Celkem 139836 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 22.07.2022


Osm let od sestřelení letu MH17 nad Ukrajinou: Tajné hovory ukazují zapojení Kremlu
aktuálně.cz | 13:00:27
Stopy mezinárodního vyšetřování vedou k ruské armádě a do nejvyšších pater Kremlu.


Černobílý byt. Tajemná krása v podání designérky Ivanky Kowalské
eStav.cz | 00:01:29
Barva je pro interiér základním identifikačním znakem. Týká se to často i rukopisu interiérových designérů. Finální podobu, včetně sofistikovaných doplňků a stylového vybavení, navrhla pro majitelku mezonetového bytu v pražském Karlíně Ivanka Kowalski. Požádali jsme ji o rozhovor.


Polská vláda vyplatí domácnostem topícím uhlím příspěvek 3000 zlotých
eStav.cz | 00:01:29
Přímá finanční podpora má polským domácnostem pomoci zvládnout rostoucí náklady na vytápění.


Mlžítka dokáží pocitově snížit teplotu vzduchu, zvýšit vlhkost a snížit prašnost
eStav.cz | 00:01:29
V městském prostředí vznikají v létě extrémní tepelné ostrovy, kde je teplota vyšší než v přírodním prostředí. Kapky emitované z „jemné trysky mlžícího zařízení“ absorbují část tepla blízkého okolí právě díky přeměně vody na páru, čímž dochází k ochlazování vzduchu (odebírání tepla).


Linux v Google: od stabilních vydání k průběžně aktualizovanému systému
Root.cz | 00:00:10
V minulosti si Google pro své potřeby upravoval Ubuntu LTS, dnes si přiohýbá rolující systém postavený na Debianu. Podívejme se podrobněji, co, jak, proč a jak si výsledek v Googlu pochvalují.


Přítelkyně je na děti hodně měkká. Mně už kolikrát tečou nervy, říká Vágner
revue.idnes.cz | 01:00:10
Oba jsou vášniví sportovci a také seznámení bylo u golfu. Moderátor a herec Petr Vágner (44) a jeho partnerka, realitní makléřka Silvie Vlčková (44), v rozhovoru pro Magazín DNES prozradili, jak prožívali Vágnerův boj na Ironmanovi a také to, jak to mají s lenošením.


Dražší, za to starší. Ceny ojetin neznají strop, stejně jdou na dračku
Auto-iDNES.cz | 01:00:23
Průměrná cena ojetých aut na českém trhu v prvním pololetí vzrostla o osmnáct procent na 289 000 korun. Důvodem byla rostoucí poptávka kvůli nedostatku nových a zánovních aut. Průměrné stáří prodávaných vozů mírně vzrostlo z 9,1 roku na 9,5 roku. Vyplývá to z údajů společnosti Cebia.


Génius, šílenec, slon v porcelánu? Z krále technologií je mistr přešlapů
Auto-iDNES.cz | 01:00:23
Vyjadřování a jednání šéfa Tesly Elona Muska vzbuzuje pochybnosti o jeho způsobu vedení, což vyvolává nespokojenost u zaměstnanců. Při vší jeho genialitě se zdá, že Muskovi schází jedna základní lidská vlastnost: schopnost empatie. Kroky vládce slavné elektromobilky a jednoho z nejbohatších pozemšťanů sleduje a analyzuje německý magazín Automobilwoche.


Studentská brigáda v zahraničí. Jak je to s pojištěním a daněmi
Finance-iDNES.cz | 01:00:49
Za studenty platí ve většině případů pojištění stát. Léto a prázdniny jsou ale také obdobím brigád. Kdy je nutné přihlásit se k pojištění a kde platit daně, přibližuje daňová poradkyně Monika Lodrová.


Nesoběstačnost a zátěž blízkých včetně financí je na špici obav Čechů
Finance-iDNES.cz | 01:00:49
Češi se nejvíce bojí toho, že se nebudou schopni o sebe sami v budoucnu postarat. Tyto obavy mají aktuálně téměř tři čtvrtiny lidí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven, který zmapoval i další obavy Čechů. Neschopnost postarat se o sebe kvůli nesoběstačnosti a být na obtíž příbuzným, které pak tato péče stojí peníze i čas, je v žebříčku 13 největší obav letos na špici.


Jak si pojistit fotovoltaickou elektrárnu na rodinném domě?
Mesec.cz | 00:00:10
Fotovoltaické elektrárny se stávají běžnou realitou na domech. Na co si dát pozor při jejich pojištění?


Covid sílí, ministerstvo však vyhazuje hygieniky. Plánuje strukturální změny
idnes.cz | 02:00:04
Dohady o podobu hygien sílí – zatímco jedna strana je vidí jako nepružný „moloch“ s dvěma tisíci zaměstnanci, hlasy z opačné strany volají po jejich rozšíření s odkazem na rostoucí počty infekcí. Ministerstvo už zrušilo 53 míst na hygienických stanicích, dalších 81 bude následovat.


Zelenská kvůli invazi vystoupila ze stínu. Svět burcuje k pomoci Kyjevu
idnes.cz | 02:00:05
Na rozdíl od svého muže prý nemá ráda, když je středem pozornosti. Když se stal prezidentem, zůstala spíš v pozadí. Když v únoru na Ukrajinu vtrhla ruská vojska, zůstala Olena Zelenská i s jejich dvěma dětmi ve vlasti a na dva měsíce v úkrytu.


Bez sedmi miliard z rozpočtu farmáři hrozí zavíráním chovů
idnes.cz | 02:00:05
Stát připravuje jeden z největších škrtů v zemědělském resortu za poslední roky. Pracovní verze státního rozpočtu počítá se snížením peněz pro ministerstvo zemědělství meziročně o 6,8 miliardy korun. Jeho výdaje by tak klesly na 51,8 miliardy, tedy na úroveň roku 2017. Tehdy ale činil schodek státního rozpočtu 6,2 miliardy korun, v příštím roce by mělo jít o výrazných 295 miliard.


Klimatolog: Araby čekají v roce 2050 teploty nad 55 stupňů, to člověk „neupotí“
idnes.cz | 02:00:05
Extrémní vlny veder sužují už od jarních měsíců rozsáhlé oblasti Evropy. Hasiči bojují s obřími požáry, zemědělci se suchem. Během horkých dnů je nesnesitelné pobývat mimo klimatizované budovy. Je současná situace skutečně projevem globálního oteplování? A co nás čeká v budoucnu? I o tom hovořil klimatolog ČHMÚ Radim Tolasz v Rozstřelu.


Máte doma plyn, a hledáte, jak ušetřit? Expert radí, jak na úspory
idnes.cz | 02:00:06
Hrozba, že Rusko přestane dodávat zemní plyn do Evropy plynovodem Nord Stream 1, je již zcela reálná. Musíme se proto připravit na nejhorší možné scénáře. A v případě krizového řízení se i malé dobrovolné omezení počítá, píše ve svém komentáři Jiří Beranovský, fyzik a ředitel společnosti EkoWATT.


Finanční trhy (22. 7. 2022)
iHned.cz | 02:00:25


Režisér Krobot se drží jediné podmínky: zda je to legrační. V kinech se hraje jeho Velká premiéra
iHned.cz | 02:00:26
Třetí film Miroslava Krobota se odehrává v divadelním prostředí. A naschvál je až divadelně prkenný. Ale právě proto je Velká premiéra režisérovým nejpovedenějším snímkem.


V jakém stavu je Liam Gallagher 23 let po válce bratrů ve slavné britské kapele Oasis
iHned.cz | 02:00:26
Liam Gallagher zkouší být slavný jako jeho Oasis. Vydal už třetí sólovou desku i koncertní album z časů pandemie. Ale on a s ním ani pop‑music neprožívají éru překotného vývoje.


„Putinovi voliči knihy vůbec nečtou,“ říká spisovatel Jiří Kratochvil
iHned.cz | 02:00:27
Zdůrazňuje, že není rusofob. Naopak má silný vztah k ruské literatuře. Připomíná ale, že básník Alexandr Puškin považoval život v Rusku za prokletí, a cituje větu z jeho korespondence: „Narodit se v Rusku mi byl čert dlužen.“ Podle...


ROZHOVOR: „Osoba jdoucí kapitalistickou cestou“. Teng se dostal zpět k moci a umožnil přežití čínského režimu, uvádí odborník Ondřej Kučera
Eurozpravy-zahraniční | 00:01:00
Před 45 lety, 22. července 1977, se do významných politických funkcí v Číně vrátil Teng Siao-pching, komunista, který reformoval čínský maoistický režim a otevřel cestu k zapojení země do mezinárodní ekonomiky. Právě uvolnění ideologie a faktické nastolení kapitalismu pomohlo zachovat mocenský monopol Komunistické strany Číny, připouští odborník na moderní čínské dějiny Ondřej Kučera z Katedry asijských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz objasnil například i to, co patrně zachránilo Tengovi život během represí provázejících tzv. Kulturní revoluci.


Koloběžky: volnočasová aktivita i prostředek ke zvyšování kondice
Reflex | 02:02:40
Jednoduchost, rychlost, servis od A do Z a především široký zásah potencionálních zákazníků. Tak hodnotí nákup venkovních reklamních ploch prostřednictvím jediného e-shopu na billboardy Plakátov.cz Michal Fulín, majitel obchodu Svět Koloběžek. Ten kromě kamenné prodejny provozuje na pražském Chodově také testovací centrum a půjčovnu koloběžek.  


Čechy láká nákup zlata. Jak poznat to pravé od padělku?
Finparáda | 06:00:00
S rostoucí inflací se zvyšuje počet Čechů, kteří chtějí své úspory investovat. Do popředí zájmu se dostává nákup drahých kovů. Jak se ale zvyšuje poptávka, roste i počet padělků a napodobenin na českém trhu...


Starostové jedou na sněm po aférách s touhou po změně. Rakušana ale chtějí v čele dál
aktuálně.cz | 05:30:00
Divil bych se, kdyby moje podpora vyjádřená procenty hlasů nepoklesla, říká před mimořádnou volbou předsedy STAN Vít Rakušan.


Pomůže snížit závislost na Rusku? Na Břeclavsku staví nový plynovod
Denik.cz | 05:43:00
Má zabezpečit větší kapacitu dodávek plynu z Břeclavi směrem na severní Moravu. Dělníci pokračují ve stavbě nového plynovodu, který povede z Tvrdonic na Břeclavsku až na Kroměřížsko. Potrubí bude měřit pětaosmdesát kilometrů. „Aktuálním plánem je, aby severní Morava měla jistotu, že bude dostatečně zásobovaná,“ uvedl zástupce ředitele sekce provozu a rozvoje energetické soustavy společnosti EGÚ Michal Kocůrek.


Kolony v Ostroměři. Oprava dalšího úseku I/35 do října omezí dopravu na státovce
Denik.cz | 05:39:00
Nad rozpálenými plechovými kapotami aut se v horkém letním slunci třepotá vzduch. Nešťastníci, kteří nemají klimatizaci, nebo se v prohlubující ekonomické krizi rozhodli šetřit a ventilaci nezapínat, zuřivě stahují okýnka a hypnotizují červené světlo semaforu. V dopravní špičce se kolona před opravovaným úsekem v Ostroměři může protáhnout.


Eva Jiřičná: Vážím si pracovitých lidí. Alfons Mucha k nim patřil
Denik.cz | 05:01:00
Ucelenou přehlídku díla Alfonse Muchy představuje výstava Mucha, rodinná sbírka, kterou si mohou zájemci prohlédnout v pražské Valdštejnské jízdárně. Jednotlivé exponáty pocházejí – jak název napovídá - z rodinné sbírky, která je největším souborem Muchových děl na světě. Některé z nich uvidí veřejnost zcela poprvé.


Pablo Escobar: Jeho vězení bylo luxusním hotelem, útěkem z něj si podepsal smrt
Denik.cz | 05:00:00
Ať už je ve vězení nebo venku, drogový boss Pablo Escobar znovu dokázal, že je to on a ne vláda, kdo diktuje podmínky, komentoval novinář Timothy Ross útěk z vězení, jímž Escobar ponížil před 30 lety kolumbijskou policii. Nezapomněla mu to. O 17 měsíců později obletěly svět snímky smějících se policistů nad prostříleným Escobarovým tělem.


Povodeň 1997 den po dni: Bylo 22. července a dorazili odborníci na katastrofy
Denik.cz | 04:36:00
Desítky mrtvých, desetitisíce zničených domů. V červenci 1997 sužovala Moravu a Slezsko nejničivější povodeň za posledních sto let. Letos od katastrofy uplyne čtvrt století. A není to jediné smutné výročí, v srpnu to bude 20 let od jedněch z nejhorších záplav v Čechách. Připomeňte si s Deníkem smutek, strach i naději tragických dní. Až do konce prázdnin čtěte speciál Povodně 1997/2002 den po dni.


PODCAST: Nulové výživné, prošlé jídlo a dluhy. Život samoživitelů a jejich dětí
Denik.cz | 04:30:00
Žijí na hranici chudoby. Vysoká inflace, nízký finanční příjem, minimální nebo nulové výživné a slabá podpora státu. To je jen chabý výčet toho, s čím se potýkají samoživitelky a samoživitelé. Své o tom ví i paní Kateřina, která nám popsala svoji situaci.


Bytová družstva zvednou zálohy. Udělejte to co nejdřív, radí teplárny
Denik.cz | 04:00:00
V záplavě špatných zpráv zatím zapadá jedna, která se připomene s příchodem zimy. Domácnostem v bytovkách totiž podraží také teplo dodávané z tepláren anebo centrálních domovních kotelen. Teplárny proto bytovým družstvům a SVJ doporučují, aby si udělaly dostatečnou finanční rezervu a už nyní připravily obyvatele domů na zvýšení záloh.


Znáte výhody maloformátových plechových krytin?
eStav.cz | 05:00:00
Základním rozlišovacím znakem plechových krytin SATJAM je, zda jsou vyrobeny z oceli nebo z hliníku. Dále se dělí na krytiny velkoformátové a maloformátové. Jistě, název napovídá, že rozdíl bude v rozměrech. Jenže, co to znamená v praxi?


Finanční trhy (22. 7. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:05


Režisér Krobot se drží jediné podmínky: zda je to legrační. V kinech se hraje jeho Velká premiéra
Hospodářské noviny | 07:00:05
Třetí film Miroslava Krobota se odehrává v divadelním prostředí. A naschvál je až divadelně prkenný. Ale právě proto je Velká premiéra režisérovým nejpovedenějším snímkem.


V jakém stavu je Liam Gallagher 23 let po válce bratrů ve slavné britské kapele Oasis
Hospodářské noviny | 07:00:05
Liam Gallagher zkouší být slavný jako jeho Oasis. Vydal už třetí sólovou desku i koncertní album z časů pandemie. Ale on a s ním ani pop‑music neprožívají éru překotného vývoje.


„Putinovi voliči knihy vůbec nečtou,“ říká spisovatel Jiří Kratochvil
Hospodářské noviny | 07:00:05
Zdůrazňuje, že není rusofob. Naopak má silný vztah k ruské literatuře. Připomíná ale, že básník Alexandr Puškin považoval život v Rusku za prokletí, a cituje větu z jeho korespondence: „Narodit se v Rusku mi byl čert dlužen.“ Podle...


Počasí se o víkendu mírně ochladí, přesto hrozí tropy
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Horko bude i o víkendu, teploty ale už zřejmě nebudou subtropické, maximální teploty v ČR se budou pohybovat na většině území kolem 30 stupňů, na Moravě a ve Slezsku může být v sobotu až 34 stupňů Celsia.


Počasí se o víkendu mírně ochladí, přesto hrozí tropy
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Horko bude i o víkendu, teploty ale už zřejmě nebudou subtropické, maximální teploty v ČR se budou pohybovat na většině území kolem 30 stupňů, na Moravě a ve Slezsku může být v sobotu až 34 stupňů Celsia.


Odvrácená tvář New Orleans: Unikátní portréty prostitutek z počátku 20. století
Reflex | 06:30:00
Ernest J. Bellocq se narodil roku 1873 do bohaté francouzské rodiny v New Orleans. Již od mládí se věnoval fotografii a postupně se z něj stal profesionál. Na živobytí mu vydělávaly hlavně snímky lodí, strojů a místních památek. Ve volném čase se ale věnoval zcela jiné stránce tehdejšího života. Fotografoval v opiových doupatech čínské čtvrti a nevěstincích ve Storyville.


Hrůzy „cikánského tábora“ na Moravě: Boženka utekla před plynovou komorou do lesa, zachránila ji pomocná kuchařka
Reflex | 06:20:00
Cikánský tábor Hodonín u Kunštátu vznikl roku 1940 původně jako kárný tábor donucovací pracovny - pro všechny, kteří se neměli k práci. O dva roky později se do něj kvůli výnosu o potírání cikánského zlořádu začaly oficiálně vozit romské rodiny. A odsud vedly jen dvě možné cesty - jedna do likvidačního tábora v Osvětimi, druhá v rakvi. Přesto se pár lidí zachránilo, velké štěstí měla i holčička, které se po útěku z tábora ujali místní.


Soudný kámen u Kosovy Hory
Reflex | 06:10:00
Východně od Sedlčan leží tajemný Kolihovský les. Mezi stromy se tu ukrývá záhadný Soudný kámen, u něhož se prý v pohanských dobách vynášely soudy a prováděly obřady. Cestu k němu najdete díky „stezce lesního muže“.


Lakujeme Lamborghini, tesly i nábytek Ikea. Jen Škoda nás odmítá, říká Jahn ze SprayVision
E15-ekonomika | 05:30:00
Ostravský start-up se stal první českou firmou, která pracuje pro americkou automobilku Tesla. Podniku jednoho z nejbohatších mužů světa Elona Muska šetří firma SprayVision dolary za lak. Výrobce díky chytrému spojení unikátního softwaru s kamerovým systémem ušetří deset až patnáct procent barvy během nástřiku karosérie. Mezi klienty podniku Petra Jahna jsou nově firmy jako Lamborghini či Ikea. „Do konce roku přichystáme investiční kolo. Získané finanční prostředky chceme využít i k expanzi do USA a Japonska,“ uvádí Jahn.


Lakujeme Lamborghini, tesly i nábytek Ikea. Jen Škoda nás odmítá, říká Jahn ze SprayVision
E15-politika | 05:30:00
Ostravský start-up se stal první českou firmou, která pracuje pro americkou automobilku Tesla. Podniku jednoho z nejbohatších mužů světa Elona Muska šetří firma SprayVision dolary za lak. Výrobce díky chytrému spojení unikátního softwaru s kamerovým systémem ušetří deset až patnáct procent barvy během nástřiku karosérie. Mezi klienty podniku Petra Jahna jsou nově firmy jako Lamborghini či Ikea. „Do konce roku přichystáme investiční kolo. Získané finanční prostředky chceme využít i k expanzi do USA a Japonska,“ uvádí Jahn.


Výpadky datacenter kvůli vedru, Rusko chce vlastní herní engine, Intel bude zdražovat
lupa.cz | 06:30:01
Sankce způsobují Rusku vážné technologické problémy. Konec podpory Microsoft 365 ve Windows 8.1 a 7. Čína pokročila ve výrobě čipů. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.


Sledoval násilí v Kapitolu v televizi, a nezasáhl, říkají svědci o Trumpovi
idnes.cz | 07:46:00
Někdejší americký prezident Donald Trump 6. ledna loňského roku celé hodiny sledoval v přímém přenosu útok na americký Kapitol. Ignoroval přitom prosby svých dětí a blízkých poradců, aby vyzval své příznivce k zastavení násilí. Uvedli to v noci na pátek SELČ svědci při dalším slyšení výboru Sněmovny reprezentantů, který vyšetřuje vývoj po posledních prezidentských volbách v USA a nepokoje v sídle Kongresu.


Dublin bude mít po dvacetiletém čekání metro. Jeho výstavbu odklepla vláda
idnes.cz | 07:31:00
Irská metropole Dublin se po dvacetileté debatě a deseti letech odkladů dočká první linky metra s názvem MetroLink. Převážně podzemní trasa dlouhá 19,4 kilometru bude mít 16 stanic a propojí centrum města se severními předměstími. Dokáže přepravit 20 000 pasažérů za hodinu. Jedna ze zastávek bude rovněž na dublinském letišti.


Rusko, Ukrajina a Turecko budou řešit obilí. Zástupci se sejdou v Istanbulu
idnes.cz | 07:09:00
Zástupci Ruska, Ukrajiny a Turecka se v pátek sejdou v Istanbulu, aby podepsali dohodu navrženou OSN. Jejím cílem je umožnit vývoz ukrajinského obilí z černomořských přístavů napadené země. Informoval o tom úřad tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Spojené státy dohodu uvítaly, nicméně Moskva ji zatím nepotvrdila, Kyjev ji nevyloučil.


