Celkem 139779 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 08.09.2022


Jaký byl vývoj zlata za měsíc srpen?
Finparáda | 06:00:00
Zlato je investicí, která si navzdory času uchovává svou hodnotu. Proto je jednou z nejbezpečnějších, stabilních a konzervativních investic. Zlato sice nenabízí vysoké zhodnocení, ale na druhou stranu nese nízké riziko a jeho hodnota...


Kotle jsou beznadějně vyprodané
eStav.cz | 00:01:08
Kotle jsou beznadějně vyprodané. Zájemci si je tak se štěstím budou od některých výrobců moci objednat alespoň na příští sezonu.


Všudypřítomná inflace zvedla ceny rekonstrukcí o 15 až 20 procent
eStav.cz | 00:01:08
Stavebníci zaznamenali zdražení stavebního materiálu, ale i nedostupnost některých spotřebičů, sanitární techniky či nábytku, které tak rekonstrukce nejen prodražovaly ale i oddalovaly až o několik měsíců. Letos zdražování pokračovalo.


Vývoj her pro herní konzoli NES: plynulý posun pozadí (scrolling)
Root.cz | 00:00:10
Užitečnou vlastností čipu PPU v konzoli NES je podpora pro scrolling celého pozadí. Tato technika je použita v mnoha hrách, například v Super Mario Bros či ve hře Castlevania. Dnes si ukážeme, jak na scrolling v assembleru.


Limit Theory otevírá zdrojové kódy, Xbox Adaptive Controller na Linuxu
Root.cz | 00:00:05
Zrušená vesmírná simulace Limit Theory otevírá zdrojové kódy. Pracuje se na podpoře ovladače Xbox Adaptive Controller na Linuxu. Arcmage je otevřená karetní desková hra navazující na ukončený projekt WTactics.


Bylo by krásné, kdyby lidi začali hledat chyby v sobě, míní Jana Paulová
revue.idnes.cz | 01:00:08
Jana Paulová prozradila, co pro ni znamená Indie a proč se právě do této země ráda vrací. Herečka v rozhovoru pro iDNES.cz také popsala, jaké bylo setkávat se na Wimbledonu v zákulisí s největšími tenisovými hvězdami současnosti a zavzpomínala i na natáčení nového seriálu Pálava.


Dovoz ojetin klesá, skoro čtvrtina je starší 15 let
Auto-iDNES.cz | 01:00:28
Dovoz ojetých osobních aut do ČR za osm měsíců letošního roku klesl o tři procenta na 114 798 vozidel. V srpnu dovoz klesl o čtvrtinu na 13 633 vozů a byl tak nejnižší v tomto měsíci od roku 2015. Vyplývá to z aktuálních údajů Svazu dovozců automobilů.


Automobilové perly Peugeotu pózují v Praze. Byli jsme u instalace
Auto-iDNES.cz | 01:00:28
Parádní výstavy s motoristickou tématikou jsou už dobrou tradicí pražského obchodního centra Arkády Pankrác. Ta nejnovější – Peugeot, francouzská legenda přijíždí! – právě otevřela a do 27. září ukáže historické i nové vozy i motorky slavného výrobce, který patří vůbec k nejstarším výrobcům aut na světě. Fotograf iDNES.cz dostal jedinečnou příležitost asistovat u noční instalace výstavy.


Elektromobily zdražují víc než spalovací auta. Rostou náklady na výrobu
Auto-iDNES.cz | 01:00:28
Elektromobily měly podle mnohých příznivců tohoto pohonu postupně zlevňovat a cenou se přibližovat autům se spalovacími motory. Statistika jim však zatím zapravdu nedává, a třeba v Německu je vývoj přesně opačný.


7. září: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 00:33:47
Americké akcie ve středu posílily a index Nasdaq Composite přerušil sérii sedmi poklesů v řadě. Dařilo se mimo jiné cenným papírům firem Tesla (+3,38 %) a Microsoft (+1,91 %).


Výběry zdarma a dobrý úrok. Děti mají o svém účtu jasno, jaká je nabídka bank?
Finance-iDNES.cz | 01:01:15
Se začátkem školního roku řeší řada rodičů kapesné pro děti. Zmapovali jsme nabídku dětských účtů i aktuální marketingové akce bank. A poradíme, na co si dát při sjednávání účtu pozor.


Analytik: Úrok na spořicím účtu není jediným kritériem pro výběr bank
Finance-iDNES.cz | 01:01:15
Česká národní banka vyhnala základní úrokové sazby k sedmi procentům. Tím zdražila úvěry, ale i zatraktivnila spořicí účty. Některé banky na nich svým klientům ale v průměru nabízejí stále „jen“ necelá čtyři procenta. Proč nenabídnou vyšší, vysvětluje bankovní analytik skupiny Partners Michal Skalický.


Odškodnění za rasovou segregaci Romů? Možná i na to v Ostravě dojde
Mesec.cz | 00:00:10
Ostravští Romové se domáhají odškodnění za apartheid ve školství. Nejsme v USA
před rokem 1954 či v Jihoafrické republice před rokem 1991, ale Nejvyšší soud dal žalobě šanci. Proč? Co je rasová segregace a jak o ní musejí soudy rozhodovat?


Finanční trhy (8. 9. 2022)
Hospodářské noviny | 02:00:07Zdatnost dětí se propadá. Nové testování přineslo alarmující výsledky
idnes.cz | 02:00:13
Fyzická zdatnost žáků se po pandemii dál propadá. Nejhůře jsou na tom děti, které v době covidu šly do prvních tříd, kvůli lockdownům však nenastoupily do sportovních oddílů. Teď proto běhají pomalu a dlouho nevydrží. Ukázala to nejnovější letošní měření Českého olympijského výboru (ČOV).


Dodavatelé převádějí zákazníky na nevýhodné tarify. Mění se i několikrát denně
idnes.cz | 02:00:14
Tisíce domácností v těchto dnech zjišťují, že budou za energie platit několikanásobně víc než dosud. Stoupající ceny elektřiny a plynu nedohánějí jen zákazníky, kterým končí fixace. Zejména někteří menší dodavatelé nutí zákazníky do ceníků se spotovými cenami, které kopírují panikařící burzu v Lipsku. Podle jejich tvrzení neumějí sehnat energie levněji.


LNG terminály i plné zásobníky. Nastal konec ruského plynu, říká šéf Amperu
idnes.cz | 02:00:15
Rusko přerušilo minulý týden dodávky plynu do Evropy. Podle zakladatele skupiny Amper Jana Palaščáka nastal konec ruského plynu. „Evropa má však slušně naplněné zásobníky, terminály na LNG jsou budovány velmi rychle, bez ruského plynu to zkrátka už půjde,“ říká v korespondenčním rozhovoru pro iDNES.cz.


Finanční trhy (8. 9. 2022)
iHned.cz | 02:00:37Záchranáři by mohli jít dříve do penze, kývla na to vláda. Zkrácení doby důchodového pojištění před penzí ale Jurečka stáhl
ČT24 | 00:13:26
Zdravotničtí záchranáři budou moci jít dříve do důchodu. Schválila to vláda na svém středečním jednání, řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Neprošel však obecný návrh na zkrácení doby důchodového pojištění pro získání starobní penze z 35 na 25 let. Vláda jej začlení až do širšího balíčku úprav penzí, který chystá na polovinu příštího roku.


3 "nejšpinavější" státy na světě? Schválně, jestli vás překvapí!
Reflex | 02:02:29ANALÝZA: Kde jsou Gorbačovové dneška? Svět postrádá lídry, má jen politiky
idnes.cz | 04:00:06
Západ je hráčem ve válce Rusů proti Ukrajincům, bojí se zimních účtů za topení a současně i toho, že naopak nebude mít za co platit, když Rusko zavře plyn. Ale není nikdo, kdo by řekl, co s tím. Kdo by měl program, plán, mapu a odvahu vzít si slovo, bouchnout do stolu a ukázat směr. Michail Gorbačov svou smrtí připomněl nepříjemnou realitu: svět nemá lídry s vizí, nekonvenčním myšlením, kuráží a energií, jako byl on s Ronaldem Reaganem.


Montáž terasy z kompozitních prken Terafest® není žádná věda
eStav.cz | 04:00:00
Český výrobce a dodavatel kompozitních teras, společnost WPC – Woodplastic, poskytuje na svá prkna Terafest® záruku až 25 let. Podmínkou uznání garance je správná instalace prken. Montáž nové terasy můžete svěřit profesionálům anebo ji provést svépomocí. Díky přehlednému instalačnímu manuálu a systému pro pokládku dodávaného přímo výrobcem to zvládnete.


Na střední školy nastoupil jen zlomek dětí z Ukrajiny. Stát to může vyjít na miliony
aktuálně.cz | 05:30:00
Jen malá část ukrajinských dětí v Česku nastoupila na střední školy. Do budoucna mohou podle odborníků znamenat velkou zátěž.


Medvědi na Blanensku? Zprávou se baví internet, další svědectví chybí
Denik.cz | 05:52:00
„Bože, jednou se projdu s děckem kolem rybníku a hned je z toho takový povyk. Já si myslím, že tady budou alespoň tři a hejno medvíďat k tomu, protože medvědů není nikdy dost. Bacha, je to šméčko. Rostó gample, tak straší s medvědem a sám na ně chodí.“ Lidé z Blanenska se na sociálních sítích baví zprávou, že rodina na procházce o víkendu poblíž Šebetova u tamního oborského rybníku spatřila medvěda s medvídětem.


Jak se řídí Unie: Proč na summit EU o energiích nejede premiér Petr Fiala
Denik.cz | 05:50:00
Mimořádný summit Evropské unie o energiích, který se koná tento pátek v Bruselu, svolala Česká republika jako předsednická země EU. Nebudou ale na něm jednat premiéři a prezidenti jako na summitech Evropské rady, které se pravidelně konají přibližně každé dva měsíce. Ty totiž nesvolává předsednická země, ale „evropský prezident“. Tedy stálý předseda Evropské rady, kterým je v současnosti bývalý belgický premiér Charles Michel.


Hackeři založili falešné účty žen. Z ruských vojáků tím dostali tajné informace
Denik.cz | 05:30:00
Válka na Ukrajině trvá již více než půl roku. A možná i proto vymýšlí Ukrajinci nejrůznější způsoby, jak se bránit invazi ze strany Ruska. Na jeden velmi originální způsob boje beze zbraní přišli ukrajinští hackeři. Aby oklamali ruské vojáky, založili na sociálních sítích falešné účty, na kterých se vydávali za atraktivní ženy. Informace, které s nimi ruští vojáci sdíleli, pak předali ukrajinské armádě.


Od bájného Númenoru po dnešní svět zločinu. Zářijové televizní novinky jsou tu
Denik.cz | 05:30:00
Do vinic, pivovaru, světa zločinu či bájného Númenoru zavedou diváky zářijové televizní novinky. Mnohé z nich už svůj start absolvovaly a je zjevné, že si k nim diváci našli cestu. Například první díl závěrečné série Policie Modrava byl nejsledovanějším pořadem uplynulého týdne ve všech hlavních cílových skupinách, kdy si jej nenechalo ujít 1 622 000 diváků. Jeden milion a 321 tisíc diváků starších patnácti let zaznamenala i první epizoda ze třetí série seriálu Případy 1. oddělení.


Z deníku Tomíka na cestách aneb Bláznivá cesta z Hranic pro tuktuk do Afriky
Denik.cz | 05:29:00
Celkem 111 dní, 9000 km ale zážitků tolik, že se to nedá nikdy spočítat. 5. dubna jsem společně se svým kamarádem a zároveň i kameramanem Davidem Žváčkem z Olomouce, vyrazil do Jihoafrické republiky, abychom dovezli do České republiky, přesněji tedy na Masarykovo náměstí, jak je mým zvykem, další tuktuk. Takový byl plán! Co se ale změnilo? Hezky popořadě. Za parádní fotoreportáž velice děkujeme Tomáši Vejmolovi alias Tomíkovi na cestách.


Hezoun, kadeřník bez nohy a Klaun: Boyd a jeho parťáci udělali z policie hlupáky
Denik.cz | 05:00:00
Vykrádali banky jako na běžícím páse, z policistů udělali hlupáky, když jim dvakrát pod nosem utekli z vězení, a několikrát se s nimi dostali do přestřelky. Ženy po nich šílely. Takzvaný Boydův gang, který řádil v Kanadě počátkem padesátých let minulého století, tvořili gangsteři jako z filmů. Před sedmdesáti lety se odehrál jejich nejslavnější útěk z vězení.


Změněné citáty, fotky odjinud. Po protestech proti vládě se objevilo několik lží
Denik.cz | 04:30:00
Protivládní protesty, svolané na sobotu 3. září 2022 na Václavské náměstí v Praze, rezonovaly ještě začátkem dalšího týdne také v diskusích na sociálních sítích. Poměrně záhy se však na ně začalo nabalovat také šíření dalších dezinformací a lží, k čemuž přispívali i někteří aktivní politici.


Zoot se oklepal a pod novými vlastníky expanduje na jih Evropy. Spouští prodej v Itálii, Řecku, Španělsku, ale i Německu
Hospodářské noviny | 06:00:00
Módní e-shop Zoot se po stabilizaci společnosti na domácí scéně opět pouští do mezinárodní expanze. Spouští prodej na čtyřech nových trzích v jižní a západní Evropě, konkrétně v Řecku, Španělsku, Itálii a Německu. Dosud působil zejména v Česku a...


Bývalá zástupkyně ombudsmana Šimůnková rozšíří vládní radu pro lidská práva
ČT24 | 05:37:24
Bývalá zástupkyně veřejného ochránce práv Monika Šimůnková se stane členkou vládní rady pro lidská práva. Kabinet to ve středu schválil. Šimůnková bude jedním ze zástupců občanské a odborné veřejnosti a akademické obce v radě.


Letní počasí dnes naruší bouřky. V průběhu dne zasáhnou celou zemi
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
I dnes hrozí na celém území republiky silné bouřky s přívalovým deštěm a nárazy větru. V části země mají udeřit už kolem poledne, na východ dorazí podle výstrahy až v odpoledních hodinách.


OSN: Existují věrohodná obvinění o převážení ukrajinských dětí do Ruska
Eurozpravy-zahraniční | 03:47:00
Existují "věrohodná obvinění", že jsou z Ukrajiny do Ruska násilím převáženy osamělé děti, pravděpodobně za účelem adopce ruskými rodinami. Prohlásila to dnes podle agentury AFP náměstkyně generálního tajemníka OSN pro lidská práva Ilze Brandsová Kehrisová na zasedání Rady bezpečnosti OSN.


Ukrajina může dobýt zpět Cherson před začátkem zimy, uvedl francouzský expert
Eurozpravy-zahraniční | 03:40:00
Ukrajinci by mohli znovu dobýt Ruskem okupované území na západ od řeky Dněpr včetně Chersonu ještě před začátkem zimy.


Letní počasí dnes naruší bouřky. V průběhu dne zasáhnou celou zemi
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
I dnes hrozí na celém území republiky silné bouřky s přívalovým deštěm a nárazy větru. V části země mají udeřit už kolem poledne, na východ dorazí podle výstrahy až v odpoledních hodinách.


Neúprosné válečnice Dahomejského království
Reflex | 06:20:00
Dahomejské amazonky byly čistě ženskou armádou Beninské republiky, v té době známé jako Dahomejské království. To tvořil převážně národ Fonů, jehož příslušníci žili na jihu země obklopené Togem a Nigérií. Termín „amazonky“ vymysleli západní pozorovatelé vzhledem k podobnosti jejich atletických postav s Amazonkami z řecké mytologie.


Marek Stoniš: Dezolátem snadno a rychle
Reflex | 06:10:00
Každá výjimečná doba s sebou přináší novotvary. Na ty jsme my Češi opravdovými mistry.


Paprštein: Byl jsem sexuálně zneužíván učitelem, zmanipuloval mě, teď učí dál. Je to výsměch
Reflex | 06:00:00
Od šesti let žil prakticky jen s otcem. Matka byla vážně nemocná, dlouhodobě hospitalizovaná a o dva roky později zemřela. Pro oba následovalo náročné období. „Tatínek i já jsme se uzavřeli do sebe, měli jsme svůj vnitřní svět. Dával mi to nejlepší, co uměl, ale ta ztráta byla bolestná,“ vzpomíná na své dětství Tomáš Paprštein. Emocionální prázdno mu pomohl zaplnit nástup do turistického oddílu, v němž získal ztracený pocit bezpečí a ve vedoucím Matějovi, který byl zároveň jeho třídním učitelem, nejlepšího kamaráda. „Přítele“, který zneužil důvěry dospívajícího chlapce a stal se jeho sexuálním predátorem. Zatímco dnes třicetiletý Paprštein si prošel sebepoškozováním, depresemi a terapie se stala nedílnou součástí jeho života, pachatel pohlavního zneužívání učí dál.


Slavii a Slovácko čekají úvodní zápasy skupinové fáze EKL
Tiscali-zprávy | 05:21:30
Slovácko a Slavia dnes úvodními zápasy vstoupí do skupinové fáze Evropské konferenční ligy. Slovácko přivítá doma Partizan Bělehrad, Slavia se představí na hřišti Sivassporu.


Jana Steckerová: ECB opět zvýší úrokové sazby
E15-ekonomika | 06:00:00
K jednacímu stolu dnes zasedne Evropská centrální banka. Čeká ji nelehký úkol vyřešit dilema, zda bojovat proti inflaci a zabránit dalšímu oslabování společné evropské měny, anebo chránit jižní křídlo eurozóny před rychlým růstem výnosů dluhopisů.


Novou edicí hodinek chceme připomenout slávu českých letců, říká ředitelka výrobce Prim
E15-ekonomika | 06:00:00
Příběh dnes už legendárních hodinek Prim z Nového Města nad Metují se začal psát v roce 1949. Hodinářská manufaktura potom přežila revoluci i příchod zahraničních hodinek na český trh. Teď se navíc po dlouhých letech dostává do zisku. Velký podíl na tom má Renata Červenák Nývltová, rodačka z Nového Města nad Metují, která se do čela společnosti Elton hodinářská postavila v lednu roku 2021. Z dřívějších statisíců hodinek se roční produkce snížila jen na pár set, ale jak se zdá, popularita „primek“ neklesá. Svědčí o tom velký zájem o limitované edice a hodinky z drahých kovů. „Nejrychleji byla vyprodaná loňská edice MIG 15. Hodinky byly pryč během čtyř dnů,“ říká Renata Červenák Nývltová. Limitované edice se proto staly nedílnou součástí výrobních plánů. Před pár dny se představila další z nich, tentokrát inspirovaná knihou Nebeští jezdci od Filipa Jánského.


Jana Steckerová: ECB opět zvýší úrokové sazby
E15-politika | 06:00:00
K jednacímu stolu dnes zasedne Evropská centrální banka. Čeká ji nelehký úkol vyřešit dilema, zda bojovat proti inflaci a zabránit dalšímu oslabování společné evropské měny, anebo chránit jižní křídlo eurozóny před rychlým růstem výnosů dluhopisů.


Novou edicí hodinek chceme připomenout slávu českých letců, říká ředitelka výrobce Prim
E15-politika | 06:00:00
Příběh dnes už legendárních hodinek Prim z Nového Města nad Metují se začal psát v roce 1949. Hodinářská manufaktura potom přežila revoluci i příchod zahraničních hodinek na český trh. Teď se navíc po dlouhých letech dostává do zisku. Velký podíl na tom má Renata Červenák Nývltová, rodačka z Nového Města nad Metují, která se do čela společnosti Elton hodinářská postavila v lednu roku 2021. Z dřívějších statisíců hodinek se roční produkce snížila jen na pár set, ale jak se zdá, popularita „primek“ neklesá. Svědčí o tom velký zájem o limitované edice a hodinky z drahých kovů. „Nejrychleji byla vyprodaná loňská edice MIG 15. Hodinky byly pryč během čtyř dnů,“ říká Renata Červenák Nývltová. Limitované edice se proto staly nedílnou součástí výrobních plánů. Před pár dny se představila další z nich, tentokrát inspirovaná knihou Nebeští jezdci od Filipa Jánského.


KVÍZ: Před 50 lety měla premiéru Dívka na koštěti. Jak dobře film znáte?
idnes.cz | 07:40:00
Před padesáti lety měla v kinech premiéru pohádková komedie Dívka na koštěti autorské dvojice Miloš Macourek a Václav Vorlíček. Poprvé si zde osahali kombinaci pohádkového a reálného světa, kterou pak naplno využili v seriálu Arabela. Patříte k fanouškům tohoto tuzemského „předchůdce Harryho Pottera“? Pak vám jistě nebude zatěžko odpovědět správně na následující otázky.


První výsledky podzimních pořadů. Zatím kraluje Policie Modrava
lupa.cz | 06:00:00
Data o sledovanosti znovu potvrzují vkus většinových diváků, kteří si nejlépe oddechnou u pořádné televizní vraždy.


Poslance zaměstnají interpelace. Nacher se ptal premiéra na vypínání webů
idnes.cz | 06:59:00
Pravidelné interpelace na členy vlády zaměstnají poslance. Na premiéra Petra Fialu se písemnou interpelací obrátil poslanec opozičního ANO Patrik Nacher, který se předsedy vlády zeptal na cenzuru na sociálních sítích a na omezování svobody slova. Odpoledne jsou na programu ústní interpelace.


Mám dvě maminky. Kreslený seriál Prasátko Peppa představil stejnopohlavní pár
idnes.cz | 06:48:00
Rozruch vzbudila nová epizoda populárního britského animovaného seriálu Prasátko Peppa (Peppa Pig). Autoři v něm totiž představili první pár stejného pohlaví. „Konec fenoménu prasátka Pepy. Jaká škoda,“ píše se například v jedné z reakcí na Twitteru.


Policie dopadla i druhého podezřelého z útoků, krátce po zatčení ale zemřel
idnes.cz | 06:20:00
Kanadská policie v noci zadržela druhého muže podezřelého z ubodání deseti lidí při nedělních útocích v provincii Saskatchewan. Myles Sanderson ale krátce po zatčení zemřel. Mylesův bratr Damien, byl nalezen mrtev již v pondělí. Podlehl zraněním, která si podle policie nezpůsobil sám.


Záchranáři budou mít nárok na dřívější odchod do starobního důchodu
idnes.cz | 06:08:00
Na změnu zákona, která má umožnit dřívější odchod do důchodu zdravotnickým záchranářům, kývla vláda. Nárok na dřívější odchod do důchodu by měli získat členové výjezdové skupiny zdravotnické záchranné služby, operátoři zdravotnického operačního střediska a pomocného operačního střediska zdravotnické záchranné služby a záchranáři horské služby.


Historik Blažek o mně lže. KSČ byla chyba, za 33 let jsem ji ale odčinil, říká generál Pavel
iHned.cz | 07:16:00
Vstoupit do KSČ byla chyba. Za posledních 33 let jsem ji ale náležitě odčinil. Svůj zpravodajský kurz za politický handicap nepovažuji. Historik Petr Blažek o mém studiu lže. Jeho terminologii nerozumím a neodpovídá tomu, co je historicky a...


Češi začali výrazně šetřit. Nejvíc na nákupu počítačů, mobilů a tankování
iHned.cz | 07:09:00
Třetí měsíc v řadě výrazně klesají útraty Čechů v obchodech a provozovnách služeb. Červencové maloobchodní tržby se meziročně propadly o více než sedm procent, podobně silný sešup zaznamenal Český statistický úřad i v předchozích měsících....


Zoot se oklepal a pod novými vlastníky expanduje na jih Evropy. Spouští prodej v Itálii, Řecku, Španělsku, ale i Německu
iHned.cz | 06:00:00
Módní e-shop Zoot se po stabilizaci společnosti na domácí scéně opět pouští do mezinárodní expanze. Spouští prodej na čtyřech nových trzích v jižní a západní Evropě, konkrétně v Řecku, Španělsku, Itálii a Německu. Dosud působil zejména v Česku a...


"Nechápal jsem, o co jde. Bylo to vážně šílené." Novinář přežil útok kazetovou pumou
aktuálně.cz | 07:15:00
Ukrajinský fotoreportér a jeho syn pořídili z útoku zakázané munice videozáznam.


Bývalá zástupkyně ombudsmana Šimůnková rozšíří vládní radu pro lidská práva
aktuálně.cz | 07:04:09
Bývalá zástupkyně veřejného ochránce práv Monika Šimůnková se stane členkou vládní rady pro lidská práva. Kabinet to ve středu schválil.


Podezřelý z útoků v Kanadě krátce po zatčení zemřel. Muže postihly zdravotní potíže
aktuálně.cz | 06:39:06
Jeho bratr, který je druhým z podezřelých, byl v pondělí nalezen mrtev. Podlehl zraněním, která si podle policie nezpůsobil sám.


Boj o peníze. Češi chtějí mzdu vyšší o inflaci, firmy mohou nabídnout jen benefity
aktuálně.cz | 06:03:04
Velký přehled ukazuje, kolik vybrané profese berou a o koho se firmy perou.


Ruským vojákům dochází síly, noví se ale nehlásí. Armáda hledá i mezi pracovníky drah
aktuálně.cz | 06:02:29
Další možností doplnění řad ruské armády by byla všeobecná mobilizace. Ta by ale Vladimiru Putinovi mohla uškodit.


Historie Peugeotu v pražském obchodním centru. Na výstavě nechybí ani vzácný koncept
aktuálně.cz | 06:02:00
V pražském obchodním centru na Pankráci je k vidění výstava mapující historii automobilky Peugeot.


Dolar půjde znatelně výš, představuje v podstatě jediné bezpečné útočiště, říká expert ze Citigroup
Kurzy.cz | 06:02:00
Dolar by měl ještě znatelně posílit. Na akciích i dluhopisech panuje medvědí trh a dolar představuje v podstatě jediné bezpečné útočiště, které je nyní k dispozici.


V Kanadě dopadli muže podezřelého z nedělních útoků. Krátce po zatčení zemřel
Denik.cz | 07:27:00
Podezřelý, po kterém kanadské úřady pátraly v souvislosti s nedělními útoky v provincii Saskatchewan, při nichž zahynulo deset lidí, krátce po zatčení zemřel. Podle policie se u Mylese Sandersona po zadržení objevily blíže nespecifikované zdravotní obtíže a po příjezdu do nemocnice byl prohlášen za mrtvého. Druhý z podezřelých byl nalezen mrtev již v pondělí. Podlehl zraněním, která si podle policie nezpůsobil sám.


OBRAZEM: Lennonova zeď má novou podobu. Vzniká i její nafukovací verze
Denik.cz | 07:00:00
Lennonova zeď na pražské Kampě, symbol míru a svobody, se dočkala nové podoby. Ve středu ji přemalovalo 27 umělců z EU a speciální hosté z Ukrajiny a Norska. Stalo se tak v rámci mezinárodního kulturního projektu Zeď svobody a energie / Lennon Wall Praha, který je součástí předsednictví ČR v Radě EU. Na zdi vznikalo celý den umělecké dílo o velikosti 35 krát 5 metrů. 


Zubařka zachránila labuti život operací. Veterináři ji udali kvůli týrání zvířat
Denik.cz | 06:49:00
Okamžitou operací zachránila život labutí samici, které v krku uvázl kovaný hák na kapry. Hana Makoňová, manželka známého plzeňského záchranáře Karla Makoně, za to ale čelila kritice. Na zkušenou zubní lékařku, která dvě desítky let ve volném čase zachraňuje zvířata, totiž podala oznámení Komora veterinárních lékařů kvůli možnému týrání zvířat.


