Celkem 139773 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 20.07.2022


Novostavba vestavěná do vnitřního dvora památkově chráněného měšťanského domu
eStav.cz | 00:00:55
Česká komora architektů (ČKA) udělí ocenění Pocta ČKA za rok 2021 profesorce Evě Jiřičné. Oceněním za celoživotní dílo vzdává Komora od roku 2000 hold význačným osobnostem z oblasti architektury. Slavnostní předání se uskuteční na nominačním večeru České ceny za architekturu ve Valdštejnské zahradě ve čtvrtek 23. června 2022.


Softwarová sklizeň (20. 7. 2022): multiplatformní klient pro Apple Music
Root.cz | 00:00:10
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si poslechneme hudbu ze služby Apple Music, představíme si software pro správu projektů, vyzkoušíme si nástroj pro práci se snippety a nastavíme si webovou kameru.


Hana Zagorová je dar od Boha, vyznává se muzikant Karel Vágner
revue.idnes.cz | 01:00:09
Hudebník Karel Vágner letos oslavil osmdesátiny. Nedávno zavítal na oslavu narozenin svého kamaráda Felixe Slováčka, který je o rok mladší. Při této příležitosti zavzpomínal v rozhovoru pro iDNES.cz i na Hanu Zagorovou, Stanislava Hložka a Petra Kotvalda.


Policie láká posily, nabízí 150 tisíc. Takto pomáhá a chrání v Superbu
Auto-iDNES.cz | 01:00:22
Pražské ředitelství policie shání posily. Do služby láká videem, které dokumentuje den posádky zásahového speciálu Škoda Superb. „Jste člověk se smyslem pro spravedlnost, řád a chcete pomáhat a chránit?“ zve k pohovoru státní policie a jako bonus nabízí náborový příspěvek ve výši sto padesát tisíc korun.


Babetta je zpátky jako elektromoped. Když se vybije, můžete přišlápnout
Auto-iDNES.cz | 01:00:22
Tuzemský řetězec se zahradní technikou Hecht Motors oživil šlapací moped Babetta. Pod značkou Hecht Betis začal nabízet plně elektrický model, který z Babetty vychází. Moped je dvoumístný a homologovaný pro silniční provoz. Cena je 29 990 korun.


Polovina nabíječek je ve dvou zemích Evropy. Česko na ně chystá šest miliard
Auto-iDNES.cz | 01:00:22
Analýza dat Evropského sdružení výrobců automobilů ukazuje, že polovina všech nabíjecích míst pro elektromobily v Evropské unii je soustředěna pouze ve dvou zemích – v Nizozemsku a Německu. Česko je na čtrnáctém místě.


NETFLIX překvapuje trhy: Kam až může růst?
Kurzy.cz | 00:28:30
Netflix vykázal vyšší než očekávané zisky


Důslednost finančního poradce zachránila mladou rodinu
Finance-iDNES.cz | 00:01:00
Vzpomínáte, co jste dělali v 21 letech? Chodili sportovat, začínali pracovat, bavili se... A řešili jste životní pojištění? Nejspíš málokdo. Avšak jedním z těch, kdo ho s finančním poradcem z OVB řešil, byl Aleš Bartoň z malé obce nedaleko Žatce. A dodnes si s manželkou říká: Ještě že tak.


Zajímavosti o burzách a akciích. Hra o penězích běží přes 400 let
Finance-iDNES.cz | 01:00:39
Proč se o říjnu mluví mezi obchodníky jako o prokletém měsíci? A s jakou komoditou se za Rakouska-Uherska ve velkém obchodovalo na pražské burze? Přehled zajímavostí a „nej“ ze světa burz, akcií a investování přibližuje Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust.


Měnit hotovost doma, nebo vybírat z ATM? Jak platit na dovolené
Finance-iDNES.cz | 01:00:39
Pokud zrovna plánujete dovolenou v cizině, bez hotovosti v zahraniční měně se neobejdete. Ne všude totiž platební karty přijímají. Je lepší peníze vyměnit doma, nebo eura či dolary vybírat z bankomatu? Kolik za výběr zaplatíte? Zmapovali jsme podmínky bank i jejich aktuální akce.


Pojištění elektroaut aneb na co si dát zvýšený pozor oproti "ropákům“?
Mesec.cz | 00:00:10
Jak nejlépe pojistit elektroauto? Průvodce, na co si dát pozor a na co nezapomenout. Rozdíly jsou totiž zásadní. Třeba autu se spalovacím pohohem blesk nijak zásadně nevadí, ale pro elektromobil může mít vážné důsledky.


Gazprom hodlá své závazky plnit, slíbil Putin. Problémy přiřkl sankcím
idnes.cz | 00:37:00
Ruský prezident Vladimir Putin v úterý večer prohlásil, že ruská státní plynárenská společnost Gazprom je připravena dostát svým závazkům ve vývozu plynu. Informovala o tom agentura Reuters. Šéf Kremlu zároveň varoval, že kapacita plynovodu Nord Stream 1 by se mohla dále snížit kvůli pomalému postupu při údržbě zařízení.


Jako v hotelu. Dovolená v kempu je stále oblíbenější, ale prudce podražila
idnes.cz | 02:00:02
Češi se zamilovali do karavaningu a dovolených v kempu. Zdánlivě levná dovolená ale podražila a mnohde už se ceny dostávají na úroveň těch v Německu nebo Rakousku. Dovolená s karavanem či obytným automobilem tak vyjde zhruba o pětinu dráž než loni. Nejvíce zdražují kempy, které jsou komfortně vybaveny. Noc pro čtyřčlennou rodinu v karavanu tam vyjde i na šestnáct set, běžně pak na tisícikorunu.


Seriál Chalupáři si i přes každoroční opakování diváky opět našel
idnes.cz | 02:00:03
Jsou prázdninách a na obrazovkách se objevují pořady, jejichž názvy nejsou divákům neznámé. Prima vsadila na seriály Vinaři a Temný Kraj. Nova oprášila Policii Modrava, Specialisty či Comeback. Každoročním evergreenem České televize je pak seriál Chalupáři, který letos po dvou dílech zpříjemňuje páteční večery.


Stejné jako chirurgický zákrok. Nemáme prostor na emoce, říká pilot Bayraktaru
idnes.cz | 02:00:04
Operátoři bezpilotních letounů se už v prvních dnech ruské invaze ukázali jako nepostradatelná součást ukrajinské obrany. Ačkoli se piloti dronů často nacházejí stovky kilometrů od míst, kde jejich stroje bojují, také oni sami jsou v nebezpečí. Rusové se totiž neúnavně snaží vypátrat jejich pozice a zaútočit. „Práce s dronem je jako chirurgický zákrok,“ líčí jeden z nich.


Zima může přihnat vlnu uprchlíků. Musíme je rozdělit do krajů, radí experti
idnes.cz | 02:00:04
Ačkoliv nyní počet nově příchozích uprchlíků z Ukrajiny klesá, na podzim může intenzita uprchlické vlny opět vzrůst. A to kvůli nedostatku energií nebo dokonce i jídla. Ačkoliv je stát připravený pomáhat i na podzim, zda budou stále otevřená třeba asistenční centra, je zatím otázkou. Některé kraje navíc uvádí, že další kapacity už nemají.


Přechod na elektromobily chtějí samy automobilky, nic neděláme proti jejich vůli
iHned.cz | 02:00:18
Málokdo má v Evropě větší vliv na boj se změnami klimatu než francouzský europoslanec Pascal Canfin. Podle svých slov si uvědomuje, že snižovat emise lze jen tak, aby se proti tomu lidé nevzbouřili. „Jakmile přijdete o podporu občanů, přijdete...


Finanční trhy (20. 7. 2022)
iHned.cz | 02:00:18
Málokdo má v Evropě větší vliv na boj se změnami klimatu než francouzský europoslanec Pascal Canfin. Podle svých slov si uvědomuje, že snižovat emise lze jen tak, aby se proti tomu lidé nevzbouřili. „Jakmile přijdete o podporu občanů, přijdete...\n


Nejlepší plány: jak by vypadal váš víkend s milionem v kapse?
Reflex | 02:01:37
Tohle může být realita: končí pracovní týden, začíná víkend. Vy zjistíte, že jste vyhráli milion ve Sportce. Co dělají ti, kteří už sladkou zprávu o výhře jednou zaslechli? Inspirujte nejčastějšími způsoby, jak výherci reagují na příjemné zbohatnutí!


Nové světlíky společnosti VELUX pro ploché střechy
eStav.cz | 04:00:00
Nové designové světlíky s plochým a zaobleným sklem jsou ideálním řešením pro obytné budovy. Díky svému elegantnímu a minimalistickému designu – oceněnému cenou Red Dot Design Award 2021 – nabízejí světlíky VELUX nové generace maximální přísun denního světla a jedinečný výhled: majitelé domů vidí jen sklo a oblohu.


Vláda má jednat o ratifikaci protokolů o přistoupení Finska a Švédska do NATO
idnes.cz | 05:49:00
Ministři budou mít ve středu na programu návrhy na ratifikaci protokolů o přistoupení Finska a Švédska do NATO. Dvojice dlouhá léta neutrálních skandinávských států požádala o vstup do NATO v květnu po válce, kterou rozpoutalo Rusko proti Ukrajině. Schůze vlády se uskuteční ve Sněmovně v průběhu jejího jednání.


Poslanci mají rozhodovat o snížení plateb státu zdravotním pojišťovnám
idnes.cz | 05:25:00
Sněmovna má rozhodovat o snížení letošních plateb státu zdravotním pojišťovnám o 14 miliard korun za státní pojištěnce, tedy za důchodce, děti, student, matky na mateřské, nezaměstnané a za uprchlíky před Putinovou válkou z Ukrajiny. Spor o to rozděluje Sněmovnu dlouhodobě.


Kde se v Česku skladuje zemní plyn. Každý zásobník je unikát, jeden využívají Slováci
aktuálně.cz | 05:30:00
Pokud vynecháme úložiště napojené na slovenskou plynárenskou soustavu, činí celková kapacita zásobníků v Česku asi 3,5 miliardy metrů krychlových.


Dívku před 46 lety ubodal. Vraha teď odhalil rodokmen, policii jméno šokovalo
Denik.cz | 05:30:00
Lindy Sue Biechlerové bylo teprve 19 let, když se jí útočník vtlačil do bytu ve městě Lancaster v americké Pensylvánii. Bylo před Vánoci roku 1975 a vrah mladou dívku v jejím vlastním domově znásilnil a brutálně ubodal. Na jejím těle našli celkem devatenáct bodných ran. Pachatel však dlouhé roky unikal spravedlnosti. Nyní, po více než 46 letech, je konečně za mřížemi.


První stavovské povstání: I toto končilo sekáním hlav, kutálely se na Hradčanech
Denik.cz | 05:00:00
Psal se 20. červenec roku 1547 a na Pražském hradě probíhal soud. Žalováni byli příslušníci českých stavů, kteří vyvolali povstání pro českému králi Ferdinandu I. Habsburskému. Toto povstání začalo v lednu téhož roku a skončilo podobně jako druhé, pozdější a slavnější, jež v roce 1621 završila masová poprava na Staroměstském náměstí. Jen uťatých hlav bylo tentokrát méně a kutálely se po Hradčanském nádvoří.


Česko v čele Evropy: Makedonci a Albánci míří ke vstupu do EU
Denik.cz | 04:43:00
Je to malý krok pro Evropu, ale velký krok pro západní Balkán. Albánie a Severní Makedonie zahájily jednání o vstupu do Evropské unie.


KVÍZ: Arabela. Kdo ji měl hrát a proč nejí táta u stolu?
Denik.cz | 04:36:00
Vtipná, výpravná a nesmrtelná. Seriál Arabela z roku 1980 se stal legendou a dočkal se i pokračování. Miloš Macourek a Václav Vorlíček spojili kvalitní zábavu s důmyslně propojeným světem lidí a pohádek a obsadili do něj řadu vynikajících herců. Co všechno si o seriálu pamatujete?


PŘEHLEDNĚ: Jak ušetřit za benzin a naftu? Dodržet desatero pro úspornou jízdu
Denik.cz | 04:00:00
Automobilová sezona je v plném proudu. Letos nese přídomek „rekordně drahá“, protože ceny pohonných hmot překročily dosavadní historická maxima. Litr motorové nafty se podle dat společnosti CCS prodává průměrně za zhruba 46 korun, benzin o dvě koruny levněji. Řada motoristů proto řeší, jak ušetřit. Deník přináší deset tipů na úspornou jízdu.


Přechod na elektromobily chtějí samy automobilky, nic neděláme proti jejich vůli
Hospodářské noviny | 07:00:05
Málokdo má v Evropě větší vliv na boj se změnami klimatu než francouzský europoslanec Pascal Canfin. Podle svých slov si uvědomuje, že snižovat emise lze jen tak, aby se proti tomu lidé nevzbouřili. „Jakmile přijdete o podporu občanů, přijdete...


Finanční trhy (20. 7. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:05
Málokdo má v Evropě větší vliv na boj se změnami klimatu než francouzský europoslanec Pascal Canfin. Podle svých slov si uvědomuje, že snižovat emise lze jen tak, aby se proti tomu lidé nevzbouřili. „Jakmile přijdete o podporu občanů, přijdete...\n


Počasí: Vedra svírají Česko. Dopad mohou mít skoro na polovinu území
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Sucho se v Česku v uplynulém týdnu začalo znovu prohlubovat, některý ze tří nejhorších stupňů sucha byl na deseti procentech území. V dalších deseti dnech se sucho kvůli horkému počasí dál zvýší, výjimečné až extrémní sucho může zavládnout až na 40 procentech území České republiky.


Počasí: Vedra svírají Česko. Dopad mohou mít skoro na polovinu území
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Sucho se v Česku v uplynulém týdnu začalo znovu prohlubovat, některý ze tří nejhorších stupňů sucha byl na deseti procentech území. V dalších deseti dnech se sucho kvůli horkému počasí dál zvýší, výjimečné až extrémní sucho může zavládnout až na 40 procentech území České republiky.


Za vůní modrého zlata do Provence
Reflex | 06:30:00
Pro mnohé je symbolem prázdnin, léta a absolutní relaxace. Její skvělá vína objevili už Římané, kteří jí dali jméno a zanechali po sobě pompézní amfiteátry. Pozdější obyvatelé založili tradici skvělé gastronomie, vystavěli malebné vesničky a především – začali pěstovat levanduli. Vítejte v kraji modrofialových lánů, v Provence.


Issová: Lezlo mi krkem, že jsem dcera herečky, dnes jsme za to vděčná, máma mi v životě dala nejvíc
Reflex | 06:00:00
Že chce být herečkou, věděla Martha Issová od čtyř let. V patnácti si vydupala, že půjde na konzervatoř, mámě – taky herečce – Lence Termerové navzdory. Ta byla přesvědčená, že odstřihnout se v tak útlém věku od všeobecného vzdělání není dobrý nápad. Záhy se ukázalo, že nebyl. Ještě předtím ale dostala Martha svou první roli, která se pro ni stala traumatickým zážitkem. Permanentní konfrontaci s tím, že je „dcerou Lenky“ nebo „sestřenicí Kláry“, bytostně nesnášela. Navíc si musela připustit, že ve škole není šťastná. S přiznáním ale přišlo i smíření. „Od té doby jsme začaly s mámou spolupracovat. Navíc jsem potom měla štěstí, že mě z konzervatoře vyhodili,“ říká dvojnásobná držitelka Českého lva s tím, že za to, kým dnes je, vděčí právě své mámě.


Nájemní bydlení poroste, je čas do něj investovat, říká Dan Havel
E15-ekonomika | 07:00:00
Poptávka po nájemním bydlení je už teď vysoká a podle Dana Havla, zakladatele Havel Real Estate, ještě poroste. Podnikatel, který stál u zrodu platební brány ThePay, přišel s konceptem, jak nabídnout veřejnosti úvěrovou participaci na růstu své společnosti prostřednictvím aplikace Rentier.cz.


Krypto už nemůžeme brát jako protiinflační aktivum, říká Petr Fiala ze SoftVision
E15-ekonomika | 06:30:00
Nikita Poljakov si do E15 Castu pozval zakladatele a CEO společnosti SoftVision Petra Fialu, který je zároveň i úspěšným jachtařem. Jak se světy byznysu a sportu prolínají? Kam firma SoftVision zvládla posunout systém automatického obchodování, jehož vývoji se věnuje už od roku 2015? A jak se dá vydělávat v současném nepředvídatelném světě kryptoměn?


Dominik Stroukal: Doba je zlá. Nebojte se zajít pro radu
E15-ekonomika | 06:00:00
Ekonomové, novináři, byznysmeni a prakticky každý ve veřejném prostoru dostal v poslední době nejspíš i opakovaně otázku, co poradit domácnostem nejvíce zasaženým současnou špatnou ekonomickou situací. A určitě by bylo dobré takovou otázku co nejlépe zodpovědět. Jenže jak dát odpověď, aniž by zněla povýšeně? Jedna věc říct jde.


Nájemní bydlení poroste, je čas do něj investovat, říká Dan Havel
E15-politika | 07:00:00
Poptávka po nájemním bydlení je už teď vysoká a podle Dana Havla, zakladatele Havel Real Estate, ještě poroste. Podnikatel, který stál u zrodu platební brány ThePay, přišel s konceptem, jak nabídnout veřejnosti úvěrovou participaci na růstu své společnosti prostřednictvím aplikace Rentier.cz.


Krypto už nemůžeme brát jako protiinflační aktivum, říká Petr Fiala ze SoftVision
E15-politika | 06:30:00
Nikita Poljakov si do E15 Castu pozval zakladatele a CEO společnosti SoftVision Petra Fialu, který je zároveň i úspěšným jachtařem. Jak se světy byznysu a sportu prolínají? Kam firma SoftVision zvládla posunout systém automatického obchodování, jehož vývoji se věnuje už od roku 2015? A jak se dá vydělávat v současném nepředvídatelném světě kryptoměn?


Dominik Stroukal: Doba je zlá. Nebojte se zajít pro radu
E15-politika | 06:00:00
Ekonomové, novináři, byznysmeni a prakticky každý ve veřejném prostoru dostal v poslední době nejspíš i opakovaně otázku, co poradit domácnostem nejvíce zasaženým současnou špatnou ekonomickou situací. A určitě by bylo dobré takovou otázku co nejlépe zodpovědět. Jenže jak dát odpověď, aniž by zněla povýšeně? Jedna věc říct jde.


Jak funguje cestovní pravidlo a jak se dotkne nehostovaných kryptoměnových peněženek
lupa.cz | 06:30:01
Poslední březnový den pracovní skupiny dvou výborů evropského parlamentu většinově podpořily přijetí nového pravidla o převodech fondů, které se bude týkat i takzvaných nehostovaných peněženek. Co budou znamenat?


Senátoři budou řešit novelu důchodového pojištění či návrh státních vyznamenání
idnes.cz | 07:42:00
Senátoři si ve středu dopoledne vyslechnou projev předsedy tchajwanského Legislativního dvora Jou Si-kchuna. Ten je v Česku na návštěvě na pozvání svého protějšku, šéfa Senátu Miloše Vystrčila. Kromě toho by se senátoři měli věnovat důchodové novele a také návrhům prezidenta republiky na udělení státních vyznamenání. Úsporný tarif má Senát v plánu příští týden.


Exploze, plameny a hřibovitý mrak. Na Hooverově přehradě vybuchl transformátor
idnes.cz | 07:34:00
Výbuch následovaný žlutými plameny a černým hřibovitým mrakem otřásl v úterý hydroelektrárenským komplexem Hooverovy přehrady na hranici mezi Nevadou a Arizonou. Podle informací mělo jít o explozi jednoho z transformátorů. Hasiči požár zlikvidovali během několika desítek minut, nikdo nebyl zraněný.


Další posily v problémové lokalitě. Na mosteckou čtvrť dohlížejí správci
idnes.cz | 06:45:00
Mostecká městská policie má nové pomocníky. Takzvaní správci lokality začali dohlížet na část s názvem Stovky, která je jednou z nejproblémovějších. Město sem zároveň hodlá rozšířit projekt s cílem vypovídat smlouvy nepřizpůsobivým nájemníkům.


Americká sněmovna schválila právo homosexuálů na sňatek, čeká se na Senát
idnes.cz | 06:39:00
Americká Sněmovna reprezentantů schválila v noci z úterý na středu návrh zákona, který by měl na federální úrovni chránit manželství stejnopohlavních párů, informovala stanice CNN. Návrh předložili demokraté, kteří se obávají toho, že by se nejvyšší soud rozhodl omezit práva gay párů na uzavírání sňatků podobně, jako se to v nedávné době stalo ve Spojených státech s potraty. Zda návrh zákona projde i Senátem, zatím není podle CNN jasné.


Kyjev nemá ochotu k mírové dohodě, řekl Putin. Prostředníky mohou být Arabové
idnes.cz | 06:32:00
Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že ze strany Ukrajiny nevidí ochotu plnit podmínky předběžné mírové dohody, které podle něj vyjednávací strany dosáhly v březnu v Istanbulu. Po své návštěvě Íránu šéf Kremlu novinářům dále řekl, že Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty se nabízejí jako prostředníci mezi Kyjevem a Moskvou.


Prodeje bytů v Brně jsou i přes nabídku na minimu, ceny přitom dál šplhají
idnes.cz | 06:18:00
Volných bytů je dost, kupců však málo. Hlavně v Brně bydlení dál zdražuje, lidé si navíc nemohou dovolit vyšší úroky hypoték. Za metr čtvereční bytu v novostavbě vytáhne Brňan z peněženky skoro dvaapůlkrát víc než před šesti lety.


Bidenova podpora klesla. Vyrovnala se minimu, kdy nastoupil do Bílého domu
idnes.cz | 06:15:00
Působení amerického prezidenta Joea Bidena v úřadu schvaluje 36 procent Američanů. Jeho popularita proti minulému týdnu klesla a vyrovnala se rekordnímu minimu od jeho nástupu do Bílého domu. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos.


Netflix odvrátil tragickou prognózu a roste. Akciové trhy i kryptoměny ožívají
iHned.cz | 07:44:00
Hospodářské noviny v rámci spolupráce s brokerskou společností XTB přinášejí denní shrnutí ze světových finančních trhů. Otázky můžete analytikům XTB pokládat formou komentáře pod YouTube video. Zodpovídají je vždy druhý den ráno. Analytický tým...


Klimatolog Farda: Vedra v Evropě nejsou normální. Budou se vracet s tvrdšími projevy
iHned.cz | 07:22:00
„To, co dnes zažíváme, nejsou normální letní teploty. Posledních 15 let hovoří naprosto jednoznačně, vlny veder způsobují skleníkové plyny v atmosféře. Situace se bude zhoršovat a tlak na společnost, aby s tím něco dělala, bude čím dál...


Češi prý zbourali Rakousko-Uhersko, předobraz Evropské unie. Nesmysl, který vyvrací historik Robert Kvaček
iHned.cz | 07:00:00
Kdo nerozumí přítomnosti, idealizuje si minulost. Anebo o minulosti prostě jen nic neví. Odtud pramení časté stesky nad zánikem Rakouska-Uherska, které prý bylo něco jako dnešní Evropská unie. Jak to bylo doopravdy, si můžete poslechnout v Ranním...


Historik Zubov odmítá válku i Putina: Nevím, co s námi bude, ale musíme říkat pravdu
aktuálně.cz | 06:04:27
Ruský historik Andrej Zubov a jeho syn Daniil přijeli do Prahy. V rozhovoru pro Aktuálně.cz otevřeně kritizují Putinovu invazi na Ukrajinu.


Ušetřit na mase i na sýru. Zdražování dotlačilo Čechy k nejistotě a honbě za slevami
aktuálně.cz | 06:03:47
Čtyři pětiny Čechů kvůli zrychlující inflaci šetří a omezují svůj životní standard. Dávají přednost levnějším potravinám a vyhledávají slevy.


Auta na obrazech tvůrce Feratu. Znáte slavné automobilové malby Theodora Pištěka?
aktuálně.cz | 06:02:00
V Hluboké nad Vltavou je k vidění unikátní výstava obrazů Theodora Pištěka. Spousta děl má automobilovou tematiku.


Jaká bude nová inflační rovnováha a co stálo za nízkou inflací v posledních 30 letech?
Kurzy.cz | 05:56:00
Od počátku devadesátých let těžily vyspělé země z nízkých sazeb, které umožnily nižší inflační tlaky. Poukazuje na to hlavní ekonom francouzského Natixisu a vysvětluje, co za nízkou inflací v posledních třech desetiletích primárně stálo.


Johann Gregor Mendel slaví 200 let. Připomeňte si, kdo byl otec genetiky
Denik.cz | 07:01:00
Především jako otec genetiky proslul Gregor Johann Mendel. Významnou část svého života prožil v Brně, kde také po pokusech s křížením hrachu dal vzniknout přelomovým zákonům dědičnosti. Ve středu uplyne od jeho narození dvě stě let. Na počest jeho výročí odhalí v Brně sochu, vznikla také bankovka s jeho podobiznou.


Kvůli demolici domů v Matiční dopadá na Ústí i kritika. Pro nedostatek bytů
Denik.cz | 06:30:00
V krajském městě se stále bourá, ale žádné nové bytové domy tu nevznikají, tvrdí kritici. Bytová politika se stává i jedním z témat předvolební kampaně.


Povodeň 1997 den po dni: Bylo 20. července a lidi naposled děsila druhá vlna
Denik.cz | 06:30:00
Desítky mrtvých, desetitisíce zničených domů. V červenci 1997 sužovala Moravu a Slezsko nejničivější povodeň za posledních sto let. Letos od katastrofy uplyne čtvrt století. A není to jediné smutné výročí, v srpnu to bude 20 let od jedněch z nejhorších záplav v Čechách. Připomeňte si s Deníkem smutek, strach i naději tragických dní. Až do konce prázdnin čtěte speciál Povodně 1997/2002 den po dni.


Osobní omluvu neočekávám, ani soud Babiše nazajímal, říká aktivistka Filipová
Denik.cz | 05:50:00
Aktivistka Jana Filipová z Kolovče se dočkala. Po čtyřech letech ji soud přiznal právo na omluvu od expremiéra Andreje Babiše.


Slehla se po něm zem. Podvodníka z Rychnovska hledá policie už 22 let
Denik.cz | 05:47:00
Harry Jelínek proslul za první republiky prodejem státního hradu Karlštejn. Ovšem ani dobrodruh Ludvík Suchý by si s ním nezadal. Proslavil se jako podfukář velkého kalibru. Za atmosféry rozpadajícího se normalizačního režimu se mu podařil jeden z největších podvodů v české kultuře.


Kostely s platebními terminály. Na barokní perly půjde přispět bezhotovostně
Denik.cz | 05:45:00
Pokrok nezastavíš. Už nejen tradiční kasičky na milodary, do nichž lidé mohou vkládat finanční příspěvky na podporu farnosti, ale i platební terminály umožní farníkům či návštěvníkům svatostánků přispívat na jejich obnovu. Na opravy unikátních barokních kostelů na Broumovsku bude totiž brzy možné přispívat bezhotovostně.


Stonavská pouť slaví 111. výročí. Koná se už o víkendu
Denik.cz | 05:43:00
Tisíce lidí, výstřely z děla, soutěž v kosení, lunapark. K tomu samozřejmě dětské atrakce, jídlo a pití a pouťové cetky. I taková bude o víkendu tradiční pouť v hornické Stonavě, která si letos připomíná 111. výročí. Koná se již od roku 1911.


Vidím duše zemřelých i anděly, říká bylinkářka Hanka Binková
Denik.cz | 05:41:00
Po pětatřiceti letech služby u chrudimské záchranky končí Hana Binková z Bítovan s povoláním zdravotní sestry. K tomuto kroku ji přivedly vleklé zdravotní potíže poté, co byla brutálně fyzicky napadena přímo v sanitce. Teď se bude věnovat tomu, čím už je pověstná - bylinkaření.