Rusům dojde dech, tvrdí šéf britské tajné služby. O Putinově nemoci zprávy nemá
idnes.cz | 06:59:00
Ruská armáda na Ukrajině si v příštích týdnech pravděpodobně dá operační pauzu, protože jí dojde dech. Řekl to ve čtvrtek šéf britské rozvědky MI6 Richard Moore na bezpečnostním fóru v Aspenu v americkém státě Colorado. Moore a jeho americký kolega, šéf Ústřední zpravodajské služby CIA William Burns, se rovněž shodli na tom, že žádné zpravodajské informace nenasvědčují tomu, že by ruský prezident Vladimir Putin trpěl vážnou chorobou.


Zůstaňme maloměstem, hájí stavební uzávěru v okolí Brna, kde krotí výstavbu
idnes.cz | 06:34:00
Menší města v okolí Brna se brání velkému přílivu nových obyvatel. Mění územní plány a vyhlašují stavební uzávěry, aby zkrotila masivní výstavbu. K takovému kroku přistoupili ve Slavkově u Brna, Šlapanicích a Holubicích.


Policie zasahovala ve slumech v Riu de Janeiru. Zemřelo nejméně osmnáct lidí
idnes.cz | 06:32:00
Nejméně osmnáct lidí přišlo o život při policejní razii v největším komplexu favel v Riu de Janeiru. Přesný počet obětí zůstává nejasný. Zásah byl podle policie zaměřen na zločineckou skupinu. Mluvčí státní vojenské policie Ivan Blas na tiskové konferenci konstatoval, že mrtví se stále ještě sčítají.


Rusové cílí výhradně na civilní cíle, hlásí Ukrajina. Charkov stále vzdoruje
idnes.cz | 06:22:00
Nejméně tři mrtvé a třiadvacet zraněných si ve čtvrtek vyžádalo ruské ostřelování Charkova, uvedla ukrajinská prokuratura. Útoky vyšetřuje jako válečný zločin. Druhé největší ukrajinské město leží jen asi čtyřicet kilometrů od hranic s Ruskem, ruské armádě se jej však nepodařilo po vpádu na Ukrajinu dobýt.


Pivo zdražuje nejméně ze všech potravin. Ceny ale půjdou ještě nahoru – kvůli sladu i energiím
iHned.cz | 07:10:00
Desítky nových minipivovarů ročně – tak se rozvíjel český trh před koronakrizí. Během ní ale mnozí malí výrobci hlavně bojovali o přežití a nijak jednoduché to nemají kvůli růstu cen energií a surovin ani teď. Přesto pivo zdražuje mnohem méně...


Průlom v jednání o odblokování ukrajinského obilí? Kyjev je opatrný, Moskva zatím nic nepodepsala
iHned.cz | 07:07:00
Zástupci Ruska, Ukrajiny a Turecka se v pátek sejdou v Istanbulu, aby podepsali dohodu navrženou OSN. Jejím cílem je umožnit vývoz ukrajinského obilí z černomořských přístavů napadené země. Informoval o tom ve čtvrtek úřad tureckého prezidenta...


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 22.07.2022
Kurzy.cz | 07:04:01
Klíčové události
• Eurozóna: Evropská centrální banka poprvé od r. 2011 zvýšila úrokové sazby a to rovnou o 50 bazických bodů. Hlavní sazba se tak zvýšila z 0 % na 0,50 % a diskontní sazba z -0,50 % na 0 %.
• Polsko: Maloobchodní tržby v červnu pokles...


Záporná depozitní sazba v eurozóně je minulostí (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 06:56:20
Po včerejším zasedání ECB, které přineslo výraznější zvýšení úrokových
sazeb, se dnes pozornost investorů zaměří na předběžné červencové PMI
z výroby i ze služeb z obou stran Atlantiku. Indexy budou nižší,
žádnou katastrofu by ale indikovat neměly.


Americké nemovitosti a atraktivita akcií stavebních firem podle UBS
Kurzy.cz | 05:54:00
Zatímco CNBC poukazuje na některé indikátory naznačující na znatelné ochlazování amerického realitního trhu, John Lovatto z UBS míní, že situace na poptávkové i nabídkové straně realitního trhu „není tak drakonická“, jak by se někdo mohl domnívat.


První premiér tmavé pleti? Velkou Británii může vést miliardář s indickými kořeny
aktuálně.cz | 07:32:24
Bývalý ministr financí Rishi Sunak se o post předsedy konzervativců utká s šéfkou diplomacie Liz Trussovou.


Snížili jsme teplotu o dva stupně, úspora byla ohromná. Jak drahota učí firmy šetřit
aktuálně.cz | 06:37:32
Skokový růst cen energií pozorují s obavami nejen domácnosti, ale i firmy. Kvůli zdražování elektřiny a plynu přijímají úsporná opatření.


Až 140 000 korun na zákazníka. Studie ukázala, jak drahé je prodat nové auto
aktuálně.cz | 06:11:00
Rozsáhlý výzkum spočítal náklady na zákazníka, který si přijde do autosalonu vybrat nový vůz.


Kdo zbil labutě? Teplice řeší úhyn sedmi ptáků, případ vyvolal vlnu pobouření
Denik.cz | 06:29:00
Odporné. Hyenismus. Týrání. Tak hodnotí Tepličané zjištění, že za nedávným podezřelým úhynem pěti labutí a dvou kachen v Zámecké zahradě jsou lidé. Podezření potvrdil veterinář, z vyšetření jsou patrná pohmoždění krků a hrudních košů ptáků.


KVÍZ: Jak dobře znáte film Noc na Karlštejně?
Denik.cz | 06:00:00
Noc na Karlštejně patří k nejoblíbenějším filmovým muzikálům, za jehož melodiemi stojí známý český hitmaker. Znáte jeho jméno? Víte, kdo si měl původně ve snímku zahrát a ve kterém roce se tento legendární snímek natáčel?


Vedra pokračují, na Moravě bude až 35 stupňů. O víkendu hrozí bouřky
idnes.cz | 09:46:00
Na jihovýchodě Moravy vystoupají v pátek teploty až na 35 stupňů Celsia. V sobotu se teploty na východě Česka dostanou na 30 až 34 stupňů, v pondělí se tyto teploty objeví i na zbytku území. Silné bouřky se mohou objevit během soboty a úterý, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Neměli jsme nejlepší období, řekl Rakušan. STAN bude hledat nové tváře
idnes.cz | 09:34:00
Hnutí Starostové a nezávislí, se 33 poslanci třetí nejsilnější uskupení ve Sněmovně, si v sobotu zvolí nové vedení, které má ukončit seriál problémů, jež STAN v minulých měsících musel řešit. „Naše hnutí teď nemělo nejlepší období. Potýkali jsme se s problémy, asi největšími od jeho vzniku vůbec,“ přiznal šéf STAN, ministr vnitra Vít Rakušan.


V Česku za týden přibylo 14 710 případů nákazy covidem. Nejhorší bylo úterý
idnes.cz | 08:23:00
Letní vlna epidemie covidu-19 v Česku dále sílí. Za posledních sedm dní přibylo v Česku 14 710 nových případů koronaviru, to je o zhruba 4 500 víc než předchozí týden. V nemocnicích bylo s covidem 725 lidí, o téměř třetinu víc než na konci minulého týdne a nejvíc od konce dubna. Ještě na začátku července bylo hospitalizovaných pouhých 200 lidí. Počet pacientů v těžkém stavu se za týden zdvojnásobil na 29.


Hodně akce bez emocí i napětí. The Gray Man z Netflixu budí rozpaky
idnes.cz | 08:00:00
Streamovací služba Netflix v pátek nasadí svůj dosud nejdražší projekt, film The Gray Man, který se točil také v Česku. Ve Státech se promítá rovněž v kinech a první reakce nejsou zrovna nadšené.


Nesoběstačnost a zátěž blízkých včetně financí je na špici obav Čechů
idnes.cz | 10:00:08
Češi se nejvíce bojí toho, že se nebudou schopni o sebe sami v budoucnu postarat. Tyto obavy mají aktuálně téměř tři čtvrtiny lidí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven, který zmapoval i další obavy Čechů. Neschopnost postarat se o sebe kvůli nesoběstačnosti a být na obtíž příbuzným, které pak tato péče stojí peníze i čas, je v žebříčku 13 největší obav letos na špici.


Princ George slaví deváté narozeniny. Vévodkyně Kate ho vyfotila na pláži
revue.idnes.cz | 08:39:00
Bývá už tradicí, že na narozeniny svých dětí princ William a jeho manželka Kate zveřejní fotky oslavenců, které pořídila samotná vévodkyně. Stejně je tomu i nyní, kdy 22. července princ George slaví deváté narozeniny. Kate ho vyfotila začátkem měsíce na pláži během dovolené.


Vzhůru na plovárnu! Podívejte se na osm nejhezčích v Česku
iHned.cz | 09:30:00
Léto v Česku je na vrcholu. Teploty šplhají pravidelně nad třicet stupňů a je nejlepší čas hledat místa k ochlazení. Vybrali jsme pro vás osm nejzajímavějších plováren v Česku.


Nejlepší recept na vedro je jen jeden: klimatizace bez průvanu a s ovládáním v mobilu
iHned.cz | 08:55:00
Klimatizace je luxus. V kancelářských budovách jde už dlouho o standard, ale stále častější letní vedra zvedají poptávku po klimatizacích i do domácího prostředí. O tom, že se klimatizace může vyplatit, zejména ve spojení s fotovoltaikou, jsme už...


Suzuki představuje novou Grand Vitaru. Zatím jako novinku pro Indii
Auto.cz | 08:54:00
Automobilka Suzuki odhalila novou generaci SUV Grand Vitara.


Koncern VW bude sdílet více techniky. Auta se mají lišit hlavně designem
Auto.cz | 08:00:00
Koncern Volkswagen v přechodu na elektromobilitu vidí příležitost ke zvýšení efektivity. Velkoobjemové značky začnou sdílet více techniky a odliší se od sebe především designem.


Osvěžení v létě na zahradě
Kurzy.cz | 09:52:52
Toužíte v létě po prostoru na osvěžení? Poohlédněte se po nadzemním bazénu či solární sprše. Tu oceníte i na opravdu malé zahradě nebo v případě, že už vlastníte bazén. Před vstupem do něj se totiž pod sprchou snadno zbavíte nečistot.


Akcie Carnival po nabídce akcií za 1 miliardu dolarů poklesly
Kurzy.cz | 09:16:57
Akcie Carnival (CCL.US) spadly během čtvrteční seance o téměř 12 % poté, co společnost oznámila emisi nových akcií v objemu 1 miliardy USD. Společnost uvedla, že cena prodeje bude 9,95 USD za akcii s úmyslem použít peníze na obecné firemní účely, které...


Indexy cen průmyslových výrobců - červen 2022
Kurzy.cz | 09:13:33
Podrobná měsíční informace o vývoji indexů cen průmyslových výrobců podle klasifikace CZ-CPA 2015 a hlavních průmyslových skupin. Měsíční průměrné ceny topných olejů a vybraných potravinářských výrobků, průměrné ceny elektrické energie a zemního plynu ...


Výsledky AT&T za 2Q nad odhady, ale výhled zklamal
Kurzy.cz | 09:13:32
AT&T včera před zahájením US obchodování zveřejnilo své výsledky za 2Q22. Samotná čísla byla nad očekáváním, ale trhy nepotěšil horší vývoj finančních toků a rovněž snížení výhledu kvůli opožděným platbám zákazníků.


ECB ukončila éru záporných sazeb s novým TPI v zádech - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:08:00
Konec jedné éry. I tak by se dalo označit včerejší rozhodnutí, kterým Evropská centrální banka po více než osmi letech opustila záporné úrokové sazby.


ECB zvýšila sazby o půl procentního bodu a představila nové nástroje
Kurzy.cz | 09:05:29
ECB se včera rozhodla zvýšit úrokové sazby o 50 bazických bodů, hlavní sazba se posunula na 0,50 % (dosud 0,00 %) a depo sazba na 0,00 % (dosud -0,50 %). Jde o první zvýšení sazeb od léta 2011 a nejvyšší zvýšení od roku 2000.


Wall Street 21.7. - další růst navzdory slábnoucím makrům pod taktovkou firemních výsledků, Tesla +10%
Kurzy.cz | 08:54:59
Akcie na Wall Street se vydaly do zelených čísel i během čtvrtečního obchodování, dařilo se zejména technologickému sektoru. Nasdaq (+1,36 %; 12 059,61 b.) prodloužil vítěznou sérii na třetí den v řadě.


OBRAZEM: Po silnici teklo pivo. Řidič kamionu špatně odbočil a převrátil návěs
Denik.cz | 09:35:00
V nemocnici, avšak pouze preventivně s lehkým zraněním, skončil ve čtvrtek řidič kamionu, který havaroval u dálnice D1 nedaleko dálničního oddělení Policie ČR v Bernarticích na Benešovsku. Důvodem havárie byla prudká zákruta, kterou tahač s přívěsem plným plzeňského piva nezvládl projet.


Epidemie covidu v Česku dál zrychluje. Hospitalizováno je přes 700 lidí
Denik.cz | 09:31:00
Letní vlna epidemie covidu-19 v Česku dál sílí. Za posledních sedm dní přibylo v zemi 14.710 nových případů koronaviru, to je o zhruba 4500 víc než předchozí týden. V nemocnicích bylo s covidem 725 lidí, o skoro třetinu víc než na konci minulého týdne a nejvíc od konce dubna. Ještě na začátku července bylo hospitalizovaných 200. Počet pacientů v těžkém stavu se za týden zdvojnásobil na 29. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


OBRAZEM: Sázavafest 2022 odstartoval. Mirai si zaplavali v moři rukou
Denik.cz | 09:25:00
Zámecký park ve Světlé nad Sázavou se od čtvrtka 21. července až do soboty 23. července stal adresou hudebních hvězd. Koná se tu totiž dvacátý ročník Sázavafestu. Festival nabízí české i zahraniční interprety a je nejen multižánrový, ale také multikulturní. To znamená, že na své si přijdou nejen milovníci různorodé hudby, ale třeba i příznivci divadla, filmu či autorských čtení.


Nejdražší místo pro život ve střední Evropě? Praha, tvrdí průzkum
Denik.cz | 09:12:00
Životní náklady jsou v Praze nejvyšší nejen ze všech měst v Česku, ale i v rámci metropolí středo-východní Evropy. Vyplývá to z aktuálních dat statistického portálu Numbeo.com, který dlouhodobě sleduje a srovnává velká města po celém světě z hlediska cen a životní úrovně. Jen ze střední a východní Evropy monitoruje 50 měst. Před Prahu se z regionu po hodně dlouhé době dostala jen tři města v Rusku, kde náklady na život kvůli válce na Ukrajině rapidně vzrostly.


Svůj život odsunuli na druhou kolej. Žena, která ochrnula, má úžasné parťáky
Denik.cz | 08:34:00
Kamarádi, příbuzní, hudebníci, odborníci v péči o nemohoucí občany, ale i pražská neuroložka Jana Zárubová. Ti všichni přišli podpořit ve středu na karlovarské koupaliště Rolava rodinu Svobodových z Březové u Karlových Varů, která zažívá nelehké období. Konal se zde happening, který měl být poděkováním všem, kteří při rodině stojí.


Hra o život. Seniorka v Třeboni zavřela psa v rozpáleném autě a odešla
Denik.cz | 08:04:00
Někteří lidé jsou nepoučitelní a nechávají své psy zavřené v rozpálených autech. Teplota uvnitř vozu se přitom v současném počasí může během chvilky vyšplhat až na 60 stupňů Celsia a z auta se stává pec. Zvířeti tak může jít i během několika minut o život.


Inflace, válka a další faktory se podepsaly na podílových fondech. I tak řada z nich slibuje solidní výkonnost
Hospodářské noviny | 10:00:00
Podílové fondy jsou jedním z nejpopulárnějších investičních nástrojů českých investorů. Podle posledních statistik Asociace pro kapitálový trh (AKAT) z půli května v nich Češi měli vloženo přes 701 miliard korun. Objem investic v podílových fondech...


Změníme vedení a zase nám lidi uvěří, doufají Starostové. Restart poškozené značky je ale práce na roky
Hospodářské noviny | 09:30:00
Výzva, obroda, nový začátek, spousta nadějných politiků, kteří nebudou mít potíže nahradit ty zkompromitované.“ Starostové a nezávislí sice před svým sobotním mimořádným sněmem vědí, že jsou ve velkých potížích. Zároveň ale při rozhovorech s...


Vzhůru na plovárnu! Podívejte se na osm nejhezčích v Česku
Hospodářské noviny | 09:30:00
Léto v Česku je na vrcholu. Teploty šplhají pravidelně nad třicet stupňů a je nejlepší čas hledat místa k ochlazení. Vybrali jsme pro vás osm nejzajímavějších plováren v Česku.


Nejlepší recept na vedro je jen jeden: klimatizace bez průvanu a s ovládáním v mobilu
Hospodářské noviny | 08:55:00
Klimatizace je luxus. V kancelářských budovách jde už dlouho o standard, ale stále častější letní vedra zvedají poptávku po klimatizacích i do domácího prostředí. O tom, že se klimatizace může vyplatit, zejména ve spojení s fotovoltaikou, jsme už...


Pivo zdražuje nejméně ze všech potravin. Ceny ale půjdou ještě nahoru – kvůli sladu i energiím
Hospodářské noviny | 07:10:00
Desítky nových minipivovarů ročně – tak se rozvíjel český trh před koronakrizí. Během ní ale mnozí malí výrobci hlavně bojovali o přežití a nijak jednoduché to nemají kvůli růstu cen energií a surovin ani teď. Přesto pivo zdražuje mnohem méně...


Průlom v jednání o odblokování ukrajinského obilí? Kyjev je opatrný, Moskva zatím nic nepodepsala
Hospodářské noviny | 07:07:00
Zástupci Ruska, Ukrajiny a Turecka se v pátek sejdou v Istanbulu, aby podepsali dohodu navrženou OSN. Jejím cílem je umožnit vývoz ukrajinského obilí z černomořských přístavů napadené země. Informoval o tom ve čtvrtek úřad tureckého prezidenta...


Palbu francouzských děl bude česká armáda řídit německým systémem za čtvrt miliardy
ČT24 | 09:13:43
Z modernizace dělostřelectva české armády se s mírnou nadsázkou stává panevropský projekt. Dvaapadesát francouzských samohybných houfnic Caesar za 8,52 miliardy korun na kopřivnickém podvozku Tatra bude totiž navíc vybaveno německým systémem řízení palby.


Rybáři odhadují škody uhynulých ryb v Dyji na miliony korun
Eurozpravy-domácí | 10:40:00
Na miliony korun odhadují rybáři škody, které v týdnu vznikly uhynutím ryb v Dyji na Břeclavsku v souvislosti s nedostatkem kyslíku. ČTK to dnes řekl předseda Moravského rybářského svazu, pobočný spolek Rakvice Zdeněk Blabla. Uhynuly desítky tun ryb, zatím se podle něj podařila odklidit pouze menší část.


Ve čtvrtek získalo dočasnou ochranu v Česku 446 ukrajinských uprchlíků
Eurozpravy-domácí | 09:42:00
Ve čtvrtek získalo dočasnou ochranu v Česku 446 ukrajinských uprchlíků, což je o 37 více než před týdnem. Od únorového začátku ruské invaze na Ukrajinu dostalo vízum v ČR více než 398.000 běženců. Aktuální informace zveřejnilo na twitteru ministerstvo vnitra. Víza dočasné ochrany umožňují jejich majitelům pobývat v zemi až rok. Zároveň jim otevírají přístup k veřejnému zdravotnímu pojištění, vzdělání či na trh práce.


Letní vlna covidu v Česku dál sílí, roste počet hospitalizovaných
Eurozpravy-domácí | 09:22:00
Letní vlna epidemie covidu-19 v Česku dál sílí. Za posledních sedm dní přibylo v zemi 14.710 nových případů koronaviru, to je o zhruba 4500 víc než předchozí týden. V nemocnicích bylo s covidem 725 lidí, o skoro třetinu víc než na konci minulého týdne a nejvíc od konce dubna.


V Letech na Písecku dnes začne demolice bývalého areálu vepřína
Eurozpravy-domácí | 08:26:00
V Letech na Písecku dnes začne demolice bývalého areálu vepřína, v jehož místě stál za druhé světové války romský koncentrační tábor. Dnes bude jen symbolický akt, demolice s bagry začne 25. července. Na místě pak vznikne Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách.


Dodávky ruského plynu do Evropy zůstávají ve srovnání s předchozím dnem stabilní
Eurozpravy-zahraniční | 10:28:00
Dodávky ruského plynu do Evropy zůstávají dnes ve srovnání s předchozím dnem převážně stabilní. Fyzický tok plynovodem Nord Stream 1 do Německa je zhruba na stejné úrovni, tok plynovodem Jamal směrem z Německa do Polska se mírně snížil. S odvoláním na údaje operátorů to uvedla agentura Reuters.


