Celkem 139976 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 12.08.2022


AAA
Finparáda | 16:00:00
Aaa


Zájem o hypotéky na úsporné bydlení roste. Mají výhodnější podmínky
Finparáda | 10:00:00
Při pořizování či rekonstrukci bydlení Češi stále častěji myslí i na životní prostředí a úsporu energií. Jak ukazují data ČSOB, v posledním roce výrazně stoupl zájem o všechny typy úvěrových produktů pomáhajících financovat úsporné


Poškození, zpoždění či ztráta zavazadel. Jak pomůže pojištění?
Finparáda | 16:00:00
Aktuální chaos na letištích se promítá i do škod spojených se zavazadly. Podle dat ERV Evropské pojišťovny vzrostl oproti stejnému období roku 2019 počet škodních událostí kvůli zpoždění, ztrátě nebo poškození zavazadel o 58 procent


Studie: Pořízení bytu vyšlo loni Čecha na 13,3 ročního platu, nejvíce v Evropě
eStav.cz | 00:01:24
Pořízení vlastního bytu o ploše 70 metrů čtverečních vyšlo občana ČR loni na 13,3 průměrného hrubého ročního platu. Po nárůstu o 1,1 průměrného platu od roku 2020 se tak Česko řadí na pozici země s nejméně dostupným vlastním bydlením v Evropě.


Stát nařizuje drakonické snížení teplot v bytech a na pracovištích – neopodstatněné, nekontrolovatelné, nevymahatelné
eStav.cz | 00:01:24
O tom, že vytápění budov teplem vyrobeným ze zemního plynu již nikdy nebude nákladově takové, jak jsme byli v posledních letech zvyklí, už asi nikdo nepochybuje. Zcela nezodpovězenou otázkou ovšem zůstává, jestli při škrtnutí dodávek ruského plynu budeme mít vůbec dostatek energie z jiných zdrojů. Politici tvrdí, že ano. I přesto se uvažuje o snižování teploty na vytápění obydlí. Je to ale reálné?


Tuxedo InfinityBook 14 gen 6: elegán do kanceláře i na cesty
Root.cz | 00:00:10
Po delší odmlce jsme opět dostali možnost otestovat notebook, který nese slogan „Made in China, Assembled in Germany“. Ano, bavíme se o německé firmě Tuxedo Computers a jejich notebooku InfinityBook 14 šesté generace.


Vulkan: okno měnitelné velikosti
Root.cz | 00:00:05
Pokud se pokusíme změnit velikost vulkanního okna v aplikaci z minulého dílu, může to vést k ukončení aplikace chybou. Dnes si ukážeme, jak ošetřovat veškeré změny rozměrů vulkanního surface.


Moje rodina je celá trochu ezo, i sestra, směje se syn Gabriely Filippi
revue.idnes.cz | 01:00:08
Před deseti lety děti herečky Gabriely Filippi a fotbalového komentátora Pavla Karocha měly jasno v tom, co budou dělat. Dcera Sofie (24) chtěla být herečkou a syn Gabriel (16) fotbalistou. Nakonec je to trochu jinak, jak prozradili ve společném rozhovoru pro iDNES.cz.


Koruna i tři padesát za kilometr. Elektroauto už za hubičku nenabijete
Auto-iDNES.cz | 01:00:16
Zdražování elektrické energie se promítlo i do cen nabíjení elektromobilů ve veřejných nabíječkách. Někde povyrostlo trochu, jinde dramaticky. Kde a za kolik nyní dotankujete elektrony? Na kolik vás vyjde kilometr? A vyplatila by se někdy spíš nafta? Porovnali jsme provoz elektroauta a klasického spalovacího motoru.


Krysy ničí Newyorčanům auta, covid hlodavcům změnil život
Auto-iDNES.cz | 01:00:16
Newyorčanka Libby Denaultová jezdí už osm let se svou Toyotu Prius do stejného servisu v Brooklynu na seřízení a další opravy, které tu vždy zvládli rychle a spolehlivě. Loni v lednu však byli mechanici v opravně Urban Classics v koncích: Na palubní desce blikalo upozornění „zkontrolujte motor“, přestože vůz neměl žádné problémy.


11. srpna: Tohle potřebujete vědět (nejen) o čtvrtečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 00:56:17
Americké akcie se ve čtvrtek na směru neshodly. Ve středu výrazně zpevnily po zprávě o mírnějším než očekávaném růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech, která zvýšila naději na to, že Fed nebude muset úrokové sazby zvyšovat tak agresivně.


Petr Vomastek: Ekonomická situace se zatím do realitního trhu ve větší míře nepropsala, dominuje (ne)poměr poptávky a nabídky
Kurzy.cz | 00:52:56
Vysoké sazby u hypotéčních úvěrů, dražší náklady ve stavebnictví a další faktory související s obecně vysokou inflací nepochybně mají vliv na realitní trh v Česku. Ten se ale dlouhodobě potýká s nedostatečnou nabídkou a rostoucí poptávkou...


Zápach z grilu, hluk sekačky i večírků. Právník radí, jak na sousedské problémy
Finance-iDNES.cz | 01:00:39
Sousedy si nevybíráme, ale musíme vedle nich žít. Co když nás však obtěžují jejich letní grilovačky nebo bujaré večírky? Co musíme strpět a kdy a jak se můžeme bránit? Na otázky iDNES.cz odpovídá vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest Petr Šmelhaus.


Nesoudí se, přesto k soudu musí. Soudy zatěžují i dohodnuté rozvody
Finance-iDNES.cz | 01:00:39
Rozvod u notáře. Pokud se tedy rozvádějící se manželé dokážou na všem podstatném dohodnout sami. V mnoha evropských zemích realita. U nás to ale žhavé téma není. Přestože by taková praxe pomohla přetíženému soudnictví, a jak potvrzuje prezident Notářské komory ČR Radim Neubauer, notáři jsou na ni připraveni.


Poslali jste omylem peníze na špatný účet? Můžete jen doufat, že je příjemce vrátí
Mesec.cz | 00:00:15
Pokud pošlete omylem platbu na jiný účet, než jste zamýšleli, máte problém. Příjemce musí vrácení peněz schválit, banka to za něj sama udělat nemůže.


Co je to revolvingový úvěr a na co si dát pozor při jeho sjednávání?
Mesec.cz | 00:00:10
Kontokorent, kreditní karty a další „nekonečné“ úvěry. Stále se obnovující úvěrový limit, tedy revolvingový úvěr, lze použít i jako alternativu faktoringu. Seznamte se s tím, jak funguje a na co si dát pozor.


Česká ropa čeká v běloruském zásobníku, říká bývalý šéf Mera
idnes.cz | 02:00:01
Dodávky ropy ropovodem Družba přestaly do Česka, Maďarska a na Slovensko proudit. Ukrajinci nepřijali ruskou platbu za tranzitní poplatky, a tak utáhli kohout. „Působí to na mě jako drobné upozornění, anebo testují, jak moc jsou dané země pružné v rychlém vyjednávání,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz Stanislav Bruna, bývalý generální ředitel provozovatele ropovodů MERO ČR.


Kdy jít na čtvrtou dávku? Vyhlížet účinnější vakcínu nemá smysl, míní lékaři
idnes.cz | 02:00:01
Už za pár dní spustí ministerstvo zdravotnictví kampaň na podporu očkování proti koronaviru. Dosud si od července, kdy bylo zahájeno další kolo vakcinace, nechalo dát posilující vpich přes 80 tisíc lidí. Většina však stále váhá, kdy a zda vůbec na další dávku vakcíny zajít. Co by jim poradili odborníci z řad lékařů?


S Ruskem na věčné časy. Okupanti směřují k referendům, odpor je netrápí
idnes.cz | 02:00:01
Představitelé Kremlu stále doufají, že se jim letos na podzim podaří uspořádat referenda v okupovaných regionech na Ukrajině. Cílem je pohltit nejen obě samozvané republiky na Donbasu, ale také Záporožskou a Chersonskou oblast na jihu země. Ačkoli obě má nyní Rusko pod kontrolou, ukrajinská armáda si klestí cestu k osvobození Chersonu.


Svitlo: Léta nevyužívané prostory se staly školou i útočištěm uprchlíků
Hospodářské noviny | 02:00:05
Zapadlý kout Staroměstského náměstí skrývá pulzující komunitní centrum, kam docházejí ukrajinské děti i jejich matky. O Svitlo, česky světlo, jež vzniklo krátce po začátku války pro přicházející uprchlíky, je velký zájem, v jednu chvíli se tu sešlo...


Poučení z ropného šoku 1973: bude to bolestivé, ale víme víc o tom, jak se bránit
Hospodářské noviny | 02:00:05
Současná evropská energetická krize je srovnatelná s ropným šokem, který udeřil v roce 1973, řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Pokud má pravdu, musíme se připravit na to, že několik příštích let nebude právě veselých a optimistických.


Filmové tipy
Hospodářské noviny | 02:00:05
Cesta do Tvojzemí (Tvojazem, SR/ČR/Belgie 2022) v kinech od 11. 8., distribuce Forum Film CZ Desetiletý Riki má dost důvodů, proč prchnout ze šedi slovenského sídliště. A tak se vydává za záhadným signálem až do tajuplného Tvojzemí, kde se krkavci...


Ďolíček nedáme! Dočkají se „klokani“ nového stadionu?
Hospodářské noviny | 02:00:06
Už 90 let je fotbalový klub Bohemians spojený s jediným místem: legendárním stadionem řečeným Ďolíček. Tady Bohemka zažila spojenecké nálety na konci války, titul v 80. letech i nedávnou snahu developera hřiště zbourat. Nyní jedná s městem o...


Fanoušci Viktorie Žižkov snili o zásadní přestavbě domácího stadionu. Marně
Hospodářské noviny | 02:00:06
Bohemians nejsou jediný český tým, který má trable se stadionem. V první lize působí dokonce dva kluby, které nemohou využívat vlastní hřiště. A v nedávné době si podobnou anabází jako Bohemka procházel i další slavný pražský klub, dnes druholigová...


Finanční trhy (12. 8. 2022)
Hospodářské noviny | 02:00:06
Bohemians nejsou jediný český tým, který má trable se stadionem. V první lize působí dokonce dva kluby, které nemohou využívat vlastní hřiště. A v nedávné době si podobnou anabází jako Bohemka procházel i další slavný pražský klub, dnes druholigová...\n


„S partnery z byznysu se snažíme navodit třesk myšlenek,“ říká rektor pražské UMPRUM Jindřich Vybíral
iHned.cz | 02:00:07
Spojení krásy, užitečnosti a průmyslu. To jsou hlavní cíle Jindřicha Vybírala, který vede UMPRUM směrem k dlouhodobé spolupráci s českým byznysem. Profitovat na tom mají všichni, a nejde přitom jen o zlepšení prodejů. Mnohem důležitější je...


Kakao umí snížit vysoký tlak. Zdravým lidem přitom jejich normální tlak nemění
iHned.cz | 02:00:08
Kornatění tepen a vysoký krevní tlak patří k metlám jednadvacátého století. Podle statistik Světové zdravotnické organizace zabijí kardiovaskulární choroby ročně kolem osmnácti milionů lidí. Třetina obětí se nedožije ani sedmdesátky. Hledání léků,...


Tolerance k laktóze pomohla našim předkům přežít kruté časy
iHned.cz | 02:00:08
Pravěké pastevce bolelo z vypitého mléka břicho, protože tehdy dokázal jen málokdo trávit mléčný cukr, laktózu. Pak ale přišly epidemie a hladomory a vyšší šanci na přežití měli ti, kteří mléko dobře snášeli. Jak se to naučili?


Svitlo: Léta nevyužívané prostory se staly školou i útočištěm uprchlíků
iHned.cz | 02:00:08
Zapadlý kout Staroměstského náměstí skrývá pulzující komunitní centrum, kam docházejí ukrajinské děti i jejich matky. O Svitlo, česky světlo, jež vzniklo krátce po začátku války pro přicházející uprchlíky, je velký zájem, v jednu chvíli se tu sešlo...


Poučení z ropného šoku 1973: bude to bolestivé, ale víme víc o tom, jak se bránit
iHned.cz | 02:00:08
Současná evropská energetická krize je srovnatelná s ropným šokem, který udeřil v roce 1973, řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Pokud má pravdu, musíme se připravit na to, že několik příštích let nebude právě veselých a optimistických.


Filmové tipy
iHned.cz | 02:00:08
Cesta do Tvojzemí (Tvojazem, SR/ČR/Belgie 2022) v kinech od 11. 8., distribuce Forum Film CZ Desetiletý Riki má dost důvodů, proč prchnout ze šedi slovenského sídliště. A tak se vydává za záhadným signálem až do tajuplného Tvojzemí, kde se krkavci...


Ďolíček nedáme! Dočkají se „klokani“ nového stadionu?
iHned.cz | 02:00:08
Už 90 let je fotbalový klub Bohemians spojený s jediným místem: legendárním stadionem řečeným Ďolíček. Tady Bohemka zažila spojenecké nálety na konci války, titul v 80. letech i nedávnou snahu developera hřiště zbourat. Nyní jedná s městem o...


Fanoušci Viktorie Žižkov snili o zásadní přestavbě domácího stadionu. Marně
iHned.cz | 02:00:09
Bohemians nejsou jediný český tým, který má trable se stadionem. V první lize působí dokonce dva kluby, které nemohou využívat vlastní hřiště. A v nedávné době si podobnou anabází jako Bohemka procházel i další slavný pražský klub, dnes druholigová...


Finanční trhy (12. 8. 2022)
iHned.cz | 02:00:09
Bohemians nejsou jediný český tým, který má trable se stadionem. V první lize působí dokonce dva kluby, které nemohou využívat vlastní hřiště. A v nedávné době si podobnou anabází jako Bohemka procházel i další slavný pražský klub, dnes druholigová...\n


5 unikátních míst, která najdete jen na Slovensku
Reflex | 02:01:00
Slovensko máme doslova za rohem, takže není divu, že se jedná o “český dovolenkový ráj”. Kdo by neznal majestátní Tatry, Slovenský ráj nebo jeho hlavní město Bratislavu. V našem článku pro vás ale máme hned několik jedinečných míst, která možná zatím unikla vaší pozornosti.


5 důvodů, proč potřebujete nový skládací telefon Galaxy Z Fold4
E15-ekonomika | 02:01:04
Výkonnější, lehčí, tenčí a ještě více uzpůsobený pro práci – to jsou highlighty nové, už čtvrté generace oblíbeného skládacího telefonu s ohebným displejem Galaxy Z Fold4 od Samsungu. Nejoblíbenější manažerský telefon bude v prodeji na konci srpna, ale už nyní si můžete telefon předobjednat, samozřejmě s bonusem. Ptáte se, proč byste ho měli chtít?


5 důvodů, proč potřebujete nový skládací telefon Galaxy Z Fold4
E15-politika | 02:01:07
Výkonnější, lehčí, tenčí a ještě více uzpůsobený pro práci – to jsou highlighty nové, už čtvrté generace oblíbeného skládacího telefonu s ohebným displejem Galaxy Z Fold4 od Samsungu. Nejoblíbenější manažerský telefon bude v prodeji na konci srpna, ale už nyní si můžete telefon předobjednat, samozřejmě s bonusem. Ptáte se, proč byste ho měli chtít?


Podražila i domácí pálenka, někde dají lidé za litr až o sto korun víc
idnes.cz | 04:55:00
V Olomouckém kraji otevřely první pálenice, do kterých mohou lidé nosit ke zpracování letošní sesbírané ovoce, jako jsou třešně nebo meruňky. Zájemců je však zatím méně než v předchozích letech. I v tomto odvětví se totiž do cen promítly dražší energie a paliva.


Dvacet let od povodní žije 100 tisíc Čechů v místech, kde by kvůli velké vodě neměli
aktuálně.cz | 05:30:00
Před 20 lety zasáhla Česko tisíciletá povodeň. Může se opakovat? Od té doby vznikl lepší informační systém, nové hráze, zvětšily se přehrady.


VIDEO: Kabinet Dušana Jurkoviče přibližuje odkaz slavného architekta
Denik.cz | 05:30:00
Kabinet Dušana Jurkoviče vznikl v Muzeu luhačovického Zálesí, které je pracovištěm Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, v rámci projektu Dušan S. Jurkovič – náš architekt. Ten vznikl v programu přeshraniční spolupráce Interreg, který je jedním z programů financovaných z fondů EU. Cílem vzniku tohoto místa je vytvářet zázemí pro badatelské centrum, které ukazuje činnosti a dílo slavného architekta.


OBRAZEM: Hrad nad Otavou láká turisty. Prohlédněte si ho také z výšky
Denik.cz | 05:30:00
Strakonický hrad se díky rozsáhlé rekonstrukci v předešlých letech, aktuální přeměně muzea, opravě kostela sv. Prokopa a dalším zásahům stal celistvou kulturní památkou, která stojí za návštěvu. Napomáhá tomu ale také zřízení parčíku s bustou nestora dudáků Josefa Režného, zpřístupnění věže Rumpál, obnovení Panské zahrady či otevření hradního sklípku.


Kolečko po kolečku. Vzkříšenou chrudimskou kašnu Brusel tvoří tisíce komponentů
Denik.cz | 05:25:00
Ti, kteří si pamatují funkční kašnu Brusel v parčíku u Hotelu Centrál, o tom mohou vyprávět svým vnoučatům. Fontána byla ponechána svému osudu desítky let a řadila se tak k ostudám města Chrudim. Nyní ji pracovníci hlinecké firmy Save vrací do podoby, kterou navrhl ve třicátých letech minulého století Květoslav Vaněk, zahradní architekt a nejmladší syn světoznámého zahradního architekta Josefa Vaňka. Návštěvníci parku uvidí kašnu koncem léta, a to ve tvaru květiny v kombinaci modré, bílé a žluté barvy.


Noc zavražděných básníků: Šlo o jeden z posledních děsivých zločinů Stalina
Denik.cz | 05:00:00
Dne 12. srpna 1952 nastoupilo v moskevské věznici Lubjanka třináct židovských intelektuálů před popravčí četu. Všichni byli odsouzeni k trestu smrti za zradu a špionáž. Tato masová justiční vražda, jejímuž vykonání se později začalo přezdívat Noc zavražděných básníků, byla jedním z posledních zločinů sovětského vůdce Josifa Vissarionoviče Stalina, který o necelý rok později zemřel.


Podzim na Nově: Pět hraných seriálů, nový MasterChef i návrat legend
Denik.cz | 04:28:00
Televize Nova představila své podzimní programové schéma. Jeho součástí bude seriál Policie Modrava, který vyvrcholí novými díly a závěrečnou řadou. Druhou sérií bude pokračovat i hit loňského podzimu, seriál Pan profesor s Vojtěchem Dykem, nové případy budou řešit v jednom z nejsledovanějších krimi seriálů posledních let Specialisté.


Znuděná mládež obtěžuje zákazníky obchoďáků. Situaci řeší i sociální pracovníci
Denik.cz | 04:00:00
V nákupních centrech tráví mnozí teenageři většinu volného času. Lákají je relaxační zóny, volná wifi a také možnost potloukat se tu s vrstevníky. Součástí jejich zábavy bývají i útoky na zákazníky či ostrahu a natáčení akce na mobil.


„S partnery z byznysu se snažíme navodit třesk myšlenek,“ říká rektor pražské UMPRUM Jindřich Vybíral
Hospodářské noviny | 07:00:06
Spojení krásy, užitečnosti a průmyslu. To jsou hlavní cíle Jindřicha Vybírala, který vede UMPRUM směrem k dlouhodobé spolupráci s českým byznysem. Profitovat na tom mají všichni, a nejde přitom jen o zlepšení prodejů. Mnohem důležitější je...


Kakao umí snížit vysoký tlak. Zdravým lidem přitom jejich normální tlak nemění
Hospodářské noviny | 07:00:06
Kornatění tepen a vysoký krevní tlak patří k metlám jednadvacátého století. Podle statistik Světové zdravotnické organizace zabijí kardiovaskulární choroby ročně kolem osmnácti milionů lidí. Třetina obětí se nedožije ani sedmdesátky. Hledání léků,...


Tolerance k laktóze pomohla našim předkům přežít kruté časy
Hospodářské noviny | 07:00:06
Pravěké pastevce bolelo z vypitého mléka břicho, protože tehdy dokázal jen málokdo trávit mléčný cukr, laktózu. Pak ale přišly epidemie a hladomory a vyšší šanci na přežití měli ti, kteří mléko dobře snášeli. Jak se to naučili?


České Švýcarsko zřejmě opustí většina hasičů a techniky
ČT24 | 06:08:36
Zásah v národním parku České Švýcarsko by v pátek mohl skončit likvidací požáru. Už dříve to řekl generální ředitel hasičů Vladimír Vlček s tím, že v každém případě opustí park většina hasičů i techniky. Hasiči by také mohli předat správě národního parku poslední hašené území. Ředitel by se měl dopoledne k situaci vyjádřit. 


Tropické počasí se příští týden vrátí. Naměříme až 35 stupňů
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Zatímco o víkendu se teploty budou v maximech pohybovat kolem tropické hranice, příští týden třicítku hravě překonají. Podle meteorologů se vrátí tropy s teplotami dosahujícími až 35 stupňů.


Tropické počasí se příští týden vrátí. Naměříme až 35 stupňů
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Zatímco o víkendu se teploty budou v maximech pohybovat kolem tropické hranice, příští týden třicítku hravě překonají. Podle meteorologů se vrátí tropy s teplotami dosahujícími až 35 stupňů.


Věznice jako turistický cíl aneb Všichni chtějí do Alcatrazu
Reflex | 06:20:00
Alcatraz si vysloužil pověst nejhoršího amerického vězení, které mělo ve svých miniaturních celách ty největší zločince. Za mřížemi Alcatrazu seděl slavný Al Capone nebo Robert Stroud přezdívaný Ptáčník. Dnes je tento ostrov, vzdálený 2,4 kilometru od pobřeží San Franciska, jednou z nejčastějších turistických zastávek.


