Celkem 140078 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 11.08.2022


Stavební spoření s odměnou. Kolik vám dají jednotlivé stavební spořitelny?
Finparáda | 10:00:00
Přinášíme vám přehled marketingových kampaní u stavebních spořitelen, v rámci kterých můžete za sjednání stavebního spoření získat odměnu až ve výši 8 tisíc korun. Aktuální akce probíhá u ČSOB Stavební spořitelny, MONETA Stavební Spořitelny


Danfoss vrací 500 Kč z vašeho nákupu termostatických hlavic a ventilů
eStav.cz | 00:00:56
Zaujala vás nabídka? Neváhejte a přečtěte si více informací na našich webových stránkách.


Stát může lidem s energiemi pomoci prostřednictvím dividendy ČEZ
eStav.cz | 00:00:56
Stát může podle analytiků využít vysokého zisku energetické společnosti ČEZ k pomoci lidem s vysokými cenami energií prostřednictvím dividendy. Stát by tak mohl podle některých získat více peněz než zavedením mimořádného zdanění.


Vývoj her pro herní konzoli NES: práce se sprity
Root.cz | 00:00:10
V páté části seriálu o vývoji her a multimediálních dem určených pro slavnou a v mnoha ohledech přelomovou osmibitovou herní konzoli Nintendo Entertainment System (NES) si popíšeme způsob zobrazení spritů na ploše obrazovky.


Kdybych tu už nebyla, tak mi to nevadí, překvapila zpěvačka Šárka Rezková
revue.idnes.cz | 01:00:10
Šárka Rezková (53) překvapila svým prohlášením v rozhovoru pro iDNES.cz. Svěřila se s tím, že kdyby dnes už nebyla na světě, nevadilo by jí to. Zpěvačka zažila kdysi stejnou tragédii, jako Vendula Svobodová. Její manžel, známý muzikant Jiří Brabec, se zastřelil.


Víkendový program milovníků veteránů: závodní legendy obsadí Nürburgring
Auto-iDNES.cz | 01:00:22
Stovky rozmanitých závodních automobilů z bezmála stoleté historie motorsportu se o tomto víkendu postaví na trať světoznámého Nürburgringu. A nebudou mezi nimi chybět ani české posádky!


Očekávám těžký rok, rok a půl, říká ekonom Bezděk. Zdražování se mu zdá přehnané
Finance-iDNES.cz | 01:00:48
Vladimír Bezděk je uznávaný ekonom a investor. Má zkušenosti z České národní banky i korporátu a byl expert na důchodovou reformu. Dnes stojí v čele investiční společnosti AVANT. Jak vnímá ekonomickou situaci v Česku, růst inflace i možnosti lidí zajistit se investicemi do fondů na penzi? Na tyto i další otázky odpovídá v exkluzivním rozhovoru pro iDNES.cz.


Předdůchod lidem odepírá slevu na dani. Je to nespravedlivé, říká ombudsman
Finance-iDNES.cz | 01:00:48
Při posuzování nároku na daňovou slevu jednoho z manželů finanční úřady do příjmů započítávají i předdůchod z doplňkového penzijního spoření. O tisíce korun ročně tak přicházejí domácnosti, kdy jeden z manželů pracuje a druhý již čerpá předdůchod.


Jak je to s odpovědností provozovatele parkoviště za škodu na zaparkovaných vozidlech?
Mesec.cz | 00:00:10
Při bouřce spadl na zaparkovaný vůz vysoký strom. Má majitel auta nárok na odškodnění od provozovatele parkoviště?


U ředitele pošty zásadní problém, u Mlejnka kontakty s Redlem Rakušanovi nevadí
idnes.cz | 02:00:01
Když v červnu policie rozjela velkou razii kvůli korupční kauze kolem pražského dopravního podniku a za mříže putoval kromě náměstka pražského primátora Petra Hlubučka i podnikatel Michal Redl, označený vyšetřovateli za hlavní postavu případu, znamenalo to pro několik vysoce postavených lidí konec kariéry. Kvůli setkáním s Redlem musel skončit nejen ministr školství Petr Gazdík, ale také ředitel pošty Roman Knap. Proč ale kontakty s Redlem nevadí u nového šéfa civilní rozvědky (ÚZSI) Petra Mlejnka?


ANALÝZA: Pozadí běsnění u Tchaj-wanu aneb Jak Pelosiová přihrála Číně
idnes.cz | 02:00:01
Čína je na šéfku americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiovou za její výlet na Tchaj-wan pořádně nabroušená. Počet jejích nelichotivých karikatur v čínském tisku například trhá rekordy. Ve skutečnosti je však Peking možná americké političce vděčný.


KONTEXT: Měli mě za blbce, proto jsem empatický, říká pedagog s poruchami učení
idnes.cz | 02:00:02
Broňa Sobotka je dle svých slov nadšený učitel z Brna, který vás naučí zamilovat se do angličtiny. Pro hosta letní série podcastu Kontext Učím jinak je strach mluvit, aby nebyl člověk za blbce, největší zádrhel v učení se nového jazyka. Sám byl na tom úplně stejně.


Vyměňte “a“ za “nebo“. Jinak hrozí rušení i hojně využívaných tratí
idnes.cz | 02:00:02
Už poněkolikáté se ministerstvo dopravy pokouší zkrátit délku železniční sítě v Česku prostřednictvím rušení málo využívaných tratí. Nově má jít o tratě, na kterých ročně projede méně než 300 spojů osobních vlaků a jedenáct nákladů. Trnem v oku je ale písmenko „a“ v předchozí větě. Fakticky by tak měla Správa železnic volné ruce ke zrušení i těch tratí, které o vlaky a cestující nemají nouzi.


Zemědělci drží obilí ve skladech, čekají na lepší ceny. Prodělá spotřebitel
idnes.cz | 02:00:02
Pěstitelé plodin skladují ve vlastních skladech 82 procent obilovin, pro uskladnění dalších sedmi procent využívají pronajaté kapacity. Nejvíce mají ve svých skladech ječmen (91 procent), pšenici ozimou skladují z 90 procent a přímo ze sklizně jí prodávají desetinu, řekl iDNES.cz mluvčí Zemědělského svazu ČR Vladimír Pícha.


Česko zakáže výrobu a prodej jednorázových plastových příborů
iHned.cz | 02:00:07
Stát zakáže výrobu a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček v souladu s předpisy Evropské unie. Schválil to ve středu Senát v zákoně o omezení dopadu vybraných plastových výrobků na životní prostředí. Normu, pro niž hlasovalo 49...


Burzovní propady drtí i nebohatší lidi v Česku. Hodnota portfolia Křetínského, Tkáče a PPF klesla o miliardy korun
iHned.cz | 02:00:08
Válka na Ukrajině a boj světových centrálních bank s inflací poslaly burzy prudce dolů. Krvácí rovněž čeští a slovenští miliardáři, kteří zainvestovali do akcií zahraničních společností.


Zemědělský robot nahradí traktoristu a sám zvládne obdělat pole. Budoucnost, ke které míří i čeští vývojáři
iHned.cz | 02:00:08
V polích u Litovle jste při troše štěstí mohli nedávno spatřit zařízení, které vypadá jako velká černá krabice na čtyřech kolech. Tuto „bednu“ tam ale nikdo omylem neodložil, jde o prototyp robota, který by měl bez lidské pomoci...


Finanční trhy (11. 8. 2022)
iHned.cz | 02:00:08
V polích u Litovle jste při troše štěstí mohli nedávno spatřit zařízení, které vypadá jako velká černá krabice na čtyřech kolech. Tuto „bednu“ tam ale nikdo omylem neodložil, jde o prototyp robota, který by měl bez lidské pomoci...\n


ROZHOVOR: Vietnamská válka přestala být vnímána jako černobílý souboj dobra se zlem, říká historik Crhák k 50. výročí stažení amerických vojáků
Eurozpravy-zahraniční | 00:01:00
Uplynulo půlstoletí od odchodu pozemních bojových jednotek americké armády z Jižního Vietnamu, kde od roku 1965 bojovaly proti komunistickým povstalcům. Velkou roli sehrál fakt, že konflikt vůbec poprvé probíhal pod drobnohledem médií a americká veřejnost měla podrobné informace o operacích své armády, upozorňuje historik Ondřej Crhák působící na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz vysvětluje, že tehdejší šéf Bílého domu Richard Nixon svou domácí politiku postavil do značné míry právě na stahování vojáků, přestože s ohledem na realitu na bojišti bylo patrně všem aktérům jasné, jaké bude mít následně válka vyústění.


Rozvoj fotovoltaiky, spravedlivější energie: Do pár let mají pomoci nové tarify
Denik.cz | 04:00:00
Vlastní fotovoltaické systémy na střechách rodinných domů a také komunitní energetika, tedy iniciativa obcí a měst směřující k výrobě elektřiny pro jejich konkrétní společenství. To jsou moderní přístupy k energetice, jejichž rozvoji dnes brání zastaralé tarify a distribuční sazby. Energetický regulační úřad (ERÚ) je proto chce změnit. Cílem změn bude nejen zjednodušení sazeb a usnadnění modernizace technologií, ale také spravedlivější rozdělení nákladů na distribuci energie.


Dostatek práce a slušné výdělky? Vede Plzeňsko, ukázal výzkum Místo pro život
Denik.cz | 04:00:00
Inflace se vyšplhala do rekordních výšin, bydlení, energie i potraviny jsou drahé jako nikdy předtím. Na tyto současné těžkosti jsou nejlépe připraveni obyvatelé Plzeňského kraje. Region totiž v letošním ročníku výzkumu Místo pro život zvítězil v kategorii Práce.


10. srpna: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 01:22:42
Americké akcie ve středu výrazně zpevnily. Náladu na trhu podpořila zpráva o inflaci za červenec. Podle té růst cen v USA zpomalil, což podpořilo očekávání, že centrální banka USA nebude muset zvyšovat úrokové sazby tak razantně.


Kvůli nehodě vlaku metra nejezdí spoje v úseku Želivského - Náměstí Míru
idnes.cz | 05:42:00
Nehoda vlaku zastavila obousměrně provoz linky A pražského metra v úseku Želivského - Náměstí Míru. Cestující ve vyloučeném úseku mají k přepravě využít povrchovou dopravu.


Pro cibuli nebo brambory z pole jezdí lidé i stovky kilometrů
idnes.cz | 05:17:00
Cibule, brambory, rajčata nebo melouny. Cena od pěti do deseti korun za kilo. V Olomouckém kraji jsou díky samosběrům zeleniny k mání různé plodiny za výrazně nižší ceny než v obchodech. A zájem lidí je obrovský. Za kvalitní zeleninou se sjíždějí zájemci z celého Česka.


70 procent mých podřízených odešlo, pracovali alibisticky, říká o své misi Bradáčová
aktuálně.cz | 05:30:00
"Naše práce není nikdy hotová," říká vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová po deseti letech ve funkci v rozhovoru pro Aktuálně.cz.


Extrémní sucho v Itálii odhalilo v řece další překvapení. A velmi nebezpečné
Denik.cz | 05:20:00
Italští rybáři objevili 25. července u severoitalské vesnice Borgo Virgilio poblíž města Mantova v řece Pád bombu americké výroby, pocházející ještě z druhé světové války. Bombu odkryl pokles říční hladiny v důsledku dlouhotrvajícího sucha. Informuje o tom agentura Reuters.


Povodeň 2002 den po dni: Bylo 11. srpna a opět přišly prudké lijáky
Denik.cz | 05:09:00
Desítky mrtvých, desetitisíce zničených domů. V červenci 1997 sužovala Moravu a Slezsko nejničivější povodeň za posledních sto let. Letos od katastrofy uplynulo čtvrt století. A není to jediné smutné výročí, v srpnu to zase je 20 let od jedněch z nejhorších záplav v Čechách. Připomeňte si s Deníkem smutek, strach i naději tragických dní. Až do konce prázdnin čtěte speciál Povodně 1997/2002 den po dni.


SATIRA: Bartoš v Karibiku
Denik.cz | 05:00:00
Po cestě za Tomiem Okamurou do Japonska čekala Nekorektní Deník ještě jedna exotika. Zjistili jsme totiž, že Ivan Bartoš, jako pravý pirát, tráví dovolenou v Karibiku. Kde na to vzal, když premiér Fiala si může v Chorvatsku dovolit leda suchou rýži? Kdo je tajemným sponzorem Ivana Bartoše? A kdo je kráska, která mu nosí drinky?


Velký den. Před 80 lety se nahá kráska z Čech Hedy Lamarrová stala matkou wi-fi
Denik.cz | 05:00:00
Dne 11. srpna 1942 získala velká hollywoodská hvězda Hedy Lammarová, jejíž předkové pocházeli z Moravy, patent na svůj „komunikační systém založený na principu přeskakování mezi frekvencemi“ – základ velké části dnešní bezdrátové technologie, včetně wi-fi a GPS. Stalo se tak necelých deset let poté, co herečku světově proslavil „nahatý film“ Extase, natočený českým režisérem Gustavem Machatým.


Čím střílí Ukrajinci na Krym? A mají nějaké další překvapení?
Hospodářské noviny | 06:50:00
Útok na ruské vojenské letiště na Krymu je podle některých názorů vojensky srovnatelný s potopením ruského křižníku Moskva. S reportérem HN Ondřejem Soukupem se podíváme na fronty války na Ukrajině a pokusíme se vysvětlit, zda se něco zásadního mění...


Česko zakáže výrobu a prodej jednorázových plastových příborů
Hospodářské noviny | 07:00:05
Stát zakáže výrobu a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček v souladu s předpisy Evropské unie. Schválil to ve středu Senát v zákoně o omezení dopadu vybraných plastových výrobků na životní prostředí. Normu, pro niž hlasovalo 49...


Burzovní propady drtí i nebohatší lidi v Česku. Hodnota portfolia Křetínského, Tkáče a PPF klesla o miliardy korun
Hospodářské noviny | 07:00:05
Válka na Ukrajině a boj světových centrálních bank s inflací poslaly burzy prudce dolů. Krvácí rovněž čeští a slovenští miliardáři, kteří zainvestovali do akcií zahraničních společností.


Zemědělský robot nahradí traktoristu a sám zvládne obdělat pole. Budoucnost, ke které míří i čeští vývojáři
Hospodářské noviny | 07:00:05
V polích u Litovle jste při troše štěstí mohli nedávno spatřit zařízení, které vypadá jako velká černá krabice na čtyřech kolech. Tuto „bednu“ tam ale nikdo omylem neodložil, jde o prototyp robota, který by měl bez lidské pomoci...


Finanční trhy (11. 8. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:05
V polích u Litovle jste při troše štěstí mohli nedávno spatřit zařízení, které vypadá jako velká černá krabice na čtyřech kolech. Tuto „bednu“ tam ale nikdo omylem neodložil, jde o prototyp robota, který by měl bez lidské pomoci...\n


Předpověď počasí na víkend: Teploty kolem třicítky, ojediněle hrozí bouřky
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Druhý srpnový víkend je před námi a při tvoření plánů na něj není třeba nijak zásadně zohledňovat počasí. Bude totiž takové, jaké lidé od léta očekávají, ukazuje předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Předpověď počasí na víkend: Teploty kolem třicítky, ojediněle hrozí bouřky
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Druhý srpnový víkend je před námi a při tvoření plánů na něj není třeba nijak zásadně zohledňovat počasí. Bude totiž takové, jaké lidé od léta očekávají, ukazuje předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Hrad Veveří: Templářský poklad ve stínu pavího ocasu
Reflex | 06:30:00
Hledání pokladu řádu templářů už po staletí zaměstnává romantiky i dobrodruhy. Má nadšené příznivce i horlivé odpůrce. Různé dohady ho umisťují na mnohá místa Evropy. V českých zemích patří ke žhavým kandidátům hrad Veveří.


Marek Stoniš: Nekoupat, netopit, nejezdit autem aneb Jak se vláda chystá na zimu
Reflex | 06:15:00
Zaznamenal jsem stížnosti, neváhal bych říci, že v některých případech dokonce i ironické pošklebky, nad pravidelnými radami našich ústavních činitelů a nejrůznějších odborníků, převážně z naší marxistické akademické scény, jak přežít letošní tvrdou zimu. Snižte teplotu na osmnáct stupňů Celsia. V místnostech, kde se nevyskytujete, vypněte topení úplně. Nekoupejte se, místo toho se raději sprchujte. Nejezděte autem, nelétejte. Noste svetr. Když budeme vařit guláš z hovězí kližky pouhou hodinu, a ne dvě, Putina porazíme a nebude nás moci dále vydírat vypnutím plynu. A tak dále a tak podobně.


Šmíd o Českém Švýcarsku: Vůl se najde vždy, ale požár přírodě prospěje, katastrofa je spíš odliv turistů
Reflex | 06:00:00
Přes dva týdny plní tuzemské zpravodajství emotivní snímky a záběry hořících lesů a aktuálně i spálenišť v Českém Švýcarsku. Největší požár v české historii se rozhořel v Malinovém dole, dramaticky zasáhl oblast okolo něj a znepřístupnil dvě turistické atrakce: Pravčickou bránu a Soutěsky. „Je to zhruba 5 % rozlohy národního parku, takže v tom měřítku to není žádná velká katastrofa. Katastrofa je spíš to, jak najednou média upírají pozornost na Hřensko a okolí a vypadá to, jako kdyby opravdu celé Děčínsko, nebo celá destinace České Švýcarsko byla v plamenech a v popelu,“ připomíná fakta Jan Šmíd, ředitel destinační agentury České Švýcarsko, a upozorňuje, že příroda si s následky ničivého ohně poradí mnohem lépe než obyvatelé regionu, kteří jsou na cestovním ruchu závislí.


Slovácko a Slavii dnes čekají odvety v evropských pohárech
Tiscali-zprávy | 04:48:36
Fotbalisté Slavie dnes odehrají venkovní odvetu 3. předkola Evropské konferenční ligy proti Panathinaikosu Atény. Z domácího utkání si vezou výhru 2:0. Slovácko se v domácí odvetě třetího předkola Evropské ligy naopak pokusí smazat tříbrankové manko s favorizovaným Fenerbahce.


David Navrátil: Nevynucená chyba a komunikační trable centrální banky
E15-ekonomika | 06:00:00
Základní lekce z komunikace říká, že pokud nechcete, aby nastala nějaká situace, tak o ní prostě nemluvte. Ve filmu Obecná škola ředitel varuje žáky, aby neolizovali zmrzlé zábradlí. A víme, jak to dopadlo. Nebo jiný příklad: Česká národní banka, ať nechodíme daleko. Ta nechce, aby koruna oslabila, protože oslabení koruny zvyšuje dovozní ceny, a tím také inflaci. Nechce to tak moc, že dokonce intervenuje a snižuje své devizové rezervy o stovky miliard korun. Když si tedy ČNB tak přeje, aby koruna neoslabila, dá rozum, že nebude říkat, že koruna má oslabit. Ale ve skutečnosti přesně to ČNB prohlásila.


David Navrátil: Nevynucená chyba a komunikační trable centrální banky
E15-politika | 06:00:00
Základní lekce z komunikace říká, že pokud nechcete, aby nastala nějaká situace, tak o ní prostě nemluvte. Ve filmu Obecná škola ředitel varuje žáky, aby neolizovali zmrzlé zábradlí. A víme, jak to dopadlo. Nebo jiný příklad: Česká národní banka, ať nechodíme daleko. Ta nechce, aby koruna oslabila, protože oslabení koruny zvyšuje dovozní ceny, a tím také inflaci. Nechce to tak moc, že dokonce intervenuje a snižuje své devizové rezervy o stovky miliard korun. Když si tedy ČNB tak přeje, aby koruna neoslabila, dá rozum, že nebude říkat, že koruna má oslabit. Ale ve skutečnosti přesně to ČNB prohlásila.


Krátké vlny: Speciální tarif pro postižené a nemajetné nebude, šanci dostali předplacenkáři
lupa.cz | 06:30:01
Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo úzce zaměřenou novelu zákona o elektronických komunikacích upravující institut tzv. zvláštních cen.


Podrobně: Kde mají rádi Blaník a kolik lidí už poslouchá digitální rádia?
lupa.cz | 06:00:00
Nejnovější údaje o poslechovosti českých rádií ukazují, že posilují hudební stanice. Výrazně si polepšil také Radiožurnál Sport.


Hasiči po požáru předají další část parku. Drony opět našly ohniska
idnes.cz | 07:28:00
Hasiči po požáru v Českém Švýcarsku předají ve čtvrtek další části správě parku. Drony v noci objevily opět několik ohnisek, a to v okolí Pravčické brány a Bouřňáku.


Léto v Česku pokračuje, vysoké teploty vydrží až do konce dalšího týdne
idnes.cz | 06:56:00
Z letních teplot nad 25 stupňů Celsia se Česko postupně dostane nad tropických 30 stupňů. K ochlazení dojde na konci příštího pracovního týdne. Mělo by převládat slunečné počasí, v odpoledních hodinách se však při zvětšené oblačnosti ojediněle vyskytnou přeháňky a bouřky. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Porazili jsme covid, prohlásil Kim. I když sám onemocněl, stále myslel na lid
idnes.cz | 06:47:00
Vůdce KLDR Kim Čong-un oznámil, že jeho země zvítězila v boji proti covidu. Nařídil, aby byla zrušena ta nejpřísnější protiepidemická opatření. Ta byla zavedena v květnu. Oficiálně země přiznala 74 mrtvých, což Kim označil za zázrak.


Ruská základna na Krymu je vážně poškozená, ukazují satelitní snímky
idnes.cz | 06:27:00
Satelitní snímky ruské základny na Krymu ukazují rozsáhlé škody a několik zničených ruských bojových letounů poté, co začátkem týdne otřásly Moskvou anektovaným poloostrovem exploze. Satelitní záběry americké společnosti Planet Labs potvrzují, že rozsáhlé části letištní plochy jsou spálené.


Čím střílí Ukrajinci na Krym? A mají nějaké další překvapení?
iHned.cz | 06:50:00
Útok na ruské vojenské letiště na Krymu je podle některých názorů vojensky srovnatelný s potopením ruského křižníku Moskva. S reportérem HN Ondřejem Soukupem se podíváme na fronty války na Ukrajině a pokusíme se vysvětlit, zda se něco zásadního mění...


Kim Čong-un oznámil, že KDLR vyhrála nad covidem. Oficiální bilance je 74 mrtvých
aktuálně.cz | 07:42:39
Podle pozorovatelů by oznámení mohlo Kimovi připravit půdu pro první jaderné testy od roku 2017.


Bezobalové nadšení uvadá. S covidem lidé zpohodlněli, hlásí obchody
aktuálně.cz | 06:05:04
Od začátku roku zavřelo přes 15 procent bezobalových obchodů a zbylé v současnosti trápí nedostatek zákazníků.


Čínské manévry, které nemají obdoby. Tchaj-wan se obává, aby z cvičení nebyla válka
aktuálně.cz | 06:04:32
Čína spustila vojenské cvičení po návštěvě předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové.


Divoké automobilové devadesátky. Před 25 lety Češi kupovali dnes zapomenutá auta
aktuálně.cz | 06:02:00
Jaká auta kupovali Češi před 25 lety? V divokých devadesátkách vládly dnes často zapomenuté modely.


Zapomenutá historie Karlových Varů: Exstarosta zastřelil ženu a podřezal si žíly
Denik.cz | 07:10:00
Historické domy v Karlových Varech skrývají mnoho tajemství a zajímavých životních osudů, řada z nich se váže k dramatickým událostem souvisejících s 2. světovou válkou, následným odsunem Němců a znovuosidlováním. Existují různé legendy a příběhy, jenomže většina z nich se dá mnohdy jen těžko ověřit.


Vyhlášené koláče peče žena z Krchleb již 32 let. Vstává ve dvě hodiny ráno
Denik.cz | 06:59:00
Zájezdy z Německa i lidi z celých Čech láká do Krchleb na Staňkovsku specifická chuť místních koláčů. Už 32 let je tu peče Helena Konopíková. Recept na ně dostala od manželovy maminky.