Rusku dochází jednotky i vybavení, zřejmě neobsadí ani Bachmut a Slovjansk
Eurozpravy-zahraniční | 10:00:00
Tempo ruské armády na Ukrajině se nyní výrazně neliší od oficiálně vyhlášené operační přestávky mezi 7. a 16. červencem, uvádí v dnešní analýze americký Institut pro studium války (ISW). Kvůli pomalému postupu se analytici domnívají, že Rusko nebude schopné dobýt města Bachmut a Slovjansk. Kanadské ministerstvo obrany uvedlo, že Moskvě docházejí jednotky i vybavení a nezvládne proto dosáhnout vytyčených vojenských cílů.


Itálii čekají nepříjemní volby. Krajní pravice je na vzestupu
Eurozpravy-zahraniční | 09:30:00
Itálii po letních vedrech čeká horký podzim. Podle průzkumů veřejného mínění má totiž ve čtvrtek vyhlášené parlamentní volby zatím největší šanci vyhrát krajně pravicová strana Bratři Itálie. Ta by tak mohla po volbách z 25. září sestavovat vládu s další krajně pravicovou stranou Liga a středopravicovou stranou expremiéra Silvia Berlusconi.


Jedenapůlmilionový Dublin se po dvacetileté debatě dočká metra
Eurozpravy-zahraniční | 09:14:00
Irská metropole Dublin se po dvacetileté debatě a deseti letech odkladů dočká první linky metra s názvem MetroLink. Převážně podzemní trasa dlouhá 19,4 kilometru bude mít 16 stanic a propojí centrum města se severními předměstími. Dokáže přepravit 20.000 pasažérů za hodinu.


Srílanský prezident jmenoval premiérem Dineše Gunavardenu
Eurozpravy-zahraniční | 08:51:00
Srílanský prezident Ranil Vikremesinghe dnes jmenoval premiérem Dineše Gunavardenu, který je spojencem dynastie Radžapaksů, nedávno svržené masovými nepokoji. Jmenování se uskutečnilo pár hodin poté, co bezpečnostní složky vyhnaly demonstranty z místa, kde několik měsíců protestovali proti předchozí vládě. Informovala o tom agentura AP, podle níž bylo několik lidí zatčeno.


Italka vystoupila z ISS coby první Evropanka do vesmírného prostoru
Eurozpravy-zahraniční | 08:05:00
Italská astronautka Samantha Cristoforettiová dnes coby první Evropanka vystoupila z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) do volného vesmírného prostoru. Doprovázel ji ruský kosmonaut Oleg Artěmjev. Informovala o tom agentura AFP, podle níž jejich mise začala těsně před 17:00 SELČ. Trvala přes sedm hodin. Sledovat ji bylo možné živě na webových stránkách Evropské vesmírné agentury (ESA).


Trump ignoroval prosby svých dětí a poradců, aby vyzval své příznivce k zastavení násilí
Eurozpravy-zahraniční | 07:58:00
Někdejší americký prezident Donald Trump 6. ledna loňského roku celé hodiny sledoval v přímém přenosu útok na americký Kapitol. Ignoroval přitom prosby svých dětí a blízkých poradců, aby vyzval své příznivce k zastavení násilí. Uvedli to v noci na dnešek SELČ svědci při dalším slyšení výboru Sněmovny reprezentantů, který vyšetřuje vývoj po posledních prezidentských volbách v USA a nepokoje v sídle Kongresu.


Ceny rostou v Japonsku nejrychleji za sedm let
Eurozpravy-ekonomika | 09:05:00
Jádrové spotřebitelské ceny vzrostly v Japonsku v červnu meziročně o 2,2 procenta, což je nejrychlejší tempo za sedm let. Už třetí měsíc jsou nad dvouprocentním cílem japonské centrální banky. S odvoláním na statistiku, kterou dnes zveřejnila japonská vláda, o tom informovala agentura Kjódó. Japonská ekonomika čelí tlaku vysokých světových cen surovin, které zvýšily náklady na dovoz do země.


Ankara: Rusko, Ukrajina a Turecko podepíší dohodu o vývozu obilí. Splní ji Putin?
Eurozpravy-ekonomika | 07:36:00
Zástupci Ruska, Ukrajiny a Turecka se v pátek sejdou v Istanbulu, aby podepsali dohodu navrženou OSN. Jejím cílem je umožnit vývoz ukrajinského obilí z černomořských přístavů napadené země. Informoval o tom dnes úřad tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Spojené státy dohodu uvítaly, nicméně Moskva ji zatím nepotvrdila, upozornila agentura Reuters. Kyjev ji nevyloučil.


Než natočil Jana Žižku, napsal Petr Jákl skoro sto verzí scénáře
Eurozpravy-kultura | 07:55:00
Že s Janem Žižkou žije už pěknou řádku let potvrdil scenárista, režisér a producent Petr Jákl měsíc a půl před premiérou filmu v kinech. „Scénář jsme psali nějakých osm let,“ řekl o nelehké kreativní přípravě historického velkofilmu, který v rámci české kinematografie vyčnívá nejen svým rozpočtem či ambicemi, ale i rozsáhlým příběhem z počátku 14. století. „Měli jsme zhruba sto verzí scénáře, než jsme se dostali k té, kterou jsme později natočili,“ dodal.


Breivik zabil 77 lidí a trest si odpykává v luxusní věznici. Od jeho vraždění uplynulo 11 let
Reflex | 10:30:00
Tvrdí, že zavraždil 77 lidí z lásky k norskému národu. O sobě mluví jako o dokonalém rytíři, který se stane králem Norska, až se jeho organizace chopí moci v Evropě. Čtyři měsíce po největší masové vraždě v poválečných dějinách Skandinávie je stále záhadou, co svedlo Anderse Behringa Breivika na cestu do jeho vlastního vesmíru. Ten popisuje lékařská zpráva o 230 stranách, která u Breivika konstatuje vážnou duševní chorobu, tvrdí, že vraždil v nepříčetnosti, a za provedení teroristických útoků v Oslu a na ostrově Utøya tedy nemůže být trestně odpovědný.


Je to opravdu změna, jakou si Srílančané přáli? Nový premiér je spojencem svržené dynastie
Tiscali-zprávy | 09:48:46
Srílanský prezident Ranil Vikremesinghe dnes jmenoval premiérem Dineše Gunavardenu, který je spojencem dynastie Radžapaksů, nedávno svržené masovými nepokoji. Jmenování se uskutečnilo pár hodin poté, co bezpečnostní složky vyhnaly demonstranty z místa, kde několik měsíců protestovali proti předchozí vládě.


Hlídaný vévoda, který na své panství nikdy nevkročil
Tiscali-zprávy | 08:38:01
Napoleon II., posmrtně přezdívaný Orlík, přišel na svět jako prominentní a oslavované dítě. Už za pár let však skončil v noblesním „domácím vězení“ bez obou rodičů. Jeho život byl krátký a v podstatě asi i docela smutný. Syn císaře Napoleona Bonaparta a rakouské arcivévodkyně Marie Luisy zemřel 22. července 1832 v pouhých 21 letech.


Tomáš Pfeiler: Evropští centrální bankéři se bojí více rozpadu eurozóny než vysoké inflace
E15-ekonomika | 09:45:00
Kolaps italské vlády těsně před tím, než Evropská centrální banka (ECB) poprvé po jedenácti letech zvedla úroky, působí jako předzvěst krvavého „hikingového cyklu“. Eurozóna se nachází ve vážných trablích. Nejvíce zarážející je však ignorance jejích vrcholných představitelů, kteří stále odsouvají řešení inflačního problémů a jako by tajně doufali, že pádivý růst cen samovolně, zázračně zmizí.


Trump nedbal proseb, aby ukončil útok na Kapitol. Čína prodlouží antidumpingová cla
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno!
Je 203. den roku, svátek má Magdaléna, před 11 lety zabil Anders Behring Breivik 77 osob na ostrově Utøya a dalších sedm lidí zahnulo při bombovém útoku v Oslu.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Koloběžky: volnočasová aktivita i prostředek ke zvyšování kondice
E15-ekonomika | 11:01:05
Jednoduchost, rychlost, servis od A do Z a především široký zásah potenciálních zákazníků. Tak hodnotí nákup venkovních reklamních ploch prostřednictvím jediného e-shopu na billboardy Plakátov.cz Michal Fulín, majitel obchodu Svět Koloběžek. Ten kromě kamenné prodejny provozuje na pražském Chodově také testovací centrum a půjčovnu koloběžek.


Tomáš Pfeiler: Evropští centrální bankéři se bojí více rozpadu eurozóny než vysoké inflace
E15-politika | 09:45:00
Kolaps italské vlády těsně před tím, než Evropská centrální banka (ECB) poprvé po jedenácti letech zvedla úroky, působí jako předzvěst krvavého „hikingového cyklu“. Eurozóna se nachází ve vážných trablích. Nejvíce zarážející je však ignorance jejích vrcholných představitelů, kteří stále odsouvají řešení inflačního problémů a jako by tajně doufali, že pádivý růst cen samovolně, zázračně zmizí.


Trump nedbal proseb, aby ukončil útok na Kapitol. Čína prodlouží antidumpingová cla
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno!
Je 203. den roku, svátek má Magdaléna, před 11 lety zabil Anders Behring Breivik 77 osob na ostrově Utøya a dalších sedm lidí zahnulo při bombovém útoku v Oslu.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Koloběžky: volnočasová aktivita i prostředek ke zvyšování kondice
E15-politika | 11:01:09
Jednoduchost, rychlost, servis od A do Z a především široký zásah potenciálních zákazníků. Tak hodnotí nákup venkovních reklamních ploch prostřednictvím jediného e-shopu na billboardy Plakátov.cz Michal Fulín, majitel obchodu Svět Koloběžek. Ten kromě kamenné prodejny provozuje na pražském Chodově také testovací centrum a půjčovnu koloběžek.


Na rezortu školství končím, potvrdil Štábl. Vaz mu zlomila kauza Hlubuček
idnes.cz | 11:48:00
Náměstek pro IT a veřejné zakázky Milán Štábl končí na ministerstvu školství. Redakci iDNES.cz potvrdil, že jeho konec je naplánovaný na polovinu srpna. Poté se přesune naplno do Cermatu. Vaz mu měla zlomit kauza Dozimetr, do které je zapletený i Luděk Šteffel, poradce pro IT, kterého Štábl na rezort přivedl. Náměstkův konec naznačoval ministr Vladimír Balaš již před uvedením do funkce.


Po Štrougalovi trpí demenci i ideolog KSČ Fojtík, nechápe trestní řízení
idnes.cz | 11:41:00
Extajemník ústředního výboru KSČ Jan Fojtík není schopen chápat obsah a smysl procesních úkonů ve svém trestním řízení. K tomuto závěru došli podle advokáta Lubomíra Müllera znalci, kteří zkoumali Fojtíkův duševní stav. Někdejší komunistický politik a novinář podle nich trpí demencí.


Čechy začala více trápit liščí tasemnice, mohou se nakazit z lesního ovoce
idnes.cz | 11:33:00
Více případů echinokokózy, tedy parazitárního onemocnění způsobeného larvami liščích tasemnic, řeší za první pololetí letošního roku lékaři a Státní zdravotní ústav. Zatímco loni zaznamenali jeden případ, letos do 1. července jich našli šest. Stejný počet naposledy zaznamenali v roce 2018. Parazit se do lidského těla může dostat například při konzumaci lesního ovoce infikovaného liščími výkaly.


Rakušan navrhuje změnu lustračního zákona. Do vlády by už nepustila Babiše
idnes.cz | 11:28:00
Ministr vnitra a šéf hnutí STAN Vít Rakušan navrhuje změnu lustračního zákona, podle níž by členové vlády potřebovali čisté lustrační osvědčení. „Přišlo mi šílené, že se u nás mohl stát ministrem bývalý příslušník nebo spolupracovník StB stejně snadno jako se rozdělovaly dotace na lahodný tousťák. Napravujeme to,“ napsal na Twitteru Rakušan v narážce na šéfa ANO Andreje Babiše.


Policie nahání řidiče náklaďáků a autobusů, zda ve vedrech dodržují přestávky
idnes.cz | 11:18:00
Na silnicích v posledních dnech přibylo policistů, kteří kontrolují dodržování pravidel zejména u kamionů a autobusů. I kvůli vysokým teplotám hrozí řidičům únava, která je potom častým viníkem nehod. Proto hlídky kontrolují nejen technický stav vozidel, alkohol či drogy u řidičů, ale také dodržování bezpečnostních přestávek. Doba strávená za volantem byla jedním z nejčastějších prohřešků například v Libereckém kraji.


Kreml bouchá šampaňské, v Itálii po pádu vlády míří k moci jeho spojenci
idnes.cz | 11:03:00
Itálii po rezignaci premiéra Maria Draghiho a pádu jeho vlády čeká hodně horký podzim. Zářijové předčasné volby má největší šanci vyhrát krajně pravicová strana Bratři Itálie, která by mohla sestavit vládu s Ligou Mattea Salviniho a partají expremiéra Silvia Berlusconiho. Všechny tři strany mají dobré vztahy s Moskvou.


Mendel by si zasloužil aspoň dvě Nobelovky, říká oceněný genetik
idnes.cz | 10:50:00
Dlouhá léta neznámý moravský podivín a génius, který by dnes sahal po nejvyšších světových oceněních. I tak o Gregoru Johannu Mendelovi mluví anglický laureát Nobelovy ceny za fyziologii a medicínu Paul Nurse.


Dokonalý trik. Bitcoiny těžil načerno přímo z počítačů v prodejnách elektroniky
idnes.cz | 10:41:00
Kriminalisté navrhli obžalovat muže, který těžil virtuální měnu bitcoin s pomocí počítačů vystavených v prodejnách elektroniky. Za neoprávněný přístup k počítačovému systému mu hrozí půlroční až čtyřleté vězení. Informoval o tom mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.


Popálení dětí při chemickém pokusu na táboře potrestal soud podmínkami
idnes.cz | 10:34:00
Podmíněnými tresty potrestal Okresní soud v Rokycanech popálení tří dětí na příměstském táboře při nepovedeném chemickém pokusu šéfovou dětského centra a její kolegyni. První dostala dvouletou podmínku, druhá osmnáctiměsíční. Ženám soudce zakázal na tři a dva roky pořádat příměstské tábory.


Nemoci, hlad a smrt. Tábor v Letech se po čtvrtstoletí dočká nového pomníku
idnes.cz | 10:00:00
Většina Čechů je hrdá na svou zem, na její památky, přírodu. Není mnoho míst, na která určitě hrdí být nemohou. Jedním z nich je areál bývalého tábora v Letech u Písku.


Po nepovedeném zákroku znetvořená Linda Evangelista se vrací k modelingu
revue.idnes.cz | 11:07:00
Linda Evangelista (57) před šesti lety podstoupila kosmetický zákrok na odbourání tukových buněk. Ten se ovšem nepovedl a modelka podle svých slov zůstala znetvořená. Nyní se ovšem opět vrací k modelingu. Módní dům Fendi si ji najal pro novou kampaň.


Rusko omezuje kapacity diplomatických misí pěti států, je mezi nimi i Slovensko
iHned.cz | 11:12:00
Ruská vláda přitvrdila vůči pěti státům ze seznamu nepřátelských zemí. Slovensko, Řecko, Dánsko, Slovinsko a Chorvatsko tak budou mít menší kapacity svých diplomatických misí a konzulárních služeb. Mění se počet pracovníků, které diplomatické mise...


Penzijní spoření jako recept na zbohatnutí
iHned.cz | 11:07:00
U penzijního spoření v poslední době hodně ve společnosti rezonuje téma jeho výhodnosti a vyjadřují se k němu i ti, kteří mu v minulosti, když se dařilo, žádnou pozornost většinou nevěnovali. Aktuální celosvětově špatná ekonomická situace je tak pro...


Silná koruna ve slabém prostředí?
iHned.cz | 10:55:00
Koruna proti euru zpevnila. Dokonce krátce na hodnoty naposledy dosažené před ruským napadením Ukrajiny. Otázkou je, zda za posílením stojí ekonomické fundamenty, nebo jde o „umělý“ pohyb. Předpokládáme, že lví podíl nese druhá varianta....


Inflace, válka a další faktory se podepsaly na podílových fondech. I tak řada z nich slibuje solidní výkonnost
iHned.cz | 10:00:00
Podílové fondy jsou jedním z nejpopulárnějších investičních nástrojů českých investorů. Podle posledních statistik Asociace pro kapitálový trh (AKAT) z půli května v nich Češi měli vloženo přes 701 miliard korun. Objem investic v podílových fondech...


Změníme vedení a zase nám lidi uvěří, doufají Starostové. Restart poškozené značky je ale práce na roky
iHned.cz | 09:30:00
Výzva, obroda, nový začátek, spousta nadějných politiků, kteří nebudou mít potíže nahradit ty zkompromitované.“ Starostové a nezávislí sice před svým sobotním mimořádným sněmem vědí, že jsou ve velkých potížích. Zároveň ale při rozhovorech s...


Opely měly zastaralý design, říká šéfdesignér. Slibuje odvážnější auta
Auto.cz | 10:56:00
Šéfdesignér Opelu, Mark Adams, říká, že Opely měly zastaralý design, který bylo potřeba změnit. Přerod značky má přinést odvážnější modely.


Nový Nissan X-Trail se představuje s vylepšeným hybridem. Letos dorazí i k nám
Auto.cz | 09:52:00
Čtvrtá generace SUV Nissan X-Trail dostala novou generaci hybridního pohonu e-Power a míří na japonský trh. Do Evropy by mohla dorazit ještě během léta.


Coop 24/7 v jihočeských Strakonicích získal zlato za květen ve VISA Czech Top Shop 2022
Kurzy.cz | 11:55:58
Soutěž prodejen hodnotící zákaznický zážitek zná vítěze květnového kola. Stal se jím Coop 24/7 samoobslužná prodejna budoucnosti ve Strakonicích, kterou nám nominoval Jan HRDINA, tajemník Asociace českého tradičního obchodu.


Bude v Česku další úsporný tarif? Rozhodne Kreml
Kurzy.cz | 11:43:53
Plynovod Nord Stream 1 je od včerejška v provozu. Zatím však pouze na 40 procent své přepravní kapacity. Ruský prezident Vladimir Putin přitom varuje, že už příští týden může plynovodem proudit plyn pouze z 20 procent jeho kapacity.


Vedra nesvědčí cloudu, dolar by si měl dát pauzu a zisková očekávání jsou příliš optimistická - Perly týdne
Kurzy.cz | 11:28:48
Morgan Stanley popisuje, co se by se dál mohlo dít na medvědím trhu. JPMorgan se domnívá, že na akcie ještě dolehne posun k realističtějším číslům na straně očekávaných zisků.


Německo - podnikatelská aktivita ve výrobě i službách v červenci podle PMI klesla do zóny kontrakce
Kurzy.cz | 11:17:05
Německé podnikatelská aktivita v červenci v sektoru služeb podle indexu PMI zpracovávaného agenturou S&P Global v červenci poklesla na 49,2 bodu oproti červnovým 52,4 bodu a oproti trhem očekávanému oslabení na 51,2 bodu.


Akcie Snapu po zklamání z výsledků za 2Q a po špatném výhledu oslabují o 25%
Kurzy.cz | 10:48:36
Akcie Snapu včera propadly o 25% v reakci na neuspokojivé výsledky hospodaření ve 2Q roku. Firma vykázala čistou ztrátu v rozsahu 2 centů na akcii oproti trhem očekávané ztrátě na úrovni 1 centu.


10,30 h - US futures indikují pokles, Snap poněkud vylekal technologický sektor
Kurzy.cz | 10:23:31
US indexové futures v průběhu evropského dopoledne indikují lehce negativní náladu u DJIA (-0,1%) a S&P 500 (-0,36%) a o něco výraznější u technologického Nasdaqu (-0,7%), kterému škodí silný propad akcií Snapu (-26%) po neuspokojivých výsledcích firmy&he


ECB ukončila éru záporných sazeb s novým TPI v zádech
Kurzy.cz | 10:11:40
Konec jedné éry. I tak by se dalo označit včerejší rozhodnutí, kterým Evropská centrální banka po více než osmi letech opustila záporné úrokové sazby.


Koruna se drží v okolí EURCZK 24,50
Kurzy.cz | 10:10:43
Koruna na včerejší překvapivě razantní růst sazeb v podání ECB prakticky nereagovala.


Rezignace Draghiho vs ECB
Kurzy.cz | 10:08:58
Eurodolar prožil včera pochopitelně volatilní seanci, kterou zakončil zhruba tam, kde ji začal.