Rostou? Benešovsko se po deštích stalo houbařským rájem, jinde úrodu drtí sucho
Denik.cz | 06:30:00
Podle mapy Česka, kterou na svém webu zveřejňuje Český hydrometeorologický ústav, je právě Benešovsko jedním z míst zasvěcených houbařům. „Mapa vyjadřuje vhodnost vláhových podmínek pro růst hub. Základem výpočtu je informace o nasycení půdy srážkami v předchozích třiceti dnech v kombinaci s průměrnými teplotami posledních sedmi dní,“ vysvětlují meteorologové.


Jak Podbořany vypadaly před válkou? V ulicích to ukáží fotky z německého archivu
Denik.cz | 06:30:00
Jak vypadaly severočeské Podbořany před druhou světovou válkou? Co zaniklo, kde se co změnilo? To se dozvědí zájemci prostřednictvím velkoformátových fotografií, které se objeví v ulicích. Umístí je tam organizátoři sobotní historické procházky městem, řadu z nich získali skenováním archivu muzea sudetských Němců v Kronachu. Bude to vůbec poprvé, kdy se s nimi bude moci veřejnost seznámit.


Didaktikon je plný záhad. V novém centru studenti zjišťují, proč je bílá barevná
Denik.cz | 04:50:00
Bádají, experimentují a objevují. Žáci základních a středních škol si užívají právě otevřené vzdělávací centrum Didaktikon v pražském Kampusu Hybernská. Na vytvoření desítek jeho expozic na rozloze osmi set čtverečních metrů se podílelo sedmnáct fakult Univerzity Karlovy.


Ví premiér, co vás trápí? Sledujte první debatu Deníku s Petrem Fialou
Denik.cz | 01:00:00
Předseda vlády Petr Fiala (ODS) jistě ví, že lidi trápí drahé energie, potraviny, nájmy. Od toho je ale vrcholný politik, aby nejenom věděl, ale uměl si s tím poradit. Problematika stoupajících cen energií bude prvním tématem živé debaty s premiérem, už dnes ve 12:00 na webu Deníku.


Krátké vlny: Zveřejňování otevřených dat v Česku roste, kvalita ale kulhá
lupa.cz | 06:30:01
Koncem loňského roku publikovalo otevřená data 53 státních organizací a toto číslo v budoucnu výrazně vzroste.


VIDEO: Zloději rozmlátili vitríny v obchodním centru, vzali šperky za miliony
idnes.cz | 09:38:00
Šperky za miliony korun ukradli zloději z klenotnictví v obchodním centru v Brně-Řečkovicích. Do budovy se vloupali a krádež měli dobře naplánovanou. Nyní po nich pátrá policie.


Pátrání po režisérovi. Ruské úřady stíhají dokumentaristu Manského
idnes.cz | 09:33:00
Ruské úřady vyhlásily pátrání po režisérovi dokumentárních filmů Vitaliji Manském. Stalo se tak podle médií poté, co Manského obvinil z pomluvy oscarový režisér a přívrženec Kremlu Nikita Michalkov.


Nezaměstnanost v Česku stoupla, práci hledá přes čtvrt milionu lidí
idnes.cz | 09:30:00
Nezaměstnanost v Česku v srpnu vzrostla na 3,4 procenta z červencových 3,3 procenta. Práci hledalo 251 753 lidí. Zaměstnavatelé nabízeli více než 312 000 volných míst. Údaje ve čtvrtek zveřejnil Úřad práce ČR. Podle něj je mírný nárůst nezaměstnanost v tomto období běžný. Loni v srpnu byla nezaměstnanost 3,6 procenta, bez práce bylo téměř 268 000 lidí.


Ukrajinci mohou získat Cherson do zimy, u Charkova postoupili o 20 kilometrů
idnes.cz | 09:18:00
Ukrajinci by mohli znovu dobýt Ruskem okupované území na západ od řeky Dněpr včetně Chersonu ještě před začátkem zimy. Myslí si to bývalý šéf francouzské vojenské mise při OSN Dominique Trinquand. Moskva by tím podle něj utržila zásadní ránu, neboť by poprvé od začátku konfliktu musela přiznat porážku. Rusko ukrajinská strategie zřejmě překvapila. Navíc čelí postupující protiofenzivě v Charkovské oblasti.


Bělorusko cvičí u hranic s Polskem, trénuje osvobozování území
idnes.cz | 09:13:00
Bělorusko ve čtvrtek zahájilo vojenské cvičení. Brzy ráno o tom informovalo tamní ministerstvo obrany. Cvičení mají trvat zhruba do poloviny září a vojáci na nich mají procvičit osvobozování území. Ohlášení cvičení však vyvolává obavy na Ukrajině.


Vláda stáhla žalobu, nebude se soudit o dotaci pro Agrofert
idnes.cz | 08:44:00
Vláda se rozhodla stáhnout žalobu na Evropskou komisi kvůli blokované dotaci pro holding Agrofert, současný kabinet premiéra Petra Fialy ve sporu pokračovat nechce. Dotaci ve výši 821 000 Kč na modernizaci kuřecí farmy v Bílovci na Novojičínsku komise odmítla proplatit kvůli střetu zájmů tehdejšího premiéra Andreje Babiše.


Nová odhalení v kauze Dozimetr: jako zdroj milionů mohli sloužit černí pasažéři
idnes.cz | 08:00:00
Kauza ovlivňování zakázek na Dopravním podniku hlavního města Prahy zvaná Dozimetr pokračuje a­ v ­čele podniku končí celé vedení. Policie zkoumá desítky dalších zakázek týkajících se zejména poskytování právních služeb. Má podezření, že na některé právní služby nemusel podnik najímat drahé externí právníky, když měl vlastní právní oddělení. To ale není vše.


Déšť zasáhne téměř celé Česko, přeháňky se udrží i o víkendu
idnes.cz | 07:05:00
Během čtvrtka na většině míst v Česku zaprší, už během dopoledne začne pršet na západě Čech. Odpoledne se déšť a bouřky rozšíří na Moravu a do Slezska. Ojediněle mohou být bouřky silnější. Naopak na západě jako první pršet přestane, na východě se srážky udrží do večera. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Zrůda schovávající se za milovníka BDSM, říkají expartnerky o herci Hammerovi
revue.idnes.cz | 09:00:00
Armie Hammer čelí reakcím na výpovědi žen z nového dokumentu, který odhaluje temná zákoutí miliardářské rodiny naftařů z Kalifornie. Podle tety herce Casey Hammerové jde o rodinu plnou prohnilých mužských duší. V třídílné sérii to tvrdí i několik expartnerek hollywoodského krasavce.


Stát nebude bojovat o nevyplacené statisíce pro Agrofert. Fialova vláda stáhla žalobu Babišova kabinetu
iHned.cz | 08:56:00
Vláda rozhodla o stažení žaloby na Evropskou komisi (EK) kvůli blokované dotaci pro holding Agrofert. Mluvčí ministerstva zahraničí Mariana Wernerová to potvrdila serveru iRozhlas.cz. Dotaci 821 tisíc korun na modernizaci kuřecí farmy v Bílovci na...


Příští Bugatti mělo být elektrické, Rimac si motor vybojoval
Auto.cz | 08:55:00
Představitelé VW a Porsche chtěli příští Bugatti s elektrickým pohonem, Mate Rimac si však vybojoval spalovák.


Bude BMW XM vypadat takhle? Produkční podoba vykreslena dle patentových snímků
Auto.cz | 08:00:00
Představy grafiků o finální produkční podobě nového sportovního SUV BMW XM jsme již viděli. Nyní však byly upraveny na základě nedávno zveřejněných patentových snímků.


S&P500 našlo podporu, dnes ECB a Powell
Kurzy.cz | 09:43:10
Akciové indexy v USA po dvou dnech poklesu směřovaly výše, kdy S&P500 našlo podporu kolem hodnoty 3900 USD. Akciím výše pomohly o něco oslabující dluhopisové výnosy (USA 10Y na 3,2%).


Zvýší dnes ECB sazby o 75bb? - Ranní okénko
Kurzy.cz | 09:39:18
Hlavní pozornost dnes patří ECB, která ve 14:15 oznámí rozhodnutí o zvýšení sazeb. Většina analytiků se kloní k 75bb, stejný je i názor trhu (75bb hike naceněn zhruba z 80 %). Rozhodnuto ale ještě zdaleka není a lze očekávat složitou diskuzi s holubičím&h


Pražská burza si včera připsala +1,32 %, jednalo se o nejsilnější obchodní den v září - Ranní přehled
Kurzy.cz | 09:29:19
Komentář k akciovému trhu Pražská burza Index PX: 1,153 bodů (+1.3% d/d); objem: 924 mil. Kč Pražská burza si včera pripísala 1,32 % a jednalo sa o najsilnejší obchodný deň v septembri.


Spotřeba vybraných ropných produktů a zemní plyn - červen 2022
Kurzy.cz | 09:28:49
Vybrané údaje z bilance ropy a ropných produktů a bilance zemního plynu na trhu v ČR podle mezinárodní metodiky IEA, které jsou prezentovány v časové řadě tří let.


Maďarská inflace roste (8.9.2022)
Kurzy.cz | 09:27:43
Index spotřebitelských cen v srpnu vzrostl na 15,6 % meziročně oproti 13,7 % v červenci. Trhy očekávaly vyšší růst na 15,9 % meziročně.


Nezaměstnanost v Česku stoupla
Kurzy.cz | 09:25:57
Míra nezaměstnanosti v srpnu stoupla na 3,4 % oproti 3,3 % v červenci. Trhy očekávaly stagnaci na červencové úrovni.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 08.09.2022
Kurzy.cz | 09:23:00
Klíčové události
• ČR: Maloobchodní tržby v červenci poklesly o 0,6 % m/m a o 7,2 % r/r. Devizové rezervy České národní banky v srpnu oproti červenci poklesly o 3,9 mld. eur na 142,28 mld. eur.
• Eurozóna: HDP eurozóny ve 2. čtvrtletí finálně vzrostl o...


Pražané už mají dvě třetiny plynu z Norska, ruské dodávky se daří z podstatné míry nahrazovat. Dodávky plynu do Česka klesly po odstavení Nord Streamu 1 o necelých 40 procent
Kurzy.cz | 09:09:52
Česko po odstavení plynovodu Nord Stream 1 rozhodně nezůstává bez dodávek plynu. Do Česka sice po vypnutí klíčového evropského potrubí, spojujícího Rusko s Německem, neteče žádný ruský plyn. Zato se však zvyšuje podíl plynu z jiných zemí.


Den vědy a techniky promění v pátek Plzeňské náměstí ve vědeckou laboratoř
Kurzy.cz | 09:08:39
Náměstí Republiky se v pátek 9. září 2022 promění v obří vědeckou laboratoř. Od 9 do 18 hodin se v centru města uskuteční přehlídka vědeckých her a pokusů – Den vědy a techniky.


Průměrný byt v Česku má i s kuchyní 3,9 obytných místností
Kurzy.cz | 09:04:18
První data o velikosti bytů ze Sčítání 2021 zveřejněná v červenci nyní ČSÚ rozšířil o další sady údajů. Zahrnují údaje o vybavení bytu kuchyní či kuchyňským koutem a počtu obytných místností včetně kuchyně.


Americké indexy korigují dřívější ztráty, ropa dá klesá. Dnes zasedá ECB - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:52:37
Americké indexy včera likvidovaly část dřívějších zisků a připsaly si zajímavé zisky. Dařilo se především růstovým a technologickým společnostem, kterým pomohl pád delších výnosů, které se v USA u desetiletých splatností vrátily na dosah 3.2 %. Nálada...


ECB přitvrdí měnovou politiku
Kurzy.cz | 08:43:21
Centrální banka se totiž ve světle silných cenových tlaků dostala hluboko za křivku a evidentně se obává, že nedostatečná reakce může ohrozit její kredibilitu.


Koruna bude sledovat výsledek ECB
Kurzy.cz | 08:41:14
Koruna se během včerejšího dne držela nad hranicí 24,60 EUR/CZK a dnes bude s napětím sledovat výsledek zasedání ECB.


Zlotý nereagoval na zvýšení sazby
Kurzy.cz | 08:37:50
Polská centrální banka v souladu s všeobecným očekáváním včera zvýšila oficiální úrokovou sazbu ze 6,50 % na 6,75 %.


Eurodolar se vrátil nad paritu (8.9.2022)
Kurzy.cz | 08:36:38
Bank of Canada přihazuje +75bps a motivuje Fed.


Nálada v USA se postupně lepšila
Kurzy.cz | 08:35:35
Index S&P 500 včera směřoval k nejlepšímu dni od 10. srpna, když se všechny sektory kromě energetických společností posunuly výše.


Astrofyzika místo uhlí. Německo chystá nová výzkumná centra
Kurzy.cz | 08:29:21
ASTROFYZIKA MÍSTO UHLÍ. NĚMECKO CHYSTÁ NOVÁ VÝZKUMNÁ CENTRA Soutěž na nová vědecká centra, která by měla vzniknout v bývalých těžebních oblastech Saska a Saska-Anhaltska, spěje ke konci. Dva vítězné projekty vybere německá...


Víkend bude deštivý, teploty klesnou pod 20 stupňů
aktuálně.cz | 09:20:00
Po oba víkendové dny se může ráno objevit mlha. Nejvyšší denní teploty se budou o víkendu držet mezi 16 a 20 stupni.


Na finančních úřadech je stále nevyzvednutých 5,5 milionu korun z II. pilíře důchodového spoření (8.9.2022)
Kurzy.cz | 08:02:24
V roce 2016 byl ukončen II. pilíř důchodového spoření a počátkem roku 2017 byly nevypořádané prostředky účastníků převedeny penzijními společnostmi na Finanční správu. Bývalí účastníci důchodového spoření si o vyplacení svých úspor mohou požádat na fin...


Nejpřívětivější úřad v ČR má opět Kolín
Kurzy.cz | 08:01:11
Ministerstvo vnitra ocenilo dnes, 7. září 2022, nejlepší městské úřady v jednotlivých krajích i v rámci celé České republiky. Celkovým vítězem a držitelem titulu Přívětivý úřad se stal znovu městský úřad Kolín.


ECB dnes znovu zvýší sazby (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:49:37
K jednacímu stolu dnes zasedne vedení
ECB.  Inflační tlaky v eurozóně podle nás
vyústí ve zvýšení úrokových sazeb o 75bb, což odpovídá i očekávání většiny
finančního trhu. Z domácích dat bude zveřejněn podíl nezaměstnaných osob za
srpen, který podle ná...


Jak správně topit a ušetřit. MŽP spouští web, který pomůže všem majitelům kotlů na pevná paliva
Kurzy.cz | 02:00:00
Nová webová stránka Ministerstva životního prostředí „Jak správně topit“ radí, jak účelně využívat kotle nebo kamna. Nabízí informace o vhodných palivech, o tom, jaké používat kotle a na co si dát pozor při jejich instalaci a údržbě nebo jaké dotace vy...


Vláda nikoho nenechá padnout? Jenže pády už vidíme, ceny energií jsou likvidační
Denik.cz | 09:38:00
Lidé i firmy zaplatí za energie až trojnásobek. To může být likvidační. Problematika bude prvním tématem živé debaty s premiérem ve 12.00 na webu Deníku.


S Nemrahem jsem se skoro nestýkala, tvrdila Vildumetzová. Je kmotrem jejího syna
Denik.cz | 09:17:00
Podnikatel Zakaría Nemrah, který je obviněný v kauze Dozimetr, byl svědkem na svatbě místopředsedkyně Sněmovny Jany Mračkové Vildumetzové (ANO). Je také kmotrem jejího dítěte. Informovaly o tom servery Neovlivní a Seznam Zprávy. Vildumetzová již dříve tvrdila, že Nemrah je známým jejího manžela a sama se s ním nestýkala. Výzvy ke své rezignaci odmítala.


Mám dvě maminky. V seriálu pro děti Prasátko Peppa se objevil stejnopohlavní pár
Denik.cz | 09:02:00
Britský animovaný seriál Peppa Pig, známý v Česku jako Prasátko Peppa, patří k nejznámějším a nejoblíbenějším kresleným seriálům pro děti na světě. Rozhodnutí pořadu představit první pár stejného pohlaví proto vzbudilo rozruch, napsal zpravodajský server BBC News.


O parcely za výhodnou cenu je zájem. Rodiny táboří před žďárskou radnicí
Denik.cz | 08:50:00
Ve dne v noci postávají přímo na ulici. Mají tam záchod i prodlužovačku, aby si mohli nabít mobil nebo notebook. Odejít pryč mohou jen tehdy, když je přijde vystřídat někdo z rodiny nebo z přátel. Skupinka čekající před radnicí ve Žďáru nad Sázavou na Vysočině to ale vydrží, odměnou jim bude stavební parcela za výhodnou cenu.


Pohonné hmoty v Česku zlevnily. Pokles cen je však pouze mírný
Denik.cz | 08:32:00
Ceny pohonných hmot v Česku se vrátily k poklesu, i když jen mírnému. Benzin Natural 95 za týden zlevnil o 27 haléřů na průměrných 40,27 koruny za litr. Nafta se prodává v průměru za 45,21 koruny za litr, což je o dva haléře méně než minou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.


U kolotočářských kauz se na verdikt čeká dlouho. Potvrzuje to případ z Ostravy
Denik.cz | 07:10:00
I když se podaří zjistit viníka kolotočového neštěstí, při kterém se minulý víkend v Havířově zranilo sedmnáct lidí, může trvat roky, než u soudu padne pravomocný verdikt. Potvrzuje to jiný kolotočářský případ, který řešil Okresní soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedl sedmdesátiletý provozovatel atrakcí. Na jedné z nich v září 2016 došlo ke zranění dvou osob. Verdikt padl až na konci roku 2019.


Vzpomínky na Pavla Nováka: Byl vždy dobře naladěný, smutní Heidi Janků
Denik.cz | 07:05:00
Jako syn legendárního zpěváka Pavla Nováka, který byl v šedesátých letech známou tváří televizních obrazovek, naplno vnímal popularitu svého otce, ale i tvrdou práci, jež vedla k úspěchu. Pavel Novák mladší byl stejně jako jeho otec profesionál každým coulem, vždy připravený bavit publikum a rozdávat radost. I za cenu toho, že mu někdy samotnému nebylo do zpěvu.


Krátkodobý vrchol, pak stagnace. Hypoteční sazby poklesly, experti však obrat na trhu s nemovitostmi nečekají
Euro | 08:53:18
Podle Fincentrum Hypoindexu se v září úrokové sazby snížily o pět bazických bodů. Při průměrné hodnotě a fixaci hypotéky se rozdíl v měsíční splátce projeví částkou 115 korun. Experti se shodují, že je příliš brzy na vynášení závěrů, nicméně spíše než další pokles očekávají stagnaci. Ochladl celý realitní trh, kvůli nedostatku materiálů se méně staví a rekonstrukce jsou nákladné.


Indové pěstují perly v poušti. Chov lastur dotovaný vládou znamená pro mnoho lidí únik z chudoby
Euro | 08:12:05
Indové chovají škeble v uměle vybudovaných nádržích. Místní vláda v rámci modernizace rybolovu podpořila vznik 232 perlových farem. Pěstování perlorodek bez korálových útesů a lagun představuje náročnou disciplínu. Proto Indie zatím nedokáže konkurovat producentům, jako jsou Čína, Austrálie nebo Polynésie. Jedna indická perla se prodává v přepočtu za 124 až 280 korun. Cena šňůry opravdu kvalitních perel se však může šplhat i přes 250 tisíc.


V Nizozemsku se otevře terminál na zkapalněný plyn, třetinu si pronajali Češi
eStav.cz | 08:51:22
V přístavu Eemshaven v Nizozemsku se dnes slavnostně otevře terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG). Třetinu jeho roční kapacity si prostřednictvím energetické společnosti ČEZ pro své účely pronajala Česká republika. Státu pomůže pokrýt až třetinu roční spotřeby plynu, a snížit tím závislost na této surovině z Ruska.


Hrozí zdražení jízdného až o 20 procent? ČD se kvůli rostoucím nákladům propadly do téměř miliardové ztráty
Hospodářské noviny | 10:36:00
Skupina Českých drah letos v první polovině roku hospodařila se ztrátou 931 milionů korun. Meziročně je to zhoršení o 714 milionů korun. Ke ztrátě přispěly hlavně rostoucí náklady na energie a materiál, které stouply o miliardy korun. Ve čtvrtek o...


Zeman žádá po Stehlíkové omluvu. Potřebuje psychiatra, je závislý, řekla exministryně před soudem
Hospodářské noviny | 10:22:00
Psychiatrička a bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková řekla ve čtvrtek novinářům před zahájením svého soudního sporu s Milošem Zemanem, že prezident potřebuje kvůli svým závislostem na alkoholu a tabáku psychiatrickou pomoc. Zeman po...


Policisté organizovali sbírku pro ženu „téměř bez prostředků“. Statisíce skončily u vlastníků desítek bytů
Hospodářské noviny | 10:08:00
V září roku 2018 popisovala česká média tragickou událost. Pražského policistu Vladimíra Dřevojana zastihly cestou do práce vážné zdravotní komplikace a on náhle ve věku pětatřiceti let zemřel. Krátce poté vyhlásil Nezávislý odborový svaz Policie ČR...


Stát nebude bojovat o nevyplacené statisíce pro Agrofert. Fialova vláda stáhla žalobu Babišova kabinetu
Hospodářské noviny | 08:56:00
Vláda rozhodla o stažení žaloby na Evropskou komisi (EK) kvůli blokované dotaci pro holding Agrofert. Mluvčí ministerstva zahraničí Mariana Wernerová to potvrdila serveru iRozhlas.cz. Dotaci 821 tisíc korun na modernizaci kuřecí farmy v Bílovci na...


Historik Blažek o mně lže. KSČ byla chyba, za 33 let jsem ji ale odčinil, říká generál Pavel
Hospodářské noviny | 07:16:00
„Vstoupit do KSČ byla chyba. Za posledních 33 let jsem ji ale náležitě odčinil. Svůj zpravodajský kurz za politický handicap nepovažuji. Historik Petr Blažek o mém studiu lže. Jeho terminologii nerozumím a neodpovídá tomu, co je historicky a...


Češi začali výrazně šetřit. Nejvíc na nákupu počítačů, mobilů a tankování
Hospodářské noviny | 07:09:00
Třetí měsíc v řadě výrazně klesají útraty Čechů v obchodech a provozovnách služeb. Červencové maloobchodní tržby se meziročně propadly o více než sedm procent, podobně silný sešup zaznamenal Český statistický úřad i v předchozích měsících....


Potřebuje psychiatra, řekla Stehlíková před soudem se Zemanem kvůli výrokům o jeho zdraví
ČT24 | 10:34:35
Psychiatrička a bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková řekla ve čtvrtek před zahájením svého soudního sporu s Milošem Zemanem, že prezident potřebuje kvůli svým závislostem na alkoholu a tabáku psychiatrickou pomoc. Zeman po Stehlíkové žádá omluvu a milion korun na Fond ohrožených dětí za výroky, které o jeho zdraví zveřejnila v souvislosti s jeho loňskou hospitalizací.


Nezaměstnanost v srpnu mírně stoupla, volných míst je víc než lidí bez práce
ČT24 | 09:14:25
Nezaměstnanost v Česku v srpnu vzrostla na 3,4 procenta z červencových 3,3 procenta. Práci hledalo 251 753 lidí. Zaměstnavatelé nabízeli více než 312 tisíc volných míst. Údaje ve čtvrtek zveřejnil úřad práce. Podle něj je mírný nárůst nezaměstnanost v tomto období běžný. Loni v srpnu byla nezaměstnanost 3,6 procenta a bez práce bylo téměř 268 tisíc lidí.


Do Česka dorazily bouřky, hrozí kroupy a silné deště
ČT24 | 09:10:53
Na západě Čech už se začínají objevovat bouřky, před kterými varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Postupně se přesunou na Moravu a do Slezska, odpoledne by mohly být i silné. Teploty o víkendu se budou v Česku pohybovat do dvaceti stupňů Celsia, oteplení pak dorazí opět na začátku příštího týdne, kdy teploměry postupně ukážou až 26 stupňů.


ŽIVĚ: Poslanci budou interpelovat ministry. Příští pátek se sejdou kvůli zastropování cen energií
ČT24 | 07:58:07
Je čtvrtek, na programu Poslanecké sněmovny jsou proto interpelace. Členů vlády se ale budou poslanci dotazovat až odpoledne. Dopoledne byl čas na písemné interpelace na premiéra, který se však omluvil, a tak zazněla pouze jediná, a to bez odpovědi. V úvodním kole poslanci pravděpodobně projednají předlohu k digitalizaci povolování vývozu vojenského materiálu do zahraničí. Podle informací ČT se poslanci neplánovaně sejdou i v příštím týdnu na mimořádnou schůzi k opatřením proti energetické krizi.


Česko se už nebude soudit o dotaci pro Agrofert, vláda žalobu na Komisi stáhla, píše iRozhlas
ČT24 | 08:10:23
Vláda rozhodla o stažení žaloby na Evropskou komisi kvůli blokované dotaci pro holding Agrofert. Mluvčí ministerstva zahraničí Mariana Wernerová to potvrdila portálu iRozhlas.cz. Dotaci 821 tisíc korun na modernizaci kuřecí farmy v Bílovci na Novojičínsku Komise odmítla proplatit kvůli střetu zájmů tehdejšího premiéra Andreje Babiše (ANO). Jeho vláda ji za to zažalovala u Soudního dvora EU.


Stehlíková před soudem: Prezident Zeman potřebuje psychiatra
Eurozpravy-domácí | 10:37:00
Psychiatrička a bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková řekla dnes novinářům před zahájením svého soudního sporu s Milošem Zemanem, že prezident potřebuje kvůli svým závislostem na alkoholu a tabáku psychiatrickou pomoc. Zeman po Stehlíkové žádá omluvu a milion korun na Fond ohrožených dětí za výroky, které o jeho zdraví zveřejnila v souvislosti s jeho loňskou hospitalizací.


Vláda by měla příští týden projednat trvalé snížení spotřební daně z nafty
Eurozpravy-domácí | 10:20:00
Vláda by měla příští týden projednat trvalé snížení spotřební daně z nafty. V současnosti toto opatření platí pro naftu i benzin do konce září. Důvodem je situace v okolních zemích, která znevýhodňuje tuzemské dopravce tím, že čerpají dražší naftu v Česku. Na kongresu Čerpačka to uvedl ministr dopravy Martin Kupka (ODS).


Vláda stáhla žalobu na Evropskou komisi kvůli blokované dotaci pro Babišův Agrofert
Eurozpravy-domácí | 10:06:00
Vláda rozhodla o stažení žaloby na Evropskou komisi (EK) kvůli blokované dotaci pro holding Agrofert. Mluvčí ministerstva zahraničí Mariana Wernerová to potvrdila serveru iROZHLAS.cz. Dotaci 821.000 korun na modernizaci kuřecí farmy v Bílovci na Novojičínsku komise odmítla proplatit kvůli střetu zájmů tehdejšího premiéra Andreje Babiše (ANO). Jeho vláda ji za to zažalovala u Soudního dvora EU.


VZ: V roce 2021 pokračoval nárůst nestability a nepředvídatelnosti vývoje ve světě
Eurozpravy-domácí | 09:34:00
V roce 2021 pokračoval nárůst nestability a nepředvídatelnosti vývoje ve světě. Rozložení mocenských sil prošlo turbulentním vývojem, který jednoznačně směřuje k dosud obtížně odhadnutelné multipolaritě. Ve výroční zprávě za loňský rok to uvedlo Vojenské zpravodajství (VZ).


