Celkem 139909 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 01.09.2022


Srovnání běžných účtů pro děti
Finparáda | 10:00:00
Oblíbenost dětských běžných účtů v posledních letech roste. Díky nim mohou rodiče a prarodiče jednoduše posílat dětem kapesné. Dětské účty jsou navíc užitečným pomocníkem, jak naučit děti hospodařit s penězi a na


Projekt C64: GeOS, zvukový čip a závěr
Root.cz | 00:00:10
V posledním díle seriálu se podíváme na OS s grafickou nadstavbou pro C64, poslechneme si nějaké ukázky zvukového čipu SID a uzavřeme tento základní blok o renovaci počítače.


Vývoj her pro herní konzoli NES: zobrazení pozadí, priorita spritů vůči pozadí
Root.cz | 00:00:05
Už jsme se seznámili se zobrazením pohyblivých objektů na obrazovce (spritů). Dnes si řekneme, jak je zobrazeno statické či rolující pozadí (background). Poněkud paradoxně je zobrazení pozadí složitější než zobrazení spritů.


Nadávali mi kvůli Lele a mysleli si, že syn je můj partner, říká Bubílková
revue.idnes.cz | 01:00:07
O novinářce a moderátorce Zuzaně Bubílkové (70) je v poslední době často slyšet v souvislosti s tím, že si dělá na Instagramu ráda legraci z činů českých celebrit. V rozhovoru pro iDNES.cz promluvila o tom, jak to sama vnímá. Zavzpomínala také na zpěvačku Hanu Zagorovou a své začátky v šoubyznysu.


Autozápisník: Xenofobní asistenční systém, podvodní crashtest a čip pod kůží
Auto-iDNES.cz | 01:00:25
Horký srpen přinesl řadu zajímavostí z oblasti automobilů. Střípky z nich jsme poslepovali a opět dobarvili naším komentářem. Připoutejte se, bude to hodně hlasitá jízda!


31. srpna: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 00:22:54
Americké akcie ve středu počtvrté za sebou oslabily. Na akciovém trhu přetrvávají obavy z agresivního zvyšování úrokových sazeb americkou centrální bankou. Hlavní americké akciové indexy za celý měsíc ztratily více než čtyři procenta, a prodělaly tak&hell


Na zahrádce, nebo u moře? Jaké jsou sny Čechů o důchodu a jak na ně finančně
Finance-iDNES.cz | 01:00:49
Téměř polovina Čechů by ráda do důchodu okolo šedesátých narozenin nebo i dříve, šestina lidí dokonce už v 55 letech. Představy o tom, jak jej trávit, se různí. Každopádně na důchod je lepší se finančně chystat už od mládí. Tisícovka investovaná ve 25 letech může mít po 30 letech hodnotu deseti až patnáctinásobku.


Vládní pomoc s energiemi: Na jakou úsporu dosáhnete? (příklady)
Mesec.cz | 00:00:15
V říjnu 2022 se ke všem domácnostem dostane první vlna vládní finanční podpory na drahé energie. Přinášíme vám příklady s konkrétními částkami, kolik získají domácnosti s různými druhy vytápění, ohřevem vody a spotřebou.


Potřetí se letos zvyšují úrazové renty, z toho podruhé v mimořádném termínu
Mesec.cz | 00:00:10
S ohledem na inflaci a nárůst cen se od 1. 9. 2022 zvyšují náhrady za ztrátu na výdělku z důvodu pracovního úrazu nebo nemoci z povolání pro samotné poškozené zaměstnance a také náhrady pro případné pozůstalé, pokud jim zaměstnanec jako živitel zemřel.


Místo zahojení po covidu obavy ze zimy. Možná neotevřeme, zní od restauratérů
idnes.cz | 02:00:07
Hospody a hotely si stěžují na nízké letní tržby, vytoužené zlepšení po covidových letech nepřišlo. I tam, kde registrovali začátkem prázdnin větší zájem turistů, postupně opadl. Návštěvníci z obav z podzimního zdražování šetří, a to jak Češi, tak cizinci. Kvůli drahým energiím tak někteří provozovatelé služeb zvažují zimní přestávku.


Stát vyslyšel volání firem. Pomoc musí přijít v řádu dnů, žádají průmyslníci
idnes.cz | 02:00:07
Firmy se od státu dočkají pomoci s vysokými cenami energií. Má se týkat podniků ze zpracovatelského průmyslu, přesněji těch, které mají velkou spotřebu energií. Vláda se vydá cestou takzvaného Dočasného krizového rámce, se kterým přišla Evropská komise. Podle zástupců průmyslové sféry ale tato pomoc měla přijít dřív.


KONTEXT: Kantoři musí být pro studenty partnery, ne autoritou, říká učitelka
idnes.cz | 02:00:07
Na víceletém gymnáziu se studentce Štěpánce Cimlové příliš nedařilo, a tak se rozhodla pro změnu, nový impuls. Zamířila na střední školu do Kanady, která jí pomohla otevřít oči v tom, že problém není ona, ale český vzdělávací systém. Dnes slavná tiktokerka a instagramerka poukazuje na neduhy školství a mizerné učitele. Sama přitom učí a založila vlastní školu.


Tank za odstřelovací pušku. V ukrajinské armádě kvete výměnný obchod s výzbrojí
idnes.cz | 02:00:07
V řadách ukrajinské armády se rozmáhá směnný obchod. Vojáci vyměňují získané ruské „trofeje“ za jiné armádní vybavení, které jejich jednotka právě v tu chvíli potřebuje. Směňují mezi sebou i západní zbraně. Reagují tak na pomalou byrokracii i na nedostatek a zastaralost vlastní výzbroje.


Německý experiment s levnou jízdenkou končí. Přetáhl do vlaků lidi z aut
idnes.cz | 02:00:07
Tříměsíční německý dopravní pokus s jízdenkami prodávanými za 9 eur (222 Kč) a určenými k měsíčnímu neomezenému cestování po zemi regionálními vlaky, tramvajemi a autobusy, ušetřil přibližně 1,8 milionu tun emisí oxidu uhličitého, zjistila studie. Od jeho zavedení 1. června 2022 se v Německu prodalo více než padesát milionů jízdenek. Z toho pětina lidem, kteří veřejnou dopravu předtím běžně nepoužívali. Program měl skončit ve středu 31. srpna.


Na zahrádce, nebo u moře? Jaké jsou sny Čechů o důchodu a jak na ně finančně
idnes.cz | 02:00:08
Téměř polovina Čechů by ráda do důchodu okolo šedesátých narozenin nebo i dříve, šestina lidí dokonce už v 55 letech. Představy o tom, jak jej trávit, se různí. Každopádně na důchod je lepší se finančně chystat už od mládí. Tisícovka investovaná ve 25 letech může mít po 30 letech hodnotu deseti až patnáctinásobku.


Finanční trhy (1. 9. 2022)
iHned.cz | 02:00:12


Kornout vnímali jako úplatek i šikanu chudých. První školní den provází dodnes
Denik.cz | 03:30:00
Slavnostní oblečení, obřadně nasazená aktovka a pózování u školních dveří. Tak vypadá povětšinou první školácká fotografie každého z nás. Ti šťastnější navíc na obrázku nemají prázdné ruce, ale drží v nich velký papírový kornout, ve kterém je ukryté sladké překvapení.


Rusové chtěli z Česka dostat chemikálie vhodné i k výrobě novičoku. Překazila to BIS
aktuálně.cz | 05:30:00
Síť firem v Česku a Německu opatřovala vysoce toxické látky ruskému soukromníkovi, který pracuje pro bezpečností složky Vladimira Putina.


OBRAZEM: Orlík bez vody láká k průzkumům. Břehy i hladina jsou plné objevitelů
Denik.cz | 05:34:00
Zajímavý pohled doslova až na dno jihočeské přehradní nádrže Orlík si v těchto dnech mohou užít její návštěvníci. Hladina klesla o více jak 12 metrů a odhalené břehy odryly své poklady. Tento stav by podle Povodí Vltavy měl trvat až do jara příštího roku.


Červenou Lhotu sužují problémy s prosakující hrází. Oprava bude náročná
Denik.cz | 05:03:00
Rybníček kolem zámku Červená Lhota na severu Jindřichohradecka je bez vody s přestávkami už od roku 2019. Správci památky řeší problémy s hrází, která na několika místech prosakuje. Zámecký rybník je v současné době napuštěný alespoň částečně. Voda se ale vzhledem k nízké hladině rychle kazí a zarůstá vegetací.


Mimořádná akce. Ministři obrany zemí Evropské unie se schází jen výjimečně
Denik.cz | 05:00:00
Evropská unie má své kořeny v ekonomické organizaci, která měla původní název Společenství uhlí a ocele. Jak ve svém pondělním projevu v pražském Karolínu připomněl německý kancléř Olaf Scholz, cílem bylo pomocí obchodu a ekonomické spolupráce zabránit vzniku další války v Evropě. A položit základy partnerské spolupráce evropských zemí. To se, jak konstatoval Scholz, podařilo, ale zároveň dodal, že dnes je to už málo.


Skrčte nohy, uslyšel Dubček. Jeho tragická autonehoda dodnes vyvolává dohady
Denik.cz | 05:00:00
Pozor, skrčte nohy! vykřikl prý v poslední chvíli řidič. Pak už auto letělo mimo silnici. Tragická autonehoda významného československého a slovenského politika Alexandera Dubčeka na dálnici D1 dodnes vyvolává řadu kontroverzí, hypotéz i konspiračních teorií, včetně té o možné vraždě. Dne 1. září od ní uplynulo právě 30 let. Co o ní víme s jistotou, co si můžeme domýšlet a co lze bezpečně vyvrátit?


Prvňáčků výrazně přibylo. Lví podíl na tom mají děti cizinců, hlavně Ukrajinců
Denik.cz | 04:00:00
Dnes prožívá svou školní premiéru 131 tisíc dětí. To je o 18 tisíc více, než kolik se jich před šesti lety narodilo. Na školách totiž stoupá podíl cizinců.


Finanční trhy (1. 9. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:06


Teplé počasí se v Česku udrží i o víkendu, ukazuje předpověď
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
O víkendu se v Česku udrží teplé počasí. Denní teploty po mírně chladnějším pátku v maximech vyrostou až na 26 stupňů, hrozí ale déšť i bouřky.


Teplé počasí se v Česku udrží i o víkendu, ukazuje předpověď
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
O víkendu se v Česku udrží teplé počasí. Denní teploty po mírně chladnějším pátku v maximech vyrostou až na 26 stupňů, hrozí ale déšť i bouřky.


Lanýž: pochoutka králů
Reflex | 06:20:00
Slovo lanýž má latinský ekvivalent „tuber“, což znamená výrůstek. Tuto houbu milovali už staří Egypťané, kteří ji jedli obalenou v husím sádle. O tomto gurmánském skvostu mimochodem existuje mýtus, že vyrostl ze země po úderu blesku.


Bohdalová obdivuje Zemanův intelekt, ne chování. Rytmus chtěl zabít otčíma. Jsou tu nejlepší kulturní rozhovory
Reflex | 06:10:00
Už čtyři roky Reflex přináší Prostor X. A když už je to výročí, nabídneme vám tento týden to nejzajímavější z uplynulých čtyř let ve výběru Čestmíra Strakatého. Pěkně roztříděné do pěti témat: politici, covidová pandemie, válka na Ukrajině, kultura a zpovědi osobností. Mimochodem první Prostor X s Michaelem Žantovským vyšel 3. září 2018.


Marek Stoniš: Když rostou potíže
Reflex | 06:00:00
Palác kultury, Praha. 10. září 1989. Tajná porada ekonomických pověřenců Rady vzájemné hospo­dářské pomoci (RVHP).


Dominik Stroukal: Ekonomové neumějí předvídat číslo, ale jen interval
E15-ekonomika | 06:00:00
Představte si, že se vás někdo zeptá, kolik budete vážit příští rok. Řada lidí odpoví, že nejspíš tak stejně jako dnes, ale s věkem se mírně přibírá, tak s nejvyšší pravděpodobností to bude v průměru jedno kilo navíc. Nevidí moc důvodů, proč by to mělo být významně více, nebo méně. Vedle nich budou jiní, kteří vědí, že je čeká třeba poprvé v životě rozvod, nebo se jim rozjíždí vzácná nemoc, takže odhadují se stejnou mírou jistoty jako první skupina, že to může být 15 kilo dolů až 17 nahoru. V průměru tedy obdobně počítají s jedním kilem navíc.


Praha nemá peníze na velké stavby. Městský okruh musí postavit stát, shodují se strany
E15-ekonomika | 05:30:00
Zrod velkých dopravních staveb vypadá v Praze v zásadě takto: postavíme tunel, několik let to budeme finančně vydýchávat, a pak zkusíme připravit další. Ale ouvej, nejsou peníze, zjistí po čase město. Dostavbu poslední třetiny vnitřního městského okruhu Praha stále odkládá a přednost dostává levnější metro. Okruh totiž podle politiků nemůže vzniknout bez dotace státu, kterému se do spoluúčasti nechce. Drahé dopravní stavby jen odkrývají dlouhodobé problémy ve financování chodu a rozvoje metropole.


Dominik Stroukal: Ekonomové neumějí předvídat číslo, ale jen interval
E15-politika | 06:00:00
Představte si, že se vás někdo zeptá, kolik budete vážit příští rok. Řada lidí odpoví, že nejspíš tak stejně jako dnes, ale s věkem se mírně přibírá, tak s nejvyšší pravděpodobností to bude v průměru jedno kilo navíc. Nevidí moc důvodů, proč by to mělo být významně více, nebo méně. Vedle nich budou jiní, kteří vědí, že je čeká třeba poprvé v životě rozvod, nebo se jim rozjíždí vzácná nemoc, takže odhadují se stejnou mírou jistoty jako první skupina, že to může být 15 kilo dolů až 17 nahoru. V průměru tedy obdobně počítají s jedním kilem navíc.


Praha nemá peníze na velké stavby. Městský okruh musí postavit stát, shodují se strany
E15-politika | 05:30:00
Zrod velkých dopravních staveb vypadá v Praze v zásadě takto: postavíme tunel, několik let to budeme finančně vydýchávat, a pak zkusíme připravit další. Ale ouvej, nejsou peníze, zjistí po čase město. Dostavbu poslední třetiny vnitřního městského okruhu Praha stále odkládá a přednost dostává levnější metro. Okruh totiž podle politiků nemůže vzniknout bez dotace státu, kterému se do spoluúčasti nechce. Drahé dopravní stavby jen odkrývají dlouhodobé problémy ve financování chodu a rozvoje metropole.


Čína porušila lidská práva Ujgurů, tvrdí OSN. Lži, reaguje Peking
idnes.cz | 07:25:00
Čína se v rámci svých strategií proti terorismu a extremismu dopustila závažných porušení lidských práv. Mělo tomu tak být v oblasti Sin-ťiang, kde žije muslimská menšina Ujgurů. Okolnosti uvedla v rozsáhlé zprávě vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová. Peking nařčení odmítl a tvrdí, že se jedná o lži a dezinformace.


Vlaky mezi Chebem a Chomutovem stojí, ochromila je porucha trakčního vedení
idnes.cz | 07:16:00
Rozsáhlá porucha trakčního vedení ve stanici Dasnice na Sokolovsku zastavila vlakovou dopravu na trati mezi Chebem a Chomutovem. Jedná se konkrétně o úsek Kynšperk nad Ohří - Citice. Oprava bude trvat až do čtvrtečních večerních hodin.


„Nedostali jsme odpovídající nabídku.“ Piloti Lufthansy budou stávkovat
idnes.cz | 06:47:00
Piloti německých aerolinek Lufthansa budou v pátek stávkovat. Podle prohlášení odborů byla jednání s vedením firmy o zvýšení mezd pilotů neúspěšná. Protest se dotkne osobních i nákladních letů.


Začíná nový školní rok, do lavic usednou i uprchlíci z Ukrajiny
idnes.cz | 06:33:00
Po dvouměsíčních prázdninách se školáci a studenti středních škol vracejí do lavic. Ve školách nově usedne více než 110 tisíc prvňáků, ale také zhruba 60 tisíc válečných uprchlíků z Ukrajiny. Napříč republikou děti uvítají politici a zástupci průmyslu.


Meteorologický podzim začne slunečným počasím, další týden přibude oblačnosti
idnes.cz | 06:28:00
Posledním srpnovým dnem jsme se rozloučili s meteorologickým létem a pochmurným počasím. Začátek podzimu bude ve znamení slunečnějšího počasí. Až do soboty můžeme očekávat teploty okolo 20 stupňů Celsia, neděle a další týden pak bude více oblačný. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Do Brna dorazí světoví influenceři, na skvělou reklamu se těší celý kraj
idnes.cz | 06:12:00
Stovky nejlepších evropských i světových influencerů, blogerů, instagramerů a youtuberů dorazí v září do Brna na konferenci s názvem Traverse 22. Prestižní akci experti vidí jako ohromnou příležitost pro Brno a jižní Moravu, ale i celou Českou republiku, jak atraktivní lokality zviditelnit na cestovatelské mapě světa.


Poslanci se scházejí kvůli snaze opozičních ANO a SPD vyslovit vládě nedůvěru
idnes.cz | 06:06:00
Vláda Petra Fialy bude čelit prvnímu pokusu opozice vyslovit jí nedůvěru. Mimořádnou schůzi Sněmovny kvůli tomu vyvolalo hnutí ANO, k němuž se přidalo SPD. „Dělat jsme to nechtěli v době předsednictví EU, ale situace je už příliš vážná,“ uvedl předseda ANO Andrej Babiš před pár dny. Opozice ale nemá dost hlasů na to, aby vládě Petra Fialy vyslovila nedůvěru.


Pražská burza zažila nejhorší srpen za posledních 11 let, září naopak bývá statisticky pozitivní měsíc
Kurzy.cz | 06:01:09
pražská burza zažila nejlikvidnější srpen od roku 2016, zobchodovaly se akcie za 13,37 mld. Kč váha akcií MONETA v indexu PX v srpnu neobvykle překonala váhu akcií KB a dokonce i akcií ERSTE Pavel Tykač na letošní valné hromadě ČEZ vlastnil 1,47 % akcií&h


Čína vážně porušila lidská práva Ujgurů, tvrdí OSN. Upozorňuje na mučení i zneužívání
aktuálně.cz | 06:39:24
Uvádí to zpráva vysoké komisařky OSN pro lidská práva Michelle Bacheletové, kterou její úřad zveřejnil pár minut před koncem jejího mandátu.


Pákistán ničí "monzuny na steroidech". Srovnejte si snímky před záplavami a po nich
aktuálně.cz | 06:09:54
Pákistán sužuje živelná pohroma jen těžko představitelných rozměrů. Satelitní snímky ukazují zemi před příchodem velké vody a po ní.


Komentář: Francii láká sociální leasing elektromobilů, bludný kruh dotací se uzavírá
aktuálně.cz | 06:00:38
Podporu čisté mobility ze společné kapsy lze nastavit tak, aby pomohla alespoň některým. Když systém vyčerpá snaha rozdávat všem, nepomůže nikomu.


OBRAZEM: Brněnské Divadlo Bolka Polívky zahájilo sezonu, turnajem v kuličkách
Denik.cz | 06:50:00
Jakubák Open 2022 aneb Neboj se a cvrnkni si, je název tradiční akce, kterou zahajuje Divadlo Bolka Polívky sezonu. Kromě turnaje v oblíbeném dětském sportu se mohli návštěvníci těšit na známé herce, kapelu VeHiBa nebo Zmrzkolu z čokoládovny Minach.


Mučení Ujgurů: Čína se v Sin-ťiangu dopouští zločinů proti lidskosti, tvrdí OSN
Denik.cz | 06:32:00
Čína se v rámci svých strategií proti terorismu a extremismu dopustila v oblasti Sin-ťiang, kde žije muslimská menšina Ujgurů, závažných porušení lidských práv. Uvádí to zpráva vysoké komisařky OSN pro lidská práva Michelle Bacheletové. Podle dokumentu se Čína na Ujgurech mohla dopustit zločinů proti lidskosti, napsala agentura Reuters. Peking zprávu odmítl a tvrdí, že text používá lži a dezinformace.


Smutné železniční sbohem. Z nádraží v Roudné vyjede poslední vlak
Denik.cz | 06:17:00
S prvním zářijovým dnem zmizí s tarifních systémů stanice Roudná v jižních Čechách. V pátek 2. září dopoledne pojedou po staré trati mezi Soběslaví a odbočkou Doubí u Tábora vlaky naposledy. Správa železnic totiž v době od 2. do 11. září zprovozní přeložku tratě, kterou pak začnou využívat všechny vlaky Českých drah.


Není perla jako perla. Šperkařka vyrábí náhrdelníky z mužského spermatu
Denik.cz | 06:00:00
Kanadská šperkařka Amanda Boothová má opravdu nevšední koníček. Vytváří „perlové“ náhrdelníky z darovaného mužského spermatu. Píše o tom portál Unilad.


Vojtěch Dyk: Kdybych byl žena, s profesorem Vlčkem bych žít nechtěl
Denik.cz | 06:00:00
S příchodem nového školního roku se na obrazovky televize Nova vrací Pan profesor. V nových dílech tohoto seriálu se studenty oblíbený fyzikář a chemikář Marek Vlček vzdává statusu svobodného mládence a dává se dohromady s kolegyní češtinářkou Karolínou Beránkovou (Beáta Kaňoková), což jejich žáci jednoznaně kvitují. 


Důchodce přežívá díky Armádě spásy. Na žádnou podporu nemá nárok
Denik.cz | 06:00:00
Bohumil z Ostravy je klientem Armády spásy. Díky ní má byt, potravinovou pomoc, oblečení i zastání na úřadech. „Dneska jsou ty ceny katastrofa. Opravdu něco strašnýho. A kdybych si nemohl chodit pro potravinovou pomoc do Armády spásy, tak bych byl asi úplně v pr-eli,“ hodnotí svou situaci šestašedesátiletý důchodce z Ostravy.


Ekonomka: Lidé vybírají penzijko najednou. Postupný výběr má ale výhody
Finance-iDNES.cz | 06:00:00
„Penzijní spoření stále neslouží k tomu účelu, ke kterému je určeno. Tedy přilepšit si ke státnímu důchodu,“ říká v rozhovoru ředitelka penzijní společnosti Rentea Lucie Jurníčková. A vysvětluje, proč tomu tak je.


Prázdný sklep místo serverů. Podvod na stavbu údajného datacentra je u soudu
lupa.cz | 09:52:52
Projekt údajného datového centra v Ústí nad Labem skončil kvůli podezření ze zpronevěry u soudu. Firma Data Safe Centrum Tomáše Vycha od drobných investorů přes dluhopisy vybrala 27 milionů korun. Vych si platil komerční články, kde sliboval výnos 8,3 procenta ročně. Získané prostředky byly podle insolvenčního správce použité na neznámé účely. Datacentrum nikdy nevzniklo, na místě jeho údajné lokace byl nalezen prázdný sklep.


Premiér bude mít svůj pravidelný pořad na CNN Prima News
lupa.cz | 09:18:11
CNN Prima News nabídne od 7. září každou první středu v měsíci pravidelné rozhovory s premiérem Petrem Fialou z ODS. Moderátoři Terezie Tománková a Petr Suchoň budou s předsedou vlády v pořadu „Co na to premiér“ řešit aktuální situaci a problémy, které lidi tíží.


Babička na Floridě s 50 miliony aneb Jak pokračuje armádní zakázka na satelitní komunikaci
lupa.cz | 06:30:01
Zjistili jsme další informace o stále neuzavřené zakázce ministerstva obrany na satelitní komunikaci vojáků na zahraničních misích.


ČT se při rušení laboratoří chová racionálně, říká šéf filmového archivu
lupa.cz | 06:00:00
Filmaři tvrdí, že by Česká televize měla zachovat filmové laboratoře i kvůli zakázkám od Národního filmového archivu. Ředitel archivu Michal Bregant namítá, že to není možné.


Trapas zažehnán, Němci kývli na odškodnění za olympijský masakr
idnes.cz | 09:33:00
Německo se dohodlo na odškodnění s příbuznými izraelských obětí teroristického útoku během olympijských her v září 1972 v Mnichově. Dohoda tak umožní společné pietní setkání německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera, jeho izraelského kolegy Jicchaka Herzoga a pozůstalých na výročí tragédie 5. září.


Exministr Gazdík skončil i v krajském vedení STAN, kvůli kauze Dozimetr
idnes.cz | 09:07:00
Spoluzakladatel hnutí Starostové a nezávislí a jeho někdejší předseda Petr Gazdík už není ani jeho krajským šéfem. Ve funkci skončil a neobhajoval ji. Už v červnu opustil křeslo ministra školství a později se vzdal pozice celostátního místopředsedy STAN.


Čas hraje proti vládě. Určit obchodníka s energiemi může trvat i roky
idnes.cz | 08:00:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu brzy určí státního obchodníka s energiemi, který by mohl pomoci s nákupem energií například pro kraje nebo nemocnice. Měl by na trhu výhodnější postavení než soukromí obchodníci. Podle oslovených expertů ale navrhované řešení přichází nejen pozdě, ale zestátnění energetické společnosti ČEZ by bylo lepší variantou než zakládat státního obchodníka s energiemi.


Naše vítězství budou pomalá, varuje Kyjev. Do Záporoží míří inspekce
idnes.cz | 07:55:00
Vítězství Ukrajiny proti ruským jednotkám během protiofenzivy nebude tak rychlé, jak se mohlo očekávat, upozornil Kyjev. Záporožskou jadernou elektrárnu ve čtvrtek navštíví tým inspektorů z MAAE.


Sociální vědci plánují radit v době krizí. Během covidu jejich názor chyběl, míní šéfka nového institutu
iHned.cz | 09:51:00
Jak zajistit kvalitu vzdělávání, když jsou uzavřené školy? Co udělat, aby lidé nepodléhali dezinformacím? Odpovědi nejen na tyto otázky bude hledat 150 předních sociálních vědců z brněnské Masarykovy univerzity, pražské Univerzity Karlovy a Akademie...