Moneta: Vysoké úrokové sazby, rozpouštění rezerv a jednorázová položka - Odhady výsledků
Kurzy.cz | 09:59:03
Očekávané výsledky hospodaření: Podobně jako
v prvním kvartále i ve druhém čtvrtletí hospodaření Monety podle nás podstatně
vzrostlo. Očekáváme lepší výnosy, nižší náklady, prodej části nesplácených
úvěrů a rozpouštění opravných položek. Hospodaření ta...


Česko v sobotu zasáhnou bouřky. Vedro bude do konce týdne, na východě až 34 stupňů
aktuálně.cz | 11:39:42
Bouřky doprovodí přívalový déšť, nárazy větru o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině nebo kroupy, uvedli meteorologové.


Zkoušely faraonova hada a popálily tři děti. Vedoucí tábora dostaly u soudu podmínku
aktuálně.cz | 11:31:21
Při chemickém pokusu byla tehdy nejvážněji zasažena šestiletá dívka, kterou oheň popálil na 43 procentech těla.


Kvíz: Jak to bylo ve filmu a jak doopravdy? Otestujte své znalosti historie
aktuálně.cz | 11:19:44
Hollywood si často historické události upravuje podle svého. Víte, jak se ale staly doopravdy? Zkuste si své znalosti v kvízu.


Australany vyděsilo záhadné růžové světlo na obloze. Jeho skutečný původ je rozesmál
aktuálně.cz | 10:54:07
Místní si záhadné světlo spojovali s koncem světa nebo mimozemskou invazí. Záře ale pocházela z marihuanové farmy.


Nová svědectví: Trump nedbal proseb, aby vyzval k ukončení násilí u Kapitolu
Denik.cz | 11:50:00
Někdejší americký prezident Donald Trump loni 6. ledna celé hodiny sledoval v přímém přenosu útok na sídlo Kongresu, nekontaktoval špičky bezpečnostních složek a ignoroval prosby svých dětí a blízkých poradců, aby vyzval své příznivce k zastavení násilí. Takový obrázek o jednání končící hlavy státu vytvářejí svědectví prezentovaná v noci na pátek při dalším slyšení vyšetřovacího výboru Sněmovny reprezentantů. Bývalá pracovnice Bílého domu vyjádřila názor, že Trump „dal zelenou“ účastníkům nepokojů.


Komedie nikoli pro každého. Janžurová si ale Velkou premiéru užívá
Denik.cz | 11:26:00
/RECENZE/ Život je hra. To nám vzkazuje Miroslav Krobot, jehož v pořadí třetí film Velká premiéra právě dorazil do kin. Snímek, který režisér původně točil pod názvem Šnajdr, měl předpremiéru na karlovarském festivalu.


Statisíce Čechů pečují o své blízké. Přicházejí o práci i o vlastní život
Denik.cz | 11:05:00
Nejméně 200 tisíc Čechů pečuje o své blízké. Nejčastěji se jedná o ženy ve věku 36-64 let. Kvůli honičce kolem nemocné blízké osoby polovina nezvládá pracovat na plný úvazek. Potýkají se tak s nedostatkem financí, deprivací způsobenou stresem či zhoršenými partnerskými vztahy. Vyplývá to z výzkumu projektu Neviditelní, který se snaží upozorňovat na „neviditelné“ skupiny občanů. Ty řeší složité životní situace, ale zůstávají společnosti i státu skryti, protože si nestěžují a přijímají svůj úděl.


Bratři Mašínové by metál dostat neměli, říká historik Petr Zídek
Denik.cz | 10:03:00
Historik se musí opírat o prameny, ale každý je může interpretovat jinak. Někdo vidí v bratrech Mašínových hrdiny, jiný vrahy. Jak je to možné? Dívají se první či druzí na minulost přes politické brýle? I o tom jsem hovořila s šéfredaktorem časopisu Paměť a dějiny Petrem Zídkem.


Kanada digitalizuje zdravotnictví. V rámci zakázky za 275 milionů ročně jí pomohou čeští vývojáři z Appliftingu
Euro | 10:07:58
Pražské vývojářské studio Applifting se pouští do své historicky největší zakázky ve spolupráci s firmou Telus Health. Česko-kanadské partnerství bude mít hodnotu 275 milionů korun ročně. Jeho cílem bude vývoj řešení vzdáleného monitoringu pacientů, virtuální sestřičky a národního registru pacientů. Mezinárodní tým bude sídlit v Praze, což znamená, že Applifting musí své kanceláře rozšířit o celé další patro, aby mohl nabrat plánovaných 70 nových zaměstnanců.


Stát chce 5G signál ve vlacích, vypsal konzultace k získání dotací na pokrytí koridorů
lupa.cz | 13:35:13
Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo veřejnou konzultaci k pokrytí železničních koridorů mobilním signálem 5G. Získat na to bude možné veřejné finance z Národního fondu obnovy. Konzultace potrvá do 11. září letošního roku.


Ukrajincům chybí motivace ke sklizni, když vědí, že Rusové obilí ukradnou, říká majitel česko-ukrajinské firmy Agromino Krogman
Hospodářské noviny | 10:40:00
Z hořícího pole v ukrajinském regionu Záporoží stoupá oblak dýmu. Farmáři hospodařící poblíž frontové linie spěchají sklidit obilí dříve, než jej pohltí požáry zažehnuté ostřelováním. Útoky ničí úrodu také v částech Mykolajivské, Oděské nebo...


Úmorné vedro, luxusní vila a nakonec pád vlády. Server Politico popsal, jak italská pravice odstranila populárního premiéra
Hospodářské noviny | 12:19:00
Několik nejmocnějších politiků Itálie se před pár dny sešlo v luxusní vile v jedné z nejdražších čtvrtí Říma. Sedli si k lehkému obědu a společně naplánovali pád italského premiéra Maria Draghiho, kterému se ještě z dob, kdy coby šéf Evropské...


Rusko omezuje kapacity diplomatických misí pěti států, je mezi nimi i Slovensko
Hospodářské noviny | 11:12:00
Ruská vláda přitvrdila vůči pěti státům ze seznamu nikoliv přátelských zemí. Slovensko, Řecko, Dánsko, Slovinsko a Chorvatsko tak budou mít menší kapacity svých diplomatických misí a konzulárních služeb. Mění se počet pracovníků, které smí...


Penzijní spoření jako recept na zbohatnutí
Hospodářské noviny | 11:07:00
U penzijního spoření v poslední době hodně ve společnosti rezonuje téma jeho výhodnosti a vyjadřují se k němu i ti, kteří mu v minulosti, když se dařilo, žádnou pozornost většinou nevěnovali. Aktuální celosvětově špatná ekonomická situace je tak pro...


Silná koruna ve slabém prostředí?
Hospodářské noviny | 10:55:00
Koruna proti euru zpevnila. Dokonce krátce na hodnoty naposledy dosažené před ruským napadením Ukrajiny. Otázkou je, zda za posílením stojí ekonomické fundamenty, nebo jde o „umělý“ pohyb. Předpokládáme, že lví podíl nese druhá varianta....


Na poli shořel kombajn s osmi tunami zrní, šířící se požár zastavila orba
idnes.cz | 12:43:00
Kombajn i s osmi tunami zrní shořel na poli u Ivaně na Prostějovsku. Požár se kvůli velkému suchu a větru rychle šířil a zaměstnal devět jednotek hasičů. Než oheň zastavili, shořelo obilí a strniště na ploše zhruba 17 hektarů.


Chlapec si libuje v přepadeních, po čtvrtém už ho soud poslal do vazby
idnes.cz | 12:23:00
Pořádný rošťák se stává z teprve šestnáctiletého chlapce. V Jihlavě v úterý přepadl a okradl hocha obdobného věku. Násilník byl přitom za stejný trestný čin už třikrát stíhán, naposledy někoho přepadl v květnu. Není tak divu, že i přes svůj věk skončil ve vazbě.


Z budovy v centru Prahy spadla část štuku, nikomu se nic nestalo
idnes.cz | 12:23:00
Ze sídla pražského Goethova institutu na Masarykově nábřeží se ve čtvrtek večer uvolnily části štukové výzdoby, které dopadly na chodník a tramvajovou trať. Nikomu z kolemjdoucích se nic nestalo. Zřícení části výzdoby mohla zapříčinit únava materiálu v kombinaci s vysokými teplotami.


Poprvé s celokovovou karoserií. Tvar Škody 1200 se ladil i v aerodynamickém tunelu
Auto.cz | 11:53:00
Škoda 1200 je prvním modelem mladoboleslavské automobilky s celokovovou karoserií. Vyrábět se začala před 70 lety.


VIDEO: Z tisíců litrů nezdaněného alkoholu vznikl barevný koktejl
idnes.cz | 12:01:00
Přesně 5 905,7 litru alkoholu pocházejícího z trestné činnosti zlikvidovali začátkem týdne celníci Pardubického kraje. Lihoviny byly určeny ke zkrácení daně, jejich celková hodnota byla stanovena na 925 tisíc korun.


Zveme starce i mlaďochy našeho bigbítu, láká Prokop na Krásný Ztráty Live
idnes.cz | 11:10:00
Zpěvák a skladatel Michal Prokop je už několik let garantem festivalu Krásný ztráty Live. Letošní ročník se koná ve dnech 12. a 13. srpna na statku ve Všeticích na Benešovsku a nabídne spoustu hudby nejen od samotného Prokopa. „Rozhodně nezveme jen ty, na které se chodí a kteří mají čas,“ říká Prokop k dramaturgii Krásných ztrát Live v rozhovoru pro iDNES.cz.


Kryptoměny na konci týdne prudce rostou
Kurzy.cz | 12:34:31
Trh s kryptoměnami se snaží si udržet své zisky. Přestože Tesla zveřejnila prodej Bitcoinu a nastala krátkodobá panika, kupující se snaží pokořit medvědy a ukázat, že tentokrát mají více síly


Atmosféra na trzích se dnes i navzdory zveřejnění slabšíc...


12.h - Evropa nejistá kvůli negativně laděným předstihovým PMI ukazatelům, BCPP v minusu, koruna slabší, ropa oslabuje, zlato posiluje
Kurzy.cz | 12:31:04
Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne zatím spíše jen hledají směr. Investoři vyhodnocují včerejší kroky ECB, slabší než očekávaná makra a zprávu o souhlasu německé vlády s pomocí Uniperu v rozsahu 15 mld. EUR.


ECB je v komplikované situaci, každá země EU by potřebovala jiné sazby. I proto přišla s novým TPI
Kurzy.cz | 12:03:35
ECB zvýšila úrokovou sazbu z -0,5% na 0,0% a řekla, že „Na nadcházejících zasedáních Rady guvernérů bude vhodné pokračovat v návratu úrokových sazeb k normálu.“ Ke zvýšení došlo po 11 letech.


Akcie Gamestop se rozdělí v poměru 4:1
Kurzy.cz | 11:57:00
Akcie Gamestopu dnes


Trendspotting živě ve Stockholmu. Představily jsme nejinovativnější české firmy, které žijí udržitelností
iHned.cz | 14:00:00
Mikroplasty dnes najdete v 90 procentech stolních solí, a tak není divu, že udržitelnost už dávno nepatří jen do slovníku batikovaných podporovatelů Greenpeace. Jeden z nejvýznamnějších investičních fondů na světě Index Ventures tvrdí, že...


Bývalou poštu u Masarykova nádraží koupí Penta za 220 milionů. Část zrekonstruuje a zbytek zbourá
iHned.cz | 13:18:00
Česká pošta prodá svou budovu v Hybernské ulici u Masarykova nádraží v Praze společnosti Penta za minimální nabídkovou cenu 220 milionů korun. Penta byla v e-aukci jediným zájemcem. ČTK to potvrdil mluvčí Penty Investments Ivo Mravinac. Pošta v...


Ukrajincům chybí motivace ke sklizni, když vědí, že Rusové obilí ukradnou, říká majitel česko-ukrajinské firmy Agromino Krogman
iHned.cz | 10:40:00
Z hořícího pole v ukrajinském regionu Záporoží stoupá oblak dýmu. Farmáři hospodařící poblíž frontové linie spěchají sklidit obilí dříve, než jej pohltí požáry zažehnuté ostřelováním. Útoky ničí úrodu také v částech Mykolajivské, Oděské nebo...


Úmorné vedro, luxusní vila a nakonec pád vlády. Server Politico popsal, jak italská pravice odstranila populárního premiéra
iHned.cz | 12:19:00
Několik nejmocnějších politiků Itálie se před pár dny sešlo v luxusní vile v jedné z nejdražších čtvrtí Říma. Sedli si k lehkému obědu a společně naplánovali pád italského premiéra Maria Draghiho, kterému se ještě z dob, kdy coby šéf Evropské...


Nemocnice Strakonice kvůli COVID-19 žádá o dodržování epidemiologických pravidel. Režim návštěv upravují i další jihočeské nemocnice
Kurzy.cz | 09:31:07
Nemocnice Strakonice kvůli COVID-19 žádá o dodržování epidemiologických pravidel. Režim návštěv upravují i další jihočeské nemocnice ext-hocke Pá, 22.07.2022 - 09:31


Česko v sobotu zasáhnou bouřky. Horko nepoleví, bude až 34 stupňů
ČT24 | 11:19:21
Česko v sobotu zasáhnou bouřky, které ojediněle budou silné. Horko zatím nepoleví, na Moravě a ve Slezsku bude 31 až 34 stupňů Celsia. Na západě bude o něco chladněji, maximální teploty se budou pohybovat od 26 do 30 stupňů, informoval v pátek Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Na ministerstvu školství skončí náměstek, který přivedl poradce obviněného v kauze Dozimetr
ČT24 | 11:07:31
Ministerstvo školství čeká další personální obměna v souvislosti s kauzou Dozimetr. Šéf resortu Vladimír Balaš (STAN) naznačil, že skončí náměstek pro IT a veřejné zakázky Milan Štábl. Podle Balaše přivedl na úřad jako poradce Luďka Šteffela, který je nyní jedním z obviněných v kauze, jež se týká údajné korupce v pražském dopravním podniku. Ministr ale chce, aby Štábl svůj odchod oznámil sám.


Letní vlna covidu v Česku sílí. Nemocnice ve Znojmě omezí návštěvy
ČT24 | 11:02:52
Letní vlna epidemie covidu-19 v Česku dál sílí. Za posledních sedm dní přibylo 14 710 nových případů, zhruba 4500 víc než předchozí týden. Jelikož se ale méně testuje, reálný počet nakažených je podle odhadů mnohonásobně vyšší. V nemocnicích bylo s covidem 725 lidí, o skoro třetinu víc než na konci minulého týdne a nejvíc od konce dubna. Počet pacientů v těžkém stavu se za týden zdvojnásobil na 29.


Odveta se blíží. Šéf britských špionů výjimečně promluvil, Rusům věští těžké časy
aktuálně.cz | 13:48:00
Putinova armáda bude mít v příštích týdnech stále větší potíže s přísunem vojáků a materiálu. "Budou se muset zastavit," tvrdí Richard Moore.


První kolo prezidentských voleb by vyhrál Babiš, druhý by byl Pavel, ukázal průzkum
aktuálně.cz | 13:22:22
Expremiér Babiš čerpá podporu nejvíce od lidí ve věku nad 60 let, od kterých by v prvním kole dostal přes 40 procent hlasů.


Ojetiny zdražily o další pětinu, přesto se na trhu ohřejí méně, je po nich hlad
aktuálně.cz | 12:40:45
Nových a zánovních aut je na trhu čím dál méně, cena ojetin proto stále stoupá. Nabízená auta jsou navíc staršího data.


Rusko omezilo diplomatické mise dalším pěti zemím. Je mezi nimi i Slovensko
aktuálně.cz | 12:01:03
Ruskou invazi na Ukrajinu sledujeme v online reportáži.


"Proč natáčíte, je to daleko." Ukrajinec se divil vyděšeným reportérům pod palbou
aktuálně.cz | 11:45:00
Podívejte se na reportáž ze života obyvatel Siversku, jednoho z nejbližších měst od současné frontové linie na východě Ukrajiny.


Praha v úterý uzavře jedno ze stanových městeček pro uprchlíky
Eurozpravy-domácí | 13:35:00
Pražský magistrát příští týden uzavře jedno ze dvou stanových městeček pro uprchlíky z Ukrajiny v Malešicích. Od středy bude fungovat jen to v Troji. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil mluvčí Prahy Vít Hofman. Hlavními důvody jsou podle magistrátu zvládnutí aktuální situace a klesající počet uprchlíků.


Uprchlíci mají postupně hlásit, jak si zaplatí zdravotní pojištění
Eurozpravy-domácí | 13:25:00
Dospělí uprchlíci z Ukrajiny by měli začít od příštího týdne postupně zdravotním pojišťovnám hlásit, jak uhradí své zdravotní pojištění. Po uplynutí 150 dnů od získání víza k ochraně za ně odvody přestává platit stát. Lidé mohou využít webový formulář, nebo změnu oznámit v pobočce své pojišťovny.


Soud nepravomocně ukončil detenci ženy, která ve Žďáru zabila studenta
Eurozpravy-domácí | 13:00:00
Městský soud v Brně nepravomocně ukončil zabezpečovací detenci Barbory Orlové, která v roce 2016 zabila ve škole ve Žďáru nad Sázavou šestnáctiletého studenta. Pobyt v detenci by nyní měla nahradit ústavní léčba v psychiatrické nemocnici. Rozhodnutí není pravomocné, státní zastupitelství má možnost podat stížnost.


Babiš by aktuálně vyhrál první kolo prezidentské volby, vyplývá z průzkumu
Eurozpravy-domácí | 12:55:00
První kolo prezidentských voleb by podle volebního modelu Ipsosu vyhrál Andrej Babiš. Předseda hnutí ANO a někdejší premiér by dostal 31,7 procenta hlasů. Do druhého kola by s ním postoupil Petr Pavel se ziskem 23,8 procenta. Výsledky červencového volebního modelu zveřejnila agentura Ipsos dnes. K volbám hlavy státu by podle ní přišlo 71 procent oprávněných voličů.


V chemičce v Záluží u Litvínova začalo vyšetřování příčin exploze
Eurozpravy-domácí | 12:49:00
V chemičce v Záluží u Litvínova začalo vyšetřování příčiny exploze, při které se zranili čtyři lidé. K zasažené výrobní technologii mohli policisté a hasiči před polednem. ČTK to řekl mluvčí společnosti Orlen Unipetrol Pavel Kaidl. Podle firmy byla na vině exploze, která se odehrála v noci na čtvrtek, technická závada na hydrokrakovací jednotce.


V týdnu přibyly další dva případy opičích neštovic
Eurozpravy-domácí | 12:14:00
Hygienici v Praze tento týden zaznamenali další dva případy nákazy opičími neštovicemi. Celkem jich hygienici evidují v Česku 16, z toho 15 nakažených bylo v hlavním městě a jeden v Ústeckém kraji. Na webu to uvedla pražská hygienická stanice.


Na ministerstvu školství zřejmě skončí Štábl, jako poradce měl obviněného v kauze DPP
Eurozpravy-domácí | 11:18:00
Na ministerstvu školství zřejmě skončí náměstek pro IT a veřejné zakázky Milan Štábl. Ministr to dnes řekl ČTK a České televizi před zahájením neformálního zasedání evropských ministrů pro vědu.


Lékaři řeší více případů infekce tasemnicí, nakazit se lze z lesního ovoce
Eurozpravy-domácí | 11:04:00
Více případů echinokokózy, tedy parazitárního onemocnění způsobeného larvami liščích tasemnic, řeší za první pololetí letošního roku lékaři a Státní zdravotní ústav. Zatímco loni zaznamenali jeden případ, letos do 1. července jich řeší šest. Stejný počet naposledy zaznamenali v roce 2018.


Vepřín v Letech převzala demoliční firma. Promluvili pamětníci i aktivisté
Denik.cz | 12:44:00
V pátek 22. července odpoledne začal v rozsáhlém areálu bývalé výkrmny vepřů v Letech na Písecku happening u příležitosti předání objektů demoliční firmě. Do příštího jara má v místě vyrůst nový Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách. Veřejnost tak měla poslední možnost prohlédnout si budovy. Hovořili i zajímavé osobnosti, pamětníci a aktivisté, kteří se zasloužili o tento vývoj situace.


Česko zasáhnou o víkendu bouřky. Vedro však zatím nepoleví
Denik.cz | 12:30:00
Českou republiku v sobotu zasáhnou bouřky, které ojediněle budou silné. Horko zatím ale nepoleví, na Moravě a ve Slezsku bude 31 až 34 stupňů. Na západě bude o něco chladněji, maximální teploty tam budou od 26 do 30 stupňů. ČTK to sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Soudní příkaz? Nejdřív se rozveďte, řekli ženě. Krátce nato muž zabil ji i syna
Denik.cz | 12:24:00
Manžel mě obtěžuje, je agresivní a buší do věcí kolem, prosím, pomozte mi. Taková slova tento měsíc zazněla na policejním dispečinku, když na něj zavolala pětatřicetiletá Tirany Savageová. Rodačka z amerického Michiganu se před časem odloučila s manželem, muž ale odmítnutí nesl těžce a pořídil si zbraň. Žena požádala o ochranný příkaz, ten jí ovšem soud zamítl s tím, že si má zažádat až při rozvodovém řízení. Jí i její rodině tím podepsal rozsudek smrti.