Nezaměstnanost v ČR v srpnu vzrostla na 3,4 procenta
Eurozpravy-domácí | 09:08:00
Nezaměstnanost v Česku v srpnu vzrostla na 3,4 procenta z červencových 3,3 procenta. Práci hledalo 251.753 lidí. Zaměstnavatelé nabízeli více než 312.000 volných míst. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Podle něj je mírný nárůst nezaměstnanost v tomto období běžný. Loni v srpnu byla nezaměstnanost 3,6 procenta, bez práce bylo téměř 268.000 lidí.


Ukrajinské síly v Charkovské oblasti zatlačují ruskou armádu, odpálili štáb proruského hnutí
Eurozpravy-zahraniční | 10:53:00
Ukrajinské síly v uplynulém dni postoupily v Charkovské oblasti na východě země nejméně o 20 kilometrů na území pod kontrolou ruských vojáků, čímž dobyly zpět plochu o přibližně 400 kilometrech čtverečních.


Biden schválil další balík vojenské pomoci Ukrajině o objemu 675 milionů dolarů
Eurozpravy-zahraniční | 10:51:00
Americký prezident Joe Biden schválil další balík vojenské pomoci Ukrajině o objemu 675 milionů dolarů (16,6 miliardy Kč), včetně munice pro salvové raketové systémy HIMARS.


Jižní Korea navrhla zahájení rozhovorů s KLDR o setkání rodin rozdělených válkou
Eurozpravy-zahraniční | 09:20:00
Jižní Korea dnes navrhla zahájení rozhovorů s KLDR o novém setkání rodin rozdělených korejskou válkou z let 1950-53. Vzhledem ke zhoršeným vztahům mezi oběma zeměmi je ale nepravděpodobné, že Severní Korea nabídku přijme, uvádějí agentury AP a Reuters.


Česká republika je 17. ekonomicky nejsvobodnější zemí světa
Eurozpravy-ekonomika | 08:24:00
Česká republika je 17. ekonomicky nejsvobodnější zemí ze 165 sledovaných států světa. V revidovaném žebříčku se sice loni Česko umístilo na stejném místě, avšak absolutní skóre ekonomické svobody v Česku mírně kleslo.


Apple představil iPhone 14. Má špičkový foťák a komunikuje přes satelity
Reflex | 10:00:00
Apple na své keynote dle očekávání představil nové iPhony 14 Pro a 14 Pro Max. Jak se předpokládalo, žádné výrazné designové změny se neodehrály. Telefony mají opět ploché boky z nerezové oceli a jejich čelní i zadní stranu kryje odolné sklíčko Ceramic Shield chránící před pády a poškrábáním. Nechybí samozřejmě ani rozšířená voděodolnost IP68.


Ovládejte svůj notebook chytře pomocí gest. S touchpadem HUAWEI je to hračka!
Tiscali-zprávy | 08:00:00
Že může být práce s notebookem mnohem jednodušší, než jak jsme byli dosud zvyklí, o tom přesvědčuje HUAWEI s novou vylepšenou verzí MateBooku X Pro. Novinka přichází s velice intuitivním systém ovládání pomocí gest na touchpadu, stejně jako s možností řídit vybrané funkce zcela bezdotykově. Díky tomu můžete počítač ovládat efektivně a plnohodnotně i bez použití klasické myši.


Česko se už nebude s Evropskou komisí soudit o dotaci pro Agrofert
Tiscali-zprávy | 07:57:54
Vláda rozhodla o stažení žaloby na Evropskou komisi (EK) kvůli blokované dotaci pro holding Agrofert. Mluvčí ministerstva zahraničí Mariana Wernerová to potvrdila serveru iROZHLAS.cz. Dotaci 821 000 korun na modernizaci kuřecí farmy v Bílovci na Novojičínsku komise odmítla proplatit kvůli střetu zájmů tehdejšího premiéra Andreje Babiše (ANO). Jeho vláda ji za to zažalovala u Soudního dvora EU.


Mimořádná daň se bude týkat energetiky, petrochemie i bank. Platit by měla tři roky
E15-ekonomika | 10:48:00
Ministerstvo financí finišuje s přípravou návrhu na takzvanou daň z neočekávaných příjmů. Zasáhnout by měla tři sektory: energetiku, petrochemii a bankovnictví. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) se bude tato mimořádná daň týkat desítek podniků. Podrobnosti o podobě mimořádně daně přinesly jako první Hospodářské noviny. 


Německý papírenský průmysl je v nesnázích kvůli energiím. Výrobce Hakle je v insolvenci
E15-ekonomika | 10:15:00
Na papírenský průmysl v Německu doléhají negativní dopady vysokých cen energií a surovin, informovala agentura DPA. Problémy v odvětví dokresluje rozhodnutí tradičního výrobce toaletního papíru Hakle vyhlásit insolvenci.


Nezaměstnanost v Česku vzrostla na 3,4 procenta. Očekává se další růst v září
E15-ekonomika | 09:10:00
Nezaměstnanost v Česku v srpnu vzrostla na 3,4 procenta z červencových 3,3 procenta. Práci hledalo 251 753 lidí. Zaměstnavatelé nabízeli více než 312 tisíc volných míst. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Podle něj je mírný nárůst nezaměstnanost v tomto období běžný. Loni v srpnu byla nezaměstnanost 3,6 procenta a bez práce bylo téměř 268 tisíc lidí.


Pobaltské republiky zakážou Rusům vstup na svá území. Libra je nejslabší za 37 let
E15-ekonomika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 251. den roku, svátek má Mariana, před 76 lety proběhlo referendum v Bulharsku, ve kterém se 92,7 procenta obyvatel země vyslovilo pro zrušení monarchie a ustanovení republiky. 
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Konkrétní pomoc s energiemi ohlásí vláda podle Jurečky v pondělí
E15-ekonomika | 07:26:00
Vláda má podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) jasno o konkrétní pomoci domácnostem, veřejnému sektoru i firmám s drahými energiemi. Ještě čeká na výsledek mimořádného zasedání evropských ministrů pro energetiku, které se uskuteční v pátek v Bruselu. Český kabinet by poté měl mimořádně jednat v pondělí v podvečer a následně představit detaily podpory. Jurečka to novinářům řekl ve středu před půlnocí po jednání vlády.


Mimořádná daň se bude týkat energetiky, petrochemie i bank. Platit by měla tři roky
E15-politika | 10:48:00
Ministerstvo financí finišuje s přípravou návrhu na takzvanou daň z neočekávaných příjmů. Zasáhnout by měla tři sektory: energetiku, petrochemii a bankovnictví. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) se bude tato mimořádná daň týkat desítek podniků. Podrobnosti o podobě mimořádně daně přinesly jako první Hospodářské noviny. 


Německý papírenský průmysl je v nesnázích kvůli energiím. Výrobce Hakle je v insolvenci
E15-politika | 10:15:00
Na papírenský průmysl v Německu doléhají negativní dopady vysokých cen energií a surovin, informovala agentura DPA. Problémy v odvětví dokresluje rozhodnutí tradičního výrobce toaletního papíru Hakle vyhlásit insolvenci.


Nezaměstnanost v Česku vzrostla na 3,4 procenta. Očekává se další růst v září
E15-politika | 09:10:00
Nezaměstnanost v Česku v srpnu vzrostla na 3,4 procenta z červencových 3,3 procenta. Práci hledalo 251 753 lidí. Zaměstnavatelé nabízeli více než 312 tisíc volných míst. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Podle něj je mírný nárůst nezaměstnanost v tomto období běžný. Loni v srpnu byla nezaměstnanost 3,6 procenta a bez práce bylo téměř 268 tisíc lidí.


Pobaltské republiky zakážou Rusům vstup na svá území. Libra je nejslabší za 37 let
E15-politika | 09:00:00
Dobré ráno! Je 251. den roku, svátek má Mariana, před 76 lety proběhlo referendum v Bulharsku, ve kterém se 92,7 procenta obyvatel země vyslovilo pro zrušení monarchie a ustanovení republiky. 
Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.


Konkrétní pomoc s energiemi ohlásí vláda podle Jurečky v pondělí
E15-politika | 07:26:00
Vláda má podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) jasno o konkrétní pomoci domácnostem, veřejnému sektoru i firmám s drahými energiemi. Ještě čeká na výsledek mimořádného zasedání evropských ministrů pro energetiku, které se uskuteční v pátek v Bruselu. Český kabinet by poté měl mimořádně jednat v pondělí v podvečer a následně představit detaily podpory. Jurečka to novinářům řekl ve středu před půlnocí po jednání vlády.


Maker Faire festival namíchá vůně i oživí roboty
lupa.cz | 11:14:46
Příští víkend všechny kutily v Praze opět po roce potěší Maker Faire festival. Oproti loňsku změnil své stanoviště. Z Výstaviště se přesunul o několik stovek metrů do areálu Pražské tržnice. Své projekty představí na 120 vystavovatelů nejen z Česka, ale i Slovenska, Švýcarska, Nizozemska, Itálie, Německa a Spojených států. Chybět nebudou ani tématické workshopy, přednášky a soutěže o zajímavé ceny.


Při požáru bytu našli hasiči mrtvolu, jednoho při zásahu pokousala kočka
idnes.cz | 11:39:00
V bytě v pražských Záběhlicích našli po uhašení požáru mrtvolu. Na místo tak zamířila policie. Hasiči navíc z objektu zachránili i kočku, která při tom jednoho z nich pokousala.


Nizozemsko může nahradit čtvrtinu plynu z Ruska. Ohrozí ale obyvatele zemětřesením
idnes.cz | 11:24:00
Častá zemětřesení a popraskané domy zastavily před lety těžbu zemního plynu v Nizozemsku. Nyní se ale otázka využití suroviny uvězněné pod zemí vrací. Těžba by totiž dokázala podle odhadů nahradit až čtvrtinu plynu, který Evropa dováží z Ruska. Pro půl milionu lidí by to ale znamenalo opět riziko zemětřesení.


USA poskytnou Ukrajině další pomoc za 675 milionů dolarů. I rakety pro HIMARS
idnes.cz | 11:02:00
Americký prezident Joe Biden schválil další balík vojenské pomoci Ukrajině o objemu 675 milionů dolarů (16,6 miliardy Kč), včetně munice pro salvové raketové systémy HIMARS. Na úvod jednání kontaktní skupiny pro Ukrajinu na americké letecké základně Ramstein v Německu to prohlásil ministr obrany USA Lloyd Austin.


Nová aplikace NewtonOne upozorní na neobvyklé zmínky a ze zpráv vytvoří příběh
idnes.cz | 11:00:00
Newton Media spouští novou generaci aplikace NewtonOne. Je rychlejší, má nový design a uživatelé se díky ní zvládnou orientovat v množství dat z médií i sociálních sítí, uvedla firma v tiskové zprávě. Novinka uživatele například upozornění i na neobvyklé zmínky či umí ze shluku zpráv vytvořit příběh.


Odstupte, nebo vás odvoláme. Koalice zvýšila tlak na Vildumetzovou
idnes.cz | 10:46:00
Vládní koalice vyzývá místopředsedkyni Sněmovny Janu Mračkovou Vildumetzovou, aby odstoupila z funkce. „Pokud tak neučiní, podnikneme kroky k jejímu odvolání,“ uvedl místopředseda TOP 09 Jan Jakob. Důvodem je její styk s obviněným z kauzy Dozimetr. Redakce iDNES.cz zjišťuje u Vildumetzové, jak hodlá reagovat.


Soud ponechal ve vazbě mladíka obžalovaného z přípravy teroristického útoku
idnes.cz | 10:39:00
Brněnský krajský soud ponechal ve vazbě neplnoletého mladíka, který je obžalovaný z přípravy teroristického útoku inspirovaného obdobnými útoky v cizině. Rozhodnutí není pravomocné, lze proti němu podat stížnost.


Potřebuje kvůli závislostem psychiatra, řekla Stehlíková k soudu se Zemanem
idnes.cz | 10:37:00
Obvodní soud pro Prahu 3 ve čtvrtek začal projednávat žalobu prezidenta Miloše Zemana na lékařku Džamilu Stehlíkovou kvůli jejím výrokům o jeho zdraví. Lékařka před zahájení soudu řekla, že prezident potřebuje kvůli svým závislostem na alkoholu a tabáku psychiatrickou pomoc. Zeman po Stehlíkové žádá omluvu a milion korun na Fond ohrožených dětí za výroky, které o jeho zdraví zveřejnila v souvislosti s jeho loňskou hospitalizací.


RECENZE: Silné bitvy, slabá romance. Americký Jan Žižka v dobrém i zlém
idnes.cz | 10:07:00
Vysoký rozpočet je vidět ve všech složkách; kromě scénáře. Tak se zpravidla mluví o hollywoodských velkofilmech, teď to potkalo českého národního hrdinu Jana Žižku.


Jízdenky mohou zdražit až o pětinu. V pololetí ČD prodělaly téměř miliardu
idnes.cz | 10:01:00
Cena jízdenek může od letošního prosince vyrůst o deset až dvacet procent. Jízdné musí Českým drahám pomoci pokrýt nárůst nákladů, ale zároveň nevyhnat z vlaků cestující, říká nový generální ředitel Českých drah Michal Krapinec. Státem vlastněného dopravce nárůst cen energií stáhl do ztráty 900 milionů.


Královna Alžběta II. odložila setkání, podle lékařů by měla odpočívat
revue.idnes.cz | 11:00:00
Britská královna Alžběta II. (96) odložila čtvrteční schůzku se svými poradci z takzvané královské rady. Lékaři jí totiž doporučili odpočinek, uvedl Buckinghamský palác. Britská panovnice před pár dny přijala novou premiérku.


Únosy ukrajinských dětí. Okupanti je násilím převážejí do Ruska, kde je nabízejí k adopci, tvrdí OSN
iHned.cz | 11:41:00
Existují „věrohodná obvinění“, že jsou z Ukrajiny do Ruska násilím převáženy osamělé děti, pravděpodobně za účelem adopce ruskými rodinami. Ve čtvrtek to podle agentury AFP prohlásila náměstkyně generálního tajemníka OSN pro lidská práva...


Hrozí zdražení jízdného až o 20 procent? ČD se kvůli rostoucím nákladům propadly do téměř miliardové ztráty
iHned.cz | 10:36:00
Skupina Českých drah letos v první polovině roku hospodařila se ztrátou 931 milionů korun. Meziročně je to zhoršení o 714 milionů korun. Ke ztrátě přispěly hlavně rostoucí náklady na energie a materiál, které stouply o miliardy korun. Ve čtvrtek o...


Zeman žádá po Stehlíkové omluvu. Potřebuje psychiatra, je závislý, řekla exministryně před soudem
iHned.cz | 10:22:00
Psychiatrička a bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková řekla ve čtvrtek novinářům před zahájením svého soudního sporu s Milošem Zemanem, že prezident potřebuje kvůli svým závislostem na alkoholu a tabáku psychiatrickou pomoc. Zeman po...


Policisté organizovali sbírku pro ženu „téměř bez prostředků“. Statisíce skončily u vlastníků desítek bytů
iHned.cz | 10:08:00
V září roku 2018 popisovala česká média tragickou událost. Pražského policistu Vladimíra Dřevojana zastihly cestou do práce vážné zdravotní komplikace a on náhle ve věku pětatřiceti let zemřel. Krátce poté vyhlásil Nezávislý odborový svaz Policie ČR...


Opel Corsa A (1982–1993): První generace legendárního malého opelu
Auto.cz | 10:56:00
První generace Opelu Corsa s předním pohonem spatřila světlo světa před 40 lety, na podzim 1982. Ve španělském Figueruelas v provincii Zaragoza se začaly vyrábět třídveřové hatchbacky a dvoudveřové Corsy TR se stupňovitou zádí. V roce 1984 k nim přibyly čtyřdveřová a pětidveřová verze.


Ford E-Transit Custom odkrývá karty, slibuje elektrickou revoluci i pro menší firmy
Auto.cz | 10:00:00
Plně elektrický nástupce nejprodávanější dodávky v Evropě odhaluje kompletní parametry i chytré funkce.


Podcast: V Bruselu se neztratí ani architekti, titul ze západní univerzity nutný není
aktuálně.cz | 12:00:00
V hlavním městě EU se najde uplatnění skoro pro každého. Kdo můžete, sbírejte zkušenosti z ciziny, doporučuje Filip Křenek v podcastu Středoevropanka.


Válka na Ukrajině je pro novináře jiná, než byly předchozí, míní reportér Aktuálně.cz
aktuálně.cz | 12:00:00
Ukrajinci jsou přesvědčení, že ruskou armádu z okupovaného území vyženou. To se od začátky války změnilo," popisuje novinář Martin Novák.


Tři kluby vyzvaly Vildumetzovou k odchodu z vedení sněmovny kvůli stykům s obviněným
aktuálně.cz | 11:47:18
Podnikatel Nemrah obviněný v kauze Dozimetr byl svědkem na svatbě Vildumetzové a je také kmotrem jejího dítěte. Politička dříve styky popírala.


Nastal zvrat ve válce? Čtenářům odpoví reportér, který se vrátil z jihu Ukrajiny
aktuálně.cz | 11:00:00
Ptejte se reportéra Aktuálně.cz Martina Nováka, který přímo z místa popisoval boje na jihu Ukrajiny.


8.9. Den finanční gramotnosti: Na zdraví se nevyplatí šetřit
Kurzy.cz | 12:00:00
Každý rok je 8. září připomínáno jako Den finanční gramotnosti, který má přispívat k lepšímu povědomí o přístupu k penězům a zacházení s nimi. Finance jsou úzce spjaty i s naším zdravím, které výrazně ovlivňuje kvalitu i délku života a tvoří základní před


Polsko: Centrální banka zvýšila úrokové sazby o 25 bodů na 6,75 %
Kurzy.cz | 11:43:10
Polská centrální banka (NBP) ve středu podle očekávání zvýšila úrokové sazby o 25 bodů na 19leté maximum 6,75 %. Šlo již o jedenácté zvýšení sazeb v řadě. Centrální banka zpomalila tempo zvyšování sazeb, když v červenci zvýšila sazby o půl procentního&hel


Apple představil nové produkty, nezvýšil ceny
Kurzy.cz | 11:40:58
Společnost Apple včera na své výroční akci představila nové řady produktů, které celkově naplnily očekávání. Apple uvedl iPhone 14, AirPods Pro a také nové Apple Watch . Nový iPhone si ponechává design předchozí generace, ale získal vylepšení kamery,&hell


Dnes zasedá ECB (8.9.2022)
Kurzy.cz | 11:36:07
Na dnešním zasedání se očekává, že ECB zvýší úrokové sazby minimálně o 50 bazických bodů. Nedá se ale vyloučit, že zvýšení sazeb bude nakonec 75 bodů. Inflace zůstává výrazná a navíc euro v poslední době oslabilo pod paritu, což může inflační tlaky&hellip


Ropa pod 90 dolary
Kurzy.cz | 11:33:51
Cena ropy brent včera vyklesala pod 90 dolarů za barel, a to i přesto, že OPEC+ nedávno oznámil snížení těžby. Ceny ropy jsou tak nyní nižší, než byly před začátkem války na Ukrajině.


ČNB v intervencích během července prodala 10 mld. EUR
Kurzy.cz | 11:29:45
Česká národní banka v devizových intervencích během července prodala devizy v objemu 10,0 mld. EUR , což je výrazně vyšší objem, než se očekávalo (cca 5-6 mld. EUR) a jak naznačovaly dílčí údaje.


Allwyn: Akcionáři Cohn Robbins schválili spojení společností
Kurzy.cz | 11:26:58
Akcionáři SPAC společnosti Cohn Robbins Holdings Corp. (CRHC) na včerejší mimořádné valné hromadě schválili fúzi s Allwynem . Do hlasování se zapojili držitelé 66,7 % všech akcií CRHC a 99,2 % z nich hlasovalo ve prospěch spojení.


Všichni jsou příliš krátkodobí, říká investor Baron. Ceny i doba jsou atraktivní. Makro nepredikujeme
Kurzy.cz | 11:25:09
V červnu se každý obával rostoucích cen komodit a inflace. Ale téměř pokaždé, když se někdo snaží predikovat makroekonomický vývoj, mýlí se. Pro CNBC to uvedl Ron Baron z Baron Capital.


Nové sazby cestovních náhrad od 20. 8. 2022 a stravenkového paušálu
Kurzy.cz | 11:24:41
Přestože byly sazby cestovních náhrad pravidelně ohlašovány začátkem kalendářního roku, nepříznivý ekonomický vývoj a zvyšování cen způsobily, že…


Graf dňa - EURUSD (08.09.2022)
Kurzy.cz | 10:55:13
Vďaka celkovému zlepšeniu sentimentu, EURUSD spustil pokus o návrat späť nad úroveň parity. Dvojica dnes ráno testuje oblasť 1,00, ale zatiaľ nebola schopná dosiahnuť prelomenie vyššie. Veľká udalosť dňa pre pár - rozhodnutie ECB o sadzbách - je však e...


CZE: Maloobchod klesá
Kurzy.cz | 10:53:37
Včera vydal ČSÚ červencová data maloobchodních tržeb. Objem (reálných) tržeb se v červenci meziměsíčně snížil o 0,6 %. V meziročním vyjádření byly tržby nižší o 6,5 % (meziroční růst očištěný jen o vliv kalendáře a nikoliv sezónnost dosáhl -7,2 %).


Čtvrtletní úpravy vah CECE indexu a PX indexu - Colt a Moneta
Kurzy.cz | 10:41:40
Vídeňská burza ve středu večer oznámila pravidelné čtvrtletní úpravy vah regionálního indexu CECE. Nové váhy začnou platit od pondělí 19. září, ale reálně rebalancování proběhne na závěr obchodování v pátek 16. září.


Situace na pracovním trhu se začíná zhoršovat (8.9.2022)
Kurzy.cz | 10:34:07
Srpnový podíl nezaměstnaných osob potvrzuje, že se situace na pracovním trhu začíná zhoršovat. Je přitom obvyklé, že v srpnu oproti červenci většinou nezaměstnanost stagnuje, případně dochází k jejímu mírnému snížení, pokud je pracovní trh schopný abso...


Ministerstvo financí představilo návrh zákona o mimořádném zdanění
Kurzy.cz | 10:21:36
Ministerstvo financí připravilo návrh zákona o mimořádné dani . Ta by se podle ministra financí Zbyňka Stanjury měla týkat desítek firem, konkrétně bank, výrobců elektřiny, obchodníků s energiemi, rafinerií a distributorů pohonných hmot.


Krátké zprávy z ČR: ČEZ a mimořádná daň
Kurzy.cz | 10:18:38
ČEZ : Ministr financí Stanjura pro HN uvedl, že návrh zákona o mimořádné dani je připraven, vláda bude ještě rozhodovat na koho by se definitivně mela vztahovat a v jaké výši by daň měla být. Rozhodnutí by mělo padnout příští týden do středy.


ECB v centre pozornosti - Economický kalendár
Kurzy.cz | 10:16:05
Európske indexy sú nastavené na otvorenie vyššie Očakáva sa, že ECB zvýši sadzby o 75 bp Prejavy šéfov ECB a Fedu Americké akcie včera zaznamenali nárast vďaka poklesu cien ropy a poklesu výnosov. Pozitívna nálada sa rozšírila do ázijskej seansy a ...


Situace na pracovním trhu se začíná zhoršovat
Kurzy.cz | 10:13:24
Srpnový podíl nezaměstnaných osob potvrzuje, že se situace na pracovním trhu začíná zhoršovat.


Nezaměstnanost rostla v srpnu rychleji, než se očekávalo
Kurzy.cz | 10:00:45
Podíl nezaměstnaných druhý měsíc v řadě stoupá. Po 3,3 % v červenci se nezaměstnanost v srpnu zvýšila na 3,4 %. V prázdninových měsících bývá nezaměstnanost obecně mírně vyšší kvůli přílivu nových absolventů nebo podnikovým dovoleným, přesto pokračující&h


Nezaměstnanost mírně stoupla (Komentář)
Kurzy.cz | 09:50:32
Podíl nezaměstnaných osob v srpnu stoupl o jednu
desetinu na 3,4 %, po sezónním očištění to bylo 3,5 %. Počet uchazečů o
zaměstnání se po sezónním očistění zvýšil na 254 tisíc, což bylo o 11 tisíc
více než v červenci. Ve srovnání se stejným měsícem loň...


Americké indexy včera vzrástli v dôsledku poklesu cien ropy a poklesu výnosov. S&P 500 +1,40 %, Dow Jones +1,83 % a Nasdaq +2,14 %. Russell 2000 +2,21 % - Ranné zhrnutie (08.09.2022)
Kurzy.cz | 09:09:23
Americké indexy včera vzrástli v dôsledku poklesu cien ropy a poklesu výnosov. S&P 500 si pripísal 1,40 %, Dow Jones sa posunul o 1,83 % vyššie a Nasdaq vyskočil o 2,14 %. Russell 2000 pridal 2,21 % Indexy z Ázie a Tichomoria tiež rástli - Nikkei ...


Vláda schválila dřívější odchod záchranářů do důchodu
Kurzy.cz | 08:04:56
Kabinet dnes schválil návrh zákona, který snižuje důchodový věk zdravotnickým záchranářům. Úprava má začít platit od 1. ledna 2023. Obecné řešení snižování důchodového věku u tzv. náročných profesí bude součástí komplexních změn, které by měly být...


Novým šéfredaktorem ČRo Plus bude Josef Pazderka
lupa.cz | 13:11:05
Novým šéfredaktorem analyticko-publicistické stanice Český rozhlas Plus bude s účinností od 1. října 2022 novinář Josef Pazderka. Český rozhlas to potvrdil v tiskové zprávě. „Josef Pazderka je jedním z nejrespektovanějších novinářů v Česku. Jsem rád, že právě on bude součástí našeho týmu ve zpravodajství a bude dál rozvíjet úspěšnou stanici Český rozhlas Plus,“ uvedl ředitel zpravodajství Ondřej Suchan.


Vildumetzová rezignuje na pozici místopředsedkyně sněmovny. Kvůli stykům s obviněným v kauze Dozimetr
Hospodářské noviny | 13:46:00
Jana Mračková Vildumetzová (ANO) k 30. září rezignuje na pozici místopředsedkyně sněmovny. Oznámila to dnes na tiskové konferenci po jednání stínové vlády hnutí ANO. Čelila kritice kvůli tomu, že podnikatel Zakaría Nemrah, obviněný v kauze Dozimetr,...


„Územní dluh“. Polsko chce opět po Česku 368 hektarů pozemků, spor se táhne už od 50. let
Hospodářské noviny | 12:19:00
Polsko chce od České republiky získat zpět 368 hektarů půdy, o niž se spor táhne od 50. let. Píše o tom polský deník Rzeczpospolita. Polská konzervativní vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) podle něj bere záležitost vážně a doufá, že věc...


„Vy to za barákem mít nebudete.“ Plánovaná výstavba větrného parku naráží na odpor místních
Hospodářské noviny | 12:00:00
Ani současná energetická krize nic moc nemění na negativním postoji obyvatel vůči větrným elektrárnám, které by měly stát v okolí jejich bydlišť. Příkladem budiž záměr na výstavbu větrníků v příhraničí ve Frýdlantském výběžku na Liberecku. Ten...