Enerhoatom: V Záporožské JE byl po ruském ostřelování odpojen jeden z reaktorů
iHned.cz | 09:05:00
V Záporožské jaderné elektrárně musel být ve čtvrtek v důsledku ruského minometného ostřelování odstaven jeden z reaktorů. Uvedla to ukrajinská energetická společnost Enerhoatom, která je provozovatelem tohoto Ruskem okupovaného zařízení. Kyjev i...


Nevěděla jsem, jak se s tím vyrovnat, říká Kaley Cuoco o rozvodu s miliardářem
revue.idnes.cz | 09:40:00
Kaley Cuoco (36), která se proslavila rolí Penny v seriálu Teorie velkého třesku, má za sebou již druhé nevydařené manželství. Loni oficiálně skončil její svazek s profesionálním jezdcem a miliardářem Karlem Cookem. Herečka nyní přiznala, že z následných depresí se dostávala jen s obtížemi.


Kia EV9 přišla o maskování, zatím ale jen virtuálně
Auto.cz | 08:57:00
Dosud největší a nejluxusnější elektromobil značky Kia přišel díky šikovnému designérovi o maskování.


Rivian jde vstříc dobrodruhům, do aut přidal šikovný Kempovací režim
Auto.cz | 08:00:00
Výrobce čistě elektrického SUV a pick-upu dlouhodobě ukazuje, že myslí na milovníky dobrodružství a kempování.


Politici zahájili školní rok, prezident uvítal prvňáčky v Lánech, premiér v Ostrově
aktuálně.cz | 09:17:33
Premiér Petr Fiala (ODS) prvňáčkům popřál, aby je učení bavilo. Prezident Miloš Zeman připomněl slova Jana Amose Komenského, že škola má být hrou.


O víkendu budou v Česku panovat letní teploty. Přeháňky se objeví pouze ojediněle
aktuálně.cz | 08:58:15
Víkendová rána sice budou chladná, ale teploty během soboty a neděle se mohou dostat nad 25 stupňů Celsia.


Pracovat, hlídat vnoučata, starat se o rodiče. S péčí o blízké pomůže průvodce
Denik.cz | 09:44:00
Účetní Marie z Prahy žila s manželem a se synem. Na druhém konci města bydlela její sedmasedmdesátiletá maminka, třicet kilometrů za městem dcera s vnoučaty. Vše klapalo do chvíle, než máma skončila v nemocnici. Marie nevěděla, zda se o ni dokáže postarat. Chtěla si ji vzít domů, ale nevěděla, zda u toho zvládne chodit do práce a starat se o vnoučata.


Fiala zahájil školní rok v ostrovské škole. Žákům popřál, aby je učení bavilo
Denik.cz | 09:13:00
Premiér Petr Fiala (ODS) ve čtvrtek zahájil školní rok v Základní škole Májová v Ostrově na Karlovarsku. Prvňáčkům popřál, aby je učení a poznávání bavilo. Školu v šestnáctitisícovém městě navštěvuje přes 500 žáků a do prvních tříd tam nastoupilo asi 50 dětí. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v základní škole v Urbanově na Jihlavsku vyzdvihl výhody malotřídek.


Ukrajinci provedli výsadek u jaderné elektrárny v Záporoží, tvrdí ruské agentury
Denik.cz | 08:57:00
Podle ruských agentur provedly ukrajinské síly výsadek u města Enerhodar, v jehož blízkosti se nachází Záporožská jaderná elektrárna. Nyní na ně údajně útočí ruské letectvo. Do jaderného zařízení má ve čtvrtek dorazit inspekční mise Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE), její „předsunutá část“ ale podle ukrajinských úřadů musela z bezpečnostních důvodů cestu přerušit. Ukrajinská strana vyzvala Rusko, aby „přestalo s provokacemi“ a cestu do elektrárny expertům MAAE umožnilo.


Začíná druhé kolo milostivého léta pro dlužníky. Potrvá do konce listopadu
Denik.cz | 07:43:00
V Česku ve čtvrtek začíná druhé kolo takzvaného milostivého léta pro dlužníky, které potrvá do konce listopadu. Lidé se budou moci zbavit snadněji exekucí na dluh u veřejných institucí. Pokud uhradí původní dlužnou částku, neboli jistinu, a 1815 korun exekutorovi, úroky, penále a další platby se jim odpustí a exekuční řízení skončí. Akce se týká jen exekucí, které začaly před loňským 28. říjnem. Není pro lidi v insolvenci. Podrobné informace o podmínkách a postupu jsou na webu www.milostiveleto.cz.


Kofola dnes po uzavření trhu oznámí výsledky za letošní 2Q - čekáme potvrzení růstu nákladových tlaků
Kurzy.cz | 09:41:20
Kofola dnes po 17:00 oznámí výsledky za druhý kvartál 2022. Očekáváme 20% růst tržeb na 2,17 mld. Kč hlavně díky post-covidovému oživení HoReCa a Fresh&Herbs segmentů v ČeskoSlovenském regionu a také díky silné turistické sezóně v Adriatickém regionu.


Ministr Síkela navrhne zvýšení podpory na krytí energetických nákladů
Kurzy.cz | 09:37:16
Ministr průmyslu a obchodu Síkela uvedl, že navrhne vládě navýšení letošní pomoci domácnostem s cenami energií ze 4000 Kč na domácnost na 10 000 Kč. Pomoc by také měly dostat firmy v celkové výši 28 mld. Kč.


Pětina rodičů se do roka pustí do renovace dětských pokojů, inflaci navzdory. Každý desátý bude úpravy financovat z úspor ze stavebního spoření
Kurzy.cz | 09:34:46
Pětina rodičů se do roka pustí do renovace dětských pokojů, inflaci navzdory. Každý desátý bude úpravy financovat z úspor ze stavebka Začátek školního roku využívá k drobným úpravám pokojíčku pravidelně 13 % rodin Více než pětina rodičů se chystá do roka&


Akcie poklesem završily celkově nevydařený srpen
Kurzy.cz | 09:32:20
Akciové trhy pokračovaly v poklesu i ve středu, S&P500 tak klesalo čtvrtý den po sobě, což je nejdelší série poklesů od poloviny června. Výkonnost za celý srpen byla také negativní (což nebylo v posledních letech zvykem) a umazala tak asi polovinu z&helli


Wall Street 31.8. - konec prázdnin v poklesu kvůli Mesterové. Hlavní indexy v srpnu odepsaly kolem 5%
Kurzy.cz | 09:29:15
Akcie na Wall Street se poslední srpnový den opět ponořily do červených čísel a indexy tak prodloužily sérii poklesů již na čtvrtou seanci v řadě. Trhy tak i nadále vstřebávají jestřábí prohlášení jednotlivých členů Fedu.


Alibaba bude v první vlně inspekce auditorů z USA v říjnu
Kurzy.cz | 09:25:21
Podle informací Bloombergu bude Alibaba v první vlně inspekce auditorů z USA, kteří díky dohodě z minulého týdne získali přístup k auditním materiálům čínských firem obchodovaných na burzách v USA.


IPO Bezvavlasy: Poslední den objednávek, nabídka téměř upsána na nejnižší ceně
Kurzy.cz | 09:22:51
Dnes ve 12:00 končí příjem objednávek do nabídky akcií společnosti Bezvavlasy, která je prodejcem vlasové kosmetiky a která vstupuje na trh Start pražské burzy. Společnost nabízí až 300 tis. akcií za cenové rozpětí 490 – 630 Kč/akcie.


Kofola: Očekáváme propad zisku ve 2Q kvůli eskalaci nákladů
Kurzy.cz | 09:19:21
Společnost Kofola ČeskoSlovensko zveřejní hospodářské výsledky za 2. kvartál 2022 dnes po zavření trhu. Na jednu stranu dozníval na úrovni tržeb prudký post-covidový růst, kde odhadujeme meziroční změnu o svižných +23 % r/r na 2,21 mld. Kč.


Tramvaje jsou zpět v Ostravě-Porubě. Práce za čtvrt miliardy však ještě nekončí
Denik.cz | 05:00:00
/FOTOGALERIE/ V Opavské ulici v Ostravě-Porubě byl o půlnoci ze středy 31. srpna na čtvrtek 1. září obnoven tramvajový provoz na zmodernizované trati. Hlavními výhodami 1626 metrů dlouhého úseku mezi křižovatkami s ulicemi 17. listopadu a Martinovskou je ozelenění, bezbariérovost a tišší provoz.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 01.09.2022
Kurzy.cz | 09:13:48
Klíčové události
• Eurozóna: Spotřebitelské ceny v srpnu podle předběžného odhadu vzrostly o 0,5 % m/m a 9,1 % r/r a v jádrové složce inflace zrychlila na 4,3 % r/r z červencových 4 % r/r.
• Německo: Míra nezaměstnanosti v srpnu vzrostla na 5,5 % z čer...


MNB zvýšila i depo sazbu
Kurzy.cz | 09:07:00
Maďarská centrální banka dnes zvýšila jednotýdenní depozitní sazbu o 100bps na 11,75 % a dorovnala tak podle očekávání trhů svoji základní úrokovou sazbu.


Míry zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity - červenec 2022
Kurzy.cz | 09:03:34
V červenci klesla očištěná míra nezaměstnanosti na 2,3 %


Je “iberská cesta” správným krokem k zastavení růstu cen elektřiny? - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:03:00
Ceny elektřiny v posledních dnech výrazně propadly v reakci na zprávy, že Evropa hledá společné řešení, jak odvázat elektřinu od zdražujícího plynu. Španělsko hodlá příští týden navrhnout rozšíření svého systému zásahů do energetické cenotvorby na celo...


USA omezily vývoz pokročilých čipů do Číny. Nvidia a AMD pod tlakem
Kurzy.cz | 08:53:37
Americká vláda nařídila domácím výrobcům pokročilých čipů omezit jejich vývoz do Číny. Omezení se bude týkat firem Nvidia a AMD. Obě společnosti požadavek administrativy potvrdily a budou jej respektovat.


Téměř čtvrtina mladých Evropanů kombinuje studium a práci
Kurzy.cz | 08:36:05
Poskytnout mladým lidem dobré vzdělání je pro společnost důležitým cílem – vždyť oni určují budoucnost. Rychlost přechodu mladých lidí ze vzdělávání na trh práce se v jednotlivých členských státech EU značně liší. V některých zemích začínají mladí lidé...


Je “iberská cesta” správným krokem?
Kurzy.cz | 08:33:39
Španělsko hodlá příští týden navrhnout rozšíření svého systému zásahů do energetické cenotvorby na celou Evropskou Unii.


Milostivé léto pokračuje. Na závazky u Finanční správy nicméně nelze využít
Kurzy.cz | 08:33:13
Finanční správa reaguje na pokračování tzv. Milostivého léta, které probíhá od 1. 9. do 30. 11. 2022 a veřejnosti umožnuje zbavit se některých exekucí u veřejnoprávních institucí. Milostivé léto se vztahuje pouze na veřejnoprávní dluhy vymáhané v soudn...


Vyšší sazby v EU a US doléhají na indexy, evropská inflace nepolevuje - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:32:55
Poslední srpnový den americké i evropské indexy zakončily propadem. Ke korekci pomohl růst výnosů a obavy z vyšších sazeb, ke kterým včera přispěly i výsledky evropské inflace. Ta zrychlila nad očekávání hlavně kvůli vysokému růstu cen energií. Trh tak...


Slabší dolar pomohl koruně
Kurzy.cz | 08:32:54
Slabší dolar koruně zjevně v posledních seancích pomohl a stejně tak pravděpodobně pokles cen elektřiny na evropských energetických burzách.


Inflace v eurozóně na nových maximech
Kurzy.cz | 08:31:54
Díky tomu se eurodolar posunul poněkud výše nad paritu, ale příliš se od ní nedokázal vzdálit.


MF: Metodické stanovisko k bezúplatným převodům a přímému prodeji s účinností od 1.9.2022
Kurzy.cz | 08:30:00
Některé zásady pro nakládání s hmotnými nemovitými věcmi ve vlastnictví státu ve prospěch územních samosprávních celků, dobrovolných svazků obcí a příspěvkových organizací územních samosprávných celků a dobrovolných svazků obcí.


Tržby v Německu vzrostly (1.9.2022)
Kurzy.cz | 08:15:48
Maloobchodní tržby v červenci vzrostly na -5,5 % meziročně oproti revidovaným -9,6 % v červnu. Trhy očekávaly růst na -6,5 % meziročně.


Tuzemský PMI by měl setrvat kolem své nejnižší úrovně za poslední dva roky (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 08:12:12
Předstihové indikátory PMI ze zpracovatelského průmyslu by měly
v tuzemsku i Polsku nadále setrvat na nízkých úrovních. V tuzemském
indexu zřejmě dojde k nepatrnému zlepšení, nicméně stále bude poblíž své
nejnižší úrovně za poslední dva roky. Finální o...


Bytová výstavba v Karlovarském kraji v 1. pololetí 2022
Kurzy.cz | 00:44:14
1. září 2022 V 1. pololetí 2022 byla v Karlovarském kraji zahájena výstavba 536 nových bytů, což představuje meziroční nárůst o 25,8 %. Jedná se o třetí největší nárůst v rámci celé ČR. Ve stejném období bylo v Karlovarském kraji dokončeno...


Ústecký kraj: Železniční přejezd Liběšice
Kurzy.cz | 10:00:58
Z důvodu rekonstrukce železničního přejezdu P3355 mezi Liběšicemi a Trnobrany ve dnech 1. - 12. 9. 2022 budou spoje linek 624 a 631 jezdit po objízdné trase. Všechny spoje budou výchozí a cílové v zastávce Liběšice,škola. Zastávka bude po dobu výluky...


Mladá Boleslav: Septemberfest se blíží, bude již v sobotu 3. září (1.9.2022)
Kurzy.cz | 10:00:58
Jedna z největších akcí podzimu, Septemberfest, se koná již v sobotu 3. září od 14 hodin na Krásné louce. Na 11. ročníku oblíbené akce na vás kromě možnosti ochutnat piva různých značek i občerstvení všeho druhu čeká i kulturní program, specifické pivn...


Zrcadlovky do starého železa nepatří. Canon je bude vyrábět, dokud si najdou kupce, vývoj se však zaměří na elektronické hledáčky
Euro | 09:59:07
Šéf společnosti Canon v prosinci oznámil, že končí s vývojem modelu EOS-1D Mark X III. Někteří lidé si jeho slova vyložili jako soumrak éry zrcadlovek. Ukončení jejich prodeje společnost v plánu nemá, ačkoli loni zájem o ně klesl ve srovnání s předchozím obdobím téměř o desetinu. Budoucnost nicméně patří bezzrcadlovkám. Právě na ně se bude soustředit vývoj - to proto, že jsou oproti svým předchůdcům při zachování srovnatelných optických vlastností menší a lehčí.


Data jsou ropou budoucnosti, připomíná šéf Finshape Koutný. Řídí firmu, která na čtyřech kontinentech pomáhá bankám s digitalizací
Euro | 08:22:15
Petr Koutný vede z pozice CEO skupinu Finshape, jež vznikla v loňském roce spojením původně české firmy Banking Software Company a maďarské W.UP. Společnost působí v celkem pětadvaceti zemích na


Centrum Bořislavka protínají původní kupecké stezky. Je živým městským prostředím u rušné ulice
eStav.cz | 10:01:12
Architektura centra Bořislavky je nevšedním rámcem i svorníkem, který spojuje funkce okolní složité infrastruktury a centra samotného, spojuje zároveň i svoje vlastní vnitřní rozličné funkce. Různorodost okolní zástavby i funkcí se tak podařilo zdařile propojit s různorodostí samotného centra.


Vaše zahrada potřebuje okrasné kamínky
eStav.cz | 10:01:12
Klenotem každého pozemku mohou být okrasné kameny, stačí si vybrat ty vhodné pro váš záměr. Ať už využijete drtě nebo zaoblené valounky, lze efektivně vylepšit vzhled vašeho místa aktivního odpočinku.


Evropská unie započala kroky ke snížení spotřeby plynu
eStav.cz | 10:01:12
Nejen samotné domácnosti, ale Evropská unie začala podnikat kroky ke snížení spotřeby plynu. Od srpna členské státy EU přechází na úspornější režim, který pomůže snížit spotřebu plynu.


Protiofenziva pokračuje. Kyjev si podrobnosti o chrání a spoléhá na klamavé operace
Hospodářské noviny | 10:32:00
Ukrajina v závěru srpna pokračovala v ofenzivě na jihu země proti ruským okupačním jednotkám, uvedla ve čtvrtek britská vojenská rozvědka. Větší podrobnosti o operacích ukrajinských ozbrojených sil ale nejsou k dispozici. Podle analytiků Institutu...


Sociální vědci plánují radit v době krizí. Během covidu jejich názor chyběl, míní šéfka nového institutu
Hospodářské noviny | 09:51:00
Jak zajistit kvalitu vzdělávání, když jsou uzavřené školy? Co udělat, aby lidé nepodléhali dezinformacím? Odpovědi nejen na tyto otázky bude hledat 150 předních sociálních vědců z brněnské Masarykovy univerzity, pražské Univerzity Karlovy a Akademie...


Enerhoatom: V Záporožské JE byl po ruském ostřelování odpojen jeden z reaktorů
Hospodářské noviny | 09:05:00
V Záporožské jaderné elektrárně musel být ve čtvrtek v důsledku ruského minometného ostřelování odstaven jeden z reaktorů. Uvedla to ukrajinská energetická společnost Enerhoatom, která je provozovatelem tohoto Ruskem okupovaného zařízení. Kyjev i...


Nesdílet bankovní údaje, hesla a nepodléhat nátlaku. Startuje kampaň nePINdej
ČT24 | 08:32:05
Spouští se kampaň #nePINdej, která má lidi naučit, jak odhalit útočníky předtím, než se z nich pokusí vylákat peníze pomocí podvodných praktik na internetu. Na webu si mohou udělat test, který odhalí, zda podvodné jednání rozeznají. Pokus o kybernetický útok zaznamenalo loni 81 procent finančních institucí, nejčastěji jde o phishing, podvodné e-maily a škodlivé kódy, které míří na jejich klienty – nejzranitelnější článek systému. 


Ministerstvo financí počítá pro příští rok s deficitem 270 miliard korun
ČT24 | 10:16:53
Schodek státního rozpočtu by příští rok mohl dosáhnout 270 miliard korun. Vyplývá to z prvního návrhu rozpočtu, který připravilo ministerstvo financí na rok 2023. Návrh počítá s příjmy 1,749 bilionu a výdaji 2,019 bilionu korun. Oproti vládou schválené novele rozpočtu na tento rok je deficit nižší o 60 miliard.


Nechci, aby byla rozvědka dlouho bez vedení, říká Rakušan po rezignaci Mlejnka
ČT24 | 09:34:27
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se chce v nejbližších dnech setkat s možnými nástupci bývalého ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petra Mlejnka. Konkrétní jména kandidátů neupřesnil. Nechce, aby byla rozvědka dlouho bez vedení, avizoval ve čtvrtek. Mlejnek rezignoval ve středu, řízením rozvědky je nyní pověřen jeho první náměstek.


Víkend i začátek příštího týdne slibuje v Česku letní teploty, přeháňky budou jen ojediněle
ČT24 | 09:18:03
Předpověď pro Českou republiku slibuje před víkendem vyjasnění, přeháňky se mohou objevit až v sobotu odpoledne. Rána budou sice chladná, ale víkendové denní teploty se mohou dostat až nad letních 25 stupňů Celsia. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Vondráček chce Rakušanovu rezignaci. Zmapuji, v jakých strukturách se pohybuje hnutí ANO, tvrdí ministr
ČT24 | 01:12:32
Po rezignaci Petra Mlejnka na místo šéfa civilní rozvědky požaduje ANO také rezignaci ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). V pořadu Události, komentáře to uvedl místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček. Rakušan se hájil tím, že se jako ministr vnitra žádného pochybení nedopustil, ANO podle něj chce jeho rezignaci, protože je tomuto hnutí jeho působení na ministerstvu vnitra nepohodlné. Podle Olgy Richterové (Piráti) se jednoznačně neprokázalo, že měl Petr Mlejnek pozitivní vliv v kauze Dozimetr, rezignaci Mlejnka ocenila. 


Cena nafty za týden vyskočila o více než dvě koruny, zdražil i benzin
ČT24 | 08:15:10
Po dvou měsících poklesu průměrná cena benzinu Natural 95 u čerpacích stanic v Česku v uplynulém týdnu vzrostla o 22 haléřů na 40,54 koruny za litr. Nafta stála ve středu v průměru 45,23 korun, cena tak za týden vyskočila o 2,37 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS. Podle analytiků bude nafta ještě zdražovat, cena benzinu by měla stagnovat.


Schodek státního rozpočtu by příští rok mohl dosáhnout 270 miliard
Eurozpravy-domácí | 10:57:00
Schodek státního rozpočtu by příští rok mohl dosáhnout 270 miliard Kč. Vyplývá to z prvního návrhu rozpočtu, který připravilo ministerstvo financí na rok 2023.


Do škol v České republice nastoupilo až 60.000 dětí z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 10:31:00
Do škol v České republice nastoupilo 57.000 až 60.000 dětí z Ukrajiny. V Trmicích na Ústecku, v nichž navštívil v první školní den základní školu, to dnes novinářům řekl ministr školství Vladimír Balaš (STAN). Očekával vyšší počet středoškoláků.


Zeman dnes spolu s manželkou Ivanou v Lánech zahájil školní rok
Eurozpravy-domácí | 09:33:00
Prezident Miloš Zeman dnes spolu s manželkou Ivanou v Lánech zahájil školní rok. Žákům připomněl slova Jana Amose Komenského, že škola má být hrou. Při proslovu před školní budovou ocenil také lánskou tradici, podle níž jsou deváťáci patrony prvňáčků.


Rakušan se chce v nejbližších dnech setkat s možnými nástupci na šéfa ÚZSI
Eurozpravy-domácí | 09:16:00
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se chce v nejbližších dnech setkat s možnými nástupci bývalého ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petra Mlejnka. Konkrétní jména kandidátů neupřesnil. Nechce, aby byla rozvědka dlouho bez vedení. Rakušan to dnes novinářům řekl na policejní preventivní akci k zahájení školního roku. Mlejnek rezignoval ve středu, řízením rozvědky je nyní pověřen jeho první náměstek.


V Česku čtvrtý den v řadě mírně rostou denní počty nově nakažených koronavirem
Eurozpravy-domácí | 08:11:00
V Česku v mezitýdenním srovnání čtvrtý den v řadě mírně rostou denní počty nově nakažených koronavirem, ve středu testy odhalily 1927 případů, což je o 69 víc než před týdnem. Vedle toho hygienici za pondělí zaznamenali 887 lidí s podezřením na opakovanou nákazu.


Výkony žáků v matematice a čtení se kvůli pandemii propadly na úroveň před 20 lety
Eurozpravy-zahraniční | 10:46:00
Výsledky celostátního testování v USA ukázaly, jak ničivé byly poslední dva roky pandemie covidu-19 pro devítileté školáky, zejména pro ty nejzranitelnější. Jejich výkony v matematice a čtení se propadly na úroveň před dvěma desetiletími, uvedl americký list The New York Times (NYT).


Ukrajina pokračuje v protiútoku proti ruským okupantům
Eurozpravy-zahraniční | 10:25:00
Ukrajina v závěru srpna pokračovala v ofenzivě na jihu země proti ruským okupačním jednotkám, uvedla dnes britská vojenská rozvědka. Větší podrobnosti o operacích ukrajinských ozbrojených sil ale nejsou k dispozici. Podle analytiků Institutu pro studium války (ISW) je důvodem obezřetnost Kyjeva, který v bojích proti početnějšímu nepříteli spoléhá na klamavé operace.


OSN: Čína se v boji proti terorismu a extremismu dopustila závažných porušení lidských práv
Eurozpravy-zahraniční | 09:44:00
Čína se v rámci svých strategií proti terorismu a extremismu dopustila v oblasti Sin-ťiangu, kde žije muslimská menšina Ujgurů, závažných porušení lidských práv. Uvádí to dlouho očekávaná zpráva vysoké komisařky OSN pro lidská práva Michelle Bacheletové. Podle dokumentu vyšetřovatelé získali "věrohodné důkazy" o mučení, které by mohlo představovat "zločiny proti lidskosti". Peking zprávu odmítl a tvrdí, že text používá lži a dezinformace.


Maria Adela. Příběh tajemné ruské špionky, která se infiltrovala do NATO i americké armády
Eurozpravy-zahraniční | 09:05:00
Falešné pasy s podobnými čísly, podivný životní příběh, ale také přesvědčivá byznysmenka a veřejně známá osobnost. Agentka ruské vojenské zpravodajské služby GRU se dostala přímo ke zdrojům nejcennějších informací centrály NATO v Neapoli. Nikdo si ničeho nevšiml a ona navazovala přátelství. Investigativní novináři z Bellingcatu a dalších médií se pokusili odhalit její identitu.


Rusové ostřelují město Enerhodar u jaderné elektrárny. Podle Rusů tak Ukrajina provedla výsadek
Eurozpravy-zahraniční | 08:44:00
Tým Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) se dnes ráno vydal do ruskými silami okupované Záporožské jaderné elektrárny. Podle šéfa MAAE Rafaela Grossiho bude inspekční mise do zařízení pokračovat i navzdory zvýšené vojenské aktivitě v oblasti. Podle Kyjeva od dnešních ranních hodin Rusové ostřelují město Enerhodar u okupované jaderné elektrárny.


Ruská armáda čelí na Ukrajině vážnému nedostatku personálu
Eurozpravy-zahraniční | 07:58:00
Ruská armáda čelí na Ukrajině vážnému nedostatku personálu. Napsaly to agentury Reuters a AP s odkazem na informace amerických tajných služeb. Rusko se proto snaží různými způsoby posílit nábor vojáků, kteří půjdou bojovat na Ukrajinu. Moskva se podle tajných služeb snaží rekrutovat na ukrajinském území také zločince s příslibem finanční odměny a prominutí trestu.