Restaurátoři sundali z Karlova mostu svatého Václava. Měl zkorodovaný sokl
Denik.cz | 06:50:00
Z Karlova mostu ve středu zmizela socha svatého Václava. Podobizna knížete, mučedníka a zemského patrona znovu vyplní prostor na 15. pilíři za dva až tři měsíce. Do té doby ji bude mít v péči restaurátor Jan Brabec se dvěma kolegy.


Zvítězili jsme nad covidem, ohlásil Kim Čong-un. KLDR ruší přísná opatření
Denik.cz | 06:40:00
Severokorejský vůdce Kim Čong-un ohlásil vítězství v boji proti koronaviru a nařídil, aby byla zrušena nepřísnější protiepidemická opatření, která byla zavedena v květnu. Jeho sestra uvedla, že nemoc sám prodělal. S odkazem na severokorejská státní média o tom informuje agentura Reuters.


Cílený útok? Satelitní snímky ruské základny na Krymu ukazují rozsáhlé škody
Denik.cz | 06:34:00
Satelitní snímky ukazují rozsáhlé škody a několik zničených ruských bojových letounů na letecké základně na Moskvou anektovaném poloostrově Krym, kterým začátkem týdne otřásly exploze. Ukrajina se k odpovědnosti za exploze nepřihlásila, nové satelitní snímky ale podle zpravodajského webu BBC naznačují, že mohlo jít o cílený útok.


Très chic. Liberečtí vysokoškoláci obléknou budovu v Paříži
Denik.cz | 06:30:00
Paris Design Week 2022 – prestižní přehlídka designu, umění a módy v jednom z nejelegantnějších a nejstylovějších evropských měst – letos vypukne 8. září a přes dva zářijové víkendy oživí více než dvě stě míst francouzské metropole. Zastoupení bude mít i město pod Ještědem.


Zelenskyj na odstřel? Ne, Die Welt jen upozornil na novou knihu o známé kauze
Denik.cz | 06:16:00
„Tak, a už je to tady. Zelenský na odstřel. Německá média obvinila Zelenského z korupce,“ píše se v úvodu příspěvku, jenž se momentálně masově šíří na českém facebooku. Jenže jeho vyznění je nepřesné. Nejde o nové obvinění, ale o upozornění na novou knihu o staré kauze.


Střední a východní Evropa pohledem Fidelity: V Česku a Polsku bude nutné další zvýšení sazeb
Kurzy.cz | 06:10:00
K utlumení inflace v regionu střední a východní Evropy bude zapotřebí výrazného zpomalení nebo dokonce mírné recese, k čemuž by mohlo dojít ve 3. a 4.


Aktuální přehled cen elektřiny aneb který dodavatel je nyní bez fixace nejlevnější
Kurzy.cz | 06:08:11
Uklidnění na energetickém trhu stále nenastává, naopak lze hovořit o stupňování nervozity. Alespoň to indikuje vývoj cen na energetických burzách. Obavy jsou znát zejména u dodávek elektřiny pro nadcházející zimu potažmo následující rok.


Cisco přiznalo hack své interní sítě, útočníci se ale podle firmy nedostali k citlivým datům
lupa.cz | 08:17:02
Útočníkům se podařilo proniknout do části interní sítě firmy Cisco. Incident, který se odehrál 24. května, společnost potvrdila poté, co útočníci na internetu publikovali soubory při útoku ukradené. Podle firmy se ale nedostali k žádným citlivým datům.


OBRAZEM: Nevzhledná místa přivádí k životu muraly, jsou ozdobou Prahy
idnes.cz | 09:20:00
Muraly, tedy velkoplošné malby, kterým jako malířské plátno slouží zdi městských domů, dokážou oživit zanedbaný prostor a v metropolích jsou oblíbené. Také v Praze se jich v posledních měsících objevilo hned několik. Například v Hostivaři u tramvajové smyčky plavou akvabely, v průchodu v Krči zase narazíte na dinosaury.


Těžká doba trýzní duše, roste i počet sebevražd. Drtivě vede oběšení
idnes.cz | 09:06:00
Vlak u takzvaného šatovského mostu nad údolím řeky Dyje ve Znojmě stojí a troubí. Na kolejích leží mladá žena, kolem ní poházené osobní věci a lahve od alkoholu, je očividně rozrušená. Situace si všimne strážník mimo službu, který zalarmuje kolegy a ti pomohou. Tato asi rok stará událost měla dobrý konec, jinak ovšem loni počet sebevražd v kraji stoupl.


Policie evakuuje ministerstvo zdravotnictví, anonym nahlásil bombu
idnes.cz | 09:01:00
Pražská policie evakuuje budovu ministerstva zdravotnictví na Palackého náměstí. Anonym zde nahlásil bombu. Na místě zasahují všechny složky policie včetně psa vycvičeného na vyhledávání výbušnin.


Od běloruského letiště u ukrajinských hranic byly v noci hlášeny výbuchy
idnes.cz | 08:52:00
Z oblasti běloruského vojenského letiště Zjabrauka, které se nachází nedaleko ukrajinských hranic, se v noci na čtvrtek ozvaly četné výbuchy a byly vidět záblesk. Příčiny explozí podle nich nejsou známy. Informoval o tom běloruský nezávislý server Naša Niva s odvoláním na telegramový kanál monitorovací skupiny Belaruski Hajun.


Slzný plyn a dávka ze samopalu. Německá policie zastřelila 16letého černocha
idnes.cz | 08:35:00
Německá policie čelí kritice za pondělní zásah v Dortmundu, při kterém její příslušník zastřelil nezletilého černocha. Policie byla přivolána do dětského domova, protože mladík měl nůž. V Dortmundu se uskutečnily demonstrace, jejichž účastníci požadovali vyšetření zákroku policie.


Obchod, který byl symbolem rušení venkovských prodejen, je opět zavřený
idnes.cz | 08:23:00
Před šesti lety se prodejna v Keřkově, místní části Přibyslavi, stala symbolem. Neprosperovala a provozovatel ji zavřel. Kraj Vysočina i na jejím základě spustil dotační program na podporu venkovských prodejen. Ten pomohl řadě obcí. Keřkovu ale ne na dlouho, obchůdek se nyní zavřel znovu.


Wizz Air jde proti proudu, obnoví lety do Ruska. Je poptávka, vysvětluje
idnes.cz | 07:39:00
Letecké společnosti a státy na Rusko od začátku invaze na Ukrajinu uvalují zákazy letů a podobné sankce. Letecká společnost Wizz Air se však v reakci na poptávku ze strany cestujících rozhodla začít do Ruska opět létat. Společnost Wizz Air Abu Dhabi oznámila, že obnoví lety z Abú Dhabí do Moskvy, přičemž letenky budou v prodeji od 3. října.


Všechno je to nastrčené. Trump má jasno v tom, co FBI dělala při šťáře v jeho rezidenci
iHned.cz | 08:04:00
Zatímco pondělní zásah Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v sídle amerického exprezidenta Donalda Trumpa dál obklopovaly nejasnosti, tábor někdejšího šéfa Bílého domu v úterý a ve středu pokračoval v šíření spekulací o politicky výbušné...


Sony dokáže prodat Spider-Mana třeba pětkrát. Pavoučí muž je na PC ještě lepší než na konzoli
iHned.cz | 08:00:00
Po počítačových verzích herních ság God of War a Horizon Zero Dawn přichází Sony s další připomínkou toho, kdo v herním příběhu dokáže nejlépe spojit filmový příběh s interaktivní zábavou. Ani se nechce věřit, že od vydání hry Spider-Man pro...


O dopravě rozhodují převážně muži. Politici nemají stejnou zkušenost jako matky, tvrdí senátorka Šípová
iHned.cz | 07:58:00
Je potřeba odstraňovat bariéry. „O dopravě rozhodují převážně muži. Domnívám se, že nemají stejnou zkušenost jako matky. Měli by víc využívat data a průzkumy, které jsou dostupné. Kámen úrazu není na ministerstvu dopravy, ale na komunálních...


Výroba Suzuki Jimny třetí generace končí teprve nyní, 25 let od uvedení
Auto.cz | 09:59:00
Třetí generace Suzuki Jimny, která sázela ještě na zaoblený design, končí čtyři roky po uvedení hranatého nástupce.


Tohle třicetileté BMW 3 (E30) je pořádný sleeper, má přes 1.000 koní!
Auto.cz | 08:57:00
Pojďme se podívat na jedno skromné BMW 3 generace E30, ze kterého se stal pořádný sleeper s odhadovaným výkonem přes 1.000 koní.


Jeep se pochlubil novými stěrači, okno vyčistí po prvním setření
Auto.cz | 08:00:00
Nové příslušenství pro modely Wrangler a Gladiator ocení především řidiči, kteří se často vydávají do blátivého terénu.


USA: Inflace v červenci překvapivě více zpomalila
Kurzy.cz | 09:45:15
Inflace v USA poslední rok vytrvale překvapovala ve směru většího zrychlení, ale v červenci nastal opak. Inflace v červenci zpomalila na 8,5 % r/r (9,1 % v červnu), což bylo více, než se očekávalo.


EDF požaduje od státu kompenzaci 8,34 mld. EUR
Kurzy.cz | 09:43:30
Společnost žádá od státu kompenzaci 8,34 mld. EUR za ztráty, které společnost utrpěla kvůli nucenému prodeji části vyrobené elektřiny za státem stanovené nízké ceny. Společnost v prohlášení uvedla, že po důkladných právních analýzách požádala nejvyšší&hel


RWE: Výsledky za první polovinu roku v souladu s předběžnými čísly, výhled potvrzen
Kurzy.cz | 09:40:28
Společnost reportovala výsledky za první polovinu roku, které potvrdily předběžná čísla zveřejněná již v červenci. Očištěný provozní zisk EBITDA vzrostl o 63 % r/r na 2,86 mld. EUR a očištěný čistý zisk o 80 % na 1,57 mld. EUR.


Cena benzinu klesla pod 42 korun za litr. Zlevňování pohonných hmot má pokračovat
aktuálně.cz | 09:38:30
Podle analytiků by mohly pohonné hmoty nadále zlevňovat.


Teploty o víkendu vystoupají opět ke 30 stupňům, horko bude i příští týden
aktuálně.cz | 08:30:55
Příští týden se bude dál oteplovat. V pondělí by přes den teploměr mohl ukázat až 33 stupňů, v dalších dnech pak i 34 stupňů.


Akciové portfolio Tomáše Vranky: Na čem bude Amazon vydělávat miliardy dolarů?
Kurzy.cz | 09:31:16
Poslední měsíc byl na trzích pro akcie konečně relativně pozitivním. Přesto se řada firem, zejména růstových, pohybuje na stále zajímavých úrovních a právě této situace jsme využili k přidání nové akcie do portfolia.


Oznámení o aukci SPP 4 T 12/08
Kurzy.cz | 09:30:00
Oznámení Ministerstva financí o aukci státních pokladničních poukázek (číslo emise SPP 862)


Slabší inflace v USA podpořila akcie výše
Kurzy.cz | 09:28:27
Akciové trhy v USA byly včera podpořeny nižšími než očekávanými inflačními daty CPI za červenec, jež na úrovni široké, tak jádrové inflace byly pod odhady konsenzu na úrovni 8,5% r/r růstu (pokles z 9,1% v červnu) resp.


Inflace pod očekáváními – jak v Česku, tak v USA - ranní okénko
Kurzy.cz | 09:18:57
Dnes z USA dorazí ceny výrobců, část pozornosti bude směřovat i k týdenním datům z trhu práce. Vrchol týdne už si ale globální trhy užily včera, spolu s americkou inflací. Ta překvapila svoji dynamikou a po dlouhé době ne negativně.


Inflace v červenci mírně zrychlila na 17,5 % a blíží se vrcholu
Kurzy.cz | 09:13:11
Inflace v červenci jen drobně zrychlila na 17,5 % r/r (17,2 % r/r v červnu). Vůči červnu se spotřebitelské ceny zvýšily v průměru o 1,3 % m/m. V inflační dynamice postupně dochází k jistému posunu, a to jak z hlediska m/m změny, tak i zpomalování...


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 11.08.2022
Kurzy.cz | 09:09:25
Klíčové události
• ČR: Spotřebitelské ceny v červenci vzrostly o 1,3 % m/m a o 17,5 % r/r, přičemž jádrová složka inflace vzrostla o 14,7 % r/r. Ceny vývozu v červnu vzrostly o 16,5 % r/r a ceny dovozu o 21 % r/r.
• Německo: Spotřebitelské ceny v červ...


Teploty o víkendu znovu vystoupají ke 30 stupňům, uvedli meteorologové
Denik.cz | 08:49:00
O víkendu teploty vystoupají opět ke 30 stupňům Celsia. Přeháňky či bouřky budou spíše ojedinělé. Vysoké teploty Česko čekají i příští týden, může být až 34 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.


V Českém Švýcarsku zbývá dohasit 50 hektarů. Drony našly menší ohniska
Denik.cz | 08:09:00
Hasiči zmenšili plochu požáru v Českém Švýcarsku na 50 hektarů, původně oheň zasáhl zhruba o 1000 hektarů větší oblast. Počet hasičů u požáru se snížil na 630. Drony s termokamerami ráno objevily několik ohnisek v okolí Pravčické brány a Bouřňáku. Hasiči pracují na jejich uhašení. Ohniska jsou malá a dál se nešíří, informovali hasiči. 


Část metra A zastavila nehoda, nejezdí se mezi Náměstím Míru a Želivského
Denik.cz | 07:30:00
Kvůli nehodě kontrolní soupravy je obousměrně zastavený provoz na lince metra A mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru. Předpoklad obnovení provozu je zhruba v 8.30 hodin, uvedl pražský dopravník podnik na webu. Ve zbylých dvou úsecích linky A jezdí metro normálně.


Americká inflace sice zpomalila, ale Fed bude chtít více dat. Eurodolar skočil nad 1,03 - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:09:00
Cenová hladina se v USA v červenci nezměnila, což je po dlouhé době dobrá inflační zpráva. Celková meziroční inflace tak v Americe zpomalila z červnových 9,1 % na 8,5 % a podle všeho to vypadá, že v tomto cyklu bylo v největší ekonomice světa konečně d...


Burza v Praze pokračovala již šestý den v řadě v růstu, akcie na Wall Street si připsaly vysoké zisky - ranní komentář
Kurzy.cz | 09:08:53
Komentář k akciovému trhu Pražská burza Index PX: 1,250 bodů (+0.5% d/d); objem: 547 mil. Kč Burza v Praze pokračovala již šestý den v řadě v růstu, kde hlavní roli hrály ČEZ a Komerční banka.


US PPI inflace, Rivian výsledky - Ekonomický kalendář XTB
Kurzy.cz | 09:08:51
Evropský akciový trh nastaven na vyšší otevření US PPI inflace za červenec Výsledky Rivian (RIVN.US) Futures trhy dnes nazančují na vyšší otevření pro hlavní evropské blue chip indexy. Vzestupný pohyb je většinou řízen mírnějšími než očekávanými i...


Coinbase oznamuje ztráty
Kurzy.cz | 09:05:46
V úterý společnost Coinbase Global Inc (COIN.O) oznámila více než očekávanou čtvrtletní ztrátu. Investoři znepokojení letošním poklesem rizikových aktiv se vyhnuli obchodování s kryptoměnami, což způsobilo pokles akcií o 6 %.


Odhady sklizní - červenec 2022
Kurzy.cz | 09:03:43
Hektarový výnos (v t/ha) a celková sklizeň (propočet z odhadovaného hektarového výnosu a osevní plochy), obhospodařovaná zemědělská půda. Porovnání s předchozím rokem.


Ceny pohonných hmot rychle klesají, čerpadláři „vyfukují marže“. Zlevňování nezastaví and přerušení dodávek ropy Družbou, benzín ovšem výhledově skokově zdraží
Kurzy.cz | 09:00:06
Pohonné hmoty v Česku nadále rychle zlevňují, zejména pak benzín. Ten se včera poprvé od prvních březnových dnů, tedy také od prvních dnů ruské invaze na Ukrajinu, prodával celorepublikově průměrně za méně než 42 korun za litr, konkrétně za 41,99.


Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. S&P 500 +2,13 %, Dow Jones +1,63 %, Nasdaq +2,89 %. Russell 2000 +2,95 % - Ranní shrnutí (11.08.2022)
Kurzy.cz | 08:52:22
Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. S&P 500 vyskočil o 2,13 %, Dow Jones se posunul o 1,63 % výše, zatímco Nasdaq vzrostl o 2,89 %. Russell 2000 přidal 2,95 % Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly většinou výše. S&P/ASX 200 vzros...


Výsledky americké inflace odstartovaly risk-on rally, VIX poprvé od dubna pod 20b. - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:48:03
Americká inflace v červenci překvapivě zvolnila, když meziměsíčně cena spotřebitelského koše nerostla vůbec a meziroční růst pak díky tomu zpomalil na 8.5 %. To přispělo k výraznému zvýšení poptávky po rizikových akciích a tak se včera dařilo například...


Cathie Woodová a její Ark Investment Management se zbavují krypto akcií
Kurzy.cz | 08:39:42
Libra a ethereum výrazně korigovaly své pozice po dosažení dalších měsíčních maxim, ale není žádný zvláštní důvod k panice. Ke korekci došlo těsně před zveřejněním důležitých údajů o tempu růstu inflace ve Spojených státech v červenci letošního roku.


Zahrada léčivých rostlin nabízí unikátní pohledy - VIDEO
Kurzy.cz | 10:00:43
Oázou klidu by se dala nazvat Zahrada léčivých rostlin Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V centru východočeské metropole na ploše o rozloze 2,5 ha můžete obdivovat na 500 druhů převážně léčivých rostlin.


Za lockdownu bylo líp. Herní společnosti doplácejí na uvolnění protiepidemických restrikcí, vykazují meziroční ztráty
Euro | 08:22:26
Po úspěšném roce, kdy řada technologických společností vydělala vlivem pandemie na prodeji her a konzolí, oznamují tyto firmy meziroční ztráty. Podle odborníků se o nijak šokující čísla nejedná. Současný vývoj se vzhledem loňským nadprůměrným příjmům dal naopak očekávat. I tak je ale pravděpodobné, že herní svět čeká koncem letoška první roční pokles tržeb za posledních deset let.


Šmejc se zbavuje chorvatské sázkovky SuperSport. Za tříčtvrteční podíl získá téměř 17 miliard korun
Hospodářské noviny | 09:55:00
Skupina Emma Capital podnikatele Jiřího Šmejce prodává tříčtvrtinový podíl v chorvatské sázkové kanceláři SuperSport. Podíl od ní získá mezinárodní společnost Entain plc, která působí ve sportovním sázení. Obě strany zároveň vloží své podíly do nově...


Všechno je to nastrčené. Trump má jasno v tom, co FBI dělala při šťáře v jeho rezidenci
Hospodářské noviny | 08:04:00
Zatímco pondělní zásah Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v sídle amerického exprezidenta Donalda Trumpa dál obklopovaly nejasnosti, tábor někdejšího šéfa Bílého domu v úterý a ve středu pokračoval v šíření spekulací o politicky výbušné...


Sony dokáže prodat Spider-Mana třeba pětkrát. Pavoučí muž je na PC ještě lepší než na konzoli
Hospodářské noviny | 08:00:00
Po počítačových verzích herních ság God of War a Horizon Zero Dawn přichází Sony s další připomínkou toho, kdo v herním příběhu dokáže nejlépe spojit filmový příběh s interaktivní zábavou. Ani se nechce věřit, že od vydání hry Spider-Man pro...


O dopravě rozhodují převážně muži. Politici nemají stejnou zkušenost jako matky, tvrdí senátorka Šípová
Hospodářské noviny | 07:58:00
Je potřeba odstraňovat bariéry. „O dopravě rozhodují převážně muži. Domnívám se, že nemají stejnou zkušenost jako matky. Měli by víc využívat data a průzkumy, které jsou dostupné. Kámen úrazu není na ministerstvu dopravy, ale na komunálních...


Bankéři zlepšili roční odhad hospodářského růstu, ve druhém pololetí ale čekají mírnou recesi
ČT24 | 10:28:21
Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze zlepšila odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 2,4 procenta. V předchozí květnové prognóze počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 1,8 procenta. Důvodem je zejména příznivější vývoj v první polovině roku, zatímco pro druhou polovinu roku bankéři čekají přechod do mírné recese. Asociace o tom ve čtvrtek informovala na on-line tiskové konferenci. Loni česká ekonomika stoupla o 3,3 procenta.


O víkendu teploty znovu vystoupají ke 30 stupňům
ČT24 | 09:18:58
O víkendu teploty vystoupají opět ke 30 stupňům Celsia. Přeháňky či bouřky budou spíše ojedinělé. Vysoké teploty Česko čekají i příští týden, může být až 34 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.


Průměrná cena benzinu v Česku spadla po řadě měsíců pod 42 korun
ČT24 | 07:51:09
Cena benzinu v Česku poprvé za více než pět měsíců klesla pod 42 korun. Litr naturalu se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 41,99 koruny za litr. Před týdnem byl o 2,42 koruny dražší. Na nejnižší úroveň od prvního březnového víkendu klesla cena nafty. Za litr dieselu teď řidiči dají průměrně 43,45 koruny, což je o 1,66 koruny méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje.


Dezinformátoři Tušl a Čermák jsou ve vazbě kvůli velkému množství jejich fanoušků, které nabádali k násilí proti konkrétní ukrajinské demonstraci
Respekt | 06:55:38
Podle žalobkyně jsou proto nebezpečnější. Že je dvojice zbavená svobody je v Česku přelom


Počet víz, které Česko vydalo ukrajinským uprchlíkům, překročil 410.000
Eurozpravy-domácí | 10:36:00
Počet víz dočasné ochrany, které Česko vydalo ukrajinským uprchlíkům za téměř půlrok trvání rusko-ukrajinského konfliktu, překročil 410.000. K dnešku jich ministerstvo vnitra eviduje 410.459. Ve středu bylo víz, která umožňují běžencům pobývat v zemi až rok, 1096, proti minulému týdnu o čtyři desítky méně. Vyplynulo to z údajů, která ministerstvo zveřejnilo na twitteru.


Česká unie cestovního ruchu kritizuje návrh vyhlášky o nižších teplotách vytápění
Eurozpravy-domácí | 10:08:00
Česká unie cestovního ruchu (ČUCR) kritizuje návrh vyhlášky ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) o pravidlech pro vytápění, která by začala platit v případě vyhlášení předcházení stavu nouze nebo stavu nouze v teplárenství. Počítá s vytápěním budov na nižší teploty.


Kvůli nehodě byl obousměrně zastavený provoz na části linky metra A
Eurozpravy-domácí | 09:52:00
Kvůli nehodě kontrolní soupravy byl dnes ráno téměř pět hodin přerušený provoz na lince metra A mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru. Vlak metra narazil na Floře do uvolněné vodovodní trubky, uvedla mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.


Poruchy spánku po covidu přetrvávají měsíce i roky, ukázal výzkum
Eurozpravy-domácí | 09:24:00
Poruchy spánku po covidu přetrvávají měsíce i roky, ukázal výzkum vědců z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ). Jde o nespavost, noční můry, náměsíčnost a živé sny. Ukázala to průběžná data z rozsáhlého zkoumání, kterému se věnují odborníci z Centra výzkumu spánku a chronobiologie NUDZ.


Hasiči zmenšili plochu požáru v Českém Švýcarsku na 50 hektarů
Eurozpravy-domácí | 08:48:00
Hasiči zmenšili plochu požáru v Českém Švýcarsku na 50 hektarů, původně oheň zasáhl zhruba o 1000 hektarů větší oblast. Počet hasičů u požáru se snížil na 630. Drony s termokamerami dnes ráno objevily několik ohnisek v okolí Pravčické brány a Bouřňáku. Hasiči pracují na jejich uhašení. Ohniska jsou malá a dál se nešíří. Hasiči to dnes uvedli na twitteru. Požár lesního porostu vypukl před 19 dny.