Až 1,6 milionu deportovaných Ukrajinců. OSN má věrohodné zprávy, že Rusové nabízejí k adopci ukrajinské děti
Hospodářské noviny | 11:41:00
Existují „věrohodná obvinění“, že jsou z Ukrajiny do Ruska násilím převáženy osamělé děti, pravděpodobně za účelem adopce ruskými rodinami. Ve čtvrtek to podle agentury AFP prohlásila náměstkyně generálního tajemníka OSN pro lidská práva...


POLITICKÝ DIÁŘ: Jak říká žena Pavlovi a co udělají Babiš s Fialou
idnes.cz | 13:00:00
Do prvního kola prezidentské volby zbývají bez pěti dnů čtyři měsíce a mezi uchazeči se začíná vyjasňovat. Poměrně bizarním způsobem zahájil oficiální kandidaturu Petr Pavel. Koalice SPOLU vedená Petrem Fialou společného kandidáta pekla tak dlouho, až to dopadlo jako obvykle. Nejdůležitější ale nakonec bude, jak se k boji o nástupnictví po Miloši Zemanovi na Hradě postaví Andrej Babiš. Ale popořádku, píše zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář.


Jako reklama na rodinnou idylu. William s Kate a dětmi šli do nové školy
revue.idnes.cz | 13:15:00
Nové bydlení i nové začátky. Děti prince Williama a vévodkyně Kate nastoupily do nové školy Lambrook nedaleko Ascotu, poté co se rodina přestěhovala z Londýna do Windsoru. Princ George (9), princezna Charlotte (7) i princ Louis (4) si první školní den užili.


Nizozemci spouští terminál na LNG, třetina bude Čechů. Dorazil první tanker
idnes.cz | 12:10:00
V přístavu Eemshaven v Nizozemsku se dnes slavnostně otevře terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG). Třetinu jeho roční kapacity si prostřednictvím energetické společnosti ČEZ pro své účely pronajala Česká republika. Státu pomůže pokrýt až třetinu roční spotřeby plynu, a snížit tím závislost na této surovině z Ruska. Krátce po poledni k terminálu dorazil první tanker.


Ukrajinec si odsedí 12 let za vraždu v Česku, nevyhostí ho kvůli válce
idnes.cz | 11:57:00
Dohodou o vině a trestu skončil u Krajského soudu ve Zlíně případ třicetiletého Ihora Muravlova. Ukrajinec přiznal, že v pondělí 13. června zabil na dvoře jedné z firem v Holešově stejně starého Moldavana. Muravlov neunesl nevěru své partnerky.


Mrzni, mrzni, vlčí chvoste. Putin si před zimou utahoval z Evropanů
idnes.cz | 11:44:00
Až do říše ruských bajek zabrousil Vladimir Putin, když ve středu komentoval evropské nápady na zastropování ceny ruského plynu. Citátem z příběhu o mazané lišce a hloupém vlkovi dal jasně najevo, že v takovém případě Rusko zcela zastaví plynovody do Evropy. Zájemců o ruské energie je prý dost a dost.


Designblok se blíží. Láká na český porcelán i sedm designérů z válkou sužované Ukrajiny
iHned.cz | 13:50:00
Čtyřiadvacátý ročník Designbloku vypukne na počátku října. Od pátého do devátého se prostory Gabriel Loci na pražském Smíchově promění v Les, což je letošní ústřední téma. Představí se na něm 178 vystavujících.


Vildumetzová rezignuje na pozici místopředsedkyně sněmovny. Kvůli stykům s obviněným v kauze Dozimetr
iHned.cz | 13:46:00
Jana Mračková Vildumetzová (ANO) k 30. září rezignuje na pozici místopředsedkyně sněmovny. Oznámila to dnes na tiskové konferenci po jednání stínové vlády hnutí ANO. Čelila kritice kvůli tomu, že podnikatel Zakaría Nemrah, obviněný v kauze Dozimetr,...


„Územní dluh“. Polsko chce opět po Česku 368 hektarů pozemků, spor se táhne už od 50. let
iHned.cz | 12:19:00
Polsko chce od České republiky získat zpět 368 hektarů půdy, o niž se spor táhne od 50. let. Píše o tom polský deník Rzeczpospolita. Polská konzervativní vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) podle něj bere záležitost vážně a doufá, že věc...


„Vy to za barákem mít nebudete.“ Plánovaná výstavba větrného parku naráží na odpor místních
iHned.cz | 12:00:00
Ani současná energetická krize nic moc nemění na negativním postoji obyvatel vůči větrným elektrárnám, které by měly stát v okolí jejich bydlišť. Příkladem budiž záměr na výstavbu větrníků v příhraničí ve Frýdlantském výběžku na Liberecku. Ten...


Čínské novinky pro Evropu zabodovaly v Euro NCAP. ORA i WEY mají 5 hvězd, zazářila i Tesla
Auto.cz | 12:57:00
Organizace Euro NCAP se během pátého kola testování podívala na zoubek Tesle Model Y, která opět posunula laťku, i dvěma čínským novinkám, které si rovněž zasloužily pochvalu.


Nová generace BMW řady 5 možná přijde o V8, M5 má být výjimkou
Auto.cz | 11:57:00
Motorizaci M550i by mohl čekat osud motorizace M550d. Zatím ale není nic jisté


Jeep chystá elektrickou revoluci. Bez kabelu se neobejde ani nekompromisní off-road
aktuálně.cz | 14:00:00
Jeep odhalil své budoucí plány. Do roku 2025 bude v Evropě prodávat čtyři čisté elektromobily.


Meziroční pokles míry nezaměstnanosti v české ekonomice se výrazně zmírňuje
Kurzy.cz | 13:04:37
Meziroční pokles míry nezaměstnanosti v české ekonomice se výrazně zmírňuje, letos v srpnu se míra nezaměstnanosti meziročně snížila o 0,2 procentního bodu, což byl nejnižší pokles od loňského srpna.


"Mrtví" Ukrajinci se stali hitem. Rusové videu naletěli, blamáž dokonali přídavkem
aktuálně.cz | 13:46:00
Na podvrh upozornil na Twitteru novinář Aric Toler z investigativního serveru Bellingcat.


Zeman chce po lékařce Stehlíkové milion, podle ní potřebuje prezident psychiatra
aktuálně.cz | 13:08:31
Prezident Miloš Zeman potřebuje podle Džamily Stehlíkové psychiatrickou pomoc kvůli svým závislostem na alkoholu a tabáku.


Sušice: jednoho stavitele vil z města sirek zabili nacisti, druhého týrali komunisti
aktuálně.cz | 12:25:35
Pošumavské městečko je bytostně spojeno se sirkárnami a dalšími slavnými továrnami. Výstavbou připomíná "malý" Baťův Zlín.


Vildumetzová popírá styky s Nemrahem. Je kmotrem jejího dítěte i svědkem na svatbě
aktuálně.cz | 10:35:55
Vildumetzová již dříve tvrdila, že Nemrah je známým jejího manžela a sama se s ním nestýkala. Výzvy ke své rezignaci odmítla.


Ve sklárnách v Úsobrně odstavili jednu pec. Bojujeme o každý den, říká ředitel
Denik.cz | 13:00:00
Astronomické ceny energií posílají tradiční řemeslo do kolen. Sklárny Moravia fungují v Úsobrně na Blanensku od roku 1827. Nyní čelí reálné hrozbě, že zavřou. Razantně omezují výrobu a podle nejčernějšího scénáře jim hrozí zánik. 


LNG terminál v Nizozemsku zahájil provoz. Třetinu kapacity si pronajalo Česko
Denik.cz | 12:50:00
K novému terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) v nizozemském přístavu Eemshaven dorazil první tanker s plynem. Informovala o tom agentura Reuters. Podle energetické společnosti Gasunie už posádka plavidla zahájila vykládku. Asi třetinu kapacity si v terminálu pronajala Česká republika.


Kvůli drahým energiím nebude muset do exekucí padnout vůbec nikdo, řekl Fiala
Denik.cz | 12:45:00
Koaliční vláda Petra Fialy (ODS) slibuje, že v příštích dnech představí řešení pro drahé energie v letošní zimě. Pomoci by mělo jak domácnostem, tak i veřejným institucím a některým firmám. „Do exekucí kvůli cenám energií nemusí padnout vůbec nikdo,“ řekl ve čtvrtek Fiala v první z debat Deníku s premiérem.


Vildumetzová Mráčková rezignuje na post místopředsedkyně Sněmovny
Denik.cz | 12:33:00
Jana Mráčková Vildumetzová (ANO) se rozhodla k 30. září rezignovat na post místopředsedkyně Sněmovny. Politička čelila kritice kvůli kontaktům s podnikatelem Nemrahem obviněným v kauze Dozimetr. Ten je kmotrem jejího syna. 


Rozruch kvůli seriálu. Hvězdy Pána prstenů odsoudily rasistické útoky na kolegy
Denik.cz | 11:37:00
Elijah Wood, Sean Astin a další slavní herci z kultovní filmové trilogie Pán prstenů režiséra Petera Jacksona se rozhodli nemlčet. A to v souvislosti s vydáním nového seriálu Prsteny moci, který se odehrává ve stejném prostředí jako Pán prstenů. Na tvůrce seriálu a herce nové tolkienovské generace se totiž snesla rasisticky zaměřená kritika. 


Cenný objev. V Jihlavě našli keramický střep s vyobrazením ježka
Denik.cz | 11:27:00
Budova plná pokladů. Archeologové našli v domě na adrese Masarykovo náměstí 21 další cenný předmět. Je to střep, na kterém je vyobrazený ježek.


Firmám v Česku chybí pracovníci. Podívejte se, kolik bere svářeč nebo šéf firmy
Denik.cz | 11:02:00
Pohled na výplatní pásku při porovnání s rostoucími cenami zboží v obchodech může mnohým způsobovat bolest hlavy. Mzdy zaměstnanců totiž zdaleka nerostou tak rychle, jak roste inflace. Z obsáhlého průzkumu společnosti Grafton Recruitment vyplývá, že zatímco inflace v červenci dosáhla meziročně 17,5 procenta, firmy v Česku svým zaměstnancům přidaly na mzdách jen v jednotkách procent. Vyskytly se však i výjimky.


Česko se nebude soudit s Komisí kvůli dotaci pro Agrofert. Vláda stáhla žalobu
Denik.cz | 10:16:00
Vláda rozhodla o stažení žaloby na Evropskou komisi (EK) kvůli blokované dotaci pro holding Agrofert. Mluvčí ministerstva zahraničí Mariana Wernerová to potvrdila serveru iROZHLAS.cz. Dotaci 821 tisíc korun na modernizaci kuřecí farmy v Bílovci na Novojičínsku komise odmítla proplatit kvůli střetu zájmů tehdejšího premiéra Andreje Babiše (ANO). Jeho vláda ji za to zažalovala u Soudního dvora EU.


Zaskočené Rusko? Ukrajinci postoupili u Charkova o 20 kilometrů, míní analytici
Denik.cz | 10:02:00
Ukrajinské síly v uplynulém dni postoupily v Charkovské oblasti na východě země nejméně o 20 kilometrů na území pod kontrolou ruských vojáků, čímž dobyly zpět plochu o přibližně 400 kilometrech čtverečních. Ve své nejnovější zprávě o vývoji bojů na Ukrajině to uvedli analytici z amerického Institutu pro studium války (ISW). Za uplynulých 24 hodin ukrajinská armáda zničila dvě ruská letadla Su-25 a bitevní vrtulníky Ka-52 a Mi-24, sdělil její generální štáb.


Víkend bude ve znamení deště. Teploty v Česku nepřesáhnou 20 stupňů
Denik.cz | 09:55:00
V pátek budou v Česku doznívat srážky, které zemi zasáhnou už ve čtvrtek. Nejvyšší denní teploty mohou v pátek ještě vystoupat k letním 25 stupňům, o víkendu se ale budou držet do 20 stupňů. Místy bude pršet. Po víkendu se opět oteplí až na 26 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


S Nemrahem jsem se skoro nestýkala, tvrdila Vildumetzová. Je kmotrem jejího syna
Denik.cz | 09:17:00
Podnikatel Zakaría Nemrah, který je obviněný v kauze Dozimetr, byl svědkem na svatbě místopředsedkyně Sněmovny Jany Mračkové Vildumetzové (ANO). Je také kmotrem jejího dítěte. Informovaly o tom servery Neovlivní a Seznam Zprávy. Vildumetzová již dříve tvrdila, že Nemrah je známým jejího manžela a sama se s ním nestýkala. Výzvy ke své rezignaci odmítala.


Česká republika patří mezi země nejméně ohrožené katastrofami
Eurozpravy-zahraniční | 13:59:00
Česká republika patří mezi země nejméně ohrožené katastrofami. Kontinentem s největším rizikem katastrof je Amerika, následovaná Asií. Vyplývá to ze zprávy o rizicích pro rok 2022, kterou dnes zveřejnila německá nevládní organizace Bündnis Entwicklung Hilft.


K zastropování cen energií sáhne po dalších státech i Británie
Eurozpravy-zahraniční | 13:43:00
Britská premiérka Liz Trussová slíbila zastropovat od 1. října na dva roky ceny energií pro domácnosti, aby jim pomohla vyrovnat se s prudkým růstem cen energií. Nejméně na půl roku slíbila podporu i firmám, oznámila to v projevu v Dolní sněmovně. Vláda zruší dosavadní zákaz frakování, což je technika těžby plynu a ropy z břidlicových hornin, a schválí další těžbu ropy v Severním moři, informovala agentura Reuters a stanice BBC.


Americký ministr Blinken nečekaně přiletěl do Kyjeva
Eurozpravy-zahraniční | 13:18:00
Šéf americké diplomacie Antony Blinken dnes dorazil do Kyjeva na předem neohlášenou návštěvu, informují agentura AFP a AP. Diplomat nedlouho předtím na setkání s ukrajinskými představiteli oznámil novou pomoc Washingtonu pro Ukrajinu a další evropské země, kterým by někdy v budoucnu mohla hrozit ruská agrese, ve výši dvou miliard dolarů (asi 49 miliard korun). Podle agentury AFP bude právě tato pomoc předmětem Blinkenových jednání v Kyjevě.


Polsko chce údajně po Česku 368 hektarů pozemků z letitého sporu
Eurozpravy-zahraniční | 12:24:00
Polsko chce od České republiky získat zpět 368 hektarů půdy, o níž se spor táhne od 50. let. Píše o tom polský deník Rzeczpospolita. Polská konzervativní vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) podle něj bere záležitost vážně a doufá, že věc dotáhne do konce vláda Petra Fialy.


K terminálu na LNG v Nizozemsku dorazil první tanker, zahájil vykládku
Eurozpravy-zahraniční | 12:19:00
K novému terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) v nizozemském přístavu Eemshaven dnes dorazil první tanker s plynem. Informovala o tom agentura Reuters. Podle energetické společnosti Gasunie už posádka plavidla zahájila vykládku. Asi třetinu kapacity si v terminálu pronajala Česká republika.


Plastická operace i nový mobil. Na jaké zbytečnosti si Češi půjčují?
Eurozpravy-ekonomika | 13:25:00
Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).


Cena plynu pro evropský trh klesla nejvíc od začátku srpna
Eurozpravy-ekonomika | 12:55:00
Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes poprvé od začátku srpna klesla pod 200 eur (téměř 5000 Kč) za megawatthodinu (MWh). Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku krátce po poledni ztrácela zhruba osm procent na 196 eur za MWh. Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.


České dráhy v pololetí zvýšily ztrátu na téměř miliardu
Eurozpravy-ekonomika | 12:06:00
Skupina Českých drah letos v první polovině roku hospodařila se ztrátou 931 milionů korun. Meziročně je to zhoršení o 714 milionů korun. Ke ztrátě přispěly hlavně rostoucí náklady na energie a materiál, které stouply o miliardy korun. Dnes o tom informovaly České dráhy. V závěru roku je proto možné, že národní dopravce zdraží jízdné. Skupina už vloni vykázala ztrátu 1,6 miliardy korun, což bylo meziročně zlepšení o 2,5 miliardy korun.


Nejčistší technologie a nová auta: Toyota rozjíždí velkou show Českem
Reflex | 13:30:00
České zastoupení automobilky Toyota navazuje na svou kampaň zaměřenou na představení alternativních pohonů s názvem Beyond Zero velkou roadshow po celém Česku. Potrvá dva měsíce a začíná už ve středu 7. a čtvrtek 8. září na pražském Černém Mostě.


Stalinův velvyslanec v Londýně a jeho deníky, zachycující pohnutou dobu
Reflex | 12:40:00
Nakladatelství Academia vydalo objemnou knihu Gabriela Gorodetského Stalinův velvyslanec v Londýně s podtitulem Deníky Ivana Majského 1934–1943. Bývalý menševik a v letech 1932–1943 sovětský velvyslanec ve Velké Británii Ivan Michajlovič Majskij si v době, kdy některé sovětské diplomaty povolali do vlasti a poté se po nich slehla zem, vedl na tehdejší dobu vcelku upřímně psané deníky.


Organizovaný zločin, hnutí ANO, myšlenková panna Vildumetzová a jako vždy nevinný Babiš
Reflex | 12:00:00
Už jsem si myslel, že bizarnosti nového seriálu Pálava a televizní show Agáta Jaromíra Soukupa nelze v těchto týdnech nijak překonat. Mýlil jsem se – členka předsednictva hnutí ANO, stínová ministryně vnitra a místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jana Mračková Vildumetzová to dokázala. Její tvrzení, jak v podstatě skoro nezná člověka (Zakaria Nemraha obviněného v známé kauze Dozimetr), který byl přitom svědkem na její svatbě a pak se stal kmotrem jejího dítěte, překonává i některé politické sci-fi historky, kterými nás léta krmí její guru Andrej Babiš.


Koaliční kluby vyzývají Vildumetzovou k odchodu z vedení sněmovny
Tiscali-zprávy | 12:11:26
Zástupci některých koaličních klubů míní, že by Jana Mračková Vildumetzová (ANO) měla odstoupit z pozice místopředsedkyně sněmovny kvůli stykům s obviněným podnikatelem Zakaríou Nemrahem. Sdělili to ČTK. Nemrah, který je obviněný v kauze Dozimetr, byl svědkem na svatbě Mračkové Vildumetzové a je také kmotrem jejího dítěte. Informovaly o tom ve středu servery Neovlivní a Seznam Zprávy.


Mračková Vildumetzová končí jako místopředsedkyně Sněmovny, kvůli kauze Dozimetr
E15-ekonomika | 13:48:00
Jana Mračková Vildumetzová rezignuje k 30. září na post místopředsedkyně Sněmovny. Oznámila to na tiskové konferenci po jednání stínové vlády hnutí ANO. Byla terčem kritiky kvůli tomu, že podnikatel Zakaría Nemrah, obviněný v kauze Dozimetr, byl svědkem na její svatbě a je také kmotrem jejího dítěte.


Polsko chce od Česka získat zpět stovky hektarů půdy. Naději vkládá do vlády Petra Fialy
E15-ekonomika | 13:34:00
Polsko chce od České republiky získat zpět 368 hektarů půdy, o níž se spor táhne od 50. let. Píše o tom polský deník Rzeczpospolita. Polská konzervativní vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) podle něj bere záležitost vážně a doufá, že věc dotáhne do konce vláda Petra Fialy.


Toyota startuje velkou jízdu napříč Českem. Představí kampaň na alternativní pohony
E15-ekonomika | 13:13:00
České zastoupení automobilky Toyota navazuje na svou kampaň zaměřenou na představení alternativních pohonů s názvem Beyond Zero velkou roadshow po celém Česku. Potrvá dva měsíce a začíná už ve středu 7. a čtvrtek 8. září na pražském Černém Mostě.


Cena plynu v Evropě klesla pod 200 eur. Stále je ale mnohonásobně vyšší než před rokem
E15-ekonomika | 12:45:00
Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes poprvé od začátku srpna klesla pod 200 eur (téměř pět tisíc korun) za megawatthodinu (MWh). Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku krátce po poledni ztrácela zhruba osm procent na 196 eur za MWh. Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.


K nizozemskému terminálu na plyn dorazil první tanker. Třetinu kapacity má pronajatou Česko
E15-ekonomika | 12:27:00
K novému terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) v nizozemském přístavu Eemshaven dorazil první tanker s plynem. Informovala o tom agentura Reuters. Podle energetické společnosti Gasunie už posádka plavidla zahájila vykládku. Asi třetinu kapacity si v terminálu pronajala Česká republika.


Rusové se k novým iPhonům dostanou i navzdory stažení Applu z trhu. Čekat ale budou měsíce
E15-ekonomika | 12:01:00
Rusové budou mít možnost koupit si nové telefony iPhone 14, přestože se jejich výrobce Apple stáhl z Ruska. Nákup iPhonů lidem v Rusku totiž umožní systém paralelního dovozu. Agentuře Ria Novosti to dnes řekl ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov. Americká společnost Apple nové telefony představila ve středu.


Tomáš vyrazí do bojů na Ukrajině aneb jak se vybírá třicet milionů na český tank
E15-ekonomika | 12:00:00
Česko pokračuje v pomoci Ukrajině pod heslem „Pošlete Putinovi dárek“, tentokrát to má být tank Tomáš pro ukrajinskou armádu. Deset procent z cílové částky se už podařilo vybrat prostřednictvím sbírky na webu zbraneproukrajinu.cz, jehož prostřednictvím lze finačně přispět na vyzbrojení ukrajinské armády nákupem pušek, lékárniček či neprůstřelných vest. „V posledních hodinách si sbírka vede nejlépe,“ řekl Blesk Zprávám spoluzakladatel projektu Dárek pro Putina a marketingový specialista Martin Ondráček. Drony z poslední sbírky už jsou na cestě na Donbas.  


Otevírací doba obchodů 28. září: Kdy mají obchody zavřeno?
E15-ekonomika | 11:40:00
28. září slaví Česko Den české státnosti. Státní svátek letos vychází na středu. Kdy mají obchody otevřeno a kdy zavřeno? Co hrozí obchodníkům za nedodržení zákona?


Mračková Vildumetzová končí jako místopředsedkyně Sněmovny, kvůli kauze Dozimetr
E15-politika | 13:48:00
Jana Mračková Vildumetzová rezignuje k 30. září na post místopředsedkyně Sněmovny. Oznámila to na tiskové konferenci po jednání stínové vlády hnutí ANO. Byla terčem kritiky kvůli tomu, že podnikatel Zakaría Nemrah, obviněný v kauze Dozimetr, byl svědkem na její svatbě a je také kmotrem jejího dítěte.


Polsko chce od Česka získat zpět stovky hektarů půdy. Naději vkládá do vlády Petra Fialy
E15-politika | 13:34:00
Polsko chce od České republiky získat zpět 368 hektarů půdy, o níž se spor táhne od 50. let. Píše o tom polský deník Rzeczpospolita. Polská konzervativní vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) podle něj bere záležitost vážně a doufá, že věc dotáhne do konce vláda Petra Fialy.


Toyota startuje velkou jízdu napříč Českem. Představí kampaň na alternativní pohony
E15-politika | 13:13:00
České zastoupení automobilky Toyota navazuje na svou kampaň zaměřenou na představení alternativních pohonů s názvem Beyond Zero velkou roadshow po celém Česku. Potrvá dva měsíce a začíná už ve středu 7. a čtvrtek 8. září na pražském Černém Mostě.


Cena plynu v Evropě klesla pod 200 eur. Stále je ale mnohonásobně vyšší než před rokem
E15-politika | 12:45:00
Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes poprvé od začátku srpna klesla pod 200 eur (téměř pět tisíc korun) za megawatthodinu (MWh). Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku krátce po poledni ztrácela zhruba osm procent na 196 eur za MWh. Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.


K nizozemskému terminálu na plyn dorazil první tanker. Třetinu kapacity má pronajatou Česko
E15-politika | 12:27:00
K novému terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) v nizozemském přístavu Eemshaven dorazil první tanker s plynem. Informovala o tom agentura Reuters. Podle energetické společnosti Gasunie už posádka plavidla zahájila vykládku. Asi třetinu kapacity si v terminálu pronajala Česká republika.


Rusové se k novým iPhonům dostanou i navzdory stažení Applu z trhu. Čekat ale budou měsíce
E15-politika | 12:01:00
Rusové budou mít možnost koupit si nové telefony iPhone 14, přestože se jejich výrobce Apple stáhl z Ruska. Nákup iPhonů lidem v Rusku totiž umožní systém paralelního dovozu. Agentuře Ria Novosti to dnes řekl ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov. Americká společnost Apple nové telefony představila ve středu.


Tomáš vyrazí do bojů na Ukrajině aneb jak se vybírá třicet milionů na český tank
E15-politika | 12:00:00
Česko pokračuje v pomoci Ukrajině pod heslem „Pošlete Putinovi dárek“, tentokrát to má být tank Tomáš pro ukrajinskou armádu. Deset procent z cílové částky se už podařilo vybrat prostřednictvím sbírky na webu zbraneproukrajinu.cz, jehož prostřednictvím lze finačně přispět na vyzbrojení ukrajinské armády nákupem pušek, lékárniček či neprůstřelných vest. „V posledních hodinách si sbírka vede nejlépe,“ řekl Blesk Zprávám spoluzakladatel projektu Dárek pro Putina a marketingový specialista Martin Ondráček. Drony z poslední sbírky už jsou na cestě na Donbas.  


Otevírací doba obchodů 28. září: Kdy mají obchody zavřeno?
E15-politika | 11:40:00
28. září slaví Česko Den české státnosti. Státní svátek letos vychází na středu. Kdy mají obchody otevřeno a kdy zavřeno? Co hrozí obchodníkům za nedodržení zákona?


Disney+ dočasně nabízí přístup na první měsíc za 49 Kč
lupa.cz | 14:31:11
Všichni noví a vracející se předplatitelé si mohou aktivovat přístup na streamovací službu Disney+ za 49 Kč na první měsíc. Jde o časově omezenou akci kvůli výročnímu setkání D23 Expo v kalifornském Anaheimu. Nabídka je aktivní od 8. září do 20. září 8:59 hod. na webu Disney+.


Pokud by Zeman nepoužil lékařskou zprávu, měl by slabší pozici, tvrdí právník
idnes.cz | 15:26:00
Je prezident Zeman alkoholik s cirhózou jater a deliriem tremens? Kdo, jak a zda vůbec to bude prokazovat? Soud ode dneška posuzuje žalobu hlavy státu vůči lékařce Džamile Stehlíkové kvůli jejím výrokům v době loňské hospitalizace prezidenta. Újmu bude muset prokázat právě Miloš Zeman jakožto žalobce. „Újma může být přinejmenším sporná s ohledem na to, že žalobce v minulosti opakovaně vyzdvihoval svou zálibu v alkoholu,“ myslí si právník Petr Suchomel.


Český rozhlas Plus od října povede Josef Pazderka
idnes.cz | 15:00:00
Novým šéfredaktorem celoplošné analyticko-publicistické stanice Český rozhlas Plus bude jmenován Josef Pazderka. Bývalý zpravodaj České televize a šéfredaktor serveru Aktuálně.cz stanici povede od října.


Krajský vlak Moravia vyjel na testovací jízdu, svezl lidi z Brna do Tišnova
idnes.cz | 14:41:00
Na svou první zkušební jízdu s cestujícími vyrazila ráno z brněnského dolního nádraží do Tišnova dvouvozová vlaková souprava Moravia. Pro Jihomoravský kraj ji vyrábí Škoda Transportation. Postupně jich výrobce dodá kraji 37 za 6,5 miliardy korun.