Podmínky v českém zpracovatelském sektoru se v srpnu zhoršily
Eurozpravy-ekonomika | 10:05:00
Podmínky v českém zpracovatelském sektoru se v srpnu zhoršily vzhledem k dalšímu snížení objemů výroby i nových zakázek. Index nákupních manažerů (PMI) činil stejně jako v červenci 46,8 bodu. Šlo o druhý největší pokles od června 2020. Informovala tom dnes společnost S&P Global. Úroveň 50 bodů v indexu je předělem mezi růstem a poklesem.


Bizarní život v Sovětském svazu: Tleskej, nebo zemři!
Reflex | 09:30:00
Žít v Sovětském svazu nebylo pro mnoho lidí lehké. Nesměli jste tam jako první přestat tleskat, zrušili vám zavedený juliánský kalendář a kdykoliv, když jste se ocitli bez práce, mohli jste být odvedení do gulagu. 


Šéf ruské ropné firmy zemřel po pádu z okna. Jeho firma kritizovala Putinovu válku
Tiscali-zprávy | 10:48:57
Předseda představenstva a viceprezident ropné společnosti Lukoil Ravil Maganov zemřel za podivných okolností. Jeho tělo našli před nemocnicí v Moskvě.


Ministerstvo financí plánuje šetřit, schodek státního rozpočtu má příští klesnout o 60 miliard
E15-ekonomika | 10:51:00
Schodek státního rozpočtu by příští rok mohl dosáhnout 270 miliard korun. Vyplývá to z prvního návrhu rozpočtu, který připravilo ministerstvo financí na rok 2023. Návrh počítá s příjmy 1,749 bilionu korun a výdaji 2,019 bilionu korun. Proti vládou schválené novele rozpočtu na tento rok je deficit nižší o 60 miliard korun.


Spor o Pražský inovační institut. Je to odkladiště pirátských politiků, míní opozice 
E15-ekonomika | 10:30:00
Hlavní město se po letech lavírování chtělo vrhnout do podpory inovací vznikajících na jeho území, ale místo toho vypukl spor politických stran o budoucí směřování Pražského inovačního institutu (Pii). Opoziční ANO a koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) označují Pii za odkladiště pirátských politiků s netransparentním hospodařením. Institut naopak nachází zastání u Pirátů a hnutí Praha sobě. 


CPI Property v pololetí zvýšila hrubý provozní zisk na 261 milionů eur
E15-ekonomika | 10:15:00
Realitní společnost CPI Property Group, nad kterou má kontrolu podnikatel Radovan Vítek, v prvním pololetí zvýšila konsolidovaný hrubý provozní zisk (EBITDA) o 52 procent na 261 milionů eur (6,4 miliardy korun). Hodnota realitního portfolia se zvýšila zhruba o 60 procent na 20,9 miliardy eur (více než 512 miliard korun).


Seriál Pán prstenů: Prsteny moci má premiéru. Jak sledovat nejdražší epos všech dob v Česku
E15-ekonomika | 10:15:00
Pátek 2. září 2022 – datum, které si v kalendáři červeně označili snad všichni fanoušci Pána prstenů. Právě v ten den streamovací služba Amazon Prime Video uvede první dva díly seriálu Pán prstenů: Prsteny moci. Jakým způsobem můžete nejdražší seriál všech dob sledovat?


Spojené státy omezí vývoz čipů do Číny, Rio Tinto převezme kanadského těžaře mědi
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 244. den roku, svátek mají Linda a Samuel, před 37 lety objevil americký oceánograf Robert D. Ballard vrak Titanicu.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne. 


Ministerstvo financí plánuje šetřit, schodek státního rozpočtu má příští klesnout o 60 miliard
E15-politika | 10:51:00
Schodek státního rozpočtu by příští rok mohl dosáhnout 270 miliard korun. Vyplývá to z prvního návrhu rozpočtu, který připravilo ministerstvo financí na rok 2023. Návrh počítá s příjmy 1,749 bilionu korun a výdaji 2,019 bilionu korun. Proti vládou schválené novele rozpočtu na tento rok je deficit nižší o 60 miliard korun.


Spor o Pražský inovační institut. Je to odkladiště pirátských politiků, míní opozice 
E15-politika | 10:30:00
Hlavní město se po letech lavírování chtělo vrhnout do podpory inovací vznikajících na jeho území, ale místo toho vypukl spor politických stran o budoucí směřování Pražského inovačního institutu (Pii). Opoziční ANO a koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) označují Pii za odkladiště pirátských politiků s netransparentním hospodařením. Institut naopak nachází zastání u Pirátů a hnutí Praha sobě. 


CPI Property v pololetí zvýšila hrubý provozní zisk na 261 milionů eur
E15-politika | 10:15:00
Realitní společnost CPI Property Group, nad kterou má kontrolu podnikatel Radovan Vítek, v prvním pololetí zvýšila konsolidovaný hrubý provozní zisk (EBITDA) o 52 procent na 261 milionů eur (6,4 miliardy korun). Hodnota realitního portfolia se zvýšila zhruba o 60 procent na 20,9 miliardy eur (více než 512 miliard korun).


Seriál Pán prstenů: Prsteny moci má premiéru. Jak sledovat nejdražší epos všech dob v Česku
E15-politika | 10:15:00
Pátek 2. září 2022 – datum, které si v kalendáři červeně označili snad všichni fanoušci Pána prstenů. Právě v ten den streamovací služba Amazon Prime Video uvede první dva díly seriálu Pán prstenů: Prsteny moci. Jakým způsobem můžete nejdražší seriál všech dob sledovat?


Spojené státy omezí vývoz čipů do Číny, Rio Tinto převezme kanadského těžaře mědi
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 244. den roku, svátek mají Linda a Samuel, před 37 lety objevil americký oceánograf Robert D. Ballard vrak Titanicu.
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne. 


Za odevzdání starého telefonu k recyklaci nabízí Vodafone slevu na nový
lupa.cz | 10:09:37
Slevu až dva tisíce korun na nákup nového přístroje může získat každý, kdo na pobočce mobilního operátora Vodafone ode dneška do 15. září odevzdá vysloužilý telefon k ekologické recyklaci. Slevu je možné uplatnit na všechny chytré telefony, které má Vodafone aktuálně v nabídce a je odstupňovaná v závislosti na tom, na jaký model ji zájemce uplatní. Naopak není rozhodující, v jakém stavu původní mobil je, ani kterého operátora kupující používá.


U výjezdové jednotky hasičů slouží první žena, nebude mít žádné úlevy
idnes.cz | 11:48:00
Sloužit u výjezdové jednotky profesionálních hasičů byla v České republice dosud jen mužská záležitost. Dneškem se to změnilo. Na hasičskou stanici Holešovice nastoupila dvaatřicetiletá Michaela Žďárská, která k požárům dosud vyjížděla jako dobrovolná hasička. Aby mohla přejít k profesionálům, musela splnit stejné testy jako muži.


Další nejasné úmrtí, v Moskvě vypadl z okna oligarcha a boss Lukoilu Maganov
idnes.cz | 11:20:00
V moskevské nemocnici ve čtvrtek za nevysvětlených okolností zemřel předseda představenstva ropné společnosti Lukoil Ravil Maganov. Sedmašedesátiletý ruský miliardář údajně vypadl z okna. Ruská firma už na začátku invaze vyzvala k ukončení násilí na Ukrajině.


Torzo Slunečních lázní jde k zemi, policie stále zkoumá příčinu požáru
idnes.cz | 11:12:00
Ještě v polovině srpna tu desítky Jablonečanů vysedávaly u piva, dnes areál někdejších Slunečních lázní rozrývá těžká technika. Demolice potrvá několik týdnů, policie stále pátrá po příčině a případném viníkovi.


Je to urážka, říká Rowlingová. Kritizuje divadlo za nebinární Johanku z Arku
revue.idnes.cz | 11:30:00
Autorka Harryho Pottera a bojovnice za práva žen J. K. Rowlingová vstoupila do debaty ohledně hry londýnského divadla Globe. To uvádí inscenaci hry Johanka z Arku, ve které se hlavní hrdinka hry identifikuje jako nebinární. Podle ředitelky divadla by dnes Shakespeare s nebinární Johankou souhlasil.


Rusko ostřeluje Enerhodar, mise MAAE je ohrožena. Elektrárna odstavila reaktor
idnes.cz | 10:53:00
Ukrajinské síly podle ruského ministerstva obrany provedly výsadek u města Enerhodar, v jehož blízkosti se nachází Záporožská jaderná elektrárna. Nyní na ně údajně útočí ruské letectvo. Do jaderného zařízení má dorazit inspekční mise Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE). Tým stojí podle ruské okupační správy na kontrolním stanovišti asi 20 kilometrů před frontovou linií. Obě strany se obvinily z provokací, jejichž cílem je inspekci znemožnit.


Tchaj-wan sestřelil neidentifikovaný dron. Další zahnal zpátky do Číny
idnes.cz | 10:49:00
Tchajwanská armáda ve čtvrtek sestřelila neidentifikovaný civilní dron, který vstoupil do tchajwanského vzdušného prostoru nedaleko od čínských břehů. Peking od začátku srpna provádí v okolí Tchaj-wanu vojenská cvičení, které jsou reakcí na návštěvu předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové v Tchaj-peji.


POLITICKÝ DIÁŘ: Mlejnek končí? Jede se dál. A kdo se tady chová jako blázen?
idnes.cz | 10:30:00
Den před hlasováním o nedůvěře vládě Petr Mlejnek oznámil, že končí v čele civilní rozvědky. I kvůli svým stykům s Michalem Redlem, hlavou kauzy Dozimetr a přítelem mafiána Radovana Krejčíře. O rezignaci a také o projevu, jehož autora byste asi neuhodli, píše ve svém komentáři zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář.


Ministerstvo financí navrhlo na příští rok schodek rozpočtu 270 miliard
idnes.cz | 10:27:00
Ministerstvo financí počítá pro příští rok se schodkem rozpočtu ve výši 270 miliard korun. Vyplývá to z prvního návrhu, který resort představil. Stát by měl podle předlohy získat příjmy ve výši 1,749 bilionu korun a na druhé straně vydat 2,019 bilionu.


Výrazný lev na prsou, nízká hmotnost. Fotbalisté ukázali nové dresy
idnes.cz | 10:07:00
Až se českým fotbalistům 24. září postaví slavný Cristiano Ronaldo v Lize národů, čelit mu budou v nových dresech od společnosti Puma. Červená sada, v níž nastupuje národní mužstvo v domácích zápasech, odkazuje na úspěšnou minulost. Venkovní bílé dresy představují budoucnost.


Po prázdninách vzrostly ceny paliv, nafta zdražila o více než 2 koruny za litr
idnes.cz | 09:51:00
Po letním cenovém poklesu začaly pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu viditelně zdražovat. Průměrná cena benzinu Natural 95 u čerpacích stanic v Česku v uplynulém týdnu vzrostla o 22 haléřů na 40,54 koruny za litr. Nafta stála ve středu v průměru 45,23 Kč/l.


Rakušan hledá náhradu za Mlejnka. Možné kandidáty podrobně prověřím, slibuje
idnes.cz | 09:37:00
Ministr vnitra Vít Rakušan se chce v nejbližších dnech setkat s možnými kandidáty na nového ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) poté, co dosavadní ředitel Petr Mlejnek ve středu rezignoval. Uvažuje už nad konkrétními jmény, která však zatím neupřesnil. Nechce, aby byla rozvědka dlouho bez vedení, tím je dočasně pověřen první náměstek.


E-shop Bezvavlasy při vstupu na burzu naráží na vlažný zájem investorů. Vlastníci snižují počet nabízených akcií
iHned.cz | 11:36:00
Vstup českého on-line prodejce vlasové kosmetiky Bezvavlasy na alternativní burzu Start ukazuje, že energetická krize a nejistota na trzích novým emisím nesvědčí a investoři se bojí riskovat. Firma, která měla ambici zopakovat úspěšný debut prodejce...


Sedmé podezřelé úmrtí v letošním roce. Po pádu z okna nemocnice v Moskvě zemřel vysoce postavený manažer Lukoilu
iHned.cz | 10:51:00
Po pádu z okna nemocnice v Moskvě ve čtvrtek zemřel vysoce postavený manažer ropného koncernu Lukoil Ravil Maganov. Informovala o tom ruská média, Lukoil zatím úmrtí nekomentoval. 67letý Maganov, který byl viceprezidentem Lukoilu, byl na ošetření v...


Protiofenziva pokračuje. Kyjev si podrobnosti o ní chrání a spoléhá na klamavé operace
iHned.cz | 10:32:00
Ukrajina v závěru srpna pokračovala v ofenzivě na jihu země proti ruským okupačním jednotkám, uvedla ve čtvrtek britská vojenská rozvědka. Větší podrobnosti o operacích ukrajinských ozbrojených sil ale nejsou k dispozici. Podle analytiků Institutu...


Sportování s nebem nad hlavou v podání Aston Martinu. Novinky pohání vzrušující V12
Auto.cz | 10:58:00
Britská automobilka Aston Martin se nedávno pochlubila se dvěma novými modely. Oba spojuje V12 pod kapotou a absence střechy. Jmenují se V12 Vantage Roadster a DBR22.


Pravidla pro předjíždění cyklistů se zatím měnit nebudou, ministerstvo od úprav upustilo
Auto.cz | 09:53:00
Pravidla pro předjíždění cyklistů se zatím měnit nebudou. Ministerstvo dopravy ustoupilo od záměru na zrušení dosavadního povinného metrového odstupu v rychlosti pod 30 kilometrů v hodině.


Britská policie dává do aplikace Waze falešná hlášení o kontrolách
Auto-iDNES.cz | 12:00:00
Policie v britském hrabství Surrey přiznala, že do mobilní dopravní aplikace Waze záměrně přidává falešná hlášení o policejních kontrolách na silnici. Snaží se tak přimět řidiče, aby na nebezpečných úsecích zpomalili. Ve skutečnosti ale na místě kontroly nejsou a policie tím řeší nedostatek finančních prostředků. Informovala o tom stanice BFM TV.


Letošní léto bylo páté nejteplejší od začátku měření v pražském Klementinu
aktuálně.cz | 11:50:34
Všech pět nejteplejších letních sezon bylo v tomto tisíciletí. Na špičce byl rok 2019, poté roky 2018, 2003, 2015 a pátý nejteplejší rok je letošní.


V Německu skončila tankovací sleva. Benzin přes noc zdražil o 40 centů
aktuálně.cz | 11:47:51
Nakoupit benzin odpovídající naturalu 95 pod dvě eura (49 korun) za litr je už prakticky nemožné.


Obytných aut na elektřinu přibývá, má je Opel i Renault. Roste i počet malých obytek
aktuálně.cz | 11:26:27
Nabídka obytných aut se rozrůstá nejen směrem k menším autům, ale také elektromobilům.


Aktuálně+ | První školní den je tu. Obstojíte v testech z českého jazyka?
aktuálně.cz | 10:30:00
První školní den uzavírá prázdninovou pohodu a pro děti znamená návrat do školních lavic.


Analytici: Ceny ropy zůstanou do konce roku v podstatě stabilní a příští rok lehce poklesnou
Kurzy.cz | 11:58:15
Podle analytik oslovených agenturou CNBC ceny ropy po zbytek tohoto roku zůstanou v podstatě stabilní blízko současných úrovní a v příštím roce by mohly mírně poklesnout.Brent včera poklesl směrem k 95 USD v obavách z globálního ekonomického vývoje a tím&


Hotelové akcie v roce 2022: Poznejte akcie 3 hotelových řetězců
Kurzy.cz | 11:45:55
Hotelové akcie po pandemii koronaviru těžily zejména z vysokého zájmu o cestování. Podnikání hotelových řetězců tvoří obrovský trh. Mnoho cestovatelů přitom dává přednost známým hotelovým řetězcům, jelikož vědí, jaké služby a standard očekávat.


Zdravotní pojišťovny příští rok zvládnou i s nižší platbou od státu, pokud bude růst úhrad pod 5 %. Vše navíc jinak bude muset někdo zaplatit.
Kurzy.cz | 11:37:20
Zdravotní pojišťovny letošní rok zvládnou i se sníženými platbami za státní pojištěnce díky rezervám na fondech. Pro rok 2023 bude ale potřeba disciplína a odolání tlakům na zvyšování úhrad nad dohodnuté limity v rozmezí 4-5 %.


Cestovní ruch po dvouletém útlumu ožil. Aktuální hrozbou je ekonomická recese a vysoká míra inflace
Kurzy.cz | 11:17:49
Odvětví cestovního ruchu zažívá po dvou letních sezónách poznamenaných pandemií covid-19 výrazně vyšší zájem. Již ve druhém čtvrtletí letošního roku zaznamenala česká ubytovací zařízení příjezd celkem 5 milionů hostů, tedy o 229 % více než ve stejném obdo


Pokles PMI se zastavil, klesající poptávka dále tlumí výrobu
Kurzy.cz | 10:36:31
PMI pro zpracovatelský sektor v srpnu zastavil propad, když se udržel na červencových 46,8 bodech signalizujících kontrakci sektoru. Srpnový vývoj navazuje na předchozí měsíce, kdy úpadek poptávky vede k úpadku výroby s negativním dopadem na zaměstnanost.


čnBlog – Zohledňování environmentálních faktorů ve finančním sektoru
Kurzy.cz | 10:33:55
Graf 1 – Doba zohledňování environmentálních faktorů(podíl finančních institucí na celkově oslovených v %) Environmentální oblast je či do dvou let bude u většiny institucí zahrnuta v požadavcích na způsobilost členů představenstva či osob s klíčovými...


ČNB: Agregovaná data z výkazu o činnosti zprostředkovatelů finančních služeb
Kurzy.cz | 10:33:53
za rok 2021 Česká národní banka zveřejnila agregovaná data o činnosti zprostředkovatelů finančních služeb za rok 2021 vykázaná ve výkazu ZFS (ČNB) 01-01 „Roční výkaz činnosti zprostředkovatele finančních služeb“ (dále jen „výkaz“). Výkaz sestavují...


Nové návrhy pomoci s drahými energiemi z dílny MPO - ČR chce být v čele trochu zvláštní soutěže
Kurzy.cz | 10:28:17
Ministr průmyslu a obchodu Síkela včera oznámil, že chce v září vládě navrhnout následující: (A) Program kompenzací pro firmy ze zpracovatelského průmyslu (náklady 25 až 28 mld Kč) v souladu s dočasným krizovým rámcem, který Evropská komise představila&he


Cena akcií INTC od našeho varování o medvědím trendu ztratila více než 20 %.
Kurzy.cz | 10:22:11
Červený obdélník – významný support (proražený) Červené linie – medvědí kanál Akcie INTC se obchodují přibližně na ceně 32–33 USD. Začátkem června jsme obchodníky varovali , že cena proráží týdenní support 42,50 USD, což by znamenalo, že přijde další&hell


MPO: Kraje mohou žádat o podporu v programu Obchůdek 2021+
Kurzy.cz | 10:19:07
Ministerstvo průmyslu a obchodu ve čtvrtek 1. září začalo přijímat žádosti do druhé výzvy programu Obchůdek 2021+, který má pomoci


Motorová nafta je v ČR rekordně drahá oproti benzínu. Nafta totiž nahrazuje drahý plyn
Kurzy.cz | 10:18:48
Po letním cenovém poklesu začaly pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu viditelně zdražovat, nafta pak poměrně dramaticky. Nafta v uplynulém týdnu zdražila o skoro 2,40 koruny na litr.


Grantham (GMO): Připravte se na epické finále při prasknutí investiční superbubliny
Kurzy.cz | 10:16:34
Legendární a uznávaný investor a zakladatel investiční společnosti GMO Jeremy Grantham míní, že americké akciové trhy jsou blízko okamžiku prasknutí stávající investiční superbubliny.


Je to revoluce. Ale naše zásady zůstávají
Kurzy.cz | 10:13:26
Značka ŠKODA přišla se zcela novým designovým jazykem. Jak vznikl a jaké jsou jeho klíčové prvky? To vše prozrazuje šéfdesignér Oliver Stefani.


Průzkum PMI hlásí nižší poptávku i pokles zaměstnanosti (Komentář)
Kurzy.cz | 10:05:24
Indikátor PMI v srpnu zůstal na červencové úrovni 46,8 bodu. Provozní podmínky se
tak zhoršily nejvyšším tempem podruhé za více než dva roky. Nepříznivou zprávou
je, že došlo k nejprudšímu poklesu zakázek za více než dva roky. Zhoršila
se jak domácí po...


MF počítá v prvním návrhu rozpočtu 2023 se schodkem 270 mld. Kč
Kurzy.cz | 10:00:00
Ministerstvo financí připravilo první návrh státního rozpočtu na rok 2023 s příjmy 1 749,5 mld. Kč a výdaji 2 019,5 mld. Kč. Odhadovaný schodek státního rozpočtu by tak příští rok mohl dosáhnout 270 mld. Kč.


MONETA prodlužuje program „Milostivé léto“
Kurzy.cz | 09:52:48
O další tři měsíce, tedy do konce listopadu letošního roku, prodlužuje MONETA Money Bank svoji nabídku Milostivého léta II. Je určena klientům, kteří jsou v prodlení se splácením finančních závazků nebo v exekuci. Od letošního června, kdy Moneta spusti...


Ranní shrnutí (01.09.2022)
Kurzy.cz | 09:52:16
Americké indexy zaznamenaly další pokles v řadě. S&P 500 klesl o 0,78 %, Dow Jones klesl o 0,88 % a Nasdaq klesl o 0,56 %. Russell 2000 klesl o 0,62 %

Indexy z Asie a Tichomoří následovaly kroky svých amerických protějšků a také klesly. Nikkei klesl...


Ranní okénko - Vyšší jádrová inflace v EU19 nahrává hiku o 75bb, dnes ve znamení PMI a ISM
Kurzy.cz | 09:51:26
Z Česka dnes dorazí PMI z výroby, který by se po posledních poklesech měl stabilizovat v okolí 47 bodů. To je ovšem úroveň, která naznačuje zpomalování výroby. V eurozóně budou zveřejněna data ohledně červencové nezaměstnanosti, v USA pak může být...


Apple čeká představení nových modelů
Kurzy.cz | 09:43:57
Ikonický výrobce telefonů představí nové produkty již na začátku září a investoři budou bedlivě sledovat, s čím přijde generální ředitel Tim Cook.


ISM výrobní index, EIA zásoby plynu - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 09:17:09
Evropské akciové trhy nastaveny na nižší otevření Revize PMI, výrobní ISM za srpen Napětí v Tchajwanském průlivu Futures trhy dnes naznařují na nižší otevření evropské hotovostní seance. Nálada na globálním trhu zůstává špatná, když index...


První školní den bude ve znamení slunečnějšího počasí, které potrvá až do sobotního odpoledne. V nejbližších dnech budou rána docela studená s teplotami kolem 8 °C
Kurzy.cz | 07:34:00
Včera jsme se rozloučili s meteorologickým létem zataženou oblohou a srážkami na jihozápadě a jihu území, kde na některých místech napršelo i přes 30 mm srážek (Obr. 1 – Radarový odhad 24h srážek).


Plzeň si nechá ve svém vlastnictví další pozemky pro bytovou výstavbu
Kurzy.cz | 12:01:15
Magistrát města Plzně vytipoval na území krajské metropole lokality, na kterých by bylo možné zahájit výstavbu bytových domů. Nově jsou do seznamu zařazeny lokality Vejprnická/ Skvrňanská, lokalita Pařížská, Divadelní a Boettingerova.


Nepropásněte poslední měsíc Cyklostezek i soutěže o horské kolo!
Kurzy.cz | 12:01:15
Léto pomalu končí, ale stále máme čas si před nadcházejícím podzimem pořádně „dobít baterky“ díky oblíbeným Cyklopeckám. Kromě výletů po krásách východních Čech se navíc stále můžete zapojit do soutěže a vyhrát třeba horské kolo. Akce trvá do 30. září ...


Brno spouští přehled tamních AI firem a organizací, je jich více než stovka
lupa.cz | 13:47:11
V Brně a okolí funguje 108 firem a výzkumných a vzdělávacích institucí zaměřených na prvky umělé inteligence. Organizace Brno.AI, která tuto komunitu sjednocuje (podobně jako v Prg.ai v hlavním městě), spustila takzvanou mapu AI, která chce vést aktualizovaný seznam všech zmiňovaných institucí.


Ředitel CZ.NIC Ondřej Filip se stal novým šéfem představenstva RIPE NCC
lupa.cz | 12:07:50
Vlivnou mezinárodní organizaci, která mimo jiné koordinuje přidělování IP adres v Evropě, v následujících letech povede zástupce České republiky.


Což takhle dát si smažák. Špatný poznáte na první nakrojení. Eidam už vytlačuje gouda
Hospodářské noviny | 13:20:00
"Máme nacpaný e-mail recenzemi. I když zveřejňujeme dvě denně, tak to pořád není dost. Lidé se v komentářích dokážou kvůli smažáku pohádat, hodně se teď řeší jejich cena," říkají Anna Lucie Helešic a Terezie Kučerová, autorky instagramového účtu...


Schodek státního rozpočtu by příští rok mohl být 270 miliard korun
Hospodářské noviny | 13:20:00
Schodek státního rozpočtu by příští rok mohl dosáhnout 270 miliard korun. Vyplývá to z prvního návrhu rozpočtu, který připravilo ministerstvo financí na rok 2023. Návrh počítá s příjmy 1,749 bilionu korun a výdaji 2,019 bilionu korun. Ministerstvo...


Odvolací soud zrušil odsuzující rozsudek nad Peltou a Kratochvílovou v kauze sportovních dotací
Hospodářské noviny | 12:01:00
Vrchní soud v Praze zrušil odsuzující rozsudek nad bývalým předsedou Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslavem Peltou a někdejší náměstkyní ministerstva školství Simonou Kratochvílovou v kauze sportovních dotací. Informovala o tom ve čtvrtek Česká...


