není imunní vůči současným ekonomickým hrozbám a otřesům a s ohledem na poměrně vysoké tempo nabírání nových zaměstnanců v...


Japonsko a Švýcarsko - co se děje v zemích, kde se ani nyní výrazně nezvedá inflace?
Kurzy.cz | 14:16:34
Natixis se v jedné ze svých posledních analýz zaměřuje na země, které na rozdíl od řady dalších neprochází obdobím vysoké inflace. Jde zejména o Japonsko a Švýcarsko a ekonomové francouzské banky se snaží zjistit, co stojí za relativně nízkým růstem c...


Společnost FOR H2ENERGY bude v zóně Triangle kupovat pozemky pro výstavbu vodíkového hospodářství
Kurzy.cz | 14:15:25
Slavnostním podpisem dnes uzavřel Ústecký kraj se společností FOR H2ENERGY, s. r. o., rezervační smlouvu na nákup pozemku o výměře 11,98 hektarů ve Strategické průmyslové zóně Triangle. Hejtman Jan Schiller a jednatel společnosti Tomáš Krenc podepsali ...


Delta Air Lines pociťuje rast nákladov - VIDEO
Kurzy.cz | 14:11:42
Výsledky dnes pred otvorením trhu zverejňovali aj americké aerolínie Delta. Tie síce vyreportovali rekordné tržby vďaka rastu cien leteniek, avšak vysoké náklady na palivo, personál a údržbu boli dôvodom nižších ziskov. Viac v našom videu. Tento m...


DOPO četba: Velká regulace kryptosvěta je tady. MiCA má ambici zkrotit divoký západ kryptoaktiv
Kurzy.cz | 14:06:40
Těsně před předáním předsednictví České republice odsouhlasila Rada EU na poslední chvíli masivní regulaci kryptoměnového prostoru, na kterou se čekalo dva roky a o jejíž podobě se vedly dlouhé boje.


USD mírně klesá před zveřejněním CPI
Kurzy.cz | 14:04:16
Dnes ve 14:30 budou zveřejněna americká CPI data. Odhaduje se meziroční nárůst o 8,8 % ve srovnání s minulým zveřejňováním, které ukázalo meziroční růst o 8,6 %. Jádrová inflace poklesla meziročně ze 6 % na 5,7 %. Dnešní zveřejnění dat o inflaci nám um...


Inflace v červnu 2022 nad prognózou ČNB
Kurzy.cz | 13:58:52
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v červnu 2022 Podle dnes zveřejněných údajů vzrostla v červnu 2022 cenová hladina meziročně o 17,2 %. Inflace se tak dále zvýšila a nacházela se vysoko nad horní hranicí tolerančního pásma cíle...


čnBlog – Měnová politika posledních dvou let ve zpětném zrcátku aneb čemu se podařilo zabránit
Kurzy.cz | 13:58:50
Graf 1 – Odchylka měnověpolitické inflace od 2% cíleInflace (meziroční změny v %, příspěvky v procentních bodech) Dalším možným přístupem k úvahám o vhodnosti předchozího nastavení měnové politiky je konstrukce hypotetických kontrafaktických scénářů, ...


Méně byrokracie, lepší přehled o prostředcích na ochranu rostlin i ochrana kvalitního chmele. Poslanci schválili nové zákony Ministerstva zemědělství
Kurzy.cz | 13:44:00
Ve třetím, tedy posledním, čtení dnes schválila Poslanecká sněmovna zákony připravené Ministerstvem zemědělství. Jde o zákony o ekologickém zemědělství, veterinární péči, rostlinolékařské péči a o ochraně chmele. Normy ještě projedná Senát a poté je po...


Pražská plynárenská, a. s., upravuje od 1.9.2022 části svých zákazníků ceny zemního plynu
Kurzy.cz | 13:41:51
Pražská plynárenská, a. s., upravuje od 1.9.2022 části svých zákazníků ceny zemního plynu vranek St, 13.07.2022 Vzhledem k nadále přetrvávajícímu nepříznivému cenovému vývoji na velkoobchodních trzích, je s účinností od 1.9.2022 nucena Pražská p...


ERÚ: Upozornění na konzultační proces provozovatele přepravní soustavy k návrhu Desetiletého plánu rozvoje přepravní soustavy v ČR 2023-2032
Kurzy.cz | 13:33:51
ERÚ informuje účastníky trhu s plynem, že provozovatel přepravní soustavy, společnost NET4GAS, s.r.o., dne 1. července 2022 zahájil veřejnou konzultaci Desetiletého plánu rozvoje přepravní soustavy v České republice 2023–2032.


Zpráva o právním státu 2022: Komise vydává konkrétní doporučení pro jednotlivé členské státy
Kurzy.cz | 13:08:35
Komise dnes zveřejnila třetí výroční zprávu o právním státu.


Nejvíce volného času mají Norové, naopak Arabové jsou přepracovaní, tvrdí studie zaměřená na work-life balance
Euro | 15:04:01
Nová statistika společnosti Kisi měří intenzitu pracovní zátěže napříč stovkou světových měst. Výzkumníci hodnotili například přístup k dovolené, podporu péče o duševní zdraví nebo covidové kompenzace. Výsledky ukazují, že nejlépe se rovnováha mezi prací a volným časem hledá obyvatelům Skandinávie a Švýcarska, naopak nejhůře jsou na tom Arabové. Autoři studie si kladou za cíl firmy podpořit v nabízení nejrůznějších zaměstnaneckých benefitů, aby zvýšili psychickou pohodu svých pracovníků.


Nominujte svůj oblíbený internetový projekt v anketě Křišťálová Lupa 2022
Euro | 14:43:59
Máte oblíbený projekt nebo osobnost české internetové scény, ke kterým se rádi vracíte? Službu, bez níž si svůj den už nedovedete představit? Dejte o nich vědět i ostatním. Pošlete svůj tip, a pomozte tak najít a ocenit ty nejlepší v dané kategorii.


Maďarsko se chystá na zimu. Vyhlásilo stav energetické nouze a zakázalo vývoz zdrojů energie
Hospodářské noviny | 16:21:00
Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze, jehož součástí je zákaz vývozu zdrojů energie. Zrušilo také mnoho let platný cenový strop u energií pro domácnosti s nadprůměrnou spotřebou a plánuje zvýšit domácí těžbu zemního plynu. Sada opatření, která...


Méně rýže nebo parmazánu. Severní Itálii postihlo nejhorší sucho za posledních 70 let
Hospodářské noviny | 15:50:00
Obvykle si bere italský farmář Fabio Camisani holínky, když obchází svá rýžová pole. Letos si ale vystačí s běžnými teniskami. Sever Itálie, který už Napoleon označil „za nejúrodnější pláně na světě“, ale letos postihlo nejhorší sucho za...


Babiš se musí omluvit za svá slova o zaplacených demonstrantech
Hospodářské noviny | 15:07:00
Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se musí omluvit za své výroky o tom, že byli demonstranti na protestech z roku 2018 proti jeho vládě zaplaceni. Ve středu tak pravomocně rozhodl pražský krajský soud. Žalobu na Babiše podala jedna z...


V sankční síti Běloruska uvázlo sedm českých firem. Z tamního byznysu nesmí vystoupit
Hospodářské noviny | 15:02:00
Neprodají akcie a nezbaví se byznysu v zemi, která je kvůli válečné agresi izolovaná od Evropy. Na sankčním seznamu běloruské vlády se ocitlo celkem 190 tamních firem se zahraničními vlastníky z pětadvaceti „nepřátelských zemí“....


Křečkova zástupkyně Šimůnková chce svou agendu zpět. Proti ombudsmanovi zvažuje žalobu
Hospodářské noviny | 14:35:00
Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková by byla ráda, kdyby jí veřejný ochránce práv Stanislav Křeček vrátil odebranou agendu a také se jí případně omluvil za důvody, kterými svůj krok nyní vysvětluje. Pro odebrání podpisových práv nevidí důvod....


Top 10 letišť, kde můžete čekat zpoždění nebo zrušení letů. Kvůli nedostatku zaměstnanců nestíhají
Hospodářské noviny | 14:20:00
Největší londýnské letiště Heathrow oznámilo, že omezí počet letů tak, aby jím prošlo denně jen 100 tisíc pasažérů. V roce 2018 přitom zvládlo odbavit denně téměř 220 tisíc lidí. Důvodem je nárůst počtu cestujících, který přišel po pandemických...


S nákupem akcií vyčkejte. Přijdou atraktivnější cenovky
Hospodářské noviny | 14:13:00
Inflace v posledních týdnech prakticky zmizela z investorského radaru, a to navzdory nepolevujícímu růstu cen. Roli hlavního strašáka místo ní převzaly obavy z možného nástupu recese. Blížící se ochlazení ale zatím mělo na akcie spíše pozitivní...


Panorama české červnové inflace připomíná Manhattan. Které položky dál šplhají k nebi
Hospodářské noviny | 14:04:00
Článek i infografika byly aktualizovány o červnová data.


Předvolebním tématem v Polsku se může překvapivě stát délka pracovní doby
Respekt | 16:02:48
Opozice v době války těžko hledá témata, ale změnil se i svět


Babiš se musí omluvit za výroky o tom, že demonstranti proti jeho vládě byli zaplacení
Eurozpravy-domácí | 15:44:00
Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se musí omluvit za své výroky o tom, že byli demonstranti na protestech z roku 2018 proti jeho vládě zaplacení. Dnes tak pravomocně rozhodl pražský krajský soud.


Začlenění Ukrajiny do Evropské unie podporuje většina českých občanů
Eurozpravy-domácí | 15:30:00
Začlenění Ukrajiny do Evropské unie podporuje 58 procent českých občanů, víc než čtvrtina je proti. V otázce členství Kyjeva v Severoatlantické alianci je společnost rozdělená víc, pro zapojení Ukrajiny do NATO se vyslovilo 41 procent lidí, stejná část s ním nesouhlasí. Vyplývá to z průzkumu, který od konce března do začátku května provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).


Česko možná bude moci uvalovat národní sankce, rozhodla Sněmovna
Eurozpravy-domácí | 15:20:00
Česko možná bude moci uvalovat národní sankce za závažná protiprávní jednání v mezinárodních souvislostech na jednotlivce a další subjekty i mimo sankční seznam Evropské unie. Stát by mohl dotčeným například zabránit ve vstupu nebo v pobytu na svém území nebo zmrazit majetek.


Hygienici potvrdili dvanáctý případ výskytu opičích neštovic
Eurozpravy-domácí | 15:08:00
Hygienici potvrdili dvanáctý případ výskytu opičích neštovic v ČR. Jedenáct z nich včetně posledního bylo zachyceno v Praze, jeden v Ústeckém kraji. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Hygienická stanice Hlavního města Prahy.


Síkela: K nejtěžším úkolům českého předsednictví patří zajištění solidarity v zásobování plynem
Eurozpravy-domácí | 12:50:00
K nejtěžším úkolům českého předsednictví Evropské unie bude patřit zajištění solidarity v zásobování plynem při očekávaném omezení či zastavení dodávek z Ruska. Po debatě s poslanci Evropského parlamentu to dnes prohlásil ministr průmyslu Jozef Síkela, podle něhož chce Česko v čele sedmadvacítky zemí co nejvíce pokročit v zavádění společných nákupů energií.