Krvavá pomsta v Postoloprtech: 5 dětí chtělo utéct, popravili je kulkou. Další vězně ubili k smrti
Reflex | 06:10:00
Druhá světová válka ukázala, čeho jsou lidé skutečně schopni. Zrůdnosti ale nekonali jen nacisté - Češi po závěru války zatoužili po pomstě na jejímž konci byly tisíce mrtvých Němců. Patrně největší poválečný masakr se odehrál v Postoloprtech, kde došlo k obludnostem nevídaných rozměrů. Dle dnešního práva by činy, které zde hrstka Čechů vykonala, byly klasifikovány jako genocida!


Excesy na Babišových mítincích jako lakmusový papírek, co se děje v policii
Reflex | 06:00:00
Zákroky policie na mítincích Andreje Babiše rozjitřily emoce. Nyní je prověřují kontrolní orgány. Situaci v policii nelze paušalizovat. Jedná se o jednotlivé sporné případy, ale problém je hlubšího rázu. Leccos naznačí výsledky jejich vyšetřování a vyvození odpovědnosti.


Jiří Pour: Trendy, ze kterých pramenila nízká inflace, se otáčejí. Deglobalizace určí novou éru
E15-ekonomika | 06:30:00
Odhlédněme na chvíli od debaty o nákladovém či poptávkovém charakteru aktuální inflace a podívejme se na debatu jinou, nadčasovější. Jejím tématem je, zda se inflace v dlouhodobém horizontu vrátí zpět na úrovně obvyklé v posledních dekádách, anebo zda vstupujeme do nové éry vyšší inflace a úrokových sazeb.


Dominik Stroukal: Smažák v Praze za stovku? Ty časy jsou navždy pryč
E15-ekonomika | 06:00:00
Až se inflace umoudří, ceny se nevrátí zpátky, jen přestanou tak rychle růst. Zní to možná triviálně, ale mnozí lidé stále čekají, že se vrátí časy, kdy si mohli dát v Praze smažený sýr za sto korun. Že ceny jen škytnou, stejně jako litr nafty vyskočil vzhůru a zase se začal vracet zpátky. Se sýrem se to už nestane. Bohužel s námi vyšší ceny budou už napořád.


Zdanění mimořádných zisků bank nebo ČEZ by státu vyneslo až desítky miliard korun
E15-ekonomika | 05:30:00
Zřejmě už příští týden začne vláda naostro jednat o zavedení zvláštní daně z mimořádných či neočekávaných zisků, které generuje inflace a válka na Ukrajině. Sazba by od příštího roku dopadla na banky, energetický sektor včetně polostátní firmy ČEZ a možná i na další subjekty. Ministerstvo financí nyní propočítává vliv nového odvodu na státní rozpočet. Peníze by kabinet využil na opatření, která by lidem a podnikům ulevila od vysokých výdajů včetně stále dražšího plynu a elektřiny.


Jiří Pour: Trendy, ze kterých pramenila nízká inflace, se otáčejí. Deglobalizace určí novou éru
E15-politika | 06:30:00
Odhlédněme na chvíli od debaty o nákladovém či poptávkovém charakteru aktuální inflace a podívejme se na debatu jinou, nadčasovější. Jejím tématem je, zda se inflace v dlouhodobém horizontu vrátí zpět na úrovně obvyklé v posledních dekádách, anebo zda vstupujeme do nové éry vyšší inflace a úrokových sazeb.


Dominik Stroukal: Smažák v Praze za stovku? Ty časy jsou navždy pryč
E15-politika | 06:00:00
Až se inflace umoudří, ceny se nevrátí zpátky, jen přestanou tak rychle růst. Zní to možná triviálně, ale mnozí lidé stále čekají, že se vrátí časy, kdy si mohli dát v Praze smažený sýr za sto korun. Že ceny jen škytnou, stejně jako litr nafty vyskočil vzhůru a zase se začal vracet zpátky. Se sýrem se to už nestane. Bohužel s námi vyšší ceny budou už napořád.


Zdanění mimořádných zisků bank nebo ČEZ by státu vyneslo až desítky miliard korun
E15-politika | 05:30:00
Zřejmě už příští týden začne vláda naostro jednat o zavedení zvláštní daně z mimořádných či neočekávaných zisků, které generuje inflace a válka na Ukrajině. Sazba by od příštího roku dopadla na banky, energetický sektor včetně polostátní firmy ČEZ a možná i na další subjekty. Ministerstvo financí nyní propočítává vliv nového odvodu na státní rozpočet. Peníze by kabinet využil na opatření, která by lidem a podnikům ulevila od vysokých výdajů včetně stále dražšího plynu a elektřiny.


Amazon kupuje chytré vysavače iRobot, Hetzner zdražuje, velké čipové zatýkání v Číně
lupa.cz | 06:30:01
Další zranitelnosti v procesorech Intel. Nové ohebné Samsungy. Profesionální grafické karty od Intelu. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.


Vrchní státní zastupitelství obžalovalo Frančettiho z účasti na anexi Krymu
idnes.cz | 07:49:00
Vrchní státní zastupitelství v Praze podalo obžalobu na Rusa Alexandra Frančettiho za účast na anexi Krymu. Podle spisu vytvořil v Sevastopolu rozvědnou skupinu. Frančetti i nadále vinu odmítá.


Volby by vyhrálo ANO se 30 procenty, ve Sněmovně by byla i ČSSD místo lidovců
idnes.cz | 07:07:00
Hnutí ANO si podle volebního modelu agentury Median udržuje velký náskok před soupeři. Červencový průzkum společnosti mu přisuzuje 30 procent. Následuje ODS s 15,5 procenty a SPD s 12,5 procenty. Občanským demokratům ale preference klesají, upozornila agentura. Do Sněmovny by se podle ní vrátila sociální demokracie, zatimco lidovci by vypadli.


Umělci bojují proti rozšíření parku na Kraví hoře, bojí se o své ateliéry
idnes.cz | 06:43:00
Je jednou z mála posledních lokalit v Brně, kde na jednom místě přebývá početná komunita hudebníků, výtvarníků, architektů i řemeslníků. Bývalý vojenský areál na Kraví hoře s likusáky – přízemními domky z období druhé světové války – je prošpikovaný zkušebnami, ateliéry, studii či dílnami.


FBI u Trumpa hledala dokumenty o jaderných zbraních, razii povolil ministr
idnes.cz | 06:25:00
Americký ministr spravedlnosti Merrick Garland osobně schválil rozhodnutí požádat o povolení k domovní prohlídce v sídle exprezidenta Donalda Trumpa. Ten před pondělní prohlídkou obdržel obsílku kvůli podezření, že u sebe stále má citlivé oficiální dokumenty. Podle médií agenti FBI hledali při razii v sídle dokumenty týkající se jaderných zbraní.


Vondrášek zveřejní závěry vyšetřování zásahů policie na Babišových mítincích
idnes.cz | 06:19:00
Policejní prezident Martin Vondrášek zveřejní závěry šetření Úřadu vnitřní kontroly policejního prezidia k zákrokům na mítincích šéfa ANO Andreje Babiše. V jihočeských Borovanech tři neuniformovaní policisté zaklekli na školáka, který chtěl odnést z mítinku reproduktor. Zákrokem se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů.


Zápach z grilu, hluk sekačky i večírků. Právník radí, jak na sousedské problémy
idnes.cz | 08:00:07
Sousedy si nevybíráme, ale musíme vedle nich žít. Co když nás však obtěžují jejich letní grilovačky nebo bujaré večírky? Co musíme strpět a kdy a jak se můžeme bránit? Na otázky iDNES.cz odpovídá vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest Petr Šmelhaus.


Nesoudí se, přesto k soudu musí. Soudy zatěžují i dohodnuté rozvody
idnes.cz | 08:00:08
Rozvod u notáře. Pokud se tedy rozvádějící se manželé dokážou na všem podstatném dohodnout sami. V mnoha evropských zemích realita. U nás to ale žhavé téma není. Přestože by taková praxe pomohla přetíženému soudnictví, a jak potvrzuje prezident Notářské komory ČR Radim Neubauer, notáři jsou na ni připraveni.


Kvůli metru zdarma jsme ochotni Prahu i zadlužit, říká předseda nové strany Motoristé sobě
iHned.cz | 07:46:00
Automobilová doprava je největším problémem, který trápí většinu lidí v Praze. Dlouhodobě to nikdo neřeší,“ říká Petr Macinka, předseda nové strany Motoristé sobě. „Aby mohli mít lidé co nejlevnější MHD a metro zdarma, jsme ochotni Prahu...


Na americké trhy se vrátila dobrá nálada. Jak dlouho vydrží a dorazí i na pražskou burzu?
iHned.cz | 07:00:00
Americké akcie se dostaly na nejvyšší hodnoty od začátku května a zatím to vypadá, že by dobrá nálada na trzích mohla nějakou dobu vydržet. Řada firem příjemně překvapila svými výsledky za druhé čtvrtletí, čerstvá data o inflaci pak naznačují, že...


Obrat k hrdličkám se nekoná, trh ještě nemusí být na dně, u zisků vládne velký optimismus - BofA
Kurzy.cz | 06:40:00
Trhy se začaly předčasně klonit k názoru, že Fed se otočí opět směrem k hrdličkám. Na Bloombergu to uvedla Jill Carey Hall z Bank of America Securities, která se ale podle svých slov domnívala, že tomu tak být nemusí.


Navalnyj založil ve vězení v Rusku odbory. Už jsme dosáhli určitých vítězství, tvrdí
aktuálně.cz | 06:48:02
Alexej Navalnyj na Instagramu uvedl, že sepsal dokumenty a odeslal oznámení o vytvoření odborů řediteli vězeňské správy a náčelníkovi věznice.


FBI hledala v Trumpově sídle dokumenty o jaderných zbraních. Zda je našla, není jasné
aktuálně.cz | 06:38:45
Uvedl to deník The Washington Post. Ministr spravedlnosti Merrick Garland na tiskové konferenci sdělil, že razii osobně schválil.


Elektrický Megane není dokonalý, je ale nejlepším Renaultem současnosti
aktuálně.cz | 06:10:00
Kompaktní rodinný hatchback odhazuje v dál spalovací motory, jeho pátá generace jezdí už jen na elektřinu. A Renault mu věnoval mimořádnou péči.


Vlastníkům nezdraží jen energie v bytě. Na společné prostory připlatí měsíčně tisíce
aktuálně.cz | 06:06:22
Spotřeba energií ve společných prostorech bytového domu se výrazně podraží. Vlastníkům tak vzrostou zálohy nejen za spotřebu v bytě.


Seagal po neúspěších našel útěchu u Putina. Točí "dokument" na okupované Ukrajině
aktuálně.cz | 06:06:00
Na rozdíl od Gérarda Depardieua nebo Olivera Stonea Seagal neodsoudil ruskou invazi.


Prohlídku u Trumpa schválil ministr. FBI hledala dokumenty o jaderných zbraních
Denik.cz | 06:31:00
Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) hledali při pondělní razii v sídle bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa dokumenty týkající se jaderných zbraní, napsal deník The Washington Post. Není podle něj jasné, zda byly takové dokumenty ve floridském resortu Mar-a-Lago nalezeny.


Půjde nejvyšší česká stavba k zemi? Lidé sepisují petici na záchranu vysílačů
Denik.cz | 06:29:00
Naděje, že obyvatelé Liblic a vůbec celého okolí Českého Brodu nepřijdou o „své“ vysílače, se opět trochu zvětšila. Lidé jsou ale opatrní. „Alespoň do konce roku by vysílače měly být zachovány,“ řekla Ivana Havlínová, která s Irenou Kuklovou, kolegyní ze Spolku přátel obce Liblice, bojuje za zachování unikátní stavby, jež je nejvyšší v republice (355 metrů).


Povodeň 2002 den po dni: Přišla další vlna, hned dvakrát smetla Český Krumlov
Denik.cz | 06:00:00
Desítky mrtvých, desetitisíce zničených domů. V červenci 1997 sužovala Moravu a Slezsko nejničivější povodeň za posledních sto let. Letos od katastrofy uplynulo čtvrt století. A není to jediné smutné výročí, v srpnu to zase je 20 let od jedněch z nejhorších záplav v Čechách. Připomeňte si s Deníkem smutek, strach i naději tragických dní. Až do konce prázdnin čtěte speciál Povodně 1997/2002 den po dni.


Nechtěný detektiv je zpět. Policie má najít místo pro očištěného Petržílka
idnes.cz | 09:52:00
Když v polovině května pražský Vrchní soud potvrdil zprošťující verdikt v kauze uniklých odposlechů pražského exprimátora Pavla Béma a podnikatele Romana Janouška, muselo být vedení protimafiánské centrály jasné, že už brzy bude muset najít místo pro jednoho staronového kolegu.


Vraťte mi moje peníze. Schröder žaluje parlament o odebrané výsady
idnes.cz | 09:34:00
Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder podal žalobu na Spolkový sněm. Chce tak získat zpět peníze na chod kanceláře, které jsou součástí zvláštních práv, jejichž část mu parlament v květnu kvůli kontroverzním vazbám na Rusko a ruského prezidenta Vladimira Putina odebral.


Nebyla to klukovina, kárala soudkyně mladíka, který málem ubil bezdomovce
idnes.cz | 09:25:00
Hoch, který jako šestnáctiletý v prosinci 2020 v Praze 1 v opilosti málem ubil bezdomovce, nepůjde do vězení pro mládež. Vrchní soud v Praze mu ve čtvrtek dal ještě šanci na nápravu a změnil původně uložený nepodmíněný trest za pokus o vraždu, výtržnictví a vydírání na tříletou podmínku. Rozsudek je pravomocný.


Hasiči zlikvidovali v Českém Švýcarsku další ohniska, zásah se blíží ke konci
idnes.cz | 08:07:00
Hasiči, kteří likvidují požár v národním parku České Švýcarsko, zničili několik dalších ohnisek, která se opět objevila v okolí Pravčické brány a Bouřňáku. Většina techniky i hasičů by v pátek měla park opustit a zásah by měl podle generálního ředitele hasičů Vladimíra Vlčka skončit.


RECENZE: Predátor konečně po letech ukořistil povedený film
idnes.cz | 07:59:00
Film Predátor: Kořist staví na nosném nápadu zasadit střet člověka a mimozemského monstra do indiánského kmene a nechává za sebou všechna dosavadní „predátorská“ pokračování.


Po střelbě v Plzni na Skvrňanech zadrželi policisté jednoho muže
idnes.cz | 07:53:00
Kvůli nahlášené střelbě zasahovali ve čtvrtek večer policisté v jednom z panelových domů v plzeňské části Skvrňany. V souvislosti s případem zadrželi jednatřicetiletého muže.


FBI při prohlídce Trumpova sídla hledala dokumenty o jaderných zbraních. Zda je našla, není jasné
iHned.cz | 09:39:00
Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) hledali při pondělní razii v sídle bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa dokumenty týkající se jaderných zbraní, napsal deník The Washington Post. Není podle něj jasné, zda byly takové dokumenty...


Zemřel francouzský výtvarník a karikaturista Sempé. Ilustroval Malého Mikuláše
iHned.cz | 09:27:00
Ve věku 89 let ve čtvrtek zemřel francouzský výtvarník – zejména kreslíř a karikaturista – Jean-Jacques Sempé. Proslavily ho zejména ilustrace dobrodružství Malého Mikuláše a humorné kresby pro tisk. Informovala o tom agentura AFP s...


Hypoteční trh letos nejspíš neožije. Průměrná úroková sazba je nejvyšší od poloviny roku 2010
iHned.cz | 08:22:00
Úroková sazba u nově poskytnutých hypoték v červenci vzrostla na 5,4 procenta z červnových pěti procent. Průměrná sazba je tak nejvyšší od poloviny roku 2010. Banky a stavební spořitelny poskytly hypoteční úvěry za 11,9 miliardy korun, což je proti...


Volby by nyní vyhrálo ANO se 30 procenty. Do sněmovny by se vrátila ČSSD, lidovci by z ní naopak vypadli
iHned.cz | 08:00:00
Sněmovní volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Oproti červnu posílilo o jeden procentní bod a získalo by 30 procent hlasů. Druhá se drží ODS, její podpora naopak v meziměsíčním srovnání klesla asi o 0,6 procentního bodu na 15,5 procenta. Třetí by i...


Má vážně poškozený mozek. Stav herečky Anne Heche je téměř beznadějný
revue.idnes.cz | 08:59:00
Herečka Anne Heche (53) s největší pravděpodobností nepřežije nehodu, při níž autem narazila do dvoupodlažní budovy v Los Angeles. Automobil následně začal hořet. Herečka leží v nemocnici v kómatu a utrpěla těžké anoxické poranění mozku, kdy je mozek zbaven kyslíku, uvedla její rodina.


Alpha CAMP je nápaditý koncept pro ideální dovolenou v přírodě
Auto.cz | 08:55:00
Dalším konceptem společnosti Alpha Motor Corporation je kombinace vozu a přívěsu nazvaná CAMP. Doplněna je celou řadou chytrých řešení a doplňků.


Čínský BYD Seal si brousí zuby na Teslu Model 3. I v Evropě!
Auto.cz | 08:00:00
Seal znamená tuleň a po premiéře na domácím trhu hodlá expandovat i do evropských vod.


Francouzi zahájili vyšetřování Babiše v kauze Pandora Papers
aktuálně.cz | 09:48:39
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.


Volby by vyhrálo ANO s 30 procenty. Druhá se drží ODS, lidovci by ze sněmovny vypadli
aktuálně.cz | 08:47:52
Podpora TOP 09 a STAN se pohybuje blízko pětiprocentní hranice. Nelze tak spolehlivě určit, zda by se do sněmovny tyto dva politické subjekty dostaly.


PPI data v USA byla také slabší, trh už ale neměl sílu na další růst
Kurzy.cz | 09:57:42
Akciové trhy v USA včera nakonec klesaly, i když během dne se snažili dostat výše, hlavně po inflačních PPI datech za červenec, jež, podobně jako CPI, skončila pod odhady s meziročním růstem o 9,8%, zatímco trh čekal 10,4% ( a oproti červnovým 11,3%).


Řeka Rýn kriticky vysychá, sucho nahrává Putinovi. Němci se bojí, že nebude plyn a v panice vykupují elektrická topidla – a to musí zajímat i Čechy
Kurzy.cz | 09:43:05
Řeka Rýn podle prognózy německých úřadů přestane dnes být splavná ve svém klíčovém úseku. Přeprava uhlí, paliv a dalších surovin tak bude silně omezena, ba znemožněna. Taková situace nemohla přijít v horší dobu, neboť EU i bez toho prochází závažnou&helli


Pozornost se soustředí na spotřebitelskou důvěru UoM - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 09:22:46
Evropské trhy otevřely do pozitivního teritoria
Michigan Consumer Sentiment Index (UoM) bude zveřejněn odpoledne
WASDE report zemědělských komodit je na programu večer


Většina evropských indexů otevřela do pozitivního teritoria. Ekonomický kalendář...


Český mák v nové infografice ČSÚ
Kurzy.cz | 09:13:52
Víte, jak se v průběhu let vyvíjela sklizeň a osevní plocha máku? Tipnete si, kdo je gigantem v exportu máku a jak dlouho létá po televizních obrazovkách motýl Emanuel?


1 145 miliard Kč činí celkový přínos ČEZ pro ČR za 30 let od vzniku společnosti
Kurzy.cz | 09:12:41
Od svého založení v roce 1992 je akciová společnost ČEZ zárukou stabilního doručování finančních prostředků České republice a jejím občanům. Na daních firma odvedla 510 mld. Kč, na dividendách 209 mld. Kč, dary činily 10 mld.


Česká ekonomika? Nic není jako dřív, nic není jak bejvávalo.. - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:12:34
Česká republika byla dlouhou dobu učebnicovým příkladem ekonomiky s minimálními makroekonomickými nerovnováhami. Inflace oscilovala okolo dvouprocentního cíle a centrální bankéře trápily spíše příliš slabé cenové tlaky.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 12.08.2022
Kurzy.cz | 09:08:40
Klíčové události
• Německo: Běžný účet platební bilance v červnu skončil přebytkem ve výši 16,2 mld. eur.
• USA: Ceny průmyslových výrobců v červenci poklesly o 0,5 % m/m a o 9,8 % r/r. Nové týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti do 6/8 vzrostly n...


Apple údajně letos očekává prodeje iPhonů na úrovni minulého roku
Kurzy.cz | 09:08:10
Apple údajně objednal od svých dodavatelů výrobu 90 mil. nejnovějších modelů svých telefonů, což je stejné množství jako v minulém roce, a také celkový očekávaný počet prodaných telefonů by měl být na úrovni loňského roku (220 mil.).


Colt CZ: Končí šéfka americké divize Alice Poluchová
Kurzy.cz | 09:00:34
Colt CZ oznámil, že z osobních důvodů složila všechny funkce ve skupině Alice Poluchová, která byla prezidentkou a generální ředitelkou americké části CZ-USA. Alice Poluchová rovněž ukončila členství v představenstvu společnosti.


Wall Street 11.8. - úvodní růst se neudržel, nejvíce oslabily technologie
Kurzy.cz | 08:58:22
Začátek čtvrteční seance navázala Wall Street na předchozí den a stále podpořena daty z inflace, ze kterých se zdá, že inflační tlaky alespoň prozatím polevují, vévodila první polovinu obchodování na trzích zelená barva.


Ranní shrnutí (12.08.2022)
Kurzy.cz | 08:57:53
Americké indexy zakončily včerejší seanci smíšeně. S&P 500 klesl o 0,07 %, Dow Jones vzrostl o 0,08 % a Nasdaq ztratil 0,58 %.Russell 2000 přidal 0,31 % Podobná nálada panovala i během seance v Asii. Nikkei vzrostl o 2,38 %, S&P/ASX 200 klesl o...


Česká ekonomika v pasti dvojího deficitu
Kurzy.cz | 08:33:42
Česká republika byla dlouhou dobu učebnicovým příkladem ekonomiky s minimálními makroekonomickými nerovnováhami.


Koruna posílila - ČNB si může dát pauzu
Kurzy.cz | 08:33:06
Koruna sice v průběhu včerejšího dne získala půdu pod nohama, nakonec však zakončila obchodování zpět u hranice 24,30 EUR/CZK.