Kalifornský lesní požár je pod kontrolou ze 75 procent
Eurozpravy-zahraniční | 10:22:00
Kalifornský lesní požár nazvaný McKinney, který od 29. července postihl oblast o 242 čtverečních kilometrech a zabil čtyři lidi, byl ve středu pod kontrolou ze 75 procent, informovala agentura Cal Fire. Asi o 130 kilometrů dál jihozápadním směrem se mezitím 5. srpna na 44 čtverečních kilometrech rozhořela skupina 12 ohňů, která zatím není pod kontrolou vůbec. Do některých spálených oblastí z minulých let se pomalu vrací život, píše agentura AP.


Ruské invazní jednotky útočí u východoukrajinských obcí Marjinka a Pisky
Eurozpravy-zahraniční | 09:37:00
Ruské invazní jednotky útočí u východoukrajinských obcí Marjinka a Pisky, informoval dnes ukrajinský generální štáb ve svém pravidelném hlášení o situaci na bojišti. Podle agentury Reuters zuří v okolí Pisků těžké boje. Představitel samozvané proruské Doněcké lidové republiky (DNR) Daniil Bezsonov tvrdí, že Pisky jsou pod kontrolou ruských a proruských sil, ovšem Kyjev tuto informaci popírá.


Z běloruského vojenského letiště využívaného ruskou armádou se ozývaly výbuchy
Eurozpravy-zahraniční | 09:11:00
Z oblasti běloruského vojenského letiště Zjabrauka, které se nachází nedaleko ukrajinských hranic, se v noci na dnešek ozvaly četné výbuchy a byly vidět záblesky. Informoval o tom běloruský nezávislý server Naša Niva s odvoláním na telegramový kanál monitorovací skupiny Belaruski Hajun.


Kim Čong-un údajně prodělal covid
Eurozpravy-zahraniční | 07:59:00
Severokorejský vůdce Kim Čong-un ohlásil vítězství v boji proti koronaviru a nařídil, aby byla zrušena nepřísnější protiepidemická opatření, která byla zavedena v květnu. Jeho sestra uvedla, že nemoc sám prodělal. S odkazem na severokorejská státní média o tom informuje agentura Reuters.


Česká bankovní asociace zlepšila odhad růstu české ekonomiky
Eurozpravy-ekonomika | 09:58:00
Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze zlepšila odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 2,4 procenta. V předchozí květnové prognóze počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 1,8 procenta.


Nebyli jenom legendární Tři králové. Kdo z vás už měl tu čest, alespoň v literatuře, se Třemi konšely?
Reflex | 10:30:00
Letos jsme si připomínali kulaté, osmdesáté výročí vrcholného činu nejen československé, ale obecně i celoevropské protinacistické rezistence – atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. V žádné jiné porobené zemi se nepodařilo zlikvidovat tak vysoce postaveného nacistického potentáta.


Česká bankovní asociace zlepšila odhad růstu ekonomiky pro letošní rok
E15-ekonomika | 10:15:00
Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze zlepšila odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 2,4 procenta. V předchozí květnové prognóze počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 1,8 procenta. Důvodem je zejména příznivější vývoj v první polovině roku, zatímco pro druhou polovinu roku čeká přechod do mírné recese. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci. Loni česká ekonomika stoupla o 3,3 procenta.


Šmejcova Emma Capital se zbavuje třičtvrtinového podílu v sázkovce SuperSport
E15-ekonomika | 09:43:00
Skupina Emma Capital podnikatele Jiřího Šmejce prodává tříčtvrtinový podíl v chorvatské sázkové kanceláři SuperSport. Podíl od ní získá mezinárodní společnost Entain plc, která působí ve sportovním sázení. Obě strany zároveň vloží své podíly do nově zřízeného podniku. Cena akvizice se odhaduje na 690 milionů eur (asi 16,8 miliardy korun), transakce by měla být hotová do konce roku. Emma Capital o tom dnes informovala v tiskové zprávě.


Doba levných letenek je pryč, varuje šéf Ryanairu. Disney+ zdraží
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 223. den roku, svátek má Zuzana, v tento den v roce 1882 měla první telefonní síť 11 účastníků, v prosinci již 30 účastníků. Personál dostal pokyn, aby se ohlašoval zvoláním „Ha-hej!“ („Haló“ se ujalo až později).
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Česká bankovní asociace zlepšila odhad růstu ekonomiky pro letošní rok
E15-politika | 10:15:00
Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze zlepšila odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 2,4 procenta. V předchozí květnové prognóze počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 1,8 procenta. Důvodem je zejména příznivější vývoj v první polovině roku, zatímco pro druhou polovinu roku čeká přechod do mírné recese. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci. Loni česká ekonomika stoupla o 3,3 procenta.


Šmejcova Emma Capital se zbavuje třičtvrtinového podílu v sázkovce SuperSport
E15-politika | 09:43:00
Skupina Emma Capital podnikatele Jiřího Šmejce prodává tříčtvrtinový podíl v chorvatské sázkové kanceláři SuperSport. Podíl od ní získá mezinárodní společnost Entain plc, která působí ve sportovním sázení. Obě strany zároveň vloží své podíly do nově zřízeného podniku. Cena akvizice se odhaduje na 690 milionů eur (asi 16,8 miliardy korun), transakce by měla být hotová do konce roku. Emma Capital o tom dnes informovala v tiskové zprávě.


Doba levných letenek je pryč, varuje šéf Ryanairu. Disney+ zdraží
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 223. den roku, svátek má Zuzana, v tento den v roce 1882 měla první telefonní síť 11 účastníků, v prosinci již 30 účastníků. Personál dostal pokyn, aby se ohlašoval zvoláním „Ha-hej!“ („Haló“ se ujalo až později).
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Vysílací rada znovu zkoumá dodržování licenčních podmínek TV Barrandov
lupa.cz | 11:54:26
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se znovu zabývá tím, jak televize Barrandov dodržuje podmínky své licence. Podle platných podmínek by v ranním programu měly být zábavně-vzdělávací pořady pro děti a mládež, a to vyrobené v rámci vlastní tvorby. V ranním a podvečerním čase mají být akviziční animované pořady pro děti. Místo nich ovšem běží reprízy, třeba opakování pořadů s Honzou Musilem nebo vaření.


Seznam.cz vyzývá k jednání o kolektivním správci, který má za média vybírat peníze od Googlu či Facebooku
lupa.cz | 11:47:48
Jak budou online vydavatelé v Česku od vyhledávačů, sociálních sítí či agregátorů inkasovat peníze za svůj obsah? O tom rozhodnou jednání, která v tuzemském parlamentu na podzim určí definitivní podobu novely autorského zákona.


CETIN rozjel půlmiliardový tendr na obměnu síťového softwaru
lupa.cz | 10:39:06
CETIN se podle informací Lupy chystá na velkou akci ve všech zemích, kde působí. Společnost vypsala tendr na nového dodavatele softwaru pro network inventory, který dokáže udržovat informace o sítích, jejich zařízeních a podobně. Tento druh databáze je důležitý pro správu sítě, plánování kapacity nebo práci s náklady.


NÚKIB upravil doporučení k používání protokolu TLP
lupa.cz | 10:38:29
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost upravil doporučení k používání protokolu TLP. Děje se tak na základě aktualizované verze TLP. Do konce roku je vyžadován přechod na novější verzi.


Staňkova GoodData loni v českém vývoji protočila půl miliardy a získala půjčku od J.P. Morgan
lupa.cz | 10:37:42
Původem česká softwarová společnost GoodData, kterou ze San Franciska řídí Roman Staněk, v Česku loni ve vývoji opět protočila stovky milionů. Tržby z dodávek vývoje, implementace, provozu a údržby cloudové platformy pro mateřskou centrálu činily necelých 489 milionů korun oproti 424 milionům v roce 2020. Zisk se dostal k 23 milionům.


Senátoři: Titulkování pořadů pro neslyšící zatíží regionální televize
lupa.cz | 10:35:30
Celoplošné i regionální televize budou muset zvýšit podíl pořadů s titulky pro neslyšící. Změna je součástí nového zákona o videoplatformách. Někteří senátoři při projednávání zákona upozornili, že regionální studia jsou často velmi malé firmy, takže jim nové povinnosti zvýší finanční, administrativní i personální náklady.


Babiš spíš pomýšlí na premiéra, ve 2. kole ho porazí kdokoli, říká Hilšer
idnes.cz | 11:40:00
Senátor Marek Hilšer znovu zabojuje o Hrad. Říká, že nemá žádné velké sponzory a že by je ani nechtěl. „Politik si může udržet nezávislost, pokud nedává do kampaně nějaké velké peníze,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz. „Nejvážnějším soupeřem by byl Andrej Babiš, ale myslím si, že ve druhém kole ho porazí kdokoli,“ prohlásil Hilšer, podle něhož si Babiš spíš myslí na post premiéra.


Pět tisíc na dítě pošle JENDA. Ministerstvo představilo systém pro žádosti
idnes.cz | 11:30:00
V pondělí 15. srpna se spustí možnost žádat o mimořádný pětitisícový příspěvek na dítě. Ministerstvo práce a sociálních věcí proto ve čtvrtek představilo elektronický systém s názvem JENDA, zkratku pro „Jednoduše na dávky“, skrz který je možné žádost podat. Druhou možností je zajít na vybrané Czech Pointy.


Soudkyně chce stíhat Valachovou kvůli křivé výpovědi o sportovních dotacích
idnes.cz | 10:57:00
Soudkyně z Obvodního soudu pro Prahu 1 Pavla Hájková dala státnímu zástupci podnět k zahájení stíhání exministryně školství Kateřiny Valachové kvůli křivé svědecké výpovědi. Podle ní Valachová nemluvila pravdu, když u soudu vypovídala o pracovních a smluvních vztazích s advokátkou Petrou Novákovou.


Zahrát dítě byla výzva, výsledek je strašidelný, říká hvězda hororu Sirotek
revue.idnes.cz | 10:20:00
Isabelle Fuhrmanová se po třinácti letech vrátila ke své roli Esther, kterou ztvárnila poprvé jako dvanáctiletá dívka. Svým výkonem v americkém filmu Sirotek z roku 2009 tehdy herečka ohromila diváky i kritiky. Pro tvůrce pokračování s názvem Sirotek: První oběť byla proto i po letech jedinou možnou volbou.


Babiš opět na tour, v Unhošti čekaly desítky lidí. Odpůrci pískali, sektor neměli
idnes.cz | 10:32:00
Po vyhrocených situacích, které nastaly minulý týden mezi rozjitřeným davem a policií na mítincích Andreje Babiše, vyrazil lídr opozičního hnutí ANO ve čtvrtek na další setkání do Středočeského kraje. Žádný speciální prostor pro své odpůrce nakonec nezřídil, Babišovi příznivci i odpůrci byli spolu v jednom davu, vyměňování názorů mírnili členové antikonfliktního týmu.


Při couvání autem srazil muže, odtáhl ho a ujel. Řidič dostal 2,5 roku
idnes.cz | 10:31:00
Plzeňský okresní soud poslal na 2,5 roku do vězení šestadvacetiletého Oldřicha Kostifála, který podle obžaloby loni v Plzni na Doubravce při couvání ve slepé ulici srazil staršího chodce. Po nehodě vystoupil z auta a bezvládného muže se snažil odtáhnout na chodník. Když přišli na pomoc další lidé, sedl do auta a ujel. Chodec později v nemocnici zemřel.


Letenky za deset eur jsou už minulostí, říká šéf Ryanairu
idnes.cz | 10:04:00
Nízkonákladová letecká společnost Ryanair opustí kvůli zdražení pohonných hmot mimořádné slevové akce, v nichž se daly letenky koupit za deset eur nebo i levněji. Generální ředitel společnosti Michael O’Leary to oznámil v rozhovoru pro BBC.


Piráti dají na kampaň víc, ČSSD šetří. ANO zaplatí jen za billboardy 12 milionů
idnes.cz | 10:00:00
Už za měsíc a půl čekají Česko další volby, tentokrát rovnou dvoje naráz. Lidé budou vybírat kandidáty do zastupitelstev měst a obcí a ve třetině republiky zákonodárce do Senátu. Po docela klidném létě se tak již brzy rozjede ostrá fáze volební kampaně. A jak zjistila MF DNES, i letos do ní strany hodlají investovat desítky milionů korun.


V Lanškrouně opravili polikliniku, pod jednou střechou chybí jen pediatr
idnes.cz | 09:51:00
Dlouhé roky obyvatelé Lanškrouna volali po nové poliklinice. Teď se konečně dočkali. Radnice předala do užívání moderní středisko lékařských specialistů, které vzniklo přestavbou nevyhovující polikliniky. Oprava vyšla na 130 milionů korun.


Průměrná cena benzinu v Česku klesla pod 42 korun, zlevňuje i nafta
idnes.cz | 09:50:00
Cena benzinu v Česku poprvé za více než pět měsíců klesla pod 42 korun. Litr naturalu se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 41,99 koruny za litr. Před týdnem byl o 2,42 koruny dražší. Zlevňuje i nafta, klesla na nejnižší úroveň od prvního březnového víkendu.


Ponechat si je, či nikoliv? Německo neví, co se svými posledními jadernými reaktory, odstavit je mělo letos
iHned.cz | 11:49:00
Německo zvažuje, zda má smysl ponechat své tři poslední jaderné elektrárny ještě v provozu. Ve čtvrtek to na tiskové konferenci prohlásil kancléř Olaf Scholz. Německo původně plánovalo odstavit reaktory na konci letošního roku, čímž by země...


Linet posiluje v Austrálii, vidí tam potenciál jako v USA. Za víc než čtvrt miliardy kupuje tamní zdravotnickou firmu
iHned.cz | 11:36:00
Největší český výrobce nemocničních postelí Linet Group vidí velkou příležitost na lukrativním zdravotnickém trhu v Austrálii. Aby tu posílil, kupuje společnost Pegasus Health Group, jež už několik let prodává postele Linetu v nejlidnatějším státě...


Česko a Německo se společně mohou stát motorem východní politiky EU
iHned.cz | 10:59:00
Není to dlouho, kdy proběhla schůzka mezi českým ministrem zahraničních věcí Janem Lipavským a jeho německou kolegyní Annalenou Baerbockovou. V kontextu stále probíhající ruské agrese proti Ukrajině a Západu to byl další z významných kroků v...


Rusové využívají akustický teror. Lidé si teď nastavují budík na 3:45, aby je vzbudila známá melodie, a ne zvuky děl
iHned.cz | 10:42:00
Den stý šedesátý třetí, 5. srpna „Člověk nemůže jít normálně ani do kina! Zrovna, když má film začít, spustí se letecký poplach a všechno zavírají!“ Takto si povídají dvě dívky v autobuse o válečných problémech. Sedím vedle nich. Ano, v...


Šmejc se zbavuje chorvatské sázkovky SuperSport. Za tříčtvrteční podíl získá téměř 17 miliard korun
iHned.cz | 09:55:00
Skupina Emma Capital podnikatele Jiřího Šmejce prodává tříčtvrtinový podíl v chorvatské sázkové kanceláři SuperSport. Podíl od ní získá mezinárodní společnost Entain plc, která působí ve sportovním sázení. Obě strany zároveň vloží své podíly do nově...


Že by konečně? Průměrná cen benzinu v Česku klesla pod 42 korun, zlevňuje i nafta  
Auto.cz | 11:53:00
Cena benzinu v Česku poprvé za více než pět měsíců klesla pod 42 korun. Litr naturalu se u čerpacích stanic prodává v průměru za 41,99 koruny za litr. Před týdnem byl o 2,42 koruny dražší.


Lamborghini 400 GT (1966–1968): Čtyřlitrový V12 pod kapotou
Auto.cz | 10:53:00
Aby mohl Ferruccio Lamborghini lépe konkurovat vozům Ferrari, zvětšil motor V12 z typu 350 GT na 4 litry. Kupé 400 GT se vyrábělo v dvoumístné a čtyřmístné (2+2) verzi.


Tipy, jak ušetřit v rodinném rozpočtu v době zdražování
Kurzy.cz | 11:39:01
Zkuste konsolidaci splátek „Zbavte se“ nevýhodných krátkodobých úvěrů Současná vlna zdražování přivádí řadu domácností do nelehké finanční situace. Rodinný rozpočet totiž nemusí vystačit pokrýt skokově rostoucí výdaje za energie, dopravu, potraviny a&hell


První pololetí u T-Mobile: Meziroční růst spotřeby dat, podpora kybernetické bezpečnosti i péče o duševní zdraví
Kurzy.cz | 11:26:09
T-Mobile zveřejnil hospodářské výsledky za první pololetí letošního roku, které potvrzují stabilní hospodaření společnosti. Tržby meziročně vzrostly o 4,2 % a především stoupl objem přenesených dat, a to o téměř 57 %.


Walt Disney má za sebou úspešný kvartál - VIDEO
Kurzy.cz | 11:10:52
Americký gigant v oblasti zábavy včera večer zverejňoval výsledky za minulý kvartál. Firma výrazne prekonala odhady v oblasti zábavných parkov, kde mala vyššie tržby a veľmi dobre sa darilo aj streamovacej službe Disney+. Tá pridala o niekoľko miliónov...


Ceny energií mají masivní dopad na inflaci, ve Velké Británii půjde ke 13 % - Ekonom Bank of England
Kurzy.cz | 11:10:48
Bank of England zvedla sazby o 50 bazických bodů na 1,75 %. Hlavní ekonom této centrální banky Huw Pill na Bloombergu hovořil o pozadí tohoto kroku a dalším vývoji v britské ekonomice.


Plátci DPH přibývají nejrychleji za posledních pět let. Růst táhne IT
Kurzy.cz | 11:09:57
V ČR je aktuálně registrováno 520 580 plátců DPH. Jejich počet se letos snížil o 1 732, což je první pokles za posledních pět let. Za poklesem stojí výraznější úbytek plátců DPH mezi živnostníky.


Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Smolek přijal petici Greenpeace týkající se ochrany oceánů
Kurzy.cz | 11:07:00
Ve čtvrtek 11. srpna 2022 přijal náměstek ministra zahraničních věcí Martin Smolek petici Greenpeace týkající se ochrany oceánů. Právě


Liberecký kraj schválil dotace ve výši 15 milionů korun na projekty v oblasti životního prostředí
Kurzy.cz | 11:04:02
Kraj podpoří ze svého dotačního fondu desítky projektů, které pomohou zadržet vodu v krajině a zlepšit podmínky pro zemědělce, včelaře a zpracovatele regionálních potravin.


Nákupy v době inflační – Češi více utrácejí, méně dostávají
Kurzy.cz | 10:59:43
Češi si z obchodů odnesli výrazně méně zboží, dali ale za něj víc. Bohatí své úspory chrání jejich rychlým utrácením.


Bezpečí na prvním místě. Pozor na podvodné jednání.
Kurzy.cz | 10:59:43
Dnešní doba přináší řadu možností v oblasti technologií, přináší ale bohužel také rizika. Rizika, že se člověk může stát obětí podvodného jednání. Nepochybně jste také například zaznamenali varování banky, u které máte účet, ohledně podvodných pokusů z...


Automatické zavlažování ušetří až 70 % vody oproti manuálnímu
Kurzy.cz | 10:54:15
Chytré technologie se na zahradách postarají nejen o potřebnou vláhu, zároveň zahrádkářům ušetří litry vody, námahu i čas.


USDIDX (11.08.2022) - Graf dne
Kurzy.cz | 10:25:03
Dolarový index ve čtvrtek po poklesu o 1 % klesl pod 105,0, když se investoři snaží vyhodnotit lepší zprávu o americké inflaci, než se očekávalo, která vyvolala širokou rally rizikových aktiv a řadu jestřábích poznámek od politiků Federálního rezervníh...


V případě nouze bude možné v budovách vytápět na nižší teploty, navrhuje MPO. Cílem jsou úspory plynu
Kurzy.cz | 10:14:10
Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhuje novou vyhlášku stanovující zvláštní pravidla pro vytápění a dodávky teplé vody. Nová pravidla by


ERV: Škod spojených se zavazadly přibylo proti roku 2019 mnohem více než osob, které cestují do zahraničí
Kurzy.cz | 10:04:19
Aktuální chaos na letištích se promítá i do škod spojených se zavazadly. Podle dat ERV Evropské pojišťovny vzrostl oproti stejnému období roku 2019 počet škodních událostí kvůli zpoždění, ztrátě nebo poškození zavazadel o 58 %, zatímco lidí do zahraničí v


Photon Energy: Silný meziroční růst ve druhém kvartále se zvýšeným výhledem
Kurzy.cz | 09:37:31
Provozovatel a developer solárních parků Photon Energy dnes zveřejnil výsledky za druhý kvartál. Konsolidované tržby rostly meziročně o 135% na 23,2 mil. EUR, EBITDA zisk rostl o 108% na 8,1 mil. EUR, čistý zisk byl na úrovni 2 mil. EUR oproti -0,9 mil.


Krátké zprávy k ČEZ (11.8.2022)
Kurzy.cz | 09:35:34
Ministr financí ČR Stanjura včera uvedl, že si umí představit vyšší dividendový výplatní poměr ze zisku ČEZ , než je výhled managementu na 80 %. Mohlo by to být 100 %, jako minulý rok.


Ministerstvo obrany prodává další řopíky, nejlevnější vyjdou jen na pár tisíc
aktuálně.cz | 11:52:25
Opevnění mělo sloužit k obraně hranic. Na výběr jsou nově bunkry na Znojemsku, Opavsku či Břeclavsku.


Zájem o letenky po létě výrazně klesne, bojí se prodejci. Poptávku sníží i vyšší ceny
aktuálně.cz | 11:40:35
Leteckou dopravu zřejmě negativně ovlivní rostoucí náklady i nedostatek personálu.


Auta nadále zdražují, ceny ojetin stouply o čtvrtinu. Přesto růst cen zpomaluje
aktuálně.cz | 11:39:04
Ceny nových i ojetých aut v červenci nadále rostly. U nových aut o 8,7 procenta, u ojetých o čtvrtinu.


Poruchy spánku po covidu přetrvávají měsíce i roky, častá je nespavost i noční můry
aktuálně.cz | 11:02:23
U více než 30 procent respondentů se po prodělání covidu objevily živé sny, nočními můrami trpí 17 procent účastníků výzkumu.


Kvíz o Evropské unii: Jaký je úřední jazyk, kolik má členů, kdo vstoupil poslední?
aktuálně.cz | 10:38:24
Prostřednictvím patnácti základních otázek si lze otestovat znalost nejdůležitějších institucí Evropské unie, jejího motta či hymny.


David čelí Goliášovi. Velké srovnání vojenské i ekonomické síly Číny a Tchaj-wanu
aktuálně.cz | 10:36:53
Čína v blízkosti Tchaj-wanu dál pořádá největší vojenské manévry ve své historii, ostrov se obává, že jde o nácvik budoucí invaze.


Hasiči stále nemají pod kontrolou požár u Bordeaux, oheň se dál šíří
aktuálně.cz | 09:56:56
Lesní požár u francouzského Bordeaux, který se rozhořel v úterý odpoledne, už pohltil 6800 hektarů vegetace.


Spotřební výdaje domácností - 2021
Kurzy.cz | 09:09:20
Publikace obsahuje výsledky výběrového šetření Statistiky rodinných účtů v členění podle postavení osoby v čele domácnosti, velikosti obce, právní formy užívání bytu, podle výše čistého peněžního příjmu na osobu, za domácnosti s dětmi podle typu rodiny...


Odhady sklizně - operativní zpráva - k 15. 7. 2022
Kurzy.cz | 09:09:15
Odhady sklizně zemědělských plodin za ČR a jednotlivé kraje v ukazatelích: hektarový výnos (v t/ha) a celková sklizeň (propočet z odhadovaného hektarového výnosu a osevní plochy). Porovnání s předchozím rokem.


Indexy spotřebitelských cen (životních nákladů) - základní členění - červenec 2022
Kurzy.cz | 09:09:13
Měsíční informace o vývoji indexů spotřebitelských cen (životních nákladů) na území České republiky podle klasifikace konečné spotřeby COICOP (Classification of Individual Consumption by Purpose) za domácnosti celkem, domácnosti důchodců a domácnosti ž...