E-shop Bezvavlasy na burze narazil na vlažný zájem investorů. Vlastníci prodali méně akcií než zamýšleli
Hospodářské noviny | 11:36:00
Vstup českého on-line prodejce vlasové kosmetiky Bezvavlasy na alternativní burzu Start ukázal, že energetická krize, inflace a nejistota na trzích novým emisím nesvědčí a investorům se nechce příliš riskovat. Firma, která měla ambici zopakovat...


Ministři zdravotnictví několika zemí promluví na Mezinárodním panelu Ekonomika prevence
Hospodářské noviny | 11:21:00
Získat aktuální přehled o tom, jaké jsou nejúčinnější politiky prevence ve zdravotnictví s nejlepšími dopady na zdraví populace a finanční udržitelnost zdravotních systémů v mezinárodní perspektivě, je cílem II. ročníku mezinárodního panelu...


Komedie ve sněmovně. Petr Honzejk on-line komentuje jednání o vyslovení nedůvěře vládě
Hospodářské noviny | 11:20:00
Dobrý den milí přátelé mizerné politiky, vítám Vás u on-line přenosu z jednání o vyslovení nedůvěry vlády Petra Fialy! V nabité Sněmovna aréně to dnes bude jízda a není vyloučeno že se dostaneme až do pátečního prodloužení! Jde o poněkud bizarní...


Sedmé podezřelé úmrtí v letošním roce. Po pádu z okna nemocnice v Moskvě zemřel vysoce postavený manažer Lukoilu
Hospodářské noviny | 10:51:00
Po pádu z okna nemocnice v Moskvě ve čtvrtek zemřel vysoce postavený manažer ropného koncernu Lukoil Ravil Maganov. Informovala o tom ruská média, Lukoil zatím úmrtí nekomentoval. 67letý Maganov, který byl viceprezidentem Lukoilu, byl na ošetření v...


Opilá řidička s píchlým kolem vezla děti, další jízdu jí zatrhla všímavá žena
idnes.cz | 12:47:00
Dvě promile alkoholu nadýchala řidička, která ve středu před polednem zastavila kvůli píchlé pneumatice v obci u Luhačovic. Zmatené ženy vezoucí dvě děti si všimla jedna z obyvatelek, která ratolesti vzala k sobě domů. Po výměně kola řidičce zabránila v další jízdě a zavolala policii.


Vrchní soud zrušil rozsudek nad Kratochvílovou a Peltou, ten loni dostal 6 let
idnes.cz | 12:43:00
Vrchní soud zrušil odsuzující rozsudek nad bývalém předsedovi Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslavu Peltovi a bývalou náměstkyní ministerstva školství Simonou Kratochvílovou v kauze sportovních dotací. Případ bude znovu řešit pražský městský soud.


Čeští stíhači střeží nebe nad pěti státy. Unikátní situace potrvá měsíc
idnes.cz | 12:32:00
Čeští armádní stíhači s letouny Gripen střeží od dnešního rána vzdušný prostor hned nad pěti evropskými státy. Kromě toho českého také nad sousedním Slovenskem a v rámci prodloužené mise NATO rovněž nad Litvou, Lotyšskem a Estonskem.


Máme za sebou rekordní léto. Bylo páté nejteplejší za posledních 250 let
idnes.cz | 11:59:00
Letošní léto v pražském Klementinu se stalo pátým nejteplejším od roku 1775, odkdy se počasí na této nejstarší stanici v Česku nepřetržitě sleduje. Průměrná teplota od začátku června do konce srpna dosáhla 22,2 stupně Celsia.


Na Telly se vrací Formule 1 a přibydou i filmy, seriály a pořady pro děti
idnes.cz | 11:00:00
Televizní operátor Telly přidává od začátku září do nabídky filmové a sportovní kanály společnosti AMC Networks International. Ta zahrnuje kanály Sport1, Sport2, AMC, Film+, Spektrum, Spektrum Home a JimJam, které nahrazují dosavadní stanice FilmBox. Diváci se tak mohou mimo jiného těšit na Formuli 1 či fotbalové zápasy pořádané organizací UEFA.


Soud řeší rozkrádání ve Správě železnic. Chlebíčky a dárkové poukazy ji připravily o dva miliony
iHned.cz | 13:44:00
Před čtyřmi lety ve Správě železnic nečekaně stouply náklady na občerstvení v kanceláři generálního ředitele. Z běžných desetitisícových částek měsíčně byly najednou statisíce. Šéf státní firmy Jiří Svoboda proto už tehdy zadal vnitřní audit. A ten...


Polsko chce po Německu reparace za nacistickou okupaci. Žádá 32 bilionů korun
iHned.cz | 13:39:00
Polsko se rozhodlo oficiálně žádat po Německu reparace za škody způsobené nacistickou okupací za druhé světové války. Oznámil to ve čtvrtek podle agentury Reuters Jaroslaw Kaczyński, šéf hlavní vládní strany Právo a spravedlnost (PiS). Varšava podle...


Což takhle dát si smažák. Špatný poznáte na první nakrojení. Eidam už vytlačuje gouda
iHned.cz | 13:20:00
"Máme nacpaný e-mail recenzemi. I když zveřejňujeme dvě denně, tak to pořád není dost. Lidé se v komentářích dokážou kvůli smažáku pohádat, hodně se teď řeší jejich cena," říkají Anna Lucie Helešic a Terezie Kučerová, autorky instagramového účtu...


Schodek státního rozpočtu by příští rok mohl být 270 miliard korun
iHned.cz | 13:20:00
Schodek státního rozpočtu by příští rok mohl dosáhnout 270 miliard korun. Vyplývá to z prvního návrhu rozpočtu, který připravilo ministerstvo financí na rok 2023. Návrh počítá s příjmy 1,749 bilionu korun a výdaji 2,019 bilionu korun. Ministerstvo...


Odvolací soud zrušil odsuzující rozsudek nad Peltou a Kratochvílovou v kauze sportovních dotací
iHned.cz | 12:01:00
Vrchní soud v Praze zrušil odsuzující rozsudek nad bývalým předsedou Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslavem Peltou a někdejší náměstkyní ministerstva školství Simonou Kratochvílovou v kauze sportovních dotací. Informovala o tom ve čtvrtek Česká...


BMW XM se objevilo na nových patentových skicách, premiéra nebude daleko
Auto.cz | 12:51:00
Téměř rok od představení konceptu se na veřejnost dostává první ukázka produkčního BMW XM, jehož premiéra nebude daleko.


Ministři zdravotnictví několika zemí promluví na Mezinárodním panelu Ekonomika prevence
iHned.cz | 11:21:00
Získat aktuální přehled o tom, jaké jsou nejúčinnější politiky prevence ve zdravotnictví s nejlepšími dopady na zdraví populace a finanční udržitelnost zdravotních systémů v mezinárodní perspektivě, je cílem II. ročníku mezinárodního panelu...


Komedie ve sněmovně. Petr Honzejk on-line komentuje jednání o vyslovení nedůvěře vládě
iHned.cz | 11:20:00
Dobrý den milí přátelé mizerné politiky, vítám Vás u on-line přenosu z jednání o vyslovení nedůvěry vlády Petra Fialy! V nabité Sněmovna aréně to dnes bude jízda a není vyloučeno že se dostaneme až do pátečního prodloužení! Jde o poněkud bizarní...


Nejnižší nezaměstnanost v EU zůstává v Česku
ČT24 | 11:55:23
Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červenci podle sezonně přepočtených údajů klesla proti červnu o desetinu procentního bodu na šest procent. Nejmenší zastoupení lidí bez práce zůstává v Česku, kde se nezaměstnanost proti červnu snížila o desetinu bodu na 2,3 procenta, konstatoval evropský statistický úřad Eurostat. Zároveň zpřesnil údaj za červen, kde původně uváděl také šestiprocentní nezaměstnanost.


ŽIVĚ: Fialova vláda čelí prvnímu pokusu o vyslovení nedůvěry. Podle Babiše je to „vláda národní katastrofy“
ČT24 | 07:25:27
Jako „vládu národní katastrofy“ charakterizoval předseda opozičního ANO Andrej Babiš vládu Petra Fialy (ODS). Řekl to v Poslanecké sněmovně, která se na popud opozice sešla, protože se ANO pokusí vyslovit vládě nedůvěru, byť k tomu pravděpodobně nesežene dost hlasů. Politici počítají s tím, že potrvá jednání velmi dlouho. Opozice při žádosti o svolání schůze hovořila především o kauze ředitele rozvědky Petra Mlejnka, který byl v kontaktu s trestně stíhaným podnikatelem. Mlejnek mezitím odstoupil, politici ANO a také SPD proto spíše akcentují zdražování a energetickou krizi.


Vrchní soud zrušil rozsudek nad Peltou a Kratochvílovou v kauze sportovních dotací
ČT24 | 11:26:12
Pražský vrchní soud podle informací ČT zrušil odsuzující verdikt nad bývalým šéfem české fotbalové asociace (FAČR) Miroslavem Peltou a někdejší náměstkyní z ministerstva školství Simonou Kratochvílovou. Na Twitteru to následně potvrdilo i Vrchní státní zastupitelství (VSZ) v Praze. Odsouzeni byli za manipulace se sportovními dotacemi. Případ se tak vrátí k Městskému soudu v Praze.


Ředitelem Fakultní nemocnice Hradec Králové se stal kardiolog Aleš Herman
ČT24 | 10:42:37
Fakultní nemocnici v Hradci Králové převzal kardiolog Aleš Herman. Nahradil dosavadního ředitele nemocnice Vladimíra Paličku, který v červenci požádal ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) o uvolnění z funkce. Jednašedesátiletý Herman označil v oblasti výstavby a investic za svoji prioritu modernizaci chirurgických oborů. Bude chtít řešit například také provozní stav budov nemocnice či zúžit její vedení.


Graf dne - BITCOIN (01.09.2022)
Kurzy.cz | 13:27:56
Nálada se na trhu začala zhoršovat po projevu Jerome Powella na symposiu v Jackson Hole, které se odehrálo minulý pátek. Ačkoliv jsou následky projevu nejlépe viditelné na akciových indexech, i další riziková aktiva pociťují výraznou bolest. Po včerejš...


Argumenty býků jsou vratké, ale dlouhodobý výhled dobrý, domnívá se stratéžka BofA
Kurzy.cz | 13:27:42
Savita Subramanian z BofA Securities míní, že trhy se mohly sice radovat z toho, že inflace se již nezvyšuje takovým tempem, nicméně podle ní se nacházíme v situaci, kdy klesající tempo růstu není zase tak důležité, rozhoduje to, zda inflace klesá, č...


Zakladatelé Bezvavlasy získali od investorů přes 112 milionů korun. Na ceně 490 korun se rozhodli prodat jen menší podíl ve firmě
Kurzy.cz | 13:21:21
Majitelé společnosti Bezvavlasy, úpis jejíchž akcií na trh START pražské burzy probíhal dnes do 12:00, rozhodli s ohledem na průběh úpisu, směřující k dolní ceně 490 Kč/akcie, že na této ceně neprodají celý zamýšlený rozsah 300 tisíc kusů akcií, ale ne...


Revize PMI vykreslují smíšený obraz evropského průmyslu
Kurzy.cz | 13:21:13
Dnes ráno byla zveřejněna řada výrobních PMI za srpen z evropských zemí. Většinou se jednalo o revize flash dat zveřejněných koncem srpna, takže jim investoři nevěnovali tolik pozornosti. Došlo však k několika významným revizím, což je poněkud neobvykl...


Experti: Na (rezidenční) development aktuální ekonomická situace doléhá jen omezeně
Kurzy.cz | 13:05:46
Úkolem nemovitostí v portfoliu není překonávat výnosově inflaci, ale stabilizovat celý mix investic. To platí třeba i o dluhopisech realitních společností, které nabízejí zajímavý výnos okolo 8 % za rok (v delším výhledu navíc tento výnos inflaci...


12.h - Evropa se obává růst sazeb a ekonomické recese, BCPP se také přidává a klesá, eurodolar těsně nad paritou, ropa prohlubuje včerejší silný pokles, zlato dotírá na hladinu 1700 USD
Kurzy.cz | 12:25:42
Evropské akciové trhy zahajují zářijové obchodování ve výrazněji negativní náladě. To je především výsledkem množících se komentářů o nutnosti dalšího zvyšování sazeb a z toho odvozovaných obav o celkový ekonomický vývoj.


Jaký je vztah Insurance Europe k pojištění pro případ dlouhodobé péče?
Kurzy.cz | 12:20:00
Insurance Europe (IE) informovala o své odpovědi na výzvu Evropské komise k předložení důkazů ohledně přístupu k dostupné a vysoce kvalitní dlouhodobé péči. Podle IE pojistitelé v mnoha členských státech EU sehrávají klíčovou roli tím, že&


Aktuální informace o BTC 1. září 2022 – průraz formace trojúhelníku směrem dolů
Kurzy.cz | 12:07:20
Technická analýza: Pár BTC/USD se dnes dopoledne obchoduje směrem dolů, zaznamenal jsem průraz formace trojúhelníku směrem dolů. Obchodní doporučení: Vzhledem k průrazu formace trojúhelníku v pozadí a klesajícímu trendu vnímám potenciál dalšího poklesu.


Akcie amerických výrobců čipů klesají kvůli novým exportním restrikcím
Kurzy.cz | 12:02:36
Akcie amerických výrobců polovodičových čipů dnes v předburzovním prodeji klesají poté, co američtí zákonodárci vydali prohlášení o omezení exportu do Ruska a Číny některých výrobků společnosti NVIDIA. Omezení byla uvalena na čipy používané v datových ...


Nový návrh rozpočtového schodku je nedostatečně ambiciózní, ale vládě by z důvodu rapidní inflace umožnil nejpozději do roku 2025 snížit deficit veřejných financí pod „maastrichtská“ 3 % HDP
Kurzy.cz | 12:01:07
Dnes zveřejněný první návrh státního rozpočtu na příští rok, s výhledem do let 2024 a 2025 je celkově nedostatečně ambiciózní, ovšem představuje určitý pozitivní posun v porovnání s rámcovým materiálem, který vláda projednávala v červnu a který črtal až&h


Začal nový školní rok. Sice bez covidu, ale v nejistotě kvůli cenám energií
Eurozpravy-domácí | 12:26:00
Po dvouměsíčních letních prázdninách dnes začal nový školní rok. Na rozdíl od předchozích dvou let se návrat do tříd obešel bez testování, roušek a dalších omezení proti šíření covidu-19, obavy ale tentokrát vyvolávají prudce rostoucí ceny energií i dalšího zboží a služeb. Případný nedostatek energií ale podle vládních politiků výuku ve školním roce neovlivní, s takzvanými uhelnými prázdninami nepočítají. Dostatek energií stát pro veřejné instituce zajistí, řekl dnes premiér Petr Fiala (ODS).


Fiala podpořil členy své vlády, ANO trvá na odvolání ministrů Rakušana a Síkely
Eurozpravy-domácí | 12:12:00
Premiér Petr Fiala (ODS) v dnešním vyjádření pro ČTK uvedl, že každý člen kabinetu má jeho podporu. Řada útoků, jimž vláda čelí, je podle něj snahou o podkopání její soudržnosti. Opozice či profesní svazy a asociace v poslední době kritizují například ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu (za STAN).


CNN Prima News bude jednou měsíčně vysílat rozhovor s premiérem
Eurozpravy-domácí | 11:56:00
Televize CNN Prima News bude pravidelně každou první středu v měsíci vysílat rozhovor s premiérem Petrem Fialou (ODS). Tématy půlhodinového pořadu s názvem Co na to premiér budou aktuální situace a problémy. Poprvé jej televize odvysílá v přímém přenosu ve středu 7. září od 21:00. Televize o tom dnes informovala na svém webu.


Česko má mezi profesionální hasiči poprvé v historii ženu
Eurozpravy-domácí | 11:47:00
Profesionální výjezdová jednotka hasičů se poprvé v novodobé české historii rozrostla o ženu. Dvaatřicetiletá Michaela Ždárská od dnešního dne pracuje v hasičské stanici v pražských Holešovicích.


Operační program Technická pomoc vyhlašuje pět výzev pro programové období 2021-2027 - MMR
Kurzy.cz | 10:14:54
Operační program Technická pomoc (dále OPTP) vyhlašuje 1. září 2022 pět výzev pro programové období 2021-2027 o?celkové částce téměř 8,3 mld. Kč.


Šéf Lukoilu kritizoval válku na Ukrajině. Vypadl z okna a zemřel
Eurozpravy-zahraniční | 13:57:00
Po pádu z okna nemocnice v Moskvě dnes zemřel předseda správní rady ropného koncernu Lukoil Ravil Maganov. Informovala o tom ruská média. Společnost Lukoil následně úmrtí potvrdila, ve svém prohlášení nicméně pouze uvedla, že Maganov zemřel "po těžké nemoci".


Tým MAAE dorazil do Záporožské jaderné elektrárny na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 13:45:00
Tým Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) dnes brzy odpoledne dorazil do Záporožské jaderné elektrárny na Ukrajině, uvedla agentura Interfax s odkazem na svého reportéra na místě.


Finsko výrazně snižuje množství víz udělovaných občanům Ruska
Eurozpravy-zahraniční | 13:06:00
Finsko ode dneška snižuje množství víz udělovaných občanům Ruska zhruba na desetinu dosavadního počtu. Informovala o tom agentura AP, podle níž je důvodem vyjádření solidarity s Ukrajinou, kterou Rusko v únoru napadlo.


Putin se nezúčastní sobotního pohřbu Michaila Gorbačova
Eurozpravy-zahraniční | 12:43:00
Ruský prezident Vladimir Putin se nezúčastní sobotního pohřbu bývalého sovětského vůdce Michaila Gorbačova, oznámil dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. S exprezidentem se rozloučil již dnes ráno v Ústřední klinické nemocnici v Moskvě, kde Gorbačov v úterý zemřel.


Macron doufá v brzké uzavření dohody o íránském jaderném programu
Eurozpravy-zahraniční | 12:36:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes vyjádřil naději, že dohoda o íránském jaderném programu bude uzavřena v nadcházejících dnech. Informovala o tom agentura Reuters. O oživení dohody z roku 2015 se v posledních měsících vedou nepřímá jednání mezi Teheránem a Washingtonem.


MAAE hodlá uskutečnit misi do Záporožské JE navzdory zdržením
Eurozpravy-zahraniční | 12:23:00
Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) je odhodlána uskutečnit misi do Záporožské jaderné elektrárny navzdory zdržení, které způsobila zhoršená bezpečnostní situace. Inspekční tým čeká na ukrajinském kontrolním stanovišti nedaleko frontové linie, informovala agentura Reuters s odvolání na mluvčí MAAE. Naopak podle ruské okupační správy je inspekční tým už na Ruskem kontrolovaném území.


Evropská komise představí plán na zastropování cen energií v září
Eurozpravy-zahraniční | 12:17:00
Evropská komise zvažuje, jaké jsou možnosti zastropování cen energií či dalších kroků k omezení rekordního zdražování plynu a elektřiny. Europoslancům to dnes řekla zástupkyně šéfa ředitelství pro energetiku Evropské komise Mechthild Wörsdörferová, podle níž předsedkyně komise Ursula von der Leyenová představí plán možného postupu 14. září. Vedle krátkodobých opatření se Brusel zabývá i případnou reformou trhu s energiemi, dodala.


Nikdo se o nás nezajímá, bědují Pákistánci. Kvůli obřím záplavám zažívají peklo
Denik.cz | 12:10:00
Nevědí, kam jdou a co budou dělat. A jsou frustrovaní, protože pomoc nepřichází. Pákistán se topí. Pod vodou je území, které odpovídá rozloze celé Velké Británie, tedy trojnásobku velikosti České republiky.  


Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červenci klesla na šest procent
Eurozpravy-zahraniční | 11:30:00
Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červenci podle sezonně přepočtených údajů klesla proti červnu o desetinu procentního bodu na šest procent. Nejmenší zastoupení lidí bez práce zůstává v České republice, kde se nezaměstnanost proti červnu snížila o desetinu bodu na 2,3 procenta.


OBRAZEM: Sbohem prázdniny, vzhůru do lavic. Školy v Česku přivítaly prvňáčky
Denik.cz | 11:40:00
Někde čerstvé školáky vítal prezident, jinde je pasovali mečem. Za letními prázdninami udělal 1. září definitivní tečku začátek nového školního roku. Svou premiéru v lavicích letos prožívá 131 tisíc prvňáčků. Podívejte se, jak je ve čtvrtek přivítali na školách po celém Česku.


Zemřel vysoce postavený manažer ruského giganta Lukoil. Vypadl z okna nemocnice
Denik.cz | 11:36:00
Po pádu z okna nemocnice v Moskvě ve čtvrtek zemřel vysoce postavený manažer ropného koncernu Lukoil Ravil Maganov. Informovala o tom ruská média, Lukoil zatím úmrtí nekomentoval. 67letý Maganov, který byl viceprezidentem Lukoilu, byl na ošetření v šestém patře moskevské nemocnice. Na internetu se objevily spekulace, že spáchal sebevraždu, tyto informace zatím nikdo nepotvrdil.


Odložená revoluce. Domácnosti smějí dál čoudit, v hospodách si už ale nezatopí
Denik.cz | 10:39:00
Prvního září se dlouho obávala řada majitelů domů, kteří stále topí uhlím v neekologických kotlích 1. a 2. třídy. Podle původních plánů politiků jim totiž jejich provoz měl být úderem půlnoci na čtvrtek zakázán. Tomu, kdo by v nich nadále topil, by úředníci mohli vyměřit pokutu až 50 tisíc korun, a to i opakovaně.


Odvede auta z centra. Západní okruh Plzně dostal v Křimicích novou křižovatku
Denik.cz | 10:24:00
Nový dopravní uzel západního obchvatu Plzně, který by měl odvést provoz z centra města, byl ve středu večer zprovozněn v Křimicích. Řidiči ve směru od Skvrňan tak budou nově sjíždět na Chebskou ulici z nového přemostění, naopak ve směru od centra Plzně do Skvrňan najedou na přemostění Chebské ulice.


Odvolací soud zrušil odsuzující rozsudek nad Peltou a Kratochvílovou
Eurozpravy-sport | 11:36:00
Vrchní soud v Praze zrušil odsuzující rozsudek nad bývalým předsedou Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslavem Peltou a někdejší náměstkyní ministerstva školství Simonou Kratochvílovou v kauze sportovních dotací.


Jsme všichni Japonci, jak tvrdí reportér Alt?
Reflex | 12:00:00
„Ráj dětiček“, ve kterém jsou i dospělí až dětinsky hraví. Tak západní cestovatelé s úžasem popisovali Japonsko 19. století. Česky nedávno vyšla kniha Geniální (s)myšlenka: Jak japonská popkultura ovládla svět, která tvrdí, že mezitím jsme se takovými stali všichni. Tedy že jejich hravý přístup k životu, ony „jiskřičky radosti“, se už rozšířily do celého civilizovaného světa.


Majitelé Bezvavlasy prodali na burze akcie za více než sto milionů. Část akcií z IPO stáhli
E15-ekonomika | 13:45:00
Za nižší cenu a v menším objemu, než původně plánovali, prodali investorům své akcie zakladatelé ecommmerce společnosti Bezvavlasy. Primární veřejná nabídka (IPO) na trhu Start pražské burzy skončila dnes v poledne.


Místo „poltergeista“ nastupuje diplomat. Oliver Blume přebírá řízení koncernu Volkswagen
E15-ekonomika | 12:30:00
Automobilový koncern Volkswagen, jehož součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto, vyměnil nejvyšší vedení. Dosavadního předsedu představenstva Herberta Diesse od 1. září nahradil ve funkci Oliver Blume, který dosud působil jako člen představenstva zodpovědný za oblast luxusních a sportovních vozů. Blume také šéfuje značce Porsche.


Majitelé Bezvavlasy prodali na burze akcie za více než sto milionů. Část akcií z IPO stáhli
E15-politika | 13:45:00
Za nižší cenu a v menším objemu, než původně plánovali, prodali investorům své akcie zakladatelé ecommmerce společnosti Bezvavlasy. Primární veřejná nabídka (IPO) na trhu Start pražské burzy skončila dnes v poledne.


Místo „poltergeista“ nastupuje diplomat. Oliver Blume přebírá řízení koncernu Volkswagen
E15-politika | 12:30:00
Automobilový koncern Volkswagen, jehož součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto, vyměnil nejvyšší vedení. Dosavadního předsedu představenstva Herberta Diesse od 1. září nahradil ve funkci Oliver Blume, který dosud působil jako člen představenstva zodpovědný za oblast luxusních a sportovních vozů. Blume také šéfuje značce Porsche.


Twitter začal testovat možnost upravit tweety do 30 minut od jejich zveřejnění
lupa.cz | 15:57:57
Patrně nejžádanější funkce na Twitteru je o krok blíž skutečnosti. Twitter oznámil, že zahájil testování možnosti upravit tweety po jejich publikování.


Ukrajinci plánovali větší ofenzivu. Ale Američané je vyzvali, aby ji omezili
idnes.cz | 15:48:00
Američané vyzývali Kyjev, aby současnou ofenzivu proti ruské armádě na jihu Ukrajinu geograficky i v cílech omezil. S odvoláním na několik západních činitelů a ukrajinské zdroje o tom informovala stanice CNN. Podle jejích zdrojů diskuze o postupu proti ruským jednotkám zahrnovaly analytická vojenská cvičení.


Klimatičtí vědci vyzývají k občanské neposlušnosti. Je to jediná cesta, tvrdí
idnes.cz | 15:37:00
Měli bychom přejít k občanské neposlušnosti, abychom ukázali na nebezpečí, které přinášejí klimatické změny, tvrdí autoři textu v odborném časopisu Nature Climate Change. Část odborné veřejnosti se skutečně radikalizuje, v dubnu se více než tisíc vědců zúčastnilo protestů pořádaných aktivistickým hnutím za ochranu klimatu Extinction Rebellion.