Respirátory v dopravě a budovách by snížily šíření covidu, říká expert
Eurozpravy-domácí | 12:38:00
Respirátory ve veřejné dopravě a uzavřených prostorech mají podle molekulárního genetika Jana Pačesa z Akademie věd ČR velký přínos. Mohly by snížit aktuální počty nakažených covidem-19. Uvedl to v rozhovoru, který ČTK poskytla Akademie věd ČR. Ministerstvo zdravotnictví žádná protiepidemická nařízení neplánuje.


Jurečka očekává další růst inflace, s experty jedná o reakci na zdražování
Eurozpravy-domácí | 12:08:00
Ještě několik měsíců poroste inflace v Česku podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL). Novinářům řekl, že pracovní tým poradní Národní ekonomické rady vlády (NERV) dnes probíral další úpravy sociálního systému a valorizaci penzí k začátku příštího roku. K žádné úpravě kritérií tým nedospěl, své závěry předloží dalším ekonomům v poradním sboru kabinetu a vládě.


Čínu dusí extrémní vedra, trpí desítky milionů lidí
Eurozpravy-domácí | 11:58:00
Desítky milionů lidí v čínských aglomeracích trápí vedra, která kromě narušení venkovních prací působí i zdravotní problémy, napsala agentura Reuters. Dnes v 9:30 SELČ bylo v zemi v platnosti 90 rudých, tedy nejvyšších, výstrah, nejvíce v povodí řeky Čchang-ťiang, kde se nachází i například Šanghaj nebo Nanking.


Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze, zakázalo vývoz zdrojů energie
Eurozpravy-zahraniční | 16:57:00
Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze, jehož součástí je zákaz vývozu zdrojů energie. Zrušilo také mnoho let platný cenový strop u energií pro domácnosti s nadprůměrnou spotřebou a plánuje zvýšit domácí těžbu zemního plynu. Soubor opatření, která začnou platit od srpna, má zemi připravit na nadcházející zimu. Podle agentury Reuters to uvedl šéf kanceláře maďarského premiéra Gergely Gulyás.


Blinken vyzval Rusko, aby vpustilo pozorovatele do filtračních táborů na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 15:52:00
Spojené státy vyzvaly Rusko, aby vpustilo nezávislé pozorovatele do takzvaných filtračních táborů na Ukrajině a propustilo Ukrajince, které ze země deportovalo do Ruska. V prohlášení to dnes podle agentury Reuters uvedl americký ministr zahraničí Antony Blinken.


EK kritizuje Česko za pomalé vyšetřování korupce
Eurozpravy-zahraniční | 15:45:00
Nová česká vláda sice pracuje na efektivnějším potírání korupce či střetu zájmů, některé korupční případy na vysokých místech a zvláště jejich pomalé vyšetřování však vzbuzují obavy. Uvedla to dnes Evropská komise v každoročním nezávazném hodnocení stavu právního státu ve všech 27 zemích Evropské unie.


Polská pošta nabídne svým zaměstnancům možnost absolvovat střelecký výcvik
Eurozpravy-zahraniční | 14:23:00
Polská pošta nabídne svým zaměstnancům možnost absolvovat střelecký výcvik, informuje agentura DPA. Smlouvu o tom tato společnost podepíše příští měsíc s domobranou (WOT). Naučit se zacházet se zbraní může 1000 pracovníků pošty bez ohledu na to, jestli jde o doručovatele, obsluhu na přepážce nebo lidi v třídírnách.


EK: Maďarsko a Polsko by měly zlepšit soudní systém, pluralitu médií a boj s korupcí
Eurozpravy-zahraniční | 14:09:00
Maďarsko a Polsko by měly zlepšit podmínky pro nezávislý soudní systém, pluralitu médií či boj s korupcí, které přes opakované výzvy stále vzbuzují obavy. Uvedla to dnes Evropská komise v každoročním hodnocení stavu právního státu ve všech 27 členských zemích.


MMF: Výpadky v dodávkách plynu by mohly uvrhnout řadu zemí do hospodářské recese
Eurozpravy-ekonomika | 16:21:00
Další výpadky v dodávkách zemního plynu do Evropy by mohly uvrhnout řadu zemí do hospodářské recese. V příspěvku na blogu Mezinárodního měnového fondu (MMF) to dnes uvedla šéfka této organizace Kristalina Georgievová. Zopakovala přitom, že fond tento měsíc přikročí k dalšímu zhoršení výhledu světové ekonomiky.


Do Česka vstoupilo jen letos 15 nových značek
Eurozpravy-ekonomika | 14:57:00
Na český trh letos za první půl rok vstoupilo podle analýzy společnosti Cushman & Wakefield 15 nových značek, nejvíce za prvních šest měsíců od roku 2018. Ve srovnání s loňskem jich bylo o šest více. Nejaktivnější byli ve vstupech tradičně prodejci oblečení a doplňků, nejvíce nových značek je původem z Francie.


Never more utahování šroubů živé kultury, kterého jsme si užili až až
Reflex | 15:00:00
Filmový festival v Karlových Varech proběhl, proběhl ve svém standardním termínu na začátku července a proběhl bez roušek a dalších protiepidemických opatření. To, co jsme dřív vnímali jako samozřejmost, samozřejmostí už několik let není; važme si toho, když se ten pocit samozřejmosti daří aspoň vzbuzovat. A do „starých dobrých časů“ už patří i Týdeník  Rozhlas a vlastně i Netflix, který bojuje s problémy na mnoha frontách.


Za výroky o zaplacených demonstrantech se musí Babiš omluvit, rozhodl soud
Tiscali-zprávy | 15:35:21
Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se musí omluvit za své výroky o tom, že byli demonstranti na protestech z roku 2018 proti jeho vládě zaplacení. Dnes tak pravomocně rozhodl pražský krajský soud. Žalobu na Babiše podala jedna z demonstrantek, Jana Filipová z Domažlicka. Babiš sdělil, že pravomocné rozhodnutí mu nezbývá než respektovat, nevyloučil ale podání dovolání, protože s rozhodnutím věcně nesouhlasí.


Inflace v Česku je nejvyšší od prosince 1993 a ještě poroste, varuje Jurečka
Tiscali-zprávy | 15:10:48
Spotřebitelské ceny v Česku v červnu meziročně stouply o 17,2 procenta. V květnu to bylo o 16 procent, růst zrychlil již podvanácté za sebou. Inflace je nejvyšší od prosince 1993, nejvýrazněji nadále zdražují potraviny a energie.


Evropská komise hodnotila stav právního státu, tradičně to schytali Maďaři a Poláci
Tiscali-zprávy | 14:45:37
Maďarsko a Polsko by měly zlepšit podmínky pro nezávislý soudní systém, pluralitu médií či boj s korupcí, které přes opakované výzvy stále vzbuzují obavy. Uvedla to dnes Evropská komise v každoročním hodnocení stavu právního státu ve všech 27 členských zemích. Česko podle komise zavádí přínosné reformy, korupci ale vyšetřuje pomalu.


Nechte si zajít chuť, anebo se jeďte koukat jinam: Ruská kina zejí prázdnotou
Tiscali-zprávy | 14:24:33
Ruští fanoušci Spider-Mana a dalších filmů z dílny americké společnosti Marvel Studios mají smůlu. Kvůli sankcím reagujícím na válku na Ukrajině totiž ruská kina nemohou promítat hollywoodskou produkci. Snaží se místo toho nalákat na filmy domácí provenience, návštěvnost kin se ale prudce propadla.


Maďarsko zakázalo vývoz zdrojů energie, země vyhlásila stav energetické nouze
E15-ekonomika | 16:45:00
Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze, jehož součástí je zákaz vývozu zdrojů energie. Zrušilo také mnoho let platný cenový strop u energií pro domácnosti s nadprůměrnou spotřebou a plánuje zvýšit domácí těžbu zemního plynu. Soubor opatření, která začnou platit od srpna, má zemi připravit na nadcházející zimu. Podle agentury Reuters to uvedl šéf kanceláře maďarského premiéra Gergely Gulyás.


Česko vyšetřuje korupci pomalu, tvrdí zpráva Evropské komise
E15-ekonomika | 15:45:00
Nová česká vláda sice pracuje na efektivnějším potírání korupce či střetu zájmů, některé korupční případy na vysokých místech a zvláště jejich pomalé vyšetřování však vzbuzují obavy. Uvedla to Evropská komise v každoročním nezávazném hodnocení stavu právního státu ve všech 27 zemích Evropské unie. 


Míra inflace v USA je na nejvyšší úrovni od listopadu 1981
E15-ekonomika | 15:15:00
Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech v červnu zrychlilo na 9,1 procenta z květnových 8,6 procenta. Míra inflace se tak nachází na nejvyšší úrovni od listopadu 1981, uvedlo to americké ministerstvo práce. Analytici červnovou inflaci odhadovali na 8,8 procenta.


Ukrajina v EU? Pro je více než polovina Čechů, ukázal průzkum
E15-ekonomika | 15:12:00
Začlenění Ukrajiny do Evropské unie podporuje 58 procent českých občanů, víc než čtvrtina je proti. V otázce členství Kyjeva v Severoatlantické alianci je společnost rozdělená víc, pro zapojení Ukrajiny do NATO se vyslovilo 41 procent lidí, stejná část s ním nesouhlasí. Vyplývá to z průzkumu, který od konce března do začátku května provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).


Víceletá gymnázia nejsou překážkou pro budoucí hospodářský růst. Udržují děti ve veřejném školství
E15-ekonomika | 15:00:00
Téměř se železnou pravidelností se ve veřejném prostoru objevuje debata o smysluplnosti víceletých gymnázií a jejich přínosu k budoucí prosperitě země. Naposledy se téma oživilo s koncem školního roku a nástupem nového ministra školství Vladimíra Balaše. Nedlouho předtím zase s výsledky státních maturit. Proč víceletá gymnázia vlastně v našem vzdělávacím systému jsou? A v čem jsou nenahraditelná?


Začíná Colours of Ostrava, návštěvníci si nově mohli vydražit doživotní vstupenku v NFT
E15-ekonomika | 14:00:00
Ve středu začíná již devatenáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava v areálu Dolní oblasti Vítkovic. Po dvouleté covidové pauze se v Ostravě představí například The Killers, Martin Garrix, skotská indie kapela Franz Ferdinand, známé popové duo Twenty One Pilots nebo zpěvačka LP. Nově šlo letos zakoupit exkluzivní doživotní VIP vstupenku ve formě NFT. 


Srílanský prezident Radžapaksa rezignuje, uvedl šéf parlamentu
E15-ekonomika | 13:47:00
Prezident Srí Lanky Gotabaja Radžapaksa ještě ve středu rezignuje. Podle agentury AFP to uvedl předseda parlamentu Mahinda Japa Abejvardena, který s prezidentem telefonicky hovořil. Prezident ho ujistil, že mu odešle rezignační dopis. V Kolombu se mezitím protestujícím podařilo prolomit policejní kordon a obsadit sídlo premiéra.