Americká výrobní inflace nečekaně klesla
Kurzy.cz | 08:32:22
Dnes bude trh vyhlížet údaje o dlouhodobých očekávání amerických domácností (od University Michigan).


Akcie v USA odevzdaly zisky
Kurzy.cz | 08:31:27
Akcie vymazaly své zisky ze začátku včerejšího dne.


Indexy si po nedávném rally své pozice drží, ohlédnutí za výsledkovou sezónou - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:28:21
Akciové trhy si po středečním růstu daly včera pauzu a své pozice více méně podržely. Pod tlak se dostaly hlavně technologické a růstové akcie, které ve středu prudce rostly a na které včera mírně dolehl opětovný růst dluhopisových výnosů...


Jako Fénix z popela - návštěvnost pražské zoo stoupla od povodní do covidu téměř trojnásobně.
Kurzy.cz | 06:09:00
Návštěvnost pražské zoo stoupla od povodní do covidu téměř trojnásobně. Povodeň v roce 2002 je mementem, jehož symbolem se stala i Zoo Praha, dlouhodobě nejnavštěvovanější česká zoo a po Pražském hradě a lanovce na Petřín třetí nejnavštěvovanější turis...


Rusa Frančettiho v Praze obžalovali z účasti na anexi Krymu. Vinu odmítá
Denik.cz | 08:42:00
Vrchní státní zastupitelství v Praze podalo obžalobu na Rusa Alexandra Frančettiho za účast na anexi Krymu, uvedla v pátek ráno Česká televize (ČT). Podle spisu vytvořil v Sevastopolu rozvědnou skupinu. Rusa zadržela česká policie na základě ukrajinského zatykače loni v září. Ukrajina ho viní z účasti na činnosti nelegálního ozbrojeného útvaru. Frančetti vinu odmítá. Pražský Vrchní soud jeho vydání na Ukrajinu nepřipustil kvůli válečné situaci v této zemi.


Sněmovní volby by vyhrálo ANO, ukazuje průzkum. Podpora druhé ODS klesla
Denik.cz | 08:37:00
Sněmovní volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Oproti červnu posílilo o jeden procentní bod a získalo by 30 procent hlasů. Druhá se drží ODS, její podpora naopak v meziměsíčním srovnání klesla asi o 0,6 procentního bodu na 15,5 procenta. Třetí by i nadále skončilo hnutí SPD, kterému by dalo hlas stejně jako před měsícem 12,5 procenta voličů. Uvádí to aktuální volební model agentury Median.


Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów a přinese tisíce nových stromů. Práce by měly začít ještě letos
Kurzy.cz | 10:00:34
Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná.


Letní škola doučování je pro děti zábavou i výukou
Kurzy.cz | 10:00:35
Dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ ve spolupráci s Pedagogickou fakultou MU organizuje již podruhé doučování pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí.


Konec dijonské hořčice? Francouzské pochoutky ve světě ubývá, stala se obětí klimatických změn
Euro | 08:19:23
Kanadští zemědělci, kteří patří k hlavním dodavatelům hořčičných semen, se potýkají s jejich enormním nedostatkem. Z regálů některých supermarketů napříč světem tak postupně mizí dijonská hořčice. Zatímco velké značky na nedostatek kanadské úrody doplácejí, malí výrobci nezávislí na exportu si připisují dosud nevídané zisky.


Kauza Pandora Papers má pokračování. Francie zahájila vyšetřování Babiše v případu údajných daňových podvodů
Hospodářské noviny | 09:54:00
Francouzská finanční prokuratura zahájila předběžné vyšetřování českého expremiéra Andreje Babiše (ANO) v souvislosti s podezřením z údajných daňových podvodů. Týká se nabytí jeho nemovitostí v obci Mougins, která leží na sever od jihofrancouzského...


FBI při prohlídce Trumpova sídla hledala dokumenty o jaderných zbraních. Zda je našla, není jasné
Hospodářské noviny | 09:39:00
Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) hledali při pondělní razii v sídle bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa dokumenty týkající se jaderných zbraní, napsal deník The Washington Post. Není podle něj jasné, zda byly takové dokumenty...


Zemřel francouzský výtvarník a karikaturista Sempé. Ilustroval Malého Mikuláše
Hospodářské noviny | 09:27:00
Ve věku 89 let ve čtvrtek zemřel francouzský výtvarník – zejména kreslíř a karikaturista – Jean-Jacques Sempé. Proslavily ho zejména ilustrace dobrodružství Malého Mikuláše a humorné kresby pro tisk. Informovala o tom agentura AFP s...


Hypoteční trh se meziročně propadl o skoro dvě třetiny. Průměrná úroková sazba je nejvyšší od poloviny roku 2010
Hospodářské noviny | 08:22:00
Úroková sazba u nově poskytnutých hypoték v červenci vzrostla na 5,4 procenta z červnových pěti procent. Průměrná sazba je tak nejvyšší od poloviny roku 2010. Banky a stavební spořitelny poskytly hypoteční úvěry za 11,9 miliardy korun, což je proti...


Volby by nyní vyhrálo ANO se 30 procenty. Do sněmovny by se vrátila ČSSD, lidovci by z ní naopak vypadli
Hospodářské noviny | 08:00:00
Sněmovní volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Oproti červnu posílilo o jeden procentní bod a získalo by 30 procent hlasů. Druhá se drží ODS, její podpora naopak v meziměsíčním srovnání klesla asi o 0,6 procentního bodu na 15,5 procenta. Třetí by i...


Kvůli metru zdarma jsme ochotni Prahu i zadlužit, říká předseda nové strany Motoristé sobě
Hospodářské noviny | 07:46:00
Automobilová doprava je největším problémem, který trápí většinu lidí v Praze. Dlouhodobě to nikdo neřeší,“ říká Petr Macinka, předseda nové strany Motoristé sobě. „Aby mohli mít lidé co nejlevnější MHD a metro zdarma, jsme ochotni Prahu...


Na americké trhy se vrátila dobrá nálada. Jak dlouho vydrží a dorazí i na pražskou burzu?
Hospodářské noviny | 07:00:00
Americké akcie se dostaly na nejvyšší hodnoty od začátku května a zatím to vypadá, že by dobrá nálada na trzích mohla nějakou dobu vydržet. Řada firem příjemně překvapila svými výsledky za druhé čtvrtletí, čerstvá data o inflaci pak naznačují, že...


Česko by opět mělo dostávat ropu skrze Družbu, Transněfť potvrdil platbu
ČT24 | 09:21:12
Jedna z evropských bank se podle agentury Reuters rozhodla zpracovat platbu za tranzit ruské ropy. Ruský provozovatel ropovodů Transněfť konstatoval, že peníze za surovinu do banky dorazily. Je to krok k obnovení dodávek do Česka, čeká se na potvrzení Ukrajiny.


Volby by podle červencového modelu Medianu vyhrálo ANO před ODS
ČT24 | 08:12:53
Sněmovní volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Oproti červnu posílilo o jeden procentní bod a získalo by 30 procent hlasů. Druhá se drží ODS, její podpora naopak v meziměsíčním srovnání klesla asi o 0,6 procentního bodu na 15,5 procenta. Třetí by i nadále skončilo hnutí SPD, kterému by dalo hlas stejně jako před měsícem 12,5 procenta voličů. Uvádí to aktuální volební model agentury Median. Průzkum nezahrnuje volební koalice z říjnových voleb, souhrnná podpora vládních stran podle Medianu čítá 41 procent.


Státní zastupitelství obžalovalo Rusa Frančettiho z účasti na anexi Krymu
ČT24 | 07:31:32
Vrchní státní zastupitelství podle informací České televize podalo obžalobu na Rusa Alexandra Frančettiho za účast na anexi Krymu. V Sevastopolu podle spisu vytvořil rozvědnou skupinu.


Lotyšsko a Estonsko opouští skupinu, kde východní Evropa jednala s Čínou. Česko s nimi souhlasí - ale s odchodem ještě vyčkává
Respekt | 06:56:06
Současná vláda se možná snaží vyhnout konfliktu s prezidentem Zemanem. Taky se od ní v době unijního předsednictví čeká uměřenost


Piloti při zásahu u požáru v Českém Švýcarsku zalili oheň téměř čtyřmi miliony litrů vody
Eurozpravy-domácí | 10:52:00
Piloti armádních vrtulníků při zásahu u požáru v Českém Švýcarsku zalili oheň téměř čtyřmi miliony litrů vody a nalétali asi 226 letových hodin. Armáda to dnes uvedla na svém webu. Do akce vojáci nasadili vrtulníky Sokol i silnější Mi-17.


Sněmovní volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO
Eurozpravy-domácí | 08:33:00
Sněmovní volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Oproti červnu posílilo o jeden procentní bod a získalo by 30 procent hlasů. Druhá se drží ODS, její podpora naopak v meziměsíčním srovnání klesla asi o 0,6 procentního bodu na 15,5 procenta.


Hasiči zničili několik dalších ohnisek, která se opět objevila v okolí Pravčické brány a Bouřňáku
Eurozpravy-domácí | 08:22:00
Hasiči, kteří likvidují požár v národním parku České Švýcarsko zničili několik dalších ohnisek, která se opět objevila v okolí Pravčické brány a Bouřňáku. Z původních 1000 hasičů, kteří s požárem bojovali na začátku týdne, jich nyní na místě zůstává přibližně 120. Novinářům to dnes řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Národní park opouštějí další takzvané odřady hasičů, na místě aktuálně zůstávají hasiči z Prahy, Liberce a Moravskoslezského kraje.


Letní vlna covidu v Česku druhým týden v řadě zpomaluje
Eurozpravy-domácí | 08:10:00
Letní vlna covidu v Česku druhým týden v řadě zpomaluje. Testy potvrdily za posledních sedm dní 12.693 nových případů nákazy novým typem koronaviru. O týden dříve jich bylo přes 15.000. Ubylo rovněž hospitalizovaných a klesl i počet úmrtí lidí s covidem. Počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají nepřetržitě od 28. července. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví.


Ve Francii zahájili vyšetřování Babiše kvůli podezření z praní špinavých peněz
Eurozpravy-zahraniční | 10:45:00
Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti (PNF) zahájil předběžné vyšetřování pro podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků v souvislosti s nákupem nemovitostí českým expremiérem Andrejem Babišem ve Francii, uvedl dnes deník Le Monde.


Kvůli suchu a vedrům vysychají evropské řeky
Eurozpravy-zahraniční | 10:18:00
Kvůli nízkým srážkám se průtoky hlavních evropských řek v posledních týdnech výrazně snížily a vody v tocích se oteplují. Problémy zaznamenávají řeky ve Francii, Rýn, Dunaj či italský Pád, informovala tento týden stanice Deutsche Welle. Dopady jsou rozsáhlé, od omezení zavlažování pro zemědělství po říční dopravu či energetiku.


Ruský Národní vypořádací depozitář podal u Soudního dvora EU žalobu, žádá zrušení sankcí
Eurozpravy-zahraniční | 10:07:00
Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) podal u Soudního dvora Evropské unie žalobu, ve které žádá zrušení sankcí. Ty na něj v červnu kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalila Evropská unie a jejich zavedení pak Rusku znemožnilo uhradit dluh zahraničním věřitelům. Informují o tom dnes tiskové agentury.


Wizz Air nabízí dalších 100.000 letenek zdarma Ukrajincům, kteří prchají kvůli ruské invazi
Eurozpravy-zahraniční | 09:25:00
Maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air nabízí dalších 100.000 letenek zdarma Ukrajincům, kteří prchají kvůli ruské invazi ze své vlasti. S odvoláním na oznámení aerolinek o tom informovala agentura MTI.


Na ukrajinský Charkov dopadlo pět ruských raket
Eurozpravy-zahraniční | 08:41:00
Na ukrajinský Charkov v noci na dnešek dopadlo pět ruských raket, napsal na sociální síti telegram charkovský starosta Ihor Terechov. Informovala o tom ruskojazyčná verze stanice BBC. Neklidnou noc zažil i Cherson na jihu Ukrajiny, kde se v noci zatýkalo a probíhaly domovní prohlídky, oznámil zástupce šéfa místní správy Jurij Sobolevskyj.


Alexej Navalnyj zakládá ve vězení odbory
Eurozpravy-zahraniční | 07:59:00
Za něco takového vás v ruském vězení mohou snadno zabít - zavřít do izolace a umlátit k smrti. Ale zatím vězněnému opozičnímu politikovi Alexeji Navalnému jen zvláštní komise každý den uděluje důtku v reakci na to, že za mřížemi založil odbory, a to "vězňů a žalářníků".


Benzin i nafta na čerpacích stanicích na Slovensku pátý týden v řadě zlevnily
Eurozpravy-ekonomika | 09:47:00
Benzin Natural 95 i motorová nafta na čerpacích stanicích na Slovensku pátý týden v řadě zlevnily. Průměrná cena Naturalu 95 byla minulý týden v zemi nejnižší od první poloviny května, nafty od přelomu května a června. Vyplývá to z dnešních údajů slovenského statistického úřadu. Pohonné hmoty v posledních dnech zlevňují i v České republice.


Jedna z bank zpracuje platbu za tranzit ruské ropy do Evropy
Eurozpravy-ekonomika | 09:36:00
Jedna z evropských bank se rozhodla zpracovat platbu za tranzit ruské ropy přes Ukrajinu. Odstranila tak příčinu přerušení dodávek ropovodem Družba do střední Evropy. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na slovenskou společnost Slovnaft a na zdroj obeznámený se situací.


Úroková sazba u nově poskytnutých hypoték v červenci vzrostla na 5,4 procenta
Eurozpravy-ekonomika | 08:58:00
Úroková sazba u nově poskytnutých hypoték v červenci vzrostla na 5,4 procenta z červnových pěti procent. Průměrná sazba je tak nejvyšší od poloviny roku 2010. Banky a stavební spořitelny poskytly hypoteční úvěry za 11,9 miliardy korun, což je proti červnu pokles o více než třetinu. Meziroční propad zrychlil na 73 procent. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace (ČBA) Hypomonitor. Do něj dodávají data všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.


Další Babišův skandál? Soud ve Francii vyšetřuje daňové uniky a praní peněz při nákupu vil
Reflex | 10:20:00
Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti (PNF) zahájil předběžné vyšetřování pro podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků v souvislosti s nákupem nemovitostí českým expremiérem Andrejem Babišem ve Francii, uvedl dnes deník Le Monde. PNF podle zjištění novinářů zkoumá podmínky nabytí vily v Mougins na jihu Francie a vyšetřování zahájil v únoru. Babišovo vyjádření se ČTK snaží získat.


Kde a kdy pozorovat Perseidy? Srpnovou oblohu každoročně rozzáří roj až 100 meteorů za hodinu
Reflex | 10:00:00
Meteorický roj Perseidy je každoroční nebeskou událostí. Je viditelný od 11. července do 24. srpna s maximem vždy kolem 12. srpna. Nejlepší podmínky pro pozorování budou od 11. do 13. srpna, noční obloha však bude přesvícená Měsícem těsně po úplňku. V nocích kolem maxima lze očekávat až 100 meteorů za hodinu, v praxi jednoho pozorovatele to ale znamená maximálně pár desítek za hodinu, protože nejsme schopni vidět všechny meteory po celé obloze. 


Německý exkancléř Schröder žaluje parlament, přátelství s Putinem se zříct nehodlá
Tiscali-zprávy | 10:41:30
Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder podal žalobu na Spolkový sněm, chce tak získat zpět peníze na chod kanceláře. Schröderovi jako někdejšímu šéfovi vlády náleží zvláštní práva, část z nich mu ale parlament v květnu kvůli kontroverzním vazbám na Rusko a ruského prezidenta Vladimira Putina odebral.


ANO mírně posílilo, volby by vyhrálo před ODS a SPD
Tiscali-zprávy | 09:54:36
Sněmovní volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Oproti červnu posílilo o jeden procentní bod a získalo by 30 procent hlasů. Druhá se drží ODS, její podpora naopak v meziměsíčním srovnání klesla asi o 0,6 procentního bodu na 15,5 procenta. Třetí by i nadále skončilo hnutí SPD, kterému by dalo hlas stejně jako před měsícem 12,5 procenta voličů. Uvádí to aktuální volební model agentury Median.


FBI hledala v Trumpově sídle dokumenty o jaderných zbraních, prohlídku schválil ministr
Tiscali-zprávy | 09:05:36
Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) hledali při pondělní razii v sídle bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa dokumenty týkající se jaderných zbraní. Napsal to deník The Washington Post s tím, že není jasné, zda byly takové dokumenty ve floridském resortu Mar-a-Lago nalezeny.


Francouzi vyšetřují daňové úniky pří nákupu vil Babišem
E15-ekonomika | 10:30:00
Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti (PNF) zahájil předběžné vyšetřování pro podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků v souvislosti s nákupem nemovitostí českým expremiérem Andrejem Babišem ve Francii, uvedl dnes deník Le Monde. PNF podle zjištění novinářů zkoumá podmínky nabytí vily v Mougins na jihu Francie a vyšetřování zahájil v únoru. 


Ropovod Družba: Jedna z evropských bank zpracuje platbu za tranzit ruské ropy
E15-ekonomika | 10:00:00
Jedna z evropských bank se rozhodla zpracovat platbu za tranzit ruské ropy přes Ukrajinu. Odstranila tak příčinu přerušení dodávek ropovodem Družba do střední Evropy. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na slovenskou společnost Slovnaft a na zdroj obeznámený se situací. V případě potvrzení všemi stranami bude platba krokem k obnovení dodávek ropy do České republiky. Ruský provozoval ropovodů Transněfť podle agentury RIA uvedl, že platba za tranzit do Česka dorazila do banky a teď se čeká, až ji potvrdí Ukrajina.


FBI hledala u Trumpa dokumenty o jaderných zbraních, ve Francii zuří požár
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 224. den roku, svátek má Klára, v tento den před 114 lety Henry Ford zkonstruoval první auto z řady Model T.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Úroková sazba hypoték stoupla v červenci na 5,4 procenta
E15-ekonomika | 06:45:00
Úroková sazba u nově poskytnutých hypoték v červenci vzrostla na 5,4 procenta z červnových pěti procent. Průměrná sazba je tak nejvyšší od poloviny roku 2010. Banky a stavební spořitelny poskytly hypoteční úvěry za 11,9 miliardy korun, což je proti červnu pokles o více než třetinu. Meziroční propad zrychlil na 73 procent. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Do něj dodávají data všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.


Francouzi vyšetřují daňové úniky pří nákupu vil Babišem
E15-politika | 10:30:00
Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti (PNF) zahájil předběžné vyšetřování pro podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků v souvislosti s nákupem nemovitostí českým expremiérem Andrejem Babišem ve Francii, uvedl dnes deník Le Monde. PNF podle zjištění novinářů zkoumá podmínky nabytí vily v Mougins na jihu Francie a vyšetřování zahájil v únoru. 


Ropovod Družba: Jedna z evropských bank zpracuje platbu za tranzit ruské ropy
E15-politika | 10:00:00
Jedna z evropských bank se rozhodla zpracovat platbu za tranzit ruské ropy přes Ukrajinu. Odstranila tak příčinu přerušení dodávek ropovodem Družba do střední Evropy. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na slovenskou společnost Slovnaft a na zdroj obeznámený se situací. V případě potvrzení všemi stranami bude platba krokem k obnovení dodávek ropy do České republiky. Ruský provozoval ropovodů Transněfť podle agentury RIA uvedl, že platba za tranzit do Česka dorazila do banky a teď se čeká, až ji potvrdí Ukrajina.


FBI hledala u Trumpa dokumenty o jaderných zbraních, ve Francii zuří požár
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 224. den roku, svátek má Klára, v tento den před 114 lety Henry Ford zkonstruoval první auto z řady Model T.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Úroková sazba hypoték stoupla v červenci na 5,4 procenta
E15-politika | 06:45:00
Úroková sazba u nově poskytnutých hypoték v červenci vzrostla na 5,4 procenta z červnových pěti procent. Průměrná sazba je tak nejvyšší od poloviny roku 2010. Banky a stavební spořitelny poskytly hypoteční úvěry za 11,9 miliardy korun, což je proti červnu pokles o více než třetinu. Meziroční propad zrychlil na 73 procent. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Do něj dodávají data všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.


Nový podvod v Česku: Elon Musk a Bill Gates lákají na investice do kryptoměn
lupa.cz | 11:42:32
Avast zaznamenal nový podvod, který se z lidí snaží získat peníze skrze údajné investice do kryptoměn. Podvodníci napodobují web Tiscali.cz a na něm lákají na investice do údajně nové platformy BitAlpha AI od společnosti Tesla. Nic takového samozřejmě neexistuje a jediným cílem je získat peníze.


VSHosting a ČMIS se dostaly na rekordní tržby. Ohrozit je může zpomalení e-commerce
lupa.cz | 09:46:18
Tuzemská hostingová společnost VSHosting spadající pod německou skupinu Contabo se loni v tržbách dostala nad dvě stě milionů. VSHosting konkrétně udělal tržby 207 milionů korun, rok předtím to bylo přes 174 milionů. Zisk po zdanění se dostal z necelých 13 na 22,2 milionu korun. Firma měla 52 zaměstnanců. Označuje za největšího hostingového hráče u nás.


Rusové se vysmáli výzvě šéfa OSN k demilitarizaci Záporožské elektrárny
idnes.cz | 11:51:00
Rusko se vysmálo výzvě generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese, aby stáhlo vojáky ze Záporožské jaderné elektrárny na Ukrajině. Umožnit by tak podle představ šéfa světové organizace mělo demilitarizaci komplexu. Podle ruských představitelů by se tím ukrajinským silám umožnily „nejohavnější provokace“.


Rýn během pátku přestane být splavný. Ekonomické dopady pocítí celá Evropa
idnes.cz | 11:49:00
Hladina řeky Rýn v německé oblasti Rheingau podle úřadů v pátek klesne na kritickou úroveň, na klíčovém místě naměří už jen čtyřicet centimetrů hloubky. Splavnost tohoto toku je ale klíčová pro celou Evropu a potvrzují to i historické zkušenosti. Odborníci míní, že situace může narušit obchod napříč celým kontinentem.