Netflix přišel o další milion předplatitelů, úbytek brzdí Stranger Things
lupa.cz | 08:58:42
Společnost Netflix nadále ztrácí předplatitele. Ve druhém čtvrtletí letošního roku jich ubylo 970 tisíc. Firma to oznámila při představování hospodářských výsledků za uplynulé tři měsíce. Je to nižší úbytek, než sama očekávala, její původní propočty předpokládaly pokles o dva miliony předplatitelů.


Muž kradl v olomouckém bistru, po přistižení dal obsluze pěstí a utekl
idnes.cz | 09:53:00
Olomoučtí kriminalisté se snaží dopadnout pachatele, který ukradl peníze v olomouckém bistru. Když byl přistižen, napadal také obsluhu. Vyšetřovatelé muže dohledali na záběrech z pouličních kamer a požádali veřejnost o spolupráci při zjišťování jeho totožnosti.


Erdogan zesměšnil Putina. Nechal ho šoupat nohama před kamerami
idnes.cz | 09:44:00
Ruský prezident Vladimir Putin zůstal v Teheránu notnou chvíli zcela sám před davem novinářů, zatímco čekal na příchod svého tureckého protějšku Recepa Tayyipa Erdogana na úterní jednání. Je to přitom právě Putin, kdo v minulosti proslul svou nedochvilností.


Rudé Česko i Evropa. Po nejteplejší noci přijdou extrémní vedra
idnes.cz | 09:41:00
Po tropické noci čeká Česko další mimořádně horký den, kdy teploty vystoupají někde až ke 37 stupňům Celsia. Tropické počasí očekávají meteorologové i na horách. I nadále na celém území Česka kromě Vysočiny platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před velmi vysokými teplotami přesahujícími 34 stupňů Celsia.


Přepadená dala lupiči peníze a šperky za sedmdesát tisíc, hledá jej policie
idnes.cz | 09:28:00
Kriminalisté pátrají po lupiči, který přepadl v půlce července poblíž centra Českých Budějovic ženu. Odtáhl ji stranou, vyhrožoval a nakonec ji obral o peníze a šperky. Pachatele zachytily kamery.


Nesmíte padnout. Lipavský přijel vlakem do Kyjeva, aby ukázal podporu
idnes.cz | 09:13:00
Český ministr zahraničí Jan Lipavský přijel společně s šéfem rakouské diplomacie Alexanderem Schallenbergem do Kyjeva, kde budou jednat s vrcholnými ukrajinskými představiteli. Dvojice středoevropských ministrů chce návštěvou ukázat podporu Ukrajiny v její obraně před ruskou agresí. Lipavský plánuje navštívit Rusy zničená města Hostomel, Buču a Irpiň.


Na D11 u Prahy bouraly náklaďáky, silnici zasypaly lahve a plechovky piva
idnes.cz | 09:09:00
Provoz na D11 komplikuje nehoda dvou nákladních aut. Z jednoho se vysypaly lahve a plechovky s pivem. Směr na Prahu je průjezdný pouze jedním jízdním pruhem, tvoří se kolony. Při nehodě se nikdo nezranil.


Ukrajinci ničí raketomety most přes Dněpr, ruskou slabinu, a odolávají ofenzivě
idnes.cz | 09:01:00
Antonivskyj most přes Dněpr zasáhlo 11 střel z ukrajinských raketometů HIMARS, píše TASS. Most je slabinou ruských vojsk na jihu Ukrajiny. Ruská vojska při ofenzívě v Donbasu dosahují minimálních zisků, ukrajinské síly nadále drží obranné linie. Ruské ostřelování Nikopolu na jihu Ukrajiny si vyžádalo nejméně dva mrtvé civilisty a devět zraněných, napsal list Ukrajinska pravda.


Můj nový start, věří královna z Prince Mamánka, kdysi princezna Arabela
idnes.cz | 08:56:00
Sedm roků pracoval Jan Budař na své pohádce Princ Mamánek, ještě déle však čekala na svůj herecký návrat jeho filmová matka Jana Nagyová, slavná seriálová princezna Arabela: osmadvacet let.


Nakažených covidem v Česku nadále přibývá. V úterý jich bylo 3 240
idnes.cz | 08:11:00
Letní vlna covidu-19 v Česku nadále roste. V úterý laboratoře potvrdily 3 240 nakažených, což je o 1 260 více než minulý týden. Zároveň jde o nejvyšší počet potvrzených případů nákazy od druhé poloviny dubna. V nemocnicích je aktuálně podle dat ministerstva zdravotnictví 590 pacientů s covidem-19. Jedna dvacet z nich se nachází ve vážném stavu.


Češka boduje v Thajsku. Na letišti vítali miss Marianu Bečkovou fanoušci
revue.idnes.cz | 08:12:00
Miss Marianu Bečkovou (23) zaskočilo množství novinářů a fanoušků, kteří na ni čekali na letišti v Thajsku. Do Asie se kráska jela připravovat na říjnové finále světové soutěže Miss Grand v Indonésii. Modelka z Mostu iDNES.cz prozradila i to, že se začala učit thajsky a do přípravy dává všechno.


Ruská ofenziva v Donbasu dosahuje minimálních zisků. Ukrajinci se snaží odříznout Rusům klíčovou cestu přes Dněpr
iHned.cz | 09:00:00
Ruská vojska při ofenzivě v Donbasu na východě Ukrajiny dosahují minimálních zisků, ukrajinské síly nadále drží obranné linie, uvedlo ve středu britské ministerstvo obrany s odvoláním na poznatky vojenské rozvědky. Ukrajinský generální štáb v ranním...


Test: Tesla Smart Vacuum Laser zamete a skoro vytře, v balení chybí jen lepicí páska
iHned.cz | 08:10:00
Nikomu se nechce uklízet, ve vedru ani v klimatizované místnosti. Lidská lenost dala vzniknout miliardovému oboru robotických vysavačů, smetáků a mopů, které většinu méně populárních domácích prací zvládnou, když lidé nejsou doma. Překotný vývoj z...


BMW dává nahlédnout do pohonu M Hybrid V8. Vychází ze speciálu DTM
Auto.cz | 08:59:00
Představení závodního speciálu kategorie LMDh už má BMW za sebou, nyní přichází čas na tvrdou práci na okruhu a v továrně.


Nová generace Alpine A110 bude elektrická. Dorazit může v roce 2026
Auto.cz | 08:00:00
Elektrická novinka by však stále měl hrát důležitou roli v nabídce francouzské sportovní značky.


Erdogan si vychutnal Putina. Grimasy poníženého šéfa Kremlu byly výmluvné
aktuálně.cz | 09:33:00
"Pro Erdogana jde o sladkou odplatu, když byl v roce 2020 ponížen Putinem," píše novinářka listu The National.


Lipavský v Kyjevě: Musíme pomoci Ukrajině, jinak přijde další vlna uprchlíků
Denik.cz | 09:01:00
Ukrajina potřebuje podle šéfa české diplomacie Jana Lipavského (Piráti) vojenskou i humanitární pomoc, aby před zimou nepřišla další uprchlická vlna.


Předběžná mírová dohoda? Kyjev nejeví ochotu plnit podmínky, prohlásil Putin
Denik.cz | 08:41:00
Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že u Ukrajiny nevidí ochotu plnit podmínky "předběžné mírové dohody", které podle něj vyjednávací strany dosáhly v březnu v Istanbulu. Informovala o tom agentura Reuters. Po své návštěvě Íránu šéf Kremlu novinářům dále řekl, že Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty se nabízejí jako prostředníci mezi Kyjevem a Moskvou. Rusko vyslalo své invazní jednotky do sousední země před téměř pěti měsíci.


Drama u Boskovic: Po nehodě motorky a autobusu se cestující ocitli v pasti
Denik.cz | 08:35:00
Těžce zraněný motorkář a cestující uvěznění v autobusu. Tyto následky měla dopravní nehoda u Boskovic, kde ve středu kolem šesté hodiny ráno došlo ke kolizi motocyklu s linkovým autobusem.


Únos Prataseviče: ICAO viní běloruské činitele z podvodu kvůli přistání letadla
Denik.cz | 08:34:00
Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) obvinila vysoce postavené běloruské činitele z podvodu v souvislosti s incidentem, při kterém Bělorusko loni v květnu přinutilo přistát v Minsku letoun společnosti Ryanair mířící z Atén do Vilniusu. Informovala o tom agentura Reuters. Na palubě cestoval také opoziční novinář Raman Pratasevič s jeho tehdejší přítelkyní, které poté běloruské bezpečnostní složky zatkly. Letecký incident a zadržení dvojice odsoudila řada západních zemí, které pak rozšířily sankce proti běloruskému režimu.


O západu Čech psaly světové deníky. Před deseti lety banda zlodějů ukradla most
Denik.cz | 07:47:00
Na stránky snad všech světových deníků se dostala událost, která se odehrála před deseti lety na západě Čech. Stalo se totiž něco zcela nevídaného, zlodějům se u Horního Slavkova podařilo obelstít policii a ukrást celý desetitunový železniční most. Podívejte se, jak o události tehdy psaly deníky Time nebo The Telegraph.


Zfetovaní pytláci, výhrůžky zabitím. I s tím se setkává rybářská stráž
Denik.cz | 07:44:00
/ROZHOVOR/ Kolínská organizace Českého rybářského svazu má 23 členů rybářské stráže, dalších sedm členů má pro kolínské revíry rozšířenou působnost a dále lze na Kolínsku potkat 20 členů rybářské stráže s celokrajskou působností. Jedním z členů rybářské stráže je i předseda Českého rybářského svazu Kolín Jiří Krouza. Povídali jsme si s ním o bizarních zážitcích i vybavení, které stráž používá.


Ranní shrnutí (20.07.2022)
Kurzy.cz | 09:55:00
Americké indexy včera posílily a všechny hlavní indexy Wall Street získaly přes 2 %. S&P 500 přidal 2,76 %, Dow Jones se posunul o 2,43 % výše a Nasdaq si připsal 3,11 %. Russell 2000 vzrostl o 3,50 %


Výrazné zisky bylo možné zaznamenat i během dn...


Češi si možná připlatí za lékaře, navrhuje to část vládní koalice. Daň z mimořádných zisků totiž nic neřeší
Kurzy.cz | 09:53:25
Daň z mimořádných zisků, kterou zvažuje vláda, problém veřejných financí neřeší. Ten tkví v jejich trvalé schodkovosti. A mimořádné zisky jsou z definice dočasné, ne trvalé. Jinak by to byly zisky řádné.


Ranní okénko - Ceny výrobců v Německu zvolnily tempo
Kurzy.cz | 09:47:36
Dnes se podíváme na inflaci skrz výrobní stranu ekonomiky. Červnové výsledky byly ráno zveřejněny v Německu. Následují pro Česko a Polsko. Ceny německých výrobců se v červnu zvýšily výrazně méně, než trh předpokládal – po meziměsíčním růstu cen o 1,6 % v&


O chaosu na evropských letištích a přepáleném trhu práce - Ranní glosa
Kurzy.cz | 09:42:30
O chaosu na evropských letištích a přepáleném trhu práce


Euro před zasedání ECB zpevňuje
Kurzy.cz | 09:40:25
ECB údajně hodlá ve čtvrtek diskutovat zvýšení o 50 bps


ČEZ potvrdil, že zajistil LNG kapacity v Nizozemsku. Zásobníky plynu jsou na 77% kapacit
Kurzy.cz | 09:33:22
Ministr průmyslu ČR a ředitel ČEZ na včerejší tiskové konferenci uvedli, že po zajištění podílu v LNG terminálu v Nizozemsku o kapacitě 3 miliardy metrů krychlových LNG ročně Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s ČEZ zajistilo i přepravní&hellip


Moneta: P. Tykač sesadil J&T z pozice druhého největšího akcionáře
Kurzy.cz | 09:29:44
P.Tykač zvýšil podíl v Monetě na 10.4%, k čemuž uvedl, že se jedná o dlouhodobou portfoliovou investici bez ambicí podílet se na řízení banky. V bance tak drží druhý největší podíl po PPF s 29.9%, podíl ve výši 9,99% drží skupina J&T.


Ceny průmyslových výrobců dále zrychlily meziroční růst, za červen vzrostly o 28,5 %
Kurzy.cz | 09:28:00
Ceny průmyslových výrobců byly meziročně vyšší o 28,5 % (v květnu o 27,9 %). Při hodnocení podle hlavních průmyslových skupin vzrostly především ceny energií o 56,5 % a meziproduktů o 29,3 %.


Akcie rostly na základě zpráv o silných výsledcích společností
Kurzy.cz | 09:26:12
Akciové indexy v USA i v Evropě uzavřely výrazně výše podpořené pozitivními výsledky společností, které překonaly prognózy trhu a naznačily, že vysoká míra inflace a zpřísňování měnové politiky FED nemají až takový vliv na výsledky společností, jak se&hel


Johnson&Johnson: Lepší výsledky za 2Q, ale opět snížen celoroční výhled
Kurzy.cz | 09:22:15
Výsledky společnosti Johnson&Johnson (JNJ) za 2Q překonaly očekávání, ale kvůli silnému dolaru byl opět snížen celoroční výhled. Tržby (24,0 mld. USD vs. oček 23,8 mld.) mírně překonaly očekávání a meziročně byly vyšší o 3,0 % r/r, a to přesto, že...


Hospodářské výsledky zveřejňuje Tesla - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 09:16:42
Evropské indexy otevřely do pozitivního teritoria Na programu je kanadská inflace a zásoby ropy z USA Tesla zveřejní výsledky za Q2 2022 Evropské indexy otevřely mírně do plusu. Na trzích drahých kovů a kryptoměn lze zaznamenat nejednozna...


Netflix: Vývoj počtu uživatelů naznačil pozitivní obrat
Kurzy.cz | 09:16:33
Streamingová společnost Netflix reportovala za 2Q22 tržby 7,97 mld. USD (+8,6 % r/r), mírně pod odhadem trhu 8,04 mld., a zisk na akcii 3,20 USD, nad očekáváním trhu 2,91 USD. Investory však více zaujal vývoj počtu uživatelů.


O chaosu na evropských letištích a přepáleném trhu práce - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:16:00
Třetina letních prázdnin za námi, a tak je třeba se podělit o první zážitky z dovolených. Tím mým bylo to, že mé ženě uletělo letadlo z Kodaně. Stalo se tak navzdory tomu, že byla na letišti s velkým předstihem.


Víte, jak nakupovat udržitelnou módu? Tento trend už ovlivňuje polovinu Česka
Kurzy.cz | 09:14:26
Využití přírodních materiálů, jako jsou např. organická bavlna, bambus nebo konopí, je stále častější a těší se čím dál větší oblibě, nejen kvůli větší šetrnosti k životnímu prostředí, ale také kvůli mnohým funkčním výhodám, které na rozdíl od syntetickýc


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 20.07.2022
Kurzy.cz | 09:14:03
Klíčové události
• Eurozóna: Spotřebitelské ceny v červnu dle finálních dat vzrostly o 0,8 % m/m a o 8,6 % r/r.
• USA: Počet vydaných stavebních povolení v červnu klesl o 0,6 % m/m. Počet zahájených staveb domů v červnu klesl o 2,0 % m/m.


Čísla z první ruky Praha - 2021
Kurzy.cz | 09:13:58
Propagační brožura obsahující první dostupné statistické údaje za Prahu, její správní obvody a městské části za rok 2021. Doplněna grafy a kartogramy.


ČEZ zajistil pro stát přepravní kapacitu plynu z budovaného LNG terminálu
Kurzy.cz | 09:13:44
Společnost ČEZ oznámila, že po zajištění kapacity v budovaném plovoucím LNG terminálu v Nizozemsku zajistila také přepravní kapacitu z tohoto terminálu do České republiky. Celkový roční objem je až 3 mld.


IPO Coloseum upsáno na spodní cenové hranici a v menším objemu
Kurzy.cz | 09:10:33
Společnost Coloseum Holding prodala v prvotním úpisu akcií (IPO) na trhu Start pražské burzy 162 200 akcií za cenu 246 Kč na akcii. Nabízené cenové rozpětí bylo 246 – 304 Kč, tedy akcie byly upsány na spodní hranici pásma.


Cena vody v Plzeňském kraji vzrostla o více než pětinu v porovnání s rokem 2017
Kurzy.cz | 09:08:54
Specifické množství vody fakturované domácnostem v litrech na 1 osobu a den bylo v Plzeňském kraji v rámci mezikrajského porovnání sedmé nejnižší. Cena vody bez DPH zde v porovnání s rokem 2017 vzrostla o více než pětinu. Plzeňský kraj v souvislosti...


Avast: Poslední den s nárokem na podmíněnou dividendu
Kurzy.cz | 09:05:30
Akcie Avastu se dnes obchodují naposledy s nárokem na podmíněnou mezitímní dividendu za první polovinu roku ve výši 0,048 USD či 1,15 Kč. Na roční bázi představuje tato dividenda hrubý výnos 1,5 %.


Vývoj indexů cen výrobců - 2. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 09:03:31
Vývoj indexů cen výrobců (průmyslových výrobců, zemědělských výrobců, tržních služeb pro podniky a ve stavebnictví).


ČR - indexy cen výrobců v červnu pokračují v růstu vyjma služeb, u kterých ceny stagnovaly
Kurzy.cz | 09:03:28
Indexy cen průmyslových výrobců, zemědělských výrobců, tržních služeb pro podniky a ve stavebnictví.


Moneta: Pavel Tykač navýšil podíl nad 10 %
Kurzy.cz | 09:03:04
Podle dat České národní banky vlastní společnost Manecomte Limited Pavla Tykače 51 312 170 akcií Monety, což představuje podíl 10,04 % na akciovém kapitálu banky. Na konci května držela společnost Manecomte v Monetě 6,74 %.


Bullard z Fedu říká, že úroková sazba by se měla zvýšit na 4 %
Kurzy.cz | 08:37:52
Hlavní americké akciové indexy, DOW Jones, NASDAQ a S&P 500, v pondělí mírně klesly. S indexy pohybujícími se okolo svých ročních minim dochází k výkyvům akciového trhu. Nejde tedy o korekci směrem nahoru, ale o prostý odraz, po kterém budou kotace&hellip


Poteče, či nepoteče? Toť otázka. (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:13:09
Z dneška na zítřek by měla skončit plánovaná odstávka plynovodu Nord
Stream 1. Klíčovou otázkou dne tak je, zda ruský plyn ve čtvrtek skutečně začne
do Evropy téct a v jaké výši. Tato informace je samozřejmě důležitá pro
další cenový vývoj v této komod...


Olomouc: Známe kandidátky do podzimních voleb -19. 7. 2022 v 16:00 hodin skončila lhůta pro podávání kandidátních listin
Kurzy.cz | 07:08:46
Dne 19. 7. 2022 v 16:00 hodin skončila lhůta pro podávání kandidátních listin pro volby do zastupitelstev obcí a pro podávání přihlášek k registraci pro volby do Senátu Parlamentu ČR.


Netflix +7 % po zveřejnění výsledků, risk-on efekt pomáhá akciím a kryptu - Ranní komentář XTB
Kurzy.cz | 07:06:33
Akciové trhy za sebou mají silnou seanci. Americký S&P500 rostl o 2.76 % a Nasdaq přidal dokonce 3.11 %. Risk-on efekt se včera projevil ale i na ostatních rizikových aktivech, takže se výrazně dařilo i kryptoměnám, zatímco o své dřívější zisky na větš...


Dvě třetiny všech dětí adoptovaných v Německu adoptoval nevlastní rodič
Kurzy.cz | 10:00:48
V roce 2021 bylo v Německu adoptováno 3 843 dětí. To představovalo oproti předchozímu roku nárůst o 2 % (+69 případů). Dvě třetiny těchto dětí adoptovali jejich nevlastní otcové nebo nevlastní matky. Podle německého statistického úřadu stále více dětí ...


Švýcaři chtějí vybudovat 500kilometrovou potrubní poštu. Silnicím uleví až o 40 procent
Euro | 08:25:31
Švýcarská společnost Cargo Sous Terrain chce vybudovat síť tunelů určenou k nepřetržité přepravě zboží. Náklad tam bude jezdit v plně automatickém provozu na kolejnicích stálou rychlostí 30 kilometrů v hodině. Pohon celého systému mají zajistit obnovitelné zdroje. Nyní se chystají práce na prvním úseku tunelu, který spojí Härkingen-Niederbipp a Curych. Bude měřit 70 kilometrů a stát 74 miliard korun. Dokončit ho firma chce do roku 2030.


Ruská ofenziva v Donbasu dosahuje minimálních zisků. Ukrajinci se snaží odříznout Rusům klíčovou cestu přes Dněpr
Hospodářské noviny | 09:00:00
Ruská vojska při ofenzivě v Donbasu na východě Ukrajiny dosahují minimálních zisků, ukrajinské síly nadále drží obranné linie, uvedlo ve středu britské ministerstvo obrany s odvoláním na poznatky vojenské rozvědky. Ukrajinský generální štáb v ranním...


Test: Tesla Smart Vacuum Laser zamete a skoro vytře, v balení chybí jen lepicí páska
Hospodářské noviny | 08:10:00
Nikomu se nechce uklízet, ve vedru ani v klimatizované místnosti. Lidská lenost dala vzniknout miliardovému oboru robotických vysavačů, smetáků a mopů, které většinu méně populárních domácích prací zvládnou, když lidé nejsou doma. Překotný vývoj z...


Netflix odvrátil tragickou prognózu a roste. Akciové trhy i kryptoměny ožívají
Hospodářské noviny | 07:44:00
Hospodářské noviny v rámci spolupráce s brokerskou společností XTB přinášejí denní shrnutí ze světových finančních trhů. Otázky můžete analytikům XTB pokládat formou komentáře pod YouTube video. Zodpovídají je vždy druhý den ráno. Analytický tým...


Klimatolog Farda: Vedra v Evropě nejsou normální. Budou se vracet s tvrdšími projevy
Hospodářské noviny | 07:22:00
„To, co dnes zažíváme, nejsou normální letní teploty. Posledních 15 let hovoří naprosto jednoznačně, vlny veder způsobují skleníkové plyny v atmosféře. Situace se bude zhoršovat a tlak na společnost, aby s tím něco dělala, bude čím dál...


Češi prý zbourali Rakousko-Uhersko, předobraz Evropské unie. Nesmysl, který vyvrací historik Robert Kvaček
Hospodářské noviny | 07:00:00
Kdo nerozumí přítomnosti, idealizuje si minulost. Anebo o minulosti prostě jen nic neví. Odtud pramení časté stesky nad zánikem Rakouska-Uherska, které prý bylo něco jako dnešní Evropská unie. Jak to bylo doopravdy, si můžete poslechnout v Ranním...


ŽIVĚ: Sněmovna jedná o snížení plateb za pojištěnce i zákazu plastů
ČT24 | 09:42:55
Poslanci mají na programu středečního jednání především snížení plateb do zdravotnictví za pojištěnce státu a také zákaz některých jednorázových plastových výrobků. Schvalovat by měli i novelu zákona o svobodném přístupu k informacím, která kromě jiného zavádí povinnost poskytovat informace o výši platů a odměn vysokých státních úředníků. Snížení plateb za státní pojištěnce vyvolává silný nesouhlas obou opozičních uskupení, ANO a SPD, která schvalování tohoto zákona minulý týden zablokovala.


Lipavský přijel do Kyjeva. Plánuje navštívit zničená města Irpiň, Buču a Hostomel
ČT24 | 09:00:24
Ve středu dopoledne dorazil český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) společně se svým rakouským protějškem Alexanderem Schallenbergem na návštěvu Kyjeva. Dvojice politiků chce během jednání s vrcholnými představiteli země ukázat podporu Ukrajiny v její obraně před ruskou agresí. Lipavský má na programu i návštěvu měst zničených ruskou okupací jako Hostomel, Buču nebo Irpiň.


Česko v úterý vydalo lidem, kteří uprchli před ruskou invazí na Ukrajinu, 549 dočasných víz
Eurozpravy-domácí | 10:33:00
Česko v úterý vydalo lidem, kteří uprchli před ruskou invazí na Ukrajinu, 549 dočasných víz, proti minulému úterý zhruba o stovku méně. Za téměř pět měsíců rusko-ukrajinského konfliktu získalo dočasnou ochranu v ČR 396.730 Ukrajinců. Vyplynulo to z údajů, které dnes na twitteru zveřejnilo ministerstvo vnitra.


Počasí: Česko zažilo tropickou noc, během dne bude až 37 stupňů
Eurozpravy-domácí | 10:20:00
Teploty dnes v noci a k ránu na některých místech v Česku neklesly pod 20 stupňů. Nejtepleji bylo podle meteorologů na vrcholcích kopců, zatímco ve známých mrazových kotlinách na Šumavě a v Jizerských horách se teploty držely jen pár stupňů nad nulou.


Letní vlna covidu v Česku dál roste, přibylo 3240 potvrzených případů
Eurozpravy-domácí | 08:56:00
Letní vlna covidu-19 v Česku dál roste. V úterý laboratoře zaznamenaly 3240 potvrzených případů nákazy koronavirem. Je to o 1260 více než před týdnem a nejvíce od druhé poloviny dubna. V nemocnicích bylo s covidem-19 v úterý 590 lidí, z toho 21 jich bylo ve vážném stavu. Před týdnem v nemocnicích s covidem leželo o 166 lidí méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


Premiér Ranil Vikremesinghe byl zvolen novým prezidentem Srí Lanky
Eurozpravy-zahraniční | 10:53:00
Srílanští zákonodárci dnes zvolili novou hlavou státu Ranila Vikremesingheho, úřadujícího prezidenta Srí Lanky a dosavadního premiéra. Vikremesinghe se stal nástupcem svrženého prezidenta Gotabaji Radžapaksy, který po rozsáhlých protestech veřejnosti uprchl minulý týden ze země.


Společný postup unijních států v případě nedostatku plynu nemusí být jen doporučením, míní Síkela
Eurozpravy-zahraniční | 10:46:00
Společný postup unijních států v případě nedostatku ruského plynu, který má dnes představit Evropská komise (EK), by podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) nemusel být jen doporučením. Věří tomu, že se podaří najít shodu na řešení, které bude pro všechny unijní země dosažitelné. Síkela to dnes řekl před zahájením pražského neformálního setkání evropských ministrů hospodářství zemí v rámci českého předsednictví v Radě Evropské unie.


Lipavský přijel do Kyjeva, kde bude jednat s vrcholnými ukrajinskými představiteli
Eurozpravy-zahraniční | 09:34:00
Český ministr zahraničí Jan Lipavský dnes přijel do Kyjeva, kde bude jednat s vrcholnými ukrajinskými představiteli. Doprovází ho šéf rakouské diplomacie Alexander Schallenberg. Dvojice středoevropských ministrů chce návštěvou ukázat podporu Ukrajiny v její obraně před ruskou agresí.


Biden dnes plánuje oznámit nová federální opatření zaměřená na klimatickou krizi
Eurozpravy-zahraniční | 09:24:00
Americký prezident Joe Biden dnes plánuje oznámit nová federální opatření zaměřená na klimatickou krizi, ale stav klimatické nouze nevyhlásí. Podle agentury Reuters to uvedla mluvčí Bílého domu Karin Jeanová-Pierrová.


Ruská vojska při ofenzívě v Donbasu dosahují jen minimálních úspěchů
Eurozpravy-zahraniční | 09:14:00
Ruská vojska při ofenzívě v Donbasu na východě Ukrajiny dosahují minimálních zisků, ukrajinské síly nadále drží obranné linie, uvedlo dnes britské ministerstvo obrany s odvoláním na poznatky vojenské rozvědky.