EU ohlásila nové právní kroky proti Británii kvůli neplnění dohody
Eurozpravy-zahraniční | 13:39:00
Evropská komise (EK) dnes zahájila další čtyři řízení proti britské vládě s cílem vynutit si dodržování části dohody o brexitu týkající se uspořádání v Severním Irsku. Nové právní kroky oznámila unijní exekutiva poté, co v britském parlamentu pokročilo schvalování návrhu zákona, kterým by Británie tzv. severoirský protokol jednostranně změnila.


Ruské nálety na severozápadě Sýrie mají nejméně sedm obětí
Eurozpravy-zahraniční | 12:19:00
Nejméně sedm lidí, včetně čtyř dětí, zemřelo a více než desítka dalších civilistů, rovněž z velké části dětí, utrpěla dnes zranění při bombardování vesnice na severozápadě Sýrie v oblasti, která je poslední baštou ovládanou povstalci. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na více zdrojů. Ty uvedly, že nálet provedla ruská letadla.


Rusko omezilo počet zaměstnanců diplomatických misí dalších pěti "nikoli přátelských zemí"
Eurozpravy-zahraniční | 11:53:00
Ruská vláda omezila počet zaměstnanců diplomatických misí dalších pěti takzvaně nikoli přátelských zemí včetně Slovenska, píše portál Meduza. Podobné restrikce Moskva v květnu 2021 poprvé zavedla vůči České republice a Spojeným státům; po své invazi na Ukrajinu určila desítky dalších nikoli přátelských zemí, kterým bude své závazky vyplácet pouze v rublech.


Německá vláda převezme v Uniperu třicetiprocentní podíl, aby zabránila jeho pádu
Eurozpravy-ekonomika | 12:35:00
Německá vláda převezme ve společnosti Uniper zhruba 30procentní podíl, aby zabránila jejímu úpadku. Firma o tom dnes informovala po jednání se zástupci vlády. Uniper je v Německu největším dovozcem ruského plynu, kvůli prudkému růstu cen a omezení dodávek suroviny z Ruska se však ocitl v existenčních potížích a stal se zatím největší obětí současné krize na trhu s energiemi v Evropě.


Prazdroj by omezeně vyráběl i při přerušení dodávek plynu
Eurozpravy-ekonomika | 12:27:00
Při přerušení dodávek zemního plynu by pivovary byly schopné vyrábět a prodávat jen v omezeném množství. Na dotaz ČTK to řekl mluvčí Plzeňského Prazdroje Zdeněk Kovář. Podle něj by přerušení dodávek plynu mělo zásadní vliv na celé pivovarnictví včetně dodavatelů. Prazdroj je největším pivovarem v Česku a plyn využívá ve sladovnách i v pivovarech.


EU je nepoučitelná. Ruský plyn nelze nahradit závislostí na totalitních režimech z muslimského světa
Reflex | 12:20:00
Nedávné zprávy z Kazachstánu a Ázerbájdžánu ukazují na to, že pod tlakem reality i vedení ustupuje EU od striktní politiky podpory lidských práv v zahraniční politice a snaží se zoufale získat pro členské země EU náhradu za ruský zemní plyn, kde se dá, včetně od zemí, jež mají velké problémy s dodržováním lidských práv. Také se však začíná ukazovat, že ruská zahraniční politika v posledních dvaceti letech úspěšně ohrožuje možnost EU mít bezpečné trasy pro přepravu nerostných surovin. Taktaké nemusí být moc dobré nahradit závislost na Rusku závislostí na diktaturách v Turecku či Ázerbájdžánu.


Tok ruského zemního plynu do Evropy je stabilní, německá vláda bude zachraňovat Uniper
Tiscali-zprávy | 11:40:44
Dodávky ruského plynu do Evropy zůstávají dnes ve srovnání s předchozím dnem převážně stabilní. Fyzický tok plynovodem Nord Stream 1 do Německa je zhruba na stejné úrovni, tok plynovodem Jamal směrem z Německa do Polska se mírně snížil.


V anglickém Roystonu vyroste továrna za 80 milionů liber. Vyrábět bude komponenty pro vodíkový pohon
Euro | 08:01:29
Britská společnost Johnson Matthe oznámila výstavbu továrny, která bude vyrábět komponenty vodíkových palivových článků. Své využití nacházejí například v automobilovém průmyslu, kde představují šetrnou alternativu spalovacích motorů. Roystonský závod za 80 milionů liber má být otevřen v polovině roku 2024.


Výpadek elektrického proudu může člověka zaskočit. Co dělat a kam raději nevolat?
Euro | 07:00:19
Výpadky elektřiny jsou poměrně běžným problémem, který čas od času postihne každou domácnost. Pokud k něčemu takovému dojde, v první chvíli je nutné zjistit, zda jde o výpadek lokální, nebo se naopak


Penta koupí bývalou poštu u Masarykova nádraží za minimální nabídkovou cenu
E15-ekonomika | 12:45:00
Česká pošta prodá svou budovu v Hybernské ulici u Masarykova nádraží v Praze společnosti Penta za minimální nabídkovou cenu 220 milionů korun. Penta byla v e-aukci jediným zájemcem. Informaci potvrdil mluvčí Penty Investments Ivo Mravinac.


Německá vláda převezme 30procentní podíl ve společnosti Uniper, chce zabránit jejímu pádu
E15-ekonomika | 12:30:00
Německá vláda převezme ve společnosti Uniper zhruba 30procentní podíl, aby zabránila jejímu úpadku. Firma o tom dnes informovala po jednání se zástupci vlády. Uniper je v Německu největším dovozcem ruského plynu, kvůli prudkému růstu cen a omezení dodávek suroviny z Ruska se však ocitl v existenčních potížích a stal se zatím největší obětí současné krize na trhu s energiemi v Evropě.


Penta koupí bývalou poštu u Masarykova nádraží za minimální nabídkovou cenu
E15-politika | 12:45:00
Česká pošta prodá svou budovu v Hybernské ulici u Masarykova nádraží v Praze společnosti Penta za minimální nabídkovou cenu 220 milionů korun. Penta byla v e-aukci jediným zájemcem. Informaci potvrdil mluvčí Penty Investments Ivo Mravinac.


Německá vláda převezme 30procentní podíl ve společnosti Uniper, chce zabránit jejímu pádu
E15-politika | 12:30:00
Německá vláda převezme ve společnosti Uniper zhruba 30procentní podíl, aby zabránila jejímu úpadku. Firma o tom dnes informovala po jednání se zástupci vlády. Uniper je v Německu největším dovozcem ruského plynu, kvůli prudkému růstu cen a omezení dodávek suroviny z Ruska se však ocitl v existenčních potížích a stal se zatím největší obětí současné krize na trhu s energiemi v Evropě.


Čech byl obžalován kvůli nelegální těžbě bitcoinu, využíval ukázkové počítače v obchodech
lupa.cz | 14:50:02
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) navrhli obžalovat jednu osobu kvůli neoprávněné těžbě bitcoinů. Využíval totiž ukázkových počítačů v prodejnách elektroniky.


Na trhu vídáme hrůzné podmínky, které investoři dávají startupům. Mladí čeští právníci to chtěji změnit
lupa.cz | 14:31:31
Sedlakova Legal a Sparring patří k nové generaci advokátních kanceláří, které jsou součástí rychlého růstu, dospívání a kultivace tuzemského startupového prostředí. Zdejší mladé technologické firmy už běžně získávají investice v řádech stovek milionů korun a více a oproti dřívějším letům jsou bohatší i seed a rannější kola.


Německá vláda převezme třetinu v Uniperu, dovozce plynu chce zachránit
idnes.cz | 15:46:00
Německá vláda převezme ve společnosti Uniper 30procentní podíl, aby zabránila jejímu úpadku. Uniper je největším tamním dovozcem ruského plynu, kvůli prudkému růstu cen a omezení dodávek suroviny z Ruska se však ocitl v existenčních potížích.


Osvědčila se v Iráku. Ukrajina může dostat západní letadla, připouští USA
idnes.cz | 15:42:00
Ukrajina by mohla dostat západní bojová letadla. Na bezpečnostní konferenci v Aspenu to naznačil generál Charles Brown, náčelník štábu amerického letectva. USA podle něj plánují i trénovat ukrajinské piloty. Američtí představitelé nevyloučili možnost, že na Ukrajinu zamíří i ikonická letadla A-10, které USA úspěšně vyzkoušely na Blízkém východě.


Role v Matkách mi sedla, když jsem si ji vymyslela, směje se Sandra Nováková
revue.idnes.cz | 15:00:00
Na nedostatek práce si sympatická herečka Sandra Nováková stěžovat opravdu nemůže. Před kamerou se objevuje už od dětství a nově se prosazuje také jako scenáristka, spolupracuje zejména se svým manželem režisérem. Jak jim toto spojení funguje, přibližuje v rozhovoru. Říká také, co si myslí o narážkách, že má díky manželovi protekci.


Harry je feminista. Meghan promluvila o těhotenství i právu na potrat
revue.idnes.cz | 13:14:00
Vévodkyně ze Sussexu Meghan (40) se nedávno rozpovídala o průběhu svých dvou těhotenství, ale také o svém manželovi, princi Harrym (37). Prozradila také, co si myslí o současném dění ve Spojených státech.


Vratislavickou kyselku vrací Kitl na trh, exotickou příchuť raději neplánuje
idnes.cz | 15:15:00
Vratislavická kyselka se vrací. Po několika letech náročných příprav a nákladného budování ji firma Kitl opět uvádí na trh. Slavnostní uvedení proběhlo přímo ve vratislavickém areálu.


Seniorka ležela v bytě dva dny, zachránili ji díky nevyzvednutému obědu
idnes.cz | 15:07:00
Pár dní nevyzvednutý oběd přede dveřmi nedávno pomohl zachránit sedmasedmdesátiletou důchodkyni z brněnského sídlišti Lesná. Všimli si ho sousedi, kteří se kvůli němu začali obávat, zda je žena v pořádku. Na jejich zvonění ale nereagovala a nezvedala ani telefon, zalarmovali proto městskou policii.


Mariňáci chtějí nové obojživelné vozy, jenže mají problém s většími vlnami
idnes.cz | 14:56:00
Americká námořní pěchota testuje nová obojživelná bojová vozidla, která měla nahradit ta stávající z dob vietnamské války. Tento týden se však dostala do potíží. U pobřeží jižní Kalifornie se kvůli vysokým vlnám jedno převrátilo na bok a druhé se stalo nepojízdným. Do konce vyšetřování se tak tato vozidla do vody nevrátí.


Toyota doma připravila sněhově bílou edici Supry. Má jen 50 kusů, kupci se losují
Auto.cz | 14:50:00
Toyota GR Supra Matte White Edition má třílitrový šestiválec s manuálem.


BMW M3 Touring má českou cenu: Příplatek oproti sedanu váš rozpočet nezruinuje
Auto.cz | 13:54:00
Očekávané mnichovské hot-kombi se konečně představilo světu. A krátce poté už známe českou cenu, respektive odskok od sesterského sedanu.


Hyundai Staria 2.2 CRDi Luxury – Kdyby ufouni jezdili autem
Auto.cz | 12:51:00
Jako mimozemské zjevení vstoupila Staria do stojatých vod rodinných dodávek. Nejen kvůli designu, ale i zajímavému poměru cena/výbava.


Víceletá gymnázia prozatím přežijí, podporují to odborníci i výsledky dětí
idnes.cz | 14:17:00
Nevinně položená otázka zvedla v posledních několika týdnech téma smyslu víceletých gymnázií. Ústřední postavou je ministr školství Vladimír Balaš, jenž v jednom z rozhovorů přiznal, že není zastáncem, aby děti odcházely na gymnázia v pátých a sedmých třídách. Přesto říká, že jejich rušení nechystá. Místo toho chce zkvalitnit výuku na základních školách.


PŘEHLEDNĚ: Kvalita vody v přírodních koupalištích se horší. Kam za koupáním?
idnes.cz | 14:04:00
Kvůli vysokým teplotám a postupujícímu létu se voda v rybnících a přírodních koupalištích v Česku začíná horšit. Na některých místech hygienici koupání kvůli sinicím ani nedoporučují nebo přímo zakazují. Stále je však dostatek nádrží, kde se lidé mohou bez obav rekreovat. Nabízíme přehled kvality vody v přírodních koupališť v jednotlivých krajích.


Vražedkyni ze žďárské školy soud ukončil detenci, léčit se však musí dál
idnes.cz | 14:01:00
Městský soud v Brně nepravomocně ukončil zabezpečovací detenci Barbory Orlové, která v roce 2016 zabila ve škole ve Žďáru nad Sázavou šestnáctiletého studenta. Pobyt v detenci by nyní měla nahradit ústavní léčba v psychiatrické nemocnici. Rozhodnutí není pravomocné, státní zastupitelství má možnost podat stížnost.


Diváci stráví večer ve tmě na lehátku. Nezvyklou premiéru však zhatil covid
idnes.cz | 13:55:00
Dvě třetiny představení se budou odehrávat ve tmě, diváci budou odkázáni pouze na zvukové vjemy. Letní divadelní novinka Dech s Janem Hájkem v hlavní roli měla mít premiéru tento čtvrtek, pražský prostor MeetFactory ji však nakonec uvede až začátkem září. Důvodem přesunu je nákaza covidem napříč realizačním týmem.


V Letech symbolicky začala demolice vepřína, kde býval romský tábor
idnes.cz | 13:44:00
V Letech u Písku symbolicky začala demolice bývalého vepřína, na jehož místě za války stával romský koncentrační tábor. Hotovo bude do konce roku a vznikne zde památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách. Na jaře by měla být hotová první část, návštěvnické centrum. Celá stavba ale potrvá několik let a bude stát sto milionů.


Šmarda na Hradě uniformu ani důchodce nechce, ČSSD vyhovuje Středula
idnes.cz | 13:10:00
Už v lednu čekají Česko prezidentské volby. Podle sázkových kanceláří mají v boji o Hrad největší šanci expremiér Andrej Babiš (ANO) a generál Petr Pavel. Šéf ČSSD Michal Šmarda si ani jednoho z těchto mužů ve funkci prezidenta neumí představit. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Z kandidátů se mu naopak nejvíce zamlouvá šéf odborů Josef Středula.


Stavba na Strakonické vstoupí do další fáze, vznikne nový jízdní pruh
idnes.cz | 13:05:00
Technická správa komunikací zahájí ve středu 27. července další etapu rozšiřování komunikace na Strakonické. V úseku od nadjezdu mimoúrovňové křižovatky s Mezichuchelskou ulicí po autobusovou zastávku Malá Chuchle vznikne nový jízdní pruh pro hromadnou dopravu a složky IZS. Plynulost dopravy na místě by měla zůstat stejná jako dosud.


Pomáhá dětem stavět se na nohy. Za ortopedem jezdí malí pacienti i ze Slovenska
idnes.cz | 13:00:00
Dětských ortopedů je v Česku málo. O tuto specializaci není takový zájem jako o ortopedii pro dospělé. Vedoucího lékaře dětské ortopedie Fakultní nemocnice Olomouc Karla Ročáka přivedly k oboru víceméně náhody, ale nelituje. Svým pacientům se snaží pomáhat tak, aby mohli prožít šťastné dětství. Brzy nabídne novinku: moderní způsob natahování kostí.


V boji o Hrad vítězí Babiš, druhý je Pavel, třetí Nerudová, říká průzkum
idnes.cz | 12:57:00
V prvním kole prezidentských voleb, které se budou konat začátkem příštího roku, by zvítězil expremiér Andrej Babiš. Předseda hnutí ANO by získal 31,7 procenta hlasu. Na druhém místě by skončil generál Petr Pavel s 23,8 procenta. Oba kandidáti by tak postoupili do druhého kola. Na třetím místě by podle červencového volebního modelu Ipsos se ziskem 10,8 procenta byla Danuše Nerudová.


Nepřipojí nás k Rusku, ale k SSSR. Jih Ukrajiny se bojí návratu do minulosti
idnes.cz | 12:55:00
V Nové Kachovce, městě nacházejícím se na jihu Ukrajiny a okupovaném ruskými vojsky již od prvního dne invaze, se hromadí náznaky blížícího se připojení k Ruské federaci. Okupační správa plánuje referendum, hřivna se mění v rubl a objevují se ruské nápisy. Místní se ale obávají návratu o 40 let zpět do doby, kdy jejich země byla součástí Sovětského svazu.


Ruská centrální banka překvapivě snížila sazby opět o 150 bodů na rovných 8%
Kurzy.cz | 14:59:43
Ruská centrální banka dnes překvapila a snížila svou základní sazbu hned o 150 bodů (1,5%) z 9,5 na rovných 8%. Trh přitom počítal s poklesem jen o cca 50 bodů. Dnešní krok byl stejný jako v červnu.


Parita na trhu eura s dolarem tento týden odolala (Komentář)
Kurzy.cz | 14:54:54
Euro
se vůči dolaru tento týden vzdálilo od parity, kterou opanovalo v týdnu předtím. Ještě na
počátku týdne se sice kurz držel pouze těsně nad touto úrovní, velmi rychle se
ale začal posunovat nad 1,02 USD/EUR v očekávání, že ECB na čtvrtečním
zasedán...


Musk věří v dotvoření autopilota do konce roku, naznačil vidinu roční produkce 2 mil. vozů. Akcie Tesla v reakci na 2,5měsíčních maximech
Kurzy.cz | 14:51:50
Po zveřejnění hospodářských výsledků za 2. čtvrtletí společnost Tesla uspořádala také pravidelnou telekonferenci s analytiky. Vedení společnosti, včetně samotného Elona Muska, tak poodkrylo další detaily týkající se nejen hlavního byznysu společnosti.


Soudržnost Evropanů zase prochází tvrdou prověrkou. Tentokrát potřebuje pomoc ostatních i Německo
iHned.cz | 14:09:00
Evropská solidarita je jedním z pilířů, na nichž projekt Evropské unie stojí. Je to poněkud efemérní a těžko měřitelná veličina, jejíž důležitost a síla se v běžném životě občana projevuje v málo viditelné formě přerozdělování peněz v rámci...


Eurozóna - předstihové PMI v červenci naznačují kontrakci ekonomiky ve 3Q, hůře je na tom výroba
Kurzy.cz | 14:33:20
Agenturou S&P Global sestavovaný předstihový kompozitních index nákupních manažerů PMI pro eurozónu ukázal pro červenec pokles na 49,4 bodu oproti 52 bodům z června a oproti trhem očekávanému zhoršení na 51 bod.


Kurzovní lístek ČNB na pátek 22.07.2022
Kurzy.cz | 14:28:17
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 21.7.Změna22.7. Americký dolar USD 1 23.9630 +0.42%24.0650...


Speciální zmrzliny nebo sprchy. Podívejte se, jak zvířata v zoo zvládají vlny veder
aktuálně.cz | 14:41:47
Evropské zoologické zahrady vymýšlejí, jak při vysokých teplotách zchladit své svěřence.


Tipy na výlet v Praze: Neznámé vyhlídky, divoká příroda a památky bez davu turistů
aktuálně.cz | 14:17:25
Hlavní město nabízí víc než jen Karlův most a Pražský hrad. Podívejte se na tipy Aktuálně.cz.


Nad australským městem se náhle zjevila tajemná růžová záře. Lidé se děsili UFO
Denik.cz | 15:39:00
V australském městě Mildura se před dvěma dny vyskytla záhadná růžová záře. Zkazky o invazi mimozemšťanů se však podařilo vyvrátit. Světlo vycházelo z nedalekého zařízení na pěstování konopí. Případ sdílel portál EarthSky.


Na Orlíku se potopil hausbót. Hasiči a potápěči ho přitáhli ke břehu
Denik.cz | 15:29:00
Jihočeští hasiči zasahují společně se svými středočeskými kolegy, policií a pražskou Vodní záchrannou službou na Orlíku u Vystrkova, kde se potápí hausbót.


První kolo prezidentských voleb by vyhrál Babiš. Překvapila Nerudová
Denik.cz | 13:17:00
První kolo prezidentských voleb by podle volebního modelu Ipsosu vyhrál Andrej Babiš. Předseda hnutí ANO a někdejší premiér by dostal 31,7 procenta hlasů. 


Chovají je jako jediní v ČR. Zoo v Hodoníně má nové mládě přímorožce arabského
Denik.cz | 13:09:00
Na roztomilé mládě přímorožce arabského se nově mohou přijít podívat návštěvníci Zoologické zahrady v Hodoníně. Sameček je k vidění ve výběhu spolu s rodiči, další chovnou samicí a dvojicí loňských mláďat.