Maďarsko zakázalo vývoz zdrojů energie, země vyhlásila stav energetické nouze
E15-politika | 16:45:00
Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze, jehož součástí je zákaz vývozu zdrojů energie. Zrušilo také mnoho let platný cenový strop u energií pro domácnosti s nadprůměrnou spotřebou a plánuje zvýšit domácí těžbu zemního plynu. Soubor opatření, která začnou platit od srpna, má zemi připravit na nadcházející zimu. Podle agentury Reuters to uvedl šéf kanceláře maďarského premiéra Gergely Gulyás.


Česko vyšetřuje korupci pomalu, tvrdí zpráva Evropské komise
E15-politika | 15:45:00
Nová česká vláda sice pracuje na efektivnějším potírání korupce či střetu zájmů, některé korupční případy na vysokých místech a zvláště jejich pomalé vyšetřování však vzbuzují obavy. Uvedla to Evropská komise v každoročním nezávazném hodnocení stavu právního státu ve všech 27 zemích Evropské unie. 


Míra inflace v USA je na nejvyšší úrovni od listopadu 1981
E15-politika | 15:15:00
Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech v červnu zrychlilo na 9,1 procenta z květnových 8,6 procenta. Míra inflace se tak nachází na nejvyšší úrovni od listopadu 1981, uvedlo to americké ministerstvo práce. Analytici červnovou inflaci odhadovali na 8,8 procenta.


Ukrajina v EU? Pro je více než polovina Čechů, ukázal průzkum
E15-politika | 15:12:00
Začlenění Ukrajiny do Evropské unie podporuje 58 procent českých občanů, víc než čtvrtina je proti. V otázce členství Kyjeva v Severoatlantické alianci je společnost rozdělená víc, pro zapojení Ukrajiny do NATO se vyslovilo 41 procent lidí, stejná část s ním nesouhlasí. Vyplývá to z průzkumu, který od konce března do začátku května provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).


Víceletá gymnázia nejsou překážkou pro budoucí hospodářský růst. Udržují děti ve veřejném školství
E15-politika | 15:00:00
Téměř se železnou pravidelností se ve veřejném prostoru objevuje debata o smysluplnosti víceletých gymnázií a jejich přínosu k budoucí prosperitě země. Naposledy se téma oživilo s koncem školního roku a nástupem nového ministra školství Vladimíra Balaše. Nedlouho předtím zase s výsledky státních maturit. Proč víceletá gymnázia vlastně v našem vzdělávacím systému jsou? A v čem jsou nenahraditelná?


Začíná Colours of Ostrava, návštěvníci si nově mohli vydražit doživotní vstupenku v NFT
E15-politika | 14:00:00
Ve středu začíná již devatenáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava v areálu Dolní oblasti Vítkovic. Po dvouleté covidové pauze se v Ostravě představí například The Killers, Martin Garrix, skotská indie kapela Franz Ferdinand, známé popové duo Twenty One Pilots nebo zpěvačka LP. Nově šlo letos zakoupit exkluzivní doživotní VIP vstupenku ve formě NFT. 


Srílanský prezident Radžapaksa rezignuje, uvedl šéf parlamentu
E15-politika | 13:47:00
Prezident Srí Lanky Gotabaja Radžapaksa ještě ve středu rezignuje. Podle agentury AFP to uvedl předseda parlamentu Mahinda Japa Abejvardena, který s prezidentem telefonicky hovořil. Prezident ho ujistil, že mu odešle rezignační dopis. V Kolombu se mezitím protestujícím podařilo prolomit policejní kordon a obsadit sídlo premiéra.


Nemůžeme zaručit bezproblémový provoz plynovodu, varuje ruský Gazprom
idnes.cz | 17:41:00
Ruská plynárenská společnost Gazprom uvedla, že vzhledem k tomu, že není jasné, zda dostane opravenou turbínu, tak nemůže zaručit bezproblémový provoz plynovodu Nord Stream 1. Turbína, která je nezbytná pro provoz plynovodu, je na servisních úpravách v Kanadě, což zajistila německá společnost Siemens Energy.


Lufthansa pokračuje v rušení letů. Nápor bude začátkem prázdnin
idnes.cz | 17:35:00
Německé aerolinky Lufthansa zruší do konce srpna dalších dva tisíce letů z Frankfurtu a Mnichova. Firma to odůvodnila nedostatkem zaměstnanců, stávkami, počasím a pandemickou situací.


V pražské zoo se narodilo mládě hrabáče, jeho náročný odchov je raritou
idnes.cz | 17:06:00
Pražská zoo se těší z dalšího přírůstku, v neděli se tam samičce hrabáče kapského Kvídě narodilo mládě. Podle ošetřovatelů je v pořádku, samo pije mléko od matky a je aktivní. Na malého hrabáče nyní dohlíží chovatelé. Expozice s Kvídou je dočasně nepřístupná, protože společně s mládětem potřebují klid.


Polovina uprchlických domácností má dítě mladší 5 let, ukazují data MPSV
idnes.cz | 17:00:00
Nejčastěji do České republiky přicházejí mladé a vzdělané matky s malými dětmi, problém mají s jazykovou bariérou, jen jedna třetina ovládá češtinu aspoň částečně, vyplývá to z analýzy zpracované Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR (MPSV), která se týká uprchlíků z Ukrajiny. Jazykové kompetence jsou často i překážkou pro zastávání profesí, pro něž mají kvalifikaci.


Nic podobného jsem neviděl. Archeologové objevili ostatky vojáků od Waterloo
idnes.cz | 16:57:00
Archeologové objevili ostatky vojáků, kteří padli v roce 1815 v bitvě u Waterloo v Belgii, uvedl ve středu portál BBC News. Podle odborníků jsou podobné nálezy na Napoleonově bojišti neuvěřitelně vzácné. Pokračují proto v dalších vykopávkách, aby zjistili více.


Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze, některé suroviny nesmí ze země
idnes.cz | 16:45:00
Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze, jehož součástí je zákaz vývozu zdrojů energie. Zrušilo také mnoho let platný cenový strop u energií pro domácnosti s nadprůměrnou spotřebou a plánuje zvýšit domácí těžbu zemního plynu. Soubor opatření, která začnou platit od srpna, má zemi připravit na nadcházející zimu.


Žalobce podmíněně zastavil stíhání muže za padělání očkovacích certifikátů
idnes.cz | 16:37:00
Okresní státní zastupitelství v Písku zastavilo trestní stíhání muže, který umožnil padělat očkovací certifikáty dokládající očkování proti covidu-19. Muž podle Národní centrály proti organizovanému zločinu vytvořil softwarový nástroj, který generoval padělky.


Francie je na kolenou, došla hořčice. A může za to i Putin
idnes.cz | 16:09:00
Francii zasáhla velká hořčičná krize. Národ gurmánů se v supermarketech marně shání po klíčovém ochucovadlu, bez kterého se nejvyhlášenější kuchyně světa neobejde. Francouzi navíc poznávají krutou realitu, že slavná dijonská hořčice nepochází tak úplně z Dijonu.


Na Sněžníku jako na Sněžce. Vrchol obehnala síť proti turistům
idnes.cz | 16:08:00
Pracovníci Chráněné krajinné oblasti Jeseníky nainstalovali na vrcholu Králického Sněžníku provizorní sítě, aby ochránili plochy se vzácnými horskými rostlinami před podrážkami turistů. Přistoupili tak podobnému opatření jako jejich krkonošští kolegové na Sněžce. Během sezony sítě nahradí dřevěnými zábranami.


Při srážce dvou náklaďáků na dálnici D8 zemřel řidič, tvoří se kolony
idnes.cz | 16:07:00
Při srážce dvou nákladních automobilů na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu nedaleko severočeského krajského města zemřel jeden řidič. Druhého s těžkým zraněním převezla sanitka do ústeckého traumacentra. Dálnice je ve směru na Prahu uzavřena.


Měsíc a půl dlouhé volno. Sněmovní prázdniny brzdí krizový zákon, hrozí pokuty
idnes.cz | 16:00:00
Poslance čeká od pátku měsíc a půl dlouhé volno. Sněmovna je přitom kvůli krizi i obstrukcím ve skluzu. MF DNES zjišťovala, jak se zákonodárci k volnu stavějí. Řada z nich je pro zrušení či zkrácení.


KLDR uznala Doněckou lidovou republiku, ta otevřela v Moskvě ambasádu
idnes.cz | 15:32:00
Severní Korea uznala jako třetí země OSN Doněckou lidovou republiku (DLR), oznámil vůdce doněckých separatistů Denis Pulišin. Od bilaterálních vztahů očekává ekonomický rozvoj. Republika předtím v Moskvě otevřela svou ambasádu.


Půl roku do prezidentských voleb v kocourkově. Přečtěte si, proč nakonec může proti předpokladům vyhrát Babiš
iHned.cz | 17:53:00
Situace přesně půl roku před prezidentskou volbou vypadá, jako by se volilo v kocourkově. Kandidát s největší podporou tvrdí, že vůbec nekandiduje, příznivci demokratického tábora hejtují svého nejnadějnějšího kandidáta, na ulicích stavějí stánky...


Obr lovil v Benešově. Saint-Gobain vsadil na úspory energie, pořídil si českého dodavatele solárů
iHned.cz | 17:40:00
Rostoucí trh s obnovitelnými zdroji energií láká nové hráče. Enormní zájem o solární panely nebo tepelná čerpadla u lidí a firem spustily rychle rostoucí ceny energií i požadavky Evropské unie na ekologičtější budovy. Trend se tak vedle...


Maďarsko se chystá na zimu. Vyhlásilo stav energetické nouze a zakázalo vývoz zdrojů energie
iHned.cz | 16:21:00
Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze, jehož součástí je zákaz vývozu zdrojů energie. Zrušilo také mnoho let platný cenový strop u energií pro domácnosti s nadprůměrnou spotřebou a plánuje zvýšit domácí těžbu zemního plynu. Sada opatření, která...


Musíme přijmout nová pravidla pro případ, až přestane proudit plyn, řekl Síkela
aktuálně.cz | 16:28:22
Současná pravidla pro podniky nejsou stavěná na dlouhodobý výpadek plynu z Ruska, domnívá se ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.


Obchod bez včel je jako nákup za socialismu. Řetězec Penny ukázal prázdné regály
aktuálně.cz | 16:19:49
Na prodejně Penny zákazníky čekal pohled na regály, v nichž chybělo na 60 procent zboží.


Průzkum: Většina Čechů je pro vstup Ukrajiny do EU, ohledně NATO jsou rozdělení
aktuálně.cz | 15:48:44
Začlenění Ukrajiny do Evropské unie podporuje 58 procent Čechů. Pro vstup Ukrajiny do NATO je 41 procent lidí, stejná část s ním nesouhlasí.


Babiš se musí omluvit za výroky o zaplacených demonstrantech, rozhodl soud
aktuálně.cz | 15:32:25
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se musí omluvit za své výroky o tom, že byli demonstranti na protestech z roku 2018 proti jeho vládě zaplacení.


Rus pokojně protestuje proti válce. Pod brýlemi je vidět, co si o tom lidé myslí
aktuálně.cz | 15:27:00
Nazývat Putinovu invazi na Ukrajinu válkou je v Rusku trestné. Přesto Vitalij Cicurov již několik měsíců sám veřejně protestuje proti této válce.