Putin prohlásil, že u Ukrajiny nevidí ochotu plnit podmínky předběžné mírové dohody
Eurozpravy-zahraniční | 08:25:00
Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že u Ukrajiny nevidí ochotu plnit podmínky "předběžné mírové dohody", které podle něj vyjednávací strany dosáhly v březnu v Istanbulu. Informovala o tom agentura Reuters. Po své návštěvě Íránu šéf Kremlu novinářům dále řekl, že Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty se nabízejí jako prostředníci mezi Kyjevem a Moskvou. Rusko vyslalo své invazní jednotky do sousední země před téměř pěti měsíci.


Spojené státy zařadily Rusko na seznam zemí, které pomáhají obchodování s lidmi
Eurozpravy-zahraniční | 08:11:00
Spojené státy zařadily Rusko na seznam zemí, které vykazují "politiku či vzorce" obchodování s lidmi, nucené práce nebo jejichž ozbrojené složky či vládou podporované ozbrojené skupiny rekrutují nebo využívají dětské vojáky. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na každoroční zprávu amerického ministerstva zahraničí o obchodování s lidmi, která podle ní poprvé obsahovala sekci "Státem sponzorovaného obchodování s lidmi".


Draghi dnes vystoupí v parlamentu, čeká se hlasování o důvěře vládě
Eurozpravy-zahraniční | 07:58:00
Italský premiér Mario Draghi dnes vystoupí v parlamentu. Minulý týden ho k tomu vyzval prezident Sergio Mattarella poté, co nepřijal Draghiho demisi. Očekává se další hlasování o důvěře vládě a v sázce je Draghiho politická budoucnost. Vyloučeno není konání předčasných voleb.


Meziroční růst cen výrobců pokračoval v Česku i v červnu, ve většině oborů zrychlil
Eurozpravy-ekonomika | 09:55:00
Meziroční růst cen výrobců pokračoval v Česku i v červnu a ve většině oborů zrychlil. Nejvíc, o 42,5 procenta, se zvýšily ceny v zemědělství, které o měsíc dříve meziročně stouply o 39,2 procenta. V průmyslu zrychlil růst cen z květnových 27,9 na 28,5 procenta.


Míra inflace v Británii v červnu vystoupila na další maximum
Eurozpravy-ekonomika | 09:47:00
Míra inflace v Británii v červnu vystoupila na další maximum za 40 let. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo na 9,4 procenta z 9,1 procenta v květnu. To je nejvyšší hodnota od počátku roku 1982. Přispěly k tomu zejména ceny energií a pohonných hmot, uvedl dnes britský statistický úřad.


Počasí: Česko zažilo tropickou noc, během dne bude až 37 stupňů
Eurozpravy-počasí | 10:20:00
Teploty dnes v noci a k ránu na některých místech v Česku neklesly pod 20 stupňů. Nejtepleji bylo podle meteorologů na vrcholcích kopců, zatímco ve známých mrazových kotlinách na Šumavě a v Jizerských horách se teploty držely jen pár stupňů nad nulou.


14letá Brooke Shields a její nahaté scény v Modré laguně. Jak to bylo doopravdy?
Reflex | 10:00:00
Film modrá Laguna určitě není považován za vrchol kinematografie, přesto se k němu diváci rádi vrací. Každého přitahuje něco jiného - krása opuštěných ostrovů, robinsonský příběh, romantika nebo božská a prakticky nahá Brook Shields. Jenže krasotince bylo v době natáčení teprve 14 let, a tak tělo, které ukazuje ve filmu, není její. O tom dokonce musela po uvedení filmu vypovídat i před Kongresem!


Sněmovna USA schválila zákon chránící sňatky gayů; jde o reakci na rozhodnutí o potratech
Tiscali-zprávy | 08:36:10
Americká Sněmovna reprezentantů schválila v noci na dnešek návrh zákona, jenž má na federální úrovni ochránit manželství lidí stejného pohlaví. Podle stanice CNN tento krok pramení z obav demokratů, že by si sňatky gayů v zemi mohl vzít v budoucnu na mušku nejvyšší soud, jenž nedávno svým rozsudkem umožnil zákonodárcům napříč Spojenými státy zakazovat potraty. Zda návrh zákona projde rovněž Senátem, není v tuto chvíli jasné.


Putin nevidí u Kyjeva ochotu plnit podmínky mírové dohody, Zelenská se setkala s Bidenovou
Tiscali-zprávy | 08:09:08
Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že u Ukrajiny nevidí ochotu plnit podmínky „předběžné mírové dohody“, které podle něj vyjednávací strany dosáhly v březnu v Istanbulu. Po své návštěvě Íránu šéf Kremlu novinářům dále řekl, že Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty se nabízejí jako prostředníci mezi Kyjevem a Moskvou.


Fotbalisté Plzně dnes rozehrají v Helsinkách 2. předkolo Ligy mistrů
Tiscali-zprávy | 05:56:10
Fotbalisté Plzně jako první z tuzemských zástupců vstoupí do kvalifikace evropských pohárů. Úřadující šampioni dnes rozehrají 2. předkolo Ligy mistrů na stadionu HJK Helsinky. Premiérová pohárová konfrontace finského a českého týmu má výkop v 18:00 SELČ, hlavním rozhodčím je Černohorec Nikola Dabanovič. Odveta na západě Čech je na programu příští úterý.


Marten Kaevats: Česko musí pochopit, že digitální transformace obsahuje jen velmi málo technologií
E15-ekonomika | 10:00:00
Estonsko je už několik let jasnou jedničkou v oblasti digitalizace státní správy. S výjimkou svatby, rozvodu a koupě nemovitosti v podstatě neexistuje v této malé pobaltské zemi úkon, který by Estonci nemohli udělat online. Bez čeho se fungující digitální společnost neobejde? Jaká úskalí měla estonská cesta na digitální vrchol? Jaké bychom měli udělat v Česku kroky, abychom konečně digitálně vyspěli? Na to deníku E15 odpovídal Marten Kaevats, bývalý estonský nejvyšší státní úředník pro digitální záležitosti, který tento týden zavítá do Prahy na konferenci Digitalizace Česka.


Ceny průmyslový a zemědělských komodit dál strmě rostou, odrazí se to ve zdražování potravin
E15-ekonomika | 09:59:00
Růst cen výrobců pokračoval i v červnu a ve většině oborů zrychlil, vyplývá z dat Českého statistického úřadu. Nejvíc, o 42,5 procenta, se v zvýšily ceny v zemědělství, které o měsíc dříve meziročně stouply o 39,2 procenta. Data naznačují budoucí vývoj spotřebitelských cen.


Super tropická vedra snižují inteligenci
E15-ekonomika | 09:50:00
Co je víc než pandemie smrtícího viru? Třeba vlna vražedných veder, která prý dokonce snižuje IQ! A protože je nějaký ten měsíc už pořádně horko na východě Evropy, rozhodla se ta západní být solidární a taky nám trošku přitopit a sem tam i zahořet. To jen aby vám to nebylo líto. Více v Událostech Luďka Staňka na Mall.tv.


Netflix přišel ve druhém kvartále jen o necelý milion předplatitelů. Jeho akcie posílily
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 201. den roku, svátek má Ilja, před 119 lety doručila americká automobilka Ford svůj první vůz zákazníkovi. 
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Rezervační smlouva často skrývá nevhodné a zbytečné povinnosti pro kupujícího
E15-ekonomika | 08:00:00
Co vlastně rezervační smlouva, kterou obvykle každý z nás uzavírá jako první při koupi nemovitosti od realitní kanceláře nebo developera, znamená? K čemu taková smlouva vůbec slouží? Je pravdou, že čím méně toho obsahuje, tím je výhodnější pro kupující? Na co bych si jako kupující měl dát pozor, aby v ní nebylo?


Marten Kaevats: Česko musí pochopit, že digitální transformace obsahuje jen velmi málo technologií
E15-politika | 10:00:00
Estonsko je už několik let jasnou jedničkou v oblasti digitalizace státní správy. S výjimkou svatby, rozvodu a koupě nemovitosti v podstatě neexistuje v této malé pobaltské zemi úkon, který by Estonci nemohli udělat online. Bez čeho se fungující digitální společnost neobejde? Jaká úskalí měla estonská cesta na digitální vrchol? Jaké bychom měli udělat v Česku kroky, abychom konečně digitálně vyspěli? Na to deníku E15 odpovídal Marten Kaevats, bývalý estonský nejvyšší státní úředník pro digitální záležitosti, který tento týden zavítá do Prahy na konferenci Digitalizace Česka.


Ceny průmyslový a zemědělských komodit dál strmě rostou, odrazí se to ve zdražování potravin
E15-politika | 09:59:00
Růst cen výrobců pokračoval i v červnu a ve většině oborů zrychlil, vyplývá z dat Českého statistického úřadu. Nejvíc, o 42,5 procenta, se v zvýšily ceny v zemědělství, které o měsíc dříve meziročně stouply o 39,2 procenta. Data naznačují budoucí vývoj spotřebitelských cen.


Super tropická vedra snižují inteligenci
E15-politika | 09:50:00
Co je víc než pandemie smrtícího viru? Třeba vlna vražedných veder, která prý dokonce snižuje IQ! A protože je nějaký ten měsíc už pořádně horko na východě Evropy, rozhodla se ta západní být solidární a taky nám trošku přitopit a sem tam i zahořet. To jen aby vám to nebylo líto. Více v Událostech Luďka Staňka na Mall.tv.


Netflix přišel ve druhém kvartále jen o necelý milion předplatitelů. Jeho akcie posílily
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 201. den roku, svátek má Ilja, před 119 lety doručila americká automobilka Ford svůj první vůz zákazníkovi. 
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Rezervační smlouva často skrývá nevhodné a zbytečné povinnosti pro kupujícího
E15-politika | 08:00:00
Co vlastně rezervační smlouva, kterou obvykle každý z nás uzavírá jako první při koupi nemovitosti od realitní kanceláře nebo developera, znamená? K čemu taková smlouva vůbec slouží? Je pravdou, že čím méně toho obsahuje, tím je výhodnější pro kupující? Na co bych si jako kupující měl dát pozor, aby v ní nebylo?


Jak snadno změnit poskytovatele připojení? ČTÚ zveřejnil grafický návod
lupa.cz | 10:36:32
Od dubna v Česku platí nová pravidla pro jednodušší změnu poskytovatele připojení. Přinesla je implementace tzv. Evropského kodexu pro elektronické komunikace.


VIDEO: To už dojedu, trval na svém vzteklý opilec s proraženou pneumatikou
idnes.cz | 11:54:00
Kolo s proraženou pneumatikou měnil na ulici v Praze 6 opilý řidič. Překvapili ho přitom policisté, jejichž pomoc odmítl. Jelikož se muž choval agresivně, dali mu dýchnout. Přístroj ukázal hodnotu 3,7 promile, řidič ovšem trval na tom, že pojede dál.


Jsem Čech, řekl šéf tchajwanského parlamentu v Senátu. Čína kvůli návštěvě zuří
idnes.cz | 11:40:00
Šéf tchajwanského parlamentu Jou Si-kchun zakončil projevem v Senátu svoji třídenní návštěvu České republiky. Během vystoupení připomněl českou houževnatost v boji za svobodu, vzpomenul i na prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. A po vzoru předsedy Senátu Miloše Vystrčila opáčil: „Jsem Tchajwanec, jsem Čech.“ Čínské velvyslanectví v ČR návštěvu ostře odsoudilo.


Zelenská se v Bílém domě setkala s Bidenovou. Chce větší podporu od Ameriky
idnes.cz | 11:37:00
Ukrajinská první dáma Olena Zelenská se v úterý v Bílém domě setkala s americkým prezidentem Joe Bidenem a jeho ženou Jill Bidenovou. Bylo to podruhé od ruské invaze na Ukrajině, poprvé se první dámy sešly v květnu, když Bidenová přijela na nečekanou návštěvu Ukrajiny. Ukrajinský prezident Zelenskyj od jednání své ženy očekává zvýšení americké podpory Ukrajině. Řekl to v nočním videoprojevu.


Policie obvinila muže, který měl v panelovém bytě trhaviny a jedovaté látky
idnes.cz | 11:17:00
Policie obvinila muže z pražských Letňan, který vyráběl výbušné směsi a odpalovací zařízení. Za nedovolené ozbrojování a za přechovávání jedů mu hrozí až pětileté vězení.


Výbuch domu v Olšanech u Prostějova způsobil plyn, policie nevylučuje úmysl
idnes.cz | 11:02:00
Pondělní výbuch rodinného domu v Olšanech u Prostějova, v jehož troskách našel psovod mrtvého obyvatele, způsobil nahromaděný zemní plynu. Vyplynulo to z vyšetřování olomouckých hasičů. Části plynového potrubí a spotřebičů nyní prozkoumají hasičští specialisté.


Skylink potěšil milovníky fotbalu. Zahájil předprodej balíčků s Premier League
idnes.cz | 11:00:00
Provozovatel česko-slovenské internetové a satelitní platformy Skylink v úterý zahájil předobjednání dvou nových programových balíčků s programem CANAL+ Sport. Tam se fotbaloví fanoušci dočkají zápasů Premier League v přímém přenosu.


Netflix přišel o téměř milion uživatelů. Musí se zaměřit na lepší obsah
idnes.cz | 10:36:00
Streamovací platforma Netflix ve druhém čtvrtletí celosvětově ztratila 970 tisíc předplatitelů. Firma přitom čekala mnohem horší úbytek. Za lepším výsledkem pravděpodobně stojí seriálové hity, především Stranger Things. Netflix zároveň předpokládá, že ve třetím čtvrtletí by se měl počet předplatitelů navrátit k růstu. Rozhodující ale bude atraktivita obsahu.


Prezidentem Srí Lanky bude dosavadní premiér, zemi hrozí další nepokoje
idnes.cz | 10:36:00
Srílanští zákonodárci ve středu zvolili novou hlavou státu Ranila Vikremesingheho, úřadujícího prezidenta Srí Lanky a dosavadního premiéra. Prezidentský úřad by měl zastávat do roku 2024. Vikremesinghe se stal nástupcem svrženého prezidenta Gotabaji Radžapaksy, který po rozsáhlých lidových protestech uprchl ze země.


Hlinsko přeměnilo nefunkční kašnu na obří květináč, „tečou“ jen květiny
idnes.cz | 10:30:00
Kašny ve městech jsou zvlášť v těchto horkých dnech vítaným prvkem k ochlazení. V Hlinsku na Českomoravské vrchovině ovšem už pátým rokem moderní kašna na náměstí nefunguje. Radnice vodní prvek nechala přeměnit v obří květináč s květinami, které navozují efekt tekoucí vody.


Za výbuchy ve Vrběticích dal stát na odškodném téměř 300 milionů korun
idnes.cz | 10:20:00
O odškodnění za výbuchy ve Vrběticích na Zlínsku, kde v roce 2014 explodovaly muniční sklady, požádalo 9 187 lidí. Ministerstvo vnitra zatím vyhovělo 8 599 z nich, na odškodném dosud vyplatilo dohromady přes 298 milionů korun. Obyvatelé obcí z okolí Vrbětic mohli stát žádat o odškodné od ledna do konce června.


Po více než roce se sjely všechny plzeňské tramvaje zpátky do vozovny
idnes.cz | 10:03:00
Přestavba plzeňské tramvajové vozovny za 1,7 miliardy korun pomalu spěje do finále. Nově začala sloužit velká hala pro odstavování tramvají. úplně hotovo má být podle smlouvy v závěru února příštího roku.


Film Jackieho Chana vyvolal pobouření. Točí jej v ruinách syrského města
idnes.cz | 09:57:00
Kontroverzi vyvolává vznik akčního filmu, který produkuje hongkongská hvězda bojových umění Jackie Chan. Snímek nazvaný Home Operation (Operace domů) se totiž částečně natáčí v syrském městě Hadžar al-Asvad zničeném občanskou válkou.


Po operacích mi chybí kus mozku, měla jsem i afázii, říká Emilia Clarke
revue.idnes.cz | 10:15:00
Představitelka Daenerys Targaryenové ze seriálu Hra o trůny Emilia Clarke (35) podstoupila v průběhu natáčení dvě náročné operace. Herečka nyní prozradila, že jí po prodělaných zákrocích chybí poměrně velká část mozku a jen zlomek pacientů podobný úkon přežije.


Gripeny nahradí americké letouny F-35 Lightning. Ministerstvo chce pořídit 24 letadel
iHned.cz | 11:11:00
České vojenské letectvo by mělo být v budoucnu vyzbrojeno americkými bojovými letouny F-35 Lightning. Vláda ve středu rozhodla, že ministerstvo obrany zahájí s USA jednání o jejich pořízení. Na tiskové konferenci to řekl premiér Petr Fiala (ODS)....


Chcete zdravější a empatičtější dítě? Pořiďte mu zvířátko
iHned.cz | 11:10:00
Zná to asi každý rodič. V určité fázi výchovy je potřeba se popasovat s přáním potomka vlastnit nějakého domácího mazlíčka. Jestli jste zarytými odpůrci psů, koček, křečků a jiné podobné „havěti“, snad váš odpor k nim zlomí pár vědeckých...


Fotogalerie, která vás dnes ochladí
iHned.cz | 10:43:00
Ve Velké Británii v úterý padl teplotní rekord. Meteorologové naměřili na letišti Heathrow 40,2 stupňů Celsia. Vlna veder tam už třetí den narušuje dopravu. Vedra provází požáry, které zasáhly území Velkého Londýna. S požáry bojují také v...


Lidé se chystají zpátky na Měsíc. A příležitosti se nyní nabízejí i Česku
iHned.cz | 09:34:00
Kdybyste se na konci šedesátých let 20. století zeptali lidí, jak bude vypadat v roce 2022 lidská přítomnost ve Sluneční soustavě, téměř jistě byste se doslechli o základnách na Měsíci a letech k Marsu. A mnozí by přihodili navíc i vznášející se...


Chystá se další snímek z prostředí F1. Zdokumentuje pohádkový příběh Brawn GP
Auto.cz | 10:51:00
Po oznámené spolupráci hollywoodské hvězdy Brada Pitta a Lewise Hamiltona se brzy začne pracovat na dalším dokumentárním snímku z prostředí formulových závodů.


Porsche potvrdilo další model. Puristy nepotěší, jde o velké elektrické SUV
Auto.cz | 09:54:00
Šéf automobilky Porsche potvrdil příchod nového modelu. Půjde o velké luxusní elektrické SUV, které bude vyráběno v továrně v Lipsku.


Česko chce koupit americké stíhací letouny F-35 Lightning. Zájem má o 24 letadel
aktuálně.cz | 11:16:00
F-35 Lightning II bývá označován za nejmodernější sériově vyráběný stíhací letoun s potenciálem životnosti 30 až 40 let.


Ruskou armádu posílili noví branci. Komisaři některé poslali k jednotkám protiprávně
aktuálně.cz | 11:14:47
Od pátku 15. července počítá Rusko nové odvedence do armády. Ruský server Meduza vylíčil příběhy branců a popsal protiprávní postup komisí.


Čínská ambasáda odsoudila návštěvu předsedy tchajwanského parlamentu v Česku
aktuálně.cz | 10:58:56
Senát a jednotliví politici podle ní podkopávají politický základ čínsko-českých vztahů a pošlapávají základní normy mezinárodních vztahů.


Nenáviděný Radžapaksa nahrazen. Srí Lanka si zvolila nového prezidenta
aktuálně.cz | 10:58:00
Prezidentský úřad by měl Ranil Vikremesinghe zastávat do roku 2024.


Drama ve Vlčím doupěti: Hitler přežil atentát jen náhodou, operace Valkýra selhala
aktuálně.cz | 10:57:41
Před 78 lety se spiklenci pokusili zavraždit Adolfa Hitlera, převzít moc v Německu a ukončit válku.


Japonské kladivo na Enyaq má české ceny. Nissan Ariya je dražší, jaká je výbava?
aktuálně.cz | 10:35:00
Nissan zveřejnil české ceny elektrického SUV Ariya. Ty se blíží Enyaqu iV, obě auta jsou i podobně velká.


UK - inflace v červnu stoupla na 9,4% a překonala odhady trhu. BoE by měla zvážit posun sazeb rovnou o 50 bodů
Kurzy.cz | 12:00:08
Index spotřebitelských cen ve Velké Británii za červen dosáhl předběžně úrovně 9,4% meziročně, což překonalo odhady trhu nastavené na růst směrem k 9,1%. V meziměsíčním srovnání růst dosáhl 0,8% oproti trhem očekávaným 0,7%.


Růst cen stavebních prací a materiálu pokračuje, vlastní bydlení proto dostupnější nebude
Kurzy.cz | 11:56:59
Dostupnost vlastního bydlení se v nejbližší době jen tak nezlepší. Nejenže jsou hypotéky rekordně drahé, výrazně rostou i ceny stavebních prací a materiálu. Tento růst nepolevuje, naopak pokračuje už mnoho měsíců.


S&P 500 na cestě vzhůru? Bez Applu a spol. to půjde jen těžko
Kurzy.cz | 10:55:51
Index S&P 500 po poklesu na letošní minimum během června směřuje opatrně vzhůru, již 60 obchodních dnů se ale pohybuje pod svým 50denním klouzavým průměrem. Nad něj se nicméně vyškrábaly akcie Applu i index sledující další velké technologické firmy...


Netflix stráca predplatiteľov, napriek tomu akcie rastú - VIDEO
Kurzy.cz | 10:52:26
Najznámejšia streamovacia služba má za sebou náročné kvartály, počas ktorých akcie oslabili od maxím o približne 70 %. Práve preto bolo veľmi dôležité, aké čísla Netflix prinesie. Zisky síce prekonali očakávania a firma stratila menej predplatiteľov, a...


Recese nebude jako hurikán, výnosy moc rychle dolů nepůjdou, domnívá se stratég
Kurzy.cz | 10:48:31
Pokud je někdo dlouhodobým investorem, neměly by ho současné diskuse o tom, jak moc Fed zvedne sazby, příliš zajímat. Rozhodující je totiž odhodlání centrální banky ukončit inflační problém a odsunout jej z pozornosti trhů.


Německý Uniper by měl dostat státní pomoc
Kurzy.cz | 10:19:12
V Německu se vede horká debata, zda má stát vložit peníze do záchrany tamějšího obřího velkoobchodníka s energiemi Uniper. Jeho šéf si stěžuje, že kvůli potížím s dodávkami plynu z Ruska musí jeho firma (která je na dodávkách z Ruska závislá výrazně víc&h


Aktuální podmínky cestování do Švédska a návratu do ČR - od 9. 2. 2022 se nemusí na švédských hranicích prokazovat žádnými covidovými certifikáty ani negativními testy na Covid-19
Kurzy.cz | 10:16:00
Velvyslanectví ČR ve Stockholmu doporučuje občanům sledovat aktuální informace na internetových stránkách Ministerstva zahraničních věci ČR


EK dnes představí dokument "Save gas for a safe winter"
Kurzy.cz | 10:12:42
Dnes by měla Evropská komise oficiálně zveřejnit dokument „Save gas for a safe winter“, ve kterém předestře návrhy, jak to udělat, aby se Evropa obešla bez ruského plynu nikoli za pět let (jak to EK zkoumala na jaře), nýbrž už během nejbližší zimy.


Ceny výrobců vzrostly o 1,4 %, vyjma energií o 0,9%
Kurzy.cz | 10:07:32
Ceny českých průmyslových výrobců v červnu po dlouhé době překvapily nižším než očekávaným růstem. Oproti květnu se zvýšily o 1,4 % (medián odhadu 1,6 %), což je ve srovnání s loňským červnem o 28,5 % výše.


ČEZ v pátek začne s pravidelnou výměnou palivových souborů v druhém temelínském bloku. Odstávku spojí s řadou investic.
Kurzy.cz | 10:04:41
Kontroly bezpečnostních systémů, turbíny, 67 náročných investičních akcí a především výměna části palivových souborů. To jsou jen příklady nejdůležitějších prací během plánované odstávky druhého bloku Jaderné elektrárny Temelín. Celkově má ČEZ v plánu ...


Byty v Česku mají nejčastěji tři místnosti a rozlohu od 60 do 79 metrů čtverečních
Kurzy.cz | 10:03:22
Český statistický úřad dnes zveřejnil údaje ze Sčítání 2021 o bytech. Zahrnují data o obydlenosti bytu, údaje o počtu osob v bytě žijících, počtu obytných místností, celkové ploše a právním důvodu užívání bytu.


Zátah v Plzni: Na Lochotíně policisté odhalili profesionální pěstírnu konopí
Denik.cz | 10:53:00
Pěstírnu konopí v bytě v jednom z domů v Sokolovské ulici v Plzni na Lochotíně se podařilo v minulém týdnu odhalit policistům z plzeňského Toxi týmu ve spolupráci s kolegy z 1. oddělení obecné kriminality. Při zásahu zajistili 16 rostlin v různých fázích růstu.


Platy státních zaměstnanců? Odbory se s lídry koalice nedohodly, kvůli inflaci
Denik.cz | 10:25:00
Odboráři se s lídry koaličních stran nedohodli na navýšení platů pro letošek kvůli vysoké inflaci. Budou hledat cesty jak přesvědčit vládu ke změně postoje. Po jednání s šéfy vládních stran to řekl místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Vít Samek.


Je vedro, takže úředníci půjdou domů už v poledne. To je asi apríl, reagují lidé
Denik.cz | 10:08:00
Pořádné pozdvižení vzbudilo nedávné oznámení chrudimské radnice. Ta upozornila občany, že kvůli avizovaným vysokým teplotám a varování meteorologů omezí ve středu a ve čtvrtek provozní dobu městského úřadu. „Ve dnech 20. až 21. 7. končí provozní doba městského úřadu ve 12 hodin. Děkujeme za pochopení," je napsáno na oficiální facebookové stránce města s ujištěním, že on-line termíny a domluvené schůzky zůstávají v platnosti a provoz v budově v Pardubické ulici bude po oba dny zajišťovat pověřená osoba.


Avast: Poslední den obchodování s právem na pololetní dividendu 4,8 centu - Komentář k firmě
Kurzy.cz | 09:47:04
Dnes je poslední den obchodování s akciemi Avastu
s právem na pololetní dividendu 0,048 USD. Podmínkou pro výplatu této
dividendy je nedokončení probíhající fúze se společností NortonLifeLock Inc. do
11. 8. 2022. Dividenda nebude mít vliv
na cenu fúze.


Ceny výrobců dále rostou ve většině okruhů (Komentář)
Kurzy.cz | 09:45:47
V zemědělství, průmyslu i stavebnictví
pokračoval během června cenový vzestup. Ten je
v těchto sektorech primárně důsledkem nákladových faktorů. Naproti tomu ve
službách již ceny meziměsíčně nerostly, stagnovaly. To může být signálem
slábnoucí poptávky.


VIDEO: Muž v Porubě kradl peněženky, peníze utrácel pro sebe a pro kocoura
Denik.cz | 09:40:00
/VIDEO/ Hladový muž a kocour, který miloval tuňáka a další kočičí dobroty. Takto končily peníze, které páníček kocoura z Ostravy získával krádežemi peněženek. Pachatel se zaměřoval na vykrádání šaten ve zdravotnických zařízení, tělocvičen, také se soustředil na pokoje školních ubytoven. Nepohrdl však i peněžence, kterou odcizil z kabelky ženě, která v tu chvíli seděla v restauraci. 


Na D11 se srazily dva kamiony. Z jednoho se vysypaly plechovky a lahve piva
Denik.cz | 09:21:00
Větší komplikace provozu na dálnici D11 ve směru na Prahu přinesla ve středu 20. července ranní nehoda dvou nákladních aut u Mochova na Praze-východ. Ke střetu, který se bohužel neobešel bez zranění, došlo v šest hodin na dálničním kilometru 13,9.