Brněnská zmrzlinárna Ještě jednu si hraje s příchutěmi i s prostorem. Její majitel sází na jednoduchost
Euro | 13:25:51
Řemeslná zmrzlinárna Ještě jednu sídlí v památkově chráněném domě v centru Brna. Je vyhlášená svou nabídkou příchutí, mezi které patří třeba prosecco nebo krupicová kaše. Od loňska má nový interiér, jejž navrhlo místní architektonické studio HRA (Holky rády architekturu). Největší výzvou pro architektku Barboru Kudelovou bylo naskládat celý provoz i prodejnu na plochu 29,5 čtverečních metrů.


Německo zachraňuje firmu Uniper, největší oběť krize na trhu s energiemi v Evropě
Hospodářské noviny | 15:14:00
Německá vláda převezme ve společnosti Uniper zhruba 30procentní podíl, aby zabránila jejímu úpadku. Uniper je v Německu největším dovozcem ruského plynu, kvůli prudkému růstu cen a omezení dodávek suroviny z Ruska se však ocitl v existenčních...


Soudržnost Evropanů zase prochází tvrdou prověrkou. Tentokrát potřebuje pomoc ostatních i Německo
Hospodářské noviny | 14:09:00
Evropská solidarita je jedním z pilířů, na nichž projekt Evropské unie stojí. Je to poněkud efemérní a těžko měřitelná veličina, jejíž důležitost a síla se v běžném životě občana projevuje v málo viditelné formě přerozdělování peněz v rámci...


Trendspotting živě ve Stockholmu. Představily jsme nejinovativnější české firmy, které žijí udržitelností
Hospodářské noviny | 14:00:00
Mikroplasty dnes najdete v 90 procentech stolních solí, a tak není divu, že udržitelnost už dávno nepatří jen do slovníku batikovaných podporovatelů Greenpeace. Jeden z nejvýznamnějších investičních fondů na světě Index Ventures tvrdí, že...


Bývalou poštu u Masarykova nádraží koupí Penta za 220 milionů. Část zrekonstruuje a zbytek zbourá
Hospodářské noviny | 13:18:00
Česká pošta prodá svou budovu v Hybernské ulici u Masarykova nádraží v Praze společnosti Penta za minimální nabídkovou cenu 220 milionů korun. Penta byla v e-aukci jediným zájemcem. ČTK to potvrdil mluvčí Penty Investments Ivo Mravinac. Pošta v...


Evropa potřebuje excelentní výzkum a podporu start-upů, shodli se ministři v Praze
ČT24 | 13:43:31
Evropská unie musí vědcům zajistit dobré podmínky, aby zůstávali v Evropě a neodcházeli jinam. Využít a propojit by kvůli tomu měla financování z více programů a fondů. Při neformálním zasedání Rady EU pro konkurenceschopnost ve výzkumu to řekla eurokomisařka pro inovace, výzkum, kulturu a vzdělávání Marija Gabrielová. Podle českého ministra školství Vladimíra Balaše (STAN) je třeba usilovat i o to, aby naopak do Evropy směřovali vědci ze zámoří.


Před třiceti lety: Skončila československá státnost
Respekt | 14:00:00
Rozhovor s posledním prezidentem ČSFR Václavem Havlem


Pražští policisté tento týden dostávali dvě děti z rozpálených zaparkovaných aut
Eurozpravy-domácí | 15:44:00
Pražští policisté tento týden, kdy v Česku panují tropické teploty, dostávali dvě děti z rozpálených zaparkovaných aut. Dnes vyprostili z auta po rozbití okénka tříletou dívku, kterou rodiče nechali ve voze na parkovišti u nákupního centra v Praze 10.


Zástupci Ruska a Ukrajiny podepsali dohodu umožňující vývoz milionů tun obilí
Eurozpravy-zahraniční | 16:43:00
Zástupci Ruska a Ukrajiny se v Istanbulu podepsali pod dohodu zprostředkovanou OSN a Tureckem. Dohoda má umožnit vývoz milionů tun obilí z ukrajinských černomořských přístavů, které jsou nyní zablokované v důsledku ruského útoku proti sousední zemi.


Gabrielová: Evropská unie musí vědcům zajistit dobré podmínky, aby zůstávali v Evropě
Eurozpravy-zahraniční | 16:26:00
Evropská unie musí vědcům zajistit dobré podmínky, aby zůstávali v Evropě a neodcházeli jinam. Využít a propojit by kvůli tomu měla financování z více programů a fondů. Novinářům to dnes při neformálním zasedání Rady EU pro konkurenceschopnost ve výzkumu řekla eurokomisařka pro inovace, výzkum, kulturu a vzdělávání Marija Gabrielová. Podle českého ministra školství Vladimíra Balaše (STAN) je třeba usilovat i o to, aby naopak do Evropy směřovali vědci ze zámoří.


Vakcína Imvanex k prevenci pravých neštovic by měla dostat povolení i proti opičím
Eurozpravy-zahraniční | 16:02:00
Vakcína s názvem Imvanex používaná k prevenci pravých neštovic by měla dostat povolení i pro boj proti neštovicím opičím, doporučila dnes Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Její experti na základě dat z vícero testů na zvířatech usoudili, že před nemocí dokáže ochránit i dospělého člověka. Očkovací látka od dánské společnosti Bavarian Nordic se už proti pravým i opičím neštovicím používá ve Spojených státech, kde je distribuovaná po názvem Jynneos.


Německá ministryně zahraničí Baerbocková přijede do Česka. Navštíví Prahu i Lidice
Eurozpravy-zahraniční | 15:11:00
Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková (za Zelené) bude v úterý v Černínském paláci v Praze jednat s šéfem české diplomacie Janem Lipavským (Piráti). Hovořit budou o česko-německých vztazích, situaci na Ukrajině, prioritách českého předsednictví v Radě EU a podepíšou pracovní program Strategického dialogu na období 2022-2024. Spolu také navštíví Lidice, kde uctí památku obětí vypálení obce v roce 1942. ČTK to dnes sdělila Kristýna Lekešová z odboru komunikace ministerstva zahraničí.


Čína nabízí Srí Lance pomoc, kritici to považují za dluhovou past
Eurozpravy-zahraniční | 14:36:00
Čínský prezident Si Ťin-pching dnes nabídl novému srílanskému prezidentovi svou podporu, uvedla agentura Reuters s odkazem na státní televizi CCTV. Ostrovní země v Indickém oceánu se momentálně potýká s nejhorší hospodářskou krizí za poslední desetiletí.


V Itálii či Španělsku dál zuří požáry, po pádu stromu zemřela hasička
Eurozpravy-zahraniční | 14:08:00
Lesní požáry, které sužují oblast na severovýchodě Itálie nedaleko hranic se Slovinskem, si ve čtvrtek vyžádaly oběť z řad hasičů. Informovala o tom dnes agentura APA, podle níž jde o šestapadesátiletou ženu, na niž při hašení spadl strom. Stovky hasičů stále bojují s lesními požáry také ve Španělsku, kde se nyní rychle šíří požár na ostrově Tenerife, uvedl dnes server televize RTVE.


Twitter ve druhém čtvrtletí hospodařil s čistou ztrátou 270 milionů dolarů
Eurozpravy-ekonomika | 15:00:00
Americká internetová společnost Twitter ve druhém čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 270 milionů dolarů (zhruba 6,5 miliardy Kč) po zisku 66 milionů dolarů před rokem. Firma to uvedla v dnešní výsledkové zprávě. Tržby se meziročně snížily o procento na 1,18 miliardy dolarů, což firma zčásti připsala nejistotě kolem dohody o jejím převzetí americkým miliardářem Elonem Muskem.


Nová Hra o trůny je blízko: Rod draka bude nejspíš věrnou kopií seriálového hitu
Reflex | 16:00:00
Po mizerných zprávách z poslední doby (zrušení lokálních tvůrčích center po celé Evropě, odstranění nových titulů z videotéky aj.) potřebuje streamingová služba HBO Max obrovský hit. Nejsledovanější, nejstahovanější, nejkradenější a nejdražší seriál všech dob, Hra o trůny, konečně dostane důstojného soka. Tedy vlastně pokračovatele.


První kolo prezidentských voleb vyhrál Babiš. Jak si vedou další kandidáti?
Reflex | 14:00:00
První kolo prezidentských voleb by podle volebního modelu Ipsosu vyhrál Andrej Babiš. Předseda hnutí ANO a někdejší premiér by dostal 31,7 procenta hlasů. Do druhého kola by s ním postoupil Petr Pavel se ziskem 23,8 procenta. Výsledky červencového volebního modelu zveřejnila agentura Ipsos dnes. K volbám hlavy státu by podle ní přišlo 71 procent oprávněných voličů.


Pavel Francouz oslavil v rodné Plzni se stovkami fanoušků zisk Stanleyova poháru
Tiscali-zprávy | 14:44:28
Hokejový brankář Pavel Francouz z Colorada přivezl ukázat Stanley Cup do Plzně. V rodném městě s ním zisk slavné trofeje za triumf v zámořské NHL oslavily v prostorách Plzeňského Prazdroje stovky fanoušků, mezi nimiž byl třeba i bývalý fotbalista a opora Viktorie Pavel Horváth.


Dál zrychluje epidemie covidu, přibylo i případů infekce tasemnicí
Tiscali-zprávy | 14:37:25
Letní vlna epidemie covidu-19 v Česku dál sílí. Za posledních sedm dní přibylo v zemi 14 710 nových případů koronaviru, to je o zhruba 4500 víc než předchozí týden. V nemocnicích bylo s covidem 725 lidí, o skoro třetinu víc než na konci minulého týdne a nejvíc od konce dubna. Ještě na začátku července bylo hospitalizovaných 200. Počet pacientů v těžkém stavu se za týden zdvojnásobil na 29.


Symbolicky začala demolice vepřína v Letech, památník bude stát přes 100 milionů
Tiscali-zprávy | 13:40:32
Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách v Letech na Písecku bude stát přes 100 milionů Kč. Na jaře by měla být hotová první část, návštěvnické centrum. Celá stavba ale potrvá několik let, řekla ředitelka Muzea romské kultury Jana Horváthová.


Twitter je nečekaně ve ztrátě. Ta činí šest a půl miliardy korun
E15-ekonomika | 15:17:00
Americká internetová společnost Twitter ve druhém čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 270 milionů dolarů (zhruba 6,5 miliardy korun) po zisku 66 milionů dolarů před rokem. Firma to uvedla ve výsledkové zprávě. Tržby se meziročně snížily o procento na 1,18 miliardy dolarů, což firma zčásti připsala nejistotě kolem dohody o jejím převzetí americkým miliardářem Elonem Muskem.


Twitter je nečekaně ve ztrátě. Ta činí šest a půl miliardy korun
E15-politika | 15:17:00
Americká internetová společnost Twitter ve druhém čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 270 milionů dolarů (zhruba 6,5 miliardy korun) po zisku 66 milionů dolarů před rokem. Firma to uvedla ve výsledkové zprávě. Tržby se meziročně snížily o procento na 1,18 miliardy dolarů, což firma zčásti připsala nejistotě kolem dohody o jejím převzetí americkým miliardářem Elonem Muskem.


KONTEXT: Bratrovražedná show jde do finále. Británie hledá premiéra
idnes.cz | 17:23:00
Příštím britským premiérem bude Rishi Sunak, nebo Liz Trussová. Kdo z nich má větší šance na vítězství v nemilosrdném vnitrostranickém klání? A co bude dál s končícím premiérem Borisem Johnsonem? Zasvěcený pohled do zákulisí britské politiky nabízí v podcastu KONTEXT analytik Jan Váška.


Rusko může rozmístit na okupovaných území jaderné zbraně, říká analytik
idnes.cz | 17:17:00
Prohlášení ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova, že geografické cíle Ruska na Ukrajině nyní už zahrnují i okupované území na jihu země, je podle analytika Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) Pavla Havlíčka překvapivé. Rusko se snaží najít argumenty pro pokračování války, připojením území by teoreticky na nich mohlo rozmístit taktické jaderné zbraně, říká analytik.


Zloděj vyplenil soukromé jezírko, ukradl koi kapry a polámal lekníny
idnes.cz | 17:09:00
Neznámý zloděj vyplenil v noci na úterý soukromé jezírko poblíž rodinného domu v Pertolticích pod Ralskem na Českolipsku. Odnesl si osm japonských koi kaprů, při tom poškodil vodní rostliny i čističku. Policie po zloději pátrá a žádá veřejnost o spolupráci.


EU zmapuje škody na ukrajinských vědeckých pracovištích. Chce podpořit obnovu
idnes.cz | 17:07:00
Evropská unie chce zmapovat stav vědeckých a výzkumných pracovišť na Ukrajině, která poničila válka. Cílem je zjistit rozsah škod kvůli poskytnutí podpory na obnovu po skončení ruské invaze. Po pátečním neformálním zasedání Rady EU pro konkurenceschopnost o výzkumu to řekli eurokomisařka pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež Marija Gabrielová a ministr školství Vladimír Balaš.


Sociálně slabší budou mít na den jeden rohlík, varuje šéfka potravinářů
idnes.cz | 17:02:00
V potravinách už není na čem šetřit a Česko se blíží k tomu, že sociálně slabší skupiny budou mít na den jeden rohlík, myslí si prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová. Podle ní takový scénář nastane, jestli inflace nadále poroste. Hlad v Česku nehrozí, ale i tak je podle ní to, že někteří lidé budou muset omezit svůj jídelníček, ostuda. Řekla to v pořadu K věci ve vysílání CNN Prima News.


VIDEO: Jdeme si pro ni. Policisté tahali další dítě z rozpáleného auta
idnes.cz | 16:38:00
Už podruhé v tomto týdnu tahali pražští policisté na vzduch dítě, které nechal řidič zamčené v autě odstaveném na přímém slunci. Tentokrát na parkovišti u nákupního centra v Praze 10.


V Teplicích zřejmě utýrali labutě a kachny, policie žádá o pomoc veřejnost
idnes.cz | 16:33:00
Policie se začala zabývat případem uhynulých labutí a kachen z rybníka v Zámecké zahradě v Teplicích. Obrátilo se na ni město. Magistrát ve věci podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Smrt ptáků má totiž s největší pravděpodobností na svědomí člověk.


VIDEO: Vraždil kanibal? Případ vykuchané mladé ženy zůstal záhadou
idnes.cz | 16:30:00
V plném proudu bylo v létě před 30 lety pátrání po pachateli brutální vraždy v Průhonickém parku. Právě tam našla policie v červnu 1992 tělo jednadvacetileté Dity Hrabánkové - odborně otevřené tak, jak se to dělá například při pitvě. Orgány oběti si někdo odnesl. Případ, který pobouřil veřejnost, nebyl nikdy objasněn.


Separatisté v Donbasu zakázali Google. Podle Rusů šíří lži o válce
idnes.cz | 16:23:00
Proruští separatisté ve východoukrajinském Donbasu zakázali a zablokovali internetový vyhledávač Google na území Doněcké a Luhanské lidové republiky. Americká internetová společnost Google podle ruských úřadů šíří po internetu zavádějící informace ohledně války na Ukrajině, za což jí už vyměřily obří pokuty.


KOMENTÁŘ: Jak se rozjel stroj na smrt Treblinka. Tábor vznikl před 80 lety
idnes.cz | 16:00:00
Nebyla jen Osvětim. Kulaté výročí má další výkonný „stroj na smrt“, vyhlazovací tábor Treblinka u Varšavy. S děsivým rekordem v počtu zavražděných v krátkém čase a na jednom místě v celé historii lidstva, píše ve svém komentáři psychiatr a publicista Martin Tuček.


S plynem jsme ještě rukojmí Ruska, ale změny jsou vidět, říká expert
idnes.cz | 15:48:00
Alespoň částečné obnovení dodávek zemního plynu po odstávce plynovodu Nord Stream 1 přineslo trhu částečné zklidnění. Podle Michala Kocůrka, experta na plynárenství ze společnosti EGÚ Brno, však bude Rusko využívat svého energetického vlivu i nadále. Zároveň však vypnutí plynovodu kvůli údržbě přineslo i některé pozitivní signály, řekl v pořadu Rozstřel.


V Itálii zemřela v boji s ohněm hasička, požáry nadále sžírají i Španělsko
idnes.cz | 15:29:00
Lesní požáry, které sužují oblast na severovýchodě Itálie nedaleko hranic se Slovinskem, si ve čtvrtek vyžádaly oběť z řad hasičů. Stovky hasičů také stále bojují s lesními požáry ve Španělsku, kde se nyní rychle šíří požár na ostrově Tenerife.


Říkali mi, že na ten kousek řidičák nepotřebuji, vymlouval se čtyřkolkář
idnes.cz | 14:51:00
Bez technického i řidičského průkazu vyrazil na cestu na čtyřkolce mladý řidič na Orlickoústecku. Policii tvrdil, že mu přátelé řekli, že na tento úsek jej nepotřebuje.


Žena zbila v hospodě muže za to, že jí zaparkoval na místě. Stíhá ji policie
idnes.cz | 14:31:00
Na problémy s policií si zadělala třiatřicetiletá žena z Karlovarska, která neunesla, že jí cizí muž zaparkoval na vyhrazeném stání. V restauraci ho za to ranou do hlavy srazila ze židle. Za napadení může skončit i ve vězení.


Kalouskovi by vadil prominentní spratek na Hradě. Pod úroveň, opáčil mu Pavel
idnes.cz | 14:30:00
Bývalý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek se nevybíravě pustil do dvou mužů, kteří jsou momentálně podle průzkumů veřejného mínění favority příští volby prezidenta. Bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR Petra Pavla, který působil i ve funkci předsedy vojenského výboru NATO, i expremiéra a šéfa ANO Andreje Babiše označil za „prominentní spratky“.


Zaměřeno na fotografii. Letní výtvarný salon ukáže díla Antonína Kratochvíla či Ivana Pinkavy
iHned.cz | 16:52:00
V galerii Kodl Contemporary můžete až do 12. srpna navštívit prodejní výstavu, kde se ukazují přední umělci současné scény. Letošní ročník Letního výtvarného salonu se zaměřuje především na fotografii a vystavují na něm třeba Antonín Kratochvíl nebo...


Německo zachraňuje firmu Uniper, největší oběť krize na trhu s energiemi v Evropě
iHned.cz | 15:14:00
Německá vláda převezme ve společnosti Uniper zhruba 30procentní podíl, aby zabránila jejímu úpadku. Uniper je v Německu největším dovozcem ruského plynu, kvůli prudkému růstu cen a omezení dodávek suroviny z Ruska se však ocitl v existenčních...


Foto: Varšavské ghetto postupně lehlo popelem. Nacisté denně deportovali tisíce lidí
aktuálně.cz | 17:57:44
Přesně před 80 lety, 22. července 1942, začalo vysidlování varšavského ghetta - největšího ghetta v Evropě.


F-35: Neviditelný letoun, co umí zaútočit na Moskvu a stojí 35 tisíc dolarů na hodinu
aktuálně.cz | 17:00:54
Aktuálně.cz přináší pohled na nejmodernější sériové vyráběný nadzvukový letoun na světě, o který stojí české vzdušné síly.


V Letech začala demolice vepřína. U obce vznikne památník romským obětem holocaustu
aktuálně.cz | 17:00:49
Na místě vepřína by měl už v příštím roce stát památník obětem holokaustu, který bude stát přes 100 milionů korun.


Ukrajina a Rusko podepsaly v Turecku dohodu, která umožní vývoz obilí
Denik.cz | 17:01:00
Zástupci Ruska a Ukrajiny se v Istanbulu podepsali pod dohodu zprostředkovanou OSN a Tureckem. Dohoda má umožnit vývoz milionů tun obilí z ukrajinských černomořských přístavů, které jsou nyní zablokované v důsledku ruského útoku proti sousední zemi. Ceremonie se zúčastnili generální tajemník OSN António Guterres a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Na opačných stranách dlouhého stolu se posadili ruský a ukrajinský představitel, po podpisu si však podali ruku.


Šlo tomu zabránit? Pochyby jsou. Kriminalisté šetří utonutí chlapce v Hlinsku
Denik.cz | 16:30:00
Čtvrteční utonutí 18letého mladíka v koupacím biotopu v Hlinsku na Chrudimsku vyšetřují kriminalisté. Ti téměř okamžitě po nálezu těla po 20. hodině vyloučili cizí zavinění, protože na místě žádné takové indicie nenašli. Příčinu smrti však určí teprve až nařízená soudní pitva. Po tragédii se však ozvala bývalá plavčice, která zpochybňuje profesionalitu hlineckých plavčíků.


První elektrická Alpine A110 je na světě! Techniku propůjčil Mégane E-Tech
Auto.cz | 17:53:00
Značku Alpine čeká čistě elektrická budoucnost, kterou z části naznačuje koncept sportovního kupé A100 E-ternity.