Řidič zapasoval auto mezi dům a betonovou zídku, nadýchal tři promile
idnes.cz | 15:25:00
K havarované toyotě zapasované mezi rodinný dům a betonovou zídku spěchali minulý týden orlickoústečtí dopravní policisté do obce Nekoř. Řidič automobilu nadýchal více než tři promile alkoholu.


Prahu čeká protivládní demonstrace. Dorazí desetitisíce lidí, tvrdí pořadatel
idnes.cz | 15:15:00
V centru Prahy se v sobotu uskuteční demonstrace proti současné vládě. Organizátoři očekávají na akci s názvem Česká republika na 1. místě účast desítek tisíc lidí. Shromáždění je podle nich společnou akcí organizací, politických stran a občanů, kteří nesouhlasí se současnou politikou České republiky a kteří chtějí změnu politického kurzu.


VZP bude nově hradit lék na cystickou fibrózu dětem od šesti let
idnes.cz | 15:13:00
Všeobecná zdravotní pojišťovna bude hradit nový lék na cystickou fibrózu Kaftrio dětem od šesti let, dosud ho dostávají starší 12 let. Počítá s úhradou ročně pro 43 z nich, které splní i další kritéria stanovená odbornou společností, uvedla VZP v tiskové zprávě. Cystická fibróza je vzácné nevyléčitelné onemocnění, které postihuje především dýchací a trávicí systém. V ČR žije asi 700 lidí s touto nemocí, jejich průměrný věk dožití je 25 let.


Cena elektřiny v Německu od pondělí spadla o polovinu, MWh stojí 486 eur
idnes.cz | 14:55:00
Cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce klesla od pondělí o víc než polovinu. Při čtvrtečním obchodování spadla na 486 eur (11 900 korun) za megawatthodinu.


Do Česka míří šéf Pentagonu Lloyd Austin, bude jednat o dodávce stíhaček F-35
idnes.cz | 14:40:00
V pátek 9. září přiletí do Česka americký ministr obrany Lloyd Austin. V Praze bude jednat s ministryní obrany Janou Černochovou i s premiérem Petrem Fialou o dodávce bojových letounů F-35 Lightning. Česko chce pořídit 24 letadel, ta by měla nahradit švédské gripeny. Podle odhadů expertů by hodnota zakázky ve vyšších desítkách miliard korun znamenala nejdražší armádní nákup moderní historie.


Největší mořská větrná farma má výkon jaderných bloků a rozlohu Prahy
idnes.cz | 14:39:00
Největší větrná farma na moři na světě, elektrárna Hornsea 2, je už plně funkční. Celkem 165 větrných turbín zajistí elektřinu pro 1,4 milionu britských domácností. Projekt je zasazen do Severního moře, asi 89 kilometrů od pobřeží anglického hrabství Yorkshire.


Řidiči bojují s uzavírkou tahu u Ždírce, objížďka měří až 110 kilometrů
idnes.cz | 14:12:00
S komplikacemi se od počátku týdne potýkají řidiči na tahu přes hranici Vysočiny a Pardubického kraje. Ředitelství silnic a dálnic zahájilo opravu silnice I/37 mezi Ždírcem nad Doubravou a odbočkou na Všeradov. Spojnice Vysočiny s Chrudimí a Pardubicemi je uzavřena, objížďky jsou dlouhé a komplikované.


Cizinec s téměř čtyřmi promile naboural dvě auta a utekl
idnes.cz | 14:02:00
Dvaatřicetiletý cizinec boural v úterý v noci v Netolicích na Prachaticku. Od nehody, po níž zůstala na ulici tři nabouraná auta, pak utekl. Policisté ho rychle chytili a test na alkohol ukázal téměř čtyři promile.


Monitora nově automaticky vyhodnocuje TOP zprávy
idnes.cz | 14:00:00
Služba pro mediální monitoring Monitora rozšiřuje své funkce využívající umělou inteligenci, nově vyhodnocuje nejlepší mediální výstupy. Nová funkce uživatelům zásadně zrychluje a automatizuje přehled o tom nejdůležitějším, co o nich v médiích vyšlo, uvedla Monitora v tiskové zprávě.


Při srážce autobusu s traktorem na Orlickoústecku se zranili tři lidé
idnes.cz | 13:44:00
V Černovíru na silnici z Ústí nad Orlicí do Letohradu se před polednem srazil autobus jedoucí na místní lince s traktorem. Záchranáři museli nakonec ošetřit tři lidi, kteří utrpěli lehčí zranění v podobě pohmožděnin a odřenin.


Zaplaťte za druhou světovou. Polsko bude po Německu žádat válečné reparace
idnes.cz | 13:40:00
Polsko se rozhodlo oficiálně žádat po Německu reparace za škody způsobené nacistickou okupací za druhé světové války. Oznámil to dnes podle agentury Reuters Jaroslaw Kaczyński, šéf hlavní vládní strany Právo a spravedlnost (PiS). Varšava podle agentury odhaduje, že škody způsobené tehdejším nacistickým režimem činí 6,2 bilionu zlotých (zhruba 32 bilionů korun).


VIDEO: Velbloudí pár potěšil nový výběh, samec radostí skákal
idnes.cz | 13:37:00
Zaměstnanci Zoo Olomouc sdíleli radost zvířat, o která se starají na Svatém Kopečku. Nadšení projevil pár velbloudů jednohrbých, o něž zoo pečuje od února 2021, když se poprvé vydal do nového rozlehlého venkovního výběhu.


Hlídala ceny elektřiny, teď chce Vitásková na Hrad. Má podporu od Zemana
idnes.cz | 13:32:00
Jednou z několika žen usilujících o post prezidentky České republiky je bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Žena, kterou soud v kauze chomutovských solárních elektráren nejprve poslal na více než osm let do vězení a následně ji zprostil viny, chce pro svou kandidaturu získat sto tisíc občanských podpisů. Více než nezbytnou polovinu z nich údajně získala už na konci července.


Hejtmani dotlačili Síkelu k akci. Pomoc s energiemi popoháněla i rada ODS
idnes.cz | 13:30:00
Rozhodnutí vlády o zvýšení pomoci s energiemi lidem i firmám vyvolalo mezi hejtmany smíšené pocity. Podporu oceňují, upozorňují však, že zatím není jistá její konkrétní podoba. Návrhy jsou navíc podobné jejich požadavkům z dřívějška. Na rozhodování vlády mělo vliv i zasedání výkonné rady ODS. Jak probíhalo, prozradil MF DNES zdroj, který se ho zúčastnil.


Třicet na dva, popisují lidé potyčku v Dubí. Bojíme se, říkají místní
idnes.cz | 12:59:00
V Dubí na Teplicku řeší napadení, při kterém údajně skupina třiceti lidí, převážně Romů, při nedávných městských slavnostech zaútočila na šestnáctiletého mladíka a jeho dospělý doprovod. Radnice proto mimo jiné hodlá rozšířit kamerový systém a posílila dohled strážníků. Místní se bojí rasově motivovaných nepokojů.


Putin se nezúčastní sobotního pohřbu Gorbačova. Nabitý program, říká Kreml
idnes.cz | 12:47:00
Ruský prezident Putin se nezúčastní sobotního pohřbu bývalého sovětského vůdce Michaila Gorbačova. Podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova je to kvůli dalším povinnostem prezidentského programu. Šéf Kremlu se s exprezidentem rozloučil již ve čtvrtek ráno.


Subaru láká na premiéru nového SUV. O jaký model půjde?
Auto.cz | 15:50:00
Subaru zveřejnilo video upoutávku na premiéru nového SUV. Bližší informace automobilka nezveřejnila, ale zatím alespoň můžeme čerpat z náznaků ve videu a ze spekulací.


Že by konečně? Honda Civic Type R odhalila parametry. Jenže pro USA. A navíc zvláštní
Auto.cz | 14:56:00
Americký Civic Type R je nejvýkonnějším vozem, jaký kdy značka na trhu prodávala. V Evropě by však velkou slávu neudělal.


Dodge představil Charger Super Bee, další rozlučkovou edici na speciálních pneumatikách
Auto.cz | 13:57:00
Druhá ze sedmi speciálních edicí spalovacích modelů Challenger a Charger myslí na milovníky sprintů.


Piloti stávkují. Lufthansa musela zrušit i osm letů mezi Prahou a Frankfurtem
iHned.cz | 14:22:00
Stávka pilotů německých aerolinek Lufthansa zruší zatím osm letů mezi Prahou a Frankfurtem nad Mohanem. Jeden z nich už ve čtvrtek večer. Naopak lety stejného dopravce z Prahy do Mnichova jsou zatím beze změn. ČTK to sdělila mluvčí pražského letiště...


Americké městečko dostalo zákaz dávat dopravní pokuty. Dávalo jich moc
Auto.cz | 11:55:00
Menifee, malé americké městečko, se pro řidiče stalo rychlostní pastí. Policisté vybírali pokuty za sebemenší překročení rychlosti a vypisovali jich tolik, až Menifee dostalo zákaz dávat další.


Jaký byl Gorbačov ekonom? Váhavý střelec, který často mířil mimo terč
iHned.cz | 10:49:00
Je nade vší pochybnost, že Michail Gorbačov vstoupí do dějin tím, co vlastně vůbec nechtěl, tedy rozpadem Sovětského svazu. Když byl v březnu 1985 zvolen do čela KSSS jako generální tajemník, vkládali do něj ti, kdo ho zvolili, velké naděje. I v...


Proslulým terénem v Ředhošti s Volkswagenem Amarok. Podívejte se, jak obstál
Auto-iDNES.cz | 15:00:00
Volkswagen se pomalu, ale jistě loučí se současnou generací pick-upu Amarok. České zastoupení při té příležitosti spojilo síly s úpravcem Delta a vytvořilo zajímavý expediční speciál se šestiválcem pod kapotou. Vzali jsme ho na místo s bohatou historií a řadou terénních výzev – do Auto moto areálu Ředhošť.


Kromě slepice také nápis. Háček ovšem musí Škodě zůstat
Auto-iDNES.cz | 14:25:00
Háček nad S je z globálního hlediska drobnost, ovšem proč této speciality češtiny nevyužít. Z jednoduchého typografického logotypu se stává příběh, který zákazníky zaujme. Nápis teď bude na výsostném místě na kapotě škodovek, kde nahradí tradiční okřídlený šíp, v jazyce škodováků „slepici“.


Deficit se dále prohlubuje, zveřejněn byl plán na příští rok
Kurzy.cz | 15:49:50
Stát na konci srpna hospodařil s deficitem ve výši 231,1 mld. Kč. Po dvou třetinách letošního roku si tak vláda ve srovnání s předchozím rokem vede o necelých 70 mld. Kč lépe a deficit je takřka totožný jako ve stejném období v roce 2020.


Inflace jak v 70. letech? Spíše jako po druhé světové válce, domnívá se Yardeni
Kurzy.cz | 15:27:00
Je současná inflační situace podobná té ze sedmdesátých let? Na tuto často kladenou otázku odpovídal na Bloombergu šéf Yardeni Research Ed Yardeni, který nejdříve připomněl, že v sedmdesátých letech byla inflace dlouhodobým jevem a kulminovala až na ...


Letošní srpnový schodek státního rozpočtu zhruba odpovídal pandemickému roku 2020 (Komentář)
Kurzy.cz | 15:23:57
Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát
do konce letošního srpna hospodařil s deficitem ve výši 231,1 mld. Kč, což je
obdobný výsledek jako v srpnu 2020. Oproti loňskému rekordnímu roku je
schodek nižší o 66,9 mld. Kč, což odráží vyšší ...


Vláda vybírá na daních meziročně o 91 miliard více, ale schodek snížila jen o 67 miliard. Schodek je tak nižší vlastně jen díky skončení pandemie, které nastartovalo daňový výběr, a rychlejší inflaci
Kurzy.cz | 15:09:26
Za prvních osm měsíců letošního roku je schodek státního rozpočtu sice meziročně nižší o 66,9 miliardy korun. Jenže za poklesem schodku je výhradně vyšší daňový výběr. Na daních a pojistném totiž stát od ledna do srpna vybral meziročně o 91,1 miliardy&hel


Babiš: Stát by si v ČEZu měl dupnout, svolat MVH, vybrat mimořádnou dividendu, STÁHNOUT firmu z BURZY a zastropovat ceny
Kurzy.cz | 15:05:59
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se v rámci dnešního jednání Sněmovny mimo jiné obšírněji zabýval také problematikou vysokých cen energií a pozicí ČEZu rámci celého problému. Dle jeho názoru by si stát měl při řešení vzniklé krize z pozice výrazně...


Silná korekce po silné rally - DE30
Kurzy.cz | 14:58:40
Německý blue chip benchmark dosahuje na týdenní minima. Graf D1 DE30 pokračuje ve čtvrtek v poklesech a nyní testuje, již podruhé tento týden, 78,6% Fibo retracement rally zahájené na začátku července. Index se dostal na nejnižší úroveň za více než m...


Argentina pod tlakem inflace dává zelenou kryptoměnám
Kurzy.cz | 14:46:19
Ilustrační obrázek | zdroj ConBank Další bankrot na obzoru Argentina již několik desetiletí neustále zápasí s přebujelým státním aparátem a nehospodárností celého tamního tržního systému.


Osobnosti ze Zlínského kraje získaly nejvyšší ocenění ministra školství
Kurzy.cz | 14:44:43
PRAHA, ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Valdštejnské zahradě v Praze byly 25. srpna uděleny Medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy významným osobnostem pedagogiky. Mezi 38 oceněnými byly i tři osobnosti ze Zlínského kraje: Stanislav Minařík, dlouholetý ...


Počet nových žádostí o dávky klesl
Kurzy.cz | 14:42:13
Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti v minulém týdnu klesl na 232 tis. oproti 243 tis. v předminulém týdnu. Trhy naopak očekávaly nárůst 248 tis. nových žádostí.


Vývoj cen elektřiny - jak přesně se ale konečná cena počítá? (video)
Kurzy.cz | 14:40:00
Účty za elektřinu platíme všichni a skoro každému se v poslední době zvedly, jak přesně se ale konečná cena počítá? Vysvětluje Vladimír Piskala:


Americké žádosti o dávky v nezaměstnanosti neočekávaně spadly na 232 000!
Kurzy.cz | 14:37:23
Počet Američanů žádajících o dávky v nezaměstnanosti poklesl na 232 000 ve srovnání s 243 000 zveřejněnými minulý týden. Dnešní data jsou pod očekávání trhu, který počitál s nárůstem 248 000 žádostí.


Pokračující žádosti o dávky v nezaměstnanosti, ...


Kvalita obsluhy zájemců o hypotéku u tuzemských bank se meziročně zlepšila
Kurzy.cz | 14:34:36
Studie Hypotéky každoročně hodnotí a porovnává úroveň kvality obsluhy potenciálních zájemců o hypoteční úvěr mezi nejvýznamnějšími tuzemskými bankami. A stejně jako v předchozích posledních čtyřech ročnících dosáhla i letos na nejvyšší celkové hodnocení M


Kurzovní lístek ČNB na čtvrtek 01.09.2022
Kurzy.cz | 14:28:17
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 31.8.Změna1.9. Americký dolar USD 1 24.5280 -0.19%24.4800...


Cestovní ruch po dvouletém útlumu ožil. Aktuální hrozbou je ekonomická recese a vysoká míra inflace (1.9.2022)
Kurzy.cz | 14:23:26
Odvětví cestovního ruchu zažívá po dvou letních sezónách poznamenaných pandemií covid-19 výrazně vyšší zájem. Již ve druhém čtvrtletí letošního roku zaznamenala česká ubytovací zařízení příjezd celkem 5 milionů hostů, tedy o 229 % více než ve stejném&hell


Propad prodejů nových osobních aut potvrzují i statistiky ČLFA
Kurzy.cz | 14:20:03
Zatímco v prvním čtvrtletí letošního roku zaznamenala Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA) oživení zájmu o financování nových osobních automobilů (+2,7 %), ve druhém čtvrtletí došlo k meziročnímu propadu o 11,7 %.


Ministr Balaš zahájil školní rok v Ústeckém kraji
Kurzy.cz | 14:13:57
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš dnes u příležitosti zahájení nového školního roku 2022/2023
vyrazil za žáky a studenty do Ústeckého kraje.


Britská libra má za sebou nejhorší měsíc od Brexitu
Kurzy.cz | 14:13:53
Britská libra během srpna oslabila vůči dolaru o 4,5% a zaznamenala tak vůbec nejhorší měsíc od Brexitu.Proti euru libra oslabila o cca 3%.Inflace ve Velké Británii v červenci dosáhla úrovně 10,1% meziročně a BoE odhaduje do konce roku další posun směrem&


Plnění státního rozpočtu ČR za srpen 2022
Kurzy.cz | 14:00:00
Hospodaření státního rozpočtu skončilo na konci srpna deficitem ve výši 231,1 mld. Kč. Po očištění o příjmy z Evropské unie a finančních mechanismů, stejně jako o výdaje na tyto projekty, činil schodek 218,0 mld. Kč.


UK - předstihový PMI si v srpnu vedl nad odhady, ale i tak byl nejhorší od května 2020
Kurzy.cz | 13:53:20
Aktivita výrobního sektoru ve Velké Británii v srpnu podle předstihového PMI indexu dosáhla 47,3 bodu oproti trhem očekávaným 46 bodům.Data jsou i tak nejhorší od května 2020.


Argumenty býků jsou vratké, ale dlouhodobý výhled dobrý - Bank of America
Kurzy.cz | 13:47:09
Savita Subramanian z Bank of America Securities míní, že trhy se mohly sice radovat z toho, že inflace se již nezvyšuje takovým tempem, nicméně podle ní se nacházíme v situaci, kdy klesající tempo růstu není zase tak důležité, rozhoduje to, zda infla...


Záchrana evropské zimy
Kurzy.cz | 13:46:22
NATGAS: Poté, co Rusko snížilo dodávky zemního plynu o 40 % evropské potřeby, vzrostly ceny zemního plynu v Evropě na dvanáctinásobek loňské ceny. Nord Stream I nyní čeká kompletní třídenní údržbová odstávka, která téměř zaručuje dvojcifernou inflaci a&he


Hořké polknutí: Náklady na výrobu piva stouply za dva roky o 62 % a předpovídají ‚‚inflaci nápojů‘‘
Kurzy.cz | 13:30:56
eToro Index piva sleduje spotové ceny surovin, které potřebují výrobci piva - od ječmene a sladu až po hliník a benzín na balení a přepravu Ceny benzinu vzrostly nejvíce za poslední dva roky, a to o 138 %, zatímco ceny ječmene a sladu se v důsledku války&


Ještě odvážnější než Diess. Nový šéf Volkswagenu chce v elektromobilitě přidat
aktuálně.cz | 15:31:13
S prvním zářijovým dnem má koncern Volkswagen ve svém čele nového šéfa. Ten chce, aby koncern přešel na elektromobilitu ještě rychleji.


Evropská agentura doporučila použití vakcín upravených na variantu omikron
aktuálně.cz | 15:09:20
Upravené vakcíny jsou zaměřené jak na původní variantu koronaviru, tak na variantu omikronu BA.1.


Jablonec, centrum: Vily německé tradice a záhadný arabský nápis z poštovní známky
aktuálně.cz | 14:42:59
Domy během války, nebo po ní, násilně změnily majitele. Nápis na fasádě vily jednoho jabloneckého exportéra nedávno rozluštil zručný arabista.


Odvolací soud zrušil rozsudek nad Peltou a Kratochvílovou v kauze sportovních dotací
aktuálně.cz | 14:34:09
Loni v listopadu soud Miroslava Peltu nepravomocně poslal za zmanipolování dotací na šest let do vězení, Kratochvílovou na dobu o půl roku delší.


Příští pátek do Česka přiletí ministr obrany USA Austin na jednání o pomoci Ukrajině
aktuálně.cz | 14:27:37
Americký ministr obrany Lloyd Austin bude v Česku jednat s ministryní obrany Janou Černochovou (ODS) i premiérem Petrem Fialou (ODS).


Lufthansa kvůli stávce pilotů ruší další lety. Osm z nich mezi Prahou a Frankfurtem
aktuálně.cz | 14:24:24
Jeden z nich už dnes večer. Naopak lety stejného dopravce z Prahy do Mnichova jsou zatím beze změn.


Pithart: Gorbačova velmi ovlivnil Zdeněk Mlynář. Věděl, že jednou stane v čele SSSR
aktuálně.cz | 12:37:11
Petr Pithart v rozhovoru pro Aktuálně.cz vzpomíná na přátelství mezi reformním komunistou Zdeňkem Mlynářem a Michailem Gorbačovem.


Vyhořelá auta, laserová show i tanec. Signal Festival oslaví desítku
Denik.cz | 15:51:00
Patnáct instalací, dvě lákavé trasy, debaty a spousta světel pro Prahu 10. Tak vypadá program Signal Festivalu pro tento podzim, kde se dočkáme i vraků aut a laserové show u Salvatora. Volba desáté městské části je symbolická, neboť světelná přehlídka slaví letos rovnou desítku. Uskuteční se od 13. do 16. října v Praze a nabídne velkorysý program.


Pelta a Kratochvílová: Rozsudek v kauze sportovních dotací zrušil soud
Denik.cz | 14:42:00
Vrchní soud v Praze zrušil rozsudek v případu údajných manipulací se sportovními dotacemi, ve kterém čelí obžalobě mimo jiné bývalý předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslav Pelta a někdejší náměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová. 


Fialova vláda čelí pokusu o vyslovení nedůvěry. Babiš: Je národní katastrofou
Denik.cz | 14:07:00
Předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš označil ve Sněmovně koaliční kabinet Petra Fialy za vládu národní katastrofy. V dnešním úvodu schůze, kterou vyvolala opozice k vyslovení nedůvěry vládě, Babiš varoval, že hrozí zhroucení energetiky a sociální nepokoje. Lídr ANO obvinil vládu ODS, STAN, KDU-ČSL, TOP 09 a Pirátů z toho, že lhala, když uváděla, že zastaví inflaci a zadlužování, vyřeší energetickou krizi nebo že plynu bude dost.


VIDEO: Školáky přivítal v Lánech i prezident Miloš Zeman s první dámou
Denik.cz | 13:33:00
Školáky v Lánech přivítal ve čtvrtek 1. září prezident České republiky Miloš Zeman. Prvňáky, které doprovodili při jejich slavnostním vstupu do školy žáci devátých ročníků, přijela hlava státu pozdravit a popřát jim hodně štěstí jak ve škole, tak v životě.


Program to neumožní. Ruský prezident Putin se nezúčastní pohřbu Gorbačova
Denik.cz | 13:22:00
Ruský prezident Vladimir Putin se nezúčastní sobotního pohřbu bývalého sovětského vůdce Michaila Gorbačova, oznámil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. S exprezidentem se rozloučil již ve čtvrtek ráno v Ústřední klinické nemocnici v Moskvě, kde Gorbačov v úterý po těžké a dlouhé nemoci zemřel.


VIDEO: Poznáte kvalitní burčák? Mošt už teče proudem, sezona naplno začala
Denik.cz | 13:05:00
Nejlahodnější, vyvážený v chuti, voňavý. Burčáková sezona začala naplno. Jihomoravští vinaři nabízejí čerstvý částečně zkvašený mošt ve vinných sklepích a vinotékách, obchodníci i na ulicích. Jak rozeznat kvalitní nápoj v jeho vrcholné fázi od toho špatného?


Víkend slibuje v Česku letní teploty. Přeháňky přijdou jen ojediněle
Denik.cz | 12:20:00
Předpověď pro Českou republiku slibuje před víkendem vyjasnění, přeháňky se mohou objevit až v sobotu odpoledne. Rána budou chladná, víkendové denní teploty se ale mohou dostat až nad letních 25 stupňů Celsia. Vyplývá to informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Nezaměstnanost v eurozóně klesla (1.9.2022)
Kurzy.cz | 11:06:47
Míra nezaměstnanosti v eurozóně klesla na 6,6 % oproti revidovaným 6,7 %.


Nehoda na Pražském okruhu: Kamion naboural do světelné značky
Denik.cz | 11:48:00
Kamion naboural do světelné značky na Pražském okruhu. Událost se stala ve středu večer u Třebonic. Značka patřila silničářům, kteří zrovna v daném úseku pracovali.


Budiž vítr. Největší větrná farma světa je konečně kompletní, ročně dodá elektřinu půldruhému milionu britských domácností
Euro | 09:19:39
Ve Velké Británii byla dokončena dosud největší větrná elektrárna na světě. Farma Hornsea 2 nacházející se v Severním moři pokryje spotřebu 1,4 milionu tamních domácností. Svůj titul si však projekt rozkládající se na ploše velké jako 64 tisíc fotbalových hřišť neudrží příliš dlouho. V roce 2026 by mu jej měla uzmout elektrárna Dogger Bank. Britská vláda počítá s tím, že do konce současné dekády navýší kapacitu tamního sektoru větrných elektráren na 50 megawattů. To představuje hned jednu šestinu kapacity, s níž do poloviny tohoto století počítá celá Evropská unie.


PPF a uchazeč o britskou loterii? Guardian se pozastavuje nad plánovanou investicí kvůli napojení na Rusko
Hospodářské noviny | 16:26:00
Britský levicový list The Guardian se pozastavuje nad tím, že ve firmě Allwyn, která je preferovaným uchazečem o desetiletou licenci na provoz britské národní loterie, by mohla získat zhruba pětiprocentní podíl česká investiční skupina PPF s...


Inspektoři jaderné agentury dorazili do Záporožské jaderné elektrárny. Těsně předtím se kolem bojovalo
Hospodářské noviny | 16:02:00
Na kontrolních stanovištích strávili experti na jadernou energetiku a bezpečnost několik hodin, nakonec do areálu největší evropské atomové elektrárny v Záporoží dorazili. Ukrajina obviňuje ruské jednotky, že ostřelují okolí a nedaleké město...