ECB rekordně navyšuje úrokové sazby. Chce bojovat s vysokou inflací
idnes.cz | 14:27:00
Evropská centrální banka zasahuje proti rekordní míře inflace. Ve čtvrtek zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 procentního bodu na 1,25 procenta, čímž potvrdila odhady i velké části analytiků. Vyšší úrokové míry ale jsou rizikem pro zadlužené státy na jihu Evropy, kterým kvůli tomu citelně vzrostou úrokové náklady


Mlékařům zoufale chybí pomoc vlády, od října se chystají znovu zdražovat
idnes.cz | 14:21:00
Spotřebitelé v Česku se musí připravit na další razantní navýšení ceny mléka a mléčných výrobků. Dojít by k němu mělo od října, na kdy zdražování ohlásily mnohé mlékárny. Na zahájení Mlékárenských dnů v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku to prohlásil předseda mlékárenského svazu Jiří Kopáček.


VIDEO: V Kongu spadla lávka při stříhání pásky, papaláši sklidili posměch
idnes.cz | 14:09:00
V hlavním městě Konga Kinshase se v pondělí shromáždilo několik vysoce postavených místních představitelů, kteří měli slavnostně otevřít zrekonstruovanou lávku pro pěší. Neprodleně po přestřižení pásky se však konstrukce zbortila a její střední část se zřítila do potoka. Místní se škodolibě smáli.


ANO navrhuje strop pro elektřinu na 1500 korun za MWh, řekl Babiš
idnes.cz | 13:59:00
Krizový plán pro Česko předkládá hnutí ANO. Předseda ANO Andrej Babiš navrhl zastropovat cenu elektřiny na 1500 korun za MWh, stejně tak cenu plynu. Krizový plán podle hnutí ANO má 28 bodů, řekl Babiš. Počítá i se zastropováním cen potravin. Peníze na svůj plán by vzalo z dividendy z ČEZ, z modernizačního fondu a ze strukturálních fondů Evropské unie.


Lékaře znepokojil zdravotní stav Alžběty II., za královnou přijela rodina
idnes.cz | 13:50:00
Lékaři ve čtvrtek ráno prohlédli britskou královnu Alžbětu II. (96) a její zdravotní stav je znepokojil. Panovnice by podle nich měla zůstat pod lékařským dohledem, uvedl Buckinghamský palác v prohlášení. Za královnou přijela nejbližší rodina. Premiérka Liz Trussová uvedla, že lid je v myšlenkách s panovnicí.


Tlačme na Turecko, řekl Rakušan. O migraci chce jednat s ministry EU
idnes.cz | 13:04:00
O zvyšujících se počtech syrských utečenců přicházejících v posledních měsících do států Evropské unie z Turecka chce ministr vnitra Vít Rakušan jednat s unijními protějšky. Je třeba vytvořit tlak na Turecko, řekl ve čtvrtek novinářům ve Sněmovně.


Ať nám Češi dají našich 368 hektarů. Kaczynského strana oživuje letitý spor
idnes.cz | 12:56:00
Polsko chce od České republiky získat zpět 368 hektarů půdy. Dekády trvající spor se týká kompenzací za rozdělení polsko-československé hranice v 50. letech, který podle Polska dopadl v jeho neprospěch. Polsko tvrdí, že vyřešení sporu za „národní zájem“.


Rusko a Severní Korea se sbližují. Rusům kvůli sankcím dochází munice, začali ji proto nakupovat od Kim Čong-una
iHned.cz | 15:21:00
Miliony raket nebo dělostřeleckých granátů nakoupilo Rusko v Severní Koreji. Podle zjištění americké rozvědky začíná ruská armáda kvůli sankcím pociťovat nedostatek munice, a proto se musela obrátit na vůbec nejizolovanější stát na světě. Zbraně ze...


ECB razantně zvýšila základní úrok
iHned.cz | 14:55:00
Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň signalizovala, že bude úroky dál zvyšovat,...


Lékaře znepokojuje zdravotní stav britské královny Alžběty II. Do Skotska se za ní sjíždějí příbuzní
iHned.cz | 14:34:00
Lékaři ve čtvrtek ráno prohlédli britskou královnu Alžbětu II. a její zdravotní stav je znepokojil. Panovnice by podle nich měla zůstat pod lékařským dohledem, uvedl Buckinghamský palác v prohlášení. Šestadevadesátiletá panovnice nyní pobývá na svém...


Plynovod z Polska lepší ceny Slovákům oproti Česku nezajistí, ale tady jde o víc
iHned.cz | 11:47:00
Když ve středu český premiér Petr Fiala oznamoval obnovení jednání o plynovodu z Polska, naši východní sousedé už měli skoro dva týdny hotovo. Díky spolupráci s Polskem se nejen Slovensko, ale i další státy východní a jižní Evropy dočkají možnosti...


Elektrická budoucnost Jeepu? Wagoneer S slibuje luxus, Recon dobrodružství
Auto.cz | 14:15:00
Kromě Jeepu Avenger představila automobilka také dva koncepty, které se během následujících let objeví i v Evropě. Jeden má demonstrovat americké prémium, druhý dobrodružnou podstatu značky.


Jeep odhalil svůj první elektromobil, Avenger dorazí v roce 2023
Auto.cz | 14:00:00
Automobilka Jeep během dnešního Jeep 4xe eventu představila dva čistě elektrické koncepty a jednu produkční novinku, která je pro nás nejzajímavější. Již v příštím roce totiž dorazí na evropské trhy.


Lékaře znepokojuje zdravotní stav Alžběty II. Za královnou přijela nejbližší rodina
aktuálně.cz | 14:02:27
Britská královna je pod lékařským dohledem, uvedl Buckinghamský palác v prohlášení.


USD díky Powellovi získává
Kurzy.cz | 15:50:21
V současné době probíhají tiskové konference Lagarde (po rozhodnutí ECB) a Powell (v Cato Institute) o měnové politice. Lagardeová není příliš jestřábí, i když říká, že sazby ještě nejsou na neutrální úrovni. Lagardeová však upozorňuje, že nedávný hike...


ECB zvýšila sazby o historických 75bps
Kurzy.cz | 15:43:26
Evropská centrální banka se na dnešním zasedání rozhodla pokračovat v normalizaci měnové politiky a v souladu s očekáváním trhu zvýšila depozitní sazbu o 75 bazických bodů na 0,75 %.


Analýza zlata na 8. září 2022 – test rezistence klíčového pivotu na ceně 1 726 USD
Kurzy.cz | 14:59:03
Technická analýza: Zlato se dnes ráno obchoduje směrem nahoru a blíží se ke klíčové úrovni rezistence 1 726 USD. Sledujte reakci rezistence tohoto klíčového pivotu, která potvrdí další směr.


Aktuálně k BTC 8. září 2022 – možný obrat dolů
Kurzy.cz | 14:51:52
Technická analýza: Pár BTC/USD se dnes dopoledne obchoduje do strany, vzhledem k silné rezistenci v pozadí vnímám potenciál obratu dolů. Obchodní doporučení: Vzhledem k průrazu obchodního rozpětí v pozadí a možnému pokračování poklesu vidím další...


EUR oslabilo poté, co ECB zvýšila klíčovou úrokovou sazbu na 1,25 %
Kurzy.cz | 14:51:50
ECB zvýšila úrokovou sazbu o 75 bp na 1,25 %, což je nejvýše od listopadu 2011. Trhy zvýšení o 75 bp očekávaly. ECB výrazně zrevidovala inflační projekce a nyní se průměrná inflace v letošním roce očekává na úrovni 8,1 %, v příštím roce 5,5 % a v ro...


Hypotéky po dlouhé době nepatrně zlevnily, domácnosti ale změnu příliš nepocítí
Kurzy.cz | 14:49:49
Nízký zájem o drahé a těžko dostupné hypotéky vedl některé banky k nabídce akčních slev. Právě ty nejspíš pomohly zastavit mnohoměsíční růst úrokových sazeb u hypoték. Podle aktuálních dat ukazatele Fincetrum Hypoindex průměrná nabídková sazba hypoték na&


Konec éry levných peněz, rovněž ECB zvedá sazby
Kurzy.cz | 14:38:25
„Evropská centrální banka (ECB) opět zvýšila úrokovou sazbu. V kontextu celkového přístupu ECB se toto zvýšení dá považovat za poměrně razatní. To, co nyní cítíme v Česku, tedy nárůst úrokových sazeb úvěrů, nyní čeká i eurozónu.


Cena ropy zamířila výrazně na jih, je levnější než před vpádem Ruska na Ukrajinu. Nafta by se měla u pump vracet na rozumnější úrovně, benzín bude nejlevnější od ledna
Kurzy.cz | 14:33:57
Nulová tolerance covidu v Číně v posledních dnech opět vrátila na trh obavy z daných kroků na byznys. Středeční makrodata o tamním exportu za srpen navíc ukázala na menší meziroční nárůst než se očekávalo (+7,1 % vs. oček. +12,8 %).


ECB zvedá úrokové sazby o 75 bazických bodů a očekává další zvyšování
Kurzy.cz | 14:28:35
Evropská centrální banka dnes rozhodla zvýšit všechny tři základní úrokové sazby ECB o 75 bazických bodů. Centrální banka eurozóny se tím snaží zkrotit rekordní inflaci, která přestřeluje cíl ECB již více než dvojnásobně.


Kurzovní lístek ČNB na čtvrtek 08.09.2022
Kurzy.cz | 14:28:17
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 7.9.Změna8.9. Americký dolar USD 1 24.9170 -1.59%24.5200...


Podle Allianz zatěžují ztráty nákladů aut na moři pojištění
Kurzy.cz | 14:24:54
Zástupci společnosti Allianz Global Corporate & Specialty se vyjádřili, že nehody lodí naložených auty na moři jsou v poslední době jednou z hlavních potenciálních příčin budoucích ztrát pojišťoven.


Počet uchazečů o zaměstnání v Jihočeském kraji se v srpnu zvýšil
Kurzy.cz | 14:19:39
V Jihočeském kraji bylo na úřadech práce ke konci srpna 2022 evidováno celkem 11 158 uchazečů o zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob činil 2,5 % a mezi kraji byl druhý nejnižší. Oproti konci července vzrostl počet uchazečů (+5,5 %) a mírně se...


ECB zvedla sazby o 75bps
Kurzy.cz | 14:16:28
ECB na svém dnešním zasedání zvedla hlavní úrokovou sazbu podle očekávání trhů o 75bps na 1,25 % a depozitní sazbu na 0,75 %.


Bakterie a kvasinky čistí vodu i půdu od pesticidů
Kurzy.cz | 14:15:57
Přítomnost pesticidů ve vodě a půdě trápí nejen evropské ekology. Používání těchto látek v podobě postřiků sice může zvýšit zemědělskou produkci, ve vysoké koncentraci však představují hrozbu nejen pro rozmanitost přírodních ekosystémů, ale také pro&helli


Novým generálním ředitelem Allegra se stává Roy Perticucci. Soustředit se bude na expanzi skupiny i probíhající integraci s českou Mall Group a WE|DO
Kurzy.cz | 14:05:39
Funkce nového generálního ředitele a člena představenstva společnosti Allegro se od 1. září 2022 ujal Roy Perticucci. Jeho úkolem je především pokračovat v rozběhnuté transformaci společnosti do pozice evropského šampiona v oblasti elektronického obchodu&


Padající ceny plynu vyvíjí tlak na Equinor
Kurzy.cz | 13:37:40
Norský Equinor (EQNR.NO) je jednou z největších energetických společností v Evropě. Společnost je provozovatelem zdrojů z obnovitelné energie, zemního plynu nebo ropy. Akcie společnosti „těží“ z energetické krize a vyšších cen komodit, přičemž burz...


EURUSD se pohybuje kolem 1,00
Kurzy.cz | 13:30:32
Rozhodnutí Evropské centrální banky o dalším vývoji měnové politiky (ve 14:15) je klíčovou událostí dne. Očekává se, že banka zvýší sazbu o 75 bazických bodů po červencovém zvýšení sazby o 50 bazických bodů. Depozitní sazba by tak dosáhla 0,75 %, což j...


„Nezabavitelná částka“ - NS sjednotil výklad tohoto pojmu
Kurzy.cz | 12:02:39
Na začátku každého roku se aktualizují normativní měsíční náklady na bydlení. Vzhledem k stoupajícím cenám energií byly v roce 2022 navýšeny dokonce…


Kdysi ,zamrzl‘, teď je opět v kurzu. Plynovodem Stork II se k nám může dostat polovina potřebného plynu, říká analytik Tyleček
Euro | 14:57:24
Zvažovaným česko-polským plynovodem Stork II by mohlo do tuzemska proudit tolik plynu, že by to podle analytika XTB Jiřího Tylečka s přehledem pokrylo polovinu jeho roční spotřeby. Na obnovení projektu, jenž byl dříve z různých důvodů pozastaven, se tento týden shodli český premiér Petr Fiala a jeho polský protějšek Mateusz Morawiecki. Náklady na jeho výstavu by se měly pohybovat v řádu vyšších stovek milionů eur.


Rusko a Severní Korea se sbližují. Rusům kvůli sankcím dochází munice, začali ji proto nakupovat od Kim Čong-una
Hospodářské noviny | 15:21:00
Miliony raket nebo dělostřeleckých granátů nakoupilo Rusko v Severní Koreji. Podle zjištění americké rozvědky začíná ruská armáda kvůli sankcím pociťovat nedostatek munice, a proto se musela obrátit na vůbec nejizolovanější stát na světě. Zbraně ze...


ECB razantně zvýšila základní úrok
Hospodářské noviny | 14:55:00
Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň signalizovala, že bude úroky dál zvyšovat,...


Lékaře znepokojuje zdravotní stav britské královny Alžběty II. Do Skotska se za ní sjíždějí příbuzní
Hospodářské noviny | 14:34:00
Lékaři ve čtvrtek ráno prohlédli britskou královnu Alžbětu II. a její zdravotní stav je znepokojil. Panovnice by podle nich měla zůstat pod lékařským dohledem, uvedl Buckinghamský palác v prohlášení. Šestadevadesátiletá panovnice nyní pobývá na svém...


Designblok se blíží. Láká na český porcelán i sedm designérů z válkou sužované Ukrajiny
Hospodářské noviny | 13:50:00
Čtyřiadvacátý ročník Designbloku vypukne na počátku října. Od 5. do 9. se prostory Gabriel Loci na pražském Smíchově promění v Les, což je letošní ústřední téma. Představí se na něm 178 vystavujících.


Plynovod z Polska lepší ceny Slovákům oproti Česku nezajistí, ale tady jde o víc
Hospodářské noviny | 11:47:00
Když ve středu český premiér Petr Fiala oznamoval obnovení jednání o plynovodu z Polska, naši východní sousedé už měli skoro dva týdny hotovo. Díky spolupráci s Polskem se nejen Slovensko, ale i další státy východní a jižní Evropy dočkají možnosti...


Plyn za tři sta eur? To nemá cenu podnikat, chemický průmysl v Evropě by to nepřežil
Hospodářské noviny | 10:59:00
Na málo oborů dopadla současná energetická krize tak tvrdě jako na chemický průmysl a hlavně pak výrobu hnojiv. I když stál desítky eur, představoval plyn až osmdesát procent nákladů na jejich výrobu. V posledních týdnech se prodával až za 340 eur...


Ministři asi budou muset prokázat, že nespolupracovali s StB. Vnitro navrhuje obnovu lustrací
ČT24 | 15:45:45
Ministerstvo vnitra připravilo novelu lustračního zákona, která obnovuje povinnost lustračního oprávnění pro členy vlády i ministerské náměstky. Informoval o tom resortní šéf Vít Rakušan (STAN). Povinnost předkládat doklad o tom, že člověk nespolupracoval s komunistickým režimem, pro vrcholné představitele tuzemských ministerstev přestala platit před osmi lety za vlády ČSSD, lidovců a ANO.


Pohybová zdatnost dětí se zhoršila, hlavně u školáků v prvních třídách
ČT24 | 14:37:07
Pohybová zdatnost dětí v Česku se během pandemie covidu zhoršila. Vyplývá to z měření zdatnosti v letech 2019 a 2022, které se uskutečnilo na 1032 školách. Největší zhoršení nastalo u dětí, které nastoupily během covidu do prvních tříd, řekl novinářům předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Měření srovnávalo vybrané disciplíny, jako je například sprint na šedesát metrů, sedy lehy nebo skok z místa. Zúčastnilo se okolo 150 tisíc dětí.


Mračková Vildumetzová rezignuje na post místopředsedkyně sněmovny
ČT24 | 10:39:32
Jana Mračková Vildumetzová (ANO) k 30. září rezignuje na post místopředsedkyně Poslanecké sněmovny. Bývalá karlovarská hejtmanka byla terčem kritiky kvůli stykům se Zakaríou Nemrahem obviněným v kauze Dozimetr. Nemrah byl svědkem na její svatbě a je také kmotrem jejího dítěte, informovaly o tom ve středu servery Neovlivní.cz a Seznam Zprávy. Mračková Vildumetzová dříve tvrdila, že Nemrah je známým jejího manžela a sama se s ním nestýkala. Vedení ANO jí už dříve vyjádřilo důvěru. K odstoupení ji vyzvaly některé koaliční kluby.


ČOI je bez ústředního ředitele už 12. měsíc
Eurozpravy-domácí | 16:39:00
Česká obchodní inspekce (ČOI) je bez ústředního ředitele 12. měsíc, podle mluvčího úřadu Jiřího Fröhlicha je to nejdéle minimálně za posledních zhruba 30 let. Fröhlich to dnes sdělil ČTK.


Rakušan: EU opustila až čtvrtina Ukrajinců, kteří přišli po invazi
Eurozpravy-domácí | 16:16:00
Evropskou unii opustila pětina až čtvrtina Ukrajinců, kteří v ní po ruské vojenské invazi získali dočasnou ochranu. Odpovídá to i stavu v České republice. Na dotaz Jany Pastuchové (ANO) to při dnešních sněmovních interpelacích uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Od počátku ruské invaze koncem února získalo v Česku víza dočasné ochrany více než 427.000 ukrajinských běženců.


KOMENTÁŘ: Ukrajina Rusy děsí i mate. Dřevěnými raketomety
Eurozpravy-domácí | 14:12:00
Co se stane, když spojíme lidovou tvořivost s obranou vlastního státu? O tom by mohli vyprávět Rusové. Ukrajinská armáda od Američanů dostala moderní raketové systémy HIMARS, které okupantům doslova nahánějí hrůzu. S jejich dostřelem až 80 kilometrů jsou obránci schopni zasáhnout nepřítele hluboko do týlu.


Vildumetzová rezignuje na pozici místopředsedkyně Sněmovny
Eurozpravy-domácí | 14:09:00
Jana Mračková Vildumetzová (ANO) k 30. září rezignuje na pozici místopředsedkyně Sněmovny. Oznámila to dnes na tiskové konferenci po jednání stínové vlády hnutí ANO.


Příští pátek bude Sněmovna jednat o opatřeních v souvislosti s cenami energií
Eurozpravy-domácí | 13:13:00
V pátek 16. září by měla jednat Sněmovna na mimořádné schůzi o národních opatřeních v souvislosti s cenami energií. Informaci České televize potvrdil ČTK předseda poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob. Nechtěl předjímat, jaká konkrétní opatření kabinet Spolu a Pirátů se STAN navrhne.


Konec falešných slev a smluv po telefonu? Sněmovna zřejmě zatrhne další nekalé praktiky
Eurozpravy-domácí | 13:01:00
Sněmovna zřejmě schválí předlohu, podle níž obchodníci nabízející zboží ve slevě budou muset nově uvádět i cenu, za kterou výrobek prodávali v předchozím období. Vládní novela o ochraně spotřebitele také prodlouží ze 14 dnů na 30 dnů lhůtu, v níž je možné odstoupit od smlouvy o koupi uzavřené například na prodejní akci.


Rakušan chce jednání o migraci s ministry EU. Je třeba tlačit na Turecko, řekl
Eurozpravy-domácí | 12:04:00
O zvyšujících se počtech syrských utečenců přicházejících v posledních měsících do států Evropské unie z Turecka chce ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) jednat s unijními protějšky. Je třeba vytvořit tlak na Turecko, řekl dnes novinářům ve Sněmovně. Radě ministrů v tomto půlroce předsedá.


Rakušan: Pokud EU najde v pátek shodu, může se trh s energiemi uklidnit
Eurozpravy-domácí | 12:00:00
Pokud Evropská unie v pátek na mimořádném zasedání ministrů pro energetiku dosáhne elementární shody na řešení situace, může to vést i k uklidnění evropských trhů s energiemi. Novinářům to dnes řekl vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Na základě výsledků jednání kabinet rozhodne příští týden o zavedení některého z připravených národních scénářů.


Vláda zřejmě nepřijme změny k návratu veřejných financí na udržitelnou úroveň, tvrdí rada
Eurozpravy-domácí | 11:38:00
Vláda nepředpokládá přijetí zásadnějších změn vedoucích k návratu veřejných financí na udržitelnou úroveň. Národní rozpočtová rada to dnes uvedla ve svém pravidelném čtvrtletním stanovisku ke stavu veřejných financí. Vláda se podle ní opětovně nesnaží vytvořit si prostor pro reakci rozpočtové politiky na budoucí krizi, za což rada kritizovala i minulou vládu.


Polsko se připojilo k záměru pobaltských států omezit vstup ruským občanům
Eurozpravy-zahraniční | 16:49:00
Polsko se připojilo k záměru pobaltských států omezit vstup ruským občanům na svá území. Oznámila to dnes podle agentury Reuters polská vláda. Podle Varšavy je nepřijatelné, aby občané agresorského státu volně cestovali po Evropské unii.


Německo a Nizozemsko poskytnou ukrajinským vojákům pyrotechnický výcvik
Eurozpravy-zahraniční | 16:03:00
Německo s Nizozemskem poskytnou ukrajinským vojákům pyrotechnický výcvik k hledání a likvidaci min a výbušných zařízení. Novinářům to dnes sdělily ministryně obrany Německa a Nizozemska Christine Lambrechtová a Kajsa Ollongrenová. Obě země v poskytování vojenské pomoci Ukrajině dlouhodobě úzce spolupracují.


Zdravotní stav královny Alžběty II. není dobrý, naznačili lékaři
Eurozpravy-zahraniční | 15:37:00
Lékaři dnes ráno prohlédli britskou královnu Alžbětu II. a její zdravotní stav je znepokojil. Panovnice by podle nich měla zůstat pod lékařským dohledem, uvedl Buckinghamský palác v prohlášení. Šestadevadesátiletá panovnice nyní pobývá na svém zámku Balmoral ve Skotsku, kde zůstane i nadále, doplnil palác. Sjíždějí se za ní členové královské rodiny.


Evropská centrální banka zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu
Eurozpravy-ekonomika | 16:43:00
Evropská centrální banka (ECB) dnes na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta.


S energetickou krizí přestávají dávat elektrická auta smysl. Dlouhodobě to však může být jinak
Reflex | 16:00:00
Když přišla válka na Ukrajině a dramaticky začaly růst ceny energií, domníval jsem se, že to je konec zeleného údělu a že se rychle vrátíme k uhlíku. Teď se však začínám klonit k tomu, že Green deal nakonec stejně vyhraje, ale bude to šíleně drahý a dlouhý boj. Jak to myslím?


Poslankyně za ANO Vildumetzová rezignuje na pozici místopředsedkyně Sněmovny
Reflex | 14:10:00
Jana Mračková Vildumetzová (ANO) k 30. září rezignuje na pozici místopředsedkyně Sněmovny. Oznámila to dnes na tiskové konferenci po jednání stínové vlády hnutí ANO. Byla terčem kritiky kvůli tomu, že podnikatel Zakaría Nemrah, obviněný v kauze Dozimetr, byl svědkem na její svatbě a je také kmotrem jejího dítěte, o čemž informovaly ve středu servery Neovlivní a Seznam Zprávy.


Never more tomu, jak korporace drancují zavedené popkulturní značky
Reflex | 14:00:00
Když velká firma koupí práva na oblíbenou knížku, seriál, videohru, prostě kulturní statek, nedělá to proto, aby o ně láskyplně pečovala a uchovávala ho pro budoucí generace. Chce vydělávat. Ždímat. Nasázet známé logo klidně i na toaletní papír. A teď to hrozí světu J. R. R. Tolkiena. Lépe se k odkazu spojenému se slavnými jmény chovají v nové pražské čtvrti Smíchov City. Přímočarému označení „odkazu“ Vladimira Putina se naopak brání Facebook.


ECB zvýšila základní úrok na 1,25 procenta
Tiscali-zprávy | 14:54:04
Evropská centrální banka (ECB) dnes na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň signalizovala, že bude úroky dál zvyšovat, a předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.


Lékaře znepokojuje zdravotní stav britské královny Alžběty II.
Tiscali-zprávy | 14:41:33
Lékaři dnes ráno prohlédli britskou královnu Alžbětu II. a její zdravotní stav je znepokojil. Panovnice by podle nich měla zůstat pod lékařským dohledem, uvedl Buckinghamský palác v prohlášení. Šestadevadesátiletá panovnice nyní pobývá na svém zámku Balmoral ve Skotsku, kde zůstane i nadále, doplnil palác.


Mračková Vildumetzová rezignuje na pozici místopředsedkyně sněmovny
Tiscali-zprávy | 14:20:40
Jana Mračková Vildumetzová (ANO) k 30. září rezignuje na pozici místopředsedkyně sněmovny. Oznámila to dnes na tiskové konferenci po jednání stínové vlády hnutí ANO. Byla terčem kritiky kvůli tomu, že podnikatel Zakaría Nemrah, obviněný v kauze Dozimetr, byl svědkem na její svatbě a je také kmotrem jejího dítěte, o čemž informovaly ve středu servery Neovlivní a Seznam Zprávy.


Polsko chce od Česka 368 hektarů pozemků, spor se táhne skoro 70 let
Tiscali-zprávy | 13:22:36
Polsko chce od České republiky získat zpět 368 hektarů půdy, o níž se spor táhne od 50. let. Píše o tom polský deník Rzeczpospolita. Polská konzervativní vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) podle něj bere záležitost vážně a doufá, že věc dotáhne do konce vláda Petra Fialy.


K terminálu na LNG v Nizozemsku dorazil první tanker, cena plynu klesla pod 200 eur za MWh
Tiscali-zprávy | 13:05:48
K novému terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) v nizozemském přístavu Eemshaven dnes dorazil první tanker s plynem. Mluvčí energetické společnosti Gasunie uvedla, že posádka plavidla zahájila vykládku u plovoucí jednotky na zpětné zplynování kapaliny. Asi třetinu kapacity si v terminálu pronajala Česká republika.


Po započtení ceny elektřiny by skipasy byly neprodejné, říká šéf areálu ve Špindlerově Mlýně
E15-ekonomika | 15:50:00
Zdražují všechny vstupy, elektřina ze všeho nejvíc, ale znát je to i u pohonných hmot a rostou také platy zaměstnanců. „Růst provozních nákladů je enormní a provozování skiareálů to zatíží obrovským způsobem,“ říká ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš.


ECB rekordně zvedá sazby. Inflace eurozóny letos překoná osm procent, předpověděla banka
E15-ekonomika | 15:02:00
Evropská centrální banka zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 procentního bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.


PR články: V čem se liší od tiskové zprávy a proč je potřebujete?
E15-ekonomika | 17:01:00
Placený článek, PR článek či advertorial označuje specifický formát reklamy, který je často nesprávně zaměňován s tiskovou zprávou (TZ). Jde přitom o samostatný marketingový nástroj s odlišným efektem. Jaká jsou jeho specifika a proč by měl být součástí komplexního marketingového mixu?