F1: Před dvaceti lety se stal Michael Schumacher pětinásobným mistrem světa
Auto.cz | 16:50:00
Před dvaceti lety triumfoval Michael Schumacher na trati Magny-Cours po dramatickém průběhu Velké ceny Francie, v rámci které nejprve natahoval ruku po svém premiérovém vítězství ve formuli 1 Kimi Räikkönen, ovšem po Finově zaváhání v závěru závodu nakonec vyhrál Schumacher, který mohl slavit již šest velkých cen před koncem ročníku zisk svého pátého titulu mistra světa, čímž vyrovnal rekord legendárního Juana Manuela Fangia.


Kde se zastaví? Průměrná cena ojetých aut v pololetí stoupla na 289.000 Kč
Auto.cz | 15:55:00
Důvodem byla rostoucí poptávka kvůli nedostatku nových a zánovních aut. Průměrné stáří prodávaných vozů mírně vzrostlo z 9,1 roku na 9,5 roku. Vyplývá to z údajů společnosti Cebia.


Jak se zbavit předsudků. Americká Corvette ZR-1 skrývá skvostnou techniku
Auto-iDNES.cz | 17:00:00
Mám rád americká auta, to rovnou rád přiznávám. A všemožná – od full-size SUV až po koráby z 50. let. Ale až Corvette ZR-1 mi ukázala, že za velkou louží vznikalo i skvělé sportovní náčiní. Proti běžné C4 je to totiž stroj z úplně jiné galaxie.


Co sledovat příští týden? (22.07.2022)
Kurzy.cz | 17:52:18
Zasedání ECB přineslo překvapivé zvýšení úrokové sazby o 50 bp a nyní budou trhy vyhlížet krok amerického Fedu. Americká centrální banka oznámí rozhodnutí o výši úrokových sazeb ve středu večer. Trh očekává zvýšení o 75 bp. Kromě reportu o úrokových sa...


Souhrn 22.7. - Evropa končí týden lehce v plusech, US trhy oslabují kvůli Snapu, BCPP všeobecně v minusech, euro silnější, ropa nejistá, zlato posiluje díky slábnoucímu dolaru
Kurzy.cz | 17:49:09
Pražská burza zakončila týden při podprůměrné okurkové likviditě silnějším poklesem, který byl v rozporu s obecným evropským akciovým vývojem. Evropské trhy dnes vesměs lehce rostly.


Co by mohly říkat akcie o dalším inflačním vývoji?
Kurzy.cz | 17:06:00
Podívejme se dnes na to, jak se po korekci rýmují akciové valuace s pokračující vysokou inflací. Nacházejí se poměry cen a zisků stále nad hodnotami implikovanými historickým vývojem? A co za současným stavem stojí?

Následující graf srovnává výši mez...


Týden na akciových trzích: Výsledkové sezóna podporuje akciové trhy - Komentář
Kurzy.cz | 16:59:25
Makro událostí týdne bylo jistě měnové
zasedání ECB. Sazby se zvýšily, to se čekalo, ale nečekalo se, že se zvednou o
50 bb (očekávání byla na jen 25 bb). Navíc  podle doprovodného komentáře se pravděpodobně
dočkáme dalšího utahování. Celá Evropa byla ...


Rusko se dohodlo s Ukrajinou na obnovení vývozu jejího obilí
Kurzy.cz | 16:54:06
Podle agenturních zpráv se podařilo dosáhnout dohody mezi Ukrajinou a Ruskem o obnovení dodávek obilí blokovaného v ukrajinských přístavech. Dohoda mezi znepřátelenými stranami byla dosažena dnes v tureckém Istanbulu za součinnosti OSN a měla by zajistit&


Zlato roste o 1 %
Kurzy.cz | 16:45:21
Během včerejší seance zaznamenal pár EURUSD velkou volatilitu, zejména díky rozhodnutí ECB. Dnes je však dolar na ústupu kvůli katastrofálním výsledkům PMI indexu služeb, který se propadl na 47 bodů, což bylo pod výrazně očekáváním trhu (52,7). Dnešní ...


USD oslabuje kvůli slabým výsledkům PMI
Kurzy.cz | 16:45:08
Americký výrobní PMI index se v červenci snížil z červnových 52,7 bodů na 52,3 bodů. Trh očekával 52,0 

Americký PMI index služeb v červenci propadl na 47 bodů z 52,7 z pčedchozího měsíce. Červencový výsledek je výrazně pod očekáváním, které činilo 52...


Axigon: Výrazné zdražení paliv opět posílilo zájem o plošné ceny. V současnosti lze ušetřit i 6 Kč na litru benzínu
Kurzy.cz | 16:43:40
Plošné ceny benzínu a nafty zpravidla odráží aktuální vývoj na trzích. Díky tomu nastávaly v letošním prvním a cenově velmi turbulentním pololetí situace, kdy bylo možné kupříkladu v celé síti Shell tankovat za nižší cenu než u nejlevnějších diskontních&h


Těžká volba – odvrátit recesi, nebo porazit inflaci?
Kurzy.cz | 16:23:52
Červnový příběh trhu je z oblasti pevných výnosů. Dluhopisy s vysokým výnosem klesly o téměř 7 %, zejména v důsledku širších spreadů. Po většinu letošního roku byly ztráty dluhopisů způsobeny růstem sazeb, přičemž ten se nyní projevuje v úvěrovém riziku,&


Kam investovat v rámci automobilového průmyslu?
Kurzy.cz | 16:22:33
Nejvýznamnější výrobci automobilů čelí již delší dobu několika překážkám. Kromě toho, že musí dnes začít s produkcí eco-friendly produktů, tak jejich procesy zatěžuje zejména nedostatek komponentů


Německo pomůže Uniperu 15 mld. EUR, za které získá 30procentní podíl
Kurzy.cz | 15:51:28
Německo dnes oznámilo, že bylo rozhodnuto o záchraně společnosti Uniper. Stát hlavnímu dodavateli energií v zemi a hlavnímu dovozci plynu pomůže formou kapitálového vstupu v objemu 15 mld. EUR, za které získá 30procentní podíl ve firmě.


American Express vykázal nad očekávání
Kurzy.cz | 15:37:08
American Express v předburzovním prodeji získává téměř 5 % poté, co zveřejnil úspěšný report za 2Q. Společnost překonala odhady analytiků Tržby: $13.4 miliard vs. očeávaných $12.5 miliard, $10.24 miliard ve Q2 2021 EPS: $2.57 vs. očekáváno $2.42, $2....


Roche navýšil tržby nad očekávání trhu - Summary
Kurzy.cz | 15:36:34
EVROPA:

Roche Holding (Investiční tipy)

Celkové tržby vyrostly o 5 % yoy na 32,3 mld. CHF, přičemž predikce udávaly hodnotu 31,9 mld. CHF. Hlavní farmaceutická divize vyrostla o 3 % yoy na 22,3 mld.


Akcie Snap zažívají volný pád. Stahují se nad technologickými firmami mračna?
Kurzy.cz | 15:36:01
Snap dnes v předburzovním prodeji ztratil téměř 30 % kvůli špatným kvartálním výsledkům. Společnost tak od začátku roku odepsala již více než 65 % své hodnoty. Zdá se, že obchodní model Snapu během plánovaného ekonomického zpomalení selhává. Strach ze ...


Výsledky Twitteru před právnickou bitvou investory zklamaly
Kurzy.cz | 15:23:42
Výnosy Twitteru za druhé čtvrtletí investory neuspokojily a zarazily tak další polínko do ohně poté, co svádí právní bitvu s Elonem Muskem o svůj osud.


Výsledky Twitteru ve 2Q zaostaly za odhady trhu. Zhoršení údajně také kvůli nejistotě ohledně převzetí E. Muskem
Kurzy.cz | 14:47:12
Twitter za 2Q roku vykázal meziroční pokles tržeb o 1% na 1,18 mld. USD. Trh očekával údaj na úrovni 1,32 mld. USD. Podle vedení stojí za poklesem tržeb obecné ekonomické podmínky, ale částečně také nejistota spojená s možným převzetím ze strany Elona&hel


STALO SE DNES: Kyjev s Moskvou dohodl vývoz obilí. V Donbasu zakázali Google
idnes.cz | 19:55:00
Zástupci Ruska a Ukrajiny se podepsali pod dohodu umožňující vývoz obilí z černomořských přístavů. Ministerstvo vnitra navrhuje změnu lustračního zákona. V Itálii by se podle průzkumu mohly do vlády dostat strany, které mají dobré vztahy s Ruskem. V Česku se zvýšil počet případů echinokokózy, lidé se mohou nakazit pozřením infikovaného lesního ovoce. Proruští separatisté v Donbasu zakázali Google.


Zaměřeno na fotografii. Letní výtvarný salon ukáže díla Antonína Kratochvíla či Ivana Pinkavy
Hospodářské noviny | 16:52:00
V galerii Kodl Contemporary můžete až do 12. srpna navštívit prodejní výstavu, kde se ukazují přední umělci současné scény. Letošní ročník Letního výtvarného salonu se zaměřuje především na fotografii a vystavují na něm třeba Antonín Kratochvíl nebo...


V EU jde znovu na přetřes konec práva veta. Že nyní projde, se ale nečeká
idnes.cz | 19:20:00
Nové sankce proti Rusku? Minimální daň pro nadnárodní firmy? Když chce Evropská unie v těchto věcech rozhodnout, souhlas musí vyslovit všech sedmadvacet zemí. V krizi se ukazuje, že to může být problém. I proto se nyní obnovila debata o přechodu na většinové hlasování. K jednání na toto téma vyzvali europoslanci, pro se vyslovil také německý kancléř. Na pořadu dne to přesto není.


Ředitel Volkswagenu Diess nečekaně oznámil, že končí. Vystřídá ho šéf Porsche
idnes.cz | 19:18:00
Generální ředitel automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess oznámil, že odchází z funkce. Diess končí „po vzájemné dohodě“. Své působení ve firmě by měl ukončit k prvnímu září. Nahradit ho má dosavadní šéf Porsche Oliver Blume. Svou roli na Diessově odchodu mohl údajně hrát také zvýšený stres související s bojem s konkurenční společností Tesla.


Dva mladíci ukradli hlavu policejní figuríny, starostovi poté ujížděli
idnes.cz | 18:23:00
Důkazem, že se dnes krade snad úplně vše, je počínání dvojice mladíků v obci Višňová na Jindřichohradecku. Na kraji vesnice se pokusili ukrást hlavu policejní figuríny. Všiml si jich ale starosta obce a společně s přivolanými policisty je dopadl u Kamenice nad Lipou na Vysočině.


Diess nečekaně končí v čele koncernu Volkswagen. Nahradit ho má šéf Porsche Blume
iHned.cz | 18:23:00
Generální ředitel automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess končí. S dozorčí radou společnosti se dohodl na tom, že funkci opustí k 1. září. Nahradit ho má dosavadní šéf Porsche Oliver Blume. Firma tento nečekaný krok oznámila ve svém...


Foto: Demolice vepřína v Letech začala. Bude stát méně, za rok bude otevřen památník
aktuálně.cz | 19:22:51
V pátek začala demolice bývalého areálu vepřína u Let u Písku, na jehož místě stál během druhé světové války romský koncentrační tábor.


Teploty v Česku překračovaly tropickou třicítku, nejtepleji bylo na Hodonínsku
aktuálně.cz | 18:47:54
Kolem 30 stupňů Celsia by se nejvyšší teploty měly v Česku pohybovat i o víkendu.


WHO: Proti šíření koronaviru bude nutné nasadit nové očkovací látky
aktuálně.cz | 18:36:44
Dosavadní očkovací látky sice zachránily miliony životů, ale rozhodujícím způsobem neomezily šíření viru.


Úhyn ryb v Dyji: Zkušený rybníkář má o důvodech jasno
Denik.cz | 19:29:00
Břeclavan Otto Vaďura hospodařil dlouhých devatenáct let na Prostředním, Hlohoveckém a Mlýnském rybníce na Břeclavsku. Jako zkušeného rybníkáře i jeho zasáhla zpráva o desítkách tun uhynulých ryb, jejichž těla v těchto dnech plují po proudu řeky Dyje.


Na Lipně se těžce zranil cyklista. Spadl v bikeparku na Kramolíně
Denik.cz | 18:51:00
Jedenadvacetiletý mladík se v pátek odpoledne těžce zranil po pádu z kola v bikeparku na Kramolíně, transportovat jej musel vrtulník Letecké záchranné služby.


Počasí: Teploty v Česku i dnes stoupaly nad tropických 30 stupňů
Eurozpravy-domácí | 19:00:00
Teploty v Česku i dnes stoupaly nad tropických 30 stupňů Celsia, rekordní maxima jako v předchozích třech dnech ale meteorologické stanice měřící alespoň 30 let nezaznamenaly. Dnešní teploty totiž často nestačily na hodnoty z roku 2015, kdy teploměry ukázaly 36 až 37 stupňů Celsia. Dnes bylo nejtepleji ve Strážnici na Hodonínsku 35,4 stupně. ČTK to řekla Jana Hujslová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Podpora na zdravotní diety pro pacienty v hmotné nouzi by se mohla od října zvýšit
Eurozpravy-domácí | 17:10:00
Podpora na zdravotní diety, kterou mohou pobírat pacienti v hmotné nouzi, by se mohla od října zvýšit. Částky by se mohly zvednout o 9,5 procenta. Nyní se pohybují od 1000 do 2800 korun měsíčně podle onemocnění. Nově by dosahovaly 1095 až 3066 korun za měsíc.


Rusko odmítá dodávat ropu zemím, které zavedou cenový strop
Eurozpravy-zahraniční | 18:33:00
Rusko nebude dodávat ropu zemím, které se rozhodnou zavést na ruskou ropu cenový strop. Uvedla to dnes guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová. Návrh na zavedení horní hranice ceny s cílem omezit příjmy Ruska se koncem minulého měsíce rozhodla zvážit skupina velkých světových ekonomik G7.


Spojené státy odhadují, že Ukrajina odstranila více než stovku vysoce důležitých ruských cílů
Eurozpravy-zahraniční | 18:27:00
Spojené státy odhadují, že Ukrajina "odstranila více než stovku vysoce důležitých ruských cílů". Většina z nich byla na východě Ukrajiny a obráncům se to podařilo hlavně v posledních týdnech díky "přesnému zaměřování za použití amerických zbraňových systémů", řekl šéf amerického sboru náčelníků štábů Mark Milley. Mezi "důležité cíle" patří podle něj například radarová a komunikační centra, sklady munice, velitelská stanoviště nebo pozice dalekonosných zbraní.


WHO: Současné očkovací látky proti covidu nestačí. Je potřeba vyvinout nové
Eurozpravy-zahraniční | 18:20:00
Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) bude třeba proti šíření koronaviru nasadit nové očkovací látky. Ty dosavadní sice zachránily miliony životů, ale rozhodujícím způsobem neomezily šíření viru. Organizace dnes proto vědce vyzvala k vyvinutí nových vakcín, které by omezily roznášení infekce. Jinak bude přetrvávat riziko vzniku virových variant, vůči nimž budou vakcíny méně účinné, upozornila WHO.


Si Ťin-pching se spojil s Bidenem, popřál mu rychlé zotavení z covidu
Eurozpravy-zahraniční | 18:08:00
Čínský prezident Si Ťin-pching se dnes spojil se svým americkým protějškem Joem Bidenem, aby mu popřál rychlé zotavení z covidu-19. Informovaly o tom čínské státní sdělovací prostředky, které citovala agentura Reuters.


Islámští ozbrojenci zaútočili na vojenskou základnu v Mali, kde pobývá prezident
Eurozpravy-zahraniční | 17:45:00
Islámští ozbrojenci dnes zaútočili na hlavní vojenskou základnu Kati v Mali, kde pobývá dočasný prezident země, plukovník Assimi Goita. Během útoku, při kterém ozbrojenci použili i nálože v automobilech, byl zabit jeden voják a sedm útočníků. Dalších osm islamistů malijští vojáci zadrželi, informovala agentura Reuters s odvoláním na zdroje ozbrojených sil.


Generální ředitel Volkswagen Herbert Diess nečekaně končí
Eurozpravy-ekonomika | 19:20:00
Generální ředitel automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess končí. S dozorčí radou společnosti se dohodl na tom, že funkci opustí k 1. září. Nahradit ho má dosavadní šéf Porsche Oliver Blume. Firma tento nečekaný krok oznámila ve svém dnešním sdělení.


Počasí: Teploty v Česku i dnes stoupaly nad tropických 30 stupňů
Eurozpravy-počasí | 19:00:00
Teploty v Česku i dnes stoupaly nad tropických 30 stupňů Celsia, rekordní maxima jako v předchozích třech dnech ale meteorologické stanice měřící alespoň 30 let nezaznamenaly. Dnešní teploty totiž často nestačily na hodnoty z roku 2015, kdy teploměry ukázaly 36 až 37 stupňů Celsia. Dnes bylo nejtepleji ve Strážnici na Hodonínsku 35,4 stupně. ČTK to řekla Jana Hujslová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Život pod pyramidami bez turistů: Jak vypadala Káhira v 19. století?
Reflex | 18:20:00
Pod vládou Otomanů Káhira dlouhodobě vzkvétala. Od káhirské citadely se rozšířila na jih i západ. Na počátku 19. století šlo dokonce o druhé největší město impéria. Po Konstantinopoli samozřejmě. Navzdory tomu ale měla Káhira, když do ní vstoupil v roce 1798 Napoleon, pouze 300 tisíc obyvatel. Tedy jen asi 40 % oproti polovině 14. století, vrcholu nadvlády Mameluků.


Blonďatá Sophia Lorenová uchvátila Itálii. Nechtěla být jako ona, raději „šla pod kudlu“
Reflex | 18:10:00
Scilla Gabel byla italská kráska, která těžila z podobnosti se Sophií Loren a zároveň se tohoto stigmatu snažila celý život zbavit. Lepá děva s výraznou tváří a bezchybným tělem byla nadčasově krásná. Stejně jako její slavnější kolegyně.


Tip na výlet: CHKO Poodří
Reflex | 17:10:00
Mírně zvlněné území, táhnoucí se podél řeky Odry mezi Fulnekem na severu a Novým Jičínem na jihu, má návštěvníkům co nabídnout. Láká nejen na vzácné mokřady, ale také k návštěvě hradů, zámků a míst, kudy procházela historie.


Dohoda z Istanbulu umožní vývoz obilí z ukrajinských černomořských přístavů
Tiscali-zprávy | 17:52:57
Zástupci Ruska a Ukrajiny se podepsali pod dohodu zprostředkovanou OSN a Tureckem. Umožnit to má vývoz milionů tun obilí z ukrajinských černomořských přístavů, které jsou nyní zablokované v důsledku ruského útoku proti sousední zemi. Ceremonie v Istanbulu se zúčastnili také generální tajemník OSN António Guterres a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.


Dal svůj poslední autogram – a bylo po něm
Tiscali-zprávy | 16:59:45
Hollywoodská hvězda Judy Garlandová byla jednou z posledních, kdo před 88 lety spatřil živého gangstera Johna Dillingera – jen chvilku před tím, než ho zastřelili.


Šéf Volkswagenu Diess nečekaně odstupuje. Nahradí ho dosavadní šéf Porsche
E15-ekonomika | 18:35:00
Generální ředitel automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess končí. S dozorčí radou společnosti se dohodl na tom, že funkci opustí k 1. září. Nahradit ho má dosavadní šéf Porsche Oliver Blume. Firma tento nečekaný krok oznámila ve svém pátečním sdělení, informovala agentura DPA.


Šéf Volkswagenu Diess nečekaně odstupuje. Nahradí ho dosavadní šéf Porsche
E15-politika | 18:35:00
Generální ředitel automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess končí. S dozorčí radou společnosti se dohodl na tom, že funkci opustí k 1. září. Nahradit ho má dosavadní šéf Porsche Oliver Blume. Firma tento nečekaný krok oznámila ve svém pátečním sdělení, informovala agentura DPA.


Kyjev odstraňuje důležité ruské cíle. Příměří bez návratu území Zelenskyj nechce
idnes.cz | 21:28:00
Ukrajina odstranila více než stovku vysoce důležitých ruských cílů, odhadují Spojené státy. Mezi „důležité cíle“ patří podle šéfa amerického sboru náčelníků štábů Marka Milleyho například radarová a komunikační centra, sklady munice, velitelská stanoviště nebo pozice dalekonosných zbraní. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve Wall Street Journal prohlásil, že přistoupit na příměří bez vrácení okupovaného území by jen posílilo Rusko.


Maďarsko má na dodržování pravidel právního státu měsíc. Pak přijde o dotace
idnes.cz | 21:11:00
Maďarsko má poslední měsíc na to, aby reagovalo na výtky Evropské komise ohledně nerespektování pravidel právního státu. Pokud tak neučiní, EK požádá vlády o omezení čerpání peněz určených Maďarsku z unijních fondů. Informovala o tom agentura Reuters.