Silný růst české ekonomiky ve druhém čtvrtletí je jen iluze. Slabiny zůstávají
Hospodářské noviny | 15:36:00
Nové údaje HDP poukázaly na silnější půlprocentní mezičtvrtletní růst ve druhém čtvrtletí. Ovšem dopad slova „silnější“ kompenzuje obdobná, ale negativní revize původně publikovaného růstu v prvním čtvrtletí. Tento stále solidní obrázek...


Akciové trhy nejsou v nejlepší kondici, hlavní světové i evropské akcie ztratily letos téměř 20 procent, říká analytik
Hospodářské noviny | 15:31:00
Světové i evropské akcie ztratily letos do konce srpna podle hlavních světových indexů téměř 20 procent hodnoty. ČTK to řekl analytik společnosti Portu Filip Louženský. České akcie podle indexu PX odepsaly v tomto období přes 17 procent. Z...


Představit si život s depresí. Český film ve virtuální realitě má premiéru v Benátkách
Hospodářské noviny | 14:40:00
Na přelomu srpna a září měl premiéru český animovaný film Tmání. Zajímavý je hned z mnoha ohledů: je ve virtuální realitě, zabývá se tématem deprese a prvního uvedení se dočkal na filmovém festivalu v Benátkách, kde se české snímky objevují jen...


Jaká je cena za nezávislost? Ukrajina slavila státní svátek a Rusové dál zabíjeli a mrzačili lidi
Hospodářské noviny | 14:34:00
Den stý osmdesátý čtvrtý, 26. srpna 24. srpna slaví Ukrajina svůj státní svátek – Den nezávislosti. Letos na tento den připadlo ještě jedno výročí, uplynulo totiž přesně šest měsíců ode dne ruského vpádu. Proto jsme ho neslavili ani tak jako...


Piloti stávkují. Lufthansa musela zrušit i osm letů mezi Prahou a Frankfurtem
Hospodářské noviny | 14:22:00
Stávka pilotů německých aerolinek Lufthansa zruší zatím osm letů mezi Prahou a Frankfurtem nad Mohanem. Jeden z nich už ve čtvrtek večer. Naopak lety stejného dopravce z Prahy do Mnichova jsou zatím beze změn. ČTK to sdělila mluvčí pražského letiště...


Soud řeší rozkrádání ve Správě železnic. Chlebíčky a dárkové poukazy ji připravily o dva miliony
Hospodářské noviny | 13:44:00
Před čtyřmi lety ve Správě železnic nečekaně stouply náklady na občerstvení v kanceláři generálního ředitele. Z běžných desetitisícových částek měsíčně byly najednou statisíce. Šéf státní firmy Jiří Svoboda proto už tehdy zadal vnitřní audit. A ten...


Polsko chce po Německu reparace za nacistickou okupaci. Žádá 32 bilionů korun
Hospodářské noviny | 13:39:00
Polsko se rozhodlo oficiálně žádat po Německu reparace za škody způsobené nacistickou okupací za druhé světové války. Oznámil to ve čtvrtek podle agentury Reuters Jaroslaw Kaczyński, šéf hlavní vládní strany Právo a spravedlnost (PiS). Varšava podle...


Jaký byl Gorbačov ekonom? Váhavý střelec, který často mířil mimo terč
Hospodářské noviny | 10:49:00
Je nade vši pochybnost, že Michail Gorbačov vstoupí do dějin tím, co vlastně vůbec nechtěl, tedy rozpadem Sovětského svazu. Když byl v březnu 1985 zvolen do čela KSSS jako generální tajemník, vkládali do něj ti, kdo ho zvolili, velké naděje. I v...


Drahé energie se už promítají do vyúčtování. Podívejte se, co ovlivňuje ceny elektřiny na trzích
ČT24 | 16:20:42
Ceny elektřiny na trzích se rychle mění, stále jsou však mimořádně vysoko. Dlouhotrvající drahé energie se postupně promítají do vyúčtování jednotlivým spotřebitelům. Na čme koncová cena za elektřinu závisí? 


Nejvyšší soud zasáhl do případu starosty Novotného, žalobce porušil zákon
ČT24 | 15:13:40
Nejvyšší soud zasáhl do případu starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS), který čelí stíhání kvůli výrokům o bývalém policejním prezidentovi Stanislavu Novotném. Starosta o něm prohlásil, že mu vadí, jakým způsobem zradil Česko, a že by vlastizrádci měli viset. Státní zástupce podle soudu porušil zákon, když zamítl Novotného stížnost proti zahájení trestního stíhání. Rozhodovat o ní měl totiž jeho nadřízený. Právě tomu soud případ vrátil. Česká televize to zjistila z webu Nejvyššího soudu.


Lufthansa kvůli stávce pilotů zrušila osm letů mezi Prahou a Frankfurtem
ČT24 | 14:42:44
Stávka pilotů německých aerolinek Lufthansa zruší zatím osm letů mezi Prahou a Frankfurtem nad Mohanem, jeden z nich už ve čtvrtek večer. Naopak lety stejného dopravce z Prahy do Mnichova jsou zatím beze změn. Uvedla to mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková.


Austin do Česka přiletí 9. září, potvrdilo ministerstvo. Jednat bude i o stíhačkách F-35
ČT24 | 14:28:02
Americký ministr obrany Lloyd Austin do Česka přiletí v pátek 9. září, oznámilo ministerstvo obrany. Šéf Pentagonu bude v Praze jednat s ministryní obrany Janou Černochovou i s premiérem Petrem Fialou (oba ODS). Tématem bude pomoc Ukrajině nebo aktuální bezpečnostní situace, doplnilo ministerstvo. Jednat by měl také o modernizaci české armády například o letadla F-35 a vojenské vrtulníky.


Okamura: Vláda Petra Fialy by měla odstoupit a měly by se konat nové volby
Eurozpravy-domácí | 16:22:00
Nynější pětikoaliční vláda Petra Fialy (ODS) by měla odstoupit a měly by se konat nové volby. Prohlásil to předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura na dnešní schůzi Sněmovny, kterou vyvolala sněmovní opozice k hlasování o nedůvěře vládě.


Schodek státního rozpočtu stoupl na 231,1 miliardy. Přesto je nižší než za Babiše
Eurozpravy-domácí | 15:41:00
Schodek státního rozpočtu ke konci srpna stoupl na 231,1 miliardy Kč z červencových 192,7 miliardy Kč. Loni ke konci srpna rozpočet vykázal schodek 298,1 miliardy korun, což byl nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. ČTK o tom dnes informovalo ministerstvo financí.


Babišovi jde podle Fialy o rozvrat země a o uchopení moci za každou cenu
Eurozpravy-domácí | 15:19:00
Předsedovi ANO Andreji Babišovi jde podle premiéra a předsedy ODS Petra Fialy o rozvrat země a o uchopení moci za každou cenu. Expremiér svou kritikou současné vlády ukázal, v jak vykonstruovaném světě lží a nesmyslů žije, řekl dnes Fiala v rámci jednání Sněmovny o důvěře vládě, které vyvolala opozice. Hlavním důvodem jednání je podle premiéra pouze předvolební kampaň a to, že Babiš tím chce zakrýt své osobní problémy.


Jurečka: Jednorázový příspěvek 5000 korun dostalo zatím 476.800 dětí
Eurozpravy-domácí | 15:11:00
Jednorázový příspěvek 5000 korun dostalo zatím 476.800 dětí. Stát na dávku dosud vydal 2,38 miliardy korun. Oznámil to dnes na twitteru ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Rodiny, které na peníze čekají, požádal o strpení.


Do Česka v září přiletí americký ministr obrany Lloyd Austin
Eurozpravy-domácí | 14:40:00
V pátek 9. září do Česka přiletí americký ministr obrany Lloyd Austin. ČTK to dnes oznámilo tiskové oddělení ministerstva obrany.


Babiš: Síkela nic neřeší, Rakušan je reprezentant organizovaného zločinu
Eurozpravy-domácí | 14:13:00
Hnutí ANO trvá na odvolání ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) a ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN). Podle předsedy hnutí Andreje Babiše je Rakušan reprezentant organizovaného zločinu a Síkela není schopen řešit problémy lidí.


Odvolací soud zrušil odsuzující rozsudek nad Peltou a Kratochvílovou
Eurozpravy-domácí | 12:38:00
Vrchní soud v Praze zrušil rozsudek v případu údajných manipulací se sportovními dotacemi, ve kterém čelí obžalobě mimo jiné bývalý předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslav Pelta a někdejší náměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová. Na twitteru to dnes uvedlo Vrchní státní zastupitelství (VSZ) v Praze. Případem se bude muset znovu zabývat Městský soud v Praze.


Česku hrozí sankce kvůli limitům pro ekologické vozy ve veřejné dopravě
Eurozpravy-domácí | 12:32:00
Česku hrozí sankce od Evropské unie, protože dosud nepřijalo povinné limity pro pořizování nízkoemisních vozidel ve veřejné dopravě. Podle unijních pravidel by úřady členských států měly v budoucnu část veřejné dopravy zajišťovat ekologickými vozidly. Už nyní je ovšem jasné, že ČR nestihne tato pravidla přijmout včas.


Ruská a čínská armády zahájily rozsáhlé vojenské cvičení Vostok
Eurozpravy-zahraniční | 16:09:00
Rusko dnes zahájilo rozsáhlé vojenské cvičení Vostok 2022 (Východ 2022), kterého se účastní také armády Číny a dalších zemí. Agentura AP napsala, že jeho cílem je ukázat, že Moskva a Peking zesilují vojenskou spolupráci v období silného napětí ve vztazích se Spojenými státy. Rusko chce také předvést, že i v době invaze na Ukrajině má dostatečné kapacity pro rozsáhlé manévry na Dálném východě a v Japonském moři.


Belgie oznámila první případ úmrtí člověka nakaženého opičími neštovicemi
Eurozpravy-zahraniční | 15:48:00
Belgie oznámila první případ úmrtí člověka nakaženého opičími neštovicemi, pacient trpěl i dalšími zdravotními obtížemi. Ve své týdenní zprávě o tom informoval belgický Institut veřejného zdraví Sciensano. V Evropě je to teprve třetí případ úmrtí po nákaze tímto virovým onemocněním, první dva byly ve Španělsku, vyplývá z amerického údajů Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).


Polsko oficiálně žádá po Německu reparace za škody způsobené nacistickou okupací
Eurozpravy-zahraniční | 15:40:00
Polsko se rozhodlo oficiálně žádat po Německu reparace za škody způsobené nacistickou okupací za druhé světové války. Oznámil to dnes podle agentury Reuters Jaroslaw Kaczyński, šéf hlavní vládní strany Právo a spravedlnost (PiS). Varšava podle agentury odhaduje, že škody způsobené tehdejším nacistickým režimem činí 6,2 bilionu zlotých (zhruba 32 bilionů korun).


Elektřina pro německý trh za tři dny zlevnila o více než polovinu
Eurozpravy-zahraniční | 15:28:00
Velkoobchodní cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce, která je pro Evropu klíčová, za tři dny klesla o více než 50 procent.


EMA doporučila podávání posilujících dávek upravených vakcín proti variantě omikron
Eurozpravy-zahraniční | 14:56:00
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) doporučila podávání posilujících dávek upravených vakcín od společností Pfizer/BioNTech a Moderna, které jsou zacílené proti koronavirové variantě omikron. Informovala o tom agentura Reuters.


Vysoká inflace v Británii může zničit růst mezd za posledních 20 let
Eurozpravy-ekonomika | 16:42:00
Vysoká inflace v Británii hrozí, že zničí růst mezd za posledních 20 let. Miliony Britů by se kvůli ní mohly propadnout do naprosté chudoby, vyplývá ze studie think-tanku Resolution Foundation (RF). Pokud bude příští vláda pokračovat v nastavené politice, budou chudobou v rozpočtovém roce 2023 až 2024 ohroženy další tři miliony lidí. Dohromady by jich bylo 14 milionů, to je téměř každý pátý obyvatel Británie.


Děti k pronájmu: Zrůdný průmysl indických sirotčinců vydělává na turistech
Reflex | 15:50:00
Podmínky v indických domovech pro sirotky mají k těm ideálním opravdu daleko. Jídla ani vody se nedostává, stejně tak jako léků v případě nemoci. Nadbytek je naopak bití ze strany personálu. Nejhorší na tom však je, že samotné děti ani nejsou sirotci. Alespoň tedy ne v zařízeních, jež popisujeme a která slouží jako past na turisty.


V době, kdy nevíme, jak řešit energetickou krizí, přichází ministerstvo s důchodovou reformou
Reflex | 14:30:00
Svět je absurdním místem pro život. Vláda má problém jako blázen. Neví, co udělá s cenami energií. Neví, zda znárodnit ČEZ nebo nějak stropovat energie. Ministr vnitra varuje, že pokud se situace nějak rychle nevyřeší, může vláda ještě letos padnout. A najednou v tuto dramatickou chvíli začíná ministerstvo financí řešit důchodovou reformu. To je přitom něco, co tu ještě nikdy žádná vláda úspěšně nevyřešila. To jako hledá zástupné téma, aby se už tolik nepsalo o energiích a strachu lidí, že to všechno nepoplatí?


Evropský regulátor schválil vakcíny proti omikronu
Tiscali-zprávy | 15:41:19
Do Evropy by upravená vakcína měla dorazit během příštích týdnů.


Soud zrušil odsuzující rozsudek nad bývalým šéfem fotbalu Peltou
Tiscali-zprávy | 13:10:54
Velký dotační skandál se vrací na začátek.


Mniši ve středověké Anglii byli prolezlí parazity, důvodů může být víc
Tiscali-zprávy | 11:01:06
Mniši ve středověké Anglii trpěli střevními parazity téměř dvakrát více než lidé z chudších vrstev. Kláštery přitom měly lepší hygienické vybavení než ostatní objekty. Podle autorů studie z oddělení archeologie Cambridgeské univerzity to může souviset se samozásobováním klášterů plodinami hnojenými lidskými výkaly.


Šéf ruské ropné firmy zemřel po pádu z okna. Kritizoval Putinovu válku
Tiscali-zprávy | 10:23:57
Předseda představenstva a viceprezident ropné společnosti Lukoil Ravil Maganov zemřel za podivných okolností. Jeho tělo našli před nemocnicí v Moskvě. Byl to jeden z nejvýše postavených Rusů, který pozvedl hlas proti invazi na Ukrajinu.


Lidem mizí úspory před očima, hřímal Babiš. Díky, že jste přišel do práce, reagoval Fiala
E15-ekonomika | 15:20:00
Koaliční vláda Petra Fialy (ODS) čelí prvnímu pokusu o svržení. Přestože šéf opozičního hnutí ANO Andrej Babiš slíbil nevyvolávat hlasování o nedůvěře vlády během českého předsednictví, nakonec se právě kvůli tomu sešli poslanci první zářijový den ve sněmovně. Podle expremiéra nezvládá současný kabinet řešit zdražující energii, potraviny a další komodity. Opozice složená z ANO a SPD nicméně nemá stojedničkovou většinu, takže by měla Fialova vláda hlasování ustát.


Polsko chce po Německu reparace za nacistickou okupaci, Kaczyński žádá víc než 30 bilionů korun
E15-ekonomika | 14:46:00
Polsko se rozhodlo oficiálně žádat po Německu reparace za škody způsobené nacistickou okupací za druhé světové války. Oznámil to dnes podle agentury Reuters Jaroslaw Kaczyński, šéf hlavní vládní strany Právo a spravedlnost (PiS). Varšava podle agentury odhaduje, že škody způsobené tehdejším nacistickým režimem činí 6,2 bilionu zlotých (zhruba 32 bilionů korun).


Šéf představenstva Lukoilu Maganov vypadl z okna. Podezřelá smrt oligarchy není ojedinělá
E15-ekonomika | 14:37:00
Ve čtvrtek ráno zemřel Ravil Maganov, šéf představenstva druhé největší ruské ropné firmy Lukoil. Vypadl z okna v šestém patře Ústřední klinické nemocnice v Moskvě, kde se léčil. Podezřelé okolnosti incidentu se zatím vyšetřují. Za podobně nejasných okolností už zemřelo několik dalších ruských milionářů.  


Lidem mizí úspory před očima, hřímal Babiš. Díky, že jste přišel do práce, reagoval Fiala
E15-politika | 15:20:00
Koaliční vláda Petra Fialy (ODS) čelí prvnímu pokusu o svržení. Přestože šéf opozičního hnutí ANO Andrej Babiš slíbil nevyvolávat hlasování o nedůvěře vlády během českého předsednictví, nakonec se právě kvůli tomu sešli poslanci první zářijový den ve sněmovně. Podle expremiéra nezvládá současný kabinet řešit zdražující energii, potraviny a další komodity. Opozice složená z ANO a SPD nicméně nemá stojedničkovou většinu, takže by měla Fialova vláda hlasování ustát.


Polsko chce po Německu reparace za nacistickou okupaci, Kaczyński žádá víc než 30 bilionů korun
E15-politika | 14:46:00
Polsko se rozhodlo oficiálně žádat po Německu reparace za škody způsobené nacistickou okupací za druhé světové války. Oznámil to dnes podle agentury Reuters Jaroslaw Kaczyński, šéf hlavní vládní strany Právo a spravedlnost (PiS). Varšava podle agentury odhaduje, že škody způsobené tehdejším nacistickým režimem činí 6,2 bilionu zlotých (zhruba 32 bilionů korun).


Šéf představenstva Lukoilu Maganov vypadl z okna. Podezřelá smrt oligarchy není ojedinělá
E15-politika | 14:37:00
Ve čtvrtek ráno zemřel Ravil Maganov, šéf představenstva druhé největší ruské ropné firmy Lukoil. Vypadl z okna v šestém patře Ústřední klinické nemocnice v Moskvě, kde se léčil. Podezřelé okolnosti incidentu se zatím vyšetřují. Za podobně nejasných okolností už zemřelo několik dalších ruských milionářů.  


Generálu Pavlovi radí s krizí nový tým expertů. Vede ho exguvernér ČNB Tůma
idnes.cz | 17:37:00
Bývalý armádní generál Petr Pavel sestavil tým odborníků, kteří mu budou během prezidentské kampaně radit se současnou energetickou i ekonomickou krizí. Takzvaný „poradní tým proti krizi“ povede bývalý guvernér České národní banky (ČNB) Zdeněk Tůma. Kromě něj je v něm také třeba hlavní ekonom Deloitte David Marek či zakladatel agentury STEM/MARK Jan Hartl.


Hrozí Čechům pád do chudoby? Hostem Rozstřelu bude Daniel Hůle
idnes.cz | 17:09:00
Pomoc s drahými energiemi přes úsporný tarif čelí kritice za svou nedostatečnost. Pro příspěvek na bydlení se Češi vydávají jen neochotně. Daří se státu adresně pomáhat nejpotřebnějším, nebo se v plošné pomoci zbytečně bez efektu vyplýtvají obrovské sumy peněz? V Rozstřelu na tyto i další otázky odpoví Daniel Hůle, vedoucí dluhového poradenství organizace Člověk v tísni.


Soud dal i napotřetí přerovskému politikovi podmínku za sexuální nátlak
idnes.cz | 17:04:00
Přerovský okresní soud i napotřetí potrestal přerovského politika Marka Dostála za sexuální nátlak na tehdejší zaměstnankyni. Jako v předchozích líčeních mu udělil podmíněný trest ve výši jednoho roku se zkušebním odkladem na dva roky a uložil mu, že musí ženě zaplatit 50 tisíc korun za nemajetkovou újmu.


Itala nepustili v Praze do letadla a pak zmizel, může být nebezpečný
idnes.cz | 17:03:00
Kriminalisté pátrají po pohřešovaném Italovi, který trávil dovolenou v Praze a dosud se nevrátil zpět domů. Zároveň upozornili, že sedmapadesátiletý Francesco Sergio Pasqual se léčí s maniodepresivní poruchou a mohl by být nebezpečný sobě i okolí.


Rusko zahájilo rozsáhlé vojenské cvičení Vostok, účastní se i Číňané
idnes.cz | 16:47:00
Rusko v Přímořském kraji zahájilo rozsáhlé vojenské cvičení Vostok 2022 (Východ 2022). Účastní se ho také armády Číny a dalších zemí. Rusko tím chce pravděpodobně poukázat na sílící spolupráci s Čínou a předvést, že i během invaze na Ukrajinu má dostatečné kapacity pro rozsáhlé manévry.


Vildumetzová vídala obviněného v kauze Dozimetr. Je to známý mého muže, hájí se
idnes.cz | 16:33:00
Vedení ANO důvěřuje své poslankyni a místopředsedkyni Sněmovny Janě Mračkové Vildumetzové. Ve čtvrtek to řekli Andrej Babiš i Alena Schillerová. Reagovali tak na zjištění, že se politička stýkala s podnikatelem Zakaríou Nemrahem, obviněným v korupční kauze pražského dopravního podniku s policejním názvem Dozimetr. Podle Babiše je zpráva dezinformace, Vildumetzová uvedla, že Nemrah je přítelem jejího manžela.


Za pokus o vraždu se dohodl na osmi letech vězení, u soudu dělal cukrbliky
idnes.cz | 16:22:00
Devatenáctiletý Tadeáš Řeřicha z Prahy, který se pokusil zavraždit svého vrstevníka a loupil v obchodním centru, se dohodl se státní zástupkyní na osmiletém vězení. Dohodu, jejíž součástí je Řeřichův závazek nahradit škodu přesahující čtyři miliony korun, dnes schválil soud. Mladík už má v rejstříku trestů záznamy z dřívějška, v aktuálním trestu je zahrnuté i jeho předchozí výtržnictví.


Místo slíbeného noclehu se dvojice pokusila okrást mladíka o peněženku
idnes.cz | 16:12:00
Dvojici násilníků naletěl osmadvacetiletý mladík, který přijel v srpnu na pár dní do Brna. Na hlavním nádraží se cizímu páru svěřil, že hledá ubytování. Muž a žena mu nabídli přespání, ale záhy se ho pokusili okrást.


Sucho ničí lesy. Listnaté stromy už teď vypadají jako v půlce podzimu
idnes.cz | 16:11:00
Průběh letošního léta v některých lokalitách Zlínského kraje zmařil naděje lesníků na zotavení porostů. Kůrovcová kalamita pokračuje a vlivem dlouhodobého sucha hynou i listnaté stromy. Na území Zlínského kraje je nejhorší situace v Chřibech, v okolí Velehradu.


V rozhovoru na Primě bude premiér jednou měsíčně vysvětlovat kroky vlády
idnes.cz | 16:00:00
CNN Prima NEWS nabídne počínaje 7. zářím každou první středu v měsíci pravidelné rozhovory s premiérem Petrem Fialou. Moderátoři budou s předsedou vlády v pořadu Co na to premiér řešit aktuální situaci a problémy, které lidi v mimořádně náročném období tíží.


Íránská loď se zmocnila amerického bezpilotního plavidla. USA zakročily
idnes.cz | 15:58:00
Íránská válečná loď k sobě v mezinárodních vodách připoutala americké bezpilotní plavidlo. Americké námořnictvo okamžitě zareagovalo a přinutilo Íránce lodní dron propustit. Incident se obešel bez násilností.


Vakcíny proti omikronu mají zelenou, schválila je Evropská léková agentura
iHned.cz | 17:29:00
Nevlídné podzimní počasí, které často doprovází rozvoj respiračních chorob, se nezadržitelně blíží, a vědci proto varují před možným nárůstem případů koronaviru. Už brzy se ale k Evropanům dostane vakcína upravená jak na jeho původní variantu, tak...


Šmejc koupil další sázkové kanceláře, tentokrát v Rumunsku. Slibuje si od nich velký růst
iHned.cz | 17:15:00
Jiří Šmejc posiluje v balkánském byznysu – dokončil koupi majoritních podílů ve dvou rumunských hazardních firmách Get’s Bet a Club King. Konkrétně jde o 67 procent v obou společnostech. Prodávající stranou je podnikatel Sandu Gheta,...


Kdo je nový vládní zmocněnec Hruda, který bude mít vliv na 350 miliard korun?
iHned.cz | 17:01:00
Ukončit českou závislost na uhlí, ropě a plynu má obří půjčka od Evropské unie. Významné slovo v tom, jak případně využít 350 miliard korun, o kterých vláda uvažuje, má mít její nový zmocněnec Tomáš Hruda. Svého bývalého spolupracovníka z Masarykovy...


Rozdíl mezi naftou a benzinem je už skoro pět korun. Vysvětlujeme proč
iHned.cz | 17:00:00
V Česku se ročně spotřebuje šest miliard litrů nafty. Jezdí na ni zemědělci, používají ji kamiony a velké firemní flotily. A ti všichni teď řeší, že rozdíl mezi cenami benzinu a nafty je už téměř pět korun. Česko ale není výjimkou. Stejné je to po...


PPF a uchazeč o britskou loterii? Guardian se pozastavuje nad plánovanou investicí kvůli napojení na Rusko
iHned.cz | 16:26:00
Britský levicový list The Guardian se pozastavuje nad tím, že ve firmě Allwyn, která je preferovaným uchazečem o desetiletou licenci na provoz britské národní loterie, by mohla získat zhruba pětiprocentní podíl česká investiční skupina PPF s...


Inspektoři jaderné agentury dorazili do Záporožské jaderné elektrárny. Těsně předtím se kolem bojovalo
iHned.cz | 16:02:00
Na kontrolních stanovištích strávili experti na jadernou energetiku a bezpečnost několik hodin, nakonec do areálu největší evropské atomové elektrárny v Záporoží dorazili. Ukrajina obviňuje ruské jednotky, že ostřelují okolí a nedaleké město...


Silný růst české ekonomiky ve druhém čtvrtletí je jen iluze. Slabiny zůstávají
iHned.cz | 15:36:00
Nové údaje HDP poukázaly na silnější půlprocentní mezičtvrtletní růst ve druhém čtvrtletí. Ovšem dopad slova „silnější“ kompenzuje obdobná, ale negativní revize původně publikovaného růstu v prvním čtvrtletí. Tento stále solidní obrázek...