Po započtení ceny elektřiny by skipasy byly neprodejné, říká šéf areálu ve Špindlerově Mlýně
E15-politika | 15:50:00
Zdražují všechny vstupy, elektřina ze všeho nejvíc, ale znát je to i u pohonných hmot a rostou také platy zaměstnanců. „Růst provozních nákladů je enormní a provozování skiareálů to zatíží obrovským způsobem,“ říká ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš.


ECB rekordně zvedá sazby. Inflace eurozóny letos překoná osm procent, předpověděla banka
E15-politika | 15:02:00
Evropská centrální banka zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 procentního bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.


PR články: V čem se liší od tiskové zprávy a proč je potřebujete?
E15-politika | 17:01:03
Placený článek, PR článek či advertorial označuje specifický formát reklamy, který je často nesprávně zaměňován s tiskovou zprávou (TZ). Jde přitom o samostatný marketingový nástroj s odlišným efektem. Jaká jsou jeho specifika a proč by měl být součástí komplexního marketingového mixu?


Moderátorka Světlana Witowská končí po 20 letech v České televizi
idnes.cz | 17:27:00
Moderátorka Světlana Witowská opouští Českou televizi. Poděkovala divákům za přízeň a kolegům za 20 let spolupráce. Podle televize nebude na Kavčích horách působit od listopadu. Zatím není známo, kam má namířeno.


Rodiče nesportovci mohou být pro aktivní pohyb dítěte brzdou, míní psycholožka
idnes.cz | 17:00:00
Sport léčí, a to především duši. Myslí si to Kateřina Vejvodová, sportovní psycholožka, která se zabývá mentálním koučinkem dětských sportovců. Podle ní děti kvůli pandemii covidu přišly až na výjimky o pravidelnou dávku pohybu a také o možnost rozvíjet sociální schopnosti.


Předjíždějící zdrogovaný řidič zavinil vážnou nehodu jiného vozu a ujel
idnes.cz | 16:42:00
Těžké zranění utrpěl na Českolipsku řidič vozu značky Audi, proti kterému se vyřítila z protisměru škodovka. Zatímco ohrožený šofér strhl řízení a jeho vůz přistál mimo silnici na střeše, muž ve škodovce ujel.


Muži měli ve skříni kulomet i samopaly, od soudu odešli s podmínkou
idnes.cz | 16:12:00
Téměř hodinu trvalo, než soudkyně přečetla seznam zbraní a dalších položek, které měla nelegálně v držení skupina osmi mužů z Jablonecka, Frýdlantska a Pardubicka. Jednalo se o desítky samopalů, revolverů a tisíce nábojů. Všichni obvinění odešli od soudu s podmínkou.


Ukrajinský průzkum bojem u Charkova přerostl v ofenzivu, říká expert
idnes.cz | 16:00:00
O padesát kilometrů postoupily ukrajinské síly za poslední dva dny v Charkovské oblasti a obklíčily ruské jednotky ve městě Balaklija. Podle vojenského analytika Jan Ludvíka se přitom ukrajinský protiútok v oblasti dal očekávat. „Rusům na Charkově příliš nezáleželo a nechali tam jednotky nižší kvality,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz.


Šanci na Thálii má Stivínová, Rašilov i Vondráček. Celoživotní dostane Němec
idnes.cz | 15:54:00
Devatenáct nových držitelů divadelních Cen Thálie vyhlásí Herecká asociace v sobotu 8. října. Šanci mají například Saša Rašilov, Zuzana Stivínová či Jan Vondráček. Ve čtvrtek totiž pořádající asociace vyhlásila nominované pro devětadvacátý ročník.


Nedostatek jeslí má vynahradit hlídání u sousedky. Za jedno dítě může dostat od státu deset tisíc
iHned.cz | 17:43:00
Malou skupinku dětí pohlídá sousedka u sebe doma a stát jí za to zaplatí. O jednoduchém modelu, který funguje v mnoha evropských zemích a může pomoci s nedostatkem jeslí, mluví čeští politici už skoro 15 let. Jeho zavedení ale vždy narazilo na...


Sklárny Moravia zaměstnávají v Úsobrně celé rodiny. Teď kvůli drahému plynu čelí krachu
iHned.cz | 17:25:00
Místo kapek teče sklovina rozžhavená na 1200 stupňů z pece proudem. Korytem míří do malé kádě s vodou, u které už zahalen v oblaku dýmu čeká nakladač. Materiál odváží na hromadu ve venkovní části areálu, kde zatím zůstane bez povšimnutí. V lahev...


Vzdáme se poloviny majetku, když nás vyškrtnete ze sankcí, prosí ruští oligarchové Západ
iHned.cz | 17:25:00
Byli zvyklí na luxusní život na svých obřích jachtách a v londýnských palácích. Nyní se téměř všichni ruští oligarchové ocitli na sankčních seznamech. Jsou naštvaní na ruského prezidenta Vladimira Putina kvůli rozpoutání války na Ukrajině a na...


Dějiny bohatství, organismus a organizace aneb EU a (konečně) my
iHned.cz | 16:14:00
Schopnost organizovat se na vysoce abstraktní úrovni je to, čím se lidé vymkli z bídné chudoby přirozeného, přírodního stavu. Člověk sám toho moc nezmůže – nikdy nezmohl a dnes to platí ještě více než kdysi. Čím víc je společnost jako celek...


Plyn za tři sta eur? To nemá cenu podnikat, chemický průmysl v Evropě by to nepřežil
iHned.cz | 10:59:00
Na málo oborů dopadla současná energetická krize tak tvrdě jako na chemický průmysl a hlavně pak výrobu hnojiv. I když stál desítky eur, představoval plyn až osmdesát procent nákladů na jejich výrobu. V posledních týdnech se prodával až za 340 eur...


Evropa zažila nejteplejší léto od začátku měření. Vedra překonala loňský rekord
aktuálně.cz | 17:53:21
V srpnu byla průměrná teplota o 0,8 stupně Celsia vyšší než dosavadní nejvyšší hodnoty naměřené loni a v roce 2018.


Rusy před soud dostaneme. Obžalují hlavně velitele, říká česká velvyslankyně v Haagu
aktuálně.cz | 16:43:56
Vlastně je malý zázrak, že vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině vůbec probíhá, říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz Kateřina Sequensová.


Tudy poteče plyn do Česka. Díky novému terminálu u moře vydržíme až do jara
Denik.cz | 17:36:00
/Od zvláštního zpravodaje Deníku/ Přístavní město Eemshaven na severu Nizozemí až dosud znalo asi jen minimum Čechů. Velký přístav u moře je obklopený elektrárnami: větrnými, uhelnou i jednou plynovou. A právě toto místo nedaleko ústí řeky Emže bude pro miliony Čechů v příštích měsících klíčové. Právě zde se totiž české vládě (respektive společnosti ČEZ, která to dostala za úkol) podařilo získat do pronájmu část nově zbudovaného plovoucího terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG). 


Zastropování cen elektřiny i válečná daň budou do měsíce, slíbil Fiala v debatě
Denik.cz | 16:12:00
Vláda chystá řešení energetické krize. Během několika týdnů zafixuje ceny elektřiny a také schválí daň z neočekávaných zisků. V první premiérské debatě Deníku to uvedl předseda vlády Petr Fiala.


OBRAZEM: Mouchy, Habera či mumie. Pod hradem Bezděz vypukl karneval
Denik.cz | 15:00:00
Součástí putovního hudebního festivalu Hrady CZ, který během prázdnin zavítal na osm českých a moravských památek, je každoročně také karneval. Pestrá plejáda masek se sešla i na poslední zastávce pod hradem Bezděz.


Pelety několikanásobně podražily. Fiala: Musíme zasáhnout do ceny energií
Denik.cz | 14:28:00
Ceny raketově nerostou jen u plynu a elektřiny. Zjistil to například Milan Mráz z Protivína, který před několika lety vyměnil v rámci programu Zelená úsporám kotel na uhlí za kotel na pelety. Ale i jejich cena letos vystřelila nahoru. „Lze s tím něco udělat?“ zeptal se muž premiéra Petra Fialy (ODS) v debatě Deníku.


Lékaře znepokojil zdravotní stav Alžběty II. Za královnou přijela rodina
Denik.cz | 14:15:00
Lékaři ve čtvrtek ráno prohlédli britskou královnu Alžbětu II. a její zdravotní stav je znepokojil. Panovnice by podle nich měla zůstat pod lékařským dohledem, uvedl Buckinghamský palác v prohlášení. Šestadevadesátiletá panovnice nyní pobývá na svém zámku Balmoral ve Skotsku, kde zůstane i nadále, doplnil palác. Sjíždějí se za ní členové královské rodiny.


Vildumetzová rezignuje. S kauzou Dozimetr nemám nic společného, zopakovala
Denik.cz | 13:59:00
Jana Mračková Vildumetzová (ANO) k 30. září rezignuje na pozici místopředsedkyně Sněmovny. Oznámila to na tiskové konferenci po jednání stínové vlády hnutí ANO. Byla terčem kritiky kvůli tomu, že podnikatel Zakaría Nemrah, obviněný v kauze Dozimetr, byl svědkem na její svatbě a je také kmotrem jejího dítěte, o čemž informovaly ve středu servery Neovlivní a Seznam Zprávy.


Moderátorka Světlana Witowská končí v České televizi
lupa.cz | 16:57:26
Po pětadvaceti letech končí v České televizi moderátorka Světlana Witowská. Televize to oznámila na Twitteru.


Video: Ford Focus ST X a 5 věcí, které se nám (i) po faceliftu líbí
Auto.cz | 17:53:00
Focus nedávno prošel omlazovací procedurou, která se dotkla i sportovní verze ST. Vybrali jsme pět věcí, které stojí za zmínku.


Před Akropolis rallye: Druhý mečbol pro Rovanperu
Auto.cz | 16:52:00
Vedoucí jezdec mistrovství světa v automobilových soutěžích Kalle Rovanperä (Toyota GR Yaris Rally1) má šanci získat titul šampiona. Pokusí se o to na řecké Akropolis rallye, která je desátým podnikem seriálu.


Vypouštění pneumatik SUV už dorazilo i do Česka, aktivisté zaútočili v Brně
Auto.cz | 15:58:00
Aktivisté, kteří kvůli ochraně klimatu vypouštějí pneumatiky u SUV, poprvé zaútočili v Česku. Během celosvětové akce vypustili pneumatiky u více než 600 aut.


Inflace zpomaluje a po výprodejích jsou na trhu nákupní příležitosti, zní z (části) Wall Street
Kurzy.cz | 18:18:35
Vysoká inflace nakonec přiměla Fed ke zpřísňování měnové politiky, což vyvolalo výprodej na trzích s akciemi i dluhopisy a naopak podpořilo americký dolar. Podle řady stratégů jsou ale nyní na trhu (minimálně) krátkodobé nákupní příležitosti.


Optimistické akciové „prémie“
Kurzy.cz | 17:55:00
Pokud jsou rizikové prémie na akciovém trhu hodně vysoko, mohou odrážet přechodně vysokou averzi k riziku. Po jejímž opadnutí by došlo k poklesu prémií a růstu cen a valuací akcií.


Jak zkrotit ceny energií? Co krize páchá v domácnostech i firmách? Podcast MakroMixér s šéfem výroby aut ve Škodě Auto a hlavním ekonomem Patrie
Kurzy.cz | 17:36:34
Na úvod tři aktuální klíčová makrotémata, tentokrát de facto spojena pod jednu mimořádně palčivou hlavičku – energetická krize. Jak ji řešit? Co má a nemá smysl včetně tématu stropování cen energií? Jak nárůst cen energií spolu s dalšími inflačními tla...


Mimořádné zdanění bank získává svou podobu, dává však smysl?
Kurzy.cz | 17:36:26
Mimořádné zdanění bank v ČR


CD Projekt - návrat krále?
Kurzy.cz | 17:36:24
Absence špatných zpráv je dobrá zpráva. Tak lze stručně shrnout dnešní vzestup akcií CD Projektu po zveřejnění jeho výsledků za Q2 2022, které jsou 11 % nad očekáváním trhu na úrovni EBITDA a 18,8 % na úrovni čistého zisku. Navzdory tomu se cena v nejl...


Americké akcie sestupují k letošním minimům z půlky června. Akcie ČEZ se vrátí do růstového módu / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 5. 9. 2022
Kurzy.cz | 17:34:20
Je září a na letní měsíce nevzpomínají pouze školáci. Z letní růstové rally na amerických indexech zůstávají pouze menší procenta. A i to málo trh nejspíš brzy umaže. Hlavním důvodem není nic jiného než opětovná pozornost investorů směrem k toxickému&hell


Americké zásoby ropy neočekávaně rostou
Kurzy.cz | 17:20:42
Zveřejnění dnešní zprávy amerického ministerstva energetiky nedokázalo vyvolat velké pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy a benzinu neočekávaně vzrostly a v údajích o zásobách destilátů došlo k překvapení, protože v rozporu s očekáváním trhu a včerejším...


ECB podle očekávání zvýšila sazby o 75 bb (Komentář)
Kurzy.cz | 17:14:34
ECB dnes jednomyslně zvýšila úrokové sazby
o 75 bb. Potvrdila také, že bude následovat několik
dalších takových kroků. Přesný počet ani rozsah budoucích hiků pochopitelně ECB
neuvedla, pouze tradičně zopakovala, že to bude záležet na nových datech a že...


Podíl nezaměstnaných v Praze k 31. 8. 2022 činil 3,02 %, meziměsíčně stoupl o 0,28 p. b.
Kurzy.cz | 17:04:35
8. 9. 2022 K 31. 8. 2022 byl podíl nezaměstnaných osob v hl. m. Praze 3,02 % a meziročně tak poklesl o 0,34 procentního bodu. Meziměsíčně nezaměstnanost naopak stoupla o 0,28 p. b. Počet uchazečů o zaměstnání poklesl meziročně o 12,6 % a počet...


Srpnová nezaměstnanost v Libereckém kraji se opět meziměsíčně zvýšila
Kurzy.cz | 17:03:19
Nezaměstnanost v Libereckém kraji se na konci srpna 2022 meziměsíčně zvýšila o 0,15 procentních bodů na 3,59 %. Počet uchazečů o zaměstnání se ve srovnání s koncem července 2022 rozrostl o 430 osob, nabídka volných příležitostí se snížila o 58 míst....


čnBlog – Rizika cizoměnových úvěrů nelze podceňovat
Kurzy.cz | 17:02:24
Současné ekonomické prostředí spojené s vyššími úrokovými sazbami z korunových úvěrů může stávající či budoucí dlužníky - ať už nefinanční podniky či domácnosti - vést k úvahám, zda by pro ně nebylo výhodnější čerpat úvěr v cizí měně vzhledem k...


ECB zvýšila sazby o historických 75 bps. Před další restrikcí ji nezastaví ani recese - Dominik Rusinko
Kurzy.cz | 17:00:56
Evropská centrální banka se na dnešním zasedání rozhodla pokračovat v normalizaci měnové politiky a v souladu s očekáváním trhu zvýšila depozitní sazbu o 75 bazických bodů na 0,75 %.


NATGAS po zprávě EIA klesá
Kurzy.cz | 16:39:53
Americký úřad pro energetické informace dnes oznámil, že zásoby zemního plynu se za týden končící 2. zářím zvýšily o 54 miliard kubických stop z 61 bcf v předchozím týdnu,což bylo v souladu s odhady analytiků. NATGAS dnes po zpávě EIA mírně klesá. C...


V Nizozemském Eemshavenu se otevře LNG terminál, který Česku umožní snížit závislost na ruském plynu až o třetinu
Kurzy.cz | 16:28:21
Dnes se slavnostně otevře plovoucí LNG terminál v nizozemském Eemshavenu. Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci se Skupinou ČEZ


Jestřábi z ECB převzali kormidlo. Další výrazné zvýšení sazeb nelze vyloučit
Kurzy.cz | 16:15:09
Evropská centrální banka zvýšila úrokové sazby o tři čtvrtě procentního bodu. V rámci strategie frontloadování sazeb přislíbila, že další úpravy budou následovat. V aktualizované prognóze došlo na revizi výhledu inflace směrem vzhůru. Nad cílem zůstane...


COVID-19: Přínos vakcinace vyjádřený počtem osob, které musíte naočkovat, abyste zabránili 1 úmrtí
Kurzy.cz | 16:14:10
V epidemiologii je používán koncept Number Needed to Treat (NNT). V případě covidových vakcín je NNT počet lidí, které musíte naočkovat, abyste zabránili 1 úmrtí na covid. V kohortě 18–29 let je NNT 93.000 osob pro variantu delta a 785.000 pro omikron.


České firmy se představily armádnímu velení Thajska i dalších asijských zemí
Kurzy.cz | 15:23:57
ČESKÉ FIRMY SE PŘEDSTAVILY ARMÁDNÍMU VELENÍ THAJSKA I DALŠÍCH ASIJSKÝCH ZEMÍ Na tradičním bezpečnostním a obranném veletrhu Defense & Security v thajském Bangkoku se představilo osm českých firem. Vlastní expozicí se...


Finsko zažívá období masové výstavby nemocnic
Kurzy.cz | 15:16:08
FINSKO ZAŽÍVÁ OBDOBÍ MASOVÉ VÝSTAVBY NEMOCNIC Aktuální dekáda je obdobím masové výstavby nových nemocnic ve Finsku. V některých případech se jedná o kompletní rekonstrukce stárnoucích nemocnic, často jsou ale místo původních..


Český křišťál z „dílny“ Lasvitu zdobí kasino v Monte Carlu
Kurzy.cz | 15:09:38
ČESKÝ KŘIŠŤÁL Z „DÍLNY“ LASVITU ZDOBÍ KASINO V MONTE CARLU Česká designová sklářská značka Lasvit si se svými světelnými instalacemi na zakázku vybudovala světové renomé a úspěšně se etablovala také ve Francii a Monaku. Jedna.


Alžbětin otisk v kultuře: Sex Pistols ji nesnášeli, Netflix postavil pomník
idnes.cz | 19:47:00
Sedmdesát let vládnutí a bezmála polovina dvacátého století na trůnu. Tak dlouhá doba přímo determinovala britskou královnu Alžbětu II. k tomu, aby se stala motivem mnoha uměleckých děl a její tvář se stala pevnou součástí světové popkultury.


Zemřela královna Alžběta II. Na trůnu byla sedmdesát let, stala se symbolem Británie
Hospodářské noviny | 19:39:00
Chvíle, které se obávala nejen celá Velká Británie, ale doslova celý svět, přišla. Obklopena svými čtyřmi dětmi zemřela ve čtvrtek odpoledne britská královna Alžběta II. Bylo jí 96 let. Zesnula na skotském sídle Balmoral. Už v roce 2015 překonala...


PŘEHLEDNĚ: Co bude následovat po smrti královny Alžběty II.
idnes.cz | 19:45:00
Operace Londýnský most. Tak zní název podrobného plánu smutečních slavností, které nyní budou následovat po skonu královny Alžběty II. Deník Politico popsal, jak bude vypadat jedenácti dní smutku.


Zemřela Alžběta II. Královna vládla 70 let, zažila 15 britských premiérů
idnes.cz | 19:32:00
Zemřela britská královna Alžběta II. Vládla úctyhodných sedmdesát let, nejdéle ze všech současných vládců na světě. Velkou Británii milovaná panovnice provedla studenou válkou, monarchii zase krizí popularity. S noblesou přijala odchod království z Evropské unie a se svým lidem prožila i pandemii koronaviru a válku na Ukrajině. Fanynka psů a koní se dožila 96 let.


Kam utéct na zimu. Spočítali jsme, komu se vyplatí vypnout topení a kam má vyrazit
Hospodářské noviny | 18:26:00
Energetická krize ukazuje, že bydlet v nájmu není nutně jen nouzové řešení pro lidi, kteří si nemohou dovolit vlastní bydlení. Může být naopak vítanou výhodou. S extrémním nárůstem cen elektřiny a plynu se někomu může finančně vyplatit z nájmu...


Až čtvrtina uprchlíků z Ukrajiny opustila Česko, řekl poslancům Rakušan
idnes.cz | 18:42:00
Čtvrtina až pětina Ukrajinců, kteří získali v Česku vízum o dočasné ochraně po napadení jejich země Ruskem, u nás podle ministra vnitra Víta Rakušana není, řekl při interpelacích, když odpovídal na dotaz poslankyně Jany Pastuchové z ANO. Vízum o dočasné ochraně přitom v České republice získalo zatím přes 427 tisíc lidí.


ANALÝZA: Co se děje kolem Chersonu? Kyjev může udeřit, než přijde rasputice
idnes.cz | 18:30:00
Kdo čekal nějaký masivní průlom ruských pozic s ohromnou silou valícího se železa do hloubi okupovaného území, může být z avizované ukrajinské ofenzívy do jisté místy zklamán. To ale neznamená, že není úspěšná. Naopak. Zdá se, že Kyjev má velmi dobře promyšlený plán, kterého se drží.


Strážníky po noci na záchytce zdravil prostředníčky, pak se pokusil o útok
idnes.cz | 18:15:00
S čím dál většími projevy agrese se u některých bezdomovců setkává městská policie v Pardubicích. Během dvou dnů řešili případ opilého mladíka, který v jednom případě napadal kolemjdoucí, druhý den si troufl i na strážníky.


Vzdáme se poloviny majetku, když nás vyškrtnete ze sankcí, prosí ruští oligarchové Západ
Hospodářské noviny | 17:25:00
Byli zvyklí na luxusní život na svých obřích jachtách a v londýnských palácích. Nyní se téměř všichni ruští oligarchové ocitli na sankčních seznamech. Jsou naštvaní na ruského prezidenta Vladimira Putina kvůli rozpoutání války na Ukrajině a na...


ECB je tam, kam ČNB došla před rokem. „Extrémně vysoká“ inflace straší i Frankfurt
Hospodářské noviny | 17:00:00
Stojíme v temné místnosti, takže není třeba, abychom dělali velké kroky, varoval ještě minulý týden guvernér řecké národní banky Janis Stournaras před tím, aby Evropská centrální banka rázně zpřísnila měnovou politiku. Ta však ve čtvrtek zvýšila...


Jak šel čas s britskou královnou Alžbětou II. Nejdéle vládnoucí britská panovnice byla na trůnu 70 let
Hospodářské noviny | 16:43:00
Ve věku 96 let dnes zemřela britská královna Alžběta II. Zemi vládla 70 let a stala se tak historicky nejdéle vládnoucím panovníkem na britském trůnu. Přinášíme přehled hlavních milníků jejího života. 21. dubna 1926 - Narozena v Londýně. 20....


Dějiny bohatství, organismus a organizace aneb EU a (konečně) my
Hospodářské noviny | 16:14:00
Schopnost organizovat se na vysoce abstraktní úrovni je to, čím se lidé vymkli z bídné chudoby přirozeného, přírodního stavu. Člověk sám toho moc nezmůže – nikdy nezmohl a dnes to platí ještě více než kdysi. Čím víc je společnost jako celek...


Kam utéct na zimu. Spočítali jsme, komu se vyplatí vypnout topení a kam má vyrazit
iHned.cz | 18:26:00
Energetická krize ukazuje, že bydlet v nájmu není nutně jen nouzové řešení pro lidi, kteří si nemohou dovolit vlastní bydlení. Může být naopak vítanou výhodou. S extrémním nárůstem cen elektřiny a plynu se někomu může finančně vyplatit z nájmu...


Platí křížky, s kroužky lidé u „komunálek“ nepochodí. Příští volby už mohou být podle jiných pravidel
iHned.cz | 18:00:00
Kdo povede radnice následující čtyři roky, rozhodnou Češi poslední zářijový víkend. Celkem budou volit desítky tisíc zastupitelů. To, kdo nakonec mandáty získá, mohou lidé ovlivnit svými preferenčními hlasy. Pravidla hlasování jsou však jiná než u...


Výroba cihel zadrhává kvůli drahému plynu. O kolik podraží, rozhodnou další týdny
Hospodářské noviny | 13:46:00
Na konci prázdnin rozeslal hodonínský výrobce cihel KM Beta svým zákazníkům e-mail s předmětem Přerušení výroby. Píše se v něm o tom, jak ceny plynu dopadají na chod této české firmy. KM Beta byla od začátku roku po krachu svého dodavatele nucena...


Jak šel čas s britskou královnou Alžbětou II. Nejdéle vládnoucí britská panovnice byla na trůnu 70 let
iHned.cz | 16:43:00
Ve věku 96 let dnes zemřela britská královna Alžběta II. Zemi vládla 70 let a stala se tak historicky nejdéle vládnoucím panovníkem na britském trůnu. Přinášíme přehled hlavních milníků jejího života. 21. dubna 1926 - Narozena v Londýně. 20....


Výroba cihel zadrhává kvůli drahému plynu. O kolik podraží, rozhodnou další týdny
iHned.cz | 13:46:00
Na konci prázdnin rozeslal hodonínský výrobce cihel KM Beta svým zákazníkům e-mail s předmětem Přerušení výroby. Píše se v něm o tom, jak ceny plynu dopadají na chod této české firmy. KM Beta byla od začátku roku po krachu svého dodavatele nucena...


Nejdelší vláda na světě skončila. Alžběta II. zažila patnáct britských premiérů
aktuálně.cz | 19:57:46
Jako nejdéle vládnoucí panovník v historii Spojeného království symbolizovala Alžběta II. stabilitu a pořádek.


Velká Británie truchlí, královna Alžběta II. zemřela na zámku Balmoral
aktuálně.cz | 19:39:59
Panovnice vládla sedmdesát let, od roku 1952.


Babišův poradce donášel Nejedlému, upozornila BIS. Informace mohly končit v Rusku
aktuálně.cz | 19:32:21
Babišův poradce Marek Hanč donášel Martinu Nejedlému informace o tom, co tehdejší premiér a jeho tým řeší.


Ukrajinci na severu postoupili až o 50 kilometrů. Rusové na ně pálí vším, co mají
aktuálně.cz | 19:31:51
Ruský válečný reportér přiznává, že ukrajinský postup u Charkova je rychlý a výrazný. V ohrožení je i klíčové okupované město Izjum.


Kvíz: Kolik měla Praha primátorů, kdo vládl nejdéle, kdy byl boj o město nejtěsnější
aktuálně.cz | 18:16:59
Patnáct otázek se vrací do období, kdy se často střídalo vedení Prahy, dominovala jedna strana či úřadoval nejdéle sloužící primátor.


Zemřela královna Alžběta II. Nejdéle vládnoucí panovnici bylo 96 let
Denik.cz | 19:31:00
Spojené království i celý svět se zahalily do smutku. Ve věku 96 let zemřela nejdéle vládnoucí panovnice Velké Británie, Její veličenstvo královna Alžběta II. Podle britské televize BBC královna zemřela pokojně dnes odpoledne na hradě Balmoral. O smutné zprávě informovala královská rodina na svém twitterovém účtu. 


Neuvěřitelný případ. Žena vědomě riskovala nákazu dcer smrtelnou nemocí
Denik.cz | 18:19:00
AIDS. Čtyři písmenka, která stále děsí. Nemoc zůstává i po desetiletích nevyléčitelná a nikdo by si nepřál, aby touto chorobou onemocněl někdo z jeho blízkých. O to více je nepochopitelné, že se našla žena, která vědomě riskovala, že se virem HIV nakazí její nezletilé dcery. Jednu z nich dokonce přemlouvala k sexu s nakaženým mužem, ač jí ještě nebylo ani 15 let. Margita P. z Karlovarska teď stane před Krajským soudem v Plzni.