VIDEO: S požárem u Bordeaux bojuje 1100 hasičů. Stále ho nemají pod kontrolou
Denik.cz | 10:45:00
Lesní požár u francouzského Bordeaux, který se rozhořel v úterý odpoledne, už pohltil 6800 hektarů vegetace a nadále se rozšiřuje. S plameny bojuje 1100 hasičů, oheň ale stále ještě nemají pod kontrolou a na jihozápad Francie míří proto další posily. Do departementu Gironde se chystá také premiérka Élisabeth Borneová a ministr vnitra Gérald Darmanin, uvedla agentura AFP a stanice BFM TV.


Evakuace a pyrotechnická prohlídka budovy ministerstva. Anonym nahlásil bombu
Denik.cz | 10:15:00
Pod bedlivým dohledem policistů se ve čtvrtek 11. srpna kolem osmé hodiny ráno ocitla budova Ministerstva zdravotnictví ČR na Palackého náměstí v Praze. Stalo se tak po anonymním nahlášení bomby. Evakuováno bylo přes sto osob a v místě došlo k omezení dopravy.


Průměrná cen benzinu v Česku klesla pod 42 korun. Zlevňuje i nafta
Denik.cz | 08:58:00
Cena benzinu v Česku poprvé za více než pět měsíců klesla pod 42 korun. Litr naturalu se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 41,99 koruny za litr. Na nejnižší úroveň od prvního březnového víkendu klesla cena nafty. Za litr dieselu teď řidiči dají průměrně 43,45 koruny, což je o 1,66 koruny méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje.


Obecné informace k volbám: podmínky hlasování na velvyslanectví, zapsání do zvláštního seznamu voličů, vydání voličského průkazu a průběhu voleb
Kurzy.cz | 04:10:00
2-16-14 Hiroo, Shibuya-ku, Tokio 150-0012 Informace o podmínkách hlasování na velvyslanectví, o zapsání do zvláštního seznamu voličů, vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů, vydání voličského průkazu a o průběhu voleb.


Plzeňští dobrovolní hasiči pomáhali v Hřensku. Museli si uhasit okolí penzionu, v němž byli ubytovaní
Kurzy.cz | 12:00:55
Čtyři plzeňské jednotky dobrovolných hasičů pomáhaly při likvidaci rozsáhlého požáru v okolí Hřenska, který začal 24. července 2022 a stále v něm zbývá dohasit několik hektarů plochy.


Pravěká chrastítka v archeologické sbírce Severočeského muzea v Liberci
Kurzy.cz | 12:00:56
Exponátem měsíce v Severočeském muzeu v Liberci jsou pravěká chrastítka neboli štěrchátka.


Olomouc: Výluka tramvajového provozu Okresní soud – Tržnice
Kurzy.cz | 12:00:56
Stavební práce na třídě Svobody běží podle harmonogramu. Od pondělí 15. srpna se proto rekonstrukce tramvajové trati na křižovatce ulic Havlíčkova a třída Svobody posune do další etapy a začne oprava tramvajového zhlaví od Tržnice. Z tohoto důvodu nebu...


Upozornění pro turisty - požáry v Černé Hoře
Kurzy.cz | 12:00:57
Zastupitelský úřad upozorňuje turisty na extrémně vysoké riziko požárů v Černé Hoře způsobené dlouhodobě vysokými teplotami a suchem.


Lidé se přestali bát kontejnerového bydlení. Firma Stav Kont vozí modulární domy z Lednice do Afriky
Euro | 11:55:42
Zájem o modulární stavby roste. Lidé v přepravních kontejnerech bydlí, používají je k rekreaci, vaří tam pivo nebo z nich dělají čističky vody a bioplynové stanice
Důvodem jejich popularity je dostupnost a variabilita, které z nich zároveň dělají ideální bezbariérové bydlení pro seniory, startovací byty a haly. U nás se společnosti věnující se modulárním stavbám koncentrují na Moravě. Odtud přestavěné boxy vyváží především do Afriky. Kontejnery zároveň představují alternativu k obtížně dostupným tradičním stavebním materiálům.


Sektorovou daň na banky by zaplatili nakonec klienti. Vidíme to třeba v Maďarsku, říká Kramule
Hospodářské noviny | 13:46:00
Investiční rádce je speciálním projektem České spořitelny a Hospodářských novin, jehož cílem je přiblížit investice širokému publiku. O hodnotových akciích střední a východní Evropy hovořil portfolio manažer Radim Kramule z české pobočky Erste Asset...


Libanonec přepadl banku. Požaduje výběr peněz, které si tam sám uložil
idnes.cz | 13:32:00
Ozbrojený Libanonec dnes vtrhl do bejrútské Federální banky, vypálil třikrát do vzduchu a vzal šest zaměstnanců jako rukojmí. Podle libanonských médií si tak chce vynutit, aby mu banka vyplatila jeho valutové úspory. Má údajně v bance 200 tisíc dolarů, tedy 4,7 milionu korun. Policie s ním vyjednává, dosud ale marně.


OBRAZEM: Morový doktor a každé oko jiné. Pevností duní metalový festival
idnes.cz | 13:21:00
V josefovské pevnosti začal 25. ročník vyhlášeného festivalu tvrdé muziky Brutal Assault. Do Josefova u Jaroměře se sjelo na dvacet tisíc fanoušků metalu. Na pěti pódiích se do neděle vystřídá celkem 150 kapel.


V lesoparku na kraji Ostravy zavraždil muž družku, údajně tam spolu žili
idnes.cz | 13:19:00
Policisté v Ostravě vyšetřují vraždu mladé ženy, pravděpodobného pachatele zadrželi. Podle neoficiálních informací šlo o dvojici žijící bez domova v lesoparku na pomezí ostravských částí Poruba a Plesná.


Na D2 u Brna se srazila dodávka s autobusem, tvořily se kolony
idnes.cz | 13:05:00
Dálnici D2 u Brna na hodinu zablokovala na 10. kilometru ve směru z Břeclavi srážka autobusu a dodávky. V místě vznikla kolona, auta musela jet odklonem.


Media projekt potvrdil zájem čtenářů o tituly z vydavatelství MAFRA
idnes.cz | 13:00:00
Aktuální výsledky výzkumu čtenosti Media projekt za 3. čtvrtletí 2021 až 2. čtvrtletí 2022 potvrdily, že vydavatelství MAFRA se drží v čele českého tiskového trhu. Jeho tituly si udržují stabilní čtenářský zásah napříč kategoriemi. Pilířem čtenářského zájmu jsou noviny, s nejčtenějším zpravodajským deníkem Mladá fronta DNES (434 tisíc čtenářů).


Přehnali to, míní žalobce o zákroku dozorců proti cizinci. Podal dovolání
idnes.cz | 12:32:00
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž nesouhlasí s tím, aby případ zbití vězně v litoměřické věznici skončil jen jako kázeňský přestupek. Podal proto dovolání v neprospěch dvou dozorců, kteří podle obžaloby bili muže z Lotyšska i poté, co ležel spoutaný na podlaze výtahu a nepředstavoval pro ně hrozbu.


Ceny uměle nezvyšujeme, náklady rostou o sta procent, tvrdí potravináři
idnes.cz | 12:24:00
Vysoké ceny dopadají na potravinářské odvětví natolik, že podle prezidentky Potravinářské komory Dany Večeřové již muselo svůj provoz ukončit pět procent pekařů a další provozoven. „Náklady na plyn se nám v průměru zvýšily o 350 procent, ale někomu se zvedly třeba i desetkrát,“ zdůvodnila zdražování potravin.


Mariňáci školí Čechy na vrtulníky Viper a Venom. Piloti dostanou helmy na míru
idnes.cz | 12:21:00
První dvě skupiny českých pilotů a techniků začaly s přeškolením na nové vrtulníky Venom a Viper. Několikaměsíční výcvik probíhá na základně americké námořní pěchoty Camp Pendelton v Kalifornii. První stroje dostane česká armáda už příští rok. Nahradí zastaralé vrtulníky sovětské výroby.


Šance pro jádro. Německo zvažuje zachování jaderných elektráren
idnes.cz | 12:12:00
Poslední tři německé jaderné elektrárny by mohly zůstat v provozu. Vláda nyní zvažuje, zda by takové rozhodnutí mělo smysl, uvedl kancléř Olaf Scholz. Německo původně plánovalo odstavit reaktory na konci letošního roku. Kvůli energetické krizi vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu ale řada politiků požaduje pozdější odchod od nukleární energetiky.


Nejste neutrální! Rusko odmítá, aby tam Švýcarsko zastupovalo ukrajinské zájmy
idnes.cz | 12:11:00
Moskva odmítá, aby Švýcarsko zastupovalo v Rusku zájmy Ukrajiny. Ukrajina dříve souhlasila, aby Švýcarsko jejím jménem začalo vykonávat mandát ochranné mocnosti v Rusku, informovala švýcarská diplomacie s tím, že krok musí ještě schválit Moskva.


Británie obvinila z terorismu vydaného člena islamistické buňky "The Beatles"
idnes.cz | 11:58:00
Britská policie dnes obvinila z terorismu 38letého člena islamistické skupiny známé jako The Beatles poté, co byl vydán z Turecka do Británie. Prokuratura původně navrhla obžalovat Ainea Davise podle zákonů o terorismu už v roce 2014.


Zuckerberg vykořisťuje lidi, napsal jeho vlastní chatovací robot
idnes.cz | 11:56:00
Chatovací robot společnosti Meta Platforms o zakladateli podniku Marku Zuckerbergovi uvedl, že vykořisťuje lidi. Automat dodal, že Zuckerberg to dělá pro peníze a že je mu to jedno. Firma, která se donedávna jmenovala Facebook, na to odpověděla vysvětlením, že jde teprve o prototyp.


Exmanžel Pamely Andersonové Tommy Lee zveřejnil fotku svého penisu
revue.idnes.cz | 13:32:00
Bubeník Tommy Lee (59) se na Instagramu pochlubil svou mužskou chloubou. Zveřejnil fotku, kde je nahý a vidět mu přirození. Sklidil pochvalné komentáře i zděšené reakce.


Nabízel mu výhodné akcie, přes podvodnou aplikaci ho obral o miliony
idnes.cz | 11:52:00
Muž z Kolínska zareagoval na reklamu na sociální síti , která lákala k nákupu výhodných akcií. Neznámý pachatel jej však následně obral o téměř 2,5 milionu korun. Využil k tomu podvodnou aplikaci umožňující vzdálený přístup do zařízení, jejíž instalaci oběti doporučil. Policie před nabídkami „výhodného“ zhodnocení peněz důrazně varuje.


VIDEO: Byla jsem tu jako doma, úpěla ruská turistka při útěku z Krymu
idnes.cz | 10:39:00
Ruské heslo „Krym náš“ získalo po nečekaném zásahu letecké základny přímo v jednom z letovisek na západě poloostrova trpkou příchuť. Pro ruské dovolenkáře, kteří se po desetitisících oddávali na tamějších plážích letním radovánkám a cítili se tam jako doma, to byl šok. A ten mnohé popohnal k tomu, aby dovolenou předčasně ukončili a spěšně se vrátili do Ruska.


Sektorovou daň na banky by zaplatili nakonec klienti. Vidíme to třeba v Maďarsku, říká Kramule
iHned.cz | 13:46:00
Investiční rádce je speciálním projektem České spořitelny a Hospodářských novin, jehož cílem je přiblížit investice širokému publiku. O hodnotových akciích střední a východní Evropy hovořil portfolio manažer Radim Kramule z české pobočky Erste Asset...


Nejdříve to měl být listopad, teď mluví o říjnu. Babiš a jeho plány na kandidaturu na prezidenta
iHned.cz | 12:32:00
Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš možná oznámí své rozhodnutí ohledně prezidentské kandidatury 28. října. Řekl to dnes na mítinku v Žižicích na Kladensku, upozornily na to Seznam Zprávy či Deník N. Na konci června přitom novinářům při...


Bugatti představilo nejrychlejší roadster před 10 lety, blíží se však nový vyzyvatel
Auto.cz | 13:54:00
Extrémní roadster Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse byl představen v roce 2012 a nedlouho poté stanovil nový rekord mezi otevřenými vozy. Již v srpnu se však představí jeho nejnovější vyzyvatel.


Toto je nejrychlejší Ferrari F40 na světě. Brzy bude mít nového majitele
Auto.cz | 12:52:00
Je sice nejrychlejší, o úpravu se však nepostarala továrna. Vadí to?


Pět tisíc kilometrů s Dacií Jogger na plyn: rodinná dovolená za hubičku
Auto-iDNES.cz | 12:56:00
Praktický doklad toho, že osobní vůz je ještě pořád tou nejlepší a nejlevnější variantou pro cestu s rodinou k moři. Současně test mimořádných schopností zdánlivě obyčejného LPG vozu Dacie Jogger, prověřený osobní zkušeností redaktora MF DNES Romana Švidrnocha, který strávil 5 309 kilometrů za volantem.


Potenciální dvojitý vrchol - DE30
Kurzy.cz | 13:34:57
Německý benchmark prozatím nedokázal navázat na včerejší silné zisky Graf D1 Německý index DE30 se v polovině dnešní seance obchoduje v červených číslech poté, co index nedokázal prolomit nad maxima z minulého týdne. Vývoj naznačuje krátkodobou tvorb...


Ojetých elektromobilů a hybridů je meziročně o 11,7 % víc, zatímco trh se celkově zmenšil. Medián ceny se u elektrických vozů za 7 měsíců letošního roku oproti stejnému období vloni zvýšil o 59,8 %, u hybridů o 13,2 %
Kurzy.cz | 12:52:28
Nabídka ojetých vozů na českém trhu byla za sedm měsíců letošního roku menší přibližně o 20 000 aut, než ve stejném období vloni. Naproti tomu nabídka elektromobilů a hybridů meziročně vzrostla téměř o 12 %.


Měla by ČNB investovat do zlata?
Kurzy.cz | 12:33:13
Nový guvernér ČNB Aleš Michl se netají záměrem navýšit podíl, který v aktivech ČNB zaujímá zlato. Je to dobrý záměr? Právě zlato je velmi často atraktivní i pro ty nejméně znalé a zkušené investory (kam samozřejmě Aleše Michla a jeho tým neřadím!).


MMR: Z nebezpečného mostu je spolehlivá dopravní tepna. Díky projektu IROP
Kurzy.cz | 11:56:05
Ani Jan Žižka na koni by si na něj ještě před časem netroufl vstoupit. Švehlův most v Táboře byl kvůli alarmujícímu technickému stavu nebezpečný pro automobilovou dopravu. Integrovaný regionální operační program (IROP) spravovaný Ministerstvem pro míst...


„Vycházející hvězda“ Srbsko nabízí atraktivní pobídky pro investory
Kurzy.cz | 11:49:17
Srbsko je „VYCHÁZEJÍCÍ HVĚZDA“ SRBSKO NABÍZÍ ATRAKTIVNÍ POBÍDKY PRO INVESTORY Srbsko je v posledních několika letech velmi atraktivní destinací pro zahraniční investory. Tato významná země západního Balkánu se stala zajímavou pro...


Představujeme 19 staveb, které letos usilují o titul Stavba roku Královéhradeckého kraje 2022
Kurzy.cz | 11:44:09
Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Český svaz stavebních inženýrů, Česká komora architektů a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové ve spolupráci s Královéhradeckým krajem vyhlásily již 19. ročník soutěže...


Čluny v ulicích Terezína, řeka nad mostem v Písku. Zkáza roku 2002 pohledem dneška
aktuálně.cz | 13:25:32
Povodně roku 2002 se považují za nejrozsáhlejší přírodní katastrofu v historii, zasáhly stovky tisíc lidí. Zatopená místa na srovnávacích fotkách.


Ropa přes Družbu by mohla do Česka opět téct od pátku či soboty, uvedl šéf Mera
aktuálně.cz | 11:45:02
Ropa už podle šéfa firmy Mero teče na Slovensko i do Maďarska. Mero vlastní a provozuje ropovody Družba a IKL na českém území.


Vyznejte se v nabíjení elektromobilů
Kurzy.cz | 09:14:53
AC, DC, wallbox, rychlonabíječka, různé typy zásuvek a zástrček. Při nabíjení elektromobilů existuje řada možností, práce s nimi je ale vždy velmi jednoduchá. Jestli si potřebujete udělat jasno, tento článek vám určitě pomůže.


Kdo tu ve skutečnosti útočí na rodinu
Respekt | 11:44:42
Předkladatelé ústavní změny se zjevně nemohou smířit s tím, že rodina vypadá jinak, než jak si sami představují


Ropa začne do Česka téct nejpozději v sobotu, uvedl šéf společnosti Mero
Denik.cz | 13:05:00
Dodávky ropy do Česka ropovodem Družba by mohly být obnoveny v pátek, nebo v sobotu. České televizi to řekl předseda představenstva společnosti Mero Jaroslav Pantůček. Ropa už podle něj teče na Slovensko i do Maďarska. Mero vlastní a provozuje ropovody Družba a IKL na českém území. 


Před 40 lety zmizela ze zastávky, našli ji brutálně ubodnou. Teď případ vyřešili
Denik.cz | 12:46:00
Americké úřady obvinily muže, který má stát za brutální vraždou a znásilněním Karen Stittové z roku 1982 v Kalifornii. Odložený případ se po čtyřiceti letech podařilo rozlousknout díky pokroku ve forenzní vědě a trpělivému detektivovi. Informoval o něm deník The Independent.


Vražda v Ostravě. V lesíku v Porubě byla nalezena mrtvá mladá žena
Denik.cz | 12:38:00
Vraždu mladé ženy, ke které došlo v Ostravě-Porubě, vyšetřují moravskoslezští kriminalisté.


První energetické embargo vstoupilo v platnost. Do EU nesmí ruské uhlí
Denik.cz | 11:58:00
V Evropské unii začal v plném rozsahu platit zákaz dovozu ruského uhlí, na kterém se členské země dohodly v dubnu v rámci pátého balíku protiruských sankcí. Ve středu totiž skončila čtyřměsíční lhůta pro ukončení existujících kontraktů. Aktivovalo se tak první embargo EU na dovoz energií z Ruska od začátku ruských vojsk útoku na Ukrajinu, uvedla agentura Reuters.


Chemický poplach ve Spolaně. Hasiči v Neratovicích řešili únik olea
Denik.cz | 11:38:00
Únik takzvaného olea řešili hasiči ve čtvrtek 11. srpna dopoledne v neratovické Spolaně. Chemikálie se dostala mimo kontrolu v provozu, kde se vyrábí kyselina sírová.


OBRAZEM: Metalový svátek. Druhý den Brutalu ovládli kanibalové z Ameriky
Denik.cz | 11:15:00
Druhým dnem pokračoval ve středu v utrobách josefovské pevnosti metalový svátek. Kromě muziky Brutal Assault opět nabídl i pestrou nabídku kostýmů, ze kterých by asi lifestylové magazíny trnuly hrůzou. Ale o to přeci jde a k menu, které přehlídka toho nejlepšího na metalové scéně nabízí, to zkrátka neodmyslitelně patří.


Rodiny s příjmem do milionu budou moci od příštího týdne žádat o příspěvek 5000 korun
Eurozpravy-domácí | 13:49:00
Rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého budou moci od příštího týdne začít žádat o příspěvek 5000 korun na dítě. On-line žádost najdou na webu ministerstva či na novém ministerském portálu. Potřeba je elektronická identita, tedy třeba ta bankovní. Osobně je pak možné požádat o jednorázovou dávku v Czech Pointech na radnicích a v krajských úřadech.


Evakuovaní obyvatelé z Hřenska se budou postupně od soboty vracet domů
Eurozpravy-domácí | 12:28:00
Evakuovaní obyvatelé z Hřenska a jeho částí Mezné a Mezní Louky se budou postupně od soboty vracet domů. Novinářům to dnes řekla ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). Oblast bude dál uzavřená pro turisty, dodala. Omezení vstupu do národního parku, které vyprší v pátek, ministerstvo prodlouží do konce letních prázdnin 31. srpna. Do parku bude vstup úplně zakázán od 21:00 do 6:00.


Babiš by mohl oznámit rozhodnutí ohledně kandidatury na prezidenta 28. října
Eurozpravy-domácí | 12:24:00
Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš možná oznámí své rozhodnutí ohledně prezidentské kandidatury 28. října. Řekl to dnes na mítinku v Žižicích na Kladensku, upozornily na to Seznam Zprávy či Deník N. Na konci června přitom novinářům při návštěvě Karlovarského kraje Babiš řekl, že plánuje oznámit své rozhodnutí 4. listopadu.


Poslanci se mají zabývat kontakty šéfa civilní rozvědky 25. srpna
Eurozpravy-domácí | 12:15:00
Sněmovní komise pro kontrolu civilní rozvědky, tedy Úřadu pro zahraniční styky a informace, se bude 25. srpna zabývat kauzou kontaktů šéfa této tajné služby Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem. Přizvala si k tomu jak ředitele ÚZSI Mlejnka, tak ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). ČTK to dnes řekla předsedkyně této komise Taťána Malá (ANO).


Babiše na mítinku opět vypískali, tentokrát v Unhošti
Eurozpravy-domácí | 10:54:00
Mítink předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v Unhošti na Kladensku dnes dopoledne přehlušovali jeho odpůrci hlasitým pískotem. Přišlo jich kolem 20, příznivců několik desítek. Akce byla bez konfliktu. Dohlíželi na ni uniformovaní policisté i označení členové policejního antikonflitního týmu.


Vystřelení raket do japonské výlučné ekonomické zóny nařídil čínský prezident Si Ťin-pching
Eurozpravy-zahraniční | 13:32:00
Dopad balistických raket do japonské výlučné ekonomické zóny při čínských vojenských cvičeních kolem Tchaj-wanu nařídil čínský prezident Si Ťin-pching, aby Japonsko odradil od vměšování do událostí v Tchajwanském průlivu. Dnes to uvedly zdroje japonské tiskové agentury Kjódó obeznámené se situací.


Velká Británie a Dánsko pošlou Ukrajině další peníze a zbraně
Eurozpravy-zahraniční | 13:16:00
Británie a Dánsko pošlou na Ukrajinu další peníze a zbraně. Oznámily to dnes podle agentury Reuters na dárcovské konferenci v Kodani. Británie dodá podle ministra Bena Wallace mimo jiné další salvové raketomety, které mohou zasáhnout cíle ve vzdálenosti až 80 kilometrů.


Lotyšsko označilo Rusko za stát podporující terorismus
Eurozpravy-zahraniční | 12:56:00
Lotyšský parlament dnes označil Rusko za stát podporující terorismus a vyzval členské země Evropské unie, aby pozastavily vydávání víz ruským a běloruským občanům. Informoval o tom lotyšský veřejnoprávní server LSM. Poslanci pobaltské země rovněž podle serveru Delfi a ruské služby BBC označili ruské jednání na Ukrajině za "cílenou genocidu" Ukrajinců. Je to xenofobní, reagovala Moskva.


Je mi 21 let a hrozně chci žít, prosí ruský voják o uvolnění z armády
Eurozpravy-zahraniční | 12:51:00
"V bojích jsem přišel o všechny blízké kamarády, je mi 21 let a hrozně chci žít," píše ruské vojenské prokuratuře ruský voják, jehož velitel od něho odmítá přijmout hlášení o ukončení smlouvy s armádou. Rodiče dalšího vojáka si stejnému úřadu stěžují, že jejich syna spolu s dalšími odvedenci armáda z vojenské služby nečekaně poslala do války, další lidé upozorňují na bití v armádě.


Německo hodlá Ukrajinu v obraně před ruskou invazí dále podporovat
Eurozpravy-zahraniční | 12:46:00
Německo bude dál podporovat Ukrajinu, která se brání ruské invazi. Dnes to na tiskové konferenci prohlásil německý kancléř Olaf Scholz, který zopakoval, že odpovědnost za válku nese ruský prezident Vladimir Putin. Scholz také řekl, že Německo stojí o vyšetření ruských válečných zločinů.