Banka povolila platbu za ruskou ropu. Surovina bude skrz Družbu znovu proudit
idnes.cz | 11:23:00
Jedna z evropských bank se rozhodla zpracovat platbu za tranzit ruské ropy přes Ukrajinu. Odstranila tak příčinu přerušení dodávek ropovodem Družba do střední Evropy. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na slovenskou společnost Slovnaft a na zdroj obeznámený se situací.


Babiše kvůli podezřelé koupi honosných vil vyšetřují francouzské úřady
idnes.cz | 11:09:00
Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti zahájil předběžné vyšetřování pro podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků v souvislosti s nákupem nemovitostí českým expremiérem Andrejem Babišem ve Francii, píše deník Le Monde. Soud podle zjištění novinářů zkoumá, jakým způsobem Babiš získal vilu v Mougins na jihu Francie.


V kauze otravy krve pacientů ve Frýdlantu stíhá policie šest zdravotníků
idnes.cz | 11:05:00
V kauze otravy krve pacientů, kteří v roce 2018 podstoupili zákrok ve frýdlantské nemocnici, stíhá policie šest lidí. Všichni jsou obvinění z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a proti zahájení trestního stíhání podali stížnost.


Jako zaměstnanci kriminálu máme svá práva, míní Navalnyj a zakládá odbory
idnes.cz | 11:00:00
Za něco takového vás v ruském vězení mohou snadno zabít – zavřít do izolace a umlátit k smrti. Vězněnému opozičnímu politikovi Alexeji Navalnému však zvláštní komise zatím jen každý den uděluje důtku. Kvůli čemu? Nejznámější současný kritik Kremlu za mřížemi založil odbory „vězňů a žalářníků“.


Sliby spojené s přijetím eura moc nefungují, říká Skopeček v Rozstřelu
idnes.cz | 11:00:00
Perspektiva rychlejšího ekonomického růstu a silnější hlas v Evropské unii na jedné straně, ztráta vlastní měnové politiky na straně druhé. V duelu v pořadu Rozstřel se o výhodách a nevýhodách zavedení společné evropské měny v Česku přel ekonomický expert ODS a místopředseda Sněmovny Jan Skopeček s Luďkem Niedermayerem, europoslancem za TOP 09 a STAN.


RECENZE: Jemný obr Jan Koller dává gól. Pohádka o obyčejném klukovi
idnes.cz | 11:00:00
Americká pohádka o českém Honzovi střižená dobovým fotbalovým cestopisem. Tak se dá shrnout novinka nazvaná Jan Koller: Příběh obyčejného kluka. Dokument o historicky nejlepším reprezentačním střelci vstupuje do českých kin.


Urážka arabských žen. Herečka žaluje časopis za foto k článku o tloušťce
revue.idnes.cz | 11:11:00
Irácká herečka Inás Tálibová žaluje časopis The Economist za to, že použil její fotografii k článku o tom, že arabské ženy jsou tlustší než muži. Týdeník podle ní použil snímek bez jejího svolení, vytrhl ho z kontextu, upravil ve Photoshopu a porušil její svobodu i soukromí.


Babiše vyšetřují i Francouzi. Podezřívají ho z daňových podvodů při nabytí vil na Riviéře
iHned.cz | 09:54:00
Francouzská finanční prokuratura zahájila předběžné vyšetřování českého expremiéra Andreje Babiše (ANO) v souvislosti s podezřením z údajných daňových podvodů. Týká se nabytí jeho nemovitostí v obci Mougins, která leží na sever od jihofrancouzského...


Alfa Romeo odmítá přizpůsobit design trendu elektrických vozidel
Auto.cz | 10:58:00
S pozvolným přechodem na elektromobilitu se chce Alfa Romeo zaměřit na zachování DNA, které buduje několik desítek let.


Bentley oslaví 103 let na trhu výstavou 103 vozidel na Monterey Car Week
Auto.cz | 09:57:00
Tradiční motoristická akce na kalifornském poloostrově Monterey se letos ponese v duchu oslav 103 let existence značky Bentley.


Americkým městem otřásla série vražd muslimů. Policie zatkla nečekaného podezřelého
aktuálně.cz | 11:56:33
Motivem vražd mohla být svatba dcery podezřelého, sunnitského muslima, se šíitským muslimem.


Biden bude v roce 2024 znovu kandidovat na prezidenta, říkají jeho poradci
aktuálně.cz | 11:38:00
Někteří členové Demokratické strany ale zastávají názor, že Biden by měl uvolnit místo někomu mladšímu.


Obrazem: Okamžiky, kdy se ničivá povodeň nahrnula do tunelů pražského metra
aktuálně.cz | 11:00:54
Voda z Vltavy v roce 2002 postupně zaplavila 18 stanic metra a způsobila tam škody kolem šesti miliard korun.


VIDEO: Vypadá jako UFO. Nad Strachoticemi se vznáší nový vodojem
Denik.cz | 11:37:00
Divadlu, které se opakuje zhruba jednou za čtyřicet let, přihlíželi ve čtvrtek podvečer obyvatelé Strachotic na Znojemsku. Obří jeřáb tam vynesl do výšky čtyřiačtyřiceti metrů nový vodojem. Obyvatelům zajistí dostatek pitné vody. 


Rudá zeď před námi, nebe hučelo. Svědci popisují ohromný požár u Bordeaux
Denik.cz | 11:06:00
Francie se od úterý potýká s rozsáhlými lesními požáry, které už vyhnaly z domovů tisíce lidí. „Před námi se tyčila rudá zeď a nebe hučelo,“ říká čtyřicátnice Eliane, která našla dočasné útočiště v kulturním domě v obci Belin-Béliet. Svůj domov musela opustit v noci na středu, když se požáry opět zmocnily departementu Gironde, píše agentura AFP.


Do řeky na Zlínsku vytekly splašky z čistírny. Uhynuly desítky ryb
Denik.cz | 10:48:00
Únik splašků z čistírny odpadních vod do řeky Vláry ve Štítné nad Vláří-Popov na Zlínsku otrávil ryby. Zasažený úsek byl dlouhý asi půl kilometru. 


Francouzský soud začal vyšetřovat Babiše. Kvůli podezření z daňových úniků
Denik.cz | 10:24:00
Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti (PNF) zahájil předběžné vyšetřování pro podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků v souvislosti s nákupem nemovitostí českým expremiérem Andrejem Babišem ve Francii, uvedl deník Le Monde. PNF podle zjištění novinářů zkoumá podmínky nabytí vily v Mougins na jihu Francie a vyšetřování zahájil v únoru. 


Do Česka už může téct ruská ropa. Banka přijala platbu za její tranzit
Denik.cz | 10:07:00
Platba za tranzit ruské ropy do České republiky dorazila do banky příjemce. Před obnovením tranzitu musí platbu ještě potvrdit Ukrajina. Podle agentury RIA to uvedl ruský provozoval ropovodů Transněfť. Podle informací agentury Reuters se jedna z evropských bank rozhodla platbu za tranzit ruské ropy přes Ukrajinu zpracovat. Odstranila tak příčinu přerušení dodávek ropovodem Družba do střední Evropy.


Požár v Českém Švýcarsku: V okolí Pravčické brány se objevilo několik ohnisek
Denik.cz | 08:09:00
Hasiči, kteří likvidují požár v národním parku České Švýcarsko zničili několik dalších ohnisek, která se opět objevila v okolí Pravčické brány a Bouřňáku. Z původních 1000 hasičů, kteří s požárem bojovali na začátku týdne, jich nyní na místě zůstává přibližně 120. Novinářům to řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan. 


Hojnost energie vyřeší všechny problémy. My se ale snažíme šetřit
Kurzy.cz | 11:21:16
Nedostatek energie, v našem případě plynu, nás nutí k energetickým úsporám Jde o krátkodobé řešení, protože krátkodobě nám nic jiného nezbývá. Dlouhodobě ale potřebujeme spotřebovávat více energie.


Photon Energy Group dosáhla v červenci historicky rekordních příjmů
Kurzy.cz | 11:08:20
Photon Energy N.V. (WSE&PSE: PEN, FSX: A1T9KW) (dále Photon Energy Group nebo společnost) oznamuje, že její portfolio fotovoltaických elektráren s výkonem 91,9 MWp dosáhlo v měsíci červenci historicky nejvyšších zisků.


Průmysl v eurozóně zrychlil (12.8.2022)
Kurzy.cz | 11:07:05
Průmyslová výroba v červnu zrychlila na 2,4 % meziročně oproti 1,6 % v květnu. Trhy naopak očekávaly zpomalení na 1 % meziročně.


Malajsie - HDP ve 2Q rostl nad odhady
Kurzy.cz | 11:06:11
Ekonomika Malajsie ve 2Q tohoto roku rostla meziročně o 8,9%, což výrazně překonalo odhady trhu nastavené na zlepšení o 6,7%. V 1Q roku HDP rostl o 5%.Tempo růstu za 2Q bylo nejvyšší od 2Q21, kdy ekonomika po rozvolnění covidových restrikcí rostla...


Swiss Re: Stav blízký stagflaci zatěžuje neživotní pojištění
Kurzy.cz | 11:00:01
Zajišťovna Swiss Re vyslovila vážné obavy o ekonomickou budoucnost v nadcházejících dvou letech. Swiss Re Institut předpovídá ve své aktuální studii Sigma pro letopočty 2022 a 2023 hospodářskou situaci podobnou stagflaci, totiž stav charakterizovaný&helli


Bytová výstavba v Libereckém kraji v 1. až 2. čtvrtletí 2022...
Kurzy.cz | 10:54:39
V 1. až 2. čtvrtletí 2022 byla v Libereckém kraji zahájena výstavba 566 bytů, tj. meziročně méně o více než třetinu. Naopak počet dokončených bytů se zvýšil téměř o pětinu, ve sledovaném období bylo zkolaudováno 456 bytů. Od ledna do června...


Tematická akciová třicítka, polevující tlaky ve vertikálách a cyklické dno za námi - Perly týdne
Kurzy.cz | 10:54:04
Kathy Jones z Charles Schwab popisuje, jak by mohlo vypadat další zvyšování sazeb a připomíná, že tu je i QT. Její kolegyně Liz Ann Sonders si všímá prudkého poklesu tempa růstu cen ojetin.


UK - HDP ve 2Q oslabil o 0,1%, za červen dokonce o 0,6%. Trh čekal hlubší zpomalení
Kurzy.cz | 10:53:26
Ekonomika Velké Británie ve 2Q roku klesla mezikvartálně o 0,1% oproti růstu o 0,8% v 1Q a oproti trhem očekávané kontrakci o 0,3%.Měsíčně odhadovaný vývoj HDP ukázal za červen pokles o 0,6% oproti trhem očekávané kontrakci o 1,3%.


Předvstupní pomoc EU je šancí i pro české investory
Kurzy.cz | 10:46:58
PŘEDVSTUPNÍ POMOC EU JE ŠANCÍ I PRO ČESKÉ INVESTORY Díky úspěšné zkušenosti s relativně nedávnou politickou a hospodářskou transformací jsou české firmy, nevládní organizace i veřejné instituce v optimální pozici, aby mohly...


Pražská bytová výstavba - 2. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 10:29:44
12. 8. 2022 Za druhé čtvrtletí 2022 byla v Praze zahájena výstavba 1 183 bytů, což bylo o 38,9 % méně než ve stejném období předchozího roku. Naopak počet dokončených bytů vzrostl na 1 200 bytů (o 19 %). Meziroční pokles byl zaznamenán u stavebních...


Vyplatí se počkat, hypotéky začnou během několika měsíců zlevňovat. Postará se o to i nová bankovní rada ČNB
Kurzy.cz | 10:20:42
Česká národní banka dnes zveřejnila zápis z měnověpolitického jednání své bankovní rady minulý týden. Podle očekávání z něj plyne, že pro růst základní úrokové sazby, a to z úrovně sedmi na osm procent, zvedli ruku viceguvernér Marek Mora a radní Tomáš&he


V Lednici vznikají rodinné domy, kavárny či čističky z lodních kontejnerů.
Kurzy.cz | 10:16:44
V jihomoravské Lednici z vyřazených lodních kontejnerů vznikají stavební moduly, které slouží jako moderní apartmány, rodinné domy, ale i gastro provozy. Společnost Stav Kont development dnes otevřela novou výrobní provozovnu, svou původní kapacitu tak na


Běžný účet se propadl
Kurzy.cz | 10:13:59
Běžný účet platební bilance se v červnu propadl na -45,35 mld. korun oproti -22,77 mld. v květnu. Trhy očekávaly pokles na -25 mld. korun.


Evropský akciový trh vykazuje nejistý růst
Kurzy.cz | 10:11:45
Klíčové burzovní ukazatele západní Evropy vykázaly při středečním obchodování mírný nárůst. Účastníci trhu se vyhýbají zásadním krokům v očekávání zveřejnění statistik červencové inflace ve Spojených státech.


Regionální muzeum v Chrudimi prosvítila opravená zdobná fasáda
Kurzy.cz | 12:00:40
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Astronauti se chystají provádět operace v hlubokém vesmíru. Místo chirurgů budou mít roboty
Euro | 11:53:04
Tým vědců z Nebrasky vyvinul robotický systém MIRA, který obsahuje miniaturizované chirurgické nástroje a dokáže částečně autonomně provádět operace. Napřesrok ho chtějí testovat na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). V budoucnu by totiž mohl operovat lidi, kteří poletí do kosmu na dlouhodobé mise. Během klinických studií byl robot zatím úspěšný, ve stavu beztíže si ale odehraje premiéru.


Amazon Web Services v USA nabízí zřízení privátních 5G sítí, zatím ale jen přes LTE
lupa.cz | 13:48:26
Cloudová divize Amazonu si začala budovat předmostí v do budoucna zajímavém segmentu privátních 5G sítí. Amazon Web Services (AWS) představila službu AWS Private 5G, která firmám nabízí jednoduché zřízení soukromé sítě a její provoz v rámci cloudových služeb Amazonu. Informoval o tom server TechCrunch. Amazon přípravu služby oznámil už loni na podzim.


V češtině vychází kniha Dokonalý policejní stát o digitálním sledování lidí v Číně
lupa.cz | 12:06:39
Nakladatelství Universum v těchto dnech v českém překladu vydalo knihu Dokonalý policejní stát (v originále The Perfect Police State) s podtitulem Čínská digitální totalita. Její autor Geoffrey Cain je investigativní novinář (The Economics, Wall Street Journal, Time a další), který léta zkoumal, jak se v Číně zneužívají moderní technologie ke sledování a represi obyvatel.


Kraj po třech letech opravil fasádu chrudimského muzea, došlo i na sgrafita
idnes.cz | 13:17:00
Dlouhé roky oprýskaná budova Regionálního muzea v Chrudimi má konečně nový kabát. Pardubický kraj, který ji má od města v dlouhodobém pronájmu, za téměř osm milionů korun dokončil opravu zdobné fasády novorenesanční stavby.


Požár v Českém Švýcarsku je uhašen. Hasiči odpoledne předají poslední oblasti národnímu parku
Hospodářské noviny | 12:05:00
Hasiči by v pátek odpoledne měli předat národnímu parku poslední hašené úseky v Českém Švýcarsku. Oheň, který vypukl v parku 24. července, by tak měl být zdolán, což znamená, že nikde viditelně nehoří a oblast lze předat. Novinářům to řekl generální...


Kauza za kauzou, špatné jméno pro Česko, komentují politici Babišovo vyšetřování
idnes.cz | 12:56:00
Politici napříč českým spektrem komentují aktuální vyšetřování Andreje Babiše francouzskými úřady. Ty ho viní z praní špinavých peněz a daňových úniků. Politici nejčastěji zmiňují Babišovo hromadění kauz a mezinárodní ostudu. Expremiér ale tvrdí, že všechny jeho transakce byly včera v pořádku a ničeho se nedopustil.


Svatého Kryštofa po útoku zlodějů kovu vrátil k dálnici D35 jeřáb
idnes.cz | 12:54:00
Čtyřmetrová bronzová socha svatého Kryštofa se vrátila na val u dálnice D35 nedaleko Olomouce. Patron poutníků a řidičů musel dočasně pryč, když dílo loni v listopadu poničili neznámí zloději kovů.


Chcete svůj příděl potravin? Kupte si státní vlajku, slyší Indové
idnes.cz | 12:40:00
Vůdce indické opozice Ráhul Gándhí obvinil vládu, že před oslavami Dne nezávislosti, které se uskuteční 15. srpna, nutí lidi s nárokem na bezplatné potraviny ve státních přídělových obchodech, aby si výměnou za jídlo koupili vlajky. Informoval o tom list The Guardian. Indie se připravuje na oslavu 75 let nezávislosti.


ANALÝZA: Tchaj-wan v ohrožení. Neptejme se zda, ale kdy bude válka
idnes.cz | 12:36:00
Uprostřed obav o budoucnost míru ve světě, na pozadí války probíhající mezi dvěma největšími armádami Evropy přistoupila komunistická Čína k sérii vojenských cvičení kolem ostrovního Tchaj-wanu, na rozmezí Východočínského a Jihočínského moře.


Zloději vykradli vagon s humanitární pomocí Ukrajině, letos už dvakrát
idnes.cz | 11:56:00
Dvakrát během dvou měsíců řešili bohumínští policisté vykradení odstaveného vagonu na nádraží, ve kterém byla humanitární pomoc pro Ukrajinu. Jednu partu zlodějů chytili, po druhé pátrají.


Perebyjnis odjel domů, ambasádu Ukrajiny vede jen chargé d’affaires
idnes.cz | 11:52:00
Ukrajina je od pátku bez velvyslance v České republice. Bývalý velvyslanec Jevhen Perebyjnis s ženou Olgou odjel domů do Kyjeva, kde v pondělí nastupuje jako náměstek ministra zahraničí. Od pátku velvyslanectví řídí chargé d’affaires, rada vyslanec Vitalij Usatyj. „Naši občané využívají služeb konzula Ukrajiny, pro ně se nic nemění,“ řekla iDNES.cz mluvčí velvyslanectví Tetiana Okopna.


Loni kampaň na Milostivé léto v Brně nebyla, teď před volbami se chystá
idnes.cz | 10:21:00
Splatit své dluhy a zbavit se tak exekucí bez zaplacení úroků a penále můžou dlužníci od 1. září při akci nazvané Milostivé léto. Podle slibů na velkou informační kampaň na billboardech, v obchodech i nemocnicích to vypadá, že oproti loňskému roku se teď Brňané o této možnosti i dozvědí.


Obnovení dodávek ropy do Česka už nic nebrání. Ukrajina potvrdila, že dostala peníze za tranzit
iHned.cz | 12:51:00
Ukrajina potvrdila, že obdržela peníze za tranzit ruské ropy ropovodem Družba. Podle agentury RIA to v pátek oznámila ruská státní společnost Transněfť, která je monopolním provozovatelem ropovodů v Rusku. Znamená to, že obnovení dodávek ropy jižní...


Požár v Českém Švýcarsku je uhašen. Hasiči odpoledne předají poslední oblasti národnímu parku
iHned.cz | 12:05:00
Hasiči by v pátek odpoledne měli předat národnímu parku poslední hašené úseky v Českém Švýcarsku. Oheň, který vypukl v parku 24. července, by tak měl být zdolán, což znamená, že nikde viditelně nehoří a oblast lze předat. Novinářům to řekl generální...


Vyměňte Alpy za beton. Švýcarsko je výstavní síň moderní architektury, přinášíme proto přehled top staveb
iHned.cz | 12:00:00
Hory, zubačky, jezera. Švýcarsko milují hlavně lyžaři v zimě a turisté v létě. Ale jestli máte uměleckého ducha, vyrazte do země nejen sýrů, hodinek a čokolády, ale hlavně architektonických krás.


Zápisky budoucího solárníka 7: Poptávka vzrostla desetkrát, smůlu má jen zlomek žadatelů. Zatím
iHned.cz | 11:45:00
Jak poznáte budoucího majitele solární elektrárny? Snadno – na účtu mu chybí půl milionu korun. A čeká, až dorazí kontejnery se střídači a bateriemi z Číny, i na to, až budou mít čas zaměstnanci montážních firem. Podle zlých jazyků navíc stále...


Srbsko se bude muset rozhodnout, jestli směřovat k Rusku a Číně, nebo na Západ
iHned.cz | 09:02:00
Poslední červencový den, těsně před tím, než začalo platit rozhodnutí Kosova o srbských registračních značkách a dokladech totožnosti, spustili Srbové ze severní části Kosova před dvěma hraničními přechody mezi Srbskem a Kosovem protesty. Na...


TEST Renault Megane E-Tech 100% elektrický EV60 220 Optimum Charge – Tohle jsem nečekal...
Auto.cz | 13:10:00
Renault Megane vyráží do "bezemisní" doby v nové generaci, která bude výhradně elektrická. A změnila se i spousta dalších věcí.


Maserati Ghibli skončí v roce 2024, o rok později také V8 od Ferrari
Auto.cz | 11:52:00
Model Ghibli italské automobilky Maserati se další generace nedočká. Větší Quattroporte přežije, ale totaké se nedá říct o osmiválci od Ferrari.


Letní olympijské hry se do hlavního města Francie vracejí přesně po sto letech a jsou unikátní příležitostí i pro uplatnění českých firem.
Kurzy.cz | 12:55:00
Za dva roky bude francouzská metropole hostit letní olympijské a paralympijské hry. Organizace her, které budou zahájeny 26.7.2024


Apple letos očekává stabilní prodeje iPhonů i přes zpomalení na trhu
Kurzy.cz | 12:48:41
Apple požádal své dodavatele, aby letos vyrobili alespoň tolik iPhonů nové generace jako v roce 2021. Počítá totiž s tím, že globální pokles na trzích s elektronikou přečká díky své bohaté klientele a slábnoucí konkurenci.