Jako v MMA. Školáci se od vojáků učili rozdávat rány i zachraňovat blízké
Denik.cz | 17:51:00
Vojáci stupňují své návštěvy ve školách. Příprava občanů k obraně státu na jižní Moravě obnášela i ukázky boje zblízka nebo ochranu před chemickým útokem. Branná výchova v praxi je však jinde třeba oproti Polsku. Žáci se tam nově učí střílet ze vzduchových a kulových zbraní.


Taxikáři zkomplikovali průjezd Brnem. Protestovali proti politice magistrátu
Denik.cz | 17:39:00
Už tak špatnou situaci v odpolední dopravní špičce ještě více zkomplikovali ve čtvrtek odpoledne brněnští taxikáři. Ve tři hodiny odpoledne se shromáždili na oznámeném protestním setkání na parkovišti poblíž bývalého fotbalového stadionu za Lužánkami. Sešlo se jich několik desítek.


Bruselský murál
Respekt | 15:43:05
Čtyři měsíce v novém městě jsem začal jeho průzkumem a pozorováním během celodenních, nijak zvlášť cílených procházek. Hned za rohem ve čtvrti, kde bydlíme, v Etterbeeku, jsem narazil na dvě monumentální lišky namalované na bočních fasádách cihlových domů, jakých je v okolí většina. „Jedna z nich…Jurečka: Energie bude dostatek, snižovat teplo ve školách se nebude
Eurozpravy-domácí | 17:29:00
Energie bude podle ministra sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) pro zimní období dostatek. Nebude proto důvod snižovat teplo například v ústavech sociální péče na minimum dané připravovanou vyhláškou, uvedl dnes ministr na dotaz poslankyně ANO Ivany Mádlové. Podle Jurečky by opozice neměla současné energetické krize zneužívat ke strašení.


Vláda poskytne hasičům a policistům za hašení požáru v Českém Švýcarsku přes 300 milionů
Eurozpravy-domácí | 17:16:00
Vláda poskytne hasičům a policistům na náklady související s hašením rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku přes 300 milionů korun, a to včetně odměn. Při dnešních sněmovních interpelacích to uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Budou podle něho nutné také peněžité náhrady za poničenou techniku dobrovolných hasičů.


Zemřela britská královna Alžběta II. Princ Charles se stal králem
Eurozpravy-zahraniční | 19:53:00
Ve věku 96 let dnes zemřela britská královna Alžběta II., oznámil Buckinghamský palác, na kterém byla spuštěna vlajka. Šlo o nejdéle vládnoucí panovnici v britských dějinách. Novým britským králem se stal nejstarší syn Alžběty II., princ Charles.


Expertka pro EZ: Královna Alžběta je vzpomínka na vítězství ve druhé světové. Po smrti začne operace London Bridge
Eurozpravy-zahraniční | 18:40:00
Nad britskou monarchií se stahují temná mračna. Královská rodina se podle mnoha zdrojů sjíždí směrem k jejímu letnímu sídlu, skotskému zámku Barlmoral. Celý svět napjatě čeká, co bude dál. Pro případ, že by došlo k nejhoršímu, má Spojené království nachystaný plán Operation London Bridge.


Navalného ve věznici zbavili práva stýkat se advokátem mezi čtyřma očima
Eurozpravy-zahraniční | 17:37:00
Uvězněný ruský opoziční politik Alexej Navalnyj si postěžoval, že jej ve věznici zbavili práva stýkat se advokátem mezi čtyřma očima. Sdělili mu také, že mu budou kontrolovat také veškeré dokumenty a že tato kontrola potrvá tři dny.


Witowská končí v České televizi, kde působila víc než dvacet let
Eurozpravy-kultura | 18:17:00
Moderátorka Světlana Witowská končí v České televizi, kde působila víc než dvacet let. Od listopadu se rozhodla začít novou etapu, oznámila dnes veřejnoprávní televize bez dalších podrobností na twitteru. Připojila vyjádření Witowské, v němž poděkovala divákům za přízeň, kolegům za skvělých dvacet let života a vedení České televize za důvěru.


Největší americké skandály: Brutální řádění motorkářů ukončilo éru hippies. Zavraždit chtěli i Micka Jaggera
Reflex | 18:20:00
V roce 1969 kapela Rolling Stones uspořádala na automobilovém závodišti Altamont hudební akci, která měla být kalifornskou odpovědí na proslulý Woodstock. Místo pohodové akce se však diváci dočkali masakru. Členové motorkářského gangu Hells Angels zde pobodali černošského chlapce, zmlátili několik lidí tyčemi a nakonec chtěli zavraždit i samotného Micka Jaggera. Právě tato akce krvavě ukončila mírumilovnou éru hippies.
 


Život je jen jeden, říká Jiří Langmajer, který si ho dokázal uspořádat
Reflex | 18:00:00
Hrdost na velké role? Ano, třeba Hamleta na Shakespearovských slavnostech si herec Jiří Langmajer velice považuje, ale ještě víc je hrdý na to, do jaké životní a profesní fáze se dokázal dostat: přehrál se mezi „velký kluky“, je stálým členem ansámblu Divadla Ungelt a práce ho naplňuje. A nejpyšnější je na to, že si srovnal věci v hlavě a mohla si ho díky tomu – podle jeho slov – vzít jeho manželka, herečka a moderátorka Adéla Gondíková.


Kalousek v Reflexích vzkazuje vládě: Nemít svého kandidáta na prezidenta je chyba!
Reflex | 18:00:00
Protivládní víkendová demonstrace na Václavském náměstí, špatná komunikace vlády a hledání kandidáta na prezidenta – to byla tři hlavní témata aktuálního vydání Reflexí Miroslava Kalouska a Marka Stoniše.


Mašinu na zmrzlinu vymyslela jedna šikovná hospodyňka
Tiscali-zprávy | 19:33:35
Ať už si dopřejeme zmrzlinu někde na dovolené, v cukrárně nebo jen tak při courání městem, připomeňme si, že stroj na tuto dobrotu si přesně před 179 lety nechala patentovat jedna šikovná hospodyňka. A kupodivu to nebyla Italka.


První loď s LNG pro Česko dorazí do Nizozemska za 10 dní, cena plynu klesla pod 200 eur
Tiscali-zprávy | 19:13:10
První loď se zkapalněným zemním plynem (LNG) pro Českou republiku dorazí do Nizozemska 19. září ze Spojených států. Do konce roku tam připluje celkem osm lodí s plynem, uvedl šéf společnosti ČEZ Daniel Beneš při dnešním slavnostním otevření LNG terminálu v nizozemském přístavu Eemshaven.


God Save The Queen: Lékaře znepokojuje zdravotní stav Alžběty II.
Tiscali-zprávy | 14:41:33
Lékaři dnes ráno prohlédli britskou královnu Alžbětu II. a její zdravotní stav je znepokojil. Panovnice by podle nich měla zůstat pod lékařským dohledem, uvedl Buckinghamský palác v prohlášení. Šestadevadesátiletá panovnice nyní pobývá na svém zámku Balmoral ve Skotsku, kde zůstane i nadále, doplnil palác.


Zemřela Alžběta II. Britská královna se dožila 96 let
E15-ekonomika | 19:35:00
Ve věku 96 let zemřela britská královna Alžběta II., oznámila královská rodina. Její vláda trvala 70 let. Buckinghamský palác vydal dnes ráno prohlášení, že lékaři jsou znepokojení zdravotním stavem královny a doporučili zůstat pod lékařským dohledem. Počátkem letošního roku britská panovnice přiznala problémy s pohybem.


Konec sarkasmu. Rýžování zlata na pražské burze není sci-fi, vysedět se dají stovky procent
E15-ekonomika | 19:00:00
Pražská burza. Pro jednoho nejkratší vtip, pro jiného cosi jako Karlíkova továrna na čokoládu. Velcí hráči si možná vizitku jejího šéfa nevezmou, pro ty malé ale skýtá poklady. Investování v Praze je jako geocaching. Dlouho hledáte správný směr a chce to občas nápovědu. Právě tu pro vás dneska máme.


Doručování je interakce lidí, drony mají limity, říká provozní šéf Dáme jídlo Josef Simpartl
E15-ekonomika | 18:20:00
Česká platforma Dáme jídlo zaměřená na rozvoz jídla a potravin loni rozšířila  své služby o rychlé nákupy. Počet partnerských restaurací a obchodů tak už výrazně převyšuje sedm tisíc. Na konci července oznámila, že spouští novou službu Dáme rozvoz. Společnost Dáme jídlo, která je součástí skupiny Delivery Hero, největšího globálního hráče na trhu Quick commerce, tak nabídne rychlý rozvoz zboží z obchodů a e-shopů do 90, 60, nebo dokonce do 30 minut. „Postupně chceme Dáme rozvoz nabízet po celé České republice. Služba lidem umožňuje obratem dostat do ruky zboží, které si právě objednali,“ říká v rozhovoru Josef Simpartl, provozní ředitel Dáme jídlo, který do vedení společnosti nastoupil počátkem roku.


ČEZ bude mít první dodávky LNG z Nizozemska za deset dní. Plyn přivezou Američané
E15-ekonomika | 18:05:00
Polostátní skupina ČEZ přijme první várku zkapalněného plynu (LNG) přespříští úterý. Umožní to dnešní oficiální spuštění LNG terminálu v nizozemském přístavu Eemshaven, ve kterém má český energetický gigant pronajatou kapacitu a který patří provozovateli nizozemské plynárenské soustavy, státní skupině Gasunie. První tanker pro české zákazníky přiveze americká energetická firma Cheniere. Celkem bude moci zkapalněný plyn z tohoto terminálu pokrýt až třetinu tuzemské roční spotřeby plynu.


Do Prahy se sjíždějí evropští ministři financí. Budou jednat o Ukrajině i zdanění korporací
E15-ekonomika | 17:40:00
Vedle evropských ministrů energetiky dorazí v pátek do Prahy také ministři financí a šéfové centrálních bank států Evropské unie. Jejich dvoudenní jednání (EcoFin) se má věnovat zejména ekonomickým dopadům války na Ukrajině, ale třeba také reformám daňového systému. Německo se podle deníku The Financial Times pokusí přesvědčit Maďarsko, aby zrušilo své veto ohledně zavedení minimální korporátní daně v evropském bloku ve výši patnácti procent.


Předražené iPhony i unikátní Apple Watch: Všechno špatné i dobré z Apple Keynote
E15-ekonomika | 17:30:00
Technologická událost roku je za námi. Apple představil své iPhony 14, nové Apple Watch a sluchátka AirPods Pro. Na opravdovou revoluci ale pořád ještě čekáme. Novinky sice mohou být líbivé, ale jsou také patřičně drahé a ve finále je jich pomálu. Najde se jen jedna výjimka.


Ukrajinci pronikli ruskou obranou u Charkova až do hloubky 50 kilometrů
E15-ekonomika | 16:58:00
Ukrajinské síly pronikly až 50 kilometrů hluboko do ruské obrany a osvobodily dvě desítky obcí v Charkovské oblasti, oznámil generál Oleksij Hromov z ukrajinského generálního štábu. Pod kontrolou ukrajinské vlády se tak vrátilo území o rozloze přesahující 700 čtverečních kilometrů.


Zemřela Alžběta II. Britská královna se dožila 96 let
E15-politika | 19:35:00
Ve věku 96 let zemřela britská královna Alžběta II., oznámila královská rodina. Její vláda trvala 70 let. Buckinghamský palác vydal dnes ráno prohlášení, že lékaři jsou znepokojení zdravotním stavem královny a doporučili zůstat pod lékařským dohledem. Počátkem letošního roku britská panovnice přiznala problémy s pohybem.


Konec sarkasmu. Rýžování zlata na pražské burze není sci-fi, vysedět se dají stovky procent
E15-politika | 19:00:00
Pražská burza. Pro jednoho nejkratší vtip, pro jiného cosi jako Karlíkova továrna na čokoládu. Velcí hráči si možná vizitku jejího šéfa nevezmou, pro ty malé ale skýtá poklady. Investování v Praze je jako geocaching. Dlouho hledáte správný směr a chce to občas nápovědu. Právě tu pro vás dneska máme.


Doručování je interakce lidí, drony mají limity, říká provozní šéf Dáme jídlo Josef Simpartl
E15-politika | 18:20:00
Česká platforma Dáme jídlo zaměřená na rozvoz jídla a potravin loni rozšířila  své služby o rychlé nákupy. Počet partnerských restaurací a obchodů tak už výrazně převyšuje sedm tisíc. Na konci července oznámila, že spouští novou službu Dáme rozvoz. Společnost Dáme jídlo, která je součástí skupiny Delivery Hero, největšího globálního hráče na trhu Quick commerce, tak nabídne rychlý rozvoz zboží z obchodů a e-shopů do 90, 60, nebo dokonce do 30 minut. „Postupně chceme Dáme rozvoz nabízet po celé České republice. Služba lidem umožňuje obratem dostat do ruky zboží, které si právě objednali,“ říká v rozhovoru Josef Simpartl, provozní ředitel Dáme jídlo, který do vedení společnosti nastoupil počátkem roku.


ČEZ bude mít první dodávky LNG z Nizozemska za deset dní. Plyn přivezou Američané
E15-politika | 18:05:00
Polostátní skupina ČEZ přijme první várku zkapalněného plynu (LNG) přespříští úterý. Umožní to dnešní oficiální spuštění LNG terminálu v nizozemském přístavu Eemshaven, ve kterém má český energetický gigant pronajatou kapacitu a který patří provozovateli nizozemské plynárenské soustavy, státní skupině Gasunie. První tanker pro české zákazníky přiveze americká energetická firma Cheniere. Celkem bude moci zkapalněný plyn z tohoto terminálu pokrýt až třetinu tuzemské roční spotřeby plynu.


Do Prahy se sjíždějí evropští ministři financí. Budou jednat o Ukrajině i zdanění korporací
E15-politika | 17:40:00
Vedle evropských ministrů energetiky dorazí v pátek do Prahy také ministři financí a šéfové centrálních bank států Evropské unie. Jejich dvoudenní jednání (EcoFin) se má věnovat zejména ekonomickým dopadům války na Ukrajině, ale třeba také reformám daňového systému. Německo se podle deníku The Financial Times pokusí přesvědčit Maďarsko, aby zrušilo své veto ohledně zavedení minimální korporátní daně v evropském bloku ve výši patnácti procent.


Předražené iPhony i unikátní Apple Watch: Všechno špatné i dobré z Apple Keynote
E15-politika | 17:30:00
Technologická událost roku je za námi. Apple představil své iPhony 14, nové Apple Watch a sluchátka AirPods Pro. Na opravdovou revoluci ale pořád ještě čekáme. Novinky sice mohou být líbivé, ale jsou také patřičně drahé a ve finále je jich pomálu. Najde se jen jedna výjimka.


Ukrajinci pronikli ruskou obranou u Charkova až do hloubky 50 kilometrů
E15-politika | 16:58:00
Ukrajinské síly pronikly až 50 kilometrů hluboko do ruské obrany a osvobodily dvě desítky obcí v Charkovské oblasti, oznámil generál Oleksij Hromov z ukrajinského generálního štábu. Pod kontrolou ukrajinské vlády se tak vrátilo území o rozloze přesahující 700 čtverečních kilometrů.


Zeman truchlí nad královnou, čeští politici připomínají službu monarchii
idnes.cz | 21:41:00
Ve čtvrtek večer zasáhla svět tragická zpráva o úmrtí britské královny Alžběty II. Na situaci reagují i čeští politici. Prezident Miloš Zeman zprávu přijal s hlubokým zármutkem. „Její oddaná služba monarchii, nesmírná pokora a vznešenost zůstane navždy v našich srdcích,” uvedl ve svém prohlášení. Na osobní setkání vzpomenuli expremiér Andrej Babiš a exprezident Václav Klaus.


Dvojitá duha je královnino sbohem. Britové oplakávají Alžbětu II.
idnes.cz | 21:35:00
Lidé ve Velké Británii truchlí nad smrtí královny Alžběty II., která zemřela ve svých 96 letech. Její skon označují za historický moment, který si budou navždy pamatovat. Dav před Buckinghamským palácem začal zpívat po oznámení smutné zprávy britskou hymnu. Blízkou dvojitou duhu interpretují jako královnino poslední sbohem.


Alžběta byla královnou srdcí, řekl Macron. Podle Bidena definovala celou éru
idnes.cz | 21:34:00
Velká státnice oddaná službě a svým povinnostem. Tak na zesnulou královnu Spojeného království Alžbětu II. vzpomínají zahraniční politici. Francouzský prezident Emmanuel Macron uvedl, že ztělesňovala kontinuitu a jednotu britského národa přes 70 let, podle amerického prezidenta Joea Bidena byla víc než panovnice, definovala celou jednu éru.


Nový britský král si zvolil jméno Charles III., z Camilly je královna choť
idnes.cz | 21:22:00
Po britské královně Alžbětě II., která ve čtvrtek zemřela ve věku šestadevadesáti let, usedne na trůn její nejstarší syn princ Charles. Nový britský král byl následníkem trůnu od roku 1952 a později se stal nejdéle čekajícím nástupcem v britské historii. Po jeho boku bude zemi sloužit jeho manželka Camilla, která získá titul královna choť.


Královnina smrt je koncem jedné éry. Monarchie těží ze symbolů, říká Forejt
idnes.cz | 20:36:00
Každý panovník je smrtelný, u každého se předpokládá, že jeho vláda jednou skončí. Ale v monarchii panovník neumírá, jakmile odchází, v tu chvíli na jeho místo přijde nový nástupce. Přitom pro některé Britky a Brity byla až dodnes smrt královny nepředstavitelná, popisuje bývalý hradní protokolář a odborník na královskou rodinu Jindřich Forejt v rozhovoru pro iDNES.cz.


STALO SE DNES: Zemřela královna Alžběta II. Soud projednává Zemanovu žalobu
idnes.cz | 20:35:00
Ve věku 96 let zemřela britská královna Alžběta II. Obvodní soud pro Prahu 3 začal projednávat žalobu prezidenta Zemana na lékařku Džamilu Stehlíkovou. Nizozemsko spustilo terminál na LNG, Česko je tak o krok blíž k nezávislosti na ruském plynu. Přečtěte si souhrn nejzásadnějších zpráv, které přinesl dnešní den.


Západ cenzuruje názory o vrozeném rozdílu mezi muži a ženami, říká politolog Tomský
idnes.cz | 20:00:00
Proč nazvali exilové nakladatelství Rozmluvy? „Chtěli jsme lidem rozmlouvat socialismus,“ vzpomíná nakladatel a politolog Alexander Tomský na časy studené války. Tehdy jako exulant sestavoval v Anglii premiérce Margaret Thatcherové seznam doporučené četby. Jak jsou na tom knižní trh a kvalita literatury dnes? A co nejvíc vadí českým konzervativcům?


Charles III., král, který se nestydí za své názory, ale čekal příliš dlouho
iHned.cz | 20:43:00
Navenek má nový britský král, prvorozený syn zemřelé královny Alžběty II. princ Charles, pověst poněkud studeně působícího muže. Když ale v roce 2010 při své poslední návštěvě Česka zavítal do moravského Hostětína, udělal na místní lidi velký dojem...


„London Bridge is down.“ Co bude následovat po úmrtí královny Alžběty II.
iHned.cz | 20:30:00
Britský Buckinghamský palác má vypracovaný přesný harmonogram kroků po úmrtí královny Alžběty II., která zemřela ve věku 96 let. Co v následujících dnech čeká královskou rodinu, Velkou Británii a její obyvatele? Vláda Jako první se o královnině...


Nafta je o pět korun dražší než benzin a jen tak nezlevní. Cenu šponuje i snaha firem ušetřit na energiích
iHned.cz | 19:56:00
Když motoristé řídící automobily s dieselovými motory projíždějí v Česku kolem čerpacích stanic, moc důvodů k radosti nemají. Totemy některých pump totiž ukazují, že cena jednoho litru nafty je momentálně v průměru takřka o pět korun vyšší než u...


Život a vláda britské královny Alžběty II. v obrazech
iHned.cz | 19:54:00
Zemřela britská královna Alžběta II. Na trůnu strávila 70 let a stala se tak nejdéle vládnoucím britským monarchou. Za dobu jejího vládnutí se v kanceláři britského premiéra vystřídalo patnáct předsedů a předsedkyň vlád. Ve Spojených státech se pak...


Zemřela Alžběta II. Na trůnu byla sedmdesát let, stala se symbolem Británie
iHned.cz | 19:39:00
Chvíle, které se obávala nejen celá Velká Británie, ale doslova celý svět, přišla. Obklopena svými čtyřmi dětmi zemřela ve čtvrtek odpoledne britská královna Alžběta II. Bylo jí 96 let. Zesnula na skotském sídle Balmoral. Už v roce 2015 překonala...


ODS a ANO v Praze spolu? Konkurence o tom mluví jako o hotové věci, ve Spolu tomu nevěří
iHned.cz | 19:13:00
V Praze se chystá vládnout ODS spolu s ANO, hlásí dva týdny před volbami lídr uskupení Praha sobě Jan Čižinský. Na Facebooku své tvrzení doložil mimo jiné novinovými titulky rozhovorů, v nichž si pražská jednička koalice Spolu Bohuslav Svoboda (ODS)...


První loď s LNG pro Česko dorazí do Nizozemska 19. září, řekl šéf ČEZ Beneš
iHned.cz | 18:56:00
První loď se zkapalněným zemním plynem (LNG) pro Českou republiku dorazí do Nizozemska 19. září ze Spojených států. „Do konce roku tam připluje celkem osm lodí s plynem,“ uvedl šéf společnosti ČEZ Daniel Beneš při čtvrtečním slavnostním...


ECB je tam, kam ČNB došla před rokem. „Extrémně vysoká“ inflace straší i Frankfurt
iHned.cz | 17:00:00
Stojíme v temné místnosti, takže není třeba, abychom dělali velké kroky, varoval ještě minulý týden guvernér řecké národní banky Janis Stournaras před tím, aby Evropská centrální banka rázně zpřísnila měnovou politiku. Ta však ve čtvrtek zvýšila...


Soud dal po letech za pravdu firmě ČEZ. Od Správy drah získá miliardy za neodebranou elektřinu
iHned.cz | 16:42:00
Správa železnic musí zaplatit společnosti ČEZ 733 milionů korun za elektřinu, kterou si v roce 2010 objednala, ale nakonec neodebrala. Je to přitom v krátké době již druhá podobná suma, kterou musí státní správce drážní infrastruktury platit...


Zemřela královna Alžběta II.. Panovnice, která proslula i láskou k řízení
Auto.cz | 21:51:00
Zpráva o náhlém úmrtí britské královny Alžběty druhé dnes zarmoutila celý svět. Nejdéle vládnoucí panovnice Velké Británie proslula i svou láskou k řízení.


Opel Twin: Vajíčko s vyměnitelnými moduly mohlo jezdit na benzin i elektřinu
Auto.cz | 18:56:00
Flexibilní Opel Twin hýřil skvělými nápady. Prakticky celý prostor uvnitř lehounkého automobilu byl určen posádce a zavazadlům. A mohly jej pohánět dva druhy motorů…


Zemřela královna Alžběta II. Britským králem se stal Charles
Kurzy.cz | 20:04:00
Ve věku 96 let dnes zemřela britská královna Alžběta II., oznámil Buckinghamský palác. Na sídle britských panovníků v Londýně byla spuštěna vlajka. Alžběta II.


GameStop oznámil novou spolupráci s krypto směnárnou FTX
Kurzy.cz | 19:51:43
Akcie společnosti GameStop (GME.US) dnes vyskočily o více než 9 % poté, co společnost zveřejnila novinky o spolupráci s krypto směnárnou FTX. Ve 2Q22 tržby poklesly z 1,18 mld. na 1,14 mld. USD, zatímco se čistá ztráta zvýšila na 108,7 mil. USD (r...


Evropa zaznamenala zlepšení sentimentu, tahounem pražské burzy byly banky
Kurzy.cz | 19:50:36
Evropské akciové indexy si dnes připisují zisky. Nejvýkonnějším indexem byl podobně jako včera index pražské burzy PX (CZKCASH), který získal 1,67 % a uzavřel obchodní seanci na 1172,22 bodech. Zisk ve výši 0,88 % zaznamenal i italský FTSE MIB (ITA40)....


Její Výsost Alžběta II., královna anglická, zemřela
Kurzy.cz | 19:43:26
Britská královna Alžběta II. nás provázela celým naším životem, asi jen málokdo pamatuje jiného panovníka na britském trůnu. Buckinghamský palác ale právě oznámil tu neuvěřitelnou zprávu, že Její Výsost královna Alžběta II. zemřela.


Ethereum je už jen krok od přechodu z konsenzu Proof of work na vrstvu konsenzu Proof of stake. S očekávanou změnou se čím dál více mluví o možnosti "flippeningu" bitcoinu kryptoměnou ethereum
Kurzy.cz | 19:22:35
Ilustrační obrázek | zdroj CoinBank Od úplného vzniku celého systému Ethereum (ETH) v roce 2017 se mluví o tom, že by tato kryptoměna jednou mohla dosáhnout větší hodnoty, než kterou má nyní Bitcoin.


Charles III., král, který se nestydí za své názory, ale čekal příliš dlouho
Hospodářské noviny | 20:43:00
Navenek má nový britský král, prvorozený syn zemřelé královny Alžběty II. princ Charles, pověst poněkud studeně působícího muže. Když ale v roce 2010 při své poslední návštěvě Česka zavítal do moravského Hostětína, udělal na místní lidi velký dojem...


„London Bridge is down.“ Co bude následovat po úmrtí královny Alžběty II.
Hospodářské noviny | 20:30:00
Britský Buckinghamský palác má vypracovaný přesný harmonogram kroků po úmrtí královny Alžběty II., která zemřela ve věku 96 let. Co v následujících dnech čeká královskou rodinu, Velkou Británii a její obyvatele? Vláda Jako první se o královnině...


Nafta je o pět korun dražší než benzin a jen tak nezlevní. Cenu šponuje i snaha firem ušetřit na energiích
Hospodářské noviny | 19:56:00
Když motoristé řídící automobily s dieselovými motory projíždějí v Česku kolem čerpacích stanic, moc důvodů k radosti nemají. Totemy některých pump totiž ukazují, že cena jednoho litru nafty je momentálně v průměru takřka o pět korun vyšší než u...


Život a vláda britské královny Alžběty II. v obrazech
Hospodářské noviny | 19:54:00
Zemřela britská královna Alžběta II. Na trůnu strávila 70 let a stala se tak nejdéle vládnoucím britským monarchou. Za dobu jejího vládnutí se v kanceláři britského premiéra vystřídalo patnáct předsedů a předsedkyň vlád. Ve Spojených státech se pak...


ODS a ANO v Praze spolu? Konkurence o tom mluví jako o hotové věci, ve Spolu tomu nevěří
Hospodářské noviny | 19:13:00
V Praze se chystá vládnout ODS spolu s ANO, hlásí dva týdny před volbami lídr uskupení Praha sobě Jan Čižinský. Na Facebooku své tvrzení doložil mimo jiné novinovými titulky rozhovorů, v nichž si pražská jednička koalice Spolu Bohuslav Svoboda (ODS)...


První loď s LNG pro Česko dorazí do Nizozemska 19. září, řekl šéf ČEZ Beneš
Hospodářské noviny | 18:56:00
První loď se zkapalněným zemním plynem (LNG) pro Českou republiku dorazí do Nizozemska 19. září ze Spojených států. „Do konce roku tam připluje celkem osm lodí s plynem,“ uvedl šéf společnosti ČEZ Daniel Beneš při čtvrtečním slavnostním...