Dodávky ropy ropovodem Družba do Maďarska se v noci obnovily
Eurozpravy-zahraniční | 12:36:00
Dodávky ruské ropy ropovodem Družba do Maďarska se v noci obnovily, oznámila dnes maďarská vláda. Přeprava ropy jižní větví Družby se před týdnem přerušila kvůli problémům s úhradou poplatků za tranzit ropy přes Ukrajinu.


Scholz chce širší podporu pro cenový strop na ruskou ropu
Eurozpravy-zahraniční | 12:32:00
Zastropování cen ruské ropy může fungovat jen po zapojení dalších zemí mimo skupinu velkých ekonomik G7, jednání ale pokračují. Dnes to na tiskové konferenci řekl německý kancléř Olaf Scholz. Cenový strop pro ruskou ropu na červnovém summitu G7 v Bavorsku navrhly Spojené státy, chtějí tím Moskvě zabránit vydělávat na vysokých cenách energetických surovin a financovat tak svou invazi na Ukrajinu.


Německo chystá pro obyvatele další balík inflačních úlev, řekl Scholz
Eurozpravy-zahraniční | 12:11:00
Německo chystá další balík opatření, která lidem uleví od vysokých cen energií a vysoké inflace. Dnes to na tiskové konferenci prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Obyvatele země ujistil, že se na vládu mohou spolehnout.


Scholz: Německo zvažuje, zda má smysl ponechat tři poslední jaderné elektrárny v provozu
Eurozpravy-zahraniční | 11:49:00
Německo zvažuje, zda má smysl ponechat své tři poslední jaderné elektrárny ještě v provozu. Dnes to na tiskové konferenci prohlásil kancléř Olaf Scholz. Německo původně plánovalo odstavit reaktory na konci letošního roku, čímž by země definitivně zastavila výrobu energie z jádra. Kvůli energetické krizi vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu ale řada politiků včetně těch vládních požaduje pozdější odchod od nukleární energetiky.


IEA zvýšila odhad růstu poptávky po ropě na letošní rok
Eurozpravy-zahraniční | 11:30:00
Mezinárodní agentura pro energii (IEA) zvýšila odhad růstu poptávky po ropě na letošní rok o 380.000 na 2,1 milionu barelů denně. Uvedla to dnes ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu. Jedním z důvodů je podle ní fakt, že ropa částečně nahrazuje drahý zemní plyn. Na trh ale zároveň nepříznivě působí obavy z hospodářské recese. Více ropy, než se předpokládalo, nadále těží a vyváží Rusko.


V Evropské unii dnes v plném rozsahu začal platit zákaz dovozu ruského uhlí
Eurozpravy-zahraniční | 11:21:00
V Evropské unii dnes v plném rozsahu začal platit zákaz dovozu ruského uhlí, na kterém se členské země dohodly v dubnu v rámci pátého balíku protiruských sankcí. Ve středu totiž skončila čtyřměsíční lhůta pro ukončení existujících kontraktů. Aktivovalo se tak první embargo EU na dovoz energií z Ruska od začátku útoku ruských vojsk na Ukrajinu, uvedla agentura Reuters.


Německo nemá přesný přehled o tom, kolik ukrajinských běženců pracuje
Eurozpravy-zahraniční | 11:10:00
Do Německa se od začátku ruské invaze na Ukrajinu uchýlily statisíce ukrajinských běženců, kteří se podle zaměstnavatelů i politiků mohou stát vzpruhou pro německý trh práce. Spolkový úřad práce dnes ale ČTK sdělil, že zatím nemá přesný přehled o tom, kolik z nich si mezitím v Německu našlo práci. Aktuální průzkum ekonomického institutu Ifo nicméně naznačuje, že práci by chtělo 90 procent dospělých ukrajinských uprchlíků a že 22 procent jich místo už našlo.


Unipetrol v posledních letech snížil závislost na ruské ropě pod 50 procent
Eurozpravy-ekonomika | 12:43:00
Společnost Orlen Unipetrol, která v České republice provozuje rafinerie v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, snížila v posledních letech závislost na ruské ropě pod 50 procent. Na přelomu tisíciletí to bylo 80 procent. Litvínovská rafinerie umí zpracovávat druhově podobné typy ropy, jako je ruská ropa, rafinerie v Kralupech dlouhodobě zpracovává pouze neruskou ropu. Vyplývá to z informací společnosti Unipetrol.


Dodávky ropy do Česka budou obnoveny do soboty
Eurozpravy-ekonomika | 12:26:00
Dodávky ropy do Česka ropovodem Družba by mohly být obnoveny v pátek, nebo v sobotu. České televizi to dnes řekl předseda představenstva společnosti Mero Jaroslav Pantůček. Ropa už podle něj teče na Slovensko i do Maďarska. Mero vlastní a provozuje ropovody Družba a IKL na českém území.


Fialova vláda dostala šanci, protože Babiš byl příšerný. Jenže její komunikace s veřejností je katastrofa
Reflex | 12:00:00
Éra premiéra Andreje Babiše byla jedna velká série chaosu a lží (za covidu), nenaplněných slibů (jak vidíme s odstupem) a populistického rozdávání (které nás více zadlužilo). Navíc bývalý předseda vlády se neustále potýkal s osobními skandály, nejznámější jsou jeho dotační čachry. I proto loni hnutí ANO a ČSSD prohrály volby a dvě vzniklé koalice dostaly šanci nastolit jiné pořádky. Bylo to prezentováno i tak, že přichází „nová politická kultura“. Pokud je příkladem nové kultury přístup hnutí STAN k sérii kauz, které ho devastují, tak potěš Pánbůh. Naprosto zarážející je i nezvládnutá komunikace vlády nejenom se širokou veřejností, ale i vlastními voliči. Ta se dá označit za katastrofu.


Elitní sexy amazonky oddané tělem i duší. Historie Kaddáfího panenských revolučních jeptišek
Reflex | 11:20:00
Asi žádný jiný vůdce na světě neměl takovou osobní stráž jako Muammar Kaddáfí. Na západě se jim říkalo Amazonky, oficiálně byl jejich titul mnohem krotší. Krotké ale nebyly Kaddáfího úmysly s jeho překrásnou ochrankou. Věčné panny mu sloužily zcela oddaně, podle některých zkazek občas až příliš - měly být svolné k sexu i položení života za svého vůdce.


Herečka žaluje britský týdeník: Nestarejte se o arabské tlusťošky, máte dost těch svých
Tiscali-zprávy | 11:04:40
Irácká herečka Inás Tálibová žaluje časopis The Economist za to, že použil její fotografii ke článku o tom, že arabské ženy jsou tlustší než muži. Podle herečky týdeník použil snímek bez jejího svolení, vytrhl ho z kontextu, upravil ve photoshopu a porušil její svobodu i soukromí


Kýbl rajčat se nepoužil: Babišův mítink v Unhošti se obešel bez konfliktu
Tiscali-zprávy | 10:46:19
Mítink předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v Unhošti na Kladensku dnes dopoledne přehlušovali jeho odpůrci hlasitým pískotem. Přišlo jich kolem dvaceti, příznivců několik desítek. Akce se obešla bez konfliktu, dohlíželi na ni uniformovaní policisté i označení členové policejního antikonfliktního týmu.


Ceny benzinu v Česku klesly pod 42 korun. Zlevňuje i nafta
E15-ekonomika | 13:08:00
Cena benzinu v Česku poprvé za více než pět měsíců klesla pod 42 korun. Litr naturalu se u čerpacích stanic prodává v průměru za 41,99 koruny za litr. Před týdnem byl o 2,42 koruny dražší. Na nejnižší úroveň od prvního březnového víkendu klesla cena nafty. Za litr teď řidiči dají průměrně 43,45 koruny, což je o 1,66 koruny méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje. Podle analytiků by mohly pohonné hmoty nadále zlevňovat. Ceny letos prudce vzrostly na přelomu února a března po začátku ruské invaze na Ukrajinu. V posledních týdnech ale klesají.


Ropovod Družba obnoví dodávky do Česka nejpozději v sobotu, tvrdí Mero
E15-ekonomika | 12:29:00
Dodávky ropy do Česka ropovodem Družba by mohly být obnoveny v pátek, nebo v sobotu. České televizi to dnes řekl předseda představenstva společnosti Mero Jaroslav Pantůček. Ropa už podle něj teče na Slovensko i do Maďarska. Mero vlastní a provozuje ropovody Družba a IKL na českém území.


Ceny benzinu v Česku klesly pod 42 korun. Zlevňuje i nafta
E15-politika | 13:08:00
Cena benzinu v Česku poprvé za více než pět měsíců klesla pod 42 korun. Litr naturalu se u čerpacích stanic prodává v průměru za 41,99 koruny za litr. Před týdnem byl o 2,42 koruny dražší. Na nejnižší úroveň od prvního březnového víkendu klesla cena nafty. Za litr teď řidiči dají průměrně 43,45 koruny, což je o 1,66 koruny méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje. Podle analytiků by mohly pohonné hmoty nadále zlevňovat. Ceny letos prudce vzrostly na přelomu února a března po začátku ruské invaze na Ukrajinu. V posledních týdnech ale klesají.


Ropovod Družba obnoví dodávky do Česka nejpozději v sobotu, tvrdí Mero
E15-politika | 12:29:00
Dodávky ropy do Česka ropovodem Družba by mohly být obnoveny v pátek, nebo v sobotu. České televizi to dnes řekl předseda představenstva společnosti Mero Jaroslav Pantůček. Ropa už podle něj teče na Slovensko i do Maďarska. Mero vlastní a provozuje ropovody Družba a IKL na českém území.


Nova na podzim: Nové seriály, MasterChef a předělané víkendové vysílání
lupa.cz | 15:25:22
Televize Nova pro podzimní vysílání připravila závěrečnou sérii kriminálních případů Policie Modrava. S druhou řadou se na obrazovky vrátí seriál Pan profesor. Premiéra čeká také kriminální komedii Případy mimořádné Marty a romantický příběh O mě se neboj. Nové díly budou mít Specialisté, půjde už o osmou sezonu. V programu nebude chybět ani kuchařská reality show MasterChef Česko a kuchaři na cestách v pořadu Souboj na talíři.


Přenesená mobilní data +57 %, v pevné síti +21 %. T-Mobile oznámil čísla za první pololetí
lupa.cz | 15:16:42
Hospodářské výsledky T-Mobilu za první pololetí letošního roku ukazují pokračování známých trendů: pokles klasického volání (meziročně o 10 %) i nárůst využívání dat (o skoro 57 % u mobilních a 21 % u dat v pevné síti).


Bohdalová si už nekopne. Fotbalová Amfora po půl století skončí
revue.idnes.cz | 15:53:00
Projezdili desítky zemí, na kontě mají stovky zápasů, které výkopy zahajovaly například Jiřina Bohdalová, Jitka Zelenková či Monika Absolonová. Fotbalový tým Amfora tvořený umělci a sportovci po 50 letech skončí.


Odejděte, vyzvaly Babiše osobnosti. Vadí jim, že označil voliče za fašisty
idnes.cz | 15:32:00
K okamžitému odchodu z veřejného života vyzvaly bývalého premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše desítky veřejně známých osobností. Vadí jim, že označil přes 2,3 milionů voličů pěti současných vládních stran na mítinku za fašisty a nacisty. „Přísahal na Ústavu, že bude sloužit všemu lidu, nelze to dál snášet,“ řekl iDNES.cz režisér a vysokoškolský pedagog Břetislav Rychlík.


Armén, který střílel na Zličíně, přijal sedmiletý trest vězení a vyhoštění
idnes.cz | 15:31:00
Armén Norajr Caturjan, který v roce 2016 střílel na dva muže před obchodním centrem v Praze na Zličíně, přijal sedmiletý trest vězení. Třiapadesátiletý cizinec byl původně obžalovaný z pokusu o vraždu. Podle dohody o vině a trestu, kterou dnes pravomocně schválil pražský městský soud, se ale dopustil pokusu o těžké ublížení na zdraví.


Rozloučí se Policie Modrava, stálice Novy doplní dva nové seriály
idnes.cz | 15:31:00
Novými díly se v podzimní nabídce Novy uzavře seriál Policie Modrava, kde v čele vyšetřovatelů stojí žena, přibudou však jiné hrdinky, v cyklu O mě se neboj ztvárněná Veronikou Arichtevou a v Případech mimořádné Marty ztělesněná Tatianou Dykovou.


Padl další rekord. Ceny elektřiny zatím strop nenašly
idnes.cz | 14:54:00
Obavy z nedostatku plynu vystřelily ceny elektřiny na energetických burzách na nová maxima. Vedle hrozících výpadků ruských dodávek nahrává nejistotě i odstavování jaderných bloků a nízká výroba z větrných a vodních elektráren.


Odpálení raket do japonské ekonomické zóny nařídil přímo Si Ťin-pching
idnes.cz | 14:52:00
Dopad balistických raket do japonské ekonomické zóny nařídil čínský prezident Si Ťin-pching, uvedly ve čtvrtek zdroje japonské tiskové agentury Kjódó. Hlavním účelem zásahu mělo být odradit Japonsko od vměšování se do událostí v Tchajwanském průlivu.


Už druhý záchranářský vrtulník v Česku bude mít krev pro těžce zraněné
idnes.cz | 14:38:00
Největší šanci na přežití mají velmi těžce zranění lidé v Královéhradeckém kraji a okolí, kde létá jediný český záchranářský vrtulník se zásobou krve na palubě. Tamní lékaři podávají krvácejícím lidem transfuzi plné krve na místě nehody. Od zítřka nabídne stejnou léčbu i letecká záchranná služba Moravskoslezského kraje.


Ropa Družbou začne do Česka téct nejpozději v sobotu, říká šéf Mero
idnes.cz | 14:11:00
Dodávky ropy do Česka ropovodem Družba by se mohly obnovit v pátek, nebo v sobotu. V České televizi to oznámil šéf společnosti Mero Jaroslav Pantůček. Ropa po výpadku způsobeném potížemi s úhradou tranzitních poplatků teče od středy už do Maďarska i na Slovensko.


Bělorusové na Ukrajině si stěžují na vyhoštění. Tlak roste po zapojení Minsku do války
idnes.cz | 14:00:00
Bělorusové na Ukrajině čelí stále větším byrokratickým i finančním potížím a dobrovolně, někdy však i nuceně, zemi opouštějí. Vyhoštění se nevyhnou ani lidé, kteří se aktivně zapojují do pomoci v regionech. Tlak roste zejména po zapojení Minsku do války, který Rusům poskytuje mimo jiné i své základny.


„Dělej, mami, musíme rychle vypadnout!“ Žhavé vouchery na Krym nejsou Rusům příliš po chuti
iHned.cz | 15:24:00
Den stý šedesátý osmý, 10. srpna. Včera vypukl na vojenském letišti v Novofedorivce na Krymu požár s výbuchem – a tato zpráva zpestřila včerejší a možná i dnešní den. Takovou radost Ukrajinci nepocítili ode dne, kdy jejich armáda potopila...


Disney sesadil Netflix a kraluje streamovacím službám
iHned.cz | 14:11:00
Mediální a filmová společnost Walt Disney předstihla v počtu předplatitelů streamovacích služeb internetovou televizi Netflix. S odvoláním na údaje obou amerických podniků o tom informovala agentura Reuters. Disney ve středu oznámila, že začátkem...


Jak je pro ekonomiku zhoubnější ne-moc duše než ne-moc těla
iHned.cz | 13:41:00
Kdysi trpěla ekonomika nemocemi těla. Takové ne-moci se projevovaly tím, že ekonomika nebyla mocná nasytit naše břicha a udržet nás tak při životě. Modernější nemoci duše ekonomie (třeba bankovní krize) či ducha (ztráta smyslu) nebyly na pořadu dne....


Líp na krachujícím jihu než se v zimě trápit ve studeném a drahém Česku
iHned.cz | 12:55:00
Pohled na nově vyměřené zálohy za plyn a energie přivádí spoustu lidí do mdlob. Určitě ne všechny, protože existují fixace ceny a také dávky, nicméně pořád zbývá nemalá část populace, která si ještě není tak docela jistá, že hodlá platit třetinu či...


Odhad České bankovní asociace: ČNB letos ještě naposledy zvýší úrokové sazby
iHned.cz | 12:34:00
Česko čeká do konce roku ještě jedno – na nějaký čas možná poslední – zvýšení úrokových sazeb. K němu Česká národní banka (ČNB) nejspíš bude nucena sáhnout v reakci na růst mezd, kulminující inflaci a kvůli možným tlakům na oslabování...


Zákazníci se konečně dočkají, Mercedes-AMG One se začal vyrábět
Auto.cz | 14:50:00
Patříte mezi šťastlivce s objednaným Mercedesem-AMG One? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Výrobce oficiálně oznámil, že produkce zákaznických kusů konečně odstartovala.


Podíl nezaměstnaných v červenci v Královéhradeckém kraji mírně vzrostl - nárůst o 5,6% na 9918 uchazečů
Kurzy.cz | 15:29:07
V průběhu měsíce července zaznamenaly úřady práce meziměsíční nárůst počtu uchazečů o zaměstnání o 5,6 % na 9 918 uchazečů. Počet volných pracovních míst meziročně klesl o 3,8 % na 12 538 míst. Podíl nezaměstnaných osob činil 2,63 % a v mezikrajském...


THMP začala v Praze budovat fotovoltaické elektrárny. Pilotní fázi má za sebou, od příštího roku chce zvýšit tempo na dvě týdně
Kurzy.cz | 15:21:12
edna sluneční elektrárna na střeše bytového domu na Černém Mostě a dvě v Libni – tři pilotní projekty sloužily k tomu, aby městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otestovala technologie a nastavila procesy. Nyní už přechází do ostrého r


Skupina ČSOB v 1. pololetí: Potvrdila vysokou stabilitu díky rostoucímu zisku a kvalitě úvěrů. Pokračuje další růst úvěrů, vkladů i investic. Občané i firmy si uvědomují potřebu vlastní energetické soběstačnosti a investují do nových energetických řešení
Kurzy.cz | 14:55:04
Skupina ČSOB zaznamenala v prvním pololetí 2022 vysoký zájem občanů i firem o investování do udržitelných energetických řešení. Meziročně rostly objemy úvěrů, vkladů i aktiv pod správou. Čistý zisk z hospodaření společnosti činil 10,1 miliardy korun.


USD oslabuje po PPI datech a údajích o nezaměstnanosti
Kurzy.cz | 14:43:56
V týdnu končícím 6. srpna požádalo o dávky v nezaměstnanosti 262 000 Američanů, zatímco o týden dříve to bylo 260 000. Dnešní údaje byly pod odhady, které činily nárůst o 263 000
Počet žádostí, který se obvykle udává s týdenním zpožděním, se zbýšil na...


Postřehy Evy Gmentové: Klamavá reklama
Kurzy.cz | 14:36:52
Při sledování reklamy na Toyotu Aygo si v duchu říkám – ještě že nejsme v USA. Už by někdo na základě reklamy očekával, že mu dodávka uhne z cesty tak, že vyšplhá na zeď. A kdyby jen očekával! Soudil by se, že dodávka neuhnula, přestože on to čekal.


Jak se mění portfolio W. Buffetta a proč by vás to mělo zajímat
Kurzy.cz | 14:36:14
Jméno legendárního investora zná pravděpodobně každý z vás, přesná skladba portfolia jeho investiční společnosti Berkshire Hathaway však až tak známá není. Podívejte se na největší pozice v portfoliu slavného “věštce z Omahy” a nechte se inspirovat jeho&h


Kurzovní lístek ČNB na čtvrtek 11.08.2022
Kurzy.cz | 14:28:17
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 10.8.Změna11.8. Americký dolar USD 1 23.7980 -1.05%23.5480...


Jak na výchovu štěněte, aby vám nepřerostlo přes hlavu?
Kurzy.cz | 14:27:51
Psí oči a štěněcí roztomilost dokáží rozněžnit snad i toho největšího tvrďáka. Ale jak štěně roste, tak vám začíná docházet, že by mělo k té své hravosti přidat snad i trochu poslušnosti. Ale jak jí docílit? Mezi kynology se vám úplně nechce, ale nechat s


Pomohl nám prodej na Amazonu a vlastní pobočka v USA, říká šéfka strategie Dermacolu
Kurzy.cz | 14:24:54
POMOHL NÁM PRODEJ NA AMAZONU A VLASTNÍ POBOČKA V USA, ŘÍKÁ ŠÉFKA STRATEGIE DERMACOLU Český výrobce dekorativní a pleťové kosmetiky Dermacol vnímá americký trh jako jeden z nejrozvinutějších a nejnáročnějších na světě....


Trammell Crow Company rozšiřuje svůj tým v České republice o dva nové členy
Kurzy.cz | 14:15:26
Společnost Trammell Crow Company (TCC), přední globální developer a investor v oblasti komerčních nemovitostí, získala v rámci svojí evropské expanze dvě nové posily. Dominika Surovcová bude zastávat post obchodní ředitelky pro Českou republiku, Jaroslav&


Aktuálně+ | Krvavé Irsko i nešťastná kulturistka. Tři tipy z Letní filmové školy
aktuálně.cz | 15:30:08
Minulý týden v Uherském Hradišti skončil 48. ročník Letní filmové školy.


Potomci antifašistů a obětí holokaustu vyzvali Babiše k odchodu a kajícné pouti
aktuálně.cz | 15:14:04
Podle potomků přeživších holokaust by expremiér mohl vykonat kajícnou pouť po někdejších nacistických koncentračních táborech v Evropě.


Akcie Disney rostou díky většímu počtu předplatitelů
Kurzy.cz | 13:52:30
Akcie Disney (DIS.US) vyskočily v předburzovním prodeji o 8 % poté, co gigant ze zábavního sektoru vykázal lepší než očekávané kvartální výsledky, zejména díky větším utrátám spotřebitelů v tématických parcích a nárůstu odběratelů platformy Disney+
Zi...


Na krajském úřadě proběhlo pod vedením hejtmana 6. jednání pracovní skupiny k VRT v Ústeckém kraji
Kurzy.cz | 13:27:00
Na krajském úřadě se pod vedením hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera uskutečnilo 6. jednání pracovní skupiny ve věci vedení Vysokorychlostní trati (VRT) na území Ústeckého kraje.


Odejdi, jsi hrobníkem demokracie. Babišův mítink v Ústí doprovázely potyčky
Denik.cz | 15:25:00
Protesty a potyčky mezi příznivci a odpůrci provázely ve čtvrtek odpoledne mítink předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v Ústí nad Labem. Odpůrci bývalého premiéra, kteří na akci v Ústí přišli, se jej nejprve snažili vypískat. Na místě byli přítomni uniformovaní policisté i antikonfliktní tým. Akce v krajském městě se účastní asi stovka lidí, mítink má trval do 15 hodin.


Koridory pro odpůrce Babiše? Chlívky dělat nebudeme, odmítli starostové
Denik.cz | 14:50:00
Velmi rozladěni jsou starostové obcí na Karlovarsku, do nichž míří ve svém tourobytňáku Andrej Babiš za svými fanoušky.


FOTO, VIDEO: U Kochánovic poblíž Slatiňan hoří les, dva hasiči už jsou zranění
Denik.cz | 13:58:00
V Kochánovicích poblíž bývalé střelnice u Slatiňan na Chrudimsku hoří les o rozloze zhruba 150 krát 150 metrů. Požár byl nahlášen před půl jednou odpoledne. Zasahuje zde hned několik hasičských jednotek, byl vyhlášen požární poplach 3. stupně. Dým je vidět několik kilometrů daleko. Dva hasiči utrpěli zranění.


Je mi 21 let a moc chci žít, prosí ruský voják o uvolnění z armády
Denik.cz | 13:56:00
„V bojích jsem přišel o všechny blízké kamarády, je mi 21 let a hrozně chci žít,“ píše ruské vojenské prokuratuře ruský voják, jehož velitel od něho odmítá přijmout hlášení o ukončení smlouvy s armádou. Napsal o tom investigativní portál The Insider, který získal přístup do archivu stížností ruské vojenské prokuratury.