Vydaná stavební povolení v Libereckém kraji v 1. až 2. čtvrtletí - mírně zvýšená stavební aktivita
Kurzy.cz | 12:29:11
(předběžné výsledky) Ve sledovaném období se projevila mírně zvýšená stavební aktivita – počet stavebních povolení vydaných stavebními úřady se sídlem v Libereckém kraji se meziročně zvýšil o 3,5 %, orientační hodnota staveb však výrazně klesla...


EURGBP (12.08.2022) - Graf dne
Kurzy.cz | 12:18:40
Britská libra v pátek posílila vůči euru poté, co investoři strávili údaje o HDP. Britská ekonomika se ve druhém čtvrtletí propadla o 0,1 % a pouze v červnu o 0,6 %, obě hodnoty předčily polovinutržních prognóz. Dnešní data nebyla tak špatná, jako se o...


Jízdenka OneTicket je stále oblíbenější, letní prodeje oproti loňsku stouply o 75 procent
Kurzy.cz | 12:16:31
„Loni bylo od počátku června do konce července prodáno 270 219 jízdenek OneTicket, letos to už bylo 473 175, tedy o sedmdesát pět procent více než ve stejném období loni,“ řekl Jan Paroubek, ředitel státního podniku CENDIS, který systém OneTicket provo...


12.h - Evropa opatrně roste díky povzbudivým makrům, BCPP se přidává, euro oslabuje, ropa nad 100 USD, zlato vyčkává
Kurzy.cz | 12:14:16
Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne opatrně a lehce posilují. Hlavní pozornost je věnována především makroekonomickým datům v podobě HDP ve Velké Británii, inflaci ve Francii, Španělsku a Itálii a průmyslové produkci v eurozóně.


Respirační onemocnění jsou na vzestupu. Buďte o krok napřed a posilte dýchací cesty díky inhalacím
Kurzy.cz | 12:07:23
Kašel, rýma, bolesti hlavy a přeplněné čekárny u lékařů. I to je obrázek momentální situace. Kromě navyšujících se počtů pacientů s onemocněním covid-19 přibývá totiž i těch, kteří řeší angíny, laryngitidy i „obyčejné“ nachlazení třeba z klimatizace. Na o


Manuál 15 tipů, jak podpořit ženy uvnitř politických stran a hnutí
Kurzy.cz | 11:14:13
Odbor rovnosti žen a mužů Úřadu vlády ČR ve spolupráci s Fórem 50 % aktualizoval manuál „15 tipů, jak podpořit ženy uvnitř politických stran a hnutí“. Cílem manuálu je poskytnout českým stranám a hnutím napříč politickým spektrem konkrétní doporučení ...


Stát vyplatí přes sto tisíc ženě, jejíhož otce v roce 1949 zastřelili pohraničníci
ČT24 | 12:32:18
Ministerstvo spravedlnosti vyplatí přes sto tisíc korun ženě, jejíhož otce, západoněmeckého občana, v roce 1949 zastřelili českoslovenští pohraničníci. V pátek to oznámil advokát Lubomír Müller, informaci potvrdil i mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Zároveň upozornil, že zákon, podle kterého bylo odškodnění přiznáno, nebyl řadu let novelizován, a reálná hodnota přiznaných částek se tak snižuje.


Francouzské úřady vyšetřují Babišův nákup nemovitostí v Mougins, píše Le Monde
ČT24 | 10:17:34
Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti (PNF) zahájil předběžné vyšetřování pro podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků v souvislosti s nákupem nemovitostí českým expremiérem Andrejem Babišem (ANO) ve Francii. Píše o tom deník Le Monde. Jde o případ odhalený v rámci Pandora Papers. Babiš zopakoval, že veškeré nákupy uskutečnil v souladu se zákony. Nákupem se zabývala i česká policie, věc ale odložila.


Zlaskavělý Babiš vyrazil do severních Čech. Čekalo ho méně odpůrců a pískání - a on tentokrát neštval své voliče proti Ukrajincům
Respekt | 10:48:16
Narozdíl od vypjatých minulých mítinků se potyčky odehrály jen zřídka


OBRAZEM: Na Opavsku odpálili miny z 2. světové války. Našly se desítky kusů
Denik.cz | 13:25:00
Specialisté z frýdecko-místecké pyrotechnické skupiny odpálili ve čtvrtek v Bolaticích na Opavsku miny z 2. světové války. Narazili na ně muži při výkopech opěrné zdi v ulici Družstevní. 


Svět je pestrý a my nejsme jeho pupek, říká etnolog Martin Rychlík
Denik.cz | 13:00:00
Etnolog Martin Rychlík se věnuje tomu, co je lidem na celé planetě, dnes i v minulosti, společné. Všichni totiž odjakživa stavíme obydlí, ohříváme jídlo, pečujeme o nemocné nebo se staráme o své vlasy. Děláme to ovšem po svém. A právě o odlišnostech v jednotě je Rychlíkova mimořádná kniha Dějiny lidí.


OBRAZEM: Rybář z Lanškrouna trhl rekord. Chytil 222 centimetrů dlouhého sumce
Denik.cz | 12:02:00
Ve středu večer bylo v okolí Lanškrounských rybníků na východě Čech pořádně veselo. Zdejší rybář Michal Matějka chytl 222 centimetrů dlouhého sumce. Rekordní úlovek si připsal na znovu napuštěném Krátkém rybníce.


Hasiči požár v Českém Švýcarsku zvládli. Odpoledne zásah skončí
Eurozpravy-domácí | 12:14:00
Hasiči by dnes odpoledne měli předat národnímu parku poslední hašené úseky v Českém Švýcarsku. Oheň, který vypukl v parku 24. července, by tak měl být zdolán, což znamená, že nikde viditelně nehoří a oblast lze předat. Novinářům to dnes řekl generální ředitel hasičů Vladimír Vlček. Skrytá ohniska, která se stále mohou objevovat, bude podle něj po uhašení hlídat 72 dobrovolných hasičů.


Horní úsek kabinové lanové dráhy na Sněžku dnes zastavil silný vítr
Eurozpravy-domácí | 11:32:00
Horní úsek kabinové lanové dráhy na Sněžku dnes zastavil silný vítr. Lanovka může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h. Situace se během dne může změnit, aktuální informace o provozu lanovky jsou na webu. Dolní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu byl ráno v provozu. Lanovka jede denně od 08:00 do 19:00 v závislosti na počasí.


Veřejné budovy budou kvůli energetickým úsporám vytápěny v Německu na 19 stupňů
Eurozpravy-zahraniční | 13:42:00
Veřejné budovy s výjimkou nemocnic a sociálních zařízení budou kvůli energetickým úsporám vytápěny v Německu nejvýše na 19 stupňů Celsia. V dnes zveřejněném rozhovoru s listem Süddeutsche Zeitung to řekl ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck.


Ukrajina dostala peníze za tranzit ropy do Česka. Dodávky ropy lze obnovit
Eurozpravy-zahraniční | 12:35:00
Ukrajina potvrdila, že obdržela peníze za tranzit ruské ropy ropovodem Družba. Podle agentury RIA to dnes oznámila ruská státní společnost Transněfť, která je monopolním provozovatelem ropovodů v Rusku. Znamená to, že obnovení dodávek ropy jižní větví ropovodu do České republiky už nestojí nic v cestě.


Mnozí obyvatelé východní Ukrajiny odmítají evakuaci
Eurozpravy-zahraniční | 11:59:00
Mnozí obyvatelé východních částí Ukrajiny neposlouchají důrazné výzvy úřadů, aby se z oblasti evakuovali, zjistila stanice CNN. Dostatečnou motivací k odjezdu pro ně nejsou přibližující se boje ani vyhlídky, že si v zimě nezatopí.


Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta
Eurozpravy-zahraniční | 11:48:00
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.


Letní vlna pandemie nemoci covid-19 dosáhla v Německu vrcholu
Eurozpravy-zahraniční | 11:14:00
Letní vlna pandemie nemoci covid-19 dosáhla v Německu vrcholu a její vývoj je příznivý, na podzim ale hrozí opět zhoršení epidemické situace. Dnes to na tiskové konferenci v Berlíně prohlásil německý ministr zdravotnictví Karl Lauterbach. Zároveň tak obhajoval chystaná zpřísnění karanténních opatření od října, kdy spolkové země budou moci opět zavést roušky ve vnitřních prostorách.


Olomouc: Srpnové události 1968 připomene výstava i pietní akt
Kurzy.cz | 14:01:17
Srpnové události roku 1968 pohledem pamětníků představí výstava Paměti národa, kterou najdete od pondělí 15. srpna na Žižkově náměstí před budovou pedagogické fakulty. Výstava s dobovými fotografiemi oživuje příběhy šesti lidí, jichž se dotkly nejen ty...


Kvůli pokládce asfaltu se na víkend zcela uzavře křižovatka tř. Svornosti X Kmochova
Kurzy.cz | 14:01:18
Od 4. července probíhá na třídě Svornosti oprava vozovky. Stavební práce nyní pokročily a kvůli pokládce živičného povrchu musí o nadcházejícím víkendu dojít k úplné uzavírce křižovatky tř. Svornosti s ulicí Kmochova, která byla do nynějška průjezdná. ...


Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty
Kurzy.cz | 14:01:19
Na přehrady je Liberecký kraj více než štědrý.


Kosovo: Projekt na podporu rádia Alba zahájen
Kurzy.cz | 14:01:20
Vedoucí zastupitelského úřadu ČR v Kosovu Pavel Bílek podepsal dne 11. 8. 2022 na Velvyslanectví ČR v Prištině smlouvu o podpoře


Festival Kefír pro bejbypankáče se koncem srpna vrací v plné síle
Kurzy.cz | 14:01:21
Vypsaná fiXa, Visací zámek a samozřejmě Kašpárek v rohlíku budou hlavní hudební hvězdy festivalu pro děti a jejich rodiče s názvem Kefír. Osmý plnohodnotný ročník se koná v sobotu 27. srpna v multifunkčním areálu Parku 360 v Hradci Králové. Chybět nebu...


Česká národní banka mírně zlepšila letošní odhad schodku veřejných financí
Eurozpravy-ekonomika | 13:10:00
Česká národní banka mírně zlepšila letošní odhad schodku veřejných financí, pro příští rok jej naopak zhoršila. Zatímco pro letošek očekává schodek na úrovni 4,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) namísto na jaře publikovaných 5,2 procenta, pro příští rok nastavila 4,7 procenta, tedy o 0,2 procentního bodu horší schodek. Vyplývá to z dnes zveřejněné zprávy o měnové politice. Loni vykázaly veřejné finance schodek 5,9 procenta HDP.


Never more šetření na scenáristech, bolí to i u filmů, které na logice zrovna nestojí!
Reflex | 13:30:00
Všemi médii už proběhlo, že The Gray Man je se svým rozpočtem 200 milionů dolarů nejdražším filmem z produkce Netflixu. Některá média včetně Reflexu taky dodala, že ty peníze rozhodně padly spíš na honoráře hlavních hvězd než na kvalitní scenáristy. A není to ojedinělý případ. U nadcházejícího českého spektáklu Jan Žižka nás trochu děsí angloamerické obsazení. A smrt filmaře Boba Rafelsona nás přiměla zavzpomínat na časy, kdy se točívalo trochu jinak.


Vláda si dělá legraci. Myslí si, že nepochopíme, že sektorová a válečná daň je jedno a to samé
Reflex | 12:30:00
Výhled veřejných financí ČR se zhoršuje, alespoň tak to hodnotí ratingová agentura Moody's Investors Service. Agentura se bojí možného narušení dodávek ruského plynu. To by mohlo vést k přidělování plynu, uvrhnout ekonomiku země do hluboké recese s negativními důsledky pro trend růstu a zhoršit rozpočtové ukazatele. Vláda už reaguje. Přemýšlí, jak pojmenuje novou daň pro podniky s nečekanými zisky.


Babišovy podezřelé nákupy nemovitostí ve Francii vyšetřuje tamní soud
Tiscali-zprávy | 13:31:03
Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti (PNF) zahájil předběžné vyšetřování pro podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků v souvislosti s nákupem nemovitostí českým expremiérem Andrejem Babišem ve Francii. Napsal to dnes deník Le Monde, podle nějž PNF zkoumá podmínky nabytí vily v Mougins na jihu Francie a vyšetřování zahájil v únoru. Babiš dnes ČTK zopakoval, že veškeré nákupy nemovitostí ve Francii se uskutečnily v souladu se zákony.


Platba za tranzit dorazila, ropa k nám opět poteče
Tiscali-zprávy | 10:57:32
Ukrajina potvrdila, že obdržela peníze za tranzit ruské ropy ropovodem Družba. Oznámila to ruská státní společnost Transněfť, která je monopolním provozovatelem ropovodů v Rusku. Znamená to, že obnovení dodávek ropy jižní větví ropovodu do České republiky už nestojí nic v cestě.


Armádní piloti na požár v Hřensku shodili celkem čtyři miliony litrů vody
Tiscali-zprávy | 10:49:19
Piloti armádních vrtulníků při zásahu u požáru v Českém Švýcarsku zalili oheň téměř čtyřmi miliony litrů vody a nalétali asi 226 letových hodin. Armáda to dnes uvedla na svém webu. Do akce vojáci nasadili vrtulníky Sokol i silnější Mi-17.


Dodávky ropy do Česka mohou být obnoveny. Ukrajina potvrdila, že dostala peníze za tranzit
E15-ekonomika | 12:45:00
Ukrajina potvrdila, že obdržela peníze za tranzit ruské ropy ropovodem Družba. Podle agentury RIA to oznámila ruská státní společnost Transněfť, která je monopolním provozovatelem ropovodů v Rusku. Znamená to, že obnovení dodávek ropy jižní větví ropovodu do České republiky už nestojí nic v cestě.


Škoda Auto dodala zákazníkům meziročně méně vozidel, tempo poklesu ale zpomalilo
E15-ekonomika | 12:45:00
Automobilka Škoda Auto v červenci dodala zákazníkům 61 300 vozů, což je o 18,3 procenta méně než před rokem. Tempo meziročního poklesu nicméně zpomalilo z červnových 26,6 procenta. Vyplývá to údajů, které zveřejnil mateřský koncern Volkswagen. 


Výrobce radarů Eldis ze Strnadova holdingu čelí strmému propadu tržeb i zisku. Doplácí na rušení investic
E15-ekonomika | 12:30:00
Pandemie a její důsledky v letectví výrazně ovlivnily výrobce radarů Eldis Pardubice. Firma z průmyslového holdingu Czechoslovak Group miliardáře Michala Strnada vykázala za loňský rok zhruba třetinový meziroční propad tržeb o 406,6 milionu korun na 664,4 milionu. Téměř trojnásobně poklesl i čistý zisk ze 197,6 milionu na 73,7 milionu, uvedla společnost ve výroční zprávě. V příštích letech ale může Eldis těžit z evropského zbrojení.


Stát rozdává dotace na zateplení a nová okna. Stovky milionů získá dopravní podnik
E15-ekonomika | 12:00:00
Nejen domácnosti, ale i obce musejí šetřit s energiemi. Vrásky jim dělají zejména starší budovy úřadů či škol, které energetickou úsporností zrovna neoplývají. Pomoci jim mají dotace z Národního plánu obnovy, kde chce ministryně pro životní prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) rozdat přes tři miliardy korun.


Dodávky ropy do Česka mohou být obnoveny. Ukrajina potvrdila, že dostala peníze za tranzit
E15-politika | 12:45:00
Ukrajina potvrdila, že obdržela peníze za tranzit ruské ropy ropovodem Družba. Podle agentury RIA to oznámila ruská státní společnost Transněfť, která je monopolním provozovatelem ropovodů v Rusku. Znamená to, že obnovení dodávek ropy jižní větví ropovodu do České republiky už nestojí nic v cestě.


Škoda Auto dodala zákazníkům meziročně méně vozidel, tempo poklesu ale zpomalilo
E15-politika | 12:45:00
Automobilka Škoda Auto v červenci dodala zákazníkům 61 300 vozů, což je o 18,3 procenta méně než před rokem. Tempo meziročního poklesu nicméně zpomalilo z červnových 26,6 procenta. Vyplývá to údajů, které zveřejnil mateřský koncern Volkswagen. 


Výrobce radarů Eldis ze Strnadova holdingu čelí strmému propadu tržeb i zisku. Doplácí na rušení investic
E15-politika | 12:30:00
Pandemie a její důsledky v letectví výrazně ovlivnily výrobce radarů Eldis Pardubice. Firma z průmyslového holdingu Czechoslovak Group miliardáře Michala Strnada vykázala za loňský rok zhruba třetinový meziroční propad tržeb o 406,6 milionu korun na 664,4 milionu. Téměř trojnásobně poklesl i čistý zisk ze 197,6 milionu na 73,7 milionu, uvedla společnost ve výroční zprávě. V příštích letech ale může Eldis těžit z evropského zbrojení.


Stát rozdává dotace na zateplení a nová okna. Stovky milionů získá dopravní podnik
E15-politika | 12:00:00
Nejen domácnosti, ale i obce musejí šetřit s energiemi. Vrásky jim dělají zejména starší budovy úřadů či škol, které energetickou úsporností zrovna neoplývají. Pomoci jim mají dotace z Národního plánu obnovy, kde chce ministryně pro životní prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) rozdat přes tři miliardy korun.


Světový den slonů - 10 faktů o slonech
Slunečno.cz | 11:43:00
obrázky: pixabay10 FAKTŮ O SLONECH 1. NEJVĚTŠÍ SUCHOZEMSKÉ ZVÍŘE NA SVĚTĚSlon africký je největší suchozemské zvíře na světě. Dospělí samci neboli sloni býci, dosahují výšky až 3 metrů a váží v průměru až 6 000 kg. Samci dosáhnou své plné velikosti až ve 35–40 letech – to je více než polovina jejich délky života, protože divocí sloni se mohou dožít až 60–70 let. A nejde jen o dospělé – dokonce i lýtka jsou obrovská! Při narození...


HN: V Alza.cz končí místopředseda představenstva Tomáš Havryluk
lupa.cz | 15:34:14
Z e-shopu Alza.cz odchází jeden z výrazných členů vedení. Místopředseda představenstva Tomáš Havryluk má firmu nečekaně opustit k 15. srpnu. Jako první o tom informovaly Hospodářské noviny (paywall). Havryluk informaci Lupě potvrdil, o důvodech odchodu ale mluvit nechtěl.


GIBS popřela vyšetřování šéfa špionů, únik informací v kauze Dozimetr potvrdila
idnes.cz | 15:30:00
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se ve své tiskové zprávě ohradila proti tvrzení článků zveřejněných na Seznam Zprávách, že prověřuje šéfa rozvědky Petra Mlejnka kvůli úniku informací v kauze Dozimetr. Prověřování s ním nemá nic společného, tvrdí inspekce.


Exploze na Krymu oslabily schopnosti ruské Černomořské flotily, tvrdí Britové
idnes.cz | 15:22:00
Nedávné exploze na letecké základně Saky na okupovaném poloostrově Krym výrazně oslabily schopnosti letectva ruské Černomořské flotily, tvrdí ve své analýze britské ministerstvo obrany. Ukrajinský generální štáb v pátek ráno hlásil mimo jiné pokračující boje kolem obce Pisky na východě země.


VIDEO: Severokorejci slzeli, když poslouchali, jak vůdce strádal s covidem
idnes.cz | 15:14:00
Vyhlášení vítězství nad epidemií covidu severokorejským vůdcem Kim Čong-unem provázela radost, ovace a dlouhé skandované tleskání. Nechybělo však ani pohnutí, slzy až pláč, když se slova v sále ujala Kimova sestra. Chvějícím se hlasem totiž vyprávěla o tom, jak během kulminující epidemie ochořel i její bratr.


PŘEHLEDNĚ: Kam můžete a nemůžete v Českém Švýcarsku po zdolání požáru
idnes.cz | 14:50:00
Národní park České Švýcarsko se v posledních týdnech potýkal s obrovským požárem. To ale neznamená, že by se mu turisté museli zcela vyhnout. Po ohlášené likvidaci ohně zůstanou některá omezení, na území rezervace je ovšem pořád spousta nezasažených atraktivních míst k návštěvě přístupných.


Chtěla jsem vlastního syna poslat do háje, vzpomíná Kudrowová z Přátel
revue.idnes.cz | 14:00:00
Lisa Kudrowová zavzpomínala na synovu první reakci na kultovní sitcom Přátelé. Podle ní byla velmi ponižující. Nyní čtyřiadvacetiletý Julian byl podle herečky hodně překvapen, když zjistil, že jeho máma umí být i vtipná.


Vytápění jen na 19 stupňů. Německo bude šetřit ve veřejných budovách
idnes.cz | 14:11:00
Veřejné budovy kvůli energetickým úsporám vytápěny v Německu nejvýše na 19 stupňů Celsia. Výjimku budou mít jen nemocnice a sociální zařízení. Kvůli nejistotě dodávek ruského plynu hledá Německo úspory a nové dodavatele, aby překonalo nadcházející zimu. Podobné opatření chystá i česká vláda.


Snídaně na Nově s podzimem změní název i studio, bude i o víkendu
idnes.cz | 14:00:00
TV Nova si na letošní podzim připravila řadu novinek v publicistických formátech, a to hlavně v ranním vysílání. Snídaně s Novou dostane nový název i studio. Diváci se mohou těšit na víkendové vysílání. Nový design čeká také pořad Střepiny, který moderuje Bára Divišová.


KOMENTÁŘ: Starý dobrý Antibabiš. Proč se k němu pětikoalice opět vrací
idnes.cz | 14:00:00
Na volebních billboardech opozičního hnutí ANO je Andrej Babiš a na billboardech vládní koalice SPOLU je – rovněž Andrej Babiš. Také vám připadá, že tu něco nehraje? Aktuální politickou situaci a rétoriku pětikoalice pro MF DNES hodnotí komentátor Petr Holec.


VIDEO: V křižovatce řízené policistou chybovali i profesionální řidiči
idnes.cz | 13:52:00
Několik posledních dní suplují kvůli výměně semaforů na rušné křižovatce u hlavního nádraží v Brně práci světelné signalizace dopravní policisté. A denně pozorují, že mnoho řidičů neví, jak na jejich pokyny správně reagovat. Chybují i profesionálové.