Podobně jako včera se i dnes ráno pohybují teploty v širokém rozpětí. Nejčastěji naměříme 18 až 14 °C, v údolích kolem 12 °C. Skutečný rozsah teplot je však větší.
Kurzy.cz | 07:35:00
Podobně jako včera se i dnes ráno pohybují teploty v širokém rozpětí. Nejčastěji naměříme 18 až 14 °C, v údolích kolem 12 °C. Skutečný rozsah teplot je však větší. Nejchladněji je k 5.


Peru - stav bezpečnostní nouze - upozornění na cesty - Lima a Callao neustále zaznamenávají silný nárůst kriminality
Kurzy.cz | 01:49:10
Velvyslanectví ČR v Limě upozorňuje české občany cestující do Peru - konkrétně do oblastí Lima a Callao - na rizika spojená se značnou


Cizinci v Karlovarském kraji k 31. 12. 2021. Nejpočetnější skupinu tvořili Vietnamci (30,8 %), dále potom Ukrajinci (19,7 %), Slováci (10,5 %), Rusové (10,2 %) a Němci (8,3 %).
Kurzy.cz | 00:43:58
20. července 2022 K 31. 12. 2021 žilo v Karlovarském kraji celkem 21 304 cizinců, to představuje 7,5 % z celkového počtu obyvatel kraje a zároveň se jedná o druhý největší podíl mezi regiony ČR po Hlavním městě Praze. Nejpočetnější skupinu tvořili...


Cyklistický závod JBC 4X Revelations 2022 opět vyhrál jeho organizátor
Kurzy.cz | 12:00:38
Devátý ročník závodu světové série ve fourcrossu horských kol s názvem JBC 4X Revelations se konal o víkendu 15.


Líšnice řeší bezpečnost dopravy
Kurzy.cz | 12:00:38
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Ústí nad Labem: Desítky ukrajinských dětí tráví letní prázdniny v knihovně
Kurzy.cz | 12:00:38
V Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem během letních prázdnin probíhají adaptační a jazykové kurzy pro děti uprchlíků z Ukrajiny. Kromě výuky češtiny je pro účastníky kurzů připraveno i množství zajímavých výletů a exkurzí. Zároveň zde v tomto...


Další izolace Ruska. Po bankovních kartách končí i tankovací karty pro auta
Mesec.cz | 11:40:00
Palivové či tankovací karty jsou takřka nezbytné pro mezinárodní nákladní dopravu, ale používají se i jako nástroj pro snadné vyúčtování pohonných hmot. Cesty do Ruska v mezinárodní dopravě se nově zkomplikují.


Film o dětech, které trpí lesním žalem a vyčítají dospělým, že selhali, odvysílá Česká televize
Hospodářské noviny | 13:45:00
Více než třicet dětí z různých míst Vysočiny v nyní dokončovaném dokumentárním snímku psycholožky a amatérské filmařky Barbory Klocové popisuje, jak se jich dotkla kůrovcová kalamita a mizení lesů. „Asi bych nakreslila nějaký stín, který...


Gripeny nahradí americké letouny F-35 Lightning. Ministerstvo chce pořídit 24 letadel
Hospodářské noviny | 11:11:00
České vojenské letectvo by mělo být v budoucnu vyzbrojeno americkými bojovými letouny F-35 Lightning. Vláda ve středu rozhodla, že ministerstvo obrany zahájí s USA jednání o jejich pořízení. Na tiskové konferenci to řekl premiér Petr Fiala (ODS)....


Chcete zdravější a empatičtější dítě? Pořiďte mu zvířátko
Hospodářské noviny | 11:10:00
Zná to asi každý rodič. V určité fázi výchovy je potřeba se popasovat s přáním potomka vlastnit nějakého domácího mazlíčka. Jestli jste zarytými odpůrci psů, koček, křečků a jiné podobné „havěti“, snad váš odpor k nim zlomí pár vědeckých...


Fotogalerie, která vás dnes ochladí
Hospodářské noviny | 10:43:00
Ve Velké Británii v úterý padl teplotní rekord. Meteorologové naměřili na letišti Heathrow 40,2 stupňů Celsia. Vlna veder tam už třetí den narušuje dopravu. Vedra provází požáry, které zasáhly území Velkého Londýna. S požáry bojují také v...


Lidé se chystají zpátky na Měsíc. A příležitosti se nyní nabízejí i Česku
Hospodářské noviny | 09:34:00
Kdybyste se na konci šedesátých let 20. století zeptali lidí, jak bude vypadat v roce 2022 lidská přítomnost ve Sluneční soustavě, téměř jistě byste se doslechli o základnách na Měsíci a letech k Marsu. A mnozí by přihodili navíc i vznášející se...


Bezvládnou přítelkyni utopil krupiér ve vaně, trest si zmírnil dohodou
idnes.cz | 13:43:00
Dohodou o vině a trestu mezi obžalovaným a státním zástupcem uzavřel českobudějovický soud zločin vraždy, která se stala loni v říjnu v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku. Muž tam utopil ve vaně výrazně mladší přítelkyni.


Bez plynu může být Česko už v polovině topné sezony, varují analytici
idnes.cz | 13:37:00
Česká republika může přijít o zásoby zemního plynu už v polovině příští topné sezony. Ukázaly to výsledky studie poradenské společnosti EGÚ Brno, která představila hned pět možných scénářů budoucího plynového vývoje. Omezit spotřebu plynu by měly hlavně domácnosti. Pokud se totiž omezení dotknou celé české ekonomiky, hrozí i propouštění.


Brčka, kelímky i obaly na jídlo z plastu končí. Lahve se zálohovat nebudou
idnes.cz | 13:05:00
Poslanci schválili zákaz některých jednorázových plastových výrobků. Zákaz se týká třeba příborů, talířů, brček, vatových tyčinek či tyček na uchycení balonků, nápojových kelímků z polystyrenu a výrobků z oxoplastu. Musí to ještě potvrdit Senát.


KOMENTÁŘ: Do kosmu, válce navzdory. Co změní nový šéf ruské kosmické agentury
idnes.cz | 13:00:00
Po prvním ničivém dopadu ukrajinské války na mezinárodní kosmonautiku začínají chladnout hlavy: USA a Rusko obnovují spolupráci a budou společně létat na orbitální stanici, píše v komentáři pro MF DNES šéfredaktor serveru Kosmonautix.cz Dušan Majer.


V Rusku zahynul po pádu vrtulníku biatlonista. Jeho tělo odvlekli medvědi
idnes.cz | 12:59:00
Na Kamčatce na ruském Dálném východě při havárii vrtulníku zahynula bývalá juniorská biatlonová hvězda Igor Malinovskij a ruská podnikatelka Zoja Kajgorodová. Oba se jako turisté podle zpráv tamních médií vydali na vyhlídkový let, jejich stroj typu Robinson však havaroval, pravděpodobně kvůli špatnému počasí anebo technické závadě. Třetí z obětí nehody byl devětatřicetiletý pilot.


Za zabití cyklisty řidič nemusí platit finanční náhradu, rozhodl soud
idnes.cz | 12:46:00
Smrt cyklisty způsobil pětadvacetiletý Vladan Valouch, když letos 28. února v Blansku ve vysoké rychlosti předjížděl na křižovatce na ulici Poříčí. Srazil muže, který jel proti němu a na křižovatce chtěl odbočit vlevo. Na následky poranění poté cyklista zemřel.


Kyjev šlechtí z vojáků krvelačná monstra bez svědomí, tvrdí Moskva
idnes.cz | 12:38:00
Ruští zákonodárci přispěchali s novými „důkazy“ o aktivitě amerických biolaboratoří na území Ukrajiny. Ukrajinští vojáci jsou podle nich během tajných experimentů zbavováni vědomí a vůle a mění se v „nejkrutější monstra“.


Čelní srážku odneslo auto i velorex, opravit tříkolku už není jen tak
idnes.cz | 12:12:00
V Nádražní ulici v Turnově se v úterý večer srazil osobní automobil značky Audi s velorexem. Řidiče i spolujezdce z motocyklové tříkolky odvezla sanitka na vyšetření s lehkým zraněním do místní nemocnice.


Film o dětech, které trpí lesním žalem a vyčítají dospělým, že selhali, odvysílá Česká televize
iHned.cz | 13:45:00
Více než třicet dětí z různých míst Vysočiny v nyní dokončovaném dokumentárním snímku psycholožky a amatérské filmařky Barbory Klocové popisuje, jak se jich dotkla kůrovcová kalamita a mizení lesů. „Asi bych nakreslila nějaký stín, který...


Cupra Formentor VZ5 – Neudělá pětiválci ostudu?
Auto.cz | 12:50:00
Prvnímu svébytnému vozu značky Cupra se dostalo pozoruhodné výsady. Konstruktéři si mohli „půjčit“ přeplňovaný pětiválec, který známe z ostrých modelů Audi.


Toyota Yaris Cross přijíždí jako GR Sport. Sportovní styl nenabídne každému
Auto.cz | 11:50:00
Více výkonu nedostane, ale vypadá sportovněji a nabídne několik technických vychytávek.


Dánsko, Norsko, Švédsko - ukončení stávky pilotů SAS
Kurzy.cz | 13:33:00
Informujeme, že dne 19. července 2022 byla ukončena stávka pilotů SAS. Společnost očekává, že by se provoz aerolinek měl co nejdříve vrátit


Sněmovna ve 3. čtení schválila úsporu 14 mld. Kč v platbách za státní pojištěnce
Kurzy.cz | 13:00:00
Poslanecká sněmovna schválila ve 3. čtení novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění. Novela snižuje od 1. srpna 2022 měsíční platbu ze státního rozpočtu za tzv. státní pojištěnce z 1 967 Kč na 1 487 Kč. Průměrná měsíční platba za celý rok 2022 tak ...


čnBlog – Roční vyhodnocení předpovědí obsažených v GEVu
Kurzy.cz | 12:58:41
Každoročně provádíme vyhodnocení přesnosti předpovědí ekonomických veličin pravidelně sledovaných v GEVu. Výsledky tohoto hodnocení poskytují hodnotnou informaci o tom, které ze sledovaných institucí se svými odhady nejvíce blížily následně zaznamenané...


Indexy po komentářích Lavrovova klesají
Kurzy.cz | 12:57:37
Evropské akciové trhy se propadly o 0,5 %, zatímco americké futures se posunuly o 0,3 % níže. Důvodem poklesů je komentář ruského ministra zahraničí Sergeye Lavrovova. Lavrov prohlásil, že se cíle speciální vojenské operace změnily a Rusko se již dál...


Investoři pod tíhou pesimismu kapitulují, ukazuje průzkum Bank of America
Kurzy.cz | 12:38:19
Podle měsíčního průzkumu správců fondů od Bank of America snížili investoři svou expozici na riziková aktiva na takové úrovně, které jsme neviděli ani během globální finanční krize.


12.h - Evropa zatím nejistá, BCPP roste díky bankám, koruna posiluje, ropa slabší a zlato vyčkává
Kurzy.cz | 12:31:22
Evropské akciové trhy jsou v průběhu dnešního dopoledne nejisté, aktuálně s tendencí k lehkému růstu. Investoři sledují především probíhající výsledkovou sezonu a vyhlíží zítřejší rozhodnutí ECB o dalším nastavení sazeb.


Sněmovna schválila systém automatické valorizace plateb za státní pojištěnce
Kurzy.cz | 12:26:22
Poslanecká sněmovna dnes schválila automatickou valorizaci plateb za státní pojištěnce. Jde o jeden z klíčových bodů programového prohlášení vlády v oblasti zdravotnictví. Cílem je především udržení dostupnosti a kvality zdravotní […]


Rodinné rozpočty se musí připravit na další zdražování potravin
Kurzy.cz | 12:23:00
„Kombinace prudkého růstu cen zemědělských a energetických komodit vede k dalšímu zvyšování cen potravin. Rodinám, které žijí s napjatými rozpočty, hrozí, že před výplatou nebudou mít dostatek peněz na obstarání jídla,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán&helli


Od Zděné boudy povede k Lesnímu hřbitovu nová cyklostezka - celá akce vyjde na necelých 7,9 milionu včetně DPH, většinu této částky by měla pokrýt dotace
Kurzy.cz | 11:01:20
Během srpna by měly být zahájeny přípravné práce na vybudování nové cyklostezky v hradeckých městských lesích. Ta povede od Zděné boudy k Lesnímu hřbitovu a bude lemovat silniční komunikaci Hradečnici, kterou doposud využívali chodci i vozidla společně...


Sněmovna schválila zákaz plastových příborů, talířů a brček
ČT24 | 13:13:12
Poslanecká sněmovna schválila zákon o dopadu vybraných plastových výrobků na životní prostředí. Podle něj by měla být výroba a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček v Česku zakázána v souladu s předpisy Evropské unie. Normu nyní dostane ke schválení Senát.


Letoun F-35 poprvé vzlétl před šestnácti lety. Stává se standardem spojenců USA
ČT24 | 13:13:00
Vláda ve středu rozhodla, že ministerstvo obrany zahájí s USA jednání o pořízení čtyřiadvaceti bojových letounů F-35 Lightning II. Jde o radarem obtížně zjistitelné stíhačky, u nichž letová hodina vyjde na statisíce korun. Podle dřívějších odhadů expertů bude hodnota zakázky ve vyšších desítkách miliard korun, půjde tak nejspíš o nejdražší armádní nákup moderní historie.


Česko chce koupit stíhačky F-35 Lightning, vláda bude jednat s USA
ČT24 | 11:04:11
České vojenské letectvo by mělo být v budoucnu vyzbrojeno americkými bojovými letouny F-35 Lightning. Vláda o jejich nákupu hodlá jednat s USA. Kabinet také zrušil tendr na nákup pásových bojových vozidel pěchoty. Ministerstvo obrany nyní osloví švédského výrobce stroje CV-90 BAE Systems. Po jednání vlády to řekli premiér Petr Fiala (ODS) a ministryně obrany Jana Černochová (ODS).


Smlouva mezi Českou republikou a Republikou San Marino o zamezení dvojímu zdanění vstoupila v platnost 19.7.
Kurzy.cz | 10:47:00
Dne 19. července 2022 vstoupila v platnost Smlouva mezi Českou republikou a Republikou San Marino o zamezení dvojímu zdanění v oboru


Evropská komise vydala návod na plynovou krizi. Navrhla omezit spotřebu o 15 procent
aktuálně.cz | 13:27:35
Návrh reaguje na možnost, že Rusko ve čtvrtek neobnoví dodávky plynu po skončení pravidelné údržby plynovodu Nord Stream 1.


Matka v Praze nechala kojence v rozpáleném autě. Její vysvětlení policisty otrávilo
aktuálně.cz | 13:13:00
Strážníky na místo zavolala rozrušená kolemjdoucí poté, co u vozidla na přímém slunci přes čtvrt hodiny čekala.


V Česku skončí jednorázové plastové příbory, talíře či brčka. Zákon prošel sněmovnou
aktuálně.cz | 13:02:29
Podobný návrh předložila před rokem tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO), bývalá sněmovna jej ale do konce volebního období nestihla projednat.


Předseda tchajwanského parlamentu v Senátu: Demokracie se musí postavit autoritářům
aktuálně.cz | 12:37:05
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) před jeho vystoupením označil návštěvu tchajwanské delegace za historický okamžik.


Vedro bude v Česku i v pátek. Teploty budou až do konce týdne přesahovat 30 stupňů
aktuálně.cz | 12:06:00
Odborníci varují před úpalem a úžehem a rychlými přechody mezi klimatizovanými a rozpálenými prostory.


Věznice navýšily pitný režim včetně minerálních nápojů, povolily vězňům úlevy v oblékání
Eurozpravy-domácí | 13:22:00
Na aktuální vlnu veder zareagovaly i české věznice. Vězňům navýšily pitný režim včetně minerálních nápojů, povolily jim také úlevy v oblékání. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová.


Konec gripenů. Česko chce koupit americké stíhací letouny F-35, zrušilo tendr na nákup BVP
Eurozpravy-domácí | 13:15:00
České vojenské letectvo by mělo být v budoucnu vyzbrojeno americkými bojovými letouny F-35 Lightning. Vláda dnes rozhodla, že ministerstvo obrany zahájí s USA jednání o jejich pořízení. Na tiskové konferenci to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Vláda rozhodla na základě vojenského doporučení armády, řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS).


Senát souhlasil, aby Česko poskytlo kosmické agentuře EU prostory k rozšíření
Eurozpravy-domácí | 13:08:00
Česko by mělo evropské kosmické agentuře (EUSPA), která sídlí v Praze, poskytnout vhodné prostory pro její rozšíření. Zajistit by jí mělo výhodnější nájem. Vyplývá to z dodatku k hostitelské dohodě, s jehož ratifikací souhlasil dnes Senát. Podle ministra dopravy Martina Kupky (ODS) jsou větší prostory nutné kvůli rozvíjení a posilování přínosných projektů.


Barrandovský most se bude od příštího týdne opravovat i v noci
Eurozpravy-domácí | 12:42:00
Na rekonstruovaném Barrandovském mostu v Praze začne příští týden pracovat třetí, noční směna dělníků. Oproti původním předpokladům používají dělníci kvůli vyšší původní vrstvě asfaltu speciální beton, což opravu zdraží o řádově desítky milionů korun, ale výrazně to zvýší životnost mostu. Termín dokončení první části oprav 2. září stále platí.


Údaje o platech a odměnách úředníků asi budou veřejné
Eurozpravy-domácí | 12:39:00
Úřady a další instituce, například nově vymezené veřejné podniky, budou zřejmě muset poskytovat informace o platech a odměnách vysokých státních úředníků. Novelu zákona o svobodném přístupu k informacím, která to má zajistit, dnes jednomyslně schválila Sněmovna. Musí ji ještě projednat Senát a podepsat prezident.


Sněmovna schválila zákaz plastového nádobí, zálohování zůstane dobrovolné
Eurozpravy-domácí | 12:35:00
Výroba a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček bude v Česku zakázána v souladu s předpisy Evropské unie. Schválila to dnes Sněmovna v zákoně o omezení dopadu vybraných plastových výrobků na životní prostředí. Normu nyní dostane ke schválení Senát. Změny se měly do českého právního řádu dostat už loni v červenci.


Zdravotní platby státu asi od srpna klesnou, od 2024 mají růst jako penze
Eurozpravy-domácí | 12:05:00
Státní platby do zdravotnictví za důchodce, děti, studenty nebo nezaměstnané se po lednovém zvýšení zřejmě od srpna opět sníží. Stát by tak měl za celý letošek odvést do veřejného zdravotního pojištění za každého svého pojištěnce v průměru stejný objem peněz jako loni. Od roku 2024 má být zároveň zavedena automatická valorizace zdravotních plateb státu.


Rekordní vlna veder v Británii dnes třetím dnem narušila dopravu
Eurozpravy-domácí | 11:42:00
Rekordní vlna veder v Británii dnes již třetím dnem narušila dopravu. Hasiči zůstávají po úterních požárech v pohotovosti, i když zatažená obloha a přeháňky přinesly úlevu od spalujících teplot posledních dnů, uvedla agentura AP.


V rodinném domě v Olšanech u Prostějova v pondělí vybuchl zemní plyn
Eurozpravy-domácí | 11:04:00
V řadovém rodinném domě v Olšanech u Prostějova v pondělí vybuchl zemní plyn, řekla dnes ČTK mluvčí hasičů Lucie Balážová. Příčinu exploze vyšetřovatelé hasičů ve spolupráci s kriminalisty stále zjišťují, pomoci by jim k tomu měla expertiza nalezených částí plynového potrubí a spotřebičů, doplnila Balážová.


Vážná nehoda v Praze 8: Hasiči museli řidiče vyprostit, na místě se tvoří kolony
Denik.cz | 10:05:00
Vážná dopravní nehoda dvou aut omezila provoz v ulici Střelničná v Praze 8. V místě se začaly tvořit kolony. Událost se stala ve středu ráno.


Po tropické noci čeká Česko další mimořádně horký den. Bude až 37 stupňů
Denik.cz | 09:50:00
Teploty ve středu v noci a k ránu na některých místech v Česku neklesly pod 20 stupňů. Nejtepleji bylo podle meteorologů na vrcholcích kopců, zatímco ve známých mrazových kotlinách na Šumavě a v Jizerských horách se teploty držely jen pár stupňů nad nulou. Například na stanici Maruška v Hošťálkové na Vsetínsku naměřili 22,9 stupně a na stanici Polom v Orlických horách 21,8 stupně Celsia, uvedli ráno meteorologové na facebooku a twitteru.


Rekordní vlna veder v Británii dnes třetím dnem narušila dopravu
Eurozpravy-počasí | 11:42:00
Rekordní vlna veder v Británii dnes již třetím dnem narušila dopravu. Hasiči zůstávají po úterních požárech v pohotovosti, i když zatažená obloha a přeháňky přinesly úlevu od spalujících teplot posledních dnů, uvedla agentura AP.


Orel přistál! Podívejte se na příběh muže, který před 53 lety splnil odvěký sen lidstva
Reflex | 13:00:00
Jméno Neil Armstrong zná snad každý. O prvním muži na Měsíci se už přes padesát let učí děti ve škole a úspěch mise Apollo 11 je dodnes považován za malý zázrak. Když 20. července 1969 dosedl lunární modul Eagle na povrch, pronesl Armstrong svoji legendární větu – je to malý krok pro člověka, velký skok pro lidstvo. Významný posun vpřed ale mise představovala i pro samotné Spojené státy, které se v té době už více než dekádu přetlačovaly se Sovětským svazem o dobývání vesmíru. A zatímco do této chvíle byli Američané jednoznačně pozadu, Apollo 11 udělalo z USA vesmírnou velmoc. A z Armstronga celebritu hollywoodských rozměrů – přestože on sám si slávu příliš neužíval.


Praha Sobě těsně nenasbírala podpisy, i tak kandiduje. Na co postačí Čižinského kult osobnosti?
Reflex | 12:00:00
Praha Sobě nakonec těsně nesesbírala podpisy pro kandidaturu ve formě občanské kandidátky, do voleb však půjde jako politická strana. Je nesesbírání podpisů pro Čižinského uskupení fiasko? Nebo podpora skoro čtvrtiny aktivních voličů nakopne kampaň jeho specifického hnutí?


Novým prezidentem Srí Lanky je dosavadní premiér. Uklidní to dav?
Tiscali-zprávy | 11:31:00
Srílanští zákonodárci dnes zvolili novou hlavou státu Ranila Vikremesingheho, úřadujícího prezidenta Srí Lanky a dosavadního premiéra. Vikremesinghe se stal nástupcem svrženého prezidenta Gotabaji Radžapaksy, který po rozsáhlých protestech veřejnosti uprchl minulý týden ze země.


Snižte spotřebu plynu o 15 procent, žádá Evropská komise členské státy
E15-ekonomika | 13:35:00
Země Evropské unie by měly kvůli očekávanému výpadku dodávek ruského plynu omezit během nadcházející topné sezóny spotřebu plynu o 15 procent. Navrhla to Evropská komise v rámci sady opatření, která mají členským zemím mimo jiné prostřednictvím vzájemné solidarity zajistit dostatek plynu pro domácnosti a klíčové provozy. Brusel by podle návrhu mohl po konzultaci s členskými zeměmi vyhlásit stav plynové nouze, který by vyžadoval povinná omezení spotřeby v celé EU. Aby pravidla vstoupila v platnost, musí je nejprve schválit členské země, které zatím dávaly najevo rozdílné postoje.


Cookies na internetu versus soukromí. K čemu data slouží, kde je najdete a jak je smazat
E15-ekonomika | 13:30:00
Pokud zatím pojem cookies znáte jen z oblíbené kavárny, je načase rozšířit si obzory. Ačkoli to možná ani nevíte, s webovými cookies se zcela jistě setkáváte každý den. Stačí jen nakoupit v e-shopu, navštívit oblíbenou sociální síť nebo si přečíst článek na webu. 


Česko začne jednat o nákupu amerických letounů F-35, flotila stíhaček se má rozrůst na 24 strojů
E15-ekonomika | 13:30:00
České vojenské letectvo by mělo být v budoucnu vyzbrojeno americkými bojovými letouny F-35 Lightning. Vláda rozhodla, že ministerstvo obrany zahájí s USA jednání o jejich pořízení. Na tiskové konferenci to řekl premiér Petr Fiala (ODS). 


PROFIL: Dočká se Británie prvního premiéra s indickými kořeny? Rishi Sunak je připraven
E15-ekonomika | 13:30:00
Britská Konzervativní strana si po nedávné rezignaci Borise Johnsona volí nového předsedu a tím pádem i příštího premiéra Spojeného království. Jeho jméno se dozvíme 5. září. Největší šanci obsadit klíčový úřad má na základě dosavadního vývoje bývalý ministr financí Rishi Sunak. Tento teprve dvaačtyřicetiletý politik se může stát vůbec prvním Britem s indickými kořeny, jenž bude šéfovat Downing Street. 


Tendr na nákup bojových pásových vozidel končí, ministerstvo osloví přímo švédskou BAE Systems
E15-ekonomika | 12:46:00
Ministerstvo obrany zrušilo tendr na nákup pásových bojových vozidel pěchoty za více než 50 miliard korun. Nově osloví přímo švédského výrobce stroje CV90 BAE Systems, rozhodla vláda. Tendr byl zrušen na základě doporučení právní kanceláře, řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). 


Platby za státní pojištěnce klesnou, vláda ušetří 14 miliard
E15-ekonomika | 12:33:00
Státní platby do zdravotnictví za důchodce, děti, studenty nebo nezaměstnané se po lednovém zvýšení zřejmě od srpna opět sníží. Stát by tak měl za celý letošek odvést do veřejného zdravotního pojištění za každého svého pojištěnce v průměru stejný objem peněz jako loni. Předpokládá to upravená vládní novela, kterou i přes nesouhlas opozice schválila Sněmovna. 


Prezidentský kandidát Karel Janeček. Kdo je a čím se proslavil
E15-ekonomika | 12:25:00
Miliardář Karel Janeček vstoupil ve známost svým volebním modelem D21, ale i projevem na Českém slavíkovi, který vyvolal vlnu reakcí. Na konci ledna 2022 také oznámil svou prezidentskou kandidaturu, kterou si hodlá financovat z vlastních peněz. Možnost kandidovat si chce zajistit cestou petičních podpisů, kterých potřebuje alespoň padesát tisíc. 


Česká firma Transcon dokončila první modulární letiště v Africe za čtyři miliardy
E15-ekonomika | 12:00:00
Frýdecko-místecká společnost Transcon Electronic Systems dokončila kompletní rekonstrukci senegalského letiště Saint-Louis ve stejnojmenném městě na severu země. Senegal se tak stal první zemí s modulárním letištěm na africkém kontinentu. Jedná se o první z pěti regionálních letišť, které bude firma v průběhu následujících let modernizovat.


Méně vzduchu a mnohem více zásilek. WE|DO díky novému superhubu výrazně zkvalitní doručování
E15-ekonomika | 11:50:00
Kdo jezdí pravidelně po dálnici D1, určitě zaregistroval vedle absence uzavírek také nové okolní stavební přírůstky. Jedním z nich je i logistický park, který postupně vzniká u obce Ostředek na 34. kilometru. A právě tady v březnu zahájil provoz superhub logistického operátora WE|DO za půlmiliardy korun. Díky nejmodernějším technologiím včetně botičkového sorteru, který třídí balíky podle dopravních směrů, dokáže odbavit během noci až sto tisíc balíkových zásilek. „Zprovozněním superhubu jsme položili základní kámen kompletnímu redesignu celé naší přepravní sítě. Dojde k postupné přeměně z paletizované sítě na síť volně ložených zásilek. Budeme tedy vozit mnohem méně vzduchu,“ říká v rozhovoru Daniel Mareš, generální ředitel společnosti WE|DO.