Strýček Skrblík úřaduje. Disney zveřejnil finanční výsledky, po vzoru Netflixu své streamovací služby zdraží a zavede reklamy
Euro | 08:08:20
Americký zábavní gigant nadále posiluje co do počtu předplatitelů vlastních streamovacích služeb. V souhrnu za platformy Disney+, ESPN+ a Hulu je jeho divácká základna dokonce vyšší než v případě Netflixu. Celkově vzato jsou však tyto služby prodělečné. Kvartální ztráta činí 1,1 miliardy dolarů. Vyšší náklady na tvorbu obsahu hodlá společnost kompenzovat zdražením předplatného. To by se mělo týkat zatím jen diváků v USA. Kdo bude chtít platit stejně, musí se smířit s reklamami. Jestli si budou muset v příštích měsících připlatit i čeští diváci, společnost neuvedla.


Evropská města začínají na noc zhasínat. Bojí se extrémních účtů za elektřinu
Hospodářské noviny | 16:35:00
Celkem dvanáct tisíc obcí a měst už ve Francii v noci vypíná kvůli vysokým cenám energií i ekologickým požadavkům veřejné osvětlení. Vyplývá to z dat francouzské asociace pro ochranu noční oblohy a životního prostředí Anpcen. Počet potemnělých obcí...


Lidé jsou k přírodě nevšímaví. Praha očima zvířat je úplně jiná, říká režisér Hošek
Hospodářské noviny | 16:20:00
„Chtěli jsme, aby zvířata byla hlavním nositelem děje, dívat se na Prahu jejich očima. Ve filmu máme nakonec čtyři hlavní hrdiny. Nejdůležitější kritérium jejich výběru bylo, aby zastupovali různé strategie, jak ve městě přežít,“ říká...


Válečná daň zní lépe než sektorová. Může ale dopadnout stejně jako povodňová daň za Klause
Hospodářské noviny | 15:48:00
Před čtvrtstoletím zasáhla celé Slezsko, většinu Moravy a východní Čechy nebývalá povodeň. Po dlouhé době museli Češi čelit živlu, který si vyžádal desítky obětí. Hmotné škody přesáhly šedesát miliard korun, což bráno podle výše tehdejšího HDP či...


„Dělej, mami, musíme rychle vypadnout!“ Žhavé vouchery na Krym nejsou Rusům příliš po chuti
Hospodářské noviny | 15:24:00
Den stý šedesátý osmý, 10. srpna. Včera vypukl na vojenském letišti v Novofedorivce na Krymu požár s výbuchem – a tato zpráva zpestřila včerejší a možná i dnešní den. Takovou radost Ukrajinci nepocítili ode dne, kdy jejich armáda potopila...


Disney sesadil Netflix a kraluje streamovacím službám
Hospodářské noviny | 14:11:00
Mediální a filmová společnost Walt Disney předstihla v počtu předplatitelů streamovacích služeb internetovou televizi Netflix. S odvoláním na údaje obou amerických podniků o tom informovala agentura Reuters. Disney ve středu oznámila, že začátkem...


Jak je pro ekonomiku zhoubnější ne-moc duše než ne-moc těla
Hospodářské noviny | 13:41:00
Kdysi trpěla ekonomika nemocemi těla. Takové ne-moci se projevovaly tím, že ekonomika nebyla mocná nasytit naše břicha a udržet nás tak při životě. Modernější nemoci duše ekonomie (třeba bankovní krize) či ducha (ztráta smyslu) nebyly na pořadu dne....


Líp na krachujícím jihu než se v zimě trápit ve studeném a drahém Česku
Hospodářské noviny | 12:55:00
Pohled na nově vyměřené zálohy za plyn a energie přivádí spoustu lidí do mdlob. Určitě ne všechny, protože existují fixace ceny a také dávky, nicméně pořád zbývá nemalá část populace, která si ještě není tak docela jistá, že hodlá platit třetinu či...


Odhad České bankovní asociace: ČNB letos ještě naposledy zvýší úrokové sazby
Hospodářské noviny | 12:34:00
Česko čeká do konce roku ještě jedno – na nějaký čas možná poslední – zvýšení úrokových sazeb. K němu Česká národní banka (ČNB) nejspíš bude nucena sáhnout v reakci na růst mezd, kulminující inflaci a kvůli možným tlakům na oslabování...


Nejdříve to měl být listopad, teď mluví o říjnu. Babiš a jeho plány na kandidaturu na prezidenta
Hospodářské noviny | 12:32:00
Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš možná oznámí své rozhodnutí ohledně prezidentské kandidatury 28. října. Řekl to dnes na mítinku v Žižicích na Kladensku, upozornily na to Seznam Zprávy či Deník N. Na konci června přitom novinářům při...


Ponechat si je, či nikoliv? Německo podle Scholze stále přemýšlí, jestli neposunout tečku za jádrem
Hospodářské noviny | 11:49:00
Německo zvažuje, zda má smysl ponechat své tři poslední jaderné elektrárny ještě v provozu. Ve čtvrtek to na tiskové konferenci prohlásil kancléř Olaf Scholz. Německo původně plánovalo odstavit reaktory na konci letošního roku, čímž by země...


Linet posiluje v Austrálii, vidí tam potenciál jako v USA. Za víc než čtvrt miliardy kupuje tamní zdravotnickou firmu
Hospodářské noviny | 11:36:00
Největší český výrobce nemocničních postelí Linet Group vidí velkou příležitost na lukrativním zdravotnickém trhu v Austrálii. Aby tu posílil, kupuje společnost Pegasus Health Group, jež už několik let prodává postele Linetu v nejlidnatějším státě...


Česko a Německo se společně mohou stát motorem východní politiky EU
Hospodářské noviny | 10:59:00
Není to dlouho, kdy proběhla schůzka mezi českým ministrem zahraničních věcí Janem Lipavským a jeho německou kolegyní Annalenou Baerbockovou. V kontextu stále probíhající ruské agrese proti Ukrajině a Západu to byl další z významných kroků v...


Rusové využívají akustický teror. Lidé si teď nastavují budík na 3:45, aby je vzbudila známá melodie, a ne zvuky děl
Hospodářské noviny | 10:42:00
Den stý šedesátý třetí, 5. srpna „Člověk nemůže jít normálně ani do kina! Zrovna, když má film začít, spustí se letecký poplach a všechno zavírají!“ Takto si povídají dvě dívky v autobuse o válečných problémech. Sedím vedle nich. Ano, v...


Nejvyšší soud podruhé otevřel kauzu Bečvářova statku. Nesouhlasí s podmínkou pro úředníka
ČT24 | 15:06:54
Vrchní soud v Praze musí znovu projednat případ bývalého referenta pražského pozemkového úřadu Jana Horáka v kauze restituce Bečvářova statku. Nařídil mu to Nejvyšší soud, který vyhověl dovolání nejvyššího státního zástupce. Na dotaz ČT to uvedl Adam Wenig, mluvčí Městského soudu v Praze, který se případem zabýval jako první instance. Horák nejprve dostal za zneužití pravomoci sedmileté vězení, odvolací soud ale skutek překvalifikoval a uložil mu tříletou podmínku. Nejvyšší soud kauzu otevřel už podruhé.


Že jsme díky kompromisům silnější? To jsou pohádky. V Unii běží debata o zrušení veta členských států
Respekt | 16:01:04
Pohání ji hlavně tvrdá vyjednávací taktika Maďarska. Ale nejen ta.


Lidi mi často říkali, že dělám kulturní války. Už se snažím nerozdělovat
Respekt | 12:33:44
Podcast s Kryštofem Stupkou, queer aktivistou a mladým delegátem ČR do OSN


V Česku je už 35 případů opičích neštovic
Eurozpravy-domácí | 16:41:00
Počet případů opičích neštovic v ČR podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) vzrostl k dnešnímu dni na 35, informoval o tom dnes v tiskové zprávě. Nakažení jsou ze šesti krajů, 27 z nich z Prahy. Nemoc navzdory názvu není příbuzná s planými neštovicemi, které se šíří u dětí, přenáší se blízkým stykem, například sexuálním.


Nemocnice doufají, že nebudou muset v zimě omezovat vytápění kvůli nedostatku paliva
Eurozpravy-domácí | 16:22:00
Některé nemocnice doufají, že nebudou muset v zimě omezovat vytápění kvůli nedostatku paliva v teplárnách. Chtějí především zajistit komfort pro pacienty a obávají se negativního vlivu na jejich zdravotní stav. Podle některých samospráv může být problém také s případným snižováním teploty v domovech pro seniory a ve školách, jiné to nevnímají jako problém. Vyplývá to odpovědí zástupců nemocnic a samospráv, které ČTK oslovila.


Voda v mnoha přírodních nádržích v Česku je i s pokračujícím létem stále vhodná ke koupání
Eurozpravy-domácí | 16:07:00
Voda v mnoha přírodních nádržích v Česku je i s pokračujícím létem stále vhodná ke koupání, kterému navíc přeje počasí. O víkendu teploty podle meteorologů vystoupají opět ke 30 stupňům. Nicméně některým rybníkům by se lidé měli kvůli přemnoženým sinicím vyhnout, je tam i zákaz koupání vydaný hygieniky. Vyplynulo to z informací krajských hygienických stanic.


Ministerstvo zdravotnictví v kampani k očkování použije data Světové zdravotnické organizace
Eurozpravy-domácí | 15:44:00
Ministerstvo zdravotnictví v chystané kampani k očkování proti covidu-19 použije data Světové zdravotnické organizace (WHO) ze studií o postojích lidí v Česku. V dnešní diskuzi Zdravotnického deníku to řekl zástupce WHO v Česku Srdjan Matić. Podrobnosti o kampani uveřejní ministerstvo v pondělí, řekl ČTK mluvčí resortu Ondřej Jakob.


KOMENTÁŘ: Rostou obavy z podzimní energetické drahoty. Jak může snížit spotřebu každý z nás?
Eurozpravy-domácí | 14:55:00
Zdá se, že koktejl všemožných opatření namířených na vysokou inflaci, které zavedly v tuzemsku instituce k tomu povolané, zřejmě začíná zabírat. Červencová inflace totiž byla dle zveřejněných statistik v porovnání s předchozím měsícem jen o 1,3 procenta vyšší, což byl podle konstatování Českého statistického úřadu, který data zveřejňuje, nejmírnější meziměsíční nárůst od letošního února. To není vůbec špatná zpráva, a to přesto, že v prvním letním prázdninovém měsíci letošního roku narostla meziročně hodnota inflace o 17,5 procenta. Zkouška ohněm, jak se říká, nás ale teprve všechny čeká zřejmě na podzim.


Zelenskyj: Následky mohou být katastrofálnější než Černobyl. Záporožská jaderná elektrárna opět pod palbou
Eurozpravy-zahraniční | 16:54:00
Záporožská jaderná elektrárna, největší v Evropě, byla znovu ostřelována, uvedla dnes ukrajinská společností Enerhoatom, která ze střelby obvinila ruské jednotky. Ty elektrárnu obsadily už v březnu. Místní úřady, dosazené Rusy, naopak tvrdí, že elektrárnu ostřelovaly ukrajinské síly z raketometů a z těžkých děl.


Ind se přes 20 let soudil o šest korun
Eurozpravy-zahraniční | 14:55:00
Šestašedesátiletý indický právník Tungtath Čaturvedí se více než 20 let soudil s přepravní společností kvůli předražené jízdence na vlak, za kterou v roce 1999 zaplatil v přepočtu o šest korun víc. Minulý týden spotřebitelský soud rozhodl v jeho prospěch a firma mu musí částku i s úroky a odškodněním uhradit. O případu dnes napsal web stanice BBC.


McDonald's plánuje znovu otevřít své provozovny na Ukrajině
Eurozpravy-ekonomika | 15:21:00
Řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's v nadcházejících měsících plánuje znovu otevřít své provozovny na Ukrajině. S odkazem na interní sdělení firmy to dnes uvedla agentura AP. Je to podle ní symbol alespoň částečného návratu k normalitě v jinak válkou zasažené zemi, a také ukázka podpory od americké firmy, která se stáhla z ruského trhu.


Plzeň posiluje před bojem o Ligu mistrů Jemelka z Olomouce, Mihálik míří do Slovácka
Eurozpravy-sport | 16:57:00
Fotbalová Plzeň cílí na Ligu mistrů a proto není divu, že se snaží co nejlépe posílit. Svou nejnovější posilu Západočeši oznámili ve čtvrtek a jedná se konkrétně o příchod sedmadvacetiletého reprezentačního obránce Václava Jemelky. Ten se dohodl s Viktoriány na tříleté smlouvě. Úřadujícího českého mistra naopak v těchto dnech opouští útočník Ondřej Mihálik, jenž míří do Uherského Hradiště, aby tam posílil Slovácko.


Na prestižní festival v Benátkách se chystá hned pět českých či částečně českých filmů
Reflex | 14:40:00
Vždycky je na co nadávat, a tak se i vždycky říkalo, že český film je krizi. Často i byl. Ale zároveň se ho týká i řada dobrých zpráv, jako například teď: Benátky, jedna z nejprestižnějších filmových přehlídek na světě, uvedou hned pět projektů, které jsou pevně vrostlé do naší kinematografie a zároveň mají výrazný mezinárodní přesah.


Přijeďte a nadýchejte se čerstvého vzduchu v Sasku
Tiscali-zprávy | 14:13:36
Krásné Sasko nejlépe poznáte pěšky nebo na kole. Pestrou krajinou vede nespočet turistických a cyklistických tras a všude se najdou také náročné trasy pro horská kola. Pro každého je tu něco: Vodní plochy kousek od Labe, výšiny v Saském Švýcarsku nebo mírné kopce Fojtska. Představíme Vám nejkrásnější cíle Vašich cest. Tak kdy dorazíte?


Ropa do Česka opět poteče už zítra, nejpozději pozítří
Tiscali-zprávy | 12:41:12
Dodávky ropy do Česka ropovodem Družba by mohly být obnoveny v pátek, nebo v sobotu. České televizi to dnes řekl předseda představenstva společnosti Mero Jaroslav Pantůček. Ropa už podle něj teče na Slovensko i do Maďarska. Mero vlastní a provozuje ropovody Družba a IKL na českém území.


Nová stanice metra zná svou podobu. Depo Zličín má vyjít na miliardu
E15-ekonomika | 15:55:00
Vítězem architektonické soutěže na podobu nové stanice pražského metra Depo Zličín se stal ateliér Petr Stolín Architekt. Za úkol nyní bude mít soutěžní návrh ve spolupráci s pražským dopravním podnikem (DPP) dopracovat a připravit architektonickou studii. Architektonickou soutěž pro pražský dopravní podnik zorganizovaly Czechdesign a Metroprojekt Praha. Depo Zličín bude 62. stanicí pražského metra, stavba by měla začít nejdříve v roce 2026.


Jsi hrobníkem demokracie, hlásali odpůrci Babiše na jeho dalším mítinku
E15-ekonomika | 15:05:00
Protesty a potyčky mezi příznivci a odpůrci provázely ve čtvrtek odpoledne mítink předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v Ústí nad Labem. Odpůrci bývalého premiéra, kteří na akci v Ústí přišli, se jej nejprve snažili vypískat. Na místě byli přítomni uniformovaní policisté i antikonfliktní tým. Akce v krajském městě se účastní asi stovka lidí.


ČSOB stoupl meziročně zisk o více než 50 procent. Na růstu se podílely čisté úrokové výnosy
E15-ekonomika | 14:25:00
Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl meziročně o 52 procent na 10,1 miliardy korun. Objem aktiv pod správou jí vzrostl o šest procent na 286 miliard korun. Ostatní velké banky zaznamenaly také výrazný nárůst zisku.


Na pražskou burzu Start se chystá liberecká firma Hardwario. Řeší tím i nedostatek čipů
E15-ekonomika | 14:00:00
Na pražské burze Start určené menším společnostem by se na podzim mělo začít obchodovat s dvanáctým titulem. Záměr upsat akcie oznámila liberecká firma Hardwario vyvíjející komunikační zařízení a služby pro průmyslový internet věcí (IoT). Udat chce až dvacet procent akcií výměnou za desítky milionů korun. Možné ohodnocení firma nekomentuje s ohledem na schvalování prospektu v České národní bance.


Nová stanice metra zná svou podobu. Depo Zličín má vyjít na miliardu
E15-politika | 15:55:00
Vítězem architektonické soutěže na podobu nové stanice pražského metra Depo Zličín se stal ateliér Petr Stolín Architekt. Za úkol nyní bude mít soutěžní návrh ve spolupráci s pražským dopravním podnikem (DPP) dopracovat a připravit architektonickou studii. Architektonickou soutěž pro pražský dopravní podnik zorganizovaly Czechdesign a Metroprojekt Praha. Depo Zličín bude 62. stanicí pražského metra, stavba by měla začít nejdříve v roce 2026.


Jsi hrobníkem demokracie, hlásali odpůrci Babiše na jeho dalším mítinku
E15-politika | 15:05:00
Protesty a potyčky mezi příznivci a odpůrci provázely ve čtvrtek odpoledne mítink předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v Ústí nad Labem. Odpůrci bývalého premiéra, kteří na akci v Ústí přišli, se jej nejprve snažili vypískat. Na místě byli přítomni uniformovaní policisté i antikonfliktní tým. Akce v krajském městě se účastní asi stovka lidí.


ČSOB stoupl meziročně zisk o více než 50 procent. Na růstu se podílely čisté úrokové výnosy
E15-politika | 14:25:00
Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl meziročně o 52 procent na 10,1 miliardy korun. Objem aktiv pod správou jí vzrostl o šest procent na 286 miliard korun. Ostatní velké banky zaznamenaly také výrazný nárůst zisku.


Na pražskou burzu Start se chystá liberecká firma Hardwario. Řeší tím i nedostatek čipů
E15-politika | 14:00:00
Na pražské burze Start určené menším společnostem by se na podzim mělo začít obchodovat s dvanáctým titulem. Záměr upsat akcie oznámila liberecká firma Hardwario vyvíjející komunikační zařízení a služby pro průmyslový internet věcí (IoT). Udat chce až dvacet procent akcií výměnou za desítky milionů korun. Možné ohodnocení firma nekomentuje s ohledem na schvalování prospektu v České národní bance.


Hráz už prokopat nestihli, voda z rybníka v Metlách zničila 13 domů
idnes.cz | 17:11:00
Středem obce se vine kameny dlážděné koryto potoka. Nyní v něm teče sotva pramínek vody. Přesně před dvaceti lety však potok doslova vymazal z mapy téměř polovinu Metel na Strakonicku, které spadají pod dva kilometry vzdálenou Předmíř.


Řidič náklaďáku se dřevem odmítl vážení, kromě pokuty musel řešit přeložení
idnes.cz | 16:54:00
Dva přetížené nákladní vozy odhalili policisté během kontrolní akce na Prostějovsku. První řidič zvážení soupravy odmítl a dostal proto maximální stotisícovou pokutu, druhého stálo překročení limitu necelých třicet tisíc.


Polsko dovezlo první ropu z Abú Zabí, připravuje se na zákaz dovozu z Ruska
idnes.cz | 16:39:00
Polsko dovezlo první náklad ropy Murban z Abú Zabí. Varšava hledá náhradu za ropu z Ruska, jejíž dovoz hodlá do konce letošního roku zastavit.


Záporožská elektrárna dostala další zásahy, Rusko a Ukrajina se obviňují
idnes.cz | 16:37:00
Záporožská jaderná elektrárna, největší v Evropě, byla znovu ostřelována, hlásí Enerhoatom. Údery podle něj dopadly v blízkosti úložišť radioaktivního materiálu. Z ostřelování se vzájemně obviňují Rusové a Ukrajinci.


Ind se 20 let soudil s přepravní společností o šest korun a vyhrál
idnes.cz | 16:12:00
Indický právník Tungtath Čaturvedí se více než dvacet let soudil s přepravní společností kvůli předražené jízdence na vlak, za kterou v roce 1999 zaplatil v přepočtu o šest korun víc. Minulý týden spotřebitelský soud rozhodl v jeho prospěch a firma mu musí částku i s úroky a odškodněním uhradit.


McDonald's znovu otevře své pobočky na Ukrajině, začne v Kyjevě
idnes.cz | 16:10:00
Řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald’s v nadcházejících měsících plánuje znovu otevřít své provozovny na Ukrajině. Návrat firmy lze vnímat jako symbol alespoň částečného návratu k normalitě v jinak válkou zasažené zemi a ukázku podpory.


Měnovými trhy zmítají turbulence. Koruna, zlotý a forint patří mezi nejohroženější platidla
iHned.cz | 17:56:00
Velké investiční skupiny mají celkem jasno: česká koruna, polský zlotý nebo maďarský forint jsou aktuálně nejzranitelnější měny mezi rozvíjejícími se zeměmi. Podobně se na současnou situaci dívají analytici agentury Bloomberg a jak vyplývá z...


Evropské dluhopisové trhy vysychají. Opatrnější jsou při financování rovněž banky
iHned.cz | 17:41:00
V posledních týdnech v Evropě nevysychají pouze veletoky jako Rýn, ale rovněž dluhopisové trhy. Z tohoto pohledu jde o nejhorší sucho za nejméně osm let, upozornila agentura Bloomberg. Trh totiž do úterý zažil letos celkově již 32 dnů bez...


McDonald's postupně otevře restaurace na Ukrajině, začne v Kyjevě
iHned.cz | 17:15:00
Řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's v nadcházejících měsících plánuje znovu otevřít své provozovny na Ukrajině. S odkazem na interní sdělení firmy to ve čtvrtek uvedla agentura AP. Je to podle ní symbol alespoň částečného návratu k...


Evropská města začínají na noc zhasínat. Bojí se extrémních účtů za elektřinu
iHned.cz | 16:35:00
Celkem dvanáct tisíc obcí a měst už ve Francii v noci vypíná kvůli vysokým cenám energií i ekologickým požadavkům veřejné osvětlení. Vyplývá to z dat francouzské asociace pro ochranu noční oblohy a životního prostředí Anpcen. Počet potemnělých obcí...


Lidé jsou k přírodě nevšímaví. Praha očima zvířat je úplně jiná, říká režisér Hošek
iHned.cz | 16:20:00
„Chtěli jsme, aby zvířata byla hlavním nositelem děje, dívat se na Prahu jejich očima. Ve filmu máme nakonec čtyři hlavní hrdiny. Nejdůležitější kritérium jejich výběru bylo, aby zastupovali různé strategie, jak ve městě přežít,“ říká...


Válečná daň zní lépe než sektorová. Může ale dopadnout stejně jako povodňová daň za Klause
iHned.cz | 15:48:00
Před čtvrtstoletím zasáhla celé Slezsko, většinu Moravy a východní Čechy nebývalá povodeň. Po dlouhé době museli Češi čelit živlu, který si vyžádal desítky obětí. Hmotné škody přesáhly šedesát miliard korun, což bráno podle výše tehdejšího HDP či...


Historický okamžik. Kimova sestra poprvé veřejně promluvila, lidem tekly slzy
aktuálně.cz | 16:48:00
Historický projev Kimovy sestry může podle odborníků poukazovat na její rostoucí vliv ve vedení KLDR.


Černý den ruského letectva. Úder na Krymu byl drtivý, snímky usvědčují Kreml ze lži
aktuálně.cz | 16:38:11
Satelitní snímky letecké základny Saky na anektovaném Krymu dokládají, že ukrajinský úder zničil nejméně osm ruských letounů.


Mercedes zabavil rekordní množství padělků. Většina z nich je životu nebezpečná
aktuálně.cz | 15:56:36
Brzdové destičky, co nebrzdí, jak by měly, litá kola, která prasknou v zátěžovém testu. Zdánlivě výhodný nákup na internetu může být nebezpečný.


Ministerstvo radí domácnostem, kde ušetřit: Izolujte okna, neblokujte radiátory
Denik.cz | 16:33:00
Dopis s hlavičkou některé z energetických společností v poštovní schránce nahání mnohým lidem hrůzu. Kvůli rostoucím cenám plynu a elektřiny vydalo ve čtvrtek ministerstvo průmyslu a obchodu domácnostem doporučení, jak spotřebu omezit. Odborníci tvrdí, že vhodná opatření mohou domácnostem ušetřit až pětinu spotřeby zemního plynu.