Tragická nehoda u Choratic uzavřela silnici z Děčína na Ústí nad Labem
Denik.cz | 16:31:00
K vážné dopravní nehodě vyjeli záchranáři, hasiči i policie ve středu 13. července k Choraticím na Děčínsku. Okolo 15.30 hodin se zde na hlavní silnici mezi Děčínem a Ústím nad Labem srazilo osobní a nákladní auto. Při nehodě jeden zemřel řidič osobního vozu. Nehoda silnici zcela uzavřela.


Na podporu včelařství půjdou miliony. Bez včel by obchody zůstaly poloprázdné
Denik.cz | 16:30:00
České včelařství, které patří co do počtu úlů i aktivních včelařů mezi světovou špičku, dostane další finanční injekci od českého státu i Evropské unie. Nyní vláda na podporu včelařů ročně vynakládá zhruba 100 milionů korun. Dalšími 60 miliony korun přispívají zdroje EU. „Dobrou zprávou je, že v rámci společné zemědělské politiky půjde na podporu včelařství z evropských dotací téměř dvakrát více peněz než doposud,“ potvrdil včera ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) 


Tragická nehoda dvou kamionů uzavřela dálnici D8. Jeden z řidičů zemřel
Denik.cz | 15:59:00
Na dálnici D8 nedaleko Ústí nad Labem ve směru na Prahu se ve středu 13. července odpoledne srazily dva kamiony. Řidič jednoho vozu nehodu nepřežil, druhý byl těžce zraněný. Na místě se tvoří dlouhé kolony.


Za surovou vraždu syna potrestán nebude. Byl nepříčetný
Denik.cz | 15:56:00
Stanislav N. (46) z malé obce u Nýrska na Klatovsku, který v březnu surově zavraždil svého syna Adama v den jeho čtrnáctých narozenin, neskončí ve vězení, ač byl v uplynulých měsících obviněn z vraždy a vzat do vazby.


Do dražby šla sada na zabíjení upírů z 19. století. Prodala se za statisíce
Denik.cz | 15:51:00
Souprava na zabíjení upírů z 19. století se v aukci v Anglii prodala za více než patnáct tisíc dolarů (více než 376 tisíc korun), píše list New York Post. Pořídil ji neznámý kupec z Velké Británie.


Sběr informací o klientech, licence i odpovědnost za ztráty. Velká regulace kryptosvěta je tady
Euro | 06:30:48
Ceny stavebních materiálů vlivem inflace, zdražování a války na Ukrajině neustále stoupají. Kvůli drahému materiálu v první čtvrtině letošního roku podražila také výstavba bytových domů. Oproti loňskému roku je rozdíl 13 procent. Někteří lidé z oboru vidí budoucnost v takzvaných vedlejších energetických materiálech, které jsou levnější a zároveň šetrnější k přírodě.\n


Ford možná chystá elektrický Ranger, registroval mu jméno Lightning
Auto.cz | 18:54:00
Nabídka čistě elektrických pick-upů značky Ford by se mohla rozrůst dokonce o dva modely.


Designér si pohrál s Evropským Autem roku 2022. Taková Kia EV6 se nám líbí!
Auto.cz | 17:59:00
S rostoucím počtem elektromobilů roste fantazie v oblasti aftermarket tuningových úprav. Zephyr Designz udělal z modelu EV6 pořádného dravce!


Ferrari uveřejnilo video se svým hypercarem pro Le Mans
Auto.cz | 16:54:00
Ferrari se v příštím roce vrátí po půl století do Le Mans. Hypercar na konci minulého týdne poprvé vyjel na trať.


Dolarové „tentokrát jinak“
Kurzy.cz | 17:22:00
Měnové trhy jsou plné parity eura k dolaru. Co ale ukazuje typický dolarový cyklus během zvedání sazeb? A co věští Goldman Sachs?

Na počátku roku jsem tu s blížícím se zvedáním sazeb v USA ukazoval následující graf.


Estonsko chce do roku 2030 skokově zvýšit produkci svých větrných elektráren (13.7.2022)
Kurzy.cz | 17:06:01
Do konce dekády se výroba energie z větru v Estonsku skokově a několikanásobně zvedne: Soukromí investoři připravují nové projekty


Meziroční růst spotřebitelských cen v české ekonomice v červnu dále viditelně zrychlil
Kurzy.cz | 17:05:45
Meziroční růst spotřebitelských cen v české ekonomice v červnu dále viditelně zrychlil a na úrovni 17,2 % vytvořila inflace nové maximum od konce roku 1993. Cenový růst zrychluje u naprosté většiny položek spotřebního koše, v samotném červnu měly výrazný&


Ropa padá po zveřejnění DOE reportu
Kurzy.cz | 17:04:01
Zveřejnění obou reportů amerického ministerstva energetiky způsobilo další pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy a benzínu neočekávaně vzrostly. O překvapení se postaraly i zásoby destilátů. • Zásoby ropy: +3,254 milionů barelů vs očekávání -0,154 mb (...


Souhrn 13.7. - silná inflační data z USA poslala akciové trhy obecně do minusů, platilo to i pro BCPP, euro dále oťukává paritu s dolarem, ropa se drží pod 100 USD za barel Brentu
Kurzy.cz | 17:02:22
Pražská burza v polovině týdne při mírně podprůměrné likviditě ve finále podlehla obecnému prodejnímu tlaku a lehce oslabila. Evropské akciové trhy odepisovaly celý den v obavách inflačních dat z USA.


Měď klesla od svého březnového rekordu o 30 %
Kurzy.cz | 16:33:25
Měď ztratila jednoho ze svých nejmocnějších podporovatelů poté, co Goldman Sachs snížil své krátkodobé cenové prognózy v očekávání prudkého poklesu spotřebitelských výdajů a průmyslové aktivity v důsledku prohlubující se energetické krize v eurozóně.


Inflace se posunula výše na obou stranách Atlantiku (Komentář)
Kurzy.cz | 16:28:11
Zveřejněná
domácí inflace byla jenom mírně pod našimi odhady, které počítaly
s meziměsíčním tempem 1,8 % (vs 1,6 %), ovšem nad tržním konsensem (1,5 %).
Zatímco v meziročním srovnání jsme se dostali o něco výše na 17,2 %
z dubnových 16 %, tak na mezimě...


Ústečtí dobrovolníci pomáhají v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině
Kurzy.cz | 16:18:11
Na pomoci ukrajinským uprchlíkům, která je poskytována v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU), se od samého počátku významnou měrou podílejí také dobrovolníci. Koordinací jejich činnosti se profesionálně zabývá Dobrovolnické centrum Ústí...


CAD posiluje poté, co BoC zvýšila sazby více než se původně očekávalo
Kurzy.cz | 16:14:22
Bank of Canada neočekávaně zvýšila úrokovoé sazby o 100 bazických bodů a základní úroková sazba tak dosáhla 2,5 %, zatímco se ještě před zasedáním očekávalo zvýšení o 75 bp. Rada guvernérů soudí, že úrokové sazby budou muset nadále růst, přičemž se jej...


Euro je po 20 letech levnější než dolar
Kurzy.cz | 16:01:13
Jednotná evropská měna dnes znovu klesá pod úroveň vzájemné parity s dolarem, kam krátce nakoukla už včera. V reakci na silnou zprávu o vývoji červnové inflace v USA se euro k dolaru dostalo na 0,9998 USD a ocitlo se tak nejníže od roku 2002.


Brífink k problematice národnostních menšin na ZÚ Bělehrad
Kurzy.cz | 15:51:00
Dne 12. července 2022 byl v budově velvyslanectví ve spolupráci s Kanceláří Rady Evropy v Srbsku uspořádán pro


MPSV má unikátní data o uprchlících z Ukrajiny, polovina domácností má dítě mladší 5 let
Kurzy.cz | 15:32:00
Z unikátní analýzy zpracované MPSV, která se týká uprchlíků z Ukrajiny, vyplývá, že k nám nejčastěji přicházejí mladé a vzdělané matky s malými dětmi. Z velké části již mají zajištěné stabilní ubytování, a to zejména díky solidárním domácnostem....


Obnova Vrbenského kasáren v Hradci Králové nabízí vznik nového prostoru pro živou i muzejní kulturu
Kurzy.cz | 15:29:01
Obnova rozsáhlé budovy Vrbenského kasáren v Hradci Králové otevírá příležitost pro vznik zcela nového prostoru pro konání koncertů, festivalů i unikátních muzejních expozic s nabídkou pro širokou i odbornou veřejnost. Záměr rekonstrukce a oživení býval...


Materiály na jednání vlády dne 14. července 2022
Kurzy.cz | 15:00:00
Bod č. 8: Akční plán prevence a boje proti praní peněz a financování terorismu Pro informaci: Bod č. 1: Zpráva o činnosti Finanční správy České republiky a Celní správy České republiky za rok 2021 Bod č. 12: Informace o záměru veřejné zakázky - Zaji...


Press release - MEPs back boost for renewables use and energy savings
Kurzy.cz | 14:57:31
The Industry, Research and Energy Committee wants to accelerate substantially the deployment of renewable energy, and the reduction of energy consumption, by 2030.Committee on Industry, Research and Energy Source : © European Union, 2022 - EP


Síkela: Musíme přijmout nová pravidla pro podniky, až přestane proudit plyn. Ta současná nestačí
Hospodářské noviny | 19:23:00
Firmy by měly získat více manévrovacího prostoru pro případ výpadku plynu z Ruska. S plánem, jenž by jim měl umožnit lépe zvládnout situaci, přichází ministerstvo průmyslu a obchodu. Současná pravidla nejsou stavěná na dlouhodobý výpadek této...


Miliardář Gates se rozdá. Na záchranu světa dá téměř celý svůj majetek
Hospodářské noviny | 19:20:00
Americký miliardář Bill Gates chce do budoucna převést téměř veškerý majetek své nadaci, ještě tento měsíc jí poskytne 20 miliard dolarů (483 miliard Kč). Uvedl to v prohlášení, v němž reaguje na řadu globálních neúspěchů z poslední doby, v čele s...


Inflace zaskočila i centrální bankéře. Potraviny a energie ji vytáhly na historickou úroveň
Hospodářské noviny | 18:57:00
Před rokem stál litr rostlinného oleje kolem 33 korun. Dnes je u něj cenovka 52 korun. Podobně hladká mouka se kupovala za 13 korun, teď dá zákazník za kilo 23 korun. Olej a mouka jsou potravinové komodity, které dokážou svou cenou při nákupu...


Orchestrální hudebníci se přou s divadelníky o podobu nového zákona. Může dojít i na stávku
Hospodářské noviny | 18:08:00
Orchestry si stěžují na lobbing divadel a mobilizují se na stávku. Kvůli připravovanému zákonu o financování kultury vznikl konflikt mezi Unií orchestrálních hudebníků (UOH), jež sdružuje zaměstnance orchestrů, na jedné straně a Asociací...


Půl roku do prezidentských voleb v Kocourkově. Přečtěte si, proč nakonec může proti předpokladům vyhrát Babiš
Hospodářské noviny | 17:53:00
Situace přesně půl roku před prezidentskou volbou vypadá, jako by se volilo v kocourkově. Kandidát s největší podporou tvrdí, že vůbec nekandiduje, příznivci demokratického tábora hejtují svého nejnadějnějšího kandidáta, na ulicích stavějí stánky...