Snižte spotřebu plynu o 15 procent, žádá Evropská komise členské státy
E15-politika | 13:35:00
Země Evropské unie by měly kvůli očekávanému výpadku dodávek ruského plynu omezit během nadcházející topné sezóny spotřebu plynu o 15 procent. Navrhla to Evropská komise v rámci sady opatření, která mají členským zemím mimo jiné prostřednictvím vzájemné solidarity zajistit dostatek plynu pro domácnosti a klíčové provozy. Brusel by podle návrhu mohl po konzultaci s členskými zeměmi vyhlásit stav plynové nouze, který by vyžadoval povinná omezení spotřeby v celé EU. Aby pravidla vstoupila v platnost, musí je nejprve schválit členské země, které zatím dávaly najevo rozdílné postoje.


Cookies na internetu versus soukromí. K čemu data slouží, kde je najdete a jak je smazat
E15-politika | 13:30:00
Pokud zatím pojem cookies znáte jen z oblíbené kavárny, je načase rozšířit si obzory. Ačkoli to možná ani nevíte, s webovými cookies se zcela jistě setkáváte každý den. Stačí jen nakoupit v e-shopu, navštívit oblíbenou sociální síť nebo si přečíst článek na webu. 


Česko začne jednat o nákupu amerických letounů F-35, flotila stíhaček se má rozrůst na 24 strojů
E15-politika | 13:30:00
České vojenské letectvo by mělo být v budoucnu vyzbrojeno americkými bojovými letouny F-35 Lightning. Vláda rozhodla, že ministerstvo obrany zahájí s USA jednání o jejich pořízení. Na tiskové konferenci to řekl premiér Petr Fiala (ODS). 


PROFIL: Dočká se Británie prvního premiéra s indickými kořeny? Rishi Sunak je připraven
E15-politika | 13:30:00
Britská Konzervativní strana si po nedávné rezignaci Borise Johnsona volí nového předsedu a tím pádem i příštího premiéra Spojeného království. Jeho jméno se dozvíme 5. září. Největší šanci obsadit klíčový úřad má na základě dosavadního vývoje bývalý ministr financí Rishi Sunak. Tento teprve dvaačtyřicetiletý politik se může stát vůbec prvním Britem s indickými kořeny, jenž bude šéfovat Downing Street. 


Tendr na nákup bojových pásových vozidel končí, ministerstvo osloví přímo švédskou BAE Systems
E15-politika | 12:46:00
Ministerstvo obrany zrušilo tendr na nákup pásových bojových vozidel pěchoty za více než 50 miliard korun. Nově osloví přímo švédského výrobce stroje CV90 BAE Systems, rozhodla vláda. Tendr byl zrušen na základě doporučení právní kanceláře, řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). 


Platby za státní pojištěnce klesnou, vláda ušetří 14 miliard
E15-politika | 12:33:00
Státní platby do zdravotnictví za důchodce, děti, studenty nebo nezaměstnané se po lednovém zvýšení zřejmě od srpna opět sníží. Stát by tak měl za celý letošek odvést do veřejného zdravotního pojištění za každého svého pojištěnce v průměru stejný objem peněz jako loni. Předpokládá to upravená vládní novela, kterou i přes nesouhlas opozice schválila Sněmovna. 


Prezidentský kandidát Karel Janeček. Kdo je a čím se proslavil
E15-politika | 12:25:00
Miliardář Karel Janeček vstoupil ve známost svým volebním modelem D21, ale i projevem na Českém slavíkovi, který vyvolal vlnu reakcí. Na konci ledna 2022 také oznámil svou prezidentskou kandidaturu, kterou si hodlá financovat z vlastních peněz. Možnost kandidovat si chce zajistit cestou petičních podpisů, kterých potřebuje alespoň padesát tisíc. 


Česká firma Transcon dokončila první modulární letiště v Africe za čtyři miliardy
E15-politika | 12:00:00
Frýdecko-místecká společnost Transcon Electronic Systems dokončila kompletní rekonstrukci senegalského letiště Saint-Louis ve stejnojmenném městě na severu země. Senegal se tak stal první zemí s modulárním letištěm na africkém kontinentu. Jedná se o první z pěti regionálních letišť, které bude firma v průběhu následujících let modernizovat.


Méně vzduchu a mnohem více zásilek. WE|DO díky novému superhubu výrazně zkvalitní doručování
E15-politika | 11:50:00
Kdo jezdí pravidelně po dálnici D1, určitě zaregistroval vedle absence uzavírek také nové okolní stavební přírůstky. Jedním z nich je i logistický park, který postupně vzniká u obce Ostředek na 34. kilometru. A právě tady v březnu zahájil provoz superhub logistického operátora WE|DO za půlmiliardy korun. Díky nejmodernějším technologiím včetně botičkového sorteru, který třídí balíky podle dopravních směrů, dokáže odbavit během noci až sto tisíc balíkových zásilek. „Zprovozněním superhubu jsme položili základní kámen kompletnímu redesignu celé naší přepravní sítě. Dojde k postupné přeměně z paletizované sítě na síť volně ložených zásilek. Budeme tedy vozit mnohem méně vzduchu,“ říká v rozhovoru Daniel Mareš, generální ředitel společnosti WE|DO.


Česko má nejhustší železniční síť v EU, ale nejméně spokojené řidiče. Přitom do stavby komunikací investuje čtyři procenta HDP
Euro | 12:26:53
Výzkumníci v rámci šestého pilíře Indexu prosperity Česka porovnali, jak jsme vůči dalším členským států EU pokročili ohledně infrastruktury a digitalizace. Celkově se Češi umístili na 12. místě ze sedmadvaceti. Vedeme především v oblasti železnic a internetového bankovnictví. Naopak mezery mají zdejší firmy ve výstavbě silnic a pokrytí venkova internetem. Do obojího se přitom již investuje. Na silnice každoročně padnou čtyři procenta HDP, telekomunikace pak mají přislíbeno 2,85 miliardy korun z evropských fondů.


Netflix ztratil téměř milion předplatitelů, ale může si oddychnout. Jeho levnější varianta s reklamami přijde už příští rok
Euro | 10:13:41
Ztráta zhruba 970 tisíc předplatitelů je mnohem nižší, než jakou firmě přisuzovaly původní odhady analytiků. V dalších měsících už společnost opět očekává růst, který mají podpořit významné investice do obsahu. Investoři jsou z výsledků příjemně překvapeni, akcie Netflixu po jejich oznámení vzrostly o téměř 12 procent.


Slovenský procesor Tachyum má prvního prodejce v Česku, dostane se ke vzorkům
lupa.cz | 12:29:55
Slovenská společnost Tachyum, která chystá na trh univerzální procesor Prodigy, má první tuzemského partnera. Podepsala smlouvu s firmou M Computers, jenž má slovenské procesory začít nabízet firmám a akademickým organizacím v regionu střední a východní Evropy.


Slovenský ESET utržil 14 miliard. Oproti Avastu je zhruba poloviční
lupa.cz | 12:16:37
Slovenská kyberbezpečnostní společnost ESET v roce 2021 meziročně zvýšila tržby o pět procent na 564 milionů eur, tedy skoro 14 miliard korun. Zisk po zdanění se dostal na 84 milionů eur, což jsou zhruba dvě miliardy korun. Firma stále operuje bez externího investora a je soukromě vlastněná.


Premiér Fiala vyzývá občany i firmy k úsporám ve spotřebě energie
idnes.cz | 15:47:00
V následujících dnech se podle premiéra Petra Fialy ukáže, v jakém rozsahu budou obnoveny dodávky přes Nordstream 1, řekl po jednání vlády. Žádné záruky, že budou obnoveny dodávky, nejsou, řekl předseda vlády. „Pokud se dál budeme chovat hospodárně, tak úspory nepochybně zvládneme,“ uvedl premiér po jednání vlády a vyzval občany i firmy k úsporám ve spotřebě.


Itálii drtí sucho, z řeky Pád mizí voda. Nebude rýže, ohrožen je i parmazán
idnes.cz | 15:42:00
V Česku si toho letos všimnout nejde – ve Vltavě i v Labi je vody dost. Evropské veletoky mají ovšem velké potíže. Kvůli nízkým hladinám se komplikuje například lodní doprava po Rýně i Dunaji. A to ještě není nic ve srovnání s italským veletokem, řekou Pád. Z ní voda na řadě míst prakticky zmizela.


Evropa v plamenech. Kontinent sužují vysoké teploty i rozsáhlé požáry
idnes.cz | 15:10:00
Nad jižní Evropou se minulý týden usadila vysoká vlna veder. Záchranné služby bojují s rozsáhlými lesními požáry, práci jim však komplikuje silný vítr a neutichající vedro. V pásmu jižní Evropy probíhají i evakuace.


Přístup k pitné vodě či práce z domova. Na co má zaměstnanec nárok při vedrech
idnes.cz | 14:48:00
Česko sužují už druhý den po sobě vedra přesahující 30 stupňů Celsia, a zatímco část lidí tráví horké dny u vody s chlazenými nápoji, druhá musí pracovat. Podle advokáta se zaměřením na pracovní právo Adama Valíčka mají zaměstnanci nárok na úlevy či benefity, vše ale záleží na typu povolání. Popisuje také, jaké teplotní rozdíly smí zaměstnavatel v práci nastavit.


VIDEO: Matka nechala kojence v rozpáleném autě, policisté museli rozbít okno
idnes.cz | 14:25:00
Půlroční holčičku nechala v zaparkovaném autě navzdory horku matka v jedné z pražských ulic. Plačícího kojence si všimla kolemjdoucí žena a zavolala policisty, kteří jej z rozpáleného auta vysvobodili.


Za větší vedra může oteplování planety, říká meteorolog. Český rekord je 40,4
idnes.cz | 14:25:00
Vlna veder nekončí, zkraje příštího týdne může na některých místech teplota vystoupat až na 38 stupňů, varuje meteorolog Českého hydrometeorologického ústavu Josef Hanzlík. Střídání horkého a chladnějšího počasí je podle něj pro české léto normální, ale kvůli oteplování planety jsou nyní vedra intenzivnější, než byly před dvaceti lety, a to o 3 až 4 stupně.


Plyn od Gazpromu zřejmě poteče dál. Němci na čtvrtek evidují rezervaci na dodávky přes Nord Stream 1
iHned.cz | 15:38:00
Německý provozovatel plynovodní sítě Gascade na čtvrtek eviduje rezervaci na dodávky plynu přes Nord Stream 1. Informovala o tom dnes agentura DPA. To by znamenalo, že ruská plynárenská společnost Gazprom po plánované desetidenní údržbě plynovodu...


Poláci zoufale shánějí uhlí. Energetická krize ohrožuje vládní konzervativce rok před volbami
iHned.cz | 15:15:00
Aktuální situaci na polském trhu s uhlím ilustruje reportáž polského týdeníku Polityka. Poláci v ní přirovnávají současnou situaci k dobám socialistického Polska a lovení podpultového zboží. Poláci skutečně v posledních týdnech a měsících bojují jak...


Česko chce americká letadla a švédské obrněnce. A to co nejrychleji, ceny stoupají a Rusko hrozí
iHned.cz | 14:58:00
Vláda začne jednat o největších armádních nákupech historie – o pořízení nových bitevních letounů a bojových vozidel pěchoty. A bude to způsobem, který by měl v současné geopolitické situaci celý proces co nejvíce urychlit a kterému dává...


Sucho a vedra trápí evropskou energetiku. Jaderné elektrárny ve Francii či uhelné v Německu jedou na nižší výkon
iHned.cz | 14:10:00
Velké nákladní lodě plují po Rýně poloprázdné. Jedna z nejvytíženějších řek v Evropě vysychá, její hladina je kvůli přílišnému vedru a suchu nízko. Některé uhelné elektrárny podél řeky tak marně vyhlíží dodávky paliva, a nemohou proto běžet na plný...


15 procent dolů. Jak vypadá plán, který má Evropany provést zimou, a kdo má plynem šetřit nejvíc?
iHned.cz | 13:57:00
Evropské státy se v reakci na válku na Ukrajině snaží vyvázat ze závislosti na ruském plynu, aby nebyly jeho prostřednictvím vydírané a vydíratelné. Země hledají alternativní dodavatele, naplňují zásobníky a vydávají se cestou úspor. Plán plošného...


Vedle dětí vypadáme na jevišti jako kopyta, říká herečka Petra Špalková
revue.idnes.cz | 15:00:00
Miluje děti a o své dceři říká, že je to její slunce. Užívá si hraní s koňmi, kozami i psy. „Se zvířaty natáčím ráda, protože jsou autentická, upřímná a inspirují mě. A ještě si je člověk může pohladit a zapomenout při tom na starosti všedního dne,“ říká v rozhovoru pro Týdeník Televize herečka Petra Špalková.


Malé dcerky jsou požehnáním, říká v pětasedmdesáti Wood z Rolling Stones
revue.idnes.cz | 14:00:00
Kytarista světoznámé skupiny Rolling Stones Ronnie Wood se svěřil s tím, že po dvou náročných obdobích boje s rakovinou se opět cítí jako znovuzrozený. Pár dní před svými 75. narozeninami britský rocker směle pózoval bez trička pro časopis Esquire. Poražení nemoci mu podle něj vrátilo chuť do života.


Opel se definitivně loučí s dřívější érou. Výroba současné Insignie skončí letos
Auto.cz | 15:50:00
Německá automobilka tak nadobro uzavře kapitolu spolupráce s GM.


Hyundai vyvíjí dostupný elektromobil pro Evropu. Slibuje cenu kolem půl milionu
Auto.cz | 14:58:00
Cílem je udržet cenu kolem 20.000 eur, tedy zhruba do 500.000 Kč, vývoj však ještě chvíli potrvá.


Australský NCAP začne zohledňovat, jak snadné je opustit vůz pod vodou
Auto.cz | 13:56:00
Nezávislá australská organizace NCAP, testující bezpečnost nových vozidel, od příštího roku rozšíří své protokoly. Novinkou je zohlednění snadnosti opuštění vozidla po jeho potopení.


Důvěra Čechů v politiky klesá. Vládě věří jen čtvrtina lidí, stejně jako prezidentovi
aktuálně.cz | 15:58:01
Nejdůvěryhodnější pro občany zůstávají starostové a obecní zastupitelstva.


Tipy na výlety po Vysočině: Město rekordů nebo prapodivný kostel na Zelené hoře
aktuálně.cz | 15:27:58
Aktuálně.cz vám přináší další díl seriálu s tipy na výlety, tentokrát z Vysočiny.


Vylodil se v Normandii a skončil v lágru. Před 100 lety se narodil generál Paroulek
aktuálně.cz | 15:10:11
Jan Paroulek, pozapomenutý hrdina druhé světové války, se narodil přesně před 100 lety. Jako pěšák si vybojoval post velitele tankové čety.


Statement by President von der Leyen on the ‘Save gas for a safe winter' Package. Snižme spotřebu o 15% během zimní sezóny
Kurzy.cz | 15:30:47
We want to debrief together, from this College meeting, on the decisions we have taken, mostly the focus on gas demand. We know that today the start of the Russian war of aggression against Ukraine is at day 147. But if we look in hindsight, we see...


Inflace ve Velké Británii dosáhla nového 40letého maxima
Kurzy.cz | 15:25:59
Libra se po včerejší zprávě o trhu práce neudržela na 1,2030, což naznačuje, že na rozdíl od eura nejsou účastníci trhu ochotni jít do dlouhých pozic na libře ani za její současnou cenu, navzdory její slabé korekci směrem nahoru.


Dolar je v konfliktu s ropou a euro je před zasedáním ECB optimistické
Kurzy.cz | 15:21:11
Americká měna musela trochu zvolnit a ustoupila té evropské, která před zasedáním ECB roztáhla svá křídla. Euro by však nemělo být v euforii a dolar by neměl být sebevědomý, domnívají se analytici.


Průměrná cena ojetin v 1H rostla o 18% na 289 000 Kč, počet dovozů se zvýšil o 6,9%, průměrné stáří stouplo na 9,5 roku
Kurzy.cz | 14:58:32
Na trhu ojetých aut dochází letos k výraznému zdražování. V první polovině roku narostla průměrná cena za ojeté auto meziročně o 18 % na 289 000 Kč. Zároveň klesl průměrný počet najetých kilometrů, což ale vzhledem ke stáří vozidel může být spíše dáno&hel


KZPS: Zástupci firem apelují na vládu kvůli vysoké ceně energie, zajištění dodávek plynu a nastavení krizového scénáře
Kurzy.cz | 14:54:20
Na včerejší dlouho odkládané schůzce ekonomických ministrů a sociálních partnerů zdůraznili zástupci zaměstnavatelů nutnost zajištění dodávek plynu a zavedení opatření na zmírnění dopadů vysokých cen elektřiny a plynu podle Dočasného krizového rámce.


SAP: Výroba automobilů ve 2Q dohání meziroční ztráty
Kurzy.cz | 14:42:42
Tuzemské automobilky díky zvýšené květnové a červnové produkci umazaly dvojciferný meziroční pokles. Mezi lednem a červnem tohoto roku bylo vyrobeno 606 909 osobních automobilů, tj. o 8,5 procenta méně než v roce 2021.


CAD je v útlumu, inflace v Kanadě meziročně vzrostla na 8,1 %
Kurzy.cz | 14:41:57
Červnová inflace v Kanadě dosáhla nejvyšší úrovně od roku 1983! Spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 8,1 %, zatímco v květnu dosahovala inflace pouze 7,7 %. I přes historický růst zůstala inflace pod očekáváním analytiků (odhad 8,4 %). Kanadská já...


Kurzovní lístek ČNB na středu 20.07.2022
Kurzy.cz | 14:28:18
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 19.7.Změna20.7. Americký dolar USD 1 23.9700 +0.17%24.0120...


Nadace České pošty vydala Výroční zprávu za rok 2021
Kurzy.cz | 14:24:00
O činnosti Nadace České pošty a jejím hospodaření se můžete dočíst v auditované Výroční zprávě za rok 2021. Nadace České pošty otevřela v roce 2021 všechny své programy, a to Pošťáci POŠŤÁKŮM, Pošťáci SRDCEM a Pošta PRO ZDRAVÍ. Správní rada se...


TRC Index: Útraty za obědy ve srovnání s cenami dramaticky klesají, Češi narážejí na strop finančních možností
Kurzy.cz | 14:20:41
Češi začali prudce šetřit na obědech. Mnozí lidé narážejí na svůj finanční strop, což dokladují i červnová data z plateb stravenkovými kartami. Za jeden oběd v restauraci podle Ticket Restaurant Card Indexu lidé v průměru zaplatili v červnu 160,20 koruny.


14.h - US indexové futures indikují lehkou korekci včerejší růstové rallye
Kurzy.cz | 14:13:59
US indexové akciové futures na začátku evropského odpoledne indikují mírně negativní náladu hlavních zámořských trhů v řádu poklesů o několik málo desetin procenta. Podle komentářů se zatím zdá, že investoři budou lehce konsolidovat včerejší silný růst,&h


MMR: Rychlé schválení mandátu Rady pro vyjednávání vysílá silný signál solidarity s regiony - Bartoš
Kurzy.cz | 14:03:28
Zástupci členských států EU se dohodli na společném mandátu pro vyjednávání o využívání evropských fondů v rámci politiky soudržnosti. Návrh legislativních změn, které představila koncem června Evropská komise, reaguje na iniciativu ministra pro místní...


Netflix po vykázání výsledků roste
Kurzy.cz | 13:35:51
Včera po uzavření burzy vydal streamovací gigant Netflix své čtvrtletní výsledky. Trhy očekávaly příchod výsledků se zatajeným dechem, protože ty minulé přinesly velké výprodeje akcií společnosti a ukázaly se být předzvěstí nabídky na hlavních indexech...


Největší globální rizika: Kybernetické útoky a nemoci
Kurzy.cz | 13:35:18
Na špici mezi největšími nebezpečími podle zprávy „Global Risk Consensus 2022“ se ocitla kybernetická rizika a choroby, které nejsou nemocemi z povolání. Tak se dají shrnout hlavní výsledky studie společnosti zaměřené na rizikové poradenství Funk, která&h


Swiss Re Institute: Vývoj přírodních katastrof ve světě v roce 2021
Kurzy.cz | 13:25:39
Renomovaný Swiss Re Institute (SRI) zveřejnil v edici Sigma publikaci o přírodních katastrofách ve světě v roce 2021 s podtitulem „vrata pro povodně jsou otevřená“, čímž se chce zdůraznit značná frekvence povodní v minulém roce.


Tržní podíly na pojistném trhu USA v roce 2021
Kurzy.cz | 13:25:04
Na jaře zveřejnila Národní asociace pojišťovacích komisařů (NAIC) stručnou informaci o tržních podílech na pojistném trhu v USA. Tato informace vychází z předběžných údajů o přímém hrubém předepsaném pojistném největších 25 pojišťovacích skupin a...


Platební formy versus Němci: Hotově, nebo mobilem?
Kurzy.cz | 13:23:58
Nová studie agentury psyma ukázala, že sice většina Němců zná ty největší poskytovatele mobilních plateb, nicméně jen menší podíl z nich také tyto možnosti využívá ve svém praktickém životě.


Jaká je kupní síla obyvatel v německy mluvících zemích?
Kurzy.cz | 13:20:54
Stejně jako v předchozích letech má Švýcarsko i letos v porovnání se svými německy mluvícími sousedy výrazně lepší kupní sílu. Švýcaři mají k dispozici na hlavu ročně 41 758 EUR pro své výdaje a úspory.


Podmínky cestování do Švýcarska a Lichtenštejnska a návratu do ČR - cestující nemusí předkládat výsledky žádných testů, platný certifikát o očkování nebo prodělání nemoci ani vyplňovat příjezdový formulář
Kurzy.cz | 13:12:00
Všechna švýcarská celostátní omezení pro přicestování, související s nemocí COVID-19, jsou zrušena. Cestující nemusí před


Ve švýcarském pojišťovnictví přibývá žen a částečných úvazků
Kurzy.cz | 12:40:53
Ve švýcarských komerčních pojišťovnách pracovalo v roce 2021 celkem necelých 50 000 osob. Uvedli to pracovníci Švýcarské asociace pojišťoven (SVV) na základě svých personálních statistik. Podíl žen vystoupal na nový rekord.


Dobrá zpráva pro řidiče – Olomoucký kraj opravil další důležitou silnici u obcí Kozlov a Potštát
Kurzy.cz | 12:35:21
Práce přišly na zhruba 89 miliónů korun.


Ceny výrobců naznačují další tlak na rozpočty domácností
Hospodářské noviny | 16:15:00
Český statistický úřad zveřejnil vývoj cen výrobců za červen. V běžných dobách jde o statistiku, která si najde pozornost spíše jen u odborné veřejnosti, v dnešních časech však její zajímavost a důležitost stoupá. Ceny výrobců totiž pokračovaly v...


Putin v čekárně aneb Kde je dnes Rusko jako světová velmoc
Hospodářské noviny | 16:08:00
Ruský prezident Vladimir Putin je známý tím, že návštěvy i těch nejvýše postavených politiků na sebe nechává dlouho, často i hodiny, čekat. I proto se stalo okamžitě virálním video, které ukazuje, jak Putin nervózně čeká a popochází dlouhých padesát...


Plyn od Gazpromu by mohl opět téct. Němci na čtvrtek evidují rezervaci na dodávky přes Nord Stream 1
Hospodářské noviny | 15:38:00
Německý provozovatel plynovodní sítě Gascade na čtvrtek eviduje rezervaci na dodávky plynu přes Nord Stream 1. Informovala o tom dnes agentura DPA. To by znamenalo, že ruská plynárenská společnost Gazprom po plánované desetidenní údržbě plynovodu...


Poláci zoufale shánějí uhlí. Energetická krize ohrožuje vládní konzervativce rok před volbami
Hospodářské noviny | 15:15:00
Aktuální situaci na polském trhu s uhlím ilustruje reportáž polského týdeníku Polityka. Poláci v ní přirovnávají současnou situaci k dobám socialistického Polska a lovení podpultového zboží. Poláci skutečně v posledních týdnech a měsících bojují jak...


Česko chce americká letadla a švédské obrněnce. A to co nejrychleji, ceny stoupají a Rusko hrozí
Hospodářské noviny | 14:58:00
Vláda začne jednat o největších armádních nákupech historie – o pořízení nových bitevních letounů a bojových vozidel pěchoty. A bude to způsobem, který by měl v současné geopolitické situaci celý proces co nejvíce urychlit a kterému dává...


Šetřete energiemi, sdělí nám vláda. Ještě by ale mohla zařídit, abychom nebyli za úspory trestáni
Hospodářské noviny | 14:43:00
Vážený zákazníku, víme, že stávající období je pro Vás náročné. Vězte, že i nás aktuální situace tíží. Mrzí nás to, ale jsme nuceni zvýšit ceny dodávek zemního plynu... Dopis s podobným úvodem dostává v posledních týdnech každá domácnost s plynovým...


Sucho a vedra trápí evropskou energetiku. Jaderné elektrárny ve Francii či uhelné v Německu jedou na nižší výkon
Hospodářské noviny | 14:10:00
Velké nákladní lodě plují po Rýně poloprázdné. Jedna z nejvytíženějších řek v Evropě vysychá, její hladina je kvůli přílišnému vedru a suchu nízko. Některé uhelné elektrárny podél řeky tak marně vyhlíží dodávky paliva, a nemohou proto běžet na plný...


15 procent dolů. Jak vypadá plán, který má Evropany provést zimou, a kdo má plynem šetřit nejvíc?
Hospodářské noviny | 13:57:00
Evropské státy se v reakci na válku na Ukrajině snaží vyvázat ze závislosti na ruském plynu, aby nebyly jeho prostřednictvím vydírané a vydíratelné. Země hledají alternativní dodavatele, naplňují zásobníky a vydávají se cestou úspor. Plán plošného...


Není důvod k panice, ale je třeba pokračovat v úsporách plynu, řekl Fiala
ČT24 | 16:14:09
Musíme se chovat odpovědně, jako by dodávky plynu obnoveny nebyly, prohlásil na tiskové konferenci premiér Petr Fiala (ODS). Podle něj příští dny ukáždou, zda a v jaké kapacitě se plynovod Nordstream 1 z Ruska vrátí k provozu. Není podle něj však důvod k panice, nicméně Česko musí počítat s horšími scénáři a musí být připraveno. Dodal, že vláda zajistila ve spolupráci s ČEZ dodávky zkapalněného plynu od září z Nizozemska, plní zásobníky na rekordní úroveň a jedná s dalšími dodavateli z Ázerbájdžánu nebo Kataru.


Demokracie se musí postavit autoritářům, prohlásil šéf tchajwanského parlamentu v Senátu
ČT24 | 12:59:04
Předseda tchajwanského parlamentu Jou Si-kchun varoval v Senátu před vzestupem autoritářství a diktatury ve světě. Poukázal na nebezpečné mocenské ambice komunistické Číny. Demokratické země se podle něj musí postavit naplňování sobeckých choutek autoritářských režimů. Čínské velvyslanectví v Česku návštěvu tchajwanské delegace silně odsoudilo.


Tady vám Piráti zrušili parkovací místa
Respekt | 13:19:10
Předvolební lži ještě nikdy nebyly tak snadné jako v podání ANO


Moskva a Teherán si rozumějí, mají stejného nepřítele
Respekt | 12:09:28
Setkání Putin a Chameneí: ruský vůdce se spojuje s islamistickými radikály


Uhlí musí být jen dočasnou pomocí při energetické krizi, tvrdí ekologové
Eurozpravy-domácí | 16:56:00
Uhlí musí být jen dočasnou pomocí při energetické krizi. Evropa by se měla zaměřit na rozvoj obnovitelných zdrojů. Dnes zveřejněný návrh podle nich nedosahuje spravedlivé strategie snižování poptávky po energii, která by dostatečně podpořila přechod na energii z čistých zdrojů. Plán se zaměřuje na podporu fosilních zdrojů až příliš. V tiskových zprávách to uvedly ekologické organizace Hnutí Duha a Greenpeace.