Pračlověk Ötzi drží primát v tetování, říká etnolog Martin Rychlík
Denik.cz | 16:04:00
Víte, že Inkové posílali krásné a bezúhonné děti k velikému Inkovi, kde půl roku žily v luxusu, byly skvěle krmeny a před samotným obětováním vysoko v Andách zdrogovány? Nebo že indiáni Sirionó v Bolívii měli legálně styk se sestrami svých manželek a volnější svazky jsou zaznamenány třeba u Todů v Indii, kdy žena měla více manželů?


Unikát ve Valečově: O závlahu a hnojení pole se stará dron. Podívejte se
Denik.cz | 14:49:00
/VIDEO/ Kovový čmelák dokáže během krátké doby obletět celé pole. Udělá snímky, ze kterých má pěstitel jasno, kde spustit zavlažovací systém. Vyzkoušeli to ve čtvrtek ve Valečově.


Netflix už není největší streamovací firma na světě. První je teď Disney
lupa.cz | 18:10:51
Společnost Walt Disney zveřejnila hospodářské výsledky za třetí fiskální čtvrtletí, které uzavřela k 2. červenci letošního roku. Souhrnným počtem předplatitelů svých streamovacích služeb poprvé těsně překonala konkurenční firmu Netflix a nyní je největším poskytovatelem takových služeb na světě. Pokud by se s Netflixem porovnávala pouze služba Disney+, měl by stále náskok Netflix.


Tesla Semi vstoupí na trh ještě letos, uvedl Musk
Auto.cz | 18:53:00
Dodávky tahače by měly začít ještě letos, pick-up Cybertruck pak Musk slibuje v příštím roce.


Jay Kay se zbavuje dalšího auta, prodává svůj brutální Aston Martin V8 Vantage X-Pack
Auto.cz | 17:51:00
V roce 1989 vyrobený Aston Martin V8 Vantage vybavený vyhledávaným balíčkem X-Pack jde do prodeje. Dříve patřil Jay Kayovi, nyní může být váš.


Volterra je první elektrický obytný přívěs na světě. A umí nabít elektromobil
Auto.cz | 16:58:00
Americký výrobce luxusních obytných přívěsů Bowlus představil první plně elektrický obytňák na světě. Ze své baterie dokáže nabít elektromobil.


Dovolená v Rakousku: Vybrali jsme ty nejlepší silnice!
Auto.cz | 16:00:00
Možnosti cestování se uvolňují, a tak je už možné vyrazit i za hranice. Sousední Rakousko nabízí lákadla nejen pro milovníky horské turistiky, ale také třeba pro řidiče.


Základní VW Amarok s dvoudveřovou kabinou unikl na veřejnost
Auto.cz | 15:56:00
První ukázka základního dvoudveřového pick-upu VW Amarok pochází z evropské patentové kanceláře.


Globální pohled: Pojišťovacím makléřům se v roce 2021 dařilo
Kurzy.cz | 18:34:54
Společnost Insuramore zveřejnila výsledky aktuální analýzy vývoje globálního makléřského trhu. Celkové poplatky a provize získané pojišťovacími makléři za služby se dostaly v roce 2021 na úroveň 137,6 mld.


Akcie týdne - Tencent/Ubisoft (11.08.2022)
Kurzy.cz | 17:47:45
Kdyby mohlo dojít k převrácení negativního sentimentu v oblasti hraní her, došlo by k tomu pouze na domácím nebo i na globálním trhu? Příjde změna z východního pobřeží, v podobě Tencentu, který se začíná neustále roztahovat na evropském trhu M&A? Co ví...


Nejvlídnější recese v historii?
Kurzy.cz | 17:26:00
Americký produkt klesá, ale trh práce podle řady ukazatelů vypadá jako během silného boomu. A nejde o jedinou anomálii, která tuto (ne)recesi doprovází.


Sanlam a Allianz spojují síly. V Africe roste pojišťovací gigant
Kurzy.cz | 17:02:36
V květnu bylo na webu skupiny Allianz zveřejněno prohlášení, že společnosti Sanlam, největší nebankovní finanční společnost v oblasti služeb v Africe, a Allianz, jejíž angažovanost v Africe má již stoletou historii, se dohodly zkombinovat své stávající a&


Inflační tlaky podle všeho v USA polevují, alespoň prozatím (Komentář)
Kurzy.cz | 17:00:12
Překvapení
v USA přinesl po včerejší inflaci i indikátor cen průmyslových výrobců,
který meziměsíčně v červenci poklesl o 0,5 %,
zatímco analytici očekávali růst o 0,2 % m/m. Meziročně tak došlo ke zpomalení růstu
z červnových 11,3 % až na 9,8 % y/y. H...


České banky pod palbou / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 8. 8. 2022
Kurzy.cz | 16:49:56
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 8. 8. 2022 .


Teorie pouliční lampy a rozdíl v uvažování ekonomů a politiků
Kurzy.cz | 16:04:34
Ekonom Tim Taylor si na svém blogu The Conversable Economist všímá úvahy Alana Blindera týkající se „interakce mezi politiky a ekonomy“. Na začátku je zmíněna „teorie pouliční lampy“.


Superlegalizace – vyšší ověření veřejných listin
Kurzy.cz | 14:24:00
Superlegalizace cizozemské veřejné listiny spočívá v ověřování pravosti podpisů a otisků úředních razítek a pečetí na této veřejné listině


Památkově chráněné budově v Českých Budějovicích se postupně navrací lesk
Kurzy.cz | 14:01:11
Cílem rozsáhlé modernizace budovy z roku 1908 je především zvýšení komfortu pro cestující i veřejnost, zlepšení podmínek pro zaměstnance Správy železnic, optimalizace prostor určených k zajištění přepravních služeb, lepší komerční využití ostatních plo...


Rostoucí zisk a kvalita úvěrů, růst vkladů i investic. Občané i firmy investují do nových energetických řešení - ČSOB v pololetí
Kurzy.cz | 14:00:00
Skupina ČSOB zveřejnila výsledky hospodaření za první letošní pololetí. Meziročně rostly objemy úvěrů, vkladů i aktiv pod správou. Čistý zisk dosáhl 10,1 miliardy korun a byl meziročně vyšší o 52 procent.


Bankám se letos daří, čtveřici v Česku největších stoupl zisk o polovinu
idnes.cz | 19:52:00
Čtveřice největších bank v Česku v letošním prvním pololetí vydělala 33,7 miliardy korun, což je proti stejnému období loni o 55 procent. Hlavním faktorem nárůstu jsou vyšší výnosy úložek u České národní banky a nižší náklady na riziko.


„Situace je nadmíru výtečná“ mi předhazují pokaždé, když mě chtějí shodit, říká primátor Prahy z doby povodní
Hospodářské noviny | 19:41:00
Od klecanského přívozu za Prahou je to k jezu zhruba 400 metrů. Než jsem k němu tehdy v srpnu s rodiči od přívozu podél řeky došla, měla jsem vodu po kotníky. Tak rychle voda stoupala. Pak brala všechno. Z vyhlídky nad Vltavou bylo vidět, jak v době...


Chytrá střela proti rakovině může ústavu vydělat miliardy. Poláškův tým je jednou z nadějí bohatého ústavu
Hospodářské noviny | 19:20:00
Když se loni na podzim Miloslav Polášek procházel v americkém Wisconsinu po továrně, která právě rozjížděla výrobu radioaktivního lutecia podle jeho patentu, teprve tehdy si plně uvědomil, jak významný objev se svými kolegy vlastně udělal. Lutecium...


Palivové dřevo i uhlí zdražují. Zájem i tak roste, za elektřinu a plyn lidé zaplatí mnohem víc
Hospodářské noviny | 18:24:00
V Česku prudce roste zájem o instalaci krbů a kamen. Lidé „oživují“ dosud nevyužívané komíny nebo chystají stavbu nových. „Každý, kdo má plynový kotel, se o tuto možnost minimálně zajímá. Je to hodně živé,“ potvrdil HN...


Exministr, exposlanec, expremiér, exsenátor, expředseda, exmluvčí. Komunální volby jako defilé bývalých politiků
Hospodářské noviny | 18:21:00
Léta vedl poslance TOP 09 i její nejvlivnější krajskou organizaci, tedy tu v Praze. Za časů vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) z opozice spolu se svým tehdejším spolustraníkem Miroslavem Kalouskem tak usilovně kritizoval ministra dopravy Antonína...


Ruské zklamání: Peking drží Moskvu jen slovy, s obcházením sankcí ani s byznysem příliš nepomáhá
Hospodářské noviny | 18:14:00
Pro čínského prezidenta Si Ťin-pchinga byl 4. únor důležitým dnem. V Pekingu totiž zahajoval zimní olympijské hry. Našel si ale čas i na schůzku se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Oficiálně jednali o obchodní výměně, ale ve skutečnosti...


Měnovými trhy zmítají turbulence. Koruna, zlotý a forint patří mezi nejohroženější platidla
Hospodářské noviny | 17:56:00
Velké investiční skupiny mají celkem jasno: česká koruna, polský zlotý nebo maďarský forint jsou aktuálně nejzranitelnější měny mezi rozvíjejícími se zeměmi. Podobně se na současnou situaci dívají analytici agentury Bloomberg a jak vyplývá z...


Evropské dluhopisové trhy vysychají. Opatrnější jsou při financování rovněž banky
Hospodářské noviny | 17:41:00
V posledních týdnech v Evropě nevysychají pouze veletoky jako Rýn, ale rovněž dluhopisové trhy. Z tohoto pohledu jde o nejhorší sucho za nejméně osm let, upozornila agentura Bloomberg. Trh totiž do úterý zažil letos celkově již 32 dnů bez...


McDonald's postupně otevře restaurace na Ukrajině, začne v Kyjevě
Hospodářské noviny | 17:15:00
Řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald’s v nadcházejících měsících plánuje znovu otevřít své provozovny na Ukrajině. S odkazem na interní sdělení firmy to ve čtvrtek uvedla agentura AP. Je to podle ní symbol alespoň částečného...


Některé obchodní řetězce v Česku plánují kvůli vysokým cenám energií snižovat teplotu v prodejnách
iHned.cz | 19:45:00
Francouzské supermarkety budou od podzimu výrazně šetřit drahými energiemi. Plánují tlumit světla v prodejnách, snížit vytápění nebo vypínat venkovní světelné reklamy po zavírací době. K podobným krokům se teď chystají i některé české obchodní...


„Situace je nadmíru výtečná“ mi předhazují pokaždé, když mě chtějí shodit, říká primátor Prahy z doby povodní
iHned.cz | 19:41:00
Od klecanského přívozu za Prahou je to k jezu zhruba 400 metrů. Než jsem k němu tehdy v srpnu s rodiči od přívozu podél řeky došla, měla jsem vodu po kotníky. Tak rychle voda stoupala. Pak brala všechno. Z vyhlídky nad Vltavou bylo vidět, jak v době...


Chytrá střela proti rakovině může ústavu vydělat miliardy. Poláškův tým je jednou z nadějí bohatého ústavu
iHned.cz | 19:20:00
Když se loni na podzim Miloslav Polášek procházel v americkém Wisconsinu po továrně, která právě rozjížděla výrobu radioaktivního lutecia podle jeho patentu, teprve tehdy si plně uvědomil, jak významný objev se svými kolegy vlastně udělal. Lutecium...


Palivové dřevo i uhlí zdražují. Zájem i tak roste, za elektřinu a plyn lidé zaplatí mnohem víc
iHned.cz | 18:24:00
V Česku prudce roste zájem o instalaci krbů a kamen. Lidé „oživují“ dosud nevyužívané komíny nebo chystají stavbu nových. „Každý, kdo má plynový kotel, se o tuto možnost minimálně zajímá. Je to hodně živé,“ potvrdil HN...


Exministr, exposlanec, expremiér, exsenátor, expředseda, exmluvčí. Komunální volby jako defilé bývalých politiků
iHned.cz | 18:21:00
Léta vedl poslance TOP 09 i její nejvlivnější krajskou organizaci, tedy tu v Praze. Za časů vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) z opozice spolu se svým tehdejším spolustraníkem Miroslavem Kalouskem tak usilovně kritizoval ministra dopravy Antonína...


Ruské zklamání: Peking drží Moskvu jen slovy, s obcházením sankcí ani s byznysem příliš nepomáhá
iHned.cz | 18:14:00
Pro čínského prezidenta Si Ťin-pchinga byl 4. únor důležitým dnem. V Pekingu totiž zahajoval zimní olympijské hry. Našel si ale čas i na schůzku se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Oficiálně jednali o obchodní výměně, ale ve skutečnosti...


Arktida se otepluje téměř čtyřikrát rychleji než zbytek světa, zjistili vědci
aktuálně.cz | 19:51:05
Nové poznatky vyvolávají obavy o závěry klimatických modelů na pólech, jejichž oteplování má zásadní vliv na zvyšování hladiny moří.


Biometan může nahradit ruský plyn v autobusech. Města v něm vidí soběstačnost
aktuálně.cz | 18:44:18
Autobusy mohou jezdit na odpad, který lidé vyprodukují. Města ovšem vyčištěný bioplyn ve vozech hromadné dopravy zatím nevyužívají.


Nepískejte, žádali neúspěšně policisté demonstranty. Babiš zase krotil své příznivce
aktuálně.cz | 18:04:55
"Jestliže Babiš lidi provokuje, nazývá je fašisty, nacisty a póvlem, tak nemůže očekávat, že ostatní budou slušní," řekl protestující senior.


Popelem lehl během minut. U Nahého Újezdce na Tachovsku shořel lán pole
Denik.cz | 19:27:00
/FOTO, VIDEO/ Strniště, ležící sláma i desítky balíků slámy shořely na poli za silnicí u Nahého Újezdce. Na místě zasahuje několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Směrem od Plané na Tachov policie odklání dopravu.


Další neštěstí v Německu: Při havárii na horské dráze se zranilo třicet lidí
Denik.cz | 19:09:00
Více než třicet lidí bylo ve čtvrtek zraněno poté, co do sebe v zábavním parku na jihu Německa narazily dvě soupravy na horské dráze. Stalo se tak jen pár dní poté, co při podobné nehodě na jihozápadě země tragicky zahynula starší žena.


Pískot, drsná hesla i selfie. Ústí vítalo Babiše, na náměstí to vřelo
Denik.cz | 18:19:00
/FOTO, VIDEO/ „Zloději! Babiše do koše! Estébák,“ taková a podobná hesla za silného pískotu uvítala ve čtvrtek bývalého premiéra Andreje Babiše na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem. Ale také potlesk a souhlasné výkřiky. Atmosféra byla stejně horká jako náměstí rozpálené srpnovým sluncem. 


Exotika v Přibicích. Fíků bude letos oproti loňsku trojnásobek, chválí pěstitel
Denik.cz | 17:47:00
/FOTO, VIDEO/ Dříve než loni dozrávají fíky v Přibicích na Brněnsku. I plodů oproti minulému roku přibylo. „Úroda bude podstatně větší. Minimálně třikrát taková co v roce 2021,“ říká tamní pěstitel exotických plodů Miroslav Effenberger. Fíkům letos podle něj přálo počasí. V létě třeba svítí více slunce.


Ve vzdělávání lidí o přínosech očkování Česko podle náměstka ztratilo jednu či dvě generace
Eurozpravy-domácí | 18:54:00
Ve vzdělávání lidí o přínosech očkování Česko podle náměstka ministra zdravotnictví Jakuba Dvořáčka ztratilo jednu či dvě generace. Znovu získat jejich důvěru bude obtížné. Řekl to v dnešní diskuzi Zdravotnického deníku na téma komunikace o očkování.


Pokles teploty o stupeň ušetří šest procent energie, tvrdí ekolog
Eurozpravy-domácí | 18:03:00
Návrh na snížení teploty v budovách je správný krok, už pokles teploty o jeden stupeň ušetří šest procent energie na vytápění. ČTK to dnes sdělil Jiří Koželouh z ekologické organizace Hnutí Duha v reakci na návrh vyhlášky ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), aby se v případě nedostatku paliva v teplárnách budovy vytápěly méně. Cílem je reagovat na případný výpadek dodávek plynu a dosáhnout úspor. Podle Lukáše Hrábka z Greenpeace by však bylo pozdě snižovat teplotu, až když nastane nouze o palivo.


České dráhy chtějí změnit systém předprodeje místenek ve vlacích
Eurozpravy-domácí | 17:29:00
České dráhy plánují prodloužení předprodeje místenek ve vlacích. Systém, který by měl u vybraných vlaků umožnit nákup libovolné místenky do 30 minut před odjezdem místo současných dvou hodin, nyní dopravce testuje na desítkách spojů. Dnes o tom informovaly České dráhy.


Do sídla FBI se snažil dostat ozbrojený muž
Eurozpravy-zahraniční | 19:48:00
Strážci zákona v americkém státě Ohio se dnes odpoledne snažili dopadnout ozbrojeného muže, který se podle úřadů dal na útěk poté, co se pokusil proniknout do sídla Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) ve městě Cincinnati. Odtud ujel do nedalekého okresu Clinton, který hlásil přestřelku s policií. Podrobnosti o podezřelém nebyly v prvních hodinách po ohlášení incidentu k dispozici a úřady neevidovaly žádné oběti.


Arktida se za posledních 40 let oteplila téměř čtyřikrát rychleji než zbytek světa
Eurozpravy-zahraniční | 19:37:00
Arktida se za posledních 40 let oteplila téměř čtyřikrát rychleji než zbytek světa. Vyplývá to z nové studie zveřejněné odborným časopisem Communications Earth & Environment. Rychlejší oteplování za severním polárním kruhem zjistily i předchozí studie, tempo však určily nižší, uvádí vědci. Nové poznatky tedy vyvolávají obavy o závěry klimatických modelů na pólech, jejichž oteplování má zásadní vliv na zvyšování hladiny moří.


Exprezident Srí Lanky Radžapaksa odletěl ze Singapuru do Thajska
Eurozpravy-zahraniční | 19:08:00
Bývalý srílanský prezident Gotabaja Radžapaksa dnes přicestoval do Bangkoku, kde se podle thajských úřadů zdrží jen dočasně. Radžapaksa, který během protivládních protestů utekl ze země, v posledních několika týdnech pobýval v Singapuru. Předpokládá se, že na thajské mezinárodní letiště dorazil kolem osmé hodiny večer místního času (15:00 SELČ) charterovým letem ze Singapuru, kde mu vypršelo vízum. Informovala o tom agentura Reuters.


Trump využil svého práva nevypovídat před generální prokurátorkou více než 400krát
Eurozpravy-zahraniční | 18:16:00
Bývalý americký prezident Donald Trump využil svého práva nevypovídat více než 400krát, když ve středu předstoupil před generální prokurátorku státu New York Letitii Jamesovou v rámci vyšetřování praktik jeho rodinné firmy. S odvoláním na zdroje obeznámené s průběhem dotazování to uvádí některá americká média. List The New York Times (NYT) podotýká, že Trumpovy dvě nejstarší děti se při svých setkáních s vyšetřovateli na pátý dodatek americké ústavy neodvolávaly.


Nejsevernější osídlení na světě je v kanadském Alertu, dál už skutečně nikdo nebydlí
Reflex | 18:30:00
Alert na ostrově Ellesmere v kanadské provincii Nunavut je tak blízko Severnímu pólu, že se nemůže spojit ani s komunikačními satelity, protože jejich orbita je pod horizontem. Přesto zde pořád žijí lidé a to již téměř 70 let. Spojení se světem zabezpečují vědci a armáda. Nikoho jiného zde nenajdete. Jen občas nějaké lovce a pár zbloudilých cestovatelů.


Aktivní zálohy: Podívejte se, co všechno nafasuje voják v kurzu základní přípravy
Reflex | 18:10:00
Během prvního dne kurzu základní přípravy aktivních záloh Armády České republiky projdou všichni uchazeči kolečkem formulářů a v posledních letech také testováním na covid-19. Potom se odeberou na úvodní fasování, kde dostanou veškerou potřebnou výstroj. Podívejte se na video, jak takové fasování vypadá a co všechno do vojenské výstroje patří.


Babiš jako vyměněný, Havlíček chrlil slogany. Proč podobnou kampaň nezkusí další strany?
Reflex | 18:00:00
Po minulém týdnu a excesech na kampaňových mítincích Andreje Babiše se bývalý premiér vydal na další cesty, tentokrát na sever. Na Babiše zřejmě někdo zapůsobil a upozornil ho, že když ztrácí nervy, škodí jen sám sobě. Šéf hnutí ANO působil proti minulému týdnu jako vyměněný.


Něžný obr Robert Wadlow: Nejvyšší člověk historie rostl až do své smrti, kdy měřil 272 centimetrů
Reflex | 17:00:00
Robert se narodil 22. února 1918 v Altonu v Illinois jako nejstarší z pěti dětí Franklina a Addie Wadlowových. Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl čímkoliv odlišovat od svých vrstevníků. Hypertrofie hypofýzy způsobující nadměrnou produkci růstového hormonu však brzy po narození Roberta začala proměňovat v hříčku přírody. Dnes je znám jako nejvyšší člověk v historii, o kterém máme nezvratitelné důkazy.


Nevyděláš na inflaci, jako bys nebyl. Inflační mystérium žene lidi do náruče šmejdům
E15-ekonomika | 19:30:00
Česko sevřela nová davová psychóza. Vydělat si na inflaci. Ve jménu vysokého výnosu jsou Češi ochotni vydat se jakýmkoli směrem a následovat jakýkoli příslib. Kdo se nesnaží porazit inflaci, skoro okrádá rodinu. Pro investiční šmejdy není nic jednoduššího, než hladové drobné investory nakrmit na první pohled lákavou, ovšem toxickou směsí. Kombinací sexy výnosu a chatrného byznysplánu. A Česko tak zažívá nový boom prašivých dluhopisů a pofidérních investičních kvazifondů. Nebezpečí číhá všude. Ale ruku na srdce. Vydělat na skoro dvacetiprocentní inflaci? Zcela nesmyslná ambice, na kterou je lépe se vykašlat a žít si svůj dosavadní, relativně konzervativní investiční život. Češi se ale rozhodli svěřit své úspory šmejdům. 


Kašle Apple na inovace? Samsung ukazuje, že to jde
E15-ekonomika | 17:00:00
Sportovní terminologií by se dalo říci, že Samsung vede nad Applem 4 : 0. To proto, že máme za sebou představení nových ohebných telefonů společnosti, které tak dostaly již svou 4. generaci. A ano, Apple nemá podobné zařízení ani jedno. K tomu Samsung přihodil i duo chytrých hodinek a jedny TWS sluchátka.


Nevyděláš na inflaci, jako bys nebyl. Inflační mystérium žene lidi do náruče šmejdům
E15-politika | 19:30:00
Česko sevřela nová davová psychóza. Vydělat si na inflaci. Ve jménu vysokého výnosu jsou Češi ochotni vydat se jakýmkoli směrem a následovat jakýkoli příslib. Kdo se nesnaží porazit inflaci, skoro okrádá rodinu. Pro investiční šmejdy není nic jednoduššího, než hladové drobné investory nakrmit na první pohled lákavou, ovšem toxickou směsí. Kombinací sexy výnosu a chatrného byznysplánu. A Česko tak zažívá nový boom prašivých dluhopisů a pofidérních investičních kvazifondů. Nebezpečí číhá všude. Ale ruku na srdce. Vydělat na skoro dvacetiprocentní inflaci? Zcela nesmyslná ambice, na kterou je lépe se vykašlat a žít si svůj dosavadní, relativně konzervativní investiční život. Češi se ale rozhodli svěřit své úspory šmejdům. 


Kašle Apple na inovace? Samsung ukazuje, že to jde
E15-politika | 17:00:00
Sportovní terminologií by se dalo říci, že Samsung vede nad Applem 4 : 0. To proto, že máme za sebou představení nových ohebných telefonů společnosti, které tak dostaly již svou 4. generaci. A ano, Apple nemá podobné zařízení ani jedno. K tomu Samsung přihodil i duo chytrých hodinek a jedny TWS sluchátka.