Obr lovil v Benešově. Saint-Gobain vsadil na úspory energie, pořídil si českého dodavatele solárů
Hospodářské noviny | 17:40:00
Rostoucí trh s obnovitelnými zdroji energií láká nové hráče. Enormní zájem o solární panely nebo tepelná čerpadla u lidí a firem spustily rychle rostoucí ceny energií i požadavky Evropské unie na ekologičtější budovy. Trend se tak vedle...


STALO SE DNES: Muž se nakazil vzácným prvokem, Rusko chce uzavřít ropovod
idnes.cz | 18:12:00
Muž v USA byl hospitalizován s nákazou vzácným prvokem. Rusko tlačí na uzavření kazašského ropovodu. Podnikatel Pavel Juříček chce do ČR dovézt miliardy kubíků plynu. Restaurace nadále zdražují. V noci ze středy na čtvrtek bude na obloze vidět superúplněk. Přinášíme přehled středečních událostí.


KOMENTÁŘ: Ohněm, mečem a Krabem. Jak vzniklo polsko-ukrajinské spojenectví
idnes.cz | 18:00:00
Ukrajinsko-polské vztahy nebyly vždy idylické. Proteklo v nich i hodně krve. Spojuje je však nechuť k Rusku, i proto dnes Poláci patří mezi hlavní spojence Kyjeva, píše politolog Josef Mlejnek.


Síkela: Musíme přijmout nová pravidla pro podniky, až přestane proudit plyn. Ta současná nestačí
iHned.cz | 19:23:00
Firmy by měly získat více manévrovacího prostoru pro případ výpadku plynu z Ruska. S plánem, jenž by jim měl umožnit lépe zvládnout situaci, přichází ministerstvo průmyslu a obchodu. Současná pravidla nejsou stavěná na dlouhodobý výpadek této...


Miliardář Gates se rozdá. Na záchranu světa dá téměř celý svůj majetek
iHned.cz | 19:20:00
Americký miliardář Bill Gates chce do budoucna převést téměř veškerý majetek své nadaci, ještě tento měsíc jí poskytne 20 miliard dolarů (483 miliard Kč). Uvedl to v prohlášení, v němž reaguje na řadu globálních neúspěchů z poslední doby, v čele s...


Inflace zaskočila i centrální bankéře. Potraviny a energie ji vytáhly na historickou úroveň
iHned.cz | 18:57:00
Před rokem stál litr rostlinného oleje kolem 33 korun. Dnes je u něj cenovka 52 korun. Podobně hladká mouka se kupovala za 13 korun, teď dá zákazník za kilo 23 korun. Olej a mouka jsou potravinové komodity, které dokážou svou cenou při nákupu...


Orchestrální hudebníci se přou s divadelníky o podobu nového zákona. Může dojít i na stávku
iHned.cz | 18:08:00
Orchestry si stěžují na lobbing divadel a mobilizují se na stávku. Kvůli připravovanému zákonu o financování kultury vznikl konflikt mezi Unií orchestrálních hudebníků (UOH), jež sdružuje zaměstnance orchestrů, na jedné straně a Asociací...


Z klání o post lídra britských konzervativců vypadli dva kandidáti, zbývá šest
aktuálně.cz | 19:22:38
Nový lídr britské Konzervativní strany nahradí v úřadu končícího premiéra Borise Johnsona.


Spravoval peníze čínské elity, pak záhadně zmizel. Teď se miliardář objevil u soudu
aktuálně.cz | 19:04:56
Miliardář Siao Ťien-chua byl unesen z hotelového pokoje v Hongkongu před pěti lety. Později policie přiznala, že je v Číně a čelí obvinění.


Tipy na výlety ve Zlínském kraji: Unikátní zahrady, největší skanzen a krásná příroda
aktuálně.cz | 18:33:46
Podívejte se na tipy Aktuálně.cz, kam ve Zlínském kraji vyrazit na výlet.


Iráčana, který odjel bojovat za Islámský stát, nelze podle soudců stíhat jako uprchlého
ČT24 | 15:46:46
Nezvěstného Iráčana, který z Česka odjel bojovat za Islámský stát (IS), nelze soudit v jeho nepřítomnosti. Není totiž zřejmé, zda se vůbec dověděl o tom, že v Česku čelí trestnímu stíhání. K tomuto závěru dospěl Nejvyšší soud, který zrušil pravomocný verdikt, jenž muži uložil patnáct let vězení. Pražský městský soud tak dnes musel případ vrátit do fáze přípravného řízení.


Magnitského zákon by mohl platit i v Česku. Sněmovna podpořila uvalování národních sankcí
ČT24 | 15:18:52
Česko možná bude moci uvalovat národní sankce za závažná protiprávní jednání v mezinárodních souvislostech na jednotlivce a další subjekty i mimo sankční seznam Evropské unie. Stát by mohl dotčeným například zabránit ve vstupu nebo v pobytu na svém území nebo zmrazit majetek. Předpokládá to vládní návrh zákona, který ve středu podpořila v úvodním kole sněmovna.


Babiš se musí omluvit za výroky o zaplacených demonstrantech, rozhodl soud
ČT24 | 14:47:35
Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se musí omluvit za své výroky o tom, že byli demonstranti na protestech z roku 2018 proti jeho vládě zaplacení. Pravomocně rozhodl pražský krajský soud. Žalobu na Babiše podala jedna z demonstrantek, Jana Filipová z Domažlicka. Babiš sdělil, že mu nezbývá než respektovat pravomocné rozhodnutí. Věcně ale nesouhlasí, nevyloučil dovolání.


Zástupkyně ombudsmana Šimůnková by byla ráda, kdyby jí Křeček vrátil odebranou agendu
ČT24 | 13:32:07
Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková požaduje, aby jí veřejný ochránce práv Stanislav Křeček vrátil odebranou agendu. Kromě toho stojí i o omluvu. Sporem mezi Křečkem a Šimůnkovou se zabýval sněmovní petiční výbor, vyslechl stanovisko Šimůnkové. Podle šéfa výboru Tomia Okamury (SPD) Křeček zdůvodnil rozhodnutí odebrat své zástupkyni agendu prodlevami při řešení případů. Šimůnková se proti tomu ohradila. Podle šéfky sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) musí ochránce a jeho zástupkyně najít cestu, jak dál spolupracovat.


Pražské městské části kritizují Metropolitní plán. Chtěly by nižší budovy nebo větší ochranu zeleně
ČT24 | 11:34:53
Na pražský magistrát dorazily tisíce návrhů na změny Metropolitního plánu. Městským částem se nelíbí například podoba Břevnovské radiály nebo uspořádání plánovaných tras metra. Přály by si ale také nižší budovy v některých lokalitách nebo lepší ochranu zeleně. Podle předběžných čísel je k plánu na magistrátu přes čtyři tisíce podání. Ta však mohou obsahovat více podnětů, celkový počet zaslaných připomínek proto bude výrazně vyšší. Podání i připomínky Praha ještě sčítá, osoby i insituce je mohly podávat do 30. června.


Soud zamítl odvolání filmařů. Osmdesátimilionovou škodu z nelegálního šíření filmů musí vymáhat jinde
ČT24 | 11:27:32
Krajský soud v Brně zamítl odvolání osmi filmových společností, které se domáhaly náhrady části z více než 150milionové škody vzniklé nelegálním šířením filmů na serveru Hellshare. V případě jednoho ze dvou odsouzených mužů požadovaly náhradu škody ve výši 80 milionů korun. České televizi informaci potvrdila mluvčí brněnského soudu Klára Belkovová. Osm filmových společností, které zastupuje Česká protipirátská unie, se teď pokusí domoci náhrady škody v civilním řízení. Odsouzený Ondřej Kučera dostal letos v březnu od Okresního soudu ve Znojmě za porušení autorských práv podmínku a soud mu nařídil propadnutí věci.


Naše příroda se bude z války vzpamatovávat desítky let, upozornil ukrajinský ministr
ČT24 | 11:02:35
Ukrajina analyzuje škody a připravuje plán obnovy životního prostředí, který začne realizovat po válce. Bude ale trvat desítky let, než se ukrajinská příroda po ruské invazi vrátí do své původní podoby. Novinářům to před středečním zasedáním ministrů životního prostředí členských zemí EU v Praze řekl ukrajinský ministr Ruslan Strilec. Hostem středečního Interview ČT24 bude odcházející ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis.


Lipavský by uspořádal konferenci EU se Severní Makedonií už příští týden
Eurozpravy-domácí | 18:44:00
Česko by během nejbližších dnů mohlo uspořádat mezivládní konferenci s cílem odblokovat jednání o přistoupení Severní Makedonie k Evropské unii. Po debatě s poslanci Evropského parlamentu to novinářům řekl český ministr zahraničí Jan Lipavský.


Rusko bude moci přepravovat zboží do Kaliningradu po železnici
Eurozpravy-zahraniční | 19:28:00
Litva se bude řídit dnešním doporučením Evropské komise (EK) a umožní, aby se ruské zboží podléhající sankcím Evropské unie tranzitem po železnici dostalo do ruské Kaliningradské oblasti, která je na baltském pobřeží obklopena Polskem a Litvou. S odvoláním na litevské ministerstvo zahraničí to uvedla agentura Reuters.


Hunt opustil boj o post lídra konzervativců, zbývá šest kandidátů
Eurozpravy-zahraniční | 19:03:00
Ze souboje o post příštího lídra britské Konzervativní strany a příštího premiéra vypadli po prvním kole hlasování ministr financí Nadhim Zahawi a bývalý ministr zdravotnictví a zahraničí Jeremy Hunt. Oznámil to dnes Graham Brady, předseda Výboru 1922, který sdružuje většinu konzervativních poslanců. Zbývá šest kandidátů, z nichž jeden nakonec nahradí končícího Borise Johnsona i v premiérském křesle.


Gazprom vyslal varování, nemůže prý zaručit bezproblémový provoz Nord Streamu 1
Eurozpravy-zahraniční | 18:04:00
Ruská plynárenská společnost Gazprom nemůže zaručit bezproblémový provoz plynovodu Nord Stream 1. Firma dnes uvedla, že není jasné, zda dostane opravenou turbínu, jejíž servis v Kanadě zajistila německá společnost Siemens Energy. Nord Stream 1 vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Teď prochází pravidelnou údržbou.


Okurková sezóna drtí novináře. Doufají, že Okamura s Babišem plácnou zase nějakou kravinu
Reflex | 18:30:00
Opakuje se to každý rok. Vždy začátkem července, když vypukne léto a dovolené a s tím spojená okurková sezóna. Nic moc se neděje, novináři nemají o čem psát, takže řada z nich doslova a do písmene takzvaně nemá co do huby. 


Narkomani, prostitutky, bezdomovci. Drsně zachycený život „ulice drogově závislých“ ve Filadelfii
Reflex | 18:15:00
Kensington avenue v americké Filadelfii a její nejbližší okolí je neblaze proslulá lokalita kvůli drogám a prostituci. Vše se navíc děje otevřeně a málokdo zde něco před okolím skrývá. Fotograf Jeffrey Stockbridge se i přes hrozící nebezpečí dostal mezi místní narkomany a další lidi, kteří žijí na okraji společnosti.