Zaměstnání v Česku našlo podle Jurečky 92.000 uprchlíků z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 16:40:00
Zaměstnání v Česku našlo 92.000 uprchlíků z Ukrajiny. Na tiskové konferenci po jednání vlády to dnes řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podotkl, že i přes přijetí nových pracovníků nezaměstnanost v červnu klesla. Už dřív šéf resortu uvedl, že příchozí obsazují hlavně místa, která byla dlouho volná.


Čínské velvyslanectví odsoudilo návštěvu předsedy tchajwanského parlamentu v Česku
Eurozpravy-domácí | 16:27:00
Čínské velvyslanectví v ČR silně odsoudilo návštěvu předsedy tchajwanského parlamentu Jou Si-kchuna v České republice. Senát a jednotliví politici podle ní podkopávají politický základ čínsko-českých vztahů a pošlapávají základní normy mezinárodních vztahů. V dnešním vyjádření to uvedl mluvčí ambasády.


Sněmovna by vstup Švédska a Finska do NATO měla projednat koncem srpna
Eurozpravy-domácí | 16:20:00
Poslanecká sněmovna by se protokoly o vstupu Švédska a Finska do Severoatlantické aliance (NATO) měla zabývat koncem srpna na mimořádné schůzi. Na tiskové konferenci to dnes řekla předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) poté, co vláda dnes postoupení dokumentů do Parlamentu schválila. Zabývat se jimi bude i Senát.


Čerpání evropských dotací by mohlo být flexibilnější, míní Bartoš
Eurozpravy-domácí | 16:10:00
Čerpání evropských dotací by mohlo být flexibilnější. V Česku by tak nemuselo být ohroženo financování už započatých projektů zhruba za 1,3 miliardy eur, v přepočtu asi 32 miliard korun, čehož se kvůli problémům spojených s koronavirem a válkou na Ukrajině obával ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).


Fiala vyzval Čechy, aby šetřili energiemi: Musíme jednat, jako by dodávky plynu již nebyly
Eurozpravy-domácí | 16:01:00
Česká republika je na letošní zimu připravena a není nutné očekávat naplnění nejpesimističtějších scénářů ohledně energetické situace. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl premiér Petr Fiala (ODS).


Důvěra v prezidenta je na minimu. Zemanovi nevěří ani třetina lidí
Eurozpravy-domácí | 15:46:00
Důvěra Čechů v ústavní instituce od jara klesla. Nejvíce, o deset bodů, si pohoršil prezident, kterému věří 28 procent lidí. V současné době má tak menší důvěru než Senát, který se těší důvěře třetiny veřejnosti. Vládě věří stejný počet lidí jako hlavě státu a nejhůře opět dopadla Sněmovna, důvěřuje jí 26 procent lidí.


Ministerstvo neplánuje zavádět plošné preventivní testování na koronavirus
Eurozpravy-domácí | 15:35:00
Ministerstvo zdravotnictví v žádném případě neplánuje zavádět plošné preventivní testování na koronavirus hrazené ze zdravotního pojištění. Novinářům to dnes ve Sněmovně řekl ministr Vlastimil Válek (TOP 09). Jediné, o čem nyní bude se zdravotními pojišťovnami jednat, je možné proplácení PCR testů lidem s příznaky i bez žádanky od lékaře.


Česko je rájem pro hackery. Každou minutu prolomí až čtyři účty
Eurozpravy-domácí | 15:01:00
Česká republika byla ve druhém čtvrtletí třináctá na světě v počtu prolomených internetových účtů - v porovnání s předchozím čtvrtletím se jejich počet zvýšil o 135 procent na téměř 450.000 účtů. To znamená dva až čtyři prolomené účty za minutu. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu organizace Surfshark. Nejhůře se v celosvětovém měříku situace v tomto ohledu zhoršila v Japonsku, Číně a Jižní Koreji.


Senát nominoval na státní vyznamenání pouze osm osobností
Eurozpravy-domácí | 14:42:00
Pouze osm osobností včetně členů protinacistické odbojové skupiny Tři králové dnes navrhl na státní vyznamenání Senát. Je to rekordně nízký počet v posledním úplném roce prezidentování Miloše Zemana, který bude nejvyšší státní ocenění udělovat. Loni Senát navrhl Zemanovi 15 kandidátů. Zeman, který nemá s horní komorou nijak přátelské vztahy, jí vyhověl ve dvou případech.


Pro zmírnění dopadů extrémních teplot by lidé neměli sekat trávníky nakrátko
Eurozpravy-domácí | 14:24:00
Pro zmírnění dopadů extrémních teplot by lidé neměli sekat trávníky nakrátko, naopak je vhodné hlídat denní spotřebu vody. Města potřebují maximum zeleně a vodních prvků, aby lépe čelila vlnám veder. ČTK to řekl Lukáš Dolák z brněnského Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Dnes mají teploty v Česku vystoupat až na 37 stupňů Celsia.


Do rozpálených pražských ulic vyjely kropicí vozy, na letišti ochlazují asfalt
Eurozpravy-domácí | 14:02:00
Do pražských ulic dnes z důvodu vysokých teplot vyjelo všech 21 kropicích vozů. Vyjely v 10:30 a budou kropit do 18:30. ČTK to sdělil mluvčí městské firmy Pražské služby Radim Mana. Kropení a mlžení je součástí každoroční letní údržby komunikací. Vozy vyjíždějí vždy, když tři dny po sobě teploty překročí 25 stupňů Celsia. Pokud nepřijdou bouřky, budou podle mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbory Liškové jezdit i v dalších dnech. Z preventivních důvodů dnes ochlazovalo zpevněné plochy i letiště v pražské Ruzyni.


Gazprom zřejmě ve čtvrtek obnoví dodávky plynu přes Nord Stream 1
Eurozpravy-zahraniční | 16:49:00
Německý provozovatel plynovodní sítě Gascade na čtvrtek eviduje rezervaci na dodávky plynu přes Nord Stream 1. Informovala o tom dnes agentura DPA. To by znamenalo, že ruská plynárenská společnost Gazprom po plánované desetidenní údržbě plynovodu obnoví dodávky plynu tímto potrubím tak, jak avizovala.


Lavrov odhalil plány Ruska. Nejde mu jen o východ Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 15:52:00
Geografické cíle Ruska na Ukrajině se změnily, uvedl dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Moskvě podle něj nejde jen o Doněckou a Luhanskou oblast, ale také o další území včetně jihu Ukrajiny, napsal list Kommersant s odkazem na rozhovor šéfa ruské diplomacie pro agenturu RIA Novosti.


Státy EU by měly omezit spotřebu plynu o 15 procent. Česko až o třetinu
Eurozpravy-zahraniční | 15:33:00
Země Evropské unie by měly kvůli očekávanému výpadku dodávek ruského plynu omezit během nadcházející topné sezóny spotřebu plynu o 15 procent. Navrhla to dnes Evropská komise v rámci sady opatření, která mají členským zemím mimo jiné prostřednictvím vzájemné solidarity zajistit dostatek plynu pro domácnosti a klíčové provozy.


Státy Evropské unie se shodly na pružnějším financování nákladů na uprchlíky
Eurozpravy-zahraniční | 15:19:00
Státy Evropské unie se dnes shodly na pružnějším unijním financování nákladů na uprchlíky z Ukrajiny. Velvyslanci členských zemí podpořili návrh Evropské komise, podle něhož bude možné flexibilněji převádět peníze ze strukturálních fondů mezi končícím a budoucím sedmiletým programovým obdobím. Konečnou podobu pravidel budou muset na podzim vyjednat státy unie s Evropským parlamentem.


Česká republika patří k nejmírumilovnějším zemím světa, mezi 163 státy je osmá
Eurozpravy-zahraniční | 13:33:00
Česká republika patří k nejmírumilovnějším zemím světa, mezi 163 hodnocenými státy je osmá. Vyplývá to ze Světového mírového indexu (GPI), který zveřejnil britský Institut pro hospodářství a mír (IEP). Česko, které v tomto přehledu pravidelně patří k premiantům, se loni umístilo deváté. Nejmírumilovnější zemí zůstává Island, na opačném konci žebříčku je opět Afghánistán.


Ukrajina požádá zahraniční držitele svých státních dluhopisů o dvouletý odklad splátek
Eurozpravy-ekonomika | 15:41:00
Ukrajina požádá zahraniční držitele svých státních dluhopisů o dvouletý odklad splátek, aby tak mohla soustředit ubývající finanční zdroje na odrážení útoku ruských vojsk. Vyplývá to z rezoluce, kterou dnes zveřejnila ukrajinská vláda. Návrh na odklad splátek bude podle mnoha věřitelů pravděpodobně přijat, uvedla agentura Reuters.


Ženy Fidela Castra: Válka o syna, divoké milenky a záhadně zmizelý bodyguard druhé manželky
Reflex | 16:00:00
O tom, kolik měl Fidel Castro žen kolují legendy. Kolik je v nich pravdy je otázkou, kterou se asi jen tak nedozvíme. Jisté ale je, že ve vztahu k ženám nebyl kubánský diktátor nikdy příliš zdrženlivý, ačkoliv svému lidu tvrdil něco jiného.


Virtuální pasti. Ani v digitálním světě nezapomínejme na reálné hrozby
Reflex | 15:00:00
Možná to na první pohled není tak zřejmé, ale stačí se podívat v tramvaji, v restauraci nebo třeba jen na ulici na lidi kolem nás. Většina z nich má zabořený pohled na displej svého „chytrého“ mobilu. Prožitky, zkušenosti a znalosti nahrazují počty kliknutí na internetu. Všichni tak v online režimu víme zdánlivě všechno. Monitor počítače či mobilu nám vše vychrlí a i to, co si o tom všem máme myslet. Nevnímáme, že nemusí jít vždy o skutečnost, nýbrž jen o její interpretaci, a to třeba i různě motivovanou, může jít o skrytou reklamu či jiný způsob vytvoření vazby a závislosti. Z dobrého sluhy se stane zlý pán.


Evropská komise už ví, jak na to: Země EU by spotřebu plynu měly omezit o 15 procent
Tiscali-zprávy | 13:46:52
Země Evropské unie by měly kvůli očekávanému výpadku dodávek ruského plynu omezit během nadcházející topné sezóny spotřebu plynu o 15 procent. Navrhla to dnes Evropská komise v rámci sady opatření, která mají členským zemím mimo jiné prostřednictvím vzájemné solidarity zajistit dostatek plynu pro domácnosti a klíčové provozy.


Plastové příbory, talíře nebo brčka skončí, PETky budou zálohované jen dobrovolně
Tiscali-zprávy | 13:09:56
Výroba a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček bude v Česku zakázána v souladu s předpisy Evropské unie. Schválila to dnes Poslanecká sněmovna v zákoně o omezení dopadu vybraných plastových výrobků na životní prostředí. Normu nyní dostane ke schválení Senát.


Nejdražší armádní nákup: Česko chce získat americké stíhací letouny F-35 Lightning
Tiscali-zprávy | 11:43:19
České vojenské letectvo by mělo být v budoucnu vyzbrojeno americkými bojovými letouny F-35 Lightning. Vláda dnes rozhodla, že ministerstvo obrany zahájí s USA jednání o jejich pořízení, řekl na tiskové konferenci premiér Petr Fiala (ODS).


Novým srílanským prezidentem je dosavadní premiér. Uklidní to dav?
Tiscali-zprávy | 11:31:00
Srílanští zákonodárci dnes zvolili novou hlavou státu Ranila Vikremesingheho, úřadujícího prezidenta Srí Lanky a dosavadního premiéra. Vikremesinghe se stal nástupcem svrženého prezidenta Gotabaji Radžapaksy, který po rozsáhlých protestech veřejnosti uprchl minulý týden ze země.


Další sankce proti Rusku. EU se shodla na zákazu dovozu ruského zlata
E15-ekonomika | 16:45:00
Státy Evropské unie se shodly na přijetí nové sady sankcí proti Rusku za jeho pokračující agresi vůči Ukrajině. Informovalo o tom české předsednictví Rady EU. Evropský blok zakáže dovoz ruského zlata a dále omezí vývoz produktů, které mohou být využitelné pro vojenské účely. Rozšíří také postihy proti největší ruské bance Sberbank. Na sankční seznam také přibude na pět desítek ruských občanů a několik firem.


PROFIL: Liz Trussová chce být druhou Thatcherovou. Šance jí sráží věrnost Johnsonovi
E15-ekonomika | 16:15:00
Už 5. září má být známo jméno nového šéfa či šéfky britské Konzervativní strany. Automaticky se také stane premiérem, respektive premiérkou Spojeného království po Borisi Johnsonovi, jenž na začátku července podal demisi. O jeho místo se kromě Rishi Sunaka a Penny Mordauntové uchází nynější ministryně zahraničí Liz Trussová. Kdo je politička, kterou příznivci přirovnávají k Margaret Thatcherové?


Už nejen Donbas. Geografické cíle Ruska na Ukrajině se změnily, uvedl Lavrov
E15-ekonomika | 16:12:00
Geografické cíle Ruska na Ukrajině se změnily, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Moskvě podle něj nejde jen o Doněckou a Luhanskou oblast, ale také o další území včetně jihu Ukrajiny, napsal list Kommersant s odkazem na rozhovor šéfa ruské diplomacie pro agenturu RIA Novosti.


PROFIL: Bývalá mariňačka Penny Mordauntová bojuje o křeslo britského premiéra
E15-ekonomika | 15:00:00
O vedení britské vlády a zároveň Konzervativní strany usiluje vedle Rishi Sunaka a Liz Trussové také Penny Mordauntová, současná ministryně obchodu se zkušenostmi z armády. Její jméno možná není tolik mediálně známé jako v případě jejích soupeřů, v posledním hlasování konzervativců nicméně obsadila s 92 hlasy druhé místo za Sunakem, jenž získal 118 hlasů a postoupila mezi poslední tři kandidáty. Kdo vystřídá Borise Johnsona na pozici šéfa britské vlády se dozvíme 5. září.


České automobilky vyrobily meziročně méně aut, Škoda Auto hlásí pokles o více než 16 procent
E15-ekonomika | 14:35:00
Automobilky v Česku vyrobily v prvním pololetí 606 909 osobních aut, což je meziročně o 8,5 procenta méně. Díky silnému květnu a červnu ale umazaly dvojciferný pokles ze začátku roku. V samotném červnu produkce stoupla o 21,6 procenta na 125 374 vozů. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu.


Další sankce proti Rusku. EU se shodla na zákazu dovozu ruského zlata
E15-politika | 16:45:00
Státy Evropské unie se shodly na přijetí nové sady sankcí proti Rusku za jeho pokračující agresi vůči Ukrajině. Informovalo o tom české předsednictví Rady EU. Evropský blok zakáže dovoz ruského zlata a dále omezí vývoz produktů, které mohou být využitelné pro vojenské účely. Rozšíří také postihy proti největší ruské bance Sberbank. Na sankční seznam také přibude na pět desítek ruských občanů a několik firem.


PROFIL: Liz Trussová chce být druhou Thatcherovou. Šance jí sráží věrnost Johnsonovi
E15-politika | 16:15:00
Už 5. září má být známo jméno nového šéfa či šéfky britské Konzervativní strany. Automaticky se také stane premiérem, respektive premiérkou Spojeného království po Borisi Johnsonovi, jenž na začátku července podal demisi. O jeho místo se kromě Rishi Sunaka a Penny Mordauntové uchází nynější ministryně zahraničí Liz Trussová. Kdo je politička, kterou příznivci přirovnávají k Margaret Thatcherové?


Už nejen Donbas. Geografické cíle Ruska na Ukrajině se změnily, uvedl Lavrov
E15-politika | 16:12:00
Geografické cíle Ruska na Ukrajině se změnily, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Moskvě podle něj nejde jen o Doněckou a Luhanskou oblast, ale také o další území včetně jihu Ukrajiny, napsal list Kommersant s odkazem na rozhovor šéfa ruské diplomacie pro agenturu RIA Novosti.


PROFIL: Bývalá mariňačka Penny Mordauntová bojuje o křeslo britského premiéra
E15-politika | 15:00:00
O vedení britské vlády a zároveň Konzervativní strany usiluje vedle Rishi Sunaka a Liz Trussové také Penny Mordauntová, současná ministryně obchodu se zkušenostmi z armády. Její jméno možná není tolik mediálně známé jako v případě jejích soupeřů, v posledním hlasování konzervativců nicméně obsadila s 92 hlasy druhé místo za Sunakem, jenž získal 118 hlasů a postoupila mezi poslední tři kandidáty. Kdo vystřídá Borise Johnsona na pozici šéfa britské vlády se dozvíme 5. září.


České automobilky vyrobily meziročně méně aut, Škoda Auto hlásí pokles o více než 16 procent
E15-politika | 14:35:00
Automobilky v Česku vyrobily v prvním pololetí 606 909 osobních aut, což je meziročně o 8,5 procenta méně. Díky silnému květnu a červnu ale umazaly dvojciferný pokles ze začátku roku. V samotném červnu produkce stoupla o 21,6 procenta na 125 374 vozů. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu.


Chodník a restaurační zahrádku zasypaly betonové trubky z náklaďáku
idnes.cz | 17:50:00
Betonové kanalizační trubky spadly z nákladního automobilu, když projížděl obcí Míškovice. Náklad se uvolnil v zatáčce a trubky dopadly na chodník a do restaurační zahrádky. Na místě v tu chvíli nebyli žádní lidé, díky tomu se nehoda obešla bez zranění.


O křeslo premiéra Británie zabojují Sunak a Trussová, Mordauntová vypadla
idnes.cz | 17:42:00
Souboj o pozici lídra Konzervativní strany a tedy i křeslo britského premiéra proběhne mezi bývalým ministrem financí Rishi Sunakem a současnou ministryní zahraničí Liz Trussová. Při středečním hlasování vypadla náměstkyně ministryně obchodu a někdejší ministryně obrany Penny Mordauntová, která v průzkumech byla považována za jednu z favoritek.


Památník Rudé armády pomazal psími výkaly, soud muže potrestal pokutou
idnes.cz | 17:40:00
Pokutou 35 tisíc korun a povinností uhradit náklady na čištění potrestal Okresní soud v Lounech Rostislava Mareše za to, že po vypuknutí války na Ukrajině opakovaně znečistil psími výkaly památník Rudé armády v Lounech. Muž se hájil, že chtěl vyjádřit nesouhlas s rukou agresí. Proti verdiktu se odvolal.


Postihy vůči Sberbank a zákaz dovozu zlata. EU spouští další ruské sankce
idnes.cz | 16:58:00
Sedmadvacítka se dnes shodla na přijetí nové sady sankcí proti Rusku za jeho pokračující agresi vůči Ukrajině. Informovalo o tom české předsednictví Rady EU.


Dlažební kostku nosím na obranu, tvrdí muž. U soudu ji hodil po svědkovi
idnes.cz | 16:45:00
Neobvyklým incidentem se má příští měsíc zabývat Městský soud v Praze. Na lavici obžalovaných usedne Tomáš Přikryl, který je stíhán za pokus o těžké ublížení na zdraví svědka. Loni v květnu přinesl do Justičního areálu Na Míčánkách dlažební kostku a během hlavního líčení s ní měl zranit vypovídajícího muže.


Nejrušnější den pro hasiče od druhé světové. V Londýně shořelo 41 domů
idnes.cz | 16:36:00
Londýnští hasiči zažili svůj nejnáročnější den od druhé světové války. Jednačtyřicet domů v Londýně podlehlo požárům, které vypukly během nejteplejšího dne zaznamenaného v Británii. Hasiči popisují situaci jako peklo, evakuovaní litují ztráty svých osobních věcí i mazlíčků.


Nedůvěra v prezidenta Zemana je rekordní. Nejvíc lidí věří komunálním politikům
idnes.cz | 16:35:00
Historicky nejnižší důvěru obyvatel má prezident republiky Miloš Zeman, a to pouhých dvacet osm procent. Od minulého čtvrtletí poklesla o deset procentních bodů. Velmi nízkou důvěru mají již dlouhodobě vláda, senát a sněmovna, nejvyšší naopak komunální politici. Vyplývá to z pravidelného průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).


Senior zřejmě přeslechl signalizaci, vlak na přejezdu ho zabil
idnes.cz | 16:29:00
V Luční ulici v Hrdějovicích nedaleko Českých Budějovic kolem poledne srazil vlak chodce. Rychlík jel ve směru z Brna do Českých Budějovic. Senior podle policie nejspíš neslyšel výstrahu a vstoupil do kolejiště. Přejezd v místě chrání jen světelná signalizace, nejsou tam závory.


Komunista Štrougal je dementní, řekli znalci. O jeho stíhání rozhodne žalobce
idnes.cz | 16:18:00
Bývalý komunistický československý premiér Lubomír Štrougal není schopen chápat obsah a smysl úkonů ve svém trestním řízení. K takovému názoru došli znalci, kteří zkoumali Štrougalův zdravotní stav. Ten je stíhaný společně s tehdejším exministrem vnitra Vratislavem Vajnarem za podíl na zabití a zranění několika lidí na československých hranicích v době komunistické totality.


Donbas nestačí. Rusko chce vládnout dalším částem Ukrajiny, přiznal Lavrov
idnes.cz | 16:17:00
Geografické cíle Ruska na Ukrajině již nezahrnují pouze Doněckou a Luhanskou oblast, ale i řadu dalších území včetně jihu Ukrajiny, přiznal ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Ruská armáda se podle něj drží svého úkolu „denacifikovat a demilitarizovat“ Ukrajinu tak, aby pro Rusko nepředstavovala bezpečnostní hrozbu.


ANALÝZA: Nákup superstíhaček F-35 je řešení na desítky let a silný symbol
idnes.cz | 16:08:00
Nákup nejmodernějších letounů páté generace F-35 bude pro Česko znamenat nejen řešení provozu nadzvukového letectva na nejméně čtyřicet let a tím zajištění obranyschopnosti země, ale také přístup k nejnovějším obranným technologiím a získání pokročilých schopností. A zároveň nejsilnější symbol spojenectví s USA, shodují se experti a vojenští analytici.


Dívku zatáhl do sklepa a znásilnil. Když se bránila, mlátil jí hlavou o zeď
idnes.cz | 16:06:00
Letos třiadvacetiletý muž z Náchodska odešel od hradeckého krajského soudu s osmiletým trestem vězení za to, že loni na podzim surově znásilnil teprve čtrnáctiletou dívku. Jeho mladistvého kumpána, který mu pomáhal, stíhá soud samostatně.


Opilá řidička vezla na Rokycansku malé dítě, v zatáčce vyletěla na louku
idnes.cz | 15:55:00
S rok a půl starým synem v autě havarovala na Rokycansku silně opilá řidička renaultu. Nedaleko Kladrub nevybrala v pondělí odpoledne prudkou zatáčku a vyletěla ze silnice.


Hřib oprašuje sen o tramvajovém okruhu za 11 miliard. Jeho náměstek zase chystá okružní metro
iHned.cz | 17:50:00
Jakýkoli dopravní problém v centru zpožďuje i tramvaje v dalších částech Prahy. Přetíženému středu města by proto měl ulevit chystaný tramvajový okruh, s jehož vybudováním počítá primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Nápad, který vzešel takřka z 15 let...


Netflix díky Stranger Things zbrzdil odliv uživatelů. Plánuje zavést reklamy a znemožnit sdílení hesel
iHned.cz | 17:48:00
Ubývající uživatelé, zdražující předplatné, padající akcie. Netflix zažívá krušné časy – podle posledních výsledků se ale již možná toto těžké období blíží ke konci. V uplynulém druhém čtvrtletí se americké firmě dařilo lépe, než sama...


V Mariupolu pohřbívali v předzahrádkách i parcích. Až bude přestavěn, nový a šťastný, bude stát uprostřed spousty neznámých hrobů
iHned.cz | 17:17:00
Den stý čtyřicátý první, 14. července „Co si nejvíc pamatuju?“ Vousatý chlapík se zamyšlenýma a klidnýma očima dost váhá, co by odpověděl. Je to bojovník Azovu, který mluví s novináři. Vedle něj leží berle, vypadá to, že má amputovanou...


Ceny výrobců naznačují další tlak na rozpočty domácností
iHned.cz | 16:15:00
Český statistický úřad zveřejnil vývoj cen výrobců za červen. V běžných dobách jde o statistiku, která si najde pozornost spíše jen u odborné veřejnosti, v dnešních časech však její zajímavost a důležitost stoupá. Ceny výrobců totiž pokračovaly v...


Putin v čekárně aneb Kde je dnes Rusko jako světová velmoc
iHned.cz | 16:08:00
Ruský prezident Vladimir Putin je známý tím, že návštěvy i těch nejvýše postavených politiků na sebe nechává dlouho, často i hodiny, čekat. I proto se stalo okamžitě virálním video, které ukazuje, jak Putin nervózně čeká a popochází dlouhých padesát...


Šetřete energiemi, sdělí nám vláda. Ještě by ale mohla zařídit, abychom nebyli za úspory trestáni
iHned.cz | 14:43:00
Vážený zákazníku, víme, že stávající období je pro Vás náročné. Vězte, že i nás aktuální situace tíží. Mrzí nás to, ale jsme nuceni zvýšit ceny dodávek zemního plynu... Dopis s podobným úvodem dostává v posledních týdnech každá domácnost s plynovým...


Rekordní vlna veder z ptačí perspektivy: Plné pláže, sežehnuté lesy i vyschlé řeky
aktuálně.cz | 17:45:29
Ve Španělsku či Portugalsku hasiči bojují s rozsáhlými lesními požáry, ve Velké Británii padl teplotní rekord přes 40 stupňů Celsia.


Na Moravě útočí hejna přemnožených komárů. Vědci na boj s nimi nasadí i drony
aktuálně.cz | 17:43:19
Ve chvíli, kdy jste přestali mrkat, přistál vám na víčku komár, popisuje komáří kalamitu starosta Litovle Viktor Kohout.


V Česku padlo zhruba 30 teplotních rekordů, nejtepleji bylo ve středních Čechách
aktuálně.cz | 17:33:00
Tropické teploty budou v Česku i v dalších dvou dnech.


Nesmysl, ptákovina, soptí na videu šéf pražského ANO. Lidé se mu smějí, spletl se on
aktuálně.cz | 17:05:00
Ve videu kritizuje nedávné stavební úpravy na silnici u plaveckého stadionu v Praze-Podolí.


Štrougal není podle znalců schopen chápat své trestní řízení, trpí lehkou demencí
aktuálně.cz | 16:24:52
Expremiér Štrougal není podle znalců schopen chápat své trestní řízení, uvedl advokát, který zastupuje lidi postižené střelbou na hranicích.


Při tureckém raketovém útoku v Dahúku zemřelo osm turistů. Dalších 23 je zraněných
aktuálně.cz | 16:18:57
Středisko zasáhly nejméně čtyři rakety, řekl agentuře AP starosta okresu Mušir Muhammad. Všechny oběti jsou podle něj irácké národnosti.


"Abychom žili do sta." Čtvrtá dávka láká hlavně seniory, kvůli dovolené chodí i mladí
aktuálně.cz | 16:18:46
Zatímco v Praze se na vakcínu proti covidu tvořily několikametrové fronty, v ostatních částech republiky takový zájem očkovací centra nezaznamenala.