Licence a záruky. Evropská unie začne regulovat trh s kryptoměnami
idnes.cz | 13:40:00
Evropský trh s kryptoměnami čekají změny. Zřejmě již od roku 2024 začnou platit nová evropská pravidla pro obchodování s kryptoaktivy. Kryptoměnové firmy budou mimo jiné k vydávání a prodeji digitálních měn v EU potřebovat licenci a záruky pro zákazníky.


Hongkong se vylidňuje. Už druhý rok po sobě přišel o více než sto tisíc lidí
idnes.cz | 13:40:00
Počet obyvatel Hongkongu již druhým rokem klesá v důsledku antivirových kontrol, uvádí tamní vláda. Tvrdí, že právě ty snížily příliv nové pracovní síly, ale také míru porodnosti v oblasti. Hongkongská vláda se však v prohlášení nezmiňuje o emigraci jejích obyvatel kvůli potlačování prodemokratického hnutí.


Silní proti silnějším. Evropa nechce, aby média prohrála se sociálními sítěmi
iHned.cz | 15:09:00
Podzimní vysílání soukromých televizních stanic bude provázet jedna významná novinka. Parlamentem prošel zákon, který ruší hodinový limit pro reklamy. Už nebude nutné omezovat vysílání reklamních spotů na dvanáct minut v hodině. Český televizní...


V Alze překvapivě končí klíčový manažer Tomáš Havryluk, jeden z tvůrců úspěchu firmy
iHned.cz | 15:01:00
Tomáš Havryluk, jeden z architektů letitého růstu a vrcholných manažerů Alza.cz, v největším českém internetovém obchodu náhle končí. Informaci HN potvrdil sám Havryluk s tím, že jeho funkce zaniká k 15. srpnu a do té doby „musí dost věcí...


Policisté v Českém Krumlově nepochybili, ale selhalo velení, řekl k vnitřnímu šetření policejní prezident
iHned.cz | 14:45:00
Situace v Českém Krumlově může mít „dohru“ nejméně pro tři policisty. Oznámil to policejní prezident Martin Vondrášek po šetření Úřadu vnitřní kontroly policejního prezidia. Staly se chyby u velení, ale k pochybení u použití donucovacích...


„Černý“ scénář ČNB: Odříznutí od ruského plynu by způsobilo historicky největší propad ekonomiky
iHned.cz | 13:12:00
Největší propad českého hospodářství v novodobé historii, další zrychlení inflace a úrokové sazby nad deseti procenty – to by podle odhadů České národní banky nastalo, kdyby nyní došlo k trvalému přerušení dodávek ruského plynu do Česka....


V Číně unikl na veřejnost nový Ford Edge. Jak se vám líbí?
Auto.cz | 15:51:00
Z většiny evropských trhů sice Ford Edge zmizel, v Číně se však objevila nová generace.


Audi S1 Hoonitron bude mít premiéru v Laguně Seca. Co bude se speciálem po Electrikhaně?
Auto.cz | 14:54:00
Stroj inspirovaný legendárním Audi S1 Quattro se již brzy ukáže naživo.


Brabus se pustil do Mercedesu EQS a prodloužil jeho dojezd
Auto.cz | 13:53:00
Německý úpravce Brabus se pustil do luxusního elektromobilu Mercedes-Benz EQS. Překvapivě střízlivá úprava vyústila ve zlepšení aerodynamiky a prodloužení dojezdu.


Akcie Monety nejsou tak atraktivní jako akcie KB
Kurzy.cz | 15:38:49
Výsledky Monety za 2Q roku přinesly zisk nad očekávání, úrokový výnos oproti KB rostl meziročně dle očekávání pomaleji, kdy Moneta tolik netěží z rostoucích úrokových sazeb ČNB. To potvrdil i výhled managementu na „jen“ stabilní čistou úrokovou marži ve&h


Ocenění KB je vzhledem k výsledkům a možnosti mimořádné divi dost nízké
Kurzy.cz | 15:35:30
KB v rámci výsledků za druhé čtvrtletí, jež byly mírně nad očekávání, potvrdila pozitivní dopad růstu úrokových sazeb ČNB. Celkově pěkné výsledky podpořil management mírným zvýšením letošního výhledu, hlavně na více než 20% růst výnosů (doposud...


ČEZ se i přes riziko vysokých mimořádných daní jeví stále atraktivní
Kurzy.cz | 15:29:42
ČEZ poslední měsíc rostl, když ho podpořil skok v cenách elektřiny na burze až nad neuvěřitelných 450 EUR/MWh, zvýšený výhled hospodaření po výsledcích za 2Q22 a opadávající obavy z mimořádných daní.


RWE krátkodobě navýší produkci uhelných zdrojů, pro zvládnutí energetické krize. Dlouhodobé zelené záměry se nemění
Kurzy.cz | 15:27:23
Finanční ředitel německé RWE Michael Muller uvedl, že vzhledem k nepříznivému vývoji v sektoru plánuje v krátkodobém horizontu firma spalovat více uhlí pro výrobu elektrické energie oproti původním odhadům.


Pojistitelé radí OSN, jak urychlit procesy v oblasti ochrany klimatu
Kurzy.cz | 15:00:01
Allianz SE podpořila generálního tajemníka Organizace spojených národů (OSN) v ustavení expertní skupiny na vysoké úrovni k závazkům nestátních entit týkajících se nulových čistých emisí (expertní skupina).


Rusko krade Ukrajině rozsáhlá naleziště surovin za biliony dolarů - Analýza SecDev
Kurzy.cz | 14:47:00
Ukrajina v konfliktu s Ruskem s ohledem na jím zabraná aktuální území přišla už o naleziště nerostných surovin se zásobami, jdoucími do bilionů amerických dolarů.


Eurozóna - průmyslová produkce v červnu rostla
Kurzy.cz | 14:28:50
Průmyslová produkce v eurozóně v červnu tohoto roku rostla meziměsíčně o 0,7% respektive o 0,6% pro celou EU. Meziročně růst dosáhl úrovní 2,4 respektive 3,2%. V květnu průmyslová produkce rostla o 2,1 respektive 1,9%.


Příliš úzká orientace ESG investorů zhoršuje energetickou krizi, varuje analytik Goldman Sachs
Kurzy.cz | 14:27:22
Odvětví ESG se „příliš silně“ soustředilo na uvalování všech fosilních paliv na černou listinu a zhoršilo tím energetickou krizi, kterou nelze řešit bez zemního plynu, píše ve své analýze vedoucí výzkumník u Goldman Sachs Michele Della Vigna.


Kurzovní lístek ČNB na pátek 12.08.2022
Kurzy.cz | 14:27:14
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 11.8.Změna12.8. Americký dolar USD 1 23.5480 +0.67%23.7060...


Kryptoměny před víkendem ztrácí. Ethereum 2.0 vznikne dříve
Kurzy.cz | 14:14:48
Kryptoměny na konci týdne smazaly některé zisky. Americké indexy se v premarketu obchodují bez jakýchkoliv velkých swingů, nicméně BTC a ETH se pohybují jižním směrem. Obchodování na konci týdne by mohlo vyústit v nechuť k rizikům od investorů, kteř...


Zajíc (Amundi AM): Akciový trh má skvělý track record, dokázal zatím překonat všechno. Méně likvidity na trzích prověří života(ne)schopnost moderních alternativ
Kurzy.cz | 14:10:48
Řada moderních investičních alternativ (kryptoměny, NFT, sběratelské předměty, umění a další) byla v posledních letech podporována obrovským množstvím levných peněz. Současné prostředí, ve kterém likvidity na trzích ubývá, tak teprve prověří jejich...


V rámci Rekonstrukčního programu pro Blízký východ ČR vybaví nemocnici v Betlémě
Kurzy.cz | 14:09:00
Vedoucí Styčného úřadu ČR Jakub Šlosárek a velvyslankyně Suverénního řádu maltézských rytířů v Palestině Michele Bowe podepsali dne 11.


Výsledková sezóna je za nami - VIDEO
Kurzy.cz | 14:03:21
Výsledková sezóna za druhý kvartál tohto roka prakticky skončila a my sme ako obvykle zhrnuli najdôležitejšie témy do záverečného videa. Okrem toho sme sa podrobnejšie pozreli na úspešnosť jednotlivých sektorov z hľadiska prekonanie tržieb a ziskov a a...


V Hřensku se stále skrývají neviditelná ohniska. Hasiči je odhalují termokamerou
aktuálně.cz | 15:20:00
Hasičům v Českém Švýcarsku pomáhá odhalit ohniska požárů speciální technologie.


Začala modernizace základní školy Úprkova v Hradci Králové
Kurzy.cz | 12:44:41
V tomto týdnu byla zahájena rozsáhlá rekonstrukce základní školy Úprkova v Hradci Králové. Během následujících jedenácti měsíců stavbaři vybudují nástavbu jednoho podlaží pro rozšíření výukových prostor u jedné z budov školy, přistaví výtah pro zajiště...


Žena šéfa špionů poskytovala ochranu před odposlechy. S odsouzeným za úniky z policie
aktuálně.cz | 14:38:56
Podle zjištění Aktuálně.cz se šéf rozvědky Petr Mlejnek zná s Luďkem Vokálem odsouzeným za korupci a úniky informací z policejních spisů.


Od muzea k muzeu. NTM poprvé pořádá motocyklový výlet za Jawami, můžete se přidat
aktuálně.cz | 14:11:00
Milujete staré motorky, zejména ty se značkou Jawa? Můžete vyrazit na netradiční motovýlet, který pořádá Národní technické muzeum.


Podcast: V Gruzii nepřekvapí jen pokrmy z másla a sýra, ale i nadšení z Evropské unie
aktuálně.cz | 12:30:00
Gruzínci jsou hodně proevropští, jejich vláda ale váhá, říká v podcastu Středoevropanka Jan Blinka, vedoucí mise Charita Česká republika v Gruzii.


MUNI: ESF v čele mezinárodního rozvoje cirkulární ekonomiky
Kurzy.cz | 11:28:48
Úspěch Ekonomicko-správní fakulty MU, která získala projekt DiMiC, zaměřený na digitalizaci výrobních systémů v cirkulární ekonomice, je příležitostí posílit na poli vědy a výzkumu image celé České republiky.


Napadený z Babišova mítinku: Kopali do mě. Podal jsem trestní oznámení
Denik.cz | 15:13:00
/VIDEO/ Bili mě pěstmi a kopali do mě. To o příznivcích Andreje Babiše říká Jan Pehl, který pracuje jako trenér parkouru a jednatel společnosti Střekov Aréna. Jeho prací je připravovat program na celý rok pro děti a mládež. Na mítink přišel vyjádřit svůj nesouhlas Babišovou politikou a píšťalku si vzal, aby ho bylo slyšet.


Děsivá svědectví ze sirotčinců na Ukrajině. OSN varuje před zneužíváním dětí
Denik.cz | 15:01:00
Tisíce postižených dětí v ústavech na Ukrajině čelí zneužívání a zanedbávání. Vyplývá to ze zjištění britských novinářů z BBC a odborníků z Organizace spojených národů (OSN). Problémy existovaly už dříve a válka podle zprávy OSN situaci ještě zhoršila. Experti vyzývají ukrajinskou vládu, aby začala závažné problémy v sirotčincích řešit.


Žena dala policistovi na mítinku ANO facku. Vondrášek: Zásah byl v pořádku
Denik.cz | 14:49:00
Použití donucovacích prostředků v Českém Krumlově proti ženě, která na mítinku hnutí ANO minulý týden napadla policistu, bylo podle policejního prezidenta Martina Vondráška oprávněné. Stejně tak považuje za správný postup při omezení osobní svobody dané ženy. Policie ale podle něj na shromáždění nezvládla koordinaci hlídek, velitelé porušili taktiku i některé interní akty řízení. Vyplývá to ze prověřování Úřadu vnitřní kontroly policejního prezidia.


Se zpožděnými lety Evropané znovuobjevili pomalé cestování. Daří se kempům i půjčovnám karavanů, hlásí Janouškovo Campiri
Euro | 15:52:21
Zájem o takzvaný ,slow travel‘ neboli pomalé cestování roste. Lidem vadí zpoždění letů, zdražování, a naopak jim čím dál víc záleží na udržitelnosti. Proto se často svobodně a na vlastní pěst vydávají do kempů. Používají k tomu karavany či obytné vozy. Zájem o jejich půjčování skrze platformu Campiri se od loňska více než zdvojnásobil. Hodnota společnosti už přesahuje 50 milionů korun.


Porodné jako první pomoc rodičům ve finanční tísni. Komu na něj vzniká nárok a jak o něj správně zažádat?
Euro | 07:00:59
Ačkoliv příspěvek na porodné v České republice není příliš vysoký, na začátku rodičovství může být pro některé velkou finanční pomocí. Tato dávka ale není určena každému a její výše se


Závislost na globálních výrobních řetězcích má svou temnou stránku. A dotkne se peněženek
Hospodářské noviny | 16:50:00
Mezi některými ekonomy zaznívají pochybnosti, zda se inflace v dlouhodobém horizontu vrátí zpět na úrovně obvyklé v posledních dekádách. Existuje totiž možnost, že vstupujeme do zcela nové éry vyšší inflace a úrokových sazeb. Zastánci této myšlenky...


Stamilionové zmatky: Kraj počítal s dotací, na kterou neměl nárok. Centrum pro seniory mezitím chátralo
Hospodářské noviny | 16:24:00
Přes rok nechal Jihomoravský kraj chátrat hodonínský domov pro seniory S-centrum. Loni v červnu ho poničilo tornádo, po nutných opravách ale mohl podle expertů fungovat dál. K rekonstrukci se nicméně kraj pod vedením lidoveckého hejtmana Jana...


Silní proti silnějším. Evropa nechce, aby média prohrála se sociálními sítěmi
Hospodářské noviny | 15:09:00
Podzimní vysílání soukromých televizních stanic bude provázet jedna významná novinka. Parlamentem prošel zákon, který ruší hodinový limit pro reklamy. Už nebude nutné omezovat vysílání reklamních spotů na dvanáct minut v hodině. Český televizní...


V Alze překvapivě končí klíčový manažer Tomáš Havryluk, jeden z tvůrců úspěchu firmy
Hospodářské noviny | 15:01:00
Tomáš Havryluk, jeden z architektů letitého růstu a vrcholných manažerů Alza.cz, v největším českém internetovém obchodu náhle končí. Informaci HN potvrdil sám Havryluk s tím, že jeho funkce zaniká k 15. srpnu a do té doby „musí dost věcí...


Policisté v Českém Krumlově nepochybili, ale selhalo velení, řekl k vnitřnímu šetření policejní prezident
Hospodářské noviny | 14:45:00
Situace v Českém Krumlově může mít „dohru“ nejméně pro tři policisty. Oznámil to policejní prezident Martin Vondrášek po šetření Úřadu vnitřní kontroly policejního prezidia. Staly se chyby u velení, ale k pochybení u použití donucovacích...


„Černý“ scénář ČNB: Odříznutí od ruského plynu by způsobilo historicky největší propad ekonomiky
Hospodářské noviny | 13:12:00
Největší propad českého hospodářství v novodobé historii, další zrychlení inflace a úrokové sazby nad deseti procenty – to by podle odhadů České národní banky nastalo, kdyby nyní došlo k trvalému přerušení dodávek ruského plynu do Česka....


Obnovení dodávek ropy do Česka už nic nebrání. Ukrajina potvrdila, že dostala peníze za tranzit
Hospodářské noviny | 12:51:00
Ukrajina potvrdila, že obdržela peníze za tranzit ruské ropy ropovodem Družba. Podle agentury RIA to v pátek oznámila ruská státní společnost Transněfť, která je monopolním provozovatelem ropovodů v Rusku. Znamená to, že obnovení dodávek ropy jižní...


Vyměňte Alpy za beton. Švýcarsko je výstavní síň moderní architektury, přinášíme proto přehled top staveb
Hospodářské noviny | 12:00:00
Hory, zubačky, jezera. Švýcarsko milují hlavně lyžaři v zimě a turisté v létě. Ale jestli máte uměleckého ducha, vyrazte do země nejen sýrů, hodinek a čokolády, ale hlavně architektonických krás.


Zápisky budoucího solárníka 7: Poptávka vzrostla desetkrát, smůlu má jen zlomek žadatelů. Zatím
Hospodářské noviny | 11:45:00
Jak poznáte budoucího majitele solární elektrárny? Snadno – na účtu mu chybí půl milionu korun. A čeká, až dorazí kontejnery se střídači a bateriemi z Číny, i na to, až budou mít čas zaměstnanci montážních firem. Podle zlých jazyků navíc stále...


Srbsko se bude muset rozhodnout, jestli směřovat k Rusku a Číně, nebo na Západ
Hospodářské noviny | 09:02:00
Poslední červencový den, těsně před tím, než začalo platit rozhodnutí Kosova o srbských registračních značkách a dokladech totožnosti, spustili Srbové ze severní části Kosova před dvěma hraničními přechody mezi Srbskem a Kosovem protesty. Na...


GIBS odmítá, že by vyšetřovala Mlejnka kvůli vynášení informací Redlovi. Únik dat ale prověřuje
ČT24 | 15:41:41
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odmítla, že by začala prověřovat současného ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petra Mlejnka kvůli úniku informací v kauze údajné korupce v dopravním podniku. Potvrdila ale, že v souvislosti s takzvanou Akcí Dozimetr prověřuje únik informací, se šéfem civilní rozvědky by nicméně neměl souviset. O Mlejnkovi tento týden informoval server Seznam Zprávy kvůli jeho opakovaným stykům s lobbistou Michalem Redlem, který je v korupční kauze stíhaný.


Policie nezvládla na krumlovském mítinku ANO koordinaci hlídek i taktiku postupu, řekl Vondrášek
ČT24 | 12:11:12
Policie na krumlovském mítinku Andreje Babiše (ANO) nezvládla koordinaci hlídek, taktiku postupu a nebyla zvládnutá ani velitelská role, popsal výsledky kontroly policejní prezident Martin Vondrášek. Použití donucovacích prostředků proti ženě, která na mítinku ANO napadla policistu, bylo podle Vondráška oprávněné. 


Dokud jejich vojáci vedou válku na Ukrajině, žádné ruské výletníky tu nechceme. Česko prosazuje celounijní zákaz turistických víz pro Rusy
Respekt | 16:07:17
Debata nebude snadná. Ministr Lipavský musí přesvědčit řadu skeptiků


Francouzské úřady prověřují Andreje Babiše kvůli podezření z praní špinavých peněz
Respekt | 14:00:36
Jde především o nejasné machinace, kdy si Babiš na nákup zámku fakticky půjčil peníze sám sobě


Ministerstvo životního prostředí prodloužilo omezení vstupu do NP České Švýcarsko
Eurozpravy-domácí | 16:13:00
Ministerstvo životního prostředí prodloužilo do 31. srpna omezení vstupu do národního parku České Švýcarsko. Podle jeho opatření, které vstoupí v platnost v sobotu, vedle vybraných území a lesů bude zakázaný v noci od 21:00 do 6:00 i vstup na otevřené turistické trasy.


Zásah proti ženě na mítinku ANO byl v pořádku, v něčem policie chybovala, řekl Vondrášek
Eurozpravy-domácí | 15:17:00
Použití donucovacích prostředků v Českém Krumlově proti ženě, která na mítinku hnutí ANO minulý týden napadla policistu, bylo podle policejního prezidenta Martina Vondráška oprávněné. Stejně tak považuje za správný postup při omezení osobní svobody této ženy. Policie ale podle něj na shromáždění nezvládla koordinaci hlídek, velitelé porušili taktiku i některé interní akty řízení. Vyplývá to z prověřování Úřadu vnitřní kontroly policejního prezidia, řekl dnes Vondrášek novinářům.


Politici: Babiš dělá Česku v zahraničí ostudu
Eurozpravy-domácí | 14:25:00
Předběžné vyšetřování bývalého premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše ve Francii pro podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků je podle výroků politiků vládních stran ostudou Česka v zahraničí. Poukazují také na Babišovy domácí kauzy. Vyplývá to z jejich dnešních příspěvků na sociálních sítích.


Tranzit ropy do Česka bude obnoven dnes večer
Eurozpravy-zahraniční | 16:53:00
Tranzit ropy do České republiky přes Slovensko bude obnoven dnes večer, informoval ČTK slovenský přepravce ropy Transpetrol. Na Slovensko ruská ropa teče od středy. Dodávky suroviny byly přerušeny minulý týden kvůli problému s ruskými platbami za tranzit ropy přes Ukrajinu.


V ukrajinském městě Buča začali pohřbívat neidentifikované oběti ruské invaze
Eurozpravy-zahraniční | 16:35:00
V ukrajinském městě Buča tento týden pohřbívali tamní oběti ruské invaze, které nikdo dosud neidentifikoval. Úřady je proto uložily do hrobů označených čísly. Informovaly o tom agentury AP a AFP. Město ležící v Kyjevské oblasti se společně s několika dalšími obcemi z regionu stalo symbolem ruských válečných zločinů na Ukrajině.


Agenti FBI hledali při razii v sídle Donalda Trumpa dokumenty týkající se jaderných zbraní
Eurozpravy-zahraniční | 15:38:00
Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) hledali při pondělní razii v sídle bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa dokumenty týkající se jaderných zbraní, napsal deník The Washington Post. Není podle něj jasné, zda byly takové dokumenty ve floridském resortu Mar-a-Lago nalezeny. Trump dnes na svou sociální síť Truth Social napsal, že tvrzení Washington Post je "výmysl".


Vyšetřování zpochybňuje ruské tvrzení o způsobu zabití válečných zajatců
Eurozpravy-zahraniční | 14:58:00
Na konci července zahynulo podle ruských úřadů 53 ukrajinských válečných zajatců ve věznici v obci Olenivka, která se nachází na území ovládaném proruskými separatisty. Moskva a Kyjev se z útoku na zařázení obvinily navzájem. Stanice CNN provedla vyšetřování založené na analýze videozáznamů a fotografií z místa, satelitních snímků z doby před a po úderu a na práci forenzních a zbrojních expertů.