Akciové trhy nejsou v nejlepší kondici, hlavní světové i evropské akcie ztratily letos téměř 20 procent, říká analytik
iHned.cz | 15:31:00
Světové i evropské akcie ztratily letos do konce srpna podle hlavních světových indexů téměř 20 procent hodnoty. ČTK to řekl analytik společnosti Portu Filip Louženský. České akcie podle indexu PX odepsaly v tomto období přes 17 procent. Z...


Představit si život s depresí. Český film ve virtuální realitě má premiéru v Benátkách
iHned.cz | 14:40:00
Na přelomu srpna a září měl premiéru český animovaný film Tmání. Zajímavý je hned z mnoha ohledů: je ve virtuální realitě, zabývá se tématem deprese a prvního uvedení se dočkal na filmovém festivalu v Benátkách, kde se české snímky objevují jen...


Jaká je cena za nezávislost? Ukrajina slavila státní svátek a Rusové dál zabíjeli a mrzačili lidi
iHned.cz | 14:34:00
Den stý osmdesátý čtvrtý, 26. srpna 24. srpna slaví Ukrajina svůj státní svátek – Den nezávislosti. Letos na tento den připadlo ještě jedno výročí, uplynulo totiž přesně šest měsíců ode dne ruského vpádu. Proto jsme ho neslavili ani tak jako...


Děti budou více nemocné, obávají se ve školkách. Proti 19 stupňům je i ministerstvo
aktuálně.cz | 17:27:53
Ve školkách by v případě energetické krize měli omezit vytápění o tři stupně, v umývárnách až o pět stupňů. Ředitelky jsou ale proti.


Bez účasti Putina i některých poct. Nové podrobnosti o Gorbačovově pohřbu
aktuálně.cz | 16:37:54
Ruský prezident Vladimir Putin se nezúčastní sobotního pohřbu bývalého sovětského vůdce Michaila Gorbačova.


Je to manželův přítel, hájí Vildumetzová z ANO styky s obviněným z kauzy Dozimetr
aktuálně.cz | 16:34:57
Podle političky je obviněný Zakaría Nemrah přítelem jejího manžela. "Sama jsem se s ním nikdy nestýkala, ani jsem s ním nic neřešila," tvrdí.


Konečně snad vím, co chci. Život si vychutnávám, říká hvězda seriálu Osada
revue.idnes.cz | 16:16:00
Tahle herečka popírá zákonitosti showbyznysu a herecké profese – čím je starší, tím víc rolí dostává a tím je známější a oblíbenější. Jak se to stalo? I to Eva Leinweberová prozradila během setkání v legendární pražské kavárně Slavia.


Známe datum premiéry nového BMW M2! Ostré kupé z Mnichova se představí v říjnu
Auto.cz | 17:58:00
Na premiéru ostrého kupé z Mnichova čeká celý svět. Dočká se již v příštím měsíci.


Po prázdninách začal zdražovat i benzin, cena nafty vyskočila o víc než dvě koruny
Auto.cz | 16:53:00
Po dvou měsících poklesu průměrná cena benzinu Natural 95 u čerpacích stanic v Česku v uplynulém týdnu vzrostla o 22 haléřů na 40,54 koruny za litr. Nafta stála ve středu v průměru 45,23 Kč/l, cena tak za týden vyskočila o 2,37 koruny.


„Zaostávající“ cyklické sektory a co říká CAPE o budoucí návratnosti trhu
Kurzy.cz | 18:53:00
V řadě mezer, které současná doba vytvořila mezi doposud silně korelujícími proměnnými, je i ta mezi výnosy vládních dluhopisů a výkony cyklických sektorů (relativně k defenzivním).


Rekordní tržby, ale vysoké náklady. Provozní zisk meziročně klesl o 19 procent, navrhuje nižší dividendu - Výsledky Kofoly
Kurzy.cz | 17:31:00
Tržby Kofoly ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostly nad očekávání o 23 % a za prvních šest měsíců již dosáhly výše 3,717 miliardy korun. Je to o 763 milionů korun více než za prvních šest měsíců loňského roku a historický rekord.


Souhrn 1.9. - nálada na začátek školního roku vysloveně pod psa, akciové trhy pod výraznějším tlakem, BCPP nevyjímaje, euro opět pod paritou s dolarem, ropa slabší, zlato pod 1700 USD
Kurzy.cz | 17:25:37
Pražská burza zahájila nový školní rok při výrazně nadprůměrné likviditě silnějším poklesem, který byl plně v souladu s obecným negativním akciovým vývojem ve světě. Evropské akciové trhy dnes výrazněji oslabovaly.


Tuzemský průmysl se potýká se slábnoucí poptávkou (Komentář)
Kurzy.cz | 16:57:33
Domácí výrobní PMI v srpnu zůstal podle očekávání na
červencových 46,8 bodech. Již třetí měsíc 
řadě tak došlo optikou tohoto ukazatele k meziměsíčnímu zhoršení situace
v tuzemském zpracovatelském průmyslu. Zatímco problémy se subdodávkami podle
nákupn...


Powell u kormidla aneb nervozita a ztráta optimismu / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 22. 8. 2022
Kurzy.cz | 16:49:48
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 22. 8. 2022.


Polsko hodlá po Německu žádat až takřka 32 bilionů korun jako válečné reparace. Dnes zveřejnilo kalkulaci škod
Kurzy.cz | 16:19:56
Komise polského parlamentu dnes zveřejnila zprávu vyčíslující odhad škod, které Polsku za druhé světové války způsobilo nacistické Německo. Částka činí v přepočtu 31,8 bilionu korun.


NATGAS roste téměř o 2 % - Zmrazení dodávek skrze Nord Stream 1 a nižší produkce v USA spouští silné oživení cen plynu v USA
Kurzy.cz | 16:19:10
Zatímco ceny plynu v Evropě jsou podle dnešních standardů relativně ploché (více než 100 EUR pod historickými maximy poblíž 350 EUR/MWh), v USA vidíme téměř 2% odraz od důležité poptávkové zóny. Ceny plynu v USA rostou před zveřejnění dat EIA o zásobá...


US - index ISM v průmyslu v srpnu stagnoval
Kurzy.cz | 16:10:40
Index nákupních manažerů v průmyslu ISM v srpnu zůstal na úrovni 52,8 b. jako v červenci. Trhy očekávaly pokles na 51,9 b. Naopak cenový subindex ISM v srpnu klesl na 52,5 b. oproti 60 b. v předchozím měsíci. Trhy očekávaly pokles na 55,3 b.


US - stavební výdaje si v červenci mírně polepšily oproti červnu
Kurzy.cz | 16:08:53
Stavební výdaje v červenci vzrostly na -0,4 % oproti revidovaným -0,5 % v červnu. Trhy očekávaly růst -0,2 %.


Lepší než očekávané zveřejnění ISM
Kurzy.cz | 16:07:58
Srpnový ISM výrobní PMI index v USA vzrostl z 52,5 na 52,8 bodů, přičemž analytici očekávali dosažení 52 bodů. Prices paid 52.5 vs. 55.3 Exp. Employment 54.2 vs. 49.5 Exp. New orders 51.3 vs. 48.0 Exp. Production vs. 54.2 Exp. Tento materiál ...


Slabá kanadská PMI data
Kurzy.cz | 15:35:25
S&P Global Canada Manufacturing PMI za srpen: 48.7 (dříve 52.5)Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směr...


Návrh cenového rozhodnutí, kterým se stanovuje podpora pro POZE pro rok 2023
Kurzy.cz | 14:00:00
Návrh cenového rozhodnutí, kterým se stanovuje podpora pro POZE pro rok 20231. 9. 2022Oddělení OZE[1] Cenové rozhodnutí[2] Regulace[3] Veřejný konzultační proces[4] Aktivní[5] V souladu s energetickým zákonem[6] (§ 17e) zveřejňuje ERÚ návrh...


Prosil v Rusku o plyn. Teď šéf maďarské diplomacie radil Okamurovi, jak na levné energie
Hospodářské noviny | 19:49:00
Fotky rozesmátého ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova a jeho maďarského protějška Pétera Szijjártó obletěly před pár týdny celý svět. Szijjártó byl prvním ministrem zahraniční ze zemí Evropské unie, který přijel do Moskvy po zahájení ruské...


Stanjura navrhl schodek 270 miliard. Ministry s jejich požadavky zpražil, nafoukly by deficit na 700 miliard
Hospodářské noviny | 18:58:00
Návrh státního rozpočtu na příští rok chtěl kabinet Petra Fialy (ODS) projednávat už v polovině srpna na svém výjezdním zasedání. Jenže nakonec z toho sešlo – ministerstva totiž měla dohromady požadavky, které by znamenaly schodek skoro 700...


Jagellonci ano, nebo už ne? Velká změna učiva má zpoždění, sešlo se k ní 4000 připomínek
Hospodářské noviny | 18:53:00
Bavte se a naučte se učit, přáli vesměs politici dětem v první školní den. Konkrétně prezident Miloš Zeman vítal prvňáčky 1. září slovy Jana Amose Komenského „škola hrou“, premiér Petr Fiala (ODS) jim zase popřál, aby je poznávání a...


Propouštění, omezování výroby i pokles objednávek. Český byznys se obává dopadů energetické krize
Hospodářské noviny | 18:52:00
Pohled podnikatelů na vývoj ekonomiky v příštím roce je zcela odlišný od toho, jak to vidí vláda nebo ČNB. Z ankety, kterou HN provedly mezi zástupci více než stovky domácích firem, jednoznačně vyplývá, že pokles ekonomiky očekává jasná většina,...


100 českých byznysmenů: čekáme recesi, budeme omezovat výrobu a propouštět. Pesimismus větší než oficiální
Hospodářské noviny | 18:35:00
Zapněte si pásy, čeká nás sešup dolů. Ačkoliv vláda nebo Česká národní banka zatím na příští rok očekávají ekonomický růst, byť malý, domácí byznys to vidí výrazně hůře. Pokles, často dokonce významný, čeká drtivá většina z více než stovky...


Němcům přidělává vrásky EnSikuMaV. Krkolomně pojmenované nařízení je má přimět zavírat dveře i zhasínat reklamy
Hospodářské noviny | 18:19:00
V Německu ve čtvrtek začalo platit vládní nařízení, jehož smyslem je uspořit energie. Mezi hlavní body patří ve veřejných budovách nevytápění chodeb a snížení teploty na pracovištích, výjimku mají sociální služby či školy a školky. Spolkový ministr...


Vakcíny proti omikronu mají zelenou, schválila je Evropská léková agentura
Hospodářské noviny | 17:29:00
Nevlídné podzimní počasí, které často doprovází rozvoj respiračních chorob, se nezadržitelně blíží, a vědci proto varují před možným nárůstem případů koronaviru. Už brzy se ale k Evropanům dostane vakcína upravená jak na jeho původní variantu, tak...


Šmejc koupil další sázkové kanceláře, tentokrát v Rumunsku. Slibuje si od nich velký růst
Hospodářské noviny | 17:15:00
Jiří Šmejc posiluje v balkánském byznysu – dokončil koupi majoritních podílů ve dvou rumunských hazardních firmách Get’s Bet a Club King. Konkrétně jde o 67 procent v obou společnostech. Prodávající stranou je podnikatel Sandu Gheta,...


Kdo je nový vládní zmocněnec Hruda, který bude mít vliv na 350 miliard korun?
Hospodářské noviny | 17:01:00
Ukončit českou závislost na uhlí, ropě a plynu má obří půjčka od Evropské unie. Významné slovo v tom, jak případně využít 350 miliard korun, o kterých vláda uvažuje, má mít její nový zmocněnec Tomáš Hruda. Svého bývalého spolupracovníka z Masarykovy...


Rozdíl mezi naftou a benzinem je už skoro pět korun. Vysvětlujeme proč
Hospodářské noviny | 17:00:00
V Česku se ročně spotřebuje šest miliard litrů nafty. Jezdí na ni zemědělci, používají ji kamiony a velké firemní flotily. A ti všichni teď řeší, že rozdíl mezi cenami benzinu a nafty je už téměř pět korun. Česko ale není výjimkou. Stejné je to po...


Učitel: Kázeň, dřina a dril na školy patří. Řád je efektivní, nejde si jen hrát
idnes.cz | 18:00:00
Učitelské zkušenosti získával na základní škole v Londýně. Teď Pavel Bobek učí na prvním stupni v pražské Základní škole Solidarita a přijal na začátku školního roku pozvání do Rozstřelu, ve kterém hovořil mimo jiné o tom, že škola nemůže být pouze hrou. Řád, kázeň a dril do školství patří. Hra má přijít na řadu až ve chvíli, kdy žáci zvládají učivo.


Abra Software získala německého partnera a chce růst na Západ. Češi budou firmu dál řídit
Hospodářské noviny | 14:41:00
Softwarová společnost Abra, která se zaměřuje na vývoj systémů pro řízení podniků, má nového majoritního vlastníka. Osmdesátiprocentní podíl získala německá investiční skupina Elvaston Capital, která v Německu, Rakousku a Švýcarsku investuje do...


Z centrálních bank se staly aktivistické instituce zaskakující za nečinné vlády
Hospodářské noviny | 13:55:00
Rozdělil československou měnu, v devadesátých letech zavedl novátorský způsob, jakým centrální banka hlídá inflaci, a pak pět let vedl Českou spořitelnu. Ve všech těchto rolích proslul ekonom a bankéř Pavel Kysilka tím, že uměl pojmenovat věci...


Prosil v Rusku o plyn. Teď šéf maďarské diplomacie radil Okamurovi, jak na levné energie
iHned.cz | 19:49:00
Fotky rozesmátého ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova a jeho maďarského protějška Pétera Szijjártó obletěly před pár týdny celý svět. Szijjártó byl prvním ministrem zahraniční ze zemí Evropské unie, který přijel do Moskvy po zahájení ruské...


Stanjura navrhl schodek 270 miliard. Ministry s jejich požadavky zpražil, nafoukly by deficit na 700 miliard
iHned.cz | 18:58:00
Návrh státního rozpočtu na příští rok chtěl kabinet Petra Fialy (ODS) projednávat už v polovině srpna na svém výjezdním zasedání. Jenže nakonec z toho sešlo – ministerstva totiž měla dohromady požadavky, které by znamenaly schodek skoro 700...


Jagellonci ano, nebo už ne? Velká změna učiva má zpoždění, sešlo se k ní 4000 připomínek
iHned.cz | 18:53:00
Bavte se a naučte se učit, přáli vesměs politici dětem v první školní den. Konkrétně prezident Miloš Zeman vítal prvňáčky 1. září slovy Jana Amose Komenského „škola hrou“, premiér Petr Fiala (ODS) jim zase popřál, aby je poznávání a...


Propouštění, omezování výroby i pokles objednávek. Český byznys se obává dopadů energetické krize
iHned.cz | 18:52:00
Pohled podnikatelů na vývoj ekonomiky v příštím roce je zcela odlišný od toho, jak to vidí vláda nebo ČNB. Z ankety, kterou HN provedly mezi zástupci více než stovky domácích firem, jednoznačně vyplývá, že pokles ekonomiky očekává jasná většina,...


100 českých byznysmenů: čekáme recesi, budeme omezovat výrobu a propouštět. Pesimismus větší než oficiální
iHned.cz | 18:35:00
Zapněte si pásy, čeká nás sešup dolů. Ačkoliv vláda nebo Česká národní banka zatím na příští rok očekávají ekonomický růst, byť malý, domácí byznys to vidí výrazně hůře. Pokles, často dokonce významný, čeká drtivá většina z více než stovky...


Němcům přidělává vrásky EnSikuMaV. Krkolomně pojmenované nařízení je má přimět zavírat dveře i zhasínat reklamy
iHned.cz | 18:19:00
V Německu ve čtvrtek začalo platit vládní nařízení, jehož smyslem je uspořit energie. Mezi hlavní body patří ve veřejných budovách nevytápění chodeb a snížení teploty na pracovištích, výjimku mají sociální služby či školy a školky. Spolkový ministr...


Abra Software získala německého partnera a chce růst na Západ. Češi budou firmu dál řídit
iHned.cz | 14:41:00
Softwarová společnost Abra, která se zaměřuje na vývoj systémů pro řízení podniků, má nového majoritního vlastníka. Osmdesátiprocentní podíl získala německá investiční skupina Elvaston Capital, která v Německu, Rakousku a Švýcarsku investuje do...


Z centrálních bank se staly aktivistické instituce zaskakující za nečinné vlády
iHned.cz | 13:55:00
Rozdělil československou měnu, v devadesátých letech zavedl novátorský způsob, jakým centrální banka hlídá inflaci, a pak pět let vedl Českou spořitelnu. Ve všech těchto rolích proslul ekonom a bankéř Pavel Kysilka tím, že uměl pojmenovat věci...


Válka zklamal pokus o vyslovení nedůvěry během předsednictví EU
Eurozpravy-domácí | 19:17:00
Místopředsedu TOP 09 a ministra zdravotnictví Vlastimila Válka zklamalo, že se opoziční hnutí ANO propůjčilo ke snaze svrhnout vládu během českého předsednictví EU pod heslem: Po nás potopa. V případě SPD tím Válek překvapen není vzhledem k tomu, že toto opoziční hnutí má blízko k Rusku a nemá rádo EU.


Vysoké školy neznají státní strategii pro energie, chystají úsporná opatření
Eurozpravy-domácí | 17:42:00
Zástupci vysokých škol zatím nevědí, jak jim vláda pomůže se zajištěním drahých energií v nadcházející zimě. Vyplývá to z odpovědí mluvčích Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (VŠCHT) a Vysoké školy ekonomické (VŠE) na dotaz ČTK. VŠCHT chystá krizový scénář s redukcí výuky laboratoří, případně i povinnou práci z domova a posun začátku letního semestru.


Macron chce silnou Francii i Evropu, řekl to velvyslancům
Eurozpravy-zahraniční | 19:26:00
Cílem francouzské diplomacie pro další léta je Francie jako silný národ a Evropa, která se nenechá zneklidnit, uvedl dnes prezident Emmanuel Macron v projevu k francouzským velvyslancům ve světě. Macron obhajoval své telefonáty s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, protože podle něj je třeba navzdory válce na Ukrajině nepřestat s Ruskem komunikovat.


Fico a opozice kritizovali na demonstraci slovenskou vládu i protiruské sankce
Eurozpravy-zahraniční | 19:09:00
Ke kritice slovenské vlády, protiruských sankcí i prezidentky Zuzany Čaputové využila opozice dnešní svátek dne ústavy. Na demonstraci v Košicích na východě Slovenska expremiér a šéf opozičních sociálních demokratů (Směr-SD) Robert Fico vyzval ke konání předčasných parlamentních voleb, podle bývalého předsedy parlamentu Andreje Danka stát řídí šílenci.


Ruská ekonomika těsně před kolapsem? Bývalý ministr jí předpovídá pád
Eurozpravy-zahraniční | 18:25:00
Ruská ekonomika odolává mnohem déle, než západní země po uvalení přísných sankcí čekaly. Šest měsíců po invazi ale začíná hluboce upadat. Opotřebovávací válku Moskva nepřepokládala a sankce měly dlouhý čas na zapůsobení.


Rusko by ohrožení mírových sil v Podněstří považovalo za útok na sebe, řekl Lavrov
Eurozpravy-zahraniční | 17:35:00
Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes varoval, že Moskva by ohrožení členů své mírové mise v separatistickém Podněstří chápala jako útok proti sobě. Podle agentury AP Lavrov svým vyjádřením oživil obavy, že Podněstří, které se po rozpadu Sovětského svazu odtrhlo od Moldavska, by mohlo být zavlečeno do současného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.


Německo začíná s úsporami energie, památky a reklamy zhasnou
Eurozpravy-zahraniční | 17:29:00
V Německu dnes začalo platit vládní nařízení, jehož smyslem je uspořit energie. Mezi hlavní body patří ve veřejných budovách nevytápění chodeb a snížení teploty na pracovištích, výjimku mají sociální služby či školy a školky. Spolkový ministr hospodářství Robert Habeck soubor těchto opatření považuje za nezbytný a opakovaně zdůrazňuje, že každá ušetřená kilowatthodina je krokem k překonání zimy a ke snížení závislosti na zemním plynu z Ruska.


Odsouzený Mynářův muž chystá za veřejné peníze celovečerní hraný dokument o Lánech
aktuálně.cz | 18:33:35
Šéfa Lán Miloše Baláka uznaly soudy už dvakrát vinným z toho, že chtěl Hrad připravit o miliony. Teď chystá film podle knihy pokřtěné Zemanem.


Chytají přes sto denně. Vlnu migrantů Českem žene situace v Turecku
Denik.cz | 16:24:00
I přes sto nelegálních migrantů denně zadrží v současnosti jihomoravští policisté. Obrázek záchytu je v ulicích měst a obcí stále častější. Většinou jde o Syřany mířící do Německa. Mnozí jsou oběťmi převaděčů. Za další vlnu běženců může patrně situace v Turecku.


Zabila jsem ho v sebeobraně, tvrdí modelka z OnlyFans. Popis útoku ale nesedí
Denik.cz | 16:10:00
Očekávány soudní proces s Courtney Clenneyovou, modelkou známou ze sociální sítě OnlyFans, obžalovanou z vraždy přítele, je v plném proudu. Právní zástupce Clenneyové stále trvá na její nevině a mluví o jednání v sebeobraně. Prokuratura to odmítá a navrhuje doživotní trest.


Unikátní akty: Krásné a sexy fotografie mladých žen z 20. let minulého století
Reflex | 18:10:00
Dvacátá léta minulého století byla ve znamení revoluce. Sukně se zkrátily, svět začal otevřeně hovořit o lidské sexualitě. Dívky a ženy, do té doby cudně zahalující svoji krásu, se postupně přestávaly stydět za své ženství. Není divu, že v této době začaly vznikat akty jako běžná umělecká díla, a nikoliv pokoutně jako zakázané zboží.


Kalousek v Reflexích: Žádná demokracie nepřežije, když zkolabuje její ekonomika
Reflex | 18:00:00
Probíhající schůzi Sněmovny, na které se má hlasovat o důvěře vládě, považuje Miroslav Kalousek za zbytečnou a vzhledem k tomu, že předsedáme Evropské unii, dokonce nemístnou. „Ale bohužel na ní z úst opozice padnou některé reálné argumenty, které plynou ze zbytečných chyb vlády,“ říká Miroslav Kalousek.


Fantastické ilustrace světů Karla Čapka. Jak si umělá inteligence představuje Válku s mloky nebo R.U.R.
Reflex | 17:00:00
Spisovatel Karel Čapek stvořil neuvěřitelné literární světy. Také vás vždy zajímalo, jak by vypadala jeho díla jako Válka s mloky, R.U.R. nebo Krakatit, kdyby se jich chopila filmová produkce s neomezeným rozpočtem? Nebo kdyby se z nich staly propracované animované filmy? Případně bohatě ilustrované knihy? Nechali jsme umělou inteligenci Midjourney, aby vizualizovala známá díla podle svého uvážení a výsledky najdete v naší fotogalerii.


Evropský regulátor schválil vakcíny proti omikronu, Česko jich letos dostane miliony
Tiscali-zprávy | 15:41:19
Do Evropy by upravená vakcína měla dorazit během příštích týdnů.


VIDEO: Poznáte kvalitní burčák? Mošt už teče proudem, sezona naplno začala
Denik.cz | 13:05:00
Nejlahodnější, vyvážený v chuti, voňavý. Burčáková sezona začala naplno. Jihomoravští vinaři nabízejí čerstvý částečně zkvašený mošt ve vinných sklepích a vinotékách, obchodníci i na ulicích. Jak rozeznat kvalitní nápoj v jeho vrcholné fázi od toho špatného?


Musí zrychlit, tepají Síkelu koaliční politici. Za rostoucí ceny energií kritizují vládu také firmy
E15-ekonomika | 18:00:00
Zdlouhavá příprava úsporného tarifu, který je už za aktuálních cen energií neúčinný, či téměř nulová komunikace s firmami. Nejčastější výhrady vůči ministrovi průmyslu a obchodu Jozefovi Síkelovi (za STAN) umocňuje prohlubující se energetická krize. Šéfa rezortu začali otevřeně kritizovat koaliční politici. Podniky pak stupňují požadavky a malují stále černější scénáře o propouštění a bankrotech. Přesto je podle dostupných informací málo pravděpodobné, že by premiér Petr Fiala odvolal Síkelu z funkce. Důvodem je i české předsednictví Radě Evropské unie, které končí v prosinci.   


Britský Guardian kvůli aktivitám v Rusku kritizuje spojení PPF a loterijní firmy Allwyn
E15-ekonomika | 17:15:00
Britský levicový list The Guardian se pozastavuje nad tím, že ve firmě Allwyn, která je preferovaným uchazečem o desetiletou licenci na provoz britské národní loterie, by mohla získat zhruba pětiprocentní podíl česká investiční skupina PPF s významnými zájmy v Rusku. Allwyn patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka.


PŘEHLEDNĚ: Ostrava hostí Dny NATO 2022. Spojenci vyšlou do Česka i nejnovější gripeny
E15-ekonomika | 17:00:00
Na ostravském letišti Leoše Janáčka se v září uskuteční už 22. ročník největší bezpečnostní přehlídky ve střední Evropě. Dny NATO přivítají zástupce více než 20 zemí a představí návštěvníkům mimo jiné vojenskou techniku, která se stará o bezpečnost členských států Severoatlantické aliance. 


Musí zrychlit, tepají Síkelu koaliční politici. Za rostoucí ceny energií kritizují vládu také firmy
E15-politika | 18:00:00
Zdlouhavá příprava úsporného tarifu, který je už za aktuálních cen energií neúčinný, či téměř nulová komunikace s firmami. Nejčastější výhrady vůči ministrovi průmyslu a obchodu Jozefovi Síkelovi (za STAN) umocňuje prohlubující se energetická krize. Šéfa rezortu začali otevřeně kritizovat koaliční politici. Podniky pak stupňují požadavky a malují stále černější scénáře o propouštění a bankrotech. Přesto je podle dostupných informací málo pravděpodobné, že by premiér Petr Fiala odvolal Síkelu z funkce. Důvodem je i české předsednictví Radě Evropské unie, které končí v prosinci.   