Problém pro některé obce: Nepodaly kandidátky, voliči musí k urnám později
Denik.cz | 17:09:00
V některých obcích se v září komunální volby konat nebudou. Žádná kandidátka nebyla v řádném termínu podána například ve Všeradově na Chrudimsku či v Ohařicích na Jičínsku. V Nevězicích na Písecku byl nízký počet kandidátů, k volebním urnám tam tak lidé také nepůjdou. Termín pro podání kandidátních listin pro registraci k podzimním volbám do obecních zastupitelstev i do třetiny Senátu vypršel v úterý. V některých obcích v září komunální volby nebudou, nebyla podána kandidátka


Česko je na zimu připraveno, řekl Fiala. Přesto vyzval občany a firmy k úsporám
Denik.cz | 16:07:00
Česká republika je na letošní zimu připravena a není nutné očekávat naplnění nejpesimističtějších scénářů ohledně energetické situace. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Dodal, že vláda zajistila ve spolupráci s ČEZ dodávky zkapalněného plynu od září z Nizozemska, plní zásobníky zemního plynu na rekordní úroveň a jedná s dalšími dodavateli plynu z Ázerbájdžánu nebo Kataru. Zároveň podle premiéra bude brzy hotov zákon, který umožní teplárnám využít další zdroje energie.


Nesekejte trávníky nakrátko. Městům svědčí maximum zeleně, říká expert
Denik.cz | 15:26:00
Pro zmírnění dopadů extrémních teplot by lidé neměli sekat trávníky nakrátko, naopak je vhodné hlídat denní spotřebu vody. Města potřebují maximum zeleně a vodních prvků, aby lépe čelila vlnám veder. Řekl to Lukáš Dolák z brněnského Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Dnes mají teploty v Česku vystoupat až na 37 stupňů Celsia.


VIDEO: Matka zamkla batole v horkém autě. Zachránili ho kolemjdoucí a policisté
Denik.cz | 15:06:00
Matka nechala batole zavřené uvnitř auta, na které pálilo letní polední slunce. Policisté museli rozbít okno vozidla a dítě dostat ven. Matka tvrdila, že byla pryč necelou půlhodinu a netušila, že by se mohlo cokoliv stát. K události došlo v Orlické ulici na Vinohradech.


Rusko už chce větší území než Donbas. Lavrov: Cíl vojenské operace se změnil
Denik.cz | 14:55:00
Ruský ministr zahraničí informoval v rozhovoru pro ruskou RIA Novosti a RT, že cíl a úkoly speciální vojenské operace na Ukrajině se změnily. Podle něj nyní nejde pouze o Doněckou a Luhanskou lidovou republiku (DLR, LLR), ale také o řadu dalších území. Dle americké zpravodajské služby hrozí Chersonské a Záporožské oblasti anexe, podobná té krymské z roku 2014.


Extrémní vedra v Evropě neustávají. Čeká nás ještě horší období, tvrdí odborníci
Denik.cz | 14:42:00
Velkou část západní a jižní Evropy stále sužuje vlna vyčerpávajících a extrémních veder. Spalující horko, která trvá již několik dní, na některých místech neustává, ba naopak. Některé státy hlásí nové teplotní rekordy a hasiči mají stále plné ruce práce s obrovskými ničivými požáry.


Bez ruského plynu: Evropské státy by měly omezit spotřebu o 15 procent, míní EK
Denik.cz | 14:11:00
Země Evropské unie by měly kvůli očekávanému výpadku dodávek ruského plynu omezit během nadcházející topné sezóny spotřebu plynu o 15 procent. Ve středu to navrhla Evropská komise v rámci sady opatření, která mají členským zemím mimo jiné prostřednictvím vzájemné solidarity zajistit dostatek plynu pro domácnosti a klíčové provozy.


Vrah z Dolního Dvořiště dostal 13 let. Přítelkyni škrtil a pak utopil ve vaně
Denik.cz | 12:56:00
Ve středu 20. července Krajský soud v Českých Budějovicích uzavřel případ sedmatřicetiletého muže, který loni v říjnu v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku utopil ve vaně svou o patnáct let mladší přítelkyni. Tmavovlasý drobný muž přijal obžalobu i dohodu o vině a trestu, ve vězení by měl zpytovat svědomí třináct let. 


Pryč s brčky a umělými příbory. Sněmovna schválila zákaz jednorázových plastů
Denik.cz | 12:48:00
Výroba a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček bude v Česku zakázána v souladu s předpisy Evropské unie. Schválila to dnes Sněmovna v zákoně o omezení dopadu vybraných plastových výrobků na životní prostředí. Normu nyní dostane ke schválení Senát.


Příčina exploze v Olšanech? V domě vybuchl plyn, policie nevylučuje ani úmysl
Denik.cz | 12:04:00
Za pondělní tragédii v Olšanech u Prostějova může výbuch zemního plynu. Ve středu to potvrdili krajští hasiči. Policie kvůli výbuchu v rodinném domě nevylučuje ani úmyslné jednání muže, který při explozi zahynul.


VIDEO: Muž si měl v Letňanech vyrábět výbušniny, policie u něj našla chemikálie
Denik.cz | 11:42:00
Policie obvinila muže z pražského sídliště Letňany z toho, že vyráběl výbušné směsi a odpalovací zařízení. Za nedovolené ozbrojování a za přechovávání jedů mu hrozí až pětileté vězení.


Jezevčík potrhal ženu. Trest ale nepadne, podle policie si vrátka otevřel sám
Denik.cz | 11:36:00
Pokousané obě nohy a roztrhané oblečení – tak dopadla důchodkyně, která se na Sušicku pokusila bránit svého pejska před útokem rozběsněného jezevčíka. Za krvavé zranění ale nikdo nebude potrestán. Policie totiž došla k závěru, že si šikovný jezevčík sám otevřel vrátka, a tudíž na útoku nikdo vinu nenese. Případ proto odložila. Pokousaná žena, která má i po čtvrt roce zdravotní následky, však ještě může podat stížnost.


Meziroční růst cen výrobců pokračoval i v červnu. V zemědělství o 42,5 procenta
Denik.cz | 11:28:00
Meziroční růst cen výrobců pokračoval v Česku i v červnu a ve většině oborů zrychlil. Nejvíc, o 42,5 procenta, se zvýšily ceny v zemědělství, které o měsíc dříve meziročně stouply o 39,2 procenta. V průmyslu zrychlil růst cen z květnových 27,9 na 28,5 procenta. Mírný pokles statistici zaznamenali u stavebních prací, kde meziroční nárůst zpomalil z 13,5 na 12,8 procenta. Ceny tržních služeb pro podniky byly v červnu meziročně vyšší o 6,2 procenta, zatímco v květnu stouply o 5,8 procenta. Vyplývá to z informací, které ve středu na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ceny výrobců naznačují budoucí vývoj cen pro spotřebitele.


ČTÚ: 5G/LTE bylo v červnu třináctkrát příčinou rušení televizního příjmu
lupa.cz | 16:29:46
Český telekomunikační úřad v červnu ukončil celkem 81 případů rušení televizního příjmu. Statistiku zveřejnil v pravidelné monitorovací zprávě.


Překvapení pod dvířky nádrže: Vědci objevili novou bakterii požírající fosilní paliva
Auto.cz | 17:52:00
Španělští vědci objevili nový druh bakterie požírající fosilní paliva. S vašimi draze zaplacenými pohonnými hmotami nic moc neudělá, ale mohla by pomoci s úklidem velkých úniků.


Toyotu stále trápí čipy. Omezuje plány a zastavuje některé linky
Auto.cz | 16:50:00
Čipová krize už trápí automobilový průmysl poměrně dlouho, největší výrobce však zatím nemá příliš pozitivní vyhlídky.


EIA: Zásoby ropy v uplynulém týdnu klesly o další 1% respektive 5 mil. barelů, dovozy propadly o 891 000 barelů
Kurzy.cz | 18:09:14
Podle pravidelných týdenních statistik americké agentury EIA zásoby ropy v USA v uplynulém týdnu klesly o 1% respektive 5 miliónů barelů na výsledných 480,1 milionu barelů . Celková ropná produkce USA v minulém týdnu klesla o 100 000 barelů na 11,9&hellip


Souhrn 20.7. - Evropa včetně BCPP neudržela pozitivní náladu zřejmě kvůli unijní výzvě k úsporám, US trhy pokračují v růstu díky výsledkům firem, euro oslabuje, ropa a zlato vyčkávají
Kurzy.cz | 18:02:12
Pražská burza v polovině týdne př lehce nadprůměrné likviditě následovala obecného evropského příkladu a lehce oslabila. Evropské akciové trhy neudržely včerejší pozitivní ladění a den před klíčovým rozhodnutím ECB vesměs pouze mírně oslabily.


Nedoceněné „nemaso“?
Kurzy.cz | 17:20:00
Podle analytiků Morningstar je na výrobu bezmasého „masa“, jaké dělá třeba Beyond Meat, potřeba o 93 % méně půdy, o 99 % méně vody a o 46 % méně energie, než u masa skutečného.


US - zájem o hypotéky v uplynulém týdnu poklesl o 6%, průměrná sazba dále rostla směrem k 6%
Kurzy.cz | 16:58:23
Podle americké hypoteční asociace zájem o hypotéky v USA v uplynulém týdnu poklesl o 6% oproti předešlému týdnu a dostal se na nejnižší úroveň od roku 2000.Zájem o hypotéku pro koupi domu poklesl o 7% respektive o 23% meziročně.


ČR chce přezbrojit letectvo na americké hi-tech stíhačky F-35 Lightning II. Náklady ve vyšších desítkách miliard korun
Kurzy.cz | 16:50:17
Premiér Patr Fala dnes oznámil, že vláda se na základě doporučení armády rozhodla pro záměr přezbrojení letectva z dosavadních švédských strojů Saab Jas-35 Grippen na americké hi-tech stroje Lockheed Martin F-35 Lightning II, které jsou považovány...


Sázky na 50bodový hike od ECB se stupňují (Komentář)
Kurzy.cz | 16:24:11
České ceny průmyslových výrobců v červnu nadále
svižně rostly, nicméně slabším meziměsíčním tempem než v květnu o 1,4 %. V meziročním srovnání jsme sice dostali o něco
výše na 28,5 %, ale odhady analytiků počítaly s vyšší dynamikou (28,8
%).  Z položek...


US - prodeje starších domů v červnu poklesly meziměsíčně o 5,4%, průměrná prodejní cena se zvedla o 13,4% na 416 000 USD
Kurzy.cz | 16:20:56
Prodeje starších domů v USA v červnu poklesly podle tamní asociace realitních prodejců NAR meziměsíčně o 5,4%, což byl nejmenší pokles od června 2020. V celoročním vyjádření prodeje poklesly na 5,12 milionu jednotek.


Volvo: Čipová krize končí, naše sklady jsou na plném skladu. Akcie po výsledcích za 2Q oslabují o 7%
Kurzy.cz | 16:07:57
Vedení automobilky Volvo dnes uvedlo, že firemní zásoby polovodičových součástek jsou po konci 2Q zpět na plném stavu. Nedostatek polovodičů komplikoval v posledních 2 letech chod celého odvětví.


OBRAZEM: Požáry a vlny veder drtí Evropu, lidé se musí evakuovat
idnes.cz | 19:48:00
Vysoké teploty zasáhly od začátku týdne velkou část Evropy. V důsledku stále rostoucích rtutích na teploměrech dochází na mnoha místech k rozsáhlým požárům, jejichž likvidaci komplikuje i silný vítr. Na mnoha místech jsou tak lidé evakuováni ze svých domovů.


Židovský redaktor pronikl kvůli reportáži do Mekky. Omluvil se on i televize
idnes.cz | 19:44:00
Židovský redaktor izraelské televize Channel 13 čelí kritice za reportáž, při které pronikl do posvátného místa islámu Mekky. Muslimové to na sociálních sítích označili za neúctu, stydí se i někteří Izraelci. Podle ministra pro regionální spolupráci Ísávího Farídže, který je muslim, udělala televize hloupost, která poškodí snahu o normalizaci vztahů Izraele se Saúdskou Arábií. Televize i reportér se následně omluvili.


Je to problém Evropy. U republikánů roste odpor k pomoci Ukrajině
idnes.cz | 19:20:00
Uvnitř republikánské strany začínají sílit hlasy, které se různými způsoby vymezují proti americké vojenské pomoci směřované na Ukrajinu. Někteří požadují přísnější dohled, kam vojenská pomoc na obranu proti ruské agresi putuje. Další tvrdí, že je válka evropským problémem a USA by se měly soustředit na domácí záležitosti.


Bévépéčka ze Švédska? Bojem prověřené stroje, které kupuje i nejbližší soused
idnes.cz | 18:50:00
Zrušení dosavadního tendru na dodávky bojových vozidel pěchoty a přímé oslovení švédské vlády o možných dodávkách pásových obrněnců CV90 je podle expertů zásadní krok k modernizaci armády a nejlepší volba. Armáda získá bojem prověřený stroj, který má ve výzbroji sedm evropských zemí a nově se pro něj nedávno rozhodlo i sousední Slovensko.


Kdo zůstal v boji o křeslo britského premiéra: milionářský socialista a lidský granát
Hospodářské noviny | 18:16:00
Hledání nového lídra britských konzervativců a tím i toho, kdo nahradí Borise Johnsona v čele vlády, se blíží ke konci. Z původních osmi kandidátů zbyli po pěti kolech hlasování konzervativních poslanců jen dva. Vítěz čtyř předchozích kol –...


Snižte spotřebu plynu o 15 procent, radí Brusel. Zdroje tu jsou, zní z Česka. U domácností i firem
Hospodářské noviny | 18:09:00
Evropa se během letošní zimy nechce dostat do situace, že ji Rusko začne vydírat úplným přerušením dodávek zemního plynu. Ty Kreml, který kontroluje monopolního vývozce plynu Gazprom, zneužívá jako energetickou zbraň vůči EU. Před začátkem topné...


Košík.cz jde s novým šéfem do krajů. Primárně chce růst, zisk je prý druhořadý
Hospodářské noviny | 18:07:00
S novým hlavním investorem, výkonným ředitelem i strategií chce Košík.cz opět zabrat v boji o čelo trhu s rozvážkou potravin. Online supermarket, který se společně s Teskem pere o pozici dvojky za dominantním Rohlíkem, od loňska ovládají miliardáři...


Smrskflace dorazila do gastronomie. Restaurace volí alternativu ke zdražování
idnes.cz | 18:13:00
Menší role toaletního papíru, ošizená balení sušenek, menší čokoládové tyčinky – to jsou jen některé příklady, jak výrobci potravin i drogistického zboží reagují na inflaci. Firmy nechají cenu stejnou, aby neodradily zákazníky vyšší cenovkou, zato „smrsknou“ gramáž balení. Fenomén, pro nějž se vžil název smrskflace, už dorazil i do restaurací.


Britská armáda zakázala vojákům na misích chodit za prostitutkami
idnes.cz | 18:00:00
Britské ozbrojené složky zakázaly vojákům v zahraničí využívat služeb prostitutek. Plošný zákaz podle ministra obrany odráží společenské změny a má napomoci k vymýcení zneužívání a sexuálního vykořisťování v armádě.


V Mariupolu pohřbívali v předzahrádkách i parcích. Až bude přestavěn, nový a šťastný, bude stát uprostřed spousty neznámých hrobů
Hospodářské noviny | 17:17:00
Den stý čtyřicátý první, 14. července „Co si nejvíc pamatuju?“ Vousatý chlapík se zamyšlenýma a klidnýma očima dost váhá, co by odpověděl. Je to bojovník Azovu, který mluví s novináři. Vedle něj leží berle, vypadá to, že má amputovanou...


Tykačova Seve.n už poslala státu žádost o půjčku na zálohy za obchody s elektřinou
iHned.cz | 19:40:00
Druhý největší výrobce elektřiny v zemi, skupina Seve.n miliardáře Pavla Tykače, už poslala na ministerstvo průmyslu a obchodu žádost o půjčku na burzovní obchody s elektřinou. Podobnou, jakou dostal nedávno polostátní ČEZ. „Zájem zatím...


Ke snížení teplot v kancelářích bude třeba změna předpisů. Do topné sezony se ale nemusí stihnout
iHned.cz | 18:44:00
Letošní zima v kancelářích bude zřejmě ve znamení svetrů a horkých čajů. Kvůli plánovaným výpadkům v dodávkách ruského plynu by měly podle návrhu Evropské komise všechny země Evropské unie snížit svou spotřebu plynu o 15 procent mezi srpnem...


Kdo zůstal v boji o křeslo britského premiéra: milionářský socialista a lidský granát
iHned.cz | 18:16:00
Hledání nového lídra britských konzervativců a tím i toho, kdo nahradí Borise Johnsona v čele vlády, se blíží ke konci. Z původních osmi kandidátů zbyli po pěti kolech hlasování konzervativních poslanců jen dva. Vítěz čtyř předchozích kol –...


Snižte spotřebu plynu o 15 procent, radí Brusel. Zdroje tu jsou, zní z Česka. U domácností i firem
iHned.cz | 18:09:00
Evropa se během letošní zimy nechce dostat do situace, že ji Rusko začne vydírat úplným přerušením dodávek zemního plynu. Ty Kreml, který kontroluje monopolního vývozce plynu Gazprom, zneužívá jako energetickou zbraň vůči EU. Před začátkem topné...


Košík.cz jde s novým šéfem do krajů. Primárně chce růst, zisk je prý druhořadý
iHned.cz | 18:07:00
S novým hlavním investorem, výkonným ředitelem i strategií chce Košík.cz opět zabrat v boji o čelo trhu s rozvážkou potravin. Online supermarket, který se společně s Teskem pere o pozici dvojky za dominantním Rohlíkem, od loňska ovládají miliardáři...


Vedro vládne Česku. V Řeži bylo téměř 37 stupňů, historické rekordy padly v Krkonoších i na Šumavě
ČT24 | 18:14:59
Více než šestatřicet stupňů ukazovaly ve středu odpoledne teploměry zejména na severozápadě a ve středu Čech. Nejtepleji bylo v Husinci-Řeži nedaleko Prahy – 36,9 stupně Celsia. Bylo to o necelé dva stupně více než v úterý. Období veder ale ještě nekončí, i když středa byla patrně jeho vrcholem. Přes třicet stupňů bude i ve čtvrtek, nejtepleji bude na Moravě a ve Slezsku. Ruku v ruce s vedrem jdou požáry, s nimiž bojují hasiči hlavně na západě Čech.


V některých obcích občané v září nepůjdou ke komunálním volbám. Chybějí kandidátky
ČT24 | 17:27:31
V některých obcích se v září komunální volby konat nebudou. Žádná kandidátka nebyla v řádném termínu podána například ve Všeradově na Chrudimsku či v Ohařicích na Jičínsku. V Nevězicích na Písecku byl nízký počet kandidátů, k volebním urnám tam tak lidé také nepůjdou. Termín pro podání kandidátních listin pro registraci k podzimním volbám do obecních zastupitelstev i do třetiny Senátu vypršel v úterý v 16:00. 


"Není důvod k panice." Česko podle Fialy zimu zvládne, plynu bude dostatek
aktuálně.cz | 15:58:45
Zásobníky plynu v Česku jsou nyní plné zhruba ze 77 procent, plyn v nich by pokryl spotřebu zhruba do ledna.


Rozhodovat o příjmení budou moci i děti. Vnitro chystá i další změny v zákonech
Denik.cz | 18:30:00
Děti dostanou možnost rozhodovat o svých jménech a příjmeních. Stejně tak manželé si budou moci změnit příjmení až po uzavření sňatku. To jsou jen některé změny, které v zákonech chystá ministerstvo vnitra. Úřad připravuje rozsáhlou změnu v zákoně o matrikách. Jedna část těchto změn se přitom zabývá právě jmény a příjmeními.


Na jižní Moravě uhynulo kvůli nedostatku kyslíku několik tun ryb
Eurozpravy-domácí | 19:25:00
Velké množství ryb uhynulo na Břeclavsku, z Dyje je dnes navečer začali lovit hasiči a rybáři. Na místě jsou tři jednotky hasičů, řekl ČTK jejich mluvčí Jaroslav Mikoška. Podle starosty Bulhar na Břeclavsku Jiřího Osičky je odhadované množství uhynulých ryb v tunách, práce ale zatím pokračují.


Vězeňská služba se dočká odměn za přesčasy v nouzovém stavu
Eurozpravy-domácí | 18:24:00
Mimořádné odměny pro příslušníky vězeňské služby za přesčasy z doby trvání nouzového stavu schválila na dnešním zasedání vláda. Vyčlenila na ně 16,6 milionu korun, informoval kabinet v tiskové zprávě. Podobné odměny v rámci tzv. systemizace schvaloval kabinet v minulých měsících opakovaně, vedle vězeňské služby se týkaly také hasičů a policistů.


Současné potíže mohou být pro unijní trh impulzem ke změnám, míní Síkela
Eurozpravy-domácí | 17:14:00
Energetická krize či potíže s dodávkami materiálů a surovin mohou být podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) impulzem pro evropský trh ke změnám a inovacím. Trh mohou posílit. Síkela to řekl na tiskové konferenci po setkání evropských ministrů hospodářství v Praze v rámci českého předsednictví v Radě Evropské unie.


Vláda odmítla návrhy ohledně důchodů a reklamy na nikotinové sáčky
Eurozpravy-domácí | 17:07:00
Návrh poslanců hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) na zvýšení základní výměry všech druhů důchodů dostal dnes od vlády negativní stanovisko, vyplývá z výsledků zasedání kabinetu. SPD chce výměru zvýšit z deseti na 13 procent průměrné mzdy, což považuje za nejvhodnější způsob, jak při nynějším růstu cen pomoci zejména nízkopříjmovým penzistům.


V čele britské vlády stane od září buď Rishi Sunak, nebo Liz Trussová
Eurozpravy-zahraniční | 18:36:00
Příštím lídrem Konzervativní strany a britským premiérem bude buď bývalý ministr financí Rishi Sunak, nebo současná ministryně zahraničí Liz Trussová. Po dnešním hlasování konzervativních poslanců vypadla náměstkyně ministryně obchodu a někdejší ministryně obrany Penny Mordauntová.


WHO potvrdila 14 tisíc případů opičích neštovic ve světě, v Africe je pět obětí
Eurozpravy-zahraniční | 18:33:00
Světová zdravotnická organizace (WHO) potvrdila 14.000 případů opičích neštovic ve světě. Oznámil to dnes šéf organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus. V Africe při současné vlně této infekci pět lidí podlehlo, z jiného kontinentu zemřelí hlášeni nejsou.


Zelenská promluvila v Kongresu, USA žádala o další zbraně
Eurozpravy-zahraniční | 18:29:00
Manželka ukrajinského prezidenta Olena Zelenská dnes vystoupila v americkém Kongresu. V emotivním projevu zdůraznila, jakých zvěrstev se ruské síly dopustily na civilistech a především na dětech Ukrajiny. A připojila výzvu o další zbraně, které by odrazily postup ruských vojsk.


EU uvalí zákaz na dovoz ruského zlata, shodla se i na dalších sankcích
Eurozpravy-zahraniční | 17:19:00
Státy Evropské unie se dnes shodly na přijetí nové sady sankcí proti Rusku za jeho pokračující agresi vůči Ukrajině. Informovalo o tom české předsednictví Rady EU. Evropský blok zakáže dovoz ruského zlata a dále omezí vývoz produktů, které mohou být využitelné pro vojenské účely.


Zrůdy v sukních: Ráda utrácela, a tak musela krást. Vraždy byly jako bonus pomstou nenáviděné matce
Reflex | 18:15:00
Mahin Quadiri se dala na dráhu zločince ze zcela nevýjimečných důvodů. Chyběly jí peníze, a tak kradla. Jenže své oběti - většinou starší ženy, které se nedokázaly pořádně bránit - i zabíjela. Za šest vražd dostala nakonec provaz!


Bez regionálních novinářů není funkční demokracie
Tiscali-zprávy | 17:59:59
Regionální novinařina bývá neprávem podceňovaná. Proč je důležitá a jaké jsou její současné problémy?


Do britského premiérského křesla usedne v září Rishi Sunak, nebo Liz Trussová
Tiscali-zprávy | 17:33:49
Příštím lídrem Konzervativní strany a britským premiérem bude buď bývalý ministr financí Rishi Sunak, nebo současná ministryně zahraničí Liz Trussová. Po dnešním hlasování konzervativních poslanců vypadla náměstkyně ministryně obchodu a někdejší ministryně obrany Penny Mordauntová.


Zdravotní platby státu od srpna klesnou, od roku 2024 mají růst jako penze
Tiscali-zprávy | 12:27:44
Státní platby do zdravotnictví za důchodce, děti, studenty nebo nezaměstnané se po lednovém zvýšení zřejmě od srpna opět sníží. Stát by tak měl za celý letošek odvést do veřejného zdravotního pojištění za každého svého pojištěnce v průměru stejný objem peněz jako loni.


O post britského premiéra se utkají Rishi Sunak a Liz Trussová
E15-ekonomika | 18:55:00
Příštím lídrem Konzervativní strany a britským premiérem bude buď bývalý ministr financí Rishi Sunak, nebo současná ministryně zahraničí Liz Trussová. Po hlasování konzervativních poslanců vypadla náměstkyně ministryně obchodu a někdejší ministryně obrany Penny Mordauntová.


O post britského premiéra se utkají Rishi Sunak a Liz Trussová
E15-politika | 18:55:00
Příštím lídrem Konzervativní strany a britským premiérem bude buď bývalý ministr financí Rishi Sunak, nebo současná ministryně zahraničí Liz Trussová. Po hlasování konzervativních poslanců vypadla náměstkyně ministryně obchodu a někdejší ministryně obrany Penny Mordauntová.


Reklamu na nikotinové sáčky Česko neomezí, vláda novelu odmítla
idnes.cz | 21:27:00
Novelu poslanců ANO o omezení reklamy a propagace nikotinových sáčků vláda v pátek odmítla. Proti novele se vyjádřila ministerstva kultury i zdravotnictví, podpory se naopak dočkala u ministerstev školství a financí. K zákazu prodeje takových produktů lidem pod 18 let věku, který také navrhli poslanci ANO, zaujal minulý týden kabinet Petra Fialy neutrální postoj.


Donald Trump pohřbil svou první ženu Ivanu ve zlaté rakvi, přišla i Melanie
idnes.cz | 21:25:00
V New Yorku se ve středu konal pohřeb československé rodačky Ivany Trumpové. Památku jí přišel uctít i její exmanžel, bývalý americký prezident Donald Trump. Přišel se svou nynější chotí Melanií. Trump se připojil ke třem dětem, které s Ivanou má - Donaldu juniorovi, Erikovi a dceři Ivance s manželem.


Na Břeclavsku uhynuly kvůli nedostatku kyslíku až tuny ryb, nejspíš kvůli sinicím
idnes.cz | 20:10:00
Na Břeclavsku uhynulo velké množství ryb. Z Dyje je ve středu navečer začali lovit hasiči a rybáři. Odhadované množství uhynulých ryb je podle starosty Bulhar na Břeclavsku Jiřího Osičky v tunách. Důvodem úhynu je nejspíš úbytek kyslíku v souvislosti s přemnožením sinic, řekl mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař. Těm prospívá mimo jiné i horké počasí.


STALO SE DNES: Fiala vyzval občany k úsporám energií. V Londýně shořelo 41 domů
idnes.cz | 20:01:00
Premiér Petr Fiala vyzval občany k pokračování energetických úspor. Rusku už nejde jen o Donbas, ale také o další území, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Teploty v Londýně přesahovaly 40 stupňů Celsia. Ministr zahraničí Jan Lipavský navštívil Ukrajinu, setkal se s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. V Poslanecké sněmovně prošel zákaz některých jednorázových plastových výrobků.