Karlovarský festival pokračuje celý rok na streamovací platformě KVIFF.TV
Reflex | 17:20:00
56. ročník festivalu i v letošním roce mohli sledovat diváci po celém světě díky oficiální festivalové online televizi KVIFF.TV LIVE. Nejdůležitější momenty přímo z centra dění, stejně jako spousta originálních pořadů vytvořených k programu letošního ročníku jsou trvale dostupné na www.kviff.tv a najdete tam i celou řadu filmů. 


Strůjce teroru skončil v krvavé lázni
Tiscali-zprávy | 19:36:52
Před 229 lety se křehká dívka s nožem v ruce rozhodla zbavit Francii netvora. Způsobila krvavou lázeň a zaplatila za to životem.


V boji o post lídra britských konzervativců a premiéra zbývá šest kandidátů
Tiscali-zprávy | 19:33:51
Ze souboje o post příštího lídra britské Konzervativní strany a příštího premiéra vypadli po prvním kole hlasování ministr financí Nadhim Zahawi a bývalý ministr zdravotnictví a zahraničí Jeremy Hunt. Oznámil to dnes Graham Brady, předseda Výboru 1922, který sdružuje většinu konzervativních poslanců. Zbývá šest kandidátů, z nichž jeden nakonec nahradí končícího Borise Johnsona i v premiérském křesle.


Gazprom nezaručí bezproblémový provoz Nord Stream 1, v Maďarsku je stav energetické nouze
Tiscali-zprávy | 17:58:07
Ruská plynárenská společnost Gazprom nemůže zaručit bezproblémový provoz plynovodu Nord Stream 1. Firma dnes uvedla, že není jasné, zda dostane opravenou turbínu, jejíž servis v Kanadě zajistila německá společnost Siemens Energy. Nord Stream 1 vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Teď prochází pravidelnou údržbou.


Od září zvedne ceny energií E.ON i Pražská plynárenská
Tiscali-zprávy | 10:46:40
Od září zvedne ceny energií také společnost E.ON. Stálí zákazníci od září zaplatí zhruba o 15 procent více z celkové ceny, kterou za elektřinu doteď platili. U plynu je nárůst o 50 procent z celkové ceny. Společnost Pražská plynárenská dnes oznámila, že rovněž od září zvýší u části odběratelů ceny zemního plynu v průměru o 29,8 procenta. Zdražení se u obou společností nedotkne zákazníků s platnou fixovanou cenou. Energie zdražují také další dodavatelé, například ČEZ nebo PRE.


Litva umožní tranzit zboží do Kaliningradu
E15-ekonomika | 19:27:00
Litva se bude řídit dnešním doporučením Evropské komise a umožní, aby se ruské zboží podléhající sankcím Evropské unie tranzitem po železnici dostalo do ruské Kaliningradské oblasti, která je na baltském pobřeží obklopena Polskem a Litvou. S odvoláním na litevské ministerstvo zahraničí to uvedla agentura Reuters. Vilnius tak změnil své červnové rozhodnutí, kdy přes litevské území do Kaliningradu zakázal přepravovat zboží, na které se vztahují protiruské sankce EU. Ruská média informovala, že EU hodlá zařídit, aby Rusko mohlo bez omezení dopravovat zboží na své odloučené území.


Nemůžeme zaručit bezproblémový provoz plynovodu Nord Stream 1, varuje Gazprom
E15-ekonomika | 18:15:00
Ruská plynárenská společnost Gazprom nemůže zaručit bezproblémový provoz plynovodu Nord Stream 1. Firma uvedla, že není jasné, zda dostane opravenou turbínu, jejíž servis v Kanadě zajistila německá společnost Siemens Energy. Nord Stream 1 vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Teď prochází pravidelnou údržbou. Německé ministerstvo hospodářství nechtělo prohlášení Gazpromu komentovat, informovala agentura Reuters.


Litva umožní tranzit zboží do Kaliningradu
E15-politika | 19:27:00
Litva se bude řídit dnešním doporučením Evropské komise a umožní, aby se ruské zboží podléhající sankcím Evropské unie tranzitem po železnici dostalo do ruské Kaliningradské oblasti, která je na baltském pobřeží obklopena Polskem a Litvou. S odvoláním na litevské ministerstvo zahraničí to uvedla agentura Reuters. Vilnius tak změnil své červnové rozhodnutí, kdy přes litevské území do Kaliningradu zakázal přepravovat zboží, na které se vztahují protiruské sankce EU. Ruská média informovala, že EU hodlá zařídit, aby Rusko mohlo bez omezení dopravovat zboží na své odloučené území.


Nemůžeme zaručit bezproblémový provoz plynovodu Nord Stream 1, varuje Gazprom
E15-politika | 18:15:00
Ruská plynárenská společnost Gazprom nemůže zaručit bezproblémový provoz plynovodu Nord Stream 1. Firma uvedla, že není jasné, zda dostane opravenou turbínu, jejíž servis v Kanadě zajistila německá společnost Siemens Energy. Nord Stream 1 vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Teď prochází pravidelnou údržbou. Německé ministerstvo hospodářství nechtělo prohlášení Gazpromu komentovat, informovala agentura Reuters.


EU chystá další sankce proti Rusku. Omezení dodávek plynu to nebude, řekl Fiala
idnes.cz | 21:48:00
Omezení dodávek ruského plynu nebude součástí sedmého sankčního balíčku, který připravuje Evropská unie proti Moskvě, řekl agentuře Reuters v rozhovoru český premiér Petr Fiala. Důvodem by podle Fialy měla být skutečnost, že řada členských zemí evropského bloku je na ruském plynu závislá.


Jediná cesta ven je po moři. Obrovský požár obklíčil Zaton a Šibenik
idnes.cz | 21:38:00
Nedaleko chorvatských měst Šibenik a Zaton vypukl rozsáhlý požár. Místní lidé i turisté se musejí evakuovat na lodích, jinudy už to nejde. Desítkám hasičů pomáhá armáda a policie. Podle posledních informací nejsou oběti ani zranění, plameny však zničily zatím nejasný počet domů. Na místo přijel chorvatský premiér Andrej Plenković.


Udělal bych to znovu, jsem na to pyšný. Macron hájí spolupráci s Uberem
idnes.cz | 20:02:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron obhajoval svůj vztah ke společnosti Uber v době, kdy byl ministrem hospodářství. Podle uniklých dokumentů známých jako Uber Files za alternativní taxislužbu tajně lobboval a svou extrémní podporou překvapil i samotné vedení firmy.


Konflikt na Ukrajině je občanská válka Západu, tvrdí konzervativní psycholog
idnes.cz | 20:00:00
Známý kanadský psycholog a spisovatel Jordan B. Peterson zveřejnil přednášku, v níž popisuje válečný konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem jako „občanskou válku Západu“. Rusko, které považuje za součást západní civilizace, válčením na Ukrajině bojuje proti radikální levici a jejím „dekadentním“ idejím.


Výrobce stavebnic Lego kvůli válce na Ukrajině končí s byznysem v Rusku
idnes.cz | 19:14:00
Dánský výrobce stavebnic Lego se v důsledku války na Ukrajině rozhodl přerušit své obchodní aktivity v Rusku. Firma v zemi zastavuje prodej a ukončila spolupráci s provozovatelem prodejen v zemi.


Z Chile zpátky domů. Solárník Sobotka chce stavět na střechách českých budov
idnes.cz | 19:13:00
Tuzemská energetická skupina Solek Holding se po stavbách solárních elektráren v zahraničí, především v Chile, chce rozvíjet i v Česku. Majitel Zdeněk Sobotka cílí výstavbu na střechy komerčních a městských budov a do tří let chce vybudovat elektrárny o výkonu v řádu stovek megawattů. Firma to ve středu uvedla v tiskové zprávě.


Samoživitelé řeší, co s dětmi. Na tábory nemají, děti tráví prázdniny doma
idnes.cz | 19:00:00
Příchod letních prázdnin představuje pro mnohé samoživitele stres z nedostatku peněz, který navíc letos prohlubují stále se zvyšující inflace a plošné zdražování. Dětské tábory jsou totiž pro ně často nedosažitelné.


Rusové unesli dva miliony Ukrajinců. Z táborů mizí ženy, burcuje Zelenskyj
idnes.cz | 18:43:00
Ruští vojáci deportovali z okupovaných území Ukrajiny do Ruska dva miliony Ukrajinců, včetně několika set tisíc dětí. Ve videoprojevu k účastníkům konference v Soulu to ve středu uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zároveň obvinil Rusko, že vězní desetitisíce Ukrajinců ve filtračních táborech, odkud mizí mladé ženy. Podle Moskvy to není pravda.


U chorvatského Šibeniku řádí lesní požár, lidé se evakuují pomocí lodí
aktuálně.cz | 20:39:11
Desítkám hasičů pomáhá i armáda, uvádí chorvatská média. Požár vypukl před polednem u archeologického naleziště Velika Mrdakovica.


Pronajímáte byt? Pozor na smlouvu, ohlídejte i způsob doručování
Kurzy.cz | 20:15:39
Při pronájmu nemovitosti je správně nastavená nájemní smlouva naprosto zásadní. Jak upozorňuje advokát Pavel Strnad z AK Polverini Strnad, případy, kdy nájemník byt zničí, neplatí nájemné a odmítá se vystěhovat jsou stále častější a možnosti...


Akcie Stitch Fix vyskočily o 17 % díky nákupům manažera
Kurzy.cz | 19:29:12
Akcie společnosti Stitch Fix (SFIX.US) vyskločily během středeční seance o 17 % poté, co zpráva SEC odhalila, že Bill Gurley z Benchmark Capital, který již vlastní 1,22 milionu akcií koupil další milion kusů s průměrnou cenu 5,43 USD. Gurleyho nákup j...


Ve střední a východní Evropě roste poptávka po malých obchodních jednotkách a logistických prostorách pro poslední míli
Kurzy.cz | 19:27:26
V zemích střední a východní Evropy je k dispozici více než 3 miliony metrů čtverečních prostor označovaných jako SBU (Small Business Units) a LML (Last Mile Logistics), tedy menších prostor využitelných jako sklady pro poslední míli nebo malé prodejny či&


Meziroční růst spotřebitelských cen zrychlil již podvanácté za sebou
Kurzy.cz | 19:18:49
„Ačkoli růst spotřebitelských cen v červnu opět meziročně zrychlil, a to až na 17,2 %, při pohledu na meziměsíční srovnání je zřejmý mírný pokles tempa růstu. Zatímco v dubnu a květnu ceny rostly o 1,8 %, v červnu šlo o růst o 0,2 p.b. nižší.


Bank of Canada zvyšuje sazby: Je kanadský bankovní sektor v ohrožení?
Kurzy.cz | 19:04:09
Kanadská centrální banka dnes zvýšila úrokové sazby o 100 bazických bodů při očekávání růstu o 75 bp. Jedná se o nejvyšší jednorázový růst od roku 1998. Centrální banka reaguje na nejvyšší inflaci za posledních 40 let, která dosahuje 7,7 %.