V Německu se srazily dvě soupravy horské dráhy. Na místě jsou zranění
idnes.cz | 21:34:00
V bavorském Legolandu se ve čtvrtek srazily dvě soupravy horské dráhy, při nehodě utrpělo zranění nejméně 34 lidí, píší německá média. V zábavním parku ve městě Günzburg při rozsáhlé operaci zasahovali hasiči a záchranáři se třemi vrtulníky. Nehodu mohla způsobit závada elektronického systému, zatím však není jisté, co srážku zapříčinilo.


VIDEO: Panamský politik havaroval v džungli, v bolestech prosil o pomoc
idnes.cz | 21:19:00
Panamský politik Dimitri Flores na sociálních sítích zveřejnil video s prosbou o pomoc poté, co jeho vrtulník havaroval v džungli, informuje zpravodajský web BBC. Na palubě podle něj bylo šest lidí. „Zkuste pro mě poslat,“ žádá. Záchranná operace už probíhá, ujistily úřady.


Maďaři propadli gumovým bazénům. Ve vedrech v nich odpočívají i pracují
idnes.cz | 20:47:00
Nafukovací bazény se staly novou nezbytností v okolí Budapešti. Obyvatelé rozlehlého hlavního města Maďarska se snaží zůstat v pohodě či alespoň se trochu ochladit uprostřed jedné z nejtěžších vln veder v historii země. Z nafukovacích bazénků dokonce pracují.


Opalovací krém vám nepomůže. Ukrajina varuje Rusy před dovolenou na Krymu
idnes.cz | 20:25:00
Ukrajinské ministerstvo obrany upozorňuje „vážené hosty z Ruska“, aby letos trávili dovolenou raději mimo Krym. Ve zprávě na Twitteru ironicky varuje dovolenkáře, že před kouřem na nepovolených místech je opalovací krém neochrání.


Dívka z Nebrasky potratila. A Facebook policii prozradil, že to byl záměr
idnes.cz | 20:00:00
Jak Facebook chrání data svých uživatelů před úřady? Na případu z Nebrasky se ukázalo, že moc ne. Když sedmnáctiletá Celeste Burgessová potratila a policii tvrdila, že šlo o spontánní příhodu, byl to právě Facebook, který poskytl důkazy o opaku. Vyšetřujícímu detektivovi totiž vydal dívčiny soukromé zprávy, jež si psala se svou matkou. Dívce teď hrozí soud.


Prahou prošli účastníci středoevropského skautského jamboree
idnes.cz | 18:54:00
Stovky skautů a skautek ze středoevropských zemí i dalších regionů se ve čtvrtek odpoledne vydaly průvodem z pražského Výstaviště na Letnou. Pochod v krojích byl jednou z akcí Středoevropského jamboree, jehož se účastní v české metropoli zhruba dvanáct set dospívajících skautů z třiadvaceti zemí světa.


STALO SE DNES: Poškozená ruská základna na Krymu a volební potyčky v Ústí
idnes.cz | 18:21:00
Snímky ruské základny na Krymu po explozi dokazují rozsáhlé škody. Babišův mítink v Ústí doprovodily střety expremiérových podporovatelů a odpůrců. Odpálení raket do japonské ekonomické zóny nařídil čínský prezident Si Ťin-Pching. Německá policie zastřelila nezletilého černocha, čelí kritice. Wizz Air obnoví lety mezi Abu Dhabí a Moskvou. Přinášíme přehled čtvrtečních zpráv.


Muž znásilnil na toaletě v Paříži turistku z USA. Její partner čekal venku
idnes.cz | 18:11:00
Pařížany šokovalo znásilnění sedmadvacetileté americké turistky, na kterou se útočník vrhl na veřejné toaletě v rušném centru města. Místo napadení, které se nachází u řeky Seiny, místní považují za bezpečnou. Policie pachatele činu zadržela.


Nechovejte se k našim dětem jako ke psům, stěžují si Rusové armádě
idnes.cz | 18:00:00
Rusové ve velkém posílají stížnosti na ruskou vojenskou prokuraturu kvůli válce na Ukrajině. Vojáci jsou podle informací vrháni do bojů pod nátlakem, není jim poskytována řádná strava a lékařská péče. Rodiče navíc nemohou dostávat žádné informace o svých potomcích.


Byznys kolem dětí je šílený. Někdy je mi z toho ouzko, říká Veronika Arichteva
revue.idnes.cz | 20:00:00
Teď bude dostávat velké krásné role! To se říkalo, když si vzala Bisera Arichteva, režiséra diváckých hitů jako Vyprávěj nebo První republika. Jenže tak to není. Nevadí, Veronika Arichteva se o sebe umí postarat i jinak.


US100 testuje klíčovou úroveň podpory
Kurzy.cz | 19:11:31
Pozitivní sentiment na trzích, který byl nastartovaný včera po zveřejnění americké inflace, pokračoval i během dnešní seance. Americké indexy se začaly obchodovat výše a vytvořily nová místní maxima. Navzdory pozitivnímu otevření se iniciativy ujala na...


Ethereum uspělo s testem sítě Goerli. Bude spuštěna rally k 2000 USD?
Kurzy.cz | 19:01:54
Kryptoměna Ethereum zvyšuje svou dominanci vůči Bitcoinu a její cena se odráží ode dna o více než 100 %, zatímco BTC zažívá poměrně


Před těžbou v polském dole Turów má české obce ochránit přes kilometr dlouhý val
aktuálně.cz | 20:38:56
Po vypořádání a zapracování připomínek by stavba valu měla začít ještě letos na podzim.


Srazil chodce a odtáhl ho bez pomoci stranou. Muži soud uložil 2,5 roku vězení
Denik.cz | 21:03:00
Šestadvacetiletého Plzeňana Oldřicha Kostifála poslal ve čtvrtek plzeňský okresní soud na 2,5 roku za mříže. Muž loni v říjnu v Plzni na Doubravce srazil při couvání chodce. Namísto, aby těžce zraněnému osmapadesátiletému muži poskytl první pomoc, odtáhl ho stranou a ujel. Chodec později v nemocnici zemřel.


Farmáři z Hrubé Vrbky našli klopýtajícího orla. Dravce někdo úmyslně otrávil
Denik.cz | 20:32:00
/VIDEO/ Vzácného orla královského klopýtajícího kolem silnice našli ve čtvrtek odpoledne pracovníci Horňácké farmy v Hrubé Vrbce na Hodonínsku. Ptáka někdo záměrně otrávil.


OBRAZEM: Stovky skautů a skautek prošly Prahou. Vrcholí evropské setkání
Denik.cz | 19:27:00
Slavnostní skautský průvod v krojích a s vlajkami se uskutečnil ve čtvrtek v Praze. Junáci ze zemí střední Evropy nebo Izraele a Ukrajiny se vydali z Výstaviště na Letnou.


Některé obchodní řetězce v Česku plánují kvůli vysokým cenám energií snižovat teplotu v prodejnách
Hospodářské noviny | 19:45:00
Francouzské supermarkety budou od podzimu výrazně šetřit drahými energiemi. Plánují tlumit světla v prodejnách, snížit vytápění nebo vypínat venkovní světelné reklamy po zavírací době. K podobným krokům se teď chystají i některé české obchodní...


Kontakty Mlejnka s Redlem se bude zabývat sněmovní komise, pozvala si i Rakušana
ČT24 | 16:59:09
Sněmovní komise pro kontrolu Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI), se bude 25. srpna zabývat kauzou kontaktů jeho šéfa Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem. Přizvala si k tomu jak Mlejnka, tak ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), řekla šéfka komise Taťána Malá (ANO). Server Seznam Zprávy ve středu uvedl, že Mlejnek měl minimálně od roku 2012 pravidelné kontakty s Redlem, který je stíhaný v korupční kauze Dozimetr. Rakušan řekl, že o vazbě s Redlem před jmenováním Mlejnka věděl a nevadila mu, protože vztah obou mužů byl pracovní.


Lesní požár v portugalském pohoří Serra da Estrela zničil na 10.000 hektarů
Eurozpravy-zahraniční | 21:52:00
Lesní požár, který v sobotu vypukl v portugalském pohoří Serra da Estrela, již zničil na 10.000 hektarů. Na místě dnes zasahovalo až 1500 hasičů, napsala agentura EFE. Podle úřadů je vývoj pozitivní, obavy ale vzbuzují některé oblasti, kde by se plameny mohly šířit kvůli větru a suchu. V Portugalsku letos požáry zničily nadprůměrnou plochu území.


V bavorském Legolandu se srazily dvě soupravy horské dráhy, nejméně 34 zraněných
Eurozpravy-zahraniční | 21:48:00
V bavorském Legolandu se dnes srazily dvě soupravy horské dráhy, při nehodě utrpělo zranění nejméně 34 lidí, píší německá média. V zábavním parku ve městě Günzburg při rozsáhlé operaci zasahovali hasiči a záchranáři se třemi vrtulníky. Zatím není jasné, co nehodu zapříčinilo.


Lotyšsko a Estonsko odstupují od spolupráce s Čínou, Česko ne
Eurozpravy-zahraniční | 21:38:00
Lotyšsko a Estonsko dnes odstoupily od rámcové spolupráce mezi Čínou a více než desítkou zemí střední a východní Evropy. Takzvaného formátu 16+1 se od roku 2012 účastní i Česko. Svým krokem tak následovaly Litvu, která od spolupráce odstoupila loni v květnu, informovala agentura Reuters.


Estonsko zakáže vstup do země ruským občanům s schengenskými vízy
Eurozpravy-zahraniční | 21:15:00
Estonsko zakáže vstup do země ruským občanům s schengenskými vízy, které samo vydalo. Zákaz vstoupí v platnost od 18. srpna, oznámil ministr zahraničí Urmas Reinsalu na dnešní tiskové konferenci po jednání vlády. Vstup na víza vydaná jinými státy Evropské unie zatím bude možný.


Bazény se staly v Maďarsku nezbytností. Lidé v nich i pracují
Eurozpravy-zahraniční | 20:18:00
Nafukovací bazény se staly novou nezbytností v okolí Budapešti. Obyvatelé rozlehlého hlavního města Maďarska se snaží zůstat v pohodě či alespoň se trochu ochladit uprostřed jedné z nejtěžších vln veder v historii země, píše agentura AP.


Slovácko hrálo sympaticky a nakonec doma s Fenerbahce remizovali, Slavia se nadřela
Eurozpravy-sport | 22:56:00
Slovácko i Slavia nastoupily ke svým odvetám 3. předkol. Zatímco prvně jmenovaný klub z uherskohradišťska hrálo v rámci Evropské ligy domácí odvetu s Fenerbahce Istanbul, přičemž po prvním zápase (0:3 pro Istanbul) bylo jasné, že postup už z toho nebude, Pražané odletěli ke svému odbvetnému duelu 3. předkola Evropské konferenční ligy do Atén, kde se střetli s tamními Panathinaikos. Co se týče Slovácka, doma nakonec předvedlo sympatický výkon, ze které vzešla nakonec cenná remíza 1:1 s tureckým velkoklubem. Pro klub to znamená, že bude bojovat jen o Evropskou konferenční ligu.O t dál bude bojovat ve 4. předkole i Slavia, jelikož tam postoupila po remíze 1:1, o kterou se v nastaveném čase po těžké šichtě postaral Jurečka.


České kluby remizovaly 1:1: Slavia v EKL postupuje, Slovácko v EL končí a bude hrát o EKL
Tiscali-zprávy | 22:08:13
Fotbalisté Slavie v odvetě 3. předkola Evropské konferenční ligy remizovali v Aténách s Panathinaikosem 1:1 a po domácím vítězství 2:0 stvrdili postup do závěrečného play off o účast ve skupině. Fotbalisté Slovácka v odvetném utkání 3. předkola Evropské ligy s Fenerbahce rovněž remizovali 1:1, po porážce v Turecku 0:3 jsou ale vyřazeni a čeká je play off o skupinu v Evropské konferenční lize.


Nejtěžší kriminálníci poprvé přijeli do vězení, odkud nešlo utéct
Tiscali-zprávy | 21:23:03
Slavná věznice na ostrově Alcatraz původně sloužila jako pevnost a vojenské vězení, první federální trestanci sem dorazili přesně před 88 lety. Kriminál s nejvyšší ostrahou pro ty nejtěžší zločince pak fungoval až do roku 1963. Dnes je z něj muzeum.


Evropa Putinovi zatopí, ale sobě nikoliv: S energiemi se bude šetřit
Tiscali-zprávy | 20:36:53
Členské země Evropské unie se v reakci na očekávané omezení dodávek plynu z Ruska zavázaly snížit v období od začátku srpna do konce března spotřebu plynu o 15 procent proti průměru z posledních pěti let. Některé země si na EU vymohly výjimku a cílí na menší snížení spotřeby energií, mnohé představily doporučení pro jednotlivce i firmy nebo zavedly povinná úsporná opatření. Francie zakázala otevřené dveře v klimatizovaných obchodech, Španělsko a Řecko zavedly limity pro chlazení veřejných budov, zatímco Británie zvažuje odstávky pro průmyslové podniky.


Kontakty šéfa rozvědky s obviněným lobbistou Redlem bude řešit poslanecká komise
Tiscali-zprávy | 18:51:46
Sněmovní komise pro kontrolu Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI), tedy civilní rozvědky, se bude 25. srpna zabývat kauzou kontaktů šéfa této tajné služby Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem. Přizvala si k tomu jak ředitele ÚZSI Mlejnka, tak ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). ČTK to dnes řekla předsedkyně této komise Taťána Malá (ANO).


Kýbl rajčat se nepoužil: Babišův mítink v Unhošti bez konfliktu, v Ústí to bylo horší
Tiscali-zprávy | 10:46:19
Mítink předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v Unhošti na Kladensku dnes dopoledne přehlušovali jeho odpůrci hlasitým pískotem. Přišlo jich kolem dvaceti, příznivců několik desítek. Akce se obešla bez konfliktu, dohlíželi na ni uniformovaní policisté i označení členové policejního antikonfliktního týmu. Mítink v Ústí nad Labem naopak provázely protesty a potyčky mezi Babišovými příznivci a odpůrci.


Marek Ševčík: Sbohem, sázky na posílení koruny aneb Kam kráčíš koruno, díl druhý
E15-ekonomika | 20:30:00
V prosinci jsem zde publikoval náš výhled na vývoj české měny vůči euru (Autor je portfolio manažer J&T Investiční společnosti – pozn. red.). Na úrovni 25,40 jsme tehdy byli optimisté a dali jsme nahlédnout pod pokličku našich portfolií. K myšlence se nyní vracím s tím, že dnes při již silnější koruně na kurzu 24,40 pozici pomalu opouštíme.


Marek Ševčík: Sbohem, sázky na posílení koruny aneb Kam kráčíš koruno, díl druhý
E15-politika | 20:30:00
V prosinci jsem zde publikoval náš výhled na vývoj české měny vůči euru (Autor je portfolio manažer J&T Investiční společnosti – pozn. red.). Na úrovni 25,40 jsme tehdy byli optimisté a dali jsme nahlédnout pod pokličku našich portfolií. K myšlence se nyní vracím s tím, že dnes při již silnější koruně na kurzu 24,40 pozici pomalu opouštíme.


Zemřel karikaturista Jean-Jacques Sempé, tvůrce malého Mikuláše
idnes.cz | 23:03:00
Ve věku 89 let zemřel francouzský výtvarník, kreslíř a karikaturista Jean-Jacques Sempé, známý svými ilustracemi série knih o dobrodružstvích malého Mikuláše. „Výtvarník Jean-Jacques Sempé zemřel pokojně ve svém letním sídle, obklopen manželkou a blízkými přáteli,“ uvedl jeho životopisec a přítel Marc Lecarpentier.


Ve věku 89 let zemřel francouzský výtvarník Sempé, ilustroval Malého Mikuláše
Denik.cz | 22:49:00
Ve věku 89 let ve čtvrtek zemřel francouzský výtvarník - zejména kreslíř a karikaturista Jean-Jacques Sempé. Proslavily ho hlavně ilustrace dobrodružství Malého Mikuláše a humorné kresby pro tisk. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na umělcovu ženu.


České agrární firmy mají velké šance ve Vietnamu, ale potřebují účinnou propagaci
Kurzy.cz | 16:03:50
ČESKÉ AGRÁRNÍ FIRMY MAJÍ VELKÉ ŠANCE VE VIETNAMU, ALE POTŘEBUJÍ ÚČINNOU PROPAGACI Zemědělství je pro Vietnam naprosto zásadní oblastí národní ekonomiky – zatímco většinu tamního exportu tvoří průmyslové výrobky nadnárodních...


Kraj plánuje v Kladně vybudovat Kulturní a kreativní centrum za téměř 128 milionů korun
Kurzy.cz | 15:48:10
Vybudování kulturního a kreativního centra, vytvoření zázemí pro práci kreativních profesionálů a jejich vzdělávání a podpora inovačního potenciálu kulturních a kreativních odvětví, to jsou cíle projektu, který dnes podpořili krajští radní. Celkové nák...


Česká hokejová dvacítka podlehla na MS Finům 3:4 po nájezdech
Tiscali-zprávy | 23:17:25
Česká hokejová dvacítka si ve druhém duelu na mistrovství světa v Edmontonu připsala první porážku, když podlehla Finsku 3:4 po samostatných nájezdech. V rozstřelu rozhodl ve prospěch obhájců bronzu Kasper Simontaival. Za poražené si připsali shodně gól a asistenci kapitán Jan Myšák a další útočník Jiří Kulich. Další zápas čeká svěřence trenéra Radima Rulíka o půlnoci na neděli SELČ proti domácí Kanadě.


Ministr dopravy kritizuje zvládání výluk na tratích. Správu železnic čekají změny
ČT24 | 17:25:09
Vláda chystá změny ve fungování Správy železnic. Impulsem je situace z minulého víkendu, kdy zkolabovala doprava na hlavním koridoru z Prahy do Olomouce. Opravovaný úsek zacpaly hned tři nehody po sobě. Vlaky měly až desetihodinová zpoždění a dotklo se to tisíce cestujících. Státní Správa železnic přitom nechává zvládání krizových situací na samotných dopravcích, kteří mají jen omezené zdroje.


Vyhláška o regulaci vytápění je jen airbag, kontroly chodit nebudou, ujišťuje ministerstvo
ČT24 | 21:59:23
„Cílem je zaručit tepelný komfort v domácnostech v případě výpadku,“ prohlásil v pořadu 90' ČT24 náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák (Piráti) v souvislosti s navrhovanou vyhláškou ministerstva průmyslu a obchodu. Dodal, že jde pouze o airbag, který se použije v případě nouze, ale nejlépe bude, pokud jej Česko nepoužije. Vyhlášku však kritizují například Asociace hotelů a restaurací či poskytovatelé sociálních služeb. 


Žádosti o pětitisícový příspěvek budou moci rodiče posílat on-line od pondělí
ČT24 | 18:51:29
Úřady práce zatím vyplatily více než 237 tisíc nových příspěvků na děti. Pět tisíc korun má rodinám pomoci zvládnout rostoucí inflaci. Domácnosti, které pobírají přídavky, dostávají pětitisícovou dávku automaticky. Ostatní o ni budou muset požádat, a to například prostřednictvím on-line formuláře. Příjem žádostí začne v pondělí.


Senátní volby 2022 - konec lhůty pro zápis do zvláštního seznamu voličů
Kurzy.cz | 18:42:00
V neděli dne 14. srpna 2022 v 16 hod. končí zákonná lhůta pro předání nebo doručení písemné žádosti o zápis do zvláštního


Vernisáž výstavy „Praha, Český Krumlov, Telč – 30. let na Seznamu světového dědictví UNESCO“
Kurzy.cz | 16:33:55
U příležitosti letošního 30. výročí zapsání historických center měst Prahy, Českého Krumlova a Telče do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO (4. prosince 1992) připravilo zahraniční zastoupení CzechTourism ve Francii ve spolupráci ...


Ve věku 89 let zemřel francouzský výtvarník Sempé. Ilustroval Malého Mikuláše
Denik.cz | 22:49:00
Ve věku 89 let ve čtvrtek zemřel francouzský výtvarník - zejména kreslíř a karikaturista Jean-Jacques Sempé. Proslavily ho hlavně ilustrace dobrodružství Malého Mikuláše a humorné kresby pro tisk. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na umělcovu ženu.


Mák - pěstování a spotřeba v ČR
Kurzy.cz | 20:15:37
Předchozí článekVelká voda přinesla poskytování informací zdarma[1] [2]redakce[3]


Středočeský kraj se zapojí do programu OBCHŮDEK2021+
Kurzy.cz | 16:05:58
Rada Středočeského kraje dnes projednala a schválila projektový záměr na podporu malých prodejen na venkově s názvem „OBCHŮDEK 2021+“. Kraj tak reaguje na 2. dotační výzvu Ministerstva průmyslu a obchodu, ze které je možné financovat žádosti o dotaci...


Středočeský kraj bude na využití bývalého vojenského výcvikového prostoru Milovice-Mladá spolupracovat s obcemi
Kurzy.cz | 15:49:47
Rada Středočeského kraje dnes na svém jednání schválila znění vícestranného memoranda, které plánuje kraj uzavřít s městy a obcemi, do jejichž správních území spadají nemovitosti v bývalém vojenském výcvikovém prostoru Milovice-Mlad (BVVP)...


Středočeský kraj a hlavní město Praha společně vybudují cyklostezku do Kladna
Kurzy.cz | 15:49:16
Krajští radní na svém dnešním zasedání projednali a doporučili zastupitelstvu schválit znění smlouvy o spolupráci mezi Středočeským krajem a hlavním městem Prahou na projektu „Kladenská drážní cesta“. Projektový záměr, kterému rada dala zelenou již na ...


Kraj podpoří provoz a rozvoj pěti přívozů částkou přesahující 1,5 miliónů korun
Kurzy.cz | 15:48:31
Na podporu provozu a rozvoje přívozů v celkem pěti obcích Středočeského kraje přispěje kraj částkou přesahující 1,5 miliónů korun. Rada kraje dnes projednala poskytnutí dotace na rok 2022 pro obce Branov, Máslovice, Oseček, Úholičky a město Klecany. Fi...


Strašidlo ESG v očích firem zesláblo. Ale zaplašit či snad vyhnat se ho už nepodaří, ekonomika bude zelenější
Hospodářské noviny | 15:39:00
Až do 24. února letošního roku se zdálo, že hlavním tématem evropských ekonomik a firem bude cokoli spojené s klimatickou změnou a regulacemi, které mají omezit skleníkové plyny a vytvořit udržitelnější ekonomiku. Jedním ze symbolů této změny...


Strašidlo ESG v očích firem zesláblo. Ale zaplašit či snad vyhnat se ho už nepodaří, ekonomika bude zelenější
iHned.cz | 15:39:00
Až do 24. února letošního roku se zdálo, že hlavním tématem evropských ekonomik a firem bude cokoli spojené s klimatickou změnou a regulacemi, které mají omezit skleníkové plyny a vytvořit udržitelnější ekonomiku. Jedním ze symbolů této změny...


Jak na malou koupelnu bez kompromisů?
eStav.cz | 00:00:00
Otázka, jak zařídit malou koupelnu, už dávno nemusí přidělávat vrásky na čele. Díky chytrým řešením i optickým trikům už není nutné dělat kompromisy a vybírat méně zajímavá nebo efektivní řešení. Česká značka koupelnového vybavení Jika přichystala několik triků, jak i z malé koupelny vytvořit perfektní oázu pro relaxaci.


Vybudujte úspěšnou kamennou prodejnu | Martin Mikulenka
Mladý Podnikatel | 00:00:18
Martin Mikulenka otevřel vlastní kamennou prodejnu v Luhačovicích. Tady je návod, jak prodejnu provozovat, řídit a jak s ní dosáhnout úspěchu.
The post Vybudujte úspěšnou kamennou prodejnu | Martin Mikulenka first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top