Japonsko má obavy z velkých sousedů, zvažuje zvýšit výdaje na armádu
idnes.cz | 20:31:00
Japonské ministerstvo obrany vydalo svou pravidelnou výroční zprávu, ve které uvedlo, že je hluboce znepokojeno novými hrozbami ze strany Ruska. Má rovněž rostoucí obavy především o Tchaj-wan, jehož území si nárokuje zase Čína. Tokio nyní zvažuje výrazné zvýšení vojenských výdajů.


Jak Ukrajinci zlikvidovali vagnerovce. Pozadí tajné operace ve Stachanovu
idnes.cz | 20:00:00
Devátého června sportovním stadionem ve městě Stachanov v Luhanské oblasti otřásl výbuch. Ukrajinský dělostřelecký úder mířil na místo z jednoho klíčového důvodu: byli zde umístěni bojovníci z ruské elitní žoldnéřské Vagnerovy skupiny. Pozadí příběhu odhaluje, jakým způsobem speciální ukrajinské síly získávají informace a vybírají cíle.


Horští záchranáři zachraňovali cyklisty. Německý turista cyklovýlet nepřežil
idnes.cz | 19:59:00
Na dvou různých horských místech musela v pátek za pomocí vrtulníku zasahovat Horská záchranná služba. V obou případech se jednalo o cyklisty. Prvním z nich byl mladík, který se na Šumavě po pádu z kola v bikeparku těžce zranil. Po druhé záchranáři vyjížděli k německému turistovi v Jizerských horách, který zkolaboval. I přes okamžitou pomoc záchranářů se muže nepodařilo zachránit.


Šéf automobilového koncernu VW Diess nečekaně končí!
Auto.cz | 20:00:00
Generální ředitel automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess končí. S dozorčí radou společnosti se dohodl na tom, že funkci opustí k 1. září. Nahradit ho má dosavadní šéf Porsche Oliver Blume. Firma tento nečekaný krok oznámila ve svém dnešním sdělení, informovala agentura DPA.


Čínské Baidu Apollo RT6 je nový minivan s možností odstranit volant
Auto.cz | 18:56:00
Futuristický minivan slibuje autonomní řízení na čtvrté úrovni a zajímavou transformaci interiéru.


Souboj titánů: AT&T vs Verizon
Kurzy.cz | 20:28:50
Srovnání amerických telekomunikačních společností


Šéf Volkswagenu nečekaně končí, nahradí ho dosavadní ředitel Porsche
aktuálně.cz | 19:19:56
Jeho odchod přichází v době, kdy konce tlačí na to, aby porazil amerického výrobce elektrovozů Tesla, a byl největším světovým výrobcem elektromobilů.


Německý cyklista zkolaboval v Jizerkách. Nepomohla ani včasná resuscitace
Denik.cz | 20:51:00
Skupina německých cyklistů se vydala v pátek 22. července na výlet do Jizerských hor. Jeden z nich odpoledne zkolaboval na žluté značce u Oldřichova. Jeho kolegové spolu s náhodnou kolemjdoucí ihned zavolali záchranáře prostřednictvím linky 112.


Diess nečekaně končí v čele koncernu Volkswagen. Nahradit ho má šéf Porsche Blume
Hospodářské noviny | 18:23:00
Generální ředitel automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess končí. S dozorčí radou společnosti se dohodl na tom, že funkci opustí k 1. září. Nahradit ho má dosavadní šéf Porsche Oliver Blume. Firma tento nečekaný krok oznámila ve svém...


Do výběrového řízení na vedení Cermatu se přihlásil jediný kandidát. Ministerstvo prodloužilo lhůtu
ČT24 | 15:00:45
Ministerstvo školství řeší budoucnost Cermatu, vlastní příspěvkové organizace, která má na starosti maturity. Hledá nového ředitele, protože instituce má podle resortu finanční i odborné nedostatky. Do výběrového řízení se však přihlásil jediný zájemce, a tak ministerstvo musí soutěž prodloužit.


Úspěšný Draghi končí. Italské strany si spočítaly, že je lepší jít do voleb už na podzim
Respekt | 20:20:36
S Martinem Mejstříkem z Institutu mezinárodních studií o vládní krizi, Bratrech Itálie a možných sestavách nového kabinetu


Netopit na chodbách, pracovat z domova, znovu spustit hnědouhelné elektrárny
Respekt | 15:10:25
Německý ministr hospodářství Habeck oznámil nový balíček úsporných energetických opatření


USA dodají Ukrajině přísně utajované drony Phoenix Ghost
Eurozpravy-zahraniční | 22:00:00
Ministerstvo obrany USA oznámí další vojenskou pomoc Ukrajině mimo jiné v podobě až 580 dronů Phoenix Ghost. Řekl to dnes mluvčí americké rady pro národní bezpečnost Bílého domu John Kirby.


Porota uznala Bannona vinným z pohrdání Kongresem, hrozí mu až dva roky
Eurozpravy-zahraniční | 21:54:00
Soudní porota ve Washingtonu uznala vinným Stephena Bannona, bývalého "vrchního stratéga" exprezidenta Donalda Trumpa, ve dvou bodech pohrdání Kongresem. Bannonovi (68) hrozí dva měsíce až dva roky ve federální věznici a pokuta. Americká Sněmovna reprezentantů doporučila jeho stíhání poté, co neuposlechl její obsílku a neposkytl svědectví ani dokumenty požadované výborem vyšetřujícím nepokoje z loňského 6. ledna a události, které k nim vedly.


Válečná loď britského námořnictva sledovala v Severním moři dvě ruské ponorky
Eurozpravy-zahraniční | 21:35:00
Válečná loď britského námořnictva Portland sledovala v Severním moři dvě ruské ponorky, které se vynořily severozápadně od norského Bergenu. V ojedinělém prohlášení o vlastní činnosti námořnictvo uvedlo, že sledovalo ponorky na cestě z Arktidy podél norského pobřeží. Dnes o tom informoval server stanice BBC.


Zelenskyj odmítl příměří s Moskvou, vnímá jej jako pauzu výhodnou pro Rusko
Eurozpravy-zahraniční | 20:24:00
Přistoupit na příměří s Moskvou bez návratu okupovaného ukrajinského území by jen posílilo Rusko a prodlužilo válku, varoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru poskytnutém americkému listu The Wall Street Journal.


EK dala Maďarsku poslední měsíc na reakci na výtky ohledně nerespektování právního státu
Eurozpravy-zahraniční | 20:07:00
Evropská komise dala Maďarsku poslední měsíc na to, aby reagovalo na její výtky ohledně nerespektování pravidel právního státu předtím, než požádá vlády o omezení čerpání peněz určených Maďarsku z unijních fondů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.


Mladík v New Yorku měl v ruce kuličkovou pistoli, dozorce ho zastřelil tou pravou
idnes.cz | 22:25:00
Osmnáctiletého mladíka zastřelil v New Yorku vězeňský dozorce, který byl zrovna mimo službu. Chlapec v ruce držel pistoli na vodní kuličky. Dozorce si pravděpodobně myslel, že drží skutečnou zbraň, takže se rozhodl vytáhnout tu svou. Případ může mít spojitost s trendem na sociální síti Tik Tok, píše list The Washington Post.


Hejtmanka Petra Pecková nebude na sněmu STAN kandidovat na místopředsedkyni
Denik.cz | 22:48:00
Středočeská hejtmanka Petra Pecková nebude na sobotním sněmu Starostů a nezávislých v Hradci Králové kandidovat na místopředsedkyni hnutí. Zdůvodnila to vytížeností v čele kraje. Bude se ucházet o zvolení řadovou členkou předsednictva, sdělila v pátek Pecková ČTK.


Ministerstvo pro místní rozvoj řeší problémy spojené s komerčním ubytováním nabízeným prostřednictvím on-line platforem (airbnb, booking)
Kurzy.cz | 22:14:46
Pan Vrána ve svém blogu na Respekt.cz nepochopil návrh Ministerstva pro místní rozvoj a fabuluje o tom, že by snad návrh MMR měl legalizovat „hotely v bytových domech“. Opak je pravdou. Sdílená ekonomika je moderní trend, ale nesmí zasahovat do práv re...


Akcie Micronu se po snížení výhledu Morgan Stanley propadly
Kurzy.cz | 19:21:47
Akcie Micron Technology (MU.US) spadly během páteční seance o 4 % poté, co banka Morgan Stanley snížila výrobci polovodičových čipů rating z equal-weight na underweight a ponechal cílovou cenu na 56 USD za akcii. Ke snížení došlo po červnovém zveře...


Státní dluh vzrostl za 1. polovinu roku o 241,9 mld. Kč na 2,7 bilionu
Kurzy.cz | 16:30:00
Podle Čtvrtletní zprávy o řízení státního dluhu ČR vzrostl státní dluh za 1. polovinu roku o 241,9 mld. Kč na 2 707,7 mld. Kč, což odpovídá 42,3 % HDP.


V pařížském sídle OECD se uskutečnilo zasedání Rady OECD na ministerské úrovni
Kurzy.cz | 16:12:00
Hlavním tématem zasedání Rady OECD na ministerské úrovni (Ministerial Council Meeting, MCM) ve dnech 9. až 10. června 2022 byla


Čtvrtletní zpráva o řízení státního dluhu České republiky - 1. pololetí 2022
Kurzy.cz | 16:00:00
Ministerstvo financí předkládá veřejnosti Čtvrtletní zprávu o řízení státního dluhu České republiky, která obsahuje zejména vyhodnocení vyhlášených strategických cílů a limitů, operativního plnění programu financování a plánu emisní činnosti konkretizo...


Liberecký: Konec ohňostrojů i parních lokomotiv. V kraji hrozí zvýšené riziko požárů
Kurzy.cz | 15:33:36
Nebezpečí vzniku požárů hrozí od 14.


Rekonstrukce tramvajové trati Liberec – Jablonec přinese částečnou uzavírku na silnici I/14
Kurzy.cz | 15:33:32
Kvůli plánované rekonstrukci tramvajové tratě Liberec – Jablonec bude v týdnu od 25.


Nové podmínky úhrad zdravotního pojištění uprchlíků: stát jej už nebude platit všem
Kurzy.cz | 15:08:28
Na konci června nabyla účinnosti novela zákona lex Ukrajina. Ta mimo jiné stanovuje, že po uplynutí 150 dnů od udělení dočasné ochrany se mění podmínky úhrady veřejného zdravotního pojištění. V […]


Twitter v předburzovním prodeji klesá kvůli výsledkům za 2Q
Kurzy.cz | 14:57:51
Twitter (TWTR.US) před zahájením dnešní seance reportoval za 2Q a vykázal čistý zisk na akcii 0,08 USD, zatímco trh očekával 0,14 USD. Tržby dosáhly 1,18 miliard dolarů, přičemž se očekávalo 1,32 miliardy. Společnost však vykázala mírný nárůst denně ak...


O prestižní titul Stavba roku Královéhradeckého kraje 2022 usiluje 19 staveb
Kurzy.cz | 14:43:38
Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Český svaz stavebních inženýrů, Česká komora architektů a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové ve spolupráci s Královéhradeckým krajem vyhlásily již 19. ročník soutěže...


CAD mírně posiluje v návaznosti na překonání odhadů tržeb kanadského maloobchodu
Kurzy.cz | 14:38:20
Data o tržbách kanadského maloobchodu byla zveřejněna ve 14:30. Zpráva pozitivně překvapila analytiky, avšak nevyvolala žádné velké pohyby trhů. • Headline: 2.20% meziměsíčně vs 1.6% MoM očekáváno (0.9% MoM dříve) • Bez automobilů: 1.9% MoM vs 1.6% M...


Pilotní studie pro Litvínovsko otevírá cestu detailnějšímu strategickému plánování
Kurzy.cz | 14:08:14
Ústecký kraj dokončil ve spolupráci s Regionální rozvojovou agenturou ÚK a partnery ze správního obvodu ORP Litvínov pilotní studii zaměřenou na hospodářsky a sociálně ohrožená území. Studie je analyticko-implementačním plánem, který podporuje řešení p...


Návrh cenového rozhodnutí, kterým se mění cenové rozhodnutí ERÚ č. 8/2021, kterým se stanovují ceny za související službu v elektroenergetice a ostatní regulované ceny, ve znění cenového rozhodnutí ERÚ č. 1/2022
Kurzy.cz | 14:00:00
Návrh cenového rozhodnutí, kterým se mění cenové rozhodnutí ERÚ č. 8/2021, kterým se stanovují ceny za související službu v elektroenergetice a ostatní regulované ceny, ve znění cenového rozhodnutí ERÚ č. 1/2022 22. 7. 2022 Oddělení regulace cen v...


Návrh cenového rozhodnutí, kterým se mění cenové rozhodnutí ERÚ č. 7/2021, o regulovaných cenách souvisejících s dodávkou plynu, ve znění cenového rozhodnutí ERÚ č. 2/2022
Kurzy.cz | 14:00:00
Návrh cenového rozhodnutí, kterým se mění cenové rozhodnutí ERÚ č. 7/2021, o regulovaných cenách souvisejících s dodávkou plynu, ve znění cenového rozhodnutí ERÚ č. 2/2022 22. 7. 2022 Oddělení regulace cen v plynárenství[1] Veřejný konzultační...


Plzeň: Paluba Hamburk oslavila první rok fungování
Kurzy.cz | 13:53:46
Paluba Hamburk u hlavního nádraží v Plzni má za sebou první rok úspěšného fungování. Město připravilo na čtvrtek 21. července setkání na palubě s kulturním programem. Zahájilo také vernisáží výstavu Plzeň – Město pro skvělý život, která je k vidění v g...


Komise zahájila řízení proti Spojenému království za nedodržení protokolu o Irsku/Severním Irsku
Kurzy.cz | 13:20:50
Komise 21. července zahájila čtyři nová řízení proti Spojenému království týkající se nedodržení některých ustanovení Protokolu o Irsku/Severním Irsku. Cílem těchto řízení je především zajištění pro Severní Irsko využívání výhod svého privilegovaného p...


Konkursní řízení na obsazení pozice ředitele/ředitelky Výchovného ústavu Kutná Hora
Kurzy.cz | 13:19:24
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky


Virtuální realita „po česku“ zaujala v Tokiu úrovní grafiky i přívětivostí pro uživatele
Kurzy.cz | 12:20:49
VIRTUÁLNÍ REALITA „PO ČESKU“ ZAUJALA V TOKIU ÚROVNÍ GRAFIKY I PŘÍVĚTIVOSTÍ PRO UŽIVATELE V posledních letech výrazně roste zájem o technologie zprostředkovávající svět virtuální, smíšené či rozšířené reality (VR/MR/AR) a...


EMA doporučila schválení vakcíny Imvanex proti opičím neštovicím
Kurzy.cz | 12:00:00
Výbor pro humánní léčivé přípravky (CHMP) Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) doporučil rozšířit indikaci již registrované vakcíny proti (pravým) neštovicím Imvanex tak, aby zahrnovala také ochranu dospělých před onemocněním opičími neštovicemi.


Graf dne - OIL.WTI (22.07.2022) - Ropa se na začátku standardní evropské seance obchodovala v zisku
Kurzy.cz | 11:46:25
Ropa se na začátku standardní evropské seance obchodovala v zisku, ale sentiment se změnil po zveřejnění flash indexů PMI za červenec z Francie a Německa. Indexy zpracovatelského průmyslu z obou hlavních evropských ekonomik klesly pod hranici 50, což n...


Středočechy v Praze nechceme, spálenou trávu ano. V ANO vychází nová hvězda
iHned.cz | 13:55:00
Praha musí patřit Pražanům! Šéf pražské buňky hnutí ANO a zastupitel Prahy 11 Ondřej Prokop se rychle a jistě stává jednou z nejzábavnějších postav, na které můžete natrefit během toulek po českém internetu. Upozorňuje na sebe dennodenně...


Středočechy v Praze nechceme, spálenou trávu ano. V ANO vychází nová hvězda
Hospodářské noviny | 13:55:00
Praha musí patřit Pražanům! Šéf pražské buňky hnutí ANO a zastupitel Prahy 11 Ondřej Prokop se rychle a jistě stává jednou z nejzábavnějších postav, na které můžete natrefit během toulek po českém internetu. Upozorňuje na sebe dennodenně...


STAN si volí nové vedení. Jsme obětí vlastní politické puberty, prohlásil Rakušan
ČT24 | 16:51:02
Hnutí STAN si může podle předsedy Víta Rakušana za své problémy samo. Jestli jsme obětí, tak vlastní nezkušenosti a politické puberty, uvedl v úvodní řeči mimořádného volebního sněmu, který je reakcí na kauzy spojené s financováním hnutí. Uvedl také, že se omlouvá voličům, kteří v Starosty a nezávislé vložili důvěru. Doufá, že sněm v Hradci Králové změní trajektorii vývoje.


Kosmetické salony běžně nabízejí nepovolené procedury. Postih je čeká jen málokdy
ČT24 | 15:56:02
Až stovky kosmetických salonů v České republice provádějí nedovolené zdravotnické zákroky. Jedná se například o aplikace výplní z kyseliny hyaluronové nebo botulotoxinu. Tyto zákroky by měl ale provádět pouze lékař ve zdravotnickém zařízení. ČT to řekla Asociace kosmetických a kadeřnických oborů České republiky (AKKO ČR). Lidem podstupujícím neodborně provedenou proceduru hrozí větší riziko zdravotních komplikací. Nepovedené zákroky však zákazníci úřadům nehlásí.


Je to historický okamžik, sdělil Baxa k bourání vepřína v Letech. Herman připomněl roli bývalého prezidenta Havla
ČT24 | 23:13:12
V Letech u Písku v pátek symbolicky začala demolice vepřína, na jehož místě má vyrůst památník zdejšího koncentračního tábora a holocaustu Romů a Sintů. Podle ministra kultury Martina Baxy (ODS) jde o historický okamžik, člen Rady vlády pro lidská práva Daniel Herman (KDU-ČSL) prohlásil, že památník bude varováním do budoucnosti. Řekli to v pořadu Události, komentáře.


Byznys podle Jany Klímové: Ruské dodávky nedodávky plynu připomínají hru kočky s myší
Hospodářské noviny | 10:13:00
Rusové hrají s Evropou kvůli její závislosti na ruském plynu hru kočky s myší. Kočka, nebo spíš ruský medvěd myšku stiskne, téměř umrtví a pak ji pustí, ať si popoběhne. Aby pak za chvilku zase pocítila zuby na zádech. Příkladem je anabáze s...


Byznys podle Jany Klímové: Ruské dodávky nedodávky plynu připomínají hru kočky s myší
iHned.cz | 10:13:00
Rusové hrají s Evropou kvůli její závislosti na ruském plynu hru kočky s myší. Kočka, nebo spíš ruský medvěd myšku stiskne, téměř umrtví a pak ji pustí, ať si popoběhne. Aby pak za chvilku zase pocítila zuby na zádech. Příkladem je anabáze s...


Japonský genetik potvrdil, že Mendelova réva roste v Tokiu
Kurzy.cz | 15:37:40
Příběh Mendelovy vinné révy připomněl na mezinárodní vědecké genetické konferenci Mendel Genetics Conference, která byla vrcholem oslav dvoustého výročí Mendelova narození, Toshiuki Nagata z Japonské Mendelovy společnosti.


Voda není jen moře! Osvěžte se v jezerním království u sousedů!
Reflex | 00:00:00


Čůráte ve sprše? Kolik vody tím ušetříte, když to nespláchnete do WC?
Reflex | 00:00:00


Byznys ze dne na den na nule aneb Jak cestovatelský startup s českým vedením přežil covid
Euro | 06:47:56
Výpadky elektřiny jsou poměrně běžným problémem, který čas od času postihne každou domácnost. Pokud k něčemu takovému dojde, v první chvíli je nutné zjistit, zda jde o výpadek lokální, nebo se naopak\n


O sobectví, nezodpovědnosti i kompetenci. Role politiků v dějinách
iHned.cz | 10:28:00
Kdo pochybuje o roli jednotlivce v dějinách, nechť se podívá na sestřih zápasů z mistrovství světa ve fotbale v roce 1986. Naprosto průměrný argentinský tým zvítězil. A to díky jednotlivci jménem Diego Maradona. Nikdo, ani Pelé, Messi nebo Ronaldo,...


O sobectví, nezodpovědnosti i kompetenci. Role politiků v dějinách
Hospodářské noviny | 10:28:00
Kdo pochybuje o roli jednotlivce v dějinách, nechť se podívá na sestřih zápasů z mistrovství světa ve fotbale v roce 1986. Naprosto průměrný argentinský tým zvítězil. A to díky jednotlivci jménem Diego Maradona. Nikdo, ani Pelé, Messi nebo Ronaldo,...Return to top