Ministr školství představil v europarlamentu priority českého předsednictví
Kurzy.cz | 17:38:49
Brusel, 13. července 2022 – Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš představil Výboru pro kulturu a vzdělávání a Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku Evropského parlamentu priority českého předsednictví v Radě EU v oblastech vzděláván...


European Commission and European Court of Auditors: College to College meeting
Kurzy.cz | 17:15:07
The Colleges of the European Commission and the European Court of Auditors met today in Luxembourg for the annual meeting between the two EU institutions.


Liberecký kraj - výsledky měření ovzduší mobilními systémy v Mimoni v roce 2021
Kurzy.cz | 17:13:48
V polovině října loňského roku proběhlo v Mimoni 24hodinové proměření ovzduší mobilními systémy organizované Státním zdravotním ústavem v Praze ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí Libereckého kraje se sídlem v Liberci, Krajským úřadem Libereck...


Mladí delegáti ČR v Ženevě
Kurzy.cz | 16:34:00
Mladí čeští delegáti při OSN se 4. – 6. července zapojili do práce Stálé mise České republiky při Úřadovně OSN a ostatních


Válka na Ukrajině stagnuje. Rusko zřejmě nabírá síly na ofenzivu v Doněcku
Denik.cz | 19:00:00
Ruské armádě se podařilo dobýt Severodoněck a Lysyčansk, dvě důležité bašty na východě Ukrajiny. Válka však dospěla na další křižovatku a vojáci na obou stranách se připravují na třetí dějství bojů, které by mohlo zvrátit rovnováhu konfliktu. Rusové se chystají na dobytí Doněcku, zatímco Ukrajinci stupňují protiofenzívu v Chersonské oblasti. Stanice CNN publikovala analýzu, v níž se zabývá dalším vývojem invaze a následky pro obě země. 


Představení priorit CZ PRES v Nueva Economía Fórum
Kurzy.cz | 15:37:00
Dne 11. 7.2022 vystoupil velvyslanec ČR ve Španělsku Ivan Jančárek jako hlavní host na setkání pořádané organizací Nové


Priority CZ PRES – přenos Institutu mezinárodních vztahů a zahraniční politiky
Kurzy.cz | 15:36:00
Dne 12. července 2022 velvyslanec ČR ve Španělsku Ivan Jančárek vystoupil na online setkání pořádaném Institutem mezinárodních


Hrnčíř by s inflací bojoval i snížením DPH. Přijdeme o příjmy, oponuje Výborný
ČT24 | 21:50:07
Poslanec SPD a místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Hrnčíř ve středeční 90' ČT24 mimo jiné odhadl, že na podzim a konci roku může inflace vystoupat až na 23 procent. Bojoval by s ní i snížením DPH. Před tím naopak ve vysílání ČT24 varoval šéf lidoveckých poslanců Marek Výborný, protože by to podle něj vedlo k výpadku příjmů státního rozpočtu.  


Po vykolejení manipulačního vlaku v Bohumíně je omezený provoz
ČT24 | 21:18:16
V Bohumíně na Karvinsku vykolejil ve středu odpoledne manipulační vlak. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Podle Drážní inspekce přesáhne škoda 25 milionů korun. Trať na místě by měla být omezená do jedenácté hodiny večer. 


E.ON a Pražská plynárenská od září zvýší ceny
ČT24 | 17:34:46
Společnost E.ON oznámila, že od letošního září zaplatí její zákazníci za elektřinu zhruba o 15 procent více z celkové ceny, kterou doteď platili. U plynu by se měly ceny zvýšit o padesát procent. Pro část odběratelů zemního plynu zdraží rovněž Pražská plynárenská, a to v průměru o 29,8 procenta. Zvýšení se u obou společností nemá dotknout zákazníků s platnou fixovanou cenou. Zdražení už během prázdnin mají v plánu i ČEZ a PRE. 


Španělská firma nesouhlasí s podmínkami tendru na obrněnce, bude nejspíš zrušen
ČT24 | 17:08:10
Španělská firma GDELS, výrobce obrněného vozidla ASCOD, minulý týden oznámila poslancům ze sněmovního branného výboru, že nesouhlasí s podmínkami pokračování tendru na nová bojová vozidla pěchoty (BVP) pro českou armádu. Místo toho navrhuje, aby se dohodly česká a španělská vláda, potvrdil předseda sněmovního branného výboru Lubomír Metnar (za ANO). Tendr tak bude zřejmě zrušen. O rozhodnutí španělského výrobce ve středu informoval deník Právo


Kvůli rozdělování sportovních dotací v Praze půjde k soudu devět lidí. Včetně exministra Březiny
ČT24 | 15:52:04
Státní zástupce podal obžalobu na devět lidí kvůli nezákonnému ovlivňování sportovních dotací na pražském magistrátu. Podle obžaloby bylo ovlivněno přidělení pěti dotací z let 2018 a 2019. Mezi obviněnými je například někdejší ministr a bývalý primátorův náměstek Karel Březina (ČSSD), bývalý předseda magistrátního výboru pro sport a volný čas Antonín Lébl, bývalá vedoucí magistrátního odboru sportu Soňa Fáberová a současní zastupitelé Jan Wolf, Miloš Růžička (oba za Spojené síly pro Prahu) a Stanislav Nekolný (ANO). O vývoji případu informovaly Seznam Zprávy. 


Za havárii Fukušimy zodpovídá bývalé vedení provozovatele, rozhodl soud
Eurozpravy-zahraniční | 21:41:00
Tokijský soud dnes nařídil čtyřem bývalým manažerům společnosti provozující jadernou elektrárnu Fukušima, kterou zničila vlna tsunami v roce 2011, aby zaplatili 13 bilionů jenů (2,2 bilionu korun) a uznal je odpovědnými za havárii elektrárny, informovala agentura AP. Jedná se o nejvyšší kompenzaci, jaká kdy byla v Japonsku v rámci soudního sporu nařízena.


EU chce, aby členské země daly pobídky firmám, jež sníží spotřebu plynu
Eurozpravy-zahraniční | 20:38:00
Evropská komise (EK) vyzve členské státy, aby zavedly finanční pobídky pro firmy, které sníží spotřebu plynu. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se seznámila s návrhem unijní reakce na možné omezení dodávek plynu z Ruska. Dokument komise zveřejní příští týden. Unijní státy by také mohly omezit vytápění obchodů či kanceláří, pokud by čelily výraznému nedostatku plynu. Komise tyto informace nekomentovala.


U Šibeniku v Chorvatsku vypukl velký požár, lidé se evakuují pomocí lodí
Eurozpravy-zahraniční | 20:30:00
Při velkém požáru nedaleko chorvatského města Šibenik se lidé musejí evakuovat pomocí lodí. Desítkám hasičů pomáhá i armáda, uvádí chorvatská média.


Další Čech v Bundeslize? Nováčka z Gelsenkirchenu by měl posílit Alex Král
Eurozpravy-sport | 20:03:00
Alex Král už je o krok blíže k nové angažmá poté, co před nedávnem díky výjimce Mezinárodní fotbalové federace FIFA přerušil smlouvu se Spartakem Moskva. V těchto dnech má totiž jednat s bundesligovým nováčkem Schalke 04 a jak informuje německá agentura SID, k tomu, aby byl přestup dokonán je potřeba ze strany Alexe Krále akorát podrobit se lékařské prohlídce. Až se tak stane, bude se moct stát součástí kádru a připravovat se s ním na soustředění v Rakousku.


Další sankce vůči Rusku. Nový balíček nebude zahrnovat omezení dodávek plynu, řekl Fiala
E15-ekonomika | 21:30:00
Evropská unie připravuje sedmý balíček sankcí proti Moskvě, již nyní je ale jasné, že jeho součástí nebude omezení dodávek ruského plynu. Agentuře Reuters to v rozhovoru řekl český premiér Petr Fiala, který jako důvod uvedl skutečnost, že řada členských zemí evropského bloku je zatím na ruském plynu závislá


Výbava jako služba. BMW nabízí vyhřívání sedaček a další doplňky za předplatné
E15-ekonomika | 20:30:00
Automobilky tomu říkají „výbava jako služba“ a funguje to podobně jako u počítačů a mobilů – chcete přidat další funkci/aplikaci/službu? Zaplaťte. Emoce víří fakt, že ve světě automobilů to nebylo zvykem. Chcete vyhřívané sedačky? Přidáte je do výbavy při konfiguraci vozu a draze je zaplatíte, ale pak jsou vaše a můžete je používat podle libosti.


Kevin Tran Nguyen: Vývoj sazeb mění financování firem
E15-ekonomika | 20:00:00
Zdaleka nejvyšším tempem letos rostly úrokové sazby napříč segmenty na úvěrech pro nefinanční podniky. Zatímco hypoteční sazby pro čistě nové úvěry a sazby spotřebitelského financování vzrostly zhruba o 1,6 procentího bodu, respektive o jeden procentní bod, tak firmám se nové půjčky prodražily v průměru o 3,7 procentního bodu. To je dáno samozřejmě svižným tempem utahování měnové politiky, ale také donedávna silnou poptávkou po financování oproti předchozím dvěma letům.


Další sankce vůči Rusku. Nový balíček nebude zahrnovat omezení dodávek plynu, řekl Fiala
E15-politika | 21:30:00
Evropská unie připravuje sedmý balíček sankcí proti Moskvě, již nyní je ale jasné, že jeho součástí nebude omezení dodávek ruského plynu. Agentuře Reuters to v rozhovoru řekl český premiér Petr Fiala, který jako důvod uvedl skutečnost, že řada členských zemí evropského bloku je zatím na ruském plynu závislá


Výbava jako služba. BMW nabízí vyhřívání sedaček a další doplňky za předplatné
E15-politika | 20:30:00
Automobilky tomu říkají „výbava jako služba“ a funguje to podobně jako u počítačů a mobilů – chcete přidat další funkci/aplikaci/službu? Zaplaťte. Emoce víří fakt, že ve světě automobilů to nebylo zvykem. Chcete vyhřívané sedačky? Přidáte je do výbavy při konfiguraci vozu a draze je zaplatíte, ale pak jsou vaše a můžete je používat podle libosti.


Kevin Tran Nguyen: Vývoj sazeb mění financování firem
E15-politika | 20:00:00
Zdaleka nejvyšším tempem letos rostly úrokové sazby napříč segmenty na úvěrech pro nefinanční podniky. Zatímco hypoteční sazby pro čistě nové úvěry a sazby spotřebitelského financování vzrostly zhruba o 1,6 procentího bodu, respektive o jeden procentní bod, tak firmám se nové půjčky prodražily v průměru o 3,7 procentního bodu. To je dáno samozřejmě svižným tempem utahování měnové politiky, ale také donedávna silnou poptávkou po financování oproti předchozím dvěma letům.


Jak ochránit domácí mazlíčky před horkem ?
Slunečno.cz | 22:49:00
Domácí mazlíčci, kteří jsou jen doma Zvířátka jako křeček, morče, andulka apod. se moc nevenčí, takže jim nehrozí přehřátí venku. Nicméně i doma jim může být pěkně horko, jestliže jim nepomůžete. Zatemňujte rolety nebo žaluzie ráno ve východních pokojích, odpoledne v jižních a západních místnostech. Můžete si doma nainstalovat klimatizaci, ale nastavte ji maximálně o 5 °C méně, než je venkovní teplota, aby zvířátka neměla teplotní šok...