Platí křížky, s kroužky lidé u „komunálek“ nepochodí. Příští volby už mohou být podle jiných pravidel
Hospodářské noviny | 18:00:00
Kdo povede radnice následující čtyři roky, rozhodnou Češi poslední zářijový víkend. Celkem budou volit desítky tisíc zastupitelů. To, kdo nakonec mandáty získá, mohou lidé ovlivnit svými preferenčními hlasy. Pravidla hlasování jsou však jiná než u...


Nedostatek jeslí má vynahradit hlídání u sousedky. Za jedno dítě může dostat od státu deset tisíc
Hospodářské noviny | 17:43:00
Malou skupinku dětí pohlídá sousedka u sebe doma a stát jí za to zaplatí. O jednoduchém modelu, který funguje v mnoha evropských zemích a může pomoci s nedostatkem jeslí, mluví čeští politici už skoro 15 let. Jeho zavedení ale vždy narazilo na...


Sklárny Moravia zaměstnávají v Úsobrně celé rodiny. Teď kvůli drahému plynu čelí krachu
Hospodářské noviny | 17:25:00
Místo kapek teče sklovina rozžhavená na 1200 stupňů z pece proudem. Korytem míří do malé kádě s vodou, u které už zahalen v oblaku dýmu čeká nakladač. Materiál odváží na hromadu ve venkovní části areálu, kde zatím zůstane bez povšimnutí. V lahev...


Soud dal po letech za pravdu firmě ČEZ. Od Správy drah získá miliardy za neodebranou elektřinu
Hospodářské noviny | 16:42:00
Správa železnic musí zaplatit společnosti ČEZ 733 milionů korun za elektřinu, kterou si v roce 2010 objednala, ale nakonec neodebrala. Je to přitom v krátké době již druhá podobná suma, kterou musí státní správce drážní infrastruktury platit...


Vondra: Zemřela žena, která držela pevně maják svobody
Eurozpravy-domácí | 21:58:00
Jako na dámu, která dovedla sestoupit k lidem a která navzdory dodržování tradic a pravidel dovedla být lidská a neformální, vzpomínají na královnu Alžbětu II. bývalý velvyslanec v Británii Libor Sečka a někdejší poradce prezidenta Václava Havla Alexandr Vondra. Sečka byl velvyslancem v Británii od roku 2016 do loňského srpna, s královnou se setkal několikrát. Vondra vzpomínal hlavně na první setkání s Alžbětou v Buckinghamském paláci v březnu 1990. Dodal, že odchází kus velké tradice.


Alžběta II. navštívila i Česko. Král Charles opakovaně zavítal do Brna
Eurozpravy-domácí | 21:25:00
Historická návštěva královny Alžběty II., která dnes zemřela v 96 letech, v ČR v březnu 1996 se stala první oficiální cestou britského panovníka na území Čech a Moravy v tisícileté historii česko-britských vztahů. Do Česka ji pozval tehdejší prezident Václav Havel a během návštěvy královna zavítala i do Brna. Havel se s britskou panovnicí setkal v Buckinghamském paláci už v únoru 1990 jako první poválečný československý prezident. Osobně se s ní setkali i čeští prezidenti Miloš Zeman a Václav Klaus.


ROZHOVOR: Smrt královny je historický moment. Desítky milionů lidí nezapomenou, podobně jako na 11. září, říká expertka
Eurozpravy-domácí | 21:21:00
Královna Spojeného království Alžběta II. zemřela ve svých šestadevadesáti letech v obklopení rodiny. Obavy o její zdraví trvaly delší dobu, ale její smrt je opravdovým šokem. „Je to moment, který si každý Brit zapamatuje. Jako když byl útok na dvojčata v New Yorku. Událost bude v jejich pamětech a všichni budou vzpomínat na to, co se zrovna dělo,“ říká expertka na britskou politiku Irena Hůlová v rozhovoru pro EuroZprávy.cz.


Britský král ovládá mocné impérium. Vládne i Kanadě, Austrálii nebo Novému Zélandu
Eurozpravy-zahraniční | 22:50:00
Moc Alžběty II. sahala daleko za hranice Britských ostrovů. Byla vstřícná vůči menším zemím a v rámci Commonwealthu, který dobrovolně sdružuje bývalé britské kolonie, utužovala porozumění a dobré vztahy. Jeho hranice končí až v samotné Oceánii a kdo vede Británii, vládne bez nadsázky mocnému impériu.


Před Buckinghamským palácem stojí davy lidí, mnozí pláčou
Eurozpravy-zahraniční | 22:38:00
Po zveřejnění informace o smrti britské královny Alžběty II., která dnes zemřela na zámku Balmoral ve Skotsku, začali lidé shromáždění před Buckinghamským palácem v Londýně zpívat národní hymnu. Zatímco byla vlajka spouštěna na půl žerdi, mnozí propukli v pláč, uvedla televize Sky News.


Britský princ William se po úmrtí královny Alžběty II. stává následníkem trůnu
Eurozpravy-zahraniční | 22:25:00
Britský princ William se po úmrtí královny Alžběty II., která dnes zemřela ve věku 96 let, stává britským následníkem trůnu. Poté, co se jeho otec Charles stal britským králem, bude čtyřicetiletý William používat titul vévoda z Cornwallu a z Cambridge a jeho manželka Kate bude vévodkyně z Cornwallu a z Cambridge.


Češti i světoví politici truchlí za královnu. Měla respekt napříč celou planetou
Eurozpravy-zahraniční | 22:14:00
Ve věku 96 let dnes zemřela britská královna Alžběta II. Čeští i světoví politici přijali zprávu o úmrtí s hlubokým zármutkem. Ocenili její celoživotní oddanost britské monarchii, pracovitost i nesmírnou pokoru, s níž sloužila své vlasti. Připomínají, že ji respektoval celý svět.


Smrt britské královny Alžběty II. hluboce zarmoutila papeže Františka
Eurozpravy-zahraniční | 22:08:00
Papeže Františka hluboce zarmoutila smrt britské královny Alžběty II. V kondolenčním vzkazu novému králi Charlesovi III. vyzdvihl "velkorysou službu (britskému) národu a Společenství, příkladnou oddanost úkolům, pevné svědectví víry v Ježíše Krista" zesnulé panovnice.


Britský král Charles III. v pátek vystoupí s projevem
Eurozpravy-zahraniční | 21:49:00
Nový britský král Charles III. v pátek vystoupí s projevem k národu, uvedl jeho mluvčí.


Král si zvolil jméno Charles III. Usedá na trůn automaticky, ačkoliv není korunován
Eurozpravy-zahraniční | 20:54:00
V okamžik smrti královny Alžběty II. usedává na trůn automaticky a bez ceremoniálu její syn Charles, princ z Walesu. Je zde ale mnoho praktických a tradičních kroků, které se musí učinit, než bude korunovaným králem.


Král Charles a vévodkyně Camilla: Kdo jsou noví britští panovníci?
Eurozpravy-zahraniční | 20:43:00
Třiasedmdesátiletý Charles byl nejstarším synem britské královny Alžběty II., která dnes zemřela ve věku 96 let, a jejího manžela prince Philipa, který zemřel loni. Nový britský král byl následníkem trůnu od roku 1952, v dubnu 2011 se stal nejdéle čekajícím následníkem v britské historii.


Británii halí smutek. Co zemi nyní čeká?
Eurozpravy-zahraniční | 20:37:00
Britský Buckinghamský palác má vypracovaný přesný harmonogram kroků po úmrtí královny Alžběty II., která dnes zemřela ve věku 96 let. Co nyní monarchii čeká?


Královna Alžběta II. zažila cestu na Měsíc, příchod internetu i stavbu Berlínské zdi
Eurozpravy-zahraniční | 20:00:00
Pro většinu svých poddaných byla britská královna Alžběta II. jediným panovníkem, kterého zažili. Britská královna, která dnes zemřela ve věku 96 let, v únoru dovršila úctyhodných 70 let na trůnu, a oslavila tak platinové výročí. Byla nejdéle žijícím a nejdéle vládnoucím britským panovníkem v dějinách.


Král Charles III. truchlí kvůli smrti milované matky. Před palácem se shromáždily davy
Reflex | 21:27:00
Nový britský král Charles III. v prvním prohlášenípo smrti královny Alžběty II. uvedl, že truchlí kvůli odchodu vážené panovnice a milované matky. Alžběta II. zemřela dnes odpoledne ve věku 96 let na zámku Balmoral ve Skotsku. V Británii je nyní státní smutek, který potrvá do královnina pohřbu.


Zemřela britská královna Alžběta II. Zažila premiéry Churchilla či Blaira, monarchii vedla 70 let
Reflex | 19:00:00
Buckinghamský palác, Londýn, Velká Británie, ale i celé společenství Commonwealthu se zahalilo do smutku. Ve věku 96 let dnes zemřela britská královna Alžběta II. Během své vlády zažila 15 premiérů a byla nejdéle vládnoucím panovníkem a hlavou anglikánské církve v historii Velké Británie a jedním z nejdéle vládnoucích monarchů celé historie světa. Alžběta II. v posledním období čelila zdravotním komplikacím, přesto se snažila dostát svým pracovním povinnostem a službě své zemi. Královna o rok a pět měsíců přežila svého manžela prince Philipa, vévodu z Edinburghu, který zemřel v dubnu roku 2021.


Král je mrtev, ať žije král: Charles III. v pátek vystoupí s projevem k národu
Tiscali-zprávy | 22:19:56
Nový britský král Charles III. v pátek vystoupí s projevem k národu, uvedl jeho mluvčí. Charles se stal králem dnes poté, co jeho matka Alžběta II. zemřela ve věku 96 let v rodinném kruhu ve své letní rezidenci Balmoral ve Skotsku. V Británii je nyní státní smutek, který potrvá do královnina pohřbu.


Zemřela britská královna Alžběta II., princ Charles se stal králem
Tiscali-zprávy | 19:51:35
Ve věku 96 let dnes zemřela britská královna Alžběta II., oznámil Buckinghamský palác. Na sídle britských panovníků v Londýně byla spuštěna vlajka. Alžběta II. byla nejdéle vládnoucí panovnicí v britských dějinách. Novým britským králem se stal nejstarší syn Alžběty II. princ Charles.


ONLINE: Alžběta II. definovala celou jednu éru, prohlásil Biden
E15-ekonomika | 22:37:00
Ve věku 96 let zemřela britská královna Alžběta II., oznámil Buckinghamský palác, na kterém byla spuštěna vlajka. Šlo o nejdéle vládnoucí panovnici v britských dějinách. Novým britským králem se stal nejstarší syn Alžběty II., princ Charles.


OBRAZEM: Tak vypadala britská cesta s Alžbětou II. do moderní doby
E15-ekonomika | 21:32:00
Královna Alžběta II. přivedla Británii do moderní doby a zemi během své vlády stmelovala, shodují se v kondolencích britští expremiéři. Na trůn usedla v roce 1952. „Měla jedinečnou schopnost činit nás šťastnými, a proto jsme ji milovali," uvedl předchůdce současné premiérky Boris Johnson. „Budeme za ni truchlit a bude nám chybět,“ řekl o královně bývalý premiér Tony Blair. Za Skotsko projevila upřímnou soustrast tamní premiérka Nicola Sturgeonová.


Na trůn usedá Charles III., nejdéle čekající britský následník. Počká si i na korunovaci
E15-ekonomika | 21:26:00
Ve chvíli, kdy královna Alžběta II. ve čtvrtek zemřela, trůn automaticky bez jakékoliv ceremonie přešel na jejího syna Charlese, bývalého prince z Walesu. Nový britský král přijal jméno Charles III. Bylo to vůbec první rozhodnutí jeho vlády. Pozici následníka trůnu zastával nejdéle v britské historii, přes 70 let. Charlesova  korunovace se pravděpodobně uskuteční až za několik měsíců. 


Startuje operace London Bridge. Británie vymění bankovky i uniformy, pozastaví burzu
E15-ekonomika | 21:18:00
Nejdéle vládnoucí panovnice v dějinách Velké Británie je po smrti. Královna Alžběta II. zemřela ve čtvrtek ve věku 96 let. Na trůn tak automaticky nastupuje její nejstarší syn Charles. Spojené království tak v následujících hodinách čeká celá řada událostí, označovaných jako „operace London Bridge“, které budou mít dopad i na trhy.


Alžběta II. byla majákem tradice a svobody, říká exministr zahraničí Vondra
E15-ekonomika | 21:10:00
Byla osobou, která fungovala jako maják tradice a svobody pro mnohé, kdo si váží světa, ve kterém žijeme, a nechtějí s ním experimentovat způsobem, který by nás vedl do záhuby. Tak vzpomíná na královnu Alžbětu II. europoslanec a exministr zahraničí Alexandr Vondra. Nejdéle vládnoucí panovnice v britských dějinách zemřela ve věku 96 let.


ONLINE: Alžběta II. definovala celou jednu éru, prohlásil Biden
E15-politika | 22:37:00
Ve věku 96 let zemřela britská královna Alžběta II., oznámil Buckinghamský palác, na kterém byla spuštěna vlajka. Šlo o nejdéle vládnoucí panovnici v britských dějinách. Novým britským králem se stal nejstarší syn Alžběty II., princ Charles.


OBRAZEM: Tak vypadala britská cesta s Alžbětou II. do moderní doby
E15-politika | 21:32:00
Královna Alžběta II. přivedla Británii do moderní doby a zemi během své vlády stmelovala, shodují se v kondolencích britští expremiéři. Na trůn usedla v roce 1952. „Měla jedinečnou schopnost činit nás šťastnými, a proto jsme ji milovali," uvedl předchůdce současné premiérky Boris Johnson. „Budeme za ni truchlit a bude nám chybět,“ řekl o královně bývalý premiér Tony Blair. Za Skotsko projevila upřímnou soustrast tamní premiérka Nicola Sturgeonová.


Na trůn usedá Charles III., nejdéle čekající britský následník. Počká si i na korunovaci
E15-politika | 21:26:00
Ve chvíli, kdy královna Alžběta II. ve čtvrtek zemřela, trůn automaticky bez jakékoliv ceremonie přešel na jejího syna Charlese, bývalého prince z Walesu. Nový britský král přijal jméno Charles III. Bylo to vůbec první rozhodnutí jeho vlády. Pozici následníka trůnu zastával nejdéle v britské historii, přes 70 let. Charlesova  korunovace se pravděpodobně uskuteční až za několik měsíců. 


Startuje operace London Bridge. Británie vymění bankovky i uniformy, pozastaví burzu
E15-politika | 21:18:00
Nejdéle vládnoucí panovnice v dějinách Velké Británie je po smrti. Královna Alžběta II. zemřela ve čtvrtek ve věku 96 let. Na trůn tak automaticky nastupuje její nejstarší syn Charles. Spojené království tak v následujících hodinách čeká celá řada událostí, označovaných jako „operace London Bridge“, které budou mít dopad i na trhy.


Alžběta II. byla majákem tradice a svobody, říká exministr zahraničí Vondra
E15-politika | 21:10:00
Byla osobou, která fungovala jako maják tradice a svobody pro mnohé, kdo si váží světa, ve kterém žijeme, a nechtějí s ním experimentovat způsobem, který by nás vedl do záhuby. Tak vzpomíná na královnu Alžbětu II. europoslanec a exministr zahraničí Alexandr Vondra. Nejdéle vládnoucí panovnice v britských dějinách zemřela ve věku 96 let.


Petřínská věž se na počest královny zbarvila do britských barev
idnes.cz | 23:17:00
Před britským velvyslanectvím v Praze se večer po oznámení úmrtí Alžběty II. objevilo několik svíček, na budově je také spuštěna vlajka na půl žerdi. Na počest zesnulé panovnice se pak do britských barev oděla i Petřínská rozhledna. Magistrát také zvažuje vznik pietního místa a kondolenční knihy.


Foto: Královně dala sbohem dvojitá duha. Lidé v Londýně provolávali slávu Charlesovi
aktuálně.cz | 22:51:14
Fotogalerie zachycuje truchlení Velké Británie za zemřelou královnu Alžbětu II.


Británie má nového krále, Charlese III. Jaké změny čekají zemi po smrti Alžběty
Denik.cz | 21:23:00
V okamžiku, kdy bylo oznámeno, že zemřela britská královna Alžběta II., se novým králem Velké Británie stal její syn, a to jako Charles III. (Karel III.). S nástupem nového panovníka na osiřelý trůn čeká Spojené království několik velkých změn. 


Zeman: Pokora Alžběty II. zůstane v našich srdcích. Reagují i další osobnosti
Denik.cz | 20:41:00
Prezident Miloš Zeman i další čeští politici přijali zprávu o dnešním úmrtí britské královny Alžběty II. s hlubokým zármutkem. Ocenili její celoživotní oddanost britské monarchii, pracovitost i nesmírnou pokoru, s níž sloužila své vlasti. Byla pro ně symbolem stability. Vyjádřili soustrast královské rodině, lidu Spojeného království i celého Společenství.


Vzpomínka na návštěvu královny: V Brně Alžbětu vítaly davy, chutnaly jí koláčky
Denik.cz | 20:22:00
Ve věku šestadevadesáti let zemřela ve čtvrtek nejdéle vládnoucí panovnice Velké Británie, Její veličenstvo královna Alžběta II. V roce 1996 zavítala do Brna. Ve městě ji tehdy vítaly davy lidí.


Británii na pohřeb Alžběty připravila Operace Londýnský most. Vše je naplánováno
Denik.cz | 20:00:00
Velká Británie se připravuje na pohřeb zesnulé královny Alžběty II. Plány posledního rozloučení s oblíbenou panovnicí jsou do posledního detailu připravovány po celá léta. Jejich znění loni uniklo na veřejnost.


Eco poplatek? Pozor při nákupu dálniční známky, falešné weby si účtují více
Denik.cz | 20:00:00
Kupujete si elektronickou dálniční známku? Pak buďte opatrní. Na českém internetu se objevily další webové stránky, které ji prodávají se zcela zbytečným poplatkem.


Hudba jako únik z trpké reality. Desperát Johnny Cash několikrát „vstal z mrtvých“
revue.idnes.cz | 20:00:00
Je považován za legendu country, ale jeho tvorba byla rozmanitá a zahrnovala i rock-and-roll, blues nebo folk. Hned několikrát obdržel Grammy a tuto cenu získal mimo jiné i za celoživotní dílo. Řeč je o Johnnym Cashovi, muži s podmanivým hlasem, který po sobě zanechal stovky krásných písní. Celým jeho životem se ale jako temná linka táhla i jeho závislost na alkoholu a drogách.


Rekordmanka ve vládnutí, jistota i prababička. Jak šel čas s Alžbětou II.
revue.idnes.cz | 19:43:00
Britská královna Alžběta II. během své vlády překonala několik rekordů. V létě oslavila platinové jubileum, tedy sedmdesát let na trůnu, a stala se oficiálně druhým nejdéle vládnoucím panovníkem v historii. Absolutní rekord drží francouzský král Ludvík XIV. Podívejte se, jak šel čas s britskou panovnicí.


Premiér Petr Fiala se zúčastnil otevření LNG terminálu v nizozemském Eemshavenu
Kurzy.cz | 20:28:26
Premiér Petra Fiala se zúčastnil slavnostního zahájení provozu plovoucího LNG terminálu v nizozemském Eemshavenu. Nizozemský terminál patří mezi první zařízení svého druhu v Evropě a umožní zpracovat až osm miliard kubíků plynu ročně. Z toho tři miliar...


Trussová: Zprávami o smrti královny jsme zdrceni. Dnešek je dnem velké ztráty
Eurozpravy-zahraniční | 23:42:00
Královna Alžběta II. byla skálou, na které byla vystavěna moderní Británie, zprávami o její smrti jsme zdrceni, uvedla britská premiérka Liz Trussová. Dnešek je podle ní dnem velké ztráty, ale královna, milovaná v Británii i po celém světě, po sobě zanechala velký odkaz. Panovnice, která vládla Británii 70 let, zemřela dnes odpoledne ve věku 96 let.


Do Británie míří kondolence z celého světa. Brazílie vyhlásí tři dny státního smutku
Eurozpravy-zahraniční | 23:04:00
Královna Alžběta II. inspirativně vedla svůj národ a stát a zosobňovala slušnost a důstojnost ve veřejném životě. Napsal to indický premiér Naréndra Módí. S úmrtím končí historické panování, reagoval na dnešní zprávu o smrti dlouholeté britské panovnice australský premiér Anthony Albanese. Zármutek nad úmrtím královny vyjádřil i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan či zástupci Pákistánu a afrických nebo jihoamerických zemí.


České kluby Slovácko a Slavia v zápasech Konferenční ligy pouze remizovaly
Tiscali-zprávy | 23:19:52
Fotbalisté Slovácka a Slavie dnes vstoupili do skupinové fáze Evropské konferenční ligy remízami. Slovácko hrálo doma s Partizanem Bělehrad 3:3, Slavia na hřišti Sivassporu 1:1. Slovácko přitom vedlo od 19. minuty 2:0 a slávista Lukáš Provod nedal v nastavení penaltu.


Král je mrtev, ať žije král: Karel III. v pátek vystoupí s projevem k národu
Tiscali-zprávy | 22:19:56
Nový britský král Karel III. v pátek vystoupí s projevem k národu, uvedl jeho mluvčí. Princ Charles se stal králem dnes poté, co jeho matka Alžběta II. zemřela ve věku 96 let v rodinném kruhu ve své letní rezidenci Balmoral ve Skotsku. V Británii je nyní státní smutek, který potrvá do královnina pohřbu.


Charles vždy rád otevíral kontroverzní témata. Čeká ho těžká zkouška, říká exprotokolář Forejt
E15-ekonomika | 23:20:00
Na královský trůn usedá princ Charles, který si bude muset podle bývalého ředitele hradního protokolu Jindřicha Forejta projít těžkou osobnostní zkouškou. „Panovník má tři základní práva. Má právo být konzultován, má právo povzbuzovat a má právo varovat. Musí ale být zcela nestranný,“ říká Forejt, který upozorňuje na to, že Charles vždy rád otevíral kontroverzní společenská témata a nebál se vyslovit svůj názor. To teď podle Forejta bude muset král Charles změnit.


Charles vždy rád otevíral kontroverzní témata. Čeká ho těžká zkouška, říká exprotokolář Forejt
E15-politika | 23:20:00
Na královský trůn usedá princ Charles, který si bude muset podle bývalého ředitele hradního protokolu Jindřicha Forejta projít těžkou osobnostní zkouškou. „Panovník má tři základní práva. Má právo být konzultován, má právo povzbuzovat a má právo varovat. Musí ale být zcela nestranný,“ říká Forejt, který upozorňuje na to, že Charles vždy rád otevíral kontroverzní společenská témata a nebál se vyslovit svůj názor. To teď podle Forejta bude muset král Charles změnit.


Zrádná dystrofie postupně připravuje chlapce o svaly. Nemocných jsou v Česku stovky
ČT24 | 18:03:02
Stovky tuzemských pacientů se potýkají se vzácným a nevyléčitelným onemocněním: Duchennovou svalovou dystrofií, která postihuje malé chlapce a při které postupně ochabuje svalstvo natolik, že se pacient neobejde bez celodenní péče. Na kvalitu života takto nemocných lidí upozorňuje organizace Parent Project.


Cenový strop na energie bude mezi šesti a deseti korunami za kilowatthodinu, plánuje vláda
ČT24 | 21:00:58
Ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) České televizi potvrdil, že vláda plánuje stanovit cenový strop na energie v rozmezí šest až deset korun za kilowatthodinu. Domácnosti, které jsou teď odkázané jen na tržní ceny elektřiny, by tak ušetřily i desítky tisíc korun za rok. Opatření má výrazně pomoct i podnikatelům. Státní rozpočet by taková podpora mohla stát až sto miliard korun. Podobu zastropování cen i zavedení daně z mimořádných zisků, kterou chce vláda pro tuto pomoc využít, projedná sněmovna ve stavu legislativní nouze v pátek 16. září.


Kontakty vedení české pravoslavné církve s proruskými duchovními pobuřují věřící
ČT24 | 17:03:56
Část věřících i duchovních české pravoslavné církve kritizuje své vedení za to, že se opakovaně schází s proruskými duchovními ze zahraničí. Česká televize zjistila, že se český arcibiskup Michal Dandár před několika týdny sešel v Maďarsku s biskupem Ilarionem Alfejevem, který donedávna patřil k blízkým spolupracovníkům moskevského patriarchy Kirilla. Schůzka s lidmi napojenými na ruskou část církve se o víkendu uskutečnila i v Praze.


Zimu zvládneme, je třeba se připravit na tu další, řekl Topolánek
ČT24 | 19:01:53
Někdejší premiér a předseda výkonné rady Teplárenského sdružení Mirek Topolánek je přesvědčený o tom, že letošní zimu domácnosti zvládnou, na příští topnou sezonu se Česko ale musí podle něj připravit. Zároveň předpokládá, že i přes současné problémy ruský plyn v budoucnu do Evropy může téct, bude ale nutné mít stoprocentní zálohu, uvedl Topolánek v Interview ČT24.  


God Save the King: dědicem trůnu je král Karel III., ač se léta šeptalo i o nástupnictví Williama
Reflex | 22:37:00
Na britský trůn usedla 6. února 1952, aby po svém zesnulém otci Jiřím VI. zdědila obří koloniální impérium, které během její vlády zaniklo a nahradil jej Commonwealth. Zažila dosud 14 britských premiérů, patnáctou Liz Trussovou stihla uvítat do funkce pouhé dva dny před svým skonem. Nejraději měla podle svých slov Winstona Churchilla, pak dlouho nic, pak Johna Majora. Alžběta II. byla nejdéle vládnoucím monarchou v historii britského společenství, prvním, jež v únoru letošního roku oslavil platinové sedmdesáté výročí.


Nový web má pomoci s prevencí sebevražd. Poskytne informace i příběhy lidí
ČT24 | 11:56:57
Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) vytvořil nový web, který má pomoci s prevencí sebevražd. V Česku podle odborníků z ústavu chybí snadno dostupná platforma, kde by lidé mohli najít komplexní relevantní informace. Podle odhadů Světové zdravotnické organizace je sebevražda globálně příčinou jednoho ze sta úmrtí, loni v České republice spáchalo sebevraždu přes dvanáct set lidí.


Energetická opatření, která ovlivní každého. O čem se v Česku rozhoduje tento týden
iHned.cz | 16:28:00
To, na čem se vláda domluví v průběhu tohoto týdne, zásadně ovlivní každého v Česku. Určí, kolik maximálně budou platit za elektřinu a plyn domácnosti, veřejné instituce a soukromé firmy. Může se také prodloužit zvýhodněné zdanění nafty a...


Energetická opatření, která ovlivní každého. O čem se v Česku rozhoduje tento týden
Hospodářské noviny | 16:28:00
To, na čem se vláda domluví v průběhu tohoto týdne, zásadně ovlivní každého v Česku. Určí, kolik maximálně budou platit za elektřinu a plyn domácnosti, veřejné instituce a soukromé firmy. Může se také prodloužit zvýhodněné zdanění nafty a...


Firma nezávislá na zakladateli. Jak to udělat? | Martina Svadbíková (Bella Rose)
Mladý Podnikatel | 00:00:57
Její e-shop dělá roční tržby bezmála 100 milionů korun. Martina Svadbíková ho řídí po SMSkách. Podívejte se do zákulisí Bella Rose.
The post Firma nezávislá na zakladateli. Jak to udělat? | Martina Svadbíková (Bella Rose) first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top