Epidemiologická situace na Slovensku se za poslední týden zlepšila
Eurozpravy-zahraniční | 14:11:00
Epidemiologická situace na Slovensku v souvislosti s onemocněním covid-19 se za poslední týden zlepšila, na podzim ale odborníci očekávají výraznější přírůstek covidových pacientů. Školní rok v zemi začne v září bez výraznějších restrikcí. Vyplývá to z dnešních vyjádření ministerstev zdravotnictví a školství.


Ukrajina v konfliktu s Ruskem přišla už také o více než 60 procent svých uhelných ložisek
Eurozpravy-zahraniční | 14:00:00
Ukrajina v konfliktu s Ruskem přišla už také o více než 60 procent svých uhelných ložisek, stejně jako o 20 procent nalezišť zemního plynu a 11 procent ložisek ropy. Podle listu The Washington Post to vyplývá z analýzy, kterou vypracovala kanadská organizace SecDev, která se zabývá vyhodnocováním rizik. O část ze surovinových nalezišť Ukrajina přišla už po ruské anexi poloostrova Krym a po začátku války na Donbasu na východě země v roce 2014.


Před 100 lety se narodil Miloš Jakeš. Listopad 1989 byla zrada, tvrdil až do smrti komunistický pohlavár
Reflex | 16:30:00
Komunistický politik Miloš Jakeš byl jedním ze symbolů konce diktatury KSČ v Československu, ale také jedním z kolaborantských politiků událostí kolem okupace v roce 1968. Kariérní stranický pracovník vystoupal až na pomyslný vrchol žebříčku, když se v roce 1987 stal generálním tajemníkem ÚV KSČ, tedy fakticky nejvýše postaveným člověkem v zemi. Po listopadu 1989 ho sice ze strany vyloučili, komunismu ale zůstal Jakeš, který zemřel 10. července 2020 ve věku 97 let, věrný až do smrti. Některé názory nejvyššího představitele bývalého režimu byly skutečně extrémní. Posoudit můžete sami podle rozhovoru, který Reflexu poskytl v roce 2014.


Tip na výlet: Lednické rybníky
Reflex | 15:30:00
O Lednicko-valtickém areálu jste určitě už slyšeli, ale věděli jste, že se na jeho území nachází také národní přírodní rezervace? Kromě návštěvy loveckých zámečků a vyhlídek se tak můžete vydat na břehy Lednických rybníků.


Ruská ropa poteče do Česka už dnes večer, bude obnoven tranzit přes Slovensko
E15-ekonomika | 16:39:00
Tranzit ropy do České republiky přes Slovensko bude obnoven dnes večer, informoval slovenský přepravce ropy Transpetrol. Na Slovensko ruská ropa teče od středy.


Rýn bojuje s nedostatkem vody, nesplavnost řeky může ovlivnit průmysl v celé Evropě
E15-ekonomika | 15:06:00
Dlouhotrvající sucho ohrožuje plavbu na středním úseku řeky Rýn na západě Německa, kde již nyní nemohou nákladní lodě plout plně vytížené. Málo vody je ranou nejen pro přírodu, ale také pro průmysl, který v regionu spoléhá na lodní dopravu. Nedostatek vody je patrný i na dalších místech v Německu, třeba u berlínských jezer, u kterých poklesla hladina.


Teď se ukáže, zda chtějí Češi investovat do zdravé stravy, říká Sedlák z Bezobalu
E15-ekonomika | 14:00:00
Zatímco v Česku před pandemií nastal obrovský boom s bezobalovými prodejnami, letos jich krachlo nejvíce za celou jejich historii. Zakladatel obchodu Bezobalu Jiří Sedlák je přesvědčen, že i přes veškeré zdražování v Evropě neexistuje téměř žádný stát, který by si nemohl dovolit kupovat kvalitní suroviny. „Pokud bychom jen mírně přeskládali priority v tom, za co utrácíme, tak můžeme jíst skvěle. Teď přichází čas, kdy se ukáže, zda jsou Češi ochotni investovat do kvalitních potravin,“ říká Sedlák.


Propad trhu hypotečních úvěrů bude pokračovat
E15-ekonomika | 13:47:00
Propad trhu hypotečních úvěrů bude zřejmě pokračovat i v nejbližších měsících. Pravděpodobné zvýšení poptávky po hypotékách po prázdninách budou tlumit vysoké úroky. Ty by se ale v dalších měsících mohly začít postupně mírně snižovat. 


Ruská ropa poteče do Česka už dnes večer, bude obnoven tranzit přes Slovensko
E15-politika | 16:39:00
Tranzit ropy do České republiky přes Slovensko bude obnoven dnes večer, informoval slovenský přepravce ropy Transpetrol. Na Slovensko ruská ropa teče od středy.


Rýn bojuje s nedostatkem vody, nesplavnost řeky může ovlivnit průmysl v celé Evropě
E15-politika | 15:06:00
Dlouhotrvající sucho ohrožuje plavbu na středním úseku řeky Rýn na západě Německa, kde již nyní nemohou nákladní lodě plout plně vytížené. Málo vody je ranou nejen pro přírodu, ale také pro průmysl, který v regionu spoléhá na lodní dopravu. Nedostatek vody je patrný i na dalších místech v Německu, třeba u berlínských jezer, u kterých poklesla hladina.


Teď se ukáže, zda chtějí Češi investovat do zdravé stravy, říká Sedlák z Bezobalu
E15-politika | 14:00:00
Zatímco v Česku před pandemií nastal obrovský boom s bezobalovými prodejnami, letos jich krachlo nejvíce za celou jejich historii. Zakladatel obchodu Bezobalu Jiří Sedlák je přesvědčen, že i přes veškeré zdražování v Evropě neexistuje téměř žádný stát, který by si nemohl dovolit kupovat kvalitní suroviny. „Pokud bychom jen mírně přeskládali priority v tom, za co utrácíme, tak můžeme jíst skvěle. Teď přichází čas, kdy se ukáže, zda jsou Češi ochotni investovat do kvalitních potravin,“ říká Sedlák.


Propad trhu hypotečních úvěrů bude pokračovat
E15-politika | 13:47:00
Propad trhu hypotečních úvěrů bude zřejmě pokračovat i v nejbližších měsících. Pravděpodobné zvýšení poptávky po hypotékách po prázdninách budou tlumit vysoké úroky. Ty by se ale v dalších měsících mohly začít postupně mírně snižovat. 


Spisovatele Rushdieho napadli v New Yorku. Léta čelí výhrůžkám smrtí
idnes.cz | 17:57:00
Britský spisovatel indického původu Salman Rushdie byl napaden na pódiu při vystoupení v New Yorku. Jeho zdravotní stav není znám. Kvůli svému románu Satanské verše, jenž je v řadě zemí zakázán kvůli údajné urážce muslimů, léta dostával výhrůžky smrtí.


U Kaliningradu hoří ruská výzkumná loď. Příčina není známa
idnes.cz | 17:33:00
Poblíž Kaliningradu, nejvíce na západ vysunuté ruské enklávě na březích Baltu, hoří výzkumná loď, oznámila ruská média. Příčina požáru zatím není známa. Již za sovětských dob se jako výzkumné lodě často označovala špionážní plavidla.


V jaderných elektrárnách v Evropě může dojít k nehodám, vyhrožuje Medveděv
idnes.cz | 16:49:00
Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv ve svém komentáři na Telegramu nepřímo pohrozil západním zemím jadernou hrozbou v podobě útoku na jejich elektrárny. Zmínil to v souvislosti se situací v Záporožské jaderné elektrárně. „Co na to říci... Nemělo by se zapomínat, že jaderné elektrárny jsou i v Evropské unii,“ napsal Medveděv.


Neodradí je tuhé boje ani příchod zimy. Tisíce Ukrajinců odmítají evakuaci
idnes.cz | 14:42:00
Mnozí obyvatelé východních částí Ukrajiny neposlouchají důrazné výzvy úřadů, aby se z oblasti evakuovali. Dostatečnou motivací k odjezdu pro ně nejsou přibližující se boje ani vyhlídky, že si v zimě nezatopí. Ukrajinské úřady přitom chtějí do zimy z Doněcké oblasti evakuovat ještě zhruba 200 tisíc lidí.


Spisovatel Salman Rushdie, na kterého je uvržena fatva, byl napaden při vystoupení v New Yorku
iHned.cz | 17:44:00
Britský spisovatel indického původu Salman Rushdie byl v pátek napaden při vystoupení v New Yorku. Podle reportéra agentury AP, který byl na místě, na pódium vtrhnul muž a začal Rushdieho mlátit pěstmi či bodat nožem. Autor upadl na zem a útočník...


Počítačové hry, nekonečná stavebnice i sporťák ze Škodovky. Brusel čeká velká přehlídka českého designu
iHned.cz | 17:11:00
Česko se v rámci svého předsednictví EU představí v Bruselu výstavou o designu, tak jak se proměňoval za posledních třicet let. Půjde o jednu z největších kulturních akcí předsednictví. V bruselském Muzeu designu budou k vidění desítky objektů a...


Závislost na globálních výrobních řetězcích má svou temnou stránku. A dotkne se peněženek
iHned.cz | 16:50:00
Mezi některými ekonomy zaznívají pochybnosti, zda se inflace v dlouhodobém horizontu vrátí zpět na úrovně obvyklé v posledních dekádách. Existuje totiž možnost, že vstupujeme do zcela nové éry vyšší inflace a úrokových sazeb. Zastánci této myšlenky...


Na argumenty skoupý guvernér ČNB a radní, které není nutno přesvědčovat
iHned.cz | 16:43:00
Guvernér ČNB Aleš Michl je plodný autor. Až tak, že to v historii národní banky nemá obdoby. Před několika dny překonal v počtu mediálních výstupů evidovaných na webu ČNB bývalého viceguvernéra Mojmíra Hampla a k tomu, aby se vyrovnal exguvernérovi...


Útlum hypoték zatím bouři na trh s byty nepřinese
iHned.cz | 16:37:00
V ideálním světě, který si představuje generace odkojená sociálními sítěmi, bydlí všichni v krásných bytech, jež jsou levné a dopravně dostupné odkudkoliv. A je jedno, jestli jsou k pronájmu či k prodeji. Bytů je na trhu dostatek, výběr je velký a...


Stamilionové zmatky: Kraj počítal s dotací, na kterou neměl nárok. Centrum pro seniory mezitím chátralo
iHned.cz | 16:24:00
Přes rok nechal Jihomoravský kraj chátrat hodonínský domov pro seniory S-centrum. Loni v červnu ho poničilo tornádo, po nutných opravách ale mohl podle expertů fungovat dál. K rekonstrukci se nicméně kraj pod vedením lidoveckého hejtmana Jana...


Spisovatel Salman Rushdie byl napaden při vystoupení v New Yorku
aktuálně.cz | 17:58:37
Podle reportéra agentury AP, který byl na místě, na pódium vtrhnul muž a začal Rushdieho mlátit pěstmi či bodat nožem.


"Babiš je sedmilhář, ohlupuje lidi. Udělal pro nás blaho," přou se lidé na mítincích
aktuálně.cz | 17:42:58
Budeme v mítincích pokračovat, většina probíhá v pohodě, tvrdí Andrej Babiš v reakci na konflikty mezi lidmi na některých jeho akcích.


Nebojíme se. Tchajwanci si na hrozbu z Pekingu zvykli, manévry je nechávají v klidu
aktuálně.cz | 17:37:39
S možností, že by Čína na Tchaj-wan zaútočila, obyvatelé ostrova počítají už desítky let.


Byla chyba, že se policisté na mítinku neprokázali, řekl šéf sboru. Zákroky ale hájí
aktuálně.cz | 15:09:58
Zásah proti ženě, která na mítinku Andreje Babiše dala facku neoznačenému policistovi, byl podle policejního prezidenta v pořádku.


Krtčí muž zachráněn. Zloděj v Itálii uvízl v tunelu, chtěl se prokopat do banky
Denik.cz | 17:23:00
Italským hasičům zabralo osm hodin, než se dostali k muži zasypanému v centru Říma. Podle všeho je navíc členem gangu, který se chtěl tunelem prokopat do nedaleké banky. Po záchranné akci byli zadrženi čtyři lidé. Informoval o tom portál The Local.


Stop plýtvání. Čechy oslovily bedýnky s ošklivým jídlem, zájem o ně je obrovský
Denik.cz | 16:09:00
Ročně skončí v kontejnerech a kompostu tisíce tun potravin z obchodních řetězců. Dva z nich proto spustily prodej neestetické zeleniny a ovoce. A mají úspěch.


Natáčení některých scén bylo psycho, vzpomíná hvězda Padesáti odstínů šedi
revue.idnes.cz | 16:01:00
Dakota Johnsonová zavzpomínala na „podivné“ zážitky z natáčení úspěšného filmu Padesát odstínů šedi. Téměř deset let po svém debutu v roli Anastasie Steeleové poodhalila herečka zákulisí natáčení erotického kinohitu, který z ní udělal celosvětovou hvězdu.


Kimera Evo37 míří za oceán, první americký kousek se jmenuje Edda
Auto.cz | 17:51:00
Znovuzrozená Lancia 037 bude mít americkou premiéru na nadcházejícím Monterey Car Week


Kimi Räikkönen se vrací za volant. Odjede závod NASCAR
Auto.cz | 16:57:00
Iceman je zpět, i když jen krátce. Za deset dnů ho čeká závod NASCAR.


VIDEO: V křižovatce řízené policistou chybovali i profesionální řidiči
Auto-iDNES.cz | 13:52:00
Několik posledních dní suplují kvůli výměně semaforů na rušné křižovatce u hlavního nádraží v Brně práci světelné signalizace dopravní policisté. A denně pozorují, že mnoho řidičů neví, jak na jejich pokyny správně reagovat. Chybují i profesionálové.


Co sledovat přiští týden? (12.08.2022)
Kurzy.cz | 17:33:09
Údaje o americké inflaci jsou již za námi a trh upře svou pozornost opět na centrální banky. V příštím týdnu nás čekají FOMC minutes a očekáváné zvýšení úrokových sazeb o 50 bp na Novém Zélandu. Mimo jiné budou zveřejněna i data o tržbách amerického ma...


Inflační tlaky polevují a do akcií a dluhopisů se opět začíná vlévat hotovost
Kurzy.cz | 17:32:48
Investoři lijí hotovost zpět do akcií a dluhopisů poté, co jim data o americké inflaci dodala naději, že vrchol růstu cen je již za námi a že Fed brzy zastaví zvyšování úrokových sazeb a zvládne uřídit americkou ekonomiku mimo recesi, domnívají se s...


Nálada amerických spotřebitelů se odrazila na 3měsíční maxima!
Kurzy.cz | 17:32:30
Předběžné zveřejnění červencového indexu spotřebitelské důvěry, který vydává univerzita v Michiganu, dopadlo nad očekávání. Index vzrostl z 51,5 bodů na 55,1 bodů a je nejvýše za poslední 3 měsíce. Navíc pokleslo inflační očekávání z 5,2 % na 5,0 %a dl...


Souhrn 12.8. - světové akciové trhy reagují pozitivně na povzbudivá makra, BCPP se svezla na vlně zájmu o ČEZ a KB, dolar silně posílil, což uškodilo ropě
Kurzy.cz | 17:31:23
Pražská burza zakončila další týden při podprůměrné likviditě růstem, který byl vesměs v souladu s obecným akciovým vývojem ve světě. Evropské akciové trhy týden zakončily lehkým růstem, který vycházel především z lepších než očekávaných...


Tesla rozděluje své akcie v poměru 3:1
Kurzy.cz | 17:29:32
Vzhledem k ceně akcií společnosti Tesla, bude nákup akcií do konce měsíce pro drobné investory dostupnější. Společnost se rozhodla pro rozdělení v poměru 3:1, které bylo schváleno na výroční schůzi akcionářů automobilky.


Změna investičního a ekonomického režimu – část první
Kurzy.cz | 17:26:00
Bank of America přinesla svým klientů schéma, ve kterém se snaží charakterizovat investičně-ekonomický režim, který panoval po roce 2010. A srovnává jej s režimem, který podle ní bude panovat v tomto desetiletí.


Týden na akciových trzích: Pozitivní týden na obou stranách Atlantiku - Komentář
Kurzy.cz | 16:59:58
Z makrodat se jednoznačně čekalo nejvíce
na americkou inflaci. Zveřejněná data nakonec všechny překvapila. V meziročním
srovnání inflace poklesla, což se opravdu nečekalo. Okamžitě se začalo
spekulovat, jak na to zareaguje centrální banka Fed. Pokles i...


Tržby Huawei ve 2Q rostly o 1,4%. Za pololetí klesly o 5,9%
Kurzy.cz | 16:46:35
Čínský telekomunikační obr Huawei za 2Q roku vykázal meziroční růst tržeb o 1,4% na 170,6 miliard juanů = cca 25,5 mld. USD. V 1Q roku se tržby meziročně propadly o cca 14%.Za celé první pololetí pak tržby klesly o 5,9%.


US - spotřebitelská důvěra UniMichigan se zlepšila a překonala výrazně odhady trhu
Kurzy.cz | 16:03:05
Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan se v srpnu podle předběžných odhadů zlepšila na 55,1 b. oproti 51,5 b. v červenci. Trhy očekávaly zlepšení na 52,5 b.


Inflace v ČR i USA skončila pod odhady (Komentář)
Kurzy.cz | 16:01:15
V týdnu bohatém na data z tuzemské ekonomiky
přitáhla největší pozornost červencová inflace, která skončila pod odhady.
Meziroční růst spotřebitelských cen v ČR zrychlil ze 17,2 % na 17,5 %, zatímco
konsensus analytiků počítal se 17,9 %. Odhad náš i ce...


Spisovatel Salman Rushdie, na kterého je uvržena fatva, byl při vystoupení v New Yorku bodnut do krku
Hospodářské noviny | 17:44:00
Britský spisovatel indického původu Salman Rushdie byl v pátek napaden při vystoupení v New Yorku. Podle reportéra agentury AP, který byl na místě, na pódium vtrhnul muž a začal Rushdieho mlátit pěstmi či bodat nožem. Autor upadl na zem a útočník...


Ohlasy na český zájem o F-35? Šach mat dnešním stíhačkám, posílení i investice
idnes.cz | 19:39:00
Prozíravé rozhodnutí, významné posílení letectva, další „peříčko na klobouk“ neporažené americké konstrukce, volba špičkových schopností proti ruské hrozbě nebo soumrak současných bojových letounů. Tak v zahraničí hodnotí rozhodnutí české vlády vyjednávat s USA o nákupu 24 nejmodernějších stíhaček páté generace F-35.


Střelec v Černé Hoře zabil deset lidí. Mezi oběťmi jsou i děti
idnes.cz | 19:37:00
V černohorském městě Cetinje došlo ke střelbě. Útočník zabil deset lidí včetně několika dětí. Při incidentu sám zahynul, píší černohorská média s odkazem na zdroje policie a prokuratury.


Na argumenty skoupý guvernér ČNB a radní, které není nutno přesvědčovat
Hospodářské noviny | 16:43:00
Guvernér ČNB Aleš Michl je plodný autor. Až tak, že to v historii národní banky nemá obdoby. Před několika dny překonal v počtu mediálních výstupů evidovaných na webu ČNB bývalého viceguvernéra Mojmíra Hampla a k tomu, aby se vyrovnal exguvernérovi...


Klokan se snažil dostat přes brány ruské ambasády. Video baví internet
idnes.cz | 18:59:00
Video zmateného klokana snažícího se dostat přes brány ruské ambasády v australském hlavním městě Canberra se šíří na Twitteru. Zvíře se pokusilo projít vstupní branou areálu velvyslanectví, ale neuspělo. Klokana zachytila bezpečnostní kamera areálu. Šlo o pokus „sabotéra“ vtrhnout na ambasádu, píší ruská média.


Žena nově jmenovaného šéfa rozvědky poskytovala ochranu před odposlechy
idnes.cz | 18:43:00
Podle informací zpravodajského porálu Aktuálně.cz je manželka nově jmenovaného šéfa rozvědky Mlejnka čtvrtinovým vlastníkem firmy, která poskytuje ochranu proti odposlechům. Společníkem je trestaný detektiv, kterého Mlejnek zná. Mlejnek už před časem bez bližších informací uvedl, že poptával zakázky od Michala Redla, který je momentálně ve vazbě kvůli korupční kauze Dozimetr.


Ruská ekonomika se kvůli sankcím vrátila do roku 2018. Klesla o čtyři procenta
idnes.cz | 18:39:00
Válka na Ukrajině vrátila ruskou ekonomiku za jediné čtvrtletí o čtyři roky zpět. Ruský hrubý domácí produkt se totiž ve druhém kvartálu letošního roku propadl o 4 procenta. Jde o první pokles ruského hospodářství po více než dvanácti měsících, a tedy poprvé od ničivých důsledků několikaměsíční pandemie nemoci covid-19.


STALO SE DNES: GIBS odmítlo prověření Mlejnka, Rusko se vysmálo Guterresovi
idnes.cz | 18:00:00
Generální inspekce bezpečnostních sborů se ohradila proti tvrzení, že prověřuje šéfa rozvědky Petra Mlejnka kvůli kauze Dozimetr. Použití donucovacích prostředků policií bylo na mítinku Andreje Babiše podle šéfa policie Martina Vondráška v pořádku. Rusko se vysmálo výzvě o stažení vojáků ze Záporožské jaderné elektrárny na Ukrajině. Přinášíme vám přehled pátečních zpráv.


Nová příchuť Coca-Coly má chutnat jako sny. Pomáhají k tomu jahody a meloun
Denik.cz | 19:31:00
Oblíbený nealkoholický nápoj Coca-Cola bude mít novou experimentální příchuť. Výrobci slibují, že díky jahodě a melounu bude chutnat jako sen. Novinku představil server CNN.


Lupič ohrožoval prodavačku ve zlatnictví nožem. Odnesl si jen peníze
Denik.cz | 18:47:00
Několik tisíc korun si odnesl ze zlatnictví na Břevnově muž, který se tam vloupal v pátek kolem půl čtvrté odpoledne. Novinkám.cz to sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský. Po zloději vyhlásila policie pátrání.