Muž v Rusku udal svoji manželku na policii. Kritizovala válku na Ukrajině
idnes.cz | 22:27:00
Muž z ruské obce Gorki-10 v okolí Moskvy udal na policii svoji vlastní manželku. Důvodem měla být skutečnost, že jeho žena vyjadřovala protiruské myšlenky, když odmítala válku na Ukrajině nazývat speciální vojenskou operací. O případu informoval list list Moskovskij komsomolec.


Chorvatský Šibenik obklíčily plameny. Lidé z oblasti prchají přes záliv
Denik.cz | 22:38:00
Chorvatskou Dalmácii zachvátily ve středu hned tři rozsáhlé požáry. Nejhorší situace je v okolí Šibeniku a blízkého městečka Zanton. Plameny tu zničily desítky domů, hasičům navíc práci komplikuje silný vítr. Lidé z ohrožení oblasti prchají na lodích přes Šibenický záliv.


EU chystá další balík sankcí vůči Rusku. Plyn součástí nebude, řekl Fiala
Denik.cz | 22:15:00
Evropská unie připravuje sedmý balíček sankcí proti Moskvě, již nyní je ale jasné, že jeho součástí nebude omezení dodávek ruského plynu. Agentuře Reuters to dnes řekl český premiér Petr Fiala, který jako důvod uvedl skutečnost, že řada členských zemí evropského bloku je zatím na ruském plynu závislá. Česko v tomto pololetí Evropské unii předsedá.


V Bohumíně vykolejil nákladní vagon. Škoda je přes dvacet milionů
Denik.cz | 18:51:00
Jeden z vozů manipulačního vlaku, který převážel svitky drátu, vykolejil ve středu krátce před 14. hodinou v Bohumíně.


13. července: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:19:25
Americké akcie zakončily středeční seanci v červených číslech. Investoři věnovali pozornost hlavně zprávě o inflaci, která překvapivě stoupla na 9,1 % z květnových 8,6 %. Hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí zveřejnil letecký dopravce Delta.


Dosáhnou americké úrokové sazby do konce roku na 3,5 %? - MAKRO
Kurzy.cz | 18:21:24
Americká CPI inflace se meziročně zvýšila o 9,1 %, což žádný z analytiků oslovený agenturou Bloomberg neočekával. Není tedy divu, že očekávání na zvyšování sazeb v USA vzrostlo a EURUSD opět testuje paritu. Na Fedu je nyní snížení inflace a inflačního ...


Změna režimu na hraničních přechodech Slovinsko-Chorvatsko během turistické sezóny 2022 - Jelšane, Novokračine, Slovenska vas, Dobovec, Gruškovje a Rogatec
Kurzy.cz | 17:31:00
Změna režimu na hraničních přechodech během turistické sezóny 2022 13.07.2022 / 16:20 | Aktualizováno: 13.07.2022 / 17:31 UPOZORNĚNÍ NA ZMĚNY V REŽIMU DOPRAVY NA HRANIČNÍCH PŘECHODECH: JELŠANE, NOVOKRAČINE, SLOVENSKA VAS, DOBOVEC, GRUŠKOVJE A&hel


Ministr Kupka představil europoslancům dopravní priority českého předsednictví
Kurzy.cz | 17:10:01
„Děkuji všem členům výborů TRAN a ITRE za možnost představit priority českého předsednictví v Radě Evropské unie. Česká republika se ujala předsednické role v nelehké době a tváří v tvář ruské invazi na Ukrajinu čelíme společně novým výzvám i v oblasti...


Aktuální doporučení ECDC a EMA týkající se dodatečných posilovacích dávek mRNA vakcín proti covid-19
Kurzy.cz | 14:16:33
Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) vydaly nově doporučení, aby bylo zváženo podání druhých posilovacích dávek mRNA vakcín proti covid-19 pro osoby ve věku nad 60 let a dále u osob se ...


Změnu v boji s energošmejdy přinášejí nová pravidla. Zpřísňují podmínky pro zprostředkovatele
ČT24 | 19:24:57
Od července začala platit nová pravidla zpřísňující podmínky podnikání s energiemi. Odborníci si od nich slibují účinnější boj s takzvanými energošmejdy. Celá agenda nově spadá pod Energetický regulační úřad (ERÚ). Každý, kdo má problém s prodejci energií, se tak bude nově obracet právě na tuto instituci. Až dosud to kontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI). Už půl roku rovněž platí první část novely, díky které mohou zákazníci vypovědět bez sankcí smlouvu se zprostředkovatelem, poškození o této možnosti ale často netuší. 


Ministerstvo zdravotnictví představilo Národní onkologický plán České republiky 2030
Kurzy.cz | 16:10:48
Jedná se o zastřešující dokument, který nastavuje budoucí rámec směřování oboru onkologie jako jedné z priorit českého předsednictví. Česká republika se tímto dokumentem zároveň přihlašuje k ambicióznímu Evropskému plánu boje proti rakovině (Europe’s B...


Hradec Králové: V kempu Stříbrný rybník se pro děti otevřela naučná stezka
Kurzy.cz | 15:52:46
V areálu kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové, který patří mezi oblíbené turistické destinace na východě Čech, se pro děti dnes otevřela naučná stezka. Vede z kempu směrem k občerstvení U Pytláka a seznámí návštěvníky se zvířaty žijícími v místních l...


Přímá volba prezidenta je demokratizační, míní Horáček. Byl to spíše populistický krok, oponuje Rychetský
ČT24 | 19:53:37
První kolo prezidentské volby se v Česku odehraje přesně za půl roku. Už nyní ale ve společnosti vzbuzují emoce jména prvních ohlášených i možných kandidátů, kteří chtějí nahradit současnou hlavu státu Miloše Zemana. Podle bývalého kandidáta a spisovatele Michala Horáčka je současný způsob voleb demokratičtější než dřív. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský je ale naopak přesvědčen, že zavedení přímé volby prezidenta byl populistický krok. Společně s historikem Michalem Stehlíkem a komentátorem Davidem Klimešem diskutovali v pořadu Události, komentáře.  


Česko je srdeční záležitost. Doufám, že se sem budu vracet, říká velvyslanec Perebyjnis
ČT24 | 21:28:22
Diplomatická mise ukrajinského velvyslance v Česku Jevhena Perebyjnise se blíží ke konci, po pěti letech se vrací do Kyjeva. V Interview ČT24 řekl, že za nejvýraznější okamžiky svého působení v Praze považuje první dny po začátku ruské invaze do jeho země, kdy zde cítil velkou podporu a solidaritu. I když válka zcela ovládla poslední část jeho pobytu v Česku, věří, že se mu podařilo dosáhnout i hlavního cíle, se kterým na ambasádu nastupoval: změnit stereotypní vnímání Ukrajinců.


Chorvatská cesta do eurozóny - Chorvatské platidlo kuna se dle rozhodnutí ministrů smění za euro v kurzu 7,5345 ku jedné.
Kurzy.cz | 19:53:00
V úterý 12. července přijala Rada Evropské unie tři poslední právní akty, které umožní Chorvatsku zavést euro ke dni 1. ledna 2023. Chorvatsko se tak stane dvacátý členský stát eurozóny.…


Česká západní dráha je tratí snů o Západu, pohádek, ale i nenaplněných vizí. Z Plzně do Prahy jezdí vlaky 160 let
ČT24 | 15:00:23
Velká sláva byla v Praze 14. července 1862. Vlastně to nebylo přímo v Praze, ale na jejím předměstí Smíchově. Nebylo to poprvé, kdy přijel do Prahy (nebo těsně k ní) parní vlak, ale stále to byla novinka. Česká západní dráha, která na Smíchově nově končila, vedla z Plzně a zároveň nabízela spojení do Bavorska. Západní dráha je i přes mnoho proměn dodnes jednou z nejkrásnějších tratí – od údolí Berounky po svahy Českého lesa – a před rokem 1989 to byla pro mnohé také vysněná trať. „Její“ expresy do Paříže a do Mnichova byly jedněmi z mála vlaků na Západ.


Nanotechnologie, které si rádi pustíme k tělu: Neviditelná vlákna léčí a chrání
E15-ekonomika | 00:00:00
Současná medicína má díky technologickému pokroku k dispozici skvělé diagnostické a terapeutické nástroje a dosahuje s jejich pomocí významných úspěchů. V praxi se v ní čím dál více prosazují postupy založené na nanotechnologiích. Česká republika v této oblasti patří mezi světovou špičku. Dle odborníků například vynikáme v rychlosti, s jakou dokážeme nový nápad přetavit do prototypu. Tuzemská biotechnologická společnost Contipro zase dosáhla značných úspěchů se zařízením na zvlákňování kyseliny hyaluronové či jiných biopolymerů. Nanovlákna z těchto látek najdou své uplatnění v krytech ran, kde skýtají potenciál zefektivnění hojicích procesů.


Nanotechnologie, které si rádi pustíme k tělu: Neviditelná vlákna léčí a chrání
E15-politika | 00:00:00
Současná medicína má díky technologickému pokroku k dispozici skvělé diagnostické a terapeutické nástroje a dosahuje s jejich pomocí významných úspěchů. V praxi se v ní čím dál více prosazují postupy založené na nanotechnologiích. Česká republika v této oblasti patří mezi světovou špičku. Dle odborníků například vynikáme v rychlosti, s jakou dokážeme nový nápad přetavit do prototypu. Tuzemská biotechnologická společnost Contipro zase dosáhla značných úspěchů se zařízením na zvlákňování kyseliny hyaluronové či jiných biopolymerů. Nanovlákna z těchto látek najdou své uplatnění v krytech ran, kde skýtají potenciál zefektivnění hojicích procesů.


Politici a úředníci musí do Bruselu létat. Rozumná pozemní alternativa neexistuje a nikdo ji nechystá
Hospodářské noviny | 13:38:00
Je třeba omezit emise skleníkového plynu oxidu uhličitého, slýchají lidé neustále. Evropská unie se zavázala, že bude do roku 2050 uhlíkově neutrální, a státy EU koncem června odsouhlasily, že po roce 2035 budou smět evropské automobilky vyrábět v...


Politici a úředníci musí do Bruselu létat. Rozumná pozemní alternativa neexistuje a nikdo ji nechystá
iHned.cz | 13:38:00
Je třeba omezit emise skleníkového plynu oxidu uhličitého, slýchají lidé neustále. Evropská unie se zavázala, že bude do roku 2050 uhlíkově neutrální, a státy EU koncem června odsouhlasily, že po roce 2035 budou smět evropské automobilky vyrábět v...


Zkušení specialisté v agenturách. Jak je získat a vést? | Michal Sajko (Fragile)
Mladý Podnikatel | 00:00:10
Zjistěte, jak do vaší agentury přivést co nejlepší specialisty, jak je vybírat a následně vést. Takto to dělá reklamní agentura Fragile.
The post Zkušení specialisté v agenturách. Jak je získat a vést? | Michal Sajko (Fragile) first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top