Britský Guardian kvůli aktivitám v Rusku kritizuje spojení PPF a loterijní firmy Allwyn
E15-politika | 17:15:00
Britský levicový list The Guardian se pozastavuje nad tím, že ve firmě Allwyn, která je preferovaným uchazečem o desetiletou licenci na provoz britské národní loterie, by mohla získat zhruba pětiprocentní podíl česká investiční skupina PPF s významnými zájmy v Rusku. Allwyn patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka.


PŘEHLEDNĚ: Ostrava hostí Dny NATO 2022. Spojenci vyšlou do Česka i nejnovější gripeny
E15-politika | 17:00:00
Na ostravském letišti Leoše Janáčka se v září uskuteční už 22. ročník největší bezpečnostní přehlídky ve střední Evropě. Dny NATO přivítají zástupce více než 20 zemí a představí návštěvníkům mimo jiné vojenskou techniku, která se stará o bezpečnost členských států Severoatlantické aliance. 


Do aplikace SledováníTV přibyla videotéka Starmax OD
lupa.cz | 20:02:02
Nabídku aplikace SledováníTV rozšířily filmy a seriály z videotéky Starmax OD. Všichni zákazníci k ní budou mít v září přístup zcela zdarma. Od října bude za poplatek: na první měsíc za 1 Kč, potom za 99 Kč měsíčně.


Křetínský koupil zámeček u Paříže. Ve stovce pokojů vznikne luxusní hotel
idnes.cz | 21:11:00
Zámek Marais s rozlehlým parkem a vodní plochou v obci Le Val-Saint-Germain nedaleko Paříže koupil český miliardář Daniel Křetínský. V objektu z 18. století má podle zjištění deníku Le Monde vzniknout luxusní hotel s nabídkou jezdeckých aktivit. Křetínského zástupce ve Francii se k transakci podle deníku odmítl vyjádřit.


Zlatý středník ocenil mluvčího strážníků, osobností PR je Ladislav Šticha
idnes.cz | 21:10:00
Jubilejní ročník soutěže Zlatý středník zná vítěze. Titul Osobnost PR za rok 2021 převzal Ladislav Šticha, Talentem roku se stal Jakub Ghanem. Trofej Grand Prix pro nejlepší agenturu si odnesl tým MSL Czech Republic. Ocenění Projekt roku získala Česká asociace pojišťoven ve spolupráci s Hero & Outlaw za kampaň Zpomal, dokud není skutečně pozdě.


Chlapce potrhala ruská střela, po deseti operacích šel ve čtvrtek do školky
idnes.cz | 20:32:00
Čtyřletý Dymytri byl zrovna s tatínkem venku na hřišti, když poblíž dopadla střela. Střepiny, které z ní odlétly, zasáhly vše, co bylo v dosahu. Včetně malého chlapce a jeho otce. Otec vyvázl relativně dobře, železné úlomky mu zranily ruku. Syn byl však ve velmi vážném stavu, pomoci nakonec museli čeští lékaři v pražském Motole.


STALO SE DNES: Sněmovna jedná o nedůvěře vlády, USA vyzvaly Kyjev k omezení ofenzivy
idnes.cz | 19:39:00
Sněmovna jedná o vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy. USA vyzývají Kyjev k omezení ofenzivy proti Rusku. Generálu Petru Pavlovi v prezidentské kandidatuře bude s krizí radit tým, povede ho exguvernér ČNB Tůma. V Moskvě za nejasných okolností zemřel šéf Lukoilu Maganov, firma kritizovala ruskou invazi. Německo končí s prodejem levnějších jízdenek, které vedly ke snížení počtu emisí z aut.


Evropa vyhlíží dodávky plynu z Ruska. Německu hrozí velké hospodářské potíže
idnes.cz | 19:15:00
Pokud Rusko bude dál omezovat své dodávky plynu, hrozí Evropě řada problémů. Řadí se mezi ně i možné výpadky dodávek energií do domácností či firem, které by mohly vést třeba také k energetickým přídělům. V konečném důsledku státům po celé Evropě hrozí i hluboká hospodářská krize. Třeba firmy by nemohly v krajním důsledku plnohodnotně vyrábět.


OBRAZEM: Ulice Buňolu se zbarvily do ruda. V rajčatové bitvě dováděly tisíce lidí
idnes.cz | 19:07:00
Po dvouleté pauze zapříčiněné pandemií koronaviru se ulice španělského města Buňol nedaleko Valencie opět zabarvily dočervena. V městečku se znovu konala rajčatová bitva Tomatina, během které mohou místní a turisté dovádět až v 130 tunách červené pochoutky. Rajská jablíčka jsou zpravidla přezrálá, aby při bitvách nikomu neublížila.


Válek přál k narozeninám Fialovi a prozradil, proč skončil ministr Vojtěch
idnes.cz | 19:01:00
Pro premiéra Petra Fialu není čtvrtek 1. září jen dnem, kdy se opoziční ANO a SPD pokoušejí svrhnout vládu, ale i dnem, kdy slaví narozeniny. Je mu 58 let. Ve Sněmovně se role gratulanta ujal ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09, který před tím po dohodě všech stran prosadil, aby o nedůvěře vládě mohli poslanci jednat a hlasovat i po půlnoci.


Odpovíme na ohrožení ruských vojáků v Podněstří, varoval Lavrov
idnes.cz | 18:59:00
Ohrožení členů své mírové mise v separatistickém Podněstří by Moskva chápala jako útok proti sobě, prohlásil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Spolu s jeho předchozími výroky o ochraně ruskojazyčného obyvatelstva Moldavska oživil obavy, že Podněstří by mohlo být zavlečeno do současného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.


Američané nedali víza delegaci ruského ministerstva vnitra. Kreml žádá alespoň víza pro Lavrova na zasedá OSN
iHned.cz | 20:48:00
Spojené státy nevydaly víza ruskému ministrovi vnitra Vladimiru Kolokolcevovi a jeho delegaci, oznámila dnes agentura Interfax s odvoláním na ruského zástupce v Radě bezpečnosti OSN. Ministr a členové jeho delegace se měli v OSN zúčastnit vrcholné...


Hymer modernizuje obytné dodávky na platformě Fiatu, chce oslovit nové zákazníky
Auto.cz | 18:52:00
Modernizace přichází po šesti letech a slibuje novou image i funkcionalitu, která má oslovit nové zákazníky.


Křetínský koupil zámeček u Paříže. Zaplatil 734 milionů, udělá z něj luxusní hotel
aktuálně.cz | 21:06:05
Zámek Marais s rozlehlým parkem a vodní plochou leží v obci Le Val-Saint-Germain 40 kilometrů jihozápadně od Paříže.


Petr Pavel představil svůj expertní tým. Povede ho bývalý guvernér ČNB Tůma
aktuálně.cz | 20:46:10
První jednání týmu se odehrálo minulý týden. Pavel zahájí kampaň do prezidentských voleb 6. září, kdy představí svůj program.


Očkování proti omikronu přehledně: Jaké jsou upravené vakcíny a kdy budou v Česku?
aktuálně.cz | 20:40:24
Evropská léková agentura EMA doporučila upravené vakcíny. Koncem září by se mohly dostat i do Česka.


Skupině Kofola ve druhém čtvrtletí roku výrazně rostly tržby i náklady. Management proto zpřesnil roční cíl provozního zisku EBITDA.
Kurzy.cz | 21:36:03
Pozitivní trend vývoje tržeb Skupiny Kofola z prvního čtvrtletí roku pokračoval také ve čtvrtletí druhém. Tržby v tomto období meziročně vzrostly nad očekávání o 23 % a za prvních šest měsíců již dosáhly výše 3,717 miliardy korun.


Akcie CFD - RCL.US, JETS.US - EXPERT TRADE IDEA
Kurzy.cz | 17:32:51
Dnes tu máme další expertní video se zajímavými nápady na obchod. Profesionální investor a trader komodit, Vojtěch Slovák, se nejprve zaměří na update svých předchozích pozic v rámci této série a následně představí nové obchodní myšlenky, které na trzí...


Podívejte se: První žena ve výjezdové jednotce hasičů. Testy splnila bez výjimek
Denik.cz | 15:15:00
Hasičský záchranný sbor má ve svých řadách první profesionálku, která bude sloužit ve výjezdové jednotce. Je jí dvaatřicetiletá Michaela Žďárská.


Projev předsedy vlády Petra Fialy v Poslanecké sněmovně
Kurzy.cz | 17:28:30
Předseda vlády Petr Fiala vystoupil ve čtvrtek 1. září 2022 s projevem v Poslanecké sněmovně.


Vysoký růst zásob plynu limituje zvyšování jeho ceny
Kurzy.cz | 16:51:05
Zásoby plynu v USA vzrostly o 61 bcf; Očekávalo se 58 bcf, zatímco předchozí údaj byl 60 bcf. Nárůst je mírně nad 5letým průměrem, proto byl zaznamenán pokles ceny. Nicméně k propadu pod 9 dolarů je ještě docela daleko. V tomto okamžiku byla polovina d...


Firmy mohou začít žádat o dotace v prvních pěti výzvách nově spuštěného programu na podporu podnikání v ČR – OP TAK
Kurzy.cz | 16:38:22
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), dnes


MŽP mění emisní vyhlášku. Teplárny a elektrárny díky novele ušetří zemní plyn
Kurzy.cz | 16:34:23
Ministerstvo životního prostředí vydává novelu emisní vyhlášky, která umožní během vyhlášených mimořádných stavů v energetice provozovat také zdroje dodávající teplo a elektřinu, které by za normálních okolností musely být závěrem letošního roku odstav...


Kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti končí, ale MŽP už chystá pokračování
Kurzy.cz | 16:34:21
Včera se uzavřel příjem žádostí v 1. výzvě kotlíkových dotací pro nízkopříjmové domácnosti Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. MŽP ji pro všechny kraje ČR vyhlásilo v únoru letošního roku a první žádosti fyzických osob začaly kraje postupn...


Tři základní umělecké školy v regionu mění ode dneška zřizovatele, ze Středočeského kraje přecházejí na města
Kurzy.cz | 15:26:57
Předáním symbolického klíče dnes pro Základní uměleckou školu v Pečkách začala nová etapa. Zřizovatelské kompetence přešly od 1. 9. 2022 ze Středočeského kraje na město. Malé slavnosti spojené se zahájením přestavby veřejného prostranství před budovou ...


Proslavil Červenou kalinu, nyní ji zazpíval i v Praze. „Aby téma války na Ukrajině nezmizelo z titulních stran novin,“ říká Andrij Chlyvňuk
Hospodářské noviny | 22:23:00
Zpěvák kapely Boombox Andrij Chlyvňuk ve svém virálním videu ze začátku ruské invaze proslavil písničku Červona kalyna, která se stala hymnou boje Ukrajinců. Od začátku války je členem teritoriální obrany a teď má deset dní volna. Rozhodl se tento...


Sedm rodinných cestovatelských tipů z Balkánu
Hospodářské noviny | 22:21:00
Během našich cest jsme s manželem a dětmi projeli spoustou krásných míst, několik nám ale v hlavě utkvělo víc než ostatní. Rupite Termální prameny na hranici Řecka a Bulharska jsou volně přístupné, a tak se v nich odehrávají scénky jako z filmů...


Američané nedali víza delegaci ruského ministerstva vnitra. Kreml žádá alespoň víza pro Lavrova na zasedá OSN
Hospodářské noviny | 20:48:00
Spojené státy nevydaly víza ruskému ministrovi vnitra Vladimiru Kolokolcevovi a jeho delegaci, oznámila dnes agentura Interfax s odvoláním na ruského zástupce v Radě bezpečnosti OSN. Ministr a členové jeho delegace se měli v OSN zúčastnit vrcholné...


Jurečka žádá odchod Mračkové Vildumetzové z vedení Sněmovny
Eurozpravy-domácí | 21:11:00
Jana Mračková Vildumetzová (ANO) by kvůli stykům s obviněným z kauzy Dozimetr měla podle vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky rezignovat na místopředsedkyni Sněmovny. Pokud tak neučiní, je na místě jednání o obsazení funkcí ve vedení dolní komory. Jurečka to dnes řekl ve Sněmovně během jednání o vyslovení nedůvěry vládě.


Rusko nehodlá dodávat ropu zemím, které podpoří cenový strop
Eurozpravy-zahraniční | 20:54:00
Rusko nebude dodávat ropu zemím, které podpoří zavedení cenového stropu na ruskou ropu, uvedl místopředseda ruské vlády Alexandr Novak podle listu Kommersant. Omezení, které na červnovém summitu skupiny velkých ekonomik G7 navrhly Spojené státy, mají v pátek podle Bílého domu posuzovat ministři financí a guvernéři centrálních bank skupiny velkých rozvinutých zemí G7.


Rusko naléhá na víza pro Lavrova, mezitím je USA nevydaly jinému ministrovi
Eurozpravy-zahraniční | 20:25:00
Spojené státy nevydaly víza ruskému ministrovi vnitra Vladimiru Kolokolcevovi a jeho delegaci, oznámila dnes agentura Interfax s odvoláním na ruského zástupce v Radě bezpečnosti OSN. Ministr a členové jeho delegace se měli v OSN zúčastnit vrcholné schůzky policejních náčelníků, uvedl velvyslanec Vasilij Něbenzja.


Cílem bojů na Ukrajině je podle Putina likvidace protiruské enklávy
Eurozpravy-zahraniční | 20:06:00
Cílem bojů Ruska na Ukrajině je podle jeho prezidenta Vladimira Putina likvidace protiruské enklávy, která tam vzniká. Šéf Kremlu to řekl dnes během návštěvy Kaliningradu.


Hlasování o nedůvěře vládě: Fiala si namazal Babiše na chleba, ale to neznamená, že jeho kabinet je dobrý
Reflex | 20:00:00
I kdyby měl Andrej Babiš jako hlavní představitel opozice tisíckrát pravdu, tak nelze věřit tomu, že by byl lepším premiérem než Petr Fiala. Babišova vláda měla dost času předvést, jak postupovat v časech krize, ale ona zejména v dobách covidových selhala. Opakovaně lhala a jediné co dokázala, bylo rozhazování peněz z vrtulníku, zadlužování země a loni v závěru svého mandátu i vyživování nastupující vysoké inflace. Fialův kabinet, který dostal důvěru Poslanecké sněmovny 13. ledna, také není žádným zázrakem, kupí chyby a špatně komunikuje, ale čas na výměnu vlády ještě nenastal. Návrh na vyslovení nedůvěry vládě byl ze strany hnutí ANO a cirkusového sdružení SPD jen předvolebním blufem.


Ceny energií klesají. Babiš panikaří a vysílá Havlíčka do Lipska pokles zastavit
Reflex | 18:30:00
Poslanec Andrej Babiš, který možná bude kandidovat na prezidenta, ale spíš se rozhodne podle toho, jestli třeba náhodou nebudou předčasné volby do parlamentu a on by tak opět urval post premiéra, neprožívá šťastné období. Ceny energií mu totiž začaly klesat.


Andrej Babiš blábolil osmdesát minut ve Sněmovně. Rozumět mu nebylo ani slovo, Fialově vládě tím pomohl
Reflex | 18:15:00
Expremiér a obžalovaný poslanec Andrej Babiš vyvolal v poslanecké sněmovně mimořádnou schůzi, na které se on a jeho hnutí ANO pokouší vyslovit nedůvěru vládě Petra Fialy. Původně to mělo být kvůli šéfovi Úřadu pro zahraniční styky a informace Petru Mlejnkovi. Ten ale včera rezignoval. Dále to mělo být kvůli cenám energií, ty ale klesají. Andrej Babiš si proto vzal slovo na skoro hodinu a půl a všem připomněl, proč byl tak špatným předsedou vlády a proč byla jeho vláda jednou z nejhorších v historii samostatného Česka.


České hokejistky porazily Finky a poprvé postupují do semifinále světového šampionátu
Tiscali-zprávy | 20:09:45
České hokejistky porazily ve čtvrtfinále mistrovství světa Finsko 2:1 v prodloužení a slaví historický postup do bojů o medaile. Utkání v dánském Frederikshavnu rozhodla v čase 60:41 Aneta Tejralová.


Mniši ve středověké Anglii byli prolezlí parazity, mělo to zajímavé důvody
Tiscali-zprávy | 11:01:06
Mniši ve středověké Anglii trpěli střevními parazity téměř dvakrát více než lidé z chudších vrstev. Kláštery přitom měly lepší hygienické vybavení než ostatní objekty. Podle autorů studie z oddělení archeologie Cambridgeské univerzity to může souviset se samozásobováním klášterů plodinami hnojenými lidskými výkaly.


Jan Novotný: Zbytečný tyjátr o nedůvěře vládě je jen předehrou k volbám
E15-ekonomika | 20:30:00
Vláda Petra Fialy čelí prvnímu pokusu o své svržení, kterému se v českém ústavním systému říká eufemisticky hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Tento institut se v Česku hezky zabydlel a v posledních dvaceti letech jsme mohli sledovat jeho inflaci, která téměř každoročně zpomaluje vládnutí a dělá ze sněmovny hlavní bojiště volební kampaně.


Webbův teleskop ukazuje jiný pohled na galaxii Phantom. Řeší záhady Sluneční soustavy
E15-ekonomika | 20:00:00
Kosmický veterán Hubbleův teleskop dostal posilu. Společně se svým nástupcem teleskopem Jamese Webba ukázaly světu nové působivé snímky ze vzdálené galaxie Messier 74, které se také říká M74 nebo galaxie Phantom. Snímky zveřejnila Evropská kosmická agentura (ESA).


Jan Novotný: Zbytečný tyjátr o nedůvěře vládě je jen předehrou k volbám
E15-politika | 20:30:00
Vláda Petra Fialy čelí prvnímu pokusu o své svržení, kterému se v českém ústavním systému říká eufemisticky hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Tento institut se v Česku hezky zabydlel a v posledních dvaceti letech jsme mohli sledovat jeho inflaci, která téměř každoročně zpomaluje vládnutí a dělá ze sněmovny hlavní bojiště volební kampaně.


Webbův teleskop ukazuje jiný pohled na galaxii Phantom. Řeší záhady Sluneční soustavy
E15-politika | 20:00:00
Kosmický veterán Hubbleův teleskop dostal posilu. Společně se svým nástupcem teleskopem Jamese Webba ukázaly světu nové působivé snímky ze vzdálené galaxie Messier 74, které se také říká M74 nebo galaxie Phantom. Snímky zveřejnila Evropská kosmická agentura (ESA).


Maďarsko se vydalo jiným směrem, Babiš se od něj nechal vodit, řekl Lipavský
idnes.cz | 22:57:00
Ministr zahraničí za Piráty Jan Lipavský se ve Sněmovně ohradil proti tvrzení Andreje Babiše, že vláda Petra Fialy rozbila V4, neformální uskupení Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. „Co to je s prominutím za blbost. V4 nefunguje proto, že se Orbánovo Maďarsko vydalo jinou cestou než Polsko, Česko, Slovensko v podpoře Ukrajiny,“ prohlásil Lipavský.


Proslavil Červenou kalinu, nyní ji zazpíval i v Praze. „Aby téma války na Ukrajině nezmizelo z titulních stran novin,“ říká Andrij Chlyvňuk
iHned.cz | 22:23:00
Zpěvák kapely Boombox Andrij Chlyvňuk ve svém virálním videu ze začátku ruské invaze proslavil písničku Červona kalyna, která se stala hymnou boje Ukrajinců. Od začátku války je členem teritoriální obrany a teď má deset dní volna. Rozhodl se tento...


Sedm rodinných cestovatelských tipů z Balkánu
iHned.cz | 22:21:00
Během našich cest jsme s manželem a dětmi projeli spoustou krásných míst, několik nám ale v hlavě utkvělo víc než ostatní. Rupite Termální prameny na hranici Řecka a Bulharska jsou volně přístupné, a tak se v nich odehrávají scénky jako z filmů...


Konečně ve svém. Rok po tornádu se děti v Moravské vrátily do opravené školy
Denik.cz | 20:00:00
/FOTOGALERIE/ Rok po ničivém tornádu se ve čtvrtek prvního září vrátili do opravené školy také žáci základního stupně v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku. Na uvítanou zatím jen symbolicky, ostrý provoz začne ve třídách až od pondělí. „V sobotu nás ještě čeká brigáda s rodiči, budeme stěhovat nábytek a vybavení,“ sdělil Deníku starosta městyse Marek Košut.


1. září: Tohle potřebujete vědět (nejen) o čtvrtečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:38:38
Akcie ve Spojených státech během čtvrtka ztrácely pátým dnem po sobě, v závěru ale dokázaly indexy S&P 500 a Dow mírně posílit. Obavy investorů zesílila statistika o napjatém trhu práce, který by mohl přimět americkou centrální banku k agresivnějšímu&hell


Plzeňský kraj - úspěšní medailisté olympijských her převzali ocenění
Kurzy.cz | 20:13:40
ODM


Ministr Lipavský vystoupil na Fóru pro Ukrajinu
Kurzy.cz | 17:15:00
Ministr zahraničí Jan Lipavský představil ve středu 31. srpna svou vizi pro úspěšnou budoucnost Ukrajiny během konference Fórum pro


Koupíme karavan a uvidí se aneb Rodinný roadtrip po Balkáně s bryndákem v kufru
Hospodářské noviny | 20:22:00
Co když se rodičovská dovolená skutečně stane „dovolenou“ a využijete ji k nejdelší cestě svého života? K tomu narušit stereotyp, poznat se lépe s partnerem i svými dětmi a zažít spolu něco nového? Přesně to jsem udělala během svých dvou...


Koupíme karavan a uvidí se aneb Rodinný roadtrip po Balkáně s bryndákem v kufru
iHned.cz | 20:22:00
Co když se rodičovská dovolená skutečně stane „dovolenou“ a využijete ji k nejdelší cestě svého života? K tomu narušit stereotyp, poznat se lépe s partnerem i svými dětmi a zažít spolu něco nového? Přesně to jsem udělala během svých dvou...


České hokejistky si na MS poprvé v historii zahrají po výhře nad Finskem o medaile
Eurozpravy-sport | 23:18:00
To, o čem v koutku duše české hokejové reprezentantky snily, se stalo skutečností. Na letošním právě probíhajícím mistrovství světa v Dánsku se dokázali dostat mezi nejlepší čtyři a tím pádem se probojovat do bojů o medaile. Poté, co svěřenkyně nové kanadské koučky Carly MacLoadové suverénně ovládly svou skupinu B, si ve čtvrtfinále vyšláply i na Finky, které nakonec díky gólům Daniely Pejšové a Anety Tejralové Češky porazily v prodloužení 2:1.


Trenér Vrba hodil lahev mezi diváky. Disciplinárka ho předvolala na kobereček
Tiscali-zprávy | 20:25:44
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zahájila řízení s trenérem Baníku Ostrava Pavlem Vrbou za nesportovní chování v utkání pátého kola první ligy v Jablonci. Bývalý kouč Plzně i české reprezentace tam hodil mezi diváky plastovou lahev.


Zvonilo do lavic. Školáky čekají ukrajinští spolužáci, ředitele potíže s energiemi
ČT24 | 18:24:38
V novém školním roce usedlo do lavic půldruhého milionu žáků a studentů. Poprvé od roku 2019 se do začátku výuky nepropisuje pandemie, své dopady má ale ruská invaze na Ukrajinu. Žáků z řad ukrajinských běženců je na šedesát tisíc, kvůli energetické krizi vyvolané evropským odklonem od ruského plynu navíc ředitelé s obavami vyhlížejí nadcházející zimu.


Editace genů? Už jen za pár stovek dolarů, říká vědec Jínek. Varuje před „vylepšováním lidí“
ČT24 | 11:29:01
Český biochemik z Univerzity v Curychu Martin Jínek byl u objevu, který má potenciál změnit samotnou podstatu lidstva a evoluce. Díky metodě genetických nůžek CRISPR-Cas9 je možné cíleně a relativně jednodušeji než dříve měnit DNA rostlin, zvířat a také lidí. Souvislosti této genetické revoluce komentuje Jínek v novém dílu pořadu Bilance s podtitulem Jak se tvoří člověk 2.0. Televizní premiéru má v pondělí ve 21:55 na ČT1.


Přeji vám, abyste si to užili, když jste si to svolali
Respekt | 22:59:43
Opozice se pokoušela vyslovit nedůvěru vládě Petra Fialy


Demagog Babiš a jeho elektrická kobliha
Respekt | 22:38:57
Nic není zadarmo, ani zastropovaná elektřina, jak ji slibuje šéf ANO


Šimečka, Tabery: Proč nám nejde velká politika?
Respekt | 16:01:32
Nový pravidelný podcast o dění v Česku i na Slovensku s Erikem Taberym a Martinem M. Šimečkou


Blažek: Moc času nám nezbývá, lidé chtějí slyšet o konkrétních opatřeních
Respekt | 15:51:05
S ministrem spravedlnosti o zastropování cen energií, obavách z nespokojenosti, Miloši Zemanovi i prezidentských volbách


Jak odstranit starostu. Přicházejí volby, u kterých se budeme znovu mýlit
Respekt | 12:41:25
Systém křížkování u komunálních voleb funguje jinak, než voliči očekávají


Úsporný tarif přichází pozdě. Jak řešit vysoké ceny energií?
Respekt | 08:29:08
Podcast: S redaktorem Jiřím Nádobou o rostoucích cenách energií a pomoci státu


Rakety míří z jihu. Umírat se tentokrát bude jinde
Respekt | 01:26:12
Reportáž z Charkova, který chce žít normálně navzdory ostřelování


Jak zvýšit angažovanost zaměstnanců? | Michal Holub
Mladý Podnikatel | 00:00:33
Zjistěte, jak pracovat s podvědomím u sebe i vašich zaměstnanců, jak dělat efektivnější porady a jak svému týmu pokládat správné otázky.
The post Jak zvýšit angažovanost zaměstnanců? | Michal Holub first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top