Spisovatele Salmana Rushdieho v New Yorku pobodal útočník. Zasáhl ho do krku
Denik.cz | 17:54:00
Britský spisovatel indického původu Salman Rushdie byl dnes napaden při vystoupení v americkém státě New York. Podle reportéra agentury AP, který byl na místě, na pódium vtrhnul muž a zaútočil na Rushdieho. Podle policie spisovatel zřejmě utrpěl bodnou ránu do krku a byl vrtulníkem převezen do místní nemocnice. Útočníka policisté zadrželi, nyní je ve vazbě.


Sněmovna bude jednat o Zemanově vetu snížení plateb za pojištěnce 26. srpna
Eurozpravy-domácí | 18:30:00
Vládní návrh zákona, který má letos snížit platby státu za státní pojištěnce do systému zdravotního pojištění a který vetoval prezident Miloš Zeman, bude Sněmovna projednávat v pátek 26. srpna od 09:00. Řádnou schůzi svolal sněmovní organizační výbor tzv. per rollam, tedy na podpisy jeho členů.


Armáda vyšle do Hřenska drony, v Českém Švýcarsku budou monitorovat možná ohniska
Eurozpravy-domácí | 17:27:00
Armáda vyšle do Hřenska své drony, v Českém Švýcarsku budou od soboty monitorovat případná ohniska požáru. Armádní odborníci využijou malé bezpilotní prostředky, sdělila ČTK mluvčí generálního štábu Vlastimila Cyprisová.


Útočník pobodal v New Yorku spisovatele Salmana Rushdieho
Eurozpravy-zahraniční | 18:25:00
Britský spisovatel indického původu Salman Rushdie byl dnes napaden při vystoupení v americkém státě New York. Podle reportéra agentury AP, který byl na místě, na pódium vtrhnul muž a zaútočil na Rushdieho. Podle policie spisovatel zřejmě utrpěl bodnou ránu do krku a byl vrtulníkem převezen do místní nemocnice. Útočníka policisté zadrželi, nyní je ve vazbě.


Indie je proti jakékoli jednostranné změně statu quo ohledně Tchaj-wanu
Eurozpravy-zahraniční | 18:04:00
Indie dnes uvedla, že je proti jakékoli jednostranné změně statu quo ohledně Tchaj-wanu, ale že její postoj k politice jedné Číny zůstává konzistentní. Prohlášení přišlo podle agentury Reuters poté, co Peking vyjádřil naději, že Dillí bude nadále uznávat jeho nárok na Tchaj-wan.


Posilování v Plzni nekončí. Na západ Čech míří Bassey i slovenský reprezentant
Eurozpravy-sport | 18:39:00
Jak se blíží důležitý dvojzápas 4. předkola Ligy mistrů s Karabachem a eventuelní zápasy ve skupině Ligy mistrů, pokud by do ní plzeňští postoupili, západočeský fotbalový klub pokračuje čím dál moutnějším posilováním. Poté, co ve čtvrtek představili veřejnosti rprezentačního obránce Václava Jemelku, se krátce na to v Polzni ukázali další dva noví hráči. Jednak nigérijský útočník Fortune Bassey, jenž se v minulé sezóně dostal do povědomí svými výkony v Českých Budějovicích před tím než přestoupil do Ferencvárose, a jednak také slovenského reprezentačního křídelního záložníka Erik Jirka se zkušenostmi ze Španělska.


Od výcviku až po Den D: Mladý voják zachytil na skicách hrůzy 2. světové války
Reflex | 18:30:00
Do armády vstoupil 19letý Victor Lundy s vidinou toho, že pomůže znovu vystavět poválečnou Evropu. Vždyť studoval architekturu, navíc byl považován za velmi talentovaného umělce. Jenže armáda byla jiného názoru a mladík po výcviku skončil v 26. pěší divizi. Akorát včas na to, aby stihl vylodění na plážích v Normandii.


Sankce pro nejstaršího syna diktátora Asada: Zákaz vstupu do USA, žádné studium nebo práce
Reflex | 18:20:00
Nejstarší syn syrského diktátora Bašára Asada Hafíz je plnoletý a čím dál tím víc pociťuje zájem, který se jeho směrem ubírá. Za válečné zločiny svého otce ale platí daň, USA na něj uvalily sankce. Hafíz se ale podle svých slov vnímá jako obyčejný kluk z normální rodiny.


Nejhanbatější ostrov Evropy: Staré pohlednice z místa o které se dělí armáda s naháči
Reflex | 18:10:00
Francouzský ostrov Le Levant je skutečně zvláštní kombinací dvou světů. Krásný resort Heliopolis je rájem nudistů už devadesát let. Zbytek ostrova ale patří armádě. Zdánlivě nespojitelné zde funguje už desítky let v absolutním souladu. Nejjižnější kousek francouzské riviéry láká každoročně tisíce turistů, kteří touží po absolutní volnosti - a to nejen na pláži!


Chcete jíst zadarmo? Kupte si vlajku a vlastenčete!
Tiscali-zprávy | 18:35:27
Vůdce indické opozice Ráhul Gándhí obvinil vládu, že před oslavami Dne nezávislosti, které se uskuteční 15. srpna, nutí lidi, kteří mají nárok na bezplatné potraviny ve státních přídělových obchodech, aby si výměnou za jídlo koupili vlajky.


Hasiči po dvaceti dnech zlikvidovali požár v Českém Švýcarsku
Tiscali-zprávy | 16:30:08
Hasiči dnes po dvaceti dnech uhasili rozsáhlý požár v Českém Švýcarsku a správě národního parku předali poslední hašené území. Skrytá ohniska, která se stále mohou objevovat, hlídají jednotky dobrovolných hasičů, uvedl na Twitteru mluvčí hasičů Lukáš Marvan.


Zásah proti ženě na mítinku ANO byl v pořádku, v něčem ale policie chybovala
Tiscali-zprávy | 16:08:02
Použití donucovacích prostředků v Českém Krumlově proti ženě, která na mítinku hnutí ANO minulý týden napadla policistu, bylo podle policejního prezidenta Martina Vondráška oprávněné. Stejně tak považuje za správný postup při omezení osobní svobody této ženy. Policie ale podle něj na shromáždění nezvládla koordinaci hlídek, velitelé porušili taktiku i některé interní akty řízení. Vyplývá to z prověřování Úřadu vnitřní kontroly policejního prezidia, řekl dnes Vondrášek novinářům.


Platba za tranzit dorazila, ropa k nám opět večer poteče
Tiscali-zprávy | 10:57:32
Ukrajina potvrdila, že obdržela peníze za tranzit ruské ropy ropovodem Družba. Oznámila to ruská státní společnost Transněfť, která je monopolním provozovatelem ropovodů v Rusku. Znamená to, že obnovení dodávek ropy jižní větví ropovodu do České republiky už nestojí nic v cestě. Podle slovenského přepravce ropy Transpetrol budou dodávky do Česka obnoveny dnes ve 20:00 SELČ.


Klíčový manažer Tomáš Havryluk po patnácti letech nečekaně odchází z vedení Alzy
E15-ekonomika | 17:40:00
Klíčový manažer Alzy a jeden ze strůjců jejího úspěchu Tomáš Havryluk nečekaně odchází z vedení firmy. Během patnácti let ve vedení společnosti pomohl Alze k pozici největšího českého internetového obchodu. S informací o Havrylukově odchodu jako první přišly Hospodářské noviny. 


Klíčový manažer Tomáš Havryluk po patnácti letech nečekaně odchází z vedení Alzy
E15-politika | 17:40:00
Klíčový manažer Alzy a jeden ze strůjců jejího úspěchu Tomáš Havryluk nečekaně odchází z vedení firmy. Během patnácti let ve vedení společnosti pomohl Alze k pozici největšího českého internetového obchodu. S informací o Havrylukově odchodu jako první přišly Hospodářské noviny. 


Agenti FBI našli u Trumpa doma jedenáct sad utajovaných dokumentů, tvrdí list
idnes.cz | 21:57:00
Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v pondělí zajistili 11 souborů dokumentů s různými stupni utajení, když prohledali sídlo bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa na Floridě. Napsal to v pátek deník The Wall Street Journal (WSJ), který se dostal k záznamům souvisejícím s bezprecedentním zásahem.


Ukrajinské rakety zničily Olenivku, na miliardu procent, říká „diplomat“ Seagal
idnes.cz | 21:07:00
Někdejší americká akční hvězda Steven Seagal vystoupil v ruských státních médiích, aby ospravedlnil svou návštěvu věznice, kde byli před měsícem zaživa upáleni ukrajinští váleční zajatci. Herec, který má od roku 2016 i ruské občanství, v televizi uvedl, že se na vlastní oči přijel přesvědčit, co se na místě stalo. Poté v rozhovoru s ruským propagandistou Vladimirem Solovjovem opakoval kremelskou propagandu o tom, že za všechno může Kyjev.


Herečka Anne Heche zemřela, nepřežila následky zranění po autonehodě
idnes.cz | 20:57:00
Třiapadesátiletá herečka Anne Heche zemřela. Uvedla to její přítelkyně Nancy Davisová. Herečka skončila v nemocnici v komatu po nehodě, při které autem narazila do dvoupodlažní budovy v Los Angeles.


Vraždy v Česku: o třetinu víc než loni, přibylo mordů na objednávku
idnes.cz | 20:00:00
Od začátku roku do konce července evidují policisté v České republice 90 vražd, o 25 více než ve stejném období loňského roku. Naposledy se do policejních statistik zapsala i trojnásobní vražda v Rožnově pod Radhoštěm, při které zemřely dvě děti. Za posledních pět let také policisté evidují nejvíce vražd, které byly motivovány osobními vztahy.


Za úhyn ryb v Odře může rtuť. Polsko na pomoc povolalo vojáky
idnes.cz | 19:53:00
Vzorky vody v řece Odře podle německých úřadů ukázaly po hromadném úhynu ryb značné znečištění rtutí. Polsko vyslalo na pomoc s čištěním toku vojáky a rezervisty. Premiér Mateusz Morawiecki připustil, že potrvá roky, než se Odra vzpamatuje, a odvolal šéfy dvou státních institucí, kritizovaných za pozdní reakci na katastrofu.


Na podzim přijde epidemie planých neštovic. Epidemiologové nedoporučují promořovací párty
iHned.cz | 20:50:00
Smyslem covidových lockdownů bylo snížit šíření tohoto onemocnění mezi lidmi. Teď se ale s ještě větší intenzitou šíří nemoci, které v posledních dvou letech takřka utichly. Plané neštovice se letos v porovnání s lety před epidemií covidu-19...


Herečka Anne Heche zemřela, nepřežila následky zranění po autonehodě
revue.idnes.cz | 20:57:00
Třiapadesátiletá herečka Anne Heche zemřela. Uvedla to její přítelkyně Nancy Davisová. Herečka skončila v nemocnici v komatu po nehodě, při které autem narazila do dvoupodlažní budovy v Los Angeles.


Tragédie v Černé Hoře: Střelec zabil nejméně deset lidí, mezi oběťmi jsou děti
Denik.cz | 21:33:00
Při střelbě ve městě Cetinje v Černé Hoře útočník zabil nejméně deset lidí a šest jich zranil. Mezi oběťmi jsou údajně i děti. K útoku došlo v oblasti nedaleko hlavního města Podgorica. Sám střelec incident nepřežil.


Zemřela herečka Anne Heche. Po autonehodě ji lékaři odpojili od přístrojů
Denik.cz | 20:40:00
Americkou herečku, režisérku a scénáristku Anne Heche lékaři v pátek definitivně odpojili od přístrojů podporujících mozkovou činnost. Třiapadesátiletá osobnost Hollywoodu podlehla následkům autonehody, která se stala minulý týden.


Vzkvétající Númenor. Fotky ze seriálu Prsteny moci odhalují dosud neviděnou říši
Denik.cz | 20:24:00
Jak oživit svět, který mnozí znají, ale nikdo jej neviděl? Touto otázkou se zabývali tvůrci mytologického eposu The Lord of the Rings: The Rings of Power neboli Pán prstenů: Prsteny moci, jehož premiéra se odehraje na streamovací platformě Amazon Prime Video 2. září.


Kdo si podmaní trh? Netflix nebo Disney?
Kurzy.cz | 21:20:21
Srovnání společností Netflix a Walt Disney


Na podzim přijde epidemie planých neštovic. Epidemiologové nedoporučují promořovací párty
Hospodářské noviny | 20:50:00
Smyslem covidových lockdownů bylo snížit šíření tohoto onemocnění mezi lidmi. Teď se ale s ještě větší intenzitou šíří nemoci, které v posledních dvou letech takřka utichly. Plané neštovice se letos v porovnání s lety před epidemií covidu-19...


Počítačové hry, nekonečná stavebnice i sporťák ze Škodovky. Brusel čeká velká přehlídka českého designu
Hospodářské noviny | 17:11:00
Česko se v rámci svého předsednictví EU představí v Bruselu výstavou o designu, tak jak se proměňoval za posledních třicet let. Půjde o jednu z největších kulturních akcí předsednictví. V bruselském Muzeu designu budou k vidění desítky objektů a...


Útlum hypoték zatím bouři na trh s byty nepřinese
Hospodářské noviny | 16:37:00
V ideálním světě, který si představuje generace odkojená sociálními sítěmi, bydlí všichni v krásných bytech, jež jsou levné a dopravně dostupné odkudkoliv. A je jedno, jestli jsou k pronájmu či k prodeji. Bytů je na trhu dostatek, výběr je velký a...


Vzorky vody v řece Odře ukázaly po hromadném úhynu ryb značné znečištění rtutí
Eurozpravy-domácí | 20:07:00
Vzorky vody v řece Odře podle německých úřadů ukázaly po hromadném úhynu ryb značné znečištění rtutí. Řekl to dnes ráno rozhlasové stanici RBB šéf odboru životního prostředí v braniborském okrese Märkisch-Oderland Gregor Beyer. Nedostatek kyslíku jako příčinu úhynu místní úřady od počátku odmítají, uvedla agentura DPA. Polsko podle agentury AP vyslalo na pomoc s čištěním toku vojáky a rezervisty. Premiér Mateusz Morawiecki připustil, že potrvá roky, než se Odra vzpamatuje, a odvolal šéfy dvou státních institucí, kritizovaných za pozdní reakci na katastrofu.


Útočník v Cetinje zastřelil 11 lidí včetně několika dětí, sám zemřel
Eurozpravy-zahraniční | 21:40:00
Útočník v černohorském městě Cetinje zastřelil 11 lidí včetně dvou dětí, při incidentu sám zahynul, informovala černohorská média. Podle deníku Vijesti muž střílel po kolemjdoucích v okolí svého domova, útok odstartovala rodinná hádka.


OSN chybí na humanitární aktivity 33 miliard dolarů
Eurozpravy-zahraniční | 21:20:00
Rozdíl mezi finančními potřebami humanitárních misí a aktivit OSN a skutečně vybranými prostředky na jejich podporu nebyl nikdy tak vysoký. Dnes to uvedl mluvčí Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) Jens Laerke. Na zajištění humanitárních aktivit OSN chybí zhruba 33 miliard dolarů (783 miliard korun). Finanční náročnost humanitárních misí vzrostla mimo jiné také proto, že se ve světě zvýšil počet lidí, kteří potřebují pomoc.


Zelenskyj dnes telefonicky hovořil s papežem Františkem
Eurozpravy-zahraniční | 21:09:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes telefonicky hovořil s papežem Františkem. Zelenskyj o tom informoval na twitteru, přičemž uvedl, že hlavě katolické církve sdělil aktuální informace o ruské invazi a zločinech okupačních vojsk. Zda oba muži mluvili o možné návštěvě papeže na Ukrajině, Kyjev ani Vatikán neuvedly.


Šedesátky jsou znovu tady! Ford přichází s úžasnou retro-edicí pro Bronco
Auto.cz | 18:57:00
Modely Heritage Edition a Heritage Limited Edition navazují na originální Bronco z roku 1966.


Ministr Rakušan musí přesvědčivě vysvětlit, proč stojí za šéfem rozvědky Mlejnkem
Respekt | 21:54:53
Jím vybraný Petr Mlejnek vzbuzuje nové a nové pochybnosti


Spisovatel Salman Rushdie byl napaden na pódiu při veřejném vystoupení
Respekt | 21:44:27
Motiv útoku je zatím neznámý. Rushdie se kvůli výzvám íránského režimu k jeho vraždě několik let skrýval, v posledních letech se ale vrátil do společenského života


Kauza ohledně styků Mlejnka s Redlem může mít na civilní rozvědku dopad, říká Žáček
ČT24 | 18:56:23
Předseda sněmovního výboru pro bezpečnost Pavel Žáček (ODS) míní, že setrvání nového šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka ve funkci závisí na tom, zda získá bezpečnostní prověrku, jak také už dříve uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Podle Žáčka je nutné o kontaktech Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem hovořit. Očekává, že kauza bude mít na fungování Úřadu pro zahraniční styky a informace dopad. Pavel Žáček byl hostem Interview ČT24.  


Zemřela herečka Anne Heche. Po autonehodě ji lékaři odpojili od přístrojů
Denik.cz | 20:40:00
Americkou herečku, režisérku a scénáristku Anne Heche lékaři v pátek definitivně odpojili od přístrojů podporujících mozkovou činnost. Třiapadesátiletá osobnost Hollywoodu podlehla následkům autonehody, která se stala minulý týden.


Exprimátor Němec: Povodně 2002 jsme úspěšně zvládli, v Praze při nich nikdo neumřel
ČT24 | 11:08:07
Před dvaceti lety zaplavila Prahu jedna z největších povodní její historie. Hlavou metropole byl tehdy Igor Němec, který seděl v primátorském křesle necelý měsíc. Podle kritiků krizové řízení města nezvládl, podle druhých byl ale jeho optimismus právě tím, co zaplavená Praha potřebovala. Jak na povodně vzpomíná on sám? Dalo se něco udělat lépe, a připravila ho velká voda o funkci? Bývalý primátor vzpomínal v rozhovoru pro ČT24.


Rivian vykázal lepší výsledky, ale do konce roku očekává vyšší ztrátu
Kurzy.cz | 17:53:42
Výrobce elektromobilů reportoval lepší než očekávané tržby ve výši 364 mil. USD oproti odhadu 337,5 mil. USD Upravená ztráta na akcii činila 1,62 USD, zatímco se ce čekalo o 1 cent více Celková čistá ztráta pak ve 2Q činila 1,7 mld. USD Společnost u...


Evropská spolupráce při zajišťování bezpečnosti námořní dopravy
Kurzy.cz | 17:49:50
Bezpečnost na moři je již dlouho jednou z hlavních priorit evropského námořního sektoru. Evropská komise v současnosti na této tradici staví investicemi do digitálních technologií, které pomáhají dále zajistit bezpečnost…


Zemědělcům chybí peníze na krmivo, ministerstvo připravilo dotační program
ČT24 | 17:14:35
Čeští farmáři bojují s rostoucími cenami krmiv. Podle dat ministerstva zemědělství podražila potrava zvířat oproti loňsku o dvacet procent. Zemědělci si navíc stěžují i na problémy, které jim způsobuje energetická inflace, řadě farmářů vzrostly zálohy na elektřinu až sedminásobně. Resort zemědělství chystá dotační programy.


Auta jedou, vlaky stojí. Přestaňte snít o rychlodráze a dejte dohromady aspoň současné tratě
iHned.cz | 14:30:00
Ano, na úvod jsem použil tisíckrát opakovanou parodii na letitou reklamní kampaň Českých drah. Ale žádné další fórky nečekejte, tohle bude smutné čtení o tom, jak se v Česku v roce 2022 (ne)cestuje vlakem. Když jsem před necelými dvaceti lety začal...


Ženy v důchodu si od ledna polepší průměrně o dva tisíce. Mohou tak snáze čelit drahotě
E15-ekonomika | 10:35:00
Tvrdý boj domácností seniorů s vysokou inflací bude po Novém roce opět o něco snesitelnější. Od ledna začne platit novela zákona o takzvaném výchovném pro ženy na odpočinku, které pečovaly o potomky. Podle údajů ministerstva práce a sociálních věcí začne dávku pobírat 1,4 milionu důchodkyň, případně jejich mužských protějšků, pokud výchova dětí spočívala převážně na nich.


Ženy v důchodu si od ledna polepší průměrně o dva tisíce. Mohou tak snáze čelit drahotě
E15-politika | 10:35:00
Tvrdý boj domácností seniorů s vysokou inflací bude po Novém roce opět o něco snesitelnější. Od ledna začne platit novela zákona o takzvaném výchovném pro ženy na odpočinku, které pečovaly o potomky. Podle údajů ministerstva práce a sociálních věcí začne dávku pobírat 1,4 milionu důchodkyň, případně jejich mužských protějšků, pokud výchova dětí spočívala převážně na nich.


Auta jedou, vlaky stojí. Přestaňte snít o rychlodráze a dejte dohromady aspoň současné tratě
Hospodářské noviny | 14:30:00
Ano, na úvod jsem použil tisíckrát opakovanou parodii na letitou reklamní kampaň Českých drah. Ale žádné další fórky nečekejte, tohle bude smutné čtení o tom, jak se v Česku v roce 2022 (ne)cestuje vlakem. Když jsem před necelými dvaceti lety začal...


Ropa na konci týdne maže zisky, protože Rusko opět uvolňuje kohouty
Kurzy.cz | 17:31:10
Během páteční seance se cena ropy snížila o více než 2 %, protože do zemí jižní Evropy již má opět proudit ruská ropa. Írán dále uvedl, že v případě přijetí záruk je ochoten přijmout jadernou dohodu zprostředkovanou Evropskou unií. Včerejší zprávy IEA ...


Setkání s prezidentem Niinistöm
Kurzy.cz | 15:59:00
Dne 5. srpna 2022 se velvyslanec Adam Vojtěch sešel s finským prezidentem Sauli Niinistöm v jeho sídle v Kultarantě. Během jednání se...


Ministryně Tuppurainen hostem velvyslaneckého oběda
Kurzy.cz | 15:39:00
Hostem prvního setkání velvyslanců členských států EU v Helsinkách byla ministryně pro evropské záležitosti Tytti Tuppurainen. HlavnímiReturn to top