Říkají jim zrádci. Řada ukrajinských mužů nechce boj, radši platí za útěk
idnes.cz | 20:00:00
Někteří ukrajinští muži nechtějí bojovat za svou vlast proti ruskému nepříteli a  přejí si odejít za svými rodinami do zahraničí, aby své blízké finančně zajistili. Kvůli vyhlášené povinné mobilizaci to ale v mnoha případech není možné. Řada mužů tak hledá alternativní cesty, jak se opět shledat se svými milovanými. Mnohdy to ale znamená zaplatit nemalou částku.


Donald Trump pohřbil svou první ženu Ivanu ve zlaté rakvi, přišla i Melanie
revue.idnes.cz | 21:25:00
V New Yorku se ve středu konal pohřeb československé rodačky Ivany Trumpové. Památku jí přišel uctít i její exmanžel, bývalý americký prezident Donald Trump. Přišel se svou nynější chotí Melanií. Trump se připojil ke třem dětem, které s Ivanou má - Donaldu juniorovi, Erikovi a dceři Ivance s manželem.


Draghi dostal důvěru, přesto to může znamenat konec a chaos. Spojenci hlasování bojkotovali
iHned.cz | 20:37:00
Italský premiér Mario Draghi má důvěru Senátu, získal 95 hlasů, 38 senátorů hlasovalo proti. Tři z vládních stran ale dnešní hlasování bojkotovaly, čímž podkopaly Draghiho vizi jednotné vlády. Právě vládní jednotou Draghi podmiňoval své setrvání v...


Dacia Spring má dalšího sourozence, líbivější Dongfeng Nano Box
Auto.cz | 18:53:00
Malý elektromobil se na čínském trhu objeví v další verzi a s cenou od cca 240.000 Kč.


V New Yorku se konal pohřeb Ivany Trumpové, dorazil i Donald Trump s Melanií
aktuálně.cz | 21:20:32
Ivana Trumpová která zemřela minulý čtvrtek v New Yorku ve věku 73 let.


Akcie kasín rostou díky uvolnění pandemických restrikcí v oblasti Macau
Kurzy.cz | 18:46:45
Akcie společností Las Vegas Sands (LVS.US) a Wynn Resorts (WYNN.US) vyskočily během dnešní seance o 3 % poté, co agentura Reuters oznámila, že čínské centrum gamblingu znovu otevře kasína díky uvolnění pandemických restrikcí. Las Vegas Sands (LVS.US...


EURUSD- vzestupná korekce zpomaluje
Kurzy.cz | 18:27:38
Na počátku týdne pokračoval pár EURUSD ve vzestupné korekci, ale dnes je situace jiná. Navzdory počátečním nárůstům se pár EURUSD obchoduje pod rovnou linií. Obchodníci si kladou otázku, zda-li se jedná o ukončení korekce nebo jen dočasný pokles. Odpo...


Vláda se zabývala modernizací Armády ČR, řešila i dopady možného přerušení dodávek plynu z Ruska
Kurzy.cz | 17:17:50
Česká republika zruší vyhlášený tendr na nákup nových bojových vozidel pěchoty pro Armádu ČR a namísto toho zvolí formu přímého vyjednávání s vládou Švédského království o dodávce vozidel firmy BAE Systems. Rozhodla o tom vláda Petra Fialy na jednání v...


Vláda chce jít s úsporami energií příkladem. Projednala manuál, který poradí, jak na to
Kurzy.cz | 16:49:03
Vláda projednala manuál, který má orgánům státní správy sloužit jako návod, jak dosáhnout snížení spotřeby energií. Manuál vychází


Ropa po týdenních údajích o zásobách klesá
Kurzy.cz | 16:43:06
Zveřejnění obou zpráv amerického ministerstva energetiky způsobilo pohyby trhu s ropou. Zásoby ropy neočekávaně poklesly, zatímco se zásoby benzínu zvýšily. Údaje o zásobách destilátů poklesly, protože nesplnily očekávání trhu. • Zásoby ropy: - 0,445 ...


Výsledky jednání vlády 20. července 2022
Kurzy.cz | 16:29:30
Tyto údaje mají pouze informativní charakter a závazná jsou až oficiálně zveřejněná usnesení, která naleznete v sekci jednání vlády. B. K projednání s rozpravou: 1. Návrh nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 41/2017 Sb., o údajích...


Komise podporuje projekty kooperativního výzkumu a vývoje v oblasti obrany
Kurzy.cz | 16:27:37
Ve středu 20. července Evropská komise oznámila plán poskytnutí finančních prostředků ve výši téměř 1,2 miliardy eur na projekty kooperativního výzkumu a vývoje v oblasti obrany. Komise k realizaci těchto projektů vybrala celkem 61 návrhů z rekordních ...


Česko a Taiwan spojuje společný jazyk demokracie, ukázala návštěva taiwanské parlamentní delegace v českém Senátu
Kurzy.cz | 16:27:05
Zleva: Pavel Fischer, Miloš Vystrčil, Jiří Růžička, You Si-kun, Ke Liang-ruey20. července 2022, Praha. V českém Senátu přivítal jeho předseda Miloš Vystrčil společně s dalšími senátorkami a senátory pětičlennou parlamentní delegaci z Taiwanu v čele s p...


Otevřený dopis ministra dopravy k plánované novele o minimálním odstupu při předjíždění cyklisty
Kurzy.cz | 16:26:40
Vážený pane řediteli, vážení cyklisté, dovoluji si – také otevřenou cestou – reagovat na Váš otevřený dopis. Jsem si vědom toho, že cyklisté jsou velmi zranitelnými účastníky silničního provozu. Sám patřím mezi aktivní cyklisty, a proto moc dobře ...


Očkování druhou posilovací dávkou je možné ve většině nemocnic a poliklinik ve Středočeském kraji
Kurzy.cz | 16:18:27
Od 18. července je možné dostat druhou posilovací dávku očkování proti onemocnění Covid. Ministerstvo zdravotnictví ČR doporučuje aplikace především osobám starším 60 let, a naopak mladším rizikovým pacientům. Očkovat by primárně měli praktičtí lékaři,...


ASML opäť prekonáva rekordy - VIDEO
Kurzy.cz | 16:14:02
Holandský výrobca litografických strojov má za sebou ďalší výborný kvartál. Firma prekonala takmer všetky očakávania a dosiahla rekordný objem objednávok. Jediným problémom je zníženie rastu tržieb na tento rok, ktoré vlastne ani problémom nie je. Ak c...


Jak dlouho může vydržet odraz krypta? Altcoiny stoupají
Kurzy.cz | 16:06:18
Akciové indexy pokračují ve svém silném oživení, technologický index NASDAQ se obchoduje nejvýše za poslední měsíc. Chuť riskovat se zvýšila, což se ukazuje na valuacích Bitcoinu a dalších kryptoměn. Investoři mohou sledovat poměrně silnou korelaci me...


Evropská Komise navrhla plán na snížení poptávky po plynu o 15 %
Kurzy.cz | 16:03:12
Komise, z důvodu hrozícího rizika dalšího omezení dodávek plynu z Ruska a posílení energetické bezpečnosti, 20. července navrhla nový legislativní nástroj a evropský plán snížení poptávky po plynu. Tento nový plán má za cíl do jara příštího roku snížit...


Změna dočasného krizového rámce státní podpory v oblasti energetiky
Kurzy.cz | 15:33:42
Ve středu 20. července Evropská komise přijala změnu dočasného krizového rámce státní podpory. Jedná se o opatření na podporu ekonomiky v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu. Komise chce návrhem pomoci urychlit zavádění obnovitelné energie a také d...


Zlínský kraj se připravuje na komunální a částečně i na senátní volby
Kurzy.cz | 15:25:05
ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve dnech 23. a 24. září 2022 se uskuteční volby do zastupitelstev obcí a třetiny Senátu Parlamentu České republiky (první kolo). Tento termín vyhlásil prezident republiky Miloš Zeman. Ve Zlínském kraji bylo ve 29 registračních úřadech po...


EU se dohodla s Ázerbájdžánem na dvojnásobných dodávkách plynu
Kurzy.cz | 15:23:46
V Evropě sílí obavy, že Rusko již neobnoví provoz plynovodu Nord Stream 1, který zajišťuje přibližně 40 procent celkové spotřeby plynu v EU. Vedle plnění podzemních zásobníků Evropská unie a její lídři…


Méně chemie na našich polích. Spotřeba přípravků na ochranu rostlin loni klesla o 2,76 %. Potvrdil se tak dlouhodobý trend v českém zemědělství
Kurzy.cz | 14:43:00
Zemědělci v roce 2021 spotřebovali o 2,76 % méně přípravků na ochranu rostlin než v předešlém roce. Snížení způsobil vliv počasí, celoevropský zákaz některých látek, ale také šetrnější způsoby obhospodařování zemědělské půdy. Údaje vyplývají z Výroční ...


Polský ničitel tanků v Suvalském průsmyku bude mít podvozek Tatra
Kurzy.cz | 14:39:00
Vicepremiér polské vlády a ministr obrany Mariusz Błaszczak 20. července 2022 podepsal rámcovou smlouvu na dodávku ničitelů tanků


Středočeský kraj bude mít jednu z největších vodíkových flotil v Česku. Deseti autobusům dodá zelený vodík ČEZ
Kurzy.cz | 14:05:14
Středočeský kraj udělal první krok k rozvoji vodíkové dopravy. Podepsání vícestranného memoranda odstartovalo pilotní projekt provozu 10 vodíkových autobusů, který se uchází o podporu z evropských dotačních titulů. Signatáři memoranda jsou Středočeský ...


Draghi dostal důvěru, přesto to může znamenat konec a chaos. Spojenci hlasování bojkotovali
Hospodářské noviny | 20:37:00
Italský premiér Mario Draghi má důvěru Senátu, získal 95 hlasů, 38 senátorů hlasovalo proti. Tři z vládních stran ale dnešní hlasování bojkotovaly, čímž podkopaly Draghiho vizi jednotné vlády. Právě vládní jednotou Draghi podmiňoval své setrvání v...


Tykačova Sev.en už poslala státu žádost o půjčku na zálohy za obchody s elektřinou
Hospodářské noviny | 19:40:00
Druhý největší výrobce elektřiny v zemi, skupina Sev.en miliardáře Pavla Tykače, už poslala na ministerstvo průmyslu a obchodu žádost o půjčku na burzovní obchody s elektřinou. Podobnou, jakou dostal nedávno polostátní ČEZ. „Zájem zatím...


Ke snížení teplot v kancelářích bude třeba změna předpisů. Do topné sezony se ale nemusí stihnout
Hospodářské noviny | 18:44:00
Letošní zima v kancelářích bude zřejmě ve znamení svetrů a horkých čajů. Kvůli plánovaným výpadkům v dodávkách ruského plynu by měly podle návrhu Evropské komise všechny země Evropské unie snížit svou spotřebu plynu o 15 procent mezi srpnem...


Hřib oprašuje sen o tramvajovém okruhu za 11 miliard. Jeho náměstek zase chystá okružní metro
Hospodářské noviny | 17:50:00
Jakýkoli dopravní problém v centru zpožďuje i tramvaje v dalších částech Prahy. Přetíženému středu města by proto měl ulevit chystaný tramvajový okruh, s jehož vybudováním počítá primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Nápad, který vzešel takřka z 15 let...


Netflix díky Stranger Things zbrzdil odliv uživatelů. Plánuje zavést reklamy a znemožnit sdílení hesel
Hospodářské noviny | 17:48:00
Ubývající uživatelé, zdražující předplatné, padající akcie. Netflix zažívá krušné časy – podle posledních výsledků se ale již možná toto těžké období blíží ke konci. V uplynulém druhém čtvrtletí se americké firmě dařilo lépe, než sama...


Ve frontě na americké stíhačky
Respekt | 18:31:04
Vláda schválila jednání o nákupu zbraní za sto miliard korun


Zjistíte, že nejste nepostradatelní, a získáte nadhled
Respekt | 14:30:11
S moderátorkou Lindou Bartošovou nejen o tom, proč se rozhodla kvůli vyčerpání odejít z prestižní pozice a vzala si neplacené volno


Rusko nebude na trh dodávat ropu, pokud padne rozhodnutí o cenovém stropu
Eurozpravy-zahraniční | 22:04:00
Rusko přestane na světový trh dodávat ropu, pokud padne rozhodnutí o cenovém stropu na tuto surovinu. Podle ruské agentury Interfax to dnes řekl místopředseda ruské vlády Alexander Novak.


Biden nevyhlásil klimatickou nouzi, ale oznámil výstavbu elektráren na moři
Eurozpravy-zahraniční | 21:51:00
Klimatické změny jsou "jasným a bezprostředním nebezpečím a existenčním ohrožením našeho národa i celého světa," prohlásil dnes americký prezident Joe Biden při návštěvě státu Massachusetts. Biden nevyhlásil stav klimatické nouze, jak po něm žádají demokraté, ale uvedl, že bude klimatickou krizi řešit s takovým důrazem, jako by se tak stalo.


V New Yorku se lidé rozloučili s náhle zesnulou Ivanou Trumpovou
Eurozpravy-zahraniční | 21:10:00
V New Yorku se dnes konal pohřeb Ivany Trumpové, československé rodačky a první manželky bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten jí přišel uctít památku i se svou nynější chotí Melanií. Trump se připojil ke třem dětem, které s Ivanou má - Donaldu juniorovi, Erikovi a dceři Ivance s manželem.


Skvělý vstup do boje o Ligu mistrů. Plzeň na umělé trávě v Helsinkách vyhrála 2:1
Eurozpravy-sport | 20:59:00
Úřadující český fotbalový mistr Viktoria Plzeň si lepší vstup do boje o prestižní igu mistrů nemohla přát. Na zrádné umělé trávě v Helsinkách totiž dokázali Západočeši tamní HJK porazit 2:1, když se o plzeňské branky postarali Tomáš Chorý a Jan Kopic, který tak dokázal odpovědět na vyrovnávací branku Raduloviče. Odveta 2. předkola Ligy mistrlů se hraje za týden v Plzni.


Fotbalisté Plzně zahájili 2. předkolo Ligy mistrů výhrou 2:1 v Helsinkách
Tiscali-zprávy | 20:18:17
Fotbalisté Plzně na úvod 2. předkola Ligy mistrů zvítězili v Helsinkách 2:1. Domácí odvetu čeští šampioni sehrají v úterý. Na umělé trávě v Bolt Areně otevřel skóre v šesté minutě Tomáš Chorý z penalty. Krátce po změně stran vyrovnal Bojan Radulovič, ale v 57. minutě Jan Kopic rozhodl o výhře hostů.


Putin nevidí u Kyjeva ochotu plnit podmínky mírové dohody, Zelenská promluvila v Kongresu USA
Tiscali-zprávy | 16:09:08
Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že u Ukrajiny nevidí ochotu plnit podmínky „předběžné mírové dohody“, které podle něj vyjednávací strany dosáhly v březnu v Istanbulu. Po své návštěvě Íránu šéf Kremlu novinářům dále řekl, že Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty se nabízejí jako prostředníci mezi Kyjevem a Moskvou.


Čtvrtá dávka očkování proti covidu. Kdy na ni jít a jaká je účinnost vakcíny
E15-ekonomika | 22:00:00
Ministerstvo zdravotnictví od pondělí 18. července spustilo očkování čtvrtou dávkou proti covidu. Doporučila ji Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Nabízíme přehledné shrnutí, kdo má na dávku nárok a kam si pro ni zajít.


Draghi má důvěru italského Senátu, jeho spojenci se ale zdrželi hlasování
E15-ekonomika | 21:00:00
Italský premiér Mario Draghi má důvěru Senátu, získal 95 hlasů, 38 senátorů hlasovalo proti. Tři z vládních stran ale dnešní hlasování bojkotovaly, čímž podkopaly Draghiho vizi jednotné vlády. Právě vládní jednotou Draghi podmiňoval své setrvání v úřadu poté, co prezident Sergio Mattarella minulý týden odmítl jeho demisi.


Jana Steckerová: ECB po jedenácti letech zvýší sazby
E15-ekonomika | 20:00:00
K jednacímu stolu ve čtvrtek zasedne Evropská centrální banka (ECB). Ta zřejmě poprvé od roku 2011 zvýší depozitní sazbu, za kterou u ní banky ukládají přebytečnou likviditu, a to o 25 bazických bodů na –0,25 procenta. Tento krok již avizovala, nicméně stále ještě může překvapit zvýšením o 50 bazických bodů. K takovémuto kroku by ECB mohlo přimět její jestřábí křídlo výměnou za podporu antifragmentačního programu. Ten by měl zabránit tomu, aby výnosy dluhopisů silně zadlužených zemí, jakými jsou například Itálie, Španělsko či Portugalsko, výrazně rostly, a ohrožovaly tak schopnost těchto zemí financovat svůj státní dluh.


Čtvrtá dávka očkování proti covidu. Kdy na ni jít a jaká je účinnost vakcíny
E15-politika | 22:00:00
Ministerstvo zdravotnictví od pondělí 18. července spustilo očkování čtvrtou dávkou proti covidu. Doporučila ji Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Nabízíme přehledné shrnutí, kdo má na dávku nárok a kam si pro ni zajít.


Draghi má důvěru italského Senátu, jeho spojenci se ale zdrželi hlasování
E15-politika | 21:00:00
Italský premiér Mario Draghi má důvěru Senátu, získal 95 hlasů, 38 senátorů hlasovalo proti. Tři z vládních stran ale dnešní hlasování bojkotovaly, čímž podkopaly Draghiho vizi jednotné vlády. Právě vládní jednotou Draghi podmiňoval své setrvání v úřadu poté, co prezident Sergio Mattarella minulý týden odmítl jeho demisi.


Jana Steckerová: ECB po jedenácti letech zvýší sazby
E15-politika | 20:00:00
K jednacímu stolu ve čtvrtek zasedne Evropská centrální banka (ECB). Ta zřejmě poprvé od roku 2011 zvýší depozitní sazbu, za kterou u ní banky ukládají přebytečnou likviditu, a to o 25 bazických bodů na –0,25 procenta. Tento krok již avizovala, nicméně stále ještě může překvapit zvýšením o 50 bazických bodů. K takovémuto kroku by ECB mohlo přimět její jestřábí křídlo výměnou za podporu antifragmentačního programu. Ten by měl zabránit tomu, aby výnosy dluhopisů silně zadlužených zemí, jakými jsou například Itálie, Španělsko či Portugalsko, výrazně rostly, a ohrožovaly tak schopnost těchto zemí financovat svůj státní dluh.


Muž zabil pět členů své rodiny, měl pušku a katanu. Policie ho zastřelila
idnes.cz | 22:25:00
Psychicky narušený muž v úterý zabil pět členů své rodiny ve vesnici Douvres na východě Francie, poté se zabarikádoval. Francouzská policie ho v pátek zastřelila. Mezi oběťmi úterního útoku byly podle starosty obce tři děti. Informovala o tom agentura AFP.


V New Yorku se konal pohřeb Ivany Trumpové, první manželky Donalda Trumpa
Denik.cz | 21:46:00
V New Yorku se dnes konal pohřeb Ivany Trumpové, československé rodačky a první manželky bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten jí přišel uctít památku i se svou nynější chotí Melanií. Trump se připojil ke třem dětem, které s Ivanou má - Donaldu juniorovi, Erikovi a dceři Ivance s manželem.


Tesla vykázala nad odhady: Porostou i akcie?
Kurzy.cz | 23:28:21
Automobilka Tesla roste, akcie však nevykazují žádný pohyb


Ministr Lipavský se v Kyjevě setkal s představiteli Ukrajiny
Kurzy.cz | 18:13:00
Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský navštívil 20. července Kyjev společně se svým rakouským protějškem Alexanderem Schallenbergem


Senát nominoval 8 osobností na státní vyznamenání
Kurzy.cz | 17:19:47
20. července 2022, Praha. Senátorky a senátoři schválili na své 27. schůzi nominace na udělení nebo propůjčení státního vyznamenání. Jednotlivé osobnosti byly vybrány za svůj přínos společnosti či svou výjimečnou odvahu při boji za své hodnoty a přesvě...


Česká ambasáda nabídne podnikatelům 24. 8. 2022 webinář o nových příležitostech v Brazílii
Kurzy.cz | 16:33:00
V kontextu s narůstající krizí a energetickými problémy v Evropě mnoho firem logicky hledá alternativní příležitosti pro


Pro nové období IROP 2021 – 2027 máme schváleno 117 mld. Kč. První výzva bude vypsaná ještě - Bartoš
Kurzy.cz | 15:44:34
Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, v dalším období opět podpoří dopravu, vzdělávání, zdravotnictví, ale i sociální bydlení a mnohé další projekty. V červenci byl totiž schválen Programový doku...


Sportmanie Plzeň 2022 startuje přesně za měsíc
Kurzy.cz | 14:49:16
Přesně za měsíc, v sobotu 20. srpna, začíná další ročník největší sportovní akce pro veřejnost v Plzni – Sportmanie Plzeň 2022. Tentokrát se uskuteční v novém prostředí Škoda sport parku v Městském obvodě Plzeň 2 – Slovany.


NÁBLEŠÍ – volný bleší trh v centru Hradce Králové
Kurzy.cz | 13:36:52
Tropické blešení přesně v polovině prázdnin. Prodej, vyměň, dones, odnes, potkej se a dej si koupačku v Labi. To všechno na jednom místě – na náplavce Labe v historickém centru Hradce. Ideální příležitost k obměně plavek, předání tábornického vybavení,...


Příčina exploze v Olšanech? V domě vybuchl plyn, policie nevylučuje ani úmysl
Denik.cz | 12:04:00
Za pondělní tragédii v Olšanech u Prostějova může výbuch zemního plynu. Ve středu to potvrdili krajští hasiči. Policie kvůli výbuchu v rodinném domě nevylučuje ani úmyslné jednání muže, který při explozi zahynul.


O kapitánské zkoušky je letos zase větší zájem. Státní plavební správa zatím vydala přes 2500 průkazů
ČT24 | 15:06:40
Zájem o kapitánské zkoušky na lodě letos zase vzrostl. Česká televize to zjistila od poskytovatelů kapitánských kurzů a Státní plavební správy. Ta letos zatím vydala 2549 průkazů, což je o 830 více než loni touto dobou. Jejich počet se tak blíží tomu před covidem. Některé kapitánské školy dokonce hlásí plné kapacity. Plavební správa zároveň upozorňuje, že na podzim má vstoupit v platnost novela, která už neumožní výměnu neplatných dokladů. Ti, kteří to nestihnou, budou muset skládat zkoušky znovu.


Nemůžeme na platech přidat všem, prohlásil Jurečka
ČT24 | 18:04:23
Vláda se podle ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) snaží najít řešení, jak zvedat platy státním zaměstnancům a pomoct lidem v době vysoké inflace a roustoucích cen energií. Nesouhlasí ale s požadavky odborů. Kabinet podle něj musí hledat opatření, která nebudou zvyšovat inflaci a nebudou způsobovat dramaticky obří schodek státního rozpočtu, uvedl v Interview ČT24.


Fotogalerie: Po covidových omezeních se naplno vrátily i tradiční Kopaničárské slavnosti
iHned.cz | 19:36:00
Sto let už stojí nedaleko hlavního tahu na Slovensko mezi Starým Hrozenkovem a Drietomou Lípa bratrství. Každoročně se u ní v polovině července setkávají obyvatelé z obou stran hranice a zahajují tak tradiční Kopaničárské slavnosti. Ty se letos...


Rada přijala mandát k jednání o další pomoci uprchlíkům z Ukrajiny a o řešení dopadů agrese Ruska - FAST-CARE
Kurzy.cz | 14:00:00
27 členských států se dohodlo na mandátu Rady k návrhu FAST-CARE, jehož cílem je zmírnit migrační tlaky a řešit důsledky ruské agrese.


Do Brna se sjely vědecké špičky z celého světa oslavit Mendela - včera uplynulo 200 let od jeho narození
Kurzy.cz | 22:06:17
Včera uplynulo 200 let od narození jednoho z největších vědeckých géniů historie. K poctě slavného genetika Gregora Johanna Mendela se do Brna sjely vědecké kapacity z celého světa včetně tří nobelistů.


Fotogalerie: Po covidových omezeních se naplno vrátily i tradiční Kopaničárské slavnosti
Hospodářské noviny | 19:36:00
Sto let už stojí nedaleko hlavního tahu na Slovensko mezi Starým Hrozenkovem a Drietomou Lípa bratrství. Každoročně se u ní v polovině července setkávají obyvatelé z obou stran hranice a zahajují tak tradiční Kopaničárské slavnosti. Ty se letos...


Šetřit plynem je logické a v zájmu každého z nás, řekl Síkela. Ekonomové apelují na cílenou pomoc státu
ČT24 | 23:05:26
Doporučení EU šetřit plynem je logické. Je to příprava na situaci, kdy by Rusko neobnovilo dodávky suroviny, řekl v Událostech, komentářích ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) a dodal, že stát má určité mechanismy, jak k plynovým úsporám přistoupit. 


Prkno ze dveří a šmirglpapíru
iHned.cz | 12:16:00
Stejně jako skateboarding má jízda na longboardu kořeny v Kalifornii. První skejťáci se na západě Spojených států objevili na přelomu 40. a 50. let minulého století. Šlo hlavně o surfaře, kteří hledali zábavu na dny, kdy byl silný vítr nebo naopak...


Kopec Kozákov je pro longboardisty pojem. O velkých pádech se tu nemluví
iHned.cz | 08:05:00
Z kopce dolů se řítí rychlostí kolem sta kilometrů za hodinu. Pod nohama prkno na kolečkách, bez brzdy. Zpomalují a zastavují pouze pomocí vlastního těla. Nebo pádem, ale to nikdo nechce. Ani o finanční prémie jim nejde, hlavním cílem je potlačit...


Prkno ze dveří a šmirglpapíru
Hospodářské noviny | 12:16:00
Stejně jako skateboarding má jízda na longboardu kořeny v Kalifornii. První skejťáci se na západě Spojených států objevili na přelomu 40. a 50. let minulého století. Šlo hlavně o surfaře, kteří hledali zábavu na dny, kdy byl silný vítr nebo naopak...


Kopec Kozákov je pro longboardisty pojem. O velkých pádech se tu nemluví
Hospodářské noviny | 08:05:00
Z kopce dolů se řítí rychlostí kolem sta kilometrů za hodinu. Pod nohama prkno na kolečkách, bez brzdy. Zpomalují a zastavují pouze pomocí vlastního těla. Nebo pádem, ale to nikdo nechce. Ani o finanční prémie jim nejde, hlavním cílem je potlačit...


Namísto písku a štěrku rozdrťte starou silnici a použijte suť. Recyklace bude pro stavaře nutností
Hospodářské noviny | 13:20:00
Písek a štěrk jsou pro Josefa Skalu, majitele stavební společnosti Silnice Nepomuk, neodmyslitelnou součástí pracovního dne. Že se krize ve stavebnictví propíše i do cen tohoto základního materiálu, bylo majitelům společnosti jasné poměrně brzy,...


Namísto písku a štěrku rozdrťte starou silnici a použijte suť. Recyklace bude pro stavaře nutností
iHned.cz | 13:20:00
Písek a štěrk jsou pro Josefa Skalu, majitele stavební společnosti Silnice Nepomuk, neodmyslitelnou součástí pracovního dne. Že se krize ve stavebnictví propíše i do cen tohoto základního materiálu, bylo majitelům společnosti jasné poměrně brzy,...


Automatizace firemních procesů. Kde začít? | Václav Hlaváček
Mladý Podnikatel | 00:00:48
Automatizace firemních procesů nemusí být drahou investicí. Začít s ní můžete ihned i sami. Poslechněte si zkušenosti specialisty Václava Hlaváčka.
The post Automatizace firemních procesů. Kde začít? | Václav Hlaváček first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top